לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום חוזרים בתשובה-תמיכה
בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

זוגיות עם דתי מבית
23/05/2016 | 22:59
2
11
זאת אני ששאלתי את השאלה למטה - נרשמתי והצטרפתי אליכם

אני ממשיכה להיפגש עם הבחור, נחמד לנו ביחד אבל החששות עדיין קיימים - ככה זה מרגיש מהצד שלו והתחיל לחלחל גם אצלי.
הוא דתי לאומי, אני חותרת לזרם הזה, לא משהו קיצוני מדי, ככה שלא מדובר על להתארס אחרי תקופה קצרה ואין יותר מדי לחץ (חוץ מהעובדה ששנינו לא כל כך צעירים - כשאני ה"בעיה" פה), אבל זה עדיין מרגיש בעייתי. מדי פעם עולות לי מחשבות מה יהיה אם וכאשר נעלה שלב - המשפחה שלי חילונית, איך מתמודדים עם זה? המשפחה שלו דתית "שורשית", מה יהיה אם הם לא יתלהבו מזה שבנם יקירם בחר כבת זוג בעלת תשובה? איך מגשרים על כל הפערים?

הוא אמר לי שהגיע להבנה שאין טעם להתייחס לעבר שלי, אלא להתמקד בהווה וללכת לקראת העתיד. לצד זאת, קרה כמה פעמים שבמהלך שיחה על חוויות עבר קלטנו את הפערים ביננו. חלק מסיפורי העבר שלי שעשעו אותו, אבל זה מרגיש לי כמו תזכורת חוזרת לכך שאנחנו באים מעולמות שונים.

ממש טוב לי איתו, והאבסורד בסיפור הזה הוא שהבעיה בעצם לא בו - היא בי. הרי זוגיות אני רוצה, כשנפגשתי עם בעלי תשובה בעבר הרגשתי שזה לא מתאים, רובם היו קיצוניים בצורה שממש לא התאימה לי (ולכן העדפתי לצאת עם חילונים/מסורתיים/דתל"שים), אז למעשה אני נמצאת בסוג של מבוך...

עוד בעיה היא שלידו אני מרגישה לפעמים "לא שווה" בקטע של קיום מצוות. הוא כל כך עמוק בזה, הוא לא קיצוני, אבל אני מרגישה כל פעם שיש קטעים חסרים אצלי, שיש לי עוד לא מעט ידע להשלים.
דתי ובעלת תשובה
25/05/2016 | 09:38
5
אני מאמין שבמגזר הדתי לאומי יש יותר סיכוי לקבלה של בעל תשובה, כי הם יותר מעורבים בעולם החילוני. אז יכול להיות שהמשפחה שלו לא תעשה מזה סיפור. את תדעי את זה רק כשתפגשי אותם.
יש גם את הפער התרבותי כמו שכתבת, יש לדתיים סגנון חיים ומושגים משלהם.

המשפחה החילונית עלולה להיות בעיה כשתרצי להתארח בשבתות וחגים אצל ההורים שלך, ואצל האשה זה חשוב להיות קרובה להורים.
אם מבחינת קיום מצוות את מרגישה פחות ממנו, זה לא בהכרח בעיה כל עוד יש לך שאיפה לעלות, כי הוא אמור להיות המשפיע ברוחניות. ובתנאי שהוא לא מתנשא עלייך כי הוא "דתי מבית".
הכל נשמע בסדר גמור
25/05/2016 | 11:35
4
זה טוב שהוא חזק בקיום מצוות, כי מטבע הדברים -חוזרת בתשובה שואפת בסופו של דבר לקיים מצוות ברצינות.
ודאי שההורים שלו יקבלו אותך כמו שאת, העיקר זה האהבה, ובמיוחד בציבור הדתי זה חזק הערך הזה, ואולי אפילו יעריכו אותך יותר, כי שבת אל חיק היהדות, ואת נשמעת איכותית וכו'
שימי לב אם יש לו לב טוב, אם הוא מכבד ומעריך אותך, אם הוא לא עקשן.
ותמשיכי לשים לב להלמות לבך, הם מכוונים אותך, ואין צורך להדק את הקשר יותר מדי - כל זמן שאת עדיין לא ממש בטוחה שזה זה

התייעצות לא אמיתית עם "דעת תורה"
22/05/2016 | 16:22
14
42
יש "צדיקות" שאחרי כל פגישת שידוכים הולכות לרב ושואלות אותו אם להמשיך. פגשתי אחת כזאת שכבר 12 שנה יוצאת לפגישות ופוסלת כל אחד, והיא מתייעצת עם רב.
אז איך יכול להיות שהרב פוסל את כולם?

הכל תלוי במה שמספרים לרב. אם באים ואומרים לרב רק דברים שליליים, ברור שהוא יגיד לא להמשיך. מספיק שתספר שיש אייפון (גם אם אין לו) כדי שיגיד לה לפסול אותו, ואז היא לא פסלה, אלא "דעת תורה" פסלה. ככה המצפון שלה נותר שקט, והיא נותרת רווקה "צדיקה"!

אבל אין רווקה בת 40 צדיקה, כי צדיקה באמת מקימה משפחה. נכון שהיא לא מחויבת לפי התורה בפרו ורבו, אבל זה לא רצון הקב"ה שהרי כתוב בנביא "לא תוהו בראה לשבת יצרה".
ה"צדיקה" שלנו לא באמת פועלת לפי התורה.
יפה מאד
22/05/2016 | 21:17
15
ומעורר מחשבה
שימוש מוטעה במושג "דעת תורה".
22/05/2016 | 21:59
22
בעזהי"ת

במסכת אבות, בפרק הראשון, מוזכר בשתיים מהמשניות הציווי "עשה לך רב": בראשונה הם דברי רבי יהושע בן פרחיה "עשה לך רב וקנה לך חבר", ובשנייה הם דברי רבן גמליאל "עשה לך רב והסתלק מן הספק". מבואר, שהמובאה הראשונה עוסקת ברב שידריך אותך בהנהגה יהודית, והנוספת היא בנוגע להדרכה הלכתית, ומענה לשאלות הלכתיות שעולות אצלך, נניח בנוגע לצליית כבד במטבח, לכבוד שבת קודש.

ויש לדעת בנוגע למובאה הראשונה, שלא כל רב אשר תפנה אליו, יהיו דבריו תחת המושג המחייב "דעת תורה"! המושג הזה עוסק בתלמיד חכם טהור ופרוש במידותיו, גומל חסד עם הבריות השכם והערב, אשר תורתו אומנותו והוא הוגה בה יומם ולילה, וכל מחשבותיו ושיחותיו בדברי תורה הם. כשפונים לתלמיד חכם נפלא שכזה, יש לקחת את דבריו בכובד ראש וברצינות, תחת ההבנה שבמדרגתו הרוחנית בוודאי יש לו סייעתא דשמיא לומר דברים נכונים וקולעים.

קצת קשה להתייחס לסיפור שהבאת, היות ומטבע הדברים מדובר בסיפור - וגם חסרים נתונים רבים כדי לשפוט כראוי, וגם מהיכן לדעת איזה פרט אמיתי ואיזה לא. אבל באופן כללי כלקח לחוזרים בתשובה: דעת תורה במובן המחייב שלה, זהו מובן שנמצא רק אצל תלמידי חכמים גדולים וצדיקים, ולא כל אחד.
הכל נכון רק
23/05/2016 | 12:14
20
שאי אפשר לומר שאין רווקה צדיקה בת 40

מי אמר שהיא אכן פעלה כמו שכתבת פה ???
לכל מטבע יש 2 צדדים מלאים
24/05/2016 | 09:37
10
19
כתבת כמה פעמים על התנהגויות לא נכונות של הרווקות הצדיקות בנות ה-40. אך למעשה, לא צרתן מדאיגה אותך, אלא צרתך, שאתה נותר רווק ולא מוצא עם מי להתחתן ("בגלל התנהגותן"). 
נראה לי שיש להאיר, שעליך לעסוק אך ורק בצד ההפוך של המטבע, ולא בעבודת המידות השגויה שלהן. 
לעסוק בעבודת המידות של זולתך, ובפרט כשהמטרה היא להקים בית בישראל, זה ההיפך הגמור מדרך התורה.

יתכן מאוד, שעם כל כמה שהן מבוגרות, הן לא רוצות להתחתן עם רווק שניכר שהוא יעשה את חשבון נפשן במקום לעשות את חשבון נפשו, כי אז ברור שהנישואין נידונו לכישלון. ואם כך, למה להן להתחתן? ממילא הן לא נשואות.
24/05/2016 | 10:20
14
ויפה אמרו חז"ל: קשוט עצמך ואחר כך קשוט אחרים.
ברור
24/05/2016 | 10:32
8
16
לא אמרתי שאני מושלם ולא צריך לתקן, רק שזה לא הנושא. אבל כמה דברים: להיות רווק זאת לא צרה, תתפלאי אבל זאת זכות. מעדיף להיות רווק במקום גרוש או נשוי מתוסכל!
אם יש משהו שלמדתי מההתעסקות בשידוכים זה שבשידוכים כל אחד חושב רק, אבל רק על עצמו! ועל מה שירוויח. לא נתקלתי בהדדיות או כף זכות בשידוכים.
הבעיה שלי היא לא שאני לא מוצא, היא יותר שאני לא מחפש כמעט. נשים לעולם לא יבינו את הצד השני.
עם כל ההבנה לתסכול ולקושי, זו לא דעת תורה
24/05/2016 | 11:00
7
17
שלהיות רווק זו זכות. 
ברור כמובן שאף אחד לא מתחתן כדי להיות גרוש, מלבד מקרים מאוד נדירים. אבל זו בדיוק הסיבה שנשים לא יתחתנו עם מי שניכר שהוא מעדיף לעשות את חשבון נפשן בנוסף לחשבון נפשו...

החיים הם מראה עבורנו. אם בשידוכים כל אחד חושב רק על עצמו ועל מה שירוויח, זה מלמד אותנו כאלף עדים על מה אנו עצמנו חושבים, וכך בוודאי שלא תהיה הדדית או כף זכות בשידוכים. 
לעומת זאת אם רק אני אחשוב על האמת ולא על הרווח, אפילו אם הצד השני לא יעשה זאת - כבר המצב יהיה טוב הרבה יותר, ומכאן פתוחה הדרך לעוד ועוד שיפור.
אף בן מין לא אמור להבין את בן המין השני. לא הנשים את הגברים, ולא הגברים את הנשים. שוב אתה רואה רק צד אחד. זה כמו (בהקצנה) שחתול לא אמור להבין את מין בני האדם. כי זה לא אותו סוג של חיה. כך גם גברים ונשים אינם אותו סוג של אדם. 
מה שכן צריך להיות בחיי נישואין, זה שאדם ילמד את בן המין השני, ויסתדר עם רצונותיו וצרכיו (של השני, כמובן...), יכבד אותם גם בלי להבינם, וינהג לפי דרך התורה.

הקשיים של רווקים/ות ולא נשואים/ות בימינו (כמוני), הם בעיקר הקושי ללמוד את עצמנו ולהסתדר עם עצמנו, קודם שמארגנים כוחות להסתדר עם הזולת. אין טעם לחפש את החסרונות בזולת, כי יש מספיק מהן בנו עצמנו, וצריך קודם להכיר בהם ולסלוח להם ולהבין אותם ולהסתדר איתם. 
אלו חסרונות שהם קשיים, הם לא ראויים לגנאי ולביקורת. והם קודם כל שלנו, שלי, ואח"כ של זולתי. 

הקב"ה מנהל את העולם ושולט במציאות. ואם כל בני הזוג שהוא מזמין לפני הם "כאלה וכאלה" או ש"לא רוצים אותי", זו מראה שמשקפת לי את עוצמת הקשיים שלי.
הקב"ה אינו חסר אונים בפני רווקות עקשניות שמשקרות לרב וטוענות שיש לגבר סמרטפון כאשר אין לו בכלל. אם מציאות כזו קיימת, הוא תכנן אותה, וזאת בין השאר כדי שלגבר תהיה בחירה להכליל מעשה כזה על כמה נשים, ולהחליט החלטות על אחריותן לבעיה.
הבחירה של האדם היא אם לראות את האחריות שלו או את האחריות שלה. הבחירה שלו היא להגדיר נכון את מצבו ולהצביע על הבעיה שצריכה תיקון, או להתפזר בין ראיית שלל בעיות שרובן אינן מעניינו בכלל. 
לא צרה
24/05/2016 | 12:10
6
23
להיות רווק זאת לא צרה ואני לא מצטער על כך שאני רווק אלא שמח שאני רווק ושלא נכשלתי והתגרשתי. אני שמח שזכיתי לחזור בתשובה כרווק ולא כנשוי, כי אז יתכן שהייתי צריך להתגרש. ברור שאני מעדיף להיות נשוי, אבל כל עוד אני רווק אני שמח במצב הזה.

בשידוכים כל אחד חושב רק על עצמו, ואני לא בעד. אשמח אם אנשים היו דנים קצת לכף זכות אבל שידוכים זה מידת הדין. ואי אפשר להגיד שאני לא דן לכף זכות, אני תמיד משתדל לא לפסול ולקבל בהבנה את שלל הבעיות שאני רואה בפגישות. חבל שאני היחיד.

הקב"ה מנהל את העולם ושולח זיווגים, זה לא סותר את העובדה שיש בררנות, יש רווקות מבוגרות שמכל מיני סיבות לא באמת רוצות להתחתן, יש להן חסימה. וזה לא בגללי.
נאה דורש נאה מקיים
24/05/2016 | 12:31
2
12
שים לב: מצד אחד אתה מדבר על החשיבות הגדולה של לדון לכף זכות, אך מצד שני אתה אינך מקיים זאת ברגע שאתה מנתח משרירות לבך את סיבת רווקותן של נשים ושופט אותן לרעה.
היית איתי בפגישות? איך קבעת שזה שרירותי?
24/05/2016 | 13:59
1
14
איך קבעתי?
24/05/2016 | 16:46
9
ע"פ דבריך אלה: "אין רווקה בת 40 צדיקה, כי צדיקה באמת מקימה משפחה."

ומשמעות דבריך, באופן הפשוט ביותר, היא שעצם עובדת היותה של אישה מבוגרת רווקה, היא מספיקה לך בשביל שתתן לעצמך רשות לשפוט אם היא צדיקה או לא, ולהטיל עליה את האשמה במצבה. ואם כך לגבי אישה שאינך יודע עליה דבר מלבד היותה רווקה, ייתכן מאד שכך קרה גם עם נשים שפגשת ואולי באמת הבחנת בכמה חסרונות שיש להן, אך מבלי להיות מודע לכך הסתכלת מלמעלה והסקת מסקנות כוללניות על אישיותן ועל דרך חייהן.
לא מבין מה כל כך מקפיץ אתכם, אופירה וגלעדוס, בדבריו.
24/05/2016 | 19:23
2
15
בעזהי"ת

אני אגב, לא מסכים איתו. בוודאי שיש צד של עדיפות לגרוש מאשר לרווק. אמר רב אשי: חשב אדם לעשות מצווה ונאנס ולא עשאה, מעלה עליו הכתוב כאילו עשאה. וזה הגרוש, לפחות יכול לומר: קפצתי לתוך המים הקרים ברצון לעשות את המצווה, ומה לעשות שעלה בגורל הנישואין מה שעלה. כמובן שעליו לעבוד על עצמו כראוי מכאן ולהבא, וכמובן טענתי בנוגע לעצת העצות של הדור שלנו: להרבות מאוד מאוד באמירת תהילים בוקר צהרים וערב, אבל בוודאי שאפשר למצוא שבח ונקודת זכות והתפארות במה שהוא השתדל והתחתן.

אבל מנגד מה כל כך מקפיץ במה שדביאן כתב. וכי אין שום צדק, שום קצה של צדק, שום מקרים כלשהם במציאות - שבהם באמת כדבריו? נכון, זה לא ממש משנה, כי עצת העצות היא תהילים, וה' יתברך ברחמיו יסדר את הכל, אבל זה לא שאין כלום בדבריו (או מנגד רווקים מבוגרים שאף הם בררנים ובעייתיים וכו' וכו'), ולא הבנתי בשביל מה עכשיו להכריח אותו בסדנת חינוך ארוכה לעמוד בכיכר העיר ולהצהיר בקול רם: לעולם לא אומר שוב שיש רווקות בררניות ובעייתיות.

ממש לא התכוונתי לומר שאין צדק בדבריו.
24/05/2016 | 21:09
9
להפך, אם הנושא הוא "מקרים כלשהם במציאות שבהם באמת כדבריו", אז ודאי שאני חותם! אך דומני שיש הבדל תהומי בין זה לבין "אין רווקה בת 40 צדיקה" ודווקא זה המשפט העיקרי בדבריו שצרם לי (כפי שניתן לראות בתגובתי האחרונה לדבריו). אגב הערתך בסוגריים על כך שהדברים נכונים גם לגבי רווקים ולא רק רווקות, היא חשובה מאד לאור זאת שסימטריה זו כלל אינה ניכרת בדבריו.
איפה ראית שקפצתי?
25/05/2016 | 00:28
7
איפה ראית שאמרתי שדבריו לא נכונים?
ואם הכל נכון וצודק - אז כאן הנקודה? אז כאן הבעיה? אין שום קו אחר באופק הקרוב והרחוק?...

אמרתי לו דבר פשוט: בעצם, למה אתה מדבר רק על זה כל הזמן? לא תפקידך לדבר על הצד ההפוך של המטבע?
לא האמנתי איזה מנוול!! ציון גולן עדין ממשיך להרקיד מעורב
22/05/2016 | 10:04
7
40
יוטיוב מפוצץ בהופעות של ציון גולן מדצמבר 2015 , פברואר 2016, מרץ   2016
ככה במעורב בלי מחיצות ונשים רוקדות ליד גברים. מה קרה לציון הזה? והא לא יודע שיש בורא לעולם? הוא לא יודע שגדולי הדור יצאו נגדו כבר לפני 4 שנים והזהירו אותו שאם ימשיך ככה. וואי!! השם ירחם הוא יהייה לנצח בגהינום מחטיא הרבים מס 1 מסכן גם כל מי שמעודד אותו מתחת לסירטונים ביוטיוב או רוקד שם. כתוב שלגהינום אין גבולות מרב האנשים שנמצאים שם. תברחו מהשקר והפריצות כל עוד אפשר לעשות תשובה!!!
גם שומעים אותו בסירטון אחד שחרדי אחד מוכיח אותו בלי לקלל, ציון גולן מקלל אותו ויורק "פטו עליך" וגם קללות שאין לי רצון לרשום.
ואיזה רב אמר שמותר לך לכתוב ככה בפורום?
23/05/2016 | 23:29
6
6
אסף, כבודו אולי לא למד
24/05/2016 | 10:33
5
11
הלכות לשון הרע ולא יודע שאם כבר רבים ראו את זה (הוא שר בפרהסיה וכבר אלפי אלפי ראו זאת ב 4 שנים האחרונות) מצווה לומר שזו לא יהדות, שזה נגד הדת, שזה אסור ושלא ילמדו מכך שהנה מותר.

יש לי פסקים של כל גדולי הדור כולל מרן עובדיה נגד זה.

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד ozir@012.net.il גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

מהלכות לשון הרע נלמד בפירוש שאין להוסיף על מה שמצווה לפרסם
24/05/2016 | 11:03
4
18
וכל התוספות כגון הכינויי לוואי שאתה מוסיף לעובר העבירה, או הסיפורים על החרדי והדו שיח הירקני והקללני שהיה ביניהם - בהחלט לא מותרים לפרסום. 
גם כשמצווה לפרסם כדי למנוע לעבור עבירה - יש לנטרל את ה"חלקים שלתיאבון". 
"לתיאבון" ???
24/05/2016 | 12:07
2
13
הרי כמה זה מצער אותי אותי שאני כבר 8.5 שנים עושה למען עם ישראל בחינם והוא מראה שהכל מותר ושלא צריך לשמוע לדעת תורה חלילה.

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

תתעודד. מעשיך עומדים בפני עצמם והם זכות גדולה עבור עם ישראל
24/05/2016 | 12:55
1
17
ומעשי העבירות אינם מראים כלל שהכל מותר ושלא צריך לשמוע לדעת תורה.
מעשי עבירה מראים רק על מעשי עבירה, ועל הבחירה לעבור עבירות, ועל שיצר הרע מדיח לעבור עבירות, ותו לא.
אף אחד לא לומד מכך שמותר לעבור עבירות. 
לא נכון
24/05/2016 | 13:03
12
אנשים הולכים להופעות, רואים את הדברים הללו ומבינים שאם דתיים מתנהגים ככה אז זה מותר ואולי החרדים מחמירים על עצמם אבל זה בעצם מותר.

כך בדיוק הם חושבים בגלל "... כמוהו" (צינזרתי לבקשתך)

"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

בספר הלכות לשון הרע כתוב שמותר לגנות
24/05/2016 | 14:34
11
ספר "נצור לשונך" בעמוד נז סעיף יא:
"יש ובית דין פוסק לאדם כלשהו כי עליו לעשות מעשה מסוים, והנדון מסרב לקיים את הוראת בית הדין, בלא שיתן הסבר מתקבל על הדעת לסיבת סרובו. במקרה כזה מותר לספר בגנותו של הסרבן ואף לרשום את הדבר בספר הזכרונות לדורי דורות. דין זה אמור הן בפסק דין הנוגע למצות שבין אדם למקום והן בפסק דין הנוגע למצות שבין אדם לחברו".

וכתוב שיש אנשים שהוזכרו לגנאי בגמרא כי לא שמעו לחכמים.
ופה מדובר במחטיא הרבים, שזה יותר גרוע.
זיווג
19/05/2016 | 20:43
45
אני הולכת היום לדייט אבל חושבת עליך
טוב אוקי, לא עליך הישן
על עליך החדש
זה שידעתי שנמצא בתוכך
זה שזהיתי וראיתי בו את כל הטוב שקיים
אומרים שצריך מספר תפילות/אנשים לפגוש עד שמגיעים לזיווג האמת
אז............
אני חושבת שהיום זה אחד מהאנשים שאני צריכה לפגוש
שיעור חדש שאני צריכה ללמוד על עצמי ועל החיים
מקווה שיהיה נחמד..אבל בטוח שלא יהיה נחמד מידי כמו שזה איתך (:
חטאים
15/05/2016 | 22:24
14
52
אני רוצה שימחקו את כל מה שעשיתי. מתוסכלת כי זה לא אפשרי. רוצה להתחיל מהתחלה להולד שוב. עוד הזדמנות.
הפעם בלי טעויות בלי שגיאות.
הייתי כל כך חלשה אבל גם הבורא לא ממש הקל עליי והציב אותי במבחנים שנועדו לכישלון.
ככה זה שלוקחים ילדה וגוזלים ממנה הכל. בשבוע אחד הכל התהפך. חוויתי מוות ואובדן של האנשים היקרים והקרובים לי ביותר. חברים טובים ואחים אחיות מעולם לא היו והמשפחה הפנתה לי עורף. התעוררתי לבד. בבוקר אחד בקיץ אחד בשנות התשעים מצאתי את עצמי בלי כלום.
ואז נפלתי..
חטא ועוד חטא
טעות ועוד טעות
ידעתי שאני הולכת בשביל החטאים
רק לא ידעתי כמה שנים אמשיך לשלם את המחיר על כך.
והמחיר כבד..המחיר הוא שאני לא מצליחה לסלוח לעצמי.
ועשרים שנה עוברות.
ושוב.. שוב הבורא מבודד אותי בדרכים יצירתיות שרק הוא יודע, ושוב מתעוררת בוקר אחד ומגלה שאני לבד.. ושוב מעמיד אותי מול החטא, ואני נופלת .. ישר לתוך העברות. 
ועכשיו מטפסת מן הבור החוצה, מתחננת שיסלח לי. מבקשת שימחקו הכל בשמיים.
ואיך ימחקו כשאני לא סולחת לי שאיכזבתי אותו כל כך. כמה חטאתי.. כמה טעיתי. איך מתקנים?
לא מפחדת מהגהנום, מתפללת שיעניש אותי, כך לפחות ארצה את העונש ונגמור עם יסורי המצפון האלה. 
אבל לא.. הוא לא מעניש.. הוא שולח לי ברכה אחרי ברכה. לא מגיע לי כל הטוב הזה!
מעלה אותי מעלה מעלה לאט
אני מתאוששת
החיים נראים קצת קלים יותר
וכל מה שאני מבקשת
תעניש אותי
כדי שאוכל לסלוח לעצמי בעולם הזה
כדי שנמחוק ביחד את הטעויות האלה הרבה לפני שאגיע מעלה.. 
ובנצרות יש עיקרון שאני אוהבת... הוידוי.
הלוואי שהיה משהו שאפשר לעשות כדי למחוק הכל. 
אני כל כך מתחרטת בורא עולם
בחרתי
אבל אתה יודע טוב מאוד שהעמדת אותי במצב הלתי אפשרי בו יכלתי לבחור את לחיות או למות.. זה כאב מדי. בחרתי לאחוז בחיים.. והאחיזה ההיא שהביאה אותי לחטא. 
תסלח לי שנכשלתי במבחן שלך.
פעמיים
תן לי הזדמנות לתקן
שלח לי קצת רע, כדי שנוכל ליישר את הקו ולהתחיל שוב. אני זקוקה להזדמנות נוספת. אל תוותר עליי
טעיתי. 
אני מנסה לחזור אליך..
תן לי זמן. מנסה להבין איך. מחפשת את השביל. 
תעזור לי לסלוח לעצמי שאיכזבתי אותך.
תשלח לי עונש, שיכאב.. אבל אל תקח את החיים שמסביבי. רק אל תקח איתך אף אחד יותר. אני לא אעמוד בעוד אובדן.
תכאיב, מספיק כדי להעיר אותי ולחזור אליך אבל לא מדי, כדי שלא אתמוטט. כי יש תחתיי אחריות ודברים שעוד צריך לסיים... 
וכשתכאיב אדע. שסלחת.
ואז, אסלח גם אני לי. 
וחשבתי שהוא זה ששלחת להראות לי את הדרך אליך... הייתי כל כך בטוחה בכך שהלכתי אחריו בעיניים עצומות. 
חשבתי שהוא יקח אותי אליך
אבל הוא הלך.. 
השאיר אותי עם חטא ומליון שאלות
ולא הראה לי את השביל
רק פתח את השער לחופש, ונעלם כלא היה. 
והשביל התכסה והשמיים נעלמו איתו
ואני לא מוצאת את הדרך אליך.
אני מחפשת.. לא מפסיקה לחפש בתוכי בכל פרח בכל דבר שבראת בכל רמז ומילה.
מחפשת אותך

יש וידוי ביהדות, למה ללכת לדתות של עבודה זרה?
16/05/2016 | 08:33
4
28
ראשית, את לא צריכה להתפלל לעונש כי אם חזרת בתשובה, הכל נמחק. אם זה מיראת החטא, נעשה שגגות ואם זה מאהבת הבורא, נעשה זכויות !
יש ביהדות וידוי שאומרים פעמיים ביום, בשחרית ובמנחה. (מלבד ימים מסויימים בהם לא אומרים וידוי כמו שבתות וחגים).  לא צריך להיולד מחדש שכן אדם שחזר בתשובה מחטאיו, כבר נקרא אדם חדש !  בהצלחה בעז"ה

16/05/2016 | 09:49
7
איך
16/05/2016 | 18:33
1
13
איך מתודאים? איך מתקנים בשחרית ומנחה?

ראי בכל סידור תפילה את הסדר מייד לאחר תפילת שמונה עשרה
16/05/2016 | 19:09
11
20/05/2016 | 16:02
4
בעזהי"ת

והנה שיעור של הרב אליהו גודלבסקי, על גודל מעלת הרצון. הווי אומר: אפילו מי שעדיין בפועל מעשיו רעים, ורק רוצה! רוצה להיות טוב, את גודל המעלה של הרצון הזה, למרות למרות שאין לו כרגע ביטוי במעשה.

יש כאן חוסר ידיעה עד כמה אבינו אב הרחמן, חנון המרבה לסלוח
16/05/2016 | 13:38
3
24
תשובה זה ; חרטה לשעבר, וקבלה לעתיד, ברגע שעשית זאת אז את נשמה חדשה, אהובה רצויה ומקובלת, שנאמר כי המצווה הזאת.. לא נפלאת היא ממך..
לכולנו יש יסורים פה ושם, וקשיים רציניים בדרך העולה בית קל, זה מהווה כפרה, ובמיוחד אם עובדים את ה' באהבה.
מה גם שאת מרמזת על יסורים שעברת.
(הכוח העיקרי של היסורים זה ; אם מקבלים אותם בהשלמה)
ככה שיש לנו מספיק יסורים.
מה גם שהפשעים והחטאים שעשינו - נעשו מתוך חולשת הנפש וחרטה תוך כדי העוון..
שבע יפול צדיק וקם, החיים מורכבים מנפילות, ואין מצב שלא ניפול, ואז מנערים את האבק וממשיכים להעפיל הלאה, ולא מתייסרים על מה שהיה.
אם את רוצה להקל מעל עצמך בקלות, תלמדי "eft" זוהיא טכניקה לשיחרור רגשות בקלות ביעילות ובאלגנטיות, את הטכניקה הזאת לומדים בכ 25 שעות. משום מה קשה קצת למצוא את לימודי הטכניקה הזאת במכללות, לומדים את זה בתוך קורס רציני של קינסיולוגיה או משהו כזה..
יש את הקורס הזה במכללת בינה, ואפשר ללמוד את זה בפרטי ולאתר מטפל שבקי בעניין.
יש ביוטיוב סירטונים על כך.
מומלץ בחום !
לא מחפשת להקל על עצמי
16/05/2016 | 18:42
2
13
להפך.
אני הרבה פחות סלחנית כלפי עצמי מאשר הבורא כלפיי.
המשפט שאמרת:

"מה גם שהפשעים והחטאים שעשינו - נעשו מתוך חולשת הנפש וחרטה תוך כדי העוון.."

זה היה בדיוק כך...המון חרטה תוך כדי המעשה והייתי בחולשת הנפש שאי אפשר להסבירה במילים.
ולמרות זאת, אני קשה עם עצמי כל כך.
הייתי צריכה להבחין בטוב ורע, ימען ושמאל. ועכשיו אני רק רוצה לתקן למחוק
כל העבודה שעשיתי עם עצמי וכל ההשתדלות לבחור ביושר שנים על גבי שנים של הליכה בדרך האמת.. ואז זה קרה.
 כי לא יכלתי אחרת. התמוטטתי . אלוקים בודד אותי והתיש אותי. והכי מצחיק שחיפשתי אותו.. ובדרך אליו נפלתי 
דווקא אז נפלתי מתוך החיפוש. 
מתוך השאלות
מתוך האמונה
שם הלכתי לאיבוד
אני יודעת שהוא מבין זאת.
אני גם חושבת שהוא סולח
כי הוא רק מברך אותי, ברכה אחרי ברכה מאז ... ובתוך תוכי אני מתביישת כל כך לא מגיע לי. 
מחכה לעונש והוא לא מגיע.

אבל חובתך כן להקל על נפשך את ייסוריה
16/05/2016 | 23:37
1
13
ולכן הוצע לך ללמוד לשחרר את הרגשות שכולאים אותך ברצון להוסיף על ייסורייך עוד ולכעוס על עצמך!
אסור לך להוסיף על מה שהקב"ה נותן לנו בלאו הכי. אסור לך לרצות עונשים. זה היפך האמונה בעיקרי האמונה, שהקב"ה טוב ומיטיב ואינו בא בטרוניא עם בריותיו!
הרצון שלך להלקות את עצמך הוא עבירה, הוא כפירה באמונה.
הקב"ה בא בטרוניא על חולשת הנפש ועל חרטה על הנפילות???
איך אפשר להאמין בזה?

האמונה שלך שאלוקים בודד אותך והתיש אותך היא העיוות הנפשי שמקלקל לך את הדרך. אמונה תמימה זה לדעת שכל מה שקב"ה עושה הוא לטובה, ושהדרך שהוא מוליך אותך בה היא הדרך שבה הוא רוצה שתלכי. הוא לא רוצה את מה שאת רוצה להעניק לו - צדיקות יתירה ושלמות. הוא רוצה את מה שהוא דורש ממך - נפילות מרוב חולשה וצער על הנפילות. 
תודה
18/05/2016 | 22:18
5
תודה אופירה על התגובות. לא פעם וגם בפורומים אחרים את מאוד מפרטת ומייעצת מכל הלב.. 

ונוסף על הדברים שנאמרו כאן, חשובים מאד דברי הרמב"ם:
16/05/2016 | 14:04
1
19
 אַל יְדַמֶּה בַּעַל תְּשׁוּבָה שְׁהוּא מְרֹחָק מִמַּעֲלַת הַצַּדִּיקִים, מִפְּנֵי הָעֲווֹנוֹת וְהַחַטָּאוֹת שֶׁעָשָׂה. אֵין הַדָּבָר כֵּן, אֵלָא אָהוּב וְנֶחְמָד הוּא לִפְנֵי הַבּוֹרֵא, וּכְאִלּוּ לֹא חָטָא מֵעוֹלָם; וְלֹא עוֹד אֵלָא שֶׁשְּׂכָרוֹ הַרְבֵּה, שֶׁהֲרֵי טָעַם טַעַם הַחֵטְא וּפֵרַשׁ מִמֶּנּוּ וְכָבַשׁ יִצְרוֹ. אָמְרוּ חֲכָמִים, מְקוֹם שֶׁבַּעֲלֵי תְּשׁוּבָה עוֹמְדִין בּוֹ, אֵין צַדִּיקִים גְּמוּרִין יְכוּלִין לַעֲמֹד בּוֹ: כְּלוֹמַר מַעֲלָתָן גְּדוֹלָה מִמַּעֲלַת אֵלּוּ שֶׁלֹּא חָטְאוּ מֵעוֹלָם, מִפְּנֵי שְׁהֶן כּוֹבְשִׁין יִצְרָם יָתֵר מֵהֶן.

(הלכות תשובה, פרק ז', הלכה ד')
בעזרת השם
16/05/2016 | 18:45
12
שרק שיעזור לי לחזור בכל הכח.
אני לא מצליחה לבד.. 
נ. ב. כל העושה עבירה ומתבייש בה
22/05/2016 | 13:41
2
7
מוחלים לו (על כל עוונותיו), וככה יש אין ספור מצוות שמהוות כפרה, כמו שבת, צעידה ד' אמות בארץ ישראל, התנהגות בקידוש השם, מזוזה, ברית מילה, תפילין, כל המעביר על מידותיו - מעבירין לו על כל פשעיו !.
יחד עם זאת, נהגו ישראל, שמי שעבר עבירה חמורה כמו רצח /בשגגה, שילך לרב פוסק, כדי שיורה לו תיקון מלא לעוון החמור שהוא עשה.
ותמיד נחוץ להיות בקשר עם רב
תודה
22/05/2016 | 22:44
1
9
אני מתביישת אכן בדרך שקרה מה שקרה. זה נוגד את כל עולם הערכים שלי. זה בין הדברים שהבטחתי קודם כל לעצמי שלעולם לא יקרה. הגדרתי את עצמי כאדם ערכי וחזק למרות כל הקשיים והפיתולים שהעבירו אותי בשמיים. לא כך בחרתי להתנהג. ואף על פי שזו הייתה "בחירה" אני מגדירה זאת יותר כמעידה במדרון תלול שבו לא הייתה לי דרך אחרת מלבד ליפול לבחירות שעשיתי. 
בדיעבד הכל היה לטובה גם הבחירות ההן אבל זו לא הדרך לפעול. 
אני ביקשתי מהשם אין ספור סליחות. אני מתביישת באופן שנהגתי.
אך התוצאה הייתה בלתי נמנעת
אני מתפללת שמספיקה הבושה והחרטה העמוקה כדי שהוא יסלח לי 
הלוואי שאצליח לחזור עוד ולהתקרב בתשובה.. אני שומרת שבת, כשרות, שומרת על לשון הרע וכיבוד הורים 
ומווה לקחת על עצמי עוד כמה דברים בדרך.
הבורא יודע שלא הייתה לי דרך אחרת... 
זה היה חטא שהיה כמעט בלתי נמנע
זה היה חזק ממני
והייתי צריכה לשרוד התמוטטות טוטלית פיזית נפשית רוחנית .. הייתי על סף תהום.
וכמה שאני חושבת על זה.. בורא עולם סגר לי את כל הפתחים והביא אותי לאותה נקודת שבירה.
ורק אז, שלח חבל הצלה... ואחזתי בו חזק.
ויצאתי אל האור.
ובצד השני של החבל אחז מלאך יפה
הוא הוציא אותי מהגהנום והלך.
אותו מלאך היה מציל נפשות
והוא היה גם החטא
בחרתי בחטא כדי להנצל
ושאלוקים יסלח לי לא הייתה לי דרך אחרת. 
וישועת השם כהרף עין
התעוררתי היום. בדיוק בדיוק שנה אחרי. 
והחיים שלי השתנו מקצה לקצה.
עוד מחפשת את המלאך
אבל הוא עשה את שלו.. והלך.
ואני יודעת שאני מדברת מבלי באמת להסביר מה קרה, אבל אם היה בי עוד איזה שהוא ספק קטן שבקטנים לפני הארוע הזה שיש בורא בריאה וניסים משמיים.. כעת אין לי שום ספק ויש בי רק אהבה גדולה וכיסופים לבורא עולם.
אני מתפללת שאצליח לעשות את הטוב בעיניו מעכשיו והלאה.
הרבה בושה
הרבה חרטה
והמון אהבה לבורא עולם
זה מה שנשאר לי

תגידי לבורא עולם
25/05/2016 | 11:47
3
אני יודעת שסלחת לי, היות ואני בדרך של תשובה מאהבה, שבו מהעוונות נעשות זכויות.
ועל זכויות נותנים שכר, ואני מודה לך על כך.

את יודעת שזה נשמע שבכלל היית במצב שבו לא היה לך ברירה אחרת.. והתביעה ממך היא הרבה יותר קלה.

יש כאן גם משהו ריגשי עם העוון שעלייך לעבד, כי את יודעת שהעמל שלך בעבודת התשובה מאהבה מתקן הכל, אלא יש לך הרגשה של ליכלוך וכדומה, זה משהו שיעבור לך עם הזמן במקרה ולא תיהיי טרודה בעניין, תקראי את הלכות תשובה לרמב"ם כדי להבין יותר..

אני מציע לך להתחבר ליהדות באהבה, כמו חסידות, יש את החוברות הנפלאות והספרים של הרב ארוש, בדורינו במיוחד עלינו לחזק את אהבת ה' וזה מה שיניע אותנו לטוב לנו כל הימים

שאלה
17/05/2016 | 22:51
3
41
שלום אני בן 29,חילוני ומתקרב לתורה אבל חוטא באותם חטאים מסוימים שגורמים לי לצער ויייאוש והרבה פעמים שואל למה השם ברא אותי חילוני? הרי מה זה עוזר שאני מקלקל ומצער אותו בחטאים? לא יוצא מזה כלום רק רע. כבר במצב כזה הייתי מוכן למות כדי לא לגרום לו צער. בכלל למה השם ברא יצר הרע? מה יוצר מזה? רק חטאים שמנחיתים אסונות על עם ישראל. אני יודע שהשם ברא יצר הרע כדי שאדם יעמול עליו על מנת שיקבל שכר בעולם הבא כי אם היה מקבל בחינם זה היה מביא לו צער ובושה.
אבל אני שואל שאם אני הייתי גודל בבית חרדי עם חינוך של תורה מגיל 0 אז לא הייתי מתקלקל באותם חטאים. אבל יחד עם כל זה אני מאמין בהשם ושואף לעשות תשובה
אשריך!
18/05/2016 | 20:17
28
לא כל אחד זוכה להתקרב! מהשמיים זיכו אותך.
אומרת הגמרא: "נוח לו לאדם שלא נברא יותר משנברא, עכשיו שנברא - יפשפש במעשיו".
היצר הרע רוצה את הייאוש יותר מהעבירה עצמה כדי שתרד מהרעיון ותחזור להיות חילוני.

ואומרת הגמרא: "הקב"ה אמר להם לישראל בני בראתי יצר הרע ובראתי לו תורה תבלין ואם אתם עוסקים בתורה אין אתם נמסרים בידו".
התרופה היחידה נגד היצר היא לימוד תורה. בלי זה אי אפשר לנצח אותו.
והחרדים? יש להם את אותו היצר כמוך ואולי יותר גרוע, כי הגמרא אומרת: "כל הגדול מחברו יצרו גדול הימנו".
אל תחשוב שאם היית נולד חרדי אז היית קדוש ובלי נסיונות. היתרון היחיד שאולי יש להם זה המסגרת של הישיבה, וגם אתה יכול למצוא מסגרת של לימוד תורה.

יש דין וחשבון מדוקדק בשמיים גם להקל, לא רק להחמיר
22/05/2016 | 13:48
8
מסתבר שהחטאים שלך הם בגדר שגגה או אונס, אתה נופל אחרי שהתאפקת הרבה זמן.
יש משימות שעלינו למלא בעולם הזה כדי לזכות באושר ניצחי, יש הרבה מאוד מצוות שמהוות לנו כפרה, מה שנשאר זה פשוט לעשות, לאסוף אוצרות, ולהתענג על השם.
אתה יודע איזה כיף זה לשמור שבת ?...
יש ספרי הדרכה לרוב.
דרך צלחה !
חוזר בתשובה הוא לרוב יותר מחובר ומזדהה עם היהדות
22/05/2016 | 14:02
7
יש את הקשיים שחוזר בתשובה עובר.
אם יש לו רב טוב אז הכל הרבה יותר קל.
בדור שלנו כולנו מבולבלים, נופלים וקמים, ובאופן כללי כולם נופלים, כמו שבדרך לירושלים יש עליות וירידות.
ודווקא לכן חוזרים בתשובה שלוש פעמים ביום (לפחות) בתפילת שמונה עשרה, אנחנו נופלים ותיכף קמים ושבים לאבינו אהובינו, חנון המרבה לסלוח.
וכמה שאתה יותר דבוק בתורה ובה' יתברך אז החטאים שלך הם עדינים יותר.
והעיקר לקבוע עיתים לתורה, ובמיוחד לימוד גמרא, שזה כמו לחם לנשמה, ומאיר לנו את החיים במשמעות אושר וסיפוק,
לנשים יש במקביל את מצוות הצניעות שמעלה אותן לגבהים.
משיכה והתאמה
16/05/2016 | 09:36
6
63
אתמול בערב היתה התוכנית השבועית של הרב שמחה כהן "הבית היהודי" ברדיו קול חי. למי שלא מכיר, הרב שמחה כהן הוא מומחה לתחום הזוגיות, יחסים ושידוכים ומחבר הספר "הבית היהודי".
אז אתמול הוא דיבר בין היתר על משיכה והתאמה בשידוכים. הוא אמר שמשיכה לא בהכרח מעידה על התאמה. הוא הסביר שמשיכה נוצרת כאשר האדם שאיתו נפגשים ממלא באותו הרגע צורך גדול שיש לנו, וזה מה שגורם לנו להימשך אליו, כדי שימשיך למלא לנו את הצורך הזה.

אבל הוא הסביר שזה לא אומר בהכרח שאותו אדם מתאים לנו, כי הצורך שיש לנו בפגישות לא זהה לצורך שיהיה לנו אחרי שנתחתן. לכן משיכה לא מעידה בהכרח על התאמה.

ולמה אני מספר לכם את זה? כי אני יודע שרוב האנשים לא שומעים לרב שמחה כהן (או לרבנים אחרים), ובטח שלא קוראים את הספרים שלו, וגם אם כן אז הם לא באמת מפנימים את מה שכתוב. ובטח שלא מתנהגים לפי מה שכתוב.

הסיבה לכך היא שאחרי הכל, אנשים לא באמת מוכנים להיכנע להוראות התורה, ובטח שלא בתחום שנתפש אצלנו כאוטונומי. בשידוכים כל אחד בטוח שהוא חכם הרזים ורק הוא יודע מה מתאים לו ומה טוב לו.

אני יודע את זה כי כשאני שואל את אלה שאני נפגש איתן האם אי פעם קראו ספר על שידוכים לפי התורה, או התיעצו עם רב, התשובה תמיד שלילית. הן לא רואות שום צורך , הן הרי הן חכמות כל כך... מי יגיד להן מה יעשו ומה יפעלו?
16/05/2016 | 14:45
8
אותו הדבר בחינוך ובעוד דברים, התורה מנחה אותנו באופן נפלא
16/05/2016 | 17:32
3
16
למשל ; איסור תורה לצער את הזולת.
מאוד מומלץ לא לבלוט ולהתפרסם.
שבעה דברים בחכם וחילופיהן בגולם..
איזה חכם ?... הרואה את הנולד, המכיר את מקומו.
על המצווה לאהוב את הבורא ואת הזולת.
עד כמה חשוב לא לכעוס, להתאמן לשתוק, ללמד זכות, ועוד ועוד
אמת!
16/05/2016 | 18:05
2
21
אבל בשידוכים זה נורא כי כשעושים רק מה בראש שלנו, גורמים לכך שנשארים רווקים או שבוחרים במישהו לא מתאים ומתגרשים.
גם הצדיקה הכי גדולה ברגע האמת עושה מה בראש שלה ולא מה שממליצים רבנים. גם אלה שטוענות שהן מודרכות על ידי רב.
מעטים האנשים שהתורה היא לא רק המלצה בשבילם.
לי ביטלו שידוך שהיה סגור. אני מכיר אנשים שביטלו להם חתונה. אנשים מבטלים ונעלמים, אפילו לא מבקשים מחילה. לזה אני קורא ג'ונגל.
אל תדאג, אצל בורא עולם אין דבר כזה ג'ונגל......
16/05/2016 | 18:14
15
לכל מעשה יש השפעה ואם אנשים עושים מעשים חמורים, הם ייענשו על כך.
מידה כנגד מידה. לא תמיד אנו רואים את זה כי לנו "אין זמן" אצל בורא עולם לא שייך מימד של זמן ולכן "מידה כנגד מידה" יכול להגיע לאחר המון שנים או בגלגול אחר בכלל.
עדיף להתיעץ עם איש מקצוע
17/05/2016 | 11:02
11
אצל רב אפשר להתיעץ אחרי שהיית אצל איש מקצוע.
יש בנות שמתיעצות עם רב או עם איש מקצוע או עם הסביבה
בשביל מה יש בירור ראשוני לפני פגישה?
17/05/2016 | 23:43
15
אני מבינה מאד במה מדובר, וזו אחת הסיבות שכששואלים אותי מה אני מחפשת, אחד הפרמטרים זה - שיהיה לו רב. מישהו שנמצא בקשר מתמיד עם דמות סמכותית שהוא מוכן לקבל ממנה, בכל תחומי החיים וקל וחומר בנושא מהותי וגורלי כמו שידוכים. יש לי רב, ב"ה, ואני מתייעצת איתו ועם עוד רבנית שמנוסה בייעוצים בתחום הזה, ולכן נראה לי שאני מבינה עד כמה זה קריטי ודורשת כדרישת סף שגם הצד השני בשידוך יהיה במקום כזה.
חוץ מזה שבעיני היכולת לקבל דעת תורה, מראה הרבה על הבנאדם עצמו ועל המידות שלו.

בעיניי בשביל זה יש את מוסד השידוכים ולא מתחילים ברחוב עם כל מה שזז - יש אפשרות נהדרת לסנן ולהגדיר עם מי רלוונטי להפגש ועם מי לא.
כמה אתם מוכנים לשלם לשדכנית?
15/05/2016 | 09:13
22
51
כשהתחלתי עם השידוכים לפני שנתיים, יצא שההצעה הראשונה שהציעו לי הגיעה כמעט עד לסגירה של חתונה. לאורך התהליך השדכנית לא דיברה איתי על כסף, ורק בסוף שזה כבר היה "סגור" (אחר כך הם ביטלו את זה, ולמדתי ש"סגור" בשידוכים זה מושג יחסי) היא אמרה לי שהשידוך יעלה לי 1000 דולר (אלף דולר), ומכיוון ששער הדולר די חלש בשנים האחרונות, הבהירה שהסכום יהיה לפי שער של 4 שקלים לדולר, דהיינו 4000 שקל.

בזמנו זה נשמע לי סכום מנופח עבור כמה טלפונים שהיא עשתה. היום אני חושב שזה סכום הוגן והכרחי. למה? כי עם הזמן נחשפתי לשדכניות שלוקחות הרבה פחות כסף, וראיתי שהשירות הוא בהתאם. לכל דבר יש מחיר.

יש שדכניות ושדכנים צדיקים שעובדים לשם מצווה, או שמסתפקים בסכום צנוע, הבעיה איתם היא שהם לא מחזיקים הרבה זמן מעמד. וגם אם הם מחזיקים מעמד, הם לא ישקיעו בעבודת השדכנות. כי להיות שדכן זאת עבודה, ועבודה קשה שגוזלת זמן רב.

נתקלתי בשדכניות שזורקות לי שם ומספר טלפון כדי שאני אתקשר לקבוע פגישה, ובזה מסתיים תפקידן. ניסיתי את זה כמה פעמים ואף פעם לא יצאה מזה פגישה, כי ככה לא עושים שידוכים. לא מומלץ שהמשודכים יתקשרו בינהם בצורה ישירה ללא השדכנית, כי לכל רווקה מבוגרת יש רשימת דרישות, ובטלפון היא מאמתת אם יש לי את כ-ל מה שהיא מחפשת, ואם לא אז אין פגישה. רווקות מבוגרות הן מאוד בררניות וקצת מדומיינות. מכיוון שהן מרגישות שההיצע גדול ומגוון, הן נעשות עוד יותר בררניות. ונשארות רווקות.

תפקיד השדכנית הוא להיות איש קשר בין הצדדים ולגשר בין הדרישות שלהם. השדכנית מצד אחד מורידה אותם למציאות מבחינת דרישות, ומצד שני משווקת לכל צד את הנתונים החיוביים של הצד השני. השדכנית היא זאת שבזכותה מתאפשרת הפגישה הראשונה והפגישות הבאות. בלי הדחיפה של השדכנית אין כמעט סיכוי להגיע אפילו לפגישה הראשונה.

להיות שדכן זה לא רק לזרוק לך שם ומספר טלפון שתתקשר. זה הרבה יותר. ולכן שדכנית שיודעת שהיא תקבל 2000 דולר לשידוך (אלף דולר מכל צד) היא תשקיע יותר מזמנה כדי שהשידוך יצליח, ושדכנית שיודעת שהיא תקבל 300 שקל, היא רק תזרוק לך מספר טלפון ושאתה תהיה השדכן של עצמך. כי לכל דבר יש מחיר.
סליחה, אבל כל העסק הזה הפך להיות ממוסחר
15/05/2016 | 12:32
13
27
למה לשלם כ"כ הרבה כסף?? להזכיר לך שזאת מצווה?
ואני גם מכיר משרד שידוכים שלוקח 20000 ש"ח !!  והם לא מתחייבים בכלל שייצא משהו , כלומר הם לוקחים את הכסף רק על מציאת שידוכים וזהו !  נשמע לך הגיוני?
נכון, זאת עבודה קשה ולכן צריך לתת סכום סימלי ולא כאלה סכומים מטורפים.
וישנה בעיה נוספת, מרוב שזה ממוסחר, ישנה בעיה של חוסר מקצועיות כי הרבה אנשים ראו כי טוב וחליטו שגם הם רוצים להרוויח כאלה סכומים מעבודה של הרמת טלפונים..... אז ישנם המון אנשים שבכלל לא יודעים מה הם עושים העיקר קוראים להם שדכנים/ות. לא מאמין שצריך לתת כאלה סכומים שציינת  ויש הרבה רבנים שיוצאים בחריפות נגד התופעה הזאת.
בהצלחה בעז"ה
גם תפילין ומזוזה זה מצווה
15/05/2016 | 14:14
12
23
ובכל זאת משלמים על זה. כי זמן ועבודה שווה כסף. אתה לא יכול לצפות שיעבדו בשבילך ובשביל אחרים בחינם.
להיות שדכן זאת עבודה הרבה יותר קשה מכתיבת תפילין ומזוזות, ולרוב גם מתסכלת כי הרבה פעמים אנשים מקבלים פחד ופשוט מבטלים את הכל רגע לפני שסוגרים. וכל העבודה של השדכן יורדת לטמיון והוא לא מקבל כסף על כל השעות שהשקיע והטלפונים בלילה וביום (על חשבון המשפחה שלו).
אז כשנסגר סוף סוף שידוך, הדבר הכי צודק זה לשלם לו סכום יפה ומשמעותי על כל העבודה שעשה (חוץ מזה שלפי ההלכה חייבים לשלם). וגם אם השידוך הגיע בקלות בלי הרבה עבודה, צריך לשלם לו כדי שאנשים ירצו לעסוק בשדכנות. זאת עבודה קשה שהרבה מתחילים ונוטשים. אתרי ההכרויות לא יכולים להחליף את עבודת השדכנים.

נכון שזה תחום פרוץ ויש שדכניות רמאיות שרק רוצות להוציא ממך דמי הרשמה, ולכן אני לעולם לא משלם מראש (אם אני אשלם לכל שדכנית שנרשם אליה, לא ישאר לי כסף). רק כשנסגר שידוך, ורק אחרי שמתחתנים. כי היום אנשים יכולים לבטל שבוע לפני החתונה, אני מכיר מקרים כאלה.
נכון, אבל נראה לי שהגזמת לגמרי
15/05/2016 | 15:56
11
23
אתה משווה תפילין ומזוזות לשידוכים??  כמות ההלכות שצריך לדעת, ריכוז , אומנות, עיצוב גרפי , קדושה, יראת שמים..... אלה רק חלק מהתכונות לסופר סת"ם.
לא רשמתי ששדכנית צריכה לעבוד בחינם (ראה מעלה) אבל הסכומים שדורשים היום מוגזמים ודווקא הסכומים הגבוהים והלא הגיוניים, גרמו לזילות התפקיד.
תאוות הבצע עברה כל גבול ולכן גם שדכניות לא מקצועיות נכנסות לעסק. ושוב, הראית לך דוגמאות שלוקחים אלפי שקלים מאנשים גם כשאין חתונה.  על מה ולמה?!
והכי חשוב- הרבה רבנים יוצאים נגד תופעה זו . "ככל אשר יורוך" -אז מי אנחנו שנדבר......?
לעשות שידוך זה יותר קשה מלהכין תפילין
15/05/2016 | 18:25
2
15
כתוב במדרש שמאז שברא את העולם הקב"ה יושב ומזווג זיווגים. זה נורא קשה לעשות שידוכים.
כמו שכתבתי, אני לא משלם לשדכניות מראש אלא רק אם וכאשר יצליח (וגם אז רק אחרי החתונה, כי אנשים היום מבטלים גם חתונות). ככה אני נמנע מהשדכניות הרמאיות שרק רוצות לדוג פראיירים. הן מנצלות את ריבוי הרווקים ורצונם להקים בית כדי לגזול מהם דמי רישום.
השדכניות הטובות והישרות מוכרות ומומלצות על ידי רבנים ובדרך כלל הן מוצפות בפניות.
השידוך עצמו אכן נעשה ע"י בורא עולם
15/05/2016 | 18:35
1
14
השדכנית רק מפגישה בין בני הזוג שנראה להם שיתאימו. אגב, אין שום קושי לבורא עולם לשדך..... המילה קושי לא קיימת אצל בורא עולם.
אם מדובר בשדכנית עם המלצות של רבנים שלוקחת סכום סימלי, זה בהחלט תקין.
בהצלחה בעז"ה.
לא אמרתי שקשה לבורא
15/05/2016 | 20:22
13
התכוונתי לשדכניות. קשה מאוד מאוד מאוד לעשות שידוכים.
הדוגמה שהבאת לא מוכרת כלל
16/05/2016 | 13:12
7
23
20,000 ש"ח בלי להתחייב לשידוך - לא היה ולא נשמע. אם יש מטורף שלוקח את זה ומטורפים שמשלמים את זה - זה לא דוגמה לשום דבר.
ברור שאין סיבה לשלם סכום מטורף מסוג זה. אין שום סיבה לשלם מה שלא מקובל כלל וכלל. 

הסכום המקובל (בעיקר בקרב עדות אשכנז) הוא 1,000 דולר לשידוך שהצליח, ללא דמי הרשמה. ועל שידוך שהצליח יש לשלם, ו-1,000 דולר לשדכנית מקצועית זה לא סכום מטורף כלל וכלל. אין שום סיבה לשלם סכום סמלי.
אצל עדות הספרדים מקובל יותר לתת סכום סמלי לשדכן לאחר גמר השידוך. אז שם מקובל כך. זה לא פוסל את מה שמקובל בקהילות אחרות.

אגב, יש עוד דברים שמקובלים, למשל מתנות האורחים לחתונה. אצל עדות המזרח מקובל לתת מתנות גדולות יותר מאשר בעדות אשכנז. אז היתה לי פעם מחשבה שזה מהר מאוד מתקזז עם עלות השדכן, ונפתרה הבעיה ושלום על ישראל. 

לא שמעתי מעולם על רב שיצא נגד הסכום המקובל של 1,000 דולר לשידוך שנגמר...
בדיוק!
16/05/2016 | 13:44
14
אבל היום אני לא אתפלא על שום דבר. הכל יכול להיות, יש הרבה רווקים ורווקות ויש מי שמנצלים (או יותר מדויק, מנצלות) את זה!
בשני המיקרים- זה שלא שמעת, זה לא אומר שאין מציאות כזאת
16/05/2016 | 14:42
5
15
בנושא משרד השידוכים שלוקח 20000 ש"ח- אכן יש דבר כזה ולא אנקוב בשמו של המשרד. אני אישית שוחחתי איתם לפני כשנתיים לערך וזה הסכום ורק על מציאת שידוכים ללא התחייבות למצוא !!
לגבי הרב שיוצא נגד סכומים של 1000 דולר- גם שמעתי זאת ישירות ממנו ומדובר בגאון הרב בן ציון מוצפי שליט"א. מצורפות דוגמאות מאתר השו"ת :
משפחה ברוכה נתבעה ע"י שדכנית לשלם 1,000 דולאר [ומיד עם קיום ה'ווארט']. יש אומרים שצריך להזהר מקפידת שדכניות. נראה הסכום מוגזם, וגם הדרישה לתשלום לפני החתונה. דעת הרב.
תשובה
גזלנית גמורה ואכזרית היא , ושלשה סימנים בישראל ביישנים , רחמנים , גומלי חסדים . והשם יתברך מקפיד עליה ולא היא .

לכבוד הגאון הרב בן ציון מוצפי שליט"א שלום רב,
בחורה חזרה בתשובה ונרשמה אצל מספר שדכניות.השדכניות מצערות אותה(היא לא יודעת למה יכול להיות בגלל הגיל שלה או בגלל הכסף שהן רוצות לקבל ממנה)ונגרם לה עגמת נפש, החליטה שהיא מפסיקה עם השידוכים כי אין לה כוחות נפשיים. האם הבחורה עשתה צעד נכון? מה כבודו מייעץ? הבחורה על סף ייאוש. יהי רצון שה' יתברך יוסיף ברכה והצלחה לכבודו בזיכוי הרבים.
תשובה
יש רבות שדכניות רשעיות, שנותנות עיניהן בממון, ומי שהיא יהודיה עושה חסד לשם שמים, ומי שנשמתה מהערב רב עושה בשביל להתעשר. ועתידות ליתן את הדין. והשם יתברך ימציא בת זוג כשירה.
אז ראינו למה הרב מתנגד, אך מה כבוד הרב מציע באמת לעשות?
16/05/2016 | 14:48
11
בבקשה:
לכבוד הרב שלום רב
בתשובה כשנתיים וחצי
נושא הזיווגים קשה לי מאוד, מה עליי לעשות כדי למצוא אתזיווגי בקלות ובמהירות?האם לפנות לשדכניות בתשלום ?
תודה
תשובה
לכי לכותל המערבי ותקראי את ספר התהלים כולו , שנית ללכת לקבר רחל אמנו ולקרוא את ספר התהלים כולו . וללכת לקברי אבות והאמהות בחברון לקרוא ספר תהלים כולו .

אבל זה בדיוק מה שאמרתי
16/05/2016 | 17:13
3
21
אין שום סיבה לשלם מחיר מופקע כמו 20,000 ש"ח ועוד ללא התחייבות. זה שיש משרד מטורף שגובה את זה, אז משרד מטורף גובה את זה. אין סיבה לשלם ולהשתמש בשירותיו. זה לא הסכום המקובל

אצל עדות המזרח לא מקובל לשלם 1,000 דולר. ולכן הרב מוצפי יוצא נגד סכומים אלה. כי זה לא מה שמקובל שם. אין סיבה לשלם סכום שאינו מקובל.
בעדות אשכנז זה הסכום המקובל, אך ורק לאחר שנמצא שידוך, ולכן אף רב של עדות אשכנז אינו יוצא נגדו. 
לא נראה לי שזאת הכוונה.
16/05/2016 | 18:11
2
11
הרב מוצפי לא כתב את דבריו ורשם - לספרדים בלבד. ואם אכן כך היה- הרב רושם שיש חלוקה לספרדים ואשכנזים כמו בהלכות מסויימות......
אבל אם מישהו רוצה לשלם 1000 דולר- אז בבקשה. לבריאות.
למה לא? הרב מוצפי לא פרסם קול קורא לכל הציבור
16/05/2016 | 23:32
1
13
הוא לא הפיץ מודעות עם שיטתו ברחבי בני ברק.
הוא ענה למי ששאל אותו, לגבי השאלה המסוימת ששאל אותו.
ומי שואל את הרב מוצפי? בני העדה האשכנזית?
אוי נו באמת..... זאת סתם תמימות.....
17/05/2016 | 05:57
14
אתה מוזמן לבדוק בכל השו"ת של הרב. ברגע שמדובר בהבדל מובהק בין ספרדים לאשכנזים, הרב רושם זאת . ברגע שאין הבדל, הרב לא רושם.
מדובר באדם צנוע מאוד שלא מפרסם מודעות ברחבי העיר.... זאת סתם תמימות שלך. מה בדיוק אתה מצפה? שכל תשובה שלו תתפרסם במודעות ענק?? מדובר במאות אלפי שו"ת על נושאים מהותיים !
אתה לא מוכן לקבל את הדברים, זה בסדר גמור אבל יש גבול לתמימות.
על שידוך מוצלח יש לשלם!
15/05/2016 | 21:39
1
32
בעזהי"ת

זה לא שאין דרכים אחרות להקים בית בישראל, ובמיוחד לחוזרים בתשובה ישנן כאלה, אבל בדיוק כמו שנשלם לעורך דין, נשלם לשיפוצניק, נשלם לכל בעל מקצוע אחר, בוודאי שיש לשלם בעין יפה למי שהצליחו להיות שם בשבילנו להקמת בית בישראל.

לגבי סכומים וכיוצא באלה - לא רוצה להביע דעה ברורה. ישנם מועטים מידי, ישנם מוגזמים, וישנו גם השוק החופשי המאפשר לך להחליט למי אתה פונה.

בדיוק!
16/05/2016 | 17:43
17
אבל יש את ההשפעה של הכסף.. גם צדיקים צריכים תמריץ. אני חושב ששדכנית שמצליחה לעשות שידוך הרבה יותר שמחה על הדולרים שעומדים להגיע מאשר על המצוה. יש להן דולרים בעיניים.
עם זאת אני חושב ששדכניות שעובדות רק בגלל הכסף עובדות על עצמן ובסוף פורשות. זה רק נראה כמו כסף קל.
נא לא להכליל ולשלול בנות מבוגרות
16/05/2016 | 18:04
2
25
לא חסר בנים בררנים ומדומיינים
מבוגרות?
16/05/2016 | 18:19
1
23
יצא לי לפגוש רווקות בגיל 35 ויותר, הדבר שלא הבנתי הוא לאן הן בעצם רוצות להגיע, או יותר נכון לאיזה גיל הן רוצות להגיע? עד מתי ימשיכו לפסול על שום דבר?
בגמרא כתוב שהאשה רוצה להינשא יותר משהאיש רוצה לישא, ואני בטוח שרווקה שבאמת רוצה להינשא לא מחכה עד גיל 40. כל אשה נורמלית שרוצה להינשא יכולה לעשות את זה הרבה לפני.
כשהתחלתי עם השידוכים הייתי כבר בגיל מבוגר וחשבתי שיהיה לי קל, כי לפי ההגיון ככל שאשה יותר מבוגרת כך היא תסכים להתפשר. אבל גיליתי שזה בדיוק הפוך... הרווקות המבוגרות הן הכי בררניות, אחרת תאמין לי שהן מזמן לא היו רווקות.

נכון, זה לא רק בנות מעוכבות, זה גם בנים מעוכבים
17/05/2016 | 11:04
9
יש אתרי היכרויות
21/05/2016 | 22:58
1
12
כשרים כמו האתר של הדברות. גם ככה כל מי שיציעו לך בשידוכים כבר שם.
מנסיוני האישי לצערי כל עסק השידוכים ובעיקר לבעלי תשובה נהיה מאוד ממוסחר. זה בסדר לשלם על שידוך לשדכנית מקצועית עם משרד שבאמת עושה את העבודה כמו שצריך אך לצערי כמעט כל מי שתציע לך שידוך בעולם החרדי\דתי תגיד לך שהיא שדכנית ותרצה ממך 1000 דולר אפילו סתם אם היא מכירה \ פגשה מישהי צריך להזהר מ"שדכניות" כאלו שסתם יתרתרו אותך ברחבי הארץ. 
לדעתי
23/05/2016 | 12:29
6
2000 שח מכל צד זה סכום מאוד נורמלי לקחת,

ולא אנחנו שנחליט כמ טלפונים או התאמצות היא עשתה כדי להכיר לנו את השידוך
יש מחסור בשדכנים בגלל שלא משלמים מספיק!
22/05/2016 | 13:02
8
עולם השידוכים מתחלק ל-2 
חבר מביא חבר-   אלו שדכנים לא מקצועיים שעושים מידי פעם שידוך
שדכנים שזה המקצוע שלהם. 

שדכנים מקצועיים חייבים לקבל תשלום הוגן אחרת לא שווה לעסוק בתחום 

הבעיה היום של עולם התשובה, לא משלמים מספיק לשכנים, לשדכנים לא שווה להתעסק עם חוזרים בתשובה  ויש מחסור ענק בשדכנים. 

מי שמסתדר עם חברים אתרי הכרויות מצוין. ומי שחייב שדכן מקצועי שישלם. 

_________
ללמוד וללמד

איך מגיעים להתיעצות עם הרב פירר בכל נושא בריאותי ? תשובה פה
16/05/2016 | 14:05
28

יצירת קשר עם הרב פירר - הנה הדרך ליצירת קשר טלפוני עם הרב פירר:

בימים א,ב,ד,ה, בטלפון שמספרו 03-5777001, בשעה 11:00 בבוקר בדיוק, נפתחת מערכת ממוחשבת. המערכת קולטת את 100 הפונים הראשונים ולאחר שהם משאירים את פרטיהם ע"פ הוראת המערכת, הרב פירר חוזר אליהם באותו יום. אין באפשרותנו לעקוף את המערכת וע"כ גם במקרים דחופים זוהי הדרך לקבוע שיחת טלפון עימו.

מכיוון שרבים הם הפונים למספר הנ"ל, המלצתנו היא להתקשר שוב ושוב (רצוי ממספר טלפונים בו זמנית) ניתוק וחיוג חוזר, עד ליצירת קשר.

2. הדרך לקביעת פגישה מהירה עם הרב פירר:
בימים מוצ"ש,א,ב,ג,ה, בשעה 22:30 בפלאפון שמספרו 052-7-650750 הפלאפון נפתח וה- 15 הפונים הראשונים יקבע להם פגישה עם הרב פירר למחרת בשעה 6:30 בבוקר במשרדי האגודה רח' חיד"א 24 (פינת רח' אריה רייך 1) בני ברק. (שוב, הרבה פונים ולכן רצוי לנהוג כמו שנכתב לגבי שיחה טלפונית). (- פגישות אלו הינןלגברים בלבד כמו"כ הינן מהירות מאוד – מתאים לשאלות קצרות)

3. הדרך לקביעת פגישה רגילה עם הרב פירר:
כל יום בין השעות 9:00-12:00 בטלפון 03-5777000 (בשלוחה: יוסי. ניתן להשאיר הודעה בתיבה הקולית). (-פגישות אלו הינן לגברים ו/או נשים הפגישות הן למשך זמן הדרוש גם לשאלה ארוכה). לתשומת לב: א. הפגישות הן רק למקרים בהן שיחה טלפונית איננה נותנת מענה. ב. ההמתנה לפגישה בדרך זו היא כשלושה שבועות! כך שאינה מתאימה למקרים דחופים מאוד.

מס' הפקס למשלוח חומר רפואי: 03-6161177. לתשומת לב, הרב פירר אינו עובר על הפקסים!!! רק לאחר קביעת שיחה באחת מהדרכים האמורות הוא עובר על הפקס תוך כדי שיחה עם הפונה.

4. במקרים דחופים מאוד:
ניתן לשוחח עם אחד מעוזרי הרב פירר כל יום לאחר השעה 17:00 כאשר הוא מקבל את השאלה ובמידת הצורך פונה אל הרב פירר וחוזר עם תשובה לפונים. טל: 03-5777000 שלוחה 0 למזכירות ולבקש את הרב וולף או אחד מהעוזרים הרפואיים.
הרב אמר
16/05/2016 | 12:10
45
אני נזכרת שכששאלתי בפעם האחרונה שהיייתי אצל הרב עליך, הוא אמר שאתה נשוי ובגדול שאין מצב שאי פעם נהיה ביחד, מילה שלו
ואני כל פעם מתכווצת ונזכרת איך חשבתי ש"בואנה הוא מסתלבט עליי.."?
ומצד שני זה עדיין כואב לי כי המציאות הקרירה מראה שהוא אכן צודק

שיר לכבוד עם ישראל :)
13/05/2016 | 12:47
16
קבלו שיר חדש לכבוד עם ישראל
באהבה רבה :)
ושתהיו בשמחה תמיד אמן! :)

https://www.youtube.com/watch?v=xyipX7cd_n4
תורת הזיווגים
14/05/2016 | 23:51
1
36
איך יודעים שזה זיווג משמיים?
האם יכול להיות שיפגישו אותך עם האחד, לאחר המון תפילות והכנות "רוחניות" ובעצם..זה יהיה רק אחד בדרך לאמיתי? כלומר, האם ייתן ש"יטעו" אותנו.?
גם כשיש סימנים בדרך..
ברור שיש פגישות סרק
15/05/2016 | 00:08
20
התשובה היא ; לא יודעים, ויש חולקים ואומרים שאין טעויות בזיווג, אם התחתנתם אז זה הזיווג, ולפי הדיעה הזאת יוצא שכן יודעים.
זה תלוי במחלוקת האם אפשר לפספס זיווג או לא, יש אומרים שאין מצב לפספס זיווג, ויש אומרים שאפשר לפספס זיווג, אפשר לזכות לזיווג טוב יותר על ידי תפילה.
וכולם מודים שבכל מקרה - אנחנו מקבלים זיווג הכי מתאים ששייך. (במקרה ולא נעשה שטויות בבחירת הזיווג, כי יש בחירה חופשית לאדם להועיל או להזיק)
כמובן שמוטל עלינו לבחון ולברר, ולא להסתמך על סימנים,
וזה מה שהתורה דורשת מאתנו שלא לפנות אל אובות וידעונים, ולהסתמך על סימנים.
בהצלחה !

שונה
10/05/2016 | 20:06
4
60
מרגישה שונה. 
לא שייכת
לפעמים נדמה לי שרק אני חושבת ומתעסקת כל היום בבריאה. 
בצמחים, בבעלי החיים עד הנמלה הכי קטנה. אפילו פרחים אני כבר לא מסוגלת לקטוף. נדמה לי שכואב להם, שמגיע להם לצמוח ולפרוח עד שיחליטו בעצמם שהגיע הזמן לנבול. מי אני שאפסיק חיים של 'נברא' לפני שאלוקים החליט לקחת אותו. מי אני שאפגע באחר. 
ומקדישה המון מחשבה לכל פעולה, לכל מבט,לכל מילה שיוצאת מהפה שלי.. מהפה של אחרים.
ומקדישה כל נשימה כדי להבין למה לעזאזאל נולדתי ומתי ואיך אצא מכאן. 
וכל השאר.. אני מסתכלת על כולם
והם רגילים.. נורמליים כאלה.
חושבים מה לאכול צהריים, איך למלא טופס, מסוגלים לקלל,לתקוף לעשות מה שבא להם וצופים בריאליטי כאילו לא קורים דברים הרבה יותר מדהימים מסביבם שנייה שנייה.. ילד נולד, מישהו נפטר, פרח פורח, זכינו בעוד נשימה, השמש זורחת. 
מרגישה שונה.
כמו סרט שרק אני צופה בו.
וכולם נרדמו..
אני בסביבה חילונית..
גם אילו הדתיים
נראה שהם עסוקים במצוות
לא עוצרים לראות ולחשוב
לא שואלים דבר
ואולי רק כך נדמה לי
אולי
יש היתר
11/05/2016 | 11:22
21
לצורך מצווה בטח שמותר לקטוף צמחים, וגם לצרכים אחרים. מותר גם לשחוט עופות ובהמות וחיות כשרות וזאת מצווה. הצמחים והחיות נבראו לשרת את האדם, בגלל זה הוא נברא רק בסוף כשהכל היה מוכן.
לחשוב על הבריאה זה יפה, אבל לא פחות חשוב זה לחשוב על תכלית הבריאה ועל מה שהבורא רוצה מאיתנו. זה עולם כלה וחולף, ואף אחד לא ישאר פה בטווח של כמה שנים.
את נשמה גבוהה, יש לך רגישות
12/05/2016 | 10:53
2
24
הרמב"ם מדבר על התבוננות בבריאה, שמתוך כך מגיעים לאהבת הבורא ויראת הרוממות.
מצד שני "מהזהירות - שלא תרבה להזהר" אנחנו אמורים לבצע דברים ולא להתקע במחשבות, או בכפיתיות חלילה.
יש קליפ מעולה ביוטיוב של המאמן איל אברהם לוי שנקרא "איך לקבל החלטות בלי להרגיש חרטות", הוא מדבר על החשיבות של לחתוך ולהחליט, וכמה שפחות להשאיר נושאים פתוחים, כי לא פעם חוסר החלטה יביא לפיספוס, ובעיקר פיספוס האישיות..
תודה
13/05/2016 | 09:23
1
22
צפיתי בסרטון.
אני לא כל כך מסכימה עם הרעיון אם לומר את האמת. מתוך העודף זהירות ודווקא האיטיות בקבלת ההחלטות שלי ניצלתי מהמון דברים, החלטתי החלטות חכמות יותר. ומתוך עודף ההתבוננות וההמתנה 'הישיבה על הגדר' גיליתי שתי עולמות שונים בתכלית וכולם חיים באותה המציאות. אני חציי חי בעולם החילוני עם אטאיסטים וכופרים, שונאי מצוות ובריאה וחציי השני נמצא עם אנשים שקרובים לבורא ואני שואפת להגיע למקום בו הם נמצאים. דווקא מתוך כך שלא קיבלתי החלטה לכאן או כאן תקופה כל כך ארוכה הצלחתי להבין לאן אני שייכת.. לקח לי זמן. אבל עכשיו בשנה האחרונה הגעתי להחלטות שלי והוצאתי את כל העשבים השוטים. עכשיו נותר רק ליישם את ההחלטות.. וזה החלק הקשה. 
נכון, חייבים מתינות
15/05/2016 | 00:16
7
היה נשמע לי שאת יותר מדי נזהרת וחוששת.
שתזכי בהצלחה בכל העניינים !
הגיון של ילדה בת 10
10/05/2016 | 23:16
8
54
הייתי חייבת לשתף אותכם בשיחה שקרתה לי היום עם הבת שלי בת ה10.
אני לא יודעת למה, פניתי אני אליה בשאלה מוזרה ולרגע אחד כאילו היא הייתה האמא ואני הילדה. אולי חיפשתי שהבורא יענה לי דרכה. 
שאלתי איך יתכן שהשכנים האלה והאלה הדתיים שלנו עובדים את השם בכזו אהבה ושמחה. מחייכים כל הדרך לבית הכנסת ובשבת שרים סביב השולחן.
איך השכנה שלי הולכת בצניעות מושלמת ושמחה עם זה כל כך.
ואיך אני.. כל כך רוצה את זה.
אבל לא מצליחה.
למה קשה לי.
והיא ענתה לי.. הילדה המדהימה שלי:
אמא, אין הבדל בין דתיים אמיתיים לחילונים מבחינת השם.
הוא לא רוצה שאף אחד "יעשה לו טובה" וישמור את הכל רק כדי לקבל בסוף בריאות וכסף או פרס על המאמצים.
אם אני הייתי השם.. היא המשיכה.. אם אני הייתי בורא עולם הייתי די מתעצבנת שעושים לי "טובה"
הייתי אוהבת את החילונים בדיוק כמו את הדתיים שעושים מה שאני רוצה מאהבה או שלא עושים בכלל.
היא אמרה לי.. אמא, תעשי באמת ובשמחה או שתפסיקי לשמור שבת.
את תמיד שומרת שבת בשביל אבא או אלוקים. זה נקרא לחיות בשקר.
עניתי, אז מה עדיף? לא לשמור כלום? שאני אסע פתאום בשבת  אחרי 12 שנה שלא נגעתי ברכב או באש בשבת? 
והיא ענתה.. כן. פשוט תפסיקי..
ודווקא אז.
מתוך התשובה ההזוייה הזו של ילדה בת 10 נכנס בי רצון עז חזק ובלתי מעורער ללכת על כל הקופה.. לזרוק את השמלות הלא צנועות. לעשות הכל. הכל הכל
אבל הפעם בשמחה
לא בכח
לא בשקר
רק באהבה
רגע גדול של הארה 
ממש רגע גדול
נכון, אצל הבורא כולם שווים
11/05/2016 | 06:58
2
13
אין דבר כזה חילונים או דתיים. התורה ניתנה לכולם ומחייבת את כולם.
אני לא יודע מה הרמה הדתית שלך כרגע אבל ניסיון בכח ללכת על כל הקופה בבת אחת הוא ניסיון שעלול להיות מסוכן. עבודת הבורא נקנית בהדרגה, מדרגה אחר מדרגה כמו בסולם. מי שמנסה בבת אחת לעלות למעלה עלול ליפול מאוד מהר והיו מקרים כאלה בעבר.לזרוק שמלות לא צנועות זה תמיד מבורך וכאלה דברים קריטיים אכן כדאי לעשות שכן בהליכה לא צנועה יש בעיה מאוד גדולה של החטאת הרבים.
בכל מקרה, את צריכה ליווי מסודר ע"י רבנית שתוכלי להתייעץ עימה . ניתן תמיד להתייעץ עם ארגון ערכים או ארגון הידברות. הם ישמחו להפנות אותך למי שצריך.
בהצלחה בעז"ה!
זה לא מדויק
11/05/2016 | 11:03
1
14
אצל הבורא לא כולם שווים,  יש כהנים, לוויים, ישראלים.  גם בין הכהנים יש חלוקה בין כהן גדול וכהנים רגילים. גברים חייבים במצוות שנשים לא חייבות. ממזר לא יכול לבוא בקהל. ואצל כולם התורה מבדילה בין צדיקים לרשעים. הבורא מתייחס אל כל אחד בהתאם לרמה שלו ומעניש בצורה שונה צדיק או רשע. את הצדיקים הוא מעניש בעולם הזה ונותן שכר בעולם הבא, והרשעים מקבלים את שכרם בעולם הזה ונענשים בעולם הבא.
אמנם נכון שהתורה מחייבת את כולם, אבל לא בצורה שווה.
נכון, אתה צודק, לא התכוונתי לזה
12/05/2016 | 13:00
11
אלא לעובדה שבמשפט בעולם האמת אין "פטורים" למי שהגדיר את עצמו חילוני וכד'. כולם שווים בפני החוק.
הילדה הבריאה שלך חיברה אותך לאני שלך
11/05/2016 | 08:59
1
26
האני האמיתי, שרוצה את קרבת ה' לי טוב.
כשבאים ומעמידים בפנייך את הבחירה - לשמור שבת או לזרוק אותה לפח, האני האמיתי צועק ויודע מה הוא רוצה. ומה נכון ומה אמת.

התשובה של הילדה אינה הזויה כלל. היא בעצם שאלה: מי את באמת? אל תחיי בשקר. אם אינך אוהבת את השבת, אל תשמרי אותה בכפייה.
והתשובה שלך זעקה מתוכך: אני אוהבת את השבת ואת הצניעות!

אלא מה, שבכל זמן אחר, היצר הרע משגע אותך במחשבות שווא שמשניאות עלייך את המצוות. "למה אין לך את זה בשמחה כמו כל הדתיים, כל השכנים, למה את לא מחייכת כל הדרך? לא שרה, לא מושלמת, לא מצליחה?
וכאן רואים בעיה שאינה קשורה לדת. קשורה לכל הקשר שלך עם העצמי שלך. סוג החשיבה של "לכולם טוב ורק אני לא מצליחה" הוא סוג חשיבה שקרי שמצייר מציאות בצבעים מעוותים שמשחירים לך את שמחת החיים. תפקידם לטפח את קוצי הפרא שבתוך נפשך, שאינם אוהבים את עצמך כל כך. בדקי מאיפה נבטו קוצים אלה, הם לא קשורים לקיום המצוות. זה עולה גם משאר ההודעות שלך, שמדברות על "כולם"
אין כולם. תמיתי את סוג המחשבה הזה דבר ראשון. הקב"ה לא מוגבל חס ושלום, ולא ברא שטאנצים. זה רק בדמיון שלך. הקב"ה ברא אינספור ברואים שכל אחד יחיד ומיוחד, וכל אחד עובד אותו בדרך ובאישיות המיוחדת שלו. ומי שנושא עיניו הצידה להעתיק, חוטא לאמת של נשמתו. 
הקב"ה ברא אותך עם האישיות והקשיים שלך לא בשביל שתעבדי אותו כמו השכן. אלא בשביל שתעבדי אותו במסגרת הנסיבות שלך, ורק שלך. שתהיי מי שאת ותחפשי מה שאת. זו האמת העמוקה שצפה מתוך התשובה של בתך. 

יפה מאוד
13/05/2016 | 09:17
10
כתבת יפה ומאוד נכון.. 
וזה הסיבה אולי שהתורה לא כתבה בפירוש על שכר המצוות בעולם הבא
16/05/2016 | 17:49
2
8
המצוות נתנו שיהיה לנו טוב בעולם הזה, קודם כל.
אשרי מי שבאמת מחובר לפנימיות של המצווה
ועושה את רצון בוראו באהבה.
ובורא עולם מחובר למי שמחובר אליו, הגר"א אומר בפירוש שמי שבוטח בה'  הרי שמדרגתו גדולה יותר ממי שלומד תורה ומקיים מצוות !
מי שמאמין בה' הרי שהוא עושה את רצון הבורא במידה רבה, והרב ארוש מפליא לשבח את המאמין בה' - גם אם הוא לא שומר עדיין את כל המצוות,
הרבי מרוז'ין מפליא לשבח את הרשעים שיש להם שמחה בעולמו של בורא עולם.
המדרש רבה מפליא לשבח את מי שעובד בעבודת האדמה, ומפורש שהוא נעשה שותף למעשה בראשית !
למדנו מכאן שלכל אדם יש תפקיד, וכן "רחמנא ליבא בעי", שהעיקר זה הכוונה.
ברור שחשוב מאוד לקיים את התורה בשלימות כדי שהנשמה תגיע לתיקון שלה ולכל הטוב הצפון לצדיקים לעתיד לבוא, וכל המקיים את התורה "מעוני" סופו לקיים אותו מעושר, באהבה ברצון ובששון, אמן
כשאני אחזור
16/05/2016 | 18:48
1
9
זה יהיה באהבה גדולה.. לא מפחד לא ממחלה ולא מצרה. רק באהבה
רק שיעזור לי להתקרב
אני מנסה..
מאוד מנסה 
אחותי
17/05/2016 | 11:18
6
לאיפה את אמורה לחזור ?...

איפה שלא תהיי יש לך תפקיד.
את יכולה להתמקד במה שהכי מתחשק לך להשקיע, אחד ממצוות התורה זה לשפר את המידות/תכונות, שנאמר והלכת בדרכיו, אז את יכולה להתחזק בכל מידה שתבחרי.
אני ממליץ לך ללמוד את ספר המצוות הקצר של החפץ חיים.
ולהתחזק בכל מה שנראה לך לנכון, נגיד כיבוד ומורא הורים, או כל שיפור באישיות, או קביעת עיתים לתורה.
ומעבר לכך יש לנו משימות שאנחנו מנסים להתחזק כל יום ובלי להתחייב מראש.
יש משימות מזדמנות, כמו לעזור לחברה בעת מצוקה שלא נדע
זוגיות עם דתי מבית
09/05/2016 | 13:32
10
75
שלום,

אני בהליכי תשובה כבר תקופה ארוכה, אני לא אוהבת הגדרות ובכללי אני מרגישה שהגדרות זה דבר שעושה עוול לאדם. אני בעלת אמונה, מקיימת מצוות והשאיפה שלי היא לקיים אורח חיים דתי.

אחת הבעיות במשך ההליך הייתה נושא הזוגיות - הייתי צריכה להיסגר על עצמי לפני כן. במשך תקופה ארוכה העדפתי להימנע מלצאת עם דתיים, העדפתי חילוני/מסורתי ואפילו דתל"ש, אבל ככל שההליך העמיק והגעתי להבנה שאני בפנים "עד הסוף", פחות או יותר, דברים השתנו.

עם בעלי תשובה לא מצאתי כל כך חיבור, מסיבות שונות שאני מניחה שאינן בהכרח קשורות לאדם, אבל הרגשתי לא אחת שאין התאמה. לאחרונה פגשתי במקרה בחור מקסים, דתי מבית ו... אני מרגישה שמצד אחד גם הוא מרגיש חיבור אישי ורצון, אבל קיימת אצלו רתיעה בגלל הרקע שלי ונראה שהוא היה מעדיף לצאת עם דתייה מבית, וקשה לי עם זה, וזה משפיע עלי כי התחלתי לחשוב שאולי הוא צודק, ואולי זה באמת כמו לערבב שמן ומים, ולמרות כל מה שמחבר ביננו, הרקע השונה יכול ליצור בעיות (וזה עוד לפני שהגענו בכלל למחשבות על ההיסטוריה הרומנטית שלי, אם כי יכול להיות שמהצד שלו זה כן הגיע).

למישהו פה יש ניסיון בנושא? המלצות עם מי להתייעץ? מאמרים אפילו? זה מאוד מטריד אותי, בין היתר כי אני מרגישה שאני לא יודעת כל כך איך להתנהל איתו, אני מנסה לזרום אבל מרגישה שדברים שאני עושה מזכירים לו שאני בעלת תשובה ולא דתייה "מקורית". 
אין פה שום שמן ומים. כל העניין הוא אם הוא רוצה או לא רוצה
10/05/2016 | 00:53
33
יש הבדלים בין כל בני האדם. גם בין בני זוג שבאו מאותה החסידות בדיוק ואפילו גדלו באותה שכונה. אבל בין הבתים שבהם גדלו יש הבדלים.
אז כמובן יש הבדלים בין הרקע של החילוני לשעבר לרקע של הדתי מבית, כאשר כל אדם לגופו מחוץ להגדרות. ובצדק את אומרת שאינם אוהבת הגדרות והן עושות עוול לכל אדם בפני עצמו. וכ דתי מבית אחד דומה במשהו לדתי מבית אחר? וכי חילוני לשעבר אחד דומה במשהו לחילוני לשעבר אחר? 

כך שהשאלה היא רק אם הוא רוצה אותך עם ההבדלים או נרתע מההבדלים. 

יש אנשים שמראש לא ינסו להכיר אנשים עם הבדלים מסוג מסוים (כמו דתי מבית וחילוני לשעבר). אבל הוא הכיר אותך, השאלה אם הוא מעוניין או לא מעוניין בהבדלים בינו לבינך.
גום לגבייך, השאלה אם את מוכנה להבדלים ביניכם, ולעובדה שדברים שתעשי יזכירו לו שאת בעלת תשובה. אין שום סיבה להירתע מכך שאת בעלת תשובה, אפשר להירתע מחוסר התאמה. אין סיבה שתנסי לחקות מי שאת לא, מישהי ש"הוא יהיה שבע רצון ממנה". יש סיבה שתבדקי אם זה מתאים לך "שהוא לא שבע רצון ממה שמזכיר לו שאת בעלת תשובה". 
תשובה וזוגיות
10/05/2016 | 01:13
2
27
דבר ראשון, יישר כח גדול על התקרבותך לאמונה ולמצוות!! מדבריך המרגשים ניכר שההתחזקות שלך באה ממקום מאד עמוק ואמיתי. אשריך שזכית להגיע למקום הזה!

דעי לך, שהיותך בעלת תשובה לא מורידה כלל מן המעלה הרוחנית שלך, בדיוק להפך! הרמב"ם בהלכות תשובה (פרק ז', הלכה ד') כותב: "אַל יְדַמֶּה בַּעַל תְּשׁוּבָה שְׁהוּא מְרֹחָק מִמַּעֲלַת הַצַּדִּיקִים, מִפְּנֵי הָעֲווֹנוֹת וְהַחַטָּאוֹת שֶׁעָשָׂה. אֵין הַדָּבָר כֵּן, אֵלָא אָהוּב וְנֶחְמָד הוּא לִפְנֵי הַבּוֹרֵא, וּכְאִלּוּ לֹא חָטָא מֵעוֹלָם; וְלֹא עוֹד אֵלָא שֶׁשְּׂכָרוֹ הַרְבֵּה, שֶׁהֲרֵי טָעַם טַעַם הַחֵטְא וּפֵרַשׁ מִמֶּנּוּ וְכָבַשׁ יִצְרוֹ. אָמְרוּ חֲכָמִים, מְקוֹם שֶׁבַּעֲלֵי תְּשׁוּבָה עוֹמְדִין בּוֹ, אֵין צַדִּיקִים גְּמוּרִין יְכוּלִין לַעֲמֹד בּוֹ: כְּלוֹמַר מַעֲלָתָן גְּדוֹלָה מִמַּעֲלַת אֵלּוּ שֶׁלֹּא חָטְאוּ מֵעוֹלָם, מִפְּנֵי שְׁהֶן כּוֹבְשִׁין יִצְרָם יָתֵר מֵהֶן." נסי לזכור דברים אלה

לגבי הבחור, האם ניסית לדבר איתו ולשתף אותו בכל מה שאת מרגישה? במיוחד אם את מרגישה שיש ביניכם אהבה וקרבה, כדאי מאד לדעתי שתשוחחי איתו בפתיחות על הדברים ושלא תשמרי את הדברים בלבך. וייתכן שבסוף תופתעי ותגלי שהפרשנות שלך אותו היתה בכלל מוטעית, ושהוא דווקא מקבל בשמחה ובלב שלם אותך ואת העולם שממנו באת.

חזקי ואמצי, והמון בהצלחה
תודה לכם על התגובות
10/05/2016 | 12:53
1
34
הקשר עם הבחור ממש בתחילת הדרך, ואני מרגישה שעוד מוקדם מדי לדבר בפתיחות שכזאת על הנושא הזה ולבצע את מה שבתקופתי כחילונית כיניתי "שיחת יחסינו לאן". על אהבה עוד אין מה לדבר, לפעמים אני תוהה אם אנחנו בשלב ההכרות או בשלב שהוא מנסה להבין את מידת הדתיות שלי, ויש עוד קטע וזה שאני לא מורגלת במערכת יחסים שכזאת, זו פעם ראשונה שאני נמצאת בקשר קרוב שכזה עם בחור דתי וכאן דווקא כן שיתפתי אותו שאני לא יודעת ולא מנוסה בדפוסי התנהגות מקובלים בדייטים "במגזר" (אם בכלל אפשר לקרוא לזה כך).

וכמובן שיש לי את החששות שלי שמא... ואני יודעת במידה רבה של וודאות שהבחור נרתע בהתחלה מלצאת איתי בגלל שאני לא מהמגזר שלו.  
בשמחה!
11/05/2016 | 15:54
13
אני יכול בהחלט להבין אותך ואת החששות שלך, במיוחד לאור מה שכתבת עכשיו שאתם עוד בתחילת הדרך. אך ייתכן מאד שהמילים שכתבת "בתחילת הדרך" הן גם התשובה לבעיות שאת מעלה. תני דעתך לכך, שמערכת זוגית במהותה היא דרך משותפת שהאיש והאישה הולכים בה. הקשר אינו נתון, אלא ביחד הם משתדלים לבנות את הקשר. דעי לך, שגם אחרי החתונה צפויים המון קשיים ומכשולים בתוך המערכת הזוגית, והדבר היחיד הקובע הוא הרצון המשותף להתגבר ביחד על אותם קשיים ומכשולים שבדרך.

שיהיה לכם המון בהצלחה!
תבדקו את העניין בפתיחות ביניכם
10/05/2016 | 11:14
25
נשמע שאתם יכולים להתאים.
נשמע שהוא מרגיש רתיעה, אז יתכן וזה יחלוף אחרי שהוא יווכח לראות שאתם מתאימים.
אחרי שיחה רצינית ביניכם והכרות כלשהיא יווצר אימון ביניכם, שאת יציבה בדרך שלך, ואתם רואים את היהדות בדיעה אחת.
יש לבחון האם יש אצלו איזה קטע מציק שלא יעבור עם הזמן ועם ההכרות, שינסה להתייעץ קודם עם אנשים חכמים, ובהמשך עם אנשי מקצוע, ויתכן מאוד שמהר מאוד הוא יהיה שלם עם עצמו,
במקרה שהוא לא ממש שלם עם עצמו
תדרשי שיתיעץ עם איש מקצוע.
תמיד אפשרי שתפנו יחד ליועץ נישואין מקצועי שיבחון את ההתאמה ביניכם.
בהצלחה
לדעתי
10/05/2016 | 20:43
19
מה שחשוב זה היעד הסופי. לאן אתם שואפים. שניכם מסכימים על אופן חינוך הילדים,לבוש, שמירת שבת וכו וכו. 
כל עוד אתם הולכים לאותו היעד מה זה משנה מהיכן הגעתם? נקודת המפגש היא זו שמחברת וצריך להחליט מאיפה צומחים קדימה והאם אתם באותו ראש.
מנסיוני המר.  ומנסיון של אחרים תלמדי יותר מכל יועץ או פסיכולוג.. מה שהכי הכי חשוב בזוגיות זו התקשורת !!! אם יש תקשורת פתוחה וטובה אפשר לנצח כל מפלצת שתבוא בדרך והעבר.. כאילו לא קרה מעולם. הוא בן אדם פתוח ומקבל?
פשוט תפתחי את כל הקלפים. יקבל יקבל.. לא יקבל, שיהיה לו בהצלחה. 
אף אחד לא מגיע עם עבר נקי לגמרי, כולם טועים ותוהים בדרך.
מה שחשוב זה היעד!!

לא רק את לא אוהבת הגדרות
10/05/2016 | 21:58
3
32
הרבה בעלות תשובה מסרבות להגדיר מה ההשקפה שלהן. זה הגיוני כי כל אחד הוא עולם ומלואו וכו' ולמה בכלל צריך להגדיר הגדרות?
אבל הרבנים שיש להם קצת יותר נסיון מאיתנו והם רואים קצת יותר רחוק, אומרים שהצעד הראשון לפני שמתחילים להיפגש זה להגדיר מה אתה. כי אחרי שמתחתנים ונולדים ילדים אנחנו לא רוצים שיתחיל וויכוח לאיזה מסגרת וזרם לשלוח את הילד.
כי באמת בסוף ההשקפה כן חשובה.
יש הרבה דברים בשידוכים שנראים לנו מיותרים ומוזרים ולא מתאימים כי התרגלנו לעולם חילוני, אבל זאת טעות.
לא לזה הייתה כוונתי
11/05/2016 | 01:48
2
28
הבעיה עם ההגדרות זה שלהציג את עצמי כדתייה, אחרי חיים שלמים בסטטוס אחר, או לבצע מעבר מההגדרה "שומרת מסורת" ל"שומרת מצוות" או what ever זה לא פשוט, והיה קשה לי עם ההגדרות גם לפני שהתחלתי לשמור שבת, כי אני לא חושבת שאפשר להגדיר אדם במילה אחת או שתיים, והרי לא כל העונים להגדרה "דתיים" הם מקשה אחת.

את הבחור לא הכרתי במסגרת שידוך, והאמת שנמנעתי מלצאת לשידוכים המקובלים בין היתר בגלל סוגיית ההגדרה, וגם כי השידוכים שהוצעו לי היו בעלי תשובה שלא התחברתי אליהם - חלקם היו קיצוניים מדי ודבר נוסף שבלט היה חוסר התאמה אישית משמעותי מאוד - התחושה שנוצרה אצלי הייתה שהשדכנית הספציפית התייחסה להיבטים הפחות משמעותיים, מבחינתה אם שנינו בעלי תשובה ובגילאים קרובים זה מספיק, והתוצאות היו לפעמים על גבול הביזאר.

את הבחור כאמור הכרתי לא דרך שדכנית, הוא מוצא חן בעיניי בתור עצמו ואני מקווה שזה ילך. אם נתעקש על הגדרות - הוא מהזרם הדתי לאומי, אני מכוונת למקום הזה בגדול. 
אנשים שהתחתנו סיפרו לי שהם נפגשו עם 100 הצעות ויותר
16/05/2016 | 09:13
11
עד לחתונה. פעם לא הבנתי למה צריך להיפגש עם כל כך הרבה הצעות. כשהתחלתי להיפגש הבנתי למה. כל אחת באה עם רשימת דרישות ואוי ואבוי אם משהו לא מתאים לרשימה שלה, או אם אמרת משהו שלא בא לה בטוב. או אם העיניים שלך בצבע כזה או אחר, או שאתה בן 32 והיא מחפשת רק עד גיל 31. או שסתם לא היה לא מצב רוח באותו יום.
זה יכול להצליח
16/05/2016 | 18:01
9
יש לבחון התאמה בדרך התורה ובשאיפות

העם היהודי
11/05/2016 | 14:20
1
38
עם של משמעות. עם הנצח. האמת.
זה בדם שלנו. מן ארכיטיפ בגן האנושי עוד מאבות אבותינו
זה התחיל מאברהם אבינו, שרדף אחרי האמת ולא פחד לנפץ ולשבור את כל הפסלים והאלילים של אביו. למרות שהיה זה אבא שלו.
רדף אחרי האמת. רצה להיות איתה בכפיפה אחת ומתחת כנפי השכינה
"במקום שיש אמת- שם הלב שקט"/להקת המדרגות
שנזכה להיות אמיתיים. אמיתיים מבלי לפגוע, מבלי לרמוס
שתהיה הרמוניה ואהבה..כי- על כל פשעים תכסה האהבה (שיר השירים)
יפה מאד!
11/05/2016 | 14:30
12
החל משורה שלישית, מסכים ומזדהה עם כל מילה! יישר כח
כוחה של הקפדה
11/05/2016 | 10:49
2
29
ידוע כי להקפדה (כשיש לה "קייס" כמובן) יש כוח גדול מאד, כח הרסני
האם מישהו מכיר מקרוב סיפורים על הקפדות וההשלכות שלהן?
אשמח לשמוע
דברי הרמח"ל על מידת הכעס
15/05/2016 | 23:43
12
אין בזכרוני כרגע סיפור המלמד על השלכותיה של מידת הכעס, אך הרמח"ל כתב על הנושא דברים מאד עמוקים בספר 'מסילת ישרים' (בפרק יא העוסק במידת הנקיות):

הנה יש הרגזן שאמרו עליו: "כל הכועס כאילו עובד עבודה זרה". והוא הנכעס על כל דבר שיעשו נגד רצונו, ומתמלא חמה עד שכבר לבו בל עמו ועצתו נבערה. והנה איש כזה כדאי להחריב עולם מלא אם יהיה יכולת בידו, כי אין השכל שולט בו כלל, והוא סר טעם ממש ככל החיות הטורפות. ועליו נאמר (איוב ח'): "טורף נפשו באפו הלמענך תעזב ארץ", והוא קל וודאי לעבור כל מיני עבירות שבעולם אם חמתו תביאהו להם, כי כבר אין לו מניע אחר אלא כעסו, ואל אשר יביאהו ילך.
ויש כעסן רחוק מזה, והוא שלא על כל דבר אשר יבואהו שלא כרצונו אם קטן ואם גדול יבער אפו, אך בהגיעו להרגיז ירגז ויכעס כעס גדול. והוא שקראוהו חז"ל (אבות פרק ה'): "קשה לכעוס וקשה לרצות", וגם זה רע וודאי, כי כבר יכולה לצאת תקלה רבה מתחת ידו בזמן הכעס, ואחר כך לא יוכל לתקן את אשר עיוותו.
ויש כעסן פחות מזה, שלא יכעוס על נקלה, ואפילו כשיגיע לכעוס יהיה כעסו קטן ולא יסור מדרכי השכל, אך עודנו ישמר עברתו. והנה זה רחוק מן ההפסד יותר מהראשונים שזכרנו, ואף גם זאת וודאי שלא הגיע להיות נקי, כי אפילו זהיר איננו עדין, כי עד שהכעס עושה בו רושם לא יצא מכלל כעסן.
ויש עוד פחות מזה, והוא, שקשה לכעס, וכעסו לא להשחית ולא לכלה אלא כעס מועט, וכמה זעמו - רגע ולא יותר, דהיינו משעה שהכעס מתעורר בו בטבע עד שגם התבונה תתעורר כנגדו. והוא מה שאמרו חז"ל (שם): "קשה לכעוס ונח לרצות" הנה זה חלק טוב ודאי, כי טבע האדם מתעורר לכעס ואם הוא מתגבר עליו שאפילו בשעת הכעס עצמו לא יבער הרבה ומתגבר עליו, שאפילו אותו הכעס הקל לא יעמוד בו זמן גדול אלא יעבור וילך, ודאי שראוי לשבח הוא, ואמרו ז"ל (חולין פט): תולה ארץ על בלימה, אין העולם מתקיים אלא בשביל מי שבולם פיו בשעת מריבה, והיינו, שכבר נתעורר טבעו בכעס והוא בהתגברותו בולם פיו. אמנם, מדתו של הלל הזקן עולה על כל אלה, שכבר לא היה מקפיד על שום דבר ואפילו התעוררות של כעס לא נעשה בו. זה הוא ודאי הנקי מן הכעס מכל וכל. והנה אפילו לדבר מצוה הזהירונו ז"ל שלא לכעוס, ואפילו הרב על תלמידו והאב על בנו, ולא שלא ייסרם, אלא ייסרם וייסרם אך מבלי כעס, כי אם להדריך אותם בדרך הישרה, והכעס שיראה להם יהיה כעס הפנים לא כעס הלב.
חשוב להאיר
16/05/2016 | 18:06
7
שהאדם גם לא יקפיד על עצמו יותר מדי
למה
08/05/2016 | 00:01
20
58
למה האל לא פשוט נגלה אליי, מדבר בשפה שאני יכולה להבין. שיופיע בחלומות, בהזיות באיזה דרך שבא לו.
שיכוון ויסביר.
שאני אדע שאני לא לבד
למה הוא מתחבא ממני
כמה קשה לשמור על אמונה בלי ליפול כשמאמינים במשהו שאי אפשר לתפוס בחושים, לא רואה לא שומעת.. אבל יודעת. יודעת שהוא חייב להיות... כי אחרת, איך כל זה קרה? 
ונס גדול אחד ומוזר הרעיד את עולמי השנה בדיוק כשהייתי בטוחה שהוא עזב אותי לגסוס... ובדיוק אז הוא שלח מלאכים. שניים. 
גבר ואשה.
והם שלפו אותי כל אחד מגהנום אחר.
וידעתי אז. 
שהוא שם מקשיב ורואה.
וידעתי כמה אני קטנה.
ובכל זאת, לא הצלחתי להביא את עצמי להתקרב אליו כמו שאני רוצה.
אני פשוט לא מצליחה.
כמה אני מקנאה באלה שנולדו עם הדת. 
שאצלהם שמירת המצוות היא הרגל..
שאצלהם החברים והמשפחה כבר בתוך זה ואין צורך להסביר דבר. פשוט לחיות את זה. 
ורק אצלי נדנדות.
בין העולם החופשי לעולם הרוחני. אני מהלכת על קו דק. יום פה ויום שם. 
מפחדת ליפול לפה וגם לשם. נשארת על הקו, הולכת בזהירות. לא ממש מתקדמת מרוב פחד ליפול וחוסר מיומנות.
קשה לחזור.
הלוואי שזה לא היה קשה ככה.

נולדנו למציאות של הדור שלנו, של הסתר פנים גדול
08/05/2016 | 02:08
3
22
אני זוכרת כמה חיפשתי, הרבה שנים, בלי לדעת מה אני מחפשת בכלל.
וכל פעם הבנתי שזה קשור לאמונה, אבל לא הצלחתי למצוא מה חובתי בעולמי.
עד שהגעתי ליהדות עברו כל כך הרבה שנות חיפושים. 
והרבה הפסדים הופסדו בהן.

זה הדור שבו הקב"ה רוצה שנדע אותו בלי לראות, בלי סימנים, אפילו בלי קשר... זה הסתר הפנים. לראות אותו רק דרך הניסים שבכל יום ויום, להתבונן ולחפש את הניסים (בכביש, במערכת הבטחונית, בלבבות האנשים, בהתפתחות התינוק).  
ב-6 שנות השואה, אז היה הרבה יותר גרוע, הסתר הפנים... וגם היום זה קשה מאוד.
יש לו סיבה, הוא יודע מה הוא עושה. ולקושי יש ערך עצום שאיננו יכולים לתפוס, רק להבין שכדאי לנו להיות גאים בהתמודדות איתו. 

מאוד מתסכל
08/05/2016 | 22:37
2
17
אני מתוסכלת מלהתקיים שעה שעה מבלי לדעת למה. אני מבינה שבטח נולדתי למטרה מסויימת. לתקן אותי אולי אחרים.
ואני רוצה לתקן הכל ולגמור עם זה כבר.
כמה שזה נשמע רע, זה לא שאני מחפשת למות מחר, אני דווקא עושה הכל כדי להאריך חיים.. אבל לא מוצאת את התכלית, את קו הסיום ולא את היעד.
אשרייך שהצלחת לחזור בתשובה או לפחות נשמע שהצלחת להתקדם יותר ממני באמונה.. אני נופלת שוב ושוב ושוב.
כל פעם קמה מחדש, ולאו דווקא כשרע, דווקא כשרגוע ושלו כמו עכשיו ברוךך השם הכל בסדר, דווקא אז אני שואלת.. איפה הוא? לאן הולכים מפה?
ואני מחפשת קול, ולפעמים נדמה לי שאני שומעת אותו עונה בצלילים.. לא במילים. 
אבל אולי רק אצלי בראש מתנגנת מנגינה.
הלוואי שהיה מדבר איתי אפילו מתוך חלום.
הייתי הופכת עולמותת... בשביל רגע אחד. מילה אחת מהבורא.

היית בסמינר ערכים?
09/05/2016 | 03:21
1
15
יש שיעור קבוע שאת יכולה ללכת אליו - על השקפה תורתית, לא הלכות. על נושאים שנוגעים בשאלות שלך? על תכלית הבריאה, על משמעות החיים. לא "מבוא לקבלה", שיעורי השקפה כמו במדרשיה.
אולי הרצאות דרך הרשת?

ספרי השקפה את קוראת?
ניסית אולי לפנות לארגון "איילת השחר", לקבל שיחה שבועית של לימוד עם מתנדבת?

לא
10/05/2016 | 19:37
7
לא הייתי בסמינרים
ספרים אני אוהבת.
יש המלצות?
ובגלל שזה קשה, חשובה עבודתך הפשוטה כעבודת התנאים!
09/05/2016 | 21:20
18
בעזהי"ת

כך מבאר הרב אליהו גודלבסקי בשיעוריו הנפלאים (נמצאים לרוב ביוטיוב), בשמו של רבי נחמן מברסלב. דווקא בגלל שכל כך קשה, נחשבת עבודה פשוטה של יהודי בדור הזה, שאפילו רק לרגע בודד מתעורר כנגד היצר הרע, ממש כעבודתם של תנאים קדושים מימים עברו, רבי עקיבא וחבריו! עד כדי כך.

לא ניתן לתפוס את בורא עולם מהסיבה הבאה -
09/05/2016 | 19:53
2
16
בורא עולם הוא רוח ואנחנו חומר. חומר לא יכול לראות ולתפוס רוח.
'כי לא יראני האדם וחי' (שמות לג). בחייהם - אינם רואים, אבל רואים הם בשעת מיתתן". (דברי חז"ל)
למה לאחר הפטירה ישנה תפיסה של הבורא? כי אז גם האדם הופך לרוח. הנשמה יוצאת ממנו ורק במצב הזה ניתן לתפוס (חלקית בלבד) את הבורא יתברך. ויש מיליוני עדויות של אותו אור לבן ,בוהק ועוטף אהבה ! (של אנשים שחוו מוות וחזרו לספר).
לפי דרגת היצור בעולם כך תפיסתו את הבורא- האדם כאן בעולם תופס ברמה נמוכה מאוד. לאחר הפטירה, הדרגה עולה. לאחר מכן המלאכים שיודעים טוב יותר מה זה הקב"ה ואז יש גם דרגות במלאכים. ומי יודע לגמרי ב- 100% מה זה בורא עולם???  רק בורא עולם בכבודו ובעצמו. אף יצור לא יכול לתפוס לחלוטין אותו.
אבל
10/05/2016 | 19:41
1
5
אם אני רוח.. בתוך הגוף הגשמי. בשנתי למה הוא לא מעביר מסרים? כבר חודשים שאני לא חולמת דבר. מחכה מחכה.. אולי איזה רמז איזו מילה.. משהו?
מדברת איתו כל היום. שרק ירמוז משהו.. אפילו בחלום. 
לפעמים אני מחכה כל כך למוות .. ולא בגלל שמאבתי בחיים.. רק כדי לפגוש אותו. להיות באור ההוא.. 
מאז מעמד הר סיני, בורא עולם לא מתגלה אלינו
10/05/2016 | 21:14
6
ואם זה כבר קרה, אז רק דרך נביאים.
מאז חורבן בית המקדש , בטלה הנבואה.
כלומר הגילויים היו לאנשים ממש קדושים שבכלל לא ניתן לתפוס את קדושתם (נביאים, אמוראים ותנאים) ונחנו מה ??  כולנו כיום, לצערי, לא בדיוק ברמות קדושה עליונות כמו שהיה בעבר.
המטרה בעולם הזה היא לחיות על קידוש השם, ע"י תורה ומצוות. המטרה היא לא מוות. שכן רק ע"פ דרך התורה שהיא האמת הנצחית, ניתן להיטהר ולבסוף להגיע לבורא עולם.
אני מצרף קישור שיכול לשפוך מעט אור על ההתחברות לבורא-
אמונה ומצוות
09/05/2016 | 21:55
7
14
כתבת שקשה לך לשמור על אמונה שאת לא יכולה לתפוס בחושים. דעי לך, שזוהי מהותה של האמונה בקב"ה שהיא אינה נתפסת בחושים. מה כן ניתן להיתפס בחושים שלנו? התורה והמצוות, שהן הביטוי המוחשי של האמונה והן הדרך להידבק בקב"ה. שהרי האדם אינו שכל נבדל (מלאך) אלא הוא שכל הנמצא בחומר, ובתור כזה הרי הוא בעל חושים. לפיכך, אין האדם יכול להסתפק באמונה המופשטת בלבד משום שכאמור זו אינה נתפסת בחושים, אלא בעל כרחו עליו לבטא את אמונתו בעולם המוחשי ע"י קיום התורה והמצוות. המצוות הן גם הדרך לשמר ולחזק את האמונה, אחרת היא הולכת ונאבדת.

מכאן גם מובן מדוע מי שלא גדל ונתחנך בדרך התורה המצוות, עבורו תהיה האמונה בגדר משימה קשה מאד. אך אל תתני לקושי הזה להבהיל אותך! נסי לאט לאט להוסיף ולקבל עצמך עוד מצוות, ועשי זאת בסבלנות וברוח שקטה. ואת כבר תראי איך לאט לאט האמונה שלך בקב"ה תתחזק ותזכי לקיים את המצוות בדבקות! אז הסירי את כל הדאגות מלבך

שיהיה לך המון בהצלחה!
איזה מצוות
10/05/2016 | 19:35
6
7
במה כדאי להתחיל שלא ייצור אצלי התנגדויות חדות? 
לדוגמא 'נטילת ידיים' ישר יוצרת לי התנגדות בראש.. אני אומרת לעצמי בשביל מה כל הטקס ימין ושמאל. יש ברז נשטוף ידיים ונברך. למה כל הטקסיות והסדר חשוב בכלל. מאיזה יד להתחיל וכו.. החוקים גורמים לי לאבד את המהות שמאחורי הפעולה. 
הלוואי שיכלתי לעשות דברים מבלי לנתח אותם לגורמים. היה יכול להיות קל בהרבה לחזור.. 
למה התנגדות ??
10/05/2016 | 21:18
5
7
צריך לדעת לקבל את הדברים כפי שהבורא ציווה. הוא האדון ואנחנו עבדים. מה יש להתווכח ?  האם כשאדם הולך לרופא והרופא נותן לו תרופה מסויימת, הוא שואל למה? מה זאת התרופה? מה ההרכב הכימי? מי ייצר אותה ועוד? בוודאי שלא. ומדוע? כי אותו אדם מכיר במיקצועיות של הרופא ולכן סומך עליו.
אז מה נגיד על בורא עולם שברא הכל ורואה מסוף העולם ועד סופו ברמות שלא ניתן לתפוס בכלל?  הוא בוודאי יודע מה טוב לנו , לגופינו ולנשמותינו ולכן כל חוקי התורה הם רק לטובת האדם.
בעיה קטנה
10/05/2016 | 21:31
4
14
גם כשאני הולכת לרופא אני שואלת מאתיים שאלות, כן בודקת את התרופה ההרכב הכימי שלה וקוראת עליה ברשת וגם אז לא בטוח לוקחת את התרופה. ממש לא מקשיבה לרופאים בעיניים עצומות. כך אני גם באמונה ונשם מגיע הקושי שלי. מקנאה מאוד באלה שיכולים לחיות בשלום עם מילוי המצוות כך באמונה שלמה ללא ספקות.
הקושי שלי בכלל לא מגיע מהקושי לקיום המצווה עצמה, זה דווקא החלק הקל.. מה שקשה לי זה לקבל שהמצווה הגיעה משמיים ולא 'המצאה' של בני אדם לאורך ההיסטוריה היהודית. לכן אני כל כך נאבקת באמונה. 
קשה לי עם פרשנויות מסויימות שאני יודעת שהם מעשי ידי אדם ללא ספק. אתן דוגמא:
אל יש רק אחד  פסח יש רק אחד. מה הוא מצפה מאיתנו העם היהודי, לאכול או לא לאכול אורז בפסח? במקום בו יש שתי פרשנויות לאותה הוראה לאותו עם .. שם אני מסיקה שההחלטה לא הגיעה משמיים.. היא הגיעה מבני האדם. 
כי אם היה אפשר לשאול בשמיים היו עונים לך תשובה אחת, כן או לא.. אבל כמספר הרבנים כך מספר הדעות והפרשנויות. דבר כזה יוצר אצלי מיד התנגדות, ולא כלפי האל.. כלפי הדת, כלפי החוקים.
רוצה לסגוד לאל.. לא לבני האדם שמפרשים אותו במליון דרכים. .

זאת בעיה שניתנת לפתרון
10/05/2016 | 22:02
8
 יש ספר התורה שהוא נצחי, יש הוכחות שהוא ניתן משמים ואין שום סיכוי בעולם  שיצור אנושי יכל לכתוב אותו. לא כאן המקום להרחיב. ניתן ללכת לסמינר של ארגון "ערכים" ושם תקבלי את כל ההוכחות וההסברים. בתורה לא מפורש כמעט כלום והתורה שבע"פ מפרשת את התורה שבכתב. לידיעתך (ואולי להפתעתך) גם התורה שבע"פ ניתנה בסיני. כל הפרשנויות שעתידות היו להיכתב ממעמד הר סיני והלאה- גם הן ניתנו בסיני. והבורא יתברך מצווה עלינו לשמוע לאותם חכמי כל הדורות כפי שכתוב : "וְעָשִׂיתָ עַל פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ מִן הַמָּקוֹם הַהוּא אֲשֶׁר יִבְחַר ה' וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ." (דברים י"ז י')
את צריכה לשמוע הרבה שיעורים, הרבה שנים
10/05/2016 | 23:46
1
14
פעמיים בשבוע ללכת לשיעור קבוע במדרשה לבעלות תשובה, את לא יכולה?
שם תקבלי מידע מסודר, אבל לאורך זמן.
צריך לשמוע שיעורים, עם שאלות והסברים. 

אורז בפסח - הקב"ה מבקש מעם ישראל, עוד לפני פסח, לקבוע את ההלכות. הקב"ה קבע בתורתו, שעם ישראל יקבל את התורה. מה משמע יקבל את התורה? ילמד אותה ויקבע אותה. כבר היה ויכוח גדול עם המלאכים, כשמשה רבנו עלה למרום. הם אמרו - התורה צריכה להישאר בשמיים. מה פתאום לתת את התורה הקדושה (את היכולת לקבוע את האמת האלוקית, את ההלכות) בידי בני אדם קרוצי חומר, חצי בהמות? ומשה רבנו ענה להם (במצוות אלוקים), שאי אפשר שבני אדם, שיש להם אב ואם, יקבלו תורה מלאכית. למלאכים אין אב ואם והם לא יכולים לקבוע לבני האדם את ההלכות. רק בני האדם, שמתנסים בקיום ההלכה, יכולים לקבוע את הרצון האלוקי עפ"י התורה.
זה לא שבני אדם קובעים מה שבא להם. הם צמודים לכללים שקבע הקב"ה בתורה. אבל הם קובעים את ההלכה בפועל, עפ"י כללי הרצון האלוקי. וכמובן לא כל אחד יכול לבוא ולעשות מה שהוא רוצה. הוא צריך ללמוד את התורה נכון והיטב כדי לפסוק הלכות אמת. לאורך כל הדורות יש "פוסקי הלכות" שיודעי התורה מקיאים אותם ואת הלכותיהם, וקובעים שלא דיברו תורת אמת. 
כך שיש כללים ויש סדר ויש ידע שאותו צריך לרכוש כדי להבין למה קבעו שכל עדה תקיים מנהג משפחתה בפסח. דווקא בפסח, זה חג המשפחות, חג ההעברה של המסורת מדור לדור. לכן דווקא בפסח מעבירים גם את מסורת המנהגים ההלכתיים מדור לדור לפי מנהגי המשפחות יותר מאשר בהלכות אחרות. 
כיוון שעם ישראל הוא עם של שבטים, כי כך חפץ הקב"ה, כך יש כללים איזה שבט יישא איזה דגל, ואיזו משפחה תקיים איזה מנהג. ושבעים פנים לתורה, וכך הקב"ה רוצה, שיהיו שבעים פנים. כל פן ופן שייך לתורה והוא אמת התורה, רק מזווית אחרת. כבודו של המלך הגדול הוא שמשרתיו הם בגוונים שונים ובצבעים שונים, ותורתו משתברת לאלפי גוונים מזהירים, שכולם שייכים לאותו היהלום. 
כשם שנקבע איך תהיה ההלכה בימות משיח, כך נקבע איך היא תהיה בגלות. לא בשמיים היא, אלא ניתנה לבני האדם לקבוע אותה לפי הכללים הן בגלות והן במצב ההפוך, שבית המקדש בנוי ויש מלכות עם ישראל בארץ ישראל. 
יפה מאד!
11/05/2016 | 00:13
4
אני דווקא מזדהה מאד עם מה שכתבת
11/05/2016 | 00:09
9
וזה בסדר גמור שאת שואלת שאלות, גם באמונה! אם לא תשאלי איך תלמדי? למעשה, אם לא היית שואלת את עצמך שאלות, לא היית מתקרבת מלכתחילה לעולם האמונה!

לגבי השאלה הגדולה ששאלת, האם המצוות הן מאת בני אדם או מאת ה'? והתשובה היא: גם וגם! מצד אחד, מבחינת מה שגלוי לנו בעולם המוחשי המצוות אכן הגיעו אלינו ע"י בני אדם. "משֶׁה קִבֵּל תּוֹרָה מִסִּינַי, וּמְסָרָהּ לִיהוֹשֻׁעַ, וִיהוֹשֻׁעַ לִזְקֵנִים, וּזְקֵנִים לִנְבִיאִים, וּנְבִיאִים מְסָרוּהָ לְאַנְשֵׁי כְנֶסֶת הַגְּדוֹלָה." מצד שני, אנחנו מאמינים שאותן מצוות שנמסרו לנו ע"י בני אדם (ממשה רבנו ודרך זקנים ונביאים וכו' ועד לפוסקים בימינו) הן המצוות שה' ציווה אותנו. ולגבי המחלוקות בהלכה, הרי על זה כבר נאמר: אלה ואלה דברי אלהים חיים!

עכשיו אולי תשאלי, נו אז איך מגיעים לאמונה הזאת? אגיד לך שבאופן אישי אני מסתייג מאד מנסיונות להגיע לאמונה הזאת ע"י "הוכחות" וכו'. אני יכול לספר לך שאני בעצמי עברתי דרך די קשה וארוכה עד שהגעתי לכך, אך כשהגעתי לכך זה לא היה בזכות "הוכחה" כלשהי. בתחילת דרכי הייתי רחוק מאד מלהאמין באמונה שלמה במקורה האלוהי של התורה, אך עם כל זאת, גם אז היה לי ברור שמכל הבלי העולם הזה הרי שהתורה היא הדבר הכי קרוב לכך שניתן להעלות על הדעת. אז כיצד התקרבתי לאמונה הזאת? פשוט נכנסתי לתוך העולם הזה, הלכתי בעצמי את הדרך הזאת וחיפשתי אחר האמת. בכך פתחתי לעצמי את הפתח לגלות בכוחות עצמי את מקורה האלוהי של התורה. והיום אני מאמין בכך בכל רמ"ח איבריי!!! אז עצתי אליך, אל תתני לספקות שבלבך למנוע ממך לעשות את הצעד הזה. אלא נסי פשוט ללכת את הדרך הזאת, ולגלות בכוחות עצמך את האמת. מנסיוני, אין שום תחליף לכך!

לגבי שאלתך עם איזה מצוות להתחיל, נסי אולי להתחיל עם שמירת שבת וכשרות. ולאט לאט, תשמרי כפי כוחך ויכולתך. ובהמשך, כשתרגישי שאת מוכנה לכך, תוסיפי לקבל על עצמך עוד מצוות כפי יכולתך. ובלי לחץ!

שיהיה לך המון בהצלחה!
לכן יש מצווה מהתורה להדבק בצדיקים ולבלות אתם
16/05/2016 | 18:15
2
5
(ספר המצוות לרמב"ם)
יש דרכים שמעצימים אותנו, כמו חברה טובה וחבר טוב, שיעורי תורה, ספרים ודרך שמדבר אלייך, ועבודת השם ועבודת המידות - לוקח זמן.
ואגב, גם לדתיים מבית יש קשיים, לדתי מבית נראה שחוזר בתשובה כיף לו וקל לו יותר, כי הוא מחובר ומבין את המצוות, הוא היה שם ועזב ברצון
אני משתדלת
16/05/2016 | 18:53
1
8
עשיתי הרבה שינויים
מנסה להתחבר עם צדיקות שיקרבו אותי
הבעיה שלפעמים הן מרחיקות אותי, באופן שבו אני מתלבשת והעולם בו אני חיה הן יותר מפחדות שאקלקל אותן מאשר שאתקרב לתורה.
חבל שזה כך. אני נתקלת בהמון שיפוטיות..
רק כשאתלבש כמותן הן יפתחו את הדלת והלב.
אני בדרך לשם. עד אז אמתין לצדיקות שיפתחו לי חלון ואצפה בהן בהערצה.
אולי יום אחד אגיע למעט ממה שהן הגיעו. בעזרת השם
אני עוד רחוקה כל כך מהיעד

העיקר שאת מבינה את עצמך
17/05/2016 | 11:21
5
יש אנשים שלא יודעים איך לקרב
אפשר להגיע לאמונה חזקה ולבהירות רבה בעבודת השם
17/05/2016 | 11:26
6
גם בלי קשר אישי ומפגשים תכופים עם בורא עולם.
זה המטרה, לבדוק מי הם הנשמות הטהורות שמעפילות גבוה גבוה, ולא מתבלבלים מתעתועי העולם הזה
ניסים תשמע
09/05/2016 | 20:23
1
26
התגלות אלוקית, ניסית. כולנו רוצים אחת כזו..שתופיע לנו בעולם. מחפשים חלקיקי אמת שידקרו לנו בלב..
אבל(!) חשוב לדעת, שמבחינה  רוחנית, כאשר ה' נגלה אליך/עושה לך נס/מראה לך משהו מעל הטבע- אזי אתה מחויב יותר(!!) מאדם שלא זכה לראות זאת
במה דברים אמורים?
כשיש מציאות שהקדוש ברוך הוא מראה לך, מוכיח לך את האמת- עליך לעשות השתדלות כבירה בתורה ומצוות, אולי פי אלף מבנאדם רגיל (כלומר שלא זכה להתגלות כזו)
ואגב.. אם נסתכל על מציאות חיינו בהתבוננות, אני בטוחה שרבים מאיתנו, אם לא כולנו, נראה את ההשגחה האלוקית בחיינו.
אז, לפני שאתם מבקשים נס/התגלות כלשהיא..תחשבו שנית: האם "מתאים" לכם להתחייב לקדוש -ברוך -הוא ליתר מאמץ, יתר השתדלות?
האם אתם רוצים להיות קצינים בצבא ה'? 
לא לכל אחד זה מתאים..  :)
אני למדתי לראות את הגדולה והחוכמה שבלימוד הקטן, הדברים הקטנים, לא מחפשת פיצוצים וניצוצות יותר.. (טוב נו אני כן, אז רק לעכשיו לצורך התקרקעות אני נמנעת מכך חחח)

ניסים והשתדלות
09/05/2016 | 22:11
20
הייתי אומר שהכיוון הוא הפוך, וכפי השתדלותו של אדם כך הוא זוכה לראות את הנס שבעולם. ואילו בני ישראל שהיתה חסרה להם ההשתדלות, הגיעו לניפלה רוחנית אף על פי שכביכול ראו.

בעניין זה יש פירוש יפה של המלבי"ם על הפסוק "וְלֹא נָתַן ה' לָכֶם לֵב לָדַעַת וְעֵינַיִם לִרְאוֹת וְאָזְנַיִם לִשְׁמֹעַ עַד הַיּוֹם הַזֶּה" (דברים כט, ג):
ולא נתן ה' לכם" פירושו כמו אם אמר "ולא היה לכם לב לדעת", רק שדיבר בלשון כבוד, ובאמת כן היה הדבר, כי ה' החונן לאדם דעת "יהב חכמתא לחכימין", אבל לא יתן ה' אלא למי שישתדל למצוא החכמה, ואחרי שלא נתן לכם לב לדעת מובן שלא ביקשתם להבין.
חסידות ועצמאות
09/05/2016 | 20:35
1
19
מה רבי נחמן חשב על יום העצמאות? מעניין..
אני אישית יודעת שזו תקופה בעייתית לשמיעת מוסיקה (בין המיצרים) אבלללל- תופסת טרמפ על ההופעות של יום העצמאות כאמצעי להשקטת חרדות.
ארץ ישראל, אמונה תפילה ונסים הם הכל אחד, ותלויים זה בזה.
09/05/2016 | 21:26
14
בעזהי"ת

אמר רבי נחמן מברסלב את דברי הכותרת. ומובן ופשוט מדבריו שלא יכולה להיות לאורך ימים אהבת ארץ ישראל וציונות, חילונית. ארץ ישראל אינה חבל מקום גיאוגרפי, והקשר שלנו אליה אינו סתם קשר היסטורי של עם שגר בה בימים עברו ועכשיו רוצה לחזור. ארץ ישראל היא סמל לרוחניות של האומה הישראלית, לכל הקדוש והיקר לו.

אי אפשר לומר את דעתו, רק לשער. ואני משער מתוך דבריו, שהיה אומר שהציונות החילונית על פיה הוקמה מדינת ישראל, היא אחד מהשקרים הנוראים וההרסניים ביותר בדברי העם היהודי, וכדברי הגאון הרב קוק זצ"ל, שאין לבאר את גודל האסון של התרחשות כזו.

חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום טיפול זוגי
רוצה להתייעץ לגבי זוגיות?
פורום אסטרולוגיה
התשובות לכל תחומי החיים
פורום צורפות טבעות נישואין
פורום צורפות טבעות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום