לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' החיפוש הייחודי של הפורום'
החיפוש הייחודי של הפורום
17/01/2017 | 07:19
1
30
אנא קראו את ההודעה המשורשרת להודעה זו.
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
2952
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'ארוחת צהרים עיסקית ב"בינדלה"'
ארוחת צהרים עיסקית ב"בינדלה"
22/01/2017 | 19:12
1
109
הגרגרונת חזרה עם תעודת סיום מחצית ראשונה של שנת לימודים (כיתה י"א), שהסבה לי נחת, כך שהיה זה רק טבעי לחגוג זאת בארוחה טובה, למרות שכגרגרן אינני צריך סיבות לארוחה טובה...

כבר די הרבה זמן אני קורא ושומע על "בינדלה" בגרסה, שבה הצוות המוביל ממסעדת "מול ים", מנהל המסעדה, צביקה, והשף, יורם ניצן, עברו להוביל את "בינדלה" והגעגועים עושים את שלהם.

לנו המקום גם זכור כמקום שבו היתה מסעדת "פושקין" המצוינת, שבה גם חגגנו לפני קצת יותר משש שנים ובהרכב של כ-20 איש, את יום הולדתה העשירי של הגרגרונת.

האמת, כבר ניסינו לבקר ב"בינדלה", אבל בעיות החניה מנעו זאת.
הפעם הימרתי על נסיון למצוא חניה באזור ורק אז להחליט לאיזה מסעדה הולכים, כי היצע המסעדות באזור גדל כל הזמן. ההימור הצליח וההחלטה נפלה על "בינדלה".

במחיר המאוד מתגמל של 85 ₪, הארוחה העיסקית כוללת כאן סודה/תה קר, לחם, מנה ראשונה ומנה עיקרית.

לא ראיתי במסעדה את אנשי "מול ים", אך זה לא הפריע למי שכן עבד באותה משמרת לתפקד ללא דופי ולהגיש לנו ארוחה מהנה ביותר.

אל השולחן הגיעה סלסלת לחמים עם מספר פרוסות לחם משני סוגים ופנכה עם שמן זית וחומץ בלסמי. אלא ששכבת בלסמי היתה דקיקה מדי וקשה היה לגרוף ממנה אל הלחם והטבילה הניבה בעיקר שמן זית. הגרגרונת אהבה, אני פחות.

ויתרנו על הסודה הכלולה בארוחה והזמנו במקום זאת לימונדה טריה וטעימה (13 ₪ לכוס).

כמנה ראשונה הגרגרונת הזמינה סביצ'ה של דג עם עגבניות שרי, צנוניות, עלי כוסברה, פרוסות צ'ילי ונדמה לי גם בצל סגול. הדג היה טרי ביותר וכל המנה - רעננה ואביבית, כאילו אין חורף.

אני הזמנתי כמנה ראשונה ויטלו טונטו - נתחי עגל דקיקים, קרם טונה, צלפים וסלט עלי סלנובה בויניגרט בלסמי.

כפי שתראו, שתי המנות היו יפות מאוד לעין וטעימות מאוד לחיך.

כמנות עיקריות, הגרגרונת הזמינה סניורה ראגו - פסטה טריה, ראגו בקר בבישול איטי עם יין אדום, ירקות שורש, ציר עגל, שום וצ׳ילי, ובזקה עליה בנדיבות גבינת פרמזן מגורדת.

ואילו אני הזמנתי מנת לברק סיציליאני עם סלסה תרד טורקי ,עגבניות ,זיתים ,צלפים ,פטריות ,זוקיני ,ושמן זית. גזירי הזוקיני הירוקים, שהונחו על הפילטים של הדג, הזכירו לי את גזירי האספרגוס הירוקים שהיו בהרבה מנות ב"מול ים". מה לעשות ? מתגעגעים.

כקינוח חלקנו "בוקר מושלג" (49 ₪) – מנה מושחתת ביותר שהיו בה פיננסייר קרם ערמונים, מרשמלו שרוף, מרנג שוקולד וספל שוקולד חם כשהם על מצע שלג של שוקולד לבן.

כפי שניתן לראות גם בתמונות, למרות שהמנות כולן (פרט לקינוח) מוגדרות כגרסה העיסקית של המנה המוגשת בתפריט הרגיל, הן ממש אינן קטנות ויוצאים מהארוחה הזו שבעים בהחלט.

כאמור, נהננו. האיכות היתה כזו, שאין ספק שנחזור גם בערב, במיוחד כשבינתיים התעדכנתי, שבערב יש להם שרות חניה.

לצפיה ב-'נחת ! אני כבר מדמיינת את ההזמנה לחתונתה '
נחת ! אני כבר מדמיינת את ההזמנה לחתונתה
22/01/2017 | 19:27
64
נקראת ארוחה מצוינת , גם לנו ביום קיץ מהביל היתה שם ארוחה מעולה. הגיע הזמן לשוב לשם !
הקינוח כמאמר הנוער- נראה סוףףף
לצפיה ב-'גרקו, מסעדה יוונית'
גרקו, מסעדה יוונית
22/01/2017 | 11:31
4
226
המסעדה נמצאת במרכז המסחרי אזורי חן, קצת צפונה משדה דב. בשישי בצהרים היא היתה מפוצצת. למזלנו הזמנו מקום מראש. עם זאת המסעדה תפקדה ללא דופי והארוחה היתה מתוקתקת. אולי כדאי להביא לכאן את הצוות של מאייר שילמדו איך עומדים נכון בלחץ

לקטנה ולי זה היה ביקור ראשון במקום. האישה כבר היתה, אז השארנו לה את בחירת המנות.

סלט יווני, או כריתי כמו שהוא נקרא כאן (48): הוזמן בעיקר כדי "לרענן" קצת את הכבדות של הארוחה. ירקות. בצל ירוק. בצל סגול. קרוטונים. ופטה מגורדת. בקיצור - מנה שלא מדברת לא אליי ולא לקטנה אז נאכל בעיקר על ידי האישה, שזכרה אותו יותר לטובה מהפעם הקודמת. ואני אומר - מנה מיותרת.

קרם סלק, שנקרא בתפריט פנזדארו סלטה (38), עם שברים של אגוזי מלך מפוזרים למעלה. אפשר לראות את הצבע המטריף של זה בתמונה שצירפתי. גם הטעם סבבה. לא לצפות לאיזה משהו יותר מדי שמימי, בסופו של דבר זה בסך הכל קרם סלק... אבל זו באמת מנה מאד כיפית לא רק בגלל הצבע. 

אוקטופוס בגריל, אחת משתי מנות האוקטופוס בתפריט. מוגש עם הרבה בצל בגריל, חומץ, שמן זית ולימון (78). זו היתה לטעמי המנה החלשה בארוחה. האוקטופוסים הרגישו מאד יבשושיים, וזה כבר ביאס. מבחינת הטעם - אני חושב שהבנתי לאן רצו להביא את הטעם של המנה הזו, אבל בתוצאה זה לא התחבר. החמיצות השתלטה בצורה לא נעימה על הטעמים ולמרות שנישנשנו ממנה די הרבה, היא לא היתה מהנה במיוחד.

קלמרי מטוגן (62) בבלילה - מאה שמונים מעלות מהאוקטופוס. מנה מהנה מאד. יש מזל לקטנה הזאת, שבעיקר בשבילה הזמנו את המנה הזו. מנה מכובדת מאד של קלמרי עשויים טוב, הלואי על האוקטופוס, עטופים בבלילה מתפצחת. למרות השמנוניות המובנית - מנה מוצלחת שנאכלה עד הפירור האחרון.

מוסקה (74). טוב. נו. מה לא נאמר על המוסקה של המקום. ולשמחתי - בצדק פלוס פלוס. עם כל הציפיות שהשתדלתי שלא יהיו גבוהות מדי, מדובר במוסקה הכי טובה שיצא לי לאכול - by far. מה הסוד אני מקווה שהאישה, שאמורה לנסות לשחזר את הקידרה המעולה הזו בבית, תגלה לי. כנראה שהמפתח פה הוא השילוב המוצלח של הרוטב בשמל בכל השכבות של המוסקה, כך שנוצר תבשיל מאד מהודק ולא "אוסף של" חציל + בשר + תפוחי אדמה + רביחה, כמו שזה בדרך כלל. אבל גם בלי הניתוח הפיזיקלי הזה - המוסקה הזו שווה כל מילה שנכתבה עליה. הנאה צרופה.

מאפה 12 האלים (48). התפריט של גרקו לא מחולק באופן קלאסי לראשונות, עיקריות וכו'... אלא לקר קטן/גדול, חם קטן/גדול, וכו'. גם המנות מגיעות בסדר די אקראי. מההיכרות של האישה עם המאפה הזה היא המליצה לקחת אותו בסיום הארוחה, ולכן הזמנו אותו בנפרד כמעין "קינוח". מדובר על מאפה סגור מבצד פילו שממולא בגבינת פטה. הוא שוחה בדבש, ומפוזר עליו שומשום לבן/שחור. להיראות - זה נראה מצויין. גם על הבצק אין לי מילה רעה. הבעיה מבחינתי היתה שהמילוי של הגבינה היה נטול טעם, ואני הייתי מעדיף אותו מעט מתקתק, ולכן כל הטעם במנה מגיע מהדבש, שזה מבחינתי מתיקות יותר מדי מרוכזת בכיוון מאד מאופיין. אם הגבינה היתה מעט מתקתקה, הייתי מוותר לחלוטין על הדבש, ואז המאפה הזה היה פרפקט. כפי שהוא הוגש אני מעדיף לוותר עליו.

למרות שאני לא חובב גדול של מוזיקה יוונית, ונראה לי שאני הולך כשנהיה ביוון, האוירה היתה מאד נחמדה והיה נעים לשבת שם. הלחץ, כאמור, לא הורגש כלל, וזה ראוי לציון.

בוטום ליין... 
קרם סלק - לייק.
קלמארי - לייק.
מוסקה - ביג לייק.
אוקטופוס - איכזב, כנראה בגלל בעיה בביצוע, כי "על הנייר" זה נשמע מנה מנצחת.
מאפה - יכול להיות קינוח מעולה, גם אם זה לא מוגדר ככה אצלם, אבל חייבים קצת מתיקות בגבינה.

למרות שלא הכל היה מושלם, יצאנו משם עם תחושה מאד חיובית. בערב הבנתי שהמקום מקבל אווירת טברנה של ממש, וזה כנראה קצת too much יווני בשבילי אבל לצהרים ככה מדי פעם - בהחלט נחזור.

לצפיה ב-'תודה על הדיווח! נהניתי לקרוא'
תודה על הדיווח! נהניתי לקרוא
22/01/2017 | 16:33
87
אגב מוסקה, לא ידעתי שיש גרסה כזאת (שמזכירה לי יותר פשטידה או לזניה, רק בלי הבצק). סבתי מכינה מוסקה מעולה, אבל בסגנון אחר – פרוסות חצילים שביניהן בשר טחון (בלי תפוחי אדמה) וברוטב עגבניות, לא בשמל (חייב להיות כשר...).

"להיות או לא להיות מוסקה – הנה השאלה"
לצפיה ב-'נראה טוב, למרות ההסתייגויות. ספר הבישול של המסעדה מדהים.'
נראה טוב, למרות ההסתייגויות. ספר הבישול של המסעדה מדהים.
22/01/2017 | 16:45
1
93
אכלתי שם פעם אחת ולא היה מלהיב.
לעומת זאת, ספר הבישול של צביקי עשת הוא אחד מהספרים היפים והמוצלחים שקניתי. גם המתכונים (ויש מתכון למוסקה) וגם העיצוב.
מומלץ בחום.
לצפיה ב-'אכן בישלנו ממנו כבר '
אכן בישלנו ממנו כבר
22/01/2017 | 16:58
88
ומשם גם ננסה לשחזר את המוסקה.

אם אני צריך לסכם את החוויה במילה אחת אז גם אני לא אבחר ב"מלהיב".  יותר בכיוון של "כיפי", וגם זה על אף ההסתיגויות.

לצפיה ב-'אהבתי את ההפנייה של צוות מאייר להשתלמות המקצועית '
אהבתי את ההפנייה של צוות מאייר להשתלמות המקצועית
22/01/2017 | 17:42
75
תכל'ס - נשמע כמקום שבאמת יודע לעבוד בצורה מקצועית, ואם הרוב גם היה טעים - אז סחתיין עליהם!
אני עובר שם מדי פעם, אבל תמיד נרתע ע"י ההמון הרב שיושב שם בשעות ש(במקרה לגמרי) גם אני רוצה לאכול. אבל שוב - ההמון, מן הסתם, מעיד על כך שהמסעדה יודעת לתת לאנשים את מה שהם מחפשים...
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע'
אז מה אכלתם בסוף השבוע
22/01/2017 | 06:46
5
12
לצפיה ב-'אלחנן-תרבות לחם בכניסה לקיבוץ משמרות המלצה על מקום משובח'
אלחנן-תרבות לחם בכניסה לקיבוץ משמרות המלצה על מקום משובח
22/01/2017 | 08:43
140
קו תחתי-מעולה.איכותי טעים.קונספט בעייתי
נדברו להיפגש שם בשישי בבוקר שלוש חברות.
כבר בהגיעי בסביבות 8:40 המקום עמוס ללא מקומות ישיבה.מדובר בישיבה ברחבה בחוץ אל שולחנות קק"ל וכמה שולחנות על הדשא.בפנים יש בר ארוך לאורך החלון.
נכנסים למבנה ונתקלים במבחר מסחרר של לחמים מאפי בוקר וויטרינת עוגות.
יש לוח מחיק עם תפריט.אין מלצרים.התור לקופות ארוך וכולל הן את מי שבא לאכול במקום והן את מי שבא לקנות הביתה.אם אתה מזמין לשבת, אתה מקבל זמזם לאחר התשלום ולוקחת את שהזמנת על מגש פלסטיק כאשר הזמזמם מזמזמם.קונספט בעייתי...
אבל!! כול מה שהזמנתי היה איכותי.
לקחתי סנדוויץ עם גבינה ג'בנה, ירקות וחריף
קפה מעולה ומיץ תפוזים.
לבית לקחת 2 סוגי קראסונים(חמאה ושקדים)
חלת בריוש
בבקה אישית עם קינמון ושוקולד.
בכניסה למקום יש שולחן טעימות קטן מלא כול הזמן ומהווה יופי של אפשרות לטעום ולהזמין לאחר הטעימה.
ישבנו במקום כשעתיים.היה הומה רוב הזמן ברמה של תור ארוך.
שאפו נוסף לאייכות המוצרים- העסקת בעלי מגבלויות בפינוי השולחנות.הצוות נעים מסביר פנים.
כך שלמרות הקונספט הבעייתי-אשריי המקומיים שזכו למקום עם מוצרים מעולים שלא מביישים בולז'רי אמיתי.

בהמשך הסופ"ש ארוחת שבת ביתית טעימה
שבת בבוקר שאריות מאלחנן
מוצ"ש ארוחה של חומוס(עם בשר)-צ'יפס-סלט(פאלפל, מג'דרה קובה וכנאפה מעולה) במסעד אל טורעני בצומת בית השיטה-6 אנשים 260 אוכל.נהננו
לצפיה ב-'גורדוס, שבת בצהריים עם הילדים'
גורדוס, שבת בצהריים עם הילדים
22/01/2017 | 08:49
187
המקום נפתח ב- 12,  וכמה דקות לפני כן הגעתי פיזית למסעדה כדי לתפוס מקום -  בשבתות הם לא מאפשרים לשריין מקום מראש למרבה הצער.  נכנסנו למסעדה אחרי 10 דקות בערך.

השירות היה מעולה,  לאורך כל הארוחה.  את התפריט הסודי לא מצאנו באפליקציה חרף מאמצינו,  והמלצרים סרבו לעזור....  נמשיך לחפש.

הילדים  חלקו מנת ילדים אחת (זה מאוד נוח  כשאחד אוהב רק שניצלים ולא אוכל צ'יפס,  והשני  מעדיף צ'יפס ומוכן לאכול מעט שניצל).  האוכל יצא במהירות  והיה טרי וטוב,  שני הילדים אכלו יפה.
אני אכלתי תפ"א אפויים ממולאים בגבינות -  מנה נחמדה מאוד וטעימה.  המילוי היה קצת קמצני  לטעמי  אבל ניחא.
מולי  הבחור נהנה מ"מאמא מיה" -  תבשיל אסאדו בבישול ארוך בציר ברביקיו, מוקרם בצ'דר, נח בגומחה בלחמניית בריוש, עם קריספי בטטה. היה לו טעים ומתובל היטב.

לקינוח, הילד בחר ב"פבלובה על סטרואידים" -   
מרנג ענק עם מרשמלו, שטרויזל, קרם דיפלומט, תותים טריים, קצפת וגלידת תותים בשמנת.  הקצפת  היתה מתוקה מידי לטענת הבחור,  אבל המנה כולה היתה מאוד כייפית והמשפחה נהנתה מאוד. ביקשתי  גביע גלידה נוסף לילדון השני  וקיבלתי בשמחה וללא חיוב.  בנוסף,  הילד טיפס על כסא בר והביט כיצד מכינים את הקינוחים,  וזכה להסברים  מהבחורה המקסימה מאחורי הבר +  עוגיה וביצת קינדר והוא היה מאושר.

סכה"כ מקום מצויין  לארוחות משפחתיות,  בהחלט נבוא שוב  ולו בגלל השירות הנעים והסבלני.
אה,  ואיך מוצאים את התפריט הסודי ???
לצפיה ב-'Fuller's אצל בני, המבורגר מושחת במוסד, בוזה ודייגו סאן ועוד'
Fuller's אצל בני, המבורגר מושחת במוסד, בוזה ודייגו סאן ועוד
22/01/2017 | 09:43
184
שבוע עמוס עבר על כוחותינו, אצל בני בפאב נחתו חביות של Fuller's', מבשלה בריטית עצמאית קטנה, ביום חמישי התייצבתי בחמש לנקירת הפתיחה וטעמית IPA בריטית מרעננת, מאוד קלילה ועם כשות שמורגשת בסיומת, נהדר! ביום שישי חזרתי לטעום את הפורטר הקטיפתי עם טיפה שיון בסיום, כל החביות התנדפו להם במהלך הסוף שבוע.
בחמישי בערב הלכתי לשמוע את סאונדצ'ק, ועידה על מוסיקה עצמאית במרכב ענב לתרבות, הרצאות מרתקות על מוסיקאים בתרבות בימנו, הקמת קהילות, גיוס תמיכה להופעות וכו' אחרי כמה שעות של הרצאות היינו זקוקים לאוכל אז הלכנו למוסד לסנדויצים מיוחדים באבן גבירול פינת כיכר רבין, המקום קטן וצנוע לעומת וולפניט הסמוכה, אני הלכתי על ההמבורגר של יוכי, בשר קצוץ גס יחסית ששיכשך במשרת חמאתית, נצלה יפה יפה והוגש עם תבשיל כרישה רך, גיבנת ברי ונגיעות של יין אדום מצומצם,ההמבורגר יחסית קטן ודק אבל שמר על עסיסיות מדהימה, הביסים היו כבירים ותפוחי אדמה קטנים שנמעכו וטוגנו היו פחמימה שעזרה להוריד את כל השומן הזה, 59 ש"ח בארוחה כולל שתייה, שווה בהחלט.
שישי התחיל אצל בני בסבב בירות בצהרים, התחלנו לנדוד ברחבי תל אביב וקניתי בבוזה ברחוב החשמונאים קילו גלידה שנזללה עד תום בארוחת הערב- שוקולד ים מעולה, שוקולד-חמאת בוטנים ממכר וסורבה מנגו חמצמץ.
בשבת התחלנו עם פנקייק נוטלה ביתיים ביחד עם קצפת נוטלה ואז הלכנו לבדוק את מצב הנרקיסים בגלילות שהיו בשיאם ואחר זה עברנו בדייגו סאן, בתפריט החורף יש ראמן והתחשק לנו ללגום קצת, התחלנו עם טאקו צמחוני שהיה חביב, טורטיה רכה וטריה, שעועית שחורה, פירורי גבינה וגווקמולי, אבל משהו לא התחבר שם  למנה משעמותית, די מיותר.
לעיקרית ראמן צמחוני לאישה שהיה עשיר, ציר מוצלח, קוביות טופו מטוגנות ועוד הפתעות, אני בחרתי ביבימבאפ, קדרה קוראינית של אורז עם ירקות, בשר טחון וביצ עין שמוגש בקערה לוהטת, ערבבתי טוב טוב את כל המרכיבים והתחלתי לטעום, בהתחלה המנה הייתה די פשטנית ומשעממת, אורז-בשר טחון- ירקות, אחרי עירבוב ארוך והמגע של האורז עם הקערה הלוהטת התחולל המהפך והטעמים התחדדו והמנה הפכה למפתיעה בכל ביס.
שתינו פינה קולדה ללא אלכוהול שהייתה חביבה ומרווה וגולדסטר קטנה -200 מ"ל, במחיר מופקע של 18 ש"ח.
קיבלנו על שחבון הבית צורוס חביבים עם רוטב חמאת בוטנים ושילמנו 212 ש"ח סבירים למדי, מקום שהאוכל בו לא רע והתפאורה מסביב אפילו יותר מוצלחת עם אווירה שמשלבת בר קוקטילים בהוואי עם מועדון אסייתי מפוקפק.

לצפיה ב-'פעם אצלנו ופעם אצלכם - הסלוגן של קפה אל נור'
פעם אצלנו ופעם אצלכם - הסלוגן של קפה אל נור
22/01/2017 | 15:04
134
המקום - ברטי לשעבר, הבעלים - קבוצת צעירים שמחזיקים  עוד עסקי הסעדה ולהתרשמותי יודעים
היטב את העיסוק.
על ה ״פעם אצלנו״ ידווח בכישרונו חברנו לסעודה. אני רק יכול לעשות פרומו - רוצו ותהנו תרתי משמע.
ה ״פעם אצלכם״ משמעו לרכוש מהמעדנייה הצמודה למסעדה. וכך עשינו למען ארוחת צהריים בשבת:
אצבעות כרוב ממולא בשר ואורז וגם צמחוני - אורז. מצויינים תיבול אוריינטלי וחפים מרוטב. אורז איכות שבושל
במדוייק אל דנטה יבש ואחד אחד ממש כפי שאני אוהב.
סלט לבבות ארטישוק בתיבול חמצמץ.  אחלה.
סלט בורגול עם עדשים וחמוציות מתקתק. כייפי.
קציצות דג לוקוס בתוספת זיתים ממולאים בפלפל חריף - מעולות.
עצמות עם מח - כאלו מובחרות שקשה להשיג (עכשיו אני מבין לאן הולכות הטובות).
כל הנ״ל במחיר הרצה מינוס 20% תוגבר ב
סלט סלק, סלט תפוחי אדמה נוסח רוסיה, סלט אבוקדו וסלט פירות לקינוח.
אההה, כן, היין - מונק של דונייה (סוסון ים למי שטרם קישר).

לצפיה ב-'אישפיש (חיפה), TAKE 2 '
אישפיש (חיפה), TAKE 2
22/01/2017 | 15:13
96
בעקבות הצלחת הביקור הראשון ולפני שייגמר מבצע הגרופון, קפצנו שוב לארוחת צהריים מאוחרת. היה סבבה, אם כי מעט פחות מוצלח מהפעם הקודמת.

סלטי הפתיחה היו מעט שונים הפעם; יפה שהם מגוונים ומרעננים. אהבתי במיוחד את סלט הלפת ותפוחי העץ וסלט תפוחי אדמה, אפונה ובשר צדפות. חברתי לא אהבה אותו כי היה בו כורכום, לדבריה (לא שמתי לב, ואני דווקא לא אוהדת כורכום).

למנה עיקרית הזמנתי שרימפס ברוטב גבינה כחולה, אגוזים ושמנת. הוא היה לא רע אם כי די כבד, כמצופה... בדיעבד זה היה לי קצת כבד מדי, בפעם הבאה אנסה רוטב קליל יותר. המנה עדיין יפה ונדיבה, אם כי חשנו שהשרימפים קצת פחות טריים/פריכים.

חברתי הזמינה "ריזוטו פירות ים [שרימפס וקלמרי] עם אורז ארבוריו, ירקות, זעפרן ופרמזן" וגם זו הייתה מנה יפה ונדיבה. הפעם טעמתי ממנה – הריזוטו היה מוצלח אבל מלוח מדי לטעמי, וגם היא הסכימה שזה קצת מלוח מדי. מן הסתם בגלל הפרמזן, אבל היה חסר משהו שיאזן זאת, או שאולי היה צריך לוותר על מלח נוסף בבישול (אם היה).

הפעם הצ'יפס אכן היה שמנוני... אבל בלאו הכי לא ממש אכלתי ממנו (אני מעדות הצ'יפס הפריך, כאמור).

בשורה התחתונה: כיף שיש מסעדה כזאת קל"ב על הכרמל. הייתי כנראה מבקרת בה יותר אלמלא חייתי עם אדם שלא נוגע בשום דבר מהים... (וגם לא יסכים לשבת סתם, כי הריח בחלל האוויר יטריף אותו והוא יטריף אותי... ).
לצפיה ב-'מתחם "אמריקה" בבית ציוני אמריקה: make america bland again'
מתחם "אמריקה" בבית ציוני אמריקה: make america bland again
21/01/2017 | 22:19
5
272
אז אני וחבורת הפודיז שלי הלכנו היום לנסות את "מתחם אמריקה" החדש שהבטיח ארבעה מקומות במתחם אחד: אוכל אמריקאי מושחת, אוכל מקסיקני, בית קפה ופאב קוקטיילים.
מהמלה "מתחם" ציפינו למשהו קצת כמו שוק אוכל עם דוכנים אבל זה יותר כמו דיינר וצריך להזמין שולחן בשעות העומס.
התעלמנו כרגע מבית הקפה (שמגיש גרסאות מהירות של האוכל מהמסעדה) מהאלכוהול ומרוב האוכל המקסיקני (שעם כל הכבוד יש הרבה ממנו בעיר) והתרכזנו במופע המרכזי - מנות אמריקאיות מושחתות למהדרין. טוב, גם זה כבר יש בעיר, בפונדק דה לוקס למשל, או אמריקה בורגרס, ועוד כל מיני מקומות של המבורגר שנפתחו לאחרונה. חיכינו להרבה בייקון והרבה קלוריות ובעיקר הרבה טעם של סוכר ומלח ומונוסודיום גלוטומט.
אז איך היה?
לא טוב.
המנות שהזמנו היו מדגם לא בהכרח מייצג אבל די רחב. כבדים עטופים בבייקון, "ביצה סקוטית" (ביצה עטופה בבשר כשכל זה מטוגן בבלילה), דלי של עוף מטוגן סטייל KFC, סליידר בשר סרטן בשם krabby patty, נאצ'וס עם גואקמולי מהאזור המקסיקני וגולת הכותרת, ג'מבלאיה בסגנון ניו אורלינס עם מולים ונקניקים וסרטן וכל טוב. לקינוח - קראק פאי.
אז לטובתם אני יכול להגיד שהסליידר סרטן היה אחלה, באמת כל מה שדמיינתי כשראיתי בובספוג (בהנחה שבובספוג בישל את מר קראב ודחף אותו לתוך הלחמניה). והשירות היה מהיר ומקצועי אפילו כשהגענו באמצע מה שנראה כשעת העומס הכי גדולה שלהם.
כל היתר היה פיספוס אטומי.
העוף המטוגן היה תפל, בלי התיבול שהופך את ה-KFC לממכר, העוף עצמו לא היה עשוי מספיק והציפוי קשיח ונפרד מהר מדי מהבשר. הוא הגיע עם מטבלים של גבינה כחולה, חרדל וברביקיו, שלא כל כך התאימו (לידיעת שף המתחם - אלו מטבלים של באפלו ווינגס, לא עוף מטוגן). הביצה הסקוטית היתה תפלה למדי גם היא, עטופה בבשר רטוב, ואני מניח שככה ביצה סקוטית אמורה להיות, אבל אם ככה, למה בכלל להציע משהו כזה במקום כזה? הכבדים העטופים בבייקון קטנטנים ומרירים משהו עם בייקון שרוף, וצפים ברוטב חום שנראה מפתה אבל היה פחות טעים ממה שהוא נראה. הנאצ'וס? כמו כל היתר, סתמיים עם טעם של חטיף שהושאר יותר מדי זמן בחוץ אחרי שהשקית שלו נפתחה. הג'מבלאיה בכלל היתה אכזבה אטומית, הכמות היתה גדולה אבל לא היה בה קמצוץ מהכיף של ג'מבלאיה ומה שבכלל גרוע, היא היתה מימית. ג'מבלאיה אמורה להיות בערך כמו פאייה, עם הרבה אורז, זאת היתה בעיקר רוטב ומעט מאוד אורז, וכמו כל היתר חסר היה את התיבול הנכון שיתן לו את הטעם הקריאולי המצופה. לא יכולתי שלא להזכר בחומוס שטעמתי באיזה בית קפה בקרקוב, שנעשה ע"י אנשים שמעו על חומוס אבל לא ממש הבינו איזה טעם אמור להיות לו. היו בה כל מיני חלקים של סרטן אבל לא היה בהם שום בשר סרטן שהיה אפשר להוציא מהם, מה שהפך את מפצח הסרטנים שהוגש עם המנה לאירוני משהו.
לסיום הלכנו על בטוח והזמנו קראק פאי. קראק פאי אי אפשר לפספס, חשבנו - וטעינו. הקראק פאי ה"מסורתי" של קפה 48 היה פריך בתחתית תודות לשיבולת השועל ונימוח מלמעלה תודות לחמאה. הקראק פאי של מתחם אמריקה היא יציקת קרמל/טופי (לא יודע מה זה היה, רק איך זה הרגיש) קשיחה שפשוט לא היה ניתן לחתוך עם הכפיות שהוגשו איתה. אחרי נסיונות נואשים לחתוך לי חתיכה התעצבני שושברתי אותה ע"י שני (!!) סכינים (אחד בתור פטיש שהכיתי בו על הסכין השני).
עכשיו, יכול להיות שמנות השורטריב או האחרות שרצינו לנסות ולא הספקנו טעימות ומעולות. יכול להיות. אבל אין בי הרבה מאוד תקווה. המקום הצליח לאכזב אותנו עם מנות שאמורות להיות הצלחה בטוחה, פעם אחרי פעם. כל מה שרצינו היה לספוג הרבה קלוריות ריקות ובתמורה לקבל גילטי פלז'ר של טעמים אמריקאים חזקים ורועשים, ומה שקיבלנו היה את כל הקלוריות וכמעט שום דבר מהטעם.
בקיצור, רוצים אמריקה? לכו לטראק דה לוקס, B12 Station, אמריקה בורגר, או פאקינג תקנו כרטיס טיסה. ממתחם אמריקה ככל הנראה עדיף להתרחק.
לצפיה ב-'אה, ומשהו טוב נוסף לגבי השירות:'
אה, ומשהו טוב נוסף לגבי השירות:
21/01/2017 | 22:47
179
בסוף הארוחה, לאחר החשבון, במקום לקחת את כרטיסי האשראי שלנו לקופה, המלצרית גבתה את הכסף ליד השולחן בעזרת מתקן שמחובר לטאבלט שהחזיקה, ככה שיכולנו להגיד לה כמה לגבות כרטיס אחרי כרטיס, ונמנע הצורך לכתוב או לזכור בעל פה כמה צריך לגבות מכל כרטיס, בלי התבלבלויות ובלי לחכות למלצר שיחזור. יותר מהיר, יותר בטוח - הלוואי בכל מסעדה.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח. לציין כי הזעם והתסכול מוציא ממך '
תודה על הדיווח. לציין כי הזעם והתסכול מוציא ממך
22/01/2017 | 06:07
148
רק טוב כשמדובר בדיווח.
אפרופו אוכל אמריקאי, מביקורי האחרון איני זוכר לטובה את האוכל ה״אמריקאי״ כפי שנמצא
בפריפריה של אפ סטייט ניו יורק, כך שגם האפצייה לקנות כרטיס טיסה קיימת אך לא למטרה לשמה
המלצת עליה.
דווקא אוכל מכסיקני עדיין קורץ וממתין למי מהנוכחים שיחווה דעתו כשמדובר במתחם זה.
לצפיה ב-'מה הקשר של ביצה סקוטית לאוכל אמריקני?'
מה הקשר של ביצה סקוטית לאוכל אמריקני?
22/01/2017 | 07:20
2
147
מנה בריטית טיפוסית שאמורה להיות פריכה בחוץ (ביצה קשה שעוטפים בבשר טחון מצופה פירורי לחם ומטגנים או אופים).
לצפיה ב-'היא היתה פריכה בחוץ'
היא היתה פריכה בחוץ
22/01/2017 | 09:32
134
היא בדיוק כמו שפורסמה אבל בחירה של מנה כזו למסעדה שאמורה להיות של אוכל מושחת היא מוזרה, כיוון שהמנה קצת משעממת (כלומר תפלה) - זו פעם ראשונה שאני אוכל אותה וציפיתי למשהו מעניין יותר. אפילו ברמת תבלון הבשר היה אפשר להפוך אותה ליותר כיפית.
לצפיה ב-'מנת פאבים בריטית טיפוסית. כנראה שבאמריקה אין מגוון של מנות'
מנת פאבים בריטית טיפוסית. כנראה שבאמריקה אין מגוון של מנות
22/01/2017 | 12:55
108
פאבים המלוות שתית אלכוהול......... ומאחר ואמריקה מאוכלסת (גם) בבריטים קולוניאליסטים, אז עשת אימץ את המאכל בשם המורשת
לצפיה ב-'ביקור ראשון (!) במחניודה'
ביקור ראשון (!) במחניודה
21/01/2017 | 09:56
3
300
קצת מצחיק לכתוב ביקורת על אחת המסעדות המפורסמות והפופולריות בארץ עוד מיום פתיחתה - כאילו, מה כבר אפשר לחדש? ובכל זאת החלטתי לנסות. שנים שחשבנו להגיע לשם, אבל מתי כבר אפשר להגיע למסעדה בירושלים שסגורה בסופי שבוע, ושצריך להזמין אליה מקום שבועות מראש? אבל השנה כשהתחלנו בתכנון לגבי ארוע החורף השנתי, אורו עיניה של אשתי והיא אמרה "בוא ניסע למחניודה!". וכך היה. ולא שזה היה קל, התקשרתי משהו כמו ארבעה שבועות לפני התאריך המיועד (יום חמישי בערב) וכבר אז נשארה רק אופציה פתוחה אחת - שש וחצי בערב בבאר העליון. אז לקחנו, בטח שלקחנו. אני לא מכיר עוד מסעדות בארץ שהביקוש אליהן כזה היסטרי, כל כך  הרבה שנים אחרי שנפתחו.
אז הגענו לירושלים בליל חורף קר, חנינו בחניון הסמוך, מצאנו את המסעדה (לא משימה פשוטה בהתחשב שאין שום שילוט או מספרי בתים ברחוב) ועלינו לקומה העליונה למקומות שהוקצו לנו ב"בר העליון" - יותר מעקה מאשר בר, אבל עם תצפית מצויינת למטבח הפתוח. כמובן שידענו שמדובר במסעדה שהיא "קטע" ולא רק מקום לאכול - המוזיקה המזרחית הרועמת, הטבחים הרוקדים במטבח, התפריטים המתחכמים, כלי הוינטג' הלא תואמים... לשמחתנו היינו במצב רוח הנכון, היה חמים ונעים, המלצרים היו סופר-ידידותיים ומקצועיים והכל התחבר לנו טוב. 
אחרי התלבטות קצרה בחרנו להזמין 3 מנות ראשונות ועיקרית אחת - הן מסיבות כלכליות (העיקריות מאוד יקרות) והן כי כמו ברוב מסעדות ארצנו, הראשונות הרבה יותר מעניינות ומיוחדות. בדיעבד הסתבר שצדקנו ויתכן שהיינו צריכים ללכת עד הסוף עם ההחלטה ולוותר על העיקריות לגמרי. לפני המנות מקבלים שקית נייר עם שתי פרוסות לחם פשוט, וצלוחית טחינה שהיתה מצויינת, אבל די מיותרת לאור ריבוי הטחינה במנות שיבואו. הזמנו יין אדום בכוסות (מבחר היין בכוסות מוגבל וקצת מבאס, שלש אופציות אדומות ושלש לבנות, אבל הסתדרנו).
המנה הראשונה שהזמנו היתה טרטר הבקר - בחירה טובה מאוד במיוחד למישהו (כמונו) שנרתע מהקונספט של בשר טחון נא נטו. כאן הבשר (בכמות לא גדולה) היה רק חלק קטן מערבוביה שמחה שכללה טחינה גולמית, יוגורט, לימון כבוש, אשכולית, עשבי תיבול ומי יודע מה עוד. הכל טעים ומשתלב מצויין למנה לא שגרתית.
שתי המנות הראשונות הנוספות שהזמנו היו הקלאסיקות המפורסמות של המסעדה שבביקור ראשון הרגשנו חובה לנסות. השיקשוקית המהוללת היתה לא פחות ממדהימה. לכאורה שילוב בנאלי של בשר טחון, טחינה, חריף ותיבול מזרחי. בפועל נוצר כאן קסם שהופך את המנה להרבה יותר מסך מרכיביה. לכל ביס היה טעם אחר ונהדר. ביצוע מושלם של טיפול גורמה באוכל רחוב. התלונה היחידה שלנו לגבי המנה היא שלמרות שהוגשה במחבת קטנה, היא לא היתה חמה מספיק, אבל אולי זו הכוונה. עם המנה הוגשו שני חצאי פיתה מחוממת שהיו לנו מיותרים, אכלנו במזלג והתמוגגנו.
המנה הבאה היתה הפולנטה המפורסמת גם היא, עם רגו פטריות, פרמזן וסוג של ירק ירוק (אולי אספרגוס).  לטעמנו זו היתה הראשונה הפחות מרשימה, אחרי פיצוץ הטעמים של הטרטר והשיקשוקית זו היתה מנה עדינה כמעט עד כדי אנמיות. לטעמי היו בה פחות מדי פטריות על יותר מדי פולנטה, והפרמזן (למרות שנראה בכמויות לא מבוטלות) לא מספיק הורגש.
לעיקרית הזמנו "פילה פרה אולד סקול" עם כרוב אדום בבלסמי, פירה ושקדי טלה. הפילה הוזמן מדיום אבל הגיע כשרובו נא למדי. האחמ"ש שנקלע למקום הסביר שדרגת הצליה נקבעת אצלם במדויק עפ"י טמפרטורת הבשר באמצעות מדחום. נניח. הוא גם הציע לקחת את הבשר לצליה נוספת אם נרצה או לחליפין להביא לנו מחבת מחוממת להמשך הצליה בשולחן. ויתרנו על ההצעה כי חששנו מלהרוג את הבשר ונשארנו עם המנה כמו שהיא. בסך הכל הבשר היה טעים ובכמות גדולה שהספיקה לשנינו אבל ככל שהתקדמנו הבשר הנא הלך והתקרר והחוויה היתה פחות מוצלחת. הכרוב האדום הוגש כטריז שלם והיה טעים ומבושם, קצת מזכיר את הטיפול של אייל שני בירקות. הפירה היה... פירה והיינו יכולים להסתדר בלעדיו. שקדי הטלה היו חביבים, בטעם ובמרקם של מעורב ירושלמי, אבל לא ממש התחברו למנה. אגב האחמ"ש היה מקסים, שאל אם זה הביקור הראשון שלנו ואם הגענו במיוחד עבורם (אנחנו לא היחידים אני מניח). כששמע שאנחנו חוגגים ארוע מיוחד הזמין אותנו לצ'ייסרים על חשבון הבית. וכשיצאנו מהמסעדה המליץ לנו על אופציות להמשך הערב...
לקינוח ובעקבות המלצה של המלצרית, בחרנו בעוגה על בסיס פיסטוק שהיתה שוב מדהימה. עוגה דחוסה מאוד, בעלת טעם אגוזי עדין, מבושמת בפרי הדר ובעוד ניחוחות וטעמים שלא זיהינו. מעליה הונח כדור של גלידת שמנת חמצמצה שהשלימה את החוויה. אין מילים, אחד הקינוחים הטעימים והמיוחדים שיצא לנו לאכול בשנים האחרונות
החשבון לכל הנ"ל (בתוספת אספרסו כפול) היה 460 ש"ח לפני שירות. יקר ואפילו מאוד (יחסית למה שהזמנו), אבל אין לנו טענות, זו מסעדה מיוחדת והלקוחות מצביעים ברגליים, והרגשנו שהתמורה שקיבלנו (למרות ההסתייגויות שצויינו לעיל) היתה טובה מאוד. השיקשוקית והקינוח היו מושלמות, ושאר המנות אולי לא הגיעו לאותה רמה אבל לא "נפלנו" בשום מנה. למרות ההצלחה הגלובלית של אסף גרניט וחבורתו טוב לראות שמסעדת האם עדיין שומרת על האיכות ועל החוויה הכוללת (המילה חוויה חוזרת שוב ושוב בביקורת הזו ולא במקרה). בהחלט ממליצים על המסעדה למי שלא היה. אם וכאשר נחזור בפעם הבאה, נוותר על העיקריות (סטייק אפשר לאכול במקומות אחרים) ונתמקד במנות המיוחדות יותר. וגם נזמין עוד יותר זמן מראש (כי שש וחצי בכל זאת קצת מוקדם לארוחת ערב). כיף של מקום.
לצפיה ב-'מחניודה אהובתי ... '
מחניודה אהובתי ...
21/01/2017 | 10:42
193
האוכל הוא לא הכי טעים שאכלתי והמחירים אכן גבוהים באופן חריג לחלק מהמנות אבל מחניודה היא עדיין אהובתי הנצחית ...

נשמע שנהניתם מאוד, האווירה שם מיוחדת וכיפית מאוד אם באים במצב רוח מרומם
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
22/01/2017 | 06:50
69
יפה שהצלחתם לנקות את הרעש והצלצולים, ולקבל חוויה חיובית.

אחרי שלוש פעמים במחניודה, אני מסכימה איתך: המנות העיקריות פחות מוצלחות, ומוטב לדבוק בראשונות.

לצפיה ב-'גם אני מאוד אוהבת את מחניודה.למרות המחיר.פעם בשנה'
גם אני מאוד אוהבת את מחניודה.למרות המחיר.פעם בשנה
22/01/2017 | 08:50
120
מרשה להעצמי להגיע במיוחד ותמיד מזמינה את השיקשוקית והפולנטה
לצפיה ב-'אכזבה מ"השמורה בפורה" '
אכזבה מ"השמורה בפורה"
19/01/2017 | 21:52
3
364
לפני שנתים הופיעה כאן בקורת משבחת על הכריכים הנמכרים בקראוון בשמורת פורה- בסוף כביש 6 דרום (בעצם היה סוף לפני שהאריכו , קצת לפני בית קמה)

מדי פעם בדרכי לבקור הנכד בקבוץ בדרום עצרתי לקחת כריכים. בשנה האחרונה לא הזדמן. היום תכפו הגעגועים (לנכד) יצאנו לדרך רעבים. הגענו בשעה שלש , לפנינו היה איש אחד בתור רצה שקשוקה. שניצל כבר לא היה וגם לא טונה . בגלל הרוח הקרה חזרתי למכונית ובעלי חיכה להזמין
20 דקות זה לקח !!! שני כריכים !

שלי עם חביתה - נעטף בניר אלומיניום- אחרי 40 דקות, כשאכלתחי,  החלק התחתון היה רטוב כולו מהכרוב עם טחינה. לאכול בגט שמחציתו ספוגית- לא כיייף, ובכלל היה ממש לא טעים 
 הזיתים שהוא נותן בצלוחית והעברנו לקופסה שהיתה לנו היו מעולים
לציין הכריך השני עם שקשוקה - חיכה עטוף בשמיכה והסועד היה כל כך רעב שטרף אותו ואמר שטעים למרות שגם אצלו חצי לחמניה היתה רטובה.  מי שחוזר מתורנות בפגיה הכל טעים לו 
אני לשם לא חוזרת וחבל 
לצפיה ב-'שלוש זה סוף היום אצלו, לדעתי'
שלוש זה סוף היום אצלו, לדעתי
20/01/2017 | 08:23
244
ההמתנה שם תמיד ארוכה, כי הוא מכין כל סנדביץ' מאפס, והוא לא מאד זריז. בסך הכל מצאנו שהמקום מאד סטנדרטי. אם מזמינים חביתה אפשר לאכול אותה בארומה באותה מידה.

אני חושבת שכל סנדביץ' עתיר סלט וטחינה היה הופך ספוגי ורטוב אחרי 40 דקות.
לצפיה ב-'חבל, אחד המקומות האהובים עלי.'
חבל, אחד המקומות האהובים עלי.
21/01/2017 | 13:10
178
הזמנתי סנדוויץ' חביתה רק פעם אחת, ואז אכלתי אותו מיד. אני יכולה להעיד שהיה מצוין, אבל אני לא יודעת מה היה קורה אחרי 40 דקות. 
אולי בכל זאת כדאי לתת הזדמנות נוספת.  אם יש לכם זמן לשבת, אני ממליצה בחום על שקשוקה במחבת. 
אנחנו נוסעים מהבית בדרום אל הבן בירושלים, וזאת העצירה הקבועה שלנו בדרך חזרה. כשאנחנו עוברים ורואים שהוא כבר לא שם, אנחנו ממש מאוכזבים.
לצפיה ב-'40 דקות זה המון זמן לכריכים שכוללים רכיבים חמים.'
40 דקות זה המון זמן לכריכים שכוללים רכיבים חמים.
22/01/2017 | 08:33
116
החביתה מתקררת, הרוטב של השקשוקה נספג.....  הוא מכין הכל מאפס ברגע ההזמנה ולכן הרכיבים הכי טריים וחמים.  בפעם הבאה ממליצה לאכול מייד ולהנות.
לצפיה ב-'אחוזת בית 3 -רח אחוזת בית 3 תל אביב '
אחוזת בית 3 -רח אחוזת בית 3 תל אביב
21/01/2017 | 18:32
2
321
מסעדה חדשה, זה לא מכבר נפתחה .
היינו ארבעה . הגענו ראשונים והתקבלנו במאור פנים תוך קריאה בשמי - המזמינה 
במסעדה מטבח פתוח שתופס כמחציתה, דלפק ישיבה ארוך מפריד בינו לבין אזור השולחנות . ההרגשה היא של מסעדה לא פורמלית , אפשר להגיע בג'ינס 

עד שהגיע הזוג השני הגישו לנו צלחת עם 3 פרוסות לחם כהה טרי מעולה (תוצרת אדון שיפון- כך כתב בוב בבלוג שלו ) ו"שליכטה של חמאה רכה . מנה זו ללא חיוב 
בהמשך הארוחה בקשתי תוספת לחם - קבלנו 3 פרוסות נוספות ועליהן חויבנו ב 14 שח . הביאו גם קנקן שקוף של מים עם קרח ופרוסות מלפפון . בהמשך הערב הביאו קנקן נוסף ואף קנקן בלי מלפפון לבקשת חברתנו 

בתפריט מנות ראשונות, מנות פסטה, מנות עיקריות, 2 קינוחים 
חלקנו מנת רביולי במלית סלק- 5 יחידות בצלחת ברוטב חמאה עם פרג- הבצק היה מצוין , המלית מתקתקה מדי לטעמי. נו טוב- סלק 
ראשונות אחרות- החברים חלקו מנה של נתחי אינטיאס טרי -אבדתי את החשבון- לא זוכרת מה התוספות אבל אמרו שיש פלפל חריף במנה  ולא הוזהרו . גם הראשונה של בעלי- קרפצ'ו זוקיני סבלה מחריפות - מרכיב שלא הופיע בתפריט 
אני לקחתי רטטוי ירקות שרש שהיה בעצם פרוסות דקיקות של סלק קולורבי פלפלים ואולי עוד ירקות -אפויים עם זילופי פסטו ופרוסות צנונית דקיקות. מנה שהלכה טוב עם הלחם . לא רואה עצמי מזמינה אותה שוב 

עיקריות- בעלי לקח רוסט של עגל מהראשונות - אמר שתפלה לו מדי חסר עוקץ 
החבר לקח לזניה זנב שור - התמוגג וציין שטובה יותר  מהמנה המיתולוגית שהוגשה במסעדת סולה
הגברות ,לקחנו עוף ביין - מנה המוגשת על לביבת רושטי. היות ובוב ציין שהרושטי ספג את הרוטב והפך ספוגי בקשנו אותו בצד והסכימו . 
הרושטי לא הזהיר - לא מספיק חם ולא מספיק קריספי. העוף היה מצוין ברוטב יין עמוק בו הספגתי את הלחם, עוד בקערה בצלצלי פנינה חמוצים ועל דופן הצלחת ממרח תמרים- מתוק מדי לטעמי . לחברה המנה הזכירה אוכל קנדי , מכורתה והיא מאד נהנתה . 

קינוח- בעלי לקח צלחת גבינות עם ריבת אגסים- 4 סוגי גבינה , המלצר לא כך כך ידע לספר על מקורן רק שגבינת העזים ופחם תוצרת הארץ . קבלנו 2 פרוסות מכל סוג של גבינות משובחות עם 2 אגסים מבושלים ובצד מספר פרוסות דקות של לחם כהה. מנה נהדרת. אחזור ואפתח בה כמנה ראשונה. 
ופעמים מוס שוקולד - מנה נדיבה של מוס מריר מעט אוורירי עטור בוטנים ברוטב טופי מעט מלוח. לא הצלחתי לסיים את המנה ובשביל זה יש חברים,

בתפריט היין יש גם יין בכוסות, אני לקחתי סירה רוזה שהיה נחמד (בשלב מסוים הוספתי פרייה וקבלתי שפריץ מצוין ) והחבר לקח יין מבעבע. היינות מוגשים בכוסות יפות ללא רגל . קפה אין להם , בינתים

החשבון ל 5 ראשונות, 3 עיקריות , 3 קינוחים , 2 יין ובקבוק פרייה- 640 שח 

לסכום- מסעדה חדשה, תריט מיווחד של מנות יחודיות למקום, הרב טעים רק להיזהר עם החריף. בינתים המחירים מתונים .לא לוותר על צלחת הגבינות !

לצפיה ב-'הייתי ביום חמישי. נהניתי מאד.'
הייתי ביום חמישי. נהניתי מאד.
21/01/2017 | 23:23
110
ישבנו על הבר שיושב ממש על המטבח הפתוח. בגדול היה אוכל מצוין, שירות מצוין ואווירה טובה והמסעדה תקתקה באופן מעורר הערכה למקום חדש לחלוטין. (רק הקינוחים לא הלהיבו אם כי על צלחת הגבינות ויתרנו...). אעלה דיווח מורחב בהמשך השבוע. 

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
22/01/2017 | 07:08
49
נראה שהיתה לכם ארוחה ככה-ככה.

מישהו צריך להדריך את צוות השירות - הם חייבים ליידע על מרכיבים חריפים, ולדעת מאילו גבינות מורכבת צלחת הגבינות.
לצפיה ב-'מישהו מזהה מה זה?'
מישהו מזהה מה זה?
21/01/2017 | 13:56
3
356
אחת המנות שהכנו היום לצהריים
לצפיה ב-'Crosne? '
Crosne?
21/01/2017 | 18:59
2
256
נקרא לפעמים ארטישוק יפני / סיני. לא?
לצפיה ב-'כל הכבוד עמית'
כל הכבוד עמית
21/01/2017 | 19:29
1
204
עברנו בשוק בפריס ונתקלנו בזה כששאלנו את המוכר למהות הירק קרא לו "תפו"א נשכח" וספר שזה זן תפו"א שנשכח בעבר ועתה חזר למדף לטענתו בישול של 15 דק' במים רותחים המרקם נגיס והטעם אגוזי משהו מחירו אגב די יקר
 באותו הערב קיבלנו דגימה  שלו באחת המנות במסעדה שאכלנו בה LE CLOS Y שם זה הוגש נא
לצפיה ב-'כן זה משהו שאיכשהו רואים רק בצרפת'
כן זה משהו שאיכשהו רואים רק בצרפת
21/01/2017 | 19:55
168
(כלומר, לי יצא לראות כמעט רק בצרפת. מניח שבמזרח נתקלים בזה יותר, אבל אצלי זה משויך איכשהו לדוכני ירקות בשווקים בצרפת ולפיוז'ן צרפתי/יפני)
לצפיה ב-'מאייר. חוויה אקלקטית'
מאייר. חוויה אקלקטית
19/01/2017 | 13:04
16
549

הציפיות ממאייר, המסעדה התל אביבית היחסית חדשה של השף העכואי אוסאמה דלאל שיודעי ח"ן ומביני עניין נשבעים בשמו, היו מעורבות. בכמה ביקורות שקראתי הוזכר: שף צעיר, מעניין, יצירתי מחד גיסא, ומנות לא אחידות ברמת ביצוען עם שרות לא משוכלל מאידך גיסא. ואתם יודעים מה? זו היתה אחת הפעמים הבודדות שהציפיות התגשמו במלואן: ההתגשמות היתה מעורבת לעילא.

הכניסה למסעדה היא דרך חצרו של מלון בוטיק השוכן בבניין משוחזר בסגנון האקלקטי. תיאור מיקומו של המלון באתר Botik (כך במקור) הוא: "מיקום פסטורלי אורבני בתל אביב". האם אפשר לתאר אקלקטיקה טוב יותר מזה?

בחצר היפה, המוארת באור עמום, עומדים שולחנות מכוסים במפות לבנות עם נרות דולקים. מראה מרהיב ביופיו. אלא מה. זו היתה שעת ערב חורפי קר, התיירים מסקנדינביה כנראה נעדרו מהמלון באותו ערב – וכפועל יוצא, כל היופי הזה בחצר עמד ריק. תוספת של כמה תנורי עמוד וקצת יח"צ היו יכולים להפוך את החצר הזאת לנקודת מפגש סואנת של היפות והיפים התל-אביביים וחבל שזה לא קרה.

נכנסנו למסעדה. מלצר עמד עם הגב אלינו, עסוק בסידור כלים. מלצרית בפנים לא הבחינה בנו. עמדנו זמן מה במצב קצת מביך ולא ידענו, מה עושים. לבסוף המלצר הנחמד התפנה אלינו והביא לנו את המלצרית, נחמדה אף היא. שאלה, אם הזמנו, השבנו בחיוב. שאלה, אם אנחנו זוג. זו היתה התקלה לא צפויה. ע' ואני עסוקים בבחינת השאלה הזו כבר כמה חודשים ותשובה לא מצאנו. התעשתתי מהר, לקחתי את הסיכון שהערב ייגמר בזה הרגע ועניתי: כן, אנחנו זוג.

הובלנו שני מטר קדימה אל קצה הבר של המסעדה. שם היו עוד שתי עובדות שיחד עם המלצרית "שלנו" החלו בבדיקת מסמכים ובדיון ארוך, איפה מושיבים "זוג". היה ברור שלא הוקצו לנו מקומות מסויימים (ההזמנה נערכה שבועיים מראש). בסוף הוצע לנו לבחור בין שני שלחנות בשני קצוות האולם, כל אחד מהם מורכב משלושה שלחנות זוגיים מחוברים. בחרנו והתיישבנו ותהינו (פולניות שכמונו): לא חבל על הנדל"ן? האם נוכחותנו גורמת למסעדה לוותר על ארבעה לקוחות נוספים? או שמא יוסיפו לנו במהלך הארוחה ארבעה שכנים שירצו לבצע "שיירינג" באוכל שלנו? זה לא קרה, אז ביזבזנו את הנדל"ן וישבנו כל הערב בצד של שולחן גדול עם עוד ארבעה סטים של מפיות-סכו"ם-כוסות. אם כי, באיזשהו שלב בארוחה, מלצר אסף את המפיות המיותרות (יתר הכבודה נותרה במקומה).

כמה מלים על חוויית השולחן. השולחנות פשוטים, עץ לבוד עבה על בסיס של ברזלים שחורים. השולחנות גבוהים מן הרגיל במסעדות (אך נמוכים משולחנות בר). ע' הקטנה שמחה: גובה השלחן מאפשר לה לצמצם את המרחק בין הצלחת לפה לכדי אפס כמעט. הכורסאות המרופדות משדרות מסר מהודר, אך הן דווקא נמוכות מאוד. ע' שמחה: הזדמנות נדירה עבור כפות רגליה לגעת ברצפה. אני, לעומת זאת, חוויתי חוויה נדירה של איש גבוה: הברכיים שלי הזדקרו אל על. צדקו באתר Botik כשכתבו על המקום: "פנינת חן יקרת ערך ומלאה בהפתעות מדהימות".

קיבלתי עראק (24 ₪) שהוזמן בשניות הראשונות שלנו במסעדה, ע' קיבלה קנקן מים והתעמקנו בתפריט. אני, כמו תמיד, ידעתי מייד, מה אני רוצה. לע' לקח זמן והיא קראה למלצרית להתייעצות. המלצרית השתדלה לענות על השאלות והיתה חיננית מאוד, אך לא הרגשתי שהיא ממש שולטת ברזי הרכב המנות. גם בתחום היין אני ידעתי מייד, מה אני רוצה. זה היה יין שלא הכרתי – קפסוטו "אדום" (39 ₪), הוא היה פשוט, די שטוח, אך חביב בהחלט. ע' התלבטה יותר ושאלה את המלצרית. המלצרית הציעה לה לטעום שני סוגים ובפועל, הביאה שלושה לטעימה. ממש יפה ונדיב – במיוחד אם זוכרים שכל הטעימות האלה היו בשביל לבחור כוס אחת שהיא בפני עצמה, לטעמי, הינה טעימה. היין שנבחר היה פינו גריג'יו (43 ₪, המלצרית לא ידעה, של איזה יקב) – שהיה חביב גם הוא. 

בהמתנה לאוכל בחנו את הסביבה. קהל בורגני למדי, נראה שרובו היה תיירים, אך היו גם כמה צעירים תל-אביביים למראה שישבו על הבר. אור חצי-עמום ומוסיקה רועשת למדי, אמצע הדרך אל מה שנהוג בפאבים. היה דיסונאנס מסויים בין התאורה והמוסיקה לבין התפריט הרציני והמכובדות המסויימת ששידר השרות של המצלרים לבושי השחור. חלל המסעדה שופץ בסגנון הזה (בטח יש לו שם) שבו חושפים ומשאירים שכבות של צבע מוקדם ומגלים בכמה אזורים את הבפנוכו של הקירות (לבנים קטנות במקרה זה). זה נחמד במקרה של אורנמנט קיר משנות ה-20, אך הטיח החצי מתפורר שמעליו נמרח צבע אפור סטייל בית חולים של שנות ה-20 שבצמוד אליו ישבנו עשה רושם לא של רישול מכוון – אלא של רישול סתם. על הקירות תלויות תמונות מסגנונות שונים ומשונים. אקלקטיקה כבר אמרנו?

למנה הראשונה ע' אכלה "פטאייר" (42 ₪) – בצק עדין בצורת אוזן המן ממולא בפלפלים קצוצים ובעשבי תיבול שהדומיננטי ביניהם היה הזעתר. המאפה הונח על מצע של מחית פלפלים קלויים. ע' העידה שהמצע היה כל כך חריף שהחריפות האפילה על כל יתר הטעמים (ומיינד יו - ע', על שורשיה המזרחיים, היא צרכנית חריף מכובדת). היא לא נפלה מן המנה. היא גם התפלאה, מדוע המלצרית שלקחה את ההזמנה לא הזהירה לגבי מידת החריפות. באחרונה משלש אוזני ההמן, ע' למדה לצרוך את המאכל תוך צמצום המגע שלו עם המצע – וזה איפשר לה לגלות שהמנה חביבה בבסיסה.

אני פתחתי במנת "דג נא של דייגים" (77 ₪) – סביצ'ה של דג ים (מוסר?) מתובלים בעשבי תיבול, מלח גס, מיץ לימון ופלפלים חריפים קצוצים. המנה היתה בסך הכל טעימה, אבל היה בה הרבה מאוד מלח גס, הרבה מאוד מיץ לימון והרבה מאוד פלפלים חריפים מאוד. אמנם אני אשכנזי (לפי הבדיקה הגנטית, 98.5% מהדם שלי הם של העדה הזאת), אבל אני מכונה בפי חבריי "ילד תימני חטוף" בגין הנוהג שלי לאכול זחוק בכפיות. אז עם הרקע הזה – היה לי הרבה יותר מדי חריף (וגם חמוץ מדי וגם מלוח מדי). חשבתי בחמלה על הגברות האמריקאיות המבוגרות שישבו מאחורינו – מה יקרה אם הן תזמנה את המנה הזאת? אבל כנראה שאלהים שומר על גברות אמריקאיות מבוגרות ועל כן לא שמעתי זעקות כאב מהשולחן שלהן. יש לציין שהדג עצמו היה טרי ומשובח ברמות על, מושלם. אותן חתיכות שניצלו מהתופת החריף-חמוץ היו תענוג אמיתי לחיך.

מתישהו לקראת סוף מנות הפתיחה הובאה לשולחן, על חשבון הבית, לחמניה חמה, גדולה וטעימה לעילא, מלווה במטבל של לבנה מעוטר בעשבי תיבול, פלפל קצוץ, שום ורוטב כלשהו. המטבל היה טעים להפליא ולדברי ע', שידרג משמעותית את החוויה. עיתוי הפינוק היה קצת מוזר. מנת לחם כזאת היא בדרך כלל מנה שמביאים בזמן ההמתנה למנות הראשונות (ובהחלט לקח זמן להתקין את המנות הללו).

המנה העיקרית שלי היתה "קלאמרי בזעתר" (87 ₪). מנה לא גדולה של כמה פיסות קלאמרי צעיר מונחות על מצע עדין של טחינה ולבנה בליווי עשבי תיבול, כשזעתר הוא הבולט שבהם. מסביב היה רוטב עדין עם עגבניות שרי חלוטות. הקלמארי היו פושרים – זו אולי היתה כוונת השף, אך אני הייתי מעדיף שיהיו קצת יותר חמים. מנה נעימה, טעימה, נהניתי – אבל היתה לי תחושה שכבר אכלתי כאלה. אני לא בטוח ש"ליפול" ממנה זה תנאי הכרחי להנאה במסעדה, אבל באיזשהו מקום יש לי ציפייה שלפחות דבר אחד שאוכל בארוחה במסעדת שף במיצוב גבוה תלהיב אותי, תזכיר לי שקולנריה זו אמנות מסעירה. זה לא קרה.   

המנה העיקרית שהזמינה ע', "כנאפה דג" (103 ₪), היא כנראה מנת הדגל של המסעדה. זה היה דג מתובל עטוף בקדאיף, מעליו פזורים פיסטוקים וגבינה מלוחה. הכנאפה מלווה בסלט קטנטן של עלים ירוקים שכמדומני לא היה עליו רוטב מיוחד. זוהי מנה קטנה שנראתה חביבה. ע' לא אהבה אותה. היה לה יבש. היא לקחה עוד ביס ועוד ביס – אבל הבעת פניה אמרה שהיא נלחמת ושלא כיף לה. היא ניסתה להציל את המנה באמצעות סחיטת הלימון שהוזמן עבור המים, טבילה בלבנה מהמנה שלי, הוספה של מתבל הלחם – אך ללא הועיל. יובש מדברי, בטח לא של עיר הנמל עכו.

ואז התפתח בינינו דיון סביב העובדה שאף אחד במשך הארוחה לא ניגש אלינו לשאול אם הכל בסדר. טענתי שזהו מנהג ישראלי-אמריקאי נלוז. המטבח מכין את מה שהוא יודע להכין, לא צריך לראות בכל לקוח יועץ קולינארי שיגיד אם טעים לו או לא. אם יש בעיה מיוחדת – כל שנדרש זה שהמלצר יהיה זמין ממבט ראשון ותוכל להתלונן. דווקא הייתי מבסוט מכך שאף אחד לא הציק לנו עם השאלות "אנחנו נהנים, חבר'ה?", אך ע' חלקה עליי. לפתע, כשנשאר השליש האחרון של הכנאפה, הגיח מלצר ושאל אם הכל בסדר. ע' התלוננה על המנה ושאלה אם אפשר להביא איזה רוטב שיציל אותה מיבשושיותה. חיש מהר, המלצר הביא קערית של "קרם ארטישוק" וצלוחית של "רכז רימונים". שני אלה נשפכו על הכנאפה – ובאותו רגע הייתי עד למטמורפוזה מופלאה. פניה העצובות של ע' אורו, חיוך גדול של הנאה התפשט עליהם והיא פלטה חצאי משפטים בסגנון "
לצפיה ב-'התפוז הרע אכל לי את סוף הביקורת. ההמשך כאן:'
התפוז הרע אכל לי את סוף הביקורת. ההמשך כאן:
19/01/2017 | 13:56
2
295

"מושלם... מנה מדהימה". התפלאתי מן המהירות שבה הובאו הרטבים ושאלתי את המלצרית, האם יש קשר כלשהו בינם לבין המנה. מסתבר שהקרם הוא חלק מהמנה ואמור להיות בפנים. הוא לא הורגש, אז או שמו מעט מדי או שכחו לשים. הרכז אמור ללוות את סלט העלים – אבל במקרה הזה הוא נשכח בעליל.

אחרי הטלטלה עלתה השאלה אם ע' רוצה קינוח. מלצרית (רביעית במספר באותו ערב) סיפרה על ארבעה קינוחים שהמקום הציעה. אחרי התלבטות, ע' החליטה שהאוכל לא היה יציב ברמתו, שהפינאלה של הכנאפה המורטב היה שיא שלא כדאי לסכן אותו ושכדאי לאכול קינוח במקום אחר. בזמן הזה המוסיקה כבר היתה כל כך רועשת, קולות הסועדים שניסו להתגבר עליה היו כל כך גבוהים, הדיסונאנס בין הרעש הזה לבין האוכל, שמכוון להיות שקט וראוי לתשומת לב, היה כל כך גדול – שהסכמתי ברצון לעזוב.

אז מה השורה התחתונה? לא ברור. כנראה שצריך לקרות מפנה משמעותי במסעדה כדי שארצה לחזור אליה. בכסף שהוצאנו על הארוחה יכולנו לבלות ערב מושחת ומופלא בסנטה קטרינה, בדוק או בברוט (או סתם לאכול פעמיים דגים ופירות ים במסעדת השקד). קרוב לוודאי, השף לא היה במטבח באותו הערב. נדמה לי שאם השף קשוב לביקורת (ונדמה לי שהחוויה שלנו לא היתה שונה מהותית מרוב המבקרים המקצועיים והחובבים) – הדרך היחידה שלו לשמור על המקום המושקע שלו לאורך זמן היא להיות במטבח ללא הפסקה. ואם הוא לא יכול להתמודד עם שעות עבודה מטורפות – המקום פתוח גם בצהריים – שיצמצם את שעות הפתיחה, שיעשה סרביס אחד, לא יודע, אבל שכמות הפלפל תהיה מדוייקת ונכונה בכל מנה בכל שעה בכל יום.

וחוץ מזה – יש גם איזה חוסר בהגדרת הכוון של המסעדה הזאת. שולחנות של איקאה וכורסאות של מסעדת מישלן בליון, מלצרים לבושי שחור שלא שולטים בהרכב המנות, אוכל מעודן עם מוסיקה שלא מאפשרת לדבר בשקט, יצירתיות בתכנון המנות עם רשלנות בביצוע. המקום יכול להיות בר אוכל (אם יוריד את המחירים וישדרג את היצע האלכוהול) ויכול להיות מסעדה מכובדת (אם יוריד את הווליום ויקפיד על ביצוע המנות) ויכול להיות מסעדה צעירה ושמחה ובטח יכול להיות עוד הרבה דברים. כרגע המסעדה היא קצת מכל דבר. אבל גם אקלקטיקה צריך לדעת לעשות – וכנראה שמאז שנות ה-20 של המאה הקודמת האמנות הזו פסה מהעולם. אני מקווה שמאייר תמצא את דרכה בסגנון מוגדר משלה... 
לצפיה ב-'בטח שכבר אמרו לך: הדיווחים שלך הם פנינים ספרותיות. תודה'
בטח שכבר אמרו לך: הדיווחים שלך הם פנינים ספרותיות. תודה
19/01/2017 | 14:50
1
50
לצפיה ב-'תודה לך, מיתר! '
תודה לך, מיתר!
19/01/2017 | 15:02
33
לצפיה ב-'חבל שאתה כותב לעתים כה רחוקות כאן , כואב הלב על מסעדה'
חבל שאתה כותב לעתים כה רחוקות כאן , כואב הלב על מסעדה
19/01/2017 | 21:44
1
189
בה השקיעו כל כך הרבה וכוונות טובות סופן ב...
לצפיה ב-'תודה, גאסטרו. ואני מאמין שלפעמים כוונות טובות מובילות למקום '
תודה, גאסטרו. ואני מאמין שלפעמים כוונות טובות מובילות למקום
20/01/2017 | 09:41
123
טוב... אחרת, מה הטעם?
לצפיה ב-'ביקורת מצוינת. חבל שהאוכל קצת פחות...'
ביקורת מצוינת. חבל שהאוכל קצת פחות...
20/01/2017 | 00:27
1
139
נראה שעברה עליכם ארוחה מאד לא יציבה ברמתה, עם הרבה בלבול במטבח. חבל שגם בחלוף כמה חודשים מהפתיחה עדיין יש שם חוסר יציבות כזה. כנראה שהתמזל מזלי להגיע בשעת צהריים, באחת מארוחות הצהריים הראשונות שלהם (לפני 3 שבועות). ישבתי אז כמעט לבד ונהניתי מארוחה איכותית ומשירות מפנק ומקצועי.

מנת כנאפה הדגים אכן אמורה להגיע עם קרם הארטישוק בתוכה, כחלק מהמלית, מה שמוסיף לחלוח ומונע ממנה להיות יבשה. המנה שאני אכלתי באותה ארוחה הייתה מעולה. כנ"ל מנת הדג הנא עם האפרסמון. אני אגב שתיתי את היין הלבן של אותו יקב קפסוטו (שגם אני לא הכרתי לפני כן) וקיבלתי טעימה נדיבה משני הסוגים האחרים (הרוזה והאדום). 
לצפיה ב-'זהו, בלט לי הפער בין ההתרשמות שלי לשלך - ואני כבר למדתי'
זהו, בלט לי הפער בין ההתרשמות שלי לשלך - ואני כבר למדתי
20/01/2017 | 09:39
132
לסמוך על התרשמויותיך. עכשיו נפל לי האסימון. מילות המפתח הן "ישבתי אז כמעט לבד". כפי שכתבתי כרגע לחתולית, כנראה שהבעיה של המקום היא תפעול: איך משרתים בו-זמנית כמות גדולה של סועדים. מה שעובד בצורה מושלמת עם אורחים בודדים - מתחיל לחרוק כשמגיעים בו-זמנית כמה שלחנות (זה מה שהיה בביקור שלנו). מפרגן לדלאל שילמד וישתפר. [ותודה על הפירגון לביקורת  ]
לצפיה ב-'כיף כשאתה כותב, אפילו על ארוחה לא נפלאה'
כיף כשאתה כותב, אפילו על ארוחה לא נפלאה
20/01/2017 | 08:19
8
142
מפריזים בערך האקלקטיות לטעמי, אבל מה אני מבינה? העיקר שכתבת עוד דיווח מהנה.

דוגמא נפלאה לאיך כותבים ביקורת לא טובה, בלי להשתלח במסעדה (מר כהן מוזמן לקרוא).
לצפיה ב-'כשאתה מזהה תום לב וכוונות טובות, אין סיבה להשתלח. אין לי ספק'
כשאתה מזהה תום לב וכוונות טובות, אין סיבה להשתלח. אין לי ספק
20/01/2017 | 09:31
7
160
שמה שמניע את אוסאמה דלאל זה הרצון להכין את האוכל הכי טוב ולהנעים את זמנם של סועדיו. כשזה הבסיס, אתה רק רוצה לפרגן ולאחל ש"מחלות הילדות" תתרפאנה במהרה. אני משער שעיקר הבעיה של מאייר היא תפעול. מן הסתם, לוקח זמן ללמוד לתפעל מסעדה של עשרים שלחנות (או אולי יותר, אם כוללים את החצר) אחרי ניהול מקום של ארבעה שלחנות. ואני רק מקווה, בשביל השף ובשביל עצמי, שעקומת הלמידה תגיע לרמה מספקת לפני שהסועדים ינטשו.
ותודה לך על המלים הטובות לגבי כתיבתי...  
לצפיה ב-'אילן זה קרה לגדולים וטובים'
אילן זה קרה לגדולים וטובים
20/01/2017 | 14:32
6
142
אחד המקומות האהובים עלינו בפריס היתה מסעדה קטנה (20 מקומות בסה"כ) "רינו" של שף יצירתי ונהדר ולא רק אנחנו אהבנו אותו תמיד היה מלא אצלו לא היה תפריט וכל פעם אוכל אחר כשהוא +1 במטבח ועוד אחד ממלצר תמיד היה נהדר אצלו
השף שמו "פאסריני" סיציליני במקור לפני כשנתיים לצערנו סגר לפתע את המסעדה המכתי בסיוע גוגל לעקוב אחריו ולפני כשנה פתח חנות לממכר פסטות תוצרת עצמית כמובן והבטיח שבחנות ליד יפתח מסעדה ואכן כך היה
לפני כחצי שנה פתח את המסעדה החדשה והיה באזז בפריס מיהרנו להתייצב אצלו
ממש בשבוע הפתיחה מקום גדול יפה ומואר כ5-6 איש במטבח הפתוח ועוד 4-5 בשרות האורחים
הקסם קצת אבד אמנם האוכל בד"כ נשאר ברמה טובה אבל השרות צולע והיו גם כמה נפילות החלטנו שאלו בטח מחלות ילדות שיעלמו עם הזמן ולכן חודשיים אח"כ החלטנו לתת הזדמנות שניה לצערנו לא היה שיפור ואולי אפילו התאכזבנו העובדה מאז לא חזרנו 
וכמו תמיד כיף לקרוא אותך
לצפיה ב-'מהסיפור העצוב שלך אנו למדים כי לכל אחד יש קנה מידה שבו '
מהסיפור העצוב שלך אנו למדים כי לכל אחד יש קנה מידה שבו
20/01/2017 | 15:24
5
134
מתאים לו לעשות דברים במקצועו. לזה מתאים להיות רואה חשבון עצמאי ולטפל אישית בלקוחותיו הנבחרים - ולזה מתאים לעמוד בראש סניף גדול של חברה בינלאומית. לזה מתאים לצלות בשר בכוך קטן בשוק הכרמל - לזה מתאים לעמוד בעמדת שף במסעדה אופנתית בנחלת בנימין. אממה - לוקח הרבה שנים להבין, מה באמת מתאים לך והרבה פעמים אדם צריך לעבור במסעדה אופנתית כדי להגיע לכוך בשוק. [אני אישית עשיתי את כל המסלול עד שהבנתי שקטן זה יפה] אני לא אומר שדלאל יכול לעבוד רק במקום אינטימי - רק מקווה בשבילו שיבין בהקדם, מה מתאים לו ויעשה את מה שיעשה היטב... 
לצפיה ב-'"החוק הפיטרי" '
"החוק הפיטרי"
20/01/2017 | 15:28
4
152
אני מקווה/מאמין שפאסריני יתייצב וישתפר ומתכוון לתת לו צ'אנס נוסף
כי  היצירתיות שלו באוכל ומגע הקסם לא אבדו
לצפיה ב-'וואללה, מחשבה מעניינת. פתאום הבנתי, באיזה מסעדות נעים לי '
וואללה, מחשבה מעניינת. פתאום הבנתי, באיזה מסעדות נעים לי
20/01/2017 | 16:16
3
144
לאכול. אלה שהחוק הפיטרי פסח עליהן...
קח לדוגמא את מעין הבירה החיפאית. אכלתי בה ארוחת בוקר לפני שבוע בחברת חבר נכבד שבעבר היה פוקד את הפורום כאן. אכלנו בקטנה: כל אחד שתי בירות, שני קוסטיצה, פטריצ'אן, רגל קרושה, אח"כ קינוח של קבבים בקבביה השכנה. תענוג צרוף. מה מאפיין את מעין הבירה? אנשים יודעים לעשות משהו טוב ועושים את זה בקביעות, משעה לשעה, מיום ליום, משנה לשנה, מדור לדור... תבוא בעשר בבוקר כמונו, תבוא בערב, תבוא עוד עשרים שנה (אינשאללה) - הקוסטיצה והפטריצ'אן יהיו בדיוק אותו הדבר, כלומר, מושלמים. במעין הבירה ידעו להגיע לשיא - ולא ניסו להתקדם מעבר. הלוואי על כולנו... 
לצפיה ב-' לדבריך בכלל, ולמעיין הבירה בפרט. '
לדבריך בכלל, ולמעיין הבירה בפרט.
20/01/2017 | 19:13
1
31
לצפיה ב-''
20/01/2017 | 19:35
10
לצפיה ב-'והרי זה אחד הסודות הגדולים והפשוטים'
והרי זה אחד הסודות הגדולים והפשוטים
21/01/2017 | 09:41
109
של מסעדות ותיקות ברחבי העולם.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
19/01/2017 | 06:15
6
17
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע חמים וטעים,
  החתולית
לצפיה ב-'פופ-אפ Soup Market - שגב ורושפלד למען בית השאנטי'
פופ-אפ Soup Market - שגב ורושפלד למען בית השאנטי
19/01/2017 | 06:31
124
השפים שגב משה ויונתן רושפלד משיקים את Soup Market, מיזם פופ-אפ קולינארי חדש ב"שרונה מרקט", המציע את מרקי השפים במחיר של 10 שקלים בלבד למנה.

מחצית מההכנסות יתרמו לעמותת "בית השנטי" שמטרתה לסייע לבני נוער בסיכון ולהעניק להם בית חם.

ה-Soup Market יפעל במשך שבועיים עד ליום שישי 27 בינואר, בימים א'-ה' בין השעות 11:30-20:00 ובימי שישי בין השעות 9:00-15:00.

בתפריט:
שגב משה: קערת מרק בטעמים תאילנדיים של קארי צהוב, חלב קוקוס, ג'ינג'ר, כוסברה, בוטנים ושלל תבלינים.

יונתן רושפלד: קערת מרק עגבניות עם קישואים, תפוחי-אדמה, תבלינים הודיים וכוסברה טרייה של קפטן קארי.

את המרקים של השפים ניתן יהיה לרכוש ולאכול במקום, או לקחת הביתה.

בית השנטי, הפועל כבר 33 שנים, משמש גם כבית זמני וגם כמסגרת ארוכת טווח לנוער בסיכון, בסכנה וחסר קורת גג בגילאי 14-21 מכל שכבות האוכלוסייה ומכל המגזרים, ללא הבדל דת, גזע, מין או מגדר.
עמותת בית השנטי, המתקיימת בעיקרה זכות תרומות, מפעילה שני בתים: בית השנטי בתל אביב וכפר הנוער בית השנטי במדבר כאשר בשני הבתים יחד שוהים בו זמנית 75-105 ילדים.

פופ-אפ Soup Market
ימים א'-ה' בין השעות 11:30-20:00
ימי ו' בין השעות 09:00-15:00
שרונה מרקט, רחוב קלמן מגן 3 תל-אביב

לצפיה ב-' סופרה הגיאורגית בראשון לציון'
סופרה הגיאורגית בראשון לציון
19/01/2017 | 06:38
105
מסעדת סופרה הגיאורגית שנפתחה לפני כשנה בשדרות רוטשילד בתל-אביב, פותחת מסעדה שנייה בסינמה סיטי ראשון לציון.

סופרה (משתה בגרוזינית) הינו ביסטרו בר עם אוכל מהמטבח הגאורגי וממטבחים אחרים בחבל הקווקאז.

התפריט יתאים לבילוי קז'ואל של כוס יין ונשנוש, וגם לארוחת חגיגית.

התפריט כולל מנות מהמטבח הגאורגי עם קריצות למטבחים קווקזים נוספים.

בין המנות מהמטבח הגאורגי והקווקזי:
סיליודקה,
באדריג'אני (גלילי חציל במילוי ממרח אגוזים, שום, בצל וכוסברה),  
נדודי (רצועות סלר, גבינת נדוגי, פקאנים מקורמלים וויניגרט רימונים),
סלמון בעישון ביתי עם בליני גבינה
בצקים מסורתיים כמו חצ'פורי אצ'רולי (במילוי גבינה ובית עין), חצ'פורי יהודי במילוי גבינה ותרד, צ'יביקורי בשר, חינקאלי בינה, חינקאלי בשר מסורתי , וורניקי וכו'
מגוון סלטים גאורגים,
בליני קוויאר,
מרקים מסורתיים
שישליק קבב קווקזי בלאבש,
דווארמה גאורגית המגשת עם חציל קלוי, בצל כבוש וטחינת אגוזים,
תבשיל אורז שילה פלאבי,
קופאטי פיקנטי (נקניקיות בשר בקר עם עשבי תיבול גאורגים ושום) ועוד.

בנוסף ובשונה מהמסעדה התל-אביבית, במסעדת סופרה הראשל"צית תוכלו להנות מתפריט מאפים גאורגים גם בלי להכנס לשבת במסעדה. דלפק אקספרס עם תפריט מקוצר יפתח לטובת אורחי המרכז המסחרי.

לצפיה ב-'גי'אקונדה מתארחת במסעדת מונא'
גי'אקונדה מתארחת במסעדת מונא
19/01/2017 | 06:41
38
ספריית היין ג'יאקונדה עולה לירושלים, ומתארת במסעדת מונא, עם יינות טוסקנה, וונטו, פריולי ופיאמונטה.

בימים שישי, שבת וראשון 27-29 בינואר יוגש במונא תפריט מיוחד, וענת ורפאלה מג'יאקונדה ימזגו לסועדים יין איטלקי בהתאם למנות שהוזמנו.

בין המנות תפריט:
סשימי פלמידה. ווינגרט תפוזי דם. פרחי שומר וצ׳ילי;
סלט ברוווז. אגסים בוורמוט איטלקי. גורגונזולה. ערער;
ארטישוקים מעושנים. ברי עיזים. חמאה לבנה ורוקט;
אנגילוטי ארטישוק ירושלמי. ציר סרטנים. קרעי מוצרלה דה באפלו;
ריזוטו זעפרן. פרחי זוקיני וריקוטה מתובלת. שרימפס קריסטל;
פסטה חלמונים. עגבניות מעושנות. קלמרי. דג ים.

לצפיה ב-' קורס יין בנווה ירק'
קורס יין בנווה ירק
19/01/2017 | 06:46
39
מדריכת היין מורן עשור מגיעה למרכז, ותיפתח קורס יין במושב נווה ירק הסמוך לכפר סבא והוד השרון.

הקורס ייפתח ב- 1/2/2017 ויכלול 5 מפגשים שיתקיימו בימי רביעי בין השעות 20:30-22:30.

בקורס ילמדו תוך כדי טעימת יין, על תהליכי ייצור יין, גלגל הריחות, טקס טעימת היין, התאמת יין גבינות, התפתחות תרבות היין בארץ, ועל יינות העולם הישן והחדש.

במהלך הקורס טועמים מגוון של כ- 40 יינות, בליווי של גבינות איכותיות ולחמי בוטיק.

מחיר הקורס: 1100 ש"ח לאדם, 2000 ש"ח לזוג.

לפרטים נוספים והרשמה: 052-3757068
לצפיה ב-'מלגו ומלבר - תפריט חורף'
מלגו ומלבר - תפריט חורף
19/01/2017 | 06:49
101
מסעדת השפים מלגו ומלבר של השפים מוטי טיטמן ואור מיכאלי, משיקה תפריט חורף.

בין המנות החדשות המוגשות בתפריט החורף החדש:
* טרטר דג ים וקולרבי מלפפון, צנונית, ג'ינג'ר טרי, צימוקים, עשבים קצוצים ושקדים פיקנטיים  (61 ש"ח)
* סשימי דג ים וסלק שרוף אנדיב סגול, קרם פרש וחזרת לבנה מגורדת (62 ש"ח)
* מרק דגים ושרימפס מקומי אטריות אורז, פטריות יער, עגבניות, סלרי, כוסברה וטרגון (64 ש"ח)
* סקאלופ כרוב לבן ובייקון בייבי לפת צרובה, גרידת לימון וגבינת גרוייר על קרם בטטה לבנה (83 ש"ח)
* נתח קצבים לבבות ארטישוק וירקות ירוקים על קרם בטטה לבנה (125 ש"ח)

לצפיה ב-'משתה "הים הסוער" '
משתה "הים הסוער"
20/01/2017 | 08:17
99
השף יוגב ירוס (מטבחצר) חובר אל צלם הקולינאריה דן לב לערב משותף בו יבשלו יחדיו משתה "הים סוער" שילווה ביינות של יקב נטופה.

המשתה יתקיים בסטודיו של דן לב ב 31/1/17 בשעה 20:00.
מחיר המשתה 290 ₪ (כולל שתיה קלה ויינות. לא כולל שירות.

בתפריט "הים סוער":
  • פוקאצ'ינות חמות מהאבן עם חמאת אנשובי,
  • רומסקו ירקות צלויים, שקדים ופימנטון,
  • נמל פלרמו- שומר חי, אורגנו טרי, תפוזי דם, תזוס, פלפל חריף, שמן זית צעיר,
  • סלקים צעירים צלויים- לאבנה ראג'ב, לוז קלוי,
  • קונפי דג חקה על תפוחי אדמה באטר, סלסה שום ירוק תחילת עונה, לימון כבוש, שמנת חמוצה,
  • קרפצ'יו קריסטל- ויניגרט ראשים, לפת מתוקה,
  • Liver & Onions - צנימי מח עצם, כבד דג ים צרוב, צ'אטני בצלים ושומר,
  • שקשוקה לב ים - עגבניות שרופות, קלמרי סגול, סבידה ממולאת, ביצים של שלוים ודגי ים, שמן טיפה חריף ואולי כוסברה או משהו אחר שיבוא,
  • ניוקי תפוח אדמה באטר מעושן - ציר "עומק", חמאה חומה, טרגון, בשר סרטני חוף,
  • לקינוח – טרטופו שוקולד 70% קקאו ומלח אוקיינוס ופיסטוק קלוי וגם עוגת שקדים באסקית - פטיסייר הדרים.

לפרטים והזמנות: יוגב 0525568516, דן 0524878284 או באמצעות מייל: dan@danlev.com

לצפיה ב-'אוזריה Next Door'
אוזריה Next Door
19/01/2017 | 12:45
6
373
בתקופה האחרונה אנחנו אוכלים הרבה בחוץ, לרוב בארומה אסף הרופא שם אנחנו נמצאים כל יום (אני עוברת טיפול בתא לחץ). ערב אחד אחרי טיפול התחשק לנו משהו יותר טעים ולכן ירדנו בלוינסקי וחיפשנו מקום נוח לשבת. בשיטוטינו חיפשנו מקום לא עמוס, עם מקומות ישיבה נמוכים ולא רק על הבר וכך התגלגלנו לאוזריה. במסעדה היה מלא ומעט המקומות שנשארו היו מוזמנים ולכן הציעו שנלך לדלת הצמודה.
הדלת הצמודה מסתבר היא בסגנון טאפאסים, היתה ריקה כשנכנסנו אך מלאה כשביקשנו חשבון וכך נהננו ממקום נוח ושרות קשוב ומהיר בארוחה שהיתה מצויינת גם לדעת בן הזוג, ואותו לא קל להרשים.
מה אכלנו:
פינצ'וס של טונה מעושנת וצ'ימיצ'ורי בצל ירוק- פרוסת לחם קלוי מרוחה בשמן זית ועליה נתחי טונה מושלמים. מנה מענגת, גם אם קטנה (היה נחמד אם היו שתי פרוסות נניח). שאלתי וענו לי שאת הטונה הם קונים ממעדניה קטנה ברחוב דה פיג'וטו שנכנס לי לרשימת המקומות לביקור הבא באיזור.
בורטה קרועה על סלמורחו ובלסמי מיושן עם פסטו בצד (בן הזוג לא אוהב פסטו)- סלמורחו התגלה כרוטב עגבניות סמיך וורדרד עם נגיעות של בלסמי מתקתק וסמיך מעט ופסטו מעודן שלא מתקיף את החיך ומשלים את המנה מצוין.
השלמנו את המנה עם לחם שהגיע חם ופריך לשולחן וספג את כל הטעמים שנוגבו מהצלחת עד הטיפה האחרונה.
ברבוניות מטוגנות עם איולי לימון- ערמה של דגיגים טבולים בבלילה ומטוגנים בשלמותם. אני יודעת שנהוג לאכול אותם שלמים ולגרוס את העצמות אך אני נרתעת מזה ואוכלת את הבשר מעל האידרה ומשאירה את הראש. היה טעים, מטוגן לשלמות מבלי ליבש את הדג. האיולי היה נחמד אבל בעיני מיותר כי הטביע את הטעם של הדגיג. בן הזוג ויתר כי לא רצה לאכול את הדג בשלמותו לא נהנה מההתעסקות של להוריד את הבשר מעל האידרה.
שרימפס מוקפצים עם עגבניות מיובשות, שמן זית, שום וצ'ילי- מנה שניתנה לי בשלמותה כי בן הזוג לא אוכל שרצים. תענוג בצלחת של שרימפס מקולפים ומוקפצים במידת עשיה מדוייקת, מצע מלא טעם של עגבניות וצ'ילי שנוגב עם הלחם כשנגמר השרימפס.
אחרי כל זה עוד היה קצת מקום אז הזמנו נתחי שייטל בשמן זית, פימנטון, פילפל טינקרבל ובצלים שרופים על מצע אחו בלנקו- האחו בלנקו התגלה כממרח שקדים אלוהי, הבצלים היו מקורמלים ונימוחים והבשר רך ועסיסי. אפילו בן הזוג התמוגג ואני נהנתי לראות אותו נהנה מהאוכל.
כשביקשנו להזמין קינוח התגלה לנו שאוזריה לוקחת חלק במיזם סיוע לפליטים סורים ומציעה מנת קינוח שהכנסותיה הולכות לטובת מטרה זו ולכן היה ברור לי שזה מה שנזמין. קיבלנו- שתי יחידות עטייף ממולאות בריקוטה וגבינת עיזים, טבולות בסירופ מתוק ודביק ומוגשות לצד קומפוט חבושים שבושלו עד שהתרככו שניה לפני שהתפרקו לחלוטין. מנה מענגת, מתוקה במידה, שילוב מצוין של טעמים ומרקמים שהושלמו על ידי פיסות פיסטוק קלוי וגרוס גס שפוזר בצלחת. סיום מעולה לארוחה מהנה לחלוטין. עם שתי כוסות לימונדה, קפה הפוך וטיפ שלמנו כ-300 ש"ח על הכל.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח ובריאות טובה'
תודה על הדיווח ובריאות טובה
19/01/2017 | 14:34
38
לצפיה ב-'תודה נהנתי לקרוא + שאלה '
תודה נהנתי לקרוא + שאלה
19/01/2017 | 16:07
1
152
כתבת בהתחלה כי מדובר במסעדת טאפס, כלומר כל המנות שהזמנתם היו בגודל של טאפס ? או שחלקן (3 האחרונות) היו בגודל סטנדרטי ?
לצפיה ב-'כל המנות בגודל טאפאס'
כל המנות בגודל טאפאס
19/01/2017 | 20:11
142
נאמר לנו כי המנה של השייטל מגיעה בגודל מלא במסעדה השניה וממה שראיתי בתפריט גם השרימפס מופיע שם אבל אני לא יודעת באיזה גודל.
לצפיה ב-'אביבית פריאל חוזרת לכור מחצבתה- טפאו באוזריה '
אביבית פריאל חוזרת לכור מחצבתה- טפאו באוזריה
19/01/2017 | 21:54
137
וסיר גדוש בריאות לך 
לצפיה ב-'יופי של ארוחה. אביבית פריאל פשוט שפית מצוינת.'
יופי של ארוחה. אביבית פריאל פשוט שפית מצוינת.
20/01/2017 | 00:29
21
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
20/01/2017 | 08:31
65
אביבית פריאל חזרה לטאפאס, וזה נפלא.

אני אוהבת את האוזריה ואת המטבח של אביבית פריאל. אהבתי גם מה שעשתה בקוק בוק קפה (הנקסט דור הקודם).

בריאות.
לצפיה ב-'סוסו ובניו - עזבו'
סוסו ובניו - עזבו
16/01/2017 | 22:15
9
591
נורא רציתי לנסות את סוסו ובניו, דוכן ההמבורגרים החדש של עומר מילר בתחילת שדרות רוטשילד והיום היה יום נפלא - מזג אוויר טוב, רעב מתאים ואפילו נמצאה חניה קרובה. למי שאין כח - המבורגר חביב, לא יותר, מתומחר בהגזמה. ועכשיו לפירוט - 

למרות שלדעתי עבר למלעלה מחודש מהפתיחה, ההייפ סביב המקום קיים כפי שהעיד התור בשעת הצהריים. לאחר כעשר דקות המתנה הגעתי לדלפק ושם התגלתה הפתעה מספר 1 בדמות הנדסת תהליך שנדמה שנלקחה כדוגמה מספר לאיך לסרבל תהליכים - התפריט פשוט יחסית (בחירת סוג ההמבורגר, גודלו ותוספות) לעומת זאת מסיבה עלומה תהליך ההזמנה מלווה על ידי רישום ידני של הבחור בדלפק (בכתב יד בפנקס) ורק אז הוא מקליד במחשב את ההזמנה - הסיבה היחידה שהעליתי על דעתי לשלב הרישום הידני הוא השאלה בסוף ההזמנה - אם אני ארצה להוסיף שירות. עכשיו, אין לי שום התנגדות עקרונית לטיפים במסעדות, אבל בדוכן פאסט פוד כאשר מרבית המזמינים אפילו לא יושבים בו והאינטרקציה היחידה עם המוכר היא ההזמנה - זו שאלת מצליח שלא עושה חשק לחזור למקום. 

אחרי עוד כמה דקות הגיע ההמבורגר וכאן הפתעה מספר 2 - עקב גודל (או קוטן) המטבח בפנים אין יכולת להשאיר מנות בהמתנה על פס חם ולו לדקה ואז נוצר המצב שאתה מקבל את הקופסה עם ההמבורגר וממתין בעמידה עוד כשלוש דקות עד לקופסה עם הצ'יפס - מקום שמגיש רק המבורגר עם צ'יפס ראוי שילמד לתזמן (או לייצר סרט נע של צ'יפס ולספוג את הפחת). 

ההמבורגר עצמו (240 גרם - כפול בשפת המקום, עם אננס ומעורבב עם חזה אווז) היה חביב, לא יותר. הפתעה מספר 3 הייתה הלחמניה - קטנה ויבשה באופן מביך - חייבים להחליף ספק בדחיפות, אין שום סיבה במקום עם תחלופה כזו להתפשר על לחמניה יבשה. האננס כמעט ולא הורגש ולכל אלו הצטרף תמחור יקר - 80 ש"ח ל- 240 גרם המבורגר וצי'פס. לשם השוואה המבורגר "ינעל העולם" באחים המוצלחת - עולה 62 ש"ח (למיטב זכרוני), כולל צ'יפס והוא המבורגר נפלא בעשרות מונים לעומת סוסו (בעיסקית באחים הוא גם מגיע עם שני סלטים קטנים מה שהופך את המחיר בסוסו לעוד יותר מופרך). 

לא נשוב
לצפיה ב-'מקום מקושקש'
מקום מקושקש
17/01/2017 | 02:45
391
הבשר מוצלח, אבל רמת העשייה רנדומלית, הלחמניה נוראית, התוספות שומניות והמחיר יקר עד גיחוך. כל העסק מרגיש כמו סרטון של באזפיד/Tastyולא מקום אמיתי שמעוניין להאכיל אנשים.

התחושה שלי מעומר מילר וממספר ארוחות בשולחן בעבר, שמדובר בשגב משה לדור האינסטוש.

למזלי ההייפ גרם לזה שבויטרינה שני צעדים משם כבר אין תור, אז תודה למילר וה"פוד פורן" עלק שלו.
לצפיה ב-'לא מפתיע '
לא מפתיע
17/01/2017 | 08:02
324
בשולחן ביקרתי פעם אחת לפני שנסגרה (גרוע), בחדר האוכל פעם אחת (בינוני) וגם לי עומר מילר נראה כמו אחד שהניראות והצילחות יותר חשובים מהתוכן. להוסיף שירות בקופה? חוצפה ישראלית במיטבה (או במרעה) שבטח לא עושה חשק לחזור

לצפיה ב-'לטעמי ההמבורגר טעים'
לטעמי ההמבורגר טעים
17/01/2017 | 09:08
320
אבל התור והבלאגן הופכים את זה ללא כיף...
לצפיה ב-'עומר מילר זה מותג'
עומר מילר זה מותג
17/01/2017 | 17:21
2
319
סימני ההיכר:
תמחור גבוה
אוכל לא משהו
*פרגון בלתי מוסבר בתקשורת

*לא כזה בלתי מוסבר- הברנז'ה דואגת לברנז'ה.

אכלתי אצלו מנה אחת- קינוח קרם פטה כבשים בשולחן.

ציטוט מכתבה בהארץ:
"את הקינוח "כבשים" המציא השף מילר אחרי טיול בברצלונה, שם טעם מנה אחרונה שבמרכזה שולבו גבינת פטה, קדאיף ודבש. כשפתח את מסעדתו "שולחן", התאים אותו מילר לקהל הישראלי, אבל במקום הקינוח הברצלונאי שמשתולל בפה, ומשחק בין מתיקות למליחות ורומז לחמיצות, כאן הוא יצר מנה מעודנת בהרבה."

עשו לקינוח הייפ מטורף בזמנו.
אכלתי את הקינוח אצלו ולא התרשמתי. די תפל.
שנה לאחר מכן, יצא לי להיות בברצלונה ושמתי לב לקינוח הזה בתפריט של מסעדה קטנה ועממית להפליא.
בפחות משליש מהמחיר בארץ, קיבלתי קינוח שמנגב עם עומר מילר את האחוריים.
הבנאדם אשכרה הפחית את משחק הטעמים המקורי בכוונה...מגוחך העניין בעיניי.
לצפיה ב-'אני זוכר את הקינוח'
אני זוכר את הקינוח
17/01/2017 | 19:06
251
ומה שזכור לי ממנו זו מליחות נוראית. ביס או שניים הספיקו לי. אבל זה היה ממש לפני הסגירה ככה שיתכן שבזמן אחר אולי הקינוח היה טוב יותר ומאוזן יותר
לצפיה ב-'מעניין לאותו עניין - הפלת אצלי אסימון'
מעניין לאותו עניין - הפלת אצלי אסימון
19/01/2017 | 19:33
170
יש מצב שידה של התקשורת רוחצת ידם של בעלי המסעדות? לאור דוגמת הארזים לא אתפלא שכך המצב.
לצפיה ב-'רק לגבי ה"להוסיף שירות"'
רק לגבי ה"להוסיף שירות"
17/01/2017 | 23:32
314
אני רואה שגם תופעה מאוסה זו עשתה עליה.
כאן באר"הב זה התחיל עם הפוד טראקס ההיפסטריות ועכשיו התופעה של להוסיף שירות בלי בעצם לקבל שירות היא כמעט בכל מסעדה עם דלפק, כולל סטארבקס שהגדילו לעשות ואחרי שמשלמים עם האפפ מקבלים הודעה שיש לנו חלון של שעתיים להוסיף טיפ לטרנזקציה...

לצפיה ב-'מתכוונת לתת למקום עוד הזדמנות'
מתכוונת לתת למקום עוד הזדמנות
20/01/2017 | 08:37
1
163
כשההייפ ירגע, כשיהיה פחות קר ובשעות מוקדמות.

חורף, האוכל התקרר תוך דקות, הנערה הפילה את קופסת כדורי הפירה, ולא הספקנו לטעום ממנה. היינו צריכים לאכול בעמידה, מסביב לספסל רחוב בודד ששימש לנו כשולחן. לא כיף.

הנוער אמרו שההמבורגרים היו טעימים, אבל התקררו מהר. אני אמרתי שההמבורגר היה חביב, אבל קשה היה לאכול כך ושוב, הכל התקרר כל כך מהר.

לצפיה ב-'את טובת לב..'
את טובת לב..
22/01/2017 | 14:06
35
ממש לא עושה חשק לתת צאנס נוסף (;
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
17/01/2017 | 08:06
14
19
לצפיה ב-'חוזר ושואל: מכשיר מומלץ ליבוש פירות וירקות'
חוזר ושואל: מכשיר מומלץ ליבוש פירות וירקות
17/01/2017 | 11:54
2
121
אודה על המלצה מבעלי ניסיון - לשימוש במטבח הביתי כמובן
לצפיה ב-'יש לי כמה שנים מכשיר של EZDRY, אני לא מנצלת אותו מספיק '
יש לי כמה שנים מכשיר של EZDRY, אני לא מנצלת אותו מספיק
17/01/2017 | 13:06
1
135
(נרשמתי לסדנא בנושא ב 10.2,  אולי בעקבותיה אנצל אותו יותר).

הוא אחלה,  אבל העצוב שלו  (עגול)  קצת מעצבן.  לו הייתי קונה היום,  הייתי מעדיפה מכשיר מרובע כמו שמוכרים בפיינקוק.   נראה לי יותר נוח.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/01/2017 | 19:36
5
לצפיה ב-'salo תחזור - מתגעגעים אליך ולביקורות שלך '
salo תחזור - מתגעגעים אליך ולביקורות שלך
17/01/2017 | 14:45
2
58
לצפיה ב-'לאן באמת נעלם סאלו? הכל בסדר איתו?'
לאן באמת נעלם סאלו? הכל בסדר איתו?
18/01/2017 | 06:34
1
40
לצפיה ב-'אנחנו מקווים. כתבתי לו מזמן, אבל לא ענה'
אנחנו מקווים. כתבתי לו מזמן, אבל לא ענה
19/01/2017 | 06:50
34
לצפיה ב-'רעיונות מה להביא מבודפשט??'
רעיונות מה להביא מבודפשט??
18/01/2017 | 16:10
6
111
יוצא לגיחה קצרה בבודפשט!
נקניקים, תבלינים, וכל מה שאתם חושבים שיהיה מגניב או נחמד להביא הביתה!
אשמח לשמוע, וגם לקבל המלצות על איפה כדאי לקנות בדיוק כל דבר
לצפיה ב-'שפופרות של פפריקה וממרח ערמונים'
שפופרות של פפריקה וממרח ערמונים
18/01/2017 | 16:13
1
156
שים לב שיש מתוקה ויש חריפה. וכשהם כותבים חריפה הם לא מתבדחים.
וגם מחית ערמונים לקינוחים.
לצפיה ב-'וגם שפופרות של חזרת + מיונז '
וגם שפופרות של חזרת + מיונז
18/01/2017 | 23:06
99
ושפורפרות חרדל.

תצחקו עליי אבל... סיר לחץ + חלקי חילוף (גומיה, שסתום וכו'...).

ובסופר יש מלא דברים שאין פה - כל מיני תערובות תבלינים, גאדג'טים למטבח (חולץ חרצנים לדובדבנים לדוג', ממרח ערמונים שמגיע באריזה כמו חמאה).

ולקחת הביתה (אנחנו לקחנו מהשוק המקורה) עוגת דובוש - ביקשנו שיארזו היטב לנסיעה וכך עשו.
לצפיה ב-'כמה דברים שאני אוהב'
כמה דברים שאני אוהב
18/01/2017 | 17:34
2
220
אני מקווה שהניק  שלך  הוא אירוני...

נקניקים: יש נקניק חריף ביותר ומשגע שנקרא POKOL TUZE- אש הגיהנום!
יש גם נקניקים מבשר צייד, בקר אפור וחזיר מנגליצה שנדיר למצוא במדינות אחרות.

כבד אווז: הונגריה היא היצרנית מספר 2 של החומר הטוב הזה, והמחיר נמוך מבצרפת.

טורו רודי TURO RUDI: ממתק של גבן CURD מצופה בשוקולד.
אחלה דבר ויש אותו בכמה גרסאות. ישרוד את הטיסה בחורף.

אגוזי מלך שחורים: אגוזים ירוקים שמושרים חודשים במי סוכר. דבר טוב ומתוק אבל לא לכל אחד.

איפה לקנות: אפשר בשוק האוכל הגדול.
אני זוכר דליקטסן קטן ליד GERLOCZY KAVEHAZ. לא יודע אם עוד קיים.
מומלץ לשאול את החבר'ה במלון- רובם ימליצו על מקום או שניים.
אפשר גם להצטרף ל WALKING TOUR ולשאול בסוף את המדריכים.
כמו כן, מומלץ WALKING TOUR וכרטיס 48 או 72 שעות בודפסט.

תיהנה!

לצפיה ב-'וואו מעולה!'
וואו מעולה!
18/01/2017 | 17:36
1
156
אחלה המלצות!
והניק הוא בגלל שאישתי צמחונית.. אני אוכל כל :)
לצפיה ב-'נקניקי סלמי פיק או הרץ. '
נקניקי סלמי פיק או הרץ.
18/01/2017 | 17:55
44
לצפיה ב-'פטריות מיובשות משוק מקורה, יש שם דוכן עם כמה סוגים'
פטריות מיובשות משוק מקורה, יש שם דוכן עם כמה סוגים
19/01/2017 | 16:41
79
לקנות פורצ'יני... אין דברים כאלה בארץ...
מתאים למרקי פטריות, תבלין לתפוחי אדמה, ריזוטו... 
לצפיה ב-' אפשר עזרתכם בהמלצה על ארוחת בוקר טובה בירושלים ?'
אפשר עזרתכם בהמלצה על ארוחת בוקר טובה בירושלים ?
22/01/2017 | 23:47
2
(מקווה שהבקשה לא חורגת מהמקובל כאן בפורום. סליחה אם לא..)
בעוד כמה ימים נפגש עם חברים בירושלים.
דרושה המלצה לארוחת בוקר טובה,
במקום נעים שנוכל לשבת בו בנחת כמה שעות.
- רצוי באיזור הכניסה לעיר, או באיזור עם חניה נוחה.
- לא צפוף / רועש במיוחד. שיהיה מקום גם לעגלת תינוק.
- כשר
- חלבי / צמחוני
(משק עפאים? דרך הגפן בבית זית? ..)
תודה 
לצפיה ב-'אזור נהריה-גשר הזיו'
אזור נהריה-גשר הזיו
19/01/2017 | 09:08
1
80
יוצאים לחופשה עם הילדים וצריכים המלצה למקום נחמד שלא יקרע את הכיס, חשוב לציין שהילדים לא אוהבים אוכל מסובך...
לצפיה ב-'בדקו את פינגווין בנהריה'
בדקו את פינגווין בנהריה
19/01/2017 | 14:27
21
לצפיה ב-'משלוח מטראנזיט, רחובות '
משלוח מטראנזיט, רחובות
18/01/2017 | 09:44
2
254
הזמנתי  הביתה משלוח -  אם מזמינים  דרך האתר,  אין דמי משלוח.
השליח  הגיע במהירות  מפתיעה,  תוך 20 דקות  בערך,  נתן לי את השקית וברח לפני שהספקתי לתת לו טיפ ....  קצת לא נעים לי.

אז מה הזמנו -  

סמוסה - צמחוני
כופתאות רחוב הודי במילוי מחית תפוחי אדמה ואפונה, עדשים שחורות,עטופות קמח עדשים רוטב צ'אטני נענע תמרינדי.  הגיעו 2 יחידות נאות,  עם רוטב טעים  וקצת עדין.  בן ה- 7  שלי ביקש לטעום  ומאותו הרגע התחבר לסמוסות וסרב לחלוק על הרוטב הוא ויתר אבל חיסל את המנה בהנאה רבה.

גיוזה 6 יח'
כיסוני בצק יפניים במילוי ירקות -  הכיסונים  היו חביבים,  הרוטב שלהם היה מתובל מידי והמילוי טיפה מלוח  כך שהתקשתי למצוא איזון.  מנה חביבה ולא מעבר.

פארגון -  אטריות אורז רחבות, טופו, מיקס פטריות, ברוקולי, שעועית ירוקה, בצל ירוק, מחית כמהין.  מנה גרועה ! כבר טעמתי אותה בעבר והתאכזבתי,  אבל רציתי לתת לה צ'אנס נוסף.  משהו שם ממש לא מתחבר, הטעם של כל הרכיבים נותר שטוח,  לא ברור.  לא אזמין אותה שוב.

סושי - קומבינציה צמחונית
8 יח' Vegan Friendly ספיישל -  הוסומאקי בטטה ועירית
4 יח' פוטומאקי I/O אבוקדו, מלפפון, עירית, גזר ופקאן מסוכר בציפוי שערות טמאגו
הילדון בן ה- 7  נזכר שהוא רוצה לטעום,  אכל 2-3 יחידות של סושי טבול בסויה ולא יסף.   המנה היתה נחמדה מאוד,  טיפה משעממת.

סיכום -  אוכל נחמד,  לא היה מדהים או מרגש משום בחינה. סתמי כזה.

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
19/01/2017 | 06:13
1
57
זו מסעדה "אסייתית" ?
לצפיה ב-'כן.'
כן.
22/01/2017 | 08:36
2
לצפיה ב-'קיוסק פרונטו - משלוח טעים'
קיוסק פרונטו - משלוח טעים
17/01/2017 | 17:59
4
444
עברתי משרד, התחלנו לעבוד עם תן-ביס ופתאום ראיתי שקיוסק פרונטו מבצעים משלוחים לבורסה.

הוזמנו שתי מנות - אני הזמנתי פסטה טרטופו - פסטה טָאלְיוֹלִינִי ברוטב של חמאה לבנה, פטריות כמהין, שמפיניון ופרמז'אנו עבור 56 ש"ח.
הגיעה מנה מאוד "כמהינית" ומאוד טעימה. טעם עשיר אבל מצד שני לא מאוד כבד. היה לי מאוד מוצלח ואני בדר"כ בחורה של רוטב עגבניות בפסטות. צירפתי את התמונה מהאתר כי לא צילמתי.

חברתי הזמינה ראגו - פסטה מֶפָלדִינו עם בשר עגל טחון בבישול ארוך ורוטב נפוליטנה. היא אמרה שהיה לה טעם של בולונז טוב ואני אמרתי לה שהיא בחרה בחירה שאף פעם לא יכולה להיות מלהיבה במיוחד.

מבחינתי אשמח להזמין משם שוב וגם לדגום את האפשרויות האחרות שהם מציעים.

לצפיה ב-'בדרך כלל, ראגו = בולונז'
בדרך כלל, ראגו = בולונז
18/01/2017 | 06:31
2
224
מה שנקרא רוטב בולונז (כלומר רוטב מבולוניה) הוא ראגו. אז החברה צדקה
לצפיה ב-'אני חושבת שהכוונה שלה הייתה'
אני חושבת שהכוונה שלה הייתה
18/01/2017 | 22:28
1
140
שלא היה שם שום דבר שיזניק את המנה למעלה מעבר לטעם הבולונזי הרגיל.
לכן אני כמעט לא מזמינה את המנה הזו במסעדות - בולונז אני עושה בבית לבד ודי בהצלחה.
לצפיה ב-'כמו שמיתר כתב, ראגו יכול להיות מצויין'
כמו שמיתר כתב, ראגו יכול להיות מצויין
19/01/2017 | 06:11
112
אם הוא עשוי כראוי מחומרי גלם טובים. פסטה טובה עם ראגו משובח, זה תענוג אמיתי :)
לצפיה ב-'באתי לפרוע את עלבונו של הראגו '
באתי לפרוע את עלבונו של הראגו
18/01/2017 | 07:19
322
הוא בהחלט יכול להיות טוב, טוב מאוד ואף מ צ ו י ן.
״אצלנו״ בטוסקנה הוא נקרא sugo ואני מחזיק במקפיא מנות ממנו שמשמשות ארוחה כמעט מושלמת (צריך
להשאיר מרווח ליין הטוב).
ראגו, כפי שציינה החתולית הוא רוטב בשר המוגש עם פסטה. הראגו הבולונזי הוא אחת הגירסאות לראגו ובהחלט
הפופולרי שבהן.
ברוטב הנאפוליטני, מן הסתם, תמצא עגבניות מהזנים הנהדרים שבארץ קשה למצוא (להוציא את השימורים)
ולפעמים גם חריפות שחלקנו אוהבים.
לצפיה ב-'כמה דיווחים'
כמה דיווחים
18/01/2017 | 01:12
16
244
שבוע שעבר הייתי בחופש וכל יום הלכתי לעסקית אחרת בתל-אביב
אפרט על כל אחת בפוסט נפרד
לצפיה ב-'סנטה קתרינה'
סנטה קתרינה
18/01/2017 | 01:13
357

ביקור ראשון במסעדה, הגענו סביב השעה שלוש. היו פחות מ10 סועדים במסעדה (אולי בגלל שהמטבח נסגר בארבע אז לאנשים יש רתיעה מלהגיע בשעה הזו)
ארוחה עסקית כוללת מבחר פתיחים במחיר המנה העיקרית בתוספת של תה קר (סתמי). יש עוד כמה מסלולים בעסקית אבל לא התעמקתי בהם.

אני לא יודע אם הפתיחים קבועים אבל בכל מקרה באותו יום היו- חציל (רומני?), ירקות צלויים בתנור, סלט פלפלים שרופים עם בורי כבוש, מסבחה, בייגל ירושלמי עם מטבל עגבניות ויוגורט, פלאפל, ירקות כבושים (טורשי), סלט ירקות.
זכורים לטובה- החציל, הפלאפל, הסלט פלפלים והבייגל הירושלמי. שאר הדברים היו נחמדים אך לא מרגשים...

בעיקריות בחרנו ב׳לבן אמו׳- בצק יחסית עבה ועליו יוגורט (שלא ממש הרגשתי ועדיין תוהה אם הוא היה שם), תרד ובשר טלה שנכנס לטאבון, אחרי היציאה הוסיפו מעל המאפה עוד עלי תרד טריים. המנה הייתה טעימה אבל לא מעבר, הבצק היה טוב והחזיק יפה את התוספות.
מנה נוספת הייתה קלמרי מטוגן שהוגש על תבשיל של עגבניות, שעועית ותפוחי אדמה- הקלמרי עצמו היה טעים ועשוי טוב. התבשיל עצמו היה קצת בעייתי, היה משהו חסר מבחינת הטקסטורה וגם המינונים של המרכיבים בו היו בעייתיים.

לקינוח הוזמנה בסבוסה, בעיניי החלק הטוב בארוחה. מגיעה עוגת סולת חמה עם גלידה (של מי ורדים?). קינוח לא מתוק מדי, טקסטורות טובות וממש טעימה.

תקרית קטנה נרשמה בשלב החשבון- נשאלנו בשלב של הראשונות אם נרצה תוספת מאחד הסלטים ובקשנו עוד מהחציל ומהבייגל הירושלמי. בחשבון גילינו שחוייבנו על הצלחת הנוספת של החציל (8ש״ח) וחבל שלא נאמר לנו (בהסבר בהתחלה למשל) שאין ריפיל. בגלל המחיר הלא משמעותי והיחס המצויין שקיבלנו לאורך הארוחה העניין עבר ללא התייחסות.

סיכום- ארוחה עם המון אוכל במחיר סבבה (עיקרית אחת סביב ה70, השנייה סביב ה80) ובמיוחד המחיר של הקינוח – 14 ש״ח. האוכל סה״כ טעים ועושה את העבודה אבל לא הייתה איזו מנה שממש שווה לבוא בשבילה (טוב בעצם כן- הבסבוסה) בפעם הבאה, אם תהיה כזו, אעדיף להתמקד באוכל שיוצא מהטאבון.
השירות היה טוב ומהיר וגם התקרית בחשבון לא פגעה, בגלל שרוב המסעדה הייתה ריקה קשה לדעת מה קורה איתו בזמנים יותר עמוסים. 

לצפיה ב-'משייה'
משייה
18/01/2017 | 01:15
307

אז במשייה זה ביקור שני שלי, הייתי בגלגול הקודם של העסקית כשהעיקרית לוותה בסלטים שונים אבל די רגילים. העסקית אז לא זכורה לי כמצויינת אבל שינוי הקונספט וכמה דיווחים נלהבים גרמו לי ללכת לנסות שוב.

העסקית כוללת לחם ומטבלים, ראשונה, עיקרית וחליטת היביסקוס (שהייתה לי ממש לא טעימה) במחיר העיקרית

היינו שלושה אז חלקנו את הראשונות-

מפרום כרובית
סלט עלים ירוקים
סלט רוקט עם אננס, מג׳הול וקוקוס

אז אמנם סלט העלים הירוקים הייתה מנה בנאלית ומשעממת (שאולי קצת יותר רוטב יכל לשפר) אבל הסלט השני, ובעיקר מנת הכרובית היו מנות מעולות, נדיבות ומקוריות. הצלחות כולן נוגבו לגמרי בעזרת הלחם שהוגש באופן חפשי כל הארוחה (חבל שלא נותנים איתו חמאה אבל). שיפור ניכר לעומת הארוחה העסקית הקודמת שאכלתי.

אני לא יודע אם זה נהוג כך כל יום, אבל באותו יום קיבלנו גם מנת ביניים. הגיעה כוס חרס עם קונסומה בקר. המרק היה צלול ועם טעמים חזקים ועמוקים. אני אהבתי מאוד.

לעיקרית אני הזמנתי מסבחה דגים- כמות יפה שלקוביות של טונה ומוסר על ׳׳חומוס׳׳ שעועית ואולי עוד כל מיני דברים. איכות הדגים הייתה מצויינת, ה׳׳חומוס׳׳ היה ממש טעים וסהכ זו הייתה מנה מוצלחת מאוד ונדיבה.

עוד הוזמנו פיקנייה ומעורב ירושלמי. המעורב ירושלמי היה עם חתיכות פרגית, לבבות ושקדים, לא טעמתי את המנה הזו כי אני לא אוכל חלקי פנים. מהפיקנייה כן טעמתי, זהו נתח בקר שמגיע חתוך לרצועות דקות (שנאמר כי הן במידת עשייה מדיום ואפילו מדיום-רייר, אבל למעשה הגיעו כמעט מדיום וול). את המנה הזו הזמנתי בפעם הקודמת, ולמרות שעברה בערך שנה וחצי מאז, לדעתי הפעם המנה הייתה לי יותר טעימה. גם זו מנה שמגיעה במינון נדיב מאוד. לצד המנות העיקריות הוגשו בורגול ומג׳דרה ככה שגם לאכלנים הגדולים ביותר לא יהיה חסר- התוספות היו טעימות אך מעט משעממות אל מול שאר האוכל ולכן כמעט נשארו במלואן בסוף הארוחה. מחיר מנה עיקרית היה סביב ה90 ש״ח...

קינוח שוקולד- נבחר מרשימה של 3 קינוחים שמוצעים במחיר מוזל בזמן העסקית. החלק החלש בארוחה ששמרה על רמה גבוהה עד אליו, הגיע מוס שוקולד חביב אך סתמי עם כמויות של טוויל קפה שלא היה ברור למה צריך כל כך הרבה ממנו. מוזר.

השירות היה אדיב, מהיר ויעיל. האוכל כאמור היה מצויין כמעט לאורך כל הארוחה. מה שקצת חסר בעיניי זה אווירה- המסעדה נמצאת במלון ויש קצת הרגשה שאוכלים בחדר אוכל של מלון. קשה לי להסביר מה בדיוק מפריע לי, אבל חווית הישיבה שם היא לא מהטובות בתל אביב. בכל מקרה אשמח לחזור בעתיד.

לצפיה ב-'הוטל מונטיפיורי'
הוטל מונטיפיורי
18/01/2017 | 01:16
1
328

אז עסקית בהוטל מונטיפיורי היא כנראה העסקית הכי מדוברת בארץ, היא מופיעה בכל רשימת המלצות, שופעת ביקורות נלהבות בבלוגים וגם אהובה מאוד על חברי הפורום כאן (ממה שקראתי).
אחרי שתי העסקיות בתחילת השבוע, נדמה היה שאין צורך להזמין מקום מראש לצהריים באמצ״ש. מהר מאוד התבררה הטעות, המסעדה סביב השעה 14:30 הייתה מפוצצת לחלוטין ואף שולחן לא היה פנוי וגם מקום על הבר לא נראה באופק. המזל היה ששולחן שביצע הזמנה לא הגיע, וכך קיבלנו את המקומות שנשמרו ולא נאלצנו לחכות יותר מכמה דקות.

העסקית כוללת- לחם, ראשונה, עיקרית, שתייה חמה וקינוח קטן במחיר העיקרית.
אחרי הבחירה מהתפריט הוגש לשולחן לחם עם חמאה- טעים טעים.

מרק טום יאם היה המנה הראשונה, אני מאוד אוהב מרקים חמוצים ונהנתי מהמנה. בתוך המרק היו גם שני שרימפס קטנים וסטנדרטים ועגבניית שרי אחת.
אם יש חלק חלש בארוחה זה המבחר של הראשונות (4 אפשרויות)- לי למשל לא הייתה כל כך ברירה אלא לבחור במנת המרק כי המנות האחרות כללו דברים שאני לא אוכל- אחת שמיר והשנייה כבד. הייתה גם מנה של סלט כלשהו אבל הוא נשמע קצת סתמי. בכל מקרה המרק היה טעים אז זה לא פגם בשום דבר מהארוחה.

לעיקרית הזמנתי (לפי המלצות מהפורום) את הצ׳יקן טיקה ואורז דביק (70 ומשהו ש״ח). המנה הייתה נדיבה מאוד בכמות, הרוטב ממכר מאוד והמשכתי לאכול הרבה אחרי שכבר הרגשתי שבע.

טעמתי גם מהצלע חזיר עם בייקון ומנצ׳גו שמגיעה על אגסים מבושלים (קצת פחות מ100 ש״ח), נהנתי לטעום אותה אבל לא נראה לי שהייתי מסתדר עם מנה שלמה- זה קצת יותר מדי בשבילי, בעיקר הגבינה המותכת. גם זו מנה נדיבה שקשה לא לצאת שבע ממנה. הפירה שהוזמן בתור התוספת לצד המנה היה גם טעים.

לסיום הארוחה בחרתי בקפה קר שהיה מוצלח מאוד ולצידו הוגש באותו יום מקרון תות שהיה טעים וסגר את הפינה של המתוק.

עם השירות המעולה לאורך כל הארוחה אפשר לסכם את הארוחה כאחת הטובות, המשתלמות והמהנות שחוויתי בארץ. ההשוואה המתבקשת למשייה, בה אכלתי יום לפני, חידדה את ההרגשה שלמרות שהאוכל הוא לא הכי מקורי ומחדש שאפשר למצוא (כמו למשל במשייה), עדיין החוויה השלמה היא רמה אחת מעל. בטוח אחזור בעתיד.
לצפיה ב-'כשקראתי את השורה הראשונה שלך נבהלתי '
כשקראתי את השורה הראשונה שלך נבהלתי
18/01/2017 | 22:59
130
היות ואני מאלה שתמיד ממליצים על העיסקית שם .
לפני כשבועים הייתי בדרך לפגישה בדרום תל אביב , התקשרתי לשאול אם יהיה לי מקום על הבר בעוד כשעה אמרו שכן. הגעתי, מסרתי מכוניתי לשרות החניה שלהם (מקום החניה הקבוע הסודי שלי היה תפוס) ו..חיכיתי 25 דקות למקום על הבר. הייתי עוברת לבינדלה . את המנה הראשונה (אותו טום יאם , דוקא לא אהבתי והרב נשאר בקערה) לא פינו כשהגישו את העיקרית (סטייק שהיה טוב ) , העזתי ובקשתי לקינוח פחזנית כמו זה שישב לידי (ולא מקרון ) הבחור שהביא את המנה הביט בי אמר זה למספר 7 אבל המבט אמר- לא הגיוני שזה עבורך ונשאר עם המנה ביד . רק לאחר שוידא עם הברמן שזה עבורי קבלתי. גם מים מזגו רק כשבקשתי והיתה תחושה שעל הבר יושבים רק קבועים ורק הם מקבלים יחס 
א ב ל - אחרי כל כך הרבה עיסקיות מוצלחות שם- סלחתי 
לצפיה ב-'טופולופומפו'
טופולופומפו
18/01/2017 | 01:16
2
300

עד לפני כמה חודשים היה לי ממש אנטי למסעדה הזו. הדיווחים על המחירים המופקעים, ה״מים החיים״, ועל כל המסביב גרמו לי להרגיש שצריך להיות עם יד על הדופק כדי לא להדפק. ברור שבמצב כזה אי אפשר להנות מארוחה. לאחרונה המחשבה קצת השתנתה- בשל דיווחים אוהדים והמלצות (בעיקר על העסקית) ורצון לטעום אוכל קצת שונה.

הגענו למסעדה סביב השעה 14:00, לא היו הרבה סועדים אבל גם לא ריק לחלוטין. הארוחה העסקית כוללת ראשונה, עיקרית ושתייה.
בשתייה מוצעת לימונדת אשכוליות, ״מים חיים״ או חליטה אקזוטית. אני הלכתי על החליטה ה״אקזוטית״ שבאותו יום הייתה משהו-דובדבן. קיבלתי כוס עם משקה שהטעם שלו היה כאילו המיסו קרטיב דובדבן. זה לא היה טעים, אבל בכל זאת זה היה מאוד ממותק ככה ששתיתי את זה.

לראשונות לקחתי כיסון טפיוקה במילוי עוף דלעת וקשיו, מנה טעימה מאוד, אהבתי מאוד את המרקם. מה שכן היא לחלוטין לא ניתנת לחלוקה. טעים אך קמצני.
עוד הוזמנו- כיסון נוסף שלא יצא לי לטעום בשל גודלו (או יותר נכון-קוטנו) ומנה של כרובית ״מושחרת״ שלשם שינוי הייתה ניתנת לחלוקה וטעימה מאוד, קצת פחות ממנת הכרובית במשייה בתחילת השבוע.

לעיקרית לקחתי- טונג הון בקר(88ש״ח) - אטריות שעועית מש, בקר, כרובית ושעועית ברוטב צ׳ילי. המנה הייתה לי מאוד מוזרה. היה בה מרכיב שלא טעמתי עד היום. הוא גרם לי למין תחושת מנטה בשליש הקדמי של הלשון וגם לשינוי בטעמים, הדוגמה הבולטת הייתה שכשתיתי מים הם נטעמו לי חמוצים. סיימתי את המנה ולא סבלתי במיוחד אבל אין סיכוי שאזמין אותה שוב. גם מינון הבקר היה נמוך ורוב המנה הייתה אטריות מש.

ממנה נוספת של ברווז בקארי (110 ש״ח) לא טעמתי אבל הייתה שביעות רצון ממנה. מה שכן טעמתי הייתה מנה הודית ׳׳בנגלור צ׳יקן׳׳, בה היה צריך להרכיב בעצמך צפאטי עם חתיכות פרגית ורטבים שונים. המנה הייתה בסדר אבל לא הרבה יותר מזה. עבור 92 ש״ח זה בהחלט מאכזב.

לצערי אין קינוחים בעסקית ומוצע התפריט הרגיל של הקינוחים. כל המנות מתומחרות במעל 50 ש״ח ולדעתי זה מוגזם. החלטנו לותר על קינוחים בארוחה הזו.
השירות היה נעים, יעיל ואדיב. לסיכום- ארוחה קצת מאכזבת, יש תחושה שכן אפשר לאכול ארוחה טובה ומהנה ופשוט הבחירה שלנו באותו יום הייתה בעייתית. זו הייתה העסקית היקרה ביותר בשבוע אבל בהחלט לא הטובה ביותר, בכל מקרה הVFM נמוך.

לצפיה ב-'מה הכוונה ב"בחירות בעייתיות"?'
מה הכוונה ב"בחירות בעייתיות"?
18/01/2017 | 14:31
1
51
לצפיה ב-'לא ציינתי את זה בביקורת אבל התפריט מאוד מגוון'
לא ציינתי את זה בביקורת אבל התפריט מאוד מגוון
18/01/2017 | 16:40
158
יש 7 מנות פתיחה לבחירה מביניהן ועוד כ30 מנות עיקריות לבחירה. אני די בטוח שיש מנות שכן הייתי נהנה מהן יותר (בעיקריות) ולדעתי השתי מנות שלא ממש אהבתי פשוט היו בחירות לא טובות.

לצפיה ב-'יאקימונו'
יאקימונו
18/01/2017 | 01:17
2
278

זוהי מסעדה ותיקה אבל לא יצא לי לאכול בה מעולם. קצת היה קשה למצוא אותה כי היא נמצאת בתוך בניין שכלל לא נראה כאילו הוא מכיל מסעדה בתוכו. באותו יום נראה שבאמת לא הרבה אנשים מצאו אותה והיו רק עוד כ10 סועדים מלבדנו.

העסקית כוללת מרק, מתאבן, מנה עיקרית, תוספת ותה או קפה, במחיר העיקרית.
אני בחרתי במרק עם דג, הוא היה בעל טעמים אסייתים נחמדים, והדג בו היה טעים גם הוא. פתיחה נחמדה לארוחה. מולי נלקח מרק פירות ים (+8 ש״ח) שלדעתי בבסיסו היה זהה ורק תוספת פירות הים (שרימפס אחד, קלאמרי אחד ועוד כמה צדפות) היוותה את ההבדל בין המרקים, אבל אולי אני טועה.

גיוזה וקונוס סלמון ואבוקדו היו המתאבנים שחלקנו. הגיוזה הייתה סולידית אבל לא מעבר לכך. לעומת זאת הקונוס סלמון היה מושלם- האצה הפריכה, הסלמון הרך והטרי והאבוקדו שהוסיף עוד מרקם אחר השתלבו מצויין אחד עם השני. שוב-מושלם.

התוספות שהזמנו היו- אורז שום וסלט מלפפונים ואצות. אין הרבה מה להגיד ולספר כי זה בדיוק כמו שזה נשמע, לא פחות ולא יותר.

בעיקריות חלקנו סלמון (90 ש״ח) ברוטב טריאקי עם ירקות- איכות הדג המצויינת עשתה מבחינתי את המנה כי שאר המרכיבים של המנה היו ממוצעים לז׳אנר. מנה טובה וטעימה.

הסושי (100 ש״ח) היה כוכב הארוחה בעיני. מקבלים שני רולים (במקור אחד מטוגן אבל ביקשנו ששניהם יהיו עם דגים נאים), הדגים- טונה, סלמון ודג לבן- היו בשיא הטריות, ללא טעמי לוואי, במרקם מושלם ובמינון נדיב. אני לא חובב סושי גדול אבל מהסושי הזה ממש התלהבתי. כיף.

לסיום קיבלתי אספרסו שהיה סבבה. דרך אגב התה מגיע בקנקן ענקי ומספיק להרבה יותר מכוס אחת.

השירות היה יעיל אדיב ומהיר.
לסיכום הארוחה הייתה טובה מאוד. אם המסעדה הייתה קצת יותר מלאה כנראה גם האווירה הייתה משתפרת. אבל עדיין החוויה הייתה שונה, טעימה ומהנה. אם ארצה לאכול סושי בעתיד כנראה שאבחר לחזור לפה.

לצפיה ב-'חובבת סושי ודגים נאים'
חובבת סושי ודגים נאים
18/01/2017 | 16:51
1
135
תוכל לשבוע שם במחיר סביר? בההתחשב בכך שאינני חסידה גדולה של מרק דגים או דגים מבושלים בכלל
לצפיה ב-'אני לא יודע מה המחיר מחוץ לעסקית'
אני לא יודע מה המחיר מחוץ לעסקית
18/01/2017 | 18:32
109
אבל אפשר להרכיב ארוחה עסקית שכוללת מרק צמחוני+מתאבן של דג נא (יש יותר מאפשרות אחת)+ ועיקרית של דג נא (שוב אפשר לבחור בין מנות שונות שמתבססות על דג נא) ויחד עם איזו תוספת אני לא חושב שאדם ממוצע ייצא רעב מארוחה כזו (אבל גם לא מפוצץ) המחיר הוא 100ש״ח לאופצייה של הסושי, ופחות לאופציות אחרות שאינן סושי

זה אולי נשמע שאפשר לאכול במחיר דומה 3 רולים ואפילו 4 בחלק מהמסעדות והרשתות אבל לדעתי ביאקימונו הרבה הרבה יותר טעים
לצפיה ב-'יופי של דיווחים! תודה. קח חופש לעיתים יותר קרובות '
יופי של דיווחים! תודה. קח חופש לעיתים יותר קרובות
18/01/2017 | 06:00
47
לצפיה ב-' על הדיווחים'
על הדיווחים
18/01/2017 | 06:27
96
כזה מגוון של ארוחות בשבוע אחד, זה כמעט כמו להיות בחו"ל
לצפיה ב-'תודה רבה על שלל הדיווחים'
תודה רבה על שלל הדיווחים
18/01/2017 | 09:18
110
יאקימונו ומשייה אצלי ברשימה והדיווחים שלך בהחלט מחזקים את הרצון לבקר שם.
לצפיה ב-'אחלה הספקים'
אחלה הספקים
18/01/2017 | 18:40
2
184
בהחלט דגימה של מסעדות בולטות. כשייצא שוב ממליץ על העסקית של מלגו ומלבר.
לצפיה ב-'רק אני הייתי שם שלוש פעמים - שלושתן לחלוטין לא מרשימות?'
רק אני הייתי שם שלוש פעמים - שלושתן לחלוטין לא מרשימות?
18/01/2017 | 19:03
1
158
קשה לי לחשוב על מסעדת שף שפחות התחברתי אליה...
לצפיה ב-'זה בסדר. מותר לך...'
זה בסדר. מותר לך...
18/01/2017 | 19:21
121
על טעם ועל ריח וכאלה...
לצפיה ב-'יש המלצות נחמדות למסעדה\בית קפה בשטוקהולם ?'
יש המלצות נחמדות למסעדה\בית קפה בשטוקהולם ?
15/01/2017 | 17:05
23
92
אהיה בעוד שבועיים לנסיעת עבודה וחשבתי אולי להפיג את הבדידות בערב עם מסעדה נחמדה או סתם איזה בייקרי\בית קפה מעניינים...

לצפיה ב-'ממליץ לך לקרוא את הפוסטים שלי '
ממליץ לך לקרוא את הפוסטים שלי
16/01/2017 | 06:20
15
115
תמצא אותם במנוע של גרר.
הייתי פעמיים: ב 2014 ובשנה שעברה. בנוסף לדיווחים סעדתי במסעדת הבר במלון גראנד הוטל בעלת כוכב
אחד. אפשר להגיע ולשבת על הבר גם ללא הזמנה.
ממליץ לך אם יהיה זמן להגיע לשוק העתיק שבו יש מבחר של מסעדות    
לצפיה ב-'השוק העתיק זה בגמלא סטאן ?'
השוק העתיק זה בגמלא סטאן ?
16/01/2017 | 10:04
9
64
כמובן שאקרא את הפוסטים שלך
לצפיה ב-'באחד הפוסטים משנת 14 ציינתי את שם מסעדת הדגים'
באחד הפוסטים משנת 14 ציינתי את שם מסעדת הדגים
16/01/2017 | 10:30
8
66
תוכל משם להמשיך.
ממליץ שוב לבדוק את הבר שבמלון. אחלה של אוכל ולא ממש יקר.
לצפיה ב-'לגבי הבר בגראנד הוטל כבר סגרתי לי ערב אחד שם '
לגבי הבר בגראנד הוטל כבר סגרתי לי ערב אחד שם
16/01/2017 | 12:56
48
נראה ממש טוב
לצפיה ב-'מצאתי, נראית מסעדה טובה עם פרודוקטים סופר טריים'
מצאתי, נראית מסעדה טובה עם פרודוקטים סופר טריים
16/01/2017 | 13:14
57

אבקר גם שם, לגבי השוק לא בטוח שאספיק כי אני פנוי רק מהערב והשוק נסגר ב 19:00
לצפיה ב-'זה התפריט של הבר במלון ?'
זה התפריט של הבר במלון ?
18/01/2017 | 16:42
5
21
לצפיה ב-'עזר לי מאוד, הזמנתי מקום על הבר, תודה.'
עזר לי מאוד, הזמנתי מקום על הבר, תודה.
18/01/2017 | 17:16
3
8
לצפיה ב-'מקנא בך. בקייץ 2016 '
מקנא בך. בקייץ 2016
18/01/2017 | 17:55
2
33
שבנו למסעדה והזמנתי מקומות. כשהגענו המקום היה מלא והציעו
לנו לשבת על הבר. בגלל זוגתי לא יכולנו וגם לא רצינו להמתין. עזבנו
מאוכזבים מאוד.
ב 2014 סעדתי על הבר לבדי והיה נהדר.
שיהיה לך כייף. דווח.
לצפיה ב-'גם אני אהיה לבד על הבר '
גם אני אהיה לבד על הבר
18/01/2017 | 19:53
21
כמובן שאדווח , אפילו באותו ערב , יהיה לי הרבה זמן פנוי שם
לצפיה ב-'דרך אגב , גם בבר באופרה וגם בגראנד הוטל ביום ראשון אי אפשר '
דרך אגב , גם בבר באופרה וגם בגראנד הוטל ביום ראשון אי אפשר
18/01/2017 | 20:29
20
היה להזמין, אני מניח שכבר מלא...
אולי בראשון אלך לגמלא סטאן ואמצא מקום באופן אינטואיטיבי.

מה לגבי smak, יצא לך לאכול שם?
לצפיה ב-'לגבי הבר בבית האופרה'
לגבי הבר בבית האופרה
16/01/2017 | 10:10
4
93
לצפיה ב-'לא הנה הקישור'
לא הנה הקישור
16/01/2017 | 10:28
3
53
לצפיה ב-'יש טעם להזמין מקום אם אני לבד ?'
יש טעם להזמין מקום אם אני לבד ?
16/01/2017 | 13:07
2
15
לצפיה ב-'עדיף. תמיד. אבל לא לשכוח להודיע על ביטול. '
עדיף. תמיד. אבל לא לשכוח להודיע על ביטול.
16/01/2017 | 15:31
1
13
לצפיה ב-'אני שואל כי כתבת שהזמנת אבל לא היה צורך...'
אני שואל כי כתבת שהזמנת אבל לא היה צורך...
17/01/2017 | 12:49
8
לצפיה ב-'Ardbeg Embassy בגמלא סטן'
Ardbeg Embassy בגמלא סטן
16/01/2017 | 14:17
1
77
לפני 4 שנים העברתי כמה ערבים בבאר הזה, מקדש נהדר של ויסקי כולל חביות שמתיישנות במקום וקרוב לעשרים ברזים של בירת קראפט מקומית מעניינת, יש במקום גם אוכל חביב ואפשר להעביר שם בכיף ערב.
לצפיה ב-'נרשם, תודה'
נרשם, תודה
16/01/2017 | 14:26
10
לצפיה ב-'קרא כאן ושלא תתבלבל מרוב היצע וצילומים מרהיבים'
קרא כאן ושלא תתבלבל מרוב היצע וצילומים מרהיבים
16/01/2017 | 15:48
2
94
https://theculturetrip.com/europe/sweden/articles/...

בכלל, שטוקהולם היא עיר יפיפיה ונעימה לשהות בה. חבל שכמעט ואין טיסות ישירות אליה.
לצפיה ב-'לסיכום, להלן התכנון שלי ל-4 ערבים בשטוקהולם:'
לסיכום, להלן התכנון שלי ל-4 ערבים בשטוקהולם:
17/01/2017 | 12:54
1
59
ערב ראשון: על הבר בבית האופרה
ערב שני: ארוחה בגראנד הוטל
ערב שלישי: טיול רגלי בגמלא סטאן , אבחר מקום נחמד לשבת , Ardbeg Embassy הומלץ בשרשור אז ייתכן שאנסה
ערב רביעי: ארוחה במסעדת הדגים שהומלצה בשוק העתיק (Lisa Elmqvist)

*אם לא יהיה קר מדי (מעל 0 בלי רוחות חזקות זה בסדר מבחינתי) אז טיולים רגליים בסביבת כיכר סרגלס ו- BIRGER JARLSGATAN יבואו בחשבון אחרי הארוחה)

איך נראה התכנון ?

לצפיה ב-'עוד אופציה היא ארוחה ב Smak, קראתי ביקורות טובות'
עוד אופציה היא ארוחה ב Smak, קראתי ביקורות טובות
17/01/2017 | 13:12
18
לצפיה ב-'Rolf Kok'
Rolf Kok
17/01/2017 | 16:50
1
72
ביסטרו קטן ומקסים במרכז סטוקהולם בו סעדתי פעמים רבות לפני זמן רב. במידה והקסם ורמת האוכל נשמרו לאורך השנים לא כדאי לפספס
לצפיה ב-'נראה שהרמה נשמרת...'
נראה שהרמה נשמרת...
17/01/2017 | 17:02
55
מישלן אוהבים ונותנים ביב...
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
16/01/2017 | 09:42
14
11
לצפיה ב-'פתיחות השבוע'
פתיחות השבוע
16/01/2017 | 09:49
2
248
ב- YNET סוקרים כמה מקומות חדשים שעומדים להיפתח:
סניף חדש למלבי דג'אני ביפו, בר בשר בתל מונד, חנות המתמחה בקפה, מסעדה איטלקית כשרה ברעננה, מעדנייה טבעונית בפלורנטין, אוכל פרואני ועוד.

לצפיה ב-'כן, גם את הקפה כמו הפסטה והלחם '
כן, גם את הקפה כמו הפסטה והלחם
16/01/2017 | 16:18
1
269
הביאו האיטלקים מארצות הניכר. תודו שהם ידעו לעשות מטמורפוזה למוצר: הקפה האתיופי היה לאספרסו
הפת (פיתה) שלנו  הייתה לפיצה והאיטריות  הסיניות לפסטה.
לכן מוצדק שמה של הרשת - ספורה (sapore) - טעם, למרות שבקפה משחקים גם פקטורים נוספים כמו ריח
ומראה (הקרמה).
ואני? קולה קפה ירוק מידי מספר ימים, שומר אותו בוואקום ושותה אותו דרך אוסקר II החדשה שלי.
לצפיה ב-'ספורה חנות מצוינת'
ספורה חנות מצוינת
18/01/2017 | 08:32
61
הם מיבאים קפה טוב במחירים סבירים ביותר (בהשוואה למחירי הארץ).
לצפיה ב-'ג'יימי אוליבר סוגר 6 מסעדות בגלל ברקזיט'
ג'יימי אוליבר סוגר 6 מסעדות בגלל ברקזיט
16/01/2017 | 09:53
250
כתבה בגארדיאן הבריטי, מספרת על כוונתו של השף ג'יימי אוליבר לסגור 6 סניפים של המסעדות האיטלקיות שלו, בגלל חוסר הוודאות בשוק של אחרי ברקזיט.

לצפיה ב-'רושפלד כן חוזר להרברט סמואל (לפי טיים אאוט)'
רושפלד כן חוזר להרברט סמואל (לפי טיים אאוט)
16/01/2017 | 22:00
6
231
שוב מהפך. ממש אופרת סבון. רושפלד וקבוצת קפטן קארי כן יפתחו בסוף (בפברואר) מסעדה בחלל של הרברט סמואל עם "קונספט קולינרי חדשני". מה שזה לא יהיה.
וסליחה על הלינק הלא ידידותי של טיים אאוט:

לצפיה ב-'למדתי בדרך הקשה: עד שזה לא קורה - זה לא קורה'
למדתי בדרך הקשה: עד שזה לא קורה - זה לא קורה
17/01/2017 | 07:24
5
77
לצפיה ב-'היתה על זה כתבה אתמול בערוץ 2 (תוכנית חיסכון)'
היתה על זה כתבה אתמול בערוץ 2 (תוכנית חיסכון)
17/01/2017 | 21:25
4
207
לפי מה שנאמר שם, כל 3 חודשים המסעדה תשנה קונספט (תפריט, מוסיקה, תפאורה). פעם סיני, פעם הודי, פעם יווני וכד׳.
לי זה נשמע מוזר וקשה לביצוע.
לצפיה ב-'ויקר'
ויקר
18/01/2017 | 06:19
127
צריך כיסים עמוקים כדי לשנות תפאורה ותפריט כל רבעון.
לצפיה ב-'הייתם הולכים לרופא שיניים שלפני כן'
הייתם הולכים לרופא שיניים שלפני כן
18/01/2017 | 07:26
2
169
היה פנימאי, וקודם רופא עור, ובאורגינל בכלל רופא עיניים???
ההתמחות כבר לא נחשבת? נראה לי שקונספט כזה מזלזל באינטליגנציה של קהל הסועדים. או שאני טועה???
לצפיה ב-'הקונספט לא מקורי'
הקונספט לא מקורי
18/01/2017 | 11:43
1
125

אבל זה שרושפלד עדיין מצליח למצוא משקיעים די מופלא בעיני. 
לצפיה ב-'אכלת ב next?'
אכלת ב next?
18/01/2017 | 19:54
19
לצפיה ב-'היסטריית מכונות הקפה...'
היסטריית מכונות הקפה...
18/01/2017 | 12:27
123
לצפיה ב-'כולם כותבים של שוק רוטשילד אלנבי'
כולם כותבים של שוק רוטשילד אלנבי
18/01/2017 | 12:29
1
188
מהמרת שבשישבת אי אפשר יהיה להשחיל לשם סיכה
לצפיה ב-'וכל כתבה כזו רק מוציאה עוד יותר את החשק'
וכל כתבה כזו רק מוציאה עוד יותר את החשק
18/01/2017 | 14:11
134
עוד ראמן? עוד מקסיקני גנרי? עוד המבורגר ופיצה וחומוס? שוק אוכל יכול ואמור להיות להיות קרנבל לפודיז. במקום זה הופכים אותו לטקס מפוהק וממוחזר לעייפה. דבר אחד מסקרן לא ראיתי. מקווה לפחות שרמת הביצוע של מצעד הקלישאות שמציעים שם תהיה גבוהה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ