לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1930419,304 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אפליקצית הריון ולידה חדשה של בית החולים ליס: להורדה:
http://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/Articles/Pages/Applis.aspx
 ``המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל``.
המשך >>

לצפיה ב-'התאמצות בשירותים סכנה לעובר'
התאמצות בשירותים סכנה לעובר
15/02/2019 | 18:25
2

שלום,

האם לחץ בשירותים כדי לעשות מספר 2 עלול לגרום לעובר להפלט החוצה?
אני ממש בהתחלה אחרי החזרה של עובר.

תודה,
ענת
לצפיה ב-'הריון בסיכון אחרי תפר צווארי - חדשה כאן'
הריון בסיכון אחרי תפר צווארי - חדשה כאן
13/02/2019 | 09:51
2
5
היי כולם,
זה הריון שני שלי. הריון קודם ילדתי לידה מוקדמת בשבוע 29 אחרי ירידת מיים. הילד ברוך השם בסדר. אני שבוע 14 ותפרו לי לפני כמה ימים את צוואר הרחם ואני אמורה להתחיל זריקות פרוגסטרון בשבוע 16 בתקווה שהפעם אחזיק עד הסוף בעזרת השם. במכתב השחרור כתבו לי להיות במעקב של הריון בסיכון אבל הרופא נשים שלי (שאני סומכת עליו) אומר שזה כסתח וברגע שתפרו את הצוואר ההריון אמור להיות רגיל. מה דעתכם? מה הייתרון של להיות במעקב הריון בסיכון על פני רופא נשים רגיל? ממש מתלבטת. אציין שההריון הוא כתוצאה מ IVF...
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/02/2019 | 20:37
1
4
הי,
נא הפני שאלתך לפורום רפואי.
בהצלחה והמשך הריון קל ולידה במועד
לצפיה ב-'לאיזה פורום רפואי לפנות? '
לאיזה פורום רפואי לפנות?
13/02/2019 | 21:56
2
היי לא ברור לי לאן לפנות... הרי הפורום הזה הוא לייעוץ מקצועי לא? אשמח אם תוכלי לכוון אותי איפה לפרסם את השאלה
לצפיה ב-'חום נמוך בתחילת היריון'
חום נמוך בתחילת היריון
13/02/2019 | 08:55
2
13
אני באמצע שבוע 6, היריון רביעי. כבר כמעט שבועיים שיש לי חום נמוך   37.3 - 37.6 שעולה בד"כ בשעות אחר הצהריים המוקדמות ויורד לבד במהלך הלילה. חוץ מחום אין שום סימפטום - לא מצוננת או משתעלת, לא כואב שום דבר.
לא היה לי משהו כזה בהריונות הקודמים, יכול להיות שזה תובעת לוואי נורמאלית של ההיריון??
תודה...
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/02/2019 | 09:36
1
10
הי, בהריון בהחלט יתכן עליה בטמפרטורת הגוף בשל שינויים הורמונליים. במידה ואת חשה בתסמינים נוספים היכולים להעיד על חולי ( חום, כאבים, שיעול וכו') גשי לבדיקת רופא.
המשך הריון קל
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה!'
תודה על התגובה המהירה!
13/02/2019 | 09:48
1
לצפיה ב-'עזרה בפענוח תוצאות העמסת סוכר 100'
עזרה בפענוח תוצאות העמסת סוכר 100
24/01/2019 | 21:49
3
12
אם רק הערך אחרי שעה מעל לטווח זה בהכרח אומר שיש סכרת הריון?
בצום: 84 (טווח תקין בין 70 ל 95)
לאחר שעה: 201 (טווח תקין בין 100 ל 180)
לאחר שעתיים: 145 (טווח תקין בין 100 ל 155)
לאחר 3 שעות: 41 (טווח תקין בין 70 ל 140)
==============================
העמסת סוכר חלקית יצאה 97 (טווח תקין בין 65 ל 140), נשלחתי להעמסה מלאה בגלל שהעובר גדול ויש ריבוי מי שפיר
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/01/2019 | 20:53
2
27
הי,
אם היו שני ערכים לא תקינים הייתי כותבת לך בוודאות כי היית מוגדרת כסוכרת הריונית וזאת לפי נוהל משרד הבריאות.
כאשר ישנו רק ערך אחד גבוה, למיטב ידיעתי, הנטיה היא להתייחס גם כסוכרת הריונית.
הייתי ממליצה לך לגשת בהקדם עם התשובה לרופא המטפל בכדי שינחה אותך כיצד להמשיך את מעקב ההריון - לדוגמא האם נדרשים בדיקות נוספות או מעקב סוכר?
בהצלחה והמשך הריון קל
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/01/2019 | 10:02
1
8
הרופא שלח אותי עוד לפני שהגיעו תוצאות לסקירה מכוונת, יעוץ גנטי ומעקב הריון בסיכון, ואני נמצאת במעקב של דיאטנית.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/01/2019 | 19:54
7
תודה על העדכון.
המשך הריון תקין וקל!
בהצלחה
לצפיה ב-'היתה לי הפלה נדחית לפני 29 יום'
היתה לי הפלה נדחית לפני 29 יום
13/01/2019 | 15:06
1
38
לאחר בדיקות, אין שאריות היריון, הכל יצא.
יש עוד קצת הפרשות בהירות, בלי ריח.
מתי אני אמורה לקבל מחזור?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/01/2019 | 12:35
20
הי, צפוי שיגיע בטווח של 4-6 שבועות.
בהצלחה
לצפיה ב-'ממצאים בסקמ ראשונה.התיעצות דחופה.'
ממצאים בסקמ ראשונה.התיעצות דחופה.
31/12/2018 | 16:34
1
62
שלום דר אבשלום.
אני בת 29,בהריון ראשון ( עברתי 3 הפלות בעבר,שתיים יזומות ואחת טבעית) אני בריאה בדכ אך מתחילת ההריון נוטלת אלטרוקסין לבלוטת התריס.
בשבוע שמיני עשיתי סקירת מערכות ראשונה באופן פרטי והממצאים היו: שלא נצפה כיס מרה,לא נצפה קורפוס קאלוסום כמו כן לא נצפה csp ודוקטוס,בהערות נכתב חדרי המח מראה ספוגי למעקב.אני די מודאגת...ושאלתי היא מתי הזמן הנכון לביצוע סקמ נוספת? מה הדחיפות של בדיקת הממצאים שעלו?
תודה מראש

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/01/2019 | 13:19
45
שלום איריתה
זהו פורום של מיילדות
אין כאן ד"ר אבשלום :)
מציעה לך לפנות בדחיפות לרופא המטפל שלך עם תוצאות הסקירה
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'גלולת EllaOne'
גלולת EllaOne
01/01/2019 | 13:24
20
כיום מרבית סוגי הגלולות של “יום אחרי” ניתנים לא מרשם וזאת הסיבה שגם אינן מסובסדות. עם זאת ועל אף הטרחה בלקבוע תור לרופא, ישנה חשיבות למרשם, שכן אז גם ישנו פיקוח של רופא: הרופא יכול לתת הסבר על הנושא לפני נטילת הכדור. גלולת ‘אלה’ (ELLA), למשל, קיימת אך ורק במרשם נכון להיום. מדובר בגלולה שיעילותה נשארת גם לאחר חמישה ימים משום שהיא מסוגלת לדחות את הביוץ. את המרשם ניתן לקבל, להכניס לארנק ולהשתמש בעת הצורך.  

אלה ella היא גלולה למניעת היריון בשעת חירום, הניתנת ללא מרשם רופא, למניעת הריון בתוך 120 שעות (5 ימים) לאחר מגע מיני לא מוגן, כתוצאה מאי שימוש באמצעי מניעה או כישלון של אמצעי מניעה קיים (קונדום שנקרע או החליק או גלולות שלא נלקחו במועד).

ella היא אמצעי למניעת היריון במקרי חירום ואינה מיועדת לשימוש שגרתי. למרות שאינה מהווה תחליף לאמצעי מניעה קבוע, היא מהווה כלי חשוב ומוכר על ידי ארגוני הבריאות בעולם, העוסקים בתחום מניעת הריונות לא מתוכננים.

מהיום, ella כלולה בסל הבריאות לנשים עד גיל 20, ללא עלות.

לצפיה ב-'סיכונים בהריון '
סיכונים בהריון
01/01/2019 | 12:00
38

הריון בסיכון גבוה הוא מונח רפואי המתייחס לסיכויים גבוהים יותר מבחינה סטטיסטית כי יופיעו בעיות אצל העובר או האם. כלומר, לא מדובר במצב רפואי אמיתי אלא באפשרות להתקיימות סיכונים על מנת שמערך הבריאות יוכל לספק מענה טוב יותר לנשים המצויות בקבוצה זו. מהם המצבים שעלולים לגרום הריון בסיכון גבוה ומה אפשר לעשות על מנת להפחית את הסיכון? על כך בשורות הבאות.</p>

הפחתת סיכונים</p>

בראש ובראשונה, ישנן מספר המלצות ברורות וגורפות למזעור הסיכונים, כדוגמת הימנעות משימוש בסמים, מצריכת אלכוהול ומעישון. מלבד זאת, מומלץ להקטין את מידת החשיפה של האם ההרה לגורמים סביבתיים מזהמים, כגון כימיקלים ועשן הנפלטים מארובות מפעלים. מעבר לכך, המלצה כללית וגורפת היא להגיע לכל בדיקות ההיריון ולהקפיד על הוראות הרופא. לצד הנחיות אלו קיימות מספר המלצות ספציפיות שנמצאו טובות להפחתת סיכוני הריון. לדוגמא, ישנם מחקרים המעידים כי מתח ולחץ נפשי מובילים להפלות, ולכן כדאי לשמור ככל האפשר על שקט ורגיעה, הגם שמדובר בתקופה לא פשוטה לאישה ההרה. מלבד זאת, מומלץ להקפיד על תזונה מסודרת ואיכותית, הכוללת ירקות ירוקים, דגני בוקר, קטניות, מיץ תפוזים, צריכה יומית בהתאם להמלצות משרד הבריאות של סידן וחומצה פולית, והימנעות ככל האפשר משתיית קפה או משקאות אחרים המכילים קפאין.
 </p>

ממה נובע הריון בסיכון גבוה</p>

ישנם מספר מצבים רפואיים העלולים להוביל בפני עצמם להריון בסיכון גבוה, כאשר ההמלצות שלעיל עשויות לסייע במניעתם אך לא באופן גורף. לדוגמא, כמות גדולה מדי של מי שפיר נמצאה קשורה במנח עכוז, דימום מוגבר בלידה, לידה מוקדמת וקשר בטבור. גם הידבקות בזיהומים ומחלות מעלה את הסיכון, ובמידה שישנה הידבקות במחלות זיהומיות כמו צהבת או אדמת חשוב מאוד לוודא שהמחלה לא הגיעה גם לעובר.  היריון בסיכון גם קשור קשר ישיר לגיל האם .אחת הבדיקות הנפוצות ביותר לגילוי מוקדם הינה בדיקת מי שפיר לגילוי תסמונת דאון.

מצב נפוץ נוסף הינו סכרת הריון הקשורה בניתוחים קיסריים, סיבוכים שונים לידה, בעיות בריאות של התינוק הנולד כמו דם צמיגי וקשיי נשימה, ואפילו מות העובר בתקופת ההיריון. מלבד זאת, כפי שנכתב לעיל הריון בסיכון גבוה הינו מונח סטטיסטי, אליו נכנסות באופן אוטומאטי נשים שעברו בעבר לידות מוקדמות, וכן הריון שיש בו יותר מעובר אחד. ישנם עוד מספר מצבים מסוכנים ועל מנת לקבל מידע מקיף אודותם יש להתייעץ עם רופאי הנשים. בשנים האחרונות נשים בהיריון עם סיכון החלו לבצע בדיקת גנטיות בהריון על ידי בדיקת דם . בדיקה זו יכולה לגלות הפרעות כרומוזומאליות בעובר בדיוק רב.
 </p>

לצפיה ב-'דימום בהריון'
דימום בהריון
28/12/2018 | 06:51
1
42
שלום,
אני בשבוע 10+ 5 אתמול היה לי דימום כבד אבל הרופאה במיון נשים אמרה שצוואר הרחם סגור ויש דופק לעובר.
במה שנקרא הפלה מאיימת...מה הסיכוי שהעובר ישרוד?
�� אני נורא מודאגת וחוששת..

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/12/2018 | 15:20
40
היי
במהלך ההיריון ולפעמים גם בתחילתו יש דימומים. כל דימום בתחילת ההיריון נקרא בשפה מקצועית "הפלה מאיימת". אל תתני לאבחנה הזו להטריד אותך! הבדיקה שעברת תקינה ומצויינת!! אם צוואר הרחם סגור ויש דופק עוברי זה נפלא!
שימי לב האם הדימום חוזר והאם יש כאבי בטן חזקים ובלתי נסבלים-אלו סיבות לפנות שוב לרופא.
ועד אז-סבלנות
בהצלחה!!
לצפיה ב-'מה השלב הבא?'
מה השלב הבא?
23/12/2018 | 14:00
3
87
ווסת אחרונה היתה ב-13.11.
עשיתי ביום חמישי בדיקת בטא והתוצאה היתה  36736.
מה עכשיו?
אני צריכה לבקש עוד בדיקה עוד כמה ימים? או לחכות לתור לרופאת נשים (יש לי תור עוד שבוע וחצי) וזהו?
וקבעתי השבוע תור ליעוץ גנטי, כי לא עשינו קודם. 
יש עוד משהו שאני צריכה לעשות כרגע?
תודה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/12/2018 | 02:13
2
47
היי ובשעה טובה טובה
השלב הבא הוא סביב שבוע 7-8 לעשות אלוטראסאונד כדי לוודא היריון תוך רחמי.
את יכולה לחכות לתור שנקבע לך כבר בעוד שבוע וחצי. זה לגמרי בסדר
תעשי את הייעוץ הגנטי כפי שנקבע לך
הקפידי על תזונה נאותה וקחי את הויטמינים של ההיריון
חשוב לקבוע תור גם למעקב היריון מסודר אצל אחות
שיהיה בהצלחה בהמשך!!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/12/2018 | 07:51
1
26
אני לוקחת חומצה פולית עם ויטמין B12 כבר כמה חודשים.
האם יש עוד ויטמינים שאני צריכה לקחת?
תודה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/12/2018 | 15:17
23
החל משבוע 12 להיריון יש להתחיל בלקיחת ברזל
מעבר לכך אין צורך בדבר אלא אם כן הרופא המטפל שלך יגיד אחרת
ב ה צ ל ח ה
לצפיה ב-'המלצה לרופא/ת נשים טוב/ה באזור ראשל"צ, ממש דחוף'
המלצה לרופא/ת נשים טוב/ה באזור ראשל"צ, ממש דחוף
26/12/2018 | 01:38
2
21
היי, אני חדשה בפורום,
שבוע 9,
כבר הייתי אצל רופא אחד והייתי ממש לא מרוצה ממנו, קצר, לא סבלני..
ממש חשוב לי שיהיה מישהו נחמד, באווירה נינוחה ועם סבלנות לתת פרטים והסברים להכל.
תודה מראש 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/12/2018 | 02:10
1
36
היי
בפורום הזה עונות מיילדות לשאלות מקצועיות.
לא אוכל לתת לך המלצה לרופא נשים
תוכלי לנסות בפורום של התמיכה
בהצלחה ובשעה טובה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
26/12/2018 | 02:29
6
לצפיה ב-'צניחות סוכר שבוע 11'
צניחות סוכר שבוע 11
15/12/2018 | 19:48
2
37
רציתי לשאול מה ניתן לעשות כדי למנוע את צניחות הסוכר? סובלת מזה כבר הרבה שנים (הוגדר כטרום סכרת ופוסט-פרנדיאל היפוגליקמיות) אבל כעת בהריון, בעיקר בשעות הבוקר, הצניחות תכופות וקשות יחסית. לא מגיעה להתעלפות אבל מרגישה שעןד רגע צונחת, זיעה קרה, טשטוש... ממש מפחיד! 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/12/2018 | 15:57
1
23
היי גלי
על מנת לשמור על רמות סוכר תקינות בדם מומלץ לאכול כל 3 שעות. 3 ארוחות גדולות ו-3 ארוחות ביניים.
בלי שום קשר, אני לא דיאטנית אלא מיילדת וממליצה לך להיפגש עם דיאטנית על מנת לבנות תפריט שיתאים לך וכן לעשות מעקב סוכר בכדי לוודא שלא מתפתחת לה על הדרך סוכרת הריונית.
שיהיה בהצלחה!!!

לצפיה ב-'תודה שרון'
תודה שרון
17/12/2018 | 18:35
5
לצפיה ב-'בטא'
בטא
11/12/2018 | 15:55
1
49
בטא 7216 שבוע שש פלוס 3. האם נחשב נורמלי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/12/2018 | 15:52
32
היי קרן
יכול להיות נורמלי לגמרי.
פחות חשוב ערך הבטא אלא ביצוע אולטראסאונד על מנת לוודא קיום דופק עוברי והיריון תוך רחמי. את האולטראסאונד הראשון כדאי לבצע בשבוע 7-8.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:16
4
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'שלום לכולן מאושרת להגיע לכאן חנוכה שמייח מבקשת '
שלום לכולן מאושרת להגיע לכאן חנוכה שמייח מבקשת
04/12/2018 | 12:56
1
37
בס"ד
להתייעץ איתכן ואתן קצת רקע
בת 42 אוטוטו עם CP שיתוק מוחין מלידה
נשואה באושר 9 שנים משנת 2012 במסע הטיפולים
לפני שנה הייתה לי גרידה בשבוע 13 בגלל הפסקת דופק
ועכשיו ב"ה אני שוב בהריון שאיבה 11/11/18 החזרה של שניים
ב14/11/18 בטאות 27/11 -116 29/11 -217 2/12 -602

מאז ומעולם הגב התחתון שלי רגיש בגלל המגבלה
אבל עכשיו כל פעם דווקא אחרי שאני בשירותים
אני נתקפת כאבי גב תחתון ואגן איומים שנרגעים אחרי רבע שעה בערך האם הגיוני ? מוכר למישהי?
אני לוקחת תמיכה אסטרופם דופסטון 3 ביום 3 אנדומטרין ביום וקלקסן
מוזמנת לבדיקת א"ס ודופק ב 23/12/18
תודה מראש וחנוכה מלא ניסים לכולן
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/12/2018 | 22:09
25
הי, קשה להבין מעבר למסך המחשב באלו כאבים מדובר ומה מקורם. במידה ואת מוסיפה להיות כאובה ו/או מתווספות תלונות נוספות, גשי לרופא לבירור ובדיקות רלוונטיות.
המשך הריון מוצלח ותקין
לצפיה ב-'אין מחזור ואין היריון'
אין מחזור ואין היריון
04/12/2018 | 12:49
1
60
שלום ,
המחזור שלי סדיר, בין 28-30 ולרוב  29 ימים, הייתי עם גלולות רק למשך חודשיים( 09-10 ב2017) .
9 חודשים אחרונים הוא היה סדיר.
המחזור האחרון שלי היה ב02.11 , כלומר ביום שבת הייתי אמורה כבר לקבל מחזור. יום ראשון ואתמול הרגשתי קצת כאבי מחזור קלים. היום כבר יום שלישי ואפילו אין סימנים שהוא מגיע, בדיקת היריון שלילית. אנחנו מנסים להכנס להיריון כבר 10 חודשים. מה דעתך יכולה להיות הסיבה לכך?
החודש לא התעסקתי במתי בייצתי כי רציתי לקחת קצת חופש מהבדיקות האלה...והאמת שאני ממש לא בתקופה לחוצה או  משהו כזה..אני לא רואה סיבה הגיונית למה המחזור לא מגיע...
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/12/2018 | 22:06
44
הי, ממליצה לך לגשת לרופא הנשים ולהתייעץ עימו ויתכן שימליץ על בדיקות נוספות. או שמדובר בהריון צעיר שבדיקת השתן טרם זיהתה, או שאינך בהריון והיה שינוי במועד הביוץ החודש.
מאחלת בשורות טובות! בהצלחה
לצפיה ב-'אסטרופם'
אסטרופם
02/12/2018 | 15:39
3
32
היי,
יודעת שנשאלו השאלות האלה כבר בעבר,
אך אני נמצאת בבעיה.
עשיתי טעות טיפשית ביותר.
אני מנסה להכנס להיריון כבר כשנה, הלכתי לרופא אחרי חצי שנה אמרתי לו שאני עושה כמעט כל יום בדיקת ביוץ עם המקלונים ומעולם זה לא הראה לי שאני מבייצת ואני קצת חוששת שאני לא מבייצת.
הרופא עשה לי בדיקה וגינאלית ואמר לי שהוא רואה שהכל נהדר ותקין ואין לי מה לדאוג הכל יבוא בזמן, ציינתי בפניו שאני מקבלת מחזור כל 25-26 ימים ואני חוששת שהביוץ יוצא לי בטווח של ה7 נקיים (אך בשנית אין לי איך לדעת כיוון שהמקלונים מעולם לא הראו אצלי ביוץ, הרופא טען שזה באמת גבולי אך שאמשיך לנסות בכל זאת, ביקשתי ממנו מעקב זקיקים אך הוא אמר שעד שנה אין צורך להכנס לפאניקה ושאמשיך כרגיל.
עשית חיפוש בגוגל וראיתי שיש כדורים שנקראים אסטרופם ואמרתי לעצמי כמו בחורה טמבלית חסרת הבנה בסיסית ש-"למה לא בעצם"? אני אשיג את הכדורים ואקח "על דעת עצמי" (לקחתי מחברה שרב נתן לה, שגם זה אידיוטי לא פחות) נכון, אידיוטי לחלוטין. ולקחתי במשך 5 ימים (החל מהיום השני למחזור)כל יום כדור אחד 2 מ"ג.
לא הרגשתי תופעות לוואי ולא כלום כאילו הכל הכל תקין.

בקיצור ביום ה30 מאז המחזור (שבו לקחתי את הכדורים של האסטרופם) האחרון עשיתי בדיקת היריון והיא יצאה שלילית
ביום ה37 מאז המחזור (שבו לקחתי את הכדורים של האסטרופם) האחרון עשיתי בדיקת היריון והיא יצאה שלילית

היום אני ביום ה38 ואני מרגישה מזה כשבועיים וחצי כאבים כאילו כל רגע אני הולכת ולקבל ואני פשוט לא מקבלת.

אני כאילו מרגישה או שהמחזור מתעכב ברמות משוגעות איחור של 13 ימים? הגג שהיה לי זה איחור של 7 ימים.
או שחירבשתי לעצמי משהו ועשיתי לעצמי בלאגן הורמנאלי
או שאני בהיריון
אבל אם אני בהיריון איך יתכן ש2 בדיקות היריון יצאו שליליות..
ואולי משהו דפוק אצלי כי גם הבדיקות של המקלוני ביוץ מעולם לא עבדו עליי ועשיתי בדיקה במשך חודש ימים אם אני מבייצת.

מה זה יכול להיות? מה עליי לעשות?
האם יש לי תקווה להאמין שאולי היריון?

תודה לעונות וסליחה על טיפשותי
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/12/2018 | 09:51
2
20
הי,
אתחיל בכך שאכתוב באופן מפורש (גם עבור הקוראות/ים הנוספים) - אין ליטול תרופות של אנשים אחרים על דעת עצמך. מלבד הפעילות הצפויה של התרופה או חוסר פעילות כלל, לכל תרופה יש גם התוויות נגד מתן ותופעות לוואי ייחודיות, כך שיתכן אפילו תתקבל פעילות הפוכה מהרצוי ולעיתים גם נזק.

ולתשובתי, לפי מה שתארת, נראה כי קיים שיבוש הורמונלי עקב התרופה שנטלת. ממליצה לך לגשת לרופא הנשים שלך. עדכני אותו על כך, בוודאי ירצה לבדוק אותך, אולי אפילו ירצה בדיקות דם בכדי להעריך האם קיים הריון או שיבוש הורמונלי ובהתאם לבדיקתו יעזור לך לשוב ל"מסלול" חזרה.

נסי לברר שוב בעלון או בכל מקור מידע מהימן כיצד לעקוב אחר הביוץ. יתכן ופספסת מידע חשוב הקשור בזיהוי מועד הביוץ?

בהצלחה!
לצפיה ב-'המשך מאתמול'
המשך מאתמול
03/12/2018 | 10:37
1
18
לאחר ביקור אצל הרופאת נשים, היא עשתה אולטראסאונד ובדקה לי מדדים קודמים מבדיקות דם קודמות,
היא אמרה שהיא לא רואה כל בעיה, רק שבמחזור מתעכב, לא עושה רושם שאני בהיריון, הרירית היתה בעובי של 10 מילימטר או משהו כזה.. הביאה לי כדורים לקבלת היריון ואז ביום השלישי לעשות את הבדיקות הנוספות. היא אמרה שהfsh שלי לפי הבדיקות היא 9.75 שזה קצת גבוה ולעשות בדיקה נוספת שאני לא יודעת מה זה אומר.. אבל לפי מה שקראתי בגוגל זה נראה איום ונורא.
אממ,
בהתחלה אמרתי לה שאני מנסה להיכנס להיריון שנה, אז היא רצתה לתת לי איקוקלימין, ואז אמרה בואי נעשה בדיקה, ראתה שאני לא בהיריון ואין שומדבר שמזכיר היריון ואז פתאום לא דיברה על האיקקלומין אלא אמרה שהיא תביא לי כדורים לקבלת מחזור ואז בדיקות דם יחד עם הספירת זרע של בעלי ואז נהיה יותר חכמים.
לצפיה ב-'התייחסות'
התייחסות
03/12/2018 | 12:34
17
טוב עשית כשפנית אליה, ומצוין שעדכנת.
בהצלחה והמשך קל ותקין
לצפיה ב-'הריון תאומים - בדיקת GenomiT'
הריון תאומים - בדיקת GenomiT
02/12/2018 | 10:42
25
כיום בעידן המודרני הפכו הבדיקות הגנטיות לחלק מהותי מכל הריון, בייחוד במדינות שבהן פועלת מערכת בריאות מערבית. שלל סוגי בדיקות גנטיות מוצעות להורים ולאישה ההרה, במטרה לעקוב מקרוב אחר ההריון ולוודא כי הוא מתפתח כראוי.
כשמדובר בהריון תאומים/ הריון מרובי עוברים, לבדיקות הללו ישנה חשיבות עצומה, ורבות מהן אינן מוגדרות כבדיקות רשות – אלא נחשבות כבדיקות הכרחיות. 

לפרטים נוספים אודות הבדיקה ניתן ללחוץ כאן
לצפיה ב-'שאלה לגבי בדיקת דם שלאחר שקיפות עורפית'
שאלה לגבי בדיקת דם שלאחר שקיפות עורפית
10/11/2018 | 18:03
1
48
שלום, אשמח לעזרה
בתחילת שבוע 12 נקבעה לי בדיקת שקיפות עורפית וזה יוצא ביום חמישי.
הרופאה ביקשה שיום אחרי הבדיקה אעשה גם בדיקת דם אבל אין בימי שישי מעבדה בקופה. 
האם אפשר לבצע את הבדיקה ביום ראשון? או אולי ביום בדיקת השקיפות ביום חמישי?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/11/2018 | 08:51
35
בוקר טוב
כדאי לבצע את בדיקת הדם בסמיכות לשקיפות. עדיף בחמישי מאשר בראשון
בהצלחה
לצפיה ב-'הפלות חוזרות'
הפלות חוזרות
04/11/2018 | 09:06
1
76
בת 39 ,יש לי 2 ילדים בריאים בבית(הקטן בינהם בן 5), לידות רגילות הריונות רגילים לגמרי טבעיים וללא שום בעיות חריגות.
מנסה חצי שנה להכנס להריון נוסף, עד כה 2 הפלות טבעיות, בשבועות מאד מוקדמים, אחד ממש עם הגילוי (היה בטא 40 ונפל יום אחרי הבדיקה) והשני שבוע 6 ככה עם בטא גם מאד נמוכה(280) שהיה לי ברור שזה לא מתפתח ...
הרופאה שלי בקופח לא מתרגשת אך מפאת גילי ואחרי שקראתי קצת באינטרנט ביקשתי בדיקות מקיפות מהמטולוגית (קרישיות וכו) והלכתי בכ"ז לייעוץ פרטי אצל פרופ מומחה להפלות, שכמובן נתן לי את כל הסט (החל ממועד ביוץ!!!) של אספירין קלקסן +נרות פרוגסטרון.
לתומי חשבתי שיש לי זמן להמשיך לבדוק קצת ולקבל עוד חוו"ד אך הטוויסט בעלילה שיומיים אחרי שהייתי אצלו גיליתי שאני כבר בהריון שוב!!!!
עכשיו הדילמה - האם ללכת לרופאת נשים הקבועה ולומר לה , תראי הייתי אצל המטולוגית ויש חשד לתסמונת APLA , מה דעתך לגבי קלסלן וכו? ולפעול לפי מה שתגיד? 
או להתחיל כבר מהיום להזריק ?
ואם כן, אצל מי ממשיכים מעקב הריון?
אני לא  ככ רוצה להמשיך מעקב שגרתי אצל הפרופסור אלא אל הרופאה הקבועה... מבחינתי הספיקה ההנחיה..אבל איך ממשיכים מכאן???
תודה!!!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/11/2018 | 09:44
42
אהלן,
קבעי פגישה אצל רופאת הנשים, זו שתעקוב אחריך במהלך ההריון. עדכני אותה בפגישה אצל הרופא המומחה והראי לה את המכתב עם ההמלצות.
שיהיה המשך הריון תקין וקל

מנהל/ת הפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה