לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1247412,474 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל.  לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'תת פעילות של בלוטת התריס'
תת פעילות של בלוטת התריס
19/03/2019 | 11:16
72
שלום,
אני 8 חודשים אחרי לידה ,
בעקבות תופעות של גרד, עייפות, נימול נשירת שיער חזקה כאבים בידיים וכו' ,
נשלחתי לבדיקות, TSH היה תקין אבל Thyroid Peroxidase Ab - יצא גבוה 387
מאז אני במעקב, כל 3 שבועות ולפני שבועיים עשיתי שוב בדיקה וה TSH היה כבר 10.98 - Thyroid Peroxidase Ab - גם עלה קצת,
US לבלוטה יצא תקין - רק כתוב שהמרקם לא אחיד.
רופאת המשפחה נתנה לי יוטירקס - 50 מ"ג - לקחת כדור בבוקר - 5 ימים בשבוע.
מה בדיוק יש לי? האם כדאי שאפנה לאנדוקרינולוג מומחה להתייעצות?
יש קשר בין התזונה לתת פעילות של הבלוטה (קראתי באינטרנט שיש)?
בקיצור, אני ממש מבולבלת...
אשמח אם תעשי לי קצת סדר...
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
13/03/2019 | 09:55
47
שלום, 
האם משהו היה עם הילד בטיפול אצל פרופ' יוסי מאירוביץ משניידר ויכול להמליץ?
חשוב לי גישה נעימה לילדים בבדעקה מעבר למקצועיות.
תודה!
לצפיה ב-'בלוטת התריס'
בלוטת התריס
12/03/2019 | 18:29
62
יש לי כבר 19 שנה גויטר בבלוטת התריס בצד שמאל עשיתי מספר ביופסיות הכל היה תקין, עשיתי עכשיו שוב אולטראסאונד ויש לי גוש חדש אונה הימנית גול 1.4 ס"מ על 1 ס"מ
אבל יש לי 2 בלוטות לימפה בצוואר גודל 6 מ"מ והשניה בין 3-*6 מ"מ

אני בהיסטריה 

מישהו יכול לעזור לי 
לצפיה ב-'ילדה בת 15 - שאלה'
ילדה בת 15 - שאלה
10/03/2019 | 18:23
36
היי
הבת שלי בת 15 וחודש, עצמות גיל 16. אחוזון 2. האם אפשרי לתת לה הורמון? ואיך אפשר לעשות זאת מיידית?
לצפיה ב-'קורטיזול 98 '
קורטיזול 98
07/03/2019 | 10:47
33
אני קצת לחוצה. בבדיקת דם שנשלחתי אליה עקב ייעוץ על נשירת שיער מאסיבית שקרתה לי בשלושה חודשים בלבד והותירה אותי עם קרחת באיזור מסויים - התגלה קורטיזול 98. האם יש לי סיבה להילחץ?
בעבר סבלתי מקורטיזול גבוה ומהתקפי חרדה רבים שלמעשה הרגישו כמו בחילות זוועתיות כאילו אני עומדת להקיא. מכיוון שיש לי פוביה מהקאות אני מאוד מפחדת לעשות בדיקת תבחין סינקטין כי חוששת ממצב כזה. האם יש הערות או הארות על הנושא?
לצפיה ב-'Tsh 0.57 תקין??'
Tsh 0.57 תקין??
28/02/2019 | 23:23
40
בת 34 9 חודשים אחרי לידה, סובלת מתת פעילות של בלוטת התריס מאז שנולדתי.
במהלך ההריון הרופאת הנשים בהתייעצות עם אנדוקרינולוגית העלו לי מינון של יוטרוקס. לאחר הלידה עשיתי בדיקות די תכופות ורופאת המשפחה הורידה לי מינון. בבדיקה האחרונה יצא tsh 0.57  רופאת המשפחה טענה שזה תקין ולהמשיך אותו מינון ואף הדגישה שבהריון הבא נרצה להגיע ליתר. בהריון עצמו גם האנדוקרינית וגם רופאת הנשים כיוונו לtsh של 2-3 .
מכירה את הגוף שלי וממש מרגישה לא מאוזנת. אשמח לתגובה.
לצפיה ב-'מחפש אורלוג מומחה בבעיות ליבדו וזקפה. '
מחפש אורלוג מומחה בבעיות ליבדו וזקפה.
20/02/2019 | 22:23
28
מחפש המלצא על רופא טוב מקצועית אך מעבר גם בן אדם, עם יחס אנושי.
תודה
לצפיה ב-'DHEAS נמוך'
DHEAS נמוך
16/02/2019 | 15:07
27
בני בן 17 ביצע לפני שנתיים בדיקה DHEAS בקופ"ח מכבי והתוצאה 1.95
התוצאה אינה בתחום התקין של מכבי (2.17 - 15.2)
- מה המשמעות לתוצאה זו ?
- האם רצוי לחזור על הבדיקה (אחרי שנתיים) ?
תודה מראש
דדי
לצפיה ב-'טי'
טי
13/02/2019 | 19:21
10
בת 40, עקב אנורקסיה קשה וארוכה בגיל צעיר יש לי אוסטאופורוזיס קשה מאוד. כמו כן, מגיל 22 אין לי ווסת. עד היום לא קיבלתי טיפול לאוסטאופורוזיס וכעת אני מעוניינת להתחיל בטיפולי פוריות ורציתי לדעת האם יש אפשרות תרופתית / זריקות לטפל באוסטופורוזיס הקשה שיש לי. 
לצפיה ב-'בדיקות דם/סינקטן'
בדיקות דם/סינקטן
30/01/2019 | 20:04
36
שלום,שמי דיאנה,בת 35 רווקה,נמצאת בבירור מול רופא נשים ואנדו לאחר 2 הפלות.
לאחר ביקור אצל האנדוקרינולג שלח אותי לבדיקות דם/בדיקת סינקטן
התוצאות הגיעו ואיתם יחד החרדה והלחץ מה אומרות התשובות שהגיעו,מציינת בזאת שיש לי תור לאנדו רק שעד שאגיע אליו זה בערך עוד חודש ימים מהיום ועד אז ממש לחוצה ואין לי שום מושג מה אומרות התוצאות.
17-OH PROGEST. 60' 4.1 nmol/L
CORTISOL 60 626.0 nmol/L
LH 2.8 IU/L
FSH 10.6 IU/L
PROGESTERONE 1.5 nmol/L
CORTISOL 0' 370.0 nmol/
17-OH PROGEST. 0' 1.83 nmol/L
בבקשה גם אם זה יותר מדיי להתייעצות בפורום אני ממש אשמח לדעת מה זה אומר,אני ממש לחוצה עד כדי כך שזה מעסיק אותי ונותן לי אי שקט,אני טיפוס לחוץ מאוד במיוחד בכל מה שקשור לבריאות.
חשוב לי לציין שנתן לי הפניה לאולטרסאונד בלוטת התריס רק שיש עוד זמן לתור.
תודה רבה!
לצפיה ב-'ערכי ctx'
ערכי ctx
28/01/2019 | 15:22
1
20
בת 70 לפני כשנתיים בבדיקת ctx התוצאה היתה 350.4
לפני כשבועיים בבדיקה נוספת התוצאה 200
סובלת מאוסטאופניה, מטופלת באוויסטה, תוסף סידן אמורפי 400 וויטמין D3 2000יחב"ל ליום
האם התוצאה האחרונה מעידה על שיפור או החמרה?
לצפיה ב-'איכות האויסטה'
איכות האויסטה
11/02/2019 | 12:37
14
ליעל שלום
רציתי לשאול אותך כמה זמן את משתמשת באויסטה.והאם יש לה תופעות לואי 
וכן אם את משתמשת לאורך מספר שנים האם  לדעתךהתרופה שפרה לך  את מסת העצם?
  רחל ר
לצפיה ב-'טיפול ביוטרוקס לאחר ניתוח הוצאת בלוטת התריס עקב PAP.CA'
טיפול ביוטרוקס לאחר ניתוח הוצאת בלוטת התריס עקב PAP.CA
19/01/2019 | 21:36
32
שלום רב,
בעלי עבר ניתוח לפני שנתיים הוצאת בלוטת התריס.מקבל טיפול ביוטרוקס יומי -T4.
קראתי המון שממליצים לקחת טיפול ב-T3.שאלה  מה רציונל בטיפול ולמה זה יותר טוב?
תודה רבה
לצפיה ב-'יתר פעילות של בלוטת תריס בהריון'
יתר פעילות של בלוטת תריס בהריון
14/01/2019 | 14:14
31
היי, אני בדרך כלל סובלת מיתר פעילות של בלוטת תריס בצורה שלא מצריכה טיפול.
כרגע בהריון בשבוע 14 ולאחר שהתוצאות לא יצאו תקינות האנדוקרינולוג החליט שאטול כדורים.
הוא נתן לי כדור בשם פרופיל- תיוציל  50 מ"ג.
שבשבועיים הראשונים אני צריכה ליטול 3 כדורים ביום, ולאחר שבועיים להוריד מינון של 2 כדורים ביום.
לאחר חודש לעשות בדיקת דם ואז להגיע לביקורת לאחר 5 שבועות.
השאלה שלי האם 3 כדורים זה לא המון?? 
והאם זה עלול לפגוע בעובר?
תודה רבה

לצפיה ב-'העלתי שאלה לפני כחודש לרופאים,מה קורה?'
העלתי שאלה לפני כחודש לרופאים,מה קורה?
14/01/2019 | 10:47
34
לצפיה ב-'בלוטת תריס אצל תינוקת'
בלוטת תריס אצל תינוקת
07/01/2019 | 22:21
18
שלום
ילדתי התינוקת שלי בשבוע 36+5 היום היא כבר שבועיים . 
עשו לה בדיקת סקר ל tsh ויצא ערך של 26 ו tt4-11 התקשרו אלי לחזור על הבדיקה בטיפת חלב וחזרתי עליה והתקשרו מהתונקיה איפה שנולדה ואמרו שצריך לעשות בדיקת דם כי יצאה עוד פעם גבוהה 
מה זה אומר ?
האם אני צריכה לדאוג ?
האם לבת שלי יש משהו??? 
תודה 
לצפיה ב-'תת פעילות והריון '
תת פעילות והריון
05/01/2019 | 14:03
42
שלום, 
אני סובלת מתת פעילות בלוטת התריס ( השימוטו) לפני ההריון. שבוע 22, מטופלת בסינתרואיד שנים. לפי הבנתי מצב הבלוטת שלי מוגדר- סאב קליני. 

<table> <colgroup> <col/> </colgroup> <tbody> <tr> <td>שבוע הריון</td> <td>TSH</td> <td>FT4</td> <td>FT3</td> </tr> <tr> <td>3</td> <td>10.39</td> <td>14.02</td> <td>3.85</td> </tr> <tr> <td>5</td> <td>2.74</td> <td>18.7</td> <td>4.37</td> </tr> <tr> <td>6</td> <td>2.78</td> <td>19.62</td> <td>4.29</td> </tr> <tr> <td>8</td> <td>0.64</td> <td>23.4</td> <td>3.6</td> </tr> <tr> <td>12</td> <td>0.54</td> <td>16.68</td> <td>3.82</td> </tr> <tr> <td>14</td> <td>2.62</td> <td>17.2</td> <td>3.8</td> </tr> </tbody> </table>

הבדיקות שנעשו עד כה. אני כעקרון מאוד לחוצה כי קראתי המון דרך האינטרנט שבלוטת התריס יכולה לפגוע בתפקוד המוחי של העובר.
האם לפי הממצאים יש סיבה לדאגה? 

תודה רבה!! 
לצפיה ב-'סכרת - ?'
סכרת - ?
22/12/2018 | 09:54
29
אני בת 70. מקבלת אלטרוקסין כ-20 שנה. בבדיקה האחרונה - גלוקוז - 104 (לפי הנורמות של כללית - עד 100). אמי היתה חולת סכרת (סוג 2) , ראייתה נפגעה, והיא מתה מהתקף לב. אני משתמשת בסוכרזית הרבה שנים. האם הבדיקה מרמזת שהאינסולין בגוף נחלש? רופאת המשפחה שלחה לUS כליות (אני רצה בלילה מספר פעמים) ולרופאת נשים. התורים בקרוב.
לצפיה ב-'שאלה לדר קרן'
שאלה לדר קרן
20/12/2018 | 06:49
66
דר קרן סליחה בטעות כתבתי שאני סובל ממראה נשי, אני סובל ממראה גברי
לצפיה ב-'שאלה לדר קרן'
שאלה לדר קרן
20/12/2018 | 06:47
54
שלום
אני גבר לאחר גיל 30 שסובל ממראה גוף נשי ומעונין שיהיה לי גוף נשי.
אינני מגדיר את עצמי כגבר או אשה כי ההגדרה לא חשובה לי.
קראתי שאפשר להשתמש בכדור פוסטינור.
מה המשמעות הרפואית עבורי בשימוש בכדור זה.
והאם יש סיכונים בכך?
תודה
לצפיה ב-'הורדת דחף מיני'
הורדת דחף מיני
20/12/2018 | 05:54
54
לצורך הורדת דחף מיני אני לוקח אנרוקור 300 " ליום (פעמיים 150)מה עושים כאשר נטילת אנרוקור  לא מביאה לתוצאה המצופה?

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מייקל עידן
פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה