לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1327513,275 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

שאלות בנוגע לשווי פריטים כדאי להעלות בליווי תמונות מתאימות. נא לא לפרסם מספרי טלפון/נייד בפורום. 
כל סופ"ש יהיה שרשור מכירה/קניה/נתינת פריטים.  
|המלצה| בנוסף לזה יש את הלוחות של הפורום
...
המשך >>

לצפיה ב-'אז לפי בקשת הקהל רק תמונה אחת. בית חרושת לבטריות "ראן"'
אז לפי בקשת הקהל רק תמונה אחת. בית חרושת לבטריות "ראן"
22/10/2017 | 18:13
7
34
בית החרושת "ראן" - מפעל סוללות שהוקם בתחילת שנות השלושים והיווה לימים את הגרעין לחברת "תדיראן".

חברת ראן נוסדה ב- 1933 על ידי המהנדס יוסף אייזנשטאדט בתל אביב. בראשית דרכה ייצרה החברה סוללות חשמליות יבשות ולאחר מספר חודשים הרחיבה את מוצריה והחלה לייצר גם מצברים חשמליים למכוניות ואופנועים. עם הזמן התרחב המפעל.

המפעל הציג את מוצריו בשורה של תערוכות מסחריות, ביריד המזרח בשנת 1936, בביתן הארצישראלי בתערוכת איזמיר ב- 1938, וכן בתערוכה תוצרת הארץ שהתקיימה בתל אביב ב-1939 שבחלקם זכה במדליות זהב. "ראן" נאלץ להתחרות בייבוא של סוללות מתוצרת הונג קונג, סין ומצרים, והאיגוד למען תוצרת הארץ עשה מאמצים רבים לשכנע את הציבור בארץ ישראל לקנות תוצרת הארץ. הסוללות המקומיות (מכיוון שנמכרו לצרכן זמן קצר לאחר מועד הייצור), עוצמתן הייתה גדולה יותר ופעולתה היתה פי 4 מהמתחרות שלה. בחודש ספטמבר 1941 זכה המפעל לקבל הזמנה של סוללות מבית המלוכה המצרי, דבר שזכה לפרסום רחב בעיתונות.

עקב המחסור בחומרי גלם במהלך מלחמת העולם השנייה רכש המפעל מידי הציבור את הסוללות המשומשות ומחזר מהן חלקים דוגמת מקל הפחם שבתוך הסוללה ואריזת הקרטון שבה היא נעטפה.

בשלהי תקופת השלטון הבריטי הגיש מפעל ראן לשלטונות המנדט בקשות רבות לקבלת רישיונות לייבוא חומרי גלם, אולם אלו ניתנו במשורה. כתוצאה מכך הוגבל מאוד כושר הייצור של המפעל. בתקופה שמיד לאחר הקמת מדינת ישראל נוצר מחסור חריף בסוללות. מדינת ישראל הצעירה הכריזה על הסוללות כמוצר חיוני וחילקה את הסוללות המועטות שיוצרו לשירותים חיוניים דוגמת בתי חולים וארגוני שמירה.

במהלך שנות החמישים סיפק בית החרושת "ראן" את כל התצרוכת המקומית של סוללות בישראל, והצליח אף לייצא מעת לעת סוללות לטורקיה. בחודשי החורף, עונת השיא בצריכת סוללות המפעל, הועסקו במפעל כ120 פועלים, ובעונת השפל עבדו בו כ-60 עובדים. ביטול ההזמנות מטורקיה בשנת 1954 הוביל למשבר בפעילות החברה, ולפיטורים נרחבים של עובדים. בחודש דצמבר 1954 הועסקו במפעל כ-20 עובדים בלבד.

מאחר והמפעל היה הספק היחיד של סוללות לצה"ל, רכש משרד הביטחון בסוף שנות החמישים את רוב מניות המפעל, ומינה כמנהל החברה את אלקנה כספי, קצין צבא שהחל את דרכו כקצין קשר בפלמ"ח ובהמשך הדרך היה ממונה על רכש מוצרי האלקטרוניקה ומכשירי הקשר של צה"ל.

תחת בעלותם של משרד הביטחון וחברת "כור" נרכשו חברת "ראן" לייצור סוללות, בית החרושת "גביש" לגבישי רדיו, ובית החרושת "תדיר" למכשירי אלקטרוניקה. שלושת המפעלים התאחדו תחת ניהולו של אלקנה כספי, וייצרו את חברת "ראן-תדיר". זמן קצר לאחר מכן שונה של החברה ל-"תדיראן". המהנדס יוסף אייזנשטאדט, מנהלו הראשון של מפעל "ראן" מונה למנהל הייצור במפעל הסוללות.

בחודש מרץ 1960 פרצה שריפה במפעל ראן, שהיה ממוקם ברחוב ינובסקי בתל אביב, ונגרם לו נזק רב. אירוע זה, בנוסף לרצון לאחד את שלושת המפעלים לאתר ייצור אחד, ולמחירי הקרקע הגבוהים בתל אביב, הובילו את הנהלת החברה להעביר את הייצור לאתר אחר.

בנוסף לבטריות מוכר וידוע הפנס הבסיסי שהיה בשימוש בשנות השישים (שלצערי יש לי רק תוצרת תדיראן) שהורכב על בסיס הבטריה המרובעת (שנראית בפוסט זה) ולאחר מכן צרה יותר שראשה היתה המנורה.

ובתודה לחברי משה רימר שעזר לי רבות בהכנת פוסט זה.

נ"ב: בפייסבוק שלי יש עוד כמה תמונות למי שירצה לראות.

לצפיה ב-'תודה הדי, כן. אבל...'
תודה הדי, כן. אבל...
22/10/2017 | 19:23
2
36
ראשית באמת תודה על ההשקעה באינפורמציה ובהסברים.
דבר יותר חשוב זה להרגיע אותך שבאמת אף אחד לא ביקש ממך להיות לקוני ולהקטין את כמות התמונות ואו ההסברים.
קבל את דברי כידיד שפונה אליך ברצון טוב ובנסיון לעשות זאת באוירה טובה ובבקשה ממך לבדוק מחדש את מה שכתבו לך , כמה כתבו ? מי כתב ? . לאחר מכן לעשות סדר בתגובה שלך למה שהבנת כשברור שלא הבנת נכון.

אז לתשובות. מה כתבו ? כתבו בכל המקרים רק תודות.
כמה כתבו לך ? לא רבים.
מי כתב לך ? רק חברים טובים שלך.
 עכשיו לסדר.
מי שכתב משהו כתב תודות להוציא את סבתא רות שהינה אחת מהמעריצות הגדולות שלך שרוצה רק בטובתך, היא ניסתה לתת הסבר לאי ההבנה שנפלה בהבנתך ואפילו הפנתה אותך לסמיילי שהיא הוסיפה להערתה.
עכשיו עיין בשאלה כמה כתבו ? לא רבים. אבל לא היה אחד שאפשר היה להבין ממנו כאילו הוא מבקר את מספר התמונות.
הדי אפילו אם סבתא רות באמת כתבה במזיד משהו לא יפה, ואפילו אם כוונתה היתה רעה, ונניח שאין בכלל אי הבנות בנושא.  איך אתה מסיק ומחליט שזו בקשת הקהל ? האם סבתא רות היא קהל ?
לא סבתא רות היא אחת מרבים שמשתתפים  במקרה היא חדת לשון  ועיפרון אך אותך היא אוהבת מכל ואתה פשוט אתה הדי הכרגיל שמתעצבן מהר על לא מאומה.
לפני שאוסיף את הסמיילי אכתוב לך בהדגשה ראה נא את הסמיילי המצורף הכל נכתב מתוך רצון לסדר והמשך השתתפות מהנה בפורום הזה כשההנאה היא של כולנו.

לצפיה ב-'בבקשה.'
בבקשה.
22/10/2017 | 19:51
13
לצפיה ב-'תודה על המידע!'
תודה על המידע!
23/10/2017 | 05:19
מעניין מאוד כתמיד וגם התמונות פנטסטיות!
לצפיה ב-'תודה הדי על הפוסט המושקע'
תודה הדי על הפוסט המושקע
22/10/2017 | 20:30
6
לצפיה ב-'תודה לך ולרימר. פרט נוסף שברצוני להוסיף - בסוף ימיו, לפני '
תודה לך ולרימר. פרט נוסף שברצוני להוסיף - בסוף ימיו, לפני
22/10/2017 | 21:46
16
האיחוד, שכן מפעל ראן במבנה בו נמצא כיום מוזיאון ר"ג.
לצפיה ב-'קראתי בפייסבוק'
קראתי בפייסבוק
22/10/2017 | 21:53
15
נהניתי והחכמתי ואשמח לראות את הפוסט במלואו גם כאן.
לצפיה ב-'יפה, שילוב של פריט אספנות עם פיסת היסטוריה מקומית'
יפה, שילוב של פריט אספנות עם פיסת היסטוריה מקומית
22/10/2017 | 22:57
7
לצפיה ב-'קלפי הרובוטריקים שבאו עם חבילות תה ויסוצקי'
קלפי הרובוטריקים שבאו עם חבילות תה ויסוצקי
22/10/2017 | 20:00
18
היי,
בשנות השמונים חברת תה ויסצקי הוציאה יחד עם חבילות התה שלהם קלפים של הרובוטריקים (בהמשך יצא גם אלבום). אשמח לדעת האם למישהו יש את האלבום המלא/קלפים של הרובוטריקים של ויסוצקי למכירה.
בתודה מראש...
לצפיה ב-'ציפור קטנה לחשה לי ש''גיימס דין'' שלנו חוגג היום יום הולדת.'
ציפור קטנה לחשה לי ש''גיימס דין'' שלנו חוגג היום יום הולדת.
21/10/2017 | 12:27
7
35
מזל טוב!!! (לפני הרבה זמן הכנתי לך במיוחד ברכה ליום ההולדת עם צרוף של שתי תמונות:  שלך ושל האורגינל. לא מצאתי עכשיו). מיטב האיחולים. ניצה ואברהם
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
21/10/2017 | 12:43
10
לצפיה ב-'מזל טוב גלעד והנה הברכה של ניצה'
מזל טוב גלעד והנה הברכה של ניצה
21/10/2017 | 13:28
1
36
לצפיה ב-'תודה לך נתן שטרחת ומצאת.'
תודה לך נתן שטרחת ומצאת.
21/10/2017 | 14:13
12
לצפיה ב-'גם ממני ברכות ואיחולים ליום ההולדת ג'יימסי'
גם ממני ברכות ואיחולים ליום ההולדת ג'יימסי
21/10/2017 | 23:00
13
מי ייתן והשנה תהיה אחת המאושרות בחייך.
הרבה בריאות, כל הטוב ועד 120 שנים.
לצפיה ב-' '
22/10/2017 | 07:29
8
שיהיה לך טוב תמיד.

לצפיה ב-'והיכן החתן?'
והיכן החתן?
22/10/2017 | 09:22
1
8
לצפיה ב-'היה עסוק בזמן האחרון אבל עדיין קורא'
היה עסוק בזמן האחרון אבל עדיין קורא
22/10/2017 | 16:23
17
תודה לכולם שימחתם אותי.
שכל משאלות ליבכם יתגשמו לטובה במהרה.
לצפיה ב-'קריאה לאוספים מענינים מכל העולם לתערוכה! '
קריאה לאוספים מענינים מכל העולם לתערוכה!
15/10/2017 | 19:32
99
שלום, אני אוצרת תערוכת אוספים ה-15 בגן השלושה - במוזיאונים (סחנה) והשנה התערוכה תתקיים בחנוכה למשך 8 ימים ותציג אוספים מסביב לעולם . 
אני קוראת לאספנים שרוצים להשתתף בתערוכה ולהציג אוספים מענינים שהם אספו מרחבי  העולם, ממדינות שונות או יבשות שונות. 
אשמח מאד להכיר אתכם ואת האוספים שלכם!
דברו איתי, 
0507467550
תודה , 
איזבלה 
לצפיה ב-'מחפש אספן כמוני '
מחפש אספן כמוני
18/10/2017 | 16:37
7
103
שלום אני אוסף קלמרים. כרגע יש לי שישים קלמרים באוסף אבל זה לא העיניין. העיניין הוא שאני מחפש עוד אספן קלמרים כמוני אם אחד כזה רואה את ההודעה אני מבקש שיחזור אלי.
לצפיה ב-'שלום לך.תעלה כמה תמונות.'
שלום לך.תעלה כמה תמונות.
18/10/2017 | 17:16
26
לצפיה ב-'תמונה של אוסף הקלמרים שלי'
תמונה של אוסף הקלמרים שלי
18/10/2017 | 19:53
5
99
יש לי עוד שמונה קלמרים שלא מופיעים בתמונה
לצפיה ב-'מותר לשאול בן כמה אתה?'
מותר לשאול בן כמה אתה?
18/10/2017 | 21:33
1
36
לצפיה ב-'לפי הכרטיס בן 10...גם לפי האוסף.'
לפי הכרטיס בן 10...גם לפי האוסף.
19/10/2017 | 00:24
65
יפה שמתחילים בגיל צעיר.
לצפיה ב-'לפי הכתיבה לא נראה שהוא בן עשר ואם כן אז כותב נהדר. הנה מספר'
לפי הכתיבה לא נראה שהוא בן עשר ואם כן אז כותב נהדר. הנה מספר
19/10/2017 | 21:24
2
68

קלמרים שלא נמצא באוסף קלמרים (שאין לי) אלא נמצא בלא אוסף בית ספר (שיש לי).

לצפיה ב-'היתרשמתי מהקלמרים'
היתרשמתי מהקלמרים
19/10/2017 | 21:44
57
בעיקר זה שבצורת מפת ארץ ישראל.
לצפיה ב-'תמונה של אוסף הקלמרים שלי'
תמונה של אוסף הקלמרים שלי
18/10/2017 | 19:54
82
יש לי עוד שמונה קלמרים שלא מופיעים בתמונה
לצפיה ב-'לפעמים שקוראים שם בפירסומת ו/או על המוצר לא ממש מתיחסים '
לפעמים שקוראים שם בפירסומת ו/או על המוצר לא ממש מתיחסים
19/10/2017 | 21:33
23
82
למשמעות. בסיגריות אסקוט, רויאל, טיים ואפילו לא במרלבורו לא ממש התיחסנו לשם שנכתב. כך גם בסיגריות פילטרון. עוד שם. לא ממש עם משמעות. אבל לאחר שאוספים מספר מודעות של אותה סיגריה מתחילים להבין כי מסתתר מאחורי השם משהו. פילטרון = פילטר. והשם הוא לא סתמי. הפירסום מדבר על הפילטר. לא בהכרח על הטעם, או האיכות אלא בעיקר על הפילטר. בשנות השלושים דיברו על סיגריה הבריאה ביותר (נשבע לכם, ואפילו היתה סיגריה "ספורט"). סיגריה זו היא בהחלט ממש לא משנות השלושים והיא מדברת על הפילטר. אז להנאתכם מספר מודעות לסיגריה זו ואל תשאפו לריאות.
לצפיה ב-'שתהיה לי בריא...הבנתי את הפרינציפ אחרי 2-3 פרסומות.'
שתהיה לי בריא...הבנתי את הפרינציפ אחרי 2-3 פרסומות.
19/10/2017 | 23:07
16
54
למה 35?
לצפיה ב-'זה אוסף או לא אוסף? אם זה לא אוסף אז 2-3 ואם זה אוסף אז'
זה אוסף או לא אוסף? אם זה לא אוסף אז 2-3 ואם זה אוסף אז
19/10/2017 | 23:16
3
43
35.
אני נותן לך רשות רק להסתכל על שתיים שלוש מודעות. לא תיהיה בחינה על כל ה-35. מבטיח
לצפיה ב-'מעריך את הסבלנות וההתמדה'
מעריך את הסבלנות וההתמדה
20/10/2017 | 06:20
37
שאתה מגלה בהעלאת 35 מודעות פרסומת, אני הייתי מרים ידיים אחרי 5, אבל טוב שיש לנו פה אותך שהרי מי שמתעמק בפרסומות השונות יוכל להגיע לידי מסקנות ותובנות לגבי סיגריות "פילטרון". מזל שאף פעם לא נזקקתי לשאוף את עשן הסיגריות ועך כן גם לא היו לי התלבטויות בקשר לכך.
לצפיה ב-'זה מאוסף הסיגריות או אוסף הגרפיקה?'
זה מאוסף הסיגריות או אוסף הגרפיקה?
20/10/2017 | 10:09
1
23
לצפיה ב-'ברור שמאוסף הסיגריות למרות שזה הגיע מביתו של פירסומאי'
ברור שמאוסף הסיגריות למרות שזה הגיע מביתו של פירסומאי
20/10/2017 | 15:40
34
זה בנושא סיגריות וזה נכנס לאוסף הסיגריות שמכיל חוץ מקופסאות סיגריות גם עשרות רבות של מודעות פירסום
לצפיה ב-'סבתא. חשבתי על מה שאמרת. אז אפשר לעשות פוסט בלי כלום (כפי'
סבתא. חשבתי על מה שאמרת. אז אפשר לעשות פוסט בלי כלום (כפי
20/10/2017 | 17:13
7
34
שהרבה עושים) ובא לציון גואל !!!!!!.
לא מצליח להבין את התלונה שלך ואת חוסר (או כמעט חוסר) ההתיחסות.
מנסה טיפה להעיר את הפורום "האספנות" בפריטי אספנות ורוב התגובות הם או של אדישות מוחלטת ו/או של מים צוננים.
אז נראה כי האפשרות הרצויה לא לעלות מאומה וכולם ישמחו.
אוסף זה לא תמונה אחת !!!!!!!! אוסף זה אוסף !!!!!!!!!!!
ואני הייתי רוצה לראות עוד מספר אספנים אשר מפשילים שרוולים ועושים למען הפורום הזה העלאת תמונות של אוספים שלהם על מנת ששוב פורום נחמד זה ישמש כפורום "אוספים ואספנות" !!!!!!!!!
יכול להיות שאת, סבתא, לא רוצה לראות פריטי אספנות (ויכול להיות גם אחרים שלא רוצים לראות) אבל לשפוך מים עם קוביות קרח על מי שכן מעלה פירטי אספנות זה קצת (הרבה) לא מקובל עלי (וגם חוסר התגובות והאדישות גם לא בדיוק דבר מרנין לב וכתגובה הולמת על ההשקעה).

לצפיה ב-'הדי יקירי, צר לי שהתעלמת מהקריצה שהוספתי להודעתי'
הדי יקירי, צר לי שהתעלמת מהקריצה שהוספתי להודעתי
20/10/2017 | 18:39
1
32
שבאה לומר שהכל נכתב בהומור וברוח טובה.
אני מתנצלת אם נפגעת אבל אם נחזור לעניין, 35 תמונות של פרסומת אחת, כולל תמונות כפולות וזהות או עם שוני לא משמעותי, אינן אוסף בעיני. אוסף זה יהיה לאחר מיון מושכל.
לכן להעלות תמונה אחת אקראית מצים או מאל על, אינם מה שהתכוונתי אליו, אלא התחכמות.
היות ואני יודעת בכמה עבודה וזמן כרוכה העלאת תמונות, חשבתי שבמקרה הזה יכולת לחסוך לעצמך קצת. 
לצפיה ב-'הכל שם ממיון בצורה מושכלת !!! אין ולו אחת, לפי בדיקתי, זהה !'
הכל שם ממיון בצורה מושכלת !!! אין ולו אחת, לפי בדיקתי, זהה !
20/10/2017 | 18:49
31
האוסף הוא בזה שמראה שוני (בצילום האדם, בנוסח הכתיבה, בצורה העמדה של המודעה וכו) בין המודעות השונות.
מודעה אחת מראה שיש לך מודעה ולא אוסף.
ותודה שאת דואגת לי על מנת לחסוך לי.

לצפיה ב-'כמו שכתבתי למעלה, טוב שיש לנו בפורום אותך'
כמו שכתבתי למעלה, טוב שיש לנו בפורום אותך
20/10/2017 | 18:44
4
35
שכן בעיקר בזכותך הפורום הזה ממשיך לחיות ולא שובק חיים כמו פורומים אחרים שהתחילו ברעש וגמרו בקול דממה דקה. אז המשך כך כל עוד יש לך אנרגיות לכך.
לצפיה ב-'חיים. 1) תודה. 2) יש לי אנרגיה. 3) (ואני לא מדבר על רחל)'
חיים. 1) תודה. 2) יש לי אנרגיה. 3) (ואני לא מדבר על רחל)
20/10/2017 | 18:54
3
43
אבל אם התגובות נעות בין אדישות לבין שפיכת מים צוננים ותגובות שליליות אז את האנרגיות שלי אני יודע להפנות לכיוונים אחרים. ושוב חיים תודה.

ותמונה של אוסף תוויות אלכוהול שלי
לצפיה ב-'זו דוגמה לאוסף שאשמח לראות יותר ממנו. תווית יפהפיה.'
זו דוגמה לאוסף שאשמח לראות יותר ממנו. תווית יפהפיה.
20/10/2017 | 21:59
2
28
חבל שאתה לא יכול לקבל ביקורת קונסטרוקטיבית ומעדיף להיעלב. זו ממש לא הייתה הכוונה. 
לצפיה ב-'ממש ממש מקבל את הביקורת הקונסטרוקטיבית ועובד לפי ההנחיות.'
ממש ממש מקבל את הביקורת הקונסטרוקטיבית ועובד לפי ההנחיות.
20/10/2017 | 23:48
1
27
לצפיה ב-'אם כבר הגענו לטמפלרים'
אם כבר הגענו לטמפלרים
21/10/2017 | 12:40
25
הנה צ'ק של בנק הטמפלרים בירושלים
לצפיה ב-'בהמשך לתגובתך ולשיטתך והמלצתך ותגובתי בנושא אנקוט בשיטתך.'
בהמשך לתגובתך ולשיטתך והמלצתך ותגובתי בנושא אנקוט בשיטתך.
20/10/2017 | 17:21
35
הנה אוסף בקבוקי אלכוהול מיניאטוריים שלי.
לצפיה ב-'ממשיך לשיטתך. ומעלה את אוסף צים שלי'
ממשיך לשיטתך. ומעלה את אוסף צים שלי
20/10/2017 | 17:24
1
34
לצפיה ב-'אוספים ולא אוספים'
אוספים ולא אוספים
20/10/2017 | 20:55
24
שלום הדי,

אני שמח תמיד לראות את אוספיך ו"לא אוספיך" ובד"כ מלוווים בהסברים מאירי עיניים.
אני גם מעריך את העובדה שאתה מעלה גם כאן וגם בפייסבוק. לא פשוט להעלות לשני פלטפורמות שונות. זה לא בדיוק "העתק הדבק".

ובהקשר לכלי לעטים שלך, (בדומה למאפרת קופת חולים), בגללך אני במירוץ אחר פריטים אלו...
לצפיה ב-'ובהמשך לבקשתך ולצורת העלאת פריטים בפורום מעלה את אוסף אל על'
ובהמשך לבקשתך ולצורת העלאת פריטים בפורום מעלה את אוסף אל על
20/10/2017 | 17:26
36
שלי.

ומקווה שזה עונה על הדרישות שלך ומספק את חברי הפורום.
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון'
אם אני זוכר נכון
20/10/2017 | 16:12
33
בזמנו מכרו במקביל גם סיגריות בלי פילטר, שהיו זולות יותר, וגם סיגריות עם פילטר, שהיו יקרות יותר. למי שעישן קופסה, שניים ביום ההבדל במחיר היה משמעותי. כדי לשכנע אנשים להוציא קצת יותר כסף על קופסת סיגריות הדגישו את יתרונות הפילטר בסינון החומר המזיק שבסיגריה. לא ידוע לי עד כמה הפילטר באמת עזר בנושא, אבל מעשנים בהחלט הושפעו מהפרסומות האלה ומי שהיה יכול להרשות לעצמו קנה את הסיגריות עם הפילטר.
לצפיה ב-'חייך, אכלת אותה!'
חייך, אכלת אותה!
20/10/2017 | 21:04
32
לצפיה ב-'יפה הדי. '
יפה הדי.
20/10/2017 | 22:58
19
נראה שלסיגריה הזו כמות אדירה של מודעות שונות.
לצפיה ב-' : הדי לתשומת לבך.'
: הדי לתשומת לבך.
21/10/2017 | 15:25
2
21

בעינין העיתון ביידיש.

לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
21/10/2017 | 18:53
1
6
לצפיה ב-'בין המודעות המכסות כמעט את כל תחומי החיים, נמצאת גם זו; '
בין המודעות המכסות כמעט את כל תחומי החיים, נמצאת גם זו;
21/10/2017 | 21:38
15
בעיניני בריאות.

תרגום מילה במילה.

מה הסיבות למחלות הבאות?
סיבות למחלות לב, התקררויות, מחלות סינוס, שיעול כרוני, מחלות סוכר [סוכרת], מיגרנה, לחץ דם גבוה, נדודי שינה, דלקת עצבים, רמטיזם, מחלות כליות, מעי רגיז, סיבות לאין אונות, קרירות מינית אצל נשים, סרטן אצל נשים.
ועוד פריטים אחרים, מידע והוראות איך לשמור על בריאותכם.
כל זה נמצא בשנתון היחיד לבריאות באידיש.
"אלמנך בריאות" ערוך על ידי ד,ר ליאון מרקין.
שלחו המחאה או הוראת תשלום של ארבעה דולר, ויישלח אליכם, השנתון היחיד לבריאות באידיש.

לצפיה ב-'בקשת עזרה בזיהוי סמל צבאי ירדני'
בקשת עזרה בזיהוי סמל צבאי ירדני
21/10/2017 | 20:22
27
אודה לחברי הפורום אם יש לכם יכולת לזהות סמל צבאי ירדני המתואר בתמונה המצורפת. תודה מראש לכל המשיבים.
לצפיה ב-'ברומטר?'
ברומטר?
20/10/2017 | 13:52
4
60
הפריט הזה נמצא בנגב באזור ממשית.
אני מניח שזהו סוג של ברומטר/אלטימטר כלשהו.
מניח שקרוב לוודאי בשימוש צבאי אבל לא בהכרח?
האם מישהו מכיר את השימוש של פריט ספציפי זה?
לצפיה ב-'תבדוק אם כתוב עליו משהו'
תבדוק אם כתוב עליו משהו
20/10/2017 | 18:45
1
16
לצפיה ב-'VIZ Manufacturing'
VIZ Manufacturing
21/10/2017 | 11:04
20
נפתרה החידה - מצאתי באותיות קטנטנות את שם היצרן.
זה מכשיר שנקרא היפסומטר למדידת גובה של בלון רדיו סונד - חיישנים שמורכבים על בלון למדידת ושידור תנאים אטמוספרים.
מין הסתם שארית מבלון שהועלה לגובה לפני שנים רבות ונחת במדבר.
לצפיה ב-'מזכיר במשהו טרמוסטט'
מזכיר במשהו טרמוסטט
20/10/2017 | 22:21
1
26
כנראה שייך למערכת קירור של מנוע רכב. מונע זרימת מים בין מערכת הקירור למנוע על מנת שהמנוע יגיע לדרגת חום סבירה לה זקוק המנוע.
לצפיה ב-'לא טרמוסטט'
לא טרמוסטט
21/10/2017 | 09:41
21
הדיאפרגמה הכפולה מורה בפרוש על מדידת לחץ אטמוספרי.
לכן הכיוון צריך להיות או מד גובה או ברומטר.
יש שלוש יציאות לחוט חשמלי - אז חשבתי שאולי זה אמור לשדר מצבי לחץ מסויימים.
היו ימים שטרוריסטים היו מפעילים פצצות במטוסים כשהיו מגיעים לגובה מסויים, אבל ברור לי שזה לא זה בגלל הסקלה הוויזואלית - לא נחוץ לפצצה
אבל כן - בדרך כלל גם בברומטר אמור להיות מדחום בימטלי לתיקוני השפעה הטמפרטורה.
לצפיה ב-'תחבורה'
תחבורה
21/10/2017 | 10:21
24
למכירה כרטיסי נסיעה של חב' דן - נקובים בלירות
לצפיה ב-'מפעל הפיס'
מפעל הפיס
21/10/2017 | 10:19
29
למכירה דיסק שהוצא ע"י תכנית המנויים
לצפיה ב-'מהאוסף שלי - מונית'
מהאוסף שלי - מונית
20/10/2017 | 17:12
1
45
לצפיה ב-'רעיון מצויין. לא חשבתי לקשר את אוסף תחבורה לכרטיסי ביקור של'
רעיון מצויין. לא חשבתי לקשר את אוסף תחבורה לכרטיסי ביקור של
20/10/2017 | 17:29
25
מוניות. יפה מאוד הרעיון ויפה מאוד הביצוע.
תודה.
לצפיה ב-'מאפרת מקטרת זכרון יעקב'
מאפרת מקטרת זכרון יעקב
20/10/2017 | 13:39
46
שלום לחברי האספנים
קניתי היום מאפרה (לא מיועדת כנראה למעשן כבד) עשויה וצבועה ביד עם בול מס קניה בתחתיתה.
אם מישהו מכיר אותה או את אחיותיה אשמח לשמוע על ההסטוריה שלה/ מקורה.
ראו התמונות המצורפות שלה
לצפיה ב-'יריד עתיקות של BBC בערוץ1'
יריד עתיקות של BBC בערוץ1
17/10/2017 | 15:38
3
73
במקרה הדלקתי הרגע, ואני רואה שיש כל יום בשעה 1500
לצפיה ב-'נכון תוכנית מעולה '
נכון תוכנית מעולה
17/10/2017 | 18:32
21
לצפיה ב-'השמחה היתה מוקדמת'
השמחה היתה מוקדמת
20/10/2017 | 10:14
1
36
כנראה ששמירה על לוח שידורים מסודר הוא משהו שקשה על קברניטי הערוץ.
אחד הכללים החשובים הוא מועד שידור קבוע לתוכניות כדי ליצור נאמנות .
אבל התוכנית הזאת ותוכניות רבות, פשוט נודדות על פני כל מיני שעות.

לצפיה ב-'לא בדקתי אם במקרה הזה כן מדייקים'
לא בדקתי אם במקרה הזה כן מדייקים
20/10/2017 | 16:36
24
אבל לפחות לפי לוח המשדרים של התאגיד, התוכנית הזאת אמורה להיות משודרת בימי חול בשש בבוקר וביום שבת החל מהשעה שש בבוקר אמור להיות מרתון של התוכניות ששודרו במשך השבוע.
לצפיה ב-'אם יש כאן עדיין אספנים שמתעניינים במטבעות'
אם יש כאן עדיין אספנים שמתעניינים במטבעות
18/10/2017 | 00:00
70
ביום ה' הקרוב, ה 19/10 בשעה 18:00 מקיימת עמותת אספני השטרות והמטבעות את המפגש הדו-חודשי שלה.  המפגש פתוח לכולם, גם למי שאינו חבר עמותה.  עלות הכניסה היא 20 ש"ח ובמקום יש חניה חופשית לבאי המפגש.  הכתובת: בית הורים ויצ"ו, רח' דוד המלך 40 תל אביב.

בכל מפגש יש הרצאת אורח, ובפעם הזו זה אני (פעם ראשונה עבורי), אני אעביר הרצאה על מטבעות הדוגמא (ספסימן) של סדרת הפרוטות.
לצפיה ב-'קופון אוכל מטבח מטה עציוני. עוד שאלה שקיבלתי..'
קופון אוכל מטבח מטה עציוני. עוד שאלה שקיבלתי..
15/10/2017 | 21:15
5
91
שווה? כמה?
לצפיה ב-'חכה לאברהם. הוא יידע לומר ואולי אפילו ירצה לרכוש. '
חכה לאברהם. הוא יידע לומר ואולי אפילו ירצה לרכוש.
15/10/2017 | 22:04
1
33
הוא אינו ליד מחשב עכשיו אז סבלנות.
לצפיה ב-'נמתין. תודה. '
נמתין. תודה.
16/10/2017 | 07:27
14
לצפיה ב-'שווי התווים'
שווי התווים
16/10/2017 | 21:50
2
47
לדעתי זה שווה 7 ארוחות בוקר, 6 ארוחות צהרים ו-4 ארוחות ערב...
לצפיה ב-''
16/10/2017 | 22:01
1
7
לצפיה ב-'תודה לכל העוזרים.לא הייתי זמין שבועיים'
תודה לכל העוזרים.לא הייתי זמין שבועיים
20/10/2017 | 16:33
15
יצרתי קשר.ובקרוב יכנס ויתחבר לאוסף.תודה תודה
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:52
6

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'יש עתיד לבדלי סיגרים'
יש עתיד לבדלי סיגרים
16/10/2017 | 06:32
1
63
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5028780,00...
ואני נמנע מלהוסיף פרשנות מקומית.
לצפיה ב-'מה כבר אפשר להגיד על רכישה כזאת?'
מה כבר אפשר להגיד על רכישה כזאת?
16/10/2017 | 13:06
37
אולי שכל אחד והשגעונות שלו. ניתן גם להניח שהרוכש לא סובל מבעיות כלכליות מיוחדות. חוץ מזה כתוב שם שיחד עם בדל הסיגר הוא קיבל גם תמונה חתומה של צ'רצ'יל עם אותו סיגר, וזאת כבר תוספת לא רעה בכלל. 
לצפיה ב-'גלויות גרמניה מלח"ע 1 חותמות דואר שדה - עזרתכם'
גלויות גרמניה מלח"ע 1 חותמות דואר שדה - עזרתכם
15/10/2017 | 07:02
5
68
מכר בקש עזרתי לנסות לברר אם. 1. יש לגלויות כאלה ערך. 2.איפה למכור.

אין סממן יהודי, מלבד הנמענים שהיו יהודים.

יש תמונות, ואפשר לשלוח במייל. שלחו מסר.
לצפיה ב-'יש לגלוייות האלה ערך מכמה היבטים'
יש לגלוייות האלה ערך מכמה היבטים
15/10/2017 | 15:13
1
44
1. עבור אספני בולים בקטגוריית חותמות דואר צבאי
2. עבור אספני גלויות בנושא צבא ומלחמות עולם.
למכור ניתן או באתר ebay או דרך בית מכירות 
לצפיה ב-'תודה. סתם באיביי לא כדאי. נמשיך לחפש.'
תודה. סתם באיביי לא כדאי. נמשיך לחפש.
15/10/2017 | 19:27
14
לצפיה ב-'תשלחו תמונות לצחור. הוא מקיים מכירות פומביות'
תשלחו תמונות לצחור. הוא מקיים מכירות פומביות
15/10/2017 | 20:34
2
35
לפריטים פילאטליים ונחשב להכי טוב בתחומו.
לצפיה ב-'תודה. אחפש אותו'
תודה. אחפש אותו
15/10/2017 | 21:13
1
14
לצפיה ב-'קבל:'
קבל:
15/10/2017 | 22:00
42
לצפיה ב-'בירור מידע ..'
בירור מידע ..
14/10/2017 | 20:57
1
132
שלום 
ברצוני לבקש את עזרתכם לזהות את המקור של הפריט שברשותי. הפריט היה שייך למשפחה מפולין אך אשמח לדעת יותר פרטים אליו ..

תודה רבה 
מצורף שתי תמונות..
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
15/10/2017 | 18:03
165
תמונה ברורה של התחתית ושל הדיסקית של הידית משני צידיה, אולי תוכל לעזור בזיהוי
לצפיה ב-'פורפרה (לא סטנדרטית)'
פורפרה (לא סטנדרטית)
13/10/2017 | 08:53
4
116
רציתי לדעת פרטים על הפורפרה שבתמונה,
ממתי ומי זה היצרן שמצויין בראשי תיבות.
לצפיה ב-'פורפרה'
פורפרה
14/10/2017 | 10:47
3
51
שלום יצחק,
פורפרה יפה מאוד!
זאת פעם ראשונה שאני רואה סוג שכזה.
לצערי אינני יודע את התשובה לשאלתך אולם יש לי פורפרה "רגילה" עם כיתוב דומה (בלתי שביר). גם אני לא הצלחתי למצוא פרטים על היצרן.
האם ידוע לך מקור השם "פורפרה"?
לצפיה ב-'בודאי שרחל תגיב על שאלותיכם'
בודאי שרחל תגיב על שאלותיכם
14/10/2017 | 22:14
24
לצפיה ב-'להוסיף? צר לי, אין לי מה'
להוסיף? צר לי, אין לי מה
15/10/2017 | 00:11
1
47
צורת הפורפרה באמת מיוחדת ואיננה מוכרת לי.
גם שם היצרן לא ידוע לי.
לגבי צורות של סביבונים (ופורפרה משתייכת להם) -
ניתן למצוא צורות רבות ומשונות, מחומרים רבים.
אך, אין ספק - תמונת הפורפרה שהועלתה כאן, מיוחדת.
לצפיה ב-'נשאל גם מה מקור השם פורפרה. אין לי ספק שעל כך יהיה לך מה '
נשאל גם מה מקור השם פורפרה. אין לי ספק שעל כך יהיה לך מה
15/10/2017 | 02:56
37
להוסיף.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ