לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' מנוע החיפוש בהודעה המשורשרת של Gרר‬ '
מנוע החיפוש בהודעה המשורשרת של Gרר‬
18/05/2017 | 14:32
1
22
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
4470
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'המלצה על מסעדת בשר ברומא '
המלצה על מסעדת בשר ברומא
24/05/2017 | 06:55
2
12
שלום רב,

עברתי במנוע החיפוש על שלל ההמלצות למסעדות ברומא. כמו כן חרשתי את האינטרנט ואספתי לעצמי הרבה אינפורמציה...הבעיה - רוב ההמלצות הן על פסטות, פיצות וגלידות

ובתור קרניבורים לא קטנים (אני ובת זוגתי) אשמח לקבל המלצה למסעדה טובה שמגישה בשר ברומא.

איזה בשר? ובכן, בעיקר פילה או אנטריקוט. איננו שומרי כשרות אך מבחינת סטייקים אנחנו משום מה אוהבים את הפרה, אולי מתוך הרגל בארץ (מחילה מכל הצמחוניים).

תודה רבה מראש

לצפיה ב-'אכלנו סטייקים מצויינים ברומא'
אכלנו סטייקים מצויינים ברומא
24/05/2017 | 07:34
1
20
זה היה לפני 10 שנים במסעדה שאינה באיזור תיירותי:
Pizzeria La Giannicolenze Di Mannicci Fausto
Circonvallazione Gianicolense, 238

זה עמוד הפייסבוק שלהם:
לצפיה ב-'עשר שנים ואת עדיין זוכרת? '
עשר שנים ואת עדיין זוכרת?
24/05/2017 | 07:54
11
כנראה שהם היו ממש מצויינים!! תודה על ההמלצה.. כמובן שאשמח לקבל עוד
לצפיה ב-'הייתם בתל-אביב EAT ?'
הייתם בתל-אביב EAT ?
24/05/2017 | 06:15
25
אתמול נפתח יריד האוכל של תל-אביב בגן צ'ארלס קלור.

הייתם? מתכוונים ללכת?
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
23/05/2017 | 06:17
7
23
לצפיה ב-'כמו זה למשל'
כמו זה למשל
23/05/2017 | 11:06
2
184
סתם הייתי חייב פעם

לצפיה ב-' click bait '
click bait
23/05/2017 | 12:38
28
לצפיה ב-'התאפקת כל כך הרבה זמן?'
התאפקת כל כך הרבה זמן?
24/05/2017 | 06:13
18
זה ממש לא בריא. אצל נשים זה לפחות מחזק את שרירי רצפת האגן...

לצפיה ב-'ומה עם זה? רמז: יונה לא הייתה כאן. '
ומה עם זה? רמז: יונה לא הייתה כאן.
23/05/2017 | 12:42
3
182
בפייס התפתח שיח נוקב בהובלת רונית ורד. ואתם, מה דעתכם על התפריט?
לצפיה ב-'כבד אווז עם קארי?'
כבד אווז עם קארי?
23/05/2017 | 14:55
25
לצפיה ב-'תמהיל אמריקאי-אסייתי לא מעודן במיוחד (למרות המיסו המעודן)'
תמהיל אמריקאי-אסייתי לא מעודן במיוחד (למרות המיסו המעודן)
23/05/2017 | 17:09
77
לאובמה/קלינטון לא הייתי בוחר את שגב משה כשף לארוחה נשיאותית.
לטראמפ ההמוני אולי זה מתאים...
וחוץ מזה - הוא וסנדרה חברים של הזוג המלכותי שלנו, אז זה מה שיש...
לצפיה ב-'כמו שכתבתי שם'
כמו שכתבתי שם
23/05/2017 | 18:12
85
תפריט עצוב, מיושן, מרובע וחסר מעוף. לגמרי לא קשור לכאן ועכשיו, וגם לא לארצות הברית.

לפחות היין היה ישראלי משובח, אבל גם הוא יין עולם ישן.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
21/05/2017 | 07:40
25
30
לצפיה ב-'שלוש המוסקטריות בבר א וין'
שלוש המוסקטריות בבר א וין
21/05/2017 | 09:03
260
אנחנו שלוש חברות - 2 בארץ ואחת בברזיל. בכל פעם שהברזילאית מגיעה לביקור, אנחנו נפגשות לפחות לארוחה אחת במסעדה לפי בחירת הברזילאית.

הפעם חגגנו את הולדת נכדתה של הברזילאית, והיא בחרה בבראנץ' בבר א וין. האוכל  לא מסובך יותר מדי, קרוב ככל האפשר לביסטרו צרפתי. לא היינו צריכות יותר מזה, כדי להנות מארוחה מצויינת, והרבה אהבה של חברות.

התחלנו בגוז'ר דה בורגון (26) שהיה מוצלח כמו תמיד. שלושתנו מכורות לפחממות, והבטחתי להן שיהנו מהמנה. השתיים נהנו עד כדי כך, שנשבעו שינסו להכין גוז'רים לכבוד שבועות, ויתנו לי ביס.

המשכנו בחצי קילו מולים מרנייר עם צ'יפס (72) שלוו בלחם של אדון שיפון (26) - המולים היו עשויות כראוי, כולן היו פתוחות, ורוטב הקלאסי נספג היטב בלחם. לא השארנו ממנו זכר. אוכל פשוט, עשוי כראוי.

לכבוד החגיגה קיבלנו מנת סשימי טונה ממיוחדי היום - ארבע או חמש פרוסות דג טרי, ועליהן הונח סלט קטן של אפונה טריה, אספרגוס, פלפל אדום קצוץ דק ווינגרט עדין עדין. שילוב נהדר לטעמנו. הירקות נחלטו לזמן קצר מאד (אם בכלל), היו פריכים ורעננים והיוו ניגוד לשמנוניות של הטונה.

היות שחלקנו בינינו את המנות, התחשק לנו לאכול עוד משהו, והשף המליץ על קרפ הבית, אמנטל שינקן וביצה (51). הקרפ היה קום איל פו - במרכזו ביצה כתומה עשויה בדיוק במידה הנכונה. שברנו אותה וטבלנו את הקרפ בתוכה.  

אחרי אספרסו לכל אחת, היינו מוכנות לקינוח. הברזילאית רצתה אי צף (28), ואני המלצתי על הטארט ננטז (34), אז הזמנו את שני הקינוחים. לכבוד החגיגה, המלצרית שלחה לנו גם קרפ פטיסייר וגראנד מרינייר על חשבון הבית.

מיותר לציין שלא סיימנו את הקינוחים, נכון?
האי הצף הקלאסי, היה הקינוח המועדף על-ידי השתיים (אולי מפני שהוא קליל וממלא פחות מאשר עוגה וקרפ). הקרפ היה חביב, אבל הייתי מוותרת בקלות על הפטיסייר, ואוכלת קרפ סוזט קלאסי במקומו. הטארט היה מצויין כמו תמיד.

ליווינו את הארוחה בקנקן סנגריה (96) מצויינת ומרעננת (למרות כמות האלכוהול).

לאורך כל הארוחה, מזגו לנו מים, פינו צלחות ריקות, לקחו מפיות מלוכלות והניחו מגבונים ומפיות נקיות. השירות, ככלל, היה מצויין.

השבוע אנחנו נוסעות לטייל קצת, וביום שני הבא נפגשות שוב לארוחת צהריים. שלוש המוסקטריות יכו שנית
לצפיה ב-'אנובה - הצעצוע החדש ועוד'
אנובה - הצעצוע החדש ועוד
21/05/2017 | 09:56
332
1. אצל האטליז של דוד סרוסי קניתי נתח קצבים (בשר סרעפת הידוע בטעמו ובהיותו צורך לעיסה) במשקל
של 600 גרם (100 שח לקג׳). הנתח נוכנס לשקיות ווקום ועבר בישול של 4 שעות בטמפ׳ נמוכה.
צריבה קצרצרה וחיבור לרוטב מיצי הבישול+ יין + חמאה יצרו, בהתאם לציפייה, מעדן רך ועסיסי.
2. כרוב  ענק, מהפחוסים שתמצאו בשווקי פריפריה, מולא בתערובת בשר ואורז ובושל ארוכות עד
כדי יצירת קרמל בעליו. מעדן שלא יכול להפסיק לאכול. (מה יותר תואם לו מתפוח אדמה על קליפתו במילוי
שמנת חמוצה).
3.  בארוחת גורמה אצל חברתנו ר׳ שכללה מאכלים מארצות ים התיכון הוגשה כאחת ממנות הקינוח
צלחת עמוסה בפירות ארצנו. מקסים, מהנה, רב גוני וטעמים וכמובן מעורר גאווה.
4. ארוחת הצהריים של היום - פלאפל והמרכיבים המקורבים לו.
לצפיה ב-'הביסטרו של מייק ושרון, קיבוץ גלאון'
הביסטרו של מייק ושרון, קיבוץ גלאון
21/05/2017 | 10:13
258

אחרי טיול מהמם בגן לאומי בית גוברין,  חיפשנו מקום לאכול בקרבת מקום.  המחשבה הראשונית היתה טרה פרומסה,  אבל המחירים  הרתיעו אותנו ולפי התפריט באתר לא הייתי בטוחה שהילד הבררן ימצא מה לאכול, אז בהמלצת חברה נסענו לביסטרו של מייק ושרון.

המסעדה הביתית הזו מאופיינת  בתפריט דרום אפריקני מעניין.  המון המון בשר בצורות שונות.   בחרנו לשבת בחצר המוצלת,  הילדים גילו בחדווה בית עץ  ונהנו מאוד לטפס עליו ולרוץ בחצר עם ילדים נוספים שהגיעו למקום.
השירות היה נעים  וחייכני ומאוד מאוד משתדל.

הבחור לקח פריקדלה - קבב דרום אפריקאי מבשר בקר ברוטב צ'אטני, בליווי תפו"א.  היה לו טעים.  הבכור  בן ה7.5  התעקש לקחת מנת סלמון עם  תפ"א,  שהגיעה עם רוטב חרדלי  ולהפתעתי  חיסל כמעט את כל הנתח  שלא היה קטן.  לא ברור מאיפה הגיעה החיבה שלו לדגים,  אני צמחונית  ובעלי לא אוהב  הקטן הבררן הסתפק בשניצלונים  וחיסל כמעט את כל המנה,  ואני לקחתי  וג'י בורגר  ובמקום האורז שהיה אמור להגיע לצד המנה ביקשתי  פאפ  שזו מין  פולנטה דרום אפריקאית,  על בסיס תירס לבן.  הוג'י בורגר היה חביב,  ולווה ברוטב עגבניות דומיננטי  שפחות אהבתי כי היה בו טעם מודגש מאוד של סלרי.  הפאפ התברר כתפל מאוד,  כמו דייסת סולת סמיכה ללא תיבול,  וגם עליו היה אותו רוטב.  סכה"כ היה לי חביב  ומיוחד, למרות שהטעמים לא קלעו לטעם האישי שלי.

שילמנו  על הכל 262 ש"ח  לפני תשר,  ואם נהיה בסביבה עם הילדים בהחלט נשקול לחזור בגלל החצר המקסימה,  השירות הלבבי  ומנות הבשר הנוספות שהבחור שלי רצה לטעום.
לצפיה ב-'בעיקר אוכל ביתי - בהשפעת ערוץ האוכל המוזר שיש בסלקום TV'
בעיקר אוכל ביתי - בהשפעת ערוץ האוכל המוזר שיש בסלקום TV
21/05/2017 | 13:12
8
236
בהשפעת ערוץ האוכל המוזר שיש בסלקום TV דגדגו לי המתכונים האמריקאים המוזרים, הרחוקים מאוד מהבישול שאנו נתקלים כאן ביום יום.

בשישי אני ונסראללה (כבר 12 וגדול כמעט כמוני פיזית) בבית לבד (התינוק ישן) בלי יותר מידי כח לבשל - מחבילת בשר טחון אשר יועדה במקור להפוך ללזניה - הפכה מול עיני המתבגר המשתאה לסלופי ג'ו אשר נדחס לפיתה ביחד עם ביצה עין וחלמון נוזלי. מנה מעולה שזכתה להמון מחמאות ונראה שכבר הרבה זמן לא הצלחתי להרשים אותו כל כך.

בשבת בבוקר - שוב חוסר חשק לבשל ויובש רעיוני - הוביל אותי לטגן המון בצל לסוג של ריבת בצל עם רוטב HP עודף נוזלים הוביל אותי להוסיף פנימה אטריות אורז וליצור מנה מעניינת ולא שגרתית ממנה נהננו כולנו.

אחה"צ יצאנו כל המשפחה לשווארמה אמיר בבסמת (מול המסגד) 
מקום נחמד עם שווארמה סבירה (לא מהשורה הראשונה אבל בהחלט טעימה) מנה ענקית בצלחת אשר הספיקה לחמישתנו בתוספת פריסת סלטים (שגרתית) חומוס וצ'יפס עלו 120 ש"ח הוגנים מאוד.

לצפיה ב-'איזה ערוץ אוכל יש בסלקום TV?'
איזה ערוץ אוכל יש בסלקום TV?
21/05/2017 | 14:37
7
41
לצפיה ב-'ערוץ שנקרא FOOD network'
ערוץ שנקרא FOOD network
21/05/2017 | 15:38
6
189
ערוץ אמריקאי מאוד מוזר 
הפקות דלות תקציב מאוד, שפים / מנחים מהשורה השלישית.

לרוב הם מציגים אוכל אמריקאי משנראה מאוד מוזר יחסית לבישול שאנחנו מכירים מכאן - הרבה יותר טעמים חמוצים וטיגון בשמן עמוק ממה שמקובל כאן או באירופה.

תוכניות הריאלטי אוכל שלהם מאוד דלות תקציב ומוזרות עם מתמודדים שנקראים שפים אבל בפועל הם טבחים במזללות ומנות שבחלקן נושקות למה שהוגש במאסטר שף ילדים.

אבל חוץ מזה זה שומר מסך נחמד מאוד.

לצפיה ב-'זה ערוץ שאני מכירה מקנדה'
זה ערוץ שאני מכירה מקנדה
21/05/2017 | 21:26
4
158
וחלק מהתכניות שלו משודרות גם בערוץ האוכל של YES ו- HOT.
לצפיה ב-'יש בו דגש רב על בישול אמריקאי דרומי'
יש בו דגש רב על בישול אמריקאי דרומי
22/05/2017 | 09:54
3
27
לצפיה ב-'סטייל פולה דין'
סטייל פולה דין
22/05/2017 | 13:36
2
120
או סטייל אלטון בראון ובובי פליי?
לצפיה ב-'אין לי מושג - אני לא מכיר אף אחד מהשמות שהזכרת '
אין לי מושג - אני לא מכיר אף אחד מהשמות שהזכרת
22/05/2017 | 14:52
90
בישול בסיסי פשוט
עתיר שומן וסוכר ורטבים תעשייתיים
מנות ענק 
כאשר רוצים לעבור לבישול מעודן משמשים בחומץ (תעשייתי) או במוצרים חמוצים.
הרבה השפעה מקסיקנית ופורטוריקנית.

וכמובן המון דיבורי סבתות ...
לצפיה ב-'ערוץ נהדר בעיניי'
ערוץ נהדר בעיניי
24/05/2017 | 02:24
14
אמנם לא ברמה של התכניות של גורדון רמזי, אבל עדיין.
בובי פליי המצוין ואלטון בראון, הם שניים מהמנחים העיקריים בו. כמו גם מייקל סיימון, גאי פיירי , ג'יאדה דה לורנטיס ורבים אחרים. בגדול, בעיניי ההבדל העיקרי הוא בין תכניות הבוקר והצהריים שהן אכן משמימות ובין ה"תחרויות" של שעות הערב שהן מעניינות הרבה יותר. 
אלוהים יודע שביליתי מאות שעות משועממות מול הטלויזיה הזאת. לא עילית ולא שום דבר, אבל מעביר את הזמן יותר טוב מכל זפזופ אחר בטלויזיה האמריקאית.
לצפיה ב-'זה מרענן קצת אחרי ערוץ האוכל המשמים'
זה מרענן קצת אחרי ערוץ האוכל המשמים
23/05/2017 | 11:46
56
עם כל השידורים החוזרים בלופ במשך השנים. אבל כן יש שם כמה הפקות מוזרות.
לצפיה ב-'לינק, פיצה פרסקה ורוטנברג'
לינק, פיצה פרסקה ורוטנברג
21/05/2017 | 20:17
3
271
בשישי בערב הלכתי עם אחותי ללינק. הכוונה הייתה ארוחת ערב לא כבדה במקום נעים.
הזמנו: לראשונה- סלט עוף- הסלט עצמו בסדר, אין בשורה. הגיע עם לחם כלשהו, נדמה לי אגוזים, שהיה מצוין וטחינת סלק מעניינת.
עיקריות: היא- "אלון"- מנה של חזה עוף בחלב קוקוס עם אורז- אהבה מאד.
אני- כנפיים ברוטב חריף-מתוק. מנה גדולה ומכובדת, טעימה.
סה"כ החשבון היה משהו כמו 198 ש"ח. לא כולל שירות. (ללא שתייה- ראשונה ושתי עיקריות)

למחרת, שבת בערב, נסעתי עם הבחור לביתי שבצפון והלכנו עם אמא שלי לפיצה פרסקה בקיבוץ מסדה. בתור מישהי שלא יותר מידי אוהבת פיצה, אני חושבת שזו אחת הפיצות הטובות שיש בארץ.
אמא לקחה מלנזנה (רוטב עגבניות, מוצרלה, חציל קלוי, שום ופרמז'ן) וביקשה להוסיף גם רוקט ובצל סגול. הייתה פיצה מצוינת.
הבחור מעדיף תמיד את הפיצה ה"רגילה" והזמין מרגריטה, התענג עליה.
אני הזמנתי מהספיישלים פיצה קרבונרה- ללא רוטב עגבניות, עם בייקון וביצה (הביצה מגיעה כמו ביצת עין- נוזלית) הייתה מצוינת ממש.
סה"כ 206 ש"ח.

היום חגגנו לבחור יום הולדת. לקחתי אותו לסדנה אצל רוטנברג האהובה עליי ביותר.
בסדנה הכנו ביחד עם השף ארוחה שלמה:  3 נתחי טלה (סינטה, בטן ופילה) בסו-ויד, מאפה של בצק ממולא בבצל מטוגן, זעתר וגבינה, פריקה, סלט של עגבניות, פקוס ובזיליקום מהגינה.
את הארוחה ליווה בקבוק יין מצוין שהיה מתנה של אמא שלי ליום הולדת של הבחור.
הייתה חוויה נפלאה, נהנינו מכל רגע. השף הסביר על המטבח שלו, הראה לנו את הגינה שלו, הסביר על איך הוא רואה אוכל ויין בכלל. האוכל היה כולו מופלא.
סה"כ 450 ש"ח (סדנה+ארוחה). ששווים כל שקל. חוויה שתישאר עוד הרבה זמן.
לצפיה ב-'הסדנא ברוטנברג נשמעת שווה.בנוסף לזה שהשף מקסים.'
הסדנא ברוטנברג נשמעת שווה.בנוסף לזה שהשף מקסים.
22/05/2017 | 14:06
1
25
לצפיה ב-'מסכימה כמובן על הכל.'
מסכימה כמובן על הכל.
22/05/2017 | 19:03
13
לצפיה ב-'נראה שהבחור הרוויח בגדול'
נראה שהבחור הרוויח בגדול
23/05/2017 | 06:13
11
לצפיה ב-'ביקרנו לראשונה ב"שלו ביער" (טבעון)'
ביקרנו לראשונה ב"שלו ביער" (טבעון)
22/05/2017 | 00:23
1
226
מסעדה נעימה, עיצוב מזמין, כיסאות נוחים מאוד (נקודה חשובה מבחינתי). שירות טוב אם כי לא בהכרח מהיר (וגם לא כ"כ תזמנו יחד את הוצאת המנות). יש כיום גרופון לא רע לארוחת ערב זוגית ב-130 ש"ח לאדם אבל עסקית הערב עולה 150 ש"ח לאדם (ולא כוללת יין אבל כן כוללת עוד קינוח ועוד מנות שאין בגרופון).

הארוחה התחילה טוב – סלסלת לחמניות חמודות מאוד לפתיחה עם מטבל איולי ומטבל פלפלים כתמתם שכזה (מתקתק, לא חריף).

למנה ראשונה אכלתי "פטה כבד עוף עטוף שוקולד לבן על ריבת פירות יער וטוסטונים". פטה כבד במקרם מוס עדין (אני אוהבת ) עטוף בשוקולד לבן (שילוב מצוין ) ומוצף בסירופ פירות יער (המרקם היה די נוזלי, לא ריבתי) שהוסיף מתיקות מוגזמת ומיותרת למנה שכבר מכילה שוקולד לבן (ובאופן שבו מוקם, כשלולית בתחתית הצלחת, גם בלתי מריח, אז לשם מה?). הייתי מעדיפה להסתדר בלעדיו. היו שני טוסטונים קטנטנים לקישוט (בערך בגודל של פרוסת בגט צרה קלויה) אבל לא היה בהם צורך כי אפשר היה לאכול את מוס הכבד כסוג של קינוח פתיחה בפני עצמו גם בלי למרוח אותו . חוץ מזה לא חסר לנו לחם, כאמור.

למנה עיקרית הזמנו שתי מנות "שלישיית בקר", רצועות בשר ברוטב שמנת עם חתיכות תפוחוני אדמה. הבשר היה יבש, קשה ומאכזב מאוד; הרוטב לא הצליח להחיות אותו. שנינו חשבנו שהיא בינונית מאוד ולא מתאימה למסעדה שמתיימרת למצב את עצמה ברמה כזאת (של מחירים ובכלל). לעומתנו היה מי שטעם ממנה חתיכה וטען שדווקא אחלה; אולי אם לוקחים רק חתיכה... או פשוט עניין של טעם. אולי גם מכיוון שהוא התלהב מהטעימה (עוד לפני שטעמתי בעצמי) ניסיתי עוד חתיכה ועוד חתיכה, אולי לתת לה עוד סיכוי (אמורים להיות בה נתחים שונים, לא שזה הורגש בים השמנת) ואז כבר אכלתי עד הסוף, אבל קשה לומר שנהניתי. מבחינתי היא הייתה על גבול ההחזרה (אני לא אוהבת להחזיר מנות אלא אם הן בלתי אכילות מבחינתי, אז העדפתי לא לומר כלום). 

לקינוח אכלנו "מרקיז" – פירמידת שוקולד מריר 70%, טחינה, קוקוס וקרם אנגלז. קינוח אישי שקטן מדי לזוג (חוסל במהירות שיא) ובעיניי גם יקר מאוד ביחס לגודלו (כ-40 ש"ח אם משלמים עליו בנפרד) אבל זה לא חדש בארצנו...

מנות אחרות שאכלו אחרים (לא טעמתי) היו בסה"כ לא רעות, אבל לא בהכרח עמדו בציפיות לפי הנקרא בתפריט (כך התרשמתי מדיווחי אחרים). למען האמת רצינו להזמין את הקרפצ'יו שייטל ואת נתח הקצבים אבל שניהם אזלו. ייתכן שאלה מנות מוצלחות יותר שהיו גורמות לנו לחשוב באופן חיובי יותר על הארוחה...  היא הייתה טעימה בסה"כ, אבל לא מדויקת, לא מיוחדת ובעיקר קשה לי יותר לפרגן שהמנה העיקרית הייתה כ"כ סתמית ומהסוג שאוכלים ב-70 ש"ח גג במסעדות בינוניות. 

הסיכום שלנו היה שזה מקום נחמד, אבל לא מצדיק את הנסיעה הארוכה אליו (וגם לא את המחירים הגבוהים של כל מנה בנפרד, אלא אם לוקחים עסקית כלשהי). היה שלו, היה יער, היה נחמד, לא היה שוס.
לצפיה ב-'שלו דווקא לא היה '
שלו דווקא לא היה
22/05/2017 | 10:01
149
הוא לא שם כבר די הרבה שנים - הכוונה לאיתי שלו

תודה על הביקורת 
לצפיה ב-'ביקור ראשון (שלי) בחומוסייה הטבעונית "אום כולתום" (חיפה)'
ביקור ראשון (שלי) בחומוסייה הטבעונית "אום כולתום" (חיפה)
22/05/2017 | 00:48
6
236
בד"כ חומוס בשבת בצהריים = ירידה לעיר התחתית (פרג' או שכנו אבו שאקר) אבל התעצלנו לזוז, ורק אחרי הגשם (גשם! ) יצאנו לסיור רגלי והחלטנו לעצור שם (רחוב מוריה מול שמשון, קרוב לקפה לואיז). מקום שכונתי קטן וחמוד.

החומוס היה סבבה לגמרי, טעים ובעל מרקם עדין יחסית, לא כבד. הפיתות רגילות, סבירות, לא דקיקות יבשושיות אבל גם לא רכות ובשרניות (אני מציינת זאת כי בתפריט כתוב "פיתות חמות בעבודת יד" ובפועל היה להן טעם של פיתות מחוממות מהסופר, לא טריות במיוחד). גרגרי החומוס (מעל) היו מעט קשים לטעמי. היה כתוב בתפריט שהוא מוגש עם חמוצים ועם זיתים. קערית ירקות בתחמיץ (כרוב, כרובית, גזר) הוגשה מיד שהתיישבנו, אבל זיתים לא ראינו בשום שלב באף שולחן (בשלב שנזכרתי בכך כבר לא היו לנו תפריטים בהישג יד וויתרתי על הבירור).

מנת הכרובית ("כרובית אש") הייתה חמודה וטעימה, בגודל שמתאים לתוספת ובתמחור קצת יקר בעיניי ביחס לגודלה (25 ש"ח). 

מנת המוסקה הטבעונית (פריקי מוסקה – שכבות חציל במילוי תערובת פריקה, תרד, מנגולד, "בשר" וגרגירי חומוס, ברוטב עגבניות ותמר הינדי. מוגש עם טחינה וסלטון טאבולה, 59 ש"ח) אכזבה אותנו. החציל היה טעים (וחבל שלא היה יותר ממנו) אבל הרוטב לא היה מוצלח וגם לא המרקם. למיטב הבנתי זה היה אמור להיות פריקי אבל היה שם המון אורז בר חום וקשה, לא כיף. תרד לא הרגשנו כלל. גררי החומוס מעל לא השתלבו בתוך הבלגן. השארנו את רובה בצלחת. לתחושתי זה היה ניסיון ליציאה טבעונית מקורית אבל התוצאה מקושקשת ומפוספסת לגמרי, בחזקת "תפסת מרובה לא תפסת". בדיעבד גם היא הייתה יקרה מדי לתוצאה.

סלטון הטבולה (בקערית קטנטנה, כמו אלה שמקבלים בהן מטבלים בארוחות בוקר) היה טרי ורענן ובתיבול מאוזן, מהטובים שאכלתי.

לסיכום: מקום שכונתי נחמד לקפוץ אליו בשעות הלא עמוסות ולהיצמד למאכלים פשוטים קלאסיים כמו חומוס וטאבולה. לא לצפות ליותר מדי...
לצפיה ב-'בפורומים של הטבעונים היא נחשבת אחת מיהלומי הכתר'
בפורומים של הטבעונים היא נחשבת אחת מיהלומי הכתר
22/05/2017 | 10:05
5
164
ומסעדה שנוסעים אליה במיוחד ממרכז הארץ
חבל שההתרשמות שלך היתה שונה
לצפיה ב-'לא ברור לי למה, בעיקר לא פשר הנסיעה; התפריט שלה מצומצם למדי'
לא ברור לי למה, בעיקר לא פשר הנסיעה; התפריט שלה מצומצם למדי
22/05/2017 | 13:52
4
155
ועבור חומוס, טחינה, טאבולה, כרובית וכו' לא צריך לנסוע במיוחד עד לחיפה... את המנות ה"עיקריות" בתפריט (כהגדרתם) אפשר לספור על יד אחת.

לא חבל לי על ההתרשמות שלי, חבל לי על רמת הביצוע של המנה העיקרית (היא הייתה בלתי אכילה ברובה מבחינת שנינו, ואין בה רכיבים שאנחנו לא אוכלים) ועל הפערים בין האופן שבו הדברים מתוארים בתפריט לבין איך שהם מוגשים בפועל. אולי היה להם יום לא מוצלח במטבח, לא יודעת; לא מתווכחת עם טבעונים רעבים...

מבחינתי היא חומוסייה שכונתית חביבה ותו לא. באמצע השבוע אנחנו מעדיפים להגיע לחומוס ברדיצ'ב (במרכז הכרמל) שהמחירים בו זולים יותר (בפעם האחרונה שבדקתי), הגרגרים טובים יותר, מנת חציל קלוי שהיא אחלה תוספת (וזולה יותר) וגם שם לא מוכרים בשר (כי כשר). אין שם כל מיני מנות טבעוניות מיוחדות, אבל לנוכח רמת הביצוע שקיבלנו, עדיף כך.
לצפיה ב-'ביקורת של טבעונים נועדה לטבעונים- עדיף להנמיך ציפיות'
ביקורת של טבעונים נועדה לטבעונים- עדיף להנמיך ציפיות
22/05/2017 | 23:22
3
27
לצפיה ב-'רוב המנות במסעדה אינן "טבעוניות" במהותן ונמכרות בשלל מקומות'
רוב המנות במסעדה אינן "טבעוניות" במהותן ונמכרות בשלל מקומות
22/05/2017 | 23:50
102
יש בערך חמש מנות "טבעוניות" (ממולאים בלי בשר למשל) ומתוכן אכלנו את ה"מוסקה" והיא הייתה גרועה, כאמור.
לצפיה ב-'בתור טבעונית'
בתור טבעונית
23/05/2017 | 08:32
1
118
קשה לי מאד עם המלצות של טבעונים אחרים על מסעדות...איכשהו זה יוצא שחברים רוצים לקחת אותי למקומות שיתאימו לי, אז הם שואלים את הטבעונים במשרד שלהם איפה כדאי לאכול, ואז אנחנו מגיעים לאיזה מקום דלוח, ואני בעצמי אומרת שהייתי מוצאת חלופה יותר טובה
מקום כמו אום כולתום לא ממש ברור לי.
לצפיה ב-'המקום דווקא ברור לי, זה "חומוס בר" שכונתי קטן וחביב'
המקום דווקא ברור לי, זה "חומוס בר" שכונתי קטן וחביב
23/05/2017 | 22:17
37
בנזוגי כבר אכל בו כמה פעמים (בעיקר חומוס) ואמר שיש להם מנת סלק טובה. אבל שוב, עבור חומוס, טחינה, פיתות, צ'יפס, טאבולה, כרובית, סלק, לבּנה וכו' אין באמת סיבה לנסוע עד חיפה... זה מה שמתמיה כאן.
לצפיה ב-'לה רג'נס: כשרה עם תמורה'
לה רג'נס: כשרה עם תמורה
21/05/2017 | 12:10
19
417
ארוחת הטעימות במסעדה הכשרה היקרה בישראל הבהירה כי ככל הנראה מדובר גם בכשרה הטובה ביותר בארץ.

עד כמה שזה יישמע מוזר, לא ממש קל להיות מסעדה כשרה בארץ ישראל. דווקא כאן, במדינה שבעוד זמן לא רב יחילו בה את חוק הלאום, שיש בה את הממשלה הכי לאומית ימנית יהודית שהייתה אי פעם, עדיין סובל המטבח הכשר מדימוי לא ממש מוצלח. נכון, הביקוש לכשר אולי גבר קצת בשנים האחרונות, אלא שהקונוטציה הכמעט בלתי נמנעת שמתלווה לכך היא לא חיובית במיוחד: החל מהימנעות מתענוגות הגויים, עבור במשגיחי כשרות שעולים המון ולא תמיד ברור למה (בעצם, ברור, אבל זה כבר עניין למבקר המדינה), וכלה בשנים ארוכות של תחליפים ממשפחת הפרווה, כל אלו הם בין הגורמים התחושה המסויימת בציבור החילוני שעם כל הכבוד לשמן הזית המקומי, המטבח הכשר העילי פשוט בלתי מספיק. זה משהו ששומרים  יותר לביקור של קרוב המשפחה הדתי שלא יכול לאכול שרצים, ופחות הולכים אליו מבחירה חופשית.

מסעדות כשרות עיליות, להבדיל ממסעדות פועלים (שכבודן הראוי במקומו מונח) , מתמודדות במגרש קשה מאד. ממש כמו משחק חוץ. לא פשוט כלל להרים מטבח כזה. הביקור האחרון שלנו במסעדה כשרה מהסוג הזה היה בהרברט סמואל ההרצליינית על שם יונתן רושפלד. יציבות הוא הדבר האחרון שהיה שם. חלק מהמנות סבלו אז מבעיות רעיוניות וגם מביצוע כושל במיוחד. אין כאן נסיון לקטול את כלל השפים במגזר הכשר חלילה אלא רק להצביע על מורכבות העניין. וישנו גם מאיר אדוני שב"לומינה" מגיש גרסאות פשרניות משהו של חתימת היד שלו בכתית ובמזללה מנוחתן עדן. כמה משכנע זה? נתון לויכוח. בירושלים, לעומת זאת, הכשרות העיליות חיות ובועטות, כאשר בחוד החנית ניצבת בגאון לה רג'נס, הממוקמת במלון המלך דוד בירושלים.

לה רג'נס זכורה לרבים כמי שממנה יצא השף רפי כהן, שעל כשרונו הרב אין חולק. כיום אחראי על המטבח דודו ביטון, כישרון בפני עצמו, שבחר לשים, בצדק, דגש רב על שמן הזית המקומי. לא זול בלה רג'נס. בכלל לא. אבל ארוחת הטעימות בת 12 המנות נראתה מפתה מאד. יצאנו אם כך, שותפתי ואני,  לירושלים,  לבדוק הכצעקתה. ארוחה טובה מאד בסך הכל, בלי נפילות משמעותיות ועם מספר לא מבוטל של הברקות, הבהירה כי יש דברים בגו.

יורדים קומה אחת במעלית ומתיישבים לשולחן. שלושה זוגות, כולל אנחנו, יושבים לשולחנות, אירופאיות חרישית מכתיבה את הטון. הסבר קצר מהמלצרית ומתחילים. ארוחה של 12 מנות, קטנות עד בינוניות, ובניגוד למה שנהוג לחשוב, היא לא מעט אוכל בכלל.

מתחילים: קרקר אורז וקרקר בקר עם מטבל מיונז חזרת, פתיח חביב עם עדיפות דווקא לקרקר האורז הזהוב על פני אחיו הכהה, הלאה: פילו תפוחי אדמה וניל, סבלה סומסום ומח עצם, סבלה קקאו עם פטה כבד אווז וג'לי קונסומה יין לבן, שפע טכניקה ששיכנעה הרבה פחות במבחן הטעם, ובה בלט לטובה ג'לי היין הלבן, ואז הגיעה ההברקה הראשונה של הערב: קונסומה עוף ועשבי תיבול מעושנים. אל השולחן הגיעה המלצרית עם כוס תה הפוכה שתחתיה עשבים מעושנים ולידה צרור בד ובו עשבים נוספים. אל תוך הכוס שאותה הפכה יצקה מרק עוף צלול, ובו יש לטבול את השקיק, ממש כמו תה. אחד ממרקי העוף היותר מיוחדים שטעמתי. ישוחזר בבית.  אחריו סלט של סלמון מקורמל עטוף בתפוח עץ, שבו הסלט שבו הורגש תיבול אסיאתי (קרמל, ג'ינג'ר, סויה) נעטף מבחוץ ביריעת תפוח עץ, חביב וסימפטי אם כי מדובר בשלם שאינו מתעלה על סכום חלקיו.  הרבה אוכל עוד לפנינו: פלאן סלק, סורבה סלק וקרם שזיף, מנה קטנה ויפהפיה בגווני ארגמן ובתחתיתה אבקה שחורה כמו פיח, מן הסתם סימולציה לסלק צלוי באש. כל זה יצר מעין בורשט מפורק, טעים מאד, מבוצע לעילא. לחם הבריוש המצויין שגרם לנו לטעות ולהתמלא ממנו היה בן ליווי מצויין למנה. נהדר. הלאה: שקדי עגל צלויים, תבשיל עדשים וקרם פול. שוב טכניקה מופלאה: שקדי עגל שעברו בסו ויד ואז נצלו הוגשו כשעליהם מנגולד מאודה בשמן זית, ולידם תלולית תבשיל עדשים מאסיבי, תקיף ונהדר, כמו גם קרם פול עדין יותר. ההרמוניה הזו יצרה את המנה שללא ספק הייתה המצטיינת של הערב. יופי. ראגו לשון, רביולי סלרי ופטריות פורצ'יני , שיכנע פחות, אולי פשוט משום שלרוע מזלו הגיע מיד אחרי המנה הטובה בארוחה. הוא לא היה רע כשלעצמו, אלא שרביולי הסלרי והפטריות נבלעו בטעמיו של תבשיל הלשון הכבד, הביתי, שהיה בסדר גמור אבל לא הצליח להעניק זיקוקי דינור כקודמו. עיקרית: סירלוין טלה, פול, אפונה, קרם חציל, קרם פטרוזיליה וקרם עגבניות. כאן כבר התקשינו לאכול בקצב סדיר. למען האמת, הרגשנו מפוצצים. אלא שההצגה חייבת להימשך. מנה גדולה יחסית של שלושה נתחי טלה צלויים מדיום רייר כראוי, לידם ירקות במצב צבירה קלאסי ורטבים שלא הכבידו על המנה ונתנו את שלהם. סירלוין, עם זאת, איננו נתח שמן כאנטריקוט למשל ועל כן היכולת שלו לעורר עניין מוגבלת משהו, ובכל זאת- מנה טובה בהחלט  ובכמות הגונה. הסועדת שאיתי, למשל, התקשתה לסיים אותה, מה שגרם למנהל המסעדה להזדעק לשולחן ולהציע לה תחליף: פילה לוקוס, אספרגוס וקרם בטטה. גם זו הייתה מנה גדולה שבוצעה כראוי. אולי לא מבריקה, אבל אין טענות למתנות.
קדם קינוח: סלט תפוח עץ וסלרי, קציפת תפוח וסורבה תפוח. יופי של פרשנות אינטליגנטית לסלט וולדורף, מרענן, לא מתוק מדי. אחלה. אחריו: עוגת שוקולד, קציפה וגרניטה שוקולד עם סוכריות שמן זית. טעים מאד בסך הכל. יש לזכור שבשלב הזה האוכל הכריע אותנו. ביצוע טוב מאד  שהוכיח שוב שקינוח כשר איכותי הוא משימה אפשרית לחלוטין, במיוחד עם השימוש המקורי בשמן זית. הסוכרייה התגלתה כשיחוק וגם כאתגר לא פשוט. כששמים אותה בפה מגיע לפתע שפריץ של שמן זית קרמלי וחריף משהו לגרון. אולי לא משהו לכל אחד, אבל כל הכבוד על התעוזה. פטיפורים ומרמלדות מסוגים שונים היוו את אקורד הסיום המוצלח לארוחה מהנה ולא שגרתית.

בשלב הזה הייתה המסעדה ריקה לחלוטין חוץ מאיתנו. שלוש שעות ישבנו שם. ארוחת טעימות היא משהו /שלוקח זמן. מנהל המסעדה דחק בנו באדיבות לסיים. ניכר כי מצב הרוח במסעדה אינו מזהיר. זה לא נעים לראות מסעדה ריקה. ובמקרה הזה גם קצת לא הוגן. כדי לסיים בכל זאת בנימה אופטימית ניגש לשולחננו השף. קצת הופתענו להיווכח כי לא בדודו ביטון מדובר. מי אתה? שאלתי. "אחמד. אחמד סלאמה" הייתה התשובה. לא היה מנוס מלשאול: איך אחד כמוך מבשל אוכל כשר ברמה כזו? "לומדים" ענה בחיוך מבוייש. ואם ערבי (ישראלי ?) מסוגל לבשל אוכל כשר טוב מאד, אולי לא אבדה תקוותנו.
380 שקל כולל שתייה עולה ארוחת הטעימות. אז נכון, לא הכל מושלם, אבל זה היה מספיק טוב בשביל המלצה חד משמעית. אולי זו לא ארוחה שתאכלו כל יום, או שעולים אליה לירושלים על בסיס קבוע, אבל כחוויה יהודית מתקנת שחושפת איכויות לא מבוטלות, שווה לתת לה צ'אנס. אם אתם מחפשים אוכל כשר יציב ואיכותי, לה רג'נס, כפי שנראה, היא הכתובת הראוייה ביותר.

לצפיה ב-'נקרא מעניין אם כי יקר מאד...'
נקרא מעניין אם כי יקר מאד...
21/05/2017 | 12:56
2
231
380 ש"ח לאדם זה מחיר של ארוחת טעימות גם במסעדות מכוכבות באירופה.
לפני כחודש פורסמה ביקורת נלהבת ומשבחת של עמית אהרנסון ויהונתן כהן על לה רג'נס בהארץ:
ריקנות המסעדה היא מדד למצבן של מסעדות היוקרה בישראל בכלל ובירושלים בפרט. בשביל שומרי הכשרות אני מקווה שהם יחזיקו מעמד, כי יש מעט מאד אופציות כשרות משובחות. 
לצפיה ב-'יקר. לא מאוד.'
יקר. לא מאוד.
21/05/2017 | 13:19
1
195
קראתי את הביקורת של עמית ויהונתן לפני שנסעתי לשם. אצלי יש מספר הסתייגויות מסיויימות לעומתם אבל המסקנה לא שונה בהרבה.

לגבי המחיר? הוא בגבול העליון של הז'אנר, אבל לא מופרז לטעמי (אם תחלק יוצא כ 35 שקל למנה. לא נוראי)
לצפיה ב-'לא יקר בקנה מידה אירופאי/אמריקאי'
לא יקר בקנה מידה אירופאי/אמריקאי
21/05/2017 | 16:36
168
למשל: באוסטריה פרנצ׳סקנה תיפרדו מ 250 יורו עבור ארוחה רבת מנות שכזו.
בפריז ניתן אמנם לסעוד במסעדות טופ בסכום של כ 50 יורו לארוחת 3 מנות אבל ארוחת טעימות
תעלה פי שתיים ואף יותר אם תוסיפו (ואיך לא?) יין.
התרשמתי לטובה מעושרן ומהיצירתיות של הארוחות ונזכרתי בנוסטלגיה בארוחה המצויינת
שחוויתי שם במסגרת פורום אורט כשבמטבח ניתח אחד צעיר אנונימי - רפי כהן. היו ימים.
במקביל אאט שתינו בפט דאק של בלומנטל מרק עוף צח שהוגש בתיון ונשא את השם: ״מסיבת התה של
אליסה בארץ הפלאות״. אכן, היו ימים.
לצפיה ב-'לטעמי מחיר הוגן לארוחה שנראה שהיתה מצויינת'
לטעמי מחיר הוגן לארוחה שנראה שהיתה מצויינת
21/05/2017 | 14:41
44
לצפיה ב-'תודה על הדיווח המפורט !'
תודה על הדיווח המפורט !
21/05/2017 | 18:32
2
175
לפני כשבוע ב EMP שילמנו 265 דולר לאדם - דמי השרות כלולים (עם איסור מפורש להשאיר טיפ). 11 מנות- לא יצאנו מפוצצים- כנראה בשל מיעוט לחם בארוחה. 
לקח פחות משעתים וחצי ...
לצפיה ב-'EMP = Eleven Madison Park'
EMP = Eleven Madison Park
21/05/2017 | 19:19
1
179
בסה"כ מסעדה ניו יורקית של 3 כוכבי מישלן שבמקרה השנה מדורגת במקום הראשון בדירוג 50 המסעדות הטובות בעולם של סן פלגרינו...
מסעדות 3 כוכבים (כמו גם אוסטריה פראנצ'סקנה שהוזכרה ע"י מיתר) הן לדעתי לא ברות השוואה לאף מסעדה בארץ, טובה ככל שתהיה. 

אני התייחסתי בהשוואה שלי בעניין המחיר היחסי היקר, למסעדות של כוכב אחד שהייתי בהן באיטליה, אירלנד וגרמניה (ואוטוטו גם בלונדון). הארוחה הכי יקרה שלי שם הייתה סביב 120 יורו או משהו בסגנון. 
אני יכול להעריך שאם לה רג'נס תקבל כוכב מישלן (אני מאחל לה. הלוואי), מחיר הארוחה הנ"ל יקפוץ אוטומטית בעוד 100 ש"ח...
לצפיה ב-'ובכן...'
ובכן...
21/05/2017 | 23:01
150
כשרות עולה כסף. 
ובישראל התמחור בכלל גבוה במיוחד - בהשוואה לשכר שנמוך בהרבה מבניו יורק. 

לצפיה ב-''
22/05/2017 | 03:09
11
254
"מי אתה? שאלתי. "אחמד. אחמד סלאמה" הייתה התשובה. לא היה מנוס מלשאול: איך אחד כמוך מבשל אוכל כשר ברמה כזו? "לומדים" ענה בחיוך מבוייש. ואם ערבי (ישראלי ?) מסוגל לבשל אוכל כשר טוב מאד, אולי לא אבדה תקוותנו."

מדהים באמת איך אחד כמוך יכול לכתוב משפט כזה ו/או להגיד דבר כזה לשף ואין פוצה פה.
לצפיה ב-'העדפתי לא להתייחס לעניין הזה'
העדפתי לא להתייחס לעניין הזה
22/05/2017 | 06:17
7
241
אבל גם לי הוא צרם מאד.

אין שום סיבה שטבח ערבי, הודי, יפני או שבדי לא יוכלו לבשל אוכל כשר. בדיוק כפי שיש ישראלים שמבשלים הודי, סיני ותאילנדי.
לצפיה ב-'עקרונית אתן צודקות לחלוטין'
עקרונית אתן צודקות לחלוטין
22/05/2017 | 13:01
200
רק שבמדינה כמו שלנו שזזה ימינה וימינה, דבר כזה נתפס כהפתעה. אותה הפתעה אגב יכולה בהחלט להתרחש אם אזרח ערבי או פלסטיני היה נכנס למטבח של איתי הרגיל ב"הבסטה" וטועם את הבישול הגלילי שלו. לא בטוח בכלל שהתגובה האינסטינקטיבית הייתה שונה!.

אני לא איש של סטיגמות. ממש לא. אבל זה כן היה קצת מפתיע. לא כי ערבי לא יודע לבשל, אלא כי פשוט לא ציפיתי לזה. ציפיתי לדודו ביטון.   זו הסיבה שבחרתי במילים האלו. לא כי אני מאמין בגזענות חלילה, אלא בסוג של הפוך על הפוך. כי זה היה סיום אופטימי.

לא סתם מסתיימת הפיסקה ב"עוד לא אבדה תקוותנו" רוצה לומר: הנה תראו, זה לא מה שאתם אולי חושבים על ערבים. לא הייתי מתפלא אם גבי גזית למשל, שלא ידוע כימני, היה בוחר, לו היה מראיין בתכניתו את אותו שף מוכשר מאד, באותו טון חצי ציני של שאלה. שיבינו הגזענים שיש תקווה. צר לי אם הובן אחרת.
לצפיה ב-'למעשה מטבח כשר יכול להיות כל מטבח, פשוט מוגבל...'
למעשה מטבח כשר יכול להיות כל מטבח, פשוט מוגבל...
22/05/2017 | 21:43
5
116
כשרות מכתיבה רשימת הגבלות. מי שמבשל כשר יכול לבשל בכל סגנון כל עוד הוא נמנע מרכיבים ומשילובים אסורים (ובעיקרון גם החזקת משגיח כשרות ועוד עניינים פרוצדורליים מעיקים ). במילים אחרות, כדי לבשל מטבח הודי / סיני / תאילנדי וכו' צריך לדעת מה לעשות (הרכיבים, השילובים, שיטות בישול וכו'); במטבח "כשר" צריך בעיקר לדעת מה לא לעשות.

לכן הפליאה ממש לא ברורה לי (אם כי הניסוח לא צרם לי).
לצפיה ב-'יש גם עניינים של ״מי הטבח״, לא?'
יש גם עניינים של ״מי הטבח״, לא?
23/05/2017 | 15:23
4
78
או שזה רק ביין? איסור נגיעה של לא יהודים ביין כשר ושטויות אחרות ממין זה.
לצפיה ב-'לא ידוע לי; למיטב ידעתי זה אכן רק ביין'
לא ידוע לי; למיטב ידעתי זה אכן רק ביין
23/05/2017 | 16:45
2
15
לצפיה ב-'מגיגול קצר, זה ממש לא רק יין'
מגיגול קצר, זה ממש לא רק יין
23/05/2017 | 18:13
1
59
תילי תילים של מילים על פלפולים מרתקים כאלה ואחרים מה מותר ומה אסור. מבחיל.
לצפיה ב-'רק יין (כשר) צריך להיות מוכן ע"י יהודים. במזון זה לא המצב'
רק יין (כשר) צריך להיות מוכן ע"י יהודים. במזון זה לא המצב
23/05/2017 | 22:09
23
ולראיה, יהודים דתיים צורכים מזון מיובא (עם כשרות) שלא הוכן ע"י יהודים בלבד.

בכשרות של יין "ישנה חומרה יתרה":
לצפיה ב-'אין איסור נגיעה כזה'
אין איסור נגיעה כזה
23/05/2017 | 18:15
13
לצפיה ב-'"אחד כמוך" = תודה על המחמאה'
"אחד כמוך" = תודה על המחמאה
22/05/2017 | 13:21
2
197
הוא לא נעלב באותו רגע. אולי הוא רגיל להפתעה שהיא די טבעית.

חוץ מזה, למה מיד לתקוף. אולי פשוט תשאלי למה כתבתי מה שכתבתי?
לצפיה ב-'הניסוח אולי היה קצת צורם, אבל הכוונה שלך ברורה'
הניסוח אולי היה קצת צורם, אבל הכוונה שלך ברורה
22/05/2017 | 13:27
1
194
אני מניחה שהיא גם היתה ברורה לצד השני של השיחה, ולכן היא התקבלה בחיוך, על אף הניסוח הלא כ״כ פוליטיקלי קורקט.
לצפיה ב-''
22/05/2017 | 23:18
8
לצפיה ב-'המפלט האחרון באילת'
המפלט האחרון באילת
22/05/2017 | 19:11
1
189
זו היתה המסעדה האהובה על אימי ז"ל וכל ימי ההולדת שלנו במהלך השנים אחרי שאנחנו הילדים גילינו את חדוות פירות הים (דגים תמיד אהבנו) היו נחגגות שם. בכל אופן הגענו בשישי לפני שבוע וחצי עם אבא שלי וגמד הבית.
יש לומר שמה שלא משתנה שם זו האיכות, הדגים טריים, פירות הים מצויינים וגם התיבול לא משתנה מה שזכרת מלפני 10 שנים זה מה שתקבלי.
בכל אופן
פתחנו בסלט פירות ים במיונית, הסלט נדיב, לא ספרתי פירות ים אבל אבא שלי היה מבסוט לגמרי (אני הרמתי לו כמה שרימפסים מהצלחת).
אני לקחתי קונכיית שרימפסים מוקרמת שהיתה מעולה, השרימפסים טריים וטעימים. היו משובחים.
שיחיה שלא אוכל כלום שבא מהים הזמין קונכיית אספרגוס מוקדמת (בשביל ההקרמה כמובן), אני פחות אוהבת אספרגוס ברוטב שמנת אבל נשנשתי כמה מהצלחת שלו.
לעיקרית אבא שלי לקח שרימפסים מוקפצים פיקטניים שהיו מצויינים.
אני לקחתי לברק על הגריל שחלקתי עם גמד הבית שאכל בהתלהבות רבה (באיזה שלב שקלת להזמין עוד דג מההתלהבות שרצה שם) והדג היה מצויין.
שיחיה אכל שיפודי פרגית והיה אומלל ברמה בינונית.
סה"כ 400 ש"ח אחרי הנחת תושב אילת.
לא קינחנו ובדרך חזרה אנחנו הלכנו לסרט בקולנוע באילת שם יש אחלה גלידה אמריקאית.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
23/05/2017 | 18:29
48
כאילו דבר לא השתנה במשך השנים

לפני כמה שנים רצינו ללכת לאכול צהריים במפלט האחרון, חנינו שם וכשהתקרבנו למסעדה הרחנו ריח חזק של ביוב, והחלטנו לוותר. לא בטוחה שצדקנו כשויתרנו.
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
22/05/2017 | 06:22
9
10
לצפיה ב-'A Day in the Life of a Food Runner'
A Day in the Life of a Food Runner
22/05/2017 | 06:27
117
מגזין EATER ענד צמידי כושר על זרועותיהם של מגישי המנות בשתי מסעדות ניו-יורקיות.
להבדיל מהמלצרים הלוקחים הזמנות מלקוחות, הראנרים הם אלה המגישים את המנות היוצאות מהמטבח.

אחד מהראנרים הוא עורך דין צעיר ששמו ארז טלמון (מעניין ). הוא עושה כ- 18,000 צעדים במשמרת.

לצפיה ב-'מקומות חדשים נפתחים'
מקומות חדשים נפתחים
22/05/2017 | 06:35
118
הדיווח השבועי של YNET:
בית קפה מעדנייה בשוק הפשפשים, מעדנייה כשרה לאבי ביטון, מסעדת שף כשרה, מסעדה טבעונית ועוד.

לצפיה ב-'ראיון עם עזרא קדם, מאמר של רינה פושקרנה'
ראיון עם עזרא קדם, מאמר של רינה פושקרנה
22/05/2017 | 06:42
86
ב- YNET ראיינו את השף עזרא קדם, ונתנו מקום למאמר של רינה פושקרנה שכתבה על המעבר לישראל ועל דרכה בתחום המסעדנות.

ראיון עם עזרא קדם:
הפסקה האחרונה בראיון:
אם היית צריך לתת טיפ אחד לצעירים שנכנסים לתחום המסעדנות, מה היית ממליץ?
"תהיו טבחים. המילה 'שף' היא מילה גדולה, ולרוב מיותרת. אין קיצורי דרך. אנחנו לא צריכים כוכבים ולא שפים. אנחנו צריכים אנשים שרוצים להיות במטבח ומוכנים לעבור את הדרך הזאת לאט, לאט שלב אחרי שלב, וללמוד את כל השכבות שמהם עשוי התחום המרתק הזה".

המאמר של רינה פושקרנה:

לצפיה ב-'משרד הבריאות מאשר: צריכת סויה בטוחה ואף מומלצת - לי זה ברור'
משרד הבריאות מאשר: צריכת סויה בטוחה ואף מומלצת - לי זה ברור
22/05/2017 | 11:31
5
139
(ונראה לי שגם לכמה מליארדי אסיאתיים משחר ההסטוריה....)

לצפיה ב-'באטליה מאשרים לאכול פסטה כל צהרים '
באטליה מאשרים לאכול פסטה כל צהרים
22/05/2017 | 17:06
4
150
להפתעתם של נאמני הפליאו

לצפיה ב-'אגב פליאו - כתבה עם הרבה טוקבקים....'
אגב פליאו - כתבה עם הרבה טוקבקים....
22/05/2017 | 18:47
3
179
"כך הגוף שלי נפגע אחרי שנה של דיאטת פליאו"
וגם זה נראה לי מאד הגיוני....
לצפיה ב-'מפחיד'
מפחיד
22/05/2017 | 19:51
23
לצפיה ב-'לי יש את ספר החוקים שלי והוא מאד פשוט'
לי יש את ספר החוקים שלי והוא מאד פשוט
22/05/2017 | 20:45
1
170

חוק מספר 1: בכל דבר שמכניסים לגוף אפשר למצוא משהו שלילי, לכן כשאתה מוריד מהתפריט משהו אחד לטובת משהו אחר יהיה בזה תמיד גם תועלת וגם נזק. מסקנה: לאכול כמה שיותר מגוון. לפחות ככה לא חסר לגוף שום דבר שהוא צריך. 

חוק מספר 2: מינון מינון מינון. ברור שיש דברים שאם אוכלים אותם בלי הגבלה מזיקים לגוף. לכן ביום יום, שזו המאסה הקריטית, משתדלים לחשוב קצת יותר על הגוף ומשתדלים לאכול קצת יותר שפוי מבחינת המינונים, אבל באחת לכמה זמן שאני כבר יוצא למסעדה המטרה היא להנות מהאוכל ולכן אני משאיר את הבריאות לחכות לי מחוץ למסעדה ואוכל בלי לחשוב על מה כן בריא ומה לא בריא. 

זה הכל. נורא פשוט.

לצפיה ב-''
22/05/2017 | 21:27
9
לצפיה ב-'קיטשן מרקט- מה מומלץ חוץ מברולה פורצ'יני ועוגת גבינה?'
קיטשן מרקט- מה מומלץ חוץ מברולה פורצ'יני ועוגת גבינה?
21/05/2017 | 21:26
3
106
מלבד שתי המנות שרשמתי לפניי, אשמח לעוד המלצות.
הראשונות בתפריט נראות יותר מעניינות.
לצפיה ב-'לדעתי יש דיווח של Nרב מהשבועות האחרונים'
לדעתי יש דיווח של Nרב מהשבועות האחרונים
22/05/2017 | 06:21
2
27
לצפיה ב-'כשיש מנוע חיפוש... לא צריך לפשפש בזיכרון '
כשיש מנוע חיפוש... לא צריך לפשפש בזיכרון
22/05/2017 | 10:50
1
106
הדיווח של מרב הוא הראשון שם --> לינק
לצפיה ב-'הפוקצ'ות/פיצות נראו טוב'
הפוקצ'ות/פיצות נראו טוב
22/05/2017 | 11:27
25
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
18/05/2017 | 06:14
10
13
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע טעים,
  החתולית
לצפיה ב-'משקאות קיץ מרענן בקפה קפה'
משקאות קיץ מרענן בקפה קפה
18/05/2017 | 06:23
115
רשת בתי הקפה "קפה קפה" משיקה תפריט משקאות קיץ מרעננים בשתי קטגוריות: שייקים קפואים המבוססים על פירות טרופיים, פירות יער עשירים בוויטמינים וספירולינה, ומילקשייקים בטעם נוסטלגי המבוססים על חלב וגלידה בתוספת טעמים.

את נבחרת משקאות הקיץ החדשים, פיתח סמנכ"ל קבוצת קפה קפה, ישי שאולי, שאחראי בין היתר על תחום הקינוחים והמשקאות של הרשת.

נבחרת השייקים בתפריט משקאות הקיץ החדש:
סופרשייק - מנגו, אננס, מלון, קיווי, פסיפלורה וספירולינה העשירה בחלבון, מינרלים וויטמינים
שייק אדום ארגמן - מגוון פירות יער העשירים בנוגדי חמצון וויטמינים
שייק אטרף – קלאסיקה של פירות טרופיים- מנגו, בננה, מלון, דבש וקינמון

נבחרת המילקשייקים בתפריט משקאות הקיץ החדש:
מילקשייק פירות יער - גלידת וניל עם פירות יער, קצפת ורוטב דולצ'ה
מילקשייק בוואריה וניל - בוואריה וניל עם קצפת ורוטב שוקולד
מילקשייק וניל שקדים - גלידת וניל ושוקולד שקדים עם קצפת
*חברי מועדון mood זוכים ל-10% הנחה על מחירי המשקאות.
.

לצפיה ב-'יום הולדת 3 ל"דלי אסיאתי" בהוד השרון'
יום הולדת 3 ל"דלי אסיאתי" בהוד השרון
18/05/2017 | 06:26
87
מסעדת "דלי אסיאתי" בהוד-השרון חוגגת יום הולדת 3 ולרגל המאורע משיקה תפריט אוכל מיוחד על טהרת מנות דגים טריים, ותפריט קוקטיילים על בסיס פירות אקזוטיים ועשבי תיבול.

החגיגות יתקיימו למשך שבוע שלם, החל מיום ראשון 21 במאי ועד ליום שבת 27 במאי, כאשר בכל יום משעה 17:00 יוצעו גם מגוון מנות ספיישל.

בין מנות הדגים שיוגשו בשבוע יום ההולדת:
קולקציית סשימי- 12 פרוסות סשימי עם 4 יחידות סלמון, 4 יחידות דניס ו-4 יחידות טונה (99 ש"ח)   

סביצ'ה מוסר ים- מוסר, פלפל אדום, פלפל כתום, נענע, כוסברה וקוביות אפרסק (59 ש"ח)  

סיגר דגים- סלמון ומוסר ים בתיבול צ'ילי, כוסברה ושום, עטוף בעלה סיגר עדין ומוגש על סלט אטריות רענן העטוף בעלה חסה (49 ש"ח)

בין הקוקטיילים האסיאתיים שיוגשו בשבוע יום ההולדת (החל מ-39 ש"ח):
קופנגן- מנגו, ליצ'י, אננס, וודקה ומיץ לימון
קוואסקי- סאקה, וודקה, קיווי ותפוח , מיץ לימון, נגיעות ג'ינג'ר ולמון גראס
אריזונה קפאו- פרנו, וודקה, מיץ לימון, רימונים ובזיליקום תאילנדי

לצפיה ב-'באר שבע - פסטיבל המבורגר ובירה עם טובי השפים'
באר שבע - פסטיבל המבורגר ובירה עם טובי השפים
18/05/2017 | 06:48
202
יש גם תחרות - Burger challenge:
במסעדות קפאסה, הספריה, קמפאי וכפרה,  יוצבו עמדות מיוחדות למשתתפי האתגר. יהיה עליהם לנסות לאכול קילו המבורגר, צ'יפס ענק וחצי ליטר בירה ב-10 דקות.
העומדים באתגר לא ישלמו על הארוחה ויקבלו פרס של 300 ₪ למימוש במסעדה.
משתתף שלא יעמוד באתגר ישלם 125 ₪ על הארוחה.
המהירים ביותר בכל יום יוזמנו לתחרות "אלוף האלופים" שתתקיים ביום ב'  ה-29.5, והמתמודד שיזכה בתואר יקבל 1000 ₪ למימוש במסעדה.

התחרות מתקיימת בכל שעות הפעילות של המסעדות ובימים א' – א' 21-28.5 כולל שישי שבת. והגמר הגדול יערך ב-29.5 – היום האחרון של הפסטיבל.

לצפיה ב-'בוטניקה קוקטייל בר - תפריט חדש'
בוטניקה קוקטייל בר - תפריט חדש
18/05/2017 | 06:53
63
בוטניקה הוא בר קוקטיילים תל-אביבי שפתח את דלתותיו לפני כשמונה חודשים, וכעת משיקים בו תפריט קוקטיילים ותפריט אוכל חדשים.

תפריט האוכל כולל פרק של מנות שמותאמות לקוקטיילים, במיוחד ללקוחות שמעוניינים לבחור טעמים שהיוצרים בבוטניקה הרכיבו, על מנת שיאזנו זה את זה לכדי חוויה מושלמת.

בתפריט הקוקטיילים החדש מוצעים עשרות קוקטיילים חדשים מחולקים לקטגוריות שונות כמו:
Black Pearl #2
וויסקי שיפון, פרחי סמבוק שחור, סירופ דבש וג’ינג’ר, לימון,פחם פעיל וסירופ ליים ומלפפון

Three Points Julep - ברבן, אשכולית אדומה, ריבס, ליים, רימון ונענע

Nordic No.5 - אקוויט בוטניקה מספר 1, ביטר הל, דבש, ליים, לימונצלו

בבוטניקה מציעים גם קוקטיילים לא אלכוהולים כמו Berry Stormy - דובדבן, ליים, ג’ינג’ר ביר ואפרסק.

מחיר ממוצע לקוקטייל יהיה 48 ₪.
בבוטניקה מציעים גם האפי האוור בימים שני עד שבת בשעות 18:00-20:00, ואז עולה כל קוקטייל 35 ₪ בלבד.

בין המנות החדשות בתפריט האוכל:
גספצ'יו עגבניות ולבנדר עם אבוקדו, גרגר נחלים, קרוטונים ושרימפס צלוי 36 ₪,
כריך פתוח של סלמון כבוש בוויסקי עם קרם פרש,דבש, טימין, גרדת ליים ושמיר 32 ₪

לצפיה ב-'פרש קיטשן - טעימה מהגליל'
פרש קיטשן - טעימה מהגליל
18/05/2017 | 13:49
50
לכבוד חג השבועות, רשת בתי הקפה "פרש קיטשן" משיקה את תפריט "טעימה מהגליל" בשיתוף משק צוריאל, אשר מוגש בכל סניפיה למשך חודש שלם, החל מהתאריך 11/5.

תפריט הספיישל "טעימה מהגליל" יוגש בנוסף לתפריט הקיים של הרשת, ויכלול 3 מנות שהורכבו בהשראת תוכנית "משחקי השף אוטו אוכל" והשפים שמככבים בה.

המנות שיוגשו ברשת פרש בתפריט "טעימה מהגליל" עם גבינות האיכות של משק צוריאל הן:
ארוחת בוקר גלילית- סינייה חלומי, בצל, פטרוזיליה, חציל קלוי ותבלינים, מונחים במחבת אפייה עם עגבניות, תרד וטופינג מלא של טחינה גולמית. המנה מוגשת חמה בהשלמה של יוגורט עיזים, סומק ועשב תבלין גלילי, לצד לבנה, שמן זית וזעתר, סלט ירוק, קרעי פיתה קריספיים וזיתים. מוגש עם שתייה חמה וקרה

סלט קוביות בולגרית ואבטיח- סלט קיצי ומרענן של קוביות בולגרית גלילית ואבטיח, שקדים, עלי אורגנו טריים- מעורבבים עם ויניגרט, אבטיח ותפוחים, מוגש בקערה על מצע של עלים ירוקים פריכים

סיגר סלמון, גבינת מה-עז ותרד טרי- סיגר Home made ממולא בסלמון מעושן, גבינת מה-עז, תרד טרי ועגבניות לחות, מוגש על מצע מרענן של יוגורט עיזים עם נענע וגרידת לימון

לצפיה ב-'יקב עמק יזרעאל - ימים של תוצרת ישראלית'
יקב עמק יזרעאל - ימים של תוצרת ישראלית
18/05/2017 | 13:57
36
חג השבועות בפתח, וביקב עמק יזרעאל מזמינים אתכם לימים של כל טוב הארץ והתוצרת.

בימים אלה (פרט לשבת 27.5) היקב ומרכז המבקרים יהיו פתוחים לסיורים וטעימות יין.
במקום תתקיים גם מכירת גבינות עיזים של מחלבת 'צאן-אל' מציפורי, ריבות וממרחים מיוחדים, שמן זית של בית בד 'גלילי' מבית לחם הגלילית, לחמים בעבודת יד, סלסלות פיקניק עשירות, פרחים ועוד .  

בסיור תוכלו לשמוע על ייחוד הזנים, סיפורם הישראלי המיוחד, וכמובן לטעום טעמים מיינות היקב.
הסיור יצא בכל שעה עגולה  ובסיומו תתקיים טעימה מקצועית של יינות היקב.

בנוסף יציעו ביקב מבצעי יין אטרקטיביים על מגוון יינות היקב .

כניסה חופשית
סיור וטעימות - 25 ₪ לאדם.
פלטת גבינות זוגית – 75 ₪
אריזות חג וסלסלות פיקניק לאירוח מושלם .
היקב והיינות כשרים

יקב עמק יזרעאל, קיבוץ חנתון (מחלף המוביל)
יום שישי 26/5, ימים א-ב 28-29/5 בין השעות 10:00-14:30

לצפיה ב-'בית שלום במטולה מארחת את עומר עילואן'
בית שלום במטולה מארחת את עומר עילואן
18/05/2017 | 14:01
37
שף מוסטפא סלילי, ממסעדת בית שלום במטולה מארח את שף עומר עילואן (לשעבר
מסעדות חג' כחיל ועלה גפן), לסוף שבוע קולינרי ייחודי, בו יוגשו שתי ארוחות גליליות
עם ניחוחות מהמטבח הלבנוני והסורי.

הארוחות יתקיימו היום ומחר 18-19 במאי, החל מהשעה 19:00 בערב.

לארוחות הורכב תפריט מיוחד בטעמים גליליים, עם שילובים מהמטבח הלבנוני והסורי ומנות מרעננות המבוססות על חומרי גלם גליליים.

מנות של שף מוסטפא סלילי:
עלי גפן ממולאים, קובה על מצע סלט עדשים שחורות, מוסחאן עוף, אוסבוקו טלה ולקינוח- קרם מהלביה, עוגת סולת אישית וכנאפה ביתית.

מנות של שף עומר עילואן:
סלט שדה הגליל, לבנה ביתית, חציל בלאדי, לחמעג'ון, מקלובה דג, סינייה חלאבי וחזה אווז.

מחיר- לפי התפריט המיוחד
שתי ארוחות בלבד חמישי ושישי 18-19 במאי, החל מהשעה 19:00

לצפיה ב-'שבועות בשרונה מרקט'
שבועות בשרונה מרקט
18/05/2017 | 14:03
107
"שרונה מרקט" מציע מגוון מאכלים לשולחן החג ולפיקניקים המסורתיים במבצעים יוצאי דופן של עד 60% הנחה.

מגוון מעדניות וחנויות ב"שרונה מרקט" מציעות סל מוצרים ייחודי לשבועות במחירים חסרי תקדים עד יום שלישי 31/5.

בין המבצעים במעדניית הגבינות "באשר פרומז'רי":
100 גרם גבינת גאודה מיושנת 24 חודשים פארנו במחיר של 9.9 ש"ח בלבד (במקום ב-29.9 ש"ח)
100 גרם גבינת בושה עיזים במחיר של 9.9 ש"ח בלבד (במקום ב-25 ש"ח)
100 גרם גבינת ברי דה מון צרפת במחיר של 9.9 ש"ח בלבד (במקום ב-19.9 ש"ח)

בין המבצעים במאפיית "לה פארינה":
לחם כוסמת ודגנים במחיר של 13.9 ש"ח (במקום ב-19.9 ש"ח)
8 סוגים של עוגות גבינה (1 ק"ג) במחיר של 59.9 ש"ח (במקום ב-79.9 ש"ח)
פוקאצ'ה ארוכה במחיר של 12.9 ש"ח (במקום ב-17.9 ש"ח)

בין המבצעים במעדניית הגבינות "לה פרומז'רי":
100 גרם גבינת אמנטל מאסדם הולנדית במחיר של 6.5 ש"ח בלבד (במקום ב-8.5 ש"ח)
250 גרם קממבר צרפתי במחיר של 19 ש"ח בלבד (במקום ב-25 ש"ח)

בין המבצעים במעדניית "סרדינה":
100 גרם אנטיפסטי במחיר של 7 ש"ח (במקום ב-10 ש"ח)
פריטטה ארבע גבינות (קוטר 28 ס"מ) במחיר של 55 ש"ח (במקום ב-72 ש"ח)
מאפה חצילים עם פרמז'ן במחיר של 12 ש"ח (במקום ב-15 ש"ח)

לצפיה ב-'טייסטינג רום - ערב יינן עם ערן גולדווסר ויקב יתיר'
טייסטינג רום - ערב יינן עם ערן גולדווסר ויקב יתיר
18/05/2017 | 14:05
35
יקב יתיר נוסד בשנת 2000 ומאז תפס מקום של כבוד כאחד מיצרני היין הטובים בישראל, ספינת הדגל של היקב: "יער יתיר" זכה לשבחים בכל העולם וקיבל ציונים גבוהים מבכירי המבקרים.

במסגרת ערבי היינן בטייסטינג רום יתארח בו ביום שני ה- 22/5 בשעה 19:30, היינן ערן גולדווסר מיקב יתיר.

במהלך הערב ייטעמו כמה מיינות היקב בליווי גבינות ולחם, ותהיה הזדמנות לשמוע על היקב, היינות ותהליך עשייתם.

לצפיה ב-'יקב ויתקין - שישי בשרי'
יקב ויתקין - שישי בשרי
18/05/2017 | 14:27
59
מחר יום ו' ה- 19/5 תתארח במרכז המבקרים של יקב ויתקין, המעשנה מינוב.

בין השעות 11:30-15:30 תתקיים ביקב חגיגת בשרים ויין עם מזנון של בשרים מעושנים, ויין של היקב.

הכניסה חופשית, הבשר והיין בתשלום.
לצפיה ב-'קפה מודוס- קינג ג'ורג' 31 ירושלים '
קפה מודוס- קינג ג'ורג' 31 ירושלים
18/05/2017 | 15:24
11
343
התאכסנו ללילה במלון הילל 11 . מלון קטן נחמד , אפילו קבלנו סוויטה  קטנטנה , והכריות היו מוצקות ונוחות. לי הפריע מאד ריח חזק של חומר ניקוי בפרוזדורים ובחדר. הבחורה הנחמדה בקבלה אמרה שאף אחד לא התלונן וניכ4 שהיא לא משקרת
היינו צריכים להגיע מוקדם לכותל - בעלי קפץ לארומה שפתוחה 24 שעות והביא לי קפה נטול טעם של קפה ופאי גבינה ותפוחים נורא. איך אומרים- BIG MISTAKE 
ערב קדם הבת המליצה על קפה מודוס -אבל אמרה שלא פותחים כל כך מוקדם 
ולכן בשובנו - התברר שהוא נמצא כמעט בפינת הילל-עצרנו לארוחת בקר ,
מסוג בתי הקפה השכונתיים. היה ריק למדי , מוסיקה קלסית ברקע 
ארוחת בקר כוללת 2 משקאות 45 שח , הלחם היה נפלא- מין בגט מקמח מלא (בתפריט נתנו קרדיט למאפיה , לא מוכרת לי), סלט רענן על חסות עגבניה קצת צנונית , פלפל צהוב ולי בלי מלפפון. לי חביתה לו לביבות טבעוניות 
בפנכות- זעתר בשמן זית, פרוסות גבינת עיזים , כדורי מוצרלה , גבינה צהובה, עגבניה מרוסקת מתובלת חמאה רכה . טחינה 
אפשרו לו להחליף את המיץ טבעי בבקבוק סודה ולי מיץ תפוזגזר טרי
קפה- אפשר גם קפה נמס טייסטר צ'ויס- לשמחתי והוסיף כפית שוקו לבקשתי 
בקשתי גם 3 עוגיות (6שח כך בתפריט) קבלנו 4  וללא חיוב 
אחלה מקום . בעל הבית אוהד של הפועל קטמון ! 
90 שח -לא חויבנו על העוגיות , גמלנו בטיפ של 22%
לצפיה ב-'תודה, תהיתי על המקום הרבה זמן'
תודה, תהיתי על המקום הרבה זמן
18/05/2017 | 17:05
184
אך אף פעם לא נכנסתי. נשמע ששווה ביקור.
לצפיה ב-'איך המלון?'
איך המלון?
18/05/2017 | 18:49
9
180
אנחנו נופלים פעם אחר פעם עם בתי מלון קטנים בירושלים.

בית הקפה נשמע נחמד, למרות שהבעלים הוא אוהד קטמון...
לצפיה ב-'המלון- לולא הריח שהפריע לי- הלילה הייתי חוזרת '
המלון- לולא הריח שהפריע לי- הלילה הייתי חוזרת
18/05/2017 | 21:07
8
264
כאמור קבלנו "סוויטה"- סלון בצבעי אפור עם נגיעות ורוד, דלת למרפסת , דלפק אכילה , קומקום ומקרר. חדר שינה עם מיטה מאד נוחה- נקי מאד (הלכתי יחפה) 
חדר אמבטיה זעיר , לא היה סבון נוזלי אלא מוצק חדש באריזה (אבל תמיד יש לי בתיק כלי רחצה) 
מיקום מעולה. 
הזמנו דרך בוקינג- לא זוכרת כמה עלה - בעלי חושב שסביב 500 שח. היום אמרו לאחד האורחים שבקשתו ללילה נוסף התקבלה ויעלה לו 100 $
לצפיה ב-' את יודעת שאם מזמינים דרך בוקינג משלמים יותר, נכון?'
את יודעת שאם מזמינים דרך בוקינג משלמים יותר, נכון?
19/05/2017 | 08:02
7
225
קרה לי פעם אחת בארץ, ולא יקרה יותר.

אם את מזמינה בבוקינג, עליך להוסיף מע"מ למחיר המפורסם באתר. בדרך כלל, המחיר זהה למחיר המפורסם באתר המלון או באתר hotels.co.il. כך שבעצם, משלמים 17% יותר, רק בגלל ההזמנה בבוקינג.

הדבר מצויין במפורש באותיות הקטנות באתר בוקינג.
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
19/05/2017 | 12:40
3
202
מבדיקה בכמה וכמה ארצות, תמיד צריך לבדוק בבוקינג מול אתר המלון/אכסניה/צימר - הרבה פעמים זה אותו הדבר בדיוק מבחינת מחיר ללקוח (בוקינג מקבלת את העמלה שלה ממקום הלינה), לפעמים יותר זול להזמין ישירות ממקום הלינה, אבל גם ראיתי כמה פעמים שהיו מבצעים כך שההזמנה דרך בוקינג היתה זולה מהזמנה ישירה. 

כך או כך, בישראל בכל מקרה כל עוד אתם בעלי אזרחות ישראלית עליכם להוסיף מע"מ למחירי הלינה בארץ. יתרה מזאת, אפילו אם ההזמנה היא על שמו של תייר זר, אם זה חדר זוגי מבחינת החוק מקום הלינה צריך לבקש לראות את התעודות של שניכם, ואז להוסיף על החצי שלכם את המע"מ (אם כי לא בכל המלונות מיישמים את זה בפועל, ואם הם לא חושבים שבן/בת הזוג ישראלים הם לא ישאלו). 
לצפיה ב-'התייחסתי להזמנות של ישראלים בישראל בלבד'
התייחסתי להזמנות של ישראלים בישראל בלבד
19/05/2017 | 16:03
2
146
הבעיה נוצרת כאשר המחיר ללילה לאזרחים ישראלים, זהה באתר המלון ובבוקינג, או זול בכמה שקלים בבוקינג.

בעצם, הזמנה בבוקינג תעלה יותר, משום שהמחיר באתר המלון כולל מע"מ ובבוקינג הוא אינו כולל מע"מ.
לצפיה ב-'מסכימה שהמע"מ לא מצוין ברור מספיק, אבל...'
מסכימה שהמע"מ לא מצוין ברור מספיק, אבל...
19/05/2017 | 17:25
1
146
מסכימה איתך על ההערה החשובה והנכונה שחייבים לבדוק ולהיות ערים לנושא המע"מ שלא מצוין מספיק בולט בבוקינג, ועדיין כדאי בעיניי להשוות, כי לפעמים בבוקינג יש מבצעים מיוחדים, כולל למי שהזמינו מעל 5 פעמים בשנה, ואזי זה בכל זאת יכול לצאת אותו הדבר או פחות. וכאמור - אם אחד הלנים בחדר אינו ישראלי, אז אפשר לקבל הפחתה של חלקו במע"מ, בוודאי אם ההזמנה עליו. 

תמיד תמיד תמיד באתר כמו בוקינג כדאי בעיניי להשוות מול הזמנה ישירה - גם מבחינת המחיר (הסופי) וגם מבחינת תנאים, ואפילו מבחינת זמינות סוגי החדרים השונים (לא כל מקום לינה מפרסם את כל החדרים הקיימים בבוקינג). 

במאמר מוסגר אגיד שאם התנאים והמחיר זהים, אשתדל להזמין ישירות ממקום הלינה בכל זאת - היות ובדרך כלל אני בוחרת מקומות לינה שאינם חלק מרשת אלא עצמאיים, חשוב בעיניי לעודד עסקים עצמאיים מקומיים, והם מרוויחים יותר מהזמנה ישירה כי אינם צריכים לשאת בעלויות העמלה לאתר מתווך. 
לצפיה ב-'במקרה הזה, השוויתי'
במקרה הזה, השוויתי
19/05/2017 | 19:03
106
בבוקינג המחיר לכאורה זול יותר, אבל זה לפני שמוסיפים את המע"מ.
לצפיה ב-'אני תמיד בודקת מול אתר המלון- כאן,בבוקינג היה זול יותר '
אני תמיד בודקת מול אתר המלון- כאן,בבוקינג היה זול יותר
19/05/2017 | 14:23
2
39
לצפיה ב-'גם לאחר הוספת המע"מ?'
גם לאחר הוספת המע"מ?
19/05/2017 | 16:03
1
146
בדקתי כעת חדר ללילה אחד בשבוע הבא:

בבוקינג - 608 ש"ח, באתר המלון - 675 ש"ח
אבל אם אזמין בבוקינג, אחוייב בסופו של דבר בסכום של 608 ש"ח + 17% מע"מ = 711.36 ש"ח.
לצפיה ב-'כנראה קבלנו הנחה כ"יקירי בוקינג" וזה התקזז . להבא אפקח עין '
כנראה קבלנו הנחה כ"יקירי בוקינג" וזה התקזז . להבא אפקח עין
19/05/2017 | 23:16
38
לצפיה ב-'רק חזרתי מהתפוח וירושלים על ראש שמחתנו '
רק חזרתי מהתפוח וירושלים על ראש שמחתנו
16/05/2017 | 21:58
11
336
מבטיחה דיווח על EMP שהיה חלום ובוליי שהיה קצת פחות (GRR עשה לי עין הרע )
בינתים- מחר בערב נהיה בירושלים (לא להאמין בת הדודה בת ה 59 באה מברזיל לחגוג בת מצווה בכותל)-רוצים לקחת את הסטודנטית הטבעונית לארוחה חמה
האם כדאי סאטיה? יש בקורות סבירות כאן מ 8.16 
רעיון אחר? 
תודה רבה 
לצפיה ב-'הזמנתי לטלביה- אמרו שיעזרו לטבעונית...תודה !'
הזמנתי לטלביה- אמרו שיעזרו לטבעונית...תודה !
16/05/2017 | 23:00
2
67
לצפיה ב-'הארוחה שלנו בטלביה היתה נחמדה'
הארוחה שלנו בטלביה היתה נחמדה
17/05/2017 | 07:10
1
185
השירות היה קצת צולע, אבל האוכל היה טעים.
לצפיה ב-'בטלפון היו מאד נחמדים'
בטלפון היו מאד נחמדים
17/05/2017 | 07:13
33
לצפיה ב-'מציעה עוד כמה אופציות לירושלים'
מציעה עוד כמה אופציות לירושלים
17/05/2017 | 10:45
2
147
נוקטורנו, בית קפה חלבי כשר ולדעתי יש בו גם אופציות טבעוניות
משק עפאים בבית הכרם
קרייב בשוק- מצריך בדיקה- הוא בשרי אבל לדעתי יש גם אופציות טבעוניות. לקחת בחשבון אווירת שוק- צפיפות ורעש. אבל האוכל שאכלתי שם היה טוב.
לצפיה ב-'תודה, חשבתי על קרייב אבל אין תפריט ברשת ולא לקחתי סכון '
תודה, חשבתי על קרייב אבל אין תפריט ברשת ולא לקחתי סכון
17/05/2017 | 13:50
28
לצפיה ב-'קרייב לא באמת בשוק'
קרייב לא באמת בשוק
20/05/2017 | 19:31
56
אלא ברחוב השקמה, 'מחוץ' לשוק.

דגמתי שם המבורגר אסייתי (זאת אומרת, קציצה שהייתה מצופה במעין פנקו דק) וטבעות בצל. היה חביב.

לצפיה ב-'איפה הייתם ואיך היה ב"עיר הרוחות"?'
איפה הייתם ואיך היה ב"עיר הרוחות"?
18/05/2017 | 08:45
1
22
לצפיה ב-'היתה קצת רוח ושפע צבעונים ברחובות '
היתה קצת רוח ושפע צבעונים ברחובות
18/05/2017 | 14:44
132
לצערי המסעדות שהומלצו (מאד רצית את אברסט?זו הגבוהה)היו סגורות בראשון ושני בערב - הערבים הפנויים
הסתפקנו בארוחה חביבה בEATALY  ובארוחה עם הרצאה (מטעם-חברה קוריאנית ) באחד מבתי המלון המרכזיים- הוגש נתח בשר טוב מאד 
ובארוחה אמריקאית במועדון הבלוז  BUDDY GUY - כריך של חזה עוף בשום ושמן עם שפע צ'יפס טוב והמון בירה סביב . הופיע זמר בלוז ישראלי (!) שמו פרח מזכרוני , היה שמח .
לצפיה ב-'טלביה- צמודה לתיאטרון ירושלים '
טלביה- צמודה לתיאטרון ירושלים
18/05/2017 | 15:08
2
159
גילוי נאות- בהגיענו- התברר שאחת המלצריות חברה של הבת שלנו כך שפעם אחת גם אני זכיתי לקבל מנה OTH 
מסעדה קטנה, נעימה עם אוירה של ביסטרו. לא זוכרת שהיתה מוסיקה ברקע  וזה לטובה- אפשר היה לשוחח 
מיד קבלנו בקבוק מים בטמפ החדר החמימה וכוסות . אחכ גם סלסלה של מקלות לחם ולחמניה עגולה רכה אחת . כלי זכוכית יפה עם טאפנד זיתים ו3 קרקרים (מסוג קרקר של אסם) . לצד הלחם היו שני בקבוקונים- שמן זית ובלסמי - לצקת לפי הטעם בפנכה קטנה -נחמד 

ומה אכלנו ? ממיוחדי היום הוא לקח טרטר טונה אדומה על גספצ'ו מלון (44שח) מנה לא גדולה , טעמתי קובית טונה- טעם של מלון 
לי פולנטה עם אספרגוס ופטריות (38) קבלתי סיר מתכת קטנטן עם הפולנטה והתוספות- קרמית טעימה- כנראה כמו זו מחנה יהודה 
על חשבון הבית- סלקים ומסקרפונה- 4 רבעי סלק (לא אכלתי אני לא אוהבת סלק) ושני קנלים של גבינת רכה עם טעם של כמהין- טעימה מאד בכפית וגם על לחם 

עיקריות- לו ממיוחדי היום-ריזוטו אפונים שלווה בקוביות גבינה שקדים ועגבניות (70)- אמר שטעים מאד ומיוחד
לי- שרימפס בחמאת עגבניות (70) - 8 יחידות של שרימפ עשויות במדויק ברוטב חמאתי טעים עד מאד (טוב שהיה לחם לנגב) עם 4 יחידות של רביולי קטנים במילוי גבינה- מנה נהדרת מומלצת בחום !!

לטבעונית היתה בחירה בין שתי מנות שלא בתפריט הרגיל- פאיה טבעונית או מסבחה - בה בחרה בדירבון שלי (רציתי לטעום) - קבלה ממרח שעועית בובס  קר עליו תבשיל כלשהוא עם לימון כבוש חמים וחצי קישוא בשרני צלוי. 52שח
אמרה שטעים ואכלה עם שפע לחם (קבלנו מילוי חוזר לסלסלה) . ממה שטעמתי לא התחברתי- בעיקר לזה שממרח השעועית היה קר מהמקרר 

היינו מלאים מכדי קינוח אבל המלצרית הביאה -שוב OTH טארט פירות יער- טעמתי כזית- בצק חמאתי דק משובח עם מלית פירות יער קצפת בצד . נדמה לי שמתומחרת ב 42 שח . מה שנשאר נארז- לטבעונית- שבקינוחים לא מקפידה. 

עם בירה מהחבית, בקבוק מים מוגזים גדול ואספרסו כפול -338שח לא כולל שרות - שכמובן תוגמל ביד רחבה 

לסכום- מסעדה נעימה לישיבה. תפריט מגוון מאד עם מענה גם לטבעונים. גם חניה . שוב נשוב .

לצפיה ב-'ותודה ל DANI666 ולמנוע החיפוש שהביאנו לטלביה '
ותודה ל DANI666 ולמנוע החיפוש שהביאנו לטלביה
18/05/2017 | 21:42
27
לצפיה ב-'טלביה מקבוצת מחניודה'
טלביה מקבוצת מחניודה
19/05/2017 | 08:09
143
ואכן הפולנטה היא אותה פולנטה כמו במסעדת האם.

אחד הדברים שאהבתי בטלביה, הוא קבלת הפנים האחידה - בקבוק מים (צוננים במקרה שלי) וסלסלת מקלות הלחם וכו'.

לצפיה ב-'מסעדת "זמן קפה"-חיפה'
מסעדת "זמן קפה"-חיפה
18/05/2017 | 14:38
3
370
קיבלתי היום שירות גרוע מהם. אני סועד ותיק במסעדה ואני מזמין את הארוחה בטלפון לפני שאני מגיע. גם היום הזמנתי בטלפון ושאלתי את המלצר אם זה בסדר להגיע תוך 10 דקות. הוא אמר שיקח יותר כי המטבח עמוס. השעה היתה 13 דקות ל-2. אמרתי שאני אגיע ב-2. הוא לא ענה. ב-2 הגעתי ועברו עוד 15 דקות בלי שהמנה תגיע. אמרתי למלצר שההזמנה מבוטלת וקמתי ללכת והוא צעק עלי  שהזמנתי אוכל ואני לא יכול ללכת. כיוון שלא רציתי לריב המשכתי לחכות עוד כמה דקות עד שהמנה הגיעה סוף סוף. בסך הכל חיכיתי לפחות חצי שעה בלי שהמלצר יגיד מראש שזה יקח כל כך הרבה זמן. כשבאתי לשלם שמעתי חילופי דברים בין המלצר לבעל המקום. המלצר אמר שבשולחן אחד היו בעיות ובעל המקום אמר ש"אם אין לו סבלנות שלא יחכה". אם התכוונו אלי אזי הנדיבות הזאת לא קיבלה ביטוי כשהמלצר דרש ממני בצעקות לחכות. בקיצור- ביקור אחרון במסעדה.
לצפיה ב-'זו חווית שירות גרועה?'
זו חווית שירות גרועה?
18/05/2017 | 15:10
1
336
לא שמעתי מעולם על המקום הזה, אבל אם השירות שם הוא כמו שאתה מתאר, אולי אני צריכה לברר עליהם קצת יותר. זה נשמע לי שקיבלת אחלה שירות!
גם מקבלים ממך הזמנה בטלפון (ממש לא מובן מאליו!!), גם מודיעים לך מראש שההזמנה תתעכב (למה אתה אומר שלא אמרו לך??), וגם אתה מתאר בעל מקום שמנחה את המלצר שלו שאם אין לך סבלנות לחכות, על אף ההתראה המוקדמת שקיבלת והיחס המועדף שאתה מקבל, אתה מוזמן ללכת ללא שום בעיות.
אז על מה אתה מתלונן? נשמע לי שקיבלת יחס ממש בסדר.
ואם אתה רוצה להתמקד במלצר שצעק עליך (נכון, הוא לא היה צריך לצעוק!), אז בוא נתמקד גם בחוסר הסבלנות והנוקשות שלך. אני מסכימה שחצי שעה לחכות למנה זה הרבה, אבל במקום להגיד אחרי 15 דקות (שזה עדיין בגדר הסביר) ״ההזמנה מבוטלת״ ולקום ללכת (יש לך את זה ביותר הפגנתיות?), אתה יכול לגלות קצת יותר אורך רוח, ואני מאמינה שאז גם התגובות שתקבל בחזרה לא תהיינה כה קיצוניות.
לצפיה ב-' אני מסכימה'
אני מסכימה
18/05/2017 | 18:48
218
אני לא חיפאית ולא מכירה את המקום, אבל נדיר מאד שבתי קפה או מסעדות מקבלים הזמנות בטלפון לא לטייק אווי.

מלבד זה אני מסכימה עם כל מילה של SWEETDREAMS.
לצפיה ב-'נראה לי שהחמרתן בביקורתכן את הסועד'
נראה לי שהחמרתן בביקורתכן את הסועד
19/05/2017 | 05:24
251
אני יוצא מתוך ההנחה שזמנו דחוק ומדוד בדקות והוא כבול בלו״ז עם מעט, אם בכלל דרגות חופש.
כמו כן, כלקוח ותיק, הוא מוכר במסעדה והזמנת המנה בטרם בואו מקובלת על בעליה והיא באה לקצר
זמנים.
אי לכך, ההזמנה בוצעה 27 דקות לפני שהוא הביע רצונו לוותר. זמן די והותר לארגן את הזמנתו לו
המטבח היה מתחיל בהכנה מיידית לאחר השיחה הטלפונית.
המלצר, לו היה נוהג כראוי, היה מודיע למטבח כי זמנו של הלקוח הזה דחוק והיה משתף את בעל המקום
בבעיה.
כמו כן הוא לא אמור לגעור בלקוח, בשום מקרה.
הבעלים שקבע עמדה נכונה, טוב היה עושה אם היה משוחח עם הלקוח  והחלטת האחרון
לפרסם את הפוסט הייתה מתבטלת. (;

הזמנה טלפונית מזכירה לי: כשיצאו הטלפונים הניידים הראשונים, טלפונינו באיטלקית, היו הבריות מלגלגים
על הגברים האיטלקים שהיו רוכשים טלפון כזה (יקר אז וגם כיום) כדי להתקשר לאשה ולהודיע: אני בדרך, העמידי מים לפסטה.

לצפיה ב-'מחפש מקום לארוחת בוקר\בראנץ' בדרך לירושלים בשבת בבוקר'
מחפש מקום לארוחת בוקר\בראנץ' בדרך לירושלים בשבת בבוקר
17/05/2017 | 13:42
9
115
מצאתי כמה מקומות אבל כולם כשרים, היחיד שפתוח בשבת זה Icaffe בכפר דניאל.

יש עוד המלצות ?
לצפיה ב-'מומה בכניסה לקרית ענבים '
מומה בכניסה לקרית ענבים
17/05/2017 | 13:49
3
37
לצפיה ב-'לא ראיתי ארוחות בוקר\בארנץ' בתפריט שלהם'
לא ראיתי ארוחות בוקר\בארנץ' בתפריט שלהם
17/05/2017 | 14:18
2
99
הם גם פותחים ב 12:00, חשבנו להגיע בסביבות 10-11 בבוקר
לצפיה ב-'בעבר, היתה להם ארוחת בקר בשבת- כנראה חדלו. חבל '
בעבר, היתה להם ארוחת בקר בשבת- כנראה חדלו. חבל
18/05/2017 | 15:13
1
11
לצפיה ב-'אם נחליט על ארוחת בוקר בירושלים עצמה, מהן האופציות לשבת '
אם נחליט על ארוחת בוקר בירושלים עצמה, מהן האופציות לשבת
22/05/2017 | 15:07
9
בבוקר או צהריים מוקדמות?
לצפיה ב-'בר בהר נס הרים'
בר בהר נס הרים
17/05/2017 | 15:20
4
40
לצפיה ב-' לא על הכביש הראשי, אבל נחמד מאד'
לא על הכביש הראשי, אבל נחמד מאד
17/05/2017 | 19:03
3
35
לצפיה ב-'עדיף על Icaffe בכפר דניאל ?'
עדיף על Icaffe בכפר דניאל ?
18/05/2017 | 10:23
2
24
לצפיה ב-'נסי להתקשר אליהם, נדמה לי שסגרו לצמיתות.'
נסי להתקשר אליהם, נדמה לי שסגרו לצמיתות.
18/05/2017 | 11:07
1
18
לצפיה ב-'נכון, בדיוק עכשיו ראיתי, סגרו לפני חודש,נשארתי עם אופציה אחת'
נכון, בדיוק עכשיו ראיתי, סגרו לפני חודש,נשארתי עם אופציה אחת
18/05/2017 | 13:32
90
עכשיו יהיה יותר קל לבחור ....
לצפיה ב-'מסה'
מסה
17/05/2017 | 15:18
5
443
כהרגלנו בקודש כל שלושה חודשים רעות ואני יוצאות לערב גורמה. ערב שכולו מוקדש לאוכל במסעדות שנראות לנו מעניינות. ביקרנו כבר בטאיזו, פופינה (פעמיים!), משייה וקיטשן מרקט וביום חמישי האחרון סוף סוף הגיע תורה של מסה.
חיכיתי ללאכול במסה מאז שעברתי לתל אביב לפני כחמש שנים ושמרתי את המקום לאיזה אירוע מיוחד אז כשהתחלנו עם הערבים האלה ידעתי שמסה תכנס לרשימה. הסיבה היחידה שלא הלכנו לשם קודם היא כי רעות אכלה שם פעם בארוחה עסקית ולא התלהבה.
הארוחה הזאת כבר שינתה את דעתה.

התחלנו מהשתייה, רסברי מוחיטו (48 ש"ח) לרעות ואגדת קרמלין (49 ש"ח) לי. שני הקוקטיילים מוצלחים מאוד ומככבים בהם טעמי פירות יער.   

למנות ראשונות הזמנו ניוקי סרטנים, קרם גבינה כחולה, ביסק וחלמון שליו (76 ש"ח), "בקלאווה" עגל, קרם קוקוס, בטטה ג'ינג'ר, טחינה, סילאן, קינמון ופיסטוקים גרוסים (58 ש"ח), וקרפצ'יו שייטל, חרדל מוברש, ירוקים ופרמזן (58 ש"ח).
לפני הראשונות קיבלנו כוסיות עם מרק גספצ'ו וקרם חציל. המרק היה פיקנטי והשאיר טעם נעים בפה. קרם החציל הוסיף טעם מעושן קליל. מתאבן מקסים.  
הניוקי היה חלומי, כופתאות רכות ברוטב ביסק סרטנים עם קרם גבינה כחולה שלא השתלטה על הטעמים הטובים. מעל פוזרו חתיכות עגבניות וקרוטונים שהוסיפו פריכות מבורכת וביצת שליו קטנטנה. מנה עם טעמים מובהקים של סרטנים וכל טעימה ממנה היה פשוט מענגת.
בקלוואת העגל הייתה גם מנה מעניינת. צינור של בצק פילו דק ופריך ממולא בבשר עגל טחון עם טעמים מתקתקים של סילאן וקינמון. המנה מוגשת עם שני רטבים שלא הצלחתי לפענח. שניהם היו מוצלחים מאוד. אני פחות מתחברת למנות בשר מתוקות אבל זו הייתה מוצלחת יחסית לז'אנר.
קרפצ'ו השייטל היה מוצלח, הוגש עם סלט עלים קטן וגבינת פרמז'ן טובה אבל לא הצליח לרגש אחרי שתי המנות הקודמות. פעם הבאה ניקח מנה מעניינת יותר.

לעיקריות חלקנו טורטליני סלק אפוי וגבינת ריקוטה, קרם לימון, פקאן מסוכר ושברי קרוטונים (98 ש"ח) ונתח הקצבים, ציר מרלו, בצלים מקורמלים, קרם תפו"א וחזה אווז מעושן ודוקסל פטריות (154 ש"ח).
שתי מנות מעולות. אם במנות הראשונות היה לי ברור שהניוקי לוקח את המקום הראשון פה לא הצלחתי להחליט איזו מנה אני אוהבת יותר.
הטורטליני היו נפלאים, כיסונים מבצק עדין ממולאים במלית סלק וריקוטה עזת טעם וצבע שוחים ברוטב לימוני לא משתלט ומעליהם מפוזרים קרוטונים גדולים, נתחי פרמז'ן ופירורי פקאן מסוכר. הכל ביחד השתלב לכדי ביסים מושלמים ומאוזנים. שום מרכיב לא הרגיש פה מיותר. נהדר.
נתח הקצבים הגיע בצורת שיפוד ברמת עשייה מדיום מושלמת ולווה בקרם תפו"א עם נתחי חזה אווז ודוקסל פטריות. הקרם הזה היה כל כך טעים: חזה האווז נתן לו טעם מעושן, הפטריות נתנו לו גוף והכל נעטף בתפוחי האדמה. ביחד התקבלה הרגשה של פירה משודרג. הבשר היה מעולה גם הוא, הוזהרנו שהנתח לעיס אבל בפועל קיבלנו נתח רך וטעים שיחד עם הקרם השאיר חשק של עוד.

בשלב הזה עשינו הפסקה מהאוכל עם עוד שני קוקטיילים מוצלחים, פאשן טרופי (52 ש"ח) לרעות ורסברי מוחיטו (48 ש"ח) בשבילי.

לאחר הקוקטיילים הגיע הזמן לקינוח. בדרך כלל אנחנו מזמינות קינוח אחד אבל תפריט הקינוחים של מסה כל כך מפתה שהחלטנו להתפרע ולהזמין שניים, קינוח תפוח (62 ש"ח) ועוגת גבינה (58 ש"ח).
קינוח התפוח היה מושלם, במרכז צלחת עגולה מונח תפוח עשוי ממוס שוקולד לבן עדין, ממולא בתפוחים מקורמלים ומצופה בשוקולד לבן מתפצח צבוע בירוק. מסביב הונחו פלחי תפוחים טריים, סורבה תפוח ירקרק, קראמבל ועוד מוס. קינוח קליל וטעים שעושה חשק לחזור לעוד ועוד ביס.
עוגת הגבינה הייתה מצוינת גם היא. המנה מורכבת מעוגת גבינה אפויה שמעליה שפוך רוטב עוגת גבינה נוזלי (התיאור הכי טוב שהצלחתי לחשוב עליו) וכל זה מלווה בשברי בצק עלים ותותים טריים. תענוג.
חוץ משני הקינוחים האלה קיבלנו גם צלוחית עם מוס שוקולד, קרם וניל וסורבה חמוציות על חשבון הבית. כל מרכיב בצלוחית לא היה מרגש בנפרד אבל שילוב של שלושתם ביחד היה הרמוני ומוצלח.

ומכאן חשבון, 761 ש"ח לפני שירות, והביתה. לא זול בכלל, אבל שווה לארוחה מצוינת עם שירות טוב ואוכל מעולה. מסה התברגה אצלי בראש הרשימה ואין לי ספק שעוד אחזור לכאן.

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
17/05/2017 | 19:05
139
טוב לקרוא שמסה שומרת על רמה גבוהה.
לצפיה ב-'יופי של דיווח'
יופי של דיווח
18/05/2017 | 05:18
1
154
סעודה שנקראת בדיוק כמו שצריך: לאכול בהתאם לרצון   
ארוחה שכזו שכללה 3 ראשונות, 2 עיקריות ושתי מנות קינוח בנוסף לארבעה קוקטלים וגם שני פתיחים - בהחלט
שווה את המחיר ששילמתן.
מעניינת עמדתכם לגבי שילוב יין בארוחה שכזו.
לצפיה ב-'בהחלט שווה את המחיר, אבל בכל זאת יקר '
בהחלט שווה את המחיר, אבל בכל זאת יקר
18/05/2017 | 09:41
156
אני מאוד אוהבת יין, וגם קוקטיילים. אם אני רואה תפריט קוקטיילים מעניין וכיפי זה מבחינתי עוד משהו שהמסעדה מכינה שאפשר לטעום. אני מניחה שאם יום אחד נגיע למסעדה עם קוקטיילים משעממים נפנה לתפריט היין.
אבל האמת היא שלא הקדשתי מחשבה מיוחדת לנושא, ואולי פעם הבאה באמת נגוון עם איזה בקבוק טוב.

לצפיה ב-'יופי של דיווח. גם אני אוהב מאוד את מסה '
יופי של דיווח. גם אני אוהב מאוד את מסה
18/05/2017 | 07:58
151
הייתי לפני פחות מחודש והזמנתי גם חלק מהמנות שהזמנת. חלק היה מצוין וחלק פחות טוב (את הבקלאווה עגל ממש לא אהבתי) אבל עדיין באופן כללי היה מוצלח, מקווה שיצא לי להעלות דיווח בקרוב
לצפיה ב-'תודה על הדיווח ועל התמונות'
תודה על הדיווח ועל התמונות
21/05/2017 | 06:49
36
טוב לקרוא שמסה שומרת על אותה הרמה.
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
15/05/2017 | 06:39
48
156
המשך>>
לצפיה ב-'המלצת מסעדה בתל אביב'
המלצת מסעדה בתל אביב
16/05/2017 | 14:14
13
192
היי,

מחפשת מסעדה שווה לאורח מחו"ל - הספיק לאכול כבר בפופינה ובנונו.
משהו שווה, עדיף יחסית חדש.

תודה תודה!

לצפיה ב-'נהנו מאד בקיטשן מרקט, ניתן לבקש נוף לים '
נהנו מאד בקיטשן מרקט, ניתן לבקש נוף לים
16/05/2017 | 14:16
81
לצפיה ב-'אורחים מחו"ל כדאי לקחת למסעדות מקומיות'
אורחים מחו"ל כדאי לקחת למסעדות מקומיות
16/05/2017 | 14:17
238
כי איטלקי, אסייתי וכאלה יש להם בבית

בדקי את התפריטים של קיטשן מרקט, אונזה, משייה, חוות צוק המסעדה, אולי קפה אל-נור החדשה בקינג ג'ורג' תתאים לכם.
לצפיה ב-'עוד קצת פרטים...'
עוד קצת פרטים...
16/05/2017 | 14:20
1
225
הם מגיעים 2 בשנה והיו בלא מעט מסעדות. 
משיה היתה בביקור הקודם וגם שילה. 

כסף לא מהווה עניין, אז אם יש יקר וטוב, גם הולך :)
לצפיה ב-'לא התחשבתי בתקציב'
לא התחשבתי בתקציב
16/05/2017 | 14:39
209
הם אכלו בקיטשן מרקט, אונזה וחוות צוק? אם לא, שווה לנסות אותן.

אם הם מגיעים לארץ הרבה, אז פחות חשוב להראות להם מטבח מקומי, ואתם יכולים לבדוק את המסעדות שזוכות לציונים גבוהים בדירוגים השונים של מסעדות בתל-אביב:
ברוט, הבסטה, הוטל מונטפיורי, הסלון של איל שני, יאקימונו, יפו תל אביב, טאיזו, טופולופומפו, מלגו ומלבר, נורמן, פרונטו, פאסטל, קלארו.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על קיטשן מרקט'
מצטרפת להמלצה על קיטשן מרקט
16/05/2017 | 14:30
63
לצפיה ב-'בדקו את גריג - לטעמי עונה על הקריטריונים של שווה ויחסית חדש'
בדקו את גריג - לטעמי עונה על הקריטריונים של שווה ויחסית חדש
16/05/2017 | 15:04
1
70
לצפיה ב-'נכון, שכחתי את גריג'
נכון, שכחתי את גריג
16/05/2017 | 15:07
51
לצפיה ב-'אם רוצים את המקום הכי קולי בעיר - רומנו'
אם רוצים את המקום הכי קולי בעיר - רומנו
16/05/2017 | 15:41
3
266
הכל שם זה האוירה, האוכל בד"כ טוב (את מנות הבשר לא ניסיתי אבל חברי אהבו). לא מסעדה ש"שווה כוכב" אבל משהו באוירה בה מדויק מאד לטעמי.

ואחת המסעדות היותר שוות בעיני - הוטל מונטיפיורי. אני אוהבת מאד מאד.
לצפיה ב-'שמעתי דיסהמלצות על רומני של אייל שני מחברות'
שמעתי דיסהמלצות על רומני של אייל שני מחברות
16/05/2017 | 16:45
1
224
הן סיפרו שזוהי המסעדה הכי אובר-רייטד שהיו בה, כולל VFM כה נמוך ואוכל מאכזב, שאחרי ששילמו חשבון יקר הן הלכו לויטרינה כי הן עדיין היו רעבות... 
לצפיה ב-'לי זה לא קורה, אני מגיעה לשם המון ולדעתי מעביר את האוירה '
לי זה לא קורה, אני מגיעה לשם המון ולדעתי מעביר את האוירה
16/05/2017 | 17:02
202
התל אביבית הכי שיש.... האוכל כמו שאמרתי שהוא לא מישלין או מוקפד אבל השלם כאן עולה על סך חלקיו
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי באורח'
זה מאוד תלוי באורח
17/05/2017 | 12:39
118
אולי אם הוא אדם ממש זורם, אבל בגדול רומנו זה מקום עם הרבה מאוד מוזרויות שירתיעו אנשים מחו"ל שרגילים לחווייה קצת יותר נורמלית.
כדי להעביר חווייה היפסטרית דומה אבל בלי הפתעות לא נעימות הייתי הולך דווקא  לג'וז ולוז או דלידה.
לצפיה ב-'עוד אופציות'
עוד אופציות
16/05/2017 | 16:51
202
3 מקומות קצת יותר קטנים: דוק, חלוצים 3, דלידה. קצת יותר אפלוליים ופחות רשמיים.
25M נחמד במסגרת סיבוב בשוק הכרמל.
ועוד 2 מסעדות יותר מוקפדות: מאייאר המשתפרת מאד ופאסטל.

לצפיה ב-'הזמנתי לנורמן... נקווה לטוב :)'
הזמנתי לנורמן... נקווה לטוב :)
16/05/2017 | 22:51
159
תודה
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
17/05/2017 | 07:15
2
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
14/05/2017 | 07:20
13
30
לצפיה ב-'אמריקה ת"א בבית ציוני אמריקה + טמפל בר בגלילות'
אמריקה ת"א בבית ציוני אמריקה + טמפל בר בגלילות
14/05/2017 | 09:02
1
389
בית ציוני אמריקה,  חמישי בערב,  4 אנשים
מוסיקה די רועשת -  אולי אני הזדקנתי  אבל היה קשה לנהל שיחה ללא הרמת קול.

לקחנו -  נאצ'וס עם גוואקמולי, סלסה,  גבינה מותכת -  מנה נחמדה מאוד. לחם תירס-  חביב מינוס,  קצת משעמם. צ'יפס עם גרידת לימון ואיולי כמהין -  הפתיע לטובה,  היה ממש טעים, סלט  טיפאני -  היה מצויין לדברי המזמינה.
בעיקריות לקחתי טאקוס צמחוניים,  הגיעו 2 טאקוס קטנים-  מנה צנועה במידותיה אבל מאוד טעימה.  מזל שהיה מספיק מהראשונות כדי לשבוע.  
סרף & טרף -  הבחור התמוגג,  חיסל את המנה כולה כולל קרם תירס אלוהי.
המבורגר קאהונה-  היה חביב מאוד
שוק טלה-  המזמינה התמוגגה ושיבחה את המנה.

עוד צויינה לטובה המרגריטה הקלאסית  שלהם.

קינחנו  בקראק פאי  שהיה מאכזב- מרקם שהזכיר דייסת סולת חמימה,  אבל הגלידה שליוותה את המנה + שברי אגוזים ורוטב קרמל  היו מצויינים.

השירות היה מעצבן-  ביקשנו מים בערך 4 פעמים  עד שהגיע הקנקן,  ניגשו אלינו 3 פעמים לשאול אם נרצה קינוח-  גם אחרי שהזמנו.

בשבת בצהריים  בטמפל בר-  היינו 4 מבוגרים + 4 ילדים,  כולם רעבים.
הוזמנו 8 עסקיות,  אחת פשוט לא הגיעה אז ביקשנו להוריד מהחשבון. היו שם עסקיות ילדים עם שניצלים וצ'יפס,  כבד ופירה,  קדירה צמחונית,  סלט  פטריות חמות  ועגבניות שרי,  צ'יפס בטטה,  המבורגר,  פיש &צ'יפס...  הכל היה טעים וטרי והמלצרית היתה חמודה מאוד למעט הפאשלה עם המנה שנשכחה.

לצפיה ב-'לא היה חסר לכם turf ב-surf & turf?'
לא היה חסר לכם turf ב-surf & turf?
21/05/2017 | 14:27
13
הייתי שם ביום שישי, הזמנו את ה-Surf & Turf, בין היתר כי יש לי כבר מזה זמן מה חשק לנקניקיות, ובתיאור המנה מצויין שיש בה "קלמרי, שרימפס ונקניקיות". הופתענו לגלות שהנקניקיות המדוברות מסתכמות במספר בודד של קוביות נקניקיות זעירות. 
שאלנו את המלצרית, שאמרה לנו "אה, אין ממש נקניקיות, זה רק בשביל הטעם, זה בקטנה". 
זה לא הוזכר בתפריט, וגם לא כשהזמנו את המנה.
רק לי זה נראה מוזר?
לצפיה ב-'מתי המקלל (ברגוע) + קוקיס '
מתי המקלל (ברגוע) + קוקיס
14/05/2017 | 11:00
1
371
ניצלתי יום מילואים שהסתיים מוקדם מהצפוי על מנת לנסות ולבדוק את החדשה של אהרוני אבל כרגיל בעיר בלי הפסקה הם לא פותחים עד 18:00 אז חיפשתי משהו מעניין באזור.

לא מצאתי משהו שמשך את תשומת ליבי ומאחר וגם לא הייתי מאוד רעב אמרתי שאנצל את ההזדמנות ואעצור לקטנה אצל מתי עליו שמעתי וקראתי די הרבה ואשר על פניו חלפתי בדרך.

המקום עצמו פצפון בעל הבית היה נחמד מאוד לא צעק לא קילל חייך הרבה והיה אדיב (אני לא יודע עם המדים עשו לו את זה או שזו סתם אגדה אורבנית או התפרצויות על אנשים שלא ממש באים לו בטוב)

הזמנתי חצי גולדסטאר שהיתה נהדרת - בירה טריה במזיגה מושלמת שהוציאה ממנה את המיטב - כאן בהחלט המוניטין לא אכזב.

חבל שהכבד קצוץ לא היה באותה רמה - הוא היה יבשושי יחסית מעט מריר (היתכן שלא נוקה מספיק טוב) ולא מספיק שמן ועסיסי - החזרת שהוגשה איתו היתה אנמית וחבל.

סה"כ 40 ש"ח לא רעים בכלל.

חיפשתי בסביבה גלידריה איכותית (ולא היה לי כח לחזור לגולדה שראיתי ליד אהרוני הסגור) אז הסתובבתי בסביבה עד שהגעתי לקוקיס' עליה קראתי די מזמן.
הקונספט פשוט - בוחרים שתי עוגיות קוקיס' כמו בסופר ובינהם גלידה על מנת לייצר סוג של סנדביץ מתוק.

בחרתי - עוגיית דאבל שוקולד ועוגת שוקולד לבן ומקדמיה ובינהם גלידת עוגת גבינה. בעל המקום הכין את הסנדביץ בעצמו תוך שהוא מנסה ללמד עובד חדש את יסודות ההכנה ולא בכשרון רב (הכדור עף לו פעמיים למיכל גלידה אחר וכו'...)

הטעם - מתוק טיפש - בדיוק מה שמי שמזמין מנה כזו יכול לצפות לקבל - הייתי שמח אם העוגיות היו גדולות יותר והגלידה מעט איכותית יותר אבל עבור 21 ש"ח מדובר במנה סבירה נחמדה שנותנת תמורה טובה למחירה.

לצפיה ב-'בלוינסקי יש גלידריה טבעונית'
בלוינסקי יש גלידריה טבעונית
15/05/2017 | 05:57
168
וקצת אחריה את הסנדביצ׳יה, שתיהן של משפחת יומטוב. באחרונה תוכל גם ללגום יין או בירה על יד.

לצפיה ב-'עוד סיבוב בשוק האוכל בקרליבך, ובוקר ב"שאפה" בפשפשים'
עוד סיבוב בשוק האוכל בקרליבך, ובוקר ב"שאפה" בפשפשים
14/05/2017 | 12:51
321
בשוק ניסיתי הפעם את הדוסה (קרפ הודי) וגירוס בקר. שניהם היו טובים, בעיקר הדוסה. היה עוד יותר ריק מקודם, ודוכן הטאפאסים הלא ברור משבוע שעבר השתנה (מסתבר שזה חלק מהדוכן של הראמן בורגר) ועכשיו מגיש ראמן כלשהו, קונוס סושי, ומשהו בשם דונאט פירות ים שנראה מושחת ודי גדול ועשוי עד כמה שהצלחתי לראות משני פנקייקים "מרותכים" בשוליים עם מילוי ביניהם. יש לי עוד שתיים שלוש מנות לבדוק שם, סה"כ זה מסתמן בתור מקום די שווה לאוכל רחוב. 
לשאפה הגעתי די במקרה, הלכנו לשוק בלי רעיון ברור איפה נשב. הזמנו שקשוקה ופרוסת חלה עם עלי מנגולד, ביצה ובייקון. השקשוקה היתה טובה, אבל פרוסת החלה הנ"ל היתה השיחוק האמיתי - הוגשה עם כמות *מאוד* נדיבה של בייקון עשוי בצורה מושלמת.
לצפיה ב-'טלביה - מוצלח מאד.'
טלביה - מוצלח מאד.
14/05/2017 | 18:01
277
ראשונות :
סלט שעועית וקלמארי (מיוחדי היום), טרטר דג, סלקים ומסקרפונה (המנה הפחות מוצלחת).

עיקריות:
צלעות חזיר, מחבת אביבית (מיוחדי היום), שרימפס חמאת עגבניות.

אחרונות :
שטרודל תפוחים, טארט אגסים, באבא או רום (פחות מוצלח).

יחד עם שליש בירה ולפני טיפ, 500 ש'ח עגולים.  לא VFM משוגע אבל שווה את המחיר.

השירות עצמו (מלצר אחד שליווה אותנו כל הסעודה) היה מוצלח עם מים שהוגשו עם הגעתנו, תאור מעולה של המנות, סבלנות, ואזהרה ש"המנה הזו קטנה".  יחד עם זאת, אצלנו נפל לו סכין שהביא על הרצפה, בשולחן ליד נפל לו כלי כשאסף אותו, ובשולחן אחר ליד, כשהביא את המים הצליח להפיל כוס עם מים ולנפץ על הרצפה...

והערת רס'ר :
במחיר כזה, אני מצפה שפתח המזגן הענק שמעל הבר ינוקה מדי פעם.  אולי לא כל יום אבל לא נראה לי שנוקה מאז שאוחדה העיר (או שנפתחה המסעדה, מה שבא קודם).  גועל נפש הבולט לעין כל.  וכנ'ל הסיד שליד דלת הכניסה שנראה כאילו נפגע מנזקי מים ותוקן על ידי שרברב של חברת הבטוח. ועוד.
במחיר כזה (בעצם, בכל מחיר שיהיה) לסועדים מגיעה גם סביבה נקייה ולא רק אוכל טעים.
לצפיה ב-'ורוד'
ורוד
15/05/2017 | 14:10
1
201
אחותי נפטרה ממסחטת מיצים חבוטה שעוד היתה של סבתנו (שגם היא לא השתמשה בה), אז בעודי מעמידה בצק ללחם-עצלנים-נטול-לישה שלי נזכרתי בסלק ישן ועייף במקרר, ועד מהרה החליף מיץ הסלק את המים במתכון, עם קצת דבש והרבה אגוזי מלך וקוואקר ופלפל שחור טחון גס, בקמח חצי מלא חצי לבן. יצא טעים להפליא וגם ורוד מלבב. הולך נהדר עם זרזיף דבש ומעליו עלי נענע, פרוסות תפוח ואז גבינת עזים או פטה כבשים. 

בשבוע שעבר ניסיתי לבדוק האם אצליח להכין פסטה ללא מכונה או לישה, במעבד מזון (מתכון של ג'ימי אוליבר שנתקלתי בו). יצאה פסטת תרד ירוקה שגולגלה אחת אחת למה שנראה כמו שעועית ירוקה, ששודכה לרוטב עגבניות, זוקיני וקשיו. 
מאחר ונשאר עודף מהסלק ניסיתי לבדוק האם הוא יכול להחליף את התרד - העצלנות כרגיל היתה בעוכרי ולא בישלתי את הסלק, אז המרקם שלו במעבד המזון הענתיקה שהתגלה במחסן משפחתי היה מעט גרגירי, והפסטה היתה פחות נוחה לגלגול. ועדיין - ורוד וטעים ברוטב עדין עם הרבה פרמזן. 

אוכל בחוץ ולא ורוד - גלידת בננה ופיסטוק בסיציליאנית בסניף מול גן העיר. אני מאוד אוהבת את זה שהגלידה שם מאוחסנת במכונות שממשיכות להכניס לאותה אוויר. היא יותר טעימה לי מסניפים אחרים שלהם. 

לצפיה ב-'אוהבת סלק בלחם ובפסטה'
אוהבת סלק בלחם ובפסטה
16/05/2017 | 09:47
111
חברה שלי צולה סלקים קטנים, ואז מכניסה לבצק. נהדר.
לצפיה ב-'קצת אחרי הסופ"ש (סוסו אנד סאנס)'
קצת אחרי הסופ"ש (סוסו אנד סאנס)
16/05/2017 | 00:22
3
251
אבל טעמתי את כדורי הפירה בסוסו אנד סאנס באיזשהי שוטטות אקראית בהרצל-רוטשילד.

באמת שאני לא מסוגל להבין את השף הזה. אני ממש מתקשה להאמין שמישהו יוכל להבדיל בין המנה הזו למנת כדורי תפו"א קפואים אמריקאיים (מה שנקרא טייטר טוטס) עם רוטב גבינה משקית (מה שנקרא נאצ'ו צ'יז). על רמת הבייקון אין מה לדבר, היא הייתה מתחת לכל דבר שאפשר למצוא שם.

זה ביצוע שמגרד מלמטה את הרמה בספורטס באר רנדומלי בארה"ב וכל מי שאכל בכאלו יודע שזה לא דבר חיובי.

לצפיה ב-'זה לא בייקון'
זה לא בייקון
16/05/2017 | 00:37
1
217
זה "פייקון". הוא מוכר "בייקון" טלה, שזה שקול בעיניי להגשת קרם ברולה בשם קרם ברולה, כשלא מעדכנים אותך שזה בעצם "שמנת" צמחית. 
לצפיה ב-'שכחתי מהפוסט שלך בנושא'
שכחתי מהפוסט שלך בנושא
16/05/2017 | 13:50
161
למעשה כל הזמן שאכלתי (שזה לא הרבה כי קיבלתי בחילה באמצע) חשבתי איזה בייקון יכול להיות באיכות כזו נמוכה.

לא סתם שהוא לא היה טוב,הוא היה חסר היגיון לחלוטין במנה. מדובר ברוטב גבינה תעשייתי מאוד שומני, כדורי פירה קפואים (או בטעם קפוא) מטוגנים ומאוד שמנים. בייקון פריך היה יכול להיות תוספת כיפית מאוד שם, אבל בייקון טלה היה מורכב מ-90 אחוז שומן. 

כ"כ מרגיז אותי שהמקום הזה מצליח. זה לקחת את כל מה שרע בתרבות האוכל האמריקאית (ושום דבר ממה שטוב בה). זה מנה שתקבל בג'ק אין דה בוקס, לא בהמבורגריית "גורמה" מדוברת. פשוט עלבון בעיני.
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
16/05/2017 | 00:41
174
מוגזם באופן לא טעים בעליל...
לצפיה ב-'יקב ומסעדה לה טרה פרומסה'
יקב ומסעדה לה טרה פרומסה
16/05/2017 | 09:41
226
בשישי נסעתי עם חברה לקיבוץ גת, לביקור וארוחה ביקב לה טרה פרומסה.

היקב מייצר 7,000 בקבוקים בשנה. הוא הוקם ב-1998 במושב שחר ע"י אירית וסנדרו פלגריני ומאז עבר לקיבוץ גת. סנדרו, בן למשפחת מסעדנים איטלקית, עבד במסעדה המשפחתית מאז היה ילד ובהמשך הפך לשף. הוא הגיע לארץ ב- 1991, פגש את אירית, בת למשפחה שמקורה בקוצ'ין, והשאר היסטוריה.

יחד הם ממשיכים את מסורת המסעדנות ועשיית היין של משפחתו של סנדרו.

התחלנו את הביקור, בטעימת היין הלבן היחיד שמייצרים ביקב, אמרלד ריזלינג יבש. יין קליל ורענן, עם טעמי הדרים מודגשים. אהבתי.

לאחר מכן טעמנו את הפרימיטיבו העשוי מענבי זינפנדל. ליין חמיצות בינונית, טעמים של ליקריץ וקצת אדמה רטובה.

עברנו לאולם המסעדה הגדול. על הקירות מציגים תערוכות מתחלפות של אמנים ישראלים, ובכל מקום נמצאות יצירות אמנות.

חלקנו את כל המנות:
שקדי עגל ופטריות מלך היער (51) - המנה מוגשת על טוסט שסופג את הרוטב בו בושלו פטריות היער, ומתרכך מאד. טעמים עדינים, ולטעמי השקדים קצת הלכו לאיבוד בה. היא היתה מעט מלוחה לטעמי, ויחד עם זאת טעימה מאד.

ברזאולה – סינטה כבושה ופרמיג'אנו (48) - קלאסיקה איטלקית שלא יכולתי להפסיק לנשנש ממנה.

תיכננו להזמין מנות עיקריות מהתפריט, אבל אז הציע לנו המלצר את הספיישלים מהמעשנה החדשה שסנדרו בנה (ושכחתי לצלם). לכן הזמנו מהמעשנה מנה של 300 גרם בשרים (120) ומנת טיבון טלה (120).
הבשרים היו מצויינים. עסיסיים, עם טעמי עשן לא מעיקים מדי, תיבול עדין ונכון שלא גבר על טעם הבשר. מנת הבשרים היתה מאוזנת מבחינת סוגי הבשר, והכילה נתחים שמנים לצד נתחים רזים.
לצד הבשר הוגשו פולנטה מצויינת ורכה שלא יכולתי להפסיק לאכול, למרות שהיה שם בשר מצויין (מכורה לפחמימות, אמרנו?) וסלט ירקות (כי צריך גם משהו בריא).

ליווינו את הארוחה בבקבוק לקרימה (120). בלנד אדום המורכב מ- 45% ענבי סנג'ובזה, 45% ענבי סירה ו10% ענבי קברנה פרנק. ליין חומציות מאוזנת, וטעמים של פירות יער. הוא התאים מאד לבשרים שאכלנו.

קינחנו בעוגת שוקולד ללא קמח (שלא חוייבנו עליה בגלל החברה שמכירה את היקב ובעליו). אני מכירה עוגות ללא קמח, אבל מעולם לא פגשתי עוגה במרקם כזה. היה לעוגה מרקם של עוגה רגילה, והייתי בטוחה שהיא מכילה קמח שקדים או גורם מייצב אחר, אבל אירית שמכינה את הקינוחים, הסבירה שאין בה שום קמח. העוגה היתה מצויינת, לא מתוקה מדי, ומאד שוקולדית.
סיום ראוי לארוחה טובה מאד

בסופי השבוע הקרובים נערך פסטיבל האוכל הכפרי של מטה יהודה. היקב פתוח לביקורים בימי חמישי ובסופי השבוע, וכדאי לתאם מראש ביקור ולהזמין שולחן במסעדה.

לצפיה ב-'לונדון'
לונדון
14/05/2017 | 16:26
15
220
אמנם עברו כבר חודשיים מחגיגות יום ההולדת שלי בלונדון, אבל החלטתי בכל זאת לכתוב פה כמה דיווחים קולינריים מהעיר הכי שווה בעולם (לפחות לדעתי). 

לצפיה ב-'שוק קמדן'
שוק קמדן
14/05/2017 | 16:33
317
את היום הראשון בלונדון החלטנו להקדיש לשוק קמדן, שנמצא (כמה מפתיע) בקמדן. השוק הוקם ב1974 וכיום הוא השוק הגדול ביותר בלונדון ומכיל עשרות חנויות בגדים, תכשיטים, פיציפקעס ודוכני אוכל מכל העולם. הגענו אליו לקראת תשע וחצי, מה שהתברר כטעות, שכן השוק נפתח באופן רשמי בעשר ובאופן פחות רשמי דוכנים רבים לא פותחים את שעריהם לפני אחת עשרה. 
אז הסתובבנו קצת ברחוב הראשי בקמדן (Camden High Street), שתיתי קפה לא רע באחד מבתי הקפה שם ולקראת עשר חזרנו לשוק. 

התחלנו מלהסתובב מסביב לTokyo Bakery, דוכן קרפים מלוחים ומתוקים שנשמע מעניין מהתיאור וחיכינו שיפתח.  
לדוכן יש מבחר יפה של קרפים, אנחנו הלכנו על אחד עם בייקון, ביצת עין, גבינה וכמהין. היה טעים, אבל לא ממש שווה את ההמתנה, תוספת של תרד הייתה משדרגת את המנה פלאים. 

הדוכן השני שניגשנו אליו, Arepazo Brothers, היה מוצלח בהרבה. בדוכן מכינים ארפות, פיתות ונצואליות שמנמנות מקמח תירס שממולאות בבשר בקר או עוף, אבוקדו, שמנת חמוצה, ותבשיל שעועית שחורה. לקחנו ארפה עם בקר וגם צ'יפס פלנטיין לטעימה. הארפה הייתה מעולה. חמה, מנחמת, עם תבשיל בשר מושלם שהשתלב עם כל התוספות. צ'יפס הפלנטיין לא היה לי טעים (אבל אני לא אוהבת בננות). דוכן מומלץ בחום. 

בשלב זה הרגשנו שבעות יחסית ועברנו לטייל בין החנויות והדוכנים האחרים שמכרו דברים מעניינים יותר ופחות. חלק מהשוק בנוי על אורוות סוסים ויש שם מעברים קטנים ומפתיעים שמחברים בין החלקים השונים שלו. בהחלט מקום כיפי להעביר בו כמה שעות. 

אחרי כשעתיים של הסתובבות וצילומים התחלנו להרגיש שמתאים לנו קינוח ועצרנו בStolle, מאפייה קטנה עם מאפים שכל אחד מהם נראה יותר יפה וטעים מהשני. 
לקחנו מאפה פטל עם רוטב שוקולד שהיה טעים וטרי, רק חבל שלא חומם קצת. היה משפר אותו בכמה רמות.
לצפיה ב-'שוק בורואו'
שוק בורואו
14/05/2017 | 16:40
274
זהו שוק האוכל העתיק בלונדון ומוכרים בו הכל. ירקות ופירות טריים, גבינות, נקניקים, לחמים וכל דבר אחר שעולה על הדעת. יש שם דוכנים רבים שמוכרים אוכל רחוב מכל העולם ולכל אחד יש את הייחוד שלו. מה שכן, השוק עמוס מאוד באנשים ואין ממש מקומות ישיבה לאכילת המעדנים הנמכרים בו. 
אחרי קפה וקרואסון שקדים נחמד (אך שוב לא מחומם) בPatisserie Lila התחלנו בסיבוב בשוק. 

במהלך הטיול התבייתנו על Scotchtails, דוכן ביצים סקוטיות שמוגשות עם סלט עלי רוקט קטן וצ'יפס בטטה פריך שהיה מעט מלוח מידי. הביצה הסקוטית שאכלנו הייתה מבושלת באופן מושלם, רכה מבפנים ופריכה מבחוץ, מעטה הבשר היה מתובל היטב ונראה לי שבתור הביצה הסקוטית הראשונה שלי נפלתי טוב.

אחרי הצ'יפס המלוח התחשק לנו בירה, ולאחר חיפוש קצר מצאנו את The Rake, בר קטן שמגיש בירות מכל העולם. שתינו שתי בירות מוצלחות במרפסת המחוממת של הפאב וחזרנו לשוק.

תוך כדי הטיול בשוק קלטתי בזווית העין מישהי הולכת לה עם קיפוד ים בכלי קלקר, מייד ידעתי שאני חייבת לטעום אחד כזה ונעמדנו בתור לדוכן פירות ים טריים. רכשתי אויסטר וקיפוד ים, שניהם לא היו מוצלחים בעיני. האויסטר היה מלוח מאוד ועם טעם מובחן של ים שאני מניחה שהוא חלק מהקסם של פרי הים הזה. ואולי זה טעם נרכש שעוד לא רכשתי. 
קיפוד הים לעומתו היה פשוט דוחה עם מרקם של חלזון וטעם שאני לא יכולה לתאר במילה אחרת ממבחיל. אולי אם עושים איתו משהו הוא יוצא יותר טעים, ואולי גם זה טעם נרכש. 
הסתובבנו עוד קצת, חלקנו בייגל בשר חביב וסיידרים אלכוהוליים נחמדים, קנינו פאדג' מתוק מידי ופטל טרי להמשך היום והמשכנו הלאה. 
לצפיה ב-'London Steakhouse Co'
London Steakhouse Co
14/05/2017 | 16:53
1
243
האירוע המרכזי של יום ההולדת שלי היה ארוחת ערב בLondon Steakhouse Co, המסעדה של מרקו פייר וויט, אחד השופטים האורחים האהובים עלי בתוכנית הבישול האהובה עלי מאסטר שף אוסטרליה. מרקו כמובן כבר אינו מבשל שם, אבל בכל זאת רצינו לחוות את סגנון הבישול שלו. 

הגענו למסעדה המעוצבת בסגנון קצת מיושן, המארח לקח את המעילים שלנו והוביל אותנו לשולחן מרווח מכוסה מפה לבנה. מיד קיבלנו תפריטים, מראש הזמנו את הארוחה העסקית של המסעדה במחיר של 27.5 פאונד לכל אחת. הארוחה כוללת מנה ראשונה, עסקית וקינוח. ובאופן מפתיע בתפריטים שקיבלנו הופיע גם קוקטייל. 

למנה הראשונה לקחתי פטה כבד עוף שהיה נפלא והוגש עם טוסטונים קטנים, ריבה כלשהי ועלי רוקט (מיותרים מעט). רעות לקחה מרק קרם סלרי שהיה חלק ומלא טעם. פתיחה נפלאה לארוחה. 
יחד עם המנות הראשונות קיבלנו גם את הקוקטיילים, שלי היה מתוק וחמוץ עם פסיפלורה, לא להיט. רעות נהנתה משלה.

במנות העיקריות עשיתי פאדיחה... חשבתי שאני מזמינה ביף וולינגטון אבל הזמנתי ביף בורגיניון . המנה הייתה טעימה, הבשר בושל היטב, הפירה היה מושלם ופיסות הבייקון שפוזרו מלמעלה הוסיפו טעם ומרקם כיפי. אם זו הייתה המנה שכיוונתי אליה בטח הייתי נהנת ממנה יותר. 
רעות הלכה על מנת בטן החזיר שהייתה מצוינת, עור פריך (crackling, כמו שמרקו אוהב) ובשר רך. יחד עם המנה הזמנו גם קערית תרד מוקרם שהיה תפל ולא מתובל. קצת מלח שיפר את המנה.
את המנות העיקריות ליווינו בשתי כוסות יין אדום מצוין. 

לאחר מה שהרגיש לנו כמעט מידי זמן הגיעה המלצרית שלנו עם השאלה מה נרצה לקינוח. אני לקחתי קרם ברולה שהיה חביב. הקרם עצמו היה טוב אבל שכבת הסוכר הייתה עבה מידי והטעם המתוק העיב על הקינוח. רעות הזמינה פאי פקאן שהגיע עם גלידת בננות קפואה מידי. הפאי היה טעים. 

סה"כ הארוחה הייתה טובה, השירות היה יעיל (אפילו שהרגיש מזרז מידי) וחגיגות יום ההולדת הוכתרו כהצלחה.
לצפיה ב-'עוד תמונות '
עוד תמונות
14/05/2017 | 16:54
146
לצפיה ב-'Nopi'
Nopi
14/05/2017 | 16:56
2
244
את היום האחרון בלונדון התחלנו בהתארגנות וצ'ק אאוט מהמלון ואז בארוחת בוקר בNopi, המסעדה של איתי אוטולנגי, שמחליף את מרקו פייר וייט במאסטר שף אוסטרליה (כן, אני אובססיבית לסדרה, אם היה לי מספיק כסף גם הייתי הולכת למסעדה של הסטון בלומנטל). 

המסעדה מהממת, עיצוב בהיר ונעים ושולחנות שמסודרים בצורה מרווחת שלא יוצרת תחושת צפיפות ומחנק כמו בהרבה מסעדות אחרות. 

הזמנתי מנת ביצים עלומות על לחם שיפון עם תוספת סלמון (9.9 פאונד) וקפוצ'ינו. רעות הזמינה פודינג אורז שחור עם חלב קוקוס, בננה ומנגו (9 פאונד). 
הביצים העלומות היו מושלמות, רכות ונוזליות. לחם השיפון היה טרי ופריך ועם הסלמון התקבלה מנה פשוטה וטעימה (גם עם מעט יקרה). 
מנת האורז גם הייתה מוצלחת, אבל הvalue for money שלה היה די נמוך. אפילו בננה שלמה לא הייתה שם. 
אני יצאתי מרוצה מהמסעדה, היה לי טעים ולא הפריע המחיר היקר. רעות התלהבה פחות.
לצפיה ב-'איזה כיף לי - אני בלונדון עוד שבועיים וקצת! '
איזה כיף לי - אני בלונדון עוד שבועיים וקצת!
14/05/2017 | 17:21
1
151
הדיווחים שלך עושים עוד יותר חשק... יאללה שיחלפו מהר השבועיים האלה!

והבעלים של Nopi זה כמובן יותם אוטולנגי , השף הישראלי הכי מצליח בלונדון (עם כל הכבוד לקבוצת מחניודה ול-Palomar וה-Barbary). יש לו איזה 5 מסעדות פופולריות ונחשבות בלונדון שכולן זוכות לשבחים. 
(גם לבחור שהיה סו-שף שלו, בשם ג'וש כץ יש מקום די חדש בשם Berber & Q שהוא גריל-בר שווארמה שגם עליו קראתי לא מעט שבחים וביקורות מהללות). 

לצפיה ב-'איזה כיף לך!'
איזה כיף לך!
14/05/2017 | 17:37
109
ואופס... אני יודעת שקוראים לו יותם, לא יודעת איך נכנס לי איתי לראש במקום
והביקור בנופי לגמרי עשה לי חשק לבקר בעוד מסעדות שלו. פעם הבאה.
לצפיה ב-'וקצת קטנות'
וקצת קטנות
14/05/2017 | 17:06
1
312
ארוחת בוקר בCafe Columbia
Cafe Columbia נמצא בשוק הפרחים בדרך קולומביה, פתוח רק בימי ראשון ומגיש דבר אחד ויחיד: בייגלס במבחר מרשים של מילויים. 
אני לקחתי בייגל עם גבינת ברי, עלי רוקט וריבת חמוציות ורעות הלכה על בייגל עם בייקון וסלט ביצים. שניהם הגיעו חמימים והיו מעולים, כיאה למקום שמתמחה בדבר אחד.

ראמן בShoryu 
אחרי הסתובבות בסוהו לפני הצגה רעות שכנעה אותי לעצור בShoryu, מסעדת ראמן. עד אותו יום טעמתי ראמן רק פעם אחת, בנמל התעופה בהונג קונג, והוא היה לי נחמד, אבל לא נפלתי. הראמן בShoryu, לעומתו, היה פשוט מעולה. עומק של טעמים ומרקמים שלא חוויתי כמותו. 
את הראמן ליווינו בשני קוקטיילים חמודים (גם אם מעט מתוקים מידי) ובלחמניית באן מאודה ממולאת בעוף בטמפורה עם מיונז, צ'ילי חריף ומלפפון. הבאן היה טעים, אבל אכלתי כבר טובים ממנו.

תה מנחה בPatisserie Valerie
Patisserie Valerie הוא בית קפה חמוד עם סניפים בכל רחבי לונדון. תה המנחה שלהם כולל מבחר סנדוויצ'ים קטנים, סקונס עם שמנת וריבה, עוגות קטנות לקינוח ותה ממבחר החליטות של המקום ב25 פאונד לזוג. 
הכל היה טעים וטרי, במיוחד הסקונס והסנדוויצ'ים הקטנים. המתוקים היו מוצלחים קצת פחות (וגם לא היה לנו מקום בבטן יותר), התה היה מצוין.

וזהו, סה"כ היה טיול קצר, כיפי וטעים, לעוד רשמים מלונדון מוזמנים לבקר בבלוג שלי (שמכיל בעיקר עוגות, אבל החלטתי להמירו גם לטיולים):
 http://ugo-trip.blogspot.co.il/2017/04/blog-post.html
לצפיה ב-'הבייגלז האלה היו נהדרים'
הבייגלז האלה היו נהדרים
15/05/2017 | 06:30
135
היינו בלונדון בדצמבר. ביום ראשון בקולמביה מרקט, תה חם ושני בייגלז היו בדיוק מה שהיינו צריכים כארוחת בוקר.
לצפיה ב-'זו גם העיר החביבה עליי,אבל עם חוויה קולינרית מכיוון אחר...'
זו גם העיר החביבה עליי,אבל עם חוויה קולינרית מכיוון אחר...
14/05/2017 | 20:37
4
268
תמיד היתה לי חיבה מיוחדת ללונדון, שהתעצמה בביקור האחרון שהחל כנסיעה של שבוע שהתמשכה בסוף לקיץ שלם... גם מאוד נהניתי ממנה קולינרית, אבל באופן אחר לגמרי.

תמיד הפוסטים פה ובבלוגים על חוויות אוכל בערי אירופה עשו לי חשק לנסוע ולכתוב אחד משלי, אבל תקציב הנדודים שלי המוגבל מאוד לא ממש מתאים לזה. לכן אצלי החוויה הקולינרית בלונדון היתה יותר חברתית ועצמאית, אלטרנטיבית משהו לתייר הממוצע - גרתי אצל חבר'ה מקומיים במקומות שונים בעיר ובאנגליה, הם בישלו לי את האוכל האהוב עליהם, בריטי או אחר, או שבישלנו ביחד (עד היום חברתי השבדית בדרום אנגליה שולחת לי מיילים שהיא מתגעגעת לסלט ישראלי קצוץ דק...), או שפשוט קנינו פרודוקטים טובים מהסופרמרקטים, ממעדניות ואפילו ישירות מהחקלאים לבישול עצמי או לפיקניק. הבריטים מאוד גאים במדינתם ומאוד רוצים להראות אותה ואת תרבותה למבקר - אפילו כשהצטרפתי לחבר'ה שהיכרתי בפאב ליום טיול מחוץ לעיר, כל אחד קנה ערימה של חטיפים וממתקים בריטים שהוא אוהב או שאכל בילדותו כדי שהם יוכלו לתת לי לטעום איך היתה ילדותם בבריטניה נטולת הבמבה-ביסלי-טורטית.
אני עד היום מתגעגעת לארוחות המעולות שהיו לי בלונדון, אבל אי אפשר כל כך לכתוב פוסט המלצות לתייר על המטבח או המקרר של אדם פרטי כזה או אחר (:
לצפיה ב-'האמת, נשמע כמו חוויה כיפית'
האמת, נשמע כמו חוויה כיפית
14/05/2017 | 21:21
1
146
בדר"כ גם אני לא מתפרעת בחו"ל עם מסעדות.
אבל הטיול הפעם היה טיול פינוק וחווית האוכל הייתה בו מרכזית. נסענו במטרה לאכול ולראות הצגות. והאמת, זה היה כל כך כיף שנראה לי אתחיל לפנק את עצמי יותר גם בנסיעות הבאות
לצפיה ב-'אם אפשר, למה לא'
אם אפשר, למה לא
15/05/2017 | 00:41
130
השיטה שלי בעניין הזה: לנסוע למדינות זולות שבהן אפשר למתוח את התקציב העלוב הרבה יותר (: - מה גם שהאוכל הוא בהחלט חוויה תרבותית מאוד מרכזית כשנוסעים למזרח. 
לצפיה ב-'סליחה אבל אפשר ורצוי'
סליחה אבל אפשר ורצוי
15/05/2017 | 05:34
1
203
אשמח מאוד לקרוא חוויות מהמטבחים הביתיים  של בני המקומות בהם את מתיירת. למסעדות
כל מי שיכולתו מסגת יכול להזמין עצמו, אבל רק ליחידי סגולה (או לברי מזל) המזל להשתתף בפרטיות מטבחים
של המקומיים.
אחת הפינות החביבות עלי בפורום היא ״מה אכלתם בסוף השבוע״ ואני עוקב בהנאה רבה  אחר בלוגים ופוסטים
שמתארים בישול ביתי.
לידיעתך, הארוחות בבתי חברי לקבוצת הפודיז ואצל בני משפחתי בטוסקנה - מרתקות, איכותיות ומענגות לא פחות
מאלו שבכוכבות מישלן.
אז בבקשה, שתפי אותנו בחוויותיך.
לצפיה ב-'הבעיה היא שאין לי תמונות מכל זה מאנגליה...'
הבעיה היא שאין לי תמונות מכל זה מאנגליה...
15/05/2017 | 13:57
131
כשמכינים אוכל בבית, באינטימיות, לא ממש מצלמים... למעשה בדיעבד קלטתי שאפילו בקוריאה, שם השהות שלי סבבה בחלקה סביב אוכל, לא צילמתי רבות מהארוחות - יושבים עם חברים, נהנים, נמצאים בתוך החוויה לגמרי, לא בדיוק עוצרים ואומרים "רגע, אל תגעו באוכל! צריך לתעד!"...

בניו זילנד בשלב כלשהו התחלתי לתעד את הבישולים - אבל שם זו היתה חוויית אוכל תרמילאית אמיתית: היינו חבורת מטיילים דלי תקציב ממקומות שונים בעולם שגרו באותו מקום, והתמקדנו באיך להכין אוכל טעים במינימום הוצאה ומשאריות ודברים שהשגנו בחינם. להפוך את הבישול התרמילאי לקצת יותר משודרג. 
לצפיה ב-' על השירשור'
על השירשור
15/05/2017 | 06:28
96
הוא יעלה לקישורי הפורום.

בפעם הבאה, נסי בלונדון ראמן ב- BONE DADDIES. הראמן שם היה מצויין!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה