לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93529,352 עוקבים אודות עסקים

פורום אלרגיות ואסטמה

אלרגיה ואסתמה הפכו לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי והן נמצאות בעלייה מתמדת מבחינת השכיחות והחומרה.
העולם המודרני חושף אותנו למגוון רב של גורמים תזונתיים, סביבתיים, קוסמטיים ותעסוקתיים באופן שמקשה על מערכת החיסון שלנו להתמודד איתם והיא מפתחת אלרגיה. ספקטרום הבעיות האלרגיות הוא רחב מאד מתגובות מידיות מסכנות חיים כמו אנפילקסיס למזון ועד למחלות כרוניות כמו אורטיקריה, אקזמה ואסתמה. חולים רבים סובלים מאלרגיה וכלל לא מודעים לכך ולכן האבחון יהיה הצעד הראשון בטיפול.
הפתרונות שניתן להציע כיום לחולה האלרגי הנם רבים ומגוונים, ונעים בין הרחקת הגורם לאלרגיות, לטיפול באמצעות תרופות, חיסונים וטיפולים ביולוגיים.
היחידה לאלרגיה, אסתמה ואימונולוגיה  שבמרכז הרפואי תל אביב מרכזת את הבירור והטפול בילדים ובמבוגרים בתופעות כמו: אלרגיה למזון, אלרגיה לתרופות, אלרגיה ואסתמה תעסוקתית, אורטיקריה, דלקות עור ממגע, נזלת וסינוסיטיס, ואסתמה. כמו כן  אנו מרכזים את האבחון והטיפול בחולים הלוקים בחסר חיסוני ובבעיות נלוות אחרות של המערכת החיסונית. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אלרגיות ואסטמה

אלרגיה ואסתמה הפכו לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי והן נמצאות בעלייה מתמדת מבחינת השכיחות והחומרה.
העולם המודרני חושף אותנו למגוון רב של גורמים תזונתיים, סביבתיים, קוסמטיים ותעסוקתיים באופן שמקשה על מערכת החיסון שלנו להתמודד איתם והיא מפתחת אלרגיה. ספקטרום הבעיות האלרגיות הוא רחב מאד מתגובות מידיות מסכנות חיים כמו אנפילקסיס למזון ועד למחלות כרוניות כמו אורטיקריה, אקזמה ואסתמה. חולים רבים סובלים מאלרגיה וכלל לא מודעים לכך ולכן האבחון יהיה הצעד הראשון בטיפול.
הפתרונות שניתן להציע כיום לחולה האלרגי הנם רבים ומגוונים, ונעים בין הרחקת הגורם לאלרגיות, לטיפול באמצעות תרופות, חיסונים וטיפולים ביולוגיים.
היחידה לאלרגיה, אסתמה ואימונולוגיה  שבמרכז הרפואי תל אביב מרכזת את הבירור והטפול בילדים ובמבוגרים בתופעות כמו: אלרגיה למזון, אלרגיה לתרופות, אלרגיה ואסתמה תעסוקתית, אורטיקריה, דלקות עור ממגע, נזלת וסינוסיטיס, ואסתמה. כמו כן  אנו מרכזים את האבחון והטיפול בחולים הלוקים בחסר חיסוני ובבעיות נלוות אחרות של המערכת החיסונית. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'אלרגיה למזון'
אלרגיה למזון
27/04/2018 | 02:33
1
14
שלום,
ביתי בת 10 חודשים אובחנה אלרגיה לחלב ברמה מסכנת חיים, אלרגיה לשומשום ובוטנים. 
האבחון נעשה ע״י בדיקת דם 
בבדיקות דם בדקנו גם ביצים אבוקדו בננה חיטה ( מכיוון שתמיד אוכלת מוצרים אלו מתחילה להתגרד) .
בתוצאות של הבדיקת דם לביצים יצא 0.4
אבוקדו 0.5, בננה 0.8, חיטה 0.4. הארלרולוגית אמרה שאין אלרגיה למוצרים אלו . אבל בכל פעם שהיא אוכלת היא מתגרדת. ולפני כמה ימים שאכלה בננה הופיעה פריחה בכל הגוף. 
השאלה שלי, האם הערכים שיצאו אומרים שהיא אלרגית? 

לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 15:27
7
הערכים עשויים לחזק את החשד לאלרגיה אך אין הם לכשעצמם אבחנתיים
יש לשוב לבירור אלרגי בהתאם 
לצפיה ב-'אלריגה לקור או הצטננות?'
אלריגה לקור או הצטננות?
29/04/2018 | 09:19
1
12
שלום רב,
מזה שנים שאני סובל מנזלת אלרגית (כמו מים). הטסטים שעשית בזמנו הצביעו על אלרגיה לאבק אבל אני חושב שיש עוד משהו. כשאני עובר מחום לקור (למשל לא מתעטף במגבת מיד לאחר המקלחת, נכנס הביתה מהשמש למיזוג אויר...) אני מתחיל להתעטש עשרות פעמים והנזלת מתחילה. זה ממשיך למשך כ-48 שעות ואז מפסיק.
האם זו אלרגיה לקור? יש טיפול שיכול לעזור?
כשזה מתחיל אני עם כאבי ראש, עיניים שורפות, נזלת...
תודה מראש.
לצפיה ב-'נזלת אלרגית '
נזלת אלרגית
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 15:25
7
האלרגיה לקור או שינויי טמפרטורה זוכה לאותו טיפול כמו באלרגיה רגילה ואתה מוזמן להגיע לשם כך לייעוץ 
לצפיה ב-'אורטיקריה כרונית (chronic urticaria HIVES). '
אורטיקריה כרונית (chronic urticaria HIVES). 
27/04/2018 | 15:53
29
שלום. אני פונה פה בתקווה למצוא נשים הסובלות מהמחלה שירצו לשתף פעולה למען לעלות שיח בנושא. שמי רחלי מנשיקובה ואני עושה תחקירים לאתר תוכן של נשים - ״אונלייף״ על נושאים שלא מדברים עליהם.  
אני מחפשת נשים שסובלות מאורטיקריה כרונית (chronic urticaria HIVES). 
זאת מחלה שמופיעה פי 2 יותר אצל נשים. מטרת התחקיר היא לדבר על ההתסמינים של המחלה משפיעים על הזוגיות או יכולת למצוא בן-זוג, עבודה, ספורט וביטחון עצמי. איך זה פוגע בשיגרת חיי יום יום במקומות כמו בחירת הבגדים או הליכה לים. אני מחפשת נשים שיסכימו להתראיין לכתבה ב"אונלייף" (https://www.onlife.co.il/)
שמטרתה להעלות מודעות ולדבר על הדרכים בהן ניתן להקל על תסמיני המחלה.
באהבה
אשמח אם תפנו למייל שלי : rahhelle@yahoo.com
לצפיה ב-'אלרגיה לכלב'
אלרגיה לכלב
20/04/2018 | 14:18
1
11
שלום,
בת 30, לפני כשבועיים אימצנו כלב מעורב. בימים הראשונים הרגשתי צריבה בגרון ועיניים מעט אדומות\יבשות.
לאחר שבוע וחצי היו יומיים שהעיניים שלי כאבו בצורה חריפה והיו אדומות, הגרון עדיין צורב.
ללא פריחה, ולעולם לא גידלתי כלב לפני כן.
לא ידועות לי אלרגיות אחרות שהיו לי ואני מאוד אוהבת את הכלב אבל די בטוחה שהאלרגיה אליו.

אני רוצה לשמור את הכלב אך לא בכל מחיר (לא מוכנה לקחת טיפול תרופתי קבוע למשל).
האם יש טעם לעשות אבחון אצל אלרגולוג? זה משנה אם אני רגישה לפרווה שלו או לרוק וכד'?
(סליחה על הכפילות ד"ר שדה, פרסמתי גם בפורום נוסף שאתה מנהל)

לצפיה ב-'כלב'
כלב
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 15:28
4
בהחלט כדאי מאד להגיע לבדיקת אלרגיה ולשים סוף להתלבטות 
לצפיה ב-'אלרגיה לאספירין '
אלרגיה לאספירין
12/04/2018 | 19:35
1
30
שלום ד"ר שדה
אני אלרגית לאספירין ויודעת על זה בעקבות ניתוח בשיניים שעברתי בגיל ההתבגרות. בעקבות זאת אני לא לוקחת תרופות כגון אדוויל ונורופן. האם ניתן לתת לבתי בת חצי שנה נורופן? רופא הילדים אמר שהיום בודקים את הרגישות הזאת מיד לאחר הלידה בבית החולים.
תודה,
סיון
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 13:32
11
לא בודקים אלגיות אלו לאחר הלידה.... אבל אין גם קשר משפחתי מובהק ולכן בהחלט ניתן לנסות ולתת אם מדובר בתינוקת בריאה ללא בעיות אלרגיה,לב, עיכול או אסתמה 
לצפיה ב-'אריוס והשמנה'
אריוס והשמנה
14/04/2018 | 23:44
1
10
לפני כחודשיים לאחר שלושה התקפי התנפחות רופאת אלרגיה אבחנה אורטיקריה ואנגיואדמה.
התחלתי טיפול בכדורים הנקראים אריוס. שניים ביום. ההתקפים לא חזרו אבל בחודש האחרון עליתי במשקל מעל 5 קילוגרם ללא שינוי בתזונה. האם יש קשר בין הכדור לעליה במשקל? התרופה הזאת גורמת להשמנה? מה עליי לעשות כדי להמנע?
לצפיה ב-'אין שום קשר'
אין שום קשר
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 15:27
3
לצפיה ב-'אסטמה?'
אסטמה?
08/04/2018 | 20:16
1
17
היי אני בת 54..בריאה בדרך כלל
עוסקת בספורט לפחות 4 פעמים בשבוע ארובי וכח בלי שום בעיה נשימתית.
בחודש נובמבר התחלתי להשתעל שיעול ליחתי..לאחר חודש הגעתי למוקד חרום
שם לא ראו דבר בצלום ואמרו שיעבור..
לאחר עוד חודש קיבלתי אנטיביטיקה שהקלה עד שבוע אחרי שסיימתי אותה ושוב שיעול ליחתי ללא הפסקה..
רופאת ריאות עשתה בדיקת נשיפה שיצאה תקינה והמליצה על משאפים שלא עזרו..לאר שבוע חזרתי למוקד חרום בהתקפה מטורפת שם עשו אנהלציה שהקלה מיד..
מאז חודש עבר ואני חוטפת התקפות שיעול וכעת עם קושי נשמתי מן לחץ כזה ..
יכולה לא להשתעל יומיים שלשה..להיות פעילה ופתאום מתמלאת ליחה ושיעול עד חנק..ורק האנהלציה עוזרת...
היום השתעלתי כל כך שהגוף ממש עייף..
האם זו אסטמה? הגיוני שפתאום באמצע החיים היא מגיעה? ומה עושים ?
לא אוכלת גבינות
פצוחים או בצקים..
רק ירקות וחלבונים וטיפה פחמימות..
לא יודעת אם קשור..
אשמח לעזרה..
לצפיה ב-'שיעול'
שיעול
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 09:34
8
קיימות סיבות רבות לשיעול כרוני אחת הנפוצות היא אלרגיה ולכן כדאי שתגיעי למרפאתי לשם ייעוץ ובדיקה ובהתאם נמשיך בירור וטיפול
בהצלחה ! 
לצפיה ב-'Cinqair ואלרגיה'
Cinqair ואלרגיה
14/03/2018 | 01:09
1
39

התחלתי היום בטיפול ב Cinqair של טבע לטיפול באסטמה 
 אחרי 40 דקות הופיעה לי פריחה גדולה ומגרדת על פני כל הגוף 
וקוצר נשימה ? 
האם זה אומר שאני אלרגי לתרופה ? 
 האם כדאי להמשיך לנסות לקחת אותה
התרופה לא אמורה להוריד את רמת האלרגיה של הגוף ? 
אשמח לעזרה 
 יום מקסים 
לצפיה ב-'אלרגיה לתרופה '
אלרגיה לתרופה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2018 | 10:09
19
יש כמובן לחזור לרופאים שמטפלים בך 
תיאורטית זה עשוייה להיות אלרגיה לתרופה 
הם יחליטו על ההמשך בהתאם לסוג התגובה  והבירור ...  בהצלחה 
לצפיה ב-'אחרי תגובה אלרגית ונשמע שהרופא במיון היה מזלזל ומאשים'
אחרי תגובה אלרגית ונשמע שהרופא במיון היה מזלזל ומאשים
09/03/2018 | 04:18
1
40
לא פעם ראשונה שזה קורה. הרופא שמבצע את המעקב בטוח שיש סיבה לזה שזה קורה המון.... ואני גם אסמטתית(מאוד..)..
בלילה הקודם הרגשתי מאוד לא טוב..  בבוקר הייתה צריכה להיות לי בדיקה חשובה אז נסעתי בכל זאת.. הגעתי לשם בקושי מסגולת לעמוד .. אחרי מעל שנה של בירור אני כבר יודעת להגיד כשזה קורה .. אפילו אם אני לא לגמרי בטוחה.. וזה בדיוק מה שעשיתי.. הכניסו אותי לאחד החדרים  וקראו לרופא שהיא שם כונן.. יש איתי צמיד רפואי וברגע שהוא ראה אותו הוא לא התלבט בכלל . קראו למדא והייתי  בדרך לבית חולים. 
בדרך כלל הלחץ דם שלי מתאושש יפה כתוצאה מהאפיפן  הפעם יש מתועד בגליון מיון ל"ד נמוך .. זה והעלפון ..  ואני נראת  אדומה לחלוטין כולי מנוקדת(בטן ידיים רגליים .. ) בנוסף לתסמיני אסתמה .. 
הכל רשום ושלחו אותי הביתה ..  הרופא התבטא בצורה שגרמה לי להרגיש שהוא חושב שאני מגזימה לגמרי .. שהעלפון הוא באשמתי כי אני בלחץ..
עלפון נועד הרי בדיוק לזה ..כשהגוף צריך לתקן משהו,לא?!
הגליון מיון תיעד הכל  והרופא כותב שזה אנפלקסיס,אבל ההתחייסות הייתה כאילו זה באשמתי ..
ועוד טוען שזה בטח ממשהו שאכלתי .. אחרי שנה שמנסים לשכנע אותי שזה לא יכול להיות ממזון ... 

הגעתי הביתה ממש בקושי.. ושיחת טלפון קצרה למוקד קופת החולים הספיקה כדי לקבל הפניה ..ויש לי גליון מיון נוסף שאומר במפורש אנפלקסיס קיבלתישם עוד אדרנלין ועוד סטרואידים ..אני עדיין לא מרגישה טוב בכלל ..אבל זה לפחות משתפר..
לא מבינה מה עשתי לא בסדר?!

לצפיה ב-'בירור'
בירור
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2018 | 20:17
21
המשיכי בבירור הבעיה בבכדי למצוא סיבה או/ו מענה 
בהצלחה !
רופאים מרגישים תסכול בין השאר כאשר הם אינם מבינים בעצמם מה קורה או איך לעזור... 
לצפיה ב-'אלרגנים ונשיקות'
אלרגנים ונשיקות
05/03/2018 | 17:54
1
26
שלום, אני אלרגית למגוון רחב של מאכלים: אגוזים, בוטנים,שקדים,שומשום וכו'..האם זה מסוכן שבן זוגי יאכל מאכלים אלה לפני שאנו מתנשקים? מה אפשר לעשות כדי שלא אחוש תסמיני אלרגיות בזמן נשיקה ואחריה(גם כשהוא מצחצח שיניים)? זה קשה לו להמנע מכל המאכלים האלה בטווח הארוך.

לצפיה ב-'נשיקות'
נשיקות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2018 | 14:33
16
זה בד"כ לא מסוכן
תיאורטית יכולה להיות תגובה אבל קלה וכדי להמנע ממנה כדאי לשטוף את הפה או לצח שיניים לפני כן 
לצפיה ב-'תבלין כמתנה לאלרגי'
תבלין כמתנה לאלרגי
26/01/2018 | 16:07
2
33
היי
שאלה קצת טיפשית אבל אני לא מבינה בזה אז מקווה שתוכלו לשפוך לי קצת אור על הדברים.
מעוניינת להביא מתנה לידיד שאלרגי לבוטנים
המתנה היא תבלין לתה שבו יש מרכיבים כמו הל, ציפורן, קינמון - ממה שראיתי כולם צמחים ולא נראה לי יש קשר לבוטנים או משהו כזה. (האם יש מצב שבצמחים יש חומר שיש בבוטנים?). למרות כל זה אני מפחדת שיש עוד איזשהו רכיב או שניים שאני לא זוכרת בפנים ולא יודעת מה הם.
עוד שאלה, אם זה נטחן בכלי שפעם נטחנו בו בוטנים או משהו כזה (והוא נשטף) האם זה ממש קריטי? או שעדיף לא להסתכן. נגיד אם יש 0.0000000000001 בפנים יש מצב שזה מסוכן? (סתם, לא בטוח שיש בכלל). או שפשוט עדיף לוותר.

אני פשוט מפחדת שיש משהו אפילו הכי קטן, פוחדת להזיק לו איכשהו לא בכוונה.
(אני מתכוונת לצרף רשימה של כל המרכיבים והוא יקרא ויבחר לנכון אם להשתמש)
ועוד משהו, בשוקולד חלב של עלית למשל כתוב על התוית שעלול להכיל עקבות בוטנים, האם זה אומר שלאלרגים אסור בתכלית האיסור לגעת בזה? למרות שבפועל זה לא אמור להכיל או לא מכיל בכלל?

תודה רבה רבה ומקווה לקבל עזרה, שבת שלום :)

לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2018 | 12:02
1
34
חברות מזון איכותיות מציינות בפירוט האם יש או אין בטנים או אם עלול להיות בטנים
במידה ואין ציון לגבי בטנים ומגובר בחברה אמינה לא צריך להיות חשש
במידה וכתוב "עלול להכיל" - רצוי להמנע בד"כ אלא אם זה מזון מאד חשוב או רצוי ואז ניתן לנסות בזהירות
בהצלחה

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/01/2018 | 19:19
5
לצפיה ב-'התפרצות אלרגיה '
התפרצות אלרגיה
23/01/2018 | 12:13
1
77
האם תיתכן התפרצות אלרגיה פתאומית כתוצאה מאירוע חיים מצער (מוות של אדם קרוב)? מציינת שלא חוויתי אלרגיה בעבר וכעת אני חווה התקפי גרד מס' פעמים ביום באזורים שונים בגוף אשר יוצרים אודם וסימנים על העור וחולפים כעבור מס' דקות.
נטלתי טלפסט למשך 20 ימים בהוראת רופאת משפחה וזה הקל אך לא הפסיק את התופעה...
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2018 | 12:43
49
לא כולם אולי יסכימו איתי בקהילה הרפואית אך אני בהחלט רואה קשר ישיר בין אלרגיה ובעיות כמו שלך לבין לחץ וטראומה ולעובדה הזו יש הרבה תימוכים בספרות המדעית 
לצפיה ב-'תופעות לוואי של התרופה קסולייר לאורטיקריה'
תופעות לוואי של התרופה קסולייר לאורטיקריה
23/01/2018 | 05:43
70
משך ארבעה חודשים שאני לוקחת את התרופה קסולייר לאורטיקריה
החל מהחודש השלישי אני חשה כאבים בעצמות ועייפות שלא מאפשרת אפילו להתעורר מהמיטה.
חשבתי שחסר לי משהו ועשיתי בדיקות דם כולל בדיקות לאנמיה ו B12
שיצאו תקינות.
התחלתי לקרא באינטרנט גם בארץ וגם בעולם וראיתי שאלה הם תופעות לוואי של התרופה קסולייר שמופיעות לעיתים אחרי 2 -3 חודשי שימוש.
לצערי עקב הכאבים בשלד שאני חשה אני אפילו לא יכולה ללכת לעבודה היום.
לצפיה ב-'אלרגיה למזון'
אלרגיה למזון
21/01/2018 | 13:02
1
66
שלום ד"ר שדה
ביתי בת ה-12 אלרגית למגוון רחב של מזונות: שומשום, בוטנים, אגוזים, שקדים, אפונה ועדשים
הבנתי שיש רופאים שלמרות שהבדיקות מראות אלרגיה מחליטים לעשות תגר בכדי לוודא שאכן הילד אלרגי 
מה דעתך בנושא?
הבת שלי מאוד מוגבלת ולפעמים אני חושבת לעצמי אולי יש טעם לעשות תגר למרות תוצאות הבדיקות
אני מודעת לאלרגיה ואין לי ספק בכך אך היום אין במבה בסביבתה דבר שמאד מקשה על יציאות למקומות ציבוריים, טיסות וכו' האם יש אפשרות לבדוק בתגר אם היא לא אוכלת ורק נמצאת בסביבה זה עלול להזיק?
עד היום עשינו תגר רק כאשר הבדיקות הראו שאין אלרגיה
**שאלה נוספת מה דעתך על הטיפול לאלרגיות למזון?
הבנתי שמלבד הטיפול שנעשה באסף הרופא (שקצת פחות התחברתי אליו) נעשה טיפול גם בתל השומר שנעשה בצורה קצת שונה
תודה רבה

לצפיה ב-'תגר וטיפול'
תגר וטיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2018 | 14:26
26
ניתן לבצע תגר בכל שלב כאשר יש חשד שאולי אין באמת אלרגיה או אם רוצים לדעת את חומרתה במדויק
התגר יכול לשמש גם כהתחלה לטיפול באלרגיה כמו שעושים במרפאתי , בתה"ש או באסף הרופא
יש כל מיני שיטות להפחתת רגישות ובכל מרכז רפואי יש את הוריאציה שלו 
במרפאתי למשל אנו עשוים את זה באופן מאד הדרגתי ועדין יחסית לעיתים ע"י מדבקות או טיפות = תלוי מאד בחומרה ובסוג האלרגיה
אתם מוזמנים להגיע לייעוץ 
בהצלחה 
לצפיה ב-'אני מחפש המלצה ל'
אני מחפש המלצה ל
21/12/2017 | 06:48
3
37
למד Fingertip Pulse Oximeter

לילד למדידת ספיקת חמצן בשלבים שונים ביום כולל שינה. 

לצפיה ב-'אוקסימטר'
אוקסימטר
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2017 | 09:14
2
23
יש מכשירים רבים בארץ ובעולם במגוון מחירים 
אין לי המלצה ספציפית

לצפיה ב-'למה?'
למה?
30/12/2017 | 14:30
1
16
לא הצטבר מספיק מידע? הרי ברור שיש מכשירים יותר מדוייקטים ואמינים מאחרים. 
לצפיה ב-'השוואה'
השוואה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 08:38
13
בטח שיש הבדלים אבל אני לא מכיר סקירה השוואתית בין המכשירים השונים... אם תמצא משהו אמין ספר ואני אשים לכך קישור בפורום 
לצפיה ב-'הנחת תקרת מזון - מכבי שירותי בריאות'
הנחת תקרת מזון - מכבי שירותי בריאות
10/12/2017 | 09:50
1
71
הי,
שני ילדיי מאובחנים כרגישים לחלבון חלב ובגלל זה ניזונים מפורמולה עם מרשם רופא (נוטרמיגן ונאוקייט) ומטופלים עי גסטרו ילדים.
ביתי אובחנה בגיל 4 חודשים עד גיל שנתיים ובני החל מגיל חודש (כיום בן 8 חודשים).
לאחרונה, נתגלה לנו מאוד במקרה ולא עי מכבי על הנחת תקרת מזון, הגשנו בקשה לקבלת כספים רבים רטרואקטיבית שנדחו ללא כל נימוק ממכבי, למרות שכל האישורים הרפואיים הנדרשים קיימים, אישורי רכישות ואנו עומדים בהגדרת החוק והזכאות לפי משרד הבריאות.
אשמח לעדכן עוד הורים בזכאות האמורה שכן אני מעריכה שכפי שהיא הוסתרה מאיתנו במשך שנים, כך עוד הרבה הורים לא מעודכנים והמדובר בהחזר של אלף שח ברבעון (!). 
כמוכ אם מישהו הצליח כן לקבל את הזכאות האמורה בהצלחה אשמח לעזרה
המייל שלי לפניות: michalohana1312@gmail.com
לצפיה ב-'חלב'
חלב
( לעמוד שלי בתפוז )
10/12/2017 | 12:30
16
מקווה שהאלרגיה תחלוף
ובהצלחה עם המאבק הכספי
אך חשוב שתדעו שככל הנראה הייתם יכולים להזין את הילדים בפורמולה צמחית - במקום בנוטרמיגן וניאוקט
יש רפלקס ראשוני של כל הרופאים שאינןם מומחים לאלרגיה להעביר את התינוקות לפרומולות המיוחדות היקרות והבעייתיות במקום לנסות פורמולה צמחית במקום חלבית 
לצפיה ב-'כמה זמן מותר לקחת פראמול אף ושיעול?'
כמה זמן מותר לקחת פראמול אף ושיעול?
03/12/2017 | 16:58
1
47
בן 68 ,שוקל 68 לוקח פראמול כבר שבוע כל 4 שעות
אחרי כשבועיים דלקת ריאות לוקח אינהלציה כל 4 שעות
רואלין 2 ביום.
לוקח קבוע תרופות ללחץ דם וכולסטרול - מיוצב

לא יוצא מזה, כל 4 שעות חוזר שיעול קשה וליחה צמיגה
וכבר מאמש כאב ראש
לצפיה ב-'טיפול'
טיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 20:34
38
פראמול אינו טיפול בדלקת ריאות הוא משמש רק להורדת חום ולא מומלץ לקחתו זמן ממושך
פנה בהקדם חלרופא המשפחה להמשך בירור וטיפול או פנה ישירות אלינו למרפאה לאלרגיה וריאות 
בברכה
ד"ר קובי שדה
לצפיה ב-'גירוד בגב'
גירוד בגב
29/11/2017 | 16:29
1
48
מזה למעלה משש שנים התחיל אצלי גירוד בגב. במקום קבוע, בצד השמאלי באמצע. החלפתי אבקת כביסה , סבון,ביגוד, השתמשתי במשחה שרופא עור נתן לי. כלום לא השתנה. איך אני בודקת למה אני רגישה, מלבד רופא לאלרגיה שמגיע לצערי פעם בחצי שנה, יש לכם השערה ? תודה .
לצפיה ב-'בדיקה'
בדיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2017 | 21:35
31
בדיקות אלרגיה נעשות עיי רופא אלרגיה ואת מזומנת למרפאה שלי/שלנו אין צורך בשום המתנה של חצי שנה 
קשה לזהות לבד אלרגיות - את יכול לנסות להחליף תמרוקים סבונים אבקות כביסה ואפילו מזון - אבל זה בלתי אפשרי.... 
לצפיה ב-'אנלציות מי מלח כטיפול מנע לנזלת התחלתית'
אנלציות מי מלח כטיפול מנע לנזלת התחלתית
16/10/2017 | 14:16
1
76
שלום,
בתי בת שנה כמעט, מגיל חצי שנה שנכנסה לגן סובלת כהגדרת רופא ריאות ורופאת משפחה כסובלת מאסטמה.
נזלת, שיעול ואז מגיע קוצר נשימה, יומיים טנלציות עם חומרים ועובר לה.שאלתי אם אני עושה באופן קוע כל יום סליין 3% מ10 דק פעמיים ביום.האם זה מזיק?

ניסתי לתת משאפים ואינו עוזר כי הילדה לא מוכנה לזרום עם כמה שניות שלהם לכן גם הטיפול מנע לא היה מועיל (המשאף הכתום)

אודה לתשובה , גלית
לצפיה ב-'טיפול'
טיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 11:46
34
מדובר בתמיסת מי מלח מרוכזת למדי ואין לתת טיפול במיוחד כשמדובר בטיפול קבוע זה אלא בהוראת רופא ומעקב 
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:17
2

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר קובי שדה 1987-1993: לימודי רפואה, הפקולטה לרפואה ע''ש רפפורט, הטכניון, חיפה. 2000-2001: התמחות באלרגיה ואימונולוגיה קלינית בבה"ח הדסה עין כרם, יר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא
דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה