לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1014110,141 עוקבים אודות עסקים

פורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום פשיטות רגל והוצאה לפועל. עוה"ד שי הולנדר גרוס, הינו בעל ניסיון של כ- 20 שנה בתחום פשיטות הרגל וההוצל"פ ועומד בראשו של משרד בוטיק ובעל מוניטין ארצי בתחום זה - ש. גרוס חברת עורכי דין. עוה"ד שי הולנדר גרוס שם לעצמו מטרה לשתף את הידע העשיר והנרחב שרכש בתחום ההוצל"פ ופש"ר, על מנת לסייע במסגרת פורום זה ולתת מענה ראשוני מהיר ומקצועי לשאלות הרבות אשר עולות לעיתים תכופות ע"י זוכים וחייבים כאחד.  יודגש כי תשובה הניתנת במסגרת פורום זה אינה מהווה תחליף לייעוץ מקצועי עם עו"ד ומטרתה ליתן מענה כללי והכוונה ראשונית בלבד.
המשך >>

לצפיה ב-'השתתפות בהוצאות חריגות בהסכם מזונות'
השתתפות בהוצאות חריגות בהסכם מזונות
17/11/2017 | 06:59
1
3
בהסכם הגירושין אני אמור להשתתף בסכום קבוע עבור חוגים ,והשתתפות במחצית עלות טיפולים רפואיים שלא מכוסים בקופ"ח .
לאחר שנה בפעם הראשונה דרך הוצל"פ נודע לי שיש חוגים והגרושה מבקשת רטרואקטיבית את חלקי ללא הודעה מוקדמת ולאחר שדאגה להסתיר זאת כל התקופה
דבר נוסף - על דעת עצמה וללא כל הפניה רפואית החליטה האם לקחת את הבן לטיפול ריגשי פרטי יקר מאוד בניגוד להסכמתי , ובנוסף שטיפול כזה ניתן בסל הביטוח של קופ"ח (כמו שקרה בעבר)  טיפול זה מוגדר כטיפול רפואי שניתן על ידי קופ"ח והרי שאני מחוייב להשתתף רק במקרים שהטיפול הרפואי לא מכוסה על בסל הבריאות . מבקש את עזרתכם .
לצפיה ב-'תגיש טענת פרעתי בלשכת ההוצלפ'
תגיש טענת פרעתי בלשכת ההוצלפ
18/11/2017 | 07:21
ותטען מה שטענת כאן. 
לצפיה ב-'התמחרות בכינוס נכסים'
התמחרות בכינוס נכסים
12/11/2017 | 14:45
1
6
שלום

נפתח לי תיק בכינוס נכסים, הכונס מוכר את הנכס (דירת מגורים) המשעובד.
בהתמחרות זכה מישהו, אך לאחר כמה ימים הודיע לעו"ד (הכונס) שהוא לא מעוונין להמשיך בתהליך ומוותר על הזכיה שלו.
האם הצ'ק פיקדון (שיפרע בעקבות הויתור של הזוכה) נכנס לקופה של העו"ד או שנכנס לקופה של הכינוס ויוריד לי חלק מהחוב?

תודה מראש
יוסי
לצפיה ב-'קופת הכינוס'
קופת הכינוס
13/11/2017 | 08:55
2
לצפיה ב-'אגרת בית משפט 1% '
אגרת בית משפט 1%
05/11/2017 | 23:29
11
אני נאלץ לגבות סכום כספי באמצעות הוצאה לפועל האם ניתן לתבוע את ההוצאה של האגרה?? מהחייב.
לצפיה ב-'חוב ארנונה'
חוב ארנונה
29/10/2017 | 19:15
16
שלום,
החייב באיחוד תיקים מוגבל באמצעים. עתה פנתה אליו העירייה בגין חוב ארנונה שיש לו כ-5,000 ש"ח. האם ניתן לצרף את חוב הארנונה לתיק האיחוד? האם יש חשיבות אם החוב נוצר לפני או אחרי שנפתח תיק האיחוד?
תודה!
לצפיה ב-'עיקול ללא התראה וללא הצדקה חשבון בנק'
עיקול ללא התראה וללא הצדקה חשבון בנק
27/10/2017 | 00:49
2
31
אני אב שמשלם מזונות כסידרם ובמועדם, לפני כחצי שנה גרושתי החליטה על דעת עצמה וללא תיאום איתי  לשלוח את בני לטיפול רגשי פרטי לאחר מספר חודשים  שלחה לי דואר אלקטרוני שמבקשת השתתפות -לא הגבתי כלל . היום בהפתעה גמורה מתקשרים מהבנק והודיעו לי שיש עיקול מהוצל"פ ללא אישור מסירה של הזוכה ,ללא התראה כלשהי מהוצל"פ פשוט ככה בקלות שלחו את ידם לחשבוני.
תביעתה של הזוכה כלל לא מוצדקת מאחר שחובה עליי להשתתף במחצית טיפולים רפואיים שקופ"ח לא מכסה ובמקרה הנ"ל היא כן מכסה ואף עשתה זאת בעבר . בנוסף מבקשת השתתפות המחצית חוג קרטה שכלל לא ידעתי עליו ולעולם לא הוזמנתי לראותו .
א.  כיצד הוצל"פ לא דואג לבדוק אישורי מסירה ולא שולח אזהרה (ס' 81 א) לפני נקיטת אמצעים
ב. כיצד עליי לבטל את התביעה הלא מוצדקת  שמנוגדת להסכם הגירושין
לצפיה ב-'גש להוצאה לפועל תברר '
גש להוצאה לפועל תברר
28/10/2017 | 19:37
14
אולי שלחו מיכתב . לכתובת אחרת . מיכאן לא תגיע הישוע 
לצפיה ב-'עליך להגיש בקשה ללשכת ההוצלפ'
עליך להגיש בקשה ללשכת ההוצלפ
29/10/2017 | 09:27
41
לצפיה ב-'החזר ממס הכנסה'
החזר ממס הכנסה
25/10/2017 | 20:54
16
הגעתי להסכם עם בית המשפט בקשר להפטר   לשלם סכום של 25000 שח בתקופה של שנה     במהלך התקופה היתי צריך לקבל החזר ממס הכנסה 7500 שח את הכסף נלקח לטובת הפשר השלמתי את היתרה לסכום 25000 וביקשתי מהמנהל המיוחד שסימתי לשלם ולקבל את ההפטר אבל הוא טוען שהכסף שנלקח ממס הכנסה לא נכלל ב25000 מיפני שזה לא הופקד ממני האם זה נכון 
לצפיה ב-'לעורכי הדין שמומחים גם להוצאות (מיסים ואגרות שנתיות מיותרות)'
לעורכי הדין שמומחים גם להוצאות (מיסים ואגרות שנתיות מיותרות)
24/10/2017 | 00:09
1
13

הבעלות במגרש חקלאי רשומה על שמי בטאבו.
עורכי דין המליצו לי להעביר את הרישום בטאבו ממני לאישיות משפטית כלשהי שתהיה רשומה כבעלים של המגרש החקלאי ותחזיק בבעלות במגרש החקלאי בנאמנות עבור הבת שלי (שהיא כיום פעוטה).
עורכי הדין  לא ידעו להגיד לי איזה אישיות משפטית לפתוח על מנת שהיא תשמש כנאמן (כמובן שהכל ידווח לרשות המיסים שמדובר בנאמנות על פי הטפסים המקובלים בחוק). הם לא ידעו להגיד איזה אישיות משפטית לפתוח (לצורך שמירת מגרש בנאמנות עבור בתי "הנהנת") כי הם אמרו לי שהם בסך הכל עורכי דין ולא יועצי מס ולא רואי חשבון.
הם אמרו לי שרק רואי חשבון יכולים לענות לי איזה סוג של אישיות משפטית כדאי לפתוח לצורך רישום בעלות במגרש חקלאי על שם אותה אישיות משפטית (בטאבו).
הם אמרו לי שאישיות משפטיות יכולות להיות עם הוצאות אגרות שנתיות שונות בין  אחת לשניה, למשל אם פותחים חברת אחזקות ברשם החברות, או עמותה ברשם העמותות אז יש אגרות שנתיות ודיווחים שנתיים ותצהירים שנתיים שצריך להגיש, וזה לא מתאים לאנשים רגילים ופשוטים ובנוסף אגרות שנתיות מיותרות. ולכן הם אמרו לי שהם לא יודעים לכוון אותי לגבי השאלה איזה סוג של אישיות משפטית כדאי לפתוח.
בעקרון, האישיות המשפטית הזאת שאני צריכה לפתוח אמורה לקבל ממני בטאבו  את רישום הבעלות בקרקע והיא תירשם כבעלים ואני צריכה למסור לטאבו מסמכים משפטיים (שטר נאמנות שבו נתתי את הבעלות בקרקע לאישיות המשפטית שנקראת נאמן,  ומגדיר את הקרקע כנכס נאמנות) והנאמנות תהיה רשומה.
האישיות המשפטית הזאת תהפוך להיות "נאמן" ואז במשך 20 שנים לפחות המגרש החקלאי יהיה רשום בטאבו על שם אותה אישיות משפטית (נאמן).
עורכי הדין אמרו לי לפתוח אישיות משפטית (נאמן) מסוג כזה שבמהלך ה 20 שנים לא יקרה מצב שיהיו הוצאות מיותרות כמו אגרות שנתיות.
והשאלה שלי למומחים כאן היא איזה סוג של אישיות משפטית היא המשתלמת ביותר למטרה הזאת של חיסכון בהוצאות התפעוליות והניהוליות של קיומה של אישיות משפטית בתקופת ה 20 השנים הקרובות (שבהם הבעלות בקרקע חקלאית תהיה רשומה על שם אותה אישיות משפטית בנאמנות)  ?
אודה לכם אם תכתבו לי תשובה מפורטת עם הסברים פשוטים כדי שאני אבין אותכם לגבי סוג האישיות המשפטית המשתלמת ביותר שכדאי לפתוח לצורך המטרה הזאת (לרשום על שמה מגרש חקלאי ולהחזיק אותו על שמה במשך למעלה מ 20 שנה עבור התינוקת שלי שכיום היא פעוטה).

לצפיה ב-'זה לא הפורום המתאים'
זה לא הפורום המתאים
18/11/2017 | 07:40
1
לצפיה ב-'שעיבוד רכב'
שעיבוד רכב
17/10/2017 | 09:37
1
25
לקחתי מימון לאוטו דרך חברת כלל מימון. החברה פשטה רגל, למרות שנשאר רק אגף הגבייה. ב07/2017 הסתיימו התשלומים אבל נכון לעכשיו לא ביטלו שעיבוד לרכב. אחרי הרבה נסיונות ליצור קשר ללא הצלחה לכל טלפון האפשרי. מה עושים?

לצפיה ב-'לפנות למפרק '
לפנות למפרק
19/10/2017 | 19:40
6
לצפיה ב-'התייעצות חשובה. אולי מישהו יצליח לענות :/'
התייעצות חשובה. אולי מישהו יצליח לענות :/
06/10/2017 | 23:16
2
37
שלום לאנשי הפורום המנוסים והחכמים,

יש לי סיטואציה שאני מתלבט ורוצה להתייעץ לגבייה. אולי אקח מפה עו"ד לתהליך:
יש לי הוצל"פ שנפתח ב-2012(110,000 והיום 135,000), שילמתי איחוד תיקים 750 ש"ח ולפני חצי שנה הורידו לי ל-150 ש"ח. אני בן 30 ואני רוצה מתישהו לקנות דירה. עשיתי סבב זוכים וראיתי שאני יכול לסגור את הכל על 52,500 ש"ח... אבל אני גם יודע שעוד שנה וחצי אני אוכל לעשות הפטר...

השאלה שלי כזו: יהיה הבדל אם אשלם את החוב(בהסדר) או שאעשה הפטר? רוצה לדעת אם זה ישפיע על עניין לקיחת המשכנתא(נניח בעוד 4 שנים ארצה...)
לצפיה ב-'אתה צריך לבדוק מה התנאים לקבלת משכנתה'
אתה צריך לבדוק מה התנאים לקבלת משכנתה
09/10/2017 | 17:27
9
לצפיה ב-'עצה'
עצה
13/11/2017 | 08:44
5
שלום לך, מציעה לך (מניסיוני) לסגור הכל מול הזוכים,ולסיים עם החוב. מחיקת החוב בהפטר אולי נשמעת קוסמת והיא מצויינת למי שצבר חובות מאוד גדולים ואין באפשרותו כלל להגיע להסדר כלשהו עם נושים,אך אליה וקוץ בה!  אחרי קבלת ההפטר הבנקים "מסמנים" אותך בנקודה אדומה והרישום השלילי ב BDI מאוד מאוד מקשה על קבלת משכנתא ונדרשת תקופה ארוכה של אמון מול הבנק (אם בכלל)עד אשר תאושר לך משכנתא.
בהצלחה!

לצפיה ב-'האם ניתן לפנות להוצאה לפועל בגין מסמך חתום בין שוכר למשכיר '
האם ניתן לפנות להוצאה לפועל בגין מסמך חתום בין שוכר למשכיר
02/10/2017 | 23:45
24
בדבר חוב של מעל 40000 ש"ח שלא שולם מספר שנים.כלומר האם ניתן לפתוח הליך הוצאה לפעול בגין חוב שיש מסמך שעליו חתומים המשכיר והשוכר?
הבנתי שיש הליך מקוצר האם זה קשור לחוב מהסוג הנ"ל?
תודה מראש

לצפיה ב-'הליך פשיטת באופן עצמאי'
הליך פשיטת באופן עצמאי
01/10/2017 | 09:57
31
שלום רב למומחים,
יש לי חובות בהוצל"פ בסכום של 300000 ש"ח לכ- 9 נושים, האם אני יכול להתחיל תהליך פש"ר באופן עצמאי ללא סיוע של עורך דין?
מסתובבות ברשת על פרסומות על "מחיקת חובות" למישהו יש ידע בנושא?

אשמח לתשובות.
לצפיה ב-' פרישת מנהל הפורום '
פרישת מנהל הפורום
28/09/2017 | 17:35
39

אנו מודים ל עו"ד שי גרוס על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'גביית חוב'
גביית חוב
16/09/2017 | 23:41
2
77
שלום רב.
הסיפור שלי הוא כזה.
חבר רצה לבצע קניה מסוימת בתשלומים, אבל אין לו כרטיס אשראי. הוא פנה אלי בבקשה אם אני והוא נוכל להסתדר, בכך שאני אבצע את הרכישה עבורו בכ. האשראי שלי, בתשלומים, ומידי חודש הוא ישלם לי את חובו.
החבר לא עומד בהחזרים, למרות שאני מנדנד לו ומזכיר לו, ובינתיים, חברת האשראי מחייבת אותי על מוצר שלא אני קיבלתי.
מה אפשר לעשות במצב כזה?
האם אני יכול לבצע הכחשת עיסקה בחברת האשראי, לנוכח העובדה שלא אני הוא זה שקיבל את המוצר? האם החוק לצידי ומגן עלי בפעולה זו?
מה עוד אפשר לעשות, ובפרט שלא אצא בהפסדים כלכליים תוך כדי נקיטה בצעדים משפטיים.
תודה! 
לצפיה ב-'למה חשבת שהוא ישלם לך שהוא לא מסוגל לשלם לחברת האשראי'
למה חשבת שהוא ישלם לך שהוא לא מסוגל לשלם לחברת האשראי
19/09/2017 | 04:54
38
אם זה לא סכום גדול תתבעי אותו
לצפיה ב-'אתה לא יכול לבטל את העסקה - העניין הוא כמובן מול ה "חבר" שלך'
אתה לא יכול לבטל את העסקה - העניין הוא כמובן מול ה "חבר" שלך
26/09/2017 | 22:40
19
ביצעת עסקה מודעת עם ספק שמסר לך (כך נראה) את המוצר.
כעת אם יש לך עניין עם החבר שלך - זה רק מולו.
אתה יכול לדרוש בצורה ברורה וחזקה או יצירתית יותר את התשלום (כיד הדמיון).
לחילופין שיחזיר / ימכור את המוצר ויחזיר לך לחלק.
וכמובן - כשאין מוצא אחר ואם זה סכום משמעותי מבחינתך במקביל לזה שאתה מוכן ללכת לשם - אתה יכול להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות מול החבר שלך. 
לצפיה ב-'בקשה להפטר- הוראת שעה'
בקשה להפטר- הוראת שעה
18/09/2017 | 12:35
62
שלום רב,

במסגרת בקשה שעשיתי לאימי (56) לקבלת הפטר מכלל חובותיה על פי הוראת השעה ובמסגרת ההתכתבות עם רשם הוצלפ, התבקשתי על ידי הרשם להבהיר האם הכספים שנמצאים בפוליסות הביטוח של אימי הם ברי מימוש וככול שלא מהם התנאים למימוש כספים אלו.

אימי עובדת כסייעת בגן ילדים למעלה מ-10 שנים ומשתכרת כ- 4000 שח בחודש.

יש לה קרן פנסיה אחת בה מופקדים כ- 85,000 שח.

יש לה קרן השתלמות בה מופקדים כ13,500 שח. (הקרן תפתח בשנת 2021)

שתי הקרנות הללו פעילות ומופקדים בהם כספים מידי חודש.

יש עוד שתי קרנות מאוד ישנות עוד משנות ה80-90

באחת יש 270 שח ובשנייה 2500 שח (הכספים מעוקלים).

האם יש אפשרות שהרשם לא  יגע בכספים אלו? הרי כספים אלו אמורים לשמש את אימי עת יציאתה לפנסיה בגיל 67.

האם ניתן לבקש מהרשם לפנים שורת הדין לא לשחרר כספים אלו לטובת החובות?

אציין כי מדובר בחובות ישנים מאוד למעלה מ30 שנים ולא ידוע לי על נושה שהגיב לבקשה שעשיתי עבורה.

אשמח לקבל הכוונה ועצות (כמובן לא מחייבות) בעניין הזה.

תודה

לצפיה ב-'פתיחת תיק הוצל"פ ע"י בזק'
פתיחת תיק הוצל"פ ע"י בזק
13/09/2017 | 18:21
1
70
הסכם ההתקשרות היה עם ספק האינטרנט ולא עם חברת בזק - שטוענת שקיבלתי מנס ציונה ראוטר, וגולשת במהירות 100 מגה - למרות שהקו מנותק בפועל דורשים תשלום - שגם הוא כמעט כפול מאשר סוכם בזמנו עם הספק. את הראוטר הישן קניתי מזמן ומהירות הגלישה באמצעותו לא יכולה לעלות על 15 מגה. מאיימים בפתיחת תיק בהוצל"פ. אשמח לקבל עזרה וייעוץ איך ניתן להתנגד לתביעת בזק והאיום בפתיחת התיק.
לצפיה ב-'כמו כן אשמח לקבל הסבר איך מקבלים הפטר.'
כמו כן אשמח לקבל הסבר איך מקבלים הפטר.
13/09/2017 | 18:23
24
לצפיה ב-'האם זה תקין שהתובעת תבצע אישור מסירה באמצעות בן זוגה?'
האם זה תקין שהתובעת תבצע אישור מסירה באמצעות בן זוגה?
16/09/2017 | 20:25
27

שלום
אני נמצא בהליך גירושין.גיליתי שהשליח שהגיע לביתי כדי למסור לי אישורי מסירה,הוא בעצם החבר של אשתי ,שממנה אני מתגרש.
כנראה שהיא או עורך הדין שלה,החליטו לתת לחבר שלה להעביר אלי מסמכים שונים,והם גם החתימו אותו על תצהיר מוסר.
האם זה תקין על פי החוק,שמבצע המסירה תהיה התובעת או בן הזוג שלה ?

תודה לכם ושבוע נפלא,שנה טובה
לצפיה ב-'מכירת דירה כתפוסה ומשכנתה'
מכירת דירה כתפוסה ומשכנתה
14/09/2017 | 08:06
35
האם דירה נמכרת כתפוסה בכשליש ממחירה ומדמי המכירה מנכים את המשכנתה והנותר הולך לנושה, או מנכים תחילה את המשכנתה ממחיר הדירה ואז מחשבים את השליש?
לצפיה ב-'האם איילת שקד מתכוונת לחדש את החוק של למחיקת חובות?'
האם איילת שקד מתכוונת לחדש את החוק של למחיקת חובות?
13/09/2017 | 17:22
1
58
אותו עשתה לפי צו השעה ושאמור להיגמר שנה הבאה ואומר שמי שמשלם איחוד תיקים במשך ארבע שנים זכאי למחיקת חובות. אני משלם כבר שנתיים ושנה הבאה יהיה שלוש כלומר אפסיד את החוק בשנה וזה מעצבן. האם היא מתכוונת לחדש אותו? אם לא האם יש משהו אחר שניתן לעשות?
לצפיה ב-'מישהו?!'
מישהו?!
16/09/2017 | 19:50
12
לצפיה ב-'מתי אפשר לנקוט בהליכים'
מתי אפשר לנקוט בהליכים
06/09/2017 | 18:34
1
51
שלום,
אם האזהרה הגיעה ב-15.7.2017 מתי יוכל הזוכה לנקוט בהליכים? אודה לעזרתכם כי קיבלתי תשובות סותרות.
תודה!
לצפיה ב-'תוך 30 יום כשמועד הפגרה לא נלקח בחשבון'
תוך 30 יום כשמועד הפגרה לא נלקח בחשבון
08/09/2017 | 07:56
15
לצפיה ב-'הוצאה לפועל ומזונות '
הוצאה לפועל ומזונות
05/09/2017 | 11:57
34
שאלה עבור חברה
הגרוש שלה לא משלם מזונות כבר חצי שנה
לאחר שהגישה תביעה בהוצאה לפועל ,התביעה נדחתה מכיון שהוא הגיש בקשה לפשיטת רגל
עודכנה לפני מס' ימים שעליה לגשת לכונס ולהגיש בקשה לפי סעיף 180
מה זה אומר ?
האם המזונות מגיעים לה ?
למי פונים לעזרה בנושא ?

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ