לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רפואת לב

הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.
יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת לב

הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.
יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
 המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:40
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'מאוד מודאגת'
מאוד מודאגת
26/03/2017 | 13:02
2
10
שלום, בת 22 ,מעשנת 5-7 סיגריות ביום.
ב5 ימים האחרונים יש לי הרגשה של מן דקירות קטנות (עקצוץ) בחזה מצד שמאל,פעם למעלה מצד שמאל ופעם למטה מצד שמאל.זו לא הרגשה של כאב חזק אך בהחלט מדאיג וגורם להרגשה של אי נוחות . בנוסף שמתי לב לתחושה של צרבת בשבוע האחרון . קבעתי תור לרופא ליום חמישי הקרוב ובנתיים דואגת .האם יש לי ממה לדאוג?האם זה נשמע כמו בעיה לבבית?בנוסף אני טסה לחול בעוד שבועיים, האם יש סיבה לדאגה ?איך היית ממליץ לפעול?
לצפיה ב-'בנוסף'
בנוסף
26/03/2017 | 13:13
5
רוצה לציין שלפעמים מופיע גם תחושת דקירה קטנה בשחמה השמאלית בגב. לפני 3 חודשים ביצעתי בדיקות דם והומוגלובין יצא מאט נמוך ולכן כבר 3 חודשים אני שותה ברזל.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
27/03/2017 | 09:31
4
על פניו לא נראה כי מקור התלונות, שאינן טיפוסיות  הינו לבבי וכי יש מקום לדאגה
מומלץ מעקב אצל רופא המשפחה

בברכה
לצפיה ב-'תוצאות הולטר לב'
תוצאות הולטר לב
20/03/2017 | 19:31
1
5
שלום

הולטר לב לאישה בת 70 (העתקתי מילה במילה אף שבהפרעות קצב אולי חסר פסיק?):
משך הבדיקה 21 שעות
קצב לב מינימלי 49 קצב לב מקסימלי 90 ממוצע 66
הפרעות קצב חדריות PVC'S לא רק 20
הפרעת קצב על חדריות PAC'S  440 רובם בבוקר מתוכם 20 זוגות
הפרעות הולכה - לא
שינויי ST לא

מה משמעות הממצאים?
יש משמעות להפרעות קצב החדריות?
האם כמות ההפרעות קצב העל חדריות זה נחשב תקין או מעיד בוודאות על פרפור פרוזדורים? 
וא"כ האם מדובר בפרפור שהוא גורם סיכון לקרישי דם?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/03/2017 | 15:39
5
ממצאי הבדיקה הינם בגדר הנורמה
בבדיקה הנוכחית אין עדות לפרפור פרוזדורים

בברכה
לצפיה ב-'זכאויות רפואיות בתחום רפואת הלב - השוואה בין קופות '
זכאויות רפואיות בתחום רפואת הלב - השוואה בין קופות
21/03/2017 | 13:52
8
באתר כל הבריאות של משרד הבריאות, קיימים כ-8,200 ערכים לבדיקה חינמית של זכאויות רפואיות, כולל זכאויות רפואיות בתחום רפואת הלב.
כנסו ובדקו זכאויותיכם (כולל סל הבריאות) והשוו לקופות האחרות.
חשוב! ניתן להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהגישו לקופה במידת הצורך. (המכתב מודפס עם חותמת רישמית של משרד הבריאות).
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/03/2017 | 22:34
1
7
האם חולשה ברגליים קשור ללב או אולי לנשימה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/03/2017 | 15:38
2
באופן כללי אין קשר ישיר

לעיתים אי ספיקה לבבית עלולה להביא לכאבי רגליים ע"ר ירידה באספקת החמצן, אך לרב ממצא זה אינו הראשוני

בברכה
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/03/2017 | 21:17
1
7
שלום רב,
בת 62, בשנת 2009 עברתי התקף לב והושתל לי סטנט בעורק LAD ונמצא עורק RCA חסום במלואו, בשנת 2011 עברתי צינתור והושתל לי סטנט בעורק LCX.
עקב אירוע מוחי חולף (אמאורוזיס פוגקס) מצאו הצרות משמעותית בעורק אינומינייט (שיוצא מאבי העורקים) והושתל סטנט בעורק אינומינייט. כמו כן נשלחתי לבדיקת אקו לב והולטר לחץ דם.
-----------------------
בבדיקת אקו לב (מתאריך מרץ 2017):
"מסתם מיטרלי: הסתיידות ניכרת של הטבעת המיטרלית (MAC).
מסתם אאורטלי: מסתם מסוייד ללא הצרות.
מסתם טריקוספידלית: אי ספיקה טריקוספידלית בדרגה טריוויאלית, לחץ ריאתי סיסטולי 22.
אבחנות: Dilated LA, Good LV function
הערות: ממצא חשוד לטרשת בקשת האורטה."
החמרה בהשוואה לבדיקת אקו לב לפני שנה (מתאריך מרץ 2016) אז נמצא "אי ספיקה מיטרלית מינימלית. הסתיידות הטבעת המיטרלית (MAC)".
-----------------------------
כמו כן בבדיקת הולטר ממרץ 2017:
"סיבת הארוע: חשד להפרעות קצב.
הפרעות קצב על חדרוית APC's: נצפו סה"כ 18 APC'S במשך הבדיקה. נצפו 2 קטעי NONSUSTAINED ATRIAL TACHYCARDIA בני 3-14 פעימות, במהירות 102-130 פעימות לדקה"
--------------------
שאלותיי:
לגבי האקו לב:
1.      מה משמעות התוצאה האקו לב " הסתיידות ניכרת של הטבעת המיטרלית (MAC)"?
האם זה דורש התערבות/טיפול – באיזה מקרה יש צורך בטיפול ומה סוג הטיפול/התערבות שניתן לבצע בשביל לתקן את הבעיה?
איזו בדיקה ניתן לבצע שתבדוק יותר מדוייק את המצב של הטבעת המיטרלית?
2.      האם יש משמעות לכך שיש החמרה ביחד לשנה שעברה, אז היה כתוב " אי ספיקה מיטרלית מינימלית. הסתיידות הטבעת המיטרלית (MAC)" וכעת כתוב " הסתיידות ניכרת של הטבעת המיטרלית (MAC)". עד כמה משמעותית החמרה זו?
3.      מה משמעות התוצאה "ממצא חשוד לטרשת בקשת האורטה" באקו לב ומה המשמעות של Dilated LA?
לגבי ההולטר:
4.      מה המשמעות של NONSUSTAINED ATRIAL TACHYCARDIA בהולטר?
ולגבי שתי התוצאות יחדיו:
5.      מה דחיפות הטיפול בתוצאות?
האם זה דחוף שאקדים את התור לקרדיולוג, או שגם תור בעוד כחודש/חודשיים זה מספיק טוב?

אודה לתשובה,
בברכה,
יעלה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/03/2017 | 12:42
8
אנסה להשיב במגבלות המידע הקיים
1. הסתיידות המסתם המיטראלי מעידה לרב על תהליך טרשת שמערב כלי דם אחרים, ממצא הידוע כבר אצלך
2.השינוי בהשוואה לאקו הקודם אינו משמעותי
3. הממצא בקשת האאורטה מעיד כאמור על טרשת מפושטת , ועשוי להיות אחד מהגורמים גם לארוע המוחי החולף
4.ממצא הטאכיקרדיה העלייתית המתוארת ( אם אכן בכך מדובר הינו ללא חשיבות קלינית)
5. התוצאות אינן מצריכות טיפול דחוף

בברכה
לצפיה ב-'דופק מהיר וכאבים בחזה לאחר פרפור פרוזדורים'
דופק מהיר וכאבים בחזה לאחר פרפור פרוזדורים
10/03/2017 | 18:20
2
13
שלום,

מתנצל מראש על המלל הרב -

אני בן 28, רזה ובריא בדר"כ. בנובמבר האחרון היה לי פרפור פרוזדורים חד"פ על רקע הרעלת אלכוהול (אחי התחתן והגזמתי). אני שותה פעם בחצי שנה בערך.
בליל החתונה, בחזרתי לביתי, לבי החל לפעול מהר מאד ובאופן לא סדיר. לאחר 16 שעות מתחילת הפרפור פקדתי את מוקד האבחון המהיר של ה"כללית" ושם אובחן הפרפור רשמית ונשלחתי לביה"ח. בביה"ח נבדק הדי-דימר וכמה שעות לאחר מכן קיבלתי עירוי של פרוקור. אושפזתי בפנימית ולקראת הבוקר קיבלתי מנה נוספת של פרוקור (סה"כ 1200 יחידות, אם זכרוני אינו מטעני).
מאחר והפרפור מיאן מלחדול הוחלט לתת שוק חשמלי - ומיד לפני הפרוצדורה הדופק חזר להיות סדיר וחצי שעה לאחר מכן השתחררתי (36 שעות לאחר שהחל הפרפור, כאשר הדופע נע רב הזמן בין 140 ל-200 פעימות לד').
למרות שעבר והדופק כבר היה סדיר, החזה שלי המשיך לכאוב מאד והרגשתי את דפיקות הלב בצורה מאד חזרה.
בימים שלאחר מכן התקשיתי מאד לנשום ופקדתי מס' פעמים את מוקד האבחון המהיר בקופה"ח וכן פעם אחת את המיון - שם הוחלט לתת לי לוסק (דיוויחתי גם על צרבת) מאחר והאק"ג והטרופונין היו תקינים (אם הבנתי נכון).

לצערי התופעה לא חלפה ואני חווה על בסיס יומי דופק גבוה במנוחה (לעתים מעל 100). המקרים הגרועים ביותר הם במהלך או לאחר מקלחת כאשר הדופק שלי נוסק מעלה (לדעתי מעל 140, בקלות), וכן בפעילות גופנית מתונה כמו עלייה במדרגות.
כמובן שבמהלך הברירורים הרופא החל מציע אופציה של "בירור רגשי". בהזדמנות זו אציין שאני רגוע לחלוטין ולא חרד, כמו כן אני לא מוצא כל סיבה שאיזו חרדה מסתורית תקפה אותי מיד לאחר הפרפור...

אני אובד עצות. עברתי אקו לב שהיה תקין. קיבלתי הולטר ובטיפשותי החלטתי שכל זמן שהוא עליי אשתדל שלא להתאמץ כדי שלא יפול. מבחן המאמץ, משום מה, היה תקין. בבדיקה בעזרת ססטוסקופ הריאות נשמעות נקיות, נשימה בועית וכיו"ב. סטורציה תקינה לרוב (מעל 95).

מה זה יכול להיות? זה גומר אותי. בעיון קטן באינטרנט הבנתי שפרפור שכזה יכול לזמן קריש שיהכול לגרום לתסחיף ריאתי, זאת אופציה? מהם הסיבוכים האפשריים? היכן עליי לבדוק? אני לא מסוגל להתקלח או לרוץ 100 מ' מבלי להתנשף אחרי זה ולשבת דקות ארוכות עד שהדופק חוזר לנורמה וכמובן שהרופא כבר חותר לכיוון הרגשי למרות שהדבר בהחלט לא מצוי שם.
אפילו לצחצח שיניים קשה לי מבלי לעצור, כי השרירים מתעייפים וידי מתחילה לכאוב.
התופעה החלה באופן נחרץ בעת או מיד לאחר הפרפור.

אציין שיום לפני כן שיחקתי כהרגלי מס' שעות כדורגל ללא כל מאמץ מיוחד או ביטויים כנ"ל.

אודה על כל עזרה בנושא,
חג שמח,
רועי
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/03/2017 | 09:04
9
 הרושם כי מדובר בבעיה לבבית ראשונית בנוכחות הבדיקות התקינות שתוארו הינו נמוך. עם זאת  מומלץ השלמת בירור הכולל תפקודי בלוטת התריס ןהולטר חוזר.

בברכה 
לצפיה ב-'מזדהה איתך לגמרי זה מה שקרה לי כמעט בדיוק'
מזדהה איתך לגמרי זה מה שקרה לי כמעט בדיוק
13/03/2017 | 17:19
5
לפני 3 חודשים בדיוק חוויתי פרפור פרוזדורים, אני בן 40, מתאמן בחדר כושר, ללא שום בעיות בריאותיות, רץ בערך 3-4 קילומטר על בסיס שבועי, ולכאורה הכל תקין.
גילוי נאות, אני מעשן ( עישנתי ) ושתיתי כל מיני רדבולים ומלא קפה ( הפסקתי מאז )
הייתי בעבודה ופתאום הרגשתי לחץ בחזה, הרגשת חצי עילפון, ובעיקר חשבתי שאני הולך לקבל התקף לב ולמות על המקום, הרגשתי שמשהו לא תקין, נסעתי לבית חולים, ושם הרופאה ישר שלחה אותי למיון, ושם איבחנו את זה כפירפור פרוזדורים, גם לי נתנו תרופות וכשזה לא עזר עשו לי היפוך חשמלי והכל חזר להיות תקין.

וגם אני מאז חווה דברים מוזרים בחזה, לפעמים לחץ קטן ולא מזיק אבל די מציק, ובערך שלוש ארבע פעמים בשבוע במשך יום יומיים רצופים אני חווה קוצר נשימה מציק מאוד, הרגשת מחנק וחוסר יכולת לקחת אוויר עד הסוף, אחרי המון בדיקות שכללו אקו לב, בדיקות דם, בדיקת בלוטות תריס, ועוד כמה, נמצא שהכל תקין ואפילו במצב מעולה, שללו פגיעה פיזית ואמרו לי שיכול להיות שזה חרדה או מתח נפשי ! ראבק ! איזה מתח ואיזה בטיך ? אני בחור שלוקח הכל באיזי

אבל אני חייב לציין שאת הקוצר נשימה הזה חוויתי ב-2009, כמעט באותה תדירות, ושמתי לב שזה לא קורה לי כשאני נרדם, אני אף פעם לא קם חסר נשימה, מה שכן, ברגע שאני פוקח את העיניים ומתחיל את היום שלי, לאט לאט הקוצר נשימה מתחזק במהלך היום, לפעמים יש קצת מועקה בחזה אבל אני נושם רגיל ואין שום בעיה, ויום יומיים אחר כך קשה לי לקחת אוויר עד הסוף, מרגיש שכמה שאני נושם תמיד חסר אוויר בריאות ויש הרגשת כאילו יש איזה גולה בגרון לפעמים, ולפעמים מספיק רק שאני פוקח את העיניים וסתם שוכב במיטה פתאום מרגיש שחסר לי אוויר, ככה סתם... אבל ב-2009-2010 כשהיה לי קוצר נשימה בדיוק כמו זה שאני מתאר עכשיו, ידעתי שזה מסיגריות וקפה, וכשהפסקתי, אחרי חודש בערך הקוצר נשימה נעלם לגמרי וחייתי אורח חיים רגיל לחלוטין עד ללפני 3 חודשים כשקיבלתי פירפור

קניתי את הרסקיו הזה זה חרטה לא עוזר, מה שכן קצת מקל על הימים שיש לי קוצר נשימה זה כדור מרשם שנתן לי הרקדיאולוג שנקרא פרולול 10, זה כדור שלוקחים אותו בשביל להוריד את קצב הלב אם חס וחלילה יש פרפור או דופק מהיר, ומצד שני, ממחקר קצת בגוגל הבנתי שגם אנשים שיש להם מתח נפשי או סובלים מחרדה, גם לוקחים את הכדור הזה

אני לא לוקח אותו על בסיס יומי, אלה לוקח אותו כשאני מרגיש שהקוצר נשימה ממש חזק ודופק לי את כל ההתנהלות היום יומית, אני לוקח כדור אחד, תוך עשרים דקות מרגיש קצת מסטול ורדום וזה איך שהוא פותח לי את הריאות והאוויר נכנס חלק ואין את המועקה הזאת בחזה

תשמע אני מבין אותך, זה דפוק לאללה הדבר הזה, אבל גם יכול להיות שאחרי הפרפור הזה יש קצת אפקט של חרדה ומתח אחר כך שנבע מהאירוע עצמו, בכל זאת זה לב, זה לא איזה ציפורן, אז דואגים קצת ונכנסים קצת לחרדות, אני מקווה שזה יפסיק בקרוב, בכל אופן אני ממש עושה הכל כדי שזה יפסיק, זה נעלם ב-2009 אין סיבה שזה לא יעלם גם עכשיו

אצלי הפרפור היה בסביבות 170-98 בערך, נע בין המהירויות האלה, ללא מאמץ, זה בזמן הפירפור, בזמן שאני רץ במכון מקסימום הדופק שלי מגיע ל-160 ואז יורד לבד בלי שום בעיה.

לצפיה ב-'Pvc וחרדה קשה מאוד'
Pvc וחרדה קשה מאוד
03/03/2017 | 19:14
1
24
בן 25, לא מעשן ולא צורך קפאין או אלכוהול, סובל מזה כ-6 שנים מ- PVC'S. כפעימה או שתיים ביממה, לפעמים מופיעות צמד פעימות מוקדמות. הפעימות מורגשות מאוד ויוצרות המון חרדה ומתח. ביצעתי אינספור בדיקות (6 אקו לב במאמץ, 3 אקו לב רגיל, הולטרים, אק"ג, בדיקות דם) לא הצליחו לתפוס את הפעימות באק"ג רגיל אז חוברתי ללופ ריקורדר. וכך הצלחתי להבין שאילו PVC. הרופא העדיף שלא אקח חוסמי בטא כי אצלי הן מופיעות במנוחה ודופק איטי יעורר יותר PVC ואמר לי לנסות לחיות איתן. האם הפעימות האלה מסכנות אותי? והאם אפשר לשקול צריבה בגלל פגיעה קשה באורח החיים?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/03/2017 | 11:34
26
הפעימות עצמן אינן מסכנות אותך. בשכיחות נמוכה כפי שמתואר ( פעם פעמיים ביממה )  לא ברורה התועלת בנטילת חוסמי בטא או צריבה. במידה והפגיעה המתוארת באורח החיים אכן משמעותעת וקשה מומלץ להיוועץ עם קרדיולוג המומחה להפרעות קצב

בברכה
לצפיה ב-'הפרעות חדריות אצל ילד'
הפרעות חדריות אצל ילד
01/03/2017 | 12:12
1
8
שלום דר' שחם
בבדיקת הולטר ממצא של PVC'S בכמות מרובה 10232 בהקלטה
ילד בן 4 בריא ופעיל
מכיוון שנקבעה פגישה עם הרופאים לעוד 3 שבועות ומכיוון שאני הסבתא ואני מן הסתם דואגת, אשמח להסבר
תודה רבה מאד
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/03/2017 | 11:51
10
לא ידועה עדיין הסיבה בעטייה בוצע ההולטר, שלה חשיבות בהקשר לממצאים

מומלץ בכל מקרה להיוועץ עם קרדיולוג ילדים

בברכה
לצפיה ב-'פרדקסה ותגובות בין תרופתיות'
פרדקסה ותגובות בין תרופתיות
27/02/2017 | 15:01
1
9
שלום,

אני נוטל פרדקסה 110 מ"ג פעמיים ביום.
לאחרונה קיבלתי מרשם לתרופה אנטי-דכאונית ציפרמיל מקבוצת SSRI חומר פעיל Citalopram במינון 20 מ"ג ליום.
האם אפשר לקחת את שתי התרופות יחד?? בעלון כתוב שרצוי להימנע מכך אך בפועל הבנתי שאין בעיה.

תודה,
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/02/2017 | 15:23
5
על אף הרשום בעלון נראה כי אין בעיה משמעותית בשילוב התרופות

בברכה
לצפיה ב-'פענוח אקג -מצב צילום'
פענוח אקג -מצב צילום
23/02/2017 | 12:30
2
15
שלום רב,
עשיתי היום את אקג . קיבלתי הפניה עקב שימוש קבוע בטרמדקס (כאבים כרוניים ,פיברומיאליה ),לאחרונה יש דפיקות לב החזקות ,
בהליכה הרגילה מייד חם לי ,עייפות .אבל יותר דפיקות לב עד כדי כך שלא ניתן להרדם .אני בת 36 .
אין תור פנוי בחודש הקרוב לרופא המומחה (רופא במרפאת האב ) שהפנה אותי . אשמח לקבל פענוח הסבר מה יש בתוצאות אקג .קובץ מצב.תודה !
לצפיה ב-'לא צורף קובץ'
לא צורף קובץ
23/02/2017 | 12:32
1
4
לא צורף קובץ .מצב שוב
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/02/2017 | 18:12
8
באק:ג המצורף הינו ללא  כל ממצא חריג

בברכה
לצפיה ב-'שאלה לגבי תבנית high take off'
שאלה לגבי תבנית high take off
22/02/2017 | 19:38
1
10
שלום ד"ר.
אני גבר בריא בן 32.
הבנתי לגבי תבנית HIGH TAKE OFF/ Early Repolarization, שיש סוגים שנחשבים תקינים, ויש סוגים אחרים שהם יותר בעייתיים.
מצרף תרשים אקג עדכני (הדופק היה מהיר כי הייתי בהתקף פאניקה).
מבקש לדעת האם בכלל זה נראה כמו תבנית HIGH TAKE OFF/ Early Repolarization, ובמידה וכן, האם זה נראה מהסוג הלא מדאיג בכלל, ונורמלי לחלוטין?
נ.ב התבנית הזו לא חדשה אצלי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/02/2017 | 18:03
7
האק"ג הצורף אינו מדגים  ממצא פתולוגי והינו בהחלט בגדר הנורמה

בברכה
לצפיה ב-'קסרלטו, פרדקסה או אליקוויס'
קסרלטו, פרדקסה או אליקוויס
17/02/2017 | 11:29
1
19
שלום, 
אני בן 51 מאובחן בפרפור פרוזדורים התקפי. מדד CHADS 1 ׁ(יתר לחץ דם). עד היום טופלתי באספירין 100 מ"ג ליום. החלטתי לעבור למדללי הדם החדשים. הרופא המליץ לי על קסרלטו אבל תחושתי היא שדווקא הפרדקסה מתאים יותר? 
אשמח לקבל את דעתך 
תודה 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/02/2017 | 17:42
9
הייתרון המשמעותי העיקרי בקסרלטו הינו העובדה כי נוטלים אותו פעם ביום בלבד .
פרט לכך לכל תרופה היתרונות והחסרונות שלה באופן יחסי.....

בברכה
לצפיה ב-'אי ספיקת לב ,שאלות ..'
אי ספיקת לב ,שאלות ..
13/02/2017 | 09:41
3
27
שלום לכולם.

לפני מספר ימים שינו לי אבחנה מתעוקת לב יציבה לאי ספיקת לב.
 ויש לי שלל מחלות רקע כמו דלקת פרדים פיברומיאליה ורטיגו ועוד
 כמן כן היה כולסטרול גבוה , יש לחץ דם גבולי, אני מעשן ולא מצליח להגמל
 פעילות גופנית קשה לי . מחלת דיכאון והפראות אישיות מורכבות , ויש פסיכיאטר שטוען שזה סכיזופרניה.

מטופל ללב ב קרדיו 2.5 . קריסטול 40 מ"ג. וקרטיה 80 מ"ג. יש גם תרופות למצב הנפשי ולבעיות בקיבה.

עברתי תעוקת לב לפני כשנה  עם מקטע ST מורם , מצאו היצרות של 90% בדאגונל 1 בקרידיו סיטי . בדיקת אקו רגילה 65% מקטע פליטה וללא ממצא פתולוגי משמעותי. כל אלה לפני שנה.

לפני מספר ימים יש שינוי באק"ג  היפוך של גל T . אז הרופא קבע אי ספיקת לב. קראתי בממצאי הרופה אחרי הפגישה כך שלא יכולתי לשאול אותו..

לא הבנתי מה אומר גלי טי ומה אומר ההיפוך ( היה לי לפני שנתיים לפני האירוע..ואמרו זה כלום , זה חזר כעת ) אפשר הסבר לאור המצב שלי?

כמו כן האם יש טיפול שאני  לא מקבל ואולי צריך ?

ביטוח לאומי יכול לחייב אותי על בדיקת מאמץ או שבגלל המצב בכללי אי אפשר וצריך להסתפק בממצאי קרדיו סיטי בכל מקרה? 

האם ההתדרדרות שלי היא מהירה לא אור זה שלפני שנתיים לא מצאו כלום למרות כאבי חזה ..לפני שנה התקף..ועכשיו אי ספיקת לב? אני בלחץ מכל זה..

תודה, שיהיו בשורות טובות לכולנו,אמן

לצפיה ב-'נראה לי שטעיתי'
נראה לי שטעיתי
13/02/2017 | 12:33
2
13

האבחון המדוייק הוא

Ischemic Heart Disease

הסבירו לי שזה לא מחייב שזה אי ספיקת לב.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/02/2017 | 15:30
1
12
חשוב לראות האם השינוי באק"ג הוא בהקשר להופעת תסמינים או ללא תסמינים. מומלץ בכל מקרה לחזור על בדיקות אקו או מיפוי לב 

בברכה
לצפיה ב-'תודה דוקטור שחם '
תודה דוקטור שחם
15/02/2017 | 16:57
2
אני אקבע פגישה עם הקרדילוג שלי ואבקש את הבדיקות
תודה רבה :))
לצפיה ב-'פרפור פרוזדורים ופרולול 10'
פרפור פרוזדורים ופרולול 10
09/02/2017 | 16:47
1
21
אהלן, אני בן 40, בריא בדרך כלל, מתאמן בחדר כושר, אומנם מעשן ( הפסקתי מאז האירוע ) ושותה משקאות אנרגיה, אבל בדרך כלל בריא ולא סובל משום דבר

לפני חודש וחצי תוך כדי עבודה הרגשתי שאני עומד להתעלף, קצב לב מהיר, הרגשת לחץ, בקיצור הרגשה מגעילה ומפחידה, אחרי בדיקה במיון מסתבר שהיה לי התקף פרפור פרוזדורים, ניסו להפוך אותי עם ריתמיקס לא הלך, בסוף החליטו על היפוך חשמלי, ותודה לאל חזרתי לסינוס והכל בסדר, הקרדיאולוג שלי המליץ לי על פרולול, אני לא לוקח אותו קבוע, אני לוקח אותו רק במקרה ואני חווה עוד פעם דפיקות לב חזקות ומהירות ( קרה לי עוד פעמים מאז המקרה הראשון )
עברתי בדיקות לב, ריאות, דם, הכל תקין ולא רואים שום דבר חריג, הלב תקין והכל עובד פיקס, הבעיה היא מאז המקרה התחלתי לסבול מקוצר נשימה שמגיע בערך פעם ביום או פעם ביומיים, ונשאר לכל היום, וכשזה ממש בלתי נסבל אני לוקח כדור פרולול 10 ומשום מה זה קצת ממסטל אותי וטיפה ממש טיפה עוזר לקוצר נשימה להיות קצת נסבל ובר שליטה ופחות מפריע ( כנראה התקפי חרדה מאז המקרה, לא בטוח )
אחרי שנתתי את הרקע, השאלה שלי היא האם אני צריך לקחת את הפרולול 10 כל יום בלי קשר לאם אני מרגיש דפיקות לב מהירות או לא ? ואם כן, האם אפשר להיגמל מפרולול 10 באופן פתאומי או שצריך להיגמל ממנו בהדרגה?
האם הכדור הזה מסוכן ?
ועוד שאלה חשובה, האם זה בסדר לקחת פרולול 10 בהתקפות הקוצר נשימה בלבד כשקצב הלב תקין נע בין 75-80 פעימות?

סליחה על הפוסט הארוך
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/02/2017 | 09:55
12
נטילת הפרולול במינון זה אינה מהווה סיכון , וניתן להפסיקה באופן פתאומי.
הכדור עצמו מאט מעט את הדופק ועשוי למנוע השנות של ארועי הפרפור במצבים מסויימים, אך לרב אינו מסייע בחזרה לקצב סינוס במידה והפרפרור הופיע.
אין מניעה ליטול את הפרולול במידה והדופק סביב 70-80

בברכה
לצפיה ב-'האם פעילות גופנית על בסיס יומיומי עלולה להזיק?'
האם פעילות גופנית על בסיס יומיומי עלולה להזיק?
06/02/2017 | 00:54
1
18
שלום
בן 43, לא מעשן. עם עודף משקל
לח"ד גבולי, לא מטופל בתרופות.
אני עושה הליכות של שעה, 4-5 פעמים בשבוע.
רציתי לנסות להעלות את התדירות לכל ימות השבוע.
האם יש עם זה בעיה? האם זה עלול להזיק למערכת כלשהי בגוף (שלד, לב)? 
זה יכול להזיק מבחינת לחץ הדם?
יש צורך בימי מנוחה או כל עוד מדובר בפעילות אירובית אין צורך?
אציין שבדיקת אקו במאמץ תקין (בוצע בגלל גלי T הפוכים, אך זה כנראה המצב הרגיל אצלי).
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/02/2017 | 16:02
17
אין מניעה לביצוע פעילות גופנית כפי שתיארת גם על בסיס יום יומי

בברכה
לצפיה ב-'קשר בין עייפות קשה ותשישות נוראית לאי ספיקה'
קשר בין עייפות קשה ותשישות נוראית לאי ספיקה
30/01/2017 | 09:53
1
28
שלום,
בת 42 בשנה וחצי האחרונות עייפות קשה,תשישות נוראית וחולשה קשה.. ברקע אנמית קצת...בעבר היה קוצר נשימה על רקע מאמץ היום גם בשכיבה ואחרי פעולות קלות
בצעתי כמה פעמים אקג וגם אקו לב לפני שנה שיצא תקין
מעבר לאנמיה בדיקות דם ובלוטת התריס תקינות
חוששת מאי ספיקת לב (סבתי סבלה מכך ,הורי ברוך ה בריאים)
איזה בדיקות יכולות לאשש/לשלול אי ספיקה או בעיה לבבית אחרת?
תודה מראש
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/01/2017 | 16:28
24
במידה ואקו הלב תקין ככל הנראה התלונות אינן נובעות מאי ספיקת לב

מומלץ גם השלמת בדיקת רמת B12

בברכה
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת מאמץ'
תוצאות בדיקת מאמץ
23/01/2017 | 12:59
3
31
שלום.
בן 37 192 ס"מ 85 ק"ג. בריא.
מזה כשלושה חודשים הרגשה של דופק מואץ בעת מאמץ קל.
בדיקה של הולטר לב תקינה.
בדיקה של הרופא- קולות לב סדירים וללא איוושות. ריאות נקיות.
בדיקת מאמץ: קצב לב במנוחה- 79. קצב לב בשיא המאמץ- 185.
תגובת לחץ דם למאמץ- תקינה.
נצפו פעימות מוקדמות בודדות ממקור חדרי ועל חדרי בזמן הבדיקה. גם שני אירועים של זוגות חדרים (ventricular couplets). אין לשלול אברציה. ללא שינויים אלקטרוקרדיוגרפים של אסכמיה במאמץ.
מחכה לתור לאקו לב להמשך בירור.

אשמח לדעת מה הבדיקה אומרת וכמה עלי להיות מודאג (כרגע מודאג מאוד).
תודה רבה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/01/2017 | 10:30
2
22
ממצאי הבדיקה הינם בגדר הנורמה וכרגע אין סיבה לדאגה. מומלצת השלמת בדיקת אקו.

בברכה
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
25/01/2017 | 08:25
1
11
המון תודה על התשובה.
על מה בכל זאת יכולים להעיד הממצאים הללו? במיוחד כאשר הם מתקשרים לתחושות שבגינן פניתי לבצע את הבדיקות מלכתחילה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/01/2017 | 11:48
10
כרגע נראה שאין קשר בין תלונותיך לבין הממצאים. עם זאת מומלץ להשלים את בדיקת האקו כפי שהומלץ.
בברכה
לצפיה ב-'מה קופת החולים שלך מעניקה בתחום רפואת לב לעומת קופות אחרות?'
מה קופת החולים שלך מעניקה בתחום רפואת לב לעומת קופות אחרות?
26/01/2017 | 10:47
10
הקליקו עכשיו לאתר כל הבריאות (האתר הוא שירות של משרד הבריאות) ותוכלו להשוות בין 8,200 זכאויות בנושאים שונים, כולל זכאויות בתחום רפואת הלב ולהדפיס כל זכאות כמכתב רשמי, אותו תוכלו להראות לקופה במידת הצורך.
מומלץ וחשוב מאוד. בריאות טובה לכולם/ן.

לצפיה ב-'אבלציה'
אבלציה
24/01/2017 | 22:34
1
19
שלום.אני בת 37 וסובלת כבר די הרבה זמן מדפיקות לב שמתלוות אליהן גם סחרחורות,ערפול,רעידות בגוף.זה לא במהלך כל היום אלא זה יכול להיות כמה שעות ,אני יכולה להתעורר מזה בלילה,וזה יכול להיות גם במהלך רוב היום  .בבדיקת הולטר(24שעות) נמצא שיש לי פעימות מוקדמות מרובות כ 8294.לאחר שטופלתי בקרדילוק מ1.25 מג העלו לי ל5מג שגם לא עזר.הציע לי הרופא לעשות אבלציה .וכשהגעתי לאבלציה באותו הבוקר לא היו לי פעימות מוקדמות ולכן לא עשו לי את האבלציה.אושפזתי ליומיים ובינתיים הוסיפו לי עוד כדור טמבוקור 50ולמרות שהרגשתי את הדפיקות לב.במוניטור לא ראו.אני רוצה לפתור את הבעיה ולא להיות תלויה בכדורים.כרגע אני עם מכשיר לופ רקורדר והרופא אמר שיבדקו את התוצאות שוב ואז יקבעו את האבלציה שוב.השאלה שלי.מה עושים במקרה וכשיקבעו שוב תאריך לאבלציה לא יהיה שוב באותו הזמן פעימות מוקדמות.ואז שוב ישחררו ויקבעו שוב.כי לי אין שליטה על זה.זה פתאום  "תוקף"אותי .מה תמליץ לי לעשות בשביל שאןכל לפתור את זה כי זה משבש לי את כל היום.תודה מראש 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
29/01/2017 | 16:13
9
כרגע מומלץ המשך מעקב הקרדיולוג לענייני הפרעות קצב והחלטה טיפולית על ידיו

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר קובי שחם, מנהל הפורום הוא מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב באיכילוב. אתם מוזמנים להתייעץ איתו בכל הקשור לתחום הקרדיולוגיה, רפואה פנימית, טיפול נמרץ לב,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה