לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1988819,888 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

פורום ביקורת מסעדות: הפכו למבקרי מסעדות. ישבתם במסעדה ואכלתם. נהניתם? שתפו אותנו. כל החוות דעת, המלצות, המחירים והמבצעים במסעדות אצלנו בפורום. 
כיום כל אחד יכול להיות מבקר מסעדות מוביל ועל מנת לכתוב ביקורת מסעדות טובה, אתם צריכים סלולרי עם מצלמה, חוש כתיבה בסיסי ומעלה, אמביציה ובעיקר רצון לאכול ארוחות טובות .
אנחנו בפורום ביקורת מסעדות נשמח לקבל את ההמלצות שלכם, לשמוע דעות כדאי לדעת היכן הכי כדאי להשקיע את התקציב לארוחה הבאה! 

אודות הפורום ביקורת מסעדות

פורום ביקורת מסעדות: הפכו למבקרי מסעדות. ישבתם במסעדה ואכלתם. נהניתם? שתפו אותנו. כל החוות דעת, המלצות, המחירים והמבצעים במסעדות אצלנו בפורום. 
כיום כל אחד יכול להיות מבקר מסעדות מוביל ועל מנת לכתוב ביקורת מסעדות טובה, אתם צריכים סלולרי עם מצלמה, חוש כתיבה בסיסי ומעלה, אמביציה ובעיקר רצון לאכול ארוחות טובות .
אנחנו בפורום ביקורת מסעדות נשמח לקבל את ההמלצות שלכם, לשמוע דעות כדאי לדעת היכן הכי כדאי להשקיע את התקציב לארוחה הבאה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מי יכול לדאוג לכך שמנוע החיפוש יינעץ בראש העמוד'
מי יכול לדאוג לכך שמנוע החיפוש יינעץ בראש העמוד
18/03/2019 | 08:34
1
103
אם זה לא ינעץ הוא ילך לאיבוד במהרה
לצפיה ב-'רק גולש עם הרשאות ניהול (לפורום הזה). כרגע אין כאן מנהל'
רק גולש עם הרשאות ניהול (לפורום הזה). כרגע אין כאן מנהל
21/03/2019 | 01:19
6
אולי אם תכתוב להנהלת הפורומים (להם יש סמכויות ניהול+ בכל הפורומים) הם ייכנסו לכאן ויעשו זאת... אבל אל תעצור את נשימתך.
לצפיה ב-'ביסטרו וניה: פוטנציאל במימוש חלקי'
ביסטרו וניה: פוטנציאל במימוש חלקי
20/03/2019 | 10:36
5
99
אין ספק שהחיבור בין הביסטרו החיפאי לבין שף כמו מיכאל גרטופסקי הוא מבורך. בחלק מהמנות כבר מרגישים אותו. עם זאת, יש בהחלט מקום גם לשיפור ולהתייצבות שיבואו עם הזמן.

אין כמו עבודה מחוץ לתל אביב. נוסעים, מופיעים, עושים שמח (הפעם בפני 100 בני נוער חיפאים נלהבים) , ויש גם הזדמנות לבקר במסעדה מקומית שעדיין לא היינו בה. תמיד משמח להתוודע למקום שטרם ביקרת בו. תחושה טבעית של סקרנות ועניין. בחיפה, שהחלה סוף סוף להתעורר בשנים האחרונות, יש מספר מקומות שמחזיקים מעמד כבר כמה שנים. הנמל 24 המוערכת היא כזו, וכמוה סינטה בר, צ'אנג בה ואיטליאנו דה לה קוסטה. מדובר במסעדות טובות שהיו מחזיקות יפה גם בתל אביב האכזרית יותר. עוד אחת ברשימה היא ביסטרו וניה, ואחרי התלבטות בינה לבין החמארה בתלפיות, החדשה היחסית, החלטנו ללכת על הביסטרו שבנמל, במיוחד אחרי שלאחרונה חבר אליה השף המוערך והמוכשר מיכאל גרטופסקי (סושיאל קלאב, מיכאל במושב לימן), מה שהגביר עוד את הסקרנות לגבי טיב החיבור בין ביסטרו חיפאי עם נטייה אירופאית משהו לבין המטבח הגלילי אותו מביא השף המצטרף. אין ספק שגם המראה של אונייה ענקית העוגנת בנמל באותו ערב בו ביקרנו שם מוסיף לייחוד ולחוויה הכוללת.

תפריט החורף ב וניה ביסטרו אינו מתוחכם מדי. יש בו הכל לכולם במידה של צניעות מבורכת. התפריט לא מתפייט מדי אבל גם לא לאקוני, החלל נעים ואפשר להציץ אל המטבח הפתוח, כולל הטאבון הבלתי נמנע. אין ספק שמגע היד של גרטופסקי כבר ניכר. התברר לנו שהוא אינו נוכח במטבח כיוון שהוא בחו"ל, אבל היו מספיק מנות בתפריט שעוררו חשק. הזמנו לא מעט, ובהתייעצות תכופה עם המלצר האדיב הוסכם שהמנות יגיעו אלינו אחת אחת. קודם הראשונות ואז מתקדמים אל הכבד יותר. בעידן שבו יותר מדי מסעדות כאלו הולכות על "מה שמוכן יוצא", אותה שיטה מגוחכת שפוגמת בחוויית הסועד, ושגורמת לו לאכול סלט אחרי שווארמה, משמח היה לגלות שיש בצוות מי שמבין ומקשיב.

התחלנו עם פוקאצ'ה  עם עגבניות צלויות ושום קונפי (16) שהייתה תקינה ולא הרבה יותר ואז פטריות על הפלאנצ'ה עם פונדו פרמזן עשיר (52), וממיוחדי היום: סביצ'ה מוסר ים על פוקאצ'ה עם גוואקאמולי (56). פעמיים שיחוק. במנת הפטריות הגיעו ארבעה נתחים גדולים של פורטבלו, צלויים מצויין בטאבון, ולצידם פונדו פרמזן שהצליח להיות עשיר ולא כבד. מנה מגניבה ויאמית לגמרי. הסביצ'ה לא היה פחות טוב. בצק פוקאצ'ה משוטח כמו פיצה ועליו מוסר ים בתיבול של כוסברה ירוקים ושמן זית ובצל סגול ומתחתיו גואקאמולי עשיר ולא חמוץ מדי. זו הייתה מנה מקסימה. אין ספק, פתיחה ברגל ימין שניכרה בה המחשבה של השף היוצר עם ידי הזהב. אלא שאלו היו בעצם המנות הטובות ביותר בארוחה. מכאן זה נעשה קצת פחות טוב.

המנה הבאה: כיסונים ממזרח אירופה, תפו"א מדורה, גבינה מלוחה, בצל ירוק ושמנת חמוצה (48). שלושה כיסונים גדולים היו שם. מילוי תפוחי האדמה טעים מאד ונוכחת בו השריפה, אלא שלצידם הייתה גבינת ברינזה, אמנם איכותית אבל מלוחה עד מאד. החיבור בין שתי העוצמות, של תפוחי האדמה השרופים הגבינה המלוחה, לא עבד. נוצר שם מאבק. רוטב החמאה הדליל התקשה לפשר ביניהם. כששאל המלצר האדיב להפליא לדעתנו גרסנו שכדאי להחליף את הגבינה למשהו מעודן יותר כדי לתת יותר מקום לתפוח האדמה. סך הכל בוודאי לא מנה רעה אבל פיספוס לצערי כן היה כאן. לא משהו שאי אפשר לתקן. הלאה: העיקרית הראשונה לצורך ענייננו- פיצטה קרבונרה, בייקון, פרמזן, חלמון ופלפל שחור (52). אולי מוזר, אבל כן, אחרי כל הבצק דווקא התחשק לנסות פיצה. מי שמכיר את כותב שורות אלו בוודאי ירים גבה. בייקון? הייתכן?? כן. אבל בנפרד. למרות אזהרת המלצר שהטעם עלול להיפגע, הלכנו על זה. ובכן? פיצה חביבה ולא הרבה יותר, שהעניין בה נגמר מיד לאחר שאזל ממנה החלמון הנוזלי. כנראה שזו באמת אשמת המזמין ואפשר להניח שהבייקון היה מוסיף מליחות ובשרנות, ועדיין, לא מדובר בהברקה אלא לכל היותר במנה שמבוצעת ביעילות לסוגה. העיקרית האחרת, שוק טלה מפורקת מהעצם, קרפים מלוחים, טחינה וחריף (88) הייתה טובה הרבה יותר, בזכות צלייה נכונה של הטלה והרבה עשבים רעננים וטחינה לא רעה עם סחוג טוב בתוכה. לא בטוח שדווקא קרפים מלוחים, להלן הטוויסט של המנה, היו בנויים לשאת את כל הכבודה. הגלגול בתוכם היה בעייתי משהו. במחיר הזה גם היה נחמד לקבל קצת יותר בשר טלה, ועדיין, היה טעים למדי. בשלב הזה ממילא כבר התקשינו לזוז. הרבה אוכל לשניים.

ואם עד עכשיו הייתה ההתרשמות הכללית חיובית, בא הקינוח והפך את העסק למורכב יותר: אחרי התלבטות הוזמן קראק פאי עיר תחתית (44). על הקונספט בקינוחים אחראית הקונדיטורית המוערכת נעמה גאון. הבטחתי לשותפתי לארוחה גדולות ונצורות: הרי קראק פאי עוסק בשכבה דקה של שיבולת שועל ועליה כשלושה סנטימטר עובי של טופי. קינוח פלילי שרצוי לא לאכול יותר מפעמיים בשנה. בקנדה, באולם ספורט פשוט באמצע טורניר ספורט פראלימפי לנכים שבו לקחתי חלק, הוגש קראק פאי נהדר לצהריים. הייתי צריך להילחם עם עצמי על מנת להסתפק בפרוסה אחת. ובגירסת עיר התחתית? אכזבה רבתי. מעין עוגייה עבה הרבה יותר מדי, עם מעט מדי מילוי, שגם ככה היה מתוק בטירוף. בשלוש מילים: זה לא זה.

417 שקל כולל יין לשני אנשים שאכלו המון זה לא מאד יקר. לא מעט אוכל גם נארז הביתה. השילוב בין גרטופסקי ל וניה עוד יעבוד. צריך לתת לו זמן. מגע היד שלו כבר ניכר גם כשאינו שם בפועל. כשיהיה שם, כדאי בהחלט לנסות. אמנם חלק מהמנות זקוקות למקצה שיפורים שהוא בעיקר חישוב מסלול מחדש, אבל לא מדובר כאן בארוחת זיגזג מהסוג המדאיג, אלא בפוטנציאל ברור. ברוב המקרים היה לנו טעים. הראשונות היו נהדרות. עכשיו רק צריך לדאוג ששאר האוכל יהיה כזה. סמכו על גרטופסקי. הוא מקצוען. מעניין יהיה לחזור עוד חצי שנה כדי לראות את השינוי שבוודאי עוד יהיה. יש לי תחושה שנעשה את זה. בינתיים, זו אולי לא מסעדה שמצדיקה נסיעה מתל אביב, אבל אם אתם בצפון, ובטח אם אתם בחיפה,זו עדיין אופציה ראוייה בהחלט. נחזור בעוד זמן מה.
לצפיה ב-'אם יש דבר שנקרא פלצנות זאת ההודעה הזאת'
אם יש דבר שנקרא פלצנות זאת ההודעה הזאת
20/03/2019 | 16:52
4
50
קשקוש אחד גדול ארוך ומייגע, ניסית לעשות רושם
ונפלת קשות.
לצפיה ב-'נלי היקרה'
נלי היקרה
20/03/2019 | 17:29
3
45
תודה על השיתוף

מעניין מה זה "פלצני" ואיפה "נפלתי" בעיניך.

אני כותב פה כבר שנים באותה צורה. לא ניסיתי להרשים אף אחד. אגב, את אבי אפרתי או שגיא כהן את קוראת? או שגם הם פלצנים?

מה רצית? שאכתוב בקצרה? "פטריות-טעים"? " פיצה-לא משהו"?
את זה אני משאיר לך.

אולי תכתבי את איזו ביקורת כלשהי? אני רוצה ללמוד איפה טעיתי. באמת מסקרן אותי איך את כותבת.

באהבה.

לצפיה ב-'אינני מתיימרת להיות "מבקרת מסעדות" ואיני חושבת'
אינני מתיימרת להיות "מבקרת מסעדות" ואיני חושבת
20/03/2019 | 18:33
2
38
שלמי מכם יש את הכישורים לכך, כתיבת בליל פלצנויות אינה
מעידה על ידע אלא על רצון לעשות רושם.
טעמך או טעמו של כל מי שציינת ממש אינם מענינים, אני מחליטה
מה לטעמי ואין לי כל צורך לחלוק את דעתי איתך או אם מי ששלא
יהיה.
ומה הרקע/כישורים/נסיון מעשי בקולנריה שיש לך מעבר לכתיבת
מילים בלי סוף?
שאתה אוהב לאכול?,
שאתה משוטט באינטרנט וקורא?,
שמשעמם לך?.
או אולי אתה ממש חייב "לשתף" בחוויות שלך?

אין דבר כזה "מבקר מסעדות", כל ביקורת היא לטעמו של הטועם
והאינטרסים שעומדים מאחורי הכתיבה(ויש הרבה) ב ל ב ד ואינה
תואמת דווקא את טעמי, אז עשו מזה מקצוע, יבושם להם ולאלו
שקוראים את השטויות שלהם.
לצפיה ב-'יקירתי. זה פורום ביקורת מסעדות.'
יקירתי. זה פורום ביקורת מסעדות.
20/03/2019 | 20:51
1
22
זה השם. פורום ביקורת מסעדות.

זו המטרה שלו: שאנשים כאן, קבועים כמוני או לא, יכתבו ביקורת חופשית על מקום שהיו בו, מבלי שיבקרו את הסגנון שלהם או את טעמם.

אם את כל כך סולדת מהרעיון, מה את בעצם עושה כאן, יקירתי?
מילא שנטפלת אליי. אין לי בעיה. אבל אם זה עקרוני אז הנה, אמרת את שלך.
הצעתי לך לכתוב ביקורת. אף אחד פה לא "מתיימר". אנשים כותבים כי בא להם. כמו ש"אני מחליטה" כפי שכתבת, ככה כל אחד אחר.

לא אהבת? סבבה. אם כולם היו אוהבים אותי היה לי משעמם...
לצפיה ב-'אני לא יקירתך! כל מה שכתבת על המסעדה הוא קשקוש'
אני לא יקירתך! כל מה שכתבת על המסעדה הוא קשקוש
20/03/2019 | 22:03
19
לך תבדר אחרים, אתה מנסה להיות "מבקר" מתוחכם אבל אתה לא.
מסעדה שלא שווה ביקור, הנה קיבלת את הביקורת קצר בלי פלצנות.
אנחנו לשם לא נחזור גם לא לארוחת חינם.
תם ונשלם.
לצפיה ב-'אוכל לונדון'
אוכל לונדון
18/03/2019 | 20:27
121
אשמח להמלצה, אוכלת הכל, הבטחתי לעזור,
יש לה כבר המלצה למתוקים, אוהבת מאד בשר,
לא שאלתי הגבלות מחיר, אבל אם שווה תסתדר.
המון תודה.

לצפיה ב-'בולונז... אני חייב בולונז :)'
בולונז... אני חייב בולונז :)
14/03/2019 | 16:24
4
260
הי, אני מחפש מקום מומלץ לאכול בולונז לא פחות ממושלם. כל הכתבות האלו שבולניה היא לא בירת הבולונז הביאו לי דודה למנה מצויינת. לא זכור לי שבארץ אכלתי בולונז טוב, תמיד מדובר בבשר שעבר בישול יחסית קצר.
אני מחפש כזה שבושל זמן ממושך? תודה מראש לכל הממליצים.
לצפיה ב-'באמת קצת בעיתי'
באמת קצת בעיתי
14/03/2019 | 17:13
213
בשיין 38 יש מנה כיפית וטעימה
לצפיה ב-'נונו בהוד השרון'
נונו בהוד השרון
14/03/2019 | 19:53
188
אכלתי שם את הבולונז הטוב ביותר שאכלתי בארץ.
גם בפסטה מיה יש בולונז מצוין
לצפיה ב-'לא בולונז קלאסי'
לא בולונז קלאסי
14/03/2019 | 21:52
210
אבל באריא יש פפרדלה זנב שור מושלמת
לצפיה ב-'COFFEE BAR'
COFFEE BAR
18/03/2019 | 12:44
95
בקופי בר יש פרפדלה ראגו מעולה
לצפיה ב-'מחפשת המלצה לאוכל רחוב או משהו בסגנון'
מחפשת המלצה לאוכל רחוב או משהו בסגנון
13/03/2019 | 11:24
1
189
בקרבת כיכר רבין בשעות הערב 20-21
לא מסעדה , יכול להיות גם בית קפה מוצלח
או  כל רעיון אחר נחמד .
במרחק הליכה
תודה
לצפיה ב-'יש הרבה אפשרויות'
יש הרבה אפשרויות
14/03/2019 | 17:15
168
כמה שעולות לי מהר בראש:

המזנון, ברטון קראפרי, המבורגר בויטרינה, פיש אנד צ'יפס אצל ג'וזף ובניו
לצפיה ב-' מנוע החיפוש הייחודי של Gרר'
מנוע החיפוש הייחודי של Gרר
03/03/2019 | 13:51
124

==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. למי שזוכר את החיפוש ב"מטעמים" - זה מאד דומה.

מה אפשר למצוא שם?
א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ, כלומר שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה.
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.
לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".
לחיצה על מסעדה/מקום יביא את כדיווחים שקוטלגו עליה.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!

לצפיה ב-'שלום שלום ותודה על הדגים'
שלום שלום ותודה על הדגים
11/03/2019 | 16:12
32
486
הודעתי כעת להנהלת תפוז על פרישתי מניהול פורום ביקורת מסעדות.

כן, כן, הצליחו לשבור אותי וכנראה שגם אתכם.

השקעתי יותר מעשר שנים בפורום שלנו, שפעם היה אורים ותומים קולינריים בארץ.
זה היה האתר שפים נכנסו אליו עם הקפה של הבוקר, וכל מי שחיפש המלצות וידע, נכנס למאמרים ולקישורים שלו.

איפה הוא ואיפה הפורום של היום?

יותר מהכל, אני עצובה, נורא נורא עצובה.

תהיו טובים, ואל תשכחו מגבת.

לצפיה ב-'מאד מאד עצוב. תודה על המסירות לאורך השנים'
מאד מאד עצוב. תודה על המסירות לאורך השנים
11/03/2019 | 16:19
1
316
תרומתך עצומה וחבל שמצב הפורום מאלץ אותך לעזוב  אני לא רואה תחליף לפורום כזה, בטח לא קבוצות הפייסבוק. יום עצוב  ממש עצוב  

לצפיה ב-'מצטרפת לכל מילה! תודה וחבל מאד.'
מצטרפת לכל מילה! תודה וחבל מאד.
11/03/2019 | 23:17
75
לצפיה ב-'ממש חבל. תודה על הניהול.'
ממש חבל. תודה על הניהול.
11/03/2019 | 16:29
71
לצפיה ב-'המון תודה '
המון תודה
11/03/2019 | 17:30
45
לצפיה ב-'תודה על הכל '
תודה על הכל
11/03/2019 | 18:38
52
לצפיה ב-' היי שלום ותודה על הדגים '
היי שלום ותודה על הדגים
11/03/2019 | 19:22
67
לצפיה ב-'תודה ובהצלחה בהמשך'
תודה ובהצלחה בהמשך
11/03/2019 | 19:42
200
פלטפורמת תפוז בדעיכה כבר הרבה זמן. הפורום הזה החזיק מעמד יותר מפורומים אחרים. גם אני ניהלתי פורום בתפוז ופרשתי בגלל הדעיכה כבר מזמן.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/03/2019 | 20:21
165
תודה על הניהול לאורך כל השנים.����������
לצפיה ב-'עצוב. תודה על האכפתיות והמסירות '
עצוב. תודה על האכפתיות והמסירות
12/03/2019 | 07:52
3
255
לצערי אני לא רואה תחליף לפורום הזה בשומקום. :(

לצפיה ב-'עובדת על זה'
עובדת על זה
12/03/2019 | 10:31
2
62
לצפיה ב-'מן הסתם תבואי לספר כאן היכן הפלטפורמה החליפית החדשה. בהצלחה'
מן הסתם תבואי לספר כאן היכן הפלטפורמה החליפית החדשה. בהצלחה
13/03/2019 | 09:42
34
לצפיה ב-'אני מאוד מקווה שיהיה '
אני מאוד מקווה שיהיה
13/03/2019 | 17:31
28
לצפיה ב-'עצוב מאד שזה המצב כיום בתפוז'
עצוב מאד שזה המצב כיום בתפוז
12/03/2019 | 09:31
1
250
לא מעריכים מסירות, התמדה והשקעה בלתי פוסקת.
אבל על מה אנחנו מתפלאות? הכל הוליך לכיוון הזה.
לצפיה ב-'מי כמוך יודעת'
מי כמוך יודעת
12/03/2019 | 10:31
44
לצפיה ב-' לכן ולכם'
לכן ולכם
12/03/2019 | 10:38
179
מקווה שבקרוב יהיו חדשות.
לצפיה ב-'מצטרפת לתודות לברכות ומקווה לטוב.המקום הזה חשוב.חבל שידעך'
מצטרפת לתודות לברכות ומקווה לטוב.המקום הזה חשוב.חבל שידעך
12/03/2019 | 11:22
162
תודה על ההשקעה הרצון והעשיה
לצפיה ב-' על כל השנים וההשקעה'
על כל השנים וההשקעה
12/03/2019 | 11:51
116
חבל שזה המצב
מקווה שיהיה מי שייקח על עצמו את ניהול הפורום
כי מגיע לו לשרוד - למרות ההפרעות הרבות - בזכות הגולשים ובשביל הגולשים

צר לי בשבילך ובשביל כולנו על כל ההפרעות האלה
לצפיה ב-'יום עצוב ומסר עצוב'
יום עצוב ומסר עצוב
12/03/2019 | 11:51
190
מודה שטרם מצאתי פלטפורמה טובה כמו הפורום הזה כפי שהיה בתקופת הזוהר שלו. חבל לראות את חוסר היכולת של תפוז להרים את עצמם מחדש. תודה לך על הכל.
לצפיה ב-' רבה על מה שהיה, ו לגבי העתיד'
רבה על מה שהיה, ו לגבי העתיד
12/03/2019 | 17:08
57
לצפיה ב-'המסעדה בקצה הי"ד'
המסעדה בקצה הי"ד
12/03/2019 | 18:56
1
220
צר לי לשמוע.

הדרך הלאה היא הולכת
מסף הדלת למורד,
הרחק מכאן היא מתמשכת
ואם אוכל - איתה אצעד.
אפסע בצעד קל וטוב
עד כי אמצא נתיב רחב
בו נפגשים שבילים לרוב
והלאה - לא אדע עכשיו.

לצפיה ב-''
17/03/2019 | 00:44
2
לצפיה ב-'חבל , תודה רבה על ההשקעה ! בהצלחה !'
חבל , תודה רבה על ההשקעה ! בהצלחה !
13/03/2019 | 16:22
111
האם הפ]ורום יסגר? מה עם המנוע הנהדר של GRR?
לצפיה ב-'תודה רבה על המסירות וההתמדה'
תודה רבה על המסירות וההתמדה
13/03/2019 | 18:47
2
157
היה פורום מפואר
שמחתי להיות חלק ממנו ולחלוק עם האחרים חוויות ודעות
מאז הנפילות ה"טכניות" האחרונות החל לדעוך וחבל חבל מאד
מקווה שיהיה לו המשך כלשהוא ובפרט שישמר המאגר הבלתי נגמר שלו
לצפיה ב-'יש גיבוי במנוע החיפוש... אבל רק על הודעות שנסרקו '
יש גיבוי במנוע החיפוש... אבל רק על הודעות שנסרקו
14/03/2019 | 13:16
1
40
לצפיה ב-'אתה רוצה שנשלח שוב ביקורות שנמחקו'
אתה רוצה שנשלח שוב ביקורות שנמחקו
15/03/2019 | 04:58
119
אבל יש לנו גיבוי שלהן? כמו הביקורת שלי על מונטריאול?
לצפיה ב-'תודה לחתולית הנפלאה!!!'
תודה לחתולית הנפלאה!!!
13/03/2019 | 22:46
45
לצפיה ב-'חברה בפורום מ-2002. תודה חתולית'
חברה בפורום מ-2002. תודה חתולית
14/03/2019 | 09:53
167
כמי שמכירה היטב את כל הפלטפורמות האינטרנטיות מאז פריצתן, מודה על הימים היפים של הפורום,על העזרה הגדולה וההבנה היכן כדאי לאכול , על הכרות עם אנשים שידעתי שאוכל לסמוך על חוות דעתם.
תודה לך חתולית על ההשקעה והאיכפתיות , על העמידה על המשמר וההצלחה בניהול נכון ושקט של הפורום (שידע גם ידע ימים סוערים :)  )
תפוז זו פלטפורמה מתה , חבל שכך אבל צריך להתקדם
לצפיה ב-'שוב לכן ולכם'
שוב לכן ולכם
17/03/2019 | 18:27
86
לצפיה ב-'תודה רבה...מעציב מאד'
תודה רבה...מעציב מאד
18/03/2019 | 09:43
60
תודה רבה על שנים של השקעה ומסירות בפורום ובכותביו. ניהול הפורום בהתנדבות אינו מובן מאליו ולמרות שלפעמים לא היה לך קל, אני חושבת שכולם תמימי דעים בהערכה אלייך, לניהולך ולהתנהלותך.
מעציב מאד שכך הם פני הדברים.
לי אין פייסבוק, אני אשמח אם תהיה פלטפורמה אחרת.

לצפיה ב-''
20/03/2019 | 09:46
2
23
הלוואי ואני עוד יכול לעשות משהו שישנה את דעתך
לצפיה ב-'כן, לשתוק!'
כן, לשתוק!
20/03/2019 | 18:35
1
2
לצפיה ב-'חמאה משובחת'
חמאה משובחת
11/03/2019 | 10:11
2
206
איפה אפשר לקנות באזור המרכז חמאה משובחת?
באירופה: איך לזהות חמאה שמגיעה מפרות אוכלות עשב?
פירמות מומלצות?
לצפיה ב-'באגתה (ראול וולנברג 24, תל אביב) יש מבחר של חמאות מעולות'
באגתה (ראול וולנברג 24, תל אביב) יש מבחר של חמאות מעולות
11/03/2019 | 10:24
67
לצפיה ב-'אכן, באגאתה יש חמאות מיובאות'
אכן, באגאתה יש חמאות מיובאות
11/03/2019 | 10:34
290
מהטובות ביותר.

לאחרונה הביאו חמאה של Bordier שנחשב לאחד מיצרני החמאה הטובים ביותר בצרפת.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
10/03/2019 | 08:23
29
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
07/03/2019 | 06:15
4
15
לצפיה ב-'חוגגים את טעמי איסטנבול ביקב מאיה'
חוגגים את טעמי איסטנבול ביקב מאיה
07/03/2019 | 06:25
79
היום, יום חמישי 7.3 בשעה 20.00, יהפוך מרכז המבקרים של יקב טוליפ ומאיה לטברנה טורקית.
שרון ויעל מ- Haifa Shuk and Cook שעורכים סיורים קולינאריים, סדנאות בישול וארוחות פרטיות ומתמחים במטבח התורכי המגוון, יתארחו במרכז המבקרים של יקב מאיה וטוליפ, יגישו ארוחה בת 12 מנות תורכיות, המוגשות למרכז השולחן ויספרו לאורחים על אוכל הרחוב התורכי והשווקים של איסטנבול.

בין המנות שיוגשו: ז'יז'יק, דג מגולגל בעלי גפן, סימיט, תבשיל חצילים, תבשיל אורז (midye dolma), ברוסקטה של דג צלוי (Balik Ekemk) בתערובת תבלינים תורכית עם לימון כבוש ויוגורט ועוד. 

את המנות ילוו היינות הים תיכוניים של יקב מאיה, ולצד סיפורי איסטנבול, ידבר דוד בר אילן היינן של יקב מאיה, על היינות, הגישה הים תיכונית בעשיית היין, ואיך היא משתלבת עם הקולינריה הים תיכונית.

מחיר הערב- 230 ש"ח 
מספר מקומות מוגבל
 הרשמה בטלפון - 049830573

לצפיה ב-'יום האישה ביקב ברבדו'
יום האישה ביקב ברבדו
07/03/2019 | 06:30
45
מחר, יום שישי ה- 8.3.19 בין השעות 10.00 ל-14.00, יציינו את יום האישה ביקב ברבדו, באירוע שיתקיים במרכז המבקרים הממוקם בין הכרמים. שם יחכו לכם נשות יקב ברבדו, כל אחת מהן תטעים ותספר על היין האהוב עליה.

לצד היינות, יוצגו דוכנים של נשים יוצרות:
אסנת גוטמן- מעצבת תכשיטים מחומרי גלם ממוחזרים אותם היא מלקטת בשווקים בגאנה כמו חרוזי זכוכית ממוחזרת ,קליפות קוקוס וחרוזי ברונזה.
בנוסף היא מארגנת ומוציאה טיולי נשים המתמקדים באומנות ,תרבות וטבע בארץ ובחו"ל.
אסנת ראובן - אמנית יוצרת קרמיקה במגוון שיטות וחומרים מקיבוץ נגבה.

בנוסף ליין, יוצעו שמן זית וזיתים מבית הבד של אסף.

מחיר טעימות יין: 50 ש"ח (גם הגברים מוזמנים כמובן)
לפרטים נוספים: 050-2207022   054-6808873 

מרכז המבקרים נמצא בלב הכרמים שמול היישוב כרמי יוסף על כביש 44, בין כרמי יוסף לפדיה. (יקב ברבדו ב waze).
לצפיה ב-'מסעדת פופינה מארחת את יקב צרעה '
מסעדת פופינה מארחת את יקב צרעה
07/03/2019 | 07:01
49
השף אוראל קמחי ממשיך במסורת האירוחים של מסעדת פופינה, והפעם יארח את היינן ערן פיק מיקב "צרעה" לערב משותף. הארוחה תתקיים ביום א' ה-  17/3/19, ומיועדת ל- 40 אנשים בלבד, שישבו יחד סביב שולחנות מאורכים.

בתפריט האוכל:
קבלת פנים
  • מרק ארטישוק ירושלמי עם קצפת ערמונים;
  • ברוסקטת ארטישוק קונפי, גרידת לימון ובוטארגו.
מרכז שולחן
  • סשימי טונה, אבן יוגורט, סלסת שומר ופלחי הדרים;
  • קרפצ'יו דלעת כבושה בחומץ תפוחים ומייפל, סלסה פקאן מסוכר וסלרי, קרם פרש;
  • לחמניה מאודה, ביט בולס ואיולי לימון כבוש;
  • פילה מוסר, פסטה קולרבי, חמאת שרי מושלמת, סלסת עגבניות וטאסוס מיובש;
  • קנלוני טלה ודובדבני אמרנה, קרם ארטישוק ירושלמי, דמי גלאס וארטישוק ירושלמי קונפי.
מתוק
  • תפוחים במסקרפונה;
  • מוס דובדבני אמרנה מיובש, גלידת פיסטוק וקולי תות.

תפריט יינות יקב צרעה:
  • הרי יהודה לבן 17,
  • שורש לבן 17,
  • שורש לבן 18,
  • שורש אדום 13,
  • מיסטי הילס 11,
  • אור 17.

הארוחה תלווה במים מינרלים אקווה פאנה, פלגרינו, ושתייה חמה בסוף הארוחה.

פופינה מארחת את יקב צרעה
19:30  התכנסות, מנות קבלת פנים וטעימת יין ראשונה.
20:00 תחילת ארוחה
מחיר 450 ש"ח לסועד.
להזמנות: 03-5757477
לצפיה ב-'מסעדת מושבוצ - יפתח בן-דב מארח את אייל לביא'
מסעדת מושבוצ - יפתח בן-דב מארח את אייל לביא
07/03/2019 | 07:10
46
במסעדת מושבוצ במושב רמות, יקיימו ביום ב' ה- 11.3.2019 ארוחת שף ים יבשה. שף מושבוצ, יפתח בן-דב, יארח את השף אייל לביא לארוחה בת 10 מנות המשלבות דגים, פירות ים, מגוון רחב של נתחי בקר ממשק שניידר וירקות ממשק רגב. הארוחה תלווה ביינות מיקב אסף במזיגה חופשית.

בתפריט:
  • פוקאצ'ה שלנו, איולי רוי, שמן זית וסלסה עגבניות;
  • שיפודי שרימפס & בייקון - עם אגסים צלויים, ארוגולה, גבינת גורגונזולה ווינגרט בלסמי;
  • קוקי סנט ז'אק - צרובות בגריל עם פרוסות חמון קריספי, קרם אפונה ירוקה, שמן פפריקה מעושנת ושבבי מנצ'גו;
  • ויטלו טונטו - כף עגלה מיושן צרוב בגריל, פרוס דק ומוגש עם איולי טונה, איולי אריסה, צלפים, צנוניות מוחמצות, עלי רוקט ושבבי פרמזן;
  • קסולה חלקי פנים ותמנונים - עם נקניקייה ביתית, שעועית לבנה, תפוחי אדמה, פטריות, שום ויין לבן;
  • מסבחה פול שבור - עם מעורב של נתחי "וסיו" ושרימפס, מנגולד, בהרט, שמן זית ולימון;
  • מולים כחולים - מבושלים בציר בקר כפול, שומר צלוי, ברונואז שורשים, עגבניות מיובשות, חמאה, גרמולטה ופקורינו כבשים;
  • פילה לברק צלוי - עם פרוסות ווייס-בראטן כבוש בנוסח אוריינטאלי, מוגש עם גראטן תפוחי אדמה, פרחי ברוקולי מאודים ורוטב יין אדום, בלסמי, ג'ינג'ר ומרווה;
  • SURF&TURF - נתחי רבע אחורי, צלויים בגריל עם ג'מבו שרימפ וחצי סרטן כחול, ברוטב ציר סרטנים שמנת וברנדי;
מתוקים
  • אננס ספליט - עם כדור גלידה וניל, קצפת מסקרפונה. בלסמי מצומצם ופקאן מקורמל;
  • עוגת בסבוסה - מתובלת בסירופ תבלינים, קרם פרש וקליפות תפוז מסוכרות .
* כל נתחי הבקר שיוגשו בארוחה מגודלים במשק שניידר עפ"י תקן חי בריא.

מושבוצ, מושב רמות
יום ב' 11.3.19 בשעה 19:00
מחיר : 249 ₪ לסועד
לפרטים והזמנות: 04-6795095

לצפיה ב-'אוזני המן ב"לחמים" '
אוזני המן ב"לחמים"
06/03/2019 | 14:34
2
286
כן כן, אוזני המן. לא חשבתי שאפתח עבורם שרשור ייעודי, אבל התרשמתי כל כך שהייתי חייב. נדגמו כל הסוגים. דבר אחד שמשותף לכולם - בצק דקיק, קריספי, בטעם נייטרלי-קצת מלוח, עם כמות מילוי מדוייקת מאוד. ומבחינת המילויים:
 תמרים - מוצלח אבל לא מרגש, בסופו של יום תמרים זה תמרים.
 פרג - איכותי מאוד, כמעט לא מתוק, טעמים ומרקמים מעולים.
מרציפן - רך, נימוח, מתוק במידה, אלוהי. 
שוקולד - בלי להגזים, זה אולי הביס הכי טעים שאכלתי בתל אביב השנה.

בקיצור, רוצו לשם, זה באמת משהו מיוחד.
לצפיה ב-' אבל אני בחיפה! מזילה כאן ריר על המקלדת...'
אבל אני בחיפה! מזילה כאן ריר על המקלדת...
06/03/2019 | 14:59
56
לצפיה ב-'מתה על אוזני ההמן שלהם'
מתה על אוזני ההמן שלהם
06/03/2019 | 17:56
179
אני אוכלת בדרך כלל רק אוזני המן עם תמרים, אבל בשנה שעברה טעמתי גם אוזן המן עם מרציפן והיא היתה מצויינת.
השנה ארשה לעצמי אוזן המן אחת
לצפיה ב-'24 שעות בת"א+ גלישה לשרון בשבת'
24 שעות בת"א+ גלישה לשרון בשבת
03/03/2019 | 09:45
4
361
רביעי חמישי בילינו בת"א הגשומה.

רביעי בוקר- 2 סנדווצים טובים  האחד עם גאודה חמאה ועגבניה, השני נקרא שחיתות עם פרוסות סלק וגבינה צרפתית רכה.שחכתי שמה.יחד עם קפה מצויין ביעקבס כפר הרואה- מומלץ.

צהרי רביעי- גשם הוביל אותנו לפתחה של מסעדת הראמן 
Men Tenten Ramen Bar
לקחנו 2 מנות.האחת על בסיס עוף והשניה על בסיס חזיר.לא אישית היה ממש לא טעים...יצאנו.

נכנסנו לקפה נורדוי.הזמנו את עוגת הגבינה המפורסמת, הפוך ושוקו חם שנאמר לנו שהוא מצויין(ע"י הברמן).ובכן...המקום אכן נראה אירופאי ועם גינונים גבוהים.שרות ללא דופי.
העוגה- טעימה אך ממש לא הבנתי על מה הבאז.טעימה אך לא רגשה אותי.השוקו החם היה פושר וממש לא מיוחד..מילא.

ערב- נכנסנו לוונג בקצה שדרות רוטשילד.
מרק פו מצויין השכיח את הראמן מהצהריים
ספרינג רול ממולא ירקות ועוף עם רטבים טובים
מנת קארי עם אורז לצידה
היה יופי.
מוחיטו שהוזמן היה מתוק עד מאוד.יותר מידי.

בוקר- הפוך וקראסון בmilk שבר' בית האשל ביפו-מעולה.
צהרים בפועה שבשוק הפשפשים:
מרק כתום שלצידו 2 פרוסות לחם
מג'דרת אורז פרא ולצידה יוגורט וסלט ירקות קצוץ
פרחי כרובית מטוגנת.
המנות נדיבות מאוד- וטעימות מאוד.אהבנו

הצטיידות בחומוס ומסבחה עלי קראוון- מעולה.הספיק עד שבת.
הצטיידות נוספת בעוגת הפרג המפורסמת מקונדיטוריית וייס בקינג ג'ורג'- כגודל הציפיה לאחר שנים שלא אכלתי-כך האכזבה.בתוך העוגה מילוי רב של ממרח פרג מריר.איפה הפרג ואיפה הטעם של 15 שנים לאחור?...הועבר הלאה.

שבת- בנדיקט בביתן אהרון
ביגל שיפון אבוקדו וחביתה
ביצים עלומות על מצע תרד ושמנת
פינקייק עם מייפל ו2 הפוך.
פעם שניה שלי ברשת.בתכלס לא אהבתי.הביגלים סמרטוטיים ותחושה חזקה של אוכל רשת(נכון זאת רשת ולא משהו ארטינזלי..)מצד שדני פתוח בשבת וזה כבר טוב
הפיינקיקס סיפק את הסחורה
אהבתי שבכול המקומות שלהעיל הזמנתי הפוך על בסיס חלב אורז שקדים.סליחה מראש שאין מחירים מצויינים בגוף ההודעה.יותר מידי מקומות בזמן מועט.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
03/03/2019 | 13:57
2
170
לדעתי, משהו קרה לראמנים של מן טן טן, מאז המעבר לנחלת בנימין. כאילו משהו בצירים השתנה. 

מה שמיוחד בעוגת הגבינה של קפה נורדוי, הוא שהיא כאילו לא ממש אפויה והחלק הפנימי שלה, מאד קרמי וקצת נוזלי. שוקו חם שמגיע פושר, מחזירים לברמן ומבקשים שיכין חדש.

בפעם הבאה בה תגיעו למילק, נסו את הפחזניות שלהם. הן נהדרות.

עוגת הפרג של וייס, ירדה מגדולתה מזמן לצערי. עוגת הפרג של לחמים, לעומת זאת, מצויינת ולטעמי אפילו יותר טובה מזו שפעם עשו בוייס.
לצפיה ב-'הפחזניות של מילק נלקחו הביתה...'
הפחזניות של מילק נלקחו הביתה...
03/03/2019 | 15:33
1
263
הראמן במן טן טן היה ממש עם טעם לוואי לא טעים.
לצפיה ב-'אולי תקלה בהכנת הראמן'
אולי תקלה בהכנת הראמן
04/03/2019 | 06:49
60
לצפיה ב-''
05/03/2019 | 18:37
8
השירשור השבועי
28/02/2019 | 06:19
4
10
לצפיה ב-'שרונה מרקט - פתיחות חדשות'
שרונה מרקט - פתיחות חדשות
28/02/2019 | 07:01
206
לקראת האביב, שרונה מרקט מתחדש בארבעה דוכנים חדשים.

טנדר
דוכן פרחים ומתנות, אשר נפתח בשבועות האחרונים. טנדר מציע מוצרים לא שגרתיים, וחדשניים, מגוון של צמחים, פרחים, בלונים מיוחדים ומארזי שי.

איש הפסיפלורה
שי פישביין, המוכר בכינויו: "איש הפסיפלורה" משיק בשרונה מרקט דוכן בוטיק. פישביין, שמגדל פסיפלורה במושב עין עירון כבר למעלה מעשר שנים, מפיק מהפירות שיכר "פלורה", בריכוז של 12% אלכוהול.
השיכר נמכר ב- 2 גדלים, 200 מ"ל (50 ₪) ו500 מ"ל (80 ₪), ואפשר לרכוש בדוכן גם כוסיות מיוחדות להגשת הליקר בכ-10 ₪ לכוס. בנוסף נמכרת בדוכן איש הפסיפלורה קונפיטורה של הפרי ב- 30 ₪ לצנצנת.

ג'ונאם
"ג'ונאם", בר האוכל הטורקי מגיע לשרונה מרקט היישר משוק הכרמל. 
ג'ונאם מציע מגוון מנות המבוססות על בצק דק בעבודת יד עם שלל תוספות בשריותץ וצמחוניות, והדוכן מציע גם אלטרנטיבה לטבעונים.
המנות מוגשות עם סלט חי וטרי, לצד רטבים בייתים ממתכונים סודיים. 

חומוס אליהו
"חומוס אליהו" מציעים חומוס טרי, חם וכשר שנטחן ברגע ההזמנה. התפריט של "חומוס אליהו" מציע מגוון מנות חומוס שמוגשות חמות, לצד פיתה תימנית אותנטית עם שלל תוספות לבחירה כגון: גרגירים, פול, שקשוקה, חצילים ופטריות. הם נותנים גם מענה לטבעונים עם אופציה לתוספת של שווארמה טבעונית. המנות מוגשות עם סלט ירקות קצוץ טרי שהורכב ממבחר ירקות באיכות הגבוהה ביותר בתוספת שמן זית הבית. 
לצפיה ב-'שגב אקספרס ראשון לציון - ארוחות בוקר בימי שישי'
שגב אקספרס ראשון לציון - ארוחות בוקר בימי שישי
28/02/2019 | 16:18
173
מסעדת "שגב אקספרס" ראשל"צ של השף שגב משה, משיקה תפריט ארוחות בוקר. ארוחת הבוקר תוגש בימי שישי בלבד, בין השעות 9:00-12:00, ומחירה 79 ש"ח לסועד, כולל גם שתייה קלה וחמה.

התפריט כולל 9 מנות המורכבות מסלטים, גבינות, ביצים, ברוסקטות ועוד. בנוסף לתפריט האוכל, יוצע תפריט קוקטיילים הכולל מימוזה, סנגרייה תות ליים, אפרול הדרים ועוד. 

בין המנות שיוגשו:
  • ביצים עלומות- מונחות על ברוסקטה עבה מלחם מחמצת כוסמין, סלט אבוקדו ורוטב הולנדייז;
  • סלט בריאות- עלי חסה קיסר ורוקט, מלפפון, עגבניות שרי מנומרות, בצל סגול, צנוניות, גרעיני דלעת ברוטב שמן זית ולימון, רצועות גזר וגבינת ברינזה 5%, מוגש עם לחם מלא, 2 ביצים רכות, סלט טונה וגבינת לאבנה רזה;
  • בוקר שוק לוינסקי- בורקס עבודת יד ממולא בבצלים, מנגולד וגבינת פטה, אפוי בתבנית ברזל ומוגש עם ביצים רכות, זיתים מתובלים, עגבניות מגורדות, סחוג תימני, טחינה סמיכה ומלפפונים חמוצים;
  • לחם מטוגן- 2 פרוסות עבות של לחם בריוש מטוגנות בחמאה עם ביצים מוגשות עם שמנת חמוצה של פעם, ריבת תותים ווניל וסלט פירות.

שגב אקספרס ראשון-לציון
מזל אליעזר פינת לזרוב (קניון הזהב), ראשון לציון
טלפון: 073-2665553
לצפיה ב-'קבוצת קמפאי מציינת את שבוע האישה'
קבוצת קמפאי מציינת את שבוע האישה
01/03/2019 | 09:54
70
בקבוצת קמפאי הבאר-שבעית, יחגגו בתאריכים 7-14.3 את שבוע האישה. מסעדות הספריה, קמפאי, קפאסה, צ'יצ'י בר, כפרה וקפה לנדוור באר שבע, יציעו מגוון פינוקים והטבות לכל לקוחה שתגיע למסעדות.

מה בתפריט?
* כל לקוחה תקבל כתר בכניסה;
*  כל לקוחה תקבל שובר עם 3 כניסות בחינם לחדר הכושר גרייט שייפ;
* מבצעים מפנקים ליום האישה בשת"פ עם בריזר: באקט עם 3 בקבוקי בריזר + תיק חוף במתנה ב-65 ש"ח, באקט עם 4 בקבוקי בריזר + 2 תיקי חוף במתנה ב-85 ש"ח.

הספריה, יצחק נפחא 25, מתחם מבנה באר שבע. 08-665-5120
קמפאי, חיל ההנדסה 1, מתחם ביג באר שבע. 08-665-5999
קפאסה, חיל ההנדסה 6, מתחם ביג באר שבע, 08-665-6122
כפרה, סמילנסקי 23, העיר העתיקה באר שבע, 08-665-5854
קפה לנדוור, חיל ההנדסה 2, מתחם ביג באר שבע, 08-933-2993
צ'יצ'י, חיל ההנדסה 1, מתחם ביג באר שבע 08-665-5999

לצפיה ב-'יום האישה במסעדת לוקנדה'
יום האישה במסעדת לוקנדה
01/03/2019 | 09:56
108
השף אליאס מטר יחגוג את יום האישה במסעדת לוקנדה עם מנות ספיישל.

בין המנות בתפריט:
  • ריזוטו ירקות שורש עם פילה קוד ברוטב לימון זעפרן (98 ₪),
  • סנייה שרימפס ג'מבו קריסטל, טחינה, בצל מקורמל וסומק בלדי בעיטור בוטנים מומלחים (108 ₪).
לסועדות יוגש קינוח מתנה מהשף - ברולה תות ערמונים.

לוקנדה - דרך הציונות 29, מתחם בית מלון רמאדה , נצרת, טלפון : 04-6130351
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
24/02/2019 | 06:56
12
77
לצפיה ב-'416'
416
24/02/2019 | 11:28
329
מסעדה טבעונית בסגנון האוכל המושחת.
אכלתי שם סנדוויץ' "רוסטביף" שבלי קשר לטבעונותו הוא אחד הכריכים הטובים שיצא לי לאכול בגלל חוכמת הסנדוויץ' של מי שהרכיב אותו. מוגש בחלה עם בצל מטוגן, חסה, עגבניה צלויה, חמוצים, חרדל ואיולי חלפניו. עסיסי ומעולה. הרוסטביף מחלבון חיטה שעבר כנראה מרינדה ועוד כלמיני שלבים עד להגעה לתצורת פרוסות.
הבנזוג אכל "שווראמה" לא רעה בכלל אבל קצת מוגזמת בגודלה, וחלקנו מנה ראשונה של פטריות מטוגנות בפנקו עם איולי בצד, מצוינת. היו קינוחים שנקראו מעולה אבל היינו מפוצצים ולא הגענו אליהם. שירות טוב מאוד ואווירה נחמדה.

לצפיה ב-'וואו, הכנת חתיכת ארוחה'
וואו, הכנת חתיכת ארוחה
25/02/2019 | 07:31
220
תנחומי על האובדן.
לצפיה ב-'הארוחה הביתית נראית מקסימה'
הארוחה הביתית נראית מקסימה
25/02/2019 | 11:19
60
לצפיה ב-'חוזרת לדווח על האירוע. אז בסוף אכלנו 24תנו'
חוזרת לדווח על האירוע. אז בסוף אכלנו 24תנו
25/02/2019 | 10:17
308
במוזס רוטשילד. היה בסדר גמור, ונראה לי שכולם יצאו מרוצים. נרשמו התלהבויות מיוחדות מההמבורגר הטבעוני ומהמבורגר הגלידה לקינוח. 
אני לקחתי המבורגר אבא פגום, שהוא וריאציה על המבורגר מקסיקני (וגם הופיע בחשבון כהמבורגר מקסיקו סיטי) - המבורגר אנטריקוט עם צ'ילי קון קרנה, גוואקמולי, טבעת בצל מטוגנת גדולה, ורטבים. לצערי הגוואקמולי היה מלא בכוסברה (שאני לא אוכלת...), אז הורדתי הכל מההמבורגר ואכלתי את הצ'ילי, טבעת הבצל, ואת ההמבורגר בנפרד. היה מאוד טעים. חבל שלא מזהירים על הכוסברה בגוואקמולי (בקליפורניה ידעתי לבקש את כל האוכל המקסיקני בלי כוסברה, אבל בישראל לא חשבתי שצריך). לתוספת לקחתי סלט שהיה בסדר, ולראשונה כנפי עוף שגם היו בסדר. בעלי לקח סנדביץ' אנטריקוט שהוא נהנה ממנו.

מבחינת האירוע, הם נתנו לנו צלחות כדי להגיש את העוגה שהבאנו מהבית, וזה היה נחמד מצדם, ובאופן כללי היו ממש בסדר מבחינת השירות והאירוח.

הכי חשוב, שהבת שחגגה יום הולדת נהנתה (אם כי היא, ספציפית, דווקא לא אהבה את המנה שלה ולא אכלה - קיבלה סלמון ואמרה שהוא חמאתי מדי. יכול להיות שזה קשור להתרגשות שמפריעה לה לאכול לרוב, אבל לא טעמתי כדי לאשר או להפריך). ואחרי הארוחה יצאנו לטייל ברוטשילד ופגשנו המוןןןןןן תיירים...
לצפיה ב-'ארוחת יום הולדת במסעדת אמא'
ארוחת יום הולדת במסעדת אמא
26/02/2019 | 07:24
5
333
בחמישי בערב נסענו לירושלים, לארוחת ערב לכבוד יום הולדתה ה- 80 של אמא שלי. הייתי צריכה למצוא מסעדה כשרה, לא יקרה מדי ומוכנה לקבל שולחן של 12 אנשים, לא מתוחכמת מדי מבחינה קולינרית, שיש לה חניה ושגם אני ארצה לאכול בה.
אחרי בדיקות ושאלות, בחרתי את מסעדת אמא, שהציעה גם תפריט סגור לא יקר מדי.

התקבלנו בסבר פנים יפות, וכשהיינו מוכים להתחיל לאכול, הוגשה לכל אחד קערית עם מרק קובה מטפוניה. הצמחוניות קיבלו מרק עדשים, והמלצריות דאגו לוודא שכולנו מרוצים.

אחרי המרק, הוגשו לשולחן כמויות נדיבות של סלטים: חומוס סביר, טחינה מצויינת, טאבולה טובה, סלט חצילים בטחינה ולימון שהיה מצויין, כמוהו גם סלט גזר חמצמץ. בנוסף הוגשו לשולחן זיתים וחריף כלשהו שלא טעמתי.
לצד הסלטים הוגשו פרנות חמות וטובות.
הכמויות, כאמור, נדיבות מאד, וכל הזמן היתה בסביבה מלצרית שהציע למלא מחדש את הסלטים.

מנות הביניים היו פלטות של קובה נבלוסיה (קובה מטוגנת), ועלי גפן ממולאים. גם כאן, הציעו לצמחוניות פלטה של עלי גפן ממולאים רק באורז. הקובות היו רגילות, ועלי הגפן היו מצויינים, וגם הפעם שאלו אם נרצה עוד קובות או עלי גפן, ורק לאחר מכן פינו את השולחן והגישו את המנות העיקריות.

לעיקריות הוגשו למרכז השולחן, צלחות גדולות עם מעורב ירושלמי שלטעמי היה מלוח מדי, אבל הסועדים האחרים נהנו ממנו. כמה נהנו? עד כדי כך שהוגשו לשולחן צלחות נוספות של מעורב

מלבד המעורב הוגשו פלטות ובהן נתחי פרגית צלויים כראוי ומתובלים מעט (שיפודי פרגית ללא השיפוד), קבב ששידרגנו לקבב מעורב של בקר וכבש והיה טעים מאד, ומקלובה שבניגוד למעורב המלוח מדי, היתה תפלה לחלוטין.

כתוספת הוגש צ'יפס תעשייתי די חיוור (לא טעמתי), וסלט ירקות טרי שהיה פשוט וטעים, ומבחינתי התוספת הטובה ביותר לבשר.

לקינוח הוגשו כוסות תה, וקוביות קטנטנות של בקלאווה פשוטה ולא טובה במיוחד. זו היתה הנפילה האמיתית היחידה מבחינתי. בתפריט הקינוח הוא "עוגיות הבית", וציפיתי לצלחת של עוגיות מזרחיות שונות.

בגזרת השתיה, הוגשו לשולחן קנקני לימונדה וקנקני מים שמולאו כל הזמן. הבאנו מהבית יין כשר, והיינו אמורים לשלם 40 ש"ח דמי חליצה.
כשביקשתי שיפתחו לנו את בקבוק היין הראשון, הוגש לשולחן פותחן, ובן זוגי פתח את הבקבוקים. כנראה שזו הסיבה לכך שחייבו אותנו בדמי חליצה רק עבור בקבוק אחד.

שילמנו 145 ש"ח לפני שירות עבור כל סועד/ת, ולהרגשתנו זה סכום הוגן עבור כמות ואיכות האוכל שהוגש לנו.

שורה תחתונה: היה טעים ונעים, המשפחה נהנתה, ואמא שלי נהנתה וזה הכי חשוב.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
26/02/2019 | 18:07
24
לצפיה ב-'מזל טוב , בהחלט מצאת דיל טוב מהכרותי את המחירים '
מזל טוב , בהחלט מצאת דיל טוב מהכרותי את המחירים
26/02/2019 | 21:51
151
לקבוצות ..
לצפיה ב-'נשמע דיל טוב! מזל טוב.'
נשמע דיל טוב! מזל טוב.
27/02/2019 | 13:30
27
לצפיה ב-' זה אכן היה דיל מצויין עם VFM גבוה'
זה אכן היה דיל מצויין עם VFM גבוה
27/02/2019 | 14:28
52
לצפיה ב-'אם המעורב מלוח מדי והמקלובה תפלה'
אם המעורב מלוח מדי והמקלובה תפלה
06/03/2019 | 09:27
100
אפשר היה לערבב קצת ביניהם. סטגדיש.

145 זה בסדר גמור לז'אנר. האוכל היה בערך 70 אחוז הצלחה, ובארוחה גדולה כזו זה לא מעט. 
לצפיה ב-'רוברטה וינצ'י - פרדס חנה '
רוברטה וינצ'י - פרדס חנה
26/02/2019 | 22:04
264
מסעדה עם שף חדש שזוכה לתשבחות ברשת ועי מבקרי מסעדות 
סוף סוף זכה חברי הטוב מבנימינה לארוחה משותפת קרוב לביתו 

ששי שעה שלש- המסעדה הומה , שולחן משפחתי גדול . לשמחתי המארחת הסכימה להעביר אותנו לשולחן מרוחק מהשולחן ההומה 

המלצרית היה חביבה מאד ושמחה לדעת שגם אני מודעת ליום ללא קש שתיה מפלסטיק 

למנה ראשונה חלקנו לזניה- הוגשה בצלחת לוהטת אבל באכילה היו חלקים חמים וחלקים פושרים מאד . התלבטתי האם לבקש חימום אבל הרעב גבר. התבול היה מצוין . 75שח 
בקשנו פוקאצ'ה לנגב את מעט הרוטב של הלזניה- הוגשה עם רסק עגבניות מתובל שעזר לי מאד במנת הבשר. 18 שח 

עיקריות- המלצרית שיבחה מאד תבשיל כרוב ותפוחי אדמה שהיה כתוספת למנת חזה ברווז . בפועל - התבשיל כלל בעיקר ררוב די תפל וארבעה חצאי תפוח אדמה ננסי . חזה הברווז הוגש לא פרוס והיה עשוי מדי לדעתי. יכולתי להשוות לחזה ברווז שאכלתי בלויתן באילת שבוע קדם(הרבה יותר טעים) תבלתי את הבשר ברסק העגבניות . גם הוא היה חסר תבול. 105שח 
החבר לקח תבשיל שפונדרה עם פירה בטטה- טען שהמנה שרופה מדי ואכן הבשר נראה שרוף . וסיכם שזו לא מנה שיקח שוב . 95שח

הטירמיסו שלו נראה מפואר ובכמות נדיבה- כפית שטעמתי - אכן טעים , לי קרם לימון עם גנש שוקולד לבן- לא אוהבת לחרב שמחות אבל קרם הלימון לא גרם לי לעונג הצפוי

לשיבחם- היין מתומחר בשפיות- גוורצ לי 23 שח ויין אדום בלנד של שלושה זנים (המלצרית התעקשה שמדובר בשלש זנים ) 33 שח לו 

רציתי לצ'פר את בעלי במנה לקחת הביתה . לקתי מנת ירקות בטבון עם  קרם עגבניות - 75שח. בעלי לא בררן אבל חצי מנה נשארה בקופסה. וקרם עגבניות בקושי אותר בתחתית . 

לסכום- למעט הלזניה לא לקחנו פסטות או פיצות- שנראו טוב בשולחן ליד . לא הייתי נוסעת שוב במיוחד , אבל לאור קרבת המסעדה לבנימינה- קבעו להיפגש שוב לפיצה .
השירשור השבועי
21/02/2019 | 09:24
2
21
לצפיה ב-' יקב טוליפ - טעימת אדומים של חורף'
יקב טוליפ - טעימת אדומים של חורף
21/02/2019 | 09:32
44
מחר יום שישי ה22.2, יארחו ביקב טוליפ 5 יינות אדומים מיקבים שונים באירופה (יוון, צרפת, ספרד,איטליה).

היינות שייטעמו:
יוון - יקב טרופיס -  פטרי אדום
ספרד- יקב ז'רומין - סרדה אדום
צרפת - מולין דה גסאק - גיליהאם אדום
איטליה - יקב ריווטי אנד לאורו -  קורמלו
איטליה - יקב ריווטי אנד לאורו -סוטמה
ישראל - יינות יקב טוליפ ומאיה 

בנוסף אפשר יהיה לרכוש יינות במחירים מיוחדים. לצד היינות שיימזגו ללא תשלום, תימכר פיצה של פיצריית בר נונע.

יקב טוליפ 
יום שישי 22.2 בין השעות 10.00 ל16.00
הכניסה חופשית
כפר תקווה, קרית טבעון
טלפון: 04-9830573

לצפיה ב-'מושבוצ - יפתח בן-דב מארח את שף האיטלקי אנדריאה ווצאני'
מושבוצ - יפתח בן-דב מארח את שף האיטלקי אנדריאה ווצאני
21/02/2019 | 10:11
101
יפתח בן-דב, שף מסעדת מושבוצ במושב רמות, יארח ביום ג' ה- 26/2/2019 את שף האיטלקי אנדריאה ווצאני, השף והבעלים של מסעדת Ca' Matilde שלה כוכב מישלן.

אנדריאה ווצאני דוגל בבישול המתבסס על חומרי הגלם מקומיים ועונתיים, עם נגיעות רעננות ומודרניות, ויבשל יחד עם שף המסעדה יפתח בן דב, ארוחה בת 11 מנות המבוססת, על מגוון רחב של נתחי בקר ממשק שניידר וירקות ממשק רגב. הארוחה תלווה ביינות מיקבי בוטיק מקומיים במזיגה חופשית.

בתפריט:
טארט טאטן חצילים א -לה פרמיג'אנה – עם פרמזן, עגבניות צלויות ובזיליקום.
טרטר בקר –  ירקות מושרים בחמוץ מתוק ועשבי תיבול
ברוסקטה – עם ביצה עלומה ואספרגוס.
ארבצונה – קיש קלאסי מרג'יו אמיליה עם תרד, מנגולד פרמזן וריקוטה.
ניוקי תפו"א – עם כרישה ואגוזים.
ספורמטו – עוגת אורז ממולאת בראגו בולונזי קלאסי ואפונה.
קרספלה – קרפ מלוח ממולא בתפו"א ומנגולד.
כרוב ממולא – רוטב עגבניות זיתים וצלפים.
צלי בקר איטלקי – עם בצלי שאלוט על פולנטה.
טירמיסו קלאסי
סבריצולונה – עוגת פירורים ושקדים

מושבוצ
יום ג 26.2.19 הארוחה תוגש בשעות: 18:30  ו- 21:00
עלות לסועד:  349 ש"ח לסועד.
להזמנת מקומות:  04-6795095
לצפיה ב-'קפה נורדוי: קלאסה סבבה'
קפה נורדוי: קלאסה סבבה
20/02/2019 | 10:30
3
487
אחרי בר א וין, קפה נורדוי של עינב אזגורי ממשיכה במגמה הקולינרית של השף: אוכל אירופאי מוקפד וטעים להפליא אבל לא נפוח מעצמו. ערב של כיף.

הכל כבר נאמר על קריסת ענף המסעדנות בארץ. מי שנשאר לעמוד, עושה את זה בזכות ובכבוד. אחד הבולטים בתל אביב בהקשר הזה הוא השף עינב אזגורי, שתחת ידו גם מסעדות כמו בר א וין ודא דא דא. דומה שאין דרך להטיל ספק במקצוענות של האיש. ארוחה טעימה מאד מאד שנסקרה כאן בבר א וין לפני שמונה חודשים הוכיחה שליטה בקלאסיקה הצרפתית, ועכשיו, לרגל יום ההולדת של השותפה לארוחה (כמעט יומולדת משותף, שלה ב 31.1 ושלי ב 20.2), הגיע הזמן לבדוק את השלוחה החדשה יחסית של אזגורי, קפה נורדוי.

קפה נורדוי ממוקמת במלון נורדוי. המלון עצמו נראה כמו מלון קלאסי בתל אביב של פעם. אלא שהאווירה בפנים בערב בו ביקרנו הייתה צוהלת ושמחה. מלא אנשים. בלי יותר מדי גינונים אירופאים אבל כמובן לא שכונה מצד שני. אווירה של מסעדה חמימה ומאירת פנים. בניגוד לבר א וין הצרפתית, כאן יש השפעות משאר מדינות אירופה הנושקות לים התיכון בדגש על ספרד. גם כאן מחולק התפריט לסקציות: צמחוני, דגים, ובשר. הכל נראה מזמין מאד, אבל היה ברור שנלך על מנות הדגל: מוס פרמזן וסלמורחו עם ברוסקטה (49) , תפוח אדמה אנה עם איולי בצל מושחם (46) ו בוראטה וקלמנטינות מבושלות בסירופ, שקדי מארקונה ושמן זית (48) יחד עם לחם וחמאה (18) .

מה נגיד? כל בחירה- בינגו. הבוראטה מאז ומעולם הייתה גבן קצת כבד מדי לטעמי, אבל הייתה באמת טעימה. הסועדת החוגגת שהתעקשה על המנה התמוגגה מהקומבינציה. הכל איכותי והביצוע מצויין. הסלמורחו הוא מרק בסגנון גספאצ'ו, כאן בגירסה חלקה ועדינה בצלחת מרק ולידו כדור גדול ואוורירי של מוס פרמזן עם טעם נוכח ואופייני אבל במרקם של ענן. גם כאן טעים מאד. השיחוק הפחות צפוי הגיע מתפוחי האדמה. פום אנה היא מנה מסורתית של תפוחי אדמה בחמאה בתנור, כאן הוסיפו שמנת, עיצבו לצורת גראטן, אפו אותה עם משקולת ואז פרסו את הגראטן למלבנים וטיגנו בשמן עמוק או חמאה מזוקקת. התוצאה היא הצ'יפס הכי עשיר וממכר שתאכלו אי פעם. יחד עם איולי נהדר על בסיס ריבת בצל זה היה גם טעים ברמות על, גם מושחת במידה וגם משביע עד מאד. בשלב זה הגיע השף אזגורי לשולחן. אי אפשר לא להתפעל מהעובדה שהבחור השיל כ 30 קילו ממשקלו מאז הביקור בבר א וין. הוא הדגיש שהמתכון של תפוחי האדמה פשוט מאד להכנה. כשאומר את זה הבנאדם היחידי בארץ שיודע להכין טורטייה דה פאטאטאס ספרדית כמו שצריך, אני מאמין לו, ומכיוון שהמתכון כבר פורסם (חפשו "פום אנה" באתר השולחן), בכוונתי לשחזר אותו בהקדם, אלא אם אספיק לחזור לקפה נורדוי בשבילה. זו מנה שמצדיקה לגמרי חזרה למסעדה. לא פחות.

בשלב הזה, באופן לא מוזר, כבר היינו די שבעים. האוכל העשיר, הבוראטה, תפוחי האדמה, הלחם, מוס פרמזן. אין פלא. לא התחשק דגים, אז הלכנו על פעמיים בשר, אחת בגירסה קלילה ואחת כבדה יותר: טרטר בקר וירקות עם חלמון נא וברוסקטה (67), וגם סטייק סינטה, גראטן תפוחי אדמה, ציר בקר ועלים ירוקים (98). שתיהן טובות לסוגן: בשר נא אינו כוס התה הפרטית שלי, אבל זה שלפנינו היה באיכות ראוייה. רוטב החזרת היה אמנם מעט תוקפני, אבל השתלב בהרמוניה לא רעה עם היתר. הסינטה גם היא מאיכות טובה מאד, צרובה מדיום רר מושלם, הגראטן החלבי, מן הסתם בצלחת נפרדת, הוסיף עוד קצת תפוחי אדמה שלא יחסר. הוא היה טוב מן הסתם אבל פחות ריגש מאשר הגירסה המטוגנת. אלה היו שתי מנות הגונות, בלי פעלולים או יצירתיות יתר, אבל שתיהן עשו את העבודה.

כאן כבר היינו מפוצצים אבל בלי מנה אחרונה אי אפשר: עוגת גבינה באסקית (42), קרם שוקולד אפוי עם פחזניות ריקוטה (43). על חשבון הבית הגיעה גם גלידת וניל עם שמן זית, מלח ים וגרעיני פרג. עוגת הגבינה, עוד קלאסיקה של המקום, הייתה לא פחות מאליפות. שחומה עד מאד מבחוץ ורכה מבפנים, והכי חשוב: לא מתוקה מדי. הכתרים שנקשרו לראשה מוצדקים עד מאד. הנה עוד מנה לחזור אליה. קרם השוקולד הבריק פחות, והפחזניות היו, ובכן, פחזניות. זה בוודאי לא היה רע. זה אפילו היה טוב, אבל קצת החוויר ליד העוגה הלבנה. הבעייתיות התגלתה דווקא במנה על חשבון הבית: גלידה עם שמן זית ומלח ים זה לא רעיון חדש, אלא שכאן הוצפה הגלידה בשמן זית חזק מדי משל הייתה חומוס. גם המלח הגס היה מוגזם וגרגירי הפרג לא תקשרו במאום. ואם זה לא מספיק, היה שם גם מקל מלוח בטירוף ועל כן מיותר בטירוף בהתחשב בנוכחות המלח הגס. מאחר שנשאלנו לדעתנו על ידי הצוות הסברנו שלטעמנו די בכף שמן זית ובשלושה גרגירי מלח גס ותו לא. הסועדת ממול לא הייתה מסוגלת להמשיך, ואילו אני נשברתי אחרי שלוש כפות נוספות. זה אולי קינוח למתקדמים, אבל טוב יעשה אזגורי אם יאזן ויעדן אותו הרבה יותר.כרגע, הוא על גבול הבלתי אכיל, אבל בהחלט יש מקום לאופטימיות.

517 שקל כולל קוקטייל ושתייה עלתה הארוחה. הנה כי כן, בפאראפרזה על שירה הוורוד להפליא של נטע ברזילי, לא באסה סבבה כי אם קלאסה סבבה. לא זול כאן בערב, אבל שווה כל שקל. עינב אזגורי יודע מה הוא עושה. אם בא לכם ארוחה אירופאית מסורתית אבל קלילה וכיפית, זו בהחלט הכתובת. רוצו לאכול מוס פרמזן, תפוחי אדמה מופלאים ועוגת הגבינה הכי טעימה שיש. כאלו אין באף מקום. שרק ימשיך ככה. אנחנו נחזור, ויפה שעה אחת קודם.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
21/02/2019 | 09:23
2
165
בחרתם הרבה מנות מעניינות.

במוס פרמז'ן בסלמורחו, יש שכבות של טעמים  ושילוב מרקמים מעניין.
מסכימה איתך גם לגבי האליפות של עוגת הגבינה. גם אנחנו קיבלנו גלידת שמן זית בארוחה אחת במקום, ולטעמנו זה היה קינוח נפלא. הוא לא כבד, מעניין ושונה, וחשבנו שהוא בדיוק נכון לארוחה כבדה.
לצפיה ב-'האמת שאחרי הראשונות קשה היה לזוז'
האמת שאחרי הראשונות קשה היה לזוז
21/02/2019 | 09:44
1
205
אז בחרנו עיקריות "שמרניות" יותר. גם מפאת אילוצי כשרות יחסיים של הטרחן :) .

הגלידה היא דבר שאמור לעבוד. לנו המינון היה מוגזם, אבל אני מבין למה נהנית...
לצפיה ב-''
21/02/2019 | 10:15
15
לצפיה ב-'מיואשת וזקוקה לעזרה דחופה... מקום טעים ל-24 אנשים'
מיואשת וזקוקה לעזרה דחופה... מקום טעים ל-24 אנשים
19/02/2019 | 17:11
16
387
ברדיוס של, נאמר, קילומטר מטאיזו (אנשים מכל הגילאים, רצוי לא יקר - 60-100 מנה עיקרית, נאמר) - לשבת הזה בצהריים.
לצפיה ב-'במחיר הזה אולי הזקן והים....'
במחיר הזה אולי הזקן והים....
19/02/2019 | 17:25
13
249
לא יודעת אם ניתן להזמין שם שולחן לכל כך הרבה אנשים אבל שווה לנסות.
לצפיה ב-'זה רחוק.'
זה רחוק.
19/02/2019 | 17:39
12
73
לצפיה ב-'מודה שלא מדדתי...'
מודה שלא מדדתי...
19/02/2019 | 17:41
11
233
מה עם מגזינו? יותר קרוב.
לצפיה ב-'באמת הסתכלנו על מגזינו. את ממליצה?'
באמת הסתכלנו על מגזינו. את ממליצה?
19/02/2019 | 17:46
9
207
קצת הרתיע אותי שאין בשר ודגים. יכול להיות שהמבוגרים יתמרמרו.
לצפיה ב-'בהתחשב במגבלות המחיר והמרחק נראה לי שאין הרבה'
בהתחשב במגבלות המחיר והמרחק נראה לי שאין הרבה
19/02/2019 | 18:10
8
229
אפשרויות אחרות. כדי לקבל מנה עיקרית של בשר או דג תצטרכי להעלות את המחיר המוקצב למנה, או להרחיק ליפו.
לצפיה ב-'לא התקציב ולא האזור תלויים בי...'
לא התקציב ולא האזור תלויים בי...
19/02/2019 | 18:14
2
218
בשר זה לאו דווקא סטייק...
לצפיה ב-'אז קבלי תיקון - לא 'תצטרכי' אלא 'יצטרכו'.'
אז קבלי תיקון - לא 'תצטרכי' אלא 'יצטרכו'.
19/02/2019 | 18:20
1
211
וכי שלחתי אתכם לאכול סטייק? אבל גם שיפודים זולים או קבב יותר סביר למצוא ביפו. עבור הרכב כזה צריך מסעדה ולא דוכן בשוק.
לצפיה ב-'אני באמת מנסה לגרום לכך שמי שהטיל את המגבלות'
אני באמת מנסה לגרום לכך שמי שהטיל את המגבלות
19/02/2019 | 18:28
232
יזמין. התרוץ שלו הוא "אני בחו"ל". פפפפ...
לצפיה ב-'טוב, במגזינו אין מקום אז ירד מהפרק.'
טוב, במגזינו אין מקום אז ירד מהפרק.
19/02/2019 | 18:20
4
48
לצפיה ב-'תראי, מפגש הסטייק ממש קרוב'
תראי, מפגש הסטייק ממש קרוב
19/02/2019 | 20:15
3
183
אולי יסכימו לקבל אתכם עם תפריט סגור, ואופציה לכמה סוגי שיפודים.
לצפיה ב-'הם לא סגורים בשבת בצהריים?'
הם לא סגורים בשבת בצהריים?
20/02/2019 | 07:10
2
31
לצפיה ב-'אופס, לא שמתי לב לשבת'
אופס, לא שמתי לב לשבת
20/02/2019 | 12:35
117
לדעתי כשרים.
לצפיה ב-'קופי בר בסביבה ופתוחה בשבת. השאלה אם יהיה מקום'
קופי בר בסביבה ופתוחה בשבת. השאלה אם יהיה מקום
20/02/2019 | 23:10
136
לקבוצה כה גדולה. התפריט מגוון ויש מספר עיקריות עד 100 ש"ח.
לצפיה ב-'מגזינו רעיון מצויין'
מגזינו רעיון מצויין
19/02/2019 | 17:57
179
חברה חגגה שם אירוע כלשהו עם כל המשפחה. היא ובת זוגה צמחוניות, אז התאים להן.

לצפיה ב-'נסי את קפה טאטי בגבעתיים'
נסי את קפה טאטי בגבעתיים
20/02/2019 | 19:33
138
האוכל שם מגוון והתקציב מתאים. אולי יהיה לכם מזל. 
לצפיה ב-'תודה לכולם.'
תודה לכולם.
21/02/2019 | 09:27
256
נמצא מקום (לא אומרת כרגע מהו מטעמי אאוטינג). לא בטוחה במאה אחוז שאני אגיע (קצת חולה), אבל אם כן אחזור לדווח.
לצפיה ב-'OZ פטיסרי- גן הצפון'
OZ פטיסרי- גן הצפון
20/02/2019 | 15:26
208
בשעת בוקר מאוחרת התגלגלנו לגן הצפון.נשאבנו בעקבות הריח והתצוגה לתוך הפטיסרי הקטנה שממוקמת קרוב מאוד למסעדת פוקצ'ה המומלצת.
במקום לחמים, מאפי בוקר עוגות וסנדוויצים.ליקרים לרכישה ואולי עודמוצרים שלא שמתי לב.
הזמנו קפה וסנדוויצים עם סלמון וגבינת שמנת
וסנדוויצים עם סלט טונה הכולל חרדל וגרידת לימון על עלה חסה.מעולה.התאפקנו לא להמשיך למאפי הבוקר שנראו מעולה.אך רכשנו לחם הביתה.
המקום פתוח כול יום כולל שבת מ6:30 בבוקר
טעים נעים ומומלץ.

*** לא שמתי לב למחיר כי לא אני שילמתי
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
17/02/2019 | 07:39
31
31
לצפיה ב-'ביקור זריז בערבה'
ביקור זריז בערבה
17/02/2019 | 08:01
296
בשישי ירדנו לערבה,  כדי להפתיע את אמי ביום הולדתה ה- 80. היות שהיינו צריכים "להתחבא" באילת, החלטנו לאכול ארוחת צהריים קלה בברנז'ה.

מחמת משטר התזונה שכפינו על עצמנו (די, חייבים לרזות בבית הזה), בחרנו שני סלטים:

הוא בחר סלט שורשים עם גבינת עזים (62 ש"ח) - הגיע סלט של גפרורי סלק וקולרבי, פרוסות בצל סגול, תפוחי עץ ופטריות, חסה, ומטבעות גבינת עזים. הסלט אמור להכיל ויניגרט שמן שומשום, אבל בפועל הירקות ותפוח העץ, היו יבשים וחסרי תיבול ולא התחברו לכדי סלט. הבחור אכל את מטבעות הגבינה, עם קצת ירקות, והזיז את הצלחת.

אני הזמנתי סלט קינואה חמה עם ירקות צרובים, ויניגרט לימון וטחינת סילאן (56). המנה שלי היתה טעימה ומעניינת ועשויה כראוי, אבל היתה תבשיל יותר מאשר סלט.  השילוב של הטחינה והסילאן עם הטעם האגוזי של הקינואה היה מצויין לטעמי.

השירות היה נעים וחייכני והשירותים נקיים, אבל היות שעישנו מסביבנו, היה לא מאד נעים לשבת במרפסת המקורה. 

ביקשנו חשבון, וכשהמלצרית ראתה שצלחת הסלט כמעט מלאה, התעניינה בסיבה לכך. כששמעה את ההסבר, הציעה לבחור להזמין מנה אחרת, ולאחר שאמר שאין צורך, הגישה לנו חשבון עם הנחה של 10% על הארוחה כולה.

שאר הארוחות, נאכלו בחדר האוכל, והפתיעו לטובה.

לצפיה ב-'שגב קיטשן גארדן צפון'
שגב קיטשן גארדן צפון
17/02/2019 | 12:47
20
458
פעם ראשונה שלנו במסעדה כלשהי שלו. היינו עם כמה מבני המשפחה המורחבת, בשישי בצהריים (תפריט ערב רגיל - אין עסקית בשישי). כל המבוגרים אכלו מנות ראשונות (39 ש"ח 7 מנות עם רפיל לשולחן) + עיקרית. הילדים אכלו ארוחות ילדים (ולא מחויבים על המנות הראשונות שמוגשות לשולחן), פרט לילדה הגדולה יותר שאכלה פסטה יער, גם ללא מנות ראשונות.
המנה של הפסטה ברוטב שמנת לילדים הייתה מצוינת מסוגה, והילדים זללו. ההמבורגר היה טוב, אבל הילדה שהזמינה אותו בעיקר רצתה את הפירה - ונהנתה מהפירה מאוד. גם הגדולה נהנתה מהפסטה.
הראשונות שהגיעו היו בסדר - משערת שאם אבוא שוב, ולא בעסקית, לא ניקח אותן כי הספיקה פעם אחת. את המרק הכתום לא אהבתי וסלט הסלק לא הכיל כמעט סלק. הפולנטה הייתה טעימה אבל הייתי מעדיפה אם לא היו בה גרעיני תירס שלמים שהשתלטו על הטעם העדין של הפולנטה. פאטה כבד עם סילאן היה לא רע, והפוקצ'ה הייתה טובה וחמה, וגם סלט הנבטים היה טעים. סלט הקיסר היה לא משהו, אבל אני לא אוהבת את רוב סלטי הקיסר. בקיצור, לא היה משהו מעניין או מרגש במיוחד, אבל כמה מהמנות היו טעימות למדי.
למנה עיקרית הזמנתי טורטליני בשר עם קרם שורשים, פטריות שימאג'י, ברוקולי ובצל חרוך (נראה לי שהיו אמורים להיות בצלצלים, אבל הגיע בצל חרוך). המנה הייתה לא גדולה (על אף המחיר היקר - 109 ש"ח), אבל ממילא הייתי די מלאה מהמנות הראשונות (נראה לי שעל זה הם בונים). מצד שני, היא הייתה מנה מצוינת - הכל היה טעים והטעמים גם השתלבו יפה יחד. קרם השורשים היה עז טעם וטעים במיוחד, הרוטב היה טעים - פשוט מנה מצוינת.
בעלי הזמין ריזוטו פטריות. אני לא סובלת ריזוטו, ועדיין נהניתי לחמם ולאכול אותו בבית (אחרי שהוצאתי את הפרחים שהם הדבר הכי מעצבן במסעדה הזאת אחרי ההגשה באביזרי גינה).
אחרי העיקריות היינו מלאים מכדי לחשוב על קינוח, אבל שותפינו לארוחה לא היו. וכך זכינו גם לאכול קינוח מצוין - נדמה לי שהוא נקרא השוקולדים שלנו והוא עוגת שוקולד עם עוגיות קקאו עם אגוזים שמוגש בתוך משפך אבל פשוט מעולה וגרם לי אחר כך להזיל ריר כל פעם שנתקלתי בעציץ עם בוץ בתוכו .
קינוחים אחרים (פררו שגב, ברולה שגב) הלהיבו פחות.
בסך הכל הייתה ארוחה מוצלחת עבור המשפחה שלי. על הראשונות, כאמור, אדלג אם אזדמן לשם שוב (אני יוצאת מנקודת הנחה שזה אפשרי). אבל העיקריות והשוקולדים שלנו לקינוח היו מצוינים, ובגדול הייתי ממליצה לנסות (למי שמסוגל להתעלם מהשטויות הפלצניות שהמסעדה מלאה בהם כמו פרחים באוכל והגשה על חיה ובמשפך...).

לצפיה ב-'*על יעה, לא על חיה...'
*על יעה, לא על חיה...
17/02/2019 | 13:04
290
אוטו-קורקט ארור!
לצפיה ב-'שטויות פלצניות'
שטויות פלצניות
17/02/2019 | 13:16
18
367
למה זה טוב הניסוח הזה? בכלל השימוש במילה זו פלצנות כבר עוברת את גבולות הטעם הטוב. סטנדרטים גבוהים, או הגשה מהודרת, או אפילו פרח פה ושם , הם לא הראויים לגינוי וליחס מזלזל. לא מוצא חן, לא לטעמך? בסדר גמור. אבל בלי עליהום.
לצפיה ב-'להגיש אוכל על יעה ובתוך משפך'
להגיש אוכל על יעה ובתוך משפך
17/02/2019 | 13:40
342
זו הגשה "מהודרת" בעינייך? אני לא רואה סיבה לא לקרוא לילד בשמו במקרה של שגב. מבחינתי הדברים האלה הם מה שצריך להתעלם ממנו כדי להיות מסוגל ליהנות מהאוכל. במקרה של הפרחים צריך אפילו ממש לדלות אותם אחד אחד מהאוכל, כדי לא להיחנק. וזה לא "פרח פה ושם" - פרחים בריזוטו, פרחים במשקה, פרחים על הפיצה, פרחים בקינוח. פלצנות, פלצנות, ושוב פלצנות - מגוחכת, מיותרת, שאשמח אם יוותרו עליה. ואם הביקורות האלה יעודדו להיפטר ממנה - מה טוב. לא מוצא חן בעינייך - אל תקראי.

לצפיה ב-'הלכסיקון הפלצני הזה הוביל להגשת הנעל ליפנים...'
הלכסיקון הפלצני הזה הוביל להגשת הנעל ליפנים...
23/02/2019 | 18:39
16
116
והארוע מבטא את השיטחיות הבורה שמרחפת מעל לעומק ההבנה (במקרה של היפנים - משמעות הנעל).
לצפיה ב-'הנעל זה באמת שיא הטימטום'
הנעל זה באמת שיא הטימטום
23/02/2019 | 19:25
15
141
אבל זהו שגב שרק אתמול התחנף לשרה בתכנית של שטרן. הפסקנו לאכול אצלו.
עם זאת עדיין אני מוחה על השימוש המיותר במילה "פלצני". שמירה על רמה, על איכות, על מקוריות, אינה פלצנות. לא הכל צריך להראות כמו שכונה. יש גם דרישה לאיכות ולטעם טוב.

לצפיה ב-'סליחה, יכול להיות שאת לא יודעת מה זה יעה?'
סליחה, יכול להיות שאת לא יודעת מה זה יעה?
23/02/2019 | 20:05
14
129
אני מתקשה להבין איך מישהו שיודע מה זה יעה כותב את שלושת המשפטים האחרונים בהודעה שלך בהקשר של ההודעה שלי. רמה? איכות? טעם טוב? ל-א שכונה?
יעה, כן?

לצפיה ב-'אולי אמנות בגישת "הפוך על הפוך" אבל "הנעל" חשף בורות עמוקה'
אולי אמנות בגישת "הפוך על הפוך" אבל "הנעל" חשף בורות עמוקה
23/02/2019 | 21:20
40
לצפיה ב-'מה יעה?'
מה יעה?
23/02/2019 | 21:26
1
111
אני כיוונתי לשימוש במילה המאוסה פלצנות. זה הכל.
לצפיה ב-'המזון הוגש על יעה. '
המזון הוגש על יעה.
23/02/2019 | 21:27
125
אני קראתי לזה פלצנות.
את קוראת לזה רמה, איכות, טעם טוב. קשה לי להבין איך המילים האלה מתייחסות להגשה על יעה.
לצפיה ב-'מה יש לך עם היעה מש'לה ?'
מה יש לך עם היעה מש'לה ?
23/02/2019 | 22:31
10
35
לצפיה ב-'הגשת אוכל על כלי המשמש לאיסוף אשפה'
הגשת אוכל על כלי המשמש לאיסוף אשפה
24/02/2019 | 07:00
9
124
לא מייצגת איכות, מקוריות או רמה גבוהה. 
לצפיה ב-'צר לי. לה הבנתם את הנקרא'
צר לי. לה הבנתם את הנקרא
24/02/2019 | 11:56
8
129
לא התייחסתי ליעה או כל כלי אחר. כל שעשיתי זה למחות נמרקצות נגד השימוש הרווח במילה פלצנות ו/או  פלצני בכל הזדמנות חגיגית או לא. כל שטענתי הוא ששמירה על אסטטיקה, כלים נאים, מנות מעוצבות, הגשה אלגנטית , אינם בהכרח התנשאות סנוביסטית. לא קשור כלל ליעה או את חפירה או נעל, שעל זה אין לי בכלל דעה מחוסר מידע מספיק.
כל מי שביקר במסעדות מכוכבי מישלן מכיר את הטכסים המלווים את הארוחות ,כולל מזיגת היין וכו'. זאת מסורת, זאת רמה, זאת מסעדנות עילית. הדיוט בהחלט עשוי לטעון בנחרצות שזו "פלצנות" והתנשאות.
לצפיה ב-'אבל מה הקשר בין הדברים שאת כתבת לבין הדברים שאני כתבתי,'
אבל מה הקשר בין הדברים שאת כתבת לבין הדברים שאני כתבתי,
24/02/2019 | 12:05
7
88
שדברייך נכתבו בתגובה אליהם?
אני לא כתבתי שהמסעדה פלצנית בגלל שמירה על אסתטיקה, הגשה אלגנטית, מזיגת היין, או וכו'. אני כתבתי שהיא פלצנית ופירטתי שזה בגלל דברים כמו הגשת האוכל על יעה ובתוך משפך.
יכול להיות שהבעייה בהבנת הנקרא היא אצלך?
לצפיה ב-'לא התייחסתי ליעה וחבריו'
לא התייחסתי ליעה וחבריו
24/02/2019 | 14:23
6
82
האמן לי יש לי מדליה אולימפית בהבנת הנקרא.
אני בסהכ מנסה להשריש את השימוש הבלתי נלאה במושג פלצנות שהוא גם מגעיל וגם לרוב לא במקום.
ואגב אם היעה עשוי מחומר אכיל או הוא סטרילי, אזי מה הבעיה? זה רק עניין של קונוטציה.
אנחנו אוכלים מעיין וגם קיבה וגם מוח. יש אנשים שזה דוחה אותם ואחרים מתים על זה. שום פסול.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי מקרים אחרים, במקרה הזה המושג כ-ן במקום,'
לא יודעת לגבי מקרים אחרים, במקרה הזה המושג כ-ן במקום,
24/02/2019 | 14:38
2
82
כשהאוכל מוגש על יעה ובתוך משפך, ולא הייתה פה שום התייחסות לדברים שאת דיברת עליהם (מזיגת יין, יוקרה, וכו').
אז בפעם הבאה נסי להילחם במקרים שאת באמת מתנגדת להם, טוב?
היעה אינו עשוי מחומר אכיל. הוא היה יעה שעשוי מחומרים שמהם עשוי יעה. אני חושבת שיש איזשהו גבול למה שמסעדה יכולה לעשות בלי שזה ייחשב לשטויות פלצניות שראויות לגיחוך ולגנאי - ויעה חוצה את הגבול הזה. את לא חושבת שיש גבול, ומוכנה לאכול גם מפח אשפה ואולי אפילו כשאת ישובה בתוך פח אשפה, כל עוד זה סטרילי, העיקר לא לקרוא לזה פלצנות? סבבה. נישאר חלוקות.
לצפיה ב-'למה דמגוגיה? '
למה דמגוגיה?
24/02/2019 | 20:38
1
66
למה לייחס לי דברים שלא אמרתי. אני הזכרתי פח אשפה? זבל?
מתאים לביבי , אבל לא כאן באתר רציני ולא ציני. לא מכובד. כולו ויכוח על גבולות הפרזנטציה הקולינרית, שהיא מנסה לחרוג מגבולות כמו באומנות. לא פסול להגיש אוכל על יעה אם הוא נאה, נקי מהמדיח ובעיקר לא שימש קודם לכן לנקיון.
כולו כלי פלסטיק. רק ענין של קונוטציות. בפרפרזה, איך אמר סכיני: הפורנוגרפיה היא עניין של גיאוגרפיה.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה במה שאמרת מבדיל יעה (=כף אשפה)'
לא הבנתי מה במה שאמרת מבדיל יעה (=כף אשפה)
24/02/2019 | 21:09
64
מפח אשפה ומה פה נראה לך בעייתי. למה לאכול מכף אשפה זה לא פסול אבל מפח אשפה כן? לא אמרתי שהפח מלא באשפה, אלא סטרילי, כבקשתך. ואם אפשר לאכול ממנו, למה לא לשבת בתוכו?
לא יודעת מה פה בדיוק נראה לך דמגוגיה ואיפה פה ההבדל. הכל סטרילי ונקי.
את יושבת בתוך פח אשפה ואוכלת מתוך פח אשפה אחר, ואת הקינוח מגישים על יעה.
לא רואה מה מפריע לך פה בדיוק. נשמע לי מאוד יוקרתי ומכובד.
לצפיה ב-'טוב ששינית כיוון ואת מנסה להשריש את המושג פלצנות. עד היום '
טוב ששינית כיוון ואת מנסה להשריש את המושג פלצנות. עד היום
25/02/2019 | 02:12
2
94
דווקא ניסית לשרש...יש לך גם מדליה בהקפדה על הנכתב?
לצפיה ב-'לי יש מדליות בכל תחום. לך יש גביע עולם בסרקזם קטנוני חסר טעם'
לי יש מדליות בכל תחום. לך יש גביע עולם בסרקזם קטנוני חסר טעם
25/02/2019 | 10:59
1
83
היו לי ויהיו לי וגם לך עוד טעויות קולמוס פה ושם. חבל שלא ניצלת את כולן כדי להגחיך אותי עד עפר. הנפש הטובה מסצ'ואן ,שליחה נאמנה של מנהלת האתר.

ואגב הערתך החשובה מאד מלפני כחדשיים, הגבינה הידועה מאזור האלפים הצרפתים , נקראית   TOMME DE SAVOIE,  בלי התייחסות כלל לאזור מסויים במחוז סבואה. כלומר לגיטימי לכתוב אזור סבואה במכללא כפי שאומנם עשיתי ואת מצאת לנכון לתקן בהתנשאות.
כל זה ממש לא חשוב ומיותר, אבל למען הסדר הטוב.......
לצפיה ב-'יש לי בעיה עם חוסר ידע שמכוסה בהתנשאות לא מוצדקת.'
יש לי בעיה עם חוסר ידע שמכוסה בהתנשאות לא מוצדקת.
25/02/2019 | 12:52
89
לא לדעת את ההבדל בין לשרש או להשריש זו אינה פליטת קולמוס.זו בורות.

ומה הקשר בין גבינת טום למיקום של שאמוני? את ממשיכה בבורותך. אין אזור סבואה ב'מכללא' - יש שני אזורים שונים ונפרדים - סבואה והוט סבואה. הגבינה מסבואה ושמוני בהוט סבואה. מקווה שהפעם תפנימי. זה חלק מהבנת הנקרא.
לצפיה ב-'לויתן *2 וגם הלאונג' של מלון המלך שלמה'
לויתן *2 וגם הלאונג' של מלון המלך שלמה
17/02/2019 | 18:03
4
311
שוב  פסטיבל ג'אז חורף- שאפו לדובי לנץ על ההרכבים המעולים שהנעימו את אוזנינו

היות ומלון ריביירה, בו אנו שוהים בדרך כלל, סגור לרגל שיפוצים. בחרנו בשכן ממול- המלך שלמה-פעם ראשונה שאני שוהה שם . בתוספת תשלום לא גדולה לקחנו חדר
בקומה גבוהה עם כניסה חופשית ללאונג' - היה שווה 
בעלי אכל שם סלט וגבינה לצהרים וגם לערב ואני נהניתי לנשנש יוגורט עם גרנולה מצוינת, קרקרים , סודה צוננת כאוות נפשי. בערב היו גם משקאות אלכוהולים למעונינים

בחמישי בערב , הוא הלך להופעה ואני לארוחה בלויתן. המסעדה היתה מלאה . ניזכרתי שלפני שנתים , היו שולחנות ריקים ונאמר לי שזה במכוון כי לא ליצור עומס. כנראה שהזמן עשה את שלו 
ישבתי בחדר פנימי קטן, שומעים הכל . לשני שולחנות ניפרדים הודיע המלצר שהקינוח שלהם נמסר לשולחן אחר ועליהם להמתין. לשולחן אחד זה קרה פעמים!
בעלת המסעדה , בעבר, היתה עוברת בין השולחנות, משוחחת , ממליצה, נראתה רצה מדי פעם להושיב זוג ונעלמת . תחושה של לחץ ועומס גם מצד המלצרים 

ומה אכלתי ? ניוקי סולת בודד, גדול וסביבו בשר סרטנים ברוטב שמנת. המנה היתה מלוחה מדי , לטעמי , אבל כמובן שסיימתי הכל. בשלב פינוי הצלחת הערתי על כך. למחרת, בשולחן ליד, ניסתה הסועדת  להשיג מלצר ולבקש מלח, לאותה מנה .
עיקרית- פילה דג בגריל על תבשיל שומר , שעועית בובס ברוטב לימון. הדג היה מעולה , השעועית טובה ושילוב לא שיגרתי -דג עם שעועית השומר היה "אל דנטה" לטעמי ונשאר בצלחת. 
קינחתי בקינוח תות- דומה לקינוח לימוני מבעבר- ג'לי יין , שברי מרנג, תותים , קרם פטיסיאר ,ולבקשתי  רק מעט קצפת. קינוח נחמד .
לציין לכל שולחן מגישים ככר קטנה של לחם- לא נגעתי בלחם והמלצר אמר שבכל זאת יזרקו . למחרת הודעתי מראש לא להגיש לחם 

ברשימת הקינוחים יש גבינת קממבר בתנור עם מחית פטריות וטוסטים- פיתיתי אותו להגיע איתי למחרת , לחצי שעה, לפני הופעה שיהנה מהקינוח , הספיק לאכול גם מרק דלורית - שלא היה במרקם סמיך אלא קוביות ירק בציר, בתבול הודי עז-לא הבהירו זאת. קינוח הגבינה היה ככר גבינה מותכת עם מעט טעם כמהין. שמחתי שיכולתי לטעום ממנתו, לבד לא הייתי נהנית מקינוח כזה. 
למיקאטו חיכה וחיכה, 3 מלצרים שונים התבקשו להביא ולבסוף  הגיע !
אני לקחתי חזה ברווז עם ריזוטו גזר "נושך" קרי עם פלפל שחור- מנה לא שיגרתית, בשר עסיסי, מומלץ. 
לקינוח לא נשאר מקום. חזרתי ללאנג' לכוס סודה...וליוני רכטר שהיה די פרווה 

לסכום- התפריט של לויתן מיוחד, רב המנות אינן נדושות, כפי שאמרתי לנהג המונית- מסעדה שהבעלים עובד במו ידיו - מצדיקה בקור . אבל יש נקודות לשיפור 
מחכה לפברואר הבא...

לצפיה ב-'לויתן'
לויתן
18/02/2019 | 09:36
3
220
יש זיכרונות מאד נוסטלגים ממלון שלה המלך. הראשון של רשת ישרוטל. פעם בימים הוא היה המלון באילת.
לא ברור בסופו של דבר אם נהנית מחווית האירוח בלויתן ואם היית ממליצה עליה.
אנו בהרכבים שונים היינו אורחים קבועים בפסטיבל הג'אז האילתי ,עד שהתכנים הפכו להיות מאד מודרנים רחוקים מאד מהג'אז המסורתי והפסקנו להגיע.
לצפיה ב-'פעם ראשונה שלי במלך שלמה....מלון גדול, די המוני אבל סיפק את '
פעם ראשונה שלי במלך שלמה....מלון גדול, די המוני אבל סיפק את
18/02/2019 | 15:02
2
198
הסחורה. לא דן אילת אבל היו הבלחות מענינות בארוחת הבקר- כנאפה טובה, בורקס ככריך עם ביצה קשדה עגבניה ומלפפון חמוץ
הפסטיבת דוקא רחוק מג'אז מודרני, היתה רק הופעה אחת של שטוקאוזן - מודרני לגמרי . ממליצה בחום להגיע- שנה הבאה יחגגו עשור ! 
לויתן- נהניתי מהאוכל אבל כלקוחה קבועה חוזרת- העליתי נקודות לשיפור הארוח. 
אולי כסועדת פעם ראשונה הציפיות היו שונות . חברה ואמה סעדו שם ערב אחד- נהננו 
ללא ספק אחזור לשם גם בשנה הבאה

לצפיה ב-'תיקון טעות'
תיקון טעות
19/02/2019 | 10:46
1
126
פבטיבל הג'אז בים האדום מתקיים בקיץ, בסוף אוגוסט, בנמל, לפחות כ 25 שנים ואולי יותר. אולי הם חוגגים עשור של פסטיבל החורף שמתקיים בבתי המלון.
לצפיה ב-'אכן כך ! פסטיבל הקיץ מתקיים כ 30 שנה- אוירה אחרת '
אכן כך ! פסטיבל הקיץ מתקיים כ 30 שנה- אוירה אחרת
21/02/2019 | 12:31
75
אוכלוסיה אחרת (יותר צעירים) מנהל אומנותי אחר, בשנים האחרונות, אלי דג'יברי . ודוקא אוהבי ההארד קור טוענים שהתוכן התמתן ...
פסטיבל החרף שונה ולטעמי עדיף. ממליצה לכם לשנה הבאה !!
אולי נלך ביחד ללויתן
לצפיה ב-'ארוחת יום הולדת ב1910'
ארוחת יום הולדת ב1910
18/02/2019 | 08:42
3
332
אמא שלי חגגה יום הולדת אז יצאנו ל1910. חייבת לומר שכרגיל הרושם שלי משם הוא אותו רושם. מסעדה טובה עם אוכל שנע בין טוב למצוין. אבל. השירות. כל חוויית השירות. זה מתחיל עוד לפני שהגענו בחוסר נכונות משוועת לבוא לקראת לקוחות. זה משהו שחוזר על עצמו מאז שאני מכירה את המסעדה. בהמשך במסעדה עצמה מלצרית שמעירה לנו שמה שאנחנו מזמינים זה "טו מאץ' " (מי שאל אותך).
אני רוצה לאהוב את 1910. אבל החוויה הכוללת שם לא עושה לי חשק לחזור. אף פעם. למרות שהאוכל שאכלתי היה טוב.
לצפיה ב-'חבל ששירות מקלקל חוויה'
חבל ששירות מקלקל חוויה
19/02/2019 | 06:57
2
204
איך מתבטא חוסר הנכונות לבוא לקראת לקוחות?
מה אכלתן?
לצפיה ב-'איך מתבטא'
איך מתבטא
19/02/2019 | 18:12
1
223
גם בשנה שעברה אמא שלי חגגה שם יום הולדת. אמא שלי לקוחה קבועה, אהובה מאד ב1910. מאלו שכל הצוות כבר (כולל הבעלים) מכירים, מאלו שכשהיא באה למסעדה יבואו ויסתחבקו איתה וישאלו שאלות ויתנו יחס מיוחד.
שנה שעברה אני ואחותי רצינו להפתיע ולהזמין מראש בקבוק יין על חשבוננו לארוחה. אני התקשרתי למסעדה, הצגתי את עצמי, אמרתי שאני הבת של... שבאים לחגוג היום, ושהייתי רוצה להתייעץ איתם על יין להזמין מראש כמתנה. התשובה: "דקה, אני חוזר אלייך"
אם אני לא הייתי מתקשרת שוב כעבור 6 שעות, עד היום עוד הייתי מחכה שיחזור אליי.
כשחזר אמרתי לו מה התקציב שלנו ותגובתו הייתה ש"אין שום יין במחיר הזה". בלי אפילו להגיד לי מה היין במחיר הכי קרוב או להציע הזמנה נניח של כוסות בודדות במקום יין.
אני כבר לא זוכרת את יתר השיחה מאחר וזה היה לפני שנה.
השנה החלטנו אני ואחותי, למודות ניסיון, לא לנסות יין. התקשרנו למסעדה ושאלנו בפשטות האם אפשר לבוא לפני ולהשאיר בלון הליום ליד השולחן שלנו. התגובה הייתה ש"יש שם סועדים לפניכם. אז לא".
עכשיו כן, אני מבינה. יש סועדים. לא התכוונתי לקשור להם בלון תוך כדי הארוחה. אבל לתחושתי שירות טוב היה אומר "יש שם סועדים לפניכם, אבל תביאי ואנחנו נקשור". אגב, בדיוק את אותה פעולה אני עושה בעבודה שלי כשאנשים באים לחגוג יום הולדת/ הצעת נישואין וכדומה.
טוב, ויתרנו.

באחת הפעמים שבאתי לשם עם אמא שלי בלבד הייתה להם מנת ספיישל מופלאה, צלעות טלה עם פירה מתובל בכמהין. החמאתי לבעלים ואמרתי שהלוואי שיכניסו את זה לתפריט הרגיל. הוא התחיל להתווכח ולהגיד לי ש"אני לא מבינה" אבל "זה בלתי אפשרי כי במקרה נשאר כמהין מערב כמהין שעשינו". אמרתי שבסדר, גם בלי הכמהין זו מנה נפלאה. אז הוא המשיך ואמר ש"את לא מבינה, זה צלעות שהזמנו במיוחד!".
אולי אני מפגרת על, אבל באמת שבעייני התגובה ל"זו מנה מעולה, הלוואי שתכניסו אותה לתפריט" היא "תודה, שמח שנהנית". וזהו .אל תתווכח איתי, תקבל את המחמאה.

בפעם אחרת שבאתי לשם עם בן זוגי הזמנו שני קינוחים שהיו ממש גדולים, בסוף הארוחה הבעלים שאל איך היה. מאחר ולא גמרנו את הקינוחים הצטדקתי ואמרתי שהיה מצוין פשוט הקינוחים מעולים אך גדולים. זה באמת היה בקטע טוב. אז הבעלים התווכח איתי ש"הביקורת שלך לא הוגנת כי לקחתם שני קינוחים והקינוחים שלנו הם לחלוקה", מה שכמובן לא נאמר לנו ע"י אף אחד. וזה בסדר, שנינו רצינו קינוחים שונים ומותר לא לסיים אוכל.
לעומת זאת, בארוחה של שבוע שעבר, בן זוגה של אימי ביקש מנה מסוימת שמגיעה עם תוספת של ירקות צלויים שהוא לא אוכל, הוא שאל האם ניתן להחליף את התוספת בפירה. המלצרית ענתה לו "אז אל תיקח את המנה. השף לא יחליף לך". הוא החליט שהוא כן רוצה את המנה והחליט על חשבונו להזמין תוספת אחרת (פולנטה) במקום. את הירקות, אמר, יעביר לי/לאחותי/לאמא שלי ויאכל את הפולנטה שהוא אוהב כתוספת. התגובה של המלצרית, כפי שכתבתי, הייתה ש"ההזמנה שלכם היא טו מאץ' ", וכן. אני מעריכה את זה שהפעם בחרתם להגיד שאנחנו מזמינים הרבה. אבל אם היית אשכרה מקשיבה, היית מבינה שהוא מזמין את זה כי הוא לא אוכל את הירקות. וגם, טו מאץ' דברי עם חברות שלך. עם לקוחות, עדיף לדעתי לומר "אם אפשר להביע דעה, נראה לי שהזמנתם הרבה מנות. רוצים שנתחיל מX ואם תרצו עוד תזמינו מנה נוספת?"

את מבינה אחרי התיאורים האלה שהשאלה מה אכלתי מרגישה לא רלוונטית.
אכלתי למנה ראשונה מנה של קלמרי שהייתה מצוינת, מנה של קוקי סאן ז'אק (הוזמנה למרכז השולחן) הייתה בעייני לא טובה, ולעיקרית אכלתי פסטה עם כבדים שהייתה תפלה גם אחרי שהוספתי עליה בערך 4 כפות של מלח, ובכל זאת היא הייתה לי די טעימה.
אבל אני בקושי זוכרת את זה.
אני זוכרת שהבעלים עסוק בלהתווכח איתי במקום בלקבל מחמאות.
אני זוכרת מלצרית שמדברת אליי כאילו אני חברה שלה.
אני זוכרת בעלים יוצא להסתחבק איתנו כשבמשך שנתיים אני מנסה כולה לפנק את אמא שלי ליום הולדת ואתם לא באים מילימטר לקראתי, אבל מרגישים בנוח להמשיך להתייחס לאמא שלי כאילו היא לקוחת VIP, רק שכשהבת שלה מתקשרת, היא לא V, לא I, ובקושי P בעייניכם.
לצפיה ב-'וואללה, את צודקת'
וואללה, את צודקת
19/02/2019 | 20:14
178
התנהלות מאד לא חכמה ולא שירותית, של כל הגורמים. 
משערת שאילו היו במקום בו יש היצע גדול יותר של מסעדות, התנהלות כזו היתה גורמת לאובדן לקוחות.

לצפיה ב-'גוז' ודניאל- איפה עדיף לשבת?'
גוז' ודניאל- איפה עדיף לשבת?
18/02/2019 | 18:26
2
203
היי, 
אשמח להמלצות אם כדאי להזמין בפנים/במרפסת המקורה אם הולכים לארוחת ערב. מדובר בשולחן לזוג, עדיף אווירה כמה שיותר נעימה ואינטימית.

תודה רבה
לצפיה ב-'עניין של העדפות אישית לדעתי'
עניין של העדפות אישית לדעתי
19/02/2019 | 06:54
146
אני מעדיפה לשבת בפנים, כי נעים וחמים לי.
לצפיה ב-'לארוחת ערב בחורף מבחינתי אין שאלה בכלל – רק בפנים'
לארוחת ערב בחורף מבחינתי אין שאלה בכלל – רק בפנים
19/02/2019 | 19:25
47

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה