לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1946219,462 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-'איזה עוד מקומות מומלצים (אוכל\אווירה) יש בפשפשים ?'
איזה עוד מקומות מומלצים (אוכל\אווירה) יש בפשפשים ?
15/08/2018 | 16:31
8
אונזה , ראיסה ושאפה הן החביבות עליי, יש עוד מקומות בסגנון עם ישיבה בחוץ ואוכל טעים ?

איך המרגוזה בר ?
לצפיה ב-'זהו? נמחק אוגוסט מהפורום? רואה רק עד סוף יולי'
זהו? נמחק אוגוסט מהפורום? רואה רק עד סוף יולי
15/08/2018 | 09:11
3
42
לצפיה ב-'באסה. '
באסה.
15/08/2018 | 09:21
2
111
ומאחר שמנוע החיפוש נותן לינקים לביקורות ולא מעתיק אותן - עכשיו יש לינקים שבורים במנוע החיפוש לביקורות מהתקופה הזאת.
לצפיה ב-'תקלה. מטופלת.'
תקלה. מטופלת.
15/08/2018 | 14:54
1
44
בפעם הבאה, כדי לשלוח לי מסר או לדווח בפורום משוב.
לצפיה ב-'או שזו "תקלה", או שמישהו פרץ לתפוז ומחק הודעות'
או שזו "תקלה", או שמישהו פרץ לתפוז ומחק הודעות
15/08/2018 | 17:08
6
לצפיה ב-' אירוח וידאו בנושא תמ"א 38 '
אירוח וידאו בנושא תמ"א 38
15/08/2018 | 12:22
3

תמ"א 38 זה בדיוק מה שאתם צריכים בבניין הישן שלכם, או שלא
ביום שני הבא יתקיים אירוח וידאו חדש בתפוז בו תוכלו לשאול הכל על התוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה.
 היכנסו עכשיו לשרשור האירוח וכתבו את השאלות שלכם
לצפיה ב-'2 בקשות לת"א-יפו'
2 בקשות לת"א-יפו
25/07/2018 | 14:06
5
324
בשבוע הבא אזדמן ליומיים.

אשמח להמלצות לסושי
ולמקום של קוקטיילים ביפו אזור שוק הפישפשים
תודה
לצפיה ב-'אלו בקשות כלליות'
אלו בקשות כלליות
26/07/2018 | 15:44
151
סושי בת"א יש המוןןן מסעדות מצינות! 
פו, נאם, מר וגברת לי, ניני האצי, פריים... אלו עלו לי בראש באופן רנדומלי.
ביפו הולכים בשוק הפשפשים ולרוב אני בוחרת לפי אווירה. יש את רעמסס למשל 
לצפיה ב-'סושי בתל-אביב: יאקימונו או ניני האצ'י'
סושי בתל-אביב: יאקימונו או ניני האצ'י
29/07/2018 | 02:27
105
שונות בתכלית השינוי ומצויינות. ביאקימונו יש עסקית מצויינת.

קוקטיילים באזור שוק הפישפשים, פחות מכירה, אבל יכול להיות שראיסה תתאים.
לצפיה ב-'מעולה.אבדוק קצת אינטרנטית את המלצותכם ובקשר ליפו באמת'
מעולה.אבדוק קצת אינטרנטית את המלצותכם ובקשר ליפו באמת
29/07/2018 | 11:11
2
72
נזרום לפי אוירה.
תודה
לצפיה ב-'ניני האצ'י כשרה ונמצאת בצפון רחוב בן יהודה'
ניני האצ'י כשרה ונמצאת בצפון רחוב בן יהודה
29/07/2018 | 12:56
1
82
הייתי מכניסה לשיקול בבחירת המסעדה גם את המיקום שלהן, כדי שיהיה לך נוח.
לצפיה ב-'תודה,אכן שיקול'
תודה,אכן שיקול
29/07/2018 | 13:54
23
לצפיה ב-'מסעדת בשרים מומלצת במרכז?'
מסעדת בשרים מומלצת במרכז?
25/07/2018 | 11:42
2
129

לצפיה ב-'הדסון'
הדסון
25/07/2018 | 14:14
54
לצפיה ב-'אמממ'
אמממ
26/07/2018 | 15:41
175
כדאי לפרט יותר בהודעה מה מחפשים.
יש את רק בשר ומקום של בשר... דיי מוכר
ובוצ'רי דה ברילוצ'ה ברמת החייל.

לצפיה ב-'Lot of Wine בר יין בפריז'
Lot of Wine בר יין בפריז
25/07/2018 | 10:00
4
397
אז אנחנו בפריז. הוא עובד ואני מטיילת ומבלה. 

בינתיים אכלנו יחד ארוחה סבירה בביסטרוטרס, וארוחה מצויינת באטלייה ויונדה.
אמש נפגשתי עם חברה בLot Of Wine בר יין במארה שקיבלתי עליו המלצה.
מקום לא גדול, עם תפריט קטן של שרקוטרי וגבינות ומבחר יין גדול. קהל מעורב, מורכב מתיירים ומקומיים חלקם כנראה לקוחות קבועים.
בעלת המקום קצת לא קונבנצינאלית, וזה חלק מהקסם של הבר. 
במקום קראף אכיל, היא מגישה יין בכוס ענקית עם פיה למזיגה. 

על כל מה שבתמונות ועוד ארבע כוסות יין, שילמנו 80 אירו. 
לצפיה ב-'האם הגישו גם לחם ? '
האם הגישו גם לחם ?
25/07/2018 | 10:22
1
76
לצפיה ב-'כן, רואים את שקית הלחם מאחורי כוס היין באחת התמונות'
כן, רואים את שקית הלחם מאחורי כוס היין באחת התמונות
29/07/2018 | 12:57
20
לצפיה ב-'מתנצל שלא נהנית בBISTROTTERS'
מתנצל שלא נהנית בBISTROTTERS
26/07/2018 | 00:50
1
246
אבל האמת לא כ"כ הופתעתי
בביקור האחרון שלנו שם לפני כ4 שבועות עם זוג חברים
הסתבר לי שהשף (שהיה אחד הבעלים המייסדים) עזב
וזה ניכר בתפריט ולצערי כנראה גם באיכות
לצפיה ב-'דווקא הסתמכתי על ההמלצה שלך'
דווקא הסתמכתי על ההמלצה שלך
29/07/2018 | 02:25
105
הבחור אומר שהארוחה היתה סבירה. אני אומרת שטונה צרובה חסרת טעם, היא לא משהו מתקבל על הדעת במסעדה כזו. הקינוחים, היו נפלאים.
לצפיה ב-'ביקור במבעגת קליפסו תל- אביב'
ביקור במבעגת קליפסו תל- אביב
25/07/2018 | 20:49
290
ביקשנו להביא מנה עיקרית אחרי סלט ולא ביחד אך התברר שלא ניתן ואם יהיה קר הציעו לחמם, מנת פילה דניס עם תפוחי אדמה- קטסטרופה לא ידעתי שאפשר כל כך לכלכל שני דברים האלו. אי אפשר לאכול ועל זה עוד דורשים כסף , ככל הנראה שם שלהם לא חשוב להם.
חובב מטבח מתחיל היה עושה טוב יותר! 

לצפיה ב-'איך האווירה ב יא-פאן? '
איך האווירה ב יא-פאן?
22/07/2018 | 20:39
4
258
שוקל להזמין מקומות על הבר לסופש
לצפיה ב-'הייתי לפני כחצי שנה בשבת בצהריים'
הייתי לפני כחצי שנה בשבת בצהריים
23/07/2018 | 19:31
1
285
הגענו מוקדם (12 ככה) והיה נעים ולא רועש. שירות אדיב. לא ישבנו על הבר כי אני אישית מתעבת לשבת על הבר אבל עשה רושם שהבר מרווח ונעים סה"כ
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/07/2018 | 00:35
33
לצפיה ב-'בר נחמד אבל בחלק ממנו יש שולחנות גבוהים שצמודים לבר'
בר נחמד אבל בחלק ממנו יש שולחנות גבוהים שצמודים לבר
24/07/2018 | 10:37
198
ויושבים בהם אחד מול השני ולא מול הבר. לא אוירה "ברית"
לצפיה ב-'המנות דיי מרשימות וכיך לבלות שם!'
המנות דיי מרשימות וכיך לבלות שם!
26/07/2018 | 15:39
26
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
22/07/2018 | 03:43
6
27
לצפיה ב-'מסעדג בבת גלים'
מסעדג בבת גלים
22/07/2018 | 16:37
3
342
כ 60 שנה המסעדה קיימת בחיפה, ובכל התקופה הזו אני תושב חיפה (או חיפה רבתי) ומעולם לא יצא לי להיות בה למרות שידעתי על קיומה.  בסופו של דבר נשברתי, הלכתי (ואפיו פעמיים) והופתעתי לטובה.  היינו בשישי הקודם בצהריים ובשישי הזה בערב.

לטובה :
- הנוף מהחלונות לטיילת ולים ...
- יש מרווח !  לא מנסים להכניס מקסימום סועדים במינימום מקום.  נדיר.
- שקט.  *אין* (אני חוזר - אין) מוזיקת רקע !  לא רועשת ולא "שקטה".  אפשר לשלב סעודה ושיחה (ולא משנה ש"אין משיחין בשעת הסעודה").
- בקבוק מים קרים (קרים !  לא הפטנט החדש יחסית של מי ברז פושרים) מונח על השולחן עוד לפני שמספיקים להתיישב.
- יש חנייה (אם כי לפעמים צריך להתרחק לקצה השני של החניון הגדול של חוף הרחצה).

ויש גם אוכל.

לדעתי התפריט לא השתנה ב 60 השנה האחרונות.  
מנה עיקרית (דגים, מעט פירות ים, מעט בשר, משהו לילדים [אם אני זוכר נכון), סלטים הכלולים בעיקרית וממנה (אחת !  בווריה) אחרונה.

הסלטים (40 ש'ח לסועד שלא מזמין עיקרית) הם לא הצד החזק בארוחה אם כי לפחות סלט הירקות היה טרי וכשבקשנו תוספת הגיעה קערה גדולה.  שאר הסלטים - בסדר כזה.  עם הסלטים מגיעים חצאי פיתות בשום (?)/שומן חמות לאוהבים.  אפשר לבקש ולקבל פיתות רגילות.

תכל'ס - באים לדגים ולפירות הים.  מבחר הדגים משתנה ובאים על הגריל או בטיגון.  פירות הים באים במבחר רטבים וחלקם גם בציפוי פירורי לחם גסים.
ניסינו:
2 מהדגים (סורי, לא זוכר אילו) שהוכנו היטב (אחד גריל אחד טוגן) ונאכלו בהנאה.
3 (היינו פעמיים ובשנייה יותר משניים) מנות של שרימפסים (גדולים למדי) וקלמרי.  הקלמרי מטוגן השרימפסים מטוגנים ופעם אחת בציפוי פרורי לחם והקלמרי מטוגנים.  אני נהניתי.
1 מנה של מולים.  מספר לא גדול אך מספק של צדפות גדולות.  מומחית המולים נהנתה.

בתוספת צ'יפס שחלקנו (סביר למקומותינו.  נראה שנעשה במקום) וגולדסטאר יוצאים ב 100+- ש'ח לסועד (כל עוד לא לוקחים מהדגים היקרנים יותר).

מנת הבווריה גדולה ולא רעה, מספיקה לדעתי לשניים ורצוי לבקש לוותר על רוטב השוקולד (?).

בשישי בצהריים המסעדה היתה מלאה בוותיקי הארץ שמכירים אחד את השני עוד מתקופת הפלמ'ח לדעתי ואת תפריט המסעדה בעל פה.
בשישי בערב המסעדה היתה מלאה במשפחות על זאטוטיהן - רצוי להזמין מקום מראש.

אם צריך - ראינו שיש גם חדר לארוחת קבוצתיות של כ 20 איש.

השירות סביר עד טוב.

בקיצור - מסעדה שכונתית במובן הטוב של השכונה.

ואם נחזור להתחלת הכתוב ("לטובה"...) נגיע לקטע של -
לרעה -
לא מצאנו.

מאחל לה עוד חיים ארוכים.
לצפיה ב-'מה השם שלה?'
מה השם שלה?
22/07/2018 | 17:45
2
49
לצפיה ב-'מסעדג '
מסעדג
22/07/2018 | 18:07
1
62
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/07/2018 | 20:36
166
בלי שם אי אפשר להעלות למנוע החיפוש
והייתי בטוח שמסעדג זה טעות כתיב...

לצפיה ב-'סוף שבוע ב בת ים '
סוף שבוע ב בת ים
22/07/2018 | 19:03
316
לאחר סוף שבוע משפחתי מוצלח , לפני שנה, בתל אביב . הזמנו מקום לסוף שבוע ארוך חמישי עד ראשון בקבוץ דפנה. ארוע משמח הפציע לחמישי אחר הצהרים .
עשינו חשבון שנסיעה ארוכה לצפון ליומייים, אינה כדאית . התחלתי לחפש מקום במרכז- עם ים ובריכה ביקשו . מוצאישבת תשעה באב- צריך מקום שאפשר יהיה לאכול בחוץ וכך נפל הפור , ובצדק, על בת ים. מלון ליאונרדו של רשת פטאל 

התחלנו בארוחת בקר במסעדת סילו בחולון. לא הייתי הולכת לשם שוב כזוג , אבל למסגרת המשפחתית - היינו שבעה מבוגרים , בן שלש ושליש אנרגטי ואחותו בת שבעה חודשים- הגיעה חולה וחסרת תיאבון , התאוששה באויר הים 

המחיר בסילו 85 שח למזנון + מנת ביצים+משקה אחד. לקח למנות החמות הרבה זמן לצאת , החביתה היתה טעימה מאד , פרנץ' טוסט יצא לאחר תחנונים
הטבעונית התאכזבה מאד מהשקשוקה הטבעונית , השאירה את המנה  במחבת . שבעה ממגוון המתוקים , חלקם טבעוני ומאפים . בינתים הספיק הפעוט (חויב כחצי מחיר על ארוחתו , אבל אכל כמו גדול) לשוט באגם עם סבא . סך הכל היה נחמד והתאים במיקום ובמגוון האוכל 

לארוחת ערב נסענו 2.5 קמ לפרנצ'סקה על הים , חוף ראשון . קבלנו שולחן עגול באזור חצי סגור, תחושת חדר פרטי שנעמה לנו . 
קבלנו 3 פוקצ'ות מצוינות , אנטיפסטי ושום אפוי- ללא חיוב . 
חלקנו 2 ראשונות- ארנצ'יני *2 וסלט פרנצ'סקה. הארנצ'יני היו מצוינים ברוטב עגבניות טוב . הסלט עשיר עם חסות גבינה כחולה אגוזים 
עיקריות- פיצה טבעונית- מלוחה מדי , פיצה באפלו - בסדר גמור, פפרדלה פונגי - סטנדרטית, פנה גבינה כחולה- מחיר איל שני-79 שח - הגבינה הכחולה היו פרוסות קשיחות  ולא מומסת בשמנת . אחת הבנות רצתה אמנון על חציל קלוי- המלצר אמר שאין ,הציע דניס על פירה חלבי- לא ציין את המחיר- 125 שח, היה לה טעים
 לקחתי מנת שרימפס בחמאה ושום בגודל מנה ראשונה- 56שח- היו למיטב זכרוני כ 8 - בהחלט מספק עם הפוקאצ'ה , היה לי טעים 

קינוחים- טירמיסו ועוגת גבינה עם פירות יער-  מוצלחים  , הספיקו שנים לכולנו- היינו שבעים 

עם פפסי מקס, קנקן לימנדה , כוס יין במבצע- בלאו דה נואר- 28 שח ואספרסו כפול- 757 .לא כולל שרות 
המלצרית, כשהיתה זמינה , היתה מאד נחמדה אבל נראה שהיו פחות מדי מלצריות . לנו זה פחות הפריע, אפשר היה לצאת לטייל קצת בחוץ , הבאנו ספרי קריאה וצבעים וכך הפעוט היה עסוק . 
חלקנו חזר למלון בהליכה מהנה בטילת ראשון בת ים ונהנו מאד 

שבת בצהרים , הביאו משלוח מג'פניקה או הסתפקו בגלידה  אחרי ארוחת הבקר הנחמדה במלון 

בשבת שבע בערב, התיצבנו לארוחה הודית אצל צ'נצ'ל . הכרתי אותו בארוחת EATWITH לפני מספר שנים. המשפחה שיבחה אותי שוב ושוב על ההברקה- ארוחה פרטית . אוכל צמחוני . אחד הסועדים טען שזו הארוחה הכי טובה שאכל בשנה האחרונה . תוך אכילה , מי שכבר היה בהודו העלה זכרונות . היה כייף
הבאנו איתנו בירה קרה- ג'ימס 8:8 ושפירא בהירה וגם סודה קרה
המחיר 130 שח למבוגר, חצי לילד . 

כולם סיכמו שהיה מוצלח מאד, המלון (במיוחד הזוג שקבל חדר עם מרפסת בקומה 22) המיקום והארוחות 
עכשו- צריכה למצוא מקום לשנה הבאה...המשפחה הצהירה שנסיעה ארוכה - בכביש הארץ- אינה רצויה...

לצפיה ב-'24 שעות בת"א'
24 שעות בת"א
24/07/2018 | 08:22
272
פעמיים לחמנינה
התיאלנדית בהר סיני
בר פיקוק במרמורק
גלידה באייסברג

ופרוט:
לחמנינה-הסניף מול הבימה.בצהריים לקטנו 2 סלטים שבאו עם לחמניית קמח מלא.ישבנו על פופים בשדרות רוטשילד ואכלנו.היה מרענן וטעים.
פעם שניה בבוקר-לקטנו הביתה חלת בריוש מעולה,קרנץ שמרים עם שוקולד ולחם נלסון.בישיבה שתינו הפוך טוב, קרסון חמאה, קראסון פיסטוק וקראסון פתוח ממוא חביתה ועגבניה.שרות מעולה ואוכל טעים.

ערב- התאילנדית בהר סיני.קו תחתון-אין כמו בית תאילנדי.האוכל היה לא משהו(מרק פירות ים שהיה די ריק מתוכן),סוג של מוקפץ על נודלס(שכחתי מה)
קמפרי מעולה וכוס יין לבן.שרות על הפנים.לאחר שהבהרנו שיוציאו את המנות יחד, הוציאו רק את המרק ולמוקפץ לקח שעה להגיע.למרות שבקשנו שוב ושוב.
מחיר סביב ה260 ש"ח.

גלידה אייסברג-נבחרו 2 כדורים.האחד פיסטוק חלבה והשני שוקולד מריר.טעים

לילה-פאב פיקוק.הזמנו מבחר סלטים לנשנוש ,שוב קמפרי(פחות מוצלח) יין לבן ובירות.היינו 5 איש.נחמד.

עברו מהר ה24 שעות....
לצפיה ב-'קולינריה בבלגרד.'
קולינריה בבלגרד.
21/07/2018 | 13:05
6
343
אז נכון, האוכל בסרביה ככלל ובלגרד בפרט,  זול. אבל לפחות לטעמי וגם לטעם חברי [היינו 3 זוגות] אין משהו מיוחד שראוי לציון מלבד אולי הבירה המקומית שמוגשת בקבוק קטן ושמנמן [330 סמ"ק] שהיתה טעימה לכולנו.
אכלנו ב AMBAR ו TORO שב ZIMUN [ישנה גם אחת בשכנות ל AMBAR]. שהומלצו כאן. אבל המסעדות שאני יכול להמליץ עליהן הן אלו :
1. המסעדה המקומית במלון HILTON. במלון 2 מסעדות. אחת על הגג , היא מסעדה עם תפריט יפני. והשניה בלובי עם תפריט מקומי. אנחנו בחרנו במסעדה המקומית. המקום נעים ויפה, שירות מקצועי ואוכל טעים. 
2. המסעדה הפתוחה של מלון מוסקבה. כנ"ל.
3. מבין המסעדות הרבות שפזורות לאורכו של המידרחוב, הטובה ביותר לטעמי , היתה DORA. [ראו תמונה מצורפת]
מחירים : במסעדות המקומיות ניתן לאכול ארוחה מלאה גדולה. [פתיחה, עיקרית, קינוח ושתיה] ב 1000 עד 1500 דינר לאדם.[40 עד 60 ש"ח] 
במלונות שציינתי המחיר יהיה בין 2000 ל 2500 דינר לאדם.

לצפיה ב-'הארוחה שלי הכי טובה בסרביה'
הארוחה שלי הכי טובה בסרביה
21/07/2018 | 14:13
2
258
...היתה הרחק מבלגרד, באיזה חור על הר: ארוחת בוקר סרבית כפרית, שאחריה אפשר לחזור לישון מרוב כמויות, עם סבתא שמכינה את הריבה (המדהימה) בעצמה מתוצרי היער, אופה לחם ומכינה בעצמה גבינה, ממרח פלפלים טעים ומאפים עם סרפד שגדל במקום, ומתחת לחביתה יש ערימה של בשרים משלל סוגים. והכל בעלות מגוחכת - האוכל מחוץ לבלגרד אפילו יותר זול, וגם הטיול באזורים הכפריים/טבע היה לנו יותר כיף. שווה לשכור רכב ופשוט לעצור במקומות ולנסות את האוכל, בלי טריפאדווייזר ובלי המלצות. 

לצפיה ב-'היינו גם ב NOVI-SAD [עם חברת"NOA" ומדריך ישראלי]'
היינו גם ב NOVI-SAD [עם חברת"NOA" ומדריך ישראלי]
21/07/2018 | 16:51
1
201
ושם נלקחנו לאכול באיזו חווה שמחוץ לעיר .האוכל, אותו אוכל והמחיר היה באופן יחסי , יקר יותר.
לצפיה ב-'מן הסתם זה אחרת אם הולכים עצמאית'
מן הסתם זה אחרת אם הולכים עצמאית
21/07/2018 | 20:19
167
אנחנו פשוט הגענו למקומות לבד, ללא סיור או מדריך מכוון. 
לצפיה ב-'הלכתם למקומות לא טובים במיוחד'
הלכתם למקומות לא טובים במיוחד
23/07/2018 | 05:18
2
218
יש לא מעט מקומות טובים יותר בעיר.

לצפיה ב-'נו, אז מדוע שלא תביא שמות של "מקומות" טובים יותר ?'
נו, אז מדוע שלא תביא שמות של "מקומות" טובים יותר ?
23/07/2018 | 12:59
1
178
ומדוע לא הבאת את השמות של אותם מקומות כשביקשתי כאן המלצה למסעדות בבלגרד ?
לצפיה ב-'לא הרגשתי שזה הדבר הנכון לעשות'
לא הרגשתי שזה הדבר הנכון לעשות
23/07/2018 | 23:01
189
אין בפורום הזה מי שחילק יותר המלצות טובות לערים בעולם.
אבל כשאתה מחלק המלצות שוות ולא מקבל כמעט פידבק או תודה מהאנשים שהשתמשו בהמלצות, אתה מתחיל לפקפק בכדאיות העניין.

אין דבר שאני אוהב יותר מלעזור לאנשים טובים ולמסעדות טובות, אבל יש גבול.
במקביל, כשאני ביקשתי  פה המלצות לא ממש קיבלתי פנינים.

בנוסף לכך, הייתי עסוק מאוד כשראיתי את ההודעה.

לצפיה ב-'נםאר בקר המסעדות ג'ונתן גולד'
נםאר בקר המסעדות ג'ונתן גולד
22/07/2018 | 19:03
309
ג'ונת'ן גולד, מבקר המסעדות של הלוס אנג'לס טיימס, נפטר. גולד, זוכה פרס פוליצר על כתיבתו, דגל בכתיבת ביקורות חיוביו ואי מתן ציונים לארוחות ומסעדות.

https://www.haaretz.co.il/food/food-news/1.6294978
לצפיה ב-'ביקורת קטלנית של שגיא כהן על קפה נורדוי'
ביקורת קטלנית של שגיא כהן על קפה נורדוי
19/07/2018 | 19:40
30
504
לצפיה ב-'יש לך התייחסות כלשהי לביקורת?'
יש לך התייחסות כלשהי לביקורת?
19/07/2018 | 20:20
11
385
קישור בלבד, פחות מקובל אצלנו.
לצפיה ב-'אחרי שקראתי שתי ביקורות הפוכות (אבי אפרתי עף על המסעדה)'
אחרי שקראתי שתי ביקורות הפוכות (אבי אפרתי עף על המסעדה)
20/07/2018 | 13:30
10
442
רציתי לשפוט לפי מראה עיניים לכן פתחתי tripadvisor לחפש תמונות צרכנים. לא היו. מה שכן הצבעת הצרכנים היא  34% מצויין (כנראה מטעםׂ או חברים של?) ואז ישר קופץ ל33% poor & 33% terrible
  בנוסף בכתבה מאוד מצחיק לקרוא תגובות של הקוראים (שקוטלים ועושים דיסלייק למגיבים מטעם) 
לצפיה ב-'את משתמשת בטריפאדווייזור כמקור מידע למסעדות בישראל?'
את משתמשת בטריפאדווייזור כמקור מידע למסעדות בישראל?
20/07/2018 | 15:00
1
330
לטעמי המקורות המהימנים הם הפורום שלנו, קבוצות פייסבוק שעוסקות בקולינריה ואוכל, ובלוגים מסויימים.

לצפיה ב-'משתמשת לתמונות. תמונה שווה אלף מילים לפעמים'
משתמשת לתמונות. תמונה שווה אלף מילים לפעמים
20/07/2018 | 18:38
83
לצפיה ב-'יש כרגע 3 ביקורות בלבד ב-Tripadvisor על קפה נורדוי.. '
יש כרגע 3 ביקורות בלבד ב-Tripadvisor על קפה נורדוי..
20/07/2018 | 16:38
4
314
אחד שקטל. אחת שהתלהבה.
עוד אחת שהכותרת שלה הייתה "ארוחת בוקר" והמשך הביקורת היה בלשון הזו: "ארוחת בוקר מצויינת כחלק מאירוח במלון נורדוי המושלם
מבחר גדול בתפריט, הכל טרי טעים בייקון סלמון גבינות בריוש"....
נשמע כמו ביקורת חיובית מאד שקיבלה ציון 1 מתוך 5, ללמדך שמי שכתב את הביקורת חשב שכנראה 1 זה הכי גבוה. 

זה Tripadvisor. מאד אמין. 2 המסעדות המדורגות הכי גבוה בת"א נכון לעכשיו הן מנדלימוס שזהוא בכלל בר ובוקה בוקה (?). Tripadvisor זה ממש לא מקור שאפשר להסתמך עליו. בטח לא בביקורות בארץ. (וגם בחו"ל הייתי נזהר ומצליב עוד מקורות).
לצפיה ב-' אפילו כשמדובר בבתי מלון הוא פחות מהימן בעיני'
אפילו כשמדובר בבתי מלון הוא פחות מהימן בעיני
20/07/2018 | 17:51
104
לצפיה ב-'צודק, בודקת להתרשם מתמונות'
צודק, בודקת להתרשם מתמונות
20/07/2018 | 18:44
216
והיום נוספו עוד כמה. הן לא מרשימות. אני קוראת ביקורות ומחליטה עם עצמי אם הן מהימנות. בחו"ל יש לזה קצת יותר הצלחה...
לצפיה ב-'מהניסיון שלי בארה"ב'
מהניסיון שלי בארה"ב
21/07/2018 | 01:46
261
הביקורות בטריפאדוייזר קצת יותר טובות מהביקורות ביילפ. לא בגלל שהביקורות בטריפאדוייזר כל-כך טובות, אלא בגלל שהביקורות ביילפ אפילו פחות אמינות.

לצפיה ב-'בארה"ב הביקורות שלהם עזרו לנו לא פעם, ולא התאכזבנו'
בארה"ב הביקורות שלהם עזרו לנו לא פעם, ולא התאכזבנו
21/07/2018 | 04:56
203
גם התמונות עזרו מאוד לא פעם ולא פעמיים. בישראל לא ממש ניסיתי, אבל למה משנה הכמות או הדירוג? גם אם יש מעט זה עדיף על כלום, והן מתווספות לביקורות ממקורות אחרים (גוגל, הפורום הזה ועוד). דירוג בכל מקרה לא רלוונטי לי ללא טקסט, ואם הטקסט חיובי ודאי שלא מעניין אותי אם הוא נתן בטעות רק כוכב אחד. תמונות תמיד עוזרות.
לצפיה ב-'סתם מתוך סקרנות חיפשתי ביקורות'
סתם מתוך סקרנות חיפשתי ביקורות
21/07/2018 | 06:30
2
265
וראיתי שלוש ביקורות על המסעדה (בנוסף לזו של שגיא כהן). אחת של אבי אפרתי, אחת של ביצה עלומה, ואחת של בוב68. שלושתן מאד חיוביות. מעניין שההתרשמות של שגיא כהן היתה הפוכה. יכול להיות עניין של טעם אישי, אבל חלק מהביקורת שלו היא על דברים כגון רמת העשיה של הסטייק שזה כבר עניין של פשלה בביצוע. אולי היה להם יום רע במטבח?

לצפיה ב-'יצא לי לקרוא עוד דיווחים על המסעדה'
יצא לי לקרוא עוד דיווחים על המסעדה
21/07/2018 | 06:45
253
ורובם היו חיוביים.
לצפיה ב-'בדיווח של בוב יש תמונות'
בדיווח של בוב יש תמונות
22/07/2018 | 09:01
173
ורוב המנות שם (למעט מנה אחת) נראות בגודל סביר (בהנחה שגודל צלחת שם הוא גודל ממוצע... מניח שהצלחות שלהם לא בקוטר של 10 ס"מ ).

אולי חלו שינויים. אולי היתה לו הצלחה בבחירת המנות. אבל הסתכלתי שוב היום ובצילומים שלו הכל נראה סביר.. גם אותי ההבדל העצום בדיווחים השאיר עם סימן שאלה די גדול.

לצפיה ב-'אכלנו בקפה נורדוי לפני שבועיים, ארבעה סועדים'
אכלנו בקפה נורדוי לפני שבועיים, ארבעה סועדים
21/07/2018 | 09:47
9
454
וההתרשמות של כולנו הייתה זהה לזו של שגיא כהן - המנות היו קטנות באופן מגוחך. מבחינת הטעם היה בסדר ומטה, לא משהו מיוחד, אבל קשה לדעת כי יש רק שני ביסים וזהו. היינו מאוד מאוכזבים, בעיקר מכיוון שאנחנו אוהבים מאוד את "בר אה וין".
גם אני ראיתי המון ביקורות חיוביות על קפה נורדוי, והייתי ממש מופתעת שאף אחד מהמבקרים לא הרגיש כמונו. ואז הגיע שגיא כהן.
לצפיה ב-'אויה, נשמע נורא מנות זערוריות ויקרות הן חטא בל יכופר'
אויה, נשמע נורא מנות זערוריות ויקרות הן חטא בל יכופר
21/07/2018 | 18:47
8
302
אלא אם יש בהן רכיב יקר במיוחד ואז עוד איכשהו יש לכך הצדקה (אבל זה לרוב לא המקרה). הדיווח של כהן נשמע בסה"כ די אובייקטיבי ברובו (עם דרמטיות עודפת כהרגלו, אבל למדתי לסנן אותה). אולי המסעדה התחילה טוב ואז שינתה כיוון והקטינה את המנות ומאותו רגע החלו הביקורות הרעות?
לצפיה ב-'היינו שם בשבוע הראשון לפתיחה...'
היינו שם בשבוע הראשון לפתיחה...
21/07/2018 | 19:25
2
313
לא יכולה לדמיין מנות יותר קטנות מאלו שהוגשו לנו
לפחות לא כאלה שניתן לראות בעין בלתי מזוינת
לצפיה ב-' חבל. מעניין מה פשר הדיווחים החיוביים. חברים? מנות שונות?'
חבל. מעניין מה פשר הדיווחים החיוביים. חברים? מנות שונות?
21/07/2018 | 20:50
1
74
לצפיה ב-'חשבתי על זה לא מעט'
חשבתי על זה לא מעט
21/07/2018 | 21:07
277
ובאמת שאין לי תשובה
אולי מנות אחרות
למרות שהזמנו לא מעט
אולי ציפיות אחרות
אין לי מושג
לצפיה ב-'לגבי זה, לא בהכרח מסכים'
לגבי זה, לא בהכרח מסכים
23/07/2018 | 02:45
4
211
בלי קשר למסעדה ספציפית הזו, יצא לי לאכול במסעדות מישלן בהן כל מנה היא בגודל ביס או שניים, ומחיר הארוחה בטווח שבין 100 ל-200 דולר לא כולל שתיה. אם מחלקים את המחיר במספר המנות, כל מנה בגודל ביס שכזה עולה 10-15 דולר. ובהרבה מהמנות אין דווקא רכיב מיוחד ויקר, אבל זו ההשקעה בהכנה של כל מנה וההשקעה בכלל בכל האלמנטים במסעדה שמצדיקה את העלות.

לצפיה ב-'אתה משווה רולס רויס לרנו.'
אתה משווה רולס רויס לרנו.
23/07/2018 | 04:52
3
59
לצפיה ב-'אני לא משווה אף אחד'
אני לא משווה אף אחד
23/07/2018 | 06:18
2
142
אני מדבר על העקרון, לא על המסעדה הספציפית.

לצפיה ב-'אין פה עיקרון, אני מדברת על מסעדות קמצניות בישראל'
אין פה עיקרון, אני מדברת על מסעדות קמצניות בישראל
23/07/2018 | 13:52
1
137
ולא על ארוחת טעימות במסעדת מישלן שבה הכללים אחרים מלכתחילה, ומן הסתם הציפייה מהמנות וגם המחירים הם בסדר גודל שונה.
לצפיה ב-''
24/07/2018 | 15:40
5
לצפיה ב-'היינו ביום ה' האחרון. היה טעים ואיכותי. אפילו יצאנו שבעים.'
היינו ביום ה' האחרון. היה טעים ואיכותי. אפילו יצאנו שבעים.
22/07/2018 | 17:34
4
336
היינו 2 בחורים עם קיבולות אוכל לא רעות. הזמנו 5 מנות + 2 קינוחים + 2 כוסות יין. ויתרנו על לחם ועדיין יצאנו שבעים בהחלט. נכון שהמקום לא זול והמנות שאכלנו אכן לא גדולות אבל בהחלט לא דוגמיות. רחוק מאד מהתיאורים של שגיא כהן. ואגב - לא מכיר את עינב אזגורי. מעולם לא החלפתי איתו מילה ולא קיבלנו ולו שקל הנחה מהחשבון שעמד על 506 ש"ח לשני סועדים. בהחלט קיבלנו תמורה טובה לכסף. 

אני לא יודע להסביר את ההבדלים בין גרסתו של שגיא כהן לשאר מבקרי האוכל ששיבחו והללו ולרוב מבקרי קבוצות האוכל בפייסבוק שאף הם כתבו דברים חיוביים על המקום. אולי זה באמת תלוי במנות הנבחרות.  
לצפיה ב-'תמונות להתרשמות'
תמונות להתרשמות
22/07/2018 | 19:01
348
לצפיה ב-'תודה על התמונות, דעתי מצפייה'
תודה על התמונות, דעתי מצפייה
23/07/2018 | 20:52
2
196
אני אגיד מה עבר לי בראש כשהסתכלתי על התמונות: (מקווה שלא ירגיז להבין איך פועל לי המח)
+ קרפצ'ו,  מה הגודל, זה כפית או כף להשוואה? זה בוטנים או סוג אגוזים קצת יותר מושקע? הייתי משקיעה במנה גג 10 פאונדס אבל חושבת שיכלו לצ'פר אותי באיזה טוסט קטן ו/או שבבים/פירורים של עוד טעם (ג'ינג'ר מסוכר/ פלפל חריף / דג מיובש, משהו )
+ גלידה? מעדיפה לקפוץ לסיציליאנית אבלל נניח שממש התחשק לי רק כדור בודד.  אם הייתי בקריווינג מטורף לגלידה הייתי משקיעה גג 5 פאונגס (מחיר קינוח רגיל פה)
+ לא הצלחתי לזהות רק מהתמונה. אה, בעצם בביקורת היה רשום משהו על vitello tonnato. זה זה? לפי גודל הצלפים המנה קטנה,  אף פעם לא ראיתי שהבשר מקופל לעיגול בקערת מרק, דק כמו קרפצ'ו. מנה מבלבלת. בטח הייתי מתבאסת ממנה. 10 פאונדס?
+ את העוגה שבתמונה אני אישית הייתי אולי מחזירה אלא אם המלצר היה אומר לי מראש שהיא נוזלית מבפנים וקצת שזופה מאוד מבחוץ (ואז לא הייתי מזמינה כי היה מזכיר לי נסיונות כושלים מבית אמא ).  אבל נניח שכן הזמנתי- ערכה לדעתי גג 6 פאונדס.
+ זה ברוז? אז למה הרוטב נראה של פיש אנד צ'יפס והצ'יפס כמו של מקדונלדס ...צ'יפס שדוף, לא? הייתי מתבאסת מהמנה (אוהבת רוטב עשיר לברווז, מתקתק עדיף,  ולא צ'יפס אלא משהו שיספוג כמו פירה עשיר או תפוא צעיר. גג 15 פאונדס
+ התמנון נראה מעולה. 12 פאונדס (מנה קצת קטנה)
+ נראה כמו הכנה של צלחת לקראת הנחת המנה. אין לי מושג מה זה.  אם זה מרק אז אין מספיק או שזו אשליה אופטית. 5 פאונדס (בגלל הגודל) ?
2 כוסות יין הכי טובות 9.5 לכוס גדולה. X2

- יצא לי סכום מקסימום להשקעה 394 ש"ח לפי חישוב שווה ערך למה שמוכר לי פה . (אם הייתי משווה לספרד כנראה שהיה יוצא הבדל יותר גדול) אז לפי המחיר כנראה הייתי מחליטה עם עצמי לא לבקר במסעדה (מה שאכן החלטתי)
- סיכום מהתמונות הוא שרוב הפעמים בטח הייתי מתבאסת מהמנה אלא אם הטעם היה פשוט אלוהי עד כדי נצחון פשטות המנה. על שתי מנות בטוח הייתי מעירה למלצר- המרק (אם זה מרק ואם זו לא בעית תמונה שמראה כמות קטנה מדי) והעוגה הנוזלית (אלא אם זה פונדנט גבינה שוקולד לבן? יש דבר כזה?)

לצפיה ב-'לצערנו תל אביב יקרה יותר מלונדון + הערות והארות...'
לצערנו תל אביב יקרה יותר מלונדון + הערות והארות...
24/07/2018 | 20:26
1
172
וודאי שיקרה יותר מספרד...
התמונות הן לא תמיד מדד מדויק לשיקוף המציאות. רק כלי עזר. למרבה הצער אצל שגיא כהן במדור האוכל בהארץ אין בכלל תמונות ולכן כשהוא מדבר על מנות מיניאטוריות אי אפשר באמת להתרשם. 

באשר למנות עצמן. המחירים המדויקים מופיעים בצילום החשבון...
96 ש"ח היו 2 כוסות יין. תמחור יינות בארצנו מצער ומכעיס יותר בעיניי מתמחור מנות האוכל עצמן (וזו אמירה כללית על כלל המסעדות בארץ).

- בקרפצ'יו זו כף. היה טעים מאד גם אם פשוט יחסית. 
- הגלידה הייתה גלידת שמן זית ולכן הסתקרנו והזמנו. הייתה בהחלט טעימה. 
- אכן ויטלו טונאטו. לא גדול. פחות דק מקרפצ'יו. היה עשוי היטב וטעים מאד.
- העוגה היא עוגת גבינה רכה. (ממש קרמית בפנים). זו כוונת המשורר. אנחנו אהבנו מאד. 
- אכן ברווז. המנה הפחות מוצלחת לטעמנו. היה טעים אבל קצת יבש ואכן צ'יפס בנאלי וחסר מעוף. מנה שבתמחור שלה חייבת להיות מדויקת ומעניינת יותר.
- התמנון אכן היה טעים ועשוי מצוין.
- המרק הוא מנה של מוס פרמזן וסלמורחו (מעין גספצ'יו). היה טעים מאד. הסלמורחו הוא על תקן רוטב יותר ממרק.

בשורה התחתונה כאמור היה טעים ומהנה ויצאנו שבעים. בהחלט לא היה זול אבל קיבלנו תמורה טובה לכסף (במונחי תל אביב). 

לצפיה ב-'תודה על ההשקעה והתמונות!'
תודה על ההשקעה והתמונות!
25/07/2018 | 12:48
73
בסלמורחו  התוספת  היא ביצה קשה מגוררת /חתוכה  וסרנו או חמון אחר (כמה שנות מגורים גם שם ברזומה...). לא מבינה למה לא ללכת על הקלאסי. 
. גם באנגליה היין יקר . אבל לא כמו בישראל. בביקור האחרון בארץ עשיתי לצערי מחאת יינות במסעדות. הרגיז אותנו לשלם 48 שח מינימום לכוס יין ישראלי . 
בעיקרון מנות עיקריות טובות במסעדה (כמו ברווז)  יעלו 25 פאונדס אבל אף אחת מהתמונות לא שיקפה כזו מציאות לכן התמחור שלי. 
העיקר שנהניתם.  שוב תודה על פוסט מצויין 
לצפיה ב-'אתם באמת מחפשים הגיון בביקורת של שגיא כהן?'
אתם באמת מחפשים הגיון בביקורת של שגיא כהן?
22/07/2018 | 18:14
2
250
להזכיר, זה אותו אחד שהצליח בשתי ביקורות שונות לשבח שייטל ולעלוב בו.
או אותו אחד שמשבח קניינות (!) - כאילו שמה שאני רוצה לקבל במסעדה אלו אוסף סלטים שנרכש בשוק הסמוך, אך קטל מסעדות שלא הביאו לו כף, או שהמלצרית לא אמרה לו שלום.

לצפיה ב-'האמת היא שאני מאד אוהב לקרוא את הביקורות של שגיא כהן'
האמת היא שאני מאד אוהב לקרוא את הביקורות של שגיא כהן
23/07/2018 | 02:47
1
232
ובמיוחד את הקטילות שלו. הוא כותב מאד שנון. כל מילה מלמיליאן. הבעיה היא שאני לא בטוח שהוא מבין באוכל באותה מידה שהוא מבין בכתיבה ...

לצפיה ב-'הוא לא. כנ"ל גם בכדורגל.'
הוא לא. כנ"ל גם בכדורגל.
23/07/2018 | 13:02
63
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
19/07/2018 | 09:34
7
82
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-' ט"ו באב במלון ממילא'
ט"ו באב במלון ממילא
19/07/2018 | 09:46
126
במלון ממילא בירושלים, יחגגו את חג האוהבים ביום חמישי ה- 26/7, עם מגוון התרחשויות ברחבי המלון, לשוהים בו וגם למגיעים לבלות במסעדות המלון.

לתפריט שירות החדרים הרגיל של מלון ממילא ייתווסף תפריט מיוחד לחוגגים את ט"ו באב. התפריט יציע מנות כמו כוס נשיקות (28 ₪), תותים בשוקולד (38 ₪), פרלינים (48 ₪), מאקרונים (48 ₪) ומשקאות כמו איבריקה nv קאווה ברוט (120 ₪), בלאן דה בלאן, ירדן,רמת הגולן (350 ₪).

ב"מירור בר"  יחגגו בערב שמח באווירת מסיבה, ובתפריט קוקטיילים מיוחד, שיציע קוקטיילים כמו:
  • Passion mojito -קוקטייל על בסיס רום, פסיפלורה, נענע ליים וקאווה. 48 ₪,
  • Smoked chains- קוקטייל על בסיס רום וויסקי עם עישון של רוזמרין וריבת תאנים 52 ₪.
במסעדת "הפי פיש", מסעדת הדגים הים תיכונית של מלון ממילא, תעוצב לכבוד החגיגות, והסועדים יהנו מנגינת כינור.

לצפיה ב-' חוגגים אהבה ב-MEAT KITCHEN'
חוגגים אהבה ב-MEAT KITCHEN
19/07/2018 | 09:55
71
בערב ט"ו באב, יום חמישי ה- 26/7, שף נדב נצר ממסעדת MEAT KITCHEN (מיט קיטצ'ן) יציע ארוחה רומנטית בסגנון צרפתי.

בין המנות הראשונות בתפריט הספיישלים בט"ו באב:
  • סלט עלים ופירות יער עם ויניגרט שמפניה (54 ₪);
  • רביולי שפונדרה- קרם כרובית, קונפי ארטישוק ירושלמי קונפי פורטבלו, שאלוט שרוף, טוויל שמן זית שחור, פירורי לחם, ציר בקר ומרלו   (64 ₪);
  • טרטר טונה אדומה- אבטיח, קרם שמפניה הדרים וליים, פלפל חריף, עירית, בזיליקום, גרידת לימון, קציפת לימונדה, סורבה ליים ( 64 ₪);
  • מקרון זהב במילוי פטה כבד (67 ₪);
  • קרפצ'יו כבד אווז ברולה- קרם ערמונים, זרעי כוסברה מסוכרים, צ'יפס בזיליקום, טוויל פקאן ואבקת זהב ( 79 ₪).
בין המנות העיקריות:
  • רביולי בטטה וערמונים - קרם פורצ'יני, קונפי ארטישוק ירושלמי, פטריות שימג'י, צ'יפס בזיליקום, אגוזי לוז מסוכרים ושמן וניל (74 ₪)
  • עופיון שלם במרינדת סומק וזעתר – סלט עגבניות חריף, תפוחי אדמה, בצל שרוף וטחינה (105 ₪);
  • חזה מולארד- פירה, קרם פורצ'יני, כבד אווז, רוטב דובדבני אמרנה (139 ₪);
  • פילה לוקוס-קרם כרישה, טורטילני בטטה, כרובית, שאלוט שרוף, אבקת טאסוס,  אבקת סלק, ויניגרט סומק וטוויל חומוס (162 ₪);
  • טורנדו רוסיני- פילה בקר וכבד אווז, פירה כמהין, טוויל פקאן, ציר בקר ודובדבני אמרנה (197 ₪).
גם קטגוריות הקינוחים והקוקטיילים יקבלו טוויסט צרפתי בערב ט"ו באב.

לצפיה ב-' ט"ו באב בהירו לבונטין - HIRO'S DUET'
ט"ו באב בהירו לבונטין - HIRO'S DUET
19/07/2018 | 10:14
70
לרגל ערב ט"ו באב שיתקיים ביום חמישי ה- 26/7, הירו לבונטין - הגסטרו-בר היפני של השף ישראל אהרוני, יקיים ערב אהבה באווירה יפנית.

לכבוד החגיגות יוצע משקה הסאקה היפני ( קארקוצ'י, ניגוואי וניגורי) ללא הגבלה עם הזמנת מנה ראשונה לבחירה מהתפריט, במחיר של 69 ש"ח לסועד.

כמו כן, בהירו יציעו דואט באנים ב- 38 ש"ח בלבד. בתפריט הבאנים: באן ברווז, באן פורק בלי עסיסי, באן עוף וצ'אטני חריף מתוק, באן בקר מפורק, באן סטייק דלורית.

את הערב ילווה די ג'יי שינגן מוזיקת עולם אקלקטית.

למי שמעדיפים להישאר בבית בערב חג האהבה, מבטיחים ששירות המשלוחים של "הירו" יפעל במתכונת מהירה, כאשר למזמינים משלוח של מעל 150 ש"ח, יוענקו זוג בירות LEO תאילנדיות.

HIRO לבונטין
לבונטין 19 ת"א
שעות פעילות: כל יום 12:00-23:30

לצפיה ב-' אהבה יוונית במסעדת יאסו'
אהבה יוונית במסעדת יאסו
19/07/2018 | 10:32
83
בערב ט"ו באב, יום חמישי ה- 26/7, מסעדת היוונית "יאסו" של השף אביב משה,  תציע ארוחת ערב רומנטית שתלווה במסיבה יוונית עם די-ג'יי עד לשעות הקטנות של הלילה.
התפריט מציע מנות ים-תיכוניות קלאסיות עם טוויסט מודרני של השף, לצד תפריט קוקטיילים עשיר. בין המנות בתפריט:
  • דולמה (עלי גפן, ציזיקי של לינדוס ובייבי קישואים פריכים),
  • קלמרי צרוב (קרם עגבניות מיובשות, קישואים חרוכים, עלי נענע, אורגנו ופטה)
  • סופלקי מאתונה ("ראס אל יאסו", טחינה חצילים, ציזיקי, ריבת לימון כבוש, ויניגרט שיפקה וסלסה של עגבניות).
לקינוח, שף אביב משה מציע, "תות אנגלז"- קרם אנגלז, תותים, מקארון תות, קרם שמנת, שיברי מרנג, קרמבל, עלי מיקרו ריחן וסורבה תות (54 ש"ח).

יש להזמין מקומות מראש.
יאסו - הירקון 105, תל אביב
שעות פתיחה: 19:00 עד אחרון הסועדים
03-6031719

לצפיה ב-' מסיבת קיץ ירושלמית '
מסיבת קיץ ירושלמית
19/07/2018 | 10:44
58
מסעדת הפי פיש של מלון ממילא תשיק ביום שישי ה- 27/7 את ליין מסיבות שישי בצהריים החדש שיתקיים עד סוף אוגוסט.
בטראסה רחבת הידיים של המסעדה יתקיימו מסיבות שישי שיכללו, די.ג'יי, דוכני אוכל רחוב של השף קובי בכר, דוכני קוקטיילים, שייקים ועוד הפתעות.

בין מנות אוכל הרחוב: פיש אנד צ'יפס (28 ₪), עראייס (28 ₪) ועוד

בין הקוקטיילים והשייקים שיוצעו בדוכנים:
  • Basil gin - קוקטייל על בסיס ג'ין טנקירי מרטיני יבש מלפפון בזיליקום ליים וסודה 44 ₪,
  • Mamilla pain killer - קוקטייל רום כהה קוואנטרו סירופ שקדים מתובל הציפורן והל, אננס קוקוס ותפוזים 48 ₪,
  • קוקטייל בלנדר - שייקים על בסיס חלב או מיץ תפוזים לפי בחירה והרכבה אישית ממגוון פירות העונה (עם אופציה לתוספת אלכוהולית)  22-42 ₪.

את ליין מסיבות שישי ילווה די.ג'יי רם מזרחי שפינוזה.

מסעדת הפי פיש
שדרות ממילא 14, מול חנות זארה (כניסה גם ממלון ממילא)
להזמנות: 02-5482230

לצפיה ב-' יקב חדש נולד - יקב נטע בכרמי יוסף'
יקב חדש נולד - יקב נטע בכרמי יוסף
19/07/2018 | 11:27
53

יקב נטע, נחנך השבוע בכרמי יוסף. היקב בבעלות איגי ויעל אלוני, והיינן הוא זורי ארקין.
יקב נטע נולד מתוך רצון  של דור ההמשך שגדל וצמח ביקב כרמי יוסף, וצבר ניסיון עשיר בגידול גפנים ובייצור יין, ליצור יין צעיר, קליל וחופשי ממוסכמות, תוך שהם נשענים על הידע המקצועי והאהבה שספגו עוד בילדותם.
החזון הוא לפרוץ גבולות, ולייצר יינות מלאי אופי, קלים ונעימים לשתייה.

כאמור, אנשי היקב הם בנים למשפחה של ייננים וכורמים.  בבלנדים של יקב נטע תהיה סינרגיה בין הזנים השונים.וההרכבים ייבחרו בהתאם ליחס בין הטעם לתוצרות הפרי, כפי שהאדמה מניבה באותו בציר. לשם כך אנשי היקב מאתרים חלקות מובחרות של זני ענבים המטופחים על ידי הכורמים הטובים ביותר.

פילוסופיית הייצור – התפיסה שהובילה להקמת יקב נטע, היא מצב הצריכה המשתנה והדינאמית, המבקשת לפגוש ולשתות יין בחיי היום יום. נטע הוא יקב ישראלי עכשווי, חדשני ויצירתי שייצר יינות איכות קלים, נגישים, ונעימים לשתייה, תוך התבוננות מעמיקה והקשבה לשינויים ולדינאמיקה בעולם היין החקלאי ולצרכני היין.  

יקב נטע משיק עם הפתיחה שלו 2 יינות:
נטע לבן  2017  - בלנד של שרדונה 65% , סוביניון בלאן  35%. יין קליל ואלגנטי, פריך ורענן. האצילות האופיינית של השרדונה משתלבת היטב עם הרעננות הפרחונית של הסוביניון בלאן ליצירת יין מעודן, דק אך מלא נוכחות.  מחיר 70 ₪

נטע אדום 2016 – בלנד של  50% מרלו,  20% סירה, 15% פטיט ורדו, 15% פטיט סירה. יין בעל מרקם חלק ורך, צבע אדום ארגמני מושך, מאופיין בססגוניות פירותית רעננה, עמוק ומלא רבדים. חינני ובעל הרמוניה נהדרת בין מרכיביו. יין אדום שבהחלט מתאים גם לחום יולי – אוגוסט. מחיר 80 ₪.

לצפיה ב-' ט"ו באב ביקב ויתקין'
ט"ו באב ביקב ויתקין
19/07/2018 | 12:30
31
ביקב ויתקין, החליטו לערוך בערב ט"ו באב, יום חמישי ה- 26/7, אירוע רומנטי, לא מסובך מדי, עם אוכל שמותאם ליינות היקב, ומוזיקה נעימה שתנוגן ע"י אחד הנגנים האהובים על בעלי היקב.

בתפריט:
- פלטת גבינות יעקוב'ס
- סביצ'ה בורי
- קרפצ'יו סלק
- מבחר ירקות אנטי פסטי
- סלט קינואה צבעוני
- פוקצ'ה עם מתבלים

קינוח:
- עוגת גבינה, פלטת פירות עם גאנש שוקולד

הרשמה בתשלום של 50 ש"ח לאדם, אשר יקוזזו מהחשבון בסוף הערב.
מספר המקומות מוגבל.

הרשמה ופרטים נוספים ביקב ויתקין: 09-8663505

יקב ויתקין - מרכז המבקרים
כפר ויתקין

לצפיה ב-'האם סניף של EATALY ייפתח בתל-אביב?'
האם סניף של EATALY ייפתח בתל-אביב?
17/07/2018 | 14:01
29
389
שני מוזס מדווחת היום בגלובס, על כך שקבוצת עזריאלי מתכוונת לפתוח במגדל עזריאלי שרונה, סניף ראשון בישראל של רשת המזון הבינלאומית איטלי (Eataly).

קבוצת עזריאלי אינה מאשרת ואינה מכחישה.

מה אתם אומרים, יצליח בארץ?

אני חושבת שאחרי שיעבור ההייפ הראשוני, אין סיכוי לרשת כזו בישראל, במיוחד אם תצטרך להיות כשרה.
לצפיה ב-'אני קצת משוחד אמנם, כי ברור שיצליח.'
אני קצת משוחד אמנם, כי ברור שיצליח.
17/07/2018 | 20:55
27
128
לצפיה ב-'למה ברור שיצליח?'
למה ברור שיצליח?
17/07/2018 | 21:04
26
97
לצפיה ב-'מכירה את הרשת?'
מכירה את הרשת?
17/07/2018 | 21:06
25
318
אם לא? אז תכירי.

האוכל האיטלקי בארץ ישראל הולך מצויין, כך שאני לא מתפלא.
לצפיה ב-'מכירה ולטעמי היא בינונית'
מכירה ולטעמי היא בינונית
17/07/2018 | 21:30
24
96
לצפיה ב-'אוקיי. באיזה סניף יצא לך להיות?'
אוקיי. באיזה סניף יצא לך להיות?
17/07/2018 | 22:16
23
253
הסניף בניו יורק, בליברטי, פשוט אגדה. הרגשתי כאילו אני בסרט.

לצפיה ב-'אם הסניף הישראלי יהיה כשר אז הוא לא יהיה איכותי כמו בחו"ל.'
אם הסניף הישראלי יהיה כשר אז הוא לא יהיה איכותי כמו בחו"ל.
17/07/2018 | 22:44
18
229
איכות וכשרות לא הולכים ביחד.

אם הסניף הישראלי יהיה כשר אז סביר להניח שהאיכות שלו תהיה ירודה ביותר.

עד היום אני זוכר שהייתי במלון המלך דוד בירושלים ורק ניסיתי לטעום גלידה (חלבית כמובן), הרגשתי את הצריבה בפה ונאלצתי לירוק אותה. היתה זו גלידה תעשייתית עם מרגרינה. הגלידה הזו מגעילה ודוחה ביותר ולדעתי זה רק בגלל הכשרות.
לצפיה ב-'דווקא בכשרות יש איכות. זה תלוי'
דווקא בכשרות יש איכות. זה תלוי
17/07/2018 | 22:51
8
59
לצפיה ב-'בכשרות יכולה להיות איכות רק אם המחירים יהיו גבוהים מאוד.'
בכשרות יכולה להיות איכות רק אם המחירים יהיו גבוהים מאוד.
17/07/2018 | 23:48
173
אם המחירים יהיו גבוהים מעט אנשים יגיעו ולכן אם רוצים הרבה לקוחות צריך להוריד את המחיר ולמעשה להתפשר על איכות חומרי הגלם ולהעדיף חומרי גלם זולים מאיכות ירודה.

חומרי גלם איכותיים הם יקרים יותר וגם הכשרות עצמה עולה הרבה מאוד כסף ולכן רבים נאלצים להתפשר במטרה להרוויח.
לצפיה ב-'זה עדיין פחות איכותי'
זה עדיין פחות איכותי
18/07/2018 | 09:24
6
146
פחות מבחר. לא רק בגלל שכנראה מוצרי הבשר יוצאו מהמשוואה, אלא גם כי בגלל חלב נוכרי וכו' אולי לא כל המוצרים החלביים יקבלו אישור, או שיצטרכו לייצר במיוחד, כך שגם בזה יהיה פחות מבחר. לפעמים המשגיח מחייב קניית חומרי גלם ממקומות ספציפיים על אף שהם פחות טובים, עשבי התיבול הרבה יותר מרוססים, הבשר מומלח... תעודת כשרות מורידה איכות ומגוון ברוב המקרים. 
לצפיה ב-''
18/07/2018 | 21:01
12
לצפיה ב-'בישראל יש דרגות שונות של כשרות, או ליתר דיוק אי-כשרות'
בישראל יש דרגות שונות של כשרות, או ליתר דיוק אי-כשרות
21/07/2018 | 07:15
4
78
כשלא מדובר בצורך דתי להחזיק תעודת כשרות אלא רק ברמה העקרונית לא להיות בלתי-כשר, לא פעם די בכך שהמקום לא מגיש חזיר/פירות ים וכיו"ב או אפילו לא מגיש בשר וחלב יחד. לפעמים אין לו תעודת כשרות רק כי הוא פתוח בשבת ולפעמים גם זה לא, ועדיין אין, כי... אין (לא לכולם יש כוח לרבנות). לדוגמה, סניף "ארומה" בקניון חיפה (ששייך לעזריאלי, אגב) לא פתוח בשבת ולמיטב ידיעתי הוא חלבי* (כמו כל סניפי הרשת) ואף על פי כן אינו מחזיק בתעודת כשרות.

* אולי רק כמעט חלבי. יש סיכוי שיש להם איזשהו כריך עם בשר, אבל למיטב ידיעתי הם לא מערבבים (וזה עדיין קצת מוזר, כי זה לא ממש המקום שמגיעים אליו לאכול בשר, ואין להם כל קושי להסתדר עם תפריט חלבי ב-100%).
לצפיה ב-'דיברתי על כשר תעודה'
דיברתי על כשר תעודה
21/07/2018 | 14:04
3
62
הרי כל אדם ממציא מה כשר לעצמו - יש כאלו שכל עוד אין חזיר ופירות ים זה בסדר (וחלקם כשהם בחו"ל הם לא ישאלו יותר מדי לעומק כדי לא להרוס את חוויית האוכל שמי יודע איזה רוטב צדפות או שומן חזיר שמו בו...), יש כאלו שמבחינתם ההחמרה היא אפילו על "בישול נוכרי" (כלומר, גם אם האוכל טבעוני לגמרי אסור שהטבח יהיה לא יהודי). 
"לא בשר וחלב" ללא תעודה הרי יכול להיות גם מסעדה טבעונית/צמחונית או גלידריה, שהיא פשוט כזו, ללא מאמץ להתחבב על הציבור הדתי או למשוך אותו. כשיש תעודה, אז כן, יש פשרות, ולטעמי הן כוללות ירידה מסוימת באיכות וכן העלאת העלות של התפעול למסעדה. 
לצפיה ב-'הבנתי, אבל דובר בשרשור על כך דרישת כשרות מטעם הקניון'
הבנתי, אבל דובר בשרשור על כך דרישת כשרות מטעם הקניון
21/07/2018 | 14:49
2
59
ולמיטב ידיעתי אין אף קניון רגיל בעיר חילונית שדורש מכל עסקיו להיות כשרים עם תעודת כשרות. לכל היותר הוא ידרוש מהם לא להיות בלתי-כשרים, ולכן התייחסתי לכך.
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
21/07/2018 | 20:20
1
48
משום מה זה שרשר את תגובתך על הכשרות להודעה שלי, אז לא הבנתי שבכלל דיברת על נושא הקניונים שהופיע בהמשך השרשור, הרבה יותר למטה.
לצפיה ב-'לא משום מה; הגבתי לדברייך בהקשר הכשרות שעלה בדיון '
לא משום מה; הגבתי לדברייך בהקשר הכשרות שעלה בדיון
21/07/2018 | 20:42
9
לצפיה ב-'אבל למה בכלל שיהיה כשר? '
אבל למה בכלל שיהיה כשר?
19/07/2018 | 14:37
7
32
לצפיה ב-'הקניונים של עזריאלי הם קניונים שומרי שבת'
הקניונים של עזריאלי הם קניונים שומרי שבת
19/07/2018 | 16:15
6
158
ויש בהם רק בתי אוכל כשרים. מכאן, פשוט להסיק, שאם ייפתח סניף של EATALY במבנה של עזריאלי, הוא יהיה כשר.
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
20/07/2018 | 15:45
1
150
רק לדייק - קניון עזריאלי בגבעתיים כולל גם בתי עסק לא כשרים שפתוחים בשבת (ארקפה, טיטו). לא יודעת לגבי הקניונים אחרים
לצפיה ב-'שמחה שאני טועה ועוד יותר אשמח אם המקום לא יהיה כשר'
שמחה שאני טועה ועוד יותר אשמח אם המקום לא יהיה כשר
20/07/2018 | 17:59
24
לצפיה ב-'קניון איילון שייך לעזריאלי* והוא ממש לא שומר שבת'
קניון איילון שייך לעזריאלי* והוא ממש לא שומר שבת
21/07/2018 | 06:47
2
118
יש בו "יס פלנט" שפתוח בסופ"שים ובחגים, וכך גם מתחם האוכל הסמוך הצמוד אליו. יש בקניון שני סניפים של מקדונלדס (הסניף הראשון בישראל במתחם המזון המקורי, וסניף נוסף שנפתח צמוד לקולנוע) ושניהם לא כשרים, לא רק בגלל שעות הפתיחה – מגישים בהם צ'יזבורגר (וגלידות חלביות) כמו ברוב סניפי הרשת (למעט הכשרים, כמובן). שאר החנויות סגורות בשבת (כמקובל ברוב הקניונים) למעט סניף סופרפארם שפתוח בשישי בערב (עד מאוחר) וגם במהלך כל השבת (מהבוקר עד הלילה).

21/07/2018 | 17:25
1
103
היות שכל המקומות בו כשרים, הסקתי בטעות שכל קניוני עזריאלי שומרי שבת וכשרות, וכבר כתבתי שאני שמחה שאני טועה.

לצפיה ב-'רובם, לא בטוחה שכולם. סניף מקדונלדס שם לא כשר עם תעודה'
רובם, לא בטוחה שכולם. סניף מקדונלדס שם לא כשר עם תעודה
21/07/2018 | 18:06
78
לפחות לפי אתר מקדונלדס (שבו מצוינים מפורשות כל הסניפים הכשרים). הוא אומנם לא פתוח בשבת כי כיום הקניון סגור בשבתות (בעבר היה פתוח כשפעל בו בית הקולנוע) אבל ייתכן שמגישים בו צ'יזבורגר או לכל הפחות גלידה חלבית (זה המצב הרגיל בכל סניפי הרשת הלא-כשרים).

באשר למסעדות אחרות בקניון, לא אכלתי בו שנים, לא יודעת אם לכולן כולן יש תעודת כשרות. במקרים רבים אם העסק בלאו הכי לא מגיש מזון לא כשר והוא בלאו הכי סגור בשבת כבר שווה לו להחזיק גם תעודה ולהרוויח את הקהל הדתי; אבל זה לא תמיד המצב. כמובן, אם המסעדה לא בלתי-כשרה אך לא מחזיקה תעודת כשרות, אין לה משגיח ולכן דקויות כמו "חלב נוכרי" וכיו"ב יורדות מהפרק.
לצפיה ב-'מאוד מקווה שלא יהיה כשר'
מאוד מקווה שלא יהיה כשר
23/07/2018 | 09:28
37
מילא מסעדות שנגיד אפשר שיהיו כשרות, אם לא יהיו גבינות, נקניקים ושאר מוצרים מאיטליה ללא הכשר זה לגמרי מאבד את הפואנטה.
קשה לי להאמין שיפתחו סניף של איטלי כשר. מקווה שלא יוכיחו אותי על טעותי.
לצפיה ב-'חשבתי שמדריך גומיו כבר יצא לחנויות...'
חשבתי שמדריך גומיו כבר יצא לחנויות...
26/07/2018 | 16:10
5
לצפיה ב-'ברגע שיושתו הגבלות כשרות'
ברגע שיושתו הגבלות כשרות
17/07/2018 | 23:56
1
292
אי אפשר יהיה למכור תוצרת של סאלומריות, כלומר לא יהיה פרושוטו ולא יהיו נקניקים ותוצרים דומים שאינם כשרים. לא יימכרו גבינות לא מפוסטרות, כי אסור. לא יימכרו גבינות לא כשרות.

בשביל פסטות, תבלינים, אורז, שימורים, רטבים וכדומה - כולם כשרים, לא צריך חנות מיוחדת.

אם אכן תיפתח חנות כזו, אני צופה הייפ של כמה שבועות, ולאחר מכן דעיכה.
לצפיה ב-' כל מילה בסלע.'
כל מילה בסלע.
18/07/2018 | 00:45
44
לצפיה ב-'הייתי בסניף במנהטן, לא רחוק מ EPM , אכלתי לזניה מצוינת'
הייתי בסניף במנהטן, לא רחוק מ EPM , אכלתי לזניה מצוינת
18/07/2018 | 17:28
1
228
עם פטריות וגבינות , עדינה מושלמת. פרט לכך לא רואה סיבה לחזור 
אפילו הקפה- של אילי נמכר במחיר גבוה יותר מאשר במרכול 
גם בסניף שיקגו בקרנו - אוכל חביב ותו לא 
לא קנינו דבר. הכל היה יקר מאד
מסכימה  עם חתולית- עם שפע המסעדות האיטלקיות בארץ- אין להם סיבה למשוך 
לצפיה ב-'דווקא נשמע כמו סיבה מספקת בהחלט לחזור'
דווקא נשמע כמו סיבה מספקת בהחלט לחזור
20/07/2018 | 18:09
22
לצפיה ב-'אני אומר שכל מה שפורסם בגלובס זה פרסום יחסי ציבור.'
אני אומר שכל מה שפורסם בגלובס זה פרסום יחסי ציבור.
17/07/2018 | 21:54
217
החלק היפה בפרסום יחסי ציבור זו הטענה שקבוצת עזריאלי אינה מאשרת ואינה מכחישה, זו חלק מהאסטרטגיה של עבודת יחסי ציבור, להקנות לפרסום מראה כאילו מדובר בכתבת עיתונות. אבל כאמור מדובר בעבודת יחסי ציבור. והפרסום הזה בגלובס לא שווה יריקה.

עיתונות זה לא.
לצפיה ב-'מסעדת האנוי (לילינבלום, ת"א)-כך עושים זאת נכון'
מסעדת האנוי (לילינבלום, ת"א)-כך עושים זאת נכון
18/07/2018 | 14:28
4
464
ביקור שני במסעדה, הפעם צהריים, הראשון היה בערב לפני קרוב לשנה וגם אז התרשמתי משירות מעולה ומאוכל מצוין, במחירים סבירים בהחלט (ביחס לישראל, כמובן). 

הגענו ארבעה לעסקית, על אף שישבנו בחוץ ביום יולי לוהט האוורור והקירוי החלקי היוו פתרון מספק. העסקית כוללת ראשונה ועיקרית, ללא שתיה, אבל בקבוק מים קרים מגיע מיד לשולחן ומוחלף מיד כשצריך. 

השירות בהאנוי נפלא, למעשה הכי טוב שנתקלתי בו בארץ. בואו, מסעדנים, נהרו מכל רחבי הארץ ולימדו איך עושים זאת נכון: מלצרים נחמדים ולא מתנחמדים, סבלניים ולא חופרים, ידענים אבל לא מנסים ללמד, בלי טיפה של אטיטיוד שלילי ובקיצור: חוויית השירות המושלמת.

הוזמנו ראשונות: הר גאו מאודה במילוי שרימפס, ספרינג רול טבעוני (מטוגן), סלט קלמרי ומנת ספיישל של קציצות דגים מפילה דניס. טעמתי הכל חוץ מהספרינג רול, וכולן ללא יוצא מן הכלל: בינגו! היו 3 הר גאו במילוי מושלם, שרימפס עסיסי ומלא בטעם בדרגת עשיית מדויקת, תענוג בכל ביס. סלט הקלמרי היה רענן, מלא ירוקים טובים ומעניינים, וגם פה עשייה מדויקת של הקלמרי המטוגנים. אבל הכוכבות האמיתיות היו הקציצות: איזה תענוג של ביס בקציצה עסיסית, מלאת ירק טעים וטעמי דג טובים, בדרגת עשייה מושלמת ששמרה על רעננות הדג ועל מרקמו. ציון 100 לראשונות.

בעיקריות אני הלכתי על קציצות תרד בקארי לא-חריף (על אף שאני חובב חריף), שני חברים לארוחה לקחו מנות בשריות שהם נהנו מהם אבל כנמנע מבשר לא טעמתי ואני לא יכול לחוות דעה, והחברה לקחה קארי חריף עם אטריות ביצים, טופו ושרימפס (עקרונית מנה שמגיעה עם עוף, אבל היא שאלה אם אפשר בלי-ועשו מאמץ למרות שזה תבשיל אחד ולא פשוט לסנן). המנה שלי היתה מצטיינת, טעמים מדליקים של ירוק לא-שגרתי, שוב דרגת התקנה מעולה, השתלב נהדר עם האורז הלבן וחריף תמיד אפשר להוסיף מהפנכות בצד. טעמתי ממנת הקארי של החברה והיא היתה חביבה, אבל נהניתי משלי הרבה יותר :) 

עם סודה סינגה בצד, ארוחת הצהריים הזו היתה בכמה וכמה דרגות יותר מעסקית ממוצעת בישראל. שאפו! 
לצפיה ב-'תענוג לקרוא על חוויה כזו'
תענוג לקרוא על חוויה כזו
18/07/2018 | 14:48
1
239
אתה זוכר מה מחירי העסקית?
לצפיה ב-'לא שילמתי (ולא קוראים לי ביבי) אז לא זוכר..אבל'
לא שילמתי (ולא קוראים לי ביבי) אז לא זוכר..אבל
19/07/2018 | 14:32
226
כמדומני שהמסלול שלי (הר גאו+קציצות התרד) היה באיזור ה62 ש"ח.
לצפיה ב-''
18/07/2018 | 22:42
164
אוכלים שם כל ביקור בארץ ושמחה לשמוע שעדיין רלוונטי
לצפיה ב-'מקום נהדר'
מקום נהדר
19/07/2018 | 11:11
51
לצפיה ב-'אשמח לעצות מסעדות בת"א לסופ"ש'
אשמח לעצות מסעדות בת"א לסופ"ש
17/07/2018 | 09:41
9
253
אז אנחנו שולחים את ההורים שלי לסופ"ש בתל אביב,מפה לשם קצת שכחתי ולא הזמנתי להם עדיין מקום במסעדות. אני מודה שאני מרגישה קצת תקועה אז אשמח לעצה. הם בכלליות לא אכלנים מטורפים,אמא שלי אוהבת דגים גם לא מבושלים אבל היא אכלנית קטנה מאוד ולא אוכלת בשר בכלל, בטוח תשמח לקוקטייל טוב. אבא שלי לא אוכל דגים,ידע להעריך נתח טוב של בשר אבל לא צריך להשתגע. רעיונות? הם ילונו באזור דיזינגוף סנטר ואם יש משהו במרחק הליכה אשמח לדעת,אם לא הכי הרבה יקחו מונית. בעצם אני צריכה המלצה לחמישי בערב ושישי בערב,ארוחת בוקר יש במלון ואני רוצה להזמין מקומות כי כבר באמת אני באיחור.
תודה מראש
דפנה
לצפיה ב-'הייתי הולכת על מסעדות עם מטבח יותר קלאסי'
הייתי הולכת על מסעדות עם מטבח יותר קלאסי
17/07/2018 | 11:15
238
כמו קלארו ופאסטל.
לצפיה ב-'המליצו פה הרבה על מלגו ומלבר מול כיכר הבימה'
המליצו פה הרבה על מלגו ומלבר מול כיכר הבימה
17/07/2018 | 11:52
7
222
גם בקפה אירופה יהיה להם נעים (בצד השני של רוטשילד) 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
17/07/2018 | 12:07
6
213
הזמנו לברסרי לשישי (הם לא מפחדים מהליכה),מקווה שדווקא הקלאסיות הזאת תמצא חן בעינהם,לחמישי הם לא רוצים בנתיים אבל אם ירצו גם המלצה לחמישי אשתמש בהמלצות שלכן
לצפיה ב-'שיהנו ויבלו'
שיהנו ויבלו
17/07/2018 | 13:13
1
47
לצפיה ב-'בהחלט,מגיע להם תודה'
בהחלט,מגיע להם תודה
17/07/2018 | 13:37
38
לצפיה ב-'רק שלא יזמינו את הסטייק סינטה, 149 שח ומאכזב מאד.'
רק שלא יזמינו את הסטייק סינטה, 149 שח ומאכזב מאד.
17/07/2018 | 22:14
3
65
לצפיה ב-'תודה,אמסור להם'
תודה,אמסור להם
18/07/2018 | 11:20
2
38
לצפיה ב-'מאידך, ההמבורגר שלהם מצוין. ואם אמא אוכלת פירות ים,'
מאידך, ההמבורגר שלהם מצוין. ואם אמא אוכלת פירות ים,
18/07/2018 | 15:41
1
189
קערת המולים מצויינת.
לצפיה ב-'אמסור לאבא על ההמבורגר'
אמסור לאבא על ההמבורגר
19/07/2018 | 11:19
129
היא לא אוכלת פירות ים לצערי. אבל נהייה לי חשק לקערת מולים בעצמי
תודה
לצפיה ב-'חודש כבר חלף עבר לו ועדיין אין מדריך גומיו'
חודש כבר חלף עבר לו ועדיין אין מדריך גומיו
15/07/2018 | 22:20
23
335
אז חלף ועבר לו כבר חודש מאז טקס ההשקה המתושקר של מדריך המסעדות גומיו 2018, ועדיין אין את המדריך בחנויות.

בנסיבות העניין ולאור התשובה ההזויה שנתקבלה הבוקר ממשרד יחסי הציבור, יש להניח שלא היו דברים מעולם והכל היה רק יחסי ציבור במטרה לפרסם את אותן מסעדות ששילמו כסף עבור הפרסום במדריך.

לצערי הרב, אני נאלץ להמשיך לכתוב בפורום הזה מאחר וכאמור מדריך גומיו לא יצא וכאמור יתכן שלא היו דברים מעולם.

להלן התשובה ההזויה שנתקבלה הבוקר (15/7/18) בשעה 09:04 ממשרד יחסי הציבור שאת שמו איני יכול לפרסם בפורום

יוסי בוקר טוב,

יש לנו כעת בעיות עם המדריך המודפס, ובשל טעיות תרגום שנפלו בו- אנחנו כנראה נצטרך לגנוז את העתקים ולהדפיס חדש.

רק לי זה נראה הזוי?
לצפיה ב-' זה לא שייך לשרשור על OCD ?'
זה לא שייך לשרשור על OCD ?
16/07/2018 | 12:24
3
98
לצפיה ב-''
16/07/2018 | 13:41
36
לצפיה ב-'נא להמנע מתגובות כאלה. גם אם קשה.'
נא להמנע מתגובות כאלה. גם אם קשה.
16/07/2018 | 16:12
86
לצפיה ב-'למותר לציין שאני אפילו לא קראתי את השרשור על OCD של Gרר.'
למותר לציין שאני אפילו לא קראתי את השרשור על OCD של Gרר.
17/07/2018 | 00:08
200
אני נוהג לקרוא ביקורת רק מתוך מדריך מסעדות איכותי ומקצועי או מתוך פרסום מקצועי אחר (לא יחסי ציבור), ולא מתוך טקסט שמישהו כתב אי שם במרשתת.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה "מאלץ" אותך לכתוב בפורום ואיך זה קשור למדריך'
לא הבנתי מה "מאלץ" אותך לכתוב בפורום ואיך זה קשור למדריך
16/07/2018 | 18:03
11
70
לצפיה ב-'בחייאת, חפשי בפורום ואל תגרי אותו לתשובות'
בחייאת, חפשי בפורום ואל תגרי אותו לתשובות
16/07/2018 | 19:41
55
לצפיה ב-'הפורום הזה נותן במה לפרסומי יחסי ציבור ולדעתי זה לא תקין כלל'
הפורום הזה נותן במה לפרסומי יחסי ציבור ולדעתי זה לא תקין כלל
16/07/2018 | 21:25
9
210
מאחר והפורום הזה נותן במה לפרסומי יחסי ציבור, לפני כחודש פורסם כאן בפורום הזה שיצא מדריך גומיו.

בנסיבות העניין יש להניח שלא היו דברים מעולם וככל הנראה הכל היה פרסום יחסי ציבור במטרה לפרסם את אותן מסעדות שככל הנראה שילמו כסף עבור הפרסום במדריך שכביכול יצא.

נכון לעת כתיבת שורות אלה, אנחנו נמצאים כבר חודש ימים לאחר מסע יחסי הציבור שככל הנראה היה רמאות והונאה אחת גדולה, ועדיין המדריך לא קיים בחנויות וככל הנראה גם לא יהיה בחנויות.

ואם זה לא קשור לפורום הזה, אז לאיזה פורום זה כן קשור???
לצפיה ב-''
16/07/2018 | 23:21
3
32
לצפיה ב-'אני יודע שאת לא תרכשי מדריך מסעדות ואת מעדיפה טפשות המונים,'
אני יודע שאת לא תרכשי מדריך מסעדות ואת מעדיפה טפשות המונים,
17/07/2018 | 00:00
2
154
אבל יש כאלה שכן רוצים לרכוש מדריך מסעדות אם הוא מדריך איכותי ומקצועי.

את מוזמנת להמשיך ולצפות בפרסומי יחסי הציבור השקריים ולעשות לי פרצופים.
לצפיה ב-' אם כאן "טפשת ההמונים", למה אתה עדיין כאן? במה חטאנו?'
אם כאן "טפשת ההמונים", למה אתה עדיין כאן? במה חטאנו?
17/07/2018 | 00:15
1
131
שוב ושוב אתה מטריל את הפורום שאתה בעצמך מבהיר שאינך רוצה לכתוב בו, וזה הדדי... לו יכולנו לשלוח לך מדריך מודפס היינו עושים זאת מזמן, רק כדי שתניח לנו. אבל אין לנו דרך לעזור, אז עם כל הרצון שלך לקנות מדריך (שיהיה בכיף ולבריאות, באמת לא אכפת לי על מה אתה מוציא את כספך) מה אתה רוצה מאיתנו?!
לצפיה ב-'אני כבר ממזמן לא נמצא בפורום הזה.'
אני כבר ממזמן לא נמצא בפורום הזה.
17/07/2018 | 00:45
143
אני הגעתי לפורום אתמול במטרה לעדכן אתכם שעדיין לא יצא מדריך המסעדות גומיו 2018. וכפי שנראים הדברים כעת חודש ימים לאחר מסע יחסי הציבור שכבר נשכך, סביר להניח שלא היו דברים מעולם.

אם טענת משרד יחסי הציבור שנתקבלה אתמול היא טענה שקרית וכוזבת, אז יש לראות זאת בחומרה רבה וזו ראיה מספקת לכך שבמשרד יחסי הציבור עוסקים במרמה ובהונאה. שאם לא כן, אז למה צריך היה למסור לי טענה שקרית וכוזבת?

ואם הטענה אמת היא, אז מדוע ולמה גילו את הדבר חודש ימים אחרי? ולמה חודש ימים אחרי המדריך עדיין לא בחנויות? ולמה בכלל עשו את מסע יחסי הציבור בטרם קיים בכלל מדריך בחנויות?

מכל זוית שמסתכלים זה נראה סיפור מוזר והזוי ביותר שמוביל הישר להתנהלות פסולה של משרד יחסי הציבור העושה דברים שאין לעשותם ובניגוד לנורמה המקובלת ובניגוד לכללי האתיקה המקצועית.
לצפיה ב-'אז אתה קשור למדריך, האסימון שלי נפל נכון?'
אז אתה קשור למדריך, האסימון שלי נפל נכון?
17/07/2018 | 20:58
4
106
בעיניי, זה לא בסדר, אם זה נכון.

זה פורום ביקורת מסעדות, כי אחרת כל טבח ושף ייכנס לפה ויעשה מאיתנו צחוק.
לצפיה ב-'אם הייתי קשור למדריך אז לא הייתי מעלה את השרשור הזה.'
אם הייתי קשור למדריך אז לא הייתי מעלה את השרשור הזה.
17/07/2018 | 21:44
3
79
אם הייתי קשור למדריך אז בוודאי שהיו לי עותקים רבים של המדריך אם בכלל קיים המדריך הזה, ולכן לא הייתי צריך להעלות את השרשור הזה ולא שום שרשור אחר על גומיו.

אני העלתי את השרשור הזה רק בגלל שאני רוצה את המדריך וכמובן שאת המדריך האמיתי ולא את אתר יחסי הציבור.
לצפיה ב-'אז מה הבעיה שלך עם יחסי ציבור?'
אז מה הבעיה שלך עם יחסי ציבור?
17/07/2018 | 22:12
2
81
מה אתה לא יודע שרוב המסעדות שאתה מכיר הם בגלל יחסי ציבור?

ומנגד הייתה מסעדה ממש טובה באנגלייה, שהייתה הכי טובה בזכות יחסי ציבור מטורפים, והיא בכלל לא הייתה קיימת?

מה שחשוב זה בעיניי, שיהיה לך שכל מספיק רחב כדי להבין שזה לא משנה יחסי ציבור או פרסום חיובי, בסופו של דבר, זה נתון להחלטתך האישית האם המסעדה טובה או לא, גם אם היא הכי טובה בישראל או בכלל...
לצפיה ב-'מה שחשוב זה איך עושים יחסי ציבור ועבור מה עושים יחסי ציבור.'
מה שחשוב זה איך עושים יחסי ציבור ועבור מה עושים יחסי ציבור.
17/07/2018 | 22:25
1
64
לא עושים יחסי ציבור עבור דבר שלא היה ולא נברא ופרסום שכזה רק מזיק ופוגע במוניטין של גומיו וגם במשרד יחסי הציבור.

אפשר לעשות יחסי ציבור בצורה מקצועית עבור דברים קיימים ולא עבור דברים דימיוניים.
לצפיה ב-'ואם כבר הזכרתי את הפגיעה במוניטין של גומיו,'
ואם כבר הזכרתי את הפגיעה במוניטין של גומיו,
17/07/2018 | 22:34
83
אז הוסיף שמדריך גומיו האחרון שאני ראיתי היה המדריך של אביטל ענבר שיצא לאור בשנת 2002 וזה היה מדריך גומיו האחרון שיצא לאור בישראל.

מאז חלפו למעלה מ-16 שנים ובנסיבות העניין אני מניח שיתכן והיתה לאחר שנת 2002 השתלטות (רכישת בעלות / רכישת כל המניות) על גומיו צרפת ויתכן שכיום גומיו צרפת נשלטת ע"י אנשי עסקים שחשוב להם רק הכסף ולא איכות המסעדות.
לצפיה ב-'יש להם אתר. כנס ותוכל לצאת מהפורום הזה ממנו אתה כה סובל'
יש להם אתר. כנס ותוכל לצאת מהפורום הזה ממנו אתה כה סובל
16/07/2018 | 19:39
6
169
כל המידע נמצא באתר שלהם. יש אופצית רישום.
יש לי אפילו הצעה: תוכל להדפיס את כל הדפים באתר (במדפסת צבע) ולכרוך למדריך. זה כנראה יהיה יעיל יותר וזריז יותר מלחכות למדריך המודפס, ויאיץ את עזיבתך המצערת את הפורום הזה. 
ספוילר - אין אף אזכור באתר שלהם על שמן צמחי תעשייתי מזוכך. 
לצפיה ב-'למה? למה? ועוד להקפיץ למעלה'
למה? למה? ועוד להקפיץ למעלה
16/07/2018 | 19:57
53
לצפיה ב-'ניסיתי להיכנס לקישור שהבאת והגעתי לפרסום יחסי ציבור.'
ניסיתי להיכנס לקישור שהבאת והגעתי לפרסום יחסי ציבור.
16/07/2018 | 21:13
119
האם יש לך קישור ישיר למדריך עצמו בגירסת PDF או לחילופין בגירסת פלאש?

את המדריך עצמו לא ראיתי בקישור שהבאת ועזבתי את האתר "שלהם" לאחר שראיתי שהקישור הוביל אותי בכלל לפרסום יחסי ציבור עם הרבה צבע ורעש.

אבקש כאמור קישור ישיר למדריך עצמו אם בכלל קיים דבר שכזה ואני מניח שלא.
לצפיה ב-'זה לא הלינק לרכישת המדריך'
זה לא הלינק לרכישת המדריך
16/07/2018 | 22:52
3
143
הלינק שפירסמו בעמוד הפייסבוק של גו מיו ישראל הוא זה:

מי שבאמת רוצה לרכוש את המדריך, ירכוש אותו. מי שמעדיף לחפש קונספירציות, ימשיך לחפש אותן.
לצפיה ב-'אבל למה אין את המדריך בחנויות???'
אבל למה אין את המדריך בחנויות???
16/07/2018 | 23:02
118
מה שפורסם בדף הפייסבוק לא עולה בקנה אחד עם התגובה ההזויה שקיבלתי אמש ממשרד יחסי הציבור.

התגובה שקיבלתי ממשרד יחסי הציבור סותרת את הטענה שניתן לרכוש את המדריך דרך האתר.

בשורה התחתונה, אני לא מחפש קונספירציות. אני רק רוצה לרכוש את המדריך בצורה הולמת ומקובלת בחנויות. בלי לשם עמלות המרה ובלי להיות תלוי בחברת דואר ישראל שנמצאת על סף חדלות פרעון. ובלי לקבל מוצר פגום וקרוע בגלל שכך מתקבלים המוצרים בדואר ישראל.
לצפיה ב-'והנה התגובה ההזויה שנתקבלה אמש ממשרד יחסי הציבור:'
והנה התגובה ההזויה שנתקבלה אמש ממשרד יחסי הציבור:
16/07/2018 | 23:16
1
205
יוסי בוקר טוב,

יש לנו כעת בעיות עם המדריך המודפס, ובשל טעויות תרגום שנפלו בו- אנחנו כנראה נצטרך לגנוז את העתקים ולהדפיס חדש.

בנסיבות העניין, הכיצד ניתן לרכוש את המדריך באתר?

ואם אפשר לרכוש את המדריך באתר, אז מדוע ולמה בחרו במשרד יחסי הציבור לשקר לי ולמסור לי טענה שקרית וכוזבת לחלוטין?

לצפיה ב-'פעם אחרונה '
פעם אחרונה
18/07/2018 | 14:46
190
ולאחר מכן, לא ארשה יותר דיון בנושא מדריך גו מיו.

אף אחד בפורום לא יודע לענות על השאלות שאתה מציג. אף אחד מאתנו לא עובד בגו מיו.

משרד יחסי הציבור נשכר על-ידי הבעלים של גו מיו ישראל, ואינו מקבל החלטות לגבי מועדי הוצאה לאור, מועדי מכירה בחנויות או הדפסת מדריכים חדשים.
כדרכם של משרדי יחסי ציבור, הם מקבלים מידע מהלקוחות שלהם ומעבירים אותו הלאה.

הלינק לרכישת המדריך כפי שפורסם בעמוד הפייסבוק של גו מיו ישראל:

זהו, לא יתאפשר יותר דיון בפורום בנושא שאינו מעניין אף אחד מלבדך. כל הודעה נוספת שלך בנושא מדריך גו מיו, תיחשב כמפריעה להתנהלות הפורום.

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
15/07/2018 | 07:48
8
26
לצפיה ב-'טאיזו - עסקית שבת צהריים - יכול להיות יותר טוב.'
טאיזו - עסקית שבת צהריים - יכול להיות יותר טוב.
15/07/2018 | 09:45
3
425
בגדול - VFM טוב בזכות עסקית השבת. ביותר גדול - אוכל טעים אבל בלי יותר מדי wow פקטור וריגושים, עם אי אילו תקלות.

היינו ארבעה סועדים. עסקית הצהריים עולה 155 ש"ח, כשחלק מהמנות דורש תוספות של בין 10 ל-30 ש"ח. מקבלים מנת פתיחה, מנה שנייה (קטנה) ומנה עיקרית במחיר הנ"ל. בסה"כ שילמנו, יחד עם שתיות כאלה ואחרות ו-3 קינוחים קצת יותר מ-950 ש"ח. לא נורא.

בין מנות הפתיחה אכלנו טרטר דגים, הר גאו שרימפס, סשימי סלמון.
המנות השניות: דאמפלינג שנחניזי, פוט סטיקרס מנגולד, מומו (כיסון במילוי ברווז).
עיקריות: וינדאלו, באטר צ'יקן, פילה לברק צרוב, שרימפס טנדורי.
אח"כ הוספנו 3 קינוחים: האננס הצלוי, כדור המנגו וקינוח השוקולד והקוקוס הטבעוני. 

היו אי אילו תקלות, למשל: מנת המומו ברווז שאני אכלתי הייתה אמורה להיות לוהטת בפנים. המלצר שהגיש אותה הורה לחורר חור בבצק ולתת לאדים הלוהטים להתשחרר קצת. בפועל קיבלתי מנה פושרת עד קרה. היא הוחזרה וקיבלתי במקומה מנה חמימה. בכלל, זכרתי הקפדה יותר גדולה בהגשה ובטעמים. זה לא היה חד כמו בארוחות קודמות שלי, לרבות הקינוחים שזכרתי אותם כהכי טובים בארץ, ואלה אתמול היו טובים וטעימים אבל בטח לא ברמה שהייתה. 
האם זו עייפות חומר, או סתם עסקית שבת פחות מוקפדת. לא יודע.

בעיניי טופולופומפו ואפילו צפרה מספקות חוויה קולינרית טובה יותר מטאיזו, נכון לארוחה הזו. הסופרלטיבים של המסעדה הכי טובה בת"א או המסעדה האסייתית הכי טובה בארץ לטעמי מוגזמים. נדמה לי שטאיזו זוכה לפרגון יתר וקצת ל-overrating. 

לצפיה ב-'הפעם היחידה שלנו בטאיזו'
הפעם היחידה שלנו בטאיזו
15/07/2018 | 11:39
328
היתה בעיסקית שבת בצהרים, וגם אנחנו לא הבנו מה ההתלהבות הרצחנית מהמקום. היה נחמד, אבל הרבה פחות מהציפיות. אז אמרו לי טוב, נו, תלך בערב תקבל התרשמות שונה לגמרי.

אז לא בטוח שזו עייפות החומר. כן יכול להיות שבאמת העיסקית של השבת פחות מצליחה להעביר את מלוא הפוטנציאל שיש למסעדה להציע.

לצפיה ב-'הפעם היחידה שלי בטאיזו היתה בעסקית אמצע שבוע'
הפעם היחידה שלי בטאיזו היתה בעסקית אמצע שבוע
16/07/2018 | 07:50
221
נהניתי ממנה מאד, אבל היא היתה יחסית יקרה כי הוספנו מנות.

לצפיה ב-'הפעם היחידה שלי בטאיזו..'
הפעם היחידה שלי בטאיזו..
16/07/2018 | 12:12
203
היתה לפני משהו כמו שנתיים וחצי, ב"ערב ההודי" שזכה לתשבחות מכאן ועד אחר כך...האמת? לא נפלתי, והיו גם דברים שעצבנו. לא זוכר במדויק את האוכל, וזה אומר משהו..זוכר בכללי שהרמה היתה טובה אבל כפי שכתבו: רחוקה מלהיות איזה שיא קולינרי שצריך לקשור לו כתרים. 

מנגד, זוכר מצוין מה עצבן אותי:

1) איזה קטע מוזר שבמטבח הפתוח אחד הטבחים (השף בפועל?) היה צועק משהו ואז כל שאר הטבחים היו עונים לו באיזו צעקה אחידה. זה היה לאורך כל הערב וזה היה גימיק זול ומעצבן בעיניי, לא הבנתי למה זה טוב ומה זה משרת.

2) כשהמלצרית הגישה לנו דג שלם על שיפוד היא הכריזה "זה ג'ורג'" ולאורך כל ההסבר (לא שיש הרבה מה להסביר על דג מטוגן..) היא חזרה שוב ושוב על המילה "ג'ורג'" במקום דג. עוד גימיק זול ומעצבן בעיניי, ניסיון להיות מיוחדים ולהביא דחקה שאותי לא הצחיקה. 
לצפיה ב-'התארחנו בהוטל מונטיפיורי - גם במלון וגם במסעדה,'
התארחנו בהוטל מונטיפיורי - גם במלון וגם במסעדה,
15/07/2018 | 13:23
353
לא אפרט הרבה למרות שהכל מוקפד לעילא, חדרים מושקעים ברמת "עד הפרט האחרון" באופן שלא ראיתי באף מקום, ובכל מקרה חייבת לציין מנת "קרם ברולה תירס, שימג׳י מוחמץ, פקורינו, פורצ׳יני" שהיא מנה ראשונה של קרם תירס שמוגש קר ומקורמל כמו קרם ברולה, וטוב שהזמנו אותה בחוץ כי היא היתה גם קינוח מצוין  עוד נחזור אליה אין לי ספק
לצפיה ב-'המבורגר בחוות צוק וארוחת ערב בנמו'
המבורגר בחוות צוק וארוחת ערב בנמו
16/07/2018 | 07:45
289
אחרי ביקור בפתיחת תערוכת צילומי בציר שנפתחה בקרית אונו, היין על הבוקר עשה אותי רעבה היה לי קרייבינג מוזר ובלתי מוסבר להמבורגר, ולא היה לנו שום חשק להכנס לתל-אביב. חוות צוק, היא החשוד המיידי שלנו במקרים כאלה.

התיישבנו על הבר (ושמנו לב לכך שהחליפו כסאות), הזמנתי המבורגר 240 גר' מדיום וביקשתי תפוחי אדמה במקום צ'יפס. תפוחי האדמה מבושלים חלקית בקליפתם, ולקראת ההגשה נצלים על הפלאנצ'ה, ומקבלים טעם מעושן ושומני נהדר. אחרי שהגישו לי את ההמבורגר, ראיתי שצולים פרוסות חזה אווז מעושן וביקשתי כמה. קיבלתי אותן והן הוסיפו להמבורגר כמעט מה שבייקון היה מוסיף לו

ההמבורגר היה טוב מאד, הלחמניה נקלתה קלות על הפלאנצ'ה לפני ההגשה, ואני הייתי שבעת רצון ושבעה בכלל.

הבחור לא היה רעב, לכן הסתפק בקפה קר. שילמנו שבעים ומשהו ש"ח והלכנו הביתה לסיאטה.

בערב, הבחור נסע להביא את הנער מהעבודה בהרצליה, וביחד אכלנו ארוחת ערב בנמו בקלנסווה. המסעדה היתה די ריקה, והפעם האוכל היה פחות מוצלח.
הנער הזמין מנת קלמארי מטוגן, הבחור ואני חלקנו מנת שרימפס מוקפצים ומנת שרימפס מטוגנים. המנות היו יחסית גדולות, אבל פחות טובות.
השרימפס המוקפצים שחו ברוטב שאמור להיות חמאה ושום, אבל הטעם הבולט בו היה של אבקת מרק עוף. המנות המטוגנות היו ספוגות שמן, והציפוי היה כבד מאד.

הסלטים היו טובים וטריים כתמיד. התמקדנו בחציל השלם שמוגש עם טחינה, ובשאר סלטי החצילים, בסלט הירקות, בסלט בג'רג'יר ובחומוס שהיה סביר.

לא סיימנו את המנות המטוגנות, וביקשנו לארוז אותן. למחרת הקפצנו הכל על מחבת בלי שמן, כך שהאוכל התחמם והציפו קצת נפרד ממנו. לא היה מוצלח במיוחד.

שילמנו 230 ש"ח וויתרנו על קינוח. כנראה שניתן לנמו קצת מנוחה.
לצפיה ב-'ARIA ומימי'
ARIA ומימי
16/07/2018 | 20:56
1
298
שוב סוף שבוע נטול מתארחים , באיחור של שבוע חגגנו את יום הנישואים בששי בערב באריא . היה מעולה 

השרות היה מופתי, מנהלת המסעדה שמה לב שהמלצרית שהגישה לנו תפריטים מתעכבת בשולחן אחר - באה לקחת את ההזמנה, לחם טרי משובח עם סלסת עגבניות, ממרח חציל קלוי וחמאה הוגש ללא חיוב . בקשנו קרח עם המינרלים המוגזים, כשכוס  הקרח התרוקנה- המלצרית מיוזמתה הביאה מילוי חוזר 

ומה אכלנו ? הצמחוני לקח מהתפריט הרגיל סלט ירקות עם גבינת המאירי מעוטרת בסומק- וכה אמר- להכין סלט כך כך טעים- זו הוכחה למקצוענות השף 
וממיוחדי היום- חסה ג'ם צלויה עם ברומיני בטמפורה ועל כל זה קציפת לימון- מנה כל כך מיוחדת וכל כך טעימה . 

לקחתי ממיוחדי היום מנה שהוגדרה כלחמנית בריוש עם שרימפס- בפועל הגיעו שתי פרוסות עבות של חלת בריוש חובקות שרימפס ברוטב כבד- במחצית המנה- בקשתי לבטל את הסטייק ושמחתי שהמנה הראשונה שהזמנתי  ממיוחדי היום- קרפצ'ו לוקוס - מנה יפהפה , פרוסות לוקוס על הצלחת עם טיפות יוגורט לבן, סלטון קצוץ זעיר של צנוניות ומלפפון. טפטוף מחצי לימון מהמנה שלו הקפיץ אותה עוד יותר . מנה קלילה .

נשאר מקום לקינוח- טארט פסיפלורה מעוך- לקחו את הטארט הפכו והפילו על הצלחת , שברי מרנג סביב , רוטב פסיפלורה- קינוח לא שגרתי. חמוץ מתוק 
בשולחן ליד הזמינו קוקטייל בכוסות גבוהות צבע כתום- לא עמדתי בפיתוי- קוקטייל של מיץ אפרסק , מיץ פסיפלורה , רום ו...לא זוכרת. כמות מכובדת של קוקטייל קליל וטעים 
אני לא מוצאת את החשבון אבל עם טיפ של 20%, בקבוק גדול מים מינרלים מוגזים ואספרסו כפול סביב 450 -460 שח

ארוחה טעימה, מנות לא שיגרתיות, שרות מופתי. פעם שניה שלנו שם וכמובן נחזור
שלא לדבר על החניה הקבועה ופנויה  באזור ..

במסגרת סידורי יום ששי הבחין בעלי שנפתחה MIMI באזור תעשיה של כפר סבא, דרך המוביל . עצר לקפה -מעולה לדבריו והתבשר שהם פתוחים בשבת 
זו המאפיה של מסעדת NONO מהוד השרון. ספרו שהמאפיה עברה לכפר סבא ופתחו חנות למכירה בשרות עצמי- לחמים, מאפים, פיצות , כריכים 
חלקנו פיצה מצוינת עם עגבניות מיובשות שום קונפי, שני משולשים נלקחו הבית 
קינחתי בגביע עם יוגורט פירות וגרנולה שלהם - טוב מאד
יש להם מתקן למים קרים. הוא לא ויתר על מקיאטו כפול 
החשבון 96 שח 

לצפיה ב-'גם אנחנו חגגנו בARIA ויצאנו מבסוטים. '
גם אנחנו חגגנו בARIA ויצאנו מבסוטים.
25/07/2018 | 12:56
24
המחיר הוא רק לאירועים מיוחדים אבל בהחלט שווה והשירות, העיצוב וכלי ההגשה ברמה גבוהה
לצפיה ב-' ציוד להכנת שימורים'
ציוד להכנת שימורים
16/07/2018 | 16:08
2
157
היי,
לא מצאתי את שרשור האוף השבועי.

מישהו יודע איפה קונים בארץ ציוד להכנת שימורים? כלומר מלקחיים לצנצנות, משפך ייעודי, וכו׳ (מתואר בתמונה).
ראיתי באתר של סו-שף במחיר גבוה בעיני, תוהה אם יצא לכם להיתקל בחנויות במחיר סביר יותר. יודעת שאפשר להזמין מחו״ל, מעוניינת לבדוק קודם בארץ.

תודה

לצפיה ב-'הייתי מנסה אצל ספקים של ציוד מקצועי למסעדות'
הייתי מנסה אצל ספקים של ציוד מקצועי למסעדות
16/07/2018 | 19:27
1
100
את יכולה להתקשר לשף דיפו או קיטשן ליין.

לא זוכרת שראיתי ציוד כזה בפור שף או חנויות דומות, אבל שווה לשאול גם שם.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/07/2018 | 17:10
8
לצפיה ב-'OCD, כי יום הולדת יש רק פעם בשנה '
OCD, כי יום הולדת יש רק פעם בשנה
15/07/2018 | 07:51
15
335
לצפיה ב-'חלק א'
חלק א
15/07/2018 | 07:52
570
יש אירועים שגוזרים עליך התלבטות קשה לאיזו מסעדה ללכת. ביום ההולדת שלי היה ברור לנו כבר הרבה זמן שאנחנו חייבים להגיע פעם נוספת ל-OCD, אחרי שעבר די זמן מאז הפעם היחידה שביקרנו בה.

אז אהבנו מאד. מאז היו דיווחים אוהדים לצד ביקורות פחות נלהבות על מנות שהיומרה בהן לא באה לידי ביטוי במלואה בצלחת. קצת אחרי שהזמנו, המסעדה קיבלה את החותמת של גו-מיו. הבחירה בטח תגדיל את רשימת ההזמנות למסעדה, במיוחד בקרב תיירים. אנחנו עשינו את ההזמנה עוד קודם ובנוסף גם קיבלנו מקום בשורה הראשונה באמצע, כשממש מתחת לאף שלנו הורכבו חלק לא קטן מהמנות, כיף בפני עצמו.

את השף, רז רהב, שהמנות שלו התפרסמו באינסטגרם הרבה לפני שהיתה לו מסעדה משל עצמו, כבר לא צריך להציג. הקונספט של המסעדה זקף הרבה גבות כשהיא נפתחה. תפריט פיקס שמוגש בשני סרביסים של 18 סועדים כל אחד נראה כמו התאבדות בטוחה בתקופה שגם מסעדות שהולכות על הרבה יותר בטוח נסגרות בקצב מדאיג.

בראיון שהתפרסם איתו לא מזמן קראתי אותו אומר שהוא מרגיש היום יותר בוגר, מה שגורם לו פחות להתאבד על כל צלחת מתוך רצון להוכיח את עצמו. עדין כל המנות שהוגשו בארוחה היו סופר מושקעות, עם השקעה ברמת פינצטית על כל אלמנט שמונח על הצלחת.

השינוי היחיד בקונספט מאז הביקור הקודם היה שבפעם הקודמת רז הסביר על כל אחת מהמות לכלל האורחים. הפעם כל אורח קיבל הסבר אישי. על מנות הפתיחה ממתן, אחד הטבחים. על העיקריות והקינוחים – מרז עצמו. האישה בהתחלה חששה שזה אולי יאבד חלק מהחן שהיתה בהצגה הקולקטיבית של המנות לסועדים, אבל בדיעבד אני חושב שהשיטה הנוכחית טובה יותר, היות והיא מאפשרת שיח אישי בין הסועדים לבין הצוות. אפשר לשאול שאלות. להבין יותר. וכמעט להרגיש אורחים אישיים של השף.

יתרון נוסף בצורת ההגשה האישית הוא שהמסעדה יכולה להיות יותר טולרנטית לזמן ההגעה של האנשים. מן הסתם מי שיגיע ב-20 דקות איחור יצטרך לוותר על מנה. אבל כמה דקות לכאן ולכאן כבר פחות משפיעות שכן ממילא לא כולם מקבלים את הצלחת באותה השניה.

לצפיה ב-'חלק ב'
חלק ב
15/07/2018 | 07:59
440
הארוחה נפתחה בקערית קטנה ובה גרניטה של ג’ין וטוניק, ריבה של גזר לבן, קציפה של יוגורט וצנוברים קלויים מלמטה (לא צולם). הורגש גם מלפפון, בקטנה. רק מהתיאור של המנה אפשר להבין שזו מנה שמנגנת על כל האוקטבות של הטעמים, הטמפרטורות והמרקמים. היה בזה קצת מכל דבר. קצת קפוא. קצת חם. קצת מתוק. קצת חריף. קצת חמצמץ. ובעיקר זה העיר לחלוטין את כל הפה, במיוחד עם השוק הראשוני הקפוא שאחריו הגיעו כל היתר. פתיחה מצויינת.

הפתיח השני, שתי מנות של פינגר פוד, שהוגשו על שתי קוביות עץ. על הימנית - בריוש שמן זית עם משחקים של מלון וזיתים. על השמאלית – פאף אורז עם מרקמים שונים של בצלי שאלוט ומקרל כבוש ושרוף. מבין שתיהן הימנית היתה ה"מעניינת" והשמאלית היתה המוצלחת: ביס קטן של אושר, בזכות הקרם עם המליחות המאד מובהקת של הבצל (לי יש שריטה ללחמי בצל אז זה ממש עשה לי את זה) והעישון של המקרל שהצליח למצוא את האיזון שלו היטב גם ברקע הדומיננטי של טעמי הבצל.

האישה פחות אהבה את הטעם של הדג, לדעתי זה מאד הוסיף רבגוניות לטעם של המנה, ומבחינתי גם הגרניטה וגם הפאף הן לחלוטין מנות של וואו.

אחרי שני הפתיחים הגיעה צלחת ובה פורל במרינדה של סויה ולימון. מעליו מקלוני תפוח עץ דקים ושורש כלשהו. הדג שחה ברוטב, שעל פי ההסבר היה ציר מהעצמות של הדגים, והזכיר לי את הויטנאמיות מהעונה האחרונה של MKR שעשו שימוש בכל חלק אפשרי של כל חומר גלם, ומה שלא נכנס לתבשיל – נכנס לציר (מקליפות של אננס ועד עצמות וחלקי פנים). התפוח מלמעלה נתן, לטעמי, בעיקר אלמנט קישוטי, ופחות בלט בטעם. הכוכבים העיקריים היו הדג (שעתיים וחצי במרינדה עושים את שלהם) והרוטב שנתנו שילוב ממש מושלם.

למנה הבאה הוגשו שתי קערות גדולות. בשמאלית ארבע לחמניות פרקר האוס שעוד קודם לכן יצאו בבת אחת מהתנור ומילאו את כל חלל המסעדה בריח שכמעט התעלפתי ממנו. הלחמניות הוגשו כשהן כמעט לוהטות ולא אכזבו גם בטעם, עם מעט קצח. בקערה השניה קרם עגבניות, שמסיבה כלשהי זכה לשם בווריה של עגבניות, קצף אצות ורוזמרין. לא יודע אם הכוונה היתה לאכול את זה ביחד, אבל הבדל הטמפרטורות היה גדול מדי ואיכשהו העדפתי לאכול כל אחד בנפרד. מנה נחמדה. לא של וואו, אבל נחמדה.

למי שמעוניין להכין את הלחמניות בבית... הנה הלינק

הביס הבא (לא צולם) שוב מנת מעבר של ביס. סורבה של תירס, קוויאר ואבקה של פופקורן מקורמל. בדיוק ראינו השבוע את המשימה ממשחקי השף שהיה צריך לעשות מנה מלוחה ומנה מתוקה בשילוב תירס, וגם שם היה מי שהלך על משהו דומה של שילוב תירס ופופקורן. הקרם תירס היה מאד כיפי. הפופקורן הורגש גם בטעם וגם בריח. את הקויאר לא ממש איתרתי במנה, אבל גם בלי זה אהבתי את התוצאה.

לצפיה ב-'חלק ג'
חלק ג
15/07/2018 | 08:02
338

עוד מנה שלא צולמה – נתחי בס ים מאודה, ברוטב חמאה לבנה עם קרם חציל וכרישה. עוד מנה טעימה. מאד מאד עדינה. דווקא כאן הקרם היה מאד חשוב, כי בלעדיו היא יכלה להיגרר למחוזות קצת אנמיים, והקרם הוא זה שנתן את הערך המוסף, כשהוא מוסיף למנה טאץ’ מעושן קצת. מנה מוצלחת מאד לאוהבי העידון.

אחרי שתי מנות שלא צילמתי חזרתי שוב לצלם את העיקריות. הראשונה שבהן, סינטה של טלה, צלויה על הגריל, ובצידה קציפה של תפוחי אדמה. זה נראה כמו פירה אבל במפתיע הטעם שלה לא הזכיר בכלל פירה, ודווקא אהבתי את הדיסונאנס הזה. הוא יצר איזה סקרנות להבין מה הסיפור של העננה הזו, ותכלס גם ככה אני פחות מחובבי הפירה.

התאנים היו שחקני משנה, מבחינתי, ולא הוסיפו אלמנט מיוחד של טעם. המנה יכלה להסתדר היטב גם בלעדיהן. הסינטה היתה די קשה ללעיסה, ועל כן מראש התבקשנו לאכול את זה בביסים קטנים. היה לזה מרקם קצת מוזר של שומן מוקשה. לא יודע אם במתכוון או לא. אבל לפחות בטעם, הבשר והקציפה היו מאד טעימים.

בעיקרית הבאה רזי הגיש ברווזי. סוג של אוטוביוגרפיה כנראה. את המנה עצמה לא צילמתי, אבל כן צילמתי את צמד הברווזים שהונחו עוד קודם לכן לשולחן העבודה לצורך החיתוך. הברווז יושן במסעדה והוגש עם תירס לבן, קישואים ותלולית של עלעלים. גם כאן התלולית הזאת של הקישואים והעלים היתה השיחוק של המנה.

המנה שסיימה את המנות המלוחות היתה של אספרגוס על הגריל, קרם בצלים ואורז בר. הוגש על ציר בשר ומלמעלה גורדה גבינה שיושנה במסעדה למשך חמישה חודשים. מכל המנות - זו היתה המנה שהתחברה לי הכי פחות. המרק והקרם והגבינה… לא יודע. לא הצליחו להשלים אחד את השני למשהו מגובש בעיניי.

לצפיה ב-'חלק ד'
חלק ד
15/07/2018 | 08:10
349

שני הקינוחים שהוגשו היו הצלע הפחות חזקה מבחינתי בארוחה.

הראשון היה פרפה של דבש פאפאיה וג’ינג’ר. הפרפה עצמו – נראה כמו קוביית קלקר וסך הכל היה לו טעם מעניין מהדבש. הייתי מסתפק בו ומוותר על כל מיני גרגרים שהיו בתחתית המנה וקצת הפריעו לי להנות מהפרפה עצמו. אם כבר להוסיף משהו אז רק משהו קציפתי/משחתי ולא גרגירי. לא בכל מנה צריכים קונטרסט של מרקמים.

הקינוח השני הפיל לנו את הלב רק למשמע המילה כוסמת. כששואלים אותנו על רגישויות או העדפות הדבר היחיד שאנחנו רושמים זו אשכולית שיש לי איתה התנגשות עם סטטינים. אם הייתי מעלה על דעתי שישתמשו שם בכוסמת הייתי רושם את זה גם. ואולי מעכשיו אנחנו צריכים ללכת על בטוח ולהגיד אשכולית וכוסמת. מדובר על אחד מהביג no no גם שלי וגם של האישה. שנינו לא מתחברים ליצור המוזר הזה עם ריח של כלב שיצא ממכונת כביסה.

אמנם במנה הזו מדובר רק בדף של כוסמת, ולכן איכשהו זה "עבר", אבל אפילו במצב הצבירה הזה אי אפשר היה להתחמק מטעם הלואי המבאס של הכוסמת.

מתחת לדף היתה אסופת ממתקים. זכור לנו שזיפים וזכור לנו קרמל. אבל כבר היינו עייפים מלרשום ואתם מוזמנים לנחש מהצילום את היתר. גם אם אני מוריד את דף הכוסמת מהשקלול של המנה, זה לא היה קינוח מהחלומות. בקוואטרו אכלנו קינוח מעדת ה"ערב רב" שהיה מוצלח פי כמה.

הארוחה ב-OCD היא אירוע רב קסם. גם הצפיה בתהליך ההכנה של המנות. גם הדו שיח עם השף והצוות. וגם הקסם שבאכילה משותפת, כשמצד אחד יש משהו מיוחד בזה שכל מי שמסביבך חולק את אותה הארוחה ממש (למעט שינויים קלים) ומצד שני כל אחד לוקח משם חוויה קצת אחרת, כי בכל זאת מדובר באוכל ובטעמים שזה עניין מאד סובייקטיבי.

לחלק לא קטן בחוויה תרם רז עצמו, שהיה מקסים. גם בביקור הקודם וגם הפעם הוא המשיך להקרין הרבה ענווה וקסם אישי שקט. למרות שהוא היה צריך להגיע לכולם בכל מנה, כל שאלה נענתה באריכות רבה ובהסברים מפורטים כאילו רק אתה שם.

מבחינת הטעם – אפשר לחלק את הארוחה לשלוש. הפתיחים והמעברים שברובם היו מנות של וואו. המנות עצמן, שלמעט האחרונה שברצף, היו טובות עד טובות מאד. והקינוחים, שהיו החוליה החלשה, ולדעתי המנות היחידות שנפלו קורבן לתיחכום יתר. אחרי ארוחה ארוכה וכבדה הייתי שמח לקבל קינוח פרשי, מרענן, קליל פשוט בלי יותר מדי התחכמויות ואולי עוד איזה קינוח קצת יותר קלאסי.

עם זאת, המאזן הכללי של הארוחה חיובי ביותר. לא כל אלמנט שהיה מונח על הצלחת צלף בול, ואני יודע שלחלק מהמבקרים המקצועיים זה מפריע יותר מאשר לי. כסועד רגיל. ובכלל, בארוחה כל כך ארוכה ומורכבת יש כל כך הרבה בורות ליפול בהם שמי שממש מחפש בזכוכית מגדלת ימצא את הפיספוסים הטכניים. אני פחות מסתכל על הדברים האלה וחשוב לי רק הטעם, ובארוחה הזאת היה לי טעים מאד.

נכון שהיו מנות שהיו בהן אלמנטים שפחות תרמו לטעם, ויותר שימשו כקישוט, ומצד שני היו מנות שדווקא שחקני המשנה נתנו את השוס של המנה, אבל אי אפשר לקחת מהמסעדה את ההשקעה הבאמת פסיכוטית בכל מנה, ואני חייב להגיד שאני אוהב את זה.

שניצל אנחנו עושים די טוב בבית, ובשביל שיפודים ובשר "על האש" יש מספיק מנפנפים בפארק. אני לא מגיע לארוחת ערב במסעדה כל יום, וכשאני כבר עושה את זה אני רוצה את השונה, המושקע והמיוחד. כן, דווקא זה הפינצטי. אני רוצה שיפתיעו אותי. שירגשו אותי. שיפעילו לי את כל החושים, כולל הויזואלי. וזה מה שאני אוהב בפיין דיינינג הזה ולא מרגיש שום צורך להתנצל על כך למרות שבארץ זה מקוטלג כ"פלצני" ומתקבל לא פעם בבוז.

ובגלל הסיבה הזו הביקור ב-OCD משאיר גם תחושה קצת עצובה, על כך שבארץ, עם כל תכניות השף והתחושה שכן יש פה סצנה של אוכל – OCD היא סוג של שמורת טבע. מצד אחד ממש נהנתי שם מכל רגע, ומצד שני אי אפשר להתחמק מהמחשבה שאם הם סוגרים מאיזו שהיא סיבה – אפשר להרים מצבה על הפיין דיינינג בארץ. עשה לי קצת עצוב המחשבה הזאת.

לסיכום: יחד עם יין וטיפ קשה לזוג שלא לסיים את הערב בסביבות ה-1000 שקלים לארוחה. זה מקטלג את המסעדה באופן מוחלט כמקלט לאירועים מיוחדים. אני בטוח שהסכום והקונספט של לחתום בלאנקו על תפריט סגור מרתיע אנשים. אני בכל זאת חושב שכל חובב אוכל בארץ חייב לשבור קופת חיסכון קטנה ולהגיע למסעדה לפחות פעם אחת ולהתרשם בעצמו.

אלמנט הסיכון בארוחה עם כל כך הרבה מנות מורכבות הוא גבוה. אני בטוח שיש ערבים שבהם התוצאה הסופית פחות מושלמת, ואז על אחת כמה וכמה עולה שאלת ה-VFM.

למזלנו, אנחנו נפלנו על ארוחה פגז, ולמרות הורדת נקודות על שני הקינוחים וגם בהתחשב בכך שלא לכל מנה יש גם וואו פקטור (דבר שהוא ממילא די בלתי אפשרי), והרגשנו שקיבלנו את מלוא התמורה.

לצפיה ב-'מזל טוב! לבושתי עוד לא הייתי. יקרה מתישהו.'
מזל טוב! לבושתי עוד לא הייתי. יקרה מתישהו.
15/07/2018 | 09:24
195
מדיווח לדיווח על OCD נראה שיש תהליך של התפתחות והתבגרות. אם בהתחלה היו דיווחים שמתארים לא מעט מנות בינוניות, עכשיו רוב הדיווחים מתארים מנות טובות עד מעולות. OCD היא מסעדת הפיין דיינינג הכמעט יחידה כאן שמספקת חוויה של ארוחת טעימות סטייל מסעדות מישלן - יצירתית וחדשנית: במנות, בהכנה, בשירות, בהגשה ובעיקר בתשומת הלב לפרטים הכי קטנים. שאפו על כך. 

לצפיה ב-'נשמע ונראה מצוין '
נשמע ונראה מצוין
15/07/2018 | 13:18
117
רוצה לנסות אבל השורה התחתונה בהחלט יקרה.... (למרות שבהחלט מבינה למה)
לצפיה ב-'איזה כיף שיש יום הולדת ...'
איזה כיף שיש יום הולדת ...
15/07/2018 | 13:44
168
אז תודה רבה לבעלי היקר- שחגג יום הולדת ונתן לנו הזדמנות שוב לחזור למסעדת OCD ...
מקווה שנשוב בעתיד- כי מבחינתי היה ערב מהמם מכל הבחינות: אווירה, אוכל, שירות...לא יכולתי לבקש יותר!

תוספת לגבי היין
כמנהגנו- לקחנו יין אדום בכוסות.
אנחנו מאוהבי היין עם הטעם העמוק והעשיר...מתרחקים מיין עם טעם חומצי ואוהבים יין "כבד" עם גוף מלא וסיומת ארוכה.

ילד היום הולדת שתה יין של מהר"ל כמדומני- כ66 ש"ח לכוס. לא הייתה אפשרות לטעום מראש היות והיין נמזג בשיטה מיוחדת (לפי מה שצלחתי להבין- סוג של סיכה שחודרת לבקבוק ומאפשרת מזיגה מבלי לפתוח אותו?)-בכל מקרה- נרשמה הצלחה- היין היה מוצלח מאוד וקלע בול לטעמו.
אני שתיתי יין דרום אפריקאי שהיה 90% שם מבחינת ההגדרות שלנו..אבל גם היה בסדר גמור וליווה היטב את הארוחה.

מבחינתי המנות היותר "זכירות" בערב מבחינתי הן:
מנת הפתיחה של הגרניטה שהייתה כל מה שאפשר לבקש ממנת פתיחה- קיק אוף מעולה לערב מעולה- כמו שהאיש אמר...קרה, מתוקה, חמוצה..קרמית..פשוט כיפית...ועוד יותר כיף היה לצפות בהרכבה שלה.

עוד מנה מוצלחת- לחמניות הפורטר האוס שהייתי מאוד שמחה לאכול מהן כל יום עד שארית חיי...

ומנת הברווז - שהייתה שיחוק רציני..הופעתי מאוד מעלי המיוזנה? לא הכרתי את העשב הזה ממקודם והטעם שלו השתלב היטב עם הקישואים שממתחת ותרם מאוד למנה.

אני חייבת להודות שבשלב מסויים, איפה שהוא במנת האספרגוס,כבר הגעתי ליכולת הקיבולת הבטנית שלי...ויש משפט שאומר שלחזיר שבע יש הרבה מה לומר...יכול להיות שבגלל זה פחות "עפתי" על הקינוחים ומנת האספרגוס...
אבל שורה תחתונה- מבחינתי OCD- היא מצרך נדיר בארץ, בייחוד לאחר סגירתה של כתית. מאחלת לה להחזיק מעמד עוד הרבה הרבה זמן כדיי שנוכל לשוב אליה בארוע מיוחד עתידי!

לצפיה ב-' נשמע שהייתם לכם חגיגה גם בפה, תודה על הדיווח המפורט'
נשמע שהייתם לכם חגיגה גם בפה, תודה על הדיווח המפורט
15/07/2018 | 14:13
4
153
באופן אישי אלף לזוג זה מעבר לתקציב שלנו, אבל אולי יום אחד, מי יודע... כמו כן ארוחות כאלה לא פשוטות לאנשים בררנים שאינם אוכלי כל (דווקא עם כוסמת אין לי בעיה, אבל עם כוסברה, קימל, קצח, חריף ועוד יש... ).

נ.ב.
לא יודעת מתי ה"רעננות" הוחלפה רשמית ב"פרשיות". אני מאשימה את מושיק רוט.
לצפיה ב-'זה המקום לציין'
זה המקום לציין
15/07/2018 | 14:38
3
256
שבמעמד ההזמנה המסעדה באמת שואלת על רגישויות או חומרי גלם בעייתיים ולהבנתי עושה מאמץ לעשות את האדפטציות המתאימות.

בקינוח האחרון, אגב, היתה צלחת אחת שלא קיבלה את דף הכוסמת. לא יודע אם מישהו אכן שלל מראש את הכוסמת או שהיתה בעיה אחרת שהצריכה הכנה אחרת של המנה אבל תכלס מה זה קינאתי במי שמקבל את הצלחת נטולת הכוסמת הזו

מן הסתם את הקצח בלחמניות יהיה יותר קשה להוציא, כי כל הקטע של הפרקר האוס האלה שהן נאפות יחד כמו חלה מפורקת, ואני מניח גם שמי שיפסול להם מראש רשימה של 50 חומרי גלם יצטרך לוותר על ארוחה שם, אבל גמישות כלשהי בהחלט יש להם.

על פי האתר יש אפשרות לבקש, במועד ההזמנה, תפריט צמחוני, כשר וטבעוני. שאפו למסעדה גם על זה.

לצפיה ב-'כל הכבוד. לשמחתי אני לא רגישה לכלום (למעט קלמרי, כנראה)'
כל הכבוד. לשמחתי אני לא רגישה לכלום (למעט קלמרי, כנראה)
15/07/2018 | 16:31
2
209
אבל אני בררנית במזון ויודעת בגדול מה אני אוהבת ואיך, ובעיקר מה אני ממש לא אוהבת. (לפעמים יש הפתעות כמובן, לכאן ולכאן, אבל לרוב אם אני לא אוהבת רכיב מסוים הוא יחרב לי את המנה). יש רשימת רכיבים לא קצרה שאני סולדת מהם... חלקם ידועים כשנויים במחלוקת וסלידה מהם נפוצה מאוד (כוסברה, קימל, אניס, שומר, גויבה, וסאבי, צ'ילי וכל דבר חריף/פיקנטי מעבר לג'ינג'ר) וחלקם דווקא אהודים מאוד, בפרט בארצנו – טחינה או עגבניות רגילות טריות, לדוגמה (מסתדרת בד"כ עם שרי ועם עגבניות יבשות ורוטבי עגבניות, לא כולל רסק טרי כמו של מלאווח או ג'חנון שהוא השטן מבחינתי ).

גם בקינוחים הרשימה לא קצרה; אפשר לתמצת אותה בהכללה גסה לדביק/שמנוני/מתוק מדי ולקרמים בגוני חום–בז' ... ובהרחבה, אני לא חובבת פסיפלורה, מרנג, קרמל, טופי, נוגט, חלווה, ריבת חלב, קרם אגוזים, אגוזי לוז, קפה, בצק פאי, קרמבל (לכל היותר פירורים עדינים כמו על עוגת גבינה), מי ורדים, מי סוכר, סילאן, דבש נוזלי (אבל חולה על עוגות דבש בחושות ), סירופים למיניהם (בעיקר אלה המשמשים ל"קישוט"), פקאן/שקדים מסוכרים (וכיו"ב) ובטח יש עוד ששכחתי...

אגב, יש כמה רכיבים שנויים במחלוקת שבהם אני דווקא בצד האוהד – מרציפן , שמיר, ציפורן, קינמון... (אין אצלי יותר מדי ציפורן או קינמון, בעיה קבועה אצלי בתיבול עוגות... ).

בקיצור... אין ממש אפשרות להתחיל להכין רשימות של בדיוק מה, כמה ואיך, בעיקר שיש מקרים שבהם צורה אחת אהובה עליי ואחת ממש לא. למשל, אני אוהבת את רוב סוגי הדגים אבל רק בתצורת פילה/סביצ'ה/סשימי (לא נהנית להתעסק עם דג שלם, לא אוהבת סרדינים ושונאת קציצות דגים); שונאת כבדים שלמים אבל נהנית בד"כ מפטה/קצוץ; אוהבת לסחוט לימון טרי על דג, אבל לא אוהבת אותו בסלט; חולה על דובדבנים כמעט בכל פורמט ואוהבת מאוד תותים טריים (בעונה), אבל לא בתצורת ריבה/קולי ולא נהנית בד"כ מפירות יער (בעיקר לא אלה שמגישים בישראל).

אני הולכת לארוחות טעימות רק אם התפריט מפורסם מראש ואז אני יכולה לוודא שאני אוכלת לפחות 85% מהמנות. כבר ישבתי בארוחות כאלה ובד"כ לא שיניתי כלום אלא לקחתי בחשבון שיהיו מנות שאני אוכל באופן חלקי בלבד (ואכן כך היה) אבל במכלול הארוחה זה היה זניח ולא הפריע (כי היה לי די מה לאכול). בכל מקרה לא היה מדובר בארוחה במחיר כזה אלא חצי ממנו לכל היותר.
לצפיה ב-'גם בחצי המחיר לא בטוח שמסעדה כזאת מתאימה לך'
גם בחצי המחיר לא בטוח שמסעדה כזאת מתאימה לך
15/07/2018 | 16:46
1
223
זו לא מסעדה למישהו שמגיע עם אג'נדה מאד ברורה על מה הוא אוהב ולא אוהב. למישהו כזה כבר עדיף ללכת למסעדה עם תפריט ברור שמפרט את המנות.

זו מסעדה למישהו שחוץ מאולי 2-3 מרכיבים שהם ייהרג ובל יעבור מבחינתו ו/או אלרגיות - רוצה דווקא להחשף להפתעות כולל גם בחומרי גלם שאולי בצורה המקובלת שלהם הוא פחות מתחבר אליהם אבל בטכניקה אחרת אולי דווקא כן. זה מקום למי שמוכן לגלות פתיחות ולא בררנות.

אני חייב להגיד לך שאפילו כשהגיע הדף הזה של הכוסמת, אם כל הפחד שלי מכוסמת, שמחתי לקבל פעם אחת את החומר גלם הזה בצורה שלחלוטין לוקחת אותו למקום אחר ואמרתי יאללא ננסה אולי זה ינגיש לי קצת את הכוסמת. וטעמתי. ו... לא מתתי, אבל בכל זאת הפריע לי טעם הלואי של זה. אבל ניסיתי. ושמחתי על הניסיון. וזו הגישה שלדעתי צריך לבוא איתה למקום כזה ומי שבאמת בררן כמו שאת כותבת - חבל, כי זה מחטיא את כל המטרה של המקום.

בשביל לקבל את הדברים השבלונים יש מספיק מסעדות בארץ בטח לא מסעדה שבשבילה תסכן 350 שקל לראש (מחיר המנה ללא יין ושירות) ואחרי זה כל הארוחה תתבאס שבמחיר הזה יכלת לקבל שתי ארוחות עם מנות שאתה מסוגל "לעכל" תרתי משמע.

אז אולי טוב שכתבת את ההבהרה הזאת, כי באמת לכל מי שקורא את התיאורים המתלהבים שלי אבל הוא עצמו לא פתוח להתנסות כמה שרק אפשר - עדיף להמנע.

וזה גם המקום לכתוב בפעם המי יודע כמה על המזל הגדול שנפל בחלקי שהאישה שאיתה אני חולק את כל הארוחות האלה היא בדיוק באותו ראש איתי. ההבדלים ביננו מבחינת מה אנחנו אוכלים או לא הם ממש מינוריים (מרציפן אחד ההבדלים אגב, היא פחות אוהבת אני ממש אוהב) ובגישה ובפתיחות אנחנו אחד לאחד (וזו הסיבה גם שבסיציליה שם המרציפן באמת מפורסם היא טעמה גם טעמה, וזו גם הגישה שלי - להתנסות כמה שיותר וכמה שרק אפשר, ולא לבוא סגורים. אבל זה דורש אופי מאד מסויים ותודה לאל שאנחנו באותו ראש בעניין. עושה את החיים של שנינו הרבה יותר כייפים).

לצפיה ב-'אין לי בעיה עם הפתעות או ניסיונות, כפי שציינתי, זרמתי'
אין לי בעיה עם הפתעות או ניסיונות, כפי שציינתי, זרמתי
16/07/2018 | 18:10
121
גם בארוחות טעימות שבהן לא בחרתי את המנות ולא שיניתי אותן; אבל כן יכולתי לעבור על התפריט מראש ולראות שהוא רלוונטי באופן כללי. לעומתי בן הזוג ויתר מראש כי הוא לא אוכל כלל דגים ומאכלי ים ומכיוון שבכל ארוחה היו גם מנות כאלה והוא לא מעוניין בתחליפים טבעוניים, נראה לו מיותר לשלם את המחיר המלא ולאכול רק חצי ארוחה.

אבל יש דברים שאני לא מסוגלת לשרוד ללא תלות בצורת ההכנה. לדוגמה, אין לי סבילות לחריף (עבורי גם פיקנטי = חריף). גם חומרי גלם כמו כוסברה (טרייה) או אניס/שומר הם שתלטנים וקשה להתעלם מהם. לכן נשאלת השאלה עד כמה השף מבשל בסגנון שאני מתחברת אליו או שהוא מאלה המרבים להשתמש בחומרים שאני מתקשה להתמודד איתם, ואז אני מעדיפה לוותר מראש.
לצפיה ב-'תענוג לקרוא את הדיווחים שלכם על הארוחה הזאת'
תענוג לקרוא את הדיווחים שלכם על הארוחה הזאת
15/07/2018 | 21:25
141
ואני מסכימה עם השורה התחתונה שלך בעניין פיין דיינינג.
לצפיה ב-'תודה על דיווח כה מפורט וחסכתם לי המון'
תודה על דיווח כה מפורט וחסכתם לי המון
16/07/2018 | 21:00
56
לצפיה ב-''
23/07/2018 | 20:56
2

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה