לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82658,265 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת לב

הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.
יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת לב

הרפואה בכלל והקרדיולוגיה בפרט, מאופיינות עכשיו - בראשית המאה ה-21, בשיטות טיפול חדשניות ויעילות הרבה יותר מבעבר. הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות העברת ידע מקצועי בקלות רבה בין שולחן המדען החוקר (ברמה המולקולרית) ובין הרופא המטפל ליד מיטת החולה וגם אל הציבור הרחב. ואכן משפטים כמו: "סמוך עלי אני רופא" אינם קבילים יותר והפכו לאחרונה לאמרות לשון בתכניות סטיריות. קהילה זו תתמקד בתשובות ובהסברים בתחום הקרדיולוגיה הקלינית בשפה מובנת לכל אך יחד עם זה יהיה המידע מבוסס מדעית, מושג המכונה- evidence based medicine נשמח לענות על מיגוון רחב של שאלות קרדיולוגיות בתחום המניעה הראשונית והמשנית, אפידמיולוגיה של מחלות לב, יתר לחץ דם, מחלת עורקים, מסתמים, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב, שומני דם, צינתורים וניתוחי לב או כל נושא קרדיולוגי קליני - עד כמה שהידע יאפשר.
יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר חיים שמילוביץ', ד"ר קובי שחם, המערך הקרדיולוגי המרכז הרפואי ת"א
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
 המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'כאב בלב חזר אחרי 4 חודשים'
כאב בלב חזר אחרי 4 חודשים
23/05/2018 | 15:42
שלום רב. אני בריא  ובן 33. אין רקע של מחלות לב.
בינואר האחרון היה לי דלקת קרום ושריר הלב.
הייתי כ3 ימים במחלקה קרדיולוגית ושוחררתי.
אני לוקח קרדילוק וקולחיצין למשך חצי שנה. (ובימים הראשונים לקחתי איבופן)
לאחרונה הקרדיולוג המליץ לי לחזור בהדרגה לפעילות ספורט וכך עשיתי, מאז אני מרגיש כאב קל בחזה בעיקר בערב, ו/או אחרי מאמץ.
הפסקתי את הפעילות הספורטיבית, התקשרתי מיד לקרדיולוג, הוא עשה לי א.ק.ג אקו לב ובדיקת דם וטען שהכל בסדר, ועליי להמשיך בשגרה, ובספורט מתון.
הכאב ממשיך. מה עליי לעשות?
לצפיה ב-'שאלון'
שאלון
19/05/2018 | 17:59
1
היי, נשמח אם תוכלו להקדיש מזמנכם לענות על השאלון
תודה!
לצפיה ב-'התייעצות לגבי בעיות לב וריאות'
התייעצות לגבי בעיות לב וריאות
09/05/2018 | 15:37
1
14
שלום ד"ר שחם,
איזה טיפול אמורים לקבל בהתאם לפענוח הקרדיולוג לאחר בדיקת מאמץ (מצ"ב) ולאיזה קרדיולוג צריך ללכת? (מומחה צינתור?/ כירורגיה לב?/ קרדיולוג כללי?)
אימי, בת 67, עברה צנתור לפני כשנה לאחר תחושות של לחץ בחזה לאורך תקופה ארוכה)
החלימה בצורה טובה אך בחודש האחרון חשה קוצר נשימה לאחר כל מאמץ קל.
רופא ריאות אמר לה שעליה לגשת לקרדיולוג ולבדיקת מאמץ, מצ"ב פענוח הקריולוג לאחר הבדיקת מאמץ, אך היא לא יודעת כיצד להמשיך טיפול כי הרופא ריאות אמר לה שאין לה מה לחזור אליו במצבה (עקב כך שיש בעיה הן בריאות והן בלב- אלא שעליה לברר זאת בתחום הלב קודם כל)
בבדיקה של 6 דקות , דופק מירבי 119 (80% מהחזוי)שהושג ברמת RER=1.1
לחץ דם במנוחה:107/60 לחץ דם בשיא המאמץ: 112/67

מבחינה לבבית:
רמת VO2 מירבית:14 מל/קג/דקה (73% מהחזוי)
רת O2 PULSE מירבית: 7מל/פעימה (82% מהחזוי)
רמת VAT : 11מל /קג/דקה (56% מVO2מירבי חזוי)
ECG במאמץ: צניחות ST של 2 מ"מ

מבחינה ריאתית נצפו:
MVV- 42 ליטר/ דקה
VE מירבי: 42 ליטר/דקה
סטורציה: מנוחה : 96% מאמץ 96%
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 14:34
2
מומלץ לפנות לקרדיולוג המנתר עם הבדיקות

בברכה
לצפיה ב-'טכיקרדיה'
טכיקרדיה
07/05/2018 | 14:12
1
28
בת 16 ו8 חודשים לפני כ3 שנים התחילו לי כאבים לוחצים בבית החזה דופק מהיר של 150-160 פעימות בדקה פלפיטציות סחרחורות חיוורון הזעה בחילות עירפול בראיה וחוסר תיאבון. לאחר כמה אישפוזים בבית חולים ובירור מקיף שהכול היה תקין אמרו שכניראה הדופק הממוצע שלי הוא מתחיל מ100 וזה הדופק התקין. לציין כי ההתקפים של הטכיקרדיה עם החולשה מגעים אחת לכמה חודשים ונמשכים בין 3 ימים לשבוע.
בנוסף אני נמצאת במעקב נפרולוגי עם אבחנה של גלומרולונפרטיס מסוג IGA נפרופתיה.
בכול המקרים שבהם היה לי דופק גבוהה תועדה טכיקרדיה סינוסאלית ולא אובחן svt או טכיאריתמיה אקטופית אחרת.
אקו לב נמצא תקין חוץ מרגורגיטציה פיזיולוגית במסתם הטריקוספדלי ובמסתם הריאתי.
אקג תקין לחלוטין חוץ מהדופק המהיר.
בהולטר א.ק.ג לא תועדו הפרעות קצב אך תועד אירוע בו הדופק הגיע 186.
האישפוז האחרון היה בעקבות חולשה קשה מאוד שהייתי מעורפלת הכרה במהלך האישפוז ובאותו היום לפני שהגעתי למיון התעלפתי שם הטכיקרדיה נצפתה בסביבות 160-180.
בכול הפעמים שבהם הדופק שלי היה מנוטר אפשר לראות כי הדופק לא נשאר בטווח מסויים קבוע הוא משתנה במהירות הוא מ150 יורד ל110 עולה בחזרה ל170 יורד ל140 וכן זה ממשיך וזה משתנה במהירות ללא שינוי בתנוחה הוא משתנה בשניות.
לאחר כול האישפוזים המליצו לי לקחת חוסמי בטא לא לעשות פעילות גופנית מאומצת ולהיות במעקב קרדיולוגי. לא לקחתי חוסמי בטא כיוון שלאחר האישפוז האחרון הרגשתי טוב למשך 3 חודשיים עד ההתקף האחרון שנמשך עד עכשיו, בגלל ההרגשה הטובה חשבתי שהטכיקרדיה נעלמה כי גם בבית חולים אמרו שזה יעלם מעצמו.
מיום חמישי האחרון אני בהתקף שוב של הדופק החולשה וכאבים הלוחצים בחזה בגלל חוסר התיאבון לא אכלתי כלום רק מנסה לשתות כמה שיותר עם בחילות סחרחורות עירפול ראייה....
אתמול ביקרתי אצל קרדיולוג ילדים שעשה אקג בזמן ההתקף ונמצא דופק של 172 וסחרחורת אורטו סטטית גוברת לחץ דם בשכיבה 151/93 עם 147 פעימות בדקה ובקימה לעמידה לחץ דם 111/71 עם עלייה בדופק ל176 פעימות בדקה.
המלצת הקרדיולוג הייתה שבזמן הופעת ההתקף להימנע מעמידה רפוייה בכלל ובשינוי תנוחה ובמקרה של חולשה סחרחורת עירפול בראיה או בחילה לשכב בהרמת רגליים למניעת עילפון.
בנוסף הוא שלח אותי לעשות דגימות שתן לקטכולאמינים בצנצנות קטנות כך שהדגימה הראשונה תהיה מיד עם הופעת התסמינים והוא רשם שבדגימה הזו הוא לא מצפה להופעת קטכולמינים משום שלא עברו פילטרציה מהדם לשתן ולאחר מכן הוא רוצה עוד שלוש דגימות שתן בהפרשים של מספר שעות. המטרה של הבדיקה היא לשלוש עלייה של קטכולאמינים בדוגמת השתן השנייה עם ירידה מודרגת בדגימות הבאות. ולחזור אליו עם התוצאות. כרגע אני לא מרגישה טוב בכלל עם פלפיטציות ועם כאבים לוחצים בחזה כיאלו שמים לי אבן כבדה על החזה וקשה לי לנשום, הדופק האחרון שמדדתי היה 174 מדדתי לעצמי עם פאלס וגם ידני. בנוסף רציתי לציין שאני מתנדבת במדא וכמה פראמדיקים שאני מכירה ושמעו על הבעייה אמרו שאני אשאל על צריבה שלדעתם זה משהו שיכול לעזור. שכחתי להוסיף כי ישלי איוושה 3/6 . בנוסף האירועים של הדופק מהיר מגיעים בפיתאומיות כלומר הם לא מגיעים בעקבות לחץ או חרדה.
אז לאחר שהסברתי את התמונה הכללית אני אשמח אם תגיד לי מה דעתך האם אתה ממליץ על טיפול אחר או אם ישלך אבחנה משוערת, אני כבר לא יודעת מה לעשות כי עברתי את כול הבדיקות שיש אבל הכול תקין ואני חושבת שזה עלול להיות מסוכן שאני עם כאבים כאלו ודופק מהיר לזמן של 5 ימים (ההתקף האחרון שאני חווה אותו כרגע) ללא ההפסקה בכלל.
תודה רבה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 14:28
4
אליה שלום

נראה לי שהדבר שיהיה הנכון ביותר לעשות לאור האמור יהיה לפנות לקרדיולוג שהינו מומחה בהפרעות קצב שכאלה בניסיון לתת מענה מפורט לבעיה

בברכה
לצפיה ב-'דליפה ממסתם טריסקופידלי'
דליפה ממסתם טריסקופידלי
29/04/2018 | 23:16
1
16
מה המשמעות של אי ספיקה ברמה של הפרש לחצים 21 מ"מ כספית על פני המסתם, שמתאים ל30 מ"מ לחץ ראתי. האם הכוונה שבכל פעימה זורם פחות דם לראות, כך שהדם לא מספיק להתחמצן ? אני מסוגל לרוץ 15 ק"מ בקצב טוב, אבל אם אני מתעייף, היפר-ונטילציה מאפשרת לי ליצר יותר הספק (למשל בעליה) - האם הכוונה שבלי הבעיה הייתי יכול לרוץ יותר מהר או להתעייף פחות ? האם התופעה יכולה להחמיר ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2018 | 11:52
5
מדובר בדלף קל על פני המסתם.
במידה ואין תלונות של הגבלה בפעילות הממצא הינו למעקב בלבד, וכרגע ללא משמעות קלינית

בברכה
לצפיה ב-'מסתם מוצר בבת 92'
מסתם מוצר בבת 92
29/04/2018 | 00:26
1
6
שלום- בת 92. בדיקת אקו עלתה מסתם ותיני מוצר ומסוייד. הומלץ על צינתור אבחנתי וצינתור להחלפת מסתם. מאופיינת כצלולה , עירנית ובדיקות דם וכלליות מעולות. חשה בקוצר נשימה לעיתים וקשיי הליכה מרובה. לאחר צנתור אבחנתי, לקתה בדליריום ובלבול, הזיות שחלפו רק לאחר כשבוע עם תמיכה תרופתית. עדיין תשושה מאוד. פסיכיאטר ציין שהתערבות פולשנית נוספת תגרום לנזק מוחי וגם הקרדיולוגים בדעה שלא ניתן לעבור הליך פולשני. מקבלת כתמיכה קלה חמצן לזמן קצר ופוסיד לנוזלים בריאות. איזה הליך תרופתי עשוי להועיל לצורך החזקה ותמיכה ולהאריך ככל האפשר את שגרת חייה. תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2018 | 11:51
3
באופו כללי טיפול מיטבי ככל שיהיה לאי ספיקת לב הכולל מעכבי ACE, משתנים וחוסמי סידן או מעכבי בטא
לצפיה ב-'דופק מהיר'
דופק מהיר
21/04/2018 | 00:26
3
33
יש לי דלקת ריאות , קוצר נשימה .
קצב לב נורמלי 70 פעימות  כיום  , כיום בין 100 ל110 פעימות 
מקבל תרופות לדלקת זינת וROXO 
לאסתמה פרדניזון  
מה גורם לעליה בדופק ??
והאם זה מסוכן
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2018 | 09:42
89
לרב מצבי דלקת, חום גבוה וירידה בריווי החמצן בגוף או קוצר נשימה מביאים לעלייה בדופק
במידה והמצב נמשך באופן רצוף מעבר למספר ימים יש לפנות שוב לבדיקת רופא

בברכה
לצפיה ב-'דופק מהיר '
דופק מהיר
22/04/2018 | 19:21
1
14
 תודה 
לגבי מצבי כיום הדופק ירד במשך כ4 ימים מ113  ל90   אחוז חמצן כיום 96  
ממשיך בתרופות בפרדניזון ירדתי ל20 מ"ג הנפח של האויר גדל.
הרופא שלי אמר שזה אופיני למה שיש לי.
שאלה נוספת ברשותך.  התחלתי לקחת מדלל קרטיה מ1/3/2018 .
האם ידוע לך אם האספרין במינון נמוך יכול לגרום לקוצר נשימה 
אצל אסמתי?
בברכה טל 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/04/2018 | 18:49
2
ברב המכריע של המקרים לא ידועה תופעה זו
לצפיה ב-'קיבלתי כאב גרון והאחות עשתה לי אקג שזה לא תקין'
קיבלתי כאב גרון והאחות עשתה לי אקג שזה לא תקין
12/04/2018 | 13:39
1
14
מה זה יכול ליהות ומה זה אומר מצורף תרשים שהורדתי
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2018 | 09:43
189
האק"ג תקין למעט מספר פעימות מוקדמות ממקור עלייתי שאינן בעלת משמעות קלינית .

בברכה
לצפיה ב-'counterclockwish rotation??'
counterclockwish rotation??
09/04/2018 | 12:14
2
14
לצפיה ב-'אשמח לדעת מה סיכום הא.ק.ג הזה אומר?'
אשמח לדעת מה סיכום הא.ק.ג הזה אומר?
09/04/2018 | 12:15
1
13
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2018 | 09:41
8
לא צורף האק"ג עצמו....
לצפיה ב-'CRBBB בבדיקת אקו לב'
CRBBB בבדיקת אקו לב
02/04/2018 | 09:55
1
35
מועדים לשמחה,בני בן 22 עשה AKG ונמצא בבדיקה CRBBB מה המשמעות של זה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/04/2018 | 18:00
16
ברב המכריע של המקרים איך לכך משמעות קלינית

בברכה
לצפיה ב-'א.ק.ג. במנוחה: סינוס ברדיקרדיה. זו בעיה?'
א.ק.ג. במנוחה: סינוס ברדיקרדיה. זו בעיה?
30/03/2018 | 15:55
1
12
שלום, מה משמעות "א.ק.ג. במנוחה: סינוס ברדיקרדיה" במיפוי הלב שלי:
בן 71, בריא וללא תרופות,הופניתי בעקבות רקע משפחתי. תוצאות:
משך המאמץ: 9:35 דקות. מאמץ הופסק: שלב 4 עקב דופק מטרה. כאבים בחזה: לא.תגובה המודינמית: דופק במנוחה 55, בשיא מאמץ 150. לחץ דם במנוחה 110/80, בשיא מאמץ 145/80. 101.1% מהדופק המירבי. Mets: 8.0. א.ק.ג. במנוחה: סינוס ברדיקרדיה. א.ק.ג. במאמץ: ללא צניחות ST. פרפורזיה מיוקרדיאלית: הודגמה פרפורזיה מיוקרדיאלית תקינה בכל הדפנות באנליזה ויזואלית וכמותית. תפקוד חדר שמאל תקין. דפנות חדר שמאל: חדר שמאל תקין בגודלו לאחר מאמץ. התכווצותו הגלובלית והאזורית תקינה לאחר מאמץ.תגובה קלינית למאמץ: לא איסכמית. תגובה אלקטרוקרדיוגרפית למאמץ: לא איסכמית. המיפוי: תקין. ממצאי המיפוי: אין עדות לאיסכמה. אין עדות לאוטם ישן. התכווצותו של החדר השמאלי תקינה. הסבירות למחלה כלילית חסימתית נמוכה.
תודה ד"ר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2018 | 20:54
9
ממצאי הבדיקה תקינים
אין משמעות לקצב הלב במנוחה ברמה כזאת כאשר יתר הממצאים תקינים
בברכה
לצפיה ב-'מיפוי לב + סידן'
מיפוי לב + סידן
22/03/2018 | 23:56
4
12

בן 72, בריא, ללא תרופות, כל בדיקות הדם תקינות, פעיל פיזית ומנטלית. הופניתי בעקבות כאבי חזה לא תעוקתיים בשמאל, והיסטוריה משפחתית (אב נפטר בגיל 56, אח צונטר בגיל 65). ביצעתי מיפוי לב במאמץ שממצאיו אם הבנתי נכון תקינים, וסקירת סידן בעורקים הכליליים שממצאיו מדאיגים אותי:
* סיכום מיפוי הלב:
תגובה קלינית למאמץ: לא איסכמית. תגובה אלקטרוקרדיוגרפיה למאמץ: לא איסכמית. איכות ההדמיה: מצוינת. המיפוי: תקין. ממצאי המיפוי: אין עדות לאיסכמה. אין עדות לאוטם ישן. התכווצותו של החדר השמאלי תקינה. הסבירות למחלה כלילית חסימתית נמוכה. בהשוואה למיפוי ב- 2012 אין שינוי. ארטפקט: אין.
* סקירת סידן בעורקים הכליליים:
קצה הלב בזמן ההדמיה: 60. איכות ההדמיה: טובה מאוד. הודגמו משקעי סידן בדופן של - סה"כ 89 (11-100 = טרשת קלה). RCA (15)LCX(20) LAD (54)
* סיכום המיפוי + סקירת הסידן:
הממצאים מצביאים על טרשת כלילית לא חסימתית קלה, ופרפוזיה מיוקרדיאלית תקינה.
** שואל: מה מצבי? מה נכון עוד לבדוק? לטפל? צינטור?
תודה.

לצפיה ב-'מוסיף מידע ברשותך דר'..'
מוסיף מידע ברשותך דר'..
24/03/2018 | 11:44
9
מוסיף:
מה נוסף לבדוק או לעשות כש -
BMI 24 תקין, מעולם לא עישנתי, אין סוכרת, לחץ דם במנוחה 110/73, שומני דם -
כולסט'166, טריג'129, HDL45, NON121, LDL95.
תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 08:51
2
13
ממצאי סקירת הסידן הינם בגדר הנורמה לגילך ואינם מדאיגים.
לאור המיפוי התקין נראה כי מומלץ בשלב זה מעקב בלבד

בברכה
לצפיה ב-'איזה מעקב, ומתי שוב מיפוי וסידן? תודה.'
איזה מעקב, ומתי שוב מיפוי וסידן? תודה.
26/03/2018 | 09:25
1
4
איזה מעקב, ומתי שוב מיפוי וסידן? תודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2018 | 20:52
5
הכוונה למיפוי לב בעוד כ 3-5 שנים
בברכה
לצפיה ב-'דקירות בצד שמאל בחזה'
דקירות בצד שמאל בחזה
21/03/2018 | 22:08
1
24
שלום דוקטור,
בזמן האחרון אני מרגישה דקירות בחזה בצד שמאל שהולכות וחוזרות, מתעייפת מהר, מזיעה במאמץ פיזי לא גדול. הייתי אצל קרדיאולוג- עשו אקג- תקין, הולתר ל 48 שעות- תקין ואקולב - תקין. אך אני לא מרגישה טוב וזה מלחיץ ומפחיד. איך אפשר לבדוק עוד שזה לא אוטם לב?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 08:49
13
במידה וכל הבדיקות שתוארו תקינות, הסיכוי כי מדובר בבעיה לבבית נמוך ביותר
חשוב לציין גם את גילך ומחלות רקע באם קיימות

בברכה
לצפיה ב-'אי ספיקת לב ולוסרדקס'
אי ספיקת לב ולוסרדקס
20/03/2018 | 12:12
1
22
הי ,

קבלתי תרופת לוסרדקס נגד לחץ דם שהיא גם נגד אי ספיקת לב , אך שמתי לב שגם הכאבים בצד שמאל נעלמים כאשר אני לוקח את התרופה ,

במידה ולא לקחתי את התרופה הכאבים חוזרים , מיפוי ואקו לב יצאו תקינים אך שניהם נעשו בעת נטילת תרופה זו ,

האם יש אפשרות שבגלל נטית תרופה לא ראו את האי ספיקה והיא קיימת ?

בברכה .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 08:47
7
לא סביר כי קיים קשר בין נטילת התרופה שתוארה ( לוסרדקס ) ובין העלמות או הופעת הכאב שתואר

בברכה
לצפיה ב-'פוסיד'
פוסיד
07/03/2018 | 19:19
1
14
שלום , אני סובל מאי ספיקת לב.
אני מקבל פוסיד להגביר את ההשתנה .
שאלתי: מה הסיבה שאני לא משתין כרגיל, ואני זקוק לפוסיד?
בברכה יעקב
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 08:46
6
תרופת הפוסיד ניתנת במטרה להגביר את השיתון רגיל  בוסף להפרשת מלחים כגון נתרן, במטרה להפחית את כמות הנוזלים בגוף.התרופה ניתנת על מנת להגביר את כמות השתן הרגיה ואינה מעידה על בעייה במתן השתן עצמו

בברכה
לצפיה ב-'שלום ד"ר שחם'
שלום ד"ר שחם
02/03/2018 | 20:19
2
39
אני בת 65 מעשנת שנים,לאחרונה הפסקתי לעשן ,ושוב חזרתי.
אני לוקחת צ'מפקס כדי להפסיק.
לפני שבוע הייה לי התקף קוצר נשימה חריף-אותו ארוע קרה לפני שנתיים ויותר.נעשה לי אקו לב וסי טי ריאות.לפני שנתיים וגם באשפוז הנוכחי.
הרופא אמר שאין החמרה מלפני שנתיים.ואז ראיתי שהוא רשם לי קרדיולוק 2.5. מ"ג-אמרו לי שזה כדי להאט את הדופק.כל החיים שלי יש לי דופק מהיר.אני דיי היפר.
האם תוכל לומר לי אם יש בעיה לבבית?
תודה
רות
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2018 | 20:48
1
32
במידה ובדיקות אקו לב וה CT שבוצעו הן תקינות לא נראה כי מדובר בבעייה לבבית

בברכה
לצפיה ב-'תודה על תשובתך ד"ר'
תודה על תשובתך ד"ר
06/03/2018 | 23:59
5
השאלה ששאלתי הגיעה ,כי יש לי בצקות ברגליים.
אז , לפני שנתיים,רופאת המשפחה אמרה לי לקחת כדור פוזיד לפי הצורך.
לציין ,כי יש לי ורידים גם גנטי וגם כי עבודתי הייתה כרוכה בעמידה ממושכת.
מאז האשפוז האחרון-לא היו לי שום בצקות,
בברכה
רות
לצפיה ב-'החלפה או תיקון מסתם אאורטלי '
החלפה או תיקון מסתם אאורטלי
13/02/2018 | 21:54
23
לפי מה שהבנתי הטיפול קיים בשני בתי חולים פניתי לאחד ללא מענה  וכל עמותה בארץ ללא הצלחה יהיה מוות מהיר ללא טיפול זה כמה עולה טיפול באופן פרטי אם לא תהיה ברירה  תודה  רופא טבעוני טען מסתם דולף אך במסמכים היה כתוב משהו על טרשת 
לצפיה ב-'אקו לב בחולה IPF'
אקו לב בחולה IPF
11/02/2018 | 12:22
1
24
שלום, 
בת 66 שנים. חולה בפיברוזיס ריאתי מזה כשנתיים. תלוית חמצן לחלוטין. בהערכת מצב לקראת השתלת ריאות. מתעייפת עם כל מאמץ גופני קל ( סטוראציה צונחת במיידי ל70).
מצ"ב תוצאות אקו לב - נא התרשמותך מהתוצאות .
האם לאור ערכי לחץ הדם הריאתי , היא צריכה טיפול תרופתי ?
בתודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 19:24
18
ממצאי האקו לא צדגימים פגיעה לבבית משנית למחלה הריאתית
מומלץ מעקב רופא ריאות

בברכה
לצפיה ב-'קרדילוק'
קרדילוק
09/02/2018 | 01:13
1
45
לפי המרשם של קרדילוק כתוב בפירוש
קרדילוק 2.5 מ"ג מתאים לאי ספיגה
ואילו 5 מ"ג מתאים גם לתעוקת חזה
שאלתי, האם אפשר לקחת 2 כדורים
של 2.5 מ"ג וזה יתן את אותה תגובה
של 5 מ"ג 
תודה מראש
ליאור גולן.         050-3300994
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 19:22
26
אכן
לצפיה ב-'Pr קצר'
Pr קצר
03/02/2018 | 18:00
1
21
שלום דקטור,
יש לי כאבים בחזה ותחושה ששורף לי בחזה. יש לי pr קצר באק"ג וטכיקרדיה זה קרה אחרי שהתחשמלתי בעבודה. חשבתי שזה יעבור אבל התחושות האלו ממשיכות. האם זה יכול להיות קשור להתחשמלות? ומה זה אומר שיש PR מקוצר האם זה מעיד על מחלה לבבית כלשהי ?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 19:22
17
מקטע PR קצר יכול להיות תקין אך גם יכול להעיד על שינויים מסויימים במערכת ההולכה החשמלית של הלב.
מומלץ כי קרדיולוג יעבור באופן מסודר על תרשים האק:ג, בהתייחס לתלונות המתוארות

בברכה

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר קובי שחם, מנהל הפורום הוא מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב באיכילוב. אתם מוזמנים להתייעץ איתו בכל הקשור לתחום הקרדיולוגיה, רפואה פנימית, טיפול נמרץ לב,
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
ד
מנהל פורום רפואת לב

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה