לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1170511,705 עוקבים אודות עסקים

פורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הינו אולי תת המקצוע הרחב ביותר של הרפואה. רוב הנשאלים כלל אינם ידועים מהו המקצוע עם השם המוזר הזה. כאשר אנו עונים כי כי זהו תחום הרפואה שעוסק בבעיות הורמונאליות, רוב האנשים חושבים בראש ובראשונה על בעיות פריון, גיל המעבר, ואולי על בעיות בתפקוד בלוטת התריס וחילוף חמרים. אנדוקרינולוגיה היא כל זאת והרבה יותר. באנדוקרינולוגיה מבררים ומטפלים בבעיות גדילה אצל ילדים ובבעיות בהתבגרות, כגון התבגרות מוקדמת או מאוחרת. אכן בעיות פריון לעיתים קרובות נובעות מהפרעות הורמונליות ומטופלות ע"י אנדוקרינולוגים. אבל האנדוקרינולוגיה מתפרסת גם כן על בעיות הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה כמו:-סוכרת-שומני דם גבוהים-יתר לחץ דם-השמנת יתר-ירידה בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס) גם בנשים וגם בגברים-הפרעות בתפקוד המיניחוץ מנושאים אלה אשר נוגעים בצורה זו או אחרת לכמעט כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של החיים, האנדוקרינולוגיה באה גם לברר ולטפל בבעיות בתפקוד בלוטות הורמונליות כמו בלוטת התריס (בלוטת המגן, תיירואיד), בלוטת יותרת התריס (פראתיירואיד), בלוטת יותרת הכליה (אדרנל), ובלוטת יותרת המוח (היפופיזה). במכון האנדוקריני בבית החולים צוות רחב ומקצועי של רופאים מומחים, אחיות, ואנשי מעבדה אשר תרמו להפוך את המכון לאחד הגדולים והחדשנים בארץ.המכון נמצא בניהולו של פרופ´ נפתלי שטרן שהינו אחד המומחים בארץ ליתר לחץ דם. ד"ר יונה גרינמן מומחית בנוירואנדוקרינולוגיה (גידולים והפרעות בבלוטת ההיפופיזה). ד"ר יאנה טרוסטנצקי מומחית בתחום ביופסיה במחט דקה של קשריות בבלוטת התריס. היא מבצעת את הביופסיה תחת אולרהסאונד, וצברה כבר נסיון של אלפי בדיקות, כאשר כל אחד יודע שמהמנות הבדיקה תלויה בעיקר בנסיון המבצע. ד"ר מירב בז מתמחה בבעיות ההורמונאליות המיוחדות של חולים לאחר השתלות. ד"ר גלינה שנקרמן מפעילה מרפאת ההשמנה של המרכז הרפואי בצדם של הכירורגים. המכון פעיל כל יום ורואה במשך השנה בין 8000 ל-9000 מטופלים.וקצת על עצמי:אני בוגרת של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. התמחתי תחילה ברפואה פנימית בביה"ח שיבא. לאחר מכן התמחתי במשך 4 שנים באנדוקרינולוגיה וסוכרת של מבוגרים וילדים בבית ספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב. עם שובי לביה"ח עסקתי במיוחד בסוכרת ועזרתי להקים את מרפאת סוכרת נעורים של קופת חולים מכבי. לאחרונה ביליתי שוב שלוש שנים בארה"ב במחקר בתחום שומני הדם וטרשת העורקים. אני מתכוונת לשלב את שטחי המומחיות הללו ולפתח מערך להורדת התחלואה הכלילית גם כמניעה שניונית אצל אנשים שכבר חלו במחלת לב, וגם כמניעה ראשונית, אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם גבוהים, סוכרת והשמנת יתר.יחד איתכם ובשבילכםדר´ קרן תורגמןמומחית באנדוקרינולוגיה
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינו כללי וחלקי בלבד, ואיננו בא להחליף יעוץ מקצועי ואישי, המבוסס על נתונים אישיים של כל מטופל.  לפיכך, ``תפוז``, המרכז הרפואי ת``א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'בדיקות מעקב צליאק'
בדיקות מעקב צליאק
15/07/2018 | 18:43
1
2
שלום,
ארבע וחצי שנים ללא גלוטן, למרות שהביופיסיה היתה תקינה.
רופא המשפחה טוען שהצליאק עדין פעיל
הצליאק סקרין - 300
IgA 173
T IgA 0.2
Negative ENDOMYSIAL Ab
האם לדעתך המחלה פעילה?

ת
לצפיה ב-'זה שייך לרופא גסטרואנטרולוג ולא לאנדוקרינולוגיה. בקשי הפניה '
זה שייך לרופא גסטרואנטרולוג ולא לאנדוקרינולוגיה. בקשי הפניה
17/07/2018 | 14:43
לרופא גסטרו והתייעצי איתו. רופאי משפחה, לצערי הרב, לא תמיד מתמצאים בצליאק ונותנים הנחיות שגויות.
אגב, מה זה צליאק פעיל? הצליאק מרגע שאובחן לא נעלם. זו מחלה אוטואימונית שנשארת . מה שאמור להתאפס, בעקבות שמירה על תזונה נטול גלוטן, אלו הנוגדנים והמעי אמור להחלים.
על תזונה נטולת גלוטן צריך לשמור למשך כל החיים!
לצפיה ב-'תת פעילות גבולית של בלוטת התריס'
תת פעילות גבולית של בלוטת התריס
10/07/2018 | 12:22
28
בד"כ יש לי TSH סביב ה - 3 עם ערכים נמוכים של T3 ו - T4. בשבועות האחרונים התחילה לי תחושה מוזרה של לחץ בגרון, עייפות קשה, כאבי ברכיים קלים וכאבי שרירים. עשיתי בדיקות שגרתיות וראיתי שהTSH שלי קפץ ל - 5.85 (זה אמנם לא ערך גבוה במיוחד אבל אני די קונסיסטנטית עם ה -3 שלי). הלכתי לרופא משפחה שלי וביקשתי ממנו בדיקה חוזרת ביחד  עם בדיקת נוגדנים. יצא כפי שנראה בצילום מסך (71 נוגדנים TPO וB12 876)  בינתיים החוסר נוחות בגרון הפך כבר לכאב עמום, החום שלי (בד"כ סביב ה 36.2- 36.7) נע בין 36.8-37.1 ויום אחד הוא הגיע ל 38. אז הורדתי את החום עם אקמול. הרופא כבר מראש נתן לי מרשם לאלקטרוקסין 50 מ"ג. התחלתי לקחת אתמול והרגשתי טוב, בלילה התחילו לי דפיקות לב מאוד חזקות עד לרמה של חוסר יכולת להירדם במשך שעות. הבוקר לא לקחתי כי פחדתי . מה אתם אומרים? להמשיך או לא?  רק לציין- יום קודם לקחתי כדור יוד ואני גם שותה הרבה קפה
לצפיה ב-'השימוטו'
השימוטו
06/07/2018 | 16:33
27
מהי התזונה הנכונה לאזן את מחלת השימוטו?

לצפיה ב-'Di תינוקות'
Di תינוקות
04/07/2018 | 21:08
2
היי הבת. שלי בגיל 3 שבועות הובחנה לחשד בdi היום שתהיה בריאה היא בת שנתיים רציתי לשאול אם יש עוד מקרים כאלה בגיל הצעיר וטיפים לגבי גמילה מטיטול

לצפיה ב-'בלוטת התריס הריון שבוע11'
בלוטת התריס הריון שבוע11
04/07/2018 | 10:23
8
שלום רב מזה כחודש מרגישה עייפות רוב היום ודפיקות לב. הריון שלישי שבוע 11 בתוצאה שtsh יצא0.76 חודש לפני היה  1.45
האם התוצאות בסדר? 

תודה
לצפיה ב-'מחפשת אנדרוקרינולוג/ית של מכבי באזור השרון'
מחפשת אנדרוקרינולוג/ית של מכבי באזור השרון
01/07/2018 | 13:52
19
אהלן,
אני מחפשת אנדרוקרינולוג/ית של מכבי באזור השרון.
האם יש לכנ/ם המלצות?

לצפיה ב-'!!!Aldosterone/Renin Ratio B 0.1'
!!!Aldosterone/Renin Ratio B 0.1
19/06/2018 | 16:18
20
רנין בלבד 191!
זה מאוד מאוד לא תקין. אנא עזרו לי לפענח לפני שאני הולכת לרופא

לצפיה ב-'לא מאוזנת'
לא מאוזנת
18/06/2018 | 14:13
36
הבת שלי בת 14. לפני 4 שנים אובחנה עם non classical CAH. מאז לוקחת הידרוקורטיזון (כיום 10 מ"ג בבוקר ו- 10 מ"ג בערב) אבל רמות ה - 17-OH-PROGESTERONE שלה גבוהות כל הזמן ובבדיקה האחרונה גם ה - ANDROSTENEDIONE ממש גבוה. מאוד עלתה במשקל וגם הפצעים בגוף ובפנים די חמורים. אם הידרוקורטיזון הוא המענה, למה היא עדיין לא מאוזנת? האם קיים טיפול אחר? אולי אלטרנטיבי? שיכול לעזור. מצרפת טופס בדיקות אחרון. ממני אמא מודאגת. תודה מראש.
לצפיה ב-'תת פעילות בלוטת תריס טיפול ביוטירוקס'
תת פעילות בלוטת תריס טיפול ביוטירוקס
13/06/2018 | 17:35
50
Tsh 5.8 התחילו טיפול ביוטירוקס 50...מרגישה כבדות בגוף כאבי שרירים . עברתי לקחת בערב ועדיין לא מרגישה טוב מהכדור. יש אפשרות לרדת ל25? האם התחושה הזו מסתדרת עם הזמן? לוקחת כשבועיים..
לצפיה ב-'פענוח בדיקות'
פענוח בדיקות
12/06/2018 | 14:57
49
שלום, לצורך בירור פריון בצעתי את הבדיקות הבאות. אשמח לדעת האם הם תקינות.
תודה
לצפיה ב-'אוסטאופורוזיס'
אוסטאופורוזיס
11/06/2018 | 12:58
26
אמי בת 89 קיבלה מדי חצי שנה זריקת פרוליה , נגד דילול העצם.
היום היא נמצאת בכסא גלגלים ואינה הולכת. האם יש צורך בהמשך
טיפול באוסאופרוזיס?
לצפיה ב-'פרולקטין-דחוף אני ממש לחוצה!!!'
פרולקטין-דחוף אני ממש לחוצה!!!
06/06/2018 | 17:41
41
עברתי ניתוח להסרת מיקרואדנומה מההיפופיזה לפני שבועיים, לפני הניתוח הפרולקטין היה 1500 ועכשיו שבועיים אחרי הניתוח זה עלה ל 1900!!!
האם זה נורמלי?? כמה זמן אחרי הניתוח אמורים לראות ירידה בפרולקטין?
אשמח לתשובה מהירה
תודה
לצפיה ב-'תת פעילות בלוטת התריס'
תת פעילות בלוטת התריס
05/06/2018 | 19:02
57
שלום דוקטור, אני נמצאת בהריון ראשון בשבוע 14. בבדיקות הדם בתחילת ההריון ערכי הTSH היו 6.4, כשבועיים לאחר מכן הם היו 4.9 והשבוע עלו ל7.4. יש לציין כי לא סבלתי מזה לפני ההריון. האם יש בכך סיכון ממשי שלא קיבלתי טיפול עד כה? יש לציין כי בתחילה הרופא המליץ להיות במעקב ולא להתחיל כדורים, אך בבדיקה האחרונה הוא המליץ.  

לצפיה ב-'שאלה טיפול תרופתי'
שאלה טיפול תרופתי
03/06/2018 | 23:40
49
שלום,
3 חודשים אחרי כריתה חלקית ( אונה ימנית) עם ממצא 0.8 PTC.
חודש אחרי הכריתה מדדים : TSH2=2.07
3 חודשים אחרי הכריתה המדדים : TSH =4.57 ( עדיין בטטוח גבול עליון)
FT3=4.12
FT4= 13
האם מומלץ לקבל טיפול תרופתי ? ( הבנתי שכדאי להוריד TSH  t  אחרי גילוי סרטני) ?
תודה רבה
לצפיה ב-'בלוטת אדרנל עייפה'
בלוטת אדרנל עייפה
03/06/2018 | 06:37
39
 עשיתי בדיקת קורטיזול ברוק ונמצא שהוא ברמה נמוכה מאוד בשעות הבוקר
 אני עם סמפטומים קשים של עייפות רבה עם כול מאמץ קטן כאבים בשרירים חוסר שינה טובה בעיות ריכוז וזכרון ועוד סמפטומים
 האם המושג בלוטת  אדרנל עייפה מוכרת בעולם האנדוקרינולוגיה?
 האם יש רופאים שמטפלים בנושא?
לצפיה ב-'שיעור יתר עקב שימוש בהורמון גדילה'
שיעור יתר עקב שימוש בהורמון גדילה
01/06/2018 | 08:36
22
בני בן 15 נוטל הורמון גדילה במשך 6 שנים.
לאחרונה החל להיות שעיר במקומות שאפילו לאבא שלו אין.....ישבן ,שיעור מוגבר ברגליים....
מה עושים? האם זה קשור להורמון גדילה?
אף אחד מבני המשפחה אינו שעיר , להיפך רובם חלקים
לצפיה ב-'השמנה ושיעור יתר בפנים.'
השמנה ושיעור יתר בפנים.
30/05/2018 | 01:26
40
שלום רב,
אני בת 26 סובלת מהשמנה, שיעור יתר , בולט בעיקר בפנים בכל החלק התחתון של הפנים, (כל יומים אני צריכה להסיר שיער ...) אקנה ופצעונים בעיקר בסנטר ובצידי הסנטר. 
ב10 שנים האחרונות עשיתי דיאטות דיי קשות וקשות פחות. ירדתי בערך 37 קילו וכן עליתי אותם. מדיאטיה לדיאטה המצב נהיה חמור יותר . כל דיאטה מאוזנת שניסיתי  לא הצליחה עד שהתחלתי בלית בררה את דיאטת 17 הימים (דיאטה ללא פחמימות בכלל בחלקים.ממנה)שבה אמורים להוריד מהר במשקל , ירדתי כ"כ לאט שה17 ימים הפכו ל700 ימים  במשך שנתיים ירדתי 20 קילו עד שהפסקתי לרדת .במשך חצי שנה קוותי לעוד ירידה ומשלא הגיע התחלתי לאכול מעט פחמימות (בטטה/ קינואה / כוסמת) ודברים מורכב והעלתי 14 קילו בשלושה חודשים. 
עכשיו נסיתי שוב לחזור ללא אכילת פחמימות מחוסר ברירה כי אחרת אני עולה במשקל...והגוף לא מגיב ולא יורד גרם. 
יש לציין שאני עושה ספורט 4 פעמים בשבוע בצורה אינטנסיבית. 
 אני ממש אובדת עצות מרגישה שמשהו לא תקין בגוף שלי ולא יודעת מה ..המזון הפך מבחינתי לעונש. למשהו שיכול להפוך אותי לאדם סובל. 
אני מרגישה שמשהו לא תקין בגוף שלי ולא יודעת מה. 
כולם סביבי אומרים שאני לא אוכלת הגיוני למראה שלי. 
בעבר ניגשתי לבדיקת TSH (לפני 3 שנים בערך( התוצאה היתה 2 . הרופא נפנף ואמר שזה בטווח התקין...השאלה אם זה באמת תקין?
איך אני ממשיכה מכאן? 
לאן עלי לפנות? ואיזה בדיקות את ממליצה לבצע?
הזכרתי את השיעור יתר והאקנה כי חשבתי שאולי יש לי בעיה באיזון ההורמנלי. 

לצפיה ב-'קורטיזול ומבחן סינקטן'
קורטיזול ומבחן סינקטן
29/05/2018 | 07:32
28
בצעתי  בדיקת קורטיזול ברוק ולהלן התוצאות
8 בבוקר- 5 nm
12-         7nm
4צהריים - 3 nm
10 לילה - 3 nm

מבחן סינקטן
 בהזרקת 250 מיקרוגרם

זמן אפס- 444
30 דקות-  821
60דקות- 981
נאמר לי שחסר לי קורטיזול בבוקר ואולי הבלוטת אדרנל עייפה
 האם מבחן סינקטן מאשר את זה שיש בעיה או שהבדיקה תקינה
יש לציין שיש לי סימפטומים קשים של עייפות וכאב גוף 
אם מבחן סינקטן תקין איך ניתן להסביר חוסר קורטיזול בבןקר

תודה
לצפיה ב-'TSH נמוך גבולי'
TSH נמוך גבולי
28/05/2018 | 18:49
62
שלום, אני בת 73, מטופלת שנים באלטרוקסין עקב השימוטו. נוטלת 4 פעמים בשבוע 100 מק"ג ו3 פעמים בשבוע 150 מק"ג. רמת TSH ירדה ל 0.3 (לפני שנה נמדד 0.8 ושנה קודם לכן 1.7 עם אותו מינון). לאחרונה החלו כאבי שרירים ברגליים (CPK תקין) וקצת ירידה במשקל.  רופא המשפחה (רופא מחליף) אמר שהתשובה תקינה ושלא צריך לעשות כלום ושהוא לא רואה קשר לסימפטומים שלי. כשראה שאני מתפלאת הסביר שה FT3 תקין (4.3). לעניות דעתי, יש מקום להפחית את המינון של האלטרוקסין ואשמח לקבל חוות דעת. תודה, רותי
לצפיה ב-'נפיחות בצוואר'
נפיחות בצוואר
27/05/2018 | 20:05
46
שלום
אני בת 55 ,מזה כ 6 שנים אני במעכב בשל נפיחות בצוואר בצד שמאל ...
צרפתי את תוצאות בדיקת US  אחרונה שעשיתי בחודש ינואר 2018 במכון מור.מאחר ואני לא שקטה.
אשמח לקבל הסבר לתוצאות...ואם יש מקום לדאגה ? ואם אני צריכה לעשות בדיקות נוספות ?
תודה מראש

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה