לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
19/01/2017 | 06:15
6
10
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע חמים וטעים,
  החתולית
לצפיה ב-'פופ-אפ Soup Market - שגב ורושפלד למען בית השאנטי'
פופ-אפ Soup Market - שגב ורושפלד למען בית השאנטי
19/01/2017 | 06:31
80
השפים שגב משה ויונתן רושפלד משיקים את Soup Market, מיזם פופ-אפ קולינארי חדש ב"שרונה מרקט", המציע את מרקי השפים במחיר של 10 שקלים בלבד למנה.

מחצית מההכנסות יתרמו לעמותת "בית השנטי" שמטרתה לסייע לבני נוער בסיכון ולהעניק להם בית חם.

ה-Soup Market יפעל במשך שבועיים עד ליום שישי 27 בינואר, בימים א'-ה' בין השעות 11:30-20:00 ובימי שישי בין השעות 9:00-15:00.

בתפריט:
שגב משה: קערת מרק בטעמים תאילנדיים של קארי צהוב, חלב קוקוס, ג'ינג'ר, כוסברה, בוטנים ושלל תבלינים.

יונתן רושפלד: קערת מרק עגבניות עם קישואים, תפוחי-אדמה, תבלינים הודיים וכוסברה טרייה של קפטן קארי.

את המרקים של השפים ניתן יהיה לרכוש ולאכול במקום, או לקחת הביתה.

בית השנטי, הפועל כבר 33 שנים, משמש גם כבית זמני וגם כמסגרת ארוכת טווח לנוער בסיכון, בסכנה וחסר קורת גג בגילאי 14-21 מכל שכבות האוכלוסייה ומכל המגזרים, ללא הבדל דת, גזע, מין או מגדר.
עמותת בית השנטי, המתקיימת בעיקרה זכות תרומות, מפעילה שני בתים: בית השנטי בתל אביב וכפר הנוער בית השנטי במדבר כאשר בשני הבתים יחד שוהים בו זמנית 75-105 ילדים.

פופ-אפ Soup Market
ימים א'-ה' בין השעות 11:30-20:00
ימי ו' בין השעות 09:00-15:00
שרונה מרקט, רחוב קלמן מגן 3 תל-אביב

לצפיה ב-' סופרה הגיאורגית בראשון לציון'
סופרה הגיאורגית בראשון לציון
19/01/2017 | 06:38
65
מסעדת סופרה הגיאורגית שנפתחה לפני כשנה בשדרות רוטשילד בתל-אביב, פותחת מסעדה שנייה בסינמה סיטי ראשון לציון.

סופרה (משתה בגרוזינית) הינו ביסטרו בר עם אוכל מהמטבח הגאורגי וממטבחים אחרים בחבל הקווקאז.

התפריט יתאים לבילוי קז'ואל של כוס יין ונשנוש, וגם לארוחת חגיגית.

התפריט כולל מנות מהמטבח הגאורגי עם קריצות למטבחים קווקזים נוספים.

בין המנות מהמטבח הגאורגי והקווקזי:
סיליודקה,
באדריג'אני (גלילי חציל במילוי ממרח אגוזים, שום, בצל וכוסברה),  
נדודי (רצועות סלר, גבינת נדוגי, פקאנים מקורמלים וויניגרט רימונים),
סלמון בעישון ביתי עם בליני גבינה
בצקים מסורתיים כמו חצ'פורי אצ'רולי (במילוי גבינה ובית עין), חצ'פורי יהודי במילוי גבינה ותרד, צ'יביקורי בשר, חינקאלי בינה, חינקאלי בשר מסורתי , וורניקי וכו'
מגוון סלטים גאורגים,
בליני קוויאר,
מרקים מסורתיים
שישליק קבב קווקזי בלאבש,
דווארמה גאורגית המגשת עם חציל קלוי, בצל כבוש וטחינת אגוזים,
תבשיל אורז שילה פלאבי,
קופאטי פיקנטי (נקניקיות בשר בקר עם עשבי תיבול גאורגים ושום) ועוד.

בנוסף ובשונה מהמסעדה התל-אביבית, במסעדת סופרה הראשל"צית תוכלו להנות מתפריט מאפים גאורגים גם בלי להכנס לשבת במסעדה. דלפק אקספרס עם תפריט מקוצר יפתח לטובת אורחי המרכז המסחרי.

לצפיה ב-'גי'אקונדה מתארחת במסעדת מונא'
גי'אקונדה מתארחת במסעדת מונא
19/01/2017 | 06:41
26
ספריית היין ג'יאקונדה עולה לירושלים, ומתארת במסעדת מונא, עם יינות טוסקנה, וונטו, פריולי ופיאמונטה.

בימים שישי, שבת וראשון 27-29 בינואר יוגש במונא תפריט מיוחד, וענת ורפאלה מג'יאקונדה ימזגו לסועדים יין איטלקי בהתאם למנות שהוזמנו.

בין המנות תפריט:
סשימי פלמידה. ווינגרט תפוזי דם. פרחי שומר וצ׳ילי;
סלט ברוווז. אגסים בוורמוט איטלקי. גורגונזולה. ערער;
ארטישוקים מעושנים. ברי עיזים. חמאה לבנה ורוקט;
אנגילוטי ארטישוק ירושלמי. ציר סרטנים. קרעי מוצרלה דה באפלו;
ריזוטו זעפרן. פרחי זוקיני וריקוטה מתובלת. שרימפס קריסטל;
פסטה חלמונים. עגבניות מעושנות. קלמרי. דג ים.

לצפיה ב-' קורס יין בנווה ירק'
קורס יין בנווה ירק
19/01/2017 | 06:46
33
מדריכת היין מורן עשור מגיעה למרכז, ותיפתח קורס יין במושב נווה ירק הסמוך לכפר סבא והוד השרון.

הקורס ייפתח ב- 1/2/2017 ויכלול 5 מפגשים שיתקיימו בימי רביעי בין השעות 20:30-22:30.

בקורס ילמדו תוך כדי טעימת יין, על תהליכי ייצור יין, גלגל הריחות, טקס טעימת היין, התאמת יין גבינות, התפתחות תרבות היין בארץ, ועל יינות העולם הישן והחדש.

במהלך הקורס טועמים מגוון של כ- 40 יינות, בליווי של גבינות איכותיות ולחמי בוטיק.

מחיר הקורס: 1100 ש"ח לאדם, 2000 ש"ח לזוג.

לפרטים נוספים והרשמה: 052-3757068
לצפיה ב-'מלגו ומלבר - תפריט חורף'
מלגו ומלבר - תפריט חורף
19/01/2017 | 06:49
62
מסעדת השפים מלגו ומלבר של השפים מוטי טיטמן ואור מיכאלי, משיקה תפריט חורף.

בין המנות החדשות המוגשות בתפריט החורף החדש:
* טרטר דג ים וקולרבי מלפפון, צנונית, ג'ינג'ר טרי, צימוקים, עשבים קצוצים ושקדים פיקנטיים  (61 ש"ח)
* סשימי דג ים וסלק שרוף אנדיב סגול, קרם פרש וחזרת לבנה מגורדת (62 ש"ח)
* מרק דגים ושרימפס מקומי אטריות אורז, פטריות יער, עגבניות, סלרי, כוסברה וטרגון (64 ש"ח)
* סקאלופ כרוב לבן ובייקון בייבי לפת צרובה, גרידת לימון וגבינת גרוייר על קרם בטטה לבנה (83 ש"ח)
* נתח קצבים לבבות ארטישוק וירקות ירוקים על קרם בטטה לבנה (125 ש"ח)

לצפיה ב-'משתה "הים הסוער" '
משתה "הים הסוער"
20/01/2017 | 08:17
17
השף יוגב ירוס (מטבחצר) חובר אל צלם הקולינאריה דן לב לערב משותף בו יבשלו יחדיו משתה "הים סוער" שילווה ביינות של יקב נטופה.

המשתה יתקיים בסטודיו של דן לב ב 31/1/17 בשעה 20:00.
מחיר המשתה 290 ₪ (כולל שתיה קלה ויינות. לא כולל שירות.

בתפריט "הים סוער":
  • פוקאצ'ינות חמות מהאבן עם חמאת אנשובי,
  • רומסקו ירקות צלויים, שקדים ופימנטון,
  • נמל פלרמו- שומר חי, אורגנו טרי, תפוזי דם, תזוס, פלפל חריף, שמן זית צעיר,
  • סלקים צעירים צלויים- לאבנה ראג'ב, לוז קלוי,
  • קונפי דג חקה על תפוחי אדמה באטר, סלסה שום ירוק תחילת עונה, לימון כבוש, שמנת חמוצה,
  • קרפצ'יו קריסטל- ויניגרט ראשים, לפת מתוקה,
  • Liver & Onions - צנימי מח עצם, כבד דג ים צרוב, צ'אטני בצלים ושומר,
  • שקשוקה לב ים - עגבניות שרופות, קלמרי סגול, סבידה ממולאת, ביצים של שלוים ודגי ים, שמן טיפה חריף ואולי כוסברה או משהו אחר שיבוא,
  • ניוקי תפוח אדמה באטר מעושן - ציר "עומק", חמאה חומה, טרגון, בשר סרטני חוף,
  • לקינוח – טרטופו שוקולד 70% קקאו ומלח אוקיינוס ופיסטוק קלוי וגם עוגת שקדים באסקית - פטיסייר הדרים.

לפרטים והזמנות: יוגב 0525568516, דן 0524878284 או באמצעות מייל: dan@danlev.com

לצפיה ב-' החיפוש הייחודי של הפורום'
החיפוש הייחודי של הפורום
17/01/2017 | 07:19
1
19
אנא קראו את ההודעה המשורשרת להודעה זו.
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
2921
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'מאייר. חוויה אקלקטית'
מאייר. חוויה אקלקטית
19/01/2017 | 13:04
9
282

הציפיות ממאייר, המסעדה התל אביבית היחסית חדשה של השף העכואי אוסאמה דלאל שיודעי ח"ן ומביני עניין נשבעים בשמו, היו מעורבות. בכמה ביקורות שקראתי הוזכר: שף צעיר, מעניין, יצירתי מחד גיסא, ומנות לא אחידות ברמת ביצוען עם שרות לא משוכלל מאידך גיסא. ואתם יודעים מה? זו היתה אחת הפעמים הבודדות שהציפיות התגשמו במלואן: ההתגשמות היתה מעורבת לעילא.

הכניסה למסעדה היא דרך חצרו של מלון בוטיק השוכן בבניין משוחזר בסגנון האקלקטי. תיאור מיקומו של המלון באתר Botik (כך במקור) הוא: "מיקום פסטורלי אורבני בתל אביב". האם אפשר לתאר אקלקטיקה טוב יותר מזה?

בחצר היפה, המוארת באור עמום, עומדים שולחנות מכוסים במפות לבנות עם נרות דולקים. מראה מרהיב ביופיו. אלא מה. זו היתה שעת ערב חורפי קר, התיירים מסקנדינביה כנראה נעדרו מהמלון באותו ערב – וכפועל יוצא, כל היופי הזה בחצר עמד ריק. תוספת של כמה תנורי עמוד וקצת יח"צ היו יכולים להפוך את החצר הזאת לנקודת מפגש סואנת של היפות והיפים התל-אביביים וחבל שזה לא קרה.

נכנסנו למסעדה. מלצר עמד עם הגב אלינו, עסוק בסידור כלים. מלצרית בפנים לא הבחינה בנו. עמדנו זמן מה במצב קצת מביך ולא ידענו, מה עושים. לבסוף המלצר הנחמד התפנה אלינו והביא לנו את המלצרית, נחמדה אף היא. שאלה, אם הזמנו, השבנו בחיוב. שאלה, אם אנחנו זוג. זו היתה התקלה לא צפויה. ע' ואני עסוקים בבחינת השאלה הזו כבר כמה חודשים ותשובה לא מצאנו. התעשתתי מהר, לקחתי את הסיכון שהערב ייגמר בזה הרגע ועניתי: כן, אנחנו זוג.

הובלנו שני מטר קדימה אל קצה הבר של המסעדה. שם היו עוד שתי עובדות שיחד עם המלצרית "שלנו" החלו בבדיקת מסמכים ובדיון ארוך, איפה מושיבים "זוג". היה ברור שלא הוקצו לנו מקומות מסויימים (ההזמנה נערכה שבועיים מראש). בסוף הוצע לנו לבחור בין שני שלחנות בשני קצוות האולם, כל אחד מהם מורכב משלושה שלחנות זוגיים מחוברים. בחרנו והתיישבנו ותהינו (פולניות שכמונו): לא חבל על הנדל"ן? האם נוכחותנו גורמת למסעדה לוותר על ארבעה לקוחות נוספים? או שמא יוסיפו לנו במהלך הארוחה ארבעה שכנים שירצו לבצע "שיירינג" באוכל שלנו? זה לא קרה, אז ביזבזנו את הנדל"ן וישבנו כל הערב בצד של שולחן גדול עם עוד ארבעה סטים של מפיות-סכו"ם-כוסות. אם כי, באיזשהו שלב בארוחה, מלצר אסף את המפיות המיותרות (יתר הכבודה נותרה במקומה).

כמה מלים על חוויית השולחן. השולחנות פשוטים, עץ לבוד עבה על בסיס של ברזלים שחורים. השולחנות גבוהים מן הרגיל במסעדות (אך נמוכים משולחנות בר). ע' הקטנה שמחה: גובה השלחן מאפשר לה לצמצם את המרחק בין הצלחת לפה לכדי אפס כמעט. הכורסאות המרופדות משדרות מסר מהודר, אך הן דווקא נמוכות מאוד. ע' שמחה: הזדמנות נדירה עבור כפות רגליה לגעת ברצפה. אני, לעומת זאת, חוויתי חוויה נדירה של איש גבוה: הברכיים שלי הזדקרו אל על. צדקו באתר Botik כשכתבו על המקום: "פנינת חן יקרת ערך ומלאה בהפתעות מדהימות".

קיבלתי עראק (24 ₪) שהוזמן בשניות הראשונות שלנו במסעדה, ע' קיבלה קנקן מים והתעמקנו בתפריט. אני, כמו תמיד, ידעתי מייד, מה אני רוצה. לע' לקח זמן והיא קראה למלצרית להתייעצות. המלצרית השתדלה לענות על השאלות והיתה חיננית מאוד, אך לא הרגשתי שהיא ממש שולטת ברזי הרכב המנות. גם בתחום היין אני ידעתי מייד, מה אני רוצה. זה היה יין שלא הכרתי – קפסוטו "אדום" (39 ₪), הוא היה פשוט, די שטוח, אך חביב בהחלט. ע' התלבטה יותר ושאלה את המלצרית. המלצרית הציעה לה לטעום שני סוגים ובפועל, הביאה שלושה לטעימה. ממש יפה ונדיב – במיוחד אם זוכרים שכל הטעימות האלה היו בשביל לבחור כוס אחת שהיא בפני עצמה, לטעמי, הינה טעימה. היין שנבחר היה פינו גריג'יו (43 ₪, המלצרית לא ידעה, של איזה יקב) – שהיה חביב גם הוא. 

בהמתנה לאוכל בחנו את הסביבה. קהל בורגני למדי, נראה שרובו היה תיירים, אך היו גם כמה צעירים תל-אביביים למראה שישבו על הבר. אור חצי-עמום ומוסיקה רועשת למדי, אמצע הדרך אל מה שנהוג בפאבים. היה דיסונאנס מסויים בין התאורה והמוסיקה לבין התפריט הרציני והמכובדות המסויימת ששידר השרות של המצלרים לבושי השחור. חלל המסעדה שופץ בסגנון הזה (בטח יש לו שם) שבו חושפים ומשאירים שכבות של צבע מוקדם ומגלים בכמה אזורים את הבפנוכו של הקירות (לבנים קטנות במקרה זה). זה נחמד במקרה של אורנמנט קיר משנות ה-20, אך הטיח החצי מתפורר שמעליו נמרח צבע אפור סטייל בית חולים של שנות ה-20 שבצמוד אליו ישבנו עשה רושם לא של רישול מכוון – אלא של רישול סתם. על הקירות תלויות תמונות מסגנונות שונים ומשונים. אקלקטיקה כבר אמרנו?

למנה הראשונה ע' אכלה "פטאייר" (42 ₪) – בצק עדין בצורת אוזן המן ממולא בפלפלים קצוצים ובעשבי תיבול שהדומיננטי ביניהם היה הזעתר. המאפה הונח על מצע של מחית פלפלים קלויים. ע' העידה שהמצע היה כל כך חריף שהחריפות האפילה על כל יתר הטעמים (ומיינד יו - ע', על שורשיה המזרחיים, היא צרכנית חריף מכובדת). היא לא נפלה מן המנה. היא גם התפלאה, מדוע המלצרית שלקחה את ההזמנה לא הזהירה לגבי מידת החריפות. באחרונה משלש אוזני ההמן, ע' למדה לצרוך את המאכל תוך צמצום המגע שלו עם המצע – וזה איפשר לה לגלות שהמנה חביבה בבסיסה.

אני פתחתי במנת "דג נא של דייגים" (77 ₪) – סביצ'ה של דג ים (מוסר?) מתובלים בעשבי תיבול, מלח גס, מיץ לימון ופלפלים חריפים קצוצים. המנה היתה בסך הכל טעימה, אבל היה בה הרבה מאוד מלח גס, הרבה מאוד מיץ לימון והרבה מאוד פלפלים חריפים מאוד. אמנם אני אשכנזי (לפי הבדיקה הגנטית, 98.5% מהדם שלי הם של העדה הזאת), אבל אני מכונה בפי חבריי "ילד תימני חטוף" בגין הנוהג שלי לאכול זחוק בכפיות. אז עם הרקע הזה – היה לי הרבה יותר מדי חריף (וגם חמוץ מדי וגם מלוח מדי). חשבתי בחמלה על הגברות האמריקאיות המבוגרות שישבו מאחורינו – מה יקרה אם הן תזמנה את המנה הזאת? אבל כנראה שאלהים שומר על גברות אמריקאיות מבוגרות ועל כן לא שמעתי זעקות כאב מהשולחן שלהן. יש לציין שהדג עצמו היה טרי ומשובח ברמות על, מושלם. אותן חתיכות שניצלו מהתופת החריף-חמוץ היו תענוג אמיתי לחיך.

מתישהו לקראת סוף מנות הפתיחה הובאה לשולחן, על חשבון הבית, לחמניה חמה, גדולה וטעימה לעילא, מלווה במטבל של לבנה מעוטר בעשבי תיבול, פלפל קצוץ, שום ורוטב כלשהו. המטבל היה טעים להפליא ולדברי ע', שידרג משמעותית את החוויה. עיתוי הפינוק היה קצת מוזר. מנת לחם כזאת היא בדרך כלל מנה שמביאים בזמן ההמתנה למנות הראשונות (ובהחלט לקח זמן להתקין את המנות הללו).

המנה העיקרית שלי היתה "קלאמרי בזעתר" (87 ₪). מנה לא גדולה של כמה פיסות קלאמרי צעיר מונחות על מצע עדין של טחינה ולבנה בליווי עשבי תיבול, כשזעתר הוא הבולט שבהם. מסביב היה רוטב עדין עם עגבניות שרי חלוטות. הקלמארי היו פושרים – זו אולי היתה כוונת השף, אך אני הייתי מעדיף שיהיו קצת יותר חמים. מנה נעימה, טעימה, נהניתי – אבל היתה לי תחושה שכבר אכלתי כאלה. אני לא בטוח ש"ליפול" ממנה זה תנאי הכרחי להנאה במסעדה, אבל באיזשהו מקום יש לי ציפייה שלפחות דבר אחד שאוכל בארוחה במסעדת שף במיצוב גבוה תלהיב אותי, תזכיר לי שקולנריה זו אמנות מסעירה. זה לא קרה.   

המנה העיקרית שהזמינה ע', "כנאפה דג" (103 ₪), היא כנראה מנת הדגל של המסעדה. זה היה דג מתובל עטוף בקדאיף, מעליו פזורים פיסטוקים וגבינה מלוחה. הכנאפה מלווה בסלט קטנטן של עלים ירוקים שכמדומני לא היה עליו רוטב מיוחד. זוהי מנה קטנה שנראתה חביבה. ע' לא אהבה אותה. היה לה יבש. היא לקחה עוד ביס ועוד ביס – אבל הבעת פניה אמרה שהיא נלחמת ושלא כיף לה. היא ניסתה להציל את המנה באמצעות סחיטת הלימון שהוזמן עבור המים, טבילה בלבנה מהמנה שלי, הוספה של מתבל הלחם – אך ללא הועיל. יובש מדברי, בטח לא של עיר הנמל עכו.

ואז התפתח בינינו דיון סביב העובדה שאף אחד במשך הארוחה לא ניגש אלינו לשאול אם הכל בסדר. טענתי שזהו מנהג ישראלי-אמריקאי נלוז. המטבח מכין את מה שהוא יודע להכין, לא צריך לראות בכל לקוח יועץ קולינארי שיגיד אם טעים לו או לא. אם יש בעיה מיוחדת – כל שנדרש זה שהמלצר יהיה זמין ממבט ראשון ותוכל להתלונן. דווקא הייתי מבסוט מכך שאף אחד לא הציק לנו עם השאלות "אנחנו נהנים, חבר'ה?", אך ע' חלקה עליי. לפתע, כשנשאר השליש האחרון של הכנאפה, הגיח מלצר ושאל אם הכל בסדר. ע' התלוננה על המנה ושאלה אם אפשר להביא איזה רוטב שיציל אותה מיבשושיותה. חיש מהר, המלצר הביא קערית של "קרם ארטישוק" וצלוחית של "רכז רימונים". שני אלה נשפכו על הכנאפה – ובאותו רגע הייתי עד למטמורפוזה מופלאה. פניה העצובות של ע' אורו, חיוך גדול של הנאה התפשט עליהם והיא פלטה חצאי משפטים בסגנון "
לצפיה ב-'התפוז הרע אכל לי את סוף הביקורת. ההמשך כאן:'
התפוז הרע אכל לי את סוף הביקורת. ההמשך כאן:
19/01/2017 | 13:56
2
143

"מושלם... מנה מדהימה". התפלאתי מן המהירות שבה הובאו הרטבים ושאלתי את המלצרית, האם יש קשר כלשהו בינם לבין המנה. מסתבר שהקרם הוא חלק מהמנה ואמור להיות בפנים. הוא לא הורגש, אז או שמו מעט מדי או שכחו לשים. הרכז אמור ללוות את סלט העלים – אבל במקרה הזה הוא נשכח בעליל.

אחרי הטלטלה עלתה השאלה אם ע' רוצה קינוח. מלצרית (רביעית במספר באותו ערב) סיפרה על ארבעה קינוחים שהמקום הציעה. אחרי התלבטות, ע' החליטה שהאוכל לא היה יציב ברמתו, שהפינאלה של הכנאפה המורטב היה שיא שלא כדאי לסכן אותו ושכדאי לאכול קינוח במקום אחר. בזמן הזה המוסיקה כבר היתה כל כך רועשת, קולות הסועדים שניסו להתגבר עליה היו כל כך גבוהים, הדיסונאנס בין הרעש הזה לבין האוכל, שמכוון להיות שקט וראוי לתשומת לב, היה כל כך גדול – שהסכמתי ברצון לעזוב.

אז מה השורה התחתונה? לא ברור. כנראה שצריך לקרות מפנה משמעותי במסעדה כדי שארצה לחזור אליה. בכסף שהוצאנו על הארוחה יכולנו לבלות ערב מושחת ומופלא בסנטה קטרינה, בדוק או בברוט (או סתם לאכול פעמיים דגים ופירות ים במסעדת השקד). קרוב לוודאי, השף לא היה במטבח באותו הערב. נדמה לי שאם השף קשוב לביקורת (ונדמה לי שהחוויה שלנו לא היתה שונה מהותית מרוב המבקרים המקצועיים והחובבים) – הדרך היחידה שלו לשמור על המקום המושקע שלו לאורך זמן היא להיות במטבח ללא הפסקה. ואם הוא לא יכול להתמודד עם שעות עבודה מטורפות – המקום פתוח גם בצהריים – שיצמצם את שעות הפתיחה, שיעשה סרביס אחד, לא יודע, אבל שכמות הפלפל תהיה מדוייקת ונכונה בכל מנה בכל שעה בכל יום.

וחוץ מזה – יש גם איזה חוסר בהגדרת הכוון של המסעדה הזאת. שולחנות של איקאה וכורסאות של מסעדת מישלן בליון, מלצרים לבושי שחור שלא שולטים בהרכב המנות, אוכל מעודן עם מוסיקה שלא מאפשרת לדבר בשקט, יצירתיות בתכנון המנות עם רשלנות בביצוע. המקום יכול להיות בר אוכל (אם יוריד את המחירים וישדרג את היצע האלכוהול) ויכול להיות מסעדה מכובדת (אם יוריד את הווליום ויקפיד על ביצוע המנות) ויכול להיות מסעדה צעירה ושמחה ובטח יכול להיות עוד הרבה דברים. כרגע המסעדה היא קצת מכל דבר. אבל גם אקלקטיקה צריך לדעת לעשות – וכנראה שמאז שנות ה-20 של המאה הקודמת האמנות הזו פסה מהעולם. אני מקווה שמאייר תמצא את דרכה בסגנון מוגדר משלה... 
לצפיה ב-'בטח שכבר אמרו לך: הדיווחים שלך הם פנינים ספרותיות. תודה'
בטח שכבר אמרו לך: הדיווחים שלך הם פנינים ספרותיות. תודה
19/01/2017 | 14:50
1
27
לצפיה ב-'תודה לך, מיתר! '
תודה לך, מיתר!
19/01/2017 | 15:02
18
לצפיה ב-'חבל שאתה כותב לעתים כה רחוקות כאן , כואב הלב על מסעדה'
חבל שאתה כותב לעתים כה רחוקות כאן , כואב הלב על מסעדה
19/01/2017 | 21:44
1
69
בה השקיעו כל כך הרבה וכוונות טובות סופן ב...
לצפיה ב-'תודה, גאסטרו. ואני מאמין שלפעמים כוונות טובות מובילות למקום '
תודה, גאסטרו. ואני מאמין שלפעמים כוונות טובות מובילות למקום
20/01/2017 | 09:41
25
טוב... אחרת, מה הטעם?
לצפיה ב-'ביקורת מצוינת. חבל שהאוכל קצת פחות...'
ביקורת מצוינת. חבל שהאוכל קצת פחות...
20/01/2017 | 00:27
1
37
נראה שעברה עליכם ארוחה מאד לא יציבה ברמתה, עם הרבה בלבול במטבח. חבל שגם בחלוף כמה חודשים מהפתיחה עדיין יש שם חוסר יציבות כזה. כנראה שהתמזל מזלי להגיע בשעת צהריים, באחת מארוחות הצהריים הראשונות שלהם (לפני 3 שבועות). ישבתי אז כמעט לבד ונהניתי מארוחה איכותית ומשירות מפנק ומקצועי.

מנת כנאפה הדגים אכן אמורה להגיע עם קרם הארטישוק בתוכה, כחלק מהמלית, מה שמוסיף לחלוח ומונע ממנה להיות יבשה. המנה שאני אכלתי באותה ארוחה הייתה מעולה. כנ"ל מנת הדג הנא עם האפרסמון. אני אגב שתיתי את היין הלבן של אותו יקב קפסוטו (שגם אני לא הכרתי לפני כן) וקיבלתי טעימה נדיבה משני הסוגים האחרים (הרוזה והאדום). 
לצפיה ב-'זהו, בלט לי הפער בין ההתרשמות שלי לשלך - ואני כבר למדתי'
זהו, בלט לי הפער בין ההתרשמות שלי לשלך - ואני כבר למדתי
20/01/2017 | 09:39
28
לסמוך על התרשמויותיך. עכשיו נפל לי האסימון. מילות המפתח הן "ישבתי אז כמעט לבד". כפי שכתבתי כרגע לחתולית, כנראה שהבעיה של המקום היא תפעול: איך משרתים בו-זמנית כמות גדולה של סועדים. מה שעובד בצורה מושלמת עם אורחים בודדים - מתחיל לחרוק כשמגיעים בו-זמנית כמה שלחנות (זה מה שהיה בביקור שלנו). מפרגן לדלאל שילמד וישתפר. [ותודה על הפירגון לביקורת  ]
לצפיה ב-'כיף כשאתה כותב, אפילו על ארוחה לא נפלאה'
כיף כשאתה כותב, אפילו על ארוחה לא נפלאה
20/01/2017 | 08:19
1
37
מפריזים בערך האקלקטיות לטעמי, אבל מה אני מבינה? העיקר שכתבת עוד דיווח מהנה.

דוגמא נפלאה לאיך כותבים ביקורת לא טובה, בלי להשתלח במסעדה (מר כהן מוזמן לקרוא).
לצפיה ב-'כשאתה מזהה תום לב וכוונות טובות, אין סיבה להשתלח. אין לי ספק'
כשאתה מזהה תום לב וכוונות טובות, אין סיבה להשתלח. אין לי ספק
20/01/2017 | 09:31
34
שמה שמניע את אוסאמה דלאל זה הרצון להכין את האוכל הכי טוב ולהנעים את זמנם של סועדיו. כשזה הבסיס, אתה רק רוצה לפרגן ולאחל ש"מחלות הילדות" תתרפאנה במהרה. אני משער שעיקר הבעיה של מאייר היא תפעול. מן הסתם, לוקח זמן ללמוד לתפעל מסעדה של עשרים שלחנות (או אולי יותר, אם כוללים את החצר) אחרי ניהול מקום של ארבעה שלחנות. ואני רק מקווה, בשביל השף ובשביל עצמי, שעקומת הלמידה תגיע לרמה מספקת לפני שהסועדים ינטשו.
ותודה לך על המלים הטובות לגבי כתיבתי...  
לצפיה ב-'אוזריה Next Door'
אוזריה Next Door
19/01/2017 | 12:45
6
237
בתקופה האחרונה אנחנו אוכלים הרבה בחוץ, לרוב בארומה אסף הרופא שם אנחנו נמצאים כל יום (אני עוברת טיפול בתא לחץ). ערב אחד אחרי טיפול התחשק לנו משהו יותר טעים ולכן ירדנו בלוינסקי וחיפשנו מקום נוח לשבת. בשיטוטינו חיפשנו מקום לא עמוס, עם מקומות ישיבה נמוכים ולא רק על הבר וכך התגלגלנו לאוזריה. במסעדה היה מלא ומעט המקומות שנשארו היו מוזמנים ולכן הציעו שנלך לדלת הצמודה.
הדלת הצמודה מסתבר היא בסגנון טאפאסים, היתה ריקה כשנכנסנו אך מלאה כשביקשנו חשבון וכך נהננו ממקום נוח ושרות קשוב ומהיר בארוחה שהיתה מצויינת גם לדעת בן הזוג, ואותו לא קל להרשים.
מה אכלנו:
פינצ'וס של טונה מעושנת וצ'ימיצ'ורי בצל ירוק- פרוסת לחם קלוי מרוחה בשמן זית ועליה נתחי טונה מושלמים. מנה מענגת, גם אם קטנה (היה נחמד אם היו שתי פרוסות נניח). שאלתי וענו לי שאת הטונה הם קונים ממעדניה קטנה ברחוב דה פיג'וטו שנכנס לי לרשימת המקומות לביקור הבא באיזור.
בורטה קרועה על סלמורחו ובלסמי מיושן עם פסטו בצד (בן הזוג לא אוהב פסטו)- סלמורחו התגלה כרוטב עגבניות סמיך וורדרד עם נגיעות של בלסמי מתקתק וסמיך מעט ופסטו מעודן שלא מתקיף את החיך ומשלים את המנה מצוין.
השלמנו את המנה עם לחם שהגיע חם ופריך לשולחן וספג את כל הטעמים שנוגבו מהצלחת עד הטיפה האחרונה.
ברבוניות מטוגנות עם איולי לימון- ערמה של דגיגים טבולים בבלילה ומטוגנים בשלמותם. אני יודעת שנהוג לאכול אותם שלמים ולגרוס את העצמות אך אני נרתעת מזה ואוכלת את הבשר מעל האידרה ומשאירה את הראש. היה טעים, מטוגן לשלמות מבלי ליבש את הדג. האיולי היה נחמד אבל בעיני מיותר כי הטביע את הטעם של הדגיג. בן הזוג ויתר כי לא רצה לאכול את הדג בשלמותו לא נהנה מההתעסקות של להוריד את הבשר מעל האידרה.
שרימפס מוקפצים עם עגבניות מיובשות, שמן זית, שום וצ'ילי- מנה שניתנה לי בשלמותה כי בן הזוג לא אוכל שרצים. תענוג בצלחת של שרימפס מקולפים ומוקפצים במידת עשיה מדוייקת, מצע מלא טעם של עגבניות וצ'ילי שנוגב עם הלחם כשנגמר השרימפס.
אחרי כל זה עוד היה קצת מקום אז הזמנו נתחי שייטל בשמן זית, פימנטון, פילפל טינקרבל ובצלים שרופים על מצע אחו בלנקו- האחו בלנקו התגלה כממרח שקדים אלוהי, הבצלים היו מקורמלים ונימוחים והבשר רך ועסיסי. אפילו בן הזוג התמוגג ואני נהנתי לראות אותו נהנה מהאוכל.
כשביקשנו להזמין קינוח התגלה לנו שאוזריה לוקחת חלק במיזם סיוע לפליטים סורים ומציעה מנת קינוח שהכנסותיה הולכות לטובת מטרה זו ולכן היה ברור לי שזה מה שנזמין. קיבלנו- שתי יחידות עטייף ממולאות בריקוטה וגבינת עיזים, טבולות בסירופ מתוק ודביק ומוגשות לצד קומפוט חבושים שבושלו עד שהתרככו שניה לפני שהתפרקו לחלוטין. מנה מענגת, מתוקה במידה, שילוב מצוין של טעמים ומרקמים שהושלמו על ידי פיסות פיסטוק קלוי וגרוס גס שפוזר בצלחת. סיום מעולה לארוחה מהנה לחלוטין. עם שתי כוסות לימונדה, קפה הפוך וטיפ שלמנו כ-300 ש"ח על הכל.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח ובריאות טובה'
תודה על הדיווח ובריאות טובה
19/01/2017 | 14:34
22
לצפיה ב-'תודה נהנתי לקרוא + שאלה '
תודה נהנתי לקרוא + שאלה
19/01/2017 | 16:07
1
95
כתבת בהתחלה כי מדובר במסעדת טאפס, כלומר כל המנות שהזמנתם היו בגודל של טאפס ? או שחלקן (3 האחרונות) היו בגודל סטנדרטי ?
לצפיה ב-'כל המנות בגודל טאפאס'
כל המנות בגודל טאפאס
19/01/2017 | 20:11
77
נאמר לנו כי המנה של השייטל מגיעה בגודל מלא במסעדה השניה וממה שראיתי בתפריט גם השרימפס מופיע שם אבל אני לא יודעת באיזה גודל.
לצפיה ב-'אביבית פריאל חוזרת לכור מחצבתה- טפאו באוזריה '
אביבית פריאל חוזרת לכור מחצבתה- טפאו באוזריה
19/01/2017 | 21:54
58
וסיר גדוש בריאות לך 
לצפיה ב-'יופי של ארוחה. אביבית פריאל פשוט שפית מצוינת.'
יופי של ארוחה. אביבית פריאל פשוט שפית מצוינת.
20/01/2017 | 00:29
4
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
20/01/2017 | 08:31
15
אביבית פריאל חזרה לטאפאס, וזה נפלא.

אני אוהבת את האוזריה ואת המטבח של אביבית פריאל. אהבתי גם מה שעשתה בקוק בוק קפה (הנקסט דור הקודם).

בריאות.
לצפיה ב-'אכזבה מ"השמורה בפורה" '
אכזבה מ"השמורה בפורה"
19/01/2017 | 21:52
1
99
לפני שנתים הופיעה כאן בקורת משבחת על הכריכים הנמכרים בקראוון בשמורת פורה- בסוף כביש 6 דרום (בעצם היה סוף לפני שהאריכו , קצת לפני בית קמה)

מדי פעם בדרכי לבקור הנכד בקבוץ בדרום עצרתי לקחת כריכים. בשנה האחרונה לא הזדמן. היום תכפו הגעגועים (לנכד) יצאנו לדרך רעבים. הגענו בשעה שלש , לפנינו היה איש אחד בתור רצה שקשוקה. שניצל כבר לא היה וגם לא טונה . בגלל הרוח הקרה חזרתי למכונית ובעלי חיכה להזמין
20 דקות זה לקח !!! שני כריכים !

שלי עם חביתה - נעטף בניר אלומיניום- אחרי 40 דקות, כשאכלתחי,  החלק התחתון היה רטוב כולו מהכרוב עם טחינה. לאכול בגט שמחציתו ספוגית- לא כיייף, ובכלל היה ממש לא טעים 
 הזיתים שהוא נותן בצלוחית והעברנו לקופסה שהיתה לנו היו מעולים
לציין הכריך השני עם שקשוקה - חיכה עטוף בשמיכה והסועד היה כל כך רעב שטרף אותו ואמר שטעים למרות שגם אצלו חצי לחמניה היתה רטובה.  מי שחוזר מתורנות בפגיה הכל טעים לו 
אני לשם לא חוזרת וחבל 
לצפיה ב-'שלוש זה סוף היום אצלו, לדעתי'
שלוש זה סוף היום אצלו, לדעתי
20/01/2017 | 08:23
43
ההמתנה שם תמיד ארוכה, כי הוא מכין כל סנדביץ' מאפס, והוא לא מאד זריז. בסך הכל מצאנו שהמקום מאד סטנדרטי. אם מזמינים חביתה אפשר לאכול אותה בארומה באותה מידה.

אני חושבת שכל סנדביץ' עתיר סלט וטחינה היה הופך ספוגי ורטוב אחרי 40 דקות.
לצפיה ב-'סוסו ובניו - עזבו'
סוסו ובניו - עזבו
16/01/2017 | 22:15
8
468
נורא רציתי לנסות את סוסו ובניו, דוכן ההמבורגרים החדש של עומר מילר בתחילת שדרות רוטשילד והיום היה יום נפלא - מזג אוויר טוב, רעב מתאים ואפילו נמצאה חניה קרובה. למי שאין כח - המבורגר חביב, לא יותר, מתומחר בהגזמה. ועכשיו לפירוט - 

למרות שלדעתי עבר למלעלה מחודש מהפתיחה, ההייפ סביב המקום קיים כפי שהעיד התור בשעת הצהריים. לאחר כעשר דקות המתנה הגעתי לדלפק ושם התגלתה הפתעה מספר 1 בדמות הנדסת תהליך שנדמה שנלקחה כדוגמה מספר לאיך לסרבל תהליכים - התפריט פשוט יחסית (בחירת סוג ההמבורגר, גודלו ותוספות) לעומת זאת מסיבה עלומה תהליך ההזמנה מלווה על ידי רישום ידני של הבחור בדלפק (בכתב יד בפנקס) ורק אז הוא מקליד במחשב את ההזמנה - הסיבה היחידה שהעליתי על דעתי לשלב הרישום הידני הוא השאלה בסוף ההזמנה - אם אני ארצה להוסיף שירות. עכשיו, אין לי שום התנגדות עקרונית לטיפים במסעדות, אבל בדוכן פאסט פוד כאשר מרבית המזמינים אפילו לא יושבים בו והאינטרקציה היחידה עם המוכר היא ההזמנה - זו שאלת מצליח שלא עושה חשק לחזור למקום. 

אחרי עוד כמה דקות הגיע ההמבורגר וכאן הפתעה מספר 2 - עקב גודל (או קוטן) המטבח בפנים אין יכולת להשאיר מנות בהמתנה על פס חם ולו לדקה ואז נוצר המצב שאתה מקבל את הקופסה עם ההמבורגר וממתין בעמידה עוד כשלוש דקות עד לקופסה עם הצ'יפס - מקום שמגיש רק המבורגר עם צ'יפס ראוי שילמד לתזמן (או לייצר סרט נע של צ'יפס ולספוג את הפחת). 

ההמבורגר עצמו (240 גרם - כפול בשפת המקום, עם אננס ומעורבב עם חזה אווז) היה חביב, לא יותר. הפתעה מספר 3 הייתה הלחמניה - קטנה ויבשה באופן מביך - חייבים להחליף ספק בדחיפות, אין שום סיבה במקום עם תחלופה כזו להתפשר על לחמניה יבשה. האננס כמעט ולא הורגש ולכל אלו הצטרף תמחור יקר - 80 ש"ח ל- 240 גרם המבורגר וצי'פס. לשם השוואה המבורגר "ינעל העולם" באחים המוצלחת - עולה 62 ש"ח (למיטב זכרוני), כולל צ'יפס והוא המבורגר נפלא בעשרות מונים לעומת סוסו (בעיסקית באחים הוא גם מגיע עם שני סלטים קטנים מה שהופך את המחיר בסוסו לעוד יותר מופרך). 

לא נשוב
לצפיה ב-'מקום מקושקש'
מקום מקושקש
17/01/2017 | 02:45
328
הבשר מוצלח, אבל רמת העשייה רנדומלית, הלחמניה נוראית, התוספות שומניות והמחיר יקר עד גיחוך. כל העסק מרגיש כמו סרטון של באזפיד/Tastyולא מקום אמיתי שמעוניין להאכיל אנשים.

התחושה שלי מעומר מילר וממספר ארוחות בשולחן בעבר, שמדובר בשגב משה לדור האינסטוש.

למזלי ההייפ גרם לזה שבויטרינה שני צעדים משם כבר אין תור, אז תודה למילר וה"פוד פורן" עלק שלו.
לצפיה ב-'לא מפתיע '
לא מפתיע
17/01/2017 | 08:02
273
בשולחן ביקרתי פעם אחת לפני שנסגרה (גרוע), בחדר האוכל פעם אחת (בינוני) וגם לי עומר מילר נראה כמו אחד שהניראות והצילחות יותר חשובים מהתוכן. להוסיף שירות בקופה? חוצפה ישראלית במיטבה (או במרעה) שבטח לא עושה חשק לחזור

לצפיה ב-'לטעמי ההמבורגר טעים'
לטעמי ההמבורגר טעים
17/01/2017 | 09:08
270
אבל התור והבלאגן הופכים את זה ללא כיף...
לצפיה ב-'עומר מילר זה מותג'
עומר מילר זה מותג
17/01/2017 | 17:21
2
252
סימני ההיכר:
תמחור גבוה
אוכל לא משהו
*פרגון בלתי מוסבר בתקשורת

*לא כזה בלתי מוסבר- הברנז'ה דואגת לברנז'ה.

אכלתי אצלו מנה אחת- קינוח קרם פטה כבשים בשולחן.

ציטוט מכתבה בהארץ:
"את הקינוח "כבשים" המציא השף מילר אחרי טיול בברצלונה, שם טעם מנה אחרונה שבמרכזה שולבו גבינת פטה, קדאיף ודבש. כשפתח את מסעדתו "שולחן", התאים אותו מילר לקהל הישראלי, אבל במקום הקינוח הברצלונאי שמשתולל בפה, ומשחק בין מתיקות למליחות ורומז לחמיצות, כאן הוא יצר מנה מעודנת בהרבה."

עשו לקינוח הייפ מטורף בזמנו.
אכלתי את הקינוח אצלו ולא התרשמתי. די תפל.
שנה לאחר מכן, יצא לי להיות בברצלונה ושמתי לב לקינוח הזה בתפריט של מסעדה קטנה ועממית להפליא.
בפחות משליש מהמחיר בארץ, קיבלתי קינוח שמנגב עם עומר מילר את האחוריים.
הבנאדם אשכרה הפחית את משחק הטעמים המקורי בכוונה...מגוחך העניין בעיניי.
לצפיה ב-'אני זוכר את הקינוח'
אני זוכר את הקינוח
17/01/2017 | 19:06
196
ומה שזכור לי ממנו זו מליחות נוראית. ביס או שניים הספיקו לי. אבל זה היה ממש לפני הסגירה ככה שיתכן שבזמן אחר אולי הקינוח היה טוב יותר ומאוזן יותר
לצפיה ב-'מעניין לאותו עניין - הפלת אצלי אסימון'
מעניין לאותו עניין - הפלת אצלי אסימון
19/01/2017 | 19:33
89
יש מצב שידה של התקשורת רוחצת ידם של בעלי המסעדות? לאור דוגמת הארזים לא אתפלא שכך המצב.
לצפיה ב-'רק לגבי ה"להוסיף שירות"'
רק לגבי ה"להוסיף שירות"
17/01/2017 | 23:32
228
אני רואה שגם תופעה מאוסה זו עשתה עליה.
כאן באר"הב זה התחיל עם הפוד טראקס ההיפסטריות ועכשיו התופעה של להוסיף שירות בלי בעצם לקבל שירות היא כמעט בכל מסעדה עם דלפק, כולל סטארבקס שהגדילו לעשות ואחרי שמשלמים עם האפפ מקבלים הודעה שיש לנו חלון של שעתיים להוסיף טיפ לטרנזקציה...

לצפיה ב-'מתכוונת לתת למקום עוד הזדמנות'
מתכוונת לתת למקום עוד הזדמנות
20/01/2017 | 08:37
36
כשההייפ ירגע, כשיהיה פחות קר ובשעות מוקדמות.

חורף, האוכל התקרר תוך דקות, הנערה הפילה את קופסת כדורי הפירה, ולא הספקנו לטעום ממנה. היינו צריכים לאכול בעמידה, מסביב לספסל רחוב בודד ששימש לנו כשולחן. לא כיף.

הנוער אמרו שההמבורגרים היו טעימים, אבל התקררו מהר. אני אמרתי שההמבורגר היה חביב, אבל קשה היה לאכול כך ושוב, הכל התקרר כל כך מהר.

לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
17/01/2017 | 08:06
13
14
לצפיה ב-'חוזר ושואל: מכשיר מומלץ ליבוש פירות וירקות'
חוזר ושואל: מכשיר מומלץ ליבוש פירות וירקות
17/01/2017 | 11:54
2
108
אודה על המלצה מבעלי ניסיון - לשימוש במטבח הביתי כמובן
לצפיה ב-'יש לי כמה שנים מכשיר של EZDRY, אני לא מנצלת אותו מספיק '
יש לי כמה שנים מכשיר של EZDRY, אני לא מנצלת אותו מספיק
17/01/2017 | 13:06
1
116
(נרשמתי לסדנא בנושא ב 10.2,  אולי בעקבותיה אנצל אותו יותר).

הוא אחלה,  אבל העצוב שלו  (עגול)  קצת מעצבן.  לו הייתי קונה היום,  הייתי מעדיפה מכשיר מרובע כמו שמוכרים בפיינקוק.   נראה לי יותר נוח.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/01/2017 | 19:36
1
לצפיה ב-'salo תחזור - מתגעגעים אליך ולביקורות שלך '
salo תחזור - מתגעגעים אליך ולביקורות שלך
17/01/2017 | 14:45
2
49
לצפיה ב-'לאן באמת נעלם סאלו? הכל בסדר איתו?'
לאן באמת נעלם סאלו? הכל בסדר איתו?
18/01/2017 | 06:34
1
33
לצפיה ב-'אנחנו מקווים. כתבתי לו מזמן, אבל לא ענה'
אנחנו מקווים. כתבתי לו מזמן, אבל לא ענה
19/01/2017 | 06:50
21
לצפיה ב-'רעיונות מה להביא מבודפשט??'
רעיונות מה להביא מבודפשט??
18/01/2017 | 16:10
6
92
יוצא לגיחה קצרה בבודפשט!
נקניקים, תבלינים, וכל מה שאתם חושבים שיהיה מגניב או נחמד להביא הביתה!
אשמח לשמוע, וגם לקבל המלצות על איפה כדאי לקנות בדיוק כל דבר
לצפיה ב-'שפופרות של פפריקה וממרח ערמונים'
שפופרות של פפריקה וממרח ערמונים
18/01/2017 | 16:13
1
131
שים לב שיש מתוקה ויש חריפה. וכשהם כותבים חריפה הם לא מתבדחים.
וגם מחית ערמונים לקינוחים.
לצפיה ב-'וגם שפופרות של חזרת + מיונז '
וגם שפופרות של חזרת + מיונז
18/01/2017 | 23:06
73
ושפורפרות חרדל.

תצחקו עליי אבל... סיר לחץ + חלקי חילוף (גומיה, שסתום וכו'...).

ובסופר יש מלא דברים שאין פה - כל מיני תערובות תבלינים, גאדג'טים למטבח (חולץ חרצנים לדובדבנים לדוג', ממרח ערמונים שמגיע באריזה כמו חמאה).

ולקחת הביתה (אנחנו לקחנו מהשוק המקורה) עוגת דובוש - ביקשנו שיארזו היטב לנסיעה וכך עשו.
לצפיה ב-'כמה דברים שאני אוהב'
כמה דברים שאני אוהב
18/01/2017 | 17:34
2
180
אני מקווה שהניק  שלך  הוא אירוני...

נקניקים: יש נקניק חריף ביותר ומשגע שנקרא POKOL TUZE- אש הגיהנום!
יש גם נקניקים מבשר צייד, בקר אפור וחזיר מנגליצה שנדיר למצוא במדינות אחרות.

כבד אווז: הונגריה היא היצרנית מספר 2 של החומר הטוב הזה, והמחיר נמוך מבצרפת.

טורו רודי TURO RUDI: ממתק של גבן CURD מצופה בשוקולד.
אחלה דבר ויש אותו בכמה גרסאות. ישרוד את הטיסה בחורף.

אגוזי מלך שחורים: אגוזים ירוקים שמושרים חודשים במי סוכר. דבר טוב ומתוק אבל לא לכל אחד.

איפה לקנות: אפשר בשוק האוכל הגדול.
אני זוכר דליקטסן קטן ליד GERLOCZY KAVEHAZ. לא יודע אם עוד קיים.
מומלץ לשאול את החבר'ה במלון- רובם ימליצו על מקום או שניים.
אפשר גם להצטרף ל WALKING TOUR ולשאול בסוף את המדריכים.
כמו כן, מומלץ WALKING TOUR וכרטיס 48 או 72 שעות בודפסט.

תיהנה!

לצפיה ב-'וואו מעולה!'
וואו מעולה!
18/01/2017 | 17:36
1
125
אחלה המלצות!
והניק הוא בגלל שאישתי צמחונית.. אני אוכל כל :)
לצפיה ב-'נקניקי סלמי פיק או הרץ. '
נקניקי סלמי פיק או הרץ.
18/01/2017 | 17:55
35
לצפיה ב-'פטריות מיובשות משוק מקורה, יש שם דוכן עם כמה סוגים'
פטריות מיובשות משוק מקורה, יש שם דוכן עם כמה סוגים
19/01/2017 | 16:41
52
לקנות פורצ'יני... אין דברים כאלה בארץ...
מתאים למרקי פטריות, תבלין לתפוחי אדמה, ריזוטו... 
לצפיה ב-'אזור נהריה-גשר הזיו'
אזור נהריה-גשר הזיו
19/01/2017 | 09:08
1
62
יוצאים לחופשה עם הילדים וצריכים המלצה למקום נחמד שלא יקרע את הכיס, חשוב לציין שהילדים לא אוהבים אוכל מסובך...
לצפיה ב-'בדקו את פינגווין בנהריה'
בדקו את פינגווין בנהריה
19/01/2017 | 14:27
5
לצפיה ב-'משלוח מטראנזיט, רחובות '
משלוח מטראנזיט, רחובות
18/01/2017 | 09:44
1
210
הזמנתי  הביתה משלוח -  אם מזמינים  דרך האתר,  אין דמי משלוח.
השליח  הגיע במהירות  מפתיעה,  תוך 20 דקות  בערך,  נתן לי את השקית וברח לפני שהספקתי לתת לו טיפ ....  קצת לא נעים לי.

אז מה הזמנו -  

סמוסה - צמחוני
כופתאות רחוב הודי במילוי מחית תפוחי אדמה ואפונה, עדשים שחורות,עטופות קמח עדשים רוטב צ'אטני נענע תמרינדי.  הגיעו 2 יחידות נאות,  עם רוטב טעים  וקצת עדין.  בן ה- 7  שלי ביקש לטעום  ומאותו הרגע התחבר לסמוסות וסרב לחלוק על הרוטב הוא ויתר אבל חיסל את המנה בהנאה רבה.

גיוזה 6 יח'
כיסוני בצק יפניים במילוי ירקות -  הכיסונים  היו חביבים,  הרוטב שלהם היה מתובל מידי והמילוי טיפה מלוח  כך שהתקשתי למצוא איזון.  מנה חביבה ולא מעבר.

פארגון -  אטריות אורז רחבות, טופו, מיקס פטריות, ברוקולי, שעועית ירוקה, בצל ירוק, מחית כמהין.  מנה גרועה ! כבר טעמתי אותה בעבר והתאכזבתי,  אבל רציתי לתת לה צ'אנס נוסף.  משהו שם ממש לא מתחבר, הטעם של כל הרכיבים נותר שטוח,  לא ברור.  לא אזמין אותה שוב.

סושי - קומבינציה צמחונית
8 יח' Vegan Friendly ספיישל -  הוסומאקי בטטה ועירית
4 יח' פוטומאקי I/O אבוקדו, מלפפון, עירית, גזר ופקאן מסוכר בציפוי שערות טמאגו
הילדון בן ה- 7  נזכר שהוא רוצה לטעום,  אכל 2-3 יחידות של סושי טבול בסויה ולא יסף.   המנה היתה נחמדה מאוד,  טיפה משעממת.

סיכום -  אוכל נחמד,  לא היה מדהים או מרגש משום בחינה. סתמי כזה.

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
19/01/2017 | 06:13
40
זו מסעדה "אסייתית" ?
לצפיה ב-'קיוסק פרונטו - משלוח טעים'
קיוסק פרונטו - משלוח טעים
17/01/2017 | 17:59
4
380
עברתי משרד, התחלנו לעבוד עם תן-ביס ופתאום ראיתי שקיוסק פרונטו מבצעים משלוחים לבורסה.

הוזמנו שתי מנות - אני הזמנתי פסטה טרטופו - פסטה טָאלְיוֹלִינִי ברוטב של חמאה לבנה, פטריות כמהין, שמפיניון ופרמז'אנו עבור 56 ש"ח.
הגיעה מנה מאוד "כמהינית" ומאוד טעימה. טעם עשיר אבל מצד שני לא מאוד כבד. היה לי מאוד מוצלח ואני בדר"כ בחורה של רוטב עגבניות בפסטות. צירפתי את התמונה מהאתר כי לא צילמתי.

חברתי הזמינה ראגו - פסטה מֶפָלדִינו עם בשר עגל טחון בבישול ארוך ורוטב נפוליטנה. היא אמרה שהיה לה טעם של בולונז טוב ואני אמרתי לה שהיא בחרה בחירה שאף פעם לא יכולה להיות מלהיבה במיוחד.

מבחינתי אשמח להזמין משם שוב וגם לדגום את האפשרויות האחרות שהם מציעים.

לצפיה ב-'בדרך כלל, ראגו = בולונז'
בדרך כלל, ראגו = בולונז
18/01/2017 | 06:31
2
184
מה שנקרא רוטב בולונז (כלומר רוטב מבולוניה) הוא ראגו. אז החברה צדקה
לצפיה ב-'אני חושבת שהכוונה שלה הייתה'
אני חושבת שהכוונה שלה הייתה
18/01/2017 | 22:28
1
101
שלא היה שם שום דבר שיזניק את המנה למעלה מעבר לטעם הבולונזי הרגיל.
לכן אני כמעט לא מזמינה את המנה הזו במסעדות - בולונז אני עושה בבית לבד ודי בהצלחה.
לצפיה ב-'כמו שמיתר כתב, ראגו יכול להיות מצויין'
כמו שמיתר כתב, ראגו יכול להיות מצויין
19/01/2017 | 06:11
77
אם הוא עשוי כראוי מחומרי גלם טובים. פסטה טובה עם ראגו משובח, זה תענוג אמיתי :)
לצפיה ב-'באתי לפרוע את עלבונו של הראגו '
באתי לפרוע את עלבונו של הראגו
18/01/2017 | 07:19
270
הוא בהחלט יכול להיות טוב, טוב מאוד ואף מ צ ו י ן.
״אצלנו״ בטוסקנה הוא נקרא sugo ואני מחזיק במקפיא מנות ממנו שמשמשות ארוחה כמעט מושלמת (צריך
להשאיר מרווח ליין הטוב).
ראגו, כפי שציינה החתולית הוא רוטב בשר המוגש עם פסטה. הראגו הבולונזי הוא אחת הגירסאות לראגו ובהחלט
הפופולרי שבהן.
ברוטב הנאפוליטני, מן הסתם, תמצא עגבניות מהזנים הנהדרים שבארץ קשה למצוא (להוציא את השימורים)
ולפעמים גם חריפות שחלקנו אוהבים.
לצפיה ב-'כמה דיווחים'
כמה דיווחים
18/01/2017 | 01:12
16
214
שבוע שעבר הייתי בחופש וכל יום הלכתי לעסקית אחרת בתל-אביב
אפרט על כל אחת בפוסט נפרד
לצפיה ב-'סנטה קתרינה'
סנטה קתרינה
18/01/2017 | 01:13
302

ביקור ראשון במסעדה, הגענו סביב השעה שלוש. היו פחות מ10 סועדים במסעדה (אולי בגלל שהמטבח נסגר בארבע אז לאנשים יש רתיעה מלהגיע בשעה הזו)
ארוחה עסקית כוללת מבחר פתיחים במחיר המנה העיקרית בתוספת של תה קר (סתמי). יש עוד כמה מסלולים בעסקית אבל לא התעמקתי בהם.

אני לא יודע אם הפתיחים קבועים אבל בכל מקרה באותו יום היו- חציל (רומני?), ירקות צלויים בתנור, סלט פלפלים שרופים עם בורי כבוש, מסבחה, בייגל ירושלמי עם מטבל עגבניות ויוגורט, פלאפל, ירקות כבושים (טורשי), סלט ירקות.
זכורים לטובה- החציל, הפלאפל, הסלט פלפלים והבייגל הירושלמי. שאר הדברים היו נחמדים אך לא מרגשים...

בעיקריות בחרנו ב׳לבן אמו׳- בצק יחסית עבה ועליו יוגורט (שלא ממש הרגשתי ועדיין תוהה אם הוא היה שם), תרד ובשר טלה שנכנס לטאבון, אחרי היציאה הוסיפו מעל המאפה עוד עלי תרד טריים. המנה הייתה טעימה אבל לא מעבר, הבצק היה טוב והחזיק יפה את התוספות.
מנה נוספת הייתה קלמרי מטוגן שהוגש על תבשיל של עגבניות, שעועית ותפוחי אדמה- הקלמרי עצמו היה טעים ועשוי טוב. התבשיל עצמו היה קצת בעייתי, היה משהו חסר מבחינת הטקסטורה וגם המינונים של המרכיבים בו היו בעייתיים.

לקינוח הוזמנה בסבוסה, בעיניי החלק הטוב בארוחה. מגיעה עוגת סולת חמה עם גלידה (של מי ורדים?). קינוח לא מתוק מדי, טקסטורות טובות וממש טעימה.

תקרית קטנה נרשמה בשלב החשבון- נשאלנו בשלב של הראשונות אם נרצה תוספת מאחד הסלטים ובקשנו עוד מהחציל ומהבייגל הירושלמי. בחשבון גילינו שחוייבנו על הצלחת הנוספת של החציל (8ש״ח) וחבל שלא נאמר לנו (בהסבר בהתחלה למשל) שאין ריפיל. בגלל המחיר הלא משמעותי והיחס המצויין שקיבלנו לאורך הארוחה העניין עבר ללא התייחסות.

סיכום- ארוחה עם המון אוכל במחיר סבבה (עיקרית אחת סביב ה70, השנייה סביב ה80) ובמיוחד המחיר של הקינוח – 14 ש״ח. האוכל סה״כ טעים ועושה את העבודה אבל לא הייתה איזו מנה שממש שווה לבוא בשבילה (טוב בעצם כן- הבסבוסה) בפעם הבאה, אם תהיה כזו, אעדיף להתמקד באוכל שיוצא מהטאבון.
השירות היה טוב ומהיר וגם התקרית בחשבון לא פגעה, בגלל שרוב המסעדה הייתה ריקה קשה לדעת מה קורה איתו בזמנים יותר עמוסים. 

לצפיה ב-'משייה'
משייה
18/01/2017 | 01:15
269

אז במשייה זה ביקור שני שלי, הייתי בגלגול הקודם של העסקית כשהעיקרית לוותה בסלטים שונים אבל די רגילים. העסקית אז לא זכורה לי כמצויינת אבל שינוי הקונספט וכמה דיווחים נלהבים גרמו לי ללכת לנסות שוב.

העסקית כוללת לחם ומטבלים, ראשונה, עיקרית וחליטת היביסקוס (שהייתה לי ממש לא טעימה) במחיר העיקרית

היינו שלושה אז חלקנו את הראשונות-

מפרום כרובית
סלט עלים ירוקים
סלט רוקט עם אננס, מג׳הול וקוקוס

אז אמנם סלט העלים הירוקים הייתה מנה בנאלית ומשעממת (שאולי קצת יותר רוטב יכל לשפר) אבל הסלט השני, ובעיקר מנת הכרובית היו מנות מעולות, נדיבות ומקוריות. הצלחות כולן נוגבו לגמרי בעזרת הלחם שהוגש באופן חפשי כל הארוחה (חבל שלא נותנים איתו חמאה אבל). שיפור ניכר לעומת הארוחה העסקית הקודמת שאכלתי.

אני לא יודע אם זה נהוג כך כל יום, אבל באותו יום קיבלנו גם מנת ביניים. הגיעה כוס חרס עם קונסומה בקר. המרק היה צלול ועם טעמים חזקים ועמוקים. אני אהבתי מאוד.

לעיקרית אני הזמנתי מסבחה דגים- כמות יפה שלקוביות של טונה ומוסר על ׳׳חומוס׳׳ שעועית ואולי עוד כל מיני דברים. איכות הדגים הייתה מצויינת, ה׳׳חומוס׳׳ היה ממש טעים וסהכ זו הייתה מנה מוצלחת מאוד ונדיבה.

עוד הוזמנו פיקנייה ומעורב ירושלמי. המעורב ירושלמי היה עם חתיכות פרגית, לבבות ושקדים, לא טעמתי את המנה הזו כי אני לא אוכל חלקי פנים. מהפיקנייה כן טעמתי, זהו נתח בקר שמגיע חתוך לרצועות דקות (שנאמר כי הן במידת עשייה מדיום ואפילו מדיום-רייר, אבל למעשה הגיעו כמעט מדיום וול). את המנה הזו הזמנתי בפעם הקודמת, ולמרות שעברה בערך שנה וחצי מאז, לדעתי הפעם המנה הייתה לי יותר טעימה. גם זו מנה שמגיעה במינון נדיב מאוד. לצד המנות העיקריות הוגשו בורגול ומג׳דרה ככה שגם לאכלנים הגדולים ביותר לא יהיה חסר- התוספות היו טעימות אך מעט משעממות אל מול שאר האוכל ולכן כמעט נשארו במלואן בסוף הארוחה. מחיר מנה עיקרית היה סביב ה90 ש״ח...

קינוח שוקולד- נבחר מרשימה של 3 קינוחים שמוצעים במחיר מוזל בזמן העסקית. החלק החלש בארוחה ששמרה על רמה גבוהה עד אליו, הגיע מוס שוקולד חביב אך סתמי עם כמויות של טוויל קפה שלא היה ברור למה צריך כל כך הרבה ממנו. מוזר.

השירות היה אדיב, מהיר ויעיל. האוכל כאמור היה מצויין כמעט לאורך כל הארוחה. מה שקצת חסר בעיניי זה אווירה- המסעדה נמצאת במלון ויש קצת הרגשה שאוכלים בחדר אוכל של מלון. קשה לי להסביר מה בדיוק מפריע לי, אבל חווית הישיבה שם היא לא מהטובות בתל אביב. בכל מקרה אשמח לחזור בעתיד.

לצפיה ב-'הוטל מונטיפיורי'
הוטל מונטיפיורי
18/01/2017 | 01:16
1
279

אז עסקית בהוטל מונטיפיורי היא כנראה העסקית הכי מדוברת בארץ, היא מופיעה בכל רשימת המלצות, שופעת ביקורות נלהבות בבלוגים וגם אהובה מאוד על חברי הפורום כאן (ממה שקראתי).
אחרי שתי העסקיות בתחילת השבוע, נדמה היה שאין צורך להזמין מקום מראש לצהריים באמצ״ש. מהר מאוד התבררה הטעות, המסעדה סביב השעה 14:30 הייתה מפוצצת לחלוטין ואף שולחן לא היה פנוי וגם מקום על הבר לא נראה באופק. המזל היה ששולחן שביצע הזמנה לא הגיע, וכך קיבלנו את המקומות שנשמרו ולא נאלצנו לחכות יותר מכמה דקות.

העסקית כוללת- לחם, ראשונה, עיקרית, שתייה חמה וקינוח קטן במחיר העיקרית.
אחרי הבחירה מהתפריט הוגש לשולחן לחם עם חמאה- טעים טעים.

מרק טום יאם היה המנה הראשונה, אני מאוד אוהב מרקים חמוצים ונהנתי מהמנה. בתוך המרק היו גם שני שרימפס קטנים וסטנדרטים ועגבניית שרי אחת.
אם יש חלק חלש בארוחה זה המבחר של הראשונות (4 אפשרויות)- לי למשל לא הייתה כל כך ברירה אלא לבחור במנת המרק כי המנות האחרות כללו דברים שאני לא אוכל- אחת שמיר והשנייה כבד. הייתה גם מנה של סלט כלשהו אבל הוא נשמע קצת סתמי. בכל מקרה המרק היה טעים אז זה לא פגם בשום דבר מהארוחה.

לעיקרית הזמנתי (לפי המלצות מהפורום) את הצ׳יקן טיקה ואורז דביק (70 ומשהו ש״ח). המנה הייתה נדיבה מאוד בכמות, הרוטב ממכר מאוד והמשכתי לאכול הרבה אחרי שכבר הרגשתי שבע.

טעמתי גם מהצלע חזיר עם בייקון ומנצ׳גו שמגיעה על אגסים מבושלים (קצת פחות מ100 ש״ח), נהנתי לטעום אותה אבל לא נראה לי שהייתי מסתדר עם מנה שלמה- זה קצת יותר מדי בשבילי, בעיקר הגבינה המותכת. גם זו מנה נדיבה שקשה לא לצאת שבע ממנה. הפירה שהוזמן בתור התוספת לצד המנה היה גם טעים.

לסיום הארוחה בחרתי בקפה קר שהיה מוצלח מאוד ולצידו הוגש באותו יום מקרון תות שהיה טעים וסגר את הפינה של המתוק.

עם השירות המעולה לאורך כל הארוחה אפשר לסכם את הארוחה כאחת הטובות, המשתלמות והמהנות שחוויתי בארץ. ההשוואה המתבקשת למשייה, בה אכלתי יום לפני, חידדה את ההרגשה שלמרות שהאוכל הוא לא הכי מקורי ומחדש שאפשר למצוא (כמו למשל במשייה), עדיין החוויה השלמה היא רמה אחת מעל. בטוח אחזור בעתיד.
לצפיה ב-'כשקראתי את השורה הראשונה שלך נבהלתי '
כשקראתי את השורה הראשונה שלך נבהלתי
18/01/2017 | 22:59
90
היות ואני מאלה שתמיד ממליצים על העיסקית שם .
לפני כשבועים הייתי בדרך לפגישה בדרום תל אביב , התקשרתי לשאול אם יהיה לי מקום על הבר בעוד כשעה אמרו שכן. הגעתי, מסרתי מכוניתי לשרות החניה שלהם (מקום החניה הקבוע הסודי שלי היה תפוס) ו..חיכיתי 25 דקות למקום על הבר. הייתי עוברת לבינדלה . את המנה הראשונה (אותו טום יאם , דוקא לא אהבתי והרב נשאר בקערה) לא פינו כשהגישו את העיקרית (סטייק שהיה טוב ) , העזתי ובקשתי לקינוח פחזנית כמו זה שישב לידי (ולא מקרון ) הבחור שהביא את המנה הביט בי אמר זה למספר 7 אבל המבט אמר- לא הגיוני שזה עבורך ונשאר עם המנה ביד . רק לאחר שוידא עם הברמן שזה עבורי קבלתי. גם מים מזגו רק כשבקשתי והיתה תחושה שעל הבר יושבים רק קבועים ורק הם מקבלים יחס 
א ב ל - אחרי כל כך הרבה עיסקיות מוצלחות שם- סלחתי 
לצפיה ב-'טופולופומפו'
טופולופומפו
18/01/2017 | 01:16
2
253

עד לפני כמה חודשים היה לי ממש אנטי למסעדה הזו. הדיווחים על המחירים המופקעים, ה״מים החיים״, ועל כל המסביב גרמו לי להרגיש שצריך להיות עם יד על הדופק כדי לא להדפק. ברור שבמצב כזה אי אפשר להנות מארוחה. לאחרונה המחשבה קצת השתנתה- בשל דיווחים אוהדים והמלצות (בעיקר על העסקית) ורצון לטעום אוכל קצת שונה.

הגענו למסעדה סביב השעה 14:00, לא היו הרבה סועדים אבל גם לא ריק לחלוטין. הארוחה העסקית כוללת ראשונה, עיקרית ושתייה.
בשתייה מוצעת לימונדת אשכוליות, ״מים חיים״ או חליטה אקזוטית. אני הלכתי על החליטה ה״אקזוטית״ שבאותו יום הייתה משהו-דובדבן. קיבלתי כוס עם משקה שהטעם שלו היה כאילו המיסו קרטיב דובדבן. זה לא היה טעים, אבל בכל זאת זה היה מאוד ממותק ככה ששתיתי את זה.

לראשונות לקחתי כיסון טפיוקה במילוי עוף דלעת וקשיו, מנה טעימה מאוד, אהבתי מאוד את המרקם. מה שכן היא לחלוטין לא ניתנת לחלוקה. טעים אך קמצני.
עוד הוזמנו- כיסון נוסף שלא יצא לי לטעום בשל גודלו (או יותר נכון-קוטנו) ומנה של כרובית ״מושחרת״ שלשם שינוי הייתה ניתנת לחלוקה וטעימה מאוד, קצת פחות ממנת הכרובית במשייה בתחילת השבוע.

לעיקרית לקחתי- טונג הון בקר(88ש״ח) - אטריות שעועית מש, בקר, כרובית ושעועית ברוטב צ׳ילי. המנה הייתה לי מאוד מוזרה. היה בה מרכיב שלא טעמתי עד היום. הוא גרם לי למין תחושת מנטה בשליש הקדמי של הלשון וגם לשינוי בטעמים, הדוגמה הבולטת הייתה שכשתיתי מים הם נטעמו לי חמוצים. סיימתי את המנה ולא סבלתי במיוחד אבל אין סיכוי שאזמין אותה שוב. גם מינון הבקר היה נמוך ורוב המנה הייתה אטריות מש.

ממנה נוספת של ברווז בקארי (110 ש״ח) לא טעמתי אבל הייתה שביעות רצון ממנה. מה שכן טעמתי הייתה מנה הודית ׳׳בנגלור צ׳יקן׳׳, בה היה צריך להרכיב בעצמך צפאטי עם חתיכות פרגית ורטבים שונים. המנה הייתה בסדר אבל לא הרבה יותר מזה. עבור 92 ש״ח זה בהחלט מאכזב.

לצערי אין קינוחים בעסקית ומוצע התפריט הרגיל של הקינוחים. כל המנות מתומחרות במעל 50 ש״ח ולדעתי זה מוגזם. החלטנו לותר על קינוחים בארוחה הזו.
השירות היה נעים, יעיל ואדיב. לסיכום- ארוחה קצת מאכזבת, יש תחושה שכן אפשר לאכול ארוחה טובה ומהנה ופשוט הבחירה שלנו באותו יום הייתה בעייתית. זו הייתה העסקית היקרה ביותר בשבוע אבל בהחלט לא הטובה ביותר, בכל מקרה הVFM נמוך.

לצפיה ב-'מה הכוונה ב"בחירות בעייתיות"?'
מה הכוונה ב"בחירות בעייתיות"?
18/01/2017 | 14:31
1
41
לצפיה ב-'לא ציינתי את זה בביקורת אבל התפריט מאוד מגוון'
לא ציינתי את זה בביקורת אבל התפריט מאוד מגוון
18/01/2017 | 16:40
130
יש 7 מנות פתיחה לבחירה מביניהן ועוד כ30 מנות עיקריות לבחירה. אני די בטוח שיש מנות שכן הייתי נהנה מהן יותר (בעיקריות) ולדעתי השתי מנות שלא ממש אהבתי פשוט היו בחירות לא טובות.

לצפיה ב-'יאקימונו'
יאקימונו
18/01/2017 | 01:17
2
237

זוהי מסעדה ותיקה אבל לא יצא לי לאכול בה מעולם. קצת היה קשה למצוא אותה כי היא נמצאת בתוך בניין שכלל לא נראה כאילו הוא מכיל מסעדה בתוכו. באותו יום נראה שבאמת לא הרבה אנשים מצאו אותה והיו רק עוד כ10 סועדים מלבדנו.

העסקית כוללת מרק, מתאבן, מנה עיקרית, תוספת ותה או קפה, במחיר העיקרית.
אני בחרתי במרק עם דג, הוא היה בעל טעמים אסייתים נחמדים, והדג בו היה טעים גם הוא. פתיחה נחמדה לארוחה. מולי נלקח מרק פירות ים (+8 ש״ח) שלדעתי בבסיסו היה זהה ורק תוספת פירות הים (שרימפס אחד, קלאמרי אחד ועוד כמה צדפות) היוותה את ההבדל בין המרקים, אבל אולי אני טועה.

גיוזה וקונוס סלמון ואבוקדו היו המתאבנים שחלקנו. הגיוזה הייתה סולידית אבל לא מעבר לכך. לעומת זאת הקונוס סלמון היה מושלם- האצה הפריכה, הסלמון הרך והטרי והאבוקדו שהוסיף עוד מרקם אחר השתלבו מצויין אחד עם השני. שוב-מושלם.

התוספות שהזמנו היו- אורז שום וסלט מלפפונים ואצות. אין הרבה מה להגיד ולספר כי זה בדיוק כמו שזה נשמע, לא פחות ולא יותר.

בעיקריות חלקנו סלמון (90 ש״ח) ברוטב טריאקי עם ירקות- איכות הדג המצויינת עשתה מבחינתי את המנה כי שאר המרכיבים של המנה היו ממוצעים לז׳אנר. מנה טובה וטעימה.

הסושי (100 ש״ח) היה כוכב הארוחה בעיני. מקבלים שני רולים (במקור אחד מטוגן אבל ביקשנו ששניהם יהיו עם דגים נאים), הדגים- טונה, סלמון ודג לבן- היו בשיא הטריות, ללא טעמי לוואי, במרקם מושלם ובמינון נדיב. אני לא חובב סושי גדול אבל מהסושי הזה ממש התלהבתי. כיף.

לסיום קיבלתי אספרסו שהיה סבבה. דרך אגב התה מגיע בקנקן ענקי ומספיק להרבה יותר מכוס אחת.

השירות היה יעיל אדיב ומהיר.
לסיכום הארוחה הייתה טובה מאוד. אם המסעדה הייתה קצת יותר מלאה כנראה גם האווירה הייתה משתפרת. אבל עדיין החוויה הייתה שונה, טעימה ומהנה. אם ארצה לאכול סושי בעתיד כנראה שאבחר לחזור לפה.

לצפיה ב-'חובבת סושי ודגים נאים'
חובבת סושי ודגים נאים
18/01/2017 | 16:51
1
111
תוכל לשבוע שם במחיר סביר? בההתחשב בכך שאינני חסידה גדולה של מרק דגים או דגים מבושלים בכלל
לצפיה ב-'אני לא יודע מה המחיר מחוץ לעסקית'
אני לא יודע מה המחיר מחוץ לעסקית
18/01/2017 | 18:32
86
אבל אפשר להרכיב ארוחה עסקית שכוללת מרק צמחוני+מתאבן של דג נא (יש יותר מאפשרות אחת)+ ועיקרית של דג נא (שוב אפשר לבחור בין מנות שונות שמתבססות על דג נא) ויחד עם איזו תוספת אני לא חושב שאדם ממוצע ייצא רעב מארוחה כזו (אבל גם לא מפוצץ) המחיר הוא 100ש״ח לאופצייה של הסושי, ופחות לאופציות אחרות שאינן סושי

זה אולי נשמע שאפשר לאכול במחיר דומה 3 רולים ואפילו 4 בחלק מהמסעדות והרשתות אבל לדעתי ביאקימונו הרבה הרבה יותר טעים
לצפיה ב-'יופי של דיווחים! תודה. קח חופש לעיתים יותר קרובות '
יופי של דיווחים! תודה. קח חופש לעיתים יותר קרובות
18/01/2017 | 06:00
39
לצפיה ב-' על הדיווחים'
על הדיווחים
18/01/2017 | 06:27
90
כזה מגוון של ארוחות בשבוע אחד, זה כמעט כמו להיות בחו"ל
לצפיה ב-'תודה רבה על שלל הדיווחים'
תודה רבה על שלל הדיווחים
18/01/2017 | 09:18
103
יאקימונו ומשייה אצלי ברשימה והדיווחים שלך בהחלט מחזקים את הרצון לבקר שם.
לצפיה ב-'אחלה הספקים'
אחלה הספקים
18/01/2017 | 18:40
2
158
בהחלט דגימה של מסעדות בולטות. כשייצא שוב ממליץ על העסקית של מלגו ומלבר.
לצפיה ב-'רק אני הייתי שם שלוש פעמים - שלושתן לחלוטין לא מרשימות?'
רק אני הייתי שם שלוש פעמים - שלושתן לחלוטין לא מרשימות?
18/01/2017 | 19:03
1
132
קשה לי לחשוב על מסעדת שף שפחות התחברתי אליה...
לצפיה ב-'זה בסדר. מותר לך...'
זה בסדר. מותר לך...
18/01/2017 | 19:21
103
על טעם ועל ריח וכאלה...
לצפיה ב-'יש המלצות נחמדות למסעדה\בית קפה בשטוקהולם ?'
יש המלצות נחמדות למסעדה\בית קפה בשטוקהולם ?
15/01/2017 | 17:05
23
86
אהיה בעוד שבועיים לנסיעת עבודה וחשבתי אולי להפיג את הבדידות בערב עם מסעדה נחמדה או סתם איזה בייקרי\בית קפה מעניינים...

לצפיה ב-'ממליץ לך לקרוא את הפוסטים שלי '
ממליץ לך לקרוא את הפוסטים שלי
16/01/2017 | 06:20
15
107
תמצא אותם במנוע של גרר.
הייתי פעמיים: ב 2014 ובשנה שעברה. בנוסף לדיווחים סעדתי במסעדת הבר במלון גראנד הוטל בעלת כוכב
אחד. אפשר להגיע ולשבת על הבר גם ללא הזמנה.
ממליץ לך אם יהיה זמן להגיע לשוק העתיק שבו יש מבחר של מסעדות    
לצפיה ב-'השוק העתיק זה בגמלא סטאן ?'
השוק העתיק זה בגמלא סטאן ?
16/01/2017 | 10:04
9
59
כמובן שאקרא את הפוסטים שלך
לצפיה ב-'באחד הפוסטים משנת 14 ציינתי את שם מסעדת הדגים'
באחד הפוסטים משנת 14 ציינתי את שם מסעדת הדגים
16/01/2017 | 10:30
8
63
תוכל משם להמשיך.
ממליץ שוב לבדוק את הבר שבמלון. אחלה של אוכל ולא ממש יקר.
לצפיה ב-'לגבי הבר בגראנד הוטל כבר סגרתי לי ערב אחד שם '
לגבי הבר בגראנד הוטל כבר סגרתי לי ערב אחד שם
16/01/2017 | 12:56
45
נראה ממש טוב
לצפיה ב-'מצאתי, נראית מסעדה טובה עם פרודוקטים סופר טריים'
מצאתי, נראית מסעדה טובה עם פרודוקטים סופר טריים
16/01/2017 | 13:14
55

אבקר גם שם, לגבי השוק לא בטוח שאספיק כי אני פנוי רק מהערב והשוק נסגר ב 19:00
לצפיה ב-'זה התפריט של הבר במלון ?'
זה התפריט של הבר במלון ?
18/01/2017 | 16:42
5
18
לצפיה ב-'עזר לי מאוד, הזמנתי מקום על הבר, תודה.'
עזר לי מאוד, הזמנתי מקום על הבר, תודה.
18/01/2017 | 17:16
3
7
לצפיה ב-'מקנא בך. בקייץ 2016 '
מקנא בך. בקייץ 2016
18/01/2017 | 17:55
2
28
שבנו למסעדה והזמנתי מקומות. כשהגענו המקום היה מלא והציעו
לנו לשבת על הבר. בגלל זוגתי לא יכולנו וגם לא רצינו להמתין. עזבנו
מאוכזבים מאוד.
ב 2014 סעדתי על הבר לבדי והיה נהדר.
שיהיה לך כייף. דווח.
לצפיה ב-'גם אני אהיה לבד על הבר '
גם אני אהיה לבד על הבר
18/01/2017 | 19:53
15
כמובן שאדווח , אפילו באותו ערב , יהיה לי הרבה זמן פנוי שם
לצפיה ב-'דרך אגב , גם בבר באופרה וגם בגראנד הוטל ביום ראשון אי אפשר '
דרך אגב , גם בבר באופרה וגם בגראנד הוטל ביום ראשון אי אפשר
18/01/2017 | 20:29
16
היה להזמין, אני מניח שכבר מלא...
אולי בראשון אלך לגמלא סטאן ואמצא מקום באופן אינטואיטיבי.

מה לגבי smak, יצא לך לאכול שם?
לצפיה ב-'לגבי הבר בבית האופרה'
לגבי הבר בבית האופרה
16/01/2017 | 10:10
4
87
לצפיה ב-'לא הנה הקישור'
לא הנה הקישור
16/01/2017 | 10:28
3
52
לצפיה ב-'יש טעם להזמין מקום אם אני לבד ?'
יש טעם להזמין מקום אם אני לבד ?
16/01/2017 | 13:07
2
13
לצפיה ב-'עדיף. תמיד. אבל לא לשכוח להודיע על ביטול. '
עדיף. תמיד. אבל לא לשכוח להודיע על ביטול.
16/01/2017 | 15:31
1
11
לצפיה ב-'אני שואל כי כתבת שהזמנת אבל לא היה צורך...'
אני שואל כי כתבת שהזמנת אבל לא היה צורך...
17/01/2017 | 12:49
6
לצפיה ב-'Ardbeg Embassy בגמלא סטן'
Ardbeg Embassy בגמלא סטן
16/01/2017 | 14:17
1
72
לפני 4 שנים העברתי כמה ערבים בבאר הזה, מקדש נהדר של ויסקי כולל חביות שמתיישנות במקום וקרוב לעשרים ברזים של בירת קראפט מקומית מעניינת, יש במקום גם אוכל חביב ואפשר להעביר שם בכיף ערב.
לצפיה ב-'נרשם, תודה'
נרשם, תודה
16/01/2017 | 14:26
10
לצפיה ב-'קרא כאן ושלא תתבלבל מרוב היצע וצילומים מרהיבים'
קרא כאן ושלא תתבלבל מרוב היצע וצילומים מרהיבים
16/01/2017 | 15:48
2
88
https://theculturetrip.com/europe/sweden/articles/...

בכלל, שטוקהולם היא עיר יפיפיה ונעימה לשהות בה. חבל שכמעט ואין טיסות ישירות אליה.
לצפיה ב-'לסיכום, להלן התכנון שלי ל-4 ערבים בשטוקהולם:'
לסיכום, להלן התכנון שלי ל-4 ערבים בשטוקהולם:
17/01/2017 | 12:54
1
53
ערב ראשון: על הבר בבית האופרה
ערב שני: ארוחה בגראנד הוטל
ערב שלישי: טיול רגלי בגמלא סטאן , אבחר מקום נחמד לשבת , Ardbeg Embassy הומלץ בשרשור אז ייתכן שאנסה
ערב רביעי: ארוחה במסעדת הדגים שהומלצה בשוק העתיק (Lisa Elmqvist)

*אם לא יהיה קר מדי (מעל 0 בלי רוחות חזקות זה בסדר מבחינתי) אז טיולים רגליים בסביבת כיכר סרגלס ו- BIRGER JARLSGATAN יבואו בחשבון אחרי הארוחה)

איך נראה התכנון ?

לצפיה ב-'עוד אופציה היא ארוחה ב Smak, קראתי ביקורות טובות'
עוד אופציה היא ארוחה ב Smak, קראתי ביקורות טובות
17/01/2017 | 13:12
15
לצפיה ב-'Rolf Kok'
Rolf Kok
17/01/2017 | 16:50
1
68
ביסטרו קטן ומקסים במרכז סטוקהולם בו סעדתי פעמים רבות לפני זמן רב. במידה והקסם ורמת האוכל נשמרו לאורך השנים לא כדאי לפספס
לצפיה ב-'נראה שהרמה נשמרת...'
נראה שהרמה נשמרת...
17/01/2017 | 17:02
52
מישלן אוהבים ונותנים ביב...
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
16/01/2017 | 09:42
14
10
לצפיה ב-'פתיחות השבוע'
פתיחות השבוע
16/01/2017 | 09:49
2
232
ב- YNET סוקרים כמה מקומות חדשים שעומדים להיפתח:
סניף חדש למלבי דג'אני ביפו, בר בשר בתל מונד, חנות המתמחה בקפה, מסעדה איטלקית כשרה ברעננה, מעדנייה טבעונית בפלורנטין, אוכל פרואני ועוד.

לצפיה ב-'כן, גם את הקפה כמו הפסטה והלחם '
כן, גם את הקפה כמו הפסטה והלחם
16/01/2017 | 16:18
1
256
הביאו האיטלקים מארצות הניכר. תודו שהם ידעו לעשות מטמורפוזה למוצר: הקפה האתיופי היה לאספרסו
הפת (פיתה) שלנו  הייתה לפיצה והאיטריות  הסיניות לפסטה.
לכן מוצדק שמה של הרשת - ספורה (sapore) - טעם, למרות שבקפה משחקים גם פקטורים נוספים כמו ריח
ומראה (הקרמה).
ואני? קולה קפה ירוק מידי מספר ימים, שומר אותו בוואקום ושותה אותו דרך אוסקר II החדשה שלי.
לצפיה ב-'ספורה חנות מצוינת'
ספורה חנות מצוינת
18/01/2017 | 08:32
57
הם מיבאים קפה טוב במחירים סבירים ביותר (בהשוואה למחירי הארץ).
לצפיה ב-'ג'יימי אוליבר סוגר 6 מסעדות בגלל ברקזיט'
ג'יימי אוליבר סוגר 6 מסעדות בגלל ברקזיט
16/01/2017 | 09:53
240
כתבה בגארדיאן הבריטי, מספרת על כוונתו של השף ג'יימי אוליבר לסגור 6 סניפים של המסעדות האיטלקיות שלו, בגלל חוסר הוודאות בשוק של אחרי ברקזיט.

לצפיה ב-'רושפלד כן חוזר להרברט סמואל (לפי טיים אאוט)'
רושפלד כן חוזר להרברט סמואל (לפי טיים אאוט)
16/01/2017 | 22:00
6
215
שוב מהפך. ממש אופרת סבון. רושפלד וקבוצת קפטן קארי כן יפתחו בסוף (בפברואר) מסעדה בחלל של הרברט סמואל עם "קונספט קולינרי חדשני". מה שזה לא יהיה.
וסליחה על הלינק הלא ידידותי של טיים אאוט:

לצפיה ב-'למדתי בדרך הקשה: עד שזה לא קורה - זה לא קורה'
למדתי בדרך הקשה: עד שזה לא קורה - זה לא קורה
17/01/2017 | 07:24
5
71
לצפיה ב-'היתה על זה כתבה אתמול בערוץ 2 (תוכנית חיסכון)'
היתה על זה כתבה אתמול בערוץ 2 (תוכנית חיסכון)
17/01/2017 | 21:25
4
190
לפי מה שנאמר שם, כל 3 חודשים המסעדה תשנה קונספט (תפריט, מוסיקה, תפאורה). פעם סיני, פעם הודי, פעם יווני וכד׳.
לי זה נשמע מוזר וקשה לביצוע.
לצפיה ב-'ויקר'
ויקר
18/01/2017 | 06:19
114
צריך כיסים עמוקים כדי לשנות תפאורה ותפריט כל רבעון.
לצפיה ב-'הייתם הולכים לרופא שיניים שלפני כן'
הייתם הולכים לרופא שיניים שלפני כן
18/01/2017 | 07:26
2
146
היה פנימאי, וקודם רופא עור, ובאורגינל בכלל רופא עיניים???
ההתמחות כבר לא נחשבת? נראה לי שקונספט כזה מזלזל באינטליגנציה של קהל הסועדים. או שאני טועה???
לצפיה ב-'הקונספט לא מקורי'
הקונספט לא מקורי
18/01/2017 | 11:43
1
106

אבל זה שרושפלד עדיין מצליח למצוא משקיעים די מופלא בעיני. 
לצפיה ב-'אכלת ב next?'
אכלת ב next?
18/01/2017 | 19:54
11
לצפיה ב-'היסטריית מכונות הקפה...'
היסטריית מכונות הקפה...
18/01/2017 | 12:27
100
לצפיה ב-'כולם כותבים של שוק רוטשילד אלנבי'
כולם כותבים של שוק רוטשילד אלנבי
18/01/2017 | 12:29
1
156
מהמרת שבשישבת אי אפשר יהיה להשחיל לשם סיכה
לצפיה ב-'וכל כתבה כזו רק מוציאה עוד יותר את החשק'
וכל כתבה כזו רק מוציאה עוד יותר את החשק
18/01/2017 | 14:11
109
עוד ראמן? עוד מקסיקני גנרי? עוד המבורגר ופיצה וחומוס? שוק אוכל יכול ואמור להיות להיות קרנבל לפודיז. במקום זה הופכים אותו לטקס מפוהק וממוחזר לעייפה. דבר אחד מסקרן לא ראיתי. מקווה לפחות שרמת הביצוע של מצעד הקלישאות שמציעים שם תהיה גבוהה.
לצפיה ב-'יש המלצות לגלבוע?'
יש המלצות לגלבוע?
17/01/2017 | 12:28
7
197
יש לנו בקרוב יום כיף מהעבודהשמחייב אותנו (מבחינת ה-schedule) לאכול באיזור של הגלבוע. לא חייב כשרות אבל כן צריך שתהיה בתפריט גם אופציה לצימחוני (משהו מעבר לסתם סלט ירוק...)

שתי אופציות טריביאליות 
  • קימל בגלבוע - לגמרי לא בטוח שלצמחוני שגם לא מת על מתיקות יהיה מה לאכול שם (דעתכם?)
  • חוות התבלינים - נראה נחמד אבל על פי מה שאני זוכר מהפעם שהייתי שם לא נפלתי.
אשמח לדעתכם ואם יש רעיונות נוספים - יתקבלו בברכה.

לצפיה ב-'שתי האופציות שציינת הן פחות או יותר המיטב של האזור '
שתי האופציות שציינת הן פחות או יותר המיטב של האזור
17/01/2017 | 13:17
138
(אלא אם היו שם חידושים מפתיעים בשנים האחרונות)
קימל בגלבוע מאוזנת יותר לטעמי מאשר אחותה התל אביבית והיא מגישה אוכל נחמד מאוד במחיר מעט גבוה מהמקובל באזור. היא בהחלט אופציה ראויה ליום כיף מהעבודה או למפגש משפחתי בהרכב משתנה.

חוות התבלינים - לא הייתי שם כבר המון זמן אבל גם אני מתחבר להגדרה של נחמד. אני לא מכיר באזור שום דבר שיפיל אתכם מהרגליים וביום כיף מהעבודה לרוב גם אין למה לצפות ברמה הזו.

האופציה השלישית באזור היא מסעדת דג-דגן בקיבוץ חפציבה- אשר פרט לשם האידיוטי מגישה דגי בריכות, גם היא נחמדה אבל לטעמי פחות מעניינת ומגוונת מהחלופות האחרות.

אופציה רביעית - אל אסלה - נראה שבאזור הזה יש קושי בבחירת שמות למסעדות - המסעדה בתחנת הדלק שליד הסחנה - מסעדה מזרחית "רגילה" לא הייתי בוחר בה אלא אם אתם בקבוצה עם אנשים מאותגרים קולינארית שחייבים חומוס צ'יפס סלט.
לצפיה ב-'שתיהן די דומות האמת'
שתיהן די דומות האמת
17/01/2017 | 13:24
2
121
בקטע הכפרי. ממה שאני שומעת מהאזור את קימל מאוד אוהבים (גם אני נהנתי בפעמים שאכלתי שם אבל זה היה מזמן), על חוות התבלינים כבר שנים לא יצא לי שמוע אבל יש בה משהו יותר "אותנטי" אולי.

הלהיט עכשיו באזור זה דווקא "אילוש" ברמת צבי  זה כמה דקות נסיעה, שם לא הייתי אף פעם אבל המשפחה מתלהבת.

דג-דגן ירדה מגדולתה כבר לפני שנים, איכות ירודה ואוכל שלא התעדכן עם הזמן...
לצפיה ב-'אילוש נראית נחמד אבל לפי האתר לא פתוחה לצהרים באמצע השבוע'
אילוש נראית נחמד אבל לפי האתר לא פתוחה לצהרים באמצע השבוע
17/01/2017 | 13:58
1
99
אלא רק בשישי. 
מקווה שזה לא טעות באתר.
בכל מקרה אשמור את ההמלצה למתישהו שנהיה באיזור בסוף השבוע.
תודה!

לצפיה ב-'אני די בטוח שהם יפתחו עבור קבוצה'
אני די בטוח שהם יפתחו עבור קבוצה
17/01/2017 | 14:37
90
תלוי כמובן בגודל הקבוצה ומה תסגרו איתם מראש (מינימום הזמנה מתפריט מצומצם וכו')
לצפיה ב-'קצת יותר רחוק אבל שווה-רוטנברג בגשר הישנה'
קצת יותר רחוק אבל שווה-רוטנברג בגשר הישנה
17/01/2017 | 15:08
2
37
לצפיה ב-'מצטרפת. רוטנברג מושלם וגם שמעתי טובות על'
מצטרפת. רוטנברג מושלם וגם שמעתי טובות על
17/01/2017 | 21:00
1
82
בלה בבית שערים. לא יודעת כמה זה נסיעה משם, אולי רחוק מידי.
לצפיה ב-'בלה בבית שערים נחמדה מאד'
בלה בבית שערים נחמדה מאד
18/01/2017 | 06:28
61
אכלנו שם צהריים באחד מימי שישי ונהננו.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
15/01/2017 | 06:12
40
28
לצפיה ב-'נומילי בשישי, שוק אוכל עולם בשבת '
נומילי בשישי, שוק אוכל עולם בשבת
15/01/2017 | 10:05
348
התחלנו את הבוקר בשישי בנומילי, קוראסון פיסטוק היה מושחת וטעים כרגיל, מנה חדשה של טוסט עם רוטב בשמל וברי פקאן היה מושחת ומלא כל טוב והוגש עם ירקות חתוכים בצד, אספרסו ארוך היה עשוי כהלכתו והשוקו הוגש הפעם כאשר הפרלינים כבר נטחנו ולא כחלב חם עם פרלינים, קצת פחות מומלץ.... אבל עדיין מקום נדהר לפתוח את הבוקר למרות שירות קצת צולע בגלל עומס.
בשבת החלטנו לנסות ללכת לשוק אוכל עולם שעבר מרומנו לדובנוב, תור ארוך כאורך הגלות קיבל את פנינו, בשל בעיות לוגיסטיות האישה ואחותה נשלחו פנימה לאסוף אוכל והוחלט שהם יקנו מבחר מנות ונשב בגינת דובנוב לעשות פיקניק.
אחרי הרבהתקלות טכניות לבסוףך הגענו לגינה- מנה סודנית של סוג חתכת בצק עמוסה בבשר בבישול ארוך עם צ'ילי ותבלנים הייתה קטנה אבל מוצלחת עם טעמים עמוקים ומסקרנים, מנה דרפורית של גוש בצק עם עדשים ועוד רוטב היתה תפלה ומשעממת אבל גדולה למדי, מנה של רקלט שוויצרי הייתה פיצית עם תפוח אדמה חצוי וגבינת גרייר מוצלחת, פנקייק טאיווני (?) היה מעולה , גדול ופריך עם זילופי מיונז מסקרנים, אראפה צמחונית לא רעה, נקניקיות חביבות עם תפוחי אדמה שרק גרמו לי לחשוב למה לא מוכרים מגשונים קטנים כאלה בכל פינת רחוב.
קינחנו בקרפ מקרפרי ברטון, מלא בקרמל מלוח , שוקולד ובבנות שהיה מעולה שבמעולים.
לסיכום- שוק חביב עם פוטנציאל, אפס ביכולות התפעול של המקום,צפוף קטן ולא משולט ברור ככ הנראה, חייבים שמישהו עם יכולת הפקה יתפוס שליטה על השוק הזה
לצפיה ב-'הדוכן הדרוזי בשוק האוכל בקניון רחובות, שישי בבוקר'
הדוכן הדרוזי בשוק האוכל בקניון רחובות, שישי בבוקר
15/01/2017 | 11:47
11
316
שתייה חמה TO GO  לשנינו,  בתוספת פוקאצ'ה ארוכה וטריה עבורו.
אני התעכבתי בדוכן הדרוזי,  וקניתי  שם קופסה של עלי גפן ממולאים באורז-  מעולה !! עלי כרוב ממולאים -  בינוני מאוד ותפל,  מאפה של זעתר וגבינות -  מעולה,  מאפה של תרד חמצמץ -  חלומי!! ומאפה שטוח עם תבלין אדמדם  שלא הצלחתי לפענח,  אבל הוא נפלא

קיבלתי במתנה לבנה עם מעט זעתר חריף ופיתה דרוזית-  הכל טעים להפליא !

יופי של אוכל לגיוון בסופ"ש.
לצפיה ב-'התבלין האדמדם כנראה סומק soomak'
התבלין האדמדם כנראה סומק soomak
15/01/2017 | 13:27
1
46
לצפיה ב-'זה תבלין כתום, לא סומק, והוא לא חמצמץ אלא פיקנטי עדין...'
זה תבלין כתום, לא סומק, והוא לא חמצמץ אלא פיקנטי עדין...
15/01/2017 | 13:30
46
לצפיה ב-'נלווה אל המאפה השטוח עם התבלין הלא מזוהה בצל?'
נלווה אל המאפה השטוח עם התבלין הלא מזוהה בצל?
15/01/2017 | 14:39
8
55
לצפיה ב-'יתכן, קצוץ דק'
יתכן, קצוץ דק
15/01/2017 | 16:17
7
48
לצפיה ב-'אז זה בטח פיתה מחמר'
אז זה בטח פיתה מחמר
15/01/2017 | 21:19
6
248
למיטב ידיעתי התבלין הוא תערובת של פלפלים טחונים, סומאק וכמון, המתלווה לבצל (לא שאני מומחית גדולה, אבל אני חובבת את המאפה הזה עד כדי כך שמאפיית אל חלאל בעוספייה מתפרנסת מצריכת הפיתה מחמר שלי).
לצפיה ב-'גם זו פרנסה '
גם זו פרנסה
16/01/2017 | 09:30
33
לצפיה ב-'מחמר זו מנה של עוף מתובל בסומאק המונח על הפיתה והבצל .'
מחמר זו מנה של עוף מתובל בסומאק המונח על הפיתה והבצל .
17/01/2017 | 22:00
4
66
ונאמר כבר לעיל שזה לא היה סומאק...

לצפיה ב-'נראה לי שאת מתבלבלת עם מסחן'
נראה לי שאת מתבלבלת עם מסחן
18/01/2017 | 23:44
3
23
לפי מקורותיי הדרוזיים, פיתה מחמר לא נושאת על גביה עוף.
לגבי תכולת התיבול, כבר פירטתי ככל הידוע לי.
לצפיה ב-'לא, בדקתי ושתינו צודקות. המחמר הערבי הוא אכן עם עוף וסומאק'
לא, בדקתי ושתינו צודקות. המחמר הערבי הוא אכן עם עוף וסומאק
19/01/2017 | 00:19
2
29
הנקרא גם מסחאן. ראי כאן: http://food.walla.co.il/item/1837189
מסתבר [וזה באמת לא ידעתי] שיש מחמר דרוזי הנקרא גם פיצה דרוזית וזו סוג של פיתה בלי עוף אבל גם בלי סומאק. נקראת פיצה דרוזית כי מתובלת כפיצה עם רסק עגבניות ומכאן הגוון הכתום ולא הבורדו כשל הסומאק.
כל יום לומדים משהו חדש. תודה.
לצפיה ב-'ברגעים אלה ממש אני אוכלת את שאריות הפיתה מחמר'
ברגעים אלה ממש אני אוכלת את שאריות הפיתה מחמר
19/01/2017 | 00:23
1
52
שלי מהצהריים, ואני אמנם רחוקה מלהיות אנינת טעם, אבל לא נראה לי שיש עליה רסק עגבניות.
כפי שכבר כתבתי, הגוון הוא, למיטב ידיעתי, מתיבול שמשלב פלפלים טחונים, סומאק וכמון. הסומאק כנראה משני כי אין זכר לבורדו-סגול.
לצפיה ב-'בתיאבון!'
בתיאבון!
19/01/2017 | 00:44
6
לצפיה ב-'בעיקר: מה שתינו בשבת '
בעיקר: מה שתינו בשבת
15/01/2017 | 12:26
367
למעשה הייתי מציע לשנות את שם הסדרה ל - מה אכלתם ושתיים...
במשותף עם חברים ערכנו ארוחת יומולדת לחברה.
מרק ארטישוק, פטה כבדי עוף עם ריבת בצל (מצויין), דג אמנון עם גרגירי חומוס כמו שצריך, גולש בשר עגל
(פולני טרי באדיבותו של כחלון), שפצלה ורוטב בשרי לשחות בו. שטרודלים בשני מילויים, הפטיפורים הנל
וגם
שלושה יינות: שרדונה תוצרת יקב צימבליסטה (ניר בנים) שחלקו שימש להכנת קיר, גבורצטרמינר אלפסי
מצויין שקניתי בביסטרטטר (בקבוקים לקחת נמכרים במחיר חנות - זה למשל עלה 30 יורו) וגולת הכותרת
מונק של זאב דוניה (רוצו לקנותו אם יש בנמצא).

לצפיה ב-'הלכתי שוב לשוק אוכל עולם'
הלכתי שוב לשוק אוכל עולם
15/01/2017 | 18:40
252
והיה חביב וטעים, באמת, אבל הייתי שמח אם היה אוכל קצת יותר מאתגר / אקזוטי. עם כל הכבוד לעשר גרסאות ממדינות שונות של "בשר בלחמניה" בטח יש עוד דברים בעולם ששווה לטעום וקשה להשיג בארץ. 
כן, אני יודע, אוכל משונה מדי ירתיע מבקרים... בכל זאת, אפשר לחלום, לא?
לצפיה ב-'אמריקה בבית ציוני אמריקה'
אמריקה בבית ציוני אמריקה
15/01/2017 | 18:58
6
388
לא מספיק מלהיב בשביל לפתוח הודעה נפרדת.
מקום החדש נפתח לפני כשבועיים וכרגע פתוח רק משש בערב. הגענו במוצאי שבת למצוא מקום מלא ורוחש חיים ומנותק לחלוטין מתהלוכת ההפגנה בחוץ. בפנים פועלים שני מטבחים:
גרינגוס טאקו- מטבח מקסיקני מהיר שאותו לא ניסינו אבל רשמנו לעצמנו לפעם הבאה.
מריקה- מציג עצמו כמטבח דרומי אמריקאי עם השפעות חזקות מניו אורלינס. במטבח השקוף אפשר לזהות גם את המעשנה בה הם מעשנים בעצמם את הבשרים לחלק מהמנות.
החלטנו לחלוק שתי מנות- מנת העוף המטוגן על ואפל שבגללה הגענו ומנת צלעות בקר בגלייז של ד"ר פפר. לצד לקחנו צ'יפס עם איולי כמהין.
העוף היה פריך וטעים, הגיעו שני ירכיים ופולקע שהושרו ברוויון וצופו בבלילה שטוגנה לפריכות מושלמת. הואפל לעומת זאת היה קר ורך וממש לא השלים את המנה. לטעמי היה יותר מוצלח עם העוף היה בצורה של נאגטס שיאפשרו לקחת מזלג מלא עוף וואפל ולא להנדס את הצלחת ולפרק את העוף כדי לטעום מכל המרכיבים יחד. כמו כן- אולי כדאי לתת לסועד לשפוך מייפל לבד כדי להמנע ממצב בו האוכל מגיע ספוג ורטוב לשולחן. את המתיקות שבר רוטב של פלפלים חריפים וליים שהיה עוקצני ומרענן.
הבקר היה קצת מאכזב. בתור צופה נלהבת של "טופ שף" אני כבר כמה עונות מריירת מול אתגרי הברביקיו שלהם וספגתי את הביקורת לברביקיו ראוי. מה שהגיע לשולחן היה יותר דומה לראגו- בשר שעבר בישול עד שהתפרק לסיבים, שוחה ברוטב ומוגש על פירה כרובית מעולה. זה לא רע, אבל זה לא מה שציפיתי לו- צלעות שאפשר להחזיק ביד, עם ציפוי מבריק ודביק של מייפל וד"ר פפר. כשאמרתי את זה לברמן ששירת אותנו הוא אמר שמנת הספריבס דומה יותר למה שאני מחפשת.
הצ'יפס היה מצויין- שמנמן, בעל ציפוי פריך כלשהו שהיה טעים, והחלק הכי טוב הוא שגם כשהוא התקרר הוא שמר על פריכותו ולא הפך רך ושמנוני.
לשתיה אני הזמנתי קוקטייל בעל השם המשעשע stifler's mom  שהכיל, ג'ין, קמפרי אשכוליות ולא זוכרת מה עוד. הקוקטייל היה בדיוק כמו שאני אוהבת- חמוץ, מתוק מריר בלי טעם חזק של אלכוהול. בן הזוג הזמין לימונדה שהגיעה בבקבוקון עם כוס ליד.
לקינוח הזמנו את הניו יורק צ'יז קייק עם קרמבל אוראו ורוטב בטרסקוטצ'- לטעמי פספוס מוחלט. העוגה הגיעה עומדת על הצד, מצופה מכל כיוון בקרמבל שהיה בעיקר מתוק וממש לא בטעם הקקאו המודגש של האוראו והרוטב נשפך במטבח על הקרמבל כך שעד שהצלחת הגיעה אלינו הוא היה ספוג לחלוטין בפירורים. חבל כי לדעתי זו הפרזנטציה שמפספסת- היה עדיף לשים את העוגה בכיוון הנכון, עם הקרמבל מתחת או קצת ליד (היה יותר קרמבל מעוגה) ואת הרוטב בצד כדי שהסועד יחליט מה השילובים המועדפים עליו. העוגה עצמה היתה מהזן הקרמי החביב, אולי תוספת עוגיות בבלילה היתה מוסיפה פריכות נחמדה כי בעוגה לא היה שום יחוד.
סה"כ נראה לי שנחזור לנסות מנות נוספות ולראות אם המטבח הופך יותר ממוקד ומהודק. השרות היה מצוין והמוזיקה רועשת אבל זהו מקום כיפי לבילוי במתחם שהיה עד עכשיו די ישנוני וכבד.
לצפיה ב-'לשעבר מרתה?'
לשעבר מרתה?
16/01/2017 | 05:43
2
186
שבימיה הטובים הציעה מנת שניצל עשוי היטב.
הדיווח שלך ראוי שיגיע הישר לקברניטי המסעדה:
ביקורת בונה שהשאירה תקווה לכשמונים האוהב כמוך את ה ספייר ריבס
לצפיה ב-'מתחם שנפתח בבית ציוני אמריקה'
מתחם שנפתח בבית ציוני אמריקה
16/01/2017 | 07:02
209
מתוכננים 2 מתחמי אכילה נוספים במקום.
לצפיה ב-'הם השתלטו על כל המתחם'
הם השתלטו על כל המתחם
16/01/2017 | 09:58
192
בחוץ בימים כתיקונם פועל בית הקפה "אמריקה" שאם לא היו מעשנים בו כבר הייתי יושבת לדגום את ה BLT. בקיץ מתוכנן להפתח בחוץ גם בר קוקטיילים "ג'ונסון".
לגבי הספייר- בן הזוג נרתע מאכילת בשר לא כשר ורצינו לנסות מספר מנות יחד. אני אגיע בהרכב אחר לנסות את המנה הזו.
לצפיה ב-'נשמע מעניין, ראינו את היח"צ בגיא פינס'
נשמע מעניין, ראינו את היח"צ בגיא פינס
16/01/2017 | 10:02
1
171
והבנות כבר לוחצות לנסות. מקווה שבמקסיקני יהיו אופציות צמחוניות...
לצפיה ב-'מכירה כמה אנשים שאכלו שם ונהנו'
מכירה כמה אנשים שאכלו שם ונהנו
16/01/2017 | 10:29
48
לצפיה ב-'גם אני לא התלהבתי'
גם אני לא התלהבתי
17/01/2017 | 02:48
85
(מרגיש כמו הזקנים מהחבובות, אבל מה לעשות שהניסיונות לחיקוי אמריקאים האלו פשוט לא מחזיקים).

הזמנו קסאדייה שהייתה עלבון לטקס-מקס (לא מדבר בכלל על מקסיקו). סנדוויץ קובני שהיה אכיל אבל ילד בן 5 יכול להכין אותו.

הציפס באמת היה מעניין קצת. רוב השולחן לא אהב, אני דווקא חיבבתי אותו ואין לי מושג מה גרם לו להיות פריך בצורה הזו.

טעמתי איזה ביס משני קינוחים שהיו מתוקים ברמה שאינני יכול להכיל ואפילו לא זוכר מה הם היו בשלב זה.
לצפיה ב-'הקוסם, הדסון והרבה בית בלי אוכל'
הקוסם, הדסון והרבה בית בלי אוכל
16/01/2017 | 06:38
12
521
גילוי נאות, שתי הארוחות התקיימו במקומות בהם הבעלים / השף מכירים אותי.

אחרי שבוע שבו ראיתי באינסטגרם הרבה תמונות של ארוחות אצל הקוסם, ועם מצב רוח ירוד במיוחד, נפגשתי עם חבר אצל הקוסם בקינג' ג'ורג' בתל-אביב. כשהמצב קשה במיוחד, אוכל תמיד מעודד אותי.

כמו תמיד, הארוחה מתחילה באכילת פלאפל שמחולק לעומדים בתור.
הזמנתי קבב בצלחת וקמפרי. הוא הזמין כבדי עוף בפיתה. במעמד ההזמנה והתשלום, קיבלנו צלחת עם פרוסות חציל מטוגן וכמה פלאפלים, "כדי שיהיה לכם בזמן שאתם מחכים".

מנת הקבב (61 ש"ח), הכילה 4 קבבים, חומוס, 2 פרוסות חציל מטוגן ופלאפל אחד. בנוסף קיבלנו צלוחית סלט ירקות טרי, וצלוחית של אורז עם איטריות וגרגרי חומוס.

הפלאפל היה מצויין (אני אוהבת את הפלאפל אצל הקוסם), החצילים המטוגנים היו עבים מספיג כדי שאפשר יהיה לנגוס בהם, ומטוגנים במידה שגרמה להם להינמס על הלשון. הקבבים היו טובים, עשויים היטב, ולטעמי היו יכולים להיות מתובלים מעט יותר.

סיימנו במלאבי טבעוני (מחמת הכשרות) שמבוסס על חלב קוקוס, והיה פשוט מצויין. זהו קינוח שהייתי שמחה לקבל בכל מסעדה.

בשישי, אחרי הלוויה צפויה של בן משפחה קרוב ואהוב עלי מאד, הייתי זקוקה לאוכל מנחם ומפנק. נסענו להדסון, ולשמחתי נמצא לנו שולחן.

התחלנו במרק בצל קלאסי (36) עם שלושה קרוטונים דקים, מעט גבינה משובחת, מתקתקות עדינה וטעם שלא הצלחתי לזהות. אחר כך הסביר לנו השף, שהשתמש במרק בארמניאק.

חלקנו מנה של חלונות ניו-יורק (59) והקפדנו "לנקות" את רוטב הטופי עם הרבה לחם (10).

האוכל ניחם קצת, אבל הייתי זקוקה לעוד משהו חם, שומני או פחממתי שיסגור את פינת היגון.
קיבלנו מנה של שקד שלם שהוכן בפשטות על הפלאנצ'ה עם מעט מלח גס. חומר הגלם דיבר כאן, והיה פשוט מצויין.
קינחנו במנת סאנדיי שוקולד וניל וקצפת, בראוניס וקלוגס נוגט (39) עם דובדבן למעלה, כמו בילדות.

אחרי שני קמפרי, צ'ייסר של פרנקה בלנקה וארוחה כזאת, נסענו הביתה, נכנסתי למיטה ולא יצאתי ממנה עד שבת אחר הצהריים.

השבוע צפויות ארוחות שבעה כשרות, היות שחלק מבני המשפחה דתיים.
לצפיה ב-'הצילום הוא של ״שקד שלם״ ? '
הצילום הוא של ״שקד שלם״ ?
16/01/2017 | 09:37
9
212
לא הייתי מודע  שקיים נתח כזה. האם כך להזמין אצל הקצב? 
האם הוא נצלה על האש? הוגש עם רוטב?
לצפיה ב-'הצילום הוא של שקד שלם נקי '
הצילום הוא של שקד שלם נקי
16/01/2017 | 09:54
5
217
כמו שכתבתי, נצלה על פלנצ'ה עם מלח גס בלבד.
לצפיה ב-'זה מה שיוליך אותי להדסון. תודה'
זה מה שיוליך אותי להדסון. תודה
16/01/2017 | 10:31
4
62
לצפיה ב-'זה חלק קבוע בתפריט'
זה חלק קבוע בתפריט
16/01/2017 | 12:00
3
224
כמו הנתחים המיוחדים וכמו ב- 25M, אלה נתחים שלפעמים קיימים ולפעמים לא.

לצפיה ב-' צ"ל: זו לא מנה קבועה בתפריט'
צ"ל: זו לא מנה קבועה בתפריט
16/01/2017 | 19:15
2
153
כלומר, זהו נתח לא תמיד מגישים.
לצפיה ב-'ומה היה מחירה? היא נראית טוב.'
ומה היה מחירה? היא נראית טוב.
18/01/2017 | 06:13
1
13
לצפיה ב-'לא זוכרת. השארנו את החשבון והמנה לא בתפריט'
לא זוכרת. השארנו את החשבון והמנה לא בתפריט
19/01/2017 | 06:14
4
לצפיה ב-'מה זה לא היית מודע? הרי כשהיית בפריז [אאל"ט] דיווחת על'
מה זה לא היית מודע? הרי כשהיית בפריז [אאל"ט] דיווחת על
18/01/2017 | 06:12
2
76
RIS DE VEAU שאכלת שם [או אולי שגיא...]. אז זה הנתח שבארץ מכונה שקדים כשבעצם זה הלבלב. רק שפה חותכים אותו ומשפדים בדרך כלל.  אפשר לצלות על האש או להגישו במגוון רטבים כשהוא שלם. הכינוי שקדים בארץ מתייחס למגוון בלוטות - בלוטות בקרבת הגרון, בלוטת התימוס והלבלב.

באבו חילווה יש 'שקדים' כבר משופדים וגם שלמים אבל אף פעם לא תדע על איזה בלוטה בדיוק מדובר. קח בחשבון שקשה לנקות בלוטה שלמה. 
לצפיה ב-'למיטב זכרוני (המתעתע לפרקים) אכלתי חתוך ולא שלם'
למיטב זכרוני (המתעתע לפרקים) אכלתי חתוך ולא שלם
18/01/2017 | 06:46
1
60
כמובן שטוב שיש אותך ואת גסטרו ואחרים בעלי זיכרון שמשול לבור סוד (סיד, כמובן). (:
לצפיה ב-'עדיין, זה אותו נתח גם אם היה פרוס. גם המנה שהחתולית קיבלה'
עדיין, זה אותו נתח גם אם היה פרוס. גם המנה שהחתולית קיבלה
18/01/2017 | 07:17
56
היתה פרוסה לפי הצילום. 
לצפיה ב-'תנחומיי'
תנחומיי
16/01/2017 | 20:49
1
44
לצפיה ב-''
17/01/2017 | 11:01
11
לצפיה ב-'פי בריבוע'
פי בריבוע
17/01/2017 | 01:11
4
206
סלט פנצנלה
פולנטה עם שמנת חמוצה, רוטב עגבניות ופרמזן
וקלצונה עם ירקות

פונקנו בגלידת וניל עם גרידת לימון, שברי מרנג וואפל

תענוג
לצפיה ב-'לא ידעתי שיש להם תפריט מעבר לפיצות'
לא ידעתי שיש להם תפריט מעבר לפיצות
17/01/2017 | 07:21
2
135
אני באמת צריכה להגיע לירושלים לסוף שבוע (ולא רק להלוויות).
לצפיה ב-'לא הרבה, אבל דברים טובים'
לא הרבה, אבל דברים טובים
17/01/2017 | 23:57
1
84
יש ת'סלט פנצנלה המדוייק
יש פולנטה כנ"ל
ויש, יחסית חדש, ארנצ'יני בתנור. פחות מוצלח לטעמי. ארנצ'יני זה בסיציליה

ויש בקבוקי יין סבירים ב80 שקל

הסופ"ש הזה זה היה עם אמא.
לפני כמה שבועות אכלתי עם אבא. 200 וקצת שקל כולל בקבוק יין ויוצאים מפוצצים. תענוג

יאללה
תיכף יש תקופת הגשות. שזה קצת כמו הלוויה אם אני חושב על זה...
לצפיה ב-'נדבר'
נדבר
18/01/2017 | 06:15
13
לצפיה ב-'היית בסניף הירושלמי?'
היית בסניף הירושלמי?
18/01/2017 | 09:22
60
האמת שהייתי שם 3 פעמים וממש לא התרשמתי, זה אחרי שפעם אחת הלכתי לסניף התל אביבי (מעניין אם הוא עוד קיים, זה היה לפני בערך שנתיים) ונהניתי מפיצה מעולה.
בפעם הראשונה בירושלים קיבלנו פיצה עם בצק פשוט רע. טעם של דיקט. כאילו קרתה פאשלה ממש רצינית.
פעם שניה היינו בסניף הכשר שלהם בירושלים, הוא אכל פיצה טובה ואני פסטה נחמדה. אבל לא ואו.
פעם שלישית היינו בסניף הלא כשר, התיישבנו, אחרי 20 דק' שאף אחד לא טרח לפנות אלינו (עברו לידינו, הלכו לכל מי שישב סביבנו, אנחנו כנראה היינו אוויר) החלטתי שזה לא שווה את זה והלכנו לאכול פיצה סבירה בברדק שנמצא ליד.
באותה הזדמנות חגיגית אני החלטתי שאני את ה"רומן" שמעולם לא הפך לרומנטי שלי עם פי בריבוע סיימתי.
לצפיה ב-'שאלה - האם יש איפשהו תפריט של נוח ביסטרו'
שאלה - האם יש איפשהו תפריט של נוח ביסטרו
16/01/2017 | 22:44
2
100
אני שוקלת ללכת - אבל לא מוצאת תפריט בשום מקום.
לצפיה ב-'באתר המסעדה'
באתר המסעדה
17/01/2017 | 07:24
1
113
חיפוש קצר בגוגל: http://www.bistro-mekomi.rest.co.il/
לצפיה ב-'צודקת - אתמול משום מה הלינק לא עבד לי'
צודקת - אתמול משום מה הלינק לא עבד לי
17/01/2017 | 08:06
78
והנחתי שזה אתר לא פעיל. תודה!
לצפיה ב-'סןפש תל אביבי קצרצר'
סןפש תל אביבי קצרצר
14/01/2017 | 20:18
6
416
קיבלנו "פס" ללילה ובילינו שישיבת בת"א, עכברי פרובינציה שכמותנו
שישי בוקר הסתובבנו בשרונה מרקט, לי זו היתה הפעם הראשונה. מצועצע אך חביב  בעיני, שתינו תה בחנות התה, מודה שהחיך הלא די עדין שלי לא חש בהבדל מתה מסחרי ודגמנו אקליירים בפושון.
צהריים אכלנו ליד המלון, בבינדלה. נהננו מאד מהארוחה, הן מהאוירה נעימה, הן מהמנות הטעימות גם אם לא מיוחדות, והן מהקירבה לשנצ במלון אכלנו מנות שגרתיות למדי: לראשונות הוא הלך על סלט קפרזה, שהטוויסט שלו היה ארוגולה (או עשב אחר? בכל מקרה לא הביזיליקום שאני רגילה לראות בסלטים כאלו) וארטישוק, ואני על קלמרי על הפלנצה עם רוטב סלק אם זכרוני אינו מטעני, שהיה טעים ורענן
עיקריות שנינו הלכנו על פסטות, שלי רביולי עם ירקות ירוקים ושלו ראגו, בשני המקרים הפסטות עצמן היו עשירות ומשובחות וזה לגמרי הרים את המנות. לצערי לא נותר לנו מקום לקינוח, מחדל רציני.
בערב אכלנו קל ברוטשילד 12 שנבחר אקסלוסיבית עקב קרבתו למלון. אחד המקומות המוזרים שיצא לי לדגום, לעכברת כפר שכמותי הוא הרגיש כמו נטו תל אביביות על הקלישאה שנלוית לזה.
ארוחת הבוקר בדה דה ודה היתה מענגת במיוחד, הקפה היה אחד הטובים שיצא לי לטעום על אף שכלל לא ציפיתי לזה שם, וגם האוכל עצמו היה פשוט, טרי וטעים עד מאד.

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
15/01/2017 | 06:15
4
158
באיזה מלון לנתם?
לצפיה ב-'רוטשילד 22'
רוטשילד 22
16/01/2017 | 20:38
3
56
לצפיה ב-'ואיך היה?'
ואיך היה?
17/01/2017 | 07:28
2
115
תמיד טוב שיהיה המלצות על בתי מלון בתל-אביב.
לצפיה ב-'תראי, תשמעי, אחרי שנתיים וחצי בלי לילה זוגי אני'
תראי, תשמעי, אחרי שנתיים וחצי בלי לילה זוגי אני
17/01/2017 | 20:14
1
81
חוששת שגם אוהל צבאי היה מוצא חן בעיננו
ובנימה רצינית:
המיקום מעולה (רוטשילד פינת נחלת בנימין), השירות אחלה, ויש חניה תת קרקעית בשפע (אמנם בתוספ תתשלום אבל לגמרי מתנה מבחינתי)
החדר פיצי ממש, החלון לא נפתח ולי אישית הרגיש קצת קלסטרופובי. ללילה בודד זה אחלה, ליותר מזה אולי הייתי מתבאסת
לצפיה ב-' חושבת שיש אפשרויות טובות יותר במחירים האלה'
חושבת שיש אפשרויות טובות יותר במחירים האלה
17/01/2017 | 21:15
48
אפילו דן פנורמה.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח עבור שאר העכברים'
תודה על הדיווח עבור שאר העכברים
17/01/2017 | 14:57
19
לצפיה ב-'3 בתי קפה ב3 ימים מהטוב לממש לא...'
3 בתי קפה ב3 ימים מהטוב לממש לא...
15/01/2017 | 08:56
2
456
חמישי- המרפסת בכרכור. פעם שניה במקום הנחמד הזה. כריכים מעולים ,שייקים סלטים וקפה.
הזמנו 2 כריכים בג'בטת דגנים.
האחד עם פסטו, פרוסות גבינת תום, פרוסות מלפפון ופיטריות מוקפצות-מעולה.
השני עם רוסטביף (לא זוכרת מה עוד).בן זוגי נהנה מאוד.בחרנו כעיסקית עם סלטון וזיתים.
בנוסף שייק על בסיס חלב קוקוס בננה ותמר
ומיץ מסלק, גזר ותפוח.יחד עם 2 קפה שלמנו סביב ה170 ש"ח.שרות נעים .מומלץ בחום.

שישי-סי קפה בצומת בית השיטה.
הזמנו ארוחת בוקר של שקשוקה עם חצילים וג'בטה
מוזלי ופעמיים קפה.
כבר עם ישיבתנו קבלנו כוסות מים קרים.
האוכל היה נחמד והשרות נעים.

שבת בבוקר-רציתי לפנק המתבגרת שעומלת קשה ושוקדת על לימודיה. נכנסנו לקפה גרג במתחם מול כינרת בצמח.
הזמנו 2 קפה הפוך בינוני(16 ש"ח לאחד .מחיר מוגזם לחלוטין).
מתבגרת בקשה מוזלי. לאחר מספר דקות חזרו אליה ואמרו שהגרנולה נגמרה.
התלבטה מה להזמין.בסוף הלכה על מגדל פינקייק שמוגש עם מייפל וקצפת.
המתנו
המתנו
המתנו
הגיע מלצר והתנצל ואמר שעוד קצת נמתין.
המתנו
המתנו.
והגיעה צלחת עם מגדל של 4 פינקייקים קטנים קרועים ומקורפצ'ים .כאלה שלא הצליחו להפוך או להוציא מהמחבת.מסוג המנות שממש לא לכבוד המקום להוציא.התלבטתי ובסוף באופן שבאמת מאוד לא מתאים לי, קראתי למלצר והודעתי לו שזאת ממש לא מנה של פנקייק.
אמר שמבין ולקח.
התלבטנו אבל כבר התבאסנו .הזמנו חשבון שכלל את המוזלי ואת הפנקייק
הזמנו מלצר- בקשנו לשלם רק על הקפה.
לזכותם יאמר שנתנו שובר לקינוח חינם בפעם הבאה תוך כדי התנצלות.
שלמנו 32 ש"ח מוגזמים ומיותרים ללא טיפ.
מודה שממש דיגדג לי להיכנס למטבח להראות להם איך מכינים פינקייק.(באותו בוקר הכנתי לילדים הקטנים שנשארו בבית).

לצפיה ב-'טבח שלא יודע להכין פנקייק צריך להתפטר באותו רגע '
טבח שלא יודע להכין פנקייק צריך להתפטר באותו רגע
15/01/2017 | 09:55
67
לצפיה ב-'שתי ארוחות טובות ואחת נפילה'
שתי ארוחות טובות ואחת נפילה
16/01/2017 | 06:42
179
יבול לא רע, בסך הכל (מנסה את עניין האופטימיות).

מסכימה עם פיקס, מטבח שלא יכול להוציא פנקייקס צריך לעבוד סדרת סדנאות בסיס.
לצפיה ב-'שבת שלום לכולם - מחפשת מסעדה בהרצליה'
שבת שלום לכולם - מחפשת מסעדה בהרצליה
13/01/2017 | 21:05
6
264
היי לכולם,

מחר בערב אני אהיה בהיכל לאומנויות הבמה בהרצליה.
רציתי לפני ההצגה לשבת איפשהו לאכול, לא צריך מסעדה של בשרים כבדה,אפשר בית קפה נחמד.
אשמח להמלצות באזור, עדיפות למקום שאפשר להחנות לידו או ליד ההיכל ואז ללכת ברגל ממקום למקום.

אשמח לשמוע

תודה רבה
לצפיה ב-'אין שום דבר במרחק הליכה קצר'
אין שום דבר במרחק הליכה קצר
13/01/2017 | 22:13
2
203
בדיוק הייתי שם אתמול בהצגה וחשבתי על זה...
שתי אופציות קרובות הן - 
קניון שבעת הכוכבים - יש שם ארומה, אילנס, רולדין וכולי.
קפה ארז ברחוב הנדיב -אין לי מושג אבל האם הוא פתוח במוצאי שבת.
גם הקניון וגם בית הקפה מאד קרובים להיכל אמנויות הבמה  - הליכה של עשר דקות ברגל, אבל בשני המקרים הייתי מחנה שם ואז נוסעת להיכל שתי דקות ברכב.
אופציה אחרת היא למצוא מקום מתאים באזור התעשיה בהרצליה ומשם לנסוע להיכל.
לצפיה ב-' תודה על המענה! ושאלה לגבי קפה תפוז'
תודה על המענה! ושאלה לגבי קפה תפוז
14/01/2017 | 13:01
1
140
ראית שיש את קפה תפוז אבל לא ברור האם הוא פתוח במוצש או בכלל...
לצפיה ב-'קפה תפוז גם מאד קרוב'
קפה תפוז גם מאד קרוב
14/01/2017 | 14:52
144
אבל בדומה לשתי האופציות האחרות - הייתי מסתייעת ברכב.
אני חושבת שהוא פתוח במוצאי שבת אבל אין לי מושג.
לצפיה ב-'ממש אין כלום לאכול אבל מנגד גם אין בעיות חניה.. '
ממש אין כלום לאכול אבל מנגד גם אין בעיות חניה..
15/01/2017 | 13:59
102
אפשר ללכת לכל מקום בפיתוח ואז להגיע להיכל לאומנויות הבמה בעשר דק גג (בפרט אם לא מדובר בשעות העומס 4-5)
לצפיה ב-'בסוף הלכנו לקפה גן סיפור - המלצה'
בסוף הלכנו לקפה גן סיפור - המלצה
15/01/2017 | 14:57
1
231
הלכנו לקפה גן סיפור, נמצא בפארק לא רחוק מתחנת הרכבת, לא כלכך יצא לי לראות הרבה כי היה חשוך וקצת גשום, אבל נמצא ממש בלב הפארק.
האוירה הייתה מאוד נעימה, השירות היה חביב והאוכל היה מעולה.

היינו שני אנשים ולקחנו ביחד מנה ראשונה, מנה עיקרית וקינוח.

* אינצ'ילדה -  ברוטב מתקתק במילוי פטריות טריות, בצל, תרד, ערמונים, שמנת פסטו, גבינת מוצרלה וביצה מגורדת מעל.
מנה מעניינת, מאוד מוצלחת וטעימה, שילוב הטעמים והביצה המגורדת למעלה היה נהדר.

* בן גוריון - רוטב נאפוליטנה, פלחי עגבניות, שום קונפי, עשבי תיבול (פטרוזיליה ובצל ירוק) וגבינות ישראליות . - מגיע עם סלט ירוק בצד.
לא היו לנו הרבה ציפיות , חשבנו לעצמנו פיצה מה כבר יכול להיות, אבל הופתענו לטובה!, הבצק היה עשוי מצויין, השילוב של הקונפי שום עם העגבניה, הגבינות וקוביית חלומי על כל חתיכה.
פיצה מגיעה בגודל סביר שבהחלט מספיק לשני אנשים (אפילו לא סיימנו את הפיצה).

* פבלובה -  ענני מרנג מרשמלו, תותים טריים, קרם אייריש, גלידת וניל ותות, קצפת ושטרויזל.
פבלובה זה אחד הקינוחים שאני הכי אוהבת, הקינוח הוגש בצורה נעימה לעין, היה טעים מאוד, השילוב של גלידת וניל עם סורבה תות היה מצויין.

כל המנות די גדולות, נשאר לנו מהפיצה וקצת מהאנצלדה וגם את הקינוח לא הצלחנו לסיים.

לשתייה לקחנו קפה הבית שזה קפוצינו עם מקל מקופלת ומיץ אשכולית אדומה.

סה"כ עלה לנו 190 ש"ח לפני טיפ.

מאוד טעים ונעים, ממליצה להגיע לשם.
לצפיה ב-' שחזרת לדווח'
שחזרת לדווח
16/01/2017 | 07:03
17
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
12/01/2017 | 06:18
5
10
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע חמים וטעים,
 החתולית
לצפיה ב-'חוות צוק המעדנייה - מנות חורף'
חוות צוק המעדנייה - מנות חורף
12/01/2017 | 06:22
135
בחוות צוק-המעדניה, מסעדת ה-Farm to Table ברמת אביב, הכניס השף אסף שינער לתפריט מנות מחממות מחומרי גלם חורפיים, וכן מגוון מנות עם ירקות ועלים טריים, המגיעים היישר מגינת החורף שבחוות צוק, שבעמק האלה.

בין מנות החורף החדשות, אשר יוגשו לאורחים בהתאם לחומרי הגלם הטריים, שיגיעו מהחווה:
מרק ירוקי חווה – מרק צמחוני עשיר למרות שאינו מכיל בשר. בין המרכיבים נמצא  קייל, מנגולד ותרד;
תבשיל ריאות טלה ביוגורט עזים ורימונים;
מרק כרישה וזנב שור;
שוק טלה ביין וחמאה.

בין עלי החורף המשולבים במנות: חסה, מיזונה, קייל, אוסקה, גרגר נחלים ועוד; כאשר בין ירוקי החורף ישולבו במנות: ברוקולי, קולורבי, מגוון צנוניות, שומר צעיר, סלקים צבעוניים וכו'.

לצפיה ב-'חורף בטייגר לילי'
חורף בטייגר לילי
12/01/2017 | 06:25
127
עם שינויי מזג האוויר מציעים בטייגר לילי מנות ספיישל חורפיות וכן תפריט יינות חדש ומחמם.

שתי מנות חדשות בתפריט:
מרק 'גאנג פאט' - מרק חריף חמוץ תאילנדי עם וונטון עוף, המורכב, בין היתר: מפרגית, פפאיה ירוקה, רוטב דגים, חלב קוקוס, במבו שוט, צ'או צ'או, כפיר ליים, למון גראס, גלנגל, בצל ירוק, סויה ועוד (42 ₪).

תבשיל קארי צהוב עם נתחי פרגית צלויים על הגריל, חציל, בוטנים, אפונה, במבו שוט, אטריות, אורז וכוסברה (62 ₪).

בתפריט יין חדש, הושם דגש על יינות אדומים המתאימים באופיים לחורף. אלו יצטרפו ליינות הלבנים החצי יבשים, המשתלבים בצורה מושלמת עם מנות תאילנדיות חריפות, ליינות הלבנים היבשים ולמבעבעים.

בין היינות:
מסע ישראלי לבן 2015 של יקב ויתקין (29 ₪ לכוס/116 ₪ לבקבוק);
סוביניון בלאן 2015 של יקב פלטר (34 ₪ לכוס/124 ₪ לבקבוק);
קולומבר 2015 של יקב וורטמן (41 ₪ לכוס/150 ₪ לבקבוק);
מסע ישראלי אדום 2015 של יקב ויתקין (29 ₪ לכוס/ 116 ₪ לבקבוק);
ריטון אדום 2013 של יקב אמפורה (42 ₪ לכוס/ 158 ₪ לבקבוק);
קברנה סוביניון 2014 של יקב ברבדו (45 ₪ לכוס/ 170 ₪ לבקבוק); ועוד.

לצפיה ב-' רשת בר דגים מתרחבת'
רשת בר דגים מתרחבת
12/01/2017 | 06:32
104
בר דגים, רשת מזון חדשה, שסניפה הראשון נפתח בתחילת השנה בשוק צפון ברמת החייל, פתחה בימים אלה סניף שני בשוק האוכל במתחם אושילנד החדש בכפר סבא. ארבעה סניפים נוספים בבעלות הרשת צפויים להיפתח ברחבי הארץ במהלך 2017.

הרשת מציעה מטבח שף מהיר, המנגיש מאכלי דגים, במנות מקוריות הקורצות גם לאלו שאינם חובבים מאכלים מן הים.

בתפריט היום מוצעות מנות בטווח מחירים של 39-59 ש"ח, ביניהן:
● שווארמת ים - נתחי טונה אדומה צרובים על הפלנצ'ה עם טחינה וירקות, ניתן להזמין בכריך או כסלט.
● פיש בורגר - פילה סלמון בלחמניה רכה עם ירקות, איולי פלפלים ובצל מקורמל.
● שניצל ענק מטונה אדומה.
● קריספי סנדוויץ - דג פריך בלחמניה עם ממרח לימונים כבושים, אריסה, בצל, לחמניה וחסה.

החל מ- 18:00, מתרחב התפריט ומציע אפשרויות מגוונות לארוחה נינוחה בליווי כוס יין וכן מנות בר שהולכות טוב עם אלכוהול, כולן טריות המבוססות על הדגה היומית, בטווח מחירים של 29-79 ש"ח ביניהן:

● קרפצ'יו דג ים עם נגיעות של לימון, אוזו, נענע, זיתי קלמטה ושקדים.
● ברבוניות - שלמות בציפוי קמח תירס ותבלינים ארומטיים.
● ניוקי אנשובי - ניוקי צרוב עם אנשובי, עגבניות, שום, צ'ילי וחמאה.
● טאטאקי טונה אדומה על סלט אסיאתי.

תפריט האלכוהול מציע בירה מהחבית ב-18 ש"ח, כוס יין מ-24 ש"ח לכוס ועוד.

לצפיה ב-' ג'ירף - מרק חורף סיני חדש'
ג'ירף - מרק חורף סיני חדש
12/01/2017 | 06:35
194
ברשת ג'ירף מציעים מנה חדשה למיגור הקור: מרק חורף סיני, שנכנס ממש בימים אלה לתפריט בכל סניפי הרשת.

המרק החדש גדול ועשיר, ומשמש כארוחה בפני עצמה. הוא מבוסס על ציר בקר צלול, ומכיל נתחי בקר בבישול ארוך, כיסוני וון טון ממולאים בעוף, אטריות סומן (אטריות חיטה יפניות), פטריות שיטאקה, כרוב סיני ובצל ירוק.
המרק מתובל בג'ינג'ר ולמון גראס, ואפשר לקבל אותו בגרסה חריפה או לא חריפה, לפי הטעם.

מחיר: 56 שקלים.

לצפיה ב-'מטבחצר מארחים את אורי שביט'
מטבחצר מארחים את אורי שביט
12/01/2017 | 06:47
137
השפים יוגב ירוס ואייל סניור יארחו במטבחצר את אורי שביט ליצירה משותפת.
הארוחה תתקיים ביום חמישי ה- 19/1 במתחם מטבחצר במושב גינתון.

מטבחצר עובדת מספר ימים כל שבוע. פעמיים בשבוע (שלישי וחמישי בד"כ) מתקיימות במטבחצר ארוחות משתנות המפורסמות לקהל הרחב, ובשאר ימות השבוע נערכות במקום אירועים פרטיים בהתאמה אישית.

ארוחת הקונספט הקרובה הינה חגיגה על בסיס הצומח שנוצרה יחד עם אורי שביט.

תפריט הכל מהצומח - ערב אורח אורי שביט – 19/1/2017:
  • קוקטייל - חליטה של היביסקוס, קמומיל, עשבי חצר, וורמוט;
  • התחלות - לחם אדון שיפון ופוקאצ'ינות לוהטות עם רומסקו ושמן ראשון המסיק מהכרם שלנו, סלסה שום ירוק כוסברה, ליים, אבוקדו צלוי בקליפתו פלפל חריף, זסט ראשוני הלימונים מהעץ, צ'ירשי דלעת ערמונים בשמן תבלינים קלויים, שיא עונת הברוקולי פרחים קטנים של ברוקולי חי , איולי פשתן הדרים, שקדים קלויים, סלט חורף מאש, עלי סאקורה, ארטישוקים צעירים, פריזה, פרחי מלפפון ,ויניגרט תפוזי דם.
  • ראשון - שומר צעיר צלוי בשלמותו על אבן - קרם תירס טרי וחלב שקדים, עגבניות שרופות, טפנאד זיתים טריים מהכרם, פיסטוק קלוי.
  • שני - הכל מתחת לאדמה - טורטליני ארטישוק ירושלמי, קרם לפת עירקי, קונפי שורשי חורף ושום שחור טרי.
  • שלישי - מסבחה אפונה צהובה - כרוב בלדי צלוי בעשבי חצר, פטריות חצוצרה, פול ירוק, גרמולטה חריפה.
  • קיבה נפרדת - קצלקואטל - הנחש המכונף - מוס שוקולד 70% קקאו עם צ'ילי ותבלינים ארומטיים, צ'יפס פלנטיין,
התפריט נתון לשינויים בהתאם לזמינות חומרי הגלם.

מחיר הסעודה- 240 ש"ח לאדם (כולל יין ללא הפסקה ושתייה קלה, לא כולל שרות)

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ