לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83978,397 עוקבים אודות עסקים

פורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראומטולוגיה

מה זה בעצם ראומטולוגיה? ראומטולוגיה הינה ענף התמחות-על של הרפואה הפנימית, העוסקת במגוון רחב של מצבים רפואיים, אשר המשותף לכולם הוא מעורבות אפשרית של המפרקים, השלד, השרירים או באופן כללי - רקמות החיבור. מהן המחלות הראומטיות? מגוון המחלות רחב מאוד (למעלה מ 100 מחלות שונות). חלקן הן מקומיות, במפרק או מערכת גידים (למשל "מרפק טניס" או "כתף קפואה" או הפרעות בחוליות ובדיסקוס), חלקן כלליות יותר (למשל אוסטיאוארתריטיס או מחלת "שחיקת הסחוסים") וחלק נכבד נוסף הן מחלות בעלות אופי רב-מערכתי מורכב, עם מעורבות של מערכות שונות בכל הגוף, כמו למשל זאבת ( lupus), דלקת מפרקים ראומטואידית, דלקת מפרקים פסוריאטית, או דלקות כלליות של כלי הדם (vasculitis). במחלות אחרונות אלה קיים לעתים קרובות מרכיב אוטואימוני (תהליך בו מנגנון החיסון פועל נגד הגוף עצמו). המחלות הראומטיות שונות זו מזו גם בכך שחלקן הן חדות וחולפות, חלקן חוזרות, ואחרות - נוטות להיות ממושכות. מגוון הטפולים השונים אף הוא רחב ומורכב, ומתפתח ומתקדם במהירות. מי הם החולים במחלות ראומטיות? אנשים רבים, ואף רופאים, מופתעים לגלות עד כמה שכיחות המחלות הראומטיות באוכלוסיה. בסקרים סטטיסטיים נמצא כי בממוצע בכ- 10% מן האוכלוסין קיימים ממצאים או תלונות של מצבים ראומטיים. בגיל המבוגר אחוז זה גבוה הרבה יותר. אולם מחלות ראומטיות פוגעות בבני כל המינים, כל הגזעים, כל הארצות וכל הגילים, ואפילו בילדים ובתינוקות. החשיבות הכלכלית של המחלות הראומטיות היא ניכרת. לדוגמא, בין הסיבות להעדרויות מן העבודה מעל גיל 50, כמחציתן קשורות בתלונות ומצבים ראומטיים, זאת בנוסף לעלויות הישירות של הטפול במחלות אלו. ראומטולוגיה במרכז הרפואי סוראסקי תל אביב. המכון הראומטולוגי של המרכז הרפואי סוראסקי תל אביב נוסד עוד בשנות השישים המוקדמות והינו המכון הגדול בארץ בתחום זה, עם למעלה מ 9000 ביקורי חולים בשנה. המכון משולב בהוראת רפואה באוניברסיטת ת"א. צוות המכון כולל 6 רופאים/ות מומחים, 2-3 רופאים מתמחים, ורופאים ממקצועות שונים אחרים בתקופות השתלמות, 2 אחיות מוסמכות, מעבדה וצוות מחקר, וצוות מינהלי. במכון פועלת מדי יום מרפאה, יחידה לאשפוז יום, ומעבדה לחקר ארתריטיס. מתבצעים במכון כל מיגוון הבירורים והטפולים הראומטולוגיים המודרניים המקובלים בעולם המערבי. החולים מופנים מן הקהילה, מרופאים מומחים בקהילה, ממחלקות ומכוני בית החולים, מצ.ה.ל. וכן מחו"ל. {קישורית: תיירות מרפא}. מטרת הפורום הינה לאפשר לגולשים ולמתעניינים בתחום זה להשתתף בקהילה הראומטולוגית, להציב שאלות, להעלות נושאים רלבנטיים, התנסויות אישיות והצעות, שיעלו לדיון פתוח וחברי בין משתתפי הפורום, תוך מתן תשובות מקצועיות, עצות, הנחיה והפניה למקורות מידע ולרופאים נוספים, ובמהירות ככל שרק ניתן. ברור לכל כי אין הפורום מתיימר, יכול או רשאי להוות תחליף ליעוץ ולטפול הרפואי בחולה, והמידע שינתן בו הוא כללי ואינפורמטיבי. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ואנו מאחלים לכם להפיק את המיטב מיכולות האינטרנט, מאתר הפורום ומן המכון שלנו, ומאחלים לכם בריאות שלמה. יחד איתכם ובשבילכם פרופ' אורי אלקיים, מנהלת הפורום וצוות המכון הראומטולוגי
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'עזרה בהבנת תוצאות בדיקת emg'
עזרה בהבנת תוצאות בדיקת emg
19/05/2018 | 22:30
1
6
שלום, 
אשמח לעזרה בהבנת משמעות תוצאות הבדיקה שביצעתי, בגלל כאבים ברגל מזה זמן רב ללא אבחנה ברורה. ייקח זמן עד שאגיע לרופא שהפנה אותי.
תודה רבה!
לצפיה ב-'כאבים בירך'
כאבים בירך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 19:11
1
הי, 
אני אסייג את תשובתי בכך שמי שמבין בזה יותר זה נוירולוגים בעיקר כאלו שמתעסקים בעצב-שריר (נוירולוגיה פריפרית).
להבנתי יש הפרעה עצבית ב  lateral femoral cutaneous nerve, שמתאים לבעיה שנקראת meralgia parasthetica - כלומר לחץ עצבי שגורם לכאב עצבי באזור הירך הצידי. 
כנראה שהרופא המפנה חשד בזה והבדיקה מאששת את חשדו. 
לרב זו בעיה מקומית שעוברת לבד או  עם טיפולים מקומיים כמו חום מקומי, פיזיורטפיה וכו', לעיתים רחוקות יש צורך בהזרקה מקומית (שמי שעושה אותה לרב זה או נוירולוג עצב שריר או רופאים מרדימים).

בהצלחה 
לצפיה ב-'כאב חזק בצד כף הרגל'
כאב חזק בצד כף הרגל
18/05/2018 | 06:42
1
4
שלום,
בעלי סובל בחודשיים האחרונים מכאבים חזקים בצד כף הרגל, מתחת לבוהן.
המקום נראה נפוח ואדום, והכאב משפיע על הבוהן מעליו, ומעיר אותו מהשינה מעוצמת הכאב.
רופא משפחה נתן לו כדורים לטיפול בגאוט, בשילוב עם כדורים נגד דלקת.
ברגע שהוא מפסיק את הכדורים נגד דלקת , כל הנפיחות והכאבים חוזרים.
השאלה היא איזה רופא מטפל בבעיה כזאת, בהנחה שאולי זה בכלל לא גאוט -  ראומטולוג? אורטופד? רופא כף רגל?
לצפיה ב-'כאבים בבוהן'
כאבים בבוהן
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 19:00
המפרק הקרוב של הבוהן METATARSOPHALANGEAL זה אכן מפרק שגאוט מאוד אוהב, אך יתכנו דלקות מפרקים אחרות שיערבו אותו. 
לרב גאוט זה מחלה התקפית שלרב חולפת לאחר שבוע בערך, זה שזה לא חולף כבר מעל חודשיים מעלה חשד שאולי זה משהו אחר. 
ראומטולוג זה רופא שמאבחן ומטפל בזה - רופא משפחה יכול להמשיך טיפול ולרב אין צורך במעקב ראומטולוגי ארוך, אם כי לצורך ביסוס אבחנה ושלילת סיבות אחרות, לדעתי בדיקת ראומטולוג מומלצת. 
לגבי הטיפול האנטי דלקתי, כדאי שיקח מינון טוב (קרוב למינון המקסימלי של התרופה) למשך לפחות 5 ימים.
כדאי להשלים צילום כפות רגליים לפני הגעה לראומטולוג וכן בדיקות דם כולל ספירת דם, כימיה, חומצה אורית, שומני הדם, המוגלובין מסוכרר A1C, חומצה אורית, CRP, RF.
בהצלחה
לצפיה ב-'בדיקת ראומטולוג'
בדיקת ראומטולוג
13/05/2018 | 21:30
2
40
היי, בת 21. בעקבות כאבי גב תחתון בבוקר שלעתים מעירים משינה כבר כ8 חודשים הופניתי לבדיקה אצל ראומטולוג. הוא שלח אותי לmri עמוד שדרה מותני+אגן מכוון למפרקי סקרואיליאק ובדיקת דם HLA B27. הבנתי שהוא חושד בדלקת מפרקים בסקרואיליאק, אבל לא ממש הבנתי את מה שרשום בסיכום.. אשמח להסבר. תודה מראש.
"צילום רנטגן עמוד שדרה מותני - מפרקי סקרואיליאק יתכן סקלרוזיס והרחבת מפרק משמאל (לא מכוון טוב למפרקי סקרואיליאק)"
"FABER חיובי משמאל
Occipital wall distance - 0
Modifed schober - 3 סמ בלבד
התפשטות בית חזה - 2 סמ בלבד."
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון'
כאבי גב תחתון
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2018 | 20:02
1
26
בסיכום הוא מעלה סיבות שתומכות בחשד שלו לדלקת של הסאקרואיליאק.
1. בצילום - הוא רואה שינויים שיכולים לרמז, אך לרב קשה לראות את זה בצילום, ולכן MRI מתבקש
2. FABER חיובי - זה בדיקה גופנית שהוא עשה לך והרגשת כאב באגן משמאל- גם מחשיד לדלקת במפרק הנ"ל
3. OCCIPUT TO WALL - זה מרחק שמודדים ולעיתים הוא גבוה בחולים עם דלקת חוליות מקשחת. אצלך זה תקין לחלוטין.
4. SCHOBER- אמור להיות מעל 5 ס"מ. 3 זה מעט נמוך מה שגם יכול לתמוך בדלקת חוליות מקשחת. כנ"ל התפשטות בית חזה שאמורה להיות מעל 4-5 סמ. 

כל הנ"ל זה סימנים עדינים מאוד, ומה שיקבע באמת זה ה MRI.
נשמע שהוא יסודי מאוד, ואכן המליץ על הדברים הנכונים.

שיהיה בהצלחה

לצפיה ב-'תודה ד"ר אלאלוף.'
תודה ד"ר אלאלוף.
21/05/2018 | 18:15
1
לצפיה ב-'ריפוי'
ריפוי
13/05/2018 | 21:02
1
15
שלום
ייתכן שבעתיד הקרוב, כלומר ב10-15 שנים הקרובות, יהיה ריפוי לפסוריאזיס , קרוהן, דלקת חוליות מקשחת?
רופא אחד אמר לי שב10-15 שנים הקרובות ייתכן מאוד שיהיה ריפוי, מה ידוע לך על זה? תודה
לצפיה ב-'ריפוי'
ריפוי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2018 | 19:56
10
אינני יודע להגיד, אך ללא ספק יש התקדמויות מאוד מבטיחות, םא כי עדיין בשלבים מוקדמים.
יש מחלות שהיום ניתן לעשות התערבות של ריפוי גנטי, יש קשרים מאוד חזקים שמוצאים למיקרוביום ויתכן בעתיד יהיה אפשר לטפל באנטיביוטיקה ולמנוע מחלות אוטואימוניות, אם כי עדיין יש חזון למועד...

שיהיה לנו בהצלחה...
לצפיה ב-'חלבוני משלים C3 ו C4 נמוכים '
חלבוני משלים C3 ו C4 נמוכים
11/05/2018 | 18:36
1
18

שלום
בת  48.
בבדיקות דם בקופ"ח כללית, 
חלבוני משלים נמוכים
-  C3 - 79 ( טווח  83-193 )
- C4- 11 ( טווח 15-57 ).

- שקיעה (ESR) נמוכה- 5
- CRP נמוך מאד.

תוצאה שחזרה כמה פעמים בשנה האחרונה.
אין לי מחלה אוטו-אימונית ידועה.

מה יכול לגרום להם להיות נמוכים ?

אילו בדיקות נוספות, יוכלו להגיד מדוע הם נמוכים ?

תודה מראש
לצפיה ב-'משלים'
משלים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2018 | 19:54
9
הי רותם,
מרכיבי משלים יכולים להיות נמוכים כאשר מחלה כמו לופוס פעילה.
מחלות קרובות משפחה של לופוס (שיוגרן, מחלת רקמת חיבור מעורבת, קריוגלובולינמיה) גם יכולות לתת תמונה כזו. 
מקרים נוספים שיכולים לגרום למשלים נמוך הוא חוסרים מולדים (ואז לרב יש חסר חיסוני וזיהומים מוגברים), מחלות נדירות נוספות כמו IgG4 related disease, מחלות כליה מסויימות

לרב אם אין חשד לדברים האלו, אין מה לבדוק מרכיבי משלים.
הייתי אולי משלים בדיקת ANA - anti nuclear antibody
לצפיה ב-'גאוט'
גאוט
10/05/2018 | 14:41
3
19
שלום, אני בן 25
לפני מס ימים החל אצלי כאב עז במפרק בוהן ימין שכולל נפיחות , אדמומיות , אזור המפרק היה חם , ללא חבלות. לציין כי זאת הפעם השנייה שזה קורה בטווח זמנים של 3 שבועות . 
בביקור אצל רופא משפחה נשלחתי לבדיקות דם  
להלן התוצאות החריגות : 
חומצה אורית 8.3 
לימפוציטים בדם 21.6
האם ישנו קשר ישיר בין לימופוציטים בדם לבין גאןט? 
כיצד ניתן לאבחן בוודאות שמדובר בגאוט?
מצורפת תמונה ***

לצפיה ב-'גאוט'
גאוט
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 16:15
2
19
הי רוני
מאוד סביר שזה גאוט לפי המופע האופייני והמיקום, ורמת החומצה האורית הגבוהה. אם כי יש אבחנה מבדלת, ויש דלקות מפרקים אחרות שיכולות לתת תמונה דומה. 
אם ההתקף היה מהיר (כלומר מ 0 ל 100 תוך כמה שעות, או במהלך הלילה) זה הופך את זה ליותר סביר. כי לרב דלקת של גאוט מתפתחת מאוד מהר ועוברת לרב לאחר שבוע. דלקות אחרות נוטות להתפתח יותר לאט ולרב לא חולפות ככ מהר. 

אבחנה ודאית זה עי ניקור המפרק בזמן התקף, שאיבה של נוזל מפרקי וצפייה במיקרוסקופ וזיהוי גבישים אופיינים. אבחנה אלטרניטיבית אפשר לעשות גם בבדיקות אולטראסאונד שרואים ממצא ספציפי שאופייני רק לגאוט. 

היתרון בניקור הוא שבזמן הניקור גם מזריקים סטרואידים פנימה, מה שמסיים את הדלקת מאוד מהר. 

לרב גאוט קורה אצל אנשים עם בעיות מטבוליות כמו עודף משקל, כולסטרול, נטייה לסכרת, אז אולי זה סוג של תמרור אזהרה שכדאי לך לנסות לחיות אורח חיים יותר בריא, ירידה במשקל, פעילות גופנית וכו' (במידה וזה אכן רלוונטי לך).

בהצלחה

לצפיה ב-'בנוסף לכך'
בנוסף לכך
10/05/2018 | 19:45
1
13
תודה על התשובה המהירה

שכחתי לציין : 
C.R.P - 1.5 MG/DL 
Rheumatoid Factor Quantit - קטן מ5 ML
יש קשר לגאוט?

לצפיה ב-'gout'
gout
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2018 | 16:24
10
בזמן התקף מדדי דלקת CRP יכול להיות מעט גבוה, אבל לא בהכרח.
RF זה נוגדן לא קשור, לרב חיובי בדלקת מפרקים שגרונתית ובמחלות אחרות. בגאוט שלילי כמו אצלך.
לצפיה ב-'רמיקייד'
רמיקייד
09/05/2018 | 15:58
1
20
שלום רב,
האם ידוע על התפרצות מחלת צ'ורג-שטראוס כתופעת לוואי עקב מתן של מספר עירויים ברמיקייד לטיפול בדלקת מפרקים פסוריאטית,
בברכה רבה.
לצפיה ב-'EGPA ותרופות ביולוגיות '
EGPA ותרופות ביולוגיות
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 16:08
9
לא ידוע לי על קשר כזה. 
עשיתי גם חיפוש מהיר בספרות ולא ראיתי שום דיווחים כאלו.
יש מעט מאוד דיווחים שהשתמשו ברמיקייד כטיפול ל churg strauss(EGPA) , אך זה לא משהו מקובל. 
לצפיה ב-'בדיקות דם '
בדיקות דם
07/05/2018 | 17:11
2
29
שלום רב,

האם בדיקות דם ל-ANCA כולל ANTI MPOANTI PR3
וְ Anti - CCP  מחייבות בצום?

ידוע שבד"כ בבדיקות דם לגילוי דלקת פרקים, אינן דורשות צום,
אך, בדיקת Anti-CCP נשלחת לבלינסון למעבדה אימונולוגית ולא קבלנו הנחיות.

נודה לתשובה.
לצפיה ב-'בדיקות דם'
בדיקות דם
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 16:51
1
23
אין צורך בצום
הבדיקות העיקריות שצריך בהן צום עם בעיקר בדיקות מטבוליות כמו רמות סוכר, שומנים, כולסטרול וכו'
לשאר הבדיקות כולל כל בדיקות "הראומטולוגיות" אין צורך בצום
לצפיה ב-' רבה דר' אופיר אלאלוף '
רבה דר' אופיר אלאלוף
09/05/2018 | 20:33
1
לצפיה ב-'אוסטיאופניה'
אוסטיאופניה
07/05/2018 | 15:13
1
14
למי על לפנות עם תוצאות בדיקת צפיפות עצם? הרופא המטפל הודה שאינו יודע לקרא את התוצאות
לצפיה ב-'אוסתיאופניה'
אוסתיאופניה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 16:50
9
יכולה להעלות את התוצאות כאן וננסה לעזור.
הרופא הכי מקצועי שמתעסק עם זה זה אנדוקרינולוג, ויש כאלה עם חיבה יתרה לעצמות, זה ממש תחום המומחיות שלהם.
אם כי לרב המקרים רופא המשפחה יכול לתת מענה טוב מאוד. 

ניתן גם לחשב את הסיכון לשבר עי מחשבון FRAX
לצפיה ב-'אנברל וזיהום פטרייתי '
אנברל וזיהום פטרייתי
01/05/2018 | 06:49
1
17
שלום,
עקב התלקחות RA הוחלט על טיפול באנברל (ברקע לופוס לא פעיל שנים , סיוגרן פעיל) לאחר הפסקת מבטרה בשל תגובה אלרגית מאוחרת , ניתנה פעם אחרונה לפני כשנה וחודשיים. בעבר טיפול ממושך במטותרקסט+אימורן שהופסק לאחר הופעת ציסטות סינוביאליות במפושט.
האם נטילת אנברל לאורך זמן יכולה לגרום להחמרה בזיהום פטרייתי  בגוף ועד כמה זה מסוכן- (התפשטה אצלי פטריית קנדידה בגוף (פה, לוע וגרון,מעיים ועוד באיזורים בשל המבטרה)?
לצפיה ב-'אנברל'
אנברל
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 16:46
10
הי רוית,
אם אכן יש גם לופוס, אני לא בטוח שנוגדי TNF כמו אנברל זה האופצייה הטובה ביותר. נוגדי TNF יכולים לגרום ללופוס, או לגרום להתלקחות לופוס - זו לא התווית נגד מוחלטת, אבל בהחלט לא האופצייה הראשונה. 
האם היו מחשבות על טיפולים נוספים כמו tocilizumab, abatacept,tofacitinib? 
אלו טיפולים יעילים באותה מידה נגד RA, ללא דיווחים על התלקחויות לופוס. 

אגב, את אומרת שהלופוס רדומה הרבה שנים, אבל לעיתים קשה מאוד להבדיל בדלקת מפרקים האם זה מ RA או מלופוס.

לגבי אנברל וזיהומים פטרייתיים - כל התרופות הביולוגיות יש סיכון מוגבר לזיהומים. אם הזיהום שהיה לך היה בגלל ירידה משמעותית של התאים הלבנים , כמו שקורה לעיתים עם מבטרה לאחר זמן ממושך, יתכן מאוד שזה מזה (מידירת התאים הלבנים) ואז פחות סביר שיקרה עם תרופות אחרות, אך הסיכון עדיין קיים.
לצפיה ב-'בדיקת אימונופיקסציה'
בדיקת אימונופיקסציה
25/04/2018 | 16:33
1
25
שלום רב,

בשנת 2015 ביצעתי 3 בדיקות אימונופיקבציה בעקבות רמת אימונוגלובולינים מסוג IgA ו IgG שהיו מעל הנורמה( 10 % מעל הנורמה).

באימונופקסציה הראשונה היה כתוב: לא נמצאו monoclonal bands
בשניה היה כתוב: נמצא פס השקעה חלש שלא ניתן לאיפיון
והבדיקה האחרונה כעבור 6 חודשים גם היה כתוב: נמצא פס השקעה חלש שלא ניתן לאיפיון.

חלבוני IgA ו IgG, חזרו לנורמה לחלוטין בסוף 2015. 

בינואר 2018 עשיתי בדיקת צליאק שיש בה גם בדיקת IgA ושוב היא יצאה גבוהה. ( 10% מעל הנורמה).

מה עלי לעשות? האם יש הרבה מקרים שחבלונים מסוג אלה יורדים ועולים כל הזמן? 

והבנתי שהתשובות שקיבלתי באימונופיקסציה הן בשורות טובות.

אשמח לקבל תשובות..

תודה

עמוס
לצפיה ב-'אימונופיקסציה'
אימונופיקסציה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 16:43
19
הי עמוס,
עליות קלות מעל הנורמה סביב 10% הן לא נדירות, וניתן לראות את זה בתגובות תקינות של הגוף לכל מיני זיהומים, דלקות וכו (יצור מוגבר של נוגדנים כאשר יש תהליך זיהומי). אם זה חוזר לנורמה זה עוד סימן טוב. 
השאלה החשובה במקרה הזה האם הנוגדנים המוגברים הן בגלל איזה תהליך גידולי של תאים לבנים מסויימים שמייצרים עודף נוגדנים מסוג אחד בלבד (כל תא מייצר נוגדן ספציפי), ואז יש בעצם מונוקלונליות (נוגדן מסוג אחד בלבד).
פס השקעה חלש זה תוצאת בדיקת מעבדה שהיא לא חד משמעית לגבי המונוקלונליות.
בדכ המקרים כאלו עוקבים ורואים אם מתפתח משהו (שזה מאוד נדיק אצלך יש גורמים מרגיעים רבים כמו החזרה לנורמה, ועליה של שני סוגי נוגדנים זה נגד תהליך גידולי).
מי שמתעסק בזה זה המטולוגים ולא ראומטולוגים, במיוחד מרפאות שמתעסקות עם מילומה, אם כי על המטולוג אמור להתמודד עם מעקב כזה.

לצפיה ב-'ביופסיה שריר'
ביופסיה שריר
16/04/2018 | 16:27
1
34
שלום: קיבלתי הפניה מהרופא לביצוע ביופסית שריר (פקטורלי). 
התקשרתי לבתי חולים שיבה, הדסה, איכילוב ואסותא ובכולם אמרו לי שהם לא עושים ביופסיה שריר.
איפה כן עושים?
לצפיה ב-'ביופסיית שריר'
ביופסיית שריר
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 22:05
24
המקום הכי טוב לידיעתי לביופסיית שריר הוא וולפסון.
יש מרפאה עצב שריר מצויינת, וגם הפתולוגים שם עם הכי הרבה נסיון בתחום.
גם מבתי חולים גדולים יותר לעיתים מפנים לשם לדברים כאלו.

באופן כללי, זה לא משהו שהמטופל אמור לטפל, זו אמורה להיות תקשורת בין רופאים, כלומר הרופא המפנה שחושב שהבדיקה דרושה צריך לדאוג שזה יעשה במקום הנכון ולהסביר לרופאים המבצעים מה הוא צריך.

אני לא חושב ששום רופא (צריך כירורג לביצוע הבדיקה, פתולוג לפענח) יסכים לעשות ביופסיה על סמך הפנייה בלבד, בלי שמישהו הסביר לו את כל סיפור. 
לצפיה ב-'כאבים ממושכים בדלקת ראקטיבית'
כאבים ממושכים בדלקת ראקטיבית
14/04/2018 | 22:27
1
31
שלום,
אבחנה לא סופית עדיין: דלקת מפרקים ראקטיטבית. טופלתי בזריקת דיפרוספן שהקלה את הנפיחות והכאב. במשך השבועות שאחר כך, התפתחו כאבים חזקים בעיקר באיזורים שמסביב למפרקים: אחורי הברכיים, בשוקיים מעין זרמים חשמליים כואבים, איזור של שרירי מפשעה/צוואר הירך, נפיחות ליד המרפקים ומאחורי הברך. אני לוקחת אתופן מזה כשבוע, 400 פעמיים ביום. אין בינתיים שום שינוי. כמה זמן אפשר להמשיך לקחת אתופן בלי שזה יפגע בקיבה? האם עדיף לעבור למשככי כאב בלבד ולא נוגדי דלקת? crp שעשיתי לפני כשבוע יצא תקין...
תודה
אורנה
לצפיה ב-'דלקת מפרקים ריאקטיבית'
דלקת מפרקים ריאקטיבית
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 22:01
23
באופן כללי באנשים צעירים ובריאים אין בעיה לקחת אתופן גם לתקופות ארוכות, כמובן שרצוי לקחת את התקופה הכי קצרה שאפשר, אך יש אנשים שלוקחים את זה שנים רובם ללא תופעות לוואי.
נזק לקיבה אמורים להרגיש בתור צרבת, רפלוקס אז אם את אינך מרגישה את זה, סבירות נמוכה לפגיעה בקיבה (מה גם שהדברים האלו הפיכים).
מצד שני אם אין בכלל תגובה לאחר שבוע, שאלה אם זה הטיפול הנכון. הייתי ממשיך עוד שבוע ואם יש אפס תגובה אולי כדאי לנסות משהו אחר (לעיתים אפילו תרופה מאותה משפחה יכולה לעבוד יותר טוב).
כמו כן כדאי אולי לחשוב על פיסיוטרפיה שיכולה לעזור בחזרה לתפקוד
לצפיה ב-'שיתוק עצב הפנים'
שיתוק עצב הפנים
11/04/2018 | 19:45
1
23
היי! לפני שבוע וחצי אובחנה אצלי דלקת האוזן שטופלה ע״ אנטיביוטיקה גם כטיפות וגם כדורים. אחרי שבוע טיפולים הרגשתי חולשת שרירים בפנים ומיד פניתי לרופא משפחה. הוא אמר שזה כתוצאה מוירוס הרפס ושלח אותי ליעוץ עם נירולוג. נירולוג שלח לבדיקה mri כדי לשלול התפרצות של לופוס שאני סובלת ממנו ושנמצא במצב שקט לפחות 15 שנים אחרונות. שאלה : למה mri? מהמחפשים?
לצפיה ב-'לופוס ושיתוק עצב הפנים'
לופוס ושיתוק עצב הפנים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 21:57
19
הי אנה,
בלופוס לעיתים נדירות יחסית מעורבות של עצבי הפנים, ואחד הביטויים יכול להיות פציאליס (שיתוק של facial nerve). 
ללא קשר ללופוס יתכן פציאליס וזה די שכיח באוכלוסייה הכללית, ולרב חולף לחלוטין כעבור מספר שבועות (יתכן שקשור להרפס).
אני מאמין שאצלך רוצים לראות שאין מעורבות מרכזית של המח כחלק מהלופוס.
אני מקווה שהראומטולוג שלך גם מעורב, כי חשוב לעשות במצב כזה גם הערכה של פעילות הלופוס (אנמנזה, בדיקה ובדיקות מעבדה) שזה גם יכול לשפוך אור על הסיבה לפציאליס (אם קשור ללופוס לרב יהיה עם מעורבות של מערכות נוספות).
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה, האם פגיעה במפרק העצה והכסל'
שאלה, האם פגיעה במפרק העצה והכסל
08/04/2018 | 10:48
8
39
יכולה לגרום  לשלפוחית כאובה (עם תסמינים של דחיפות ותכיפות )? האם יש קשר ביניהם?
לצפיה ב-'עצה וכסל'
עצה וכסל
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 21:50
7
15
קודם כל הכבוד על העברית...
לא אמור להיות קשר לידיעתי. 
האם מדובר על דלקת של מפרק העצה והכסל?
לצפיה ב-'תודה :) אין לי מושג אם זו דלקת (עשיתי סי טי אתמול והפענוח '
תודה :) אין לי מושג אם זו דלקת (עשיתי סי טי אתמול והפענוח
25/04/2018 | 04:12
6
15
יגיע  בעוד 3 שבועות.)
לפני מס' שנים סבלתי מכאבים חזקים באגן הימני והופניתי לאורתופד שאבחן דלקת במפרק העצה והכסל  . הכאבים חלפו לגמרי אחרי שטופלתי בכדורים נוגדי דלקת
ולאחרונה הם חזרו  אם כי בעוצמה פחותה מאשר בעבר.

בגלל שיש לי  פיברומיאלגיה ודלקת פרקים פסוריאטית ויותר משנתיים אני גם סובלת משלפוחית כאובה ואגן ספסטי עם טריגר פוינט בצד ימין (לפי  האורולוג), חשבתי שאולי  קיימת השפעה ו/או קשר מערכתי בין מפרק העצה והכסל לבין השלפוחית. 

רק עכשיו גיליתי  מהשיטוט  באינטרנט , שמפרק  העצה והכסל שייך  בעצם  לראומטולוגיה ולא לאורתופדיה .

לצפיה ב-'מפרק הכסל והעצה'
מפרק הכסל והעצה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 16:38
5
69
דלקת מפרקים פסוריאטית יכולה לערב את מפרק הכסל והעצה בשכיחות יחסית גבוהה, ולכן סביר להניח שזו הסיבה לכך.
הטיפול שעוזר לכך הוא נוגדי דלקת (נורופן, אתופן, ארקוקסיה וכו') ובמידה ואין תגובה מספיק טובה או יש התוויות נגד, לרב מתקדמים לטיפולים ביולוגיים שהיום יש מספר אפשריות טובות.
שלפוחית רגיזה יותר סביר שקשורה לפיברומיאלגיה.
בכל מקרה כדאי לנסות להמנע מבדיקות שכרוכות בהרבה קרינה כמו סיטי. בדיקת הבחירה למפרק הכסל והעצה הוא MRI (שבה אין קרינה), ולעיתים ניתן לראות שינויים גם בצילום רנטגן רגיל (סיטי ומיפוי עצמות שקולים ל300 צילומי רטנגן...).
 בכל מקרה מציע לך לדון עם כל הדברים האלה עם הראומטולוג המטפל (שאני מקווה שיש לך עם דלקת מפרקים פסוריאטית)

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על התגובה, אבל לצערי היא לא הרגיעה את התסכול והיאוש'
תודה על התגובה, אבל לצערי היא לא הרגיעה את התסכול והיאוש
27/04/2018 | 23:14
4
7
מהמצב הבלתי נסבל של שלפוחית כאובה שמשבשת לי את החיים כבר יותר משנתיים כי שום  טיפול לא עוזר לי והמצב רק הולך ומחמיר.
אני מרגישה שהרופאים   שעליהם נמנים ראומטולוגית, אורולוג  , גניקולוג ( כאב כרוני ) , רופאת כאב ופיזיותרפיסטית מפספסים אותי והאבחנות שלהם  סותרות . כל אחד מהם מתמקד בתחום שלו בלבד ולא מסתכל על הדברים בצורה רחבה ורב מערכתית.
לצפיה ב-'כאבים באגן'
כאבים באגן
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 16:57
3
5
אני מבין שזה מתסכל מאוד, אבל חשוב לעשות כאן הפרדה
אם יש דלקת של מפרק הכסל והעצה כתוצאה מדלקת המפרקים הפסוריאטית - זה משהו שחבל מאוד לפספס, כי יש לזה טיפולים מעולים היום. אז אם יש חשד ועדין לא נעשה, הייתי משלים MRI של המפרק הנ"ל ומטפל אם אכן מאובחן.

יתכן שחלק מהכאבים באגן קשורים וישתפרו במקביל, אם לא יתכן ויהיה צריך להמשיך לטפל בזה כשלפוחית רגיזה כחלק מפיברומיאלגיה. שכאן הטיפול הוא פחות "הוקוס פוקוס" ויתכן ויקח יותר זמן, אבל כדאי לנסות למצות אותו. 
לצפיה ב-'לא הבנתי איך ניתן לטפל בשלפוחית כאובה כחלק מפיברומיאלגיה '
לא הבנתי איך ניתן לטפל בשלפוחית כאובה כחלק מפיברומיאלגיה
08/05/2018 | 22:47
2
5
כשאף רופא לא מתייחס לפיברומיאלגיה כסיבה לבעייה ?
האמת, אני כבר מיואשת מהעובדה שהפכתי להיות שבוייה בידי שלפוחית שהשתלטה לי על החיים ושיבשה אותם לחלוטין.
לצפיה ב-'שלפוחית רגיזה'
שלפוחית רגיזה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 17:01
1
9
טיפול בפיברומיאלגיה הוא אכן לא פשוט ודורש הרבה סבלנות ועבודה עצמית.
אני מכיר את דר' רוית יחיאלי (גילוי נאות- מכיר אישית) אורולוגית מומחית שמטפלת בשלפוחית רגיזה. היא מקבלת דרך מכבי ודרך כללית, ומאמין שגם פרטי באזור המרכז.
מאמין שיש עוד אורולוגים, גניקולוגיים שמתעסקים עם זה, ובנושאים כאלו חשוב לבחור רופא שיש לו חיבה לנושא, כי כמו בפיברומיאלגיה יש ראוטמטולוגים שלא ירצו או יעדיפו לא לטפל בזה, כנל לגבי שלפוחית רגיזה. 
לצפיה ב-'תודה על המידע '
תודה על המידע
11/05/2018 | 00:14
2
קבעתי תור אצל אורגיניקולוג מומחה  ברפואת האגן (ד"ר גיל לוי) ואני מקווה שהוא יתן מענה לבעיות שלי. 

לצפיה ב-'SIJ'
SIJ
04/04/2018 | 03:12
1
41
שלום דר' אלאלוף,

העליתי לפה פעם תמונות מCT אגן+בטן שעברתי. לצערי כאבי הגב-עכוז-רגל שלי עדיין נמשכים.
בחנתי עוד את הCT ונתקלתי בעוד מקום שבו ניתן לראות את המפרקים הסאקרואיליאקיים. אמנם זו רק תמונה אחת, אך אשמח אם תוכל לחוות דעתך (אני כמובן מבין שזה בעירבון מוגבל מאד) - האם ניתן לראות בה שינוי כלשהו במפרק או שמא מדובר בתמונה נורמטיבית? האם יש בה רמז לסאקרואיליטיס שאולי מצריך בירור מעמיק יותר בMRI?

מצ"ב תמונה

תודה רבה!
מנואל
לצפיה ב-'כאבים באגן'
כאבים באגן
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 21:47
18
הי מנואל
איני רואה כאן פתולוגיה. בסיטי אפשר לראות ארוזיות (כמו ביסים בעצם) ושינוייים אחרים שאיני רואה פה. 
כאמור בדיקת הבחירה היא MRI, כי יכולה להיות דלקת פעילה ללא שינויים מבניים.
לצפיה ב-'דלקת מפרקים'
דלקת מפרקים
02/04/2018 | 11:37
1
59
שלום, יש לי בעיה, אשמח אם תוכל לעזור לי בה.
יש לי כאבים בידיים,מזה 4 חודשים. גם באצבעות, וגם חולשה רצינית [קשה לי להרים או להחזיק דברים]. בנוסף קצות האצבעות שלי הן בצבע אדום-סגול כזה.
הלכתי לראמטולוג, הוא בדק לי את הידיים, אמר שיש חשד לדלקת מפרקים. הוא גם שלח אותי לבדיקות דם. עשיתי בדיקות דם, הן יצאו תקינות לגמרי. שאלתי אותו אם יש לי דלקת פרקים הוא אמר לי שכן עפ"י הבדיקה - בידיים. הוא הביא לי תרופות.
brexin 20 מ"ג
famotidine 40 מ"ג  

השאלה שלי, האם כך בודקים אם יש דלקת מפרקים? זה נשמע לי מאד מוזר...רק על סמך בדיקה בידיים. האם כדאי לקחת את התרופות האלה?
האם כדאי ללכת לרופא אחר?
אשמח לתשובה
לצפיה ב-'דלקת מפרקים'
דלקת מפרקים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 21:46
31
זו שאלה קצת גדולה, ואיני בטוח שיש לי את כל המידע על מנת לענות על זה. 
ברב המקרים לאבחנה של דלקת מפרקים מספיק הסיפור של החולה, ובדיקה גופנית.
יש מקרים שהם פחות ברורים ודורשים מעבר, כמו הדמייה של צילומי רנטגן , אולטראסאונד או MRI.
אם הוא ראה בודאות דלקת של המפרקים בידיים, אז זה מספיק לאבחנה (גם אם בדיקות הדם תקינות). במידה שלא מוצאים סיבה ברורה (כמו דלקת מפרקים שגרונתית, דלקת מפרקים פסוריאטית וכו') לעתים מטפלים בתרופות נוגדות דלקת כלליות כמו ברקסין (אותה משפחה של נורופן)

לצפיה ב-'מדדי crp תקינים מעל חצי שנה אבל ברך נפוחה'
מדדי crp תקינים מעל חצי שנה אבל ברך נפוחה
30/03/2018 | 02:24
1
45
שלום וחג שמח.

רציתי לדעת בבקשה, חולה בדלקת פרקים פסוריאטית, מדדי crp שלי תקינים מעל לחצי שנה מתחת ל 0.5.

העניין הוא שלמרות שמדדים תקינים ברך שמאל שלי מאוד מאוד נפוחה. 

2 שאלות:

1. מדוע יש נפיחות למרות שמדדי דלקת תקינים?
2. האם האמירה הזו נכונה- "בדלקת פרקים פסוריאטית מדדי crp יכולים להיות תקינים למרות המצאות הדלקת וגם שפרדניזון מטשטש את תוצאות בדיקות הדם כך שלמרות שיש דלקת פעילה הפרדניזון גורם לתוצאה לא אמינה של crp תקין?"

תודה רבה.

יובל
לצפיה ב-'CRP AND PSORIATIC ARTHRITIS'
CRP AND PSORIATIC ARTHRITIS
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 21:34
23
הי יובל,
בדלקת מפרקים פסוריטית אכן לעיתים מדדי הדלקת תקינים כגם כאשר יש מחלה פעילה. יש חולים שנוטים להעלות CRP בזמן פעילות ויש כאלה שיכולים להחריב מפרקים עם CRP תקין. פרדניזון גם יכול להוריד CRP אם כי בדכ הוא עושה זאת במנגנון של טיפול בדלקת. 
בכל מקרה ברך נפוחה דורשת טיפול, מקובל לנקר להוציא את הנוזל ולהזריק קצת סטרואידים פנימה. יתכן שהנוזל יהיה לא דלקתי (לפי ספירת התאים הלבנים) ואז יתכן שזה יותר עקב תהליך של שחיקה של הברך ולא דלקת מפרקים פסוריאטית (כלומר לניקור יש גם אלמנט אבחנתי).

בהצלחה 
לצפיה ב-'כאבים ראומטיים ו-PPI'
כאבים ראומטיים ו-PPI
29/03/2018 | 15:13
1
30
שלום, האם נטילת PPI יכול להחמיר כאבי שנובעים מAS?
אני שם לב למתאם מדויק בין נטילת PPI להחמרה בכאבים, אך רופא המשפחה לגלג על העניין.

תודה
לצפיה ב-'כאבים ראומטיים וסותרי חומצה'
כאבים ראומטיים וסותרי חומצה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 19:41
8
הי
אני לא מכיר, ולא מצאתי שמדווח על זה בתופעות הלוואי של התרופה.
אך תמיד יש דברים חדשים, ולא כולנו יצאנו מאותו בית חרושת... אז יתכן שאצלך זה כן גורם לכך.
בכל מקרה PPI זה לעיתים תרופה שמתחילים ושוכחים להפסיק, אז יש סיבה לבדיקה מחדש אם אתה צריך את זה או לא, ואם לא אפשר להפסיק. אפשר גם לנסות לעבור לתרופה אחרת או למשפחה אחרת כמו H2blockers.
לצפיה ב-'התנגשות בין תרופתית'
התנגשות בין תרופתית
27/03/2018 | 06:21
5
48
שלום רב

לאיזה רופא עליי לפנות,כדי לדעת אם  יש לי בתרופות שאני לוקחת התנגשות בין תרופתית-אני מרגישה שמשהו לא בסדר איתי.

אני יודעת שב "מכבי"יש תוכנה שמראה X אדום ברגע שיש התנגשות בין תרופות.אני ב "כללית"
תודה לעונים
רות
לצפיה ב-'התנגשות בין תרופות'
התנגשות בין תרופות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2018 | 02:30
4
43
יש מקצוע שנקרא פרמקולוגיה קלינית, זה רופא שעושה התמחות בפרמקולוגיה. לרב לבתי חולים יש דמות כזו שמתווה מדיניות של טיפולים תרופתיים, איני יודע אם הם רואים מטופלים דרך קופת החולים.

לא הייתי סומך על ה "X" של קופת החולים, או אפילו של תוכנות רפואיות, כי לעיתים הם עודף זהירות  וגם על שילובים שמאוד מקובלים זה כותב אזהרות חמורות.

יכולה לנסות לכתוב את הדילמה שלך ואוכל לנסות לעזור
לצפיה ב-'התרופות שאני מקבלת'
התרופות שאני מקבלת
28/03/2018 | 05:56
3
32
בת 65-גובה 1.77 משקל 90 ק"ג.
ל.ד 130/70 דופק 88 

בבוקר
-אומפרדקס 40 מג
טריטייס 2.5 מג-לא סובלת מל.ד
קרדיולוק-2.5 מג -נוסף לאחרונה-עקב דופק מהיר
גלוקומין 850 מג

צהריים

מיקרופירין 100 מג.
גלוקומין 850 מג

ערב
מירו 30 מג-המטרה לעזור לישון-(איני בדיכאון או חרדה)
אטוזט 10/40 מג.
גלוקומין 850 מג

יותר מאוחר-ויקטוזה זריקה 1.8 יחידות.
אודה לתשובה
בברכה
רות

לצפיה ב-'תגובות בין תרופתיות'
תגובות בין תרופתיות
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 19:37
2
8
הי,
מצטער על זמן התגובה האיטי. 
לפי דעתי זהו שילוב מקובל.
בבדיקה של התרופות באתר רפואי, יתכנו אינטראקציות בין אספירין למספר תרופות, אך רק כאשר משתמשים במינונים של 3 גרם ומעלה (כבר לא מקובל היום). 
תתכן התנגשות בין גלוקומין לטריטייס, אבל זה מאוד תיאורטי וזהו שילוב מאוד מקובל והדגים שמשפר שרידות בחולים עם סוכרת. 
כמובן שתמיד אפשר להתייעץ עם פרמקולוג קליני. 
לצפיה ב-'תודה ד"ר אופיר'
תודה ד"ר אופיר
25/04/2018 | 21:13
1
6
בנתיים ,רופא המשפחה הסביר לי שאני מקבלת טריטייס למרות שלא סובלת מל.ד. כהגנה על הכליות מפני הסכרת.
ל.ד. שלי 120/70
בברכה
רות
לצפיה ב-'טריטייס'
טריטייס
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 16:47
3
כן מאוד מקובל לתת תרופה מהמשפחה הזו לחולי סכרת במיוחד עם חלבון בשתן, גם אם לחץ הדם תקין.
הרבה בריאות

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ