לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
99399,939 עוקבים אודות עסקים

פורום אלרגיות ואסטמה

אלרגיה ואסתמה הפכו לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי והן נמצאות בעלייה מתמדת מבחינת השכיחות והחומרה.
העולם המודרני חושף אותנו למגוון רב של גורמים תזונתיים, סביבתיים, קוסמטיים ותעסוקתיים באופן שמקשה על מערכת החיסון שלנו להתמודד איתם והיא מפתחת אלרגיה. ספקטרום הבעיות האלרגיות הוא רחב מאד מתגובות מידיות מסכנות חיים כמו אנפילקסיס למזון ועד למחלות כרוניות כמו אורטיקריה, אקזמה ואסתמה. חולים רבים סובלים מאלרגיה וכלל לא מודעים לכך ולכן האבחון יהיה הצעד הראשון בטיפול.
הפתרונות שניתן להציע כיום לחולה האלרגי הנם רבים ומגוונים, ונעים בין הרחקת הגורם לאלרגיות, לטיפול באמצעות תרופות, חיסונים וטיפולים ביולוגיים.
היחידה לאלרגיה, אסתמה ואימונולוגיה  שבמרכז הרפואי תל אביב מרכזת את הבירור והטפול בילדים ובמבוגרים בתופעות כמו: אלרגיה למזון, אלרגיה לתרופות, אלרגיה ואסתמה תעסוקתית, אורטיקריה, דלקות עור ממגע, נזלת וסינוסיטיס, ואסתמה. כמו כן  אנו מרכזים את האבחון והטיפול בחולים הלוקים בחסר חיסוני ובבעיות נלוות אחרות של המערכת החיסונית. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אלרגיות ואסטמה

אלרגיה ואסתמה הפכו לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי והן נמצאות בעלייה מתמדת מבחינת השכיחות והחומרה.
העולם המודרני חושף אותנו למגוון רב של גורמים תזונתיים, סביבתיים, קוסמטיים ותעסוקתיים באופן שמקשה על מערכת החיסון שלנו להתמודד איתם והיא מפתחת אלרגיה. ספקטרום הבעיות האלרגיות הוא רחב מאד מתגובות מידיות מסכנות חיים כמו אנפילקסיס למזון ועד למחלות כרוניות כמו אורטיקריה, אקזמה ואסתמה. חולים רבים סובלים מאלרגיה וכלל לא מודעים לכך ולכן האבחון יהיה הצעד הראשון בטיפול.
הפתרונות שניתן להציע כיום לחולה האלרגי הנם רבים ומגוונים, ונעים בין הרחקת הגורם לאלרגיות, לטיפול באמצעות תרופות, חיסונים וטיפולים ביולוגיים.
היחידה לאלרגיה, אסתמה ואימונולוגיה  שבמרכז הרפואי תל אביב מרכזת את הבירור והטפול בילדים ובמבוגרים בתופעות כמו: אלרגיה למזון, אלרגיה לתרופות, אלרגיה ואסתמה תעסוקתית, אורטיקריה, דלקות עור ממגע, נזלת וסינוסיטיס, ואסתמה. כמו כן  אנו מרכזים את האבחון והטיפול בחולים הלוקים בחסר חיסוני ובבעיות נלוות אחרות של המערכת החיסונית. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'חשש מנטילת משחת סטרואידים נרידם עקב רגישות יתר'
חשש מנטילת משחת סטרואידים נרידם עקב רגישות יתר
21/02/2019 | 17:27
2
לכבוד
ד"ר קובי שדה שלום רב
אתמול הייתי אצל רופא עור מומחה אתמול וטען שהמקום שם זה סוג של דרמטיסס קלה אמר שממליץ שימוש במשחת נרידם\מריאדן סטרואיד קל למשך 3 חודשים.אמר להצמיד לזה שקית ניילון נצמדת.אני מאד חושש כי קראתי בכל מיני אתרים רפואיים זה סטרואיד לא בריא בכלל לעור.[מצד שני ד"ר מיכל סלומון בתל השומר טענה שיש שם רק אריתרמה קלה ולא המליצה על שימוש במשחות סטרואידים].
בבית יש לי משחת עור בשם אפיסרם וכדורי בילקסטון האם יעילים למצב קל של דרמטיטסס?
הרופא אמר שתחושת היובש היא בעצם גרד האופיני למצב דרמטיטטס?
הרופא טען שאמור להיות הטבה רק אחרי חצי שנה[האם יתכן?
לצפיה ב-'האם מומלץ במצב של אלרגיה ללכת לרופא עור או אלרגיה?'
האם מומלץ במצב של אלרגיה ללכת לרופא עור או אלרגיה?
18/02/2019 | 17:03
1
6
שלום רב
לגבי אבחון בעיות בעור[כתוצאה ממגע אלרגי האם מומלץ הגעה לרופא עור,או מומחה לארגיה?

הייתי אצל רופא אלרגיה בקופת חולים ואמר שזה סוג של רגישות לא נעימה לחומר אלרגני ולמרוח במקום קרם לחות ליובש.במקום יש סוג של נפיחות מעט אדומה\חומה שבכל מגע אקראי במשרד מגרד או מציק.מצד שני רופא עור ציין שמדובר בסוג של אריתרמה קלה ללא סימני אקזמה פעילה על כף היד ולא אמר או המליץ על שום טיפול,והמליץ על בדיקת נירולוג בחשד שאולי מדובר במקור עצבי,האם יתכן שנוצרה פגיעה עצבית במקום?

בעבר סבלתי מנזלת כרונית חצי שנה וסובל קבוע מאסטמה בעונות המעבר האם יש קשר?
האם תחושת יובש בכפות היד בימי חורף גשם ורוח אופיינים למצב של רגישות ואלרגיה,והאם אפשר לכרגע להכנס לבריכה ולשחות?

בברכה רן
לצפיה ב-'אלרגיה ממגע'
אלרגיה ממגע
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2019 | 10:18
5
לשאלותייך :
כל רופא מקצועי יוכל לעזור עלייך לבחור בטוב ביותר (:
אקזמה אינה גורמת פגיעה עצבית בד"כ
כן ייתכן ויש קשר בין האקזמה לאסתמה וכדומה
כן זה אופ]ייני
אתה יכול להכנס לבריכה 
לצפיה ב-'האם חובה ללכת לממומחה בשיקום הפה?'
האם חובה ללכת לממומחה בשיקום הפה?
18/02/2019 | 20:46
1
היי מזה זמן מה יש לי דלקת בחניכיים המליצו  לי על רופאת שיניים שהיא ממומחית בשיקום  הפה בשם ד"ר עינב הירשהורן האם משהו יכול להמליץ לי גם?
לצפיה ב-'רגישות גירוי וצריבה בכף היד'
רגישות גירוי וצריבה בכף היד
11/02/2019 | 13:58
5
לכבוד ד"ר קובי שדה מומחה לאלרגיה שלום רב
בהמשך לפנייתי אליך
אתמול הייתי בבדיקה אצל 2 רופאות עור אחת מהם אחראית מחלקת דלקות עור ממגע בתל השומר.ד"ר מיכל סלומון מתל השומר.

להלן מה שאבחנה בבדיקה אתמול, " אריתמה קלה באספקט פרקסימלי מדיאלי של כף היד ד"וצ ללא סימני אקזמה". למה הכוונה??

לטענתם אין ממצאים קלינים כלשהם חריגים,יחד עם זאת אני עדיין לפחות בין פעם לפעמיים ביום,סובל מסוג של גרד לא נעים או סוג של צריבה\שריפה במקום.

יש גם רגישות לא נעימה בכלל לחום,קור,מכל סוג במיוחד מזגנים או ימים קרים בהם כפות הידים לא מכוסות הייטב.

[הייתי גם אצל 2 מומחי אלרגיה ממכבי בחודש האחרון שלא ראו או אבחנו שום ממצא קליני למעט אולי סוג של אדמומיות במקום].[בהם ד"ר רמי טמיר מומחה לאלרגיה].

[ציינו שמומלץ לבדוק אפשרות של פגיעה עצבית עקב התחושות הנ"ל,אצל נירולוג].

מה מומלץ לעשות?
האם להגיע שוב לבדיקה אצל רופא אלרגיה\עור בקופת החולים,או להמתין??
האם כל התחושות שאני מרגיש אופיוניות לרגישות עקב הכוויה שעברתי\צריבה במקום?
אודה לעזרתך 
רותם

.
לצפיה ב-'בדיקה במחלקת עור תל השומר אין ממצא לדרמטיטסס'
בדיקה במחלקת עור תל השומר אין ממצא לדרמטיטסס
10/02/2019 | 18:17
1
17
לכבוד:
דר קובי שדה 
שלום רב
הייתי היום בבדיקה אצל רופאת עור ומומחית לאלרגיה ד"ר מיכל קפלן אמרה שאין בכפות הידיים שום ממצא קליני לדרמטיטסס ציינה שמדובר בסוג של אריתרמה קלה למה הכוונה?כי אני עדיין חווה במקום תחושת גירוי עז וצריבה מס פעמים ביום.
כמו כן נבדקתי על ידי שרון באום מתל השומר אמרה שלא נראה שום ממצא חריג ושאבדוק אופציה של נירולוג חשד לפגיעה עצבית.....עקב תופעות אלו.
האם מומלץ ללכת ליעוץ אצל רופא כירוג פלסטי?
בברכה רגב

לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2019 | 10:37
9
דרמטיטיס = דלקת
אריתמה = אודם
כירורג פלסטי לא קשור לבעיות נמסוג זה 
אץ מוזמנת למרפאתיי לבירור 

לצפיה ב-'כמה פעמים אפשר למרוח קרם לחות על העור[כף היד?]'
כמה פעמים אפשר למרוח קרם לחות על העור[כף היד?]
03/02/2019 | 16:13
21
שלום רב
רופא עור לאלרגיה במכבי המליץ לי על מריחת קרם לחות מסוג דרמקול פעמיים ביום,העניין האם אפשר 3 פעמים במיוחד אם אני במקום העבודה? בלילות קרים כל הגוף מגרד לי יש לי עור יבש והאם מומלץ מנסיונך מכשיר אדים חמים להורדת הלחות בחדר? רופא נתן לי כדורים נגד גרד לחודש ימים העניין שהכדורים כולל טלספט או אחרים גרמו לי לרגישות וכאבי בטן תוך מס ימים מה מומלץ לעשות? האם מריחת קרמים של לחות לעור או שימון העור אינם מסוכנים לעור בטווח הארוך או שנספגות במחזור הדם? רכשתי ככפות רפואיות שמנדפות זיעה וחום ולעיתים שאני שם בהם את קרם הלחות זה סופג זאת הייטב האם אפשר ללכת עימם כל היום כולל שינה עימם בלילה,והאם מומלץ שימוש בחמאת שיאה,והאם היא יותר עשירה לעור?
בברכה רוני
לצפיה ב-'טלפסט וחוסר חשק מיני'
טלפסט וחוסר חשק מיני
31/01/2019 | 14:44
1
81
אני לוקח טלפסט 180 מ"ג לטיפול באלרגיה לקרדית האבק מזה כשלוש שנים, לאחרונה שמתי לב שזה פוגע לי קשות בחשק המיני. האם יש תרופה אחרת שיתכן שלא תיצור את הבעיה הזו?

לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2019 | 09:16
5
בהחלט יש אופציות טיפוליות אחרות 
פנה לרופא שלך או בוא אליי
אין אפשרות להמליץ על תרופות ספציפיות בפורום אינטרנטי 
לצפיה ב-'לכבוד ד"ר קובי שדה נכות או אובדן כושר עבודה עקב דרמטיטס.'
לכבוד ד"ר קובי שדה נכות או אובדן כושר עבודה עקב דרמטיטס.
29/01/2019 | 15:19
1
10
לכבוד:
ד"ר קובי שדה 
שלום רב 
במידה ויש מצב של דלקת עור ממגע[אירטטנטית] האם הדבר מוגדר כאובדן כושר עבודה\או נכות? ואם כן האם אני צריך לשאול,לבקש הפנייה מרופא המטפל\ת במרפאת אלרגיה בתל השומר?[בעבודתי הקודמת עסקתי בעבודה משרדית].
כי עד כה שום רופא אלרגיה,או עור המליץ על פניה לרופא תעסוקתי,האם עדיין שווה להתייעץ עימם? בלילה שאני הולך לישון יש יובש לא נעים בכף היד וסוג של צריבה במקום שאני מורח את קרם מה מומלץ לעשות?
קיבלתי המלצות על חמאת שיאה מכל מיני מטפלים איזה מומלץ למרוח[שלא תהיה לי אלרגיה].ומצד שני רופאת עור בקופה המליצה לי על ג'ל של חברת לה רושה לה פוזי כיצד מוודאים מנסיונך שאין שם חומרים שאני רגיש אליהם ותהיה שוב אלרגיה לא נעימה? לאחרונה הצטרפתי לקבוצה פעילה בתחום אלרגיות עור המליצו לי על שימוש בחבישה רטובה האם מומלץ גם במקרים של דרמטיטטס?  בברכה רגב
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2019 | 19:49
9
הנכות והאובדן תלויים בחומרה ובסיבה
עלייך לנהוועץ ברופא מומחה נסה בזה של תה"ש
לגבי טיפול ספציפי אני לא מייעץ בצ'ט בפורומים
אתה מוזמן למרפאתנו אני מתמחה בנושא ואנסה לעזור במידה ולא תקבל תשובות עד אז 
בהצלחה 
לצפיה ב-'מוצרים והמלצות טיפוליות לאלרגיה ממגע'
מוצרים והמלצות טיפוליות לאלרגיה ממגע
26/01/2019 | 21:52
1
9
שלום רב 
בעוד מס שבועות אני מוזמן לבדיקה בתל השומר [מחלקת דלקות עור ממגע]
באזור כפות הידים יש סוג של נפיחות אדמדמה מעט ורודה כל נגיעה במקום מאד לא נעימה וגם צורבת במצב רוח וגשם מאד לא נעים מדוע?
אני כרגע משתמש בקרם לחות דרמסילק האם מומלץ השימוש בו?
האם יש היום קרם לחות בשוק הישראלי לזמן ארוך מהרגיל,האם מומלץ שימוש בחמאת שיאה? האם דלקת עור ממגע יכולה להוות אובדן כושר עבודה? כי לא היה רופא שציין זאת בקופת החולים.חבר שיש לו חברה למוצרים טבעיים המליץ לי על מריחת הידרוג'ל לקרר את המקום[האם מומלץ השימוש מנסיונך הרב בתחום האלרגיה? האם מומלץ שימוש מוגבר עד 2 טבליות ביום של אומגה 3? בתודה רגב
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2019 | 11:35
8
דרמסילק יכול לעזור רק יש לךבר שאינך אלרגי למרכיביו
יש משחות שונות ורבות
חמאת שיאה אחת מהון 
ייתכן נכות ואבדן כושר עובדה
איני מכיר "הידרוג'ל"
אומגה 3 לא ידועה כיעילה במיקרים אלו
עלייך להגיע לייעות וטיפול מוקדם ככל האפשר במרפאת אלרגיה 
בהצלחה 
לצפיה ב-'נזלת צמיגית כרונית'
נזלת צמיגית כרונית
26/01/2019 | 23:24
1
5
שלום, בן 34 . לפני כ6 שנים התחילה נזלת כרונית צמיגית שמאוד מקשה עליי לנשום. לאחר בדיקות אלרגיה נמצא כי יש רגישות לאבק ( למרות שאני יכול לנקות אבק יום  שלם ולא להתעטש בכלל) טופלתי במספר סוגי אנטי היסטמינים ללא שיפור כלל (אריוס, טלפסט, סטרואידים לאף). עברתי ניתוח FESS עם יישור מחיצה לפני 5 שנים כי חשבו שאולי זה קשור לסינוסיטיס ויפתור את הבעיה אך אין שיפור. מה יכולה להיות הבעיה והאם זה נשמע כמו מקרה של אלרגיה ?הדבר מאוד מקשה על תפקוד ופוגע באיכות החיים. 
לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2019 | 11:32
4
זו אולי לא אלרגיה טיפוסית אלא תהליך דלקתי הקשור באלרגיה והטיפול אז הוא שונה מאלרגיה רגילה ואנטיהיסטמינים לא יעזרו אתה מוזמן להגיע למרפאתינו
לצפיה ב-'אלרגיה. האים מסכנת חיים לפי בדיקות הדם?'
אלרגיה. האים מסכנת חיים לפי בדיקות הדם?
29/01/2019 | 09:41
1
9
d 0.54 U/ml
Peanut 0.92 U/ml
Soybean 0.25 U/ml
Hazelnut 0.89 U/ml
Brazil Nut <0.10
Almond 1.61 U/ml
Coconut 0.31 U/ml
Tuna <0.10
Salmon <0.10
Pine Nut 0.52 U/ml
Pecan Nut 0.36 U/ml
Cashew 0.12 U/ml
Pistachio 0.19 U/ml
Walnut 0.55 U/ml
Macadamia 0.54 U/ml
Dermat. pteronyssin. 45.20 U/ml
Dermat. farinae 57.30 U/ml
Olive 0.91 U/ml
תודה
לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2019 | 11:30
6
איני מפרש תוצאות מעבדה בפורום למי שאיני מטפל בו ואיני מכיר אותו ואת בעייתו ספציפית כדי לא לטעות או להטעות
לצפיה ב-'אלרגיה ללוייקופלסט'
אלרגיה ללוייקופלסט
21/01/2019 | 22:50
7
יכול להיות כזה דבר?
לצפיה ב-'בדיקה במחלקת עור בתל השומר'
בדיקה במחלקת עור בתל השומר
16/01/2019 | 12:54
1
15
שלום רב
אני מוזמן למרפאת עור בתל השומר 
הייתי אצל מס רופאי עור ואבחנו סוג של פריחה עקב דלקת עור אירטטנטית למה הכוונה? באזור עצמו יש אזור מעט אדמומי קצת נפוח ורגיש,ונגיעה בו מיד מייצרת צריבה עזה וחזקה. בערב יש תחושת יובש לא נעימה בכפות הידים או קרירות האם יש קשר ליובש?
האם מומלץ לשים כפפות תרמיות למיגון כפות הידים בערב?
בהמלצת רופא עור אני מורח פעמיים ביום קרם לחות.[של מורז].אני די רגיש לסטרואידים האם עדיין יש טיפול למצב כזה,הרופא גם המליץ למרוח שם קרם לשימון העור למה הכוונה,והאם שיפור במצב הדלקתי אמור להפחתת היובש באזור? אודה לעזרתך רמי.
לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2019 | 13:46
9
הכוונה לעור רגישת שבגלל חשיפה לכימיקלים כמו לנמשלך אולי בסבונים התפתחה לך דלקת 
ושאם תשמור על כפות הידיים ללא יובש באמצעות שימון העור וללא חשיפה לסיבון יתר של העור אולי זה יחליןם ויימנע
ייתכן שמדובר באלרגיה ולכן במצבים אלו גם מומלתץ לבצע בדיקות אלרגיה
דבר איתם על זה בתור שלך בתה"ש

לצפיה ב-'אלרגיה לציפרוקסן'
אלרגיה לציפרוקסן
14/01/2019 | 08:21
2
62
היי
עקב פרוצדורה רפואית שעברתי הייתי צריכה לקחת ציפרודקס (Ciprofloxacin)ימים 2 כדורים ליום.
ביום 9 הופיעה פריחה מגרת אבל לא יחסתי לה חשיבות ואז היא התחילה להתפשט לכל בגוף. פריחה מאד מגרדת. קנית תרופה אנטי אלרגיצ ללא מרשם וזה עזר רק קצת אבל התנפחו לי גם הפנים והפריחה התפשטה אז  הרופא שלח לי מרשם לטפות פנסטיל וסטרואידים וזה עזר כמו קסם, כמעט מיד. אחרי יום הכל ירד. אני יכולה להפסיק את הטיפול?
ושאלה נוספת- האם לעולם לא אוכל להשתמש שוב באנטיביוטיקה הזאת או בתרופות מהמשפחה? נראה לי שלפני שנה וחצי כשהיה לבן שלי אמפטיגו לקחתי את אותה תרופה ממשפחת התרופות הזאת (צפוויט) והכל היה בסדר....
לצפיה ב-'ציפרודקס( סליחה על הטעות)'
ציפרודקס( סליחה על הטעות)
14/01/2019 | 08:28
5
לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 08:57
7
ההחלטה על המשך הטיפול היא בידי הרופא המטפל ולךא בהמלצות בפורום כזה או אחר. 
עד שלא תעברי בירור עלייך להמנע מתרופ]ות אלו
צפוויט אינו קשור במשפחה זו
פני לייעוץ אלרגי
לצפיה ב-'דבש מיוחד לטיפול באלרגיה'
דבש מיוחד לטיפול באלרגיה
10/01/2019 | 16:49
7
חברה ישראלית בשם "צוף גלובוס", משווקת מוצרי כוורת (במילים אחרות דבש) שיוצר ע"י דבורים שהוזנו בחומרים מיוחדים. טבעי 100%.
יש להם מוצר בשם: צחמל:
הנו מוצר כוורת ייחודי המיוצר על ידי דבורים שהוזנו בצוף מלאכותי, המכיל תערובות צמחי מאכל הידועים ברפואה העממית כתורמים לזירוז הוצאת ליחה מהגוף.
מעדויות של אנשים שהשתמשו בצחמל, אנו למדים כי המוצר טרם להם בהוצאת ליחה, לאחר עישון וכן במצבים של ליחה עונתית ואלרגית.
האתר שלהם (כולל מחקרים וכו'):

חנות:
לצפיה ב-'פירוש על תוצאות בבדיקות דם lgA'
פירוש על תוצאות בבדיקות דם lgA
08/01/2019 | 19:46
6
שלום:

הלכתי לבדיקות אלרגיה בעקבות גירוי באף ובעיניים רוב השנה, באותו הזמן קיבלתי בדיקות גם ל אימונולוגיה התוצאות הם כאלה:
(Gliadin IgG/IgA (DGP קטן מ 3.
TransGlutaminase (IgA) Ab קטן מ 3.
Immunoglobulin A -10.7.
רציתי לדעת מה זה אומר. יש לי תור עוד המון זמן ואני לא רוצה סתם להלחיץ את עצמי בינתיים.

תודה מראש.
מושי .
לצפיה ב-'מיואש! אף מטפטף ללא אפשרות טיפול!!'
מיואש! אף מטפטף ללא אפשרות טיפול!!
08/01/2019 | 12:45
1
16
שלום רב, אני סובל מאלרגיה זמן ממושך שגורמת לאף שלי לטפטף ללא הפסקה, נפגשתי עם מספר רב של רופאים של אלרגיה, שנתנו לי מרשמים לטלפסט וקלארינז, בהתחלה 2 קלרינז עזרו לי במקרה של התקפת אלרגיה, היום גם זה לא עוזר ורק לאחר שינה ממושכת ותרופות זה מפסיק, האם יש תרופות חזקות יותר לעצור את הטיפטוף מהאף, אני מתקשה לעבוד ככה, זה די משבש לי את החיים. לעזרתכם אודה.
לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 13:03
9
התשובה היא כן, יש תרופות אחרות לגמרי שיוכלו לעזור
איני יכול להמליץ לך דרך פורום על תרופות ספציפיות 
פננה למרפאתינו 
ואל תתיאש ! 
לצפיה ב-'ההבדל בין דרמטיטטסס ממגע לאקזמה'
ההבדל בין דרמטיטטסס ממגע לאקזמה
08/01/2019 | 12:32
1
8
שלום רב 
אני מתייעצת עבור בעלי
שעקב מגע בלתי צפוי עם אלכוהול כנראה בריכוז גבוה וחומרי חיטוי גרם לו בכפות הידים סוג של אלרגיה לא הכי נעימה.
מה ההבדל בין דלקת עור ממגע לבין אקזמה?
האם גם מגע אקראי בחומר האלרגן מספיק כדי ליצור אלרגיה חזקה ופריחה בעור כולל יובש והאם זה יובש שאמור לעבור או שיקח זמן ממושך עד להחלמה?
כמו כן מפעם לפעם יש תחושת צריבה,גירוי חזק באזור עצמו  האם יש קשר לכך?
שהיה  אצל רופא אלרגיה במכבי המליץ על שימוש בקרם לחות העניין שיש לו- גם עור יבש וגם רגיש מה מומלץ כדי למנוע החמרה כי כל נגיעה שם היום מאד מאד לא נעימה ודי צורבת.לו בעור.
נאמר לו שזה סוג של צריבה רגישות מקומית לחומר עצמו למה הכוונה??
כמו כן הומלץ לו רכישת כפפות כותנה איפה ניתן להשיג,והאם מומלץ עקב במזג אוויר קר או חם והאם מומלץ שימוש בטיפול אלטרנטיבי כמו תוספי מזון אומגה 3 ואבץ?
אודה לעזרתך
בברכה רונית בדולח
לצפיה ב-'אלרגיה ממגע'
אלרגיה ממגע
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 12:43
9
צריך לראות ולשמוע עוד פרטים בכדי להבין במה מדובר 
ייתכן מאד שהחומר ניקורי גרם לפגיע בעור הידיים ולכןלדלקת ממגע = אקזמה ממגע 
יש להחליט על הטיפול ועל משחה בהתאם לסוג האקזמה וחומרתה
יש להזהר מפני מגע עם וחומרים דומים בעתיד
במידה ויש חשד שזו בעצם אלרגיה יש להגיע לתבחינים 
נשמח לייעץ לעזור במרפאה
בכבוד רב
ד"ר קובי שדה 
לצפיה ב-'בדיקה אצל רופא אלרגיה עקב רגישות לחומר חיטוי '
בדיקה אצל רופא אלרגיה עקב רגישות לחומר חיטוי
03/01/2019 | 15:05
13
שלום רב הייתי היום בבדיקה אצל רופא אלרגיה אמר שלפי הבדיקה מדובר בסוג של רגישות מקומית\קונטקט דרמטיטטס\סוג של כוויה כימית עקב המגע עם החומר שזה היה סופט קאר עם כראה ריכוז גבוה של אלכוהול.אמר שאמרח במקום קרם לחות פעמיים ביום או לפי הצורך לשמן את המקום למה הכוונה? ושאם יש גרד שאקח כדור אלרגיה מס ימים.העניין שיש לי עור רגיש מאד וחושש מאלרגיה לחומרים שאני לא מכיר כרגע אני מורח קרם של חברת מורז לעור אדמומי ומגורה האם זה מתאים או שעדיף קרם ידים שלהם לעור יבש וידים סדוקות? כמו כן ביציאה מהבית בימי קור או מזגנים יש חוויה לא נעימה והידים ממש מעקצצות או שיש יובש בחוץ או בבית קניתי כפפה רפואית אבל לא תמיד זה נעים ביד,האם מומלץ כפפות כותנה ואיפה קונים והאם מומלצים טיפולים נוספים? האם מומלץ שימוש בקרח במקום? רופא האלרגיה אמר לי שיתכן ויקח זמן עד להחלמה או שישאר האם אלו סיפטומים אופיינים לדלקת עור ממגע או סוג של כוויה כימית בעור? אודה לסיוע בברכה רגב
לצפיה ב-'רגישות/אלרגיה לחומרים משמרים בחיסונים'
רגישות/אלרגיה לחומרים משמרים בחיסונים
01/01/2019 | 10:28
1
13
שלום רב
האם ניתן לבדוק רגישות לחומרים משמרים שבחיסון למשל כספית, תימירוסל וכו? לילד בן 10 שנים
לצפיה ב-'אלרגיה '
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 12:44
7
תיאורטית כן - אם יש בכך צורך, אבל לרוב אין צורך בבדיקה מסוג זה 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר קובי שדה 1987-1993: לימודי רפואה, הפקולטה לרפואה ע''ש רפפורט, הטכניון, חיפה. 2000-2001: התמחות באלרגיה ואימונולוגיה קלינית בבה"ח הדסה עין כרם, יר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה