לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום חוזרים בתשובה-תמיכה
בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

אשמח לשמוע מהידוע לכם
10/02/2016 | 21:15
3
16
סלחו לי בבקשה על הבורות ....
אשמח להיעזר כאן בעיצה טובה והכוונה.
אני לגמרי בקטע הלכתי, רציני, מחוייב לשולחן ערוך ורוצה להתקרב אט אט לעולם להיהודי ולחזור בתשובה. נכון שאני עוד לא שם בכלל, אבל זאת השאיפה והאידיאל על אף הקשיים.
יש בתל אביב לא מעט מרכזים עם שיעורי תורה, חנויות ספרים ודיסקים וכו' ולמי שכמוני לא מעורה כל כך בעולם הדתי לעיתים יש בלבול ולכן אשמח להעזר בעיצה טובה ובידע שלכם.
יש מרכז בנוה צדק בשם מודעות שככל שהבנתי ואני מקווה שלא טועה ומטעה מביא וממשיך שיעורים בתורתו של הרב אשלג (אינני מכיר, כותב את מה שהבנתי).
מה שמבלבל הוא יש גם מרכזי קבלה או קבלה לעם שגם מציגים את דרכו של בעל הסולם (שוב, אינני מכיר, אני כותב את שהבנתי ומקווה שלא טועה ומטעה).
ככל שידוע לי מרכזי הקבלה האלה מלמדים בקטע לא הלכתי וכו.
אז אשמח אם תוכלו לאמר לי מה "כשר" לאור הרצונות שלי להיות מחוייב לעולם היהודי ההלכתי. ואיך למצוא את הדרך שמתאימה לרצונות שלי.
סליחה על הבורות שלי, אני מבולבל

לדעתי האישית בלבד
13/02/2016 | 19:05
2
14
כפי שכתבת חלק מ"מרכזי הקבלה" האלה הם נגד דרך היהדות ממש וחלקם אף נחשבים ככתות מסוכנות כמו המרכז של 'הרב' ברג וכו' אבל חלקם כן כשרים אלא שלא הולכים בדרך המקובלת על המיינסטרים של העולם הדתי.
לעניות דעתי אין שום בעיה עקרונית במרכז "מודעות" שבנוה צדק, למרות שזה לא מקובל בכלל ללמד קבלה וזוהר לחילונים ולחוזרים בתשובה בתחילת הדרך, לפי הידוע לי הם לא באמת מלמדים קבלה רק מושגים כללים ולא נכנסים לעומק. יחד עם זאת, בתור דוגמא, באתר שלהם מופיע העניין של לצום שלושה ימים (שהובא כאן בפורום לא מזמן) שזה רעיון שלא מנוגד להלכה אבל אני לא חושב שהוא מקובל על הציבור הדתי-חרדי ועל רבניו.
רעיון הצום נשמע מפי אנשים חרדים ויראי שמים.
13/02/2016 | 19:37
1
9
בעזהי"ת

מקובל או לא מקובל, זה גם עניין בבחינת מה שאמרו: הכל תלוי במזל ואפילו ספר תורה שבהיכל, אבל על כל פנים הרעיון של הצום נשמע מפי אנשים חרדים ויראי שמים, דוגמת הרב יובל אשרוב ואנשי ישוב 'אור הגנוז'.

אכן...
14/02/2016 | 08:17
2
אגב, העניין של צום שלושה ימים בפורים כן מוזכר בהלכה אבל לא שלושה ימים ברצף
כשרות חסה / כרוב / כרובית
12/02/2016 | 15:05
12
אני משתדל לאכול מזון אורגני ונקי מריסוס (הומלץ לי גם רפואית כיוון שמערכת העיכול רגישה).
מה זה גידול לא מבוקר ?

כיום אני משרה במים לזמן ארוך ומקפיד לבדוק באור ככל שביכולתי אך לא משרה בחומץ או מלח מחשש שזה יהרוס רכיבים תזונתיים החיוניים לי.
אשמח אם אפשר לתאר במילים פשוטות ובפרט לגבי חסה את ההליך הנכון - שוב, אינני קונה חסה רגילה או גוש קטיף אלא אני רוכש אורגנית הנמכרת בחנות טבע (בדר"כ ניצת הדובדבן או שופרסל גרין) 

תודה מראש

שואלת בשביל חברה שעוברת גיור, אפשר?
11/02/2016 | 12:43
12
היא נשאלה: כיצד קשורים אחד העקרונות של הכשרות לשנה המעוברת?
אחרי חיפוש נרחב באינטרנט, לא מצאנו תשובה.
נא עזרתכם.

תודה רבה ומקווה שזה בסדר. אם לא, עמכם הסליחה.
איך הכתבה שעשו עלי הידברות? אהבתם?
12/02/2016 | 14:54
1
11

והנה סיפור חיי שממנו הם עשו את הכתבה https://www.youtube.com/watch?v=iT-ZbhbSSmk
יפה. עלה והצלח!
12/02/2016 | 15:03
3
פאה לחולת סרטן - "עולם חסד יבנה"
12/02/2016 | 09:07
9
מישהי מבקשת באופן דחוף פאה לחולת סרטן
אפשרי במצב טוב ומעלה

טלפון 1: 052-4241750
טלפון 2: 04-8228514
דואר אלקטרוני: liora171@walla.com
האם יש חיים אחרי המוות? הוכחות שהתורה אמת ואנחנו נשמה
10/02/2016 | 09:34
17
סרט ריאליטי מרתק
תתפללו בבקשה
28/01/2016 | 00:32
1
38
תתפללו בבקשה לרפואת דברו מושאילוב בת הדסו.
הזכרתי אותה בלימוד שלי
10/02/2016 | 09:33
18
רפואה שלימה.

תגיד לה שתקפיד בצניעות 100%

הנה נס לילד שניצל רק בזכות הצניעות 100% של האמא
מה דעתכם?...
25/01/2016 | 07:53
1
49

בס"ד
על הציור\תמונה הזאת שערכתי,

http://oi64.tinypic.com/2ut5k0k.jpg
כל מי שיזכר בי יעשה כתינוק שנולד...
25/01/2016 | 20:13
13
שלום רב לכם. אני במצב מאוד קשה. לבד בעולם, חולה ומצב
19/01/2016 | 01:49
17
91
כלכלי מאוד קשה.

אשמח מאוד אם מישהו יעזור לי בהורדת אשפה מקומה שניה. אולי אוכל לקבל עזרה מביטוח לאומי

אבל עד עד שיאשרו לי (אם בכלל) אני זקוקה מאוד לעזרה הזו. אשמח מאוד אם תפנו אלי במסר

תודה רבה
עצוב לשמוע.
20/01/2016 | 17:37
14
56
בעזהי"ת

תוך כדי שבנות שרוצות להתנדב צריכות לפנות אלייך בתיבה הדואר התפוזית לפרטים נוספים, לא ציינת את מקום מגורייך - כדי שמי שבאזור שלך תוכל לדעת זאת.
חבל....
20/01/2016 | 20:02
5
69
אני הייתי מגבילה את העזרה עד קומה ראשונה. קשה מידיי..
לא הבנתי את תגובתך. את צוחקת עלי?
21/01/2016 | 22:41
3
22
...
23/01/2016 | 22:18
2
42
חשבתי שניסית להצחיק או להתבדח על דפי הפורום אבל מתברר שהתכוונת לזה ברצינות אז מבקשת סליחה אם נפגעת.
נראה לך הגיוני שבנושא כזה יש מקום לצחוק או להתבדח?
25/01/2016 | 22:44
1
16
גלילגלי היקרה!
30/01/2016 | 23:14
24
אני ממש מתנצלת אם פגעתי בך.
אני רואה שממש נפגעת ממני ואת שולחת לי גם לפרטי. אז הנה אני מתנצלת כאן פומבית.

מקווה שבע"ה תסתדרי!

גם אני לא הבנתי...
23/01/2016 | 21:01
18
אני גרה במרכז רמת גן
21/01/2016 | 22:41
5
19
לא יותר הגיוני לבקש עזרה מהשכנים בקומה ג' ד' וגם ב'?
25/01/2016 | 21:32
4
22
בקשי מהם שיעזרו לך, שייקחו איתם את הזבל כשהם יורדים במדרגות בלאו הכי.
ואז את יכולה להוציא שקית עם זבל ולהניחה במדרגות, ומישהו ייקח אותה בדרכו.
כמובן לבקש יפה ולהודות על העזרה.
אופירה לצערי אין לי קשר עם השכנים ואני ממש לא אוהבת לבקש
25/01/2016 | 22:45
3
31
טובות..בכל מקרה תודה לך
אם מישהי יכולה לבוא אליה מידי
27/01/2016 | 12:30
1
34
פעם לעזור בכל מה שאפשר אז זו מצוות חסד גדולה!!!

"כל הרוצה להינצל ממלחמת גוג ומגוג יעסוק בתורה ובגמילות חסדים"

"עולם חסד יבנה"
02/02/2016 | 16:09
3
ועוד דבר: השכנים מתחלפים כאן לעיתים קרובות ולא נוצרים קשרים.
29/01/2016 | 03:12
9
אלישיר מאוד מודה לך אבל למה רק בנות..לבנים יותר קל..
31/01/2016 | 00:27
1
8
מסכים.
01/02/2016 | 21:26
5
שהייתי ילד
29/01/2016 | 00:14
1
22
הייתי ילד הייתה מבוגרת אחת שהיתה
מבקשת ממני להוציא זבל והייתי מוציא,
כל הילדים היו אוהבים אותה כי היתה
משלמת 5 שקל בשנת 1992 ואם ראתה
שנבחרת ישראל זכתה היתה מביאה גם
10 היה ילד אחד שהיה צועק לה כל יום
מהחלון גיזלה יש לך זבל בבית???? בעסקים
קוראים לזה מצב winwin, דהיינו מצב ששני
הצדדים מרוויחים!!!
חחח גמני הייתי עושה "עסקים" כאלה בתור ילדה..
30/01/2016 | 23:17
20
למשל, הייתי מוציאה שתי ילדות מהגן תמורת 10 ש"ח. וזה כי ההורים הציעו,לא ביקשתי...חחחחח
לא לשכוח מחר לקרא פרשת המן 2 קריאה ו1 תרגום
18/01/2016 | 20:20
1
27
סגולה עצומה לפרנסה בשפע רק מחר יום שלישי מהבוקר עד הערב לקרא פרשת המן 2 מקרא ואחד תרגום כדלהלן:
קודם קריאת פרשת המן, יש אומרים תפילה זו:

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ יְיָ אֱלהֵינוּ וֵאלהֵי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתַּזְמִין פַּרְנָסָה לְכָל עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל וּפַרְנָסָתִי וּפַרְנָסַת אַנְשֵׁי בֵיתִי בִּכְלָלָם. בְּנַחַת וְלא בְּצַעַר בְּכָבוֹד וְלא בְּבִזּוּי בְּהֶתֵּר וְלא בְּאִסּוּר כְּדֵי שֶׁנּוּכַל לַעֲבוֹד עֲבוֹדָתֶךָ וְלִלְמוֹד תּוֹרָתֶךָ כְּמוֹ שֶׁזַנְתָּ לַאֲבוֹתֵינוּ מָן בַּמִּדְבָּר בְּאֶרֶץ צִיָּה וַעֲרָבָה.

נוסח פרשת המן – שניים מקרא ואחד תרגום

וַיֹּאמֶר יְיָ אֶל מֹשֶׁה הִנְנִי מַמְטִיר לָכֶם לֶחֶם מִן הַשָּׁמָיִם וְיָצָא הָעָם וְלָקְטוּ דְּבַר יוֹם בְּיוֹמוֹ לְמַעַן אֲנַסֶּנּוּ הֲיֵלֵךְ בְּתוֹרָתִי אִם לֹא.
וַיֹּאמֶר יְיָ אֶל מֹשֶׁה הִנְנִי מַמְטִיר לָכֶם לֶחֶם מִן הַשָּׁמָיִם וְיָצָא הָעָם וְלָקְטוּ דְּבַר יוֹם בְּיוֹמוֹ לְמַעַן אֲנַסֶּנּוּ הֲיֵלֵךְ בְּתוֹרָתִי אִם לֹא.
וַאֲמַר יְיָ לְמֹשֶׁה הָא אֲנָא מָחֵית לְכוֹן לַחְמָא מִן שְׁמַיָּא וְיִפְּקוּן עַמָּא וְיִלְקְטוּן פִּתְגַּם יוֹם בְּיוֹמֵיהּ בְּדִיל דַּאֲנַסִּנּוּן הַיְהָכוּן בְּאוֹרַיְתִי אִם לָא.

וְהָיָה בַּיּוֹם הַשִּׁשִּׁי וְהֵכִינוּ אֵת אֲשֶׁר יָבִיאוּ וְהָיָה מִשְׁנֶה עַל אֲשֶׁר יִלְקְטוּ יוֹם יוֹם.
וְהָיָה בַּיּוֹם הַשִּׁשִּׁי וְהֵכִינוּ אֵת אֲשֶׁר יָבִיאוּ וְהָיָה מִשְׁנֶה עַל אֲשֶׁר יִלְקְטוּ יוֹם יוֹם.
וִיהֵי בְּיוֹמָא שְׁתִיתָאָה וִיתַקְּנוּן יָת דְּיַיְתוּן וִיהֵי עַל חַד תְּרֵין עַל דְּיִלְקְטוּן יוֹם יוֹם.

וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן אֶל כָּל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל עֶרֶב וִידַעְתֶּם כִּי יְיָ הוֹצִיא אֶתְכֶם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם.
וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן אֶל כָּל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל עֶרֶב וִידַעְתֶּם כִּי יְיָ הוֹצִיא אֶתְכֶם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם.
וַאֲמַר מֹשֶׁה וְאַהֲרֹן לְכָל בְּנֵי יִשְרָאֵל בְּרַמְשָׁא וְתִדְּעוּן אֲרֵי יְיָ אַפֵּיק יָתְכוֹן מֵאַרְעָא דְמִצְרָיִם.

וּבֹקֶר וּרְאִיתֶם אֶת כְּבוֹד יְיָ בְּשָׁמְעוֹ אֶת תְּלֻנֹּתֵיכֶם עַל יְיָ וְנַחְנוּ מָה כִּי תַלִּינוּ עָלֵינוּ.
וּבֹקֶר וּרְאִיתֶם אֶת כְּבוֹד יְיָ בְּשָׁמְעוֹ אֶת תְּלֻנֹּתֵיכֶם עַל יְיָ וְנַחְנוּ מָה כִּי תַלִּינוּ עָלֵינוּ.
וּבְצַפְרָא וְתֶחֱזוּן יָת יְקָרָא דַיְיָ כַּד שְׁמִיעַ [קֳדָמוֹהִי] יָת תֻּרְעֲמוּתְכוֹן עַל מֵימְרָא דַיְיָ וְנַחְנָא מָה אֲרֵי אַתְרַעַמְתּוּן עֲלָנָא.

וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה בְּתֵת יְיָ לָכֶם בָּעֶרֶב בָּשָׂר לֶאֱכֹל וְלֶחֶם בַּבֹּקֶר לִשְׂבֹּעַ בִּשְׁמֹעַ יְיָ אֶת תְּלֻנֹּתֵיכֶם אֲשֶׁר אַתֶּם מַלִּינִם עָלָיו וְנַחְנוּ מָה לֹא עָלֵינוּ תְּלֻנֹּתֵיכֶם כִּי עַל יְיָ.
וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה בְּתֵת יְיָ לָכֶם בָּעֶרֶב בָּשָׂר לֶאֱכֹל וְלֶחֶם בַּבֹּקֶר לִשְׂבֹּעַ בִּשְׁמֹעַ יְיָ אֶת תְּלֻנֹּת
ישר כוח על ההשקעה.
20/01/2016 | 17:39
5
תכנית דוקומנטרית חדשה
17/01/2016 | 14:05
43
רוצים להגיד תודה לאדם שעשה עבורכם מעשה ששינה את חייכם ואינכם יכולים למצוא אותו?
רוצים להגיד סליחה מאדם שמעשה שלכם פגע בו ואינכם יכולים למצוא אותו?
תכנית דוקומנטרית חדשה תאתר עבורכם את האדם.

לפרטים נוספים - 0546002015
צריכה עזרה
10/01/2016 | 23:25
4
88
אני מחפשת את המקור של העניין שכתוב שכשאשה 'יורדת' ברוחניות או להיפך זה משפיע על בן\בת הזוג.

שמעתי את זה כמה וכמה פעמים אבל מעניין אותי למצוא את המקור.

אודה לכם מאוד.
תגובה
11/01/2016 | 18:59
1
40
לא יודע אם יש מקור ברור, אבל ענייני זיווגים מוזכרים במס' מקומות בש"ס .
תוכלי לחפש דרשות ברשת על מאמרי חז"ל במס' סוטה, פרק ראשון, שם מדובר על ענייני
הזיווג . אולי שם תמצאי מה שחיפשת .

ערב טוב .
תודהההה!!
12/01/2016 | 17:40
4
פסוק הוא, ומדרש חז"ל:
11/01/2016 | 21:09
1
50
בעזהי"ת

בספר משלי, י"ד, נאמר: "חַכְמוֹת נָשִׁים בָּנְתָה בֵיתָהּ וְאִוֶּלֶת בְּיָדֶיהָ תֶהֶרְסֶנּוּ".

ובמדרש רבה, פרשת בראשית פרק י"ז, מובא המעשה להלן: "מעשה בחסיד אחד שהיה נשוי לחסידה אחת ולא העמידו בנים זה מזה, אמרו אין אנו מועילין להקב"ה כלום, עמדו וגרשו זה את זה, הלך זה ונשא רשעה אחת ועשתה אותו רשע, הלכה זו ונישאת לרשע ועשתה אותו צדיק, הוי שהכל מן האשה".

תודה רבה!!
12/01/2016 | 17:39
5
חוזרת בתשובה ברוך השם צריכה עצה
05/01/2016 | 22:03
2
92
שלום אני ובעלי חזרנו בתשובה ביחד לפני שלוש שנים ברוך השם עכשיו אני והוא התגרשנו מכיוון שהוא לקח את האמונה שלו מבחינתי למקום לו טוב הוא הפסיק לעבוד נהיה ממש בן אחר יש לנו שני ילדים ואני בהריון רע לי עם הגירושין האלה כי בסך הכל הוא בחור טוב רק חסר הכוונה יש לך אולי איזה מישהו שניתן לדבר איתו אולי הוא קבל ממנו הוא ברסלב תודה
לפנות להרב אליהו גודלבסקי.
06/01/2016 | 20:01
50
בעזהי"ת

קישור:
היי סמדר
06/01/2016 | 23:28
48
בס"ד

שלום סמדר,

עצוב לשמוע שדווקא מעצם תהליך כל כך משמח שעשיתם יחד,זה נגמר קצת אחרת...

בכל אופן, אולי תנסי ליצור קשר עם הרב שלום ארוש? הוא אלוף בכל מה שקשור לבעיות בשלום בית\זוגיות,מלא מתייעצים איתו.

מקווה שבע"ה תחזרו והכל יבוא על מקומו בשלום.
חוזר לדת ללא ניסיון מחפש חבר ללכת באופן קבוע לבית כנסת בת.א
03/01/2016 | 23:41
1
112
שלום,
אני דוד בן 31, אני גר בדרום תל אביב (עברתי לישראל מצרפת לפני 10 שנים, אני מדבר עברית וביכול לקרוא קצת אבל לא כל כך טוב  בגלל זה אני משתמש מתורגמן כי אני לא יודע בכלל איך לכתוב בעברית, למדתי איך לדבר כשהייתי בצבא ...)
אז כדי להגיע לנקודה שלי, אני אף פעם לא באמת למדתי איך להתפלל גם אם היה לי כיתה של תלמוד תורה, כאשר הייתי בן 15 (אני אפילו לא עשיתי בר המצווה שלי) והיום מצב זה מטריד אותי, כי אני רוצה להתקרב מהדת ... אני רוצה לפחות לדעת יותר ולעשות יותר ולהתחיל ללמוד איך להתפלל מדי יום בצורה נכונה (יש לי ספר בהפונטי כך רגע אני עושה מה שאני יכול ומה אני יודע עם הספר הזה), אבל הייתי רוצה לעשות יותר ולעשות דברים בצורה נכונה, כי כאשר אפילו אני הולך לבית כנסת אני מרגיש אבוד לגמרי ...
אז אני רוצה לדעת אם מישהו יכול לעזור לי על המצב הזה ויכול לתת לי עצות?
או אם מישהו מהאזור שלי יכול לקחת אותי איתו באופן קבוע לבית כנסת.
אני מחכה לתשובות והשאלות שלך, כל דבר שיכול לעזור 
לגבי המצב שלי
דוד
שלום דוד
18/01/2016 | 19:10
21
יש בית כנסת ברחוב שלוש בכניסה לנווה צדק מאד קרוב לפלורנטין. יש שם הרבה צרפתים וגם הרב מדבר צרפתית. זה נימצא ברחוב אהרון שלוש 32 אם אתה בא מפלורנטין אתה ממשיך על רחוב אברבאנל לכיוון נווה צדק, חוצה את הכביש ועובר את הגשר אז תראה את בית הכנסת מצד שמאל. אם אתה רוצה אני יכול לתת לך את הטלפון של הרב הוא דובר צרפתית במסר פרטי. בהצלחה
ספר הצניעות
04/01/2016 | 15:31
1
54
אני מחפש את הספר הזה אשמח אם תוכלי לעזור לי למצוא אותו בשביל שאוכל לקנות... 
אשמח אם תוכלי לצור איתי קשר במייל: guy@zln.co.il

תודה :)
מי המחבר? זה השם של הספר?
06/01/2016 | 23:38
12
ברוך דיין אמת
31/12/2015 | 19:19
2
68
ברוך דיין האמת: בשעות הערב (רביעי) הלך לעולמו המקובל הצדיק רבי ברוך חורי זצ"ל. אמש אושפז הרב חורי במצב קשה בבית החולים לאחר שלקה בדלקת ריאות חריפה.

הרב חורי מזקני המקובלים בארץ, היה קרוב לגיל 100 בפטירתו וידוע כמי שיזם והפיץ את רעיון "התהילים המחולק" בתפוצות ישראל. הוא התגורר עשרות שנים במושב שרשרת שבדרום.

הלוויתו של הרב חורי תתקיים מחר בשעה 12:00 בבית העלמין בנתיבות.
יהי זכרו ברוך !
04/01/2016 | 02:54
4
ברוך דיין האמת!! צדיקים הולכים לנו בדור האחרון כמו מיים
04/01/2016 | 13:53
17

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד ozir@012.net.il גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

התלבטות קשה - אשמח לעצות,
31/12/2015 | 00:18
10
97
שלום לכולם,
אני בעלת תשובה די חדשה בשוק ונמצאת בהתלבטות קשה שאני בטוחה שרובכם עברתם או עוברים אותה כעת וזה לגבי שינוי מקום מגורים.
שאלת מליון הדולר - איפה כדאי לחוזרים בתשובה לגור ? האם להישאר באותו מקום שגרנו בו כחילונים ועדיין גרים בו או לעבור ?
מצד אחד להמשיך לגור בעיר החילונית שאתה כל כך רגיל אליה וכל כך מכיר אותה ושהכל סביבך עם כל הנוחות אז אתה רוצה להישאר אך מצד שני קשה כבר מאוד עם המנטליות וסגנון החיים החילונים שלהמון אם לא לרוב בעלי תשובה זה כבר דבר שמאוד מפריע וצורם, אז השאלה הנשאלת היא לאן לעבור ?
לגור בין חרדים זה בעיה כי החברה החרדית לא ממהרת לקבל לשורותיה בעלי תשובה, מצד שני לגור בין דתיים לאומים גם יכול להיות בעיה אם אתה בעל תשובה בעל השקפה חרדית ולא מזדהה איתם מה גם שדתיים לאומים בחלקם גם לא תמיד מקבלים כל כך בעלי תשובה, להמשיך לגור עם החילונים ממש קשה כי אתה כבר לא במקום הזה והפיתרון של קהילה של בעלי תשובה גם לא מתאימה לכולם במיוחד לאנשים בודדים שחיים בגפם כיוון שקהילות מורכבות ממשפחות עם ילדים ובתור אדם רווק נגיד או אלמן ללא ילדים ובקיצור אדם בודד לא תמצא את מקומך ולא תרגיש כל כך נוח להיות כמו "נר" בין זוגות עם ילדים ובמיוחד זה בעייתי לנשים כי נשות הקהילה לא ממהרות להתחבר עם נשים בודדות כי אף אישה לא רוצה אישה אחרת ליד בעלה (שמעתי את זה כבר מכמה רווקות שעברו את זה על בשרן).
אז מה עושים ? איפה גרים ? איפה משתלבים ? איך חיים עם התיסכול המתמשך שאין לי שום מקום שאני מרגיש שייכות אליו ?
אם חלק מכם חברי פורום יקרים עשו מעבר מגורים בעקבות החזרה בתשובה והצלחתם במקום החדש או שנחלתם אכזבה אשמח לקרוא וגם אם החלטתם להישאר באותו מקום איך זה מרגיש לכם כיום לחיות בין חילונים כשאתם כבר בעלי תשובה ? הכי מעניין אותי זה איך התל אביבים בעלי התשובה מצליחים להחזיק מעמד בתוך כל החילוניות הרבה והחזקה שיש בעיר הזו.

סיכמת היטב חלק נכבד מההתלבטות בנושא...
03/01/2016 | 21:53
1
60
בעזהי"ת

אחלק כאן בהחלטיות בין חוזרים בתשובה בעלי משפחות, ובין רווקים, ואספר שלא מזמן הגעתי למסקנה שלכאורה הקהילה החרדית-לאומית-חוזרת בתשובה בישוב בת עין הכי קרובה לאשר אחפש לגדל שם ילדים, היות והם גם מאוד מחויבים לחיי תורה ומצוות ובעיקר: להתלהבות יהודית (שכל כך חסרה לי במקומות רבים בעולם הדתי לאומי, כמו גם במקומות רבים בעולם החרדי. זו ההתלהבות הפשוטה שפגשתי אז, בראשית הדרך בישיבה לחוזרים בתשובה. התפילה בדביקות, לפעמים עד דמעות. האמונה התמימה בה' יתברך ובצדיקים. וכן הלאה), וגם אינם חרדים בקטע ה'פאסט נישט' של המובן ("לא מתאים". למשל, ללכת עם סנדלי טיולים פשוטות, בלי גרבים, בחום הקיץ הישראלי. חרדי לעולם לא יעשה זאת, למרות שהלכתית מותר, וזאת בעקבות מערכת לא כתובה של עשה ולא תעשה, שנוצרה בעיקר בגלל ההרגלים של החברה החרדית, ולא בגלל סיבה עמוקה כלשהי), וגם חלקם הלא מבוטל מבין שאם מישהו לא ילך לצבא - כל כמה שאין לנו יותר מידי משותף עם החלום הציוני החילוני של פעם, זה שגם הציונות הדתית מאמינה בו, אז פשוט היהודים בארץ ישראל יעמדו מול טבח המוני.

אבל בת עין היא התנחלות מבודדת יחסית, אם אין לך רכב, אתה די תקוע - בטח בכל הנוגע לעבוד בירושלים הסמוכה. ומקומות עבודה  בבית עין עצמה, לא ממש נמצאים ליד כל ספסל רחוב. שלא לדבר על הסטיגמה המעצבנת שהיום יש סביב כל הנושא של מתנחלים עם פאות וסנדלים, מבית מדרשו של השב"כ.

והנה, עד שחשבתי על קהילה שאולי תתאים, כל כך לא פשוט למצוא את עצמי בתוכה, אפילו במחשבות הראשוניות.

אז אין לי תשובות לתהיות שהעלית, חוץ מזאת אחת: כחוזרת בתשובה רווקה מאוד נכון לחפש אחרי קהילת בנות שלומדות ביחד באותה מדרשה, ואף גרות בשותפות או בדירות סמוכות. יש כאלה בבני ברק, ואני בטוח שיש כאלה בתל אביב. החיפוש מתחיל כמובן סביב המדרשות הפעילות, אחרי המעגל האנושי שמרכיב אותן. אני בטוח שיש לא מעט כמוך.

תודה רבה לך אלישיר,
03/01/2016 | 22:30
34
יישר כח !

אני הייתי מפרקת את השאלה להרבה יותר מאשר רווקים ונשואים
04/01/2016 | 00:00
1
47
למעשה, לדעתי, כמספר החוזרים בתשובה כן מספר התשובות השונות.
כלומר תמיד את צריכה לבדוק מי את ומה טוב לך, ואז להיות יותר מסוגלת לשער איזו סביבה תתאים לך. 
אין פה שוק, בעצם, יש פה אנשים. בעלי תשובה הם לא קבוצה הומוגנית של אנשים, וגם חרדים אינם קבוצה הומוגנית. ולמעשה גם חילוניים או מזרחיסטיים אינם קבוצות הומוגניות של אנשים, טיפוסים.

אם טוב לך בעיר החילונית - תישארי שם. כל אחד ואיפה שהוא מרגיש נוח.
אם את מרגישה בצורך לשנות אווירה, תעברי לתקופה מסוימת לעיר החרדית. כמובן שזה בתנאי שאת לבד, לא עם ילדים שצריכים מקום לימודים, כי זה כבר סיפור לשאלת רב. כמובן גם שזה תלוי באמצעים הכלכליים ובגיל שלך (לשכור, לקנות, שותפות, פנימייה של מדרשה וכו'). 

תמיד תוכלי אחרי התנסות להחליט איפה יותר נכון לך, לאחר ההתנסות. 
כמי שגרה בין חרדים, אני יכולה להגיד לך שאין שורות בחברה החרדית, כך שאין לאן להתקבל כל כך... כדי להרגיש טוב בסביבה מסוימת, שיש לה אורח חיים מסוים, אתה צריך כמה מכנים משותפים בינך לבין הסביבה, ומעבר לזה להיות אתה וללמוד את אנשי סביבתך אחד אחד. כמו בכל חברה.

בעלות התשובה הצעירות מצוי שהן מגיעות לעיר החרדית דרך מדרשה שהן לומדות בה, ובה גם יש האווירה שנעימה להן, ויש היכרות אמצעית עם משפחות חרדיות מארחות, וכך נחשפים להמון סוגי אורח חיים חרדי, ומרגישים איזה מקום טוב לך. 
כעיקרון, המדרשיות לבעלות תשובה צעירות ללא ילדים, ימליצו בתבונה רבה, למי שרוצה לגור בחברה החרדית, לגור בחגורה של העיר החרדית, כלומר לא בשכונות המרכז, שבהן יש קהילה מאוד הומוגנית, אלא בשכונות שקרובות לגבולות העיר, שיש גם מגע עם אוכלוסיה חילונית, וגם משפחות יותר מגוונות (ספרדים, אשכנזים, צעירים, מבוגרים, אדוקים כאלה ואדוקים אחרת). יותר נוח לבעלת התשובה להיות קרובה לעיר החרדית, ליהנות משבת חרדית, ובמקביל גם למצוא עצמה בין שלל המגוונים החרדיים של התושבים בשכונות הגבול. 

כך עשו חברותיי הרווקות המבוגרות בעבר, וכך עשינו אני וחברותי הגרושות+ילדים. התחברנו לחברה החרדית על גווניה דרך המשפחות המארחות של המדרשה, שכרנו/קנינו דירות ב"חגורה" של בני ברק, והתערינו בחברה מגוונת שבאזור מגורינו. 
יש נשים שלא השכילו להפריד בין הבעיות האישיות שלהן לבין החברה החרדית, ולכן נוצר ריחוק וקושי להתקרב. אבל אלו שהשכילו להפריד, שלא חיפשו להיות דומות למי שהן אינן דומות לו, ושידעו להעריך עצמן בלי להשוות לחרדי זה או אחר - התחברו יפה מאוד עם הרבה אנשים ומשפחות, בלי שום בעיה שהגרושה הזו מסתובבת ליד הבעל.
רווקות וגרושות כמוני הפכו לסבתות/דודות של הילדים במשפחה, אנו מוזמנות לכל השמחות של המשפחה המורחבת, מכירות עוד ועוד נשים כל הזמן, ומרגישות מאוד בבית בין שכנינו ומכרינו. כמובן שלא כל שכן הוא הכוס קפה שלי, וגם לא כל משפחה חרדית בבני ברק, אבל יש לי בהחלט הרבה כוסות מגוונים. 
כמובן שזה תהליך רב שנים, ודורש התערות עצמאית של בעלת התשובה בחיי החברה (חוגים, פעילויות קהילתיות, וכל דבר שמאפשר להתיידד עם נשים אחרות), ולא ישיבה רגל על רגל והמתנה ש"יקרבו" אותך (הגם שאפילו זה קורה לפעמים). 

כמובן שיש כאלה שאהבו את החיבור לקהילה התל אביבית, שמה שמחבר אותה מאוד לעצמה ולמקומה הוא השליחות, הלכידות של הקהילה סביב הרב שלה והקשר שלה לאנשים.
בזמנו, כשהייתי לפני גיל 30, היה ניסיון לחבר אותי לקהילה התל אביבית, אך הוא לא הצליח חברתית, וגם נפשית לא הייתי במצב מתאים. אחרי גיל 30 התעריתי בחברה בבני ברק (משפחות מארחות, שכנים, הרקדות לנשים, שיעורים), ומצאתי את מקומי שם היטב.
מאוד אינדיבידואלי, ובהחלט צריך לנסות כדי ללמוד מה נכון לי. 

צאי מהכללות והחליטי להתנסות. כמה רווקות סיפרו לך שנשות הקהילה לא מיהרו להתחבר איתן? יהיו רווקות שיספרו לך אחרת (וברור לי שלגרושה עם ילד יותר קל להתחבר, ועדיין, יש רווקות אחרות), או יהיו רווקות שלקחו את הזמן, כי גם אם הנשים לא מיהרו להתחבר איתן, עם השנים החיבור כן התרחש, בפרט כשהרווקה מאמצת את המנהג המכובד והרווח, שהיא לא מדברת עם גברים.

את התסכול על חוסר השייכות, צריך להמיר חשיבתית בהבנה של מציאות. מציאות היא שיש קשר שונה עם משפחתך הגרעינית מרגע שחזרת בתשובה והם לא. מציאות היא שיש הבדלים גדולים בינך לבין הרבה אנשים. את השייכות בונים על בסיס השוני, כגון לתרום את הידע שלך במשפטים לטובת ועד הבית של הבניין החרדי, או להיות הדודה של הילדים של השכנים/המשפחות המארחות, ולצחוק בהנאה כשהם שואלים אותך "איפה אבא שלך" (ומתכוונים איפה בעלך). 

המציאות שלי, למשל, היא שאין לי משפחה תומכת שמבוגרת ממני. כלומר אין (ולא היה בעבר) שום תמיכה וקשר עם הורים, דודים, בני דודים, אחים גדולים. אז תפסתי את עצמי כעין "ניצולת שואה" בודדה, ויצרתי קשר עם צעירי המשפחה (בני אחים, בן וכלה), שלמדו שאני הדמות המחברת במשפחה, התומכת בצעירים.

קשה להיות תומך ללא תמיכה תואמת בעבר? קשה. זה מה שיש ועם זה ננצח. 
קשה להיות לא שייך בהרבה דברים? קשה. נרכז את תחושת השייכות בקשרי הגומלין שכן יש לי עם החברה השונה, ונגלה הפתעות נעימות מאוד. 
תודה אופיר.
04/01/2016 | 03:07
15
ענת
04/01/2016 | 13:46
38
בתור רווק גם בעיר החילונית, כשאתה חרדי שומר מצוות, "בקיצור אדם בודד לא תמצא את מקומך ולא תרגיש כל כך נוח להיות כמו "נר" בין זוגות עם ילדים" (מצוטט ממך).  אז אני לא חושב שזה משנה בנקודה הזו אם אתה גר בעיר חילונית.

נהפוכו. בעיר חרדית כמו ירושלים, ביתר עילית, אלעד וכו' את/ה תוכל/י לפחות להיות בסביבה שבהשקפה שלך. חברות חרדיות, בשבת להתארח אצל זוגות חרדים שהם שכנים, עזרה בהלכות, שיעורים, שיעורי תהילים, הפרשות חלה.

אפשר לארגן כאלו בביתך או בבית חברתך.

אז אם יש לך אפשרות לעבור אני הייתי ממליץ על ירושלים. גם מבחינת השידוכים (ציינת שאת רווקה  חחח) אז יש הרבה חרדים ובעלי תשובה בירושלים.

היכן את גרה כיום?

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד
היי ענת
04/01/2016 | 23:55
1
35
בס"ד

אז קודם כל ברוכה הבאה לשוק הכי שווה בעולם:)
עשית בחירה נכונה!

למה שלא תלכי על כיוון של מדרשה? יש המון מדרשות בירושלים על כל סגנונותיה.
לדעתי,לפחות בשלב הראשון תשארי במקום המגורים שלך,כדי שהנחיתה תהיה כמה שיותר על "בטן רכה". קשה לעשות כל כך הרבה שינויים בבת אחת.מה גם שהיום ב"ה זה לא בעיה למצוא שיעורי תורה גם בתל אביב(מרכז שורשים,שמים וכו').

בהצלחה!

במידרשיות כמו תפארת בנות או עטרת בנות
05/01/2016 | 11:23
27
גרים במידרשיה. יש עוד הרבה מידרשיות בירושלים שגרים שם.
דבר ראשון, יישר כוחך על התקרבותך לעולם התורה! אשריך
05/01/2016 | 14:37
2
31
לגבי ההתלבטות שכתבת עליה, האמת היא שזה מאד תלוי בהתפתחות האישית של כל אחד. רק את, מתוך היכרותיך את עצמך ואת קשריך הנפשיים לסביבתך, תוכלי לדעת מה הדבר הנכון עבורך, ואם ומתי תהיי מוכנה לעבור לגור בסביבה שעונה יותר לצרכים הרוחניים שלך. אך דעי לך, שגם אם תישארי בסביבתך החילונית עוד שנים רבות, אל לך לראות בכך "צמצום" כביכול של ההוויה הדתית שלך. להפך, אם תחזיקי מעמד כשומרת מצוות גם כאשר אורח החיים שלך זר מאד לסובבים אותך, הרי שעשייתך זו היא בחינת קידוש ה' ומעשה גבורה ממש!

מעבר לכך, כפי שכתבו לך את תמיד יכולה במקביל ללכת גם למסגרות של שיעורי תורה וכך תוכלי גם להיות קרובה לקהילות של שומרי תורה ומצוות. אני באופן אישי, למרות שאני גר עדיין בבית חילוני, יכול לומר שהקהילות שהכרתי דרך השיעורים וכו' תופסות מקום הרבה יותר מרכזי בחיי.

שיהיה לך המון בהצלחה בדרכך
תודה רבה לך GILADOS
06/01/2016 | 14:21
1
29
תגובתך מאוד מחזקת ואת מה שאתה כותב לי אמר לי השבוע גם רב, בדיוק אותם מילים שאתה אומר.
תודה רבה רבה ושיהיה לך גם המון בהצלחה.

06/01/2016 | 21:21
8
האם התורה משנה אנשים?
30/12/2015 | 11:57
5
53
בחור שהיה פרפר... רודף שמלות...(אולי סתם הרפתקן שזה אחלה)
יכול להשתנות? להפוך למשהו אחר?
זה אפשרי בכלל?

אתן לרבי נחמן מברסלב לדבר...
30/12/2015 | 16:21
44
בעזהי"ת

הַהִתְרַחֲקוּת שֶׁל רב הָעוֹלָם מֵהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ הוּא רַק מֵחֲמַת נְפִילוֹת וַחֲלִישׁוּת הַדַּעַת. כִּי רֻבָּם הִתְנַסּוּ כַּמָּה פְּעָמִים וְהִתְחִילוּ בַּעֲבוֹדַת ה' וְאַחַר כָּךְ נָפְלוּ לְמַה שֶּׁנָּפְלוּ. כָּל אֶחָד כְּפִי נְפִילָתוֹ רַחֲמָנָא לִצְלָן, וּקְצָתָם הִתְעוֹרְרוּ לְהַתְחִיל עוֹד הַפַּעַם אוֹ כַּמָּה פְעָמִים, אֲבָל אַחַר כָּךְ כְּשֶׁרָאוּ שֶׁאַף עַל פִּי כֵן נָפְלוּ אַחַר כָּךְ עַל כֵּן נִתְיָאֲשׁוּ בְּעַצְמָן.

אֲבָל בֶּאֱמֶת כָּל זֶה מַעֲשֵׂה בַּעַל דָּבָר בְּעַצְמוֹ שֶׁהוּא זָקֵן דְּסִטְרָא אַחֲרָא, כִּי נִקְרָא "זָקֵן וּכְסִיל" וְהוּא רוֹצֶה לְהַפִּיל אֶת הָאָדָם לִידֵי זִקְנָה וְתָשׁוּת כּחַ חַס וְשָׁלוֹם, כְּאִלּוּ כְּבָר נִזְקַן בַּחֲטָאָיו וּבְמַעֲשָׂיו עַד שֶׁאִי אֶפְשָׁר לְהִשְׁתַּנּוֹת עוֹד.

וּבֶאֱמֶת לא כֵן הוּא, כִּי בְּכָל יוֹם הָאָדָם הוּא בְּרִיָּה חֲדָשָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁמְּבָרְכִין עַל זֶה כַּמָּה בְּרָכוֹת בְּבִרְכַּת הַשַּׁחַר. וְעַל כֵּן צָרִיךְ לְהִתְחַזֵּק בְּכָל עֵת וְיִהְיֶה דּוֹמֶה בְּעֵינָיו כְּאִלּוּ הַיּוֹם נוֹלָד וּכְאִלּוּ הַיּוֹם מְקַבֵּל הַתּוֹרָה מֵחָדָשׁ.

כִּי אֵין שׁוּם יֵאוּשׁ בָּעוֹלָם כְּלָל. וְאֵיךְ שֶׁהוּא אַף עַל פִּי שֶׁכְּבָר נָפַל נְפִילָה זאת בְּעַצְמוֹ כַּמָּה פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר אַף עַל פִּי כֵן אֵין יֵאוּשׁ בָּעוֹלָם כְּלָל וְצָרִיךְ לְהִתְחַזֵּק וּלְהַתְחִיל בְּכָל פַּעַם מֵחָדָשׁ וְאַל יִפּל לְזִקְנָה דְּסִטְרָא אַחֲרָא כְּלָל כִּי כָּל הַנְּפִילוֹת שֶׁבָּעוֹלָם הֵם מִבְּחִינַת זִקְנָה דְּסִטְרָא אַחֲרָא, שֶׁנִּדְמֶה בְּעֵינָיו שֶׁכְּבָר נִזְקַן בַּחֲטָאָיו וּבְמַעֲשָׂיו שֶׁרָגִיל בָּהֶם, עַד שֶׁאִי אֶפְשָׁר לוֹ לָצֵאת מֵהֶם בְּשׁוּם אפֶן חַס וְשָׁלוֹם.

וּבֶאֱמֶת הוּא צָרִיךְ לֵידַע וּלְהַאֲמִין, שֶׁבְּכָל יוֹם וּבְכָל עֵת וּבְכָל שָׁעָה יֵשׁ כּחַ בְּהָאָדָם לְהִתְחַדֵּשׁ וְלִהְיוֹת נַעֲשֶׂה בְּרִיָּה חֲדָשָׁה מַמָּשׁ, כִּי הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ עוֹשֶׂה חֲדָשׁוֹת בְּכָל יוֹם וְאֵין שָׁעָה דּוֹמָה לַחֲבֶרְתָּהּ.
ברור!!!
30/12/2015 | 16:29
29
התורה הקדושה שלנו יכולה לשנות את הבחור מן הקצה אל הקצה.
אבל כמובן שהוא חייב לעזור לעצמו ולקחת את עצמו בידיים בלי קשר.(לגבי העניין שהזכרת-הוא חייב לשמור עיניים וכו')

יצא לי לשמוע כמה וכמה פעמים על בחורים שהיו להם הפרעות קשב וריכוז וכן שהיו שובבים ברמות מטורפות בתור ילדים ובהמשך כנערים מתבגרים-והנה כשנכנסו לישיבה- פתאום הצליחו לשבת על הכסא ברציפות למשך כמה שעות טובות ולהקפיד על כל הסדרים...

אבל שוב,צריך הרבה עבודה עצמית של הבחור ותפילות...

אדם יכול להשתנות מן הקצה לקצה
30/12/2015 | 17:12
25
יכול לעבור מהפכים שלמים.
הדור הצעיר לא מכיר את "אורי זוהר" של שנות ה-60-70, ועוד דמויות של אנשים שקועי זוהמה והתנהגויות נאלחות. ומי שמכיר, יודע איזה שינוי קיצוני נהיה באדם הזה, שהפך את לבבו מן הקצה ועד הקצה. 
ויש עוד אינספור דוגמאות, גם מן הגמרא.
התנהגות היא הרגל. הרגל אפשר לשנות. את כוחו של שינוי נפשי, שינוי רוחני - אי אפשר לשער. 

למה את שואלת?
לגבי כוחה של התורה לשנות אדם, בזה אין לי שום ספק.
02/01/2016 | 19:33
18
והייתי אומר שהשאלה היא הפוכה: האם בכוחו של אדם להשתנות ללא התורה? לכאורה התשובה היא כן. אלא שבלי התורה, יכולתו של אדם להשתנות תהיה מוגבלת רק למידה שהדבר מתאים לו. ניתן לומר שכוחה של התורה היא בתודעת אפסותו של האדם מול הקב"ה, במוכנותו לבטל רצונו מפני רצון ה'. כאשר אין האדם חי מתוך הכרה זו, כאמור יכולתו להשתנות תהיה מוגבלת בהתאם לשאיפתו של האדם להגשים את מימושו העצמי. לעומת זאת, כאשר האדם חי מתוך תודעה של ביטול עצמי מפני הקב"ה, יכולתו להשתנות היא ללא גבול ושיעור.

אני יכול לומר על עצמי, שככל שעברו השנים הבנתי גם צדקו חז"ל באומרם: "אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה". כמה אמת יש במשפט קצר זה, אך זה עניין עמוק מאד שכדי להבינו דרוש הרבה עיון.
"שאני אחר ואיני אותו האיש".
30/12/2015 | 20:58
28
יום אחד,במסיבת יום הולדת לאחיינית שלי ניגנו את שיר הילדים "אבל אני תמיד נשאר אני" - חייכתי בלב : באמת? זה כמובן שיר נחמד לילדים אך לא כלל אימוץ לבוגרים כי דעת היהדות היא כי  אילו אכן היה כך, כי "אני תמיד נשאר אני", אין יהדות כלל , רוקנה היא מתוכן.

זאת משום כי העקרון היסודי שעלינו להפנים בחיינו שהתורה היא מנוע רחב היקף לשינוי אך כמנוע רכב או מטוס שזקוק לדלק - דלק התורה היא ההתעסקות בה וככל שתתעסק בה יותר כך המנוע יסתובב יותר וכשם שמנוע אחד יכול לסובב ארבע גלגלים ולשימך בנקודה אחת מנקודה אחרת ובמטוס, להתעלות ולהתעלות מעלה מעלה, לחצות ימים ואוקיינוסים - כך התורה, יכולה לסובב את כל רמ"ח איברנו ושס"ה גידנו, בתכונות הנפש והרוח ולנתבם לדרך טובה ולהניע אותנו קדימה, לעבר תכליתנו.

כדברי הרמב"ם, " מדרכי התשובה, שאני אחר ואיני אותו האיש שעשה אותן המעשים!"  ואם מחברים זאת לדברי התורה "ושבת עד ה' אלוקיך.. כי המצווה  הזאת" וממזגים דברי אלו ואלו רואים כי כל מהות היהדות היא להגיע לנקודה "שאני אחר ואיני אותו האיש" וזאת הרגשה אמיתית, לא מוטעית שנותנת הרבה כוחות לאדם הוא יכול לאסוף את כל זכרונותיו ממעשיו הרעים וכעבור שנים להזכר בהם כאדם הרואה אדם אחר. הוא ואני אינו אותו האיש. אינו. חשיבה עמוקה יותר, אני היום אחר בזכות אותו האיש, בבחינת "כשלג ילבינו", אך איננו אותו אדם.

אין זה נקנה בנקל אך כדברי הגמרא, יש דרך ארוכה שהיא קצרה ויש דרך קצרה שהיא ארוכה. אם רק נבחר בדרך הראשונה, לא נתייאש בה, נגיע לחשיבה ולדרגה כזו. אם רק. 

מבקשת חיזוק..
24/12/2015 | 01:16
8
71
אמנם לא הייתי כאן כ"כ לאחרונה, ולא כ"כ הייתי מהמחזקים (הנפלאים, יש לומר) שיש כאן, אבל אם יש פה מישהו שיוכל לנסות לחזק זה יהיה ממש דבר נהדר.
סיימתי זה עתה קורס סופר-מזורז-ומרוכז במקצוע במחשבים, סה"כ ארבעה חודשים של לימודים קשים ואינטנסיביים (ואני חשבתי שבפסיכומטרי היה השיא..), המקצוע עצמו לא היה רעיון שלי אלא של אבא היקר שלי, שעובד בתחום ומאד מצליח שם. עד שהוא העלה את הרעיון זה בכלל לא היה תחום שחשבתי עליו כמקצוע שמתאים לי. בכל זאת החלטתי בהחלטה הרפתקנית להרשם לקורס, לשמחתו של אבא, ובמחשבה ש"מי יודע מה יהיה" ושבאמת אני לא יודעת כלום על המקצוע, ואין לי סיבה ממשית ומבוססת לפסול את הרעיון, מה גם שמבחינה כלכלית זה אמור להיות טוב.
ובכן, בין התנאים לרישום של הקורס הוגדר שהחל מהיום הראשון ללימודים - אי אפשר לקבל החזר במידה שרואים שזה לא מתאים. התייעצתי עם אבא והוא שאל אם נראה לי שאתחרט - ובאמת לא היתה לי כל דרך לדעת שאכן אתחרט. אז עזבתי את העבודה כמטפלת במעון (לבקשת ההורים, כדי שאוכל להתמקד בקורס) והתחלתי בנסיעות ללימודים שהיו כאמור אינטנסיביים מאד (וגם לא קרובים כלל לעיר שאני גרה בה). ומיום ליום הרגשתי שזה לא זה, ומצד שני לא הרשתי לעצמי לתת לזה ביטוי, כי ההורים כבר מממנים את הקורס היקר ובנוסף גם את שכר הדירה וכל הוצאות המחיה שלי. 
אז לא מזמן נגמרו הלימודים, ועכשיו אבא מנסה לדחוף אותי בכל כוחו לעבודה בהייטק. ועכשיו, ממש עכשיו כשאני צריכה להראות בראיונות העבודה כמה אני חושקת במקצוע בהייטק, אני רואה לנגד עיניי עתיד שחור שבו אני עובדת שעות נוספות עד הלילה (כמו אבא), בעלי המרוט לא מצליח ללמוד כשהוא חוזר מהעבודה כי הוא מטפל בילדים (במקומי), ואני בעצמי מגיעה רק בערב להשכיב את הילדים לישון, ובמקרה הטוב אולי להכין להם ארוחת ערב. (הבהרה - טרם נמצא אותו הבעל, מדובר תיאורטית). וכסף יש והכל אבל הבית העתידי שמה, נראה כ"כ עצוב.
שאלתי את אבא מה הסיכוי למצוא עבודה בחצי משרה. הוא עיקם את האף לנוכח השאיפות שלי ואמר שלא נראה לו ריאלי, במיוחד לא כעבודה ראשונה ללא ניסיון (הווה אומר בערך שנה).

שאלתי את הרב שלי, שאני סומכת עליו בעיניים עצומות, אם נכון ללכת ללמוד כזה מקצוע, והוא אמר שכן, ואף במהלך הלימודים שלי נתן לי הרבה חיזוקים שאני עושה את הדבר הנכון. אני קצת מתפדחת ללכת לרב רק בשביל לבקש חיזוק (אם אני יוצרת איתו קשר זה לצורך שאלות וכו') ועם זאת אני כולי מתפדחת מעצם המצב, כי זה עכשיו רק לאכול את הדייסה שבישלתי לעצמי. 
מצד אחד "כולנו חכמים בדיעבד" ויכולים לומר שהייתי יכולה לומר לאבא שאני לא רוצה ללמוד את זה.
אבל עכשיו זה מצב כזה.. שהבטן שלי כבר מתפוצצת. אני לא רוצה, לא רוצה. לא רואה את עצמי בהייטק, לא רואה את עצמי יושבת שעות נוספות מול מסך מחשב מרצד, לא רואה את עצמי מקבלת צורה של כיסא משרדי, לא רואה את עצמי מגיעה לבית שבו הבעל מחכה לי ולא ההפך. אני רוצה משהו אחר לגמרי. אני רוצה עבודה שטוב לי לקום בשבילה בבוקר, שמסך מחשב יכול להיות בה אמצעי אבל ממש לא מטרה, עבודה שאני חוזרת ממנה בשעות סבירות, להוציא את הילדים מהמסגרות, להכין להם ארוחת צהריים, לקבל את פני בעלי בבית, ככה אני רוצה!!! 

אז כרגע לא מסתמן שלעשות "אחורה פנה קדימה צעד" זו אופציה. אני רק צריכה למצוא מוטיבציה, שמישהו יעזור לי אולי לראות את יד ה' שמכוון אותי למקום שבו יהיה לי טוב, אני צורחת מבפנים על אבא שלי שממש לא יציק לי אם לא אגור כמוהם רק בבתים פרטיים או בוילות ענקיות שיש הד בסלון מרוב שהוא ריק וגדול, לא!!! אני רוצה בית עם ריח של בישולים וקירות מקושקשים בטושים בבניין משותף ששומעים את זמירות השבת של השכנים מלמעלה! ומצד שני אני לא יכולה, גם מצד כיבוד הורים וגם מצד "סתם" הכרת הטוב, לעזוב עכשיו את הכל, ולקחת את הזמן שלי מחדש לחפש מקצוע. אני מוכרחה לנסות, רק הבעיה היא שכנראה מאד ניכר עליי שאין לי ולו טיפת חשק. 

מה עושים, הצילו :(
שלום לך !
25/12/2015 | 01:04
29
אני חושבת שעלייך  לעשות חשבון נפש פנימי בינך לבין עצמך , מה את כן אוהבת לעשות . למה את מתאווה, במה את חושקת עד מאוד ,  למה את מוכשרת  , ומה הן היכולות השונות הטמונות בך . 
בירור פנימי זה , חשוב מאוד, ומהותי מאוד לעתידך המקצועי, הנפשי , והגופני. 
כי כשעוסקים במשהו , שלא אוהבים לעשותו , ואולי אפילו שונאים או מתעבים, אזי הנפש הולכת ונכבית ברוב תיסכולה, עד כי זה משפיע גם  על המצב  הבריאותי התקין .  אינך יכולה לעשות את מה שאביך מצפה ממך, אם אינך מוכשרת לכך, או אם אינך אוהבת את התחום הנ"ל . אני לא חושבת שזה קשור כלל וכלל לכיבוד הורים,  מפני שכל אדם ואדם הוא עולם ומלואו, ושונה מאוד מחברו . כיבדת את אביך, וסרת למשמעתו , כאשר הלכת ללמוד תחום שאינך אוהבת אותו כלל. 
בסופו של דבר אלו הם חייך, ועלייך ללכת עם  ההשתוקקות שיש בנפשך ובליבך . 
עלייך לחפש ולמצוא את התחום והעיסוק שמדברים  אלייך . כי בוודאי שאת חייבת לרכוש מקצוע כלשהוא לחיים, אך חשוב מאוד  שתעסקי במשהו שאת חפצה בו ואוהבת אותו.  תלמדי משהו שאת מוכשרת בו . משהו שישמח אותך . משהו שייחיה אותך . כי קשה מאוד , לקום בכל יום מחדש , לשמונה שעות עבודה משעממות ומשמימות .  

אני מציעה לך לרשום על דף , במה את מוכשרת , מה הם כישורייך השונים , והאם תחום העיסוק תואם את אופייך, ואת אישיותך . ולאחר שתחליטי מה הכיוון שלך, אזי לכי ללמוד את המקצוע שירווה אותך בנחת ובשמחה רבה . 

ולאחר שתחליטי מה את רוצה לעשות בחייך, אזי לכי לאביך באומץ ובגבורה, 
והודיעי לו , שאת הולכת לללמוד ולהעצים , ולהצמיח את כישורייך השונים, בתחום שבו חשקה נפשך . וכדי שתהיי רגועה מצפונית , את יכולה להבטיח לו , בלי נדר, שכאשר תסתדרי עם עבודה כלשהיא, אזי תחזירי לו את הכסף שהוא השקיע בך בלימודים אלו . 

באופן אישי, אינני יכולה להבין כלל וכלל, הורים שמכריחים או מאלצים את ילדיהם ללמוד משהו שהוא בדיוק ההיפך מאישיותם, וההיפך מכשרונם . כי באמת כל אדם ואדם כל כך שונה מחברו .  ומה שמתאים לו , לא יכול להתאים לך בהכרח . 

מאחלת לך הצלחה בכל אשר תיפני  . חנה.  
מקווה שאצליח לנסוך בך קצת כוחות
25/12/2015 | 01:04
2
40
בס"ד

היי צדיקה יקרה,

אני יכולה לומר לך שיש לי הרבה חברות שלמדו מחשבים ועובדות בחברות הייטק,והשעות באמת לא פשוטות אבל מסתדרים,אין מה לעשות,מי אמר שהחיים קלים?  אם הבעל אברך- הוא בדר"כ מוציא את הילדים מהמסגרות ומקבל אותם. וככה מתמרנים.(את רוצה בחור שלומד בכלל?)

להגיד לך שזה מה שצריך להיות? לא. בוודאי שזה כייף שיש אמא בבית באחת וחצי שתיים,שמבשלת ארוחה חמה,והבגדים מקופלים בארון. אבל בעידן שלנו,זה שונה. בלי קשר לבעל אברך,כמעט בכל משפחה היום שני ההורים יוצאים לעבוד.

לפי דעתי,אל תחשבי על זה עכשיו. כל עוד את רווקה ואת יכולה להרשות לעצמך משרה מלאה- תעשי את זה.
בחרת מקצוע טוב.הייטק זה ממש חם היום.
אני מקווה שאת אוהבת מה שאת עושה- בלי קשר לגבי העניין של השעות, כי זה מאוד חשוב! 
זה לא נחמד לקום כל בוקר וללכת מתוסכלת לעבודה.

תאמיני בעצמך,תשלבי עם זה המון תפילות ואמונה בהשם יתברך,ותגיעי רחוק בע"ה.

תודה רבה
27/12/2015 | 11:05
1
28
שלום לך :)
תודה רבה על כל מה שכתבת. 
השם גם כן זימן לי כבר בערב למחרת שכתבתי שיחה עם מישהי מקסימה מהקהילה של לב לאחים פה בעיר, שאמרה בגרסה אחרת בערך את מה שאת כתבת לי פה :) כך שאני טיפה יותר רגועה, עכשיו כשקיבלתי פרופורציה.
היא סיפרה שבתחילת נישואיה לפני שנכנסה להריון עבדה בחברת מטריקס במודיעין עילית שמעסיקים באופן מכוון ומוכוון נשים חרדיות, מה שאומר שמתחשבים הרבה יותר בשעות, וכמובן גם בתנאים מסביב. עכשיו רק נשאר לי להתפלל חזק להתקבל לעבודה שם...
הדבר השני שהיא אמרה שמבחינתי עשה את כל התמונה לגמרי אחרת - הוא שהיא עצמה עברה בין שלוש עבודות במהלך שנות נישואיה וחייה כאמא, כל עבודה התאימה לאותה התקופה, והמשפט שלה שהסביר את זה (וגרם לי להתפדח מקטנות האמונה שלי לידה) - השם לא עוזב אף אחד. אז באמת כמו שאת כתבת, עכשיו יכול להיות שזה יתאים, כל זמן שאני רווקה. (ברור שהשאיפה היא שהזמן הזה לא יתארך אבל בכל זאת הוא כרגע קיים)
לגבי העבודה אני בעיקר מתפללת שזה לא יהיה מתסכל כמו שהלימודים היו מתסכלים. כמה שעבדו בזה אמרו לי שזה באמת לא כ"כ דומה, אני באמת ממש בונה על זה.
שהשם יעזור.. :)
אני שמחה שאת רגועה יותר:)
28/12/2015 | 21:48
21
גם אני שמעתי מחברה, שהלימודים היו יותר חופרים לה מאשר הפרקטיקה עצמה.
את עובדת עם אנשים, יש ימי גיבוש, ובקיצור-את מפתחת יותר עניין בזה כשאת יוצאת מהאקדמיה לחיים האמיתיים.

בהצלחה גדולה!
השם איתך תמיד.
תני למנכ"ל לנהל את העולם - לאלוקים (לא לאבא שלך)
25/12/2015 | 10:50
1
31
כיבוד הורים אין משמעו ביטול העצמי, חיים ללא חשק וכד'.
יש הרבה דברים בהם מותר לא למלא את רצון ההורים, והמכנה המשותף של כולם - דברים שנפשו של אדם חפצה בהם, כגון נישואין ומקום לימודים, וכמובן אין לציית להורים בנושאים שהם עבירות על התורה.
אי אפשר לכבול את הנפש להורים. את הרצון הפנימי להגשים את עצמי. 
זה עיקרון לחיים, גם בלי קשר לנושא שהעלית.

לעצם הנושא - למדת מקצוע הייטק, ואת לא רוצה לעבוד בו כשיהיו לך בעל וילדים. את רוצה בית אחר משל ההורים שלך. אדרבא - רצון מצוין, ובע"ה, אם ירצה המנכ"ל, תגשימי אותו, ובשמחה. למרות אי הסכמת ההורים. ואולי כן יבטאו הסכמה.
כעת אין לך בעל, ואת יכולה לעבוד בהייטק תקופה מסוימת, בלי למחוק את השאיפות שלך. אבל רק אם יש לך רצון לכך. ואת זה תוכלי לבחון אם תנסי. מכסימום, תנסי ותראי שזה לא בשבילך גם בלי קשר לשאיפות המשפחתיות. אבל אם זה בסדר לך כל עוד אין משפחה, אז מה איכפת לך?
את יכולה במקביל לחיפוש העבודה בהייטק לחפש גם עבודות אחרות שמרגישות לך מתאימות יותר. הקורס שעברת חשוב, ידע הוא חשוב גם אם לא עובדים במקצוע הזה, וידע במחשוב חשוב בכל עבודה היום. אבא לא יוכל להגיד שנזרק כסף לריק, ולהיות צודק...
ה' מנהל את העולם, ואולי בעתיד כשתהיה לך משפחה כן תהיה לך חצי משרה בהייטק (אם החלטת שאת מסתדרת עם המקצוע הזה), אולי אפילו עבודה בבית כמה שעות ביום. אין לך מה לחשוב על כך היום, רק למצוא עבודה ולהרגיש שבסדר לך איתה כרגע. 
ותביני, אפילו לנסות לעבוד בהייטק את לא מוכרחה אם אין לך טיפת חשק. אבל אולי המבט הקודר על העתיד הוריד לך את החשק, ואם ניתקנו את העתיד מהעבודה כרגע, אולי כן יהיה לך חשק לנסות עבודה בהייטק, בכל זאת, כדי לראות מה מרגיש לך במציאות, בלי דמיונות קודרים. 
רק מה, אם ניסית וזה עושה לך רע - עופי משם מהר. אינך חייבת לוותר על האושר שלך בשביל כיבוד הורים או בשביל הכרת הטוב. 
:) (אנלא טובה בכותרות אבל חייבים בשביל תפוז)
11/01/2016 | 21:52
8
אופירה תודה רבה רבה. במהלך הזמן שמאז שכתבתי את זה התייעצתי עם עוד אנשים בקהילה ואמרו גם אותו דבר בערך, וזה עזר לי מאד לראות את זה אחרת. ובדרך שאדם הולך מוליכין אותו, והיתה לי אפילו שיחה על זה עם אבא ששחרר את המשפט שכמעט גרם לי לבכות, שהוא לא מצפה שאהיה מישהי שאני לא, וכל בחירה שאבחר הוא יעריך באופן שווה. מסתבר שצריך רק לומר, לא כל דבר מובן מאליו, ורק עכשיו כנראה שאבא שלי הבין שהמחשבים זה עבורי אופציה, תחנת החלטה שאולי אשאר שם ובמידה שווה אולי גם לא. 
אז בינתיים יש ברכה ב"ה בהתקדמות בנושא ועבודה עוד טרם מצאתי אבל היגיעה בדרך לשם נעשית בהרבה פחות הרגשה של כפייה. לבדוק אני כן רוצה, אם יתאים מה טוב ואם לא אז נראה, אבל ההבנה שאפילו בעיני אבא שלי זה ככה, כבר משחרר אותי מטונות של לחץ :)

וכרגיל אין על העצות והחיזוקים שלך, תודה :)
ואולי ללמוד הוראה בתחום המחשבים?
28/12/2015 | 19:20
1
24
בעזהי"ת

מורות טכנולוגיות בבתי ספר תיכוניים לבנות, דתיים וחרדיים, הן מקצוע מבוקש ומכניס, שאינו דורש שעות רבות כמובן - וכך גם תעבדי במשהו שקרוב לתחום עיסוקו של אביך, וגם במסגרת חיים הרבה יותר מתאימה לאשר את מבקשת...
תודה רבה
11/01/2016 | 21:45
7
באמת זה יותר קרוב למקצוע "חרדי" מאשר התעסקות נטו במחשבים, אלא שההוראה היא ממני והלאה :/ הכי קרוב שהייתי מוכנה להתקרב לתחום (ועדיין) זה עם קטנטנים עד גיל שנה. גג וחצי. מעבר לזה אני לא רואה את עצמי לובשת אפילו נוצה של כובע של מורה (כמטאפורה, כן?)
אבל תודה, הכיוון היה נכון מבחינת השאלה ובאמת הבנתי שבהרבה סמינרים חרדיים שמלמדים תכנות הבנות יוצאות מורות למחשבים.
אמונה
23/12/2015 | 00:30
52

שלום לכולם.
שמי משה, ואני חדש כאן בפורום.
כמו רבים כאן, גם אני נמצא במהלכו של המסע התמידי הזה אחר האמונה. מסע שנדמה כי לא יסתיים לעולם, וגם לא התחיל. שהאמונה היא מעין משהו כזה שקיים בפני עצמו.
אני רוצה לומר דבר או שניים על אמונה. מרבית חיי אני מה שאכנה מסורתי, אך לפני כך וכך שנים חזרתי בתשובה. שנתיים אחרי חזרתי בשאלה, אך זה מתבטא באמירה שאני נוהג לומר ש"הורדתי את הכיפה מהראש ללב".
בפורום אחר כאן כתבתי כמה מילים על קיום הבורא על סמך הסברים מדעיים. כמות הנאצות שקיבלתי הייתה דמיונית, וישר חשבתי כאן על עוד היבט של התשובה. היבט שלא בהכרח תלוי בעבודת האל כשלעצמה.
וזה מוביל אותי לחשיבה שאמונה אינה בהכרח מדברת רק על קיום מצוות, או שמירת שבת וכו'. האמונה באל היא אמונה בעצמך. כשאנחנו מתפללים, מודים לאל, מהללים ומשבחים אותו, אנחנו לא רק מקיימים את מצוות עבודת השם – אנחנו מקיימים את האני הטוב ביותר שלנו. אנחנו צובעים את הנפש בצבעים של תיקווה , טוהר וכנות. אנחנו מתקוממים מול ניבול פה, חוסר מוסר וחוסר הגינות. אנחנו עומדים מול תלאות החיים וממשיכים הלאה.
הרי מי יהיה זה החזק יותר, זה שיתקל במכשול טיפוסי ממכשולי המציאות, ויאמר לעצמו שנמאס לו, והוא מוותר וכך סתם ממשיך לחיות ללא תוכן מהותי – או זה שעומד ואומר לעצמו כמה וכמה פעמים ביום שיהיה בסדר. אומנם זה מנוסח באופנים אחרים ומילים רבות, אך בבסיסו של עניין – יהיה בסדר.
וזה אינו רק מעשה של צביעת העולם שיהיה בסדר. זה מאבק. אפילו מאבק די קשה לפעמים. גם ככה כולנו מתמודדים עם תלאות החיים, אך כשאנחנו מוסיפים לזה שאיפה להעמיד עצמנו בסטנדרט של חיי אמונה – זה ממש קשה.
זה קשה לעמוד מול רפש ואלימות ולהישאר אדיש. זה מפתה להחזיר, להשיב, אבל אז אנחנו צובעים את עצמנו באותם צבעים של מטילי הרפש.
זה קשה לשמור על החלשים שבייננו והתלויים בנו, אם זה ילד ואם זה מבוגר וקשיש, ולפעמים אנחנו רוצים לצעוק לשמיים כמה זה קשה. אבל אז מגיע הרגע בו אנחנו עם עצמנו, אפילו בשעת לילה מאוחרת, מהרהרים וצוללים עמוק לנבכי התודעה – ואז אנחנו יודעים כמה המעשה הוא נכון.
בשבת הראשונה ששמרתי כשחזרתי בתשובה הייתי לבד. מאוד רציתי להישאר כך באותה השבת, וידעתי למה. אחרי שהדלקתי נרות, בירכתי וישבתי ללמוד קצת תורה, פתאום עצרתי לרגע, הבטתי בנרות ולחשתי לעצמי את המשפט: "אני יכול לשמוע את המחשבות שלי...". השלווה הייתה כל-כך גדולה ועצמתית. השקט היה כל-כך נכון ואמיתי – עד כדי כך שהייתי יכול לשמוע את המחשבות שלי, צלולות וטהורות מאי-פעם.
וברגעים כאלה אני יודע שאין מלבד התשובה. שאני מקבל כאן מתנה גדולה ועוטה על עצמי רמת מודעות אחרת. ממש כמו מעבר למימד מקביל, אבל כזה שהוא משופר ומורכב יותר, אך נעים, נכון וטוב.
לבחורה כאן שדיברה על רבנים שהואשמו בתקיפה מינית, או משהו דומה, יש לי אמירה מאוד ברורה. זה דומה לתחושות שלי בכל פעם שאני מתפלל שחרית וצריך להגות מתוך פי משהו קשה מדיי לטעמי – סיפור עקידת יצחק. עזבי את זה שהיה נהוג אז מעשה של קורבן בנים, אז יש לראות את הטקסט בהקשר היסטורי. דווקא לא לזה אני מכוון. ואולי גם נזכיר את סיפור אהבת דויד המלך לבת שבע, שמאחוריה עומדים כמה וכמה "סימני שאלה, אם לומר בעדינות.
ישבתי פעם עם חבר מוסלמי מאום אל פאחם, והוא סיפר לי סיפורים רבים ומעניינים על שלמותו הגדולה של הנביא מוחמד. ישבתי בזמן אחר עם חבר נוצרי, שגם הוא סיפר לי סיפורי טוהר מידות ונפש נקייה ללא רבב על ישו. ואז אני נזכר בתובנה היהודית בהכרח, שתחת השמיים יש רק בני אדם. המושלם הוא האל, ולא שום דבר אחר. גם אם יש מלך,שופט או כל מנהיג בקרבנו – מדובר סה"כ בתפקיד המוגדר שלהם, ואין מדובר בהיותם נעלים יותר מאיתנו. כל אדם הוא עליון בפני עצמו, אך לא מעל לחברו, כי כל אדם נברא "בצלם". כולנו בני אדם עם חולשות אנושיות, וכך גם מנהיגנו. בשונה משאר הדתות, היהדות, כך נראה לי, חוגגת את אנושיותנו והיותנו בני אדם, ולא בהכרח שאיפה לשלמות ערטילאית ובלתי מושגת. השגת האל אינה תלויה תלושה באיזה רקיע מרוחק בהכרח – היא כאן ועכשיו בתוכנו, מוכנה ועומדת לרשותנו בכל פעם שרק נרצה.
בשלב זה אעצור את נטייתי לברברת, ואתנצל בפני מנהל הפורום על אריכות דבריי. לילה טוב לכולם.

חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
אודי ברגר- ייעוץ אסטרולוגי
אודי ברגר אסטרולוג ומאמן
גזרניית אור
מעצבת אופנה?
פורום צורפות טבעות נישואין
פורום צורפות טבעות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום