לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' החיפוש הייחודי של הפורום'
החיפוש הייחודי של הפורום
17/01/2017 | 07:19
1
6
אנא קראו את ההודעה המשורשרת להודעה זו.
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
2884
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'יש המלצות לגלבוע?'
יש המלצות לגלבוע?
17/01/2017 | 12:28
6
94
יש לנו בקרוב יום כיף מהעבודהשמחייב אותנו (מבחינת ה-schedule) לאכול באיזור של הגלבוע. לא חייב כשרות אבל כן צריך שתהיה בתפריט גם אופציה לצימחוני (משהו מעבר לסתם סלט ירוק...)

שתי אופציות טריביאליות 
  • קימל בגלבוע - לגמרי לא בטוח שלצמחוני שגם לא מת על מתיקות יהיה מה לאכול שם (דעתכם?)
  • חוות התבלינים - נראה נחמד אבל על פי מה שאני זוכר מהפעם שהייתי שם לא נפלתי.
אשמח לדעתכם ואם יש רעיונות נוספים - יתקבלו בברכה.

לצפיה ב-'שתי האופציות שציינת הן פחות או יותר המיטב של האזור '
שתי האופציות שציינת הן פחות או יותר המיטב של האזור
17/01/2017 | 13:17
76
(אלא אם היו שם חידושים מפתיעים בשנים האחרונות)
קימל בגלבוע מאוזנת יותר לטעמי מאשר אחותה התל אביבית והיא מגישה אוכל נחמד מאוד במחיר מעט גבוה מהמקובל באזור. היא בהחלט אופציה ראויה ליום כיף מהעבודה או למפגש משפחתי בהרכב משתנה.

חוות התבלינים - לא הייתי שם כבר המון זמן אבל גם אני מתחבר להגדרה של נחמד. אני לא מכיר באזור שום דבר שיפיל אתכם מהרגליים וביום כיף מהעבודה לרוב גם אין למה לצפות ברמה הזו.

האופציה השלישית באזור היא מסעדת דג-דגן בקיבוץ חפציבה- אשר פרט לשם האידיוטי מגישה דגי בריכות, גם היא נחמדה אבל לטעמי פחות מעניינת ומגוונת מהחלופות האחרות.

אופציה רביעית - אל אסלה - נראה שבאזור הזה יש קושי בבחירת שמות למסעדות - המסעדה בתחנת הדלק שליד הסחנה - מסעדה מזרחית "רגילה" לא הייתי בוחר בה אלא אם אתם בקבוצה עם אנשים מאותגרים קולינארית שחייבים חומוס צ'יפס סלט.
לצפיה ב-'שתיהן די דומות האמת'
שתיהן די דומות האמת
17/01/2017 | 13:24
2
66
בקטע הכפרי. ממה שאני שומעת מהאזור את קימל מאוד אוהבים (גם אני נהנתי בפעמים שאכלתי שם אבל זה היה מזמן), על חוות התבלינים כבר שנים לא יצא לי שמוע אבל יש בה משהו יותר "אותנטי" אולי.

הלהיט עכשיו באזור זה דווקא "אילוש" ברמת צבי  זה כמה דקות נסיעה, שם לא הייתי אף פעם אבל המשפחה מתלהבת.

דג-דגן ירדה מגדולתה כבר לפני שנים, איכות ירודה ואוכל שלא התעדכן עם הזמן...
לצפיה ב-'אילוש נראית נחמד אבל לפי האתר לא פתוחה לצהרים באמצע השבוע'
אילוש נראית נחמד אבל לפי האתר לא פתוחה לצהרים באמצע השבוע
17/01/2017 | 13:58
1
49
אלא רק בשישי. 
מקווה שזה לא טעות באתר.
בכל מקרה אשמור את ההמלצה למתישהו שנהיה באיזור בסוף השבוע.
תודה!

לצפיה ב-'אני די בטוח שהם יפתחו עבור קבוצה'
אני די בטוח שהם יפתחו עבור קבוצה
17/01/2017 | 14:37
44
תלוי כמובן בגודל הקבוצה ומה תסגרו איתם מראש (מינימום הזמנה מתפריט מצומצם וכו')
לצפיה ב-'קצת יותר רחוק אבל שווה-רוטנברג בגשר הישנה'
קצת יותר רחוק אבל שווה-רוטנברג בגשר הישנה
17/01/2017 | 15:08
1
16
לצפיה ב-'מצטרפת. רוטנברג מושלם וגם שמעתי טובות על'
מצטרפת. רוטנברג מושלם וגם שמעתי טובות על
17/01/2017 | 21:00
1
בלה בבית שערים. לא יודעת כמה זה נסיעה משם, אולי רחוק מידי.
לצפיה ב-'סוסו ובניו - עזבו'
סוסו ובניו - עזבו
16/01/2017 | 22:15
5
280
נורא רציתי לנסות את סוסו ובניו, דוכן ההמבורגרים החדש של עומר מילר בתחילת שדרות רוטשילד והיום היה יום נפלא - מזג אוויר טוב, רעב מתאים ואפילו נמצאה חניה קרובה. למי שאין כח - המבורגר חביב, לא יותר, מתומחר בהגזמה. ועכשיו לפירוט - 

למרות שלדעתי עבר למלעלה מחודש מהפתיחה, ההייפ סביב המקום קיים כפי שהעיד התור בשעת הצהריים. לאחר כעשר דקות המתנה הגעתי לדלפק ושם התגלתה הפתעה מספר 1 בדמות הנדסת תהליך שנדמה שנלקחה כדוגמה מספר לאיך לסרבל תהליכים - התפריט פשוט יחסית (בחירת סוג ההמבורגר, גודלו ותוספות) לעומת זאת מסיבה עלומה תהליך ההזמנה מלווה על ידי רישום ידני של הבחור בדלפק (בכתב יד בפנקס) ורק אז הוא מקליד במחשב את ההזמנה - הסיבה היחידה שהעליתי על דעתי לשלב הרישום הידני הוא השאלה בסוף ההזמנה - אם אני ארצה להוסיף שירות. עכשיו, אין לי שום התנגדות עקרונית לטיפים במסעדות, אבל בדוכן פאסט פוד כאשר מרבית המזמינים אפילו לא יושבים בו והאינטרקציה היחידה עם המוכר היא ההזמנה - זו שאלת מצליח שלא עושה חשק לחזור למקום. 

אחרי עוד כמה דקות הגיע ההמבורגר וכאן הפתעה מספר 2 - עקב גודל (או קוטן) המטבח בפנים אין יכולת להשאיר מנות בהמתנה על פס חם ולו לדקה ואז נוצר המצב שאתה מקבל את הקופסה עם ההמבורגר וממתין בעמידה עוד כשלוש דקות עד לקופסה עם הצ'יפס - מקום שמגיש רק המבורגר עם צ'יפס ראוי שילמד לתזמן (או לייצר סרט נע של צ'יפס ולספוג את הפחת). 

ההמבורגר עצמו (240 גרם - כפול בשפת המקום, עם אננס ומעורבב עם חזה אווז) היה חביב, לא יותר. הפתעה מספר 3 הייתה הלחמניה - קטנה ויבשה באופן מביך - חייבים להחליף ספק בדחיפות, אין שום סיבה במקום עם תחלופה כזו להתפשר על לחמניה יבשה. האננס כמעט ולא הורגש ולכל אלו הצטרף תמחור יקר - 80 ש"ח ל- 240 גרם המבורגר וצי'פס. לשם השוואה המבורגר "ינעל העולם" באחים המוצלחת - עולה 62 ש"ח (למיטב זכרוני), כולל צ'יפס והוא המבורגר נפלא בעשרות מונים לעומת סוסו (בעיסקית באחים הוא גם מגיע עם שני סלטים קטנים מה שהופך את המחיר בסוסו לעוד יותר מופרך). 

לא נשוב
לצפיה ב-'מקום מקושקש'
מקום מקושקש
17/01/2017 | 02:45
185
הבשר מוצלח, אבל רמת העשייה רנדומלית, הלחמניה נוראית, התוספות שומניות והמחיר יקר עד גיחוך. כל העסק מרגיש כמו סרטון של באזפיד/Tastyולא מקום אמיתי שמעוניין להאכיל אנשים.

התחושה שלי מעומר מילר וממספר ארוחות בשולחן בעבר, שמדובר בשגב משה לדור האינסטוש.

למזלי ההייפ גרם לזה שבויטרינה שני צעדים משם כבר אין תור, אז תודה למילר וה"פוד פורן" עלק שלו.
לצפיה ב-'לא מפתיע '
לא מפתיע
17/01/2017 | 08:02
157
בשולחן ביקרתי פעם אחת לפני שנסגרה (גרוע), בחדר האוכל פעם אחת (בינוני) וגם לי עומר מילר נראה כמו אחד שהניראות והצילחות יותר חשובים מהתוכן. להוסיף שירות בקופה? חוצפה ישראלית במיטבה (או במרעה) שבטח לא עושה חשק לחזור

לצפיה ב-'לטעמי ההמבורגר טעים'
לטעמי ההמבורגר טעים
17/01/2017 | 09:08
150
אבל התור והבלאגן הופכים את זה ללא כיף...
לצפיה ב-'עומר מילר זה מותג'
עומר מילר זה מותג
17/01/2017 | 17:21
1
70
סימני ההיכר:
תמחור גבוה
אוכל לא משהו
*פרגון בלתי מוסבר בתקשורת

*לא כזה בלתי מוסבר- הברנז'ה דואגת לברנז'ה.

אכלתי אצלו מנה אחת- קינוח קרם פטה כבשים בשולחן.

ציטוט מכתבה בהארץ:
"את הקינוח "כבשים" המציא השף מילר אחרי טיול בברצלונה, שם טעם מנה אחרונה שבמרכזה שולבו גבינת פטה, קדאיף ודבש. כשפתח את מסעדתו "שולחן", התאים אותו מילר לקהל הישראלי, אבל במקום הקינוח הברצלונאי שמשתולל בפה, ומשחק בין מתיקות למליחות ורומז לחמיצות, כאן הוא יצר מנה מעודנת בהרבה."

עשו לקינוח הייפ מטורף בזמנו.
אכלתי את הקינוח אצלו ולא התרשמתי. די תפל.
שנה לאחר מכן, יצא לי להיות בברצלונה ושמתי לב לקינוח הזה בתפריט של מסעדה קטנה ועממית להפליא.
בפחות משליש מהמחיר בארץ, קיבלתי קינוח שמנגב עם עומר מילר את האחוריים.
הבנאדם אשכרה הפחית את משחק הטעמים המקורי בכוונה...מגוחך העניין בעיניי.
לצפיה ב-'אני זוכר את הקינוח'
אני זוכר את הקינוח
17/01/2017 | 19:06
32
ומה שזכור לי ממנו זו מליחות נוראית. ביס או שניים הספיקו לי. אבל זה היה ממש לפני הסגירה ככה שיתכן שבזמן אחר אולי הקינוח היה טוב יותר ומאוזן יותר
לצפיה ב-'קיוסק פרונטו - משלוח טעים'
קיוסק פרונטו - משלוח טעים
17/01/2017 | 17:59
55
עברתי משרד, התחלנו לעבוד עם תן-ביס ופתאום ראיתי שקיוסק פרונטו מבצעים משלוחים לבורסה.

הוזמנו שתי מנות - אני הזמנתי פסטה טרטופו - פסטה טָאלְיוֹלִינִי ברוטב של חמאה לבנה, פטריות כמהין, שמפיניון ופרמז'אנו עבור 56 ש"ח.
הגיעה מנה מאוד "כמהינית" ומאוד טעימה. טעם עשיר אבל מצד שני לא מאוד כבד. היה לי מאוד מוצלח ואני בדר"כ בחורה של רוטב עגבניות בפסטות. צירפתי את התמונה מהאתר כי לא צילמתי.

חברתי הזמינה ראגו - פסטה מֶפָלדִינו עם בשר עגל טחון בבישול ארוך ורוטב נפוליטנה. היא אמרה שהיה לה טעם של בולונז טוב ואני אמרתי לה שהיא בחרה בחירה שאף פעם לא יכולה להיות מלהיבה במיוחד.

מבחינתי אשמח להזמין משם שוב וגם לדגום את האפשרויות האחרות שהם מציעים.

לצפיה ב-'יש המלצות נחמדות למסעדה\בית קפה בשטוקהולם ?'
יש המלצות נחמדות למסעדה\בית קפה בשטוקהולם ?
15/01/2017 | 17:05
17
73
אהיה בעוד שבועיים לנסיעת עבודה וחשבתי אולי להפיג את הבדידות בערב עם מסעדה נחמדה או סתם איזה בייקרי\בית קפה מעניינים...

לצפיה ב-'ממליץ לך לקרוא את הפוסטים שלי '
ממליץ לך לקרוא את הפוסטים שלי
16/01/2017 | 06:20
9
85
תמצא אותם במנוע של גרר.
הייתי פעמיים: ב 2014 ובשנה שעברה. בנוסף לדיווחים סעדתי במסעדת הבר במלון גראנד הוטל בעלת כוכב
אחד. אפשר להגיע ולשבת על הבר גם ללא הזמנה.
ממליץ לך אם יהיה זמן להגיע לשוק העתיק שבו יש מבחר של מסעדות    
לצפיה ב-'השוק העתיק זה בגמלא סטאן ?'
השוק העתיק זה בגמלא סטאן ?
16/01/2017 | 10:04
3
51
כמובן שאקרא את הפוסטים שלך
לצפיה ב-'באחד הפוסטים משנת 14 ציינתי את שם מסעדת הדגים'
באחד הפוסטים משנת 14 ציינתי את שם מסעדת הדגים
16/01/2017 | 10:30
2
56
תוכל משם להמשיך.
ממליץ שוב לבדוק את הבר שבמלון. אחלה של אוכל ולא ממש יקר.
לצפיה ב-'לגבי הבר בגראנד הוטל כבר סגרתי לי ערב אחד שם '
לגבי הבר בגראנד הוטל כבר סגרתי לי ערב אחד שם
16/01/2017 | 12:56
39
נראה ממש טוב
לצפיה ב-'מצאתי, נראית מסעדה טובה עם פרודוקטים סופר טריים'
מצאתי, נראית מסעדה טובה עם פרודוקטים סופר טריים
16/01/2017 | 13:14
48

אבקר גם שם, לגבי השוק לא בטוח שאספיק כי אני פנוי רק מהערב והשוק נסגר ב 19:00
לצפיה ב-'לגבי הבר בבית האופרה'
לגבי הבר בבית האופרה
16/01/2017 | 10:10
4
77
לצפיה ב-'לא הנה הקישור'
לא הנה הקישור
16/01/2017 | 10:28
3
44
לצפיה ב-'יש טעם להזמין מקום אם אני לבד ?'
יש טעם להזמין מקום אם אני לבד ?
16/01/2017 | 13:07
2
10
לצפיה ב-'עדיף. תמיד. אבל לא לשכוח להודיע על ביטול. '
עדיף. תמיד. אבל לא לשכוח להודיע על ביטול.
16/01/2017 | 15:31
1
8
לצפיה ב-'אני שואל כי כתבת שהזמנת אבל לא היה צורך...'
אני שואל כי כתבת שהזמנת אבל לא היה צורך...
17/01/2017 | 12:49
1
לצפיה ב-'Ardbeg Embassy בגמלא סטן'
Ardbeg Embassy בגמלא סטן
16/01/2017 | 14:17
1
57
לפני 4 שנים העברתי כמה ערבים בבאר הזה, מקדש נהדר של ויסקי כולל חביות שמתיישנות במקום וקרוב לעשרים ברזים של בירת קראפט מקומית מעניינת, יש במקום גם אוכל חביב ואפשר להעביר שם בכיף ערב.
לצפיה ב-'נרשם, תודה'
נרשם, תודה
16/01/2017 | 14:26
8
לצפיה ב-'קרא כאן ושלא תתבלבל מרוב היצע וצילומים מרהיבים'
קרא כאן ושלא תתבלבל מרוב היצע וצילומים מרהיבים
16/01/2017 | 15:48
2
64
https://theculturetrip.com/europe/sweden/articles/...

בכלל, שטוקהולם היא עיר יפיפיה ונעימה לשהות בה. חבל שכמעט ואין טיסות ישירות אליה.
לצפיה ב-'לסיכום, להלן התכנון שלי ל-4 ערבים בשטוקהולם:'
לסיכום, להלן התכנון שלי ל-4 ערבים בשטוקהולם:
17/01/2017 | 12:54
1
31
ערב ראשון: על הבר בבית האופרה
ערב שני: ארוחה בגראנד הוטל
ערב שלישי: טיול רגלי בגמלא סטאן , אבחר מקום נחמד לשבת , Ardbeg Embassy הומלץ בשרשור אז ייתכן שאנסה
ערב רביעי: ארוחה במסעדת הדגים שהומלצה בשוק העתיק (Lisa Elmqvist)

*אם לא יהיה קר מדי (מעל 0 בלי רוחות חזקות זה בסדר מבחינתי) אז טיולים רגליים בסביבת כיכר סרגלס ו- BIRGER JARLSGATAN יבואו בחשבון אחרי הארוחה)

איך נראה התכנון ?

לצפיה ב-'עוד אופציה היא ארוחה ב Smak, קראתי ביקורות טובות'
עוד אופציה היא ארוחה ב Smak, קראתי ביקורות טובות
17/01/2017 | 13:12
7
לצפיה ב-'Rolf Kok'
Rolf Kok
17/01/2017 | 16:50
1
24
ביסטרו קטן ומקסים במרכז סטוקהולם בו סעדתי פעמים רבות לפני זמן רב. במידה והקסם ורמת האוכל נשמרו לאורך השנים לא כדאי לפספס
לצפיה ב-'נראה שהרמה נשמרת...'
נראה שהרמה נשמרת...
17/01/2017 | 17:02
16
מישלן אוהבים ונותנים ביב...
לצפיה ב-'שירשור שבועי'
שירשור שבועי
17/01/2017 | 08:06
3
5
לצפיה ב-'חוזר ושואל: מכשיר מומלץ ליבוש פירות וירקות'
חוזר ושואל: מכשיר מומלץ ליבוש פירות וירקות
17/01/2017 | 11:54
1
52
אודה על המלצה מבעלי ניסיון - לשימוש במטבח הביתי כמובן
לצפיה ב-'יש לי כמה שנים מכשיר של EZDRY, אני לא מנצלת אותו מספיק '
יש לי כמה שנים מכשיר של EZDRY, אני לא מנצלת אותו מספיק
17/01/2017 | 13:06
48
(נרשמתי לסדנא בנושא ב 10.2,  אולי בעקבותיה אנצל אותו יותר).

הוא אחלה,  אבל העצוב שלו  (עגול)  קצת מעצבן.  לו הייתי קונה היום,  הייתי מעדיפה מכשיר מרובע כמו שמוכרים בפיינקוק.   נראה לי יותר נוח.
לצפיה ב-'salo תחזור - מתגעגעים אליך ולביקורות שלך '
salo תחזור - מתגעגעים אליך ולביקורות שלך
17/01/2017 | 14:45
11
לצפיה ב-'שאלה - האם יש איפשהו תפריט של נוח ביסטרו'
שאלה - האם יש איפשהו תפריט של נוח ביסטרו
16/01/2017 | 22:44
2
78
אני שוקלת ללכת - אבל לא מוצאת תפריט בשום מקום.
לצפיה ב-'באתר המסעדה'
באתר המסעדה
17/01/2017 | 07:24
1
80
חיפוש קצר בגוגל: http://www.bistro-mekomi.rest.co.il/
לצפיה ב-'צודקת - אתמול משום מה הלינק לא עבד לי'
צודקת - אתמול משום מה הלינק לא עבד לי
17/01/2017 | 08:06
56
והנחתי שזה אתר לא פעיל. תודה!
לצפיה ב-'סןפש תל אביבי קצרצר'
סןפש תל אביבי קצרצר
14/01/2017 | 20:18
5
371
קיבלנו "פס" ללילה ובילינו שישיבת בת"א, עכברי פרובינציה שכמותנו
שישי בוקר הסתובבנו בשרונה מרקט, לי זו היתה הפעם הראשונה. מצועצע אך חביב  בעיני, שתינו תה בחנות התה, מודה שהחיך הלא די עדין שלי לא חש בהבדל מתה מסחרי ודגמנו אקליירים בפושון.
צהריים אכלנו ליד המלון, בבינדלה. נהננו מאד מהארוחה, הן מהאוירה נעימה, הן מהמנות הטעימות גם אם לא מיוחדות, והן מהקירבה לשנצ במלון אכלנו מנות שגרתיות למדי: לראשונות הוא הלך על סלט קפרזה, שהטוויסט שלו היה ארוגולה (או עשב אחר? בכל מקרה לא הביזיליקום שאני רגילה לראות בסלטים כאלו) וארטישוק, ואני על קלמרי על הפלנצה עם רוטב סלק אם זכרוני אינו מטעני, שהיה טעים ורענן
עיקריות שנינו הלכנו על פסטות, שלי רביולי עם ירקות ירוקים ושלו ראגו, בשני המקרים הפסטות עצמן היו עשירות ומשובחות וזה לגמרי הרים את המנות. לצערי לא נותר לנו מקום לקינוח, מחדל רציני.
בערב אכלנו קל ברוטשילד 12 שנבחר אקסלוסיבית עקב קרבתו למלון. אחד המקומות המוזרים שיצא לי לדגום, לעכברת כפר שכמותי הוא הרגיש כמו נטו תל אביביות על הקלישאה שנלוית לזה.
ארוחת הבוקר בדה דה ודה היתה מענגת במיוחד, הקפה היה אחד הטובים שיצא לי לטעום על אף שכלל לא ציפיתי לזה שם, וגם האוכל עצמו היה פשוט, טרי וטעים עד מאד.

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
15/01/2017 | 06:15
3
134
באיזה מלון לנתם?
לצפיה ב-'רוטשילד 22'
רוטשילד 22
16/01/2017 | 20:38
2
34
לצפיה ב-'ואיך היה?'
ואיך היה?
17/01/2017 | 07:28
1
80
תמיד טוב שיהיה המלצות על בתי מלון בתל-אביב.
לצפיה ב-'תראי, תשמעי, אחרי שנתיים וחצי בלי לילה זוגי אני'
תראי, תשמעי, אחרי שנתיים וחצי בלי לילה זוגי אני
17/01/2017 | 20:14
6
חוששת שגם אוהל צבאי היה מוצא חן בעיננו
ובנימה רצינית:
המיקום מעולה (רוטשילד פינת נחלת בנימין), השירות אחלה, ויש חניה תת קרקעית בשפע (אמנם בתוספ תתשלום אבל לגמרי מתנה מבחינתי)
החדר פיצי ממש, החלון לא נפתח ולי אישית הרגיש קצת קלסטרופובי. ללילה בודד זה אחלה, ליותר מזה אולי הייתי מתבאסת
לצפיה ב-'תודה על הדיווח עבור שאר העכברים'
תודה על הדיווח עבור שאר העכברים
17/01/2017 | 14:57
4
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
15/01/2017 | 06:12
27
26
לצפיה ב-'נומילי בשישי, שוק אוכל עולם בשבת '
נומילי בשישי, שוק אוכל עולם בשבת
15/01/2017 | 10:05
315
התחלנו את הבוקר בשישי בנומילי, קוראסון פיסטוק היה מושחת וטעים כרגיל, מנה חדשה של טוסט עם רוטב בשמל וברי פקאן היה מושחת ומלא כל טוב והוגש עם ירקות חתוכים בצד, אספרסו ארוך היה עשוי כהלכתו והשוקו הוגש הפעם כאשר הפרלינים כבר נטחנו ולא כחלב חם עם פרלינים, קצת פחות מומלץ.... אבל עדיין מקום נדהר לפתוח את הבוקר למרות שירות קצת צולע בגלל עומס.
בשבת החלטנו לנסות ללכת לשוק אוכל עולם שעבר מרומנו לדובנוב, תור ארוך כאורך הגלות קיבל את פנינו, בשל בעיות לוגיסטיות האישה ואחותה נשלחו פנימה לאסוף אוכל והוחלט שהם יקנו מבחר מנות ונשב בגינת דובנוב לעשות פיקניק.
אחרי הרבהתקלות טכניות לבסוףך הגענו לגינה- מנה סודנית של סוג חתכת בצק עמוסה בבשר בבישול ארוך עם צ'ילי ותבלנים הייתה קטנה אבל מוצלחת עם טעמים עמוקים ומסקרנים, מנה דרפורית של גוש בצק עם עדשים ועוד רוטב היתה תפלה ומשעממת אבל גדולה למדי, מנה של רקלט שוויצרי הייתה פיצית עם תפוח אדמה חצוי וגבינת גרייר מוצלחת, פנקייק טאיווני (?) היה מעולה , גדול ופריך עם זילופי מיונז מסקרנים, אראפה צמחונית לא רעה, נקניקיות חביבות עם תפוחי אדמה שרק גרמו לי לחשוב למה לא מוכרים מגשונים קטנים כאלה בכל פינת רחוב.
קינחנו בקרפ מקרפרי ברטון, מלא בקרמל מלוח , שוקולד ובבנות שהיה מעולה שבמעולים.
לסיכום- שוק חביב עם פוטנציאל, אפס ביכולות התפעול של המקום,צפוף קטן ולא משולט ברור ככ הנראה, חייבים שמישהו עם יכולת הפקה יתפוס שליטה על השוק הזה
לצפיה ב-'הדוכן הדרוזי בשוק האוכל בקניון רחובות, שישי בבוקר'
הדוכן הדרוזי בשוק האוכל בקניון רחובות, שישי בבוקר
15/01/2017 | 11:47
6
278
שתייה חמה TO GO  לשנינו,  בתוספת פוקאצ'ה ארוכה וטריה עבורו.
אני התעכבתי בדוכן הדרוזי,  וקניתי  שם קופסה של עלי גפן ממולאים באורז-  מעולה !! עלי כרוב ממולאים -  בינוני מאוד ותפל,  מאפה של זעתר וגבינות -  מעולה,  מאפה של תרד חמצמץ -  חלומי!! ומאפה שטוח עם תבלין אדמדם  שלא הצלחתי לפענח,  אבל הוא נפלא

קיבלתי במתנה לבנה עם מעט זעתר חריף ופיתה דרוזית-  הכל טעים להפליא !

יופי של אוכל לגיוון בסופ"ש.
לצפיה ב-'התבלין האדמדם כנראה סומק soomak'
התבלין האדמדם כנראה סומק soomak
15/01/2017 | 13:27
1
44
לצפיה ב-'זה תבלין כתום, לא סומק, והוא לא חמצמץ אלא פיקנטי עדין...'
זה תבלין כתום, לא סומק, והוא לא חמצמץ אלא פיקנטי עדין...
15/01/2017 | 13:30
44
לצפיה ב-'נלווה אל המאפה השטוח עם התבלין הלא מזוהה בצל?'
נלווה אל המאפה השטוח עם התבלין הלא מזוהה בצל?
15/01/2017 | 14:39
3
54
לצפיה ב-'יתכן, קצוץ דק'
יתכן, קצוץ דק
15/01/2017 | 16:17
2
46
לצפיה ב-'אז זה בטח פיתה מחמר'
אז זה בטח פיתה מחמר
15/01/2017 | 21:19
1
204
למיטב ידיעתי התבלין הוא תערובת של פלפלים טחונים, סומאק וכמון, המתלווה לבצל (לא שאני מומחית גדולה, אבל אני חובבת את המאפה הזה עד כדי כך שמאפיית אל חלאל בעוספייה מתפרנסת מצריכת הפיתה מחמר שלי).
לצפיה ב-'גם זו פרנסה '
גם זו פרנסה
16/01/2017 | 09:30
27
לצפיה ב-'בעיקר: מה שתינו בשבת '
בעיקר: מה שתינו בשבת
15/01/2017 | 12:26
317
למעשה הייתי מציע לשנות את שם הסדרה ל - מה אכלתם ושתיים...
במשותף עם חברים ערכנו ארוחת יומולדת לחברה.
מרק ארטישוק, פטה כבדי עוף עם ריבת בצל (מצויין), דג אמנון עם גרגירי חומוס כמו שצריך, גולש בשר עגל
(פולני טרי באדיבותו של כחלון), שפצלה ורוטב בשרי לשחות בו. שטרודלים בשני מילויים, הפטיפורים הנל
וגם
שלושה יינות: שרדונה תוצרת יקב צימבליסטה (ניר בנים) שחלקו שימש להכנת קיר, גבורצטרמינר אלפסי
מצויין שקניתי בביסטרטטר (בקבוקים לקחת נמכרים במחיר חנות - זה למשל עלה 30 יורו) וגולת הכותרת
מונק של זאב דוניה (רוצו לקנותו אם יש בנמצא).

לצפיה ב-'הלכתי שוב לשוק אוכל עולם'
הלכתי שוב לשוק אוכל עולם
15/01/2017 | 18:40
219
והיה חביב וטעים, באמת, אבל הייתי שמח אם היה אוכל קצת יותר מאתגר / אקזוטי. עם כל הכבוד לעשר גרסאות ממדינות שונות של "בשר בלחמניה" בטח יש עוד דברים בעולם ששווה לטעום וקשה להשיג בארץ. 
כן, אני יודע, אוכל משונה מדי ירתיע מבקרים... בכל זאת, אפשר לחלום, לא?
לצפיה ב-'אמריקה בבית ציוני אמריקה'
אמריקה בבית ציוני אמריקה
15/01/2017 | 18:58
6
340
לא מספיק מלהיב בשביל לפתוח הודעה נפרדת.
מקום החדש נפתח לפני כשבועיים וכרגע פתוח רק משש בערב. הגענו במוצאי שבת למצוא מקום מלא ורוחש חיים ומנותק לחלוטין מתהלוכת ההפגנה בחוץ. בפנים פועלים שני מטבחים:
גרינגוס טאקו- מטבח מקסיקני מהיר שאותו לא ניסינו אבל רשמנו לעצמנו לפעם הבאה.
מריקה- מציג עצמו כמטבח דרומי אמריקאי עם השפעות חזקות מניו אורלינס. במטבח השקוף אפשר לזהות גם את המעשנה בה הם מעשנים בעצמם את הבשרים לחלק מהמנות.
החלטנו לחלוק שתי מנות- מנת העוף המטוגן על ואפל שבגללה הגענו ומנת צלעות בקר בגלייז של ד"ר פפר. לצד לקחנו צ'יפס עם איולי כמהין.
העוף היה פריך וטעים, הגיעו שני ירכיים ופולקע שהושרו ברוויון וצופו בבלילה שטוגנה לפריכות מושלמת. הואפל לעומת זאת היה קר ורך וממש לא השלים את המנה. לטעמי היה יותר מוצלח עם העוף היה בצורה של נאגטס שיאפשרו לקחת מזלג מלא עוף וואפל ולא להנדס את הצלחת ולפרק את העוף כדי לטעום מכל המרכיבים יחד. כמו כן- אולי כדאי לתת לסועד לשפוך מייפל לבד כדי להמנע ממצב בו האוכל מגיע ספוג ורטוב לשולחן. את המתיקות שבר רוטב של פלפלים חריפים וליים שהיה עוקצני ומרענן.
הבקר היה קצת מאכזב. בתור צופה נלהבת של "טופ שף" אני כבר כמה עונות מריירת מול אתגרי הברביקיו שלהם וספגתי את הביקורת לברביקיו ראוי. מה שהגיע לשולחן היה יותר דומה לראגו- בשר שעבר בישול עד שהתפרק לסיבים, שוחה ברוטב ומוגש על פירה כרובית מעולה. זה לא רע, אבל זה לא מה שציפיתי לו- צלעות שאפשר להחזיק ביד, עם ציפוי מבריק ודביק של מייפל וד"ר פפר. כשאמרתי את זה לברמן ששירת אותנו הוא אמר שמנת הספריבס דומה יותר למה שאני מחפשת.
הצ'יפס היה מצויין- שמנמן, בעל ציפוי פריך כלשהו שהיה טעים, והחלק הכי טוב הוא שגם כשהוא התקרר הוא שמר על פריכותו ולא הפך רך ושמנוני.
לשתיה אני הזמנתי קוקטייל בעל השם המשעשע stifler's mom  שהכיל, ג'ין, קמפרי אשכוליות ולא זוכרת מה עוד. הקוקטייל היה בדיוק כמו שאני אוהבת- חמוץ, מתוק מריר בלי טעם חזק של אלכוהול. בן הזוג הזמין לימונדה שהגיעה בבקבוקון עם כוס ליד.
לקינוח הזמנו את הניו יורק צ'יז קייק עם קרמבל אוראו ורוטב בטרסקוטצ'- לטעמי פספוס מוחלט. העוגה הגיעה עומדת על הצד, מצופה מכל כיוון בקרמבל שהיה בעיקר מתוק וממש לא בטעם הקקאו המודגש של האוראו והרוטב נשפך במטבח על הקרמבל כך שעד שהצלחת הגיעה אלינו הוא היה ספוג לחלוטין בפירורים. חבל כי לדעתי זו הפרזנטציה שמפספסת- היה עדיף לשים את העוגה בכיוון הנכון, עם הקרמבל מתחת או קצת ליד (היה יותר קרמבל מעוגה) ואת הרוטב בצד כדי שהסועד יחליט מה השילובים המועדפים עליו. העוגה עצמה היתה מהזן הקרמי החביב, אולי תוספת עוגיות בבלילה היתה מוסיפה פריכות נחמדה כי בעוגה לא היה שום יחוד.
סה"כ נראה לי שנחזור לנסות מנות נוספות ולראות אם המטבח הופך יותר ממוקד ומהודק. השרות היה מצוין והמוזיקה רועשת אבל זהו מקום כיפי לבילוי במתחם שהיה עד עכשיו די ישנוני וכבד.
לצפיה ב-'לשעבר מרתה?'
לשעבר מרתה?
16/01/2017 | 05:43
2
169
שבימיה הטובים הציעה מנת שניצל עשוי היטב.
הדיווח שלך ראוי שיגיע הישר לקברניטי המסעדה:
ביקורת בונה שהשאירה תקווה לכשמונים האוהב כמוך את ה ספייר ריבס
לצפיה ב-'מתחם שנפתח בבית ציוני אמריקה'
מתחם שנפתח בבית ציוני אמריקה
16/01/2017 | 07:02
181
מתוכננים 2 מתחמי אכילה נוספים במקום.
לצפיה ב-'הם השתלטו על כל המתחם'
הם השתלטו על כל המתחם
16/01/2017 | 09:58
159
בחוץ בימים כתיקונם פועל בית הקפה "אמריקה" שאם לא היו מעשנים בו כבר הייתי יושבת לדגום את ה BLT. בקיץ מתוכנן להפתח בחוץ גם בר קוקטיילים "ג'ונסון".
לגבי הספייר- בן הזוג נרתע מאכילת בשר לא כשר ורצינו לנסות מספר מנות יחד. אני אגיע בהרכב אחר לנסות את המנה הזו.
לצפיה ב-'נשמע מעניין, ראינו את היח"צ בגיא פינס'
נשמע מעניין, ראינו את היח"צ בגיא פינס
16/01/2017 | 10:02
1
152
והבנות כבר לוחצות לנסות. מקווה שבמקסיקני יהיו אופציות צמחוניות...
לצפיה ב-'מכירה כמה אנשים שאכלו שם ונהנו'
מכירה כמה אנשים שאכלו שם ונהנו
16/01/2017 | 10:29
37
לצפיה ב-'גם אני לא התלהבתי'
גם אני לא התלהבתי
17/01/2017 | 02:48
42
(מרגיש כמו הזקנים מהחבובות, אבל מה לעשות שהניסיונות לחיקוי אמריקאים האלו פשוט לא מחזיקים).

הזמנו קסאדייה שהייתה עלבון לטקס-מקס (לא מדבר בכלל על מקסיקו). סנדוויץ קובני שהיה אכיל אבל ילד בן 5 יכול להכין אותו.

הציפס באמת היה מעניין קצת. רוב השולחן לא אהב, אני דווקא חיבבתי אותו ואין לי מושג מה גרם לו להיות פריך בצורה הזו.

טעמתי איזה ביס משני קינוחים שהיו מתוקים ברמה שאינני יכול להכיל ואפילו לא זוכר מה הם היו בשלב זה.
לצפיה ב-'הקוסם, הדסון והרבה בית בלי אוכל'
הקוסם, הדסון והרבה בית בלי אוכל
16/01/2017 | 06:38
7
427
גילוי נאות, שתי הארוחות התקיימו במקומות בהם הבעלים / השף מכירים אותי.

אחרי שבוע שבו ראיתי באינסטגרם הרבה תמונות של ארוחות אצל הקוסם, ועם מצב רוח ירוד במיוחד, נפגשתי עם חבר אצל הקוסם בקינג' ג'ורג' בתל-אביב. כשהמצב קשה במיוחד, אוכל תמיד מעודד אותי.

כמו תמיד, הארוחה מתחילה באכילת פלאפל שמחולק לעומדים בתור.
הזמנתי קבב בצלחת וקמפרי. הוא הזמין כבדי עוף בפיתה. במעמד ההזמנה והתשלום, קיבלנו צלחת עם פרוסות חציל מטוגן וכמה פלאפלים, "כדי שיהיה לכם בזמן שאתם מחכים".

מנת הקבב (61 ש"ח), הכילה 4 קבבים, חומוס, 2 פרוסות חציל מטוגן ופלאפל אחד. בנוסף קיבלנו צלוחית סלט ירקות טרי, וצלוחית של אורז עם איטריות וגרגרי חומוס.

הפלאפל היה מצויין (אני אוהבת את הפלאפל אצל הקוסם), החצילים המטוגנים היו עבים מספיג כדי שאפשר יהיה לנגוס בהם, ומטוגנים במידה שגרמה להם להינמס על הלשון. הקבבים היו טובים, עשויים היטב, ולטעמי היו יכולים להיות מתובלים מעט יותר.

סיימנו במלאבי טבעוני (מחמת הכשרות) שמבוסס על חלב קוקוס, והיה פשוט מצויין. זהו קינוח שהייתי שמחה לקבל בכל מסעדה.

בשישי, אחרי הלוויה צפויה של בן משפחה קרוב ואהוב עלי מאד, הייתי זקוקה לאוכל מנחם ומפנק. נסענו להדסון, ולשמחתי נמצא לנו שולחן.

התחלנו במרק בצל קלאסי (36) עם שלושה קרוטונים דקים, מעט גבינה משובחת, מתקתקות עדינה וטעם שלא הצלחתי לזהות. אחר כך הסביר לנו השף, שהשתמש במרק בארמניאק.

חלקנו מנה של חלונות ניו-יורק (59) והקפדנו "לנקות" את רוטב הטופי עם הרבה לחם (10).

האוכל ניחם קצת, אבל הייתי זקוקה לעוד משהו חם, שומני או פחממתי שיסגור את פינת היגון.
קיבלנו מנה של שקד שלם שהוכן בפשטות על הפלאנצ'ה עם מעט מלח גס. חומר הגלם דיבר כאן, והיה פשוט מצויין.
קינחנו במנת סאנדיי שוקולד וניל וקצפת, בראוניס וקלוגס נוגט (39) עם דובדבן למעלה, כמו בילדות.

אחרי שני קמפרי, צ'ייסר של פרנקה בלנקה וארוחה כזאת, נסענו הביתה, נכנסתי למיטה ולא יצאתי ממנה עד שבת אחר הצהריים.

השבוע צפויות ארוחות שבעה כשרות, היות שחלק מבני המשפחה דתיים.
לצפיה ב-'הצילום הוא של ״שקד שלם״ ? '
הצילום הוא של ״שקד שלם״ ?
16/01/2017 | 09:37
4
178
לא הייתי מודע  שקיים נתח כזה. האם כך להזמין אצל הקצב? 
האם הוא נצלה על האש? הוגש עם רוטב?
לצפיה ב-'הצילום הוא של שקד שלם נקי '
הצילום הוא של שקד שלם נקי
16/01/2017 | 09:54
3
185
כמו שכתבתי, נצלה על פלנצ'ה עם מלח גס בלבד.
לצפיה ב-'זה מה שיוליך אותי להדסון. תודה'
זה מה שיוליך אותי להדסון. תודה
16/01/2017 | 10:31
2
50
לצפיה ב-'זה חלק קבוע בתפריט'
זה חלק קבוע בתפריט
16/01/2017 | 12:00
1
192
כמו הנתחים המיוחדים וכמו ב- 25M, אלה נתחים שלפעמים קיימים ולפעמים לא.

לצפיה ב-' צ"ל: זו לא מנה קבועה בתפריט'
צ"ל: זו לא מנה קבועה בתפריט
16/01/2017 | 19:15
127
כלומר, זהו נתח לא תמיד מגישים.
לצפיה ב-'תנחומיי'
תנחומיי
16/01/2017 | 20:49
1
26
לצפיה ב-''
17/01/2017 | 11:01
5
לצפיה ב-'פי בריבוע'
פי בריבוע
17/01/2017 | 01:11
1
124
סלט פנצנלה
פולנטה עם שמנת חמוצה, רוטב עגבניות ופרמזן
וקלצונה עם ירקות

פונקנו בגלידת וניל עם גרידת לימון, שברי מרנג וואפל

תענוג
לצפיה ב-'לא ידעתי שיש להם תפריט מעבר לפיצות'
לא ידעתי שיש להם תפריט מעבר לפיצות
17/01/2017 | 07:21
79
אני באמת צריכה להגיע לירושלים לסוף שבוע (ולא רק להלוויות).
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
16/01/2017 | 09:42
5
6
לצפיה ב-'פתיחות השבוע'
פתיחות השבוע
16/01/2017 | 09:49
1
147
ב- YNET סוקרים כמה מקומות חדשים שעומדים להיפתח:
סניף חדש למלבי דג'אני ביפו, בר בשר בתל מונד, חנות המתמחה בקפה, מסעדה איטלקית כשרה ברעננה, מעדנייה טבעונית בפלורנטין, אוכל פרואני ועוד.

לצפיה ב-'כן, גם את הקפה כמו הפסטה והלחם '
כן, גם את הקפה כמו הפסטה והלחם
16/01/2017 | 16:18
139
הביאו האיטלקים מארצות הניכר. תודו שהם ידעו לעשות מטמורפוזה למוצר: הקפה האתיופי היה לאספרסו
הפת (פיתה) שלנו  הייתה לפיצה והאיטריות  הסיניות לפסטה.
לכן מוצדק שמה של הרשת - ספורה (sapore) - טעם, למרות שבקפה משחקים גם פקטורים נוספים כמו ריח
ומראה (הקרמה).
ואני? קולה קפה ירוק מידי מספר ימים, שומר אותו בוואקום ושותה אותו דרך אוסקר II החדשה שלי.
לצפיה ב-'ג'יימי אוליבר סוגר 6 מסעדות בגלל ברקזיט'
ג'יימי אוליבר סוגר 6 מסעדות בגלל ברקזיט
16/01/2017 | 09:53
170
כתבה בגארדיאן הבריטי, מספרת על כוונתו של השף ג'יימי אוליבר לסגור 6 סניפים של המסעדות האיטלקיות שלו, בגלל חוסר הוודאות בשוק של אחרי ברקזיט.

לצפיה ב-'רושפלד כן חוזר להרברט סמואל (לפי טיים אאוט)'
רושפלד כן חוזר להרברט סמואל (לפי טיים אאוט)
16/01/2017 | 22:00
1
106
שוב מהפך. ממש אופרת סבון. רושפלד וקבוצת קפטן קארי כן יפתחו בסוף (בפברואר) מסעדה בחלל של הרברט סמואל עם "קונספט קולינרי חדשני". מה שזה לא יהיה.
וסליחה על הלינק הלא ידידותי של טיים אאוט:

לצפיה ב-'למדתי בדרך הקשה: עד שזה לא קורה - זה לא קורה'
למדתי בדרך הקשה: עד שזה לא קורה - זה לא קורה
17/01/2017 | 07:24
20
לצפיה ב-'3 בתי קפה ב3 ימים מהטוב לממש לא...'
3 בתי קפה ב3 ימים מהטוב לממש לא...
15/01/2017 | 08:56
2
399
חמישי- המרפסת בכרכור. פעם שניה במקום הנחמד הזה. כריכים מעולים ,שייקים סלטים וקפה.
הזמנו 2 כריכים בג'בטת דגנים.
האחד עם פסטו, פרוסות גבינת תום, פרוסות מלפפון ופיטריות מוקפצות-מעולה.
השני עם רוסטביף (לא זוכרת מה עוד).בן זוגי נהנה מאוד.בחרנו כעיסקית עם סלטון וזיתים.
בנוסף שייק על בסיס חלב קוקוס בננה ותמר
ומיץ מסלק, גזר ותפוח.יחד עם 2 קפה שלמנו סביב ה170 ש"ח.שרות נעים .מומלץ בחום.

שישי-סי קפה בצומת בית השיטה.
הזמנו ארוחת בוקר של שקשוקה עם חצילים וג'בטה
מוזלי ופעמיים קפה.
כבר עם ישיבתנו קבלנו כוסות מים קרים.
האוכל היה נחמד והשרות נעים.

שבת בבוקר-רציתי לפנק המתבגרת שעומלת קשה ושוקדת על לימודיה. נכנסנו לקפה גרג במתחם מול כינרת בצמח.
הזמנו 2 קפה הפוך בינוני(16 ש"ח לאחד .מחיר מוגזם לחלוטין).
מתבגרת בקשה מוזלי. לאחר מספר דקות חזרו אליה ואמרו שהגרנולה נגמרה.
התלבטה מה להזמין.בסוף הלכה על מגדל פינקייק שמוגש עם מייפל וקצפת.
המתנו
המתנו
המתנו
הגיע מלצר והתנצל ואמר שעוד קצת נמתין.
המתנו
המתנו.
והגיעה צלחת עם מגדל של 4 פינקייקים קטנים קרועים ומקורפצ'ים .כאלה שלא הצליחו להפוך או להוציא מהמחבת.מסוג המנות שממש לא לכבוד המקום להוציא.התלבטתי ובסוף באופן שבאמת מאוד לא מתאים לי, קראתי למלצר והודעתי לו שזאת ממש לא מנה של פנקייק.
אמר שמבין ולקח.
התלבטנו אבל כבר התבאסנו .הזמנו חשבון שכלל את המוזלי ואת הפנקייק
הזמנו מלצר- בקשנו לשלם רק על הקפה.
לזכותם יאמר שנתנו שובר לקינוח חינם בפעם הבאה תוך כדי התנצלות.
שלמנו 32 ש"ח מוגזמים ומיותרים ללא טיפ.
מודה שממש דיגדג לי להיכנס למטבח להראות להם איך מכינים פינקייק.(באותו בוקר הכנתי לילדים הקטנים שנשארו בבית).

לצפיה ב-'טבח שלא יודע להכין פנקייק צריך להתפטר באותו רגע '
טבח שלא יודע להכין פנקייק צריך להתפטר באותו רגע
15/01/2017 | 09:55
57
לצפיה ב-'שתי ארוחות טובות ואחת נפילה'
שתי ארוחות טובות ואחת נפילה
16/01/2017 | 06:42
145
יבול לא רע, בסך הכל (מנסה את עניין האופטימיות).

מסכימה עם פיקס, מטבח שלא יכול להוציא פנקייקס צריך לעבוד סדרת סדנאות בסיס.
לצפיה ב-'שבת שלום לכולם - מחפשת מסעדה בהרצליה'
שבת שלום לכולם - מחפשת מסעדה בהרצליה
13/01/2017 | 21:05
6
250
היי לכולם,

מחר בערב אני אהיה בהיכל לאומנויות הבמה בהרצליה.
רציתי לפני ההצגה לשבת איפשהו לאכול, לא צריך מסעדה של בשרים כבדה,אפשר בית קפה נחמד.
אשמח להמלצות באזור, עדיפות למקום שאפשר להחנות לידו או ליד ההיכל ואז ללכת ברגל ממקום למקום.

אשמח לשמוע

תודה רבה
לצפיה ב-'אין שום דבר במרחק הליכה קצר'
אין שום דבר במרחק הליכה קצר
13/01/2017 | 22:13
2
194
בדיוק הייתי שם אתמול בהצגה וחשבתי על זה...
שתי אופציות קרובות הן - 
קניון שבעת הכוכבים - יש שם ארומה, אילנס, רולדין וכולי.
קפה ארז ברחוב הנדיב -אין לי מושג אבל האם הוא פתוח במוצאי שבת.
גם הקניון וגם בית הקפה מאד קרובים להיכל אמנויות הבמה  - הליכה של עשר דקות ברגל, אבל בשני המקרים הייתי מחנה שם ואז נוסעת להיכל שתי דקות ברכב.
אופציה אחרת היא למצוא מקום מתאים באזור התעשיה בהרצליה ומשם לנסוע להיכל.
לצפיה ב-' תודה על המענה! ושאלה לגבי קפה תפוז'
תודה על המענה! ושאלה לגבי קפה תפוז
14/01/2017 | 13:01
1
131
ראית שיש את קפה תפוז אבל לא ברור האם הוא פתוח במוצש או בכלל...
לצפיה ב-'קפה תפוז גם מאד קרוב'
קפה תפוז גם מאד קרוב
14/01/2017 | 14:52
137
אבל בדומה לשתי האופציות האחרות - הייתי מסתייעת ברכב.
אני חושבת שהוא פתוח במוצאי שבת אבל אין לי מושג.
לצפיה ב-'ממש אין כלום לאכול אבל מנגד גם אין בעיות חניה.. '
ממש אין כלום לאכול אבל מנגד גם אין בעיות חניה..
15/01/2017 | 13:59
97
אפשר ללכת לכל מקום בפיתוח ואז להגיע להיכל לאומנויות הבמה בעשר דק גג (בפרט אם לא מדובר בשעות העומס 4-5)
לצפיה ב-'בסוף הלכנו לקפה גן סיפור - המלצה'
בסוף הלכנו לקפה גן סיפור - המלצה
15/01/2017 | 14:57
1
210
הלכנו לקפה גן סיפור, נמצא בפארק לא רחוק מתחנת הרכבת, לא כלכך יצא לי לראות הרבה כי היה חשוך וקצת גשום, אבל נמצא ממש בלב הפארק.
האוירה הייתה מאוד נעימה, השירות היה חביב והאוכל היה מעולה.

היינו שני אנשים ולקחנו ביחד מנה ראשונה, מנה עיקרית וקינוח.

* אינצ'ילדה -  ברוטב מתקתק במילוי פטריות טריות, בצל, תרד, ערמונים, שמנת פסטו, גבינת מוצרלה וביצה מגורדת מעל.
מנה מעניינת, מאוד מוצלחת וטעימה, שילוב הטעמים והביצה המגורדת למעלה היה נהדר.

* בן גוריון - רוטב נאפוליטנה, פלחי עגבניות, שום קונפי, עשבי תיבול (פטרוזיליה ובצל ירוק) וגבינות ישראליות . - מגיע עם סלט ירוק בצד.
לא היו לנו הרבה ציפיות , חשבנו לעצמנו פיצה מה כבר יכול להיות, אבל הופתענו לטובה!, הבצק היה עשוי מצויין, השילוב של הקונפי שום עם העגבניה, הגבינות וקוביית חלומי על כל חתיכה.
פיצה מגיעה בגודל סביר שבהחלט מספיק לשני אנשים (אפילו לא סיימנו את הפיצה).

* פבלובה -  ענני מרנג מרשמלו, תותים טריים, קרם אייריש, גלידת וניל ותות, קצפת ושטרויזל.
פבלובה זה אחד הקינוחים שאני הכי אוהבת, הקינוח הוגש בצורה נעימה לעין, היה טעים מאוד, השילוב של גלידת וניל עם סורבה תות היה מצויין.

כל המנות די גדולות, נשאר לנו מהפיצה וקצת מהאנצלדה וגם את הקינוח לא הצלחנו לסיים.

לשתייה לקחנו קפה הבית שזה קפוצינו עם מקל מקופלת ומיץ אשכולית אדומה.

סה"כ עלה לנו 190 ש"ח לפני טיפ.

מאוד טעים ונעים, ממליצה להגיע לשם.
לצפיה ב-' שחזרת לדווח'
שחזרת לדווח
16/01/2017 | 07:03
12
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
12/01/2017 | 06:18
5
9
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, כתבות מיוחדות ושאר ירקות.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע חמים וטעים,
 החתולית
לצפיה ב-'חוות צוק המעדנייה - מנות חורף'
חוות צוק המעדנייה - מנות חורף
12/01/2017 | 06:22
127
בחוות צוק-המעדניה, מסעדת ה-Farm to Table ברמת אביב, הכניס השף אסף שינער לתפריט מנות מחממות מחומרי גלם חורפיים, וכן מגוון מנות עם ירקות ועלים טריים, המגיעים היישר מגינת החורף שבחוות צוק, שבעמק האלה.

בין מנות החורף החדשות, אשר יוגשו לאורחים בהתאם לחומרי הגלם הטריים, שיגיעו מהחווה:
מרק ירוקי חווה – מרק צמחוני עשיר למרות שאינו מכיל בשר. בין המרכיבים נמצא  קייל, מנגולד ותרד;
תבשיל ריאות טלה ביוגורט עזים ורימונים;
מרק כרישה וזנב שור;
שוק טלה ביין וחמאה.

בין עלי החורף המשולבים במנות: חסה, מיזונה, קייל, אוסקה, גרגר נחלים ועוד; כאשר בין ירוקי החורף ישולבו במנות: ברוקולי, קולורבי, מגוון צנוניות, שומר צעיר, סלקים צבעוניים וכו'.

לצפיה ב-'חורף בטייגר לילי'
חורף בטייגר לילי
12/01/2017 | 06:25
122
עם שינויי מזג האוויר מציעים בטייגר לילי מנות ספיישל חורפיות וכן תפריט יינות חדש ומחמם.

שתי מנות חדשות בתפריט:
מרק 'גאנג פאט' - מרק חריף חמוץ תאילנדי עם וונטון עוף, המורכב, בין היתר: מפרגית, פפאיה ירוקה, רוטב דגים, חלב קוקוס, במבו שוט, צ'או צ'או, כפיר ליים, למון גראס, גלנגל, בצל ירוק, סויה ועוד (42 ₪).

תבשיל קארי צהוב עם נתחי פרגית צלויים על הגריל, חציל, בוטנים, אפונה, במבו שוט, אטריות, אורז וכוסברה (62 ₪).

בתפריט יין חדש, הושם דגש על יינות אדומים המתאימים באופיים לחורף. אלו יצטרפו ליינות הלבנים החצי יבשים, המשתלבים בצורה מושלמת עם מנות תאילנדיות חריפות, ליינות הלבנים היבשים ולמבעבעים.

בין היינות:
מסע ישראלי לבן 2015 של יקב ויתקין (29 ₪ לכוס/116 ₪ לבקבוק);
סוביניון בלאן 2015 של יקב פלטר (34 ₪ לכוס/124 ₪ לבקבוק);
קולומבר 2015 של יקב וורטמן (41 ₪ לכוס/150 ₪ לבקבוק);
מסע ישראלי אדום 2015 של יקב ויתקין (29 ₪ לכוס/ 116 ₪ לבקבוק);
ריטון אדום 2013 של יקב אמפורה (42 ₪ לכוס/ 158 ₪ לבקבוק);
קברנה סוביניון 2014 של יקב ברבדו (45 ₪ לכוס/ 170 ₪ לבקבוק); ועוד.

לצפיה ב-' רשת בר דגים מתרחבת'
רשת בר דגים מתרחבת
12/01/2017 | 06:32
98
בר דגים, רשת מזון חדשה, שסניפה הראשון נפתח בתחילת השנה בשוק צפון ברמת החייל, פתחה בימים אלה סניף שני בשוק האוכל במתחם אושילנד החדש בכפר סבא. ארבעה סניפים נוספים בבעלות הרשת צפויים להיפתח ברחבי הארץ במהלך 2017.

הרשת מציעה מטבח שף מהיר, המנגיש מאכלי דגים, במנות מקוריות הקורצות גם לאלו שאינם חובבים מאכלים מן הים.

בתפריט היום מוצעות מנות בטווח מחירים של 39-59 ש"ח, ביניהן:
● שווארמת ים - נתחי טונה אדומה צרובים על הפלנצ'ה עם טחינה וירקות, ניתן להזמין בכריך או כסלט.
● פיש בורגר - פילה סלמון בלחמניה רכה עם ירקות, איולי פלפלים ובצל מקורמל.
● שניצל ענק מטונה אדומה.
● קריספי סנדוויץ - דג פריך בלחמניה עם ממרח לימונים כבושים, אריסה, בצל, לחמניה וחסה.

החל מ- 18:00, מתרחב התפריט ומציע אפשרויות מגוונות לארוחה נינוחה בליווי כוס יין וכן מנות בר שהולכות טוב עם אלכוהול, כולן טריות המבוססות על הדגה היומית, בטווח מחירים של 29-79 ש"ח ביניהן:

● קרפצ'יו דג ים עם נגיעות של לימון, אוזו, נענע, זיתי קלמטה ושקדים.
● ברבוניות - שלמות בציפוי קמח תירס ותבלינים ארומטיים.
● ניוקי אנשובי - ניוקי צרוב עם אנשובי, עגבניות, שום, צ'ילי וחמאה.
● טאטאקי טונה אדומה על סלט אסיאתי.

תפריט האלכוהול מציע בירה מהחבית ב-18 ש"ח, כוס יין מ-24 ש"ח לכוס ועוד.

לצפיה ב-' ג'ירף - מרק חורף סיני חדש'
ג'ירף - מרק חורף סיני חדש
12/01/2017 | 06:35
187
ברשת ג'ירף מציעים מנה חדשה למיגור הקור: מרק חורף סיני, שנכנס ממש בימים אלה לתפריט בכל סניפי הרשת.

המרק החדש גדול ועשיר, ומשמש כארוחה בפני עצמה. הוא מבוסס על ציר בקר צלול, ומכיל נתחי בקר בבישול ארוך, כיסוני וון טון ממולאים בעוף, אטריות סומן (אטריות חיטה יפניות), פטריות שיטאקה, כרוב סיני ובצל ירוק.
המרק מתובל בג'ינג'ר ולמון גראס, ואפשר לקבל אותו בגרסה חריפה או לא חריפה, לפי הטעם.

מחיר: 56 שקלים.

לצפיה ב-'מטבחצר מארחים את אורי שביט'
מטבחצר מארחים את אורי שביט
12/01/2017 | 06:47
134
השפים יוגב ירוס ואייל סניור יארחו במטבחצר את אורי שביט ליצירה משותפת.
הארוחה תתקיים ביום חמישי ה- 19/1 במתחם מטבחצר במושב גינתון.

מטבחצר עובדת מספר ימים כל שבוע. פעמיים בשבוע (שלישי וחמישי בד"כ) מתקיימות במטבחצר ארוחות משתנות המפורסמות לקהל הרחב, ובשאר ימות השבוע נערכות במקום אירועים פרטיים בהתאמה אישית.

ארוחת הקונספט הקרובה הינה חגיגה על בסיס הצומח שנוצרה יחד עם אורי שביט.

תפריט הכל מהצומח - ערב אורח אורי שביט – 19/1/2017:
  • קוקטייל - חליטה של היביסקוס, קמומיל, עשבי חצר, וורמוט;
  • התחלות - לחם אדון שיפון ופוקאצ'ינות לוהטות עם רומסקו ושמן ראשון המסיק מהכרם שלנו, סלסה שום ירוק כוסברה, ליים, אבוקדו צלוי בקליפתו פלפל חריף, זסט ראשוני הלימונים מהעץ, צ'ירשי דלעת ערמונים בשמן תבלינים קלויים, שיא עונת הברוקולי פרחים קטנים של ברוקולי חי , איולי פשתן הדרים, שקדים קלויים, סלט חורף מאש, עלי סאקורה, ארטישוקים צעירים, פריזה, פרחי מלפפון ,ויניגרט תפוזי דם.
  • ראשון - שומר צעיר צלוי בשלמותו על אבן - קרם תירס טרי וחלב שקדים, עגבניות שרופות, טפנאד זיתים טריים מהכרם, פיסטוק קלוי.
  • שני - הכל מתחת לאדמה - טורטליני ארטישוק ירושלמי, קרם לפת עירקי, קונפי שורשי חורף ושום שחור טרי.
  • שלישי - מסבחה אפונה צהובה - כרוב בלדי צלוי בעשבי חצר, פטריות חצוצרה, פול ירוק, גרמולטה חריפה.
  • קיבה נפרדת - קצלקואטל - הנחש המכונף - מוס שוקולד 70% קקאו עם צ'ילי ותבלינים ארומטיים, צ'יפס פלנטיין,
התפריט נתון לשינויים בהתאם לזמינות חומרי הגלם.

מחיר הסעודה- 240 ש"ח לאדם (כולל יין ללא הפסקה ושתייה קלה, לא כולל שרות)

לצפיה ב-'המסעדה - זול זה לא תמיד טעים'
המסעדה - זול זה לא תמיד טעים
12/01/2017 | 14:15
7
585
הליכה רגלית ברח' הארבעה בצהרי יום היא טעות. מוסדות ההסעדה שם רבים ומזמינים. נתקלתי במקום הנקרא - המסעדה. הוא היחיד שלא הכרתי ברחוב זה. נכנסים להתנסות. מקום על הבר.
הקונספט, מתברר: אוכל זול, ממגוון מטבחים, יש מנות לקרניבורים וגם לצמחונים. אין "עסקית" כי כל המנות זולות. מנה ראשונה = 15 שקל, מנה עקרית=30 שקל. שתיה =10 שקל. אפשר לבנות ארוחה שלמה ב-50 שקל.  רציתי לעשות זאת אבל בעודי מתלבט באשר למנה ראשונה (סיגרים בשר עם מטבל טחינה ירוקה) ראיתי לקוח לידי שהזמין שיפודי פרגית והמנה יצאה אליו אחרי 2 דק' עשויה לעילא (לפי המראה). המסקנה, אין מצב שהכינו את השיפודים מאפס. סביר שהם הוכנו עד מידת העשייה וחוממו עם ההזמנה. זה חסך לי התלבטות, הסיגרים כנראה גם הם עברו / יעברו  חוויה דומה. לא בשבילי.
הזמנתי קבב טלה עם תפו"א "במדורה". גם מנה זו יצאה תוך כ-5 דקות. הכמות יפה (5 יח') והמראה גם. לא כך היה תפוח האדמה. הוא הוכן זמן רב מראש (יום?) ונראה שעבר עליו הרבה, כולל חימום לא מספיק לפני הגשתו. הטעם? הקבב היה עסיסי אך נראה כי קפץ בתחילת יום העבודה מחבילה קפואה בסופר השכונתי. וכך גם טעמו....  ארוחה מיותרת לחלוטין.
כאשר חזרתי למחשב , בדקתי וראיתי שזה סניף שני לקונספט "האוכל הזול" בצוק העתים.....כנראה שיש מחיר למחיר הזול..
לצפיה ב-'ברוך הבא - חבל לקרוא על החוויה המאכזבת '
ברוך הבא - חבל לקרוא על החוויה המאכזבת
12/01/2017 | 16:13
277
ב- 50 ש"ח אפשר להגיש אוכל טוב וטרי מאיכות טובה ועדיין להרוויח. (לפחות בצפון)

לצפיה ב-'מטר משם יש את אנגוסרי'
מטר משם יש את אנגוסרי
12/01/2017 | 17:23
5
319
באותו מחיר מקבלים בשרים טריים, מטופלים יפה ועסיסיים...
כל הקונספט של מסעדות שבהם כל המנות ב-10/20 ש"ח ודומיהם די מתרסק בזמן האחרון, 
לצפיה ב-'אכלתי לאחרונה פעמיים באנגוסרי והיה פחות מוצלח...'
אכלתי לאחרונה פעמיים באנגוסרי והיה פחות מוצלח...
12/01/2017 | 17:30
4
314
...בהשוואה לפעם הראשונה שישבתי שם. יש לי הרגשה שהקטינו שם את המנות לאחרונה. 
יש גם את M-12 שהם מאד לארג'ים. 

לצפיה ב-'M-12? אולי הכוונה לB12 בקרליבך?'
M-12? אולי הכוונה לB12 בקרליבך?
12/01/2017 | 20:58
3
67
לצפיה ב-'כמובן B12 בקרליבך!'
כמובן B12 בקרליבך!
12/01/2017 | 21:41
56
לצפיה ב-'אכן B12 - אוכל מוצלח עשרת מונים (אין בכלל בסיס להשוואה....)'
אכן B12 - אוכל מוצלח עשרת מונים (אין בכלל בסיס להשוואה....)
13/01/2017 | 11:20
1
229
מ-המסעדה !
לצפיה ב-'אכלתי פעמיים בסניף B12 בת"א והתאכזבתי מאוד (כתבתי בפורום)'
אכלתי פעמיים בסניף B12 בת"א והתאכזבתי מאוד (כתבתי בפורום)
13/01/2017 | 12:54
252
אין מה להשוות לאיכות ולטעם בסניף המקורי בביתן אהרון (שם אכלתי בעבר פעמיים-שלוש ונהניתי מאוד) וגם ללא ההשוואה זה היה בינוני לכל היותר.
לצפיה ב-'ארוחת צהריים במאייאר'
ארוחת צהריים במאייאר
11/01/2017 | 20:48
6
566
מאייאר של אוסאמה דלאל במלון עלמה בתל אביב חטפה לא מעט ביקורות לא טובות לאחר פתיחתה. ביקורות שלעתים לוו בנימה מתנצלת של מבקר תורן שנאלץ לכתוב ביקורת שלילית על ילד הפלא הקולינרי מעכו, אותו הוא עצמו הכתיר שנתיים לפני כן כדבר הגדול הבא. בזמן האחרון קראתי ושמעתי שיש שיפור והתייצבות.

במקרה קראתי בוואלה כתבת ביקורת מפרגנת במיוחד על ארוחת צהריים במאייאר. לא פחות מ-4 כתבות של וואלה התייצבו לארוחת צהריים כבר ביום הראשון או השני לפתיחת המסעדה לסרוויס צהריים (12:00-15:00). זה היה ב-27 בדצמבר. אני קפצתי לשם למחרת אחרי שבמקרה נתקלתי בכתבה האוהדת והחלטתי לבוא לנסות.

ישבתי על הבר. הייתי כמעט סועד יחיד. המקום עצמו נעים, מרווח וחביב. הרבה יותר מוצלח ממסעדת עלמה לאונג' שפעלה שם לפני כן. 

נכון לארוחה שלי היה תפריט צהריים שכמעט זהה לתפריט הערב, מינוס כמה מנות שהושמטו. המחירים וגודל המנות זהים לערב. כלומר - אין עסקיות. כלומר - יקר. לא ברור אם מתכוונים להגיש כאן עסקיות של ממש, זה משהו שנכון ליום ההוא, לא הוחלט עליו.

לפני המנה הראשונה שהזמנתי הגיע לחם. לחם עגול וטוב ולצדו מטבל עגבניות פיקנטי וטוב עם רכז רימונים. החלטתי ללכת על מנות מהים היות ואוסאמה דלאל קיבל מוניטין בזכות מנות הדגים שלו בעכו.

המנה הראשונה: סטייק זג'ריי: דג ים נא (בר ים במקרה הזה), סלט אפרסמון חריף, טחינה גולמית, ג'ינג'ר ומחית קפה שחור. מנה לא זולה. 70 ש"ח. המנה הייתה מצוינת. דגים טריים שבטריים באיכות מצוינת. תיבול מדויק. שילוב נהדר עם האפרסמון (מפתיע) והצ'ילי. המינוס היחיד היה שהטחינה הגולמית (הטובה לכשעצמה) הייתה במינון מעט גבוה מדי לטעמי ברוטב וקצת העלימה את טעמי הקפה השחור. אבל בסה"כ מנה ראשונה טובה מאד.

למנה עיקרית בחרתי בכנאפה דג. כנראה המנה היותר מקורית מבין העיקריות: דג קצוץ בקדאיף (לוקוס ובר ים), קרם ארטישוק ואספרגוס. לידם יש ירוקים חמצמצים ברוטב רימונים. העלות: 103 ש"ח. זו מנה מכובדת ודי כבדה, כך שאין סכנה שמישהו רעב לא ישבע ממנה. קראתי שבדלאל בעכו הייתה מנה דומה שהוגשה כמנה ראשונה. יתכן וזה עדיף, כי בביסים האחרונים של המנה הזו נהיה לי קצת משעמם בחך. ולמרות השעמום הקל בסוף זו מנה מצוינת. שילובי טעמים מעולים. טעמים מודגשים של מילוי הדגים. פריכות נהדרת של הקדאיף. מנה שכיף לאכול. בשבילה אולי כדאי להגיע עם עוד מישהו ולחלוק מנה עיקרית נוספת שונה, כדי שיהיה יותר עניין.

אם אני כבר במאייאר, בארוחה לא זולה ומושקעת אז חייבים גם קינוח. התלבטתי בין שניים. בסופו של דבר אחרי בירור זריז במטבח קיבלתי מנה שכללה 1/2 קינוח אחד ו-1/2 קינוח שני. מגניב. התמחור היה 41 ש"ח, כמחיר הקינוח הזול מבין השניים.

חצי הקינוח הראשון: סמיפרדו קקאו והל עם קראמבל אגוזי לוז (43 ש"ח). מבחינת טעמים המנה טובה מאד ומדויקת. מנה טעימה עם מתיקות מאוזנת וטעם טוב של הל. הבעיה היחידה הייתה המרקם החצי קפוא של הסמיפרדו שלטעמי היה קשה וקפוא מדי. הייתי מוציא את המנה מ"החצי הקפאה" כמה דקות לפני ההגשה.

חצי הקינוח השני: "לילות ביירות": עוגת סולת עם קציפת שמנת (41 ש"ח). את העוגה עיטרו גם פרוסות תפוחים ושבבי שקדים. זו מנה טובה עם איזון טוב של מתיקות, אבל זו לא מנה יוצאת דופן. אפשר לטעמי להוציא יותר מהמנה הזו. עודד חצבני בכולא עשה גרסה טובה ומעניינת יותר של לילות ביירות בכולא שלו שנסגרה, עם קציפת לאבנה כבשים ועם עוגה יותר אוורירית. הגרסה של דלאל כוללת עוגה מעט יותר דחוסה וקציפה יותר סטנדרטית (שלא לומר משעממת משהו). בקיצור - חסר כאן עוקץ.

בהחלט נהניתי מרוב המנות שאכלתי. המנות היו טובות וברובן מקוריות. ברור שחומרי הגלם במנות הללו הם משובחים. השירות היה מצוין ומפנק אם כי כשאתה לקוח כמעט יחיד במסעדה - זו לא אמורה להיות בעיה.

ארוחת הצהריים כאן היא ודאי לא לממהרים שיש להם זמן קצוב של 45 דקות להפסקת צהריים והם חייבים לחזור לעבודה אחריהן. זו בעצם מעין ארוחת ערב בצהריים ולכן היא מיועדת לאנשים שיש להם זמן. אני מניח שאחזור לכאן מתישהו בערב עם עוד נפשות כדי לנסות עוד כמה וכמה מנות. 

לפוסט המלא: 

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
12/01/2017 | 06:49
247
הארוחה נקראת מצויינת, אבל באמת יקרה יחסית. חבל שהם לא מציעים עסקיות.
לצפיה ב-'מסכימה עם החתולית'
מסכימה עם החתולית
12/01/2017 | 07:16
201
במחירים כאלה, עדיף כבר לבוא לארוחה רגועה יותר בערב.
אהבתי מאד את הפתרון של קינוח חצי חצי - זה רעיון טוב למי שמתלבט.
תודה על הדיווח והתמונות.
לצפיה ב-'כתוב מצויין ורק שאלה קטנה'
כתוב מצויין ורק שאלה קטנה
12/01/2017 | 08:14
1
242
האם לדעתך המקום מתאים גם לארוחת ערב שאז האוירה והמסביב משחקים תפקיד יותר משמעותי מאשר בצהרים?

ושוב תודה על הדיווח
לצפיה ב-'זה ביקור ראשון שלי במקום כך שאין לי מושג מה קורה בערב'
זה ביקור ראשון שלי במקום כך שאין לי מושג מה קורה בערב
12/01/2017 | 09:07
188
אני יכול לשער שהאווירה ודאי תוססת יותר מהמסעדה הכמעט ריקה בה אני נכחתי בצהריים. אם אחזור זה כן יהיה לארוחת ערב.  
באשר לארוחות צהריים - אני מקווה שהם כן יציעו כאן עסקיות. משיחה שלי עם מנהלת המסעדה היא לא הייתה בטוחה. נראה שהם מנסים כרגע לעשות פיילוט צהריים. 
לצפיה ב-'עברתי ליד אתמול בערב- נראו מספר אנשים יושבים על הבר'
עברתי ליד אתמול בערב- נראו מספר אנשים יושבים על הבר
12/01/2017 | 09:16
238
כמעט נכנסנו אבל לא הייתי בטוחה בתפריט והמשכנו להוטל מונטיפיורי . גם שם התברר שיש תפריט שונה בכל ערב
מקום שנפתח עם הרבה ציפיות וכנראה שלא הולך להם
אגב, גם צ'יריפום של אבי לוי היתה ריקה
ההוטל היה מלא
לצפיה ב-'נראה נהדר. '
נראה נהדר.
13/01/2017 | 09:24
115
המנות נראות מסקרנות. מאמין שאגיע לשם מתישהו
לצפיה ב-'מחפשים מסעדה באיזור נהריה'
מחפשים מסעדה באיזור נהריה
10/01/2017 | 14:04
4
142
שלום,

אנחנו 3 משפחות ומחפשים מסעדה באזור נהריה ליום שישי בערב

לא היינו רוצים מסעדה מזרחית או לבנונית בלבד ומעדיפים מסעדה שיש בה מגוון של מאכלים.

האם אתם מכירים את בלה מיה במעלות?

תודה

ירון
לצפיה ב-'כששהינו במלון בנהריה אכלנו בעכו'
כששהינו במלון בנהריה אכלנו בעכו
11/01/2017 | 07:05
180
באורי בורי, ובשותא בקיבוץ שומרת.
לצפיה ב-'אנחנו אכלנו בנחלה בהרכב משפחתי מורחב'
אנחנו אכלנו בנחלה בהרכב משפחתי מורחב
11/01/2017 | 08:18
160
והיה מוצלח סך הכל.
המסעדה מגוונת יחסית ונוחה מאוד עם ילדים.
לצפיה ב-'בלה מיה נחמדה '
בלה מיה נחמדה
11/01/2017 | 17:31
116
ויכולה להתאים לכמה משפחות
הייתי שם לפני שנתיים ואני זוכר שהיו משפחות עם ילדים 
לצפיה ב-'לא הייתי אבל שמעתי שמיכאל במושב לימן הסמוך מצוינת'
לא הייתי אבל שמעתי שמיכאל במושב לימן הסמוך מצוינת
12/01/2017 | 16:20
31
לצפיה ב-'ביקורת מסעדה: Le Pario בפריז'
ביקורת מסעדה: Le Pario בפריז
10/01/2017 | 07:41
3
470
אז הפעם, לשם שינוי, ביקורת מסעדה לא בסן פרנסיסקו אלא מהביקור האחרון בפריז.

למרות שאני חובב מסעדות טובות, ולמרות שפריז היא אולי בירת הקולינאריה העולמית, לא יצא לי ללכת ממש למסעדות יוקרה בטיול הנוכחי. הסיבה העיקרית היתה שנסענו עם הזאטוטה שלנו, ולמרות שהיא בדרך כלל מתנהגת בסדר במסעדות, היה קשה לצפות איך היא תתנהג עם הג'טלג והשעות המאוחרות יותר של ארוחות ערב שם, ואפילו אם היא היתה מתנהגת למופת, במסעדות יקרות בדרך כלל אנשים מעקמים את הפרצוף כשהם רואים זוג שמגיע עם תינוק.

אבל אחרי כמה ימים בהם נקלענו למלכודות תיירים בשל חוסר תכנון וקצת עצלנות, החלטנו להזמין מראש מקום למסעדה טובה. חיפשנו מקום קרוב למלון, וראיתי מסעדה אחת במרחק הליכה שקיבלה המלצות טובות בכל מקום. המסעדה, Le Pario (השם זה הלחם של המילים פריז וריו) זו מסעדה חדשה יחסית של שף צעיר ממוצא ברזילאי שהתמחה אצל הסלבריטי שף Christian Constant, משלבת תפריט של ביסטרו צרפתי מודרני עם נגיעות ברזילאיות (כך לפחות הם אומרים, לא בטוח שאני יודע לזהות מה ההשפעות הברזילאיות בעצמי).

יש למסעדה שני תפריטים לארוחת ערב, וניתן להזמין משניהם. תפריט אחד זה התפריט ה"קלאסי" שמכיל מנות זולות יותר: 11 יורו לכל מנה ראשונה, 17 יורו למנה עיקרית, ו-7 יורו לקינוח. התפריט השני, "המלצת השף" מכיל מנות עם רכיבים יקרים יותר כגון לובסטר או יונה, והמחירים בהתאם. החלטנו להתמקד בעיקר בתפריט הקלאסי.

בתחילת הארוחה הגישו לנו בתור אמיוז מעין פחזניות מלוחות במילוי גבינה והאם. לא משהו מיוחד, אבל חביב. ואז הגיעה המנה הראשונה. אני הזמנתי את מנת האסקרגו שהיתה נחמדה, ואילו אישתי הזמינה ניוקי פארסניפ - וזו היתה מנה מ-ד-ה-י-מ-ה. גם הניוקי עצמם היו פשוט מושלמים, וגם הרוטב. זו המנה הטעימה ביותר שאכלנו בחצי שנה האחרונה.

למנה העיקרית, אישתי הזמינה ביף טטאקי, ואני הזמנתי דג בס. בשתי המנות הביצוע היה מוקפד ומדוייק. במנת הדג, העור היה פריך, והדג היה עשוי בדיוק במידה המתאימה. זו היתה מנה טעימה, אבל לא מיוחדת. כנ"ל לגבי הבשר. מה שכן, למנת הדג נלווה "מוסולין בטטות", שזה מעין פירה בטטות במרקם מאד רך ואוורירי שהיה גם הוא ממש מעולה, עם טעם ממכר. למנת הבשר נלווה מוסולין תפוחי אדמה שהיה פחות מוצלח בעיני מהבטטות.

לקינוח, הזמנו פרופיטרולים במילוי גלידה שהוגש עם רוטב שוקולד חם, ואגס קונפי ברוטב קרמל עם בסקוויט ג'ינג'ר. שני הקינוחים היו טובים, אבל האגס היה המנה המנצחת מבין שניהם.

לסיכום, זו היתה ארוחה מוקפדת וביצוע מדוייק, עם מנות שחלקן טובות, וכמה (הניוקי והמוסולין בטטות) מדהימות. וברמת המחירים של המסעדה: רק 35 יורו לסועד, ובצרפת המחיר כולל שירות, זו היתה תמורה מעולה למחיר. לא חושב שהייתי יכול למצוא ארוחה במחירים האלו וברמה הזו בארץ וגם לא בסן פרנסיסקו. מומלץ ביותר.

לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
10/01/2017 | 09:05
130
נקרא  ונראה טוב מאד.
בארץ העלות של ארוחה כזו היתה בערך פי 2...
לצפיה ב-'תודה, שמרתי. בטוחה שיהיה שימושי.'
תודה, שמרתי. בטוחה שיהיה שימושי.
10/01/2017 | 15:34
27
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
11/01/2017 | 07:00
81
לא חושבת שאפשר לזהות השפעה ברזילאית במנות שתיארתם.
לצפיה ב-'חוויה עם אוכל'
חוויה עם אוכל
09/01/2017 | 23:36
4
316
שלום,
אני מחפש חוויה מיוחדת הקשורה לאוכל, כמתנה ובילוי משותף.
היינו בעבר בסדנא / ארוחה בבית של ארז קומורובסקי והיה מעולה. היינו אצל מאיר השמן, והפעם מחפש רעיון אחר...
אשמח להמלצות. לא עוד מסעדה טובה, כי אם משהו חוויתי יותר
תודה מראש 
לצפיה ב-'חוויית סעודה בחושך מוחלט בליווי מלצרים עיוורים?'
חוויית סעודה בחושך מוחלט בליווי מלצרים עיוורים?
10/01/2017 | 01:03
2
246

[לא אכלתי שם, רק שמעתי על המקום].
לצפיה ב-'רעיון נחמד, אבל סיכון מידי כמתנה לבת הזוג...'
רעיון נחמד, אבל סיכון מידי כמתנה לבת הזוג...
11/01/2017 | 00:37
1
207
אשמח לרעיונות נוספים...
תודה 

לצפיה ב-'אם מדובר בבת זוג ובחווייה עם אוכל יש לא מעט אפשרויות'
אם מדובר בבת זוג ובחווייה עם אוכל יש לא מעט אפשרויות
11/01/2017 | 02:27
264
שאתם יכולים ליישם בין שניכם... רק אומרת.
לצפיה ב-'ארוחה מהסרטים'
ארוחה מהסרטים
14/01/2017 | 01:03
106
של מסעדת הטרקלין - ארוחה של 3 שעות אם אני זוכרת נכון, שמלווה בקטעים מסרטים ידועים, אליהם מקושרות המנות בארוחה. החיסרון היחידי הוא שהמנות קבועות מראש (יש אופציה צמחונית) אבל בעיני המבנה של הארוחה היה נכון. הלכתי לשם עם אבא שלי לפני שנתיים והייתה חוויה מאוד מעניינת.

אני זוכרת גם שקיים סיור שוק שבסופו מכינים ביחד ארוחה מהקניות בשוק, פאשר לעשות חיפוש בגוגל ולמצוא את זה די בקלות.
לצפיה ב-'בית קפה/פאב במרכז הכרמל בחיפה'
בית קפה/פאב במרכז הכרמל בחיפה
10/01/2017 | 13:12
8
150
שלומות,
רעיונות למקום שקט, נעים ורומנטי במרחק הליכה קצר מהאודיטוריום שבו זוג יוכל לשבת ולשוחח על משקה אלכוהולי ואוכל קליל הערב?

עד שיש בייביסיטר ואנחנו שם ממילא, כדאי לנצל את ההזדמנות...

תודה מראש
לצפיה ב-'הסליק?'
הסליק?
10/01/2017 | 13:42
1
112
אם אתם מוכנים להזיז את האוטו או לקחת מונים אז צפרירים 1 וששון יותר נחמדים בעיני.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
11/01/2017 | 00:55
71
בסוף כצפוי התעצלנו להזיז את הרכב או את עצמנו והתיישבנו במקום שלידו חנינו (קפה קפה), אבל שמרתי את ההמלצות לדייט הבא.

לצפיה ב-'הכי קרוב ודי טוב: קפה לנדוור'
הכי קרוב ודי טוב: קפה לנדוור
11/01/2017 | 01:47
2
115
וכמובן לכיוון מרכז הכרמל יש עוד שלל מסעדות וגם כמה בתי קפה (קפאין, הבנק...).
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/01/2017 | 21:22
1
26
היינו בעבר ולא ממש אהבנו (הרוזלך לוטוס אכזבו והשירות היה לא קשוב עד כדי מבאס), אבל המיקום בהחלט נוח.
בסוף ישבנו כאמור בקפה קפה (אכלנו כריך אסאדו ושתינו צ'אי לאטה וסחלב, היה נחמד אך די סתמי), בפעם הבאה ננסה להשקיע יותר במיקום הדייט
לצפיה ב-'הייתי כמה פעמים והיה חביב למדיי, הזמנו רוזלך רגילים (נוטלה?)'
הייתי כמה פעמים והיה חביב למדיי, הזמנו רוזלך רגילים (נוטלה?)
14/01/2017 | 21:30
36
והם היו סבבה. אין לי מושג מה זה רוזלך לוטוס (משהו חדש?). השירות היה בסדר, תמיד יכולות להיות נפילות. אני לא מתלהבת מ"לנדוור", אבל דווקא "קפה קפה" היא בעיניי רשת מאכזבת יותר ולא ידועה באיכות מוצרים גבוהה או בשירות קשוב... (וממנה אני ממש משתדלת לשמור מרחק אקטיבית).
לצפיה ב-'בריסל! אני מאד אוהבת את '
בריסל! אני מאד אוהבת את
14/01/2017 | 20:10
2
49
האוירה, והאוכל גם לא רע
לצפיה ב-'זה המקום הקבוע שלנו, רציתי לגוון '
זה המקום הקבוע שלנו, רציתי לגוון
14/01/2017 | 21:16
11
לצפיה ב-'אני מחבבת את האוכל, אבל היו לנו כמה תאקלים מבחינת השירות'
אני מחבבת את האוכל, אבל היו לנו כמה תאקלים מבחינת השירות
14/01/2017 | 22:00
46
כמו שירות קצת הזוי, הטעיות של מלצרים (ללא לקיחת אחריות) ואיזשהו פיצוץ שקרה למישהו מהחבר'ה שלנו (שלא בנוכחותנו) שמאז מחרים את המקום וכתוצאה מכך גם אנחנו כבר לא ממש הולכים אליו.
לצפיה ב-'טייק אווי מג'ירף קניון דרורים'
טייק אווי מג'ירף קניון דרורים
09/01/2017 | 13:39
3
505
איזור עמק חפר אינו משופע באפשרויות לטייק אווי ובודאי שלא למשלוחים.
לאחרונה נפתח בקניון דרורים בצומת בני דרור, סניף של ג'ירף. למרות שאין משלוחים לעמק חפר, הבחור שעובד ברעננה יכול לעצור שם ולקחת אוכל הביתה.

אתמול ניסינו בפעם הראשונה טייק אווי:
הזמנתי לנו אוניגירי סלמון ואוניגירי אבוקדו ויוזו, עבורי את המנה הקיסרית בלי חריף (כמובן), ובשבילו את המנה המלזית עם הרבה חריף

האוכל היה ארוז למופת:
בשקית אחת מגש קטן עם 3 אוניגירי ארוזים אינדיווידואלית (הוסיפו לנו ללא תשלום אוניגירי ספייסי טונה), קופסאות של רטבים, וואסבי וג'ינג'ר ארוזות בשקיות אטומות, ובכיס חיצוני בשקית ארזו מפיות ומקלות.
המנות החמות היו ארוזות בשקית נפרדת, בקופסאות קרטון נוחות לחימום חוזר ולאכילה.
מבחינתי, עברו את מבחן האריזה בהצטיינות.

האוניגירי מגיעים באריזה שמפרידה את האצה מהאורז, כדי לשמור על פריכות וטריות כל המרכיבים. במגש מצאנו גלויה עם הוראות פשוטות לפירוק האריזה, ובאמת האצה היתה יבשה וקל היה לעטוף איתה את האורז שהיה עשוי היטב.
בסך הכל האוניגירי היו טובים. לטעמי, באוניגירי הסלמון, כדאי להוסיף עוד דג, ובאוניגירי האבוקדו, היתה חסרה לי עוד מעט חמיצות של היוזו.
הבחור נהנה מהספייסי טונה, שלא טעמתי.

מה אפשר לומר על מנות האיטריות? הן היו טובות כתמיד, עשויות היטב, עמדו בכבוד בנסיעה ובחימום הקצר מחדש. יש משהו מנחם מאד, במנות הותיקות, המוכרות הללו.

שורה תחתונה: אופציה מצויינת לטייק אווי, ואני מחכה לנסות את המרק הסיני החדש שאפשר לאכול רק בסניפים עצמם.

מחיר: 129 ש"ח
לצפיה ב-'טוב לדעת ! אנסה אותם בדרכי הביתה !'
טוב לדעת ! אנסה אותם בדרכי הביתה !
09/01/2017 | 20:17
39
לצפיה ב-'נשמע אחלה ארוחה'
נשמע אחלה ארוחה
09/01/2017 | 20:26
1
197
אני גם אוהב מאוד את הג'ירף, ומדי פעם מזמין מהם. תמיד האוכל שם טעים.

לצפיה ב-'נכון, כמעט אף פעם אין נפילות'
נכון, כמעט אף פעם אין נפילות
10/01/2017 | 17:33
185
וכמעט תמיד המנה שהזמנת היום תהיה זהה לזו שהזמנת לפני חודשים.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טבעוני-  ריפוי ותזונה טבעית
טבעוני-ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו