לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1889418,894 עוקבים אודות עסקים

פורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביקורת מסעדות

הפורום הוא קהילה וירטואלית פתוחה ונגישה לאוהבי אוכל. גולשים חדשים מוזמנים לקרוא את תקנון הפורום.
אנו דנים בנושאים מגוונים הקשורים למסעדות ולאוכל, החל מדיווחים על ארוחות והמלצות על מסעדות שונות, ועד אוכל ברחבי העולם, ונושאים בעלי חשיבות ציבורית. אתם מוזמנים להצטרף אלינו, לדווח על מסעדות בהן אכלתם, להגיב לביקורות קיימות ולהשתתף בדיונים בפורום.

למצטרפים החדשים- מספר כללים חשובים:
* אנא קראו את תקנון הפורום שקישור אליו מופיע בראש עמוד הפורום ובמאמרי הפורום.
* כאשר אתם כותבים ביקורת (חיובית או שלילית) על מסעדה אנא הקפידו לתת מקסימום פרטים:  
  מה אכלתם, מחירים, טיב השירות, וכו'. בהודעות הנבחרות תמצאו הודעה שכותרתה "איך כותבים ביקורת" שתוכל לסייע לכם. 
* כאשר ברצונכם לקבל המלצות על מסעדה - כדאי לפרט אזור, סוג הארוחה (בוקר, צהריים, ערב), טווח
   מחירים לאדם, האם כשרות חשובה וסוג אוכל המועדף עליכם.
* אם קיבלתם בפורום המלצה על מסעדה ואכלתם בה, אנא חזרו לספר איך היה. 
* אנא הקפידו לשרשר הודעות על מנת שהודעות לא ייעלמו מהר מידי בארכיון. אם לא שירשרתם, אל
  תופתעו לגלות שההודעה שורשרה למקום הרלוונטי. דבר נוסף ואחרון- בכל שאלה/בעיה/הערה/הארה
  אתם מוזמנים לפנות אלי במסר אישי. כל פנייה תיענה בהקדם האפשרי.

בברכת השתתפות מהנה,
החתולית
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום - קראו אותו ונהגו בהתאם       שירשורים קבועים: מן התקשורת בימי ב', שירשור OFF בימי ג', השירשור השבועי בימי ה'.                  
המשך >>

לצפיה ב-' מנוע החיפוש הייחודי של הפורום - בהודעה המשורשרת'
מנוע החיפוש הייחודי של הפורום - בהודעה המשורשרת
20/11/2017 | 16:47
1
190
לצפיה ב-' מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים '
מנוע לחיפוש ביקורת מסעדות ודיווחים
11/07/2016 | 10:28
7118
==הודעה נעוצה, אנא הימנעו מתגובות==

מנוע חיפוש שעובד במקביל למנוע החיפוש של "תפוז" ומאפשר לחפש בצורה יותר ממוקדת דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ ובעולם, הן דיווחים שעלו בפורום והן ביקורות מאמצעי התקשורת ובלוגים. 

מה אפשר למצוא שם?

א) דיווחים וביקורות על מסעדות בארץ. שלא כמו מנוע החיפוש הרגיל שמביא הכל, כאן אפשר למצוא רק דיווחים של ממש. בחיפוש על פי מקום בארץ אפשר להוסיף גם פרמטר של מרחק, וכך לקבל, למשל, את רשימת כל הדיווחים על מסעדות ברדיוס של עד 10 ק"מ מנתניה. 
ב) דיווחים על מקומות בחו"ל. על פי שם המדינה/העיר. כאן אפשר יהיה למצוא לא רק דיווחים אלא גם סתם המלצות וטיפים.

מה אי אפשר למצוא שם?
לא כל ההודעות של הפורום נכללות שם, אלא רק דיווחים של ממש. כל יתר החיפושים אפשר ורצוי לעשות במנוע החיפוש הרגיל.

אם אתם לא בטוחים בשם המסעדה עדיף לכתוב חלק מהשם שלה (מספיק שלוש אותיות) בחיפוש על פי טקסט כללי, ואז אם היא מופיעה ברשימת התוצאות לחיצה על שם המסעדה תביא את כל הדיווחים שקוטלגו עליה ומידע עליה (מקום וכו').

לחיצה על שם המשתמש יביא את כל הדיווחים שקוטלגו עבור אותו משתמש, כך שתוכלו לראות אם אתם באותו "ראש".

בהצגת התוצאות ניתן לקרוא את הנושא ותחילת ההודעה. להמשך קריאה יש לינק להודעה המקורית בפורום.

לינק למנוע החיפוש

המערכת אמורה לעבוד היטב גם על מסך קטן.

תהנו!
לצפיה ב-'המלצות ליום שישי בערב באזור רעננה-כפר סבא'
המלצות ליום שישי בערב באזור רעננה-כפר סבא
16/01/2018 | 11:22
8
66
שלום לכולם!
שנים...
עברנו דירה לרעננה ולא ממש יודעים מה טעים ומשובח.
ביום שישי חוגגים יומולדת לאחד מילדי 
נהיה 8 פודיז ואנחנו מעדיפים דגים ופירות ים, אפשר גם קצת בשר לקרניבורים שבינינו (גוואלט!).
מזמינה יודעי ח"ן להמליץ לי על מקום שווה באיזור השרון, מבטיחה בתמורה לכתוב ביקורת מקיפה.
תודה!

לצפיה ב-'גוז' ודניאל בבני ציון יכולה להתאים'
גוז' ודניאל בבני ציון יכולה להתאים
16/01/2018 | 15:24
1
37
התפריט די מגוון ולעיתים קרובות יש ספיישלים של בשר. צריך להזמין שולחן מראש.
לצפיה ב-'אין מקום '
אין מקום
16/01/2018 | 15:55
46
יש להם שני שולחנות גדולים והם תפוסים...גם ב NONO אין מקום, שמו אותי ברשימת המתנה
לצפיה ב-'NONO בהוד השרון.איטלקית שיש בה גם דגים ומאכלי ים'
NONO בהוד השרון.איטלקית שיש בה גם דגים ומאכלי ים
16/01/2018 | 15:25
1
7
לצפיה ב-'אין מקום '
אין מקום
16/01/2018 | 15:55
42
שמו אותי ברשימת המתנה
לצפיה ב-'הזמנתי למקום בלב...'
הזמנתי למקום בלב...
16/01/2018 | 17:22
2
57
היחידים שהיה להם שולחן ל 9 בשעה נורמאלית...(אני מקווה שיהיה טעים ונעים )
יש מנות מומלצות?

תודה מראש 
לצפיה ב-'הייתי מוותרת על מקום בלב'
הייתי מוותרת על מקום בלב
16/01/2018 | 17:30
65
נסי את אנג'לינה, אפאבליק או יאמאטויה בהוד השרון. אולי שווה לנסוע להרצליה ולנסות בסבסטיאן, גרקו או מיטבאר.
לצפיה ב-'בררתי עם תושבי האזור וכולם לא המליצו- אמרו שאין תמורה '
בררתי עם תושבי האזור וכולם לא המליצו- אמרו שאין תמורה
16/01/2018 | 22:29
13
אולי תזמינו סושי הביתה ..
לקבוצה גדולה ,ביום ששי צריך להזמין חדש ואף יותר מראש 
לצפיה ב-'אולי פסטה מיאה הוד השרון, עדיפה על מקום בלב לטעמי'
אולי פסטה מיאה הוד השרון, עדיפה על מקום בלב לטעמי
16/01/2018 | 22:24
5
לצפיה ב-' אז איפה אכלתם בסוף השבוע?'
אז איפה אכלתם בסוף השבוע?
14/01/2018 | 08:16
25
29
לצפיה ב-'בראנץ' יום הולדת'
בראנץ' יום הולדת
14/01/2018 | 08:42
270
את תחילת החגיגות הוחלט לציין בבראנץ' בפורמנ'ס בקריות (מתחם אדמירליטי, לא סגורה איזו קריה זו).

הבופה מאוד עשיר ומגוון ויחד עם זאת איכותי ומוקפד, הכל מכינים שם במקום והכל מרגיש טרי ונדיב. אהבתי במיוחד את השקשוקה תרד ושמנת (אפילו שבשיטת הפלטה הביצים עשויות לגמרי), את הסלטים המורכבים ואצבעות הפולנטה ופרמז'ן המטוגנות. גם מבחר הגבינות והאנטיפסטי היה מצויין. בקינוחים הצטיין הברד פודינג ופאי שוקולד מריר עם מסקרפונה, שאר הפאיים לצערי היו קצת מתוקים מידי לטעמי.
הצד החלש יותר הוא דווקא השתיה, אמנם ללא הגבלה אבל המיצים לא סחוטים טרי לדעתי וקפה זה נספרסו ואני מודה שאני לא מעריצה, אבל כיוון שמדובר על ארוחה שהיא יותר לכיוון צהריים מאשר ממש בוקר הקפה פחות אישיו מבחינתי.
היינו שם לפני כמה חודשים, קרוב למועד הפתיחה והואכל היה טוב אבל השירות על הפנים, לשמחתי נראה שהקדישו לכך תשומת לב וחל שיפור.

התמונות הן מהצלחות שאני ליקטתי בפייסבוק שלהם אפשר לראות תמונות של כל הבופה.

בהמשך השבוע יהיה דיווח על ארוחת יום הולדת מרפאלו קסטרא. 

לצפיה ב-'בלבוי ת"א'
בלבוי ת"א
14/01/2018 | 10:06
5
268
שישי האחרון יצאתי עם חברות לבלבוי, בר קוקטיילים נחמד.

וייב כייפי ומוזיקה מעניינת, מלצרים לבושים בסטייל תקופתי - קצת מזכיר את הגטסבי בירושלים רק קצת יותר גדול ואוירה פחות חנוקה.

קוקטיילים מעניינים וטעימים .

גם בגזרת האוכל היה מאוד טעים.

לקחנו מנת דים סאם שרימפס שהייתה מעולה על רוטב עדין, כלכך התלהבנו מהמנה שהזמנו אחכ עוד אחת.
סנדוויץ ציפור עם בשר סרטנים היה מעולה אבל קצת כבד.
ביצה עלומה עם אספרגוס
פילה סינטה חתוך על קרם ארטישוק ושמנת
הכל היה פשוט טעים מאוד ומוגש בצורה מגניבה , אפילו הלחמניות שהוגשו היו על מעין שיפוד וחמאה שהוגשה בקונכייה.

סה"כ לתשלום יצא לנו כ700 שח ל 4 בנות שרצו לצאת להנות  חשבון כלל את הקוקטיילים (חלקינו לקחנו 2 קוקטיילים) ואת כל מנות המזון .

היה מאוד טעים, מאוד כייפי, שירות היה מצויין, בהחלט נחזור שוב
לצפיה ב-'הכל שם פיין אבל הקוקטיילים ממש ממש מתוקים'
הכל שם פיין אבל הקוקטיילים ממש ממש מתוקים
14/01/2018 | 10:33
2
75
לצפיה ב-'אני אישית הלכתי על הפחות מתוקים'
אני אישית הלכתי על הפחות מתוקים
14/01/2018 | 10:40
190
לקחתי בהמלצת המלצר משהו עם סאקה והקוקטייל הראשון שלי היה קליל וחמצמץ
לצפיה ב-'פיין?'
פיין?
15/01/2018 | 14:58
24
לצפיה ב-'נשמע מעולה! איפה אפשר לראות את התפריט שלהם?'
נשמע מעולה! איפה אפשר לראות את התפריט שלהם?
14/01/2018 | 21:52
33
לצפיה ב-'נקרא טעים!'
נקרא טעים!
16/01/2018 | 11:28
30
המנות בגודל טפאס, מנות ראשונות או עיקריות?
לצפיה ב-'סופ"ש ירושלמי מוכתב מראש'
סופ"ש ירושלמי מוכתב מראש
14/01/2018 | 11:27
263
סופ"ש מטעם העבודה, עם תוכן מוכתב. 

התחלנו בארוחת בוקר בשישי במסעדת קדמה בממילא-  המסעדה בשרית  ולכן ארוחת הבוקר היתה פרווה. להפתעתי  הצליחו  ליצור ארוחת בוקר חביבה - 
חביתות ירק,  שקשוקה,  בורקס תפ"א ובורקס פטריות,  חצילים קלויים  שלמים עם טחינה,  סלט בורגול,  סלט סלק,  סלט בייבי עם צ'יפס בטטה,  סלט כרוב,  פשטידות של ירק וביצים (פשטידת תירס,  פשטידת תרד וכו'),  פוקאצ'ות  לוהטות וחלות,  חומוס,  עלי גפן  ובצלים ממולאים באורז.    סכה"כ באמת חביב,  אבל אני מודה שהתגעגעתי לגבינות. 
היו גם קינוחים בקוביות קטנטנות -  בראוניז,  פאי אגוזים ועוד משהו עם מרציפן (?) שלא אהבתי.

התגברו יפה על המשימה,  120 איש אכלו  בהנאה.

אח"כ סיור בשוק מחנה יהודה-  שהיה עמוס מאוד מאוד ולכן הסיור היה פחות נעים אבל אינפורמטיבי.  השאירו לנו 25 דקות  זמן חופשי,  אז רצנו לקנות קיגל ירושלמי חריף-מתוק,  רוגעלך של מרציפן,  פיצוחים מעולים !! של פיצוחי דני (כולל צ'יפס בננה שלא היה מתוק כלל אלא פיקנטי מלוח,  מיוחד וטעים) וכנאפה. 

ארוחת ערב כשרה במלון קראון פלאזה.  רובנו מכירים אוכל של מלונות בשישי בערב-  לצערי גם הפעם נפלו לקלישאות המוכרות.  דג ברוטב חריף,  צלי וכו'.  לצערי לא טרחו להכין מנה חלבונית לצמחונים,  אז הסתפקתי  בתוספות וסלטים שהיו בסדר מינוס-  בסדר מבחינת ביצוע,  מינוס מבחינת  חדשנות ועניין.

גם ארוחת הבוקר בשבת בבוקר במלון  היתה קלישאתית -  כולל ג'חנון,  עוגת גבינה חמה וכו'. באמת שאין לי מה לכתוב, לצערי. 
אפילו הלחמניות  היו קצת יבשות.

בצהריים עזבנו את המלון,  והחלטנו לעבור במורדן בר במודיעין לטייק אווי.  
הבחור נהנה מההמבורגר שלו (לא זוכרת איזה,  סורי),  ואני ממנת הנאצ'וס ומנת פטריות ממולאות בגבינות ברוטב איולי נפלא.

לצפיה ב-'אנחנו אכלנו בויוינו בחיפה.'
אנחנו אכלנו בויוינו בחיפה.
14/01/2018 | 11:48
226
אני הזמנתי מרק ערמונים עם כמהין וכו' (המרקים משתנים - זו לא מנה קבועה), שנראה נורא (כמו מים בצבע אפור-ביוב שכזה), אבל היה נהדר, עם שלל טעמים מצוינים שהשתלבו היטב יחד.
למנה עיקרית הזמנתי ניוקי ספיאדיני עם דלעת, ערמונים ואפונה שמגיע עם שיפוד פילה בקר. השיפוד היה מעולה (על אף שאני לא אוהבת פילה באופן כללי), ורק הרוטב של הניוקי לא היה מדהים, אבל בסך הכל מנה מוצלחת.
לקינוח אכלתי אפוגטו - גלידה וניל עם אספרסו - טעים מאוד.
בסך הכל אני מאוד נהניתי.
הבנות נהנו מהפסטות שלהן (שתיים בשמנת, ואחת פונגי).
חלק מהסועדים האחרים היו פחות מרוצים, וגם חלק מהמנות של אחרים שטעמתי לא היו מדהימות - הלינגוויני עם פירות הים, למשל, היה בתיבול קצת משונה, עד כדי כך שהוא הזכיר לי טעם של חטיף ולא רוטב של פסטה. 
אבל מלבד נפילה פה ושם, הרמה הייתה גבוהה, ואשמח לחזור למסעדה.
לצפיה ב-'פלמינגו באילת'
פלמינגו באילת
14/01/2018 | 21:11
5
226
למסעדת הלויתן באילת יש ילד וקוראים לו פלמינגו.הפלמינגו פחות רשמי והיתרון הגדול בו שאפשר להזמין מנות

מה לויתן או מנות קטנות יותר,שהן גדולות דיין.אז מה היה לנו שם.חלקנו טרטר טונה  עם מלפפון קולורבי,חזרת,פטריות

ורוטב סויה.מאד טעים. סלט סתיו,אנדיב עם גבינה כחולה,קוביות סלק,קרוטונים.מנה שאנחנו לוקחים כמעט תמיד.

מרק ארטישוק ירושלמי,שתמיד מזכיר לי את אבא שלי.סטייק סינטה 300 ג״ר.הבשר מגיע מנברסקה.היה מצויין.

מנה מוקטנת של נתח קצבים על מצע של פירה.מצויין.שתינו פרטי ורדו 2012 של נעמן,שהתאים מאד לארוחה.

לשמחתי המסעדה הייתה בתפוסה כמעט מלאה לכל אורך הערב

לצפיה ב-'משמח לקרוא, איך המחירים ? '
משמח לקרוא, איך המחירים ?
14/01/2018 | 21:24
2
27
לצפיה ב-'לא השתנו בהרבה'
לא השתנו בהרבה
14/01/2018 | 21:28
1
129
כל מה שתיארתי הגיע ל550₪ בערך
לצפיה ב-'עוד 6 שבועות אנחנו שם מתכננת ארוחה בפלמנגו וארוחה '
עוד 6 שבועות אנחנו שם מתכננת ארוחה בפלמנגו וארוחה
14/01/2018 | 22:32
117
בלויתן
לצפיה ב-'נראה ששתי המסעדות חולקות הרבה מנות'
נראה ששתי המסעדות חולקות הרבה מנות
14/01/2018 | 23:34
1
131
סלט האנדיב, המרק וגם ההמבורגר (מהכתבה בהארץ) נאכלו הערב בלוויתן. אותם מחירים כנראה.
לצפיה ב-'פלמינגו ולויתן'
פלמינגו ולויתן
15/01/2018 | 11:20
106
חולקות תפריט זהה.המטבח אותו מטבח,הצוות אותו צוות.ההבדל הגדול הוא שבפלמינגו אפשר להזמין מנות מוקטנות

במחיר נמוך יותר
לצפיה ב-'בראנץ' שישי בבבי, עמירם אחרי הצהריים, צהרי שבת באג'אויד'
בראנץ' שישי בבבי, עמירם אחרי הצהריים, צהרי שבת באג'אויד
15/01/2018 | 08:08
205
בסוף השבוע האחרון ציינו שנה למותו של קרוב משפחה אהוב, וכרגיל אצלי, הכל מתקשר לאוכל. הודעתי לבחור שאנחנו חייבים לצאת ולהתפנק לנו באיזשהו מקום, וחברה הציעה בראנץ' בבבי ברח' בן יהודה בתל-אביב. לא שמעתי על המקום, ובחיפוש בפורום מצאתי שאבנר כתב עליו דיווח לפני כמה חודשים.

בבי מוגדר כבר אוכל שכונתי, וזו התחושה שהוא מעביר.

משהו קצת מצחיק לגבי שם הבר / מסעדה - בתפריטים ובאינטרנט הוא נקרא "בבי", על החשבון מודפס השם "באבי".

הגענו למסעדה כמעט ריקה, שמצאה חן בעיני מהרגע הראשון. משהו בעיצוב הטיפה מיושן היה חם ומזמין, וגם השירות היה כזה. כשהיתה לי שאלה לגבי משהו, המלצרית קראה לשף לצאת ולענות עליה. הוא, בתורו, דיבר אתנו והזמין אותנו למטבח להריח ולטעום את הרוטב של הצ'ולנט שהוא מכין לשבת. המטבח היה מבריק!!

אחרי עיון בתפריט שרצינו להזמין בערך חצי ממנו, הבחור הזמין חומוס עם בשר טלה (45) - החומוס הוא מהסוג הגלילי / עכואי, כלומר טחון גס וחמצמץ. עליו הונחה כמות יפה של קוביות בשר טלה חם וגרגרי חומוס. הבחור העדיף לאכול את החומוס עם לחוח, ולא ממש הסכים לחלוק איתי את התענוג. חבל שלא צילמתי את הצלחת הריקה ונקייה למישעי

אני הזמנתי שקשוקה ירוקה שמבוססת על בשמל ומנגולד (47). גם אני העדפתי לחוח על פני חלה או פוקצ'ה. מה אגיד לכם? תענוג. הבשמל היה מתובל במוסקט ופלפל שחור, הביצים היו צהובות-כתומות ונוזליות (אבל בלי "נזלת"), והטעמים השתלבו מצויין. המנה היתה גדולה ומשביעה ולא הצלחתי לסיים אותה.

יחד עם קמפרי (28) ובקבוק טוניק (6) וערק איילות (24), שילמנו 150 ש"ח לפני טיפ.

זממתי לחזור בשבת לאכול צ'ולנט אבל הנער התעורר מאוחר מדי, והרעיון נשאר בשלב התכנון. אין לי ספק שנחזור לבבי, שהוא בר אוכל נעים וטעים.

אחרי הארוחה הזאת, טיילנו לאיטנו מבן-יהודה פינת נתן החכם, לאיזור נמל תל-אביב, לשתות בירה עם חברים בעמירם. אחרי 2 חצאי גינס, וקצת נישנושים, חזרנו הביתה שבעים, היישר לשלאף שטונדה מאוחר.

בשבת, הנער התעורר מאוחר מאד, ורצה בכל זאת שנלך לשבת יחד באיזשהו מקום. הוא הציע את מסעדת אג'אויד בזמר הסמוכה. המסעדה היתה מלאה עד אפס מקום, אבלבגלל הכירות של הנער עם אחד המנהלים, נמצא לנו שולחן.

הזמנו את כל המנות למרכז השולחן:
חציל עם טחינה (25) וסלט ג'רג'יר עם אבוקדו (18) - שתי מנות פשוטות שהוגשו עם לאפה גדולה. סלט הג'רג'יר הוגש עם 3-4 פרוסות דקות של אבוקדו והיה חמוץ מדי לטעמי. החציל עם הטחינה היה בסדר, ולא מעבר לכך.

לעיקריות הזמנו מנת מנסאף עם בשר כבש בתוספת יוגורט מבושל (118) - האורז הצהבהב הוגש לשולחן בצלחת גדולה, ולצידו קערית עם יוגורט מדולל חם. כמות הבשר שהונחה על-גבי האורז הגיעה אולי ל- 100 גרם (לדעתי פחות). האורז היה עשוי כראוי וטעים, ורוטב היוגורט הוסיף חמצמצות שהיתה אמורה להיות ניגוד לבשר הכבש השמן, אילו היה שם מספיק בשר. מנה יקרה ומיותרת.

הזמנו גם סיניה אלג'ויד (89) שהיא סיניה טחינה קלאסית. מנה מצויינת ועשויה כראוי, עם קציצות בשר מתובלות מאד שנצלות בתנור עם טחינה. גם כאן, לטעמי התמחור גבוה מדי.

הזמנו שתיה קרה וקיבלנו בקבוקי שתיה עם קשים ללא כוסות.

הנער ידע מראש שירצה כנאפה לקינוח, ואחרי כמה נסיונות הצלחנו למשוך את תשומת ליבו של אחד המלצרים, כדי לבקש שיפנו את השולחן ולהזמין קינוח. אחרי ההזמנה, שאלו אותנו אם נהיה מוכנים לאכול אותו בחלק החיצוני של המסעדה, ועברנו שולחן בשמחה (אחרי הכל, הגענו ללא הזמנה).

הכנאפה (59) היתה גדולה יחסית, וכמו שהנער הבטיח, מצויינת. לא הוספו לה צבעי מאכל, ושפכו עליה רק מעט סירופ, כך שלא היתה מתוקה מדי. הנער וגם אני חשבנו שאילו היו משאירים אותה בתנור עוד כמה דקות, היא היתה אפילו טובה יותר.

הזמנו גם 2 כוסות תה עם נענע ואספרסו אחד. קיבלנו אספרסו ו- 2 כוסות עם מים חמים ונענע, ובחשבון חויבנו עבור "מים בזכוכית" בלבד.

שילמנו 337 ש"ח לפני טיפ. לדעתנו, סכום גבוה מדי עבור הארוחה שאכלנו.
לצפיה ב-'יעקבס-כפר הרוא"ה'
יעקבס-כפר הרוא"ה
15/01/2018 | 08:42
2
178
נפגשנו 3 חברות ביעקבס.המקום נעים ומכיל מקומות ישיבה, חנות לקניית גבינות לחמים ומאפים.
בשישי הומה אדם ונדמה לי שלא ניתן להזמין מקום.על מנת להזמין צריך ללכת אל הקופה ולקבל זמזם.
חלקנו פלטת גבינות מצויינות שהגיעו עם סלסלת מאפים מעולים וכובדנו בסלסלה נוספת ע"ח הבית(אחת מאיתנו חברה של מנהלת המאפייה אני חושבת).הכול היה מעולה.מגוון המאפים גדול ומרשים.הדבר היחיד שמפריע הוא כמות האנשים ביום שישי שמגיעים לקנייה בקופה שבה מזמינים אם אוכלים במקום והתור גדול רוב הזמן.מחוץ לחנות יש רחבה בה היו דוכנים לממכר ירקות/פירות, שמן זית, יין ויש ביתן קטן המוכר חומוס.סה"כ הכול נראה חמוד והומה אדם שאולי הכפר הקטן הזה לא ממש ערוך לכמויות.
נהננו מאוד
לצפיה ב-'הם בנו שם יופי של מתחם'
הם בנו שם יופי של מתחם
15/01/2018 | 08:46
1
149
ויש בו גם חנות גלידה עם טעמים מתחלפים.

כפר הרוא"ה ממש לא ערוך לכמות האנשים שמגיעים אליו בימי שישי. בין יעקבס לרואה בקפה לחנות של שושנה, מדובר במאות מכוניות.
לצפיה ב-'כן.בהחלט הורגש'
כן.בהחלט הורגש
15/01/2018 | 13:18
31
לצפיה ב-'אלחנן בדרך לצפון'
אלחנן בדרך לצפון
16/01/2018 | 09:45
2
131
מקום חמוד בכניסה לקיבוץ משמרות. גולת הכותרת שם זה הלחמים והמאפים, אבל לוח וגיר שמסבירים על הבוצ'ר שלהם, מגש עץ ענק ועליו כל טוב, פיתה אותנו להזמין אותו. 

על הלוח קיבלנו שלוש פרוסות לחם מחמצת אגוזים. קרם חצילים - חביב, מעודן, הייתי מעדיף אותו יותר סמיך. ירקות (מלפפון, חסה, צנונית) ועליהם אגוזים קלויים ומעל עגבניות עם קרעי מוצרלה ובזיליקום. אישית אני לא מחובבי המוצרלה, אז לא נפלתי. מקושקשת פרמז'ן - טעים. בטטה צלויה וקרם פרש - מושחת. עוד קצת גבינות - לאבנה, סנט מור. ריבת תות - מאד טעימה. 

סך הכל היה חביב, אבל to be honest, הרגיש מאד overpriced (מגש זוגי בעלות 130 שקל). מגוון השתיה מוגבל לתה משלושה סוגים. היתר בתוספת תשלום. ובסופו של דבר, מה שהכי אהבתי על המגש... היה הלחם, החמאה והריבה.

מאפה גבינה שלקחנו לקינוח הוכיח שוב שהעוצמה של המקום זה בבצקים. מאפה שוקולד-אגוזי-לוז היה פשרה רק בגלל שלא נותר מקום בבטן בשביל הבבקה שנראתה מיליון דולאר. 

אז לא מזמן התקשקשנו על הנושא של ארוחת הבוקר, ואני שוב מגיע למסקנה שמבחינתי גבינות ירקות וביצים סתם תופסים מקום בבטן על חשבון מאפים שזה הכיף האמיתי בשבילי. בפעם הבאה שנעבור דרכם לצפון (ובהחלט נגיע לביקור נוסף) נעמיס על עצמנו מאפים ולחמים ונוותר מראש על כל היתר.

לצפיה ב-'המאפים שלהם מדהימים!'
המאפים שלהם מדהימים!
16/01/2018 | 10:00
21
לצפיה ב-'המחיר באמת נראה מוגזם למגש הזה.המאפים שלהם מעולים'
המחיר באמת נראה מוגזם למגש הזה.המאפים שלהם מעולים
16/01/2018 | 10:10
27
לצפיה ב-'food crawl קצרצר : בסטה, הס 4, הונג קונג דים סאם'
food crawl קצרצר : בסטה, הס 4, הונג קונג דים סאם
16/01/2018 | 12:10
2
97
קבעתי עם חבר לנסות את 'הס 4' של תמר כהן צדק. בדרך לשם נזכרתי שבבסטה יש את פסטיבל האוייסטרים החודשי (תמיד בינואר הוא ביום שישי השני של החודש, בשאר הפעמים בשישי הראשון). לא באנו לאוייסטרים הפעם, אלא דווקא לסשימי של סקאלופ שגם היה בין המיוחדים היומיים. היה תענוג גדול, חבל שאי אפשר למצוא את הסקאלופ באיכות הזו ובטריות הזו בארץ באופן קבוע. היה שם קצת כאוטי, כיאה לפסטיבל אוייסטרים, אבל נהננו בכל זאת וגם לקחנו "אוייסטר שוט" של בלאדי מרי ואוייסטר, להשלמת החוויה.

להס 4 הגענו בסביבות 15:15, שלושת רבעי שעה לפני הסגירה. הזמנו 2 קטנות ו-2 גדולות. בודינו פרמג'יאנו היה המצטיין. מסתבר שזו מנה שמזוהה עם השפית גם מתחנות קודמות שלה, לא זכרתי את זה. סוג של סופל'ה פרמזן מצויין. אכלנו גם "ריזוטו יער" כמנת פתיחה (עם אספרגוס ופטריות יער) שהיה עדין ומספק. באופן כללי אני מעדיף ריזוטו כמנה ראשונה ולא כעיקרית כבדה מידיי.
לעיקריות הזמנו פסטה ירוקה עם צלפים ורוטב עגבניות (בגרסא חרפרפה) שהייתה טעימה ונעימה. ולקחו גם מנה של לחי עגל עם פירה. מנה מאוד חורפית ומנחמת שהותקנה (אוי לא... השתמשתי בתואר הזה) כהלכה והייתה בדיוק מה שאתה מצפה למצוא במסעדה קטנטנה שכזו עם חמישה שולחנות.

שני קינוחים על בסיס פירות לא נראו לנו מעניינים ושעת סגירת המטבח כבר הגיעה, אז צעדנו אל ,הונג קונג דים סאם, "לקנח" בשאו לונג באו המצויינים שלהם שתמיד זורקים אותי לסין. ועוד סים סאם מטוגן במילוי עוף, שהיה קצת פחות טוב
לצפיה ב-'הבודינו הוא מנה מוכרת של תמר'
הבודינו הוא מנה מוכרת של תמר
16/01/2018 | 15:22
1
61
אכלתי אותה בקוצ'ינה תמר. שמחתי לקרוא שהס 4 תיפתח גם בשעות הערב.

לצפיה ב-'רק ברביעי וחמישי יש לציין'
רק ברביעי וחמישי יש לציין
16/01/2018 | 15:52
15
לצפיה ב-'דבר כפירה לי אליכם.'
דבר כפירה לי אליכם.
16/01/2018 | 14:14
111
צ'יפס המוכן מהמוצר הקפוא לא בהכרח חייב להיות גרוע.
בישראל ולא משנה אם מדובר בתפוגן או בחברה אחרת זה אכן לא מוצר ממש אכיל
וגם מה שמיוצר בתאילנד לא בדיוק ראוי למאכל אדם, אבל לתיאילנד יש לפחות
יבוא סדיר של מוצרים בהחלט איכותיים.
הגעתי לזה בגלל שילוב של שתי סיבות.
הראשונה, אני לא ממש אוכל צ'יפס וחלק גדול מהארוחות בבית אני אוכל לבד עקב
עיסוקיה של זוגתי ונראה לי פשע לבזבז בערך ליטר שמן על שני תפו"א כי אין
מה לעשות עם שמן משומש כך ששופכים אותו.
השניה, שראיתי בסופר שקית של צ'יפס כזה מתפו"א מאיידהו שתמיד רציתי לנסות
אז קניתי. באמת היה מוצלח.
באשר לסעיף השמן, נפטרתי ממכשיר הטיגון החשמלי ועברתי לכזה שעובד על
אוויר חם, להפתעתי הוא באמת מתפקד נפלא.
כמובן שאני עדיין מטגן בשמן מאכלים שונים אבל לא בשמן עמוק.
אז כרגע במקביל לניסוי הנקניקיות עליו כבר סיפרתי אני עורך גם ניסויים בצ'יפס
קפוא, ניסית בינתיים 4-5 חברות שונות מארה"ב ואירופה, התוצאות נעות בין לא
רע לממש טוב.
ולמי שתהה, במכשיר האוויר החם ניתן להכין גם צ'יפס מתפו"א טריים וכמעט ללא שמן.
אחזור אליהם בתום הבדיקה.
לצפיה ב-'שתי מסעדות ביהוד: בין הסימפטיה לבנאליה'
שתי מסעדות ביהוד: בין הסימפטיה לבנאליה
15/01/2018 | 11:57
1
215
לפנינו שתי מסעדות שמספקות אוכל אפשרי, אבל בעוד שב"אסתר" המנות גדולות וסימפטיות אך קצת יקרות, ב"טאטי" המנות ענקיות אבל האוכל מגרד את הבינוניות.

אז הלכנו לאכול ביהוד. למה? כי נחמד שם. עיר נחמדה, שקטה, כמעט פסטורלית. פה ושם עובר איירבוס או בואינג מעל הראש בדרכו לנתב"ג, ולמי שאוהב מטוסים זה ממש מגניב. מה רע? שום דבר, האמת. אולי קצת שקט מדי. מבחינה קולינרית, לעומת זאת, ברור שיהוד נמצאת בפיגור מה אחרי אחותה מאור יהודה, זו עם "סמרקנד" הבוכרית, אפי הטריפוליטאי ושאר מטעמים. ביהוד שומרים על סולידיות, והנה, שתי מסעדות די ותיקות ודי יציבות מנסות לתת פייט לשכנה. שתיהן מציעות אוכל בסיסי למדי, אחת מהן (אסתר) ממותגת יותר כמסעדת שף עם טוויסטים על הבסיס, וזה אכן ניכר באוכל, והשנייה, טאטי, מנסה לעשות את שלה ביעילות ובהצלחה בלתי מבוטלת. ומכיוון שקשה להרחיב את היריעה על אוכל מהסוג הזה, הוחלט לשים את שתי המסעדות תחת קורת גג של ביקורת אחת. השוואה? טוב, זה בלתי נמנע, אבל עיקר השיקול  שהוביל לביקורת המרוכזת נובע כאמור מסוג האוכל ולא בהכרח מאיכות הביצוע. טוב, מתחילים:

אסתר: מקום טוב באמצע

מסעדת אסתר היא כאמור מקום ותיק ביהוד. מקום שניכר כי המקומיים ואנשי הסביבה יודעים עליו ואוהבים אותו. יש בזה גם מידה של צדק. במקום לנסוע לתל אביב ולחפש חנייה בפקקים, אפשר לאכול לא רע בכלל ולפעמים אפילו טוב ממש, בלי בעיית חנייה. כאמור, מה רע.

הגענו, בת זוגי לארוחה ואני, בשעת ערב. ערב מן הסתם יותר יקר מהצהריים, אבל זה הזמן בו הסתדר לנו להגיע. העיצוב נעים ומזמין, השקט מכתיב אכילה בנחת, והחוויה הכללית אופטימית. עיון בתפריט מגלה אוכל ביתי עם מגע קל של שף. זרמנו עם הפשטות. לחם הבית (18) היה טוב מסוגו, רק למה גובים מחיר על לחם בערב. חבל. בכל מקרה, הנה ראשונות: מרק עגבניות (36) סלט ערבי (38) . המרק הוגש בנדיבות, במרקם חלק ונעים, עם חיזוק אלכוהולי, כנראה פסטיס, ובסך הכל עשה את שלו. לא מרק לכתוב עליו שירים, אבל בוודאי מחמם ומספק כשלעצמו. כך גם הסלט, במנה יפה של ירקות טריים וטחינה טובה עם סחוג ששורף את הפה ליד. לא גדולות ונצורות, אבל בסדר ואפילו נחמד. 
עיקריות: ניוקי 3 סוגי פטריות וערמונים (85) תבשיל כתף עגל בסגנון פרסי עם רימונים וסילאן (89) . כאן נרשמה לשמחתנו קפיצה לא מבוטלת באיכויות. הניוקי, במינון נדיב מאד, לא מושלמים אך אווריריים מספיק וטובים בהחלט, פטריות, ערמונים, רוטב שמנת ושמן כמהין בלתי נמנע. הכל יחד יצר מנה טובה עד טובה מאד. חצי כפית פחות משמן הכמהין, והיה מדובר ב"טוב מאד" חד משמעית. יופי. כתף העגל בושלה ממושכות כנהוג במטבח הפרסי והוגשה עם הרוטב על מעט פסטה. גם כאן הטעמים היו טובים עד טובים מאד, אם כי לא היה מזיק עוד טיפונת ריכוך. מהשלב הזה יצאנו שבעים ודי מרוצים. האחרונות: ממתק שוקולד (35) עם כמה שכבות מוס ורוטב וניל, מבוצע כהלכה וכן סברס בדלי (30) באיכות טובה ובכמות ענקית ששימחה מאד את הסועדת ממול. סך הכל השתכנענו שאסתר הוא מקום קצת יקר לארוחת ערב (354 שקל לשניים כולל כוס יין טובה ושתייה קלה) אבל האוכל ראוי ונדיב בהחלט וההצלחה בסך הכל מוצדקת.

טאטי: הגודל לא קובע

כשבוע לאחר הארוחה באסתר הזדמן לי שוב להיות ביהוד עם שתי חברות נפש. מעדניית גולדשטיין המצויינת עם סנדביץ' הקורנדביף הנהדר הייתה סגורה, אז הלכנו על "טאטי". הפעם עסקית צהריים.
המקום מעוצב נהדר ונראה מזמין. שולחנות עץ ואקוסטיקה נעימה. טאטי הוא דיינר, קצת סטייל גוצ'ה או בראסרי, וגם הוא נועד לפנק את תושבי האיזור שאין להם כוח לנסוע רחוק. האוכל כאמור גנרי קצת יותר מאשר באסתר.עיקריות שנעות בין 69 (פיצה, פטוצ'יני) 79 (שניצל, המבורגר) 86 (ניוקי) 93 (המבורגר אנטריקוט) ו 118 (סטייק אנטריקוט) עיון בתפריט גילה כי אין מה לצפות להרבה, ונותר רק לקוות לביצוע ראוי של מנות שחוקות לעייפה. בשתי מילים: יד במטבח. כשהתחיל להגיע האוכל, התחלנו להבין שגם ההגשמה של משאלה צנועה כזו היא, אפעס, קצת בעייתית. ראשונות (כלולות במחיר העיקרית): חומוס, כרובית צלוייה ומרק היום, מינסטרונה. החומוס, בואו נאמר כך, לא כזה שיגרום לאבו חסן להדיר שינה מעיניו. הכי סתם שסתם יכול להיות. איפה הדיוק במרקם, איפה המגניבות. למטה מבינוני, ואנחנו ממש מנסים להיות נחמדים. המרק לא הרבה יותר טוב. בוודאי פחות טוב ממרק העבניות של המסעדה השכנה. בסיס קלוש של ירקות. סתם בריבוע. הכרובית, תודה לאל, כבר הייתה בעייתית פחות. מנה מפלצתית, אולי קצת שמנונית אבל לפחות עוברת, כשמי שמצילה את המצב היא טחינת פלפלים טובה ליד. מי יודע, אולי העיקריות יעלו מדרגה. אז זהו, שזה השתפר מחלש לבינוני: המבורגר בקר (79) קבב טלה (כנ"ל) וחזה עוף בקרמל תפוז, שערות פראסה וחציל קלוי (69) . ככה זה כשמנסים להתחנף לכולם. המבורגר, נדיב מאד, מבשר לא מדהים, אבל אפשרי. לפחות דייקו במידת הצלייה. חלק ממנו נלקח הביתה על ידי הסועדת. נו, טוב. חזה העוף היה חזה עוף, שהצליח לא להתייבש, עם רוטב קראמל שלא הוסיף לו דבר וחציל שלא התחבר גם הוא. הסועדת ממול, אחת שאוהבת אוכל, אכלה בלי הנאה יתרה. שיהיה. היחידה שקצת הראתה סימני חיים היא מנת הקבב טלה, מבשר טוב למדי עם חציל לבן בוהק כמו שצריך. זו המנה היחידה שעברה, במקצת, את רף הבינוניות. אה כן, היה גם צ'יפס. דווקא גדול ומצויין, מה תגידו. שתי נקודות אור. האם היינו צריכים לצפות ליותר?
טאטי מתמחים בקונדיטוריה ואפייה. על כן אין להתפלא שהקינוחים היו טובים בשלוש דרגות לפחות משאר הארוחה. ברד פודינג- בריוש עם קרם וניל ותפוחים מקורמלים (44) ונפוליאון קרם פטיסייר שברי בצק עלים ושוקולד לבן, שוקולד ג'נדוייה ואגוזי לוז (45) שני קינוחים מבולגנים למדי, אבל כל אחד טעים, שמח וכיפי. לו רק היה אפשר ששאר הארוחה תתעלה לרמה קרובה לזו. חבל.

אז מה היה לנו? שתי אופציות, אחת מומלצת וטעימה יותר,אבל משתלמת בעסקית קצת יותר מאשר בערב, השנייה אפשרית אם בא לכם לשבוע בלי ציפיות, בצירוף קינוח טוב. אין מה לנסוע ליהוד במיוחד. במחירים האלה, יש מספיק מסעדות טובות בתל אביב. אבל אם אתם בסביבה, שווה לקפוץ לצהריים באסתר, ואז לקינוח בטאטי. אפשר לומר שיש כאן סטארט אפ לא רע אחרי הכל.

לצפיה ב-'אני ממש אוהבת את אסתר'
אני ממש אוהבת את אסתר
16/01/2018 | 13:54
41
ועיסקית הצהרים שלה מאוד משתלמת
לצפיה ב-'סנטה קתרינה - ביקור ראשון'
סנטה קתרינה - ביקור ראשון
14/01/2018 | 18:32
4
291
הזמנו לשישי ב 3 אחה"צ - אחרי הלחץ של הצהריים ולפני ההפסקה שלפני סרוויס ערב. ואכן היה נעים ולא לחוץ (אם כי היו די הרבה שולחנות מלאים).
העדפנו לשבת בחוץ וארגנו לנו בזריזות "פטריית" חימום נגד הצינה, היה אפקטיבי ונעים. הסידור בחוץ מאורגן היטב ואפילו אפשר לשכוח שאתה יושב סנטימטר ממגרש חניה (להבדיל מפורט סעיד הסמוכה שאנשים אשכרה יושבים בג'יפה של הרחוב)
קיבלנו תפריט של "שישי בצהריים" שלפי השוואה לתפריט בפייסבוק יש בו פחות הצע מאשר בערב, אבל לנו מאוד התאים. המון מנות נראו מצויין והיה קשה לבחור.
מה הזמנו:
סביצ'ה ערבית - נתחי טונה שמנמנה עם מלח גס, בורגול, ורוטב צ'זיקי מיוגורט מעולה, המון פטרוזיליה (אולי עוד עשבים), והשיחוק - המון קוביות לימון קטנטנות (כולל הקליפה). בצד מעט חריסה כך שאפשר להחלט כמה חריף רוצים.  מנה מעלפת.
מרק חציל מעושן - עדין וטעים, עם גרגרי רימון בפנים, ובטח עוד דברים. מבחינתי המנה הפחות מיוחדת אבל אשתי מאוד אהבה.
ספגטי קלמארי בציר סרטנים וחמאת לימון - במבט ראשון נראית מנה קצת מאכזבת - ספגטי דק ברוטב דליל עם פיסות קלמארי - אבל הרושם הראשון מוטעה. הרוטב פשוט מעולה - מלא עומק (מהציר) חמיצות (מהלימון) וטיפה חריפות (פלפל שיפקה). קשה להסביר כמה המנה הזו טעימה. רק הצטערתי שלא הזמנו לחם לספוג את הרוטב שנשאר. מנה שעושה כבוד לאוכל איטלקי.
ג'ירוס טלה על פיתה קלויה עם צ'זיקי וירקות צלויים - גם מנה נהדרת, הבשר מעט חרוך אבל טעמו מלא עומק ומשתלב נהדר עם מה שמסביב. מנה לא גדולה אבל מאוד משביעה.
בסבוסה עם כדור גלידה לקינוח (בעקבות המלצת חבר) - עוד מנה שקשה להסביר עד כמה היא טובה - כל אחד מהמרכיבים לכאורה ממש פשוט אבל השילוב עובד מעולה.
השלמנו עם כוס יין הבית, קוקטייל "בלאדי מירי" (נדמה לי שהם מסובסדים בצהריים), ואספרסו כפול (שמוגש בכוס של קפה טורקי כדי להטעות את האויב). סה"כ כ 370 לפני שירות.
השירות ענייני ויעיל, לא אישי או מתנחמד, אין טענות. קצת הופתענו מהמהירות שהכל קרה - אחרי שעה בערך כבר יכולנו ללכת.
לסיכום: מאוד (מאוד) נהנינו. ידוע לנו שזה מוסד תל אביבי ושמחנו לראות שהמוניטין מוצדקים. נשמח לחזור.
לצפיה ב-'נקרא מעולה '
נקרא מעולה
14/01/2018 | 20:24
3
160
הרבה מנות מעניינות שהייתי רוצה לאכול.
רק דבר אחד מפריע לי- שכתבת שהארוחה הסתיימה אחרי שעה
כל המנות הוגשו ביחד?זו מסעדה מהז'אנר של מה שמוכן יוצא? 
לצפיה ב-'בגדול כן'
בגדול כן
14/01/2018 | 20:34
2
168
הם שאלו אם זה בסדר ש"מה שמוכן יוצא" וזרמנו עם זה.
בפועל, שתי הראשונות הגיעו לשולחן ביחד תוך דקות ספורות. ה"עיקריות" הגיעו כמה דקות אחרי שסיימנו את הראשונות, גם פחות או יותר ביחד, לא היתה בעיה מיוחדת. אם היינו יותר אנשים או מנות אחרות, אולי זה היה אחרת, אין לי דרך לדעת.

לצפיה ב-'אני לא אוהב את זה'
אני לא אוהב את זה
14/01/2018 | 20:47
1
183
שיטת מה שמוכן יוצא זו בעיני עצלנות של המטבח. יש דרך להתמודד עם זה- להזמין קודם ראשונות ורק אחרי שמסיימים להזמין עיקריות, אבל זה מעצבן 

לצפיה ב-'אנחנו בכל מסעדה בארץ ובעולם מודיעים מראש '
אנחנו בכל מסעדה בארץ ובעולם מודיעים מראש
16/01/2018 | 02:14
112
באיזה סדר להוציא את המנות ובאיזה תיזמון ,פה ושם מתעקמים קלות עלינו 
אבל כמעט תמיד בסוף הארוחה מקבלים מחמאות (בדרך כלל מהשף או מנהלים פחות מהמלצרים )על צורת האכילה שלנו ,למעשה אחי ואני התחלנו את צורת האכילה בשרינג לפני למעלה מ 20 שנה ודי זוקפים את הפופולריות שזה זכה בחלקה לזכותנו .
לצפיה ב-'מסעדה בתל אביב'
מסעדה בתל אביב
15/01/2018 | 10:59
1
123
שלום אני מחפש מסעדה טובה דומה לדיינר . מה מומלץ?
לצפיה ב-'גוצ'ה'
גוצ'ה
15/01/2018 | 13:18
25
לצפיה ב-'אשמח להמלצות בפראג...'
אשמח להמלצות בפראג...
12/01/2018 | 18:15
17
86
מסעדות מעניינות בכל רמות המחיר.
אוכלים כמעט הכל.
לא מצאתי יותר מדי חומר בהיסטוריית הפורום.

תודה מראש.
לצפיה ב-'יש בפראג מסעדה שירוסלב האשק נהג לאכול בה.'
יש בפראג מסעדה שירוסלב האשק נהג לאכול בה.
12/01/2018 | 22:19
5
148
(מי שכתב את "החייל האמיץ שוויק").
אני לא זוכר את שם המסעדה אבל אני יכול לספר שבכניסה ישנו חדרון מעבר שיש בו חפצים שמזהים את החייל האמיץ שוויק ועל הקיר ישנם רישומים שקישקש האשק (לא בטוח שזה אותנטי). המסעדה עצמה היתה אולם גדול עם שולחנות עץ גס. 
זו מסעדה בשרית בעיקרה עם אוכל צ'כי אופיני (אם יש דבר כזה) בשר בקר וחזיר עטירי שומן וחלקים פנימיים.
מה שכן הארוחה מלווה בהופעה ססגונית של רקדנים צ'כיים והאווירה מאוד עליזה. לדעתי שווה לך לנסות ולמצוא אותה - תוכל בטח להעזר באיזה "משרד אינפורמציה לתיירים " שיאתרו לך את המיקום.
[Jaroslav Hašek - ירוסלב האשק בשפה הצ'כית.]
לצפיה ב-'Ambiente Pasta Fresca'
Ambiente Pasta Fresca
14/01/2018 | 00:41
88
מסעדה עם פסטה מצויינת וגם השאר אחלה- בעיקר הסלט עם גבינה ואגס.
מיקום מעולה ליד הכיכר עם השעון.
לצפיה ב-'מניחה שהכוונה היא ל-U KALICHA'
מניחה שהכוונה היא ל-U KALICHA
14/01/2018 | 12:29
3
79
בעייני מקום תיירותי עם אוכל לא מלהיב
לצפיה ב-'אינני יודע עם זו המסעדה. לא לחינם נתתי תיאור איך נראית '
אינני יודע עם זו המסעדה. לא לחינם נתתי תיאור איך נראית
14/01/2018 | 14:37
2
63
המסעדה מבפנים בכדי שיוכל לגשת ללשכת אינפורמציה לתיירים ולברר.
יש הרבה מסעדות בפראג שרוכבות על הידוען האשק ועל שוויק.
למיטב זיכרוני יש גם בית קפה על שם קפקא. לא שמעתי על מסעדה/קפה על שמו של הגולם.......
לגבי מקום תיירותי, אתה צודק בהחלט, אבל אני רואה את זה מהכיוון החיובי של המילה. הרי גם השואל  יהיה שם תייר, אלא עם זה לא ביקורו הראשון שם ואז הוא הופך למבקר.
אין שום סיבה ליסוע לפראג ולחפש שם מסעדת מישליין. זה לא הצד החזק של הצ'כים לדעתי. מאידך זו מסעדה שנותנת מעט מתרבות האוכל  והפולקלור הצ'כי.
לצפיה ב-'"תיירותי" הוא לא בהכרח ערובה למטבח מקומי אותנטי'
"תיירותי" הוא לא בהכרח ערובה למטבח מקומי אותנטי
14/01/2018 | 19:38
1
51
אם רוצים להכיר את תרבות האוכל המקומית על פני מסעדות מישלין לדבריך, אפשר לעשות זאת גם במקומות שאינם על טהרת התיירים. הלא אם מדובר במטבח צ'כי טוב ואמיתי ואותנטי, המקום יהיה מלא גם במקומיים שמעריכים אותו ונהנים ממנו. 

לצפיה ב-'בודאי שאפשר גם במקומות אחרים.'
בודאי שאפשר גם במקומות אחרים.
14/01/2018 | 22:00
40
אני הייתי במסעדה הזו. היו הרבה תיירים (וגם מקומיים) . נהנינו כתיירים.
.בפעמים הנוספות שביקרתי בפראג לא הלכנו למסעדה הזו וגם לא חיפשנו מסעדות מיוחדות מפני שנוכחנו (לדעתינו האישית) שעדיף ללכת פעם נוספת לתיאטרון השחור (לנטרנה מאג'יקה) מאשר לחפש מסעדות מיוחדות.
לצפיה ב-'המלצות מספטמבר האחרון'
המלצות מספטמבר האחרון
14/01/2018 | 08:13
2
114
2 ממושלנות: Alcron ו-Field. הראשונה יותר מפורסמת ויותר יקרה. השניה מודרנית יותר ופשוטה יחסית. אהבתי יותר את Field בה ישבנו בצהריים מאשר את Alcron בה ישבנו בערב. התמורה לכסף בה הייתה לטעמי גבוהה יותר.

אחרות: 
Naše maso - מעדניית בשרים (המבורגרים, נקניקיות, סטייקים) איכותית.
Zvonice - מסעדה צ'כית ששוכנת בקומות 7-8 במגדל פעמונים. מיקום מעניין ואוכל צ'כי-בוהמי טוב מאד.
לצפיה ב-'משהו שכדאי לומר לגבי Naše maso'
משהו שכדאי לומר לגבי Naše maso
14/01/2018 | 12:51
1
109
זו לא מסעדה. זו קצביה שגם מוכרת מנות מוכנות, אבל כמעט תמיד אין איפה לשבת, אז תתייחסו אל זה כאל טייק-אוויי ומצאו איזה ספסל/גן/רחוב לשבת בו עם האוכל (הטעים מאוד, מומלץ). 
לצפיה ב-'אכן. '
אכן.
14/01/2018 | 19:08
39
צריך להמתין בתור מסוים, להזמין, לקבל את האוכל ולמצוא מקום. יש מעט מקומות בתוך המעדניה/קצביה ויש מעט בחוץ. קצב העבודה שם גבוה. אני הייתי שם בסביבות 20:30, חיכיתי אולי 5 דקות, הזמנתי וישבתי באחד המקומות שבחוץ.
לצפיה ב-'היו שירשורים על פראג'
היו שירשורים על פראג
14/01/2018 | 08:16
64
תוכל למצוא דיווחים והמלצות בעזרת החיפוש הייחודי של הפורום (קישור בהודעה הנעוצה).
לצפיה ב-'תודה רבה לכל המגיבים...'
תודה רבה לכל המגיבים...
14/01/2018 | 15:30
2
61
חיפשתי גם בשירשורים קודמים, אבל היה מידע מאוד מועט.

אשמח לדווח כשנחזור, במיוחד על מקומות מעניינים.
לצפיה ב-'שני מקומות נוספים'
שני מקומות נוספים
16/01/2018 | 10:12
1
9
sasazu- אסייתית מעולה בבעלות שף ישראלי
local- מסעדה מקומית עם אוירה מיוחדת ואוכל מקומי טעים
לצפיה ב-'תודה רבה...'
תודה רבה...
16/01/2018 | 23:22
לגבי האסיאתית, לא הבנתי את התפריט ואת המחירים שבו.
לגבי המסעדה השניה...האם התכוונת ל LOKAL ?
לצפיה ב-'ממליצה על פורטפוליו'
ממליצה על פורטפוליו
14/01/2018 | 18:38
3
65
אכלנו שם צהריים, היה מוצלח ביותר, מחיר ממש מצחיק יחסית לארץ, ארוחה עם 2 מנות ראשונות, מרק, 2 עיקריות, 2 קינוחים ויין - פחות מ- 400 ש"ח כולל שירות
ככל הידוע לי גם ממושלנת, אבל לא חותמת על זה
לצפיה ב-'היא רשומה במדריך מישלן אבל אין לה כוכבים.'
היא רשומה במדריך מישלן אבל אין לה כוכבים.
14/01/2018 | 19:12
2
59
נכון להיום יש 3 מסעדות עם כוכב אחד בפראג: Alcron, Field ו-La Degustation Bohême Bourgeoise.
לצפיה ב-'La Degustation Bohême Bourgeoise- תהיה סגורה...'
La Degustation Bohême Bourgeoise- תהיה סגורה...
14/01/2018 | 19:24
58
בתאריכים שלנו.
לצפיה ב-'תודה, טוב לדעת. היתה מצויינת בכל מקרה!'
תודה, טוב לדעת. היתה מצויינת בכל מקרה!
14/01/2018 | 19:52
53
אין לי נסיון ממושלן, אז לא יודעת להשוות.
אבל ההגשה, השירות והאוכל היו מצויינים!
לצפיה ב-'עוד כמה קצרים '
עוד כמה קצרים
13/01/2018 | 19:28
12
92
לצפיה ב-'המבורגר גראז'- רמת החייל. מזעזע!'
המבורגר גראז'- רמת החייל. מזעזע!
13/01/2018 | 19:41
5
323
פגישה עם חבר, התלבטות קצרה איפה לאכול. הליאו בלומס הסמוך היה מלא, שמנו פעמינו לגראז שנמצא ליד, איפה שהיה בעבר קופי בין. 
התפריט מתמקד בהמבורגר, ניתן לקחת המבורגר רגיל או "עסקית" ב69 שקל להמבורגר+תוספת ובירה. הלכנו על העסקית. 
אני לקחתי המבורגר חריף, אסקובר הם קוראים לו. בצד הום פרייז. המלצרית אמרה שהוא מעט חריף, בדיעבד הגיע המבורגר ששרף את הפה. לקחתי ביס שניים והנחתי. המלצרית החביבה, בתושייתה, זיהתה זאת והתעקשה שאחליף למרות שלא ביקשתי. אחרי דיון קצר החלפתי להמבורגר רגיל (סופרנו) מילה טובה מגיעה לשירות. הלוואי שאותו דבר יכולתי להגיד על האוכל. 
ההמבורגר שהגיע היה יבש, נטול טעם, נטול ריח, בעל טעמים תעשייתיים מובהקים. רמת הבשר היתה כל כך ירודה שאין לי בכלל ספק שמדובר בבשר הכי ירוד שניתן למצוא. לסבר את האוזן, הבשר (הטרי) שאני קונה בשופרסל הביתה לפעמים נמצא בכמה רמות מעל. 
ההם פרייז לא ניחם- הוא הגיע בחלקו מבושל בחלקו לא מבושל, שוחה בתוך אמבטיה של צי'לי תעשייתי זול. 
גראז' זה מקום ללא זכות קיום. חומרי גלם מזעזעים+טבחים עצלנים שלא יודעים אלף בית בבישול בסיסי. החביבות של המלצרית זה ממש לא מספיק
לצפיה ב-'עכשיו נזכרתי את מה הזוועתון הזה מזכיר לי '
עכשיו נזכרתי את מה הזוועתון הזה מזכיר לי
13/01/2018 | 21:18
264
המבורגר "גורמה" 26. הזוועתון מרחוב מקווה ישראל בת"א שגם לא מתבייש למכור זבל במחירי שחיטה. 
לצפיה ב-'המקום הזה מעולה… '
המקום הזה מעולה…
14/01/2018 | 08:33
3
270
לכל מי שיש לו נטיות התאבדות

הזכרתי פעם את הגראז אבל לא כדיווח מלא ולכן  לא יכלתי להעלות למנוע החיפוש וחבל, אולי היה מציל אותך.

בהמבורגר שאני אכלתי היתה תחרות קשה מה יותר מוזר. הצבע או הטעם. הצבע היה חום אדמה עם גוון מאד מוזר שלא נתקלתי בו אף פעם בעבר. אם היו אומרים לי שהוא הוכן על ידי חייזרים מכוכב אחר  הייתי מאמין. כתבת שאצלך לא היה טעם ולא ריח. אצלי היה טעם. טעם לוואי מוזר ולא נעים. כל הארוחה הייתי בטוח שמישהו החליט לעבוד עלי ולתת לי המבורגר טבעוני כדי להוכיח שלא ארגיש בהבדל. אז צר לי הניסוי נכשל.

כבר נתקלתי במקומות שמגישים המבורגר יבש. המבורגר בלי טעם. המבורגר עם תיבול גרוע. המבורגר סתמי   אני מאד אוהב המבורגרים אז אכלתי הרבה קציצות בחיים ונתקלתי בכל סוגי הפיספוסים. במשהו כמו שקיבלתי בגראז מעולם לא נתקלתי.

בעבודה אצלנו זה המקום היחיד שזוכה לקןנצנזוס מוחלט. אין אצלנו אחד שידוע לי שחזר לשם לפעם נוספת וזה ממש נדיר כי אצלנו כל אחד עם השגעונות שלו ואין מקום ברמת החייל שיש לנו עליו הסכמה של שישים איש.

ומה שמדהים אותי בכל הסיפור הזה הוא שאין צהרים שהמקום לא מפוצץ. אני עובר שם כמעט כל יום ולא מצליח להבין איך המקום שוקק חיים. לא שורד, עמוס.  אני יודע שעל טעם ועל ריח אין מה להתווכח אבל זה בעיניי beyond taste. כבר התחלתי לחשוב אולי הם שינו. שיפרו. אבל הדיווח שלך מחזיר את הגלגל לנקודת ההתחלה.

חבל כי סך הכל זה מקום כייפי עם שירות מאד ידידותי. אבל אם הטעם לא טעם… זה לא ממש עוזר.

אם פעם נוספת תיקלע לרמת החייל בלי אופציה נסה את רק היום בשוק צפון. לא כל מנה שלהם היא צליפה אבל הכיוון שם מאד חיובי. וכמובן אם לא מחפשים מקום פורמאלי ורעש ובלאגן לא מהווים בעיה אז תמיד יש את המזנון.

לצפיה ב-'אה וכמובן'
אה וכמובן
14/01/2018 | 08:54
2
211
יש גם את גוצ'ה. לא זול, אבל עושים עבודה טובה.

לצפיה ב-'לא סתם כתבתי בצורה שכתבתי'
לא סתם כתבתי בצורה שכתבתי
14/01/2018 | 19:10
1
124
גם אני נתקלתי בכל סוג של המבורגר שקיים. אבל בדרך כלל גם המבורגר לא טוב/יבש/סתמי/נטול טעם, אני כן אוכל. אפילו מקדונדלס אם אני רעב, אין לי בעיה לסיים. אבל ההמבורגר הזה היה מבחינתי קו אדום, כמו שאמרת גם אני הרגשתי בטעם לוואי, זה היה, לא נעים להגיד, פשוט מגעיל (ולא אומרים מגעיל על אוכל...)
 אם זו הרמה הקבועה שם-אז אני מקווה שיסגר. אין לו זכות קיום.
לגבי גוצ'ה, ישבתי שם פעם אחת, ההמבורגר לא יצא לי לטעום, אבל מרק סרטנים כן, הוא היה מאוד טעים. אם ייצא לי להגיע לרמת החייל שוב אז אקח אותם כאופציה. 
ברק היום הייתי פעם אחת כשרק נפתח השוק, מקום נחמד אבל פחות מתאים לפגישה בערב. 
לצפיה ב-'גוצ'ה זה לא להמבורגרים ורק היום אכן לא לערב '
גוצ'ה זה לא להמבורגרים ורק היום אכן לא לערב
14/01/2018 | 20:47
91
מישום מה קיבלתי את הרושם שהייתם בגראז' בצהרים. אכן רק היום זה יותר לצהרים. וגוצ'ה זה לא להמבורגר אלא לפירות ים.

לצפיה ב-'הדיינר של גוצ'ה '
הדיינר של גוצ'ה
13/01/2018 | 19:59
4
283
גוצ'ה, אתמול בערב. הרבה פעמים עברתי ליד, לא ישבתי. תמיד אעדיף להמבורגר טוב ללכת עוד 10 דקות למיט בר. 
הפעם החלטתי לשבת בגוצ'ה. 
אני לקחתי המבורגר צרפתי, עם חמאת שום, האישה המבורגר רגיל. 
ההמבורגר שלי היה טוב מאוד. עסיסי, שומני כמו שצריך, טעם בשרי מוצלח. 
גם האישה נהנתה מההמבורגר. 
בנוסף לקחנו סלט מהמנות הראשונות, סלט פלחים הוא נקרא, זה דומה לסלט יווני, עגבניות מלפפון פלפל זיתים גבינת המאירי בנוסף היה שם גם סלק וקולורבי, היה טרי וטעים. 
שורה תחתונה- המבורגר טוב מאוד. כל ההמבורגריות שנפתחות בכל פינה רק גורמות לי לחשוש יותר מלאכול המבורגר בחוץ. אבל גוצ'ה הוא מקום שאשמח לשבת בו. ייופי של מקום
לצפיה ב-'זוכר את ההמבורגרים שלהם מאד לטובה'
זוכר את ההמבורגרים שלהם מאד לטובה
13/01/2018 | 20:01
198
בייחוד עם הדיל של שניים במחיר אחד שהיה בין שעות מסוימות (עדיין קיים?).
נחמד ששומרים על הרמה.
לצפיה ב-'יש לי חבר שנשבע באוכל שם'
יש לי חבר שנשבע באוכל שם
14/01/2018 | 08:49
2
225
האיש שף עם קייטרינג שלו, וטוען בתוקף שזו אחת המסעדות הטובות בתל-אביב.
לצפיה ב-'אחד המקומות היציבים בשרות ובאיכות האוכל'
אחד המקומות היציבים בשרות ובאיכות האוכל
14/01/2018 | 12:47
161
אני לא יודעת למה אנחנו לא יושבים שם יותר, משהו באוירה לא לגמרי מסתדר לי, אבל כל פעם שישבנו שם האוכל היה מצוין והשרות קשוב ולא נודניקי. התפריט לא מסעיר אבל מבוצע היטב והמקום היחיד שמגיש פנקייקים מצויינים ולא דחוסים ו"עוגתיים" שאני מכירה בתל אביב.
לצפיה ב-'אם הרמה של הסטייקים שם '
אם הרמה של הסטייקים שם
14/01/2018 | 18:56
124
דומה לרמה של ההמבורגר- אז אני מסכים עם חבר שלך. הבשר של ההמבורגר מצוין. אני יותר מאשמח להוסיף עוד מסעדת בשרים לרשימה המצומצמת מאוד של מסעדות בשר טובות בתל אביב

לצפיה ב-'נונו '
נונו
13/01/2018 | 21:10
240
  שישי ב6 בערב, הזמנתי מקום (שבועיים שלושה מראש) לנונו
מגיעים, מסעדה ענקית, החלל הפנימי גדול, אבל המרפסת שאני זוכר אותה כקטנה מביקורים קודמים הורחבה מאוד ועכשיו היא מכילה עשרות שולחנות. לא אגזים אם אומר שזו המסעדה בין הגדולות בארץ, לפחות 300-350 איש יכולים להכנס לשם.
אנחנו ישבנו בחלל החיצוני, לא מעוצב יותר מדי אבל נעים, מואר ומרווח. לא יודע מה עבר על אבי אפרתי שכינה את החלק הזה במסעדה "חדר אוכל קיבוצי". איך זה מזכיר לו קיבוץ אני לא יודע. 
לראשונה לקחנו אספרגוס עם גבינה ברוטב עגבניות, האספרגוס טוב, הרוטב טעים, הגבינה הוסיפה מליחות, הכל  ביחד השתלב טוב, בסך הכל מנה טעימה אבל קטנה מדי עבור 48 שקל. היה אפשר להיות קצת יותר נדיבים

לעיקריות-
רביולי גבינת עיזים בחמאת טרטופו בשבילי- רביולי מצוין, רוטב טעים ולשמחתי לא משתלט מדי, מנה מצוינת. 
לאישה- פפרדלה ראגו- עוד מנה מעולה, הפסטה אליפות, הרוטב והבשר שהיה קצוץ גס היו מלאי טעם, שום דבר מהמרכיבים לא הלך לאיבוד בטעם כמו שקורה לעתים במנות דומות במקומות אחרים. מנה של מקצוענים. שתי המנות היו נדיבות מאוד ולמרות זאת סיימנו את כולן  מרוב שהיו טעימות
לקינוח- פיצה נוטלה, הגיע בצק בגודל פיצה משפחתית עליו מרוחה נוטלה. הבצק  היה צמיגי, הנוטלה היתה נוטלה. אין לי הרבה מה לכתוב חוץ מזה שלא אזמין את זה שוב.

שורה תחתונה- נהדר כרגיל. מסעדה מצוינת ששווה נסיעה מיוחדת
לצפיה ב-'בודפשט- באיחור קל '
בודפשט- באיחור קל
13/01/2018 | 09:02
16
182
לפני 5 חודשים הייתי בבודפשט. כל פעם רציתי לכתוב על זה אבל איכשהו לא יצא עד עכשיו. לא ראיתי הרבה דיווחים על העיר המקסימה הזו ולכן אני מעלה כאן  דיווח לטובת המטיילים העתידיים מהפורום 

כמה דברים כלליים על העיר:
1. מזגנים- בקיץ חם שם. לא כמו בישראל אבל חם. ומזגנים זה לא הצד החזק של ההונגרים. בעיקר הבעיה היתה באוטובוסים, שם המזגן בקושי קירר. גם בבית המלון (מלון sofitel על גדות הדנובה) המזגן לא הצטיין. במסעדות המצב היה יותר טוב והיה נעים. יחד עם זאת בודפשט זה לא אמבטיית הזיעה של תל אביב אז זה די נסבל

2. יותר מדי ישראלים יש שם בקיץ. רציתי קצת מפלט מהארץ וגיליתי מושבה ישראלית בבודפשט. 
3. התניידות- כמו בכל אירופה כדאי להתנייד במטרו או באוטובוסים ולהמנע ממוניות, במוניות המחירים הם שחיטה. נסיעה של פחות מ-10 דקות מהאי מרגיט למלון  עלתה 13 אירו. 
ועכשיו לאוכל 
לצפיה ב-'מלון sofitel'
מלון sofitel
13/01/2018 | 09:20
179
התאכסנו במלון sofitel chain bridge  שנמצא ממש על גדות הדנובה, סמוך מאוד לרחוב vaci ucha המפורסם. 
מבחינת האוכל, ארוחת הבוקר כבמלון כללה כמה סוגי גבינות, בשרים, פנקייקים שונים, יוגורטים, פירות, מיצים טבעיים, תבשילים צמחונים (שעועית, פטריות ועוד) ותבשילים עם בשר, ניתן גם היה להזמין חביתה לכל סועד, בסך הכל מגוון יפה, אבל דווקא בשני הדברים היותר חביבים עלי בארוחת בוקר במלונות- סלטים ומאפים מתוקים, הם היו חלשים. ארוחות הבוקר שלי במלונות אילת כוללת בדרך כלל הרבה סלטים, גבינות ומאפים מתוקים. כאן מצאתי את עצמי מתגעגע למלונות אילת. לא היו בכלל סלטים אלא ירקות חתוכים, והמאפים היו סתמיים. דונאטס יבש ואולי עוד משהו. ציפיתי שבמלון כזה יהיו מאפים ומתוקים הונגריים. 
בסך הכל ארוחת הבוקר היתה סבירה  ומשביעה עם (מעט) דברים מיוחדים וראויים לציון. 
מעבר לארוחת הבוקר המלון היה מצוין, עם שירות נהדר ומיקום מעולה. שילמנו כ-3,000 שקל ל-3 לילות. 

לצפיה ב-'קונדיטוריית gerbaud'
קונדיטוריית gerbaud
13/01/2018 | 09:29
214
הקונדיטוריה אולי הכי מפורסמת בבודפשט. 
אכלתי שם בלינצ'ס במילוי אגוזים.
המילוי כלל אגוזים שונים וקינמון והזכיר לי מילוי של קטאייף , הגלידה היתה מעולה. בנוסף לקחתי בטייק אווי  עוגת טורט דובוש ופס של עוגת פרג.
עוגת הטורט היתה מצוינת, ודווקא עוגת הפרג היתה מאכזבת. הבצק היה קצת קשה והעוגה היתה יחסית יבשה. בארץ, בביסקוטי, טאטי ומקומות אחרים אכלתי עוגות פרג טובות יותר. 
בכל מקרה ביקור שם הוא חובה, גם בזכות האווירה הצעירה והמגניבה במקום

לצפיה ב-'מסעדת sir lancelot'
מסעדת sir lancelot
13/01/2018 | 09:43
195
מסעדת אבירים נחמדה שמדמה את ימי הביניים, העיצוב מאוד אפלולי (יש שני חללים ואותי הושיבו בחלל פנימי שהוא מרתף). הרעיון הוא סגנון ימי הביניים- אוכלים בידיים, ויש מופע של גברים בבגדי אבירים שנלחמים עם חרבות, ועוד כל מיני דברים יפים ומגניבים שהם עושים. מקום חביב ביותר 

מבחינת האוכל, התפריט עמוס לעייפה, המנה העיקרית בשולחנות לידי היתה פלטה ענקית שכוללת המון בשרים, עופות, תוספות שונות, ירקות, פירות ומי יודע מה עוד. פלטה שמספיקה בקלות ל5-6 אנשים.
לא הייתי רעב במיוחד אז הסתפקתי במרק גולש שהיה די סתמי, דליל וחסר עומק. 
בנוסף לקחתי פנקייק תפוחי אדמה שאין לי הרבה מה לכתוב עליו. כמו לביבה בחנוכה. 
כולל פעמיים אלכוהול שילמנו 70 שקל. למרות שהאוכל ככה ככה, זה מחיר מצחיק. 
בגדול, האוכל כאן די משני והאווירה היא העיקר.

לצפיה ב-'מסעדת onyx'
מסעדת onyx
13/01/2018 | 10:19
7
240
רציתי מאוד לאכול סוף סוף במסעדת מישלן. שיטוט נרחב באינטרנט (אחד הדברים האהובים עלי לפני טיול לחו"ל הוא לחפור על מסעדות במקום) הוליד מצאי של 2 מסעדות כאלו בבודפשט, onyx ועוד אחת, הלכתי על onyx. הזמנתי מקום לצהריים.

המסעדה מפוארת ויוקרתית אבל יחד עם זאת לא מנקרת עיניים, חמים, נעים, לא צפוף, פשוט כיף.
המקום היה מלא ברובו אווירה לא מעונבת מדי. השירות כיאה למסעדת מישלן היה לעילא ולעילא, כל מנה הגיעה עם הסבר מפורט של מרכיביה, סכו"ם הוחלף בין כל מנה וכו'.
בצהרים מוגש כאן תפריט מיוחד של 3, 4 או 6 מנות. החלטתי על 4 מנות, כולל ראשונה, מרק, עיקרית וקינוח. ישנה בחירה בין 2 מנות מכל קטגוריה.

ראשית הגיע לחם מכמה סוגים, כלל בוגצ'ה חביבה עם רוזמרין ופרמזן, ועוד כמה לחמים, לא משהו מיוחד

מהראשונות הזמנו פטה כבד אווז וקרפצ'יו דג קוד.  
כבד האווז היה שומני וטעים. הקרפצ'יו היה פנטסטי עם דג טרי שבטריים ורוטב ירקרק נפלא. בתור אכלן לא גדול של דגים (רק בשנים האחרונות התחלתי לאכול) התמוגגתי מהטעם המופלא.

המרקים
בשביל האישה קונסומה זנב שור  ובשבילי מרק פטריות. הקונסומה היה חביב, טעמים טובים, היה שם ג'ינגר ועוד תיבול נוסף די מעודן,  היה חביב אבל לא יותר.
 מרק הפטריות היה א-ד-י-ר,  עם עומק בלתי נגמר של טעמים. קשה להעביר במילים את הטעם של יצירת המופת הזו. מרק הפטריות הטוב ביותר שאכלתי בחיי. 

למנה עיקרית לקחנו אותה מנה לשנינו – חזה בקר (בריסקט) עם פירה גזר, קולורבי וברוקולי.
הבשר היה מסחרר, ברמה אחרת לגמרי. הטעם מתפוצץ בתוך הפה. חבל רק שהמנה היתה קטנה יחסית, משהו כמו 100-120 גרם בשר. מה שמסביב היה מאכזב, לא התחברתי לא לפירה לא לקולורבי ולא לברוקולי. אבל הבשר, גולת הכותרת, היה מדהים 

הקינוחים כללו :

* מוס שוקולד  בכמה שכבות (חלב,  מריר)ומעליו קצפת – מוס זה מוס וקצפת זה קצפת.
*  טארט מרנג, לימון, גלידת משמש וקרם וניל. קינוח אדיר, עם קרם נפלא וגלידת משמש מעולה. שלוב מושלם של חמצמצות ומתקתקות. מעולה
* שוקולד במילוי פסיפלורה- הפסיפלורה היתה דומיננטית מדי , ובכלל אני לא מת על פסיפלורה. 

שורה תחתונה:
אם אני צריך לקטלג את המסעדה, אז האוכל כאן הוא בעיניי יותר מהסוג של "חומרי הגלם הכי טובים בביצוע הכי טוב" מאשר "האוכל הכי מיוחד ומפתיע שיש". חששתי שאולי לא אתחבר לאוכל, קראתי לא מעט על חוויות בינוניות של אנשים במסעדות מישלן, אבל החשש התבדה. רוב האוכל היה מופלא. הרבה מנות שישארו חקוקות לעוד הרבה זמן. 
מבחינת המחיר- 48,000 פורינט כולל טיפ שהיה כלול (650 שקל). לא זול אבל שווה כל שקל

לצפיה ב-'תודה על כל הדיווחים! '
תודה על כל הדיווחים!
13/01/2018 | 19:15
1
115
אני שואלת את עצמי מאיפה מדינה בלי מוצא לים מקבלת דגי קוד טריים כל כך. כבד אווז הונגריה מייצרת [יש גם יבוא לארץ משם]. אבל דגים שם חייבים להגיע  מיבוא.
סה"כ נשמע נחמד אבל לא 'מפיל'.
לצפיה ב-'שאלה מעניינת '
שאלה מעניינת
14/01/2018 | 18:52
65
הייתי גם שמח לדעת. אני לא מת על דגים נאים אבל כשזה טרי כל כך, זה מעדן
בסך הכל האוכל היה מצוין, לא יודע אם מפיל, יתכן שגם הראשוניות הוסיפה לחוויה. אני זוכר מאכלים מסוימים שטעמתי לראשונה והחוויה היתה מדהימה, הרבה יותר מאשר הפעמים שבאו לאחר מכן. אני כן חושב שמי שרוצה להתנסות במסעדת מישלן אבל חושש מדברים מוזרים בצלחת יכול בשקט ללכת למסעדה הזו, מבחינתי הארוחה היתה מצוינת אמנם חלק היה רק טוב, אבל היו גם  כמה מאכלים בלתי נשכחים 
לצפיה ב-'ONYX - עלה להם המישלן לראש'
ONYX - עלה להם המישלן לראש
14/01/2018 | 00:49
4
190
אכלתי שם לפני כמה שנים, כשעסקית הצהריים עלתה פחות מ-7000 פורינט.
היה טוב מאוד- בעיקר סלסלת הלחמים שהיו בעצם מאפים מלוחים חמים ונהדרים.
הקינוחים היו יפים אבל לא טעימים.

היום הם הקפיצו מחירים ללא כל הצדקה.
יש מסעדות לא פחות טובות בעיר, בחצי מחיר ופחות.
לצפיה ב-'קשקוש'
קשקוש
14/01/2018 | 18:36
3
111
אני מניח שאפשר גם לאכול שם מנה פלאפל ב500 פורינט (6 שקל) 
לצפיה ב-'פלאפל וקשקוש אמא שלך, בכל הכבוד'
פלאפל וקשקוש אמא שלך, בכל הכבוד
16/01/2018 | 12:03
2
41
אין קשר בין מה שכתבתי למחיר הפלאפל.
אני מדבר על מסעדות עם אוכל לא פחות טוב.

מבט קצר בטריפאדוויזור יראה לך שהמחיר של שלוש מנות לצהריים היה כ-5000 פורינט לפני 4 שנים.
היום זה 17,900 פורינט!
וזה לא שהם שינו משהו במנות- גם אז היה להם כוכב.

כל אחד רשאי להחזיק בדעות משלו, אבל לא בעובדות משלו.
לכן קיבלת "נכשל" בלוגיקה וידע מקומי.
לא נורא.
מתגברים.
לצפיה ב-'למה לבלבל טוקבקיסט קטן ופתטי כמוך עם עובדות?'
למה לבלבל טוקבקיסט קטן ופתטי כמוך עם עובדות?
16/01/2018 | 16:11
1
20
ההיגיון הפשוט שאין לך היה קודם כל אמור לגרום לך לבדוק מה המחירים במסעדות אחרות בבודפשט ולא מה היה לפני 200 שנה. 
לדוגמא במסעדה הנוספת שכתבתי עליה aszu  מנה עיקרית בשרית עולה 6000-8000 פורינט
או בחיפוש פשוט בטריפאדוויזר הגעתי למסעדה בשם טיגריס שם תשלם 6000 פורינט למנה עיקרית ו-9000 פורינט אם תחשוק בסטייק. מנות ראשונות וקינוחים יעלו סביב 2000-3000 פורינט למנה.

אז מה היה לנו:
1. במסעדות אחרות בבודפשט מחיר לאדם של ארוחה מלאה כמו זו באוניקס (ראשונה, מרק עיקרית וקינוח) יעלה במקרה הטוב 2000+2000+6000+2000=12,000 לאדם, ובמקרה הרע 3000+3000+9000+3000=18,000 לאדם. 
כלומר 24000-36,000 פורינט לזוג. 

2. במסעדת אוניקס, מסעדת מישלן מעולה עם אוכל שאין מה להשוות אותו למסעדות אחרות וגינונים של מסעדת מישלן, המחיר 40,000 לזוג. ולא הזכרתי סלסלת לחמים ופתיח שמקבלים בנוסף
3. כלומר: 4000-16000 יותר עולה  באוניקס ממסעדות אחרות. בשקלים: 50-200 שקל. אתה מוזמן לחסוך אותם בביקור הבא בבודפשט ולסעוד בשלל מסעדות אחרות, לא נראה לי שבאוניקס ירצו לקוחות קטנים כמוך שאחר כך יטנפו עליהם בלי בסיס.
3. מטיעונים 1+2+3 ברור מי מקשקש בזנב כמו אחרון הטוקבקיסטים הלא אינטליגנטים (יש לנו ראש ממשלה טוקבקיסט אז לא הכל אבוד לך).

נסיים במילותיך שלך: dismissed

לצפיה ב-'זה בסדר, לא לכולם יש גדלות רוח להודות בטעויות'
זה בסדר, לא לכולם יש גדלות רוח להודות בטעויות
17/01/2018 | 00:25
1.  4 שנים זה לא 200 שנה, פיגורי.
המחיר קפץ פי 3 ב-4 שנים. עובדה.
קוראים לזה היפרבולה.

2.  מסעדת TIGRIS היא מסעדה לא רעה.
יש להם מקבץ כבד אווז נחמד מאוד.
לקחת את המנות הכי יקרות בעיר, שזה לרוב סטייקים בגודל של יותר מהארוחה באוניקס, בתור השוואה.
אתה,  הפרייאר, כתבת בעצמך שקיבלת 100 גרם בשר.
100 גרם בשר זה עלוב.
קוראים לזה דמגוגיה.
בכל זאת, יש מספר מכובד של מסעדות בעיר, שלא אנקוב בשמם כי אני לא עוזר לאנשים שאיני חפץ ביקרם, בהן ניתן לאכול לא פחות טוב (יותר טוב, כנראה) ובחצי מחיר.
מעדיף אותן על אוניקס בכל מקרה.

3. למה אי אפשר להשוות מישלן למסעדות אחרות?
בגלל הטקס בישבן?
בגלל העובדה שסוף סוף אכלת במסעדה עם כוכב וזה פוגע לך באגו?
מישלן זה כמו כל הפרסים- לפעמים זה טוב, לפעמים ממוצע ולפעמים נפילה.
פלאפל הזקנים, לדוגמה, עולה על חלק גדול מהמנות שאכלתי בממושלנות ברחבי העולם.
קוראים לזה קרתנות.

הביקור הבא שלי בבודפשט (ביקור חמישי? לא סגור על זה) הוא בחודש הבא.
אני בהחלט אסעד בו טוב ממך ובמחירים משתלמים יותר, גם אם לא במסעדת המישלן  שנפשך נקשרה אליה.

ולסיום בנימה אופטימית:
אני בהחלט מקווה לתרום לפוליטיקה בארצנו.
תודה על האמון שנתת בי!

לצפיה ב-'מסעדת aszu etterem'
מסעדת aszu etterem
13/01/2018 | 10:50
1
200
ביסטרו הונגרי במרכז העיר, לא רחוק מ vaci, אוכל שכולל הרבה בשר, עוף, תפוחי אדמה במגוון וריאציות וכו'. 
במסעדה יש נגנים, לעתים מנגנים גם בעברית 
אכלנו

לראונה- מרק גולש, זו היתה הפעם השלישית שכבר ניסיתי אותו בבודפשט, אחרי sir lancelot  ועוד מקום, אז לא התלהבתי במיוחד, הפעם זה היה חביב, עם המון פפריקה, קצת חריף אבל בכללי לא משהו לכתוב עליו. משהו התפספס לי עם מרקי הגולש בבודפשט. אולי הייתי צריך ללכת על תבשיל ולא מרק. (בגרמניה,ביער השחור אני זוכר שאכלתי תבשילי גולאש מעולים)

עיקריות: 
*  חזה עוף עם קרם תירס מתוק- העוף היה עסיסי. הקרם היה מעולה. זה הזכיר קצת פולנטה אבל היה טעם קצת אחר.
* כתף בקר עם פירה (feather)- הבשר היה רך, נימוח ועסיסי.  הפירה היה דליל מאוד, תועפות חמאה וחלב היו בו, זה היה על גבול המרק. בכל אופן זה היה טעים מאוד אם כי הייתי מעדיף את הפירה יותר מוצק 

* קינוח - החלטתי ללכת על  מרק דובדבנים קר שהופיע בראשונות. פעם ראשונה שלי עם המרק הזה. מילה אחת-  א-ל-ו-ה-י. השילוב של השמנת החמצמצה עם הטעם הנפלא של דובדבנים המתוקים, יצר סינרגיה של טעמים שמפוצצים את החך. גם קינמון היה שם קצת, גם דובדבני אמרנה , פירורים של בצק. מסוג הדברים שאוכלים לאט לאט כדי שלא יגמר. יחד עם הגשת הקינוח הנגנים עשו מחווה חביבה וניגנו היום יומולדת לאישה, שחגגה יומולדת

שורה תחתונה- מסעדה מעולה.  כולל פעמיים שתיה וטיפ שהיה כלול במחיר - 17,000 פורינט (230 שקל). מומלצת מאוד לביקור

לצפיה ב-'כתף בקר'
כתף בקר
13/01/2018 | 10:53
129
לצפיה ב-'אפשר להימנע מהבעיות הנ"ל'
אפשר להימנע מהבעיות הנ"ל
13/01/2018 | 19:29
1
183
הייתי בבודפשט בסתיו, אחרי החגים. הרבה פחות ישראלים (טוב, גם לנתי באכסניית תרמילאים, אז לא נתקלתי כמעט בכלל בישראלים), ואין שום בעיית חום כי קר - וחימום יש תמיד. אחלה עונה לטייל בעיר, עם צבעים של שלכת נהדרת.
לצפיה ב-'אני יודע שעדיף לא בקיץ אבל לא הסתדר לי '
אני יודע שעדיף לא בקיץ אבל לא הסתדר לי
14/01/2018 | 19:52
75
חוץ מזה האישה חוגגת יומולדת בקיץ ולא רציתי לתת לה לחכות כמה חודשים..
לצפיה ב-' על הדיווחים'
על הדיווחים
14/01/2018 | 08:56
24
לצפיה ב-'מסעדת בחרי - אום אל פחם'
מסעדת בחרי - אום אל פחם
14/01/2018 | 07:44
2
209
לאחר בילוי משפחתי קצת הזוי באזור מגידו חיפשנו מקום לאכול בו עם הילדים במרחק נסיעה לא ארוכה...חיפוש באזור אום אל פחם העלה בעיקר את אל באבור אבל בעקבות ביקורות לא מחמיאות מהזמן האחרון חיפשנו מקום אחר וראינו לא מעט המלצות על מסעדת בחרי. הוויז הוביל אותנו לשם ולאחר מאבק לא קל בפקקים בכניסה ליששוב הגענו למסעדת בחרי, הממקומת ברחוב הראשי (אל מדינה למיטב זכרוני).
המקום נקי, מרווח ונראה חדש יחסית. קיבלנו מהר תפריטים מהמלצר החייכן ומספר דקות אחרי זה הגיעו לשולחן מבחר סלטים טריים ויפים, כולל טאבולה שהוגשה בכמות ענקית והייתה מצוינת וסלט ירקות טרי וטעים, הכל בכמות נדיבה, כמו גם לאפות חמות וקנקן לימונדה קרה. הכל מוגש ברוחב לב ומולא כשהתרוקן.
הגיע גם תבשיל של פירות ים ברוטב לימוני וטעים ותפוחי אדמה בשמנת.
הזמנו למנות עיקריות מנה של שרימפס מטוגן עבורי, שרימפס וקלאמרי מטוגנים לבחור ושניצל לילדים, שבינתיים פירקו 4 קעריות של סלט התירס...
המנות העיקריות היו טריות, מצוינות ונדיבות - השרימפס שלי היו קריספיים אחרי שעברו טיגון בבלילה שרק החמיאה להם ולא הכבידה. מנת השניצל הייתה עצומה והשניצל טוגן במקום מחזה עוף אמיתי...המנות של פירות הים עלו 85 ש"ח והניצל עלה 55 ש"ח
לקינוח הוזמנו לשולחן אחר במרפסת והוגשו לנו קפה ותה עם נענע וכנאפה מ-ע-ו-ל-ה בכלי ענק (מספיק לפחות ל-4 אנשים). הכל בחיוך ובזריזות.
סה"כ החשבון ל-4 אנשים מאוד שבעים יצא 320 ש"ח, כולל הסלטים בחיוב של 25 ש"ח לאדם (אנחנו חויבנו על 3 אנשים, למרות שהיינו 4) וכולל את הכנאפה הנהדרת, שכלולה במחיר הארוחה. 
יצאנו שבעים ומאוד מרוצים, אחרי ארוחה ענקית ומצוינת, שהוגשה בנועם במקום נקי ומסביר פנים (גם השירותים נבדקו אי אלו פעמים במהלך הארוחה והבהיקו מניקיון).
ממליצה בחום למי שבאזור וגם החנייה, למרות מצב התנועה המזעזע, הייתה קרובה
לצפיה ב-'נשמע מצויין'
נשמע מצויין
14/01/2018 | 08:35
33
לצפיה ב-'היה באמת מצוין ולכן המלצתי פה '
היה באמת מצוין ולכן המלצתי פה
14/01/2018 | 09:39
39
לצפיה ב-' השירשור השבועי '
השירשור השבועי
11/01/2018 | 09:51
2
13
השירשור השבועי על פתיחות, סגירות, מבצעים, מנות מיוחדות, אירועים, תפריטים מיוחדים וכו'.

השירשור אינו מיועד ליח"צנים, מסעדנים ומפרסמים, אשר מוזמנים לשלוח הודעות לכתובת האי-מייל:bikoret@tapuz.co.il.

נא להימנע מתגובות וניהול דיונים בשירשור השבועי, בעודו נעוץ.

סוף שבוע חמים וטעים,
החתולית
לצפיה ב-'מושבוצ - סדנת תבשילי חורף '
מושבוצ - סדנת תבשילי חורף
11/01/2018 | 09:58
87
מסעדת מושבוצ במושב רמות, עורכת סדנת תבשילי חורף מחממים ומשביעים ביום ב' ה- 22/1/2018 בשעה 18:00.

במסגרת הסדנה ילמדו, יכינו ויטעמו:
מרק מינסטרונה עם פסטלי ( כיסוני פסטה קטנטנים);
פולנטה עם ספצטינו - תבשיל בשר בקר חי בריא עם יין עגבניות וירקות שורש;
גרטן קלאסי - שכבות תפוחי אדמה, חמאה, שמנת ועוד;
קדירת בשר וערמונים.
מחיר:  149 ₪ ,
להפרטים והרשמה: 04-6795095 או באתר האירוע:
לצפיה ב-'פופינה - יום הולדת 5 עם ארז קומרובסקי'
פופינה - יום הולדת 5 עם ארז קומרובסקי
11/01/2018 | 10:14
113
ביום ג' ה- 16/1/2018, יחגגו בפופינה יום הולדת 5.

השפים אוראל קמחי וארז קומרובסקי נוהגים לחגוג מדי שנה יחדיו את יום ההולדת של מסעדת פופינה. כל שנה נערכת ארוחת קונספט שונה, כאשר השנה החליטו השניים על ארוחה שתכלול 5 סטים של מנות, בכל מנה 4 ורציאיות על אותה מנה או חומר גלם.

הסטים השונים יהיו בנושאים:  קמח, דגים, ארטישוק, טלה ותותים.

כדי לא להרוס את אלמנט ההפתעה, נחשפו בשלב זה  רק מעט פרטים על המנות:

בסט הקמח יוגשו מנות כמו אקלר טלה, ומאפה גוזלה תורכי של תרד וטולום;
בסט הדגים יוגשו דגים בתיבולים שונים כמו ויניגרט פטל ושאלוט או שמן זית וטרגון;
בסט הארטישוק יוגשו מנות כמו ארטישוק צלוי עם ציר עוף, וקונפי ארטישוק בחמאה ותבלינים;
במנות הטלה יהיו מנות כמו טרין חלקי פנים וטרטר טלה;
לקינוח יוגש סט התותים שיכלול בין היתר פרנץ' טוסט תותים עם גלידה וטירמיסו תותים.

המחיר לסועד: 330 ₪.
יש להזמין מקומות  מראש.

לצפיה ב-'מישהו אכל לאחרונה (יחסית) ב"אוסטריה דה פיורלה"?'
מישהו אכל לאחרונה (יחסית) ב"אוסטריה דה פיורלה"?
12/01/2018 | 21:17
1
171
המסעדה האיטלקית בבן יהודה ת"א קיבלה כאן המלצות וביקורות טובות (בעיקר) בעבר, אבל כולן ישנות, מהתקופה שעוד לא הייתה כשרה. בחיפוש בפורום לא מצאתי התייחסות למסעדה מאז 2013, אולי זו גם הסיבה שהיא לא כלולה באינדקס המסעדות של Gרר.

הביקורות בגוגל וב-REST די בסדר בסה"כ (רובן מפרגנות, יש פה ושם גם פושרות ואף קוטלות) אבל למסעדות כשרות יש בד"כ קהל אחר וסטנדרטים אחרים... אשמח לשמוע ביקורת מיד ראשונה אם מישהו היה, ואם יש מסעדות איטלקיות כשרות מומלצות בת"א והסביבה (או מסעדות מומלצות אחרות, כשרות ולא יקרות, שאינן ניני האצ'י) אשמח להמלצה.

לצפיה ב-'לה לזניה ברח' דיזנגוף כשרה וטובה'
לה לזניה ברח' דיזנגוף כשרה וטובה
14/01/2018 | 08:30
40
לצפיה ב-'עשיתם לי חשק עם הלחם '
עשיתם לי חשק עם הלחם
09/01/2018 | 18:30
15
353
ואם כבר בלחם עסקינן מה דעתכם על אלה פטיסרי בא.ת עמק חפר?
לטעמי האישי עדיף לבוא באמצע השבוע.
ימי שישי ארוחת הבוקר היא בסגנון בופה ומודה שזה פחות אהוב עלי...
מבחינת לחמים ומאפים המבחר גדול.
לצערי הסלטים הם בעיקר קינואה/בורגול בכל מיני ורסיות (בינינו - אותה גברת בשינוי אדרת).
התמחור מעט יקר (יחסית לאיזור).
בעיני המקום מומלץ אם מזדמנים לאיזור.
יש אולי עוד המלצות למקומות בסגנון באיזור השרון?
(די מיצינו את לנדוור, ארקפה, בונו, בנדיקט וכו'...)
לצפיה ב-'בסגנון הזה יש פחות מצאי באזור עמק חפר'
בסגנון הזה יש פחות מצאי באזור עמק חפר
10/01/2018 | 09:07
4
146
אבל אפשר לאכול ארוחת בוקר נחמדה ביעקבס בכפר הרוא"ה. יש להם פלטות של גבינות טובות, ולחמים של אגדת לחם. נחמד לשבת שם.

לצפיה ב-'אני אוהבת את הפטיסרי של אלה עוד מקום טעים-גרציא בקיבוץ העוגן'
אני אוהבת את הפטיסרי של אלה עוד מקום טעים-גרציא בקיבוץ העוגן
10/01/2018 | 09:10
3
127
בשביל קניית מאפים ולחמים על הדרך-לחם שחר במשמר השרון
לצפיה ב-'יואו הזכרת נשכחות עם משמר השרון'
יואו הזכרת נשכחות עם משמר השרון
10/01/2018 | 10:56
1
114
אולי הוותיקים כאן זוכרים את מאפיית שרונית במשמר (ככה קראנו למשמר השרון בילדות בקיבוץ) - לא היה טיול למרכז/דרום שלא היינו עוצרים לקנות שם לחם טרי טרי...
(למיטב ידיעתי המאפייה כבר נסגרה אך אשמח לדעת אם טעיתי.)
ולכיוון צפון היינו קונים בייגל עם שקית של זעתר בוואדי ערה...

לצפיה ב-'נכון-שרונית.מאפיית הבית של ילדותי.סורי ללחם שחר.מקום טעים'
נכון-שרונית.מאפיית הבית של ילדותי.סורי ללחם שחר.מקום טעים
10/01/2018 | 14:14
27
לצפיה ב-'את צודקת. שכחתי מגרציא'
את צודקת. שכחתי מגרציא
10/01/2018 | 11:02
111
מקום נחמד מאד עם תפריט מוצלח.

הלחמים של לחם שחר טובים מאד, וחבל שהם לא פותחים שם מסעדונת.
לצפיה ב-'מה עם אלחנן במשמרות? '
מה עם אלחנן במשמרות?
10/01/2018 | 12:00
3
138
הייתי שם פעם אחת. היה טעים ומרשים.
לצפיה ב-'גם מעולה'
גם מעולה
10/01/2018 | 14:15
31
לצפיה ב-'מקום נהדר'
מקום נהדר
10/01/2018 | 22:27
1
102
לטעמי אחת הפתיחות הכי חשובות וטובות של 2017.
לצפיה ב-'תודה רבה על השרשור הנפלא הזה.'
תודה רבה על השרשור הנפלא הזה.
10/01/2018 | 23:55
81
בעקבות השרשור הנפלא הזה אני מתכנן מחר בבוקר סיור קולינרי באזור. אני אתחיל ככל הנראה באלחנן במשמרות ולאחר מכן אלך לאלה בחפר ולאחר מכן למשק יעקובס בכפר הרוא"ה. בלחם שחר כבר הייתי לפני חודשיים בעקבות הפרסום כאן בפורום.

אם ישאר עוד זמן אז אפשר לאחר מכן ללכת לנומילי בכפר סבא.
לצפיה ב-'באיזור עמק חפר בשנים האחרונות'
באיזור עמק חפר בשנים האחרונות
11/01/2018 | 08:42
5
109
התחולל שינוי קולינרי די משמעותי.
יש בתי קפה ומסעדות לא רעות.
בגבעת חיים למשל יש כבר מעל שנה את חומוס אליהו שאומרים שהוא מצוין (יסלחו לי כל אוהבי החומוס - לא משתמשת ולכן זו לא ביקורת מידע אישי).
הומלץ כאן גם לא מזמן על מסעדת אחמד את סעיד.
יש כמובן את יומנגוס (לטעמי יותר מדי יח"צ. היינו פעם אחת ונשבעתי לא לחזור. במקום שבו אי אפשר לשמוע את המחשבות של עצמך בגלל המוזיקה זה אומר דרשני. מה גם שההמבורגר באמת לא היה משהו...)
החתולית ציינה את משק יעקבס בכפר הרא"ה.
יש שם גם את העוגות של שושנה (עוד מקום נוסטלגי).
וכמובן המעשנה בינוב.
משמח לדעת שהאזור מתפתח מבחינה קולינרית (אם כי לאט מדי)
ואגב- השמועה אומרת שקפה מצדה במתחם משמר השרון עומד להיסגר ובמקומו ייפתח מוזס.

לצפיה ב-'עמק חפר אכן מתפתח'
עמק חפר אכן מתפתח
11/01/2018 | 09:50
4
94
אבל, יש לו עדיין הרבה לאן לשאוף.

מתחם ביתנס בביתן אהרון מתייצב לאחרונה עם B12, ברקיז וסניף של בנדיקט.

מצדה הדרדרה מדחי אל דחי ואולי סניף של מוזס יהיה טוב. ההמבורגרים של מוזס בודאי טובים מההמבורגרים והצ'יפס המדולדלים של יומנגוס.

חומוס אליהו וקישן בגבעת חיים, הן תוספות מבורכות לאזור, למרות הביקורת הבינונית שכתבתי על קישן. החומוס סביר והאווירה שם נחמדה.

אפשר להוסיף את אוסקה בחוגלה (עדיין לא ניסיתי), והזכרנו כבר את מאפיית שחר במשמר השרון.
לצפיה ב-'מתחם ביתנס הוא מצוין'
מתחם ביתנס הוא מצוין
11/01/2018 | 13:23
3
101
לגבי אוסקה מודה שלא שמעתי.
על הקישן בגבעת חיים קיבלתי המלצה מגיסתי (מודה שלאחרונה מתייחסת להמלצותיה בחשדנות מה).
יש גם את קניון אם הדרך שמהווה אופציה לא רעה לעצירה (במיוחד אם חוזרים מטיול והילדודס מצווחים שהם רוצים המבורגר / סושי).

לצפיה ב-'גם באם הדרך יש מסעדה יוונית נחמדה'
גם באם הדרך יש מסעדה יוונית נחמדה
12/01/2018 | 09:01
2
95
אכלתי בה פעם אחת, ומאז בכל פעם שאני מנסה להזמין מקום, הם מלאים
לצפיה ב-'כאן אנחנו חלוקות '
כאן אנחנו חלוקות
12/01/2018 | 11:25
1
107
אם מדובר ביאמס אז היא ממש לא משהו.
נחמדה זה תיאור מדויק.
אבל האוכל ממש לא מיוחד או מקורי.
לגמרי סתמי.
הייתי פעם אחת עם המשפחה של בעלי. מודה שהיינו כ 20 איש ולפעמים קשה לשרת כמות כזו של אנשים שחצי מהם ילדים...
המשפחה שלי גם היתה שם פעם אחת (בלעדי) וממש לא התלהבו.
במשפחה שלי bbb הוא המנצח הגדול במתחם.
אבל על טעם ועל ריח וכו'... 
לצפיה ב-'כמו שכתבתי - נחמדה'
כמו שכתבתי - נחמדה
14/01/2018 | 08:18
32
מסעדה יוונית עם אוכל חביב ומוכר, ובלי המצאות חדשות או מנות מפילות. לא ציפיתי למשהו אחר, לכן לא התאכזבתי.
לצפיה ב-' שירשור כתבות מהתקשורת'
שירשור כתבות מהתקשורת
09/01/2018 | 06:52
24
20
לצפיה ב-'מסעדת אורנה ואלה נסגרת'
מסעדת אורנה ואלה נסגרת
09/01/2018 | 07:05
4
269
אורנה אגמון ואלה שיין הודיעו אתמול כמסעדת אורנה ואלה שנפתחה בשנת 1992, תיסגר בסוף חודש מרץ.

לדברי אגמון ושיין, הבניין בו שוכנת המסעדה עומד לעבור שיפוץ, לכן החליטו לסגור את המסעדה אחרי 25 שנים.

לצפיה ב-'אייל גרוס על אורנה ואלה'
אייל גרוס על אורנה ואלה
09/01/2018 | 07:06
296
פרופ' אייל גרוס כתב לפני 11 שנים את "אוכל של בנות" על אורנה ואלה, אחרי שיצא ספר המתכונים שלהםן, ולפני שהפך לטבעוני.

לצפיה ב-'אורנה ואלה - לא הפסד גדול'
אורנה ואלה - לא הפסד גדול
12/01/2018 | 02:13
2
202
לפני המון שנים, לאחר שחתמתי אבטלה, שמתי פעמי למקום הידוע, לבדוק מהן לביבות הבטטה המפורסמות. 
אכזבה גדולה. לביבות סתמיות בלי הרבה טעם. 
ליתר ביטחון בשבוע לאחר מכן לאחר חתימת האבטלה שוב קפצתי לבדוק את הלביבות, וההתרשמות לא השתנתה. 
לצפיה ב-'עלה בדעתך לנסוות משהו אחר שם?'
עלה בדעתך לנסוות משהו אחר שם?
13/01/2018 | 07:51
121

גם אני לא נפלתי מהלביבות המדוברות. הן נחמדות אבל לא מצדיקות את ההיסטרייה סביבן. עם זאת אני עדין אוהב את המקום וצר לי שהוא נסגר. לא המציאו שם אף גלגל קולינארי אבל את הגלגל שלהן הן סובבו היטב ואין לנו יותר מדי מקומות עם מסורת כזאת אז כל פעם שמקום כזה שיכלתי לסמוך עליו כל כך הרבה שנים שלא יאכזב - מבאס אותי שנסגר.

לפחות את עוגת הגבינה המעולה שלהם האישה מצליחה לשחזר במדוייק בבית
לצפיה ב-'כמה שאתה חכם'
כמה שאתה חכם
13/01/2018 | 19:22
83
אכלת מנה אחת לפני המון שנים במסעדה נחשבת ומפורסמת וקבעת על סמך זה שסגירת המסעדה היא לא הפסד גדול. אפשר לשמוע עוד הגיגים אינטליגנטים מפיך? אתה נשמע מאוד חכם
לצפיה ב-'מה יקרה לשוק אלנבי-רוטשילד?'
מה יקרה לשוק אלנבי-רוטשילד?
09/01/2018 | 07:42
15
311
באופן די צפוי, שוק האוכל בפינת אלנבי-רוטשילד בתל-אביב, נקלע לצרות.

קובי טרייביטש שהיה הבעלים של טיב טעם, נקלע לסכסוך עם שותפיו לקרן ליאת, והשוק הפסיק לשלם שכירות לפני מספר חודשים. בנק הפועלים הגיש לבית המשפט בקשה לממש את השיעבודים ומינוי כונס לשוק.

אייל רביד, בעל השליטה ברשת ויקטורי, התעניין במתחם, אבל המשא ומתן שלו עם חברת הנדל"ן לא צלח.

לצפיה ב-'מעניין אם למתחם כדוגמת איטלי עם תוצרת הארץ היה אופק כלכלי'
מעניין אם למתחם כדוגמת איטלי עם תוצרת הארץ היה אופק כלכלי
10/01/2018 | 06:03
14
250
אני סקפטי.
מעבר לכך, אין לי צער על האפשרות שהמקום יסגר באופיו הדיפוזי הנוכחי.
לצפיה ב-'שרונה מרקט היה אמור להיות מתחם כזה'
שרונה מרקט היה אמור להיות מתחם כזה
10/01/2018 | 08:58
2
249
משהו שבין איטלי לבורו מרקט, והוא נכשל כלכלית וקונספטואלית. דוכנים וחנויות החליפו ידיים, וחלק ניכר מהשוכרים מספרים על הפסדים לא קטנים.

שוק אלנבי היה אמור להישען על העובדים בסביבה כלקוחות, במיוחד לארוחות צהריים. ביקרתי בו כמה פעמים וגם שם היתה תחלופה.
לצפיה ב-'הערה על שוק אלנבי'
הערה על שוק אלנבי
10/01/2018 | 17:53
1
252
כשהייתי בשוק אלנבי (שבעיניי בכלל יותר רוטשילד מאלנבי) חשבתי שהתכנון שלו די תמוה. גם בעיצוב ובצורה הפנימית שלו (כל החלק הראשון הוא כמו מסדרון ארוך, ורק אז מגיעים למשהו דמוי שוק שמתגלה כמאוד קטן, והופ נגמר), וגם כי הוא בעצם לא ממש שוק, יותר מין אסופה מקורה של דוכנים ובתי אוכל שמרגישה בכלל יותר כמו מתחם אוכל בקניון, וכל זה ממש מתחבא - כל כך קל לעבור בשדרה ולפספס את המקום לגמרי - ליד אחד הרחובות היותר פופולאריים ומוצלחים כשדרת הולכי רגל בתל אביב. אם בחרתם לטייל ברוטשילד, מה הסיכוי שתשבו דווקא בתוך מקום דמוי קניון שלא מתכתב בכלל עם כל ההוויה מסביב ומעלים אותה לגמרי?

לא הייתי באיטלי, אבל באשר לבורו מרקט VS שרונה, שוב, בורו מרגיש יותר כמו שוק, הוא נראה כמו שוק ולא מלאכותי-פלסטיק, הוא מעודד הליכה רגלית, הוא ממוקם מצוין, ובסופו של דבר הוא ריאלי כלכלית גם לקונים. לשלם 13 פאונד על מרק (בהירו) בדוכן שנראה כפאסט פוד זה סבבה אם אתה קופץ למקום מעבודתך הסמוכה המשלמת משכורת בריטית בלונדון. בישראל, עם משכורת ישראלית, למי זה בדיוק מדבר? הרי ליציאה לבילוי לא תבחר לשבת בדוכן כזה עם החברים (אולי פעם אחת לניסיון) אלא תחפש מקום יותר נעים לישיבה כמו מסעדה/בר, וליומיום תחפש משהו זול יותר. וזה עוד בלי להזכיר את השכירות היקרה מהצד של בעלי העסקים במשוואה הזו. 
לצפיה ב-''
12/01/2018 | 01:56
16
לצפיה ב-'מה זה תוצרת הארץ?'
מה זה תוצרת הארץ?
10/01/2018 | 14:56
9
222
לא זכור לי שנתקלתי בביטוי לאחרונה.
לצפיה ב-'מושג ארכאי או להבדיל גולם לפני התפרפרוטו'
מושג ארכאי או להבדיל גולם לפני התפרפרוטו
11/01/2018 | 04:45
8
185
כי טרם מולאו התנאים.
זו ארץ זבת חלב ודבש, כי ראוי לשאול ישראלים שבתפוצות למושאי געגועיהם: טחינה וחלבה, גבינות לבנות
ותוצרת חלב ניגרת, עגבניות שרי, (נס קפה עלית וממרח השחר), כל שתמצא בשוק נמל תל אביב של הביוקר וכיוצא באלו.
יש לנו יינות ישראלים נהדרים, רק צריך לאפשר להם להתיישן בסבלנות וכך גם לגבי גבינות של מחלבות
בוטיק (לפני מספר ימים קניתי אצל צדק גבינת עזים נשפכת נהדרת - בת שנה, פצצת טעם וריח). 
גם בסקטור המייצר שמז חלה התפתחות לטובה וכך גם בתחום הבשר, העוף והביצים.
בלי להזכיר את התמרים הכי מצויינים בעולם שנמצאים אצלנו.  
להמשיך?
איך אני יודע כל זאת? לצערי לא מהמרכולים אלא מליקוט אצל יצרנים זעירים ו/או בחנויות מתמחות.

לצפיה ב-'אפשר לתת זווית אישית'
אפשר לתת זווית אישית
11/01/2018 | 06:04
7
169
כי כידוע אני לא חי כיום בישראל?
למרבה הפלא אני באמת פוגש ישראלים שמה שחסר להם זה דווקא קפה שחור של עלית, לא ברור לי למה.
מישהו שחסר לו שוקולד למריחה של השחר עוד לא פגשתי.
גבינות, ושוב מזווית אישית לחלוטין, תמיד אעדיף צרפתיות.
מה שאני כן דואג שישלחו לי באופן שוטף זו באמת טחינה, אבל של הר ברכה שזה לא בדיוק ישראל
ושקדי מרק של אוסם שזה ישראל לחלוטין.
שמן זית ישראלי נהדר יש כמובן אבל הוא באמת לא נמכר בסופרמרקטים. הייתי שמח למצוא כאן
לגבי תמרים אכתוב בהמשך אם זה יעניין אותך.
לצפיה ב-'געגועים לשוקולד השחר זו ממש סטייה...'
געגועים לשוקולד השחר זו ממש סטייה...
11/01/2018 | 18:17
6
137
אף פעם לא הבנתי מה מוצאים בשוקולד השחר. 

עגבניות שרי הן אכן המצאה ישראלית (כבוד!), אבל למה שמישהו בחו"ל יתגעגע לזה? אפשר להשיג אותן כיום ברחבי העולם. למעשה, בשהותי בטייוואן שועשעתי מכך שהן פופולריות בטירוף שם, אבל מתייחסים אליהן כאל פרי ולא כירק (ועגבניה היא אכן פרי), מה שאומר שמגישים אותן בסלסלת פירות עם אננס וקלמנטינות למשל, או אפילו כקינוח בציפוי נוצץ כמו של תפוחים מסוכרים. 

תרמילאים לרוב יתגעגעו לחומוס-טחינה, או למוצרים ישראלים מובהקים כגון שקדי מרק, במבה, ביסלי, קפה של עלית (אפילו קפה נמס של עלית, תאמינו או לא) וכו', וכמובן האוכל-של-אמא. אני אישית הכי מתגעגעת לפטה/בולגרית טובות באמת (ועם קצת שמן זית איכותי ליד), מה שלא קל למצוא ברוב הארצות שבהן אני מסתובבת. טוב, בכמה מהן קשה בכלל עם גבינות... 

יש תוצרת טובה בישראל בגבינות, גם בלחמים. אבל השאלה אם באמת חייבים מתחם על טהרת תוצרת ישראלית בלבד. הרי ממילא המטבח הישראלי הוא אוסף של כל כך הרבה משם ופה, מארצות גולה ומארצות שכנות, אז למה להגביל?
לצפיה ב-'מישהו העלה כאן לא מזמן כתבה'
מישהו העלה כאן לא מזמן כתבה
12/01/2018 | 10:22
5
102
על גבינה ישראלית שקיימת בתאילנד ו
אכן מדובר על פטה.
לא זוכר אם אריה או דויד העלו את זה לכאן
אבל יש כאן שני יצרני גבינות ישראלים מצויינים.
לפי מה שאני יודע חקלאים מישראל עזרו ועוזרים
לפתח את החקלאות  בדי הרבה מדינות.
זה מתרחש כל הזמן.
אני יודע על זה רק מעט, אבל מסתבר שהידע החקלאי
של ישראל הוא מהגבוהים בעולם
לצפיה ב-'כן, יש פה ידע חקלאי נחשב'
כן, יש פה ידע חקלאי נחשב
12/01/2018 | 12:30
4
94
בל נשכח שגם הטפטפות הומצאו בישראל. 
חבל שלא מעט מהתוצרת היותר מוצלחת שגדלה פה מועבר ישר לחו"ל ולא נמכר כאן. ובכלל, איכות התוצרת בסופרמרקטים הולכת ויורדת. מזל שיש פה ושם מקומות לקנייה ישירה מהחקלאי או שווקים עם תוצרת יותר מוצלחת וגם יותר מיוחדת (זנים מיוחדים של עגבניות שרי, תפוח אדמה ויולט וראטה, בטטות לבנות, פירות יער טריים ועוד). חבל גם שמשרד החקלאות מוזנח כל כך, ומצב החקלאות הולך ומתדרדר. 
לצפיה ב-'לגמרי חבל.'
לגמרי חבל.
12/01/2018 | 13:14
3
89
על עניין הטפטפות חושב שסבתא רות ואני התכתבנו לפני די הרבה שנים.
על תנובת החלב שישראל מסייעת בו יוצא לי לדבר מדי פעם עם מישהו שמבין בתחום יותר ממני.
ואת צודקת לגמרי. משרד החקלאות נזנח וזה לא ברור למה.

לצפיה ב-'זה מאוד ברור למה'
זה מאוד ברור למה
12/01/2018 | 15:37
2
93
...כשרואים מי עומד בראשו - אבל זה כבר עניינים פוליטיים שלא קשורים לפורום. 

ייאמר לזכות ישראל שהחלב המיוצר כאן משמש לתעשיית גבינות נהדרת, כולל המון מחלבות קטנות. זה לא מובן מאליו, כי למשל בניו זילנד שמפורסמת בזכות כמות הכבשים העצומה שלה, ויש בה כמות פרות גדולה עוד יותר, ענף הגבינות שם ממש ממש מאכזב. כמעט כל תוצרת החלב הולכת לייצוא ולא משמשת לגבינות (ואגב, זה גם מה שקורה עם הצמר, הכל מיוצא לארצות אחרות שיכינו ממנו מוצרים), כך שבניו זילנד במפתיע יש גם מבחר דל של גבינות וגם המוצרים בסופרמרקטים אינם זולים כפי שהיית משער שיהיו. 
לצפיה ב-'אכן לא נכניס פוליטיקה לפורום. זה ממש לא לעניין.'
אכן לא נכניס פוליטיקה לפורום. זה ממש לא לעניין.
12/01/2018 | 16:41
1
83
אבל התוצרת החקלאית הישראלית היא בהחלט מקור לתשבחת לאומית.
די מצער לראות שזה לא תחום שמפותח כיום מספיק. תחום שהוזנח למרבה הצער.
כנראה שזה משרד שנשמע פחות סקסי.
גם לגבי ניו זילנד את צודקת.

לצפיה ב-'זה לא קשור ל"סקסיות" של המשרד'
זה לא קשור ל"סקסיות" של המשרד
12/01/2018 | 22:58
65
לא ארחיב כדי לא להכניס פוליטיקה.
בכל אופן, בעיניי שר טוב יעשה את המיטב שהוא יכול עבור כל משרד שהוא עומד בראשותו. הרי הוא מקבל משכורת, הוא מן הסתם נאבק כדי לקבל את הטייטל הנחשק - אז תעבוד בשביל זה ושים את נושאי המשרד בראש מעיינך. וזה נכון לגבי כל משרד, בין אם מהנחשקים או הפחות נחשקים. 

בתקופה האחרונה גיליתי שכמה וכמה משקים בשרון החלו למכור ישירות תוצרת של חקלאי האזור, כדי לנסות להציל את מקור פרנסתם. לא תמיד זה זול בהשוואה לסופרמרקט, תלוי מה קונים, אבל התוצרת ברובה נהדרת (ולפעמים גם מיוחדת) וכיף לתרום קצת לחקלאים בקנייה ישירה במקום להעשיר את קופת שופרסל או רמי לוי. 
לצפיה ב-'מה זה תוצרת הארץ?'
מה זה תוצרת הארץ?
10/01/2018 | 14:56
165
לא זכור לי שנתקלתי בביטוי לאחרונה.
לצפיה ב-'רושפלד מכה שנית'
רושפלד מכה שנית
10/01/2018 | 09:03
342
אני כבר לא מופתעת כשעולה כתבה על יונתן רושפלד, והיא אינה עוסקת באוכל.

הפעם קידום לכתבת "תחקיר" על הנעשה מאחורי הקלעים של מאסטרשף, על ההתנהלות שהובילה לפיטוריו של רושפלד, ועל ההתנהלות שלו במסעדות.

לצפיה ב-' 100 המסעדות שאהבו מבקרי הארץ'
100 המסעדות שאהבו מבקרי הארץ
10/01/2018 | 12:01
1
236
לצפיה ב-'ב 2017 סעדתי בשמונה מהן. ביתר ימות השנה'
ב 2017 סעדתי בשמונה מהן. ביתר ימות השנה
11/01/2018 | 04:52
196
אכלתי בעשרות מסעדות בארהב, איטליה, פריז, ורשה וגם ב...אלבניה.
או
במטבחי ובמטבחי חברים.
הייתה אחלה שנת אוכל טוב.
לצפיה ב-'שלום שלום'
שלום שלום
11/01/2018 | 13:47
2
255
יש מקום לבחור חדש ?
לצפיה ב-'עם שם כזה... תמיד! '
עם שם כזה... תמיד!
12/01/2018 | 01:58
39
לצפיה ב-'ברוך הבא '
ברוך הבא
12/01/2018 | 09:00
30
לצפיה ב-'גוז' ודניאל - חוויות ורשמים'
גוז' ודניאל - חוויות ורשמים
07/01/2018 | 11:12
15
467
בעקבות המלצות החברים כאן חגגנו יום נישואים ביום חמישי בצהריים בגוז' ודניאל בבני ציון.
מכר המליץ לנו דווקא על ארוחת הבוקר אבל המקום היה מלא אז קבענו לצהריים במרפסת המקורה.
ואכן - הנוף בהחלט שווה.
קודם כל אתחיל ואפרגן - היינו בלא מעט מסעדות. חלקן אפילו מסעדות שף.
אבל בכזה שירות נפלא (של כל צוות המלצריות ששירת אותנו) לא נתקלנו מעולם.
כל כך שמחתי (חושבת שפעם ראשונה באמת בלב שלם) להשאיר טיפ
מגיע להן כל שקל.
ולארוחה עצמה:
הלכנו על עסקית חורף.
בעלי לקח לראשונה סביצ'ה ואמר שהיה מצוין.
אני לקחתי כבד קצוץ (מנה שכיכבה במסעדות ובשנים האחרונות כמעט ונעלמה ממחוזותינו לצערי) שהיה נחמד וטעים אבל לא "נפלנו".
הזמנו גם לחם שהיה מצוין.
לעיקריות הוא לקח סינטה 300 גרם בתוספת צ'יפס ארטישוק ירושלמי (פעם ראשונה שנתקלנו בארטישוק ירושלמי עשוי בצורה הזו)
אוווף.. הבשר היה טעים
אני לקחתי שוק אווז שהיה טעים לא פחות. בתוספת פירה וסלטון ארוגולה.
לקינוח חלקנו טורטה דה לה נונה  - עוגת גבינה חמה וגלידת פיסטוק.
הקינוח היה לא מתוק מדי והגלידה היתה נהדרת.
קיבלנו מתנה מהצוות עוגית שוקולד צ'יפס ענקית עם גלידת וניל (את העוגית לקחנו לילדים. נרשמה התלהבות).
לסיכום - היתה חוויה מרנינה.
בוודאות נחזור שוב.
ממליצה בחום

לצפיה ב-'תודה שחזרת לדווח , שמחה שנהנתם , כמדומני הייתי בין הממליצים'
תודה שחזרת לדווח , שמחה שנהנתם , כמדומני הייתי בין הממליצים
07/01/2018 | 22:28
65
לצפיה ב-' על הדיווח'
על הדיווח
08/01/2018 | 07:05
13
188
מצנל"שת כדי לדווח על ארוחת בוקר עם שתי חברות בשבוע שעבר, ביום גשום וקר.

המסעדה היתה מלאה, ולמרות זאת השירות היה קשוב ומהיר. חברה אחת הזמינה ארוחה מלאה הכוללת מנת ביצים (78) ושתיים הזמנו ארוחה ללא ביצים (68). כולנו שתינו מיץ תפוזים סחוט במקום, ואני הזמנתי גם קוקטייל.
כמה דקות אחרי שהגישו לי את הקוקטייל, הגיע מלצר עם שלוש כוסיות עם קוקטייל כלשהו, ואמר שאם אחת מאתנו שותה, גם השתיים האחרות צריכות לשתות משהו. מחווה יפה שהעלתה חיוך.

המזנון די מגוון - סלט ירקות וירקות חיים עם רטבים בצד, סלטי דגנים שונים, סלט פסטה שלא אכלתי, אנטי פסטי של ירקות שונים, גבינה צהובה, פירות, ריבה, חלווה, גרנולה, עוגה בחושה.
חסרו לי עוד דברים מתוקים.

סלסלת לחם הונחה על השולחן כאשר ניגשנו לבופה. לטעמי היא יכולה להיות מגוונת יותר ולא להכיל סוג אחד של לחם, במיוחד כאשר אופים במקום לחמים מצויינים.

אחת החברות שכחה את הצעיף שלה במסעדה, וכשהיינו עדיין במגרש החניה התקשרו אלי להודיע על כך.

לדעת שלושתנו, הארוחה היתה מצויינת, האוכל טעים מאד והשירות מצויין.
לצפיה ב-'אצלי ארוחת הבוקר שם פסולה מסיבה אחת'
אצלי ארוחת הבוקר שם פסולה מסיבה אחת
08/01/2018 | 08:54
12
386

לחמים ומאפים
סורי אבל בשבילי זה עושה את ארוחת הבוקר וכמו שכתבת הם מגישים סוג אחד של לחם ובזה מסמנים וי על קטגוריית הלחמים לוכסן מאפים מבחינתי זה פוסל.

מעדיף להגיע לשם לצהרים.
לצפיה ב-'צודק לגמרי, זה א"ב של ארוחת בוקר '
צודק לגמרי, זה א"ב של ארוחת בוקר
08/01/2018 | 10:30
74
לצפיה ב-' צודק לגמרי. אני אמנם לא חזק על מאפים בארוחות בוקר, ..'
צודק לגמרי. אני אמנם לא חזק על מאפים בארוחות בוקר, ..
08/01/2018 | 14:33
234
.. אבל גם עבורי זה פוסל את הארוחה.

והאמת שגם בלי קשר, תפריט הצהרים שם בעיניי עדיף על הבוקר.
לצפיה ב-'ב ד י ו ק ! מה גם שאת הלחם צריך לפרוס לבד , גם עובדים '
ב ד י ו ק ! מה גם שאת הלחם צריך לפרוס לבד , גם עובדים
08/01/2018 | 21:55
2
243
בפריסה וגם השולחן מתמלא פרורים .....
לצפיה ב-'לא עבדנו ולא היו פירורים על השולחן'
לא עבדנו ולא היו פירורים על השולחן
09/01/2018 | 06:48
1
233
הלחם היה טוב, פרוס חלקית, ורק היה צריך לבצוע אותו.
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שהשתפרו ..בארוחת ערב סלסלת הלחמים שלהם כה שופעת'
שמחה לשמוע שהשתפרו ..בארוחת ערב סלסלת הלחמים שלהם כה שופעת
09/01/2018 | 17:49
155
כך שיש את הידע. חבל שלא בבקר 
לצפיה ב-'לי דווקא לא משנה, אני לא טיפוס של לחם ומאפים, להפך'
לי דווקא לא משנה, אני לא טיפוס של לחם ומאפים, להפך
08/01/2018 | 23:36
6
255
כל ארוחה שבה אני יכולה לשבוע וליהנות בלי לחם בכלל תקבל ממני ציון גבוה יותר. גדלתי בבית שבו לא היה לחם על השולחן בארוחות (רק לכריכים) וזה הרגל מצוין לכל החיים. באמת לא חסרות פחמימות... לא שאני לא נהנית מלחם איכותי, אבל הרבה יותר מדברים אחרים. בד"כ אני אוכלת לחם במסעדות רק כי הוא כבר שם או שאני רעבה וזה מה שיש לנשנש משהו עד שיגיע האוכל... (או שהמסעדה יקרה ואני לא אשבע אחרת).

ביצים, סלטים, מתבלים, יוגורט, פירות וכו' – כל אלה מבחינתי עושים את ארוחת הבוקר. אם היא עשירה וטובה דיה אני אוכל אולי פרוסה או שתיים לכל היותר . אם יש סלט פסטה קל וחומר שלא אחפש עוד פחמימות, אלא אם יהיה איזה ממרח שווה. אבל (בעקבות שרשור האי הבודד) כבר הבנתי שאני במיעוט בפורום הזה...
לצפיה ב-'מה שכתבת נכון אצלי לארוחת ערב'
מה שכתבת נכון אצלי לארוחת ערב
09/01/2018 | 09:30
1
192
זה נחמד שיש לחם בארוחת ערב. לפעמים זה בא לי יותר טוב. לפעמים םחות. לפעמים אני מעדיף לוותר. אבל בבוקר????? ייהרג ובל יעבור. ומוכ
לצפיה ב-'מבחינתי זה נכון בכל שעה... גם בבית אני לא אוכלת לחם בבוקר'
מבחינתי זה נכון בכל שעה... גם בבית אני לא אוכלת לחם בבוקר
09/01/2018 | 13:13
156
למעשה אני לא אוכלת לחם יום יום, כל היום... אין לי איזו תשוקה יתרה לבצק. מאפה טרי (= בשלב שהוא עדיין חם/חמים מהאפייה) יכול להיות נהדר, אבל 95% מהזמן אני לא פוגשת מאפים או לחמים בשלב הזה של חייהם ואז הם כבר לא מפתים במיוחד.
לצפיה ב-'לא , הפעם את לא לבד...'
לא , הפעם את לא לבד...
09/01/2018 | 12:10
1
184
מסעדת גוז' ודניאל היא מסעדה מעולה לכל שעות היום. אני חושב שכבר העליתי כאן פוסט על יום ההולדת שערכנו לבני ולי (נולדנו באותו יום וחודש) בחדר הפרטי החמוד שלהם עם הנוף לחצר "הירוקה".
אני מנחש שאם מישהו היה מבקש סוג מסויים של לחם שלא נמצא בבופה, בסבירות גבוהה הוא היה מקבל אותו אם הוא היה בנמצא.
אני חושב שישנה הסכמה מלאה שאחד הדברים "החזקים" של המסעדה הזו , זה השירות שלהם. ד"א אני מנצל את ההזדמנות להמליץ גם על מסעדת "קופינאס" בצור משה. שם בבופה יהיו מספר סוגי לחמים.
לצפיה ב-'רק הבהרה: כתבתי בכללי לגבי לחם; אני לא מכירה את המסעדה'
רק הבהרה: כתבתי בכללי לגבי לחם; אני לא מכירה את המסעדה
09/01/2018 | 13:02
37
לצפיה ב-'מבחינתי זה תלוי'
מבחינתי זה תלוי
09/01/2018 | 17:06
1
173
אם ארוחת הבוקר מאוד עשירה בסלטים, בירקות ושלל דברים שלא מצריכים לחם - אמעיט בלחם. כן אשמח למשהו מתוק לקינוח, פחממתי או לא. כשהייתי בבראנץ' של האחים, למשל, לפני כמה שנים טובות, לא נגעתי בלחם כי היו כל כך הרבה דברים שווים יותר.
הבעיה היא שארוחות בוקר רבות בארץ נותנות בעיקר ממרחים, ואז על מה נשים אותם בדיוק? לכן גם די נדיר שאשלם בבית קפה סטנדרטי על ארוחת בוקר, כי בשביל לחם וחביתה עם סלט ירקות וממרחים נראה לי טיפשי לצאת מהבית. אני מכינה בעצמי אוכל מושקע יותר. 

מה שכן, בפריז טחנו פחמימות. הגבינות הרכות או החריפות שם קוראות לך לחתוך פרוסה לצדן (אם כי זו היתה פרוסה דקה של לחם ועבה מאוד של הגבינה), ומאפי הבוקר המתוקים ממש ממש מדהימים, ואיכשהו הגיעו אל המטבח שלנו (או התיק שלי) בכוחות עצמם כל בוקר... אח, מארחת צרפתיה ועוד בצמוד לבלה סוכרה זה נפלא.

בבית דווקא אני פחות צורכת לחם, וגם כשכבר כן זה לחם שאני מכינה, לרוב 100% מחיטה מלאה או כוסמין מלא ושלל תוספות (שרובו הולך לפריזר, לשעת הצורך). 
לצפיה ב-' אכן, פעמים רבות יש שלל ממרחים... אבל חלקם לא מלהיבים'
אכן, פעמים רבות יש שלל ממרחים... אבל חלקם לא מלהיבים
09/01/2018 | 22:12
136
חמאה יש גם בבית, ריבה לא עושה לי את זה... טפנד או עגבניות מיובשות זה נחמד, אבל בנאלי; ויש ממרחים שהם כמעט סלטים, אני יכולה לאכול אותם בכיף בלי כלום... כנ"ל לגבי גבינות, אגב. ממש לא מרגישה צורך בלחם, להפך... בפריז באמת אכלתי קצת מאפים, כי הם היו מיוחדים ושווים, וזו הייתה הזדמנות להתנסות במשהו שונה, שאין כאן.

במקרים רבים אני יכולה להכין ארוחת בוקר שווה לא פחות במטבח שלי, אבל לשם כך אני צריכה להכין אותה... ובמקרים רבים יציאה היא חלק מפינוק, וארוחת בוקר היא פתרון זול ונחמד ומגוון לישיבה בבתי קפה, בעיקר אם אין איזה משהו מלהיב בתפריט או שפשוט זה מה שבא לי לאכול. באופן כללי אני טיפוס של "בופה" או טפאסים, כלומר אני אוהבת שיש מגוון ומבחר; פחות נחמד לי עם מנה בודדת בצלחת, כך שארוחות בוקר משרתות אצלי היטב גם את הצורך הזה.
לצפיה ב-' אז מה אכלתם בסוף השבוע?'
אז מה אכלתם בסוף השבוע?
07/01/2018 | 07:16
30
34
לצפיה ב-'יום שבת בצהריים בבאנז '
יום שבת בצהריים בבאנז
07/01/2018 | 09:51
5
387
יום שבת השמש זרחה אז הלכנו עם הקטנה לבאנז בהרצל-יהודה הלוי, התפריט די פשוט וברור והדיל מציע 2 באנז (יש אפשרות לשחק במילויים) עם תוספת ב-52 ש"ח
לקחנו דיל אחד צמחוני (טופו מטוגן באחת ופורטבלו בשנייה) ואחד בשרי (אחד טלה ואחד בקר מפורק) בצד ציפס, סלט אטריות שעועית וסינגה מהחבית, החשבון יצא כ-130 ש"ח.
מחכים בחוץ בשמש בספסלי עץ חמודים על הרחוב, מסתכלים על הבניין שעומד לארח את הפרוייקט החדש של דיסקו טוקיו, האוכל מגיע במגשי מתכת, הבאו עצמם רכים ונהדרים, לא דביקים וחובקים יפה את המילויים, המילויים מגוונים וכל אחד שונה ומיוחד, בצמחוני הפורטבלו זכה בגלל ציפוי קריספי שסיפק המבורגר גדול וגו'סי, אני אהבתי את הטלה עם פיצוחי חומוס פיקנטיים וגם את הבקר המפורק עם המממון צ'ילי חריף מעל, הציפס סביר והסלטון חמוד עם המון עשבי תיבול, ארוחה קלה ונעימה בהחלט בשמש שנעלמה בשנייה והתחלפה לגשם שוטף ברגע שיצאנו לדרך.
אחרי הסתתרות מתחת לגגון המשכנו לשוק רוטשילד-אלנבי, בבית הקפה בפינה נחמד וחמים והקפה לא רע, עוגה בצנצנת הייתה גדולה וחביבה, טראפלס שוקולד לא רעים בכלל, השוק עצמו מראה סימני נטישה עם לא מעט חנויות ריקות ונראה שסופו קרוב מתמיד.
בבישולים של שישי- חמין מזוייף ומהיר של 3 שעות עם תפוחי אדמה, לפתות, קולרבי, גזר, שעועית שחורה וביצים, אורז אדום, ממרח אגוזי מלך ולימון כבוש (ההתמכרות החדשה שלי- ממרחי אגוזים מהירים ) ומרק אפונה ירוקה.
לצפיה ב-'מתכננת על באנז בקרוב במיוחד אם לא יהיה מקום בהרצל 16'
מתכננת על באנז בקרוב במיוחד אם לא יהיה מקום בהרצל 16
07/01/2018 | 11:24
4
227
שנפתח בקרוב :)
לצפיה ב-'זה ממש לא באותה הקטגוריה'
זה ממש לא באותה הקטגוריה
07/01/2018 | 11:27
3
241
אומנם הם שכנים אחד מוך השני, אבל באנז זה בסופו של דבר מזללה מהירה ולא מקום שמיועד לשבת לזמן ארוך, אבל זה בהחלט מקום מבורך לשלל הרחובות מסביב לרוטשילד שמתחילים להתעורר
לצפיה ב-'מן הסתם לא אותו דבר אבל חושבים על אופציות כשנתקלים בתור של'
מן הסתם לא אותו דבר אבל חושבים על אופציות כשנתקלים בתור של
07/01/2018 | 11:41
2
230
שעה 
אנחנו היינו במקביל אליכם בבראנץ' של רוטשילד 12 וביכינו את סגירתו למרות שיש הבטחות שיועבר להרצל 16
לצפיה ב-'מצחיק אותי שכבר עשו לו כמה עשרות מסיבות סגירה'
מצחיק אותי שכבר עשו לו כמה עשרות מסיבות סגירה
07/01/2018 | 11:48
1
222
ונראה שהוא עדיין פועל במלוא המרץ ומלא כהרגלו.
לעומת זאת הרצל 16 נראה עדיין נטוש ואין סימני "מסעדה" לפחות מהחזית
לצפיה ב-'מן הסתם קשה לסגור עסק מצליח מאד, אבל יאלצו לכך בגלל עבודות '
מן הסתם קשה לסגור עסק מצליח מאד, אבל יאלצו לכך בגלל עבודות
07/01/2018 | 12:07
189
הבניה שכבר התחילו, כבר כמעט כל הבלוק ננטש (אני בטוחה שלצערם של כל בעלי העסקים שם). ואני בטוחה שביום שהרצל 16 יפתח לקהל יעמדו שם בתורים ארוכים מאד...  (כבר עשו שם אירועים, למשל הופעה של אסף אבידן ששודרה ב"מועדון תרבות" ונראה לי שעוד הרצות לצוות)
לצפיה ב-'ארוחה ל- 30 איש בשישי בערב, ושבת בצהריים ב"גרקו" הרצליה'
ארוחה ל- 30 איש בשישי בערב, ושבת בצהריים ב"גרקו" הרצליה
07/01/2018 | 09:55
2
585
שישי בערב,  ארוחה משפחתית  בפורום רחב וכייפי (תמיד מצחיק אותי אנשים שנלחצים בפסח מאירוח של 10 אנשים,  פה 30 איש זה הסטנדרט...).  כל משפחה מביאה משהו,  והמארח את ההשלמות.

אני הכנתי -  
מרק אפונה בתיבול אסייתי -  כל הסיר חוסל באמצע הארוחה,  לא נשארה טיפה וקיטרו שאין עוד. 
מרק עדשים כתומות ועגבניות -  טעים מאוד,  חוסל חצי סיר
לזניית גבינות- נשארה חתיכה אחת,  שהילדון חיסל לארוחת הבוקר בשבת
תפ"א מעוכים ואפויים בתנור- נשארה מנה אחת,  חוסל בשבת ע"י הילד
מג'דרה עם עדשים שחורות
קינוחים -  קראמבל תפוחים חם ששכחתי לצלם,  נשארו 2 מנות
תחתיות מרנג עם אבקת פטל מיובש שקניתי בלונדון,  ממולאות בגלידת תות ביתית-  חוסל,  בקושי הצלחתי לצלם את האחרונים
פצפוצי אורז בשוקולד וחמאת בוטנים - קינוח טבעוני,  שלהפתעתי  חוסל לחלוטין 

האורחים הביאו -  פתיתים,  דפי אורז ממולאים בירקות ורוטב סויה בצד, פשטידת גבינות  ובצק עלים,  סלט כרוב,  סלט ירקות עשיר, פשטידת ירקות,  דלוריות אפויות.

בשבת בצהריים הלכנו לגרקו בהרצליה פיתוח.  היינו 5 מבוגרים,  2 ילדים.
המסעדה מאוד מאוד רועשת.  המוסיקה היוונית מתנגנת בעוצמה שלא איפשרה שיחה ליד השולחן,  והילד שלי שרגיש לרעש היה חסר מנוחה במיוחד. 
התפריט עצמו מעניין מאוד ובאמת מרגיש יווני אמיתי  ולא "על יד".  נתקפתי געגועים עזים לסבתא שלי (סלוניקאית),  והתקשתי להחליט מה להזמין.
השירות עצמו היה בסדר גמור.
חלקנו כמה מנות פתיחה קטנות -  צזיקי סמיך וטעים,  סקורדיליה-  ממרח שום,  שאני רגילה שהוא על בסיס תפ"א ופה הוא על בסיס שקדים  והרבה פחות עז טעם ממה שאני מכירה-  עדיין טעים, חציל מעושן עם פטה ופולי סויה ועוד משהו-  טעים מאוד,  ופאבה-  ממרח מאפונה צהובה,  טעים וחם.  הכל לווה בכיכרות לחם ופיתות שהילדים נהנו מהן.
במקום מנה עיקרית לקחתי 2 מנות  בינוניות - "12 האלים"  הינו מאפה גבינות בבצק פילו,  מוגש עם רוטב דבש,  שומשום בשני צבעים והוא מיוחד וטעים להפליא! השילוב בין המליחות  של הגבינות והמתיקות של הרוטב,  פריכות הפילו ורכות הגבינה...  מנה מיוחדת וטעימה.  המנה השניה היתה ספנקופיטה-  מאפה של פילו  עם תרד ושמיר,  המון המון שמיר (מזל שאני מאוד אוהבת).  מנה נדיבה מאוד שלא חוממה כראוי,  אבל לא רציתי להעיר.
טעמתי מהילדים "צ'יפס יווני"-  קוביות תפ"א גדולות מטוגנות לפריכות מקסימלית עם גבינה מגוררת ותיבול.  יש גם צ'יפס רגיל מי שרוצה. 
הבחור אכל מוסקה ואמר שהיא טובה מאוד,  לגבי שאר המנות שבשולחן היה רועש מידי כדי לברר מה טיבן.

החשבון היה 750 ש"ח  לפני טיפ.
לצפיה ב-'כמה מדכא - רציתי שנלך לגרקו'
כמה מדכא - רציתי שנלך לגרקו
07/01/2018 | 10:17
1
311
לארוחה משפחתית לסופ"ש זה וכל כך חבל לגלות שהמוזיקה היא עדיין בעיה כה קשה. במיוחד שהאוכל נחמד.

כשהייתי שם (עם חברות! בערב) לפני שנתיים סבלתי מאוד מהרעש.
לצפיה ב-'זה באמת משהו שיכול לקלקל את כל הארוחה. חבל ממש '
זה באמת משהו שיכול לקלקל את כל הארוחה. חבל ממש
07/01/2018 | 10:23
241
ואם המוסיקה לא מספיקה,  כל כמה דקות חוגגים יום הולדת למישהו באחד השולחנות,  ואז הצוות פוצח בתיפוף נמרץ על דרבוקות ושירה קולנית ומחיאות כפיים  כי חייבים לעשות שמח.  ספרתי 4-5 פעמים במהלך הארוחה שלנו.  מייגע.
לצפיה ב-' שיראטויה החדשה בנחלת בנימין'
שיראטויה החדשה בנחלת בנימין
07/01/2018 | 11:39
1
318
בד"כ אנחנו לא מתלהבים ללכת לסושיה בערב אבל בגלל שקראתי שיש תפריט ארוך ומגוון ל"איזאקיה" החדשה התחשק לנסות.
כמובן שאנחנו סומכים גם על אלי גרוסמן שיבנה תפריט נכון ומקצועי (אני עוד זוכרת אותו מהבר של אונמי, לטקאמרו לא העזנו להתקרב מטעמי תקציב לפני יותר מ- 20 שנה בהיותנו סטודנטים...)

ניסינו לפתוח בכמה שיותר מנות חצימחוניות (כלומר ירקות ודגים) - מנת פטריות שימאג'י ותרד שהיתה חביבה וקטנטנה, שיפוד טופו שהיה לו טעם מעושן מהמם, קרוקטים שרימפס ברוטב בשמל (ששגיא כהן נדמה לי כתב שזאת המנה הכי לא יפנית שהיפנים מחממים במיקרו ב"פיצוציות" שלהם ) וטמפורה של ירקות ודגים שהיתה מעולה. 
התלבטנו אם להמשיך לחפש מנות קטנות נוספות, אך רוב מה שקרץ היה פעם על ארבע או שתיים אז ויתרתי והוא זרם איתי... למרות שלא רציתי סושי, לא התחרטתי שלקחתי 2 אינסייד אאוט - קליפורניה וספייסי טונה - שניהם היו מצוינים. דבר אחד אני לא מבינה - סורימי זה משהו שמקובל גם ביפן? אני בקשתי להחליף אותו בסלמון...
בן זוגי הלך על ראמן מיסו (ציר לבן אם אני לא טועה), המנה הגיעה עם רסיס זכוכית, והחלפנה תוך כמה דקות בחדשה. הוא נהנה וזוכינו עליה בחשבון...
ליווינו בקנקן סאקה חם (חייבת לציין שמחירי האלכוהול יותר מהוגנים), הוא לקחת גם מנת ויסקי יפני (לא ניקה, היה עוד סוג) ונהנה מאד :)
קינחנו בסוג של פודינג וניל שהיה קטן וממצה :)

ניתן לראות פה את התפריט

לצפיה ב-'לא יודע לגבי יפן. בתאילנד סורימי נפוץ.'
לא יודע לגבי יפן. בתאילנד סורימי נפוץ.
08/01/2018 | 04:08
162
אחד הדברים הדוחים שנתקלתי בהם בחיי.
אבל מסתבר שיש אנשים שאוכלים את התועבה הזו.
לצפיה ב-'בוקר קלאסי באורנה ואלה '
בוקר קלאסי באורנה ואלה
07/01/2018 | 11:46
6
331
הגענו בעין הסערה, בשישי בבוקר, אנחנו ואחת התינוקות (שכבר גבוהה ממני) 
בשבילה הזמנו מנה גדולה של לביבות בטטה שניסיתי לחקות בחנוכה האחרון במפלה גדולה, וכאן הן היו עשויות בדיוק של קלאסיקה נפלאה.
אני הלכתי על המנה הקבועה שלי - ביצה בקן בלחם תירס שהיא פשוט נפלאה. עוד נלקחו שקשוקה וביצה מקושקשת.
כל מנה מלווה בצלחת עם לבנה, זיתים ועגבניה מרוסקת, מגיע גם סלט קצוץ והוגש לחם נפלא למרכז השולחן בליווי טחינה. כמובן גם שתיה סחוטה במקום (יש תפוז, וג'ינג'ר אייל ועוד אופציות)
היה טרי ונפלא וטוב שיש מקום כזה שלא משתנה בתל אביב

תמונות מהכל באיסטגרם
לצפיה ב-'והיום התפרסם שאחרי 27 שנים'
והיום התפרסם שאחרי 27 שנים
08/01/2018 | 20:33
5
218
כנראה מוצלחות המֶסעדה עומדת להיסגר בקרוב
לצפיה ב-'תוכל לתת קישור לידיעה?'
תוכל לתת קישור לידיעה?
08/01/2018 | 20:54
4
133
מעניינת אותי הסיבה לזה.
בהחלט מקום מוצלח וחביב.
לצפיה ב-'תודה על הקישור.'
תודה על הקישור.
09/01/2018 | 00:37
110
חבל על כך.

לצפיה ב-'מבאס, למרות שאני מניחה שקשה למשוך לקוחות'
מבאס, למרות שאני מניחה שקשה למשוך לקוחות
09/01/2018 | 12:17
1
164
חדשים למקום שמתחדש מעט (כתוב שבמנות טבעוניות למשל), שהוא אמנם קלאסיקה אך גם קלאסיקה צריכה להתעדכן ולהשתנות עם הזמן (ואולי לא?). לי באופן אישי אף פעם לא היה תמריץ להגיע לשם בערב (אולי לפני 25 שנה....) אולי אם הייתי גרה ממש ליד ואני לא בטוחה גם כמה מקומות בארץ מחזיקים מעמד וכיף להם ב"קהל שכונתי" בלבד...
אני גם זוכרת את מלכות הפלאפל לטובה, זאת היתה גם הרפתקאה טובה בזמנה :)
לצפיה ב-'אז זהו,'
אז זהו,
09/01/2018 | 16:48
136
שאני גרתי באמת ממש ליד וזה אכן היה לפני 25 שנה או אולי קצת יותר
כך שזו הייתה מסעדה שכונתית.
וכמו שדברים תמיד משתנים אח"כ הפסקתי לגור ליד כך שההגעות שלי לשם התמעטו
שלא לדבר על השנים בהן אני לא גר בישראל ובהן כמעט ולא הגעתי לשם.
למלכות הפלאפל לא הגעתי בכלל.
לצפיה ב-'שוב אכזבה ביפו תל אביב , האופה מברלין וזוזוברה'
שוב אכזבה ביפו תל אביב , האופה מברלין וזוזוברה
07/01/2018 | 22:45
4
471
ביום שיש בדרך לסרט המומלץ, עצרנו לאכול בזוזברה סניף כפר סבא , בשעה שש היה כמעט ריק אחכ התמלא . סמוסות צמחוניות עם צ'אטני מנגו- חרפרפות טעימות, אגרול צמחוני - נחמד, לו מנה טבעונית ירקות ברוטב קארי עם צלחת אורז בצד ולי מרק עם נתחי פילה בקר, אטריות , נבטים , תבול טוב- בשר טעים- התאים למזג האויר. עם האספרסו שלו סביב 200 שח . יצאנו שבעים ומרוצים.

באחת מתוכניות מסטר שף, הזכיר חיים כהן את הספיחה של אמא שלו- נתקפתי חשק עז למנה , עיון בתפריט של המסעדה הראה שהיא שם 
וכך הגענו לשם בשבת לקראת השעה 16. מראש החלטתי לקחת כבד עוף סופריטו לראשונה 
מה רבה האכזבה- מנת הספיחה שמופיעה בתפריט באתר , נעדרת מהתפריט במסעדה , שאלתי אם יש ספיישלים , המלצרית אמרה שלא אבל..מנת הכבדי עוף חסרה. מה אומר? הייתי רעבה וזה עשה אותי עוד יותר עצבנית 
מנהלת המשמרת הוזעקה והסבירה- ספיחה אין כי עכשו לא עונת העגבניות (בצאתנו- קערה מלאה חצי עגבניות על דלפק המטבח הפתוח) וכבדי עוף ניגמרו 
אז לקחתי סביצ'ה טונה- 4 ריבועים 2*2סמ במרק של שמן ולימון עליהם בצל ופ]לפל חריף קצוץ. לו ירקות בטבון - שום בשורה. הפוקאצה המוגשת OTH טובה מאד , לוותה בשפע שיני שום אפויות  שתבלו היטב את המנה העיקרית שלי- חזה ברווז בציר ברוז ופירה- בשר עסיסי , טעים השום התאים מאד
ולו ניוקי תפוחי אדמה עם ירק כלשהוא וגבינת המאירי , אהב את הניקוי האוורירים
השרות היה מאד לא קשוב. סיימנו מנות עיקריות ולקח זמן לצוד מלצרית לקבל תרפיט קינוחים . הגישה ו..נעלמה . עוד זמן לצוד מלצרית להזמין קינוח -שאלתיה איך הפבלובה עם קרם לימון וקצפת נוגט- אמרה- מנה קלילה רעננה, שמתי (50 שח)
ומה קבלתי- כמות עצומה של קצפת , עליה כמות זעומה של קרם לימון בקושי מורגש, על כל זה דיסקית מרנג דקה ועליה טפטופים זעירים של קרם נוגט, אה, גם כתבו פירות מזוגגים- בפועל- 3 פרוסות אגס דקיקות טובעות בקצפת
לא קלילה לא רעננה, אבל לא היה למי להתלונן, המלצריות נעלמו 
בקושי איתרנו בחור לבקש חשבון. את האספרסו- 13 שח הורידו מהחשבון -לא היה עם מי לברר מדוע, פיצוי ? מצחיק . לא רציתי פיצוי, רציתי את האוכל 

עם סן פלגרינו- החשבון 277 שח, בניגוד למנהגנו השארנו בדיוק 10% טיפ - 33 שח . יצאתי מאוכזבת, גם פער בין תפריט האתר לבין התפריט במציאות וגם קינוח כל כך מבאס. וגם שרות שנעלם בחצי השני של הארוחה .חבל 

לצפיה ב-'המסעדה היתה מלאה?'
המסעדה היתה מלאה?
08/01/2018 | 06:52
2
292
אחרת אין שום הסבר לשירות כל כך חסר תשומת לב.

איך 33 ש"ח הם 10% מ- 277?
לצפיה ב-'גם אני עדיין עם המחשבון וכלום לא יוצא לי. '
גם אני עדיין עם המחשבון וכלום לא יוצא לי.
08/01/2018 | 14:31
68
לצפיה ב-'בערך,עיגלנו ל 310 שח , בהגיענו - היה מלא כדי שני שליש '
בערך,עיגלנו ל 310 שח , בהגיענו - היה מלא כדי שני שליש
08/01/2018 | 21:51
163
בעיקר שולחנות משפחתיים גדולים. 
לצפיה ב-'לא פספסת כלום עם הכבד עוף'
לא פספסת כלום עם הכבד עוף
08/01/2018 | 12:54
232
3 כבדים קטנים, הכי פשוטים כמו בשיפודיה פשוטה, עם קצת תפוחי אדמה קטנים. מנה של דודה עם יכולות לא גבוהות במיוחד במטבח.
למעט מנות בודדות טובות, ממה שטעמתי אין ביפו  תל אביב  אף מנה טובה, בטח ובטח במחירים בה הן מוגשות. יפו תל אביב היא הרבה הרבה מתחת לקלארו, קופי בר ואחרות. ברמת המחירים בה, גם בעסקית, ניתן לאכול טוב בהרבה במקומות אחרים
לצפיה ב-'ארוחת חברים ה"פודיז" - אמריקה'
ארוחת חברים ה"פודיז" - אמריקה
08/01/2018 | 08:41
2
363
שוב התכנסנו (בהרכב קצת חסר הפעם) החבורה שאוהבת לבשל ולאכול והנושא שנבחר הפעם - אמריקה
נכון שאין דבר כזה אוכל אמריקאי (כמו שהסבירו לי שאין אוכל איטלקי) אלא שבכל אזור בארה"ב יש את המאכלים האופיינים לו ובכ"ז המבורגר, כנפי עוף - בסופרבול המתקרב
סלט וולדורף  צ'יז קייק וכד'
אז ניתנה יד חופשית לבשלנים וזה היה ה"שלל" הפעם
סלט וולדורף משודרג
ווריאציה על סלט קולסלאו
אחד האופים הכין סוגי מיני בייגל שנחצו לאורך ולרוחב ועליהם הונחו 2 סוגי סלמון אחד נא מדהים וה שני מעושן נהדר
שיקאגו פיצה עבה ונהדרת
סלט דלעת בקרסט על ארוגולה גבינה כחולה וצ'יפס בטטה
מרק דלעת וערמונים
וופל "פרייד צ'יקן" פולקע שהוכן בסו וויד ולאח"כ צופה וטוגן בשמן עמוק והונח על וופל והיה רך ונימוח
בייבי ספייר ריבס ולצידן פולנטה מתירס טרי נהדר עם צ'יפס בטטה
הקינוחים : בראוניז
סוגים שונים של פאי לימון
MUD PIE - בוץ המיסיסיפי ולצידו קרם אספרסו
וכמובן גלידה
רוב היינות שנשתו היו מעשי ידי היקב של המארחים ובנוסף יינות לבנים מגרמניה ונציגות אמריקאית של היין הכ"כ מאפיין שלהם הזינפנדל
מצ"ב תמונות של חלק מהמנות
לצפיה ב-'מנחש שאתה הבאת את הקרטוייזרהוף?'
מנחש שאתה הבאת את הקרטוייזרהוף?
10/01/2018 | 01:05
31
לצפיה ב-'נראה טעים'
נראה טעים
12/01/2018 | 02:11
35
זה שהביא את הממליגה שכח שמדובר בארוחה אמריקאית?
לצפיה ב-'ארוחה בקפה האנוי באמצע השבוע - נחמד ביותר'
ארוחה בקפה האנוי באמצע השבוע - נחמד ביותר
09/01/2018 | 11:48
3
221
אז יצא לנו להיות ביום שני בסביבות 6.30 בערב באיזור כיכר רבין וחיפשנו משהו נחמד לאכול.
אחרי סיבוב קצת נתקלנו בקפה האנוי אותה לא הכרתי.
החלטנו להמר...
המקום מעוצב קצת כמו המסעדות הסיניות של שנות השמונים, וממש לא קלטתי שזו מסעדה חדשה, סה"כ עיצוב פשוט אבל נעים.
המארחת שאלה אם הזמנו מקום ולשאלתנו נאמר לנו שבשמונה כבר הכל מוזמן.
אז קיבלנו שולחן לשעה וחצי.
השרות היה מאד חביב וניכר מאמץ לתת שרות טוב עם המלצות ואזהרות (חריף, תבלינים ...)
התפריט די מצומצם ואין מבחר גדול.
הלכנו על מנה ראשונה משותפת של באו בון צמחוני (השם מבלבל אבל אין במנה לחמניות) שזה מעין סלט חם עם אטריות. המנה הייתה עשירה בטעמים ומאד מוצלחת.
למנות עיקריות הזמנו באו (סוג של לחמניה מאודה) מנה אחת צמחונית ואחת עם בקר.
כל מנה הגיעה עם שלוש לחמניות ממולאות בכל טוב.
המנה לא גדולה במיוחד אבל שתיהן היו מאד טעימות, עשירות בטעמים ומאד נהנו.
כל כך אהבנו את מנת הבאו שלקחנו עוד אחת הביתה לבתי החולה שגם היא חשבה שזו מנה טובה מאד.
סה"כ (4 מנות) כולל בקבוק מים מינרלים גדול שילמנו 260 שח + טיפ.
לצפיה ב-'מגניב! טוב לשמוע שיש באו ראוי בתל אביב'
מגניב! טוב לשמוע שיש באו ראוי בתל אביב
09/01/2018 | 12:46
2
152
מה היה בבאו הצמחוני? קצת מבאסים אותי ירקות "עצובים" בבאו...
לצפיה ב-'את הבשר בבאו הצמחוני החליפו סוג של פטריות חמות, השאר היה'
את הבשר בבאו הצמחוני החליפו סוג של פטריות חמות, השאר היה
09/01/2018 | 15:08
1
146
די דומה למנה הבשרית, כל מיני ירקות עם רוטב חם, זו הייתה מנה מלאה ושמחה לא עצובה

ציטוט מהתפריט:
באו
לחמניה סינית מאודה בעבודת יד במילוי סלנובה, שאלוט, צ'ילי, נענע, כוסברה ואיולי אסייתי
ראגו פטריות / 56
פטריות בבישול ארוך, קרמל בצלים בסויה אינדונזית
ראגו בקר / 68
זנב עגל בבישול ארוך בקרמל פלפל ולמון גראס
לצפיה ב-' עושה חשק לבקר '
עושה חשק לבקר
09/01/2018 | 16:48
15
לצפיה ב-'בראנצ׳ בדרך לצפון'
בראנצ׳ בדרך לצפון
07/01/2018 | 19:28
8
172
אשמח להמלצות על בראנצ׳ בשישי בבוקר, אוכל טוב, מקום יפה / נעים / מיוחד... באיזור יקנעם, אלונים, קרית טבעון...
לצפיה ב-'במושב היוגב'
במושב היוגב
07/01/2018 | 23:25
1
175
שמעתי על מקום שנקרא המטבח של דורון בר און. מעשהו מכיר? המלצות?
משהו אחר בסגנון מיוחד כזה?
לצפיה ב-'באמת מקום מיוחד אבל קחי בחשבון שמשלמים אקסטרות על שתייה או '
באמת מקום מיוחד אבל קחי בחשבון שמשלמים אקסטרות על שתייה או
08/01/2018 | 09:15
163
קינוח.(לא זוכרת רק זוכרת שזה עיצבן,כי מראש לא זול)

לצפיה ב-'לא כל כך מכירה את האיזור. איפה PIX ששולט בו?'
לא כל כך מכירה את האיזור. איפה PIX ששולט בו?
08/01/2018 | 06:47
39
לצפיה ב-'נדב קינוחים באמת ישי-איכותי'
נדב קינוחים באמת ישי-איכותי
08/01/2018 | 09:16
3
65
לצפיה ב-' בדיוק מה שרציתי לכתוב...'
בדיוק מה שרציתי לכתוב...
08/01/2018 | 16:49
34
לצפיה ב-'ממש לא, ארוחות הבוקר בנדב קינוחים בינוניות למדי.'
ממש לא, ארוחות הבוקר בנדב קינוחים בינוניות למדי.
08/01/2018 | 17:45
1
154
העוגות והלחמים טובים.
לצפיה ב-'העוגות שאני טעמתי לא היו טובות'
העוגות שאני טעמתי לא היו טובות
08/01/2018 | 23:42
120
אולי המאפים טובים...
לצפיה ב-'היו בפורום בעבר המלצות על בתי קפה בטבעון, חפש אותן.'
היו בפורום בעבר המלצות על בתי קפה בטבעון, חפש אותן.
08/01/2018 | 17:46
33
לצפיה ב-'זוג נוסף להזמנה בTHE FAT DUCK'
זוג נוסף להזמנה בTHE FAT DUCK
07/01/2018 | 15:47
2
367
יורה פה באפלה (לא ככ הצלחתי עם השרשורים, סליחה),
טסים ללונדון בסוף החודש לחמשוש,
החלום שלנו זה לאכול אצל הסטון בלומנטל בTHE FAT DUCK
http://www.thefatduck.co.uk/
קשה להשיג מקום,
אלא אם נהיה ארבעה, מחפשים זוג שיחלוק אתנו שולחן, משלמים מראש עבור ההזמנה,
רעיונות וקישורים יתקבלו בברכה!
תודה
לצפיה ב-'היות שאינך רשומה לתפוז, גולשים לא יוכלו לשלוח לך מסרים'
היות שאינך רשומה לתפוז, גולשים לא יוכלו לשלוח לך מסרים
07/01/2018 | 16:27
209
ולא תוכלי לקבל התראות על תגובות. מציעה לך להירשם.

אתם יודעים שהמסעדה אינה בלונדון, אלא בכפר מרחק של כ- 50 דקות נסיעה ברכב?
לצפיה ב-'כדאי לשאול בפורומי טיולים לחו"ל בכלל ולאירופה בפרט'
כדאי לשאול בפורומי טיולים לחו"ל בכלל ולאירופה בפרט
10/01/2018 | 17:48
17

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה