לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום פשיטות רגל והוצאה לפועל. עוה"ד שי הולנדר גרוס, הינו בעל ניסיון של כ- 20 שנה בתחום פשיטות הרגל וההוצל"פ ועומד בראשו של משרד בוטיק ובעל מוניטין ארצי בתחום זה - ש. גרוס חברת עורכי דין. עוה"ד שי הולנדר גרוס שם לעצמו מטרה לשתף את הידע העשיר והנרחב שרכש בתחום ההוצל"פ ופש"ר, על מנת לסייע במסגרת פורום זה ולתת מענה ראשוני מהיר ומקצועי לשאלות הרבות אשר עולות לעיתים תכופות ע"י זוכים וחייבים כאחד.  יודגש כי תשובה הניתנת במסגרת פורום זה אינה מהווה תחליף לייעוץ מקצועי עם עו"ד ומטרתה ליתן מענה כללי והכוונה ראשונית בלבד.
המשך >>

לצפיה ב-'הפרת הסכם שכר טרחה התראה לפני נקיטת הליכים'
הפרת הסכם שכר טרחה התראה לפני נקיטת הליכים
11/01/2017 | 21:25
1
15
שלום חתמתי על הסכם שכר טירחה עם עו"ד על מנת לקבל את ייצוגו זאת כל עוד ולא קיבלתי ייצוג על ידו אלא נכתב מכתב בלבד ע"י מתמחה מלשכתו ולאחר זלזולה בי ובתביעתי בשיחה הטלפונית הודעתי לעו"ד שאיתו חתמתי על החוזה על כך שאני לא מעוניינת בשירותיו. לאחר מספר ימים קיבלתי מכתב ובו מוצגים סכומים לא מובנים של שכ"ט של 6000 שהנני צריכה לשלם תוך 7 ימים ולא ינקטו מולי צעדים של הוצאה לפועל.
במעמד חתימת החוזה לא נאמרו לי בע"פ הסכומים הללו ונאמר לי ע"י העו"ד שזה דברים שלא קשורים אליי הסעיפים הללו האמנתי בו וחתמתי. במאמר מוסגר אני בתאונת עבודה ומיותר לציין שאין לי כעת יכולת לשלם היות ואני מקבל שכר זעום מביטוח לאומי.
מכיוון שאיני רוצה שיופעלו נגדי הליכים של הוצל"פ אני רוצה לשלם את הסכום הזה. וכמובן לתבוע את העו"ד בתביעות קטנות.
שאלתי האם בכך שאני משלמת לו את הכסף אני מביעה את הסכמתי?
האם לאחר ששילמתי לעו"ד את הכסף אני יכולה לתבוע אותו בתביעות קטנות?
האם יש לכם עיצה אחרת ובכלל אני צריכה לא לשלם ואביע את התנגדותי בבית המשפט?
לתשובתכם הדחופה מאוד אודה.
לצפיה ב-'לא צודק לשלם 6000 שקל עבור מכתב'
לא צודק לשלם 6000 שקל עבור מכתב
12/01/2017 | 19:08
5
מומלץ לפנות ליעוץ אישי.
לצפיה ב-'פושט רגל בהליך וניהול חשבון בנק'
פושט רגל בהליך וניהול חשבון בנק
10/01/2017 | 16:01
1
17
האם בתהליך פשיטת רגל ניתן לנהל חשבון בנק בסיסי בלי מסגרות,כ.אשראי וצ'יקים .
הכוונה אם ניתן לעבוד בתלוש עם העברת משכורת לפני סיום התהליך?
לצפיה ב-'פתיחת חשבון בנק בזמן הליך פשיטת רגל'
פתיחת חשבון בנק בזמן הליך פשיטת רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2017 | 13:36
4
שלום רב, הבנק מחויב לפתוח חשבון ביתרת זכות (ללא אשראי), והימצאות בהליך פשיטת רגל אינה סיבה לסירוב. עם זאת קיימות נסיבות שונות שבהן מותר לבנק לסרב לפתוח חשבון בנק כגון: סכסוך בין הבנק ללקוח ביחסי אמון, התנהגות אלימה של החייב בסניף הבנק, הפעילות בחשבון נקשרת להלבנת הון והפקדת שיקים מזויפים. מומלץ בחום להיוועץ עם עו"ד בקיא בתחום.
לצפיה ב-'פסק דין הצהרתי . מה צריך לעשות. וכמה זה עולה'
פסק דין הצהרתי . מה צריך לעשות. וכמה זה עולה
09/01/2017 | 17:57
1
12
לצפיה ב-'פסק דין הצהרתי'
פסק דין הצהרתי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2017 | 15:08
6
אלי שלום, הנך רשאי לפנות לבית המשפט ולהגיש בקשה לפסק דין הצהרתי. בית המשפט מוסמך לאשר\לדחות ככל שיראה לנכון בנסיבות העניין שלפניו. כל הליך מתומחר לגופו, מה גם, כי יתכן שבחינת הסוגיות שעל הפרק על ידי עו"ד הבקיא בעניין תוביל למסקנה, כי ההליך בו יש לנקוט מבחינה משפטית אינו מתמצה בעתירה לסעד הצהרתי. מומלץ בחום להיוועץ עם עו"ד בקיא בתחום להמשך הליך יעיל. 

לצפיה ב-'תיקים בהם אני מופיע כזוכה'
תיקים בהם אני מופיע כזוכה
09/01/2017 | 12:49
2
11
שלום,

לפני שנה הוטל עיקול על תיקי הוצל"פ בהם אני מופיע כחייב - ולא היו כאלו.

כעת שנה אחרי - יש תיק בו אני מופיע כזוכה. האם העיקול יתפוס?
לצפיה ב-'תיקים בהם החייב מופיע כזוכה'
תיקים בהם החייב מופיע כזוכה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2017 | 15:07
13
שלום רב, ככלל, עיקול יכול שיוטל גם על כספים המגיעים למושא העיקול מתיקים בם הנו זוכה בלשכת ההוצאה לפועל. יחד עם זאת, לא ניתן ליתן מענה לשאלה מבלי לעיין בצו העיקול המדובר. מומלץ בחום להיוועץ עם עו"ד בקיא בתחום שכן זהו נושא סבוך. 
לצפיה ב-'יתכן מאוד שכן'
יתכן מאוד שכן
12/01/2017 | 19:10
3
יש רישום בלשכת ההוצלפ על עיקולים שקיימים נגד חייבים וזוכים. 
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:43
2
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'תביעה לסכום קצוב'
תביעה לסכום קצוב
06/01/2017 | 00:02
1
15
אם הוגשה נגדי תביעה כזו ולא התגוננתי, האם התביעה מתקבלת אוטומטית, או שהרשם עובד על התביעה לראות אם היא מוצדקת ורק אז מאשר אותה? כמו כן, במידה והתביעה התקבלה האם הזוכה יכול ישר לפתוח בהליכי גבייה או שהוא צריך להמציא לי אזהרה?
לצפיה ב-'שאלות מוזרות'
שאלות מוזרות
06/01/2017 | 09:37
8
אם לא התגוננת התביעה מוצדקת ועליך לשלם.
לצפיה ב-'שאלות על נכות והחזרים והוצל"פ'
שאלות על נכות והחזרים והוצל"פ
03/01/2017 | 12:54
1
15
שלום לכולם,
אתאר מצב כללי קודם..
יש לי חובות לעירייה , קנסות בית משפט. הוצאה לפועל מספר תיקים ..שאני רוצה להסדיר. יש עיקולים ויש לי הגבלה על המחאות וכל מיני סימונים בבנק שאני לא מבין בכלל ,מסרבים לתת לי אשראי מזומן אפילו.

היום קיבלתי נכות 100% ..העיקרי בה נכות נפשית 40% על סכיזופרניה.
והפרשים בסך 23.160 ש"ח . הקצבה החודשית  2,594  ברוטו.
השאלות שלי:
1 אם אשתמש בחלק מן ההפרשים לפני הסדר החובות זה יעשה לי בעיות עם בית הדין? או שאני חייב להשתמש בכל הסכום לתשלום מקדמה לחובות? ( הכוונה שלי כעת להשאיר 15.000 לחובות והיתר לקנות דברים חיוניים כמו ביגוד מזגן שאין לי רשת לחלון טלפון נייד )

2 האם האחוזי נכות יכולים לפטור אותי מחלק מן החובות ..מסיבה של חוסר אחריות?

3 יש אפשרות כלשהיא להכניס את העירייה להסדר חובות בבית דין ? ..מאחר והם לא משתמשים בהוצאה לפועל..זו בעיה כי צריך הסדר נוסף איתם.

4 מה הסכום הכי נמוך ריאלית לדעתכם לשלם בהסדר?

:)
לצפיה ב-'מציע לך לקבל סיוע מלשכת הסיוע המשפטי לאור מצבך'
מציע לך לקבל סיוע מלשכת הסיוע המשפטי לאור מצבך
03/01/2017 | 17:05
9
לצפיה ב-'ביטול דיון שנקבע בעקבות טענת "פרעתי" ללא הבאת הוכחות'
ביטול דיון שנקבע בעקבות טענת "פרעתי" ללא הבאת הוכחות
29/12/2016 | 13:37
2
24
שלום,

נקבע בבית משפט שעל הנתבע לשלם לי עבור הנזק שנגרם בתאונת דרכים בהסדר תשלומים .

הנתבע לא עמד בכל התשלומים ועל כן פניתי להוצאה לפועל, מסלול מקוצר.

החייב טען "פרעתי" , אך לא הביא הוכחות להעברת כל התשלומים - הביא מסמכים של ההעברות שאין לגביהן ויכוח.

בתשובה טענתי שהחייב לא הוכיח את טענתו, אך למרות זאת נקבע דיון שבו שנינו חייבים להופיע.

מה הטעם בדיון אם החייב לא הוכיח את טענתו? האם אפשר לבטל אותו, ולדרוש מהחייב להביא הוכחות או לחילופין לדרוש מהוצאה לפועל גביית של מלוא החוב?

אני גם בתל אביב עכשיו, ואני לא רוצה להפסיד יום עבודה בשביל דיון שעל פניו נראה מיותר.

תודה מראש,
דנ
לצפיה ב-'חסרים פרטים'
חסרים פרטים
30/12/2016 | 18:29
10
אם החייב טען פרעתי מתקיים דיון ועליו להוכיח את טענתו. 
לצפיה ב-'טענת "פרעתי"'
טענת "פרעתי"
( לעמוד שלי בתפוז )
05/01/2017 | 14:17
15
דן שלום, לפי דבריך, נפתח התיק על ידך במסלול המקוצר. במסלול המקוצר לא מתקיימים דיונים, אך יחד עם זאת, ככל שהצדדים מגישים בקשות הדורשות דיון, כדוגמת חקירת יכולת, או בקשות שעשוי להתקיים בם דיון, כדוגמת, בקשה בטענת פרעתי, או התנגדות לביצוע שטר, יידרשו הצדדים להגישן בלשכות ההוצאה לפועל, זה יתקיים בלשכת ההוצאה לפועל בה נפתח התיק. בעניינינו, בקשה בטענת "פרעתי" משמעה, כי החייב טוען שהחוב שולם או כי חל פטור מתשלומו, שאז עשוי רשם ההוצאה לפועל לקיים דיון מלפניו ביחס לטענת החייב, במעמד שני הצדדים. במסגרת הדיון תתברר טענת החייב, והזוכה יהא רשאי לחוקרו על תצהירו שניתן בתמיכה לבקשתו, כאשר נטל ההוכחה לעניין הבקשה, מוטל על כתפי החייב. משעסקינן בנושא מורכב, מומלץ בחום להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום.

לצפיה ב-'פקדון בנקאי'
פקדון בנקאי
30/12/2016 | 17:24
2
17
אני בתהליך פשיטת רגל נקסע לי לשלם 50000ל30 תשלומים אני כמובן משלם ללא איחורים יש לציין שאין לי חשבון בנק (אני מקבל ציק)אישת החליטה לפני 4 חודשים לעשות פקדון חודשי בבנק שלה האם מעקלים לה את הפקם ואת חשבונה למרות שהיא לא קשורה לפשיטה שלי והחובות הם מתקופה שאתחתן?
לצפיה ב-'בן זוג לא אחראי לחובות בן זוגו'
בן זוג לא אחראי לחובות בן זוגו
30/12/2016 | 18:24
8
לצפיה ב-'עיקול חשבון של בן הזוג'
עיקול חשבון של בן הזוג
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2017 | 15:58
4
מכיוון שחשבון הבנק של אשתך רשום אך ורק על שמה, אזי הכספים המצויים בו הם כספיה, בלא קשר אם הם מופקדים לפיקדון אם לאו.
יחד עם זאת, ככל שיוכח במסגרת הליך פשיטת רגל, כי חייב מבריח כספים לחשבונה הנפרד של אשתו ו/או מנצלו לרעה, יהא עליו להשיב הכספים שהועברו לחשבון לקופת פשיטת הרגל. לנוכח העובדה שמדובר בנושא סבוך, מומלץ בחום להיוועץ עם עו"ד בקיא בתחום, אשר יוכל ללוות ולהדריך אותך. 

לצפיה ב-'חשד לזיוף חתימות על תצהירים'
חשד לזיוף חתימות על תצהירים
29/12/2016 | 22:40
1
18
היום פתאום שמתי לב שהחתימה של הזוכה בתיק נראית ממש שונה ממה שאני מכיר
בחנתי אחורה, ולתדהמתי ראיתי שבארבע תצהירים מופיעים חתימות שונות של הזוכה, מה שמעלה חשש כבד לזיוף החתימות, או ע"י עורך הדין של הזוכה, או שאולי בכוונה הזוכה חתם בחתימות מזויפות כדי להמנע מהתחייבות לתוכן התצהיר

אני מייצג את עצמי בתיק.  מישהו יודע מה שמשמעויות המשפטיות של שימוש בחתימות שונות בכל תצהיר? האם אני נדרש ללכת לגרפולוג כדי להוכיח שמדובר בחתימות שונות? (נראה לי כמו הוצעה כספית מיותרת שאני מעדיף להמנע ממנה).

מישהו יודע מהם התקדימים בנושא?

מהם העונשים הקבועים בחוק על זיוף חתימות?

לצפיה ב-'לדעתי אתה מבזבז את זמנך על ענינים צדדיים'
לדעתי אתה מבזבז את זמנך על ענינים צדדיים
30/12/2016 | 09:43
16
אבל אם תגיע לשלב של חקירת מצהיר תוכל לחקור את הזוכה גם בנושא זה.
לצפיה ב-'ניפוח קנסות'
ניפוח קנסות
28/12/2016 | 14:32
1
375
אני בת 30 מנסה לפתוח חשבון בנק חדש, ונאמר לי שיש לי עיקולים צפויים של חבות קנסות חניה לעיריות, בלי שקיבלתי כלל קנסות. הכתובת במשרד הפנים לא הייתה מעודכנת.1. האם המרכז לקנסות מטפל גם בזה? 2.מה עלי לעשול כדי לבטל לפחות את ניפוח החובות הענק בגלל שעון הזמן שרץ?
לצפיה ב-'לפנות לעיריות ולעדכן כתובת'
לפנות לעיריות ולעדכן כתובת
03/01/2017 | 11:39
5
לצפיה ב-'שלחו לי תביעה בהוצאה לפועל- אבל לא מוצדק. מה עושים ???'
שלחו לי תביעה בהוצאה לפועל- אבל לא מוצדק. מה עושים ???
25/12/2016 | 12:06
2
30
לפני כשנה שכרתי קבלן שיפוצים לביצוע עבודות אצלי בבית...היינו צריכים להכין את השטח לקבלת מבנה יביל...ולצורך זה שכרנו את שרותיו של הקבלן. עשינו הסכם מסודר וכו...אולם, אותו קבלן לא ביצע את מרבית העבודות, ולאחר שיחות חוזרות ונישנות איתו הוא פשוט התחנן שניתן לו לסיים את העבודות כי זקוק לכסף. הסכמנו בתנאי להחתמתו על מכתב שבו חייב לסיים את העבודות עד לתאריך מסויים...והוא התחנן לכסף..אז נתתי לו שיק דחוי וכתבתי בחוזה שם לא מסיים את העבודות עד לאותו מועד - אני רשאית לבטל את הצק ולא יהיו לו כל תביעות או טענות כלפינו...הוא חתם. וכאמור מאותו יום לא בא לעבודה. לא ענה לטלפונים. עד שענה תירץ שאין עובדים...וכו...ידע שאני נוסעת לאילת וידע את הקוד לשער...וכשהיינו באילת נכנס לחצר עם מישהו - במקרה השכנה תפסה אותו על חם. התקשרה אלינו ואמרנו לו שיעוף אחרת נזמין משטרה. בכל מקרה, מייד מצאנו קבלן אחר וחתמנו איתו על הסכם עבודה עם מפרט העבודות...( ורואים בהסכם שהעבודות עם הקבלן החדש זהות לעבודות שלא בוצעו עם הקבלן הישן והנוכל ) . החצוף הפקיד את הצק...ואני ביטלתי אותו. ועכשיו שנה אחריי הוא תובע אותי בהוצאה לפועל.
שאלתי- איך עליי לנהוג? צריך ללכת להוצאה לפועל עם כל המסמכים או שצריך לקחת עורך דין ? מעולם לא קרה לי כזה דבר ולכן אין לי מושג איך לפעול. אודה לתשובה מקצועית. בתודה ובברכה חג שמח
עופרי

לצפיה ב-'אם הוא הפקיד את השיק בניגוד להסכם'
אם הוא הפקיד את השיק בניגוד להסכם
25/12/2016 | 19:15
16
זכותך להגיש התנגדות. לא ברור עם זאת, אם אכן היתה הפרת הסכם מצידו שכן הוא התייצב אצלך להשלמת העבודה לכאורה.
לצפיה ב-'תביעה בהוצל"פ'
תביעה בהוצל"פ
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2016 | 15:05
18

עופרי שלום,

עליך להגיש בלשכה שבה נפתח תיק ההוצאה לפועל התנגדות לביצוע שטר ובו הכוללת את הנימוקים להתנגדותך לקיום החוב ולצרף מסמכים רלוונטיים.

כמו כן, עליך לשקול הגשת תביעה נפרדת כנגד קבלן השיפוצים, ביחס לנזקים שנגרמו לך כתוצאה מרשלנותו.

מומלץ בחום להיוועץ בעניין עם עו"ד הבקיא בתחום להמשך יעיל בהליך.

לצפיה ב-'חשבון נאמנות לקבלת משכורת'
חשבון נאמנות לקבלת משכורת
27/12/2016 | 12:59
29
שלום רב, ברצוני לברר אם ניתן לפתוח חשבון נאמנות ע"י עו"ד להעברת משכורת, יש לי עיקולים על חשבון הבנק ומתכוון לפנות להוצאה לפועל להגעה להסדר.
האם זה חוקי או אקטואלי לאדם פרטי חשבון נאמנות להעברת משכורת?
תודה לכל העונים.
לצפיה ב-'הבנק חסם את כרטיסי האשראי'
הבנק חסם את כרטיסי האשראי
25/12/2016 | 04:50
2
32
שלום, הלכתי לאיבוד... מה עושים כשהבנק חסם את כרטיסי האשראי ואין איך לקנות אוכל הביתה. שלא לדבר על התשלומים לחב' חשמל, בזק וכו'.
אני שכירה במשרה מלאה, מקבלת מזונות עבור הילדים (3). אני חורגת ממסגרת האשראי ויש לי הלוואות מהבנק (לכיסוי החריגות..)
איך להסתדר עם הבנק שיאפשרו לי משהו בסיסי?
לצפיה ב-'אין דרך משפטית זה בינך לבין הבנק'
אין דרך משפטית זה בינך לבין הבנק
25/12/2016 | 08:15
1
12
לצפיה ב-'בוודאי שלא משפטית '
בוודאי שלא משפטית
25/12/2016 | 08:39
22
אתה יכול להעריך מה הבנק רוצה לשמוע? מה ישכנע את מנהל הסניף להתגמש, מה אני יכולה להציע כתחליף לחסימה מוחלטת (?) כרגע אני די בהלם ולא יודעת מה קורה
...תודה...
לצפיה ב-'תיק פשיטת רגל שפורק'
תיק פשיטת רגל שפורק
21/12/2016 | 11:16
2
40
שלום לכם,
יש לי שאלה לגבי תיק פשיטת רגל ששולם באופן סדיר משנת 2009, התיק הוא של אבא שלי, הוא איחר בכמה תשלומים בגלת מחת הסרטן של אמא שלי וביטלו לו את הפשיטת רגל בחודש מאי, באותו חודש הוא ניגש לכונס נכסים והפקיד אמר לו לשלם את הפיגורים במספר תשלומים ואז יחזירו לו את הפשיטת רגל, הוא שילם כמו שהפקיד אמר לו, ניגש לשם היום ואותו פקיד אמר לו שהוא היה צריך לכתוב בקשה כלשהי והפקיד אומר שהוא אמר לו את זה, כמובן שזה לא היה ולא נברא, אחרת כמובן שהוא היה מגיש מה שצריך ועכשיו עברו כבר מעל 45 יום.
הסכום שנותר בתיק הוא לא גדול אבל הפקיד אמר שהוא לא יכול לשלם הכל ולסיים את זה כי קודם צריך להחזיר את הפשיטת רגל. והוא אמר לו לכתוב איזשהו תצהיר כדי להחיות את התיק ולצרף את הקבלות ששילם. על איזה טופס מדובר? 
אשמח לעזרה בעניין, תודה.
לצפיה ב-'אציין גם'
אציין גם
21/12/2016 | 12:20
10
שאין כרגע פיגורים בתיק, כל הפיגורים שולמו כמו שסוכם עם הפקיד פלוס אבא שלי המשיך בתשלומים החודשיים, הוא לא היה מודע לזה שהתיק פורק, כי הוא היה בטוח שכל עוד הוא משלם את הפיגורים התיק לא יפורק, זה מה שהוא הבין מהפקיד.
הוא גילה שתיק מפורק רק היום כי הגיע לו עיקול על המשכורת.
מה ניתן לעשות כרגע? איך מחיים את התיק הזה כדי לסיים עם החוב סופית?
תודה.
לצפיה ב-'תיק פשיטת רגל שפורק'
תיק פשיטת רגל שפורק
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2016 | 12:47
15
ליאן שלום רב, בנסיבות המתוארות, מומלץ לפנות לעו"ד הבקיא בתחום על מנת שיפעל לביטול ההחלטה שביטלה את ההליך וקבלת ייעוץ לצורך התנהלות נכונה במסגרת ההליך עד לקבלת הפטר.

לצפיה ב-'צ'ק שחזר, החייב הודיע על פשיטת רגל'
צ'ק שחזר, החייב הודיע על פשיטת רגל
21/12/2016 | 01:54
2
19
בידיי צ'ק שנמסר לי בעקבות פסיקת בית משפט לתביעות קטנות מבעל חוב כתשלום על עבודת פרילנס. בתביעה נכללו שני נתבעים, אך רק אחד חויב לשלם, אף ששניהם אחראים לחוב.
הצ'ק לא כובד (חזר) ושיחות רבות עם בעל החוב לא הניבו דבר, היום נודע לי שפשט את הרגל. האם אוכל לפנות להוצאה לפועל? האם אוכל לפעול נגד נתבע שתיים, שלא נכלל בפסק הדין אף שייצג במשפט את שני הנתבעים?
אודה לכם מאוד על עצה ועל הכוונה.
לצפיה ב-'הדרך הנכונה היא להפנות תביעת חוב לנאמן'
הדרך הנכונה היא להפנות תביעת חוב לנאמן
21/12/2016 | 11:17
11
לא ניתן לפתוח בהליכים נגד מי שלא חייב.
לצפיה ב-'חייב שהוכרז כפושט רגל'
חייב שהוכרז כפושט רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2016 | 08:08
14
שלום רב, ברגע שחייב מוכרז כפושט רגל, לא ניתן לנקוט הליכי הוצאה לפועל נגדו, אלא לפנות לנאמן ולהעביר אליו תביעת חוב. בנוסף, על פסק דין של בית המשפט לתביעות קטנות ניתן להגיש בקשת ערעור עד 15 ימים ממועד מתן פסק הדין ולנסות לחייב גם את הנתבע השני. במידה ולא עבר הזמן, מומלץ לנסות דרך זו. מומלץ להתייעץ עם עו"ד בקיא בתחום.

לצפיה ב-'הוצאת דרכון בזמן שיש איחוד תיקים'
הוצאת דרכון בזמן שיש איחוד תיקים
18/12/2016 | 20:02
1
17
שלום רב
יש לי כרגע איחוד תיקים ואני רוצה לשלם אותו ועוד חודשיים אני משוחרר חמש שנים ויכול למשוך את הפיקדון הצבאי שלי
והעניין הוא שאני חייב או דרכון או תעודת שחרור בנוסף לתעודת זהות שלי במעמד משיכת הפיקדון והבעיה שאת תעודת השחרור שלי איבדתי וחשבתי פשוט ללכת להוציא דרכון בשביל זה
השאלה שלי האם באיחוד תיקים אפשרי בכלל להוציא סתם דרכון ואם לא אז מה אפשר לעשות כדי לשנות זאת?

תודה
לצפיה ב-'הוצאת דרכון באיחוד תיקים'
הוצאת דרכון באיחוד תיקים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2016 | 08:19
16
שלום רב, מנתוני השאלה לא ברור האם הוטלה עליך הגבלה על החזקת דרכון או חידושו, במסגרת תיק האיחוד. הגבלה כאמור קבועה בהוראות ס' 66 א' לחוק ההוצאה לפועל ועוסקת במקרים בהם חייב הוא בעל יכולת המשתמט מתשלום חובותיו. במידה שלא הוטלו המגבלות כאמור עליך, אין מניעה מהוצאת דרכון / חידושו, ובמידה שהוטלו, ניתן לפנות לר' ההוצל"פ בבקשה מתאימה. ככל שיימסרו פרטים מלאים יותר, ניתן יהיה לייעץ בהתאם. מכל מקום, מומלץ בחום להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום.

לצפיה ב-'הוצל"פ על צ'קים שחזרו'
הוצל"פ על צ'קים שחזרו
16/12/2016 | 23:02
2
18
שלום
חברה שעבדתי בה הפסיקה לפעול וכנראה לא אקבל משכורת.
יש לי שני צ'קים שהחברה נתנה לי שחזרו. אם אני פותח תיק בהוצל"פ, איזה סנקציות יכולים להטיל על החברה?
תודה
לצפיה ב-'פתיחת תיק הוצל"פ כנגד חברה'
פתיחת תיק הוצל"פ כנגד חברה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2016 | 16:41
1
17
שלום רב, ככל שניתן כנגד החברה צו לפי פקודת החברות לפירוק החברה, יש לבדוק זכאות לקבלת גמלה מהמוסד לביטוח לאומי.
לצד זאת, תוכל להגיש לביצוע בהוצאה לפועל את השיקים של החברה בהם הנך מחזיק, ובמסגרת זאת, יהא בידך לנקוט בכל ההליכים הננקטים בהוצאה לפועל כנגד חייבים, למעט צו מאסר / צו עיכוב יציאה מן הארץ. כך, לדוגמא, ניתן לעקל כספים / נכסים, השייכים לחברה, זכויות שיש לחברה בבנקים, או המגיעים לה מידי לקוחות וכיו"ב. מומלץ בחום להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום. 

לצפיה ב-'העניין קצת מסובך'
העניין קצת מסובך
20/12/2016 | 11:15
8
עבדתי כשנה בחברה X. בעל החברה שהיה גם הבוס הישיר שלי הקים פתאום שתי חברות חדשות, נניח Y ו-Z, כנראה כדי לעשות מונקי ביזנס. הוא זה שנתן לי את שני הצ'קים, אחד של חברה Y ואחד של חברה Z. יש כלי רכב ששייכים לחברה X.
בקיצור- האם אפשר לפתוח תיק בהוצל"פ גם כנגד חברה X? או רק כנגד החברה שנתנה את הצ'ק?
תודה
לצפיה ב-'שלום רב. אולי תוכלו לעזור לי. ב-2006 הגשתי תביעה נגד '
שלום רב. אולי תוכלו לעזור לי. ב-2006 הגשתי תביעה נגד
16/12/2016 | 01:36
3
27
שכן מעלי אשר לא תיקן נזילה מדירתו. ניתן הסכם פשרה ובקשה למתן תוקף פס''ד להסכם
הוספתי סעיף שמכסה נזילות עתידיות כיוון שבמשך 30 שנה הוא תמיד עושה בעיות ולא מתקן

ב-2011 שוב היתה נזילה. שלחתי לו הסכם זה והנזילה תוקנה במיידי
לפני כשנה וחצי שוב החלה נזילה שהולכת ומתפשטת ובמשך כל התקופה זו שלחתי לו תזכורות לתקן. הוא כל הזמן התחמק

נזכרתי בהסכם זה ושלחתי לו לפני כחודשיים אך לצערי ללא אישור מסירה. הוא ידע שזה ממני ולא קיבל את המכתב ביד.  מייד אחרי זה שלח לי לתכנית תיקון אך עדיין לא עשה כלום

אני יודעת שאני רשאית לפתוח לו תיק בהוצ''ל אך אני מעדיפה שישלם לי 10 אלף ש' ללא הוכחת נזק כפי שכתוב בהסכם כיוון שאני צריכה את הכסף דחוף.

מה אתם מציעים לי לעשות כדי לגרום לו לשלם במקום לפתוח תיק בהוצ''ל שיעלה לי כסף וטירחה

הרבה תודה
לצפיה ב-'הגיע הזמן לפגוע לו בכיס'
הגיע הזמן לפגוע לו בכיס
16/12/2016 | 01:37
8
לצפיה ב-'הסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין'
הסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 13:21
1
14
למעשה, מתוך השאלה עולה, כי מדובר בסכסוך שכנים, ביחס לנזילה מדירת שכן, אשר מסבה נזקים, בעטיו הוגשה תביעה, במסגרתה חתמו הצדדים על הסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין.  
בהעדר נתונים בדבר הסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין, לא ניתן לייעץ. ככל שיינתנו נתונים נוספים, יהא בידי לייעץ.

לצפיה ב-'שלום עו''ד גרוס. כנראה לא הבנת. בנזילה הנוכחית עדיין לא '
שלום עו''ד גרוס. כנראה לא הבנת. בנזילה הנוכחית עדיין לא
23/12/2016 | 22:52
6
הוגשה תביעה. תביעות הוגשו בעבר במשך 30 שנה כולל 2 בבית משפט. הבן אדם הזה חלאה ותמיד מתחמק לתקן. יש בידי פשרה בעלת תוקף פס''ד מ-2006  ובה סעיף לגבי נזילות עתידיות שם נאמר שאם הוא לא יתקן כעבור x זמן הוא חייב לשלם לי 10 אלף ש' ללא הוכחת נזק.

אני הכנסתי את הסעיף כי ידעתי שתהיינה נזילות עתידיות והוא תמיד יעשה בעיות ואכן היתה נזילה ב-2011. שלחתי לו פס''ד זה והוא תיקן במיידי 

ועכשיו שוב נזילה מלפני שנה וחצי שהולכת ומתפשטת מן הסתם. נופל טיח, גם לתוך מכונת הכביסה ויש ריח של עובש. הגיע הזמן לפגוע לו קשה בכיס!!!!  עו''ד המליץ לי לפתוח לו תיק בהוצאה לפועל. תיק עולה כסף וטירחה. 

מה אני יכולה לעשות כדי לפגוע לו סוף סוף בכיס כלומר שישלם 10 אלף ש' אשר מצויינים בפס''ד ללא קשר לתיקון

תודה רבה

לצפיה ב-'איחוד תיקים ועוד שאלה קצרה '
איחוד תיקים ועוד שאלה קצרה
10/12/2016 | 18:25
1
43
אני נמצא באיחוד תיקים 3 % ועומד בצו התשלומים שנה וחצי כבר  יש לי 3 תיקים בלבד  אחד הנושים בתיק האיחוד רוצה לסיים איתי בסכום נמוך יחסית ולסגור את החוב מולו . האם פעולה כזאת יכולה לגרום לביטול תיק האיחוד ? 

ושאלה שניה אני מעוניין לקנות רכב יד שניה האם הוצאה לפועל יכולה למנוע ממני קניה של רכב לצורך התנידות ? 

בתודה לכל העוזרים ...

לצפיה ב-'איחוד תיקים'
איחוד תיקים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/12/2016 | 12:53
15
עדי שלום רב, מרגע שהוצא מועד איחוד תיקים בהוצאה לפועל החייב צריך לשלם את כל חובותיו לנושים יחד. אסור לו להעדיף נושה אחד על פני אחר, ואין לו אפשרות לשלם לנושים בנפרד. אבהיר כי במסגרת איחוד תיקים יוטל צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד החייב, וכמו כן רשאי רשם ההוצאה לפועל להורות על הטלת עיקולי נכסים. כמו כן, ככלל, מרגע הגשת הבקשה לאיחוד תיקים ועד למתן הצו, אין עיכוב הליכים בתיקים המתנהלים כנגד החייב. אולם, משניתן צו לאיחוד תיקים, בסמכותו של ר' ההוצל"פ להורות על הפסקה / השהייה של כל הליך שננקט בתיק כלשהו מהתיקים הנמצאים באיחוד, והצו חל עליהם. מכיוון שכלי רכב מעצם מהותו משמש להתניידות, לרשם ההוצאה לפועל  שיקול דעת האם לעקל או להתיר את השימוש. ישנן עוד דרכי פעולה שניתן לנקוט, מומלץ בחום להתייעץ עם עו"ד בקיא בתחום.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרדנו נוסד בשנת 1968 ובעל מוניטין של מעל 47 שנים כמשרד עורכי דין מוביל בתחום האזרחי מסחרי, ובפרט בתחום המשפטי ביצועי של תביעות כספיות ובנקים בבימ"ש ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי הולנדר גרוס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו