לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1230112,301 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה.
הינכם מוזמנים לעלות שאלות בכל הקשור לרפואת עיניים ואופטיקה ואנו נעשה את המירב כדי לענות לכם. בעזרת הפורום נוכל לעזור לכם להבין תהליכים ברפואת עיניים, מרגע אבחון המחלה ועד הטיפול בה. לעיתים נחזור לספרים או נשתף בשאלותיכם רופאים אחרים במחלקתנו, במרכז הרפואי תל אביב, המומחים למחלות העיניים השונות. 
הינכם מוזמנים לשאול שאלות גם בתחום גורמי המחלות, גורמי הסיכון, מניעה, ומהלך מחלות העיניים. נשמח גם לענות על שאלות הנוגעות לבדיקות השונות אליהן אתם מופנים כגון שדה ראיה ו-OCT. כמו כן, אנו נענה על שאלות בתחום הטיפול בטיפות, ניתוחי העיניים, והשימוש בטיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות. נתייחס גם לשאלות בתחום האופטיקה כולל משקפיים ועדשות מגע.
מקצוע רפואת העיניים הוא תחום רפואי מאוד מתפתח וטכנולוגי. מחקרים רבים נערכים בתחומי התרופות למחלות העיניים, ניתוחי עיניים, מכשור חדשני לבדיקות וטיפולים חדשים. רופאי העיניים מתמקצעים ומתמחים לפי תתי-התמחויות של קבוצות מחלות עיניים, ובהן: רשתית, גלאוקומה, קטרקט, קרנית ומקטע קדמי של העין, נוירואופתלמולוגיה, אוקולופלסטיקה, ילדים ופזילה. גם תחום האופטיקה התפתח ואופטומטריסטים עובדים בצוות המרפאה ומשולבים במהלך הטיפולי והמחקרי.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה.
הינכם מוזמנים לעלות שאלות בכל הקשור לרפואת עיניים ואופטיקה ואנו נעשה את המירב כדי לענות לכם. בעזרת הפורום נוכל לעזור לכם להבין תהליכים ברפואת עיניים, מרגע אבחון המחלה ועד הטיפול בה. לעיתים נחזור לספרים או נשתף בשאלותיכם רופאים אחרים במחלקתנו, במרכז הרפואי תל אביב, המומחים למחלות העיניים השונות. 
הינכם מוזמנים לשאול שאלות גם בתחום גורמי המחלות, גורמי הסיכון, מניעה, ומהלך מחלות העיניים. נשמח גם לענות על שאלות הנוגעות לבדיקות השונות אליהן אתם מופנים כגון שדה ראיה ו-OCT. כמו כן, אנו נענה על שאלות בתחום הטיפול בטיפות, ניתוחי העיניים, והשימוש בטיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות. נתייחס גם לשאלות בתחום האופטיקה כולל משקפיים ועדשות מגע.
מקצוע רפואת העיניים הוא תחום רפואי מאוד מתפתח וטכנולוגי. מחקרים רבים נערכים בתחומי התרופות למחלות העיניים, ניתוחי עיניים, מכשור חדשני לבדיקות וטיפולים חדשים. רופאי העיניים מתמקצעים ומתמחים לפי תתי-התמחויות של קבוצות מחלות עיניים, ובהן: רשתית, גלאוקומה, קטרקט, קרנית ומקטע קדמי של העין, נוירואופתלמולוגיה, אוקולופלסטיקה, ילדים ופזילה. גם תחום האופטיקה התפתח ואופטומטריסטים עובדים בצוות המרפאה ומשולבים במהלך הטיפולי והמחקרי.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'פטוזיס ורפלקס על שם גאן בעין שמאל'
פטוזיס ורפלקס על שם גאן בעין שמאל
18/05/2020 | 14:43
9
שלום ד"ר
נכדי סובל מפטוזיס וגם מרפלקס על שם גאן בעין שמאל. האם אפשר לתקן את הרפלקס? האם נעשים בארץ נתוחים כאלה? והיכן?
תודה מראש
לצפיה ב-'הרחבת אישונים ורגישות לאור'
הרחבת אישונים ורגישות לאור
26/04/2020 | 19:49
11
שלום, ערב טוב.
היום עברתי בדיקה בהרחבת אישונים, בסיום הבדיקה חבשתי משקפי שמש כהים (עם עדשות פולרייזד במידה וזה משנה) ויצאתי מהמרפאה לכיוון הבית, הליכה של כ-10 דקות שבה הרגשתי סינוור מהשמש ומהחזרים מחלונות רכבים.
נחתי בבית במשך כשעתיים, ניסיתי לקרוא ולא הצלחתי, כשהתחלתי לראות שהאישונים מתחילים להצטמצם, יצאתי לעבודה כאשר עדיין חוויתי חוסר נוחות מהשמש למשך כחצי שעה, לאחר שהגעתי למשרד עדיין היה קצת קשה לי לקרוא ועברה עוד כשעה עד שהרגשתי חזרה לשגרה.
האם בזמן שהאישונים מורחבים יש סיכון מיוחד/מוגבר מאור חזק (כי הרי נכנס יותר אור לעין) או שרק מדובר בחוסר נוחות? האם מותר לנסות לקרוא? זה לא מאמץ את העיניים או מעלה את הלחץ בהן? האם משקפי שמש מספקים הגנה מספקת מהאור בחוץ גם כשהאישונים מורחבים? מודה שאני מודאג מהנושא.
תודה רבה
לצפיה ב-'רופא/ת עיניים ילדים'
רופא/ת עיניים ילדים
24/04/2020 | 10:49
11
הילדה שלי התחילה למצמץ בצורה מוזרה ולקחתי אותה לבדירה אצל רופא עיניים.
לטענת הרופאה לילדה יש כנראה מספר קטן מאוד והיא זקוקה למשקפיים.

אשמח לקבל המלצה לחווד דעת שניה לפני שאנחנו ממשיכים עם התהליך.
אנחנו נמצאים באיזור המרכז.
אשמח לרופא שמטפל בעיקר בילדים.

תודה
לצפיה ב-'יובש או אלרגיה?'
יובש או אלרגיה?
15/04/2020 | 08:45
11
אז כבר כמה ימים שהבחנתי בסתימה של בלוטות המייבומיאן בעין(הבלוטות חלב) ותחושות יובש קלה מאוד, שאפילו כעת חלפה לגמרי ללא גרד ללא צריבה וללא כאב, ניגשתי לרופא עיניים
האבחנה שלו הייתה אלרגיה ונתן לי טיפות אופטיסלט
אין לי שום תסמיני אלרגיה מלבד היובש והבלוטה הסתומה , גם אין גרד.  בכללי אני מרגישה בסדר ושה עיניים בסדר גמור כך שנשמע לי לא הגיוני שיש אלרגיה .האם יש להטיל ספק באבחנה שקיבלתי? או לעשות את הטיפול בכל זאת? (טיפות אופטילסט)
לצפיה ב-'חדירת חומר חריף לעין'
חדירת חומר חריף לעין
13/04/2020 | 11:42
10
אתמול בלילה לחצתי על השפריצר של סבון הפנים שלי שמורכב משמן עץ התה, מעבר לצריבה שהיתה נוראית, ולאחר שטיפה ממושכת במים, הצלחתי להרדם. היום העין דומעת וכואבת מבפנים, מה לעשות? מצריך טיפול?
תודה, עירית
לצפיה ב-'ניתוח פזילה'
ניתוח פזילה
04/04/2020 | 14:12
12
לפני כחמש עשרה שנים עברתי ניתוח פזילה בעין שמאל מוצלח. מאז אני מרכיבה עדשות מגע כי יש הבדל משמעותי בין שתי העיניים מבחינת ראייה. לאחרונה יש לי הרגשה שהעין עייפה והיא מתחילה לברוח שוב הצידה. האם זה אפשרי?
לצפיה ב-'עיניים יבשות'
עיניים יבשות
29/03/2020 | 11:18
20
שלום
אני משתמש בטיפות רפרש קפסולות ליובש
כמה שעות אחרי שפתחתי את הקפסולה אפשר להשתמש עדיין באותה  קפסולה 
לצפיה ב-'רואה קפיצת מכונית בזמן נהיגה'
רואה קפיצת מכונית בזמן נהיגה
28/03/2020 | 14:04
17
בזמן הנהיגה, אני רואה את המכונית שלפני מימיני, קופצת קדימה ואחורה. גם כאשר אני מכסה כל עין.
לצפיה ב-'קואה קפיצת מכונית בזמן נהיגה'
קואה קפיצת מכונית בזמן נהיגה
28/03/2020 | 14:02
8
בזמן הנהיגה, אני רואה את המכונית שלפני מימיני, קופצת קדימה ואחורה. גם כאשר אני מכסה כל עין.
לצפיה ב-'הרב יעקב בן חנן - מוסר חזק על שמירת העיניים'
הרב יעקב בן חנן - מוסר חזק על שמירת העיניים
10/03/2020 | 17:16
32
צפו בסרטון והקשיבו בקשב רב על שמירת העיניים
הכנסו לקישור:https://youtu.be/heOQLQ3txuQ

תפילה לשמירת העיניים

לצפיה ב-'מה זה אומר תוצאת הבדיקה'
מה זה אומר תוצאת הבדיקה
24/02/2020 | 12:10
1
48
הייתי בבדיקה אצל רופא עיניים והוא רשם בסיכום בבדיקה
זגוגית:
דיסקה גבול חד מקולה שמורה.
מה זה אומר תוצאת הבדיקה? 
לצפיה ב-'הבדיקה תקינה'
הבדיקה תקינה
02/03/2020 | 15:43
18
הדיסקה זהו המוצא של עצב הראייה, גבול חד משמעו שאין בצקת ושהעצב שמור בחלקו הנראה לעין. המקולה הוא האזור על הרשתית שנחשב מרכז הראייה, וגם היא תקינה לפי הממצאים.
לצפיה ב-'מחפשת המלצה לטיפות עיניים, לעיניים אדומות'
מחפשת המלצה לטיפות עיניים, לעיניים אדומות
01/02/2020 | 03:35
45
1. להבהרת העין.
2. לעיניים יבשות, צורבות ומגרדות.

תודה.
לצפיה ב-'שהייה של מספר דקות מספר מטרים מריתוך'
שהייה של מספר דקות מספר מטרים מריתוך
17/01/2020 | 13:10
23
שלום,
ממש מודאג, לפני מספר ימים ישבתי במשך מספר דקות במקום בו ריתכו על גבי שולחן במרחק של כ-6 מטר ממני, כנראה שהמרחק היחסית גדול גרם לי פחות לייחס לזה חשיבות בהתחלה (בהמשך הדאגה עלתה), השתדלתי לא להסתכל לכיוון הריתוך אבל כן ראיתי את ההבזק בזוית של העין, לאחר מספר דקות, עזבתי את המקום.
האם זה שלא חוויתי תופעות לאחר מכן כמו כאבים, הפרעות בראייה וכו' מעידות שלא ספגתי כמות חריגה של קרינה?
האם הייתי מרגיש/יודע במידה וכן הייתי נפגע? גם מה-UV וגם מהאור?
תודה רבה
לצפיה ב-'פזילה בילד בן 8.5'
פזילה בילד בן 8.5
14/01/2020 | 09:09
15
שלום. בגיל 5.5 הופיעה פזילה פתאומית (קיבוע של גלגל העין) והחל מאז הוא מרכיב משקפיים לתיקון הפזילה. נמצא במעקב לקביעת המספר, תוך שמירה על איזון בין תיקון הפזילה לראיה (המשקפיים פוגעים לו בראיה לרחוק). בתקופה האחרונה מתלונן שהמשקפיים ממש מפריעים לו, מעדיף בלעדיהם. בניגוד לעבר, כאשר הוא ללא משקפיים לא חוזרת הפזילה (בעבר לאחר כמה דקות ללא המשקפיים הפזילה היתה חוזרת).
האם ייתכן שעדיף לו ללא המשקפיים? האם יכולה פזילה כזו (שהיתה פתאומית והתגלתה בגיל מאוחר יחסית) לחלוף?
מוכרחה לציין שעד אירוע הפזילה הפתאומית היה במעקב שגרתיים אצל רופאת עיניים מומחית לילדים אחת לשנה, ולא היה שום רמז/סיבה לדאגה עד האירוע הפתאומי.
תודה.
לצפיה ב-'שאלה בדבר בחירת רופא וניתוח קטרקט'
שאלה בדבר בחירת רופא וניתוח קטרקט
26/12/2019 | 10:27
1
49
אני בת 72 . מרכיבה משקפי מגיל 10. בעת האחרונה ראיה מטושטשת, קוצר ראיה מתגבר, הומלץ לי על ניתוח קטרקט, רק שכל רופא שהייתי אצלו.ה ממליצים על ניתוח שונה, מניתוח רגיל עם עדשות רגילות עד ניתוח בלייזר עם עדשות פרימיום. אני מבולבלת ולא יודעת מה להחליט. מה עלי לעשות? מכיון שאני מטפלת בבעלי אחרי אירוע מוחי, אני הנהגת, אני המטפלת בפועל. זה חשוב לי , הניתוח, ואיני יודעת למי מומלץ לפנות. אודה על עזרתכם. אני חברה בקופת חולים כללית. תודה מראש
שמי ליזה טלפון סלולרי 054-8112348
כתובת מייל lsbl66@gmail.com
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/01/2020 | 17:38
34
לניתוח בלייזר יש יתרון מסויים במהלך הניתוח שהוא  עושה את הניתוח יותר קל למנתח ובמקרים מסויימים להתאוששות העין לאחר מכן. אין הבדל בראיה הסופית. לגבי סוג העדשה זה כבר תלוי בך מכיוון שכאן יש עיניין כספי. עדשת פרימיום אמורה לתת מענה לכל טווחי המבט ואילו העדשה הרגילה לטווח אחד והשאר מתוכן על ידי משקפיים.
אני ממליץ לשבת שוב עם הרופא המנתח ולדון לגבי ציפיות של הראיה לאחר הניתוח, יתרונות וחסרונות של כל דבר

בברכה,
לצפיה ב-'בדיקת אולטאסונד עיניים לילד בן 9'
בדיקת אולטאסונד עיניים לילד בן 9
18/12/2019 | 14:43
1
29
פניתי לרופא עיניים עם בני בן התשע וחצי על מנת לברר אם הוא צריך משקפיים, לטענתו רואה מטושטש מהלוח.
בסיום הבדיקה לאחר שהרופא בדק אותו לאחר ששם לו טיפות להרחבת האישון, אמר לי שהילד לא צריך משקפיים
אבל הפנה אותי לרופא מומחנה עיניים לילדים,
ולמכון עיניים לבצע את הבדיקות הבאות:

us עצבי ראייה לשלילת נוזלים במעטפות עצבי הראיי או דרוזן
שדה ראייה 30-2 SITA FAST
שאלתי מה הן הבידקות הללו?
ומה קורה האם הממצאים נכונים?
לפי מה שקראתי הם מעידים על בצקת כלשהי .. או משהו מולד
תגובה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/01/2020 | 17:40
24
אינני יכול לדעת למה הוא שלח ומה ראה בעין. בכל מקרה תעשו את הבדיקות תחזרו אליו עם התוצאות.
כפי שרשמת האולטרסאונד נועד לשלול נוזלים או דרוזן ושדה הראיה בודק את הראיה המרחבית

בברכה,
לצפיה ב-'כתמים כהים וחוטים צפים בשדה הראייה'
כתמים כהים וחוטים צפים בשדה הראייה
02/12/2019 | 15:20
1
57
שלום רב,

כבר לפחות חצי שנה (אולי יותר, לא עקבתי במדויק) אני מבחין בגופים כהים שצפים לי בשדה הראייה ומפריעים בצורה ניכרת, בעיקר כאשר אני מסתכל על קיר לבן או קורא טקסט ממסך (טקסט על רקע לבן). בעין שמאל אני מבחין בקרוב ל 6 גופים, מחלקם יוצאים מעין שרוכים/שערות מעט מפותלים אופקיים או אנכיים. השרוכים נראים מעט גמישים, הם זזים כאשר אני מזיז את המבט, לאותו כיוון, אך נראה כאילו יש להם מעט גמישות בתנועה, הם משנים מעט את צורתם כאשר הם זזים כאילו הם צפים בתוך נוזל סמיך.

בעין השנייה אני מבחין בשני גופים, אחד מהם הרבה יותר קטן וממוקד מהאחרים, זה נראה כמו נקודה שחורה קטנה ודיי ממוקדת.

1. לאור מה שתיארתי, מה הסיכוי שמדובר על סימפטום מסוכן כמו התנתקות הרשתית?

2. האם רופא עיניים יותר לראות את הגופים שאני מדבר עליהם בעזרת המכשירים שלו?

3. האם ניתן להעלים את הגופים האלו (לאדות אותם) באמצעות טיפול לייזר כלשהו? האם זה מומלץ, ואם לא מדוע?

תודה מראש.

לצפיה ב-'תיקון - "האם רופא עיניים יוכל לראות את הגופים שאני מדבר'
תיקון - "האם רופא עיניים יוכל לראות את הגופים שאני מדבר
02/12/2019 | 15:24
44
עליהם בעזרת המכשירים שלו?"

לצפיה ב-'PVD'
PVD
29/11/2019 | 16:09
46
שלשום החלה תופעה של מעין זבוב מול עין ימין. אתמול רופא עיניים אבחן PVD ואין קרע רישתית. שאלות:
1. אמר לא להרים דברים כבדים. האם רצוי להימנע בינתיים גם מהליכה מהירה חצי שעה שאני עושה בבוקר?
2. אמר לחזור אליו עוד חודש אם אין החמרה. קראתי שרצוי לחזור תוך שבוע שבועיים. מה דעת רופא הפורום?

לצפיה ב-'לדלקת עפעפיים-'
לדלקת עפעפיים-
21/11/2019 | 11:51
38
לדלקת עפעפיים-.מקסיטרול לא עזר כל כך.האם לעשות עוד נסיון איתו או לעבור ל סינטומיצין או פוסיתלמיק? תודה רבה
לצפיה ב-'טיפות אף לאלרגיה '
טיפות אף לאלרגיה
20/11/2019 | 12:45
26
שלום, האם זה נכון ששימוש בטיפות עיניים לאלרגיה כמו, אבאמיס ואלגרו, שיש בהם סטרואידים, משפיעות על הלחץ התוך עיני?
במידה ויש היסטוריה של גלאוקומה במשפחה , האם רצוי לא להשתמש בטיפות ?
בברכה
דנה

מנהל/ת הפורום

אודות:
פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה. מחקרים רבים נערכים בתחומי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות
עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה