לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
95069,506 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרתי לתת לכם מידע רפואי ועדכני בנושים הקשורים באבחון מומים אנטומיים וגנטיים בעובר.
מידע הקשור בבדיקות אולטרהסאונד בהריון ולעסוק בהתלבטויות באשר לביצוע ברור גנטי \ מי שפיר \סיסי שליה גם במבוגרות ובמיוחד בצעירות. 
מצוידות במידע שתקבלו ממני בפורום אתן אמורות לשוחח על כך ולהגיע להחלטה משותפת עם רופא הנשים שלכן.
הפורום אינו מחליף ייעוץ רפואי אישי על ידי הרופא שלכן. 
אני מצפה לדו שיח מנומס ועניני בין הגולשים. כאשר ייכתב מידע שגוי וכזה שאינו תואם את רוח הפורום הוא יוסר. 
יש לכן הזדמנות להתעדכן במידע רפואי ולקבל תשובות על בעיות שמתרחשות אצלכן בהריון. אשמח מאוד לעזור. 
פרופ' יוסי שלו.  

המשך >>

לצפיה ב-'האם ניתן לדעת את מין העובר ? '
האם ניתן לדעת את מין העובר ?
23/03/2019 | 07:21
2
בן או בת 
לצפיה ב-'האם ניתן לדעת את מין העובר ? '
האם ניתן לדעת את מין העובר ?
23/03/2019 | 07:19
4
היי האם ניתן לזהות את מין העובר ? 
לצפיה ב-'א.ס דו מימדי לעומת תלת מימדי בסקירה- מה עדיף ולמה? '
א.ס דו מימדי לעומת תלת מימדי בסקירה- מה עדיף ולמה?
20/02/2019 | 10:56
13
1. האם יש יתרון בביצוע א.ס תלת מימדי בסקירה מאוחרת (20-23) לעומת א.ס דו מימדי?
2. האם עוצמת גלי הקול בא.ס תלת מימדי גבוהה מזו של א.ס דו מימדי?
3. מה המועד האידיאלי לביצוע סקירה מאוחרת?
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:06
3

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'שק הריון מאורך בשבוע 5'
שק הריון מאורך בשבוע 5
27/12/2018 | 23:35
34
שלום רב,
אני בת 25 אמא ל2 נסיכות(לפני 5 שנים לידה רגילה , לפני שנתיים לידה קיסרית בשל התערבות רפואית לצורך זירוז-סטריפינג , בטעות הרופאה פקעה את השק , כלומר הריון היה תקין) , בניסיון להרות בפעם השלישית
ב16.11 ווסת אחרונה
2.12 ביוץ (נבדק במקלוני ביוץ) - קיום יחסי מין ביום זה בלבד!
17.12 - בטא 30
25.12 - אולטרסאונד וגינלי שבוע 5.4 ,
בפועל מיום הביוץ עבר 3.4 שבועות בלבד .
נצפה שק הריון מאורך 15/5 מ"מ ללא תוכן
הרופא המליץ לגשת למיון לסיום הריון בשל הריון לא תקין.

האם באמת בגלל שהשק לא עגול אלא מאורך ניתן להבין שההריון לא תקין?
האם יש עוד סיכוי?
ממתינה לתשובה,
תודה
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:53
2

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:16
3
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'אולטרסאונד בטן עליונה כולל כליות'
אולטרסאונד בטן עליונה כולל כליות
20/11/2018 | 23:13
1
49
אני אמורה לבצע בדיקת אולטרסאונד בטן עליונה כולל כליות, ומכיוון שהטכנאי במכון הוא גבר רוצה לברר לפני זה כמה אני צריכה להתפשט לצורך הבדיקה. בעיקר - האם הבדיקה צ"ל עם חזה חשוף או לא.

אני יודעת שהשאלה לא קשורה להריון רק לאולטרסאונד אבל הפורום הזה הוא הדבר הקרוב ביותר שמצאתי אז אשמח אם תוכל לענות
לצפיה ב-'אולט בטן עליונה'
אולט בטן עליונה
21/11/2018 | 23:10
33
שלום לך
אין צורך לחשוף את בית החזה או את האגן. 
בהצלחה
פרופ' שלו 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
12/11/2018 | 22:30
44
האם יש דרך לשאול שאלת אולטראסאונד באופן פרטי? רוצה לצרף תמונה פשוט בלי לפרסם.
אשמח לדעת איך.

תודה.
לצפיה ב-'אירוח בנושא כירורגיה פלסטית'
אירוח בנושא כירורגיה פלסטית
29/10/2018 | 15:56
22

ביום ב', 5.11, בשעה 20:00-22:00, נארח בפורום את ד"ר אפרים דביר, מומחה לכירורגיה פלסטית.

על האירוח

תחת התחום של פלסטיקה ואסתטיקה נכללים מגוון רחב של טיפולים, הכוללים הגדלת חזה, הרמת חזה, מתיחת פנים, מילוי קמטים בפנים, שאיבת שומן מהבטן, מתיחת בטן, ניתוח קוביות בבטן, קמטים במצח, הקטנת חזה, ניתוח עפעפיים, תיקון אסימטריה של השדיים ועוד. טיפולים הניתנים במסגרת הכירורגיה הפלסטית כוללים הליכים שמטרתם קוסמטית וכן הליכים שיקומיים שמטרתם שיפור התפקוד הגופני. הליכים בתחום הכירורגיה הפלסטית אשר מטרתם העיקרית היא שיפור האסתטיקה של הגוף מכונים לעיתים בשם "כירורגיה קוסמטית". רוב ההליכים בתחום הכירורגיה הפלסטית מטרתם שיפור התפקוד הגופני לצד שיפור המראה החיצוני.

על המתארח

כירורג פלסטי, נשוי ואב לארבעה בנים ושבעה נכדים, דובר עברית, ערבית, אנגלית, איטלקית, צרפתית ומעט גרמנית. מנתח פלסטי בכיר, בעל קליניקה פרטית לכירורגיה פלסטית בקריות ובחיפה ומנתח בבי"ח איטלקי חיפה.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!
לצפיה ב-'קוטב עוברי לא נצפה בבטא 15000'
קוטב עוברי לא נצפה בבטא 15000
19/10/2018 | 09:26
1
61
היי, בת 41 , לאחר 3 הפלות חוזרות עקב חוסר התפתחות (בשבועות 6-7) והיריון חוץ רחמי שהסתיים בכריתת חצוצרה שמאל לפני כשלושה חודשים. זהו היריון מספר 5, תאריך וסת אחרונה- 7/9/18. עד כה בטא עולה באופן תקין: 
10/10- 2121
14/10- 6200
15/10- 8400
17/10- 15000
בבדיקת אולטרסאונד ב-18/10/18 נצפה שק היריון ושק חלמון. לא נצפה קוטב עוברי ולא הודגם דופק. האם יכול לקרות מצב כזה שבבטא גבוהה כזו לא רואים קוטב עוברי?

לצפיה ב-'מה עם דופק של העובר? '
מה עם דופק של העובר?
21/10/2018 | 22:53
61
שלום לך,
אם גודל השק ושק החלמון מתאימים לגיל ההריון, תחזרי על האולטראסאונד עוד כמה ימים. סבלנות. 
ובהצלחה. 
כתבי לי מה היה באולראסאונד הבא. 
פרופ' שלו 
לצפיה ב-'שלום פרופ'... באילו מקרים כדי לבצע בדיקת מי שפיר? '
שלום פרופ'... באילו מקרים כדי לבצע בדיקת מי שפיר?
14/10/2018 | 11:07
1
60
או מה ההמלצה שלך בנושא? 
לצפיה ב-'האם כדאי לעשות בדיקת מי שפיר? '
האם כדאי לעשות בדיקת מי שפיר?
14/10/2018 | 19:48
73
שלום שירי,
התשובה לא מסובכת אך תלוי את מי את שואלת.
על פי משרד הבריאות, כאשר מהלך ההריון תקין  אבל הסיכון לתסמונת דאון בעובר גבוה מ 1:380- מומלץ לבצע בדיקת מי שפיר .
כמו שאת רואה, ההתיחסות שלהם בענין תסמונונת בכרומוזמים של העובר עוסקת בתסמונת דאון בלבד. 
לכן, כבר בתחילת מעקב ההריון אני שואל את המטופלים שלי - מה ברצונם לדעת על מצב בריאותו של העובר. 
במידה והם מבקשים לדעת שכל הכרומוזמים שלו תקינים ואין לו תסמונת כרומוזמלית - הרי שיש רק שתי בדיקות המספקות תשובה מוחלטת וסופית לכך. האחת בדיקת סיסי שליה והשניה בדיקת מי שפיר.
לבדיקת סיסי שליה יש ייתרון מסויים על בדיקת מי שפיר בכך שהיא מבוצעת מוקדם בהריון כבר בשבוע 12 וניתן לקבל תשובה חלקית תוך 3 ימים ותשובה מלאה תוך שבועיים. הסיכון בבדיקה דומה לזה של בדיקת מי שפיר כאשר עושים בחירה נכונה של הנשים המתאימות לבדיקה זו.
למי שאינה מעונינת או איחרה את מועד הבדיקה מבצעים בדיקת מי שפיר וזאת בשבועות 16-23 . 
נשים המעונינות לברר רק את נושא תסמונת דאון, בדיקת הדם NIPT עדיפה על בדיקות הסקר הקיימות , אך גם היא אינה נותנת תשובה סופית אלא הערכה סטטיסטית שהיא טובה.  מי שמעונינת לדעת בצורה מוחלטת שאין תסמונת דאון תבצע בדיקת סיסי שליה או בדיקת מי שפיר. 
הבהרות נוספות תוכלי למצא באתר שלי או להתייעץ אישית. . בהצלחה. 
פרופ' שלו 

לצפיה ב-'בדיקת דם במקום מי שפיר'
בדיקת דם במקום מי שפיר
25/09/2018 | 13:07
1
81
היום גם אפשר לעשות בדיקת דם במקום מי שפיר
מדובר על בדיקת NIPT בשם GenomiT, אשר יכולה לזהות בעיות במטען הגנטי של העובר ברמת דיוק גבוהה בעזרת בדיקת דם בלבד.אפשר לקרוא יותר בהרחבה בקישור הבא:
https://www.genomit.co.il/nipt-about-the-test/%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%AA-%D7%93%D7%9D-%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%99-%D7%A9%D7%A4%D7%99%D7%A8/
לצפיה ב-'זהירות - הערה מטעה!!'
זהירות - הערה מטעה!!
25/09/2018 | 21:37
89
הנכתב תחת השם BALLAJJ88 נראה ככיסוי לפרסומת מסחרית שאינה מתאימה לאתר זה ובמתכונת זו. 
שימו לב בבקשה -
אין אפשרות לעשות בהריון בדיקת דם במקום בדיקת מי שפיר!!
מדובר בשתי בדיקות שונות כשהאחת NIPT היא סטטיסטית שמנחשת אפשרות למידע חלקי בלבד על חלק מהכרומוזמים ובדיקת מי שפיר או סיסי שליה בתוספת ציפ גנטי היא בדיקה מולקולרית עדכנית מעבדתית על מצב כל הכרומזומים בעובר ואין תחליף להן. 
פרופ' שלו . 
לצפיה ב-'בדיקת NIPT'
בדיקת NIPT
25/09/2018 | 18:50
1
64
היי!
אני מעוניינת לעשות את בדיקת ה-NIPT, זאת בעקבות העובדה שבהריון הקודם (הראשון) אובחן עובר עם תסמונת דאון בבדיקת מי השפיר. אני יודעת שזה לא מחחליף מי שפיר, אך בהנחה שה-NIPT והשקיפות יצאו תקינות בע"ה אני חושבת שזה יספיק לי מבחינת השקט הנפשי.
רציתי לשאול איזו בדיקה מומלצת מבין כל הבדיקות המוצעות היום בשוק? בדגש על תסמונת דאון והן באופן כללי.
תודהר רבה!
<table> <tbody> </tbody> </table>
לצפיה ב-'תשובה לנושא בדיקת NIPT'
תשובה לנושא בדיקת NIPT
25/09/2018 | 21:31
63
שלום עלמה,
במידה ואת מעונינת רק בבדיקה לתסמונת דאון - כל אחת מבדיקות NIPT טובה. כל אחת היא בדיקה סטטיסטית והיא "מנחשת" טוב יותר משקיפות עורפית את הסיכוי שיש לעובר תסמונת דאון. קחי את הבדיקה הזולה ביותר, בקשי רק בדיקה לתסמונת דאון, העלות צריכה להיות פחות מ 3000 שח. 
האם אז יהיה לך שקט נפשי? את טועה. עדיין יש מאות תסמונות חמורות יותר מתסמונת דאון אותן ניתן לגלות רק באמצעות סיס שליה או מי שפיר כולל ציפ גנטי. בדיקת הדם אינה מאפשרת לגלות אותן. 
אם כבר עברת הריון עם תסמונת דאון - נכון להריון הבא נכון לבצע כבר בשבוע 12 בדיקת סיסי שליה. תשובה מלאה על כל הכרומוזמים כולל ציפ גנטי כבר בשבוע 14. 
בהצלחה, פרופ' שלו 
לצפיה ב-'בהריון? שאלות ששעליהן תבקשי תשובה מרופא/ת הנשים. '
בהריון? שאלות ששעליהן תבקשי תשובה מרופא/ת הנשים.
24/09/2018 | 22:20
84
כשאת בהריון, או בתך, חברתך הטובה או בת משפחה - על השאלות האלה תבקשי תשובות ובעיקר מרופא הנשים.

א. האם עשיתי הכל לוודא שהעובר שלי יולד בריא?
יאמרו לך - ״כן, עשית הכל לפי הפרוטוקול וכל הבדיקות תקינות״.

שאלי הלאה:
ב. האם בדקנו שהכרומוזומים של העובר תקינים?
יאמרו לך - ״את הכרומוזומים בודקים בבדיקת מי שפיר או סיסי שליה וזאת עושים החל מגיל 35 (על פי משרד הבריאות).  

ואז תשאלי -
ג. אם אני צעירה, לא מגיע לי לדעת שהכרומוזומים תקינים ואין לעובר בעיה או תסמונת?  הרי הסיכון לבעיה בכרומוזמים בעובר שלי  וכן אצל כל אשה בהריון (בכל גיל וגם כשכל הבדיקות תקינות) הוא 1:150-200 !!
ואז יאמרו לך - ״ הבדיקות האלה לא בסל ואינן חובה כל גיל.  את יכולה לעשות אותן באופן פרטי. וגם יש בבדיקות סיכון מסויים להריון. .״

על כך תעני - הסיכון בבדיקת סיסי שליה או מי שפיר קטן פי 5 מהסיכוי שיש בעיה בכרומוזמים. תנו לי ולבעלי להחליט אם לעשות את אחת משתי הבדיקות! מדובר בבריאות הילד שלנו!!

כתבו תגובו  לפורום, או התקשרו אלי לייעוץ בענין בדיקות מיוחדות בהריון, המידע אינו כרוך בתשלום. פרופ׳ יוסי שלו .
לצפיה ב-'שקיפות עורפית לא תקינה? כדאי לקבל חוות דעת שניה וייעוץ.'
שקיפות עורפית לא תקינה? כדאי לקבל חוות דעת שניה וייעוץ.
09/09/2018 | 23:53
78

בדיקת השקיפות מומלצת כבדיקת שגרה לכל הנשים בהריון יחיד ותאומים.   
בבדיקה מודדים באולטרהסאונד את המרווח בין העור בעורף העובר לרקמה שמתחתיו (בצקת עורפית).
אם קבלת מדידה מעל 2.5 ממ ייתכן סיכון מוגבר לתסמונת דאון. שקיפות מעל 3 מ"מ מצביעה על סיכון גבוה פי 10 לתסמונת, ואצל 86% מהעוברים תהיה הפרעה בכרומוזומים.
שקיפות מעל 4.5 ממ מצביעה על סיכון לדאון של 1:10.
כמו כן קיים סיכון מוגבר להפרעות כרומוזומליות אחרות כגון טריזומיה 13 ,טריזומיה 18, תסמונת טרנר, תסמונת נונן וכן סיכון מוגבר למומים מולדים, בעיקר מומי לב.

תשובה לא תקינה – מה עושים ?
1. "מיני" סקירה (דומה לסקירה מוקדמת) בעיקר להמצאות עצם האף ומבנה הפנים, בדיקת מספר כלי דם בטבור, בדיקת כלי דם בכבד ואפשרות לדליפה במסתם הלב.  
2. פגישה לחוות דעת נוספת ויעוץ.
בפגישה תערך בדיקת אולטרהסאונד נוספת של העובר וגם הסבר וביצוע בדיקת סיסי שליה.
בבדיקת "סיסי שליה" מקבלים תשובה תוך 3 ימים, והסיכון דומה לבדיקת מי שפיר.
התשובה לא סטטיסטית אלא סופית ומיידית על מצב העובר. ברוב המקרים העובר בריא.
ניתן להתקשר - פרופ' שלו 0547-406-202

לצפיה ב-'מיעוט יחסי של מי שפיר'
מיעוט יחסי של מי שפיר
09/09/2018 | 14:34
1
66
היי.

בת 30. היריון שלישי, שבוע 32. שני ההיריונות הקודמים תקינים.
בסקירה מאוחרת נצפה מיעוט יחסי של מי שפיר (AFI 10).
מאז במעקב שבועי אחרי כמות מי השפיר, הנעה כך: 10, 10.8, 9.3, 13.5, 8.4, 12, 14.
כל הבדיקות (למעט דיקור מי שפיר) תקינות. סקירה מכוונת (מערכת השתן, כליות וכו..) תקינה. משקל באחוזון 50.
בכל זאת הגינקולוגית נתנה לי הפניה לייעוץ גנטי וממליצה על דיקור מי שפיר. זה נראה לי שלב קצת מאוחר לדיקור, לא?
בנוסף, עד כמה כמות המים הנמוכה היא פתולוגית? (אמנם כל המדידות מעל אחוזון 5, אך חלקן מאוד קרובות אליו).
לצפיה ב-'מיעוט מי שפיר'
מיעוט מי שפיר
09/09/2018 | 23:46
55
שלום לך דנה,
בהגדרה לגבי שבוע 32 AFI פחות מ 8 הוא מיעוט. 
האם על פי היעוץ הגנטי התבקשת לעשות בדיקת מי שפיר? 
שימי לב שכל הבדיקות שעשית עד כה בהריון לא נותנות תשובה באם הכרומוזמים של העובר תקינים. והסיכוי שיש בעיה בכרומזומים הוא 1:150-200 בהריון תקין , ואם יש מיעוט מי שפיר הסיכון אפילו גבוה מזה. את התשובה לגבי תקינות הכרומזומים  תקבלי באמצעות בדיקת מי שפיר כולל ציפ גנטי.
אני חושב שזו הזדמנות טובה לעשות את הבדיקה , והפעם על חשבון משרד הבריאות, על מנת לדעת שהעובר בריא. כמובן שיש סיכון מועט ביותר לסיבוך בבדיקה ואפילו ללידה מוקדמת , אך בדרך כלל הטיפול בפג בשלב כזה הוא טוב. 
שנה טובה ובריאות. 
פרופ' שלו  
לצפיה ב-'סיסי שלייה לאחר גילוי בצקת עוברית'
סיסי שלייה לאחר גילוי בצקת עוברית
07/09/2018 | 12:27
2
51
שלום רב, גילוי לי בצקת עוברית ובבדיקת סקירה הרופא אמר שיש סיכוי של 50-70 אחוז למום. הוא המליץ על סיסי שליה. הבעיה היא שיש חגים ובדיקה כנראה תהיה רק בעוד 3 שבועות 
(עכשיו אני בשבוע 10+5. 
האם יש סיכוי להעלמות הבצקת, הריון תקין?
האם זה בסדר לבצע את הבדיקה בשבוע 13+5? תודה רבה!
לצפיה ב-'האם יש תגובה לשאלה שלי? תודה (:'
האם יש תגובה לשאלה שלי? תודה (:
10/09/2018 | 15:29
16
לצפיה ב-'התנצלות'
התנצלות
27/09/2018 | 22:09
47
אני ממש מתנצל, לא שמתי לב לשאלה. 
ניתן לעשות בדיקת סיסי שליה עד שבוע 14, בגישה בטנית כמובן. 
כאשר את כותבת שקבלת תשובה של 50% למום - הכוונה שקבלת סיכון לדאון של 1:2?  
האם הספקת לבצע  את בדיקת סיסי השליה? 
פרופ' שלו 
לצפיה ב-'שטף דם רציני לאחר סקירת מערכות מוקדמת'
שטף דם רציני לאחר סקירת מערכות מוקדמת
02/09/2018 | 04:56
1
85
שלום רב,
בת 36, הריון ראשון, BMI>30
לפני שבוע וחצי עברתי סקירת מערכות מוקדמת (הכל תקין אצל העובר) בסקירה הופעל לחץ גדול על הבטן על מנת להפוך את העובר...
מאז יש שטף דם רציני וגדול מסביב לניתוח אפנדיקס בן 20 שנה. (צבע סגול-שחור, אורך כ15 ס״מ, רוחב כ8 ס״מ)
האם ללכת לרופא לבדיקה של שטף הדם? (לא נראה שהוא קטן עם הימים)
תודה מראש!
לצפיה ב-'דימום לאחר סקירת מערכות'
דימום לאחר סקירת מערכות
02/09/2018 | 18:58
76
שלום שרלי,
זה ממש לא תקין להפעיל לחץ על דופק הבטן בעת הסקירה במידה כזו שייגרם דימום כה גדול.
את חייבת בבדיקת רופא ואולטראסאונד להערכת גודל ומקור הדימום. 
פרופ' שלו  
לצפיה ב-'סיסי שליה'
סיסי שליה
28/08/2018 | 11:49
1
65
שלום פרופ' שלו, תודה שאתה תמיד עוזר ועונה!
קבעו לי תור לבדיקת סיסי שליה כשאני אהיה בשבוע 12+ 5/6 . האם זה מועד מתאים? אני יודעת שיש איזה טווח תאריכים ואני חוששת שאולי זה מאוחר מדי... (חשוב לי לציין שהתאריך נקבע בגלל אילוצי חגי תשרי).

תודה רבה ושנה טובה!
לצפיה ב-'בדיקת סיסי שליה'
בדיקת סיסי שליה
28/08/2018 | 14:02
66
שלום חנה, 
המועד שקבלת מצויין.
עדיף בשלב זה לבצע את הבדיקה בגישה בטנית, כלומר הדיקור נעשה דרך דופן הבטן בדומה לבדיקת מי שפיר. כניסה דרך צוואר הרחם יותר מסוכנת להריון.
בהצלחה!!
פרופ שלו    

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ