לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'חודש טוב לכולם '
חודש טוב לכולם
27/04/2017 | 21:11
10
אתה בידיים של אבא �� �� ��
אישה אחת לקחת את בנה הפעוט לטיול בירושלים כשהיא נושאת אותו על ידיה. התקשר הבעל לאשתו ושאלה: "אשתי היקרה, היכן את נמצאת כעת?"
השיבה האישה: "אני פוסעת ברחוב יפו, במרכז מהעיר".
לאחר חצי שעה התקשר הבעל בשנית ושאל: "היכן את כעת?"...
"אני כרגע בכניסה לעיר העתיקה" השיבה.
לאחר חצי שעה נוספת התקשר הבעל ושאל: "וכעת, היכן את נמצאת?"
"אני נכנסת כרגע אל הכותל המערבי, שריד בית המקדש, בעלי היקר" השיבה.
לו נדמיין לנו מצב בו התינוק יכול היה אף הוא לדבר, כשהיה אביו מתקשר אליו ושואל: "בני, היכן אתה נמצא?"
הבן היה משיב: "אבא, אני כרגע בידיים של אמא!"
ולאחר חצי שעה כשהאב היה מתקשר ושואל את בנו היכן הוא, הבן היה משיב: "אבא, כרגע אני בידיים של אמא". לא משנה היכן גיאוגרפית התינוק נמצא, הוא תמיד בידיים של אמא!
אמר דוד המלך: "גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי" (תהילים כג', ד') - דוד המלך ידע והרגיש בכל עת שהוא נמצא בידיים של בורא עולם!
אם נפנים שאנו בכל רגע ורגע נמצאים בידיים של אבא שבשמים כמו שתינוק נמצא בידיים של אימו, לא נדאג, לא נתעצב, נהיה תמיד בשמחה, עם ביטחון, בלי שאלות ועם הרבה שלווה.
בורא עולם מבקש מכל אחד ואחת מאיתנו: "אנא ילדיי היקרים, הניחו עליי את ראשכם, אתם נמצאים בידיים שלי, תבטחו בי, תאמינו ביכולתיי, אין לכם לדאוג כלל!"
"אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי" (תהילים קלא', ב') - כשם שתינוק נמצא בידיים של אימו ומרגיש הכי בטוח בעולם, ללא דאגות, כך אנו צריכים להרגיש בכל רגע ורגע!
ולא עוד, אלא, כמו שתינוק הוא חסר אונים ואין לו כלום משלו, וכל התלות שלו והחיות שלו באה מאימו, כך צריך להרגיש כל יהודי, שאין לו כלום משלו, שהכל ממנו יתברך...
חודש אייר הוא חודש של רפואה, אייר - ראשי תיבות - אני ה' רופאך! - אם נזכור שאנו בידיים של אבא, הרופא הגדול, נאמין בו, נבטח בו, נוכל להרפא מכל מחלה, הכל תלוי בך, באמונה שלך בבורא שיכול לחולל ניסים גלויים.
אתה התינוק של בורא עולם, הסר דאגה מלבך...
יום טוב, חודש טוב ובשורות טובות
לצפיה ב-'המקובל שיצא נגד רבניות שמתנהגות לא לפי ההלכה'
המקובל שיצא נגד רבניות שמתנהגות לא לפי ההלכה
26/04/2017 | 19:59
11
לצפיה ב-'מחשבות שקורות-בערך'
מחשבות שקורות-בערך
23/04/2017 | 17:50
1
27
קרה לכם שאתם חושבים על משהו (נגיד משהו נוראי וזה מה שמבאס)
ואז הוא פתאום, בצורה כזו או אחרת, קורה?
מה זה אומר?
לצפיה ב-'יש בזה כמה חלקים'
יש בזה כמה חלקים
26/04/2017 | 16:30
11
קורה ואדם למשל מפחד שיפול לו הצלחת מהידיים, ואז הצלחת נפלה לך בעקבות הפחד,
היות ומתי שמחזיקים משהו ביד חייבים לשים לב כל הזמן.
שנאמר "אשר יגורתי בא לי"
וזה גם בתחומים ריגשיים..

קורה לעיתים די רחוקות שהרגשנו שמשהו נורא קרה, או משהו לא נעים עלול לקרות אם נצא היום לקניות בעיר, ואז זה אכן קרה/קורה - גנבו לנו את הארנק, או מישהו צעק עלינו סתם ככה,
יש לעיתים די רחוקות שאנחנו מנבאים את העתיד, אל לנו לפחד מפחד שנופל לנו במחשבה, היות וזה לעיתים די רחוקות, ומצד שני - מומלץ להקשיב גם לקול הפנימי, קוראים לזה אינטואיציה, ובחז"ל קוראים לזה "המזל שמרגיש", ונותנים דוגמא,
יכול לקרות לעיתים, שמציעים לנו שידוך והכל נשמע טוב ויפה, אלא שהלב שלנו נוקף, אנחנו מרגישים שמשהו פה לא מריח טוב, אז מומלץ לברר יותר, להתיעץ יותר, ואפילו לפרוש, וכל זה כשיש הרגשה ברורה שאומר לנו חדל.
מצד שני, אל לנו לפחד מסימנים שונים שקורים לנו, אם נפלנו או נשבר לנו כוס למשל - זה לא אומר דבר.
אלא שמומלץ להזהר - היכן שיש לנו פחד, כי הרי אפשר להזהר, ואנחנו לא חייבים לצאת לקניות במקום ההוא, או לקנות דירה מהברנש ההוא.
יש לשים לב ללב, והיכן שאפשר - לפרוש.
הלב גם מדריך אותנו
מה כן לעשות, ועם מי להתחבר, אז לשים לב למחשבות ולרגשות,
כי הוא שם לב - למה שלא שמנו לב, הלב/אינטואיציה/מזל - רואה את כל התמונה
לצפיה ב-'מה עושה מי שמפחד?'
מה עושה מי שמפחד?
26/04/2017 | 05:07
2
16
אני מאמינה בה'.
עדיין לא מקיימת מצוות ולא חיה עם עצמי בשלום.
אני חיה בפחד נוראי ומפחדת פחד גדול מאוד לעשות שינוי.
לצפיה ב-'כשמתחילים '
כשמתחילים
26/04/2017 | 13:04
12
כשמתחילים לקיים מצוות אז נפשו של האדם נהיית יותר רגועה מבפנים.

אולי כדאי לראות את זה

לצפיה ב-'הלא ידוע מפחיד'
הלא ידוע מפחיד
26/04/2017 | 16:08
11
אני גם מפחד להכנס למנזר בתיאלנד ולעשות מה שיגידו לי..
כתבת שיש לך אי שלום פנימי, ראשית, חשוב לטפל ולשמור על הבריאות, זו המצווה הכי חשובה ביהדות, ואז אפשר להתחזק במצוות בשמחה ובאהבת הבורא.
בהצלחה !
לצפיה ב-'נפתח ערוץ מיוחד לשיעורי תורה למתקדמים'
נפתח ערוץ מיוחד לשיעורי תורה למתקדמים
24/04/2017 | 11:29
17
זה הערוץ

לאט לאט מתווספים בו שיעורי תורה נוספים עוד ועוד
לצפיה ב-'רציתי לשמוע את דעתכם'
רציתי לשמוע את דעתכם
21/04/2017 | 03:42
2
38
לגבי לימודי משחק- בכלל (אין סיבה שתהיה דעה שלילית, במיוחד כאשר זה בהפרדה ולצורכי מרפא לנפש)
ו...לימודי משחק מעורבים? עד כמה בעייתי?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
21/04/2017 | 15:01
22
זה לא משנה מה הדעה האישית של האדם.
צריך דעת תורה. ודעת התורה ברורה בנושא זה.

אם מחפשים משהו כמרפא לנפש אז כדאי שיהיה לבת ישראל שעדיין לא התחתנה, שתהיה לה חברה טובה יראת שמיים אמיתית עם מידות טובות שתוכל מידי פעם לשוחח איתה ולדבר קצת על הקשיים ולשתף אחת את השניה תוך כדי יראת שמיים.

עצם השיחה יכולה להרגיע. כמו שכתוב "דְּאָגָה בְלֶב אִישׁ יַשְׁחֶנָּה" (משלי)

אולי כדאי גם לעשות טיול רגלי בטבע כמו על שפת ים (לא חוף מעורב!) או מקום עם הרבה עצים ופרחים, וכמובן אך ורק בצניעות מכל הבחינות. ולנשום אוויר נקי ולהנות מנוף הטבע 

כמו כן. כדאי לשמוע את הקובץ הבא שהוקלט ע"י אחד מצדיקי הדור הנסתרים שחי בדור הזה. בהתחלה הוא נותן הוראות (כדקה וחצי) ואחרי זה מתחיל לייחד יחודים שעצם השמיעה שלהם, עושות טוב לנפשו של אדם

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
24/04/2017 | 16:51
7
עשה לך רב, והסתלק מהספק
לצפיה ב-'לא לפחד אבל בכל בית יש שדים וחיצונים'
לא לפחד אבל בכל בית יש שדים וחיצונים
21/04/2017 | 01:50
24
כך מסביר המקובל:
https://www.youtube.com/watch?v=tKl82CPNTH0
לצפיה ב-'מי רוצה ללמוד בקלות את ספר דניאל הקשה'
מי רוצה ללמוד בקלות את ספר דניאל הקשה
20/04/2017 | 08:35
15
לצפיה ב-'מחפשים קהילה'
מחפשים קהילה
16/04/2017 | 11:26
3
32
שלום רב ,
אני ואשתי חוזרים בתשובה ,
מחפשים קהילה שנוכל להשתלב בה ,
אנחנו קרובים לתורת רבי נחמן ולחסידות והולכים לבית יוסף ,
יש לנו המון אתגרים מן הסתם שאותם לא אפרט.
נשמח לקבל אפשרויות להשתלבות בקהילות , הדבר הכי משמעותי שיהיו קהילות ערכיות ואיכותיות .
תודה רבה
לצפיה ב-'זה כל כך אחד מהנושאים המרכזיים ביותר...'
זה כל כך אחד מהנושאים המרכזיים ביותר...
18/04/2017 | 11:14
24
בעזהי"ת

אני קורא מפעם לפעם על גרעינים קהילתיים של חוזרים בתשובה, החל ממצפה רמון וירוחם, וכלה בקהילה של שדה צופים במעלות שבצפון. לא יודע להיכן להפנות, היות ואיני מומחה לנושא - וכשלעצמי נמצא בהתלבטות סביבו, אבל מאחל לכם בהצלחה, ואשמח אם תעדכנו כאן על התפתחויות.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/04/2017 | 14:08
23
אולי תתיעצו עם ארגון לב לאחים שקשור להרבה בעלי תשובה

לצפיה ב-'אני מציע לכם'
אני מציע לכם
20/04/2017 | 17:20
12
שתפנו לרב שלום ארוש.
התורה שלו היא נפלאה.
בהצלחה !
לצפיה ב-'איך יודעים איזה רב ביוטיוב הוא רב אמיתי'
איך יודעים איזה רב ביוטיוב הוא רב אמיתי
11/04/2017 | 21:14
36
לצפיה ב-'כשל"פ (?)'
כשל"פ (?)
06/04/2017 | 21:42
4
39
היי לכולם
אני בתשובה הרבה שנים
אומנם היום לוקחת את הדברים "בפנאן"
לצורך העניין לדוגמא, אמא שלי מכשירה את המטבח, איך שהיא יודעת, איך שלמדה מבית אבא (בית שהיה דתי והכל..אבל דל אמצעים וגם לא בקיאה כ"כ בהלכות)
לדוגמא: כשרות הכיריים, כיור..מיקרוגל- דברים ממש בעייתיים להכשיר לפסח
החלטתי מראש לא להכנס לזה ולא לעשות דרמה או להתעקש
כי פשוט באמת שאין לי כוח לזה
וגם אין שיתוף פעולה מצידה ואז זה אומר שאני אצטרך ללכת בעצמי להכשיר את הכיריים (=ליבון)
או שאולי התחלתי לזלזל?
עברתי שנה קשה ואני עסוקה האמת בלשקם את עצמי,
אני מודה ומתוודה שלא ניקיתי מספיק השנה
מה אתם חושבים? מה הייתם עושים במצבי? 

לצפיה ב-'תעייני'
תעייני
07/04/2017 | 13:24
27
תעייני בחוברת הזאת לפי תוכן עניינים, יש שמה דרכי הכשרת המטבח..
ואחרי שאמא שלך תנקה איך שתנקה, תבקשי ממנה רשות כשהיא במצב רוח טוב, ויותר טוב שתכשירי בעצמך, וזה די קליל לפי מה שכתוב בחוברת
לצפיה ב-' הכשרת כלים לפסח בקלות וב 7 דקות'
הכשרת כלים לפסח בקלות וב 7 דקות
08/04/2017 | 23:54
23
בקלות

תעשי זאת אחרי בקשה מאמא שלך להמשיך בעצמך, בלי לריב איתה

לצפיה ב-'תעשי עכשיו את אחרי שאמא סיימה'
תעשי עכשיו את אחרי שאמא סיימה
09/04/2017 | 14:41
27
בלי לריב איתה כמובן.

הנה כל ההכשרה ב 7 דקות

לצפיה ב-'במצבך ?'
במצבך ?
11/04/2017 | 21:39
18
היינו עושים בדיוק כמוך :)
לצפיה ב-'סוד מצדיק נסתר בן 105 על מה שקרה ב2010'
סוד מצדיק נסתר בן 105 על מה שקרה ב2010
06/04/2017 | 18:42
29
לצפיה ב-'הסוד מאחורי אכילת מצה בפסח - הרב אידי אבין - חובה לראות'
הסוד מאחורי אכילת מצה בפסח - הרב אידי אבין - חובה לראות
05/04/2017 | 21:39
7
הרב אידי אבין בהרצאה מרתקת על הסוד מאחורי אכילת מצה בפסח

פרסם את הסרטון בכל דרך שהיא למכריך למען היות זיכוי רבים, הזכות הזאת תעמוד לך בעזרת השם, להצלחה ברוחניות ובגשמיות, ובכל אשר תעשה/י אמן ואמן!

הצטרפו לערוץ יהודי: https://www.youtube.com/channel/UCQxoJv4CyfUb9fAX8...
לצפיה ב-'המקובל מגלה 6 מצוות שאפשר לקיים 24/7'
המקובל מגלה 6 מצוות שאפשר לקיים 24/7
28/03/2017 | 17:11
31
לצפיה ב-'חודש טוב לכולם'
חודש טוב לכולם
27/03/2017 | 11:30
1
33
חדש טוב ומבורך לכולם
מאחלת לכם שחודש זה
יביא  ברכה כשנה חדשה ,
שישמור אתכם האל ממרומים
תבורכו בפרנסה טובה ושימושית,
בריאות איתנה ושפע של אושר ושמחה
שצחוק ושמחה לא ירד מפניכם
שכול סובבים אתכם יבורכו אתכם
ותמיד תהיו רצויים ואהובים
לכול מקום שתלכו הברכה תלך אתכם
כֹּה תְבָרְכוּ אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אָמוֹר לָהֶם:
יְבָרֶכְךָ ה' וְיִשְׁמְרֶךָ.
יָאֵר ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ.
יִשָּׂא ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם.
וְשָׂמוּ אֶת שְׁמִי עַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וַאֲנִי אֲבָרֲכֵם.

לצפיה ב-'אמן, והמרכת תתברך בכפליים'
אמן, והמרכת תתברך בכפליים
11/04/2017 | 21:44
3
לצפיה ב-'מה עושים?'
מה עושים?
24/03/2017 | 14:49
3
70
משתדת להאמין בהשגחה פרטית- מצד אחד
אך יודעת ומודעת לחשיבות של לקיחת אחריות בחיים ורצינות, בדרך השם שהיא בעצם כל החיים עצמם
לצורך העניין, כיום אני מתקשה לשבת בכיתה ולסיים קורס מסוים
אני מקלה על עצמי, יוצאת, יושבת בדשא, מסתובבת..ובסוף תופסת אוטובוס הביתה
אני מלקה את עצמי כאילו ש....אולי נתתי חופשיות ל"יצר הרע" שלי- הרצון לחופש לפריקת עול
מצד שני אני פשוט לא מסוגלת לשבת שם
וזה כבר אירועי שרשרת בשנים האחרונות, שגולת הכותרת שלהם היא חוסר התמדה/חוסר עקביות- כך זה לפחות נראה כלפי חוץ
אני נורא לחוצה מזה, מעבירה ביקורת על עצמי והמומה מעצמי למרות שכבר התרגלתי לזה מהשנים האחרונות
מה עושים?????????? השםםםם יעזור
לצפיה ב-'פונים לאיש מקצוע'
פונים לאיש מקצוע
26/03/2017 | 12:48
27
בהצלחה !
לצפיה ב-'גם אצלי זה היה ככה'
גם אצלי זה היה ככה
04/04/2017 | 00:28
1
16
לא סיימתי תיכון, השלמתי רק אח"כ בגרויות באקסטרני, אח"כ התחלתי שירות לאומי וכן סיימתי שנה (שזו החובה מבחינת השירות) אבל רציתי להמשיך לשנה שניה, ואכן המשכתי, אבל אז הפסקתי באמצע השנה ופרשתי מהשירות (עד היום אני משתדלת שלא לכתוב את החודשים של משך השירות בקו"ח).. אחכ הלכתי ללימודי תעודה - שהיו אמורים להמשך שלוש שנים ועלו המון המון כסף, גם מעבר לפיקדון ולמענק מהשירות - ונדמה לי שאפילו את השנה האחרונה לא סיימתי, ופרשתי ממש כמה ימים ומבחנים לפני הסוף.
אחר כך, המשכתי ללימודי תואר ראשון, שבמהלכם חוויתי ממש בדיוק את מה שאת מתארת בהודעה שכתבת. זה נמשך שלוש שנים שמבחינת נקודות זכות אקדמאיות, שוות לשנה וחצי, כי בגלל הקשיים הנ"ל ניסיתי להקל על עצמי ע"י שאפרוש את הלימודים למערכת עמוסה פחות. אבל במהלכן הזמן הארוך התיש אותי ולאחר שלוש שנים פרשתי ועד היום לא סיימתי את התואר. אחר כך למדתי לימודי תעודה נוספים, שבגלל הניסיון המר שהיה לי עם התמדה במטרות ארוכות טווח בתואר, בחרתי בקורס הספציפי הזה בעיקר בגלל שהיה אינטנסיבי אך קצר מאד, חודשים ספורים ממש. אבל גם זו היתה בחירה לא נבונה כי המקצוע לא התאים לי כלל ולא עניין אותי. כך יצא, שאת הקורס כולו שרדתי איכשהו, אבל בשני המבחנים האחרונים ממש, נכשלתי...

במהלך הזמן שלפני ולאחר הקורס עברתי משבר תעסוקתי של ממש, עבדתי בעבודות שלא שיקפו בשום צורה ואופן את היכולות ואת רמת המשכל שלי. וכמובן שזה השפיע על הביטחון העצמי, ועל כל תחומי החיים, גם על עבודת השם.

אבל בכל המהלכים שעברתי אני כן יודעת לומר על עצמי מה אני יכולה ומה לא, וזה ממש, ממש המון: אני מתקשה מאד ללמוד ולהשקיע זמן וכוחות בתחומים שלא מעניינים אותי. לכן, אני חייבת לעסוק וללמוד רק דברים שבפירוש מעניינים אותי!
אני מתקשה ללמוד ולהשקיע לאורך זמן, לעמוד בזמנים של מטלות וזמני הגעה לשיעורים, אבל אני כן מסוגלת ולפעמים גם מצליחה הצלחה גדולה, במסגרות לימוד קצרות טווח, גם אם רמת הלימוד גבוהה מאד ואינטנסיבית (כמובן בהנחה שהחומר מעניין אותי).

אני לא מכירה אותך מספיק בשביל לקבוע קביעות, אבל הייתי אולי מציעה לך בעקבות הניסיון שעברתי אני, לנסות ולחשוב היכן כן הרגשת שמצליח לך, האם המקצוע שאת אוהבת אכן מעניין אותך, או אולי אם משהו ברובד החברתי של הכיתה מפריע לך, ואז אולי כדאי לשקול למצוא דרך לעבודה/לימודים מהבית. 
הרבה פעמים כשלא הולך לנו בחיים ה"נקודות השחורות" הופכות להיות כל התמונה, למרות שיש עוד הרבה גוונים וצבעים בתוכה. הגדרה, דיוק ומיקוד של הבעיות, יכולים לעזור לאזן את התמונה ולמצוא את נקודות האור, גם אם הן כרגע לא באות לידי ביטוי - אבל לפעמים המפתח לדרך אחרת, שאולי תתאים יותר, נמצאת בתוכן.
מה שעזר לי בזמנו (ועד היום) זה לנסות לחשוב היכן בעבר הרגשתי שמצליח לי, או שאני עושה דבר שאני טובה בו, ולנסות לאתר מה גרם לתחושה הטובה הזו ואיך אני יכולה ליצור את ההצלחה הזו היום.

אני זוכרת כמה הייתי מתוסכלת מזה שאני "לא כמו כולם", כי "כולם" מסיימים תיכון, "כולם" מסיימים צבא (גדלתי בסביבה חילונית), "כולם" מסיימים תואר, ובאופן כללי מסיימים מה שהם מתחילים, ורק אני לא. וזו תמונה מאד מאד מעוותת. א' - את מכירה את כולם? כנראה שלא. ב' - הרבה אנשים מסיימים דברים שבדיעבד מסתבר שבזבזו להם זמן יקר בחיים ולא הובילו אותם למה שהם באמת רצו. רק לחשוב, על כמה הסבות מקצוע אנחנו שומעים היום? ממש, מהייטק לנגרות, המון! ג' - יש גם מי שאפילו לא התחילו...

או כמו שמישהי מאד חכמה אמרה לי, בן אדם צריך ללמוד בדברים מסויימים, להסתכל על המשבצת שלו, ולא על המשבצות של "כולם". רק ככה הוא יוכל באמת להתמודד בצורה נכונה עם התפקיד הייחודי שהשם העניק רק לו.
לצפיה ב-'איזה השקעה ! . תודה'
איזה השקעה ! . תודה
11/04/2017 | 21:44
5
לצפיה ב-'פרשיות ויקהל פקודי ✡ הרב אברהם מוצא שליט"א ✡ אל תגיד מחר שלא'
פרשיות ויקהל פקודי ✡ הרב אברהם מוצא שליט"א ✡ אל תגיד מחר שלא
22/03/2017 | 20:54
16
פרסם את הסרטון בכל דרך שהיא למכריך למען היות זיכוי רבים, הזכות הזאת תעמוד לך בעזרת השם, להצלחה ברוחניות ובגשמיות, ובכל אשר תעשה/י אמן ואמן!
לצפיה ב-'קטע נדיר של רבי דוד אבוחצירא עם הרב שטיינמן'
קטע נדיר של רבי דוד אבוחצירא עם הרב שטיינמן
22/03/2017 | 16:36
19
קטע מאד מרגש
רבי דוד מדבר בפני הרב שטיימן שהגיע לבקר את מוסדותיו בנהריה
המראה היה עם המון קדושה וטהרה.
לצפיה ב-'קידוש שם שמיים'
קידוש שם שמיים
22/03/2017 | 00:10
1
33
האם הרגשתם פעם שאתם מקדשים שם שמיים?
במה זה היה כרוך? איך הרגשתם בתהליך (התחלה-אמצע-קצירת הפירות כביכול)
איך בא לידי ביטוי קידוש שם שמיים הזה בחייכם ובחיי הסובבים אתכם?
לצפיה ב-'קידוש השם'
קידוש השם
02/04/2017 | 03:00
7
אני חושב שהחזרה בתשובה כשלעצמה היא קידוש ה' גדול מאד.
ובכל פעם שעמדתי בנסיונות ובפיתויים במסגרת היחסים עם הסובבים אותי והמשכתי לשמור על נאמנותי לתורה ולמצוות, קידשתי את ה'.
למשל כשאני נזהר שלא לעבור על איסורי לשון הרע ורכילות, או על איסור ריבית (כשזה מגיע לפרטים קטנים) זה נתפס אצל בני משפחתי כמאד קטנוני ומוגזם. כמובן שמבחינת השפה שלהם הם יכולים לתת המון הסברים וצידוקים ותירוצים שלכאורה יש בהם כדי לשנכע בצדקתם, אך חרף זאת אני מקפיד להראות (ובאופן די מופגן) שהשפה הזאת אינה עושה עלי רושם ושמבחינתי יש מעשים שהם פסולים ולא משנה באיזו שפה עוטפים אותם.
לצפיה ב-'ל"ט מלאכות שבת - המחשה'
ל"ט מלאכות שבת - המחשה
19/03/2017 | 22:36
1
40
לקראת הפרשות הקרובות: ויקהל-פקודי - עוסקת ברובה במלאכת המשכן ופותחת באיסור עשיית מלאכה בשבת.
זהו אחד מהמקורות של חז"ל לקשר בין האיסור בעשיית מלאכה בשבת לבין מלאכות המשכן - ארבעים חסר אחת שנלמדו מהמלאכות שנעשו לצורך בנייתו.  ראיתי לנכון, לפיכך, להביא כאן המחשה של הרב אורי זוהר שליט"א כדי שאדם יתבונן בדברים ויצא מן ההמחשה עם כלים ללימוד הלכות שבת מתוך הבנת היסודות שקל אז יותר ליישם את המצבים השונים שנתקלים בהם בשבת וההלכות הנלמדות יהיו חקוקות היטב. "כי אי אפשר כלל במציאות שיינצל מאיסור שבת אם לא ילמד כל הדינים על בורים היטב היטב" (רבי יהונתן אייבשיץ). שנזכה. צפיה מהנה. 
לצפיה ב-'אשריך, כל הכבוד !'
אשריך, כל הכבוד !
20/03/2017 | 00:43
9

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח
לוטוס סינית- השמת עובדים
זקוקים לדוברי סינית?
דרך המעגל- מרגלית קוטב
נשים מציירות שינוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה