לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
85378,537 עוקבים אודות עסקים

פורום שיחת היום

פורום שיחת היום מקדם בברכה את הגולשים לשיחות יומיות בכל נושא-
פוליטיקה, אקטואליה, חילוניים ודתיים, בידור ותרבות ומכל טוב הנושאים שעולים על דעתכם.
 הכל הולך ולכולם מקום בפורום ומתוך שמירה על כבוד האדם באשר הוא אדם.

בברכת גלישה נעימה ודיונים פורים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שיחת היום

פורום שיחת היום מקדם בברכה את הגולשים לשיחות יומיות בכל נושא-
פוליטיקה, אקטואליה, חילוניים ודתיים, בידור ותרבות ומכל טוב הנושאים שעולים על דעתכם.
 הכל הולך ולכולם מקום בפורום ומתוך שמירה על כבוד האדם באשר הוא אדם.

בברכת גלישה נעימה ודיונים פורים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

כל יום הוא יום חדש, והוא נושא בחובו נושא חדש, או ישן, לדיון 
זה המקום לדון, להתווכח, להסכים, להתנגד ולצחוק.
מאחלת לכולנו גלישה נעימה ומפרה

שנה טובה ומתוקה לכם ולבני ביתכם

המשך >>

לצפיה ב-'חשבתי לשעשע את שני הימנונים דכאן'
חשבתי לשעשע את שני הימנונים דכאן
31/10/2019 | 14:29
26
חובבי הביבי במאמר של גדעון לוי, פורסם היום ב'הארץ' לרגל יומולדת של אבי הבוס שלכם:
לפני הכל -יום הולדת עצוב
פתיחה - מעט רחמים לדמות הטרגית -
גם בשיא ההשתלחות בבנימין נתניהו, זו המוצדקת וזו המופרזת, צצים לפעמים רגעים מכמירי לב. כזה היה יום הולדתו ה-70, שנחגג השבוע בבית פרטי בתל אביב, בלי פוליטיקאים ועם מיטב חבריו המוצהרים. ניקול ראידמן, מוטי גלעדי, יוסי כהן ושאר פרקליטים; משה אדרי, ראובן אדלר, דודו פישר, יהורם גאון. לכאורה אירוע נוצץ ורב משתתפים. למעשה, אין כמותו כדי להעיד על התנתקות נתניהו מהעולמות שאליהם היה יכול להשתייך.
פסקה נוספת [ אחרי 2 קודמות בהן צוין שרק ציפר ואיל מגד יצגו אנשי רוח, ושלמחרת חגיגתו הוא שלח ברכה ל - קובי פרץ, על זה העיר לוי בציניות - איחל נתניהו לפרץ, עוד רע מנוער שלו, שביצירתו האמנותית הוא מרבה להתעמק ועורך אתו שיחות נפש לתוך הלילה.
זהו עכשיו העולם הרוחני והחברתי של ראש הממשלה. קשה להאמין שעמוק בלבו אין הוא חש תסכול, מבוכה, בדידות ואולי אפילו עצב ובושה על המקום הזה שנקלע אליו. גם גדולי שונאיו, ואלה רבים, אינם סבורים שזאת רמתו האינטלקטואלית, שזה נוף ילדותו, שזאת תמצית עולמו התרבותי. גם ראשי ממשלה משכילים פחות ממנו הקיפו את עצמם באנשי רוח, בסופרים,
במשוררים ובהוגים, ספק כדי להעשיר את עולמם הרוחני ולספק את סקרנותם
האינטלקטואלית, ספק כדי לפרכס את הדימוי שלהם. היה להם צורך להתוועד עם אנשי רוח, להאזין לדבריהם, או רק להסתופף בחברתם — מדוד בן־גוריון ונתן אלתרמן, ועד שמעון פרס ועמוס עוז.
פסקה נוספת, בה מקונן לוי, ממש, על בדידותו הרוחנית והתרבותית של ה-ביבי:
לא תמיד הוא היה כזה. יש מי שזוכרים מפגשים שלו עם עולמות תרבותיים ואמנותיים אחרים. בשם הקריירה השאפתנית חסרת הרסן שלו הוא החליט כנראה לשים סוף לכך. אי אפשר לאסור מלחמה על האליטות הישנות, לסמן את האליטות החדשות ולהתרועע עם דויד גרוסמן. אי אפשר לחזר אחרי ההמון ולקיים דיאלוג עם שלמה אבינרי. גם אם זו בחירה שלו, צינית ותועלתנית, אי אפשר שלא לחוש רגשות חמלה על בדידות האיש הרדוף שבצמרת. האומנם זה יום ההולדת ה–70 שאיחל לעצמו? על חברויות כאלו חלם בצעירותו? ביבי וניקול? נתניהו ופרץ? האומנם הפוליטיקה כה אכזרית ותובענית, עד שהיא מחייבת השתעבדות כה מוחלטת לעולמות כה זרים?
ופסקה המסומנת עצמה ומדגשת במאמר הקינה וההזדהות עם האומלל מבלפור -
הלב ממאן להאמין. בלי להכירו, מותר לנחש שהיה מעדיף חברים אחרים, חברה אחרת, יום הולדת אחר. שחשוב לו מה כתוב ב"הארץ" וב"ניו יורק טיימס" יותר מאשר מה שנכתב ב"ישראל היום" וב"ידיעות אחרונות"; ש"תודה לך מאמי" של פרץ מדבר אליו פחות מאשר "אתי החיים משחק הרבה" של גרוסמן. הרי פרט לפופוליזם וללאומנות אין כל דמיון בין דונלד טראמפ, הבור מהבית הלבן, לנתניהו, המשכיל מבלפור.
והסיום המפואר של מאמר הצער, ההצטערות והפרידה מהביבי [ מבחינה רוחנית, תרבותית ופוליטית, בררר, הראש שלכם ]
דווקא עכשיו, כשהוא בשלהי הקריירה שלו, כששאלת המורשת שהוא מותיר מאחוריו עשויה להטרידו יותר ויותר, מותר לשאול: תיקים פליליים ומאי גולן מדקלמת "אנו מקווים שתמשיך להנהיג אותנו, ושהיום הולדת הזה יהיה ברכה" — זה מה שרצית? על זה חלמת? זה עולמך? זה מה שאתה? זה כנראה מה שיישאר.

אז יאללה דיבר וגנט עזבו מתמטיקה גבוהה או פיזיקה-טכנולוגיה לחנונים, הסתכלו עמוק לתוך עצמכם, לא מתוך התנגדות ל-לוי, אלא מתוך עולמכם האישי, התרבותי והמשכיל - הבאמת לרה"מ חבר של המבוטקסת אשת האוליגרך ציפיתם? באמת?
והשניה דכאן, בעלת האף שלא מריח כלום למרות גודלו - אהה, היא לא משכילה כלככך על מנת לדעת על מה מדבר לוי.
לצפיה ב-'ושוב - אתגר לימין "הנורמלי" [ חו"ח יצהר, מ'פת'ום?!]'
ושוב - אתגר לימין "הנורמלי" [ חו"ח יצהר, מ'פת'ום?!]
27/10/2019 | 12:48
25
48
צפו חביירים בתמונות שפרסמה לוסי אהריש - זו אלימות, גזענות שמצדיקה אפילו תלונה במשטרה. אבל אצלכם בימין המטורלל-משהו, כל מי שחושב אחרת מהביבי הוא שמאלן [ ראו גורלו של בנט הימין הקיצוני, איווט ליברמן איש ימין מובהק ], אבל לקרוא לכם ימנים קיצוניים.. הרי אתם שיא הנורמליות, הבטחון, השפיות והערצת האמת. מי אלימים ומטורפים, זה בתרבות שלהם - תשאלו את המציץ שמקשקש כאן בלי הכרה והאף נגררת אחריו, אלא מה?!
גם יהודי לא שרף ערבי חי, מה פתאום, זה רק ערבים עושים, זה בתרבות שלהם...
תתעוררו, לפני שגם אתם, השפויים בימין תסבלו מרדיפות, כי אינכם מספיק...

לצפיה ב-'איך בדיוק הציוץ שלך מראה שיהודי שרף ערבי חי?'
איך בדיוק הציוץ שלך מראה שיהודי שרף ערבי חי?
27/10/2019 | 13:09
24
25
אתה, עוד, מושפע מהסדרה הנערים
לצפיה ב-'דורי, דוגמה מס' 3 לטענתי בדבר הימין'
דורי, דוגמה מס' 3 לטענתי בדבר הימין
27/10/2019 | 13:19
23
23
חסר המוח.
אגב השורף נשפט כחבר בארגון טרור.
לצפיה ב-'בסרט, בדיוק כמו היכן שאתה חי'
בסרט, בדיוק כמו היכן שאתה חי
27/10/2019 | 14:22
3
18
אולי כאשר אקדח לך חור בראש בכדי שאוכל להנות מתוצרת הכרוב הנפלאה שתצא ממנו, יתפנה לך קצת מקום לתבונה כלשהי
לצפיה ב-'התחלת להשתפר באוצר המטאפורות והדימויים'
התחלת להשתפר באוצר המטאפורות והדימויים
27/10/2019 | 17:12
2
15
והעלבונות שלך.
הבעיה, שבכך אינך עושה דבר, למעט להעביר את הכעס לשליח, שנכון הוא רשע, מעצבן ומרגיז.
אבל, בכל מקרה את מוכיח פעם אחר פעם את טענת היסוד שלי ביחס לימנים [ לדעתי, אבל אולי אני טועה - אתה לא באמת ימני-קיצוני, אלא אוהב ביבי, ורואה רק את ההיבט החיובי בו לדעתך, אבל אתה אשכרה נהנה מהמשחק המתרחש כאן, וזה בסיידר, לפחות מבחינתי ] - מתעלמים מהכל. איך אמרה הדבל'ה מישראל ביתנו - לנו אין בעיה עם תיקיו הפליליים של רה"מ. חחחחחחחחח, על זה אתה יודע מה נאמר.
לצפיה ב-'אני מודע לזה שעבורך זאת מחמאה '
אני מודע לזה שעבורך זאת מחמאה
27/10/2019 | 22:05
1
11
לצפיה ב-'חחחחחח, סוף סוף קצת מקוריות '
חחחחחח, סוף סוף קצת מקוריות
28/10/2019 | 19:05
4
לצפיה ב-'מה היא כבר אמרה שהוא קילל אותה ככה?'
מה היא כבר אמרה שהוא קילל אותה ככה?
27/10/2019 | 15:27
18
35
לא שזה חשוב. אדם שמתבטא כך, לא חשוב לי אם הוא ימין, שמאל או ארגון ירוק כלשהו. צריך לעשות לו שיימינג ולדאוג לו לרישום פלילי להסתה, שבמקרה הטוב יוכל לעבוד בניקיון או בהפעלת מכון ליווי. לא הייתי פוסל מכות חשמל, אבל לצערי החוק הישראלי הומני ומתחשב מדי. 
לצפיה ב-'אז תשמש דוגמה ותעשה שיימינג לקיא, שהשפת ביבים שלו הרבה יותר '
אז תשמש דוגמה ותעשה שיימינג לקיא, שהשפת ביבים שלו הרבה יותר
27/10/2019 | 16:21
17
19
נמוכה.
לצפיה ב-'דורי דוגמה מספר 4.. אני מקווה שאתה עוקב אחר'
דורי דוגמה מספר 4.. אני מקווה שאתה עוקב אחר
27/10/2019 | 17:08
3
17
מהלך הדגמת הטענה שלי בדבר הימנים הקיצוניים, שאבדו שליטה לגמרי על פרשנות המציאות והתשקופת [ הפרספקטיבה ] שלהם חסרת אמינות לגמרי.
לצפיה ב-'קיצוניים יש בכל מקום'
קיצוניים יש בכל מקום
27/10/2019 | 18:22
2
30
אל תעשה את הטעות שלהם ותעשה דה לגיטימציה לכל הימין. יש גם ימין שפוי. חבל שלא שומעים אותם בתפוז, אבל זה כבר משהו אחר.
לצפיה ב-'ימין שפוי'
ימין שפוי
28/10/2019 | 05:51
19
ברור שיש ימין שפוי!
אלא שהוא, כרגע, מעדיף להאלם דום ולא להשמיע את קולו ברמה.
ומה שיותר נורא הוא מה שאנחנו נחשפים אליו, דוגמת הדברים שהביא חיא, שמשקפים באופן ברור, צורב ועצוב את ה"פלג" הקיצוני בימין, זה שיהיה מוכן לרצוח, אופס, כבר רצחו בשם ה"קיסר" ולמענו

לצפיה ב-'דורי - כל הדוגמות מתייחסות לדיברגנט'
דורי - כל הדוגמות מתייחסות לדיברגנט
28/10/2019 | 19:07
12
כביטוי אופייני לימין המטורלל, שבחר ל"התעוור" ול"התחרש" - כי ביבי הוא....
לצפיה ב-'לא עושה שיימינג לאיש'
לא עושה שיימינג לאיש
27/10/2019 | 18:26
12
31
היחיד שעשיתי לו הגיע לו-  כי הוא איחל לי דברים רעים מאוד, כמו אשפוז במוסד סגור וזה בגלל חילוקי דעות פוליטיים.
לצפיה ב-'כיצד תדעו מתי נתתם טיעונים טובים ל0מולני ואין לו בעצם תשובה?'
כיצד תדעו מתי נתתם טיעונים טובים ל0מולני ואין לו בעצם תשובה?
28/10/2019 | 14:11
11
17
זה פשוט.
אם המענה משולב בגידופים או לעג עליכם או על הימנים בכללותם, דעו לכם שהבאתם טיעון חזק ול0מולני אין תשובה אמיתית לענות לכם.
כדי לחפות על זה הוא יפצח בגידופים, לעג או סתם ניסיון להטריל את השרשור כדי לטשטש את הרושם של מה שכתבתם.
לצפיה ב-'אני לא שמאלן ואני מחלק "מחמאות" רק למי שצריך'
אני לא שמאלן ואני מחלק "מחמאות" רק למי שצריך
28/10/2019 | 16:05
1
24
אני בדעות שלי יותר יועז הנדל מתמר זנדברג, בענייני ביטחון. בענייני חברה וכלכלה זה שונה, ואני בטח לא נציג של המחנה הנ"ל. את האיחולים של המוסד הסגור איחלו לי, בחיים לא אאחל לאיש להתאשפז, כולל אנשים שדעותיהם מאוד מקוממות והייתי שמח אם היו תחת השגחה מקצועית צמודה. אגב, גם מהשמאל.
לצפיה ב-'שים לב שאומנם הגבתי אליך, אך כתבתי בגוף שני רבים, קרי לא '
שים לב שאומנם הגבתי אליך, אך כתבתי בגוף שני רבים, קרי לא
28/10/2019 | 21:12
11
התייחסתי אליך, אך אולי, "על ראש הגנב בוער הכובע"?
לצפיה ב-'שטויות במיץ עגבניות'
שטויות במיץ עגבניות
28/10/2019 | 19:09
8
20
טיעון אחד סביר, טוב או חף מאובססית ביבי לא העלית כאן. פעם אחר פעם אתה מנסה לגרור בכוח בעקבות הציטוטים שלי מטוויטר אל מחוזות ה"ביזאר". זו טכניקה ידועה מאוד ברטוריקה, וכיוון שאתה טוען בתוקף שאינך שחר, האהוב עליי כאחי, אני מניח שלמדת או קבלת הדרכה בנדון.
אני אשכרה מקווה שמשלמים לך טוב עבור השכיבה על הגדר פה.
לצפיה ב-'תראה לי פעם אחת שטענתי שאני לא שחר '
תראה לי פעם אחת שטענתי שאני לא שחר
28/10/2019 | 20:56
7
16
אני משאיר את האובססיות שלך לנחש מה שאתה רוצה, מעולם לא תישמע ממני הכחשה או אישור לגחמות שלך בנושא.

כמו כן, לא זכור לי ששאלת אותי על כך.
לצפיה ב-'לא ממש צריך להתאמץ'
לא ממש צריך להתאמץ
29/10/2019 | 10:11
6
15
כדי להחזיר אותך לגודל הטבעי  שלך.
לצפיה ב-'העיקר שאתה מבין את עצמך '
העיקר שאתה מבין את עצמך
29/10/2019 | 13:47
4
לצפיה ב-'אריק, אל תשווה אפילו בצחוק את שניהם'
אריק, אל תשווה אפילו בצחוק את שניהם
29/10/2019 | 17:21
4
23
 שחר מטורלל, בלי קשר לזהות הפוליטית שלו. הוא צריך לשבת באיזה מקום סגור, לא אני.
לצפיה ב-'דורי איש יקר'
דורי איש יקר
29/10/2019 | 20:02
3
19
בצחוק אני מחליף מהלומות עם הדיבר ה- 11  ולוח גנט.
אני בכלל נגד אישפוז. רק מטורפים אלימים שאפילו תרופות חזקות במיוחד לא מרגיעות אותם ראויים לאשפוז, כל השאר.. לקחת לפעמים מנוחה מהרעש, מהומה ומבולקה של החיים המודרניים, בסביבה מכילה, אפופתאוויר הרים, צלילים מרגיעים וצבעים נחמדים, עם מטפלים מסורים, קשובים שקונים כל שטות שלך... מומלץ לכל אחד ולכל אחת.
לצפיה ב-'אתה כותב מניסיון? התנסת בסביבה המכילה ובצלילים מרגיעים עם '
אתה כותב מניסיון? התנסת בסביבה המכילה ובצלילים מרגיעים עם
29/10/2019 | 20:53
12
מטפלים מסורים?

אגב, אתה בחיים לא עבדת במקום עבודה נורמלי, כך שאין לך מושג מה זה גנט.
תמשיך להיות ערס צעצוע עם הגורמטים שלך בכיתה הטיפולית שאתה מלמד שם, ברור שאין צורך בגנט.
לצפיה ב-'הלוואי ויכולתי, בזה הרגע'
הלוואי ויכולתי, בזה הרגע
29/10/2019 | 21:54
1
19
בשנים האחרונות, ובייחוד אחרי הפציעה המטרידה של אמא שלי, אין לי את הלוקסוס הזה. המקסימום שאני יכול לשאוף לו זה אימון ספורטיבי במכון הכושר, בילוי מזדמן עם חברים (כולם נשואים פלוס, אני רווק מינוס) וזהו. אני מתגעגע לימים שהייתי הרבה יותר חופשי, עם פחות מחויבויות תעסוקתיות (עד לפני עשור), כשאמא שלי לא נפלה כל שני וחמישי והמבט על החיים היה פחות קודר. אבל אין מה לבכות, צריך להמשיך ללכת גם כשקשה ולא לאבד אף פעם תקווה. אני ביסודי איש אופטימי. 
לצפיה ב-'אם כבר אתה מדבר על אמא שלך, בתקווה שמרגישה יותר טוב, אתה '
אם כבר אתה מדבר על אמא שלך, בתקווה שמרגישה יותר טוב, אתה
29/10/2019 | 22:45
49
חייב לי תשובה
לצפיה ב-'הנה ימין נורמלי, דיברגנט'
הנה ימין נורמלי, דיברגנט
28/10/2019 | 20:06
2
32
אשמח לקרוא את שלל השמצותיך, ברכותיך הנדיבות בין אם להם ובין אם לשליח - חחח

רוב מצביעי הליכוד תומכים בממשלת אחדות. ההתעקשות על ה"גוש" מנוגדת לערכי הליכוד ותעלה לנו בשלטון. ליכודניקים, הצטרפו לעצומה http://bit.ly/3454DOl

לצפיה ב-'האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה'
האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה
29/10/2019 | 05:46
1
29
הימין החדש הוא אכן הימין השפוי, הבריא והמבין.
אממה? לקרוא את התגובות לציוץ ולהבין, בצער גדול, עד כמה עמוק הקרע והשסע בחברה שלנו.
להבין לאן הובילה אותנו ממשלת הימין בעשור האחרון.
לא חיזבאללה, לא איראן ולא שום איום חיצוני מטריד כמו הכירסום הפנימי של החברה הישראלית שמובלת לשיסוע, קריעה ושינאת אחים תהומית.

"האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה. יש לגנות אותה; להוקיע אותה; לבודד אותה"
נדמה ששכחנו ...

לצפיה ב-'יום התשלום של נתניהו בוא יבוא'
יום התשלום של נתניהו בוא יבוא
29/10/2019 | 21:57
18
איך זה יקרה בדיוק, אני לא יודע. אני רק מקווה שיחטוף וחזק. ושישראל תחזור להיות המדינה השפויה שהייתה. הלוואי שגנץ יהיה זה שיביא אותה לשם, ושכפי שאמר, כל אלה שבפוליטיקה למען עצמם ולא עבור המדינה, יוקעו ויזרקו. אמן.
לצפיה ב-'וקצת הבל ורעות רוח '
וקצת הבל ורעות רוח
28/10/2019 | 19:49
1
15
סתם, כי שמעתי בלי סוף - אז הלכתי לצפות בסרטון של הנובו-רישית ראידמן והמסוקס הישראלי - אקי אבני.
היא נראית בדיוק כמו אחת עם תוספות שיער, שיניים מלאכותיות, פנים מבוטקסות ומאופרות בכבדות.. אינני יודע בת כמה היא, אך היא נראית בת 50+, ולא נעים לומר, עם כל החיוכים המזוייפים שהיא שולחת, גם כמו קוגרית עייפה לגמרי. ואקי, הוא אקי הוא אקי. הציעו לו הצעה עם הרבה כסף, למה שלא יקח אותה. זה שאח"כ פמפמו כל מיני רכילויות כדי לקדם את הסרטון המזעזע והמשעמם, עם "הזמרת" שלידה פנינה רוזנבלום היא אתי אנקרי, זו לא אשמתו.
בחילה, מה שכסף מסוגל לגרום לאנשים לחשוב על עצמם. בררר
לצפיה ב-'בינתיים המעושרת קוצפת שאקי ניתק איתה קשר.'
בינתיים המעושרת קוצפת שאקי ניתק איתה קשר.
04/11/2019 | 05:20
6
לצפיה ב-'סיכון מול רווח '
סיכון מול רווח
28/10/2019 | 14:47
1
23
כולנו היינו ערים לדיון הלוהט סביב סוגיית מיקומה של אסדת לוויתן, סיכומיי מקריאות מרובות של דעות מגוונות מרחבי האינטרנט הביאו את המסקנה הבאה:
קיים סיכון, אם כי מינימלי, בהקמת אסדה - גם אם בקרבת החוף ואף יותר אם בלב ים, אלא שהסיכון בקרבת החוף גדול יותר עבור האוכלוסיה שגרה בקרבת האסדה, בעוד שבלב ים הסיכון הוא כולל ועשוי לפגוע ברבים.
שיקול נוסף הוא התייקרות הבניה בלב ים שתתגלגל בסופו של דבר למחירי גז גבוהים יותר

לצפיה ב-'אז מה אתה רוצה בחיאת דינכְּ?'
אז מה אתה רוצה בחיאת דינכְּ?
28/10/2019 | 19:12
11
בעד/נגד לא להקים..?
לצפיה ב-'הפעם דווקא מהפייסבוק - חחחחחח'
הפעם דווקא מהפייסבוק - חחחחחח
26/10/2019 | 12:11
7
35
למה-מי אתה?! למה-מה?!

לצפיה ב-'והנה עמית סגל מגלה לנו אמת'
והנה עמית סגל מגלה לנו אמת
26/10/2019 | 12:32
6
35
המקור - חנה קים:

עמית סגל ב"ידיעות" מודה כי נתניהו ותומכיו הם אלו שעמדו מאחורי העתירות נגד המפגינים ליד בית מנדלבליט המוחים נגד השחיתות השלטונית. מעניין למה רק עכשיו הוא נזכר לפרסם את זה. עכשיו מתבהרת התנהגות מפקד המחוז המשטרתי שלא לדבר על ראש עיריית פ"ת. איך שר דודו אהרון? "הכל זה מלמעלה".

לצפיה ב-'לא מפתיע'
לא מפתיע
26/10/2019 | 17:50
5
31
אגב, ההפגנות  נגד מנדלבליט לא אמורות היו להתקיים בכלל בפ"ת, אלא מול משרד היועמ"ש. מה אשמים השכנים שלו?
לצפיה ב-'ככה זה בשביתות/עיצומים/הפגנות'
ככה זה בשביתות/עיצומים/הפגנות
26/10/2019 | 19:12
4
24
מה אשמים החוים שהרופאים לא מקבלים תוספת שכר?
מה אשמים הנהגים שהממשלה לא משווה את תנאיהם של הנכים לשכר מינימום?
לצפיה ב-'דורי - דוגמה נוספת בשבילך, לגבי טענתי ביחס'
דורי - דוגמה נוספת בשבילך, לגבי טענתי ביחס
26/10/2019 | 19:15
21
למעריצים השרופים שאבדו את התשקופת [ פרספקטיבה ]  ביחס למציאות.
לצפיה ב-'צריך שיהיה קשר הגיוני ככל האפשר'
צריך שיהיה קשר הגיוני ככל האפשר
26/10/2019 | 21:27
2
25
לדוגמא, אין כל סיבה שאם לדוגמא הבוס שלך בעבודה סירב להעלאה בשכר, תשרוף לשכן את הבית אא"כ אתה פסיכי. אתה כמטפאורה, אל תיקח את זה אישית,כן?
לצפיה ב-'איזה קשר הגיוני היה לך בהפגנת האתיופים?'
איזה קשר הגיוני היה לך בהפגנת האתיופים?
27/10/2019 | 02:01
1
15

כנ"ל, ליתר הדוגמאות שנתתי בתגובתי הקודמת.
לצפיה ב-'אכן, עבריינות לשמה'
אכן, עבריינות לשמה
27/10/2019 | 08:39
25
העניין הוא שאין בכך כדי לקעקע את המטרות הצודקות של ההפגנה, כמו גם של הדרוזים מלפני שנה. הבעיה היא, שמגיע קומץ ומקלקל. הפגנה מותר, הפגנה באלימות אסור. מי שמפגין ומרים יד על אזרחים חפים ופשע או שוטרים, צריך לשבת בכלא. נקודה.
לצפיה ב-'האם הערבים המציאו שיטת הפגנות חדשה *הפגנה נגד עצמם* ?'
האם הערבים המציאו שיטת הפגנות חדשה *הפגנה נגד עצמם* ?
25/10/2019 | 20:19
2
59

תהלוכת מחאה מתקיימת בעכו במחאה על הפשיעה הגוברת בעיר
19:35
יואב איתיאל
מחאה על אזלת ידה של המשטרה במיגור אלימות מגזר הערבי נערכת היום (שישי) בעיר עכו, על רקע הרצח שאירע אמש של תייסיר סאלם, תושב העיר.
המפגינים הלבושים בשחורים קראו "עכו החליטה להדליק נר במקום לקלל את החושך" ו"ארדן תתפטר, דמנו אינו הפקר".
בין המפגינים תושבת העיר, ח"כ עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת (חד"ש).
התהלוכה מתקיימת אחרי שארבעה מקרי רצח אירעו בעכו בשנה האחרונה, בהם שלושה גברים ואישה, כולם ערבים.
יום שישי, 25 באוקטובר 2019
*וואלה*

לצפיה ב-'אלימים ובוכים'
אלימים ובוכים
27/10/2019 | 08:13
1
22
לצפיה ב-'אלימים 365/24/7 ובוכים '
אלימים 365/24/7 ובוכים
27/10/2019 | 08:38
23

גבר בן 63 נפצע באורח בינוני לאחר שנדקר בכפר עראבה.
חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים בנהריה.
מבזק    כ"ח בתשרי תש"פ , 27/10/19      08:08
*ערוץ 7*

לצפיה ב-'ושוב ושוב - אבל שתולי המוח - להם זה לא מזיז'
ושוב ושוב - אבל שתולי המוח - להם זה לא מזיז
26/10/2019 | 21:09
4
22
מצאו את איתן כבל, עאלק...

הקלטות נתניהו-מוזס נחשפות: "אם אתה בא להפיל אותי, אפתח בכל הכלים שיש לי"
Translate Tweet
הקלטות נתניהו-מוזס נחשפות: "אם אתה בא להפיל אותי, אפתח בכל הכלים שיש לי" - משפט ופלילים
haaretz.co.il

לצפיה ב-'ועוד מעוללות, לכאורה, של "המאסטר מיינד" '
ועוד מעוללות, לכאורה, של "המאסטר מיינד"
26/10/2019 | 21:26
1
16
לצפיה ב-'אני לא מאמין גדול באלוהים'
אני לא מאמין גדול באלוהים
26/10/2019 | 21:51
20
אבל אני מקווה שהיושב במרומים רואה את מעשי נתניהו ויתגמל אותו בהתאם, ברבות הימים. 
לצפיה ב-'המכה ה-11 של מדינת ישראל'
המכה ה-11 של מדינת ישראל
26/10/2019 | 23:46
1
22
כולי תקווה שבקרוב נשתחרר מלפיתת החנק של בנימין נתניהו/בנג'מין ניתאי/ג'ון סאליבן/ מחקו את המיותר (רמז: אפשר למחוק את כל שלושת השמות).
לצפיה ב-'בחרתי בבנימין אחר, בנימין שמנץ'
בחרתי בבנימין אחר, בנימין שמנץ
27/10/2019 | 13:11
8
לצפיה ב-'תקשיבו למוזיקה - ראש הממשלה לשעבר , או יההה'
תקשיבו למוזיקה - ראש הממשלה לשעבר , או יההה
24/10/2019 | 10:29
4
23
לצפיה ב-'ייקח עוד קצת זמן, למרבית הצער'
ייקח עוד קצת זמן, למרבית הצער
24/10/2019 | 11:14
1
27
בוא נראה שגנץ מצליח להרכיב קואליציה כלשהי ואז נפתח שמפניות. 
לצפיה ב-'נראה לי שאינך מקשיב לקולות'
נראה לי שאינך מקשיב לקולות
24/10/2019 | 11:27
27
ראש הממשלה לשעבר, עבור אדם כמו הביבי ורעייתו הטרלולה והבן עם פה הג'ורה זו מכה בתודעה שלהם, מכה לתודעת המעריצים השרופים וחסרי התודעה הפוליטית. "לשעבר" מצביע על פקיעת תפיסת "לשלטון בחרתנו", מצביע על הזמניות שהיא תמצית הדמוקרטיה.
הקרב על התודעה הוא קרב קשה ביותר. הביב ובני משפחתו, חובב התחתונים אשל ושאר מלחכי התחתים הקיסריים, מלקטי הפירורים מפנכות מלוקקות הצליחו לשכנע בני אדם רבים ש"אין בלתם". האנשים האלה, עכשיו שומעים "לשעבר", זו תזוזה בתוך התודעה שלהם. האם לא הבנת שמינוי סגן שר הבטחון הוא - לא חוקי אבל ובעיקר מאבק נואש על התודה הציבורית. אני עדיין כאן!
לצפיה ב-'אתה מקשיב למוזיקה בחלומות?'
אתה מקשיב למוזיקה בחלומות?
24/10/2019 | 17:43
1
26
נכון לעכשיו, לאחר הצהרת בל"ד שלא יתמכו בשמנץ, גם תרחיש של ממשלת מיעוט לא יכול לקרות
לצפיה ב-'דורי - הנה הוכחה מובהקת לדבריי'
דורי - הנה הוכחה מובהקת לדבריי
24/10/2019 | 19:59
10
לצפיה ב-'הוא בן שבעים, והנה הברכה הראויה לו:'
הוא בן שבעים, והנה הברכה הראויה לו:
21/10/2019 | 14:25
47
75
יום הולדת לביבי.
וזה עונשו: איש לא אוהב אותו.
אף אחד לא מאמין לו.
רוב העם סולד ממנו. או שונא אותו. או בז לו.
ומהשנים שבהן ששלט במדינת ישראל ללא מיצרים...
המשך>>
יום הולדת לביבי.
וזה עונשו: איש לא אוהב אותו.
אף אחד לא מאמין לו.
רוב העם סולד ממנו. או שונא אותו. או בז לו.
ומהשנים שבהן ששלט במדינת ישראל ללא מיצרים לא ייזכר כלום, למעט עניין מרכזי אחד: משפט ממושך בגין עבירות שחיתות חמורות.
ביבי בן שבעים. אנחנו שבעים ממך.
חובבי הביבי או סולדי הביבי מוזמנים לשרשר ברכותיכם וקללותיכם למען הקיסר.
לצפיה ב-'האם יש שינוי ב- צייט-גייסט? [ רוח הזמן? ]'
האם יש שינוי ב- צייט-גייסט? [ רוח הזמן? ]
24/10/2019 | 11:19
17
שימו לב לידיעה מטוויטר -

<svg><g><path></path></g></svg>
בחודש יולי המליצו השופטים בפרשת דומא לפרקליטות לסגת מהאישום של חברות בארגון טרור. בדרך כלל המלצה/ רמז של שופט היא דבר שמאד מתייחסים אליו הצדדים במשפט. אלא שהפרקליטות החליטו לא לסגת מהאישום הזה. היום השופטים קבעו שהקטין אכן היה חבר בארגון טרור.
לצפיה ב-'ושוב מהטוויטר הבלתי נלאה'
ושוב מהטוויטר הבלתי נלאה
23/10/2019 | 22:07
4
22

מיכל דיאמנט, נכדתו של יצחק שמיר:

לפני הבחירות, הוא פירסם מאמר שכותרתו ״לא תהיה ממשלת אחדות״. אחרי הבחירות, הוא הקים את ״הבלוק״ עם החרדים, שרק פוגע במפלגת הליכוד ומונע ממנה ללכת לאחדות. הוא נכשל פעמיים במשימתו להקים ממשלה. די. בנימין נתניהו צריך ללכת הביתה.

לצפיה ב-'וזה בכלל נהדר -'
וזה בכלל נהדר -
23/10/2019 | 22:10
16

חייבים להקים ועדת חקירה ממלכתית על כל תפירת התיקים נגד בנימין נתניהו. ראש ממשלה כזה טוב שרק כל היום חשב ועשה למען האזרחים. והפרקליטות, מה עשו? דחפו לו טובין במאות אלפי שח רק בשביל להפליל אותו, שכנעו את מוזס לרקום עסקת שוחד ולהקליט, ואת אלוביץ שיעשה עמו עסקת שוחד ע'ח האזרחים. בושה
לצפיה ב-'ולאלה שעדיין לא רואים את הקו הישר'
ולאלה שעדיין לא רואים את הקו הישר
23/10/2019 | 23:13
17
בין יונה אברושמי, יגאל עמיר והתפרעות ביצהר , וגם עדיין לא רואים את רה"מ מסית מוביל להתנהגות הזו, במיוחד בשבילכם
לצפיה ב-'וזהו, אחרון להיום '
וזהו, אחרון להיום
23/10/2019 | 23:23
1
14

נתניהו, סער, כץ, שטייניץ, כחלון - כולם הצביעו בעד מה שכעת (אבל רק כעת) הימין נזכר שהוא "אנטי דמוקרטי".
פשוט כי עכשיו הם בעד ראש הממשלה החשוד בשוחד ואז הם היו נגד, מה הבעיה?
Quote Tweet
Chaim Levinson
@chaimlevinson

תזכורת: במאי 2008 עבר בכנסת בקריאה טרומית ברוב של 61 נגד 6 הצעת חוק שראש ממשלה יחדול לכהן אם הוגש נגדו כתב אישום על עבירת פשע. תמכו: בנימין נתניהו, כחלון, חיים כץ, גדעון סער, שטייניץ, גפני, ליצמן. ישראל כץ דווקא הצביע נגד.

לצפיה ב-'מה? מה לא ברור'
מה? מה לא ברור
24/10/2019 | 01:28
18
זה מיועד לכל הפושעים מהשמאל, ושהפכו לשמאל,
נו באמת חיא, קצת common sense
לצפיה ב-'שעשועי טוויטר - '
שעשועי טוויטר -
19/10/2019 | 16:23
4
36

אשר שחם liked
Iris Rosenthal
@rosenthal_iris
·
Oct 18
איחולים וברכות לאייל רוני עאמר בן ה-15 מהכפר הדרוזי פקיעין שזכה ב-8 מדליות בתחרות דיבייט העולמית. שרת התרבות והספורט לא מבינה את משמעות המושג דיבייט, אולי בגלל זה לא שמענו את ברכותיה.
דניאל חקלאי
@hacklai10·
Oct 18
לא הבנתי, כפרה. תוכל להסביר?
לצפיה ב-'כל הכבוד לו ולשכמוהו, יעלו ויצליחו'
כל הכבוד לו ולשכמוהו, יעלו ויצליחו
19/10/2019 | 21:32
26
ואכן, הדפ"רית לא בירכה אותו וחבל. כנראה שזה לא נותן לה מספיק לייקים.
לצפיה ב-'ואיפה התקשורת?'
ואיפה התקשורת?
20/10/2019 | 06:55
2
24
לא שמעתי אפילו קמצוץ של איזכור לזכיה הזו.

לצפיה ב-'יש איפה ואיפה'
יש איפה ואיפה
20/10/2019 | 11:27
27
מאיר שליו צודק, שכאשר תלמידי תיכון מזכים את ישראל במדליות יש התעלמות, לעומת הצטלמות עם שחקני כדורגל או ג'ודאים (ואפילו ספורטאים פראלימיפיים מקבלים יותר חשיפה). הפיתרון הוא לא להעלים את אותם ספורטאים, שלעיתים קוצרים הישגים נעים שמביאים גאווה ל-99 אחוז מתושבי המדינה. צריך לתת את הבמה גם לאלו שהביאו כבוד גם בתחומים "הפחות נחשבים". 
לצפיה ב-'התקשורת בטאה עצמה בטוויטר, וזהו..'
התקשורת בטאה עצמה בטוויטר, וזהו..
21/10/2019 | 12:24
12
אגב, העליתי את אותו פוסט, בפורום מורים, ללא השורה האחרונה [ כי זה סתם היה מושך אש בלתי רצויה, והדגש בפורום מורים זה לעודד את עצמנו שאיננו כאלה גרועים כמו שאומרים עלינו ] - מייד התברר שגם במרכז הארץ יש ביה"ס שזה ב- 22 מדליות, לא פחות, ועל זה אפילו בטוויטר לא טרחו לכתוב.
לצפיה ב-'נושא לדיון מדוע קיימת אלימות רבה קיצונית וחריגה במגזר הערבי '
נושא לדיון מדוע קיימת אלימות רבה קיצונית וחריגה במגזר הערבי
18/10/2019 | 13:00
4
49
בישראל ? 
לצפיה ב-'פיהוק ענק במיוחד - יאללה שפוך את התיאוריות שלך'
פיהוק ענק במיוחד - יאללה שפוך את התיאוריות שלך
19/10/2019 | 00:51
27
לא צריך דיון, כי המשיב ראשון יזכה להרצאה ומקלחת ועשרות הדהודים חוזרים ונשנים על אותה תיאוריה סוציו-פסיכולוגית, אתנית על גבול הגזענות כמעט.
לצפיה ב-'הפשיעה האלימה בחברה הערבית וההתמודדות עמה'
הפשיעה האלימה בחברה הערבית וההתמודדות עמה
19/10/2019 | 07:30
33
את המאמר הבא, שפורסם ב 02.03.2018 כתב מאיר אלרן.
חוקר בכיר, ראש התכנית לחקר החזית האזרחית; ראש התכנית לחקר יחסי צבא – חברה, ראש התכנית לחקר יחסי יהודים-ערבים בישראל.

הדברים כתובים באופן נהיר, שקוף וברור. אך מה נעשה בפועל?
בואו נדבר, רק בבקשה, בלי התלהמויות, בלי ירידה לפסים אישיים.
הודעות אלימות/ מבזות/ פוגעניות - יימחקו!

מנתונים מעודכנים עולה תמונה מחרידה בחריפותה: 45 אחוזים מגלל מקרי הרצח בישראל מתבצעים בחברה הערבית. 42 אחוזים מהתקיפות החמורות בישראל מתבצעות על ידי ובתוך החברה הערבית. 65 אחוזים מהנשים שנרצחו על ידי בני זוגן בישראל הן מהחברה הערבית.

לא מפליא הוא שנתונים קשים אלה טורדים מאוד גם את שלוותם של האזרחים הערבים בישראל, שביטחונם האישי נמצא ברמת סיכון גבוהה. על פי סקרים מעודכנים, בעיית הפשיעה בקרב הערבים בישראל היא הנושא המטריד ביותר את האזרחים הערבים כאן. עם זאת, היא מציגה שאלות קשות לכל החברה הישראלית. על מנת לדון בתופעה זו הקדיש המכון למחקרי ביטחון לאומי מושב מיוחד בכנס השנתי ה-11 שהתקיים בינואר 2018, בהשתתפות אישים בולטים: שופט בית המשפט העליון בדימוס סלים ג'ובראן, ניצב ג'מאל חכרוש ממשטרת ישראל, הגב' שורוק אסמעיל מקרן יד הנדיב ו-עו"ד מורסי אבו מוך, ראש עיריית באקה אל גרביה. להלן נציג את הדברים העיקריים שעלו במושב זה:

הציבור הישראלי כולו חייב לדעת את המתרחש בקרב המיעוט הערבי, המהווה כ-20 אחוזים מאזרחי ישראל. על כולנו להבין את הדברים העיקריים שמניעים את ומשפיעים על החברה הערבית, על מנת לדעת כיצד לייצר השתלבות מלאה של החברה והאזרחים הערבים בישראל.
המדינה היא שאחראית על מה שקורה בתחומה ומוטלת עליה חובה לדאוג גם למה שקורה במגזר הערבי. הדבר נכון במיוחד בתחום החינוך, כאשר יש צורך להתאים את תכניות החינוך במגזר הערבי לזמן המודרני.
בעבר גרסו שהאוכלוסייה הערבית היא נטל. היום ערביי ישראל מוכיחים שהם יכולים להיות נכס. יש התקדמות רבה בכיוון זה. לדוגמא, 30 אחוזים מהרופאים הם ערבים. 15 ממנהלי המחלקות בבית החולים רמב"ם בחיפה הם ערבים. אין סיבה שגם בתחומים אחרים לא יבלטו האזרחים הערבים, כולל במקצועות בכירים.
החברה הערבית בכללה אינה אלימה, אך הרוב הלא אלים דומם. אחוז קטן מהאוכלוסייה הערבית הוא שמעלה את רף האלימות. הטיפול המערכתי באלימות ובפשיעה עד כה היה לקוי.
יש להעניק למשטרת ישראל את כל הגיבוי הנדרש. לאור הירידה ברמת האמון של האזרחים הערביים במשטרה, יש צורך בחשיבה חדשה שתפתח דף חדש ביחסים הבעייתיים בין משטרת ישראל לציבור הערבי. חשוב שיהיו יותר שוטרים וקציני משטרה ערביים. המאבק בנשק הבלתי חוקי במגזר מחייב מדיניות יותר אקטיבית, פן תגלוש האלימות לכל חלקי המדינה.
הגורם האחראי הראשון – גם אם אינו אחראי בלעדי - להיעדר טיפול הולם בפשיעה בחברה הערבית היא משטרת ישראל. האזרח הערבי נתקל במשטרה בעיקר באכיפה בעניין הבנייה הבלתי מוסדרת, כולל במבצעים של הריסת מבנים ואירועים הגולשים ומתפתחים סביבם. תופעה זו בונה תדמית שלילית של המשטרה בעיני האזרח הערבי, הרואה את המשטרה כשליחה של המדינה נגדו. האזרח הערבי הנורמטיבי רוצה שירותי משטרה מכילים ובונים, כאלה העונים לצרכיו היום יומיים ולביטחונו האישי, על בסיס של שוויון. האזרח הערבי צריך להרגיש כי משטרת ישראל היא שלו ובשבילו ולא נגדו.
חשוב שגם המנהיגות של המגזר הערבי תיכנס לעובי הקורה, תבצע הסברה בקרב האזרחים הערביים, תשתף פעולה עם המשטרה ותפעל לחיסול התופעה של רצח על רקע כבוד המשפחה.
פיתוח כלכלי ועבודה קהילתית הם שני תחומים חשובים לפיתוח החברה הערבית ולצמצום האלימות והפשיעה, שהן במידה רבה תוצאה של מצב כלכלי ובעת ובעונה אחת גם חסם לפיתוח כלכלי.

יש לקוות שמדיניות הממשלה להתמודד באופן אקטיבי עם הפשיעה בחברה הערבית, כפי שהצהיר השר לביטחון הפנים בעת פתיחת תחנת המשטרה בג'סר אל-זרקא, תתבטא בשטח גם במשאבים, גם בתכנון כולל וגם ברמה הפרטנית בכל אחד מהישובים הערביים. המשטרה צריכה להיות מוסבת לתפיסה קהילתית מובהקת, למען צרכיו של האזרח הערבי ונגד גורמי הפשיעה. מדובר בתהליך ארוך טווח, אך חיוני לכל אזרחי המדינה. המכון למחקרי ביטחון לאומי ילווה מגמות נדרשות אלה במחקר מלווה.

לצפיה ב-'חוסר חינוך והיצמדות למנהגים שבטיים עתיקים'
חוסר חינוך והיצמדות למנהגים שבטיים עתיקים
19/10/2019 | 09:01
29
עם זאת, בוא לא נכלול. כמו המאמר של רוזי, ישנם אנשים המתנגדים לאלימות אבל הם לא מספיק אמיצים להשמיע את קולם. הלוואי והיה פתרון כולל, שימגר את האלימות בחברה הערבית. זה שילוב של רצון אמיתי פנימי, פלוס נכונות המדינה לשתף פעולה.
לצפיה ב-'עניין של תרבות'
עניין של תרבות
22/10/2019 | 13:03
13
לצפיה ב-'מה יצא המשחק אתמול?'
מה יצא המשחק אתמול?
16/10/2019 | 15:45
5
35
פלסתין-סעודיה
לצפיה ב-'בדיוק מה שכל אחד מהמדינות שווה והמבין יבין ...'
בדיוק מה שכל אחד מהמדינות שווה והמבין יבין ...
16/10/2019 | 17:44
15
לצפיה ב-'אני בעד כל דבר שמפיג מתיחויות'
אני בעד כל דבר שמפיג מתיחויות
18/10/2019 | 11:02
3
37
תחשבו כמה הרוגים ופצועים היו נחסכים, אם כל העימותים בעולם היו מוכרעים באמצעות תחרויות ספורט. לא עדיף? אם קראתם את הספר וראיתם את הסרט, מלחמת 90 הדקות, זה בדיוק זה. 
לצפיה ב-'טעית בפורום ובשפה.'
טעית בפורום ובשפה.
18/10/2019 | 11:35
23
ספר את זה לסעודים ולנבחרת החמאס בשפתם.
בקאטאר זה לא עזר.
לצפיה ב-'כנראה שלא שמעת על החוליגנים הבריטים'
כנראה שלא שמעת על החוליגנים הבריטים
21/10/2019 | 20:13
1
10
וגם על לה פמיליה לא טרחת ללמוד הרבה.
לצפיה ב-'תתפלא, דווקא שמעתי ועוד איך'
תתפלא, דווקא שמעתי ועוד איך
21/10/2019 | 21:23
35
לצפיה ב-'קצת דיבור שמאלני לא הרג אף אחד'
קצת דיבור שמאלני לא הרג אף אחד
15/10/2019 | 18:02
1
29
נהפוך הוא - האלגוריתם דיברגנט נעזר בו על מנת לחמם מנועי ה"מלחמה" שכבים בו מהיעדר פרובוקציות מספיקות [ תאמין לי, פלפל חריף שווה הכל ]:

כשפוטין מריח דם גם "הידידות האמיצה" לא תעזור לנתניהו
פסקת פתיחה מפליאה [ שימו לב ששמאלנים רבים מתיחסים כך לביבי'ז, לבנם ולחצר הביזנטית שלו:
לקיחתה של נעמה יששכר כבת ערובה בידי משטר פוטין עלולה להירשם בספרי ההיסטוריה כאחד הסמלים האפלים לימי הדעיכה של שלטון נתניהו. ב"ידידות האמיצה" עם נשיא רוסיה, כפי שראש הממשלה כינה אותה רק באפריל, אחרי החזרת גופתו של זכריה באומל לישראל, בנימין נתניהו לא הביא בחשבון דבר אחד: ולדימיר פוטין ומשטרו מתנהלים על פי כללים של כנופיית פשע. בעולם הפשע אין חברויות ואין אומץ — יש רק כוח. מי שמאבד את כוחו מושפל ומושלך לפח.
פסקה נוספת, המגחיכה עד דק את השיחדש הפוטיני [ די דומה לשיחדש ביביאני ]
"רוסיה אינה מפקירה את אנשיה", אמר אלכסיי בורקוב, שמוחזק בישראל לקראת הסגרה צפויה לארה"ב, בראיונות לערוצי טלוויזיה ישראליים. אין, כמובן, אמירה צינית מזו. הקברים הסודיים של חיילים רוסים שנהרגו במלחמה באוקראינה יעידו על כך.
ייתכן שזוהי סתם דרכו של פוטין לעשות שריר מול ארה"ב. מה שברור הוא שבמשחק הזה פוטין זרק את נתניהו ואת ידידותו מתחת לגלגלים
[ועידת יהדות ישראל והעולם]
שבויים רוסים עלומים הוחזקו במשך שנים בידי אוקראינה עד לעסקת החילופים האחרונה בין המדינות, ורוסיה ניסתה לטשטש כל אחריות שלה כלפיהם. לדוגמה, היא הכחישה נמרצות שויקטור אגייב שירת כחייל רוסי שכיר בזמן שנתפס במזרח אוקראינה, אף על פי שאגייב עצמו סיפר לעיתונאים שכך היה. גם בורקוב עצמו יושב בכלא הישראלי זה ארבע שנים, ולמרות צעדים דיפלומטיים שרוסיה נקטה, על פי הפרסומים, עד כה לא נראה שהיא יצאה מגדרה כדי לשחררו.
ולסיכום
האם בורקוב חשוב לשלטונות רוסיה משום שהוא נוצר סודות שהם חוששים שיתגלו? איננו יודעים בוודאות. ייתכן שזוהי סתם דרכו של פוטין לעשות שריר מול ארה"ב. מה שברור הוא שבמשחק הזה פוטין זרק את נתניהו ואת ידידותו מתחת לגלגלים, השפיל אותו והזכיר שהליגה שהוא משחק בה ראויה במקרה הטוב לכינוי "לה פמיליה".

במחשבה שניה, זה לא דיבור שמאלני זה דיבור ימני המקונן על טמטומו של ביבי - בניגוד לדיברגנט, המוכיח שאלגוריתם לעולם אינו מוח אדם.
לצפיה ב-'ומי זה ההאקר החשוב כלכך?'
ומי זה ההאקר החשוב כלכך?
15/10/2019 | 18:06
22
במשך שנים הוא ישב בתא בכלא הדרים ולא עניין איש. ואז נעצרה נעמה יששכר
ההאקר אלכסיי בורקוב, "נכס בעל חשיבות עליונה" במוסקבה, הפך בסוף השבוע לאחד העצורים המפורסמים בישראל, כשגורלו נקשר בזה של צעירה שסיימה קורס יוגה בהודו. מקורות ששוחחו עם "הארץ" מתארים את יכולותיו של העציר השקט, המצוד חובק היבשות אחריו - והטעות שהובילה למעצרו בישראל
ועוד קצת
אינני מתכונן להמשיך ולהעתיק לכאן את הסיפור על האיש המדהים הזה, ה'האקר', שכנראה הוא יותר מסתם האקר, ולא פלא שהרוסים רוצים אותו. נראה את ביבי לא מחזיר אותו לרוסים, אולי נקמה על נטישת הכורדים?
לצפיה ב-'ופינתנו הקבועה - שעשועיי בטוויטר'
ופינתנו הקבועה - שעשועיי בטוויטר
12/10/2019 | 13:21
53
49

ygurvitz يوسي جوربيتس
@ygurvitz

אז רוסיה לקחה אזרחית ישראלית כבת ערובה כדי לשחרר האקר רוסי שנתפס פה ועומד להיות מוסגר לארה"ב. ספרו לי עוד על הליגה האחרת של היחסים בין נתניהו ופוטין. (ולא,...
המשך>>

ygurvitz يوسي جوربيتس
@ygurvitz

אז רוסיה לקחה אזרחית ישראלית כבת ערובה כדי לשחרר האקר רוסי שנתפס פה ועומד להיות מוסגר לארה"ב. ספרו לי עוד על הליגה האחרת של היחסים בין נתניהו ופוטין. (ולא, ישראל לא במצב מוסרי להתלונן על זה. יש לה היסטוריה של לקיחת בני ערובה באמצעות המערכת המשפטית. דיראני וכן הלאה.)
לצפיה ב-'על מה אנחנו בוחרים להסתכל? מאת: אלון גל'
על מה אנחנו בוחרים להסתכל? מאת: אלון גל
12/10/2019 | 05:11
13
135
מעשה בבחור שסיים לימודי ציור ובחן את יכולותיו.
הוא צייר ציור מושקע מאוד, הניח אותו בקניון וכתב מתחת לציור:
"אני צייר מתחיל, המעוניין לקבל ביקורת על הציור. כל מי שרואה כאן בעיה, טעות בפרופורציה או במשחק הצבעים, שייקח את העט השחור ויסמן לי איקס על המקום הבעייתי."
למחרת הגיע הצייר וחשכו עיניו.
הציור מלא באיקסים, כמעט עד אפס מקום.
בבושת פנים הוא הוריד את ציורו ומחשבה עברה בליבו: ״אין לי עתיד בציור״
לקח את הציור למורה וסיפר לו על הניסיון המר.
הביט בו המורה ואמר: ״ התוכל לצייר ציור זהה לציור הזה?״.
״בוודאי״ ענה הצייר המתחיל וכעבור שלושה ימים הציור השני היה מוכן, זהה לחלוטין לקודמו.
הצייר והמורה לקחו את הציור החדש, הניחו אותו בקניון אחר וכתבו למטה שוב בקשה מהעוברים ושבים: "אני צייר מתחיל ואני מעוניין לחזק את יכולות הציור שלי, השארתי חוברת ועט ואשמח שתיכתבו לי אם ומה אהבתם בציור."
למחרת הגיעו המורה והצייר לבחון את מה שקרה.
פתח הצייר המתחיל את המחברת ולתדהמתו הייתה מלאה בתשבוחות, פירגון ומילים טובות על כישרונו ועל הציור.
״הבנת?״ חייך אליו המורה,
״אלו הם החיים, אתה מקבל בדיוק מה שאתה מזמין"

הפעם אלון גל קלע "בול".
סיפור קצר עם המון מוסר השכל ותובנה אחת ענקית:
אתה מקבל את מה שאתה מזמין.

תודה, שנה טובה, שבת שלום וחג שמח
לצפיה ב-'ברור שמי מזמין ביקורת יקבל ביקורת'
ברור שמי מזמין ביקורת יקבל ביקורת
12/10/2019 | 09:09
11
44
ומי שמודיע מראש שהוא מעוניין רק בשבחים יקבל רק אותם. זה לא בזכותו אלא בזכות שאר האנשים שמכבדים את בקשותיו.
עכשיו הבחירה היא אם אתה רוצה לקבל רק שבחים או שאתה מעוניין לשמוע ביקורת.
בשביל להשתפר צריך לבקש ביקורת כדי לדעת מה טעון שיפור.
אי אפשר להשתפר על סמך שבחים בלבד.

לצפיה ב-'לראות את כל התמונה'
לראות את כל התמונה
12/10/2019 | 12:47
10
39

מסכימה שלא ניתן להתפתח רק על בסיס שבחים שהרי אם הכל טוב, אין מה לתקן ואין לאן לשאוף כדי להיטיב.
אבל גם ההפך הוא לא טוב.
כי אי אפשר להתפתח ולהתקדם רק על בסיס ביקורת שטוענת שהכל "שחור".
ולכן, צריך שהדברים יהיו במידה.
ביקורת לצד שבח.
בדיוק כפי שהצייר המתחיל ביקש בפעם השניה:
אשמח שתיכתבו לי אם ומה אהבתם בציור.

אגב, חבר הסב את תשומת לבי לסיפור בעל מסר דומה.

מורה הגיש לתלמידו דף ריק לבן חלק, ובו רק נקודה שחורה קטנה במרכז.
שאל המורה את התלמיד: מה אתה רואה בדף?
ענה לו התלמיד: נקודה שחורה קטנה.

המורה חייך אליו ואמר לו: ואת הרקע הנקי, הלבן והריק אתה לא רואה?

לצפיה ב-'שבחים צריך מי שלא מאמין בעצמו'
שבחים צריך מי שלא מאמין בעצמו
12/10/2019 | 14:58
9
33
כל יוצר, בין שהוא אמן ובין יוצר בתחומים אחרים, צריך ליצור מתוך אמונה וביטחון עצמי ולא כדי לרצות את הזולת.
הביקורת תעזור לו לראות איפה טעה (רק תעזור ולא תקבע, כי הוא הקובע ולא המבקרים) וצפוי בהחלט שבמיוחד בהתחלה הוא יטעה רוב הזמן ולכן תחת הביקורת הכל ייראה שחור. אם יש לו אמונה בדרכו הוא לא ייבהל. הוא יתייחס לכל טענה וטענה וישתפר בהדרגה. אם אין לו אמונה בעצמו אז הוא בחר בתחום שלא מתאים לו.
ככל שיתקדם כך הביקורת תמצא פחות טעויות.
הדרך היא לא לבקש שבחים, גם לא לצד הביקורת, אלא לבקש רק ביקורת, ולהגיע ליום שבו למרות שביקש ביקורת לאף אחד לא היה מה להגיד. זה יהיה השבח האולטימטיבי.

לצפיה ב-'ביקורת ופרגון'
ביקורת ופרגון
12/10/2019 | 19:16
8
23
אני מסכימה באופן חלקי עם התיאוריה שלך.
מסכימה שיצירה היא משהו פנימי ולא כדי לרצות את הזולת.
עדין, כל יוצר ישמח לקבל דברי שבח ליצירתו, סוג של הכרה.
ואין הדבר מעיד כי הוא לא מאמין בעצמו, ביצירתו.

לעומת זאת, רק ביקורת? לא רואה כיצד כל אדם שיהיה חשוף רק לביקורת יוכל לממש עצמו. ולא, אין בין כך לבין האמונה, לדעתי, דבר וחצי דבר.
ביקורת שקוטלת וללא כל שמץ פרגון ... ניוותר ללא אומנים, אנשי רוח, יוצרים ותרבות. 
כאמור, כל אחד זקוק למידה של ביקורת לצד מידה של פרגון. רק באופן הזה יוכל מאן דהוא לצמוח, להתפתח, ללמוד מטעויות ולהגיע לשיאים.
לצפיה ב-'התלות בחוות דעתו של הזולת היא חולשה'
התלות בחוות דעתו של הזולת היא חולשה
13/10/2019 | 04:04
7
22
ובעוד שביקורת שלילית והצבעה על טעויות תורמת להתקדמות, הצורך בשבחים בולם אותה. כפי שהסיפור שהבאת מדגים - כנראה לא בכוונה - האמן גיבור הסיפור משותק בגלל שלא קיבל שבחים. הצורך שלו במשוב חיובי בולם אותו. כדי להתקדם הוא צריך קודם כל להיפטר מהצורך בשבחים מהסביבה.
אנשים אוהבים למתוח ביקורת (כי בכך הדימוי העצמי שלהם משתפר) אבל בשביל לתת מחמאות הם צריכים להיות במצב רוח נדיב, או - מה שיותר גרוע - הם רוצים ממך משהו ולכן מתחילים ב"לתת" לך משהו, שהן המחמאות. וזאת במיוחד כאשר הם יודעים שאת זקוקה למחמאות ומחשיבה אותן כמטבע עובר לסוחר. ואז מכיון שהם החמיאו לך עכשיו את חייבת להם ותתני להם את מה שהם רצו.
אני באופן כללי לא אוהב לשמוע מחמאות. שיגידו לי איפה טעיתי ואשתדל לתקן. אם לא טעיתי אפשר לעבור הלאה בשקט.

לצפיה ב-'אלון גל חותר'
אלון גל חותר
13/10/2019 | 13:15
2
32
ליצירת רווח כספי.אולי זה נושא שזר לך.הכוונה שלו היא לא לקבל מחמאות כי אם לשווק בצורה מתוחכמת עם שדר חיובי שיעודד מכירה.
לצפיה ב-'ובסופו של יום, כפי שהמליצה אומרת, אתה צודק!'
ובסופו של יום, כפי שהמליצה אומרת, אתה צודק!
14/10/2019 | 14:05
9
לצפיה ב-'ברור, אבל אלון גל אינו האישיו כאן...'
ברור, אבל אלון גל אינו האישיו כאן...
15/10/2019 | 05:19
19
לצפיה ב-'תלות וצורך'
תלות וצורך
15/10/2019 | 05:18
3
29
אתה משתמש במילים ממש קשות בעוד שלדעתי הכל הרבה יותר פשוט.
כל אדם רוצה, לצד הביקורת, פרגון.
כל אחד זקוק לליטוף; לאגו, לנשמה ולגוף.
יודע מה? לא רק אדם אלא כל יצור חי.

להבדיל, כן? אבל כשמאלפים בעל חיים, כשהוא מבצע פעולה שראויה לשבח, הוא מקבל פרס וליטוף בדיוק כשם שהוא נענש כשהוא "עובר על החוק".

כולנו זקוקים לחסד,
כולנו זקוקים למגע.
לרכוש חום לא בכסף,
לרכוש מתוך מגע.
לתת בלי לרצות לקחת
ולא מתוך הרגל.
[ככה קפץ לי לראש השיר של נורית גלרון בעת שכתבתי את התגובה. והוא [השיר] מתאים [לי] להפליא]
לצפיה ב-'כל אדם כן אבל השאלה מה יעשה אדם מיוחד'
כל אדם כן אבל השאלה מה יעשה אדם מיוחד
15/10/2019 | 08:18
21
או אדם ששואף להיות מיוחד. או מה יעשה אדם שהוא כמו כולם ואיננו מאושר. אולי הגיע הזמן להפסיק להיות כמו כולם.
לצפיה ב-'כל יצור חי, אפילו חיידקים, ראשנים שרק בוקעים'
כל יצור חי, אפילו חיידקים, ראשנים שרק בוקעים
15/10/2019 | 12:05
22
בקועי נחשים.. שאוסיף?
צריך מאוד מאוד להיזהר בהכללות הללו, שהן חלק מהותי מהבלי הניו-אייג'יזם.
לא כולנו זקוקים לחסד.
לא כולנו "פגועים, מנוכרים, אומללים, פצועים, לא שלמים" ושאר הנחות מוצא אוויליות על הנפש האנושית.
צר לי על התוקפנות, אבל מאמנים ו"גורו" מסוגו של אלון גל ואחרים מעוררים בי תרעומת גדולה בגניבתם את דעת הציבור. 
לצפיה ב-'גישת האילוף שהצגת נחשבת כאנכרוניסטית'
גישת האילוף שהצגת נחשבת כאנכרוניסטית
15/10/2019 | 12:15
20
היום מאלפים רק בעזרת גמול חיובי, כן שיטת פאבלוב חוזרת ובגדול, בטח לענייני כלבים. [ אבל אלה בעלי חיים, שאיננו יודעים הרבה אם בכלל על הנפש שלהם, ויכול להיות שהם אופורטוניסטים וכמו שבעבר פחדו לקבל מכות [ עונש.. עאלק ] היום הם מעדיפים לקבל מתנות [ ממתק מיועד לכלבים ].
גם בתחום החינוך של ילדים קטנים היה מעבר קיצוני לחינוך מתגמל חיובית לגמרי. דא עקא, שההומו-ספייאנס, כגור גנטית וביולוגית פועל רק על פי האינטרס האנוכי לגמרי שלו, שרידה, והוריו או כל מי שמטפל בו, אם לא יניח גבולות של כן/לא יהפוך לְסַפָּק צרכי האגואיסט עד יום מותו. כיום מציבים גבולות ברורים, ללא ענישה פיזית [ לא אלאה אתכם בדיכאון שלושה ימים שחטפתי עת נתתי מכה בתחת של אחד מילדיי ], אלא באמצעות הגיון הפעולה והתוצאה [ מיכל דליות ], מניעה [ לשהות בחדר ] וסירוב מנומק לספק שירותים.
ואם נחזור לנקודת המוצא -
ביקורת היא לב ליבו של המחקר המדעי, שהוביל אותנו עד הלום. ביקורת היא לב לבה של הפעולה האמנותית. ביקורת היא הכוח המניע, בין השאר, התפתחויות טכנולוגיות, חברתיות וכן, גם פוליטיות, בהחלט.
פרגון, חיבוק, אהדה חיוניים לא פחות בשעות מצוקה ואבדן [ כפי ששרה רחל בשירהּ] "ספר שיריי", ברם, אבל - אמן הוא בבסיסו גם אֻמָּן כלומר בעל מלאכה ממדרגה ראשונה. רק פירגון לא היה מוביל את פיקסו לאן שהגיע, באמת.. באמת..
לצפיה ב-'סיפור אופייני למאמנים וכן ל- ניו אייג'יסטים'
סיפור אופייני למאמנים וכן ל- ניו אייג'יסטים
12/10/2019 | 11:09
32
הייתי מוסיף ל-משל הזה גם "איך לבקש".
אגב, בחיים לעולם אין אדם מקבל את מה שהוא בדיוק מבקש. הם קצת יותר מורכבים.
לצפיה ב-'הנהג הדורס מבן שמן שטן, בן עוולה, מאחל שיירקב בגיהנום'
הנהג הדורס מבן שמן שטן, בן עוולה, מאחל שיירקב בגיהנום
10/10/2019 | 20:41
32
85
או לפחות, שיבלה את כל שנותיו בכלא. 
לצפיה ב-'והסוחר סמים הערבי מרמלה שדרס ילד בן 8?'
והסוחר סמים הערבי מרמלה שדרס ילד בן 8?
11/10/2019 | 11:35
2
24
לפחות, זה מבן שמן דרס אחד משלהם
לצפיה ב-'כנראה שהתכוונתי אליו'
כנראה שהתכוונתי אליו
11/10/2019 | 15:20
1
25
לא משנה הלאום, צריך ענישה מחמירה מאוד. מי שצריך לפחד הם עברייני התנועה.
לצפיה ב-'הוא לא עבריין תנועה'
הוא לא עבריין תנועה
11/10/2019 | 15:33
22
הוא סוחר סמים.לא פחות אשמים הצפונבונים המטורללים שהזמינו ממנו את החומר ביום כיפור.
נקמת דם ילד קטן עוד לא ברא השטן.
לצפיה ב-'יום כיפור מצריך חוק,או חוק שאסור לנהוג ברכבים בכלל או חוק'
יום כיפור מצריך חוק,או חוק שאסור לנהוג ברכבים בכלל או חוק
11/10/2019 | 16:11
28
24
שאסור לרדת לכביש עם אופניים/קורקינט וכו'.

לצערי יש רבים שלא מכבדים את היום ומאוד דחוף להם דווקא ביום הזה להגיע  לכל מיני מקומות גם  יהודים מהסוג שחייב להתריס נגד    וגם ערבים וזה הופך להיות מלכודת מוות לילדים על הכביש.
זו לא פעם ראשונה שנהרג ילד על הכביש ביום כיפור

"טל זינו היתה רק בת תשע, כשאסעד נסים שיבלי בן 22 מהכפר שיבלי דרס אותה למוות בכפר תבור, כשהשתולל על טרקטורון. היום הורשע בהריגה. הנוסע שישב מאחוריו זוכה מהריגה. האם: "אני מאוכזבת - ציפיתי שגם הוא יורשע"

מה היה להם לחפש בכפר תבור על טרקטורון ביום כיפור זו תעלומה.

לצפיה ב-'ההצעה שלך לא רעה ואני אפילו אחדד אותה'
ההצעה שלך לא רעה ואני אפילו אחדד אותה
11/10/2019 | 16:48
3
21
חוק שלפיו כלי הרכב לא יוכלו לנסוע ביום כיפור, להוציא: צבא, משטרה, מג"ב, מד"א וחברת החשמל. בקיצור, רכבי ביטחון והגנה סביבתית לסוגיה. ואגב, אני זוכר היטב את המקרה. מזעזע, הייתי בטוח שהרוצח הורשע בהריגה.
לצפיה ב-'הוא אכן הורשע בהריגה אבל עונשו היה מאוד מאוד קל כי חיי ילדה '
הוא אכן הורשע בהריגה אבל עונשו היה מאוד מאוד קל כי חיי ילדה
11/10/2019 | 18:09
15
לא ממש חשובים היו לבית המשפט.
9 שנות מאסר.
9 שנות מאסר על הריגה והפקרה של ילדה  ועוד מנסים לעבוד עלינו ששופטים הם חכמים.

לצפיה ב-'אאל"ט, מותר רק לרכבי חירום לנסוע ביום כיפור'
אאל"ט, מותר רק לרכבי חירום לנסוע ביום כיפור
11/10/2019 | 19:21
1
19
כל האחרים זו הפרה של החוק. רק על בסיס ההנחה שכולם מקיימים את החוק, כולם נוסעים על אופניים והולכים באמצע הכביש ביום כיפור.
לצפיה ב-'לא נכון באופן ברור!!'
לא נכון באופן ברור!!
13/10/2019 | 07:47
5
לצפיה ב-'נהיגה בשבת, חג וכיפור'
נהיגה בשבת, חג וכיפור
11/10/2019 | 21:09
23
34
אז מה? אז עכשיו נחוקק חוק שיאסור נהיגה ביום כיפור?
אה כן, ובשבת, נחוקק בחוק, איסור נסיעה של תח"צ,
והשלב הבא... איסור בחוק על נהיגה בשבת.

זה מה את רואה בעיני רוחך?
כזו ישראל?
ואז, מי שיעבור על החוק יישפט בסנהדרין?

אני חושבת שצריך לפעול נגד עברייני תנועה, בכל יום ובכל שעה, בחומרה רבה.
מי שנוהג בפראות וגורם לתאונה, קטלנית או שלא, צריך לשלם מחיר כבד וכזה שיהווה דוגמא מספיק מפחידה לכל האחרים.
התשובה לפשיעה בכבישים אינה סגירתם והפיכתה של מדינה שלמה לבת ערובה של סיעה כזו או אחרת אלא - ע נ י ש ה!

לצפיה ב-''
12/10/2019 | 11:02
4
לצפיה ב-'מה הקשר בין שבת לבין יום כיפור? איך הצלחת לדחוף לכאן '
מה הקשר בין שבת לבין יום כיפור? איך הצלחת לדחוף לכאן
13/10/2019 | 07:45
21
22
עניין דתי שמציק לך ושאין לנו עליו שום ויכוח רק לשם הויכוחכדי לעוות את דברי ולהוציא אותם מהקשרם?
מה העניין למלחמה בעברייני תנועה וליום כיפור?
מלחמה בעברייני תנועה צריכה להיות כל השנה ואת מוזמנת לבוא בטענות לבתי המשפט על העונשים הקלים והמבזים שהם נותנים לעברייני תנועה במשך כל השנה.

ביום כיפור יש על הכביש אלפי ילדים בני 8 או 10  או 7 או 6 על אופניים וקורקינטים והם לא יכולים להתקיים לצד נהגים גם אם הנהגים יהיו נהגי השנה בעלי תעודת הצטיינות, כוכבים זוהרים מעל הראש וכנפיים של מלאכים האסון יגיע כי הילדים הם לא נהגי השנה ואין להם מושג בחוקי תנועה.
מה. בכוח שיהיה תאונות? רק כדי לצווח שבת שבת?
בשנים האחרונות התרבו הנהגים שנוסעים על הכביש בניגוד לשנים עברו.
וכאשר המוסכמה החברתית לא עובדת יותר צריך למצוא את הדרך לשמור על הקטנים האלו.
הרי אמרתי במפורש, או שהחוק יאסור נהיגה(פרט כמובן לרכי חירום)  או שהוא יאסור רכיבה על הכביש למי שאסור לו לרכב על הכביש בכל יום אחר שהוא לא יום כיפור.
הרי לא נהרגים רק ילדים יהודים על הכביש, נהרג ילד ערבי שאני בטוחה שהוריו היו מאושרים לו היה חוק שאוסר על נהיגה  ביום כיפור או חוק שאוסר על רכיבה על הכביש ביום כיפור.
למה לדחוף לכאן דת ושבת כשזה כלל לא קשור כשהענין היחיד שעומד מול העיניים זה איך לשמור על הילדים שנמצאים על הכבישים בהמוניהם ואין להם שום סיכוי מול רכב גדול.
לצפיה ב-'איך לשמור על הילדים'
איך לשמור על הילדים
13/10/2019 | 08:19
20
23
"...הענין היחיד שעומד מול העיניים זה איך לשמור על הילדים..."
ומי שצריך לשמור על הילדים אלו ההורים שלו ולא איזה חוק.
דווקא ביום כמו יום כיפור, יום שבו התנועה בכבישים דלילה יותר, הסכנה גדולה יותר. ולתלות את האחריות לאסונות בפורעי חוק, אגב, הם נוהגים כך גם בימים שאינם יום כיפור, זו טמינת הראש בחול.

כל הורה שמאפשר לילד שלו לרכוב על אופנים ולהפוך את הכביש והכלי לבייביסיטר של כיפור, האחריות עליו.
עם כל הצער בדבר, בדיוק כשם שהאחריות של כל הורה ש"שוכח" ילד ברכב היא עליו בלבד.
התוצאה האיומה, האסון, הוא עונש לכל החיים ועדין, האחריות היא על ההורה שהזניח, לשבריר שניה, את הילד שלו.

המוסכמה החברתית לא עובדת? יואילו ההורים להשגיח על ילדיהם, על האוצר הגדול ביותר שניתן להם ולא יחפשו אשמים.
הדבר נכון לכל יום בשנה, שבתות חגים וימי כיפור.

לצפיה ב-'סבבה, אם את במקרה חוגגת היום אז חג שמח.'
סבבה, אם את במקרה חוגגת היום אז חג שמח.
13/10/2019 | 11:24
22

רק להזכיר, הילד הערבי בצפון נהרג כשאביו ליידו, נוכחות האב לא עזרה לו כשנכנס בו אופנוע
לצפיה ב-'אחריות הורית'
אחריות הורית
13/10/2019 | 13:09
18
21
בגדול את צודקת.אבל לפעמים למרות ההורים שמשגיחים בארץ אפילו בצורה מוגזמת,הילד מנסה לבדוק את גבולותיו הוא,למתוח עוד קצת את החוט,לפעמים צעד אחר צעד לקראת יציאה לעצמאות.
וכאן בא המחוקק שתפקידו לתת חסות והגנה למי שעדיין לא כשיר לאמוד סכנות.
לצפיה ב-'היא לא צודקת, כי המקרה של בן שמן לא מדובר בילד קטן'
היא לא צודקת, כי המקרה של בן שמן לא מדובר בילד קטן
14/10/2019 | 00:04
1
20
את המקרה של ת"א, אולי ההורים היו יכולים למנוע, אך בשום פנים ואופן, לא במקרה של בן שמן
לצפיה ב-'הוא שאמרתי'
הוא שאמרתי
14/10/2019 | 09:47
13
ילד זה ילד.
לצפיה ב-'גבולות ואחריות הורית'
גבולות ואחריות הורית
15/10/2019 | 05:28
15
17
אין ספק שילד בודק גבולות - כל הזמן.
וזו הסיבה שעל ההורה חלה החובה לדאוג לשלומו בכל רגע נתון.
לצערי, ישנם מקרים לא מעטים שבהם ההורים, מתוך מחשבה של "לא יקרה כלום, הכל בטוח" פשוט 'מנמיכים' את סף העירנות, מה שמסתיים באסון.
המקרה בבן שמן הוא כזה.
והיזכר באירוע הנורא של הילדה שטבעה בברכה במלון ביוון.
ההורים היו שקועים באיזה משהו כי היו בטוחים שהילדה בסדר, הרי יש מיליון אנשים בברכה.

ואפילו מקרים שאינם מסתיימים באסון אבל מתרחשים על בסיס קבוע.
הורים ש"מאבדים" את הילד שלהם בחוף הים, באירועי חוצות, בקניון וכדומה.
איך, איך לכל הרוחות מאבדים ילד???

אז לא! אף אחד לא ידאג לילד שלי חוץ ממני!
ורק אם אירוע משמים יפגע בו, חלילה וחס, דבר רע לא יקרה לו, כי אני לא אתן שיקרה.

לצפיה ב-'אני לא יודעת איך הצלחת ללכת עם ילדיך כל יום ליום לימודים שלם'
אני לא יודעת איך הצלחת ללכת עם ילדיך כל יום ליום לימודים שלם
15/10/2019 | 17:48
14
108
בגן ובבית הספר אבל סחטיין.
המנהלת והגננות היו בסדר עם זה שיש אמא שיושבת כל היום בכיתה?
לצפיה ב-'זה נקרא בארץ אמא הליקופטר'
זה נקרא בארץ אמא הליקופטר
15/10/2019 | 17:53
13
8
לצפיה ב-'איבחונים זולים'
איבחונים זולים
16/10/2019 | 01:59
12
23
פשששש, איזו אבחנה, שלך ושל קודמתך, ובכלל בלי להכיר את הנפש הפועלת.
איזה מזל לעולם שאינכם אנשי מקצוע.

ובכל מקרה, לענין אשר לשמו אנחנו בשרשור הזה: 
האחריות על בריאות וחיי הילדים הם על כתפי ההורים בלבד. בכל רגע נתון.
הדבר אומר, ראשית, חינוך נכון ושנית, להיות שם עבורם - תמיד!
לא להגיד:  זה בסדר, לא יקרה כלום.
כי המציאות מוכיחה חזור והוכח שדברים קורים.

כאמור, ישנם אירועים שאינם בשליטתנו ונגד אלו נותר רק לקוות שלא יקרו, אבל טביעה בברכה של מלון או בברכה הביתית!, תאונות דרכים בכביש ביום כיפור, איבוד של ילד בתוך קהל רב, תינוק שנשכח ברכב, ואפילו תאונת דרכים בגלל בלמים שלא טופלו כראוי, אלו מסוג האירועים שאסור, אסור!!! שיקרו ואם קרו, האחריות כולה על כתפי ההורים.

לצפיה ב-'את לא יכולה להיות שם תמיד! נקודה'
את לא יכולה להיות שם תמיד! נקודה
16/10/2019 | 09:07
3
17
מהרגע שהוא יוצא מהדלת והולך לבית ספר עד שהוא חזר הביתה את לא שם בשבילו.
החינוך יכול להיות מופלא והוא יחצה במעבר חציה כי ככה לימדת אותו ועדיין ידרס כי נהג לא עצר ואת לא תהיי שם ולא כי את הורה לא טוב אלא כי את בעבודה, או בבית מכינה צהריים.
והוא יכול לעמוד בכניסה לכיתה ומישהו בטעות יטרוק לו את הדלת על האצבע ואת לא תהיי שם בשבילו כי אמא נורמלית לא נמצאת עם הילד שלה בבית ספר.
והיא לא נמצאת איתו כשהוא הולך עם החברים שלו והיא לא איתו כשהוא בתנועת הנוער (אם היא מרשה לו ללכת לתנועת הנער ולא להיות איתה בבית כי מסוכן ששם בחוץ).
וכשילד הולך לעיסוקיו המון דברים יכולים לקרות לו גם אם החינוך בבית היה מושלם!
ביום כיפור כשיש מוסכמה חברתית שעל הכביש יש אופנעים ולא מכוניות זה לא חוסר אחריות הורית.
יש לשנות חקיקה, ביום כיפור או שלא נוסעים בכביש או שלא רוכבים בכביש.
ילדים+אופניים+רכבים+אופנועיים לא יכולים להתקיים על אותו כביש עם או בלי אחריות הורית לראיה הילד שנהרג בבן שמן נהרג כשאביו היה ליידו.

לצפיה ב-''
16/10/2019 | 09:58
1
לצפיה ב-'כמה אפשר לחזור על אותו משפט?'
כמה אפשר לחזור על אותו משפט?
16/10/2019 | 11:02
1
14
"...ישנם אירועים שאינם בשליטתנו ונגד אלו נותר רק לקוות שלא יקרו..."
נדמה לי שאנו מסכימות על כך.
אבל יש מקרים שיכלו להימנע אם רק ההורים היו יותר עירנים וגילו יותר אחריות.

לא מסובך!
לצפיה ב-'ברור שיש מקרים,דריסות ביום כיפור הם לא חלק מהמקרים האלו'
ברור שיש מקרים,דריסות ביום כיפור הם לא חלק מהמקרים האלו
16/10/2019 | 13:01
4
לצפיה ב-'את חושבת שבגלל שאת מחזיקה כאן'
את חושבת שבגלל שאת מחזיקה כאן
16/10/2019 | 10:28
7
21
את המושכות זה הופך אותך לצודקת.את רחוקה מזה.
לצפיה ב-'מה הקשר?? '
מה הקשר??
16/10/2019 | 11:04
6
17
אתה לא "מחזיק כאן את המושכות" ועדין חושב שאתה צודק.
זכותך לחשוב, זכותי לחשוב אחרת.

לצפיה ב-'זה לא ענין של דעה או חשיבה'
זה לא ענין של דעה או חשיבה
16/10/2019 | 12:32
5
17
בגלל שמדובר בקטינים המחוקק מגן עליהם.
לצפיה ב-'קראתי את השרשור חבר יקר מאוד'
קראתי את השרשור חבר יקר מאוד
17/10/2019 | 13:06
4
27
נראה לי שאתה לרגע לא טוען אחרת מרוזיאל. פעם אחר פעם אתה מחזק דבריה, אבל טוען שהיא טוענת אחרת.
הדבר היחיד המטריד בשיחה/בויכוח/בדיון ביניכם שאתה מעביר את זה לפסים אישיים, וזה מפתיעני מאוד. אתה, וסלח לי שאני עובר לפסים אישיים, אדם חכם מאוד, מבין ענין ויודע היטב שפורום באינטרנט אינו בדיוק "היות רה"מ" או מוביל דעה או השד יודע מה?!
אם מותר לסכם -
אתה ורוזי טוענים ש:
  •  הורים אחראים לילדיהם באופן מלא עד שהם בני 18. 
  • על ההורים לדאוג שילדים ידעו את המותר/האסור, שיצליחו לתכנן צעדיהם בצורה מושכלת, שימנעו מפעולות מסוכנות וכו'
  • אין כלל ויכוח שאירועים שאינם בשליטת הורים, אינם אחריות-הורית באופן מוחלט. עם זאת, ישנה תמיד אחריות הורית. 
לצפיה ב-'טעות בקולמוסך ידידי המלומד'
טעות בקולמוסך ידידי המלומד
17/10/2019 | 13:20
3
15
שהרי אני,מצדד באסכולה הגרמנית,שאין לסמוך על הסמכות ההורית במאת האחוזים וטובת הקטין ורווחתו הפיזית והנפשית נבחנת חדשות לבקרים על ידי המחוקק והרשות המבצעת.
ישנם הורים שאינם כשירים למרות שלא יודו בכך לקחת החלטות שיהיו לטובת הקטין ואז מופיעות זרועות התמנון של הרשויות שמסדרות את המתרחש להגנת הקטין.
וכך גם אם האבא הגנוב סבור שהוא ייסע לתאילנד והילד יסתובב ברחובות הכרך הגדול באמצע הלילה וירסק את גולגלתו כתוצאה מרכב חולף,הרשויות סבורות שמדובר במחדל הורי חמור שענישה בצידו.
לצפיה ב-'כל עוד קולמוסי ולא אני, נרגעתי '
כל עוד קולמוסי ולא אני, נרגעתי
17/10/2019 | 14:57
2
12
דא עקא, ששוב אתה חוזר ומדגיש את טענת רוזי, ואני לא מבין איך אינך רואה ששניכם טוענים אותו הדבר -
הדבר היחיד שאתה טוען הוא - שעל רשויות המדינה לקבל אחריות על ההורים, שיפעלו כמו שצריך. לא ראיתי בשום מקום שרוזיאל טענה משהו שונה, מנוגד או בכלל התיחסה לרשויות.
אגב, גם בדבריך אתה, "זרועות התמנון" ישנה ביקורת עצומה על הממסד המתערב, גם כשלא צריך אותו.
אז מסכם מחדש, הפעם בתקווה שהמקלדת שלי לא תטעה

• אחריות הורית מקסימאלית על הילדים, תמיד
  • המדינה מגבה את ההורים ואת אחריותם ומתערבת רק כאשר ההורים מגלים חוסר אחריות וסמכות הורית, חידלון אישי או זוגי, הזנחה וכו'
ובא לציון גואל בשם דֶּדִי, וסוכת דוד לא נסגרה יותר בפני חרבו של מלך משיח, והתאחדה כנסת ישראל עם אדוני, וספירת מלכות עם כתר, והשלום הנצחי ירד לעולם, ותם בו כל חי.

•  
לצפיה ב-'היא מדגישה חזור ודגש בכחול או אדום זועק'
היא מדגישה חזור ודגש בכחול או אדום זועק
17/10/2019 | 15:50
1
12
שהאחריות היא על ההורים בלבד.

אין בדבריה שמץ לגבי מעורבות הרשויות ותפקידן במערכה.
אולי משום שבישראל אוזלת ידן זועקת וקורעת שערי שמיים?
לצפיה ב-'וזה לא מה שכתבתי בסיכום האחרון שלי?'
וזה לא מה שכתבתי בסיכום האחרון שלי?
17/10/2019 | 19:42
8
כלומר -
במקום לשאול אותה היכן הרשויות, פתחת ויכוח שאין בו דבר, כי הנחת הנחת מוצא, שלא טרחת לבדק אותה באמת, עם מי שאתה מתווכח אתה.
לצפיה ב-'יום הכיפורים, אזכרות - אבל מי לא בא?'
יום הכיפורים, אזכרות - אבל מי לא בא?
09/10/2019 | 16:24
3
39

זו לא המלחמה הזאת של השמאלני אמנון אברמוביץ'? אז מה יש לנו לעשות שם?

לצפיה ב-'נא להתעורר חובבי הביבי'ז'
נא להתעורר חובבי הביבי'ז
09/10/2019 | 16:27
1
27

יום כיפור שתיים בצהרים, אני נזכר שלמרות המחדל המודיעיני והסכנה. ניצחנו במלחמה ההיא נצחון אחרון במלחמות ישראל. מאז הליכוד לא ידע לנצח!
לצפיה ב-'והצמים ביום כיפורים, בשטחים..'
והצמים ביום כיפורים, בשטחים..
09/10/2019 | 16:31
27
מחכה לשמוע את סמוט' רפי פרץ, הרב? מחר על הבוקרף

היום בבוקר, מחבלים יהודים שרפו עשרות עצי זית בשכם! שמעתם על זה מילה? המחבלים היהודים נמצאים כעת בבתי כנסת. מאחל להם ...שיתפגרו ! ארדן, נתניהו, כלום ! לא שמעו, לא ראו!

14

15
לצפיה ב-'אני תוהה אם יש לך כיסא מיוחד למגורים מול המחשב'
אני תוהה אם יש לך כיסא מיוחד למגורים מול המחשב
10/10/2019 | 19:43
24

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ