לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'שם האדם, מה אומר השם שלי?'
שם האדם, מה אומר השם שלי?
21/01/2017 | 21:24
15
הרב רביד נגר בגובה העיניים

מחפשים שם של ילד? איזה שם לבחור ואיזה לא לבחור, הרצאה מלמדת הרבה על שמות של אדם ואיזה שם כדאי לקרוא ואיזה כדאי להימנע

כוחם של אותיות, כל האותיות טובות ולכל אחת יש את המיוחדות שלה

הרצאה מרתקת על שמות

פרסם את הסרטון בכל דרך שהיא למכריך למען היות זיכוי רבים, הזכות הזאת תעמוד לך בעזרת השם, להצלחה ברוחניות ובגשמיות, ובכל אשר תעשה/י אמן ואמן!

הצטרפו לערוץ יהודי: https://www.youtube.com/channel/UCQxoJv4CyfUb9fAX8...
לצפיה ב-'פרשת שמות שלמות במצוות - הרב רפאל כהן שליט"א rav Raphael Coh'
פרשת שמות שלמות במצוות - הרב רפאל כהן שליט"א rav Raphael Coh
17/01/2017 | 08:47
1
8
הרב רפאל כהן שליט"א פרש את פרשת שמות

פרסם את הסרטון בכל דרך שהיא למכריך למען היות זיכוי רבים, הזכות הזאת תעמוד לך בעזרת השם, להצלחה ברוחניות ובגשמיות, ובכל אשר תעשה/י אמן ואמן!

לצפיה ב-'הסרטון'
הסרטון
17/01/2017 | 08:49
2
לצפיה ב-'הרב ברוך רוזנבלום פרשת שמות Rabbi Baruch Rosenblum'
הרב ברוך רוזנבלום פרשת שמות Rabbi Baruch Rosenblum
17/01/2017 | 08:42
3
הרב ברוך רוזנבלום מפרש את פרשת שמות

הפרשה דנה בירידת בני ישראל למצרים, בפרק ב' מתעסקת הפרשה בהולדת משה, למה התורה כותבת וילך? זה מילה מיותרת

לצפיה ב-'פרשת שמות ניסים בפרשה - הרב רביד נגר'
פרשת שמות ניסים בפרשה - הרב רביד נגר
15/01/2017 | 20:00
9
הפרשה מלאה בניסים ונפלאות לעם ישראל, מי שלומד את הפרשה זוכה לראות את כולם.

לצפיה ב-'ט"ו בשבט, מדריך למשתמש '
ט"ו בשבט, מדריך למשתמש
12/01/2017 | 11:19
16
חברים!

האם ט"ו בשבט הוא יום משמעותי עבורכם? יש האומרים: "לא נהגנו". 
התשובה הזו לא רק שאינה נכונה, היא גם מביעה חוסר הבנה ויחס נכון כלפי היהדות והתורה עצמה.

קריאה מהנה,
(אני פתוח לשאלות, הערות והארות)
לצפיה ב-'החלטתי שאני רוצה לחזור בתשובה, מה עכשיו?'
החלטתי שאני רוצה לחזור בתשובה, מה עכשיו?
09/01/2017 | 20:49
10
53
תמיד היתי יהודי מסורתי, הולך מידי פעם לבית כנסת, אוכל כשר ולא שומר שבת אבל לאחרונה אני חש שאני חייב לחזור בתשובה, רק שלא יודע מה המסלול? עם מי לדבר?
אני לא מתכוון מהר להיות חרדי (אולי בכלל להיות רק דתי לובש כיפה) אבל רוצה לקחת את העניינים לאט לאט ובקצב שלי שהטעם לזה לא יהרס.
הקטע הוא שאם אני ילך לבית כנסת לאיזה תפילה, אין לי באמת עם מי לדבר על זה, כולם שם בשביל להתפלל.

אני מחפש מישהו שיוכל להדריך אותי, או שיש בכלל משהו בשביל אנשים כמוני.

אני גר באשדוד ופעם מישהו סיפר לי על הרצאות של הרב אברג'יל אבל לא לקחתי אותו ברצינות אז איבדתי את המספר טלפון.
לצפיה ב-' ברוך הבא!'
ברוך הבא!
10/01/2017 | 09:58
1
38
בעזהי"ת

הצטרפות לשיעור יהדות קבוע למתחילים, יכולה להיות בסיס מעולה להתחלת הדרך. הנה לך קישור מצורף עם היצע שיעורי יהדות באשדוד ומספרי טלפון לבירורים, מקווה שיהיה לך לעזר.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/01/2017 | 13:27
24
ניסיתי לחפש משהו יותר למתחילים, יש שם גמרא והלכה וזה נראה לאנשים יותר ותיקים, חשוב שאני יעשה את זה בצורה נקייה ולאט.
תוכל להציע משהו?
לצפיה ב-'אני אשמח לעזור בקו שלי בימי ראשון וחמישי'
אני אשמח לעזור בקו שלי בימי ראשון וחמישי
10/01/2017 | 15:24
3
34
וגם תראה את הסירטון שלי עם הלכות למתחילים

תתקשר בחמישי או ראשון
---------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א ויום ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד ozir@012.net.il גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

לצפיה ב-'תודה, מצאתי בינתיים מקום עם חברותא היום בערב'
תודה, מצאתי בינתיים מקום עם חברותא היום בערב
10/01/2017 | 16:01
2
27
אני יראה איך זה הולך. נדבר במידת הצורך.
לצפיה ב-'עשה לך רב'
עשה לך רב
12/01/2017 | 13:39
20
לדעת רבנים מתחילים עם הבסיס, שזה המצוות שכתובות בתורה, אפשר ללמוד את ספר המצוות לחפץ חיים/רמב"ם.

חשוב גם להשתתף בסדנא להכרת היהדות - שמאורגן על ידי אירגון ערכים, כדי שתווכח שהתורה אמת, ודרכיה דרכי נועם ואושר
לצפיה ב-'אני פה כאמור ראשון או חמישי וגם במייל'
אני פה כאמור ראשון או חמישי וגם במייל
13/01/2017 | 10:34
17

---------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א ויום ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

לצפיה ב-'יישר כח על הרצון שלך להתקרב לעולם התורה '
יישר כח על הרצון שלך להתקרב לעולם התורה
14/01/2017 | 20:04
2
21
לגבי מקום לאנשים כמוך, יש בכלמני מקומות בארץ מרכזים למודעות יהודית המיועדים לחוזרים וחוזרות בתשובה, נסה לבדוק אם הכיוון הזה מתאים לך ואם יש מקום כזה קרוב לאיזור מגוריך.

המון בהצלחה בדרכך החדשה, אשריך שזכית
לצפיה ב-'יש מקום כזה באשדוד?'
יש מקום כזה באשדוד?
14/01/2017 | 21:51
1
23
בחברותא הציעו לי לשבת ללמוד ביחד בבית מדרש אבל נראה לי שזה מוקדם מידי בשבילי.
לצפיה ב-'האמת שאני לא כ"כ יודע איפה יש באיזור שלך'
האמת שאני לא כ"כ יודע איפה יש באיזור שלך
16/01/2017 | 21:47
13
מציע לך לנסות אולי לשאול אנשים בבית הכנסת שבו אתה מתפלל, ייתכן שתמצא שם מישהו שמכיר או לפחות שיידע איך לברר בשבילך בהצלחה!
לצפיה ב-'ברוך הבא!!!'
ברוך הבא!!!
12/01/2017 | 14:05
22
אם אתה רוצה, אנחנו גרים באשקלון, תוכל לדבר עם בעלי והוא בשמחה ינסה לעזור לך!
הוא גם חזר בתשובה:)

לצפיה ב-'הלכות צום י טבת וסיבת הצום'
הלכות צום י טבת וסיבת הצום
08/01/2017 | 14:56
17
א. עשרה בטבת הוא אחד מארבעת ימי הצום שכל עם ישראל מתענה, עד היום, כיון שביום זה החל המצור הארוך על ירושלים בתקופת הבית הראשון על ידי נבוכדנאצר מלך בבל שצר עליה במשך שלש שנים ובסופו של דבר שרף את בית המקדש והחריב את העיר כולה.
על אף שביום זה התחיל רק המצור נקבע היום - ליום אבל מפני שזה היה תחילת הפורענות שהביאה בסופה לשרפת בהמ"ק וגלות בבל.
צום זה הנו חמור מאד עד שאחד מגדולי הראשונים רבינו דוד אבודרהם כתב בספרו, שאפילו אם היה חל יום זה בשבת היו מתענים בו .בשנת תשי"א נקבע יום זה ע"י הרבנות הראשית ליום "הקדיש הכללי" על קדושי השואה שלא ידוע מתי הועלו על המוקד.
ב. ביום זה צריך אדם לפשפש במעשיו ולחזור בתשובה כי לא העיקר הצום אלא שינוי המעשים ולכן אותם אנשים שמטיילים ביום הצום ובלים בדברים בטלים תפסו את הטפל והניחו את העיקר.
ג. בליל הצום מותר לאכול ולשתות עד עלות השחר למחמירים [4:59למקלים 5:18] אבל כשישן בלילה הגם שקם קודם עלות השחר אלא אם כן קודם שישן עשה תנאי שחפץ לאכול ולשתות לפני עלות השחר .ולפפי הזהר יש להחמיר גם אם יעשה תנאי אא"כ יאמר ברכות התורה ותיקון חצות ורק אח"כ יאכל עיין יביע אומר ח"ה או"ח סימן כ"ב.
ד. מותר לישא אשה בליל עשרה בטבת וגם להביא כלי נגינה כמו שכתב בספר 'אמרי דוד' ו'ציץ אליעזר' ח"י סימן כ' וחכם יעקב יוסף זצוק"ל בספרו בעתה אחישנה ע"מ ק"ע.
ה. חיוב התענית עד צאת הכוכבים 20 דקות אחר שקיעת החמה חזון עובדיה תעניות ע"מ י"ב.
ו. בצום זה מותרים ברחיצה סיכה נעילת הסנדל ותשמיש המטה. ועין משנ"ב סימן תקמ"ט סעיף קטן ו' וב'שער הציון' שם ס"ק ח' וט' מה שכתב להחמיר.
ז. טעה ובירך על מאכל בתענית יטעם משהו כדי שלא תהיה ברכתו לבטלה ובאכילה פחות מככותבת לא מאבד תעניתו ורשאי גם לומר עננו.
ח. מותר בצום לאשה לטעום את התבשיל ולפלוט מיד שטעימה אינה בכלל אכילה ושתייה.
ט. מי שסובל מכאבי ראש בצום מותר לו לבלוע גלולה ללא מים, ואם אי אפשר לו בלי מים יבלע עם מעט מים ואם יכול יפגמם בדבר מר כגון תמצית תה וכדומה.
י. מותר לעשן סיגריות בתענית ורק בט"ב החמירו בזה וראוי להימנע מטעמי בריאות. עיין 'חזון עובדיה' תעניות ע"מ ל"ז.
יא. בעלי מסעדות שפותחים את המסעדה ביום הצום ויש אנשים שאינם שומרי תורה שבאים לקנות ואוכלים - הקל בזה מו"ר מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל, אמנם כתב שכדאי שיתלו שלט גדול במסעדה היום יום צום בכל תפוצות ישראל עיין שם נימוקיו.
יב. נוהגים לתת צדקה לעניים במנחה של יום התענית כמבואר בברכות ו:.
יג. תלמידי חכמים מלמדי תינוקות פועלים פקידים שכירים כולם חייבים להתענות ושלא כמי שהקל בזה.
יד. בעלי ברית והם אבי הבן, הסנדק והמוהל וכן חתן וכלה בשבעת ימי חופתם, חייבים להתענות ולהשלים התענית.
טו. מעוברות ומניקות פטרות מלהתענות, ואסור להם להחמיר על עצמם, רק שלא יאכלו מעדנים אלא כדי קיום הולד.
טז. אשה שהיית מניקה והפסיקה להניק יש בזה מחלוקת גדולה אם צריכה להתענות והגאון רבינו עובדיה יוסף זצ"ל כתב שאם יש לה צער תתענה תענית שעות, ואם היא בריאה תשלים כל התענית.
יז. זקנים שהרופא אומר שהתענית תזיק להם אינם צריכים להתענות ואינם צריכים התרה.
יח. קטנים פחות מגיל בר מצווה אינם מתענים ואפילו תענית שעות אינם מתענים.
יט. אומרים עננו בג' תפילות בשומע תפילה והחזן אומרו בחזרה ברכה בפני עצמה בנן גואל לרופא ומי שלא אמר אינו חוזר ויאמר בסיום התפילה אחר יהיו לרצון אמרי פי.
כ. מי שוכל מחמת חוליו אינו אומר עננו.
כא. החזן אינו אומר עננו אלא אם כן יש ששה מתנים וכן להוציא ספר תורה לקרוא ויחל משה צריך ששה מתענים.
כב. הכהנים נושאים את כפיהם במנחה של התענית חצי שעה או ארבעים דקות סמוך לשקיעה, ומשם 'החזון איש' הביאו שאפשר כבר מזמן מנחה גדולה וכהן שאינו מתענה לא ישא כפיו ויצא לחוץ קודם רצה.
כג. בני אשכנז מפטירים במנחה של התענית בברכה ובני ספרד אינם מפטירים, וספרדי שהתפלל אצל בני אשכנז ועלה שלישי רשאי להפטיר בברכה.
כד. מי שאינו מתענה לא יעלה לתורה ואפילו אם קראו לו בשמו.
כה. כשיש ברית מילה בבהכ"נ ביום התענית אמורים סליחות ווידוי ואין אומרים נפילת אפיים, ואין אומרים והוא רחם. והוא הדין אם נמצא שם אבי הבן או סנדק או מוהל.
כו. כשיש ברית מילה, לדעת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל - נותנים ליולדת לשתות מכוס המילה, ודעת המשנה ברורה לתת לקטן.
כז. הזהירו בעלי המוסר שישמור עצמו מן הכעס ביום התענית.
ויהי רצון שנזכה שימי צום אלו יהפכו לששון ושמחה אמן
לצפיה ב-'עשרה בטבת - הרב רפאל נחומברג'
עשרה בטבת - הרב רפאל נחומברג
07/01/2017 | 23:34
9
דברים חשובים מיסודי היהדות על עשרה בטבת, שיעור חשוב על דברים מהותיים.

הרב רפאל נחומברג בהרצאה חשובה ומעניינת, בה תבינו טוב ולעומק על המקריים של עשרה בטבת, דברים אשר שווים לכל נפש

הצטרפו לערוץ יהודי: https://www.youtube.com/channel/UCQxoJv4CyfUb9fAXדרשת חיזוק 8jQmbSQ
לצפיה ב-'קריאת התורה בטעמים טוניסאים'
קריאת התורה בטעמים טוניסאים
02/01/2017 | 19:19
20
הקישור המצורף יפנה אתכם לקריאת עליית ראשון של פרשת השבוע בטעמים טוניסאים, מקווים שתצפו.
צפייה נעימה
לצפיה ב-'פרשת ויגש - הרב שלמה לוינשטיין'
פרשת ויגש - הרב שלמה לוינשטיין
02/01/2017 | 20:26
11
לצפיה ב-'הרב ברוך רוזנבלום פרשת ויגש Rabbi Baruch Rosenblum'
הרב ברוך רוזנבלום פרשת ויגש Rabbi Baruch Rosenblum
01/01/2017 | 15:41
10
הרב ברוך רוזנבלום מפרש את פרשת ויגש

הפרשה פותחת בהתחלת גלות מצרים, האחים מספרים ליעקב שיוסף חי והוא שולט על כל מצרים, יעקב יוצא מדרכו מחברון למצרים.

התורה מונה את מספר האנשים הגיעו למצרים, 70 נפש, אם תספור אותם נמצא שיש אחד חסר, מי ההשלמה של 70? יש מספר הצעות בעניין הזה

https://www.youtube.com/watch?v=coxmmqVss0Q
לצפיה ב-'פרשת מקץ מידת הביטחון - הרב אברהם מוצא שליט"א Weekly Torah P'
פרשת מקץ מידת הביטחון - הרב אברהם מוצא שליט"א Weekly Torah P
29/12/2016 | 12:37
11
הרב אברהם מוצא שליט"א מפרש את פרשת השבוע פרשת מקץ

אדם צריך לעשות השתדלות בעולם הזה, בפרנסה בזוגיות ובעוד תחומים בחיים, אבל יש מצבים שצריך להבין שיש תקיעות מהשמיים וזה כבר לא תלוי בך

לא רק פרעה חלם את החלום, גם יוסף, כך שהוא תיקן את פרעה שסיפר את החלום
לצפיה ב-'אפשר לשאול שאלות מביכות ?'
אפשר לשאול שאלות מביכות ?
26/12/2016 | 20:26
10
92
אם לדעת המנהלים השאלה הזאת בוטה אנא הורידו את השאלה מהפורום.

1. לכאלה שמגיעים מהעולם החילוני הפרוע, בכל הנוגע ליחסי אישות בעולם הדתי/חרדי, מהיכן מגיעה ההדרכה וההעשרה במשך חיי הזוגיות בנושא חשוב זה. הרי בעולם החילוני יש כל כך הרבה ספרים, סרטונים, סדנאות, שיטות מן המערב והמזרח (כדוגמת טנטרה), הרי מדובר בנושא שכל כך חשוב בבית וקשר בין בני זוג. מהיכן מקבלים הדרכה מפורטת וההעשרה במשך חיי הזוגיות? שוב, אני ממש מתנצל על השאלה הבוטה ועל הבורות אבל אולי תשובה מתאימה יכולה לחדש לי דבר בתפישה על העולם הדתי.

2. היתה לי שיחה עם חבר שהגיע לרווקות מאוחרת מאוד (סוף שנות השלושים) רמתו הדתית היתה גבוהה ולדעתי גם היום, אלא שאמר שבגיל הזה לא הגיוני לשמור נגיעה. אני יצאתי ממש נגדו בנושא זה שכן יש הלכה. הוא אמר לי שאינו בקיא אך בטוח שבנסיבות של גיל זה רב יוכל להקל כל עוד הכוונה שלו לקשר רציני של בית. האם כך ?? אשמח לשמוע בכפוף כמובן לדעת המנהלים.

סליחה על השאלות הלא שגרתיות

לצפיה ב-'אני יכול קצת לתת כיון'
אני יכול קצת לתת כיון
27/12/2016 | 20:59
46
נהוג להצמיד לזוג מדריך מעולה שמסביר הכל,
אתה מניח הנחה שחייבים לגוון בעניינים האלה בגדול, אם אוהבים אז חייבים טנטרה וטכניקות מתקדמות וכו' ?...
על כל פנים, אפשר ללמוד את הנושא.
לצפיה ב-'בקשר לשאלה השניה'
בקשר לשאלה השניה
27/12/2016 | 21:07
38
יש גיבורי כוח שעושים את הכל כדי להשאר בקדושה, ואז יש להם כיף של קדושה, כי מי שהוא קדוש הרי שהוא מתעלה עד מאוד,
יתכן באמת שיש כאלה שזה קשה להם, אז יש להם להתיעץ עם איש מקצוע מה לעשות,

על כל פנים, נפסקה ההלכה בשולחן ערוך שחובה להתחתן עד גיל 20, ויש מקלים למי ששקוע בתורה,
אז ברור שמי שהתאחר אז חובה לעשות הכל כדי להתחתן בהקדם.

יש היום אתרים וקבוצות וואטסאפ להתחזקות הדדית לחיים של קדושה
לצפיה ב-'הדרכה לפני הנישואין'
הדרכה לפני הנישואין
27/12/2016 | 00:57
41
לכלה ולחתן יש הדרכה בנוגע לזוגיות לפני הנישואין. יש מדריך חתנים ומדריכת כלות. 
במקרה של בעיות, יש טיפול זוגי לזוג לאחר שהתחתן. 
את הרב שואלים כל שאלה שעולה בקשר למה מותר, מה אסור וכו'.

אין שום היתר בגלל רווקות מאוחרת להפסיק לשמור נגיעה בין גבר לאשה שעדיין לא התחתנו...
כל מי שנוגע - עושה זאת על דעת עצמו. 
כל מי שאומר שהתירו לו - משקר/ממציא/מדמיין/חושב/לא הבין...
לצפיה ב-'תודה לעונים אך עדין חסר לי משהו מהותי בתשובות'
תודה לעונים אך עדין חסר לי משהו מהותי בתשובות
28/12/2016 | 19:30
6
35
עם כל הכבוד, מדובר בנושא בעל משמעות. יש בחורות שנושא כזה או אי התאמה בנושאים כאלה יכולה לעשות אותן לא מאושרות ונהפוך הוא. 
כאשר אתם כותבים "הדרכה" קצת קשה לי עם זה, כי אם יקריאו הלכות או יגידו מה אסור, זה עדיין אולי לא מספיק להרבה מהדור שלנו. חברים, בעולם החילוני, מדובר במקצועות של ממש. אנשים שמתמחים בלהדריך ולומדים זאת באקדמיה. יש תורות ושיטות ממש.
לצפיה ב-'העולם החילוני אינו העולם שבחרנו לנו'
העולם החילוני אינו העולם שבחרנו לנו
29/12/2016 | 00:04
4
54
על כל תורותיו ורעיונותיו ומקצועותיו.
בחרנו עולם עם קדושה. למשל, בחרנו לוותר על בגדים חשופים עם כל הריגוש שזה עושה, וללבוש בגדים צנועים ורחבים שמרגשים מעט מאוד. זה לא הופך אותנו ללא מאושרות, אלא למאוד מאושרות, רק בצורה אחרת, בלי סערת ריגושים. 

כנ"ל גם בנושא הזה.
פראות והתפרעות אף אחד לא מחפש. מי שמחפש, שיישאר בעולם החילוני הפרוע.
ובכלל, גם חילוניים רבים נהנים ומסופקים לחלוטין מיחסי מין ללא היכרות עם כל הספרים והסרטונים והסדנאות והטנטרה. אז דתיים בוודאי שלא צריכים את זה.
הדרכה זה לא רק הקראת הלכות ואמירת מה אסור. זה גם הסבר של כל מה שלא יודעים וגם אמירת מה מותר. (ואם הזוג עצמו לא סובל ממאותגרות שכלית עמוקה, הוא גם יהיה יצירתי במסגרת המותר. ואם יש לו ספק, הוא יכול לשאול לאורך כל החיים). 
יש דו שיח בין בני הזוג, ומה שהוא ייצור, די והותר בו כדי ליהנות. לא צריך להכיר כל מה שלא עלה בדעתך כדי להיות מאושר. בת דתית שלא הכניסו לה רעיונות משונים תהיה מאושרת עם בעלה ולא צריכה את מה שאסור כדי להיות מאושרת. העשיר שמח בחלקו, לכן מי שמחליט להיות עשיר יהיה עשיר. 
לצפיה ב-'זאת אחלה תשובה (: תודה'
זאת אחלה תשובה (: תודה
29/12/2016 | 08:21
14
לצפיה ב-' יפה מאד!'
יפה מאד!
29/12/2016 | 13:32
9
לצפיה ב-'האושר'
האושר
04/01/2017 | 13:09
20
לא תלוי בסיפוק מלא וסוער של כל הרצונות שלנו
לצפיה ב-'חושב אחרת ממך.'
חושב אחרת ממך.
22/01/2017 | 14:12
2
פראות והתפרעות (במסגרת הנתונה לנו) ויש ועוד איך יש ואף יותר ממה שחילוני מדמיין לעצמו.

הרבה ונטים לחשוב שהזוגיות החרדית היא בלי ריגוש - וזו טעות ביסודה.

הרחבה על כך - בהדרכת חתנים וכלות.
לצפיה ב-'גם בעולם ה.'
גם בעולם ה.
22/01/2017 | 14:09
2
יש מומחים גדולים עם ניסיון של עשרות שנים (אני מכיר שניים, ואחד באופן אישי שמעביר הדרכה כבר למעלה מ-40 שנה בתחום, באופן כללי ובאופן פרטני).
לצפיה ב-'בעלי צרכים מיוחדים'
בעלי צרכים מיוחדים
27/12/2016 | 19:36
2
43
שאלה עבור מכרה שמתנדבת בפרוייקט חברתי ופגשה בחור כנראה עם בעיה נפשית (כנראה קלה) שהוא מטופל, וחוזר בתשובה (ברסלב). בנוגע לשידוכים, יש לכם רעיון לאן להפנות אותו על מנת לסייע לו בהקמת בית ? 
תודה מראש

לצפיה ב-'שיפנה לשדכן הרב משה מאורי'
שיפנה לשדכן הרב משה מאורי
27/12/2016 | 21:11
1
38
בחוט של חסד, של הרב ארוש, ברחוב שמואל הנביא, ירושלים
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
28/12/2016 | 19:26
20
אפשר אולי (גם אם בפרטי פרטי התקשרות) ?

ישר כח

לצפיה ב-'פרשת מקץ הפטרת שבת חנוכה - הרב ציון מוצפי'
פרשת מקץ הפטרת שבת חנוכה - הרב ציון מוצפי
27/12/2016 | 10:58
8
הרב ציון מוצפי מפרש את הפטרת פרשת מקץ שבת חנוכה

לצפיה ב-'רווקים? רווקות? גרושים? גרושות? סגולות לזיווג בחנוכה'
רווקים? רווקות? גרושים? גרושות? סגולות לזיווג בחנוכה
26/12/2016 | 14:35
32
לצפיה ב-'לא נעים לי להתלונן אבל..'
לא נעים לי להתלונן אבל..
19/12/2016 | 19:38
9
91
למרות שאני רואה שרוב האנשים מסביבי סובלים ובמקרה הטוב לא נמצאים במקום שהם חפצים בו או מרוצים ממנו (במידה כזו או אחרת)
אני עדיין מוצאת לנכון להגיד- ה', בבקשה די, תגאל אותי מיסוריי, תשמח אותי, זרוק לי עצם בחיים...כי נשבר לייי!!!!ונמאס לי להיות עצובה
לא תולה את השמחה בדברים חיצוניים אבל......
עדיין רוצה מאד זוגיות כבר!
לצפיה ב-'קחי עכשיו חודשיים לעבוד על התחזקות במידרשה'
קחי עכשיו חודשיים לעבוד על התחזקות במידרשה
20/12/2016 | 21:55
47
שימי בזה את כל הכוחות

ובע"ה אחרי זה תבוא גם זוגיות

ממליץ גם על עוד פורום נוסף עם שאלות ועזרה של הרבה פעילים ביהדות ותורה:
https://www.fxp.co.il/forumdisplay.php?f=648

-----------------------------------------------------------------------------------
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

לצפיה ב-'העצמה נשית'
העצמה נשית
20/12/2016 | 22:03
6
49
יקירתי.
תמצאי את הדרך להיות חזקה ובטוחה בעצמך בלי זוגיות.
קודם כל את.
זוגיות מצליחה רק אם כל אדם הוא עולם שלם בפני עצמו וביחד הזוג בונה עולם משותף. אם אחד הצדדים מגיע ומחפש להשען כל כולו על הצד השני כאילו רק זה יביא לו את השמחה בחיים... לצערי אני לא רואה בזה צעד בריא.
ברוך ה׳ את נראית לי (מקריאת הודעותייך) בחורה מיושבת בדעתה, אמיצה ונבונה - תבני את עצמך בזכות עצמך. תהיי שמחה בחלקך ובמי שאת.
לצפיה ב-''
20/12/2016 | 23:18
11
לצפיה ב-'אני גם חשבתי ככה אבל'
אני גם חשבתי ככה אבל
21/12/2016 | 00:04
4
36
עדיין. זה לא שייך. מגיע שלב שדי...במקום להבשיל את מתחילה להרקיב

לצפיה ב-'מעובש וריקבון גילו את הפניצילין.'
מעובש וריקבון גילו את הפניצילין.
21/12/2016 | 00:37
3
50
"בגילוי המפורסם של הפניצילין מסופר כי פלמינג החזיק בידו צלחת ובה מושבות של חיידקים והוא ביקש לזרוק אותה לאשפה לאחר שזו זוהמה על ידי עובש אבל למרבה השמחה עצר בו כשהבחין בתופעה "מוזרה" : בעוד שהמושבות המרוחקות מהעובש היו "רגילות", כפי שמושבות חיידקים אמורות להראות, המושבות הקרובות לעובש היו "מומסות". פלמינג הבחין בה, ובדק את את פשר הדבר. הוא ביצע ניסוי חוזר, שבו זרע גם את הפטרייה המזהמת וגם חיידקים על צלחת, ולאחר שראה שהתוצאות חוזרות על עצמן, העלה את ההשערה שהפטרייה מפרישה חומר קטלני לחיידקים. פלמינג זיהה בעובש וקרא לחומר הזה פניצילין".

למה הדגשתי את מה שהדגשתי? כי אחת ידעתי, על בשרי, בתקופות של העובש והריקבון בחייך אתה מגלה על עצמך את כוחות הנפש הכי גדולים שלא ידעת ולא האמנת שקיימים בך, בעובש הזה אתה מגלה את אותם חומרים פעילים שקיימים בך שביכולתם להרוג כל מרעין בישין שתתקל בהם בחייך - העצבות, הדכדוך, הרגשת האין-תקווה, הרגשת החוסר אונים, הרגשת התסכול, הרגשת הדחייה, הרגשת הייאוש, הרגשת החוסר יכולת להמשיך, בעובש הזה אתה מגלה אתה מה הוא! אתה מגלה את כוחות הנפש הכי נסתרים ועמוקים שקיימים בך ואלו הם התפארת שלך, זה החוזק שלך, זה מגדיר מי אתה והרגשת הרפואה שבאה אחרי חולי לא דומה לאותה רפואה אלמלא החולי וההערכה כלפיו שונה במהותה ואף על פי שאיננו מבקשים אותו אך כשכבר דפק בדלתנו עלינו למצות ממנו את הטוב שבו. כולנו בחיינו עוברים משהו , השאלה היא איך אנחנו מסתכלים על התהליך של "העובש", כמשהו שיפורר אותנו ושרק נחפש לזרוק אותו לאשפה או כתהליך שיכול להיווצר ממנו רפואה, לא רק לנו אלא לאנושות כולה שכן מלחזק את עצמנו, עצמנו עוד יחזק אחרים.
לצפיה ב-'מתחברת לכל מילה ומילה. תודה'
מתחברת לכל מילה ומילה. תודה
21/12/2016 | 08:40
14
לצפיה ב-'אשריך, הארת את עינינו'
אשריך, הארת את עינינו
21/12/2016 | 18:45
11
לצפיה ב-'חזק וברוך ! '
חזק וברוך !
21/12/2016 | 20:20
4
לצפיה ב-'מומלץ'
מומלץ
04/01/2017 | 13:28
10
להיות שנה לפחות בתור שומר מצוות - ואז לחפש שידוך,
יתכן ויש עוד קשיים שמעצימים אצלך את הצורך הזה, כל התחלות קשות, ואת בכמה שלבים של התחלה.. מה שיכול לתת לך המון כוח זה חבירה טובה, וכמובן, זו העת להתחזק בביטחון ואימון בבורא עולם
לצפיה ב-'ה' ישמרני ויצילני'
ה' ישמרני ויצילני
20/12/2016 | 22:53
2
62
זה קרה לי שוב. אני חושבת שצריכה להודות לקב"ה על כך ששניה לפני שפניתי "לשוליים"- הוא הסיט אותי, זה כואב, זה ביאס, פלוס המחשבה שאולי חטאתי רק במחשבה, הכניסה אותי לחרדה מ2 סיבות:
(רקע: לרגע בחור חילוני היה לי נראה לי חמוד + + ...בקיצור: נדלקתי עליו ברמה כזו או אחרת)
1. כאילו אני "בוגדת" (-במחשבה רק אומנם) במישהו שלעולם לא תדעו מי זה ואולי זה הכל בראש שלי
2. בגידה בדרך של התורה.ממש כמו שעוזבים חיי עולם בשביל חיי שעה- ככה זה הרגיש לי.
מפה לשם, יצאתי לחוצה, חרדה, רציתי למות. אבל כל הסיטואציה הזאת סימנה לי שרציתי להכניס את עצמי למסגרת שממש לא מתאימה ליראת שמיים ואורח חיים שאני רוצה לסגל לעצמי
וכן, שוב אני מוצאת את עצמי "גודרת גדרות" של צניעות מסביבי, אבל מה לעשות? אני אדם שבוחן גבולות ומבין הרבה פעמים בדרך הקשה
אז שוב, בפעם המי יודע כמה, תודה תודה תודה !!!! שעצרתי את זה ברגע הזה ולא מאוחר יותר
ושוב, נכנעת לך השם ולא רוצה לשחק יותר משחקים
עד_מתי_חיפוש_עצמי#

לצפיה ב-'פשוט'
פשוט
20/12/2016 | 23:00
1
41
סיטואציה יומיומית כביכול, אבל אותי זה פשוט הפחיד.
פחדתי מעצמי ונכנסתי לחרדה
לצפיה ב-'דרך אגב'
דרך אגב
20/12/2016 | 23:20
32
לא סתם אומרים שגבר נשוי יותר שמור מן החטא
אני מניחה שזה כך גם לגבי נשים
לצפיה ב-'שבת חיזוק בבני ברק עם הרבנית קולדצקי '
שבת חיזוק בבני ברק עם הרבנית קולדצקי
13/12/2016 | 21:41
38

בנות, מי רוצה שבת חיזוק?  
השבוע  בבני ברק  שבת כולל הרצאות וסעודות. 
חוויה מקסימה מומלץ! אפשר לבוא עם חברה.  

מצרפת את המודעה: 

שבת חיזוק בבני ברק
פרשת וישלח

הנך מוזמנת לשבת חיזוק בבני ברק
בשבת פרשת וישלח ט"ז כסלו 16/12/2016
 אירוח אצל משפחות: לינה ו 2- סעודות
 עונג שבת עם צוות "שלהבת"
 סעודה שלישית משותפת באולם "לב לאחים"
 ביקור אצל הרבנית קולדצקי תחי'
 הרצאות מרתקות מפי:
      הרב לוינשטיין, הרב יוספי והרבנית פלורנטין

רישום מראש אצל הרכזות ובמשרדי "לב לאחים"
עד יום שלישי י"ג כסלו 13/12/16 בטל: 03-6145043
דמי השתתפות: 70 ש"ח  
לאחר יום ג' המחיר 80 ש"ח

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו