לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1901219,012 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אפליקצית הריון ולידה חדשה של בית החולים ליס: להורדה:
http://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/Articles/Pages/Applis.aspx
 ``המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל``.
המשך >>

לצפיה ב-'גודל עובר לא מתאים לשבוע הריון'
גודל עובר לא מתאים לשבוע הריון
17/09/2018 | 12:02
2
10
היי
אתמול הייתי בבדיקת דופק והרופא אמר שהעובר מתאים לשבוע 6+2
אני שבוע 7+2
אמר שכל עוד יש דופק אז הוא אופטימי אבל לא היה נראה ככה
ביקש שאחזור שבוע הבא "לבדוק אם עדיין יש דופק"
מה הסיכוי שזה יסתדר?
האם יש מקום להיות אופטימית או לא לפתח ציפיות?
הבנתי שבשבועות הראשונים הפרש של יומיים שלושה זה לא נורא אבל מעבר לזה זה לא תקין. הכצעקתה?
אני אחרי 2 הפלות בשבועות ראשונים אז אני גם בחששות
גם בפעם האחרונה היה דופק ואחרי שבועיים הפסיק
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'שכחתי לציין'
שכחתי לציין
17/09/2018 | 12:08
13
שזה הריון IVF כך שיודעים בדיוק את תאריך הביוץ + החזרת עוברים טריים
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/09/2018 | 09:43
11
היי
תהיי אופטימית
הרופא מודד את גודל העובר ואומר את ממצאיו. לפי בדיקתו, הגודל של העובר מתאים למה שאמר. לא תמיד זה תואם את תאריך הווסת האחרונה וזה יכול להיות.
המשיכי מעקב כפי השרופא אמר ובואי שבוע הבא לבדיקה חוזרת. שימרי על אופטימיות!! הסיכוי גבוה
בהצלחה!!!

לצפיה ב-'כאבים הצלעות שבוע 21'
כאבים הצלעות שבוע 21
15/09/2018 | 02:45
2
8
היי,
בימים האחרונים אני מרגישה כאבים הצלעות (כאב חד שזז על הצלעות וגם בגב)  
זה חוזר על עצמו כל יומיים בשעות הלילה. ממה זה יכול לקרות? איך אפשר להקל? 
שבוע 21, סכרת הריון מאוזנת. 

לצפיה ב-'**כאבים בצלעות**נכתב תוך כדי כאבים והאוטוקורקט לא היה לטובתח'
**כאבים בצלעות**נכתב תוך כדי כאבים והאוטוקורקט לא היה לטובתח
15/09/2018 | 09:25
3
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/09/2018 | 15:15
6
היי
ממש קשה לענות דרך מסך המחשב... אולי לחץ של העובר על עצב או על שריר ואולי כאב אחר.. ממליצה לפנות לרופא המטפל שלך ואולי לרופא אוטופד..
בהצלחה!!!!!
לצפיה ב-'לידה וסכרת הריון'
לידה וסכרת הריון
06/09/2018 | 08:06
1
20
בוקר טוב!
אני בהריון שני, סכרת הריון מאוזנת בתזונה ומעוניינת ללדת כנראה באיכילוב וצריכה הבהרות לגבי פרוטוקולים שלהם בסכרת...
האם התינוק נשלח להשגחה לאחר הלידה?
האם נותנים להניק בחדר לידה?
מתי מזרזים באיכילוב 38,39,40?
כמה הצוות מתערב ודוחף לניתוח? 
האם יש משקל שהחל ממנו זה ניתוח באופן גורף? 

תודה! 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/09/2018 | 18:32
7
ערב מצוין
כאשר לאשה יש סוכרת היריון, נדרשת השגחה צמודה יותר בעת הלידה מכיוון שערכי הסוכר כאשר הלידה פעילה, יכולים לעלות. אם הסוכרת שלך מאוזנת אז רוב הסיכויים שערכי הסוכר יהיו מאוזנים גם בלידה, אך עדיין ננטר ערכי סוכר פעם בשעתיים. במידה וערכי הסוכר יעלו, יינתן טיפול באינסולין. 
לאחר הלידה, בוודאי ובוודאי שאפשר להניק. אפילו רצוי. יהיה צורך לנטר גם את ערכי הסוכר של התינוק לאורך השעות הראשונות לאחר הלידה. אם הערכים תקינים התינוק לא יצטרך השגחה מיוחדת ויוכל להיות איתך. 
אם המוניטור במהלך הלידה תקין, אין שום צורך להתערב וללכת לניתוח קיסרי והצוות לא דוחף לניתוח. כמובן שנלקחת בחשבון הערכת המשקל של העובר. בגדול, אם הערכת המשקל קטנה מ-4 קילו אז אפשר ללדת רגיל. לגבי זירוז, זוהי החלטה רפואית שלא אוכל לענות עליה והיא תלויה בכמה וכמה גורמים.
שיהיה המון המון בהצלחה
לצפיה ב-'שליש ראשון---ים המלח ובריכות גופרית'
שליש ראשון---ים המלח ובריכות גופרית
05/09/2018 | 14:13
1
17
הי,
מה מותר ומה אסור בשלישי הראשון של ההריון בהקשר של בריכות גופרית וים המלח?
תודה מראש!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/09/2018 | 01:45
19
שלום רב
כדאי להימנע מישיבה ממושכת בבריכות של מים חמים. מעבר לכך אין לי מידע לגבי בריכות גופרית וים המלח.
בהצלחה 
לצפיה ב-'ella one'
ella one
03/09/2018 | 19:47
17
אלה ella היא גלולה למניעת היריון בשעת חירום, הניתנת ללא מרשם רופא, למניעת הריון בתוך 120 שעות (5 ימים) לאחר מגע מיני לא מוגן, כתוצאה מאי שימוש באמצעי מניעה או כישלון של אמצעי מניעה קיים (קונדום שנקרע או החליק או גלולות שלא נלקחו במועד).

ella היא אמצעי למניעת היריון במקרי חירום ואינה מיועדת לשימוש שגרתי. למרות שאינה מהווה תחליף לאמצעי מניעה קבוע, היא מהווה כלי חשוב ומוכר על ידי ארגוני הבריאות בעולם, העוסקים בתחום מניעת הריונות לא מתוכננים.

מהיום, ella כלולה בסל הבריאות לנשים עד גיל 20, ללא עלות.
כך ניתן לבקש מרשם ל- ella לקבל אותה ללא עלות בבתי המרקחת

לצפיה ב-'בדיקת דם לגילוי תסמונת דאון'
בדיקת דם לגילוי תסמונת דאון
02/09/2018 | 14:16
15

כיום אפשר לעשות בדיקת דם לגילוי תסמונת דאון במקום בדיקת מי השפיר.

הבדיקה נקראת GenomiT ואפשר לקרוא עליה בהרחבה בקישור הבא:

לצפיה ב-'חשש להריון'
חשש להריון
26/08/2018 | 21:48
4
33
היי חברים חייב את עזרתכם אני ממש בלחץ..ליפני חודש וקצת שכבתי עם חברה..הייתי רק כמה שניות בפנים ובבודאות לא גמרתי בפנים..למחרת תוך 12 שעות לשלול כל חשש נתתי לה פוסטינור ולאחר כמה ימים היא קיבלה דימום עם רירית לטענת שנמשך כמה ימים והפסיק..ובתאריך שאמור להגיע לה מחזור זה איחר ב5 ימים ואז היא קיבלה מחזור שנמשך 4-5 ימים..האם יש חשש להריון? כי היום אמרה שהיא מצוננת וכואב לה הראש והגוף וגם גב התחתון..האם זה סתם התקררות או הריון..אני בלחץ..אשמח לתגובות..תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/08/2018 | 08:16
3
27
בוקר טוב
לפי מה שאתה מתאר, לא נראה כי יש היריון. אם זאת, הדרך לוודא זאת היא באמצעות בדיקת היריון פשוטה. 
בכל מקרה, צינון וכאב ראש הם לא סימנים להיריון.
במידה והיריון הוא לא רצוי כעת מבחינתך מומלץ לפעמים הבאות להשתמש באמצעי מניעה כמו קונדום :))
זה יעיל מאוד :)) כי גם חדירה למשך מספר שניות (אפילו אם לא גומרים) יכולה לגרום לפליטה מועטה של זרע  ולהיריון
בהצלחה
לצפיה ב-'היי תודה אגב היום היא בדקה..'
היי תודה אגב היום היא בדקה..
28/08/2018 | 20:50
2
28
עם מקל לבדיקת הריון ביתית בשעות הערב והתוצאה היא שלילית(פס אחד)..
זה בסדר לבדוק אחרי חודש מהאקט?! כאילו מה שהראה פס אחד זה בסדר?!
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/08/2018 | 23:48
1
25
פס אחד זה שלילי. אין היריון
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
29/08/2018 | 00:45
4
לצפיה ב-'מתי לבצע בדיקת מי שפיר'
מתי לבצע בדיקת מי שפיר
27/08/2018 | 09:38
1
26
בוקר טוב
יש עדיפות על ביצוע בדיקת מי שפיר בשבוע 18ע"פ שבוע 17? אני יודעת שההמלצה היא בין שבוע 16 ל20, אבל אז קראתי מאמר שעדיף בין 18 ל20, אבל המתח הורג אותי, (הסטטיסטיקה ל החלבון העוברי היא 1:112 )
אני יודעת ש3 ימים אחרי אסור לעשות כלום, אבל מה אח"כ אפשר לטייל אחרי 5 ימים? (לא משהו אתגרי, טיול קטן)
לא רוצה לקחת שום סיכון בהריון הזה....הוא מאד יקר לי

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/08/2018 | 08:20
34
בוקר טוב
דיקור מי שפיר ניתן לבצע בין השבועות 16-20. הסיבה היא שלוקח זמן לתשובות להגיע ובמידה וצריך לקבל המשך טיפול ניתן יהיה לקבלו מוקדם ככל האפשר. ההמלצה לאחר הבדיקה היא למנוחה של 24 שעות בלבד אם כי הרופאים לרוב ממליצים לנוח מעט יותר ליתר ביטחון. לאחר מכן את יכולה לשוב לפעילות רגילה.
בהצלחה
לצפיה ב-'הזרקת קלקסן ולבימיר'
הזרקת קלקסן ולבימיר
27/08/2018 | 09:42
1
14
בוקר טוב
אני מזריקה קלקסן ולבימיר
את שניהם חייבים להזריק לבטן או שאפשר גם לירך?
תודה
מיכל.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/08/2018 | 08:18
14
בוקר טוב
את התרופות יש להזריק לרקמה התת שומנית. אפשר בבטן בירך או בזרוע. תוכלי לגשת לאחיות בקופת החולים כדי לקבל הדרכה. בהצלחה
לצפיה ב-'תרבית שתן-פלורה מעורבת'
תרבית שתן-פלורה מעורבת
25/08/2018 | 10:12
1
15
היי,
בבדיקת תרבית שתן התוצאה- פלורה מעורבת, זאת בדיקה שניה שעשיתי לאחר שבראשונה התוצאה הייתה חיידק קולי. האם למהר לקחת אנטיביוטיקה או לעשות בדיקה נוספת? יש לציין כי אין לי תסמינים של דלקת בשתן, אלא בדיקה שגרתית ששלח אותי הרופא. אני שבוע 12. תודה רבה! :)
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/08/2018 | 07:55
10
בוקר טוב
אם יוצאת תשובה של פלורה מעורבת זה לפעמים אומר שהתרבית לא נלקחה כראוי. כלומר, צריך לנקות היטב היטב לפני שנותנים את דגימת השתן לכוסית. 
אנא התייעצי עם רופא הנשים שלך האם לבצע תרבית נוספת. בכל מקרה אל תיקחי אנטיביוטיקה לפני שיש עדות לצמיחת חיידק בתרבית.
במהלך היריון התנגודת החיסונית של הגוף יורדת ואנו עלולות לסבול מדלקות בדרכי השתן ללא תסמינים. חשוב מאוד מאוד לטפל אפילו אם את לא מפתחת סימפטומים!
בהצלחה :)
לצפיה ב-'בדרך להריון 2...'
בדרך להריון 2...
21/08/2018 | 10:26
1
46
בוקר טוב בנות,
חדשה כאן.. כמעט בת 39 , בדרך להריון 2
האם מישהי נטלה איקוקלומין?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/08/2018 | 18:08
22
הי שלגיה
ממליצה לך להפנות את שאלתך לפורום של התמיכה.
בפורום הזה עונות מיילדות. זהו פורום מקצועי.
בהצלחה :))
לצפיה ב-'מחיצה ברחם'
מחיצה ברחם
19/08/2018 | 14:07
2
31
שלום,
אני נמצאת בשבוע 32, בהיריון שני, היריון תקין עד כה. בשבוע שעבר (31+4 ) ביצעתי הערכת משקל, שיצאה תקינה, אך נאמר לי שנצפתה מחיצה ברחם, משהו שלא ראו עד עכשיו משום מה. באולטרסאונד האחרון נצפתה גם שליית לוואי. (כך כתוב במסמך - "נצפתה מחיצה עבה בצד ימין וגבוה של שקית ההיריון. חלק מהקטע של השיליה בקיר האחורי מושרש עליה. רחם עם מחיצה?"
הרופא הסביר שאין חשיבות לשני הממצאים ושאין מה לדאוג, רק שיש לוודא ששתי השליות יוצאות בלידה. אני עדיין מודאגת, בעיקר מהמחיצה ברחם. האם אכן הכל תקין ואין מה לדאוג? כאמור, עברתי היריון ולידה קודמת תקינים (לידה בשבוע 37)
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/08/2018 | 01:14
1
19
הי
הרופא צודק
הממצאים חסרי חשיבות. בטח ובטח אם עברת כבר היריון ולידה תקינים.
כאשר רופא עושה אולטראסאונד עליו לציין את הממצאים שהוא רואה גם אם הם חסרי חשיבות קלינית. 
כאשר תלדי והשלייה תצא, יהיה ניתן לראות שיש לה שליית לוואי (או 2 חלקים). המיילדת שלך תבדוק את השלייה ותוודא את שלמותה
בהצלחה!!
לצפיה ב-'תודה רבה רבה!!'
תודה רבה רבה!!
21/08/2018 | 08:13
4
לצפיה ב-'נוגדני אדמת '
נוגדני אדמת
15/08/2018 | 12:58
2
37
היי אני בשבוע 10 פלוס להריוני 
לפני ההריון בדקו לי נוגדני אדמת ויצא תשובה של 18. לאחר שנקלטתי להריון ערכתי בדיקה שנייה ויצא 15.4. אף אחד לא אמר לי שיכלתי להתחסן לפני ההריון בזריקת דחף. יש לציין שחוסני בעבר פעמיים נגד המחלה. אני מאוד מאוד לחוצה מה אפשר לעשות??? אני גם גננת במקצועי כך שזה בגלל מדאיג עוד יותר...

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 15:44
26
הי, במידה ואינך מחוסנת עליך להישמר מפני ילדים ומבוגרים חולים בסביבתך (ובכל אופן תמיד עדיף להמנע בזמן ההריון) היי בקשר עם הרופא המטפל בך.
המשך הריון תקין וקל
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/08/2018 | 07:58
21
אני רוצה לחדד את התשובה הקודמת.
ישנם אנשים שגם אם חוסנו כראוי עדיין רמת הנוגדנים בדמם נשארת נמוכה.
במידה וכפי שאת אומרת חוסנת פעמיים במהלך חייך (אם תביאי עדות של שני החיסונים לרופא שלך זה יהיה נפלא!) את מחוסנת!!! ולא תידבקי במחלה.
כמעט ואין ילדים חולי אדמת במדינת ישראל וההמלצות למי שאינה מחוסנת (לא את) הן להתרחק מילדים חולים עם חום. אבל את לא אחת מאלו במידה וחוסנת פעמיים.
היי שקטה ובהצלחה!!
לצפיה ב-'שאלות לגבי שבוע 5'
שאלות לגבי שבוע 5
15/08/2018 | 11:26
1
42
ליועצי הפורום שלום,
1. אני בשבוע חמישי משוער, יש לי בדיקה ראשונה אצל הרופא בשבוע 8.
האם מותר לי להמשיך פעילות בפילאטיס מכשירים (מתאמנת חצי שנה 3 פעמים בשבוע)

2. כרגע אני לא מרגישה כלום, לפעמים יש לי מיחושים באזור הרחם והחזה מעט רגיש אבל לא כואב. אין בחילות, הכל כרגיל. האם זה תקין?
(לפני 3 חודשים עברתי הפלה טבעית בשבוע 7 וכן היו לי את התסמינים האלה לפני)

תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 15:38
35
הי,
1. ישנם תרגילים אשר אינם מומלצים בהריון ולכן כדאי לעדכן את המדריך כי את בטרימסטר ראשון בכדי שינחה אותך מה מותר ומה אסור. מלבד זאת, במידה ומבחינה רפואית אינך מוגבלת, אין מניעה להמשיך בפעילות שהיית רגילה בה מלפני ההריון.
2. אין חובה להרגיש סימנים וסימפטומים של ההריון בטרימסטר ראשון, אם כי זה די נפוץ לחוש לפחות חלק, בשלב כל שהוא. היי שמחה כי כעת הכל נינוח והמשך הריון קל ותקין.
לצפיה ב-'בדיקות הריון חיוביות - שהולכות ונחלשות?'
בדיקות הריון חיוביות - שהולכות ונחלשות?
14/08/2018 | 12:02
1
48
שלום לכולן,
ביום שבת האחרון ביצעתי בדיקת הריון ביתית שיצאה חיובית- עם פס חזק וברור, כאשר אפליקציות ההריון שבפלאפון שלי קובעות שאני בשבוע 4+3.
מאחר והתור שיש לי לרופאת הנשים שלי הוא רק ביום שני הקרוב, החלטתי להצטייד בבדיקות הריון ולבדוק באופן עצמאי עד אז, ולראות שאכן הן יוצאות חיוביות ובעצם להרגיע את עצמי.......
היום בבוקר ביצעתי בדיקה נוספת, שנראתה לי חלשה יותר מהבדיקות הקודמות.
חשוב לי לציין שבימים האחרונים יש לי (וסליחה על התיאור!) הפרשות מאוד קלות בצבע חום בהיר (רק בניגוב).
לכן, רציתי לדעת:
א. האם הגיוני שבדיקת הריון תצא חלשה יותר (באופן יחסי) לאחר שכבר יצאו לי פסים מאוד חזקים?
ב. מה לגבי ההפרשות? הבנתי שזה תקין בשלב הזה, אך תמיד הרגעה נוספת היא מבורכת :)

מצרפת תמונות של הבדיקות שערכתי שצולמו בסדר כרונולוגי, כאשר תמונה מספר 5 היא התמונה של הבדיקה האחרונה.

תודה רבה והמשך יום נפלא!
תמר.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/08/2018 | 06:03
37
בוקר טוב
התשובה שלך חיובית!
אין משמעות לחוזק הפס. פס זה פס :)
הפרשות מרובות בתחילת ההיריון הן תקינות. 
בהצלחה בהמשך!!!
לצפיה ב-'איך מפסיקים דיקלקטין...?'
איך מפסיקים דיקלקטין...?
14/08/2018 | 09:45
1
14
שבוע 22 היום, תודה לאל.
התחלתי דיקלקטין בערך בשבוע 13 אם אני לא טועה בגלל בחילות שממש הפריעו לי לתפקד, ואכן- עזר מאוד. לוקחת רק שניים בערב לפני השינה.
חושבת שאוטוטו חודש שישי זו כבר סיבה מספיקה להפסיק, לא מאמינה שיהיו עוד בחילות (מקווה... כן?).
מישהי שלקחה והפסיקה תוכל לספר לי איך להפסיק? הבנתי שלא מפסיקים בבום אלא בהדרגה כדי שלא יחזרו התופעות בפתאומיות. איך עושים את זה בדיוק?
אשמח לשיתוף מניסיון.
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/08/2018 | 06:00
9
הי
מציעה לך להפנות שאלתך לפורום של היריון ולידה-תמיכה
שם תוכלי לקבל תשובות מבנות מנוסות יותר
בהצלחה
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לטחורים בהריון'
התייעצות בנוגע לטחורים בהריון
11/08/2018 | 08:17
1
27

הי, אני זקוקה לייעוץ מקצועי, באם יש פה אנשי מקצוע.
אני כרגע הריון שלישי שבוע 32. יש לי טחורים דרגה 4 עם קריש דם. למי שמכיר, אני לא צריכה לפרט כמה זה סבל שלא יתואר.
אני כבר שבוע אחרי מיון, מנסה להחלים ולאט לאט זה מגיע אבל יקח לזה זמן.
שאלתי היא איך יולדים במצב כזה, בהנחה שהמצב לא ישתפר. כרגע כל ביקור בשירותים מקפיץ לי את זה שוב. לא מדובר בטחורים רגילים, אלא משהו שכבר מצריך ניתוח אחרי הלידה מבחינת חומרתם.
אני מתחילה לשקול קיסרי, האם זאת חשיבה ריאלית? אני מפחדת שלידה תעשה לי נזק בלתי הפיך, בטח עם הלחיצות. כרגע אני לא לוחצת בכלל ( אין לי עצירויות למזלי, אני שומרת על אורך חיים מאוד בריא וכל מכירה כל תכשיר אפשרי בשוק) ותוהה מה יקרה כשאדרש לכך?

שאלה נוספת, הייתי מעמלת קבוע עד לפני ההתקף. הייתי עושה הליכות 3-4 פעמים בשבוע 40 דקות בערך, הליכה רגילה וקצת משקולות בישיבה ותרגילים לרצפת האגן והרגליים. כמובן שכרגע אני בהפסקה עד להודעה חדשה. השאלה אם במידה והכל ירגע שם, האם מומלץ לחזור להתאמן? באופן ספציפי אני שואלת על הליכות. להריון כמובן זה מעולה, השאלה אם זה מעודד טחורים בסוף ההריון?
תודה רבה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/08/2018 | 08:59
24
שלום הדס
לא ציינת איזו לידה זו שלך? ראשונה??
לידה עלולה להחמיר מצב טחורים. הייתי ממליצה לך להתייעץ עם רופא נשים בנוסף לפרוקטולוג ויחד לשקול מהי הדרך העדיפה ללידה. ללידה בניתוח קיסרי יש השפעות לגבי הריונות ולידות הבאים...
לגבי פעילות גופנית-אין כל מניעה מהליכות, לדעתי לא יחמירו טחורים. לגבי פעילות של הרמת משקולות עדיף להתייעץ עם מאמן כושר.
שיהיה המון המון בהצלחה!!!!
לצפיה ב-'גלולות במשך שנים'
גלולות במשך שנים
05/08/2018 | 20:46
1
43
שלום לכולן :)
אני בת 26, נוטלת גלולות במשך בערך 10 שנים בגלל כאבי מחזור איומים שהיו לי בלעדיהן. אני בזוגיות נהדר עם מי שבעתיד יהיה בעלי, ובאמצע תואר ראשון ולאחריו מתכננת לעשות תואר שני, ולכן לא מעוניינת להקים משפחה בשנים הקרובות, ואיני מעוניינת להפסיק ליטול גלולות (תקופת המחזור ללא גלולות תשבית אותי). אני מאוד חוששת ממשך הזמן הרב בו אני נוטלת ואמשיך ליטול גלולות, שכן ככל הנראה לקראת סיום התארים ארצה להקים משפחה, ונראה שהעניין לא כל כך פשוט. אני פוחדת שכל השנים עם הגלולות שיבשו לי את הגוף, ובהתחשב בזה שאהיה בערך בת 31 כשאסיים תארים וארצה להקים משפחה, גם לא יהיה לי יותר מדיי זמן לבזבז "ביולוגית", מבחינת הנסיונות לכניסה להריון, או חלילה הפלות טבעיות.
האם יש כאן מישהי שנטלה גלולות במשך כל כך הרבה זמן והגוף שלה התאזן במהירות, וההריון היה תקין?
אני לא רוצה לוותר על קריירה, ובטח שלא על משפחה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
05/08/2018 | 22:49
27
שלום אורחת
שאלתך היא רפואית והייתי ממליצה לך להתייעץ עם רופא נשים או לחילופין להפנות שאלתך לפורום של התמיכה.
בפורום הזה עונות אנחנו-מיילדות :)
ואם זאת, גלולות הוא אמצעי מניעה יעיל ביותר ואין מניעה מלקחת אותו במשך זמן רב. על כל אישה הגלולות משפיעות באופן שונה, אך אל לך לחשוש! לקראת רצונך להיכנס להיריון דברי עם רופא הנשים שלך ותתיעצי איתו-איתה כיצד עלייך להכין את גופך לקראת היריון. ועד אז..... בהצלחה בתואר השני ובחתונה :)))
לצפיה ב-'בדיקת רופא אחרי לידה'
בדיקת רופא אחרי לידה
30/07/2018 | 13:10
1
49
ילדתי ב-12.7 ואני צריכה לקבוע תור לרופא שעשה לי מעקב היריון. הבעיה היא שאין תורים שישה שבועות אחרי, רק ארבעה וחצי שבועות אחרי או כבר בתחילת ספטמבר, 8 שבועות אחרי. אני מרגישה טוב והדימום נפסק כבר, מצד שני היה קרע (אין כאבים). מה כדאי לעשות?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
31/07/2018 | 07:43
35
בוקר טוב ומזל טוב!!
מבחינת ההנחיות-יש לקבוע תור 6 שבועות לאחר הלידה. נסי לדבר עם קופת החולים ולשריין לך תור פנוי אפילו לרופא אחר.
בכל מקרה, נראה שמצבך תקין ואת מרגישה טוב. אם אין חום גבוה, דימום חריג או כאבים חזקים הכל מתנהל למישרין
בהצלחה
לצפיה ב-'התייעצות (מעקב זקיקים + מחזור לא סדיר)'
התייעצות (מעקב זקיקים + מחזור לא סדיר)
23/07/2018 | 19:19
1
39
היי, 
מקווה שאני במקום הנכון - אם לא אשמח אם תפנו אותי לפורום רלוונטי. 
בת 32, אחרי כ 11 שנים של גלולות, מנסה להיכנס להריון כבר כמעט שנה ללא הצלחה. 
כבר לפני הגלולות היה לי מחזור לא ממש סדיר.
לאחר הפסקת הגלולות ולאחר כמה חודשים לא מוצלחים הופנתי לרופא פוריות שבגדול אמר לנו "להמשיך לנסות". ובכן המשכנו, ולא קורה. כמובן שאחזור אליו אבל זה לוקח זמן - אשמח לשמוע מכן אם יש עצה או משהו שיכול להרגיע אותי קצת. 
התחלתי מעקב זקיקים בימים הראשונים של הדימום (שאורך יומיים בערך) במהלך השבועיים שעברו מאז נבדקתי 4 פעמים, אין גדילה של הזקיקים. 
בחודשיים שלושה האחרונים אורך המחזור שלי הוא 45 יום. 
אני לא יודעת מתי הביוץ שלי, אני לא יודעת מה זה אומר שכבר שבועיים הזקיקים לא גדלים. הרופאת נשים יכולה לקבל אותי רק בספטמבר. הזוי. 
אשמח לעצה. לא יודעת מה לעשות ואני ממש מודאגת. 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2018 | 21:18
17
הי, להתייעצות מקצועית בנושא עליך לכתוב בפורום רפואי, או לחיפוש נשים העוברות חוויה דומה כתבי בפורום הריון כללי.
בהצלחה ובשורות טובות

מנהל/ת הפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה