לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1822018,220 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' מנוע החיפוש של Gרר בהודעה הבאה'
מנוע החיפוש של Gרר בהודעה הבאה
17/07/2017 | 06:39
1
137
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
5545
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'ביקורת מסעדות. אויאמה פ"ת'
ביקורת מסעדות. אויאמה פ"ת
20/08/2017 | 23:33
14
323
בדרך כלל אנחנו לא מטקבקים. אלא שראיתי טוקבק של אישה שמכפישה את מסעדת אויאמה דרך רבין117 פתח תיקווה. כמובן שהטוקבק שלה מקומם. זאת מסעדה מופלאה. קצת קטנה וצפופה. המסעדה ידועה כ"הכי טובה באזור".
לצפיה ב-'ממילא המשטרה עוצרת כל מי שמנסה להכנס לפתח תקווה'
ממילא המשטרה עוצרת כל מי שמנסה להכנס לפתח תקווה
21/08/2017 | 08:15
6
87
לצפיה ב-'אולי תסבירי לי את?'
אולי תסבירי לי את?
21/08/2017 | 12:30
3
233
למרות שזה לא קשור לנושא הפורום.
שאלתי גם בפורום אחר אבל טרם קיבלתי תשובה.
קראתי שהגיעו 150 שוטרים כדי לעסוק בהפגנה בפתח תקווה.
בפתח תקווה אין 150 שוטרים למיטב ידיעתי, כך שכנראה הביאו אותם ממקום אחר.
אין במדינת ישראל מקרי רצח או אונס כך שצריך להעסיק את השוטרים בהפגנה עממית?
סליחה חתולית שנטיתי מנושא הפורום אבל אני באמת תוהה על הדברים וחושב שאף אחד
לא יכול להתעלם מהם.
לצפיה ב-'אם מישהו היה יכול להסביר, כבר היו מסבירים'
אם מישהו היה יכול להסביר, כבר היו מסבירים
21/08/2017 | 15:40
48
לצפיה ב-'הייתי מסבירה אבל אני חוששת שיעצרו אותי'
הייתי מסבירה אבל אני חוששת שיעצרו אותי
21/08/2017 | 16:51
1
37
לצפיה ב-'וימנעו את כניסתך לפתח תקווה'
וימנעו את כניסתך לפתח תקווה
22/08/2017 | 07:05
23
לצפיה ב-'האמת שבשבת נכנסתי בלי בעיה'
האמת שבשבת נכנסתי בלי בעיה
22/08/2017 | 11:01
1
108
ואפילו הגעתי עד לכיכר גורן הריקה, עשיתי סיבוב או שניים, ונסעתי הלאה.
מה הסוד שלי, אתם שואלים?
להגיע על אופניים. כנראה נראיתי "מהשכונה" (למרות שבתכלס הגעתי כדי להשתתף במחאה) ולא היו עלי שלטים או משהו, אז עזבו אותי בשקט. אבל את המכוניות עצרו.
לצפיה ב-' רק אל תכתוב את זה בפייסבוק'
רק אל תכתוב את זה בפייסבוק
22/08/2017 | 13:12
19
לצפיה ב-'מה הסיכוי שאתה לא בעלי המסעדה שמנסה להגן על שמו הטוב?'
מה הסיכוי שאתה לא בעלי המסעדה שמנסה להגן על שמו הטוב?
21/08/2017 | 11:33
177
לא גדול, הייתי אומר. ואם אתה הבעלים, נא להזדהות בהתאם.
לצפיה ב-'היתה טובה והדרדרה'
היתה טובה והדרדרה
21/08/2017 | 17:12
5
175
פעם הייתי אוכל שם ומזמין משם יחסית הרבה. בשנתיים-שלוש האחרונות זה כבר לא זה וגם שינו מנות שהיו הסוס המנצח שלהם. מי שרוצה לאכול טוב באזור הזה כיום, מוטב שיפנה לטריולה.
לצפיה ב-'אז זה אומר שאשאר בתהייה שלי?'
אז זה אומר שאשאר בתהייה שלי?
21/08/2017 | 17:33
4
181
אין בפתח תיקווה 150 שוטרים. זה חד משמעי.
אז מה בעצם קורה שם?
באמת שלא נעים להגיד אבל זה לא נשמע טוב.
למרות שזה לא הפורום המתאים לדעתי צריך לדבר על זה
בכל מקום.
כן, גם אני מתאילנד.
אכפת לי מאוד ממה שקורה בישראל.
לצפיה ב-'ככה'
ככה
21/08/2017 | 18:00
3
203
http://saloona.co.il/blog/מה-שקרה-אתמול-בפתח-תקווה-מפחיד/
לצפיה ב-'הלינק לא מוביל לשום מקום... סקרנת'
הלינק לא מוביל לשום מקום... סקרנת
22/08/2017 | 15:27
2
20
לצפיה ב-'בגלל העברית...תעשי גוגל על המשפט'
בגלל העברית...תעשי גוגל על המשפט
22/08/2017 | 16:44
1
30
לצפיה ב-'דרך גוגל הצלחתי להגיע, מהקישור לא.'
דרך גוגל הצלחתי להגיע, מהקישור לא.
23/08/2017 | 21:57
22
בהחלט מדכא.
לא ארחיב כאן את דעתי על הנושא אבל קשה להגיד שהוא גורם לי אושר.
מחאה חברתית היא דבר לגיטימי לכל הדעות ולהביא 150 שוטרים כדי להתנכל לה זה דבר חולני.
זה לא מה שנקרא דמוקרטיה.
שוב חתולית, אני מתנצל שאני נכנס לדברים האלו אבל כן אכפת לי ממה שקורה בישראל.
לא הכל זה אוכל.
לצפיה ב-'ZOYA תחנת דלק כביש החוף נתניה '
ZOYA תחנת דלק כביש החוף נתניה
23/08/2017 | 11:08
6
169
זמן רב אני חולפת בנסיעה מצפון ורואה את המסעדה, אפילו התפרסמה תמונה של אהוד אולמרט אוכל שם 
אתמול, רעבה בטרוף עצרתי 
מסעדה גדולה מעדת השיפודיות. קרי מבחר סלטים ב 25 שח לסועד. פרט לי היה זוג ועוד שולחן משפחתי גדול - שש בערב 
הזמנתי חזה עוף בצלחת. מגיע עם שתי תוספות. בקשתי צ'יפס וסלט עגבניות בטחינה. המלצר צ'יפר אותי גם בצלחת קטנה של חומוס מעולה, זיתים טובים. פיתה בשרנית טריה 
חזה העוף- מנה נדיבה, בשר עסיסי וטעים, ציפס קצת רך אבל טעים 
מסלט העגבניות לא טעמתי לבסוף...
55 למנת העוף +9 שח סודה קרה קרה . 
יש גישה גם מתוך נתניה- משכונת קרית נורדאו 
אופציה טובה לנוסעים על הכביש הרעבים
אני כנראה אוכל שם לעתים קרובות כי תמיד יוצאת מהעבודה מורעבת 

לצפיה ב-'תודה, גמני עוברת שם ותהיתי איך המקום...'
תודה, גמני עוברת שם ותהיתי איך המקום...
23/08/2017 | 11:42
92
עכשיו אני יודעת
לצפיה ב-'אהוד אולמרט לא בכלא?'
אהוד אולמרט לא בכלא?
23/08/2017 | 12:50
3
87
נותנים לו לצאת למסעדות?
לצפיה ב-'אתה לא מעודכן , השתחרר...וסמוך לשחרור סעד דוקא שם '
אתה לא מעודכן , השתחרר...וסמוך לשחרור סעד דוקא שם
23/08/2017 | 13:49
2
24
לצפיה ב-'סביר שאני לא מעודכן.'
סביר שאני לא מעודכן.
23/08/2017 | 14:42
1
80
לא ממש עוקב.
הייתי בטוח שהוא עדיין בכלא.
לצפיה ב-'קיבל שליש על התנהגות טובה.'
קיבל שליש על התנהגות טובה.
23/08/2017 | 23:05
5
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שנכנסים לקוחות'
שמחה לשמוע שנכנסים לקוחות
23/08/2017 | 19:16
59
אכלתי שם לפני מספר שבועות.
אין ביקורת כי תפוז החליט לאכול אותה וגם שתי ביקורות שכתבתי קודם לכן. החלטתי לקחת את זה אישית וויתרתי על כתיבה מחדש.

האוכל היה, נראה ונטעם טרי ביותר. התבאסנו בשבילם שהמקום היה ריק וקיווינו שריק רק בגלל עיתוי לא מוצלח.

חייבת לציין שהם הצטיינו במבחן המים. רק סועדת אחת ביקשה מים (מהברז!) אבל הם הביאו בקבוק זכוכית גדול וקר ישר מהמקרר. אני לא בטוחה שאילו היו מי ברז, הם היו מאוד טעימים.
לצפיה ב-'מחפש מסעדה כשרה בבאר שבע לארוחת צהרים לקבוצה של 25 '
מחפש מסעדה כשרה בבאר שבע לארוחת צהרים לקבוצה של 25
22/08/2017 | 18:17
3
44
לצפיה ב-'הייתי מנסה בשיפודיות, למשל: אווז הזהב'
הייתי מנסה בשיפודיות, למשל: אווז הזהב
22/08/2017 | 19:07
77
מבחר גדול של סלטים ומנות בשר, לרוב על שיפודים.
היתרון: מורגלים בכמות כזו של סועדים וקיומו של אולם נפרד.
חייבים להזמין מראש.
יש עוד כמה שיפודי ות שכאלו.
לצפיה ב-'בית הפול'
בית הפול
23/08/2017 | 09:30
49
מקום סביר למדי, מתאים לקבוצות. נדמה לי שיש יותר מסניף אחד. יצא לי לשבת שם כמה פעמים, היה בסדר גמור.
סמי וסוסו, מסעדה בשרית מצויינת. כשרה לדעתי אבל למיטב זכרוני ללא תעודת כשרות של הרבנות,
דבר שמהווה יתרון לדעתי. כנראה המסעדה היותר מוצלחת בב"ש. שם הייתי לא מעט.
קראתי גם על מקום בשם סבא ג'פטו אבל לא אכלתי שם בעצמי כך שאין לי פרטים.
בקניון יש עוד כמה מסעדות אבל לא זכורה לי אף אחת מרתקת במיוחד.
בתחנת הדלק ברחוב הדרומי שאני לא זוכר איך קוראים לו הייתה עוד מסעדת בשרים,
נקראה אל גאוצ'ו או משהו דומה, לא יודע אם עדיין קיימת, בכל מקרה היא לא מומלצת.
לפי גוגל הם נקראים כיום "הבוצ'רי" לא ללכת לשם.
השניים הראשונים הם המומלצים. בית הפול וסמי וסוסו עם עדיפות לסמי וסוסו.
לצפיה ב-'ערביקה בעיר העתיקה או אווזי הזהב בביג'
ערביקה בעיר העתיקה או אווזי הזהב בביג
23/08/2017 | 15:58
31
אם רוצים מסעדה מעולה אך יקרה מאוד -יקוטה
ואם מעדיפים חלבי טעים ולא יקר אז קפה רינגנבלום - המקום קטן אז צריך להזמין מראש.
לצפיה ב-'מקבץ ארוחות מהחודש האחרון'
מקבץ ארוחות מהחודש האחרון
22/08/2017 | 20:13
16
91
ארוחות ערב בג'ונתן פוד קלאב ובגוז' ודניאל.

עסקיות צהריים במל ומישל ובטפאו הארבעה.
ועוד אחת בקצרה במסעדת נגיסה בפ"ת.
לצפיה ב-'צהריים במסעדת נגיסה מסעדה אסייתית בפ"ת - שלא נדע מצרות'
צהריים במסעדת נגיסה מסעדה אסייתית בפ"ת - שלא נדע מצרות
22/08/2017 | 20:41
2
191
חוויה טרייה מהיום או במילים אחרות - רחמיי נכמרים על עובדי קרית אריה...

יום פגישות בפ"ת כלל גם ארוחת צהריים באזור קרית אריה. נפגשתי עם ידידה מקומית לצהריים והלכנו לנגיסה (נגיסה סושי). מסעדה אסייתית כשרה בפארק אזורים בקרית אריה. למה? כי זה מה שיש חוץ מכמה שווארמיות, שיפודיות, מנזות ובר סלטים כזה או אחר. 

במקומות כאלה אני לא מסתכן בהזמנת סושי אז הלכתי על עסקית שכללה אגרול ירקות לראשונה ועוף בלימון לעיקרית. לא יקר. משהו כמו 48 ש"ח. 

האגרול - תעשייתי, מלא שמן. משהו באיכות של האסייתיות מלפני 20 שנה. רוטב הצ'ילי המתוק - תעשייתי כמובן ומתוק להחריד. כאילו לקחו את המוצר הבסיסי (הלא איכותי) והוסיפו לו סירופ סוכר.

המנה העיקרית לפי התפריט הייתה נתחי עוף בציפוי טמפורה ברוטב צ‘ילי לימון. למעשה זה היה עוף באותו רוטב צ'ילי מתוק מתוק מתוק. שום רמז ללימון. גם לא פיקנטיות של צ'ילי. סתם מתוק גרוע. העוף עצמו היה כמובן יבש. החזרתי את המנה (להפתעת המלצרית). היא שאלה אם אני רוצה מנה חלופית. אמרתי שכמובן. וחיכיתי. וחיכיתי. בינתיים היא נעלמה. חלפו 10 דקות עד שקיבלתי תפריט חדש ובחרתי מנה של נגיסה גרין קארי: רצועות עוף, קארי ירוק, אפונה ירוקה, כוסברה, בצל ותרד עם אורז לבן.
אחרי 10 דקות נוספות בא המלצר השני (2 מלצרים בלבד על מסעדה לא קטנה ודי מלאה) ונזכר לשאול אם הזמנתי את הקארי עם העוף או עם הטופו. (מה שנאמר מכתחילה). אמרתי שוב שהזמנתי עוף. עוד 15 דקות חלפו. קיבלתי את המנה החלופית. תודה לאל שהיא לא הייתה מתוקה. היא הייתה דווקא מלוחה מאד עם קצת פיקנטריה מהקארי הירוק. תיבול כל כך לא מדויק הרבה זמן לא טעמתי. חובבנות לשמה.
איכשהו סיימתי 1/2 מנה (מזל שהאורז הלבן היה חסר תיבול לכשעצמו וספג את מליחות העוף). ביקשנו חשבון. 10 דקות המתנה נוספות. קיבלנו חשבון. עוד 10 דקות עד שבאו לקחת את האשראי. 2 מלצרים מסכנים שמתזזים בין השולחנות ועוד 3 אחראים אחרים שלא עושים כמעט שום דבר (אחד אולי דאג להזמנות). עצוב. 

בקיצור - רע מאד וחובבני מכל הבחינות.
אני לא מקנא בעובדי קרית אריה (במיוחד באזור בניין מגדל עד פארק אזורים). האופציות הקולינריות שלהם עלובות. פתאום הרצליה פיתוח או מתחם הבורסה נראים כמו מתחמי מסעדות מופלאים. לא פלא שכולם חיים שם על Takeaway מתל אביב.
ותזכורת לעצמי - לא לקבוע פגישות צהריים בפ"ת...

לצפיה ב-'אוי..'
אוי..
23/08/2017 | 09:13
85
מקומות כאלה נועדו לכישלון מראש. באזורים כאלה אני תמיד מחפש חומוסיה קרובה, זה נראה לי כמו האופציה הכי נורמלית (או להביא סנדוויץ מהבית..)
לצפיה ב-'גם אני תמיד אבחר חומוס או שווארמה במקומות כאלה'
גם אני תמיד אבחר חומוס או שווארמה במקומות כאלה
23/08/2017 | 09:43
29
לצפיה ב-'ג'ונתן פוד קלאב של רושפלד - יקר וטוב בחלקו'
ג'ונתן פוד קלאב של רושפלד - יקר וטוב בחלקו
22/08/2017 | 21:04
2
192
ג'ונתן פוד קלאב:
המסעדה החדשה למדי של רושפלד, במשכן של מסעדת הרברט סמואל, התחילה כמיזם שאמור היה לפעול יומיים בשבוע. לאחרונה, מחודש יוני, היא החלה לפעול כל השבוע. הייתי שם בארוחת ערב בתחילת אוגוסט. היינו שניים.
העיצוב נותר די דומה להרברט סמואל למעט כמה תוספות קוסמטיות. רושפלד נכח והסתובב לו די מרוצה מעצמו במהלך הערב.

התפריט בג'ונתן פוד קלאב הוא עונתי ויכול להשתנות מדי ערב, לפחות בחלק ממרכיביו. מנות ים תיכוניות רושפלדיות שמבוססות על חומרי גלם טריים ודגש על ירקות עונתיים מקומיים.

התחלנו עם 3 מנות מקטגוריית "ירקות קיץ מזרעי מורשת של בני ליפשיץ".
הראשונה: צדפות מול על גחלים וטומאטיות בפרחי זעתר. 65 ש"ח. מנה טובה, נעימה וטעימה, שהכוכבות בה היו עגבניות הטומאטיה, עגבניות ירוקות שמקורן במקסיקו. העגבניות, שגדלות גם בארץ היו מתקתקות, עסיסיות ושופעות טעם. נהדרות. המולים היו מצוינים. המנה כולה הייתה פשוטה, רעננה ועשויה מצוין.

השנייה: אספרגוס סיני על גחלים, "יוגורט תלוי" ושום בר. 68 ש"ח. אספרגוס סיני (או חסה אספרגוס) זה ירק שגם מגודל בארץ. מדובר בזן של חסה עם טעם שמזכיר אספרגוס, אבל עם טעם יותר חזק ונוכח, מעט אגוזי. כאן הוא נצלה/נצרב קלות והוגש לצד גבן יוגורט שמנתי למדי וטעים, תוצרת בית, שתובל בשום בר. מנת ירק מצוינת. קצת קשה לי עם המחיר של כמעט 70 ש"ח למנת ירק, אבל לפחות היא הייתה מעניינת וכללה חומרי גלם משובחים ולא שגרתיים.

השלישית: במיה "אצבעות הגברת" וסלט עשב המלח. 38 ש"ח. מסתבר שאצבעות הגברת זה כינוי לבמיה (מקורו באנגליה והודו), בשל צורת האצבע עם הציפורן הארוכה. כאן היא הוגשה עם סלט של עשב המלח שלא ממש הבנתי את מקורו (אולי אלה עלי צמח המלוח?), יוגורט ופלפלים ירוקים קלויים שנראו כמו פלפלי פדרון (לא חריפים אבל מלאי טעם). למרבה הצער זו הייתה מנה בינונית מינוס. מנה אנמית ולא מספיק מתובלת (חסר בה מלח, למרות נוכחות עשב המלח). גם הבמיה לדעתי הייתה קצת רופסת ו-over cooked.

המנה הבאה הייתה מנה מקטגוריה בתפריט שכונתה "מהים התיכון ואורחת כבוד". זו הייתה מנת שרימפס קריסטל, תפוח אדמה בוער ואיולי פימנטון (פפריקה ספרדית מעושנת). מנה שלמה עולה 94 ש"ח כמנה עיקרית. אנחנו הסתפקנו במנה מוקטנת ב-64 ש"ח. זו מנה שמגיעה כשהיא בוערת ומעושנת כאילו יצאה ממדורה. הבעיה שהעשן והבעירה הם כל כך חזקים שזה ממש משתלט על כל הסביבה. אני אוהב אוכל מעושן, אבל כאן זה מוגזם. ממש על סף השרוף. המנה עצמה הייתה בסה"כ טעימה, אבל השרימפס (4 שרימפס לא גדולים בחצי המנה) נעלמו לגמרי מתחת לאיולי, ותפוח האדמה השרוף/מעושן האפיל על טעמיו של השרימפס. יש כאן המון פוטנציאל שקצת הולך לאיבוד.

הבאה בתור.
מנה מקטגורית "כל מה ששוחה פה ושם". בחרנו במנת תמנון בשומשום אתיופי וחציל מושחר באש פתוחה. לקחנו גם כאן 1/2 מנה ב-58 ש"ח (במקום מנה שלמה ב-88 ש"ח). זו מנה טובה מאד. התמנון היה טעים מאד וכך גם שאר האלמנטים. הוא היה יכול להיות מעט יותר רך (עוד כמה דקות ריכוך), אבל בסה"כ זו מנה מוצלחת.

המנה הבאה הייתה מקטגורית "בקר וטלה בגחלי "קישו סומי" יפניות".
שקדי עגל בגריל עם בצלים ופטריות שימאג'י. 115 ש"ח למנה מעט מאכזבת שסבלה ממליחות יתר של הרוטב (על בסיס ציר עגל) ושל הפטריות. היו כאן אלמנטים קלאסיים לייצור מנה נהדרת שבגלל המליחות היתרה לא סיפקו את הסחורה. הרכיבים הוכנו כמו שצריך אבל המלח קלקל. גם כמות שקדי העגל צריכה לטעמי להיות נדיבה יותר במנה של 115 ש"ח.

קינוחים. הזמנו שניים בחזירותנו.
הקינוח הראשון ששותפתי לארוחה חשקה בו: "כיפה אדומה" - ביצוע מחודש לקלאסיקה האמריקאית. 48 ש"ח. הקלאסיקה האמריקאית היא כמובן עוגת קטיפה אדומה, red velvet. זה היה קינוח כיפי לאכילה. אני חשבתי שהוא מתוק מאד, אבל שותפתי אהבה את המתיקות. החלק הטוב הוא קרם הגבינה שהתחבא לו בכדורים הוורודים/אדמדמים. גם משחקי המרקמים כאן היו מוצלחים. 

השני: שזיפי גלעד בטארט מפורק לחלקים שונים. 52 ש"ח. הטארט המפורק שכשך בקרם על בסיס שמנת חמוצה והוגש עם גלידת וניל. זה היה קינוח בינוני ואנמי בטעמיו. השזיפים שאמורים להיות כוכבי המנה היו עדינים מדי בטעמם. גם הבצק לא היה מספיק נוכח. השמנת לא הוסיפה מאום ולא הייתה מתוקה דייה. גלידת הווניל הייתה גלידת וניל. סטנדרטית. חסרו לנו כאן רבדים של טעם ושל מרקם בקיצור - קינוח חסר מעוף.

עד כאן ג'ונתן פוד קלאב. אכלנו הרבה. אפילו יותר מדי. בקלות היינו יכולים לוותר על אחד מהקינוחים ואפילו על אחת מהמנות הראשונות שהזמנו.

השירות שזכינו לו היה ללא דופי. ניכר שהמלצרים הוכשרו כמו שצריך. הם אפילו over שירותיים לפרקים. אבל אני סתם קטנוני. שאלה יהיו הצרות שלנו במסעדות בישראל... שירותיות יתר. 

אם לסכם, אני אוהב את הקו של המסעדה שנותן כבוד ומקום מרכזי לירקות ופירות מקומיים ועונתיים, ואני גם מאד מעריך את העובדה שלא עובדים כאן עם תפריט קבוע ומעזים לשנות ולגוון. הלוואי שכל השפים כאן יעזו לגוון כך. האוכל עצמו, כמו שניתן להבין, לא תמיד פגע בול. הוא היה בחלקו טוב עד טוב מאד ובחלקו רק בסדר. לא כל המנות הוכנו במידה המדויקת של עשייה ושל תיבול וזה משהו שדי מפתיע אותי ממסעדה של שף מנוסה כמו רושפלד (שיודע לאתר ולהכשיר סו-שפים מוכשרים). התמחור של חלק מהמנות מעט מוגזם ובחלקן אפשר להיות יותר לארג'. האם אחזור? כנראה שלא בקרוב. בינתיים אסתפק בארוחות צהריים מזדמנות בקפטן קארי.

הדיווח המלא:

לצפיה ב-'עשב המלח- סליקורניה'
עשב המלח- סליקורניה
23/08/2017 | 13:55
1
63
צמח שגדל לאורך הים, גם בארץ, ואפשר לאכול את הגבעולים שלו שמזכירים לי אישית קצת אספרגוס דקיק, בגלל שהוא סופח מלחים מהים יש לו טעם מלוח יחסית ויש כאלה שמשתמשים בו כתחליף למלח.
התחילו למכור אותו בארץ ואני מאוד אוהב להוסיף אותו לסלטים
לצפיה ב-'יצא לי לטעום ולראות סליקורניה. אותו עשב מלח היה נראה לי שונה'
יצא לי לטעום ולראות סליקורניה. אותו עשב מלח היה נראה לי שונה
23/08/2017 | 15:55
50
ראה תמונה...
לצפיה ב-'גוז' ודניאל - ביסטרו כפרי משובח בבני ציון'
גוז' ודניאל - ביסטרו כפרי משובח בבני ציון
22/08/2017 | 21:26
4
147
גוז' ודניאל (גוז' - בשורוק ולא בחולם):
מסעדה שכשהוקמה במושב בני ציון, בשנת 2011, היועצים הקולינריים שלה היו האחים ירזין. (גם בנו את התפריט). בארבע השנים האחרונות השף שאחראי על התפריט והמטבח הוא שניר אנג-סלע, שף שהתמחה ועבד בכמה מסעדות בולטות, הבולטת שבהן היא מסעדת Blue Hill at Stone Barns ממדינת ניו-יורק, שנחשבת לאחת ממסעדות ה-Farm To Table הטובות בעולם ומחזיקה בכוכב מישלן (מדורגת השנה כמספר 11 ברשימת 50 המסעדות הטובות בעולם של סן פלגרינו), בה הוא שימש שנתיים כשף תפעולי.

היינו 3. יום ראשון של השבוע (שעבר). שעה 18:00 שגם בה להפתעתנו הייתה תפוסה יפה במסעדה המרווחת והנעימה (אחלה נוף).

התפריט מחולק ל-2 מרכיבים: הראשון, תפריט קלאסי של ביסטרו (סלט קיסר, קרפצ'יו, עיקריות כמו שוק אווז קונפי, המבורגר, שניצל וינאי ופילה בקר ביין). השני, תפריט עונתי, אותו הנהיג השף שניר אנג-סלע. תפריט ששם דגש על חומרי גלם עונתיים, שהוא קצת פחות קלאסי וקצת יותר יצירתי (אבל לא יותר מדי. בכל זאת אנחנו בשרון ולא בתל אביב). אני מניח שהוא מתכתב עם הניסיון של אנג-סלע ממסעדת בלו היל.

המנה הראשונה שאני הזמנתי הייתה מנת ספיישל. בימי ראשון יש כאן כמה ספיישלים בשריים שמכונים Meatfull Sunday. הזמנתי צלע טלה על סלט עדשים שחורות, ירקות שורש עם בלסמי מצומצם. לא זוכר בדיוק כמה עלתה. נדמה לי שבאזור ה-50-52 ש"ח. נהניתי מאד מהמנה. צלע הטלה הוכנה כמו שצריך והייתה משובחת. הרבה זמן לא נהניתי מצלע טלה טעימה כמו זו. תבשיל/סלט העדשים היה טעים מאד.

מנה ראשונה נוספת מהתפריט העונתי ששלושתנו נשנשנו: לחמניות מאודות "בדרך שלנו" עם תבשיל בקר פיקנטי וקטשופ ביתי. 52 ש"ח. 3 לחמניות מאודות חביבות, קלילות ומוצלחות עם מילוי טעים מאד של בשר נימוח ומלא טעם, פיקנטי מתקתק בת"א הלחמניות המאודות הפכו להיות מנה קבועה בכל מסעדה שלישית וזה די נמאס, אבל כאן הביצוע הוא נכון וטוב, אז למה לא? זו מנה שכשהיא מבוצעת נכון, תמיד כיף לאכול אותה.

היה איזשהו עיכוב בהגשת המנות העיקריות (המלצריות הטובות התנצלו מראש. בכלל - שירות מצוין. קשוב, חביב ומקצועי). בגלל אותו עיכוב קל, נחתה על שולחננו אחרי מספר דקות מנת צ'ופר: סביצ‘ה אינטיאס, מלפפון, כוסברה, צ'ילי, ויניגרט ליים כבוש. אקט חביב ונדיב. יופי של תודעת שירות. הסביצ'ה היה טוב בהחלט. הדג היה איכותי ומצוין. התיבול היה חמצמץ, לימוני ומרענן. לא הבנתי כאן את שילוב פרוסות השמפיניון במנה. הייתי משלב אלמנט אחר. היות ואני היחיד בשולחן שמחבב (עד מאד) דגה נאה, נהניתי מהמנה הזו לבד. lucky me.

מנות עיקריות.
שותפותיי לארוחה חלקו 2 מנות.
הראשונה מהתפריט העונתי: הטבעונית של גוז‘ ודניאל: קארי ירקות הודי ופיקנטי ולביבות עדשים כתומות. 72 ש"ח. מנה טבעונית אבל טעימה לאללה. קארי הודי מהטעימים שטעמתי בישראל מזה הרבה זמן (כולל אלה הבשריים והדגיים). פיקנטי ומלא טעמים עם תיבול מדויק. מנה טבעונית שיכולה לספק גם קרניבורים מבחינת טעמיה. לצד הלביבות והקארי הוגש סלט קטן ומרענן של קוביות אבטיח ובצל אדום, שנתן אפקט מרענן למנה והשתלב היטב.

השנייה מהתפריט העונתי אף היא: פילה לבן עטוף בבייקון, מוסטרדה, אפרסקים ופירה. 98 ש"ח. מנה מושחתת וטעימה מאד. אוהבי בשר חזיר ייהנו ממנה כזו לבטח. הבשר (3 נתחים יפים) היה טעים מאד, אם כי טיפ-טיפה over done. הפירה - חמאתי, מושחת וטעים מאד. המוסטרדה נתנה עוקץ מתקתק. והבייקון שעטף את הפילה היה בייקון. לא צריך להרחיב. 

העיקרית שאני הזמנתי: פילה דג היום (שהיה פורל מהדן) עם ניוקי פריזאי, ירקות ויין לבן. המחיר של המנה משתנה בהתאם לדג. המנה שלי עלתה 128 ש"ח. (אם איני טועה). מנת דג קיצית מעולה. הפורל היה טעים מאד ומדויק. הניוקי הפריזאי היו אווריריים במיוחד, נימוחים וממש נמסו בפה. תענוג. הרוטב - ים תיכוני בסיסי (שמן זית, חמאה), פשוט וטעים, עם ירקות שהוכנו בדרגה הנכונה. אהבתי.

חלקנו 2 קינוחים:
הקינוח הראשון שהבנות חלקו (עזרתי כמיטב יכולתי. קצת חששתי שהוא הולך להיות מתוק להחריד, אבל הוא היה במתיקות מאוזנת היטב): Bread Pudding של עוגת שמרים, קרמל בוטנים מלוחים, סורבה שוקולד. 42 ש"ח. תמחור שבעיניי הוא סביר ביותר, ודאי ביחס לסטנדרט הקינוחים התל אביבי. קינוח מוצלח וטעים מאד עם שילוב טוב של מתיקות ומליחות. בהחלט Bread Pudding מהשווים במחוזותינו.

הקינוח השני שאני אכלתי את רובו: טורטה דלה נונה: עוגת גבינה איטלקית חמה עם גלידת פיסטוק. 42 ש"ח. אחלה קינוח. עוגה טעימה מאד, עם קראסט כיפי והשחמה יפה מלמעלה, מילוי טעים מאד של גבינה במתיקות מאוזנת להפליא. לצדה הוגשה גלידת פיסטוק מוצלחת מאד (על מריחה של מחית פיסטוק) ואיזשהו קולי חמצמץ-מתקתק של פרי יער או תות. נהניתי מאד.

עד כאן גוז' ודניאל.
מקום מצוין. מסעדה כפרית נעימה ויפה, עם אוכל משובח שנשען על חומרי גלם איכותיים, שף מוכשר שיודע את העבודה ושירות ואירוח נדיבים. דוגמה ומופת לאיך שצריך להתנהל ביסטרו כפרי טוב.

מאד נהנינו מהמטבח העונתי כאן. על סמך הארוחה הזו אני יכול לומר בלב שלם שזו מסעדה שבהחלט שווה את היציאה מתל אביב, והיא עומדת בעיניי בקלות בסטנדרטים של מסעדות תל אביביות מצטיינות, פלוס, כאמור, אווירה כפרית ונוף שלא מוצאים בקלות בעיר הגדולה, ומינוס המאמץ התל אביבי המייגע להיות ולהיראות מגניבים.

זו אחת הארוחות היותר טובות שלי בחודשים האחרונים ובהחלט אשמח לחזור בהזדמנות חגיגית אחרת.

דיווח מלא ועוד תמונות כאן:
לצפיה ב-'אכלתי בגוז ודניאל פעמים בחדש האחרון , חושבת שלא דיווחתי '
אכלתי בגוז ודניאל פעמים בחדש האחרון , חושבת שלא דיווחתי
22/08/2017 | 22:46
120
בפעם הראשונה ששי לפנות ערב עם בעלי- הוא נהנה מאד מאד ממנת הקארי הטבעונית, חלקנו את סלט ירקות השרש - מנה קלסית שלהם, אני לקחתי את הלחמניות-המאודות  המילוי היה  לי יבש קצת, מזל שנשאר סלט להרטיב את הפה. חשבתי שזו מנה לחלוק. חלקנו גם מנה של שבלולי פסטה עם חצילים ברוטב עגבניות שהיתה נהדרת 
ולקינוח ממיוחדי היום טארט שוקולד נפלא

כעבור 3 ימים- עם חברים שחגגו לי יום הולדת. הודיעו על הארוע לצוות וכך קבלנו קינוח נחמד OTH חוץ מהפבלובה- פעם ראשונה שאני אוכלת ממנה- מנה לארבעה , בהחלט 
הפעם- לקחתי את מנת שבלולי -רולדה- פסטה עם חציל לעצמי ונהניתי מאד
הוזמן גם לחם- הגיעה סלסלה גדושה מספר סוגי לחם כולל מקל זיתים 
בהמלצתי לקח אחד החברים את מנת הקארי ופחות התלהב , זו שלקחה פסטה בולונז- גם לא יצאה מגידרה וגם הדג היה יבש לזה שהזמין . המלצרית הציעה לו מנה אחרת אבל סרב 
בכל זאת יצאנו די מרוצים 

לצפיה ב-'ג'וז ודניאל מסעדה נהדרת לטעמי'
ג'וז ודניאל מסעדה נהדרת לטעמי
23/08/2017 | 06:56
2
79
כל הלחמים נאפים במקום, והם טובים ומעניינים.

בשבוע שעבר קפצנו לשם בגלל קרייבינג להמבורגר. אכלנו המבורגרים מושלמים, בלי רוח וצלצולים. הלחמניות נטולות החלב, נאפות במקום ופותחו ע"י שניר אנג-סלע במיוחד עבור הלקוחות שלא מערבבים בשר וחלב.

קינחנו בברד פודינג ובעוגת גבינה עם תאנים טריות וחלת דבש. שני קינוחים מצויינים.
עוגת הגבינה היתה ספיישל, ואם יאהבו אותה תכנס לתפריט הקבוע. מבחינתי, אפשר להכניס אותה כמנה קבועה כבר עכשיו.

השירות היה קשוב ומצויין, והמסעדה היתה יחסית מלאה בשביל אמצע השבוע בשעה שש בערב.
לצפיה ב-'מסכים ומחזק. רק תיקון - גוז' ולא ג'וז '
מסכים ומחזק. רק תיקון - גוז' ולא ג'וז
23/08/2017 | 08:35
1
67
שם בעייתי, בעיקר כשיש בשטח גם את ג'וז ולוז...
נכתב כ-Gouje

לצפיה ב-'אתה צודק, אני תמיד שמה את השמיצ'יק (גרש) במקום הלא נכון '
אתה צודק, אני תמיד שמה את השמיצ'יק (גרש) במקום הלא נכון
23/08/2017 | 09:41
15
לצפיה ב-'עסקית צהריים במל ומישל'
עסקית צהריים במל ומישל
22/08/2017 | 21:39
132
מל ומישל (Mel & Michelle) 
המסעדה האיטלקית הוותיקה ברחוב בן יהודה בתל אביב, בהנהגתו של השף ניר ויימן, נפתחה באפריל האחרון גם לעסקיות צהריים לראשונה אחרי 10 שנים. הייתי שם לקראת סוף יולי והיה ריק לגמרי (למעט שולחן יחיד של 4 מבוגרים). המסעדה, שנחשבת לרומנטית במיוחד, נראתה לי בצהריים קצת מיושנת ולא עדכנית, מבוגרת יותר משנותיה.

תפריט העסקיות מתחיל ב-88 ש"ח. מקבלים מנה ראשונה ועיקרית. יש מספר מנות בתוספת עלות, גם בין הראשונות וגם בין העיקריות. בנוסף הייתה אופציה ליין צהריים (צ'ילאני) אדום או לבן ולאפרול שפריץ בעלות מתונה למדי של 20 ש"ח. אני הזמנתי אפרול שפריץ קר, מרענן וטוב, שבא לי מצוין, אחרי הליכה קצרה באוויר הצהריים המהביל של תל אביב ביולי.

בתפריט רשום שמנת לחם עולה 16 ש"ח. אני קיבלתי מנת לחם ללא חיוב, לצד שמן זית ובלסמי. פשוט וטעים. (לחם לבן שעבר מריחה בשמן זית וצריבה קלה בברנר).

למנה ראשונה הזמנתי ארטישוקים צרובים על פולנטה רכה, פרמז'ן ופירורי לחם מתובלים. מנה בתוספת 10 ש"ח. מנה לא גדולה, אבל מספיקה כמנה ראשונה. הפולנטה הייתה מקמח פולנטה ולא מתירס טרי (שעדיף בעיניי תמיד), אבל הייתה חמאתית וטעימה. הארטישוקים היו טובים, אבל כמותם לא הייתה מספקת. אפשר להיות קצת יותר נדיבים בגזרת הארטישוקים. פירורי הלחם המתובלים (קראנצ'יים וטעימים) נתנו טוויסט חביב. סה"כ מנה טובה, אבל אני לא חושב שהיא מצריכה תוספת של 10 ש"ח. 

למנה עיקרית הזמנתי טורטליני במילוי אנטריקוט וכבדי עוף בציר עגל ולימון. מנה עשירה וכבדה למדי שכללה 8 טורטלינים. המנה בכללותה הייתה טובה וטעימה, אבל לא מדויקת לחלוטין. הטורטליני בהחלט היו יכולים להיות דקים יותר. המילוי, הטעים לכשעצמו, היה מחיתי. אני מעדיף מילוי בשר במרקם גס מעט יותר. שירגישו בביס שיש כאן כבד ואנטריקוט. הציר היה טעים, אבל הייתי רוצה אותו מעט יותר לימוני. סה"כ טוב אבל לא מצוין.

קינוח: התלבטתי בין הטירמיסו הקלאסי לבין טארט הלימון: טורטה אל לימונה - טארט לימון עם בצק גרנולה פריך. הזמנתי את הטארט. כצ'ופר נחמד קיבלתי מהמלצרית החביבה והטובה מאד (היא שירתה אמנם 2 שולחנות בלבד, אבל גם את זה צריך לדעת לעשות במקצועיות ובחן) טעימה גם מהטירמיסו.

טארט הלימון היה יפה למראה וסיפק את הסחורה גם באיכות. לימוני כהלכה. בצק מצוין. במתיקות מאוזנת. המריחה הירוקה מורכבת מקרם בזיליקום עדין. טאץ' נחמד. בסה"כ קינוח מצוין. גם הטירמיסו היה מוצלח וטעים, במתיקות מאוזנת היטב. 

בשורה התחתונה, העסקית במל ומישל נתנה תמורה לא רעה לאגרה. היא לא הייתה זולה, אבל היא כללה אופציות טובות למנות איטלקיות שלפחות חלקן לא שחוקות ובנאליות כמו רוב המסעדות האיטלקיות בעיר. עם כמה כוונונים ויותר דיוקים בביצוע ואולי מעט יותר נדיבות בחלק מהמנות, הייתי יכול להכתיר את העסקית כאן כאחת הראויות בעיר. עם זאת, אני לא בטוח שעסקיות אמצע השבוע כאן תחזקנה מעמד, אם הארוחה הדי ריקה מאדם שאני נכחתי בה היא דוגמה מייצגת. ימים יגידו.

דיווח מלא כאן: 

לצפיה ב-'טפאו רחוב הארבעה נפתחה לעסקיות צהריים'
טפאו רחוב הארבעה נפתחה לעסקיות צהריים
22/08/2017 | 21:52
3
135
טפאו תל אביב:
מסעדת טאפאסים וותיקה (טאפאס וסביצ'ה בר כהגדרתה). עוד מסעדה שנפתחה לאחרונה בשקט בשקט לסרוויס צהריים. אני עובד באזור ובמסגרת שיטוטי הפסקת הצהריים שלי עברתי במקרה לידה וראיתי שהדלתות פתוחות. 

יצא לי לשבת פעמיים בשבועיים האחרונים. פעם לבד. פעם עם שותפה. בשתי הארוחות המסעדה הייתה כמעט ריקה. לא מבין למה לא מייחצנים את העניין. 

תפריט עסקיות הצהריים מתומחר ב-68 ש"ח וכולל בחירה של מנה ראשונה אחת מתוך שתי אופציות ומנה עיקרית אחת מ-3 אופציות + שתייה קלה. יש אפשרות להזמין גם מנות אחרות (פאייה למיניה) או מנות קטנות בתוספת עלות.

בארוחה הראשונה הזמנתי למנה ראשונה את הרמולצ'ה: סלט סלקים צלויים, סלסה ורדה וגבינת צאן. סלט טעים, אבל זה עוד סלט סלק אחד מני רבים. שוב סלק צלוי עם גבינה. שגרתי ושחוק למדי. מיצינו. 

העיקרית בה בחרתי הייתה פסקאדו קון גרבנזוס: פילה דניס בפימנטון (פפריקה מעושנת) על מצע אורז זעפרן. מנה לא רעה, אבל קטנה למדי. הדג היה טעים אבל סטנדרטי, והעישון לא הורגש במיוחד. כמות דג למנה עיקרית צריכה להיות קצת יותר נדיבה לטעמי. עם מנות בגודל הזה יש סכנה שסועד רעב ייצא רק חצי שבע. 

היות והייתה לי הרגשה שהמנות תהיינה די קטנות (בכל זאת זה מקום של טאפאסים), הזמנתי מראש מנה נוספת ממבחר המנות הקטנות שהתפריט מציע: צ'וריסו פימנטון עם סלט פלפלים שלמעשה היה סלסה ורדה אף הוא (או מעין צ'ימיצ'ורי). מנה של 22 ש"ח. הצ'וריסו היה פיקנטי, עסיסי למדי וטעים, אם כי מעט שמנוני. בסה"כ נשנוש לא רע.

הזמנתי גם קינוח: קרם קטלאן. בכל זאת ספרד. הקרם היה טוב, חלק ולא מתוק מדי. הסוכר יכול היה לקבל צריבה קצת יותר ארוכה (עוד 2-3 שניות) ולהתקרמל מעט יותר. בסה"כ קינוח חביב וטעים. נדמה לי שעלה 36 ש"ח.

בעסקית השנייה רציתי לנסות את אחת הפאייות אבל המלצרית אמרה שהן אינן מוגדרות כמנה עיקרית, והן לא חלק אינטגרלי מהעסקית. אני מניח שזו מנה בינונית שמתאימה לחלוקה, אבל לשותפתי לארוחה לא התחשק. אם אני מנהל המסעדה, הייתי מציע את הפאייות כמנות עיקריות כחלק מהעסקית. זה משהו שיכול לבדל ולייחד את המסעדה גם בסרוויס הצהריים.

למנה ראשונה לקחתי את הסלט הירוק. לצערי זה היה סלט סתמי ועייף. קצת חסה, קצת עלים, קצת בצל אדום. ויניגרט סטנדרטי. שום אלמנט מעניין או מקפיץ. סתם סלט לא מושקע של בית קפה.

לעיקרית הזמנתי שניצל טפאו עם פירה ואיולי שום. מנה סתמית נוספת. השניצל היה אמנם לא רע וטעים למדי, אבל הוא שגרתי לחלוטין. גם גודלו (2 נתחים לא גדולים) יכול להיות נדיב יותר. הפירה היה בסדר אבל גם הוא היה סתם פירה.
ממסעדה ספרדית שמנסה להיות יחסית לא שגרתית, אפשר לקוות ולצפות לשדרוגים גם במנות הבנאליות. קצת יצירתיות. 

בשורה התחתונה המקום חביב, אבל העסקית חסרת מעוף ודי משעממת. עוד אופציית צהריים סטנדרטית שמתווספת להמון מסעדות שחוקות אחרות. 
אם לא ירחיבו ויגוונו כאן את האופציות, אני לא חוזה שהעסקיות כאן תחזקנה מעמד. יש יותר מדי תחרות ואופציות באזור רחובות הארבעה, החשמונאים ומתחם שרונה. מי שרוצה שניצל, יכול למצוא אופציות זולות יותר בלא מעט מסעדות אחרות בסביבה, ובאותן מסעדות יש בדרך כלל תפריט צהריים הרבה יותר מגוון.

למי שבא לקרוא קצת יותר (כולל צילום התפריט וחלק מהמנות):

לצפיה ב-'לא היו גרגרי חומוס במנת הדג שלך?'
לא היו גרגרי חומוס במנת הדג שלך?
23/08/2017 | 07:02
2
89
פסקאדו קון גרבנזוס = דג עם גרגרי חומוס.

אני מסכימה איתך בעניין הפאייה. היא צריכה להיות מנה עיקרית בתפריט הצהריים.

גם אני לא מבינה מדוע לא מייחצנים את עניין העסקיות. לא ראיתי על כך מידע בשום מקום.
לצפיה ב-'שום גרגר לרפואה.'
שום גרגר לרפואה.
23/08/2017 | 08:37
1
17
לצפיה ב-'משעשע (ואולי לא)'
משעשע (ואולי לא)
23/08/2017 | 09:41
14
לצפיה ב-'מסעדת החצר ירושלים לא להתקרב!!!'
מסעדת החצר ירושלים לא להתקרב!!!
23/08/2017 | 10:53
2
154
אמש חווינו חוויה קשה במסעדה.הזמנו מקום לשעה 22:30 לאחר שבררנו שהמטבח פתוח, מאחר ולא מצאנו את המסעדה התקשרנו שוב סביב 22:35 ולאחר שהסבירו לנו שוב ווידאנו שלא סוגרים לנו את המטבח, הארחת הבהירה שמחכים לנו! הגענו מותשים ורעבים,המקום היה שמור עם תפריטים מוכנים, עיינו בהם מספר דק' קראנו למלצרית שאמרה דכבר באה, עברה רבע שעה שבה נדנדנו לה שתבוא כי אנחנו רוצים כבר להזמין ... לאחר 20 דק הגיע המלצרית ולתדהמתנו הגמורה אמרה שהיא מתנצלת אבל המטבח סגור!!!!!!!!
היינו בהלם גמור!! המלצרית התנצלה שזו החלטה של השף!!!
אין לי מילים לתאר את ההלם ואפילו ההשפלה שחווינו!! מסעדה יוקרתית שככה מתנהגת ללקוחותיה?? יצאנו מהמסעדה מושפלים ,מאוכזבים!! מעולם לא חווינו יחס כזה!!! לא להתקרב למסעדה שכך מזלזלת בלקוחותיה.

לצפיה ב-'תקלות קורות בכל מסעדה'
תקלות קורות בכל מסעדה
23/08/2017 | 14:10
96
וחבל שזו היתה החוויה שלכם, אבל צריך לקחת דברים בפרופורציה.

מהדברים שלך אפשר להבין שהמלצרית היה מנומסת ושירותית, ושהיתה כוונה להשאיר את המטבח פתוח עבורכם. כנראה שקרה משהו. את אומרת שהיא התנצלה, ושברור שזו לא היתה החלטה שלה.

אני לא חושבת שהיתה כוונה להשפיל אתכם, ולא חושבת שיש סיבה שתרגישו מושפלים. רעבים, מאוכזבים וכועסים - כן.

לצפיה ב-'את לא יודעת מה הסיבות להחלטה'
את לא יודעת מה הסיבות להחלטה
23/08/2017 | 15:06
92
צריכה להיות סיבה טובה מאוד לסגור את המטבח בפני לקוחות אחרי שכבר הבטיחו שיהיה פתוח, אז הייתי מציע שתנסי לגלות אמפתיה במקום לפרוק את זעמך.

למה ישר לקפוץ למסקנות ולקחת את זה בצורה אישית?
מניח שלא מתתם ברעב אתמול בלילה.

לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
22/08/2017 | 06:24
5
4
לצפיה ב-'כלבאשבוע בהוד השרון נסגרה'
כלבאשבוע בהוד השרון נסגרה
23/08/2017 | 11:03
4
80
רציתי לקפוץ לארחת צהרים, באתר שלהם כתוב סגור לצמיתות 
חבל, אין הרבה מקומות בשרון לארוחת בשר בפיתה...
לצפיה ב-'בפייסבוק שלהם הם פירסמו שהם סוגרים לצורך מעבר למקום חדש'
בפייסבוק שלהם הם פירסמו שהם סוגרים לצורך מעבר למקום חדש
23/08/2017 | 13:50
50
זה היה אומנם לפני חודשיים, אבל אני בהחלט מקווה שהם יפתחו מחדש כי היה זה מקום מאוד סימפטי ומוצלח במיקום די מחורבן 
לצפיה ב-'לדעתי פתחו כבר את המקום החדש'
לדעתי פתחו כבר את המקום החדש
23/08/2017 | 13:54
2
67
הוא נקרא ברבאטוב:  https://goo.gl/rxyGVs

לצפיה ב-'לפי שהבנתי זה אמור להיות מקום נוסף'
לפי שהבנתי זה אמור להיות מקום נוסף
23/08/2017 | 15:03
52
ובל מקרה כיכר מגדיאל מקום מאוד לא מוצלח גם כן לטעמי, מקומות נבלעים שם ולא שמים לב לקיומם.
רק שבוע שעבר גיליתי שיש שם בית קפה חביב מהאנשים של קפה המדרחוב שהיה חביב למדי
לצפיה ב-'מעולה- סודרה ארוחת צהרים שלי מחר '
מעולה- סודרה ארוחת צהרים שלי מחר
23/08/2017 | 23:21
1
לצפיה ב-'רונג'אן - אשדוד- לא מומלץ!'
רונג'אן - אשדוד- לא מומלץ!
23/08/2017 | 09:24
8
167
אתמול הלכתי למסעדה עם בני משפחתי לאחר שכמובן הזמנו מקום, אני לא אדבר על האוכל כי את האוכל אנחנו מכירים ואוהבים, אבל השירות!! מזעזע, ישבנו וחיכינו בסבלנות שייקחו מאתנו הזמנה, אחרי שעברה כחצי שעה ולא קיבלנו שום יחס ביקשנו מבעל המסעדה (הבעל של רונג'אן) שיגיע לקחת הזמנה, הוא זרק לנו על השולחן פנקס וביקש שנכתוב את ההזמנה בעצמנו, לאור העומס שהיה במסעדה- הבלגנו ורשמנו תוך ציפיה כי מעתה השירות ישתפר, אולם לא כך היה המצב- עברה לה עוד שעה שלמה וטרם קיבלנו את האוכל כל פעם שהעזנו לשאול מה קורה עם האוכל קיבלנו תשובות פוגעניות ותוקפניות מבעל המסעדה כי כלל לא היה לו מקום ולא היינו צריכים לבוא ואנחנו מוזמנים ללכת, מלאי ייאוש חיכינו לאוכל שאולי ינחם אותנו קצת ובשעה טובה (הרבה יותר משעה המתנה) הגיע האוכל המיוחל כמובן שללא סכין ומזלג אותם נאלצנו לקחת בעצמנו ובגדול פשוט שירתנו את עצמנו כל הערב המסויט, כנראה שבשביל מסעדה טובה לא מספיק אוכל טוב ויש לבעל המקום צורך ללמוד דבר או שניים על שירות ללקוח שמשלם ממיטב כספו. את טעם האוכל אנחנו אפילו לא זוכרים כי רק רצינו להסתלק מהמקום כבר, חבל שמקום עם כל כך הרבה פוטנציאל פשוט הורס לעצמו, אנחנו לשם בטח שלא נחזור....
לצפיה ב-' על הדיווח ו לתפוז ולפורום'
על הדיווח ו לתפוז ולפורום
23/08/2017 | 09:38
1
123
אני מבינה מהדיווח שלך שזה לא הביקור הראשון שלכם במסעדה, ושאתם מכירים אותה.

התיאור שלך הוא של מסעדה שההמטבח והצוות שלה לא עמדו בעומס הלקוחות, וגם המנהל לא ידע איך להתמודד עם המצב.
אם זה מה שקרה, באמת חבל, כי הדיווחים על המסעדה טובים בדרך כלל.
לצפיה ב-'אכן לא הביקור הראשון שלנו'
אכן לא הביקור הראשון שלנו
23/08/2017 | 10:48
98
בעבר היינו במסעדה עוד שהייתה מסעדה קטנה ואינטימית בשכונה באשדוד, כנראה שמאז שעבר למשכנו החדש מול הים הוא לא נערך כמו שצריך עם צוות שיוכל לשרת את כמות האנשים שפוקדים את המסעדה, חבל שבעל המקום כל כך יהיר ולא מוכן לקבל ביקורת כי למקום יש פוטנציאל אדיר, אם רק ישפר את רמת השירות...

לצפיה ב-'חבל לקרוא.'
חבל לקרוא.
23/08/2017 | 09:55
3
141
נשמע מקום עם פוטנציאל. ניתקלתי בהם ברשת ואני יודע שהאישה תאילנדית.
חבל שהם מפספסים ככה.
הפניתי לשם חברים מאשדוד אבל לא זכור לי שהם חזרו עם תגובה. אשאל.
בגדול במסעדות תאילנדיות לא מקובל להשתמש בסכין ומזלג אבל כמובן שבמסעדה תאילנדית בישראל
זה כן נדרש.
לי בתור פאראנג (זר) בתאילנד כן מגישים סכין ומזלג תמיד, לבת הזוג שלי נותנים רק צ'ופ סטיקס וכף,
היא גם לא רוצה יותר מזה.
כנראה הם משחקים על הקטע האותנטי, מה שלא מתאים בהכרח.
אבל למען האמת, כמות השימוש שלי בסכין ומזלג ירדה פלאים, אבל זה באמת לאחר שנים של חיים בתאילנד,
וכשאני מכין סטייק כמובן שאנחנו משתמשים בסכין ומזלג.
לא הייתי מצפה ממסעדה תאילנדית שתנהג כך.
אחזור אליך עם תשובה מהחברים האשדודים שלי.

לצפיה ב-'התשובה הגיעה די מהר.'
התשובה הגיעה די מהר.
23/08/2017 | 10:19
2
136
מסתבר שהיו שם 6 חברים שלי, מתוכם רק 3 אשדודים, השאר מכל רחבי ישראל. ירושלים, כפר סבא ועוד.
כולם נהנו.
אז כנראה שהמסעדה לא כזו גרועה כפי שתואר. אפילו טובה.
צריך להיזהר לפני שפוגעים בפרנסת בעל עסק.
לצפיה ב-'לא אמרתי שהמסעדה גרועה, דיברתי על השירות'
לא אמרתי שהמסעדה גרועה, דיברתי על השירות
23/08/2017 | 10:44
1
104
אנחנו ממש לא מהמתלוננים ומשתדלים לפרגן לכולם, בטח שלא לפגוע בפרנסה של בן אדם המטרה היחידה של הפוסט היא שבעל המקום יתעורר על עצמו וישפר את השירות על מנת שאנשים לא יעברו את מה שעברנו אתמול, אני דיברתי מהחוויה שלי ומהעובדות שהיו אתמול, פשוט שמי שבא לכם יקח בחשבון שזו ההתנהלות במקום. ושוב- האוכל מעולה לטעמי, לא דיברתי על רמת האוכל.
לצפיה ב-'מצטער שזה מה שעברתם.'
מצטער שזה מה שעברתם.
23/08/2017 | 12:47
77
אישית לא אכלתי במקום כך שאין לי דיעה לגביו.
יכול רק להגיד שנשמעו נחמדים אבל נסיון אישי אין לי.
לצפיה ב-'דווקא האוכל לא משהו'
דווקא האוכל לא משהו
23/08/2017 | 12:05
92
לפני כמה חודשים הזמנו מקום ונסענו במיוחד מתל אביב. השירות היה סביר פלוס אבל למחפשים אוכל תאילנדי האוכל ממש לא מצדיק הגעה.
לצפיה ב-'מסעדה נחמדה, אסור לבקר בשעות העומס'
מסעדה נחמדה, אסור לבקר בשעות העומס
23/08/2017 | 13:13
76
המסעדה סמוכה לבית קרובי משפחה שלי ויצא לי לאכול שם כמה פעמים בחודשיים האחרונים.
השירות בדרך כלל טוב, אבל בגלל הקירבה לחוף הים ולטיילת, יש שעות שבהן המסעדה מפוצצת והצוות הקטן מתקשה מאד לעמוד בעומס. צריך פשוט להמנע מהגעה בשעות האלה. לא נכנס לשיקולים של הבעלים לגבי גודל הצוות, כדאי פשוט לדעת כדי לא להתאכזב כמו שקרה לפותח השירשור.

לגבי האוכל, אני חושב שמי שיגיע למקום בגלל ההמלצות על "אוכל כמו בתאילנד" יתאכזב. יש מנהג מגונה, של עיתונאים ובלוגרים, לקחת מסעדות ביתיות פשוטות ולקשור להן כתרי אותנטיות (כמו פאק היי, או מהרג'ה ברמלה, או עצמון בזמנו). אז לא, לא תמצאו ברונג'אן מעדנים, רק אוכל תאילנדי נחמד במחירים שפויים. ממש לא שווה נסיעה במיוחד לאשדוד, אבל מאד נעים לרדת לאכול שם באמצע השבוע, כאשר המסעדה כמעט ריקה ואפשר לקבל צלחת נודלס או אורז עם בקר או פירות ים ב-45 שקלים. היד של הטבחית קלה על ניצרת החריף, אז מי שרגיש צריך לברר היטב כדי לא למצוא עצמו עם מנה לא אכילה.
לצפיה ב-'מסעדת עזבה בראמה - טעים!!!'
מסעדת עזבה בראמה - טעים!!!
22/08/2017 | 20:06
1
160
הגענו לעזבה אחרי נסיעה מיותרת של שעה לחיפוש מקום לאכול...הילדים מרוטים ואנחנו גם וכולנו רצינו כבר לצאת מהאוטו. שראביכ היה סגור אז הגענו לעזבה...
הוזמנו -
ראשונות:
סלט ירקות (שהוזמן פעמיים כי הילדים לא היו אוכלים עם ג'רג'יר) שהיה מצוין! טרי, טעים ומתובל היטב
חומוס - מעולה!!!! אחד הטובים שאכלתי, משחתי, חמים ולימוני עם המון גרגירים רכים רכים בתוכו. פשוט מעולה! רק חבל שהפיתות לא היו טריות וחוממו לדרגת קרקר...
מג'דרה (בורגול) פשוט מופלאה! אכלתי היום את השאריות מאתמול והתבאסתי שלא הזמנתי מנה נוספת לקחת הביתה. פשוט תענוג
עיקריות:
שיש ברק - חמי אכל. אמר שהרוטב היה לו חמוץ מדי ולא ממש אהב
סינייה טחינה - אני הזמנתי. מנה גדולה ומצוינת שהייתה טובה מאוד גם היום אחרי חימום נוסף
ממולאים - 2 מנות של עלי גפן וקישואים קטנים שהוזמנו ע"י חמותי ובעלי ונמסר שהיו ממש טובות. 
לקינוח מלאבי - וואו!!!!!! רוטב חמצמץ קצת (תמרינדי?) שלצערי לא הצלחתי לזהות והמרקם של המלבי לא ג'לטיני כמו שאני מכירה אלא רך ונימוח (סליחה על המילה) ופשוט מדהים. שמחתי שאני היחידה שאכלתי
שירות מקסים ומחויך, היה ממש נעים לשבת
מנות עצומות בגודלן שנארזו לאחר שלא הספקנו לסיים (כולם שם יצאו עם חמגשיות...)
לא יודעת כמה עלה כי חמי שילם אבל זו הייתה ארוחה פשוט מדהימה. המחירים היו באזור ה-25 ש"ח למנות ראשונות, 70 לעיקריות אבל לא זוכרת במדויק
אם אתם באזור - אל תחמיצו!
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
23/08/2017 | 06:49
58
הרוטב של השיש ברק מבוסס על יוגורט, לכן הוא חמצמץ.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
20/08/2017 | 07:22
12
29
לצפיה ב-'מוזס '
מוזס
20/08/2017 | 14:31
218
אומנם קלאסי חברה את הרגיל וציפס אין תלונות
אבל אני אכלתי לא גרוע קצת כבד , מנה שאולי לא בטוח אזמין
אבל מאוד אוהבת את המרק בעסקית חבל שזה לא מנה קבועה
אכלתי מרק אפונה קצת אחר עם כתף מדהים זה הכי הכי בארוחה , וגם הסורבה אחד החזקים שלהם.שאני בכלל לא מתה על סורבה .

לצפיה ב-'לומד לבשל בוואקום. '
לומד לבשל בוואקום.
22/08/2017 | 06:43
7
228
בשישי הכנתי ארוחה מווקמת: כבד אווז (מבושל בוואקום וצרוב בברנר עם מלח גס), חזה אווז (כנל עם רוטב
מיצי הבישול עם חמאה ויין אדום), חזה עוף (כנל) וגם: קרם ברולה (כנל, הסוכר קורמל בברנר).
בנוסף: פירה תפוחי אדמה לבנים עם חמאה וסלט מעורב עם מנגו.
מסקנה: 1. חזה העוף בוואקום מפתיע בטעמו בכל פעם מחדש. פשוט לא יאומן. לא בכדי מגישים אותו
במסעדות שונות (ראו קיטשן מרקט)
2. הקרם יצא נ ה ד ר.  הכי קל להכנה. (חלבונים, שמנת 38%, סוכר וקורט מלח. לטובת הסועדים הוספתי
תמצית וניל).
לצפיה ב-'קרם ברולה בואקום? '
קרם ברולה בואקום?
22/08/2017 | 13:17
6
136
פעם ראשונה שאני שומעת
לצפיה ב-'ועוגת גבינה, קרם קראמל, זביונה, פודינג, עוגת שוקולד ומה לא?'
ועוגת גבינה, קרם קראמל, זביונה, פודינג, עוגת שוקולד ומה לא?
22/08/2017 | 17:57
5
123
עולם ומלואו, לא לחינם החלו במסעדות להגיש מנות קינוח בצנצנות. (;
כנסו לגוגל עם: souls vide desert
ותגלו עולם חדש (קל, זול ומדוייק להכין).
לצפיה ב-'קישור למתכון'
קישור למתכון
22/08/2017 | 18:04
88
https://anovaculinary.com/quick-and-simple-sous-vi...

ואני הוספתי למסה כפית תמצית וניל.
לצפיה ב-'תיקון קל: Sous-vide'
תיקון קל: Sous-vide
22/08/2017 | 18:11
3
28
לצפיה ב-'אכן. תודה. פליטת מקלדת. '
אכן. תודה. פליטת מקלדת.
22/08/2017 | 19:03
2
14
לצפיה ב-'פעם היינו אומרים פליטת קולמוס...'
פעם היינו אומרים פליטת קולמוס...
22/08/2017 | 19:20
1
17
לצפיה ב-'להבדיל, למקלדת יש חיים משלה. '
להבדיל, למקלדת יש חיים משלה.
22/08/2017 | 19:43
13
לצפיה ב-'חיים נלו - כי הרומניות מחייבת '
חיים נלו - כי הרומניות מחייבת
22/08/2017 | 20:39
1
147
האבא המהמם שלי חגג 78 קייצים והזמן את כולנו לחיים נלו בשבת בצהריים (כי רומנים אנחנו...אין הרבה מה לעשות עם זה )
היינו אנחנו + 2 החוליגנים, אחי וזוגתו ואבא ואמא.
הוזמנו למנות ראשונות - סלט ירקות עבור הילדים שלי שלא יכולים בלי, כבד קצוץ, איקרה, "חומוס רומני" (ממרח שעועית) וצלחת חמוצים. הכבד היה מעולה ונפל רק מזה של אחי שהוא אלוף הכבדקצוץ הבלתי מעורער, ממרח השעועית היה שומי לעילא כמו שצריך, החמוצים היו נגיסים וטעימים והסלט היה טרי וטעים. הכל הגיע עם בצל מקורמל וקריספי שהוסיף המון לטעמי. עם המנות הושו פרוסות ענק של לחם אחיד חפם וטעים
למנות עיקריות אנטריקוט, 2 מנות מיטיטיי, מנה של מוח מטוגן, 2 מנות סינטה לבן ומנת שניצל לילדים.
כל המנות היו ענקיות וטעימות. הסטייק היה עשוי היטב והיה נטל שומן ומלא טעם (לא מובן מאליו לבשר לבן) 
קינוחים פפנאש (איכס!) בוואריה, קרם ברולה ומוס שוקולד שהיו סבבה לגמרי אבל לא ממש פאר היצירה...
בקיצור - היה מצוין! המיטיטיי שלהם הם מהטובים שאכלתי וחבל שלא שאלתי שם אם הם מוכרים קפואים הביתה. מקום "רומני" לגמרי במובן החמוד של המילה...בימי שישי יש להקת רומנים למיטיבי לכת 
שוב - לא יודעת כמה יצא כי לא שילמתי אבל היה נעים לגלות שגם אחרי 50 שנה חיים נלו עדיין מהווה אופציה ראויה וטעימה. אגב, המקום, כולל הבר, היה מפוצץ בשבת בצהריים ולכן מומלץ להזמין מקום מראש
לצפיה ב-'תענוג לקרוא'
תענוג לקרוא
23/08/2017 | 06:47
64
אחת המסעדות הותיקות בתל-אביב.

אם תרצי פרטים על מישהו שמוכר קבב רומני כולל משלוח הביתה, אני יכולה לשלוח לך.
לצפיה ב-'גיחה צפונית קצרה'
גיחה צפונית קצרה
23/08/2017 | 14:16
64
לרגל אירוע משפחתי התארחנו בסוף השבוע במלון "תמרין" בראש פינה - בלי קשר לאוכל (ארוחת הבוקר טובה מאוד) המקום מומלץ בחום. וילה יפהפיה, מושקעת ומטופחת עם בריכה, האט-טאב, סאונה וג'קוזי ברוב החדרים, וסלון-פינת אוכל ומטבח נחמדים מאוד.
שישי בערב אכלנו ארוחת "לחמים ודברים טובים" שאני הפקתי - לחמים, פוקאצ'ות ועוגות מ"אלחנן" - הכל יוצא מן הכלל טוב, גבינות משובחת מ"אגתה", רוסטביף סינטה שהכנתי מנתח שנקנה ב"מיטמרקט" וקצת אנטיפסטי תוצרת בית - עגבניות לחות, זוקיני וגם חצילים. המון יין ורוד מכל מיני יקבים ישראלים (גרי דה מרסלן של רקנאטי והרוזה של קסטל מנצחים) סגר יופי של ערב. 
במוצ"ש אכלנו ב"טיביס" בוורד הגליל, מקום שיש לי ממנו המון זכרונות. קצת התאכזבתי לגלות שאת המנה הכי מיתולוגית מהילדות שלי "עוף בסלסלה" - הם כבר לא מכינים. העובדה שהיינו 15 איש עם ילדים לא ממש אפשרה לי לדגום יותר מדי דברים חוץ מהמנות שלי, אבל יכול לומר שסטייק הסינטה על העצם שלקחתי היה מעולה - מהנתחים הטעימים שאכלתי לאחרונה. גם הנקניקיות הביתיות היו טובות מאוד וביס אחד מההמבורגר של האישה הרגיש טוב ועסיסי. השירות היה מאוד משתדל, אבל במסעדת משפחות כזו קשה לצפות לשירות באמת מקצועי עד הסוף כי הבלגן לא נגמר... בכל מקרה זה מקום שאשמח לחזור אליו בפורמט שקט ומצומצם מעט יותר לטעימה מסודרת. 

לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
21/08/2017 | 06:13
25
11
לצפיה ב-'מזארין בהרצליה נסגר אחרי 12 שנים'
מזארין בהרצליה נסגר אחרי 12 שנים
21/08/2017 | 08:51
130
רותם מימון מהארץ, על סגירת מזארין - בית הקפה והפטיסרי של אלון גולדמן, ועל סגירות נוספות.

לצפיה ב-'ויטרינה חוזרת לאבן גבירול'
ויטרינה חוזרת לאבן גבירול
21/08/2017 | 09:03
14
219
ויטרינה המקורית נסגרה כשהחל השיפוץ בבניין בו שכנה. עכשיו היא חוזרת לרחוב אבן גבירול, ותפתח במיקום בו שכנו בעבר אלבה ופטיסרי ג'ראלד, בפינת שאול המלך.

לצפיה ב-'טוב לשמוע.'
טוב לשמוע.
21/08/2017 | 12:15
13
185
בביקור הנוכחי היא לא הסתדרה על מסלול ההליכה שלי, המיקום היה קצת מוזר, בביקורים הבאים
היא כבר תשתלב כפי שהיה בביקורים הקודמים.
חוץ מהפעם הזו לא קרה שהחמצתי אותה.
אם כבר, אוסיף על וולפנייטס. אכלתי שם פעמיים בביקור האחרון.
הפעם הראשונה הייתה סבירה. הפעם השנייה הייתה גרועה. פעם שלישית לא תהיה.
לצפיה ב-'לא מבינה את ההתלהבות מוולפנייטס'
לא מבינה את ההתלהבות מוולפנייטס
21/08/2017 | 13:29
12
198
השירות לא טוב, ההמבורגרים לא משהו והדבר היחיד החיובי הוא המיקום.

לצפיה ב-'הייתה התלהבות כשהם פתחו. עכשיו - ממש לא.'
הייתה התלהבות כשהם פתחו. עכשיו - ממש לא.
21/08/2017 | 16:42
144
הם התחילו טוב והצטיירו כרשת איכותית בתחילת הדרך אבל מאז דעכו מאד. 
לצפיה ב-'ואני לא מבין את ההתלהבות מהויטרינה '
ואני לא מבין את ההתלהבות מהויטרינה
21/08/2017 | 18:10
10
180
המבורגר בינוני, צפוף המוני ורועש, ועובדים חצופים וגסי רוח. כנראה שאלה התנאים להצלחה בתל אביב
לצפיה ב-'אני דווקא מאד נהניתי ב 4 ביקורי בוטרינה וגם העובדים היו בסדר'
אני דווקא מאד נהניתי ב 4 ביקורי בוטרינה וגם העובדים היו בסדר
21/08/2017 | 18:37
1
155
גמור. (מדבר על המקום הישן באבן גבירול).
יש למקום קטע מסויים וצריך לזרום איתם.
זה בכל זאת דוכן, לא מסעדת ישיבה. לא מתאים לכולם.
פעם אחת באתי - די בהתחלה - עם בני החייל בשעה 11.00, שעה לפני הפתיחה, בני היה חייב לנסוע לבסיס (בדרום) תוך זמן קצר. הם היו מאד נחמדים, הדליקו את הגריל במיוחד בשבילנו והכינו לנו המבורגרים מצויינים.
לצפיה ב-'הקטע של המקום זה לזלזל ולהתעלם במופגן מלקוחות '
הקטע של המקום זה לזלזל ולהתעלם במופגן מלקוחות
21/08/2017 | 19:36
152
ועם זה אני ורבים אחרים מעדיפים לא לזרום. אין לי בעיה עם דוכן רחוב, אני אוכל במקומות הכי נידחים שיש, אבל יש סטנדרט מינימלי של התנהגות אנושית. בויטרינה הסטנדרט הזה לא קיים
לצפיה ב-'לא הכרת אותה בהתחלה'
לא הכרת אותה בהתחלה
21/08/2017 | 19:00
2
148
הצלחת היתר של המקום דפקה את כל מה שהיה כיף מאוד בו. 
בתחילת הדרך זה היה מקום שדווקא השירות האישי היה הצד החזק שלו - בשנים הראשונות הרבה מהלקוחות הכירו זה את זה, הבעלים הכיר את הלקוחות הקבועים בשמותיהם, פינק פה ושם בדברים קטנים ו"תטעמו את זה, אני חושב להכניס לתפריט" או אפילו בעיצוב צלחת מצחיק המותאם לאדם שהכיר, האווירה היתה נהדרת והצוות מאוד מקצועי ומלבב. ההמבורגר היה מצוין (אין לי השוואה להיום, לא הייתי בויטרינה כבר שנים), ולמען האמת בתחילת הדרך ממילא ההתמקדות היתה בנקניקיות עם מבחר גדול בהרבה ממה שהיה בהמשך. 
באמת, הויטרינה בתחילת דרכה זכורה לי כמקום שבו חוויית השירות היתה יוצאת דופן, שגרמה לך לחזור. היתה פעם אחת שדיברנו בינינו כשישבנו על הבר על זה שלקח לנו 30 דקות למצוא חנייה (אנחנו לא מתל אביב), והבעלים מיהר לתת לנו טלפון כדי להודיע בפעם הבאה והוא יתחיל להכין את האוכל כדי שיהיה מוכן עד שנגיע, או יביא לנו לרכב כדי שנעשה טייק אוויי בלי למצוא מקום לעצור... כשניצלנו את ההצעה בהזדמנות אחרת, הוא אשכרה התקשר פתאום שהוא רואה מקום חנייה שבדיוק התפנה והוא שומר לנו אם בא לנו בכל זאת לחנות ולאכול בפנים... 

בעקבות ההצלחה נהיה עומס. היה תור מעיק, הצוות התחלף וכנראה שעם העומס קשה למצוא אנשי צוות שנשארים לטווח הרחוק, מתמקצעים ושמים את הדגש על השירות כמו שהיה פעם, וממילא לא ריאלי לעמוד ולחכות בעיניי כל כך הרבה זמן לכסא פנוי, או להזמין אוכל שאצטרך לחפש מדרכה פנויה לשבת עליה כדי לאכול אותו - אז לא היה גם טעם לנסות, וכך הקהל הקבוע המקורי גם נעלם. 
לצפיה ב-'הכרתי אותה פעם אחת לפני שנתיים'
הכרתי אותה פעם אחת לפני שנתיים
21/08/2017 | 19:39
1
136
ו"הדייט" הסתיים בשלום ולא להתראות. 
10 דקות הליכה מהויטרינה נמצא ההמבורגר הטוב בארץ, בעיניי בלי מתחרים בכלל- ההמבורגר של מיט בר. אם אני באיזור ובא לי המבורגר- אני תמיד אבחר במיט בר
לצפיה ב-'אין לי מושג איך זה עכשיו'
אין לי מושג איך זה עכשיו
22/08/2017 | 01:12
101
כמו שאמרתי זה היה אחרת בתחילת הדרך (נפתחו לדעתי ב-2011 או ב-2012). בשנים האחרונות עמוס מדי וזה כבר שונה לגמרי, ובכל מקרה לא יצא לי להגיע לשם שנים כדי להביע דעה עדכנית. 
לצפיה ב-'מבחינתי ויטרינה זה נקניקיות עם צ'יפס'
מבחינתי ויטרינה זה נקניקיות עם צ'יפס
21/08/2017 | 19:45
4
154
תמיד סיפרו על הצוות הלא נחמד, אבל במעט הביקורים שלי באבן גבירול, השירות היה בסדר. לא היו מאד נחמדים, אבל היה שירות סביר בשביל דוכן אוכל רחוב.
לצפיה ב-'לא ניתקלתי בשום חוסר נחמדות של הצוות'
לא ניתקלתי בשום חוסר נחמדות של הצוות
22/08/2017 | 09:09
3
103
ואכלתי שם לפחות חמש פעמים.
לצפיה ב-'אני מכיר עוד מישהו שהחרים אותם שנים'
אני מכיר עוד מישהו שהחרים אותם שנים
22/08/2017 | 16:24
2
105
כי נתי הבעלים עקץ אותו באיזה אמירה סרקסטית כשהחבר היה במקום ושאל על מחירים.

מצד שני לי תמיד היו שם חוויות חיוביות (להוציא איזה נפילה מקרית פה ושם של אובר-קוקינג). ההמבורגר האהוב עלי בעיר וגם זול בהרבה מהמתחרים שלו (ע"ע ההוא מה-190 שקל לצלחת פירות)
לצפיה ב-'ממה שאני זוכר'
ממה שאני זוכר
23/08/2017 | 03:25
1
47
יש להם תפריט עם מחירים, אבל כאמור בביקור הנוכחי לא הייתי שם כך שהפעם האחרונה
שאכלתי אצלם הייתה לפני שנתיים ובאבן גבירול.
הצוות היה נחמד, נתי היה נחמד והכל היה יופי.
אני לא ניתקלתי שם בשום בעיה. גם לא החברים שבאו איתי.
ושוב גילוי נאות, נדמה לי שמכרה שלי אמרה לי לפני כמה זמן שעבדה עם נתי היכנשהו, לא יודע איפה.
בכל מקרה נתי לא ידע על הקשר שלי איתה, הוא סתם היה בסדר.
לצפיה ב-'אני מסכים איתך'
אני מסכים איתך
23/08/2017 | 05:42
49
אני לא מכיר את נתי שום היכרות אישית והוא תמיד היה מאוד שירותי. יותר מזה, פעם, דיי בפתיחה של הסניף בלילנבלום, החזרתי המבורגר שם שהגיע וול דאן. הוא הכין לי מנה חדשה ומוצלחת.
שבועיים +/- אחר כך הגעתי לשם עם חבר. הוא ניגש אלי וביקש להוציא לנו צ'יפס גדול חינם כי הייתה פאשלה בפעם הקודמת שהייתי שם (להזכיר - זה היה שבועיים קודם, היה תור מטורף במקום בפתיחה ואנחנו לא מכירים בשום צורה). 

ציינתי את עניין החבר המחרים כי אני יודע שיש אנשים שהגישה של העובדים במקום לא באה להם בטוב, אם ננסח את זה עדין. 
לצפיה ב-'מה אוכלים הטבחים באונזה?'
מה אוכלים הטבחים באונזה?
21/08/2017 | 09:38
180
כתבה בסדרה על ארוחות צוות במסעדות. הפעם על ארוחת הצוות באונזה שבשוק הפשפשים ביפו (מסעדה אהובה על amirline).

לצפיה ב-'סאגת עומר מילר / קאליפסו / אפרתי / פלטת הפירות נמשכת...'
סאגת עומר מילר / קאליפסו / אפרתי / פלטת הפירות נמשכת...
21/08/2017 | 14:16
7
327
תגובת עומר מילר ב"חי בלילה"

וגם ב"תכנית חסכון" לא יכלו להתאפק וראיינו את ניב גלבוע כמובן...

לצפיה ב-'לא מבין את סאגת הפירות. הבעיה בקליפסו זה לא המחיר אלא האוכל.'
לא מבין את סאגת הפירות. הבעיה בקליפסו זה לא המחיר אלא האוכל.
21/08/2017 | 14:48
4
260
אוכל פשוט רע ומטבח לא מתפקד.
מחיר זו הבעיה הכי קטנה שם.
לצפיה ב-'אני חושב שזה גם המחיר...'
אני חושב שזה גם המחיר...
21/08/2017 | 15:27
3
237
לפעמים אתה מגיע למסעדת פועלים, אוכל אוכל די בסיסי, המחיר בסקאלה הנמוכה. אתה לא תרוץ לספר לחבר'ה על האוכל הפשוט, אבל לפחות לא שחטו אותך במחיר.
פה גם הגישו סתם אוכל, גם קרעו במחיר ובסוף שלחו את כולנו להזד$$ן.
לצפיה ב-'איפשהו נשכח גם ה'לובסטר''
איפשהו נשכח גם ה'לובסטר'
21/08/2017 | 19:11
2
257
באותו יום שיצאה הביקורת של אפרתי, הייתה גם ביקורת בעכבר העיר. לא ביקורת מוצלחת במיוחד, אבל בייחוד תפסה אותי הפסקה הזו:

"כמנה ראשונה הזמנו ברוסקטה לובסטר (128 שקלים). ברוסקטה היא לחם קלוי, אבל בקליפסו היא עשויה מבריוש, וכאן ראוי להזכיר כלל ברזל: לא כל בצק ששמים עליו משהו נקרא ברוסקטה. אחרי שצקצקנו בהתנשאות, יש להודות שהבריוש היה מעולה, הפולנטה (שהפכה זה מכבר ליותר פופולרית מפלאפל) גם היא היתה מצוינת, והכל נראה ממש מבטיח, אלא שבביס השלישי התגלה קושי, תרתי משמע. שאלתי את הלא פוטוגני: "תגיד, מה זה הדבר הזה שקשה ללעוס?" "אה", הוא אמר. "זה הלובסטר". 
במנה הראשונה מתכנסת, אם כן, החוויה הקליפסואית: כל מה שמסביב לעיקר טעים ויפה, ורק העניין עצמו, במקרה דנן -הלובסטר, ובכן, הוא היה בלתי אכיל"

אני לא יודע מאיפה מגיעים הלובסטרים שהוא מגיש, באיזה איכות הם ובאיזה מצב צבירה הם מגיעים לפה, אבל כשאתה מגיש מנה ראשונה במסעדה בכמעט $40, זו אמירה משמעותית שאני לא חושב שיש לו דרך לעמוד מאחוריה.

אני במובן מסוים תוהה (אם כי אני דיי בטוח מה התשובה) למה עומר מילר מקבל איזו הילה איכותית יותר מנניח ששגב משה, שהוא בעיני המקבילה המתבקשת שלו.
לצפיה ב-'זה חוזר לעניין האישי כנראה'
זה חוזר לעניין האישי כנראה
22/08/2017 | 06:25
53
לצפיה ב-'אני כבר מזמן אומר...'
אני כבר מזמן אומר...
22/08/2017 | 08:43
173
שהמנות בארץ מתומחרות גבוה יותר מפריז,לונדון וניו-יורק.
אבל לבוא ולפתוח מסעדה בחוף ים ולגבות מעל $50 על פירות, או  $35 על ברוסקטה- זה כבר עובר כל גבול.

יש מין הרגשה שהכל מותר, הכל כשר, הכל אינסטנט. נז$$ן את כולם ומהר ונעבור לפרוייקט הבא.
לצפיה ב-'למה ניב גלבוע? היה לי יום טוב עד עכשיו '
למה ניב גלבוע? היה לי יום טוב עד עכשיו
21/08/2017 | 15:37
90
לצפיה ב-'לטעמי הראיון מיותר'
לטעמי הראיון מיותר
21/08/2017 | 15:45
247
שלח את המבקרים להזדיין, ומיד לאחר מכן ציין שעיתונאי אוכל הם חברים שלו.
כועס על שאר השפים שתמכו בו, אבל לא עושים מה שהוא עשה ותקפו מבקרי אוכל אד-הומינם.
סומך יותר על החברים שלו מאשר על מבקרי אוכל.

מה אגיד לכם? אני מחבבת את עומר מילר, אבל אני חושבת שכאן הוא טעה.

לצפיה ב-'מיין נודלס, אסייתית ירושלמית נהדרת'
מיין נודלס, אסייתית ירושלמית נהדרת
19/08/2017 | 20:49
18
384
לדעתי כבר כתבתי על המקום. אבל באמת ששווה להזכיר אותו שוב ושוב.
מסעדונת קטנה מול שדרות ממילא (מכיוון מרכז העיר ולא מכיוון העיר העתיקה). לא עושה באזז, בקושי שומעים עליה. אבל כל ביקור שלנו שם פשוט מצוין.
היום הגענו אחרי סרט, סביב 14:00. המקום היה חצי ריק, התמלא בהמשך.
את המקום מנהלים זוג אסייתי, חביבים ונעימים. יודעים עברית באופן חלקי.
התפריט כולל מרקי ראמן (מהמוצלחים שאכלתי) ומוקפצים.
היום התווסף לתפריט גם רשימה יפה מאד של מנות ספיישל.

ביקשנו סלט. גילוי נאות: אין סלט בתפריט. הם כבר מכירים אותנו שם ויודעים שיש לנו חולשה לסלטים ומכינים לנו במיוחד... אבל מאמינה שאם תבקשו תקבלו גם.
הסלט היה כיפי, טרי, קליל ומרענן. קצת חסר תיבול אבל עדיין מצוין.

אני הזמנתי fried noodels with beef ממנות הספיישל, שהיה מוצלח בדיוק כמו שאני מצפה מהמוקפץ שלי שיהיה.
הסועדת הנוספת הזמינה מרק עם כדורי דגים. במרק היה טעם עדין של קוקוס. כשהוספנו לו מהחריף שהם מביאים לשולחן (שלדעתי היה בו גם לימון כבוש) הוא הפך למופלא.
למרות שתי מנות מוצלחות, הזכרנו לעצמינו שהמנה המוצלחת ביותר בתפריט היא עדיין, לטעמינו, מנה של ראמן עם בקר, תירס וחצילים מטוגנים שבעייני היא לא פחות ממושלמת.

המחירים נעים בין 40 ש"ח ל75 למנה הכי יקרה. המנות די מכובדות בגודלן ולדעתי בהחלט משביעות. למרות שלא פעם בביקורים שלנו שם אנחנו מתפתות להזמין עוד מנה פשוט כי אי אפשר להפסיק.

אני חושבת שהראמן היחיד המוצלח יותר שאכלתי הוא במן-טן-טן. רק שלצערי הם בתל אביב ולשם אני לא מגיעה הרבה.
עוד יתרון נפלא של המקום - פתוחים בשבת.
לצפיה ב-'טוב לקרוא'
טוב לקרוא
19/08/2017 | 23:14
143
לא הצלחתי להגיע בשנה שחלפה ופתאום חברים אמרו שלא משהו שם. סומך יותר על דעתך. אנסה בקרוב
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
20/08/2017 | 01:53
15
143
אשלח לשם את הנציגה הירושלמית שלי, נשמע שהיא תשמח
יש כתובת מדוייקת או שאחפש בגוגל?
לצפיה ב-'שלמה המלך 22'
שלמה המלך 22
20/08/2017 | 08:31
14
46
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/08/2017 | 12:36
13
107
ההמלצה הועברה.
בתור ירושלמי מלידה לא הכרתי את הרחוב הזה, כנראה שזכה לשמו לאחר שעזבתי את העיר
כי אני רואה במפה שהוא צמוד לרחובות שאני כן מכיר.
לצפיה ב-'בכל מקרה, זו בשורה טובה'
בכל מקרה, זו בשורה טובה
20/08/2017 | 12:56
12
157
לשמוע על מסעדה טובה באזור ממילא.
אני מגיע לירושלים די הרבה כל פעם שאני בישראל כי יש לי משפחה שם, אבל מכל המסעדות בממילא התאכזבתי.
ברירת המחדל שלנו בד"כ היא דולפין ים שלא ממש רחוקה ואף פעם לא מאכזבת.
לצפיה ב-'מעניין לשמוע על דולפין ים'
מעניין לשמוע על דולפין ים
20/08/2017 | 13:00
11
172
תמיד נראתה לי כמו מלכודת.
לצפיה ב-'ממש לא.'
ממש לא.
20/08/2017 | 13:23
9
169
הייתי בה כמה עשרות פעמים אני מניח.
אוכל טוב ומחירים סבירים לגמרי.
יש לה קהל סועדים מקומי שמגיע אליה כבר הרבה שנים, כמוני או כמו כמה מחברי הירושלמים שכן נשארו בעיר. 
המון חילוניים נוטשים אותה.
מה שנכתב על טבריה נכון גם לירושלים.
לצפיה ב-'מעניין! בהחלט לקחתי בחשבון בהזדמנות.'
מעניין! בהחלט לקחתי בחשבון בהזדמנות.
20/08/2017 | 20:11
8
98
אגב, אני חייבת להגיד שאני לא מסכימה. דווקא אני מרגישה מאז שעברתי לירושלים (כ3 שנים) פריחה. אמנם היה גל סגירות לפני כשנתיים עם גל הטרור, אבל נפתחים מלא מקומות חדשים, ברובם קטנים מקומיים ומקסימים.
אבל, רוב המסעדות מתנקזות עכשיו באופן מובהק לאזור השוק ושם אכן הכל כשר וסגור בשבת.
פרט למקומות ה"גדולים והמוכרים" (מנזה, מונא, צ'אקרה, אדום, לבן, לינק) כן צצו בשנים האחרונות כמה מקומות חדשים ובחלקם מאד טובים, למשל מיין נודלס, פיצריה חדשה ומצויינת ברחוב אגרון, דוויני פיתה בר, אישטבח, ועוד המון שאני אפילו לא מצליחה להגיע אליהם.
לצפיה ב-'נסי גם'
נסי גם
20/08/2017 | 22:13
7
103
את הסדנא, מחניהודה כמובן, פורטונה, ויש בטח עוד המון שאני לא מכיר.
לצפיה ב-'מכירה כמובן. הן במסגרת המוכרות'
מכירה כמובן. הן במסגרת המוכרות
21/08/2017 | 08:56
6
80
את פורטונה אנחנו מאד אוהבים. באים לשם פעם בחודש-חודשיים.
במחנה הייתי פעמיים. טעים אבל פחות אוהבת את האווירה הרועשת מאד.

יש כמובן גם את סימה, חצות, החצ'פוריה, בורגר מרקט, ואנה. בקיצור, אני חושבת שירושלים ממש לא משעממת מבחינה קולינרית.
לצפיה ב-'ירושלים לדעתי בסדר מבחינה קולינרית.'
ירושלים לדעתי בסדר מבחינה קולינרית.
21/08/2017 | 11:59
5
89
מחנה אכן רועשת מדי גם לטעמי, אבל האוכל טעים.
אם יושבים למעלה פחות חשופים לרעש.
אנה זו זו שבבית אנה טיכו?
לא הייתי בה.
לצפיה ב-'כן. אנה בבית אנה טיכו'
כן. אנה בבית אנה טיכו
21/08/2017 | 12:18
4
73
האמת שהייתי שם רק פעמיים שזה ממש מצחיק כי היא ליטרלי צמודה לבית שלי.
פעם אחת כשרק נפתחה היינו לארוחת ערב שהייתה מוצלחת, גם אם קצת בעיות של טיימינג מהמטבח.
פעם שניה היינו לארוחת בוקר שהייתה בעייני מושלמת, גם כתבתי עליה פה לא מזמן. מפנקת, עשירה ומצוינת ואפילו לא כזאת יקרה (משהו כמו 130 לזוג שכוללים כל כך הרבה).
לצפיה ב-'זוכר שכתבת עליה.'
זוכר שכתבת עליה.
21/08/2017 | 12:36
3
61
מאחר ויש לי שתי מכרות ירושלמיות חובבות אוכל אפנה אותן גם לשם. תודה.
לצפיה ב-'חברים ירושלמים שלי גם אמרו שאנה טובה'
חברים ירושלמים שלי גם אמרו שאנה טובה
21/08/2017 | 13:26
68
ושנעים לשבת שם.
לצפיה ב-'ויש לי גם הרבה חברים ירושלמים כמובן.'
ויש לי גם הרבה חברים ירושלמים כמובן.
21/08/2017 | 15:30
1
61
הכתובת היא רחוב הרב אג"ן 10, נכון?
כדי שאדע להיכן להפנות.
זה מה שמופיע בגוגל.
בכל מקרה תודה על העדכון.
תמיד שמח לעדכן את החברים הירושלמים שלי
על החידושים בעיר וזה בזכות הפורום.

לצפיה ב-'נדמה לי שכן, זה על הפינה של הרב אג"ן והרב קוק'
נדמה לי שכן, זה על הפינה של הרב אג"ן והרב קוק
21/08/2017 | 15:57
14
לצפיה ב-'הכי לא מלכודת שיכול להיות'
הכי לא מלכודת שיכול להיות
20/08/2017 | 13:37
179
מסעדה ותיקה שפתוחה כבר 50 שנה, מהכי ותיקות בירושלים.

בחודש מאי עלה ב- YNET ראיון עם שרגא רוזנצווייג, בעל המסעדה:
לצפיה ב-'נשמע טוב'
נשמע טוב
20/08/2017 | 08:39
130
רשמתי לי לביקור הארוך הבא בירושלים.
לצפיה ב-' אתם מוזמנים לפורום קינוחים ומנות אחרונות '
אתם מוזמנים לפורום קינוחים ומנות אחרונות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2017 | 13:54
10
אוהבים שוקולד, שמרים וגבינות קצפות, בצקים וסוכריות 
בפורום קינוחים ומנות אחרונות מחכים לכם, אתם מוזמנים לשאול, להתייעץ ולשתף בקינוחים הכי שווים

לצפיה ב-'עזרה בבחירת מסעדה ליום הולדת '
עזרה בבחירת מסעדה ליום הולדת
21/08/2017 | 08:55
7
135
שלום לכם,
אנחנו מחפשים מסעדה עם אווירה טובה ואוכל טעים כמובן לחגוג בה את יום ההולדת של ידיד שלי יחד עם עוד חברה ואשמח להמלצות מבין המסעדות הבאות.
אנחנו לא אוכלים בשר לא כשר ופירות ים. מדובר ביום שלישי בערב, אין בעיה מבחינת התקציב.
האופציות שעלו כרגע:
* ניטן תאי
* אווה סאפי
* סיטארה
* ק-פה האנוי
*האדסון

אם יש למישהו המלצה נוספת, אשמח
לצפיה ב-'מתוך הרשימה רק ק-פה האנוי כשרה'
מתוך הרשימה רק ק-פה האנוי כשרה
21/08/2017 | 09:10
2
68
אני לא יודעת אם הבשר במסעדות האחרון כשר, ובכולן מגישים גם פירות ים.
לצפיה ב-'נדמה לי שאווה סאפי כשרה גם'
נדמה לי שאווה סאפי כשרה גם
21/08/2017 | 10:36
1
9
לצפיה ב-'צודק'
צודק
21/08/2017 | 10:55
7
לצפיה ב-'אין לנו בעיה עם מסעדה שמוכרת אוכל לא כשר'
אין לנו בעיה עם מסעדה שמוכרת אוכל לא כשר
21/08/2017 | 10:44
3
87
התכוונתי מבחינת התפריט המוצע- פירות ים ובשר לא כשר אנחנו לא אוכלים
לצפיה ב-'אם אתם מתכוונים לבשר שאינו בקר'
אם אתם מתכוונים לבשר שאינו בקר
21/08/2017 | 11:00
2
86
אז בהדסון נתחי הבשר הם של בשר בקר מגידול ושחיטה מקומיים. מגישים במסעדה גם בשר שאינו בקר, אבל במנות אחרות.

לטעמי זו אחת ממסעדות הבשר הטובות בארץ.

לצפיה ב-'אפשר לוותר על החמאה בסטייקים בהאדסון?'
אפשר לוותר על החמאה בסטייקים בהאדסון?
21/08/2017 | 12:41
1
88
שווה לברר מראש.
לצפיה ב-'בודאי שאפשר. פשוט מבקשים'
בודאי שאפשר. פשוט מבקשים
21/08/2017 | 13:24
84
כשהבן שלי שמר על הפרדה, ביקשנו סטייקים בלי חמאה, וקיבלנו בלי בעיה.
לצפיה ב-'פרימיטיבו בר יין חדש בעיר הקודש '
פרימיטיבו בר יין חדש בעיר הקודש
20/08/2017 | 11:10
4
179
אני מחבבת מאוד את מנזה לכן כששמעתי שהבעלים פותחים מקום חדש ידעתי שארצה לבקר שם במהרה בימינו.  לותיקי העיר - זה ממוקם איפה ששכן פעם הבורלא.  אחרי הביקור שם בשישי בערב וארוחה מעולה ביותר אני פשוט חייבת להמליץ על המקום במיוחג אחרי שהיינו השולחן היחיד במסעדה בזמן שאמור להיות שיא הפופולרי.
אז מה היה לנו שם ותסלחו לי שזכרוני מעורפל בקשר לשמות ולרכיבים המדוייקים: מנות בסדר - סביצ'ה דג סטנדרטי למדי. תמנון בבישול ארוך עם שלל ירקות. נתח בשר פיקניה שהיה סיבי מדי ולא התאים ככ להגשה אחרי צלייה קצרה.
מנות אלוהיות: גרילד צ'יז - סנדוויצ'ונים קטנים עם מוצרלה ועוד גבינה כלשהי ונקניק פרושוטו. טעים לבכות ומזכיר את אירופה. תאנים עם מוצרלה ונקניק כבש מעושן ברוטב שמן כמהין כלשהו (הזמנו עוד מנה כי זה היה מעולה). קלמרי ממולא ב... לא זוכרת, אולי לבנה? או גבינה כלשהי? על מצע ירקות. מנה מהממת. שגרמה לקולות לא נאותים סביב השולחן. גם הקינוח שכבר לגמרי הלך לקיבה האחרת כי היינו שבעים עד מאוד היה מעולה - עוגת גבינה עם דובדבן (במקור היה שם גם פסיפלורה, אבל ביקשנו בלי כיוון שאחת מאיתנו לא הייתה בעניין)
אנחנו לא חבורה של שותי יין, אז יש מצב שפספסנו את הפואנטה המרכזית של המקום, במקום זה שתינו קוקטיילים ואלכוהול אחר. כפועל יוצא מכך אני לא זוכרת מי יודע מה רכיבים מדויקים וגם לא מחירים. יש לי תחושה מעומעמת שה VFM הרשים אותי לטובה. סהכ היינו שולחן של חמישה עם טונה אלכוהול, המון ראשונות ועיקריות וקינוח אחד והשארנו שם כ1100 שח. סביר לכל הדעות.
השירות היה מעולה, שוב כנראה גם קשור לעובדה שהיינו לבד לחלוטין במסעדה.
רוצו בהמוניכם. נהרו באוטובוסים. תמכו במקום טוב ופתוח בשבת בירושלים.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
20/08/2017 | 12:15
70
ירושלים מככבת היום בפורום
לצפיה ב-'טוב לשמוע. כתבתי עליהם ביקורת לפני חודש'
טוב לשמוע. כתבתי עליהם ביקורת לפני חודש
20/08/2017 | 13:03
1
120
מעניין לראת מה השתנה ומה נשאר.
הקלמרי היה מצוין גם אצלינו
הפיקניה הייתה סיבית מידי גם אצלינו
את מנת הגרילד צ'יז עוד לא היה. גם לא את התאנים עם המוצרלה.
והשירות היה בעייתי מאד על גבול הרע, פלוס טיימינג על הפנים של המטבח. אבל סימנו לעצמינו לחזור שוב כי רוב האוכל היה מצוין.
לצפיה ב-'כאמור קשה לדעת'
כאמור קשה לדעת
20/08/2017 | 14:34
93
מבחינת השירות לא נראה לי שאפשר לשפוט כשאתה השולחן היחיד במסעדה.
לצפיה ב-'עברנו בשישי בערב ליד והיה נראה ריק'
עברנו בשישי בערב ליד והיה נראה ריק
21/08/2017 | 11:40
78
בצ'אקרה היה מלא ומעולה...
לצפיה ב-'עזרתכם - מחפשת מסעדה חלבית כשרה באזור רעננה/הרצליה/הוד השרון'
עזרתכם - מחפשת מסעדה חלבית כשרה באזור רעננה/הרצליה/הוד השרון
18/08/2017 | 19:35
16
105
הסבר:
אחותי הטילה עליי משימה. היא טסה לה לחודש וחצי בחו"ל ואני צריכה לקנות בשמה מתנה. המתנה שהיא ביקשה שאקנה היא ארוחת בוקר זוגית. 
כלת השמחה גרה ברעננה. מחפשת מקום נחמד באזור, שיש בו ארוחות בוקר טובות, שאוכל להזמין מהם ארוחה/ שובר דרך הטלפון והכי חשוב - כשר, כי היא דתייה. 
רעיונות? 
תודה מראש.
לצפיה ב-'שמעתי טובות על קפה שלונסקי ברעננה. כשר כמובן '
שמעתי טובות על קפה שלונסקי ברעננה. כשר כמובן
19/08/2017 | 09:36
13
24
לצפיה ב-'אבדוק, תודה. אשמח לעוד הצעות :)'
אבדוק, תודה. אשמח לעוד הצעות :)
19/08/2017 | 10:49
11
19
לצפיה ב-'בכפר סבא והוד השרון הכשרות הן של רשתות '
בכפר סבא והוד השרון הכשרות הן של רשתות
19/08/2017 | 13:46
10
94
גרג ולנדוור
בכפר סבא ,יש סניף חדש יחסית , בבנין לשימור, של לנדוור- רח רוטשילד, לידו יש גם לחם ארז כשר 
לצפיה ב-'ואיך הן?'
ואיך הן?
19/08/2017 | 16:13
9
67
אני מכירה את גרג שבעייני היא סבירה וזהו למרות שיודעת שכלת השמחה מחבבת אותה. איך לנדוור ולחם ארז?
לצפיה ב-'לגבי לנדוור'
לגבי לנדוור
19/08/2017 | 16:49
8
125
קפצנו באיזה ערב לסלט כי היינו באזור והיתה איתי חברה שומרת כשרות. הבניין עצמו יפה מאוד, ונעים לשבת בחצר המלבבת שלו. האוכל היה טעים, אבל השירות היה מפוזר לגמרי ומעצבן - ביקשנו שתייה שוב ושוב, ובסוף סיימנו לאכול ועדיין לא קיבלנו את הקפה שביקשנו בהתחלה (אחרי שהתלוננו, ביטלנו אותו כי כבר רצינו ללכת, ושילמנו - אז נזכר המלצר להביא את הקפה... וזה בנוסף לעוד כמה בעיות קטנות בשירות). אולי זה היה סתם נפילה חד פעמית בשירות כי הייתי שם שנה קודם והיה בסדר גמור, אבל זה היה מרגיז. 
גרג נראה לי סתמי. גם באוכל, גם במקום. 
לצפיה ב-'תודה על האזהרה:)'
תודה על האזהרה:)
19/08/2017 | 20:37
7
15
לצפיה ב-'יש סניף טוב של לנדוור בהרצליה [שד' חן]. אולי'
יש סניף טוב של לנדוור בהרצליה [שד' חן]. אולי
19/08/2017 | 21:12
6
79
השירות שם מוצלח יותר.
לצפיה ב-'הסניף בהרצליה לא כשר (הרצליה, למרבה המזל, זאת לא רעננה ).'
הסניף בהרצליה לא כשר (הרצליה, למרבה המזל, זאת לא רעננה ).
19/08/2017 | 23:48
5
22
לצפיה ב-'ראי שוב את הכותרת של הבקשה - הרצליה הייתה אופציה.'
ראי שוב את הכותרת של הבקשה - הרצליה הייתה אופציה.
20/08/2017 | 02:25
2
81
לגבי הכשרות, אכן לא בדקתי.
לצפיה ב-'ידוע, הכוונה שהרצליה אינה רעננה מבחינת הימצאות מקומות כשרים.'
ידוע, הכוונה שהרצליה אינה רעננה מבחינת הימצאות מקומות כשרים.
20/08/2017 | 03:43
17
לצפיה ב-'אבל הכשרות לא הייתה אופציה'
אבל הכשרות לא הייתה אופציה
20/08/2017 | 08:28
70
ציינתי את זה כפרמטר הכי חשוב.

בכל מקרה תודה.
לצפיה ב-'גם הסניף ברעננה לא כשר, ופתוח בשבת #למהלהכליל?'
גם הסניף ברעננה לא כשר, ופתוח בשבת #למהלהכליל?
20/08/2017 | 09:45
1
15
לצפיה ב-'לא אני כתבתי שהוא כשר, אני לא מכירה אותו, ולגבי להכליל - אני'
לא אני כתבתי שהוא כשר, אני לא מכירה אותו, ולגבי להכליל - אני
20/08/2017 | 23:16
64
גם לא אחראית על אחוז המקומות הכשרים ברעננה/הרצליה...
לצפיה ב-'שלונסקי אחלה, חביב עלינו ביותר'
שלונסקי אחלה, חביב עלינו ביותר
20/08/2017 | 09:46
22
לצפיה ב-'אם מרחיבים את המעגל'
אם מרחיבים את המעגל
20/08/2017 | 07:22
1
110
אז בכפר הרא"ה פועל הרואה בקפה - מסעדה חלבית כשרה.
לצפיה ב-'אבדוק אם זו אופציה מבחינת מרחק. '
אבדוק אם זו אופציה מבחינת מרחק.
20/08/2017 | 08:30
70
תודה
לצפיה ב-'סופשבוע בצפון'
סופשבוע בצפון
19/08/2017 | 21:52
21
276

בסופש האחרון של חודש יוני, שהיה גם הראשון של חודש יולי, נסענו הדוק ואני לצפון לשני לילות להתאוורר מעט ולהנות מהכנרת. אכלנו בשלושה מקומות: טאנטי באצ'י בטבעון, הדקס בטבריה ומושבוצ במושב רמות.

לצפיה ב-'יופי של ארוחה בטאנטי באצ'י בטבעון'
יופי של ארוחה בטאנטי באצ'י בטבעון
19/08/2017 | 21:58
4
290

המון זמן שאני רוצה להגיע למסעדה הזו שכה רבים הללו אותה וקשרו לה כתרים. כשיצאנו בצהרי יום חמישי מהמרכז צפונה חשבנו שכדאי לעצור ולאכול בדרך  לכנרת, ואני החלטתי על המסעדה בטבעון. הדוק לא כל כך הבין לאן אני מובילה אותו בין רחובותיה של טבעון(למעשה הווייז הוא זה שהוביל אותנו) ואיזו מסעדה מצדיקה את הסטייה הקלה מהנתיב שלנו לנסיעה ברחובות טבעון...

מהדרך צלצלנו והזמנו שולחן וכשהגענו בסביבות ארבע גילינו שהיו עוד סועדים מלבדנו במסעדה. שמחתי לראות שגם בשעה "מתה "כזו ישנם שולחנות נוספים מאויישים.

קיבלנו את התפריט ואת רשימת המנות המיוחדות לאותו היום, ולרגע הרגשנו כמו ילדים שנקלעו לחנות עצועים ואינם יכולים להחליט באיזה צעצוע לבחור, שכן כל המנות קרצו לנו והתלבטנו ארוכות במה לבחור.

בסופו של דבר חלקנו שלוש מנות -

הראשונה, סלט פלפלים שהיה סלט ירוק עם פלפלים קלויים, גבינת פטה, זיתי קלמטה ושקדים קלויים. כל המרכיבים הללו נהנו מרוטב מצויין והתחברו יחד לסלט כיפי וטעים מאד שחיסלנו במהירות. מסוג הסלטים שמוכיחים שמרכיבים איכותיים של סלט מבטיחים בדרך כלל תוצאה מוצלחת. 36ש"ח.

השניה, פיצה סופריטה עם רוטב עגבניות, ממרח שום אפוי, פרוסות חצילים, מוצרלה ואורגנו. בצק הפיצה היה דק וקריספי מאד. ללא ספק מדובר באחד מבצקי הפיצה הטובים שאכלנו לאחרונה. למרות שבאופן כללי אהבנו את הפיצה, לדעתי פרוסות החצילים כתוספת מעל היו פחות מוצלחות והייתי שמחה לתוספת אחרת מעל. בכלל, הייתי רוצה מאד לנסות פיצות אחרות שלהם. יש לי הרגשה שהפיצות האחרות יקלעו יותר לטעמי, למרות שגם את זו כאמור אהבנו. 74ש"ח.

השלישית, רביולי ארטישוק קלוי מוקפץ עם שמן זית ופטרוזיליה. מנה פשוטה וטעימה, כמו שאוכל איטלקי פשוט וטוב צריך להיות. המילוי היה מורגש בכל ביס והכמות היתה נדיבה מאד.  יופי של רביולי. 69ש"ח.

לקינוח חלקנו טארט אגסים ושקדים שהיה נפלא: בצק טארט עשוי כהלכה ומילוי שהמילה היחידה לתארו היא – נהדר! לצידו הזמנו כדור גלידת וניל שהיתה לא במיטבה והזכירה גלידות מהסוג הזול. אולי היתה תקלה נקודתית באיחסונה במקפיא, איני יודעת. הטארט עלה 36ש"ח וכדור הגלידה 14 ש"ח, תימחור גבוה מדי לסוג כזה של קינוח, במיוחד שהגלידה איכזבה.

הדוק שתה כוס יין אדום(לפי החשבון קוט דה רון) 38ש"ח, וגם מקיאטו כפול, 12ש"ח.
שתינו גם מים רגילים שהיו לא טעימים

השירות היה בסדר גמור.

השורה התחתונה שלנו היא שלמרות ההערות, בהחלט נהננו. הדוק ממש התלהב מהמסעדה ונחזור באחת הגיחות הבאות שלנו צפונה לנסות מנות אחרות.

לצפיה ב-'הטארט הזה נפלא לטעמי'
הטארט הזה נפלא לטעמי
20/08/2017 | 07:42
3
152
עשוי בדיוק כמו שצריך. את חושבת שתמחור של 36 ש"ח הוא יקר? לדעתי מהקינוחים הזולים שנתקלתי בהם במסעדות.
לצפיה ב-'אני הסתכלתי על הקינוח כולו'
אני הסתכלתי על הקינוח כולו
20/08/2017 | 09:53
2
163
כלומר - טארט עם כדור גלידה לא מוצלחת ב-50ש"ח  זה לא זול בעיני.
הטארט עצמו באמת היה מצויין והמחיר שלו לבד סביר מאד.
לצפיה ב-'מהבחינה הזאת אני מסכימה איתך'
מהבחינה הזאת אני מסכימה איתך
20/08/2017 | 10:16
1
29
לצפיה ב-'הגלידה שם היא נקודת תורפה - מאז ההתחלה'
הגלידה שם היא נקודת תורפה - מאז ההתחלה
20/08/2017 | 10:51
134
הם מתעקשים להכין אותה בעצמם והיא פשוט לא יוצאת טוב מספיק יחסית לשאר הסטנדרטים של המסעדה.

אנימעדיף את קינוח המרק פירות שלהם עם קרם מסקרפונה 
קינוח לא שגרתי - עם טעמים מורכבים ומוצלח מאוד

לצפיה ב-' אוכל בינוני ושירות גרוע במיוחד בדקס בטבריה'
אוכל בינוני ושירות גרוע במיוחד בדקס בטבריה
19/08/2017 | 22:05
10
283

אחרי שבשעות השקיעה טבלנו רגלינו במי הכנרת החלטנו ספונטנית לנסוע לטבריה, עיר בה שנינו לא היינו המון שנים. לצערנו, הסתובבנו קצת בטיילת וגילינו מהר מאד שמסתבר שלא הפסדנו כלום....
היה כבר יחסית מאוחר וחיפשנו מקום לאכול ארוחה קלה. בתמימותנו הרבה נכנסנו למלון הסקוטי ושאלנו אם יש להם לובי או בית קפה בהם ניתן לסעוד ונענינו בשלילה. בסופו של דבר מצאנו את עצמנו במקום שנקרא הדקס.

מדובר במסעדת גריל כשרה ששוכנת על דק גדול מאד. בפתחה נמצא טאבון ענק ובליבה בר. כשנכנסנו בסביבות תשע וחצי המסעדה היתה בתפוסה נמוכה והיו שולחנות ספורים מאויישים, חלקם עם תיירים וחלקם עם ישראלים.

אף אחד לא ניגש אלינו כשנכנסנו ולכן עצמאית בחרנו שולחן והתיישבנו. למרות שהיו אנשי צוות מסביב, חיכינו לא מעט זמן אבל בסוף ניגש אלינו מלצר ולקח את ההזמנה שלנו.

מכיוון שלא היינו מאד רעבים חלקנו שלוש מנות –

פוקצ'ה שהיתה הכי סתמית במובן השלילי של המילה. כשהיא היתה חמה מהטאבון עוד היה בה משהו מנחם, אבל כשקצת התקררה היא לא היתה יותר מסתם לחם שטוח ומעט תפל. המחיר היה בסביבות 30ש"ח - מוגזם לחלוטין ובטח לא מוצדק.

חומוס הזמין הדוק שמשום מה התחשק לו פתאום. ובכן, החומוס היה סביר מינוס. לא חומוס שיש משהו מיוחד לכתוב עליו, גם כאן התיאור המתאים הוא - סתמי לחלוטין, מה גם שפיזרו על חלקים ממנו כמון בכמות רבה מדי.

סלט פטריות טריות היה לעומת זאת הפתעה מוצלחת: פרוסות פטריות, בצל סגול, קשיו קלוי וזיתים ברוטב מצויין. סלט רענן מאד וטעים מאד.

את השתיה הקרה שהזמנו ביחד עם המנות קיבלנו בערך עשר דקות אחרי האוכל ואחרי שהזכרנו שאנחנו מחכים לה. חובבנות לשמה.

סיימנו לאכול וכבר היינו עייפים. ניסינו שוב ושוב לפנות לאחד המלצרים(שלנו נעלם) ולבקש חשבון אבל אף אחד לא טרח לגשת אלינו. אחרי 20 דקות הופיע פתאום המלצר ששרת אותנו והואיל להתייחס לנפנופי הידיים שלנו. ציינו בפניו שאנחנו עייפים ומחפשים אותו כבר הרבה זמן ואנחנו מבקשים לקבל את החשבון כמה שיותר מהר. לנגד עינינו המשתאות במשך עשר דקות ראינו אותו מפנה כלים משולחן אחר ועורך אותו מחדש, מביא סכו"ם לאחת העמדות, מדבר עם מלצרים אחרים וכולי. הוא עשה הכל מלבד לגשת שניה לקופה ולהביא לנו חשבון. אחרי עשר דקות(30 דקות מהרגע בו ניסינו לבקש חשבון) קמנו וצעדנו לקופה לצידה עמד מנהל. כשהתלוננו הוא שאל היכן ישבנו ובזאת סיים. לא התנצל או ניסה להסביר. הדוק שילם 138ש"ח על הארוחה המיותרת הזו והשאיר תשר במוזמן לצד הקופה. אני לקחתי את הכסף של התשר  ובקול רם אמרתי שמי שמזלזל כך במתן שירות ללקוחות לא מגיע לו תשר. לא זוכרת מתי נהגתי כך, אבל הגישה של המנהל עצבנה אותי והיתה הקש ששבר גב את הגמל מבחינתי. לא הייתי מוכנה להשאיר תשר.

בקיצור, אוכל בינוני לחלוטין, מחירים בחלקם מופרכים, ושירות מהגרועים שיש. 

לצפיה ב-'התנהלות תמוהה של הצוות והמנהל'
התנהלות תמוהה של הצוות והמנהל
20/08/2017 | 07:52
1
158
של מסעדה ותיקה בטבריה.

את מרשה לי להעביר להם את הדיווח שלך?
לצפיה ב-'התנהגות חובבנית מאד...'
התנהגות חובבנית מאד...
20/08/2017 | 09:59
140
את יכולה להעביר להם, לי זה לא משנה כי איני רואה את עצמי שבה לשם.
לצפיה ב-'הדקס היתה מסעדה שהתחילה מצוין ואיבדה כיוון '
הדקס היתה מסעדה שהתחילה מצוין ואיבדה כיוון
20/08/2017 | 08:42
4
172
אני לא זוכר אם בהתחלה היא היתה כשרה או לא - אבל בעבר אכלנו שם כמה ארוחות טובות מאוד

במשך השנים היא החלה להדרדר, הבינוניות של טבריה מחד, והשמרנות של הסועדים שומרי הכשרות משכו אותה למטה.

גם היום היא אופציה סבירה לעומת ההצע שסביבה - אבל היא אינה מקום שאפשר להמליץ עליו למי שמחפש חוויה קולינארית.

לצפיה ב-'אז היכן אוכלים בטבריה בערב?'
אז היכן אוכלים בטבריה בערב?
20/08/2017 | 10:00
3
121
לא מצאנו אפילו בית קפה סביר כשהסתובבנו...
לצפיה ב-'לא מצאתם כי לדעתי אין'
לא מצאתם כי לדעתי אין
20/08/2017 | 10:16
41
לצפיה ב-'בטבריה עצמה אני לא מכיר'
בטבריה עצמה אני לא מכיר
20/08/2017 | 10:49
134
לדעתי עדיף לצאת מחוץ לעיר - סה"כ נסיעה קצרה לכיוון מגדל / גינוסר ולאכול באחת המסעדות שם:

א. מגדלנה
ב. אנגוס - של האחים דבח 
ג. קצה הנחל.

אופציה שניה היא לסוע לכיוון צמח ולאכול שם
לצפיה ב-'טבריה די מתה בשבת'
טבריה די מתה בשבת
20/08/2017 | 20:05
78
לדעתי טבריה הקטנה עדיין קיימת. לא הייתי בעצמי אבל תמיד אמרו לי שזו מסעדה טובה והיא פתוחה בשבת.
מעבר לכך- אורחות הבוקר של המלון הסקוטי טובות אך יקרות. ייתכן שיש להם גם אופציה לארוחות צהריים ואני יודעת שפעם לפחות היו  אופציות לארוחות ערב יקרות מאד ונחשבות מאד.

באמצע שבוע אם מזדמנים לטבריה אני ממליצה על שיפודי רחמים שמחה ובניו. מסעדה לצד תחנת דלק. בשרים טובים וסלטים טובים שניתנים ברוחב לב.

ובסוף שבוע- ממליצה פשוט לצאת מטבריה לעמק הירדן ולנסוע ל1910 בדגניה או לרוטנברג בגשר הישנה, או לעל הנהר בקיבוץ כנרת.

לצפיה ב-'טבריה היא סוס מת לפחות 20 שנה...'
טבריה היא סוס מת לפחות 20 שנה...
20/08/2017 | 12:34
1
154
העיר הזאת פשוט "נעלמה".
אוכלוסיה חרדית השתלטה על העיר ומאז זה בית קברות אחד גדול.

לפני כמה שנים הינו בצימר לא רחוק כל כך וניסינו לרדת ערב אחד לעיר עם הילדים. אחרי שיטוט של כחצי שעה כולנו הבנו שלא יצא שום חייר משם ועזבנו מהר.
לצפיה ב-'כמה נכון וכמה עצוב.'
כמה נכון וכמה עצוב.
20/08/2017 | 13:06
132
זו עיר עם פוטנציאל ענק. אבל הצליחו להשמיד אותה.
יש לי חברים עם בית נופש על אחת הגבעות סביב העיר, נראה לי שזה נקרא גבעת פוריה.
כל פעם שאני אצלם שם אנחנו לא טורחים לרדת לעיר.
לפי מה שאני קורא עכשיו גם האזור הזה מתחרד.
לצפיה ב-'כל הכבוד שלקחת את הטיפ! תוך קריאה הרהרתי- מקווה שלא השאירו'
כל הכבוד שלקחת את הטיפ! תוך קריאה הרהרתי- מקווה שלא השאירו
20/08/2017 | 16:24
124
טיפ...
לפנות שולחנות בזמן שאתם מחכים לחשבון- הוא צריך לתת לכם טיפ 
לצפיה ב-'ארוחת בשר נהדרת במושבוצ במושב רמות'
ארוחת בשר נהדרת במושבוצ במושב רמות
19/08/2017 | 22:12
4
264

ביום שישי בערב, אחרי שנהננו יום שלם מהכנרת, עלינו למושב רמות לאכול במסעדת מושבוצ. לא תכננו מראש היכן נאכל ביום שישי בערב והיו כמה אופציות, אבל דיווח שכתבה החתולית זמן קצר לפני נסיעתנו עשה את שלו, ובבוקר שישי הצלחנו להזמין שני מקומות על הבר.

כשהגענו לא יכולנו להתעלם מהשקיעה המדהימה שנפרסה מולנו...

יום שישי בערב וכמובן שהמסעדה היתה מלאה לגמרי, עם המון משפחות לצד זוגות ואינספור אנשי צוות שמתרוצצים סביב. לפרקים ההמולה היתה רבה והאקוסטיקה לא היתה מהמצטיינות.

החלטנו, כרגיל, לחלוק שלוש מנות –

למנה ראשונה חלקנו נקניקיית צ'וריסו שמנמנה מאד מבשר בקר שהיתה מצוינת והגיעה עם נאצ'וס  טעימים ושלושה מטבלים טובים : טחינה, צ'ימיצ'ורי וסלסה ורדה. בתור מי שאוהבת מאד נקניקיות, היא זכתה אצלי לציון גבוה. "החסרון" היחיד הוא שבתור מנה ראשונה היא היתה כבדה וממלאת מדי .44ש"ח.

המשכנו לשתי עיקריות –

העיקרית הראשונה היתה מנה ממיוחדי היום של ניוקי ברוטב שמנת עם חתיכות פילה. הניוקי היה לא רע, הרוטב עשיר וחתיכות הפילה היו מצויינות. בסך הכל זו היתה מנה טובה מאד אבל בדיעבד הצטערנו  מעט ש"בזבזנו" מקום בקיבה על הניוקי ושלא התמקדנו במנות בשר נטו. 118ש"ח.

העיקרית השניה היתה מנת פורטר האוס: פילה וסינטה על העצם במשקל 500 גרם. ביקשנו והיא הגיעה במידת עשייה מדיום באופן מדוייק. הבשר היה מעולה! באופן טבעי החלק של הפילה הצטיין, אבל גם הסינטה היה טעים. לצד הבשר הוגשו פלחי תפוחי אדמה על קליפתם שהיו גם הם טעימים מאד. כיף לאכול מנה של בשר כזה. 159ש"ח.

מכיוון ששום קינוח לא קרץ לנו, ויתרנו על קינוחים ונסענו אחר כך לאכול גלידה במרכז הקניות בצומת צמח.

שתינו מים רגילים שהיו טעימים והגיעו עם קרח.
בהמלצת הברמנית ששירתה אותנו הדוק שתה כוס יין של סירה רגב מיקב מאור, 36ש"ח,  והיה מאושר. לדבריו, זה אחד היינות הטובים שטעם לאחרונה והוא בשמחה ירכוש בקבוקים שלו.

שירתה אותנו בעיקר ברמנית שהיתה ידידותית מאד, שלטה היטב בתפריט וידעה לענות על כל שאלה או תהייה שלנו. זו דוגמא טובה לשירות מצוין!

היה לנו טעים מאד ונעים מאד

לצפיה ב-'שמחה שנהניתם ממושבוצ'
שמחה שנהניתם ממושבוצ
20/08/2017 | 07:54
1
124
הבשר שלהם מגיע מעדר שגדל במרעה חופשי ברמת הגולן, ומיושן במקום.
לצפיה ב-''
20/08/2017 | 10:01
9
לצפיה ב-'מושבוץ היה אחת המסעדות המקצועיות יותר בפריפרייה'
מושבוץ היה אחת המסעדות המקצועיות יותר בפריפרייה
20/08/2017 | 08:45
1
171
היא פועלת כבר שנים בסטנדרטים גבוהים, גם מבחינת האוכל וגם מבחינת השרות.
היכולת שלהם לטפל בשולחנות ענק משפחתיים מחד וגם בזוג שבא לסעוד לבדו מרשימה מאוד.

אני חושב ששם היתה הפעם הראשונה והאחרונה שמישהו מהילדים שלי ביקש
ארוחת ילדים - ואחרי שהבין מה מקבלים במסגרת הארוחות האלה, הם למדו שעדיף להזמין מהתפריט הכולל.

לצפיה ב-''
20/08/2017 | 10:02
9
לצפיה ב-'סמואל -רח העליה 43 תל אביב - בלקני , חדש מומלץ '
סמואל -רח העליה 43 תל אביב - בלקני , חדש מומלץ
16/08/2017 | 21:35
7
360
בחורה שאני מעריכה דעתה שיבחה אמש את המקום בפייסבוק .
הזדמנו לאזור היום בשעה רבע לשבע . המסעדה ברח העליה פינת אברבנל , חניה מצאתי ברח הקונגרס שנמצא קרוב 
מסעדה נעימה לישיבה, מוסיקת רקע לטעמנו. אבל ריקה !
מלצרית נעימה , יודעת . קבלנו בקבוק מים ולבקשתנו קרח בכוס פעמים

היה קשה להחליט מה לקחת מהמבחר 
בסוף- הוא לקח טרטור- ממעט שטעמתי- נפלא ! עם קוביות קטנות של מלפפון חמוץ ,כך חשתי. ואני לחמאעג'ון עם בשר (יש גם גירסה עם פטריות לצמחונים ) 
עגול בצק עליו בשר מתובל טוב, פרוסות עגבניה ועוגולי בצל יורק- מיוחד טעים 

עיקריות- לו פלפל במילוי גבינת פטה- מטוגן במעטה פרורי לחם על רוטב עגבניות סמיך, נהנה מכל ביס 
אני לקחתי ריזוטו חצילים וקשקבל- זה היה יותר מרק חציל קלוי עם גרגרי אורז ובצל ירוק מעל- טעים אבל אי אפשר לאכול הכל לבד. מנה גדולה. הוא עזר והמלצרית הציעה לארוז את השארית וכך עשתה 

לקינוח- לא עמדתי בפיתוי - קרם בבאריה עם עיגול קטאיף אפוי ברוטב שוקולד, כמו שהמלצרית הסבירה- לא מתוק מדי אבל הרבה מדי לסועד אחד ...
לקראת החשבון נכנס  עוד זוג- שמחנו. אוכל טוב, מחיר שפוי. שרות טוב. למה ריק? המיקום ? 
184 לא כולל שרות כולל אספרסו כפול עשוי כמו שצריך.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
17/08/2017 | 06:51
139
המיקום בהחלט יכול להיות הבעיה. מסעדנים וסוחרים בשוק לווינסקי מדברים על ירידה בהיקף המבקרים בחודשים האחרונים.
לצפיה ב-'תיקון קטן - פינת פרנקל, לא אברבנל.'
תיקון קטן - פינת פרנקל, לא אברבנל.
18/08/2017 | 02:57
4
124
אני גר בסמוך למסעדה ורואה אותה ריקה ברוב שעות הפעילות, לא נראה שתאריך ימים.
לצפיה ב-'נראה לי שהמיקום בעוכריה ולא רק. '
נראה לי שהמיקום בעוכריה ולא רק.
18/08/2017 | 06:01
3
166
חבל, למרות שקיבלה ביקורת חיובית אחת לפחות, כנראה שימיה ספורים.
כשאני מנסה לענות מדוע טרם סעדתי בסמואל, למרות שגם אני שכן שלה (ושלך) כשאני בת״א,
אני משיב: היא לא מסקרנת אותי.  
לו היה לוקח אותה מישהו שיש לו אמירה או בשורה רעננה - יש מצב שהייתי מגיע.
בינתיים אני מסתפק בעזורה וההפתעות שבסירים עלי הפתיליות.  

לצפיה ב-'לו הייתי גרה בסמוך דוקא הייתי מרבה לאכול שם '
לו הייתי גרה בסמוך דוקא הייתי מרבה לאכול שם
18/08/2017 | 17:21
2
140
אוכל שאין במקומות אחרים , בששי בבקר יש מאפים כמו בניצה שאני מאד אוהבת 
מקווה לחזור לשם ועדין יהיו פתוחים
אתמול סעדו שם זוג חברים שהמלצתי ונהנו מאד
לצפיה ב-'להמלצתך אנסה בקרוב. למאפי בוקר האזור רווי: '
להמלצתך אנסה בקרוב. למאפי בוקר האזור רווי:
18/08/2017 | 17:27
1
158
ממש בסמוך יש את בורקס אבא עם מבחר + איירן + מלפפון כבוש בשקל (תרומה). פתיחה נהדרת.
ברחוב העליה יש את פוני ואחרים ובהגנה 44 יש את העולה החדשה - בורקס טורקי אורגינל + איירן + מיני
מאפים מתוקים לקינוח.
לצפיה ב-''
18/08/2017 | 21:25
15
לצפיה ב-'נשמע טוב מאד'
נשמע טוב מאד
19/08/2017 | 21:26
82
תודה על הדיווח החיובי.
לא מצאתי ברשת תפריט מסודר אלא רק דיווח במאקו ובו דיווח על מנות שהייתי שמחה לנסות.
אני מקווה בשבילם שיצליחו.
לצפיה ב-'מוזה בהר'
מוזה בהר
18/08/2017 | 15:16
2
304
אל מסעדת "מוזה בהר" הגענו בעקבות המלצה מבני משפחה. המסעדה ממוקמת במושב שורש, על (כמה מפתיע) צלע הר, והנוף אמור להיות מדהים. כשמגיעים לארוחת ערב הנוף קצת פחות מדהים, כנראה שעדיף להגיע בשעות האור.
חשבנו שהגענו למסעדת בשרים רומנטית, אבל האווירה במסעדה היא של מסעדה משפחתית. המסעדה רחבת ידיים, מפות משובצות, שולחנות גדולים עם משפחות חוגגות.
פתחנו במנה ראשונה של סלמון כבוש בהדרים (44 ₪). המנה כוללת כדורי סלק ומחית סלק והיא הייתה מאד יפה. המלצרית הזהירה שמדובר במנה קטנה. הגודל של המנה לא הפריע לנו. הטעם שלה, לעומת זאת, היה מאכזב. הסלמון היה מעט תפל. הייתה חסרה חמצמצות כדי שתיתן לו דחיפה קטנה מעבר לטעם של סלמון מעושן שקונים בסופר.
עם המנה הראשונה הגישו לנו גם לחם וממרחים (ממרח זיתים וממרח עגבניות) על חשבון הבית. אני לא טעמתי מהלחם אבל בן הזוג ציין שהלחם יבש בקצוות, והרגיש לא טרי.
למנות עיקריות הזמנו שני סטייקים, שזו הייתה מטרת הביקור שלנו. סינטה 300 גר עם פירה (122 ₪) ופילה מיניון 250  גר שמגיע עם פירה פולנטה והוחלף לשעועית ירוקה בשמן אגוז (132 ₪). הסטייקים היו טובים מאד. בקשנו מידת עשייה מדיום, והם אכן הגיעו מדיום (על גבול הרייר). הפילה היה נימוח ועשוי נהדר. הרוטב שהגיע עם הפילה היה מתוק מדי לטעמי וגם יצר שלולית על הצלחת. הסינטה היתה  טובה, עשויה טוב. היא מוגשת חתוכה לפרוסות, ולנו זה היה נוח.
הזמנו גם כוס יין לבן, גמלא שרדונה (35 ₪) – נחמד, לא יותר. קבלנו שוב על חשבון הבית שני צייסרים כיפיים (שכחנו לשאול מה בדיוק כללו).
השירות היה אחלה. יעיל, קשוב וזריז.
סיכום: נהנו, אבל יש גם נקודות לשיפור. ויש גם תמונות.
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
19/08/2017 | 12:28
72
למיטב ידיעתי מוזה בהר לא הגדירה עצמה כמסעדת בשרים, אבל טוב לדעת שהסטייקים שלהם טובים.

תמיד כדאי לבקש רוטב בצד, כדי למנוע הטבעת נתח הבשר
לצפיה ב-'תודה על הדיווח'
תודה על הדיווח
19/08/2017 | 21:19
68
יפה שלמרות שלא הכל הלך חלק יצאתם מרוצים.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
17/08/2017 | 06:16
9
12
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'חוות צוק המעדניה - חידושי קיץ'
חוות צוק המעדניה - חידושי קיץ
17/08/2017 | 06:28
103
בחוות צוק-המעדניה ברמת אביב, מציעים בימים אלה מנות קייציות מחומרי גלם עונתיים המגיעים היישר מחוות צוק, שבעמק האלה.

בין מנות הקיץ החדשות, אשר יוגשו לאורחים בהתאם לחומרי הגלם הטריים שיגיעו למסעדה מהחווה:
במיה מצרית גדולה המוגשת על לבנה עם סלט עגבניות חריף. הבמיה גם מוקפצת עם עגבניות שום וזעתר כתוספת לדג או לבשר;
לוביות ושעועיות שונות המוגשות חיות כסלט חריף עם בצל, נענע, כוסברה, עגבניות שרי וצ'ילי ברוטב פיקנטי או כתוספת בטאבולה בורגול;
מגוון דלעות מהן מכינים מנות מיוחדות, ביניהן: דלעת פלרמו בגריל ועליה סלט ירוקי חווה עם דלעת מוחמצת, שרי צנונית ובצל או ריזוטו דלעות צלויות עם פרמז'ן ומוצרלה בופלו; פקוס, המשמש תחליף למלפפון וממנו מכינים בין היתר סלט ירקות צלויים, בתוספת במיה בגריל, עגבניות צלויות וגבינה צ'רקסית מחוות צוק;
סלט קפרזה אבטיח עם בזיליקום, בצל, חומץ בלסמי, שמן זית, מיץ לימון, בוקטיני בופלו וגבינת פטה; ועוד.

ירקות נוספים אותם מגדלים בחווה ומשלבים במנות המוגשות במסעדה:
מגוון סוגי חצילים - לחצילים הלבנים והסגלגלים מרקם עדין וקרמי, ומכינים מהם מנה של חצילים שרופים עם יוגורט, טחינה גולמית, סלסת עגבניות וצנוברים; את החצילים התאילנדים מקפיצים עם שום ופלחי לימון ומגישים עם שיפודי פילה בקר וסלסלת פלפלים; החצילים הירוקים נכנסים לתבשיל קארי ירוק וחלב קוקוס.
עגבניות מהן מכינים מטבוחות חריפות; מרקי גספצ'יו; סלטי במיה ועגבניה עם ארנצ'יני גבינתי; עגבניות צלויות מיובשות; עגבניות שרי מיובשות בשמש בייבוש איטי, בעלות טעמים עזים וכו'.
4 סוגי קישואים – רגיל, כוכב, מפוספס וזוקיני; מהם מכינים למשל סלט קישואים עם זיתי טאסוס, בצל סגול, פטרוזיליה מסולסלת ופטה; פרחי קישוא ממולאים בטלה וגבינה צ'רקסית מהחווה על יוגורט עזים; מרקי קישואים קרים עם יוגורט עזים מהחווה; מילפיי – קישוא, חציל, דלעת, בצל, פלפל, גבינה צ'רקסית עזים ויוגורט מהחווה.

לצפיה ב-'טרז פזוס - חגיגה מקסיקנית '
טרז פזוס - חגיגה מקסיקנית
17/08/2017 | 06:41
94
חברת טרז פזוס של השף איתמר דווידוב עורכת בחנות המפעל בחולון, חגיגה מקסיקנית קייצית.
היום (חמישי) ומחר (שישי) 17-18/8/17 יערכו בחנות טעימות, ומבצעים מיוחדים:
מבצע "ארוחה מקסיקנית משפחתית" – 15% הנחה לרוכשים מעל 150 ₪ ו- 20% הנחה לרוכשים מעל מוצרים מעל 250 ₪.

חנות המפעל: רחוב המרכבה 73, חולון. טלפון: 03-5597761
שעות פעילות של חנות המפעל של טרז פזוס – ראשון עד חמישי 8-16, שישי 8-12.

לצפיה ב-' יקב ויתקין - מסיבת סוף הקיץ'
יקב ויתקין - מסיבת סוף הקיץ
17/08/2017 | 06:48
43
יקב ויתקין עורך במרכז המבקרים שלו בעמק חפר, חגיגת סוף קיץ, ביום חמישי ה- 31.8.

בתכנית:

* השף איל לביא בספיישל המבורגרים
* שלל יינות היקב
* דורי בן-זאב במופע על במת הג'זלן The Jazzlan (משאית שמשמשת במה להופעות)

כרטיס במכירה המוקדמת - 120 ש"ח כולל המבורגר ראשון.
כרטיס ביום האירוע - 150 ש"ח
ממולץ להזמין כרטיסים מראש, מס' המקומות מוגבל.
להזמנת כרטיסים 09-8663505 או באתר http://www.vitkin-winery.co.il/Page5.html
לצפיה ב-'ארוחת אבירים בכרם מהר"ל'
ארוחת אבירים בכרם מהר"ל
18/08/2017 | 19:59
60
ארוחת אבירים יוצאת דופן תתקיים במבצר הטירה בכרם מהר"ל ביום חמישי הבא ה- 24/8 החל מהשעה 19:30.
ג'קי חזן יינן יקב דדה ואודי סטולר הבעלים של הטירה, יבשלו יחד ארוחה בת 7 מנות מהים ומהיבשה. את הארוחה ילוו יינות יקב דדה שתתאים לאוכל הסומליירית מורן עשור, ואת הליווי המוסיקלי תספק הזמרת מור ספורטה.

לפרטים נוספים והזמנת מקומות: 0523757068

לצפיה ב-'שואלת בשרשור הזה וסליחה אם טעיתי במיקום '
שואלת בשרשור הזה וסליחה אם טעיתי במיקום
19/08/2017 | 19:38
4
79
לפני מס' ימים נכנסתי למסעדה לקנות שובר מתנה.
בזמן ההמתנה עיינתי בתפריט שהיה לידי וחשבתי לקחת עסקית צהריים בטייק אווי ושמחתי לראות שיש שינויים בתפריט והיו מס' מנות ששונו/התווספו וכו'...
היות והיו מספר מנות חדשות שרציתי לדגום החלטתי כן לקחת עסקית ואמרתי זאת לבחור ששירת אותי עם השובר.
הוא נתן לי תפריט עסקית (שונה מהתפריט בו עיינתי) ושמתי לב שהמחירים שם גבוהים בכ- 15 שח' מהתפריט הרגיל (אחת המנות שרציתי לדוגמה, הייתה גם יקרה יותר ב- 15 שח' וגם בתוספת של 10 שקלים נוספים). 
במקומות אחרים בהם אכלתי עסקית, מחיר המנות לא השתנה ובמחיר העיקרית מקבלים ראשונה ו/או שתייה וכו'...
בכ"א, הגילוי הזה איכזב אותי מאוד . הרגשתי שבכל הפעמים שאכלתי שם עסקית "עבדו" עליי ובסוף לא לקחתי טייק אווי.

רציתי לשמוע את חוות דעתכם על כך. האם זה נהוג? נתקלתם בזה?

תודה וסליחה אם שרשרתי שלא במקום .
לצפיה ב-'אולי היו מנות שהיה צריך להוסיף עבורן תשלום'
אולי היו מנות שהיה צריך להוסיף עבורן תשלום
20/08/2017 | 07:29
3
48
מעבר למחיר העסקית?

בדרך כלל עסקיות בנויות כך שבמחיר מסויים, אפשר לבחור מתוך תפריט מוגבל מנה ראשונה ומנה עיקרית. תמיד יש מנות עבורן צריך להוסיף תשלום מעבר למחיר העסקית.

יכול להיות שזה מה שראית?
לצפיה ב-'ספציפית המנה הזו הייתה בתוספת תשלום, בנוסף לכך'
ספציפית המנה הזו הייתה בתוספת תשלום, בנוסף לכך
20/08/2017 | 11:02
2
40
שהיא (ושאר המנות) היו יקרות בכ -15 שח' ללא תוסםת נוספת.
כלומר, אם הייתי מזמינה את המנה המדוברת, הייתי משלמת עליה מחיר עיקרית (שיקר בכ- 15 שח' בתפריט העסקית) + 10 שקלים נוספים.

לצפיה ב-'כלומר העסקית כוללת ראשונה ועיקרית'
כלומר העסקית כוללת ראשונה ועיקרית
20/08/2017 | 12:16
1
35
במחיר המנה העיקרית, וכל המנות העיקריות יקרות ב- 15 ש"ח ממחירן בתפריט הרגיל?

לצפיה ב-'בדיוק! וסליחה על האיחור בתשובה. לא הייתי במחשב כמה ימים.'
בדיוק! וסליחה על האיחור בתשובה. לא הייתי במחשב כמה ימים.
23/08/2017 | 21:33

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה