לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1026210,262 עוקבים אודות עסקים

פורום אלרגיות ואסטמה

אלרגיה ואסתמה הפכו לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי והן נמצאות בעלייה מתמדת מבחינת השכיחות והחומרה.
העולם המודרני חושף אותנו למגוון רב של גורמים תזונתיים, סביבתיים, קוסמטיים ותעסוקתיים באופן שמקשה על מערכת החיסון שלנו להתמודד איתם והיא מפתחת אלרגיה. ספקטרום הבעיות האלרגיות הוא רחב מאד מתגובות מידיות מסכנות חיים כמו אנפילקסיס למזון ועד למחלות כרוניות כמו אורטיקריה, אקזמה ואסתמה. חולים רבים סובלים מאלרגיה וכלל לא מודעים לכך ולכן האבחון יהיה הצעד הראשון בטיפול.
הפתרונות שניתן להציע כיום לחולה האלרגי הנם רבים ומגוונים, ונעים בין הרחקת הגורם לאלרגיות, לטיפול באמצעות תרופות, חיסונים וטיפולים ביולוגיים.
היחידה לאלרגיה, אסתמה ואימונולוגיה  שבמרכז הרפואי תל אביב מרכזת את הבירור והטפול בילדים ובמבוגרים בתופעות כמו: אלרגיה למזון, אלרגיה לתרופות, אלרגיה ואסתמה תעסוקתית, אורטיקריה, דלקות עור ממגע, נזלת וסינוסיטיס, ואסתמה. כמו כן  אנו מרכזים את האבחון והטיפול בחולים הלוקים בחסר חיסוני ובבעיות נלוות אחרות של המערכת החיסונית. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אלרגיות ואסטמה

אלרגיה ואסתמה הפכו לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי והן נמצאות בעלייה מתמדת מבחינת השכיחות והחומרה.
העולם המודרני חושף אותנו למגוון רב של גורמים תזונתיים, סביבתיים, קוסמטיים ותעסוקתיים באופן שמקשה על מערכת החיסון שלנו להתמודד איתם והיא מפתחת אלרגיה. ספקטרום הבעיות האלרגיות הוא רחב מאד מתגובות מידיות מסכנות חיים כמו אנפילקסיס למזון ועד למחלות כרוניות כמו אורטיקריה, אקזמה ואסתמה. חולים רבים סובלים מאלרגיה וכלל לא מודעים לכך ולכן האבחון יהיה הצעד הראשון בטיפול.
הפתרונות שניתן להציע כיום לחולה האלרגי הנם רבים ומגוונים, ונעים בין הרחקת הגורם לאלרגיות, לטיפול באמצעות תרופות, חיסונים וטיפולים ביולוגיים.
היחידה לאלרגיה, אסתמה ואימונולוגיה  שבמרכז הרפואי תל אביב מרכזת את הבירור והטפול בילדים ובמבוגרים בתופעות כמו: אלרגיה למזון, אלרגיה לתרופות, אלרגיה ואסתמה תעסוקתית, אורטיקריה, דלקות עור ממגע, נזלת וסינוסיטיס, ואסתמה. כמו כן  אנו מרכזים את האבחון והטיפול בחולים הלוקים בחסר חיסוני ובבעיות נלוות אחרות של המערכת החיסונית. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'בדיקות דם אלרגיה לדבורים'
בדיקות דם אלרגיה לדבורים
12/11/2019 | 21:35
3
שלום, עשיתי בדיקות דם ואשמח לפענוח התשובות:
honey bee venom  8.2 ku/l
white faced homet 0.3
yellow jacket venom 0.3
paper wasp venom 0.1 קטן מ - 0.1
yellow homet venom 0.4

לצפיה ב-'בדיקות דם rast '
בדיקות דם rast
11/11/2019 | 07:53
1
16
עשיתי בדיקות דם והיו לי תשובות אלו
Dermato Farinae D2 - 17.8
Dermato pteronyssinus D1-19.1
Parietaria judaica W21- 0.2
מה אומרים תשובות אלו לאלרגיה? תודה.
לצפיה ב-'הבדיקה '
הבדיקה
12/11/2019 | 17:17
3
הבדיקה מראה על רגישות לקרדית אבק הבית
משמעות הבדיקות ומה לעשות הלאה - רק בהתייעצות ישירה עם רופא האלרגיה שלך
לצפיה ב-'פענוח תוצאות בדיקת דם לאלרגיה'
פענוח תוצאות בדיקת דם לאלרגיה
19/08/2019 | 10:30
1
23
לפני כ-6 שנים עשיתי טסטים לאלרגיה ובהם התגלו רגישויות לבוטנים, שקדים ואגוזים. על מנת לבדוק היכן אני עומד ביחס לתוצאות הקודמות נשלחתי ע"י רופא אלרגיה לעשות בדיקות דם לאלרגיה. התוצאות מצורפות. אין לי מושג מה הן אומרות וכך גם רופא המשפחה - התור הבא לרופא אלרגיה רק בעוד 3 חודשים! אשמח לעזרה וחוות דעת מקצועית

לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
20/08/2019 | 09:15
12
המספרים מייצגים רמת נוגדני אלרגיה בבדיקה 
אין הם בהכרח משקפים את המציאו ובד"כ יש צורך בבדיקות אלרגיה על העור 
איני יכול לדון עמך בפורום זה על משמעות התוצאות והאם ניתן או לא ניתן לאכול בטנים למשל
יש להגיע לרופא האלרגיה שידון עמך בהמשך הבירור והטיפול

לצפיה ב-'תוצאות בדיקת טסטים לאלרגיה'
תוצאות בדיקת טסטים לאלרגיה
16/07/2019 | 13:34
1
69
בבדיקת טסטים לאלרגיה שביצעתי בביה"ח. נמצא כי אני אלרגי לשלוש אלרגנים שנמצאים בשמפו. האלרגיה באה ליידי ביטוי באדמומיות במצח כמו סבוריאה. אודה למי מכם אם תסייעו לי במציאת שמפו לשיער רגיל ו/או נגד קשקשים שאוכל להשתמש בו ושאינו מכיל את האלרגנים שלהלן: 
Fragrance
Kathon CG
 Methylisothiazolinone 
כמו כן אבקש התייחסות ממנהל הפורום אודות שלו האלרגנים שנמצא כי אני אלרגי אליהם. ממה עליי להימנע וכו' 
בתודה ובהערכה רבה
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
18/07/2019 | 15:50
19
לצערי אין רשימות מסודרות של מוצתרים ותכולתם יש צורך בחיפוש פרטני בד"כ 
עליך להמנע כמובן מהחומרים שצויינו וכדאי היה מאד לקבל מרופא האלרגיה שלך את רשימת החומרים מפורטת כולל שמות נרדפים
המילה פרגרהנס למשל היא כללית מדי מאחוריה חבויים חומרים רבים... 
לצפיה ב-'לאחר נסיון מטריד,גירוד חזק בגוף..'
לאחר נסיון מטריד,גירוד חזק בגוף..
06/07/2019 | 08:40
1
44
לאחר זריקת וולטרן לכאבי גב,הבנתי שיש לי רגישות לוולטרן[בזריקה]
האם הרגישות תהיה גם בנטילת משחת וולטרן?
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
12/07/2019 | 16:13
8
תלוי בסוג האלרגיה אך בד"כ המשחה אינה בעייתית
לצפיה ב-'סימני עקיצות של חרקים על העור ואודם על הפנים'
סימני עקיצות של חרקים על העור ואודם על הפנים
01/07/2019 | 17:04
37
לכבוד ד"ר קובי שדה
הבן שלי מזה שבועיים מתלונן על סוג של גרד עקב עקיצות יתושים ברגליים יש מין פצעים מוזרים סימני עקיצות יתושים.מתלונן על גרד ויש אודם מעט על הפנים האם מדובר לפי התמונה בעקיצות יתושים או באלרגיה מסויימת מה דעתך? כרגע נוטל אנטיובטיקה לדלקת גרון במשך 10 ימים האם יש קשר לדעתך? מה מומלץ מבחינה טבעית? מצ"ב תמונה
לצפיה ב-'הזמנה לטסטים לבדיקת אלרגיה במרפאת אלרגיה האם זה כואב??'
הזמנה לטסטים לבדיקת אלרגיה במרפאת אלרגיה האם זה כואב??
25/06/2019 | 19:11
10
שלום רב אני מוזמן לבדיקת אלרגיה לרופא אלרגיה בקופת חולים.האם מדובר בבדיקה כואבת או פולשנית? הייתי אצל מומחה לרפואת עור וקבע שמדובר בסוג של דלקת עור ממגע חד פעמי אירטננטי.למה הכוונה? כמו כן רופא העור אמר שצריך לעשות מבחני אלרגיה או טסטים לאותם חומרים שהיו באותו תכשיר אליו נחשפתי החשש שלי שבמידה ואעשה את אותם טסטים יהיה לי מיד תגובה אלרגית האם לרופא המטפל יש במקום טיפול במידה ויש רגישות לאותו חומר אליו אני רגיש? לאחרונה פחות מרגיש גרד שהיה לי בהתחלה אלא יותר תחושת יובש וכאב במיוחד במגע עם דברים מחוספסים רופא העור אמר שיתכן נכות זמנית או קבועה או אי תפקוד זמני למה הכוונה האם זה אומר שבעתיד לא אוכל לעשות שימוש בכף היד בעבודתי?.אני מורח קרם לחות 4-5 פעמים ויש הקלה למספר שעות האם מריחת הקרם בטווח הארוך אינה מסוכנת לעור? בבוקר כף היד יבשה מדוע ומדוע יש כאב בימים שאיני מורח את הקרם לחות? אודה לעזרתך בברכה רונן 
לצפיה ב-'אלרגיה לעובש'
אלרגיה לעובש
20/06/2019 | 14:05
1
17
שלום, האם שהות באזור החירייה יכולה לגרום לאלרגיה ? (קושי בנשימה, סחרחורת,חולשה, נזלת, שיעול..)
לצפיה ב-'בד"כ לא'
בד"כ לא
23/06/2019 | 14:48
7
לצפיה ב-'שלום ד״ר'
שלום ד״ר
17/06/2019 | 10:46
15
כמה זמן אפשר להשתמש בלורסטין  - והאם ניתן לצרוך מידי פעם בלי לשמור על רצף לדוגמא יום כן יומיים לא וכו?
לצפיה ב-'תסמינים של דלקת עור ממגע ואפשרות לנכות בכף היד'
תסמינים של דלקת עור ממגע ואפשרות לנכות בכף היד
08/06/2019 | 14:24
1
13
לכבוד ד"ר קובי שדה שלום רב 
בעלי מזה מס חודשים עם דלקת עור אירטטנטית[sp קונטקט דרמטיטסס] ככה אבחנה רופאת עור בתל השומר למה הכוונה? הייתי עימו אצל מס רופאי אלרגיה או עור שטענו שבכלל מדובר באודם[אריתמה] .רופא עור נוסף טען שמדובר בדלקת מסוג דרמטיטסס אמר לנו שאם רוצים להקל על התסמינים אפשר להשתמש בקרם סטרואידים מסוג נרידם בעלי ניסה למרוח אותו מס פעמים וזה גרם לו לגירוי עז ויובש לא נעים בכף היד.והפסיק השימוש בו.רופא העור אמר שצריך כל הזמן לשמן את העור בכפות הידיים מדוע ולמה הכוונה? כמו כן אמר שאינו יודע עם המצב הדלקתי יעבור או ישתפר בהמשך.....כן ציין שיתכן שעקב הדלקת לבעלי יש נכות בכפות היד ברמה של כ 10-15% זמנית או קבועה ואי תפקוד או אובדן כושר עבודה זמני או קבוע מי הגורם המסומך בקופת החולים לקביעת אחוז נכות מדוייק והאם זה אומר שבעלי לא יוכל יותר לעבוד??כמו כן מס רופאים שהיינו אצלם אמרו שאם בעלי רגיש לכל מיני חומרים בקרמים שימרח שם שמן קוקוס אורגני או משחות החתלה לתינוקות של חברת וולדה.מצד שני נטרופטית ברשת טבע טענה שהם מוצרים לא בריאים לעור ויכולים לגרום ליובש נוסף מה דעתך ונסיונך כרופא אלרגיה? בחודש אוגוסט אנו הולכים לחוות דעת נוספת אצל רופא עור בקופה האם מומלץ להגיע גם לרופא אלרגיה? כמו כן רופא העור ביקש שבעלי יעשה גם בדיקת דם מקיפה ובדיקת שתן לשלול מחלה סיסטמית אחרת בגוף האם יתכן קשר בין שני הדברים? אודה לעזרתך.חג שבועות שמח iris bolach
לצפיה ב-'עלייך לפנות לייעוץ במרפאה לאלרגיה, ראו תתשובותי הקודמות לכם '
עלייך לפנות לייעוץ במרפאה לאלרגיה, ראו תתשובותי הקודמות לכם
09/06/2019 | 12:48
7
ראו תשובותי הקודמות לכם באוךו נושא בדיוק 
לצפיה ב-'שלום ד״ר מצרף תמונה'
שלום ד״ר מצרף תמונה
23/05/2019 | 13:08
1
39
היי יש לי כמה נקודות אדומות כאלו , מאוד מגרד - אם אני מקשר ,טריגר לתופעה הזו , אז האם יכול להיות ששימוש בדבק סופר 7 - ״הדליק״ את האלרגיה הזו?
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
23/05/2019 | 18:25
24
בלתי אפשרי לדעת רק ממידע זה מה מקור העקיצות או הפריחה 
אם הדבק לא נגע במקומות אלו אז אין מדובר באלרגיה לדבק 
לצפיה ב-'בדיקה אצל רופא עור וחשד לנכות בכפות הידיים'
בדיקה אצל רופא עור וחשד לנכות בכפות הידיים
06/05/2019 | 12:47
1
10
שלום רב
הייתי אצל רופא עור וציין שיש בכפות הידיים סוג של דלקת דרמטיטסס 
אמר שמדובר במצב קל בינוני ויתכן מצב של כ 5%-10% נכות האם הכוונה לנכות קבועעה?או במשהו שאמור להשתפר? כמו כן ציין שיתכן בעיה תפקודית ביד.האם מומלץ להתייעץ עם רופא אלרגיה או גם רופא תעסוקתי דרך הקופה?
האם יתכן שמדובר באובדן כושר עבודה זמני או קבוע האם זה יכול למנוע ממני לעבוד במקומות עבודה מסויימים ?כי לפני העניין עם הדלקת עבדתי כאיש שיווק בחברה במשרד.
רופא העור המליץ על משחת נרידם להקלה האם זאת משחה שמרפאת את הדלקת בעור או יותר אמורה להקל על התסמינים הדלקתיים בעור,האם יש היום בשוק טיפולים נטולי סטרואידים ותופעות לוואי למריחה על העור?
בתודה רוני
לצפיה ב-'עלייך לפנות לייעוץ במרפאה לאלרגיה'
עלייך לפנות לייעוץ במרפאה לאלרגיה
06/05/2019 | 20:53
12
לצפיה ב-'אלרגיה לקרם הגנה'
אלרגיה לקרם הגנה
30/04/2019 | 19:29
1
18
תמיד ידעתי שיש לי רגישות מסויימת לקרם הגנה בעיקר בעור הפנים, כשהייתי משתמשת בקרם רגיל של דוקטור פישר לדוגמא היתה לי חררה כל הפרצוף.                מאז התחלתי להשתמש בקרם מיוחד לפנים ולשאר הגוף אני משתמדת בקרם היפואלרגני של דוקטור פישר שלפעמים עושה לי גם חררה אבל לא משהו רציני.       שלשום הלכתי לים ונמרחתי בקרם הגנה כרגיל, לאחר כשעתיים הופיעה לי פריחה אדומה בזרועות ובבטן שעברה כמה שעות לאחר מכן. אתמול הלכתי שוב לים והפעם מרחתי קרם הגנה רק באיזור החזה כי חששתי שהפריחה מיום לפני קשורה לקרם ההגנה אבל שוב הופיעה פריחה באותם מקומות( זרועות ובטן) למרות שלא נמרחתי באיזורים אלה.                                         יש סיכוי שהפריחה כן קשורה לקרם הגנה וההשפעה של המריחה יום לפני זה גרמה לפריחה לצאת זאת ? קראתי שיש תופעה שיש תופעה שנקראת התפרצות אורית פולימארית שקשורה בכלל לרגישות לשמש.

לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
06/05/2019 | 20:56
14
קשה לדעת רק מהצילום ששלחת אך 2 האפשרויות ייתכנו :
אלרגיה לשמש עצמה או אלרגיה לקרם ההגנה (לעיתים תתכן התפרצות חוזרת של אלרגיה גם אם לא מרחת באותו היום את הקרם המזיק - בשל קיומם של תאי זיכרון בעור שפרח בעבר)
כדאי להגיע לבירור 
לצפיה ב-'ההבדל בין דלקות עור ממגע'
ההבדל בין דלקות עור ממגע
26/04/2019 | 02:19
14
שלום רב וחג פסח שמח
מה ההבדל בין דלקת עור ממגע לבין דלקת אירטטנטית?
האם מדובר בדלקות עור כרוניות או כאלה הניתנות לשיפור הסיפטומים?
האם השימוש בטיפול סטרואידים מרפא את הדלקות האלו או רק מקל על הסיפטומים הכללים?
האם הופעת שלפוחית אדומה על העור אופיינית לדלקות כאלו?
בברכה רוני
לצפיה ב-'אלרגיה להחלקה'
אלרגיה להחלקה
10/04/2019 | 14:33
3
54
שלום
מזה מספר שנים שאני עושה החלקה בהתחלה קרטין ועכשיו אורגנית בכל פעם שאני עושה החלקה מתפתחת לי אלרגיה (מסביב לראש מתנפח לי הראש ופעם אחת הפנים התעוותו. האם מסוכן להמשיך ולעשות החלקה?
יש לציין שלפני ההחלקה ומספר ימים אחרי אני לוקחת כדורים נגד אלרגיה ולמרות זאת האלרגיה מתפתחת
תודה
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
13/04/2019 | 12:16
25
לרוב אין כל סכנת חיים אבל זה עשוי לגרום לתופעות לואי כרוניות עם הזמן - תלוי בעוצמת האלרגיה והתדירות
כדאי להגיע ולבצע בדיקות אלרגיה ובהתאם אולי לנסות למצוא החלקה שלא תהיה בעייתית 
לצפיה ב-'כמי שסובלת מאלרגיות מרובות'
כמי שסובלת מאלרגיות מרובות
06/05/2019 | 11:52
1
35
אני לא מבינה את התגובה ה'מתונה' של הרופא - אולי מתוך רצון לא לאכזב...  ידוע שתגובה אלרגיה מחמירה עם כל חשיפה מחודשת מרגע התגובה הראשונה. כדורים שתקחי לא יגנו עליך מספיק, האופציה הבטוחה ביותר היא להימנע ממגע עם החומר מהיום והלאה. אין תרופה שמרפאת אלרגיות  לא מזמן התפרסם שיש חומרים מסוכנים ומסרטנים בהחלקות שיער. לדעתי את צריכה לבקש מהספר את האריזה שממנה הוא משתמש כדי לקרוא / לצלם את הרכיבים ולחקור על כל רכיב ורכיב כדי להכיר מה מסוכן לך. ובכלל אם מתנפחים לך הפנים אז להימנע מהחלקה וגמרנו. אני פיתחתי תגובה אלרגית לצבעי שיער כימיים אחרי שימוש של שנים וכנ"ל לחינה טבעית אחרי שימוש של שנים שעברתי לזה מהצבעים הכימיים (כמעט התנפח לי הגרון - סימפטום של אנאפילקסיס... מסוכן ביותר...).
אין לי יותר אופציות חוץ מפאה. אני צעירה ויש לי מלא שיער לבן (שנראה אפור בגלל שעוד יש גם חום כהה הטבעי שלי מלמטה בקרקפת) אנשים מסתכלים עלי (אם הייתי זקנה מקומטת אף אחד לא היה מתייחס) אבל ללכת עם פאה זה לא בשבילי בייחוד לא בחום הזה אז אני שמה זין. אין לי ברירה... בכל צבעי השיער משתמשים בחומר שנקרא PPD או נגזרות שלו. אין דרך ידועה לגרום לצבע להיכנס לשערה בלי החומר הזה. לכן גם צבעי שיער שמצהירים על עצמם שהם טבעיים או שיש בהם חינה טבעית (שזה גם אסור לי) או שהם בכל זאת מכילים משהו דומה ל PPD ואז תמיד יש כיתוב שעשוי לגרום לתגובה אלרגית. אני משערת שברוב המוצרים שספרים משתמשים בהם יש חומרים אלרגניים.
בגלל התגובות של הספרים שאין להם כוח לשמוע הסברים והתנצלויות למה אני לא יכולה לצבוע ולמה אין שום צבע שיער בטוח בשבילי, התחלתי לספר את עצמי לבד...
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
06/05/2019 | 20:59
20
שלוש  הערות:
1. החלקה אינה קשורה בהכרח בצבע או PPD בד"כ
2. יש צבעי שיער ללא PPD אך לעיתים הם מכילים חומרי דומים ל PPD שחלק מהנבדקים גם אלרגים אליהם ולכן חשובה בדיקת אלרגיה מקיפה 
3. רופא שמתמצא בכך יוכל לעזור במציאת הגורם והמנעות ממנו 

לצפיה ב-'דלקת עור אירטטנטית '
דלקת עור אירטטנטית
12/04/2019 | 23:41
1
18
שלום רב
הייתי אצל רופא עור ואמר שיש לי סוג של דרמטיטסס קל\בינוני.[דלקת עור אירטטנטית]. אמר שכנראה עקב החשיפה לסוג של חומר חיטוי נוצר במקום רגישות.
רופא העור גם המליץ לי לעשות בדיקת דם מקיפה על מנת לשלול מחלות רקע מסוג סיגורן,סכרת,ובלוטת התריס מדוע ואם יש אבחנה ליובש עורי האם יש לנטול תוספי מזון?

יש בכל כף יד שתי גבעות קטנות אדמומיות מעט מגרדות בכל נגיעה במקום
המליצו לי לא לנגוע במים חמים מדוע? 

קיבלתי בעבר כדורי בילקסטין נגד גרד לעשרה ימים עדיין משום מה האזור רגיש מאד בכל נגיעה באזור יש סוג של כאב לא נעים או גירוי.[נסיתי משחת סטרואידים נרידם צרבה לי בשימוש מסוים].האם מומלץ ללכת לרופא עור או רופא אלרגיה לבדיקה או לרופא כירוג פלסטי?

בחילופי מזג אוויר גשם רוח קור יש סוג של תחושת יובש לא נעימה באזור האם זה אופיניי למצבים דלקתיים כאלו?
בברכה רון

חג פסח שמח וכשר

לצפיה ב-'עלייך לפנות לייעוץ במרפאה לאלרגיה'
13/04/2019 | 12:14
11
לנוכח מצוקתך ופניותך הנשנות וחוזרות לפורום זה 
לצפיה ב-'אלרגיה להחלקה אורגנית'
אלרגיה להחלקה אורגנית
08/04/2019 | 21:46
152
 בכל פעם שאני עושה החלקה אורגנית אני מקבלת אלרגיה מסביב לראש לפעמים גם הפנים מתנפחות למרות שאני לוקחת כדורים נגד אלרגיה לפני ההחלקה האם זה מסוכן ורצוי להפסיק לעשות החלקה תודה
לצפיה ב-'האם מומלץ להגיע לרופא אלרגיה עקב דלקת עור ממגע?'
האם מומלץ להגיע לרופא אלרגיה עקב דלקת עור ממגע?
09/03/2019 | 15:32
1
15
שלום רב
הייתי אצל רופא עור בקופ הסתכל על הידיים שלי ואמר לי שיש במקום אדמומיות קלה,מעט נפיחות,ויובש שבנגיעה מגרד קצת.

המליץ על אפשרות שימוש בסטרואידים מסוג נרידם נסיתי כמה פעמים ומאד צרב לי ביד וגרם לי לרגישות רבה עם גירוי רב.

המליץ על שימוש בקרם לחות מסוג יו קאר פעמיים ביום או לפי הצורך..
נסיתי גם קרם מסוג דרמקול,דרמסילק וצרב לי מאד.איזה קרם לחות מומלץ לעור רגיש ויבש שניתן לרכוש בסופר פארם?

אני גם משתמש לעיתים במריחת חמאת שיאה,האם ניתן לשלב?
בלילה אני מתעורר לעיתים עם תחושת גרד לא נעימה.

שימוש בכדורי ביקלקסטין  ל 30 יום ומשחת אפיסרם.
מצד אחד מפעם לפעם אני מרגיש סוג של יובש יותר נכון צריבה עקצוץ או גרד האם אלו התסמינים של עור יבש?

למה הכוונה ליובש קל?
רופא עור המליץ לי גם להמנע משימוש במים וסבון ,העניין שאני עדיין צריך
להתקלח אם כך מה מומלץ לעשות?

אמנם שאני מורח את קרם הלחות אמנם פחות מציק לי אבל כעבור מס שעות אני צריך למרוח שוב,האם בספיגת הקרם לעור יש סיכון?

[הייתי בחודש האחרון אצל עשרות רופאי עור אלרגיה בהם מומחים ועדיין טענו שמדובר בסוג של אדמומיות,רגישות,תגובה אלרגית-בהם פרופ' רמי טמיר מומחה לאלרגיה ].האם מומלץ להגיע לבדיקה נוספת אצל רופא אלרגיה או שרצוי כרגע להמתין? או שרצוי להגיע למרפאת אלרגיה ודלקות עור ממגע בבית חולים?
כן יש לי רגישות למזג אוויר קר וחם האם יש קשר?

כמו כן הרופא ציין שמעריך סוג של נכות או אובדן כושר עבודה בין 5% ל 10% האם יש סיבה לדאגה?אני כרגע אמור להתחיל לעבוד בחברה.
בברכה רמי
לצפיה ב-'לייך לפנות לייעוץ במרפאה לנוכח מצוקתך הרבה והפניות החוזרות '
לייך לפנות לייעוץ במרפאה לנוכח מצוקתך הרבה והפניות החוזרות
10/03/2019 | 10:58
11
לצפיה ב-'אלרגיה לאבק'
אלרגיה לאבק
27/02/2019 | 15:51
1
25
שלום בבדיקת דם לילד בן 4 הראה איוזינופיליה של 1000 מה זה אומר אשמח לתשובה תודה
לצפיה ב-'בדיקת דם'
בדיקת דם
27/02/2019 | 15:55
22
זהו ממצא שכיח שאינו מעיד בהכרח על בעיה
אך יש להראות זאת לרופא הילדים
זה אופייני למשל בילדים עם אסתמה או אלרגיה  

לצפיה ב-'שימוש בשמן קצח לעור ודרמטיטטס קלה למה הכוונה?'
שימוש בשמן קצח לעור ודרמטיטטס קלה למה הכוונה?
26/02/2019 | 15:46
1
11
שלום רב
קראתי מאמר שלך בפייסבוק על שימוש בשמן קצח ליצירת לחות בעור יבש האם זה מוצר מומלץ לשימוש? הייתי אצל רופא עור מומחה ואמר שיתכן ומדובר בדרמטיטסס קלה\למה הכוונה כי אין פריחה על שום יד באזור,למעט שתי אדמומיות מעט נפוחות קלות מעל שורש כף היד וגם הם לא ממש בולטות. ואמר שיתכן ומדובר בנכות של עד עשרה אחוז האם זה משהו שיכול להגביל אותי בעבודה או שתחייב אותי לשינויים מסויימים במקום העבודה?
רופא העור אמר שניתן להשתמש בסטרואידים קלים להקלה על הגרד,מצד שני איני ממש חווה גרד בעור לאחרונה אלא יותר סוג של תחושת יובש או גרד בימים של רוח וגשם או ירידת לחות מה מומלץ?
לצפיה ב-'עלייך לפנות לייעוץ במרפאה לנוכח מצוקתך הרבה והפניות החוזרות '
עלייך לפנות לייעוץ במרפאה לנוכח מצוקתך הרבה והפניות החוזרות
26/02/2019 | 16:06
29

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר קובי שדה 1987-1993: לימודי רפואה, הפקולטה לרפואה ע''ש רפפורט, הטכניון, חיפה. 2000-2001: התמחות באלרגיה ואימונולוגיה קלינית בבה"ח הדסה עין כרם, יר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מייקל עידן
פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה