לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1938919,389 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' החיפוש היחודי של הפורום בהודעה הבאה'
החיפוש היחודי של הפורום בהודעה הבאה
28/05/2018 | 06:57
1
198
לצפיה ב-'מנוע חיפוש ייעודי לדיווחים מסעדות'
מנוע חיפוש ייעודי לדיווחים מסעדות
31/05/2018 | 09:42
529
להבדיל ממנוע החיפוש של תפוז, שהוא מנוע חיפוש גנרי, המנוע הזה מיועד אך ורק לדיווחים על מסעדות, כולל חיפוש גיאוגרפי לפי מקום. לינק למנוע.

מה תוכלו למצוא שם?
דיווחים על מסעדות בארץ ובעולם, הן של כותבים בפורומים ובבלוגים נבחרים והן ביקורות של מבקרי אוכל מהתקשורת (אגב אם אתם מכירים פורום או בלוג שווה להוסיף - שלחו לי מסר). על מסעדות בארץ נכנסים רק דיווחים עם "בשר" ולא נכנסים brief-ים קצרים שאינם דיווח מלא. בחו"ל, בגלל מיעוט החומר, ייכנסו גם המלצות קצרות ללא דיווח.

איך מחפשים?
מומלץ לכתוב את שם המסעדה או חלק מהשם בטקסט החופשי, ולאחר מכן ללחוץ בטבלה על הלינק עם שם המסעדה ואז תקבלו גם מידע עליה (טלפונים, לינק לאתר וכו'). המידע באדיבות RestDB וגוגל מפות. ניתן גם לחפש על פי שם של מקום. בארץ ניתן להוסיף גם לחפש ברדיוס ממקום כלשהו.

תהנו!
לצפיה ב-'האם סניף של EATALY ייפתח בתל-אביב?'
האם סניף של EATALY ייפתח בתל-אביב?
17/07/2018 | 14:01
14
179
שני מוזס מדווחת היום בגלובס, על כך שקבוצת עזריאלי מתכוונת לפתוח במגדל עזריאלי שרונה, סניף ראשון בישראל של רשת המזון הבינלאומית איטלי (Eataly).

קבוצת עזריאלי אינה מאשרת ואינה מכחישה.

מה אתם אומרים, יצליח בארץ?

אני חושבת שאחרי שיעבור ההייפ הראשוני, אין סיכוי לרשת כזו בישראל, במיוחד אם תצטרך להיות כשרה.
לצפיה ב-'אני קצת משוחד אמנם, כי ברור שיצליח.'
אני קצת משוחד אמנם, כי ברור שיצליח.
17/07/2018 | 20:55
12
53
לצפיה ב-'למה ברור שיצליח?'
למה ברור שיצליח?
17/07/2018 | 21:04
11
40
לצפיה ב-'מכירה את הרשת?'
מכירה את הרשת?
17/07/2018 | 21:06
10
144
אם לא? אז תכירי.

האוכל האיטלקי בארץ ישראל הולך מצויין, כך שאני לא מתפלא.
לצפיה ב-'מכירה ולטעמי היא בינונית'
מכירה ולטעמי היא בינונית
17/07/2018 | 21:30
9
42
לצפיה ב-'אוקיי. באיזה סניף יצא לך להיות?'
אוקיי. באיזה סניף יצא לך להיות?
17/07/2018 | 22:16
8
121
הסניף בניו יורק, בליברטי, פשוט אגדה. הרגשתי כאילו אני בסרט.

לצפיה ב-'אם הסניף הישראלי יהיה כשר אז הוא לא יהיה איכותי כמו בחו"ל.'
אם הסניף הישראלי יהיה כשר אז הוא לא יהיה איכותי כמו בחו"ל.
17/07/2018 | 22:44
4
103
איכות וכשרות לא הולכים ביחד.

אם הסניף הישראלי יהיה כשר אז סביר להניח שהאיכות שלו תהיה ירודה ביותר.

עד היום אני זוכר שהייתי במלון המלך דוד בירושלים ורק ניסיתי לטעום גלידה (חלבית כמובן), הרגשתי את הצריבה בפה ונאלצתי לירוק אותה. היתה זו גלידה תעשייתית עם מרגרינה. הגלידה הזו מגעילה ודוחה ביותר ולדעתי זה רק בגלל הכשרות.
לצפיה ב-'דווקא בכשרות יש איכות. זה תלוי'
דווקא בכשרות יש איכות. זה תלוי
17/07/2018 | 22:51
3
28
לצפיה ב-'בכשרות יכולה להיות איכות רק אם המחירים יהיו גבוהים מאוד.'
בכשרות יכולה להיות איכות רק אם המחירים יהיו גבוהים מאוד.
17/07/2018 | 23:48
78
אם המחירים יהיו גבוהים מעט אנשים יגיעו ולכן אם רוצים הרבה לקוחות צריך להוריד את המחיר ולמעשה להתפשר על איכות חומרי הגלם ולהעדיף חומרי גלם זולים מאיכות ירודה.

חומרי גלם איכותיים הם יקרים יותר וגם הכשרות עצמה עולה הרבה מאוד כסף ולכן רבים נאלצים להתפשר במטרה להרוויח.
לצפיה ב-'זה עדיין פחות איכותי'
זה עדיין פחות איכותי
18/07/2018 | 09:24
1
55
פחות מבחר. לא רק בגלל שכנראה מוצרי הבשר יוצאו מהמשוואה, אלא גם כי בגלל חלב נוכרי וכו' אולי לא כל המוצרים החלביים יקבלו אישור, או שיצטרכו לייצר במיוחד, כך שגם בזה יהיה פחות מבחר. לפעמים המשגיח מחייב קניית חומרי גלם ממקומות ספציפיים על אף שהם פחות טובים, עשבי התיבול הרבה יותר מרוססים, הבשר מומלח... תעודת כשרות מורידה איכות ומגוון ברוב המקרים. 
לצפיה ב-''
18/07/2018 | 21:01
1
לצפיה ב-'ברגע שיושתו הגבלות כשרות'
ברגע שיושתו הגבלות כשרות
17/07/2018 | 23:56
1
121
אי אפשר יהיה למכור תוצרת של סאלומריות, כלומר לא יהיה פרושוטו ולא יהיו נקניקים ותוצרים דומים שאינם כשרים. לא יימכרו גבינות לא מפוסטרות, כי אסור. לא יימכרו גבינות לא כשרות.

בשביל פסטות, תבלינים, אורז, שימורים, רטבים וכדומה - כולם כשרים, לא צריך חנות מיוחדת.

אם אכן תיפתח חנות כזו, אני צופה הייפ של כמה שבועות, ולאחר מכן דעיכה.
לצפיה ב-' כל מילה בסלע.'
כל מילה בסלע.
18/07/2018 | 00:45
22
לצפיה ב-'הייתי בסניף במנהטן, לא רחוק מ EPM , אכלתי לזניה מצוינת'
הייתי בסניף במנהטן, לא רחוק מ EPM , אכלתי לזניה מצוינת
18/07/2018 | 17:28
30
עם פטריות וגבינות , עדינה מושלמת. פרט לכך לא רואה סיבה לחזור 
אפילו הקפה- של אילי נמכר במחיר גבוה יותר מאשר במרכול 
גם בסניף שיקגו בקרנו - אוכל חביב ותו לא 
לא קנינו דבר. הכל היה יקר מאד
מסכימה  עם חתולית- עם שפע המסעדות האיטלקיות בארץ- אין להם סיבה למשוך 
לצפיה ב-'אני אומר שכל מה שפורסם בגלובס זה פרסום יחסי ציבור.'
אני אומר שכל מה שפורסם בגלובס זה פרסום יחסי ציבור.
17/07/2018 | 21:54
103
החלק היפה בפרסום יחסי ציבור זו הטענה שקבוצת עזריאלי אינה מאשרת ואינה מכחישה, זו חלק מהאסטרטגיה של עבודת יחסי ציבור, להקנות לפרסום מראה כאילו מדובר בכתבת עיתונות. אבל כאמור מדובר בעבודת יחסי ציבור. והפרסום הזה בגלובס לא שווה יריקה.

עיתונות זה לא.
לצפיה ב-'אשמח לעצות מסעדות בת"א לסופ"ש'
אשמח לעצות מסעדות בת"א לסופ"ש
17/07/2018 | 09:41
8
138
אז אנחנו שולחים את ההורים שלי לסופ"ש בתל אביב,מפה לשם קצת שכחתי ולא הזמנתי להם עדיין מקום במסעדות. אני מודה שאני מרגישה קצת תקועה אז אשמח לעצה. הם בכלליות לא אכלנים מטורפים,אמא שלי אוהבת דגים גם לא מבושלים אבל היא אכלנית קטנה מאוד ולא אוכלת בשר בכלל, בטוח תשמח לקוקטייל טוב. אבא שלי לא אוכל דגים,ידע להעריך נתח טוב של בשר אבל לא צריך להשתגע. רעיונות? הם ילונו באזור דיזינגוף סנטר ואם יש משהו במרחק הליכה אשמח לדעת,אם לא הכי הרבה יקחו מונית. בעצם אני צריכה המלצה לחמישי בערב ושישי בערב,ארוחת בוקר יש במלון ואני רוצה להזמין מקומות כי כבר באמת אני באיחור.
תודה מראש
דפנה
לצפיה ב-'הייתי הולכת על מסעדות עם מטבח יותר קלאסי'
הייתי הולכת על מסעדות עם מטבח יותר קלאסי
17/07/2018 | 11:15
126
כמו קלארו ופאסטל.
לצפיה ב-'המליצו פה הרבה על מלגו ומלבר מול כיכר הבימה'
המליצו פה הרבה על מלגו ומלבר מול כיכר הבימה
17/07/2018 | 11:52
6
121
גם בקפה אירופה יהיה להם נעים (בצד השני של רוטשילד) 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
17/07/2018 | 12:07
5
126
הזמנו לברסרי לשישי (הם לא מפחדים מהליכה),מקווה שדווקא הקלאסיות הזאת תמצא חן בעינהם,לחמישי הם לא רוצים בנתיים אבל אם ירצו גם המלצה לחמישי אשתמש בהמלצות שלכן
לצפיה ב-'שיהנו ויבלו'
שיהנו ויבלו
17/07/2018 | 13:13
1
24
לצפיה ב-'בהחלט,מגיע להם תודה'
בהחלט,מגיע להם תודה
17/07/2018 | 13:37
14
לצפיה ב-'רק שלא יזמינו את הסטייק סינטה, 149 שח ומאכזב מאד.'
רק שלא יזמינו את הסטייק סינטה, 149 שח ומאכזב מאד.
17/07/2018 | 22:14
2
24
לצפיה ב-'תודה,אמסור להם'
תודה,אמסור להם
18/07/2018 | 11:20
1
7
לצפיה ב-'מאידך, ההמבורגר שלהם מצוין. ואם אמא אוכלת פירות ים,'
מאידך, ההמבורגר שלהם מצוין. ואם אמא אוכלת פירות ים,
18/07/2018 | 15:41
31
קערת המולים מצויינת.
לצפיה ב-'מסעדת האנוי (לילינבלום, ת"א)-כך עושים זאת נכון'
מסעדת האנוי (לילינבלום, ת"א)-כך עושים זאת נכון
18/07/2018 | 14:28
1
76
ביקור שני במסעדה, הפעם צהריים, הראשון היה בערב לפני קרוב לשנה וגם אז התרשמתי משירות מעולה ומאוכל מצוין, במחירים סבירים בהחלט (ביחס לישראל, כמובן). 

הגענו ארבעה לעסקית, על אף שישבנו בחוץ ביום יולי לוהט האוורור והקירוי החלקי היוו פתרון מספק. העסקית כוללת ראשונה ועיקרית, ללא שתיה, אבל בקבוק מים קרים מגיע מיד לשולחן ומוחלף מיד כשצריך. 

השירות בהאנוי נפלא, למעשה הכי טוב שנתקלתי בו בארץ. בואו, מסעדנים, נהרו מכל רחבי הארץ ולימדו איך עושים זאת נכון: מלצרים נחמדים ולא מתנחמדים, סבלניים ולא חופרים, ידענים אבל לא מנסים ללמד, בלי טיפה של אטיטיוד שלילי ובקיצור: חוויית השירות המושלמת.

הוזמנו ראשונות: הר גאו מאודה במילוי שרימפס, ספרינג רול טבעוני (מטוגן), סלט קלמרי ומנת ספיישל של קציצות דגים מפילה דניס. טעמתי הכל חוץ מהספרינג רול, וכולן ללא יוצא מן הכלל: בינגו! היו 3 הר גאו במילוי מושלם, שרימפס עסיסי ומלא בטעם בדרגת עשיית מדויקת, תענוג בכל ביס. סלט הקלמרי היה רענן, מלא ירוקים טובים ומעניינים, וגם פה עשייה מדויקת של הקלמרי המטוגנים. אבל הכוכבות האמיתיות היו הקציצות: איזה תענוג של ביס בקציצה עסיסית, מלאת ירק טעים וטעמי דג טובים, בדרגת עשייה מושלמת ששמרה על רעננות הדג ועל מרקמו. ציון 100 לראשונות.

בעיקריות אני הלכתי על קציצות תרד בקארי לא-חריף (על אף שאני חובב חריף), שני חברים לארוחה לקחו מנות בשריות שהם נהנו מהם אבל כנמנע מבשר לא טעמתי ואני לא יכול לחוות דעה, והחברה לקחה קארי חריף עם אטריות ביצים, טופו ושרימפס (עקרונית מנה שמגיעה עם עוף, אבל היא שאלה אם אפשר בלי-ועשו מאמץ למרות שזה תבשיל אחד ולא פשוט לסנן). המנה שלי היתה מצטיינת, טעמים מדליקים של ירוק לא-שגרתי, שוב דרגת התקנה מעולה, השתלב נהדר עם האורז הלבן וחריף תמיד אפשר להוסיף מהפנכות בצד. טעמתי ממנת הקארי של החברה והיא היתה חביבה, אבל נהניתי משלי הרבה יותר :) 

עם סודה סינגה בצד, ארוחת הצהריים הזו היתה בכמה וכמה דרגות יותר מעסקית ממוצעת בישראל. שאפו! 
לצפיה ב-'תענוג לקרוא על חוויה כזו'
תענוג לקרוא על חוויה כזו
18/07/2018 | 14:48
35
אתה זוכר מה מחירי העסקית?
לצפיה ב-'חודש כבר חלף עבר לו ועדיין אין מדריך גומיו'
חודש כבר חלף עבר לו ועדיין אין מדריך גומיו
15/07/2018 | 22:20
23
222
אז חלף ועבר לו כבר חודש מאז טקס ההשקה המתושקר של מדריך המסעדות גומיו 2018, ועדיין אין את המדריך בחנויות.

בנסיבות העניין ולאור התשובה ההזויה שנתקבלה הבוקר ממשרד יחסי הציבור, יש להניח שלא היו דברים מעולם והכל היה רק יחסי ציבור במטרה לפרסם את אותן מסעדות ששילמו כסף עבור הפרסום במדריך.

לצערי הרב, אני נאלץ להמשיך לכתוב בפורום הזה מאחר וכאמור מדריך גומיו לא יצא וכאמור יתכן שלא היו דברים מעולם.

להלן התשובה ההזויה שנתקבלה הבוקר (15/7/18) בשעה 09:04 ממשרד יחסי הציבור שאת שמו איני יכול לפרסם בפורום

יוסי בוקר טוב,

יש לנו כעת בעיות עם המדריך המודפס, ובשל טעיות תרגום שנפלו בו- אנחנו כנראה נצטרך לגנוז את העתקים ולהדפיס חדש.

רק לי זה נראה הזוי?
לצפיה ב-' זה לא שייך לשרשור על OCD ?'
זה לא שייך לשרשור על OCD ?
16/07/2018 | 12:24
3
64
לצפיה ב-''
16/07/2018 | 13:41
30
לצפיה ב-'נא להמנע מתגובות כאלה. גם אם קשה.'
נא להמנע מתגובות כאלה. גם אם קשה.
16/07/2018 | 16:12
60
לצפיה ב-'למותר לציין שאני אפילו לא קראתי את השרשור על OCD של Gרר.'
למותר לציין שאני אפילו לא קראתי את השרשור על OCD של Gרר.
17/07/2018 | 00:08
126
אני נוהג לקרוא ביקורת רק מתוך מדריך מסעדות איכותי ומקצועי או מתוך פרסום מקצועי אחר (לא יחסי ציבור), ולא מתוך טקסט שמישהו כתב אי שם במרשתת.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה "מאלץ" אותך לכתוב בפורום ואיך זה קשור למדריך'
לא הבנתי מה "מאלץ" אותך לכתוב בפורום ואיך זה קשור למדריך
16/07/2018 | 18:03
11
51
לצפיה ב-'בחייאת, חפשי בפורום ואל תגרי אותו לתשובות'
בחייאת, חפשי בפורום ואל תגרי אותו לתשובות
16/07/2018 | 19:41
37
לצפיה ב-'הפורום הזה נותן במה לפרסומי יחסי ציבור ולדעתי זה לא תקין כלל'
הפורום הזה נותן במה לפרסומי יחסי ציבור ולדעתי זה לא תקין כלל
16/07/2018 | 21:25
9
133
מאחר והפורום הזה נותן במה לפרסומי יחסי ציבור, לפני כחודש פורסם כאן בפורום הזה שיצא מדריך גומיו.

בנסיבות העניין יש להניח שלא היו דברים מעולם וככל הנראה הכל היה פרסום יחסי ציבור במטרה לפרסם את אותן מסעדות שככל הנראה שילמו כסף עבור הפרסום במדריך שכביכול יצא.

נכון לעת כתיבת שורות אלה, אנחנו נמצאים כבר חודש ימים לאחר מסע יחסי הציבור שככל הנראה היה רמאות והונאה אחת גדולה, ועדיין המדריך לא קיים בחנויות וככל הנראה גם לא יהיה בחנויות.

ואם זה לא קשור לפורום הזה, אז לאיזה פורום זה כן קשור???
לצפיה ב-''
16/07/2018 | 23:21
3
26
לצפיה ב-'אני יודע שאת לא תרכשי מדריך מסעדות ואת מעדיפה טפשות המונים,'
אני יודע שאת לא תרכשי מדריך מסעדות ואת מעדיפה טפשות המונים,
17/07/2018 | 00:00
2
104
אבל יש כאלה שכן רוצים לרכוש מדריך מסעדות אם הוא מדריך איכותי ומקצועי.

את מוזמנת להמשיך ולצפות בפרסומי יחסי הציבור השקריים ולעשות לי פרצופים.
לצפיה ב-' אם כאן "טפשת ההמונים", למה אתה עדיין כאן? במה חטאנו?'
אם כאן "טפשת ההמונים", למה אתה עדיין כאן? במה חטאנו?
17/07/2018 | 00:15
1
88
שוב ושוב אתה מטריל את הפורום שאתה בעצמך מבהיר שאינך רוצה לכתוב בו, וזה הדדי... לו יכולנו לשלוח לך מדריך מודפס היינו עושים זאת מזמן, רק כדי שתניח לנו. אבל אין לנו דרך לעזור, אז עם כל הרצון שלך לקנות מדריך (שיהיה בכיף ולבריאות, באמת לא אכפת לי על מה אתה מוציא את כספך) מה אתה רוצה מאיתנו?!
לצפיה ב-'אני כבר ממזמן לא נמצא בפורום הזה.'
אני כבר ממזמן לא נמצא בפורום הזה.
17/07/2018 | 00:45
94
אני הגעתי לפורום אתמול במטרה לעדכן אתכם שעדיין לא יצא מדריך המסעדות גומיו 2018. וכפי שנראים הדברים כעת חודש ימים לאחר מסע יחסי הציבור שכבר נשכך, סביר להניח שלא היו דברים מעולם.

אם טענת משרד יחסי הציבור שנתקבלה אתמול היא טענה שקרית וכוזבת, אז יש לראות זאת בחומרה רבה וזו ראיה מספקת לכך שבמשרד יחסי הציבור עוסקים במרמה ובהונאה. שאם לא כן, אז למה צריך היה למסור לי טענה שקרית וכוזבת?

ואם הטענה אמת היא, אז מדוע ולמה גילו את הדבר חודש ימים אחרי? ולמה חודש ימים אחרי המדריך עדיין לא בחנויות? ולמה בכלל עשו את מסע יחסי הציבור בטרם קיים בכלל מדריך בחנויות?

מכל זוית שמסתכלים זה נראה סיפור מוזר והזוי ביותר שמוביל הישר להתנהלות פסולה של משרד יחסי הציבור העושה דברים שאין לעשותם ובניגוד לנורמה המקובלת ובניגוד לכללי האתיקה המקצועית.
לצפיה ב-'אז אתה קשור למדריך, האסימון שלי נפל נכון?'
אז אתה קשור למדריך, האסימון שלי נפל נכון?
17/07/2018 | 20:58
4
53
בעיניי, זה לא בסדר, אם זה נכון.

זה פורום ביקורת מסעדות, כי אחרת כל טבח ושף ייכנס לפה ויעשה מאיתנו צחוק.
לצפיה ב-'אם הייתי קשור למדריך אז לא הייתי מעלה את השרשור הזה.'
אם הייתי קשור למדריך אז לא הייתי מעלה את השרשור הזה.
17/07/2018 | 21:44
3
42
אם הייתי קשור למדריך אז בוודאי שהיו לי עותקים רבים של המדריך אם בכלל קיים המדריך הזה, ולכן לא הייתי צריך להעלות את השרשור הזה ולא שום שרשור אחר על גומיו.

אני העלתי את השרשור הזה רק בגלל שאני רוצה את המדריך וכמובן שאת המדריך האמיתי ולא את אתר יחסי הציבור.
לצפיה ב-'אז מה הבעיה שלך עם יחסי ציבור?'
אז מה הבעיה שלך עם יחסי ציבור?
17/07/2018 | 22:12
2
43
מה אתה לא יודע שרוב המסעדות שאתה מכיר הם בגלל יחסי ציבור?

ומנגד הייתה מסעדה ממש טובה באנגלייה, שהייתה הכי טובה בזכות יחסי ציבור מטורפים, והיא בכלל לא הייתה קיימת?

מה שחשוב זה בעיניי, שיהיה לך שכל מספיק רחב כדי להבין שזה לא משנה יחסי ציבור או פרסום חיובי, בסופו של דבר, זה נתון להחלטתך האישית האם המסעדה טובה או לא, גם אם היא הכי טובה בישראל או בכלל...
לצפיה ב-'מה שחשוב זה איך עושים יחסי ציבור ועבור מה עושים יחסי ציבור.'
מה שחשוב זה איך עושים יחסי ציבור ועבור מה עושים יחסי ציבור.
17/07/2018 | 22:25
1
35
לא עושים יחסי ציבור עבור דבר שלא היה ולא נברא ופרסום שכזה רק מזיק ופוגע במוניטין של גומיו וגם במשרד יחסי הציבור.

אפשר לעשות יחסי ציבור בצורה מקצועית עבור דברים קיימים ולא עבור דברים דימיוניים.
לצפיה ב-'ואם כבר הזכרתי את הפגיעה במוניטין של גומיו,'
ואם כבר הזכרתי את הפגיעה במוניטין של גומיו,
17/07/2018 | 22:34
43
אז הוסיף שמדריך גומיו האחרון שאני ראיתי היה המדריך של אביטל ענבר שיצא לאור בשנת 2002 וזה היה מדריך גומיו האחרון שיצא לאור בישראל.

מאז חלפו למעלה מ-16 שנים ובנסיבות העניין אני מניח שיתכן והיתה לאחר שנת 2002 השתלטות (רכישת בעלות / רכישת כל המניות) על גומיו צרפת ויתכן שכיום גומיו צרפת נשלטת ע"י אנשי עסקים שחשוב להם רק הכסף ולא איכות המסעדות.
לצפיה ב-'יש להם אתר. כנס ותוכל לצאת מהפורום הזה ממנו אתה כה סובל'
יש להם אתר. כנס ותוכל לצאת מהפורום הזה ממנו אתה כה סובל
16/07/2018 | 19:39
6
118
כל המידע נמצא באתר שלהם. יש אופצית רישום.
יש לי אפילו הצעה: תוכל להדפיס את כל הדפים באתר (במדפסת צבע) ולכרוך למדריך. זה כנראה יהיה יעיל יותר וזריז יותר מלחכות למדריך המודפס, ויאיץ את עזיבתך המצערת את הפורום הזה. 
ספוילר - אין אף אזכור באתר שלהם על שמן צמחי תעשייתי מזוכך. 
לצפיה ב-'למה? למה? ועוד להקפיץ למעלה'
למה? למה? ועוד להקפיץ למעלה
16/07/2018 | 19:57
38
לצפיה ב-'ניסיתי להיכנס לקישור שהבאת והגעתי לפרסום יחסי ציבור.'
ניסיתי להיכנס לקישור שהבאת והגעתי לפרסום יחסי ציבור.
16/07/2018 | 21:13
89
האם יש לך קישור ישיר למדריך עצמו בגירסת PDF או לחילופין בגירסת פלאש?

את המדריך עצמו לא ראיתי בקישור שהבאת ועזבתי את האתר "שלהם" לאחר שראיתי שהקישור הוביל אותי בכלל לפרסום יחסי ציבור עם הרבה צבע ורעש.

אבקש כאמור קישור ישיר למדריך עצמו אם בכלל קיים דבר שכזה ואני מניח שלא.
לצפיה ב-'זה לא הלינק לרכישת המדריך'
זה לא הלינק לרכישת המדריך
16/07/2018 | 22:52
3
101
הלינק שפירסמו בעמוד הפייסבוק של גו מיו ישראל הוא זה:

מי שבאמת רוצה לרכוש את המדריך, ירכוש אותו. מי שמעדיף לחפש קונספירציות, ימשיך לחפש אותן.
לצפיה ב-'אבל למה אין את המדריך בחנויות???'
אבל למה אין את המדריך בחנויות???
16/07/2018 | 23:02
79
מה שפורסם בדף הפייסבוק לא עולה בקנה אחד עם התגובה ההזויה שקיבלתי אמש ממשרד יחסי הציבור.

התגובה שקיבלתי ממשרד יחסי הציבור סותרת את הטענה שניתן לרכוש את המדריך דרך האתר.

בשורה התחתונה, אני לא מחפש קונספירציות. אני רק רוצה לרכוש את המדריך בצורה הולמת ומקובלת בחנויות. בלי לשם עמלות המרה ובלי להיות תלוי בחברת דואר ישראל שנמצאת על סף חדלות פרעון. ובלי לקבל מוצר פגום וקרוע בגלל שכך מתקבלים המוצרים בדואר ישראל.
לצפיה ב-'והנה התגובה ההזויה שנתקבלה אמש ממשרד יחסי הציבור:'
והנה התגובה ההזויה שנתקבלה אמש ממשרד יחסי הציבור:
16/07/2018 | 23:16
1
132
יוסי בוקר טוב,

יש לנו כעת בעיות עם המדריך המודפס, ובשל טעויות תרגום שנפלו בו- אנחנו כנראה נצטרך לגנוז את העתקים ולהדפיס חדש.

בנסיבות העניין, הכיצד ניתן לרכוש את המדריך באתר?

ואם אפשר לרכוש את המדריך באתר, אז מדוע ולמה בחרו במשרד יחסי הציבור לשקר לי ולמסור לי טענה שקרית וכוזבת לחלוטין?

לצפיה ב-'פעם אחרונה '
פעם אחרונה
18/07/2018 | 14:46
45
ולאחר מכן, לא ארשה יותר דיון בנושא מדריך גו מיו.

אף אחד בפורום לא יודע לענות על השאלות שאתה מציג. אף אחד מאתנו לא עובד בגו מיו.

משרד יחסי הציבור נשכר על-ידי הבעלים של גו מיו ישראל, ואינו מקבל החלטות לגבי מועדי הוצאה לאור, מועדי מכירה בחנויות או הדפסת מדריכים חדשים.
כדרכם של משרדי יחסי ציבור, הם מקבלים מידע מהלקוחות שלהם ומעבירים אותו הלאה.

הלינק לרכישת המדריך כפי שפורסם בעמוד הפייסבוק של גו מיו ישראל:

זהו, לא יתאפשר יותר דיון בפורום בנושא שאינו מעניין אף אחד מלבדך. כל הודעה נוספת שלך בנושא מדריך גו מיו, תיחשב כמפריעה להתנהלות הפורום.

לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
15/07/2018 | 07:48
7
21
לצפיה ב-'טאיזו - עסקית שבת צהריים - יכול להיות יותר טוב.'
טאיזו - עסקית שבת צהריים - יכול להיות יותר טוב.
15/07/2018 | 09:45
3
285
בגדול - VFM טוב בזכות עסקית השבת. ביותר גדול - אוכל טעים אבל בלי יותר מדי wow פקטור וריגושים, עם אי אילו תקלות.

היינו ארבעה סועדים. עסקית הצהריים עולה 155 ש"ח, כשחלק מהמנות דורש תוספות של בין 10 ל-30 ש"ח. מקבלים מנת פתיחה, מנה שנייה (קטנה) ומנה עיקרית במחיר הנ"ל. בסה"כ שילמנו, יחד עם שתיות כאלה ואחרות ו-3 קינוחים קצת יותר מ-950 ש"ח. לא נורא.

בין מנות הפתיחה אכלנו טרטר דגים, הר גאו שרימפס, סשימי סלמון.
המנות השניות: דאמפלינג שנחניזי, פוט סטיקרס מנגולד, מומו (כיסון במילוי ברווז).
עיקריות: וינדאלו, באטר צ'יקן, פילה לברק צרוב, שרימפס טנדורי.
אח"כ הוספנו 3 קינוחים: האננס הצלוי, כדור המנגו וקינוח השוקולד והקוקוס הטבעוני. 

היו אי אילו תקלות, למשל: מנת המומו ברווז שאני אכלתי הייתה אמורה להיות לוהטת בפנים. המלצר שהגיש אותה הורה לחורר חור בבצק ולתת לאדים הלוהטים להתשחרר קצת. בפועל קיבלתי מנה פושרת עד קרה. היא הוחזרה וקיבלתי במקומה מנה חמימה. בכלל, זכרתי הקפדה יותר גדולה בהגשה ובטעמים. זה לא היה חד כמו בארוחות קודמות שלי, לרבות הקינוחים שזכרתי אותם כהכי טובים בארץ, ואלה אתמול היו טובים וטעימים אבל בטח לא ברמה שהייתה. 
האם זו עייפות חומר, או סתם עסקית שבת פחות מוקפדת. לא יודע.

בעיניי טופולופומפו ואפילו צפרה מספקות חוויה קולינרית טובה יותר מטאיזו, נכון לארוחה הזו. הסופרלטיבים של המסעדה הכי טובה בת"א או המסעדה האסייתית הכי טובה בארץ לטעמי מוגזמים. נדמה לי שטאיזו זוכה לפרגון יתר וקצת ל-overrating. 

לצפיה ב-'הפעם היחידה שלנו בטאיזו'
הפעם היחידה שלנו בטאיזו
15/07/2018 | 11:39
239
היתה בעיסקית שבת בצהרים, וגם אנחנו לא הבנו מה ההתלהבות הרצחנית מהמקום. היה נחמד, אבל הרבה פחות מהציפיות. אז אמרו לי טוב, נו, תלך בערב תקבל התרשמות שונה לגמרי.

אז לא בטוח שזו עייפות החומר. כן יכול להיות שבאמת העיסקית של השבת פחות מצליחה להעביר את מלוא הפוטנציאל שיש למסעדה להציע.

לצפיה ב-'הפעם היחידה שלי בטאיזו היתה בעסקית אמצע שבוע'
הפעם היחידה שלי בטאיזו היתה בעסקית אמצע שבוע
16/07/2018 | 07:50
143
נהניתי ממנה מאד, אבל היא היתה יחסית יקרה כי הוספנו מנות.

לצפיה ב-'הפעם היחידה שלי בטאיזו..'
הפעם היחידה שלי בטאיזו..
16/07/2018 | 12:12
126
היתה לפני משהו כמו שנתיים וחצי, ב"ערב ההודי" שזכה לתשבחות מכאן ועד אחר כך...האמת? לא נפלתי, והיו גם דברים שעצבנו. לא זוכר במדויק את האוכל, וזה אומר משהו..זוכר בכללי שהרמה היתה טובה אבל כפי שכתבו: רחוקה מלהיות איזה שיא קולינרי שצריך לקשור לו כתרים. 

מנגד, זוכר מצוין מה עצבן אותי:

1) איזה קטע מוזר שבמטבח הפתוח אחד הטבחים (השף בפועל?) היה צועק משהו ואז כל שאר הטבחים היו עונים לו באיזו צעקה אחידה. זה היה לאורך כל הערב וזה היה גימיק זול ומעצבן בעיניי, לא הבנתי למה זה טוב ומה זה משרת.

2) כשהמלצרית הגישה לנו דג שלם על שיפוד היא הכריזה "זה ג'ורג'" ולאורך כל ההסבר (לא שיש הרבה מה להסביר על דג מטוגן..) היא חזרה שוב ושוב על המילה "ג'ורג'" במקום דג. עוד גימיק זול ומעצבן בעיניי, ניסיון להיות מיוחדים ולהביא דחקה שאותי לא הצחיקה. 
לצפיה ב-'התארחנו בהוטל מונטיפיורי - גם במלון וגם במסעדה,'
התארחנו בהוטל מונטיפיורי - גם במלון וגם במסעדה,
15/07/2018 | 13:23
251
לא אפרט הרבה למרות שהכל מוקפד לעילא, חדרים מושקעים ברמת "עד הפרט האחרון" באופן שלא ראיתי באף מקום, ובכל מקרה חייבת לציין מנת "קרם ברולה תירס, שימג׳י מוחמץ, פקורינו, פורצ׳יני" שהיא מנה ראשונה של קרם תירס שמוגש קר ומקורמל כמו קרם ברולה, וטוב שהזמנו אותה בחוץ כי היא היתה גם קינוח מצוין  עוד נחזור אליה אין לי ספק
לצפיה ב-'המבורגר בחוות צוק וארוחת ערב בנמו'
המבורגר בחוות צוק וארוחת ערב בנמו
16/07/2018 | 07:45
195
אחרי ביקור בפתיחת תערוכת צילומי בציר שנפתחה בקרית אונו, היין על הבוקר עשה אותי רעבה היה לי קרייבינג מוזר ובלתי מוסבר להמבורגר, ולא היה לנו שום חשק להכנס לתל-אביב. חוות צוק, היא החשוד המיידי שלנו במקרים כאלה.

התיישבנו על הבר (ושמנו לב לכך שהחליפו כסאות), הזמנתי המבורגר 240 גר' מדיום וביקשתי תפוחי אדמה במקום צ'יפס. תפוחי האדמה מבושלים חלקית בקליפתם, ולקראת ההגשה נצלים על הפלאנצ'ה, ומקבלים טעם מעושן ושומני נהדר. אחרי שהגישו לי את ההמבורגר, ראיתי שצולים פרוסות חזה אווז מעושן וביקשתי כמה. קיבלתי אותן והן הוסיפו להמבורגר כמעט מה שבייקון היה מוסיף לו

ההמבורגר היה טוב מאד, הלחמניה נקלתה קלות על הפלאנצ'ה לפני ההגשה, ואני הייתי שבעת רצון ושבעה בכלל.

הבחור לא היה רעב, לכן הסתפק בקפה קר. שילמנו שבעים ומשהו ש"ח והלכנו הביתה לסיאטה.

בערב, הבחור נסע להביא את הנער מהעבודה בהרצליה, וביחד אכלנו ארוחת ערב בנמו בקלנסווה. המסעדה היתה די ריקה, והפעם האוכל היה פחות מוצלח.
הנער הזמין מנת קלמארי מטוגן, הבחור ואני חלקנו מנת שרימפס מוקפצים ומנת שרימפס מטוגנים. המנות היו יחסית גדולות, אבל פחות טובות.
השרימפס המוקפצים שחו ברוטב שאמור להיות חמאה ושום, אבל הטעם הבולט בו היה של אבקת מרק עוף. המנות המטוגנות היו ספוגות שמן, והציפוי היה כבד מאד.

הסלטים היו טובים וטריים כתמיד. התמקדנו בחציל השלם שמוגש עם טחינה, ובשאר סלטי החצילים, בסלט הירקות, בסלט בג'רג'יר ובחומוס שהיה סביר.

לא סיימנו את המנות המטוגנות, וביקשנו לארוז אותן. למחרת הקפצנו הכל על מחבת בלי שמן, כך שהאוכל התחמם והציפו קצת נפרד ממנו. לא היה מוצלח במיוחד.

שילמנו 230 ש"ח וויתרנו על קינוח. כנראה שניתן לנמו קצת מנוחה.
לצפיה ב-'ARIA ומימי'
ARIA ומימי
16/07/2018 | 20:56
188
שוב סוף שבוע נטול מתארחים , באיחור של שבוע חגגנו את יום הנישואים בששי בערב באריא . היה מעולה 

השרות היה מופתי, מנהלת המסעדה שמה לב שהמלצרית שהגישה לנו תפריטים מתעכבת בשולחן אחר - באה לקחת את ההזמנה, לחם טרי משובח עם סלסת עגבניות, ממרח חציל קלוי וחמאה הוגש ללא חיוב . בקשנו קרח עם המינרלים המוגזים, כשכוס  הקרח התרוקנה- המלצרית מיוזמתה הביאה מילוי חוזר 

ומה אכלנו ? הצמחוני לקח מהתפריט הרגיל סלט ירקות עם גבינת המאירי מעוטרת בסומק- וכה אמר- להכין סלט כך כך טעים- זו הוכחה למקצוענות השף 
וממיוחדי היום- חסה ג'ם צלויה עם ברומיני בטמפורה ועל כל זה קציפת לימון- מנה כל כך מיוחדת וכל כך טעימה . 

לקחתי ממיוחדי היום מנה שהוגדרה כלחמנית בריוש עם שרימפס- בפועל הגיעו שתי פרוסות עבות של חלת בריוש חובקות שרימפס ברוטב כבד- במחצית המנה- בקשתי לבטל את הסטייק ושמחתי שהמנה הראשונה שהזמנתי  ממיוחדי היום- קרפצ'ו לוקוס - מנה יפהפה , פרוסות לוקוס על הצלחת עם טיפות יוגורט לבן, סלטון קצוץ זעיר של צנוניות ומלפפון. טפטוף מחצי לימון מהמנה שלו הקפיץ אותה עוד יותר . מנה קלילה .

נשאר מקום לקינוח- טארט פסיפלורה מעוך- לקחו את הטארט הפכו והפילו על הצלחת , שברי מרנג סביב , רוטב פסיפלורה- קינוח לא שגרתי. חמוץ מתוק 
בשולחן ליד הזמינו קוקטייל בכוסות גבוהות צבע כתום- לא עמדתי בפיתוי- קוקטייל של מיץ אפרסק , מיץ פסיפלורה , רום ו...לא זוכרת. כמות מכובדת של קוקטייל קליל וטעים 
אני לא מוצאת את החשבון אבל עם טיפ של 20%, בקבוק גדול מים מינרלים מוגזים ואספרסו כפול סביב 450 -460 שח

ארוחה טעימה, מנות לא שיגרתיות, שרות מופתי. פעם שניה שלנו שם וכמובן נחזור
שלא לדבר על החניה הקבועה ופנויה  באזור ..

במסגרת סידורי יום ששי הבחין בעלי שנפתחה MIMI באזור תעשיה של כפר סבא, דרך המוביל . עצר לקפה -מעולה לדבריו והתבשר שהם פתוחים בשבת 
זו המאפיה של מסעדת NONO מהוד השרון. ספרו שהמאפיה עברה לכפר סבא ופתחו חנות למכירה בשרות עצמי- לחמים, מאפים, פיצות , כריכים 
חלקנו פיצה מצוינת עם עגבניות מיובשות שום קונפי, שני משולשים נלקחו הבית 
קינחתי בגביע עם יוגורט פירות וגרנולה שלהם - טוב מאד
יש להם מתקן למים קרים. הוא לא ויתר על מקיאטו כפול 
החשבון 96 שח 

לצפיה ב-' ציוד להכנת שימורים'
ציוד להכנת שימורים
16/07/2018 | 16:08
2
110
היי,
לא מצאתי את שרשור האוף השבועי.

מישהו יודע איפה קונים בארץ ציוד להכנת שימורים? כלומר מלקחיים לצנצנות, משפך ייעודי, וכו׳ (מתואר בתמונה).
ראיתי באתר של סו-שף במחיר גבוה בעיני, תוהה אם יצא לכם להיתקל בחנויות במחיר סביר יותר. יודעת שאפשר להזמין מחו״ל, מעוניינת לבדוק קודם בארץ.

תודה

לצפיה ב-'הייתי מנסה אצל ספקים של ציוד מקצועי למסעדות'
הייתי מנסה אצל ספקים של ציוד מקצועי למסעדות
16/07/2018 | 19:27
1
79
את יכולה להתקשר לשף דיפו או קיטשן ליין.

לא זוכרת שראיתי ציוד כזה בפור שף או חנויות דומות, אבל שווה לשאול גם שם.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/07/2018 | 17:10
4
לצפיה ב-'OCD, כי יום הולדת יש רק פעם בשנה '
OCD, כי יום הולדת יש רק פעם בשנה
15/07/2018 | 07:51
14
234
לצפיה ב-'חלק א'
חלק א
15/07/2018 | 07:52
389
יש אירועים שגוזרים עליך התלבטות קשה לאיזו מסעדה ללכת. ביום ההולדת שלי היה ברור לנו כבר הרבה זמן שאנחנו חייבים להגיע פעם נוספת ל-OCD, אחרי שעבר די זמן מאז הפעם היחידה שביקרנו בה.

אז אהבנו מאד. מאז היו דיווחים אוהדים לצד ביקורות פחות נלהבות על מנות שהיומרה בהן לא באה לידי ביטוי במלואה בצלחת. קצת אחרי שהזמנו, המסעדה קיבלה את החותמת של גו-מיו. הבחירה בטח תגדיל את רשימת ההזמנות למסעדה, במיוחד בקרב תיירים. אנחנו עשינו את ההזמנה עוד קודם ובנוסף גם קיבלנו מקום בשורה הראשונה באמצע, כשממש מתחת לאף שלנו הורכבו חלק לא קטן מהמנות, כיף בפני עצמו.

את השף, רז רהב, שהמנות שלו התפרסמו באינסטגרם הרבה לפני שהיתה לו מסעדה משל עצמו, כבר לא צריך להציג. הקונספט של המסעדה זקף הרבה גבות כשהיא נפתחה. תפריט פיקס שמוגש בשני סרביסים של 18 סועדים כל אחד נראה כמו התאבדות בטוחה בתקופה שגם מסעדות שהולכות על הרבה יותר בטוח נסגרות בקצב מדאיג.

בראיון שהתפרסם איתו לא מזמן קראתי אותו אומר שהוא מרגיש היום יותר בוגר, מה שגורם לו פחות להתאבד על כל צלחת מתוך רצון להוכיח את עצמו. עדין כל המנות שהוגשו בארוחה היו סופר מושקעות, עם השקעה ברמת פינצטית על כל אלמנט שמונח על הצלחת.

השינוי היחיד בקונספט מאז הביקור הקודם היה שבפעם הקודמת רז הסביר על כל אחת מהמות לכלל האורחים. הפעם כל אורח קיבל הסבר אישי. על מנות הפתיחה ממתן, אחד הטבחים. על העיקריות והקינוחים – מרז עצמו. האישה בהתחלה חששה שזה אולי יאבד חלק מהחן שהיתה בהצגה הקולקטיבית של המנות לסועדים, אבל בדיעבד אני חושב שהשיטה הנוכחית טובה יותר, היות והיא מאפשרת שיח אישי בין הסועדים לבין הצוות. אפשר לשאול שאלות. להבין יותר. וכמעט להרגיש אורחים אישיים של השף.

יתרון נוסף בצורת ההגשה האישית הוא שהמסעדה יכולה להיות יותר טולרנטית לזמן ההגעה של האנשים. מן הסתם מי שיגיע ב-20 דקות איחור יצטרך לוותר על מנה. אבל כמה דקות לכאן ולכאן כבר פחות משפיעות שכן ממילא לא כולם מקבלים את הצלחת באותה השניה.

לצפיה ב-'חלק ב'
חלק ב
15/07/2018 | 07:59
317
הארוחה נפתחה בקערית קטנה ובה גרניטה של ג’ין וטוניק, ריבה של גזר לבן, קציפה של יוגורט וצנוברים קלויים מלמטה (לא צולם). הורגש גם מלפפון, בקטנה. רק מהתיאור של המנה אפשר להבין שזו מנה שמנגנת על כל האוקטבות של הטעמים, הטמפרטורות והמרקמים. היה בזה קצת מכל דבר. קצת קפוא. קצת חם. קצת מתוק. קצת חריף. קצת חמצמץ. ובעיקר זה העיר לחלוטין את כל הפה, במיוחד עם השוק הראשוני הקפוא שאחריו הגיעו כל היתר. פתיחה מצויינת.

הפתיח השני, שתי מנות של פינגר פוד, שהוגשו על שתי קוביות עץ. על הימנית - בריוש שמן זית עם משחקים של מלון וזיתים. על השמאלית – פאף אורז עם מרקמים שונים של בצלי שאלוט ומקרל כבוש ושרוף. מבין שתיהן הימנית היתה ה"מעניינת" והשמאלית היתה המוצלחת: ביס קטן של אושר, בזכות הקרם עם המליחות המאד מובהקת של הבצל (לי יש שריטה ללחמי בצל אז זה ממש עשה לי את זה) והעישון של המקרל שהצליח למצוא את האיזון שלו היטב גם ברקע הדומיננטי של טעמי הבצל.

האישה פחות אהבה את הטעם של הדג, לדעתי זה מאד הוסיף רבגוניות לטעם של המנה, ומבחינתי גם הגרניטה וגם הפאף הן לחלוטין מנות של וואו.

אחרי שני הפתיחים הגיעה צלחת ובה פורל במרינדה של סויה ולימון. מעליו מקלוני תפוח עץ דקים ושורש כלשהו. הדג שחה ברוטב, שעל פי ההסבר היה ציר מהעצמות של הדגים, והזכיר לי את הויטנאמיות מהעונה האחרונה של MKR שעשו שימוש בכל חלק אפשרי של כל חומר גלם, ומה שלא נכנס לתבשיל – נכנס לציר (מקליפות של אננס ועד עצמות וחלקי פנים). התפוח מלמעלה נתן, לטעמי, בעיקר אלמנט קישוטי, ופחות בלט בטעם. הכוכבים העיקריים היו הדג (שעתיים וחצי במרינדה עושים את שלהם) והרוטב שנתנו שילוב ממש מושלם.

למנה הבאה הוגשו שתי קערות גדולות. בשמאלית ארבע לחמניות פרקר האוס שעוד קודם לכן יצאו בבת אחת מהתנור ומילאו את כל חלל המסעדה בריח שכמעט התעלפתי ממנו. הלחמניות הוגשו כשהן כמעט לוהטות ולא אכזבו גם בטעם, עם מעט קצח. בקערה השניה קרם עגבניות, שמסיבה כלשהי זכה לשם בווריה של עגבניות, קצף אצות ורוזמרין. לא יודע אם הכוונה היתה לאכול את זה ביחד, אבל הבדל הטמפרטורות היה גדול מדי ואיכשהו העדפתי לאכול כל אחד בנפרד. מנה נחמדה. לא של וואו, אבל נחמדה.

למי שמעוניין להכין את הלחמניות בבית... הנה הלינק

הביס הבא (לא צולם) שוב מנת מעבר של ביס. סורבה של תירס, קוויאר ואבקה של פופקורן מקורמל. בדיוק ראינו השבוע את המשימה ממשחקי השף שהיה צריך לעשות מנה מלוחה ומנה מתוקה בשילוב תירס, וגם שם היה מי שהלך על משהו דומה של שילוב תירס ופופקורן. הקרם תירס היה מאד כיפי. הפופקורן הורגש גם בטעם וגם בריח. את הקויאר לא ממש איתרתי במנה, אבל גם בלי זה אהבתי את התוצאה.

לצפיה ב-'חלק ג'
חלק ג
15/07/2018 | 08:02
245

עוד מנה שלא צולמה – נתחי בס ים מאודה, ברוטב חמאה לבנה עם קרם חציל וכרישה. עוד מנה טעימה. מאד מאד עדינה. דווקא כאן הקרם היה מאד חשוב, כי בלעדיו היא יכלה להיגרר למחוזות קצת אנמיים, והקרם הוא זה שנתן את הערך המוסף, כשהוא מוסיף למנה טאץ’ מעושן קצת. מנה מוצלחת מאד לאוהבי העידון.

אחרי שתי מנות שלא צילמתי חזרתי שוב לצלם את העיקריות. הראשונה שבהן, סינטה של טלה, צלויה על הגריל, ובצידה קציפה של תפוחי אדמה. זה נראה כמו פירה אבל במפתיע הטעם שלה לא הזכיר בכלל פירה, ודווקא אהבתי את הדיסונאנס הזה. הוא יצר איזה סקרנות להבין מה הסיפור של העננה הזו, ותכלס גם ככה אני פחות מחובבי הפירה.

התאנים היו שחקני משנה, מבחינתי, ולא הוסיפו אלמנט מיוחד של טעם. המנה יכלה להסתדר היטב גם בלעדיהן. הסינטה היתה די קשה ללעיסה, ועל כן מראש התבקשנו לאכול את זה בביסים קטנים. היה לזה מרקם קצת מוזר של שומן מוקשה. לא יודע אם במתכוון או לא. אבל לפחות בטעם, הבשר והקציפה היו מאד טעימים.

בעיקרית הבאה רזי הגיש ברווזי. סוג של אוטוביוגרפיה כנראה. את המנה עצמה לא צילמתי, אבל כן צילמתי את צמד הברווזים שהונחו עוד קודם לכן לשולחן העבודה לצורך החיתוך. הברווז יושן במסעדה והוגש עם תירס לבן, קישואים ותלולית של עלעלים. גם כאן התלולית הזאת של הקישואים והעלים היתה השיחוק של המנה.

המנה שסיימה את המנות המלוחות היתה של אספרגוס על הגריל, קרם בצלים ואורז בר. הוגש על ציר בשר ומלמעלה גורדה גבינה שיושנה במסעדה למשך חמישה חודשים. מכל המנות - זו היתה המנה שהתחברה לי הכי פחות. המרק והקרם והגבינה… לא יודע. לא הצליחו להשלים אחד את השני למשהו מגובש בעיניי.

לצפיה ב-'חלק ד'
חלק ד
15/07/2018 | 08:10
260

שני הקינוחים שהוגשו היו הצלע הפחות חזקה מבחינתי בארוחה.

הראשון היה פרפה של דבש פאפאיה וג’ינג’ר. הפרפה עצמו – נראה כמו קוביית קלקר וסך הכל היה לו טעם מעניין מהדבש. הייתי מסתפק בו ומוותר על כל מיני גרגרים שהיו בתחתית המנה וקצת הפריעו לי להנות מהפרפה עצמו. אם כבר להוסיף משהו אז רק משהו קציפתי/משחתי ולא גרגירי. לא בכל מנה צריכים קונטרסט של מרקמים.

הקינוח השני הפיל לנו את הלב רק למשמע המילה כוסמת. כששואלים אותנו על רגישויות או העדפות הדבר היחיד שאנחנו רושמים זו אשכולית שיש לי איתה התנגשות עם סטטינים. אם הייתי מעלה על דעתי שישתמשו שם בכוסמת הייתי רושם את זה גם. ואולי מעכשיו אנחנו צריכים ללכת על בטוח ולהגיד אשכולית וכוסמת. מדובר על אחד מהביג no no גם שלי וגם של האישה. שנינו לא מתחברים ליצור המוזר הזה עם ריח של כלב שיצא ממכונת כביסה.

אמנם במנה הזו מדובר רק בדף של כוסמת, ולכן איכשהו זה "עבר", אבל אפילו במצב הצבירה הזה אי אפשר היה להתחמק מטעם הלואי המבאס של הכוסמת.

מתחת לדף היתה אסופת ממתקים. זכור לנו שזיפים וזכור לנו קרמל. אבל כבר היינו עייפים מלרשום ואתם מוזמנים לנחש מהצילום את היתר. גם אם אני מוריד את דף הכוסמת מהשקלול של המנה, זה לא היה קינוח מהחלומות. בקוואטרו אכלנו קינוח מעדת ה"ערב רב" שהיה מוצלח פי כמה.

הארוחה ב-OCD היא אירוע רב קסם. גם הצפיה בתהליך ההכנה של המנות. גם הדו שיח עם השף והצוות. וגם הקסם שבאכילה משותפת, כשמצד אחד יש משהו מיוחד בזה שכל מי שמסביבך חולק את אותה הארוחה ממש (למעט שינויים קלים) ומצד שני כל אחד לוקח משם חוויה קצת אחרת, כי בכל זאת מדובר באוכל ובטעמים שזה עניין מאד סובייקטיבי.

לחלק לא קטן בחוויה תרם רז עצמו, שהיה מקסים. גם בביקור הקודם וגם הפעם הוא המשיך להקרין הרבה ענווה וקסם אישי שקט. למרות שהוא היה צריך להגיע לכולם בכל מנה, כל שאלה נענתה באריכות רבה ובהסברים מפורטים כאילו רק אתה שם.

מבחינת הטעם – אפשר לחלק את הארוחה לשלוש. הפתיחים והמעברים שברובם היו מנות של וואו. המנות עצמן, שלמעט האחרונה שברצף, היו טובות עד טובות מאד. והקינוחים, שהיו החוליה החלשה, ולדעתי המנות היחידות שנפלו קורבן לתיחכום יתר. אחרי ארוחה ארוכה וכבדה הייתי שמח לקבל קינוח פרשי, מרענן, קליל פשוט בלי יותר מדי התחכמויות ואולי עוד איזה קינוח קצת יותר קלאסי.

עם זאת, המאזן הכללי של הארוחה חיובי ביותר. לא כל אלמנט שהיה מונח על הצלחת צלף בול, ואני יודע שלחלק מהמבקרים המקצועיים זה מפריע יותר מאשר לי. כסועד רגיל. ובכלל, בארוחה כל כך ארוכה ומורכבת יש כל כך הרבה בורות ליפול בהם שמי שממש מחפש בזכוכית מגדלת ימצא את הפיספוסים הטכניים. אני פחות מסתכל על הדברים האלה וחשוב לי רק הטעם, ובארוחה הזאת היה לי טעים מאד.

נכון שהיו מנות שהיו בהן אלמנטים שפחות תרמו לטעם, ויותר שימשו כקישוט, ומצד שני היו מנות שדווקא שחקני המשנה נתנו את השוס של המנה, אבל אי אפשר לקחת מהמסעדה את ההשקעה הבאמת פסיכוטית בכל מנה, ואני חייב להגיד שאני אוהב את זה.

שניצל אנחנו עושים די טוב בבית, ובשביל שיפודים ובשר "על האש" יש מספיק מנפנפים בפארק. אני לא מגיע לארוחת ערב במסעדה כל יום, וכשאני כבר עושה את זה אני רוצה את השונה, המושקע והמיוחד. כן, דווקא זה הפינצטי. אני רוצה שיפתיעו אותי. שירגשו אותי. שיפעילו לי את כל החושים, כולל הויזואלי. וזה מה שאני אוהב בפיין דיינינג הזה ולא מרגיש שום צורך להתנצל על כך למרות שבארץ זה מקוטלג כ"פלצני" ומתקבל לא פעם בבוז.

ובגלל הסיבה הזו הביקור ב-OCD משאיר גם תחושה קצת עצובה, על כך שבארץ, עם כל תכניות השף והתחושה שכן יש פה סצנה של אוכל – OCD היא סוג של שמורת טבע. מצד אחד ממש נהנתי שם מכל רגע, ומצד שני אי אפשר להתחמק מהמחשבה שאם הם סוגרים מאיזו שהיא סיבה – אפשר להרים מצבה על הפיין דיינינג בארץ. עשה לי קצת עצוב המחשבה הזאת.

לסיכום: יחד עם יין וטיפ קשה לזוג שלא לסיים את הערב בסביבות ה-1000 שקלים לארוחה. זה מקטלג את המסעדה באופן מוחלט כמקלט לאירועים מיוחדים. אני בטוח שהסכום והקונספט של לחתום בלאנקו על תפריט סגור מרתיע אנשים. אני בכל זאת חושב שכל חובב אוכל בארץ חייב לשבור קופת חיסכון קטנה ולהגיע למסעדה לפחות פעם אחת ולהתרשם בעצמו.

אלמנט הסיכון בארוחה עם כל כך הרבה מנות מורכבות הוא גבוה. אני בטוח שיש ערבים שבהם התוצאה הסופית פחות מושלמת, ואז על אחת כמה וכמה עולה שאלת ה-VFM.

למזלנו, אנחנו נפלנו על ארוחה פגז, ולמרות הורדת נקודות על שני הקינוחים וגם בהתחשב בכך שלא לכל מנה יש גם וואו פקטור (דבר שהוא ממילא די בלתי אפשרי), והרגשנו שקיבלנו את מלוא התמורה.

לצפיה ב-'מזל טוב! לבושתי עוד לא הייתי. יקרה מתישהו.'
מזל טוב! לבושתי עוד לא הייתי. יקרה מתישהו.
15/07/2018 | 09:24
157
מדיווח לדיווח על OCD נראה שיש תהליך של התפתחות והתבגרות. אם בהתחלה היו דיווחים שמתארים לא מעט מנות בינוניות, עכשיו רוב הדיווחים מתארים מנות טובות עד מעולות. OCD היא מסעדת הפיין דיינינג הכמעט יחידה כאן שמספקת חוויה של ארוחת טעימות סטייל מסעדות מישלן - יצירתית וחדשנית: במנות, בהכנה, בשירות, בהגשה ובעיקר בתשומת הלב לפרטים הכי קטנים. שאפו על כך. 

לצפיה ב-'נשמע ונראה מצוין '
נשמע ונראה מצוין
15/07/2018 | 13:18
94
רוצה לנסות אבל השורה התחתונה בהחלט יקרה.... (למרות שבהחלט מבינה למה)
לצפיה ב-'איזה כיף שיש יום הולדת ...'
איזה כיף שיש יום הולדת ...
15/07/2018 | 13:44
138
אז תודה רבה לבעלי היקר- שחגג יום הולדת ונתן לנו הזדמנות שוב לחזור למסעדת OCD ...
מקווה שנשוב בעתיד- כי מבחינתי היה ערב מהמם מכל הבחינות: אווירה, אוכל, שירות...לא יכולתי לבקש יותר!

תוספת לגבי היין
כמנהגנו- לקחנו יין אדום בכוסות.
אנחנו מאוהבי היין עם הטעם העמוק והעשיר...מתרחקים מיין עם טעם חומצי ואוהבים יין "כבד" עם גוף מלא וסיומת ארוכה.

ילד היום הולדת שתה יין של מהר"ל כמדומני- כ66 ש"ח לכוס. לא הייתה אפשרות לטעום מראש היות והיין נמזג בשיטה מיוחדת (לפי מה שצלחתי להבין- סוג של סיכה שחודרת לבקבוק ומאפשרת מזיגה מבלי לפתוח אותו?)-בכל מקרה- נרשמה הצלחה- היין היה מוצלח מאוד וקלע בול לטעמו.
אני שתיתי יין דרום אפריקאי שהיה 90% שם מבחינת ההגדרות שלנו..אבל גם היה בסדר גמור וליווה היטב את הארוחה.

מבחינתי המנות היותר "זכירות" בערב מבחינתי הן:
מנת הפתיחה של הגרניטה שהייתה כל מה שאפשר לבקש ממנת פתיחה- קיק אוף מעולה לערב מעולה- כמו שהאיש אמר...קרה, מתוקה, חמוצה..קרמית..פשוט כיפית...ועוד יותר כיף היה לצפות בהרכבה שלה.

עוד מנה מוצלחת- לחמניות הפורטר האוס שהייתי מאוד שמחה לאכול מהן כל יום עד שארית חיי...

ומנת הברווז - שהייתה שיחוק רציני..הופעתי מאוד מעלי המיוזנה? לא הכרתי את העשב הזה ממקודם והטעם שלו השתלב היטב עם הקישואים שממתחת ותרם מאוד למנה.

אני חייבת להודות שבשלב מסויים, איפה שהוא במנת האספרגוס,כבר הגעתי ליכולת הקיבולת הבטנית שלי...ויש משפט שאומר שלחזיר שבע יש הרבה מה לומר...יכול להיות שבגלל זה פחות "עפתי" על הקינוחים ומנת האספרגוס...
אבל שורה תחתונה- מבחינתי OCD- היא מצרך נדיר בארץ, בייחוד לאחר סגירתה של כתית. מאחלת לה להחזיק מעמד עוד הרבה הרבה זמן כדיי שנוכל לשוב אליה בארוע מיוחד עתידי!

לצפיה ב-' נשמע שהייתם לכם חגיגה גם בפה, תודה על הדיווח המפורט'
נשמע שהייתם לכם חגיגה גם בפה, תודה על הדיווח המפורט
15/07/2018 | 14:13
4
123
באופן אישי אלף לזוג זה מעבר לתקציב שלנו, אבל אולי יום אחד, מי יודע... כמו כן ארוחות כאלה לא פשוטות לאנשים בררנים שאינם אוכלי כל (דווקא עם כוסמת אין לי בעיה, אבל עם כוסברה, קימל, קצח, חריף ועוד יש... ).

נ.ב.
לא יודעת מתי ה"רעננות" הוחלפה רשמית ב"פרשיות". אני מאשימה את מושיק רוט.
לצפיה ב-'זה המקום לציין'
זה המקום לציין
15/07/2018 | 14:38
3
195
שבמעמד ההזמנה המסעדה באמת שואלת על רגישויות או חומרי גלם בעייתיים ולהבנתי עושה מאמץ לעשות את האדפטציות המתאימות.

בקינוח האחרון, אגב, היתה צלחת אחת שלא קיבלה את דף הכוסמת. לא יודע אם מישהו אכן שלל מראש את הכוסמת או שהיתה בעיה אחרת שהצריכה הכנה אחרת של המנה אבל תכלס מה זה קינאתי במי שמקבל את הצלחת נטולת הכוסמת הזו

מן הסתם את הקצח בלחמניות יהיה יותר קשה להוציא, כי כל הקטע של הפרקר האוס האלה שהן נאפות יחד כמו חלה מפורקת, ואני מניח גם שמי שיפסול להם מראש רשימה של 50 חומרי גלם יצטרך לוותר על ארוחה שם, אבל גמישות כלשהי בהחלט יש להם.

על פי האתר יש אפשרות לבקש, במועד ההזמנה, תפריט צמחוני, כשר וטבעוני. שאפו למסעדה גם על זה.

לצפיה ב-'כל הכבוד. לשמחתי אני לא רגישה לכלום (למעט קלמרי, כנראה)'
כל הכבוד. לשמחתי אני לא רגישה לכלום (למעט קלמרי, כנראה)
15/07/2018 | 16:31
2
167
אבל אני בררנית במזון ויודעת בגדול מה אני אוהבת ואיך, ובעיקר מה אני ממש לא אוהבת. (לפעמים יש הפתעות כמובן, לכאן ולכאן, אבל לרוב אם אני לא אוהבת רכיב מסוים הוא יחרב לי את המנה). יש רשימת רכיבים לא קצרה שאני סולדת מהם... חלקם ידועים כשנויים במחלוקת וסלידה מהם נפוצה מאוד (כוסברה, קימל, אניס, שומר, גויבה, וסאבי, צ'ילי וכל דבר חריף/פיקנטי מעבר לג'ינג'ר) וחלקם דווקא אהודים מאוד, בפרט בארצנו – טחינה או עגבניות רגילות טריות, לדוגמה (מסתדרת בד"כ עם שרי ועם עגבניות יבשות ורוטבי עגבניות, לא כולל רסק טרי כמו של מלאווח או ג'חנון שהוא השטן מבחינתי ).

גם בקינוחים הרשימה לא קצרה; אפשר לתמצת אותה בהכללה גסה לדביק/שמנוני/מתוק מדי ולקרמים בגוני חום–בז' ... ובהרחבה, אני לא חובבת פסיפלורה, מרנג, קרמל, טופי, נוגט, חלווה, ריבת חלב, קרם אגוזים, אגוזי לוז, קפה, בצק פאי, קרמבל (לכל היותר פירורים עדינים כמו על עוגת גבינה), מי ורדים, מי סוכר, סילאן, דבש נוזלי (אבל חולה על עוגות דבש בחושות ), סירופים למיניהם (בעיקר אלה המשמשים ל"קישוט"), פקאן/שקדים מסוכרים (וכיו"ב) ובטח יש עוד ששכחתי...

אגב, יש כמה רכיבים שנויים במחלוקת שבהם אני דווקא בצד האוהד – מרציפן , שמיר, ציפורן, קינמון... (אין אצלי יותר מדי ציפורן או קינמון, בעיה קבועה אצלי בתיבול עוגות... ).

בקיצור... אין ממש אפשרות להתחיל להכין רשימות של בדיוק מה, כמה ואיך, בעיקר שיש מקרים שבהם צורה אחת אהובה עליי ואחת ממש לא. למשל, אני אוהבת את רוב סוגי הדגים אבל רק בתצורת פילה/סביצ'ה/סשימי (לא נהנית להתעסק עם דג שלם, לא אוהבת סרדינים ושונאת קציצות דגים); שונאת כבדים שלמים אבל נהנית בד"כ מפטה/קצוץ; אוהבת לסחוט לימון טרי על דג, אבל לא אוהבת אותו בסלט; חולה על דובדבנים כמעט בכל פורמט ואוהבת מאוד תותים טריים (בעונה), אבל לא בתצורת ריבה/קולי ולא נהנית בד"כ מפירות יער (בעיקר לא אלה שמגישים בישראל).

אני הולכת לארוחות טעימות רק אם התפריט מפורסם מראש ואז אני יכולה לוודא שאני אוכלת לפחות 85% מהמנות. כבר ישבתי בארוחות כאלה ובד"כ לא שיניתי כלום אלא לקחתי בחשבון שיהיו מנות שאני אוכל באופן חלקי בלבד (ואכן כך היה) אבל במכלול הארוחה זה היה זניח ולא הפריע (כי היה לי די מה לאכול). בכל מקרה לא היה מדובר בארוחה במחיר כזה אלא חצי ממנו לכל היותר.
לצפיה ב-'גם בחצי המחיר לא בטוח שמסעדה כזאת מתאימה לך'
גם בחצי המחיר לא בטוח שמסעדה כזאת מתאימה לך
15/07/2018 | 16:46
1
175
זו לא מסעדה למישהו שמגיע עם אג'נדה מאד ברורה על מה הוא אוהב ולא אוהב. למישהו כזה כבר עדיף ללכת למסעדה עם תפריט ברור שמפרט את המנות.

זו מסעדה למישהו שחוץ מאולי 2-3 מרכיבים שהם ייהרג ובל יעבור מבחינתו ו/או אלרגיות - רוצה דווקא להחשף להפתעות כולל גם בחומרי גלם שאולי בצורה המקובלת שלהם הוא פחות מתחבר אליהם אבל בטכניקה אחרת אולי דווקא כן. זה מקום למי שמוכן לגלות פתיחות ולא בררנות.

אני חייב להגיד לך שאפילו כשהגיע הדף הזה של הכוסמת, אם כל הפחד שלי מכוסמת, שמחתי לקבל פעם אחת את החומר גלם הזה בצורה שלחלוטין לוקחת אותו למקום אחר ואמרתי יאללא ננסה אולי זה ינגיש לי קצת את הכוסמת. וטעמתי. ו... לא מתתי, אבל בכל זאת הפריע לי טעם הלואי של זה. אבל ניסיתי. ושמחתי על הניסיון. וזו הגישה שלדעתי צריך לבוא איתה למקום כזה ומי שבאמת בררן כמו שאת כותבת - חבל, כי זה מחטיא את כל המטרה של המקום.

בשביל לקבל את הדברים השבלונים יש מספיק מסעדות בארץ בטח לא מסעדה שבשבילה תסכן 350 שקל לראש (מחיר המנה ללא יין ושירות) ואחרי זה כל הארוחה תתבאס שבמחיר הזה יכלת לקבל שתי ארוחות עם מנות שאתה מסוגל "לעכל" תרתי משמע.

אז אולי טוב שכתבת את ההבהרה הזאת, כי באמת לכל מי שקורא את התיאורים המתלהבים שלי אבל הוא עצמו לא פתוח להתנסות כמה שרק אפשר - עדיף להמנע.

וזה גם המקום לכתוב בפעם המי יודע כמה על המזל הגדול שנפל בחלקי שהאישה שאיתה אני חולק את כל הארוחות האלה היא בדיוק באותו ראש איתי. ההבדלים ביננו מבחינת מה אנחנו אוכלים או לא הם ממש מינוריים (מרציפן אחד ההבדלים אגב, היא פחות אוהבת אני ממש אוהב) ובגישה ובפתיחות אנחנו אחד לאחד (וזו הסיבה גם שבסיציליה שם המרציפן באמת מפורסם היא טעמה גם טעמה, וזו גם הגישה שלי - להתנסות כמה שיותר וכמה שרק אפשר, ולא לבוא סגורים. אבל זה דורש אופי מאד מסויים ותודה לאל שאנחנו באותו ראש בעניין. עושה את החיים של שנינו הרבה יותר כייפים).

לצפיה ב-'אין לי בעיה עם הפתעות או ניסיונות, כפי שציינתי, זרמתי'
אין לי בעיה עם הפתעות או ניסיונות, כפי שציינתי, זרמתי
16/07/2018 | 18:10
84
גם בארוחות טעימות שבהן לא בחרתי את המנות ולא שיניתי אותן; אבל כן יכולתי לעבור על התפריט מראש ולראות שהוא רלוונטי באופן כללי. לעומתי בן הזוג ויתר מראש כי הוא לא אוכל כלל דגים ומאכלי ים ומכיוון שבכל ארוחה היו גם מנות כאלה והוא לא מעוניין בתחליפים טבעוניים, נראה לו מיותר לשלם את המחיר המלא ולאכול רק חצי ארוחה.

אבל יש דברים שאני לא מסוגלת לשרוד ללא תלות בצורת ההכנה. לדוגמה, אין לי סבילות לחריף (עבורי גם פיקנטי = חריף). גם חומרי גלם כמו כוסברה (טרייה) או אניס/שומר הם שתלטנים וקשה להתעלם מהם. לכן נשאלת השאלה עד כמה השף מבשל בסגנון שאני מתחברת אליו או שהוא מאלה המרבים להשתמש בחומרים שאני מתקשה להתמודד איתם, ואז אני מעדיפה לוותר מראש.
לצפיה ב-'תענוג לקרוא את הדיווחים שלכם על הארוחה הזאת'
תענוג לקרוא את הדיווחים שלכם על הארוחה הזאת
15/07/2018 | 21:25
114
ואני מסכימה עם השורה התחתונה שלך בעניין פיין דיינינג.
לצפיה ב-'תודה על דיווח כה מפורט וחסכתם לי המון'
תודה על דיווח כה מפורט וחסכתם לי המון
16/07/2018 | 21:00
35
לצפיה ב-'שאלה דחופה - למחר בצהריים בתל אביב'
שאלה דחופה - למחר בצהריים בתל אביב
13/07/2018 | 17:24
14
254
רצינו ללכת לאוזריה אבל מסתבר שגם היא בעוצר בשבת.
זקוקים למקום חלופי, רצוי בגישה דומה אבל לא חובה, עם מספיק מנות טבעוניות לבחירה (אחת טבעונית, האחרים אוכלי כל).
כל מה שחשבתי עליו, בעיקר בגזרה האסייאתית, מבאס אותי לגמרי כשאני רואה את המחירים (80 וצפונה על מנה אחת, שאת חלקן יכולתי בקלות להכין לבד בבית ושממילא אוכל גרסאות טובות בהרבה שלהן בשליש מחיר בנסיעתי הבאה).
רעיונות? אם זה מעט מחוץ לתל אביב גם הולך.
לצפיה ב-'אם לא היה צריך טבעוני'
אם לא היה צריך טבעוני
13/07/2018 | 18:16
3
215
הייתי אומר בסטה, אבל לא זוכר אם יש משהו בכיוון הצמחוני שם.
האוירה כמובן שונה לגמרי מהאוזריה אבל זה מה שעלה לי אסוציאטיבית.

לצפיה ב-'הבסטה יקרה להחריד'
הבסטה יקרה להחריד
14/07/2018 | 08:33
2
67
לצפיה ב-'בבסטה יש בראנץ' שבת שהוא במחיר נוח מאוד'
בבסטה יש בראנץ' שבת שהוא במחיר נוח מאוד
14/07/2018 | 12:38
1
149
מה שכן, לא חושב שזה מקום לטבעונים.
לצפיה ב-'יש בבסטה אופציות לטבעונים'
יש בבסטה אופציות לטבעונים
18/07/2018 | 10:20
3
לצפיה ב-'איזור הפשפשים ייתן מענה'
איזור הפשפשים ייתן מענה
13/07/2018 | 19:18
2
170
מרגוזה/פועה/ראיסה/ועוד
לצפיה ב-'זה אכן האיזור המתאים ביותר'
זה אכן האיזור המתאים ביותר
14/07/2018 | 08:34
114
צריך להתכונן לכך שיהיה עמוס מאד, אבל ככה זה בשבת בצהריים.
לצפיה ב-'שאפה בר- מחיר שפוי יש מנות טבעוניות '
שאפה בר- מחיר שפוי יש מנות טבעוניות
14/07/2018 | 10:20
41
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
14/07/2018 | 15:31
6
207
הבסטה אכן לא מתאימה לטבעונים, וממילא המחירים יקרים למדי (מעדיפה לבזבז את תקציב המסעדות שלי ביפן לכשאסע מאשר בארץ). 

מאחר והחום חיבל ברעב ולא הספקנו להזמין מקום באופציות עליהן חשבנו (האנוי או בית תאילנדי למשל), הלכנו בסוף סתם על ישיבה בבית קפה סטנדרטי עם אופציוץת טבעוניות לאוכל קל, ואז עברנו לדבר האמיתי - גלידה בסיציליאנית (:

לצפיה ב-'לפעם הבאה האנוי או וונג'
לפעם הבאה האנוי או וונג
14/07/2018 | 16:42
1
39
לצפיה ב-'חשבתי על האנוי'
חשבתי על האנוי
16/07/2018 | 14:59
50
אני מאוד אוהבת אותם, המחירים סבירים, ואלו דברים שלא אכין בבית. אבל זה היה מעין רגע אחרון והנחתי שיהיה קשה למצוא מקום - מה גם שאם נצטרך לשבת בחוץ זה בטח לא בא בחשבון בחום הזה. 
לצפיה ב-'90 לראשונות ועיקרית זה יקר?'
90 לראשונות ועיקרית זה יקר?
14/07/2018 | 17:59
3
48
לצפיה ב-'התפריט הרגיל שלהם יקר'
התפריט הרגיל שלהם יקר
16/07/2018 | 14:57
2
80
הצצתי גם בתפריט בראנץ' לדוגמא - הזולים הם 89 לעיקרית (ובזה כלול "צלחות קטנות" בלי פירוט), אולי מנה אחת טבעונית וגם זה לא בטוח, כך שזה ממילא לא רלוונטי למקרה זה. ובעיקר: חום אימים מכדי לפתח רעב של ממש, רצינו לשבת ולאכול משהו נחמד כתירוץ להיפגש, כך שלא ממש התחשק לי להוציא מעל 100 שקל (עם טיפ) בלי קינוח. 
זה אולי מחיר סביר לארץ - אני די ממעטת ללכת למסעדות בימינו אז אין לי מושג - אבל כמו שאמרתי: עוד לא הרבה זמן צפוי לי פרק זמן ארוך בחו"ל. ב-100 שקל אוכל לאכול 2-3 ארוחות יפות היכן שאהיה. מעדיפה לנתב את התקציב שלי לחו"ל, ובארץ ליהנות מזה שיש לי מטבח מצויד ואפשר להכין אוכל מעולה בפחות כסף, ובלי לחפש חנייה.... 
לצפיה ב-'כן, מי שמצפה למחירי וויאטנם יתאכזב בכל מקום'
כן, מי שמצפה למחירי וויאטנם יתאכזב בכל מקום
16/07/2018 | 15:18
1
69
בכל אופן הדיל סופ״ש שלהם משתלם מאוד.
לצפיה ב-'למה וייטנאם?'
למה וייטנאם?
17/07/2018 | 10:50
44
לא ציפיתי למחירי וייטנאם, לא הייתי שם בכלל. השוויתי למדינות עולם ראשון. בקוריאה האוכל יותר זול, אפילו ביפן יש מקומות קטנים (לפעמים אפילו עם מישלן) שאפשר לאכול ב-30-60 שקל, ולמען האמת גם באירופה יצא לי לאכול בעלויות זולות. 
כן, הבראנץ' בבסטה יותר משתלם מהתפריט הרגיל, אין לי מושג מה זה "הצלחות הקטנות" וכמה ומה הגודל שלהן, אבל כשבא לצאת למשהו לא מחייב וקליל, אני מעדיפה לשלם פחות. בניגוד לרוב הכותבים פה, התקציב שלי מאוד מוגבל, אני מעדיפה לנצל אותו בצורה טובה יותר. 
לצפיה ב-'פיצה בסלייס באזור רוטשילד-אלנבי'
פיצה בסלייס באזור רוטשילד-אלנבי
14/07/2018 | 11:43
204
שלום לכולם,

השבוע אני מתכנן להגיע עם הילדים לקצה המערבי של שדרות רוטשילד. הם ביקשו לאכול פיצה, ואני צריך משהו פשוט ומהיר, פיצה בסלייסים יהיה הכי טוב. דווקא את הפיצות הפשוטות שיש באזור אני לא מכיר...

בקיצור, איפה יש פיצריה פשוטה, נחמדה, שמוכרת משולשים, במרחק הליכה קצר מרוטשילד-אלנבי? (את "טוני וספה" אני מכיר, אני מחפש משהו פשוט יותר...)

לצפיה ב-'סליידר, גבעתיים (בקטנה)'
סליידר, גבעתיים (בקטנה)
11/07/2018 | 17:11
1
307
מקום של המבורגרים בגבעתיים, מהקבוצה של הקונסיירז' הסנטרל וכו', ולכן גם השם של אור גינזבורג מופיע על התפריט למרות שלא יודע עד כמה הוא באמת מעורב.

בפעם הראשונה שהייתי שם ניסיתי את הסליידרים הקטנים וממש לא התלהבתי. עם כל התוספות המיוחדות והשילובים והדאווין - קציצה של פחות מ-200 גרם, על אחת כמה 60 גרם, זה לא המבורגר בשבילי. בהמבורגר הגודל קובע וכדי להרגיש שאתה אוכל המבורגר, על כל ההנאה שבזה, צריך קציצה קציצה. אבל טעמתי בזמנו את ההמבורגר הרגיל שלקחתי לקטנה והוא הרגיש לי יותר סביר אז בפעם השניה החלטתי להזמין אותו.

הוא אכן יותר מוצלח מהסליידרים הקטנטניקים. קיבלתי אותו מדיום כפי שביקשתי (וקצת מוזר שהם לא שאלו... לא מבין מקומות של המבורגר שלא שואלים את הלקוח מיוזמתם מה המידת עשיה). לזכותם ייאמר שהם שמים בצל מטוגן ולא חי. בצל חי על המבורגר זה אחד מהטופינגז שאני יותר מתעב.

עם התוספות של הבצל המטוגן, הרוטב והמלפפון חמוץ (את החסה העפתי כי גם ככה אני לא מת על חסה וזאת היתה סמרטוטית במיוחד) - ההמבורגר היה לא רע בכלל, אבל במבחן הקציצה נטו - היא די אנמית. לא רעה, אבל אנמית. חבל. עוד קצת טעם לקציצה יכל ממש לשדרג את המנה. הצ'יפס בטטה שלהם מעולה. פריך וטעים. בכלל, לאחרונה אני ממש חזק בקטע של צ'יפס בטטה.

הלימונדה פסיפלורה (כן יש המצאה כזאת) היתה על גבול המתוק מדי - אבל מאד מרעננת.

למי שלא אכל חודשיים המבורגר ויש לו קרייבינג להמבורגר מליגת האלופות - זה לא המקום. אבל למי שסתם מתחשק לו המבורגר על הדרך - זו אופציה לא רעה, במיוחד בגבעתיים.

הערות פרוצדורליות
  • מקבלים תן-ביס
  • כשרים
  • וזה גם אומר שהם לא פתוחים בשבת

לצפיה ב-'גבעתיים די גרועה בהמבורגר'
גבעתיים די גרועה בהמבורגר
14/07/2018 | 11:25
131
הייתי בכמה מקומות של המבורגר בגבעתיים. כמעט בכל המקומות המסקנות הן עגומות:
- ביסטרו ענתי- הכי גרוע- המבורגר נחות ביותר על גבול הבלתי אכיל
- סוסו אנד סאנס- גרוע. מזכיר את מקדונלדס 
-  נלסון 33- המבורגר די אנמי, יש לו קצת טעם אבל הייתי מדרג אותו מתחת לבינוני 
המקום היחיד שאני מכיר בגבעתיים עם המבורגר טוב זה קפה טאטי. למרות שמשום מה הם מגישים אתו עם רוטב הולנדייז שהוא תוקפני מדי לטעמי. אני באופן אישי מעדיף לאכול פעם ב  המבורגר טוב במסעדה טובה על פני המבורגר סתמי בדוכן פאסט פוד 
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
12/07/2018 | 07:20
13
14
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע נעים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'פסטיבל בין הכרמים'
פסטיבל בין הכרמים
12/07/2018 | 07:36
61
פסטיבל בין הכרמים אותו מארגנת המועצה האזורית מרום הגליל זו השנה ה-12. הפסטיבל יתקיים השנה בין התאריכים 26.7-2.8.
השנה יכלול הפסטיבל, בין היתר: מופע זריחה של רותם כהן בבוקר ט"ו באב מול נוף הכנרת והרי הגולן, שני מופעי ענק ביער עין הוזים – מופע נעילת הפסטיבל עם שלמה ארצי ומופע של עידן עמדי שיארח את חנן בן ארי;  ערב מוסיקלי עם הרכב הבלוז Electric Blue   באמירים, חגיגה בנוסח צ'רקסי בריחניה, ירידים גליליים עם אירועים מיוחדים, אירועי מוסיקה וסיורים ביקבים ובכרמים הרבים, תפריטים מיוחדים במסעדות האזור, ועוד פעילויות רבות, כולל אירועים ביקבים וטעימות יין ביקבים הרבים.

פרטים על חלק מהאירועים:

טברנה יוונית בט"ו באב בלב היקב - בבר בכרם במושב חזון תתקיים חגיגת ט"ו באב בלב היקב המשפחתי. להקת  בוזוקי גרוב תנגן ממיטב הזמר היווני, עם מאזטים יווניים בחגיגת טברנה צוהלת. שעות פתיחה מיוחדות בימי הפסטיבל: חמישי 26.7 מהשעה 16:00,  שישי יווני 27.7 החל מהשעה 14:00 ועד כניסת שבת. לפרטים נוספים -  050-4772792

יריד יוצרים ואומנים באמירים (27.7) – באמירים יקיימו יריד ססגוני המשלב אומנים ויוצרים מאמירים והגליל, אומנות, עבודות יד, אופנה ועוד המון הפתעות לצד סדנאות יצירה לילדים ומבוגרים, קריאה בקלפים ותקשור, תוצרת מקומית ודוכני אוכל ויין משובחים. 10:00-17:00, הכניסה חופשית. בשעה 18:00 במצפה כנרת באמירים מופע שקיעה עם עשהאל שריר בחליל צד ואורן עזר בקלידים במופע מוסיקלי אינטימי [ללא תשלום].   

שדרת יקבי הבוטיק ביער עין הוזים (31.7,2.8) –  יער עין הוזים יארח השנה שני מופעי ענק – מופע נעילת הפסטיבל (2.8) עם שלמה ארצי החוזר אחרי 3 שנים להופיע בפסטיבל, ומופע מיוחד של עידן עמדי שיארח את חנן בן ארי (31.7). המופעים יהיו לאור ירח, באחד ממתחמי המופעים המיוחדים בישראל הנמצא בלב יער בירייה שבמרום הגליל בלב שדרות הכרמים. לפני כל מופע תיפתח החל מהשעה 19:00 במתחם - שדרת יקבי בוטיק, דוכני אוכל גלילי ובית קפה בטבע. המופעים בתשלום.

ערב 'צלילים וטעמים בשניים' במלון אמירי הגליל (29.7) - מסעדת 'בין כרמים' ומלון אמירי הגליל חברו יחדיו לאירוע לשוחרי אוכל, יין ומוסיקה: קונצרט קערות טיבטיות וארוחת ערב רומנטית של 5 מנות מתפריט עשיר ומיוחד. הפעילות במסעדה ובגינת המלון. פתיחת האירוע בשעה 19:00. האירוע בתשלום, מומלץ להירשם מראש בטלפון 04-6989815. מספר המקומות מוגבל.

יריד איכרים גלילי בכרם בן זמרה (1.8) - במושב כרם בן זמרה חוגגים 70 ביריד מיוחד בו חקלאים ותיירנים יציגו וימכרו במקום את תוצרתם, לצד עבודות יד ואומנות מקורית, דוכני אוכל, בית קפה בטבע ומאפי בוטיק. בנוסף יתקיים מופע ה'קרקס המוזיקלי' – מופע אקרובאלנס, להטוטים, לוליינות, סכינים ואש בשילוב מוסיקה חיה עם כלי נגינה. היריד בין השעות 16:00 – 20:00. הכניסה והמופע ללא תשלום.  

במסגרת הפסטיבל יקיימו תיירני מרום הגליל טיולים ופעילויות שונות במחירים מיוחדים לבאי הפסטיבל, ביניהם גם כמה בסימן יין -

"טוסקנה גלילית" - טיול סיפור בכרם וביקב
טיולים מיוחדים לחובבי הטבע והיין, במסלולי הליכה ונסיעה בשבילים ובכבישים המתפתלים בנופי "טוסקנה הגלילית" של הרי הגליל. הסיורים יתעמקו בסיפורי היין של יקבי הבוטיק בגליל. המשתתפים יתבשמו מאויר הפסגות הצלול ויתקררו בבריכות מים שבאזור שמורת נחל עמוד. ישולבו הליכה רגלית "בטרואר" הייחודי, עם ביקורים בכרמים נחבאים, ופגישות עם האנשים שמטפלים בכרם כל השנה. כמובן שהסיורים יכללו גם טעימת יינות מגוונים, ביקורים ביקבים ומטעמים כפריים מהגליל.
מחיר לאדם: 225 ₪ כולל הסעה במיניבוס, ארוחת בוקר עם יין במרכז המבקרים של היקב, טיול רגלי מודרך, סיור בכרמים עם טעימות יין וכיבוד, ביקור וסיור ביקב הכולל טעימות יין משובח וארוחת צהריים גלילית.
הטיולים יתקיימו בכל ימי הפסטיבל, מותנה ברישום מראש ומינימום משתתפים. לפרטים והרשמה: רוני, 052-5524178

ג'יפים בין הכרמים – כרם בן זמרה
טיול ג'יפים מודרך עם אורי גץ.
מתחיל בשמורת בן זימרה הנמצאת בסמוך למושב כרם בן זמרה, ביקור בכרם שזה עתה ניטע, המשך למעיין עין עלווה בואכה נחל גוש חלב, וביקור בשרידי בית הכנסת מהמאה השנייה. בטיול משולבים הסברים במגוון נושאים כגון: טבע, התיישבות, גיאולוגיה, שכנות טובה עם בני הכפרים סביב ועוד.
מחיר מיוחד לבאי הפסטיבל – 700 ₪  לג'יפ 7 מקומות, 600 ₪  לג'יפ 5 מקומות. הטיול יתקיים בכל ימי הפסטיבל בתאום מראש, טלפון  050-7630889

ארץ הגליל – טיולי ג’יפים בין כרמי היין
טייל ג'יפים מודרך עם יורם זרחי.הטיול מתחיל באחד מהיקבים ברמת דלתון וממשיך לטיול בין הכרמים במורדות הר יוחנן. הטיול יכלול נסיעה חווייתית, הסברים ותצפיות נוף על גבול הצפון, מעיין נובע בעין עלווה, צמחיית נחלים, אפשרות להליכה רגלית קצרצרה במהלך הטיול והפסקת אבטיח קר ליד המעיין. משך הטיול – כשעה וחצי (ניתן להאריך את הטיול בתוספת של 200 ש”ח לכל שעה נוספת). מחיר מיוחד לבאי הפסטיבל – 600 ש”ח לג’יפ 7 או 8 מקומות. הטיול יתקיים בכל ימי הפסטיבל בתאום מראש בטלפון – 04-6980434 , 050-5316140

לרכישת כרטיסים למופעי המוסיקה 04-6919807 או 04-6220066.

לצפיה ב-'ארוחת אביב גלילי בסטודיו אוכל בוסתן הגליל'
ארוחת אביב גלילי בסטודיו אוכל בוסתן הגליל
12/07/2018 | 10:20
41
עידן רקיר ואביחי פחימה מסטודיו אוכל בבוסתן הגליל, יקיימו מחר, יום ו' ה- 13/7 ארוחת FARM TO TABLE.
התפריט מבוסס על חומרי גלם מקומיים, דגים מעכו, בשר מרמת הגולן, יין מיקב מקומי, גבינות מאלטו ועוד.
בין המנות:
  • קוקטייל פתיחה- מרטיני ביאנקו, סן ג'רמיין, בזיליקום, קוויאר פטל, טוניק
  • פתיחים על השולחן: חלות טריות עבודת יד; משוויאה-  עגבניות, פלפל אדום, שום, חציל, בצל שרופים בטאבון, פטרוזיליה, קרם לימון כבוש, קרם חציל מעושן; אביב סגול- אנדיב אדום, סלרי, שומר, שקדים קלויים, בצל ירוק, פטרוזיליה, שרי, סנט מור אלטו, ויניגרט בלסמי
  • קובניה ציידים- שייטל, בורגול, זעתר טרי, צ'ילי, שארלוט, ראס אל חנות, קונפי חלמון, שמן בזיליקום, עלים מהגינה
  • איטליה בוסתן- חזה ברווז צלוי בקלבדוס, חמאת פורצ'יני, קרם תירס, תירס צלוי, אבקת כמהין
  • דייגים לא טועים- קונפי דג ים, זוקיני, פאקוס, קינואה אדומה, כרישה, פיסטוק, לאבנה כבשים
  • שולחן שלא נגמר- מוס ריבת חלב, קראמבל קקאו, מרמלדת תות, מקרון שוקולד לבן, קרם ברולה, קרמו קסיס, קרם פיסטוק, גנאש שוקולד חלב, פנקוטה עיזים
האירוע מתחיל בשעה 20:00
מחיר לסועד- 250 שקלים, כולל שתיה ואלכוהול.

לפרטים והזמנות: 077-2309959.

לצפיה ב-'חוגגים צהרים בכרמים של אורטל'
חוגגים צהרים בכרמים של אורטל
12/07/2018 | 10:29
51
ביום שישי ה- 20.7 ב- 15:30 יחגגו ביקב אורטל אל תוך השקיעה.
.
החגיגה תתחיל בשישי בשעות אחר הצהריים, כשהבריזה ברמת הגולן מתחילה, ותימשך אל תוך השקיעה המרהיבה בכרמים, מהם מופק היין.

באירוע יימזגו  מגוון יינות היקב, ובמיוחד רוזה 2016 וויוניה 2015.
בנוסף יערך מופע מוזיקה של בר קרתי, ויוקם וכן של "אדים סם" – שיגישו מגוון דים סם.

יינות היקב יימכרו במחירים מיוחדים.

מחיר כניסה והשתתפות:
בהזמנה מראש: 40 שח, וביום האירוע: 55 שח
להזמנה מראש: 04-6960770

לצפיה ב-'הסועד הרוקד" - הסועד הנודד מתארח ביקב טוליפ'
הסועד הרוקד" - הסועד הנודד מתארח ביקב טוליפ
12/07/2018 | 10:40
51
חגיגות הקיץ של יקב טוליפ ממשיכות. ביום חמישי ה- 19.7 יתקיים אירוע "הסועד הרוקד" - הסועד הנודד מתארח ביקב טוליפ

יוחאי נבו ותומר סולנה - אנשי קייטרינג הסועד הנודד, יגיעו ליקב טוליפ, עם קרנבל של טבע ,אוכל, יין ומוזיקה מעולה.

עמדות אוכל רחוב של השף יוחאי נבו, ייפרסו ברחבת היקב המשקיפה לנוף הירוק. בין העמדות:

• עמדת פלאפל - פלאפל עדשים – מוגש בחצאי פיתות לצד קערת טחינעמבה, סחוג, עגבניות וחמוצים
  • עמדת המבורגר - עמדת מיני המבורגר טלה–לצד פרוסות בצל, חסה, מלפפון, פסטו כוסברה, איולי חציל
  • עמדת פאייה - פאייה דגים מוגש לצד טחינה ופסטו פטרוזיליה
  • עמדת שווארמה / מעורב - עמדת שאוורמה / מעורב ירושלמי מוגש בפיתה בצל סומאק, ופטרוזיליה קצוצה
  • עמדת מאפים - עמדת הפילאס – עמדת הבורקס מהטאבון: תרד/ ראגו בקר/ חציל/ זעתר/ כרובית/ פולנטה
  • עמדת קינוחים - פירות חתוכים ופרוסים מוגש עם קרח מעל | פאי פרג | קרמבל בננות ותפוחי עץ ברוטב קרמל | טראפלס שוקולד
  • תפריט יין-מבחר של יינות של יקב טוליפ ומאיה
על עמדת התיקלוט יהיה אחראי ‏די.ג׳יי ‏יואב סבן‏.

מספר המקומות מוגבל, האירוע תלוי בתנאי מזג האוויר.
יום חמישי 19.7 החל מ 19:00
מחיר לאדם בהזמנה מוקדמת: 190 ₪.
מחיר בהזמנה מוקדמת לחברי חוג הסועד הנודד או מועדון לקוחות טוליפ: 150 ₪.
מחיר לכולם בשבוע האירוע: 220 ₪.

להזמנה: 04-983-0573

לצפיה ב-' ט"ו באב במסעדות'
ט"ו באב במסעדות
12/07/2018 | 10:41
8
36
לצפיה ב-'לוקס - סופ"ש של אהבה לוהטת בחיפה'
לוקס - סופ"ש של אהבה לוהטת בחיפה
12/07/2018 | 10:46
53
השף עלאא מוסא ממסעדת "לוקס" החדשה ברחוב הנמל בחיפה, מכין מנות חדשות לחג האוהבים. המנות יוגשו בסופ"ש 26-28/7.

"לוקס"היא הבר / מסעדה החדש של השף עלאא מוסא מעכו. במסעדה בר מרכזי אשר משקיף למטבח הפתוח, חלל ישיבה פנימי מעוצב, ולחובבי האוויר נפתחה מרפסת ישיבה חיצונית.

בין מנות הספיישל לסופ"ש האהבה:
  • קוקי סן גאק קרם בטטה וחמאה שרופה (58),
  • תמנון בפלנצה תפו"א צלפים ובצל סגול (62),
  • שקדי עגל פירה חומוס וקרם פלפלים (54),
  • קינוח ליאלי ביירות  (32),
  • טארט שוקולד וריבת תותים (34)
  • קוקטייל אהבה עם מרווה שרופה אשכולית אדומה וערק (38).

לצפיה ב-'סופ"ש אהבה הולה סטייל'
סופ"ש אהבה הולה סטייל
12/07/2018 | 10:50
41
לכבוד חג האוהבים החליטו לחגוג במסעדת הולה של השף ויקטור גלוגר סופ"ש של אהבה בימים חמישי, שישי ושבת ה 26-28/7.

השף ויקטור גלוגר הין מנות ספיישל לחגיגה, ביניהן:
  • צמד טרטר טונה טונה אדומה, צ'ילי וכוסברה עם רוטב שמנת חמוצה וחזרת 42 ₪,
  • צמד צדפות קוקי סאן ז'אק וכבד אווז ברוטב ביסק סרטנים 82 ₪,
  • פאייה פירות ים זוגית בניחוח זעפרן עם שרימפס, קוקי סאן ז'אק, קלמארי, מולים 195 ₪  

בנוסף למנות הספיישל הזוגיות יהיו גם קוקטיילים זוגיים בכוס גדולה עם שני קשים. בין הקוקטיילים שיעלו 75 ₪:
  • Strawberry Basil Smash - בומביי ספייר, סן ז'רמן, תות טרי ובזיליקום.
  • Don Facundo  - בקרדי קרטה בלנקה, מנגו, ג'ינג'ר, למון גראס וצ'ילי.
גם קינוח ט"ו באב יציעו בהולה: בראוניס שוקולד לבן עם קרם קוקוס, פיסטוק  ופירות יער – 38 ₪.

לצפיה ב-'סוף שבוע של אהבה בסושיאל קלאב'
סוף שבוע של אהבה בסושיאל קלאב
12/07/2018 | 10:53
45
גם בסושיאל קלאב יחגגו את חג האוהבים לאורך כל הסוף שבוע (26-28/7).

בין הקוקטיילים לט"ו באב:
  • mexican honeymoon הכולל טקילה אל חימדור, אפרול, רוזה ותותים (48 ₪);
  • bahama mama הכולל בקרדי, קרם קוקוס, אננס טרי, ליים ואמארו (49 ₪).
את החגיגות ילוו מנות ספיישל של השף צביקה שטראוס שיגיש במהלך סופ"ש האוהבים מנות זוגיות של דגים נאים מדגה היומית 78-92 ₪; מנות בשרים זוגיות מבשר מרמת הגולן במחיר 180-360 ₪ ועוד הפתעות קולינאריות.

לצפיה ב-'חג אוהבים בליבירה החיפאית'
חג אוהבים בליבירה החיפאית
12/07/2018 | 11:06
38
בליבירה, המבשלה מסעדה ברחוב הנמל בחיפה, יחגגו את חג האוהבים עם הבירות של ליבירה, ומנות מיוחדות שהכין השף רועי אברהם.

בין המנות:
  • פלטת גבינות זוגית - מגוון גבינות בוטיק עם פירות וירקות העונה, צ'אטני ולחם אגוזים 78 ₪
  • קינוח זוגי של לבבות מוס שוקולד לבן, קצפת אגוזי לוז, טראפלס שוקולד, רוטב פירות יער, ואפרסקים טריים 68 ₪.
את הספיישלים לחג האוהבים יגישו בליבירה בסופ"ש (ימים חמישי, שישי ושבת),  ה- 26-28/7.

לצפיה ב-'ט"ו באב במסעדת אלמרסא'
ט"ו באב במסעדת אלמרסא
12/07/2018 | 11:17
50
מסעדת אלמרסא המוכרת של השף עלאא מוסא ממוקמת בנמל עכו, במבנה אבן היסטורי שנבנה בשנת 1210 ושימש את המכס העות'מני.

לכבוד ט"ו באב, הכין השף מוסא, תפריט ספיישלים המבוססים על דגה עונתית. התפריט יוגש בסוף השבוע של ה- 26-28/7, ובין המנות בו:
  • בר ים בגריל פירה חציל לובייה מוקפצת ושמן זית (132),
  • סלמון כבוש קלות צלפים שמן עירית ופלפל חריף ( 52),
  • קינוח טו באב של שתי שכבות של מוס שוקולד ולרונה ( 42).

לצפיה ב-'ט"ו באב של אהבה אסיאתית בקמפאי באר שבע'
ט"ו באב של אהבה אסיאתית בקמפאי באר שבע
12/07/2018 | 11:26
36
במסעדת קמפאי בבאר שבע, יחגגו את חג האוהבים העברי עם עיצוב רומנטי -  שרשראות של לבבות אדומים, קוקטיילים מיוחדים, וכמובן מנות ספיישל של השף דרור שושן.

התפריט לט"ו באב יוגש ביום חמישי ה- 26/7.

בין מנות הספיישל של שף דרור שושן:
  • מנת פוג'יקו רול - קוביות לוקוס טמפורה ברוטב מיסו יוזו על רול ירקות במעטפת סומסום (4 יח 52 ₪),
  • מנת סלמון פוריקאקה רול- רול במילוי סלמון במרינדת ליים ג'ינג'ר סויה ומירין עם ירקות עטוף בטרטר סלמון עם  קרם וואסבי ושבבי אצות פוריקאקה (52 ₪),
  • מנת מומבאי סטייל טונה סשימי- סשימי טונה אדומה על פאפאדם קריספי עם ויניגרט קוקוס צ'ילי וליים וסלטון עשבי תיבול ומלפפונים רענן (56 ₪)
  • ספיישל קינוח - sweet love -מרנג וניל עם קרם למון גראס ושוקולד לבן , קולי פטל אדום , סורבה פירות יער , קראמבל אננס וטוויל פריך  (48 ₪).

לצפיה ב-'ט"ו באב בקלואליס הכשרה'
ט"ו באב בקלואליס הכשרה
12/07/2018 | 16:15
42
מסעדת קלואליס הכשרה של השף ויקטור גלוגר, אשר ממוקמת במלון הילטון תל אביב תציע לט"ו באב, מנות ספיישל חגיגיות אשר יוגשו ביום חמישי ה- 26/7.

בין הספיישלים:
  • פריקסה סלק עם מוח טלה מטוגן, איולי לימון כבוש, כוסברה, אריסה וגרידת חלמון כבוש 78₪;
  • בקר קלאסי עם ביצת שליו טריה, קורנישון, שאלוט, קרם חרדל וברנדי וטוויל טפאיוקה - 82₪;
  • טורטליני לוקוס בקולי עגבניות תמר, עגבניות צרובות ולב חציל שרוף - 165₪;
  • חזה ברווז קונפי, ציר דובדבנים, שוקרוט כרוב סגול אלזסי עם קימל, כיסוני קטאייף במילוי קונפי ברווז ואגסים ביין - 169₪.
לצפיה ב-'קפה קפה, לחם ארז ופרש קיטשן - קינוח אוהב תרומה לפתחון לב'
קפה קפה, לחם ארז ופרש קיטשן - קינוח אוהב תרומה לפתחון לב
12/07/2018 | 16:21
44
בט"ו באב מציעים בקבוצת "קפה קפה", קינוח שוקולדי עשיר בצורת לב, אשר מוצע בתפריט של רשתות "קפה קפה", "לחם ארז" ו"פרש קיטשן".
חלק מהכנסותיו יתרמו לארגון "פתחון לב" המסייעת ברכישת סלי מזון למשפחות מעוטות יכולת.

הקינוח מכיל דואט של קרם וניל צרפתי ומוס שוקולד בלגי, בציפוי קריספי מתפוצץ משוקולד חלב, על מצע מרנג שוקולד ופקאנים. הקינוח נמכר ב-38 ש"ח.
לצפיה ב-'דחוף נווה שאנן'
דחוף נווה שאנן
13/07/2018 | 12:50
2
152
הי ,מישהו זוכר איפה מוכרים כיסונים במדרחוב נווה שאנן? היה כאן פוסט על זה ולא מתליח למצוא. תודה לעונים!
לצפיה ב-'היתה בנווה שאנן 26, אבל נדמה לי שעברה דירה'
היתה בנווה שאנן 26, אבל נדמה לי שעברה דירה
14/07/2018 | 08:37
1
103
את המידע מצאתי בגוגל.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/07/2018 | 09:15
86
מצאנו אותה שם, וגם נפאלית בנווה שאנן 49
לצפיה ב-'ממתקי קלנסוואה'
ממתקי קלנסוואה
12/07/2018 | 16:43
10
213
האם המקום הזה עדיין מוכר סחורה איכותית וזולה ?
לצפיה ב-'עבדתי בקלנסווה 17 שנים ואיני מכירה מקום בשם הזה'
עבדתי בקלנסווה 17 שנים ואיני מכירה מקום בשם הזה
12/07/2018 | 18:42
9
235
אם כוונתך לממתקי אל-נור, אז המקום נסגר לפני שנתיים בערך.

נפתח מקום חדש, סמוך לסופרמרקט קינג סטור. המבחר קטן יותר, אבל האיכות מצויינת.
לצפיה ב-'ואיך המחירים ?'
ואיך המחירים ?
12/07/2018 | 18:45
5
48
לצפיה ב-'לא זוכרת במדוייק, אבל סבירים'
לא זוכרת במדוייק, אבל סבירים
12/07/2018 | 18:47
4
50
לצפיה ב-'או קיי'
או קיי
12/07/2018 | 21:28
3
149
ויש לך מושג מתי פתוח כל יום ?
לצפיה ב-'זה מספר הטלפון לפי גוגל: 053-245-4773'
זה מספר הטלפון לפי גוגל: 053-245-4773
13/07/2018 | 08:44
98
אתה יכול להתקשר ולשאול.
לצפיה ב-'אפשר להגיד תודה....'
אפשר להגיד תודה....
14/07/2018 | 01:00
1
32
לצפיה ב-'אפשר...'
אפשר...
14/07/2018 | 08:50
28
לצפיה ב-'טוב לדעת, ממש באותו מתחם/חניה?'
טוב לדעת, ממש באותו מתחם/חניה?
12/07/2018 | 23:15
2
41
לצפיה ב-'יש חניה קטנה לפני החנות'
יש חניה קטנה לפני החנות
13/07/2018 | 08:45
1
101
ואם היא תפוסה, נכנסים לחניה של הקינג סטור.
לצפיה ב-''
14/07/2018 | 10:21
5
לצפיה ב-'בופה בוקר כשר ושווה באיזור ת"א'
בופה בוקר כשר ושווה באיזור ת"א
11/07/2018 | 17:23
3
126
המלצות למישהו? מחפשים מקום מעולה לגיבוש צוות בעבודה..
לצפיה ב-'תנסו באחד מבתי המלון'
תנסו באחד מבתי המלון
11/07/2018 | 20:26
1
162
מצד אחד, אני מתארת לעצמי שזה לא יהיה זול,
אבל מצד שני - שם תקבלו ארוחת בוקר מגוונת ומפנקת וכשרה
ומצד שלישי - אם משלמים עליכם בעבודה - אז אולי יש תקציב נאה?
לצפיה ב-' מה שעוגת תפוזים אמרה'
מה שעוגת תפוזים אמרה
12/07/2018 | 06:51
44
לצפיה ב-'אולי בוקריה יכולה להתאים?'
אולי בוקריה יכולה להתאים?
12/07/2018 | 08:25
42
לצפיה ב-'אם הייתה לכם הזדמנות לפתוח מסעדה, איך הייתם קוראים לה?'
אם הייתה לכם הזדמנות לפתוח מסעדה, איך הייתם קוראים לה?
08/07/2018 | 20:41
26
286
לצפיה ב-'רטבים'
רטבים
09/07/2018 | 09:06
6
315
והכל היה שם רק לחם עם רטבים.
חלום רטוב שלי, תרתי משמע.

לצפיה ב-'קונספט מעניין. מגיע, מנגב. והולך'
קונספט מעניין. מגיע, מנגב. והולך
09/07/2018 | 13:14
59
לצפיה ב-'הייתה בתל אביב מסעדה בשם זה '
הייתה בתל אביב מסעדה בשם זה
09/07/2018 | 18:26
3
277
ברחוב בוגרשוב .
הגישו בה חזה עוף  בארבעים ומשהו רטבים שונים. 
לצפיה ב-'נכון '
נכון
10/07/2018 | 06:56
2
171
אבל הקונספט של ז'רר מוצא חן בעיני יותר.

אפשר לפתח אותו לסוגים שונים של לחמים שמתאימים לרטבים מלוחים ומתוקים (אפילו שז'רר לא מת על קינוחים).

רעיון גדול למכורים לפחמימות.
לצפיה ב-'הלו הלו הלו אבקש לדייק'
הלו הלו הלו אבקש לדייק
11/07/2018 | 17:24
1
136
אני מאד אוהב קינוחים אבל כארוחה נפרדת של מתוקים ולא אחרי ארוחה רגילה.

לצפיה ב-'אז במסעדת רטבים שלך, אפשר יהיה לעשות ארוחה כזאת'
אז במסעדת רטבים שלך, אפשר יהיה לעשות ארוחה כזאת
12/07/2018 | 06:51
14
לצפיה ב-' מסעדה שלא הייתי נכנסת אליה...'
מסעדה שלא הייתי נכנסת אליה...
10/07/2018 | 14:32
43
לצפיה ב-'בזמנו כשגרתי בפילדלפיה'
בזמנו כשגרתי בפילדלפיה
09/07/2018 | 09:57
15
341
פתחו לידינו מסעדה הודית חדשה. שאלתי מה השם של המסעדה, כי כל מה שראיתי שהיה כתוב זה רק "Indian restaurant", והבעלים של המסעדה אמר לי: כן, ככה קוראים למסעדה. אינדיאן רסטורנט.

אגב, ראיתי את הרשימה הזו ממש לא מזמן. כמה מהשמות שם די קורעים ...

לצפיה ב-'בעידן הגוגל זה אידיוטי'
בעידן הגוגל זה אידיוטי
09/07/2018 | 11:28
12
267
לא מבין איך אנשים עדין לא מבינים שתם עידן השמות הגנריים. אתה תחפש מסעדה הודית לא תמצא מסעדה שקוראים לה מסעדה הודית אלא אלף מסעודת אחרות שגוגל מקטלג כמסעדות הודיות.

לצפיה ב-'אז לא לפתוח מסעדה בשם "מסעדה"?'
אז לא לפתוח מסעדה בשם "מסעדה"?
09/07/2018 | 11:44
5
207
שיט, הרסת לי את החלום ...

נ.ב. לא ידעתי שאי פעם היה עידן של שמות ג'נריים.

לצפיה ב-'לא ממש עידן'
לא ממש עידן
09/07/2018 | 12:14
3
192
היה פה ושם אנשים שחשבו ששמות גנריים זה בסדר, היום זה מאד לא מומלץ בגלל מנועי החיפוש.

לצפיה ב-'בפריס יש מסעדה עם 2 כוכבי מישליין LA GRAND RESTAURANT'
בפריס יש מסעדה עם 2 כוכבי מישליין LA GRAND RESTAURANT
10/07/2018 | 00:35
2
33
לצפיה ב-'אז אולי אני אקרא למסעדה שלי'
אז אולי אני אקרא למסעדה שלי
10/07/2018 | 05:14
166
A pretty good restaurant

לצפיה ב-'LE...מסעדה בצרפתית זה זכר.'
LE...מסעדה בצרפתית זה זכר.
10/07/2018 | 14:21
26
לצפיה ב-'דווקא יש מסעדה בשם "מסעדה", והיא אפילו מוצלחת '
דווקא יש מסעדה בשם "מסעדה", והיא אפילו מוצלחת
10/07/2018 | 03:45
171
קוראים לה Miss Ada (של תומר בלכמן) והיא בניו-יורק 

לצפיה ב-'גם רטבים זה גנרי'
גם רטבים זה גנרי
09/07/2018 | 14:55
5
47
לצפיה ב-'לכן אם באמת היתה לי מסעדה לא הייתי מעלה על דעתי לקרוא לה ככה'
לכן אם באמת היתה לי מסעדה לא הייתי מעלה על דעתי לקרוא לה ככה
11/07/2018 | 17:01
4
101
אבל זו פנטזיה שלי כבר הרבה שנים מסעדה שאוכלים בה רק רטבים... וכל עוד זה רק פנטזיה זה בסדר. בעולם האמיתי רטבים זה אחד השמות היותר גנריים שאפשר להעלות על הדעת. כמעט כמו לקרוא למסעדה מסעדה...

לצפיה ב-'יש/היו שמות דומים: המזללה, המזנון, בראסרי, הסושיה, קפה קפה'
יש/היו שמות דומים: המזללה, המזנון, בראסרי, הסושיה, קפה קפה
12/07/2018 | 03:14
3
19
לצפיה ב-'לא אמרתי שאין. אמרתי שלדעתי זו טעות'
לא אמרתי שאין. אמרתי שלדעתי זו טעות
13/07/2018 | 18:18
2
40
וריבוי השמות האלה רק מראה כמה אנשים לא נותנים על זה מחשבה.

לצפיה ב-'לא אמרתי שאמרת... רק הבאתי דוגמאות לסיפא שלך'
לא אמרתי שאמרת... רק הבאתי דוגמאות לסיפא שלך
14/07/2018 | 01:33
1
12
לצפיה ב-'סבבה '
סבבה
15/07/2018 | 10:26
8
לצפיה ב-'היום אנשים קוראים למסעדות בשמות מוזרים.'
היום אנשים קוראים למסעדות בשמות מוזרים.
09/07/2018 | 13:33
1
247
אבל לקרוא למסעדה, כפשוט מסעדה הודית זה בהחלט מוזר.

לצפיה ב-'עכשיו כשאני חושב על זה'
עכשיו כשאני חושב על זה
10/07/2018 | 00:02
189
נזכרתי באחת המסעדות ההכי נחשבות בקליפורניה, מסעדה עם שלושה כוכבי מישלן. בכל הפרסומים קוראים לה The Restaurant at Meadowood, אבל רשמית השם של המסעדה זה "The Restaurant".

לצפיה ב-'אין לי מושג, רק לא על שם הרחוב...'
אין לי מושג, רק לא על שם הרחוב...
10/07/2018 | 14:39
1
37
לצפיה ב-'לצערי יש יותר מידי כאלה.'
לצערי יש יותר מידי כאלה.
11/07/2018 | 13:15
27
לצפיה ב-'באזור הי טק- chips select'
באזור הי טק- chips select
11/07/2018 | 11:52
156
טיפה נישתי
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
08/07/2018 | 08:28
24
24
לצפיה ב-'ארוחת צהריים בשבת בשיין'
ארוחת צהריים בשבת בשיין
08/07/2018 | 12:41
281
חלק מהמנות היו טובות וחלק פחות - חזה עוף טוב, הפסטות חסרות טעם.
השירות היה פשוט לא טוב, החל ממלצרית סופר חמוצה, ממשיך במנה עיקרית רביעית שלא הגיעה עד אחרי שכל השאר סיימו, קיבלנו קינוח עח הבית אבל הדרך שבה פינקו הייתה עקומה, טעות בחשבון, מזגן שטפטף עלינו. 
באמת שאם המלצרית הייתה נעימה, הכל היה נסלח.
לצפיה ב-'שרקוטרי וגבינות מפריס'
שרקוטרי וגבינות מפריס
08/07/2018 | 15:06
12
389
לחם תוצרת בית ופירות העונה (ועכשיו שיא העונה)
לצפיה ב-'אריה היקר- בדרך כלל אני ממש מגורה מהתמונות שאתה מעלה'
אריה היקר- בדרך כלל אני ממש מגורה מהתמונות שאתה מעלה
08/07/2018 | 15:38
10
295
הפעם התמונות לא עושות חשק בכלל למעט הענבים

מרווה שהטעם היה הרבה יותר טוב
לצפיה ב-'Arnaud Nicolas שרקוטרי'
Arnaud Nicolas שרקוטרי
09/07/2018 | 10:23
9
266
הגענו אל השרקוטרי הזה בעקבות כתבה של שגיא כהן
זה שרקוטרי- מסעדה שהוקמה במקום של מסעדה שמאד אהבנו (בעיקר בחורף) 
Au petit sud quest מה שנגזר משמה "אווזים" על כל צורותיהם
השרקוטרי אכן מצויין  הוגש מגש עם כמה סוגים כמנה ראשונה (בתמונה) יתר המנות בסדר +
כמובן שקנינו קצת מהתוצרת לרווחת המשפחה בהם פטה ארנבת נהדר
הגבינות המצויינות שרק חלקן צולם ניקנו אצל Laurent Dubois ואצלה אי אפשר לפספס
לצפיה ב-'אריה, מקום שאוכל לשבת בו לבד בצהריים?'
אריה, מקום שאוכל לשבת בו לבד בצהריים?
09/07/2018 | 11:25
2
58
לצפיה ב-'השרקוטרי הזה הוא בהחלט מקום כזה'
השרקוטרי הזה הוא בהחלט מקום כזה
10/07/2018 | 00:22
1
152
אפשר לשבת ולהנות מפלטה של שרקוטרי לחם טוב וכוס יין ואפשר גם להרחיב
יש עו ד לפחות 2 מקומות לצהריים לבד "לה קומפטואר " ליד האודאון רק כדאי להגיע ב11:45 ולעמוד בתור או בסביבות 13:00 (בשבוע שעבר היו כמה שולחנות של בודדים)
מקום נומף BISTROTTERS גם בLA REGLAD (שני הסניפים) בהחלט אפשר להתענג לבד על ארוחה ויין
הייתי מוסיף גם את ה"תגלית" האחרונה שלנו  LE CAPPIELLO 
לצפיה ב-'אם אני כבר מגיעה לאודאון'
אם אני כבר מגיעה לאודאון
10/07/2018 | 06:49
119
אני מעדיפה סלט לובסטר וכוס שמפניה בל'אבנט קומפטואר

Bistrotters כבר ברשימה שלי.

התכוונת ל- La Regalade  של Bruno Doucet בסנט הונורה? יקרה מדי לתקציב שלי.

La Cappiello ב- 15? תפריט נחמד. הכנסתי לרשימה.

תודה.

לצפיה ב-'שרקוטרי טוב, זה מה שחסר לי בארץ ולא מצליחה למצוא.'
שרקוטרי טוב, זה מה שחסר לי בארץ ולא מצליחה למצוא.
09/07/2018 | 21:50
5
49
לצפיה ב-'בהחלט מסכים '
בהחלט מסכים
10/07/2018 | 00:28
1
200
ייתכן ומצאי חומרי הגלם בארצנו הוא מה שמונע פתיחה של מקום איכותי
לצפיה ב-'למה? חזיר יש, ברווזים ואווזים יש, כבדי ברווז זולים מאד...'
למה? חזיר יש, ברווזים ואווזים יש, כבדי ברווז זולים מאד...
10/07/2018 | 00:33
132
אני חושבת שהבעיה היא חיי מדף וכמובן, מומחים לדבר.
לצפיה ב-'לפעמים יש בבר א וין'
לפעמים יש בבר א וין
10/07/2018 | 06:50
246
אבל אין ספק שזה אחד הדברים שחסרים כאן.
לצפיה ב-'היתה לה מסון'
היתה לה מסון
11/07/2018 | 13:03
1
90
של בן ואילן יוצאי יועזר, נסגרה לפני כמה שנים. 
לצפיה ב-'נכון, בטשרניחובסקי. אבל מה שהיה היה...וזה היה קצר.'
נכון, בטשרניחובסקי. אבל מה שהיה היה...וזה היה קצר.
11/07/2018 | 16:54
21
לצפיה ב-'בעוד שבועיים תורי'
בעוד שבועיים תורי
08/07/2018 | 19:15
229
הפעם במלון ולא בדירה, אבל יהיה יופי של אוכל
לצפיה ב-'לולה וקובה ו FARO כולל ארוע '
לולה וקובה ו FARO כולל ארוע
08/07/2018 | 18:09
2
342
סוף שבוע עם אורחת אחת בלבד שבאה רק ללינה וארוחת בקר

ששי לפנות ערב , קפצנו לארוחת ערב בלולה וקובה , מסעדה נעימה בהוד השרון 
פתחנו להם את הערב ....וחגגנו בקטנה יום נישואים 
ראשונות - ממיוחדי היום - לו סוכריות פסטה במילוי ריקוטה (68שח ככל הזכור לי) לי שרימפס קריסטל עם פלפלים קלויים - חלקם היה קמחי במידת מה, לא להיט 
במסעדה אחרת אולי הייתי מחזירה את המנה. אבל הייתי רעבה 

עיקריות- לי מנה קבועה ומצוינת שלהם- חזה עוף עם פירה בציר בשר- חה עוף עסיסי מאד, פירה טעים . הוא לקח סלט עגבניות שרי , רבעי ארטישוק, מוצרלה וקרוטונים . מנה נדיבה טעימה 
מים צוננים קבלנו בקנקן . ויתרתי על קינוח היות ובבית חיכתה לי עוגת לימון ועוגת קראנץ ריקטוה שנקנו בקונדיטוריה חדשה ברעננה. עוגת הלימון נהדרת 

שבת לפנות עקב שעה שש ליתר דיוק- הגענו למסעדת FARO , מסעדה חדשה שנפתחה מעל תחנת דלק פז במתחם אם הדרך. 
הושיבו אותנו בסוף המסעדה- קצת חשופים לשמש , בקשתי לעבור והמלצרית אמרה- תכף יהיה כאן ארוע. לא אמרו לכם? לא, לא אמרו ....

היינו ארבעה, קבלנו שולחן עגול קטן . חלקנו שתי ראשונות- סלט שורשים- השורשים היו פרוסות דקות ולא שרוכים עם גבינה מלוחה ואגוזים, מנה שקשה לאכול עקב גודל פיסות השורשים (44שח) וקרפצ'ו עגבניות- מנה נהדרת של פילה עגבניות קלופות, זילופי פסטו, סלט חצילים , טפנד זיתים , עלי חסה רעננים (44שח) , מנה שזועקת תוספת לחם, אבל שכחתי לבקש פוקאצ'ה וכשהמנות הגיעו נראה לי מאוחר מדי

טרם סיימנו את הראשונות והעיקריות הגיעו 
פילה סלמון עם ירקות ירוקים  ופירה (82) הסועדת בקשה סלט ירקות במקום הירקות ואמרו שאי אפשר, אמרה שטעים. 
פילה מוסר ים על קרם גזר וגזרים צלויים , הציעו תוספת ב 15 או 18 שח אבל הוא אכל את הפירה של אשתו , שאכלה את הסלמון. אמר שהדג טעים 
לזניה ירוקה- בכלי חרס לוהט- שפע ירקות- הסועד אהב מאד
ולי אנילוטי שורשים וכמהין עם שרימפס - האנילוטי היו רביולי , די קרירים- נראה ששמו בצלחת ורק אז הכינו את השרימפס, לא הרגשתי כמהין . השרימפס , נראה שהכינו בגריל והיות טובים 

בשלב זה החלו המוזמנים להגיע לארוע (בת מצווה כנראה) , התחילה מוסיקה רועשת, התלבטנו אם לקחת קינוח. אחד הקינוחים היה 3 כדורים גלידה ואחד הטעמים לימון יווזו - בו חשקתי. עם המזל שלי- הטעם הזה לא היה וגם לא סורבה משמש.  לקחנו - שוקולד , קוקוס ומסקרפונה עם פירות טריים. הפירות היו אכן טריים רעננים והיו תוספת טובה לגלידה 
על אספרסו כפול גבו רק 10 שח והוא היה מצוין ועל סן פלגרינו רק 22 שח , קרח לבקשתנו הוגש בכוס אבל בלי כפית להוציא

החשבון 490 שח כולל 2 סאן פלגרינו ו2 קפה 

בשעה שבע בדיוק יצאנו ! שעה ! זו היתהארוחה עם חברים שהתכוונו לשיחה ארוכה , אבל הרעש סביב היה בלתי נסבל והרגשנו לא נוח להשאר. בקושי פלסנו דרך החוצה בין כל החוגגים 

החלטתי להתקשר היום למסעדה לשתף בחוויה. המנהל האזין, הביע אמפתיה ותו לא . צודק ? 

לצפיה ב-'נדמה לי שיואב בר הוא השף של פארו'
נדמה לי שיואב בר הוא השף של פארו
08/07/2018 | 19:20
1
215
לא לעניין שלא הודיעו לכם מראש שמתקיים אירוע במסעדה. היו צריכים לאפשר לכם להחליט אם אתם רוצים לשבת במסעדה בה חוגגים כולם בת מצווה.

לטעמי, מנהל המסעדה אינו צודק, וזהו מקרה קלאסי שבו מגיע לכם פיצוי.

ממה שכתבת הארוחה היתה לא מאד מוצלחת, לא רק בגלל הרעש ומיקום השולחן.
לצפיה ב-'האוכל ברובו היה טעים, החברה מצוינת...'
האוכל ברובו היה טעים, החברה מצוינת...
08/07/2018 | 21:18
209
נתתי להם צ'אנס לפני שפרסמתי ..הוא אפילו זכר אותנו 
במהלך הארוחה לא רציתי להתלונן כי היינו עם חברים ולא רציתי להעכיר את שמחת הפגישה של 3 ברזילאים...
לצפיה ב-'ארוחת בוקר בקלארו '
ארוחת בוקר בקלארו
09/07/2018 | 09:30
5
297
היינו לקראת סוף הזמן של ארוחת הבוקר. המסעדה היתה מפוצצת. התחיל קצת ברגל שמאל כי חיכינו לשולחן שהסועדים שלו משכו זמן מעבר למה שהוקצה להם, אבל זה כבר באמת לא באשמת המסעדה שעשתה מה שיכלה כדי לבקש מהם כמה פעמים לסיים ולפנות את השולחן וגם איפשרו לנו להזמין עוד לפני שהתיישבנו וככה לחסוך את זמן ההמתנה לאוכל.

המנה שלי היתה הכי פחות מוצלחת. שקשוקה תרד שסבלה מקישואים שהגירו מלא מים והפכו אותה למרק במקום לשקשוקה. חבל, כי לפני שהמנה הוצפה בגללם השילוב היה די נחמד. לא ביקשתי להחליף או לשנות כי גם ככה היה מלא אוכל על השולחן אז זה לא שסבלתי.

ארוחת הבוקר המלאה שלהם היא זוגית. מגיעה עם סלסלת לחם מאד נחמדה ובורקס עם מילוי מוזר, שהיה הפחות מוצלח בארוחה. כרגיל ביצים לפי דרישה, שתיה קרה וחמה וכל הקישקושים הרגילים, ובונוס נחמד - פרוסות של פורל מעושן. את הארוחה הזמינו החברים אז יכלנו רק לדגום, אבל הם היו מרוצים ונזקקו לעזרה שלנו, כי הם די ציפורים מבחינת הקיבולת.

לקטנה הזמנו טוסט מושחת שהשוס שלו זה ציפוי קורנפלקס... זה נשמע הזוי אבל נותן קראנצ'יות מטורפת והופכת את הטוסט לבאמת מושחת. הגיעה מנה די גדולה שתכלס גם חצי יכל להספיק. ככלל, הכמויות נדיבות שם.

האישה הזמינה אגז בנדיקט שהיה ממש טעים ומושחת.

השירות היה מאד ידידותי ויצאנו משם מאד מרוצים. דפינטלי לא הארוחה הכי זולה בעיר... אבל שווה.

לצפיה ב-'תודה על הדיווח, הבראנץ' שלהם באמת סקרן אותי (ונשמע שווה)'
תודה על הדיווח, הבראנץ' שלהם באמת סקרן אותי (ונשמע שווה)
10/07/2018 | 17:42
4
134
אין להם מזנון עם מנות מוכנות שלוקחים מהן? או שאני מתבלבלת עם מקום אחר?
לצפיה ב-'מתבלבלת אולי עם האחים'
מתבלבלת אולי עם האחים
15/07/2018 | 13:22
3
19
שם יש מזנון.

לצפיה ב-'לא, כי אין לי מושג מי ומה הם... אולי משהו אחר ששמעתי עליו'
לא, כי אין לי מושג מי ומה הם... אולי משהו אחר ששמעתי עליו
15/07/2018 | 14:07
2
9
לצפיה ב-'מסעדה באבן גבירול'
מסעדה באבן גבירול
15/07/2018 | 14:43
1
24
יש להם בראנץ של "אכול כפי יכולתך" שהוא די ידוע אז חשבתי שאולי התכוונת אליו.

לצפיה ב-'לא, גם לא התכוונתי לאכול כפי יכולתך...'
לא, גם לא התכוונתי לאכול כפי יכולתך...
15/07/2018 | 15:09
20
פשוט זכור לי שיש מסעדות שבארוחות בוקר יש להן גם מזנון שאפשר (בתשלום נפרד) לקחת ממנו מנות, והיה נדמה לי שראיתי משהו כזה בקלארו.
לצפיה ב-'א. סוף סוף מגיע לחנן מרגילן'
א. סוף סוף מגיע לחנן מרגילן
09/07/2018 | 11:16
385
א. הוא מורי ורבי לענייני כדורגל וסביח. הוא מכיר מסעדות ברהט, נס ציונה, ומושבים נידחים בכל רחבי הארץ, אבל בעוונותיו, לא אכל מעולם בחנן מרגילן.

פעמיים קבענו להיפגש שם, ופעמיים הוא ביטל ברגע האחרון, בגלל ענייני משרדו.
הפעם קבענו לחמישי בצהריים, הדייט נכתב ביומן, והוא הזמין גם את ר. כדי לחזק את חוסר האפשרות לבטל. ר. ואני היינו בצבא ביחד, ולא נפגשנו מאז.
שניהם אנשים מרתקים, יודעים המון על כדורגל, מוזיקה ואוכל, ולהכיר להם מסעדה חדשה, היה תענוג אמיתי.

חלקנו את כל המנות, והתחלקנו בחשבון שהגיע ל- 320 ש"ח.
כהתחלה הזמנו:
  • סלט גרוזיני (20) - עגבניות (מעט) מלפפונים (המון) בצל וכוסברה. הוזמן רק כדי להקל על המצפון, וכדי שנוכל להגיד שאכלנו ירקות;
  • צ'יפס הבית עם שום וכוסברה (30) - ר. אמר שאמרו לו שזה הצ'יפס הכי טוב בתל-אביב, אז הזמנו. צ'יפס טובים, מהזן השמנוני ולא מאד פריך. יש בהם משהו ממכר, ללא ספק, אבל אני לא חושבת שהם הטובים שאכלתי בתל-אביב או בכלל.
  • 6 מנטו (42) - הכיסונים המפורסמים שהרשימו את שני הגברים, והיו טובים כתמיד, אם כי לא מספיק חמים לטעמי.
  • שיפוד פרגית (23) - ר. הזמין, ואני לא טעמתי. אמר שהיה מצויין.
  • א. ואני הזמנו שיפוד שקדים (45), שיפוד כבד עגל (23) - שני השיפודים היו מצויינים. השקדים נצרבו כמו שצריך והיה להם מעטה פריך, שנמס על הלשון. הכבד נחתך לגודל נגיסה, ונעשה בדיוק במידה הנכונה.
  • הזמנו לשולחן גם שיפוד קבב (23) - הקבב של חנן מרגילן טוב מאד לטעמי. מתובל בעדינות ועשוי היטב אך לא מיובש. 
הגרגרנים רצו לאכול עוד, אז הוזמן סיבוב שני, להפתעת המלצרית:
  • 3 גושגוז'דה (30) - כיסונים אפויים ממולאים בשר בקר, שומן כבש ובצל. כיסונים מצויינים ואפויים היטב. כמות הבשר היתה יפה, ושומן הכבש הוסיף למילוי עסיסיות וניחוח, בלי להשתלט יותר מדי.
  • צלחת עם חצי בחש וחצי אושפולו (50) - לטעמי האושפולו היה מוצלח יותר מהבחש, אבל הפרעסרים שאיתי אכלו את שניהם בלי למצמץ.
כמובן שאני נשברתי הרבה לפניהם, ואני מודה שחלק מהאורז והסלט נותרו על השולחן יתומים.

א. ליווה את הארוחה עם מים צהובים שהוא קורא להם מיץ אשכוליות, אני שתיתי  טובורג אדום, וכולנו שתינו יחד מי ברז שהובאו לשולחן לבקשתנו.
סיימנו עם 3 כוסות קפה שחור בלי סוכר, ואז ר. רכב על אופניו הביתה, וא. לקח אותי לתחנת הרכבת.

ארוחה מצויינת ופשוטה, אם כי לא זולה במיוחד בשורה התחתונה. בסיבוב הבא, א. לוקח אותי לנאג'י ברמלה.

לצפיה ב-'המלצה על מסעדת ג'קו באזור התעשיה בנתניה.'
המלצה על מסעדת ג'קו באזור התעשיה בנתניה.
08/07/2018 | 16:35
10
254
הזמנו מקום ליום שישי בערב למרות שציפינו שהמסעדה לא תהיה מלאה [המשחק בין בלגיה לברזיל]. כשהגענו, בשעה 20:00 המסעדה היתה מלאה עד אפס מקום,ותור  אנשים שמחכים לשולחן. נאלצנו להמתין כ 10 דקות עד שערכו את השולחן שלנו. מכאן והילך הכל זרם.
ג'קו היא בעיקרה מסעדת דגים. 
היינו 6 ילדים בגילאי 8 - 14 ו 5 מבוגרים.
הארוחה כוללת מגוון סלטים - סלטי ירקות, דלעת, כרוב, חצילים, ביצים [מצוין], ועוד... ובנוסף צלוחיות דג מלוח [מצויין] לפי בקשה מיוחדת.
כל הסלטים - כוללים  REFILL.
למנה העיקרית הוזמנו לילדים 4 מנות ילדים שניצל+ציפס. ו 2 מנות פיש & ציפס .
המבוגרים הזמינו 3 מנות לברק, מנת שרימפס ואני הזמנתי פורל ורוד בגריל.[היה מצויין]. לקינוח הוזמן הספשיל של המקום - 7 עוגות ביסקוויט [39 ש"ח ליחידה].
אין משהו מיוחד או איזה גימיק  באוכל של המסעדה, אבל הוא טעים, המקום נעים, השרות מצויין.
סה"כ היה ערב מהנה, וטעים למרות שאת המחצית הראשונה של המשחק ראיתי בנייד בקטן.....
המחיר סה"כ 1230 ש"כ כולל שתיה [13 ש"ח ליחידה] לפני טיפ. 
בהחלט נחזור לשם.

לצפיה ב-'לדעתי אחד הסניפים האחרונים של ז'קו שנותרו '
לדעתי אחד הסניפים האחרונים של ז'קו שנותרו
08/07/2018 | 19:25
2
65
לצפיה ב-'יש אחת ברמת השרון בניהול הבן, אפי אללוף. נפתחה לפני כשנתיים.'
יש אחת ברמת השרון בניהול הבן, אפי אללוף. נפתחה לפני כשנתיים.
09/07/2018 | 21:30
1
137
התחילה טוב אך לצערי התדרדרה לגמרי. 
לצפיה ב-' רובן התחילו טוב'
רובן התחילו טוב
10/07/2018 | 08:05
32
לצפיה ב-'וואלה, לא ידעתי שהם עדיין קיימים'
וואלה, לא ידעתי שהם עדיין קיימים
09/07/2018 | 09:50
5
149
פעם פעם, לפני הרבה מאד שנים, ג'קו בעיר התחתית בחיפה היתה המקום הראשון בו אכלתי פירות ים, בתקופה בה פירות ים בישראל היו עדיין די נדירים. זכורים לי השולחנות הפשוטים עם המפות מנייר, והשלט "אצלינו יש סבון ומים, דגים אוכלים רק בידיים". זה עדיין זכור לי בתור מקום די מיוחד.

אבל כשהם הפכו לרשת, הסניפים האחרים איבדו את הייחוד, וגם לא ממש שמרו על רמה אחידה. אני עוד זוכר שיצא לי לדבר עם אישתו (אם אני לא טועה) של ג'קו בזמן שאכלנו בסניף בחיפה, שסיפרה לי שהיא לא ממש מתחברת לסניף (החדש בזמנו) בהרצליה.

בפעם האחרונה בה שמעתי על הרשת, שמעתי שהם היו בפשיטת רגל. לא ידעתי שהם עדיין קיימים.

לצפיה ב-'ג'קו בחיפה היתה המסעדה המקורית'
ג'קו בחיפה היתה המסעדה המקורית
09/07/2018 | 09:59
56
לצפיה ב-'המסעדה בנתניה אינה בבעלות ג'קו המקורי [מחיפה].'
המסעדה בנתניה אינה בבעלות ג'קו המקורי [מחיפה].
09/07/2018 | 16:40
3
141
הבעלים הוא בחור חביב מנתניה שנמצא בד"כ במקום.
אני מניח שיש ביניהם הסכם זכיינות. הלוגו זהה, והתפריטים דומים.
ד"א מחיפוש בגוגל מצאתי שיש מסעדות נוספות בהוד השרון, ברמת השרון, וכמובן שבחיפה.

לצפיה ב-'למיטב זכרוני חלק מהסניפים היו בזכיינות'
למיטב זכרוני חלק מהסניפים היו בזכיינות
10/07/2018 | 07:24
2
85
ויכול להיות שכולם היו כאלה.
לצפיה ב-'נכון. הסניף המשפחתי של הבן אפי היה בהרצליה ואז נסגר'
נכון. הסניף המשפחתי של הבן אפי היה בהרצליה ואז נסגר
10/07/2018 | 14:23
1
110
ופתחו את הפיש מרקט בתל אביב, במקום. למיטב זכרוני היה שם פיגוע והוא נסגר.
רק כעבור מס' שנים פתחו מחדש ברמה"ש.
לצפיה ב-'אכן היה פיגוע בפיש מרקט'
אכן היה פיגוע בפיש מרקט
10/07/2018 | 14:49
111
לא זכרתי שהוא היה של אפי אללוף.
לצפיה ב-'אחת המסעדות החביבות על הוריי'
אחת המסעדות החביבות על הוריי
10/07/2018 | 10:01
145
יוצא לנו לאכול שם בהרכבים משפחתיים שונים מספר פעמים בשנה.
בז'אנר של מסעדות הדגים עם סלטים לפתיחה הם בסך הכל מציעים אוכל לא רע ושירות מצויין.
לצפיה ב-' המלצה - מבואות ירושלים, אמצ"ש בצהרים'
המלצה - מבואות ירושלים, אמצ"ש בצהרים
09/07/2018 | 22:06
2
121
הי, אשמח להמלצה על מסעדה/בית קפה במבואות ירושלים (איפשהו במרחב בין בית שמש לעין כרם כולל):
- יום ראשון בצהריים
- מקום שנעים לשבת בו ביום קיץ לוהט
- לא כבד מדי (חומוס/קדירות וכו'... )
- לא סטנדרטי מדי
מג'דה בעין רפא סגורה ביום ראשון. לא הצלחתי להבין אם המטבח של רמה כבר פתוח.
תודה מראש!
לצפיה ב-'כמה מקומות אבל תבדוק אם פתוח'
כמה מקומות אבל תבדוק אם פתוח
10/07/2018 | 09:42
1
111
מומה -קריית ענבים
דרך הגפן- בית זית
קפה טל- מושב אורה
בר בהר-נס הרים
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
13/07/2018 | 11:15
2
לצפיה ב-'מסעדת נלסון (אביבים) תל אביב '
מסעדת נלסון (אביבים) תל אביב
08/07/2018 | 13:43
4
281
נלסון - מרכז אופנהיימר תל אביב (צפון)
לפעמים כיף להגיע למסעדה בלי לדעת עליה כלום ובלי ציפיות ולהיות מופתע לטובה.
האמת שלא חשבתי שמסעדות כאלה קיימות בכלל בתל אביב.
במקור הגענו דווקא למסעדה השכנה (טורי) כי הילדים ביקשו אסייתי, אבל היא סבלה מתקלת מחשבים שלא אפשרה לקבל הזמנות והילדים לא ממש מצאו את עצמם בתפריט אז עברנו לשכנים ליד מסעדת נלסון עליה לא ידענו דבר.
ולמרבית ההפתעה גילינו מסעדה נחמדה, נעימה מאוד, מכוונת משפחות, עם תפריט ידידותי במחירים סבירים.
מיד כשהתיישבנו הילדים קיבלו ברד על חשבון הבית על מנת להקל על ההמתנה ואחרי עיון בתפריט הזמנו -
ספגטי ברוטב שמנת ופטריות - מנה בסיסית, נדיבה וטעימה שהוכנה כמו שהיא צריכה להיות, פשוטה בלי ניצוצות אבל טעמים בסיסיים טובים ומנה נדיבה מאוד.
ניוקי ברוטב ערמונים - שוב מנה שכבר הפכה בסיסית וסוג של אבן דרך במסעדות ישראל - ללא חידושים או הברקות אבל מנה טעימה נדיבה שהכילה את כל מה שצריך וקצת יותר.
אני הזמנתי טריו טפס לפתיחה - שכללה 3 קערות באחת טבעות צ'וריסו צלויות (בערך 2 נקניקיות להערכתי קנויות אבל לא זיהיתי את המקור), בשניה כרובית מטוגנת בטמפורה ברוטב צ'ילי מתוק ובשלישית פטריות עם ציפוי פרורי לחם. מנות פאב פשוטות וטעימות אשר בוצעו במקצועיות.
ביחד עם שליש סטלה (29 ש"ח) וסלט צד קטן (12) ש"ח החשבון הסתכם ב- 184 ש"ח.
השרות היה ידידותי ומשתדל - לא מאוד מקצועי אבל נחמד ונעים והאווירה במקום טובה.
והאוכל הגיע במהירות רבה
סה"כ חוויה טובה ומפתיעה.
לצפיה ב-'זו לא האחות הקטנה של נלסון 33 בגבעתיים?'
זו לא האחות הקטנה של נלסון 33 בגבעתיים?
09/07/2018 | 12:15
3
41
לצפיה ב-'כנראה שכן - כאמור לא הכרתי לפני '
כנראה שכן - כאמור לא הכרתי לפני
09/07/2018 | 12:58
135
ולא ממש חקרתי אחרי 
לצפיה ב-'אכן. אני מכירה את הסניף בגבעתיים. חביב ולא יקר (לפחות היה)'
אכן. אני מכירה את הסניף בגבעתיים. חביב ולא יקר (לפחות היה)
12/07/2018 | 03:17
1
55
אבל גם צפוף ובפנים בד"כ רועש להחריד, לפחות בערב. נדמה לי שבפעם האחרונה שניסינו לשבת שם ויתרנו בשל עוצמת המוזיקה הבלתי נסבלת (היא כבר הייתה ברמה של פאב/מועדון).
לצפיה ב-'בערב זה נחשב פאב ולא מסעדה ולצערי אכן '
בערב זה נחשב פאב ולא מסעדה ולצערי אכן
15/07/2018 | 13:21
18
המוזיקה שם בעוצמה לא סבירה. הם פונים לקהל מאד צעיר וכותשים לו את האוזניים על הדרך

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה