לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1860818,608 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
19/10/2017 | 06:37
6
6
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'מרינדו - סניף חדש ביקנעם'
מרינדו - סניף חדש ביקנעם
19/10/2017 | 06:43
54
רשת "מרינדו-הבשר מהגולן", פתחה להרצה סניף שישי- קצבייה, מעדנייה ומסעדה במתחם G ב יקנעם.

בתפריט המסעדה מבחר נתחים מבשר טלה ועגל: סטייק פורטר האוס במשקל 600 גרם, פריים ריב, אנטריקוט, סינטה, פילה, שייטל טלה, טלה וטליה - מנה המשלבת צלעות וטיבון טלה (300 גרם) צלויים על הגריל, חטיפי אסאדו, קבב טלה צנובר נענע, המבורגר עגל, המבורגר אנטריקוט, המבורגר טלה ועוד.
בנוסף ניתן למצוא בתפריט גם מנות עוף וסלטים, מנות ללא בשר ומנות ילדים.

במרינדו מציעים ארוחות עסקיות בימים א'-ד' מהשעה 12:00 עד אחרון הסועדים, וביום ה' בין השעות 12:00 ועד 17:00.

לרשת מרינדו עדרים של טלאים ועגלים בחווה במושב כנף בדרום רמת הגולן, ומקיימים  פיקוח מראשית הגידול ועד המוצר הסופי, המשווק גם ללקוחות פרטיים עד הבית ללא תוספת מחיר.

כיום מציעות שש מעדניות "מרינדו-הבשר מהגולן"- מגוון בשרים של מרינדו, יינות מרינדו, שמן זית של מרינדו, מטבלים ומרינדות להשריית הבשר ולבישול וכן- מוצרים אסיאתיים, פסטות, תבלינים, נקניקים, מעדנים נוספים, כלי בישול ועוד.

מרינדו - מתחם G יקנעם - 04-6653290
שעות פתיחה: 12 עד אחרון הסועדים
לצפיה ב-'ג'יאקונדה - סדנת הכרת זני יין'
ג'יאקונדה - סדנת הכרת זני יין
19/10/2017 | 06:48
1
40
ביום רביעי ה- 25.10.17   בשעה 20:00 תתקיים בספריית היין ג'יאקונדה בתל-אביב, סדנת הכירות עם זני יין שונים.

זני גפנים שונים מייצרים ענבים בעלי מאפיינים שונים, באזורים שונים.
כל זן ענבים מייצר סגנונות שונים של יין, ריחות וטעמים הייחודיים לו, אותם ניתן לזהות
בין שכבות הטעם הרבות והדקויות השונות, כשתחת כל השכבות הללו אמור לשכון בשלווה טעמו הפירותי, הבסיסי של הענב.

בסנה יתקיים מפגש מרתק עם החיך, מסע מודרך בו ייטעמו 8 יינות איכותיים מזני ענבים שונים, תכירו את מאפייני הזנים, ו"על הדרך" תכירו העדפות וטעמים אישיים, ותצטיידו  בידע וכלים בסיסיים לטעימת יין.
כך תדעו ביתר בירור מה אתם מחפשים, או לא מחפשים ביין, ותוכלו לבחור יין ביתר קלות, וליהנות הרבה יותר מהיינות שתקנו ותשתו בעתיד.

הטעימה תתקיים ביום רביעי 25.10.17   בשעה 20:00
המחיר למשתתף   260 ₪

האירוע סביב שולחן וכולל כיבוד מתאים ליינות המוצגים
ההרשמה בטלפון באמצעות כרטיס אשראי. מספר המשתתפים מוגבל.
להרשמה: 052-6636638
.

לצפיה ב-' הסדנה מלאה. נפתח מועד נוסף'
הסדנה מלאה. נפתח מועד נוסף
19/10/2017 | 12:29
30
סדנת זנים מועד ב', תתקיים ביום רביעי ה- 08.11.17 בשעה 20:00.

לצפיה ב-'סוסו אנד סאנס גינדי: היום ומחר (חמישי ושישי) יחולקו במקום '
סוסו אנד סאנס גינדי: היום ומחר (חמישי ושישי) יחולקו במקום
19/10/2017 | 13:09
93
 המבורגרים למי שיזדרז להגיע 

לצפיה ב-'שישי חגיגי ב"לחם ארז" כפר סבא'
שישי חגיגי ב"לחם ארז" כפר סבא
19/10/2017 | 17:08
21
בימי שישי, ה-20.10 וה-3.11, יערוך בית הקפה והמעדנייה "לחם ארז" בכפר סבא חגיגה קולינארית מיוחדת עם שפע של מוצרים ומטעמים שיוצעו בהטבות בלעדיות/

בין המוצרים שיוצעו בחגיגות ספיישל שישי ב"לחם ארז" כפר-סבא:
*  מארז חגיגי לשבת- חלה/כיכר לחם, גבינה של משק ברקנית לבחירה (סיינט מור, כחולה), ממרח "לחם ארז" לבחירה ומארז עוגיות לבחירה (ביסקוטי, שוקולד צ'יפס, אלפחורס) (99 ש"ח)

*  2 ממרחים ב-52 ₪ או 4 ממרחים ב-100 ש"ח- ממגוון הממרחים ביניהם שום סומק, טפנד זיתים, ארטישוק וכמהין ועוד/

*  לחמי מחמצת במבצע- לחם שיפון, לחם כוסמין, לחם רוסי ועוד רבים נוספים

בנוסף להטבות המיוחדות, כל הרוכשים בימים הללו מאחד ממוצרי המעדנייה בלחם ארז כפר-סבא, יקבלו כרטיס חבר מועדון MOOD  במתנה (בשווי של 30 ש"ח) ויוכלו ליהנות משלל ההטבות, הנחות ומתנות שמקנה החברות במועדון.

לצפיה ב-' פופ אפ בגלידריית בוטיק קרים של R2M'
פופ אפ בגלידריית בוטיק קרים של R2M
19/10/2017 | 17:13
35
רגע לפני שהשפים של ROUND TABLES נוחתים בישראל, יתקיים פופ-אפ גלידות של אמריקן אקספרס בשיתוף קבוצת המסעדות R2M.

בין התאריכים 25-27.10, יוגשו בגלידריית קרים ברחוב דיזנגוף 262, גלידות ששפים מקומיים המשתתפים באירוע ROUND TABLES, יצרו במיוחד.

בכל יום יוצעו ארבעה טעמים שונים של השפים לדוגמה:

• שף שאול בן אדרת, בהשראת המטבח האנגלי, גלידה בטעם ארל גריי, סקונס, ג'ינג'ר וחרדל
• שף אוהד סולומון בהשראת המטבח המקסיקני, גלידה בטעם תירס, כוסברה, חליפיניו וליים
• שף אביב משה, בהשראת המטבח האיטלקי, גלידה בטעם פורצ'יני, קרם אנגלז, לימונצ'לו ופלפל שאטה
• שף שחף שבתאי, בהשראת המטבח השווצרי, גלידה בטעם קפה, בזיליקום, אורז וקוקוס.

כמו כן, המשלמים בכרטיס אמריקן אקספרס יקבלו מבצע של 1+1 על הגלידות המוצעות.

לצפיה ב-' קישור לחיפוש הייחודי של הפורום בהודעה הבאה'
קישור לחיפוש הייחודי של הפורום בהודעה הבאה
18/09/2017 | 10:06
1
214
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
6124
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
17/10/2017 | 07:24
9
10
לצפיה ב-'פרסום שקיבלתי היום מזאפה - מפגשי שף אנד שואו '
פרסום שקיבלתי היום מזאפה - מפגשי שף אנד שואו
17/10/2017 | 17:28
2
167
לצפיה ב-'אני רק תוהה אם גם במפגשים אלה'
אני רק תוהה אם גם במפגשים אלה
18/10/2017 | 08:23
1
178
יושיבו 4-5 אנשים לשולחן שמתאים לשניים ואין עליו מקום לצלחות של כולם.
לצפיה ב-''
18/10/2017 | 18:41
7
לצפיה ב-'שוק אוכל אסיאתי בעוד שבועיים '
שוק אוכל אסיאתי בעוד שבועיים
18/10/2017 | 11:02
145
לצפיה ב-'המסעדות הטובות בעולם לפי טריפאדוויזור '
המסעדות הטובות בעולם לפי טריפאדוויזור
19/10/2017 | 11:47
4
77
לצפיה ב-'המלצות של TripAdvisor על מסעדות'
המלצות של TripAdvisor על מסעדות
19/10/2017 | 13:53
3
84
בעוד שההמלצות שלהם על מלונות שימשו אותי רבות בהצלחה בעת תיכנון טיולים שלי בצפון אמריקה, אני ממש אינני מסכים עם הדרוגים שלהם למסעדות.

גם אני קיבלתי את המייל עם הדרוג שבקישור וכשעברתי עליו, הרמתי את שי הגבות שיש לי ואז חיפשתי מי יכול להשאיל לי גבות נוספות, כי לא די בשתיים שלי.
לדוגמא: דניאל - המסעדה הכי טובה בניו יורק ???

עיינתם פעם בדרוג שלהם למסעדות בתל אביב ? 
לצפיה ב-'הרשימות הרי מבוססות על דירוגים וולנטרים של אנשים, לא?'
הרשימות הרי מבוססות על דירוגים וולנטרים של אנשים, לא?
19/10/2017 | 15:26
2
65
אז סביר שהרשימה לא תתאם לטעמם של מבקרי משלין....
הנה רשימה יותר מעניינת לגבי ניו יורק:

לצפיה ב-'הבעייה בטריפאדוייזור היא שכל אחד יכול להכניס ביקורת ודירוג'
הבעייה בטריפאדוייזור היא שכל אחד יכול להכניס ביקורת ודירוג
19/10/2017 | 17:15
1
56
גם אנשים מטעם המסעדות. זה נכון גם לגבי דירוגים של טיים אאוט וכלי תקשורת אחרים.

בשונה מדירוגים וביקורות על בתי במלון בבוקינג למשל, שדורשים הזמנת המלון באמצעות האתר ושהות בו.
לצפיה ב-'זה נכון גם לגבי אתרים ושירותים כמו גוגל או אמזון, ועדיין'
זה נכון גם לגבי אתרים ושירותים כמו גוגל או אמזון, ועדיין
19/10/2017 | 22:49
15
מניסיוני לרוב הביקורות מהימנות ומשקפות את המצב, לטוב ולרע. נעזרתי לא מעט בחיי בביקורות גולשים (גם בטריפ-אדווייזר) ולרוב לא התאכזבתי.

צריך גם לקחת בחשבון שדירוגים המבוססים על טעם הקהל הרחב פונים למכנה משותף רחב יותר ובמקרה של מסעדות כנראה גם לכאלה שהצליחו לעמוד היטב בציפיות הלקוחות. לכן מסעדה ממוצעת יותר עם פחות יומרות ומחירים נוחים יכולה לקבל דירוגים גבוהים יותר מתיירים לעומת מסעדת יוקרה יקרה שמי שלא יצא מרוצה דיו יוריד כוכבים ברגע שירגיש שהיא לא מצדיקה את המחיר.
לצפיה ב-'שינוי תכנית הטיול... מחפשים מסעדה כשרה לטיול בואדי קלט'
שינוי תכנית הטיול... מחפשים מסעדה כשרה לטיול בואדי קלט
17/10/2017 | 14:51
14
172
הטיול מסתיים קרוב לכביש 1 באיזור מעלה אדומים. אנחנו צריכים מסעדה שיכולה לאכלס 20 איש רעבים מהעבודה. דרושה תעודת כשרות ורצוי גם שלצמחוני יהיה לאכול משהו מעבר לעלים של חסה. 

אם אפשר בלי להכנס לבלבלה של ירושלים - עדיף, כי אנחנו עם כמה רכבים וחוששים מבעיות חניה שם, אבל אנחנו פתוחים להכל.

לצפיה ב-'בתקופה שלי בצבא (היה קצת מזמן..) היינו אוכלים בצ'אנס האחרון'
בתקופה שלי בצבא (היה קצת מזמן..) היינו אוכלים בצ'אנס האחרון
17/10/2017 | 19:25
6
175
זה בר/מסעדה שנמצא בצומת אלמוג, 15-20 דקות ממעלה אדומים. בר חביב עם אוכל מגוון, מזרונים לרביצה ואווירה מגניבה. לא הייתי שם כבר 15 שנה אבל שווה לבדוק, לפי גוגל הם עדיין פעילים.
לצפיה ב-'תודה! הועבר לועדה המארגנת ואם יש לאנשים הצעות נוספת...'
תודה! הועבר לועדה המארגנת ואם יש לאנשים הצעות נוספת...
18/10/2017 | 08:57
5
96
שוט! אפשר גם בירושלים עצמה אבל בלי להכנס לבפנוכו של הבפנוכו עם כל הבלאגן של התנועה. כל מיני אבו גוש וכאלה... אנא ערף.

לצפיה ב-'מה עם מסעדת אמא בהתחלת רח' אגריפס?'
מה עם מסעדת אמא בהתחלת רח' אגריפס?
18/10/2017 | 09:42
4
112

לצפיה ב-'את שואלת כאילו אני מכיר מסעדות בירושלים '
את שואלת כאילו אני מכיר מסעדות בירושלים
19/10/2017 | 09:05
3
85
האמת שההתמצאות שלי באיזור אפסית.

לצפיה ב-'אל תרגיז אותי'
אל תרגיז אותי
19/10/2017 | 09:06
2
97
שאלתי כדי שתכנס לגוגל מאפס, תבדוק איפה נמצאת המסעדה ותחליט אם המיקום מתאים לך. אחר כך אתה יכול להכנס למנוע החיפוש הייחודי של הפורום ולקרוא דיווחים.

לצפיה ב-'זה כבר לא מסעדת "אמא" זה מסעדת "אמא'לה איזה פחד" '
זה כבר לא מסעדת "אמא" זה מסעדת "אמא'לה איזה פחד"
19/10/2017 | 09:08
1
115
אבדוק כמובן.

לצפיה ב-' '
19/10/2017 | 11:42
44
זו מסעדה שהרבה מקומות עבודה עורכים בה ארוחות. חברות וחברים סיפרו לי על חוויות טובות שם.

לצפיה ב-'תעברו במבשרת ציון בשעה המתאימה של האוכל?'
תעברו במבשרת ציון בשעה המתאימה של האוכל?
18/10/2017 | 13:37
111
אם כן - אז תבדקו את האופציה של להושיב 20 אנשים בקפה קקאו שבתוך הקניון החדש שבמבשרת ציון.
לפני כמה חודשים הייתי עם כמה בני משפחה בירושלים, ואחרי שכבר יצאנו מהעיר נזכרנו שאנחנו רעבים, אז נכנסנו לקניון והתיישבנו בקפה קקאו בקומת הקרקע, שהיה ריק יחסית (כל הקניון היה די ריק מאנשים, השעה היתה בערך 19:00).
הזמנו מנות מגוונות וחלקנו - פיש & צ'יפס, סלט גדול, ארוחת סנדוויץ' עם סלט, פסטה, פיצה והכל היה טעים.
אני יודעת שזה בתוך קניון ושזה בית קפה ולא מסעדה, אבל האוכל שם היה טעים ומגוון יחסית לבתי קפה, המנות גדולות (לקחנו בסוף טייק אווי של מה שנשאר, ונשאר לא מעט) ואם יש לכם תקציב נאה-אולי אפילו יישאר לכם עודף לעוד איזושהיא ארוחת בוקר ביום אחר...
יש להם כשרות (נראה לי שמהדרין), ובהחלט הרבה אופציות לצמחוני שבחבורה.
אה... והחנייה חינם.
לצפיה ב-'בטיול העבודה לפני חדש הגענו לבנדורה בקניון של בית שמש '
בטיול העבודה לפני חדש הגענו לבנדורה בקניון של בית שמש
18/10/2017 | 18:06
112
הופתעתי לטובה, חזה עוף היה העסיסי שאכלתי מזמן, המדריך הבטיח לברר מה המרינדה ושכחתי לברר, סלטים צי'פס שווארמה , הכל טרי וטעים. קרוב לכביש 1
לצפיה ב-'הועדה המארגנת ביקשה אופציות לאוכל פחות עממי ויותר מפונפן'
הועדה המארגנת ביקשה אופציות לאוכל פחות עממי ויותר מפונפן
19/10/2017 | 09:06
3
89
מבחינת תקציב יכול להגיע ל-150 שקל לאדם ואם צריך להכנס לירושלים אז נכנס... 
רק שיהיה כשר. 

לצפיה ב-'מוסיף גם את מודיעין לאופציות. כי זה גם בדרך שלנו.'
מוסיף גם את מודיעין לאופציות. כי זה גם בדרך שלנו.
19/10/2017 | 11:23
2
21
לצפיה ב-'במודיעין נסו לבדוק את פפינו- איטלקית כשרה '
במודיעין נסו לבדוק את פפינו- איטלקית כשרה
19/10/2017 | 22:29
1
לצפיה ב-'רוזה'
רוזה
19/10/2017 | 23:54
1
לצפיה ב-'מוזה בהר בשורש'
מוזה בהר בשורש
19/10/2017 | 22:31
12
כשרה טעימה ואין בעיות חניה
לצפיה ב-'סופשבוע ארוך בלונדון'
סופשבוע ארוך בלונדון
19/10/2017 | 17:26
9
46
5 שנים אחרי שביקרתי לאחרונה בלונדון, הזדמן לי שוב להגיע לסופשבוע בבירה הלונדונית. ההתחלה הייתה פחות מוצלחת, כשהחברה בה הזמנתי כרטיס טיסה הלוך החליטה לפשוט את הרגל להנאתה. למזלי ממשלת בריטניה החליטה לדאוג ללקוחות וסדרה לי כרטיס טיסה חלופי בטיסה של אל-על.
גם הפעם ישנתי בלסטר סקוור ובחרתי להתמקד (בעיקר) במסעדות אסיאתיות בסוהו. היו כמה כשלונות, אבל גם כמה ארוחות שגרמו לי להתחיל לחשב מתי ואיך אני חוזר לעיר.
סה"כ, כשמחירי המסעדות בארץ הם בטירוף חסר תקדים והפאוונד כל כך נמוך, האוכל בלונדון 'היקרה' הפך לזול בהרבה ממסעדה ממוצעת בתל אביב.
לצפיה ב-'Bao Soho'
Bao Soho
19/10/2017 | 17:32
53
מסעדה קטנטנה ומלאת הייפ בסוהו. מוקמה בטופ 10 ברשימת מאה המסעדות של טיים אווט הלונדוני וגם הייתה בצמרת של כמעט כל רשימה שעברתי עלה.
יש להם כבר סניף גדול יותר שאפשר להזמין בו מקום, אבל הלכתי על הגרסה המקורית. חבר שעבר לגור בממלכה הצטרף ואחרי עשר דקות בתור נמצא לנו מקום ליד המטבח.
ניסינו 7 מנות בתפריט הקטן והדיי זול. כולן נעו על התפר שבין טעים ל-ואוו.
התפריט מחולק למנות קטנות (כ-8 מנות) ולבאו (4 בשריים, 1 צמחוני ו-1 קינוח).

מהצלחות הקטנות לקחנו:
- עוף טאיווני מטוגן עם רוטב חריף (5.5 פאוונד). יש איזה טירוף סביב עוף מטוגן בשנים האחרונות שנראה לי קצת מוגזם. מצד שני, הייתי יכול לאכול אינסוף מהנאגטס האלו.
- חציל, וונטון קריספ (3 פאוונד). זה התיאור שהופיע בתפריט. הייתי מגדיר את זה כגרסה יפנית של חציל בטעם כבד. הגיע עם 4 חתיכות בצק וון טון מטוגן לאיסוף הכבודה. טעים, אבל הייתי מנסה משהו אחר פעם הבאה.
- עוגת דם חזיר (4 פאוונד). מנה יפיפיה, עם חלמון כתום שיושב על העוגת דם/בלאק פודינג. בעיני זה היה מעולה+, אני מניח שצריך לאהוב את הז'אנר.

באו:
- קלאסי (4.5 פאונד). בשר חזיר, אבקת בוטנים, ירוקים מותססים (כך בתפריט) וכוסברה.
בעיני זה היה הבאו הכי טעים כולם. הטעם של הבוטנים היה מאוד דומיננטי, אבל זה גם אחד הטעמים החביבים עלי. הבאו עצמו היה ענן דיי מושלם ושונה מאוד מכל מיני גרסאות של בצק דביק שאכלתי בעבר.
- חזיר קונפי (5 פאונד). בטן חזיר, רוטב חריף, שאלוטס מיובש.
בטן חזיר זה טעים.
- עוף מטוגן (5 פאונד). עוף במרידנת חלב סויה,. מיונז-סצ'ואן, קימצ'י, באו עם שומשום.
זה הייתה המנה האהובה על השותף שלי לארוחה. הוא מאוד אוהב עוף מטוגן.
- כבש (5 פאונד). כתף כבש, רוטב כוסברה, מיונז-שום, צ'ילי מוחמץ.
הכי פחות טעים בעיני מהמנות שהוגשו, אבל עדיין מנה טובה מאוד.

הייתי מנסה את כל המנות בתפריט ואת תפריט השתיה המעניין/מוזר. תענוג של מקום. סה"כ 36 פאונד כולל טיפ (165 שקלים) לארוחת צהריים מלאה (מניח שבשביל להתפוצץ צריך עוד מנה אחת).

לצפיה ב-'Flat Iron'
Flat Iron
19/10/2017 | 17:35
44
חזרנו לסוהו בערב. ניסינו להופרס אבל אמרו שלא יהיה מקום הערב. התקדמנו לפלאט איירון. נאמר לנו שיהיה מקום תוך שעה וחצי בערך. לקחו טלפון, הלכנו לשתות לאגר חביב, חזרנו אחרי שעה בערך וכבר היה מקום.
מסעדה סופר מומלצת שמגישה בגדול מנה אחת - פלאט איירון סטייק. נתח שמגיע מאיזור הכתף, לא הצלחתי למצוא אם יש לזה שם מוכר יותר בארץ אבל אני מניח שיש.
המקום התחיל בתור פופ-אפ, כמו בערך כל המסעדות בלונדון היום. מאז כבר יש לו 5 סניפים קבועים. המחיר של הסטייק נשאר קבוע, 10 פאוונד כולל סלט קטן. כל שאר התוספות עולות כסף. היה גם ספיישל של נתח 'דנבר' בעלות של 15 פאוונד.
ניסינו את שניהם. הכל מגיע מאוד יפה, מחבת חמה על קרש עץ. סכין קצבים קטנה וחמודה. תוספות קלאסיות של צ'יפס ותרד מוקרם. מידיום-רר מושלם. הכל מאוד יפה.
הבעיה? לא כל כך טעים. לא היה לסטייק שום טעם בשרי מובהק. נכון שזה זול ואחלה קונספט, אבל בעיני זה היה סטייק תפל ובלתי זכיר בעליל.

לצפיה ב-'Borough Market'
Borough Market
19/10/2017 | 17:39
48
בשבת בצהרים נסעתי לבד לשוק האוכל המפורסם מעבר לתמזה.
נחתתי ישר על Kappacasein Dairy, מקום שזכה להמון באז ברשתות חברתיות בגלל גבינת הרקלט שהם ממיסים שם ישירות על תפוחי אדמה.
יש שתי אפשרויות בתפריט, טוסט גבינה עמוס ב3 סוגי גבינה (כולל רקלט. 6 פאוונד), או רק הגבינה המבעבעת על תפוחי האדמה. אתה צריך להחליט מראש לאיזה תור אתה עומד וגובים ממך תשלום כבר בתור. הייתי בערך חמישי בתור אבל חמש דקות אחרי כבר היה תור ארוך מאוד.
הטוסט גבינה כלל גם בצל ירוק והיה מושחת, אם להשתמש בקלישאה ומאוד טעים.

רציתי לנסות את Padella, המסעדה האיטלקית של פסטה טריה בתוך השוק. בכל רשימת מקומות מומלצים בלונדון ראיתי אזכור שלהם. התור היה סביר והייתי מפוצץ מהטוסט, אז החלטתי להסתובב קצת בשוק ולחזור עוד כמה דקות. עד שחזרתי התור היה, בהעדר מילה מתאימה יותר, מגוחך. בערך מאה איש בתור למסעדה עם אולי 20 מקומות.

המשכתי לשאר השוק, אבל בסביבות אחת היה מפוצץ בכל דוכן. ניסיתי סנדוויץ צ'וריסו מומלץ אצל Brindisa. בטיים אווט זה הוגדר כאחד הסנדוויצים הטעימים בלונדון. לי זה היה צ'וריסו סביר בסנדוויץ יבש. הוגש עם פלפלים קלויים, רוקט ושמן זית. בלי שום רוטב. 5.5 פאוונד לשתי נקניקיות.

חזרתי לפדלה, התור לא התקדם. המוח שלי כבר היה במוד פסטה ובאותה כתבה דובר גם על דוכן פסטה טריה בשוק בשם La Tua. ניסיתי. היה ברמה של פסטה בסטה בכרמל, וזו לא מחמאה בשום צורה.

מאוכזב קצת מהתורים העצומים והדוחק יצאתי החוצה לגלידריה (שוב, מומלצת) בפאתי השוק. הטעמים שניסיתי (אמרנה וEton Mess, קינוח בריטי על בסיס מרנג) היו שמנים מדי ובכמות עצומה.

השוק מאוד יפה והדוכנים נראים מעולה. לא הצלחתי בבחירות שלי למעט הטוסט, אבל לא הייתי פוסל את המקום. פשוט לא לבוא בסופשבוע אם אפשר.

לצפיה ב-'Koya Bar'
Koya Bar
19/10/2017 | 17:42
47
בטיול הקודם בלונדון הגעתי למסעדה קויה ואכלתי שם את אחד המרקים הכי טעימים שאכלתי בחיים. קויה עצמה נסגרה, אבל קויה בר היא אחותה הקטנה והאמת שאם לא היו אומרים לי לא הייתי שם לב שמדובר במסעדה אחרת.
שוב הגעתי לבד ועמדתי בתור קצת. התפריט מחולק לסקשן של small plates וסקשן של אטריות אודון. אפשר לבחור אטריות קרות במרק חם, אטריות חמות במרק חם ואטריות קרות במרק קר (נשמע קשוח).

מתפריט הראשונות הזמנתי, כרגיל, בטן חזיר בסיידר (7 פאוונד). הגיעה מנה ענקית יחסית ל' של חזיר שמנמן במיוחד ושתי צלעות קטנות עם קצת בשר עליהם. רוטב על בסיס תפוחים ומין שליכטה של חרדל חריף. יכולתי לשבת רק על הקערה הזו בכיף כל צהריים (קרדיולוג וזה כמובן, אבל מי סופר).

היו המון אופציות לסוג המרק, כולל ספיישל שנשמע מאוד מעניין של קאטלפיש (קלאמרי?) ואומבושי (שזיף מוחמץ). לא הסתכנתי ולקחתי חזיר במיסו, אותה מנה, בערך, שלקחתי לפני חמש שנים.

שכחתי להזמין את הביצה העלומה בצד. כשהגיע המרק נזכרתי, אבל לקחתי 'שלוק' אחד והיה לי כל כך טעים, שויתרתי על להוסיף משהו. האטריות קשיחות ובשר החזיר מתקתק ומלא באוממי
אני באמת לא מבין באוכל יפני. למעשה, כל הזמן הזה חשבתי שמדובר בראמן (על כך בהמשך) ורק עכשיו הבנתי שמרק עם אודון זה בכלל הגדרה אחרת. הדבר היחיד שאני יודע, זה שעברו 5 שנים, המקום השתנה, אבל זה עדיין ממש ממש ממש טעים.

ממליץ בחום.

סוג של נ.ב.

הסתכלתי בביקורת שכתבתי אז. מרק, מנה ראשונה (סלט עגבניות יפני), תוספת ביצה ושתיה קלה עלו לי 20 פאוונד. השבוע מרק ומנה ראשונה עלו לי 17 פאוונד.
באובן קובן, לשם השוואה, עלה המרק שלהם מ-42 שקלים בפתיחה (לפני 3 שנים) ל-66 שקלים נכון לאתמול.

לצפיה ב-'The Wolsely'
The Wolsely
19/10/2017 | 17:44
37

The Wolseley

זה לא בדיוק ביקורת, כי בקושי אכלתי פה משהו. יותר התרשמות אנתרופולוגית. מיד אחרי הארוחה בקויה נפגשתי עם החבר מהארוחות הקודמות. הוא היה רעב ונזכר שקרא על המקום הזה דיי קרוב לאיפה שהיינו.
מדובר במין בית קפה יוקרתי אולד-סקול באיזור המאוד עשיר של לונדון. הגענו בשעות אחה"צ וברוב השולחנות הגישו תה אחה"צ, עם כל הטקס הטיפשי והסנדוויצ'ונים הקטנים.
החבר הזמין מעיין 'דיל' של מרק וחצי סנדוויץ salt beef, שממה שהבנתי זו הגרסה המקומית לקורנביף אמריקאי.
רק בשביל שלא יאכל לבד, הזמנתי Welsh Rarebit קטן, שזה מין טוסט עם רוטב גבינה ובירה שפעם היה במיוחדים במנזר.
הטוסט היה טוסט גבינה סטנדרטי וקטן שהוגש על צלחות פנסיות ועם סכין מאוד יקרה וכבדה שלא חותכת בכלל. המרק היה קונסומה עוף לא טעים בעליל. הקורנביף היה בינוני.
כמובן שלא אכלתי פה באמת וזה לא הוגן לכתוב ביקורת, אבל המקום הרגיש לי כמו כל מה שאני לא מתחבר אליו בתרבות הבריטית/אירופאית. המון עושר ומין אריסטוקרטיה מזויפת ומעט מאוד תוכן.

לצפיה ב-'Kiln Soho'
Kiln Soho
19/10/2017 | 17:48
34
אחת המסעדות המדוברות בלונדון בזמן האחרון. מסעדה תאילנדית של שף בריטי צעיר ונחשב (ולא תאילנדי בכלל). הוא גם הבעלים של מסעדת Smoking Goat בסוהו.
האוכל במטבח הפתוח מתבשל על מין תנורי כד כאלו (שזה מקור השם של המסעדה) ולהבות ענקיות מתחתיהן. גירסה תאילנדית כזו של פתיליות.

המתנו כרבע שעה וקיבלנו מקום על אחד משני הברים בקומה העליונה. הברמנית/מלצרית אמרה שמדובר במנות קטנות וצריך 3-4 לאדם. החלטנו להתחיל בקטן והזמנו 4 מנות. לצערי, שתי המנות הכי מעניינות בתפריט עבורי, מנת לנגוסטין ומנת קלאמרי, נגמרו לפני שהגענו (לזכותם יאמר שזה נאמר לנו בשניה שנכנסנו לתור, כדי שלא נפתח ציפיות).

בכל זאת היה הרבה דברים להזמין והתחלנו עם מנה של דג בשם Brill בקארי חריף, חצילים תאילנדים ואני חושב שגם בזיליקום תאילנדי (8 פאונד). הדג היה מצוין וכל החריפות הזו היא בדיוק בשבילי. היה טיפה יותר מדי טעם של אניס עבורי, אבל השותף התמוגג מהמנה.

Northern Style Pork Laap (מנה של סלט חזיר "צפון תאילנדי" (7 פאוונד) כבר הייתה מושלמת עבורי. זה לא היה שונה בהרבה קונספטואלית ממנות תאילנדיות דומות שאכלתי בעבר, בשר חזיר קצוץ, הרבה בצלים ותיבול אגרסיבי.

אחרי הפוגה קצרה מדי, הגיעו עוד שתי מנות. הבעיה היחידה במסעדה עבורי היה השירות. המנות הוגשו בקצב מסחרר, בלי הסברים, בלי צלחות חלוקה (למרות שהם הגדירו את המנות כ'מנות חלוקה') ובלי לפנות את הצלחות הקודמות.

מזל שהאוכל כיפר על זה בגדול. המנה הבאה הייתה Wild Ginger & Beef Cheek Curry from Burma (7.5 פאוונד). אם הייתה לי סבתא בורמזית, זה מה שהייתי רוצה שהיא תכין לי בימי שישי. תבשיל מתקתק, שזה לרוב טעם שאני פחות מתחבר אליו, אבל הכי 'אוכל מנחם' שאפשר. טעים להפליא.

אחרונה בסבב הזה הייתה מנה בשם Clay Pot Baked Glass Noodles Tamworth Belly & Brown Crab Meat. (5.75 פאוונד). מגיע סיר חרס מלא באטריות שיושבות על תבשיל של בשר חזיר ובשר סרטנים ובצד קערית עם רוטב על בסיס רוטב דגים ולימון. לא קיבלנו הסברים, אחרי ששאלנו המלצרית אמרה "חלק שופכים הכל, חלק לא. מה שתרצו". היו שני גדלים למנה, אבל המנה הקטנה הייתה עצומה בגודלה ביחס למחיר.
אחרי שעירבבתי את הרוטב עם האטריות זכוכית התקבלה מנת פסטה שהייתי שמח לאכול כל יום. מגוחך לחשוב שזה עולה פחות ממנת נודלס בכל קניון ישראלי.

יחד עם שתי בירות נחמדות מהחבית היינו דיי מלאים ובכלל לא ברור לי איך אפשר להזמין 4 מנות לכל אדם. סה"כ כולל טיפ, בירות ושתי מנות אורז (2 יורו לקערה קטנה יחסית של אורז חום מצוין) יצאנו ב-45 פאוונד.

לפעמים בחו"ל אתה הולך למקומות קלאסיים שעובדים מצוין כל השנים. לפעמים מגיעים למקומות שהיו טרנדיים לא מזמן ועכשיו מלאים בתיירים שקראו אותו דבר. התחושה בקילן הייתה שמדובר במקום שקורה ממש עכשיו. זו לא בדיוק מסעדה תאילנדית, לא היה אף אסיאתי מבין הטבחים שעבדו במטבח הפתוח. זה פשוט הרגיש כמו מקום של שף צעיר שנמצא בשיא ה'כושר' שלו ממש כרגע.

(לא הצלחתי לצלם בגלל החושך, אז הוספתי כמה תמונות של צלמים טובים יותר להמחשבה).
לצפיה ב-'Hoppers'
Hoppers
19/10/2017 | 17:50
35
עוד מסעדה שנמצאת בשיא ההייפ שלה כרגע. מסעדה סרי-לנקית בסוהו, המסעדה היא בבעלות של JKS, שאם הבנתי נכון הם אח ואחות שהקימו אימפריית מסעדות ששולטת בלונדון כרגע. בין היתר הם הבעלים של Gymkhana, ההודית הממושלנת וגם של Bao המעולה שכתבתי עליה קודם.
תכננו ללכת למסעדה בצהריים, אבל מאבק אינסופי שלי בסניפי יוניקלו הוביל לזה שהלכתי הלוך וחזור בין אוקספורד לריג'נט סטריט ולמסעדה הגעתי עייף ומזיע רק ב-14:10, מה שיוביל לבעיה שנגלה בהמשך.

בניגוד לביקור לפני יומיים, הפעם לא היה תור. נכנסנו, אבל איש מהמלצרים הצעירים מאוד לא התייחס אלינו. התיישבנו באחד התאים, אבל מיד אמרו לנו שזה מקום לארבעה ואנחנו יכולים להצטרף לשולחן או לשבת על הבר. התיישבנו על הבר, אבל איש לא התייחס אלינו שוב. ביקשנו מהברמן עזרה בתפריט, אבל הוא לא בדיוק הבין מה הבעיה שלנו וקרא למלצרית. החלטנו לעבור לשולחן 'משותף' והזמנו 2 מנות ראשונות, 2 מנות קארי ו-הופר ביצה, שזו מין קערה שעשויה מבצק ובתחתית ביצת עין.
לראשונות הגיעו "שרימפ שטן"(7 פאוונד), מנת שרימפס ברוטב על בסיס חמאה וצ'ילי. חריף מאוד (ואני בכלל לא רגיש לחריף). מנה טובה.
המנה הראשונה הנוספת כבר הייתה ליגה מעל. Bonemarrow Varuval, Roti (7 פאוונד) אני לא יודע מה זה בדיוק, אבל הגיעו 4 עצמות מוח ברוטב הכי ממכר שאכלתי הרבה זמן. לא יודע אפילו להגיד מה היה בו, למעט שהוא היה מאוד חמאתי, מלא בתבלנים ואולי על בסיס עגבניות. הבעיה היחידה שעצמות המח היו מאוד מאוד דלות במח. רוטי, תכלס סוג של מלוואח הודי, שימש מצוין לניגוב הרוטב.

למנות עיקריות הזמנו קארי דגים, שקראתי עליו רבות וקארי "חזיר שחור",  שהמלצרית אמרה שהוא מאוד 'אינטנס, חלק אוהבים חלק לא'. ככה קונים אותי, תכלס. כל קארי עלה 7 פאוונד וההופר 4.5 פאוונד.

מיד אחרי שהזמנו את המנות הודיעו לנו שהמטבח נסגר בקרוב, אז אם נרצה עוד משהו להגיד עכשיו. החלטנו להסתפק בהזמנה שלנו. כשהגיעו מנות הקארי, הייתי עסוק עוד בניגוב הרוטב ממנת המח עצם. החבר התחיל לאכול אבל היה טרוד בענייניו. כל זה רלוונטי כי כשהגעתי לקארי הדגים מאוד התרשמתי מהמרקם הבשרי שלו ומהטעם החזק של הכבש. קראתי למלצרית שטענה שהזמנו קארי כבש, מה שלא היה נכון בעליל. היא הלכה לבדוק ואמרה שאמנם הזמנו קארי דגים, אבל המטבח כבר סגור ואין מה לעשות.

למזלי קארי הכבש היה טעים מאוד. החזיר השחור היה הרבה פחות לטעמי, אבל פה אי אפשר להאשים אותם. היה לו טעם מאוד דומיננטי ומרקם גרגירי לא כל כך נעים.
ההופר עצמו, האמת, הרגיש יותר כמו גימיק מאשר מנת בצק רצינית. אני מניח שזה לא המצאה שלהם ושיש לזה בסיס, אבל אם אשוב אי פעם חזרה להופר, אסתפק ברוטי.

סה"כ יש אוכל מאוד מעניין בהופר. קצת נפלנו בבחירות המנות העיקריות ובשעת ההגעה. הייתי מנסה שוב.

לצפיה ב-'Kanada-Ya'
Kanada-Ya
19/10/2017 | 17:51
36
הטיסה שלי הייתה אמורה לצאת בשעות אחה"צ המאוחרות ולכן חשבתי שרק אנשנש משהו אחרי הופר, אבל בבוקר הטיסה קיבלנו הודעה מארקיע שהטיסה נדחתה לאחרי חצות. אחלה. לפחות 'נרוויח' עוד ארוחת ערב.
בהתחלה תכננתי על Chick N' Sour, מקום מפוצץ הייפ של עוף מטוגן על גווניו השונים. אחרי מחשבה מסוימת וצינון שהתחלתי להרגיש במעמקי הגרון, אמרתי שנלך על עוד מרק.
גיגול מהיר הביא אותי ל-Kanada-YA, פחות משתי דקות הליכה מהמלון. המקום מופיע בכל רשימת הראמנים הטובים בלונדון. הזמנתי Tonkutsu, המנה הפשוטה מבין אופציות הראמן, אבל גם זו שעליה מתבסס התפריט. לראשונה הזמנתי כהרגלי בטן חזיר. שתי המנות הגיעו יחד, בניגוד לקויה ששם קיבלתי קודם את הראשונה וחיכו שאסיים אותה כדי להכין לי את העיקרית. בנוסף, בטן החזיר הייתה פרוסות חזיר יבשות לחלוטין ולא טעימות בעליל.
ההתחלה המבאסת הביאה אותי למרק. הביס הראשון היה הכי רחוק שאפשר מהחוויה בקויה. סתם מרק. האטריות, ששואלים אותך במעמד ההזמנה באיזה רמת קשיחות אתה רוצה אותן, היו אמנם קשות כמו שביקשתי, אבל סתמיות לגמרי. הזמנתי ביצה עלומה, כדי לתת קצת עומק למרק, אבל זה לא עזר.

10.5 למרק, 3 פאוונד למנה הראשונה הגרועה. לא יקר, אבל לא טעים בכלל.

כדי לא להתבאס טוטאלית מהארוחה האחרונה שלי בלונדון, הזמנתי מילקשייק במקדונלדס הסמוך. היה מצוין (וחצי מחיר מבארץ, כמובן).

לצפיה ב-'אחלה דיווחים.'
אחלה דיווחים.
19/10/2017 | 19:17
27
הייתם ב-3 מקומות שהיו חזק על הרדאר שלי בגיחה שלי ללונדון ביוני: Kiln, Bao ו- Hoppers. אם רק היו לי עוד יומיים-שלושה...
לגמרי עושה חשק לחזור במהרה, ודאי כשהפאונד נמוך.
לצפיה ב-'גם מסע של 16 כוכבי מישליין מתחיל אצל SEVERO'
גם מסע של 16 כוכבי מישליין מתחיל אצל SEVERO
19/10/2017 | 13:34
99
החלפת קידומת היא תרוץ טוב ל"התפרע" אז תכננו טיול של 10 ימים בין בורדו לסאן סבסטיאן וזה כלל כמובן הרבה אוכל (שהיה ברובו בין טוב למשובח) והרבה מאד יין
את התחלת המסע עשינו בפריס (צריך גם לעבוד) ולמרות שידענו שמערכת העיכול שלנו תעבוד קשה בימים הבאים כבר בדרך מש"ת העירה חשבנו איפה נאכל צהריים
הפור נפל על SEVERO מקום שאנחנו מאד אוהבים וגם שמחים לראות אותנו
מרחק הליכה קצרה מהמלון נסחבים עם מתנות מתבקשות לנכדים התקבלנו בסבר פנים חמים וידידותי
עונת פטריות הספ בעיצומה (באחת המסעדות המכוכבות היה תפריט טעימות מבוסס ספ) אז שתי מנות ראשונות היו פטריות ספ שמוקפצות כאן בחמאה והן מדהימות
ממש מהנה לראות איך במטבח הקטנטן בתנועות אלגנטיות מקפיצים אותן ובנוסף מנה נהדרת (כרגיל) של "בודאן נואר" עם קוביות תפו"ע מקורמל 
מכיוון שהם מכירים אותנו ואת מתכונת האכילה המשותפת שלנו אז הם פשוט חילקו את המנות לשתי צלחות והוסיפו ליד קצת ארוגלה טריה ופריכה ועזת טעם
לעיקרית הזמנו מנה של "פילה מדומה" שמגיע עם הצ'יפס הנהד שלהם גם זו חולקה לשניים
ולקינוח מרק תותים שהיה לא מתוק מדי וסגר היטב את הפינה
"דמי ליטר" של יין מקוט דה רון - אני נותן להם לבחור עבורנו- היה כייפי
מבוסמים קמעה  עשינו את הדרך חזרה למלון במז"א סתווי כשסימני השלכת מתחילים לתת אותותיהם בעצים.

לצפיה ב-'מחפשת המלצות לאזור ראש פינה-צפת'
מחפשת המלצות לאזור ראש פינה-צפת
18/10/2017 | 13:26
2
81
נשהה במלון מצפה הימים ונאכל שם, אז אני מחפשת המלצות פחות למסעדות ויותר לדברים מעניינים כמו גבינות, מאפיות, גלידריות, מבשלות בירה וכו'.
תודה
לצפיה ב-'כמה רעיונות'
כמה רעיונות
19/10/2017 | 08:31
1
64
יקבים-יראון, דלתון
גבינות- עין כמונים
מאפיות- שלום עללחם בחולתה
גלידריות- בוז'ה בצומת הגומא

איזה כייף מצפה הימים!!
לצפיה ב-'תודה, מעולה! ואכן כיף :)'
תודה, מעולה! ואכן כיף :)
19/10/2017 | 09:11
7
לצפיה ב-'היינו הערב ב"מעשנה" במושב ינוב.'
היינו הערב ב"מעשנה" במושב ינוב.
18/10/2017 | 22:29
3
285
היינו 5 חברים בסבב הראשון מ 19:00 עד 21:00.
בחרנו בתפריט של 5 נתכים בעלות 150 ש"ח לאדם.
אחד מהחמישה היה צמחוני והוא בא בעיקר עבור החברותא...
קיבלנו בפתיחה אפריטיף אלכוהולי, אני בחרתי בטעם נענע, היה גם בטעם שקדים. נחמד.
הנתכים לפי סדר הגעתם :
1. פסטרמה - לא משהו מיוחד לציון.
2. שייטל - מופיע בתמונה, היה יבש מדי.
3. פיקניה - סביר.
4. סינטה - בסדר.
3. אווז - מופיע בתמונה. שומני וטעים .
המנות לוו באורז, בתערובת שעועית עם בשר ,ברטבים ובסלט עלי חסה כולל ריפיל. כנ"ל סודה .המנות גדולות למדיי.
קינחנו עם מוס ללא סוכר אחד.
מחיר לאדם כולל טיפ 200 ש"ח. 
בסבב הראשון היינו רוב הזמן לבדנו.
 לקראת הסבב השני, התחילו להגיע מבקרים נוספים.
משום מה האיצו בנו לפנות את השולחן למרות שרוב השולחנות עדיין לא היו מאויישים. הרגשה לא הכי נעימה.
המקום חביב, נמצא בחוץ. בימים חמים יהיה קצת קשה למרות שיש מספר מאווררים.
המלצרית ששירתה אותנו היתה חביבה, בקיאה בתפריט. וקיבלנו שרות הולם.
לא נראה לי שנחזור לשם פעם נוספת.
לצפיה ב-'תיקון בהול : נתחים...נתחים נתחים...!!'
תיקון בהול : נתחים...נתחים נתחים...!!
18/10/2017 | 22:44
1
54
לצפיה ב-'כך וכך נקרא לא משהוא....'
כך וכך נקרא לא משהוא....
18/10/2017 | 22:45
54
לצפיה ב-'מגישים את הנתחים פרוסים ועל מנורת חימום?'
מגישים את הנתחים פרוסים ועל מנורת חימום?
19/10/2017 | 06:36
133
נראית דרך בטוחה לייבוש נתחי בשר שממשיכים להיצלות כל הזמן.
לצפיה ב-'רובינשטיין בפולג'
רובינשטיין בפולג
18/10/2017 | 20:57
2
205
שלשום קיבלתי בשורה רעה, היה צריך לעשות תיקון ענק במערכת האינסטלציה בבניין שלנו וכולה מתוך הדירה שלנו. מבואסת עד עפר התקשרתי לשיחיה ושאלתי אם הזמין צהרים למשרד. הוא אמר שלא ואני אמרתי שאני בדרכי אליו ונאכל ביחד צהרים.
בדרך עצרתי בקופת חולים ושני בתי מרקחת ונסעתי לכיוונו.
הגעתי ולשנינו לא היה שמץ של מושג מה בא לנו ובסוף החלטנו ללכת לרובינשטיין.
הוא: מנה ראשונה מרק ירקות, הגיע מרק ירקות סמיך ועשיר על בסיס בקר ונאכל בהנאה.
אני- כרובית וטחינה. קיבלתי כרובית קלויה עם טחינה וקצת עגבניות מרוסקות מעל.
עיקריות, הוא אכל המבורגר מקסיקני עם צ'יפס שהיה טעים. א
אני אכלתי שווארמה פרגית על מצע פירה שהיו מצויינים. הבשר לא מאוד מתובל ופירה קרמי וטעים.
ליוו את הארוחה שני בקבוקי קולה 124 ש"ח מוצדקים.
עשה לי את היום שמצאתי נעליים באאוטלט של קולומביה במרכז ליד והחזרתי את שיחיה למשרד.
האינסטלטור הגיע אתמול אחרי שפיניתי את רוב המטבח והודיע שצריך לעבוד מהדירה שגובלת בשלי וכך סתם פינינו את המטבח. עשה לי את היום.
לצפיה ב-'זה נקרא אוכל מנחם....וגם מביא מזל '
זה נקרא אוכל מנחם....וגם מביא מזל
18/10/2017 | 22:45
34
לצפיה ב-'תקשיבי, ממש זכית בפיס'
תקשיבי, ממש זכית בפיס
19/10/2017 | 06:34
123
גם ארוחה מוצלחת, גם נעליים וגם לא חופרים לך את הבית.

יש אאוטלט של קולומביה ליד רובינשטיין?
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
16/10/2017 | 08:42
25
8
לצפיה ב-' פריזמן זה בשבילך: אוכל משובח בקניון בבנגקוק'
פריזמן זה בשבילך: אוכל משובח בקניון בבנגקוק
16/10/2017 | 08:43
5
159
שום דבר לא הכין את אייל גרוס לכך שאחת הארוחות התאילנדיות הטובות ביותר בבנגקוק, מסתתרת דווקא בקניון. הכירו את המסעדה שאסור לכם לפספס בביקור הבא בתאילנד:

לצפיה ב-'שום דבר לא מכין את הקורא'
שום דבר לא מכין את הקורא
19/10/2017 | 08:56
4
74
לכך שבעצם מדובר על ארוחה טבעונית, אבל אם כבר עוסקים במסעדות מצויינות שנמצאות בקניונים משמימים בבנגקוק, Paste היא כמובן הכתובת. 
לצפיה ב-'אתה צודק לגבי עניין הטבעונות'
אתה צודק לגבי עניין הטבעונות
19/10/2017 | 08:59
2
48
למרות שאין משהו רע בארוחה טבעונית, אם היא טובה כפי שמתאר גרוס

לצפיה ב-'אכן, חוץ מזה שבערך '
אכן, חוץ מזה שבערך
19/10/2017 | 09:13
1
49
95% מהמטבח התאילנדי מחוץ לתחום. 
לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות'
בהחלט יכול להיות
19/10/2017 | 09:41
40
בשבילי בין כה חלק ניכר מהמטבח התאילנדי מחוץ לתחום
לצפיה ב-'אוי, הקארי טלה ב-paste '
אוי, הקארי טלה ב-paste
19/10/2017 | 19:28
2
לצפיה ב-'קקאו בקרית אונו תובעת מלצרית - 167,000 ש"ח בגין לשון הרע '
קקאו בקרית אונו תובעת מלצרית - 167,000 ש"ח בגין לשון הרע
16/10/2017 | 13:39
10
486

קפה כאילו
נתתם תשר (טיפ) למלצרית? לא בטוח שהוא יגיע לכיס שלה. כשמיתר כספי (25) התחילה לעבוד כמלצרית בבית הקפה 'קקאו' היא לא חשבה שתתגלגל לתביעות הדדיות מול ההנהלה, והכל בגלל טיפ | לטענתה, המסעדה לקחה לכיסיה טיפים שקיבלו העובדים | ההנהלה תובעת אותה על לשון הרע
מאת ניצן צבי כהן עדכון אחרון: 16.10.2017, 7:49

מיתר כספי, מלצרית במסעדת קפה 'קקאו' בקריית אונו, הרגישה שנעשה לה עוול כשלטענתה הנהלת המסעדה הכניסה לקופתה כספי טיפ שנועדו עבור העובדים, ופרסמה בנושא פוסט זועם בפייסבוק. בתגובה תובעת אותה הנהלת המסעדה בתביעת לשון הרע על לא פחות מ-167 אלף ש"ח. בכתב ההגנה טוענת כספי 'אמת דיברתי', ומוסיפה תביעה נגדית על סף כ-33 אלף ש"ח בגין שורה של פגיעות בזכויותיה – ופיטוריה שלא כדין.

"מדובר בלא אחרת מאשר תביעת 'SLAPP' (תביעת השתקה, נ.כ.) ביריונית – ממש כך, אשר תכליתה שקופה – החלטת התובעת 'ללמד' את כל עובדיה התובעים אותה כיום ו\או שוקלים לתבוע בעתיד, 'לקח', וזאת על ידי בחירה להלך אימים על בחורה צעירה בת 25, סטודנטית אשר מצויה בראשית דרכה בחייה הבוגרים ואשר עליה להתמודד עם תביעה בסדר גודל מנופח וחסר כל פרופרציה – רק משום שהביעה את דעתה על תנאי העסקתה ו\או העזה לעמוד על זכויותיה" כתבה עו"ד דליה בושינסקי,  ממשרד הולין-הדס, המייצגת את כספי בכתב ההגנה.

במסעדת 'קקאו', כמו בעסקים רבים אחרים בענף המסעדנות, נהוג כי העובדים מתחלקים ביניהם בכספי הטיפים, כשהמסעדה מתחייבת 'להשלים להם לשכר מינימום' במידה והטיפים אינם מספיקים. ב'קאקאו' נדרשים המלצרים גם לשלם לקופתה 25 שקלים בכל משמרת, המשמשים לכאורה לתגמול שוטף הכלים. כמו כן נוהגת הנהלת המסעדה לקחת מקופת הטיפים של המלצרים כל סכום חסר המתגלה בקופתה.

בפוסט שפורסם באמצע מאי טענה כספי כלפי הנהלת המסעדה, כי לאחר אירוע גדול שהתקיים בה, הכניסה הנהלת המסעדה לקופתה חלק מהטיפ, 250 ש"ח, אשר השאיר אחד ממארגני האירוע למלצרים. לדבריה פוטרה בהודעת SMS בעקבות כך שנאבקה כנגד פעולה זו, אותה ראתה כבלתי הוגנת. בעקבות כך, כתבה פוסט בדף הפייסבוק שלה, המפרט את השתלשלות העניינים, "אני לא נוהגת לפרסם פוסטים בסגנון אבל קרה לי אירוע מטריד מאוד ואני חייבת את עזרת הפייסבוק כדי שזה יגיע לכמה שיותר אנשים" ציינה, והוסיפה "לא הגיוני שבגלל שדרשתי את הכסף שלי, שעבדתי בשבילו קשה מאוד, מפטרים אותי! מתי יתחילו להבין שהעבודה במלצרות היא בדיוק כמו עבודה בכל מקום אחר ולעיתים אף קשה יותר?! מי מגן עלינו המלצרים? הגבולות והחוקים מטושטשים בתחום ואין לנו תשובות מספקות למקרים כמו אלה".

בתגובה לפוסט זה, תובע בית הקפה את כספי בלמעלה מ-167 אלף ש"ח, בגין לשון הרע, שלדברי ההנהלה נעשתה ב'כוונה מובהקת לפגוע בה', ובטענה כי לבעלים נגרמה עגמת נפש ופגיעה במוניטין ובמהימנות שלהם. לטענת בית הקפה' זכה הפרסום לתפוצה רחבה ביותר, אשר הובילה גם לפגיעה במספר הסועדים בבית הקפה, ולשאלות בנושא מצד לקוחות. בהנהלה כופרים בטענותיה של כספי וטוענים כי המסעדה לא קיבלה כל סכום נוסף לזה שהתחלק בין עובדי אותה המשמרת, כטיפ לעובדים – ואף כי הוספו לסכום הטיפים 50 שקלים נוספים כצ'ופר לעובדים בשל האירוע המוצלח.

כספי מנגד טוענת כי לא רק שהדברים אותם רשמה הינם אמת שיש בה עניין לציבור ונכתבו בתום לב – אלא שכלל אינם בגדר לשון הרע וכי גובה התביעה נועד להרתיע עובדים נוספים במסעדה מלדון ולתבוע את זכויותיהם. לצד זאת הגישה כספי בתגובה גם תביעה נגדית כנגד בית הקפה על סך 33 אלף ש"ח, בטענה כי ניכה באופן שיטתי משכרה, כמו גם משכר עובדים אחרים בבית הקפה, ניכויים אסורים בניגוד לחוק הגנת השכר. בין היתר נטען כי הועסקה בלא מתן הודעה בכתב כנדרש על תנאיה, כי ניתנו לה תלושי שכר פגומים או פיקטיביים שאינם מבטאים את שכרה בפועל, כי פוטרה שלא כדין, זכויות סוציאליות כגון הפרשות פנסיוניות ודמי חופשה שולמו לה באופן חסר.

טיפ זה לא משכורת
אין זו הפעם הראשונה שיחסי העבודה בבית הקפה 'קקאו' בקריית אונו עולים לכותרות. בינואר השנה התקיימו מול בית הקפה שתי הפגנות של צעירים אשר עבדו בו – ותבעו בסיוע 'הנוער העובד והלומד' זכויות שונות שנשללו מהם בניגוד לחוק. על אף שהצדדים הגיעו לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין בבית הדין לעבודה כבר במאי 2016, על פי בדיקת 'דבר ראשון', עד היום טרם שולמו להם הפיצויים להם התחייבה המסעדה.

פרשה זו שופכת אור על תופעה רחבה יותר – העסקת מלצרים על בסיס תשלומי הטיפים המשולמים על ידי לקוחות. בעבר קבעו כבר בדין הדין כי טיפ המשולם ישירות למלצר אינו מהווה שכר עבודה – אך מנגד, עסקים רבים נוהגים לדרוש מעובדיהם להפריש חלק מכספי הטיפים לקופת המסעדה ולשלם להם שכר מתוכו, או מוציאים להם תלושי שכר על אף שבפועל הם מתבססים על כספי הטיפ ואינם מוציאים את עלות השכר מכיסם. מדובר בענף פרוץ שמרובה בו התחום האפור מבחינה חוקית, ובית הדין הארצי לעבודה אף קרא לרשות המחוקקת לפעול להסדרתו. לפני כשנה וחצי גיבש ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) הצעת חוק להסדרת זכויות העובדים בענף המסעדנות, אולם לעת עתה לא נראה שהליכי החקיקה בנושא מתקדמים.

ניסיון חלוצי נוסף הנעשה להסדרת תנאי העובדים בתחום הוא ניסיונם של עובדי מסעדה בתל אביב, קפה נואר, להתאגד במסגרת 'הסתדרות הנוער העובד' והלומד במטרה להוביל לחתימת הסכם קיבוצי ראשון בענף. בימים אלה מנהלים העובדים מאבק ארגוני על רקע מבוי סתום במו"מ, כשלצידו מתנהל גם מאבק משפטי בטענה לשורה ארוכה של פגיעות מצד ההנהלה בזכות ההתארגנות ובנציגי העובדים.
'דבר ראשון' פנה להנהלת בית הקפה 'קקאו', בבקשה לתגובה על הטענות המועלות על ידי מיתר כספי, וגם ביחס לטענות העובדים אשר זכו בתביעתם בבית הדין כנגד ההנהלה אך טוענים כי בית הקפה נמנע מלשלם להם ולקיים את פסק הדין. הנהלת 'קקאו' בחרה שלא להגיב עד כה.
לצפיה ב-'המסקנה שלי: לבטל כליל את תרבות הטיפים ולשלם למלצרים שכר כחוק'
המסקנה שלי: לבטל כליל את תרבות הטיפים ולשלם למלצרים שכר כחוק
16/10/2017 | 16:35
9
212
כמו בכל מקצוע.

ואגב, למה להדביק כאן את הכתבה במלואה? יש עליה זכויות יוצרים...
לצפיה ב-'לשם כך צריך לשנות חוקים שונים הקשורים בהעסקת צוות'
לשם כך צריך לשנות חוקים שונים הקשורים בהעסקת צוות
16/10/2017 | 20:36
8
184
ולדאוג לאכיפתם, צריך לשנות את מנגנון התשלום לאנשי שירות, וצריך לייצר מצב שימשוך אנשים לעסוק במתן שירות במסעדות באופן מקצועי.

בינתיים, אף אחד לא מצא דרך לעשות זאת, כך ש"לבטל את תרבות הטיפים" אינה הצעה מעשית.
לצפיה ב-'אילו חוקים צריך לשנות? יש חוקי עבודה ויש רגולטור'
אילו חוקים צריך לשנות? יש חוקי עבודה ויש רגולטור
16/10/2017 | 21:10
7
164
עבדתי בעצמי בתור נותנת שירות, יש אין ספור עסקים שעושים זאת, והם מסתדרים בלי שום שינוי מיוחד בחוקים. מה זה "אף אחד לא מצא דרך לעשות זאת?" איך את חושבת שמעסיקים נותני שירות במקדונלדס? מוכרים בחנויות? נציגי שירות של חברות? עובדים במלונות?

למה בכל פעם שעולה כאן הקושי בתחום המסעדנות נראה כאילו זה המקצוע הקשה ביותר בעולם והעוסקים בו זקוקים ליחס מיוחד?
קשה לנהל עסק מצליח, קשה לגייס ולהכשיר עובדים טובים (בפרט בשכר נמוך) והמסעדנים אינם כה מיוחדים. יש עוד הרבה עסקים שמתמודדים עם אותם קשיים, והם מתמודדים. פשוט פחות בוכים לתקשורת כי אין ביניהם ידוענים.

בתחום בתי האוכל בישראל נוצרה נורמה מעוותת שנוחה מאוד למעסיקים (ולא פעם גם למלצרים) לעבוד בשחור ולהסתמך על תרבות ה"שנור" (AKA "טיפים") הבזויה. יש שלל מדינות בעולם שבהן לא מקובל לתת טיפים, והפלא ופלא, עדיין יש בהן מסעדות ומלצרים גם בלי חוקים מיוחדים.
לצפיה ב-'נו באמת... הנושא הוא נותני שירות במסעדות'
נו באמת... הנושא הוא נותני שירות במסעדות
17/10/2017 | 07:23
6
157
מארחים, מארחות, מלצריות ומלצרים, ברמניות וברמנים. לא נותני שירות בתחומים אחרים.

אין גם טעם להשוות למדינות אחרות. כולנו יודעים מה קורה במדינות אחרות.

בישראל החוקים המתייחסים לעבודת מלצרות לא ברורים ולא נאכפים, כמעט ואין מלצרות מקצועית והשכר נמוך.

אם רוצות לשנות את מה שאת מכנה "תרבות שנור", נותני שירות במסעדות צריכים להרוויח יותר ממשכורת מינימום, אחרת השירות יהיה נורא (לא שהיום הוא מצויין בכל מקום).
לצפיה ב-'ששונים מכל נותני שירות אחרים כי...?'
ששונים מכל נותני שירות אחרים כי...?
17/10/2017 | 13:10
5
114
להזכירך, טענת שצריך "לשנות את החוקים", ועכשיו לא התייחסת לזה כלל.

בישראל אין חוקי עבודה מיוחדים לכל ענף וענף (למעט במקרים הנדרשים) ואין שום בעיה להחיל את חוקי העבודה הרגילים על מלצרות. צריך רק שהנוגעים בדבר יעשו זאת, וזה נכון לא רק למעסיקים אלא גם למלצרים, שהמצב לא פעם נוח להם, ולכן הם לא מתלוננים וגם לא משתפים פעולה עם הרגולטור. אבל כבר יש רשתות שבהן המלצרים התאגדו ונאבקו על זכויותיהם, שנאמר "אז אם תרצו אין זו אגדה".

לגבי השכר, הוא תלוי אך ורק במעסיקים. כל השאר תירוצים. אני רוצה רק להזכיר לך שהשירות לא בהכרח "נורא" בהרבה מקומות אחרים שבהם נותני השירות כן מקבלים שכר מינימום (או טיפונת מעל) כי הם מקבלים הכשרה ויש עליהם פיקוח של המעסיקים. מלצרים אינם שונים, הם פשוט רגילים לעבוד בסטנדרטים נמוכים במקומות רבים או, בגלל תרבות הטיפים, לטרוח רק עבור טיפ ולא כי אשכרה נשכרו לעשות את עבודתם ואחרת יפוטרו.

קוראים לזה "מוסר עבודה" והוא עניין תרבותי. יש אין ספור נותני שירות מסוגים שונים שלא מקבלים טיפים, לא מקבלים משכורת גבוהה ועדיין נותנים שירות טוב. אלה עובדי ענף המסעדנות שבוכים יותר, זה הכול. אין להם דם כחול.
לצפיה ב-'חוק המלצרים'
חוק המלצרים
17/10/2017 | 13:11
4
122
לצפיה ב-'זה בדיוק חוק שנועד להסדיר את תרבות ה"שנור". הוא לא באמת נחוץ'
זה בדיוק חוק שנועד להסדיר את תרבות ה"שנור". הוא לא באמת נחוץ
17/10/2017 | 13:16
3
152
כי המלצרים לא מוחרגים מחוקי העבודה הרגילים, כאמור. זו בדיוק בעיה של נורמה מעוותת שפשתה ולאף אחד אין ביצים (ולחלק מהנוגעים בדבר גם אין אינטרס) לבטל אותה.
לצפיה ב-'ביום שטריליאן '
ביום שטריליאן
17/10/2017 | 15:42
2
182
  לא תאמר את "המילה האחרונה"  בדיון כלשהו, אני ארוץ לקנות כרטיס של מפעל הפיס כי בוודאות אזכה בפרס הגדול.
לצפיה ב-'ביום שתגיב לעניין ולא תקפוץ לשרשור רק כדי לתקוף אותי אישית'
ביום שתגיב לעניין ולא תקפוץ לשרשור רק כדי לתקוף אותי אישית
17/10/2017 | 16:19
1
196
אני אבוא איתך לדוכן.
לצפיה ב-'ענית יפה, שאפו. '
ענית יפה, שאפו.
17/10/2017 | 20:50
35
לצפיה ב-'שפים מזהירים: 2018 תהיה קשה אפילו יותר'
שפים מזהירים: 2018 תהיה קשה אפילו יותר
17/10/2017 | 07:42
3
239
אלון הדר בידיעות אחרונות:
"...בשנתיים האחרונות כמעט כל מסעדות היוקרה בישראל נסגרו ואחריהן גם מסעדות רבות אחרות. יצאנו לבדוק איך ענף שלם הולך ונעלם, ולמה השפים הבכירים של ישראל מזהירים: 2018 תהיה קשה אפילו יותר. והתעלומה הגדולה: מדוע, למרות הכל, עדיין קשה מאוד למצוא מקום פנוי במסעדות המבוקשות?..."

לצפיה ב-'אם השפים היו מזהירים המסעדות לא היו נסגרות'
אם השפים היו מזהירים המסעדות לא היו נסגרות
17/10/2017 | 12:14
79
לצפיה ב-'רותי ברודו תותחית'
רותי ברודו תותחית
17/10/2017 | 15:28
217
הכתבה עצמה לא מחדשת הרבה, אבל בהחלט עצובה לחובבי אוכל שרוצים להנות גם ממסעדות מושקעות ויצירתיות ולא רק מאוכל בפיתה. בהחלט נראה שלשם זה הולך ותודה לך מדינת ישראל.
לצפיה ב-'עניין ההיטל על מבקשי המקלט רטרואקטיבית לשלם, הזוי ממש'
עניין ההיטל על מבקשי המקלט רטרואקטיבית לשלם, הזוי ממש
17/10/2017 | 16:49
145
ולא ברור. מקווה מאד שביהמ"ש העליון בהרכב במורחב יתעשת ויבין (וגם ששי ברמן יבין שאומרים "שומות" ולא "תשומות" - זה בדיוק הפוך במשמעות)....
כל הכבוד למסעדנים שהתאחדו - רותי ברודו, חיים כהן, לדעתי גם רושפלד בעניין (מהודעות באינסטגרם שלו) ועוד. מקווה שיהיה להם את הכוח להלחם.
לצפיה ב-'עוד מקום נסגר. French 57. סגירה בעוד 10 ימים.'
עוד מקום נסגר. French 57. סגירה בעוד 10 ימים.
17/10/2017 | 18:59
3
202
מתןך הפייסבוק שלהם:
אתמול ב-‏11:00‏ · 
אורחינו חברינו היקרים, 
הגיע זמננו להמשיך הלאה, לחגוג פעם אחת אחרונה את הקוקטיילים והאוכל שליוו אותנו בשנתיים האחרונות ולסגור את ה French57.
ביום שישי ה27/10 תהיה המשמרת האחרונה, עד אז כמובן שנשמח לארח אתכם שוב, בניו אורלינס מעדיפים פרידות שמחות, מלאות מוסיקה, שתייה ואוכל ובעצם מי לא מעדיף כאלה פרידות?

לצפיה ב-'מעניין מה קרה שם'
מעניין מה קרה שם
17/10/2017 | 22:54
2
189
בפעם הראשונה שהייתי שם התלהבתי קשות: אוכל טעים ושונה בנוף המקומי, קוקטיילים מיוחדים, אווירה מגניבה ושירות כיפי. מה עוד צריך? לעומת זאת, בפעם האחרונה שהייתי שם, לפני כחודשיים, לא הבנתי לאן כל זה נעלם: תפריט האוכל כמעט שלא היה קיים, השירות היה איטי ומבולבל ואפילו הקוקטיילים נדמו דלילים יותר. חבל על המקום הזה.
לצפיה ב-'תמיד במסעדות לפני סגירה, ולא משנה איך קוראים להם'
תמיד במסעדות לפני סגירה, ולא משנה איך קוראים להם
18/10/2017 | 19:38
1
148
ארוחה בהן נראית כמו ארוחה מהגיהנום
לצפיה ב-'זה אולי מסביר'
זה אולי מסביר
19/10/2017 | 13:56
41
ארוחה מאוד לא מוצלחת במסעדה שהיתה מאוד חביבה עלי ונסגרה זמן לא רב לאחר מכן.

לצפיה ב-'באבא באן - הפופ אפ של קפטן קארי בעזריאלי'
באבא באן - הפופ אפ של קפטן קארי בעזריאלי
18/10/2017 | 12:26
2
242
בעקבות האזכור כאן בפורום ובגלל שבמקרה הייתי בעזריאלי החלטתי לנסות לטעום את הבאן. גילוי נאות - אני ממש אוהבת את קפטן קארי וטעמתי (ואהבתי את רוב המנות כשעבדתי ליד).

אז הבאן עולה 32 שח ומדובר בלחמנייה טעימה ודי קטנה שמגיעה עם המנה שמזמינים ועם סלט קולסאו הודי. אני מודה שלא לגמרי היה לי ברור איך לאכול אותה כי היה יחסית קשה לתת בה ביס אז אכלתי חלק ככה וחלק על מזלג. אני הזמנתי את הבשר מפורק שהיה מאוד טעים ומגיע גם עם הרוטב פלפלים שיש במנה דומה בקפטן קארי - בכלל הטעם היה מאוד דומה למנה ההיא. הקולסאו בעיניי לא ממש טרם למנה ודי נבלע בטעמים החזקים של הבשר עם הרוטב. 
בסהכ היה לי טעים אבל לא הרגיש לי שווה את ה-32 שח למנה כל כך קטנה, במיוחד כשלא בהרבה יותר אפשר לקנות מנה בקפטן קארי שמגיעה עם הרבה יותר בשר ועם אורז ומשביעה מאוד. 
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
18/10/2017 | 14:22
1
114
32 ש"ח נשמע לא מאד יקר לכריך בשרי עם סלט. השאלה כמה קטנה הלחמניה.
לצפיה ב-'נזכרתי שצילמתי'
נזכרתי שצילמתי
18/10/2017 | 14:32
194
הלחמנייה הייתה די קטנה, אולי קצת יותר גדולה מבאן רגיל ויותר מאורכת אבל ממש לא משביעה.
לצפיה ב-'מסעדות ממולצות באיזור ג'נבה/אנסי'
מסעדות ממולצות באיזור ג'נבה/אנסי
18/10/2017 | 11:23
1
56
שלום לכולם
נוסעים בדצמבר לטיול טרום קריסמס באיזור אנסי/ג'נבה (נהיה בבקתה ממש בין לבין). גם לוזאן על הכוונת. אשמח להמלצות למזללות/מסעדות פשוטות וטעימות, מה לא לפספס וכו. נהיה עם בני 8 ו6
תודה!
לצפיה ב-'יש המלצות בשירשור מחודש אפריל האחרון'
יש המלצות בשירשור מחודש אפריל האחרון
18/10/2017 | 14:24
46
לצפיה ב-' סיור בשוק עכו - מיוחד לפורום'
סיור בשוק עכו - מיוחד לפורום
15/10/2017 | 14:24
15
294
אני מנסה לבדוק היתכנות של סיור בשוק בעכו עם נורית פורן ואוסאמה דלל (השף של דלל ומייאר).
אורך הסיור: 4 שעות
מועד: אחד מימי שישי בחודש נובמבר או דצמבר
מחיר: 200 ש"ח כולל הרבה טעימות ואוכל.

השתתפתי בסיור שלהם בשוק תלפיות בערב חג שני, והוא היה מוצלח ודי משביע

כרגע אני רק בודקת אם יש עניין בסיור כזה, ואם יהיו מספיק מתעניינים, נגלגל את העניין הלאה.

אם יש לכם שאלות או בקשות, אשמח לענות או להעביר לנורית.
לצפיה ב-'מתענינת'
מתענינת
15/10/2017 | 14:53
1
37
לצפיה ב-'2'
2
16/10/2017 | 09:20
8
לצפיה ב-'יש מצב'
יש מצב
15/10/2017 | 15:21
28
לצפיה ב-'יכול להיות שכן, השאלה לגבי התאריך...'
יכול להיות שכן, השאלה לגבי התאריך...
15/10/2017 | 16:06
1
34
לצפיה ב-'זוג'
זוג
16/10/2017 | 12:59
9
לצפיה ב-'בתלות בתאריך...'
בתלות בתאריך...
15/10/2017 | 16:35
30
לצפיה ב-'מעוניין'
מעוניין
15/10/2017 | 17:42
126
למרות שלא שאלתי את האישה
תלוי בתאריך כמובן
לצפיה ב-'ברור שהכל תלוי תאריך'
ברור שהכל תלוי תאריך
15/10/2017 | 18:04
153
בבקשה כתבו מתחת להודעה שלכם, כמה אנשים מגיעים.
לצפיה ב-'בהחלט , אם זה יצא ב 10 לנובמבר, שאר ימי ששי עובדת '
בהחלט , אם זה יצא ב 10 לנובמבר, שאר ימי ששי עובדת
15/10/2017 | 19:39
2
35
לצפיה ב-'לא יצא ב- 10 בנובמבר'
לא יצא ב- 10 בנובמבר
16/10/2017 | 06:09
1
26
לצפיה ב-'גם 1 לדצמבר מתאים '
גם 1 לדצמבר מתאים
18/10/2017 | 18:07
4
לצפיה ב-'יתכן (זוג)'
יתכן (זוג)
15/10/2017 | 20:33
27
לצפיה ב-'מעוניינת בן 2 ל-5 אנשים'
מעוניינת בן 2 ל-5 אנשים
16/10/2017 | 19:52
21
לצפיה ב-'טוב, נראה שיש לנו מספיק אנשים לקבוצה '
טוב, נראה שיש לנו מספיק אנשים לקבוצה
16/10/2017 | 20:06
131
לפחות בתיאוריה.

אודיע לנורית וננסה לגלגל את הסיור בהקדם.
לצפיה ב-'גם אני אשמח!'
גם אני אשמח!
17/10/2017 | 14:07
17
לצפיה ב-'ארוחת בוקר במרכז ירושלים'
ארוחת בוקר במרכז ירושלים
15/10/2017 | 19:52
4
137
אודה על המלצה למקום לארוחת בוקר טובה בירושלים, במרכז (איזור רחוב הילל).
לצפיה ב-'קפה קדוש בלי שום צל של ספק'
קפה קדוש בלי שום צל של ספק
16/10/2017 | 06:10
60
לצפיה ב-'רק אנה.'
רק אנה.
16/10/2017 | 12:27
169
5 דק' הליכה מרחוב הילל (רחוב הרב קוק/אג"ן)
לוקחת בדילוגים את הארוחת בוקר הלא ממש מוצלחת של קדוש (וכן, אני יודעת שהמאפים שלהם שווים יותר מארוחת הבוקר שלהם. אבל אם ביקשת ארוחת בוקר - זה המקום ללא ספק בכלל)

אגב השמועות אומרות, אך טרם ניסיתי בעצמי, שלזוני (מדרחוב נחלת שבעה) יש ארוחות בוקר מטורפות ומושחתות. לא כשר.
לצפיה ב-'קפה יהושוע נחמד'
קפה יהושוע נחמד
16/10/2017 | 13:00
35
לצפיה ב-'אני אומר ככה'
אני אומר ככה
16/10/2017 | 19:14
191
קדוש מקום מעולה. אכן יש(לי) תחושה מסויימת שעם כל הטוב שם, ארוחת בוקר כשלם איכשהו חסרה שם משהו.

מוסיף את האופציה של משק עפאים, שאומנם נמצא בטלביה, אבל טלביה זה בעצם ממש לא רחוק ממרכז העיר.
20 דק הליכה די נעימה, או כמה דקות במונית, או באוטו והחניה שם די אפשרית.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בחג ובסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בחג ובסוף השבוע?
15/10/2017 | 06:44
11
21
לצפיה ב-'קמפינג בערב החג, מתתיהו ביום שישי'
קמפינג בערב החג, מתתיהו ביום שישי
15/10/2017 | 12:20
207
בערב החג (רביעי-חמישי) הלכנו לקמפינג בבית ינאי, המזג אוויר מושלם ולמעט מוקדם מאוד בבוקר היה נעים וכיף, לארוחת הובקר הכנתי מבעוד מועד חומוס ביתי, ממרח עדשים שחורות עם אגוזי מלח, סלט עדשים וחתכתי סלט ירקות גדול וסלט כרוב, לא צריך יותר.
בשישי בבוקר הלכנו לאכול בממתיהו בכיכר מגדיאל בהוד השרון, התפריט ארוחות ובקר מקורי יחסית וממנו לקחתי קוראסון סנט מור עם תוספת בייקון (בתוספת תשלום) וזוג ביצי עין, מנה מושחתת ועמוסה בכל טוב ומאוד מבולגנת וטעימה, המנה מגיעה עם שתיה חמה ויצאה כולל תסופת הבייקוןו סביב 50 ש"ח.
היא לקחה בוקר פינוקים שכלל חביתה עם גבינות ועשבי תיבול, פלחי בטטה עם פיצוחים, סלט, לחם, פרוסות גבינה משובחת ושתיה חמה + שתיה טבעית שנסחטת במקום, המנה הייתה טובה וטעימה אבל עלתה סביב 60 ש"ח, קצת יקר מדי וחסר היה סלסלת מאפים שתעניק ערך פחממתי ריק מוצלח יותר.
בסך הכל חביב למדי, ארוחות בוקר לא רעות ,מגוונות  וטעימות אך קצת יקר מדי.
לצפיה ב-'אתונה בחג השני. 3 ימים של אוכל מעולה.'
אתונה בחג השני. 3 ימים של אוכל מעולה.
15/10/2017 | 14:15
1
333
בימים ג'-ה' - 3 ימים באתונה.
3 מסעדות מישלן ועוד המון אוכל מעולה. 
(פירוט מורחב יהיה בבלוג שלי. מקווה שבקרוב). 

בין המסעדות שנדגמו:
ביום הראשון: O Kostas וקינוח ב-Lukumades בצהריים. בהמשך ארוחת ערב מצוינת ב-Hytra עם כוכב מישלן. 
ביום השני: Ta Karamanlidika בצהריים. Funky Gourmet בערב. מסעדת 2 כוכבים. ארוחת טעימות מטורפת ומוטרפת עם אוכל יצירתי וטעים ביותר.
ביום השלישי: צהריים ב-Varoulko seaside בפיראוס. ארוחת הדגים/פירות ים הכי טובה שאכלתי עד היום. 

היו עוד כמה מקומות, ברים, מתוקים וכו'. חזרתי מבסוט ושמנמן.
כל מה שניסיתי היה טעים. אתונה זה יעד קולינרי מעולה. וזה פחות משעתיים טיסה מכאן...
לצפיה ב-'אגיב, כמו שהגבתי בפייסבוק: '
אגיב, כמו שהגבתי בפייסבוק:
16/10/2017 | 08:51
68
לצפיה ב-'הפינה הירוקה, פארק הירקון תל אביב'
הפינה הירוקה, פארק הירקון תל אביב
15/10/2017 | 16:34
224

בשישי בצהריים  טיילנו  בפארק עם הטף ועוד חברים, וכיוון שהילדים היו רעבים החלטנו לנסות את הפינה הירוקה שהיתה במרחק הליכה קצר.
המקום היה יחסית ריק אחרי שסיימו אירוע לא קטן. למרות זאת השירות היה מעט מבולבל,  מלצרים התרוצצו אך היו נחמדים ואדיבים  גם אם לא תמיד היה קל לקבל את תשומת ליבם.

היינו 8,  מתוכם 4 ילדים.
2 ילדים הזמינו "פיציטת ילדים" -  פיצה על בסיס טורטיה,  בתוספת זיתים שחורים (אין ירוקים),  בעלות מופרכת של 39 ש"ח.  היה להם טעים וה"פיצה"  חוסלה.
ילד אחד ביקש ספגטי ברוטב שמנת  פטריות (48 ש"ח) -  קיבל מנה נדיבה וטעימה והיה מרוצה (וגם ההורים שסחבו לו קצת).
ילדה אחרת ביקשה קאמפנלה (פעמוני פסטה)  ברוטב חמאת לימון -  הגיעה מנה נדיבה עם פסטה צבעונית,  אולם המנה היתה גדושה בצורה חריגה בשמיר קצוץ,  שלא הופיע כלל בתיאור המנה בתפריט. הילדה טעמה ולא אהבה,  טעמתי גם אני והבנתי אותה-  גם מי שמאוד אוהב שמיר,  ואני מאלה,  יתקשה לקבל כמויות כה אדירות של שמיר במנה.  
לבקשתנו  המנה הוחלפה בפיצטת ילדים ולא חוייבנו עליה.

אחד המבוגרים הזמין פפרדלה ארטישוק -  מנה נחמדה מאוד,  הפסטה טריה וכייפית אולם חלק ממנה היה נוקשה (כנראה לא עורבב בזמן הבישול והפסטה נדבקה לעצמה).
מבוגר אחר קיבל את אותה המנה בטעות  למרות שהזמין רביולי ארטישוק אליו אוליו.
מבוגר נוסף  הזמין סלט אגסים צלויים שהיה מצויין, ואני הזמנתי סלט חם של פטריות,  אספרגוס וארטישוק ירושלמי-  מנה נחמדה מאוד,  הייתי מגישה אותה על מצע חסות כדי לתת לה יותר נפח.

השירות היה מבולבל אבל אדיב וחייכני.  

לא נחזור במיוחד כי אין סיבה,  אבל  אם אתם בפארק ולא רוצים ללכת עד הנמל  זו אופציה סבירה.
לצפיה ב-'באקארו בא"ת רעננה'
באקארו בא"ת רעננה
15/10/2017 | 18:33
1
226
סיכום מנהלים: ארוחה חביבה וזולה. שירות יוצא מן הכלל מצד שתי מלצריות מקסימות.
אם אחזור למקום אז אבקש שכל הרטבים יוגשו בצד.

עם ההושבה הגישו לנו תפריט שהצד העליון היה עסקיות והתחתון תפריט ערב. נאמר שאפשר לבחור גם מתפריט הערב. אני בכלל הופתעתי שבערב חג מציעים עסקיות.

זממנו על חוויית הטעימות: 6 נתחים בתוספת כל מנות הצד בעלות 149 ש"ח לראש. אבל נאמר לנו שלזוג מגישים נתחים במשקל 350 גרם כל אחד. לא היינו מצליחות להתגבר על כמות כזאת של בשר אז פנינו לעסקיות.

העסקיות כוללות שתיה (גזוז שכולל רפיל, סודה, מיץ סחוט לא במקום), מנה ראשונה ומנה עיקרית במחיר העיקרית.
הזמנו מיץ תפוזים, סלט ירקות שורש והמבורגר במחיר 69 ש"ח.
וכן סודה, מרק היום שהיה מרק עגבניות וכריך פו'בוי במחיר 58 ש"ח.

השתיה הגיעה בכוסות בינוניות. לפי מצב הבועות העלוב אני חושדת שהשתיה נמזגה מבקבוקי ליטר וחצי.

מרק העגבניות שלי הגיע בטמפרטורת החדר. מנה קטנה של מרק סמיך וחביב אך קצת משעמם. כמו לשתות פחית עגבניות מרוסקות. בשעת ההזמנה נשאלתי אם אני מעוניינת בחלפיניו אך סרבתי.
מהצד השני עלתה תלונה שהרוטב של הסלט מעט חריף.

מנות עיקריות:

אני לקחתי כריך פו'בוי ניו אורלינס. בשר בקר מפורק בבישול ארוך, קולסלאו, בצל מוחמץ, איולי ורוטב BBQ
וכתוספת בחרתי בתפו"א מדורה.
הגיעה ג'בטה טריה מחולקת לשניים עם כמות נדיבה ביותר של בשר רך.
אך למרבה הצער טובעת ברוטב BBQ כבד ועגבנייתי.
הרוטב ממש הרס את הבשר. לקחתי את הלחמניה של ההמבורגר שלא נאכלה והעברתי אליה את הבשר. כך הבשר היה אכיל (בערך) ואפילו אפשר היה להרגיש מעט מהטעם הטוב שלו.
כשאני חושבת על  זה, שכחו לשים בפנים איולי. בצל מוחמץ היה רק בשליש הקטן של הג'בטה. בחלק הגדול יותר לא היה בצל.
בשורה התחתונה, הטיפול בבשר היה טוב אבל מי שהרכיב את הכריך פישל.
סלט קולסלו קטן הגיע בצד והיה יוצא מן הכלל. לבקשתי הביאו לי תוספת שלא חוייבתי עליה.
תוספת של תפו"א היתה שלושה חצאים של תפו"א בינוניים שנצרבו על גריל פחמים. לטעמי הם היו יבשים כמו הסהרה אבל לאחר ששפכתי עליהם שמן שהגיע לבקשת חברתי אז נהניתי מהם.
הכל הוגש בטמפרטורת החדר.

חברתי הזמינה המבורגר 100% בשר טרי אנטריקוט ושפונדרה טחון במקום מדי יום ונצלה במעשנה.
לתוספת היא התלבטה בין תפו"א מדורה לבין שעועית ירוקה. המלצרית הציעה לה לקחת חצי-חצי.
החצי-חצי התגלה כשלושה חצאים של תפו"א ומנה ע-נ-ק-י-ת של שעועית ירוקה ופרוסת לימון.
היא התפלאה שהתלוננתי על היובש של תפוחי האדמה וחיסלה את התוספות.
היא קיבלה קציצה גדולה ושמנמנה ולחמניה בגודל תואם. אכלה את הקציצה שלה ללא הלחמניה (שאומצה על ידי) ומאוד נהנתה.
היא קיבלה בנוסף סלט בינוני של ירקות פרוסים לפרוסות גדולות וללא רוטב. היא ביקשה רוטב לסלט וקיבלה מעט שמן ומעט מיץ לימון. טעמה את הסלט, הוסיפה לו שמן, טעמה והחליטה לוותר על הסלט.

אני מאמינה שהטעויות במטבח היו מכיוון שעקב החג השאירו את המטבח בידי טבחים פחות משופשפים. סה"כ הבשרים היו טעימים וגילו נדיבות למרות המחיר הנמוך של העסקית. נקודת התורפה שלהם היתה הרטבים: יותר מדי, חסר, מתובל מדי...

ביציאה שמנו לב שבמתחם יש מספר בריכות עם דגים ושושני מים. נהנינו לעבור בין הבריכות ולצפות בהן.
לצפיה ב-'באקרו נמצא מתחת לעבודה שלי, ישבתי שם פעם אחת'
באקרו נמצא מתחת לעבודה שלי, ישבתי שם פעם אחת
16/10/2017 | 11:06
129
האוכל לא מספיק מענין ומוצלח, המחיר גבוה מדי בשביל צהרי הייטק.
לא ממש מבין איך הם שורדים למעט פסח שאז הם המקום היחיד שפתוח באזור.
ובריכות הדגים הם בהחלט כיף,
לצפיה ב-'סיור בשוק תלפיות ואוכל בבית'
סיור בשוק תלפיות ואוכל בבית
15/10/2017 | 18:58
232
ביום רביעי יצאנו לסיור בשוק תלפיות בחיפה בהדרכת נורית פורן ואוסאמה דלל. נורית מדריכה סיורים קולינריים באיזור הצפון (עכו, תרשיחא) ומדי פעם פותחת תאריכים להרשמה חופשית ולא רק לקבוצות סגורות ומוזמנות מראש.

נפגשנו ב- 10 בבוקר ליד מאפיית אריאל, ומשם התחלנו לטייל בשוק. תוך כדי הסיור השוק, שמענו על תולדות השכונה, על הבניינים שבה, על השוק המקורה, על השינוי שהשוק עובר ועל מה שלדעת נורית ואוסאמה צפוי להתרחש באזור.

מהצד הקולינארי של הסיור ביקרנו בלא מעט מקומות, ובכולם אכלנו:
התחלנו דגי כמאל עודה - כאן אוסאמה דיבר על מצב הדיג והדגה בישראל, דיבר על הדגים בויטרינה, נתן מתכונים והכין סביצ'ה מצויינת מדג שצעק טריות.

התחנה הבאה היתה דוכן החמוצים של משפחת אזולי במרתף השוק הותיק. צילמתי את הדוכן, אבל לא הספקתי לצלם את צלחת החמוצים הגדולה שהגישו לנו.

עברנו לדוכן פירות וירקות של וויסאם - שם טעמנו פירות שונים, וביניהם תמרים צהובים בשלים ומצויינים.
.
מאפיית אריאל סניף תלפיות - טעמנו פוגאס ולחם אגוזים (שהיה לטעמי לבן, תפל  ורך מדי). הסניף הזה ייחודי משום שאופים ומוכרים בו גם לחמי מחמצת (לא קנינו מחמת הדיאטה).

בדוכן הירוקים של יואל התימני קניתי ארגולה, רשאד ושמיר בר.

עצרנו גם בדוכן רוסי שמוכר פירושקי וסלטים. רציתי דגים מלוחים, אבל לא היו. הבחור קנה שני פירושקי ממולאים בשר, והגישו לנו טעימות של פירושקי ממולא כרוב, בשר ותפוחי אדמה. הבצק היה בצק שמרים זהה לבצד של סופגניה. שונה לגמרי מהבצק שאנחנו מכירים מבית הבחור. לטעמנו הבצד השתלט על המאפים והיה בהם מעט מדי מילוי.

עצרנו גם בחנות תבלינים, ממתקים וקטניות של דוד - סוף סוף מצאתי עדשים שחורות עגולות (לא יודעת למה קניתי רק חצי קילו). טעמנו חלבה שערות טובה, הרחנו תבלינים, קיבלנו טיפים על שימוש בהל, משייה וקינמון. קניתי גם ראס אל חנות, שהריח מעניין מאד, וננסה אותו כבר מחר בקציצות בקר.

בארטישוק מעדנייה טבעונית הגישו שלל מטבלים, ביניהם סלט ביצים ללא ביצים, גבינה ללא חלב. לא טעמתי.
המבשלה של אריק - מבשלת בירה מקומית שמכינים בה 3-4 סוגי בירה ומגישים בה רק את הבירה המקומית. בחורף מגישים תבשילים שונים לצד הבירה. אנחנו טעמנו חומוס חמים ולא רע, ו3 סוגי בירה.

סיימנו במסעדת תלפיות של אילן פירון - המסעדה הראשונה שסימנה את השינוי בשוק תלפיות. מסעדה שמתרכזת בירקות, דגים ופירות ים, יש בה מנות מהמטבח הגרוזיני ומנות שמתבססות על מה שנמכר בשוק. אכלנו סרדינים כבושים מצויינים, חציל עם אגוזים, סלט ירקות טרי וטוב, מולים מוחמצות וורניקי שהיו קצת תפלים.

בסך הכל ארבע שעות של סיור מעניין וטעים שלמדנו בו קצת על השוק, והרבה על אוכל.
ממליצה על הסיור אם ייפתחו עוד סיורים.

בחמישי ובסוף השבוע, אכלנו אוכל ביתי די פשוט. בשישי הכנתי מג'דרה עם העדשים השחורות, והוספנו ארוגולה ורשאד לסלט העגבניות הקבוע שלנו.
במוצ"ש הכנו חביתות ירק ענקיות, שהכילו בזיליקום ואורגנו מהגינה שלנו, ורשאד ושמיר בר מהשוק. הן היו לא פחות ממצויינות.
לצפיה ב-'בערב החג , נחתנו מפריז ישר לארוחת חג אצל חברים '
בערב החג , נחתנו מפריז ישר לארוחת חג אצל חברים
15/10/2017 | 19:58
2
281
היה מרענן לאכול דאל עם אורז (מתכון שאני העברתי לחברתי ושמחתי לתבשיל בצלחת ), סלט חסה סלט עגבניות שרי מעולות . קינחנו בעוגות שנקנו עבורנו במאפית ליאור כפר סבא- פרסבורגר פרג מעולה ושמרים שוקולד משובחת 

ביום חמישי בצהרים הוא נסע לג'לג'וליה והביא חומוס, זיתים מצוינים , פיתות , עם סלט ירקות שהכנתי סגרנו ארוחה 

בערב באו לבקר הילדים- 2 פיצות גדולות מפיאנו פיאנו, זו של ארבע גבינות טובה במיוחד 

ששי בערב- קפה לואיז בשכונה הירוקה בכפר סבא. הודעה בפייסבוק- ארוחה עיסקית בחמישי ששי בערב. מחיר הארוחה - 59, 69 או 79 שח למנה ראשונה ועיקרית 
רק התישבנו והמלצרית הביאה בקבוק מים די קרים, בהמשך מלאה שוב ושוב ללא שבקשנו . רק על זה זכתה בטיפ של 20%

ומה אכלנו ? היינו ארבעה- פעמים מרק היום שהיה מרק כרובית ותפוחי אדמה- טיפה חריף טעים מאד, הוגש עם חצי פרוסות לחם כהה
סירות בטטה- רבעי בטטה אפויים ברוטב צהבהב - לא נראה טוב לא אכלתי
וחציל עדשים- שילוב של סלט חתצילים קלויים ועדשים שחורות - מענין 

עיקריות- פאד תאי טופו זכה לתשבחות רבות , פאיה טבעונית - בסדר גמור, סלט חם של אטריות קונג'אק עם ירקות - טוב והמנה שלי -סלט תיאלנדי קר היתה לטעמי הפחות מוצלחת- הכילה אטריות אורז שחורות אבל נדבקו זו לזו והיו גושי אטריות, מנה מאד גדולה. הרב נארז ונאכל היום בעבודה- לא על ידי
החשבון 256 שח. סכמנו שבסך הכל היה מוצלח ונחזור 
קינחנו בגלידה בוניליה 

בשבת נסענו לבקור משפחתי ברמת הגולן , בהלוך עצרנו לג'חנון ורסק שהביאה גיסתי ועוגה מהמקפיא שלי עם קפה מג'ו - מושלם 
בחזור, הנהג הכי מקצועי בארץ,אחי , פספס את הפניה לצמת גולני . הנוסעות האחרות דיווחו על רעב, גיסתי שלפה אפליקציה בשם איזי ושם דיווחו על מסעדת שרכיב או שרביכ(מקווה שלא טועה) בראמה. נזכרתי שהיא בין 100 המומלצות של מאקו וחסרה לי לספירה 
כצפוי בצהרי שבת היה מלא אבל למזלנו התפנה שולחן. מסעדה של בישולים, ככל הזכור לי 
אכלנו- חומוס *2- מהסוג הגרגרי סמיך נחמד , כרובית מטוגנת עם טחינה*2- נפלא, קובה במלית צמחונית של גרגרי חומוס*6- מעולה, ציפוי דק מלית טעימה 
חציל קלוי עם טחינה ופטל*2- המון גרעינים בחציל, ככה ככה , קישואים ביוגורט- סתמי, הרב נשאר בצלחת . קבב- יבש. ציפס- חלק טוב חלק לא מספיק עשוי 
סלט ירקות רענן. ופרוסות חציל מטוגן - עם רימונים כתוב- לא היו, פיתות מהסוג הדק 
יש במסעדה מתקן למים קרים , לקחונ גם בקבוק קולה משפחתי
לקינוח- קוביות חלבה על חשבון הבית וקפה מטרמוס 
החשבון 260 שח ל 7 סועדים
בעל המקום היה חביב והציע לנו לחזור באמצע השבוע, אז יפנק אותנו 
כישורי הנהג הוכיחו עצמם בתמרוני החניה  שם 
סך הכל יצאנו מרוצים ושבעים 

לצפיה ב-'שראביכ נפלאה לטעמי'
שראביכ נפלאה לטעמי
16/10/2017 | 06:17
182
לא אכלתי שם אף פעם קבב או צ'יפס, והתמקדתי במנות המיוחדות יותר. הקובה והפטאייר מצויינים תמיד, העשבים המוקפצים כשהם בעונה, החצילים עם הרטבים השונים שיעקב מכין מפירות טריים בעונתם.

ספרי איך היה בפריז.
לצפיה ב-'שראביכ מדהימה'
שראביכ מדהימה
16/10/2017 | 18:56
120
ותמרוני החניה שם באמת קשים. אנחנו שרטנו את הרכב שם. וכשאני אומר אנחנו זה לא אני...
תיכף יתחילו הגשמים(מקווה) ואיתם כל הירוקים הנפלאים ואז בכלל שווה להגיע לשם.
לצפיה ב-'בראנץ נהדר בקפה 65'
בראנץ נהדר בקפה 65
16/10/2017 | 16:00
195
חוויה חו"לית בקפה Xoho
ארוחה טובה באורנה ואלה - לביבות בטטה, גספאצ'ו, ארנצ'יני, וברוסקטה עם גבינה כחולה. קוסקוס (יקר - 78 ש"ח) ופאי תפוחים לא ריגשו.
צהרים מעולה (וסופר משתלמת) באמריקה
ארוחה טובה במגזינו - סלט, פיצה עם אורוגולה (עדיף בלי), פסטה וכמובן קראק פאי.
היו עוד - אבל מי זוכר
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:52
17

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מסעדת פיצ'ונקה בנס הרים'
מסעדת פיצ'ונקה בנס הרים
14/10/2017 | 23:02
4
295
מסעדת פיצ'ונקה בנס הרים.

ערב חג, צהריים, 2 מבוגרים ושלושה ילדים שסיימו טיול במערת הנטיפים (כלום לא השתנה שם מאז ימי כילדה בטיול בי"ס וכנראה שגם כשניניי יהיו ילדי בי"ס בטיול השינויים, אם יהיו, יהיו מינוריים ).

מהמקום נשקף נוף יפהפה וכל איזור החוץ (בו ישבו אורחי המסעדה) פורח ומלבלב.

על אף שעת הצהריים המקום היה בעיקר רייק.

האוכל היה טעים ברובו אולם השירות היה מבולבל.

איך שהתיישבנו ועם הגשת התפריטים ביקשנו בקבוק מים. חזרנו על הבקשה עוד מספר פעמים אח"כ וכשכבר הגיעו המים, לא הביאו די כוסות לכולם. עד שהגיעו יתר הכוסות חלקנו בינינו ואז נגמרו המים וביקשנו עוד מים ועוד כוסות.

ייאמר לזכותם שהמים הגיעו בבקבוק יין וגם היו קרים.

בחרנו להתחיל עם הילדים, כמובן שניצלונים וצ'יפס. לרוב אני מזמינה מנת שניצל אחת לשניהם מתפריט המבוגרים, אבל מנת המבוגרים כללה שניצל מבקר ולא רציתי לקחת סיכון מבחינת הטעם והמחיר אז הלכתי על מנת הילדים. להפתעתי, השניצלונים, כמו גם הצ'יפס, לא הגיעו משקית אלא נראה והורגש כי הוכנו במקום והיו טעימים מאוד! לצערי, לא ניתנה אפשרות תוספת אחרת לגיוון.

אני לקחתי המבורגר 300 ג' עם בצל מטוגן (התוספת היחידה הכלולה במחיר) והחברה הזמינה פטוצ'יני ברוטב אליו-אוליו, עלי מנגולד, צנוברים ובזיליקום.

ההמוברגר היה נהדר, אולם הגיע ללא הבצל המיוחל (גם השולחן ליד קיבל ללא בצל) ותזכורת למלצר הביאה את הבצל במהרה.

גם הפטוצ'יני היה מוצלח מאוד!

הילדים חיסלו את המנה שלהם ולכן הזמנו מנת שניצלונים נוספת.

תוך כדי העיקריות החלטנו להזמין סלט  פיצ'ונקה - חזה עוף מוקפץ בפסטו, פלפל קלוי מצופה בשומשום, עגבניות טריות, מלפפון ובצל אדום על מצע חסה.
בתפריט יש מנה נוספת בשם פיצ'ונקה (שם מדובר בכבדים ביין) והמלצר טעה והזמין אותה במטבח. אחכ הטעות תוקנה וקיבלנו (באיחור רב, בהתחשב בזה שמדובר בסלט ועוד אחרי שראינו מה הגיע ) צלחת גדולה שנראה ששפכו עליה שקית עלי בייבי ומעל הניחו רבע בצל סגול פרוס, רבע עגבניה פרוסה, 2 חצאי פלפל קלוי שהשומשום היה ממש לא קשור וגם לא קלוי וחצי מלפפון פרוס. היו כ 6 רצועות חזה עוף שהיו טעימות. אכזבה גדולה !

השירותים נקיים אולם התאים צפופים ביותר.

יש חניה בשפע.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
15/10/2017 | 06:33
3
137
לדעתי רוב המטיילים באזור הולכים לבר בהר, לכן פיצ'ונקה ריקה.
לצפיה ב-'שמעתי על פיצ'ונקה מבעלי שהיה שם'
שמעתי על פיצ'ונקה מבעלי שהיה שם
15/10/2017 | 11:13
1
197
באיזה אירוע מהעבודה ולכן הגענו למקום.
על בר בהר לא שמעתי, עד עכשיו. אני כן זוכרת שעברנו ליד שלט עם השם ואכן היו שם המון מכוניות!
לצפיה ב-'מקום נחמד מאד'
מקום נחמד מאד
15/10/2017 | 14:13
114
יש מסעדה ממש וצמוד אליה החלק שמיועד לקפה וכריכים או מאפים.
לצפיה ב-'בר בהר מעולה, מוסיפה דיווחון מהחג'
בר בהר מעולה, מוסיפה דיווחון מהחג
15/10/2017 | 16:30
168
היינו בחמישי אחה"צ, הגענו ובכניסה היה תור די גדול שגרם לנו קצת לחשוש, אבל הם כנראה מתורגלים בעומס ובלחץ והתמודדו ממש יפה, נרשמנו ובינתיים הלכתי לשירותים, עוד לא הספקתי לחזור ובן הזוג סימס לי שהוא כבר בפנים.
ישבנו לשולחן זוגי במרפסת הקרירה בשעות אחה"צ, שמיכות פליז חולקו כדי להתחמם, וטוב שכך (:
הזמנו פיצה מרגריטה (44 ש"ח) שהגיע מהר מאוד בייחוד בהתחשב בעומס והיתה מעולה, בצק מעולה עם רוטב טוב, מוצרלה אמיתית ובזיליקום טרי, וקובה טבעוני (45 ש"ח)- מרק סלק עם 3 קובות ממולאות בפטריות סייטן ועשבי תיבול, מנה שאני מכירה כבר מלפני והייתה טעימה ומנחמת כרגיל (ואפילו זכתה בתואר טעים מבן הזוג ששונא פטריות מושבע)
בנוסף ביקשנו קנקן מים עם שתי כוסות שהגיע מיד לאחר ההזמנה.
יחד עם 2 פחיות קולה וזירו (12 ש"ח כ"א), שילמנו 113 ש"ח מוצדקים לפני טיפ.

החיסרון היחיד היה שהמנות לא יצאו יחד, אבל בהתחשב בעומס של החג ובעובדה שמאחורינו היה שולחן של 3 משפחות עם מלא מנות ובלאגן, הפער לא היה כ"כ גדול וסלחנו.

בשורה התחתונה היה מעולה ותפקדו היטב תחת הלחץ, היה שווה את הסטייה מהמסלול...

לצפיה ב-'עזרה בחיפוש מסעדה להיום בערב באזור כרמיאל'
עזרה בחיפוש מסעדה להיום בערב באזור כרמיאל
13/10/2017 | 09:45
3
90
שלום לכולם,
אני מחפשת מסעדה להיום בערב באזור כרמיאל (עד חצי שעה נסיעה) לארוחה משפחתית לכבוד יום הולדתו של אבי. חמישה מבוגרים בררניים (לא אוהבים אסייתי, לא אוהבים חריף) ושני ילדים קצת רעשניים.
אודה לכל עזרה שהיא
לצפיה ב-'עזבה בראמה יכולה לענות על הדרישות'
עזבה בראמה יכולה לענות על הדרישות
13/10/2017 | 17:41
2
113
חייבת להזמין שולחן לדעתי.
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה'
תודה רבה על המענה
14/10/2017 | 20:04
1
78
בסוף הם העדיפו לאכול בבית
אבל אשמור את ההמלצה לפעם אחרת
לצפיה ב-'בליקר במשגב'
בליקר במשגב
14/10/2017 | 23:45
86
ידידותית מאוד לכולם, מתאימה לדעתי יותר לארוחות חגיגיות
לצפיה ב-'ביקורת על שתי מסעדות - מדיסון בהוד השרון וטאיזו'
ביקורת על שתי מסעדות - מדיסון בהוד השרון וטאיזו
13/10/2017 | 14:44
10
349
אני קוראת סמויה בפורום כבר הרבה מאוד זמן וכתבתי כמה פעמים ביקורות לפני די הרבה זמן אבל לא התמדתי מאז. אז עכשיו אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולכתוב את החוויה שלי מביקור בשתי מסעדות.

אז קודם כל, מהפחות מוצלח ליותר מוצלח: מדיסון בהוד השרון
היה מדובר בארוחת צהריים משפחתית עם ההורים של הבן זוג סתם כי לאף אחד לא היה כוח לבשל והמקום קרוב והיה מקום. אז קודם כל, ברור למה יש מקום... כשלעצמה המסעדה יפה ונעימה, השולחנות בחוץ מסודרים במרחק ראוי אחד מהשני. מהצד השני, בעבר במקום פעלה מסעדה בשם דגים וראוי היה שיחליפו את התפריטים לתפריטים שכתוב עליהם שם המסעדה החדשה... היה מאוד מוזר להזמין מתפריט שכתוב עליו שם של מסעדה אחרת (אגב, בתפריט האלכוהול דווקא שם המסעדה היה נכון).
אז למה שאכלנו, אציין מראש שבגלל מגבלות הריון לא יכולתי לטעום את כל המנות אז חלק מהדברים אני מדווחת מפיהם של הסועדים האחרים.
מנות ראשונות:
קרפצ׳יו חציל בלאדי - קצת מוזר לקרוא לזה קרפצ׳יו, זה בסהכ היה חציל מאוד משוטח. המנה הייתה סהכ טעימה - עם גרגרי חומוס שלא מוזכרים בתפריט ולדעתי הבלסמי היה רוטב אחר מתוק יותר. אבל גודלה ממש לא מצדיק 44 שח.... תכלס, אני מכינה יותר טעים. המנה הוזמנה בעיקר כי זו המנה הראשונה היחידה שיכולתי לאכול.
קרפצ׳יו פילה עגל - המלצר המליץ ואכן דווח שזו הייתה המנה הטעימה מבין המנות הראשונות.
טרטר דג ים - הגיעו שני כיסוני אינרי קטנים ממולאים בדג סלמון, אמא של הבן זוג שחובבת טרטר דג ים אמרה שלא כל כך טעים האחרים אמרו שנחמד. רק עכשיו ראיתי שהמנה עלתה 59 שח - מחיר מגוחך לדעתי לגודל המנה.
לחם - הגיעה פוקצ׳ה קטנה יחסית אבל טעימה עם שמן זית וחומץ בלסמי (לדעתי לא מאיכות מצטיינת) ונדמה לי שגם חמאה.

לעיקריות הוזמנו שלוש מנות:
המבורגר - מצד אחד דווח שלא משהו ומצד שני דווח שחביב, את הצ׳יפס שהגיע עם ההמבורגר אהבו.
לברק מטוגן - הבן זוג רצה להזמין פיש אנד צ׳יפס אבל אמרו שאין (שאלתי אם אין עוד משהו אמרו שכן אבל המלצר לא זכר מה ואמר שאם אגיד אולי יזכר). המלצר המליץ על הלברק ואכן מהביס שטעמתי היה טעים. הגיע עם פלחי אדמה שוחים בשמן.
מיקס נקניקיות הבית - שאלתי את המלצר מה מותאם להריון אבל הוא לא כל כך ידע לענות לי. שאלתי איך הקבב אז הוא אמר שאם אני אוהבת קבב אז זה טעים אבל המנה חזרה לא פעם מה שגרם לי לוותר עליה. על המיקס נקניקיות הוא המליץ. הגיעו 4 נקניקיות די גדולות ומאוד שומניות. בהתחלה הן לא היו עשויות מספיק (למרות שציינתי שאני בהריון) והוחזרו לאש בלי בעיה. הנקניקיות הגיעו עם כרוב כבוש והתוספת הייתה אותם תפוחי אדמה שוחים בשמן (ועכשיו בעיון בתפריט אני לא יודעת אם הם היו בתשלום נוסף). מנה גדולה אבל יותר מידי מלוחה ושמנונית בשבילי, הכרוב הכבוש היה מוצלח.

יחד עם 2 בירות, לימונדה ודיאט קולה החשבון היה מעל 500 שח. האמת, די מיותרים והיה עדיף לבזבז אותם באנג׳לינה.

לצפיה ב-'טאיזו'
טאיזו
13/10/2017 | 15:01
4
375
בטאיזו היינו לפני כמה שבועות כדי לחגוג את היום הולדת של הבן זוג. מזמן רצינו לתת לטאיזו הזדמנות נוספת אחרי שפעם קודמת (לפני 3 שנים) היינו בערב הודי שהיה בינוני ומאז שמענו המון מחמאות על המקום.
המלצר הנחמד הציע את מסלול הטעימות וציין שניתן לבחור את התקציב ושבדרך כלל מדובר באזור ה-250 שח לאדם לפני קינוחים ואלכוהול. בגלל שבאנו לחגוג אז זרמנו איתו כאשר אמרנו מראש שאנחנו קצת בעייתיים מכיוון שהבן זוג הוא אוכל כל ואילו אני גם אלרגית לשרימפס וחבריו אלא גם בהריון אז מוגבלת במה שאני יכולה לאכול. המלצר אמר שזו לא תהיה בעיה ואכן זו לא הייתה בעיה. הוא הוציא לנו לאורך כל הארוחה מנה אחת משותפת ועוד מנה קטנה לכל אחד מאיתנו וזאת בשלושה סבבים. 

סבב ראשון:
סלט דפי שעועית כמנה משותפת - מנה די קטנה אבל הייתה לנו מאוד טעימה. הרוטב היה טיפונת כבד. (52 שח)
דאמפלינג שנחינזי 2 יח׳ בשבילו - זו מנה שמאוד רציתי לנסות אבל התברר שיש שם איזה רכיב שמבוסס על שרימפס (ולא מופיע בתפריט... מה שבעיניי קצת בעייתי) דווח כטעים מאוד (42 שח).
פוט סטיקרס מנגולד בשבילי - היה טעים, עם רוטב מעולה ממש אבל טיפטיפונת שומני לדעתי. (44 שח)

סבב שני - 
חצי ירקות סיניים  - מנה נוספת שממש רציתי לנסות אבל האמת שהמנה הייתה בינונית למדי לטעמי. פחות מה שציפיתי ממנה שמורכבת מפטריות (44 שח)
באו טונה בשבילו - דווח כמנה הכי טעימה בארוחה (36 שח)
לחם ברווז בשבילי - פה הייתה קצת תקלה והמנה לא הגיע יחד עם הסבב אלא משמעותית אחריו, עכשיו גם ראיתי שלא חויבנו עליה אבל אני לא יודעת למה. מנה יחסית גדולה ומאוד טעימה (אכלנו חצי חצי) הגיע עם מטבל יוגורט הודי. הייתה די חריפה וכבדה אבל כאמור מאוד מאוד טעימה (לפי התפריט 62 שח)

סבב שלישי ואחרון - 
בשלב הזה כבר הייינו די שבעים אבל עדיין סיימנו את המנות הנוספות שקיבלנו: 
פילה בר ים טנדורי - היה טעים אבל לדעתי לא ברמה שמצדיקה את המחיר של 148 שח.
נמס פרגית - ציפיתי למשהו קצת יותר קליל אבל היה טעים והרוטב שטובלים בו היה ממש מעולה (68 שח ל-2 יח׳)

לקינוח לקחנו אננס צלוי שהיה מוצלח (54 שח) וקיבלנו 2 אצבעות שוקולד חביבות אבל לא ממש מתאימות לארוחה לדעתי.

שתינו הוא קוקטייל ג׳ינג׳ר וג׳ין שדווח כטעים (62 שח) ואני קוקטייל וירג׳ן על בסיס רימונים שגם היה ממש טעים וגם ממש גדול (27 שח) ומאוד שימח אותי שיש קוקטייל ללא אלכוהול דבר שכמעט ואין במסעדות משום מה.

סהכ היה טעים ומוצלח, המנות שאני אכלתי היו קצת כבדות לדעתי והייתי שמחה לאזן את זה במנות קצת יותר קלילות אבל אני מניחה שזה נובע בעיקר בגלל מגבלות ההריון (אי אפשר דגים נאים...). 

השירות היה מעולה ומאוד נהנינו, זה סוכם שגם אם מהאוכל עצמו לא התעלפנו (אבל היה מאוד טעים) החוויה עצמה הייתה מאוד מוצלחת. 
לצפיה ב-'אני אוהב את טאיזו אבל קוקטייל ב-62 ש"ח זה מוגזם.'
אני אוהב את טאיזו אבל קוקטייל ב-62 ש"ח זה מוגזם.
13/10/2017 | 23:29
1
230
בדיוק חזרתי מאתונה. אכלתי ושתיתי יפה... (ידווח בהמשך). רק לשם השוואה:
קוקטיילים בבר The Clumsies שדורג ממש עכשיו במקום ה-6 ברשימת 50 הברים הטובה בעולם. (האימפריאל במקום ה-50). קוקטיילים שם מתומחרים בין 7 ל-12 יורו. והם מושקעים.
אכלתי בין השאר ארוחת דגים מדהימה בפיראוס, ב-Varoulko Seaside, עם כוכב מישלן. המנה הכי יקרה שאכלתי, בארוחת צהריים, עלתה 22 יורו. זה היה דג ג'ון דורי. קינוחים שם מתומחרים ב-10 יורו. 
בר ים ב-148 ש"ח זה גם תמחור מוגזם, שמהווה דוגמה למחירי מנות דגים מופקעים כאן. וכן אני יודע שמחיר דגים טריים הם גבוהים מאד כאן... אני בטוח שלא היה קורה כלום אם בר הים (שאני מניח שלא היה גדול במיוחד) היה מתומחר ב-10 ש"ח פחות. 
ושוב - אני יודע שאין ממש מקום להשוואה. עניין חומרי הגלם, זמינותם ומחירם. אבל עדיין זה מרגיז. לפחות בטאיזו מקבלים אקסטרה השקעה בכל המסביב: העיצוב, הסטייל, ההגשה וכו'.

לצפיה ב-'מסכימה לגבי מחיר הקוקטייל'
מסכימה לגבי מחיר הקוקטייל
14/10/2017 | 10:02
170
62 שח לקוקטייל זה באמת יקר אבל לזכותם יאמר שהוא היה יחסית גדול, אבל סביר להניח שלא היינו מזמינים אותו אם לא היה אירוע מיוחד.

לגבי הדג - המחיר בעיניי היה גבוה מידי לתמורה (זו לא הייתה מנה מהכי מוצלחות בערב, היא אמנם הייתה המנה הגדולה בארוחה אבל בעיקר בזכות האורז).

אבל, הסהכ בעיניי היה מעולה והרגיש לי כמו תמורה הולמת למחיר - טעמנו הרבה מנות שונות, הייתה אווירה מעולה וסה״כ באופן יחסי למחירים במסעדות בארץ החשבון לא היה כל כך גבוה.
לצפיה ב-'יש בזה שרימפס? מפתיע'
יש בזה שרימפס? מפתיע
17/10/2017 | 21:04
1
29
זאת אחת מהמנות האהובות עליי שם, אם מדובר בבעיה של טעם ולא אלרגיה אני יכולה להגיד שאין בכלל טעם של שרימפס. מנה מעולה...דיווח מצויין(:
לצפיה ב-'הבעיה שמדובר באלרגיה...'
הבעיה שמדובר באלרגיה...
18/10/2017 | 12:20
4
לצפיה ב-'באופן עקרוני לא מומלץ נקניקיות בהריון'
באופן עקרוני לא מומלץ נקניקיות בהריון
13/10/2017 | 22:22
2
242
לצפיה ב-'מדוע?'
מדוע?
14/10/2017 | 00:03
49
לצפיה ב-'נקניקיות בהריון'
נקניקיות בהריון
14/10/2017 | 10:05
269
אמנם נקניקיות הן לא מזון בריאות ובאופן כללי לא מומלץ לאכול יותר מידי מהן אבל אין הגבלה לאכול נקניקיות בהריון (בטח כשלא מדובר בנקניקיות סופר מעובדות מהסופר) כל עוד הן עשויות היטב. זה לפחות על פי משרד הבריאות הישראלי שכולל ברשימת האיסורים בערך כל דבר שאפשר.... 
לצפיה ב-'תודה על הדיווחים , אני גרה באזור ,מדיסון כלל לא'
תודה על הדיווחים , אני גרה באזור ,מדיסון כלל לא
14/10/2017 | 19:20
1
203
היתה ברשימת המסעדות באזור. נראה שטוב שכך 
לצפיה ב-'לגמרי טוב שכך'
לגמרי טוב שכך
14/10/2017 | 20:36
142
המסעדה הייתה כמעט ריקה כשנכנסנו, זה היה חשוד (יום חג בצהריים, המיקום טוב ונונו המעולה שלא רחוקה משם מפוצצת) וכשיצאנו אמרנו שלגמרי מובן למה ריק
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
12/10/2017 | 10:24
2
13
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'פופ אפ של רושפלד בקניון עזריאלי תל-אביב'
פופ אפ של רושפלד בקניון עזריאלי תל-אביב
12/10/2017 | 10:31
1
315
דוכן "באבא באן", של השף יונתן רושפלד וקפטן קארי נפתח לתקופה מוגבלת בקניון עזריאלי תל אביב, ומציע תפריט באנים מלחמניות בריוש הודיות במחיר של 32 ₪ למנה.

בין המנות המוצעות ניתן למצוא:
• באן צ'יקן טנדורי
• באן בשר עם תבשיל בשר מתובל בתערובות התבלינים של רושפלד
• באן צמחוני עם גבינת פאניר המיוצרת במיוחד עבור הקפטן במשק יעקבס

הדוכן פתוח עד לתאריך 22.10, ימי א'-ה' בין השעות 10:00-22:00, ימי ו' 9:00-15:00.

לצפיה ב-'תמונות מהפייסבוק'
תמונות מהפייסבוק
12/10/2017 | 13:38
248
https://www.facebook.com/azrieli.fashion/posts/10155787876816306

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה