לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1962419,624 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה-יעוץ מקצועי

תקופת ההריון הינה חוויה מיוחדת לאשה ולסביבתה הקרובה – הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. לכל אשה יש דרך מיוחדת משלה לחוות את ההריון וללדת. במהלך ההריון מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לבדיקות, מצב האם, מצב העובר, הלידה הצפויה והתקופה שלאחריה. כאו בפורום, נענה על כל שאלותיכן בהיבט המקצועי. הפורום מנוהל ע"י צוות מיילדות מנוסות מחדר לידה "ליס". מיילדות אלו הינן חלק מצוות מיילדות רחב אשר הוכשר בכל שיטות היילוד: שיכוך כאב תרופתי, שיכוך כאב במים, שימוש בשמנים ארומטיים, לידות בתנוחות שונות ועוד. בטרם הגעתכן לחדר הלידה אני מזמינה אתכן להגיע לפגישה אישית עם מילדת בה תוכלו להתכונן ללידתכן הצפויה, סיור בבית החולים, קורס הכנה ללידה וכן מגוון קורסים וסדנאות נוספים. מידע נוסף אודות צוות בית החולים והשרותים הניתנים בו תוכלו למצוא באתר בית החולים ובמועדון היולדות "מאמי-ליס" 03-6973113 www.tasmc.org.il/lis בברכת הצלחה בהריון ובלידה,צוות מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אפליקצית הריון ולידה חדשה של בית החולים ליס: להורדה:
http://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/Articles/Pages/Applis.aspx
 ``המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל. לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל``.
המשך >>

לצפיה ב-'ג'ינג'ר בהריון'
ג'ינג'ר בהריון
13/10/2019 | 00:22
4
אשמח לדעת האם מותר לשתות תה ג'ינג'ר בהריון (מכמה קוביות ג'ינג'ר מיובש עליהם שופכים מים רותחים)?
האם יש הגבלה בכמות? אני שואלת משום שהבנתי שמצד אחד זה עוזר לבחילות אבל מצד שני יש להקפיד לא לצרוך הרבה.
תודה רבה וחג סוכות שמח
אודליה
לצפיה ב-'טרבינפין והריון שאלה '
טרבינפין והריון שאלה
08/10/2019 | 06:36
1
7
אני קצת בלחץ.
וסת אחרונה 9.9.19
נטלתי כדורי טרבינפין לפטריה בציפורן כ3 חודשים (יולי אוגוסט ספטמבר) את הכדור האחרון בחפיסה האחרונה נטלתי ב3.10
אתמול ביצעתי בדיקת הריון שהראתה חיובי.
האם אני צריכה לחשוש או לחשוב על הפסקת הריון? אני ממש בלחץ
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/10/2019 | 21:43
2
היי
בשעה טובה
ממליצה לך לפנות למכון הטרטולוגי על מנת לקבל תשובה חד משמעית. ניתן למצוא את מספר הטלפון באינטרנט.
אין סיבה להילחץ :))
בהצלחה!!
לצפיה ב-'פרוגסטרון לתמיכה בהריון'
פרוגסטרון לתמיכה בהריון
07/10/2019 | 12:55
1
10
אני בת 36 בתחילת הריון ראשון ספונטני (שבוע 5) והיום הרופא אמר לי לקחת 2 נרות ביום לחיזוק ההריון. למיטב הבנתי זהו הורמון שלוקחים במהלך הפריות לפני הריון. האם גם אחרי כניסה להריון ספונטני יש צורך בהורמון הזה? אני פשוט לא רוצה סתם לקחת הורמונים אם זה לא הכרחי, אבל מה אני מבינה.? :) תודה מראש!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/10/2019 | 21:42
3
היי
זה בהחלט מצב שכיח בו לוקחים פרוגסטרון בתחילת ההיריון. אך שאלתך היא שאלה רפואית שעלייך להפנות לרופא ולא למיילדת
בהצלחה:)))
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
06/10/2019 | 06:44
2
14
שלום רב,
האם בחורה בתולה (שלא שכבה עם גבר מעולם) יכולה להכנס להיריון בתהליך הזרעה? והאם ניתן לעשות אולטרסאונד וגינלי? חוששת מאוד כיוון שלא מצליחה אפילו להשתמש בטמפונים...
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/10/2019 | 09:16
1
11
הי,
ניתן לעשות תהליך הזרעה למי שטרם קיימה יחסים.
בנוסף, לא נהוג לבצע אולטרסאונד וגינלי למי שטרם קיימה יחסים.

לצפיה ב-'מבולבלת...'
מבולבלת...
06/10/2019 | 09:57
13

אם לא ניתן לעשות אולטסאונד וגינלי איך אפשר לבצע הזרעה?
האם ניתן לבצעה בטשטוש (על מנת לא לסבול מכאבים...)
לצפיה ב-'בדיקת מי שפיר מחפשת רופא מומחה'
בדיקת מי שפיר מחפשת רופא מומחה
13/09/2019 | 10:20
1
16
מישהי מכירה וממליצה על רופא מומחה למי שפיר באזור הרצליה והסביבה? מה הקרטריונים לבחירה של רופא לבדיקה ואיך בחרתם? לא מכירה בנות מהאזור לכן מבקשת עזרה.... שאלה נוספת באיזה שבוע כדאי כבר לקבוע ולהזמין לעשות את הבדיקה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/09/2019 | 17:52
24
שלום רב
זהו פורום שבו עונות מיילדות ואנו לא יכולות לתת לך המלצות לרופאים. מציעה לך להפנות את שאלתך לפורום של התמיכה
בהצלחה!!
דיקור מי שפיר עושים בין השבועות 17-20 אבל כדאי לשריין כבר מעכשיו 
לצפיה ב-'שבוע 14, לאחר פניה למיון אובחנה שליית פתח'
שבוע 14, לאחר פניה למיון אובחנה שליית פתח
14/09/2019 | 15:15
2
22
היי, אשמח לעצה.
אתמול (שישי) היו לי הכתמות, מלוות בכאבים דמוי כאבי מחזור.
ניגשתי למיון, עברתי בדיקה והרופא ראה שליית פתח.
אמר שאין כל כך מה לעשות למעט להימנע מפעילות, ולהמשיך מעקב אצל הרופא המטפל.
ביום רביעי הקרוב יש לי סקירה ראשונה, והרופא המטפל אמר שזה בסדר להיבדק שם.
קראתי קצת, להבנתי זה מצב שיכול להסתדר בהמשך, וזה קורה כי הרחם עכשיו זז ומתרחב וכו'.
האם אכן כך?
מה הסיכונים במצב כזה? באבחון שלו היה רשום גם "הפלה מאיימת"  - האם אכן יש סיכוי להפלה במצב הזה?
בנוסף, בעוד כשבוע (אהיה בשבוע 16) אני אמורה לטוס (לא למשהו אתגרי או עם מאמץ מיוחד). האם זה בעיה? האם מגדיל את הסיכונים?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/09/2019 | 17:50
1
19
היי אנאבל
בשעה טובה ובהצלחה!!
שליית פתח יכולה לדמם וזה לא חריג בכלל. השליה גם יכולה לשנות את מיקומה במהלך ההיריון כפי שאמרת בעצמך.
לקראת הסקירה שלך עדכני את הרופא על כך שיש שליית פתח וגם דברי איתו על כך שאת מתכננת לטוס. תקבלי מידע אמין יותר ומדוייק יותר מהרופא שלך לאחר הסקירה
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
14/09/2019 | 21:24
4
לצפיה ב-'צירי ברקסטון מרובים'
צירי ברקסטון מרובים
08/09/2019 | 11:19
1
21
שלום,
אני בת 37,ילדיי נולדו בשבועות 36, 37, 37+2 (הבת הצעירה בת 6).
עברתי הפסקת הריון בגרידה מאוחרת והיום אני בהריון בשבוע 31+4.
בשבועיים האחרונים הבחנתי בכך שיש לי יותר צירי ברקסטון בשעת מאמץ (התכופפויות, הליכה וכו')- התקשויות של הבטן והבטן כולה כואבת. כשאני נחה ושותה מים הם חולפים.
האם זה תקין? לא זכורה לי תדירות כזו של צירי ברקסטון מהריונותיי הקודמים.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
09/09/2019 | 14:45
15
הי,
בהחלט יתכן בשבוע כזה שתחושי יותר בהתכווצויות של הרחם, ובנוסף הם יכולים להופיע יותר במאמץ, עייפות, התייבשות.
כדאי, כפי שציינת, לשתות הרבה ולנוח ככל האפשר. במידה והם חלפו מצוין! אם לאחר מנוחה ושתיה הצירים אינם חולפים, או תדירותם ועוצמתם עולים - אז כדאי לגשת להיבדק. כמו כן, אם יש הפרשה דמית, חשש לירידת מים, הפחתה בתנועות  - גם כן לגשת לבדיקה.
בהצלחה ולידה קלה במועד
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
27/08/2019 | 19:23
2
24
היי,
כיום בשבוע 16 אחרי ivf- icsi .
שקיפות, סקירה מוקדמת ובדיקת nipt תקינים.
מתלבטת האם לעשות מי שפיר?

האם נחוץ לעשות מי שפיר במקרה זה?
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
27/08/2019 | 21:21
1
20
לאחר ביצוע מי שפיר- שהכל תקין- בהמשך ההריון עדיין עלולות לצוץ תסמונות למניהם?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/09/2019 | 16:50
14
הי,
לכל בדיקה יש את היתרונות שלה והחסרונות.
למיטב ידיעתי גם לאחר ביצוע מי שפיר וכלל הבדיקות האחרות יתכנו תסמונות אשר לא ניתן לאבחן בבדיקות.
ממליצה לך להיוועץ ברופא הנשים שלך לקבלת החלטה.
בהצלחה
לצפיה ב-'התהפכות ממצב ראש לעכוז'
התהפכות ממצב ראש לעכוז
19/08/2019 | 09:49
1
19

שלום,

אני בשבוע 29. עד עכשיו העובר היה עם הראש למטה ועכשיו התהפך עם העכוז למטה.
האם יש סיכוי שיתהפך חזרה עד ללידה או שזאת תהיה לידת עכוז?
בנוסף קראתי שתינוקות שנולדים בלידת עכוז יש להם יוצר בעיות התפתחותיות, מומים ומחלות, האם זה נכון?

תודה,
ענת
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/08/2019 | 19:51
13
היי ענת
עוברים יכולים להתהפך שוב ושוב במהלך ההיריון
לרוב לקראת שבוע 34 הם כבר לא מתהפכים יותר. הראש הוא החלק הכבד ביותר בגוף העובר ולכן הוא לרוב נמוך משאר הגוף והעובר נשאר לשכב כך שראשו מוביל.
אין זה נכון כלל וכלל שלעוברים שנולדים במצג עכוז יש יותר מומים ומחלות. 
בישראל במידה והעובר יישאר במצג עכוז, יומלץ על לידה בניתוח קיסרי
מאחלת לך את כל הטוב ווהצלחה בלידה קלה :)
לצפיה ב-'איפה מומלץ לעשות דיקור מי שפיר?'
איפה מומלץ לעשות דיקור מי שפיר?
14/08/2019 | 09:23
8
לצפיה ב-'תנועות עובר'
תנועות עובר
08/08/2019 | 20:19
2
26

שלום,

אני בשבוע 28. בערך משבוע 27 מרגישה תנועות חזקות כמו בעיטות וכו׳. עד אז היו תנועות חלשות.
איך עושים מעקב של תנועות כדי לדעת שאין בעיה או ירידה? קראתי שיש כמה אפשרויות אבל לא יודעת כמה פעמים ביום צריך לבדוק. האם זה כולל גם תנועות ממש חלשות? אני הבנתי שלעובר יש מחזור שינה של 30-40 דקות אז אחר כך אני צריכה להרגיש אותו?
אני מרגישה את העובר שלי בערך ב 5 בבוקר אחר כך בערך ב 9 בבוקר, בערך ב 17:00 ובערך ב 20:00. לפעמים התנועות יותר חזקות(בעיטות) ולפעמים פחות (גלגולים). אם הוא לא זז בשעות האלה אני נלחצת ואוכלת משהו מתוק.
האם זה תקין? והאם כל ירידה בכמות או בחוזק דורשת בדיקה? האם יכול להיות שיש ימים יותר פעילים וימים שהם פחות וזה עדיין תקין?

אשמח לסדר בדברים וסליחה על האורך.
תודה,
ענת
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/08/2019 | 08:49
1
17
היי ענת
לתנועות עובר בשבוע שאת נמצאת בו כעת אין כל כך סדירות. החל משבוע 30 ניתן להתחיל ולעקוב אחר תנועות עובר באופן מסודר. מחזור שינה של עובר הוא עד 90 דקות שבמהלכן הוא ישן ולא זז. מעקב תנועות החל משבוע 30 כולל מעקב של 3 תנועות בחצי שעה או 6 תנועות בשעה. אבל לא כל חצי שעה, אלא אם את מרגישה 3 תנועות בחצי שעה 3 פעמים ביממה (בוקרת צהריים וערב) זה תקין. קשה להסביר מעבר לכך כשאנחנו לא פנים אל פנים. אם את חשה את התנועות טוב יותר אחרי שאת אוכלת משהו מתוק, אז ככה תמשיכי. 
שיהיה המון המון בהצלחה :)

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/08/2019 | 09:44
1
לצפיה ב-'הייתכן ביוץ מאוחר?'
הייתכן ביוץ מאוחר?
03/08/2019 | 13:15
1
23
היי לכולם
בתאריך 14.7 קיבלתי מחזור (לפני כן היה דימום חום אך לא מחזור), ולאחר שבוע התחלתי כבר לבדוק בערכות ביוץ מתי הביוץ שלי,
כד לתאריך של היום (3.8.19) לא קיבלתי תשובה ייובית ע"י הערכות ביוץ שביצעתי שהיה ביוץ.
האם זה הגיוני? תקין ?
לפי הסימנים אני רואה סימנים של ביוץ כבר כמה ימים...
אולי יש לי ביוץ מאוחר? ואם כן זה מקשה על כניסה להריון?

* המחזור הקודם היה בתאריך 15.6

אשמח להסבר תודה רבה!!!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/08/2019 | 08:52
7
הי,הביוץ מופיע כ 14 יום לפני וסת. בדקי כמה ימים כל מחזור שלך כמה מחזורים אחורה וראי מהו הטווח בו אמור להופיע הביוץ.
לפי הדוגמא ששמת, המחזור נמשך 29 יום, כך כ 14 יום לאחור התרחש הביוץ.
בנוסף, יתכן ויהיה חודש אחד ביוץ מאוחר גם אם המחזורים כן סדירים בדרך כלל.
בהצלחה
לצפיה ב-'מי עברה כריתת חצוצרה בלפרוסקופיה?'
מי עברה כריתת חצוצרה בלפרוסקופיה?
15/07/2019 | 17:10
1
17
הריון מחוץ לרחם באותה חצוצרה שהיה לפני שנים (וגם קרע אותה בעבר למרות טיפול במטוטרקסט)
הומלץ על כריתה בלפרוסקופיה.
אשמח ממי שעברה הליך זה את דעתה
האם אושפזה ללילה, רמת הכאב, ההליך עצמו כל מה שתוכלי לתת עליו מעט אור
מבחינתי מידע (גם אם לא נעים) עוזר ומקל
תודה מראש!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/08/2019 | 08:49
3
בוקר טוב
בפורום הזה עונות מיילדות
ממליצה לך לפנות לפורום היריון ולידה תמיכה
בהצלחה
לצפיה ב-'תסמונת קליינפלטר'
תסמונת קליינפלטר
11/07/2019 | 08:08
1
27
* מעבירה הודעה מפורום הריון ולידה
היי לכולם
בת 36, שבוע 13, הריון שני עם ילד מושלם בן שלוש בבית.. בעקבות שקיפות גבולית של 3 מ''מ עשיתי nipt, וכשמחפשים-מוצאים.. ישנה סבירות גבוהה לתסמונת קליינפלטר ( וודאות תהיה רק במי שפיר בתחילת אוגוסט, אבל אני מניחה שלא יהיה שינוי..).
ביומיים האחרונים אני קוראת הרבה, לא רק לשלילה. ובכנות, מבולבלת מאוד. הרופא המסכם שנתן את סיכום הניפט הציג את התסמונת כקלה מאוד, ששני שליש ממנה לא מפגינים שום סימן ולא מאובחנים, ולשליש שכן התסמינים מינוריים. מצד שני אני שומעת, מעבר לסממנים הפיזיים של מראה נשי, מיעוט טסטוסטרון, עקרות וחזה מוגדל, גם על נטיה לסרטן, לפקקת ותסחיפים, לבעיות לבביות להפרעות קשב וריכוז , בעיות קוגניטיביות וליקויי שפה, ולסבירות להיות על הספקטרום. החלטתי לשים בצד כמה שאני יכולה את המחשבות עד למי השפיר. אישית, ואני לא רוצה להיות טריגר שלילי לאף אחת, אני לא חושבת שיש לי מה לתת לילד עם צרכים מיוחדים. אבל אני ממש כמהה למקור מידע בנוסף לתוכן רפואי "יבש",  ואני לא מוצאת כתבות וסיפורים ממקור ראשון על החיים עם התסמונת.. אם מישהי יכולה לחלוק אשמח מאוד לשמוע, גם בהודעה פרטית.. תודה ובשורות טובות לכולן
לצפיה ב-'משתפת מניסיון'
משתפת מניסיון
16/07/2019 | 14:42
27
היריון ראשון אחרי שנים של IVF גיליתי קליינפלטר במי שפיר. כבר היה שבוע מתקדם....
אגב, הייתי מתחת לגיל 35, שקיפות וסקירה תקינים. עשיתי מי שפיר על דעת עצמי רק מאמונה שזו בדיקה חשובה מאין כמותה.

גם אצלנו הציגו כתסמונת קלה יחסית, וזה היה היריון יקר מאד שלא הושג בקלות. התייעצתי עם רופאת ילדים בכירה (חברת משפחה) שאמרה שלבת שלה היתה ממליצה להפסיק. אכלתי את עצמי כמה ימים עם ההתלבטות עד שהצטרפתי לקבוצת פייסבוק אמריקאית של הורים לילדים עם התסמונת. הבנתי מהסיפורים היומיומיים שלהם שזה גדול עלי. ברור לי שזו לא בהכרח הדרגה שתהיה לילד, אבל לא מתאים לי לשחק רולטה רוסית. מבחינתי האישית החלטה צריכה להתקבל על סמך worst case. בסופו של דבר הפסקתי את ההיריון בשבוע 22, אחד הדברים הקשים שעברתי. מדי פעם שאני מפקפקת בהחלטה אני נכנסת לקבוצה הזו ונזכרתי ממה נמנעתי.
מספר רופאים וגנטיקאים ששמעו שהפסקתי היריון כל כך יקר בגלל קליינפלטר אמרו דברים כמו "לא חבל?" אבל אני שלמה עם ההחלטה. כראה שאין נכון אבסולוטי, יש נכון עבורך.
אם יש לך שאלות/התלבטויות/סתם אוזן קשבת את מוזמנת לפנות אלי כאן או פרטי.
תהי חזקה!!!!
לצפיה ב-'שליה אקססורית'
שליה אקססורית
30/06/2019 | 23:16
1
31

שלום,

הייתי היום בסקירה מאוחרת ואמר לי הרופא שיש לי שליה אקססורית. הוא אמר לי שחלק קטן מהשליה נדבק לדופן אחר. זה פעם ראשונה שאמרו לי את זה.למרות שעשיתי סקערה מוקדמת שדם ראו שהשליה היא רק נמוכה.

הייתי שמחה להבין יותר מה זה אומר, האם יש סכנה לעובר או להריון? האם מדובר בהפרדות שליה או שזה משהו אחר.

תודה רבה,
ענת
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/07/2019 | 03:28
25
היי ענת
הרופא מציין את מה שהוא רואה באולטראסאונד, אל תיבהלי. לרוב זה אומר שלשליה 2 חלקים ולאחר הלידה צריך לבדוק אותה היטב (כמו שעושים תמיד לאחר הלידה) ולוודא שהיא שלמה. אין סכנה להיריון או לעובר. לא מדובר בהיפרדות שליה.
אני מציעה לך לדבר עם הרופא שלך על מנת לקבל הסבר מפורט יותר. 
בהצלחה!!
לצפיה ב-'דימום בלתי מוסבר'
דימום בלתי מוסבר
29/06/2019 | 12:13
1
41
שלום
שבוע 27, הריון ראשון, תקין.
אתמול הופיעה לי הכתמה של דימום קטן על התחתונים. התקשרתי למוקד אחיות והפנו אותי לבדיקת רופא. הרופא עשה בדיקה מהירה, ראה שצוואר הרחם ארוך וסגור, העוברית חיונית ויש מספיק מים ושלח אותי לדרכי, תוך המלצה לפנות למיון אם הדימום יחזור.
כמה שעות לאחר מכן, בעת הניגוב בשירותים הופיע כתם דם יותר רציני, כמו התחלה של מחזור ונראה רירי. הדימום לא המשיך. נסענו למיון ועשו שם את כל הבדיקות והכל תקין. הסבר למה שקרה לא קיבלנו.
ממה יכול לנבוע דימום כזה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/06/2019 | 11:34
32
היי
קשה לי לענות לך תשובה מדוייקת על דימום שלא ראיתי. אם זאת, שמחתי לקרוא שהבדיקות תקינות כולן. לרוב דימומים בטרימסטר השלישי של ההירון נובעים משינויים בצוואר הרחם. ולא הייתי מגדירה את מה שהיה לך כדימום אלא יותר כהפרשה דמית. דימום לרוב חוזר על עצמו, מטפטף ומלווה בקרישי דם. אך שוב, לא ראיתי ולכן לא אדע להגיד בוודאות. הבדיקות תקינות, צוואר הרחם ארוך וסגור. הכל טוב! תהני :))
לצפיה ב-'פרוגרסטורון נמוך'
פרוגרסטורון נמוך
24/06/2019 | 15:24
1
29
אשמח לדעתכן המקצועית, כיוון שרק בסוף שבוע הבא יש לי תור לרופא
אני כיום בהריון ראשון שבוע 5 +2 
ב19.6 ביצעתי בדיקת בטא והתוצאה יצאה 1067
לאחר מכן בדיקת דם נוספת אתמול (23.6) בה הבטא יצאה 6096 אך רמת הפרוגרסטרון שלי עומדת על 9.43 ng/ml
האם יש לי סיבה לחשוש? 
תודה מראש!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/06/2019 | 09:33
19
הי, לגבי רמות הפרוגסטרון פני לרופא. על פניו לא נראה שיש בעיה. רמות הבטא תקינות
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'2 שאלות'
2 שאלות
11/06/2019 | 22:56
1
55
אולי משהי היתה במצב דומה
שבוע 37 גילו אצל עובר הרחבת אגן כליה משני הצדדים
היה למשהי ואחר כך הכל הסתדר?
שאלה שניה לחץ דם גבוה בהריון (אין חלבון בשתן) מה עשו לכם?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
13/06/2019 | 00:03
31
היי
זהו פורום מקצועי בו עונות מיילדות. ישנו פורום תמיכה בו ניתן להפנות שאלות מסוג זה. 
אנסה לענות לך בכל זאת-במידה ונצפתה הרחבת אגני כליה לרוב יש צורך בהמשך מעקב לאחר לידת התינוק. אני פחות מתמצאת בפרטים האלו אז לא אוסיף יותר מדי. יש ליידע רופא ילדים בתינוקיה לאחר הלידה.
לגבי לחץ דם גבוה בהיריון יש להמשיך מעקב צמוד על מנת לוודא שלא מדובר ברעלת היריון
שיהיה המון בהצלחה ולידה קלה
לצפיה ב-'חשיפה לחצבת '
חשיפה לחצבת
31/05/2019 | 08:23
1
34

שלום,

הייתי השבוע אצל הרופא  וכשחיכיתי בחדר המתנה נכנסה אשה שאמרה שנחשפה לחולת חצבת יום קודם לכן ואמרו לה שהיא צריכה לקבל נוגדנים.

האם אני ששהיתי איתה באותו חדר עלולה להדבק?
יש לי רק חיסון אחד לחצבת ואני בשבוע 18.

תודה
ענת
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
31/05/2019 | 21:16
32
בכל הנוגע לחיסונים, ממליצה לך לפנות לרופא המטפל
בהצלחה
לצפיה ב-'לידה שנתקעה'
לידה שנתקעה
22/05/2019 | 06:29
2
65
שואלת בשביל גיסתי.
הריון ראשון. שבוע 41.עובר כ4 קילו ללא סכרת.
בין שבת לראשון התחילו טפטופי מי שפיר.הגיעה לבית חולים בבוקר.הייתה 24 שעות במחלקה למעקב.לא התפתח לא צירים ולא פתיחה.
התחילו פיטוצין גם בגלל שמשקל הוערך ל 4.200.
24 שעות עם פיטוצין במהלכן פקיעת מי שפיר.כמות אדירה.אחרי 24 שעות צירים בקושי .פתיחה 1-1.5. אמרו שהגוף מסרב להתחיל צירים עצמאיים ...
בבדיקת מיילדת מסתבר שצוואר רחם קשה מאוד וראש העובר ממוקם גבוה מאוד ולא ממוקם בתעלה. היא גרמה לריכוך הצוואר ( לא יודעת איך) ומיקמה ראש נכון. עשו חלון פיטוצין כמה שעות בשביל ריסטרט. לא עזר. המשיכו פיטוצין.
היא מנסה להיות בתנועתיות.פתיחה 2.צירים כואבים יותר של ויולדת מותשת והיסטרית(גם בגלל החוסר אונים).לקראת 2 קיבלה אפידורל. במהלך הזמן ניטור עובר תקין לחלוטין .מים עדיין יש. לקראת הערב מוניטור מראה צירים.פתיחה עדיין 2.5.
אומרים שאם עד 11 בערב אין התקדמות ייתקדמו לקיסרי. 
ב 9 בערב הגיעה מיילדת בכירה וניסתה לקדם..לא יודעת איך ..משהו בסגנון סטריפינג אולי.
ב11 בערב הבעל מדווח שיש התקדמות קטנה ואופטימיות זעירה.
מדווח ב 5 בבוקר שיש התקדמות  אך לאט לאט ושאמרו שזה לא בשנייה ויכול לקחת גם כמה ימים. אני מניחה שהאם והעובר תקינים ולכן לא ממהרים.
לסיכום 3 ימים בבית חולים מהם יומיים שלמים עם התערבויות גסות לקדם.
נשמע מקרה הזוי? מה לדעתכם קורה פה והאם הכל תקין? 
לצפיה ב-'מוסיפה...'
מוסיפה...
22/05/2019 | 10:28
34
מסתבר שכבר אתמול הציעו קיסרי כאופציה והם לא הסכימו...
יש להם פחד מקיסרי ורצון עז ללדת רגיל ובנוסף הרופאים לא דוחפים כי טכלס אין סיכון נכון לעכשיו.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/05/2019 | 11:19
38
שלום רב,
ראשית, מקווה ומאמינה שהכל עבר בשלום וגיסתך חובקת תינוק חדש בידיה.
אנסה להתייחס במקצועיות לסיפורך הגדוש בפרטים רבים.
1. כאשר אשה מגיעה למיון יולדות עקב ירידת מים (גם אם היא בטפטוף) יש צורך לאשפז וזאת בכדי לוודא שאין זיהום לעובר. בחלק מבתי החולים יאפשרו לחכות כ-24 שעות להתפתחות לידה ובחלק מבתי החולים יציעו ישר זירוז. במידה ולא מתפתחים צירים ספונטנים ההנחיה היא חד משמעית לזרז את הלידה.
2. במידה ויש הערכת משקל גבוהה ימליצו ניתוח או זירוז לשיקול היולדת.
3. כשעובר זמן רב והלידה לא מתקדמת והגוף אינו מגיב לפיטוצין, יש חשש שהראש של העובר לא התמקם בתנוחה המתאימה ללידה. כך שהראש לא לוחץ על צוואר הרחם ולא נוצרת התקדמות בפתיחה ובמחיקה. במצב זה ההמלצה לניתוח קיסרי נשמעת לי מתאימה. 
לפי הסיפור שאת מתארת נשמע שהלידה התקדמה מאוד מאוד באיטיות ולא באופן רגיל. לרוב נשים לקראת סוף הריונן, בטח ובטח עם ירידת מים מגיבות לפיטוצין ויולדות. נשמע לי (שוב, לפי תיאורייך) שהתינוק לא התברג טוב באגן ולכן כל המאמצים לזירוז העלו חרס.
לדעתי המקצועית לא נעשו פה התערבויות גסות (אני מניחה שבוודאי זה לא היה נעים ונוח) אם זאת, המקרה אינו הזוי אלא קורה...
אשמח לשמוע ממך איך הסתיימה הלידה ומקווה שהפכת לדודה מאושרת

מנהל/ת הפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ