לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
86768,676 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת לב

הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.
יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת לב

הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.
יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
 המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'קוצר נשימה - האם מדובר בבעיה לבבית ?'
קוצר נשימה - האם מדובר בבעיה לבבית ?
10/11/2018 | 00:05
2
קוצר נשימה - האם מדובר בבעיה לבבית ?

כשאני ( 68) שוכב פרקדן והראש רק על המזרן ללא כרית יש לי קוצר נשימה וסחרחורת ועד לתחושה של עקצוצים ברגליים
אולם ככל שאני מגביה את הראש ועד לכתפיים עם כרית גדולה - נחלשת ! התופעה וההפרעה של קוצר הנשימה

לצפיה ב-'פער לא מובן - ???'
פער לא מובן - ???
05/11/2018 | 11:38
1
פער לא מובן בין התוצאות לדברי הקרדיולוג על פיהן. הקרדיולוג אמר שהכל בסדר ואפילו שכושרי משתפר, בעוד שכתוב כל כך הרבה לא בסדר. מה מצבי???
בן 73, בריא, ללא תרופות, פעיל גופנית ומנטלית.
* אקו-דופלר: אאורטה עולה 32,פרוזדור שמאלי D-2 33, קוטר חדר שמאלי בסיסטולה 24, קוטר שמאלי בדיאסטולה 38, עובי מחיצה בין חדרית 11, עובי דופן אחורית 9. תפקוד סיסטולי כללי ואזורי של חדר שמאל תקין ותקין, LVWMI 22/22, מקטע פליטה חדר שמאל 55-64, תפקוד כולל חדר שמאל תקין, חדר ימין תפקוד תקין, סיכום: תפקוד תקין של חדרי הלב. אי ספיקה מיטרלית קלה. אי ספיקה אאורטלית קלה. לחץ ריאתי עד 32 ממ כספית. אאוסטכיאן וולב.
* ארגומטריה:
במנוחה: קצב לב 72, לחץ דם 130/80, דופק מקסימלי מצופה 148.
במהלך המבחן BRUCE: 8 דקות שלב 3. קצב לב 138. לחץ דם בשיא 180/80. % מהדופק המקסימלי 93.2. הפרעות קצב במאמץ / התאוששות - נצפו. ללא צניחת ST. אקג להתחלתי תוך דקה. המלצה לפעילות גופנית. סיכום: הדופק שהושג 138, % מהמקסימלי 93.2, הבדיקה ארכה 8 דקות. פעימה חדרית מוקדמת. ללא שינוי אקג.
תודה.
לצפיה ב-'טיפול שיניים לאחר התקף לב'
טיפול שיניים לאחר התקף לב
01/11/2018 | 11:45
3
שלום ד"ר
האם אפשרי כחודש לאחר צינתור עם סטנט אחד לטפל בשיניים ( למעשה גמר טיפול של שתלים)
לצפיה ב-'חיסון נגד שפעת'
חיסון נגד שפעת
09/10/2018 | 12:24
1
15
שלום ד"ר,
עברתי צינתור לפני כשבועיים , רציתי לדעת האם בתקופה זו של ההחלמה להתחסן נגד שפעת.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2018 | 16:31
4
במידה והצנתור היה ללא סיבוכים אין מניעה להתחסן

בברכה
לצפיה ב-'זריקה אפידורלית לכאבי גב למי שנוטל קומדין'
זריקה אפידורלית לכאבי גב למי שנוטל קומדין
23/09/2018 | 01:45
7
שלום
בן 45, נוטל קומדין בגלל מסתם מלאכותי.
בגלל כאבי גב חזקים מקבל פרקוסט ועוד משככי כאבים חזקים כבר תקופה.
ברצוני לברר לגבי אפשרות לקבל זריקה אפידורלית בכדי לרדת במינון התרופות.
הבנתי שיש בעיה עם הזרקה בזמן נטילת קומדין.
מה האופציות שיש לבעלי מסתם מלאכותי שרוצים לקבל זריקות לכאבי הגב? 
האם יש טיפול חליפי בטוח (לא פחות מקומדין) שיאפשר לקבל במקביל גם את הזריקות או שיש בעיה עם כל סוגי מדללי הדם?
תודה
לצפיה ב-'אי ספיקת לב\ אי ספיקת כליות'
אי ספיקת לב\ אי ספיקת כליות
13/09/2018 | 15:39
10
שלום רב!
אני סובל מאי ספיקת לב מזה כשנה וחצי
ולאחרונה סובל גם מאי ספיקת כליות,
היום יש לי חום ותסמינים כמו של שפעת
ובנוסף אני מרגיש שהפה יבש והרוק סמיך ולבן 
ועקב כך יש לי קושי בבליעה.
האם תוכלו לאמר לי ממה זה יכול להיות.
תודה רבה
אליהו
לצפיה ב-'צינתור וצלילה'
צינתור וצלילה
09/09/2018 | 18:09
10
שלום.
חיפשתי ברחבי הפורום שאלה\תשובה בעניין שלהלן, אך לשווא.
אני צולל *2 . עברתי צינתור והשתלת תומכנים לפני כשנה (כטיפול מונע. לא עברתי התקף). שאלותי הן:
1. האם יש למישהו כאן ניסיון עם זה?
2. מה הסיכון שתהיה לי בעיה עם זה ?
3. האם חברת הביטוח תדרוש אישור מרופא צלילה ?
תודה.
לצפיה ב-'מה פרוש: אס"ק מיטרלית מינימאלית ואס"ק טריקוספידלית מינימלית'
מה פרוש: אס"ק מיטרלית מינימאלית ואס"ק טריקוספידלית מינימלית
09/09/2018 | 11:04
1
13
שלום רב
ביצעתי בדיקת אקו לב ובסיכום נרשם בין היתר: אס"ק מיטרלית מינימאלית ואס"ק טריקוספידלית מינימלית

אודה לפרוש הנ"ל

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2018 | 14:33
8
הממצאים הינם בגדר הנורמה וללא כל משמעות מיוחדת

בברכה
לצפיה ב-'אקו לב בועות'
אקו לב בועות
30/08/2018 | 09:05
1
17
שלום
אני רוצה לדעת מה אומרת הבדיקה tte עם בועות אויר והיכן ניתן לבצע אותה ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2018 | 14:34
8
מדובר בבדיקת אקו רגילה שבה מוזרקים נוזלים  לשם הערכת דלף בין עליות הלב.  ניתן לבצעה בכל מכון שבו מתבצעת בדיקת אקו שבה יש צוות רפואי

בברכה
לצפיה ב-'אחרי ניתוח מעקפים'
אחרי ניתוח מעקפים
18/08/2018 | 09:46
2
25
שלום.. ניתוח המעקפים לפני 18 יום. לוקח תרופות כל ערב.- יכול לשתות בצהריים יין או בירה (בירה חצי בקבוק 165 מיל )?? מותר לי לטפס (לאט ) לקומה שניה (14 מדרגות )?   תודה.
לצפיה ב-'אני אחרי נתוח ארבעה מעקפים'
אני אחרי נתוח ארבעה מעקפים
23/09/2018 | 01:54
1
5
עולה 55 מדרגות ומבצע כל פעילות אחרת,היות ואני בן 77 לא עושה אקסטרים
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2018 | 14:38
5
אין מניעה לביצוע הפעולות שתוארו...

בברכה
לצפיה ב-'שאלה לגבי התקן מירנה'
שאלה לגבי התקן מירנה
12/08/2018 | 11:18
10
שלום רב.
לפני כשנה וחצי עברתי אירוע לבבי (ככה קוראים לזבה בבית החולים)
המחזור שלי סדיר אך האיבוד דם הוא יחסי מוגזם 
הייתי אצל רופא נשים ואמר לי שהכי טוב שאשים את ההתקן מירנה 
האם זה נכון או עלי לבקש ממנו משהוא אחר?

לתשובתך אודה
לצפיה ב-'שינוי שעות בלקיחת תרופות'
שינוי שעות בלקיחת תרופות
07/08/2018 | 00:19
5
שלום רב,
אני בת 56, יש לי 4 סטנטים לאחר צינתור שעברתי לפני כשנה.
לוקחת אספירין פלוויקס וביסופרולול נוסף לקרסטור.
אני מתגוררת בקנדה ונוטלת את 3 התרופות הראשונות בבוקר, בסביבות 10 עם האוכל.
אני מתכננת ביקור בארץ ושאלתי מה לעשות עם שינוי השעות, כי 10 בבוקר יהפוך להיות 17:00.
האם להוסיף כדור כדי להמשיך ולקחת בבוקר, להפחית כדור - שוב כדי שזה ייצא בבוקר, או פשוט לקחת ב5 אחה"צ (ולאכול אז) וכשאחזור לקנדה זה יהפוך באופן טבעי חזרה ל10 בבוקר?
מה החשיבות של לקיחת אספירין כל 12 שעות במצבי?
תודה מראש על התשובה, מיכל
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
25/07/2018 | 11:55
23
בני בן חמש בריא עבר א.ק.ג והופננו לבירור אצל קרדיולוג בתוצאות רשום multiple apbs
inverted t in v1-v3 על מה זה יכול להעיד?
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/07/2018 | 00:39
26
שלום,

בן 70, בריא בדר"כ.
ביצעתי לפני כמה ימים בדיקת אקו לב שבה נמצא:

"תבנית מילוי חדר שמאל מתאימה להפרעה ברלקסציה (גל E>A)...
מסתם מיטרלי מעובה קלות. דלף טריוויאלי. מסתם אאורטלי תלת עלי מעבוה קלות. הסתיידות פוקלית בסינוס
קורונרי שמאל - 0.55X0.68 סמ'. ללא דלף או היצרות. מסתם טריקוספידלי תקין. אי ספיקה
טריקוספידלית בדרגה טריוואילית. לחץ ריאתי סיסטולי 20 ממ"כ + RAP. וריד נבוב תחתון
(IVC)בקוטר תקין.
נראה תפליט פריקרדיאלי בכמות קלה בינונית, יותר קדמי, ללא סימני לחץ.
שינוי נישמתי לא משמעותית בזרימה דרך המסתם המיטלרי.

No hemodynamically significant valvular lesion was found. Small to moderate pericardial effusion.

סיכום:
בירור נוזל פריקרדילאי, כולל בירור סיסמטי
בדיקת אקו לב חוזרת עוד 10 ימים שבועיים למעקב נוזל
"

ברצוני לשאול:
1. מה משמעות תוצאות הבדיקה? מה זה הנוזל שמצאו ומדוע הוא קיים שם?
2. מה הכוונה בבירור נוזל פריקרדיאלי? ומה הכוונה בבירור סיסמטי?
3. אילו בדיקות המשך כדאי לבצע? כיצד ניתן לבדוק ממה נובע הנוזל וכיצד לטפל בזה?
4. יש עוד זמן עד לתור שלי לקרדיולוג, עד כמה זה דחוף לנסות להקדים את התור?
5. האם כדאי להימנע מפעילות גופנית בזמן הקרוב?

תודה,
יוסי

לצפיה ב-'מה עושים שקרדילוק '
מה עושים שקרדילוק
13/07/2018 | 19:11
2
45

לא מתאים? יש לי הפרעת קצב סינוס טכיקרדיה, אומת בהולטר לב 48 שעוות ויש התקף מתועד של ריבוי פעימות מוקדמות בכל הלידים.. ..שיש לה השפעות על התפקוד ,כמו כן חסימה ב עורק משני  90% מסיטי לב שנערך מעל שנתיים כבר..בעבר לקחתי קרדילוג אחרי כשלושה חודשים עייפות גדולה חשתי , תפקוד ירוד. הפסקנו עם זה , אני מקבל אמלו . הלחץ דם יציב ..קרטיה ושני סוגי כדורים לכולסטרול . יש טיפול אחר להפרעת קצב כזו?
לא ציינתי אני בן 48 .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 13:17
1
24
תרופות מקבוצת חוסמי הבא הינם הטיפול העיקרי לטאכיקרדיה ממקור סינוס.
לאור התופעה המתוארת יש לשקול מינון מופחת או לחילופין תרופה אחרת מקטגוריה זו

בברכה
לצפיה ב-'תודב רבה :)'
תודב רבה :)
19/07/2018 | 13:22
3
לצפיה ב-'transient rbbb'
transient rbbb
08/07/2018 | 11:14
1
33
שלום,
בת 42
לפני כשנה וחצי חוויתי דפיקות לב מואצות בשמן שהייתי בעבודה והרגשה לא טובה. פוניתי למיון ושם נמצא שיש לי rbbb שלא הייתי מודעת לקיומו ומלבד זה לא מצאו כלום. הומלץ לי להמשך בבדיקות ואכן הלכתי לקרדיולוג לפחות עוד פעמיים לביקורת במהלך כשנה ונאמר לי שיש ליrbbb יציב. באותה תקופה נטלתי תרופה נגד מיגרנות שאחת מתופאות הלוואי שלה זה הפרעת קצב והוחלט עם רופא המשפחה להחליף את התרופה.
לפני כ-3 חודשים הלכתי למוקד בלילה ( כנראה רפלוקס בברור עכשיו) נאמר לי אחרי אקג שאין לי RBBB. חזרתי לקרדיולוג שלי ואכן אחרי א.ק.ג במנוחה ומאמץ נאמר לי שלא רואים RBBB והוא שינה את ההבחנה ל transient rbbb.
קראתי ש RBBB לא נעלם כך סתם. הרופא אומנם לא התרגש אך הייתי שמחה לשמוע עוד חוות דעת.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2018 | 16:16
12
ל RBBB קבוע או זמני אין משמעות קלינית בהעדר ממצאים נוספים באק"ג כך שאכן אין מקום לדאגה

בברכה
לצפיה ב-'ברדיכארדיה'
ברדיכארדיה
04/07/2018 | 16:18
1
25
שלום
לפתע לפני כשבוע קיבלתי ברדיכארדיה - 40 פעימות . נאמר לי להפסיק לקחת קרדילוק אבל הדופק עדיין נמוך . אני לוקח גם אקספורג' 5-160 עם המלצה ל - 10-160 . האם אקספורג' יכול לגרום לדופק נמוך ? מה עלי לעשות על מנת לחזור לנורמה שהייתה אצלי 50 - 60 פעימות . אני לא רוצה להגיע לקוצב .
תודה
שליסר דב 0587981500

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2018 | 16:15
8
כדור האקספורג אינו גורם לדופק איטי. במידה ולאחר הפסקת הקרדילוק הדופק עדיין נמוך מ 50 יש לשקול ביצוע הולטר אק"ג במסגרת קופ"ח לשם הערכה מדוייקת יותר

בברכה
לצפיה ב-'שאלה על הלב'
שאלה על הלב
01/07/2018 | 19:00
36
שלום. 
ראיתי שמישהו כתב שהוא מרגיש תחושה מוזרה כאילו אבן נופלת לו מהלב וזה נמשך לשנייה. זו ההרגשה הכי מדוייקת למה שאני מרגישה רק לא יודעת איך להסביר את זה. מה זה יכול ליהיות והאם צריך לעשות בדיקות? 
אני בת 17 ונולדתי פגית. היה לי חור בלב שנסתם עם הזמן. כעת גילו לאחותי שוב והפעם גדול משאמור ליהיות. האם אני צריכה ליהיות במעקב בעצמי? 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר קובי שחם, מנהל הפורום הוא מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב באיכילוב. אתם מוזמנים להתייעץ איתו בכל הקשור לתחום הקרדיולוגיה, רפואה פנימית, טיפול נמרץ לב,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
עו
מירב אשל משרד עו"ד
אוטיקה
מחכים לך באוטיקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה