לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1880818,808 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
14/12/2017 | 06:10
5
3
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'שנה אזרחית חדשה במסעדות 'טייגר לילי''
שנה אזרחית חדשה במסעדות 'טייגר לילי'
14/12/2017 | 06:14
26
במסעדות 'טייגר לילי' התאילנדיות, יחגגו ב- 31/12 את השנה האזרחית החדשה עם תפריט מיוחד.

הארוחה כוללת 2 מנות ראשונות, מנת סטיקי רייס, 2 מנות עיקריות, קינוח ו-2 כוסות קאווה, במחיר של 340 ₪ לזוג בלבד.

ניתן יהיה לבחור את המנות הראשונות, העיקריות והקינוח מבין כל מנות תפריט המסעדה, וכן מבין מנות הספיישל שיוצעו במיוחד לערב זה.

בין מנות הספיישל, שיוצעו בערב חגיגי זה:
סרטנים בקארי ירוק, אטריות וורמצ'ילי, שאלוט, בצל ירוק, תרד, עלי קפאו וכפיר ליים (המנה תוגש עם אורז);
פילה חזיר על קריספי נודלס, בקצ'וי פטריות ושאלוט; קארי ג'מבו שרימפס עם דלעת, בזיליקום, אפונה וקשיו (המנה תוגש עם אורז).

בנוסף, יוגש במסעדות קוקטייל מיוחד לשנה האזרחית החדשה: "בי מאי מנגו", שפירושו בתאילנדית מנגו לשנה טובה, ואשר רכיביו הם וודקה, כפיר ליים, סורבה מנגו ולמון גראס (45 ₪).

31.12.2017, יום ראשון, החל מ-18:00 בערב.

לצפיה ב-' יין וסופגניות buy the way'
יין וסופגניות buy the way
14/12/2017 | 06:21
31
בביי דה ויי בצומת רעננה תתקיים מחר (יום ו') ה-  15.12 חגיגה של קולקציית סופגניות ויינות יקב טוליפ.

לכבוד חנוכה, תיערך טעימה של 3 יינות מיקב טוליפ: סירה רזרב, אספרו וווייט טוליפ, שיימכרו במחירים מיוחדים, לצד סופגניות מהמאפייה של ביי דה ווי.

על היינות:
● טוליפ אספרו 2015 - בלנד של סירה, קברנה פרנק ומרלו.
●  ווייט פרנק 2016 - בלנד המשלב 65% קברנה פרנק ו- 35% סוביניון בלאן.

הסופגניות של ביי דה ווי מגיעות בשלל מילויים יצירתיים ביניהם : קרם ערמונים וקסיס , סניקרס, ריבת חלב ודואט שוקולד (מחירים: 7-10 ₪).

יין וסופגניות בביי דה ווי
שישי 15.12  החל מ-  09:00
צומת רעננה, כביש 4 מרכז
טל' 09-7424600

לצפיה ב-' מרינדו עין-גב - פסטיבל הבננה'
מרינדו עין-גב - פסטיבל הבננה
14/12/2017 | 06:26
26
'מרינדו עין גב' תשתתף באירוע המרכזי של 'פסטיבל הבננה' בעמק הירדן, שיתקיים ביום חמישי ה- 21/12 החל מהשעה 19:00 בדוריס בר בקיבוץ אפיקים.

האירוע כולל שוק אוכל של עשרות דוכנים של מסעדות, שפים וחקלאים מעמק הירדן, שיציגו מאכלים בשריים הכוללים מטעמי בננות . כמן כן, יתקיים מופע חגיגי של הזמר דודו טסה בשעה 21:00.

'מרינדו עין גב' תגיש מנות ייחודיות של בשר טלה ובקר, בשילוב בננות מהעמק, בין המנות:
שווארמה טלה עסיסי בפיתה, עם עגבניות, בצל ועלי ארוגולה ברוטב טחינה;
חטיפי אסאדו טלה ועגל;
ולקינוח בננות של עמק הירדן עם תותים וקצפת.

בנוסף, תעניק מסעדת מרינדו עין גב, את הפרס לזוכה במקום הראשון לתחרות 'מלך הפויקה'. התחרות תתקיים ביום שישי ה- 22/12  בשעה 19:00 בפארק אדיסון. המנצחים יזכו בסיר פויקה מקצועי ו- 5 קילו בשר של 'מרינדו' להכנת פויקה.

לצפיה ב-'מסיבת סילבסטר בקוואנדו פאשה'
מסיבת סילבסטר בקוואנדו פאשה
14/12/2017 | 06:32
25
מסעדת קוואנדו פאשה החיפאית תקיים ביום א' ה- 31/12 מסיבת סילבסטר שתתחיל בשעה 21:00.

המסעדה הממוקמת ליד שוק הפשפשים בחיפה, מציעה מסיבת ריקודים עם די.ג'יי, תפריט טאפאס מגוון, 3 משקאות  (צ'ייסר, כוס יין או בירה ומבעבע בחצות) - במחיר של 150 ש"ח לאדם במכירה מוקדמת או 170 ש"ח ברכישה במקום!

הרשמה ופרטים נוספים באמצעות עמוד הפייסבוק של מורן עשור -- לדעת יין:

לינק לרכישה ישירה של הכרטיסים:

לצפיה ב-' חודש מבעבעים בג'יאקונדה'
חודש מבעבעים בג'יאקונדה
14/12/2017 | 06:41
13
ספריית היין ג'יאקונדה עורכת מכירה מיוחדת של מבעבעים לקראת סוף השנה.

בימים אלה נחלצים בעולם הרבה מאד פקקים של בקבוקי יינות מבעבעים, וגם השנה מסתמן שרובם המכריע של היינות המבעבעים, לא יהיו משמפן.

בג'יאקונדה מציעות עזרה עם בחירת היינות שלכל אחד מהם מאפיינים שונים, וסיפור משלו.

ברכישת שישייה, בכל הרכב שתבחרו - יינתנו 15% הנחה מהמחיר הרגיל.
ברכישת תריסר, בכל הרכב שתבחרו -יינתנו 20% הנחה מהמחיר הרגיל.

לצפיה ב-' מנוע החיפוש הייחודי של הפורום - בהודעה המשורשרת'
מנוע החיפוש הייחודי של הפורום - בהודעה המשורשרת
20/11/2017 | 16:47
1
78
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
6762
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'זקוקה להמלצות עבור חדר פרטי, נגיש, ל-28 מוזמנים'
זקוקה להמלצות עבור חדר פרטי, נגיש, ל-28 מוזמנים
14/12/2017 | 14:51
1
31

אשמח לשמוע המלצות על חדר פרטי נגיש, אוכל טוב, במרכז (בין רעננה לת"א), פתוח בשבת בערב, מחירים סבירים עם אופציה להקרנת סרט.
תודה
לצפיה ב-'ג'וז ודניאל ב בני ציון '
ג'וז ודניאל ב בני ציון
14/12/2017 | 22:35
8
אנחנו היינו בחדר הפרטי 18 איש בשולחן מרובע. בדקי אם יתאפשר להכניס 28 איש אם סידור אחר של השולחנות.
לצפיה ב-'סיור בעכו מחר'
סיור בעכו מחר
14/12/2017 | 20:56
22
ערב טוב לכולם, מישהו מהמשתתפים בסיור מחר יכול להזכיר לי בבקשה איפה ומתי נפגשים?
תודה מראש
לצפיה ב-'מחפשת המלצות על מסעדה במרכז ברמה גבוהה.'
מחפשת המלצות על מסעדה במרכז ברמה גבוהה.
14/12/2017 | 16:56
2
39
כדאי ללכת לקלואליס? לא היינו, וקראתי פה על ארועי הסגירה.
גם במסה לא היינו, ובאופן כללי - לא מעודכנים כל כך במה שקורה במרכז.
מהמסעדות של השנים האחרונות היינו במל ומישל ולא אהבנו, ביפו תל אביב ממש מזמן והיה בסדר (העדפנו את "קרן"...), בהוטל מונטיפיורי ואהבנו מאוד, ובפיצרוי וגם אהבנו, למינה טומיי הולכים לפעמים עם החמים - והאמת שגם אוהבים, ו... זהו נראה לי.

חוץ ממיטבר שאנחנו עדיין מאוד אוהבים, נראה לי שכל המסעדות שנהגנו לאכול בהם כשגרנו באזור (לפני כעשור...) נסגרו...
אז, המלצות?
לצפיה ב-'אופציות'
אופציות
14/12/2017 | 20:45
1
33
אכן הדברים השתנו מאד בעשור האחרון.
בין קלואליס או מסה אני מעדיף את קלואליס. שתיהן יקרות אבל במסה לטעמי יש ירידה. פיצרוי הייתה נהדרת ונסגרה.
אפשרויות חדשות:
משייה או קיטשן מרקט של יוסי שטרית. יצירתיות ואיכותיות.

שילה. דגים ופירות ים. 
גריג.
בין האסייתיות: טאיזו או טופולופומפו. 
פרונטו. 
פאסטל. 
מלגו ומלבר.
יאקימונו.
לבשר - האדסון.
קלארו.
אואזיס.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/12/2017 | 20:58
5
לצפיה ב-'נפתרה סוגית הבויבז- בויבס-קלואליס '
נפתרה סוגית הבויבז- בויבס-קלואליס
13/12/2017 | 23:32
9
188
אז ויקטור השף אמר שאכן מבטאים בויבס, אבל כשהוא כותב תפריט בעברית הוא כותב את נוסח ההגיה בארץ, כמו שכותבים ברצלונה ולא ברסלונה, פריז ולא פרי- בעצם כך אמרים הצרפתים ועוד דוגמאות נתן 
חוץ מזה היתה ארוחה מעולה- פרוט מחר 

לצפיה ב-'אני מת עליו ומסכים איתו במאה אחוז'
אני מת עליו ומסכים איתו במאה אחוז
14/12/2017 | 08:07
130

זה גם מה שניסיתי להסביר בתגובה שלי - שאם יש מילה מלועזית שקיבלה בארץ הגיה שגויה שלצערנו השתרשה - אז צריך לכתוב אותה כפי שזה השתרש בארץ.

אפשר לנסות למנוע מטעות להשתרש (כמו הקרם בורלה שלשמחתי הרוב הוגים נכון ולכן נראה לי שלפחות מזה ניצלנו) אבל מרגע שזה השתרש אין שום טעם להתעקש על ההגייה המקורית רק בשביל להיראות 'מקצועי'.
לצפיה ב-'ולארוחה- ארוחת פרידה קלואליס '
ולארוחה- ארוחת פרידה קלואליס
14/12/2017 | 08:55
129
היינו שלושה. נכנסים למסעדה ומיד תחושה חגיגית - מפות לבנות, תאורה טובה , לא היתה מוסיקה- אפשר היה לדבר 
לשולחן הגישו סלסלה עם מעין פיתות עבות מקמח כהה ופרוסות בגט, צלחת עם המלפפונים החמוצים שנפלאים שלהם (היכן ניתן לקנות ?) וזיתים שפחות אהבתי 

תפריט ארוחת הפרידה- כולל בחירה של מנה ראשונה ועיקרית - בכל קטגוריה שפע רב של אפשרויות 
שלושתנו בחרתי לראשונה ב"קוקיה וכבד אווז על הפלנצ'ה בביסק סרטנים" בפועל הגישו שתי קוקי סאן ז'אק צרובות, פרוסונת כבד אווז על כל אחת בביסק סרטנים , מנה מיוחדת וטעימה מאד 
המלצר פינה כלים ניקה שולחן וקבלנו מנקה חייך- כוסית עם סורבה שמפניה- מוכר לי מארוחות קודמות שם , סורבה נפלא בכוסית עם שמפניה 

לקראת העיקריות הביאו צלחות עמוקות לזנבות השרימפס וקערות עם מי לימון חמימים . קלאסה. 
היא לקחה שרימפס ברוטב גבינה כחולה ותפוחי עץ- מנה קלסית של המסעדה, פעם ראשונה שהיא  אכלה אותה והתמוגגה. 
שנים לקחנו ריזוטו סרטנים עם שרימפס- המנה הוגשה בכלי מתכת שטוח מחומם , הריזוטו היה טיפה יבש לי, השרימפס הצרובים הונחו כשקצה אחד שקוע בריזוטו - טובים . הייתי כעבר מלאה ואכלתי רק מחצית מהריזוטו .
אם אתם הולכים לשם- מציעה לא לקחת את המנה לאור אפשרויות אחרות בתפריט , אגב יש גם שתי מנות בשר .

תפריט ארוחת הפרידה כולל קינוח אח דלזוג- היינו , כאמור שלושה , אמרו שיכולים לבחור שנים - מתפריט המסעדה הרגיל . רשימת קינוחים ארוכה וכולם מיוחדים חוץ מקרם ברולה אחד, למיטב זכרוני 
שכנעתי אותה לקחת קינוח בשם לימונאיה - מוס לימון עם עיגולי מרנג ובצד דובדבני אמרנה ופרורי אגוז לוז גרוס , היא לא התלהבה אבל ויתרה לי ובדיעבד הודתה - מוס אוורירי בחמיצות הנכונה . חבל שהיה צרך לחלוק
לו יש סכרת ובתפריט קינוח אחד ללא סוכר- מוס שוקולד עם סורבה מנגו- לא רצה מוס שוקולד ובקשנו רק את הסורבה- הגיעו שני כודרים סורבה מנגו על תחתית של תפוח עץ- "עזרתי " לו- סורבה מושלם וכלל לא חשתי בהעדר הסוכר 

המסעדה היתה מלאה כדי שלושת רבעי. השרות היה מופתי 
החשבון- 195 שח לסועד, כוס יין- מרלו ירדן לו ושרדונה של יקב ספורה - שיבחה מאד הוסיפו כ100 שח ובקבוק סן פלגרינו 30 שח 

אני חושבת לחזור בשבועים הקרובים לנסות מנות אחרות מהתפריט לפני שיסגרו. נדיר לקבל ארוחה ברמה כה גבוהה, בתנאים סביבתיים מושלמים. 

הולה, המסעדה החדשה תפתח כנראה בפברואר, כך אמר לנו הסומליה הנחמד 

לצפיה ב-'גם אני מעריכה אותו אבל זה שטויות.'
גם אני מעריכה אותו אבל זה שטויות.
14/12/2017 | 11:50
6
122

שמות ערים וארצות בעברית הן מילים בעברית ולא גחמה של מישהו. כבר דובר על צרפת או פראנס וכו'.
אין דינם כדין שמות מנות. ואיך נוצר נוסח הגייה בארץ? מכתיבה שגוייה מלכתחילה בתפריטים ע"י השפים. מה, גרר התעורר בוקר אחד והחליט לקרוא לזה בויאבז? לא - הוא ראה שכך זה כתוב בתפריט, וזו הבעיה בעיני. מה ההבדל בין השיבוש הזה לבין קוראסון? בדיוק אותו דבר. אבל כבר אמרתי, מי שבא לו, שישבש.

לצפיה ב-'אני מסכים איתך, אבל גם את מעדת באותו מכשול ולפעמים גם אני'
אני מסכים איתך, אבל גם את מעדת באותו מכשול ולפעמים גם אני
14/12/2017 | 17:10
3
71
בשרשור אחר למטה, התייחסת לפקינג דאק (שצריך להיקרא: ברווז בייג'ין) ובהיעדר הניקוד, אני לרגע  חשבתי כבר על F------g Duck. 
לצפיה ב-'פקינג דאק היא מנה סינית קיסרית עתיקה ונקראת כפי שנקראה'
פקינג דאק היא מנה סינית קיסרית עתיקה ונקראת כפי שנקראה
14/12/2017 | 17:25
2
68
העיר במאה ה-17. בייג'ינג זה שם חדש יותר מאשר המנה. בשום מקום לא תמצא שקוראים לה בייג'ינג דאק.
לצפיה ב-'לא נכון. בייג'ינג הוא השם העתיק של העיר'
לא נכון. בייג'ינג הוא השם העתיק של העיר
14/12/2017 | 18:29
56
פקין, או פקינג, הוא איך שביטאו וכתבו אותו המערביים שהגיעו לעיר הרבה יותר מאוחר. 
לצפיה ב-'וגם "דאק" היא לא מילה בסינית '
וגם "דאק" היא לא מילה בסינית
14/12/2017 | 18:30
17
לצפיה ב-'אין שום הבדל'
אין שום הבדל
14/12/2017 | 17:18
1
64

בין השיבוש של קוראסון לבין השיבוש של בויאבז, חוץ מהבדל כמותי של עד כמה השיבוש השתרש. ברגע ששיבוש משתרש עם כל הצער שבזה - אין כבר שום סיבה למסעדה להלחם בזה ולכן הגיוני לי שהיא תכתוב את ההגייה המשובשת.

לשמחתנו קרואסון עדין די הרבה מבטאים נכון. אם המצב ישתנה ותשעים אחוז מהאנשים בארץ יגידו קוראסון אז על אפך חמתך וחמתי מסעדות יכתבו קוראסון. השביל עובר במקום שבו אנשים הולכים. לא במקום שבו הוט צריך לעבור.

וההבחנה שלך בין שם של עיר לשם של מנה את עושה רק בגלל שזה משרת את הטיעון שלך. בעיקרון שם של עיר צריך לבטא כמו שילידי העיר מבטאים בדיוק כמו ששם של מנה צריך לבטא כמו בשפת המקור, בין אם זה סתם שם או מילה כלשהי בשפה.  אם זה לא מצליח והרוב משבשים אז…  באסה.  

הדרך היחידה להצילצאת השפה משיבוש שהשתרש זה להציע תרגום עברי וזה באמת מה שעשו עם הברקסים שתירגמו לבלמים תאמיני לי שאם לא היה לזה תרגום עברי את גם את היית אומרת ברקסים.
לצפיה ב-'קוראסון, לא "עדיין" מבטאים נכון אלא "כבר" מבטאים נכון.'
קוראסון, לא "עדיין" מבטאים נכון אלא "כבר" מבטאים נכון.
14/12/2017 | 17:33
57
זאת בשל תיקונים חוזרים ונשנים אפילו פה בפורום. כנ"ל בורלה. 

לגבי ההבחנה בין סתם טעויות לשמות ערים וארצות - זה לא כי זה משרת את הטעון שלי אלא כי לכך אפילו האקדמיה לשפה העברית התייחסה.

מבחינתי - הנושא מוצה. כפי שאמרתי, הרוצה להמשיך לשבש, שיבושם לו.
לצפיה ב-'לפני כמה ימים הוזכר כאן פונדק הציידים'
לפני כמה ימים הוזכר כאן פונדק הציידים
14/12/2017 | 05:41
2
189
זה מה שכתב עליו אחד ממבקרי המסעדות המיתולוגיים
שימו לב למחיר ששולם
לצפיה ב-'עולם אחר'
עולם אחר
14/12/2017 | 12:26
1
91
דברים שפשוט נעלמו לחלוטין מהתפריט הישראלי, וחלקית גם מהעולמי.
מזכיר לי ספר בישול נדיר ביותר שיצא בארץ בשנות החמישים (יצא לי לראות אותו לזמן קצר) שהכיל מתכונים לבשר דוב, בין היתר. מסתבר שהיה כאן זן של דוב, הדוב הסורי, שנכחד מהאזור. היה גם מתכון לאסקרגו שהתחיל במשהו כמו "שבוע לפני הבישול קנו שבלולים חיים והביאו אותם הביתה ואל תאכילו אותם שבוע".
לצפיה ב-'הדוב הסורי נראה לפי הידוע לאחרונה באזור לפני 100 שנה.'
הדוב הסורי נראה לפי הידוע לאחרונה באזור לפני 100 שנה.
14/12/2017 | 14:35
66
לא זוכר אם זה היה בישראל, אולי בלבנון או סוריה.
מי שסיפר על זה היה זואולוג שלמרבה ההפתעה שמו היה ישראל אהרוני.
בשר דוב ניתן עדיין להשיג בעולם.
לצפיה ב-'מלגו ומלבר: יש דברים בגו'
מלגו ומלבר: יש דברים בגו
14/12/2017 | 12:06
3
148
זה אולי לא האוכל הכי יצירתי עלי אדמות, אבל ארוחה ראוייה ב"מלגו ומלבר" הבהירה שלפעמים הבאזזז כנראה מוצדק.

קשה בעיר הגדולה. ים של מסעדות נפתחות ונסגרות בקול ענות חלושה. יותר מזה: מרבית השפים המובילים הבינו לאן נושבת הרוח ופתחו מקומות של פאסט פוד. עומר מילר בסוסו אנד סאנס, רן שמואלי בקוקוריקו, אביב משה גם הוא עם מקום של קבב, וזו רק רשימה חלקית. לצד כל אלו ישנן מספר מסעדות שבכל זאת מצליחות, ומצליחות יפה, מי הודות לכישרון מוכח של השף העומד בראשן, ומי הודות לבאזזז, שאולי לא תמיד יש לו כיסוי אבל ממשיך למלא את תפקידו ביעילות.

אחת המסעדות המדוברות של תל אביב היא "מלגו ומלבר" של מוטי טיטמן . היא יושבת על פינת רוטשילד בואכה היכל התרבות, פינה שהייתה לה מסורת מקוללת. אף מסעדה לא הצליחה בה לאורך זמן כולל "ניקו" עם הקינוחים האיכותיים להפליא. גם "מלגו ומלבר" קירטעה למדי בתחילת דרכה, עד שטיטמן ושותפו למטבח דאז אור מיכאלי נכנסו למטבח. הביקורות השתדרגו פלאים בהתאם. ארוחה אחת שאכלתי שם לפני שנה וחצי, במסגרת מועדון פודי'ז של "על השולחן" , הייתה אולי לא מרהיבה אבל טובה בכל קנה מידה, עדות לחמרי גלם מצויינים ויד טובה במטבח. מסקרן היה לבדוק האם אכן השילוב של שף מוכשר ובאזזז לא קטן עדיין עושה את העבודה. יצאנו לשם לצהריים עסקיים, גיסי יואב ואני, על מנת לבדוק האם נשמרת הרמה הראוייה והאם הכתרים שנקשרו לראשו של טיטמן מוצדקים. ובכן? בסך הכל, התשובה היא כן.

השירות היה מקסים ואדיב להפליא והמנות זרמו בזריזות וביעילות. לחם מצויין, מטבלים טובים, והנה, ראשונות (במחיר העיקרית): קרפצ'יו שייטל, פקאן קלוי וצ'ילי חריף, כמו גם סשימי דג ים עם שעועית ירוקה, בוטנים, כוסברה ונענע בווינגרט ג'ינג'ר. הקרפצ'יו, שניכר שהוכן מבשר טרי וטוב ושהתוספות ליוו בעדינות המתבקשת ולא האפילו עליו, היה סימפטי מאד מסוגו. אינני חובב גדול של בשר נא, אבל אי אפשר היה שלא להבחין באיכות הקורנת ממנו. הסשימי היה טוב יותר, שוב, עם חומר הגלם האיכותי ביותר שאפשר ובעיקר עם ויניגרט ג'ינג'ר מקסים שלא בעט בפה כהרגלו של השורש הזה אלא נכח בו בעדינות שבצידה צביטה קלה. טעים מאד. ככה בדיוק דמיינו לעצמנו את האוכל במקום כזה. לא הכי יצירתי בעולם, אבל איכותי ומדוייק.

בהתחשב בעובדה שמנת הדג הייתה טובה יותר ממנת הקרפצ'יו, העברנו את עיקר המשקל לדגים. עיקריות: לברק שלם בתנור, ירקות אורגניים ופירה (115) , ופילה לוקוס עם ארטישוק ירושלמי, זוקיני וחזרת לבנה על קרם ארטישוק ירושלמי וניל (130) . גם כאן מדובר במנה אחת תקינה אך איכותית מסוגה, או להיפך אם תרצו, ובמנה אחרת טובה ומעניינת יותר. נתחיל בקורקטי: הלברק של גיסי, היה, שוב, טרי כמו שצריך, וכמו כן הירקות שליוו אותו. הצלייה הייתה עניינית, הדג נותר עסיסי ובסך הכל נשמה שביעות רצון מהצד האחר של השולחן. פירה תקני וטעים הגיע ליד. לא מנה לפנתיאון, אבל בהחלט מספקת. הלוקוס שיחק אותה קצת יותר. קודם כל, ולא נמאס להגיד את זה, האיכות, שנית, קרם הארטישוק ירושלמי וניל הגיע בבחינת ההברקה היצירתית ואכן היה נהדר. חבל שבתוך כל המנה הגדולה והנדיבה הזו היה מעט מדי ממנו. מריחה על הצלחת. בערך רבע ממה שהיה צריך להיות. הירקות הצלויים היו שוב חמים ופריכים אבל לא יותר מזה. ירקות חמים ופריכים, ככלל, אינם כוס התה שלי. מצטער, אהרוני. לא מת על שעועית ירוקה שצריך ללעוס 60 פעם. זה גם לא חייב להיות סמרטוטי ורופס, אבל יש ברוך השם מספיק טווח באמצע. כאמור, רע זה לא היה אבל לצד הדג והקרם היה אפשר לתת קצת יותר ביצירתיות ולא להיצמד לאסכולה הפרנסאווית כאל קרנות המזבח.

שני קינוחים בעסקית: פאי לימון ונמסיס שוקולד (40 כל אחד). ואיך לא, גם כאן חזרה אותה מתכונת: מנה אחת תקינה  ומנה אחרת טובה ויצירתית יותר. בתפקיד הקורקטי: הנמסיס, שהוגש עם גלידת טונקה טובה מאד אבל היה לא יותר מסביר מסוגו ואף קצת מתוק מדי. פאי הלימון, ניחשתם, היה טעים הרבה יותר, מהסוג שקשה להפסיק לאכול אבל חייבים מתישהו, עם סורבה מנגו מצויין ליד. שני גווני מתוק וחמצמץ שהלכו יופי יחד.

אז מה היה לנו? סך הכל, יופי של ארוחה. זה אולי לא מאיר אדוני אבל גם לא מנסה להיות. טיטמן סוחב לצרפתית עם טוויסטים קלים מאד, בערך כמו דייויד פרנקל שעושה את זה ב"פרונטו" למטבח האיטלקי או להבדיל חיים כהן שעושה את זה למטבח היפואי ב"יפו תל אביב". אוכל פשוט בעיקרו שנשען על חמרי גלם מהטובים שיש. וזה עובד יפה. וגם לא ממש יקר, בהתחשב באיכות חמרי הגלם. ברגעים הפחות טובים, זה אוכל תקין ולא הרבה מעבר לזה. ברגעים שיותר, והיו למזלנו הרבה יותר מאלו, מדובר באוכל טוב מאד עד מצויין. מומלץ? כן. בהחלט.  כל עוד מיישרים ציפיות עם המציאות שבמטבח, אפשר בהחלט ליהנות מעסקית מהטובות בשטח. נחזור.

לצפיה ב-'אין ברירה אצטרך ללכת לאכול את פאי הלימון '
אין ברירה אצטרך ללכת לאכול את פאי הלימון
14/12/2017 | 13:18
68
שעועית ירוקה אני ממש לא אוהבת, מקווה למצוא מנה אחרת 
לצפיה ב-'דדי יקירי, אתה חייב לאכול ולכתוב יותר'
דדי יקירי, אתה חייב לאכול ולכתוב יותר
14/12/2017 | 13:33
1
79
דיווח שלך פעם בכמה חודשים, מספיק רק להזכיר כמה אני אוהבת את הדיווחים שלך.

מסכימה עם כל מילה שלך על מלגו ומלבר.
לצפיה ב-'תודה חתולית. עוד כמה דיווחים בקנה...'
תודה חתולית. עוד כמה דיווחים בקנה...
14/12/2017 | 14:19
69
לגבי הלאכול יותר, חוששני שעוד חמש מסעדות וכבר לא יסכימו להרים אותי לבמה.
לצפיה ב-'זקוקה להמלצות עבור חדר פרטי, נגיש, ל-28 מוזמנים'
זקוקה להמלצות עבור חדר פרטי, נגיש, ל-28 מוזמנים
14/12/2017 | 13:59
16
לארוחה משפחתית באיזור המרכז (בין רעננה לת"א) , אוכל טוב, עדיף לא כשר, פתוח בשבת בערב, עם מקרן. נגישות- מאסט. מחירים סבירים.

רעיונות?
לצפיה ב-'מישהו רוצה צלעות כבד ? '
מישהו רוצה צלעות כבד ?
12/12/2017 | 12:16
8
321
ראיתי את ההתייחסויות לטעויות בתפריטים כמו הבויאבס, הקרואסון ולכן הבאתי לכם היישר מתוך התפריט: צלעות כבד. (ה"ד" וה"ש" צמודות במקלדת).

לצפיה ב-'היכן ? אגב, מחירים גבוהים ביחס לאיכות הדפסת התפריט'
היכן ? אגב, מחירים גבוהים ביחס לאיכות הדפסת התפריט
12/12/2017 | 16:41
6
74
לצפיה ב-'שיפודי פינת השלושה, ראשל"צ'
שיפודי פינת השלושה, ראשל"צ
12/12/2017 | 23:00
5
178
אינני יודע מה קרה הפעם. התפריט המצולם הוגש לגרגרנית. בתפריטים שלי ושל הגרגרונת - הטעות לא הופיעה, אך כל שלושת התפריטים היו מרופטים, דבר שלא זכור לי מביקורים רבים קודמים שם.
ובכלל, במסעדה, למרות שמה, היו באותה עת רק שני מלצרים. מעניין לאן נעלם השלישי... 
לצפיה ב-'ועל איזו פינה מדובר כן הצלחת לגלות למרות השם?'
ועל איזו פינה מדובר כן הצלחת לגלות למרות השם?
13/12/2017 | 09:46
4
135
לפחות כשאני הכרתי את המקום הוא היה במרכז איזשהו מבנה תעשייתי מכוער, ליד הסניף הראשון
של שיפודי ציפורה, ולא בשום פינה.
בכל אופן, האוכל היותר מוצלח שלהם היה האוכל הבוכרי שמשום מה לא הופיע בכלל בתפריט.
אולי שינו את זה מאז.
לצפיה ב-'אכן האוכל הבוכרי מוצלח'
אכן האוכל הבוכרי מוצלח
13/12/2017 | 12:37
3
133
וכן מופיע בתפריט, אבל יש מבחר קטן יותר מאשר למשל ב"סמרקנד" שבאור יהודה, אבל אני אוהב את מרק הדושפרה של "השלושה" יותר, למרות שאין בו דובדבנים.
לדעתי, גם השיפודים שם טובים מאוד, אך מתומחרים קצת יקר. הקבב מעולה ועל שיפוד אחד של שקדים, היתה כמות גדולה יותר ואיכותית יותר מאשר קיבלתי בארוחה האחרונה שאכלתי ב"יונתן פוד קלאב".

המבנה כן נמצא בפינה (סחרוב פינת מזל אליעזר). וה"שלושה", אני מעריך שאלה כנראה השותפים.

אגב, הסניף הראשון של שיפודי ציפורה היה בבת-ים ולא כאן. לדעתי, פינת השלושה "לוקחת" את שיפודי ציפורה בקלות. חבל שהמחירים האמירו לאחרונה והשרות קצת איטי.
לצפיה ב-'מניח שלא מעט השתנה שם מהפעם האחרונה שהייתי.'
מניח שלא מעט השתנה שם מהפעם האחרונה שהייתי.
13/12/2017 | 13:17
2
96
המבנה באמת היה בפינה אבל כל האזור ההוא פינה אם מסתכלים על זה בגדול.
המסעדה הייתה אז באמצע המבנה אבל אולי גם היא עברה.
בקשר לסניף המקורי של שיפודי ציפורה אני מניח שאתה צודק, פעם אחת שם
הספיקה לי לגמרי.
בכלל לאזור הגעתי בגלל קנקון שהייתה אז לא רחוק.
לצפיה ב-'פינת השלושה המקורית בתל אביב בבניין פנרמה ליד בית המעצר '
פינת השלושה המקורית בתל אביב בבניין פנרמה ליד בית המעצר
13/12/2017 | 18:05
1
117
באבו כביר. לזה לדעתי אתה מתכוון. וציפורה, כאמור, בבת ים.
לצפיה ב-'מצחיק, אכלתי בזו שבבית פנורמה'
מצחיק, אכלתי בזו שבבית פנורמה
13/12/2017 | 19:56
92
אבל אף פעם לא שמתי לב לשם.
עד עכשיו לא ידעתי שגם הם פינת השלושה.
בכלל מסתבר שלבוכרים יש איזה קטע עם פינות.
גם בקינג ג'ורג' יש מסעדה בוכרית שנקראת פינת המפגש.
להם היה מרק דושפרה באמת מדהים אבל בפעם האחרונה
שעברתי לידה היא נראתה בלתי מזמינה בעליל עם שלט חשמלי
מרצד וכל מיני תמונות של כאלו שנחשדו בעיני לרבנים אז ויתרתי
על כניסה למקום.
לצפיה ב-''
12/12/2017 | 19:10
19
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
11/12/2017 | 06:50
38
25
לצפיה ב-'כתף טלה, כבר סיפרתי,'
כתף טלה, כבר סיפרתי,
11/12/2017 | 07:52
231
וגם השבוע היה כריך, מרגז, גם על זה כתבתי.
מקווה שאם הבטטות הן תאילנדיות אז זה בישול תאילנדי...

לצפיה ב-'אורניות! בשבת קמתי למראה מפתיע: כל רחבת הדשא הגדולה בחצרי'
אורניות! בשבת קמתי למראה מפתיע: כל רחבת הדשא הגדולה בחצרי
11/12/2017 | 10:22
18
376
הסמוכה לשורת עצי אורן התמלאה בעשרות אורניות! בכל פינה היו מקבצים. כבר קרה לי בשנים עברו שפה ושם הציצה אורניה או שתיים אבל כמות כזו לא נצפתה בעשרות שנים. זה היה מראה מרהיב. האם זה מתעתועי השינויים באקלים?
הנכדות גוייסו לקטיף [חיתוך הרגל ולא תלישה] והשמחה הייתה גדולה.
לאחר ניקוי הספוג הצהוב חלקן טוגנו בחמאה, שום ופטרוזיליה וחלקן מיועדות למרק.
לצפיה ב-'באמת מפתיע'
באמת מפתיע
11/12/2017 | 11:45
2
216
למצוא כמות כזו מקובצת וכ"כ בולטת
בד"כ נדרשות שעות של חיפושים ב"יער" ע"מ לאסוף כזו כמות
לצפיה ב-'בדיוק. היה נדמה לי שזו פטה מורגנה...'
בדיוק. היה נדמה לי שזו פטה מורגנה...
11/12/2017 | 12:05
1
55
לצפיה ב-'העיקר שהשארת את הגבעול באדמה'
העיקר שהשארת את הגבעול באדמה
12/12/2017 | 08:15
30
לצפיה ב-'אלו פטריות ממש טעימות...'
אלו פטריות ממש טעימות...
11/12/2017 | 12:09
211
לפני הרבה שנים הינו נוהגים לאסוף אותן ביער לא רחוק מאיתנו.
אחרי גשם וכמה ימי שמש, אפשר היה לאסוף דלי בחצי שעה.
לפעמים הינו חוזרים הביתה עם כמות מטורפת ויושבים לנקות אותם ואחרי זה לחלק לשאר בני משפחה.
לצפיה ב-'וואו. באמת מפתיע. ועוד הקטנות היותר טעימות.'
וואו. באמת מפתיע. ועוד הקטנות היותר טעימות.
11/12/2017 | 13:14
3
177
בילדותי ליקטנו אותן, אח"כ הן נעלמו.
זה היה ביער ירושלים אשר בפאתי ירושלים, אז לפחות. כיום אני חושב שלא ממש.
כיף לך, כולי קינאה.
לצפיה ב-'גם לי אלו זכרונות ילדות - יער בן שמן. גם ילדי המשיכו במסורת '
גם לי אלו זכרונות ילדות - יער בן שמן. גם ילדי המשיכו במסורת
11/12/2017 | 13:28
2
173
עם הורי. כיף גדול. תן קפיצה אם בא לך 
לצפיה ב-'טיפה רחוק לי, את יודעת. כמה אלפי ק"מ.'
טיפה רחוק לי, את יודעת. כמה אלפי ק"מ.
11/12/2017 | 13:33
1
145
אבל אשמח.
לצפיה ב-'אם מוחמד לא באמת אל ההר'
אם מוחמד לא באמת אל ההר
11/12/2017 | 13:42
159
ההר יבוא בשבוע הבא למוחמד
לצפיה ב-'מקסים, איזו הפתעה נהדרת!'
מקסים, איזו הפתעה נהדרת!
12/12/2017 | 08:18
9
127
שנים שלא ראיתי אורניות,  בטח לא במקבץ כזה.

זוכרת שפעם היו מתפרסמים סיפורים של אנשים שטעו בפטריות ואכלו פטריות רעל ?  כבר שנים ארוכות שלא שמעתי על מקרה דומה,  נראה שאנשים הפסיקו ללקט.
לצפיה ב-'בוודאי זוכרת. אפילו בני כשהיה ילד החליט להיות טבח, ראה בחצר'
בוודאי זוכרת. אפילו בני כשהיה ילד החליט להיות טבח, ראה בחצר
12/12/2017 | 10:51
8
138
פטריות כלשהן ובישל לו אותן. את הלילה סיימנו בתל השומר...
אבל אורניות, מי שמכיר, קלות לזיהוי. 
אני לא חושבת שאנשים הפסיקו ללקט. יוצאי רוסיה מלקטים ועוד איך אבל הם יודעים מה טוב ומה לא. אני עוד לקחתי את הנכדות לפני כמה שנים ליער ליד חורשים אבל מצאנו מעטות אז כברלא הייתה להן מוטיבציה לפעם נוספת. הסתבר שהגענו מאוחר מדי - המומחים פשטו לפנינו.
מכל מקום, כמות הפטריות הללו בחצר היו בשבילי יותר מטלפון מאריאלה ממפעל הפייס!

לצפיה ב-'"המומחים" קוטפים את האורניות בצורה לא נכונה'
"המומחים" קוטפים את האורניות בצורה לא נכונה
12/12/2017 | 11:37
7
150
וכך לא נשאר דור המשך לשנה הבאה...בנוסף לכך שככל שהעצים מזדקנים גדלים לידן פחות אורניות והקרקע היא יותר ויותר רעילה (כתוצאה מהשרף של העצים)
זו הסיבה שלא נשארות פטריות- פשוט אין כמעט.
לצפיה ב-'העצים שלי בני 50 שנה! ורק עכשיו האורניות נזכרו לצוץ...'
העצים שלי בני 50 שנה! ורק עכשיו האורניות נזכרו לצוץ...
12/12/2017 | 12:26
6
121
סוג האורנים משנה? מה שיש לי פה זה אורן קנרי. לא מאורני יערות הקק"ל.
נראה מה יהיה בשנה הבאה  או אולי אפילו עוד בחורף הזה. 
לצפיה ב-'מתקנת את עצמי'
מתקנת את עצמי
12/12/2017 | 13:50
5
120
קראתי עכשיו וכנראה שהאורן "חונק" את האדמה סביבו בעזרת המחטים ולא בגלל השרף. בכל מקרה אין לי מושג אם יש הבדל בין הזנים...
לצפיה ב-'אז זהו שהפטריות יצאו לא ליד הגזעים אלא ברדיוס של כ-20 מטר'
אז זהו שהפטריות יצאו לא ליד הגזעים אלא ברדיוס של כ-20 מטר
12/12/2017 | 14:30
4
92
מהם...דווקא במקומות בהם היו מחטי אורן על הדשא. תעלומה כל הסיפור הזה. הבוקר קטפתי עוד כ-20 שגדלו מאז הליקוט האחרון. לא להאמין כמה זה טעים.
לצפיה ב-'הגינה שלך הפכה לבית גידול לפטריות'
הגינה שלך הפכה לבית גידול לפטריות
12/12/2017 | 18:49
3
97
מעניין אם מזג האוויר המשוגע אחראי לצמיחה הזאת, או משהו שקרה לאדמה.
לצפיה ב-'זה דווקא נחמד...'
זה דווקא נחמד...
12/12/2017 | 19:42
2
20
לצפיה ב-'ברור שזה נחמד'
ברור שזה נחמד
13/12/2017 | 07:07
1
65
סתם מעניין איך זה קרה פתאום.
לצפיה ב-'אמרתי, תעלומה. הלוואי שימשיך. '
אמרתי, תעלומה. הלוואי שימשיך.
13/12/2017 | 11:05
12
לצפיה ב-'אלזס'
אלזס
11/12/2017 | 20:13
211
הייתי באלזס בשווקי חג מולד שונים.הרבה יין חם ומתובל,שוקרוט בצורות שונות.יש לחם מתובל מתוק וכבד,שהיה מדהים

היה נורא קשה וקר
לצפיה ב-'הרבה בישול ביתי, כיוון שחזרנו למקרר ריק + אורחים לצהריים'
הרבה בישול ביתי, כיוון שחזרנו למקרר ריק + אורחים לצהריים
12/12/2017 | 08:25
9
233

בהשראת PRINCI הכנתי לחם כוסמין  מלא בטכניקה ללא לישה של מארק ביטרמן
ובנוסף -
פאי הרועים  צמחוני (עם ראגו עדשים שחורות)
לביבות אפויות של כרישה ותפ"א (שערוריה איך 3 גבעולי פראסה חסונים הופכים אחרי קיצוץ ובישול לפחות מכוס של חומר גלם  ללביבות...)
אטריות מוקפצות  עם שלל ירקות
סלט אסייתי עם קשיו,  גזר,  קולורבי וכרוב סגול
והשלמות  של דברים "למקרר" -  גבינת שמנת -שום ביתית, בואיקוס לטף  הרעב תמידית,  פסטה ברוטב עגבניות,  וכשנגמרה - פסטה בסויה וטריאקי, ובטח שכחתי עוד כמה דברים.
לצפיה ב-'אודה למתכון פאי הרועים- הכנתי מעשים ירוקות , אשמח לגיוון '
אודה למתכון פאי הרועים- הכנתי מעשים ירוקות , אשמח לגיוון
12/12/2017 | 08:50
2
45
לצפיה ב-'זה היה די אילתור מהראש, אנסה לשחזר'
זה היה די אילתור מהראש, אנסה לשחזר
12/12/2017 | 08:58
1
141

בישלתי תפ"א אדומים מקולפים,  ומערכתי לפירה יחד עם 4 ביצים + חמאה+ מלח ופלפל שחור.

במקביל בישלתי עדשים שחורות עד שהתרככו,  משהו כמו חצי שעה,  עד שהן רכות לנגיסה אך לא מתפוררות.

בסוטאג' טיגנתי הרבה בצל קצוץ,  גזר קצוץ דק,  עד שהתערובת היתה רכה ומקורמלת מעט.  הוספתי את העדשים השחורות +  עגבניות מרוסקות  של מוטי,  מלח ופלפל,  ובישלתי  עם תוספת קטנה של מים  עד שהתערובת היתה מאוחדת וסמיכה.

אח"כ נותר רק לבנות שכבות בפיירקס משומן -
פירה תפ"א,  ראגו עדשים ושוב פירה,  ואז לאפות הכל בערך 40-60 דקות עד שהמאפה מזהיב מעט.

לצפיה ב-'תודה רבה, הכנתי דומה עם תוספת פטריות פורטובלו קצוצות '
תודה רבה, הכנתי דומה עם תוספת פטריות פורטובלו קצוצות
12/12/2017 | 11:11
83
שהלכו לאיבוד בעדשים, תבול קייג'ון יצא קצת חריף ורק שכבת פירה מעל, אנסה עם שתי שכבות. 
לצפיה ב-'אשמח למתכון לפסטה בסויה וטריאקי'
אשמח למתכון לפסטה בסויה וטריאקי
12/12/2017 | 16:11
2
73
(במיוחד אם מתאים לטף)
לצפיה ב-'מתכון זו מילה גדולה למאכל הזה '
מתכון זו מילה גדולה למאכל הזה
13/12/2017 | 07:39
1
80

מזה כמה חודשים אני מרגילה את הטף חובב הפסטות  לטעמים יותר אקזוטיים,  בתקווה שזה יוביל  לאכילת מזון אסייתי.  בינתיים הצלחה חלקית -  הגדול הסכים לאכול נודלס אבל התעקש לברור ממנו את כל הירקות...
את הפסטה הזו הם אוכלים בחשק רב.

בכל אופן,  מבשלים פסטה רגיל (במים ממולחים מאוד) ומסננים.
בזמן שהפסטה במסננת מחממים  באותו סיר שמן קנולה \ בוטנים,  ומעט שום כתוש.  אחרי כמה שניות של טיגון השום אני מוסיפה לסיר רוטב סויה +טריאקי,  ומערבבת היטב.  מוסיפה את הפסטה המסוננת  ומערבבת  עד שהפסטה מצופה בתערובת.

קשה לי עם אמדן הכמויות,  אבל אין צורך בהרבה רוטב-  הרעיון הוא רק לצפות את הפסטה ולא מעבר,  כמו שנודלס לא שוחים ברוטב בווק. כמה כפות מכל סוג של רוטב.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/12/2017 | 14:07
1
לצפיה ב-'מרקם הלחם מושלם. יופי. '
מרקם הלחם מושלם. יופי.
13/12/2017 | 06:04
2
22
לצפיה ב-'תודה! מאוהבת בטכניקה הזו'
תודה! מאוהבת בטכניקה הזו
13/12/2017 | 07:42
1
17
לצפיה ב-'אפשר בבקשה לקבל לינק למתכון הלחם?'
אפשר בבקשה לקבל לינק למתכון הלחם?
13/12/2017 | 15:43
36
אני מכינה לחם חיטה מלא ללא לישה שיוצא נהדר, אבל כרגע יש לי קילו מיותר של קמח כוסמין מלא והתמונה שצירפת נראית מאוד מפתה. תודה!
לצפיה ב-'שבוע שעבר הייתי כמה ימים באמסטרדם'
שבוע שעבר הייתי כמה ימים באמסטרדם
12/12/2017 | 11:48
1
180
ורק לצורכי המתעניינים
במסעדת castell מסעדת גריל וברביקיו במנות הראשות יש בתפריט רגלי צפרדעים ואסקרגו למי שמחפש.
אני אכלתי שרימפס וסלמון בגריל שהיו טעימים מאוד.
עוד אכלנו ב MOMO יפנית פיוזן ששייכת מסתבר לישראלי שהייתה יקרה אבל טעימה
לא התכוונתי לכתוב אז מהזכרון מנת קס"ז על מחית אדממה ווריאציה על קריספי
דאק לראשונות, סושי כמנה עיקרית ולקינוח מנה של אפרסקים צלויים על וופל דבש עם מרשמלו יוזו צרוב היתה טעימה ומיוחדת.

לצפיה ב-'תמונה של הברווז'
תמונה של הברווז
12/12/2017 | 11:52
164
עם מנגו, מלפפונים ופומלה
לצפיה ב-'גוז' ודניאל '
גוז' ודניאל
12/12/2017 | 12:27
192
שוב סופש ללא ילדים , בששי לקראת שש בערב הגענו לגוז' ודניאל (הוא היה צריך להגיע לעוד הופעה בפסטיבל הג'אז, לכן הזמנתי מקום מוקדם) , מבחוץ המסעדה נראית מצוין- שרשראות של אורות זעירים ,גינון מטופח , מוסיקת רקע מושמעת גם בחוץ 
כשהגענו היה מלא למחצה בהמשך התמלא ובהתאם השרות הדרדר, ניסינו הרבה זמן לצוד מלצרית לקבל חשבון ועוד 
ומה אכלנו ? 
היות והקינוח היה ממיוחדי היום - טראט לימון ופיסטוק - השארתי מקום 
לראשונה - ממיוחדי היום- סלט בומביי- מיני ירוקים  עם נתחי עוף- "קריספי " כתוב אבל לא היה ממש קריספי , אם כי היתה הכמות מכובדת של פיסות עוף , את עיגולי פלפל הצ'ילי צדתי החוצה וגם סדינים של עלים ירוקים. מנה בינונית שלא נחרטה בזכרון ולא אזמין שוב -54שח . הוא חלק איתי רוטלו - גלילי פסטה במלית חצילים ברוטב עגבניות- מנה מוכרת אהובה ומצוינת , 44 שח 
לעיקרית הוא לקח , כרגיל את המנה הטבעונית- ירקות ברוטב קארי , קציצות חומוס בצד סלט מנגו (בקיץ הוגשה עם אבטיח) -72שח 
ואני לקחתי מראשונות שווארמה ים- המלצרית הזהירה שיש במנה בצל חי, אבל לא הודיעה על תועפות השמיר שאני לא אוהבת, באצבעות דגתי את את עלי השמיר, כשכמעט סיימתי באה המלצרית לשאול אם הכל בסדר...הציעה להוציא מנה אחרת אבל - כבר עמלתי וגם הזמן רץ. תהיתי מה היו אומרים במסטר שף על פתיתי הדג שהיוו את השאוורמה- אפשר לסכם שאכלתי פיתה קטנה עם טחינה ובצל ב 54
שח ...

הטארט היה בסדר מביחנת הלימוניות  אבל.קלתית הבצק היתה קשה מדי עד כדי כך שבנסיון לבצוע עפה המנה ...מצע הפיסטוק מתחת קרם הלימון היה מיותר , טעמו אבד בקרם הלימון , המנה לוותה מקרון עם מלית קרמל ככל הנראה, יבש , לפחות תמחור הוגן של 42שח 
המקיאטו הכפול שלו היה טוב מאד. ואז הביא מלצר שתי כוסיות לימוצ'לו - "מאיתנו" , אני נוהגת והוא היה לפני נהיגה. שוב, רוצים להיות נחמדים (כנראה בגלל השמיר בשווארמה ) -אז תשאלו -האם אפשר להביא לכם לימונצ'לו "
מחיר כוסית לפי החשבון 12 שח 
החשבון 278שח, לפני. איך אסכם" מסעדה ותיקה, נעימה לישיבה בסך הכל , הפעם היה רק "בסדר" וחבל .

בשבת לארוחת צהרים הכנתי פשטידה של כרובית עם פסטה וגבינת אמנטל (מבצע לחברי מועדון בחנות הגבינות הכשרה והמומלצת מן האדמה- בנתניה פתוחה ביום ששי עד שלש ויש חניה בשפע) עם סלט רב ירקות שיצא טעים במיוחד  (צנון מרוסק מוסיף המון ) 
קינחתי בבבקה של לחמים שהביא חובב הג'אז ביום חמישי בערב- טעימה אבל לא WOW

והדובדבן היה הופעה של חוה אלברשטיין ושלומי שבן. בעיקר שלומי- לאכול אותו 
לצפיה ב-'מסדר הבישול השבועי'
מסדר הבישול השבועי
12/12/2017 | 14:20
3
161
שישי בערב עם שניצלים מעולים מסינטה חזיר לצד סלט תפוחי אדמה קלאסי, מרק קישואים לראשונה ועוגת שמרים שוקולד מעשה ידי האחות הקטנה לקינוח. למחרת שאריות השניצלים נארזו לפיקניק בשמש של קריית ספר לצד סלטי ביצים וטונה מהדליקטסן, ירקות חתוכים בלימון ופלפל שחור וקפה מעולה מ"גרציאני" שפתחו מחדש למרבה השמחה. 

מסדר הבישול לתחילת השבוע כלל הפעם סיר של קציצות בקר עם אפונה מתקתקה והמון בצל מטוגן וסיר של שוקי עוף עם תפוחי אדמה ושומר בשום וזעפרן. כמו כן, מרק עדשים כתום עם קצת דלעת ואטריות בתיבול קארי הודי, וסוג של מאפינס דלעת מאולתרים לילדון. 
לצפיה ב-'עמית, אתה מכיר מעדנייה בה עושים ומוכרים פטה או טרין? תודה.'
עמית, אתה מכיר מעדנייה בה עושים ומוכרים פטה או טרין? תודה.
12/12/2017 | 14:27
2
44
לצפיה ב-'לא משהו שעולה לי בשלוף...'
לא משהו שעולה לי בשלוף...
12/12/2017 | 14:37
1
145
לדעתי מאז La maison הנהדרת אין ממש איפה להשיג טרין אמיתי... מניח שיש מסעדות שיוכלו אולי להכין לך בהזמנה מראש (אולי בבר א וין למשל), או אולי שווה לבדוק אצל החבר'ה של Hook, ייתכן והם מכינים משהו כזה...
לצפיה ב-'תודה. אני בדרך כלל נוהגת להכין אבל לאחרונה אני מתעצלת.'
תודה. אני בדרך כלל נוהגת להכין אבל לאחרונה אני מתעצלת.
12/12/2017 | 16:38
124
חשבתי שיש משהו זמין. 
לצפיה ב-'לונדון - המלצות מהשבוע החולף '
לונדון - המלצות מהשבוע החולף
10/12/2017 | 11:58
22
262
לראשונה מזה 3.5 שנים, טסנו לחופשה זוגית !!! הרבה התרגשות, תיכנון מסעדות ופעילויות זריז שכן הנסיעה התארגנה שבועיים וקצת לפני, ואושר עד אין קץ.

לונדון יפיפיה בעונה זו של השנה. הרחובות מקושטים לקראת הכריסמס, תאורת רחוב מגניבה ועצי אשוח מקושטים בכל מקום. חלונות הראווה בחנויות מהפנטים, וראינו לא מעט שווקי כריסמס כייפיים. נעים מאוד לטייל ברחובות, היה בערך 10 מעלות ביום ובסביבות 4 מעלות בלילה, לא נורא בכלל.
כמעט בכל מקום ניתן לקנות יין חם מתובל, לשיפור מצב הרוח

היינו רק 4 ימים, ולא הספקנו חצי ממה שרציתי... אבל מה שהספקנו היה נפלא.

ביום הראשון - סיור בנושא גרפיטי ואמנות רחוב בשכונת שורדיץ', של חברת ארטרנטיב- הסיור בעברית, לוקח שעתיים- שעתיים וחצי והוא מעניין גם למי שלא בקי בתחום.

הסיור הסתיים בצהריים במרכז השכונה. צעדנו כמה דקות למסעדה הודית בשם DISHOOM, שם המתנו כמה דקות עד שהתפנה שולחן.

המסעדה אפלולית ומעט רועשת מבחינת מוסיקה. המלצרים אדיבים וידענים. התחלנו סמוסות, צמחוניות לי ועם עוף לבחור. הסמוסות היו מצויינות, פריכות וטעימות מאוד והגיעו עם 3 מטבלים חביבים.
בהמשך הבחור לקח עוף טיקה מסאלה, שהגיע עם תלולית אורז לבן, ואני לקחתי מעין ראפ מבצק דקיק ביותר, שמולא בגבינת פאניר ותבשיל הודי מתובל וחריף. היה טעים ממש, לשנינו.

ויתרנו על קינוח כי לא היה גולאב ג'אמון שהוא אהבת חיי, והלכנו לטייל בשוק בריק ליין הסמוך. מצאנו פתאום דלת שהוביל לאולם שבו שלל דוכני מזון מכל העולם, ושם אכלנו קינוח- פאנקייקים הולנדיים קטנטנים ונפלאים, עם נוטלה ותותים. חם וטרי, וכייפי מאוד.

חזרנו למלון למנוחה קצרה. במלון (HOTEL Z PICCADILLY) יש HAPPY HOUR כל יום בין חמש לשמונה בערב, עם גבינות ויין ושוקולד וגלידות חופשי לאורחי המלון. אכלנו שם מעט גבינות נפלאות, קרקרים, שוקולד ויין מעולה, ואז נסענו לגני קיו - לכבוד הכריסמס הם הכינו שם מסלול שמשלב תאורה ומוסיקה עם הצמחיה, ונוצר מסלול מהפנט של שעה בערך. חוויה קסומה ומומלצת מאוד!

לא היינו מאוד רעבים אז הסתפקנו בשתייה חמה ומפנקת.
לצפיה ב-'בית קפה קטנטן ומתוק- Cutter & Squidge'
בית קפה קטנטן ומתוק- Cutter & Squidge
10/12/2017 | 12:19
209

למחרת בבוקר ביצענו פשיטה על סניף פריימארק שבטוטנהאם קורט,  ומשם 9 דקות הליכה לבית הקפה Cutter & Squidge,  לפגישה עם חברה אהובה שגרה בלונדון.

חלקנו שם בראוני עם קרמל מלוח (אלוהי, ובלי גלוטן לצליאקים),  ופרוסה נדיבה עם אבוקדו,  פטה ומעט דבש -  שהוגשה עם סלט קטן וטעים וצ'יפס מעניין.
היא שתתה קפה,  אני צ'אי ליצ'י וורדים שהיה מעניין ומיוחד.

מקום נעים מאוד מבחינת אווירה,  היה שקט ורגוע ומאיר פנים מבחינת העיצוב וגם המוכרות המקסימות.  

לצפיה ב-'מסעדת MAZE של גורדון רמזי- אכזבה'
מסעדת MAZE של גורדון רמזי- אכזבה
10/12/2017 | 14:21
1
276

מקומות למסעדה הוזמנו מראש-  המסעדה היתה די ריקה,  ולמרות זאת הארוחה לקחה כשעתיים וחצי (!!!).  יותר מחצי שעה חיכינו למנה הראשונה,  ובין מנה למנה גם לקחו את הזמן....

היינו בעבר במסעדה אחרת של גורדון רמזי והתאכזבנו,  אבל אחותי טענה בתוקף שהמסעדה מדהימה ואני חייבת לתת לו עוד צ'אנס אז ניסינו  ושוב התאכזבנו.  
המנות היו נחמדות,  לא מעבר לזה.  לא הרגשנו שיש פה משהו מבריק או יוצא דופן.

השירות היה נחמד ומתחשב מאוד מבחינת הצמחונות,  אבל המטבח היה כ"כ איטי שזה די מחק את הרושם הטוב.

הלכנו על 5 מנות  ב- 45 פאונד לאדם.
התחלנו עם סושי-  צמחוני לי,  טונה עבורו.  נחמד,  לא מעבר.
אח"כ סלט תרד עם שמן כמהין ויוזו (עבורי)-  הטעמים לא השתלבו טוב,  והבעיה העיקרית היתה עודף של שמן כמהין שנשאר לי בפה עוד שעות ארוכות  מאוד אחרי הארוחה.....  אני מאוד אוהבת כמהין,  אבל להסתובב איתו עד סוף היום זה קצת יותר מידי.
אח"כ בוראטה עם פסטו,  עולש מוחמץ וגרידת לימון-  מנה מעניינת ונחמדה,  הלימון נתן לזה טוויסט לא שיגרתי
ואז אורז עם פטריות  שימאג'י ואבקת אצות -  מנה מנחמת כזו,  חביבה אבל לא ריגשה מאוד.

לקינוח - משהו שוקולדי, עם קרם שכלל כמויות נכבדות של כמון (!!!) ומקל שוקולד-קינמון חביב.  קיבלנו ע"ח הבית פאי קטנטן  עם שזיפים-  חביב ותו לא (לא מתה על פירות בקינוחים).

שורה תחתונה-  לא הולך לנו עם גורדון רמזי.  זו היתה הארוחה הכי מאכזבת בטיול.

משם המשכנו ברגל כ- 10 דקות להייד פארק,  שם התקיים הווינטר וונדרלנד - שוק כריסמס ענקי עם מופעים וגלגל ענק כייפי מאוד,  ועשרות דוכני אוכל. 
הסתפקנו במנה קטנה של מק&צ'יז,  המבורגר וצ'יפס  ושתיה חמה. 

לצפיה ב-'חבל. מאחל הנאות גדולות יותר בעתיד.'
חבל. מאחל הנאות גדולות יותר בעתיד.
10/12/2017 | 15:27
150
תודה על העדכון.
לצפיה ב-'בורו מרקט, ומסעדת פאלומר '
בורו מרקט, ומסעדת פאלומר
10/12/2017 | 17:08
267

למחרת בבוקר הגענו לשוק בורו הנפלא. הסתובבנו ברחובות הסמוכים,  תיצפתנו על הסיטי של לונדון וראינו שיחזור של אניית מלחמה בריטית עתיקה.

התחלנו את הסבב הקולינרי בטוסט גבינות של קאפאסין -  חנות גבינות שמתמחה בטוסטים וראקלט.  הטוסט אכן מעולה ממש,  לא חשבתי שאפשר להנות ככה מטוסט
קניתי  אבקת פטל מיובש בחנות התבלינים הסמוכה (חושבת לפזר על מרנג \ מקרונים).  
אכלנו 3 מאפים הודים קטנים (סמוסה עם ירקות,  באג'י ועוד משהו) שהיו חריפים וטעימים.  הבחור נכנע לריחות שעלו מהדוכן עם האוכל האתיופי,  ואכל תבשיל עם עוף  וירקות כתוספת, עם אינג'רה.  אני העדפתי  גיוזה צמחונית עם טופו שהרגיש כל כך דומה לבשר,  שחזרתי לדוכן כדי להתלונן  ובעל הדוכן צחק ואמר שזה טופו שהוא מכין בעצמו.  זה כל כך דומה לעוף!!!
לא התאפקנו וקנינו  5 סוגים שונים של פאדג' בריטי  מסורתי,  בטעמים פחות מסורתיים -  קרמל מלוח,  שוקולד ובוטנים, סווירל של שוקולד חלב,  וניל  וטופי פאדג'.

לקינוח  חלקנו סופגניה ממולאת בקרם קרמל מלוח של BREAD AHEAD -  הרבה הרבה יותר מידי קרם לטעמי,  אחרי שהוצאתי 70% ממנו  נשאר קינוח חביב.

שבעים ומאושרים צעדנו בגשר לונדון לתצפת על העיר בSKY GARDENS, חזרנו למלון  להתאוששות  ובערב הלכנו למסעדת פאלומר של אסף גרניט.

אפתח בגילוי נאות -  אני חברה של מישהו מהצוות,  אבל הוא לא נכח  באותו יום ולא קיבלנו שום יחס מיוחד או משהו ע"ח הבית.

המסעדה עמוסה,  שלא לומר מפוצצת.  הזמנו מראש מקומות על הבר-  גם בשעה חמש וחצי היה תור בכניסה ועומס מטורף.  המבטח הפתוח עבד במלוא הקצב, המנות יצאו בקצב מסחרר ממש ואנחנו נהננו מאוד.

התחלנו במנת קובאנה עם טחינה ורוטב עגבניות שתובל בעדינות.  מנה טעימה מאוד,  התיבול הפך את הרטבים ללא צפויים. לצידה הזמנו  צזיקי על בסיס קישואים צלויים -  בי נשבעתי,  זו מנת הצזיקי הטובה בעולם! יש לי סבתא מיוון וסבא מטורקיה,  אכלתי הרבה צזיקי בארצות הבלקן וזו היתה נפלאה ומרגשת.  משהו בתיבול היה מדוייק ומפתיע. ניגבתי  עד הטיפה האחרונה עם הקובאנה.

אח"כ אכלנו  מנת קולורבי צלוי בתיבול חרפרף, ושמנת חמוצה \ לאבנה-  מנה מעניינת ומיוחדת,  ברוקולי שנצלה בשמן פסטו והוגש עם סלסת עגבניות ומלא צנוברים (מנה שנקראת עץ החיים)-  אין לי מושג איך ברוקולי יכול להיות כל כך טעים מנה מדהימה ממש,  נזכרתי לצלם  רק אחרי שחתכתי אותה לצערי.
אכלתי גם פפרדלה 40 חלמונים עם ארטישוק -  מנה חמצמצה ונהדרת,  ואני לרוב לא משתגעת על פסטה חמוצה.
הבחור נהנה מ"אוקטו חומוס" -  תמנון  שהוגש על קרם חצילים וגרגירי חומוס,  ו"שקשוקית" -  מעין קבב מפורק מכמה סוגי בשר על רוטב כלשהו.

התיאורים שלי עושים עוול למנות.  זה לא האוכל של מחניודה,  זה לא  דומה בכלל.
זה אוכל שעשוי מחומרי גלם מעולים,  בטכניקות שמדגישות ומבליטות את התכונות הכי טובות שלו.  

לקחנו 2 קינוחים -  קיס קיס בנג בנג (קינוח שמתבסס על בסבוסה עם פאלמייר קינמון וגלידה נהדרת),  וקינוח שוקו-חלבה מעולה ממש

יחד עם קוקטייל שושנה מוצלח מאוד עבורי ובירה עבורו,  יצאנו עם חשבון של כ- 100 פאונד כולל שירות.

מומלץ בחום,  אחת משתי המסעדות הטובות של הטיול הזה ובכלל.

הלומי אוכל ואושר נסענו לראות משחק כדורגל של ליגת האלופות -  צ'לסי נגד אתלטיקו.  

לצפיה ב-'נהניתי מאוד לקרוא הכל! תמיד חשבתי'
נהניתי מאוד לקרוא הכל! תמיד חשבתי
10/12/2017 | 22:19
4
161
שבלונדון קר מאוד בנוב'-דצמ' וזו אחת הסיבות שטרם הגעתי אליה (ובחודשים בהם חם יותר, הכל יקר יותר) ואת גורמת לי לחשוב על חודשים אלה כאופציה.
לצפיה ב-'קר זו שאלה של השקפה...'
קר זו שאלה של השקפה...
11/12/2017 | 02:40
1
169
לדעתי בעונה הזו זה לרוב אפס וקצת מעל, עד גג כ-10 מעלות, פלוס-מינוס. יש מי שעבורו זה אחלה, ויש מי שסובל, תלוי בעמידות האישית לקור (ובביגוד, למרות שמניסיון בחורף במדינה הרבה יותר קרה מבריטניה גם בביגוד טוב פניי המכוסות קפאו שוב ושוב...). אבל צריך לזכור שזה לא רק קור, גם השילוב שלו עם גשם וחשכת הלילה שמגיעה מאוד מוקדם 
מבחינת יוקר ועומס, הקיץ הוא הכי בעייתי, אבל אפשר תמיד לכוון לעונות המעבר. 
לצפיה ב-'היינו השנה בתחילת נובמבר'
היינו השנה בתחילת נובמבר
11/12/2017 | 13:06
130
והיה מצויין.
אנחנו לא סובלות מקור בדרך כלל, חום הרבה יותר מפריע לנו, אבל סריג ומעיל יוניקלו עשו את העבודה, לכל מקום שנכנסים חם מאוד אז לא צריך להגזים בשכבות ולמזמלנו גם לא היה כמעט גשם.

לא שווה לוותר על לונדון בגלל מזג האוויר
לצפיה ב-'גם אנחנו חששנו מהקור, אבל היה באמת בסדר'
גם אנחנו חששנו מהקור, אבל היה באמת בסדר
12/12/2017 | 11:38
1
67
אני הסתובבתי רוב הזמן עם ג'ינס או טייץ תרמי,  חולצה תרמית  או סוודר (שכבה אחת), ומעיל יוניקלו מחמם ומפנק.
מגפונים רגילים וגרביים עבות הספיקו.  לעיתים השתמשתי גם בכובע,  צעיף או כפפות.

הבחור שרגיש יותר ממני לקור הלך עם טייץ תרמי + ג'ינס,  ושתי שכבות + מעיל דק יחסית. כמובן כובע צעיף וכפפות לפרקים.

במהלך היום משוטטים הרבה אז מתחממים מהצעידה,  וכמובן כל מקום סגור וכל תחנת אנדרגראונד מחוממים היטב,  אז אין באמת צורך בהרבה שכבות.

מסייגת את מה שכתבתי-  כשאנחנו היינו שם לא ירד שלג,  אין לי מושג אם זה משנה את ההתייחסות לקור.  שלג מצטבר בלונדון זה די נדיר,  אבל קורה...
לצפיה ב-'אם מתלבשים טוב, אפשר להנות גם כשקר'
אם מתלבשים טוב, אפשר להנות גם כשקר
12/12/2017 | 18:11
51
אני מתעבת חורף וסובלת מאד מהקור. בשנה שעברה בלונדון היה יחסית "חמים" והטמפרטורות נעו בין 3-7. השנה בפריז היה קר ממש והטמפרטורות ירדו אל מתחת לאפס.

טייץ וגרביים תרמיות הגנו על הרגליים, נעליים טובות של נורת' פייס עשו עבודה מצויינת והרגליים היו חמימות כל הזמן. גופיות ארוכות של יוניקלו מתחת לחולצות או סריגים, הגנו על החלק העליון. הספתי כפפות טובות, כובע עם פופון להגנה על הראש והאזניים, וצעיף עבה וטוב. אפילו כשירד שלג מעורב בגשם, היה נחמד ללכת ברחוב.
לצפיה ב-'נשמע שהיו לכם ארבעה ימים עמוסים וטובים'
נשמע שהיו לכם ארבעה ימים עמוסים וטובים
11/12/2017 | 06:55
1
132
חזרנו אמש מפריז, ואני מודה שמבחינת "חג מולדיות" לונדון מנצחת בגדול.
לצפיה ב-'עוד שבוע אני במדריד, אעדכן איך החג מולדיות שם'
עוד שבוע אני במדריד, אעדכן איך החג מולדיות שם
11/12/2017 | 19:45
31
לצפיה ב-'והיום האחרון שלנו - מסעדת YAUATCHA וקמדן מרקט, ועוד '
והיום האחרון שלנו - מסעדת YAUATCHA וקמדן מרקט, ועוד
12/12/2017 | 07:49
3
170

ביום האחרון  קמנו רעבים.  הלכנו למקום שנקרא "ברקפאסט קלאב "  אבל הוא היה מפוצץ + תור בכניסה,  אז צעדנו רחוב וחצי למאפיה איטלקית נהדרת בשם PRINCI.
ישבנו שם בניחותא.  אני אכלתי  פרוסת לחם מחמצת נהדרת שנקלתה וזכתה לזירזוף  שמן זית איכותי,  עליה נמרח אבוקדו טרי מושלם  עם מעט מלח מובחר ושתי ביצים עלומות  מדוייקות ונפלאות.  מסוג הדברים שכמה שהם פשוטים,  ככה הם מופלאים  ועד עכשיו אני מתפעלת מה"מנה" הזו.
טעמתי גם דייסת שיבולת שועל עם ריבת תותים ביתית - טעים אבל לא מיוחד.

המאפים שלהם נהדרים ממש -  הבחור אכל קרואסון  עם מקושקשת ובייקון נדמה לי,  וקינח בקרואסון שקדים קטן.

בקיצור,  מקום מקסים ומומלץ.  ראיתי שבצהריים נמכרות פיצות ופוקאצ'ות מעניינות.

משם המשכנו לקניית מתנות לילדים,  ואז לקמדן מרקט.  התחלנו שם במקום חמוד שנקרא "THE CHEESE BAR"  ומתמחה במאכלי גבינות מכל רחבי בריטניה. לא רצינו להתמלא אז חלקנו טוסט גבינה ובצל מקורמל שהיה משובח,  וצ'יפס שעליו גורדה גבינה עם כמהין. פשוט וטעים ומפנק!  מאוד רציתי לנסות עוד מנות אבל חששתי להתמלא.
האיזור עצמו מקסים,  המון דוכני אוכל מכל העולם ולא חסר מה לאכול.

ראינו את בית הקפה CEARIAL KILLER  שמתמחה בדגני בוקר מכל העולם,  לא התאפקתי  ואכלתי שם קערה קטנה על תקן קינוח.  גימיק חביב ותו לא,  אבל באמת היה נחמד ומצחיק כי המקום גדוש בפריטי אייטיז משעשעים.

אחה"צ  היו לנו מקומות בYAUATCHA הממושלנת.
נרגשים הגענו למקום והושיבו אותנו בקומה התחתונה.  השירות ללא דופי!!
הזמנו מספר סוגים של דים סאם-  חלקם מאודים,  חלקם מטוגנים. הכל היה טעים להפליא ואני מתקשה להחליט  מה המנה המנצחת.  
היו רולים של בצק אורז טרי ודקיק, ובתוכם 3 סוגים של פטריות -  כמו בלינצ'ס חלקלק ועדין להפליא,  שהוגש עם סויה בהירה ומתקתקה
היה דים סאם גאוני של אדממה עם מעט כמהין,  בניחוח עדין  שאפף  את המנה הטעימה הזו ולא דרס הכל כמו שקרה ב MAZE.
היה דים סאם כתום שמולא בדלעת וצנוברים ועוד משהו
והיה אחד מטוגן שמולא בקארי עם שורש טארו-  מיוחד וטעים

בקיצור,  הדים סאם הוא מהטובים שאכלתי EVER.

בהמשך הבחור הזמין ברווז פריך (ניתן להזמין רבע או חצי).  הגיעה מנה שהמלצר פירק מול עיננו המשתאות,  וכמובן פאנקייקס דקים וכמעט שקופים,  מלפפונים ובצל ירוק,  ורוטב כלשהו.  הבחור נהנה מאוד והשולחן לידנו  החליט להזמין את אותה מנה

אני נהנתי ממנה של איטריות שנמתחו ידנית  ופטריות שימג'י.  טעים אבל פחות מיוחד.

הייתי ממליצה להתמקד בדים-סאם,  אם אגיע לשם שוב אבנה לי ארוחה שלמה מדים סאם בלבד.

לקינוח  לקחנו משהו עם שוקולד,  כיוון שכמעט כל הקינוחים המפוארים של המסעדה מכילים ג'לטין שאני נמנעת ממנו,  ולקחתי גם מקרון קרמל מלוח אחד שהיה לא פחות ממושלם.

ארוחה מדהימה ונהדרת,  מומלץ בחום  !!!!!

שבעים ומאושרים הלכנו לראות מחזמר,  ולמחרת בבוקר נסענו לשדה התעופה.
לצפיה ב-'ועוד קצת תמונות'
ועוד קצת תמונות
12/12/2017 | 07:51
103
לצפיה ב-'נראה מצוין. הברווז הפריך הוא הפקינג דאק המפורסם והרוטב'
נראה מצוין. הברווז הפריך הוא הפקינג דאק המפורסם והרוטב
12/12/2017 | 11:22
96
עימו הוא מוגש הוא בד"כ הוי סין . אחת המנות האהובות עלי.
תודה על כל הדיווחים וכיף שנהניתם.
לצפיה ב-'הברווז פריך של יאאוצה נפלא, והדים סאם מאודה שרימפס - אלוהי'
הברווז פריך של יאאוצה נפלא, והדים סאם מאודה שרימפס - אלוהי
12/12/2017 | 11:41
29
לצפיה ב-'עכשו עשית לי חשק ללונדון...תודה !'
עכשו עשית לי חשק ללונדון...תודה !
12/12/2017 | 12:09
16
לצפיה ב-'אפשר לתפוס טרמפ ולהוסיף רשמים שלי על לונדון?'
אפשר לתפוס טרמפ ולהוסיף רשמים שלי על לונדון?
13/12/2017 | 09:18
5
133

חזרנו כבר לפני חודש מסך מביקור של סך הכל בקושי שלושה ימים, אז לא הספקנו הרבה, אבל מה שכן ברובו היה מעולה.

בורו מרקט- אחיות שלי ואני ההינו כבר, אבל אמא טרם כך שהיה חובה מבחינתינו. הגענו בסביבות 11:00 (אחרי ליקוט מוצלח בפריימרק) והשוק ובעיקר הדוכנים עוד היו בשלבי התעוררות. זה היה אמצע שבוע אז היה רגוע ולא עמוס, הדוכנים היו יפים מאוד, קנינו קצת פירות יער, נקניקים, הפאדג' המעולה בטעם קרמל מלוח וגם ממרח פרמז'ן כמהין שעדיין לא נפתח. טעמנו רביולי טרי במילוי ריקוטה וכמהין ברוטב חמאת מרווה ופרמז'ן שהיה מעולה! (אבל אחותי פישלה בצילום), יין חם מתובל, פולד-בריסטק בלחמניה עם קולסלו ורוטב ברביקיו שהיה מצויין. אמא שלי והאחיות לקחו גם פאייה ואוכל הודי שאני לא טעמתי אבל הן אהבו.

בערב היו כרטיסים למחזמר אז נדרשה ארוחת ערב מוקדמת והייתה דרישה שיהיה ליד המלון (שנמצא ממש על המרבל ארץ'). בסיבובים שהספקנו לעשות ראינו מסעדה בשם "spaghetti house" אבל התמונות בילפ לא נראו מבטיחות בכלל. לא הייתה לי הצעה יותר טובה אז התרצתי וחייבת להגיד שהופעתי לטובה. המסעדה הייתה די ריקה, אבל היה מוקדם, ושירתה אותנו מלצרית איטלקיה צעירה. חלקנו ספגטי קרבונרה מצויין, שניצל עגל עם צ'יפס בייתי, פיצה וסלט ירוק. הייתה ארוחה משפחתית מצוינת, עממית ולא יקרה. הזמנו גם קינוחים אבל לא זוכרת אותם אז כנראה היו פחות מרשימים.

הנסיעה בעצם הייתה לציון ימי הולדת עגולים של אחותי ושלי ולרגל המאורע נבחרה ארוחה צהריים מאוחרת ביאוואצ'ה (חביבת הפורום, קבוצות הפייסבוק והישראלים בכלל כנראה). התפריט היה קצת מאיים בעומס שלו אז נעזרתי בתמונות מיילפ כדי לתחקר את המלצר ולהזמין מה שהיה נראה טוב. הזמנו תפיחות (פאפס) בשר צבי שהיו מעולות, כיסונים מטוגנים עם ברווז ודלעת- בצורת דלעת! מאוד יפות, קצת פחות טעימות וגלילי בצק אורז במילוי חזיר שהיו טובים. לעיקריות הוזמנו צלעות חזיר בתה יסמין שהיו מצויינות, הנודלס עם הפטריות שכבר הוזכרו בשרשור, אני דווקא מאוד מאוד אהבתי, טעמים עדינים, ובשר חזיר חמוץ- מתוק שהיה טעים אבל לא מאוד מיוחד. הוזמן גם אורז שחולק ע"י אמלצר לצלחות אישיות. לצערי שכחתי ממנת הברווז הפריך, יחכה לפעם הבאה.
המסעדה כמובן מפורסמת מאוד בקינוחים ונבחרו שלושה, קינוח קרמל מלוח שהיה הכי פחות מוצלח, הורד האדום- מוס שוקולד ופטל היה בהחלט טוב והכוכב- פאי שוקולד ומנדרינה, שילוב מעולה וביצוע פנטסטי. אולי פחות מרשים במראה אבל הכי טעים.

לא לקחנו ארוחת בוקר במלון אבל ממש מולו מצאנו את "פטיסרי ולרי", לדעתי זו רשת, עוגות מפונפנות (שלא ניסינו) אבל תפריט בוקר מרשים, שירות טוב וקפה מוצלח. לרוב הסתפקנו במשהו קטן יותר אבל בבוקר הפרידה הלכנו על ארוחת בוקר מלאה. נלקחו טוסט קרואסון עם האם וגבינה- מעולה! (מה שיה בזה שיהיה רע?), אגס פלורנטין, טוסט אבוקדו וביצה עלומה וקרוק מדאם, הכל היה מצויין. יותר זול מארוחת בוקר במלון, טרי ויתר ומגישים לך לשולחן ולא עומדים בתור (אנחנו קיבוצניקיות אז תמיד יש אסוציאציה של חדר אוכל).

בין לבין, בדקנו לעיתים גם את הפראט א מנג'ר שמתחת למלון, חביבים עלי ביותר, ונבדקה גם ארוחת ערב קלה ב"Le Pain Quotidien" שדי איכזבו, למעט סלט חמים של קינואה, ירקות צלויים וגבינת עיזים.

היה עוד המון בתכנון שלא הספקנו, מאוד רציתי להגיע לבאו, לנסות רמאן טוב שאין באזור שלי בכלל, לבדוק את המסעדות בקיגסלי קורט ועוד ועוד אך מפאת הזמן ובעיקר כי לא היה לנו כבר מקום, טוב שיש למה לחזור.

לצפיה ב-'בול הסופגניה הממולאת שאכלתי בבורו מרקט!'
בול הסופגניה הממולאת שאכלתי בבורו מרקט!
13/12/2017 | 09:47
1
86
את רשת ספגטי האוס  הכרתי בביקור הקודם בלונדון,  לפני 8 וחצי שנים-  התרשמתי שהאוכל מאוד טעים וטרי ובהחלט הפתיע לטובה.

נשמע טיול כייפי מאוד!
אני גם מתכננת טיול עם אחותי לרגל יום הולדת עגול לשתינו,  טרם נקבע יעד
לצפיה ב-'פעם קודמת היה להם מילוי למון קארד שהיה מדהים, הפעם לא היה'
פעם קודמת היה להם מילוי למון קארד שהיה מדהים, הפעם לא היה
13/12/2017 | 10:02
17
לצפיה ב-'בפעם הבאה, ראמן ב- BONE DADDIES'
בפעם הבאה, ראמן ב- BONE DADDIES
13/12/2017 | 10:14
2
94
בסוהו. יש להם ראמנים משובחים.
לצפיה ב-' היה כבר בוקמארק ביילפ'
היה כבר בוקמארק ביילפ
13/12/2017 | 10:19
26
לצפיה ב-'ראמן נדיר, פתחו סניף גם באוקספורד '
ראמן נדיר, פתחו סניף גם באוקספורד
13/12/2017 | 12:50
27
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
12/12/2017 | 07:21
3
11
לצפיה ב-'"זהו, הפיין דיינינג נגמר".'
"זהו, הפיין דיינינג נגמר".
12/12/2017 | 07:23
170
השף ויקטור גלוגר בראיון לתיקי גולן ב- YNET, לקראת סגירת קלואליס ופתיחת הולה, בחלל בו פעלה מסעדת רפאל.

לצפיה ב-'מושיק רוט שומר על 2 כוכבי המישלן שלו'
מושיק רוט שומר על 2 כוכבי המישלן שלו
12/12/2017 | 07:28
125
מדריך מישלן לאמסטרדם פורסם, והשך מושיק רוט שומר על שני הכוכבים שלו. המסעדה שלו - Moshik& - מקבלת שני כוכבים בפעם החמישית.

מסעדת THE DUCHES שנפתחה לפני שנתיים עם תפריט של השף חיים כהן, זכתה בכוכב הראשון שלה.

לצפיה ב-'60 שניות על געגוע לסופגניה רגילה עם אבקת סוכר וריבת תות'
60 שניות על געגוע לסופגניה רגילה עם אבקת סוכר וריבת תות
13/12/2017 | 07:18
87
למה הרסתם לנו את הסופגניות?:

לצפיה ב-'מסעדת קינג ג'ורג' ראשון לציון סינמה סיטי'
מסעדת קינג ג'ורג' ראשון לציון סינמה סיטי
11/12/2017 | 22:44
1
188
הבן זוג שלי ואני היינו במסעדת קינגג׳ ג'ורג' בסינמה סיטי ררשל"צ.באנו רעבים וכבר הסתכלנו על התפריט בידיעה שנזמין גם מנה ראשונה.כשהגיעה המנה הראשונה שהזמנו-חומוס בשר הגודל של המנה הייתה מחפירה. המנה הייתה בתוספת 10 ש"ח והגודל של הצלחת היה בגודל של תחתית לספל והפיתה הייתה קרה רק יצאה מהקפאה ורואים שקנו אותה בסופר.
כשהמלצרית קראה למנהלת היא התנהגה בצורה מגעילה ולא ניסתה להבין.
היא התחילה להרים את הקול ואמרה בהתנשאות:"אני לא יודעת באיזה מסעדות אכלתם אבל ככה נראות מנות ראשונות".
אני אחת שאוכלת הרבה במסעדות וזו לא פעם ראשונה ולא שנייה שהזמנתי מנת פתיחה וזה אף פעם לא בא בגודל של תחתית לספל.בנוסף הבשר היה יבש ונראה בצבע כתום כאילו היה מוקפא.
בסוף הארוחה הבן זוג שלי קולט שרשומה הזמנה על הצד השני של המפית שלי.קראנו שוב למנהלת והיא אמרה לנו אל תיקחו את זה בקיצוניות.חוצפה והתנהגות מחפירה במקום לקחת אחריות.
בקיצור לא ממליצה לבקר שם.
לצפיה ב-'קינג ג'ורג' זו הגרסה הגרועה של הנאפיס '
קינג ג'ורג' זו הגרסה הגרועה של הנאפיס
12/12/2017 | 19:50
154
מעולם לא אכלתי בקינג ג'ורג' ארוחה סבירה , שלא לדבר על טובה. אם את בסינמה סיטי שוב- לכי רק על ג'ירף או מוזס
לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא בופה שווה לארוחת בוקר באמצע השבוע?'
איפה אפשר למצוא בופה שווה לארוחת בוקר באמצע השבוע?
11/12/2017 | 21:58
1
97
עדיפות לת״א או לאיזור הרצליה והסביבה
תודה!
לצפיה ב-'בבתי המלון השונים'
בבתי המלון השונים
12/12/2017 | 18:25
95
ולדעתי גם בעדנה ברמת השרון (נדמה לי שהבופה שלהם עובד גם בימי חול). בדקי גם מה קורה בנורמן, אני לא זוכרת.
לצפיה ב-'שני מקומות חדשים בירושלים'
שני מקומות חדשים בירושלים
10/12/2017 | 20:01
3
259
סתם, זה כנראה לא OMG, אבל בשבילי זה כן. כירושלמית אני תמיד מחפשת את המקומות החדשים והמרגשים. ובימים האחרונים יצא לי להגיע לשניים כאלה.

R&R Diner
בגלגול הקודם קראו להם עזה 40. אבל אז הם עברו למיקום חדש ומרכזי יותר ושינו שם וגם קצת חידדו שהז'אנר הוא דיינר אמריקאי. מאז שפתחו הם הצליחו לעורר הרבה מאד רעש בירושלים והרבה מאד התנגדות מצד אחד, מה שהביא גם לתמיכה גדולה מצד הציבור החילוני בעיר.
הייתי שם פעמיים בשבוע האחרון. בביקור הראשון הייתי עם אחותי. לראשונה חלקנו כדורי מאק אנד צ'יז. הכי אמריקאי שיש אבל לא יכול להיות לא טעים. לעיקריות חלקנו כנפיים ברוטב שמנת-צ'ילי וסנדוויץ' פילדלפיה.
הכנפיים לטעמי יכולות להיות עשויות מעט יותר אבל הרוטב מצוין והסנדוויץ' היה סבבה. הוא בא עם תוספת צ'יפס שבעייני לא מוצלח, בלשון המעטה. למה צריך לגלגל צ'יפס בתוך סולת/קמח תירס/ קמח ואז לטגן אותו שוב? זה רק מוסיף לו אבקתיות לא מוצלחת. 
סה"כ כ140 ש"ח.
בביקור השני היינו בהרכב של ארבעה. הוזמנו לראשונות קלמרי מטוגן, מנה ענקית והסועד התענג עליה. מקלות שרימפס מטוגנים - מנה בינונית ומצוינת. סלט קינואה שהסועדת אהבה מאד וכנפיים בושמנת וצ'ילי. הזמנו גם טבעות בצל שהיו מעולות. ציינו לעצמינו שזו מסעדה שמאד בקלות אפשר להזמין בה רק מנות מטוגנות ולפעמים זה קצת אובר. גם ציינו שהרטבים שהתלוו למנות היו יופי.
לעיקריות: שרימפס אנד צ'יפס- השרימפס היה טוב והצ'יפס אותה הערה. סלט קיסר שבעייני היה מצוין אבל הסועדת לא כ"כ אהבה וטענה שהקרוטונים בתוכו גדולים מידי. ושתי מנות של סטייק עם ביצת עין. אחת בתוספת סלט ירוק והשניה עם פירה. הסטייק הגיע במידת עשייה מושלמת והביצה בדיוק כמו שאני אוהבת. היה חסר לסטייק תיבול והפירה היה לא חם מספיק (ואני קיבוצניקית שמורגלת באכילת אוכל קר) אבל פרט לכך הפירה היה מצוין. הסטייק היה לא מהמשובחים שאכלתי אבל השילוב הכללי היה מוצלח. 
סה"כ אחלה אופציה לארוחה אמריקאית של שבת בצהריים או חמישי בערב או תמיד. המחירים נוחים ותכלס נהנינו.

JLM סושי
היום הלכתי עם אמא לעיר העתיקה לחפש סממני חג מולד שלא ממש מצאנו. בחזור הייתי רעבה והצעתי שנעבור במקום חדש שנפתח לאחרונה בשם JLM סושי. היינו מאד ממוקדות ורק רצינו רול לכל אחת. 
התיישבנו והזמנו מיד. לקח בערך חצי שעה עד ששני הרולים הגיעו. בינתיים גם ביקשנו מים וקוקטייל וכל פעם הביאו כוס מים ולא קנקן, שזה יכול להטריף אותי. 
הזמנו מאקי סלמון ואינסייד אאוט טונה. הרולים היו פשוטים וטובים. כמו שסושי צריך להיות. המחירים נעים בין 26-42 שקלים לרול שזה מחיר די סביר. 
תכלס מאז שסאקורה נסגרה, אי שם לפני כמה שנים, לא יצא לי לאכול בעיר סושי טוב, אז טוב לדעת שיש מקום חדש. 
יש עוד מנות בתפריט וחלקן אפילו נראות מעניינות כמו לחמניות מאודות ממולאות בשפונדרה. אבל הפעם היינו ממוקדות מטרה במיוחד. 
סה"כ 112 ש"ח (שני רולים+קוקטייל) לפני טיפ. 

אז רק שתדעו שיש דברים חדשים ואפילו טובים בירושלים :)
לצפיה ב-' על הדיווחים'
על הדיווחים
11/12/2017 | 06:45
82
הדיינר נשמע כמו מקום שצריך ללכת אליו עם קרדיולוג צמוד
לצפיה ב-'שתי תוספות חשובות לעיר'
שתי תוספות חשובות לעיר
12/12/2017 | 00:37
1
149
מאוד נהננו ב-JLM, שלגמרי מהדהדת בעיני את סאקורה. ייתכן וזה קשור לסיוע שיענקל'ה תורג'מן, השף, קיבל מבועז צאירי בתחילת הדרך (ואולי גם לעובדה שבנו של צאירי הוא טבח במקום). סלט הקיסר שאכלתי שם היה אחת המנות המפתיעות והטובות של השנה האחרונה בירושלים. 

לגבי R&R לצערי החוויה שלנו הייתה פחות טובה. יש לי הרבה מה להגיד על המקום הזה (ואת הרוב תיאלצו לקרוא במדור שלנו), אבל בגדול אני מרגיש שהוא עושה הכל קצת יותר מדי וקצת "דווקא" מדי. את הצ'יפס חיבבנו דווקא, אבל טבעות הבצל במקרה שלנו היו חסרות טעם ובעיקר חסרות מלח (בעיה שחזרה בעוד לא מעט מנות). מצד שני, כריך רובן היה נהדר ממש וגם קינוח שהוא וריאציה על סמורס היה יציאה חביבה וראויה. זה מקום שלהרבה מאוד אנשים שהם הקהל הטבעי שלו (ירושלמים חילוניים מבוגרים, אלה שמחזיקים את בועת המסעדות בעיר) יהיה קשה מאוד לבלוע אותו. אה, והתפריט של המקום הוא בלי שום ספק הגרוע ביותר שאי פעם נתקלתי בו מבחינת עיצוב. לא קריא, לא צליח, לא עושה חשק להזמין שום דבר. העובדה שזה הדבר הראשון שפוגש את הסועדים במקום היא על גבול ההרסנית בעיני. 
לצפיה ב-'מסכימה בנוגע לעיצוב התפריט'
מסכימה בנוגע לעיצוב התפריט
12/12/2017 | 08:14
106
צריך לקרוא 10 פעמים ובפעם התשיעית אתה מגלה שעוד פספסת מנות שבגלל העיצוב המקושקש לא התייחסת אליהן בכלל.

בנוגע לקהל, אני חושבת שדווקא הם מכוונים לקהל החילוני הצעיר יותר ושלא סתם "שדרגו" את המיקום מרחביה למרכז העיר שיש בו הרבה מאד סטודנטים. המחירים שם מאד נוחים. גם אין ספק שמבחינת תיירים זה לוקיישן נוח יותר.

בנוגע לטבעות הבצל אצלינו הן היו מצוינות. המנה היחידה שסבלה מחוסר מלח הייתה הסטייק. אז אולי עניין של יום.
בכל מקרה מבאס שהייתה לכם חוויה פחות טובה. כמו ששמת לב בטח גם הארוחה שלנו לא הייתה חפה מבעיות. מקווה שאולי זה סממן של התחלה ומקווה שיתייצבו בהמשך. בגדול אני תמיד בעד כל מקום שפתוח בשבת בעיר.
לצפיה ב-'אילת בדצמבר. מזה"א היה מושלם וגם האוכל היה כך לרוב .'
אילת בדצמבר. מזה"א היה מושלם וגם האוכל היה כך לרוב .
10/12/2017 | 23:05
1
239
אילת בדצמבר - הפתעה חמה ונעימה!
שנה + חיכינו, חברתי ואני, לסמינר הנופש הזה באילת. 
גם השנה, נעננו לבחירתנו וזכינו לשהות במלון דן ולהנות מכך שחדר האוכל פתוח לארוחת בוקר עד 12:00 בצהריים. כך שאיחרנו קום, התארגנו בעצלתיים ונהננו מכל מה שהיה למקום להציע (אישית, מתפטמת בעיקר מסלטים טריים ומעניינים) והפעם היה גם מקרר גבינות נהדר (מבית גד בעיקר) ששדרגו את ארוחת הבוקר עד מאוד!
במיוחד אהבתי את גבינת הברי פקאן. גם המנצ'גו והגאודה היו מעולות וכמובן הרוקפור
לקינוח, כתמיד, טירמיסו והפוך.

בערב, מנות בשריות ושוב סלטים מעולים. ערב אחד היה המבורגר נהדר שהוכן במקום וערב אחר היה עראייס - מעין קבב בפיתה שנצלה כיחידה אחת על הגריל. מעולה!

גם קינוחי הפרווה הפתיעו לטובה ובמיוחד דוכן הגלידות.

הצוות היה שירותי ואדיב מאוד.

צהריים סעדנו ב:

ברביץ'
חברה המליצה על המקום (לא הגענו במיוחד, היינו באיזור).
המקום ממוקם בחוף אלמוג ובעצם מדובר במזח, כן, על המים, באיזור שופע דגים, צוללנים ומשנרקלים לרוב. בזמן שאוכלים רואים את דרי המים משוטטים בלהקות/בודדים. מרהיב!
החוף הצמוד המה אנשים (בעיקר תיירים) מבסוטים ממזה"א הקיצי .
השירות קצת איטי, מצד שני, אילת, נופש, מה יש למהר ?
הזמנו:
דניס שלם בגריל, שהגיע עם סלט וצ'יפס. הדג היה טוב, עם רוזמרין ולימון בבטן הדג ופלחי לימון בצד. הצ'יפס מהסוג שמוכן במקום וסלט קטן ומתובל בעדינות. היה אחלה.
חברתי לקחה טאקו - 3 טורטיות במילוי חזה עוף מוקפץ עם פלפלים, בצל, כוסברה, בתיבול קייג'ין, בתוספת 3 מטבלים. הטורטיות הגיעו פתוחות עם המלית עליהן כך שהיא יכלה לבחור איזה רוטב לשים מעל, לגלגל ולאכול. התמוגגה מכל ביס.
השירותים לאורחי המסעדה (תא אחד נעול) הפתיעו בנקיונם אולם הכיור לשטיפת הידיים לא עבד.

לאחר שבהלוך המונית שחטה אותנו במחיר של 40 שח' (!!!) בחזור לקחנו אוטובוס.

=================================================

מסעדת ג'ירף על טיילת הרודס.
רבות שמעתי על מסעדה זו אולם לא יצא לי לאכול בה. והנה, באילת, נקרתה בידינו ההזדמנות.
זכרתי ששמעתי הרבה המלצות על המנה המלזית וידעתי שאותה אזמין.
והתאכזבתי. 
הזמנו 2 עסקיות ומנת סושי לחברה. לא זוכרת איזה סושי, כי אישית אני ממש לא אוהבת סושי (לא לסקול באבנים בבקשה ). החברה טענה שזה אחד המשובחים שאכלה, התחננה שאטעם ואכן כך עשיתי אך שוב, לא נעים לי בפה. לא המרקם ולא הטעם ולא כלום. העיקר שהיא נהנתה !

לראשונות לקחנו:
סלט בריאות (הגרסה התאילנדית)  עוף קצוץ, עגבניות שרי, כרוב, כוסברה ובוטנים ברוטב תאילנדי חריף. זה לא היה חריף, זה גם לא היה טעים בעינינו. בנוסף טעם הדגים ברוטב ממש עשה לי רע בחיך. 

מרק תירס  עם חלב קוקוס ושמנת, אטריות שעועית וכוסברה. מרקם חלק, טעם נפלא ואטריות מעולות! קערה גדולה שנאכלה עד תום.

בתחילת ההזמנה ציינו כי אנו רוצות רק את הראשונות וכשנחליט על העיקריות נעדכן. המלצרית אמרה OK ולפתע מצאנו עצמנו עם העיקריות @#%#%!
עבור החברה המנה האפגנית פרגיות עוף, בייקון, שום, כרישה ובוטנים, ברוטב סויה-קרמל. מוגש עם אורז מאודה. מנה נהדרת בטעמה ופרופורציונלית בגודלה ובכמות האורז שהוגש.
עבורי המנה המאלזית  אטריות ביצים עם עוף, מלפפון, נבטים ובצל, ברוטב עשבי תיבול ומעט שמנת. פיקנטי. בגדול, הרגשתי שאני אוכלת פסטה ברוטב פסטו. אכזבה. רוב המנה הושארה בצלחת. המלצרית שאלה אם היה טעים והופתעה כשאמרתי שלא ופירטתי מדוע. הציעה קינוח על חשבון הבית אך סירבנו. אני מניחה שהמנה הייתה בסדר ואילו אני זו שהייתי בעייתית.
מי שהתנסה במנה זו, מה דעתכם?

העסקיות מוגשות עם כוס שתייה קלה (תפוזים או לימונדה) שממש לא התאימה לנו ולכן בתוספת (מוגזמת של 8 שח')! קיבלנו משקה קל מוגז.

ושוב... שנה של ציפייה לנופש הבא

לצפיה ב-'כל הכבוד שהצלחתן לאכול צהרים אחרי ארוחת הבקר של דן אילת '
כל הכבוד שהצלחתן לאכול צהרים אחרי ארוחת הבקר של דן אילת
11/12/2017 | 21:11
124
ותודה על הדיווחים 
יפה שגם הם הכניסו את הערייס לתפריט (דן אילת ) 
לצפיה ב-'24 שעות בירושלים-דיווחים והמלצות'
24 שעות בירושלים-דיווחים והמלצות
10/12/2017 | 13:11
3
265
לפני שבוע בקשתי עזרה וחזרתי לדווח:
לינה-דירות חצר השוק.מיקום מעולה,חוצים את הרחוב ונכנסים לשוק מחנה יהודה.הדירות נקיות ופונקציונליות.מומלץ.

הגענו לבר יודל'ה ב18:30 ממש עם פתיחה.לא היינו ראשונות.והתפוסה היתה בהחלט מכובדת.הושבנו על הבר של החלון, כלומר אחחת מאיתנו ישבה בחוץ, אך יש פיטריות חימום והיה יופי.הזמנו מספר מנות.קשה לי לשחזר.כול אחת היתה מעולה:
דג על מצע קוביות פולנטה מטוגנת
פולנטה ופיטריות
קלמרי בעריסה
סלקים על מצע טחינה עם יוגורט או לבנה
קוקטיילים ואולי עוד מנה.הכול טעים יצירתי אסטתי ומיוחד.
כובדנו בצ'ייסר ע"ח הבית.
שלמנו 530 ש"ח לפני טיפ.יצאנו מאושרות.
קצת סיבובים ונכנסנו לחבה לכוס שוקו חם ופאי לימון-קצת מתוק מידי אך עדין טעים מאוד.
סביב 22:00 נכנסנו לרחוב הראשי של השוק.שם הדוכנים החלנו להיסגר ועל שביל הקונים מפזרים כסאות ושולחנות.מלא פאבים.התיישבנו באחד.הזמנו בקבוק מבעבע.מהפיצוחיה ליד קנינו פיצוחים לנשנוש והעברנו שעה.מאוד נהננו מהאוירה.
למחרת קניות בבאשר, טלר ועזורה(בדיעבד מיותר..לא נפלנו מעזורה) והמשכנו לעתליה בעין כרם.
שפית שמבשלת בראנצ'ים ומאחרת בביתה בימי שישי.חלבי ומיוחד.עתליה עצמה משתפת בחויותיה מהאירוחים השונים, בסיפורי עין כרם וטיוליה בחו"ל.בחורה צעירה שהספיקה המון.מאוד נהננו.מכול החוויה.165 לסוד בבראנץ'.לא זול אבל בהחלט מיוחד ומאוד טעים.

תמו 24 שעות-חזרה לכביסות, בישולים, בית ומשפחה.בהחלט היה אסקפיזם צרוף ולמרות המתנה שטראמפ "העניק" לי ליום ההולדת, כשההינו, היה שקט ותחושה של חו"ל.

לצפיה ב-'אין ספק ירושלים על ראש שמחתנו '
אין ספק ירושלים על ראש שמחתנו
10/12/2017 | 15:19
2
184
דירות חצר השוק היו אצלי על הכוונת לשהות לפני שבוע , בסוף מצאתי מקום זול יותר
האם יש להם חניה ? 

תודה על הדיווח 
הבראנץ, יקר מאד ביחס לממוצע, מה כלל ?
לצפיה ב-'אין חניה.הופננו לחניון שומרון.60 ש"ח ליממה'
אין חניה.הופננו לחניון שומרון.60 ש"ח ליממה
11/12/2017 | 09:00
1
148
הבארנץ לא שיגרתי.כולל הרבה צלוחיות קטנות של סלטים מיוחדים, ממרחים
בואיקוס
לחם שיאור ולחמניות
2 סוגי שקשוקה
2 סוגי קיש מיוחדים
גלילת בצק ממולאת חצילים
סקונס
2 סוגי עוגיות
2 סוגי עוגות שמרים
קוקטייל
תה/קפה
הבראנץ משתנה בהתאם לרצונה של עתליה.נכון-לא זול אבל בהחלט חויה קולינרית
לצפיה ב-''
11/12/2017 | 21:07
7
לצפיה ב-'מחפש בירושלים לשבת בצהרים 10 סועדים הכל הולך'
מחפש בירושלים לשבת בצהרים 10 סועדים הכל הולך
10/12/2017 | 14:01
2
78
אודה להמלצות על מסעדה ירושלמית (+ - 5 ק"מ) לא יקרה מדי, עדיף לא מזרחית, לשבת בצהריים, ל 10 סועדים. אין דרישת כשרות. לממליצים תודה.
לצפיה ב-'אני חושבת שכמעט כל הירושלמיות שפתוחות בשבת יתאימו ולכן כדאי'
אני חושבת שכמעט כל הירושלמיות שפתוחות בשבת יתאימו ולכן כדאי
10/12/2017 | 19:35
1
121
לציין מה הרכב הסועדים מבחינת גילאים ומה התקציב המועדף.
בגזרת היקרות בדקו את מונא, מנזה ואדום.
בגזרת הקצת פחות יקרות: לינק, זוני
עוד המלצה: לאחרונה נפתח מקום חדש בירושלים שם R&R DINER. המקום מבית עזה 40 ועבר שדרוג קל+עבר למיקום מרכזי הרבה יותר. הסגנון הוא דיינר אמריקאי. שני ביקורים שלי שם היו מספקים וטעימים. מחירים סבירים מאד. תוסיפו לזה את העובדה שהמקום עובר התעמרות מצד חרדי העיר מאז שהוקם אז בכלל שווה לבוא לפרגן.
לצפיה ב-'תודה עבור ההמלצות. '
תודה עבור ההמלצות.
11/12/2017 | 17:06
9
לצפיה ב-'מחפשת המלצה '
מחפשת המלצה
10/12/2017 | 08:57
3
138
שלום,  
אני לא גרה באזור המרכז ולכן לא בקיאה במקומות ואשמח לעזתכם!!!
אני רוצה לקיים אירוע לכבוד יום הנישואים של הוריי אז אני מחפשת המלצה על מסעדה שתכיל את הדברים הבאים:
* פתוח בשישי - שבת.
* אזור תל אביב/רמת גן/גבעתיים.
* יכול להכיל 30 איש (פחות או יותר המספר הזה) לשולחן.
*עם תפריט שכולל גם מנות לילדים.
*מינימום הזמנה לסועד גג 80 שקל (שלא יהיה משהו יותר מידיי יוקרתי).
*בתקווה שלא תהייה מגבלה של זמן (שאחריי שעה צריך לפנות את השולחן).
*אין דגש על סוג אוכל מסוים, שיהיה מגוון ככל האפשר.

תודה רבה למי שמגיב!!!!

לצפיה ב-'ארוחה ל 30 איש, לרב לא ניתן להזמין מתפריט רגיל '
ארוחה ל 30 איש, לרב לא ניתן להזמין מתפריט רגיל
10/12/2017 | 10:54
95
היות ומסעדה לא ערוכה להוציא 30 מנות שונות בבת אחת 
וגם המחיר שאת נוקבת בו- נמוך מאד 
אולי מסעדת דגים כמו הזקן והים תתאים
לצפיה ב-'הייתי ממליצה על נונו- חגיגית מאוד ומשפחתית '
הייתי ממליצה על נונו- חגיגית מאוד ומשפחתית
10/12/2017 | 12:35
91
פתוחה בשישי ומגוונת.
אבל זה בהוד השרון

אם רק איפה שאמרת אז לגבי מחיר תוותרי על ת"א כי יקר ותחפשי רק גבעתיים ורמת גן.
לצפיה ב-'שווה לדבר / לבדוק את ג׳רדינו בלו'
שווה לדבר / לבדוק את ג׳רדינו בלו
10/12/2017 | 15:10
84
בשכונת הדר יוסף. איטלקיה משפחתית עם מחירים נמוכים.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה