לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1846618,466 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אפליקצית הריון ולידה חדשה של בית החולים ליס: להורדה:
http://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/Articles/Pages/Applis.aspx
 ``המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל``.
המשך >>

לצפיה ב-'טוקסופלזמה - תוצאות לא ברורות'
טוקסופלזמה - תוצאות לא ברורות
18/02/2018 | 14:54
שלום,

ביצעתי בדיקות דם בשבוע 8 להריון שהראו את התוצאות האלה:
טוקסופלזמה
IGG- 2.10 BORDERLINE
IGM שלילי

עד כמה זה מדאיג?

השבוע אני אמורה לחזור על הבדיקה + AVIDITY. תוך כמה זמן אקבל תוצאות?
לא כדאי להתחיל טיפול תרופתי ליתר ביטחון?

תודה רבה, הרפואי נשים ומשפחה לה מסבירים לי כלום....
לצפיה ב-'אשמח לסיוע'
אשמח לסיוע
17/02/2018 | 22:59
1
6
ב 14.1 בדיקת דופק וגודל עובר תואם לשבוע 8 פלוס 5.
ב 4.2 שבוע 13 פלוס 5 עשיתי שקיפות והממצאים היו גודל 87.4 ורשום תואם לשבוע 12 פלוס 5.
כאשר ניסו להפיק ממצאים כולל הבדיקות דם אמרו לי ש 87.4 זה גודל של שבוע 14/15 ושלא ניתן להפיק תוצאות.
האם הרופא לדעתכם פשוט טעה בכתיבת הגודל ?
תודה מראש
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/02/2018 | 07:10
2
בוקר טוב
לא כל כך הבנתי מה זאת אומרת שלא ניתן להפיק תוצאות...
בגדול, גיל העובר נקבע לפי תאריך וסת אחרונה או! לפי אולטראסאונד ראשון שנעשה סביב שבוע 7-8. פחות עדיף לקבוע גיל היריון לפי שקיפות עורפית אך עדיין ניתן.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תחילת הריון עם שבר'
תחילת הריון עם שבר
17/02/2018 | 06:34
2
9
היי
לפני שבוע, אחרי נפילה קשה כמה ימים לפני כן, הלכתי למוקד רפואה דחופה שם עשו לי צילום (למרות האיחור במחזור, עשו בדיקת שתן ויצאה שלילית) ומצאו שיש לי שבר בעצם הזנב.
אתמול עשיתי בדיקה ביתית ויצאה חיובית להריון
מאוד חוששת מכמה דברים ורציתי לדעת איך זה ישפיע על המשך ההריון....
דבר ראשון, הצילומים שעשו לי באיזור האגן, האם ייתכן ופגעו בהריון בשלב כזה מוקדם? כנ"ל לגבי משככי הכאבים החזקים שנאלצתי לקחת והאנטיביוטיקה שלקחתי במקביל בגלל דלקת...
דבר שני, איך ממשיכים הריון תקין עם שבר בעצם הזנב? לוקח לזה חודשים להחלים, והריון קודם סבלתי מסימפיזיוליסיס משבוע מאוד מוקדם והתקצרות צוואר הרחם כמעט מחיקה מלאה בשבוע 24. מפחדת שיקרה גם בהריון הזה ושהשבר רק יחמיר עם ההריון והמצב הכללי יגיע לכאבים שלא אוכל לעמוד בהם.... :/
אני כבר לא יודעת עם מי להתייעץ... אשמח לדעתכן בנושא
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/02/2018 | 07:07
1
6
בוקר טוב
דבר ראשון והכי חשוב ממליצה לך לפנות לרופא נשים ולעדכן אותו לגבי מצבך. לא סיפרת באיזה שבוע את אך אני מניחה לפי דברייך שאת בתחילת ההיריון. לא הייתי חוששת מהצילום. צילום חד פעמי של האגן אינו גורם לקרינה רבה כל כך ורוב הסיכויים שלא יפגע בהיריון. אם זאת, יש לעשות אולטראסאונד אצל רופא נשים סביב שבוע 7-8 על מנת לוודא קיום של היריון תקין ברחם. כמו כן עדכני את רופא הנשים לגבי משככי הכאבים והאנטיביוטיקה שלקחת.
בקשר לשבר באגן, ניתן להמשיך עם ההיריון כרגיל. פני לרופא אורטופד על מנת לקבל המלצות להמשך ההיריון. 
שיהיה הרבה בהצלחה בהמשך הדרך. 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
18/02/2018 | 17:32
לצפיה ב-'צריכה עזרה'
צריכה עזרה
14/02/2018 | 13:10
1
20
שלום
אני כרגע נמצאת בשבוע 35 משבוע שעבר מחיקה 80% ופתיחה 1.
מתחילת השבוע התחילו לי צירים לא סדירים ואתמול בערב הצירים התחילו להיות כואבים יותר ולאט לאט זה נרגע.
באמצע הלילה קמתי לשירותים ושניגבתי סליחה על התיאור הייתה הפרשה צהובה צמיגית שבכול ההריון לא הייתה לי האם זה הפקק הרירי או שסתם הפרשה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/02/2018 | 12:43
11
היי שין
קשה לענות דרך מסך המחשב לגבי הפרשה. בכל מקרה אין זה משנה. אם הצירים ממשיכים תתרחש פתיחה ולידה. אך לרוב זה לא מצב שכיח בשבוע 35.
שימי לב לתנועות עובר ולכך שאין דימום טרי וחריג.
פרט לכך הכל בסדר
בהצלחה
לצפיה ב-'רכיבה על קטנוע'
רכיבה על קטנוע
14/02/2018 | 20:31
1
7
האם רכיבה על קטנוע בתחילת ההיריון מסכנת באופן כלשהו את העובר, נוכח הטלטלות והקפיצות (מלבד הסכנות הרגילות הכרוכות באופן זה)?
תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/02/2018 | 12:41
8
היי סמדר
הרכיבה עצמה לא מסכנת את העובר. רצוי לא ליפול :))
לצפיה ב-'שקלול גודל הריון ובדיקת מי שפיר'
שקלול גודל הריון ובדיקת מי שפיר
14/02/2018 | 09:16
1
16
שלום.
אני בשבוע 17.2.
לפי שקלול BPD של סקירה מוקדמת אני בשבוע 15.6. קבעתי בדיקת מי שפיר לעוד שבוע, אבל לפי השקלול הנ"ל לא אהיה בשבוע מתאים. האם לדחות את הבדיקה או לבצע בכל זאת בתאריך ?
תודה,
נגה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/02/2018 | 12:40
8
הי נגה
גיל ההיריון נקבע בתחילת ההיריון לפי תאריך וסת אחרונה או לפי בדיקת אולטראסאונד. על פי גיל ההיריון הזה את מחשבת את כל ההיריון וקובעת את הבדיקות. אל תשני את הספירה לפי הסקירה המוקדמת אלא אם כן הרופא שלך הנחה אותך לעשות כן. מעבר לכך, בדיקת מי שפיר ניתן לבצע בין השבועות 17-20 ולכן יש לך מרחב פעולה.
בהצלחה
לצפיה ב-'לידה שנייה אחרי לידת ואקום'
לידה שנייה אחרי לידת ואקום
09/02/2018 | 10:17
1
25
שלום רב,

לידה ראשונה ילדתי בוואקום (עם תפרים כמובן). לפני הלידה עשיתי עיסוי פירנאום במשך מספר שבועות אבל מסתבר שלחינם...

האם לקראת הלידה השנייה כדאי שוב לעשות עיסוי? (לא יודעת עד כמה האזור נמתח לאור העובדה שעשו חתך יזום)
האם יש משמעות ללידה הקודמת מבחינת הסיכוי ללידה רגילה או שבגלל התפרים סביר שזה מראש יהיה שוב ואקום?

תודה מראש!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/02/2018 | 23:07
17
בעת הלידה איזור הפרינאום נמתח ואין צורך לחזור ולעשות שוב עיסוי פרינאום לקראת הלידה השניה (למרות, שאין בכך כל נזק).
לא ניתן לדעת האם יהיה צורך שוב בלידת ואקום כי הדבר תלוי בהרבה משתנים (גודל העובר, מיקומו באגן, שבוע הלידה ועוד...)
לרוב אם מתרחשת לידת ואקום, אז זה קורה בלידה ראשונה. אם זאת כאשר יש ואקום בלידה ראשונה אזי הסיכוי לואקום חוזר עולה.
בכל מקרה אין קשר לכך שהיו תפרים בלידה הראשונה.
שיהיה הרבה בהצלחה
לצפיה ב-'תזונה מעולה להריון.'
תזונה מעולה להריון.
07/02/2018 | 10:24
28

דיאטת טורבו - בריאות ב5 ימים.

http://turbodiet.myplatform.co.il?ap_id=6252

אלעז יוסף, N.D - נטורופת
מטפל בתזונה, B.ed
מאמן כושר אישי ומומחה לכושר גופני.
מנהל: קליניקת בריאות מהטבע
 כתב ב-YNET בריאות 

לצפיה ב-'לידה ראשונה וקיסרי'
לידה ראשונה וקיסרי
04/02/2018 | 19:29
3
41
 היי, אני בשבוע 33, הריון ראשון, ורופא הנשים שלי אמר שיש לי אגן מאוד צר והוא לא רואה טעם לנסות ללדת בלידה טבעית משום שהתינוק לא יוכל לעבור באגן במהלך הלידה. האם יש משקל מסויים (של התינוק) שבו כל הנשים יכולות ללדת ? או שיש באמת סיכוי שלא משנה אפילו אם העובר יהיה במשקל יחסית נמוך בזמן הלידה לא אוכל ללדת? 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2018 | 20:25
32
הי, בעבר היה נפוץ לתת אבחנה של אגן צר, ואף להיעזר במדידות בנסיון לקבל החלטה טובה - מי תלד בלידה רגילה ומי בקיסרי. היום כמעט ולא משתמשים באבחנה, מה שמאפשר לכל אישה אפשרות לנסות לידה וגינלית. לעיתים כאשר רופא הנשים מכיר את האישה, הגנטיקה שלה ואת העובר שלה, הוא יכול מתוך נסיונו להמליץ כך או כך. למשקל התינוק יש כמובן משמעות וככל שהוא קטן אז הלידה אמורה להיות יותר קלה - אך ישנם עוד גורמים המשתתפים ב"קלות" הלידה - לדוגמא, האופן בו העובר שוכב באגן.
בכל אופן, עדיין קיימת אפשרות לנסות לידה רגילה ואף להצליח.
ההחלטה הינה שלך. בהצלחה

לצפיה ב-'למה לקחת סיכון?'
למה לקחת סיכון?
06/02/2018 | 14:21
1
21
שמשהו ישתבש ואז דברים עלולים להתדרדר
קיסרי זה לא כזה נורא. מכירה החלמות נהדרות ולעומתן החלמות זוועתיות בלידה רגילה.
קחי את ההמלצה של הרופא שלך ואל תקחי סיכון מיותר, זו הצעתי.
לצפיה ב-'זה לא סיכון מיותר וזו רק דעה של רופא'
זה לא סיכון מיותר וזו רק דעה של רופא
11/02/2018 | 14:16
8
הוא לא באמת יודע.
לא חייבים למהר לעבור תחת הסכין, להתמודד עם ניתוח לכל דבר ועניין ותינוק קטן בבית, צלקת של ניתו, נימול באזור, "מדרגה" בבטן ועוד ועוד.

אם אפשר להמנע מכל הטוב הזה אז בהחלט כדאי!!
לצפיה ב-'שלבקת חוגרת והריון'
שלבקת חוגרת והריון
06/02/2018 | 13:40
2
29
היי, אני בהריון שבוע 22+4 ולבעלי יש חשד לשלבקת חוגרת. אני בעצמי חליתי באבעבועות רוח בצעירותי.
רציתי לדעת האם זה מדבק, ועד כמה זה מסכן את העובר אם בכלל?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/02/2018 | 23:08
1
11
היי
שלבקת חוגרת היא התפרצות מחודשת של וירוס רדום ולכן אין סכנה להידבקות. בטח ובטח אם את חלית גם בעברך. בכל מקרה אין סכנה לעובר.
בהצלחה
לצפיה ב-'חידוד תשובה'
חידוד תשובה
10/02/2018 | 23:14
8
ברצוני לחדד את תשובתי הקודמת ולאמר שהוירוס מדבק בעת הופעת השלפוחיות ומגע בהן אבל אם חלית בעבר רוב הסיכויים שאת מחוסנת. ישנן נשים שמבצעות בדיקת נוגדנים בתחילת ההיריון שלהן. גשי לרופא שלך וודאי איתו שביצעת את הבדיקה.
בהצלחה
לצפיה ב-'קדחת דנגי'
קדחת דנגי
31/01/2018 | 20:42
1
29
שלום!
אני כרגע בשבוע 23 ומתכננים חופשה כאשר אהיה בשבוע 27 עד 28 לאיי סיישל. לפי כל אתרי הבריאות אין באיי סיישל מחלות טרופיות או את נגיף הזיקה, אך יש את קדחת הדגני המועברת דרך עקיצות יתושים (ההתפרצות האחרונה היתה ב2016 לפי מה שהבנתי).
לצערי אין מספיק מידע לגבי קדחת הדנגי ונשים בהריון ומהו הסיכון לעובר אם אכן נעקצים ונדבקים.
האם מישהו פה יודע? או יודע עם מי כדאי להתייעץ?
אני לא מתגוררת בארץ אלא בבריטניה וכל מי שניסיתי לדבר איתו מהצוותים הרפואיים שלי דיי התנער מלתת תשובה, או הפנה אותה לאדם הבא (שהפנה לאדם הקודם וחוזר חלילה).

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2018 | 20:27
18
הי, גם אני אינני מכירה את המחלה. האם ניסית להתייעץ במרפאת מטיילים?
בהצלחה והנאה.
לצפיה ב-'קיסרי'
קיסרי
17/01/2018 | 15:11
1
57
אני בת 41.5. מעוניינת ללדת בניתוח קיסרי. בבקשה לא לכתוב לי למה לא כדאי לי קיסרי. ככה החלטתי עם עצמי אחרי לידה קשה נורא של בתי. לא כולן יודעות לדחוף ולהוציא תינוקות  

שאלתי למנהלת הפורום- יהיה לי קל יותר לקבל קיסרי בגלל הגיל שלי?
מה השיקולים של בתי החולים לאשר קיסרי ליולדות בלי צורך רפואי? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/01/2018 | 12:20
47
בוקר טוב ולידה קלה :)
השאלות שאת שואלת מיועדות לרופא נשים ופחות אליי (מיילדת)
בגדול בתי החולים נמנעים מלנתח אשה כשאין לכך צורך רפואי ברור. אם זאת, תהיה התייחסות לגילך ולרצונך. צריך לראות את מעקב ההיריון שלך ולהתייחס גם כן ללידה הקודמת שלך, לפני שתקבלי יחד עם הרופא החלטה סופית
ב ה צ ל ח ה
לצפיה ב-'כאבי גב קשים- הפלה? '
כאבי גב קשים- הפלה?
17/01/2018 | 09:56
1
50
הי כולן.. אני כבר ככ מבולבלת, ואולי אתן תוכלו לעזור מנסיונכן.
נקלטתי אחרי IVF שני, אחרי שהקודם נגמר בעובר ללא דופק בשבוע 11, שתאם לשבוע 7.
עכשיו אני בשבוע 6 + כמה ימים, וסובלת מכאבי גב איומים בגב התחתון, בעיקר בצד ימין אלה לא כאבים קבועים אלא באים והולכים, וכשהם מתחזקים זה גורם לי לבחילות מרוב עוצמת הכאב.
מישהי יודעת ממה זה יכול להיגרם?
אותו הדבר קרה לי גם בהריון הקודם, שנגמר בסוף באובדן העובר, אחרי אותם כאבים בדיוק. מאוד מאוד מוטרדת ומודאגת. אולי מישהי חוותה ומכירה?  
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/01/2018 | 12:17
83
היי
את בהיריון חדש ואין קשר להיריון שנגמר. תופעות הלוואי בכל היריון שונות.
אם זאת במידה והכאבים חזקים ממליצה ללכת להיבדק אצל רופא נשים על מנת לוודא שמדובר בהיריון תוך רחמי תקין
בהצלחה

דרך אגב, זה הפורום המקצועי בו עונות מיילדות ולא הפורום של התמיכה :))
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות - סדר בבלאגן..'
בדיקות גנטיות - סדר בבלאגן..
09/01/2018 | 12:04
5
76
שלום לכולם! אני בהריון בשבוע 7, בת 35. בקופח כללית. בן זוגי ואני היינו ביעוץ לבדיקות גנטיות עבורנו באחד המכונים שבהסדר עם כללית. הוסבר לנו על בדיקות נרחבות שמבוצעות באופן פרטי ועלותן היא 1900 לאחד מאיתנו או 3900 לזוג, מדובר ב 250 גנים למחלות שנבדקים בלי קשר למוצא של שנינו, כלומר המחיר קבוע. האפשרות השניה שהוצגה בפנינו היא לבצע רק את הבדיקות המצומצמות בסבסוד קופ"ח, שם כבר כן היתה התייחסות למוצא של שנינו שהעלה שלפי המלצות משרד הבריאות עלינו לבדוק כ 15 מחלות שרובן לא באמת בסבסוד כך שעלות הבדיקות מסתכמת ב 2400 שח לכל אחד. לי זה נשמע קצת טירוף שהבדיקה הפרטית המורחבת עולה פחות מזו שמומלצת ע"י כללית מושלם שהיא מצומצמת ביותר. מישהי כאן יודעת ויכולה להאיר את עיני? 
שאלה נוספת היא- מכיוון שאני כבר בת 35 אני מתכננת לעשות מי שפיר וסיסי שיליה כשיגיע הזמן. האם הבדיקות האלה לא קובעות בצורה הרבה יותר בטוחה מה המצב של העובר מבחינת נשאות מחלות חלילה? ואם כך האם הבדיקות הגנטיות להורים לא קצת מיותרות? הרי מדובר בגנים רסציביים שגורמים למחלה ואם שנינו לא חולים ככל הנראה הם במצב הטרוזיגוטי. מה הסיכוי שאלל פגום יעבור משנינו לעובר בדיוק לאותה מחלה..??  
תודה רבה.. 
לצפיה ב-'אני לא רופאה'
אני לא רופאה
09/01/2018 | 14:33
2
39
אם את עושה מי שפיר (או סיסי שליה) הם בודקים את אותו הדבר, לא עושים גם וגם, במקרה חס וחלילה שיש בעיה זה יופיע בבדיקה.

הבדיקות הגנטיות בעצם "תופסות" לגבי כל הריון עתידי אך הן לא מחליפות מי שפיר או סיסי שליה. אם מתגלה בעיה, לפי מה שאני יודעת, יכולים לזהות אם זה בתורשה מההורים. במי שפיר/סיסי שליה לוקחים דם מהאם. יש מקומות שלוקחים גם מהאב, אבל זה יהיה ספציפית לבעיה שהתגלתה, ולא לכל הפגמים הגנטיים.

אז השאלה מה הייתם רוצים, האם אתם מתכננים ילדים נוספים. במצב שבו הורים עלולים להעביר מחלה אפשר מראש למנוע את זה באמצעות PGD. (שזה אומר טיפולים ולא כניסה טבעית להריון).
לצפיה ב-'הי לך ותודה'
הי לך ותודה
09/01/2018 | 15:43
1
18
לפי מה שאני מבינה עכשיו הבדיקות הגנטיות טרום הריון (או בשלבי הריון מוקדמים כמו אצלי) הן למעשה זהות למה שבודקים בעובר בסיסי שיליה ומי שפיר? אם כך אז הבדיקות הגנטיות ספציפית להריון הזה אינן הכרחיות כי אם חלילה יש משהו שעבר לעובר בכל מקרה יגלו את זה בסיסי שיליה? 
לצפיה ב-'זה מה שידוע לי'
זה מה שידוע לי
10/01/2018 | 15:33
12
בכל מקרה לפני מי שפיר או סיסי שליה עושים ייעוץ גנטי ותוכלי להעלות שם את כל החששות והדאגות.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/01/2018 | 01:49
1
38
היי
אנסה לעשות לך קצת סדר
דבר ראשון אציין שאיני יועצת גנטית או גנטיקאית, כי אם מיילדת. איני עובדת בקופת החולים ולא יודעת לגבי עלויות.
עכשיו כשאמרנו את זה...
המטרה בביצוע בדיקות גנטיות לפני הכניסה להיריון היא לדעת האם קיים סיכוי לעובר נשא למחלה גנטית. במידה ומתקבלת תשובה חיובית אצלך ניתן לחשב מסלול מחדש ולדעת כיצד לבחון את ההיריון הקיים. תוצאות הבדיקות הגנטיות ישפיעו על בדיקת מי השפיר. תוכלי לבחור לא לעשות בדיקות גנטיות כעת אלא לבצע בדיקת מי שפיר, אך במידה ותצא בדיקה לא תקינה המצב הרבה יותר מסובך כי את כבר בהיריון מתקדם... וחלילה לא נרצה להפסיק היריון בשלבים מתקדמים.
שיהיה הרבה בהצלחה. 

לצפיה ב-'תודב רבה שרון'
תודב רבה שרון
11/01/2018 | 10:51
12
בהחלט מידע חשוב. אעשה את הבדיקות כבר עכשיו. תודה רבה 
לצפיה ב-'תוצאות חלבון עוברי'
תוצאות חלבון עוברי
10/01/2018 | 11:34
6
69
מי יכולה לעזור לי בפענוח.
לא רוצה להלחץ משורת הסיכום: "סיכון מוגבר לתסמונת דאון".
מבינה שהגיל שלי משחק כאן תפקיד, אבל להוציא את זה, מי יודעת להגיד מה משמעות הערכים האחרים?

AFP 1.35
HCG 1.16
Estrinol 1.20

סיכון לפי גיל בלבד - 1:30
סיכון לפי שילוב התוצאות - 1:150
סיכון לטריזומיה 18 - 1:9200

תודה
לצפיה ב-'ככה'
ככה
10/01/2018 | 15:31
1
48
לטריזומיה התוצאות מעולות
לתסמונת דאון 1:150 מפנים למי שפיר עם תוצאה שהיא מתחת ל 1:300 או 1:350 לא זוכרת במדויק.
זה לא אומר כלום.
לי יצא 1:14 סיכוי לתסמונת דאון ולאחר בדיקה פולשנית זה נשלל.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/01/2018 | 18:22
32
מה שמוריד זה בעיקר הגיל. אני לא מבינה למה ממשיכים בשיטת הסקר הזאת. זה סתם מלחיץ ולא ממש מעיד על התוצאות הרלוונטיות.
רוצים לעשות סקר, תעשו, אבל השורה התחתונה של "חייבת לעשות בהקדם" סתם מלחיצה ומיותרת

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/01/2018 | 07:36
1
45
בוקר טוב
לא כתבת בת כמה את ולכן קשה לי להתייחס לגילך
הבנות שענו לך קודם צודקות בגדול. הבדיקה היא סטטיסטית ומושפעת מגילך. הסיבה שעושים אותה בכל זאת ולא פונים ישר לביצוע מי שפיר היא שהבדיקה הזו בודקת מומים נוספים ולא רק תסמונת דאון. 
פני עם התוצאות לרופא הנשים שלך
בהצלחה :))
לצפיה ב-'תודה שרון'
תודה שרון
11/01/2018 | 10:38
25
מצויין בשם המשתמש שלי :) אני בת 44.
כל מה שאמרתי, היא שכאשר מספקים את התשובות לבדיקה, צריך להפריד הרבה יותר בין הנתונים האובייקטיביים שמגיעים לנתונים הסטטיסטיים ואת השכלול של הכל אפשר לציין איפשהו, אבל כפי שהתוצאות הגיעו אלי, יש הסתמכות הרבה יותר גדולה על הגיל שלי מאשר על התוצאות הספציפיות שהתקבלו אצלי.
הכל טוב, עשיתי כבר מי שפיר ומקווה שיהיה בסדר :)

תודה בכל מקרה על התשובה
לצפיה ב-'ארגיע אותך'
ארגיע אותך
17/01/2018 | 15:09
1
32
אני בת 41.5. הסיכון לפי הגיל בלבד: 1:75. תוצאה משוקללת: 1:310
כל הרופאים (מעקב, סיקרה, הריון בסיכון ויועצת גנטית) אמרו לי שהתוצאה מצוינת, ולא להיבהל- היא נמוכה בגלל הגיל. היועצת הגנטית אף הגדילה לעשות ואמרה לי שאין תסמונת דאון כי השקיפות הקטינה פי 4 את הסיכון.
גם אצלך הבדיקות הקטינו פי 5 את הסיכון אז תתעודדי.
הרופאת מעקב שלי אמרה לי שהיא בכלל לא עשתה את בדיקות הסקר כי ידעה שתקבל תוצאה גרועה בגלל הגיל.
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'בדיוק מה שהרופא שלי אמר'
בדיוק מה שהרופא שלי אמר
17/01/2018 | 16:53
25
גם הוא לא שלח אותי מאותה סיבה לבדיקת סקר.
אמר שהחלבון העוברי בסדר גמור.

זה סתם מתסכל העניין הזה של להמשיך לתת ככה את התוצאות. שישנו את השיטה אם היא מעוותת אותן.

תודה בכל מקרה :)
לצפיה ב-'צוואר רחם באורך 2.5 ס״מ'
צוואר רחם באורך 2.5 ס״מ
11/01/2018 | 10:28
1
46
אף
הלכתי למוקד בגלל הרגשת התמתחות בבטן, אין צירים אבל בus ראו צוואר רחם מקוצר. קיבלתי מנוחה עד יום ראשון ואז us חוזר.
עד עכשיו התעמלתי בפילאטיס ו אירובי מדרגה , ברור שאני לא עושה כלום עד יום ראשון. השאלה אם הוא יתארך בבדיקה אז יהיה מותר לי לחזור לפילאטיס? 
ונניח ולא יתארך, האם אצטרך להשאר עוד בבית? 

זה הריון חמישי עם 4 לידות רגילות בזמן ואף פעם לא מדדו לי את אורך צוואר הרחם, יכול להיות שזה הנורמל שלי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/01/2018 | 22:37
32
היי
לא ציינת באיזה שבוע את וגם לא כמה נמדד צוואר הרחם ולכן קשה להתייחס לשאלתך. בכל מקרה זוהי שאלה לשאול רופא ולא מיילדת בפורום שמיילדות עונות בו. מה שעומד לטובתך היא העובדה שילדת לידות במועד בעברך אך עם זאת כל היריון הוא שונה. שיהיה בהצלחה 
לצפיה ב-'חליטת פטל וסרפד'
חליטת פטל וסרפד
11/01/2018 | 08:41
1
49
שלום, רציתי לדעת מאיזה שבוע מומלץ להתחיל לשתות חליטת עלי פטל וחליטת עלי סרפד? אני כרגע בשבוע 31

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/01/2018 | 22:38
31
יכולה בהחלט כבר להתחיל. כדאי לקנות עלים ממקום שבו העלים טריים וטובים שם גם תקבלי הסבר מדויק כיצד להכין וכמה לשתות.
בהצלחה:)))
לצפיה ב-'צוואר הרחם '
צוואר הרחם
10/01/2018 | 18:47
2
44
היי אני בשבוע 14+1 הייתי אצל רופא ביגלל כאבי בטן תחתונה ובאולטרסאונד נמדד אורך צוואר הרחם 32.7 האם זה תקין לשבוע שלי יש לציין שהריון קודם שלי היה מלווה בצירים מוקדמים משבוע 24ודינמיקה צווארית הבן שלי נולד בשבוע 36 אחרי שמירת הריון בבית חולים ולקיחת פרסולט לעצירת צירים מוקדמים תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/01/2018 | 07:34
1
28
בוקר טוב
אורך צוואר נע בין 3-4 ס"מ. הבדיקה שלך תקינה
שיהיה בהצלחה בהמשך :)
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
12/01/2018 | 14:28
4
לצפיה ב-'בדיקת דם שבוע 11 יצא סוכר גבוה'
בדיקת דם שבוע 11 יצא סוכר גבוה
04/01/2018 | 14:03
2
46
שלום,
אני כרגע שבוע 11 אחרי טיפולי IVF. הרופא הפנה אותי לבדיקות שתן ודם, בין היתר גלוקוז.
ראיתי עכשיו שתוצאה של סוכר בצום חזרה 107- מה שהוגדר "הפרעת סוכר בדם" או טרום סוכרת?
השאלה שלי היא מה זה אומר בעצם? זה כבר מכניס אותי לסכרת הריון? גם אם זה נמוך מ126( הערך שלפיו בכללית זה מוגדר סכרת) אבל גבוה מ100?
אני יודעת שיש בהמשך בדיקות העמסת סוכר אבל זה יותר מאוחר... אני רק בתחילת הדרך..
אני עם עודף משקל (בי אמ איי מעל 30) ויש היסטוריה של סוכרת במשפחה- אם כי לא בהריונות.
מה אני צריכה לעשות כרגע?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/01/2018 | 10:36
1
26
היי יעל
בוקר טוב
רמות הסוכר שלך גבוהות ואת יכולה להיכנס תחת ההגדרה של סוכרת
פני לרופא הנשים שלך להמשך טיפול
בהצלחה
לצפיה ב-'חידוד תשובה'
חידוד תשובה
07/01/2018 | 10:44
19
ערך תקין של סוכר בצום הוא עד 95
בין 95-125 יש צורך בבירור
על כן פני לרופא הנשים שלך
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלות לקראת לידה - סוכרתית'
שאלות לקראת לידה - סוכרתית
02/01/2018 | 13:41
3
35
שלום רב, ברצוני לברר כמה סוגיות מולכם. ראשית אציין שאני סוכרתית (נעורים) ותאריך הלידה המשוער הוא 29.4 שאלותיי הן - 1.באיזה שבוע אתם ממליצים לעשות השראת לידה (זירוז, או יילוד)? 2.כמה נוקשה הנוהל הזה של הזירוז ומה רמת הגמישות מול המצב הספציפי שלי ורצונותיי? 3.מה ההתייחסות לסכרת מאוזנת היטב אל מול סכרת שאינה מאוזנת? 4.איך בד"כ מתנהל הזירוז? (תרופות, זמנים...) 5.מה הנוהל לגבי התינוק לאחר הלידה? (בדיקות, השגחה, הפרדה) ? תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/01/2018 | 08:02
2
19
בוקר טוב
השאלות שלך טובות מאוד ומיועדות בעיקר לרופא ופחות למיילדת אבל אנסה לעזור לך בכל זאת
השראת לידה לרוב ממליצים לעשות סביב שבוע 39 בהנחה שהסוכרים תקינים ומשקל התינוק בטווח התקין אבל יש עוד סיבות שיש להתחשב בהן...
המטרה היא מאוד להתחשב ברצונותייך תלוי כמובן בבטיחות העובר ובטיחותך שלך. ישנם סוגים שונים של זירוז וכל מקרה נבחן לגופו. 
מתייחסים מאוד לאיזון הסוכרים ואם הרמות תקינות אין צורך באיזון נוסף במהלך הלידה.
לאחר הלידה גם התינוק זקוק למעקב סוכרים. במידה ואת מניקה ורמות הסוכר של התינוק תקינות תוכלי להישאר עם התינוק בחדרך.
בהצלחה
לצפיה ב-'המשך שאלה'
המשך שאלה
04/01/2018 | 08:10
1
9
תודה רבה שרון. האם מקובל לפנות לרופא מטעמכם במידה ואני מתעניינת בלידה אצלכם? באיזה שלב אני יכולה לברר קונקרטית לגבי מצבי ולהיערך כמה שניתן לקראת הלידה? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/01/2018 | 10:33
6
היי יעל
אין צורך לפנות לרופא מטעם בית החולים. במידה והרופא שלך ייתן לך הפניה למיון תוכלי לבוא אלינו ולדבר עם רופא בעת הגעתך. 
אץ כל המידע תקבלי כשתגיעי
בהצלחה רבה רבה

מנהל/ת הפורום

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה