לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'ואוו!! כל מי שמתחזק או חוזר בתשובה חייב להציץ פה'
ואוו!! כל מי שמתחזק או חוזר בתשובה חייב להציץ פה
22/09/2016 | 10:41
23
תראו, זה באמת משהו לא 'מהעולם' הזה

https://www.youtube.com/watch?v=xKQ4EKPKp-s

אני חושב שזה יכול לקדם כל אחד ואחת בעבודת ה' באופן ממש ממש ממש רציני
לצפיה ב-'לכל הנשים שרוצות להיות צדיקות'
לכל הנשים שרוצות להיות צדיקות
19/09/2016 | 00:11
1
42
(באשר הן) 
אבל הקטע של כיסוי הראש פשוט גדול עליהן
וכן אני מתכוונת למטפחת
תגידו מה שתגידו,
לדעתי זה לא מייפה את רוב הנשים ששמות את זה, אלא להפך
אני חושבת שאישה צריכה להרגיש מספיק יפה ולתחזק ולטפח את עצמה על מנת לחבוש על ראשה מטפחת
וכן, אני יודעת את החשיבות של זה
ומאמינה שזה יותר טוב מפאה
אבל מה לעשות? לחיות בצער? במכאוב?בתחושה שאני מגעילה?
וזה ממש לא משנה  מה יגידו לי ואם או כמה יחמיאו
אני עקשנית ויש לי את הדעות שלי בנושא הזה לגביי..
אז אני מקוה לשנות את דעתי יום אחד
אבל עד אז
מה לעשות? 
(נ.ב- עוד לא הגעתי לגשר אבל..זה נושא שבהחלט דנים עליו גם לפני החתונה ובשלב השידוכים*)

לצפיה ב-'אני ממליץ לך'
אני ממליץ לך
20/09/2016 | 13:36
18
לקרוא את הספר "עוז והדר לבושה" של הרב פאלק.
הספר זכה להסכמות של גדולי הדור בעבר ובהווה.
הוא כותב ; יש פוסקים רבים שמתירים פיאה (פיאה צנועה כמובן) יש פוסקים רבים שאוסרים פיאה, וכל אחת רשאית לעשות כמנהגה.
הוא אף מתיר פאת קאסטם.

לפי הנראה, היצר הרע (=כמה אנשים נלהבים) התלבש על העניין הזה חזק, כדי להחליש את הנשים שלא ירגישו טוב עם מה שהן נוהגות.

אגב, לטעמי יש כיסוי ראש "שביס" שזה ממש חמוד, גם אני בדיעה שרוב המטפחות -פחות מחמיאות.

אני הייתי יוצא בקריאה של חיבה לאנשים ונשים - על גודל החיוב להופעה מכובדת ונאה.

לפחות שכל אחד ידע את האמת, שהתורה היא אמת, ועל כל אחד שיחזור בתשובה בתחום שלו, ובא לציון גואל
לצפיה ב-'כי תצא למלחמה על אויבך'
כי תצא למלחמה על אויבך
15/09/2016 | 23:19
38
שיעור של הרב זמיר כהן שליט"א בשידור חי: 

לצפיה ב-'האם אני מגזימה?'
האם אני מגזימה?
14/09/2016 | 02:13
2
48
שלום לכולם
במסגרת תהליך ההתחזקות שלי, החלטתי להפסיק ללכת לשיעורים מעורבים במכון הכושר (שזה לאחרונה בערך כל שיעור שאני הולכת אליו- מגלה שזה מעורב, לעתים רק גבר אחד- ועוזבת בבאסה את המקום)
נוכח העובדה שיש לי כבר מנוי למכון, ונגיד שיש רק גבר אחד...האם לא עדיף שאתאמן בצד בפינה? האם אני מגזימה בתגובה שלי (=לעזוב את המכון)?
בנוסף, באותו נושא- אני רוצה לרוץ ....ברחוב/ים/מקום פתוח
מה אני אמורה ללבוש לריצה הזאת? מתכוונת למכנס רחב/חצאית (שלא נדבר על גרביונים?)
לא יודעת מה לעשות כבר..שיגעתי את עצמי(!)
תודה לעונים
לצפיה ב-'שאלות גדולות שאלת'
שאלות גדולות שאלת
14/09/2016 | 12:10
25
ועלייך לשאול רב.

מילי, את בדרך העולה,
כל התחלות קשות, עד שמתמסדים..
לצפיה ב-'שלום יהודיה יקרה'
שלום יהודיה יקרה
18/09/2016 | 23:07
12
צריך לדעת שכמו שיש לגבר יהודי תורה שהוא חייב להיות דבוק בה, והתורה היא הלב של היהודי.. אז באותו משקל, התורה של האישה היהודייה היא הצניעות שלה, וכל מה שהאישה היהודייה עושה כדי לפרוש מדברים לא צנועים הרי זה קיום ההלכה והתורה של האישה היהודייה. ועליה לעשות זאת.
יישר כח גדול שאת מקריבה את הרצונות שלך בעבור שמירת הצניעות שלך. 
אין ספק שנשים חכמות וצדיקות יעריכו אותך. (לגבי שאר הנשים - אין להתחשב בדעות שלהן)
והתגובה הכי נכונה שעליך לעשות, וללא ספק זה קיום ההלכה, וזה  אומרלעזוב את המכון המעורב כי שאת חושבת על כך. 
זה בכלל לא קיצוניות אלא זה פשוט ונכון לעשות את זה - ואת ראויה לכל הכבוד על הדבר הזה - ואני בטוח ש-ה' יתברך ישפיע עליך הרבה שפע רוחני וגשמי בעקבות זה שתעזבי את המכון (אפילו שיש שם קנס יציאה) 
ואל תקשיבי לקול היצר הרע שאומר "לא צריך להיות קיצוני.."
אנחנו מקשיבים לקול תורתנו הקדושה
ואשריך שהגעתך למסקנה כזאת חשובה שצריך לעזוב מכון מעורב. ואל תשתהי ולא תתעכבי כי יצר הרע כשרואה שאדם יהודי נחוש לעשות מצווה מסויימת, אז הדרך של יצר הרע היא לעכב ולעכב אותו עוד ועוד עד שבסוף הוא לא ירצה לעשות את המצווה ההיא כי אין לו כבר התלהבות לזה
לצפיה ב-'מתוך אתר הידברות. סימונים מסכני חיים!!'
מתוך אתר הידברות. סימונים מסכני חיים!!
14/09/2016 | 11:51
1
26

-----------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א ויום ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד ozir@012.net.il גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

לצפיה ב-'מתוך אתר הידברות: למה צריך יתושים? הם עוקצים...'
מתוך אתר הידברות: למה צריך יתושים? הם עוקצים...
14/09/2016 | 12:05
21
ערן שואל: "הייתי רוצה להבין איזו תועלת יש בכל החרקים למיניהם, ובפרט היתושים - שלא רק שלא נותנים לנו תועלת אלא אף מוצצים את דמנו ומציקים לנו. תודה".
* * *
שלום וברכה ערן, ותודה על שאלתך.
מדע האקולוגיה מלמד כי לכל בעל חיים בעולם, אפילו הקטן ביותר, ישנה השפעה עקיפה על כל המינים בארץ מחייתו.
1. החרקים משמשים מאכל לזוחלים, ציפורים ויונקים קטנים. בלעדי החרקים, היו אלפי מינים גדולים נכחדים ברעב. ובפרט היתושים הינם מאכל עיקרי לבעלי חיים גדולים מהם, בגלל כושר ההתרבות שלהם והמעבר המהיר שלהם ממקום למקום. עננים של יתושים משמשים מאכל לאינספור בעלי חיים.
2. החרקים חיים בהרמוניה עם צמחים ועצים, מאבקים פרחים, ומאפשרים לצומח להתרבות ולהתפשט בעולם. בלעדי החרקים, לא היו צמחים ועצים מתרבים ומתפשטים בכל רחבי העולם.
3. כמו כן, החרקים אוכלים ריקבון ושאריות של נבלות, ובכך מונעים התפשטות של מחלות מסוכנות.
4. כמו כן, היתושים "מדללים" אוכלוסיות גדולות של בעלי חיים ע"י העברת מחלות, ובכך מאפשרות את מעגל החיים של הטבע, אשר באיזון אחר היה יכול לגרום להכחדות המוניות של בעלי חיים ברעב.
המדרש מספר בדרך משל על צפרדע שאמרה לפני דוד המלך: "אני עוסקת במצווה גדולה, וזו היא המצווה שאני עוסקת בה: יש בשפת הים מין אחד (יצור חי) שאין פרנסתו כי אם מן המים, ובשעה שהוא רעב נוטלני ואוכלני, זו היא המצווה" (ילקוט שמעוני, תהלים תתפ"ט).
רחמיו של הקב"ה מתגלים בתכנון הרב של הבריאה, המאפשרים את קיומם של בעלי חיים טורפים כאריות יחד עם בעלי חיים צמחוניים כמו זברות ופילים, מהבריות הקטנות ביותר ועד הבריות הגדולות ביותר, במאזן עדין של גלגל החיים (הנקרא בשם "אקולוגיה").
הטבע מתוכנן בקפידה רבה, כל בעלי החיים, הטורפים והנטרפים, קשורים בגלגל מדוייק של מערכת טבעים היוצרת איזון. רק תודות לתחכום הזה מסוגלים כל בעלי החיים לשרוד ביחד מבלי להכחיד זה את זה.
ראיתי פעם וידאו מבית נשיונאל ג'יאוגרפיק על הפילים באפריקה. במהלכו הראו פעם-אחר-פעם אריות הטורפים פילים חלשים או צעירים, חסרי אונים. היה קשה מאוד לצפות בו, אך לקראת סופו גילה לפתע הקריין נתון מדהים ששינה את כל פני התמונה העגומה: מסתבר שהפילים מגיעים לגיל 60, ומחסלים במסעם הארוך באפריקה את כל מקורות המזון הנקרים בדרכם. אלמלא האריות והסכנות שמדללות את אוכלוסייתם, היו הפילים מחסלים את כל מאגרי המחייה באפריקה, גוזרים מוות על כל בעלי החיים האחרים - ולבסוף היו נכחדים ברעב בעצמם! פירוש הדבר שכל מאזן חיים אחר היה הופך את אפריקה ליבשת מדברית שוממה. אפילו מי שנראים כמו טורפים אכזריים בטבע, משמשים למעשה תפקיד מכריע בגלגל החיים, המאפשר את קיומם של מיליוני מינים אחרים ביבשת. מתברר שגם מאחורי מה שנראה לנו קשה - מסתתרת למעשה חכמה אלוקית מדהימה.
לגבי שאלתך על עקיצת היתושה, יש לדעת שכל הבריאה משקפת את מעשי האנושות. כשבני האדם חוטאים - גם דרגתם של בעלי החיים יורדת, והם מזיקים לאדם. לאחר חטא האדם הראשון ירד העולם מדרגתו. רק עם בוא הגאולה השלמה יתוקן העולם, ואיתו כל מה שנראה לנו כמו אכזריות בטבע. אותם מינים שכיום עוקצים את האדם - נקבעו כעונש מציק מאז חטא האדם הראשון. אך גם במה שנראה לנו מזיק לחינם - קיימת למעשה תועלת גדולה עבורנו, ומסתתר בו חסד גדול המכפר על עוונות, והמחליף עונשים גדולים יותר. אמרו חז"ל (מסכת ערכין דף טז, ב): "עד היכן תכלית הייסורין? ...אפילו נתכוונו למזוג לו כוס יין במים חמין ומזגו לו בטעות בצונן, או שנתכוונו למזוג לו בצונן ומזגו לו בחמין, הרי זה נקרא ייסורים... אפילו נהפך לו חלוקו כשלבשו, והוא צריך לחזור ולהופכו, הרי אלו ייסורים... עד היכן תכלית ייסורין? אפילו הושיט ידו לכיס ליטול שלוש מטבעות, ועלו בידו שתיים, הרי אלו ייסורים!"
תאר לך, רק לצורך ההמחשה, שיתושה עקצה אותך על כל פעם של אבק לשון הרע שהוצאת מפיך, ובזכות עקיצות מציקות אלה כופרו לך עוונות רבים מאוד, שהיו יכולים להתאסף כל ימי חייך, והיית אמור לשלם עליהם בשק גדול בעולם הבא. אך בזכותם של אותם יתושים מציקים, תגיע יותר נקי ומזוכך לעולם הבא. אז בוודאי תודה לאותם יתושים מציקים, שנשלחו משמים לתועלתך.
בנוסף, עלינו ללמוד מוסר מן היתוש, כפי שאמרו חז"ל: "אדם נברא בערב שבת ומפני מה? ...שאם תזוח דעתו עליו (-אם יתגאה) אומר לו: יתוש קדמך (נברא לפניך) במעשה בראשית" (סנהדרין דף לח, ב).
סוף סוף היתושים פועלים באופן אוטומטי על פי טבעם (היתושה לא עוקצת אותך מתוך מחשבה רעה או בחירה להזיק, אלא זהו טבעה המולד), אך האדם בוחר בעצמו אם להיות צדיק או רשע! האדם בוחר בעצמו להיות איש חסד, או מזיק יותר מחיה טורפת. וכמה פעמים במהלך חיינו היינו גרועים יותר מיתוש, כאשר עשינו פעולות מזיקות שלא התחייבנו לעשותם?
כתב בעל התניא:  "אף יתוש שמכניס ואינו מוציא (כלומר הוא בריה נחותה), שהיא קליפה היותר תחתונה ורחוקה מבחינת הקדושה המשפעת בתכלית הריחוק - (למרות זאת) קודמת לאיש החוטא בהשתלשלות וירידת החיות מרצון העליון ברוך הוא" (ליקוטי אמרים, דף ל עמ' ב).
היתוש הרי בסך הכל ממלא את תפקידו ע"פ טבעו, ובכך הוא ממלא את רצונו של ה' הרבה יותר טוב מאיתנו - כאשר אנו לא ממלאים את תפקידנו. אז לפני שאנו כועסים על יתוש מציק, עלינו לשאול את עצמנו, האם טובים אנחנו ממנו?
הבורא יתברך ברא את העולם כמראה, אשר משקפת את מעשי האנושות לתוכה. כשבני האדם נוהגים באכזריות אלה כלפי אלה, מזיקים, מקנאים, חומדים, מרכלים, מדברים לשון הרע - גם הבריאה נוהגת איתם באותו אופן, ומתרבים בעולם אסונות טבע וחיות מזיקות. אך עם בוא הגאולה השלמה, ישתנה גם העולם בהתאם לחזרתנו בתשובה, וכל אותם עוונות שבגינם אנו סובלים עתה יתכפרו לנו. כנראה שאז לא יהיה צורך אפילו בעקיצת יתושים.
לצפיה ב-'נזירות ביהדות'
נזירות ביהדות
11/09/2016 | 06:54
1
35

1.  מכיוון שאינם שותים יין על מה מקדשים בשבת וכו' ?
2. מה הערך בעבודת ה' של קבלת נזירות ואם אפשר לתת לי דוגמאות של היום / פעם של אנשים שבעבודת השם שלהם קיבלו על עצמם נזירות.

לצפיה ב-'לפי דיעות מסוימות'
לפי דיעות מסוימות
13/09/2016 | 12:58
18
נזיר הוא גם חוטא,

הדיעה המקובלת היא שאל לו לאדם להיות נזיר, ולכן - נדיר מאוד הם הנזירים.

ובמיוחד בזמנינו, שהדורות חלשים, אל לו לאדם להנזר, ולהתייסר בתעניות וסיגופים,
אלא עלינו להתאמץ ולהתענג בעבודת השם ולהתייגע בתורה ובמצוות מתוך שמחה וטוב לבב, וזוהיא הכפרה הכי מושלמת על חטאים עוונות ופשעים
לצפיה ב-'אכזבה - אפשר לשתף ?'
אכזבה - אפשר לשתף ?
04/09/2016 | 20:12
12
84
אני מתקרב מספר שנים, ומתקדם אט אט אבל רציתי לשתף באכזבה גדולה ותסכול של מישהוא שבא לעולם הדתי מבחוץ ממש. אני כותב על מה שאני חווה וחוויתי, יתכן כמובן שזה לא המצב בפועל, הכל מנקודת ראות אישית.

חב"ד - אני כל כך מתמלא ואוהב ללמוד. חושב שזאת דרך מופלאה. ספציפית מאוד מתחבר לשטיינזלץ אבל לא מתחבר בכלל למשיחיסטים וממה שראיתי (במקרה ובדרך שלי) נראה לי שהיום הרב הדומיננטי הוא כזה. אני טועה ? ממש קשה להפריד בין 2 הגישות בחיפושים שלי ואני חש שהזרם המשיחיסתי פחות / לא מדבר אלי. גם לקשיחות בכל מה שקשור לארון הספרים, נניח אם אני אוהב ברסלב, קוק ועוד הרבה הרבה אחרים..צריך יותר פתיחות.

ברסלב - תחושה שלי אישית עם כל מה שקורה בתקשורת וכו'...שלא בטוח שהרבה גוונים שקיימים היום באמת משדרים את המקור, את החסידות המקורית וזה כואב. כי שוב, אני כל כך מתחבר לכתבים ומרגיש את זה ! אבל בפועל, מתאכזב ממה שרואה. אולי לנשמה של ברסלב אני הכי מתחבר, אבל בפועל מתקשה למצוא במציאות רב / קהילה מתאימה.

העולם הדתי לאומי / חרד"לי - פה האכזבה הכי הכי קשה. כי כאן חשבתי שאמצא את מבוקשי מתלכתחילה. אז העולם הדתי ורבניו איכזבו אותי שלא לאמר פגעו ובימים מסויימים מאד בנשמתי.
החבר'ה הדתיים הלאומיים אגב מקבלים אותך מקסים אבל הרגשתי בהרבה מקרים מהחבר'ה חוסר חיות בעבודת השם, הרבה פעמים חוסר ידע, התפשרות, ב"רווקיאדה" שם אני מחפש את מבוקשי המצב קשה, הרבה מהרווקים המאוחרים מתקשים לשמור, והרבנים לדעתי נאלמים יחסית למה שתפקידם מחייב אותם. ועולם השדכניות שבא פשוט להקיא ממנו (במיוחד אלה שמגדירות עצמן "תורניות", נקאה נפשי).   לגבי העולם החרד"לי - אני כל כך מתחבר לתורת ארץ ישראל, לרב קוק ולבנו, לכתביהם המחיים ולדרכם הקדושה אבל בפועל מצאתי אנשים שמתפארים בהיותם חלק מ"עולם התשובה" בעוד שבפועל על אף היותם בעולמה של תורה התחושה שהם לא מבינים פרומיל במה זה לא היות בעל תשובה, איך זה מרגיש לעבור מעולם חילוני לעולם אחר, לספק את צרכיו המינימילים של בעל תשובה וכו'. וההבנה שלהם היא זעומה ביחס לתובנות, ליחס ולמשאבים שבעל תשובה מקבל בעולם החרדי. גם מצאתי שם ואצל הרבנים הרבה פחות רגש כפי שקיים בעולם החסידי. לא הרגשתי שמבינים מהי זעקה פנימית כפי שמבין חסיד. מצאתי הרבה פעמים בעולם החרד"לי קיצוניות שיא לעניין הפוליטי שמפריעה לי, ולדעתי לפעמים נובעת מפחד, חוסר ענייניות ומחשבה עצמית, הרבה אנשים קיצוניים שהדרך שלי לא שם. לא דרך של אומץ אלא דרך של פחד. וכשכבר אתה מוצא רב שאתה מתחבר לתורתו  אתה מבין שאין שם שום תשתית לבעלי תשובה (הנושא הזה דל מאוד בעולם הדתי לאומי והחרד"לי). מפריע לי שכמה מקומות מתהדרים במעשיהם ופועליהם בעוד שמי ששם מבין כמה המשאבים קטנים ביחס למה שאתה מקבל בעולם החרדי.

ובתוך כל זה אתה יודע שאתה מחפש את השלמות, ושאתה קורא תהילים או דבר תורה שמחייה אותך, אתה יודע שזאת הדרך וזאת האמת, רק מתקשה למצוא מישהוא שיעזור לך לחתור.

ועולם הרבנים כל כך מאכזב היום, אני יודע שזה מאתגר להיות רב ולאנשים היום יש כל כך הרבה בעיות, ולהיות רב שמרצה את כולם כיום זה בלתי אפשרי, והתגמול הכספי איננו בכלל, אבל באמת שאני מצפה ליותר. אנחנו דור קשה.

לצפיה ב-' ראית את אשר כתבתי בסמוך על אמירת תהילים?'
ראית את אשר כתבתי בסמוך על אמירת תהילים?
05/09/2016 | 16:21
3
64
בעזהי"ת

"אין בן דוד בא עד אשר יתייאשו מן הגאולה, אומרים חכמינו בגמרא.

רציתי להציע להם הקשר אחר, ומתוך המציאות של חיי: ספר התהילים הקדוש. מתוך שאני כל כך רגיל באמירת תהילים, הגעתי לזכור בעל פה כבר כמעט שני שליש מהספר, ובכל יום ויום אני אומר את אשר זכיתי ללמוד בעל פה.

לא אפרט כאן את מה שעברתי בשנים האחרונות. את מי שכלתי, וכמה כוסות תרעלה שתיתי. אני לא אוהב לפגוע בפרטיות שלי. כן ארמוז לאשר עבר עלי, כדי להבהיר את עוצמת הדברים.

עצות יהודיות רבות למדתי במהלך השנים. הרבה עניינים והרבה דרכים. הרבה אמירות והרבה ספרי חסידות ושאר ספרים. מהכל התייאשתי, ותחתם זכיתי לבן דוד! לעצה היחידה שאני רואה לדור האבוד שלנו, לדור שמתרגשות עליו צרות מכל כיוון. לומר ולומר ולומר, בכל יום, בכל רגע פנוי, מזמורי תהילים. לא על פי סדר מסויים, לאו דווקא מזמור מסויים - את מה שאתה מרגיש חיבור אליו, את מה שאתה מרגיש בו השתפכות הנפש, ואפילו לחזור על אותו מזמור עשר פעמים אם זה אשר ליבך מאיר בו.

משיח בן דוד. מדוע לא משיח מצאצאי דוד? וכי בנו הישיר הוא? ואלא מעבר להיותו צאצא שלו, בנו בחכמה הוא. ממשיך דרכו הוא. ומהי דרכו של דוד מלך ישראל, דוד מלך ישראל חי וקיים? ספר התהילים הקדוש והנורא.

לא מזלזל בשום רב ירא שמים ובשום משפיע, וגם לא מוצא טעם לנבור רבות בכל הפרשיות המשונות והמזעזעות שמתפרסמות כל פעם מחדש, על מעשים מתועבים שנעשו. בימי עקבות משיח, השקר שולט, האמת נעדרת, והכל מבחן פשוט של אמונה: אם אתה שומר תורה ומצוות באמת מתוך רצון לה' יתברך, אז לא משנה מי יתברר שעושה מעשי זמרי ומבקש שכר כפנחס, ולא משנה כל דבר אחר וכמה הרפתקאות תעבור בחייך הפרטיים, גם לא משנה כמה אתה נופל מידי פעם בעבירות, אתה עדיין תכסוף ותיחל לה' יתברך, ולא תתרגש ממאומה.

ומי שאוחז בספר התהילים הקדוש והנורא, אוחז בכוחו של משיח, אוחז בדברי ימי הגאולה, מתעלה מעל כל הסחי והמיאוס שלנגד עינינו. מהכל התייאשנו, ועכשיו רק לומר תהילים מהבוקר עד הערב ומהערב עד הבוקר".

לצפיה ב-'פששששש כל מילה בסלע !!!'
פששששש כל מילה בסלע !!!
05/09/2016 | 18:34
37
וכל המוסיף גורע (:
לצפיה ב-''
06/09/2016 | 21:54
9
לצפיה ב-' !'
!
07/09/2016 | 09:47
5
לצפיה ב-'מצטרף לתחושותייך בהרבה מובנים, ותשובת אלישיר מחכימה'
מצטרף לתחושותייך בהרבה מובנים, ותשובת אלישיר מחכימה
05/09/2016 | 20:21
27
לצפיה ב-'אל תבנה על אף אחד'
אל תבנה על אף אחד
06/09/2016 | 18:57
1
39
גם בעולם החרדי ששם כמו שכתבת משקיעים יותר משאבים, אין עזרה אמיתית לחוזרים בתשובה אם בגלל שלא מבינים את החוזר בתשובה, ו/או כי אין להם זמן ו/או רצון. הסיבות לא משנות, בשורה התחתונה אתה לבד.

גם ארגונים שקמו לבעלי תשובה על ידי חוזרים בתשובה, שמצהירים שמטרתם לעזור לחוזרים בתשובה לא באמת עוזרים.
תחום השידוכים זה ביוב, ויש מדור מיוחד בגיהנום לשדכניות, אבל עדיין זאת הדרך הטובה ביותר למי שרוצה להקים בית בדרך היהדות.
לצפיה ב-'אנשים עסוקים המה'
אנשים עסוקים המה
07/09/2016 | 12:59
23
ובכל זאת יש הרבה נסיון לעזור לכולם.
יש גם שדכניות נפלאות
לצפיה ב-'קשה למצוא רב אישי שידריך אותך'
קשה למצוא רב אישי שידריך אותך
07/09/2016 | 12:32
27
הדרך היא יותר לחפש קהילה ובית כנסת שמתאים לך, ואז אתה מוצא חברותא טובה
ועולה ומתעלה.

תנסה לברר כאן ובעוד מקומות ואנשים - היכן יש קהילה באיזור שאתה גר בו .

איפה אתה גר ?

ובכל זאת, מופיע בספר המצוות של הרמב"ם שיש מצוות עשה מהתורה להיות מחובר לרב ולבלות במחיצתו, ואפשר אולי למצוא באיזור שלך רבנים שיש לך מה ללמוד מהם, ובעיקר אתה מקשיב להם בהרצאות שהם מעבירים לכולם, תנסה בשבתות להסתובב בבתי כנסת שונים, בסעודה שלישית זה הזמן שבו הרבנים נואמים דברי תורה.

תוכל גם לחפש רב לפי ההרצאות שלו ביוטיוב, יש רב מקסים בשם הרב יגאל כהן.

אגב, ברסלב במקומה עומדת, אנחנו לא מונעים לפי פרשיה שהיתה או לא היתה, זה לא משנה.

בהצלחה
לצפיה ב-'עלמא דאכזבות'
עלמא דאכזבות
08/09/2016 | 11:29
1
49
העולם הזה רבוי באכזבות מכל מין שלא תבחר - התחום הזוגי, התחום החברתי, התחום הכלכלי, התחום הביולוגי - דהיינו, הדברים המולדים שאדם נולד איתם ואין ביכולתו לשנות וכיוצא באלו. לצערנו, עולם היהדות אינו שונה והטעות הנפוצה של חוזר בתשובה  בחיתוליו היא שלא רק שעולם היהדות לא מכיל בתוכו אכזבות אלא הוא עולם פסטורלי שליו ושקט שבו הוא יחבוק ליטוף וחום מכל רב, מכל שדכנית אלא שהוא גם יפתור מבחינה טכנית את כל האכזבות האחרות ואולם, עולם היהדות לא רק שמכיל רבות אכזבות הוא גם לא יפתור, שוב - ברמה הטכנית את שאר האכזבות אלא רק, עם זמן של לימוד של מאמרי חז"ל והתמדה ושינון דבריהם לשנות את תפישתנו כלפיהן. החשיבה שלנו, היא שלנו והיא הכלי הפרטי שלנו לעצב את רמת ואיכות חיינו. אם נשקיע בה את המאמץ , נוכל לספוג את האכזבות ברכות יותר - בדומה לכריות אוויר ברכב.

אדם מתחיל תהליך עבודה, ממשיך, נעצר, מקבל תשובה שלילית, ממשיך וכך שוב. אדם מתחיל זוגיות, מקבל תשובה שלילית, ממשיך. מנסה שוב, מקבל תשובה שלילית ממשיך וכך המעגל ממשיך לכל תחום ותחום בחיים. לא תמיד אנחנו בנעליים של "מקבלים תשובות שליליות" לעיתים אנו בעצמנו מספקים אותן וכך נוצרת שרשרת האכזבות בעולמנו. מה עושים? ממשיכים הלאה.

כוכב הסרט "רוקי" סיכם את זה יפה : 
The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. 

במודגש :
"אתה, אני או אף אחד לא יכו חזק כמו החיים עצמם אך זה לא כמה חזק אתה יכול להכות, זה כמה חזק יכולים "להכות" אותך ועדיין אתה תמשיך הלאה. כמה תוכל לשאת ועדיין להמשיך הלאה."

לגבי הגדרות, סולד מהן , אך אם היו כופים עליי להכריח את עצמי "לדחוף" את עצמי בקבוצה מסויימת, הייתי נוטה לזרם "הכיפה השחורה הסרוגה", החרד"לי  אם תרצה. ברסלב - מסיפור אישי וגם באופי שלי, איני יכול להשתייך אליו, חב"ד - חסד רבות סובבו אך לא מצאתי שם את מנוחתי ונחלתי, הסתובבתי בבני ברק, לא התאים לי. הסתובבתי בגבעת שמואל, לא התאים לי  אז החלטתי לעמוד בינהם. לקחתי את הצבע מבני ברק ואת אופן יצור הכיפה מגבעת שמואל. אולי פשוט כי אין רבים בו ואני אישית מטבעי תמיד אוהב להיות במקומות השקטים ולא מרובי אדם ואולי כי שמה מצאתי את השאיפה הגבוהה בקו הרוחני - תורני וגם בקו הגשמי, ללא התפשרות כאן או כאן. אתה צריך לשאול את עצמך , איזה אדם אתה וכך גם יהיה לך קל יותר לבחור.

לצפיה ב-'גם אני מרגיש'
גם אני מרגיש
08/09/2016 | 17:49
28
שכותב השאלה כבר כתב כאן בעבר את השאלה הזאת ממזמן..
והוא התעייף אולי באמצע.

*יש חשיבות רבה לרב תלמיד חכם אדיר שיאלף אותנו חכמה, יחד עם זאת זה לא סותר שעיקר העבודה היא עלינו, פשוט למצוא חברותא טובה ולהתחיל ללמוד (מומלץ ללמוד בבית הכנסת) את התורה הקדושה, וספרי יסוד כמו פרקי אבות, (תנסו גם את אבות דרבי נתן ומסכת דרך ארץ וכדומה) ספר המצוות לחפץ חיים/רמבם, קטעים מחובות הלבבות, כל ההלכות ששייך.
*יש משהו מקסים ואוהב אצל החרדלים, הם טובים לאנשים ולבורא עולם, אז אפשר לנסות קהילה בכיון, (ארץ ישראל זה מצווה חשובה בתורה, אז בואו לא נפתח אלרגיה למצווה הזאת)
*מאוד מומלץ לחוזר בתשובה לחפש קהילה של חוזרים בתשובה, ואני מאוד ממליץ על הקהילה של האשלגים, שהם הרב שיינברגר מעיר עתיקה בירושלים, ותלמידיו הרב אריק נווה, והרב יובל הכהן אשרוב.
ויש עוד רב ענק בחכמה, הלא הוא הרב רן רינת שליט"א.

*יש למשל שבתות של אירגון ערכים למי שמנדב להם סכום מסוים, אפשר להשתתף ולהכיר אנשים ורבנים,
הראיון הוא לצאת לקהילות של חוזרים בתשובה ולהכיר קהילות ורבנים.

כמובן אפשר להתבשם מכמה וכמה רבנים,

שוב, רב ענק בחכמה ובתורה, הוא ידע לכוון אותנו בסבכי החיים.

יש הרבה רבנים שמצטטים אמרות יפות, ומרגישים שזה לא זה, הם לא מספיק יודעים כדי לגלות לנו הכל.

למשל רב שיודע לצטט את המדרש של ; אמר בורא עולם, אין לך חביב לפני, אלא מי שעושה את תפקידו,
וכן ; כל החורש וזורע בששת ימי המעשה וכו', נעשה שותף למעשה בראשית.

דברים יסודיים שידועים לתלמידי חכמים.
לצפיה ב-'גם אני כמוך'
גם אני כמוך
23/09/2016 | 02:03
3
חזרתי בתשובה לפני 14 שנים
ומאז מחפש את הרב להיות חסיד שלו. והאמת שיש כמה.
והנה איזה יופי את מתחברת לרב שטיינזלץ אשרייך רוצי על זה בשתי ידיים.
משהו שלאחרונה נותן לי תקווה זה משהו שהרב דב זינגר מצפה שיקרה זה מעין התחברויות של קבוצות בעבודת השם.
כי לי בעיקר קשה מהחזרה בתשובה הזאת זה הבדידות. נכון אני לא בורח לטלויזיה וזה לא ממלא אותי בשקרים. מה כן מה אני כן מחכה שיקרה? בשבילי מה שהרב דב נתן תיקווה. 
הנה מאמר שלו. אולי יתן גם לך קצת תיקווה.

לצפיה ב-'מזדהה עם כל מילה שכתבת , לאן כל זה מוליך? '
מזדהה עם כל מילה שכתבת , לאן כל זה מוליך?
22/09/2016 | 01:39
2
קוראים לי אורי וחזרתי בתשובה לפני 14 שנה.
האמת לא מבין למה אבל כל כך קשה למצוא רב.
למען האמת מצאתי. באמת זכיתי הרב דב זינגר אם מישהו מכיר, מומלץ.
אבל מה? הוא לא רוצה להיות רב של אף אחד (לא בדיוק ככה, אבל בערך, ונימוקיו עמו - בגדול כל שהדור גדול יותר - מנהיגיו קטנים יותר)
הוא מדבר על מציאות שבו נהיה עובדי השם כ "חי הנושא את עצמו"
חבורות בעבודת השם. - לומדים יחד שרים יחד נפתחים יחד במפגשים שבועיים.
ואז ראיתי שהרב שמואל טל מדבר על אותו עניין (בערך)
אני בעצמי לא מבין בדיוק אבל הייתי שמח להיות חלק מדבר כזה.

אז אם יש פה כמה שבעניין אני אשמח. (אני לא איזה רב או משהו).
פשוט חוזר בתשובה שמרגיש שזו הדרך הנכונה ללכת בה (בשבילי לפחות).
בעזרת השם נוכל לקבל מהרב דב הדרכה איך לעשות זאת בצורה בונה.
הנה כמה לינקים למה שהם אומרים: 

לצפיה ב-'נומרולוגיה- פשוט ונכון?'
נומרולוגיה- פשוט ונכון?
07/09/2016 | 00:26
1
23
שלום לכולם
אני בתהליך של תשובה מזה 10 שנים, עם עליות ומורדות
מאז ומתמיד התעניינתי בכל עולם הנסתר
וכן למדתי כל מיני קורסים ביניהם נומרולוגיה שמאד משך אותי
מאחר וידוע ש"ישראל מעל המזל" רציתי לשאול מה דעתכם על התחום הזה?
אני פשוט רואה מחישובים שונים (שנה אישית לדוגמא למי שיודע מה זה) שהדברים פשוט מאד נכונים
לצורך העניין- אני נמצאת, על פי הנומרולוגיה, בשנה 9- שנה של סגירות מעגל ניתוקים וחו"ל....
שמעתי שלא מומלץ להתחיל ללמוד בשנה זו כי אם מתחילים יש סיכוי גדול לפרוש באמצע(ניתוקים וכו'.)
ואכן התחלתי תואר שני לפני חודש וחצי, והנה אני פורשת(משעמם מידי ולא יכולה לעמוד בזה)
אני תוהה איך להתייחס לכל הנושא הזה, כמובן שיש לי רב צדיק עימו אני מתייעצת שמבחינתי כל מה שהוא אומר קדוש 
הבעיה היא, שאני לא תמיד מבינה למה הוא התכוון..רק בדיעבד.. ואי אפשר ממש להתייעץ איתו על כל "פיפס"
אני מתלבטת עכשיו אם להתחיל לימודים..למרות שהלב אומר שלא כרגע..
כל פעם רואה כמה שהנומרולוגיה מדהימה אותי מחדש..אבל כמובן שיש להתייחס בראייה של יראת שמיים (לפי דעתי)
מה אתם חושבים?
לצפיה ב-'אם את רואה שזה עובד'
אם את רואה שזה עובד
07/09/2016 | 12:57
17
אז אל תתחילי כעת לימודים.

נראה שתפסיקי לצפות בשיטה הזאת, זה עשוי לבלבל, כדי להצליח אין צורך לפנות לזה !

את בודקת לפי התנאים בשטח, וככה את לא אמורה להכשל
לצפיה ב-'איך חוזרים בתשובה?'
איך חוזרים בתשובה?
05/09/2016 | 17:56
1
38
איך חוזרים בתשובה?איך עושים תיקון כללי?
לצפיה ב-'לומדים תורה ומקיימים מצוות'
לומדים תורה ומקיימים מצוות
07/09/2016 | 12:16
23
ואז מגיעים להתעלות שיש כוח לסור מהרע ולתקן את התכונות הרעות שלנו.

חשוב מאוד להיות צמוד לרב או מדריך/ה שידריך אותך.

חשוב מאוד להשתתף בסדנא להכרת היהדות, כדי להווכח שהתורה אמת, וכדי להבין ריגשית שהתורה היא מתאימה לנו, מומלץ ליצור קשר עם אירגון ערכים, הם יעזרו לך להתחזק ולהתעלות.

בהצלחה !
לצפיה ב-'רבי מאיר בעל הנס'
רבי מאיר בעל הנס
30/08/2016 | 10:06
2
50
אני קורא את הספר הנשמה התלמודית של אלי ויזל ויש לי מספר שאלות שאולי כאן בפורום יכולים לענות...(יתכן ולא הבנתי את הדברים שקראתי ולכן כותב כאן אולי מישהוא יודע).
1. לגבי הציון - רשום בפרק על רבי מאיר וברוריה אשתו שרבי מאיר לא שב לביתו ומת בניכר באסיה (כנראה באסיה הקטנה) וביקש שיקברו אותו על חוף הים כדי שהגלים השוטפים גם את חופי ארץ הקודש ילחכו את קברו. אין יודעים היכן קברו, אך יודעים שהוא בנכר".
מצד שני, ידוע לי שהציון שלו כיום נמצא בטבריה, הדברים לא מסתדרים לי...

2. לגבי הסיפור עם ברוריה אשתו, קראתי בספר על גרסה שטוענת על סוף טראגי שהתאבדה לאחר שאחד מתלמידיו חיזר אחריה ומאמציו זכו להצלחה. כתוב שיש גרסה שטוענת שהוא שכנע את אחד מתלמידיו לפתותה לאחר מחלוקת בנושא "נשים דעתן קלה עליהן". האם הדבר נכון ? והאמת, שלפי שקראתי זה לא מסתדר לי עם דרכם של צדיקים ): אשמח אם תוכלו לסדר לי את הדברים, יתכן ולא הבנתי נכונה את מה שקראתי ועל כך מתנצל מראש.

לצפיה ב-'אלי ויזל הוא אנטיגוניסט לעניני יהדות. זה ההסבר'
אלי ויזל הוא אנטיגוניסט לעניני יהדות. זה ההסבר
01/09/2016 | 00:32
17
לצפיה ב-'יעזור לך אם נוסיף'
יעזור לך אם נוסיף
01/09/2016 | 14:00
22
סברות משלנו ?...

תצטרך לבדוק ולחפש בכתבי הקודש.

יש תוכנות חיפוש במאגרי ספרים במחשב
לצפיה ב-'?'
?
01/09/2016 | 13:16
1
36
השם, בוא נדבר דוגרי רגע..מה? מה אתה רוצה ממני? באמת שאני לא מבינה..מתייעצת ומרגישה, שוב, שהתשובות הם בתוך תוכי וכל השאר זו השראה והכוונה
אני לא יודעת מה יוליד יום 
אבל אני יודעת מה אני רוצה שהוא יוליד: אותי החדשה
אני רוצה לצאת מהבית כבר..(דייייייייי! לא יכולה יותר) מדרשה נמצאת באותו סדר עדיפויות של דירת שותפות, עם כל הכבוד להתקרבות שלי אליך הקב"ה...
משעמם לי בלימודים אבל אני כן רוצה לרכוש מקצוע (וכן גם תואר שני..)
אני יושבת לי כאן בספריה של האוניבר(סיוט)ה ומתלבטת אם להכנס להרצאות....
אין לי יישוב דעת מספיק להמשיך ללמוד ולהשקיע בכך אבל..אני יודעת שאני כן רוצה בזה
אני רוצה עצמאות!!!!!!!!!!!!!! הלפפפפ!
לצפיה ב-'אל'
אל
01/09/2016 | 13:56
20
תלמדי מקצוע שמשעמם לך
שלא תבכי שמשעמם לך.

בוחרים מקצוע אחרי הרבה שיקול דעת.

בהצלחה !
לצפיה ב-'חב"ד'
חב"ד
30/08/2016 | 08:33
1
41
אולי אולי מישהוא יודע אם יש לחב"ד סיורים מאורגנים לציונים של קברי צדיקים בהאדגיטש, אומן, ציון הרבי מלובאביטש ?
משהו שהוא מטעם חב"ד ? היכן אפשר לחפש / להתעדכן ?
דרך גוגל לא ככ מצאתי..

תודה
לצפיה ב-'צעירי חב"ד.'
צעירי חב"ד.
30/08/2016 | 21:22
34
בעזהי"ת

אני בטוח שבשיחה טלפונית איתם, תקבל את המענה הטוב ביותר לנושא:
לצפיה ב-'מרגישה רע '
מרגישה רע
28/08/2016 | 23:51
2
53
מרגישה אשמה..שכל המשפחה שלי סובלת בגללי
למרות שאני גם סבלתי מסיבות כאלה ואחרות שקשורות אליהם, אני ממש לא הייתי רוצה (במחשבה שסיכמתי עם עצמי היום) שהם יסבלו כמו שאני סבלתי או אפילו חצי מזה..ממש לא(!!!)
היום ראיתי את אחת מבנות המשפחה וממש ראיתי עצבות בעיניים שלה, נקרע לי הלב..די!!! בע"ה שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר
לצפיה ב-'הסבל שלך, שלך, שלהם, שלהם.'
הסבל שלך, שלך, שלהם, שלהם.
29/08/2016 | 23:06
44
תשובה כפולה כי לא הייתה ברורה כוונתך. בכיוון אחד, אין לנו דעת רוחנית כזאת לראות את המהלכים ולהבין כי סבל פלוני מאלמוני וסבל אלמוני מפלוני וכל עוד אין לנו את הדעת הזאת, אל לנו להניח הנחות שלרוב הן מוטעות. בכיוון שני, אם כוונתך היא לסבל בעיניים טבעיות שהם סובלים בגללך משום שאת חלילה מכעיסה אותם, מדברת ומרימה קולך שלא כהוגן כלפיהם וכד' אז כל שעלייך לעשות הוא לשנות התנהגותך ובמידת הצורך, להתנצל. בני משפחה, קל לנו לחטוא בהתנהגות שלנו כלפיהם יותר משאר בני האדם וזאת משום "המובנות מאליה" שלהם בעינינו אך כגודל הקלות לפגוע, גודל הקלות לפייס ולרצות, ברוב העולם. כך גם עם הורינו  וזו הסיבה שהתורה כל כך החמירה איתנו בהם, שלא נראה בהם כמובנים מאליהם ויהיו בעינינו כחגבים.
לצפיה ב-'אשרייך'
אשרייך
01/09/2016 | 14:01
11
נשמע שאת עולה ומתעלה
לצפיה ב-'למידה בשבת- דברי חול'
למידה בשבת- דברי חול
27/08/2016 | 21:30
3
37
היי לכולם
אני לומדת לתואר שני במשפטים ויש לנו (ברמת העקרון) לא מעט חומר לקרוא
יש לי המון זמן פנוי בשבת ובאמת חשבתי לשבת ולקרוא
רציתי לשאול האם זה מותר ללמוד את החומר הזה בשבת, מאחר וזה דברי חול ולא קודש? רק קריאה כמובן בלי כתיבה
אשמח לתשובות 
תודה :)
לצפיה ב-'מוקצה מדין "שטרי הדיוטות".'
מוקצה מדין "שטרי הדיוטות".
28/08/2016 | 19:42
26
ומשמירת קדושת השבת והפניית הזמן הפנוי להקניית פינה נוספת בגלובוס היהודי הענק אל הנשמה - רק מרויחים.
לצפיה ב-'יש מתירים.'
יש מתירים.
28/08/2016 | 20:20
45
ובשעת הדחק ניתן להקל.
הכותב מעליי הביא את המושג "שטרי הדיוטות" אך שכח לציין שזאת מחלוקת ויש שסברו שספרות חול אינה בגדר של שטרי הדיוטות.
ודאי שראוי למלא את השבת בדברי קודש בלבד אך יש קולא בדבר, דעת הרשב"א.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
29/08/2016 | 11:05
26
ילקוט יוסף סימן שז סעיף כט:
"אין ללמוד בשבת אלא בדברי תורה, שלא ניתנו שבתות וימים טובים לישראל אלא לעסוק בתורה. ואפילו בספרי חכמות כגון ספרי רפואה אסור, ומיהו אם הרופא צריך לעיין בספרי הרפואה לצורך היום רשאי לעשות כן. וכן תלמיד המתמחה לרפואה, ועומד למבחן על זה אחר השבת, והזמן דוחק, רשאי לסמוך על דעת הרמב"ן והרשב"א שמתירים לעיין בספרי חכמות בשבת...".

אז מי שיש לו דוחק וצריך ללמוד חוכמות בשבת רשאי לסמוך על דעת הרמב"ן והרשב"א. אבל אני לא יודע אם מותר ללמוד משפטים, כי יש שם דינים של גויים.
יש בדיחה על אחד שהיה הולך לישון במשך כל יום הכיפורים. כשנפטר הגיע לגן עדן, והכניסו אותו לחדר עם מיטה, לקבל את שכרו.
לצפיה ב-'הבלוגים התורניים הכי חזקים ברשת נבואות ועוד..'
הבלוגים התורניים הכי חזקים ברשת נבואות ועוד..
25/08/2016 | 20:58
43
הריאשון דברי תורה מהממים + נבואות מידי פעם והפעם עידכון חם על נבואה מסוימת
השני בלוג אדיר שבאדירים של צדקת הדור
השלישי בלוג תפילות נטו תפילות מהתורות של הבלוג הריאשון תפילות חשובות ביותר במיגוון נושאים בלוג חדש
לריאשון יש 4000 אלף צפיות בחצי שנה
לצפיה ב-'עזרה - יש לכם טלפון של שדכנים?'
עזרה - יש לכם טלפון של שדכנים?
18/08/2016 | 18:02
3
58
כמובן לבעלי תשובה...
לצפיה ב-'רשימה'
רשימה
30/08/2016 | 09:50
28
בס"ד

מקוה שמה שאתם מחפשים בקובץ הזה.
לצפיה ב-'רשימת שדכנים'
רשימת שדכנים
07/09/2016 | 09:15
20
בעיתן משפחה  היו כתבות בנושא והוקם גמח מידע שדכנים גדול. 

אפשר לשלוח אליהם מייל ולקבל רשימת שדכנים עם פילוח לפי מגזר 
חסידי/ליטאי/ספרדי/ בעלי תשובה/ פרק ב'. 

כתובת המייל 
בהצלחה!
ותעדכנו אם מצאתם משהו טוב
לצפיה ב-'איזה בעלי תשובה ?'
איזה בעלי תשובה ?
09/09/2016 | 18:17
9
חרדים ? דתיים ? חרדלים ?
לצפיה ב-'שדכנים'
שדכנים
17/08/2016 | 21:56
44
האם אתם מכירים שדכנים לבעלי תשובה?
לצפיה ב-'משפטים מחזקים 3'
משפטים מחזקים 3
23/08/2016 | 22:50
38
בס"ד

שיהיה לכולכם יום טוב ומבורך.
לצפיה ב-'מדרשה'
מדרשה
21/08/2016 | 13:05
2
36
הי לכולם,
לאחר 10 שנים של תהליך של חזרה בתשובה, עם עליות ומורדות קשות ביותר
והרבה רצונות שלא הבאתי אותם לעולם הקדושה
החלטתי שזהו, בורא עולם, אני נכנעת לך
אני נכנעת למה שאתה באמת רוצה
ויודעים מה? אני אפילו שמחה בכך, מן שלוה כזו, התרת הספקות, השיבה הביתה
אני רוצה מאד ללכת למדרשה אבל חוששת מהתגובה של אמא שלי ומהמצב הרפואי שלה
אני אתן קצת רקע: ב6 וחצי השנים האחרונות, עברתי משבר קשה מאד שכלל רופאים פסיכיאטרים וכדורים אותם אני נוטלת עד היום
אמא שלי היא אישה דעתנית מאד וגם דאגנית מאד בכל הקשור אליי במיוחד (אני בת יחידה והיא אם חד-הורית, מה שאומר- שאני ממש כל עולמה)
הגעתי לגיל 25 ואני די רוצה ליישר קו בנושא היהדות ולהכין את עצמי להקמת בית יהודי כשר, בית של תורה וטהרה
אני מחפשת מדרשה שבה אמצא עניין, הדרכה בנושא טהרת הבית, כשרות, השקפה ועוד ...כל זה מפי רבניות שאני באמת אעריך, כדוגמת הרבנית ימימה מזרחי
יש לציין שאני בגדול מתחברת לרוב הזרמים של החוזרים בתשובה: ליטאי, חסידי (ברסלב וחב"ד) וקצת בני עקיבא (אבל זהו...! חח..הייתי שם בתור חילונית וכשהתחלתי להתחזק אבל אני כבר לא במקום הזה יותר)
אני לא רוצה אפילו לחשוב על התגובה של אמא שלי אם אגיד לה שאני רוצה ללכת למדרשה....מה גם שהיא כבר מבוגרת ואני מרגישה שכל המצב הבריאותי שלה מתגדרדר ככל שהמצב הרוחני שלי מתעלה (רק לאחרונה: גרביונים, חצאיות ארוכות, כשרויות מהודרות..)
מה אני עושה? אני יודעת שזה הדבר הנכון לעשות אבל... וואלה יש פה חיי אדם, אני מפחדת ממנה וגם עליה ועל המצב שלה (אבל יותר על שלי בוא נודה על האמת..)
אני רוצה לעשות את הדבר   ה נ כ ו ן  !
השם תעזור לי!! 
אשמח לעצותיכם 

לצפיה ב-'תתיעצי עם מעיין'
תתיעצי עם מעיין
21/08/2016 | 18:06
22
היא מעבירה סבב מידרשיות ומתמצאת בתחום.

היא כתבה: "רוצה הכוונה וסבב מדרשות כדי שתוכלי לבחור מתוך שיקול דעת?
צרי קשר עם מעיין:
mayan@htv.co.il
0583216440 "  https://plus.google.com/+%D7%90%D7%99%D7%9F%D7%99%...

המון המון בהצלחה 
לצפיה ב-'כתוב במדרש'
כתוב במדרש
23/08/2016 | 11:01
19
שמי שמכבד הורים זוכה להצלחה כאן בעולם הזה.

חשוב שתתייעצי עם אישה חכמה - איך לשפר את התקשורת עם אמא.

באירגון ערכים ישמחו לעזור לך בנושא, ובמציאת מדרשה, וכל מה שאת זקוקה בתהליך התשובה, וכן באירגון צוהר של חסידי בעלז.

בעיקרון, את יכולה ללמוד במקום קרוב, או במקום שיתנו לך לצאת הביתה לישון, או לצאת בשבתות, או שתלמדי שמה כמה שעות ותחזרי הביתה, גם בשבילך עדיף את השקט הזה, מאשר הששון והשמחה בפנימיה, עם כמה בנות בחדר אחד וכו'

(כמובן, אל תספרי לאף אחד מה שעברת, ושאת לוקחת כדורים, זה לא כבוד גדול, לא פעם הרופאים נותנים כדורים למניעה, זה אמנם מאוד נחוץ לך, זה לא אומר שאת חולה או בהפרעה, יתכן שאת אמורה יותר לחיות ברוגע..)

בהצלחה !
לצפיה ב-'שאלות לגבי המשך הדרך'
שאלות לגבי המשך הדרך
22/08/2016 | 14:47
2
47
בגדים לא צנועים- שמעתי שאפשר למסור, בתנאי שיש מצב לחשוב שאולי ילבשו אותם עם כיסוי כלשהוא ("יגיירו" את הבגדים) חולצת בסיס/שרוולון וכו'..
יש לי כל מיני בגדים שהעפתי לאחרונה, חלקם באמת בגבול הדק הזה שבין יש-מצב -להיות -צנוע לבין  צמוד ולא צנוע..אז, אני מתלבטת: לזרוק/למסור?
בנוסף, שאלה הלכתית- האם מותר למרוח קרם/מסיכה על הפנים בשבת?
ואיך אתם מצחצחים שיניים בשבת? זה באמת מסקרן אותי... יש כמה דעות בנושא
תודה לכם חברים
לצפיה ב-'צחצוח שיניים עם מברשת ומשחה'
צחצוח שיניים עם מברשת ומשחה
22/08/2016 | 17:51
30
יש בזה חששות לאיסורים כגון סוחט, ממרח, חובל, נולד, רפואה בשבת, עובדין דחול.
אני מצחצח עם מברשת ומי פה, לפי מה שכתוב בסימן שכו בילקוט יוסף. כתוב "מי שאם ימנע מצחצוח שיניים בשבת יצטער מסיבת ריח הפה וכיו"ב, מותר לו לצחצח את שיניו בשבת אפילו על ידי מברשת. ובלבד שהוא רגיל בזה באופן שאין הדבר ברור שעל ידי  השפשוף יצא דם מהחניכים. ואף מי שנוהג איסור ברחיצת הסבון בשבת, במשחת שינים יש להקל. ואולם עדיף יותר להשתמש בשבת במשחת שינים נוזלית [מי פה], וכן נכון להחמיר לייחד מברשת שינים לשבת, כדי להינצל מחשש עובדין דחול. ויזהר שלא לרחוץ את המברשת אחר השימוש, מצד הכנה משבת ליום חול. אלא אם כן יש בדעתו להשתמש בה עוד באותה שבת. ומכל מקום היכול להמנע לגמרי משימוש במשחת שיניים בשבת, ולא יגרם לו מכך צער, טוב לו שיחמיר וישאר בשב ואל תעשה."
לצפיה ב-'את יכולה למסור'
את יכולה למסור
23/08/2016 | 10:47
21
את הבגדים לתופרת שיש לה יראת שמיים, שתקח את הבגדים לצורך תיקונים.
אשרייך

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ