לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1182811,828 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה.
הינכם מוזמנים לעלות שאלות בכל הקשור לרפואת עיניים ואופטיקה ואנו נעשה את המירב כדי לענות לכם. בעזרת הפורום נוכל לעזור לכם להבין תהליכים ברפואת עיניים, מרגע אבחון המחלה ועד הטיפול בה. לעיתים נחזור לספרים או נשתף בשאלותיכם רופאים אחרים במחלקתנו, במרכז הרפואי תל אביב, המומחים למחלות העיניים השונות. 
הינכם מוזמנים לשאול שאלות גם בתחום גורמי המחלות, גורמי הסיכון, מניעה, ומהלך מחלות העיניים. נשמח גם לענות על שאלות הנוגעות לבדיקות השונות אליהן אתם מופנים כגון שדה ראיה ו-OCT. כמו כן, אנו נענה על שאלות בתחום הטיפול בטיפות, ניתוחי העיניים, והשימוש בטיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות. נתייחס גם לשאלות בתחום האופטיקה כולל משקפיים ועדשות מגע.
מקצוע רפואת העיניים הוא תחום רפואי מאוד מתפתח וטכנולוגי. מחקרים רבים נערכים בתחומי התרופות למחלות העיניים, ניתוחי עיניים, מכשור חדשני לבדיקות וטיפולים חדשים. רופאי העיניים מתמקצעים ומתמחים לפי תתי-התמחויות של קבוצות מחלות עיניים, ובהן: רשתית, גלאוקומה, קטרקט, קרנית ומקטע קדמי של העין, נוירואופתלמולוגיה, אוקולופלסטיקה, ילדים ופזילה. גם תחום האופטיקה התפתח ואופטומטריסטים עובדים בצוות המרפאה ומשולבים במהלך הטיפולי והמחקרי.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה.
הינכם מוזמנים לעלות שאלות בכל הקשור לרפואת עיניים ואופטיקה ואנו נעשה את המירב כדי לענות לכם. בעזרת הפורום נוכל לעזור לכם להבין תהליכים ברפואת עיניים, מרגע אבחון המחלה ועד הטיפול בה. לעיתים נחזור לספרים או נשתף בשאלותיכם רופאים אחרים במחלקתנו, במרכז הרפואי תל אביב, המומחים למחלות העיניים השונות. 
הינכם מוזמנים לשאול שאלות גם בתחום גורמי המחלות, גורמי הסיכון, מניעה, ומהלך מחלות העיניים. נשמח גם לענות על שאלות הנוגעות לבדיקות השונות אליהן אתם מופנים כגון שדה ראיה ו-OCT. כמו כן, אנו נענה על שאלות בתחום הטיפול בטיפות, ניתוחי העיניים, והשימוש בטיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות. נתייחס גם לשאלות בתחום האופטיקה כולל משקפיים ועדשות מגע.
מקצוע רפואת העיניים הוא תחום רפואי מאוד מתפתח וטכנולוגי. מחקרים רבים נערכים בתחומי התרופות למחלות העיניים, ניתוחי עיניים, מכשור חדשני לבדיקות וטיפולים חדשים. רופאי העיניים מתמקצעים ומתמחים לפי תתי-התמחויות של קבוצות מחלות עיניים, ובהן: רשתית, גלאוקומה, קטרקט, קרנית ומקטע קדמי של העין, נוירואופתלמולוגיה, אוקולופלסטיקה, ילדים ופזילה. גם תחום האופטיקה התפתח ואופטומטריסטים עובדים בצוות המרפאה ומשולבים במהלך הטיפולי והמחקרי.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'OCT מקולה'
OCT מקולה
17/02/2019 | 18:27
8
בת 63. עקב דימום קל על הרשתית.
שתי עיניים: קונטור פובאלי שמור.
, PRRPE
במקולה ללא עדות לפתלוגיה גסה ברמת ה
. RPE יתכן דרוזן אקסטרהמקולרים/ שינויי RPE מעבר לארכדה ולדסקה נראית גליות ב
ללא עדות לנוזל תת או תוך רשתי.
האם יש צורך בטיפול?
מודד 274 מיקרון מימין ו 280 מיקרון משמאל. (CMT) עובי רשתית מרכזית
לא נצפית משיכה ויטראלית.
סיכום
לצפיה ב-'הגבלת שימוש באופטילסט?'
הגבלת שימוש באופטילסט?
13/02/2019 | 13:57
1
12
שלום וברכה, רופא עיניים אמר שיש לי אלרגיה, הציע לי להשתמש בטיפות עיניים אופטיסלט ומאז טוב לי בהרבה בעין, האם ישנה הגבלה השימוש בו?
אני שם בד"כ טיפה בכל עין פעם ביום או יומיים.
האם יש בעיה להשתמש בזה בתדירות הנ"ל נניח במשך שנה? חצי שנה? כל חודש אני מוציא מרשם חדש מהרופאת משפחה, ומעוניין לדעת אם אין בכך סיכון כלשהו.
תודה רבה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2019 | 13:26
6
אין בעיה
לצפיה ב-'היכן מבצעים מיפוי קרנית (תור ארוך באסותא)'
היכן מבצעים מיפוי קרנית (תור ארוך באסותא)
13/02/2019 | 09:24
7
לאחר בדיקת רופא עיניים יש לי הפניית מכבי למיפוי קרנית. אני במרכז. עד היום ללא משקפיים. איפה אפשר לבצע מיפוי קרנית ? באסותא אומרים שיש חודש וחצי המתנה. 
לצפיה ב-'שק דמעות חסום'
שק דמעות חסום
03/02/2019 | 10:12
1
40
לחמותי בת 85 יש חסימה ושק הדמעות נפוח מתחת לעור ליד האף למטה מהעין. הומלץ ניתוח בהרדמה מלאה אבל היא מסרבת בגלל ההרדמה. לוקחת טיפות נגד יובש וכן נגד גלאוקומה. האם צפויה הידרדרות אם לא תנותח ואם כן איזו?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2019 | 13:25
6
יכולה להתפתח דלקת חריפה באזור הכולל כולל את ארובת העין.

בברכה,
לצפיה ב-'אי סדרים במערך ניסויים קליניים בחברת EYEYON MEDICAL'
אי סדרים במערך ניסויים קליניים בחברת EYEYON MEDICAL
30/01/2019 | 18:31
36
לקרוא ולא להאמין,
שימו לב למסמך הסכמה מדעת שהכינה חברה זו אשר חולקו לחולים הסובלים בבצקת הקרנית
לא יאומן כיצד מנהלת הניסויים הקליניים בחברה זו, ד"ר לביולוגיה מוציאה תחת ידה מסמך כזה שלא שווה את הנייר שהוא כתוב עליו.
לצפיה ב-'היפרדות רישתית'
היפרדות רישתית
27/01/2019 | 22:16
24
שכחתי לציין שגם עשו לי ניתוח קטרקט בעין זו
לצפיה ב-'היפרדות רישתית'
היפרדות רישתית
27/01/2019 | 22:10
1
29
שלום. עברתי 3 ניתוחים במשך כל חודש בערך עם החדרת גז, אויר שמן סיליקון(?) והרביעי- הוצאתו. נשארתי עם צלקת ברישתית. צללית בצורת פרסה (צרה). בעצימת העין הטובה רואה למשל בן אדם אבל לא מזהה אותו. האם ניתן לתיקון?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2019 | 11:40
15
בעיניים אשר עברו כל כך הרבה ניתוחים יש בהרבה מקרים צלקות אשר ככל הראה לא ניתן לתקן.

בברכה,

לצפיה ב-'שלג בעיניים וקושי בריכוז'
שלג בעיניים וקושי בריכוז
27/01/2019 | 10:40
1
39
היי,

במשך תקופה ארוכה אני סובל מסוג של שלג בעיינים וקושי במיקוד ראיה כשאני קורא.
הלכתי לרופא עיניים ונמצא שהכל תקין. 
כמו כן, אני סבלתי תקופה ארוכה מסטרס כרוני שהתחיל מחרדה אך המצב השתפר עכשיו מהבחינה הזו. 
אינני לוקח כדורים פסיכיאטרים אלא רק תוספי תזונה של אומגה 3 ווטמין b.

אשמח לעזרה בעניין,
בברכה,
דור.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2019 | 11:41
9
מציע להתיעץ עם נוירואופטלמולוג, נוירולוג ולבצע בדיקת שדה ראיה.

בברכה,
לצפיה ב-'כתם של דם בעין ימין '
כתם של דם בעין ימין
15/01/2019 | 05:16
22
היי אני היה לי שפעת חזקה והקאות בסופש האחרון , התועררתי פתאום עם כתם של דם בעין ימין , השאלה שלי האם צריך ללכת לרופא עיניים? והאם אני יכול לעשות ספורט במצב הזה??? כמו הרמת משקולות ואירובי .
תודה
לצפיה ב-'אובאיטיס לבת 12'
אובאיטיס לבת 12
06/01/2019 | 17:30
18
שלום, אני חדשה כאן,
האם יש פה הורים לילדים שיש להם אובאיטיס?

לצפיה ב-'הפרדות זגוגית'
הפרדות זגוגית
04/01/2019 | 21:14
2
23
שלום.
לאחר שהופיעו הבזקים בתחתית העין שנעים מכיוון האף החוצה, אובחנה היפרדות זגוגית. לאחר שבועיים נוספו הבזקים גדולים יותר בצד, שמופיעים בעיקר ברגע מעבר מאור לחושך. בבדיקה אין נזק.
1) האם מעבר מאור לחושך אכן יכול לגרום לכך או שעלולה להיות סיבה אחרת אפילו נוירולוגית? כמו סוג של אאורה של מגרנה?
2) האם לסינוסיטיס עלולה להיות השפעה על המצב?
3) האם ניתן לקחת במצב כזה תרופות מייבשות ליחה כגון דקסמול סינוס?
4) במקרה של החמרה כמה דחוף להגיע לבדיקה? ממש במיידי או שאם זה ערב אפשר לחכות לבוקר?
5) במקרה של החמרה האם צריך להימנע ממאמץ מסויים?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/01/2019 | 17:55
1
23
בהנחה שמדובר בהיפרדות זגוגית בלבד, אין קשר במעבר בין אור לחושך למרות שלעיתים רואים יותר את ההבזקים, אין לסינוסיטיס השפעה על כך, אין בעיה לקחת תרופות, אין תשובה לגבי כמה זמן להגיע לבדיקה, צריך להגיע בהקדם ואין בעיה עם מאמץ פיזי

בברכה,
לצפיה ב-'המשך'
המשך
05/01/2019 | 22:51
8
תודה רבה על התשובות.
אכן ההבזקים מורגשים יותר בחושך, אבל באופן ברור יש הבזק בשניה של מעבר מאור לחושך.
יש 2 מיקומים של הבזקים, אחד בתחתית העין שהופיע ראשון, ואחד בצד שמופיע ברגע המעבר לחושך והופיע כמה שבועות אחרי הראשון. לא מופיע הבזק במעבר מחושך לאור, רק מאור לחושך.
אם אין קשר  בהיפרדות זגוגית למעבר  לחושך מה כן יכול לגרום לזה? האם זה מחשיד חלילה לנזק שלא התגלה בבדיקה?
תודה

לצפיה ב-'מעבר בסמוך לתנור אינפרא אדום'
מעבר בסמוך לתנור אינפרא אדום
05/01/2019 | 08:03
10
שלום, אתמול הייתי במסעדה, ישבתי בשולחנות בחוץ, ליד כל שולחן היה מוצב מעין תנור חימום (לדעתי מסוג "אינפרא אדום") שהגובה שלו היה די נמוך (בערך 1.8 מטר), המעברים בין השולחנות היו צרים ולכן כשהגעתי כדי להתיישב בשולחן ובקימה מהשולחן, התנור ממש היה בכיוון הפנים ממרחק קצר וניתן היה לחוש בחום הרב שיוצא ממנו בפנים, כמובן שמדובר רק על השניות המעטות עד שהתיישבתי או שהתרחקתי, האם זה יכול להזיק/לפגוע בעיניים? תודה רבה
לצפיה ב-'איך לטפל בעפעף - אסתטית?'
איך לטפל בעפעף - אסתטית?
31/12/2018 | 23:36
1
14
שלום, בת 38. לפני כשנתיים היה לי שעורה. ומאז 2 העיניים לא נפתחות בצורה סימטרית. עין ימין נפתחת עד הסוף. עין שמאל נפתחת כמעט עד הסוף, ורואים בעצם חלק מהעפעף. זה **מאוד** מפריע לי אסתטית. האם ואיך אפשר לטפל בזה?
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/01/2019 | 17:46
8
את צריכה לפנות למומחה בפלסטיקת עיניים לבדיקה ולקבל תשובה לכך.

בברכה,
לצפיה ב-'Ice syndrom'
Ice syndrom
28/12/2018 | 18:19
1
17
שלום רב,

האם יש טיפול ל ice syndrom? טיפול תרופתי או כרורגי? לעיכוב או עצירת המחלה? 
האם יש רופאים בארץ שמתמחים בטיפול במחלה זו?

תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2018 | 21:47
13
צריך להיבדק על ידי רופא מומחה במקטע הקדמי של העין.
לבחון מה הנזק ומה הטיפול האפשרי.

בברכה,
לצפיה ב-'צילינדר משתנה'
צילינדר משתנה
27/12/2018 | 20:24
1
21
שלום רב,
אני סובל מכאבי ראש מאוד חזקים והרופא משפחה הפנה אותי לרופא עיינים,
במהלך הבדיקה הוא אמר לי שהצילינדר שלי בעין אחת משתנה כל הזמן, 
ושזו יכולה להיות הסיבה לכאבי ראש..
האם שמעת פעם על התופעה ?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2018 | 21:45
15
זה שלילי דר משתנה זה בהחלט יכול להיות.
השאלה כמה חמור והאם מתוקן אופטית?

בברכה,
לצפיה ב-'בדיקות עיניים'
בדיקות עיניים
21/12/2018 | 14:22
4
44
היי
בת 35 עם לחץ תוך עיני 18 ואין שניה 20 קיבלתי טיפול בטיפות עם חשד לגלאוקומה (שני ההורים שלי עם גלאוקומה). אשמח להסבר על הצילומים שביצעתי
לצפיה ב-'צילומים נוספים'
צילומים נוספים
21/12/2018 | 14:25
16
מצ"ב צילומים נוספים
לצפיה ב-'צילומים נוספים'
צילומים נוספים
21/12/2018 | 14:30
5
לצפיה ב-'צילומים נוספים'
צילומים נוספים
21/12/2018 | 14:32
7
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2018 | 21:53
16
יש כאן המון בדיקות , חלקם נראות תקינות וחלקם לא.
איכות הצילום לא מספיק טובה בחלק מהבדיקות אך בלי קשר את  צריכה לגשת לרופא ששלח איתו ולקבל ממנו הסבר לגבי הבדיקות יחד עם קורלציה קלינית.

בברכה,
לצפיה ב-'צילום OCT'
צילום OCT
19/12/2018 | 20:00
1
34
עשיתי צילום עיניים כדי לאבחן בעייה ברשתית. בעבר היה לי ארוע של קרע ברשתית הרופא איחה את הקרע בלייזר אולם הרופאה שלי אומרת שאני סוחבת מאז סוג של חור ברשתית האמת שזה מפריע לראייה פעם אני רואה טוב אחרי זה כמו ערפל היא אמרה או להשאיר את זה ככה או לעשות ניתוח אם זה כל כך מפריע לי מה אתה ממליץ ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2018 | 21:43
18
איני יכול לדעת ללא בדיקה
אך בדרך כלל לא עושים ניתוח בשביל דברים כאילו

בברכה,
לצפיה ב-'האם איפור קבוע יכול להשפיע על הראיה?'
האם איפור קבוע יכול להשפיע על הראיה?
19/12/2018 | 14:55
1
15
שלום רב, אימא שלי בת 80 עשתה איפור קבוע בעפעפים, אחרי תקופה קצרה קטרקט שלה החמירה וכשה הגענו לרופא מומחה בקטרקט הוא אמר שקרנית שלה גם לא במצב טוב. האם קעקוע בעפעפיים - איפור קבוע היה יכול להשפיע על בריאות העיניים שלה - גם לקטרקט וגם לקרנית העין?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2018 | 21:40
11
לא, אין קשר בין הדברים

בברכה,
לצפיה ב-'בדיקת OCT'
בדיקת OCT
18/12/2018 | 20:08
1
31
שלום בבדיקת OCT שעשיתי כתוב
עין עמין מבנה מיופי.מבנה הרשתית ושקע פוביאלי שמורים.עובי רשתית 290 מיקרון

עין שמאל   מבנה מיפי מבנה הרשתית ושקע פוביאלי שמורים.עובי רשתית 287 מיקרון
מוקדים עדינים של עיבוי ברמת RPE

מה זה אומר? האם תקין
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2018 | 21:39
14
כן, רואים שינויים של המיופיה וקצת שינויים בשכבה החיצונית יותר ברשתית.
בכל אופן יש צורך לחזור עם הבדיקה לרופא ששלח.

בברכה
לצפיה ב-'לחץ חיצוני על העין'
לחץ חיצוני על העין
13/12/2018 | 06:42
1
27
שלום,
אני סובל מבלפריטיס כרונית וכלזיונים חוזרים במשך שנים, היום המצב תחת שליטה ואני מטפל ע"י שטיפה עם שמפו תינוקות וקומפרסים והמצב בסדר.
לפני כמה שנים (די באקט של ייאוש אחרי שניסיתי הכל) קראתי שעיסוי של הכלזיון לאחר קומפרס חם יכול לשחרר אותו, אז ניסיתי לעשות זאת ולאחר מכן לחצתי לחיצה (די חזקה...) על הכלזיון למשך מספר שניות תוך כדי נענוע קל שלו (בתקווה שישתחרר), האם הלחיצה הזו שהייתה חזקה, יכולה לגרום נזק לעין? ואם כן, האם הוא היה מתגלה בבדיקת עיניים סטנדרטית? (יצא לי להיבדק פעמיים אצל רופא עיניים לאחר המקרה, ללא קשר למקרה הזה, ללא כל בעיה שהתגלתה)
תודה רבה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
15/12/2018 | 18:07
26
לא סביר שנגרם נזק, במיוחד עם בדיקות לאחר מכן היו תקינות.

בברכה,

מנהל/ת הפורום

אודות:
פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה. מחקרים רבים נערכים בתחומי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
עו
שחר זמלר- משרד עו"ד
פורום כאב
פורום כאב כרוני

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה