לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'פרשת השבוע מפי רבנים מובחרים - סרטונים שכדאי לשמוע פרשת ויצא'
פרשת השבוע מפי רבנים מובחרים - סרטונים שכדאי לשמוע פרשת ויצא
06/12/2016 | 12:33
4
פרשת השבוע מפי רבנים מובחרים על פרשת השבוע, פרשת ויצא:

פרשת ויצא מפי הרב בן ציון מוצפי

פרשת ויצא מפי הרב יוסף שני

פרשת ויצא - שיעור ביזדים מפי הרב יצחק יוסף

פרשת ויצא מפי הרב מאיר אליהו

פרשת השבוע ויצא מפי הרב יהוידע גדסי שליט"א

פרשת ויצא - להודות ולהלל הרב רפאל כהן שליט"א

פרשת ויצא - שיעור מוסר מפי הרב אסף נחום

פרשת ויצא - צדיק בעיר, חלום יעקב, ברכת ה' ליעקב, שער השמיים וזמני קריאת שמע מפי הרב יוסף מזרחי

פרשת ויצא הרב שלמה לוינשטיין

פרשת ויצא הרב ברוך רוזנבלום

להרצאות רבנים נוספים בנושאים שונים הצטרפו לערוץ יהודי: https://www.youtube.com/channel/UCQxoJv4CyfUb9fAX8jQmbSQ
לצפיה ב-'סליחה על הבורות - 3 שאלות'
סליחה על הבורות - 3 שאלות
03/12/2016 | 22:54
5
25
1. לסבתי יהיה עוד 10 ימים יום שנה לפטירה. מה מומלץ לעשות לפי ההלכה לעילוי נשמתה ? לימוד / תרומה וכיוב'. אודה להנחיתכם.
2. סליחה על הבורות לענין פלטת שבת...נדרש לכסות אותה בנייר אלומיניום ? וכשמחממים (הכוונה כאשר מוציאים מהמקרר אוכל מבושל קר) לחמם בנוסף לכלי איתו מחממים את האוכל על סיר נוסף או צלחת הפוכה ? אשמח להנחיתכם מה צריך לעשות לפי הלכה.
3. קראתי בספר שהבעל שם טוב בירך צדיק בברכת הכהנים. הבעש"ט היה כהן ? או שאפשר לברך בברכה זאת גם אם לא כהנים ? אודה אם תוכלו להסביר.

תודה רבה מראש

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/12/2016 | 18:14
12
ראשית כל - לעולם אל תתנצל על חוסר ידע, ריבונו של עולם ברא אותנו חסרי ידע, משום שכך רצה שנתחיל את תפקידנו בעולמו.
אנו מתחילים מאפס ומתקדמים.
ומכאן גם התשובה לשאלה הראשונה שלך - כל דבר שמוסיף תורה וקדושה? ומעשים טובים בעולם - מועיל לנשמת הנפטר, ביום הפטירה נהוג להוסיף במעשים טובים ובלימוד, הלימוד הוא בכל דבר שאתה מבין מה את לומד, כשבגדול ההמלצה היא ללמוד משניות ותהילים.
ועל זה נאמר 'אחד המרבה ואחד הממעיט -ובלבד שיכוון ליבו לשמיים'.

לגבי הפלטה - זה מאוד תלוי כמו מי אתה פוסק (אשכנזי/ספרדי/הרב אליהו/הרב עובדיה וכו).
בגלל שהפלטה זה המצאה של הדור האחרון יחסית, יש כמה גישות איך להתייחס אליה, וזה מעבר למחלוקות אחרות בהלכות בישול.
בגדול סיר אם אוכל יבש או קצת רוטב אפשר לשים על הפלטה ישירות (אם האוכל מבושל כמובן)
סיר עם מרק וכדומה (אוכל נוזלי) לא מניחים ישירות על הפלטה בשבת, רק בתנאים מאוד מסויימים.

אם יש לך שאלות ספציפיות -מוזמן לשאול אותי בווצאפ/הודעה 0508109575

לגבי הסיפור - לא מכיר אותו, ברכת כהנים זה כמה פסוקים שהכהנים מצווים לברך את עם ישראל.
לא מכיר את הסיפור - אז לא יודע מה הבעשט עשה, אבל הוא לא היה כהן.

יום נפלא
חיים
לצפיה ב-'תודה רבה ועוד שאלה'
תודה רבה ועוד שאלה
05/12/2016 | 08:11
3
14
קראתי בפרוש לתורה על נושא "השהיית הקינים" ועל פגם שיכול להיווצר מתוך יחס לא נכון לעבודת הכהונה. מישהוא יכול להסביר מה זה  "השהיית הקינים". לא ממש ידוע לי (כנראה לא מכיר את הנושא)

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
05/12/2016 | 13:58
2
15
קינים - השם שחז"ל נתנו לקרבן שאישה יולדת צריכה להקריב לאחר הלידה.

מקור השם הוא מכך שהיא צריכה להביא שני ציפורים.

אבל אין חובה להביא את הקרבן מיד לאחר הלידה, אלא מתי שהאישה תגיע לבית המקדש, אפילו לאחר כמה שנים.
כנראה שזה מקור הביטוי 'השהיית קינים'.

שוב - הסבר מדוייק למה שקראת אני לא יכול להביא, אלא אם תשלח לי את הקטע.

יום נפלא
חיים
לצפיה ב-'תודה רבה (: עזרת לי מאד !'
תודה רבה (: עזרת לי מאד !
05/12/2016 | 18:51
9
לצפיה ב-'כל אדם יכול לברך'
כל אדם יכול לברך
06/12/2016 | 10:18
10
לזולת ; ברכת כהנים.

אין חובה לשים נייר כסף על הפלטה, יש ששמים נייר כסף כדי שהפלטה לא תתלכלך, ויש שמהדרים לשים נייר כסף, היות ויש בזה הידור הלכתי
לצפיה ב-'פרשת השבוע מפי רבנים נבחרים - כדאי לשמוע הכל על פרשת תולדות'
פרשת השבוע מפי רבנים נבחרים - כדאי לשמוע הכל על פרשת תולדות
01/12/2016 | 15:15
1
10
לצפיה ב-' ישר כוח!'
ישר כוח!
04/12/2016 | 09:55
4
לצפיה ב-'בשעה טובה (!)'
בשעה טובה (!)
30/11/2016 | 21:07
4
40
לא, אני עדיין לא מתחתנת חחח :)
אבל ב"ה החלטתי ללכת למדרשה ב1.1.2017 בע"ה!!
(*אגב, אני עד עכשיו לא סגורה מאה אחוז על זה, עקב התנגדות כללית שלהם לרעיון של טיסות לאומן וכו'....אבל חשבתי שזה יהיה חכם ללמוד קודם בצורה "ליטאית קרה" את כל ההלכות, השקפה וכו'..ואז אי"ה לעבור ללימוד חסידות)
שמה של המדרשה הוא עטרת, בשכונת רמת שלמה
אשמח לקבל מכם עצות וטיפים או כל רעיון שיכול לסייע לי להשתלב תקינה בירושלים ובמסגרת המדרשה
אשמח לשמוע על:
1.מקומות מומלצים לעבוד בהם כמטפלת/בייביסיטר/מורה פרטית בשעות הפנויות
2. חנויות בגדים מומלצות וזולות לציבור החרדי 
3. רופאים ועדיף רופאות- (שלא נצטרך אבל למקרה ש..) מומלצות של קופ"ח מכבי
4. בנק מומלץ (כרגע בפועלים אבל אולי אשנה)
ו..שיהיה רק ב"הצלחה...
תודה לכם!
לצפיה ב-'יפה מאד!!! '
יפה מאד!!!
30/11/2016 | 23:21
23
האמת שלי אין מה להציע בנוגע לדברים ששאלת עליהם, אבל בכל אופן- אאחל לך המון בהצלחה בדרך החדשה שלך! ובע"ה גם חתונה תגיע כשתהיי מוכנה לכך
לצפיה ב-'בנק מומלץ'
בנק מומלץ
01/12/2016 | 13:59
18
בנק איגוד בצומת שמגר ירמיהו.
בגדול יש ביקוש גדול לבייביסיטר, אלא שלא משלמים יותר מדי..
בחרת לך מקום מדהים, עם נוף חבל על הזמן, אני מכיר את הנוף מרחוב סדיגורא..
זה איזור מפותח.
בהצלחה !
לצפיה ב-'הסופרמרקט הכי זול'
הסופרמרקט הכי זול
01/12/2016 | 14:11
20
זה "שערי רווחה"
ממול לרחוב ירמיהו 60.
ברוכה הבאה
לצפיה ב-'הרבניות והבנות בעטרת יעזרו לך'
הרבניות והבנות בעטרת יעזרו לך
06/12/2016 | 21:04
6
וגם אני.

תשי שם שבת ותבהני קודם כל מהאוירה. אני אישית ממש ממליץ!!!
לצפיה ב-'שידוכים למתחזקים ובעלי תשובה'
שידוכים למתחזקים ובעלי תשובה
28/11/2016 | 14:13
29
ב"ה

אשמח לנסות ולשדך לשם שמיים.
בברכה,  ליאת-הודיה

לצפיה ב-'הישיבה שנשרפה בחיפה - בקשת עזרה'
הישיבה שנשרפה בחיפה - בקשת עזרה
28/11/2016 | 02:47
1
53
הישיבה היא מאותו מקור שעמותת אחוה וחסד מקבלת עזרה וממנה מקבלות חיים הרבה משפחות מקלטים וארגונים אחרים
בבקשה לשתף, חשוב יותר מהפרויקט שלי במימונה, חשוב לתת כל סכום אפשרי ולשתף
במיוחד כשמדובר בפרויקט קשיח ואשר נתנו יגיע ליעד המבוקש רק אם כל הסכום יושקע בפרויקט
כל אחד מעשרה שקלים ועד בכלל
בבקשה שתפו בפרופיל, בקבוצות , במייל וברשתות
מי שניסו לשרוף האהבה והגאווה שלנו בקיומנו כאן ינצחם
תודה
אסתיה
לצפיה ב-'עצוב לשמוע.'
עצוב לשמוע.
28/11/2016 | 09:27
36
 "מה-נאוו על-ההרים רגלי מבשר, משמיע שלום מבשר טוב- משמיע ישועה; אומר לציון, מלך אלוהייך.  קול צופייך נשאו קול, יחדיו ירננו: כי עין בעין יראו בשוב ה' ציון."
"כי אתה ה' באש הצתה ובאש אתה עתיד לבנותה. ככתוב: ואני אהיה לה נאם ה' חומת אש סביב ולכבוד אהיה בתוכה."

זכיתי להכיר מהמפעל היקר שלכם וחלקתם לי הרבה כבוד כאורח בעבר ומקווה שכמות התומכים בכם תתרחב ותתרחב. 
לצפיה ב-' הרצאה מצילת חיים על זוגיות ואהבה מפי הרב פנגר - מצחיק ביותר'
הרצאה מצילת חיים על זוגיות ואהבה מפי הרב פנגר - מצחיק ביותר
27/11/2016 | 19:14
14
לצפיה ב-'עשיתי זאת (כמעט)'
עשיתי זאת (כמעט)
25/11/2016 | 11:14
6
46
החלק הכי קשה מאחוריי,
אמרתי, הכנתי את השטח בזמן שהכי לא חשבתי 
או תכננתי אותו
אמרתי לאמא שלי שבינואר אני נוסעת למדרשה
בירושלים
תירצתי את כל שאר התוכניות שתכננתי עד היום
כ"הכנה" ותחבולה שעשיתי לה על מנת להכין אותה למה שאני באמת רוצה (=מדרשה)
"את עושה לי דופק"
"אין לך שיקול דעת"
"אם את רוצה לראות שחטפתי התקף לב..."
"יעשו אותך כמו נטורי קרתא"
אני קצת מפחדת שאולי היא באמת תידרדר במצב הנפשי שלה (העגום גם ככה, לא מטופל ולא במודע בכלל)
אומרים שהבא להיטהר מסייעין בידו,
אז ה'- אני סומכת עליך. הולכת על זה בכל הכח ולא משנה מה.
שום דבר לא יעצור אותי בדרך
אני מקוה שכולם יישארו בראים ושמחים, במהלך ותוך כדי התהליך
אין זמן!!!!!!!!זה עכשיו.
לצפיה ב-'יישר כח, גבורה גדולה מאד מה שעשית!'
יישר כח, גבורה גדולה מאד מה שעשית!
25/11/2016 | 11:59
2
26
ומה שחשוב, שלא תתני לתגובות של אמך לבלבל אותך. זה נכון אמנם שאת חייבת לכבד את אמך, אך אין משמעותה של מצווה זה שאת חייבת כביכול לשמוע בקולה במה שנוגע להתפתחות האישית והרוחנית שלך, וההפך הוא הנכון: בעניינים שנוגעים לחייך האישיים אין לך שום חיוב לשמוע בקול ההורים. את בחרת בדבר גדול מאד, את רוצה ללמוד ולהתחזק יותר בתורה ומצוות. וזו בחירה של אמך כיצד להתייחס למצווה שאת עושה.

אגב לא כ"כ הבנתי את המשפט הבא של אמך: "יעשו אותך כמו נטורי קרתא". מבחינה הגיונית, אם את לומדת בתוך קהילה עם דרך שונה מדרכם של נטורי קרתא, אך בדיוק יעשו אותך כמוהם?
(וכל זה כמובן בהתעלם מכך שלדעתי אין שום פסול במי שרוצה להשתייך לנטורי קרתא)

חזקי ואמצי
לצפיה ב-'אבל'
אבל
25/11/2016 | 12:06
1
20
אני עדיין מפחדת :(:(
לצפיה ב-'כמובן שזה טוב מאד'
כמובן שזה טוב מאד
25/11/2016 | 12:19
22
שאת מפחדת ושאת דואגת לאמך. זה חלק חשוב במצוות כיבוד הורים. ולכן עליך להתאמץ ולעשות כמיטב יכולתך בשביל להרגיע את הדאגות והחששות של אמך, ולגרום לה נחת רוח. השתדלי לצמצם כמה שאפשר את הקונפליקט שבין הבחירה שלך ובין התחושות של אמך. נסי אולי גם להראות לה כמה שהתורה תורמת לבניית האישיות שלך בדברים שגם בעיניה הם חיוביים. וכך אולי תצליחי מעט לרכך את עמדתה, ובכך גם תזכי לקיים מצוות קידוש ה'!

המון בהצלחה!!!
לצפיה ב-'נבהלתי'
נבהלתי
27/11/2016 | 16:40
18
בס"ד

שמחתי לראות שהצלחת לאסוף את הכוחות להניח הכל בצד ולהכריז בקול רם שאת הולכת למדרשה.

שמחתי שאת מרגישה שלמה עם זה למרות כל הקשיים שבדרך.

אבל נבהלתי ממשהו אחד.
כשכתבת על מצבה הנפשי של אמא
עצרתי ושאלתי את עצמי:
אין ספק שללכת למדרשה זה מעלה גדולה מאוד, שיכולה לבנות אותנו בצורה לא רגילה.
אבל
האם זה רצון ה' ממני עכשיו?
בית המקדש נחרב - כך אומר המדרש - 'על שהעמידו דבריהם על דברי תורה'.
כשהיה צריך לעצור ולחשוב מה רצון ה' ממני - הם המשיכו להיאחז בהלכה הפשוטה.

כי ההלכה הרחבה יותר היא שאנו צריכים לתקן עולם במלכות שדי, ופיקוח נפש זה רגעים שבהם אנחנו שוברים את כל המוסכמות ו'מניחים את השו"ע בצד'.

וכך תבע מרדכי מאסתר 'אם החרש תחרישי בעת הזאת רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר' - עכשיו הזמן לסטות מהדרך האידאלית - וכך ייעשה רצון ה' בצורה שלמה יותר.

אני לא יודע מה מצבה של אמך
אין לי שום דרך לנחש מה יקרה לה בעקבות הצעד שלך.

אני כן חושב שאת צריכה לתת למצבה יותר משקל בשיקולים שלך (לפחות יותר ממה ששיתפת אותנו) - אולי להתייעץ עם רב/רבנית שאת יכולה לשתף בכל פרטי המצב.

אולי להשקיע יותר במה שהצעתי בהודעה קודמת -
תלכי לביקורים קצרים במדרשה, תחזרי הביתה שמחה ומוארת, מלאה באנרגיות, מסייעת לאמא פי אלף ממה שעשית עד עכשיו.
תשארי בבית שבוע שבועיים, ותצאי שוב למדרשה ליום יומיים. ותחזרי הביתה כנ"ל.
אם תעשי זאת כמה פעמים - היא תרצה שתלכי למדרשה, היא תשאל אותך מתי את הולכת פעם הבאה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תראי לאמא'
תראי לאמא
28/11/2016 | 13:11
12
שאת מבינה אותה
לצפיה ב-'מחזק את ידך!!'
מחזק את ידך!!
06/12/2016 | 21:06
6
ישר כח גדול.

גבורה אמיתית!!
לצפיה ב-'עזרה:)'
עזרה:)
26/11/2016 | 19:08
1
36
היי שמי אברהם בשמי המלא מאיזור המרכז בן 26 אומנם אני לא חוזר בתשובה באופן רשמי כי גדלתי בבית דתי (לא חרדי) אבל מי לא צריך לחזור בתשובה:) אני סטודנט שלומד לתואר בערבים ואני מעונין להיכנס למסגרת ישיבתית או משהו בדומה  בבקרים ההגדרה פחות חשובה לי
אם תוכלו לסייע לי אשמח מאוד:) שבוע טוב לכולם!
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
27/11/2016 | 09:56
21
למיטב ידיעתי בכל ישיבה ישמחו לקבל אותך אפילו אם זה רק לבוקר.

יש ישיבות הסדר בתל אביב בפ"ת בחולון בר"ג בראשל"צ. יש גם מקומות ברעננה.
תגיד לי (אפשר גם בפרטי):מה הכי מתאים לך ואני אביא לך טלפון של מישהו לדבר איתו שם.

חיים
לצפיה ב-'המכתב (שכן) נכתב'
המכתב (שכן) נכתב
23/11/2016 | 21:56
1
36
לבורא עולם היקר
אני מודה לך על כל הקשיים
וקצת נלחצת להודות שוואלה, אני מרגישה שזה קידם אותי
כאילו שאני קצת קוצרת את הפירות של הקושי הזה
אין לי מושג מאיפה אני שואבת את הכח להמשיך ולהתקדם, ALL BY MYSELF
אבל..יודעת, שהמשפט הזה בכלל אינו נכון
כי אתה עמדי
אמר רבי יצחק: יצרו של אדם מתגבר עליו בכל יום, שנאמר: 'רק רע כל היום'. אמר רבי שמעון בן לקיש: יצרו של אדם מתגבר עליו בכל יום ומבקש להמיתו, שנאמר: 'צופה רשע לצדיק ומבקש להמיתו'. ואלמלא הקב"ה שעוזר לו - אינו יכול לו, שנאמר: 'ה' לא יעזבנו בידו'". (סוכה נב ע"א-ע"ב)
תודה השם..תודה שאתה לא עוזב אותי
והכי תודה שאני זוכה לראות ולהרגיש את זה, בצורה ממשית אך בלתי נראית, קצת כמו שמרגישים:קור, חום, רוח, גשם, שמש..
תודה על הזיכוך לו אני זוכה, עם כל הקושי (עד מתי אבל?) שבדבר
בזמן האחרון אני למדה מהי ערכה של דרך קשה וכל הטוב האמיתי והנצחי הצפון בסופה..והחידוש- גם במהלכה*
פעם, בתחילת התשובה, כשאחת הרבניות ברכה אותי (ואת כל מי שהיה למעשה וגם את עצמה חשוב לציין) "שנזכה לחזור בתשובה שלמה"..אתה יודע מה? לא הייתי עונה "אמן" על הברכה הזו
אפשר לראות כמה תמימות ואמונה פשוטה יש בדבר, שכן ראיתי וידעתי מהו ערכו של עניית "אמן"
אבל עדיין- לא הייתי מוכנה לראות את עצמי בלבוש דוסי, שאולי גם קצת היום, נראה לי כל כך לא עדכני
אבל מי אמר שבכל דבר, צריך וטוב "להתעדכן"? 
עם ישראל נועד להיות אור לגויים, בכל ההוויה הפנימית שלו ואור התורה. מי ייתן ונזכה להיות אור לגויים- גם באופנה יהודית כשרה
אני שואלת את עצמי, האם היום, אחרי הדרך שעברתי (ושיש עוד מלא לעבור כמובן יום יום) אני עדיין חושבת שלבוש כמו שהולך ברחוב הישראלי/גויי (ברחוב הרגיל נו- הבנתם למה אני מתכוונת), הוא עדיין הוא בגדר ה"נורמלי" וכל דבר מעבר לזה נחשב להחמרה/סטיה/התחסדות...כן, פעם חשבתי כך. 
אני שואלת את עצמי כי עדיין לא גיבשתי עמדה סופית. אני מרשה לעצמי להודות ביני לבין עצמי כי הרבה פעמים (לא בכולם אבל) כשאני רואה מישהי לבושה בצורה דוסית למהדרין - ואיך הן תמיד בחום/קור/גשם/שלג- כל כך מתוקתקות בנעלי סירה שלהן?? 
טוב המשפט הקודם לא הלך לי כל כך, בעצם מה שרציתי להגיד זה שהרבה פעמים הלבוש הזה משרה סוג של אור על הפנים של האישה/נערה. כך אני מוצאת אצל רבות מהן.
זה מן אור כזה, לא מוסבר...אני רוצה לזכות לו. 
יש הרבה קשיים בדרך..מבחינתי זה החום של יולי אוגוסט (ולצערי גם יוני, ספטמבר, אוקטובר....)
וגם הנושא הזה של כיסוי ראש לאישה נשואה שמעסיק אותי המון חחח....
אני רוצה לעשות רצון ה', אבל בשמחה, חיוניות....ומי יכול בכלל להבטיח למישהי שהיא מקבלת על עצמה משהו שיש לה כוחות לקיים אותו? וכל החיים? 
מצד שני- בכל שינוי או עליית מדרגה שאדם עושה יש חששות רבים והרבה פעמים לא מרגישים 100% מוכנים (מניעות/יצר הרע ואמונות כוזביות..)
אם כן, לא נותר לי אלא, לדבוק באותה תמימות של הנערה בת ה15 שהייתי, שסירבה להגיד "אמן" בכל פעם שברכו אותה לחזרה בתשובה
והיום? היום, כשיודעת מהי הכוונה מאחורי המילה,זוהי תפילתי היחידה
באהבה לבורא עולם:)
לצפיה ב-'כל התחלות קשות'
כל התחלות קשות
24/11/2016 | 13:49
17
העולם הוא שדה אימונים.

כל סיגנון ביגוד לפי ההלכה הוא מעולה, רק ש"תיהי צנועה" -אמר בורא עולם בעת בריאת האישה,
לא צמוד, לא מוזנחת, לא צעקני או בולט מדי,
שתיהי נאה - מצד אחד,
מצד שני - אישה לא אמורה למשוך ולגרות את כל הרחוב,
מה טעם יש בזה ?...
לצפיה ב-'שאלת לנשים'
שאלת לנשים
22/11/2016 | 23:46
1
35
איפה ניתן להשיג הכי קרוב לנתניה חלוקים של חרדיות? לבית וזה
ובכלל, האם יש צורך להקפיד על צניעות בכתלי ביתי אם יש רק נשים בבית?
לצפיה ב-'אני לא אשה אך'
אני לא אשה אך
07/12/2016 | 15:14
1
יש חנויות של בגדים צנועים לנשים דתיות.  יהיו שם את החלוקים שביקשת.

בחולון יש מספר חנויות שאני מכיר לבגדים לחרדיות.

מעיקר ההלכה לא חייבים להקפיד בצניעות בסביבה של בנות בלבד.
ממידת חסידות (שכך גם נהוג בעולם החרדי) הוא להקפיד בצניעות גם בתוך כותלי הבית. כי הרי השם נמצא בכל מקום "מלא כל הארץ כבודו"

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
20/11/2016 | 03:31
8
62
לגברים ולנשים שבינינו
האם הצניעות מכערת?
אם כן, מה ממנה?
נגיד, כיסוי ראש-מכער?
אני מניחה שאם זה היה משהו מייפה- אזי גם רווקות היו הולכות איתו. ככה סתם להנאתן
סתם בא לי לשמוע...על סטייל לבוש חרדי וכו'...אשמח לשמוע את הדעות שלכם האובייקטיביות בעניין 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/11/2016 | 23:43
1
26
כשקראתי את ההודעה שלך, משהו הפריע לי בניסוח, חשבתי על זה לעומק והבנתי שבעצם יש 3 דברים שמפריעים לי.

השאלה האם הצניעות מכערת דומה בעיני לשאלות הבאות:
האם משקפיים זה מכער?
האם אף פחוס זה מכוער?
האם שחור זה עגול?

ואני אסביר.

כתוב בגמרא שכשבאים לשמח חתן וכלה שרים 'כלה נאה וחסודה' - ושרים את זה גם אם הכלה מכוערת.
זה לא שאנחנו משקרים - אם החתן בחר בה, כנראה היא מוצאת חן בעיניו, כנראה שבעיניו היא לא מכוערת.
'יופי' זו הגדרה סובייקטיבית מאוד, יש שיגידו על אף פחוס שהוא יפה, ויש שיגידו שלא. יש שיגידו על כיסוי ראש שהוא יפה, יש שיגידו שלא. זה לא מה שאמור להרתיע אותנו.

בנוסף - ישנם כל כך הרבה סוגים של כיסויי ראש, וכל הרבה דרכים לקשור מטפחת על הראש, חלקם יפים, חלקם מכוערים (בעיניי) - בדיוק כשם שישנם המון סוגים של משקפיים, חלקם יפים יותר, חלקם יפים פחות. ויותר מזה - משקפיים שיפים עלי לא בטוח שיהיו יפים על השכן שלי.
כיסוי ראש שיפה על אישה אחת - לא מתאים כלל לאישה אחרת, אבל כל אחת יכולה למצוא משהו שיתאים לה.
(דיברתי על כיסוי ראש - זה כמובן מתאים גם לחצאיות ולשאר דברים).

אבל אסור לשכוח את העיקר.
הצניעות עוזרת לנו להסית את המבט מהחיצוניות המטעה אל הפנימיות האמיתית.
אף אחד מאיתנו לא היה בוחר לעצמו רופא מנתח - לפי היופי שלו.
אף אחד לא בוחר אפילו ספר במספרה לפי היופי שלו.
ברור לנו שבדברים שדורשים מומחיות - היופי לא משחק תפקיד בכלל.

גם בבניין הזוגיות (לפני ואחרי החתונה) אנו רוצים לשמור את היופי במקומו ובמעמדו הנכון - ולתת לתכונות האישיות שלנו לבלוט יותר.
אין הכוונה לזלזל ביופי, אלא להצניעו בפני כל, ולתת לו מקום של כבוד - במקום המתאים. ולכן - אשה צריכה להשקיע ביופיה - אבל בפני בעלה ולא בפני כל.

זוהי צניעות.

האם צניעות מכערת?
לא.
לפחות לא בהכרח.
אבל היא בכלל לא מדברת בשפה של מכוער או יפה, היא מדברת בשפה של ' אל תסתנוורו מהיופי.
כשם שלא שייך לשאול על שחור אם הוא עגול, כך לא שייך לשאול על צניעות אם היא מכערת.

מקווה שהייתי ברור.
חיים
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/11/2016 | 22:17
18
חיים
השם ישמור אתכם
לצפיה ב-'הביגוד לא קובע'
הביגוד לא קובע
22/11/2016 | 14:58
19
תלוי אם האישה משקיעה בטיפוח, ונשארת עם גיזרה סבירה,
איפור מוגזם זה לא מתאים
ולא נאה
לצפיה ב-'האמת שבנות צנועות הן יפות יותר בעיניי '
האמת שבנות צנועות הן יפות יותר בעיניי
22/11/2016 | 20:52
3
26
ובאופן כללי, נראה לי שמי שיש בו יראת שמים (או לפחות שואף לכך) יתקשה למצוא "יופי" באישה שאינה צנועה, וזאת מאחר שהוא מרגיל ומחנך את עצמו להתייחס אל חוסר הצניעות כשלעצמו כאל דבר מגונה ואינו יפה.

לגבי "אובייקטיביות", למעשה כל שאלה על יופי היא סובייקטיבית. עם זאת, ניתן לכוון את הסובייקטיביות אל עבר האמת (לשם שמים).
לצפיה ב-'אישה אמורה'
אישה אמורה
24/11/2016 | 13:33
1
16
להיות נאה, ולא למשוך אחריה את כל העיר
לצפיה ב-'לא הבנתי את הקשר לדבריי'
לא הבנתי את הקשר לדבריי
24/11/2016 | 14:21
9
לצפיה ב-'ממש!!'
ממש!!
07/12/2016 | 15:06
1
לצפיה ב-'לא.'
לא.
06/12/2016 | 21:11
3
הצניעות זה הדבר הכי יפה בעולם.

זה כמו "ההסתרה שבתוך ההסתרה"  דהינו בת ישראל שמסתירה את עצמה בלבושה ובהליכותיה.

אני יודע בבירור שאת יודעת שזה יפה וממש ממש לא מכוער.

כך גם הכיסוי ראש הוא דבר יפה.  מאוד יפה!!!
לצפיה ב-'המלצות על מדרשה'
המלצות על מדרשה
19/11/2016 | 23:45
1
37
היי לכולם |(ובמיוחד לבנות שהתנסו בעבר או בהווה ומכירות את הנושא)
אני מאד מאד רוצה להיות במדרשה, לפחות לחודש אחד
אמא שלי מתנגדת מאד והאמת שאני די מבינה אותה....עברתי תקופות קשות בשנים האחרונות ואני מבינה את דאגתה
על כל פנים, אני עדיין רוצה לבנות את החיים שלי על פי השקפה תורנית חרדית
אי לכך, אני צריכה ורוצה מאד לקחת חלק במדרשה עם לינה
קיצר................
אני מחפשת המלצות על מדרשות ב:רעננה, הרצליה, תל אביב, ירושלים
אשמח לפירוט על כל מקום מה הסגנון וההשקפה
תודה
לצפיה ב-'אם'
אם
22/11/2016 | 15:10
20
את מרגישה בנוח עם עוד בנות, ואת ישנה טוב בלילה,
אין לך מה לחשוש.
כשלא יושנים טוב בלילה - המצב עלול להיות נפיץ..

זכורני שיש מידרשה חסידית אשר שייך למרכז שורשים, ברחוב שמאי בירושלים.

בהצלחה
לצפיה ב-'זקוקה לנס'
זקוקה לנס
21/11/2016 | 23:04
6
44
פשוט נס גלוי כדי שהכל יילך חלק. או לפחות יילך. ויהיה לי את האומץ לעשות את הצעד למורת רוחה של אמי וללא תמיכה של אף אחד קרוב שבאמת משפיע עליה (מקוה להיות מופתעת בעניין זה)
חייבת לזוז מהמקום הזה, זה שעון חול שאוזל. החיים אוזלים מהאנרגיה שלהם ויש צורך להתחדשות מרעננת שתשריש בי את חיי האמונה והתורה ואלו, לימים לבוא, יצמיחו ענפים של כוחות מחודשים לחיים, השראה, מוטיבציה, אומץ, אהבה ויראת שמיים
אני ממש רוצה את זה. אם כנערה בת 18 זה היה נראה לי רעיון נחמד (אבל דאז- לא מספיק נחמד בשביל לבטל שנת שירות לאומי בשבילו), היום- זה מרגיש לי כמו צו השעה
בורא עולם בבקשה תעזור לי למצוא את המדרשה המתאימה, פלוס עבודה נחמדה, והכי חשוב- לעשות את הצעד מבלי יותר מידי סערות כאן בבית (ומחוץ)ביני לבין אמא
תעזור לי להשתלב, לספוג את השיעורים, ליהנות מהאוירה ומכל הטוב שיש להציע. ובד בבד- לעמוד בתנאי המסגרת כפי שנדרש ממני :) ובשמחה
בורא עולם שלך באהבה

לצפיה ב-'עבודה + דירה בשותפות עם בנות דתיות. '
עבודה + דירה בשותפות עם בנות דתיות.
22/11/2016 | 09:01
2
31
בעזהי"ת

מדרשה היא לרוב "והווי גולה למקום תורה". להיות בתנאים גשמיים בסיסיים מאוד, "פת במלח תאכל ומים במשורה תשתה ועל הארץ תישן". אני חושב שהלך הרוח הזה מתאים לבחורים, אשר חובה עליהם לשים את עצמם כשור וכחמור לעול ולמשא ולעסוק בתורה - ואם קצת לעבוד, זה ברמה של לכלכל לעצמם לחם וגבינה ודי והותר, ואני חושב שהלך הרוח הזה לא מתאים לנשים, וראי בעצמך שאת תוהה על מדרשה ועבודה גם יחד.

אמליץ לך לחפש עבודה בירושלים, ובמקביל לחפש לשכור חדר בדירת שותפות דתיות באחד מהאזורים הדתיים של העיר (קריית משה או גבעת מרדכי, למשל), ולאחר שתפסת מיקום, להצטרף על בסיס קבוע לשיעורי תורה באחת המדרשות. באופן הזה תוכלי לנהל את עצמך באופן הרבה יותר מתאים למי שאת.
לצפיה ב-'לא לא לא'
לא לא לא
22/11/2016 | 09:19
1
27
אני רוצה מדרשה!!!
לצפיה ב-'אור החמה של ברסלב, במאה שערים ירושלים.'
אור החמה של ברסלב, במאה שערים ירושלים.
22/11/2016 | 09:36
27
בעזהי"ת

אבל ראי זאת: את דברי כתבתי מתוך היכרות עם כמה וכמה מדרשות בירושלים, שעל פניו אשר אני מציע הגיוני יותר. אז הנה, לכי לאור החמה (גוגל לרשותך), ואם תראי כדברי, משם בוודאי תוכלי לעשותם בקלות רבה יותר, כשאת כבר בירושלים ולא מחפשת עבודה מעיר אחרת.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
22/11/2016 | 11:47
24
בהמשך לדבריו של אלישיר שאני מסכים עמם, אבקש להוסיף רק הצעה טכנית , אם את מרגישה "בלחץ" לשנות מציאות חיים לטובה לך, אני הייתי מציע לחפש דירה המיועדת לתקופה זמנית של חודש-חודשיים, בעיר המיועדת -אם זו ירושלים אז ירושלים (לבד או עם שותפות. אני הייתי ממליץ לבד - יותר קל לגבש רצונות ומחשבות אך לבך יודע מה טוב לנפשך).
 זה נקרא "סאבלט" \ שכירות-משנה או דירה לתקופות קצרות (לרוב אנשים שטסו לחו"ל או עברו לפני תום חוזה ולא רוצים לבזבז את השכירות, יש בשפע כאלו בערים גדולות והיתרון הוא שהן כבר מרוהטות ומסודרות) ומשמה לבנות את עצמך לדירה קבועה כי הרבה יותר קל למצוא דירה שתתאים לצרכייך ושלא תתפשרי בה שאת בתוך העיר ויותר קל למצוא מדרשה שתתאים לך וגם עבודה. לרוב, החוזים בדירות האלו יותר קלים ופשוטים וגם לא צריך לחשוב יותר מדי כי זה לתקופה קצרה. 

רבו הדברים שאת מעוניינת להכניס "במכה אחת" יש מאין וזה לא הולך להיות קל ועם כל דבר שלא ילך (מדרשה שלא תמצא חן בעינייך, עבודה שלא תהיה לרוחך) הייאוש אצלך יותר יגדל ויצטרף לכל מה שאת עוברת עכשיו ואולי בסוף יפרק את כל התהליך והיתרון במה שאני מציע הוא פשוט שאת יכולה לארגן לך את החיים כשאת יודעת שיש לך קורת גג בערב במקום של כל החיפושים האלו ואז את כבר "משוחררת" ועושה את הכל ברוגע ושלווה, בלי להתפשר. חשוב לזכור את המובן מאליו, הימצאות של לחץ משבשת את האיכות של קבלת החלטות ובד"כ התוצאות שלהן לא יהיו טובות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'איזהו הוא חכם הרואה את הנולד.'
איזהו הוא חכם הרואה את הנולד.
22/11/2016 | 14:45
13
ואת כבר רואה את הנולד
את רואה את הקשיים שעומדים בפנייך.
למצוא עבודה מתאימה. למצוא מדרשה שתתגדלי בה ולא תעלמי בה. להיפרד מאמא.

אני לא בא להחליש ח"ו, אין ספק שתקופה במדרשה יכולה לבנות אותך בצורה שלא תצליחי להשיג במקום אחר. ובפרט כשהצורך אצלך כל כך גדול.

אבל עדיין הייתי מציע ללכת צעד אחר צעד.
תכיני את אמא שלך לזה שאת עומדת לעשות את הצעד הזה. אולי בעצמך, אולי דרך אנשים שקרובים אליה (ואלייך).
תבחרי בסבלנות את המדרשה המתאימה לך. תעשי יומיים במדרשה הזו, יומיים במדרשה אחרת - עד שתמצאי מקום שאת שמחה להישאר בו.
תחפשי עבודה מתאימה, אפילו לתקופה קצרה.

במילים פשוטות - תכיני את הקרקע בחכמה ובסבלנות. כך זה ייקל עלייך את המעבר פנימה.
וכמו שאמרתי פעם לבחור שרצה להיכנס לישיבה - אם את יוצאת ליומיים במדרשה, וחוזרת משם באורות - עם שמחה, עם אנרגיות, זה יכול לרכך הורים קשים, כשהם רואים כמה טוב המקום הזה עושה לילדה שלהם.

חיים
לצפיה ב-'תבדקי אם מתאים לך'
תבדקי אם מתאים לך
22/11/2016 | 15:04
15
להיות בחדר במידרשה עם עוד בנות,
או אולי עדיף לך להשכיר דירה קטנה, או חדר בתוך דירה.
ב"צוהר" של חסידי בעלז יעזרו לך למצוא מידרשה, מומלץ כמובן שיהיה מידרשה חסידית,
תודי לה' והכל יסתדר
לצפיה ב-'"הכנסת ספר תורה למען שופט".(?).'
"הכנסת ספר תורה למען שופט".(?).
21/11/2016 | 09:29
3
37
בקיבוץ "גבעת ברנר" הוכנס ספר תורה בתאריך 12.12.12. ארבעה חודשים לפני זה  התמנה שופט  בשם "ברנר". נשאלת השאלה האם מטרת הכנסת הספר היתה לתפילה או "לטיהור הקארמה" של השופט    ((מטעם הנהלת בתי המשפט))
לצפיה ב-'אני רואה שכבודו בקיא בטיהור קארמות ועל כן שואל. '
אני רואה שכבודו בקיא בטיהור קארמות ועל כן שואל.
21/11/2016 | 21:07
2
24
בעזהי"ת

אני לעומת זאת רק בקיא בדבריו של רבי נחמן מברסלב, ועל כן לא יודע מה אתה שואל.
  והוא דרש על דברי חז"ל בפסוק "לבבתיני באחת מעיניך", על אשר אמרו פירוש לפסוק שעוד בעת מעמד הר סיני, הסתכלו בני ישראל בעין אחת על הקדושה, ואילו העין השניה כבר פזלה למעשה העגל, ודרש רבי נחמן מברסלב שבא וראה מזאת שכל מעשה קטן והתעוררות קטנה לקדושה, אפילו אם מעורבת בפסולת הרבה, כל כך חשובה לפני ה' יתברך, כמו שאפילו "באחת מעיניך" היה כל כך חשוב לו.

אז מה אכפת ברנר או ברנדי? הכניסו ספר תורה!

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/11/2016 | 00:21
6
לצפיה ב-'זוהי טרול ישן נושן על פי סגנון הכתיבה...'
זוהי טרול ישן נושן על פי סגנון הכתיבה...
24/11/2016 | 18:58
15
נחסמה עשרות פעמים גם מכאן  ותמיד חוזרת...
לצפיה ב-'סוגי בילויים'
סוגי בילויים
15/11/2016 | 00:11
2
53
האם יש סוגי בילויים שהם בגדר "גבוליים" שביליתם בעבר החילוני שלכם ואתם כבר לא? סוג תרבות שצרכתם וכבר לא?
ידידים/ידידות שכבר לא שייך להפגש איתם כל כך?
אשמח לשמוע
לצפיה ב-'נניח, מעקב אחרי ליגת ה-NBA.'
נניח, מעקב אחרי ליגת ה-NBA.
16/11/2016 | 07:46
40
בעזהי"ת

אני לוקח בכוונה תחילה דווקא את הדוגמה הלא מכילה הזו, כי כן יש בה תוכן שמבהיר היטב קו מסויים.

שנים שהייתי עוקב אחרי ליגת ה-NBA. לפני ואחרי משחק מעניין, הייתי יכול לקרוא עליו אלפי מילים, ולהתבונן בקטעי וידאו רבים. הפסקתי עם זה בזמנו, חזרתי שוב, ולבסוף הפסקתי סופית. מדוע? כי אני לא רוצה שבתור שכר העולם הבא, במקום לקבל שכר על תפילה בבית כנסת, על לימוד תורה, על הקדשת זמן לזולת וכן הלאה,יתנו לי כדורסל. יהודי צריך להבין שהדברים שונים מאז היותו בן נוער פנוי לעצמו מהבוקר עד הערב והערב עד הבוקר, עם שפע של זמן לכל תחביב ולכל דבר בטלה. נמצאות על היהודי משימות רבות, משימות שאם ירתום את עצמו אליהן תהיה בחייו ברכה גדולה, יאיר עליו אור גדול, והרבה הרבה יותר מרווה לנפש ללכת לישון לאחר שאמרת שעה תהילים, מאשר לאחר שעה ששוטטת באתרי NBA.

וכל זאת כלפי עיסוק שכשלעצמו אין בו שום איסור ושום בעיה...

לצפיה ב-'קשרים ובילויים'
קשרים ובילויים
16/11/2016 | 16:07
32
בעברי החילוני האמת שהיו לי לא מעט מקרים מהסוג שציינת. לדוגמא, קשרים שהתחילו בטוב וייתכן שבמובנים מסויימים אף תרמו לי ביחס למצבי באותה תקופה, אך די מהר הפכו לקשרים שכובלים אותי ואף פוגעים ועוצרים את ההתפתחות שלי. כלמני מפגשים שאין מאחוריהם איזשהו תוכן או ערכים, וכל עניינם היה הנאה ובילוי. (אגב, אל תביני מדבריי שאני נגד כל הנאה או בילוי, זה ממש לא כך. הבעיה היא כמובן כשזו המטרה העיקרית או הבלעדית. ועל כל פנים, אם ההנאה או הבילוי זה רק אמצעי לשפר מצב רוח ולאסוף כוחות עבור דברים חשובים, זה ודאי כשר ואף רצוי כל עוד זה בגבולות ההלכה).

ובהמשך כשהתחלתי לחזור בתשובה, התרחקתי מכלמני קשרים שגרמו לי להרגיש לא טוב או שעיכבו את ההתפתחות שלי. אך האמת שגם בתהליך החזרה בתשובה קרו לי מספר מקרים דומים, אך לשמחתי הייתי חזק יותר מבחינה רוחנית ולכן גם הנזקים הרוחניים היו קטנים יותר. למשל היתה לי ידידה חילונית שהרגשתי קרוב אליה (התחיל משיחות במסנג'ר ואיכשהו בהמשך נוצרה תחושת קרבה, דיברנו בטלפון ונפגשנו וכו'), אך למרות תחושת הקרבה היה מדובר בקשר מאד מסובך שהיו בו לא מעט טלטולים. ולמרות שהיו לי שיחות עומק איתה, היא לא היתה מסוגלת להבין ולהכיל את העולם הרוחני שלי. היה לי מאד לא קל לנתק את הקשר הזה, אך חייב לציין שלמרות הקשיים והסיבוכים בקשר היו לי כוחות נפשיים גדולים להמשיך לקיים מצוות מתוך אהבה, אמונה ושמחה. ואיכשהו בסוף הצלחתי לרדת מהקשר ללא קשיים משמעותיים.

אך בשונה מכל מה שאמרתי, היה לי גם קשר נוסף שהיה באמת משמעותי עבורי. היתה לי ידידה דתיה והיתה לנו ידידות באמת קרובה ואמיתית. המיוחד בקשר איתה, הוא שהיה בו רק טוב. לא רק שלא נגרם לי או לה נזק מהקשר, אלא היתה בינינו באמת הרגשה טובה של ידידות וקרבה (האמת שהצעתי לה באיזשהו שלב שננסה לקחת את זה בכיוון של קשר זוגי אך היא לא הרגישה שמתאים). היה קשר די רגוע ושקט אך מצד שני עמוק יותר מכל קשר ידידותי אחר שהיה לי, וזה התבטא גם בכך שיכולתי לשתף אותה בעולם הרוחני שלי. אך למרות שהקשר היה באמת טוב מאד, לפני כשנתיים הפסקנו את הקשר. לא בגלל משהו רע כביכול שקרה בינינו, אלא מתוך הבנה שאם לשנינו יש רצון להתקדם באופן רציני בתחום של חיפוש בן/בת זוג, הרי שקשר ידידותי קרוב כמו שלנו יכול להוות מכשול בדרך (זה בא יותר מהיוזמה שלי אך נראה לי שהיא גם הסכימה איתי). בשלב זה סיימנו שנינו את הקשר עם חיוך.

זהו בגדול. שמחתי לשתף.
לצפיה ב-'הכרויות לדתיים'
הכרויות לדתיים
15/11/2016 | 22:31
4
43
מכירים דרך איכותית להכיר חוזרים בתשובה לצורך השתדכות?
תודה
לצפיה ב-'את דתיה או חרדית ?'
את דתיה או חרדית ?
16/11/2016 | 10:49
2
39
"שליש גן עדן" זה אתר מעולה, היות שיש להם אפשרות לעשות הפסקות במנוי
אז זה יוצא ממש לא יקר.
ויש את האתר החינמי שבע ברכות.
ובמידה לא מועטה
אפשר לשים לב על טיב המועמד מאיך שהוא מתנסח ומתנהל.
וקודם כל מומלץ לעניין חברים ומשפחה, אם יש, והם ינסו להציע לך הצעה באמת מתאימה ואיכותית.
בהצלחה
לצפיה ב-'חוזרת בתשובה'
חוזרת בתשובה
19/11/2016 | 23:46
1
32
בכיווון חרדי
לצפיה ב-'במידרשה יעזרו לך :)'
במידרשה יעזרו לך :)
22/11/2016 | 14:53
12
לצפיה ב-'אני מכיר דרךךךךך'
אני מכיר דרךךךךך
07/12/2016 | 15:03
ואת מבינה למה אני מתכוון
לצפיה ב-'עין הרע '
עין הרע
14/11/2016 | 08:48
1
45
אני חושבת שיש עלי עין הרע, עשיתי גם בדיקות לפי מידע שקראתי ברשת (בדיקה עם שמן) וקיבלתי אישוש מהבחינה הזאת.
הלכתי בעצת המנחה שלי למקובל חרדי בבני ברק, שאמר שהוא לא מאמין בעין הרע, ואמר שיתפלל בשבילי שהדברים ישתנו.

במקביל פניתי למקור אחר שנמסר לי, מישהו שמבצע הסרת עין הרע באמצעות עופרת, מה שנאמר שיבוצע לי ללא תשלום, אבל אני לא יודעת כמה אפשר לסמוך על זה.

מישהו מכיר ויודע? כל עצה תתקבל בברכה. תודה
לצפיה ב-'"נחפשה דרכינו ונחקורה, ונשובה עד השם".'
"נחפשה דרכינו ונחקורה, ונשובה עד השם".
16/11/2016 | 07:39
35
בעזהי"ת

אמרו חכמי היהדות: "אם רואה אדם שייסורים באים עליו, יפשפש במעשיו! שנאמר: נחפשה דכינו ונחקורה ונשובה עד השם".

אז על מה את רוצה לסמוך? על שבמקום אשר תנהגי על פי דברי חז"ל, ותפתחי ספר תהילים בכל יום למשך תקופה, באמירה כנה ובוקעת לב, ולאחר האמירה תוסיפי בדברייך שלך תפילה לה' יתברך - שיאיר את עינייך אשר הוא מבקש שתשתני ותשתפרי בו, ויעזור לך באמת להשתנות ולהשתפר, וכלומר: לחזור בתשובה, במקום כל זאת תלכי ותחפשי תחבולות איך להתחמק מהאמת?

דברים לא קורים לאדם סתם, אלא בגלל שהא-להים ציווה שיתרחשו, ולכן גם אם האדם מוצא תחבולה להתחמק ממה שקורה לו, התחבולה הזו היא זמנית, כי אי אפשר חלילה 'לערבב' את הא-להים. וכמו שנאמר בפסוקים: "כִּי-גָבְהוּ שָׁמַיִם, מֵאָרֶץ--כֵּן גָּבְהוּ דְרָכַי מִדַּרְכֵיכֶם, וּמַחְשְׁבֹתַי מִמַּחְשְׁבֹתֵיכֶם.  כִּי כַּאֲשֶׁר יֵרֵד הַגֶּשֶׁם וְהַשֶּׁלֶג מִן-הַשָּׁמַיִם, וְשָׁמָּה לֹא יָשׁוּב--כִּי אִם-הִרְוָה אֶת-הָאָרֶץ, וְהוֹלִידָהּ וְהִצְמִיחָהּ; וְנָתַן זֶרַע לַזֹּרֵעַ, וְלֶחֶם לָאֹכֵל. כֵּן יִהְיֶה דְבָרִי אֲשֶׁר יֵצֵא מִפִּי, לֹא-יָשׁוּב אֵלַי רֵיקָם:  כִּי אִם-עָשָׂה אֶת-אֲשֶׁר חָפַצְתִּי, וְהִצְלִיחַ אֲשֶׁר שְׁלַחְתִּיו".

מחילה על חריפות הדברים, אבל כתבתי כדי להבהיר את האמת, ובהבנת האמת אין אלא ברכה גדולה.

לצפיה ב-'הלכות שנתקלים בהם ביום יום, מאוד מאוד ממליץ ללמוד!!'
הלכות שנתקלים בהם ביום יום, מאוד מאוד ממליץ ללמוד!!
10/11/2016 | 11:12
38

--------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א, ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.

לנשים/בנות במייל בלבד ozir@012.net.il גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.

"אין על בורא עולם בעולם"

ר' עוז
לצפיה ב-'להקדיש תפילות ל"פלונית ופלוני"...'
להקדיש תפילות ל"פלונית ופלוני"...
02/11/2016 | 05:26
1
42
ישנם אנשים שזקוקים לרחמי שמיים בגלל היותם  "פלוני ופלונית" וסיפורם חסוי על פי חוק וענינם מתנהל בדלתיים סגורות. אנא התפללו למענם ולמען  הילדים שלהם.
לצפיה ב-'תבדקי'
תבדקי
03/11/2016 | 17:31
32
בחוברות של הרב ארוש,,
אף אני התרשמתי שהדרך לניסים זה הודיה לבורא עולם, יש לרב מרשם שהוא אומר הרבה פעמים, גם למקרים חמורים ; תודו לה' חצי שעה ביום, למשך שבועיים.
סוף ציטוט.
לפעמים זה "קריעה" להודות כעת לה', בשיא הצרה, אבל זה משתלם .
בהצלחה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ