לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
99029,902 עוקבים אודות עסקים

פורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הוצאה לפועל ופשיטת רגל

הוטלו עליך הגבלות או עיקולים? חייבים לך כסף אך אינך יודע כיצד לגבות אותו? לפני פשיטת רגל? פורום זה נועד לתת ייעוץ והכוונה במגוון נושאי הוצאה לפועל, כינוס נכסים, גביית חובות ופשיטת רגל. כתוב שאלתך בפירוט ועורך הדין שי הולנדר גרוס יעמוד לרשותך וייתן מענה ראשוני מהיר ומקצועי.   

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום פשיטות רגל והוצאה לפועל. עוה"ד שי הולנדר גרוס, הינו בעל ניסיון של כ- 20 שנה בתחום פשיטות הרגל וההוצל"פ ועומד בראשו של משרד בוטיק ובעל מוניטין ארצי בתחום זה - ש. גרוס חברת עורכי דין. עוה"ד שי הולנדר גרוס שם לעצמו מטרה לשתף את הידע העשיר והנרחב שרכש בתחום ההוצל"פ ופש"ר, על מנת לסייע במסגרת פורום זה ולתת מענה ראשוני מהיר ומקצועי לשאלות הרבות אשר עולות לעיתים תכופות ע"י זוכים וחייבים כאחד.  יודגש כי תשובה הניתנת במסגרת פורום זה אינה מהווה תחליף לייעוץ מקצועי עם עו"ד ומטרתה ליתן מענה כללי והכוונה ראשונית בלבד.
המשך >>

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:16
1

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'גביית חוב'
גביית חוב
16/09/2017 | 23:41
1
40
שלום רב.
הסיפור שלי הוא כזה.
חבר רצה לבצע קניה מסוימת בתשלומים, אבל אין לו כרטיס אשראי. הוא פנה אלי בבקשה אם אני והוא נוכל להסתדר, בכך שאני אבצע את הרכישה עבורו בכ. האשראי שלי, בתשלומים, ומידי חודש הוא ישלם לי את חובו.
החבר לא עומד בהחזרים, למרות שאני מנדנד לו ומזכיר לו, ובינתיים, חברת האשראי מחייבת אותי על מוצר שלא אני קיבלתי.
מה אפשר לעשות במצב כזה?
האם אני יכול לבצע הכחשת עיסקה בחברת האשראי, לנוכח העובדה שלא אני הוא זה שקיבל את המוצר? האם החוק לצידי ומגן עלי בפעולה זו?
מה עוד אפשר לעשות, ובפרט שלא אצא בהפסדים כלכליים תוך כדי נקיטה בצעדים משפטיים.
תודה! 
לצפיה ב-'למה חשבת שהוא ישלם לך שהוא לא מסוגל לשלם לחברת האשראי'
למה חשבת שהוא ישלם לך שהוא לא מסוגל לשלם לחברת האשראי
19/09/2017 | 04:54
21
אם זה לא סכום גדול תתבעי אותו
לצפיה ב-'בקשה להפטר- הוראת שעה'
בקשה להפטר- הוראת שעה
18/09/2017 | 12:35
29
שלום רב,

במסגרת בקשה שעשיתי לאימי (56) לקבלת הפטר מכלל חובותיה על פי הוראת השעה ובמסגרת ההתכתבות עם רשם הוצלפ, התבקשתי על ידי הרשם להבהיר האם הכספים שנמצאים בפוליסות הביטוח של אימי הם ברי מימוש וככול שלא מהם התנאים למימוש כספים אלו.

אימי עובדת כסייעת בגן ילדים למעלה מ-10 שנים ומשתכרת כ- 4000 שח בחודש.

יש לה קרן פנסיה אחת בה מופקדים כ- 85,000 שח.

יש לה קרן השתלמות בה מופקדים כ13,500 שח. (הקרן תפתח בשנת 2021)

שתי הקרנות הללו פעילות ומופקדים בהם כספים מידי חודש.

יש עוד שתי קרנות מאוד ישנות עוד משנות ה80-90

באחת יש 270 שח ובשנייה 2500 שח (הכספים מעוקלים).

האם יש אפשרות שהרשם לא  יגע בכספים אלו? הרי כספים אלו אמורים לשמש את אימי עת יציאתה לפנסיה בגיל 67.

האם ניתן לבקש מהרשם לפנים שורת הדין לא לשחרר כספים אלו לטובת החובות?

אציין כי מדובר בחובות ישנים מאוד למעלה מ30 שנים ולא ידוע לי על נושה שהגיב לבקשה שעשיתי עבורה.

אשמח לקבל הכוונה ועצות (כמובן לא מחייבות) בעניין הזה.

תודה

לצפיה ב-'פתיחת תיק הוצל"פ ע"י בזק'
פתיחת תיק הוצל"פ ע"י בזק
13/09/2017 | 18:21
1
48
הסכם ההתקשרות היה עם ספק האינטרנט ולא עם חברת בזק - שטוענת שקיבלתי מנס ציונה ראוטר, וגולשת במהירות 100 מגה - למרות שהקו מנותק בפועל דורשים תשלום - שגם הוא כמעט כפול מאשר סוכם בזמנו עם הספק. את הראוטר הישן קניתי מזמן ומהירות הגלישה באמצעותו לא יכולה לעלות על 15 מגה. מאיימים בפתיחת תיק בהוצל"פ. אשמח לקבל עזרה וייעוץ איך ניתן להתנגד לתביעת בזק והאיום בפתיחת התיק.
לצפיה ב-'כמו כן אשמח לקבל הסבר איך מקבלים הפטר.'
כמו כן אשמח לקבל הסבר איך מקבלים הפטר.
13/09/2017 | 18:23
16
לצפיה ב-'האם זה תקין שהתובעת תבצע אישור מסירה באמצעות בן זוגה?'
האם זה תקין שהתובעת תבצע אישור מסירה באמצעות בן זוגה?
16/09/2017 | 20:25
15

שלום
אני נמצא בהליך גירושין.גיליתי שהשליח שהגיע לביתי כדי למסור לי אישורי מסירה,הוא בעצם החבר של אשתי ,שממנה אני מתגרש.
כנראה שהיא או עורך הדין שלה,החליטו לתת לחבר שלה להעביר אלי מסמכים שונים,והם גם החתימו אותו על תצהיר מוסר.
האם זה תקין על פי החוק,שמבצע המסירה תהיה התובעת או בן הזוג שלה ?

תודה לכם ושבוע נפלא,שנה טובה
לצפיה ב-'מכירת דירה כתפוסה ומשכנתה'
מכירת דירה כתפוסה ומשכנתה
14/09/2017 | 08:06
26
האם דירה נמכרת כתפוסה בכשליש ממחירה ומדמי המכירה מנכים את המשכנתה והנותר הולך לנושה, או מנכים תחילה את המשכנתה ממחיר הדירה ואז מחשבים את השליש?
לצפיה ב-'האם איילת שקד מתכוונת לחדש את החוק של למחיקת חובות?'
האם איילת שקד מתכוונת לחדש את החוק של למחיקת חובות?
13/09/2017 | 17:22
1
40
אותו עשתה לפי צו השעה ושאמור להיגמר שנה הבאה ואומר שמי שמשלם איחוד תיקים במשך ארבע שנים זכאי למחיקת חובות. אני משלם כבר שנתיים ושנה הבאה יהיה שלוש כלומר אפסיד את החוק בשנה וזה מעצבן. האם היא מתכוונת לחדש אותו? אם לא האם יש משהו אחר שניתן לעשות?
לצפיה ב-'מישהו?!'
מישהו?!
16/09/2017 | 19:50
5
לצפיה ב-'מתי אפשר לנקוט בהליכים'
מתי אפשר לנקוט בהליכים
06/09/2017 | 18:34
1
36
שלום,
אם האזהרה הגיעה ב-15.7.2017 מתי יוכל הזוכה לנקוט בהליכים? אודה לעזרתכם כי קיבלתי תשובות סותרות.
תודה!
לצפיה ב-'תוך 30 יום כשמועד הפגרה לא נלקח בחשבון'
תוך 30 יום כשמועד הפגרה לא נלקח בחשבון
08/09/2017 | 07:56
10
לצפיה ב-'הוצאה לפועל ומזונות '
הוצאה לפועל ומזונות
05/09/2017 | 11:57
27
שאלה עבור חברה
הגרוש שלה לא משלם מזונות כבר חצי שנה
לאחר שהגישה תביעה בהוצאה לפועל ,התביעה נדחתה מכיון שהוא הגיש בקשה לפשיטת רגל
עודכנה לפני מס' ימים שעליה לגשת לכונס ולהגיש בקשה לפי סעיף 180
מה זה אומר ?
האם המזונות מגיעים לה ?
למי פונים לעזרה בנושא ?

לצפיה ב-'האם זה בסמכות ראש ההוצלפ ?'
האם זה בסמכות ראש ההוצלפ ?
25/08/2017 | 19:05
4
52
שלום
אחותי בהליך גירושין,ונפסק עבורה ועבור בעלה שביתם המשותף יימכר בקרוב ע'י כונס נכסים,ונקבע שהתהליך יתקיים מול ראש ההוצלפ. בנוסף,נקבע ע'י בית דין רבני שהבעל פועל בחוסר תום לב ובחמדנות.

אך ישנה בעיה נוספת:

בעלה של אחותי,נוסע במונית על שמה,והמונית מופעלת על ידי מספר ירוק שגם הוא רשום על שמה. נשלחה לו הודעה מעו'ד בדואר רשום לפני חודש ,ובהודעה הוא קיבל שבועיים כדי להסדיר את חלוקת שווי המונית והזכות הציבורית. הוא לא ניגש לדואר,וכמובן שגם לא עונה לדפיקות בדלת הבית. בביקור של שליח בביתו,הודבק לו המכתב על הדלת,והשליח ציין ב "תצהיר מוסר"-שהוא וידא שהמונית חונה בחניית הבנין בעת שצלצל בדלת, ולא פתחו לו אותה.

שאלתי:
האם זהו ענין להוצאה לפועל?
מה כדאי לעשות כדי לכפות על הבעל את חלוקת המונית והזכות הציבורית?

בכבוד רב ותודה
לצפיה ב-'לא ברור אם בוצעה חלוקת זכויות במונית על ידי בית משפט'
לא ברור אם בוצעה חלוקת זכויות במונית על ידי בית משפט
27/08/2017 | 20:13
1
156
לצפיה ב-'גם אם לא-נשאלת השאלה,האם הדבר לא לגיטימי ?'
גם אם לא-נשאלת השאלה,האם הדבר לא לגיטימי ?
28/08/2017 | 07:38
20
בוקר טוב

שלילי,לא הוגשה תביעה לחלוקת זכויות,חוץ מהחלק העיקרי,הדירה,שבהמש קבע שתחמכר על ידי כונס מול ההוצלפ,ואכן נתפתח תיק בענין זה.

בענין המונית והזכות הציבורית,שניהם רשומים רק על שם האישה,ולא בחלקים שווים כפי שהיתה רשומה הדירה. לפיכף,האם זה יהיה בניגוד לחוק באם תחליט האישה להשכיר את המספר ואת הזכות הציבורית, ?

תודה
לצפיה ב-'מענה לשאלתך '
מענה לשאלתך
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2017 | 20:26
1
42

שלום,
לא עולה משאלתך מהו מועד נישואי אחותך. למועד הנישואין יש נפקות לעניין תחולת חוק יחסי ממון בין בני זוגו ו/או הלכת השיתוף על בני הזוג.
בנוסף לא עולה משאלתך מפורשות באיזו מסגרת משפטית נדרשת חלוקת שווי המונית והזכות הציבורית שבצידה.
ככל שהדבר נדרש בידי אחותך, במסגרת הליכי גירושין, הרי שאין עסקינן בעניין הנתון לסמכותה של לשכת ההוצאה לפועל ואחותך תוכל לפנות לבית המשפט המוסמך לשם מתן סעד מתאים בנדון.
עם זאת נוכח מחסור בפרטים, לא ניתן ליתן תשובה מפורטת ומומלץ בחום לפנות לעו"ד בתחום.       

לצפיה ב-'לא ניתנה החלטה שיפוטית'
לא ניתנה החלטה שיפוטית
07/09/2017 | 11:55
9
שלום לך עוהד הולנדר

אחותי נשואה 20 שנים,וכבר הוחלט בענין הנכס,שחיה חיי שיתוף מלאים עם בעלה.
לגבי המונית,שלא בדומה לדירה,המונית ומספר הזכות הציבורית-רשומים על שמה בלבד. אכן,זה אמור להתחלק,אך לא נעשתה פניה לבהמ'ש בענין חלוקת משאבים

תודה
לצפיה ב-' *** מדוע מנהל הפורום עונה רק לחלק מהשאלות?! נשמח לייעוץ שלך'
*** מדוע מנהל הפורום עונה רק לחלק מהשאלות?! נשמח לייעוץ שלך
27/08/2017 | 12:45
25
לצפיה ב-'הוצל"פ מזונות'
הוצל"פ מזונות
15/08/2017 | 22:42
1
55
בתי בת 19.5 ועדיין מחייבים אותי בהוצל"פ מה עלי לעשות
לצפיה ב-'כנראה שחייבו אותך לשלם עד שתסיים צבא'
כנראה שחייבו אותך לשלם עד שתסיים צבא
25/08/2017 | 00:49
15
לצפיה ב-'תביעה משפטיתא'
תביעה משפטיתא
12/08/2017 | 11:04
1
37
שלום, אני חייב לגוף מסויים כספים, אפילו שלא הייתי חייב להם והם תבעו אותי בהוצל"פ לפני שש שנים. אני משלם להוצל"פ כל חודש.
שאלתי: האם אני יכול לתבוע את אותו הגוף בחזרה בבית משפט שלום, אפילו שהתיק מתנהל בהוצל"פ. תודה!
לצפיה ב-'מענה לשאלתך '
מענה לשאלתך
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2017 | 18:50
23
סמי שלום,
משאלתך לא ברור באם הוגשה כנגדך בקשה לביצוע או שמא תובענה לסכום קצוב, או באם ניתן פסק דין, כמו כן, ככל שעסקינן בפסק דין שהוגש לביצוע בהוצאה לפועל, לא ברור האם טענותיך נשמעו בפני ערכאה דיונית, נידונו ונדחו או שמא ניתן פס"ד בהעדר הגנה. ברי: כי כל אחד מהמצבים מצריך נקיטת פעולה משפטית שונה. כך אף  לא ברור באם הנך מבקש להלין כנגד החוב או שמא  טענותיך הינן מעבר לגובה החוב. כך או כך, שעה שמדובר בעילה העתידה להתיישן בחלוף 7 שנים, אמליץ לך לפנות לעורך דין הבקיא בתחום בהקדם, על מנת לבחון את הסוגיה המשפטית ואת דרכי הפעולה.   

לצפיה ב-'פשיטת רגל של האב'
פשיטת רגל של האב
07/08/2017 | 14:36
3
67
שלום רב,
אבא שלי הוא פושט רגל והמנהל המיוחד שלו רוצה להגיש בקשה להפטר.
אין לו כמעט הכנסות והוא מקבל קצבת נכות מבטוח לאומי.
אני רואה בטפסים שיש למלא שצריך להגיש גם פירוט של הכנסות של כל מי שגר בבית ומצב חשבונות הבנק.
אני כרגע גרה איתו כי הוא צריך עזרה.
ההכנסה שלי היא די גבוהה, האם בגלל ההכנסה שלי יכול להיות שלא יתנו לו הפטר וירצו לגרום לי לשלם את החובות שלו?
האם כדאי לי לעבור דירה?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'מורכב...'
מורכב...
10/08/2017 | 14:05
46
אם תעברי עכשיו זה עלול ליצור בעיה כי הם בדרך כלל בודקים חצי שנה אחורה. כנ"ל לגבי מצב חשבונות הבנק - אי אפשר פשוט להעביר את הכסף כי הם מבקשים (בד"כ) פירוט חצי שנה אחורה. 
מציע להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בענייני פשיטות רגל והוצל"פ.  
לצפיה ב-'מענה לשאלתך. '
מענה לשאלתך.
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 16:39
52
מאיה שלום,
משעה שאביך מצוי בהליכי פשיטת רגל, חלה עליו חובת הדיווח, בהגשת דוחות דו חודשיים מגובים באסמכתאות כדבעי לבעל התפקיד הממונה לכינוס נכסיו. משעה שהינך חיה עם אביך ואתם מנהלים משק בית משותף, אביך מחויב לדווח את מלוא המידע אודות השתכרות התא המשפחתי.

על מנת לבחון את הסוגייה המשפטית ביחס להפטרו, הנני ממליץ לך לפנות לעו"ד הבקיא בתחום.
בהצלחה.
לצפיה ב-'לא הגיוני'
לא הגיוני
11/08/2017 | 08:03
39
הם רוצים לדעת מה רמת חייו. אם הוא מקבל עזרה ממך קרוב לוודאי שזה ישפיע על הסכום שיידרש לשלם כדי לקבל הפטר אבל לא סביר שבגלל זה לא יתנו הפטר.  
לצפיה ב-'חוב מזונות בסיום הליך '
חוב מזונות בסיום הליך
09/08/2017 | 17:18
43
אני לאחר קבלת הפטר 
יש חוב מזונות של מעל 20 אלף 
אני נכה חי מקיצבה 
איך ניתן לעשות שלא יעקלו את הקצבה ויזרק לרחוב 

לצפיה ב-'החלפת מיצג בסוף הליך פשטר'
החלפת מיצג בסוף הליך פשטר
09/08/2017 | 17:14
31
אודה מראש
אני לקראת דיון הכרזה פושט רגל כ 3 חודשים
לצערי המיצג מטעם סיוע משפטי סיים לעבוד איתם
הגשתי דוחות כנדרש וגם התשלום
אני נכה מעל 80 אחוז רפואי אי כושר מלא
האם יש סיכוי לקבל הפטר במעמד הדיון
וכן מה צריך להכין לדיון הסופי כביכול
לצפיה ב-'פשיטת רגל והוראות קבע לסלקום'
פשיטת רגל והוראות קבע לסלקום
04/08/2017 | 14:05
43
קבלתי פשיטת רגל ויש לי תשלום ראשון ב1.9.17 ובין הנושים חוב של סלקום סך 1000 ש .אני עדיין מנוי סלקום .
שאלתי מה יקרה עכשיו סלקום עוד לא תבעו אותי על החוב ועוד לא הגיע אליהם שעשיתי פשיטת רגל? מצד שני נסיתי לעבור לחברה אחרת ולא הסכימו כי רצו אמצעי תשלום רק ויזה ,כנראה הם מתעדכנים על מצבי שחזרו לי צקים והייתי חייב וגם הוראות קבע חזרו לי כמובן.מה אני יכול לעשות ואם סלקום תתבע אותי או ינתקו לי את הקווים ,מה עם המספרים שלי למי שייכים? תודה רבה
לצפיה ב-'הוצאה לפועל..'
הוצאה לפועל..
03/08/2017 | 22:03
46
שלום..
שאלה למבינים בתחום ההוצאה לפועל.

נתתי הלוואה לחבר מהעבודה בעל חברת הובלות עם שתי משאיות בבעלותו סכום של כסף הלוואה...
אותו אדם נתן תמורת ההלוואה שיק שמיועד לפרעון בתאריך מסויים

השאלה שלי.. אם השיק חזר
מה אפשר לעשות במקרה כזה?..
אציין גם שלא היה ביננו שום הסכם בכתב
תודה לעונים
לצפיה ב-'מה דינו של דירה בדמי מפתח בהליך של פשיטת רגל?'
מה דינו של דירה בדמי מפתח בהליך של פשיטת רגל?
23/07/2017 | 11:32
38
אני גר לבד בדירה בדמי מפתח ואני אדם חולה

בשנה האחרונה ניתן נגדי פסק בורר שמחייב אותי בשני מיליון שקל
הגשתי בקשה לביטול פסק הבורר בבית משפט אך בית משפט לא מצה עילה לביטול הפסק אבל מסכים שמבחינת טענות הרריות אני הרבה פחות אשם בסיפור אבל בית משפט לא אצליח לבטל את הפסק

אני שואל מה היה גורלה של הדירה בדמי מפתח שאני דייר מוגן ואני גר שם לבד אם אני יפתח בהליך פשיטת רגל בית משפט לא ייתן לי אפטר עד שאני יפנה את הדירה.
או יכול להיות שבית משפט ייתן לי אפטר גם עם אני ימשיך לגור בדירה?
לצפיה ב-'עיקול על כספי פנסיה בפשיטת רגל'
עיקול על כספי פנסיה בפשיטת רגל
21/07/2017 | 10:07
49
האם כונס או חברת ביטוח יכולים לעקל פנסיה או קצבה לאדם שנמצא בהליך פשיטת רגל, כאשר:
1. בן אדם חי מי פנסיה או גמלה. היינו בן 70.
2. כאשר בצו כינוס שופטת לא מורה על פעולה כזאת לכונס.
3. כאשר שופטת קובעת : אני מורה על ביטול העיקולים אשר הוטלו
במסגרת הליכי הוצאה לפועל, ככל שהוטלו, על משכורתו של החייב,
או\ו על גמלאות או קצבאות שלהן זכאי החייב ו\או חשבון העו"ש מנוהל על שם החייב
האם חברות ביטוח לאחר קבלת צו כינוס על דעתם, בלי דרישה מכונס, יכולות לעצור (לעקל) תשלום קצבה?

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרדנו נוסד בשנת 1968 ובעל מוניטין של מעל 47 שנים כמשרד עורכי דין מוביל בתחום האזרחי מסחרי, ובפרט בתחום המשפטי ביצועי של תביעות כספיות ובנקים בבימ"ש ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד שי הולנדר גרוס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו