לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1126211,262 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה.
הינכם מוזמנים לעלות שאלות בכל הקשור לרפואת עיניים ואופטיקה ואנו נעשה את המירב כדי לענות לכם. בעזרת הפורום נוכל לעזור לכם להבין תהליכים ברפואת עיניים, מרגע אבחון המחלה ועד הטיפול בה. לעיתים נחזור לספרים או נשתף בשאלותיכם רופאים אחרים במחלקתנו, במרכז הרפואי תל אביב, המומחים למחלות העיניים השונות. 
הינכם מוזמנים לשאול שאלות גם בתחום גורמי המחלות, גורמי הסיכון, מניעה, ומהלך מחלות העיניים. נשמח גם לענות על שאלות הנוגעות לבדיקות השונות אליהן אתם מופנים כגון שדה ראיה ו-OCT. כמו כן, אנו נענה על שאלות בתחום הטיפול בטיפות, ניתוחי העיניים, והשימוש בטיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות. נתייחס גם לשאלות בתחום האופטיקה כולל משקפיים ועדשות מגע.
מקצוע רפואת העיניים הוא תחום רפואי מאוד מתפתח וטכנולוגי. מחקרים רבים נערכים בתחומי התרופות למחלות העיניים, ניתוחי עיניים, מכשור חדשני לבדיקות וטיפולים חדשים. רופאי העיניים מתמקצעים ומתמחים לפי תתי-התמחויות של קבוצות מחלות עיניים, ובהן: רשתית, גלאוקומה, קטרקט, קרנית ומקטע קדמי של העין, נוירואופתלמולוגיה, אוקולופלסטיקה, ילדים ופזילה. גם תחום האופטיקה התפתח ואופטומטריסטים עובדים בצוות המרפאה ומשולבים במהלך הטיפולי והמחקרי.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה.
הינכם מוזמנים לעלות שאלות בכל הקשור לרפואת עיניים ואופטיקה ואנו נעשה את המירב כדי לענות לכם. בעזרת הפורום נוכל לעזור לכם להבין תהליכים ברפואת עיניים, מרגע אבחון המחלה ועד הטיפול בה. לעיתים נחזור לספרים או נשתף בשאלותיכם רופאים אחרים במחלקתנו, במרכז הרפואי תל אביב, המומחים למחלות העיניים השונות. 
הינכם מוזמנים לשאול שאלות גם בתחום גורמי המחלות, גורמי הסיכון, מניעה, ומהלך מחלות העיניים. נשמח גם לענות על שאלות הנוגעות לבדיקות השונות אליהן אתם מופנים כגון שדה ראיה ו-OCT. כמו כן, אנו נענה על שאלות בתחום הטיפול בטיפות, ניתוחי העיניים, והשימוש בטיפולי לייזר והזרקות תוך עיניות. נתייחס גם לשאלות בתחום האופטיקה כולל משקפיים ועדשות מגע.
מקצוע רפואת העיניים הוא תחום רפואי מאוד מתפתח וטכנולוגי. מחקרים רבים נערכים בתחומי התרופות למחלות העיניים, ניתוחי עיניים, מכשור חדשני לבדיקות וטיפולים חדשים. רופאי העיניים מתמקצעים ומתמחים לפי תתי-התמחויות של קבוצות מחלות עיניים, ובהן: רשתית, גלאוקומה, קטרקט, קרנית ומקטע קדמי של העין, נוירואופתלמולוגיה, אוקולופלסטיקה, ילדים ופזילה. גם תחום האופטיקה התפתח ואופטומטריסטים עובדים בצוות המרפאה ומשולבים במהלך הטיפולי והמחקרי.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'גירוד ואי נוחות בעין'
גירוד ואי נוחות בעין
24/05/2018 | 12:25
2
4
שלום רב,
לפני קצת יותר מחודש התעוררתי יום אחד עם גירוד מציק בזווית עין ימין (בצד של שק הדמעות).
לאחר כשבוע מתחילת הגירוד, פניתי לרופא עיניים, שבדק וטען שלא רואה עצם זר בעין וכי ייתכן ומדובר באלרגיה (לא קבע כך חד-משמעית, פשוט הסברתי שאני נוטה לאלרגיה עונתית). הרופא רשם לי טיפות סטרואידיות לשבוע.
לאחר שטיפלתי בטיפות הנ"ל, לא הופיע שום שיפור והחלטתי לפנות לרופא עיניים אחר לחוו"ד נוספת. רופא העיניים בדק ואמר שאין שום דלקת, אלרגיה או עצם זר וטען שכפי הנראה מדובר בריסים שמגרדות לי, ולכן הוציא כמה. מיד לאחר ההוצאה, אכן חשתי הקלה מסויימת, אך לאחר יומיים הגירוד ואי-הנוחות שבו.
מאז כבר ביקרתי אצלו שוב וכל פעם הוא הוציא ריסים מאותה זווית עין (למעלה ולמטה), אבל הגד ואי הנוחות נותרו...
האם ייתכן שפשוט מדובר ביובש בעין? או שמא אולי אכן זו אלרגיה? אני ממש אובדת עצות... 
אשמח לעזרה ואף להפנייה לרופא מומחה באזור חולון-בת ים.
תודה מראש.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2018 | 03:55
1
6
1. לא נראה לי שמדובר באלרגיה בגלל הסיבות הבאות, בדכ אלרגיה זה דו צדדי והסיבה השניה שלאחר שבוע של טיפות סטרואידים היה אמור להיות שיפור.
השאלה היא האם היה שיפור ולאחר ההפסקה הגדר חזר?
2. לגבי ריסים, יכול להיות אבל בדכ לריסים לוקח כמה שבועות עד שצומחים ומציקים שוב.
3. יכול להיות שמדובר ביובש, אני ממליץ לקנות טיפות בבית מרקחת (אין צורך במרשם) לשים 4 פעמים ביום למשך 10 ימים ותראי האם יש שיפור

הפורום לא ממליץ על רופאים או מרפאות

בברכה,
לצפיה ב-'לא היה שיפור מהסטרואידים'
לא היה שיפור מהסטרואידים
25/05/2018 | 08:43
3
וכפי שציינתי זה אכן רק בעין אחת. ליובש, במידה וזה אכן יובש, התחלתי עכשיו שימוש בטיפות הילו קומוד היקרות אך המומלצות. זה מתאים, נכון?
לצפיה ב-'דלקת אוביאטיס'
דלקת אוביאטיס
23/05/2018 | 19:24
2
6
/05/18 13:09

לפני כשבוע ביקרתי את רופא המומחה לאוביאיטיס אני כל הזמן במעקב אחר העיניים לבדוק אם חלילה לא חדר חיידק (הרפס למשל) ופתאום הרופא מגלה שהדלקת חזרה קיבלתי ממנו קוקטייל טיפולי לעיניים בשתי העיניים סטרואידים, אטרופן למניעת הדבקות הקשתית וטיפות קומביגן להורדת לחץ כבר בתחילת הטיפול התלוננתי שאני רואה מסך ערפילי לא לאורך כל היום לפעמים אני רואה בסדר בעין ימין ולפעמים עד ערפל הרופא אומר שזה בגלל האוביאיטיס מה זה הערפל הזה ? זה משהו שהוא קבוע עד לפני כמה שבועית ראיתי מצויין בשתי העיניים (עם משקפיים)אולי עין ימין בעייתית אני מודאגת מתה מפחד אם לא אראה טוב בעין. הרופא בלי טיפול מקדים של טיפות וכאלה ישר עלה על הדלקת האם אפשר להגדיר מה מיקום הדלקת ?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 21:37
1
4
ללא בדיקה איני יכול לדעת במה מדובר, איזה סוג דלקת, על רקע מה וכו.

אני ממליץ לך להמשיך לפי הנחיות רופא עיניים מטפל ולפנות אילו עם שאלות לא ברורות.

בברכה,
לצפיה ב-'אוביאיטיס'
אוביאיטיס
24/05/2018 | 16:16
3
אכן נכון דלקת מאוד מסובכת תודה לך
לצפיה ב-'האם לאחר טיפול באווסטין ובהמשך לוסנטיס לעין קיבלתי פרקינסון '
האם לאחר טיפול באווסטין ובהמשך לוסנטיס לעין קיבלתי פרקינסון
23/05/2018 | 20:11
1
10
לאחר טיפול באווסטין ולוסנטיס במשך שנתיים בעין לאחר שנה וחצי קיבלתי פרקינסון.
האם יש קשר??
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2018 | 21:44
7
לא ידוע לי על קשר וכן אין בספרות למיטב ידיעתי מחקרים שהראו  סכנה לפתח פרקינסון לאחר קבלת זריקות אילו.

בברכה,
לצפיה ב-'שלום, לגבי תרופה לשים בתוך העיניים או בחוץ?'
שלום, לגבי תרופה לשים בתוך העיניים או בחוץ?
21/05/2018 | 09:54
2
9
יש לי פוסיתלמיק (טיפות עיניים צמיגיות) אני לא זוכר אם השימוש הוא פנימי - בתוך העיניים או חיצוני - מסביב לעיניים
זו משחה שעוזרת לגבי שעורה בעין
אשמח לקבל תשובה
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 14:46
1
8
אפשר גם וגם

בברכה,
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/05/2018 | 20:59
2
לצפיה ב-'התפרצות ורידים בעיניים'
התפרצות ורידים בעיניים
18/05/2018 | 21:21
1
9
שלום 
אני סטודנטית בת 26 ונמצאת רוב שעות היום מול מחשב. 
לאחרונה החלה אצלי תופעה של התפרצויות של ורידים וכתמים אדומים בעיניים וזה מלווה לעתים בהפרשות שקופות קלות.
הכתמים האדומים מופיעים בעיקר כשאני בשמש ולפעמים בסוף היום אחרי שאני מול המחשב.
בנוסף אני גם סובלת מפלוטרס שהופיעו לפני חצי שנה והתגברו. נבדקתי לפני מספר חודשים אצל רופא עיניים שראה את הפלוטרס אבל אמר שפרט לכך הכל תקין.

האם הופעת הכתמים האדומים היא משהו שחייבים לבדוק? קיים קשר בין זה לבין הפלוטרס?

תודה מראש.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/05/2018 | 17:31
10
איני יכול לדעת במה מדובר ללא בדיקה, יכול להיות שמדובר רק ביובש.
לא רואה אין קשר בין הפלוטרס לכתמים.

ממליץ לנסות טיפות של דמעות מלכותיות שאפשר לקנות ללא מרשם, אך בכל זאת לפנות לבדיקה אצל רופא עיניים

בברכה,
לצפיה ב-'כניסת שמש לעיניים למרות הרכבת משקפי שמש'
כניסת שמש לעיניים למרות הרכבת משקפי שמש
18/05/2018 | 15:50
1
10
כשאני נמצא מחוץ לבית אני מרכיב משקפי שמש, אבל אני מרגיש שמשקפי השמש אינם  מגנים לגמרי מפני השמש, ונכנסת לי שמש לעיניים מהצדדים. האם שמש שנכנסת מהצדדים לתוך העיניים הינה מסוכנת ועלולה לגרום לנזק לעיניים?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2018 | 15:55
10
קרני השמה לא בריאים לעיניים, אם אתה עם משקפי שמש זה מצויין.
תייעץ בחנות משקפיים לגבי הגנה מכניסת השמש מהצדדים. יש תוספות שניתן לשים על צידי העדשות

בברכה,
לצפיה ב-'רעידות בעפעף עליון עין ימין. יש סיבה לדאגה ?'
רעידות בעפעף עליון עין ימין. יש סיבה לדאגה ?
17/05/2018 | 11:26
1
9
שלום,
כבר יותר מ-10 ימים יש לי רעידות בעפעף העליון של עין ימין מספר פעמים ביום, דווקא במצבים של מנוחה. אני בן 62 ובריא בד"כ.
אחרי כמה זמן זה נחשב ללא תקין ומצריך בדיקה ?
תודה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2018 | 15:53
8
בדרכ אין לזה משמעות
אמור לחלוף, במידה ולא חולף תוך שבוע פנה לבדיקה

בברכה,
לצפיה ב-'היפרדות זגוגית העין וחור ברשתית'
היפרדות זגוגית העין וחור ברשתית
13/05/2018 | 19:06
1
23
שלום רב,
לפני כחודש עברתי תהליך של היפרדות זגוגית העין. במעקב שנערך התגלע שבוע אח"כ קרע ברשתית , שטופל בהלחמת לייזר.
אני עדיין חשה בהבזקים באפלה באותה העין.
שאלותיי הן:
1.האם זה מצב תקין?
2.האם יכול להיווצר עדיין חור נוסף בשלב זה וכיצד אדע על כך, היות ובפעם הראשונה
הייתי מאוד מופתעת שנוצר חור היות ולא חשתי בשום שינוי.
3.מתי אוכל לחזור לפעילות גופנית ולהרים את נכדיי?
תודה מראש על תשובתכם.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2018 | 03:23
13
אין תשובות חד משמעיות לשאלות שלך.
הרבה תלוי בהחלמה ולפי הבדיקות הקליניות שלך

בברכה,
לצפיה ב-'היפרדות זגוגית העין'
היפרדות זגוגית העין
13/05/2018 | 17:31
1
14
שלום רב,
אני בת 46. מרכיבה עדשות מגע במשך 25 שנה וגם משקפיים (בעיקר בבית או כשיש דלקות בעיניים). המספרים שלי: -9.50 ו -10.5 וצילינדר -0.50
לאחרונה , במשך כ- 10 ימים, הרגשתי כאילו משהו צף לי בשדה הראייה בעין שמאל. כמו טיפה שזזה על פני משטח.
בבדיקה אצל רופא עיניים נמצא כי יש לי PVD - ולא נמצא קרע ברשתית. הרופא אמר שאין דרך לטפל בתופעה הזו ושעליי ללמוד לחיות עם זה וגם המוח מתרגל לכך. הוא ביקש שאגיע אליו לאחר חודש לביקורת ושאמנע מסחיבת משאות מעל 5 ק"ג, ושאם יחול שינוי לרעה שאגיע אליו מייד.
מאחר והדבר מפריע לי לראייה אשמח לדעת האם באמת אין מה לעשות במקרה כזה. בעתיד, אמר הרופא, כנראה שיהיה לי קטרקט בגלל המספרים הגבוהים שלי ואז גם תטופל בעיה זו וגם ירדו לי המינוסים ואיכות חיי תשתנה.
אשמח לשמוע האם אכן "נגזר" עליי כעת לראות עם העננה הקטנה הזו בעין שמאל ומה יקרה אם תהיה בעיה זהה בעין ימין, אז ממש לא אראה טוב...
אולי בכל זאת יש פתרון והאם עליי לפנות אל רופא עיניים שמומחה בתחום הרשתית או שאפשר להמשיך להגיע לאותו רופא נחמד שאיבחן את הבעיה? 
תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2018 | 03:21
6
התשובה שקיבלת אכן נכונה, אין מה לעשות
את תרגיל עם הזמן וזה לא יפריע כל כך בהמשך.

תקפידי על ההנחיות שקיבלת מהרופא

בברכה,
לצפיה ב-'ראייה חשוכה יותר במקומות ללא אור ותחושת סינוור '
ראייה חשוכה יותר במקומות ללא אור ותחושת סינוור
11/05/2018 | 16:20
3
21
שלום דוקטור . לפני שבועיים התחיל אצלי בעין ימין . שהיא העין החלשה שלי . עיוות ראייה גלי . הלכתי למיון הקפלן ועשו לי צילומים oct ו fa . החשד הוא csr מצאו ציסטה עגולה ונוזלית בעין ימין . שלחו אותי הבית ואמרו לי להגיע לביקורת עוד חודש . הרופא הבכירה שם אמרה שזה כנראה יעבור לבד . אחרי כמה ימים אכן נעלם העיוות בעין ימין . יום אחרי התעוררתי ושמתי לב שהראייה הכללית נהייתה חשוכה יותר . שאני נמצא בבית ביום כהאורות סגורים . יש תחושה שהכל חשוך יותר בבית . וגם אני די מסתנוור קצת יותר מהרגיל ממסך המחשב או הטלווזיה . גם שאני מחוץ לבית בערב ובלילה הכל מרגיש יותר חשוך במסעדה או סתם טיול ברחובות . גם בנהיגה בלילה הכל קצת חשוך יותר . עוד דבר מטריד הוא . שאני מסתכל על מסך לבן או דף לבן יש הילה קטנה של צבע צהוב . היא מורגשת בעין שמאל הבריאה . אין לי מושג מה קורה . אולי יש לך עצה . האם אני צריך לחכות עוד כמה שבועות . או לפנות למיון שוב .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/05/2018 | 06:35
2
29
נשמע לי כי הסימפטומים שייכים לcsr אך אם זה נראה לך גרוע יותר יש לפנות לבדיקה מוקדם מיותר.

בברכה,
לצפיה ב-'תודה . תודה שאלה ברשותך'
תודה . תודה שאלה ברשותך
12/05/2018 | 14:38
1
15
היי תודה על התשובה האם זה סימפטומים שאמורים לעבור עם הזמן  ?.  או אני יכול להיות תקועה עם ראיית לילה לא תקינה לכל החיים ? אני סף הכל שבועיים מאז פרצה הבעיה בעין ימין . אבל היא השתפרה . פשוט כרגע יש ירידה בראיית לילה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2018 | 03:19
19
בדרך כלל סימפטומים של csr  חולפים לגמרי

בברכה,
לצפיה ב-'שדה ראיה'
שדה ראיה
08/05/2018 | 18:53
1
21
שלום ד"ר. 
בתי כיום בת 16. ברקע: מרכיבה משקפיים מגיל שנה וחצי. עין עצלה מימין. טופלה בסגירת עין שמאל. 
בחצי שנה האחרונה מרכיבה משקפי מולטיפטוקל (לאחר בדיקת ראיה אצל אופטומטריסט).
בבדיקה שגרתית אצל רופאת עיניים ביוני 2013, נמצאו דיסקות קיעורים שטוחים כ-0.5. 
בדיקת OCT  מאותו חודש מצאה: מימין הידקקות של RNFL  עליונה, משמאל הידקקות  גבולית טמפורלית ותחתונה, VERTICAL RATIO D/C  : מימין 0.83, משמאל 0.76, AREA RATIO D/C: מימין 0.54 משמאל 0.55.
בדיקתOCT  שנערכה שנה אחר כך (יוני 2014) היתה ללא שינוי משמעותי לדברי הרופאה.
השבוע נערכה בדיקת OCT   נוספת .
נבדקה אצל נוירולוג בדצמבר 2013– בדיקה תקינה.
נבדקה ע"י נוירואופתלמולוגית בדצמבר 2013 שכתבה: רשתית תקינה פרט ל: עין שמאל: קיעור הדיסקה די מוגדר עד 0.4. הצבע תקין. מקולות תקינות.  עין ימין: הדסקה תקינה, הצבע תקין, הקיעור לא מוגדר ולא עמוק. לסיכום כתבה: אינני רואה כל בעיה בדסקות.
בדיקות לת"ע ב-2013, 2014 ובאוקטובר 2017- תקין.
בדיקות שדה ראיה: 
בנוסף, בוצעו גם שלוש בדיקות שדה ראיה (דצמבר 2013, יוני 2014, מאי 2018). שתי הראשונות פורשו כתקינות. הבדיקה השלישית בוצעה היום. במבט אמהי מודאג ולא מקצועי (שלי) תוצאות הבדיקה נראות לי שונות מהשתיים הקודמות, בעיקר בנוגע לעין שמאל. 
עד התור לרופאה, אני מצרפת את תוצאות 3 בדיקות שדה הראיה (הבדיקה מהיום מופיעה ראשונה בקובץ). אשמח אם תוכל לומר לי האם יש מקום לחשש (ולהקדמת התור לרופאה) או שאפשר לחכות בסבלנות (ולישון בלילה).
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2018 | 01:31
14
בתך עוברת בדיקות תקופתיות בשל דיסקות חשודות לגלאוקומה, במעבר על שדות הראיה אין תמונה המחשידה לגלאוקומה גם לא בבדיקה האחרונה.
חשוב לי להדגיש כי הבדיקה הקלנית עצמה לרוב מראה הקליני של עצב הראיה, בדיקת זוויות העינים ומדידת הלחץ חשובים מאוד ולא פחות משדה הראיה.
כמו כן כדאי לחזור על octrnfl

באותו עיניין, בקרוב אפתח באיכילוב מרפאה יחודית בארץ לגלאוקומה ילדים, תוכלו לקבוע תור ישירות מול מרפאת העיניים בבית החולים.

בברכה,

לצפיה ב-'סכיזיס ללא היפרדות רישתית'
סכיזיס ללא היפרדות רישתית
07/05/2018 | 09:47
1
12
קיבלתי אתמול דיאגנוזה שיש לי סכיזיס, האם יש משהוא שאני יכולה לעשות לשמור על העיין? האם עלי להמנע ממחשב? או ממאמץ בקריאה או שזה לא משנה?אחרי טיפול ליזר האם עלי להיות במנוחה?
תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 12:07
10
סכיזיס הינו ממצא מאוד שכיח, אין מה לעשות או צורך להמנע. לאחר הלייזר אפשר להתנהל כרגיל.

בברכה,
לצפיה ב-'למסירה ספרי רפואה ישנים'
למסירה ספרי רפואה ישנים
03/05/2018 | 16:10
19
מרופאת עיניים שנפטרה למסירה סיפרי רפואה + מכשירים ישנים  לבדיקת עיניים , צילומים מצורפים , איסוף מחולון , למעוניינים להשאיר הודעה בפרטי..
לצפיה ב-'התאמת מסכת צלילה אופטית.'
התאמת מסכת צלילה אופטית.
01/05/2018 | 10:46
12
שלום ד"ר.ברצוני לשאול האם המס' של העדשות במשקפי הראייה יתאים גם למסכת צלילה אופטית?בהנחה שבמים הראיה משתפרת.לא הצלחתי לקבל תשובות מכל האופטמיטריסטים שפניתי אליהם.מודה לך על תשובתך.
לצפיה ב-'טיפות נגד יובש '
טיפות נגד יובש
30/04/2018 | 20:44
2
29
אני משתמש בטיפות עיניים refresh tears בבית המרקחת אמרו בימים חמים לאחסנם במקרר , אני שואל האם מותר לטפטף לתוך העין טיפות קרות שהיו במקרר . אגב על האריזה הרשום אחסן בטמפרטורת החדר בין 15 - 25 מעלות .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 22:24
38
אין בעיה חוץ מהעיניים שזה יהיה קר

בברכה,
לצפיה ב-'טיפות נגד יובש בעיניים'
טיפות נגד יובש בעיניים
01/05/2018 | 06:09
22
ד"ר רוזנפלד תשובתך בנושא ה refresh tears  לא ברורה לי . 
1. אם רשום על האירזה לאחסן בין 15 -25 מעלות מדוע לאחסן במקרר ? במקרר יש 2-3 מעלות , מצד שני ביום חם תיתכן טמפרטורה גבוהה מ 25 מעללות 
​2. למה אתה מתכוון שאין בעיה חוץ מהעיניים שזה יהיה קר ? אני מבין מזה שאסור לטפטף טיפות קרות לתוך העין ? 
​אז מה לעשות ? אודה לך על תשובתך 

לצפיה ב-'תרופת אסטמה לתוך העיניים'
תרופת אסטמה לתוך העיניים
22/04/2018 | 10:47
1
9
שלום דר".   "חבר" ריסס לי לעין בצחוק עם משאף של אסטמה איזהשהיא תרופה לאסטמה לפני 5 שנים. יש לי כרגע דלקת באחת העיניים. יכול להיות קשור? יש סיכוי שנגרם איזהשהוא נזק מאותו אירוע?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 22:23
8
לא
לצפיה ב-'מה מומלץ ליובש בעינים אגב דלקת העפעפים?'
מה מומלץ ליובש בעינים אגב דלקת העפעפים?
20/04/2018 | 20:36
1
16
שלום רב
אני מזה מס' שנים סובל מבלפריטיס ויובש בעין.במהלך היום אני עושה קומפרסים חמים ואין יובש בעין,מצד שני בלילה לפני השינה היובש חוזר ואז אני שם טיפות הילו'גל העניין שזה,מספיק בקושי לשעתיים שלוש ואז שוב היובש חוזר בשינה.אני די רגיש בעינים בעבר נסיתי כל מיני טיפות אחרות שגרמו לי לצריבה או גירוי,בהילו ג'ל יש חומר מסוג חומצה הילוארנית האם יש טיפות נוספות שמומלצות לשימוש בלילה ללא חומרים משמרים ועם חומר יותר סמיך לזמן יותר ממושך? האם השימוש באומגה 3 יעיל למצב יובש בעינים ומה השימוש המומלץ ליום? האם יש היום בשוק טיפול נוסף לבלפריטיס ויובש?? בתודה רוני
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2018 | 07:38
25
ההילוג׳ל מעולה, אפשר לנסות משחת ויטאפוס (vit A pos) שמיוצרת ע״י אותה חברה.
יש טיפות ליום בשם סיסטיין בלאנס, שהם טובות ליום.

בברכה,
לצפיה ב-'עדשות מולטיפוקול במספרים גבוהים'
עדשות מולטיפוקול במספרים גבוהים
16/04/2018 | 13:26
1
14
אני בן 50 עם קוצר ראיה (-8) וצילינדר. למרות שאני משתמש במשקפי מולטיפוקל שנה וחצי אני מתקשה להשתמש בהם לקריאה ולשימוש במחשב ומחליף למשקפי קריאה. בנוסף אובחנה אצלי גם בעיית מיקוד ראיה - אינה מפריעה לי.
הומלץ לי , בגלל המספרים הגבוהים שלי ובגלל הצילינדר ובעיית המיקוד לשפר את איכות עדשות המולטיפוקל במשקפיים
האם שיפור באיכות עדשת המולטיפוקל ( השקעה כספית לא קטנה) יאפשר שימוש שוטף ללא צורך להחליף למשקפי הקריאה וגם ישפר את נושא המיקוד
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2018 | 08:13
10
איני יודע איזו בעיית מיקוד יש לך.

ממליץ להתיעץ עם מרפאת אורטופטיקה

בברכה,
לצפיה ב-'מתקשים באיבחון'
מתקשים באיבחון
17/04/2018 | 06:53
18
שלום רב!

בעיות עיניים מילדות, עם השנים מצב מחמיר יותר ויותר. שמי וחרי, בן 40.
חליתי לאנציפליטיס מוח בגיל 0.5 שנה.
כרגע עין שמאל הגיעה למיופיה -7, אסטיגמציה, היפרטרופיה....

אבל בעיה העיקרית עין ימין.
לא משתתפת בראיה. אם לסגור עין שמאל, עז ימין "נפעלת" ושדה ראיה שלה מתחלק ע"י פס שחור אנכי (פס שחור מצד אף). עם שנים פס הזה קצת מתרחב ומתרחב.
עין ימין היא גם עם אסטיגמציה, אבל כנראה גם פגם שלה גוררת את שמאל.

כרגע במעקבים, עברתי בדיקות אפשריות - OCT, שדה ראיה, מיפוי קרנית.
מבחינה אופטית כן רואים את הבעיות שציינתי. בשדה ראיה רואים את איזור שלא נכנס.

שאלות: האם קיים שם למחלת עין ימין?
האם MRIמוח יכול להראות את פגיעת מוח ועצבים מאנציפליטיס?
האם קיים טיפול איזהשהוא?

תודה מראש לכולם!

לצפיה ב-'עיניים וניתוח אף'
עיניים וניתוח אף
15/04/2018 | 23:58
1
20
שלום.שאלה אולי קצת מוזרה אבל היא מטרידה אותי מאוד. לפני כחצי שנה עברתי ניתוח אף קוסמטי. כיום האף עדיין נפול אך מה שמטריד אותי עוד יותר הוא שאני מרגישה שהעיניים שלי השתנו והפכו להיות קטנות הרבה יותר ובעלות צורה שונה ממה שהיו לי לפני הניתוח( הין לי עיניים גדולות ומלוכסנות מעט ).שאלתי היא האם ניתוח אף יכול לגרום לשינוי בצורת העין והאם הוא עלול לפגוע בשרירי העין ? תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/04/2018 | 08:11
13
איני רואה קשר ולא אמורה להיות פגיעה בשרירי העיניים.
פני לרופא מנתח ורופא עיניים להתייעצות

בברכה,

מנהל/ת הפורום

אודות:
פורום רפואת עיניים משמש אתכם הגולשים ואותנו רופאי העיניים והאופטומטריסט לדון בתחום רפואת עיניים (אופתלמולוגיה) ואופטומטריה. מחקרים רבים נערכים בתחומי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהל פורום רפואת עיניים
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה