לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גסטרו וכבד

הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גסטרו וכבד

הכבד הנמצא בבטן הימנית העליונה מתחת לקשת הצלעות, הינו אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. הכבד אחראי לפירוק אבות המזון שאנו אוכלים (שומנים, פחמימות וחלבונים) והפיכתם לאנרגיה ולנטרול וסילוק רעלים מגופנו. כמו כן הכבד מפרק תרופות למיניהן לחומר פעיל ולחומר שיש לסלקו מהגוף. מחלות הכבד מתחלקות למחלות ראשוניות ומשניות. הראשוניות העיקריות הינן: - מחלות זיהומיות בעיקר בשל וירוסי דלקת הכבד ( הפטיטיס) A-E - מחלות דלקתיות שלא בגלל זיהום - דלקת כבד אימונית, שחמת ביליארית ראשונית. - מחלות מטבוליות - סוכרת, יתר פעילות בלוטת התריס. - מחלות מולדות - המוכרונמטוזיס, מחלת וילסון. - מחלות גידוליות - הפטומה ( סרטן ראשוני בכבד) או סרטן מערכת המרה. - נזק מאלכוהול ומתרופות המחלות המשניות הן אלו בהן הכבד נפגע משנית למחלה אחרת ( כגון הופעת כבד שומני במחלת הסוכרת, הופעת נגעים בכבד משנית לממאירויות, הופעת זיהום בכבד כחלק ממחלה זיהומית כללית כגון שחפת). תהא אשר תהא סיבת מחלת הכבד, בדרך כלל מהלך המחלה דומה: תחילתה בדלקת חריפה היכולה או לחלוף או להתפתח לדלקת כרונית. עם השנים, הופכת הדלקת הכרונית לצלקת ומתפתחת מחלה הנקראת שחמת הכבד. עם הופעת השחמת עלולה להתפתח אי ספיקת כבד ומופיעים סבוכים קשים כגון דמם מדליות (ורידים מורחבים בושט) , הצטברות נוזל בבטן ( מיימת) והופעת תופעות הנובעות בהצטברות רעלים במח (אנצפלופציה). האופי המורכב והמסובך של מחלות הכבד מחייב מסגרת ייחודית של צוות מומחים ואמצעים יעודיים מתקדמים לאבחנה וטיפול ולשם כך קיימת יחידת הכבד. מדע הרפואה התפתח בשנים האחרונות בצעדי ענק. במקביל להתפתחות המדעית, ניכר שינוי בולט בהתייחסות הציבור ובגישתו לקבלת שירותי רפואה. בניגוד לעבר, חדלה הרפואה להיות נחלתם של הצוות הרפואי, והמטופל ומשפחתו מצפים לשמוע מן הצוות המטפל מידע אמין ועדכני על המחלה, דרכי הטיפול ותוצאותיו. המטופל שואב מידע מהעיתונות, מספרות מדע פופולארי, מאמצעי התקשורת האלקטרוניים וכמובן מהאינטרנט. אולם, מידע שטחי , רסיסי מידע ומידע לא אמין עלול במקרים רבים להזיק יותר מאשר להועיל. ואמנם, מנסיוני בטיפול בחולי כבד למדתי להכיר קשת בעיות המטרידה את החולה ומשפחתו: בקצה האחד של הקשת, ניצב החולה הסובל מבעיית כבד קלה, פשוטה וחולפת ובקצה השני ניצב החולה הכרוני למוד הסבל הממתין זמן ממושך לתורו להשתלת כבד. אלה גם אלה מלאי חרדות פחדים ותקוות. אני שמח לפתוח את הקהילה מתוך אמונה שהשיחה , המענה לשאלות וההפניה לספרות האמינה תתרום להורדת רמת החרדה ולשיפור באיכות החיים וביכולת ההתמודדות עם המחלה.

יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר אמיר ויצברד, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד, המרכז הרפואי תל-אביב
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כלליים וחלקיים בלבד. הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל, ולא יינתן ייעוץ על-סמך תוצאות בדיקות שביצע המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו, אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל. הפורום נועד רק לשאלות ותשובות. הודעות המלצה/הכפשה תימחקנה
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'האם עליי לחשוש..?'
האם עליי לחשוש..?
19/11/2015 | 23:24
669
לאחרונה אני מרגישה מאין מועקה בנקודת חיבור באמצע בחזה לבין הבטן העליונה ממש למעלה.
לפעמים אני מרגישה שזה מכביד על כל החזה
אני מרגישה ברגעים מסויימים לחץ שם
לצפיה ב-'שאלה לגבי התשובות'
שאלה לגבי התשובות
24/09/2015 | 15:57
284
האם מפרסמים באתר תשובות או שלחים  למייל כי כאן אין תשובות

לצפיה ב-'יציאות תכופות'
יציאות תכופות
13/09/2015 | 12:45
192
בחודש האחרון אני מרגיש צורך ללכת לשירותים לצורך מתן יציאה כל שעתיים שלוש. צורת היציאה פחות או יותר תקינה. הכמות היא קטנה יותר. יש לי תופעת גזים ולפעמים בלילה נפלט לי מבלי שארגיש מעין כדורון. האם יש לבצע בדיקת קולונוסקופיה או המצב הזה נקרא קיבה רגיזה? ואין מה לעשות.

לצפיה ב-'מכשיר שמיעה נכה צה"ל'
מכשיר שמיעה נכה צה"ל
07/09/2015 | 11:13
39
האם משהו יודע מה ההחזר של משרד הבטחון על מכשיר שמיעה?
לצפיה ב-'חרדה בפעולה בסיסית מה עושים '
חרדה בפעולה בסיסית מה עושים
20/08/2015 | 00:09
114
לצפיה ב-'אני סובלת מחרדות '
אני סובלת מחרדות
17/08/2015 | 12:18
121
אני לא יכולה יותר מה לעשות אני לוקחת תרופות פריזמה ומירו .
לצפיה ב-'קשה לי אני לא יכולה יותר יש בעיה שפוגעת בי בבריאות שלי '
קשה לי אני לא יכולה יותר יש בעיה שפוגעת בי בבריאות שלי
16/08/2015 | 19:49
121
לצפיה ב-'מחפשים חבר/ה שיילך/תלך לגן עינב במודיעין'
מחפשים חבר/ה שיילך/תלך לגן עינב במודיעין
16/08/2015 | 10:55
30
הי,
ביתי מתחילה השנה לראשונה גן עירייה ושובצה לגן טרום חובה בשם "עינב" במודיעין.
אשמח להפגיש אותה טרם תחילת שנת הלימודים עם חבר/ה שגם יילך/תלך לגן עינב כדי שיהיה לה קצת יותר קל להסתגל.
תודה!
לצפיה ב-'מחפשים חבר/ה מגן עינב'
מחפשים חבר/ה מגן עינב
16/08/2015 | 10:51
30
ביתי מתחילה בספטמבר הקרוב גן טרום חובה בגן עינב.
נשמח להכיר חבר/ה מהגן ולהפגש איתו/איתה לפני תחילת שנת הלימודים.
תודה!
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
28/01/2015 | 10:39
247
שלום, 
אני כאן להתייעץ אתכם, לאחר שהרופאה התחילה לחשוב שאני משוגעת ;)
אני אדם מאוד בריא, אוכלת טבעוני (המון פירות וירקות) ועושה ספורט.. יש לי*כמעט* תת פעילות בבלוטת התריס, ולכן אני עוד לא מטופלת. 
בחודשים האחרונים הגוף שלי לא מתפקד כמו שהוא. 
בהתחלה סבלתי מבחילות בבקרים ולאחר ארוחות. עשיתי בדיקות דם, תפקודי כבד וכולי והכל יצא תקין.  החלטתי להוריד את הגלוטן מהתפריט והבחילות הפסיקו. אבל- 
עדיין יש בחילות בזמן שאני עושה ספורט ומגיעה לדופק גבוה. בנוסף לכך בפוזיציות מסוימות יש לי רעד בשרירים, מבלי שהפעלתי מאמץ. כשאני בלחץ למשל אני רועדת, באופן חזק ולא שגרתי. גם כשאני מתחילה לעשות כפיפות בטן- בכפיפות הראשונות יש לי רעד עז באזור החזה. בנוסף זה קורה במאמץ ידיים. כשהשרירים ברגיעה מוחלטת אין תזוזה. 
עם זאת יש לי בזמן האחרון דופק בבטן, והרבה דלקות? לא מוסברות בשיניים, למרות שאני מצחצחת נכון בוקר ערב. 
מאוד מתסכל אותי לדעת שאני אדם ששומר על אורח חיים בריא, והגוף שלי פשוט לא מתפקד באופן נכון. הרופאה בינתיים לא מתרגשת, אך בינתיים זה ממש פוגע באיכות החיים שלי :(

לצפיה ב-'תפקודי כבד גבוהים'
תפקודי כבד גבוהים
24/01/2015 | 20:31
326
היי אני בת 42 היה לי את החיידק הילקובקטור לקחתי אנטיביטיקה חזקה למשך עשרה ימים 2 מוקסיפן פורטה וקארין בוקר וערב עשיתי אחרי שבוע וחצי בדיקות דם תפקודי כבד עלו alt 39 וast 40   כולסטרול 200.5  האם צריכה טיפול או שזה יעבור וירד במשך הזמן שאר הבדיקות דם תקינות תודה אלונה
לצפיה ב-'סיבות למלנה'
סיבות למלנה
22/01/2015 | 01:48
120
עברתי לפני שבועים ארוע של מלנה היתה מלווה שלשולים בצבע זפת ירידה חדה בהמוגלובין וברזל ...סימני דלקת בהמצאות כדוריות לבנות יותר מהרגיל ואיבוד הכרה
בבדיקת קולונסקופית ואנדוסקופית לא נימצא דבר...מה יכל ליגרום לכך
לצפיה ב-'אי סבילות למים?'
אי סבילות למים?
21/01/2015 | 18:48
81
בחודשים האחרונים יש לי הרבה יציאות של צואה במהלך היום. (כשלוש פעמים ביום) היציאות האלו מגיעות תמיד אחרי שאני שותה כוס או שתיים של מים.
אני יכול לאכול במהלך היום מה שאני רוצה, כמה שאני רוצה בלי שלשול. אבל ברגע שאני שותה מים מייד יש לי שלשול. לכן לדעתי יש קשר בין שתייה לבין השלשולים.
שאלתי: האם יש לגוף שלי אי סבילות למים? ממה נגרמת הבעיה ואיך מטפלים בה?
אני ממעיט בשתייה כמה שאני יכול
לצפיה ב-' מעבר שרתים והשבתה של האתר '
|*| מעבר שרתים והשבתה של האתר |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2015 | 12:02
52
היום בלילה אתר תפוז יעבור לשרתים חדשים. השרתים החדשים שרתים חזקים ומודרניים יותר שאמורים לתמוך בצורה טובה יותר באתר, למנוע נפילות משמעותיות ולאפשר גלישה מהירה ומהנה יותר.

החל מחצות ועד 7 בבוקר האתר יושבת לשם העברת השרתים.

ייתכן שחלק מכם יחווה בעיות או שגיאות בעת המעבר ואחריו. נשמח לקבל מכם דיווחים בצורה מסודרת על כך בפורום משוב או בפנייה אישית forums@tapuz.co.il.

שיהיה לנו בהצלחה |@|

לצפיה ב-'שלשולים שלא עוברים?'
שלשולים שלא עוברים?
18/01/2015 | 22:52
182
אני בחור בריא וצעיר בן 23. לפני כשנה התחלתי טיפול בתרופה נוגדת דיכאון בשם ציפרלקס. התרופה הזו גרמה לי לתופעת לוואי של שלשולים כרוניים, כשלוש פעמים ביום. לפני כחודש סיימתי את הטיפול בתרופה אך משום מה השלשולים נמשכים. עברתי בדיקת צואה ובדיקת דם כללית, הכל נמצא תקין. ולא נמצאו טפילים או סימנים לצליאק או פגיעה בתפקוד כליות ובלוטת תריס.
התופעה של השלשולים החלה כאשר התחלתי ליטול את התרופה ציפרלקס אבל למרות שסיימתי את הטיפול התופעה הזו נמשכת.
לכן אני לא יודע מה גורם לשלשולים? האם יכול להיות שהציפרלקס גרמה לי לסמטוחה במערכת העיכול ועכשיו הגוף לא מצליח להתאושש?
האם גרמתי לעצמי נזק בכך שנטלתי תרופה שגרמה לי לשלשולים במשך שנה שלמה?
מה עוד יכולה להיות הסיבה לשלשולים?
לצפיה ב-'כאבים בבטן עליונה'
כאבים בבטן עליונה
18/01/2015 | 22:18
272
שלום רב,
אני בת 34. לפני כ-3 חודשים החלו כאבים חלשים בבטן העליונה שהתגברו בחודש וחצי האחרונים.
בדיקות הדם שלי טובות מאוד, שלילית לצליאק ול- HP, אין ירידת תיאבון/ משקל, הכאב לא קורן ומשתפר בעקבות אכילה, אין שינוי פ"מ.
בבדיקה של גסטרואנטרולוג לפני שבועיים הממצאים היו "בטן רכה עם רגישות אפיגסטרית קלאסית" והאבחנה: "epigastric distress, reflux esophageal".
בהתאם לכך קיבלתי המלצות תזונה, התבקשתי לקחת נקסיום 40 מג פעמיים ביום לחודש, 20 מג פעמיים ביום לחודש נוסף ואז 20 מג לחודש שלישי, וכן הומלץ כי אם לא אשתפר תוך שבועיים-שלושה יש לבצע גסטרוסקופיה.
התחלתי את תוכנית טיפולים זו לפני שבועיים וחשה בשיפור קל בלבד, לא משמעותי בעיניי, כלומר יש עדיין כאבים אך מגיעים לעתים פחות תכופות.
אך אכן שמתי לב כי זה משויך לחוסר אוכל וקורה בייחוד לפנות בוקר.
כמו כן, אחרי שעושה גרפס הכאב מפסיק.
1)      האם לאור זאת כדאי לעבור גסטרוסקופיה ?
2)      האם יש בדיקה אלטרנטיבית לגסטרסקופיה (כלומר בדיקה לא פולשנית) ?
3)      אם תימצא בעיה בגסטרסקופיה, אז ניתן יהיה לטפל בה באותו הזמן (כלומר במשך הגסטרוסקופיה) ?
4)      האם להמשיך את תוכנית הכדורים של נקסיום או להמתין עד הגסטרוסקופיה ?  
5)      האם יש סיכוי סביר שהבעיה הזו תחלוף לבד (כלומר בלי טיפול) או שכדאי לטפל בה בהקדם?

תודה מראש

לצפיה ב-'פורומים עסקיים חדשים בתפוז!'
|*|פורומים עסקיים חדשים בתפוז!|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2015 | 14:33
27
בעלי עסקים קטנים ובינוניים? שוחים לבד בין הכרישים הגדולים? הצטרפו לפורומים העסקיים של תפוז!

|סביון|פורום נשים בעסקים
אם את מנהלת עסק וחיי משפחה במקביל, הצטרפי עכשיו לקהילת הוונדר-וומנז הישראליות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום מימון עסקים
אם העסק שלכם נתקע בבעיית תזרים ומשקיעים סוררים, בואו למצוא פתרונות קסם:

|סביון|פורום יעוץ עסקי
גם אם אתם כבר לא חדשים בעסק ומכירים איזו שיטה או שתיים, אולי תחסכו פה כמה שקלים:

לצפיה ב-'צריך לעשות קולונוסקופיה ואין לי מלווה'
צריך לעשות קולונוסקופיה ואין לי מלווה
15/01/2015 | 22:26
219
שלום רב

רופא גסטרו של קופ"ח הפנה אותי לבדיקה.
אין לי אפשרות מלווה. זה לא עניין של טכני, פשוט אין לי בני משפחה בארץ או חברים שאני יכול לשתף אותם בעניין.
האם יש מכון גסטרו שיוכל לקבל אותי? אני כמובן אתחייב לחזור לביתי במונית.

לצפיה ב-'קולוניסקופיה'
קולוניסקופיה
15/01/2015 | 18:13
213
שלום, ביצעתי לפני חודש קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה עקב שנה של כאבים בצד שמאל של הבטן מתחת לצלע כאב חד ודוקר גם לאחר יציאה ובחצי שנה האחרונה יש לי גם שריפה בבטן עליונה מספר פעמים בשבוע שמונעת ממני לתפקד וגורמת לי ללחץ בראש וחולשה כללית. בתוצאות כתוב: במעי הגס נראת מעט הסננה דלקתית, ללא ממצא חד משמעי למחלה. אינו בהכרח מסביר את התלונות.
רציתי לדעת מה זה אומר התשובות ואיך מטפלים? תודה מראש ויום טוב
לצפיה ב-'נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון'
נפתחו פורומים פוסט טראומה וגמילה מעישון
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2015 | 13:46
31
|חיבוק| מעכשיו אתם לא לבד!
מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים המהווים איום על חיינו, גופנו או על אלו של האנשים הקרובים לנו, כמו תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד.
לכן פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום פוסט טראומה.

פורום זה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.

|סיגריה| ידוע שהרבה מעשנים רוצים להפסיק לעשן אך לא סומכים על עצמם שאכן יצליחו. יש מעשנים שהפסיקו וחזרו לעשן ויש מעשנים לשעבר שמידי פעם רוצים לעשן סיגריה אבל יודעים שזה עלול להסתיים בעישון החפיסה כולה ולכן פשוט לא מעשנים.
אתם רוצים להפסיק לעשן, אך קשה לעשות זאת לבד?

מוזמנים להיכנס לפורום גמילה מעישון וננסה לתת לכם עצות, רעיונות, סיוע ומידע בכל הקשור לעישון ולהפסקת עישון.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה