לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גינקולוגיה- רפואת נשים

הפורום נועד למתן מענה על שאלות הקשורות בתחום רפואת הנשים (הגינקולוגיה). מדובר במקצוע שעוסק בבריאות האישה ולא רק ברפואה ובטיפול.
בתחום רפואת הנשים אני מזמין אתכם לשאול שאלות בכל נושא המעניין אתכן:
בתחום הפריון, האולטרה סאונד, גנטיקה, מיילדות, אונקולוגיה וכד´.
כמו גם בתחום הכירורגיה הגינקולוגית-  הן בכירורגיה תוך רחמית (היסטרוסקופיה) והן חוץ רחמית (לפרוסקופיה).

מטרת הפורום היא לאפשר לך נגישות למידע עדכני בתחום בריאות האישה. הפורום יעזור לך בנגישות לאתרים אחרים באינטרנט, לקבלת מידע עדכני, מתומצת וכן להיות שותפה בדו שיח בינך לבין ביה"ח "ליס". עם זאת, יש להדגיש כי אין מטרת פורום זה לתת ייעוץ במקרים דחופים ובמקרים של חרוםהוא אינו מהווה תחליף להתייעצות עם רופא הנשים.  נשמח לקבל הערות והצעות לשיפור.
יחד איתכן ובשבילכן,
ד"ר אורי ארליך, ביה"ח ליס ליולדות, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב).

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינקולוגיה- רפואת נשים

הפורום נועד למתן מענה על שאלות הקשורות בתחום רפואת הנשים (הגינקולוגיה). מדובר במקצוע שעוסק בבריאות האישה ולא רק ברפואה ובטיפול.
בתחום רפואת הנשים אני מזמין אתכם לשאול שאלות בכל נושא המעניין אתכן:
בתחום הפריון, האולטרה סאונד, גנטיקה, מיילדות, אונקולוגיה וכד´.
כמו גם בתחום הכירורגיה הגינקולוגית-  הן בכירורגיה תוך רחמית (היסטרוסקופיה) והן חוץ רחמית (לפרוסקופיה).

מטרת הפורום היא לאפשר לך נגישות למידע עדכני בתחום בריאות האישה. הפורום יעזור לך בנגישות לאתרים אחרים באינטרנט, לקבלת מידע עדכני, מתומצת וכן להיות שותפה בדו שיח בינך לבין ביה"ח "ליס". עם זאת, יש להדגיש כי אין מטרת פורום זה לתת ייעוץ במקרים דחופים ובמקרים של חרוםהוא אינו מהווה תחליף להתייעצות עם רופא הנשים.  נשמח לקבל הערות והצעות לשיפור.
יחד איתכן ובשבילכן,
ד"ר אורי ארליך, ביה"ח ליס ליולדות, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב).
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
ביה"ח ליס ליולדות גם בפייסבוק ובטוויטר
0
המשך >>

לצפיה ב-'אי הופעת דימום עם יאז'
אי הופעת דימום עם יאז
13/01/2016 | 02:31
1073

שלום,
אני בת 28 ונוטלת גלולות "יאז" במשך 5 שנים, כולל 2-3 פעמים של דילוג על הגלולות הלבנות (לצורך דילוג על מחזור). בשנתיים האחרונות הדימום שלי מועט מאד. החודש הדימום לא הופיע כלל (לפני שבוע כבר התחלתי את הגלולות של החודש הבא).
רציתי לברר:
האם זה תקין שהדימום כל כך מועט ואפילו לא מופיע כלל?
האם מותר ליטול גלולות במשך מספר שנים ללא הפסקה (קראתי שדוקא התקופה הראשונה של לקיחת הגלולות היא מסוכנת מבחינת היווצרות קרישי דם)?
תודה רבה

לצפיה ב-'שימוש בנוברינג בחו"ל'
שימוש בנוברינג בחו"ל
12/01/2016 | 08:43
247
היי,
אני טסה לחודשיים למזרח, ואני לא יודעת איך אני אמורה להמשיך להשתמש בטבעת נוברינג.
אני לא יכולה לקחת מהארץ,מכיוון שצריך קירור.
הייתי שמחה לדעת מה האופציות שלי?
לצפיה ב-'פפילומה'
פפילומה
06/01/2016 | 19:29
412
שלום. 
אני סובלת מוירוס הפפילומה. לפני כשנה וחצי עברתי טיפול הקפאה בחנקן. 
בחודשיים האחרונים הרגשתי כאבים, ניגשתי להיבדק ומסתבר ששוב יש לי את הפצעים. 
מה אני צריכה לעשות? 
האם ביופסיה? 
האם הסיכוי שלי לסרטן גדל? 
אשמח לכל המלצה! 
תודה
לצפיה ב-'טיפול בתסמונת קדם וסתית חמורה - מחקר'
טיפול בתסמונת קדם וסתית חמורה - מחקר
05/01/2016 | 18:07
312
היי לכולן,
אנו מחפשות משתתפות למחקר אשר עוסק בטיפול חדשני (ללא תרופות) בטכניקת נוירופידבק (היזון חוזר) ובודק את יעילותו בסיוע להתמודדות עם תסמינים נפשיים דוגמת תנודתיות ניכרת במצב הרוח, עצבנות ודכדוך, המופיעים בימים לפני קבלת הווסת (המחזור החודשי).

המחקר מתקיים באיכילוב במרפאה לבריאות הנפש של האישה, בשיתוף עם המרכז לתפקודי מח. הוא מיועד לבוגרות מעל גיל 18 הסובלות מתסמונת קדם וסתית חמורה (PMDD). במהלך המחקר ייפגשו המשתתפות עם פסיכיאטר מומחה, ימלאו שאלונים ויעברו סריקת מוח ב-MRI. לאחר מכן יעברו סדרה של אימוני נוירופידבק (היזון חוזר), תוך מעקב אחר מצבן הקליני.

המחקר יימשך בין חמישה לשבעה חודשים.

מוזמנות ליצור איתנו קשר בטלפון: 03-6973685 ובמייל anatha@tlvmc.gov.il

לצפיה ב-'חדצ'קון'
חדצ'קון
03/01/2016 | 20:13
212
אממ,קצת מביך, אבל היום הרגשתי קצת לא נעים באזור השפתיים.. וכשבדקתי את זה..אז גיליתי חדצ'קון קטן, מעין סוג של גולה בשפה הימינית.. עכשיו בשפה הפנימית, לא בחיצונית.. וזה קצת מלחיץ אותי..כאילו מה זה יכול להיות? זה מסוכן? זה זיהום? אני אתמול הייתי עם חבר שלי, ובמגע שלו שם חשבתי שהוא שרט אותי, ואז היו הבחנתי בזה כי ההרגשה הלא נעימה המשיכה מאותו רגע עד עכשיו.. אני מעולם לא שכבתי עם אף אחד אם זה עוזר או פוסל אפשרויות.. יש אפשרות להעלים את זה או לטפל בזה?
לצפיה ב-'ריח רע מהנרתיק '
ריח רע מהנרתיק
03/01/2016 | 13:31
290
שלום רב, אני בת 35 עם מירנה מעל 5 שנים .
בשנים האחרונות אחת לכמה חודשים ריח נורא מהנרתיק (כמו ריח של דגים...) חריף ביותר. מטופלת לרוב עם זודיבל/ זובידל (או איך שקוראים לזה) שלא ממש עוזר .
האם זה בגלל המירנה ? האם יש צורך להחליפו? רופא נשים אמר לי שאם הוא נמצא תקין ובמקום אין צורך... למרות שעברו מעל 5 שנים . אודה על תשובה .
לצפיה ב-'מחזור כל שבועיים'
מחזור כל שבועיים
03/01/2016 | 11:33
1
165
שלום,

אני ובעלי מנסים להיכנס להיריון. הפסקתי לקחת גלולות בתחילת אוקטובר ומאז אמצע נובמבר אני מקבלת מחזור כל שבועיים. האחרון היה בין ה-16.12-19.12 ואתמול קיבלתי עוד פעם מחזור. יש לציין שקיימנו יחסים פעמיים בשבוע שקדם למחזור ולהבנתי הייתי אמורה להתחיל ביוץ אתמול.

אני צריכה לדאוג?

אציין שיש לי כאב בבטן עליונה מזה כחודש פלוס ועברתי בדיקות דם ובדיקה אצל גיניקולוג שאמר שנראה שהכל תקין, אבל זה היה בהקשר של הכאבים שהיו לי. האם ללכת לעשות בדיקה ספציפית לדימום הזה? או לחכות עם זה ולראות עוד חודש אם נמשך?

תודה
לצפיה ב-'שכחתי לציין'
שכחתי לציין
03/01/2016 | 12:04
48
אני לוקחת אומפרדקס מזה כשבועיים (מחר יום אחרון). אולי גם משפיע? 
לצפיה ב-'האם במחזור ניתן לעשות צילום רנטגן'
האם במחזור ניתן לעשות צילום רנטגן
24/12/2015 | 19:04
63
שברתי את הכתף ואני צריכה לעשות צילום רנטגן האם אני יכולה לעשות במחזור? תודה או אסור
לצפיה ב-'פיענוח צילום רחם'
פיענוח צילום רחם
21/12/2015 | 13:17
59
עשיתי צילום רחם להלן התוצאות :
צוואר במבנה תקין , קיר הפונדוס עם בליטה קטנה , הרחם עם פגם מילוי פסי
חצוצרה ימנית הודגמה עם מעבר ופיזור עם סקטוסלפינקס
חצוצרה שמאלית הודגמה חלקית .
מה זה אומר? האם יש פגיעה כולשהי בפוריות בעקבות הממצאים?
חשוב לי להדגיש כי אני סובלת מכאבים כרוניים שנה וחצי בזמן המחזור , ולפני המחזור ולפי כל הבדיקות מצאו שיש לי אדנומיוזיס , האם יש קשר לכאבי אדנומיוזיס ?
חוץ מרופא נשים , לאיזה רופא אני אמורה לגשת ? כירוג , גסטרו ? כי הבנתי שבצילום מצאו בעיה שקשור לקיבה ????
לצפיה ב-'ווסת לאחר 15 יום'
ווסת לאחר 15 יום
20/12/2015 | 23:22
127
לפני מס' חודשים ילדתי והנקתי ולכן לא קיבלתי ווסת. 
לפני כשבועיים קיבלתי לראשונה ווסת, ואחרי 15 יום מתחילת הווסת שוב פעם קיבלתי ווסת. (אציין שהיה ארוע מסעיר רגשית עבורי יום קודם, אם יש קשר).
מעולם לא קרה לי דבר כזה, האם עלי לפנות לרופא נשים? או שאין צורך לעשות שום דבר וזה יכול לקרות.
אשמח לתשובה מקצועית...
תודה
לצפיה ב-'שאלה לגבי בתי'
שאלה לגבי בתי
20/12/2015 | 06:58
1
115
שלום רב,

בתי בת 19 לוקחת כשנה גלולות למניעת הריון מינאס בעיקר בגלל מחזור לא סדיר.... לקח מספר חודשים עד שהמחזור הסתדר ומאז הכל בסדר... היום אמרה לי שנראה לי שקיבלה והיא באמצע החבילה.... האם אפשרי ? האם תקין ? האם צריך לבדוק ?

תודה מראש

אמא
לצפיה ב-'תוספת לשאלה'
תוספת לשאלה
28/12/2015 | 07:22
31
שוב שלום,

רציתי להוסיף רק שהיתה הפסקה של יומים שלושה ואז הגיע המחזור "הרגיל" של סוף חפיסת הגלולות....
האם יש צורך לעשות בירור מה קרה ?  האם תקין ?

תודה מראש

אמא
לצפיה ב-'איזון הורמונאלי'
איזון הורמונאלי
17/12/2015 | 08:16
98
שלום, 
אני בת 26 בעלת מחזור לא סדיר כל כך מאזר שאני זוכרת את עצמי. מגיל 20 בערך לקחתי גלולות למניעת הריון ולפני שנה וחצי, גם כדי להכין את גופי להריון וגם כדי לראות וללמוד איך המחזוריות של הגוף שלי עובדת הפסקתי לקחת את הגלולות. במשך שנה לא קיבלתי מחזור כמעט. היו מידי פעם דימומים קטנים אך כול הגוף שלי היה בבילבול נוראי. רופאת הנשים שלי הביאה לי כדורים הורמנאלים ואמרה לי שכל פעם כשאני לא מקבלת מחזור במשך חודשים לקחת אותם כדי "לנקות את הרחם" כי זה לא טוב לא לקבל מחזור הרבה זמן. אני לקחתי את הכדורים האלו כמה פעמים אבל הם יוצרים לי בעיות שהיו לי גם עם גלולות- פטריה ואגינלית והרגשות מאוד לא טובות נפשית. אני לא מרגישה שזה טבעי וטוב לי מאוד ללא כל הכדורים האלו. לפני חודשיים קיבלתי סוף סוף מחזור רגיל בהפרש נורמאלי מהקודם ובדימום סביר אך מאז, במשך חודשים אני שוב לא מקבלת מחזור. זה ממש משגע אותי- אני מאוד לא רוצה להשתמש בכדורים הללו אבל אני מפחדת שאני מזיקה לגוף שלי שאני לא "מנקה אותו". אני מאוד מאוד מבולבלת. אני מניחה שבשנה הקרובה אני ובן זוגי נתחיל לחשוב על הריון. אני כבר מבינה שלי אולי זה לא כל כך יבוא בקלות אבל אני כרגע משתדלת לשים את זה בצד ולחשוב על האיזון ההורמנאלי. רפואה משלימה כמו דיקור לא כך עזרה. אני קוראת הרבה באינטנט ומקפידה על משקל תקין, אוכל בריא ומאוזן, פעילות ספורטיבית תקינה וכו'. רק בלחץ לפעמים אני חוטאת אבל אני משתדלת מאוד שזה לא ישתלט עלי. אציין גם שבעבר היתה רופאה שאמרה לי שיש לי שחלות פוליצסטיות ועשיתי פעמים פרפיל הורמנאלי שלא יצא כמו שצריך מבחינת יחסי ההורמנים שלושה ימים אחרי מחזור. אני מרגישה שזה ממש מעציב אותי ופוגע בהרגשת הנשיות שלי.  
מה הייתם ממליצים לי- האם זה עד כדי כך חשוב לקחת את הכדורים הללו? מה עוד אני יכולה לעשות בדרך טבעית כדי להרגיש שהגוף שלי עובד כמו שצריך? אני ממש זקוקה לעזרתן ולמומחיותן של נשים שעברו דברים דומים.... 
תודה רבה, 
ורד. 

לצפיה ב-'גיל המעבר'
גיל המעבר
17/12/2015 | 08:12
87
איך אני יודעת שכבר הגעתי לשלב הזה?
איזה רופא אני צריכה לחפש?
צריך לעשות בדיקות? איזו?

תודה
לצפיה ב-'המלצה על חברת דיאפרגמה'
המלצה על חברת דיאפרגמה
14/12/2015 | 18:49
37
שלום
רופאת הנשים שלי תיאמה לי דיאפרגמה של חברת ORTHO
לדגם קוראים ORTHO ALL FLEX ARCING
מבירורים באינטרנט ובבתי מרקחת, החברה הזאת הפסיקה לפעול ולא ניתן להשיג דיאפרגמות שלהם.
השאלה האם יש דגם של חברה אחרת שהוא יחסית דומה?
אני יודעת שקונים לפי מידה ולא לפי דגם/חברה, אבל הרופאה רשמה לי את החברה הזו אחרי שהיא מדדה לי אותה מידה של שתי חברות שונות, וזאת ישבה אצלי יותר טוב.

רעיונות?....
תודה רבה
לצפיה ב-'מחקר - טיפול בתסמונת קדם וסתית חמורה'
מחקר - טיפול בתסמונת קדם וסתית חמורה
10/12/2015 | 17:32
43

היי,
אנו מחפשות משתתפות למחקר אשר עוסק בטיפול חדשני (ללא תרופות) בטכניקת נוירופידבק (היזון חוזר) ובודק את יעילותו בסיוע להתמודדות עם תסמינים נפשיים דוגמת תנודתיות ניכרת במצב הרוח, עצבנות ודכדוך, המופיעים בימים לפני קבלת הווסת (המחזור החודשי).

המחקר מתקיים באיכילוב במרפאה לבריאות הנפש של האישה, בשיתוף עם המרכז לתפקודי מח. הוא מיועד לבוגרות מעל גיל 18 הסובלות מתסמונת קדם וסתית חמורה (PMDD). במהלך המחקר ייפגשו המשתתפות עם פסיכיאטר מומחה, ימלאו שאלונים ויעברו סריקת מוח ב-MRI. לאחר מכן יעברו סדרה של אימוני נוירופידבק (היזון חוזר), תוך מעקב אחר מצבן הקליני.

המחקר יימשך בין חמישה לשבעה חודשים.

מוזמנות ליצור איתנו קשר בטלפון: 03-6973685 ובמייל anatha @ tlvmc.gov.il

לצפיה ב-'מחקר רפואי העוסק בדכאון לאחר לידה וכולל טיפול בדכאון'
מחקר רפואי העוסק בדכאון לאחר לידה וכולל טיפול בדכאון
09/12/2015 | 14:32
23
מטרת המחקר:
בדיקת הקשר בין פעילות מוחית לבין הצלחת טיפול בנשים הסובלות מדכאון לאחר לידה.

תיאור המחקר:
נשים עם דכאון לאחר לידה יעברו אבחון יסודי של מצבן ושל הקשר עם התינוק.
לאחר מכן יעברו טיפול מיטבי לאורך שלושה חודשים.
אצל חלק מהנבדקות תיבדק הפעילות המוחית בתגובה לתינוק.
בתום המחקר, במידת הצורך, יתאפשר המשך טיפול ביחידה.

אוכלוסיית המחקר:
אמהות לתינוקות בגילאי 3-8 חודשים- החשות עצב, דכדוך, חוסר הנאה, "הייתי אמורה להרגיש אחרת".

המעוניינות להשתתף מתבקשות לפנות בטלפון: 03-6973685
בימים: א'-ה' בשעות: 9:00-17:00
או במייל: tal.vinitzky@gmail.com
במידה ואין מענה ניתן להשאיר הודעה בתא הקולי

לצפיה ב-'איך לתאם ניתוח קיסרי בליס?'
איך לתאם ניתוח קיסרי בליס?
09/12/2015 | 13:31
26
חדש! מספר טלפון קל ונוח לתיאום מועד לניתוח קיסרי בבית החולים ליס. התקשרי: 03-6972075
אם תרצי להכיר טוב יותר את התהליך את מוזמנת לסיור מיוחד לפני ניתוח. לפרטים נוספים:
http://www.tasmc.org.il/Operations/Pages/Cesarean-...
לצפיה ב-'שכחתי גלולה '
שכחתי גלולה
09/12/2015 | 00:38
62
היי. אתמול שכחתי לקחת גלולה כשאני לוקחת בדרך כלל בין השעות 6-9 בערב. נזכרתי למחרת בבוקר ולקחתי ב8 וחצי בבוקר ואז לקחתי בערב באופן הרגיל. שכחתי לספר לחבר ושלי ובאותו היום שהשלמתי  את הגלולה בבוקר שכבנו והוא גמר בפנים(יום אחרי ששכחתי). מה הסיכוי שאני בהריון? והאם כדאי לקחת פוסטינור?(מעדיפה שלא להשתמש בפוסטינור)

לצפיה ב-'מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה'
מחפשת משתתפות למחקר חדשני בתסמונת קדם וסתית חמורה
08/12/2015 | 16:10
33
מדוכאת ועצבנית לפני הווסת? סובלת מתנודות במצב הרוח? יש לך חברה שחווה זאת?
אני עובדת במרכז הרפואי תל אביב, איכילוב ואנחנו עורכות מחקר, בו אנחנו מנסות לעזור לנשים הלוקות בתסמונת קדם וסתית חמורה. המחקר מציע טיפול חדשני, ללא תרופות, בגרייה מוחית מגנטית עמוקה (dtms), ובודק את יעילותו בטיפול בתסמינים הנפשיים המופיעים בימים שלפני קבלת הווסת. לפרטים את מוזמנת ליצור עימי קשר במייל tal.vinitzky@gmail.com או בטלפון 03-6973685.

שבוע מצוין!
טל
לצפיה ב-'היסטרוסקופיה ניתוחית'
היסטרוסקופיה ניתוחית
08/12/2015 | 12:40
68
שלום,

אני חודשיים לאחר גרידה, לאחר שלא הופניתי לאולטרסאונד גיליתי ביום א כי יש שארית בגודל1.5 ס"מ והופניתי להיסטרוסקופיה ניתוחית. אני חוששת מאד מהפרוצדורה והסיכונים, בוודאי אחרי מה שקרה עד עכשיו... האם יש לכן המלצות למומחים הכי טובים בארץ?
תודה רבה מראש

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה במיילדות וגיניקולוגיה, רופא בכיר ביחידה לאולטרה-סאונד נשים ומיילדות, המרכז לבריאות האישה, ביה"ח "ליס" ליולדות

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מתקשים בפוריות?
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה