לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אפליקצית הריון ולידה חדשה של בית החולים ליס: להורדה:
http://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/Articles/Pages/Applis.aspx
 ``המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל``.
המשך >>

לצפיה ב-'מחזור לא סדירה ודימומים '
מחזור לא סדירה ודימומים
25/06/2017 | 18:31
1

שלום, 
מחזור אחרון שקיבלתי היה ב1.5 לאחר 15 יום היה לי דימום חלש ליום וחצי בערך. לאחר מכן היה לי כתם דם לאחר יומים. הפנו אותי לבדיקת הריון יצא שלילי ובשבוע האחרון התחילו לי סחרחורות, צרבות ובחילות. (לפני שבועיים עשיתי בדיקת הריון ביתית ליתר ביטחון ויצא שלילי) מה לעשות? אין לי תור לתקופה הקרובה רק שבוע הבא ואני נורא סובלת.. תודה רבה !

לצפיה ב-'הריון צעיר'
הריון צעיר
22/06/2017 | 23:26
1
18
אני בהריון בתחילת שבוע 5 ויש לי כבר כמה ימים כאבי בטן כמו כאבי מחזור. לא זכורים לי כאבים מסוג זה מההריון הראשון ולכן אני תוהה אם זה תקין ואם יש סיכוי שמדובר בהריון מחוץ לרחם חלילה.
תודה מראש
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/06/2017 | 07:51
4
כאבי בטן בתחילת היריון שכיחים מאוד ולא מעידים בהכרח על היריון מחוץ לרחם. חכי עוד שבועיים ולכי לעשות בדיקת אולטראסאונד שתוודא קיום היריון תקין ברחם.
ועד אז..... סבלנות..... :))
לצפיה ב-'בטא 389 שבוע 4+2 תקין? ??'
בטא 389 שבוע 4+2 תקין? ??
19/06/2017 | 13:54
1
7
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/06/2017 | 04:52
12
שלום רב
כל רמה מעל 25 MIU/ML נחשבת אישור לקיומו של היריון. אין לייחס חשיבות רבה מדי לרמות הבטא.
ברגע שרמת ההורמון תגיע בין 1000-2000 אפשר יהיה  לראות שק היריון באולטראסאונד. צריך המשך מעקב רגיל.
בהצלחה
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:34
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:03
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'המוגלובין נמוך'
המוגלובין נמוך
06/06/2017 | 12:39
2
29
שלום רב,
לפני כחודש עשיתי בדיקות דם (הייתי בשבוע 13).
היום בפגישה עם המיילדת היא אמרה שהתוצאות סדר, הממוגלובין טיפה נמוך (7.8) אבל על הגבול ואין צורך לדאוג.
ביקשה לעשות עוד חודש עוד בדיקת דם למעקב.
משום מה זה נראה לי ממש נמוך, וקריאה מהירה באתרים השונים, מציינת שהמוגלובין לצריך להיות בין 10 ל 12.

אני לא מרגישה עייפות מוגברת או משהו כזה, אני עייפה ברגיל (מירוץ החיים, עבודה, ילדה בת 4 בבית וכדומה).

האם להתעקש על לקיחת ברזל? אין גם המלצה לקחת ברזל בכלל במהלך ההריון, רק חומצה פולית...

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/06/2017 | 07:59
1
22
הי, ההמוגלובין שלך נמוך מאוד באופן כללי ובטח עבור הריון, כיוון שככל שההריון מתקדם צפויה עוד ירידה שלו.
עליך לקחת ויטמנים (ברזל חומצה פולית) ולגשת לרופא מטפל בהקדם בכדי לברר מהו הטיפול המועדף עבורך בכדי להעלות ולשמר את ההמוגלובין.
בהצלחה
לצפיה ב-'לצערי הרופאים בהולנד לא ממש יעילים'
לצערי הרופאים בהולנד לא ממש יעילים
08/06/2017 | 21:25
17
אני אנסה לחפש בפארקים ברזל ללא מרשם רופא, אולי משהו טבעי

תודה

לצפיה ב-'בטא 72'
בטא 72
07/06/2017 | 13:48
1
32
היי, ביום ראשון (4.4) עשיתי בדיקת דם ויצאה בטא של 72.
ככה"נ הביוץ שלי היה מאוחר וקשה להעריך באיזה שבוע אני.
אני מחכה להכפלה כמובן, הרופא אמר לי לעשות את הבדיקה ביום ראשון (עוד ארבעה ימים).
האם בדיקה ביתית של גיל הריון יכולה להעניק איזושהי אינדיקציה?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/06/2017 | 21:04
20
אהלן, רק בבדיקת דם ניתן להעריך תקינות והתקדמות הריון צעיר. בבדיקת שתן ביתית לא ניתן לדעת מה טיבו של ההריון.
בהצלחה
לצפיה ב-'מתנדבות למחקר ביחידה לאולטרה סאונד בליס'
מתנדבות למחקר ביחידה לאולטרה סאונד בליס
08/06/2017 | 15:01
1
15
דרושות נשים הרות למחקר רפואי הכולל אבחון וטיפול בנושא:
הערכת גודל וזרימת הדם של העובר בשבוע 37 להריון, ככלי ניבוי ללידה מוצלחת. פרטים נוספים:
http://www.tasmc.org.il/Lis/Documents/מתנדבות למחקר-ליס.pdf
לצפיה ב-'פרטים נוספים על המחקר'
פרטים נוספים על המחקר
19/06/2017 | 10:07
3
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:49

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'בטא לאחר הפלה'
בטא לאחר הפלה
05/06/2017 | 17:21
1
24
שלום,

לפני שבועיים (22/5) עשיתי בדיקת דם ויצא לי בטא 201.
לפני שבוע (29/5) עברתי הפלה טבעית בשבוע 6
והיום (5/6) עשיתי בדיקת דם והבטא ירד ל- 10.2

האם אני צריכה לחזור על הבדיקה בעוד מספר ימים ולוודא שממשיך לרדת או שניתן לראות שהבטא אכן יורד ולנצל את הביוץ הקרוב?

תודה רבה :)
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/06/2017 | 12:16
13
הי, לפי הידוע לי ערך בטא כזה נחשב כשלילי.
בדר"כ לאחר הפלה ממליצים לחכות וסת אחת ורק לאחר מכן לנסות להכנס להריון כדי לא לשבש את חישוב ההריון הבא במידה ותאריך הביוץ אינו ידוע או יוצא בתאריך שונה.
ממליצה לך להיוועץ בכל מקרה ברופא נשים או בפורום רפואי בנוסף.
בהצלחה
לצפיה ב-'שבוע 38, עובר גדול'
שבוע 38, עובר גדול
03/06/2017 | 15:49
3
25
היי אני בשבוע 38 ויש לי עובר גדול, לפי ההערכה שוקל כרגע 3700.
מחר אני עוברת העמסת סוכר 100 כדי לשלול סכרת היריון. רציתי לשאול מהן האופציות מבחינתי כאשר נכון לאתמול אין פתיחה וצוואר הרחם סגור.
במידה ואין סכרת, האם ניתן יהיה לזרז ע"י סטריפינג בהנחה שאין עדיין פתיחה?
אני ממש חוששת מלידת עובר מעל 3800 משום שהגדולה שלי נולדה במשקל זה והיו לי חתכים ותפרים שכאבו לי חודשים רבים.

אשמח להכונה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/06/2017 | 08:26
2
24
הי, כאשר צוואר הרחם סגור ואין פתיחה לא ניתן לעשות סטריפינג.
במידה ותתגלה סוכרת בבדיקת העמסת הסוכר יומלץ לך על השראת לידה (זירוז).
ממליצה לך להמעיט בפחמימות וסוכרים כיוון שבשבועות האחרונים להריון העובר יכול להעלות הרבה במשקל באופן יחסי לשאר ההריון.
לגבי החתכים והתפרים שציינת, לעיתים בלידות חוזרות יש פחות קרעים כיוון שהעור גמיש יותר לעומת לידה ראשונה. בכל אופן, לאחר הלידה ניתן לשפר תחושת צלקות ואי נוחות באזור הנרתיק על ידי טיפול אצל פיזיותרפיה של רצפת אגן.
בהצלחה
לצפיה ב-'בהמשך לשאלתי.. רציתי לשאול מה הדיעה המקצועית לגבי שמן קיק'
בהמשך לשאלתי.. רציתי לשאול מה הדיעה המקצועית לגבי שמן קיק
08/06/2017 | 10:22
1
7
האם שתיה במינון נמוך עשויה לעזור לזירוז הלידה?
מהי הדיעה המקצועית הרווחת בנושא?
נואשת כבר ללדת...
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/06/2017 | 21:09
9
הי, הדיעות המקצועיות לגבי שמן קיק חלוקות.
שמן קיק הינו חומר משלשל.
כניסה ללידה תוך כדי שלשול יכולה לגרום ליולדת להיות מותשת, חסרת כוחות ואנרגיה ולגרום ליתרון הלידה להתגמד לעומת החסרונות האחרים. הוא אינו פועל אותו דבר על כולן, ולכן הוא אינו מומלץ כפתרון ביתי ראשון לתחילת השראת לידה.
ישנם שלל אפשרויות "נעימות" יותר אשר ניתן להתחיל איתם טרם אשפוז, דוגמת טיפולים ברפואה המשלימה, הומאופתיה, תמציות צמחים וכו.
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה בנושא רפואי'
שאלה בנושא רפואי
01/06/2017 | 14:10
1
26
אני נולדתי עם עצם של בית החזה יותר נכון אחת מצלעות הנמצאות בצד של הבטן והיא עקומה ולא התתפתחה לי בצורה נורמלית כמו שצריך וכמו כולם כמו הצלע השנייה שלי וגם יש לי עקמת בגב
אז רציתי לשאול האם זה יכול להפריע בהריון שבעתיד ארצה ילדים?
תודה מראש
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
01/06/2017 | 19:24
17
הי, שאלתך קשורה ליעוץ רפואי ולא יעוץ מיילדותי (כפי שמתקיים בפורום זה) בכל מקרה, המלצתי לפנות לרופא נשים מטפל בכדי להתייעץ איתו בשיחה לגבי הריון עתידי ולא דרך מסך המחשב.
בהצלחה
לצפיה ב-'SGA וחשד ל IUGR'
SGA וחשד ל IUGR
27/05/2017 | 10:26
1
22
שלום,
אני בת 31, הריון שלישי, הראשון הסתיים בשבוע 7 בהפלה ספונטנית, בת אחת בבית.
בסקירה מאוחרת בשבוע 22+5 נצפו עצם ירך ובטן קטנות מגיל ההריון
 ראש תואם גיל.  העובר בממוצע קטן ב10 ימים מגיל ההריון. התארוך תקין (כבר נעשתה התאמה לפי א/ס ראשון ותואמת לתאריך קיום יחסי המין).
כמו כן, נצפה NOTCH בעורק הרחמי.
המלצת הרופא שביצע את הסקירה:
בדיקת תארוך הריון (כאמור תקין)
סקירה נוספת עוד שבועיים
ייעוץ גנטי

חלבון עוברי בנורמה ססטיסטיקה של 1:4800

רופאת הנשים הפנתה לא/ס בעוד שבועיים, השאלה היא מדוע רק עוד שבועיים? למה לא עשים א/ס נוסף אחרי שבוע לבחון את התפתחות העובר?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/05/2017 | 21:06
14
הי, לא אוכל לסייע לך בנושא זה. הפני את השאלה לפורום רפואי/גנטי.
בהצלחה
לצפיה ב-'הידבקות'
הידבקות
27/05/2017 | 22:48
1
34
לפני השבוע ילדתי ואני מניקה.חבר שלנו בא לבקר אותנו ומחר צריך לעשות ppd.האם יש חשש שאני או ביתי נידבקנו....אני ממש מודאגת ומקווה שזה לדור.
תודה על התשובה המהירה......
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/05/2017 | 21:05
18
הי, PPD הינה בדיקה לאבחון נשאות לשחפת. ישנם אנשים אשר מכורח מקצועם נדרשים לבצע את הבדיקה ולא כיוון שהם חולים במחלה.
נסי לברר מול החבר מדוע נדרשת הבדיקה ובקשי להתעדכן בתוצאה.
במקרה של חשש פני לרופא להתייעצות.
לצפיה ב-'וסת לא סדירה ואין ביוץ כחודשיים'
וסת לא סדירה ואין ביוץ כחודשיים
28/05/2017 | 18:08
1
15
שלום, מנסה להכנס להריון כשנה, לאחרונה מחזור כל 35 יום לפעמים 40, 42 יום
ניסיתי את מקלוני ביוץ, ונראה שלא היה ביוץ חודשיים
מה יכולה להיות הסיבה שביוץ לא מגיעה?
יש לי שלושה ילדים ללא טיפולים
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/05/2017 | 21:02
25
הי, לעיתים בתקופות שונות בחיים תתכן אי סדירות בוסת. הייתי ממליצה לך להתחיל בבדיקת הריון ביתית כיוון שאת מציינת שאת מנסה להכנס להריון ובנוסף קובעת תור לרופא נשים ומתייעצת איתו.
בהצלחה
לצפיה ב-'המטומה/היפרדות קרומים - שבוע 10'
המטומה/היפרדות קרומים - שבוע 10
24/05/2017 | 10:15
1
35
שלום
אני בת 33, בהריון שלישי, שבוע 10+2, באולטראסאונד השבוע נצפה דופק ועובר תואם לגיל ההריון, בנוסף הטכנאית ציינה שמעל השק יש ממצא אקוגני בגודל 9X52 מ"מ (היפרדות קרומים? המטומה?). ואמרה לחזור לרופא.
התקשרתי למרפאה והמזכירה אמרה לי להסיר דאגה מליבי, שאין צורך להגיע לרופא וקבעה לי תןר בערך שבועיים אחרי השקיפות, בעוד כ3 שבועות.
מה משמעות הממצא הנ"ל? האם יש משמעויות מיוחדות עבורי - מנוחה וכו?
יש לציין שאין לי דימומים כלל, וגם לא כאבים כלשהם.
כמו כן אני מתכננת לטוס בקיץ לשבועיים בשבוע 23-24, האם תהיה בעיה עקב הממצא הזה?
האם אני צריכה לחזור לרופא השבוע בכל זאת למעקב?

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/05/2017 | 21:07
15
הי, ממליצה לך להפנות את השאלה לפורום רפואי. בהצלחה
לצפיה ב-'שבוע 10'
שבוע 10
22/05/2017 | 08:33
1
40
היי לכולן,
מישהי יכולה בבקשה להמליץ על מומחה אולטראסאונד עבור שקיפות עורפית ובהמשך סקירות? אני בקופ"ח כללית מאיזור חדרה. אבל לרופא טוב אסע לכל מקום. או שעדיף פרטי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/05/2017 | 22:43
21
לא אוכל להמליץ לך בפורום זה על רופאים. תוכלי להפנות שאלתך לפורום של התמיכה. בהצלחה
לצפיה ב-'שבוע של כאבי ראש - מה עושים חוץ מאקמול?'
שבוע של כאבי ראש - מה עושים חוץ מאקמול?
21/05/2017 | 08:39
2
23
היי, כל פעם שאלה אחרת :) אבל בשביל מה אנחנו כאן...
אני בשבוע 14 +  ובשבוע האחרון סובלת מכאבי ראש חוזרים. מציקים. חלקם נסבלים באיזשהו אופן וחלקם גורמים לי לשכב במיטה שעות בחדר חשוך וממוזג. אני לוקחת אקמול כשאני מרגישה ממש ממש רע, ולפעמים צריכה לקחת פעמיים ביום בשביל לשרוד את היום.
מה עושים עם זה? האם זה קשור להורמונים? האם יש מקום לדאגה?
יש לציין שאחרי גמילה מקפה ממש מתחילת ההריון, בשבוע האחרון, חזרתי לשתות קפה קר (ביתי) 1 בלבד בבוקר.
עזרה ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/05/2017 | 15:22
1
31
הי, כאבי ראש בהריון דורשים ברור. קשה לדעת ממה הם נובעים אך כדאי לברר. בירור ראשוני ניתן לעשות גם אצל רופא משפחה
תרגישי טוב
לצפיה ב-'תודה נעמי :))) אפנה לרופא משפחה'
תודה נעמי :))) אפנה לרופא משפחה
23/05/2017 | 07:48
9
לצפיה ב-'המלצות למומחה אולטראסאוד עבור שקיפות עורפית (כללית)'
המלצות למומחה אולטראסאוד עבור שקיפות עורפית (כללית)
22/05/2017 | 08:36
14
היי לכולן,
אודה להמלצות למומחה אולטראסאונד עבור שקיפות עורפית ובהמשך הסקירות.
אני חברה בקופ"ח כללית וגרה באיזור חדרה, אולם מתלבטת האם אחרי 5 שנים של ניסיון להיכנס להריון כדאי בכלל לפנות למומחה פרטי - אודה להמלצות.

לצפיה ב-'Cmv חיובי'
Cmv חיובי
19/05/2017 | 12:49
2
34
היי לכולם
עשיתי בדיקות דם 
ויצא לי cmv-igg ו cmv-igm חיוביים.
מה זה אומר?
היה לעוד מישהי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/05/2017 | 01:44
1
51
כאשר מתקבלות תוצאות כאלו זה לרוב אומר שנדבקת לאחרונה בוירוס CMV. אך זה לא בהכרח המצב. 
לא סיפרת האם את בהיריון? אם כן, עלייך לפנות להמשך בירור ומעקב רפואי
ב ה צ ל ח ה
לצפיה ב-'כן. אני בשבוע 10'
כן. אני בשבוע 10
21/05/2017 | 06:44
4

מנהל/ת הפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה