לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אפליקצית הריון ולידה חדשה של בית החולים ליס: להורדה:
http://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/Articles/Pages/Applis.aspx
 ``המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל``.
המשך >>

לצפיה ב-'אולטראסאונד'
אולטראסאונד
28/04/2017 | 11:18
1
2
היי
בהריון שני, לא כל כך זוכרת את הפרוצדורה. אולטראסאונד לדופק צריך לקבוע אצל רופא נשים או אצל טכנאי? לאיזה שבוע כדאי? שבוע 7 פלוס 6 זה בסדר? 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/04/2017 | 20:32
הי, מספיקה בדיקת אולטרסאונד אצל רופא נשים. שבוע 6-7 זה זמן מצוין
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה לגבי גיל ההריון'
שאלה לגבי גיל ההריון
26/04/2017 | 15:53
1
8
שלום, הוסת האחרונה הייתה ב-30.1 והביוץ ככל הנראה ב-13.2 (עשיתי מעקב זקיקים). לפי זה אני אמורה להיות כעת בשבוע 12+2. עם זאת לפי האולטרסאונד שבדק דופק וגם לפי שקיפות עורפית העובר מתאים ל-6 ימים יותר, כלומר 13+1.
לא ברור לי כיצד יכול להיות שהיה ביוץ מוקדם יותר אם עשיתי מעקב זקיקים וראו שככל הנראה היה ביוץ בזמן שכתבתי. האם גיל העובר הוא לפי הוסת האחרונה או לפי האולטרסאונד? האם בשלב זה יכול להיות שהעובר יהיה פשוט גדול יותר לעומת הצפוי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/04/2017 | 20:31
הי, מועד הביוץ הינו מועד משוער ויתכן סטיה בו, גם בדיקות האולטרסאונד בטרימסטר ראשון אינם מדויקים ב 100%.
כיוון שההפרש הוא מספר ימים, תאריך הוסת האחרונה שלך הוא זה שקובע. ההפרש הנ"ל תקין לגמרי.
בהצלחה
לצפיה ב-'מה לומר לרופאה'
מה לומר לרופאה
24/04/2017 | 13:02
1
17
שלום,
אני בתחילת הריון. הלידה הקודמת היתה שבועיים אחרי התל"מ. הפעם היו לי מחזורים של 35-36 ימים ולכן אני מתלבטת אם נכון לומר לרופאה ובכל הבדיקות את תאריך הווסת האחרונה האמיתית, או להוסיף שבוע לתאריך כדי שלא יהיה מצב שישלחו אותי לבדיקות הריון עודף ולזירוז שבוע לפני שצריך. 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/04/2017 | 08:06
10
בשעה טובה :)
גיל ההיריון מחושב לפי הוסת האחרונה ובנוסף לפי גודל העובר שנמדד כבר בשבוע 7-8 בעת ביצוע אולטראסאונד ראשון. אם התאריכים אינם תואמים (בין הוסת האחרונה לאולטראסאונד) נעשה חישוב מחודש.
דברי על כך עם רופא הנשים שלך
בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקת הריון'
בדיקת הריון
23/04/2017 | 10:44
2
20
בחודש האחרון אני ובעלי לא נשמרנו בכיום יחסי מין התחתנו לפני חצי שנה בחברות שלנו שמרנו עם גלולות לאחר החתונה החלטתי להפסיק עם הגלולות כי סבלתי ממיגרנות, כבר כחצי שנה שאנו שומרים רק בדרך של לגמור בחוץ בחודש האחרון  לפני כ3 שבועות קיימנו יחסים ביום הביוץ ובעלי גמר בפנים, זה לא קורה כי אני עוד לא מוכנה להריון.
אחר כך ביצעתי בשבוע שעבר ביום שלישי בדיקת הריון ביתית , שיצא שלילית לאחר כמה שעות פתאום הופיע לה פס בהיר בהיר נוסף שמראה הריון , לא יחסתי לכך חשיבות כי יום לאחר מכן קיבלתי, מה שהיה מוזר היה לי מחזור למשך יום וליום למחרת היו הפרשות חומות וזהו, החלטתי לבצע אחרי כמה ימים ביום שבת (אתמול)ושוב בדיקה שיצאה שלילית גם היא וממש אחרי שעתיים שלוש הופיע עוד פס ממש חלש.
השאלה לייחס בכלל חשיבות לבדיקות האלה ? מתלבטת לעשות בדיקה נוספת בעוד כמה ימים , כי הבנתי שהפס מופיע רק ברגע שקיים את ההרמון הזה של הריון , הנושא מאד מטריד אותי .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/04/2017 | 08:03
1
7
לפי הוראות היצרן של הבדיקה הבייתית יש לייחס תשובת היריון חיובית או שלילית רק ב-10 דקות הראשונות שלאחר הבדיקה (תקראי שוב את ההוראות יצרן. בכל בדיקה זה מעט שונה)
בכל מקרה אין לייחס חשיבות לפס שהופיע מאוחר יותר
בהצלחה
לצפיה ב-'ומשהו נוסף'
ומשהו נוסף
26/04/2017 | 08:05
7
"לגמור בחוץ" הוא לא אמצעי מניעה יעיל בכלל. גם אם בן זוגך אכן גומר בחוץ עדיין את יכולה להיכנס להיריון מזרע שנפלט מוקדם יותר במהלך קיום יחסי המין. קחי זאת בחשבון. ישנם אמצעי מניעה רבים, שונים ואחרים מגלולות. מידע נוסף תוכלי לקבל אצל רופא הנשים שלך
 בהצלחה :))
לצפיה ב-'בדיקת הריון'
בדיקת הריון
19/04/2017 | 16:53
1
25
היי
הפסקתי גלולות באוקטובר
לפני כחודש חזרתי מחול ואז היה לי כמו התחלה שלך מחזור למשך יומיים להפסיק - לא היה ממש דימום. המחזור לפניו היה סדיר בדיוק שלושה שבועות לפני

שבוע שעבר עשיתי בדיקת הריון ויצא פס בולט ופס חלש
הבוקר עשיתי בדיקה נוספת ויצא שני פסים בולטים מה שמעיד על הריון

אך שוב לפני שעה התחיל שוב מין התחלה של וסת חום כזה היה רק בזמן השתן ונעלם שוב

אני נמנעת מבדיקת דם בגלל התקפי חרדה שהם יוצרים אצלי. ורציתי להתייעץ קודם באם בדיקת הריון מראה 2 קווים לפני ווסת? או שייתכן ויהיו הפרשות חומות בתחילת הריון?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/04/2017 | 14:26
15
בדיקת היריון עם 2 פסים מעידה על היריון
יכול להיות דימומים קלים בשלב ראשוני של ההיריון
לקראת שבוע 7 עשי אולטראסאונד לוידוא היריון תוך רחמי
ועד אז....סבלנות....:)))
בהצלחה
לצפיה ב-'עצם ירך קצרה ב-3 שבועות'
עצם ירך קצרה ב-3 שבועות
13/04/2017 | 17:38
1
19
אני שבוע 37 + 2.
בת 32, הריון ראשון.
מהלך הריון תקין, שקיפות ו-2 סקירות מערכות מוקדמת ומאוחרת תקינות.
חלבון עוברי 1:4900, לא בצעתי בדיקת מי שפיר.
אתמול הייתי אצל הרופא שלי לצורך הערכת משקל והוא אמר שעצם הירך של העוברית קצרה בכ-3 שבועות (מתאימה לשבוע 34 +4).
באותה נשימה גם ציין שיש לה את המבנה גוף שלי... (אני 1.55, בעלי 1.70). העריך את משקלה ב-2.880 גר'.
(מציינת שאני נולדתי בשבוע 36 במשקל 2.250 גר')
לא ממש הבנתי את המשמעות של הדברים ורק כשחזרתי הביתה בדקתי והבנתי שיכולה להיות לזה משמעות לעניין גמדות (??)
האם היה צריך להפנות אותי לסקירת עצמות?
עכשיו פסח והרופא שלי לא עובד עד יום רביעי הבא, כך שאין לי סיכוי לקבל תשובות ובינתיים אני נורא חוששת...
אציין, כי סבא של בעלי (שעבר את השואה) היה מאוד מאוד נמוך אך אומרים במשפחה שזה בגלל מחלה שהתפרצה לו והפסיקה את הגדילה ושזה לא היה גמדות. לבעלי למעלה מ10 אחיינים שאף אחד מהם לא סובל ממחלה גנטית כלשהי. גם אצלי במשפחה אין היסטוריה כלשהי של מחלות גנטיות.
אין לי מושג מה אני אמורה לעשות עכשיו רגע לפני הלידה?
אשמח להתייחסותכם.
חג שמח!

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/04/2017 | 17:36
12
היי
שאלתך נוגעת בתחומים של עולם הרפואה והגנטיקה ופחות בתחום המיילדות. לכן, לא אוכל לעזור לך לצערי. עלייך להפנות שאלתך לפורום של הרופאים או לרופא שלך. 
המון בהצלחה
לצפיה ב-'מיעוט מי שפיר יחסי'
מיעוט מי שפיר יחסי
13/04/2017 | 23:39
1
11
משבוע 34 מי השפיר נעים בין 60 ל90 בממוצע (פעם אחת הגיע גם ל110)... אני במעקב כל יומיים כולל מוניטור במוקד קופח. יש לי שתי שאלות:
עד מתי יתנו לי לסחוב כך? צירים לא נראים בכלל באופק מצד שני אני לא רוצה לעבור את שבוע 40....
מתי אני צריכה לעבור ממוקד הקופה למעקב בבית חולים? זה משנה בכלל איפה אני עושה מעקב?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/04/2017 | 17:32
7
חג שמח
אין זה משנה היכן את מבצעת את המעקב.
כל עוד מי השפיר בטווח התקין אפשר להמשיך עם ההיריון.
הכל טוב
בהצלחה
לצפיה ב-'פרוברה'
פרוברה
14/04/2017 | 19:17
1
11
היי.
התחלתי טיפולי פוריות, לקחתי פרוברה
5 מג פעמיים ביום למשך חמישה ימים.
סיימתי לקחת כבר לפני שבועיים ועדיין לא הופיע מחזור. זה בסדר? 
נ.ב בדיקת הריון ביתית שלילית.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/04/2017 | 17:30
7
חג שמח
פני עם השאלה לרופא שלך
ב ה צ ל ח ה
לצפיה ב-'משחה אנטיביוטית'
משחה אנטיביוטית
15/04/2017 | 16:12
1
12

היי לכולם
יש לי איחור של 5 ימים
רוצה לעשות מחר בדיקה.
 אני מורחת משחה אנטיביוטית לפנים בשם פוסידן קרם
לא יודעת אם להמשיך למרוח. בנתיים הפסקתי.
בנוסף אשמח לקבל הסבר מה מותר ואסור ולאכול
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/04/2017 | 17:28
11
חג שמח
דבר ראשון, שיהיה בהצלחה!
בהיריון רצוי ומותר לאכול 3 ארוחות גדולות ביום ו 3 ארוחות ביניים קטנות. כל ארוחה גדולה שתכיל את כל אבות המזון. חלבון, פחמימה וירק.
ארוחה קטנה היא יוגורט, פרי או חטיף בריאות
פירות וירקות לשטוף היטב במים. 
להימנע מבשר שלא בושל עד סופו או מדגים חיים ומבייצים חיות. ממליצה לך להיכנס לאתר של משרד הבריאות ולקרוא קצת על מה מותר ואסור בהיריון. מאוד מפורט ומעניין.
לגבי המשחה לפנים שאת מורחת. אני לא מכירה אותה אבל בגדול, משחה לשימוש מקומי לא פוגעת בהיריון. לפרטים נוספים פני לרופא הנשים שלך
ב ה צ ל ח ה
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:59
1
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'שבוע 15+0 דקירות בבטן התחתונה'
שבוע 15+0 דקירות בבטן התחתונה
27/03/2017 | 07:16
1
40
כבר כמה ימים שיש לי כמו דקירות כאלה בבטן התחתונה מצד ימין בחלק הקדמי, זה מרגיש כמו פעימת דופק רק בתדירות נמוכה ומעריכה שזה באזור שבו בערך נמצא הרחם עכשיו.
זה לא תחושות מתיחה של שרירי הרחם, אבל לא יודעת להגיד מה זה בדיוק.

יש לכן מושג מה זה יכול להיות?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/03/2017 | 09:28
36
בוקר טוב
קשה לענות על שאלה זו מבלי לבדוק אותך פיזית. בכל מקרה, אם הדקירות חזקות, ממושכות, מלוות בדימום פני לרופא לבדיקה.
בהצלחה
לצפיה ב-'תרגיעו אותי... בטא גבוהה בתחילת הריון'
תרגיעו אותי... בטא גבוהה בתחילת הריון
24/03/2017 | 18:31
1
62
היי, אחרי כמה מחזורי ivf סוף סוף הגיעה הבטא המיוחלת, ביום 11 להחזרה עשיתי בדיקת דם שהראתה בטא 200. יומיים אחכ 540, יומיים אחכ 1900. האם אלו ערכים תקינים? האם אתן מכירות מצב שהבטא מכפילה יותר ויותר? (בין בדיקה 1 ל-2 פי 2.7, בין בדיקה 2 ל-3 הכפלה פי 3.5!) אני סהכ בשבוע 4 באופן וודאי, והערכים גבוהים מאד, האם זה הגיוני?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/03/2017 | 19:43
59
הי,
לא רואה כרגע בעיה עם ערכי הבטא. גשי לבדיקת אולטרסאונד בסביבות שבוע 6-7.
בהצלחה
לצפיה ב-'לא בדקו לי gbc'
לא בדקו לי gbc
24/03/2017 | 09:45
2
48
שלום, אני שבוע 37, הריון 3. לא בדקו לי אם יש לי gbc עד כה ( נדמה לי שבהריון הראשון היה לי חיובי). האם לבקש להיבדק? קראתי שזה עלול להיות מסוכן
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/03/2017 | 19:41
1
55
הי, לפי הנחיות משרד הבריאות אין הנחיה גורפת לבצע את הבדיקה לכל הנשים.
היוועצי ברופא הנשים שלך האם את צריכה לבצע את הבדיקה או לא.
בכל מקרה, נשאות בהריון אחד אינו מחייב המשך נשאות בהמשך החיים ובשאר ההריונות.
בהצלחה
לצפיה ב-'אוקיי, תשובה מרגיעה:) תודה רבה..'
אוקיי, תשובה מרגיעה:) תודה רבה..
25/03/2017 | 20:26
6
לצפיה ב-'מרפאה בסיכון גבוה'
מרפאה בסיכון גבוה
24/03/2017 | 10:11
22
היי, שבוע 9 + 5 ימים (הריון ראשון , מתרומת זרע, יחידנית)
קיבלתי הפניה ללכת למרפאה בסיכון גבוה בשל מס בעיות רפואיות הקיימות אצלי בעיקר בעיית קוצר נשימה אשר כבר התחלה להחמיר לי עם תחילת ההריון.
אשמח לקבל הכוונה, למי שהייתה ומכירה... 
ואולי אם יש המלצות על מרפאות ספציפיות באזור חדרה או רמת גן .

לצפיה ב-'בדיקות בזמן הריון'
בדיקות בזמן הריון
21/03/2017 | 07:50
2
81
בוקר טוב לכולם,
אני בת 42, שבוע 10, הריון ראשון (תרומת ביצית).
הרופאה פרסה בפני את כל הבדיקות שיש לעשות, ובנוסף הוסיפה עוד שתי בדיקות שאינן בסל.
ציינה שלאחר השקיפות, כדאי גם לעשות בדיקה בשם NIPT, עלותה 5,000 ש"ח
ולאחר מי שפיר, בדיקת צ'יפ גנטי שעלותה 3,000 ש"ח.
כמובן שאין ערובה לכלום, אבל אנחנו מאוד מתלבטים, מצד אחד חברות אומרות לי שאין צורך בבדיקות האלו, בייחוד שהעלות נורא יקרה.
מצד שני, את רוצה להיות הכי שקטה שאפשר ולעשות את המקסימום לבריאות התינוק.....
מבולבלת.......
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/03/2017 | 14:53
1
56
הי, אין ספק שרשימת הבדיקות בהריון יכולה לבלבל.
התחילי בבדיקות החובה. אלו בדיקות שממומנות על ידי משרד הבריאות והן ניתנות חינם או בעלות מינימלית. אליהן הוסיפי את הבדיקות אשר מומלצות להריון הנוכחי שלך בהתאם להמלצת הרופאה - וודאי מול הביטוח הרפואי בקופת החולים או בביטוח פרטי האם יש לך החזרים וכך תוכלי לקבל החלטה אלו לבצע.
שאר הבדיקות יהיו ככל הנראה במימון פרטי ואז השיקול של להיות שקטה למול הוצאה כלכלית מיותרת תהיה אישית שלך ותבסס על יכולות כלכליות ואמונות אישיות ולכך אין לי פתרון.
מקווה שעזרתי, בהצלחה

לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
21/03/2017 | 15:21
6
לצפיה ב-'זכאויות בתחום ההיריון והשוואה בין קופות החולים - כל הבריאות'
זכאויות בתחום ההיריון והשוואה בין קופות החולים - כל הבריאות
21/03/2017 | 12:38
29
באתר כל הבריאות קיימים כ-8,200 ערכים לבדיקה חינמית של זכאויות רפואיות. הקליקו: הריון ולידה - זכאויות רפואיות והשוואה בין קופ... והשוו בין הקופה שלכן לקופות האחרות.
חשוב! ניתן להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהגישו לקופה במידת הצורך. המכתב מודפס עם חותמת רישמית של משרד הבריאות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תולעים בהריון'
תולעים בהריון
17/03/2017 | 13:54
4
43
שלום. אני בשבוע 20 והדבקתי בתולעים. איך מטפלים? האם מסוכן לעובר? המלצות? תודה. 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/03/2017 | 13:20
3
46
איפה התולעים? לא אמרת. את בטוחה שזה תולעים??
לכי לסופרפארם ותבקשי משחה לתולעים.
ב ה צ ל ח ה
לצפיה ב-'תולעים בטוסיק. בטוחה. '
תולעים בטוסיק. בטוחה.
19/03/2017 | 14:47
2
40
איזו משחה? האם מסוכן? האם תולעים יכולים לעבור לעובר?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/03/2017 | 04:31
1
38
התולעים לרוב אינם יוצאים ממערכת העיכול ואינם פוגעים בעובר אשר מוגן היטב בשק מי השפיר
יש סירופ שנקרא ורמוקס אשר יעיל לטיפול בתולעים
לצפיה ב-'ורמוקס'
ורמוקס
22/03/2017 | 06:19
25
תודה על תגובתך. 
ורמוקס נמצא בתחום הc- לא ברור האם הוא מזיק או לא לעובר, לכן לא מומלץ לקחת. 
לצפיה ב-'חדשה כאן. מתרגשת וחוששת '
חדשה כאן. מתרגשת וחוששת
18/03/2017 | 16:05
3
75
שלום לכולן. אני חדשה דנדשה וממש אתמול לפנות בוקר (בפיפי הראשון שלחץ לי) החלטתי לבדוק ויצא חיובי. עשיתי 3 בדיקות ב- 3 זמנים שונים אתמול - בכולן - חיובי
אני משתמשת באפליקציה למעקב ביוץ וחום השחר (אני פוליציסטית מובהקת, ואחרי סבב 1 של איקקלומין וסבבי מעקב זקיקים לא מוצלחים במיוחד) ורק לפי זה שהחום שלי היה גבוה ולא ירד - הבנתי שכדאי לי לבדוק.
היום הראשון של הווסת האחרונה - 10.1
חייבת להודות שלא יצא לנו יותר מדי לעבוד על זה החודש, כך שאני מופתעת ממש לטובה, כי כשכן "עבדנו", זה כנראה היה בול בטיימינג.
זה אומר - שלפי מחשבוני ההריון אני בשבוע 9 - אבל מהחשבון שאני עשיתי ולפי היומן שלי באפליקציה, נראה יותר כמו שבוע 6 ...
מחר בדיקת דם לווידוא. ועל הבוקר אקבע גם תור לרופא נשים שלי.
מה אני צריכה לדעת בשלב הזה?
משהו ספציפי שכדאי שאהיה מודעת אליו?
אני קוראת ובודקת, אבל גם לא רוצה יותר מדי.
כרגע - דקירות קטנות שמגיעות מלמטה, ממש כמו חוטים קטנים שנמשכים.
מעט רגישות בפטמות ובגדול? זהו.
 לכולן
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/03/2017 | 13:18
2
49
בשעה טובה :)))
תור ראשון לרופא לבדיקת אולטרא סאונד בשבוע 8. עד אז לא צריך בדיקות דם ולא צריך רופא. כשתהיי אצל הרופא תקבלי ממנו הפניות לבדיקות דם נוספות ולהמשך טיפול.
הקפידי לאכול ארוחות סדירות. כל 3 שעות. 3 ארוחות גדולות ו3 קטנות. פעילות גופנית מומלצת. שתייה מרובה של 2 ליטר ביום לפחות!!
המון בהצלחה
לצפיה ב-'תודה שרון... נשמע שהתכניות שלי תואמות את המלצותייך :) נפלא'
תודה שרון... נשמע שהתכניות שלי תואמות את המלצותייך :) נפלא
20/03/2017 | 00:46
1
10
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/03/2017 | 12:51
25
בכייף
לצפיה ב-'אשמח עזרה בנוגע לאוכל'
אשמח עזרה בנוגע לאוכל
15/03/2017 | 18:00
3
64
אני בשבוע 26
הרופא נשים אמר לי שעקב הבדיקות דם אני צריכה לשנות את השעות של האוכל, ולאכול כל 3 שעות.

אבל איך??
בלי קשר להריון, אני אחת שלא רצה לאוכל, לפעמים אני יותר גרועה מילדים קטנים...
אני אוכלת רק כי צריך ולא כי אני רוצה חחחחח

לפניי הריון הייתי 1.72, 62
כיום אני שוקלת 71.

אני לא ממש יודעת איך להוסיף אוכל?
3 מנות במשך היום אני אוכלת טוב, וזה מספיק לי.
אף פעם לא עשיתי דיאטה ואין לי מושג איך להתעסק עם אוכל.

אפילו אני לא אחת של ממתקים... הממתקים שלי שהוא הכי הכי זה במבה חחחחח

אשמח לדעת מה כדאי לעשות ?

תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/03/2017 | 13:03
2
40
בוקר טוב
לא כ"כ הבנתי את הקשר לבדיקות דם אבל...
העובר הוא טפיל קטן אצלנו :) והוא לוקח את מה שהוא צריך על חשבון האמא. העובר לוקח ממך את הברזל ואת הסוכר כדי לגדול ולכן הוא תמיד יהיה בסדר על חשבונך...
כוונתו של הרופא למיטב הבנתי היא, שאם תאכלי כל 3 שעות (הכוונה ל-3 ארוחות גדולות ו-3 קטנות. ארוחה קטנה היא פרי או מעדן למשל) רמות הסוכר שלך ישארו תקינות אפילו שהעובר משתמש בסוכר לצרכיו. כך לא תחווי עייפות ותחושות אחרות של ירידה ברמות סוכר בדם.
אם קשה לך, תוכלי תמיד לפנות לייעוץ דיאטנית. רוב קופות החולים מציעות שרותי דיאטנית.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'השאלה שלי ...'
השאלה שלי ...
16/03/2017 | 18:13
1
17
אם בין הארוחות מספיק רק פרי למשל ?
או שאני ממש צריכה סנדוויץ' עם .... ?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/03/2017 | 13:23
11
מספיק פרי. תשתדלי לגוון בין הפירות או לאכול משהו קטן אחר כמו חטיף בריאות, יוגורט וכו...
לצפיה ב-'משככי כאבים '
משככי כאבים
16/03/2017 | 17:42
14
יודעת שמותר אקמול אבל עדיין לוקחת בלב כבד. סובלת הרבה מכאבי ראש (גם לפני ההיריון) ולפעמים נאלצת לקחת כמה פעמים ביום כי האקמול לא תמיד עוזר מייד. 
כמה זה נורא? 

מנהל/ת הפורום

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה