לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92389,238 עוקבים אודות עסקים

פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר

אתר מקצועי העוסק במידע רפואי ושאלות גולשים בנושאי אולטרהסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר ובדיקות סיסי שליה.
האם לעשות מי שפיר? האם עדיף סיסי שליה? ואולי NIPT?
פרופ' יוסף שלו בעל ניסיון של 40 שנים ברפואת העובר עונה בפורום תשובות אישיות, מקצועיות ומפורטות.
ההיריון והעובר – שני נושאים יקרים וחשובים מכל. מטרתנו לשמור עליהם ולהביא ילד בריא הביתה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר

אתר מקצועי העוסק במידע רפואי ושאלות גולשים בנושאי אולטרהסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר ובדיקות סיסי שליה.
האם לעשות מי שפיר? האם עדיף סיסי שליה? ואולי NIPT?
פרופ' יוסף שלו בעל ניסיון של 40 שנים ברפואת העובר עונה בפורום תשובות אישיות, מקצועיות ומפורטות.
ההיריון והעובר – שני נושאים יקרים וחשובים מכל. מטרתנו לשמור עליהם ולהביא ילד בריא הביתה!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרתי לתת לכם מידע רפואי ועדכני בנושים הקשורים באבחון מומים אנטומיים וגנטיים בעובר.
מידע הקשור בבדיקות אולטרהסאונד בהריון ולעסוק בהתלבטויות באשר לביצוע ברור גנטי \ מי שפיר \סיסי שליה גם במבוגרות ובמיוחד בצעירות. 
מצוידות במידע שתקבלו ממני בפורום אתן אמורות לשוחח על כך ולהגיע להחלטה משותפת עם רופא הנשים שלכן.
הפורום אינו מחליף ייעוץ רפואי אישי על ידי הרופא שלכן. 
אני מצפה לדו שיח מנומס ועניני בין הגולשים. כאשר ייכתב מידע שגוי וכזה שאינו תואם את רוח הפורום הוא יוסר. 
יש לכן הזדמנות להתעדכן במידע רפואי ולקבל תשובות על בעיות שמתרחשות אצלכן בהריון. אשמח מאוד לעזור. 
פרופ' יוסי שלו.  

המשך >>

לצפיה ב-'סקירה מאוחרת'
סקירה מאוחרת
20/11/2017 | 10:39
2
130
שלום פרופסור שלו,
 עשיתי סקירה מאוחרת ויצא שהעובר קטן בשבוע וחצי מגיל ההריון. מה עושים ?
לצפיה ב-'גדילת עובר באולטראסאונד'
גדילת עובר באולטראסאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 19:13
1
140

שלום לך,
כתבי לי בבקשה  - 
1.האם יש מדד מסויים הקטן לגיל ההריון - גודל הראש, הבטן או הירך?
2.בסיכום הבדיקה - מה כתב הבודק? באיזה אחוזון נמצא משקל העובר.?
3. האם המחזור שלך סדיר?
4. האם הפער היה קיים גם בסקירה המוקדמת או בשקיפות? 
על פי תשובות אלה אוכל להתייחס במפורט לשאלתיך.

בכללית אומר שפער של שבוע וחצי בגודל העובר לגיל ההריון אינו בעיה אך מחייב הערכה נוספת בטווח של 2-3 שבועות.  
מחכה לתשובתך. 
פרופ' שלו. 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/11/2017 | 12:43
71
ביקרתי אתמול אצל רופא נשים והתחלתי מעקב גדילה.
נראה לי שיהיה בסדר
מודה לך על זמנך והתשובה המפורטת
לצפיה ב-'בהריון שני... התלבטות'
בהריון שני... התלבטות
21/11/2017 | 17:34
1
96
.
אני בת 41, בהריון השני שלי . בגלל הגיל שלי הסיכון לתסמונת דאון אצל העובר הוא 1:120. לאחר בדיקת שקיפות עורפית ובדיקות הסקר, ההסתברות ירדה ל 1:10,000.

מצד אחד, מדובר בתוצאות סטטיסטיות, מצד שני, התוצרות ממש טובות.

אני מתלבטת האם באמת כדאי לעשות בדיקת מי שפיר או אולי אפשר להסתפק בבדיקתNIPT.

אשמח לחוות דעת נוספת, תודה מראש
לצפיה ב-'מי שפיר או NIPT?'
מי שפיר או NIPT?
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2017 | 17:54
121
שלום שרונה,
התשובה הסטטיסטית שקבלת לגבי סיכון לתסמונת דאון בעובר ( 1:10,000 ) הוא טוב לאין שעור מאשר הסיכון לפי הגיל שלך ( 1:120).  גם בדיקת NIPT היא בדיקה סטטיסטית המזהה טוב את הסיכוי לתסמונת דאון. אלא, שאם בדיקת NIPT ,בכל זאת תזהה שלעובר שלך יש תסמונת דאון - הסיכוי שתשובה כזו נכונה היא היא בסביבות 50% - מה שנקרא PPV. וזה מאוד נמוך.
מצד שני יש מאות תסמונות כרומוזומליות שיכולות להתגלות בבדיקת מי שפיר שאותן בדיקת NIPT לא מגלה. מסיבה זו, את אמורה - גם על פי הנחיות משרד הבריאות - לבצע בדיקת מי שפיר.
בהצלחה,
פרופ' יוסי שלו      
לצפיה ב-'משקל העובר באחוזון 10'
משקל העובר באחוזון 10
19/11/2017 | 14:50
1
81

שלום לפורום,אני נמצאת כעת בשבוע 28 להריון. עברתי היום בדיקת אולטראסאונד ונאמר לי שמשקל העובר באחוזון 10, ולכן אני צריכה לעשות בדיקה נוספת בעוד שבועיים. מה המשמעות אחוזון 10? זה מסוכן? מה צריך לעשות במקרה כזה? תודה על תשובה מהירה. 

לצפיה ב-'גדילה עוברית בהריון'
גדילה עוברית בהריון
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2017 | 21:16
163
שלום לך - וברוכה הבאה, 
אנחנו מעריכים את הגדילה של העובר על פי טבלאות - עקומות גדילה. המשקל הממוצע למשקל העובר בשבוע 30 יהיה כ 1500 גר,  ובלידה - 3400 גר. המשקל הממוצע של העובר באכלוסיה הנבדקת נמצא באחוזון 50%. הגבול התחתון למשקל תקין הוא אחוזון 10, והגבול העליון - אחוזון 90. 

כלומר, בבדיקה שלך נמצא עובר במשקל המתאים לאחוזון 10.  יש לכך מספר סיבות. חלק ממהן קשורות לתזונה , אחרות לבעיות גנטיות ועוד. 

על מנת להתייחס לסיבה המתאימה במקרה שלך אני זקוק למידע נוסף.  ראשית ממתי אובחן לראשונה שעובר קטן לגיל ההריון. וכן, יש חשיבות למדדים המספריים שנמצאו בבדיקה  - לגבי קוטר הראש BPD, היקף הראש HC, היקף הטן AC, אורך עצם הירך FEMUR והיחס HC/AC. כל אלה נמצאים בדוח שקבלת. כתבי לי מה לגבי כמות מי השפיר - תקינה או מועטה. 

מחכה לתשובתך, 
פרופ שלו.  
לצפיה ב-'בדיקת מי שפיר'
בדיקת מי שפיר
19/11/2017 | 08:58
1
105

פרופ' שלו הנכבד,
אני שמחה מאוד על הפורום שנפתח שוב ומאחלת לך הצלחה. 
אני צריכה לעבור בדיקת מי שפיר בעוד שבועיים. יש לי 3 ילדים קטנים בבית ונאמר לי שצריך לנוח לאחר מכן. תוכל להסביר לי מה מותר ואסור לעשות אחרי הדיקור ובמשך כמה זמן?
שוב, אני שמחה שהפורום פעיל שוב.   
יסמין
לצפיה ב-'מנוחה לאחר מי שפיר '
מנוחה לאחר מי שפיר
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2017 | 21:03
138
שלום יסמין,
הדיקור עוצמו פשוט ונמשך כ 5 דקות כאשר במרבית הזמן מכסים את המקום בצורה סטרילית ומנקים בסבון ואלכוהול. שאיבת הנוזל נמשכת פחות מדקה. בסופו של ההליך - שאלה אותי המטופלת - "זה הכל ?"  . הפעולה באמת פשוטה. 

אני ממליץ למטופלות שלי לשכב יומיים, להיות במנוחה ורק קימה לשרותים, להתרחץ ולאכול. נכון שניתן גם לשכב במנוחה על הספה או בכורסא אך מנסיון, ברגע שאת קמה מהמיטה - את מתחילה לעשות דברים נוספים כמו  - להכין כוס תה, ואחר כך כריך, חביתה, ואז סנדויצים לילדים ( 3 ילדים!!) וככה נסחפים לעבודות הבית. אין לקיים יחסי מין 3 ימים מהדיקור. 

48 השעות ההראשונות הן קריטיות. בכל מקרה של עלית חום מעל 37.5, ירידת מים, כאבי בטן  חזקים או חולשה מומלץ להודיע מידית לרופא הנשים או לפנות למיון נשים. לפעמים ישנם כאבים באזור הדיקור. הם חולפים בדרך כלל לאחר מספר שעות מהפעולה. 

כדאי להימנע מפעילות גופנית - יוגה, פילאטיס, "הליכות" וכו במשך שבוע מהדיקור. להפחית בהרמת הילדים, להמנע מעבודות בית מאומצות ופעילות פיזית אחרת. 

המידע הרב המתקבל בבדיקת מי השפיר מצדיק את ביצוע הדיקור.  התנהגות  על פי ההנחיות מורידה את הסיכוני משמעותית. 

עברת בדיקת מי שפיר בהריונות הקודמים?  האם היו בהריון הנוכחי מאורעות של דימום? . יש לכך חשיבות לגבי בדיקת מי השפיר. 
בהצלחה,
פרופ' שלו 
לצפיה ב-'שלום ובהצלחה. השאלה שלי-'
שלום ובהצלחה. השאלה שלי-
16/11/2017 | 16:19
1
107

שלום פרופ שלו. 
אני מעוניינת לעשות בדיקת מי שפיר וכן את בדיקת הציפ הגנטי. האם בדיקת הציפ הגנטי ממומנת על ידי משרד הבריאות?
אודה לך מאוד על תשובתך
תודה,
רוני.

לצפיה ב-'ציפ גנטי - מימון משרד הבריאות'
ציפ גנטי - מימון משרד הבריאות
( לעמוד שלי בתפוז )
16/11/2017 | 22:13
145
שלום רוני,
זו החלטה נבונה לבצע את הציפ הגנטי. הבדיקה מגלה תסמונות כומוזמליות מעבר לאלה אשר מתגלות בבדיקת מי שפיר הרגילה. כ 20% מתסמונות הכוללות אוטיזם ניתנות לגילוי בציפ הגנטי. את האישור לקבל מימון ממשרד הבריאות מקבלים רק על ידי יועץ גנטי. 
ניתן לקבל המלצה כזו כאשר מתגלים מומים בבדיקת אולטרהסאונד של העובר. כגון - שקיפות עוריפת חריגה, הרחבת חדרים במוח וכן מומי מוח נוספים, הרחבת אגני הכליה, מעיים בוהקים, עורק טבורי אחד בחבל הטבור במקום שניים ועוד. 
אם החלטת לעבור את הבדיקה - שיהיה בהצלחה. 
אשמח לקבל תגובות מגולשות אחרות על סיבות שלהן לבצע ציפ גנטי ואולי לא. 
סוף שבוע רגוע לכולכן.
פרופ' יוסי שלו 
לצפיה ב-' פתיחת פורום מי שפיר וכניסת מנהל חדש '
פתיחת פורום מי שפיר וכניסת מנהל חדש
13/11/2017 | 15:24
78

אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר בשנית 
ומברכים את פרופ' יוסף שלו על כניסתו לניהול הפורום

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13'
התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13
14/10/2017 | 19:42
88
לא בטוחה שזה הפורום המתאים אבל לא מצאתי משהו מתאים. וחייבת להתייעץ.
הבת שלי כבר 8 חודשים מאז שקיבלה מחזור ורופא אמר שתיקח 3 חודשים פרוגילוטון בשביל להסדיר לה את המחזור, כי הוא ממש ארוך אצלה והיא כל הזמן במחזור מסכנה.
קראתי הרגע על התווית כלמיני תופעות לוואי והבנתי שזה גם כדורים הורמונלים ואנימפחדת לתת לה את זה.
יש פה מישהי אולי מבינה בזה והיה לה אותו מקרה. האם יש משהו חלופי? והאם כן לתת לה ללא חשש את הפרוגילוטון?
לצפיה ב-'שק הריון לאחר ivf'
שק הריון לאחר ivf
27/12/2015 | 21:03
197
שלום רב. טיפול ivf. שאיבה 19.11.15 החזרת בלצטוטיסט ב 24.11.15. לפני 10 ימים היו לי כאבי בטן חזקים. הרופא ראה באולטרסאונד שק הריון בלבד של 3 מ"מ ואמר שזה שבוע 5 פלוס 2 ביום שלישי 22.12.15 הייתי בבדיקה לפי התאריך שנקבע לי. ובאולטרסאונד ראו שק הריון ושק חלמון. ללא עובר ודופק. הרופא ביקש שנחזור ביום שני הקרוב לבדיקה נוספת. הרופא לא אמר שום דבר מיוחד חוץ מזה שהוא טוען שזה כנראה עדיין מוקדם וכרגע הכל בסדר. השאלה שלי - האם יש סיכוי להריון תקין? האם העובדה שבבדיקה הראשונה בשבוע 5 לא ראו שק חלמון ועכשיו כן רואים זה יכול לעודד? אודה לתשובתכם.
לצפיה ב-'היפוך גל A '
היפוך גל A
25/10/2015 | 12:52
143
שלום רב ,
אני בשבוע 17 לאחר סקירה מוקדמת בשבוע 15+4 , בבדיקת הסקירה הרופא הבחין בהיפוך גל A , הוא הסביר שאין יותר מדי ממה לחשוש ושככל הנראה הנתונים ישתנו בסקירה המאוחרת .
המלצתו היתה להמתין לבדיקות החלבון העוברי ולהגיע איתם ליעוץ גנטי .
אני ניסיתי לברר מה המשמעות והסיכון באינטרנט אך אין כמעט תוצאות שהם לא מחקריות וניתנות להבנה , האם משהוא מכיר ויודע מה זה אומר ? מה הסיכון ?
תודה מראש....
לצפיה ב-'שקיפות עורפית עם יחס חם'
שקיפות עורפית עם יחס חם
25/08/2015 | 18:03
175
ידידה רוצה להמליץ על שקיפות עורפית אצל רופא עם יחס חם ומרגיע
לצפיה ב-'בטא עולה...'
בטא עולה...
09/11/2014 | 14:32
338
מחזור אחרון ב 1.10
בראשון שעבר בטא 292
ברביעי 542
והיום 609
זה לא טוב נכון?
לצפיה ב-'הריון ראשון, סקירות'
הריון ראשון, סקירות
07/11/2014 | 09:29
331
שלום
גילינו בימים האחרונים שאנחנו בהריון
זהו ההריון הראשון שלי ואני רוצה לקבוע תור לשקיפות ולסקירות באופן פרטי.
קיבלתי המלצה מהרופא המטפל על ד"ר ברדין ושאלתי היא האם מישהי הייתה אצלו ויכולה להמליץ?

המון תודה מראש
לצפיה ב-'התייעצות אחרי סקירה מוקדמת'
התייעצות אחרי סקירה מוקדמת
08/10/2014 | 08:25
1
448
שלום.
אני בת 38 שבוע 16.4 (אהיה בת 39 בזמן הלידה).
בסקירה מוקדמת (16.3) נצפה מוקד אקוגני בלב בחדר שמאל (GOLF BALL).
השקיפות שבוצעה 1.3 מ"מ, ועל פי השקיפות בלבד הסיכון המשוקלל לתסמונת דאון לפי הגיל והשקיפות היא 1:859.
הסיכונים לת. דאון  וטריזומיה 18 לפי בדיקות דם שנעשות לאחר שקיפות עורפית :
לתסמונת דאון 1:5100 
לטריזומיה 18 1:10000
חלבון עוברי טרם בוצע (יבוצע בשבוע 17)
לאור הממצאים הנ"ל, גילי המאוחר וכו' האם יש צורך במי שפיר?
כמובן שאתייעץ גם עם הרופא המטפל שלי אבל מאחר ומי שפיר יש לבצע עד שבוע 20 הזמן מעט דוחק (תור לרופא המייעץ יש רק בשבוע 19). תודה וחג שמח
לצפיה ב-'לאחר סקירה'
לאחר סקירה
14/10/2014 | 06:13
255
שלום.
מצטער על העיכוב בתשובה.
לאור גילך יש המלצה לבצע דיקור מי שפיר בכל מקרה.  
מוקד אקוגני בלב מעלה את הסיכון עד פי 1.5 לעומת סיכון הרקע שלך,  שלפי הבדיקות אינו גבוה.
לשיקולך.
בברכה
דר' יוסי הר-טוב
לצפיה ב-'מדדי סקירה.....דחוף'
מדדי סקירה.....דחוף
08/09/2014 | 12:08
2
446

שלום רב,
לפני כשבוע ביצעתי סקירה מכוונת לאגני כליות והממצעים הבאים קצת מפחידים אותי:
גיל הריון:33.3(לפי וסת)
מ"מBPD 91 
מ"מHC 330
מ"מAB.CIR 292 
FEMUR 67מ"מ
*אגן כליה שמאלי-5מ"מ
*אגן כליה ימני- 4.5מ"מ
(בדיקה קודמת שבוע 30.6 היה 6.5 דו"צ)
היקף הראש גדול באופן חריג מגיל ההריון וחשוב לציין שהקפיצה די גדולה...אמנם לאורך כמעט כל הדרך היקף הראש היה גדול בכשבוע שבועיים מגיל ההריון אבל זה???
בשבוע 30.6 היקף הראש היה- 297
בשבוע 23.2 הוא היה 220.
והכי מלחיץ שאין פרופורציה בין היקף הראש לשאר הגוף....
וכל מה שהיה לרופא שלי להגיד זה שהכל בסדר....האמנם?????? למה מרגיש לי שצריך לעשות בדיקה נוספת??
בבקשה אודה על העזרה ...הצילו אני חייבת שקט במוח

לצפיה ב-'היקף ראש'
היקף ראש
09/09/2014 | 08:31
1
346
שלום
לפי עקומות של צ'רבניק,  איתן אנחנו עובדים,  היקף הראש בין 1 ל 2 סטיות תקן-אינו חריג.  מומלץ מעקב בעוד שבועיים.
ד"ר יוסי הר-טוב
לצפיה ב-'תודה...תוכל לפרט על הסטיות???'
תודה...תוכל לפרט על הסטיות???
09/09/2014 | 09:21
133
מה זה אומר?
כמה סטיות תקן יש אצלי?
יש לי אולטרה סאונד בשבוע הבא
אשמח רק להבין כמה זה סטיית תקן לפי העקומות האלו...
ושוב תודה על המענה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי מין העובר בשקיפות עורפית'
שאלה לגבי מין העובר בשקיפות עורפית
17/08/2014 | 23:19
2
365
שלום
שאלה קטנה, היום עשינו שקיפות עורפית, שבוע 13+2, הרופא אמר שיש סבירות גבוהה לבת (הוא ראה שני פסים...) לדעתו זה 80% בת.
עד כמה להסתמך על מה שאמר?
אשמח לתשובה,
תודה רבה :)
חן.
לצפיה ב-'מין העובר'
מין העובר
18/08/2014 | 05:50
1
329
שלום,
בשבוע כזה עדיין הסיכוי לטעות גבוה יחסית.
בברכה
דר' יוסי הר-ווה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/08/2014 | 21:30
68
לצפיה ב-'קיבה קטנה וריבוי מיי שפיר'
קיבה קטנה וריבוי מיי שפיר
13/08/2014 | 13:40
2
283
שלום
בת 39 הריון שלישי בבית שני ילדים בריאים.
בסקירה המורחבת נצפתה קיבה קטנה וריבוי מים לא היסטרי. אני במעקב במחלקת היי ריסק והיום עברתי שוב סקירה ממוקדת והממצא לא השתנה(חלפו שלשה שבועות מהסקירה). לא החמיר ולא השתפר. נשלחתי לבדיקת MRI אך לפני הבדיקה רציתי לברר...
מה התהליך לאחר הלידה עם תינוקות בעלי מום זה, מה הפרוצדורה? האם יש תינוקות שניתוח תיקון אחד עוזר ואחכ חיים חיים רגילים לחלוטין? 
תודה על עזרתך
לצפיה ב-'ריבוי מיים וקיבה קטנה'
ריבוי מיים וקיבה קטנה
14/08/2014 | 05:52
1
235
שלום, אם יש אטרזיה -חוסר רציפות- של הושט,  התינוק צריך לעבור תיקון כירורגי שיכול להתבצע בניתוח אחד או יותר- תלוי בגודל התינוק ומצבו הכללי. באופן כללי מחברים את הושט  לקיבה.  לעיתים בשלב ראשון יוצרים פתח האכלה לקיבה ואח"כ ניתוח חיבור. פרטים מדוייקיםנאפשר לקבל מכירורג ילדים,  אשר הוא זה שמבצע ניתוחים אלו ועוקב אחרי הלידה. בהצלחהד"ר יוסי הר-טוב
לצפיה ב-'תודה והמשך'
תודה והמשך
24/08/2014 | 21:19
124
בהמשך לשאלתי... 

עברתי MRI עוברי  ביום חמישי האחרון. תוצאותיו הגיעו היום, תקינות. בסיכום נכתב : "למרות הסתייגות שוושט דיסטלי לא הודגם היטב, וושט וקנה במראה תקין, ללא סימנים לאטרזיה של הוושט" כמו כן לא נצפה ריבוי מים ונצפתה קיבה בגודל נורמלי.

מה עכשיו? איך ממשיכים מכאן? האם ייתכן כזה פער בין האולטראסאונד והMRI? 

מבולבלת, פוחדת לנשום לרווחה...
תודה על העזרה.

לצפיה ב-'סקירת מערכות מוקדמת- AMNIOTIC SHEET'
סקירת מערכות מוקדמת- AMNIOTIC SHEET
03/08/2014 | 16:03
2
282

שלום רב,
בשבוע שעבר ביצעתי סקירת מערכות מוקדמת אצל מומחה ידוע לא"ס תלת מימד. 
מבחינת מערכות העוברית הכל יצא תקין ברוך השם! אך נמצא amniotic sheet - משטח/וילון אמניוטי 58 מ"מ בין הקיר הקידמי לקיר האחורי
הוא הדגיש שמדובר במשטח ולא במיתר (BANDׂׂ) אמניוטי! הרופא ציין כי מדובר בממצא חסר חשיבות ושהוא מציין זאת
על מנת שלא יטעו אותי בא"ס ולמען הסר ספק.
לאחר קריאה בנושא אני קצת חוששת:
המאם משטח אמניוטי יכול להפוך להיות מיתר אמניוטי?
האם יש סכנה לעובר או למיעוט מי שפיר בהמצאות משטח אמניוטי?
האם יש הגבלה על יכולת תזוזת העובר או מצג רוחבי או אלכסוני בעת לידה בעקבות ממצא זה?
האם ניתן להתעמל המתינות עם ממצא כזה?
האם אין בעיה לקיים יחיס מין בהמצאות המשטח הנ"ל?
האם גודלו של המשטח/וילון גדל עם התקדמות ההריון?
מה הכוונה בשילייה הממוקמת בקרקרעית? 

אשמח לעזרה והתייחסות...תודה

לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
04/08/2014 | 08:22
63
לצפיה ב-'ממצא בסקירה'
ממצא בסקירה
04/08/2014 | 15:26
204
שלום.
מצטער אבל קשה לענות על השאלות הספציפיות שלך מבלי לראות את הממצא. כדאי שתפני אותן לרופא שביצע את הבדיקה.
שליה בקרקעית הינה שליה בחלק העליון של הרחם.
בברכה
ד"ר הר-טוב
לצפיה ב-'בדיקת בטן עליונה US'
בדיקת בטן עליונה US
28/07/2014 | 18:48
1
113
אהלן אני בן 22 ביצעתי היום בדיקת בטן עליונה אולטרסאונד ואני מעוניין לדעת תוך כמה זמן יש תשובות מהבדיקה?
לצפיה ב-'שלום. תברר במקום בו ביצעת את הבדיקה'
שלום. תברר במקום בו ביצעת את הבדיקה
30/07/2014 | 07:33
39
לצפיה ב-'זרימת דם לרחם'
זרימת דם לרחם
10/07/2014 | 15:44
4
438
בסקירה מאוחרת, שבוע 21, הרופא זיהה שחבל הטבור לא יוצא ממרכז השיליה אלא מהצד, וכמו כן זרימת הדם לרחם לקויה.

בדוח נכתב:
זרימות דם
עורקי הרחם: PI
עורק ימין: 0.7     עורק שמאל: 2.2

נמצא תנגודת מוגברת בעורק רחם שמאל
GUDMUNDSSONׂ) PLACENTAL SCORE=2)

ההסבר היחיד שניתן לי הוא שהדבר עלול לגרום להאטה בגדילה ועליה בלחץ הדם.
כיוון שיש עוד שבוע עד שאגיע לרופא המטפל, אשמח להסבר ברור יותר.
תודה מראש.
לצפיה ב-'זרימת דם'
זרימת דם
12/07/2014 | 07:17
1
218
שלום,
אכן כך.
במקרים בהם חבל הטבור מושרש בשולי השליה ולא במרכזה,  יש סיכון גבוה יותר להאטה בצמיחה תוך רחמית של העובר.
גם במקרים בהם יש תנגודת גבוה בעורקי הרחם יש סיכון דומה. במקרים של תנגודת גבוהה הסיכון לעליית לחץ דם עולה גם הוא.
הדגש- יש עליה בסיכון. זה לא אומר שיקרה בודאות.
ההמלצה הינה העקב צמוד יותר על גדילת העובר ולחץ הדם.
בברכה
דר' יוסי הר-טוב
לצפיה ב-'הבנתי, תודה רבה.'
הבנתי, תודה רבה.
13/07/2014 | 08:01
63
לצפיה ב-'זרימת דם'
זרימת דם
115
שלום,
אכן כך.
במקרים בהם חבל הטבור מושרש בשולי השליה ולא במרכזה,  יש סיכון גבוה יותר להאטה בצמיחה תוך רחמית של העובר.
גם במקרים בהם יש תנגודת גבוה בעורקי הרחם יש סיכון דומה. במקרים של תנגודת גבוהה הסיכון לעליית לחץ דם עולה גם הוא.
בברכה
דר' יוסי הר-טוב
לצפיה ב-'זרימת דם'
זרימת דם
63
שלום,
אכן כך.
בברכה
דר' יוסי הר-טוב
לצפיה ב-'parvo virus'
parvo virus
08/07/2014 | 17:26
39
דר' שלום,
בבדיקה שנערכה לי בשבוע 10 נמצא שיש שקיפות עורפית מוגברת (2.3) ובצקת מסביב לעובר.
בשבוע 11 נמצא כי השקיפות תקינה (1.1) וכי הבצקת נעלמה.
בהמלצת פרופסור שוחט ביצעתי בדיקה ל-parvo virus ונמצא כי:
IGM- שלילי
IGG- חיובי

אשמח לדעת האם מישהי יודעת מה המשמעות של הממצאים וההשפעה שלהם על הממצאים באולטראסאונד?

מנהל/ת הפורום

אודות:
פרופסור יוסף שלו -מומחה ברפואת נשים ולידה ועוסק ברפואת העובר ובדיקות מי שפיר. התמחתי במיילדות, גינקולוגיה ופריון באגף נשים ויולדות בבית החולים ע"ש שי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופסור יוסף שלו, מנהל פורום אולטרסאונד נשים -מי שפיר
מנהל פורום פרופ' יוסף שלו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו