לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1215212,152 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה.
הינכם מוזמנים לעלות שאלות בכל הקשור לרפואת עיניים ואופטיקה ואנו נעשה את המירב כדי לענות לכם. בעזרת הפורום נוכל לעזור לכם להבין תהליכים ברפואת עיניים, מרגע אבחון המחלה ועד הטיפול בה. לעיתים נחזור לספרים או נשתף בשאלותיכם רופאים אחרים במחלקתנו, במרכז הרפואי תל אביב, המומחים למחלות העיניים השונות. 
הינכם מוזמנים לשאול שאלות גם בתחום גורמי המחלות, גורמי הסיכון, מניעה, ומהלך מחלות העיניים. נשמח גם לענות על שאלות הנוגעות לבדיקות השונות אליהן אתם מופנים כגון שדה ראיה ו-OCT. כמו כן, אנו נענה על שאלות בתחום הטיפול בטיפות, ניתוחי העיניים, והשימוש בטיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות. נתייחס גם לשאלות בתחום האופטיקה כולל משקפיים ועדשות מגע.
מקצוע רפואת העיניים הוא תחום רפואי מאוד מתפתח וטכנולוגי. מחקרים רבים נערכים בתחומי התרופות למחלות העיניים, ניתוחי עיניים, מכשור חדשני לבדיקות וטיפולים חדשים. רופאי העיניים מתמקצעים ומתמחים לפי תתי-התמחויות של קבוצות מחלות עיניים, ובהן: רשתית, גלאוקומה, קטרקט, קרנית ומקטע קדמי של העין, נוירואופתלמולוגיה, אוקולופלסטיקה, ילדים ופזילה. גם תחום האופטיקה התפתח ואופטומטריסטים עובדים בצוות המרפאה ומשולבים במהלך הטיפולי והמחקרי.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה.
הינכם מוזמנים לעלות שאלות בכל הקשור לרפואת עיניים ואופטיקה ואנו נעשה את המירב כדי לענות לכם. בעזרת הפורום נוכל לעזור לכם להבין תהליכים ברפואת עיניים, מרגע אבחון המחלה ועד הטיפול בה. לעיתים נחזור לספרים או נשתף בשאלותיכם רופאים אחרים במחלקתנו, במרכז הרפואי תל אביב, המומחים למחלות העיניים השונות. 
הינכם מוזמנים לשאול שאלות גם בתחום גורמי המחלות, גורמי הסיכון, מניעה, ומהלך מחלות העיניים. נשמח גם לענות על שאלות הנוגעות לבדיקות השונות אליהן אתם מופנים כגון שדה ראיה ו-OCT. כמו כן, אנו נענה על שאלות בתחום הטיפול בטיפות, ניתוחי העיניים, והשימוש בטיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות. נתייחס גם לשאלות בתחום האופטיקה כולל משקפיים ועדשות מגע.
מקצוע רפואת העיניים הוא תחום רפואי מאוד מתפתח וטכנולוגי. מחקרים רבים נערכים בתחומי התרופות למחלות העיניים, ניתוחי עיניים, מכשור חדשני לבדיקות וטיפולים חדשים. רופאי העיניים מתמקצעים ומתמחים לפי תתי-התמחויות של קבוצות מחלות עיניים, ובהן: רשתית, גלאוקומה, קטרקט, קרנית ומקטע קדמי של העין, נוירואופתלמולוגיה, אוקולופלסטיקה, ילדים ופזילה. גם תחום האופטיקה התפתח ואופטומטריסטים עובדים בצוות המרפאה ומשולבים במהלך הטיפולי והמחקרי.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'טיפות אף לאלרגיה '
טיפות אף לאלרגיה
20/11/2019 | 12:45
7
שלום, האם זה נכון ששימוש בטיפות עיניים לאלרגיה כמו, אבאמיס ואלגרו, שיש בהם סטרואידים, משפיעות על הלחץ התוך עיני?
במידה ויש היסטוריה של גלאוקומה במשפחה , האם רצוי לא להשתמש בטיפות ?
בברכה
דנה
לצפיה ב-'שינוי מספר עם קורטוקונוס'
שינוי מספר עם קורטוקונוס
06/11/2019 | 09:56
8
לפני כשנה וחצי אובחנתי עם קרוטוקונס, מאז כל חצי שנה אני ניגשת לבדיקה וביקורת. לאחרונה הרגשתי שינוי בראייה ולחץ בעיניים.. נבדקתי ע"י אופטימטריסט ואכן יש שינוי בעין אחת. שאלתי האם להמתין עם החלפת העדשה במשקפיים עד לביקורת אצל הרופא המומחה בעוד חודש והאם יש קשר לקורטוקונוס? יש לציין שאני אוטוטו בת 39. תודה רבה
לצפיה ב-'ניתוח קטרקט עם/בלי טיפול בצילינדר'
ניתוח קטרקט עם/בלי טיפול בצילינדר
31/10/2019 | 14:13
16
שלום רב,
אמי (67) לפני ניתוח קטרקט ראשון בעין ימין ומתלבטת אם לטפל במסגרת הניתוח גם בצילינדר או לא (בעין ימין צילינדר קרניתי של 2.14 ובשמאל מצב הצילינדר יותר גרוע).
אלה השאלות שלה (מנסה לצרף קובץ עם תוצאות בדיקת העיניים):
1) איך מסתדרים עם עין אחת בלי צילינדר ואחת עם?
2) אם עושים את הניתוח עם עדשה טורית , לטפל בצילינדר, האם הצילינדר יכול לחזור? להשתנות?
3) מה מידת ההצלחה ? (מתייחס לעדשה טורית)
4) אם מטפלים בראיה מרחוק האם הראיה חוזרת להתקלקל עם הגיל?
5) כנ"ל לגבי ראיה מקרוב ומולטיפוקל.
בתודה מראש,
ורד
לצפיה ב-'שלום, יצאו לי על האפעפיים'
שלום, יצאו לי על האפעפיים
26/10/2019 | 17:13
20
לכיוון העין פנימי יותר נקודות לבנות בולטות, האם רופאת עיניים מטפלת בזה, אודה לתשובות.
לצפיה ב-'אפשרות להדבקה'
אפשרות להדבקה
25/10/2019 | 10:57
10

שלום דר רוזנפלד אלדר,
ליטפתי כלב גדול ומלוכלך ברחוב והוא ליקק אותי, לא שטפתי ידיים ובטעות נגעתי בפנים עם ידיים. אחרי פרק זמן התחלתי להרגיש רע כולל צריבה בעיניים, עיניים יבשות ואדומות כל הזמן. ייתכן נדבקתי מהכלב ההוא? אילו בדיקות ניתן לעשות?
שלום,

לצפיה ב-'בהייה באור חזק ובמנורות לד המותקנות על גבי הקיר בחדר '
בהייה באור חזק ובמנורות לד המותקנות על גבי הקיר בחדר
17/10/2019 | 16:54
19
קראתי שבהייה באורות חזקים הינה מסוכנת לעיניים. מה נחשב לאורות חזקים (מכמה ואט זה נחשב כאור חזק), והאם בהייה במנורות לד המותקנות על גבי הקיר בחדר מסוכנת לעיניים?
לצפיה ב-'ראייה לאחר ניתוח קטרקט'
ראייה לאחר ניתוח קטרקט
16/10/2019 | 16:42
18
עברתי לפניי חוודשיים ניתוח קטרקט בעין ימין
התוצאה מאכזבת
כולם אמרו לי ניתוח קל ולאחר כמה ימים רואים מצויין
בפועל הניתוח אכן היה קל 15 דקות אבל התוצאה שאני רואה יחסית טוב (גם לא ממש חד אבל יכול לקרוא) רק במרחק 40 ס"מ בדיוק לא קרוב יותר ולא רחוק יותר
העין שעברה את הקטרקט מקובעת לראות רק במרחק ספיציפי של 40 ס"מ שזה ממש מוזר ולא היה ככה, מקרוב היא ראתה טוב לפניי הניתוח
כמו כן לפניי הניתוח לא נאמר לי איזה עדשה שמים בכלל רק דקה לפני הניתוח נאמר לי שמים עדשה למרחק שאין לי מושג מה זה אומר
שאני מרכיב בעין שעברה קטרקט משקפיים מספר 2 אני רואה טוב לרחוק אבל מקרוב יותר גרוע עם משקפיים מאשר בלי
כמו כן נאמר לי שבעיית סינוור אור שמתפזר בחושך תיפתר והיא נשארה
אציין שעברתי לפניי הרבה שנים הסרת משקפיים בלייזר ונעשתה לי בדיקה מיוחדת לפניי הניתוח של מדידות נוספות בגלל זה
מה עליי לעשות ?
אני לא יודע אם להסתמך רק על מה שהמנתח אומר
אני חושש מאוד לעשות בעין השנייה ולא מוכן להמר עליה כי היא יחסית טובה (גם לה יש קטרקט אבל רואה בה דיי טוב)
לצפיה ב-' אופטילסט וגם קרומופטיק'
אופטילסט וגם קרומופטיק
10/10/2019 | 17:00
1
20
האם באופן עקרוני אפשר לקחת טיפות לעיניים בעת ובעונה אחת גם אופטילסט וגם קרומופטיק או שהראשונה עושה גם את התפקיד של הקרומפטיק? המון המון תודה ושנה טובה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/10/2019 | 18:59
17
ניתן יחד, אבל החומר די דומה

בברכה,
לצפיה ב-'צריבה קשה בעיניים'
צריבה קשה בעיניים
30/09/2019 | 02:15
1
24
שלום
לאחרונה אני סובלת מצריבה בעיניי. הצריבה מתפתחת בד"כ לאחר כ 4-7 שעות ערות והיא מופיעה בעין אחת או בשתיהן ועשויה להיות קלה עד כדי קושי להחזיק את העיניים פקוחות.
בפעם שעברה שזה קרה (לפני מס' חודשים) הייתי בבדיקה אצל רופא העיניים והוא אמר שזו אלרגיה ונתן לי טיפות פטנול אך באפיזודה הנוכחית העין אינה מגיבה להן וגם לא לטיפות אופטילסט. הדבר היחיד שמביא לי רגיעה הוא שטיפת הפנים והעיניים - לעיתים גם באמצעות סליין.
אילו בדיקות ניתן לבצע מלבד זו שעשה לי רופא העיניים? האם תיתכן לכך סיבה נוספת שאינה אלרגיה, בהנתן חוסר התגובה לפטנול ולאופטילסט?
עברתי שני ניתוחי לייזר - האחרון שבהם לפני כשנתיים
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/10/2019 | 19:01
19
נשמע כתלונה של יובש קשה.
לא ניתן לדעת ללא בדיקה קלינית.

ממליץ לשוב לרופא העיניים לבדיקה חוזרת.

בברכה,
לצפיה ב-'אורות מרצדים בעיניים'
אורות מרצדים בעיניים
29/09/2019 | 17:34
1
24
שלום
אני בן 48
מספר מינוס 8 במשקפיים וצילנדר 2.5
כבר הרבה שנים.
בדיקת עיניים אחרונה הרחבת אישונים כולל בדיקת OCT לפני 3 שנים - תקינה.

אתמול צפיתי בסרט בטלווזיה והיתה סצנה חשוכה מאוד כחצי שעה. פתאום הרגשתי אורות בעיניים.
הלכתי לחדר אחר ושמתי לב שבשתי העיניים יש כמו ברק בצורת זיגזג מרצד בעין ועובר ממקום למקום. זה הפריע לי לקרוא וכאילו סינוור אותי ובכל מצב ראיתי את זה.

אחרי חצי שעה זה חלף לגמרי.
לא היה לי כאב ראש לא שום תופעה אחרת ולא חולשה.
אתאם תור לרופא עיניים בטח ייקח שבועיים שלושה.

1. מה זה יכול להיות?
2. האם בגלל שזה חלף אחרי חצי שעה אז אפשר להיות שקט שזה לא מרשתית או זגוגית?
2. העובדה שזה הופיע לאחר צפיה במשהו חשוך מעידה על משהו שקשור לראייה?

תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/10/2019 | 19:02
18
לא ניתן לדעת ללא בדיקה

יש לפנות בהקדם לרופא עיניים לצורך בדיקה מקיפה כולל הרחבת אישונים ובדיקת הרשתית.

בברכה,
לצפיה ב-'מהי עלות ניתוח קטרקט באופן פרטי לעין אחת נכון להיום?'
מהי עלות ניתוח קטרקט באופן פרטי לעין אחת נכון להיום?
26/09/2019 | 07:31
20
כמובן שיש הבדלים בין רופאים, מרפאות, סוגי ניתוח ועדשות, אבל באופן כללי רק לקבל מושג, על כמה מדובר?
לצפיה ב-'צפייה בסרט ובו קטע של ריתוך'
צפייה בסרט ובו קטע של ריתוך
20/09/2019 | 13:32
1
22
שלום, צפיתי אתמול בסרט ובו היה קטע של ריתוך, מן הסתם ברור לי שאין שום קרינה מזיקה ושעצמת האור תלויה במצלמה ובמסך ולא קרובה לעצמה האמתית של הריתוך אבל הבהירות במסך באזור של הריתוך הייתה גבוהה יחסית לשאר התמונה, האם יכולה להיות איזושהי השפעה על העיניים ממבט ממוקד וממושך יחסית של כדקה על הריתוך בסרט?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/10/2019 | 19:03
13
לא
לצפיה ב-'סובלת מ RDH5'
סובלת מ RDH5
17/09/2019 | 16:10
1
18
שלום אני סובלת ממוצטיה של RDH5. עם הזמן אני סובלת יותר ויותר. אני בת 55. נאמר לי שאין תרופה ואני צריכה לעקוב לגבי פרסומים בעולם. האם ידוע לך על התפתחויות או איך אני יכולה לעקוב ? תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2019 | 22:25
15
הכי טוב לדעתי להתעדכן דרך רופא עיניים מומחה שמטפל בך.

בברכה,
לצפיה ב-'הבזקים בעין'
הבזקים בעין
12/09/2019 | 20:35
23
שלום, יש לי כבר כמה שנים כתמים אפורים בשדה הראייה ואני נמצאת במעקב פעם בשנה. אתמול הופיעו לי פתאום הבזקים באחת העיניים, ואחרי שעתיים נעלמו. במשך שעתיים-שלוש אח"כ הרגשתי מעין סינוור קל באותה עין וזה עבר לחלוטין. זה קרה בערב ובבוקר ביקשתי מהקופ"ח לראות רופא באופן מידי ולא נתנו לי שום פתרון. אני מתלבטת כרגע (יממה וקצת אחרי) מה אני צריכה לעשות, האם ללכת למיון או שמספיק לקבוע תור לעוד שבועיים לרופא (זה הכי מוקדם שיש...). כרגע לאורך כל היום לא היו הבזקים או כל תופעה אחרת.
תודה!
לצפיה ב-'דלקת עפעפיים'
דלקת עפעפיים
11/09/2019 | 12:57
1
27
שלום לכולם רציתי לשאול לטיפול בדלקת עפעפיים שאיבחן רופא עיניים- איזו משחה עדיפה - מקסיטרול או פוסיתלמיק- מה ההבדל ביניהם בבקשה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/09/2019 | 21:38
24
ב 2 המשחות יש אנטיביוטיקה אם כי סוג שונה. ההבדל העיקרי הוא שבמקסיטרול יש סטרואידים אשר אסור להשתמש יותר מ 10 ימים ללא בדיקת רופא עיניים בשל סכנה לעליית לחץ בעין בשל הסטרואידים.

בברכה,
לצפיה ב-'ביצעתי בדיקת OCT בעיניים. '
ביצעתי בדיקת OCT בעיניים.
11/09/2019 | 18:30
1
36
אני ב 66. ביצעתי בדיקת OCT בעיניים. אבקש הסבר של התוצאות
סריקה שכבת NFL מעלה:
בעין ימין עובי בנורמה למעט הדקקות גבולית סופרוטמפורלית
קיעור דיסקה נמדד 071-066
בעיין שמאל הידקקות סופריורית בגזרה צרה
קיעור דיסקה נמדד 056-060
אודה לתשובה מהירה 
רפי
רפי
לצפיה ב-' תשובה'
תשובה
11/09/2019 | 21:35
32
הבדיקה מראה על דילול בכמות באזורים מסויימים בעצב הראיה משמאל יותר.

צריך לגשת לרופא העיניים לבדיקה.

בברכה,
לצפיה ב-'פענוח בדיקה'
פענוח בדיקה
10/09/2019 | 12:04
1
24
בבדיקת OCT
פענוח: עין ימין - עובי שכבת ה- RNFL בגדר הנורמה פרט להידקקות יחסית של חלק מהרביע התחתון
הממוצע הנמדד 76 מיקרון

פענוח: עין שמאל - עובי שכבת ה- RNFL בגדר הנורמה פרט להידקקות של הרביע הנזלי והתחתון
הממוצע הנמדד 66 מיקרון

השוואה: בשתי העיניים ירידה בגובה ה- NFL בהשוואה לבדיקה קודמת

1. האם זו פגיעה שניתן למצוא בחולי טרשת נפוצה
2. מהן הסיבות האחרות שיכולות להביא למצב זה

בברכה ותודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/09/2019 | 21:33
18
הבדיקה מראה על דילול קל של כמות סיבי עצב הראיה. יכול להופיע במצבים של פגיעה ניוונית בעצב הראיה לרוב משמש כמעקב במחלת הגלאוקומה.

בברכה,
לצפיה ב-'שעורה פנימית בעין'
שעורה פנימית בעין
29/08/2019 | 19:21
1
26
שלום ד'ר,
מזה 12 ימים יש לי שעורה פנימית בעין עם בלוטה ... כאשר זה רק התחיל אחרי 3 ימים הלכתי לרופא עיניים והוא ניסה לבצע ניקוז , אך כאב לי , הוא ניקז קצת ונתן לי טיפות מקסיטרול וכן הוראה לקומפרסים חמים, וכך עשיתי וחיכיתי שבוע אך ללא שיפור כלל ,העפעף נשאר אדום עם בלוטה , לפני כמה ימים חזרתי לרופא ואמרתי שאין שיפור, והפעם נתתי לו לנקז כמה שהיה ניתן , אך הוא אמר שחושב שבכל זאת אצטרך ניתוח כי הבלוטה דיי פנימית ולא יצא הכל , וכן נתן טיפול ל10 ימים של משחת מקסיטרול וקומפרסים חמים . רציתי מאוד להתייעץ עמכם כי אני מוכנה לעשות הכל כדי לא לעבור ניתוח ושהבלוטה תעלם והעין תבריא , מה עוד אוכל לעשות ? (כדורי אנטיביוטיקה דרך הפה אולי יעזרו לטפל בבלוטה?)אני מקפידה בנתיים על הטיפול אך אם יש עוד דבר אודה על כך מאוד, אני פשוט חסרת אונים.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2019 | 16:07
12
חוץ מקומפרסים חמים וטיפות אין מה לעשות.

נקווה שיחלוף ולא יהיה צורך בטיפול כירורגי.

בברכה,
לצפיה ב-'"זבוב" בעין'
"זבוב" בעין
28/08/2019 | 20:11
1
37
שלום רב
היום אחר הצהרים במהלך העבודה (מול מחשב) הופיעו לי בשדה הראיה בבת אחת המוני נקודות שחורות ומספר פסים משייטים. העניין נרגע במידת מה והזמנתי תור לרופא עיניים בתאריך הקרוב ביותר שמצאתי, ליום ראשון הקרוב. לקראת ערב הופיע לי "זבוב" רציני יותר בעין שמאל שמשייט לו בעין ודי מטריד. האם יש לי סיבה להילחץ? לנסות למצוא מי שיקבל אותי כבר מחר? רוב מה שקראתי ברשת נוטה להרגיע אבל כל העסק מלחיץ למדי
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2019 | 16:05
36
כדאי להיבדק כמה שיותר מוקדם.
במידה וישנה ירידה בראיה או כתם קבוע מול העין יש לגשת מיד לבדיקה ואף למיון.

בברכה,
לצפיה ב-'ראיה מטושטשת בעין אחת'
ראיה מטושטשת בעין אחת
20/08/2019 | 10:46
1
72
אני עובד עם לייזר דרגה 2 וכל פעם במהלך העבודה הלייזר פוגע לי בעין לשנייה אחת(מדובר על קורא ברקוד) ולאחרונה בעין אחת לפעמים אני רואה מטושטש וגם כאשר אני עוצם אותה ומסתכל על ידית אחת של הארון למשל אז הידית השנייה של הארון נעלמת ואז המוח משלים את התמונה.
הלכתי לרופא עיניים לפני מספר חודשים שבדק לי את העין (לא את הרשתית) ואמר שיש לי דלקת בעיניים ונתן לי טיפות עיניים סטרואידים.
השאלה אם יכול להיות שנגרם לי נזק מהלייזר?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 23:52
72
פגיעה בעין אינה סבירה, בנוסף תופעה שבאה וחולפת גם אינה סבירה ולא מוסברת.
ממליץ לגשת לבדיקה חוזרת כולל בדיקת רשתית.

בברכה,

מנהל/ת הפורום

אודות:
פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה. מחקרים רבים נערכים בתחומי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות
ד
מנהל פורום רפואת עיניים
עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה