לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוזרים בתשובה-תמיכה

בס"ד
   ברוכים הבאים   
   תהליך החזרה בתשובה אינו תהליך קל. לא לאדם עצמו ולא לסובב אותו מאחר והוא מצריך שינוי משמעותי בחיים. כמעט תמיד השינויים האלה משפיעים רבות על הסובבים אותנו ו/או הסובבים אותנו משפיעים רבות על תהליך החזרה בתשובה. דבר זה עלול לגרום לבעיות ולחיכוכים רבים עם הסובב אותנו ובעיקר עם בני משפחתנו והחברה שאנו נמצאים בה. לא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הבעיות וזקוקים לעזרה מרב או רבנית בעלי ניסיון עם חוזרים בתשובה, ולאוזן קשבת מאדם שעבר חוויות דומות ויכול לייעץ לנו כיצד לפעול בתבונה. מצד שני, גם הסובבים אותנו לא תמיד יודעים כיצד ללכת איתנו בין הטיפות על מנת לשמר את החיים בצוותא, בשלווה ובהרמוניה.
   פורום זה מיועד לכם, החוזרים בתשובה שביצעתם את ההחלטה שברצונכם לחזור בתשובה על מנת שתוכלו לחלוק את חוויותיכם, ההתלבטויות והבעיות הכרוכות בשינוי מהותי בחיים ושמו החזרה בתשובה. פורום זה מיועד גם לכם, בני משפחותיהם של החוזרים בתשובה. כאן תוכלו לחלוק במה אחת עם חוזרים בתשובה, ובני משפחה של חוזרים בתשובה, על מנת שתוכלו להתמודד עם החוזר בתשובה הפרטי שלכם ו/או לעזור לאנשים אחרים הנמצאים במצבכם.
   מן הראוי לציין שפורום זה מיועד לשומרי תורה ומצוות ושאינם שומרי תורה ומצוות כאחד.
   מטרת הפורום היא לא לעורר דיונים בנושאי הלכה או אמונה בשביל דיונים כאלה קיימים פורומים אחרים בתפוז. הפורום מיועד לאנשים שכבר החליטו לבצע את הצעד. מהסיבה הזאת הפורום לא מיועד כדי לשכנע את החוזרים בתשובה בטעות דרכם.

כללי הפורום:
   1) אנחנו בפורום חוזרים בתשובה ולכן, בבקשה, אל תשכנעו אותנו לחזור בשאלה. בשביל לשכנע אנשים לחזור בשאלה ישנם פורומים אחרים בתפוז.
   2) פורום "חוזרים בתשובה" לא נועד לויכוחים על רקע דתי-אידיאולוגי. בשביל אלה קיימים פורומים אחרים בתפוז.
    3) פורום "חוזרים בתשובה" לא הוקם כדי להוות בימה להידברות בין הדתיים ללא דתיים. על כן, אין מקום בפורום לויכוחים בין הדתיים ללא דתיים גם לא ויכוחים פוליטיים בין הדתיים ללא דתיים.
   4) בפורום שלנו מדברים בשפה יפה ובכבוד לאורח השפה הנהוג בעולם הדתי-חרדי. הן בלי קללות אפילו לא קללות של סלנג, הן בלי ביטויים מיניים, עוד כיוצא באלה. מי שלא יכול לכבד את רגשות חברי הפורום - מוזמן שלא לדבר בפורום שלנו בכלל.
    5) בפורום שלנו מעצם טבענו כחוזרים בתשובה מכבדים את היהדות ואת מורי דרכה הרבנים. על כן בפורום שלנו מתייחסים בכבוד הן לתורה והן לרבנים ולא מקללים. זה לא אומר שלא ניתן להביע דיעה, אלא שצריך לעשות זאת מתוך הכבוד הראוי.
   6) הפורום אינו מיועד לשאלות הלכתיות. לצורך כך קיים פורום ייעודי בתפוז קהילות: 'לשאול את הרב'. כמובן ששאלות הלכתיות מפי חברי הפורום הקבועים, יתקבלו בברכה.
   7) דף הפורומים בתפוז קהילות, מחזיק חמש עשרה הודעות ראשיות בלבד. על כן, חברי הפורום מתבקשים שלא לקפוץ ולפתוח הודעה ראשית נוספת, כל זמן שנמצאת בדף הראשי הודעה קודמת של אותו גולש, או במשך זמן סביר מפתיחתה, כדי להשאיר מקום בדף הראשון גם לחברים אחרים בפורום.
     8) הערות והארות להנהלת הפורום, יתבצעו במערכת המסרים בלבד!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'פרשיות ויקהל פקודי ✡ הרב אברהם מוצא שליט"א ✡ אל תגיד מחר שלא'
פרשיות ויקהל פקודי ✡ הרב אברהם מוצא שליט"א ✡ אל תגיד מחר שלא
22/03/2017 | 20:54
4
פרסם את הסרטון בכל דרך שהיא למכריך למען היות זיכוי רבים, הזכות הזאת תעמוד לך בעזרת השם, להצלחה ברוחניות ובגשמיות, ובכל אשר תעשה/י אמן ואמן!
לצפיה ב-'קטע נדיר של רבי דוד אבוחצירא עם הרב שטיינמן'
קטע נדיר של רבי דוד אבוחצירא עם הרב שטיינמן
22/03/2017 | 16:36
6
קטע מאד מרגש
רבי דוד מדבר בפני הרב שטיימן שהגיע לבקר את מוסדותיו בנהריה
המראה היה עם המון קדושה וטהרה.
לצפיה ב-'קידוש שם שמיים'
קידוש שם שמיים
22/03/2017 | 00:10
14
האם הרגשתם פעם שאתם מקדשים שם שמיים?
במה זה היה כרוך? איך הרגשתם בתהליך (התחלה-אמצע-קצירת הפירות כביכול)
איך בא לידי ביטוי קידוש שם שמיים הזה בחייכם ובחיי הסובבים אתכם?
לצפיה ב-'ל"ט מלאכות שבת - המחשה'
ל"ט מלאכות שבת - המחשה
19/03/2017 | 22:36
1
25
לקראת הפרשות הקרובות: ויקהל-פקודי - עוסקת ברובה במלאכת המשכן ופותחת באיסור עשיית מלאכה בשבת.
זהו אחד מהמקורות של חז"ל לקשר בין האיסור בעשיית מלאכה בשבת לבין מלאכות המשכן - ארבעים חסר אחת שנלמדו מהמלאכות שנעשו לצורך בנייתו.  ראיתי לנכון, לפיכך, להביא כאן המחשה של הרב אורי זוהר שליט"א כדי שאדם יתבונן בדברים ויצא מן ההמחשה עם כלים ללימוד הלכות שבת מתוך הבנת היסודות שקל אז יותר ליישם את המצבים השונים שנתקלים בהם בשבת וההלכות הנלמדות יהיו חקוקות היטב. "כי אי אפשר כלל במציאות שיינצל מאיסור שבת אם לא ילמד כל הדינים על בורים היטב היטב" (רבי יהונתן אייבשיץ). שנזכה. צפיה מהנה. 
לצפיה ב-'אשריך, כל הכבוד !'
אשריך, כל הכבוד !
20/03/2017 | 00:43
8
לצפיה ב-'ספקות'
ספקות
16/03/2017 | 20:11
2
28
כבר לא בטוחה שרוצה או מוכנה לסלוח
ובטח שלא לשכוח
ואם לסלוח- אז מה זה יעזור?
אני אדם סלחן בדרך כלל
אבל זה לא בטוח שזה יעבוד
ותמיד יהיה לך מקום שמור בלב של אהבה ראשונה
אבל אני רוצה לתת לעצמי בחיים האלה הזדמנות שניה
כי זה מגיע לי
ואני חושבת בתקופה הזאת- אך ורק על עצמי
על השפיות שלי, על הבריאות שלי
ואם אצטרך לוותר עליך כדי להשיג את כל אלה
אני עושה את זה
לצפיה ב-'מקוה'
מקוה
16/03/2017 | 20:12
12
שיתקבל בהבנה ובגרות
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/03/2017 | 00:25
11
את שואלת: "ואם לסלוח- אז מה זה יעזור?"
והתשובה: זה יעזור לך. לנפש שלך. זה יעזור כי תהיה לך נפש שלמה יותר, ותיקון מידות הנפש אף יהווה עבורך הכנה לקראת הזיווג שאת מחפשת.

וחשוב מאד, לא להתייאש!! למרות הכאבים, המשיכי להשתוקק למצוא את האחד שלך
לצפיה ב-'תשובה מפתיעה למפקפקים בצופן התנכ"י'
תשובה מפתיעה למפקפקים בצופן התנכ"י
18/03/2017 | 20:11
19
משהו שלא חשבתם שידעתם על הצופן התנכ"י כפי שמפורסם כיום.
אורך : כ-3 דק'
מאת תלמיד חכם גדול. 
לצפיה ב-'שאלה למחשבה '
שאלה למחשבה
15/03/2017 | 15:57
4
24
וגם אשמח לשמוע את דעתכם
האם יכול להיות מצב שכאילו משמיים "מרחיקים" את היהודי/ה מתורה ומצוות, או משהים את התהליך? כאילו שמשמיים רוצים שהאדם יהיה פחות אדוק?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/03/2017 | 18:06
22
לא. בשמיים רוצים שהאדם יתקרב תמיד לתורה ומצוות. וגם מי ששומר כבר מצוות, עליו להתקדם עוד יותר.
אמנם ייתכן מצב שנותנים לאדם ניסיון כגון שלא יתקבל לישיבה מסויימת או בחורה שלא מתקבלת למדרשה מסויימת. אבל שלא יחשוב אותו אדם או אותה בחורה שמרחיקים אותם כי מונעים מהם להתקרב לתורה ומצוות.
אלא ייתכן בודקים בשמיים כל מיני דברים כגון האם הוא ימשיך בכל זאת בעבודה השם שלו ולא יתייאש מלחפש ישיבה חדשה או מדרשה חדשה או לצאת לשידוך חדש (אפילו שהשידוך הקודם היה ניראה טוב).
וגם ייתכן שהישיבה ההיא או המדרשה או השידוך לא באמת היו טובים כי זה היה סכנה בשבילו.
ועוד סיבות יכולות להיות.

וגם לפעמים יצר הרע מכניס בנו מחשבות לא נכונות. לכן מאד חשוב להיצמד לתלמידי חכמים אמיתיים ולשמוע לשיעורי מוסר שלהם, כי מוסר הוא כמו מלח לבשר. 

אם יש זמן פנוי עכשיו, אולי כדאי לראות את זה.

לצפיה ב-' בדרך שאדם רוצה לילך, בה מוליכין אותו.'
בדרך שאדם רוצה לילך, בה מוליכין אותו.
16/03/2017 | 20:15
1
19
 תלמוד בבלי מסכת מכות דף י\ב : א"ר אלעזר מן התורה ומן הנביאים ומן הכתובים (יש לנו הוכחות כי) בדרך שאדם רוצה לילך בה מוליכין אותו מן התורה דכתיב לא תלך עמהם ו-(מצד שני) כתיב קום לך איתם ( דברי ה', כשבאו שליחי בלק לקרוא לבלעם) מן הנביאים דכתיב אני ה' אלקיך מלמדך להועיל מדריכך בדרך (זו) תלך (ישעיה מח,יז)  מן הכתובים דכתיב אם ללצים הוא יליץ ולענוים יתן חן (משלי ג,לד וכותב רש"י במקום: בדרך תלך - בדרך אשר תבחר לילך: אם ללצים - בא אדם להתחבר: הוא יליץ - אין מעכבין בידו, כלומר אם אתה הולך לסביבה של ליצנות ומתחבר עם הלצים, אף אחד לא יעכבך מלהיות לץ כמותם)".

והרמב"ם מביא (בהלכה א בהלכות תשובה): רשות לכל אדם נתונה: אם רצה להטות עצמו לדרך טובה ולהיות צדיק - הרשות בידו, ואם רצה להטות עצמו לדרך רעה ולהיות רשע - הרשות בידו. הוא שכתוב בתורה: "הן האדם היה כאחד ממנו לדעת טוב ורע", כלומר: הן מין זה של אדם היה יחיד בעולם ואין מין שני דומה לו בזה הענין, שיהא הוא מעצמו בדעתו ובמחשבתו יודע הטוב והרע ועושה כל מה שהוא חפץ, ואין מי שיעכב בידו מלעשות הטוב או הרע. וכיון שכן הוא "פן ישלח ידו".

לומד אני מדברי רבותינו שאם אדם חפץ להתרחק,כמו שמצינו בבלעם, לא ימנעו זאת ממנו אל אף "יוליכו" אותו, בבחינת פרישת שטיח אדום, בדרך הזו וכן אם אדם חפץ להתקרב לתורה לא יעכבו זאת ממנו אך מי "יוליך"?  האם ה' יוליך? אבל כתבו "מוליכין", ברבים. 
המהרש"א כותב קצת יותר בעומק כי מי שיוליך אותו יהיו המלאכים (אלו ה-"מוליכין") שנבראו מן המחשבות והדיבורים שכל אדם לפעמים "מזריק" לעצמו אותם - "אין לי כח לעשות מצווה א", "אין לי כח לעשות מצווה ב" ובכללם אנוכי ומי יבוא בקהל , ירים ידו ויאמר שמעולם לא חשב בליבו שרצונו כן ואז אלו "משדרים" גלים ריחוק וכשאנחנו נמצאים במצב של "ריחוק" מ-ה' ורצוננו כעת להתקרב אנחנו עלולים לשאול "המן השמיים מעכבים אותי? מן השמיים אין מעוניינים בהתקרבותי" אך היסוד הוא שאין עיכובא משמיא לאדם, לטוב אך החידוש שאף לרע. 
מפה רק למדים מהי עוצמה של אדם.

אני רק אכתוב במאמר מוסגר שבמעשי האדם בניגוד למעשי הבורא (שנאמר, האל הטוב שאין כמוהו) יש טוב שיש בו רע שכן לעיתים אדם הולך ומרבה בחומרות ופלפולים ושוכחים את עיקר ההלכה כמו שכותב הרב זצ"ל  "ובאמת שריבוי החומרות גורם להקל בגופי התורה" (יביע אומר, ז, או"ח סוף סימן לח)". בדור שלנו, דור מעורבב, דור החופש והדרור, צריך ללכת בצורה זהירה - "בין הטיפות", בחכמה והקפדה יתרה על דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום. 
לצפיה ב-' !'
!
21/03/2017 | 00:13
לצפיה ב-'יש לפעמים נסיונות'
יש לפעמים נסיונות
17/03/2017 | 10:07
10
שהם קשים לנו מדי
ואנחנו נופלים בעוונות,
זה ממש לא מעיד שמשמים לא רוצים שנתחזק.
כל נסיון יש לו מטרה מסוימת.
החיים, יש להם סדר מסוים של נסיונות וחישולים וכו'
לצפיה ב-'גדול הדור במסר מרגש לצעירים ונוער'
גדול הדור במסר מרגש לצעירים ונוער
14/03/2017 | 18:15
17
לצפיה ב-'הרב ברוך רוזנבלום ✡ פרשת כי תשא Rabbi Baruch Rosenblum ✡ ערו'
הרב ברוך רוזנבלום ✡ פרשת כי תשא Rabbi Baruch Rosenblum ✡ ערו
14/03/2017 | 07:34
3
הרב ברוך רוזנבלום מפרש את פרשת השבוע פרשת כי תשא
Rabbi Baruch Rosenblum weekly torah portion Ki Tisa

פרסם את הסרטון בכל דרך שהיא למכריך למען היות זיכוי רבים, הזכות הזאת תעמוד לך בעזרת השם, להצלחה ברוחניות ובגשמיות, ובכל אשר תעשה/י אמן ואמן!

הצטרפו לערוץ יהודי: https://www.youtube.com/channel/UCQxoJv4CyfUb9fAX8...
לצפיה ב-'פרשת שבוע פרשת כי תשא "אחרי רבים להטות" לא בשטויות! ✡ הרב אב'
פרשת שבוע פרשת כי תשא "אחרי רבים להטות" לא בשטויות! ✡ הרב אב
13/03/2017 | 06:23
5
הרב אברהם מוצא שליט"א מפרש את פרשת השבוע פרשת כי תשא

לצפיה ב-'סוג חג הפורים �� הרב פנגר ✡'
סוג חג הפורים �� הרב פנגר ✡
11/03/2017 | 21:15
8
הרב פנגר בהרצאה מרתקת על הסוד של חג פורים

לצפיה ב-'קשה לי'
קשה לי
08/03/2017 | 10:20
2
44
אני רוצה  לשמוח 
אבל מרגישה סוג של חסר (כן זה קשור לרווקות)
מצד שני אני שואלת את עצמי האם זה באמת קשור? אני ממש רוצה כבר זוגיות
אבל אומרים שלא צריך לתלות את כל התקוות בבן אדם/תחום אחד בחיים
עם זאת, זה מה שזה מרגיש- קשה קשה קשה

לצפיה ב-'תגידי לרב שלך שאת ממש רוצה זוגיות מתאימה'
תגידי לרב שלך שאת ממש רוצה זוגיות מתאימה
09/03/2017 | 20:36
22
וגם לצדיק השני.

ושיעזרו לך בתפילות,
בהצעות,
בלדעת היכן להתפשר והיכן לא

---------------------------------------------------------------------------------
בלי שאלות ובלי צורך להזדהות, יש לי קו פתוח לגברים ביום א ויום ה 22:00- 00 : 00 ב 077-4002093 לשאלות ביהדות, עזרה, הקשבה, הלכה ואמונה.
לנשים/בנות במייל בלבד ozir@012.net.il גם גברים/בנים יכולים לפנות במייל.
"אין על בורא עולם בעולם"
ר' עוז

לצפיה ב-'נכון, זה קשה'
נכון, זה קשה
14/03/2017 | 13:39
4
לצפיה ב-'פרשת השבוע פרשת תצוה ✡ הרב יהוידע גדסי שליט'א ✡ ערוץ יהודי'
פרשת השבוע פרשת תצוה ✡ הרב יהוידע גדסי שליט'א ✡ ערוץ יהודי
08/03/2017 | 07:40
7
הרב יהוידע גדסי שליט'א מפרש את פרשת השבוע פרשת תצוה

לצפיה ב-'משהו שכל ברסלב צריך לדעת'
משהו שכל ברסלב צריך לדעת
06/03/2017 | 14:33
3
49
קטע קצר של הבן של הצדיק הנסתר
כדאי לראות ולהפנים
לצפיה ב-'לחלל שם שמיים ברבים, הוא בטוח חילל, ומיוזמתו.'
לחלל שם שמיים ברבים, הוא בטוח חילל, ומיוזמתו.
06/03/2017 | 22:27
2
37
בעזהי"ת

נניח שהכל הבל ורעות רוח ודברי מקטרגים וכן הלאה. נניח. הרי בכלל, לשמוע על יהודי בגיל כה מבוגר שנאשם בכגון דא, וכל שכן שהעמיד תלמידים הרבה ונודע כעובד ה' מופלג, הוא דבר שאין הדעת סובלתו.

אבל על שתי העובדות הללו אין חולק:

א. במסגרת הסדר הטיעון, הוא הוסיף שם נופך משלו לדברים, בחילול ה' נורא ומזעזע. אמר קבל עם ועדה "על מעשים כאלו בזמן בתנ"ך היה מענישים בסקילה ושריפה 'הוציאוה ותישרף'. אבל היום יש הקלה בעונש ואני מבקש לכבד את ההסכם". ואל תאמרו לי זקן ואל תאמרו לי כלום. רבי עקיבא עמד למסור נפשו על מצווה דרבנן בהיותו בכלאו, כמסופר בגמרא במעשה על רבי יהושע הגרסי - וכאן בשביל הסדר טיעון להוסיף נופך משלך על הדברים? ונניח שלא היו דברים מעולם, אז עכשיו מותר לחלל שם שמיים, שכל הרואה אומר: כך הם הצדיקים??

ב. כך בנוגע לנגיעה סתם בנשים, ועל זאת אין מכחיש בקהילת שובו בנים עצמה. ואלא אמרו לעצמם שהוא צדיק ואין בו תפיסה. אבל זהו: למשה רבינו לא תלו אפילו שעה אחת כשעיכב ברית מילה לבנו, ואע"פ שהיה בדרך, ואע"פ שעל כל דבר מחלה פשוט דוחים את המילה ("לפי שאפשר למול לאחר זמן ואי אפשר להחזיר נפש אחת מישראל לעולם"), וכאן הוא היה בשליחות להציל רבים רבים מישראל ממוות, וכלל ישראל משיעבוד. וכך גם כאן: לא מוכן לקבל שום סיפורים על צדיק שמעל השלחן ערוך. לא מוכן. לא מיניה ולא מקצתיה.

אין לי אלא להביע עצב עמוק על הסיפור הזה, והלוואי שיאמר ה' יתברך די לצרותינו.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
07/03/2017 | 07:59
1
25
על עוון אשת איש מקבלים חנק ולא סקילה. 
--------
אולי כדאי שתראה את זה

צריך לדעת שהאדמור מקאליב הוא אדם גדול מאד וחשוב מאד והוא מדוגמתם של הצדיקים (הנסתרים) של פעם וכוחו גדול מאד

וגם את זה

וגם דבריו של הרב ארוש ידועים
------------------
המלצה אישית עבורך ללא קשר לנושא הנ"ל. כדאי להקדיש כשעתיים לשיעור נפלא זה. 

לצפיה ב-'אני מסרב לקחת דברים בדרך הזו. צריך גם להיות ליטאי לפעמים.'
אני מסרב לקחת דברים בדרך הזו. צריך גם להיות ליטאי לפעמים.
07/03/2017 | 13:14
28
בעזהי"ת

השומעים את הנופך שהוסיף מיוזמתו לעסקת הטיעון - נופך שאותו כל הסברי ה'מקבל עליו בזיונות' לא יסבירו ויצדיקו במאומה, אינם מכירים את עומק הפלפול בין חנק ובין שאר מיתות בית דין, ואינם נוהגים לגבש דעות באמצעות פלפול שכזה. לעיני השומעים והרואים, קבל עם ומצלמות הטלוויזיה, יש כאן יהודי שנחשב לצדיק עליון, ועכשיו מודה בגרועים שבמעשים. ומילא ולאדם מן השוק אפשר להביא כזה צידוק - שהפריז בלשונו על מאומה, אך לא לגאון ישראל וצדיק יסוד עולם - שעל פי מעלתו אמור למסור נפש כפשוטו, כדי שלא יתחלל שם שמיים אפילו במשהו, ועל פי מעלתו אמור לדעת היטב היטב את האופן שדבריו משמעים. 

ומכאן והלאה, וגם כלפי הנושא השני. הצדיק הגדול ביותר הוא ספר השלחן ערוך. אפילו אם אראה את משה רבינו עליו השלום, חלילה וחס, עובר על הלכה - לא אשא לו פנים. וכל שכן כל יהודי אחר. ולא תעזורנה שום המלצות מאף צדיק אמת להמתיק דבר עבירה חמור שאני רואה מול עיני, דבר עבירה שאף אין מכחיש את עצם קיומו. והרי יצחק טעה כלפי עשיו, ומי לנו צדיק גדול הימנו?  

הנושא הזה מאוד עצוב, ומציג עד כמה השקר אופף אותנו. ולי אין מה לעשות אלא להיאנח, ולהמשיך לומר תהילים. הרי אני כשלעצמי יהודי גרוע ונפסד מאוד, ובוודאי כמה קשה כשאחד כמוני עוד נמצא בערפל כל כך מתעתע של שקר. רק לומר ולומר תהילים, עד אשר ישקיף ה' ויראה וירחם.

לצפיה ב-'אשמח להמלצה'
אשמח להמלצה
06/03/2017 | 23:14
3
24
בהזמנה בחתונה תמיד נהוג בראש ההזמנה לכתוב פסוק או דברי צדיק.
אני מאוד מתחבר לחסידות (בפרט ברסלב) וכן לרב קוק.
אשמח להמלצות על פסוק / משפט כזה שאפשר לרשום בראש ההזמנה..

תודה רבה מראש !

לצפיה ב-'פסוקים ודברי תורה בהזמנה לחתונה'
פסוקים ודברי תורה בהזמנה לחתונה
07/03/2017 | 07:44
2
29
היות וכל מי שמקבל את ההזמנה, בסופו של דבר זורק אותה לפח,
אז אסור לכתוב פסוק או דברי חז"ל בהזמנה

הנה ידידי, ראה מה הגאון הרב מוצפי כתב לאנשים ששאלו אותו באותו עניין

ואם תרצה תוכל לראות גם עוד פה, ותדע מה כותבים בהזמנה

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/03/2017 | 13:43
1
9
האם אפשר לכתוב בהזמנה :
"בשבח והודיה לה' יתברך שמחים להזמינכם" ? 
שם ה' מופיע בהזמנה .
אם מכירים נוסח מקובל בהזמנות של יראי שמיים אשמח לקבל על מנת שנוכל ליישם בהזמנה שלנו
לצפיה ב-'תשאל פה'
תשאל פה
18/03/2017 | 22:28
3
din.org.il
לצפיה ב-'הרב ברוך רוזנבלום פרשת תצוה ✡ Rabbi Baruch Rosenblum ✡ ערוץ '
הרב ברוך רוזנבלום פרשת תצוה ✡ Rabbi Baruch Rosenblum ✡ ערוץ
06/03/2017 | 08:54
2

לצפיה ב-'המפגש ההיסטורי והראשון של הרב עובדיה יוסף והבבא סאלי'
המפגש ההיסטורי והראשון של הרב עובדיה יוסף והבבא סאלי
05/03/2017 | 12:12
12
מוגשת לפניכם עדות מסקרנת מאד של הראשל"צ הרב יצחק יוסף
בו היה נוכח הרב במפגש הראשון אי פעם
בין שני גדולי עולם - הבבא סאלי והרב עובדיה
קצר מאד
לצפיה ב-'פרשת השבוע פרשת תצוה ✡ הרב יאשיהו פינטו ✡ ערוץ יהודי'
פרשת השבוע פרשת תצוה ✡ הרב יאשיהו פינטו ✡ ערוץ יהודי
05/03/2017 | 07:31
2

הצטרפו לערוץ יהודי: https://www.youtube.com/channel/UCQxoJv4CyfUb9fAX8jQmbSQ
לצפיה ב-'סוף פסוק...'
סוף פסוק...
28/02/2017 | 13:28
4
41
ברגע ש2 צדיקים גדולים אומרים לי שזה לא זה...ולא משנה, אז אני חייבת להבין ולוותר
גם כי אני רוצה לפעול לפי רצון הקב"ה
וגם, יותר מכל,קשר שהוא לא שייך ולא מבורך פשוט יכול לגרום לעוגמת נפש מיותרת
היה לי קשה לקבל את זה כי אולי בשנה האחרונה היתה לי תקווה (מדומת ככל הנראה) שדברים ישתנו והיו אמורים לקרות אחרת..שלא קרו אולי באשמתי
לא ארצה להיות עם מישהו שהרב שלי מתנגד במיוחד שאני מאד סומכת על הרב ומכיר אותי שנים רבות. פשוט מפחיד
השם יעזור
מקוה להתקדם מכאן ואילך
לצפיה ב-'עצה להמשך הדרך'
עצה להמשך הדרך
02/03/2017 | 22:25
3
25
ראשית בהצלחה רבה,

שנית, ישנה עצה טובה שהרבה אנשים שקיימו את העצה מדווחים על חיים טובים יותר מבחינה השמחה הפנימית שלהם, והיא לא לשמוע שירים של זמרים פסולים ושאר שירים עם מילים או מנגינות פסולות.

ואם כבר שומרים אז לשמוע שירים רק של זמרים כשרים אמיתיים או של רבנים אמיתיים כגון מה שמופיע פה של הרב דב הכהן קוק (או שאר רבנים כמו של הרב אליעזר ברלנד)

לצפיה ב-'סבבה'
סבבה
03/03/2017 | 02:47
2
20
מקבלת אבל..
איך זה קשור לעניין הזה שרשמתי?
לצפיה ב-'זה קשור יותר לשאר ההודעות שלך'
זה קשור יותר לשאר ההודעות שלך
03/03/2017 | 03:29
1
22
אבל זה קשור גם לכל דבר, 
כי אנשים לא יודעים אבל כל השמיעה לשירים של הזמרים הפסולים היא מעקבת שני דברים בחיים שלהם:
1. חזרה בתשובה כמו שצריך ולא חצי כן וחצי לא (כפי שיש חלק מהחוזרים בתשובה היום)
2. השמחה הפנימית והשלווה הנפשית שאין להם

לצפיה ב-'יפה מאד'
יפה מאד
03/03/2017 | 03:40
17
תודה רבה על ההארה/הערה :)
לצפיה ב-'סודות פורים �� איך להגיע לשמחה ☺ הרב אידי בר אבין'
סודות פורים �� איך להגיע לשמחה ☺ הרב אידי בר אבין
02/03/2017 | 09:04
8
הרב אידי בר אבין בערב פורים בבית הכנסת אבן העזר בראש העין.
מספר על סודות פורים, איך להגיע לשמחה! וסכנות הסלולרי והאינטרנט + טיפים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח
דרך המעגל- מרגלית קוטב
נשים מציירות שינוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה