לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
85018,501 עוקבים אודות עסקים

פורום גסטרו ילדים

גסטרואנטרולוגית ילדים הנה לדעתי תחום מרתק ורחב במיוחד. רופא ילדים חייב להיות מיומן באבחונים ובהסתמנויות של מחלות רבות של גיל הילדות. האופן בו מחלות מתבטאות בילדים הנו פחות ספציפי בהשואה למחלות בגיל מבוגר יותר. ילדים עם מחלות המערבות מערכות רבות בגופנו יופיעו אצל הרופא עם הקאות, צהבת, שלשול. גסטרואנטרולוג לילדים חייב להכיר מחלות שכיחות כמו קוליק ורפלוקס וכן מחלות נדירות המערבות את הכבד. הרבה מחלות זיהומיות, דלקתיות, מטאבוליות ואחרות יתבטאו עם סימנים גסטרואינטסטינלים. מערכת העיכול שלנו מתחילה בפה, מסתיימת בפי הטבעת וכוללת את הכבד והלבלב. למערכת העיכול שלנו יותר תאי עצב מאשר במערכת העצבים הפריפרית, יותר תאים של המערכת החיסונית (אימונולוגית) מאשר בכל בלוטות הלימפה, יותר חיידקים (רובם ידידותיים) מאשר מספר תאי הגוף. מערכת העיכול אחראית על שמירת איזון בין האדם, המזון, הגורמים המזהמים שבסביבה, אחראית על מצבי דלקת וריפוי. יש במערכת זו יותר הורמונים מאשר בכל יתר הבלוטות האנדוקריניות. לעיתים כתוצאה מחוסר איזון בשיווי המשקל תפרוצנה מחלות.גסטרואנטרולוג לילדים הנו בראש ובראשונה רופא ילדים טוב. רופא היודע לאבחן מחלות ילדות ואת תסמיניהן. בנוסף הוא צריך להכיר מחלות ספציפיות לתחום כולל מחלות כבד, מחלות מטאבוליות, מחלות לבלב, מחלות מעי דלקתיות, שלשול חריף וכרוני, הפרעות בשגשוג, כאבי בטן, חוסר ספיגת לקטוז, עצירות כרונית ועוד.גסטרןאנטרולוג ילדים מבצע פעולות חודרניות כמו אנדוסקופיות, קולונוסקופיות, ביופסיות כבד, סיגמואידוסקופיות וכן תבחינים פחות חודרניים. אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם הרדיולוגים, הפתולוגים, כרורגים לילדים עם התזונאיות ועם קלינאית התקשורת. היות ואנו מטפלים בילדים עם מחלות חריפות וכרוניות, עלינו לתת את הדעת לתופעות של הפרעות בגדילה, דימוי עצמי של החולה במחלה כרונית, נטילת סידן מהעצם וצריכים לעבוד מול בית הספר ואף לשתף פעולה ולהעזר במידת הצורך בפסיכולוג.אנו מטפלים בפגים בילודים, בתינוקות בפעוטות ועד לגיל ההתבגרות ולעיתים גם מעבר לכך.תפעול הקהילה:תפעול הקהילה יהיה על בסיס שאלות תשובות בתחילה ובהמשך נשקול את הצורך ביצירת קהילה אינטראקטיבית. ברור שלחלק מהשאלות לא יהיו בידי תשובות מיידיות ובמצבים מסויימים אזדקק לפרטים נוספים. קשה הייעוץ במצבים בהם החולה לא נבדק על ידי הרופא המייעץ אך במסגרת המגבלות אנסה לתרום לבריאות ולחינוך הקהילה. אני רואה חשיבות מכרעת לנושאים כמו רפואה מונעת ובריאות הילדים בארץ.כל הצעה שלכם תישקל באופן מקצועי. אשמח לאמץ נושאים נוספים והצעות לשיפור.בואו נצא לעבודה…יחד איתכם ובשבילכם.ד"ר שלמה גבעוניגסטרואנטרולוג ילדיםמ"מ מנהל יחידת גסטרו ילדים בי"ח "דנה", מרכז רפואי ת"א

אודות הפורום גסטרו ילדים

גסטרואנטרולוגית ילדים הנה לדעתי תחום מרתק ורחב במיוחד. רופא ילדים חייב להיות מיומן באבחונים ובהסתמנויות של מחלות רבות של גיל הילדות. האופן בו מחלות מתבטאות בילדים הנו פחות ספציפי בהשואה למחלות בגיל מבוגר יותר. ילדים עם מחלות המערבות מערכות רבות בגופנו יופיעו אצל הרופא עם הקאות, צהבת, שלשול. גסטרואנטרולוג לילדים חייב להכיר מחלות שכיחות כמו קוליק ורפלוקס וכן מחלות נדירות המערבות את הכבד. הרבה מחלות זיהומיות, דלקתיות, מטאבוליות ואחרות יתבטאו עם סימנים גסטרואינטסטינלים. מערכת העיכול שלנו מתחילה בפה, מסתיימת בפי הטבעת וכוללת את הכבד והלבלב. למערכת העיכול שלנו יותר תאי עצב מאשר במערכת העצבים הפריפרית, יותר תאים של המערכת החיסונית (אימונולוגית) מאשר בכל בלוטות הלימפה, יותר חיידקים (רובם ידידותיים) מאשר מספר תאי הגוף. מערכת העיכול אחראית על שמירת איזון בין האדם, המזון, הגורמים המזהמים שבסביבה, אחראית על מצבי דלקת וריפוי. יש במערכת זו יותר הורמונים מאשר בכל יתר הבלוטות האנדוקריניות. לעיתים כתוצאה מחוסר איזון בשיווי המשקל תפרוצנה מחלות.גסטרואנטרולוג לילדים הנו בראש ובראשונה רופא ילדים טוב. רופא היודע לאבחן מחלות ילדות ואת תסמיניהן. בנוסף הוא צריך להכיר מחלות ספציפיות לתחום כולל מחלות כבד, מחלות מטאבוליות, מחלות לבלב, מחלות מעי דלקתיות, שלשול חריף וכרוני, הפרעות בשגשוג, כאבי בטן, חוסר ספיגת לקטוז, עצירות כרונית ועוד.גסטרןאנטרולוג ילדים מבצע פעולות חודרניות כמו אנדוסקופיות, קולונוסקופיות, ביופסיות כבד, סיגמואידוסקופיות וכן תבחינים פחות חודרניים. אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם הרדיולוגים, הפתולוגים, כרורגים לילדים עם התזונאיות ועם קלינאית התקשורת. היות ואנו מטפלים בילדים עם מחלות חריפות וכרוניות, עלינו לתת את הדעת לתופעות של הפרעות בגדילה, דימוי עצמי של החולה במחלה כרונית, נטילת סידן מהעצם וצריכים לעבוד מול בית הספר ואף לשתף פעולה ולהעזר במידת הצורך בפסיכולוג.אנו מטפלים בפגים בילודים, בתינוקות בפעוטות ועד לגיל ההתבגרות ולעיתים גם מעבר לכך.תפעול הקהילה:תפעול הקהילה יהיה על בסיס שאלות תשובות בתחילה ובהמשך נשקול את הצורך ביצירת קהילה אינטראקטיבית. ברור שלחלק מהשאלות לא יהיו בידי תשובות מיידיות ובמצבים מסויימים אזדקק לפרטים נוספים. קשה הייעוץ במצבים בהם החולה לא נבדק על ידי הרופא המייעץ אך במסגרת המגבלות אנסה לתרום לבריאות ולחינוך הקהילה. אני רואה חשיבות מכרעת לנושאים כמו רפואה מונעת ובריאות הילדים בארץ.כל הצעה שלכם תישקל באופן מקצועי. אשמח לאמץ נושאים נוספים והצעות לשיפור.בואו נצא לעבודה…יחד איתכם ובשבילכם.ד"ר שלמה גבעוניגסטרואנטרולוג ילדיםמ"מ מנהל יחידת גסטרו ילדים בי"ח "דנה", מרכז רפואי ת"א
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'סגירת הפורום'
סגירת הפורום
03/04/2017 | 15:59
56
בשל פרישת מנהלת הפורום, אנו סוגרים את הפורום לעת עתה.

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'הקאות חוזרות ילד בן 6-דחוף'
הקאות חוזרות ילד בן 6-דחוף
28/03/2017 | 23:45
157
שלום
הבן שלי סובל מהקאות חוזרות בתדירות גבוהה כפעמיים ביום מספר חודשים בשנה מאז שהיה תינוק. עברתי כל בירור אפשרי מול רופא משפחה, גסטרולוג, רופא אלרגיה באם יש רגישות לחלב ונשלל בבדיקה, נירולוג.
הוא סובל מהשמנה, ובעיקר בתקופות שמקורר ויש לו ליחה מקיא לעיתים קרובות מאוד, אך גם לאחר מכן תקופה ארוכה ממשיך להקיא עקב לחץ נפשי, התרגשות או אכילת יתר.
אנו נמנעים מאוד לתת מוצרים המגבירים את הבחילה וההקאות, ומספקים אוכל דל בקלוריות, לצערי אינו אוהב ירקות.
יש לצין שאני חולת קרוהן ובעלי חולה fmf.
 חוששת שקיים קשר למחלות שלנו,
אודה לייעוץ מה כדאי לעשות?
תודה רבה

לצפיה ב-'בלוטות מזנטריאליות'
בלוטות מזנטריאליות
07/03/2017 | 10:10
117
בבדיקת אולטרה סאונד שעברה נתגלה בלוטות מזנטריאליות גודל 0.7 
היום בבדיקת אולטרה סאונד מעקב אליהם נתגלה קשרי לימפה בודדים בבטן תחתונה גודל 5*11 עם מראה תקין
אבקש לדעת מה המשמעות ומה דרך הטיפול בנושא
לצפיה ב-'חשד לצליאק- האם לחכות חצי שנה?'
חשד לצליאק- האם לחכות חצי שנה?
01/03/2017 | 16:30
140
בני בן 14 שבר עקומות גדילה (גובה) מאחוזון 50 ל-20 תוך שנה, במשקל עלה ושמר על אותו אחוזון. מרגיש טוב, אין כאבי בטן או שילשולים. עשינו בדיקות דם פעמיים בהפרש של שבועיים והתוצאות היו: CS היה 119 ירד ל-96, EMA 1:2.5 עם TTG שהיה 24 וירד ל- 1. בלוטת מגן- תקין- IGF1 תקין. רמת אמונוגלובולינים G M תקינה A350. ס"ד תקינה, כימיה תקין. בהתייעצות עם גסטרו - הומלץ לא לעשות ביופסיה ולחזור על הבדיקות בעוד חצי שנה. האם הגיוני? תודה. הופננו לאנדוקרינולוגיה לבירור גדילה.
לצפיה ב-'שלשולים אחרי מיקרולט'
שלשולים אחרי מיקרולט
28/02/2017 | 07:14
34
תינוקת בת שנה משלשלת כבר 5 ימים אחרי מיקרולט. האם הגיוני שזו הסיבה? 
קצת רקע: בשישי היו 5-6 הקאות במהלך כ-8 שעות. אובחנה דלקת אוזניים וכן גושי צואה יבשים וחלחולת מוגדלת. נשלחנו לקיבלנו נוזלים, אנטיביוטיקה וחוקן. מיד לאחר החוקן היתה יציאה קשה גדולה. לאחר כ-18 שעות היו 4 שלשולים רצופים. מאז 2-3 שלשולים ביום. הילדה מקבלת אנטיביוטיקה ונורמלקס. שותה, אוכלת, חיונית. 
לצפיה ב-'ריפלוקס סמוי לבן חודשיים '
ריפלוקס סמוי לבן חודשיים
25/02/2017 | 11:11
76
תינוק בן חודשיים מקבל שבוע וחצי נקסיום אך אין שום שינוי .. מאז שהחל לקחת התחילו פליטות שלא היו לפני כן. האם התרופה אמורה היתה כבר להשפיע ?
לצפיה ב-'האשימוטו וחוסר בי 12 '
האשימוטו וחוסר בי 12
16/02/2017 | 13:55
23
שלום רציתי להתייעץ לאיזה רופא מומחה פונים .ביתי בת 16 .מזה שנתיים חולה בהאשימוטו שאובחן עקב עייפות וחולשה קשה .בנוסף לבלוטה היה חוסרים בבי 12 ברזל סידן .בין היתר קיבלה זריקות בי 12.עכשיו אחרי שנתיים בדיוק שוב התלוננה ואובחן עוד פעם חוסר של בי 12.פריטין וחומצה פולית כל יום אוכלת שניצל עוף ושעועית לבנה .יחסית הרבה טונה .האם פונים לאנדוקרינולוג בנושא???אבחנה לצליאק שלילית .האם יש צורך בבירור אצל גסטרו או אנדוקרינולוג?משפיע מאד לרעה על מצב רוח ולימודים
לצפיה ב-'בדיקת TTG'
בדיקת TTG
26/01/2017 | 16:06
38
שלום רב,

לבת שלי יש צליאק מגיל 10 כל השנים הנוגדנים היו שליליים עכשיו עשתה בדיקת TTG והתוצאה 28 חיובי חלש מה זה אומר? היא עדיין שומרת על דיאטה נטולת גלוטן, לא ידוע לי שהיא אוכלת משהו עם גלוטן
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת צליאק'
תוצאות בדיקת צליאק
15/01/2017 | 18:58
78
הי, קיבלתי את התוצאות הבאות ומעוניינת לדעת מה פשרן:
IgG 1740
Igm 195
IgA 367
Celiac Screen 146
תודה מראש

לצפיה ב-'כאב בטן וכאב בפי הטבעת'
כאב בטן וכאב בפי הטבעת
10/01/2017 | 22:09
88
בני בן 4 לפני כחודש נדבק בחיידק שיגלה, החלים ללא טיפול תרופתי בהמלצת רופא המשפחה. מאז החלים אך בשבוע האחרון החל להתלונן על כאבי בטן חזקים בבטן התחתונה (ממש מעל לבולבול) בזמן יציאות והן במהלך היום על כאבים וגרד בפי הטבעת. (פי הטבעת נראה נורמלי ואין ליכלוך שהיה אולי יכול לגרום לגרד).
בדיקות תרבית וטפילים היו תקינות. 
מה זה יכול להיות ?
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
09/01/2017 | 17:44
6
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'שלשולים חוזרים '
שלשולים חוזרים
29/12/2016 | 09:24
70
שלום רב, הילד שלי בן שנה ושלושה חודשים בחודשים האחרונים כל שבוע וחצי בערך יש לו שלשולים עשיתי בדיקות דם ולא מצאו שיש בעיה אני מאוד מודאגת �� מה זה יכול להיות 

לצפיה ב-'יש לי צואה ירוקה'
יש לי צואה ירוקה
29/12/2016 | 01:27
54
שלום אני בן 12 ויוצא לי צואה ירוקה האם אתם יודעים ממה זה נובא? אני ממש מודאג!
לצפיה ב-'לילות ללא שינה'
לילות ללא שינה
19/12/2016 | 10:50
58
בני בן השנה פלוס כתינוק היה מלאך, לפני 6 חודשים כשהיה כ- 8 חודשים התחילו לילות ללא שינה. הבן היה קם כל לילה מספר פעמים, לפעמים הנקה היתה מרגיעה ורוב הפעמים אפילו כאשר הנקתי אותו הוא היה צועק מכאבים ומתפתל באיזו הבטן. מאז שהוא 8 חודשים הרוטינה הזאת חוזרה על עצמה. לפני כ3 חודשים המצב החריף, ראינו בצואה שהאוכל לא מתעכל, יש ריר בצואה. הלכנו לבדיקה אצל רופא, התינוק אפילו ירד במשקל מ-10 ק"ג ירד ל9.2 ק"ג. בדיקות הדם והצואה היו תקינות. ואין רגישות לחלב וגלוטן. אני למרות זאת הפסקתי לתת לו מוצרי חלק וגלוטן כבר חודש. הוא עכשיו עולה במשקל וחזר ל-10 אך הלילות עד עם השכמות, צרחות ושום דבר לא מרגיע האותו. צורח 20-30 דקות ואחר כך חוזר לישון מותטש, אחרי שעה- שעתיים שוב קם צורח ל20-30 דקות וחוזר לישון. עליי לציין שבבוקר הכל בסדר ותקין. הרופא אומר שתקין ושכנראה ההשכמות שלו הינם בגלל ביעותי לילה. אני בלילה שמה לב שהילד מתפתל בכאבים ולא מפחד. הוא לא מפחד, הוא מורח על הידיים שלי תוך כדי התפתלות ועיוותים בגוף.
אני נואש ועייפה מאוד
מה כדי לעשות? אילו בדיקות כדי לעשות לתינוק?
לצפיה ב-'דם בצואה אצל פעוטה'
דם בצואה אצל פעוטה
14/12/2016 | 08:11
48
בתי בת שנה וחודשיים
אתמול החלפתי חיתול וראיתי דם בצועה בכמות גדולה. הדם היה בפנים ולא רק בחלק החיצוני.
אני מאוד חוששת מאחר שלהבדיל אימי חלתה בסרטן המעי הגס בגיל צעיר (34) והיום ברוך השם בריאה.
האם יש לפנות לגסטרו?  מה ההמלצה לעשות? לא ראיתי פצע נראה לעין בפי הטבעת
אודה להתייחסותכם
לצפיה ב-'ליחה '
ליחה
11/12/2016 | 15:19
19
בת 14
היי אני סובלת ארבעה חודשים מליחה ונזלת אחורית בגרון (כמו גוש בגרון) אני כל הזמן צריכה להשתעל ולהוציא את הליחה. הייתי אצל רופא אא"ג והא נתן לי אנטיביוטיקה למשך שבוע האנטיביוטיקה לא עזרה וחזרתי לרופא (אא"ג) הוא שלח אותי לצילום סינוסים והצילום יצא תקין. חזרתי לרופא עוד פעם והוא עשה לי בדיקה עם סיב אופטי שגם יצאה תקינה. אני ממש ממש מיואשת כי ניסתי הכל כולל תרסיסים לאף כדורים מתמוססים להפחתת הליחה ושום דבר לא עוזר.יכול להיות שמדובר ברפלוקס לרינגאפרינגאלי?
לצפיה ב-'טיפול בשלשולים בחולה Microvillus atrophy '
טיפול בשלשולים בחולה Microvillus atrophy
10/12/2016 | 21:30
20
שלום רב,
אני בחור בן 29 הסובל מילדות מ-Microvillus atrophy. מזה שנים המחלה בשליטה, מצליח לשמור על המשקל ללא TPN, מרגיש מצוין וחיי חיים רגילים. 
אני יודע שהגיל כביכול לא מתאים אבל תמיד הייתי במעקב רופאי ילדם בגלל נדירות המחלה שלי והופעתה בילדים
הבעיה היא שאחת למס' שנים אני חוטף גסטרואנטריטיס קשה, זקוק לתמיכה ב-TPN (יש לי PORT-A-CATH) והבעיה היא שלאחר מכן לוקח למעי שלי המון זמן לחזור לעצמו ולשלשולים להיפסק. בעבר רופא גסטרו ילדים שעקב אחריי היה נותן לי קורסים קצרים של אנטיביוטיקה וזה היה מאוד עוזר. ידוע לי גם היום שיש אנטיביוטיקות שלא נספגות במעי כמו כולירצין (שנדמה לי שאין בארץ) או ריפקסימין. 
התקופות האלה לא פשוטות עבורי וכעת אני נמצא באחת כזו לאחר גסטרואנטריטיס מאוד חזק לפני כ-3 שבועות (אירוע אחרון דומה לפני שנתיים- קמפילובקטר). כל התרופות בסגנון קל-בטן, אימודיום וכדומה לא משפיעות בכלל. אשמח לעצה וחוות דעת מקצועית לגבי כיצד עליי לגשת לאירועי שלשול קשים ונדירים מסוג זה, שמתישים אותי וגם מצריכים ממני להתחבר ל-TPN, דבר שאני משתדל מאוד להימנע ממנו. 
לצפיה ב-'רפלוקס בגיל צעיר'
רפלוקס בגיל צעיר
29/11/2016 | 23:54
1
79
לילדה שלי (בת 5.5) עולה האוכל לעיתים מאוד קרובות. זה החל בגיל צעיר יותר (בערך לפני שנתיים שלוש), אך שני רופאי גסטרו בעבר אמרו שאין כזה דבר רפלוקס בגיל כה צעיר ושזה ייעלם עם הזמן. האם נכון? בינתיים לא נעלם ויש הסטוריה מכובדת של רפלוקס בגנטיקה המשפחתית.. האם יש סיבה לדאגה?
לצפיה ב-'רפלוקס'
רפלוקס
01/12/2016 | 21:56
53
אכן בדרך כלל בינקות מופיע וחולף עד גיל שנה היות ולא חלף שווה לבדוק לבצע גסטרוסקופיה ולטפל להגן על הושט בהצלחה גשו לרופא גסטרו
לצפיה ב-'בת שנה וחצי עם פיסורה'
בת שנה וחצי עם פיסורה
20/11/2016 | 18:25
2
60
שלום, לבתי הקטנה יש פיסורה והיצאות ממש קשות... המלצות לטיפול או רופא ממולץ... זה כבר תקופה ארוכה והרופא שבקופת חולים אמר שאין הרבה מה לעשות... אני בטוח שיש פתרון טוב יותר אבל לא מוצא משהו באיטרנט..עזרתכם. תודה רבה.
לצפיה ב-'כל כמה זמן עונים כאן לשאלות?'
כל כמה זמן עונים כאן לשאלות?
22/11/2016 | 12:04
28
האם לחפש פרום אחר?
לצפיה ב-'דר מוריס ונטוררו'
דר מוריס ונטוררו
23/11/2016 | 11:13
42
כירורג, פרוקטולוג, אדם עדין, רגיש ומקסים. הוא עזר לבת זוגי [ אמנם לא ילדה] וזיהה שיש לה פיסורה ולא טחורים.
המליץ על משחה, לא זוכר את שמה, שעושה דברים טובים.
הוא עובד במכבי, הוא רופא בתל השומר.
לצפיה ב-'בת 6.5 , כאבי בטן. מה אפשר לעשות?'
בת 6.5 , כאבי בטן. מה אפשר לעשות?
18/11/2016 | 09:25
60
שלום, 
בת 6.5 ויש לה בטן בולטת, נפוחה והיא לא שמנה בשאר חלקי הגוף. מרבה להתלונן על כאבי בטן (כמה פעמים בשבוע). 

היינו אצל גסטרו ברמב"מ, עשו לה אולטרה-סאונד. בדיקת ציליאק פעם הייתה גבולית ולאחר 3 חודשים תקינה. עכשיו מחכים לתור אצל אלרגולוג.  מחפשים המלצות!!! איזה מומחים עוד כדאי לפגוש? אולי יש המלצות למומחים ספציפיים? 

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ