לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
96459,645 עוקבים אודות עסקים

פורום אלרגיות ואסטמה

אלרגיה ואסתמה הפכו לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי והן נמצאות בעלייה מתמדת מבחינת השכיחות והחומרה.
העולם המודרני חושף אותנו למגוון רב של גורמים תזונתיים, סביבתיים, קוסמטיים ותעסוקתיים באופן שמקשה על מערכת החיסון שלנו להתמודד איתם והיא מפתחת אלרגיה. ספקטרום הבעיות האלרגיות הוא רחב מאד מתגובות מידיות מסכנות חיים כמו אנפילקסיס למזון ועד למחלות כרוניות כמו אורטיקריה, אקזמה ואסתמה. חולים רבים סובלים מאלרגיה וכלל לא מודעים לכך ולכן האבחון יהיה הצעד הראשון בטיפול.
הפתרונות שניתן להציע כיום לחולה האלרגי הנם רבים ומגוונים, ונעים בין הרחקת הגורם לאלרגיות, לטיפול באמצעות תרופות, חיסונים וטיפולים ביולוגיים.
היחידה לאלרגיה, אסתמה ואימונולוגיה  שבמרכז הרפואי תל אביב מרכזת את הבירור והטפול בילדים ובמבוגרים בתופעות כמו: אלרגיה למזון, אלרגיה לתרופות, אלרגיה ואסתמה תעסוקתית, אורטיקריה, דלקות עור ממגע, נזלת וסינוסיטיס, ואסתמה. כמו כן  אנו מרכזים את האבחון והטיפול בחולים הלוקים בחסר חיסוני ובבעיות נלוות אחרות של המערכת החיסונית. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אלרגיות ואסטמה

אלרגיה ואסתמה הפכו לאחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי והן נמצאות בעלייה מתמדת מבחינת השכיחות והחומרה.
העולם המודרני חושף אותנו למגוון רב של גורמים תזונתיים, סביבתיים, קוסמטיים ותעסוקתיים באופן שמקשה על מערכת החיסון שלנו להתמודד איתם והיא מפתחת אלרגיה. ספקטרום הבעיות האלרגיות הוא רחב מאד מתגובות מידיות מסכנות חיים כמו אנפילקסיס למזון ועד למחלות כרוניות כמו אורטיקריה, אקזמה ואסתמה. חולים רבים סובלים מאלרגיה וכלל לא מודעים לכך ולכן האבחון יהיה הצעד הראשון בטיפול.
הפתרונות שניתן להציע כיום לחולה האלרגי הנם רבים ומגוונים, ונעים בין הרחקת הגורם לאלרגיות, לטיפול באמצעות תרופות, חיסונים וטיפולים ביולוגיים.
היחידה לאלרגיה, אסתמה ואימונולוגיה  שבמרכז הרפואי תל אביב מרכזת את הבירור והטפול בילדים ובמבוגרים בתופעות כמו: אלרגיה למזון, אלרגיה לתרופות, אלרגיה ואסתמה תעסוקתית, אורטיקריה, דלקות עור ממגע, נזלת וסינוסיטיס, ואסתמה. כמו כן  אנו מרכזים את האבחון והטיפול בחולים הלוקים בחסר חיסוני ובבעיות נלוות אחרות של המערכת החיסונית. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'אלרגיה לחלב'
אלרגיה לחלב
30/08/2018 | 21:28
17
בכיתה של הבת שלי נכנסת מישהי עם רגישות לחלב, ברמה מסכנת חיים. האימא ביקשה שלא להביא לילדים סנדוויצים חלביים, וגם אם נותנים להם לפני הכניסה לשטח בית הספר, לשטוף להם טוב ידיים ופה.
השאלה שלי, מה אני יכולה לתת לבת שלי לאכול בבית ספר (בת 7), והילדה האלרגית לא תחטוף מזה אלרגיה.
האימא אמרה שאין בעיה עם שוקולד פרווה, חביתה, אבוקדו, טחינה.
רוב הדברים הללו הבת שלי וחבריה לא אוכלים. מה עוד ניתן להציע לילדים?
לצפיה ב-'מערכת החיסון לא מצליחה להתמודד'
מערכת החיסון לא מצליחה להתמודד
20/08/2018 | 12:40
1
32
בוקר טוב ד"ר שדה.
הבן שלי בן 3 וחצי אושפז לפני שנתיים עם פנציטופניה ונמצא במעקב. מערכת החיסון שלו חלשה מאוד ולא מסוגלת להתמודד ללא עזרה תרופתית, כל צינון הופך למחלה קשה, אנו מנסים בכל פעם מחדש לתת כמה שפחות תרופות, אך לצערנו אין ברירה.
לפני כשנה וחצי הוא נדבק במחלה הוירלית מולוסקום קונטגיאוזום שלרוב בלתי מזיקה ובשלב מסוים עוברת לבד, אך במקרה שלו היא משתוללת, בכל יום נוספים נגעים חדשים, הוא מתכסה כולו בנגעים. מאחר והוא רגיש ללידוקאין הוא עובר הסרה עם קיורטה ללא הרדמה באופן קבוע, לאחר פעולה כירורגית עם הרדמה מלאה שלא עזרה.
הרופאים אמרו לנו שהם לא יודעים מה לעשות ושאין תרופה, רק להמשיך להכאיב לילד שלנו עד שהמחלה תעבור, או שלא תעבור, בשנים הקרובות. קראתי בפורומים שקיים חיסון למולוסקום שניתן רק במקרים חמורים כמו שלנו, בו מחדירים לגוף נגעים בשילוב של קנדידה וכתוצאה מכך מערכת החיסון מגיבה לוירוס. נשמח מאוד לעצה, היכן ניתן למצוא חיסון כזה, או פתרונות אחרים כלשהם. תודה רבה. נוגה אמא של אמיתי.
לצפיה ב-'מערכת החיסון'
מערכת החיסון
( לעמוד שלי בתפוז )
20/08/2018 | 14:21
8
אני חושב שכדאי שתובוא לאלינו למרפאה האימונולוגית בבה"ח איכילוב לבירור יסודי לגבי מערכת החיסונית של הילד ואולי נצליח לעזור 

לצפיה ב-'אלרגיה לעץ זית'
אלרגיה לעץ זית
19/08/2018 | 19:39
19
בני בן ה 15 מאובחן מינקות עם אלרגיה כרונית לכרדית האבק. מטופל בסינגולר באופן שוטף ומשאפים בעת הצורך. לפני מספר שנים עבר טסטים שוב ונמצא בנוסף שהוא אלרגי לעץ אורן ולחתולים. אנחנו שוקלים לטעת עץ זית בחצר, אך חוששים מהאלרגניות של העץ. האם יש בסיס לחשש או שניתן להסתמך על הטסטים שנעשו?
האם אנו צריכים לחשוש באותה מידה מכל עץ אחר שניטע בחצר?
לצפיה ב-'היי'
היי
28/07/2018 | 20:50
16
בעלי אלרגי לרחות מזונות ולקרדית האבק עם רוב הדברים אנחנו מתמודדים יפה חוץ מהקרדית אנו גרים בדירת קרקע שקורבה לכביש ומכאן שיש המון אבק . ובנוסף ישנו חדר בטחון עם המון מדפים מעץ חסוף.האם מטהר אויר יפתור את הבעיה ואם כן על איזה סוג ממליצים? ומה ניתן לעשות עוד? נשמח לכל טיפ והמלצות
לצפיה ב-'מסנן/מטהר אוויר?'
מסנן/מטהר אוויר?
05/07/2018 | 23:46
1
16
אהלן, לאחרונה עברתי לדירה חדשה, מתחתי גר זוג שמעשן כמה פעמים ביום במרפסת שלהם ולצערי אם אינני ממהר לסגור את החלונות העשן חודר לביתי.
אני רגיש מאוד לריחות ולאחרונה בכל פעם שעולה ריח של עישון - אני מרגיש התכווצות בקנה הנשימה.
קראתי קצת על מכשירים לטיהור אוויר ורציתי לשאול אם למישהו יש ניסיון דומה לשלי, והאם מטהר אוויר פתר לו את הבעיה.
לצפיה ב-'מטהר'
מטהר
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2018 | 12:27
9
מטהרי האויר יכולים אולי לעזור אבל לא לפתור את הבעיה לגמרי 
לצפיה ב-'מה זה אומר ראסט גדול מ 100?'
מה זה אומר ראסט גדול מ 100?
02/07/2018 | 18:56
1
14
הבן שלי בן 3.5, אסטמטי (בטנזול בהתקף), עם תוצאה בראסט : חלבון ביצה גדול מ 100, חלמון ביצה גדול מ 100, ולחלב 50. (אלרגי גם לשומשום 0.6 בעורי).
מה בפועל זה אומר גדול מ 100??
עד כמה זה מסוכן?
היום הוא בפעילויות איתי 24-7 לכן יחסית בטוח, אני בחששות כבדים אם להכניסו לגן עירייה טרום טרום חובה ואין מסגרות חליפיות. הרבה תודה לעזרתכם

לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2018 | 12:26
13

זה מראה על רמת אלרגיה גבוהה עם פוטנציאל לסכנה בעיקר בגלל שהוא אסמתי 
עלייך להגיע לייעוץ לגבי הדרכה עלך המנעות טיפול והשגחה כולל בגן

לצפיה ב-'אלרגיה לקרדית האבק'
אלרגיה לקרדית האבק
28/06/2018 | 10:18
1
42
בן 25 שנים סובל מנזלת כרונית שהחמירה בשנים האחרונות, בבדיקה אצל אלרגולוג אובחנתי כאלרגי לקרדית האבק (בטסט על היד).
קיבלתי טיפול בטלפסט לחודש ותרסיס אף. 
כבר כמה ימים לאחר סיום הטיפול הנזלת הכרונית חזרה ואי אפשר לתפקד, אף אדום ושורף, נזלת שקופה כמו מים.
אין לי בבית שטיחים או וילונות ואני שומר על סביבה מקייה ומאווררת.
יש פיתרון קבוע? חיסון? אצטרך לקחת טלפסט באופן קבוע? התרופה גורמת לנזקים?
תודה מראש
לצפיה ב-'טיפול'
טיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
28/06/2018 | 11:13
23
אין נזק בטיפול מתמשך בטלפסט כל עוד אתה במעקב 
אין פתרון מוחלט אך בהחלט ניתן לנסות טיפ]ול חיסוני שעשוי לתת פתרוטן ממושך ללא תרו]ות 
תוכל לקרו על כך עוד באתר שלי www.allergynet.co.il ואתה מוזמן למרפאתינו 
לצפיה ב-'מתקשה לנשום מהאף'
מתקשה לנשום מהאף
16/06/2018 | 11:31
1
31
לכן בקביעות משתמש בטיפות אף.
יותר בחורף ופחות בקייץ אבל עדיין משתמש.
האף נסתם וזה לא נזלת. זה התחיל התחילת 1990 ונמשך עד היום.
הרופא אומר שזו התמכרות. רשם לי שני סוגים של ספריי.
ספריי לא מועיל לי כספריי, רק כשאני מטפטף.
יש לי הרגשה שהרופא שלי מורח אותי כדי לחסוך כסף על טיפול יקר
לקופה. פניתי לפורום הזה כי לא מצאתי פורום לאף אוזן גרון.
מישהו יכול לעזור לי?
אני מתקשה לתפקד ביום עם אף סתום ומתעורר בגלל זה בלילה.
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 08:59
16
אתה אכן משתמש בטיפת אף שידועות כגורמות לנזק ולתלות ועלייך להגמל מהם 
בוא אליי למרפאה לייעוץ וטיפול 
קרא עןווד על נזלת כרונית והטיפ]ול באלרגיות באתר www.allergynet.co.il ;
לצפיה ב-'אלרגיה לקרדית האבק.שאלות'
אלרגיה לקרדית האבק.שאלות
10/06/2018 | 17:20
1
30
האם אלרגיה לקרדית האבק יכולה להעלם ללא טיפול?
האם קבלת סטרואידים( זריקה, כדורים) ותרופות היסטמנית משפיעות על מבדק אלרגיה תת עורי?
כמה זמן לפני הבדיקה יש להמנע  מלקחת תרופות אלו?
בבדיקת אלרגיה תת עורית: מה המשמעות של +, ++ ליד גורם אלרגני .
תודה

לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2018 | 09:28
18
תשובות :
1לעיתים, בגיל צעיר 
2כן
3תלוי בתרופות 1-7 ימים 
4ככל שיותר + - יותר אלרגיה 
בהצלחה 
לצפיה ב-'התאוששות מהתקף משמעותי'
התאוששות מהתקף משמעותי
06/06/2018 | 21:57
1
43
הי
אני מאושפזת מהלילה שבין שישי לשבת.. 
לילה בחדר הלם
שלושה בטיפול מוגבר

מעבר לבעיות פיזיות שעוד לא לגמרי הסתדרו.. אני  מרגישה צורך באיזה תהליך מסודר יותר של התאוששות נפשית.  
אני לא זוכרת את רוב מה שקרה.. זה יותר בחלקים חלקים..אני נזכרת בנקודות מסוימות מדי פעם.. ואני מרגישה שהיכולת שלי לחשוב קצת  משובשת..
הבקשה שלי לראות פסכולוג משום מה לא זכתה עדיין למענה .. ואני תוהה אם מה שאני מרגישה נורמלי.. ואם יש איזה כתובת שניתן להעזר בה...
לצפיה ב-'רופאים'
רופאים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2018 | 09:26
20
מקווה שתתאוששי במהרה
דווחי לרופאייך במחלקה על תחושותייך אל תחששי 
את מוקפת רופאים אין צורך בפורום באינטרנט 
לצפיה ב-'וירוס בקפה'
וירוס בקפה
02/06/2018 | 09:45
2
25
שלום,
זכור לי, מאוד במרוחק ובמטושטש, ואפשר שזכרוני בוגד בי, שבזמנו פורסם שבמכונות אספרסו שונות בבתי קפה שונים (לא בכולם) מסתתר לו וירוס !
ומדוע אני נזכר בכך? כי בעבודתי החדשה הכרוכה בהשכמות מוקדמות, אני מרבה לפקוד בבקרים את ה "קופיקסים" וה "קופיזים" לסוגיהם ופעם, דווקא בקפיטריה באוניברסיטה, אחר ששתיתי את האספרסו של הבוקר, קפצו עלי סמפטומים של איזשהו וירוס שלא ידעתיו קודם: שיעול, ליחה, סחרחורות, עייפות, טשטוש חושים וכיו"ב (טוב, לא נשאר הרבה ).
שאלתי: האם למישהו בפורום זכור שנפוצה בזמנו שמועה אודות חידק כלשהו באספרסו בבתי קפה ?
אם מצוי אחד כזה, אשמח לקבל הפניות למאמרים בנושא, הסמפטומים אינם מרפים ממני מספר שבועות ואני מחפש דרך להרפא.
תודה

לצפיה ב-'קפה'
קפה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2018 | 09:29
1
22
לא אמורים להיות וירוסים בקפה
התחשות שלך לא נשמעות קשורות בבעיה אלרגית או בזהום בקפה 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2018 | 18:38
1
לצפיה ב-'אלרגיה למזון'
אלרגיה למזון
27/04/2018 | 02:33
1
43
שלום,
ביתי בת 10 חודשים אובחנה אלרגיה לחלב ברמה מסכנת חיים, אלרגיה לשומשום ובוטנים. 
האבחון נעשה ע״י בדיקת דם 
בבדיקות דם בדקנו גם ביצים אבוקדו בננה חיטה ( מכיוון שתמיד אוכלת מוצרים אלו מתחילה להתגרד) .
בתוצאות של הבדיקת דם לביצים יצא 0.4
אבוקדו 0.5, בננה 0.8, חיטה 0.4. הארלרולוגית אמרה שאין אלרגיה למוצרים אלו . אבל בכל פעם שהיא אוכלת היא מתגרדת. ולפני כמה ימים שאכלה בננה הופיעה פריחה בכל הגוף. 
השאלה שלי, האם הערכים שיצאו אומרים שהיא אלרגית? 

לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 15:27
31
הערכים עשויים לחזק את החשד לאלרגיה אך אין הם לכשעצמם אבחנתיים
יש לשוב לבירור אלרגי בהתאם 
לצפיה ב-'אלריגה לקור או הצטננות?'
אלריגה לקור או הצטננות?
29/04/2018 | 09:19
1
36
שלום רב,
מזה שנים שאני סובל מנזלת אלרגית (כמו מים). הטסטים שעשית בזמנו הצביעו על אלרגיה לאבק אבל אני חושב שיש עוד משהו. כשאני עובר מחום לקור (למשל לא מתעטף במגבת מיד לאחר המקלחת, נכנס הביתה מהשמש למיזוג אויר...) אני מתחיל להתעטש עשרות פעמים והנזלת מתחילה. זה ממשיך למשך כ-48 שעות ואז מפסיק.
האם זו אלרגיה לקור? יש טיפול שיכול לעזור?
כשזה מתחיל אני עם כאבי ראש, עיניים שורפות, נזלת...
תודה מראש.
לצפיה ב-'נזלת אלרגית '
נזלת אלרגית
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 15:25
28
האלרגיה לקור או שינויי טמפרטורה זוכה לאותו טיפול כמו באלרגיה רגילה ואתה מוזמן להגיע לשם כך לייעוץ 
לצפיה ב-'אורטיקריה כרונית (chronic urticaria HIVES). '
אורטיקריה כרונית (chronic urticaria HIVES). 
27/04/2018 | 15:53
66
שלום. אני פונה פה בתקווה למצוא נשים הסובלות מהמחלה שירצו לשתף פעולה למען לעלות שיח בנושא. שמי רחלי מנשיקובה ואני עושה תחקירים לאתר תוכן של נשים - ״אונלייף״ על נושאים שלא מדברים עליהם.  
אני מחפשת נשים שסובלות מאורטיקריה כרונית (chronic urticaria HIVES). 
זאת מחלה שמופיעה פי 2 יותר אצל נשים. מטרת התחקיר היא לדבר על ההתסמינים של המחלה משפיעים על הזוגיות או יכולת למצוא בן-זוג, עבודה, ספורט וביטחון עצמי. איך זה פוגע בשיגרת חיי יום יום במקומות כמו בחירת הבגדים או הליכה לים. אני מחפשת נשים שיסכימו להתראיין לכתבה ב"אונלייף" (https://www.onlife.co.il/)
שמטרתה להעלות מודעות ולדבר על הדרכים בהן ניתן להקל על תסמיני המחלה.
באהבה
אשמח אם תפנו למייל שלי : rahhelle@yahoo.com
לצפיה ב-'אלרגיה לכלב'
אלרגיה לכלב
20/04/2018 | 14:18
1
28
שלום,
בת 30, לפני כשבועיים אימצנו כלב מעורב. בימים הראשונים הרגשתי צריבה בגרון ועיניים מעט אדומות\יבשות.
לאחר שבוע וחצי היו יומיים שהעיניים שלי כאבו בצורה חריפה והיו אדומות, הגרון עדיין צורב.
ללא פריחה, ולעולם לא גידלתי כלב לפני כן.
לא ידועות לי אלרגיות אחרות שהיו לי ואני מאוד אוהבת את הכלב אבל די בטוחה שהאלרגיה אליו.

אני רוצה לשמור את הכלב אך לא בכל מחיר (לא מוכנה לקחת טיפול תרופתי קבוע למשל).
האם יש טעם לעשות אבחון אצל אלרגולוג? זה משנה אם אני רגישה לפרווה שלו או לרוק וכד'?
(סליחה על הכפילות ד"ר שדה, פרסמתי גם בפורום נוסף שאתה מנהל)

לצפיה ב-'כלב'
כלב
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 15:28
16
בהחלט כדאי מאד להגיע לבדיקת אלרגיה ולשים סוף להתלבטות 
לצפיה ב-'אלרגיה לאספירין '
אלרגיה לאספירין
12/04/2018 | 19:35
1
38
שלום ד"ר שדה
אני אלרגית לאספירין ויודעת על זה בעקבות ניתוח בשיניים שעברתי בגיל ההתבגרות. בעקבות זאת אני לא לוקחת תרופות כגון אדוויל ונורופן. האם ניתן לתת לבתי בת חצי שנה נורופן? רופא הילדים אמר שהיום בודקים את הרגישות הזאת מיד לאחר הלידה בבית החולים.
תודה,
סיון
לצפיה ב-'אלרגיה'
אלרגיה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 13:32
19
לא בודקים אלגיות אלו לאחר הלידה.... אבל אין גם קשר משפחתי מובהק ולכן בהחלט ניתן לנסות ולתת אם מדובר בתינוקת בריאה ללא בעיות אלרגיה,לב, עיכול או אסתמה 
לצפיה ב-'אריוס והשמנה'
אריוס והשמנה
14/04/2018 | 23:44
1
25
לפני כחודשיים לאחר שלושה התקפי התנפחות רופאת אלרגיה אבחנה אורטיקריה ואנגיואדמה.
התחלתי טיפול בכדורים הנקראים אריוס. שניים ביום. ההתקפים לא חזרו אבל בחודש האחרון עליתי במשקל מעל 5 קילוגרם ללא שינוי בתזונה. האם יש קשר בין הכדור לעליה במשקל? התרופה הזאת גורמת להשמנה? מה עליי לעשות כדי להמנע?
לצפיה ב-'אין שום קשר'
אין שום קשר
( לעמוד שלי בתפוז )
29/04/2018 | 15:27
10
לצפיה ב-'אסטמה?'
אסטמה?
08/04/2018 | 20:16
1
33
היי אני בת 54..בריאה בדרך כלל
עוסקת בספורט לפחות 4 פעמים בשבוע ארובי וכח בלי שום בעיה נשימתית.
בחודש נובמבר התחלתי להשתעל שיעול ליחתי..לאחר חודש הגעתי למוקד חרום
שם לא ראו דבר בצלום ואמרו שיעבור..
לאחר עוד חודש קיבלתי אנטיביטיקה שהקלה עד שבוע אחרי שסיימתי אותה ושוב שיעול ליחתי ללא הפסקה..
רופאת ריאות עשתה בדיקת נשיפה שיצאה תקינה והמליצה על משאפים שלא עזרו..לאר שבוע חזרתי למוקד חרום בהתקפה מטורפת שם עשו אנהלציה שהקלה מיד..
מאז חודש עבר ואני חוטפת התקפות שיעול וכעת עם קושי נשמתי מן לחץ כזה ..
יכולה לא להשתעל יומיים שלשה..להיות פעילה ופתאום מתמלאת ליחה ושיעול עד חנק..ורק האנהלציה עוזרת...
היום השתעלתי כל כך שהגוף ממש עייף..
האם זו אסטמה? הגיוני שפתאום באמצע החיים היא מגיעה? ומה עושים ?
לא אוכלת גבינות
פצוחים או בצקים..
רק ירקות וחלבונים וטיפה פחמימות..
לא יודעת אם קשור..
אשמח לעזרה..
לצפיה ב-'שיעול'
שיעול
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 09:34
19
קיימות סיבות רבות לשיעול כרוני אחת הנפוצות היא אלרגיה ולכן כדאי שתגיעי למרפאתי לשם ייעוץ ובדיקה ובהתאם נמשיך בירור וטיפול
בהצלחה ! 
לצפיה ב-'Cinqair ואלרגיה'
Cinqair ואלרגיה
14/03/2018 | 01:09
1
51

התחלתי היום בטיפול ב Cinqair של טבע לטיפול באסטמה 
 אחרי 40 דקות הופיעה לי פריחה גדולה ומגרדת על פני כל הגוף 
וקוצר נשימה ? 
האם זה אומר שאני אלרגי לתרופה ? 
 האם כדאי להמשיך לנסות לקחת אותה
התרופה לא אמורה להוריד את רמת האלרגיה של הגוף ? 
אשמח לעזרה 
 יום מקסים 
לצפיה ב-'אלרגיה לתרופה '
אלרגיה לתרופה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/03/2018 | 10:09
27
יש כמובן לחזור לרופאים שמטפלים בך 
תיאורטית זה עשוייה להיות אלרגיה לתרופה 
הם יחליטו על ההמשך בהתאם לסוג התגובה  והבירור ...  בהצלחה 
לצפיה ב-'אחרי תגובה אלרגית ונשמע שהרופא במיון היה מזלזל ומאשים'
אחרי תגובה אלרגית ונשמע שהרופא במיון היה מזלזל ומאשים
09/03/2018 | 04:18
1
67
לא פעם ראשונה שזה קורה. הרופא שמבצע את המעקב בטוח שיש סיבה לזה שזה קורה המון.... ואני גם אסמטתית(מאוד..)..
בלילה הקודם הרגשתי מאוד לא טוב..  בבוקר הייתה צריכה להיות לי בדיקה חשובה אז נסעתי בכל זאת.. הגעתי לשם בקושי מסגולת לעמוד .. אחרי מעל שנה של בירור אני כבר יודעת להגיד כשזה קורה .. אפילו אם אני לא לגמרי בטוחה.. וזה בדיוק מה שעשיתי.. הכניסו אותי לאחד החדרים  וקראו לרופא שהיא שם כונן.. יש איתי צמיד רפואי וברגע שהוא ראה אותו הוא לא התלבט בכלל . קראו למדא והייתי  בדרך לבית חולים. 
בדרך כלל הלחץ דם שלי מתאושש יפה כתוצאה מהאפיפן  הפעם יש מתועד בגליון מיון ל"ד נמוך .. זה והעלפון ..  ואני נראת  אדומה לחלוטין כולי מנוקדת(בטן ידיים רגליים .. ) בנוסף לתסמיני אסתמה .. 
הכל רשום ושלחו אותי הביתה ..  הרופא התבטא בצורה שגרמה לי להרגיש שהוא חושב שאני מגזימה לגמרי .. שהעלפון הוא באשמתי כי אני בלחץ..
עלפון נועד הרי בדיוק לזה ..כשהגוף צריך לתקן משהו,לא?!
הגליון מיון תיעד הכל  והרופא כותב שזה אנפלקסיס,אבל ההתחייסות הייתה כאילו זה באשמתי ..
ועוד טוען שזה בטח ממשהו שאכלתי .. אחרי שנה שמנסים לשכנע אותי שזה לא יכול להיות ממזון ... 

הגעתי הביתה ממש בקושי.. ושיחת טלפון קצרה למוקד קופת החולים הספיקה כדי לקבל הפניה ..ויש לי גליון מיון נוסף שאומר במפורש אנפלקסיס קיבלתישם עוד אדרנלין ועוד סטרואידים ..אני עדיין לא מרגישה טוב בכלל ..אבל זה לפחות משתפר..
לא מבינה מה עשתי לא בסדר?!

לצפיה ב-'בירור'
בירור
( לעמוד שלי בתפוז )
09/03/2018 | 20:17
35
המשיכי בבירור הבעיה בבכדי למצוא סיבה או/ו מענה 
בהצלחה !
רופאים מרגישים תסכול בין השאר כאשר הם אינם מבינים בעצמם מה קורה או איך לעזור... 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר קובי שדה 1987-1993: לימודי רפואה, הפקולטה לרפואה ע''ש רפפורט, הטכניון, חיפה. 2000-2001: התמחות באלרגיה ואימונולוגיה קלינית בבה"ח הדסה עין כרם, יר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה