לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
79737,973 עוקבים אודות עסקים

פורום שיחת היום

פורום שיחת היום מקדם בברכה את הגולשים לשיחות יומיות בכל נושא-
פוליטיקה, אקטואליה, חילוניים ודתיים, בידור ותרבות ומכל טוב הנושאים שעולים על דעתכם.
 הכל הולך ולכולם מקום בפורום ומתוך שמירה על כבוד האדם באשר הוא אדם.

בברכת גלישה נעימה ודיונים פורים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שיחת היום

פורום שיחת היום מקדם בברכה את הגולשים לשיחות יומיות בכל נושא-
פוליטיקה, אקטואליה, חילוניים ודתיים, בידור ותרבות ומכל טוב הנושאים שעולים על דעתכם.
 הכל הולך ולכולם מקום בפורום ומתוך שמירה על כבוד האדם באשר הוא אדם.

בברכת גלישה נעימה ודיונים פורים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

כל יום הוא יום חדש, והוא נושא בחובו נושא חדש, או ישן, לדיון 
זה המקום לדון, להתווכח, להסכים, להתנגד ולצחוק.
מאחלת לכולנו גלישה נעימה ומפרה

שנה טובה ומתוקה לכם ולבני ביתכם

המשך >>

לצפיה ב-'היום גמר ליגת האלופות'
היום גמר ליגת האלופות
26/05/2018 | 11:20
15
מישהו מתכוון לראות? במי תומכים?
לצפיה ב-' מישהו הפסיק את הזרם'
מישהו הפסיק את הזרם
23/05/2018 | 11:14
37
אתמול, בשעה 24:00 בלילה, רציתי לשטוף פנים בברז לפני השינה וגיליתי שאין מים. יצרתי קשר עם מוקד 106 של עיריית ת"א ואמרו לי, שסגרו למשך שעתיים את המים עקב עבודות ברחוב סמוך. שאלתי איך לא ידעתי מכך, והנציג השיב שבמחלקת המים חשב שזה ישפיע רק על הרחובות,  שהופיעו בעלון שהעירייה חילקה (שלי לא נכלל). התרעמתי על כך וביקשתי (היום כבר בצורה מנומסת יותר) מנציגה של המוקד, שלהבא יודיעו על כך גם לרחובות שלכאורה לא אמורים להיות בטווח. היא אמרה שתדבר על כך עם מנהל המחלקה. 
לצפיה ב-'בשבילה גיבורים עפים - ממשיכים'
בשבילה גיבורים עפים - ממשיכים
21/05/2018 | 05:36
7
39
אתמול שודרו שני הפרקים הבאים בסידרה.
ובעיני - סידרה מופלאה, לא פחות.
ערוכה באופן מעולה,
משחק שנראה כמו לקוח מהחיים ולא מעל סט עם מצלמות, מפיק, במאי ועוד מיני,
התזזיתיות שבין עבר להווה בדיוק בזמן הנכון, כדי להסביר לנו, הצופים, שלא ניוותר עם חוסר ידיעה וערפל,
ועדין, כל כך הרבה ערפל מסביב,
אין ספק, סידרה ממכרת, עשויה לעילא ועילא.

זהו סיפורם של ארבעה חברי צוות מגולני ששירתו יחד במלחמת לבנון השנייה וניתקו קשר בעקבות הטראומה שהותירה המלחמה. 
10 שנים לאחר אותה מלחמה, החבורה יוצאת יחד למסע מטלטל בעקבות יעלי , אהובתו של אחד מחברי הצוות ואחותו של האחר, שהוכרזה כמתה על אדמת קולומביה.
מסע שבו כל הפצעים הישנים נפתחים.

שחקנים, שכל אחד מהם, בעיני, וכבר כתבתי, הוא שחקן ראשי בפני עצמו:  
נינט טייב - יעלי
תומר קפון - אביב, החבר של יעלי
משה אשכנזי - בנדה
מיכאל אלוני בתפקיד הימלר
ונדב נייטס -  דובי, אח של יעלי

לצפיה ב-'אכן כן'
אכן כן
21/05/2018 | 10:09
28
מזכיר לי את הסדרה הבריטית מד דוגס. הקווים המקבילים-אחווה גברית ותפקוד בתנאים בלתי אפשריים בארץ זרה. 
לצפיה ב-'סדרה מעולה, ניסחפתי מהרגע הראשון'
סדרה מעולה, ניסחפתי מהרגע הראשון
22/05/2018 | 13:25
2
18
כמה פרקים יש?
לצפיה ב-'מבחינתי כן ירבו'
מבחינתי כן ירבו
22/05/2018 | 13:51
21
ולשאלתך, אין לי שמץ של מושג. 
לצפיה ב-'סידרת איכות'
סידרת איכות
23/05/2018 | 04:44
17
אין לי שמץ מושג כמה פרקים, אבל אני כן מייחלת- שלא ייגמר, לפחות לא מהר מידי.
והנה, דברים שכתב איתי שטרן ב'הארץ' ומסכמים כל כך יפה את מה שכבר ראינו ואת מה שנכון לנו.

"הציר הזה מוביל אותנו הביתה" אומר סרן צחי אזולאי לפקודיו, ארבעה חיילים מסיירת גולני, כשאלו עומדים להתקפל מאדמת דרום לבנון. הימים הם ימי מלחמת לבנון השנייה, המלחמה תסתיים עוד רגע וכעת נותרו רק חמש שעות צעידה לתוך שטח ישראל, שממנה יצאו ואליה הם רוצים לחזור — צעירים, סחבקים, פטריוטים. אלא שהציר המוביל אל "הבית" מזמן לגיבוריו תופת גיהינום. המסע הזה, שאמור היה להוביל אותם אל איזה עתיד, מרסק את חלומותיהם באחת. גם כשהם חוזרים לחייהם הקודמים, משילים מעליהם את הנשק ואבק הדרכים, הם נותרים צל חיוור של עצמם.

כנגד ארבעה בנים דיברה "בשבילה גיבורים עפים", הסדרה החדשה שביים וכתב עומרי גבעון עבור "קשת".
האחד הוא אביב דנינו (תומר קפון), הבן העקשן, הכריזמטי ומי שחטף פוסט־טראומה קשה שהשביתה אותו, את מערכת היחסים שלו עם בת זוגו יעלי (נינט טייב), והותירה אותו רדוף וקשה.
השני הוא בנדה (משה אשכנזי) הבן התם שאיבד את תמימותו במלחמה ונסע למצוא את עצמו בבוגוטה, בירת קולומביה, שבה מתקיימת רוב עלילת הסדרה. דובי (נדב נייטס) הבן השלישי ו"החכם", הוא זה ששמר על הכיפה, האמונה והאחיזה החזקה ביותר במציאות.
ואחרון אחרון אך לא חביב כלל הוא "הימלר" (מיכאל אלוני), בן עשירים שקיבל את כינויו בשל שיערו הבלונדיני, ליבו הקר ויכולותיו האנליטיות.

הארבעה מתאחדים לאחר 11 שנים של נתק ויוצאים למסע קולומביאני בכדי למצוא את יעלי, חברתו לשעבר של אביב ואחותו של דובי. תמונה שלה צצה במפתיע באחד העיתונים היומיים של בוגוטה, זאת למרות שהוכרזה כמתה כבר לפני שנים, בעקבות תאונת דרכים.
המסע המרובע הזה מאיץ בהם להתמודד עם זיכרונות קשים, אגואים נפוחים וחשבון פתוח אחד שנראה רחוק מלהיסגר.

עוד לפני שהארבעה יוצאים למסע, יושב דובי, מורה צעיר ואידיאליסט, בחדר המורים ומנסה לשתול בתלמיד שלו מעט ידע ותשוקה להיסטוריה. כשהוא מבין שאין לילד צל של מושג מיהו יצחק רבין, הוא נאנח בייאוש. הילד המתולתל ומלא החן, זה שלא ידע מלחמה אבל כנראה ייקרא לאחת בבוא היום, אומר לו באגביות "היסטוריה זה סבבה, אבל מה שהיה היה, לא?"

זוהי בהיפוך מסוים גם נקודת המוצא הנפשית של ארבעת גיבורי הסדרה: הם אינם מצליחים, ככל שהם מנסים, להדחיק את ההיסטוריה שהם כתבו באותו קרב עקוב מדם. הם חיים אותה ביומיום ומתקשים להכיל אותה.
אביב, גיבור הסדרה (תומר קפון זוכה סוף סוף לתפקיד אופי הראוי למידותיו), אמנם הולך לטיפול שבועי אצל פסיכולוגית אמפתית וחדה אך נדמה שאת הקרע שנפער שם, בעבר, הם לא מצליחים לאחות. הפרידה הכפויה מיעלי (נינט טייב במשחק טבעי ומשכנע), שנבעה מהחידלון הנפשי אליו נקלע בעקבות המלחמה, רק העמיקה את הפצע שמסרב להגליד. ואביב לא לבד. גם בנדה החייכן ומלא התום חפר לעצמו בור כדי ליפול אליו ולהסתמם בו, וגם "הימלר" הדחיק וזעם עד שגופו נאכל מבפנים, עד שקרס.

"בשבילה גיבורים עפים" היא למעשה סדרה שעוסקת בפחד מוות: פחד מן המוות והפחד הנורא אף יותר — מה עושים לאחר ששרדנו את המוות, אחרי שראינו אותו בעיניים וסובבנו אליו את הגב. זוהי סדרה שמנפצת במידה רבה של אומץ את דמות הלוחם העשוי ללא חת ומציבה מולו מראה שקשה להביט בה. מי שמיטיבה לאבחן את הפתולוגיה הזאת היא יעלי, שקובעת כי בן הזוג שנטש אותה, כמו חבריו ליחידה, הם חבורת "שקרנים" שלא מוכנים להביט לשיט בעיניים או להודות בקיומו. אין להם יכולת לשלוח יד, לפתוח את מכסה הביוב ולהתמודד עם הריח.

"בשבילה גיבורים עפים" מנסחת איזו אמירה חדה על "המצב הישראלי". מהמילים שמפזרים גיבוריה עולה כי המציאות הפוסט־טראומטית בה אנחנו חיים מחייבת אותנו להסיט את המבט, מה שהופך אותנו לעיסה של סודות ושקרים שהולכת ותופחת — פקעות בצקיות של עצבים חשופים.

עמרי גבעון, שעיבד כאן את ספרו של אמיר גוטפרוינד לתסריט טלוויזיוני, עשה זאת במיומנות מרשימה. בין השאר הצליח לשתול בפי גיבוריו עברית ערה, טבעית ומדויקת מתוך הוויית הסחבק. גם הבימוי שלו אפקטיבי מאוד ונע רגעי מתח עוצמתיים לרגעי דאחקות והומור שמאפשרים לנשום ולעכל את ההתרחשות העמוסה.
עבודת המשחק של כלל השחקנים טובה. בולטים לטובה משה אשכנזי שמציג בפרישה יפה את דמות הישראלי הסטלן, ונינט טייב, שחזרה לשחק כאן אחרי שנים של היעדרות מהמסך הישראלי ומשתחלת בטבעיות לדמותה של יעלי. פניה האקספרסיביות ועיניה הגדולות משמשות היטב בבניית דמותה של מי שתתברר בהמשך, ככל הנראה, כדמות המסתורית ועמוסת הסודות שהיא עצמה שקרנית די גדולה.

כיף לראות איך "קשת", הזכיינית שעשתה מ"האח הגדול" פצצת רייטינג חסרת תקדים, מושיבה על אותה משבצת שידור דרמה איכותית כמו "בשבילה גיבורים עפים". והנה, מתברר כי גם במבחן הרייטינג, "בשבילה" מיטיבה להתחרות ב"האח הגדול" המשודרת ב"רשת" במקביל. המהלך הזה מוכיח בפעם המי יודע כמה, שטלוויזיה איכותית יכולה ליצור סחף בקרב כלל הצופים. לא חייבים להשתמש במניפולציות, מצלמות שפועלות 24/7 ועורך ראשי נבזי, כדי להושיב את עם ישראל מול המסך. לפעמים מספיקים בהחלט מספרי סיפורים שיגרמו לנו לזכור את כל מה שחשבנו שאפשר לשכוח."
לצפיה ב-'אכן סידרה טובה,מצפה להמשך.'
אכן סידרה טובה,מצפה להמשך.
22/05/2018 | 15:33
8
לצפיה ב-'בשבילה גיבורים עפים'
בשבילה גיבורים עפים
14/05/2018 | 20:41
1
59
אני לא חובבת סדרות וסרטים ישראלים אבל ...
היום צפיתי בשני הפרקים הראשונים של הסידרה החדשה "בשבילה גיבורים עפים" ובמשך כשעה הייתי פשוט מרותקת.
המשחק המצוין של כל הדמויות, ההצבה של כל אחת מהן כמו היא הדמות המרכזית, החדירה לתוך הקרביים וסצינת הסיום של הפרק השני [אני לא מספרת עליה כדי לא ליצור ספויילר למי שטרם ראה] שפשוט זיעזעה את הנפש והדמעות לא הצליחו למנוע את זליגתן אל מחוץ לעינים.

מזמן לא הייתי דרוכה לקראת הפרק הבא של איזו סידרה והפעם, כן כן, מתי שני? [כי אני לא מתכוונת לצפות בשידור עם הפרסומות אלא בהקלטה, ברצף, בלי הפרעות של יוגורט ובזק].

בשבילה גיבורים עפים
בכיכובם של: 
תומר קפון
נינט טייב
נדב נייטס
משה אשכנזי
מיכאל אלוני
כל אחד דמות מרכזית בסידרה

לצפיה ב-'בהחלט הבטחה גדולה, על סמך הפרק הראשון.'
בהחלט הבטחה גדולה, על סמך הפרק הראשון.
15/05/2018 | 09:56
36
הפרק הבא צפוי להיות ביום א הבא
לצפיה ב-'זמר רוסי ידוע, גרגורי לפס,'
זמר רוסי ידוע, גרגורי לפס,
19/05/2018 | 12:13
2
24
לא קיבל אשרת כניסה לישראל ונאלץ לבטל את כל המופעים שלו שתוכננו השנה. לומר את האמת - אני כאזרח ותיק שעזב את רוסיה מזמן לא שמעתי עליו, אבל הפעם טרחתי לחפש אותו ביוטיוב והנה מה מצאתי - שיר בו הוא שר יחד עם הזמרת אני לורק:
https://www.youtube.com/watch?v=cAcmDkLRrtA
וכאן אני שואל את עצמי - מה הניע את פקידונים של מש' הפנים או חוץ לפגוע בקהל צופים דוברי רוסית? חוץ מרוסופוביה, שנאת התרבות הרוסית, אינני רואה כל סיבה מתקבלת על הדעת אחרת.
היום במיקרה נתקלתי בדברי שרת הקליטה, סופה לנדוור, שמאששת את חשדותי:
https://www.youtube.com/watch?v=tK1FnGasH8g

לצפיה ב-'לאחרונה נפתח בדרום רוסיה גשר קרים באורך 19 ק"מ'
לאחרונה נפתח בדרום רוסיה גשר קרים באורך 19 ק"מ
22/05/2018 | 19:06
1
15
שמקשר בין רוסיה וחצי אי קרים. בנייתו נמשכה מעל לשנתיים והוא הארוך ביותר מסוגו באירופה ומהווה הישג מבחינה טכנולוגית. באמצעי התקשורת בישראל הוא הוצנע ולא הראו אותו בטלוויזיה, אז הנה ההזדמנות לראותו בכל הדרו:
http://xn----8sbeylmcibxhm5j.ru-an.info/новости/крымский-мост-украшение-юга-россии-самые-живописные-кадры-моста/
את הגשר פתחו משאיות אדומות שבראשם נהג הנשיא פוטין:
https://www.youtube.com/watch?v=jTmy_w9dUSs
בהזדמנות זאת אני, כיוצא ברה"מ במדינה, מצרף גם כמה סרטי וידאו על המצעד הצבאי שהיה השנה במוסקבה:
https://www.youtube.com/watch?v=BWpppundPjA

https://www.youtube.com/watch?v=xdM7o0eKEDg

אנחנו רוסים והאל אתנו:
https://www.youtube.com/watch?v=9RYPGOKkN2k

הרוסים באים:
https://www.youtube.com/watch?v=CMzTIyJUTnE&t=211s

הדיוויזיה הפראית מקווקז בפעולה:
https://www.youtube.com/watch?v=vYwd9MJiZTE

לצפיה ב-'לצערי, קישור לוידאו שמתאר גשר קרים'
לצערי, קישור לוידאו שמתאר גשר קרים
23/05/2018 | 12:43
16
אינו פועל. אנסה זאת שוב:
http://xn----8sbeylmcibxhm5j.ru-an.info/новости/крымский-мост-украшение-юга-россии-самые-живописные-кадры-моста/
מעניין שבזמן שעיתונות רוסית התלהבה ממרא הגשר - העיתונות המערבית, כולל ישראלית, התעלמה ועיתונאי אמריקאי מסוים אף הציע לפוצץ אותו!
לצפיה ב-'כתבה מעניינת- בנושא רחפני מזון '
כתבה מעניינת- בנושא רחפני מזון
18/05/2018 | 19:47
32
לצפיה ב-'עוד חודש מונדיאל ברוסיה'
עוד חודש מונדיאל ברוסיה
15/05/2018 | 14:36
1
28
תחזיות ונבחרות אהודות, יש כאן מתעניינים? 
לצפיה ב-'אני לא מתעניין במיוחד בכדורגל,'
אני לא מתעניין במיוחד בכדורגל,
17/05/2018 | 19:23
13
אבל במוסקבה התכוננו היטב למאורע ספורטיבי זה ובנו או חידשו הרבה אצטדיונים. הנה שיר מרגש שנקרא אצטדיון חלומותי:
לצפיה ב-'מצאתי יהלום,שיר אהבה שכתבה אישה למתמודדת באח הגדול'
מצאתי יהלום,שיר אהבה שכתבה אישה למתמודדת באח הגדול
16/05/2018 | 18:36
1
41
קצת מצחיק.
שוקל אם כדאי לפרסם
לצפיה ב-'אם נראה לך טוב,תפרסמי'
אם נראה לך טוב,תפרסמי
16/05/2018 | 19:42
32
אני אדם שלא רואה או אוהב ריאליטי, ובכל זאת, מה שחשוב כאן זה איכות השיר. 
לצפיה ב-'ירושלים של זהב'
ירושלים של זהב
11/05/2018 | 16:38
5
54
"אחרי שעשתה הרבה רעש מסביב לעולם וזכתה לסיקור בניו יורק טיימס, בוושינגטון פוסט ובמדורי האופנה בתקשורת הצרפתית, שמלת הכותל השנויה במחלוקת של מירי רגב מוצעת למכירה פומבית. שרת התרבות והספורט החליטה להיפרד מהשמלה הכי מפורסמת שלה."
אגב, באיזה כספים נרכשה שמלה זו??
מאיזה תקציב?

"האתר בו תתנהל המכירה יושק בימים הקרובים, כשכרגע עומדת הצעה ראשונית מתורם יהודי בחו"ל בסך 100 אלף דולר.
במסגרת האירוע, 10 הרוכשים הפוטנציאליים שיעלו לשלב הסופי עם התמחור הכי גבוה יגיעו לישראל, לאיוונט שיכלול מופע אמנותי בו יוכרז הזוכה בשמלה.
אגב, איזה כספים ישמשו את האיוונט??
מאיזה תקציב?

"הכסף ייתרם למיזמים חברתיים הפעילים בבירה."אה, נו, הכסף ייתרם למיזמים חברתיים - אז זה בסדר.
יאללה מירי, כפיים- על השמלה, המכירה, האיוונט....

לצפיה ב-'הייתי שמח לדעת למה זה בדיוק ייתרם'
הייתי שמח לדעת למה זה בדיוק ייתרם
11/05/2018 | 19:47
35
אם לדברים חיוביים ולא לכל מיני מקורבים לצלחת, כל הכבוד. צריך לדעת גם לפרגן, אם זה המקרה כאמור. 
לצפיה ב-'ועוד בפינת הרגב: כדורגל'
ועוד בפינת הרגב: כדורגל
12/05/2018 | 07:13
3
26
כבכל משחק חשוב מאד, נשיא המדינה הוא אורח הכבוד והוא המברך את שחקניו, לוחץ את ידיהם, ועם סיום המשחק מגיש להם את הגביע וכל הטקסיות שמסביב. [תסלחו לי שאיני נוקטת בשפה של כדורגל, אבל אני ממש ממש לא מבינה בזה דבר וחצי דבר].
והשנה רצתה גם מירי רגב להידחף אליו ולהצטלם בפריים.
נו, לא עבד לה, כי כולם העדיפו להיצמד לפרוטוקול.

ומה היה לנציגי השרה להגיד?
"הנשיא לא גבר, לא בן אדם, לא בצורה כזו מתנהגים, היינו רוצים לראות את הנשיא מגיע למערכת הביטחון בלי ששר הביטחון גם יהיה נוכח או מגיע לביקור במערכת הבריאות שהשר ליצמן לא יהיה.
הנשיא בחר להתנהג בצורה מכוערת, גם השרה רגב לא מעוניינת לשבת לידו. המצב הזה לא ימשיך, גם יו"ר ההתאחדות עופר עיני היה צריך לכבד את השרה. עשה יד אחת עם הנשיא, זו התנהגות לא סבירה. גם אורן חסון, היו"ר היוצא של המנהלת, לא כיבד את השרה יחד עם עופר עיני. השרה לא מחפשת כבוד, מחפשת שיכבדו את המשרד והטייטל שהיא נושאת."

ולקינוח, היה גם איום:
כי מי שמממן את הספורט בארץ הוא לא בית הנשיא אל משרד הספורט, והיא, גב' השרה רגב, כבר תטפל בהם.
הממממ .... To b continued

לצפיה ב-'שרגב תשתוק, מומלץ לה מאוד'
שרגב תשתוק, מומלץ לה מאוד
12/05/2018 | 12:38
2
39
המופרעת הזאת הסתננה לקבינט בימי המתיחות עם איראן, למרות שהיא בכלל לא חלק ממנו. הליקוקים לביבי עשו את שלהם. היא כל הזמן משמיצה את הנשיא, שממחיש בניגוד לה, שאפשר להיות ימני ואנושי. בקיצור, אנטי תזה לה ולבוס שלה. 
לצפיה ב-'נכון, בכלל לא היה לה מה לחפש שם'
נכון, בכלל לא היה לה מה לחפש שם
13/05/2018 | 18:41
1
10
לצפיה ב-'גם דוברת המשטרה עושה סימנים של מירי רגב'
גם דוברת המשטרה עושה סימנים של מירי רגב
13/05/2018 | 19:35
30
לא אתפלא אם תוך כמה שנים נראה את מירב לפידות בכנסת. כשאני שומע אותה, יש לי את אותן תחושות רעות כשראיתי את שרת הכפיים כדוברת צה"ל. ספרתי את השניות עד להיעלמותה מהמרקע. זה משהו בשפת הגוף.
לצפיה ב-'I'm not your toy'
I'm not your toy
13/05/2018 | 05:42
12
54
שיחקה אותה ובגדול - נטע ברזילי.
ניצחון מתוק מתוק באירויזיון,
ועכשיו הזמן לכל המלעיזים להתחיל לאכול את הכובעים שלהם.
הבחורה הצעירה הזו, פצצת אנרגיה, עם שיר שהקפיץ כמעט את כל הגלובוס,
ייצגה בכבוד גדול את ישראל ובאהבה אמיתית.

בשנה הבאה האירוע הנוצץ בישראל.
מין הסתם בירושלים, אבל אולי יחליטו ב... תל אביב? חיפה?
מה זה בכלל משנה איפה, העיקר - דוז פואה לנטע ברזילי

לצפיה ב-'מה הבעיה עם ירושלים?'
מה הבעיה עם ירושלים?
13/05/2018 | 11:04
3
32
אישית, אני לא סובל את העיר הזאת אבל אין לי בעיה שיערכו את זה שם. 
לצפיה ב-'שום בעיה, אלא שיש עוד ערים בישראל'
שום בעיה, אלא שיש עוד ערים בישראל
13/05/2018 | 12:17
2
16
לצפיה ב-'בכמה מהן יש ארנה מקורה מקורה ללפחות 30000 איש?'
בכמה מהן יש ארנה מקורה מקורה ללפחות 30000 איש?
14/05/2018 | 15:13
1
24
או שנארח את האירוזייון בהיכל התרבות של רחובות?
לצפיה ב-'איצטדיון סמי עופר בחיפה מכיל 30,000 '
איצטדיון סמי עופר בחיפה מכיל 30,000
23/05/2018 | 09:29
7
לצפיה ב-'בוקר טוי נטע, כפרה עליך'
בוקר טוי נטע, כפרה עליך
13/05/2018 | 12:17
1
36
אריאנה מלמד, לפעמים היא קולעת בול במאמרים שלה.
זו אחת הפעמים:

"כפרה עליך, נטע, בדיוק כמו שאמר ראש הממשלה. כפרה עליך, בשם אומת חובבי האירוויזיון שהשבת לה את הצבע ללחיים.
כפרה עליך בשם כל מי שנאלץ להתמודד עם שנאת השונה, הבוז לאחר, החשד מפני מי שאינו מזוהה ומתוייג כנכון, נאות ולגיטימי. 
כפרה עליך בשם חובבי המוזיקה הפופולרית בישראל שמאסו בחלוקות הדיכוטומיות בין "מזרחי-ים תיכוני" לבין "כל היתר".
כפרה עליך, אחרי הזכיה, רהוטה וענווה, חכמה ונוגעת ללב, בתשובות לשאלות במסיבת העיתונאים ששודרה ב"כאן".

תודה שנשאת על כתפייך כל כך הרבה שידורים טפיליים לפני התחרות, ב"קשת" ובתאגיד ובערוץ עשר, כי כל אחד רוצה נתח מנטע. כי נטע זה רייטינג, לערוצי שידור ולפוליטיקאים: הנה נשיא המדינה מעודד לפני הזכייה וקושר לך שבחים כמוזיקאית מחוננת וצודק לגמרי, והנה מירי רגב שחייבת להיצמד כעלוקה לכל הישג של כל ישראלי באשר הוא, והנה גם ראש הממשלה, ששב ואומר, כפרה עליך וממנה אותך לשגרירה הטובה ביותר של ישראל.

נטע, בחייאת, כפרה - אל תקחי את התפקיד. דחי בנימוס את ההצעה, ותרי עליו, לא מפני שהוא גדול עליך, אלא מפני שהוא יחייב אותך לעשות מה שעושים בישראל, כלומר – מדירים את השונה ושונאים את האחר וחושדים במי שאינו חושב נכון על פי צו השעה, וצו השעה הוא החלוקה לפטריוטים ובוגדים, כשהבוגדים מסומנים ככאלה משום שחשיבתם שונה במקצת ממי שמגדירים את עצמם כפטריוטים.
בבקשה, פליז, אל תהיי שגרירה של מה שאינו מוסיקה וכשרון ייחודי וחגיגה מתמשכת של גיוון אנושי. אלה מקורות הכוח והזכייה שלך, לא העובדה שאת ישראלית. "Toy" הוא לא שיר שאפשר לזהות את מילותיו ואת המסר שלו עם ישראליות. הוא גדול בהרבה, כפי שהתברר בליסבון, והוא מדבר אל אנשים שהאנושיות חשובה להם יותר מאשר שיוכה הלאומי של הזמרת.
כפרה גם עליהם, ועל היכולת להפריד בין מה שהם חושבים על ישראל לבין מה שהם חושבים עליך כיוצרת וזמרת ופרפורמרית.

ותמשיכי ככה, בבקשה: למרות החוגגים בכיכר רבין והקופצים לבריכה, למרות כל מברכיך שישייכו את נצחונך למדינה, למרות העובדה שהנצחון מביא את הארוויזיון הבא לירושלים. בבקשה, אל תהפכי למאמי לאומית ולסמל לאומי. בבקשה, כמו שאמרת בעצמך שתעשי, שבי וכתבי את השיר החדש שלך, את הסינגל הבא שיוכיח לאחרוני המפקפקים באילו עוצמות של כשרון ומקוריות בורכת, גם בלי חתולים יפניים ותרנגולות מקרקרות.
תמשיכי, בבקשה, לא כדי לתרום לגאווה הלאומית – הפצצות של מטוסי אף-16 תמיד יעשו זאת טוב ממך - אלא כדי לחזור שוב ושוב על המסר: שונות וגיוון אנושי מכל סוג שהוא הן ברכות. ומי שמייצג בגופו ובכשרונו את השונות מביא אל המסך דמויות הזדהות למליוני אנשים שזקוקים לדמויות כאלה, כמו שאת היית זקוקה לאחת כזו בילדותך: בכמה ראיונות כבר אמרת שלו היתה לך דמות הזדהות שנראית כמוך ולו ראית אותה בילדותך בפריים טיים, היה לך קל יותר.

תמשיכי, בבקשה, לכתוב מחדש את סיפור סינדרלה. על המוזיקאית שלא בחלה בהופעות הכי קטנות. על האישה שלא היתה זקוקה לנסיך, אלא רק לאמונה נחושה בעצמה, ושהפכה בין לילה לא לנסיכה אלא למלכת הפופ האירופי, לגמרי בזכות עצמה. ואחרי כל אלה, ואחרי שתפרצי ותהפכי לתופעה יחידאית ובינלאומית וענקית, אם יישאר לך זמן וחשק, תהיי גם שגרירה של מה שטוב בעיניך במדינה. אבל בתנאים שלך, מחוץ לקופסה, ומבלי שאף ראש ממשלה או שרת תרבות יכתיבו לך מה לומר.

היה כדאי לעבור איתך את המסע הזה כצופה בטלוויזיה ולראות שאחרוני המפקפקים נאלמו דום מול כשרונך, ולראשונה בדברי ימי הפופ הישראלי הסינתטי שנשלח לאירוויזיון, מדברים על המסר של השיר ועל היכולת לבטא במלים פשוטות כל כך את מה שנשים בכל העולם אומרות בעידן הMeToo: לא צעצוע ולא בובה של אף אחד. שגרירה היא תמיד סוג של צעצוע בידי שולחיה, והתפקיד מחייב הזדהות טוטאלית גם עם מה שאת לא אוהבת. שגרירה? קטן עליך. איך אמר סטטיק באחד משידורי "הכוכב הבא"? "היא יכולה לייצג את כדור הארץ בתחרויות בין גלקטיות". לכי בכוחך זה, ושהחייזרים יאכלו אבק."
לצפיה ב-'האישה הזו עושה לי בחילה'
האישה הזו עושה לי בחילה
14/05/2018 | 15:15
12
לצפיה ב-'הדבר שמשמח אותי בזכייה זה ש-BDS אוכלים את עצמם'
הדבר שמשמח אותי בזכייה זה ש-BDS אוכלים את עצמם
13/05/2018 | 18:40
1
22
החולרות האנטישמים יפי הנפש.
האירוויזיון כתחרות זמר רדודה הפסיק לעניין אותי לפני הרבה שנים.
לצפיה ב-'יש בזה המון'
יש בזה המון
14/05/2018 | 15:15
8
לצפיה ב-'אני צופה שבשנה הבאה ייערך האירוויזיון מחוץ לישראל'
אני צופה שבשנה הבאה ייערך האירוויזיון מחוץ לישראל
13/05/2018 | 19:04
3
28
קראתי שישראל מתכננת לבקש מהולנד טובה לארח את האירוויזיון בשנה הבאה במקומה פעם נוספת בנימוק שאינה מסוגלת להרשות לעצמה כלכלית לארח את האירוויזיון.
לצפיה ב-'איפה קראת את זה?'
איפה קראת את זה?
14/05/2018 | 15:17
8
לצפיה ב-'לא יודע אבל זה באמת עול כלכלי גדול'
לא יודע אבל זה באמת עול כלכלי גדול
14/05/2018 | 15:41
1
17
לצפיה ב-'הרבה דברים הם עול כלכלי, אז מה?'
הרבה דברים הם עול כלכלי, אז מה?
15/05/2018 | 09:24
10
לצפיה ב-'מגיע לו כל הכבוד'
מגיע לו כל הכבוד
13/05/2018 | 13:31
3
51
היוזמה של מיקי זוהר להפקיע מחברי הכנסת את הגדלת שכרם נתנה לו בעיני הרבה נקודות. לא ככה? 
לצפיה ב-'שום כל הכבוד'
שום כל הכבוד
13/05/2018 | 14:28
2
21
זה אותו מיקי זהר שהתעמת עם המשפחות השכולות וצעק לעבר אמא גולדין שטענותיה מופרכות.
בעיני האיש הזה לא ראוי להיות נציג העם 

לצפיה ב-'אמרתי שצריך לתת לו להדליק משואה?'
אמרתי שצריך לתת לו להדליק משואה?
13/05/2018 | 15:21
1
28
לא לקחתי ולו מילה מהנאצות שכתבתי נגדו בעבר. עדיין, ההצעה ראויה ביותר.
לצפיה ב-'צבוע, מניעיו צבועים'
צבוע, מניעיו צבועים
13/05/2018 | 17:58
23
שנאמר:  
"אל תתיראי מן הפרושין ולא ממי שאינן פרושין אלא מן הצבועין שדומין לפרושין"
לצפיה ב-'מה לדעתכם יעשה טראמפ? '
מה לדעתכם יעשה טראמפ?
08/05/2018 | 11:55
19
37
לצפיה ב-'הלוואי שיפרוש מההסכם, איראן לא קיימה אפילו פסיק ממנו'
הלוואי שיפרוש מההסכם, איראן לא קיימה אפילו פסיק ממנו
08/05/2018 | 17:21
9
23
לצערי, נראה לי סביר יותר שלא יפרוש.
לצפיה ב-'במקומו הייתי בוחר להישאר ולתקן'
במקומו הייתי בוחר להישאר ולתקן
08/05/2018 | 18:16
8
23
אין לי מושג מה בדיוק כתוב בהסכם, אבל אדם בלתי צפוי כמו טראמפ יכול לתקן אותו לטובה. כלומר לטובת ישראל. האם איראן תגיב, איך ומתי? כנראה שכן, אבל לא בהכרח בטווח הקרוב. לדעתי, לקראת הערכת הסנקציות. אבל, הכל נפיץ ובל נשכח שזה המזה"ת.
לצפיה ב-'אין טעם, האיראנים לא מתכוונים לקיים'
אין טעם, האיראנים לא מתכוונים לקיים
08/05/2018 | 18:36
7
15
שינוי ההסכם לא ישנה, האיראנים לא קיימו את ההסכם הקיים ולא יקיימו את ההסכם הבא אם יהיה. ביטול ההסכם זה הדבר הנכון לעשות.
לצפיה ב-'אוקיי, נלך לשיטתך'
אוקיי, נלך לשיטתך
08/05/2018 | 20:57
6
28
אם זה כך, הם בקרוב אמורים להגיב באיזשהי צורה, צבאית יש להניח. הם יכולים, לצורך הדוגמא, לבחור מטרות בחו"ל (מוסדות יהודיים, דיפלומטים וכדומה); לפגוע בצבא בעצמם או באמצעות צד שלישי (חיזבאללה, יש להניח); לוחמת סייבר ועוד. 
עד כמה הם מורתעים? התרעה, פירושו מידת החשש של צד א' מתגובה של צד ב'. המשוואה מתקיימת, אם לפי המקרה שלנו, ישראל הראתה לאיראן את יכולתה במקרה של התקיפה בסוריה. אם איראן לא השתכנעה, היא תתקיף. אם כן, היא תסתפק בתגובה מתונה. בכל מקרה, ההתחכמות של בנט שמאיים להפוך את סוריה ולבנון לוויטנאם 2, היא לא לעניין. במקום שהאידיוט הזה יתעסק בהכנת מערכת החינוך לשעת חירום, הוא עושה קמפיינים למשרת שר הביטחון. מגעיל ובזוי, לא מאמין שאני כותב את המילים האלה, פי 100 יותר מנתניהו. טיפש כמו נעל, אפרופו המקרה עם היפנים.
לצפיה ב-'הם חטפו בחשיים האחרונים 3 מכות בהן נהרגו להם אנשים בסוריה'
הם חטפו בחשיים האחרונים 3 מכות בהן נהרגו להם אנשים בסוריה
09/05/2018 | 07:12
5
14
הם בינתיים לא העזו להגיב,לא נראה לך שהם חשים קצת מורתעים?
לצפיה ב-'את צודקת בהנחה שהשחקן רציונלי'
את צודקת בהנחה שהשחקן רציונלי
09/05/2018 | 08:24
4
26
ע"פ גישות ביחסים בינלאומיים, זה מה ששחקן שמתנהג לפי החוקים ישחק. אבל, הוראה אחת מחמינאי והם ישברו את חוקי המשחק, בטח אם נהרוג להם בכיר או נפגע להם אנושות בתוכנית הגרעין. אם הייתי קצין בכיר בצה"ל, לא הייתי מהמר על כך שלא יגיבו. צריך לקחת בחשבון כל תרחיש אפשרי, האיראנים ערמומיים ומסוגלים להציק בכל מיני דרכים. 
לצפיה ב-'אגב, השמועות ברוטר אומרות שהרגנו להם בכיר...אתמול'
אגב, השמועות ברוטר אומרות שהרגנו להם בכיר...אתמול
09/05/2018 | 08:41
3
16
צריך לקחת כל תרחיש בחשבון אבל לעיתים צריך להוביל ולא להיות מובלים.
וזה למשל העניין של לתקוף מאגרי טילים כשהם עדיין חונים בסוריה לפני שהטילים האלו יחנו בקיבוצי הצפון למשל.
לצפיה ב-'טוב שחוסל, אם זה נכון'
טוב שחוסל, אם זה נכון
09/05/2018 | 11:17
2
20
בכל מקרה, האיראנים מתוחכמים. להזכירך, הם המציאו את השחמט. 
לצפיה ב-'לא יודעת,אבל להתחכם אומר לחטוף מכה אחר מכה אחר מכה ולא'
לא יודעת,אבל להתחכם אומר לחטוף מכה אחר מכה אחר מכה ולא
10/05/2018 | 07:22
1
16
להצליח להרים את הראש זה תחכום אז שיהיה מתוחכים כך תמיד.
לצפיה ב-'הם טובים בלצבור'
הם טובים בלצבור
10/05/2018 | 08:45
24
באיזשהו שלב, הם ייזכרו שהם צריכים לנקום. איך,מתי ובאיזו עוצמה?ממש אין לי מושג.
לצפיה ב-'כמה טוב שכבר אין נשיא מוסלמי בבית הלבן '
כמה טוב שכבר אין נשיא מוסלמי בבית הלבן
09/05/2018 | 07:02
7
59
לצפיה ב-'מעולם לא היה נשיא מוסלמי בבית הלבן, אלא שחור בלבד. '
מעולם לא היה נשיא מוסלמי בבית הלבן, אלא שחור בלבד.
10/05/2018 | 19:07
2
21
מעטים יודעים שאמו של אובמה הייתה יהודיה. גם טראמפ הוא ממוצא יהודי והגיע לדרגה גבוהה, מס' 33, בסולם דרגות של בונים חופשיים, דבר שגם רק מעטים יודעים. הרוב לא יודע מיהם הבונים החופשיים:
לצפיה ב-'מוסלמי ואין על זה ויכוח.'
מוסלמי ואין על זה ויכוח.
11/05/2018 | 09:26
1
6
לצפיה ב-'לא יודע אם תכלס מוסלמי, בטוח פרו מוסלמים בגדול'
לא יודע אם תכלס מוסלמי, בטוח פרו מוסלמים בגדול
11/05/2018 | 14:54
3
לצפיה ב-'ברור לך שהאח הגדול מנטר את התגובה הגזענית שלך ותרשם על שמך?'
ברור לך שהאח הגדול מנטר את התגובה הגזענית שלך ותרשם על שמך?
11/05/2018 | 07:55
1
30
לי לא ממש אכפת כי אין לי תוכניות להפוך לבן הלאום האמריקאי - אבל מפריע לי שישראלית פוגעת במגילת העצמאות ומגלה אובססיביות וסתה דתית נוגדת את צרכי המדינה לשלום בין הדתות.
לצפיה ב-'לא נורא, אני בטוחה שתתגבר '
לא נורא, אני בטוחה שתתגבר
11/05/2018 | 09:27
7
לצפיה ב-'הבעיה היא לא הדת'
הבעיה היא לא הדת
11/05/2018 | 08:47
1
25
הבעיה היא שהוא היה נאיבי ושידר חולשה כלפי שאר האומות בעולם.ראו אותו כסוג של צ'מברליין מודרני, במידה רבה גם בצדק. האם טראמפ הוא המושיע? ימים יגידו, הלוואי, למרות שאני לא ממש סובל אותו.
לצפיה ב-'הוא לא נאיבי,הוא רצה לקדם את האג'נדה שלו,אג'נדה פרו מוסלמית '
הוא לא נאיבי,הוא רצה לקדם את האג'נדה שלו,אג'נדה פרו מוסלמית
11/05/2018 | 09:28
8
לצפיה ב-'שמחתי לגלות שטעיתי, כל הכבוד לטראמפ.'
שמחתי לגלות שטעיתי, כל הכבוד לטראמפ.
13/05/2018 | 19:06
4
לצפיה ב-'בשעה זאת מתקיים בקרמלין טקס'
בשעה זאת מתקיים בקרמלין טקס
07/05/2018 | 12:02
12
24
אינוגרואציה, כניסה לתפקיד של הנשיא הנבחר פוטין שבוודאי משודר בטלביזיה ואני מקווה להביא אותו בשרשור זה מאוחר יותר. בינתיים אני מצרף טקס אחרון, מלפני 6 שנים:
https://www.youtube.com/watch?v=xAS_s03nccE
וכאן כניסה ראשונה של פוטין לתפקיד הנשיא בליווי של ילצין:
https://www.youtube.com/watch?v=xvAhfXc478k
לצפיה ב-'הגיעו סרטי וידאו על השבעתו של פוטין היום:'
הגיעו סרטי וידאו על השבעתו של פוטין היום:
07/05/2018 | 17:54
10
כאן רואים את הלימוזינה הנשיאותית שלו:
כניסתו והשבעתו של פוטין
כדאי לקרוא תגובות באנגלית כגון:
A great man long live Russia
May President Putin and President Xi bring down the neo imperialist powers of today!
Putin is greatest president in the world , Trump can go shit.
לצפיה ב-'מחר יום חג גדול ברוסיה - יום הניצחון על גרמניה ב-1945!'
מחר יום חג גדול ברוסיה - יום הניצחון על גרמניה ב-1945!
08/05/2018 | 18:35
10
12
אני הייתי ילד באותם הימים ואני זוכר במעורפל את שמחת הניצחון. 4 שנים של מלחמה היו קשות מאוד ורק בזכות תעוזתו ואומץ לבו של העם הסובייטי קרה נס והצלחנו לנצח ובזכות זאת אני ביליתי כמה שנים טובות בגרמניה הכבושה ע"י הסובייטים, אחרת הגרמנים היו כובשים את רוסיה ומחסלים אותי ובני משפחתי הודות לשטוף פעולה בין האנטישמים הרוסים המקומיים, כמו שזה קרה באוקראינה הכבושה בה נרצחו בשיתוף פעולה עם האוקראינים למעלה מ-3 מיליון יהודים:
https://www.youtube.com/watch?v=CucKeh7phJ0
מחר, תשיעי במאי, יתקיים מצעד צבאי גדול במוסקבה ואני כבר מצרף  סרטון מחזרות שהיו שם היום:
https://www.youtube.com/watch?v=5wGR3kul_To

לצפיה ב-'אני מקווה שבעוד שנה יציינו שם אירוע אחר לגמרי'
אני מקווה שבעוד שנה יציינו שם אירוע אחר לגמרי
08/05/2018 | 20:59
5
20
את ירידתו מהבמה של הצאר פוטין.
לצפיה ב-'יש לך משהו אישי נגד פוטין?'
יש לך משהו אישי נגד פוטין?
09/05/2018 | 19:11
4
14
או נגד צארים או נגד רוסיה בכלל? פוטין נבחר ע"י 76% מכלל המצביעים בבחירות דמוקרטיות ואמור לכהן עד שנת 2024.
לצפיה ב-'נגד רוסיה לא, נגד פוטין כן'
נגד רוסיה לא, נגד פוטין כן
09/05/2018 | 19:52
3
22
רציחתם או היעלמותם של עיתונאים, מתנגדים ואחרים הפכה את רוסיה למדינה טוטליטרית. סוריה של אסד, אהובת ליבו (או כספו) של פוטין יותר דמוקרטית ממנו. אני תומך באלכסיי נבלני, שכיכב בסרט הדוקו "מתנגדי הכהונה" ומקווה מאוד שיצליח להדיח את האדם, שאחראי לחימוש הגרועים שבאויבי מדינת ישראל. מספיק לך? 
לצפיה ב-'לי זה לא מספיק. צריך הוכחות ממשיות ולא סתם להפיץ שמועות '
לי זה לא מספיק. צריך הוכחות ממשיות ולא סתם להפיץ שמועות
10/05/2018 | 12:53
2
19
זדוניות. פוטין נשבע בהשבעתו לנשיא לכבד את זכויות אדם ולא לפגוע באף אזרח. כל הרציחות והעלמויות שקרו ברוסיה נחקרות ע"י רשויות החוק, כך שאי אפשר להאשים דווקא אותו. נבלני הוא סוכן של האמריקנים שקיבל מהם כספים על מנת לחתור תחת משטרו. האמריקנים הישקיעו מיליארדים על מנת לפגוע ברוסיה ולהחליש אותה, אבל אני מקווה שהם לא יצליחו ורוסיה תהפוך למעצמה עולמית מס' 1. כבר עכשיו יש לה נשק מתקדם ביותר - בטילים, טנקים ומטוסי קרב ואני אישית עוקב אחרי השגיהם. אני דרך אגב בן למשפחת קצין בצבא סובייטי ואני גאה בצבא שהצליח להדוף את הגרמנים ולהציל כל העולם, כולל את היהודים, מהשמדה טוטלית. https://www.youtube.com/watch?v=30A_g0Aycos
לצפיה ב-'כל זה בגדר עלילות, מה עוד ובא ממרכז תעמולה אמריקאי.'
כל זה בגדר עלילות, מה עוד ובא ממרכז תעמולה אמריקאי.
10/05/2018 | 18:49
14
אני לא מאמין בשקרים האלה. מעלילים על פוטין אך ורק בגלל שהוא קידם את רוסיה ושיבש תכנית אמריקאית להחלישה או לפרקה. אני הייתי מציע לפוטין לדרוש את החזרת אלסקה שהאמריקאים תפסו מרוסיה בדרך עורמה לפני כ-150 שנה. ואם פוטין רוצח את המתנגדים לו, למה הנבל נבלני חי עד עכשיו ועוד מעז גם להתפרע ברחובות?
לצפיה ב-'היום ראיתי איך חגגו את יום הניצחון בישוב קטן'
היום ראיתי איך חגגו את יום הניצחון בישוב קטן
12/05/2018 | 18:59
3
12
באזור ממנו הגעתי:
לצפיה ב-'חשבתי שאתה ממקום אחר במחוז..'
חשבתי שאתה ממקום אחר במחוז..
10/06/2018 | 21:06
2
4
או שלכל פורום אתה מקדיש ביוגרפיה שונה?
לצפיה ב-'אל תשפוט אחרים לפי עצמך!'
אל תשפוט אחרים לפי עצמך!
13/06/2018 | 12:45
1
14
אני גאה להיות מלפלנד הרוסי. אתה לעומת זאת אפילו אינך ממוצא רוסי, אלא יהודי אוקראיני, הלא כן, כך זה לא מזיז לך שכאן מפלים לרעה את יהודי רוסיה. אתה אומר שזה גשם כשיורקים עליך הרבנים השטניים. ובכל זאת בוא נכיר ציטוט שלמדתי רק אתמול ברוסית מאחד האתרים (דווקא אוקראיני, בהנהלתו של אנטולי מוחא מחרקוב:
После кровавой жертвы обрезания, каждый жид мужского пола впускает в свое сознание беса от Дьявола и через
посредством этого - служит Дьяволу. Все жиды - это мерзкие сатанисты. Именно на этом основана идеология
христианства. То, что Господь бог Израиля есть Дьявол, сказал Иисус Спаситель.

לצפיה ב-'לא ענית על השאלה שלי, טוליק'
לא ענית על השאלה שלי, טוליק
14/06/2018 | 14:12
5
איזה מה"ביוגרפיות" שלך היא הנכונה? או שיש ביוגרפיה יעודית לכל פורום?

לצפיה ב-'הסתה של BDSוגורמי שמאל ישראלים נגד נטע ברזילי'
הסתה של BDSוגורמי שמאל ישראלים נגד נטע ברזילי
06/05/2018 | 20:30
15
36
https://www.mako.co.il/music-news/local/Article-67...
Eurovision boycott of Israel - ZERO points to the song of Israeli Apartheid

מתוך דף הפייסבוק

כאזרחיות/ים ישראלים, אנו קוראים: אפס נקודות לשיר הישראלי באירוויזיון! לסלק את ישראל מאיגוד השידור האירופי ומהתחרות! הפיצו באירופה ובעולם!

The Eurovision Song Contest will open in Lisbon, capital of Portugal, on May 8. As Israeli citizens opposed to Israel's occupation and apartheid, we call on you to join our annual campaign "ZERO POINTS to Israel in the Eurovision Song Contest".

לצפיה ב-'Money time'
Money time
07/05/2018 | 03:47
1
24
כבר שנים רבות שאנחנו טוענים שהאירויזיון הפך להיות במה לתחרות פוליטית ועכשיו יש לאירופה הזדמנות להוכיח את ההיפך.
אם יכנעו ל"דרישות" ה BDS ויחרימו את השיר הישראלי, הרי שיוכיחו קבל עם ועולם את נכונות הטענה.
הנה הזדמנות לאירופה להוכיח את בגרותה וגדלותה.
נטע מובילה בסקרים מרגע שיצא לאויר.
המגמה הזו צריכה לא להיפגע מדברי בלע של כאלו ואחרים ועכשיו זהו ה Money time

בהצלחה לאירופה ולשאר מדינות העולם בעשיית הבחירה הנכונה.

לצפיה ב-'אכן,הפעם אם נטע לא מתברגת בשלשיה הראשונה לפחות אין ספק '
אכן,הפעם אם נטע לא מתברגת בשלשיה הראשונה לפחות אין ספק
07/05/2018 | 07:10
21
כלל שזו תהיה פוליטקה במרעה
לצפיה ב-'הם לא יצליחו'
הם לא יצליחו
07/05/2018 | 08:38
1
37
אני לא ממעריצי הזמרת, אבל מאמין שהיא תעבור גם את המכשול הזה ולפחות תסיים בצמרת הדירוג. אולי גם תזכה. 
לצפיה ב-'אני ממש מקווה,מגיע לה'
אני ממש מקווה,מגיע לה
07/05/2018 | 08:49
5
לצפיה ב-'האירווויזיון הפך מזמן לכלי ניגוח פוליטי'
האירווויזיון הפך מזמן לכלי ניגוח פוליטי
07/05/2018 | 12:18
16
בלי קשר לרמת השלולית של השירים.
לצפיה ב-'אסור להיכנע להסתה'
אסור להיכנע להסתה
08/05/2018 | 17:19
5
18
עם זאת, אני לא מסכים שאם נטע לא תזכה לאחד משלושת המקומות הראשונים הסיבות יהיו פוליטיות. השיר שנבחר הוא השיר המטומטם ביותר שישראל שלחה לאירוויזיון אי פעם וגם האיכויות הווקאליות של נטע לא משהו, למזלה רמת השירים ואיכויות הזמרה של משתתפי האירוויזיון בירידה דראסטית מתחילת המילניום, רק בזכות זה יש לה סיכוי לקבל נקודות בכלל. 
לצפיה ב-'היא נשמעת כמו תרנגולת ביום רע בחלקו'
היא נשמעת כמו תרנגולת ביום רע בחלקו
09/05/2018 | 15:36
4
58
באופו אישי ממש לא מעניין אותי מי יזכה
ולאן היא תגיע.
המופע הזה מזמן הפך נלעג ועלוב.
לצפיה ב-'יש לי סוד, גם אני לא מת עליה'
יש לי סוד, גם אני לא מת עליה
09/05/2018 | 16:03
3
21
עם זאת, אני שמח על כל הצלחה של ישראלי, ובלבד שלא יהיה עבריין או טרוריסט. זה גורם לי להתגאות במדינה ופחות להתבאס על כך, שבראשה עומדים אנשים שאינם ראויים להיקרא מנהיגים (כרגע אני פחות נגד ביבי ויותר נגד בנט, שמסלים את האווירה ועלול להצית מלחמה, מרוב שהוא רוצה את משרד הביטחון). 
לצפיה ב-'זה לא קשור למנהיגות'
זה לא קשור למנהיגות
09/05/2018 | 17:34
2
13
זכייה באירוויזיון לא מזיזה לי כי זה המיץ של הזבל.
אוליפיאדה למשל זה נושא אחר.
לצפיה ב-'על טעם וריח אין להתווכח'
על טעם וריח אין להתווכח
09/05/2018 | 17:36
1
14
אני כבר מחכה למונדיאל וכהרגלי, אעודד את ברזיל. אני מקווה שניימאר יהיה כשיר, כי אלבס די ברור יוחלף, בגלל חומרת הפציעה, כנראה בדנילו ממנצ'סטר סיטי.
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
09/05/2018 | 18:36
3
לצפיה ב-'התחרות צריכה להיות על השיר היפה ביותר, אבל השיר של נטע הוא '
התחרות צריכה להיות על השיר היפה ביותר, אבל השיר של נטע הוא
09/05/2018 | 19:24
16
המכוער והמוני ביותר, כך שאם מטרת האירוויזיון היא תחרות על שיר מכוער ביותר, ללא ספק היא צריכה לתפוס מקום ראשון. כן, במערב מתקיימות תחרויות גם על הדברים המכוערים ביותר, כמו התחרות על הכלב המכוער ביותר שמתקיים כל שנה בקליפורניה למשל. אני זוכר שפעם היו שירים יפים באמת שזכו במקום ראשון - במיוחד אני זוכר שיר צרפתי שכיום כבר שכחתי את שמו.
לצפיה ב-'כבוד, פירגון ונימוס'
כבוד, פירגון ונימוס
10/05/2018 | 05:47
2
27
ווי, אני קוראת את התגובות כאן ובעוד אתרים ומה אומר? מזעזע.
נדמה לי שאנחנו המדינה היחידה בגלובוס שלא מפרגנת לעצמה.
ואם אנו לא לעצמנו, למה שאחרים יהיו לנו???

נטע מייצגת את ישראל עם שיר קליל, שיר שסחף חצי מהעולם לפחות, זכה לביקורות מופלאות, בעל מסר ברור וקריצה לא סמויה, קצבי ושמח ובהחלט אהוד.
רק פה בישראל יש את מי שקוטל וכותש, מילא את השיר, אלא את נטע, על בסיס המראה שלה!
סליחה, כן? בושה!!!

יכולות ומותר שתהיינה ביקורות, אבל ההתלהמות סביב נטע?
אין מספיק מילים בעברית לתאר.
אם היתה שרה את השיר בחורה רזה, נאת מראה [למרות שהכל ענין של טעם], האם גם אז היה יוצא קיצפם של כל הכותבים בחסות האנונימיות כך? האם גם אז היו נוקטים בשפת ביבים? [נדמה לי שאין צורך לכתוב את התשובה, היא די בגוף השאלה].

אני מאחלת לנטע, למרות הירידה בסקרים, הרבה הצלחה, שתטריף את האירופאים והלוואי ובשנה הבאה תביא את האירויזיון לישראל.
וגם אם לא, היא מייצגת אותנו בכבוד, השיר מייצג אותנו בכבוד והלוואי ואנחו היינו מסוגלים לכבד איש את רעהו.

לצפיה ב-'את כל כך צודקת'
את כל כך צודקת
10/05/2018 | 07:20
5
לצפיה ב-'אם לא היתה בבגד,תסרוקת ואיפור מזעזעים,איכשהו '
אם לא היתה בבגד,תסרוקת ואיפור מזעזעים,איכשהו
10/05/2018 | 11:54
14
על השיר אפשר להתווכח.טעם וריח.
תחרות דוחה שמזמן איבדה מה שהיה טוב בה.
לצפיה ב-'אוטואנטישמיות'
אוטואנטישמיות
07/05/2018 | 09:46
4
52
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%AA
אוטואנטישמיות או שנאה עצמית יהודית היא הגדרה של תופעה חברתית-פסיכולוגית שבמסגרתה אדם ממוצא יהודי חש ניכור כלפי מוצאו ומפתח עוינות אובססיבית כלפי בני עמו ודתו באופן דומה לזו שמפתחים האנטישמים מקרב עמים אחרים ודתות אחרות - לעיתים תוך אימוץ נרטיבים וטענות שמעלים אנטישמים אלו. 

נתקלתי בכזה ..... פעם מזמן....
קרה לכם מיפגש כזה?
(לא קשור לפורומים כמובן )

לצפיה ב-'לראשונה אני נתקלתי באנטישמים כאלה כאן בארץ'
לראשונה אני נתקלתי באנטישמים כאלה כאן בארץ
07/05/2018 | 18:16
21
בסדרת כתבות במקומון של עיתון הארץ על מה שעובר על מועמדים לנישואין מחבר המדינות שנאלצים לעבור טיפול משפיל של רבני ערים שמטרטרים ומשפילים אותם בדרישתם לאמת את יהדותם לפי ההלכה הגזענית. וכך קורה שהם עוברים השפלות שהיו מנת חלקם של יהודי גרמניה בזמנו אחרי קבלת שם חוקי גזע של נירנברג שדומים מאוד לחוקי ההלכה. במיקרה נשלח לי היום מהיוטיוב מוזיק שהייתה מקובלת אז בגרמניה: Jazz in Berlin 1932: Die Weintraubs - Wenn wieder Frühling ist

1938: Three German Tangos played by Georges Boulanger Tanz-Orch.
לצפיה ב-'די לקיצוניות'
די לקיצוניות
08/05/2018 | 05:33
21
קיצוניות היא לא "בריאה", לשום כיוון.
והבעיה הגדולה שלנו, היום, היא ההקצנה בתוך תוכנו,
ההסתה לשנאה של כל מי שדעותיו אינן עולות בקנה אחד עם דעות האחר,
הרחבת השסע שקיים מזה שנים ובמקום לנסות ולאחותו, יש מי שדואג להרחיב ולהגדיל אותו, דואג שלא יגווע וייעלם, חלילה, אלא ישגשג, יצמח, יתפתח ויצמיח מפלצת.

באשר לאלו המכונים אוטואנטישמים - יש כאלו ומהם עדיף פשוט לשמור מרחק, להתעלם, להוקיע ולהקיא מתוך החברה.
ככל שיזכו לפחות יחס והתייחסות כך יתייבשו.
לא יקרה מחר, אולי גם לא בעוד שנה, אבל, יקרה.
תגידו נאיבית, אבל זו אני.
מאמינה שרק בדרכי נעם נצליח למגר את הרע, לפחות זה אשר בא מתוכנו.

לצפיה ב-'קרה והתופעה לא מפתיעה אותי'
קרה והתופעה לא מפתיעה אותי
08/05/2018 | 17:26
12
כשיהודי מגלה שיהודים אחרים מתייחסים אליו כפי שאנטישמים נהגו להתייחס ליהודים ושיש למרבה הצער יהודים שעונים על רבים מהסטריאוטיפים המודבקים להם הוא עלול להפוך לאוטואנטישמי. יש מה לעשות בנדון אבל לצערי במקום לתקן (ואפשר לתקן) מקלקלים יותר.
לצפיה ב-'בעם היהודי יש מחלות ופגמים גנטיים.'
בעם היהודי יש מחלות ופגמים גנטיים.
10/05/2018 | 15:00
17

טאי זקס, איקס שביר, רגישות לפול.
ויש גם את הדפקט הגנטי שמביא להתפתחותה של מחלת הנפש ששמה "אוטו אנטישמיות".
ברל כצנלסון (שבטח היום היו קוראים לו "ימני קיצוני") כבר זיהה את המחלה לפני יותר משמונים שנה.
לצפיה ב-'מזג האוויר השתגע'
מזג האוויר השתגע
07/05/2018 | 08:55
4
28
ואני עוד בדרך למסור מע"מ דו חודשי. רעמים וברקים בחוץ, מצ"ב מוסיקה מתאימה:
לצפיה ב-'זהירות משלוליות!'
זהירות משלוליות!
07/05/2018 | 14:20
16
הספקתי להחליק על אחת מהן ביציאה ממסירת המע"מ (ברח' יגאל אלון בתל-אביב) ולדפוק את פיקת הברך הימנית. מקווה שאוכל לעשות את אימון הפילאטיס האהוב עליי היום, אבל לא בכל מחיר.
לצפיה ב-'גשם זלעפות'
גשם זלעפות
08/05/2018 | 05:40
2
18
וואו, איזה גשם ניתך בחוץ,
נדמה כאילו עוד רגע הכל מתפרק ונסחף עם הזרם.
ונגמר

אז היום עוד צפויים לנו ממטרים פזורים [רק שבדרך לעבודה, עוד מעט, הגשם לא יחזור, לא אוהבת לנהוג בגשם כשהמגבים מרקדים על השמשה מולי, עושים לי סחרחרה ] וממחר כבר חוזים לנו התחממות.
הקיץ מגיע??

ואם במזג אויר עסקינן, מישהו יודע להגיד לי איך מזג האויר בגאורגיה בתקופה זו של השנה?
לצפיה ב-'תגדירי את היעד הספציפי שלך '
תגדירי את היעד הספציפי שלך
08/05/2018 | 16:47
1
14
בכל מקרה יש את האתר הזה, שנעזרתי בו לא פעם בטיסות לחו"ל: 

לצפיה ב-'טיביליסי, בטומי והסביבה '
טיביליסי, בטומי והסביבה
09/05/2018 | 05:28
3
לצפיה ב-'ניהול ידע בעתיד- מלחיץ'
ניהול ידע בעתיד- מלחיץ
07/05/2018 | 09:21
17
סרטון שכמה חברה עשו לקורס באוניברסיטה, אבל שנת 2030 ממש הלחיצה אותי! מה אתם חושבים?
לצפיה ב-'ארבע אגדות מטיילות'
ארבע אגדות מטיילות
06/05/2018 | 05:04
3
46
אף פעם לא מאוחר לצאת לטיול של אחרי צבא, גם אם הצבא כבר ממש מזמן מאחוריך, ויש גם המון המון אחרי ה'אחרי הצבא'.
ובכל זאת, קיבצו ארבעה צעירים לטיול בוויאטנם, בהובלתו של הילד יואב רבינוביץ וצילמו.
התוצאה נהדרת, מצחיקה, מרגיזה, בעיקר מצחיקה ומפיחה תקווה בכל מי שחש זיקנה. כי זיקנה היא משהו, לטעמי, נרכש, למרות שהגיל הולך קדימה ולא נעצר לרגע.
ארבעת המופלאים מוכיחים זאת היטב, מוכיחים שאין גיל שיכול למנוע מאיתנו הנאות והרוח היא זו שמניעה אותנו או מדמימה אותנו.

הסידרה משודרת ברשת 13 החל מה 16.04.18
חובה לצפות, להתלהב ולהתאהב

והאגדות הן

האגדה הצבאית
האלוף במיל', מפקדו ה 13 של חיל האוויר, מפקדה הראשון של הטייסת ומקדם תכנית החלל בצה"ל, בן 73,
איתן בן אליהו

האגדה הרפואית 
הרופא הלאומי של ישראל, גורו רדיופוני ואייקון טלויזיוני, בן 73,
פרופ' רפי קרסו

אגדת הבידור
אחד השחקנים והבדרנים המוערכים ביותר בבידור הישראלי, האיש בעל אלף הפרצופים, בן 67,
שלמה בראבא

אגדת הספורט

המאמן המיתולוגי של מכבי תל אביב,  30 שנות אימון, שלוש אליפויות אירופה ושמונה אליפויות בישראל! בן 66,
מאמן הכדורסל האחד והיחיד - פיני גרשון

לצפיה ב-'תוכנית נהדרת!!'
תוכנית נהדרת!!
06/05/2018 | 09:30
7
לצפיה ב-'התפריט שלי לאחרונה בטלוויזיה'
התפריט שלי לאחרונה בטלוויזיה
06/05/2018 | 10:17
1
41
מרתון טיסת הקונקורדס- ג'מיין וברט, מוזיקאים ניו זילנדים, מנסים לפרוץ בארה"ב. כל הסיכויים נגדם, עם מנהל כושל (שמנהל גם את המחלקה התרבותית בקונוסליה הניו זילנדית), מעריצה נשואה ותמהונית והסביבה שמסתכלת עליהם מוזר. בעלילה שזורים שירים שלהם, מרביתם בעלי אופי קומי ובסגון פולק-רוק.
שידורים חוזרים לסדרת הקאלט ב- HOT HBO, לקראת ספיישל שיהיה בקיץ. 
עדי אשכנזי- למרות שהייתה מצחיקה יותר כרווקה, היא ממשיכה להיות קומיקאית מצחיקה. רווקות,רווקים, אוכל והריון, בין היתר. 
בארי- סדרה שמשודרת ב- HBO, בהוט ובפלטפורמות נוספות. קומדיה על רוצח שכיר, שמנסה להפוך לשחקן ונרשם לקורס משחק. ביל האדר כתב את הסדרה ומשחק פנטסטי. גם הנרי ווינקלר (מהסדרה ימים מאושרים) אדיר, בתור מנהל ביה"ס למשחק. 
לצפיה ב-'אה ושכחתי- הקברניטים'
אה ושכחתי- הקברניטים
07/05/2018 | 08:39
22
סדרה מצוינת של רביב דרוקר, שסוקרת את תפקודם של כל ראשי הממשלה, כולל כאלה שהיו בתפקיד לפני שנולדתי (1981). 
לצפיה ב-'מחאות נגד פוטין'
מחאות נגד פוטין
05/05/2018 | 16:41
4
41
להזכיר, מדובר בראש מדינה שתומכת בסוריה, חיזבאללה ואיראן: 
לצפיה ב-'מה גם שאותו ראש מדינה הוא חבר של נתניהו, שהולך אצלו מדי פעם'
מה גם שאותו ראש מדינה הוא חבר של נתניהו, שהולך אצלו מדי פעם
05/05/2018 | 18:43
2
22
על תקן "הלך זרזיר אצל עורב משום שהוא מינו"

ומה אצלנו
אשת ראש הממשלה חשודה בפלילים
ראש הממשלה עצמו חשוד בפלילים
שר הפנים חשוד בפלילים
שר התקשורת חשוד בפלילים
בכירי הפקידים במשרד ראש הממשלה נעצרו, נחקרו וחשודים בפלילים

כולם נתונים בחקירות פליליום אינטנסיביות
וככל המתפרסם עד עכשיו כתבי אישום יוגשו נגד כולם

כפי שאמרו המפגינים ברוסיה
"שלטון מורכב מנוכלים וגנבים"
לצפיה ב-'אפרופו מתנגדי משטר'
אפרופו מתנגדי משטר
06/05/2018 | 08:02
29
מישהו בת"א רשם על שלט crime minister וישר נזרק לכלא.
לצפיה ב-'מבלי להתייחס אישית, כמובן:'
מבלי להתייחס אישית, כמובן:
06/05/2018 | 10:09
21
אשת ראש הממשלה נבדלת משאר בעלי התפקידים, כי אין לה אחריות מיניסטריאלית. בייחוד לאור זאת, עליה להישפט ולהיקנס כמו כל אזרחית אחרת. במה היא נבדלת מלאה רבין, אשת ראש הממשלה לשעבר, שנענשה לפי החוק ובעלה התפטר  עקב חשבון דולרים שלא דווח לרשויות?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי מחאות נגד פוטין מאורגנות ע"י אותם הגורמים'
למיטב ידיעתי מחאות נגד פוטין מאורגנות ע"י אותם הגורמים
05/05/2018 | 19:25
20
שחוללו מלחמת אזרחים בסוריה. יש לי מקור ברוסית והנה תרגום אוטומטי ולא מושלם לאנגלית במילים חריפות שאוזן ישראלית לא רגילה שמגלה מה בדיוק קורה ברוסיה:

The blood clan of the Yiddish mafia Rothschild finances and organizes
 in Russia, the movement against Putin.

In Russian cities protest actions "He is not our king", organized by supporters
 the Jew Alexei Navalny.

The actions agreed and not coordinated with the authorities have already passed in Vladivostok and Khabarovsk,
Komsomolsk-on-Amur,
Yuzhno-Sakhalinsk, Irkutsk, Tomsk, Novosibirsk and a number of other cities.

The shares are timed to the inauguration of President Vladimir Putin, which will be held on May 7.

In some cities, the protest was not coordinated with local authorities, and
 detention of activists.

It also became known about the first detentions directly on the shares, in particular, Chelyabinsk,
Krasnoyarsk and Barnaul, transfers "MBH
Opinion: Putin and his team for many years cowardly nurtured the Jewish mafia and the satanic sect of Khabbad in Russia.
Now they receive billions from the Rothschilds and prepare a putsch. In total, the putschists, the Jews' whores, received
  more than one hundred and ten billion US dollars ...
לצפיה ב-'איזה כיף לקום בבוקר שאחרי המדורות שלא היו'
איזה כיף לקום בבוקר שאחרי המדורות שלא היו
03/05/2018 | 09:59
13
35
ולא להיחנק

לצפיה ב-'באזור שלי דווקא היו מדורות'
באזור שלי דווקא היו מדורות
03/05/2018 | 10:02
5
34
אגב, חגים עם אש זו לא המצאה של היהדות. הנורוז, ראש השנה של הפרסים, למשל. הוא נחגג גם ע"י העלווים והשיעים (באופן מדהים העלבים בטורקיה מכחישים כל קשר לעלווים הסורים, למרות שהוכח היסטורית כי מדובר באותו גזע אתני).
לצפיה ב-'אם היו כאן הן היו רחוקות'
אם היו כאן הן היו רחוקות
03/05/2018 | 10:20
4
22
כל העניין עם המדורות כאן מוצה עד תום.
מסורת מסורת,אבל זמנה עבר.

לצפיה ב-'מסורת'
מסורת
03/05/2018 | 14:35
3
15
מסורת, עלינו לשמור ולשמר אותה, לעולמי עולמים.
זה הבסיס למהותנו, היותנו והוויתנו.
בין מסורת לבין כפיה דתית המרחק עצום ויתרה מכך, כל קשר בין השניים הוא מקרי לחלוטין.

החגים, השבת, הלידות ולא עלינו המיתות.
זהו בסיס קיומנו כעם ואסור לנו לוותר ולהתנער ולו מבדל קטן של מסורת אלא לדאוג להוריש ולהנחיל אותה גם לדורות הבאים, למרות ועל אף הכל.

לצפיה ב-'מסורות יכולות להשתנות עם השנים או לקבל ביטוי אחר'
מסורות יכולות להשתנות עם השנים או לקבל ביטוי אחר
03/05/2018 | 16:19
2
10
מסורת זה נחמד,אבל לגנוב עצים מאתרי בנייה ולחפש רהיטים ישנים למדורות ענק מסריחות ומזהמות-צריך את זה?לא.

לצפיה ב-'ענין אחר'
ענין אחר
03/05/2018 | 19:58
1
9
עם הדעה הזו אני יכולה לחיות.
אבל אין בינה ובין מה שכתבת קודם דבר וחצי דבר.
אפשר וצריך לשמר את המסורת, אבל בהחלט צריך לשמר אותה בחינניות ולא בוולגריות.
וזה נכון, אגב, לגבי כל נושא וענין.

לצפיה ב-'מה שכתבתי קודם מתייחס לתוצאה של מדורות ענק'
מה שכתבתי קודם מתייחס לתוצאה של מדורות ענק
03/05/2018 | 20:09
5
ריח רע,מחנק,עשן.
לא צריך את זה.
לשמר-מי שרוצה-בצורה נעימה יותר.
לצפיה ב-'אצלנו בעיר לא היה כיף כזה, אם כי רמת זיהום אוויר'
אצלנו בעיר לא היה כיף כזה, אם כי רמת זיהום אוויר
03/05/2018 | 12:59
20
הייתה פחותה מהרגיל. ל"ג בעומר זה חג השנוא עלי בגלל העשן המזיק שכולנו נאלצים לנשום ואף רשות ממשלתית אינה נאבקת עם תופעה פסולה זו בגלל שכולם פוחדים מהדתיים.
לצפיה ב-'ואם במדורות עסקינן'
ואם במדורות עסקינן
03/05/2018 | 14:39
4
24
לא אכפת לנו אם זה קומץ,
לא אכפת לנו אם זה איש אחד או עשרה אנשים או עיר אחת או כפר מסכן.

שתקנו ביום השואה, שתקנו ביום הזיכרון, שתקנו ושתקנו - כי אנחנו יודעים שהציבור החרדי בכללותו הוא לא שונא ישראל.
אבל הגיעו מים עד נפש,

אנחנו דורשים מממשלת ישראל לעצור את מי ששורף את דגלי ישראל כחלק ממנהגי החג.
לא רוצים לחיות פה? אף אחד לא מחזיק בכם בכוח.
ואיפה גיבורות הדגל חברת הכנסת נאווה בוקר,
השרה מירי רגב,
שר הביטחון ליברמן?
כולם שותקים.
גם דרעי שותק.
גם ליצמן.
גם ביבי.

העיקר הם קוראים לנו עוכרי ישראל.

על האש הזאת צריך לשפוך מים קרים!

קרדיט:  ישראל חופשית</p>
לצפיה ב-'לצפות למשהו ממירי רגב?'
לצפות למשהו ממירי רגב?
03/05/2018 | 16:16
3
7
לצפיה ב-'לדעתי צריך לחקור איך היא נהייתה שרה בישראל'
לדעתי צריך לחקור איך היא נהייתה שרה בישראל
03/05/2018 | 19:15
2
29
מעניין מה ימצאו. 
לצפיה ב-'ועוד שרת תרבות!! '
ועוד שרת תרבות!!
03/05/2018 | 20:11
1
15
מילא אם היתה בתפקיד שלא דורש אינטליגנציה מיותרת ונוכחות תרבותית.

לצפיה ב-'אכן תת רמה'
אכן תת רמה
04/05/2018 | 08:40
22
אני כבר מתחיל להתגעגע ללבנת, שידעה איך להתנהג. 
לצפיה ב-'משמעות החג בימינו'
משמעות החג בימינו
05/05/2018 | 04:04
11
ל"ג בעומר הוא החג הזניח ביותר בלוח השנה. מועד שמזוהה בעיקר עם הילדים ומסתכם בשירה בציבור מסביב למדורה עד אור הבוקר ובאכילת מרשמלו ותפוחי אדמה מפוחמים. הטקס נחמד ולא מחייב, הזיכרונות סביב הלהבות המרקדות מעלים נשכחות, וכמו כל חג יהודי, יש אוכל בשפע. אבל פרט לשמחת הילדים, מי זקוק בימינו למנהג הדלקת המדורות? מה התרומה שלו לחיינו? ומה הקשר בין ספר הזוהר והילולת רבי שמעון לחג הזה?

נחזור 2,000 שנה אחורה בזמן. בדיוק בתקופה הזאת שבין פסח לל"ג בעומר, חיו כאן באושר 24 אלף תלמידיו של רבי עקיבא. הייתה ביניהם מערכת יחסים הרמונית, אהבת אחים מעוררת קנאה. אך מרגע שלא נהגו זה בזה בכבוד, ונתנו לגאווה שבהם לגבור, התוצאות היו קטלניות. שנאת החינם תפסה את מקומה של אהבת הזולת, הקשרים הרוחניים נפרמו ואש השנאה התלקחה והביאה למותם.
רבי עקיבא, שבצעירותו היה רועה צאן ובערוב ימיו הפך למקובל ענק בדורו, לימד את תלמידיו שהמציאות שאנחנו חיים בה מנוהלת על ידי מערכת הנקראת "הטבע" או "א-להים" (86 בגימטריה). מערכת ששואפת לאיזון מתמיד ופועלת על פי חוק אחד בלבד - חוק האהבה. או במילים פופולריות יותר: "ואהבת לרעך כמוך - זהו הכלל הגדול בתורה".
רבי עקיבא גילה שהיחסים האגואיסטיים בינינו כולאים אותנו בתוך מציאות מוגבלת של סבל, וכי הדרך היחידה להיחלץ מן המצב הזה ולזכות באושר היא לשנות את היחס של האדם לחברה. כלומר, להחליף את השנאה והאהבה העצמית באהבת הזולת. למרבה הצער, את החוקיות הזאת הבינו היטב רק חמשת תלמידיו של רבי עקיבא, ששרדו את הקרבות הקשים ואת המגפות שפרצו בזמן מרד בר כוכבא. הבולטים שבהם, שאף מסרו לנו זאת בכתב, היו: רבי יהודה הנשיא - עורך המשנה, ורבי שמעון בר יוחאי - מחבר ספר הזוהר.

אחים, החברים, עליהם הזוהר מדבר, הם אנשים כמוך וכמוני, שהחליטו להתחבר ביניהם מתוך מטרה משותפת אחת - להשיג את הכוח העליון של הטבע המתגלה בהרגשה של "שבת אחים גם יחד". ברגע שבני אדם מתעלים מעל לחשבונותיהם האגואיסטיים - מ"אנשים עושי מלחמה שרוצים להרוג זה את זה" לחברים המתקשרים ביניהם "באהבת אחווה" - מורגש ביחסים ביניהם תענוג עילאי, רגש עצום שאין מילים לבטאו. המקורות מכנים זאת: "אור הזוהר", "אש אהבה בוערת", "שלהבת אחת גדולה".

איננו עוסקים בהיסטוריה, אך העתיד אינו טומן בחובו הבטחות גדולות. בשנה האחרונה נקלעה החברה הישראלית למבוי סתום, שהוא תוצאה של התנהגות אגואיסטית בדיוק כמו זו של תלמידי רבי עקיבא ורבי שמעון וכך עם יתר גדולי ישראל לאורך הדורות. הסוף המר ידוע מראש. לכן, כדי לצאת מהמצב העגום שאליו נקלענו כיום בעולם המודרני, אנו זקוקים לשיטת החיבור שנוסדה כבר לפני אלפי שנים.
אם נממש את חכמת הקבלה ונתחבר בינינו, דווקא על פני ההתנגדות הפנימית שקיימת בנו, תיווצר בינינו בעירה מיוחדת. הניצוצות שחבויים בתוך כל אחד מאיתנו יתחברו לשלהבת אחת גדולה, שבה יתגלה אור הזוהר. כמו שכתב הרב"ש: "יש בכל אחד ניצוצות של אהבת הזולת, אלא שניצוץ לא יכול היה להדליק את אור האהבה, לכן על ידי החיבור יחד, נעשה מכל הניצוצות שלהבת אחת גדולה"

אמנם תמיד יימצא פתרון כלשהו שידחה את הקץ ויספק לנו חמצן לזמן מה, אך רק שינוי מהותי יחולל מהפך אמיתי וארוך טווח. "הכלל הגדול בתורה" נמצא בידינו. עלינו להתחיל לפעול לפי אותם עקרונות של חיבור שהמליצו עליהם רבי עקיבא, רבי שמעון וכל חכמי הקבלה שצעדו בעקבותיהם.
אף על פי שאנחנו אגואיסטים גדולים, כראוי לעם קשה עורף, צעדים קטנים יכולים להאיר את הניצוץ הפנימי שחבוי בכל אחד מאיתנו ולעורר את הכוח הטוב והמיטיב שנסתר בטבע. ל"ג בעומר, שנקרא גם "חג האור" (תורה מלשון אורה), הוא הזמן ליצירת הקשר הראשוני הנכון בינינו. ממנו והלאה אנחנו ממשיכים בתהליך שמגיע לשיאו בחג השבועות, זמן קבלת התורה. סביב הר סיני כבר נהיה חפים מכל מחשבה זדונית שעוד נותרה בנו כלפי הזולת, ונלמד לפעול כאיש אחד בלב אחד. זו כל התורה כולה.

לצפיה ב-'שמישהו יעשה משהו עם החוליגנים האלה של הפועל בכדורסל '
שמישהו יעשה משהו עם החוליגנים האלה של הפועל בכדורסל
04/05/2018 | 11:22
2
25
מקללים את מאמן הכושר של מכבי כמו משוגעים, במקום להתעסק בעידוד הקבוצה. אגב, רגב פנאן למד באותו בי"ס שלי, עירוני ד', באותה שכבה. בקושי דיברנו, אולי 2 מילים. עד שסיימתי תיכון בכלל לא ידעתי שאבא שלו ניהל את מכבי, למרות שניחשתי שיש קשר. 
לצפיה ב-'מזעזעים'
מזעזעים
04/05/2018 | 16:05
1
8
לצפיה ב-'במדינה מתוקנת לא היו רואים אור יום'
במדינה מתוקנת לא היו רואים אור יום
04/05/2018 | 23:40
15
אבל מה לעשות, שצלערנו היהודים רחמנים מדי. הפיתרון- הגליה לרוסיה או לטורקיה, שיפגשו כלא אמיתי. גם אוהדים של בית"ר "טהורה לעד" ירושלים, הקיצוניים כמובן, הייתי מגלה לעזה או לאיזה אזור עימות אסייתיים. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ