לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1879618,796 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' מנוע החיפוש הייחודי של הפורום - בהודעה המשורשרת'
מנוע החיפוש הייחודי של הפורום - בהודעה המשורשרת
20/11/2017 | 16:47
1
73
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
6736
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
11/12/2017 | 06:50
9
11
לצפיה ב-'כתף טלה, כבר סיפרתי,'
כתף טלה, כבר סיפרתי,
11/12/2017 | 07:52
93
וגם השבוע היה כריך, מרגז, גם על זה כתבתי.
מקווה שאם הבטטות הן תאילנדיות אז זה בישול תאילנדי...

לצפיה ב-'אורניות! בשבת קמתי למראה מפתיע: כל רחבת הדשא הגדולה בחצרי'
אורניות! בשבת קמתי למראה מפתיע: כל רחבת הדשא הגדולה בחצרי
11/12/2017 | 10:22
7
140
הסמוכה לשורת עצי אורן התמלאה בעשרות אורניות! בכל פינה היו מקבצים. כבר קרה לי בשנים עברו שפה ושם הציצה אורניה או שתיים אבל כמות כזו לא נצפתה בעשרות שנים. זה היה מראה מרהיב. האם זה מתעתועי השינויים באקלים?
הנכדות גוייסו לקטיף [חיתוך הרגל ולא תלישה] והשמחה הייתה גדולה.
לאחר ניקוי הספוג הצהוב חלקן טוגנו בחמאה, שום ופטרוזיליה וחלקן מיועדות למרק.
לצפיה ב-'באמת מפתיע'
באמת מפתיע
11/12/2017 | 11:45
1
80
למצוא כמות כזו מקובצת וכ"כ בולטת
בד"כ נדרשות שעות של חיפושים ב"יער" ע"מ לאסוף כזו כמות
לצפיה ב-'בדיוק. היה נדמה לי שזו פטה מורגנה...'
בדיוק. היה נדמה לי שזו פטה מורגנה...
11/12/2017 | 12:05
14
לצפיה ב-'אלו פטריות ממש טעימות...'
אלו פטריות ממש טעימות...
11/12/2017 | 12:09
68
לפני הרבה שנים הינו נוהגים לאסוף אותן ביער לא רחוק מאיתנו.
אחרי גשם וכמה ימי שמש, אפשר היה לאסוף דלי בחצי שעה.
לפעמים הינו חוזרים הביתה עם כמות מטורפת ויושבים לנקות אותם ואחרי זה לחלק לשאר בני משפחה.
לצפיה ב-'וואו. באמת מפתיע. ועוד הקטנות היותר טעימות.'
וואו. באמת מפתיע. ועוד הקטנות היותר טעימות.
11/12/2017 | 13:14
3
55
בילדותי ליקטנו אותן, אח"כ הן נעלמו.
זה היה ביער ירושלים אשר בפאתי ירושלים, אז לפחות. כיום אני חושב שלא ממש.
כיף לך, כולי קינאה.
לצפיה ב-'גם לי אלו זכרונות ילדות - יער בן שמן. גם ילדי המשיכו במסורת '
גם לי אלו זכרונות ילדות - יער בן שמן. גם ילדי המשיכו במסורת
11/12/2017 | 13:28
2
57
עם הורי. כיף גדול. תן קפיצה אם בא לך 
לצפיה ב-'טיפה רחוק לי, את יודעת. כמה אלפי ק"מ.'
טיפה רחוק לי, את יודעת. כמה אלפי ק"מ.
11/12/2017 | 13:33
1
47
אבל אשמח.
לצפיה ב-'אם מוחמד לא באמת אל ההר'
אם מוחמד לא באמת אל ההר
11/12/2017 | 13:42
55
ההר יבוא בשבוע הבא למוחמד
לצפיה ב-'לונדון - המלצות מהשבוע החולף '
לונדון - המלצות מהשבוע החולף
10/12/2017 | 11:58
8
165
לראשונה מזה 3.5 שנים, טסנו לחופשה זוגית !!! הרבה התרגשות, תיכנון מסעדות ופעילויות זריז שכן הנסיעה התארגנה שבועיים וקצת לפני, ואושר עד אין קץ.

לונדון יפיפיה בעונה זו של השנה. הרחובות מקושטים לקראת הכריסמס, תאורת רחוב מגניבה ועצי אשוח מקושטים בכל מקום. חלונות הראווה בחנויות מהפנטים, וראינו לא מעט שווקי כריסמס כייפיים. נעים מאוד לטייל ברחובות, היה בערך 10 מעלות ביום ובסביבות 4 מעלות בלילה, לא נורא בכלל.
כמעט בכל מקום ניתן לקנות יין חם מתובל, לשיפור מצב הרוח

היינו רק 4 ימים, ולא הספקנו חצי ממה שרציתי... אבל מה שהספקנו היה נפלא.

ביום הראשון - סיור בנושא גרפיטי ואמנות רחוב בשכונת שורדיץ', של חברת ארטרנטיב- הסיור בעברית, לוקח שעתיים- שעתיים וחצי והוא מעניין גם למי שלא בקי בתחום.

הסיור הסתיים בצהריים במרכז השכונה. צעדנו כמה דקות למסעדה הודית בשם DISHOOM, שם המתנו כמה דקות עד שהתפנה שולחן.

המסעדה אפלולית ומעט רועשת מבחינת מוסיקה. המלצרים אדיבים וידענים. התחלנו סמוסות, צמחוניות לי ועם עוף לבחור. הסמוסות היו מצויינות, פריכות וטעימות מאוד והגיעו עם 3 מטבלים חביבים.
בהמשך הבחור לקח עוף טיקה מסאלה, שהגיע עם תלולית אורז לבן, ואני לקחתי מעין ראפ מבצק דקיק ביותר, שמולא בגבינת פאניר ותבשיל הודי מתובל וחריף. היה טעים ממש, לשנינו.

ויתרנו על קינוח כי לא היה גולאב ג'אמון שהוא אהבת חיי, והלכנו לטייל בשוק בריק ליין הסמוך. מצאנו פתאום דלת שהוביל לאולם שבו שלל דוכני מזון מכל העולם, ושם אכלנו קינוח- פאנקייקים הולנדיים קטנטנים ונפלאים, עם נוטלה ותותים. חם וטרי, וכייפי מאוד.

חזרנו למלון למנוחה קצרה. במלון (HOTEL Z PICCADILLY) יש HAPPY HOUR כל יום בין חמש לשמונה בערב, עם גבינות ויין ושוקולד וגלידות חופשי לאורחי המלון. אכלנו שם מעט גבינות נפלאות, קרקרים, שוקולד ויין מעולה, ואז נסענו לגני קיו - לכבוד הכריסמס הם הכינו שם מסלול שמשלב תאורה ומוסיקה עם הצמחיה, ונוצר מסלול מהפנט של שעה בערך. חוויה קסומה ומומלצת מאוד!

לא היינו מאוד רעבים אז הסתפקנו בשתייה חמה ומפנקת.
לצפיה ב-'בית קפה קטנטן ומתוק- Cutter & Squidge'
בית קפה קטנטן ומתוק- Cutter & Squidge
10/12/2017 | 12:19
146

למחרת בבוקר ביצענו פשיטה על סניף פריימארק שבטוטנהאם קורט,  ומשם 9 דקות הליכה לבית הקפה Cutter & Squidge,  לפגישה עם חברה אהובה שגרה בלונדון.

חלקנו שם בראוני עם קרמל מלוח (אלוהי, ובלי גלוטן לצליאקים),  ופרוסה נדיבה עם אבוקדו,  פטה ומעט דבש -  שהוגשה עם סלט קטן וטעים וצ'יפס מעניין.
היא שתתה קפה,  אני צ'אי ליצ'י וורדים שהיה מעניין ומיוחד.

מקום נעים מאוד מבחינת אווירה,  היה שקט ורגוע ומאיר פנים מבחינת העיצוב וגם המוכרות המקסימות.  

לצפיה ב-'מסעדת MAZE של גורדון רמזי- אכזבה'
מסעדת MAZE של גורדון רמזי- אכזבה
10/12/2017 | 14:21
1
187

מקומות למסעדה הוזמנו מראש-  המסעדה היתה די ריקה,  ולמרות זאת הארוחה לקחה כשעתיים וחצי (!!!).  יותר מחצי שעה חיכינו למנה הראשונה,  ובין מנה למנה גם לקחו את הזמן....

היינו בעבר במסעדה אחרת של גורדון רמזי והתאכזבנו,  אבל אחותי טענה בתוקף שהמסעדה מדהימה ואני חייבת לתת לו עוד צ'אנס אז ניסינו  ושוב התאכזבנו.  
המנות היו נחמדות,  לא מעבר לזה.  לא הרגשנו שיש פה משהו מבריק או יוצא דופן.

השירות היה נחמד ומתחשב מאוד מבחינת הצמחונות,  אבל המטבח היה כ"כ איטי שזה די מחק את הרושם הטוב.

הלכנו על 5 מנות  ב- 45 פאונד לאדם.
התחלנו עם סושי-  צמחוני לי,  טונה עבורו.  נחמד,  לא מעבר.
אח"כ סלט תרד עם שמן כמהין ויוזו (עבורי)-  הטעמים לא השתלבו טוב,  והבעיה העיקרית היתה עודף של שמן כמהין שנשאר לי בפה עוד שעות ארוכות  מאוד אחרי הארוחה.....  אני מאוד אוהבת כמהין,  אבל להסתובב איתו עד סוף היום זה קצת יותר מידי.
אח"כ בוראטה עם פסטו,  עולש מוחמץ וגרידת לימון-  מנה מעניינת ונחמדה,  הלימון נתן לזה טוויסט לא שיגרתי
ואז אורז עם פטריות  שימאג'י ואבקת אצות -  מנה מנחמת כזו,  חביבה אבל לא ריגשה מאוד.

לקינוח - משהו שוקולדי, עם קרם שכלל כמויות נכבדות של כמון (!!!) ומקל שוקולד-קינמון חביב.  קיבלנו ע"ח הבית פאי קטנטן  עם שזיפים-  חביב ותו לא (לא מתה על פירות בקינוחים).

שורה תחתונה-  לא הולך לנו עם גורדון רמזי.  זו היתה הארוחה הכי מאכזבת בטיול.

משם המשכנו ברגל כ- 10 דקות להייד פארק,  שם התקיים הווינטר וונדרלנד - שוק כריסמס ענקי עם מופעים וגלגל ענק כייפי מאוד,  ועשרות דוכני אוכל. 
הסתפקנו במנה קטנה של מק&צ'יז,  המבורגר וצ'יפס  ושתיה חמה. 

לצפיה ב-'חבל. מאחל הנאות גדולות יותר בעתיד.'
חבל. מאחל הנאות גדולות יותר בעתיד.
10/12/2017 | 15:27
105
תודה על העדכון.
לצפיה ב-'בורו מרקט, ומסעדת פאלומר '
בורו מרקט, ומסעדת פאלומר
10/12/2017 | 17:08
162

למחרת בבוקר הגענו לשוק בורו הנפלא. הסתובבנו ברחובות הסמוכים,  תיצפתנו על הסיטי של לונדון וראינו שיחזור של אניית מלחמה בריטית עתיקה.

התחלנו את הסבב הקולינרי בטוסט גבינות של קאפאסין -  חנות גבינות שמתמחה בטוסטים וראקלט.  הטוסט אכן מעולה ממש,  לא חשבתי שאפשר להנות ככה מטוסט
קניתי  אבקת פטל מיובש בחנות התבלינים הסמוכה (חושבת לפזר על מרנג \ מקרונים).  
אכלנו 3 מאפים הודים קטנים (סמוסה עם ירקות,  באג'י ועוד משהו) שהיו חריפים וטעימים.  הבחור נכנע לריחות שעלו מהדוכן עם האוכל האתיופי,  ואכל תבשיל עם עוף  וירקות כתוספת, עם אינג'רה.  אני העדפתי  גיוזה צמחונית עם טופו שהרגיש כל כך דומה לבשר,  שחזרתי לדוכן כדי להתלונן  ובעל הדוכן צחק ואמר שזה טופו שהוא מכין בעצמו.  זה כל כך דומה לעוף!!!
לא התאפקנו וקנינו  5 סוגים שונים של פאדג' בריטי  מסורתי,  בטעמים פחות מסורתיים -  קרמל מלוח,  שוקולד ובוטנים, סווירל של שוקולד חלב,  וניל  וטופי פאדג'.

לקינוח  חלקנו סופגניה ממולאת בקרם קרמל מלוח של BREAD AHEAD -  הרבה הרבה יותר מידי קרם לטעמי,  אחרי שהוצאתי 70% ממנו  נשאר קינוח חביב.

שבעים ומאושרים צעדנו בגשר לונדון לתצפת על העיר בSKY GARDENS, חזרנו למלון  להתאוששות  ובערב הלכנו למסעדת פאלומר של אסף גרניט.

אפתח בגילוי נאות -  אני חברה של מישהו מהצוות,  אבל הוא לא נכח  באותו יום ולא קיבלנו שום יחס מיוחד או משהו ע"ח הבית.

המסעדה עמוסה,  שלא לומר מפוצצת.  הזמנו מראש מקומות על הבר-  גם בשעה חמש וחצי היה תור בכניסה ועומס מטורף.  המבטח הפתוח עבד במלוא הקצב, המנות יצאו בקצב מסחרר ממש ואנחנו נהננו מאוד.

התחלנו במנת קובאנה עם טחינה ורוטב עגבניות שתובל בעדינות.  מנה טעימה מאוד,  התיבול הפך את הרטבים ללא צפויים. לצידה הזמנו  צזיקי על בסיס קישואים צלויים -  בי נשבעתי,  זו מנת הצזיקי הטובה בעולם! יש לי סבתא מיוון וסבא מטורקיה,  אכלתי הרבה צזיקי בארצות הבלקן וזו היתה נפלאה ומרגשת.  משהו בתיבול היה מדוייק ומפתיע. ניגבתי  עד הטיפה האחרונה עם הקובאנה.

אח"כ אכלנו  מנת קולורבי צלוי בתיבול חרפרף, ושמנת חמוצה \ לאבנה-  מנה מעניינת ומיוחדת,  ברוקולי שנצלה בשמן פסטו והוגש עם סלסת עגבניות ומלא צנוברים (מנה שנקראת עץ החיים)-  אין לי מושג איך ברוקולי יכול להיות כל כך טעים מנה מדהימה ממש,  נזכרתי לצלם  רק אחרי שחתכתי אותה לצערי.
אכלתי גם פפרדלה 40 חלמונים עם ארטישוק -  מנה חמצמצה ונהדרת,  ואני לרוב לא משתגעת על פסטה חמוצה.
הבחור נהנה מ"אוקטו חומוס" -  תמנון  שהוגש על קרם חצילים וגרגירי חומוס,  ו"שקשוקית" -  מעין קבב מפורק מכמה סוגי בשר על רוטב כלשהו.

התיאורים שלי עושים עוול למנות.  זה לא האוכל של מחניודה,  זה לא  דומה בכלל.
זה אוכל שעשוי מחומרי גלם מעולים,  בטכניקות שמדגישות ומבליטות את התכונות הכי טובות שלו.  

לקחנו 2 קינוחים -  קיס קיס בנג בנג (קינוח שמתבסס על בסבוסה עם פאלמייר קינמון וגלידה נהדרת),  וקינוח שוקו-חלבה מעולה ממש

יחד עם קוקטייל שושנה מוצלח מאוד עבורי ובירה עבורו,  יצאנו עם חשבון של כ- 100 פאונד כולל שירות.

מומלץ בחום,  אחת משתי המסעדות הטובות של הטיול הזה ובכלל.

הלומי אוכל ואושר נסענו לראות משחק כדורגל של ליגת האלופות -  צ'לסי נגד אתלטיקו.  

לצפיה ב-'נהניתי מאוד לקרוא הכל! תמיד חשבתי'
נהניתי מאוד לקרוא הכל! תמיד חשבתי
10/12/2017 | 22:19
2
91
שבלונדון קר מאוד בנוב'-דצמ' וזו אחת הסיבות שטרם הגעתי אליה (ובחודשים בהם חם יותר, הכל יקר יותר) ואת גורמת לי לחשוב על חודשים אלה כאופציה.
לצפיה ב-'קר זו שאלה של השקפה...'
קר זו שאלה של השקפה...
11/12/2017 | 02:40
1
84
לדעתי בעונה הזו זה לרוב אפס וקצת מעל, עד גג כ-10 מעלות, פלוס-מינוס. יש מי שעבורו זה אחלה, ויש מי שסובל, תלוי בעמידות האישית לקור (ובביגוד, למרות שמניסיון בחורף במדינה הרבה יותר קרה מבריטניה גם בביגוד טוב פניי המכוסות קפאו שוב ושוב...). אבל צריך לזכור שזה לא רק קור, גם השילוב שלו עם גשם וחשכת הלילה שמגיעה מאוד מוקדם 
מבחינת יוקר ועומס, הקיץ הוא הכי בעייתי, אבל אפשר תמיד לכוון לעונות המעבר. 
לצפיה ב-'היינו השנה בתחילת נובמבר'
היינו השנה בתחילת נובמבר
11/12/2017 | 13:06
39
והיה מצויין.
אנחנו לא סובלות מקור בדרך כלל, חום הרבה יותר מפריע לנו, אבל סריג ומעיל יוניקלו עשו את העבודה, לכל מקום שנכנסים חם מאוד אז לא צריך להגזים בשכבות ולמזמלנו גם לא היה כמעט גשם.

לא שווה לוותר על לונדון בגלל מזג האוויר
לצפיה ב-'נשמע שהיו לכם ארבעה ימים עמוסים וטובים'
נשמע שהיו לכם ארבעה ימים עמוסים וטובים
11/12/2017 | 06:55
61
חזרנו אמש מפריז, ואני מודה שמבחינת "חג מולדיות" לונדון מנצחת בגדול.
לצפיה ב-'24 שעות בירושלים-דיווחים והמלצות'
24 שעות בירושלים-דיווחים והמלצות
10/12/2017 | 13:11
2
188
לפני שבוע בקשתי עזרה וחזרתי לדווח:
לינה-דירות חצר השוק.מיקום מעולה,חוצים את הרחוב ונכנסים לשוק מחנה יהודה.הדירות נקיות ופונקציונליות.מומלץ.

הגענו לבר יודל'ה ב18:30 ממש עם פתיחה.לא היינו ראשונות.והתפוסה היתה בהחלט מכובדת.הושבנו על הבר של החלון, כלומר אחחת מאיתנו ישבה בחוץ, אך יש פיטריות חימום והיה יופי.הזמנו מספר מנות.קשה לי לשחזר.כול אחת היתה מעולה:
דג על מצע קוביות פולנטה מטוגנת
פולנטה ופיטריות
קלמרי בעריסה
סלקים על מצע טחינה עם יוגורט או לבנה
קוקטיילים ואולי עוד מנה.הכול טעים יצירתי אסטתי ומיוחד.
כובדנו בצ'ייסר ע"ח הבית.
שלמנו 530 ש"ח לפני טיפ.יצאנו מאושרות.
קצת סיבובים ונכנסנו לחבה לכוס שוקו חם ופאי לימון-קצת מתוק מידי אך עדין טעים מאוד.
סביב 22:00 נכנסנו לרחוב הראשי של השוק.שם הדוכנים החלנו להיסגר ועל שביל הקונים מפזרים כסאות ושולחנות.מלא פאבים.התיישבנו באחד.הזמנו בקבוק מבעבע.מהפיצוחיה ליד קנינו פיצוחים לנשנוש והעברנו שעה.מאוד נהננו מהאוירה.
למחרת קניות בבאשר, טלר ועזורה(בדיעבד מיותר..לא נפלנו מעזורה) והמשכנו לעתליה בעין כרם.
שפית שמבשלת בראנצ'ים ומאחרת בביתה בימי שישי.חלבי ומיוחד.עתליה עצמה משתפת בחויותיה מהאירוחים השונים, בסיפורי עין כרם וטיוליה בחו"ל.בחורה צעירה שהספיקה המון.מאוד נהננו.מכול החוויה.165 לסוד בבראנץ'.לא זול אבל בהחלט מיוחד ומאוד טעים.

תמו 24 שעות-חזרה לכביסות, בישולים, בית ומשפחה.בהחלט היה אסקפיזם צרוף ולמרות המתנה שטראמפ "העניק" לי ליום ההולדת, כשההינו, היה שקט ותחושה של חו"ל.

לצפיה ב-'אין ספק ירושלים על ראש שמחתנו '
אין ספק ירושלים על ראש שמחתנו
10/12/2017 | 15:19
1
123
דירות חצר השוק היו אצלי על הכוונת לשהות לפני שבוע , בסוף מצאתי מקום זול יותר
האם יש להם חניה ? 

תודה על הדיווח 
הבראנץ, יקר מאד ביחס לממוצע, מה כלל ?
לצפיה ב-'אין חניה.הופננו לחניון שומרון.60 ש"ח ליממה'
אין חניה.הופננו לחניון שומרון.60 ש"ח ליממה
11/12/2017 | 09:00
72
הבארנץ לא שיגרתי.כולל הרבה צלוחיות קטנות של סלטים מיוחדים, ממרחים
בואיקוס
לחם שיאור ולחמניות
2 סוגי שקשוקה
2 סוגי קיש מיוחדים
גלילת בצק ממולאת חצילים
סקונס
2 סוגי עוגיות
2 סוגי עוגות שמרים
קוקטייל
תה/קפה
הבראנץ משתנה בהתאם לרצונה של עתליה.נכון-לא זול אבל בהחלט חויה קולינרית
לצפיה ב-'שני מקומות חדשים בירושלים'
שני מקומות חדשים בירושלים
10/12/2017 | 20:01
1
118
סתם, זה כנראה לא OMG, אבל בשבילי זה כן. כירושלמית אני תמיד מחפשת את המקומות החדשים והמרגשים. ובימים האחרונים יצא לי להגיע לשניים כאלה.

R&R Diner
בגלגול הקודם קראו להם עזה 40. אבל אז הם עברו למיקום חדש ומרכזי יותר ושינו שם וגם קצת חידדו שהז'אנר הוא דיינר אמריקאי. מאז שפתחו הם הצליחו לעורר הרבה מאד רעש בירושלים והרבה מאד התנגדות מצד אחד, מה שהביא גם לתמיכה גדולה מצד הציבור החילוני בעיר.
הייתי שם פעמיים בשבוע האחרון. בביקור הראשון הייתי עם אחותי. לראשונה חלקנו כדורי מאק אנד צ'יז. הכי אמריקאי שיש אבל לא יכול להיות לא טעים. לעיקריות חלקנו כנפיים ברוטב שמנת-צ'ילי וסנדוויץ' פילדלפיה.
הכנפיים לטעמי יכולות להיות עשויות מעט יותר אבל הרוטב מצוין והסנדוויץ' היה סבבה. הוא בא עם תוספת צ'יפס שבעייני לא מוצלח, בלשון המעטה. למה צריך לגלגל צ'יפס בתוך סולת/קמח תירס/ קמח ואז לטגן אותו שוב? זה רק מוסיף לו אבקתיות לא מוצלחת. 
סה"כ כ140 ש"ח.
בביקור השני היינו בהרכב של ארבעה. הוזמנו לראשונות קלמרי מטוגן, מנה ענקית והסועד התענג עליה. מקלות שרימפס מטוגנים - מנה בינונית ומצוינת. סלט קינואה שהסועדת אהבה מאד וכנפיים בושמנת וצ'ילי. הזמנו גם טבעות בצל שהיו מעולות. ציינו לעצמינו שזו מסעדה שמאד בקלות אפשר להזמין בה רק מנות מטוגנות ולפעמים זה קצת אובר. גם ציינו שהרטבים שהתלוו למנות היו יופי.
לעיקריות: שרימפס אנד צ'יפס- השרימפס היה טוב והצ'יפס אותה הערה. סלט קיסר שבעייני היה מצוין אבל הסועדת לא כ"כ אהבה וטענה שהקרוטונים בתוכו גדולים מידי. ושתי מנות של סטייק עם ביצת עין. אחת בתוספת סלט ירוק והשניה עם פירה. הסטייק הגיע במידת עשייה מושלמת והביצה בדיוק כמו שאני אוהבת. היה חסר לסטייק תיבול והפירה היה לא חם מספיק (ואני קיבוצניקית שמורגלת באכילת אוכל קר) אבל פרט לכך הפירה היה מצוין. הסטייק היה לא מהמשובחים שאכלתי אבל השילוב הכללי היה מוצלח. 
סה"כ אחלה אופציה לארוחה אמריקאית של שבת בצהריים או חמישי בערב או תמיד. המחירים נוחים ותכלס נהנינו.

JLM סושי
היום הלכתי עם אמא לעיר העתיקה לחפש סממני חג מולד שלא ממש מצאנו. בחזור הייתי רעבה והצעתי שנעבור במקום חדש שנפתח לאחרונה בשם JLM סושי. היינו מאד ממוקדות ורק רצינו רול לכל אחת. 
התיישבנו והזמנו מיד. לקח בערך חצי שעה עד ששני הרולים הגיעו. בינתיים גם ביקשנו מים וקוקטייל וכל פעם הביאו כוס מים ולא קנקן, שזה יכול להטריף אותי. 
הזמנו מאקי סלמון ואינסייד אאוט טונה. הרולים היו פשוטים וטובים. כמו שסושי צריך להיות. המחירים נעים בין 26-42 שקלים לרול שזה מחיר די סביר. 
תכלס מאז שסאקורה נסגרה, אי שם לפני כמה שנים, לא יצא לי לאכול בעיר סושי טוב, אז טוב לדעת שיש מקום חדש. 
יש עוד מנות בתפריט וחלקן אפילו נראות מעניינות כמו לחמניות מאודות ממולאות בשפונדרה. אבל הפעם היינו ממוקדות מטרה במיוחד. 
סה"כ 112 ש"ח (שני רולים+קוקטייל) לפני טיפ. 

אז רק שתדעו שיש דברים חדשים ואפילו טובים בירושלים :)
לצפיה ב-' על הדיווחים'
על הדיווחים
11/12/2017 | 06:45
32
הדיינר נשמע כמו מקום שצריך ללכת אליו עם קרדיולוג צמוד
לצפיה ב-'אילת בדצמבר. מזה"א היה מושלם וגם האוכל היה כך לרוב .'
אילת בדצמבר. מזה"א היה מושלם וגם האוכל היה כך לרוב .
10/12/2017 | 23:05
117
אילת בדצמבר - הפתעה חמה ונעימה!
שנה + חיכינו, חברתי ואני, לסמינר הנופש הזה באילת. 
גם השנה, נעננו לבחירתנו וזכינו לשהות במלון דן ולהנות מכך שחדר האוכל פתוח לארוחת בוקר עד 12:00 בצהריים. כך שאיחרנו קום, התארגנו בעצלתיים ונהננו מכל מה שהיה למקום להציע (אישית, מתפטמת בעיקר מסלטים טריים ומעניינים) והפעם היה גם מקרר גבינות נהדר (מבית גד בעיקר) ששדרגו את ארוחת הבוקר עד מאוד!
במיוחד אהבתי את גבינת הברי פקאן. גם המנצ'גו והגאודה היו מעולות וכמובן הרוקפור
לקינוח, כתמיד, טירמיסו והפוך.

בערב, מנות בשריות ושוב סלטים מעולים. ערב אחד היה המבורגר נהדר שהוכן במקום וערב אחר היה עראייס - מעין קבב בפיתה שנצלה כיחידה אחת על הגריל. מעולה!

גם קינוחי הפרווה הפתיעו לטובה ובמיוחד דוכן הגלידות.

הצוות היה שירותי ואדיב מאוד.

צהריים סעדנו ב:

ברביץ'
חברה המליצה על המקום (לא הגענו במיוחד, היינו באיזור).
המקום ממוקם בחוף אלמוג ובעצם מדובר במזח, כן, על המים, באיזור שופע דגים, צוללנים ומשנרקלים לרוב. בזמן שאוכלים רואים את דרי המים משוטטים בלהקות/בודדים. מרהיב!
החוף הצמוד המה אנשים (בעיקר תיירים) מבסוטים ממזה"א הקיצי .
השירות קצת איטי, מצד שני, אילת, נופש, מה יש למהר ?
הזמנו:
דניס שלם בגריל, שהגיע עם סלט וצ'יפס. הדג היה טוב, עם רוזמרין ולימון בבטן הדג ופלחי לימון בצד. הצ'יפס מהסוג שמוכן במקום וסלט קטן ומתובל בעדינות. היה אחלה.
חברתי לקחה טאקו - 3 טורטיות במילוי חזה עוף מוקפץ עם פלפלים, בצל, כוסברה, בתיבול קייג'ין, בתוספת 3 מטבלים. הטורטיות הגיעו פתוחות עם המלית עליהן כך שהיא יכלה לבחור איזה רוטב לשים מעל, לגלגל ולאכול. התמוגגה מכל ביס.
השירותים לאורחי המסעדה (תא אחד נעול) הפתיעו בנקיונם אולם הכיור לשטיפת הידיים לא עבד.

לאחר שבהלוך המונית שחטה אותנו במחיר של 40 שח' (!!!) בחזור לקחנו אוטובוס.

=================================================

מסעדת ג'ירף על טיילת הרודס.
רבות שמעתי על מסעדה זו אולם לא יצא לי לאכול בה. והנה, באילת, נקרתה בידינו ההזדמנות.
זכרתי ששמעתי הרבה המלצות על המנה המלזית וידעתי שאותה אזמין.
והתאכזבתי. 
הזמנו 2 עסקיות ומנת סושי לחברה. לא זוכרת איזה סושי, כי אישית אני ממש לא אוהבת סושי (לא לסקול באבנים בבקשה ). החברה טענה שזה אחד המשובחים שאכלה, התחננה שאטעם ואכן כך עשיתי אך שוב, לא נעים לי בפה. לא המרקם ולא הטעם ולא כלום. העיקר שהיא נהנתה !

לראשונות לקחנו:
סלט בריאות (הגרסה התאילנדית)  עוף קצוץ, עגבניות שרי, כרוב, כוסברה ובוטנים ברוטב תאילנדי חריף. זה לא היה חריף, זה גם לא היה טעים בעינינו. בנוסף טעם הדגים ברוטב ממש עשה לי רע בחיך. 

מרק תירס  עם חלב קוקוס ושמנת, אטריות שעועית וכוסברה. מרקם חלק, טעם נפלא ואטריות מעולות! קערה גדולה שנאכלה עד תום.

בתחילת ההזמנה ציינו כי אנו רוצות רק את הראשונות וכשנחליט על העיקריות נעדכן. המלצרית אמרה OK ולפתע מצאנו עצמנו עם העיקריות @#%#%!
עבור החברה המנה האפגנית פרגיות עוף, בייקון, שום, כרישה ובוטנים, ברוטב סויה-קרמל. מוגש עם אורז מאודה. מנה נהדרת בטעמה ופרופורציונלית בגודלה ובכמות האורז שהוגש.
עבורי המנה המאלזית  אטריות ביצים עם עוף, מלפפון, נבטים ובצל, ברוטב עשבי תיבול ומעט שמנת. פיקנטי. בגדול, הרגשתי שאני אוכלת פסטה ברוטב פסטו. אכזבה. רוב המנה הושארה בצלחת. המלצרית שאלה אם היה טעים והופתעה כשאמרתי שלא ופירטתי מדוע. הציעה קינוח על חשבון הבית אך סירבנו. אני מניחה שהמנה הייתה בסדר ואילו אני זו שהייתי בעייתית.
מי שהתנסה במנה זו, מה דעתכם?

העסקיות מוגשות עם כוס שתייה קלה (תפוזים או לימונדה) שממש לא התאימה לנו ולכן בתוספת (מוגזמת של 8 שח')! קיבלנו משקה קל מוגז.

ושוב... שנה של ציפייה לנופש הבא

לצפיה ב-'מחפש בירושלים לשבת בצהרים 10 סועדים הכל הולך'
מחפש בירושלים לשבת בצהרים 10 סועדים הכל הולך
10/12/2017 | 14:01
2
41
אודה להמלצות על מסעדה ירושלמית (+ - 5 ק"מ) לא יקרה מדי, עדיף לא מזרחית, לשבת בצהריים, ל 10 סועדים. אין דרישת כשרות. לממליצים תודה.
לצפיה ב-'אני חושבת שכמעט כל הירושלמיות שפתוחות בשבת יתאימו ולכן כדאי'
אני חושבת שכמעט כל הירושלמיות שפתוחות בשבת יתאימו ולכן כדאי
10/12/2017 | 19:35
1
46
לציין מה הרכב הסועדים מבחינת גילאים ומה התקציב המועדף.
בגזרת היקרות בדקו את מונא, מנזה ואדום.
בגזרת הקצת פחות יקרות: לינק, זוני
עוד המלצה: לאחרונה נפתח מקום חדש בירושלים שם R&R DINER. המקום מבית עזה 40 ועבר שדרוג קל+עבר למיקום מרכזי הרבה יותר. הסגנון הוא דיינר אמריקאי. שני ביקורים שלי שם היו מספקים וטעימים. מחירים סבירים מאד. תוסיפו לזה את העובדה שהמקום עובר התעמרות מצד חרדי העיר מאז שהוקם אז בכלל שווה לבוא לפרגן.
לצפיה ב-'תודה עבור ההמלצות. '
תודה עבור ההמלצות.
11/12/2017 | 17:06
לצפיה ב-'מחפשת המלצה '
מחפשת המלצה
10/12/2017 | 08:57
3
111
שלום,  
אני לא גרה באזור המרכז ולכן לא בקיאה במקומות ואשמח לעזתכם!!!
אני רוצה לקיים אירוע לכבוד יום הנישואים של הוריי אז אני מחפשת המלצה על מסעדה שתכיל את הדברים הבאים:
* פתוח בשישי - שבת.
* אזור תל אביב/רמת גן/גבעתיים.
* יכול להכיל 30 איש (פחות או יותר המספר הזה) לשולחן.
*עם תפריט שכולל גם מנות לילדים.
*מינימום הזמנה לסועד גג 80 שקל (שלא יהיה משהו יותר מידיי יוקרתי).
*בתקווה שלא תהייה מגבלה של זמן (שאחריי שעה צריך לפנות את השולחן).
*אין דגש על סוג אוכל מסוים, שיהיה מגוון ככל האפשר.

תודה רבה למי שמגיב!!!!

לצפיה ב-'ארוחה ל 30 איש, לרב לא ניתן להזמין מתפריט רגיל '
ארוחה ל 30 איש, לרב לא ניתן להזמין מתפריט רגיל
10/12/2017 | 10:54
71
היות ומסעדה לא ערוכה להוציא 30 מנות שונות בבת אחת 
וגם המחיר שאת נוקבת בו- נמוך מאד 
אולי מסעדת דגים כמו הזקן והים תתאים
לצפיה ב-'הייתי ממליצה על נונו- חגיגית מאוד ומשפחתית '
הייתי ממליצה על נונו- חגיגית מאוד ומשפחתית
10/12/2017 | 12:35
64
פתוחה בשישי ומגוונת.
אבל זה בהוד השרון

אם רק איפה שאמרת אז לגבי מחיר תוותרי על ת"א כי יקר ותחפשי רק גבעתיים ורמת גן.
לצפיה ב-'שווה לדבר / לבדוק את ג׳רדינו בלו'
שווה לדבר / לבדוק את ג׳רדינו בלו
10/12/2017 | 15:10
58
בשכונת הדר יוסף. איטלקיה משפחתית עם מחירים נמוכים.
לצפיה ב-'המלצה על בראנץ' שווה באמצע השבוע באיזור ת"א/הרצליה?'
המלצה על בראנץ' שווה באמצע השבוע באיזור ת"א/הרצליה?
10/12/2017 | 09:30
1
26
לצפיה ב-'עדנה ברמת השרון, רק לזכור שלא מקבלים כרטיס אשראי '
עדנה ברמת השרון, רק לזכור שלא מקבלים כרטיס אשראי
10/12/2017 | 10:42
21
לצפיה ב-'מרגז או צ'וריסו?'
מרגז או צ'וריסו?
09/12/2017 | 19:09
2
172
השאלה מתחילה מכך שאלו לכאורה שתי נקניקיות שדומות באןיין, שתיהן אדומות וחריפות.
אבל כמובן שזה ממש לא נכון, צ'ריסו \זה גם נקניקיות וגם נקניק יבש והוא עשוי ברובו מחזיר ומיעוטו מבקר.
מרגז יהיה עשוי מבקר או כבש, התיבול שונה ואלו רק נקניקיות.
הפעם לא אסחף בסיפור, רק אגיד שבגדול אני מעדיף את המרגז על הצ'וריסו בשתי הופעותיו ושכמובן רק מרגז תוצרת עצמית.
הגעתי לשאלה בגלל שהיום קניתי עוד סוג של מרגז ממעדניה שלישית, עדיין מרגז אינן אוכל תאילנדי לתדהמתי. עוד לא טעמתי אותן.

לצפיה ב-'מרגז. '
מרגז.
10/12/2017 | 04:31
1
99
בהחלט עדיפות עלי. אולי טעם נרכש?
אתה מכין לבד? נראה לי מסובך מידי.
לצפיה ב-'ממש לא מכין לבד.'
ממש לא מכין לבד.
10/12/2017 | 08:55
87
בתוצרת עצמית התכוונתי לנקניקי/ות בוטיק ולא תעשייתיות.
לא חושב שמאוד מסובך בשורה התחתונה אבל ביחס של התעסקות
פר ארוחה זה בהחלט יוצא הרבה.
סיפרתי פעם בפורום אחר שהיית שותף בו על הכנת מעיים ממולאים שזה בערך אותו דבר.
איכשהו הפורום ההוא גווע ואני שרדתי.
זו הייתה מלאכה מפרכת לחלוטין.
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
05/12/2017 | 23:18
35
29
מוקדם, מחמת הטיסה לפריז.
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'כשויקטור גלוגר ואוראל קמחי נפגשים'
כשויקטור גלוגר ואוראל קמחי נפגשים
05/12/2017 | 23:24
165
רגע לפני שמתחילות ארוחות הפרידה מ מסעדת קלואליס ר"ג של השף ויקטור גלוגר, אשר מסיימת פעילות אחרי 16 שנים לטובת פתיחת מיזם חדש, החליטו החברים גלוגר והשף אוראל קמחי ממסעדת פופינה, על קיום שתי ארוחות טעימות משותפות - אחת בפופינה ואחת בקלואליס.

הארוחה הראשונה תתקיים ביום שני ה- 11/12 בה יתארח השף אוראל קמחי במסעדת קלואליס.
בארוחה השנייה שתתקיים בייום שני ה 18/12 יתארח השף ויקטור גלוגר במסעדת פופינה.

תפריט 11/2 (ארוחה בקלואליס)
  • פתיח - לחם הבית עם חמאה וקרם ארטישוק ירושלמי-שום שחור.
  • מנה ראשונה (לבחירה): טרטר ג'ין טוניק - דג ים, עירית, שאלוט, מלפפון, טוביקו ווסאבי, ג’לי ג’ין וטוניק; או מרק בויאבז עם סנדביץ' סרטנים בלחם פאן דה מי צלוי.
  • מנת ביניים: ריזוטו קברנה סוביניון גלילי עם ביצה עלומה וקוויאר מקומי.
  • מנה עיקרית (לבחירה): פילה בר ים, ניוקי צלוי, בשר סרטנים, אספרגוס, אפונה וציר פירות ים; או דואט טלה- צלעות טלה בצלייה איטית עם תליון טלה בקראסט פיסטוקים , מוגש עם פירה אליגוטה.
  • קינוחים במרכז השולחן - טארט פקאן, טופי ובננות, גלידת בוטנים מלוחים וקינוח נוסף של סמי פרדו פיסטוק עם מרנג קוקוס ודובדבני אמרנה.

תפריט 18/12 (ארוחה בפופינה)
  • פתיח - לחם הבית עם חמאה ואיולי טלה ופפריקה מעושנת, החמוצים של ויקטור.
  • מנה ראשונה (לבחירה): טרטר טונה אדומה עם שמן זית כתית מעולה ומיץ לימון, בגספאצ'ו עגבניות ירוקות; או מרק בויאבז עם סנדביץ' סרטנים בלחם פאן דה מי צלוי.
  • מנת ביניים: ריזוטו קברנה סוביניון גלילי עם ביצה עלומה וקוויאר מקומי;
  • מנה עיקרית (לבחירה): פילה דג ים בקראסט של פיסטוקים ושקדים, רוטב שמנת וגבינת צ'דר, תרד וירקות; או קנלוני שוק טלה בבישול ארוך, שקדי טלה, ציר עוף ופדרו חימנז, קרם גזר ומרווה, אפונה.
  • קינוחים במרכז השולחן- טארט פקאן, טופי ובננות, גלידת בוטנים מלוחים וקינוח נוסף של סמי פרדו פיסטוק עם מרנג קוקוס ודובדבני אמרנה.
מחיר לסועד: 295 ₪, לא כולל שתייה ודמי שירות.
קלואליס, רחוב אבא הילל סילבר 16, ר"ג. טלפון:03-5759060
מסעדת פופינה, רחוב אחד העם 3, נווה צדק, תל-אביב. טלפון: 03-575-7477

לצפיה ב-'מעדניה חדשה בחוות צוק ברמת אביב'
מעדניה חדשה בחוות צוק ברמת אביב
05/12/2017 | 23:27
128
השותפים תומר צוק ושף אסף שנער השיקו בחוות צוק-המעדניה מעדניה חדשה ורחבת ממדים, עם היצע מוצרים גדול יותר.

המעדניה החדשה פרוסה על שטח של 80 מ"ר בנפרד מהמסעדה. על עיצוב המעדניה החדשה אחראית מיכל רוזנמן מסטודיו 2M.

במעדניה החדשה מוצעים מעתה אוכל מוכן לרכישה הביתה, הכולל תבשילים, כגון: קציצות ברוטב עגבניות, קציצות דגים, דגים חריפים לשבת ותוספות.
סלטים; גבינות רכות וקשות, מישראל ותוצרת חוץ; דגים כבושים, דגים ופירות ים; נקניקים; ממרחים וריבות; לחמים וקרקרים; תבלינים, גלידות; עוגות ועוגיות; מבחר יינות ייחודיים, בירות וכהילים.

בקצביה ניתן לרכוש בשר בקר, בשר טלה מהחווה, עוף אורגני חופש של משק מלמד, המבורגרים, קבבים ונקניקיות שטוחנים ומכינים במקום, ועוד.

בקרוב ניתן יהיה לבצע גם הזמנות שיגיעו הישר לבית הלקוח עם שליחים.

שעות הפעילות של המעדניה החדשה הן: ראשון עד שישי, 8:00-20:00

לצפיה ב-' חדש ביקב ויתקין - יום רביעי חם'
חדש ביקב ויתקין - יום רביעי חם
05/12/2017 | 23:30
45
החל ממחר יום רביעי ה- 6/12, יפתח מרכז המבקרים של יקב ויתקין בין השעות 20:30-22:00.

הקהל מוזמן להגיע, ללא תיאום מראש, להתפנק על כוס יין בליווי פלטת גבינות או מרק ונשנושים חמימים.  
לצפיה ב-'מיט קיטצ'ן - תפריט חדש'
מיט קיטצ'ן - תפריט חדש
05/12/2017 | 23:33
105
מסעדת השף הכשרה מיט קיטצ'ן, בניצוחו של השף נדב נצר משיקה תפריט חדש, המשלב השראות שורשיות מהמטבח הערבי והצפון אפריקאי עם קולינריה מודרנית ועכשווית.

מקרר היישן עדיין הינו לב ליבה של המסעדה, אולם אל הבשרים הצטרפו גם מנות דגים חדשות, מנות רביולי וטורטליני בעבודת יד, לצד שימוש נרחב בחומרי הגלם העונתיים, ובעיקרם ירקות שורשיים וירוקים.

בין המנות המוצעות בתפריט החדש:
* טרטר פילה בקר קרם שום שחור, שקדים קלויים, בצל סגול, פטרוזיליה, קוויאר בלסמי, ויניגרט צלפים, מח עצם, טוסטונים (72 ש"ח)

* זוקיני ירוק ממולא בשר טלה בבישול ארוך קרם כרובית, קובה, גזר בצבעים, שאלוט שרוף, רוטב ציר בקר ורימונים, טוויל דואה מיצרית (69 ש"ח)

* טורטליני בטטה קרם שורשים, קונפי ארטישוק ירושלמי, רליש כבד אווז, אגוזי מלך, קרמבל טחינה, ציר בקר (59 ש"ח)

* קנלוני אננס ממולא טרטר דג ים קרפצ'יו אננס טרי, סלרי, פלפל חריף, סורבה פסיפלורה ושמפניה, רוטב אננס ולמון גראס (64 ש"ח)

* קוביות סלמון נא ג'לי חמוציות וג'ינג'ר, קרם חציל שחור, בצל ירוק, כוסברה, נענע, אפונת וואסבי, אבקת נורי, ויניגרט סויה וג'ינג'ר (59 ש"ח)

* צלעות טלה תפו"א מדורה, בצל ממולא טלה בבישול ארוך, ויניגרט שיפקה, ציר טלה, פיסטוקים (195 ש"ח)

* חצי עוף במעשנת במרינדת סומק וזעתר סלט עגבניות חריף, פוטטוס, בצל שרוף, איולי לימון (105 ש"ח)

* פילה לוקוס קרם כרובית, תבשיל חומוס כרישה ותרד, טוויל דואה (162 ש"ח)

גם תפריט הקינוחים עבר שינוי משמעותי, במטרה להגיש תפריט קינוחים פרווה שיתמזג וישלים את התפריט במסעדה:

* פרפה פיסטוק עוגיות קפה, פיסטוקים מקורמלים, קרמבל קקאו, עצי קקאו, פירות יער, סורבה חלווה (54 ש"ח)

* מוס שוקולד סמי פרדו טראפלס שוקולד מריר ונוגט, ספונג' שוקולד, קרם שמן זית, קרמבל קקאו, אבקת זהב, טוויל קקאו ופטל, סורבה שוקולד (64 ש"ח)

* קוקילידה לוטוס וקוקוס קלוי קציפת אספרסו, ספונג' שוקולד ועוגיות קפה (48 ש"ח)

מיט קיטצ'ן: יגאל אלון 65, תל אביב 03-6310684

לצפיה ב-'קלואליס נפרדת - תפריט ארוחות פרידה'
קלואליס נפרדת - תפריט ארוחות פרידה
05/12/2017 | 23:37
20
257
ב- 16 שנים האחרונות עמד השף ויקטור גלוגר בראש המוסד הקולינארי קלואליס שעליו נוספה במרוצת השנים גם קלואליס הכשרה במלון הילטון ת"א.
מסעדת קלואליס ר"ג תסגר לקראת סוף ינואר, לטובת פרוייקט עתידי שיפתח בהמשך בת"א ובנתיים קהל הסועדים מוזמן להיפרד מהמסעדה ברמת-גן.

החל מהיום א' ה- 10/12 ועד לסגירה (לא כולל ערב סילבסטר) יוגש מדי ערב תפריט פרידה ממנות הדגל של המסעדה.

ויקטור גלוגר בחר 10 מנות ראשונות ו- 10 עיקריות, מתוכן יבחרו הסועדים ראשונה, עיקרית וקינוח לזוג ויוכלו להתפנק מארוחת פרידה מקלואליס.

בין מנות הדגל שיהיו בתפריט:  
מנת גרבלאקס סקוטי עם ירקות מוחמצים,
מנת צדפת קוקי סאן ז'אק וכבד אווז צרובים על הפלנצ'ה ברוטב ביסק סרטנים,
מנת "מרק וסנדביץ" מרק בויאבז וקרוק סרטנים עם גבינה כחולה,
מנת התמנון בגריל "Pimpi El "עם תפוחי אדמה, שמן זית, פפריקה מעושנת ופטרוזיליה, מנת פאייה אנדלוסית בניחוח זעפרן עם: קוקי סאן ז'אק, שרימפס, קלמארי ומולים,
מנת פילה בר ים "Biscaya" ירקות, שום ותפו"א אפויים, שמן זית, שום צ'ילי, עגבניות מיובשות וזיתים שחורים ועוד מנות רבות נוספות.

מחיר לסועד – 195 ₪ לא כולל שתיה או דמי שירות.
*תפריט מלא ישלח עפ"י דרישה.

לצפיה ב-'אפילו ויקטור גלוגר לא יודע ששם המרק הוא בויאבס ולא בויאבז?'
אפילו ויקטור גלוגר לא יודע ששם המרק הוא בויאבס ולא בויאבז?
06/12/2017 | 00:15
19
194
בושה, באמת. כל כך קשה לדייק? עמית ארונסון, תרים את הכפפה ....
לצפיה ב-'מבטיחה לך שויקטור גלוגר לא כתב את הקומוניקט'
מבטיחה לך שויקטור גלוגר לא כתב את הקומוניקט
06/12/2017 | 04:52
16
98
לצפיה ב-'יהיה מעניין לראות איך זה יופיע בתפריט הקבוע. על התפריטים'
יהיה מעניין לראות איך זה יופיע בתפריט הקבוע. על התפריטים
06/12/2017 | 10:30
15
183
אני מקווה שהשפים לוקחים אחריות. והאמיני לי, זו מכת מדינה. אם זכור לי נכון, היחיד שהקפיד היה איל לביא ברוקח.
לצפיה ב-'במקרה הספציפי הזה אני מעדיף את גירסת הז''
במקרה הספציפי הזה אני מעדיף את גירסת הז'
07/12/2017 | 10:07
14
154
היות ומדובר בהבדל הגייה מזערי והיות ובעברית השתרש הכיתוב עם הז' הייתי מעדיף לראות בתפריט את הכיתוב עם הז' ולא עם הס'. אם הייתי רואה בתפריט בויבאס לא בטוח שהייתי מבין במה מדובר ואולי אפילו חושב שמדובר על מרק שעועית בובאס עם טעות הקלדה... הפרנקופילים האדוקים יצטרכו כנראה לבלוע את הצפרדע במקרה הזה.

לצפיה ב-'דיון דומה מתעורר לפרקים: פריז או פריס? לעיני נוח הראשונה. '
דיון דומה מתעורר לפרקים: פריז או פריס? לעיני נוח הראשונה.
07/12/2017 | 11:06
3
45
לצפיה ב-'לא דומה. פריז או פריס זה עניין של תעתיק. פה זה שיבוש'
לא דומה. פריז או פריס זה עניין של תעתיק. פה זה שיבוש
07/12/2017 | 11:09
2
160
של שם. כאילו תאמר לוקוז במקום לוקוס.
לצפיה ב-'ומה הקשר בין צרפת ל-République française'
ומה הקשר בין צרפת ל-République française
08/12/2017 | 22:25
1
24
לצפיה ב-'כמו הקשר בין ארצות הברית ל-US. שמות עבריים של מדינות.'
כמו הקשר בין ארצות הברית ל-US. שמות עבריים של מדינות.
09/12/2017 | 00:28
85
לא דומה בכלל לשיבוש עליו מדובר.
לצפיה ב-'וכי זה עניין של בחירה או העדפות? למנה יש שם שמבוסס'
וכי זה עניין של בחירה או העדפות? למנה יש שם שמבוסס
07/12/2017 | 11:06
9
171
על 2 מילים בשפה שמתארות את דרך הכנתו [ולא אחזור על הפירוש שוב]. זה כאילו היית אומר לי יותר נוח לומר קוראסון מאשר קרואסון ולכן כך הייתי רוצה לראות זאת בתפריט או קרם בורלה...
ואין קשר לפרנקופיליות. אם היו משבשים [מבורות] שם של מנה באנגלית או בערבית או ביפנית, תגובתי הייתה זהה.
לצפיה ב-'כל עולם האוכל הישראלי כולל ויקיפדיה וגוגל כותב בויאבז,'
כל עולם האוכל הישראלי כולל ויקיפדיה וגוגל כותב בויאבז,
08/12/2017 | 13:44
4
145
אבל אתה מתעקש...
לצפיה ב-'ואמשיך להתעקש כי כולם טועים!'
ואמשיך להתעקש כי כולם טועים!
08/12/2017 | 14:37
2
145
עולם האוכל הישראלי אינו אורים ותומים של כלום. אחד התחיל בטעות וכולם אחריו.
לצפיה ב-'אבל תודי שזה משעשע שיש אנשים שעוד מסתמכים על ויקי בעברית.'
אבל תודי שזה משעשע שיש אנשים שעוד מסתמכים על ויקי בעברית.
08/12/2017 | 17:33
1
154
מודה שגם אני לא ידעתי שאמורים לכתוב בויאבס, הסתמכתי על  מה שהיה בתפריטים,
אבל סומך על התיקון שלך יותר מאשר על תפריטים מועתקים.
למעשה פה ושם גם הופיע בויאבס אל לא זוכר איזה ביטוי לייחס לאיזו מסעדה.
היה מעניין להקביל בין איכות המרק לדיוק בביטוי.
לצפיה ב-'מודה, אבל כל הסיטואציה משעשעת...בעיקר ההסתמכות על'
מודה, אבל כל הסיטואציה משעשעת...בעיקר ההסתמכות על
08/12/2017 | 18:21
113
'עולם האוכל הישראלי' כשמדובר במנה צרפתית. וזה דומה לאם הצרפתים יחליטו לקרוא לחומוס, חומוז, ויתווכחו עם ישראלים שכך צריך להיות או שכך 'נוח' להם יותר. בדיחה.
לצפיה ב-'ראה פה את הגרסה הלועזית, כולל דרך הביטוי המסתיימת ב-ס'.'
ראה פה את הגרסה הלועזית, כולל דרך הביטוי המסתיימת ב-ס'.
08/12/2017 | 14:43
115
בצרפתית כשיש S אחד במילה מבטאים ז'. כשיש 2 SS זה תמיד ס'.
לצפיה ב-'את אומרת ברקסים או ברייקים?'
את אומרת ברקסים או ברייקים?
08/12/2017 | 19:09
3
130
כי זה די מגוחך לקחת מילה ברבים (ברייקס) ולהוסיף לה ריבוי בעברית. היות וזה שיבוש שקיים למעלה מ 50 שנה - התרגלנו וכנראה שגם את לא מתעקשת על ברייקים. לפחות הוסיפו מילה בעברית - בלמים. 

כל שיבוש הוא צורם למי שזו שפת אימו או שהוא מאד מעורה בה, אבל אין מנוס משיבושי קליטה של מילים. 

יש שיבושים שנשמעים לי נורא באוזן ואני מקווה שבכל זאת תיתפס המילה המקורית. קרם בורלה הוא הנורא מכולם. אני לא יכול לשמוע בורלה. גם דג סלומון נמצא אצלי בחלק של הסקאלה שמעצבן את האוזן. 

יש שיבושים שפחות צורמים לי קוראסון, שהאוזן שלי כבר התרגלה לשמוע הרבה שאומרים קוראסון. קרואסון. קוראסון. לא כזה מפריע לי.

שיבושי ס ו ז נפוצים, כמו הדוגמא של לריס ופריס שהביאו ומבחינתי בויאבז נופל בקטגוריה הזו. הדקדקנות שלך מוערכת אבל לצערך זה לא יעזור לך. הבויבאז יהפוך לשיבוש מקובל בדיוק כמו הברקסים. 

לצפיה ב-'אני אומרת בלמים ואפילו לא אומרת פילמים או יותר גרוע, פילימים'
אני אומרת בלמים ואפילו לא אומרת פילמים או יותר גרוע, פילימים
08/12/2017 | 20:53
126
גם לא פופ KOREN. 

מי שנוח לו, שישבש. אבל בין זה שמישהו משבש בלשון דיבור, זה דבר אחד וזו בעיה אישית של המשבש. לשבש בתפריט של מסעדת שף [ובויאבס אינו אוכל רחוב] זה כבר לא מקצועי.
לצפיה ב-'ועל כך כתב רוביק רוזנטל ממש לפני שבוע'
ועל כך כתב רוביק רוזנטל ממש לפני שבוע
09/12/2017 | 23:59
1
71

אהבתי במיוחד את:
"קינג סטרטר. הדרך שבה הניעו אופנועים בעבר, באמצעות דריכה. המקור: kick starter, התנעת בעיטה."

שיבושים זה נפלא
לצפיה ב-'בטלויזיה - מלא שיבושי תרגום. חלקם משעשעים. אחרים נלעגים'
בטלויזיה - מלא שיבושי תרגום. חלקם משעשעים. אחרים נלעגים
10/12/2017 | 04:35
60
ומוכיחים שהמתרגם מנותק מהעלילה.
לצפיה ב-'כמי שמקפידה על קוצו של בויאבס'
כמי שמקפידה על קוצו של בויאבס
10/12/2017 | 00:52
1
116
אפשר  ותקפידי גם על קוצו של אהרנסון (ולא ארונסון)
לצפיה ב-'צודק לגמרי. סליחה ומחילה! אבל לפחות כתבת בויאבס. שאפו.'
צודק לגמרי. סליחה ומחילה! אבל לפחות כתבת בויאבס. שאפו.
10/12/2017 | 09:13
22
לצפיה ב-'במיוחד עבור PRIZMAN'
במיוחד עבור PRIZMAN
06/12/2017 | 13:46
9
319
הוכרזה לראשונה רשימת מסעדות מומלצות מישליין בבנגקוק

לצפיה ב-'וגם גאווה ישראלית'
וגם גאווה ישראלית
06/12/2017 | 13:58
6
212
אמנם לא ברשימת המסעדות אלא באחד מהספקים של 4 מהמסעדות

לצפיה ב-'קשה להגדיר את הכתבה כמדוייקת.'
קשה להגדיר את הכתבה כמדוייקת.
06/12/2017 | 18:57
5
186
לגאווה הישראלית אכן יש מקום, ישנם שני יצרני גבינה ישראלים בבנגקוק, פעם היו שותפים וכיום כבר לא,
נשוא הכתבה הוא כנראה אחד מהם. לא מכיר את השמות.
צריכת החלב בניגוד למתואר לגמרי לא נמוכה, חלב יוגורטים וכד' נמכרים ונצרכים בכל מקום.
אם מישהו לא אוהב מוצרי חלב זה אני.זוגתי וביתה אוכלות יוגורט כל יום, אותי זה דוחה
שים לב שחלק גדול מהמסעדות המשובחות בתאילנד שרובן המכריע בבנגקוק אינן מסעדות תאילנדיות.
גאגאן שיש הטוענים שהיא הטובה ביותר היא בכלל הודית.

לצפיה ב-'באופן לא מפתיע הבשורה התקבלה גם בעיתונות המקומית בקרירות.'
באופן לא מפתיע הבשורה התקבלה גם בעיתונות המקומית בקרירות.
07/12/2017 | 17:38
4
109
זו שבאנגלית הכוונה. תאי אני לא קורא ולא יודע אם התייחסו לזה בכלל.
הכתבה עצמה התייחסה לעובדה שחלק גדול מהמסעדות ברשימה הן בכלל
הודיות, יפניות, סיניות וצרפתיות.
המגיבים, תאילנדים וזרים תושבי תאילנד
הוסיפו ובצדק שגם התאילנדיות לכאורה שבהן לא מגישות אוכל שתאילנדים
או חובבי אוכל תאילנדי אוכלים.
לא עניין של תקציב למרות שגם לו יש משמעות, אלא בגלל שעודף היצירתיות
הרחיק אותן מהמקור.
במילים אחרות, אלו מסעדות לתיירים, למבקרי מישלן ולמי שרוצה לחגוג במסעדה מפוארת אבל אוכל תאילנדי לא בראש מעייניו.
אני כמובן מסכים עם המגיבים. אני לא מתעקש על אוכל תאילנדי ולמעשה
גם לא מסוגל לחיות על אוכל תאילנדי בלבד, אבל כאשר אני רוצה אוכל תאילנדי,
אף אחת מהמסעדות שברשימה לא תעמוד על הפרק. מלבד אחת אולי.
בבנגקוק או בתאילנד בכלל מעולם לא שאלו את השאלה שנשאלת לעיתים
בפורום, מדוע המסעדות במדינה שלנו לא מופיעות במדריך מישלן, זה לא חסר
לאיש, כשיש אוכל טוב זמין מדריכים לא מעניינים.
לצפיה ב-'paste לא תאילנדית, למשל?'
paste לא תאילנדית, למשל?
07/12/2017 | 19:04
3
23
לצפיה ב-'אתן לך עבודה עצמית.'
אתן לך עבודה עצמית.
07/12/2017 | 20:24
2
111
PASTE מגדירה את עצמה בשתי דרכים, "יצירתית" ו"איסאנית" איסאן הוא שם של מחוז בתאילנד
שהיצירתיות ממנו והלאה. למעשה למרות שהוא המחוז ביותר הוא גם הנחשל ביותר.
עכשיו עבור על התפריט של PASTE ונסה לאתר שם אוכל שאוכלים באיסאן בפרט או כמאכל תאילנדי בכלל.
אל תתייחס לכותרת אלא למכלול. לא "דג" אלא "דג קוד", לא "סטייק" אלא "סטייק בקר אוסטרלי
שיושן X ימים", לא "חציל" אלא חציל מעושן.
בסיום הבדיקה תכתוב לאיזו תובנות הגעת, אחרי שתקרא על מזון איסאני או שאולי גרת שם,
כנראה שלא לפי השאלה.
השאלה הבאה היא, מלבד המיקום מה מונע ממנה להיקרא מסעדה ישראלית או ניו יורקית?
לצפיה ב-'הקארי טלה שאכלתי שם בטח לא היה ישראלי'
הקארי טלה שאכלתי שם בטח לא היה ישראלי
08/12/2017 | 22:22
1
87
לגבי ניו יורקי, נשאיר את המטבח האמריקאי מחוץ לעסק.
כעקרון, כמו שפה, גם באוכל אין לי בעיה עם שינויים מהמסורת (יש כאלו שלהן זה מציק יותר).
במובן כלשהו, אם אוכל נעשה במקום מסוים הרי זהו האוכל המקומי, בהגדרה. כמו שעיוותים לשוניים (ראה לעיל בשרשור זה) הופכים במרוצת השנים לחלק לגיטימי בשפה. מן הסתם לא בהקצנה, וגם מאה סושיות לא יגרמו לסושי להיות חלק מהמטבח הישראלי (אבל אולי עוד כמה עשורים).
בכל מקרה עברתי על התפריט בקצרה. בהחלט מדובר שם על רכיבים מקומיים. יכול להיות שזה חרטא, אין לי את הידע להגיד.
לצפיה ב-'הבאת דוגמא מצויינת.'
הבאת דוגמא מצויינת.
09/12/2017 | 06:20
73
בשר טלה מעולם לא היה וגם עכשיו איננו חלק מהמטבח התאילנדי.
עד לפני 20-30 שנה לא דרכה רגל כבש בתאילנד וגם כעת יש רק כמה עדרים בודדים.
לא שיש כיום בעיה להשיג בשר טלה התאילנד, עובדתית הכנתי אתמול בערב, אבל הוא יבוא מאוסטרליה
וניו זילנד ונועד ברובו לצורכי המטבח ההודי ומיעוטו לאנשים כמוני.
כמעט ולא תמצא תאילנדי שאכל טלה או שראה טלה מחוץ לגן חיות כי זה בע"ח לגני חיות, לא למאכל.
בשר טלה לא הפך לאוכל מקומי בשום מובן למרות שהוא מוגש במסעדות הודיות בתאילנד
כפי שפלאפל* לא הפך לאוכל מקומי למרות שהוא מוגש במסעדות ישראליות בתאילנד.
במובן אוכל טוב זה לא חרטא, במובן של אוכל תאילנדי זו בהחלט חרטא.
אמור מעתה, אוכל מקומי הוא אוכל שנהוג לאכול במקום מסוים, לא אוכל שיש במקרה מסעדה או שתיים באותה מדינה שמגישות אותו.
* כמובן שיש הרבה יותר מסעדות ערביות עם פלאפל בתאילנד מאשר ישראליות.
לצפיה ב-'ברכות לפריזמן וגם חידוש - לראשונה כוכב לאוכל רחוב. '
ברכות לפריזמן וגם חידוש - לראשונה כוכב לאוכל רחוב.
06/12/2017 | 13:59
1
77
לצפיה ב-'המסעדה הראשונה עם כוכב מישלן ואוכל רחוב הפציעה כבר'
המסעדה הראשונה עם כוכב מישלן ואוכל רחוב הפציעה כבר
06/12/2017 | 19:01
193
לפני 3 שנים לפחות.
זו מסעדה הונג קונגית עם כמה סניפים באזור הפסיפי מהם לפחות שניים בבנגקוק.
כתבתי עליה כאן פעם.
לצפיה ב-'המלצות למסעדה בבאר שבע לצהרים ל 30 איש'
המלצות למסעדה בבאר שבע לצהרים ל 30 איש
05/12/2017 | 00:30
14
60
לצפיה ב-'מציעה לך להשתמש בחיפוש של הפורום'
מציעה לך להשתמש בחיפוש של הפורום
05/12/2017 | 19:32
832
הכנס לקישור בהודעה הנעוצה, וחפש לפי באר שבע. תוכל לבחור לפי הדיווחים על מסעדות שונות.
לצפיה ב-'יש 2 מקומות ראויים בלבד '
יש 2 מקומות ראויים בלבד
07/12/2017 | 15:09
8
349
לדעתי לפחות. מסעדת כרמים ומסעדת קמפאי.
לצפיה ב-'צריך כשרות'
צריך כשרות
07/12/2017 | 16:52
7
23
לצפיה ב-'סמי וסוסו. כשר ללא תעודה. בשרים.'
סמי וסוסו. כשר ללא תעודה. בשרים.
07/12/2017 | 17:24
6
44
לצפיה ב-'וואללה? רומני בלי בשר לבן? ...'
וואללה? רומני בלי בשר לבן? ...
07/12/2017 | 21:23
5
33
לצפיה ב-'לא רק זה אלא גם כשרה ועם בשרים טובים מאוד.'
לא רק זה אלא גם כשרה ועם בשרים טובים מאוד.
07/12/2017 | 21:34
4
151
מקום בן עשרות שנים, לא יצא לך לאכול שם?
הרומנית המשובחת הקרובה ועם חזיר היא רק באשקלון. הניצחון.
לצפיה ב-'אכלתי בה לא פעם אבל לא עלה בדעתי שהיא כשרה.'
אכלתי בה לא פעם אבל לא עלה בדעתי שהיא כשרה.
07/12/2017 | 21:42
1
130
והניצחון כבר מזמן לא משובחת. הבעלים התחלפו ושמעתי שירד מאד.
לצפיה ב-'באמת אין שם שום דבר שמזכיר את היותה כשרה,'
באמת אין שם שום דבר שמזכיר את היותה כשרה,
07/12/2017 | 22:00
139
את היעדר החזיר רואים בתפריט, לא שעיינתי בו רבות, כל מה שנהגתי לעשות
היה לבחון את הנתחים. לגבי הכשרות קראתי ואח"כ וידאתי במקום.
חבל לגבי הניצחון. הייתה מסעדת הבית שלי כשהמשרד שלי היה באשקלון.
לצפיה ב-'"ניצחון" ו"משובחת" באותו משפט ?'
"ניצחון" ו"משובחת" באותו משפט ?
09/12/2017 | 13:02
1
101
נראה לי שכבר הרבה שנים לא דרכת שם.
גם רמונט רציני לא יעזור להם שם, רק D9.
גם הרומנים הותיקים התיאשו מהמקום הזה מזמן.
לצפיה ב-'חשבתי שכבר עברנו את זה. תציץ למעלה.'
חשבתי שכבר עברנו את זה. תציץ למעלה.
09/12/2017 | 14:51
23
לצפיה ב-'נסו את אווז הזהב וערביקה.'
נסו את אווז הזהב וערביקה.
10/12/2017 | 22:10
3
117
לצפיה ב-'ערביקה ממש לא מומלצת. יקר ולא טעים'
ערביקה ממש לא מומלצת. יקר ולא טעים
11/12/2017 | 09:23
2
11
אווזי הזהב אוכל פשוט וטעים
לצפיה ב-'אצלנו גם ממש לא אוהבים את קמפאי.'
אצלנו גם ממש לא אוהבים את קמפאי.
11/12/2017 | 09:41
1
11
וחברה שדווקא אוהבת לאכול שם, סיפרה שהתחילו להשמיע מוזיקה מחרישת אזניים ברקע. לא מסכימים להנמיך, אז כנראה מנסים לכוון לקהל צעיר.
ליקוטה יש תעודת כשרות? אחרי תקופה קצת קשה, השנה שוב מצוין שם. אנחנו נוהגים לקחת לשם אורחים מחו"ל, וכולם מתלהבים.
לצפיה ב-'יקוטה כשרה, טעימה מאוד ויקרה מאוד מאוד'
יקוטה כשרה, טעימה מאוד ויקרה מאוד מאוד
11/12/2017 | 09:48
10
אנחנו היינו 16 איש בקמפאי לאחרונה בחדר צדדי. לבקשתנו (אמנם אחרי התעקשות) הנמיכו את המוזיקה.
לצפיה ב-'גריל טיים - אור יהודה'
גריל טיים - אור יהודה
06/12/2017 | 17:44
2
299
אני לא יודע למה המסעדה הזו לא הפופלארית באזור המרכז (למעט היקורתיים ביותר).
  • המסעדה נקייה היטב, לא תמצאו שם יתוש מסתובב.
  • המחירים שם מעולים ולא יקרים כלל (28 פיתה שיפוד).
  • הצוות שם מעולה ומספק שירות אדיב גם בשעות המלאות.
  • והאוכל? אני כבר שנתיים קונה רק שם בלי לחשוב (יש לציין, כי אני מגיע ישירות מחולון במיוחד לשם).
בקיצור, אם חיפשתם מסעדה טובה, נקייה וטעימה במחירים סבירים לכו פעם אחת.
אה, ויש אזהרת התמכרות חריפה למקום.

אצרף קישור לבלוג הניקיון הגדול שלי 
http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/cleaning1234...;

לצפיה ב-'שיפודיית חזי קבב - רחוב שלהבת'
שיפודיית חזי קבב - רחוב שלהבת
07/12/2017 | 11:04
1
212
מזה שנים אנחנו - והמוני אנשים - סועדים שם. הכל נקי, מסודר, מאורגן, משפחתי - והעיקר טעיםםם! סלטים, בעיקר בשרים. גם טייק-אווי. מאפית פיתות שכנה. מחירים נוחים ביותר. מומלץ בחום.
לצפיה ב-'הקבב מצוין שם. הסלטים פחות.'
הקבב מצוין שם. הסלטים פחות.
07/12/2017 | 21:16
51
לצפיה ב-'המלצות לערב במחנה יהודה'
המלצות לערב במחנה יהודה
06/12/2017 | 12:58
8
153
סיור שהזמנתי אליו מקום, התבטל.מחפשת רעיונות והמלצות למקומות נחמדים בשוק למחר בערב
או אפילו מעין מסלול ממקום למקום ומה מומלץ- אשמח מאוד לעזרתכם
לצפיה ב-'סיבוב שאני עושה הרבה בירושלים'
סיבוב שאני עושה הרבה בירושלים
06/12/2017 | 14:29
2
207
חונה בממילא (אפשר לחנות בחינם בגן הפעמון , מרחק 10 דקות הליכה מממילא).
סיבוב בעיר העתיקה (חומוס אבו נאזמי / לינא, כנאפה אצל ג׳עפר, מוטעבק אצל זליטמו, שטרודל ותצפית נחמדה בהוספיס האוסטרי.
מהעיר העתיקה יוצאים משער יפו והולכים ברחוב יפו לכיוון מחנה יהודה, בדרך אפשר לעצור במסעדת אנה בבית אנה טיכו.
במחנה יהודה כבר יש המון אופציות: חבה, קרייב, מרציפן, עזורה, מוסלין, חצ׳אפורי ויש עוד שאפשר למצוא במנוע של הפורום.

עוד אופציה להתחלה היא סיור סגווי בטיילת ארמון הנציב.
לצפיה ב-'תודה.סגווי באמת עשינו פעם.העיר העתיקה לקראת יום הזעם'
תודה.סגווי באמת עשינו פעם.העיר העתיקה לקראת יום הזעם
06/12/2017 | 15:16
1
157
נראה לי קצת ריסקי...
יש לך פברים מומלצים לחמישי ערב מחנה יהודה?
לצפיה ב-'העיר העתיקה לא מסוכנת בכלל, כל פיגועי הדקירה עד היום'
העיר העתיקה לא מסוכנת בכלל, כל פיגועי הדקירה עד היום
06/12/2017 | 16:22
178
היו כלפי חרדים, חיילים ושוטרים... אין ממנ לחשוש , הסתובבתי שם בימים קשים יותר.
לפי מה שהבנתי במחנה יהודה יש אווירה כיפית בחמישי בערב, אני אישית לא הייתי , באתי למסעדת מחניודה ישירות או ליודלה (הבר ממול)...
לצפיה ב-'בדיוק כתבתי על זה לפני כמה ימים'
בדיוק כתבתי על זה לפני כמה ימים
06/12/2017 | 15:29
172
אנחנו תמיד מתחילים בבורקס רמלה וחולקים בורקס תרד (הגבינה גם פצצה)
אח"כ אפשר גבינות אצל באשר
פיש אנד צ'יפס
פיתה פתוחה בדוויני
כנפיים מטוגנות בקרייב
אמפנדס בארחנטו
רוגלעכים ממרציפן

ואפשר גם:
סנדוויץ' רוסטביף במיצ'י
לחם בטלר
קינוחים בחבה
גלידה במוסלין

לצפיה ב-'הבנות שלי, מתגוררות בירושלים, טוענות ביום חמישי בערב'
הבנות שלי, מתגוררות בירושלים, טוענות ביום חמישי בערב
06/12/2017 | 16:37
1
233
השוק ומסעדותיו מלאות בני עשרה , צפוף ומאד לא מומלץ
לכן, ביום חמישי בעבר, הלכנו ללבן בסינמטק , אבל יש שפע מסעדות מומלצות בבירה 
לצפיה ב-'ו..נפתח חיוקה בפיתה ברח עמק רפאים -מול בית מספר 50 '
ו..נפתח חיוקה בפיתה ברח עמק רפאים -מול בית מספר 50
06/12/2017 | 16:38
173
מול גבינות באשר , שווה לבדוק 
לצפיה ב-'היינו בחמישי בערב '
היינו בחמישי בערב
07/12/2017 | 00:09
1
197
אכן מפוצץ, אבל אחלה אווירה. בהתאם להמלצותיה של מלדיני - ביר באזאר, חצ'פוריה, דיווין פיתה בר (טיפה איכזב) ומוסלין. 
לצפיה ב-'תודות לכולם.באמת רצינו לנסות את יודל'ה.נתחיל ונזרום'
תודות לכולם.באמת רצינו לנסות את יודל'ה.נתחיל ונזרום
07/12/2017 | 08:33
143
מקווה שדווקא הקור אולי יעשה את השיטוט אפשרי יותר מבחינת עומס.
דיווחים אשתדל בראשון
לצפיה ב-'מסעדה שמגישה פילה יען'
מסעדה שמגישה פילה יען
05/12/2017 | 23:18
8
209
ערב טוב לכולם,
בעבר נתקלתי בפילה יען בטיול בחו"ל, ונהנתי מאוד!
ניסיתי השבוע לחפש מסעדה שמגישה את זה כאן בארץ (או לפחות מקום לקנות בשר טרי) ולא הצלחתי למצוא.
אשמח להמלצותכם אם מישהו מכיר.
לצפיה ב-'גם בארץ היה אבל כמו תמיד, הטרנד עבר...'
גם בארץ היה אבל כמו תמיד, הטרנד עבר...
06/12/2017 | 00:16
1
75
לצפיה ב-'בהחלט היה.'
בהחלט היה.
06/12/2017 | 08:38
221
זוכר מסעדה על כביש 90 בדרך לאילת שהכינו את זה מצויין.
הייתה גם חוות גידול ליד.
חושב שפסק בגלל ענייני כשרות כלשהם.
לצפיה ב-'לצערי המון סוגי בשר חסרים כאן'
לצערי המון סוגי בשר חסרים כאן
09/12/2017 | 09:12
3
73
אכן היו פעם מספר מסעדות שהגישו מנות יען, ואף לא אחת שרדה.
גם אסקרגו או מנות צפרדע אין למיטב ידיעתי (והיו! לפחות כספיישלים)
ובשר ציד, למשל צבי, זה בכלל סיפור. נראה לי מעולם לא היה מקום בארץ שהגיש וניסון.
לצפיה ב-'היה. פונדק הציידים בגבעתיים.'
היה. פונדק הציידים בגבעתיים.
09/12/2017 | 11:05
2
69
נסגר לפני 30 שנה בערך כששונו חוקי הציד.
לצפיה ב-'לא רק בשר צבי'
לא רק בשר צבי
09/12/2017 | 13:04
1
64
גם בשרים אחרים מציד כגון דורבן חזיר בר ארנבות וכד'
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
09/12/2017 | 17:30
40
את בשר חזיר הבר הם דאגו להקפיא 3 שבועות לפחות כדי לחסל מזיקים.
גרתי ועבדתי אז שם בסביבה כך שזכיתי להכיר.
בהתחלה קצת הפחיד אותי להכנס לשם. חלק גדול מהלקוחות שהיו גם "ספקים"
היו בגילאי שנות ה 40 בערך ואני הייתי צעירון בן 20 ומשהו. עם הזמן אזרתי אומץ.
עם הזמן נשארו רק עם חזירי הבר, גם קשור לחוקי הציד למיטב הבנתי, לא ממש מכיר, עד שנסגרו סופית.
אח"כ עם בשר ציד בישראל כל המפגשים שלי היו דרך חבר דרוזי, מה שלא הפך אותו לפטור
מחוקי הציד כך שזה קרה ממש מעט, צירוף מקרים של עונת הציד וביקור שלי אצלו, עניין של תזמון
שלא הסתדר הרבה.
מה שהפתיע וזה עוד סיפור משנה, הסתבר שדרוזים מהצפן מגיעים דווקא לדיונות שבין אשקלון לאשדוד לציד בעונה,
אלו עם רשיון כמובן. מניח שלא רק אבל זו רק הערכה, לא משהו מבוסס.
היו שם הרבה צבאים וחוגלות, ארנבות גם, דורבן לא ראיתי אבל קוצים שלו כן אבל לא הרבה.
מקווה שלא יבוא מישהו להעיר לי שכנראה לא הייתי שם הרבה זמן כי תנופת הבניה חיסלה את הכל,
אני די יודע מתי הייתי איפה, לא צריך לספר לי.
לצפיה ב-'"בבלק סטיר" בהרצליה וגם בראש פינה-מזמן מזמן..'
"בבלק סטיר" בהרצליה וגם בראש פינה-מזמן מזמן..
09/12/2017 | 16:00
1
71
 היתה מנה מיוחדת שכללה שלושה סוגי בשר שהוגשו בצורת פירמידה על שיפוד.
בתחתית פילה בקר, באמצע פילה יען ולמעלה כבד אווז.
זו היתה מנת הדגל של המסעדה.
לצפיה ב-'בלקסטיר היתה מול מקום העבודה שלי - '
בלקסטיר היתה מול מקום העבודה שלי -
10/12/2017 | 09:02
43
הכרתי טוב.
אבל המקום הכי מגוון שלא הזכירו כאן היתה חסילון, בתקופה הקלאסית שלה בכפר שמריהו. שם אכלתי את מנת היען הכי טובה בארץ לזמנו, וגם רגלי צפרדע ואסקרגו.
לצפיה ב-'זה לא שהחלטתי פתאום לעשות דיאטת לובסטרים,'
זה לא שהחלטתי פתאום לעשות דיאטת לובסטרים,
05/12/2017 | 21:09
5
341
גם לא שהייתי מתנגד כמובן רק שהתקציב לא ממש מאפשר.
אבל מה שקרה במסעדה בה זוגתי עובדת הייתה איזו תקלה בהזמנות וכך הם נותרו עם מנה עודפת.
מתוך התחשבות בי הכינו גם לי מנה. לא שחלילה נתנו לנו את האוכל חינם, גבו מחיר רק על מנה אחת
שזה כבר מאוד נאה מצידם.
סיפרתי כבר שזו רשת בי"ל. הסניף החדש שהם פותחים עכשיו הוא דווקא בכווית. רצו שזוגתי
תיסע לשם לסייע בהקמה אבל שללתי את זה. גם עם שם המשפחה הישראלי במובהק שהיא נושאת אני מאוד בספק אם תתקבל שם בברכה וגם אני לא אוכל לטוס לפגוש אותה.
בישראל אני מסופק אם יפתחו סניף. התעבורה בסניף בבנגקוק כיום, בדקתי, היא בממוצע 250 שולחנות ליום.
ארוחה כפי שאכלנו ומיד אפרט שהיא הבסיסית עולה כ 200 ש"ח לאדם ללא שתיה.
גם אם גבול הריווחיות הוא 150 שולחנות ליום ונזכור שהשכר, השכירות והמיסים בישראל גבוהים יותר,
לפחות לגבי הסעיפים הראשון והאחרון אני בטוח. לגבי שכירות לא שאלתי. הסיכוי למסעדה כזו
שעוסקת רק בלובסטרים בישראל אפסי.
לגבי האוכל. בתמונה הכללית, הלובסטר, שלוק ואז בגריל ממש קלות.
הירוק הוא סלט מורנינג גלורי עם נתחי לובסטר.
מה שנראה כצנים הוא למעשה לחמניה קלויה עם סלט לובסטר בתוכה, יציאה נחמדה למדי.
הסלט היה פשטני לטעם שנינו והיא שיפרה אותו עם פיסות רוקט, תפוח וגאודה.
לרוטב היא הוסיפה חומץ מאלט שעד לפני זמן מה לא חשדתי בכלל שהיא מכירה.
למעשה גם אני לא הכרתי כשגרתי בישראל, רק כאן בזכות האוכלוסיה הבריטית הרבה.
הצ'יפס תעשייתי ודפוק, זרקנו אותו.
לצפיה ב-'כל הכבוד לי'. נפלת טוב יקירי ותמסור ד"ש לגברת.'
כל הכבוד לי'. נפלת טוב יקירי ותמסור ד"ש לגברת.
05/12/2017 | 22:14
3
202
ובלי קשר - איזה מזל שהיא מנהלת מסעדת לובסטרים ולא נודלס. גם אני לא הייתי מתנגדת לזכות ב'יתרות'. אם כי, עם יד על הלב, אני בדרך כלל מעדיפה בשר קראבים גדולים על לובסטרים.
לצפיה ב-'מסרתי והיא מוסרת חזרה. לא שכחה כמובן.'
מסרתי והיא מוסרת חזרה. לא שכחה כמובן.
05/12/2017 | 23:43
2
213
קראב או לובסטר, שאלה קשה. גם אני לא יודע מה אני מעדיף.
תקני אותי אם אני טועה אבל נראה לי שבשר הקראב יותר "סלחני" להכנה, בלובסטר זה עניין
של שניות לפיספוס והפיכתו לצמיגי.

לנושא מסעדת הנודל'ס אני לא ממש מסכים. מה שאכלנו היה אוכל בריטי למעשה, זה אקראי. נודלס או אוכל מקומי זה נהדר ולובסטרים הם לא חלק אינטגרלי ממנו.אתמול אכלנו במסעדה מקומית, במקרה היא היתה פחות טובה כי זה
היה נסיון ראשון שלנו בה, אבל במסעדות מקומיות אחרות עם נודלס היינו נהנים לא פחות.
התמונות מהמסעדה של אתמול שהייתה בסדר אבל לא מעבר לכך להכרתי את המטבח
התאילנדי העממי.
לצפיה ב-'מודה שמעולם לא יצא לי להכין בבית לובסטר אז קשה לי לענות.'
מודה שמעולם לא יצא לי להכין בבית לובסטר אז קשה לי לענות.
06/12/2017 | 00:03
1
157
קראב זה פשוט - ברגע שהוא מאדים, מוציאים. אבל גם פה בישול יתר לא טוב מהכיוון ההפוך - הופך למסמורטט מדי.
וקאוואז מוזמן להוסיף או לתקן.
לגבי הנודלס, ודאי שזה טוב אבל יותר יומיומי מלובסטר, לא?
לצפיה ב-'אני חי את היומיומי.'
אני חי את היומיומי.
06/12/2017 | 00:21
153
למעט הפעמיים האלו בשבוע וטיפה לזכרוני הפעם האחרונה שאכלתי לובסטר הייתה רק לפני שנתיים.
קוואז הוא המומחה שלי לדברים הבאים מן הים ואשמח לשמוע את דעתו.
עובדתית, אני לא במנעד שבין לובסטר לנודלס. אצלי זה טיפה שונה ואחשוף את מה שעמדתי בפניו היום, סתם כדוגמא שלא משקפת כלום.
הייתי בטוח שארוחת הערב תהיה מורכבת מסלמון, סלט, ופחמימה שהיא בטטה.
י' הפתיעה עם הארוחה שהביאה כך שהכל שונה.
אז כתף הכבש שתיכננתי למחר תחכה גם עוד יום.
המסעדה המקומית שאכלנו בה אתמול הייתה אכזבה.

לצפיה ב-'תענוג צרוף'
תענוג צרוף
05/12/2017 | 23:16
38
לצפיה ב-'אתמול בערב אכלנו בג'ירף ברחוב הברזל בת"א.'
אתמול בערב אכלנו בג'ירף ברחוב הברזל בת"א.
05/12/2017 | 11:30
7
419
אמצע השבוע, המסעדה כמעט מלאה אבל שקט יחסית ונעים.
מבחינת האוכל, אין שינוי ... הכל טוב כמו שהיה.
היינו 7 חברים והיו הזמנות שונות , לכן אתיחס רק למה שאני הזמנתי.
כפתיחה - מרק תירס - צלחת גדושה במרק מעולה. - 37 ש"ח.
לעיקרית - צלעות. המנה הקטנה. (שאינה קטנה בכלל) - 67 ש"ח.
לטעמי היה צריך להדגיש קצת יותר את הרוטב ולקבל מנה יותר עסיסית.
שתיה קלה ואספרסו ארוך, סה"כ 140 ש"ח כולל טיפ אחרי 15% הנחה ללקוחות קבועים.(אנחנו מתחלקים תמיד באופן שווה בחשבון, לא משנה מי הזמין מה...).

נ.ב התמונה של הצלעות לא צלחה ונאלצתי להשתמש בתוכנה לעיבוד התמונה.

לצפיה ב-'הספייריבס שלהם מצויינות לטעמי'
הספייריבס שלהם מצויינות לטעמי
05/12/2017 | 19:30
6
207
ג'ירף בדרך כלל יציבה מבחינת האוכל, ואם יש נפילות הן בדרך כלל בהבדלי השירות בין הסניפים.
לצפיה ב-'לא התלוננתי על הצלעות שלהם....'
לא התלוננתי על הצלעות שלהם....
05/12/2017 | 20:45
5
217
בזמנו הזכרתי את המסעדה The Keg בקנדה וכתבת (מזיכרון) שבן הזוג שלך מבקר בקנדה מידי פעם.
ולמה אני מזכיר זאת ? אם את בעיניני ספריבס, הטובים ביותר שאכלתי, בקנדה, ברשת שנקראת SWISS CHALET.
זוהי רשת עממית למדי ולא יקרה אבל הצלעות שם מטובלות ועסיסיות שחבל"ז.
גם הזכרנו שהצלעות בשיקאגו ריבס בלונדון מעולות.....
ואני מנצל"ש , הזמנתי מקום ביום שישי הקרוב למסעדת באקארו ברעננה. קראתי את הביקורת של פלאפל ירוק באינדקס.
האם למישהו שאכל שם לאחרונה ישנה איזו שהיא הארה, עיצה ? 
תודה למגיבים.
לצפיה ב-'לא חשבתי שהתלוננת'
לא חשבתי שהתלוננת
05/12/2017 | 23:16
135
השתתפתי בדעתך.
לצפיה ב-'היום בערב אכלנו בבאקארו ברעננה.'
היום בערב אכלנו בבאקארו ברעננה.
08/12/2017 | 23:43
3
82
היינו 10 אנשים מתוכם 4 ילדים.
הזמנו - ארוחת באקארו [טעימות] - 8 נתכים (כ 450 גרם לאדם) - 3 מבוגרים. 198 ש"ח לאדם.
פילה 250 גרם - מבוגר + 2 ילדים !! .. 144 ש"ח למנה..
המבורגר ילדים - ילד אחד. - 49 ש"ח למנה.
מנת ילדים שניצלונים. ילד אחד.49 ש"ח למנה.
קארפצ'יו - מבוגר אחד.49 ש"ח למנה.
פרגית -  מבוגר אחד.82 ש"ח.
הארוחה לוותה בכמה סוגי סלטים ותפוחי אדמה (מדורה) כולל Refill.
עם שתיה וקינוחים ו 15% טיפ המחיר הסתכם ב 1,863 ש"ח.
לגבי ארוחת הנתכים: הטעים ביותר היה האסאדו. כל השאר היו בסדר גמור אבל לא יותר מכך.
המסעדה היתה מלאה השרות היה טוב.
סיכום: (על דעת כולנו) במחיר הזה ניתן היה לקבל משהו איכותי יותר.

לצפיה ב-'בפעם הבאה תרחיקו עד גמברינוס שבאשדוד...'
בפעם הבאה תרחיקו עד גמברינוס שבאשדוד...
09/12/2017 | 13:08
2
55
ותקבלו VFM הרבה יותר טוב.
במחיר ששילמתם עבור פרגית- תקבלו סטייק אנטריקוט (350 גר) באיכות מעולה (ועוד יחזירו קצת עודף).
לצפיה ב-'יתכן בהחלט שאתה צודק. הבעיה של כולנו זה להגיע לאשדוד.'
יתכן בהחלט שאתה צודק. הבעיה של כולנו זה להגיע לאשדוד.
09/12/2017 | 16:04
1
50
פעם, כשהמסעדה של אידי היתה  נחשבת קצת יותר מאשר היום היינו טורחים ומגיעים עד לאשדוד. 

לצפיה ב-'בקטע של דגים באשדוד...'
בקטע של דגים באשדוד...
09/12/2017 | 18:20
47
יש מסעדה מאוד מומלצת ומוערכת בשם פסקדו.
אמנם היא כשרה, אבל מאוד יציבה.

אידי כבר מזמן איבד את זה...
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
03/12/2017 | 06:17
24
48
לצפיה ב-'קצת בית וקצת בחוץ'
קצת בית וקצת בחוץ
03/12/2017 | 08:35
4
486
בחמישי בערב אני ואחותי הלכנו לr&r. מדובר במקום חדש בירושלים שהחליף את עזה 40. הם עברו עכשיו למיקום מרכזי יותר (ממש במרכז העיר) ומאז הכל סביבם מאד בוער. למה? כי בירושלים כמו בירושלים, מסעדה שמנוהלת בידי זוג לסביות וגם מגישה חזיר ופירות ים וגם פתוחה בשבת, אז ברור שהיא הצליחה לעצבן אנשים מסוימים. 
מאז יש איזה מן התגייסות חילונית בירושלים של "צריך להגיע לשם". גם אני חשבתי ככה ולכן הגענו. התפריט הוא התפריט של עזה 40 פלוס כמ תוספות (שרובן לדעתי הן בגזרת הבשר הלבן ופירות הים). אכלנו לראשונה כדורי מאק אנד צ'יז שהיו הכי אוכל אמריקאי אבל לא יכלו להיות לא טעימים. לעיקרית חלקנו כנפיים בשמנת וצ'ילי שהיו אחלה וסנדוויץ' פילי שהיה סבבה. שילמנו 142 ש"ח הוגנים לגמרי.  לסיכום, אחלה דיינר אמריקאי ולחלוטין הולמת למי שמגיע לירושלים בשבת ומחפש מקום לאכול בו בעיר שרובה סגורה. 
בשבת הלכתי עם הבחור לעיר העתיקה לספוג קצת אווירת חג מולד (חכו עוד שבוע. עוד אין ממש). הלכנו לקבב שאהין וסיכמנו לעצמינו שעדיף להזמין אצלו רק קבב כי השישליק עשוי מידי אבל הקבב מצוין. לא זול, 75 ש"ח לאדם אבל באמת טוב. אח"כ קינחנו בכנאפה אצל ג'עפר (14 ש"ח ששווה כל אגורה). 

בשישי בערב אני הכנתי ארוחת ערב לי ולבחור. 
בתפריט היה מרק ארטישוק ירושלמי וגזר לבן שיצא מצוין. 
שקדי עגל צלויים עם פולנטה, גזרים מזוגגים בחמאה ורוטב יין שיצא יופי
ולקינוח עוגת גבינה עם רוטב שוקולד ותותים שיצאה כיפית אל תכלס השוקולד ממש מיותר. 
לצפיה ב-' העוגה נראית מצוין !!!'
העוגה נראית מצוין !!!
03/12/2017 | 10:51
63
לצפיה ב-'קבב אוכלים בשעב, לא בשאהין'
קבב אוכלים בשעב, לא בשאהין
03/12/2017 | 14:08
2
313
שאהין יקר, לא הכי נקי ולא תמיד ברור על מה משלמים וכמה. לא רחוק משם, ברחוב הראשי של שוק הבשמים, הכוך של קבב שעב מספק בעיני קבבים לא פחות טובים מאלה של שאהין, בערך בחצי מחיר, ובלי כל הסלטים המיותרים על יד. קבב, בצל ועגבניה מהגריל, פיתה, פלפל חריף ויוגורט. לא צריך יותר כלום.
לצפיה ב-'לא מסכימה איתך'
לא מסכימה איתך
03/12/2017 | 14:52
1
284
מכירה את שניהם, אכלתי בשניהם והקבב של שאהין פשוט מגמד את של שעב, בעייני.
נכון שהמחיר של שעב הרבה יותר זול (למה חצי מחיר ולא עשירית מחיר? פיתה "לקחת" אצלו עולה 10 שקלים. ארוחה אצל שאהין עולה 75)
ועדיין, למרות זאת, עשינו בחירה מחושבת ומושכלת שאנחנו מעדיפים פשוט את הקבב הטוב יותר בעיינינו.
אם הסלטים מיותרים? זו החלטה שלנו ובחירה שלנו. רצינו לשבת בנחת ולאכול ושאהין מספק את האופציה הזו גם בצורה מוצלחת בהרבה. אז כן, שילמתי יותר ונהניתי יותר ומבחינתי היה שווה את זה לחלוטין.
אז עדיין אם ימשיכו לשאול אותי אגיד שקבב מעולה אוכלים בשאהין.
קבב זול וטוב אוכלים בשעב.
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
03/12/2017 | 16:52
236
תכלס הקבב של שאהין באמת טעים מאוד (אולי הדבר היחיד שם שבאמת טעים מאוד) ואף למעלה מכך. והישיבה אכן יותר נוחה מאצל שעב. עניין של טעם אני מניח.
לצפיה ב-'כרגיל לאחרונה, בעיקר בישולים בבית '
כרגיל לאחרונה, בעיקר בישולים בבית
03/12/2017 | 14:13
2
316
שישי צהריים העברתי סיור במחנה יהודה בלי לטעום יותר מדי על הדרך (ככה זה כשעסוקים בלדבר). השוק בימי שישי באמת על גבול הבלתי נסבל. עד שסיימנו כבר כל המקומות שאני מחבב כבר היו סגורים ונאלצתי להסתפק במנה פלאפל (סבירה לגמרי) ב"מולא" במורד רחוב בית יעקב. 
שישי בערב - תבשיל זריז של לוביה ברוטב עגבניות שהונח על טחינת יוגורט וביצה קשה מגורדת נוסח אייל שני. הרבה פלפל חריף בשמן זית מעל, חלה מתוקה, קליל ונחמד. 
שבת של העמדת סירים - מרק חמצמץ של מנגולד, דלעת ועדשים, תבשיל שוקי עוף עם חצילים ברוטב עגבניות וסוג של מוקפץ של רצועות שייטל עם ברוקולי ברוטב צדפות. על תקן ארוחת צהריים - סטייקים של פרגית שהושרו ברכז רימונים ופלפלצ'ומה לצד סלט ירוקים חריף עם המון כוסברה. 
לצפיה ב-'עמית ברכות על הפינה החדשה'
עמית ברכות על הפינה החדשה
03/12/2017 | 19:29
1
233
בחדשות ערוץ 10 (14 בשלט)
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
04/12/2017 | 17:47
29
לצפיה ב-'רק בבית, קנוי בחלקו.'
רק בבית, קנוי בחלקו.
03/12/2017 | 16:34
281
שישי בערב דג ג'ון דורי מקומח ומטוגן בפשטות, האש בראונס קנויים,
תוצרת גרמניה דוואא ומוצלחים ושעועית ירוקה מטוגנת במעט שמ"ז
עם בצל, שום ובייקון מעושן.
שבת בבוקר סתם כריך עם כבד דג שיבוט מעושן, רוקט ושאר ירקות.
צהריים-סושי וצלופח מעושן שכבר ראיתם.
ערב-סלט שרימפס ואבוקדו עם תפוח עץ למען המתיקות וחסה למען
הסיבים התזונתיים
רוטב, מיונז עם וואסבי (אצלכם יקראו לזה איולי וואסאבי) טרגון, מיץ
לימון ומעט חומץ בלסמי.
הרוטב יצא נחמד מאוד.
לצפיה ב-'ביקור ראשון בשוואטינא, באווירה של חגמולד. אוכל טוב שירות טוב'
ביקור ראשון בשוואטינא, באווירה של חגמולד. אוכל טוב שירות טוב
03/12/2017 | 17:46
217
בשישי אחרי האופרה חזרנו לחיפה ונכנסו לאכול בשוואטינא.

למנות ראשונות נבחרו "מבחר סלטים ליחיד" (*2).  השולחן התמלא בכ 12 סוגי סלטים שמיעוטם היה "בסדר" ורובם נעו בין "טוב" ל "טוב מאד".  בנוסף הוגשה ערימה של פיתות בשרניות קטנות וטריות ובהמשך גם ערימה של חצאי פיתות בשמן זית.  בפני עצמו - זה יכול היה לספק אותנו.  (35 ש'ח לסועד בהזמנת מנה עיקרית.  רק הסלטים - 50 ש'ח לסועד).

לעיקריות אשתי לקחה שרימפס ברוטב שום לימון.  שרימפסים גדולים בכמות סבירה.  נהנתה מאוד.
אני לקחתי כבד אווז ונהניתי מכל נגיסה.

כמנה אחרונה מקבלים אוטומטית קפה (בינוני) וכנאפה (בינונית -.  חבל).

סה'כ, כולל גולדסטאר אחד - 199 ש'ח לפני טיפ לארוחה מהנה מאד.

ומילה (כמה מילים) על השרות -
הלוואי על כל המסעדות שרות כזה.  המסעדה היתה עמוסה לחלוטין בשעה שהגענו.  יחד עם זאת (ומבלי שהזמנו מקום) לא חיכינו יותר מ5 דקות, והובלנו (זוג) לשולחן של 4.
השירות ניתן על ידי מלצר מקצועי, ידידותי ויעיל.  במהלך כל הארוחה פונו בשוטף צלחות שהתרוקנו והיתה הרגשה שמישהו משגיח על מה שקורה אצלנו (במובן החיובי של "השגחה").  המסעדה גם מנוקית כל הזמן.  לא זוכר מתי ראיתי בארמנו מידה כזו של מקצוענות בשרות.  כן ירבו !
לצפיה ב-'פאי רועים ועוד'
פאי רועים ועוד
03/12/2017 | 10:58
1
304
בששי לפנות צהרים, בדרך מירושלים- עברנו במעדניית גולדשטיין בצמת סביון, המקום היה שוקק , קנינו לארוחת צהרים- לו שתי קציצות עדשים ושתי קציצות קינואה (4.5 שח האחת ), לי שתי קציצות בקר וקציצת עוף- הקציצות שלו היו טעימות, קציצות הבקר היו במרקם עיסתי - אכלתי בגלל הרעב והטחינה הטובה שהכנתי 

ששי בערב- מרק כרובית וירקות שרש מהספר של לייזה פנלים, שכחתי לשים קווקר , שמתי פחות שמן זית , יצא טעים מאד , פאי רועים צמחוני על בסיס עדשים ופטריות - יצאה תבנית גדולה שהספיקה גם לצהרי שבת .
בשתי הארוחות הוספתי סלט  חסה- מחסה עגולה ענקית שנקנתה בשוק מחנה יהודה, סלט עגבניות, טחינה , בשבת גם פרחי כרובית מבושלים ואפויים עם תבלין אמריקאי  שהוא להיט אצלנו , סוג של "תבל הכל"
קינחנו בעוגת שמרים גבינה שנקנתה טריה בששי בבקר בקדוש ירושלים
בששי בערב , לי- פאי לימון מקדוש- בצק מצוין, הייתי שמחה לשכבת לימון עבה יותר 

לצפיה ב-'אופס, שיך לשרשור סוף שבוע '
אופס, שיך לשרשור סוף שבוע
03/12/2017 | 11:01
32
לצפיה ב-'לא הרבה'
לא הרבה
03/12/2017 | 18:40
194
בחמישי בערב הבחור חזר מנסיעת עבודה לפריז, עם קופסא של ערמונים מסוכרים נפלאים. התאפקתי ואכלתי רק שניים.

בשישי תכננתי על פלאפל ברחובות, לפני משחר נגד מכבי שעריים, אבל בסוף אכלתי עם הבחור ארוחת בוקר קלה בבית.

בערב קפצנו לנמו בקלנסווה. מבחר הסלטים כמעט לא השתנה, וחבל לי לראות כמה אוכל זורקים שם לפח. החציל בטחינה היה חמים וטעים כמו תמיד, הוסיפו הפעם סלט תפוחי אדמה נחמד וסלט סלרי עם עשבי תיבול והמון לימון שהיה פשוט נפלא.
הוא אכל מנה של טבעות קלמארי (85), אני אכלתי מנה של ברבוניות מטוגנות וסחטתי עליהם המון לימון (120). שנינו לא הצלחנו לסיים את המנות שלנו.
ויתרנו על קפה ובקלווה, ובבית שתיתי תה עם עוד מרון גלאסה אחד
לצפיה ב-'מונא בפעם הראשונה'
מונא בפעם הראשונה
04/12/2017 | 07:13
1
287
אחרי ביקור במוזיאון בתערוכתו של הכוכב הסיני אוי ווי ווי. בצהרי שישי (זכיתי לטעום מעט גם מפסטיבל הג׳אז)
ראשית הייתי נפעם מהמבנה בו נמצאת מונה - בצלאל האורגינלי. עם חלל כזה, לא צריך לטרוח הרבה
כדי להעניק אווירה של מכובדות : שולחנות מרווחים, מפות בד לבנות, בר קטן והרי מקום ראוי לארוחת חגיגה
לחוגגים. מילה על היין שהבאתי: נ ה ד ר.
בכל זאת הצטערתי מאחר ובאף רגע המקום לא היה ממש מלא. ירושלים אינה תל אביב.  
היינו ארבעה. אכלתי לראשונה ניוקי מצויינים עם פיסות בשר ולעיקריות (בלית ברירה מאחר והמנה שרציתי - אזלה)
פילה בקר עם שקדי טלה. מנה טובה אף היא. לידי נהנו ממנות אחרות ובראש ממנת הפולניה הרכה שהוגשה בספל.
הרושם שקיבלתי: מטבח צרפתי מסורתי, חומרים טובים, הכנה נכונה וכך גם השירות. פה לא מצאנו
לא יצירתיות ו(אולי להוציא סורבה המלפפון במנת הברד שהוגשה לנו OTH)., ולא נפילות. מונה היא מסעדה
ראויה לחגוג בה או לסעוד בה ולהינות על בטוח.
לצפיה ב-'למחרת היום, במסגרת הפינה: אין כמו בבית'
למחרת היום, במסגרת הפינה: אין כמו בבית
04/12/2017 | 08:20
233
נהננו משקשוקה ירוקה. תרד אורגני מכפר מרדכי, ביצי משק
אף הן משם.
לצפיה ב-'מרכז מהשבועות האחרונים (פר דרייר, עזורה, אל באבור, סזאר )'
מרכז מהשבועות האחרונים (פר דרייר, עזורה, אל באבור, סזאר )
04/12/2017 | 16:39
6
253
לפני שבועיים אל באבור ביום שבת:

סלטים בינוניים, בשר בינוני, שירות בינוני מינוס, תוספת עלובה ליד הבשר (10-12 צ'יפסים), אין הרבה לפרט מלבד העובדה שזאת רחוקה מלהיות מסעדה ערבית אותנטית שאמורה להיות ידועה בשירות, שפע ואיכות האוכל.

עזורה ת"א:

הגענו 10 אנשים, השירות היה מעולה והאוכל היה מצוין, הרוב הזמינו סופריטו בקר ונהנו מאוד, אני הזמנתי קובה סלק שהייתה מצוינץ, גם חומוס הוזמן והיה טוב מאוד.
ההפתעה שהייתה שם היא שבמטבח עבד במרץ השף רפי כהן בכבודו ובעצמו, האם הוא חוזר לשגרה ???

פר דרייר שישי ארוחת בוקר:

במקום אווירה מאוד נעימה ואדיבה, השירות מצוין וכיף לשבת שם.
הוזמן כריך ברי, כריך די פשוט עם ריבת בצל, גבינת ברי ואורוגולה , הבגט היה חם וקריספי והגבינה נמסה בתוכו, כריך פשוט שהיה טעים בטירוף.
הוזמן בריוש עם תרד , ביצת עין ובשמל, מנה מדהימה, הבעיה היחידה של המנה - נגמרה מהר
לסיום קרפ נוטלה עם בננה צלויה, אני חובב מתוק ככה שנהניתי מכל ביס (ואכלתי הכל לבד).

סזאר רחובות:

שבת אחרי פעילות הגענו איכשהו לרחובות לארוחת צהריים מאוחרת, מהתחלה הבנתי שהמקום מצוין, השירות מוקפד והמלצרים מקצועיים, היינו 10 אנשים כולל לא מעט ילדים , הוזמנו לשולחן:

אנטריקוט 400 גרם עם פירה תפו"א ובטטה- הסטייק היה בגודל מכובד מאוד אם כי לא רך כמו שאני אוהב אנטריקוט, הזמנתי M והגיע M-well , עדיין הסטייק היה לא רע

המבורגר - קיבל חוות דעת מעולה מהאוכלים, מהצד נראה בשרני וגדול

פטוצ'יני אספרגוס ברוטב אליו אוליו - נאמר שהמנה הייתה מדהימה.

שניצל וצ'יפס - השניצל היה גדול ובעובי מעולה (לא עבה ולא דק מדי).

מנות הילדים היו טעימות גם למבוגרים
סה"כ מקום שמגיש אוכל טוב ויש בו שירות מעולה.

לצפיה ב-'שכחתי את קפה קדוש ...'
שכחתי את קפה קדוש ...
04/12/2017 | 16:47
1
218
יום חמישי בשעות הערב המוקדמות (לפני הופעה של עידן חביב בזאפה) ישבתי בפעם הראשונה בקפה קדוש, המקום לא היה מלא וניצלתי את ההזדמנות , ישבנו בחוץ בקרירות של ירושלים והאווירה הייתה אירופאית...

הזמנו זוג בריושים האחד עם גאודה והשני עם סנט מור, מגיעים עם ביצה מעל וסלט בצד, המנה מדהימה והכי מדהים בעיניי היה הסלט, קשה למצוא סלט ברמה גבוהה כשהוא מגיע כליווי למנה מסוימת, הסלט היה מושקע, מתובל וטעים , היו בו עלי רוקט, אגסים, אגוזים ורוטב מתקתק.

הוזמנה גם מנת ברוסקטה סלמון ,הברוסקטה הייתה לחמניה די סתמית אם כי לא רעה והסלמון קיבל עלייה סוג של צלייה, המנה הייתה טובה אבל לדעתי קצת חובבנית, מבחינתי ברוסקטה סלמון אמורה להיות מנה קרה...

קינחנו עם מילפיי משגע ועם פאי תפוחים מעולה, מרגישים מיד שהמאפים הם ברמה גבוהה ולא תעשייתיים.

חוויה מעולה!
לצפיה ב-'המאפים של קדוש מצויינים לטעמי'
המאפים של קדוש מצויינים לטעמי
05/12/2017 | 08:16
139
בדרך כלל מקפידה להזמין אותם ולא מנות אחרות.
לצפיה ב-'יבול יפה'
יבול יפה
05/12/2017 | 08:18
3
169
לגבי אל באבור, אכלתי רק פעם אחת בסניף המקורי לא מצאתי סיבה לחזור.

ראיתי את רפי כהן בעזורה כמה פעמים, אבל לא כעובד. האיש צריך להתפרנס, ואני שמחה שמצא דרך לעשות זאת.

לצפיה ב-'לפני כמה שנים באום אל פאחם היה מעולה'
לפני כמה שנים באום אל פאחם היה מעולה
05/12/2017 | 14:24
2
162
הפעם ביקנעם היה זוועה, אפילו הכנאפה הייתה גרועה וננטשה אחרי 2 ביסים
לצפיה ב-'שאלת בפורום על אל באבור והוזהרת.'
שאלת בפורום על אל באבור והוזהרת.
05/12/2017 | 15:08
1
185
ראה כאן

וזו גם ההזדמנות להתנצל על ההתייחסות אליך שם בלשון נקבה.
לצפיה ב-'נכון, זוכר את התגובה האחרונה, ציפיתי למשהו סביר '
נכון, זוכר את התגובה האחרונה, ציפיתי למשהו סביר
06/12/2017 | 09:00
106
אבל בדרך חזרה נזכרתי בהמלצה האחרונה
פשוט לא היו אופציות אחרות למסעדה ערבית באיזור ואנשים רצו...
לצפיה ב-'הירו לבונטין'
הירו לבונטין
05/12/2017 | 10:15
1
210
הגענו אחרי סרט מרגש ומומלץ ('פלא') לארוחת צהרים קלה בהירו לבונטין.
החלק החזק של הארוחה היו דווקא הסלטים בפתיחה: סלט שעועית ירוקה, סלט ירוקים וסלט אצות קומבו. כולם מאוד טריים, מוכנים לעילא, מתובלים במתינות ובעיקר מביאים טעמים אוטנטיים שהזכירו לי את טוקיו. 
גיוזה פרגית היתה בינונית בעיני, בצק עבה מדי ובעיקר טעם שטוח ולא מעניין מספיק.
הזמנו שתי מנות ראמן: דן דן ראמן וראמן ברווז. דן דן (ציר בקר) היה עז טעים ולעומתו ראמן הברווז היה שטוח למדי.
באן טבעוני ובאן ברווז היו טובים מאוד.
החלק הגרוע של החויה, שירות פשוט לא טוב ובטח לא בסטנדרטים של אהרוני. עד שניגשו לקחת הזמנה, עד שהגיעו המנות (המקום היה רחוק מלהיות מלא), מנות הבאן שנשכחו, עד שהגיע החשבון, עד שנלקח הכרטיס וכו'.
הקינוח שהוצע כפיצוי (מבלי שהתלוננו), גלידת משמשים עם שערות ג'ינג'ר היה איום ונותר ללא דורש.
סך הכל עלתה הארוחה 266 ש"ח שזה מחיר מאוד הוגן למה שקיבלנו.
לסיכום: אוכל טוב ומעניין, השירות דורש שיפור ניכר.
לצפיה ב-'גם דוכן בשרונה מרקט היה לא יציב מבחינת איכות הציר'
גם דוכן בשרונה מרקט היה לא יציב מבחינת איכות הציר
05/12/2017 | 19:33
135
לפעמים הוא היה נפלא ועמוק ולפעמים פחות טוב.

הדן-דן אמור להיות חריף, וסלט הירוקים שלהם נפלא לטעמי.
לצפיה ב-'מסעדה כשרה בגוש דן עם חדר ל- 20'
מסעדה כשרה בגוש דן עם חדר ל- 20
05/12/2017 | 00:28
3
152
מומלצות בכל טווח המחירים
לצפיה ב-'אתה רוצה להמליץ על מסעדות?'
אתה רוצה להמליץ על מסעדות?
05/12/2017 | 08:11
2
123
נשמח לקרוא את ההמלצות שלך.
לצפיה ב-'מחפש...'
מחפש...
05/12/2017 | 12:50
1
25
לצפיה ב-'בליליות ובמיתוס יש חדרים פרטיים לדעתי'
בליליות ובמיתוס יש חדרים פרטיים לדעתי
05/12/2017 | 19:32
67
ובדוק גם את מיט קיטצ'ן.שלושתן בשריות בתל-אביב.
לצפיה ב-' נותרו מספר מקומות לסיור בשוק עכו'
נותרו מספר מקומות לסיור בשוק עכו
29/11/2017 | 07:34
2
129
נותרו מקומות לסיור בשוק עכו בהדרכת נורית פורן ואוסאמה דלל, במיוחד לגולשות והגולשים בפורום.

מועד: יום ו' ה- 15/12/2017 בשעה 10 בבוקר
משך הסיור: כ- 4 שעות
מחיר: 200 ש"ח
מספר מקומות: 8

ההרשמה לסיור היא על בסיס, כל הקודם/מת זוכה, והיא תתבצע על-ידי שליחת מסרים אלי.

קצת פרטים על הסיור, כפי שנשלחו אלי על-ידי נורית:
סיור קולינרי של ארבע שעות בעיר העתיקה של עכו, במקומות שילמדו אתכם טעמים שלא הכרתם ובעיקר לא ישאירו אתכם רעבים.

נוביל אתכם בעכו, בין טעמים מקומיים לטעמי עבר. נבין את ההבדל הדק שבין המתכונים השונים, נטעם, נריח ונהנה מהשוק הצבעוני של עכו.

סיור הטעימות בשוק עכו מלא בצבעים ריחות וטעמים מיוחדים ומביא אליכם את השוק כפי שהוא באותנטיות המורכבת מפסיפס שלם של סוחרים, בסטות, ומסעדות וכל זה לצד טרנדים חדשים שאט אט הולכים ומתפתחים באזור. בשוק עכו האותנטי ניתן למצוא תבלינים מיוחדים, עשבי בר טריים ועונתיים, ממתקים מסורתיים ומבחר רב של דגים.
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
30/11/2017 | 12:13
1
34
לצפיה ב-'קיבלתי ועניתי '
קיבלתי ועניתי
30/11/2017 | 13:02
31

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה