לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טרנסג'נדרס וחברים
שלום, ברוכים הבאים לפורום טרנסג´נדרס וחברימות. הפורום הזה עוסק בנושא הטרנסג´נדרס למיניהם, החל בטרנסיות וטרנסים שעברו/יעברו ניתוח, דרך קרוס דרסרס וכלה בג´נדרקווירים שמסרבים להגדרת מין. מטרת הפורום לספק תמיכה, אוזן קשבת וסביבה חברותית לקהילה הטרנסג´נדרית בישראל.

הפורום פתוח לכל מי שעובר תהליך זה או אחר של שינוי מין, שינוי מגדרי, ביטוי מגדרי, לחברים ובני משפחה, ולכל מי שהגדרת המין/מגדר שלו אינה שגרתית - כולם מוזמנים למסיבה, ללא הבדל דת, גזע, מין, גובה, משקל, שיער או ניסיון.
חלק מחברי הפורום היותר וותיקים מכירים גם מחוץ לדפי הפורום הוירטואליים, ולפעמים משתמשים לעתים בפניות אישיות, בדיחות פנימיות והומור עצמי, אך אין זה אומר שמדובר בחבורה סגורה. כל משתתף חדש מתקבל בברכה! כמו לכל פורום, גם לפורום זה יש חוקים:
~בלי מודעות "היכרויות" על גבי הפורום. לפורום יש לוח מודעות היכרות שנועד למטרה זו.
~בלי מודעות לשירותי סקס וכדומה.
~בלי פרסומות.
~בלי עלבונות אישיים - אם אתם לא מסכימים עם מישהו, דברו על זה כמו בוגרים.
~בלי יחס מזלזל לשום ענף של הקהילה, או בעצם, בלי יחס מזלזל כלפי אף אחד.
~בלי שיחות אישיות על גבי הפורום - אפשר להתכתב בעזרת שם משתמש דרך המסרים האישיים או חדר צ'אט כאן באתר תפוז.
~הפורום לא נועד לדיון בעד ונגד הנושא - אנחנו כאן בשביל עצמנו קודם כל.
~לפורום אין הגבלת גיל כרונולוגי, אבל אני מצפה מכולם להפגין בגרות נפשית וטקט מינימלי.
~כל חוקי תפוז כמובן חלים גם פה. ההנהלה אינה אחראית לתוכן הודעותיהם של הגולשים.
 ~בלי המלצות על טיפול הורמונלי מסוים עם מינונים מדויקים - הפורום הוא לא תחליף לקבלת טיפול וייעוץ מקיף מרופא בנושא השינוי ההורמונלי. אפשר לספר על חוויות אישיות לפי הטיפול האישי שלנו ולהתריע על טיפולים מיושנים אבל אי אפשר 'לתת מרשם' דרך הפורום גם אם אתם/ן רופאים, זה לא אחראי ולא חוקי.

(אלונה) יו איפה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טרנסג'נדרס וחברים

שלום, ברוכים הבאים לפורום טרנסג´נדרס וחברימות. הפורום הזה עוסק בנושא הטרנסג´נדרס למיניהם, החל בטרנסיות וטרנסים שעברו/יעברו ניתוח, דרך קרוס דרסרס וכלה בג´נדרקווירים שמסרבים להגדרת מין. מטרת הפורום לספק תמיכה, אוזן קשבת וסביבה חברותית לקהילה הטרנסג´נדרית בישראל.

הפורום פתוח לכל מי שעובר תהליך זה או אחר של שינוי מין, שינוי מגדרי, ביטוי מגדרי, לחברים ובני משפחה, ולכל מי שהגדרת המין/מגדר שלו אינה שגרתית - כולם מוזמנים למסיבה, ללא הבדל דת, גזע, מין, גובה, משקל, שיער או ניסיון.
חלק מחברי הפורום היותר וותיקים מכירים גם מחוץ לדפי הפורום הוירטואליים, ולפעמים משתמשים לעתים בפניות אישיות, בדיחות פנימיות והומור עצמי, אך אין זה אומר שמדובר בחבורה סגורה. כל משתתף חדש מתקבל בברכה! כמו לכל פורום, גם לפורום זה יש חוקים:
~בלי מודעות "היכרויות" על גבי הפורום. לפורום יש לוח מודעות היכרות שנועד למטרה זו.
~בלי פרסומות.
~בלי עלבונות אישיים - אם אתם לא מסכימים עם מישהו, דברו על זה כמו בוגרים.
~בלי שיחות אישיות על גבי הפורום - אפשר להתכתב בעזרת שם משתמש דרך המסרים האישיים או חדר צ'אט כאן באתר תפוז.
~הפורום לא נועד לדיון בעד ונגד הנושא - אנחנו כאן בשביל עצמנו קודם כל.
~לפורום אין הגבלת גיל כרונולוגי, אבל אני מצפה מכולם להפגין בגרות נפשית וטקט מינימלי.
 ~בלי המלצות על טיפול הורמונלי מסוים עם מינונים מדויקים - הפורום הוא לא תחליף לקבלת טיפול וייעוץ מקיף מרופא בנושא השינוי ההורמונלי. אפשר לספר על חוויות אישיות לפי הטיפול האישי שלנו ולהתריע על טיפולים מיושנים אבל אי אפשר 'לתת מרשם' דרך הפורום גם אם אתם/ן רופאים, זה לא אחראי ולא חוקי.

(אלונה) יו איפה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכות הבאות, ברוכים הבאים :) בקרו גם בקישורים, לוח הכרויות  של הפורום, במאמרי הפורום למידע ומדריכים שונים, במילון המונחים, ועוד
כולן וכולם Welcome

המלצות לקישורים מעניינים, בלוגים בתפוז ומחוץ לו, אתרים, פורומים ועוד למען הוספתם לקישורי הפורום, למאמרים ועוד יתקבלו בברכה על גבי הפורום או במסרים אישיים.

שלום, ברוכים הבאים לפורום טרנסג´נדרס וחבריםות וזה לא משנה איך אתם מגדירים את עצמכם: טרנס* או סיסג'נדר, FtM, MtF, קרוס, ג'נדרקוויר או gender-fluid או כל הגדרה אחרת ששכחנו או לא הכרנו.  מטרת הפורום לספק תמיכה, אוזן קשבת וסביבה חברותית לקהילה הטרנסג´נדרית בישראל.
הפורום פתוח לכולנו - מי שעובר/ת תהליך זה או אחר של שינוי מין, שינוי מגדרי, בעלי ביטוי מגדרי מגוון, חברים ובני משפחה, ולכל מי שהגדרת המין/מגדר שלו אינה שגרתית - כולם מוזמנים למסיבה, ללא הבדלים (;
כמו לכל פורום, גם לפורום זה יש חוקים:

~בלי פרסומות.
~בלי עלבונות אישיים - אם אין הסכמה עם מישהו, דברו על זה כמו בוגרים.
~בלי שיחות אישיות על גבי הפורום - אפשר להתכתב בעזרת שם משתמש דרך המסרים האישיים או חדרי הצ'אט כאן באתר תפוז.
~הפורום לא נועד לדיון בעד ונגד הנושא - אנחנו כאן בשביל עצמנו קודם כל.
~לפורום אין הגבלת גיל כרונולוגי, אבל אנו נצפה מכולםן להפגין בגרות נפשית וטקט מינימלי.
 ~בלי המלצות על טיפול הורמונלי מסוים עם מינונים מדויקים - הפורום הוא לא תחליף לקבלת טיפול וייעוץ מקיף מרופא בנושא השינוי ההורמונלי. אפשר לספר על חוויות אישיות לפי הטיפול האישי שלנו ולהתריע על טיפולים מיושנים אבל אי אפשר "לתת מרשם" דרך הפורום גם אם אתם/ן רופאים, זה לא אחראי ולא חוקי.
המשך >>

סקר שיעזור לטרנסיות להשיג ניתוחי נישוי פנים
20/01/2016 | 18:48
2
77
שלום לכולן,

יחד עם פרויקט גילה ונינה הלוי ניסחנו סקר שיאפשר לקדם את מצב מימון קופות החולים את ניתוחי נישוי הפנים בארץ.
http://goo.gl/forms/Xe9zoKnTmW

ככל שיותר נשים טרנסיות שעברו ניתוחי נישוי פנים או שניסו להשיג אותם ימלאו אותו, כך ייטב מצבן של כל הבאות אחריהן שצריכות ניתוחים אלה, כולל אני, שאני נאבקת כרגע להשיג מימון עבורם ולא מצליחה.

נשים שכן הצליחו להשיג מימון מקופת החולים עבור ניתוחי נישוי פנים במיוחד יעזרו לספק לנו עילה חוקית, שכן על פי החוק כל ניתוח שינוי מין שסופק בעבר, יש להמשיך לספק אותו.

אך כמובן שאנחנו רוצות גם לשמוע מנשים שלא הצליחו להשיג מימון מקופת החולים עבור אותם ניתוחים, על מנת לדעת את היקף המצוקה בנושא.

אני באה לפה עם אינטרס אישי עבור עצמי, אבל ברור שסקר זה יעזור גם לכל הנשים הטרנסיות אחרי שיצטרכו ניתוחים אלה. אשמח אם כל מי שזה רלבנטי עבורה שתמלא את הסקר ושתעבירו אותו הלאה לכל מי שזה עשוי להיות רלבנטי עבורה.

בברכה,
רות פלג
חשוב מאד יוזמה ברוכה.
21/01/2016 | 02:58
26
25/01/2016 | 12:46
55
אני עוד רחוקה מהניתוח הזה אבל שכשאני יעשה אני אמלא את הסקר
אז מי בא ל-""כנס המשפחה" 18-20.2? לא שכחו השנה
07/02/2016 | 01:08
13
הכניסה חינם

סקר לגביי חיי המין של טרנסג'נדרים
11/02/2016 | 02:10
1
18
שלום לכולם
שמי איתן גייר אני סטודנט לרפואה באוניברסיטת סגד בהונגריה
כחלק מעבודת התזה שלי אני עורך מחקר לגבי חיי המין של טרנסג'נדרים ואני אשמח אם תוכלו למלא את השאלון הבא
השאלון אנונימי וקיבל את אישור ועדת האתיקה של האוניברסיטה
תודה רבה

(אבל למה עם טעויות כתיב? )
11/02/2016 | 23:15
3
משקפיים
09/02/2016 | 20:38
4
19
שלום לכולם לא הצלחתי למצוא פורום לטרנסצנדרים ומתלבשים אז פירסמתי פה
אני אוהב להתלבש ולהיות אישה בזמני החופשי, ואני מרכיב משקפים רציתי מאוד לעשות משקפי ראייה ומשקפי שמש נשיים שיעשו אותי יותר נשית , אבל אני מתבייש ללכת לחנות ולבחור מסגרות של נשים ,
לכן רציתי לדעת אם מישהו עובד בחנות משקפים שיוכל לעזור לי? או בכל דרך אחרת?
תודה מראש
אין שום בעיה בימינו
09/02/2016 | 21:00
18
אין שום בעיה בימינו שבן יקנה משקפיים נשיות, בשנת 2016  !! אנחנו לא ב - 1940.
התפקיד של המוכר זה למכור לא לשפוט אותך. מציעה לך שתלך לכל חנות שבא לך וזה גם יעשה לך אחלה שיעור בלהיות אמיץ ולא לדפוק חשבון.
פשוט תלמד לעשות מה שבא לך בלי לדפוק חשבון אתה לא עושה שום דבר רע נקודה.
אם באזור גוש דן, אשמח להתלוות לתמיכה ועידוד
10/02/2016 | 01:07
2
20
או על תקן " beard" = שתוכלי להגיד שזה בעצם בשבילי, בחורה-סיס שכמותי

אם כי אולי אתקשה לחוות דעה לגבי מה יותר או פחות "נשי" ,
אבל סומכת עלייך שאת יודעת מה את רוצה.
תודה
10/02/2016 | 07:46
1
13
תודה רבה
אשמח עם תצרי איתי קשר בפרטי ונדבר על זה , יעזור לי מאוד אם תיתלוי אלי
:)
10/02/2016 | 23:04
7
אבקש מהמנהלת שתעביר לך את האימאייל שלי.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:45
2
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

ניתוחים במועד הקובע
08/02/2016 | 14:55
3
27
שלום, במסגרת הקבילה שלי שבבירור אצל משרד הבריאות קיבלתי מייל בו ביקשו לדעת על ניתוחי נישוי פנים בתקופת "המועד הקובע".

תיעוד בכתב של מימון ניתוח נישוי פנים כולל ניתוחי נישוי אף לפני 1.1.94 מאוד יעזור בתמיכת הקבילה שלי.

ניתון ליצור קשר איתי במייל:

או בפייסבוק:

נא לציין מאיפה הגעתן אלי ובאיזה נושא.

אם אין אפשרות לספק תיעוד בכתב, אם מישהי עברה ניתוחי נישוי פנים לפני שנת 1994 וקיבלה מימון עבורם מקופת החולים אשמח אם תמלא את הסקר.

כמו כן לעיונכן המסמך שממנו נובעת חשיבות "המועד הקובע" ניתן להורדה כאן.

לא יודעת אם יש פה מישהי שעברה ניתוח בזמן הזה שצופה בפורום ועוד יש לה תיעוד בכתב שהניתוח מומן, אבל אני מנסה בכל זאת. תיעוד בכתב יהווה את העזרה המשמעותית ביותר.

רות
תגידי, שאלת גם ב"מעברים" ופרויקט גילה?
09/02/2016 | 00:45
2
13
הם שומרים על קשר עם חברות שהן "אחרי", כי פה זה בעיקר "לפני" ...
אני בקשר מתמיד איתם
09/02/2016 | 00:51
1
16
אני בקשר מתמיד איתם ואמרתי להם שאני צריכה עדות בכתב לדברים האלה. להם אין, אבל קיבלתי הצעות לאנשים לפנות אליהם שאולי סיכוי קטן שלהם יהיה. כאמור, קיבלתי את המייל הזה רק היום. אנסה ליצור קשר איתם מחר.
מצוין. בהצלחה
09/02/2016 | 01:24
8
טרנסמן
03/02/2016 | 13:18
1
50
אהלן אהלן, 

אשמח להכיר טרנסמן מאיזור המרכז.

אחלה יום, 
קצת יותר פרטים לא יזיקו...
04/02/2016 | 00:24
32
מה \ למה \ כמה \ לאיזו מטרה \ מי אתה - וכו' ?

אם מדובר במודעת היכרות רומנטית\חברית - יש את לוח הכרויות.

רות פה ?????????
29/01/2016 | 00:50
7
65
.
כן
08/02/2016 | 14:46
6
23
התכוונת אלי?
כן בדיוק אלייך, מה שלומך ?
08/02/2016 | 15:00
5
22
איך הולך לך השינוי ? את עוברת בקרוב את הניתוחים ?
הקבילה שלי עדיין בבירור
08/02/2016 | 15:08
4
21
אני בסדר, העיסוק בוידאו בלוג שלי לאחרונה עוזר לי וגם שאני ממשיכה לאכול בריא ולעשות ריצות.

הקבילה שלי במשרד הבריאות עדיין בבירור. אני אמורה בעקרון לקבל תשובה עד ה-18 בפברואר. בדיוק פרסמתי שרשור חדש פה בפורום בו ביקשתי לדעת אם יש פה נשים שעברו ניתוחי נישוי פנים בתקופה שנקראת "במועד הקובע" שזה לפני ובסמיכות ל-1.1.1994.

כל תיעוד בכתב שניתוחי נישוי פנים בוצעו ומומנו על ידי קופות החולים בתקופה זו יתמוך בקבילה שלי משמעותית ואשמח לקבל אותו ולהעביר אותו הלאה למשרד הבריאות.

בביקור האחרון אצל האנדוקרינולוגית העלו לי את מינון ההורמונים, אך אחרי שנתיים אני כבר לא מצפה לשינוי נוסף מהם.

בתאוריה אם יאשרו לי את הקבילה, אז יהיה לי ניתוח ראשון במצח בסוף מרץ, ואז ניתוח אף באוגוסט או בדצמבר, תלוי אצל מי אחליט להתנתח אצל מיכאל וולף באוגוסט או אצל אלון לירן בדצמבר ואם בקבילה יאשרו לי גם את הניתוח אף. חוץ מזה יש לי ניתוח גרוגרת ביולי שזה הניתוח היחיד שכרגע קיבלתי אישור עבורו אז הוא כן אמור לקרות בלי כמעט ספק.

רות
אהה מה את אומרת
08/02/2016 | 19:08
3
18
והניתוח גרוגרת לא מספיק לך ? ראיתי בתמונות שאת כבר נראית ממש אישה.
גם ניתוח תחתון את הולכת לעשות בקרוב ? זה מאשרים ?

תודה
08/02/2016 | 19:23
2
20
אני לא מרגישה שאני ממש נראית אישה עדיין, גם כשאני מסתכלת במראה וגם מזהים אותי כל הזמן ברחוב כגבר.

ניתוח תחתון עדיין אין לי זימון עבורו... כנראה יקח הרבה זמן. לא ממהרת אליו. רוצה קודם להגיע לנראות עוברת. בהתחשב בזה שהתור האחרון שלי לניתוח אף אפשרי הוא בדצמבר, כל הניתוחים שלי מפוזרים לאורך כל שנת 2016, אז אם אעשה ניתוח תחתון זה יהיה כנראה מתישהו ב-2017, במיוחד כי עוד לא קיבלתי זימון אליו.

אני לא יכולה לדעת בודאות שמאשרים ניתוח תחתון כי עוד אין לי טופס זימון שעל בסיסו יכולתי לבקש התחייבות מקופת החולים, אבל עד עתה כל הפגישות שלי בוועדה לשינוי מין בהקשר לניתוח התחתון אושרו, בניגוד לפגישות סביב הניתוחים האחרים... אז רוב הסיכויים שיאשרו. במיוחד בהתחשב בכך שהנימוק לשלילה עד כה היה "ניתוח לשינוי מין בסל הבסיסי. ניתוח מצח\אף לעומת זאת אינו בסל". כלומר, עם ניתוח תחתון אין להם פה ממש מרחב תמרון רב, שכן השם הרשמי שלו זה ניתוח לשינוי מין... אבל הבנתי שגם זה יכול לקרות. לקופות החולים יש זכרון קצר, כי לפי החוק כל הניתוחים שסופקו קודם לפני "המועד הקובע" כאמור צריכים להמשיך לספק אותם, אז אינטרס של קופת החולים לטעון שמעולם לא סיפקו אותם... והבנתי שכבר היו מקרים שניסו לטעון כך כדי לא לממן אפילו ניתוחים תחתונים.

ואז לכי תמצאי כמה אנשים ששמרו על הטופס 17 שלהן ובמקרה צופות בפורום ורוצה לשלוח את זה כדי שתראי להם "הנה, זה מומן בעבר. עכשיו אתם חייבים לממן לי". או אפילו אחת כזו... אולי בכל זאת יהיה מענה לבקשה שלי.

אני בכל מקרה אדע לשמור על הטפסי 17 שלי בדיוק עבור לעזור לאחרות להשיג את הניתוחים האלה בעתיד, אם יאשרו לי. זה כנראה לא בר תוקף כמו ניתוח לפני "המועד הקובע" אבל זה יותר טוב מכלום... ועותק של הטופס 17 לניתוח גרוגרת שלי אני שומרת היטב.

אולי כדאי לעשות מאגר טפסי 17 של ניתוחים כאלה לשימוש בתביעות.
יש לי שאלה
08/02/2016 | 19:51
1
16
מה הכוונה מזהים אותך ברחוב כגבר ? מה הם לא רואים שאת מתלבשת נשי ועם שיער ארוך ? לא הבנתי איך זה.
קודם כל טוב שיש לך את הניתוח גרוגרת, אולי בנתיים אם מאשרים שווה לך לעשות את הניתוח התחתון ואחרי זה את הפנים עד שיאשרו לא ?
אם את בת 37 עדיף לך לעשות את זה כמה שיותר מהר.
אני מניחה
08/02/2016 | 20:01
19
אני מניחה שהם רואים את הלבוש שלי והשיער ועדיין בגלל מבנה הפנים רואים גבר. הקול שלי גם קצת מסגיר אותי ואני עובדת עליו אבל זה קורה לי גם בלי אני פותחת את הפה. אם אני שמה גם איפור אז הם פונים בהתחלה כגבר ואז מתקנים. יש כנראה איזשהו שיפור אבל זה עדיין לא שם.

הסיבה העיקרית לחכות עם ניתוח תחתון עד הסוף היא שאחרי הניתוח התחתון הם יכולים להגיד שעשית כבר את השינוי מין שלך, את לא צריכה עוד ניתוחים ואז אף אחד לא ירצה לעזור לך לזכות בשום תביעות. את זה שמעתי גם מטרנסית ותיקה שאמרה "אל תעשי תחתון עד שלא תסיימי עם כל היתר" בהקשר לזה שאני לא מצליחה להשיג התחייבות.

אני בת 36, אבל בקצב הזה ניתוח תחתון בהחלט יהיה לי בגיל 37.

חוץ מזה שאני מרגישה הכי הרבה דיספוריה לגבי הפנים והרבה פחות לגבי איבר המין. יהיה טוב עבורי לגמור עם הפנים קודם ועל בסיס איך שארגיש אחרי זה אחליט אם אני באמת חייבת גם ניתוח תחתון.
לחדש את הבגדים בארון - בזאר "אדם לאדם" 22-23.1
18/01/2016 | 01:08
11
63
בזאר יד שנייה של "אדם לאדם" - כל פריט מוצא בית חדש. בגדים, ביינדרים, מצעים, כלי בית, צעצועים ומשחקים.
אפשר למסור בגדים, אפשר לקחת בגדים, אפשר גם וגם! תרומה החל מ2 ש"ח תתקבל בברכה.

22.1 שישי: 10:00-17:00
23.1 שבת: 10:00-18:00
במרכז הגאה בגן מאיר, תל אביב

נא לא להביא ספרים או מוצרי חשמל.
לא מתחברת ליוזמות האלו.
20/01/2016 | 06:23
10
51
היה עדיף במקום להתיחס לקהילת הטרנסיות כפושטות יד נצרכות,
להרים יריד העסקה של מעסיקים גיי פרנדלי, עם דגש על מציאת עבודה לטרנסיות.
מזל שיש גם וגם.
21/01/2016 | 02:50
9
41
קהל יעד של הבזאר זה כל אנשים באשר הם, בלי קשר להתשייכות קהילתית:
הומלסים, היפסטרים שמחפשים אופנת וינטג', טרנס* שלא מרגישים בנוח בחנויות בינאריות ושיפוטיות, "ירוקים" אנטי-קפיטליסטים, הורים לילדים שגדלים וצריכים 4 החלפות מלתחה בשנה, חבר'ה שבאים בשביל החברותא - you name it 

וחוץ מזה - מה את עושה עם חפצים מיותרים שלא משתמשת בהם? לא עדיף להעביר הלאה?
"יד שניה" זו צורה מצוינת של מיחזור וחסכון של משאבים מתכלים.
לחצילונית
21/01/2016 | 10:59
8
42
לא זכור לי שיש ב2016 בעיה לטרנסית להכנס לחנות ולקנות בגדים, להפך.
שוב חוסר התחשבות?
21/01/2016 | 13:42
6
36
לא כולם כמוך. לא לכולם קל להיכנס לחנות בגדים ולקנות בגד שלא תואם למגדרם כשהם עוברים כבני המין הביולוגי.
כן יש טרנסים עם בעיה להיכנס לחנויות גם ב 2016 עם כל הטרנספוביה שמסתובבת.
שמוכרות מציעות לאישה טרנסית לפני תהליך בגדי גברים כשהיא מעוניינת בכלל בשימלה ומוכרת אומרת לה "אבל זה לנשים"
אין לכולם את האומץ שלך. תתחילי להפנים שהם זה לא את.
מה זה אומץ?
21/01/2016 | 16:51
5
46
שוטר שיוצא להלחם במחבל חמוש צריך אומץ, בסה"כ דיברתי על קניית בגדים, ברור שאם תכנס טרנסית שנראת גבר לכל דבר ועניין יפנו אליה בזכר ויפנו אותה למחלקת הגברים, אבל זה לא מתוך רוע, אלא כי ככה היא נראת. אותה טרנסית עם כל הרצון הטוב, צריכה לנחות ולהיות מציאותית. לפעמים צריך לקחת את החיים בפרופורציות הנכונות, אז פנו אלייך בזכר, אז מה? אז הפנו אותך למחלקה הלא נכונה, את מי זה מעניין?, צריך להתמקד במטרה שלשמה הגעת. וכמו שכל נערה מתבגרת קונה בגדים גם טרנסית יכולה.

את חיה בסרט שלכולן יש את החוסן הנפשי שלך.
21/01/2016 | 22:57
1
42
כמו שאמרתי. תפנימי שהםן זה לא את.
לא ממשיכה את השיח איתך, מבחינתך הכל קליל ונחמד, ואןכל להגיד לך שגם לי היה תהליך קל כי הייתי חזקה, אבל אני לפחות מודעת לסובבים אותי ומודעת לזה שיש אנשים שהם לא כמוני וקשה להם.
להגיד להרים שיתפסו את עצמם בידיים זה הכי קל, אבל את לא יודעת כמה שזה קשה להם ואת לא מראה ולא טיפה אמפתיה לעניין, כמו שאמרתי אז, חוסר התחשבות.
אבל את כבר מבוגרת... מי אני שאחנך אותך.
בגילך כבר לא משנים אופי.
להגיד לאחרים* ולא מראה ולו טיפת אמפתיה*
22/01/2016 | 13:17
15
אני קוראת אותך ומתחילה לחשוב שקיבלת על עצמך משימה סודית
22/01/2016 | 09:21
2
43
איך אפשר להיות כל כך חסרת אמפתיה לאחרים?
איך אפשר להיות כל כך מרוכזת בעצמך ורק בעצמך?
בהתחלה חשבתי שהדעות שאת מביעה אולי מעט קיצוניות בעבורי אבל כבדתי את דעתך, חשבתי שכשתרגישי נוח הפורום ותכירי קצת את הנפשות שמסביבך הקיצוניות תעבור לך.

אני לא שופטת אותך אבל האגו טריפ וחוסר ההבנה והאמפתיה לאחרות שאת מציגה היא לא נעימה וממש לא מעודדת לקרא את תגובותייך.

רוזי

רוזי יקרה - תני לה זמן
24/01/2016 | 14:01
1
37
יקירתי
המסע המיגדרי מצריך זמן רב, לכל אחת, מרגע ההבנה "אני אשה" ועד לשלב בו אני ממשת את המהפך השלם ומתחילה לחיות כאשה בחיי היום-יום. לחלקנו נחוץ הזמן לשינויי מראה, שיער, מרקם-עור, חזה, פנים, התאמת לבוש ואיפור, ולכולנו - נחוץ המון זמן לשינויי תפיסות עולם ודרכי התנהגות אליהם "אילפו אותנו" בתור "בנים מוצלחים". לא קל להיפטר מהגישה הפיקודית-גברית, שלא אחת נעדרת התחשבות בחולשות מצוקות ומיגבלות והסובבים אותנו. במיוחד נכון הדבר לאלו שעלו בסולם הפיקוד והניהול והתרגלו לדרבן אחרים/ות "בלי לעשות להם הנחות". הליטוש הנשי שנועד להוריד את הקוצים איננו מסתיים באפילציה, אלא בשינוי מקצה לקצה של הסגנון בו אנו מניעים אחרים/ות לפעולה. כל אחת צריכה לממש כאן בעיקר את הביקורת העצמית לגבי התנהגותה שלה, מאחר שהעבודה רבה ועצומה, ותמיד יימצא מקום לשיפור - אצל כל אשה איכותית אשר ממשיכה לבחון את עצמה ולהשביח עוד.
בקיצור - תני לה זמן - ותראי איזה אוצר היא תהיה לכל באות/באי הפורום. יש לה המון מה לתרום ונחוץ לישם רק כלל אחד פשוט: "טיבו של הוורד, היפה הריחני והזקוף, לצמוח עם קוצים - ואותם מורידים לפני הגשת הוורד לחברים/ות"
בהצלחה

איזה יופי כתבת - בול בפוני
25/01/2016 | 13:08
28
זמן סובלנות וגם סבלנות יש לי בשפע.

רוזי
באיזה צבע השמים בעולם שלך? כי זה בטוח לא העולם בו אני חיה...
22/01/2016 | 01:42
38
"האזהרה" - פרק חשוב באתר של לין קונוויי
24/01/2016 | 08:12
2
77
האתר של לין קונוויי www.lynncomway.com מעניק המון ידע ומידע לכל מי שמתעניין במסע המיגדרי, בין אם למען עצמו ובין אם כדי להבין ולעזור לאחרות/ים.
פרק חשוב באתר הזה נקרא "האזהרה" והוא דן בא/נשים שעברו מהפך מיגדרי פזיז גילו שעבורם זה היה משגה נוראי, ונאלצו לנסות לסובב את הגלגל אחורנית - זה לא כל כך עובד 
אחד הפסיכיאטרים המובילים בלונדון נהג להתחיל את הבירור לגבי נכונות המעבר המיגדרי מגבר-לאשה עם חפיסת אסטרוגן: "קח שבוע, חזור וספר לי איך אתה מרגיש עם זה". תשעה מעשרה חזרו בטענות "אי אפשר לדפוק עם הזבל הזה" והדיאגנוזה הייתה פשוטה: "אתה לא אשה אלא גבר עם פנטזיות - לך ושחק בפנטזיות, אבל אל תנסה להיות אשה - אתה לא !!!". אחד מעשרה חזר ואמר "נפלא - סוף סוף התחברתי לעצמי, רגועה ושלמה" -  "את אשה, וזקוקה לכל התהליך".
הרבה נשים שנולדו טרנסג'נדר, והתחילו במסע להיות "אשה" נטו - חוו זאת, בלי חשש להשפעות על חשק מיני ושאר שטויות (אגב, פרוגסטרון עוזר ...).

חשוב מאד לקרוא היטב את פרק "האזהרה" ולעשות תהליך זהיר שקול ונכון - תיקונים זה נורא כואב !                    בהצלחה

אהבתי
24/01/2016 | 21:38
17
חצי תודה...
27/01/2016 | 23:32
27
אז ככה :

קודם כל - תודה על זה. זה חשוב  + מעניין.
ועכשיו ההשגות :
1.  הלינק לא עובד :D 
2. אני לא "דופקת" בד"כ ולא מתייחסת לזין שלי (סליחה על השפה) כמשהו קדוש או  משמעותי בכלל בכלל. ולא מתלבשת לצורך פטיש מיני.. מרגישה טרנסית, ועם כל זאת לא בטוחה שזה 100 אחוז אני. כלומר , לא מרגישה 100 אחוז אישה. אבל גם לא גבר.
ככה שהעניין הזה של 9 מתוך 10 גברים אמרו "אי אפשר לדפוק עם הזבל הזה" ושטויות - לדעתי זה מוגזם.
יש הרבה דילמות גם באמצע.
בלי קשר - הנושא של שינוי מין והתחרטות - זה נושא מרתק ותודה על העלאת הנושא.
איך מעבירים למשפחה?
23/01/2016 | 07:53
2
88
אני מתחיל שוב להרגיש שאני גבר. אבא שלי אומר לי ש''אבל זה עבר''. אחי מתעלם. אני יוצא מדעתי. מה עושים?!
אם אתה בטוח שאתה
23/01/2016 | 15:34
1
69
אם אתה בטוח שאתה גבר, פשוט תגיד להם שזה מה שאתה , תעשה את הצעדים המתאימים ותתמודד איתם.
אחים שלי התעלמו. פשוט
24/01/2016 | 07:18
59
ואבא שלי חשב שזה עבר לי
שאלה חשובה בקשר להורמונים
23/01/2016 | 12:27
1
77
כבר מזמן חשבתי על לקיחת הורמונים נשיים. הדבר העיקרי ש...היססתי בגללו בין עוד מספר לבטים היה: ירידה בחשק המיני כתוצאה מכך. אני קורא/ת דברים סותרים בנושא לפעמים.... בין היתר: טראנסית שהיא כולה בת 20 אמרה לי לא מזמן שהחשק המיני יורד משמעותית. למה זה אמור להיות ככה?
ופה למשל קראתי שאם נוטלים אסטרוגן ולא נוטלים במקביל 'חוסם טסטוסטרון' אז זה לא פוגע בחשק המיני וש'טראנסיות עובדות' עושות כך כדי לתפקד עם ה...איבר.)
חשוב לצורך העניין לציין שגילי הביולוגי הוא כבר מעט מעל 40, אם כי נראה/ית הרבה פחות. ואגב, הליבידו/החשק המיני שלי חזק מאוד. חשוב לי להיות כמה שיותר נשי, אני גם ככה בחור עדין מאוד, אבל חושש/ת להיות בובה יבשה וקפואה חסרת להט מיני.האם זה מה שקורה עם נטילת ההורמונים?  בנוסף, הייתי שמח/ה מאוד לקבל מידע על ההשפעה של ההורמונים על השיער, שיער הגוף (בו אני מטפל/ת באופן של הסרה לצמיתות) שיער הפנים ואף שיער הראש, יש לי אומנם שיער מלא אך הוא מסולסל וקשה/עיקש ביותר.
יותר מאשמח לשמוע מנסיונכן העשיר מהחיים עצמם ומההתנסות שלכן. לפני שאגש (מקווה שבקרוב) לייעוץ מקצועי. דחיתי את העניין עוד כי עלי לטפל בכל מיני בעיות 'טכניות/פיזיות' שקשורות בתכונות הגבריות כגון: שיער פנים ועוד.
אשמח לתשובות מאירות עיניים. תודה, 'ערן' (בנתיים)

השפעה על החשק משתנה בין אנשים
27/01/2016 | 21:19
27
חשק מיני או "תפקוד" מיני - אני לא אומר שזה לא חשוב, אבל מוזר לי אם זה הדבר שמבחינתך יכול להוביל להחלטה האם לעשות שינוי מין או לא.

אצל איזה איש מקצוע הכי כדאי להתחיל, לטרנס האם דר אילנה ברגר?
17/01/2016 | 02:00
8
67
אילנה נפלאה אבל...
17/01/2016 | 20:51
2
81
היא כנראה תרצה כמה מפגשים לפני שתיתן לך המלצה להתחלת טיפול הורמונלי
זה גם תלוי בגיל...
היא באמת טובה ויש לה הרבה קשרים שיכולים לעזור :)

אילנה ברגר
17/01/2016 | 21:17
1
52
מעולה, תודה רבה...
ידוע אולי כמה היא גובה למפגש?
לגבי גיל אני בת 30...בקרוב (לצערי) חחח
17/01/2016 | 21:22
42
קודם כל תזמיני תור לרופאה אנדוקרינולוגית
18/01/2016 | 01:35
4
56
בזמן שתחכי לתור - יהיה לך מספיק זמן להתלבט על כל השאר

וברצינות, מה בדיוק את שואלת?
עם מי להתייעץ לגבי התהליך של שינוי מין באופן כללי?
מי יכול לתת לך את מכתב חוות דעת?

תמקדי קצת, בבקשה
כן, כרגע להתחיל טיפול הורמונלי.
18/01/2016 | 04:35
34
כל רופא אנדוקרינו' של "מכבי", או רק דרך הוועדה בתה"ש?
18/01/2016 | 04:49
2
29
למעשה, בשביל אולי לחסוך זמן, מומלץ גם וגם
18/01/2016 | 18:30
1
58
1) דרך מוקד של מכבי להזמין תור ל:
ד"ר איריס יעיש
או
ד"ר יעל סופר
(במוקד יגידו האם צריך טופס 17)

2) לקבוע פגישה עם ד"ר דליה גלבוע מהוועדה לשינוי מין של תה"ש, שכן הוועדה גם יכול לתת מרשם להורמונים, ויכול להיות שהתור אליה יהיה מהיר יותר.

שימי : לפגישה עם אנדו' צריך להגיע עם בדיקות דם מיוחדות ומעודכנות + מכתב ממטפל (פסיכולוג, פסיכיאטר, עו"ס קליני) על כך שאת מבינה את ההשלכות של הטיפול ההורמונלי (+ טופס 17, לפי המוקד).
תודה רבה, אני אשתמש בעצות שלך...
18/01/2016 | 18:59
27
האם זה אפשרי שאקבל שלילה ברמת משרד הבריאות?
13/01/2016 | 22:34
27
98
אני עברתי את הוועדה לשינוי מין ואני כבר 7 חודשים במאבקים עם קופות החולים להשיג אישור התחייבות לניתוח נישוי אף ונישוי מצח שלי. ביום שני הגעתי סוף סוף לשלב שהתאפשר לי להגיש ערעור לנציב קבילות הציבור של משרד הבריאות דרך מרכז הסיוע בתל השומר. האם יש סיכוי שזה ישלל גם ברובד הזה? האם יתכן שימרחו אותי חודשים עד שיתנו לי תשובה כמו שקרה לי עם קופת החולים שלי? (מכבי)

אני מנסה לפחות להבין אם היה מקרה כלשהוא שמישהי קיבלה שלילה ברובד נציב קבילות הציבור של משרד הבריאות, או אם עד עכשיו לפחות ברובד הזה היה אישור.

על פי המידע של עורכת הדין במרכז הסיוע של תל השומר, הייתה רק אחת שפנתה לקבל עזרה ממנה לפני, והיא קיבלה תשובה חיובית בערעור הראשון תוך חמישה ימים. בעוד במקרה שלי הערעור הראשון למכבי לקח חודש עד שקיבלתי תשובה עבורו, והיא הייתה שלילית.

אם ישללו לי ברובד משרד הבריאות, האם אני אהיה הראשונה שזה קורה לה?
קנאת סופרים תרבה חוכמה
14/01/2016 | 07:55
2
134
בוקר טוב יקרה
כל פנייה יש להפנות תמיד לכמה מכותבים, גם בקופת החולים הישימה, גם במשרד הבריאות, גם למשרד מבקר המדינה, גם לוועדת הכנסת הישימה לנושא, ו/או לכמה חברי כנסת. 4-5 מכותבים זה המינון המקובל.

לרוב, תקבלי מחלק מהנמענים  תשובה "העברנו את פנייתך ....", שפרושה לחץ רב-כיווני על הגוף הבירוקרטי האמור לטפל בך. הגוף האמור לטפל בך יתאמץ לא להתבזות, ולעשות את המוטל עליו ביעילות ובאופן מיטבי. זה בדוק - בהתבסס על הרבה שנות ניסיון, המון פניות, והמון תיקונים לקלקולים במדינתנו הקטנה והאהובה. זו המדינה שלנו, ועל כולנו להתאמץ ולשפר אותה
בהצלחה
אוקי
14/01/2016 | 14:43
1
35
הגשתי את הקבילה דרך עו"ד אורטל זהבי במרכז הסיוע להשגת טפסי 17 בתל השומר. היא יכולה להיות בקשר רק עם קופות החולים ועם משרד הבריאות, אך השגתי אישור ממנה לפנות לגורמים נוספים.

נכנסתי לאתר של משרד מבקר המדינה, ומילאתי שם טופס קבילה וצירפתי קבצים.

שלחתי אימייל עם כל הקבצים הרלבנטיים אל מירב מיכאלי, תמר זנדברג והוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי שבדיוק ביום שני האחרון דנה בקהילה הטרנסג'נדרית, וצירפתי לתכתובת גם את דליה גלבוע, נינה הלוי ורויטל עמיעז מהוועדה לשינוי מין וכן את עו"ד ממרכז הסיוע דרכו הגשתי את הקבילה.

זה כנראה יהיה מספיק?
מעולה
14/01/2016 | 15:07
32
כך בדיוק פועלים מול כל עובד ציבור שלא מגיב לעניין תוך 14 יום כמתחייב בחוק.
בפנייה הראשונה כדאי לערב שני גורמים לפחות, בשנייה והלאה 4-5 גורמים,
אך מול גורמים "סחבתיים" מועדים מתחילים בארבעה נמענים לפחות. זה בדוק מול בנקים, משרדי ממשלה, הליך חקיקה שנתקע בכנסת, ועוד. המסע המיגדרי מצמיח כוחות
חבל על המאמץ
14/01/2016 | 21:54
23
46
את מתאמצת כלכך לקבל את זה דרך הוועדה כי זה חינם, אבל את מתעלמת לגמרי מחוסר הניסיון בארץ, ולתקן ניתוח כושל הרבה יותר קשה מלעשות אותו כמו שצריך מהתחלה.
אם את כבר עושה את כל הבלגן הזה עם עורך דין, תבקשי מימון מהקופה ושאת תבחרי מנתח מיומן מחו"ל.
זה דרך עו"ד של תל השומר
14/01/2016 | 22:29
22
31
אני לא משלמת לה, זה מטעם מרכז הסיוע של תל השומר שמשרת את האינטרס שלהם. כמו כן, חוק בריאות ממלכתי מכסה רק ניתוחים שמבוצעים בבתי חולים ציבוריים.
עוד שיקולים
14/01/2016 | 23:19
21
36
אין לי דרך לשלם על זה. זה או דרך הוועדה, או כלום ודרך הוועדה זה אומר ניתוח בבית חולים ציבורי, אלא אם כן לא מתאפשר לעשות את הניתוח בבית חולים ציבורי, למשל במקרה של ניתוח באיבר מין מנקבה לזכר, אבל זה לא רלבנטי עבורי כאישה טרנסית... והבנתי שדווקא הרופאים בארץ יודעים לעשות רינופלסטיה טובה, וגם אם בניתוח המצח יורידו לי פחות מאשר היו מורידים לי בחו"ל, זה עדיין יהיה הרבה יותר טוב מכלום. מעבר לכך, הבנתי שמבחינת סיכון לסיבוכים, הסיכון נמוך אצל רן יהלום. יכול להיות שהתוצאה לא תהיה מספיק שונה ממה שיש לי עכשיו, אבל זה יותר טוב מכלום וזה בטוח.
קשה לי להאמין
15/01/2016 | 06:33
20
35
שאת עומדת ללכת לניתוח כי זה מה יש, ואת מסכימה להסתפק בתוצאה בינונית עד בלתי ידועה, בזמן שאת יודעת בוודאות שיש אופציות טובות יותר.
את לא עובדת?
יופי לך שאת לא מאמינה
15/01/2016 | 08:20
19
32
תוצאה בינונית עד בלתי ידועה: יש רופא כלשהוא שיגיד לך אחרת, גם אלה היוקרתיים ביותר והמבוססיים ביותר בתחום? כולם אומרים שכל מקרה בפני עצמו ואי אפשר לדעת איך יצא בגלל איך שהרקמות יתרפאו סביב השינויים בעצמות. בדקתי טוב טוב את הרופאים, בטיחותית הם סבבה. רינופלסטיה וכרונדופלסטיה הם יודעים לעשות לגמרי סבבה. הספק היחיד הוא לגבי ניתוח המצח, וגם לגבי זה ביררתי, שלמרות שהם לא יודעים לעשות הסרה, שיוף והחזרה של הסינוס כמו שהרופאים המתקדמים בחו"ל יודעים... הוא כן יודע להכניס פנימה את עצם הסינוס ולקצר אותה, כך שאפקטיבית זה מקנה לו אפשרות לשייף אותה כמות כמו בטכניקה שמקובלת בחו"ל. למה את מניחה שהמנתחים בארץ לא מספיק טובים? אני לא רוצה להיות דוגמנית, מספיק לי שתהיה לי נראות עוברת כאישה בלי שיכערו אותי ובלי שיפגעו לי בתפקוד. דוגמנית אני לא אהיה בכל פאקינג מקרה, אני בת 36 וקרחת.

כמה זמן עוד אני אמורה לחכות כדי לעשות את המעבר? כמה זמן עוד יקח לי לחסוך את עשרות אלפי הדולרים כדי לעשות את זה במימון עצמי בחו"ל? ומה אני אמורה לעשות בינתיים שאני משתגעת מהגוף שלי? ואיך אני אמורה להשיג עבודה כשכולם אומרים לי "תבואי בנראות גברית אם את רוצה לעבוד". גם זה אני אמורה לסבול? אולי תתחילי להגיד לי כמה אני דפוקה שאני בת 36 ואין לי כסף לשלם על הניתוחים שלי.

יאללה, ההתנשאות הזו עלי ועל רופאים בארץ מיותרת וככה הרפואה בארץ בתחום הזה אף פעם לא תתקדם עם גישה כזו. כן, הרופאים נוטים להיות קצת שמרנים ובשם הבטיחות יתכן שיגלחו קצת פחות, אבל מצד שני זה יתרון כי אז יש יותר בטיחות, וזה גם יתרון מבחינתי שככל שהשינוי קטן יש יותר סיכוי שהתוצאה תראה טבעית, גם אם יקרה המקרה הגרוע ביותר שלא שייפו מספיק, זה גם יתרון מבחינתי שזה בארץ איפה שאני יכולה לקבל עזרה מאנשים שאני מכירה.

אני לא באה לשכנע אותך, תעשי מה שאת רוצה ומה שנראה לך. אבל שאני אומרת לך שזה או זה או כלום, זה מה יש, זו הסיטואציה שלי, זה לא רלבנטי ולא עוזר לי שאת מתנשאת עלי ועל הרופאים בארץ ומתנהגת כמו אליטה כזו כאילו שברור לגמרי שצריכה להיות לי גישה לניתוחים מהמנתחים הכי בכירים בתחום, כאילו אני איזו קייטלין ג'נר.

אני לא נהיית צעירה ואני רוצה להתחיל לחיות כבר.
תראי
15/01/2016 | 08:45
18
34
מה שאני מתכוונת זה שיש לך פנים שנראות יחסית בסדר, את לא איזה בריון מתאגרף, לדעתי הקיצוניות קיימת בעיקר בתפיסה שלך, באיך שאת רואה את עצמך. התמונת פרופיל שלך מקסימה בעיניי. לדעתי את צריכה קודם כל למצא עבודה, וזה טבעי שזה יהיה קשה בהתחלה, אבל לחסוך לניתוחים כאלו זה עניין של שנה שנתיים, לא סוף העולם. אז נכון זה לא יהיה קל עבורך בתקופה הזו, אבל שתתנתחי אצל הטוב שקיים ותקבלי את התוצאה הטובה ביותר בזכות ולא בחסד, אני סמוכה ובטוחה שאת תהיי מרוצה ביותר. את עשית החלטה שגויה שהתחלת את התהליך בגיל מאוחר, איבדת המון, אבל לפחות את המעט שנשאר תעשי כמו שצריך, ומוטב שלא בצורה אמפולסיבית. גוף יש רק אחד, ותמיד תזכרי ניתוח כושל הרבה יותר קשה לתקן מלעשות אותו כמו שצריך מההתחלה.
אני לא יודעת איזו עבודה
15/01/2016 | 09:09
17
45
אני לא יודעת איזו עבודה את מצפה שאשיג שתאפשר לי לחסוך את הכסף הזה תוך שנה שנתיים כשאני צריכה תוך כדי גם לשלם שכר דירה, אוכל, הוצאות שוטפות ועל פאה נורמלית לפחות פעם בשנה. זה יותר בסגנון ארבע שנים במקרה הטוב שאצליח למצוא עבודה ולהחזיק בה, יותר אם לא אצליח בזה. זה שאני לא נראית כמו בריון לא אומר שנשאר לי הרבה זמן להראות צעירה יחסית וככל שאני מחכה יכולת הריפוי של הרקמות שלי יורדת. לגבי זה שנזכרתי בגיל מאוחר, לא ידעתי שאני אישה עד לפני ארבע שנים. הייתי עסוקה מדי בסרט שאני לא שווה כלום כדי לגלות את זה על עצמי בכלל. רק לפני ארבע שנים יצאתי מהבית והיה לי שקט נפשי מההורים שאפשר לי לגלות את זה. אם אבא שלי היה רואה את זה קורה, הוא כנראה היה מנשל אותי לפי איך שאני מכירה אותו ועכשיו זה מאוחר מדי לבדוק את זה מסיבות שלא אכנס אליהן. במקרה או שלא במקרה זה הסתדר עבורי לקרות שהבנתי את זה כשהוא כבר היה מחוץ לתמונה עבורי. אולי בתת מודע שלי ידעתי שזה מה שיקרה ולא אפשרתי לעצמי להיות מודעת לכך שאני אישה. כל זה רכיבים בסיטואציה שלי שאת לא יודעת ואני מוצאת את עצמי חייבת לחשוף כדי להצדיק את המקום בו אני נמצאת. באמת שאני כבר לא כל כך צעירה ואני לא יודעת אם את קרחת ויודעת כמה זה מכה להוריד את הפאה כל יום ולראות כמה גברית את נראית בלעדיה אבל את חייבת כי אחרת זה מגרד והפאה נשחקת מהר אם מנסים ללבוש אותה סביב השעון ואז זה עולה עוד כסף שאין לי הרבה ממנו. אולי את כן יודעת איך זה ואולי את לא יודעת. שבמקרה הטוב ביותר אני אראה כמו אישה רק במשך חלק מהיום, גם אם כל הניתוחים יצליחו. ובתמונת הפרופיל אני מהנדסת בדיוק זווית ותאורה שמציגה אותי הכי נשית והכי מחמיאה אבל במציאות ישר מזהים אותי כגבר למרות שאני לא זזה באופן גברי וגם לפני שאני פותחת את הפה כך שאני יודעת שזה לא הקול שלי שמגביל אותי אפילו שבהחלט יש לי עוד מה לעבוד עליו.

אני עייפה כבר מלחכות וזה לווא דווקא יהיה שנה שנתיים. זה יכול להיות גם שמונה שנים או יותר ואני כאמור בת פאקינג 36 וקרחת. אם אני נראית צעירה יחסית עכשיו, זה לא יחזיק עוד זמן רב.

וכל פעם אני צריכה להסביר את כל הדברים האלה מחדש ולחשוף פרטים מביכים על עצמי כדי להצדיק את זה שהאופציות שלי מוגבלות.
מקסימה שכמותך
15/01/2016 | 21:17
16
47
למזלי את השינוי שלי התחלתי בגיל צעיר, ויש לי (טפו טפו טפו) שיער מלא שנראה נשי ומדהים, הגוף שלי מאוד נשי, ולא כלכך זכור לי שאי פעם ממש נראתי כמו בן. מעולם לא היתה לי בעיה למצא עבודה, אחרי קצת פיתוח קול הקול שלי עבר יחסית טוב בטלפון, והחזה שלי טבעי לחלוטין, יותר מחצי חיים חיה כאישה באופן מלא, ואנו באותו הגיל. כלכך חבל לי וכואב לי לראות אותך כואבת ומתייסרת, הלוואי שהגורל היה אחרת. כיום הגיל מתחיל לדפוק בדלת, והפנים הנעריות מתחילות להראות סימנים זיקנה קטנים, פתאום רואים איזה קמט קטן פה, קמט קטן שם. לפעמים קשה לי להאמין שבאמת הייתי פעם משהו אחר, אבל המחשבה שזכיתי לחוות את הנשיות שלי כמו שצריך היא תחושה מדהימה, הדבר היחיד שחסר לי כרגע בחיים, זה למצא את האחת הנכונה ולהקים משפחה, הלוואי שהייתי יכולה להיות בהריון, לפעמים אני חולמת על הרחם שלי, על זה שנכנסתי להריון והבטן שלי גודלת לאט לאט, לפעמים באות מחשבות על התינוק, על איך הוא מגיש בתוכי, זו תחושה כלכך טהורה להתעורר באמצע הלילה מחלום ראליסטי ולגלות שהידיים שלך על הבטן ולרגע קטן אחד את מאמינה שאולי את באמת בהריון.
רותי היפהפייה
16/01/2016 | 00:33
47
שיהיה המון בהצלחה בניתוחים, שמים לב שאת גם יפה מאוד עוד לפני הכל.
שתדעי שאת מעצבנת בטירוף...
19/01/2016 | 01:14
1
38
את לא מועילה חוץ מלהתנשא ולהשתחצן על המראה שלך... מה זה נותן ? איך זה תורם לאחרות שלא ברות מזל ?  את שירות רע לקהילה שהיא מגוונת מאוד ולא כולם כמוך.  נוראית
אין כאן שום עניין של מזל וזה טיפשי לחשוב כך
19/01/2016 | 20:09
28
לא היה לי יותר מזל מלאחרות, ההבדל הוא שלא עשיתי לעצמי הנחות, לא נכנסתי לדכאונות ומרה שחורה, וידעתי שכל שניה שהטוסטסטרון מכרסם לי בגוף זו בעיה שצריך לפתור וכמה שיותר מהר. לא נתתי לתגובות שליליות להרוס לי את היום, היתה לי מטרה ברורה, לנצח את הטוסטסטרון בכל מחיר. וזה לא היה קל, היו המון תגובות קשות, והמשפחה שלי לא קבלה את זה בהתחלה, אבל נאלצתי לפעול בצורה קרה כדי לנצח במלחמה הזו, מלחמה כנגד השעון.
נשמע שיש המון ארס וחוסר פירגון בהודעה שלך, אבל לא אתנצל על זה שאני נראת יפה, נשית ומרוויחה טוב. בניתי את עצמי לאט לאט, בלי לעשות לעצמי הנחות.
אם מישהי הגיעה לגיל 36, ואין לה שום עבודה או חסכונות, זה כבר לא קשור לשינוי, אלא לזה שפשוט לא אכפת לה מעצמה. למצא עבודה זו עבודה במשרה מלאה, אבל ברור שהרבה יותר נוח לשבת בבית ולבכות על מר גורלה. או לחיות על חשבון ביטוח לאומי.
אנשים צריכים להבין שיש דברים שהם מעבר לשינוי, להיות החלטית ולהבין את המטרות שלך בחיים, אלו דברים שממש לא קשורים לשינוי, אלא לעצם היותך אדם בוגר.
לצערי רוב האנשים אוהבים לשבת בחיבוק ידיים ולא לעשות כלום בנוגע לחיים שלהם, וככה הם גם נראים.
הסיבה שכתבתי את ההודעה היא כדי להראות שלהיות טרנסית לא אומר חיים בדיכאון מתמיד ותסבוכות, אז נכון, עכשיו החיים שלה במצב לא טוב, אבל אם היא לא תקח את עצמה בשתי ידיים ותעשה משהו עם החיים שלה, אף אחד לא יעשה את זה במקומה.
רציתי להראות שאפשר גם להיות מאושרת, וחובה על כל טרנסית להיות מאושרת.
אז לפני שאת מתעצבנת ואומרת שאני שירות רע לקהילה, תחשבי טוב טוב עם עצמך, איזה שירות את עושה לקהילה?
התגובה הזו פשוט מגעילה ולא במקום.
20/01/2016 | 05:20
12
30
במקום להראות תמיכה נראה שיותר חשוב לך להשוויץ בזה שהתחלת תהליך מוקדם ולא ניזקקת לשום ניתוח ועוד מול בחורה שמספרת לך שלא יכלה לעשות את זה צעירה.
בדיוק כמו שאלך לצחוק על חבר לכיתה שלא עבר את המבחן.
טאקט.
לאוקסיטוצין.
20/01/2016 | 06:09
11
32
מי שלא לומד למבחן שלא יתפלא שהוא נכשל, אין סיפוק רב מלקצור את הפירות שהרווחתי ביושר בעבודה קשה. השינוי שלי הצליח כי לקחתי החלטות נכונות בזמן הנכון, ולא נתתי לאנשים שליליים לגרור אותי למטה.
מאוד נוח וקל לראות משהי במצוקה ולרחם עליה, להגיד היא מסכנה, אין לה מזל, היא התחילה מאוחר. אבל את שוחכת שזו בדיוק הדרך לקבע את המצב הזה, היא צריכה לצאת מהמצב שהיא תקועה בו. לכן אין לי שום כוונה לרחם על אף אחת שנוח לה לרבוץ בבית ולא לעשות כלום עם החיים שלה. ממני היא לא תקבל רחמים. היא רוצה לעשות שינוי, היא צריכה להבין שהיא צריכה לצאת מהבית, גם אם לא נעים, וגם אם קשה, ולהתחיל לעבוד ולהכניס כסף. אף אחד לא ידפוק לה בדלת עם כרטיסי טיסה ותור לניתוח, ואף אחד לא יקנה לה פאה.
אנשים צריכים להבין, מי שרוצה לעשות שינוי צריך להתאפס על החיים שלו ולהתחיל להיות רציני מגיל קטן. ומי שלא מבין את זה, יבין את זה בדרך הקשה.
משום מה מתיחסים לטרנסיות כאל מסכנות שצריכות נדבה, בזמן שמה שהן צריכות באמת זה לקום בבוקר עם ראש מורם, ללמוד ולעבוד כמו כולם, בלי להתנצל ובלי לדפוק חשבון לאף אחד.
"לפיד בוז עשתות שאנן נכון למועדי רגל"
20/01/2016 | 07:26
24
אלו דברי איוב, במענה ללעגם של "עמיתיו". כולנו למדנו זאת - האם הפנמנו ?
יקירתי, שפר עלייך גורלך, וניחנת במכלול נתונים שאיפשרו לך התמודדות מוצלחת, מוקדמת, בשליטה די טובה על מהלך חייך, במסע המיגדרי המפרך.
חלילה לך מלהפוך את יתרונך למקל חובלים בו תכי את כל מי שפונה לעזרה, ותייסרי אותה עוד, על כך שהיא ... מתייסרת בקשיים שאת דילגת עליהם בקלילות.
אשה נועדה לחבק ולהרגיע, וככל שהתינוק בוכה יותר - כך חובתה לחבק יותר ולא להכות בבוז שובר-לב !  זה נכון בגידול ילדים, זה נכון בטיפוח בעל, וזה נכון בעזרה לא/נשים המבקשים עזרה במסע המיגדרי או במצוקה אחרת: ככל שכאבם גדול, כך חם ואוהב צריך להיות החיבוק שלנו. 
אני משוכנעת שתבונתך תנצח, ותדעי לעזור, לחבק, לייעץ ברכות וחן נשי מקסים.
בהצלחה

אף אחד לא ביקש ממך לרחם.
21/01/2016 | 00:16
9
28
רק לנהוג ביותר טאקט והתחשבות.
לא אגיד להומלס שיש לי בית.
לא אגיד לאדם שנכשל במבחן שאני עברתי.
לא אגיד לחולה סרטן שאיזה כיף שאני בריאה.
לא אגיד לאדם כרות יד שלי יש ידיים כדי שיקנא.
את העבר לא ניתן לשנות. להגיד לה שבעיה שלה שלא עשתה את השינוי מוקדם יותר לא יקדם שום דבר. הרי היא לא תוכל לחזור בזמן ולתקן את זה, זה לזרות מלח על הפצעים.
קצת טאקט והבנה... עם כל זה שעברת תהליך בגיל צעיר ואת נשית ומושלמת ובת 30+ אני בת 21 עם יותר הבנה התחשבות ואמפתיה לאחרים.
לא מדובר על רחמים, מדובר על התחשבות.
מדובר על להבין איזה משפט יגרום לצד השני להיפגע ואיזה משפט לא.
זה להבין איזה משפט רלוונטי ואיזה משפט לא ותסלחי לי שלפרט לה שעברת תהליך בגיל מוקדם זה הכי לא רלוונטי שקיים, נו יופי, אז אמרת לה... היא עוד שניה נכנסת למכונת זמן ומשנה את העבר.
בדיוק.
21/01/2016 | 02:32
8
אוף...איזה בעסה שאין כפתור ביג לייק
21/01/2016 | 09:01
11
רק מזכירה שוב
21/01/2016 | 10:16
6
24
שהתחלתי מאוחר כי ידעתי מאוחר. לא היה לי מושג מזה עד גיל 32.

כמו כן, איבדתי את השיער שלי כבר בגיל 21.

איך בדיוק הייתה לי שליטה למשל על הגורמים האלה? אם הייתי יודעת בגיל 18, הייתי יכולה להתחיל טיפול הורמונלי בזמן כדי שאולי עדיין יהיה לי שיער היום, וזה היה מקל עלי מהרבה בחינות, שלא הייתי צריכה להוציא כסף על פאות, שהיה מתאפשר לי להיות בנראות נשית יום אחד 24/7, שהגוף שלי היה מגיב יותר טוב להורמונים בגיל מוקדם יותר, ואם עדיין הייתי צריכה ניתוח מצח השיער שלי היה מסתיר את הצלקת.

אבל לא ידעתי. מה בדיוק הייתי אמורה לדעת לעשות כדי שאדע אם לא ידעתי?

אולי עכשיו גם נגיד שאם לא ידעתי קודם זה אומר שזה לא אמיתי?
לרות
21/01/2016 | 10:42
5
29
אם היית מקשיבה להורים שלך בעניין של ההיטק והכסף, המצב שלך היה הרבה יותר טוב היום ללא כל ספק. אבל עשית את הבחירות שלך, ואני ואוקסיטוצין עשינו בחירות קצת אחרות. וזה בסדר. את וודאי קראת לאן הבחירות שלי הובילו אותי בחיים, ובאשכול אחר קראת לאן הבחירות שאוקסיטוצין עשתה הובילו אותה בחיים, אז כנראה הבחירות שלך לא היו הכי טובות, ואת צודקת, אין מה לעשות נגד זה אלו העובדות.
את משדרת בהודעה שלך שאת שמחה בחלקך, אך מנגד את יודעת היטב שמשכורת של 6-10 לחודש לא היתה מזיקה לך, היא היתה תורמת לך רבות להצלחה בתהליך. לכן מה שמאוד קשה לי לשמוע זה שאת רובצת בבית ובעצם וויתרת על החיים שלך כאישה, את משמרת את המצב הקיים שזה סוג של נער עם פאה, וחיה ככה. להיות אישה זה אופי ודרך חיים, משחר ההיסטוריה זכויות נשים נרמסו, ודווקא היום שזכויות נשים הן בראש המעלה, את בוחרת לוותר. חובתך היא לצאת בכל הכוח ולהבין שגם בגיל 36 החיים ממשיכים, ואת חייבת למצא עבודה. ובמקרה שלך בהתחלה אפילו בנראות גברית. כי בעולם קפיטליסטי הכסף מניע את העולם, או במקרה שלך את השינוי.
הצלחת במישור הזוגי, ואת כנראה חיה עם אדם שמקבל אותך, לכן אל תקדימי את המאוחר, גם בארץ לא תקבלי תור מחר בבוקר לניתוח, לכן כל דקה מיותרת, קומי, צאי מהבית ותנסי למצא עבודה בחברה גדולה, הצטייני בתפקידך ואל תעשי לעצמך הנחות, עדיף שתקחי את ההורמונים, ותקחי צעד אחורה ביציאה כאישה, תעבדי תקופה כגבר, ובבוא העת תגיחי כאישה ממקום מבוסס , כשאת יכולה להרשות לעצמך מה שאת רוצה.
ברור לי שאת תקראי את הפסקה האחרונה את תרגישי תחושה איומה, ואולי תחשבי איך בכלל העזתי להעלות דבר כזה, אבל בחיים יש רצוי, ויש מצוי, ולפעמים קשה לאחוז במקל משני קצותיו.
בנוסף במקום עבודה איכותי תוכלי לקבל הטבות כמו הלוואה על חשבון העבודה, או סיוע בטיפולים רפואיים.
בהצלחה בכל אשר תלכי.

אני כבר ניסיתי לעבוד בהייטק
21/01/2016 | 10:51
3
30
במשך שנים וזה היה סבל צרוף בו הרגשתי שהמוח שלי מטוגן היטב. ניסיתי לכפות על עצמי לעשות את זה שוב ושוב ולא הצלחתי. תגידי שזו בעיה שלי ואני מפונקת, אין בעיה, את צודקת.
ממה את חיה כיום?
21/01/2016 | 10:52
15
ודבר נוסף
21/01/2016 | 10:57
1
22
הייטק זה תחום רחב מאין כמוהו, ניתן להתחיל בלהחליף מקום עבודה, לרוב לחץ ומתח נגרמים מהאופי של האנשים איתם את עובדת ופחות מהתפקיד עצמו. אך אם את מרגישה שהתחום לא בשבילך את יכולה להחליף דיסציפלינה, בכל מקרה להיות תלותית ולא לצאת מפתח הבית זה בהחלט לא פתרון.
להמשיך לעבוד שם
21/01/2016 | 11:12
22
לא היה מונע את זה שגיליתי רק בגיל 32. להיפך, הרגשתי שעוד פחות יש לי אפשרות לחשוב עבור עצמי כשעבדתי שם. יאללה, בואי נסגור את השיחה הזו, סבבה? ניצחת בהכל, את יותר טובה ממני.
אני זו שכתבתי לך שאת מעצבנת,
21/01/2016 | 11:48
25
ובכל זאת רציתי לציין שדווקא הפיסקה האחרונה שלך לגבי העבודה, למרות שלא קל ליישם , מעידה כן על מחשבה מעשית - ואהבתי אותה.
המאבק הטרנסג'נדרי מגיע לדיון בכנסת...
10/01/2016 | 21:26
1
57
ברק קשת, מאי פלג, ויקטוריה קגן.
בחודשים האחרונים בלבד עלו לתודעה הציבורית מספר בלתי נתפש של מקרי התאבדות בקרב הקהילה הטרנסג'נדרית בישראל, על רקע הקשיים והמצוקות שסובלות/ים חברי/ותיה יום יום בתחומים רבים מדי.

מחר, יום שני, ה-11/01, בשעה 11:00 יתקיים דיון בוועדה לשוויון מגדרי בכנסת, שיעסוק בקשיים שחווה הקהילה הטרנסג'נדרית בישראל, לאור מקרי ההתאבדויות האחרונים. אסור לנו לצאת מנקודת הנחה שהמקרים הטראגיים שאליהם נחשפנו הם תוצר של צירוף מקרים - מדובר במאבק יומיומי שמנהלות ומנהלים אלו/ה שבחרו לחיות את חייהן על פי מגדרן/ם וזהות/ן, נגד מוסדות ציבוריים אטומים ורבי עוצמה, ונגד סביבה שלעתים קרובות מדי עויונת אותן/ם.

תהיה לכן/ם - נציגות ונציגי הקהילה, אקטיביסטיות/ים או אזרחיות/ים שחוות את קשיי המאבק הטרנסג'נדרי היומיומי -, הבמה בכנסת להעלות את הקשיים האלה ולהציע חלופות ופתרונות. ניתן להרשם דרך המייל lgbt.circle@gmail.com
ותודה לארגון "מעברים" ו-"פרויקט גילה" שייצגו בכבוד
11/01/2016 | 22:11
29
וקידמו נושאים חשובים.
העבודה עודנה רבה...

הזמנה לסרט "הנערה הדנית"
11/01/2016 | 00:23
2
57
אני גנדרקוויר בן 31 ובשבוע הבאה יוצא הסרט "הנערה הדנית", סיפורה של הטרנסקסואלית הראשונה. מי שגם לו אין עם מי ללכת לסרט שיפנה אלי.
ברוך הבא לפורום כבוד על היוזמה
11/01/2016 | 22:07
23
אבל לא נרשמת ל"תפוז", אז קצת בעייתי ליצור איתך קשר ישירות...

אם תפתח שם משתמש (לוקח 5 דקות) תוכל לקבל\לשלוח מסרים אישיים וגם לקבל התראה על תגובות לפוסטים שלך.
איפה מקרינים? חברים בפייס כתבו שהסרט מרגש
11/01/2016 | 23:45
16
ירושלמיות\ים - 11.1 מפגש עם נינה הלוי
08/01/2016 | 01:09
34
20:00, הבית הפתוח בירושלים, רחוב הסורג 2

נינה הלוי, נציגת הציבור בוועדה לשינוי מין ומתנדבת בפרויקט גילה להעצמה טרנסית ובמרפאת לוינסקי, תשוחח על עבודתה מול הוועדה, על היחסים המשתנים בין הקהילה למערכת הבריאות ועל הקשר ההכרחי בינם לבין המאבק הטרנסי לזכויות אדם.

שלום אני חדש פה
08/01/2016 | 22:49
1
79
היי, אני חדש פה.
אינני טרנסג'נדר אבל אני מעוניין להכיר ולהתנסות.
לאחרונה אני מפתח משיכה אל עבר העניין הזה ואני מתנצל אם אינני נשמע פוליטיקלי קורקט, אני משתדל לדבר כמה שיותר נאות ובצורה מכבדת. אני פשוט נורא הייתי רוצה לחוות ולהכיר.
מתנצל אם גרמתי לאי נוחות.
כולם.ן פה אנשים יפים ויפות! עברתי על השירשורים ויש פה השראה :)
אם יש עניין או רצון לעוד פרטים- todor11@walla.co.il
עדיף שתשאיר מודעה ב"לוח הכרויות"
08/01/2016 | 23:08
45
ככה היא לא תדחק מטה.

לוח הכרויות כאן (או דרך הסרגל "כלים ומידע" --> "לוחות")
מועדון נחמד לבוא עם חברה שלי
08/01/2016 | 11:36
59
היי שלום לכולם. חברה שלי (ליידיבוי)תבוא לארץ בקרוב ואני מחפש מקום נחמד לקחת אותה שהיא תבוא. רציתי לדעת על מועדונים שלא יהיה בעיה להיכנס ובלי סמים ושטויות?
פרמיירה חגיגית לסרט: "הנערה הדנית" 4.1 ת"א
02/01/2016 | 23:29
1
31
לדעתי, אח"כ יהיו הקרנות רגילות...

=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=
The Danish Girl
האמנית הדנית גרדה ווגנר מציירת בשנות ה-20 של המאה הקודמת את איינר ווגנר בעלה כאישה, לה הם קוראים לילי. בעקבות הציור מתחיל איינר לשנות את שמו והופעתו החיצונית לנשית. בעידודה של גרדה הופכת לילי לאשה הראשונה שעברה ניתוח לשינוי מין. העניינים מסתבכים כאשר מופיע חבר ילדות של לילי ומתחיל משולש אהבים.
ראיתי את הסרט
03/01/2016 | 22:20
40
יכולה להגיד שהוא די "מפוספס".
לא לטעות - הוא נחמד, מהנה , נעים, מצולם יפהפה . וההרגשה שמנסה להיות "בסדר"... 
פשוט מספר את סדר האירועים (וגם שם , די מחפף).
במקום להיכנס יותר לנפש של אנשים שמרגישים לא במגדר שלהם, לחקור את התופעה, להיות אפילו יותר ביקורתי, או עם אמירה חברתית. הכל מאוד "פרווה" ... 
נורא כמהתי לצאת מהסרט הזה עם איזושהיא תובנה , משום שלא נעשים הרבה סרטים בנושא - לכן כל סרט כזה -הציפיות גבוהות, והסרט נעשה כמו דרמה טלויזיונית די בסיסית  (עם משחק מצויין ושחקנים נעימים לעין) וחבל.
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
חיים חדשים – פונדקאות תמר וסיגל
מחפשים אם פונדקאית?
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
פורום הסרת שיער
לכל שאלה בנושא הסרת שיער
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום