לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1031410,314 עוקבים אודות עסקים

פורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין רונן מטלון יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין רונן מטלון יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

תשובה הניתנת במסגרת פורום זה אינה מהווה תחליף לייעוץ מקצועי עם עו"ד ומטרתה לתת מענה כללי והכוונה ראשונית בלבד.
המשך >>

לצפיה ב-'הימורים ופשיטת רגל'
הימורים ופשיטת רגל
16/01/2018 | 15:25
1
4

זה נכון שלאדם שנמצא בפשיטת רגל (מחכה לתשובה של צו כינוס ) אסור
           להמר ? אני מעוניין לדעת מה הקשר בין זכייה בהימורים לפשיטת רגל ומה
              יקרה לאותו אדם אם הוא זוכה בסכום גדול תוך כדי הפשיטת רגל  ?
לצפיה ב-'הימורים בפשיטת רגל'
הימורים בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 16:18
1
לשאלתך מה הקשר בין זכייה בהימורים לפשיטת רגל, הריני להשיב בציניות שבדרך כלל מי שמהמר הרבה יש לו סיכויים טובים להגיע לפשיטת רגל. 
העקרון בפשיטת רגל הינו שכל כסף מיותר שיש לך,  שאינו משמש לצרכים החיוניים, עליך להעביר לקופת פשיטת הרגל. 
באם המנהל המיוחד יידע שאתה ממשיך להמר, אזי הוא יבקש לבטל את תיק פשיטת הרגל. 
במקרה ואדם שבפשיטת רגל זוכה בפרס כספי גבוה, הרי שסכום הפרס מכסה קודם כל את סכום החובות.
למרות הפסימיות בתשובתי, אני מאחל לך שתזכה בפרס כספי כמה שיותר גדול כדי שתוכל לכסות את החובות, ושאוכל לייצג אותך בקניית נכסים. 
לצפיה ב-'צו הפטר'
צו הפטר
16/01/2018 | 15:28
1
4

אני נמצא בתהליך של פשיטת רגל ומחכה לתשובה לצו כינוס ורוצה לדעת מה הסיכויים שלי לקבל צו הפטר מיידי
אם בחשבון בנק שלי יש כמה עשרות שקלים אין לי דירה /מכונית וגם לא פנסייה/קופ"ג/חסכונות ואני מתקיים
מקצבת נכות וסה"כ הוצאות שלי הם מעל 1000 ש' בחודש ? מקבלים אותו אוטומטי במקרה הנ"ל או שצריך להגיש בקשה ?
לצפיה ב-'הפטר חובות מיידי בפשיטת רגל'
הפטר חובות מיידי בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 16:11
1
ישנם הליכים בפשיטת רגל שאורכים זמן. לדוגמא, לכל בעל חוב ישנם שישה חודשים מיום תו הכינוס שבהם הוא יכול להגיש תביעת חוב. לנאמן יש 90 יום בכדי לבדוק את תביעות החוב.
ישנם הליכים נוספים אשר לוקחים זמן, כך שרק לאחר כשנה לאחר צו הכינוס ניתן לקבל הפטר חובות. 
בפועל, פשיטת רגל היא הליך שנמשך כשנה וחצי. 
ישנם מקרים שבהם ניתן הפטר מידי, ולשם כך עליי לדעת נתונים אודות מצבך הרפואי ו / או הנפשי. באם לא נוח לך לרשום פרטים אלא בפורום, אזי הנך מוזמן ליצור עמי קשר.
לצפיה ב-'סגירת תיק'
סגירת תיק
15/01/2018 | 20:34
1
11
היום קיבלתי הודעה שהתיק של החייב נסגר.
באילו נסיבות התיק נסגר?
לצפיה ב-'סגירת תיק הוצל"פ'
סגירת תיק הוצל"פ
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2018 | 16:07
1
אני מניח שאתה הזוכה בתיק הוצל"פ, והחוב הוא כלפיך. 
סגירת תיק של חייב יכולה להיות בשלושה מצבים:
1. החייב קיבל צו הפטר חובות בפש"ר.
2. החייב שילם את החוב, ואז הכספים אמורים להגיע אליך או לעו"ד המטפל בתיק.
3. לא הייתה פעילות בתיק במשך כשנתיים.
אם תשלח לי נתונים נוספים, אוכל לתת לך תשובה יותר מדויקת.

לצפיה ב-'איך מחשבים את החישוב של סכום הגמלה שאני אמורה לקבל '
איך מחשבים את החישוב של סכום הגמלה שאני אמורה לקבל
14/01/2018 | 10:54
3
7

המעסיק לא שילם לי 24 חודשי משכורות ואחרי 4 שנים הוציא צו פשיטת רגל ואח"כ קיבל צו הפטר.הנאמן בפשיטת רגל מוכר בכל מיני מכרזים את הרכושואני רציתי לדעת כמה חודשי משכורות (מתוך ה 24 חודשי משכורות שלא שולמו לי) אני אקבל מהנאמן בפשיטת רגל ?האם בנוסף על חודשי משכורות רטרואקטיבית, אקבל גם גמלה מהמוסד לביטוח לאומי ?והכי חשוב לי לדעת הוא המעסיק לא שילם לי 24 חודשי משכורות ואחרי 4 שנים הוציא צו פשיטת רגל ואח"כ קיבל צו הפטר.
הנאמן בפשיטת רגל מוכר בכל מיני מכרזים את הרכוש
ואני רציתי לדעת כמה חודשי משכורות (מתוך ה 24 חודשי משכורות שלא שולמו לי) אני אקבל מהנאמן בפשיטת רגל ?האם בנוסף על חודשי משכורות רטרואקטיבית, אקבל גם גמלה מהמוסד לביטוח לאומי ?והכי חשוב לי לדעת הוא איך מחשבים את החישוב של סכום הגמלה שאני אמורה לקבל מהמוסד לביטוח לאומי ? 

לצפיה ב-'תשלומי משכורת בפשיטת רגל '
תשלומי משכורת בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 11:05
2
11
כנראה שהחסרת פרט משמעותי בשאלתך, שכן לא הגיוני כי עבדת 24 חודשים (שנתיים) מבלי לקבל משכורת. אנא הבהירי עניין זה.
בנוסף, אנא הבהירי באם הגשת תביעה לביטוח לאומי והאם הגשת תביעת חוב לנאמן?
לאחר קבלת תשובותייך אתן תשובה עניינית לשאלה.

לצפיה ב-'המעסיק כל פעם הבטיח וגרר את המשכורת'
המעסיק כל פעם הבטיח וגרר את המשכורת
14/01/2018 | 13:38
1
7
וכך קרה שבמשך שנתיים לא קיבלתי משכורת, ואין ביני לבין המעסיק מחלוקת. 
אמרו לי שצריך למלא טופס תביעת חוב אבל אני לא יודעת איך למלא את זה כי אני רוצה קודם כל לדעת איך מחשבים את הגמלה שאקבל
האם התביעת החוב הוא למשכורת או לגמלה ?
לצפיה ב-'משכורת בפשיטת רגל'
משכורת בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 18:24
7
עליך לפנות קודם כל לביטוח לאומי   ורק אח"כ לנאמן בתביעת חוב. הפרוצידורה לא פשוטה. דברי איתי מחר אחרי 13:00 ואסביר לך.
לצפיה ב-'שאלות על כינוס'
שאלות על כינוס
11/01/2018 | 12:18
1
17
שלום רונן,
מספר שאלותבנוגע להתנהלות בכינוס של פירוק שיתוף במסגרת משפחה. מכירת מגרש עם 2 בתים נפרדים עליו במושע. 
1. האם כונס יכול להחתים לקוח בחוזה שכט של מעל 2 אחוז כדי שיהיה כונס בתיק? האם לא בית משפט אחראי לקביעת שכט ? (לפי תקנות)
2.האם צריך להגיש לאישור בית משפט את החוזה בהתחלה ? 
3. אם הצד השני מבצע שינויים בנכס במהלך הכינוס האם צריך לדווח לבית משפט ?
תודה
לצפיה ב-'שכר טרחת כונס נכסים במכירת נכס'
שכר טרחת כונס נכסים במכירת נכס
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2018 | 17:49
9
כונס הנכסים מתמנה מטעם בית המשפט בתיק פירוק שיתוף.
בית המשפט אמור לקבוע את שכר טרחתו.
עליך לפנות לבית המשפט ולבקש שיפסוק את שכר טרחת כונס הנכסים.
כאשר ניתן צו כינוס נכסים, לאף אחד מהבעלים בנכס אסור לעשות שינויים חיצוניים או שינויים אחרים העלולים לפגוע בשווי הנכס, אלא אם קיבל את אישור בית המשפט.
לצפיה ב-'עיקול חשבון בנק'
עיקול חשבון בנק
11/01/2018 | 17:02
1
11
יש לי עיקול על חשבון הבנק שלי ואמור להיכנס לי כסף מביטוח לאומי עבור 3 חודשים של חופש מחלה מפגיעה בעבודה האים יעקלו לי את הכסף שביטוח לאומי יפקיד לי בחשבון 
אים יפקידו לי במכה אחת את כול הכסף של שלושה החודשים.
בבקשה ענו לי בהקדם האפשרי.תודה.

לצפיה ב-'עיקול כספים מביטוח לאומי'
עיקול כספים מביטוח לאומי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2018 | 17:41
10
כספים המגיעים מביטוח לאומי שהינם בגין תאונה - אינם ניתנים לעיקול.
לצפיה ב-'הוצאות סבירות בהליך פשיטת רגל'
הוצאות סבירות בהליך פשיטת רגל
08/01/2018 | 05:41
2
29
שלום, אני בן 37 ומתגורר בצפון הארץ לבד, ללא קשרים משפחתיים או חברתיים. הגשתי בקשה לצו כינוס ואני מבקש לדעת (רק בהערכה ראשונית) האם ההוצאות שלי הן סבירות או שאיאלץ לצמצם אותן:

שכר דירה + ארנונה + מים - 1500 ש"ח
חשמל - 200 ש"ח
מזון - 1500 ש"ח
אינטרנט + סלולרי - 150 ש"ח
ביטוח משלים + ביטוח בריאות פרטי - 200 ש"ח
שירותי כביסה - 100 ש"ח
תרופות - 150 ש"ח
מוצרי ניקוי - 50 ש"ח
שונות - 100 ש"ח

סה"כ: 3950 ש"ח לחודש. ההכנסה היא 4000 ש"ח שרובה מעבודה כשכיר והיתר קצבת נכות כללית של ביטוח לאומי (60% אובדן כושר).

אודה מאוד לעזרה,

שוקי
לצפיה ב-'הוצאות בפשיטת רגל'
הוצאות בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2018 | 13:37
1
33
ההוצאות שפירטת בהחלט הינן סבירות.
לא פירטת הוצאות לגבי :
- הלבשה והנעלה
- חינוך ותרבות
- נסיעות
הנך צריך להביא בחשבון כי תצטרך לשלם בכל חודש סכום כלשהו כל עוד מתנהל תיק פשיטת הרגל.
מה הסכום הכולל של חובותיך?

לצפיה ב-'תודה רבה והמשך'
תודה רבה והמשך
08/01/2018 | 15:49
14
תודה רבה על המענה המהיר. לשאלתך:

כיוון שאני רוכש מוצרי הלבשה והנעלה בתדירות יחסית נמוכה ובמחירים מאוד נמוכים, וכיוון שאיני זקוק לנסיעות למקום עבודתי, ונסיעותיי האחרות מעטות ונדירות, כללתי את שתי הקטגוריות האלה יחד עם רכישות מזדמנות, תחת "שונות" (100 ש"ח). אני מאמין שתקציב שנתי של 1200 ש"ח יספיק לי לסעיף זה.

לגבי חינוך - כרגע איני לומד. לגבי תקציב לאירועי תרבות - אורח החיים שלי מאוד סגפני ואני רוב הזמן בביתי, גם בשעות הפנאי. לכן אני מודה שאפילו לא חשבתי על זה, כי ההוצאה לא הייתה קיימת גם לפני הפניה לפש"ר

היקף החובות כ - 200,000 ש"ח.

תודה,

שוקי
לצפיה ב-'מהי המשמעות של חלוקה לפי פְּרוֹ־רָטָה ?'
מהי המשמעות של חלוקה לפי פְּרוֹ־רָטָה ?
06/01/2018 | 23:37
1
16

מה ההבדל בין חלוקת כספים לנושים  לפי פְּרוֹ־רָטָה  לבין חלוקת כספים לנושים בפול אחד  ?
באיזה מקרה נושים רגילים שאין להם שעבוד, הם נושים שתהיה אפליה כלפיהם, בחלוקת הכספים לנושים לפי פְּרוֹ־רָטָה או בחלוקת הכספים לנושים בפול אחד ?

באיזה מקרים החלוקה בין הנושים תהיה שוויונית בלי אפליה ביניהם (בלי העדפה של נושה מסוים על פני נושים אחרים), בחלוקת הכספים לנושים לפי פְּרוֹ־רָטָה או בחלוקת הכספים לנושים בפול אחד ?
מה השם ההפוך לחלוקה לפי פְּרוֹ־רָטָה ?

לצפיה ב-'חלוקת כספים בפשיטת רגל'
חלוקת כספים בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2018 | 11:25
18
פרו רטה הינה מילה בלטינית בתחום הכספים והבנקאות הבאה לציין חלוקה שיוויונית.
יכולות להיות סיבות רבות לחלוקה לא שיויונית בין נושים הן מבחינת דין קדימה של נושים מסוימים והן מסיבות אחרות. אבקש כי תתיחסי ספצפית למקרה ואז אוכל למקד את תשובתי.
לצפיה ב-'צ"ק בבנק הדואר בפשיטת הרדל'
צ"ק בבנק הדואר בפשיטת הרדל
06/01/2018 | 23:13
1
19
שלום רב,אם רני נמצא באמצע  בתהליך  פשיטת רגל שעוד לא הוכזרתי ,ויש לי חשבון פעיל רק לקצבת נכות) אני יכול לחלק צ. שת בנק הדואר ?גם לאחר שהוכזרתי
אשמח לתשובה
שבוע טוב
לצפיה ב-'מתן שיק בפשיטת רגל'
מתן שיק בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2018 | 11:18
9
אתה יכול למסור שיק בתנאי שהשיק אינו לכיסוי חוב של נושה (בעל חוב) שרשום ברשימת הנושים בבקשה לפשיטת רגל. אם תכתוב לי מפורשות עבור מה השיק, אוכל לתת לך תשובה סופית.
לצפיה ב-'הצטרפות לחשבון משותף'
הצטרפות לחשבון משותף
04/01/2018 | 09:15
1
15
שלום,
אני כמעט שנה אחרי קבלת הפטר
במהלך השנה ניסיתי לפתוח חשבון בנק בכל הבנקים אבל נתקלתי בסירוב מכיוון שחלק מהחובות שהיו לי היו לבנקים עצמם (ממש לכולם)
האם יש לי אפשרות להפוך את החשבון של אישתי לחשבון משותף שלנו או פיתרון אחר?
וגם האם זה כדאי לעשות במצב הזה חשבון משותף
אין לנו משכנתא או הלוואות נכון לשלב זה
לצפיה ב-'חשבון בנק בפשיטת רגל'
חשבון בנק בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2018 | 11:33
10
בנק לא יכול לסרב לך לפתיחת חשבון באם אתה מבקש לפתוח חשבון ללא קבלת אשראי. שיחה של עורך דין עם נציגי הבנק תגרום להם לשקול שוב באם לפתוח לך חשבון בנק. אין כל בעיה שתכנס כשותף לאשתך בחשבון הבנק.
לצפיה ב-'עיקול מסמכים '
עיקול מסמכים
03/01/2018 | 20:22
2
11
האם להוצל"פ מותר לקחת מסמכים מהדירה בה אני מתגורר יש לי מסמכים חשובים מאוד לצורך תביעה בנושא פשיטת הרגל
לצפיה ב-'עיקול הוצאה לפועל'
עיקול הוצאה לפועל
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2018 | 20:51
1
17
לקבלן הוצאה לפועל אסור לקחת מסמכים אלא רק ציוד בעל ערך שנחתן למכור אותו. האם יש שווי כספי למסמכים?
האם במילים "תביעה לפשיטת רגל" הינך  מתכוון שבכוונתך להגיש בקשה לפשיטת רגל?
לצפיה ב-'פשיטת רגל '
פשיטת רגל
03/01/2018 | 20:59
12
התהליך מתבצע ע"י מפרק של החברה לא ביוזמתי אני טרם פושט רגל 
אניאשמח להגיע ליעוץ נוסף תשלח לי במייל איך מגיעים אלייך 
תודה 
לצפיה ב-'הכלו כל הקיצין?'
הכלו כל הקיצין?
03/01/2018 | 11:26
3
26

שלום.
דרך עו"ד משינה של הלשכה סיוע משפטי הגשתי בקשה לצו כינוס שהמטרה שלי היא הפטר חלוט. אני נכה קשה עם החמרה במצבי..והמצב עוד יחמיר. כלומר יכולת להחזיר את החובות לנושים הוא אפסי. יצירת החובות מוכרת על ידי כל גורם רווחה ,סל שיקום נפשי עו"ד שעשה ייעוץ וראה את כל הנסיבות והחומר..

היום פקססו לי את ההחלטה שכתוב שם המועד לדיון בבקשת פשיטת רגל נקבע בזה ליום 26.05.2020 . בנוסף לשלם 200 ש"ח החל מחודש  2/2018 , התייתבות לפי דרידה דוחו"ת דו חודשיים..וכו'..התהליך הרגיל. עורך הדין שלי לא נכח..אפילו בדיון..לא טרח.

עתה לפי הבנתי איני יכול לבקש הפטר חלוט ,עד שלא קבעו שיש לי פשיטת רגל. כלומר רק עוד כשנה וחצי?  

לא כתוב בצו שניתן לערער ...הבנתי שיש שלושים יום להגיש בקשה לערר.. ואז יחליטו אולי שאני בכלל יכול להגיש ערר?

באופן כללי האם אני צודק ששיקרו לי..שאמרו חצי שנה מהצו כינוס נגיש בקשת הפטר חלוט?

" את הבקשה למתן צו ההפטר יכול להגיש החייב וזאת כאמור בסעיף 61(א) לפקודת פשיטת הרגל. אמנם, סעיף זה קובע כי החייב יכול להגיש את הבקשה בכל עת במהלך ההליך, אך לאור האמור בסעיף 18ה(3) לפקודה, ניתן להגיש לראשונה את הבקשה לקבלת צו הפטר רק לאחר שחלפו לפחות 6 חודשים ממתן צו הכינוס והחייב כבר הוכרז כפושט רגל.  "

לפי הבנתי רק עוד שנה וחצי ידונו אם אני פשוט רגל או לא..ורק אחרי אני יכול לבקש הפטר..אני טועה?

אני כבר על סף ייאוש אם אני משלם את הסכום הזה זה על חשבון או ויתור על אינטרנט ולחצן מצוקה מה שמוציא אותי גם מקבוצות תמיכה..או הפסקת תרופות ומה שיהיה יהיה..אופציה אחרת אין לי..( 100% אי כושר עבודה כולל ממחלת לב..שני גידולים במח ולקות ראיה עד שנגיע לבית דין ככל הנראה כבר אתעוור סופית..) .

יש משהו שאני יכול לעשות מהיר ומיידי בקשה דחופה לבד בלי עורך דין? להגיש בקשה של ערר..איפה ואיך?
תודה
לצפיה ב-'סיום הליך פשיטת רגל '
סיום הליך פשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2018 | 11:46
2
26
ירון שלום,
מתשובתך מיום 28.12.2017 לשאלה שנשאלה בפורום, הנני מבין כי הינך בקיא בהליכים משפטיים.
לא ניתן לקבל הפטר טרם עברו 18 חודשים שכן קיים נוהל מסוים והליכים שצריכים להתקיים, כגון: בדיקת תביעות החוב וזאת בטרם ניתן להציע הפטר.
הנני מאחל לך בריאות מלאה ושתחלים מכל בעיה רפואית.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/01/2018 | 11:53
1
17

ואת מה שיש לי לאמר על המצב...אשמור לעצמי אין דברים טובים לאמר

תודה רבה על התגובה המהירה:)
לצפיה ב-'החוק הזה יעזור לי?'
החוק הזה יעזור לי?
11/01/2018 | 08:49
2

לנסות לקצר תהליכים..כולם אומרים לי שאני זכאי ובעל כל התנאים לקבל הפטר חלוט מיידי..אם בית המשפט מקצר ועושה פש"ר ומידית הפטר חלוט.

מועד הדיון בבקשת פשיטת הרגל

18א.  (א)  החליט בית המשפט ליתן צו כינוס כמשמעותו בסעיף 6 או בסעיף 18, יקבע בהחלטתו מועד לדיון בבקשת פשיטת הרגל, שיתקיים לאחר תום ששה חודשים לפחות מיום מתן צו הכינוס; ואולם אם שוכנע, לאחר שמיעת הכונס הרשמי, כי יש ביכולתו להגיש את חוות דעתו, כמשמעותה בסעיף 18ד, במועד מוקדם יותר – יוקדם הדיון בהתאם למועד זה.
לצפיה ב-'חובות- פתרון?'
חובות- פתרון?
01/01/2018 | 11:25
1
35

יש לי חובות ל3 בנקים, ול4 כרטיסי אשראי בס"ך של 743 אלף ש"ח. אין לי כסף לשלם את החובות, וראיתי באינטרנט שמי שיש לו דירה לא כדאי לו לעשות פשיטת רגל. האם זה נכון, ואם כן מה אתה מציע כפתרון? 

לצפיה ב-'חובות לבנקים בפשיטת רגל '
חובות לבנקים בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2018 | 11:49
29
על מנת לתת תשובה מקיפה לשאלתך, עליי לדעת באם הדירה רשומה רק על שמך או יש בת זוג או שותף אחר בדירה.
באם רשום נכס על שמך ניתן לשעבד אותו להגיע להסדר חובות עם כל בעלי החוב.

לצפיה ב-'המשך עיכול קכב עם תג נכה'
המשך עיכול קכב עם תג נכה
31/12/2017 | 17:10
2
21

עורכת דין בסיוע משפטי התקשרה אליי ואמרה  לי לפני שהיא מפנה אותי לפשיטת רגל קיים סיכוי .קטן שזה יתמשש לגבי הרכב
מכיוון שהלוואה שלקחתי לרכב מהבנק עומד עליו אך לר משעובד לבנק(עשו לי יחד עם הלוואה של הרכב איחוד הלוואות קודמות בסך 150,000 שקל  נתנתי לה אישור להעביר אישור  להעברת פשטית רגל
מה ניתן לעשות??? האם יכולים להתמשמש לי את הרכב שלקחתי הלוואה אך אינו משועבד?
לצפיה ב-'עיקול רכב נכה בפשיטת רגל.'
עיקול רכב נכה בפשיטת רגל.
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 17:18
1
17
ממכתבך אין זה ברור האם אתה כבר בהליך פשיטת רגל. בהמשך למה שכתבת בעבר, אם הרכב אינו משועבד לבנק, הבנק לא יכול למכור אותו בהליך פשיטת רגל.
לצפיה ב-'המצבי הוא ככה-בהמשך לשיחתנו בטלפון'
המצבי הוא ככה-בהמשך לשיחתנו בטלפון
31/12/2017 | 17:52
21
עדיין אני לר בפשיטת רגל,רק ביום העורכת דין העבירה את התיק לעורך דין מעליה  של פשיטת רגל שיטפל בתיק
השאלה שאני יהיה בפשיטת רגל
שלקחתי בעבר הלוואה עבורו וייד עם זאת איחדו לי את הלוואות הקיימות בסך 150,000שח
הרכב אינו מועבד
האם הכונס יממש לי את הנכס שרשום עליי עם תג נכה שנועד לצרכים רפואיים ?
אציין שלא אישרו לי ניידות בביטוח לאומי אבל קיבלתי תג נכה ממשרד נכה שעוזר להגיע לקופרים בתי חולים וצרכים רפואים
ושוב האוטו ימומש ?הנכס  ילקח?
לצפיה ב-'עיכול קצבה הפרש נכה '
עיכול קצבה הפרש נכה
31/12/2017 | 15:07
1
20
שלום רב,כמו שאני אמרתי יש לי חשבון מעוכל ,לאחרונה קיבלתי תג נכה והפרש אגרה לנכה(לאחר ששלחתי בבקשה את פרטי הבנק שלא מעוכל) למשרד הרישוי   ,משרד הרישוי הפקידו לי הפרש לחשבון מעוכל האם ניתן להוציא אותו מהחשבון? כי הרי כסף של נכה
לצפיה ב-'כספים מעוקלים בפשיטת רגל'
כספים מעוקלים בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 17:21
26
אתה צריך להגיש בקשה בתיק פשיטת רגל לשחרר לך את הכספים שעוקלו.
לצפיה ב-'בהצלחה למנהל הפורום .'
בהצלחה למנהל הפורום .
31/12/2017 | 12:12
1
28

עשיתי פשיטת רגל עם הסיוע המשפטי, אני רוצה לבקר את הבת שלי בקנדה. העו"ד של הסיוע המשפטי אומר לי שאין סיכוי שיתנו לי לצאת מהארץ, האם יש אפשרות שאצא מהארץ וכמובן אחזור? 

לצפיה ב-'יציאה מהארץ בפשיטת רגל'
יציאה מהארץ בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 14:47
16
אדם שנמצא בהליך פשיטת רגל יכול לצאת מישראל באם הסיבה היא נסיעה לצורך משפחתי. אם תעמיד שני ערבים  שיהיו אחראים לכך שתחזור לישראל אז אין מניעה שתצא ותחזור. אני מציע להגיש בקשה ליציאה מהארץ ולפרט את הסיבה שלא ראית את בתך ואת נכדיך, באם יש, והנסיעה תמומן על ידי בתך ולא על ידך ואז תשאיר לבית המשפט להחליט. האם יצאת כבר מהארץ בפשיטת רגל?
לצפיה ב-'פס"ד נגד ערבה להלוואה של פושט רגל'
פס"ד נגד ערבה להלוואה של פושט רגל
28/12/2017 | 22:13
2
26
שלום רב, 
אודה לעזרה דחופה. 
להלן השתלשלות העניינים עד כמה שהבנתי אותה. 

חברה חתמה על ערבות לאחיה (להלוואה אחת מתוך מס הלוואות). האח הכריז על פשיטת רגל/הוגש צו כינוס. בינתיים האח משלם סכום חודשי כלשהו לכונס עד שהעניין ידון בפני בימ"ש ויוחלט על הסדר כלשהו. 

האח מיוצג ע"י עו"ד מטעמו (שהגיש בקשה לצו כינוס). אותו עו"ד ציין בפניו כי הוא מאמין שניתן יהיה להגיע להסדר כלשהו עם הבנק (לגבי אותה ההלוואה שניתנה לה ערבות) ומשרדו הגיש הצעה לבנק לפני כשבוע וחצי. הצעה זו נדחתה והיתה כוונה להגיש הצעה נוספת. 

למרות זאת, נתקבל פסק דין כנגד הערבה (מאותו זמן) לפיו בהעדרה עליה לשלם את כל הסכום לו היתה ערבה בצירוף, הוצאות ושכ"ט והכל עם ריבית והצמדה. בפסה"ד צוין כי הערבה לא ביקשה רשות להתגונן בתוך המועד שנקבע בהזמנה לדיון "שהומצאה לה כדין". אלא שלא הומצא לה דבר. היא קיבלה רק את פסה"ד (בדואר רגיל). 

נראה שההצעה שלכאורה הועברה לבנק הועברה בזמן שהתנהל הליך משפטי שהאח או הערבה לא ידעו עליו, וניתן פס"ד מבלי שהומצא דבר לערבה או לאח.

עכשיו מה עושים? כיצד מתנהל מו"מ על הלוואה ובמקביל הליך משפטי? האם עו"ד שטיפל באח התרשל? כיצד הערבה יכולה להתגונן עכשיו, כשניתן פס"ד בהליך שלא ידעו על קיומו. 

אודה לעזרה! 
לצפיה ב-'ערבות לבנק בגין הלוואה של פושט רגל'
ערבות לבנק בגין הלוואה של פושט רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2017 | 13:11
1
26
1. התנהלות נציגי הבנק אינה תקינה. ראשית היה עליהם להודיע לעו"ד שיש תביעה כנגדך. שנית, נהוג כי כל עוד הצדדים במשא ומתן, הבנק לא פועל כנגד הערב. בנוסף, אם הסתיים המשא ומתן, נציגי הבנק היו צריכים לעדכן כי הם ממשיכים בהליכים ויבקשו פסק דין.
2. קבלת פסק דין מותנית בכך שמסרו לך אישית את התביעה והחתימו אותך על קבלת התביעה.אם לא קיבלת את התביעה אזי סביר שהשליח של הבנק זייף את חתימתך או הצהיר שסירבת לקבל את התביעה.
3. תבקשי ממשרד עורכי הדין של הבנק את העתק אישור מסירת התביעה. אם אכן אינך חתומה, אז הינך זכאית לבטל את פסק הדין. אם משרד עורכי הדין יערים עליך קשיים בקבלת העתק אישור המסירה, פני אלי ואסייע לך לקבל מהם את העתק אישור המסירה.
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה המהיר והמפורט'
תודה רבה על המענה המהיר והמפורט
31/12/2017 | 14:46
8
עדכנתי את החייב והערבה בתשובתך. ככל שיתקשו בטיפול אפנה אליך באופן אישי. 
יום נעים. 
לצפיה ב-'תשלום דמי אחסון בגין תפיסת רכב '
תשלום דמי אחסון בגין תפיסת רכב
31/12/2017 | 11:21
1
14
1. לי ולבעלי תיקי פש"ר ולפני 3 חודשים עוקל הרכב שלנו ע"י חברת המימון לה היה משועבד הרכב בגין הלוואה.
לאחר אישור מהכנ"ר, המנהל המיוחד וב"כ חברת המימון, אושר לנו לקנות את הרכב ( ע"י צד שלישי") מיידי כונס הנכסים במכרז אשר התבצע וכך היה.
בבואנו לשחרר את הרכב מהחניון בו היה מאוחסן נאמר לנו במגרש כי עלינו לשלם את דמי האחסון על 3 החודשים ( הוראה של ב"כ חברת המימון נאמר לנו), שאלתי היא האם במקרה כזה עלות האחסון באמת צריכה "ליפול" עלינו ?כי נאמר לנו שבמידה והיה זוכה אחר לרכב לא היה משלם את דמי האחסון, האם זה נעשה על פי חוק?

MAYMAY
לצפיה ב-'תפיסת רכב בפשיטת רגל.'
תפיסת רכב בפשיטת רגל.
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 12:08
14
מאי שלום,
אישור של מכירת רכב משועבד לחייבים אמור להיות בהחלטה של בית המשפט. עלייך לבדוק את החלטת בית המשפט שכן שם צריך להיות כתוב במפורש מי ישא בעלויות האיחסון.
אם אינכם מחוברים לתיק הפש"ר, משרדי יוכל להסביר לכם כיצד להתחבר לתיק זה ולראות את החלטת בית המשפט.

לצפיה ב-'מהו רכב נכה?'
מהו רכב נכה?
29/12/2017 | 21:21
2
17
הרכב עם תג נכה לחנייה  ניתן לעכל לאחר פשיטת רגל  בסיוע עורך דין של סיוע משפטי
או בן אדם שקיבל קצבת ניידות שקיבל הלוואה לרכב נכה מביטוח לאומי?
אני מבולבל
יש לי רכב פרטי שקיבלתי עליו תג חנייה לנכה, ואני בפשיטת רגל עם עורכת עדן בסיוע משפטי יעכלו לי את הרכב למרות שאין עליו ניידות ?
 אשמח בבקשה להסבר מדוייק
רק אציין ששווי הרכב שלי 40800 ש"ח 
בעל 100% נכות לצמיתות מביטוח לאומי
והרכב משמש לצרכים רפואים בלבד!!!!
לצפיה ב-'עיקול רכב נכה בפשיטת רגל'
עיקול רכב נכה בפשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 10:38
1
13
עורכת הדין שלך צריכה לפנות למנהל המיוחד בתיק הפשיטת רגל ולעדכן אותו שיש לך 100 אחוז נכות והרכב משמש להגעה לטיפולים רפואיים. במקרה כזה לא יוטל עיקול על הרכב לאור השווי של הרכב.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
31/12/2017 | 12:59
3
לצפיה ב-'האם אפשא לעכל רכב נכה'
האם אפשא לעכל רכב נכה
28/12/2017 | 01:03
6
27
שלום רב אני נמצא בהליך פשיטת רגל בסיוע משפטי  אומנם עוד לא יצא תירח הוצאה  לפועל 
יש לי  רכב נכה עם תג נכה בשיווי 50000 אלף שקל יונדאי 130! שקניתי מסוחר 
האם יכולים לעכל לי  אם אניי נמצא בפשיטת רגל  בעזרת סיוע משפטי ?
לצפיה ב-'אם יש פתרון חלופי זול יותר'
אם יש פתרון חלופי זול יותר
28/12/2017 | 13:56
23

לשון החוק קובעת כי אסור לעקל "כלים, מכשירים, מכונות ומיטלטלין אחרים ובעלי חיים השייכים לנכה והנחוצים לו לשימושו האישי בגלל נכותו". המציאות בשטח מלמדת כי בעלי חוב שהינם נכים, המחזיקים בכלי רכב יקרים, סוברים כי לשון החוק מעניקה להם הגנה בכל מקרה, כך שרכבם יישאר בחזקתם, אף אם חובם הולך ותופח. בפועל, נכתב בפסיקה כי בהתאם להלכת בית המשפט העליון בע"א 2886/92 כתבי שלמה נ' אלגוב יפתח, אין לפטור נכה מעיקול מכונית יקרת ערך השייכת לו אם אפשר להתאים לצרכיו החיוניים כנכה מכונית זולה יותר.
המקור

שיקול דעת לא מקצועי שלי ..המכונית שלך לא יקרת ערך..משתמע לי שאי אפשר עקל אותה מה יציעו מכונית ב25.000 ? שעלויות אחזקה שלה ממילא גבוהות יותר מהרכב שלך שגם הוא לא חדש ?
מעשית נראה לי שאין לך מה לחשוש..למרות החוק ( הלא מוסרי הזה...), אגב חיפשתי היטב אם לא יצא תיקון או בג"צ לשנות את זה..לא יצא..
לצפיה ב-'עיקול רכב'
עיקול רכב
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 14:20
4
26
ניתן לעקל ברישום את הרכב במשרד הרישוי. כל עוד יש עיקול, לא תוכל למכור את הרכב. לגבי תפיסת הרכב ומכירתו - לא ניתן לתפוס ולמכור רכב של בעל תעודת נכה, אלא אם, השווי הינו בסכום גבוה מאוד (יותר מ200,000 ש"ח), שאז ניתן למכור את הרכב, ולהציע לנכה רכב חלופי אחר זול יותר. בסכום הנ"ל של 50,000 ש"ח, בית המשפט לא יאשר את מכירת רכבך. האם אתה מיוצג ע"י עו"ד מהסיוע המשפטי?
לצפיה ב-'כן אני מיוצג '
כן אני מיוצג
28/12/2017 | 20:36
1
8
לצפיה ב-'רכב עם תג חנייה ממשרד הרישוי'
רכב עם תג חנייה ממשרד הרישוי
29/12/2017 | 21:04
5
נקרא רכב רפואי??
אם יש לי תג נכה לקכב זה רכב נכה?
או שצ*בים לקבל קצבת ניידות מביטוח לאומי?

לצפיה ב-'שווי הרכב שלי כרגע עומד על 40.800 ש"ח'
שווי הרכב שלי כרגע עומד על 40.800 ש"ח
28/12/2017 | 20:47
1
12
יונאי !25
העורכת דין התקשרה אליי ואמרה לפי החוק לא ניתן לעכל ,אך יש פסיקה אם הרכב יוקרתי מעכלים, לפי השוייי של הרכב שלי אי אפשר לעכל כי הוא לא נחשב יוקרתי ,
עוד בשורה משמחת  ואמן בשורות טובות לכול ולכל תשובי מדינת ישאל :)
לצפיה ב-'אם אני מיוצג ע"י עורך דין'
אם אני מיוצג ע"י עורך דין
31/12/2017 | 01:04
5
בסיוע משפטי ויש לי רכב פרטי בשיויי 40.800 עם תג מטעם משרד הרישוי
האם יעכלו לי את הרכב?
זה רכב לנסיעות רפואיוץ(בתי חולים מעכביםואישפוזים ובקרוב ניתוח נוסף)
אך לא אושר בוועדת ניידות של ביטוח לאומי
מה תשובתכם?
אשמח לתשובה

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד רונן מטלון הינו משרד עורכי דין בעל ניסיון של יותר מ-22 שנים, המעניק ליווי וייעוץ ללקוחות עסקיים ולקוחות פרטיים. המשרד מתמחה בבקשות לפשיטת רג
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד רונן מטלון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו