לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דמיון מודרך ו NLP

פורום דמיון מודרך ו-NLP מיועד הן עבור אנשים אשר עברו הכשרה ב-NLP (או בדמיון מודרך) והן עבור אנשים הרוצים לשאול את העוסקים בתחום שאלות הקשורות לתחום או לשימושים הרבים שלו בעולמות הטיפול, השכנוע ושיפור כישורי הלמידה.

הפורום מנוהל על ידי ליאור ברקן, מרצה מוביל ל-NLP ומנהל בית הספר הישראלי ל-NLP.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דמיון מודרך ו NLP

פורום דמיון מודרך ו-NLP מיועד הן עבור אנשים אשר עברו הכשרה ב-NLP (או בדמיון מודרך) והן עבור אנשים הרוצים לשאול את העוסקים בתחום שאלות הקשורות לתחום או לשימושים הרבים שלו בעולמות הטיפול, השכנוע ושיפור כישורי הלמידה.

הפורום מנוהל על ידי ליאור ברקן, מרצה מוביל ל-NLP ומנהל בית הספר הישראלי ל-NLP.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 נעים להכיר! אני ליאור ברקן, מנהל הפורום ,ואני מזמין אותך ליהנות מהפורום, להפוך לחלק מהשיחה השוטפת ולהיעזר בניסיון המקצועי שלנו. רק כדי לשמור על הסדר, ניצמד ל-2 חוקים בסיסיים: הראשון, הוא לתת לאנשים אחרים בפורום את היחס שאתם הייתם רוצים לקבל. השני, הוא להימנע מפרסום בשרשורי הפורום (ניתן להמליץ בהודעות פרטיות). תהנו!

המשך >>

לצפיה ב-'היכן כדאי ללמוד N.L.P ולמה שם?'
היכן כדאי ללמוד N.L.P ולמה שם?
27/02/2017 | 08:20
1
10
לצפיה ב-'היכן כדאי ללמוד NLP...'
היכן כדאי ללמוד NLP...
( לעמוד שלי בתפוז )
27/02/2017 | 09:16
9
בגדול, יש כבר לא מעט מקומות שמלמדים NLP בישראל. בכל אחד מהם אווירה קצת שונה, דרך העברת תכנים קצת שונה (של חומרים הנדרשים לצורך ההכשרה וחומרים ייחודיים לאותו בית הספר) ומרצים שהגיעו מרקע שונה. רוב בתי הספר הגדולים והוותיקים בתחום הם טובים מאוד (אני לא מכיר את כל החדשים לעומק).

לכל אדם, יש את ההעדפות שלו. יש כאלה שמחפשים קורס ארוך ויש כאלה שמחפשים קורס ממוקד ותכלסי. יש כאלה שירצו המון דמיון מודרך וכאלה שיברחו מהנושא (יש הכשרות שיש בהן פחות דמיון מודרך והמיקוד הוא יותר על NLP). יש כאלה שמחפשים מרצה שתהיה להם כימיה איתו ויש כאלה שלא. יש כאלה שמוכנים לשלם על איכות וכאלה שמוכנים להתפשר על זול כל עוד הם מקבלים תעודה.

כשאת שואלת שאלה כזו בפורום (אם נשים בצד את חוקי תפוז שלא מאשרים לפרסם בפומבי אלא רק בהודעות פרטיות המלצות שכאלה, ולשם כך עליך להירשם לאתר), צאי מנקודת הנחה שרוב האנשים למדו במקום אחד או שניים מקסימום ויכולים להביע את שביעות רצונם מהמקומות האלה בלבד כי רק אותם הם חוו. 

בדיוק מהסיבה הזו, הקמנו אתר המיועד לספק מידע על NLP ולעזור לאנשים המעוניינים ללמוד בתחום לבחור את המקום שהכי מתאים עבורם. זה הקישור לשם: http://www.learn-nlp.co.il

אשמח לענות על כל שאלה ולהרחיב.

(*גילוי נאות ונדרש: אני מנהל את בית הספר הישראלי ל-NLP)
לצפיה ב-'מדריך לחולה לוקמיה'
מדריך לחולה לוקמיה
16/02/2017 | 21:29
11
שלום רב,

אני מחפש מדריך שיכול להגיע לאסותא ולתת הדרכה לאדם חולה לוקמיה, כך שיוכל להתחיל לתרגל דמיון מודרך מיידית

תודה רבה
אורי
לצפיה ב-'שאלה בנושא תפיחות'
שאלה בנושא תפיחות
11/02/2017 | 21:11
5
25
תפיחות מסביב לאוזן,מס פעמים ביום,השאלה איך לנסח את המשפט,אני עובדת במכירות טלפוניות וההיתי רוצה שילך לי יותר טוב במכירות ,איך לנסח
לצפיה ב-'ב"תפיחות" הכנה היא לשיטת ה-EFT או שיטה אחרת?'
ב"תפיחות" הכנה היא לשיטת ה-EFT או שיטה אחרת?
12/02/2017 | 06:02
3
23
לצפיה ב-'לא הבנתי את התשובה'
לא הבנתי את התשובה
12/02/2017 | 08:17
2
10
לצפיה ב-'טפיחות,תיקנתי את שגיאת הכתיב שלי'
טפיחות,תיקנתי את שגיאת הכתיב שלי
12/02/2017 | 08:19
1
11
לצפיה ב-'שאלתי בעינה עומדת- בNLP אין שום טפיחות בשום מקום'
שאלתי בעינה עומדת- בNLP אין שום טפיחות בשום מקום
12/02/2017 | 11:45
10
בשיטות אחרות כדון EFT , TAT ועוד יש אפשרות לטפיחות מסביב לאוזן עם או בלי
אמירה כזו או אחרת.
מהיכן לקחת את הרעיון?
בלי זה איך נוכל לענות? NLP זה לא!
לצפיה ב-'אם את רוצה להשתמש ב- NLP בשביל מכירות טלפנויות'
אם את רוצה להשתמש ב- NLP בשביל מכירות טלפנויות
12/02/2017 | 12:59
14
אז את רוצה קודם כל ללמוד את אומנות יצירת הרפאור. את זה לומדים בפרקטישינר.

ואת יכולה לשלב sleight of mouth ושפה אריקסוניאנית בשיחות המכירה. sleight of mouth לומדים במאסטר NLP ושפה אריקסוניאנית בפרקטישינר.

דבר נוסף שאת יכולה לעשות זה לעשות לעצמך עוגן של סטייט גבוהה כמו למשל מעגל העצמה או מעגל המצויינות ולפני שאת מתחילה שיחת מכירה להפעיל את העוגן ולבצע את השיחה כשאת בסטייט גבוהה. זה משפיע על ההמרות.

הטפיחות שייכות לתחום אחר כנראה. לא NLP.
לצפיה ב-'המלצה לקורס מסטאר nlp'
המלצה לקורס מסטאר nlp
25/01/2017 | 13:13
3
49
היי,

אני לקראת סיום קורס פרקטישנר nlp ורוצה להמשיך ללמוד מסטאר.
המטרה להיות מטפלת בnlp. 
 אשמח להמלצות (אפשר גם בפרטי)

תודה.
לצפיה ב-'היי בר'
היי בר
25/01/2017 | 18:17
2
40
אני חושב שהכי מומלץ לעשות מאסטר באותו בית ספר שבו עשית פרקטישינר..
בין כה וכה, כדי להתקבל למאסטר בבית ספר אחר ל- NLP הם צריכים להכיר בתעודת פרקטישינר שלך מהבית ספר הנוכחי שבו למדת (אם למשל בית הספר שלך מוכר על ידי HNLP את תוכלי להמשיך למאסטר בית ספר אחר רק אם הוא גם מוכר על ידי HNLP ומן הסתם שהוא מכיר בפרקטישינר שלך).
זה גם יהיה רצף יותר הגיוני מאחר והרבה פעמים יש תכנים שבבית ספר אחד זה ככה ובבית ספר אחר זה אחרת- ברמת הטכניקות ומיומנויות שבוחרים לשים במאסטר ובפרקטישינר וברמת הבחירה באיך לתרגם דברים מסוימים- אפילו אם שני בתי הספר מוכרים על ידי אותה אגודה מקצועית.

לצפיה ב-'כן ברור'
כן ברור
25/01/2017 | 21:46
1
24
אבל זה לא ממש מסתדר לי להמשיך באותו המקום.
לצפיה ב-'אז קשה להמליץ לך בלי לדעת איפה את יכולה להמשיך'
אז קשה להמליץ לך בלי לדעת איפה את יכולה להמשיך
25/01/2017 | 21:58
19
מבחינה טכנית. איזה מקומות מקבלים את הפרקטישינר שלך. תבדקי מה האפשרויות שלך.
לצפיה ב-'מחסום למידה'
מחסום למידה
22/01/2017 | 17:32
1
32
היי,
במהלך למידה (או ניסיון למידה) אני נתקלת בקושי רב להתמיד לקרוא/לפתור. לאחר זמן קצר אני מאבדת ריכוז, ובמקרה של אי-הצלחה אני מתייאשת מהר מאוד וקשה לי לחזור להמשיך בתהליך הלמידה. אציין שעשיתי בתיכון אבחון דידקטי ולא נמצאו ליקויי למידה או הפרעות קשב וריכוז. המאבחנת הציעה שאולי הבעיות הן על רקע רגשי. היום אני לאחר שירות צבאי ועדיין מתקשה ללמוד לפסיכומטרי/להשלים בגרויות, ברב הפעמים אף פורשת באמצע הקורס.
האם NLP יוכל לעזור לי? ואם כן, כיצד?
תודה רבה!
לצפיה ב-'מחסום למידה'
מחסום למידה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2017 | 12:01
20
היי Morgann,

איש או אשת מקצוע בתחום ה-NLP בהחלט יכולים לעזור לך בנושא וישנן 2 זוויות מרכזיות שחשוב לשים לב אליהן כשאת באה לפתור את העניין:

מצד אחד, יש את משקעי העבר שצברת כלפי למידה ואותם צריך לנקות, כמו אמונות מגבילות שנוצרו בנוגע ללמידה או תחושות שליליות שעשויות לעלות כשאת נכנסת למצב שבו את אמורה ללמוד (לבד או בקבוצה). 

מצד שני, קיימות טכניקות ב-NLP שמאפשרות להתרכז יותר טוב, ללמוד בצורה יעילה יותר ולשלוף מידע בצורה מהירה מהזיכרון.

חשוב לי רק להדגיש שכדאי מאוד לעשות את עבודת הניקיון לקראת הלמידה לפני שרצים ללמוד את טכניקות הלמידה. הן אמנם מדהימות ועם זאת, נרצה שהן ייבנו על יסודות יציבים.

בהצלחה!
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:43
6
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'איך להשיג את המטרות שלכם בשנה הקרובה?'
איך להשיג את המטרות שלכם בשנה הקרובה?
01/01/2017 | 10:17
64

5 עקרונות לעיצוב מטרה באופן שתת המודע והמודע שלך מושכים דואגים שתשיג את המטרות שלך.

המלצה שלי: תכינו מחברת ועט..

תיהנו
לצפיה ב-'לדמיין את mercedes sosa בענק בזהב'
לדמיין את mercedes sosa בענק בזהב
30/12/2016 | 11:08
22
"לוחמת החופש האינדיאנית" ששירתה לא תמה ואפשר להאזין לתפילתה ב-u tub - אפשר לאחד את העולם הנאור סביבה הערצה לדמותה
לצפיה ב-'איך ניתן להבחין בין דכאון לאובססיה?'
איך ניתן להבחין בין דכאון לאובססיה?
27/12/2016 | 00:38
3
44
הייתי הערב בהרצאה של פסיכאטר.
התייעצתי איתו: יש לי דכאון אחרי פרידה. אני מעורער. וזה מכביד. כבר כמה חודשים.

תהיתי אם כדאי שאשתף ואדבר על זה עוד ועוד עם חבר/קרוב משפחה. או שכדאי לבלוע את המחשבות בראש שלי בלבד.
הוא אמר שלדעתו אני סובל מאובססיה ולא מדכאון.
האם יש באמת הבחנה בין השתיים? הרי דכאון מלווה בחרדה ואובסיסה. לא?
יש דרכים אחרות להתמודד עם כל אחד מהם?
לצפיה ב-'דיכאון חרדה ואובססיה'
דיכאון חרדה ואובססיה
27/12/2016 | 12:51
2
30
יש לגישות שונות הגדרות שונות. פסיכיאטריה מגדירה את זה לפי איזה כדורים יכולים לשלוט באיזה אוסף של סימפטומים.

ב- NLP בכלל לא נכנסים להגדרות של מה זה מה אלא מתמקדים במבנה של הדפוס בתת המודע.

טוני רובינס משלב NLP עם דברים רבים אחרים ופיתוחים רבים משלו. הוא עבד עם מאות או אולי אפילו אלפי אנשים שהיו דיכאוניים שניסו להתאבד והצליח לעזור להם (הוא מעולם לא איבד בן אדם עד היום) והוא מגדיר דיכאון כמצב שבו תנאי החיים לא עומדים בציפיות של הבן אדם והוא מרגיש שהוא לא יכול לשנות את זה (מכאן שאפשר לעבוד על תנאי החיים או על הציפיות או על תחושת המסוגלות לשנות את תנאי החיים). בדיכאון האדם מתכנס לתוך עצמו, מתחבר לעצמו.

חרדה זה מצב שדומה לפחד, רק שבשונה מפחד אין גורם ספציפי לחרדה (כמו מחט, כלב, או עכביש). זה דווקא הפוך מדיכאון כי דיכאון זה מצב שבו האנרגיה נמוכה מידיי וחרדה זה מצב שהגוף מוכן מאוד מאוד לפעולה של לחימה או מנוסה- האנרגיה גבוהה.

אובססיה זה מצב של חזרתיות מאוד חזקה, במחשבות או בהתנהגות. זה יכול להיות מלווה בחרדה. הרבה פעמים אנשים שיש להם הפרעת חרדה מפתחים התנהגויות אובססיביות שעוזרות להם להפחית את החרדה.

טוני רובינס מסביר שיש דפוס שחוזר על עצמו אצל אנשים שנקרא "8 משוגע" שבו אדם נכנס למצב של אנרגיה נמוכה (למשל דיכאון) ואחרי כמה זמן, כשהגוף שלו נח וחידש אנרגיה, הוא מרגיש שנמאס לו להיות בדיכאון והוא עובר למצב של אנרגיה גבוהה כמו כעס או חרדה. עד שנגמרת לו האנרגיה והוא חוזר לדיכאון.

זה קורה בדרך כלל אחרי נקודת שבר בחיים. יכול להיות שאם אתה חווה גם דיכאון וגם חרדה שהם קשורים בדפוס של 8 משוגע כפי שתיארתי.

הדרך לצאת מזה היא לשנות את אחד משלושת הדברים: נסיבות החיים, הציפיות שלך מנסיבות החיים, תחושת המסוגלות שלך. כמובן שעדיף לשנות את שלושתם.

לשם כך דרושה עבודה פנימית עמוקה ומקיפה. התכתבות בפורומים לא תוציא אותך מזה לדעתי.
לצפיה ב-'ואיזה סוג טיפול יתאים?'
ואיזה סוג טיפול יתאים?
27/12/2016 | 15:01
1
26
CBT
דינאמי
NLP
קואצי׳נג
פרחי באך
טיפול אנרגטי
לצפיה ב-'אני מניח שכל אחד שתשאל אותו ימליץ לך על הטיפול שלו..'
אני מניח שכל אחד שתשאל אותו ימליץ לך על הטיפול שלו..
27/12/2016 | 17:27
20
אני מאמין שטיפול NLP יכול להיות אפקטיבי עבורך אבל לא אצל סטאז'ר. רק אצל מישהו מנוסה.

המלצות ספציפיות בפרטי..
לצפיה ב-'אמונות מגבילות'
אמונות מגבילות
20/12/2016 | 15:23
2
72
שלום, אני מטפל בNLP
​הגיע אלי לקוח שחשפתי אצלו אמונות מגבילות (ליכולת שלו ללמוד), ניסיתי לעשות לו מאפינג אקרוס אבל הוא מדווח שהוא רואה הכל אותו דבר - הכל הוא רואה מחובר בגודל טבעי,
מה ניתן לעשות?
תודה

לצפיה ב-'כמה אפשרויות:'
כמה אפשרויות:
20/12/2016 | 16:28
47
או טעות במאפ אקרוס. הטעות הכי נפוצה שאני מכיר היא שלא עושים שני שלבים נפרדים למאפ אקרוס: מאפ אקרוס של האמונה המגבילה שתהיה כמו אמונה שהוא לא מאמין בה, ומאפ אקרוס לאמונה חדשה שתהיה כמו אמונה שהוא מאוד מאמין בה.

הרבה פעמים גם שוכחים לעשות ברייק סטייט וזה יכול להשפיע.

או שיש משהו אחר שקשור לאמונה הזאת: אמונות נוספות שמחזקות אותה, כוונה חיובית חזקה, רווח משני גדול.

אני ממליץ להשתמש בכמה כלים לפני מאפ אקרוס:
מטה מודל, sleight of mouth כדי לערער על האמונה, ליצור מינוף ומוטיבציה לשנות את האמונה (כאב מלהחזיק בה, עונג מלשחרר אותה ולהחליף אותה) ואז להשתמש במאפ אקרוס או הטמעה מחדש של אמונה או אפילו סוויש. כל תהליך שנועד לשנות אמונה.
לצפיה ב-'אמונות מגבילות'
אמונות מגבילות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2016 | 12:37
33
היי יוסף,

במידה והלקוח רואה הכל אותו הדבר, יש 2 אופציות ראשיות שהייתי ממליץ במקרה ובחרת במאפ אקרוס כטכניקה שלך:

1. לשנות את תתי המאפיינים של החוויה כדי לנתק אותה - להפוך את סרטון האמונה המגבילה לתמונה קבועה, להרחיק את התמונה, להחליש את הצבעים, להחליש את הצלילים, להרחיק גם אותם וכן הלאה.

2. להעביר אותו לזווית הסתכלות שלישית - בדיוק כמו שעושים בתבנית פירוק הפוביות - להסתכל על כל הסרט מבחוץ כך שהוא רואה את עצמו כדמות בסרט.
לצפיה ב-'האם תרופות פסיכאטריות יכולות לעזור להתשחרר מאהבה נכזבת?'
האם תרופות פסיכאטריות יכולות לעזור להתשחרר מאהבה נכזבת?
16/12/2016 | 16:38
3
36

למשעה, הגוף לא רוצה. לא בטוח שתרופה תעזור.

נושא נדוש. מדובר בכל שיר. נרשם בכל ספר.
ובכל זאת - עד שזה לא קרה לי - לא הבנתי כמה הוא קשה.
אחרי 2 פרידות מאותו בן זוג. הוא מצא בן זוג חדש.
ואני ממוטט מזה.
לא נכנס לפרטי הפרידה. אלא לריקושטים שלה. אני מסתכל מהצד ולא מאמין שהיא התרחשה סופית. הזוי לי שלפני שנה הכל היה אחרת.
אנשים אומרים לי לשחרר. אני יוצא מלא. אבל לא מסוגל להרגע.
לחץ בחזה. סחרחורת מדי פעם כשחושב על הזוגיות החדשה שלו או שמישהו מספר לי משהו עליהם.
הוא היה ועודנו כל עולמי. ואני בשוק שאני צריך להתאפק מלדבר עליו או בכלל על לחשוב מתי אוכל לסמס לו חג שמח.
כבר אמרתי לו כמה אני אוהב וכמה הייתי רוצה שנחזור.
הייתה לנו אהבה גדולה יותר מהכל. תקשורת בלתי מילולית ככ מדויקת.
אני מלא חרטה. כעס. הלקאה עצמית. 
אבל יותר מהכל- פיסית הגוף שלי מתעורר כל בוקר מוקדם. וישר חושב עליו. נכנס לדופק מואץ שאין לי אותו. אני חושש כל לילה מפני הקימה המוקדמת עם מחשבות טורדניות.
אני מתעסק בקשר באובסיביות. רק מת לספר לאנשים כמה אני מתגעגע. כמה הגוף שלו היה לי מדויק. 
אנשים לא מבינים שאני לא מצליח להתקדם לא מבחירה. אלא כי כל אחד אחר מרגיש לי פשרה.
אני יודע שלכל אחד יש כמה מכסים. ואהבה שניה היא בצורה אחרת. הוא היה האהבה הראשונה שלי. ואני ככ מצטער שלא פעלתֿי אחרת כדי לשמור עליה אפילו תוך כדי ביטול עצמי.
חשבתי ללכת לפסיכאטר לקבל כדורים נוגדי דיכאון.
אבל אני לא בטוח שזה יעזור. אני רץ הרבה. מטייל. עובד.
היו לי תקופות של דיכאון רציני שלא רציתי לצאת מהמיטה בסופש ויצאתי בכח.
אבל באמצש אני מתפקד.
כדורים נוגדי דכאון יעזרו באיזה אופן?
ישחררו את המחשבה החוזרת?
כי הרי לא יקהוו את הרגש. לא יגרמו לי לא להשוות. לא ישכיחו את האהבה שהייתה.
נכון?
אשמח לשמוע אם מישהו חווה משהו דומה.
כי כל מה שמרגיע אותי כרגע זה מחשבה שאיש לא יודע מה יהיה במובן של אולי הם יפרדו ויהיה לי שוב סיכוי בעתיד.
היינו שנתיים וחצי עם הפסקה של 4 חודשים. נפרדנו לפני שנה. הוא מצא בחור חדש אחרי 3 חודשים.

לצפיה ב-'בהחלט לא.'
בהחלט לא.
18/12/2016 | 13:23
56
בוא נתחיל מהמילה "תרופה": אין דבר כזה תרופה פסיכיאטרית... תרופה זה משהו שמרפא. הכדורים הפסיכיאטרים לא מרפאים שום דבר. הם רק מאפשרים לשלוט בסימפטומים כל עוד נוטלים אותם ויש להם תופעות לוואי שלא ברא השטן, כולל פיתוח תלות והתמכרות.

הבעיה שלך נובעת ממבנים פסיכולוגיים שבנית כמו תלות, אמונות, ערכים ועולם הרגשות שלך. כדורים לא יכולים לסדר את כל אלה. במקרה הטוב הם יעזרו לך לטשטש את המציאות ולהדחיק את הרגשות.

לדעתי טיפול נפשי מאוד יעזור לך. אני ממליץ כמובן על NLP.
לצפיה ב-'פרידה'
פרידה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2016 | 14:18
79
היי,

הדבר שאתה מרגיש הוא נורמלי לחלוטין. זה לא קל להמשיך הלאה או להפסיק להשוות. במיוחד לאחר שמצאת מישהו שכל כך התאים לך. ובעיקר בסופי השבוע או בזמן פעולות אוטומטיות, שם יש לך פתאום המון זמן לחשוב.

אני לא מאמין שלכל אחד יש מכסה. בעיקר כי אני לא מאמין שאנחנו סירים. אנחנו יותר כמו ארון של סירים שלחלקם יש מכסים ולחלקם לא. חלק מהסירים קטנים יותר ואנחנו צריכים להחליף אותם בגדולים. מחלק אנחנו די מרוצים. חלק מכוסים וחלק לא. חלקם אמור להיות מכוסה וחלקם לא.

כשאנחנו פוגשים אדם אחר, יכול להיות שיש לו את רוב מה שאנחנו מחפשים. את רוב המכסים. יכול להיות גם שיש לו את הסירים שתמיד רצינו ובגלל שיש לו אותם, קל לנו לחשוב שמצאנו את האחד והיחיד. רק שזה לא תמיד נכון. ולא תמיד הוא נשאר אתנו.

בגלל זה, כדאי לשחרר את המחשבה שלנו לכיוון דימוי קצת שונה. דימוי שיאפשר לנו קודם כל לחזק את עצמנו. כי אהבה כמו שתיארת מותירה אותך יותר חלש משנכנסת. כאילו לקח איתו חלק מהסירים שהיו פעם שלך. כי נתת לו אותם. ועכשיו אין לך.

הדרך היחידה להתקדם קדימה, היא למלא מחדש את המשאבים שלך. לבנות מחדש את היכולות שלך. להשלים את עצמך כאדם חזק וגמיש. כזה שלא מתקפל ברוח. כי רק כשתהיה כזה, תהיה מסוגל למשוך אליך גבר שמתאים לך אפילו יותר ממנו. אפילו שכרגע זה לא נראה ככה.

ההמלצה שלי: לחפש משהו שיבנה אותך. משהו שייתן לך כלים להתמודד. משהו שייתן לך כלים להמשיך הלאה. ו-NLP זה אחלה של מקום להתחיל ממנו. חפש, קרא והכי חשוב - תיישם ותראה איך זה ישפר את המצב.

בהצלחה!
לצפיה ב-'עוזר אבל לא כדאי, עדיף להתרחק'
עוזר אבל לא כדאי, עדיף להתרחק
24/12/2016 | 03:35
33
מזה אם אפשר.
מניסיון אישי. אני לא "נגד" הפסיכיאטריה, כמו הפנאטים למיניהם, אלא שגם הפסיכיאטרים עצמם, אלו שבאמת רוצים בטובת המטופל, ימליצו לך על דרכים אחרות קודם כל.
מצד שני, הרוב, עם יד קלה על המרשם, זה אמנם יכול לעזור לך ותרגיש שיפור, אבל כמו שאמרו כאן יש תופעות לוואי ותלות - לא לכולם אבל זה הימור מסוכן. אני חושב שזה כדאי כשבאמת מדובר במצב קשה שלא מאפשר תפקוד נורמלי ומוצו כל הדרכים האחרות בהישג יד.
לפעמים עדיף כדורים על פני טיפולים יקרים, בכל מקרה זה לא משהו שפותרים בשאלה בפורום :)
וכמובן, הדוגמא של סיר/מכסה לא יעילה ומזיקה, זה נוצר ככל הנראה על ידי הממסד שמעוניין להשאיר אותנו זוגות זוגות לכל החיים כי יותר נח לשלוט ככה על אנשים
לצפיה ב-'רוצה לחזור בן אדם'
רוצה לחזור בן אדם
30/11/2016 | 12:23
2
79
רוצה לחזור בן אדם

בן 47
הצלחה כלכלית ומשפחתית.
ההצלחה במשפחה בעיקרה האישה שקיבלה אותי כמו שאני. בשנתיים האחרונות רק התחלתי להעריך אותה ויש שיפור משמעותי בזוגיות. גם עזר לי המודעות בשנתיים האחרונות שאני לא תמיד צודק.

סובל מ
הימנעות בהרבה דברים
הימנעות מעימותים
פחד מהעלבה
פחד מהשפלה
קושי בשותפויות.
חוסר תשוקה. חיים חסרי משמעות. אין מוטיבציה. חיים של שגרה.
חשד באנשים והמניעים האינטרסנטיים שלהם.
היססנות.
אי קבלה עצמית.
קושי רב להיות במרכז.
חוסר בטחון עצמי וביישנות במיוחד בנוכחות נשים
נמאס מהמרוץ להישגיות וכסף
לא רגיל לעשות דברים שאני אוהב. לא בדיוק יודע מה אני אוהב
למשך עשרות שנים אני רגיל לעבוד ולהיות במשימה כל הזמן
כמעט ואין לי חברים. לא מצליח לפתח חברות.
לא מרגיש טוב עם זמן פנוי.
לא רואה סרטים כל חיי.
ייתכן מאוד שאני כמעט בלי רגשות.
אני מעוניין לפתח את התחום הזה של רגשות.

המוזר מכל הוא שיש לי שאיפות להיות פוליטיקאי או מנהיג אבל ללא שום כלים בסיסיים.

מה שאני מחפש זה  להיות בן אדם.

מחפש דברים לנפש. מחפש לאהוב בני אדם. מחפש זמן איכות בלי להרגיש אשם שאני לא משיג משהו חומרי.

מה יכול לעזור לי?

לצפיה ב-'שלום לך בן אדם'
שלום לך בן אדם
06/12/2016 | 10:42
44
כל אלה: הימנעות מעימותים, פחד מהעלבה, פחד מהשפלה, קושי בשותפויות, חשד באנשים והמניעים האינטרסנטיים שלהם, קושי רב להיות במרכז, חוסר בטחון עצמי וביישנות במיוחד בנוכחות נשים.

נובעים מדבר אחד: דימוי עצמי נמוך ואי קבלה עצמית. דימוי עצמי זו אמונה שאפשר לשנות ועל קבלה עצמית אפשר לעבוד ולהגיע למצב שאתה מקבל את עצמך מאוד.

לגבי רגשות, אתה כבר בן אדם ויש לך את כל קשת הרגשות האנושיים. מה שרוב האנשים עושים זה להדחיק אותם. אם אתה מרגיש כבוי וללא רגשות כנראה התרגלת להשתיק רגשות בצורה מהירה ואוטומטית שאתה כבר לא שם לב באופן מודע לקיומם.

אבל אני מבטיח לך שהם שם, וגם אליהם אפשר להתחבר ולהרגיש אותם. זה דורש בעיקר בעיקר לפתח מודעות ותשומת לב. אבל לפני זה חשוב להבין למה אתה מדחיק ומה זה נותן לך. כי אם יש רווח מהדחקה של רגשות ואתה לא נותן לו מענה אתה תמשיך להדחיק.

המתנה הכי גדולה שאפשר לקבל היא לא חומרית לדעתי. היא נפשית. היא ללמוד ולהתפתח ולשכלל את עצמך. להתחבר לעצמך ולקדם את עצמך. זה יותר חשוב ממכונית, ביטחון כלכלי, או כל דבר אחר.
לצפיה ב-'מה שיכול לעזור לך...'
מה שיכול לעזור לך...
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2017 | 11:50
7
בעיקרון, אני משתדל שלא לתת עצות שאומרות מה טוב לאדם ספציפי מבלי להכיר אותו יותר לעומק. עם זאת, במידה וזה כל המידע שיש לי, אני יכול להגיד לך מאיפה הייתי מתחיל לשפר את מצבי:

קודם כל, הייתי מתחיל בחשיבה על הדברים שאתה כן רוצה להשיג. כל הרשימה שכתבת, היא אכן הדברים שמפריעים לך. עם זאת, אם לא תחליט מה תרצה שיהיה שם במקום, יהיה לך לא קל להבין איזו יכולת תרצה לפתח כדי להגיע לשם.

הדבר השני, הוא שהייתי יוצא לדרך. פשוט בוחר מקום לשינוי בחיים, לומד את היכולת ומתרגל כמה שיותר. משפר כמה שיותר דברים בחיים שלי. יוצר כמה שיותר זמן איכות עם אנשים ומתקשר איתם.

זאת ההתחלה. משם, תוכל לקחת את זה לכל כיוון שתרצה. בהצלחה!
לצפיה ב-'לימודי NLP עזרה!! :)'
לימודי NLP עזרה!! :)
27/11/2016 | 20:11
1
713
היי,
מתלבטת אם ללמוד NLP. האם מומלץ? יש מישהו שלמד והרגיש שזה תחום שפחות מתאים לו?
גם אם לא אעסוק בתחום בעתיד מומלץ ללמוד בכל זאת ולשהקיע את הזמן והכסף?
בנוסף אשמח המלצות על מקום הגון וטוב ללמוד בו במרכז.
תודה רבה :)
לצפיה ב-'לימודי NLP'
לימודי NLP
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2016 | 16:47
81
היי orlik11,

בינינו (ואני אומר את זה בתוך אחד שמלמד NLP כבר עשור), השאלה היא לא אם ללמוד NLP. השאלה הזו היא מאוד אישית והתשובה תמיד תהיה מאוד אישית, כי לכל אחד טוב משהו אחר.

השאלה שתעזור לך לדעת אם ללמוד NLP או לא היא: לאיזו מטרה את רוצה ללמוד NLP? מה את מכוונת להשיג?

התשובה על השאלה הזו, תעזור לנו לענות לך בצורה יותר ממוקדת ואף להפנות אותך (בהודעות פרטיות כמובן כי אסור לפרסם בפורום שום גוף שמלמד) למקום שהכי יתאים לצרכים שלך (במידה ו-NLP הוא הפתרון הטוב ביותר עבורך).
לצפיה ב-'טיפול בהתפרצויות כעס'
טיפול בהתפרצויות כעס
22/11/2016 | 10:36
2
50
האם NLP
יכול לעזור לאדם שבזמן כעס מדבר ומקלל ומתנהג בצורה כל כך שונה מהרגיל שבה רגוע ושליו ?

לצפיה ב-'בהחלט כן'
בהחלט כן
23/11/2016 | 10:45
23
לצפיה ב-'חד משמעית כן'
חד משמעית כן
( לעמוד שלי בתפוז )
23/01/2017 | 11:34
6
השאלה הגדולה היא: האם הוא באמת מעוניין להשתנות?
לצפיה ב-'מעניין אותי להבין... על היפנוזה'
מעניין אותי להבין... על היפנוזה
07/11/2016 | 19:30
1
66
אפשר לראות בהרבה קטעי היפנוזה שהמהפנט צועק ומבהיל את המהופנט למשל "sleep!!" (ומשיכה של היד.)
מה בפעולה הזאת גורמת לבנאדם להכנס לטראנס  איך ההבהלה הזאת גורמת לסוגסטיה לחדור פנימה

לצפיה ב-'בנוגע להיפנוזה'
בנוגע להיפנוזה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/11/2016 | 09:51
45
בשל חוק ההיפנוזה, לא נוכל לנהל דיונים שמסבירים או מלמדים את הנושא בפורום. עמך הסליחה.
לצפיה ב-'שפת הקול'
שפת הקול
07/11/2016 | 13:09
1
43
שלום רב לכולם,
אני יודע שכל המומחים נמצאים פה... :)
רציתי לדעת באיזה קורס לומדים את כל מה שקשור למנגינת הקול טון דיבור פאוזות  וכל מיני משחקים עם השפת קול

שמעתי כמה פעמים שדברו על זה בכמה קורסים
אבל בדיוק כמה דקות ...
איפה לומדים את זה בצורה מעמיקה יותר? שנכנסים ממש לפרטים ... לפחות 4 או 8 שעות או הרבה יותר .....

תודה רבה!
לצפיה ב-'ברמת העיקרון'
ברמת העיקרון
( לעמוד שלי בתפוז )
13/11/2016 | 09:32
26
בכל קורס NLP טוב משקיעים פרק זמן יעיל לשימוש נכון בקול, לפיתוח היכולת לשלוט בו ובדרך שבה אנו מדברים. כשאני אומר יעיל, אני מדבר על שיטות יעילות שמאפשרות לך לשלוט בטון ובעוצמת הקול במקביל לקצב הדיבור ולתרגול שלהם. בדרך כלל, לא מדובר ב-4 או ב-8 שעות לימוד (אולי במצטבר).

עם זאת, אינני יודע אם יש קורסים בארץ שמפתחים את הנושא למספר שעות. ההמלצה שלי היא לחפש קורסים שעוסקים בפיתוח קול או בסיפור סיפורים. שם אולי תמצאי משהו שמרחיב על הנושא מאוד.
לצפיה ב-'הצילו - לימודי nlp '
הצילו - לימודי nlp
02/11/2016 | 23:43
3
139
שלום רב,
מאוד אשמח לעזרה: אני מתלבטת באיזה בית ספר לבחור ללימודי nlp במטרה להיות מטפלת.
הלכתי לכמה ימי עיון ופגשתי מספר מרצים ועם חלקם שוחחתי טלפונית: רטר, nlpplus, מכללת nlp לשם שינוי, דפנה סלען. לצערי אף אחד לא מאוד הרשים אותי ונותרתי בהתלבטויותי ועם מספר שאלות:
מישהו מכיר את חוה שני שמלמדת במכללת רטר? 
האם לימודי דמיון מודרך הינם חלק אקוטי בהכשרת מטפלים?
איזה בית ספר מכוון מטרה להוציא מתוכו מטפלים בעלי נסיון רב ככל הניתן ונותן מספיק כלים בשביל להתחיל לטפל?
אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עיני. שבוע הבא מתחילים הלימודים ואודה על כל אינפורמציה.
אני מבינה שלא נהוג להמליץ בפומבי ואשמח לקבל הודעות בפרטי.

לצפיה ב-'לימודי NLP'
לימודי NLP
( לעמוד שלי בתפוז )
03/11/2016 | 10:53
423
היי 2BigMamas,

כל אחד מהמרצים ובתי הספר שציינת (ויש לציין שיש עוד כמה כמו מכללת קגן שכדאי לך לבדוק) מכוון להוציא מתוכו מטפלים בעלי ניסיון גדול ככל הניתן ונותן המון כלים כדי לטפל.

לשאלתך, לימודי דמיון מודרך אינם חלק אקוטי בהכשרה לעיסוק פרקטי ב-NLP (הכשרת ה-Practitioner). עם זאת, ההמלצה שלי היא תמיד להמשיך ללמוד ולהגדיל את ארגז הכלים שלך, במידה והמטרה שלך היא לעזור למטופלים שלך. לכן, כלי הדמיון המודרך, בהחלט יכולים להוות תוספת נאה לארגז הכלים הטיפוליים.

עבור הממליצים: בנוגע להמלצות הפומביות, אשמח אם הן יהיו בפרטי בהתאם לחוקי האתר. תודה!
לצפיה ב-'אני קצת תופסת טרמפ אבל'
אני קצת תופסת טרמפ אבל
08/11/2016 | 22:07
1
76
אני גם רוצה להתחיל לימודי NLP וחשבתי להתחיל במכללת רידמן... אשמח לשמוע אם מישהו מכיר איך הם ספציפית בתחום הזה, כי שמעתי שהם ממש נחשבים בתחומי הרפואה האלטרנטיבית...
תודה
לצפיה ב-'תראי ממה שאני מכיר'
תראי ממה שאני מכיר
10/11/2016 | 10:28
60
ממה שאני מכיר יש הרבה מכללות ומקומות טובים ללמוד את התחום, בנוגע לרידמן יצא לי לשמוע רק דברים טובים, אבל זה מאוד אינדיבידואלי.
לצפיה ב-'מטפל NLP'
מטפל NLP
25/10/2016 | 16:37
6
124
היי אני בבעיה ענקית עם עצמי ואני רוצה לעבור טיפול NLP.
התקשרתי למישהי מקצועית שאמרה שלדעתה אני צריכה לעבור סדרה של 12 טיפול בשלושה חודשים במחיר של 350 לטיפול ואם אני אעבור פחות טיפולים אז אשלם יותר בין 450 ל500.
רציתי לדעת אם המחיר לא יקר מיידי ואם יש לכם המלצות למישהו מקצועי וזול יותר באזור המרכז (ת"א,חולון,בת ים,מערב ראשל"צ)?
לצפיה ב-'שמעתי על הרבה אפשרויות וסכומים שונים שחברי המטפלים גובים-אממ'
שמעתי על הרבה אפשרויות וסכומים שונים שחברי המטפלים גובים-אממ
28/10/2016 | 10:30
93
מעולם לא שמעתי שאם תעברי פחות פגישות, תשלמי יותר.

כל מטפל הגון, מוסמך, ישר ובר הגיון ישמח כשתצליחי להגיע למטרה בכמה שפחות פגישות ובעצם (לצערי) יש איזו תחרות סמוייה בין חלק מי גורם להצלחה בכמה שפחות טיפולים.

הדבר היחיידי ששמעתי שלפעמים על פגישה ראשונה לוקחים יותר כי היא לעיתים
נמשכת מעבר לזמן של פגישה רגילה.

המחיר הבסיסי שביקו ממך ממש לא גבוה אבל לגבי ההמשך של מה שסיפרת, הייתי חושבת פעמיים.

בהצלחה
לצפיה ב-'שלום שירן'
שלום שירן
29/10/2016 | 11:54
4
55
טווח המחירים של מטפלים יכול לנוע בין 200 ש"ח ל- 1000 ש"ח ויותר. זה תלוי בהמון דברים (מוניטין, עומס של זמן, יכולת מכירה, ניסיון).

זה נפוץ לתת הנחה עבור מחויבות מראש לסדרת פגישות. יש לזה יתרונות עסקיים (זה טוב למטפל מבחינה עסקית) ומקצועיים (זה טוב ללקוח כי הוא מגיע מחויב יותר).

לגבי המקרה שלך אני לא יודע מה עלה בשיחה ביניכן. 12 פגישות זה יחסית הרבה ב- NLP, אבל לאנשים שונים יש קצב שונה. יש אנשים שזקוקים ליותר פגישות למרות שנהוג ב- NLP לכוון לאזור ה- 5 פגישות (ולפעמים אפילו פגישה אחת).

אני נותן ללקוחות שלי שלוש הצעות: פגישה אחת, 5 פגישות בהנחה גדולה ו- 10 פגישות בהנחה ענקית. בדרך כלל אנשים בוחרים ב- 5 פגישות וזה בדרך כלל גם מתאים מבחינה מקצועית לרוב האנשים. מוזר לי שהיא לא נתנה לך יותר גמישות בעניין הזה אבל כמו שאמרתי, אני לא יודע מה עלה אצלכן בשיחה.

אני אישית די דומה למטפלת שדיברת איתה מבחינת המחיר. אם את מחפשת זול יותר אני אשמח להפנות אותך לקולגה שלי. היא מסוג האנשים שהרבה לפני שהיא למדה טיפול היה ברור לכל מי שבסביבה שלה שהיא צריכה להיות מטפלת. היא מטפלת בחסד. זה כמו טבע שני שלה. אני ממליץ עליה בחום והיא לוקחת הרבה פחות ממני. פני אליי בפרטי לפרטים.
לצפיה ב-'עומר-למיטב הבנתי ב-NLP זו פרקטיקה גרועה לומר למטופל את מספר'
עומר-למיטב הבנתי ב-NLP זו פרקטיקה גרועה לומר למטופל את מספר
29/10/2016 | 15:07
3
65
הפגישות מראש מאחר ואתה לא יודע כמה הוא/היא צריכים והתוצאה מלמדת
שאם קבעתם 12 פגישות - אזי יש ציפיה ל-12 פגישות גם למטפל וגם למטופל  והטיפול יימשך לפחות כמספר הזה גם אם בעצם יכולתם לקצר את התהליך.
מאידך אם מספר הפגישות שקבעתם לא היה מספיק יש אכזבה של שני הצדדים מזה
שלא הצלחתם להגיע לפתרון תוך הזמן שנקבע.
לצפיה ב-'הכל תלוי במערכת הציפיות שאת בונה'
הכל תלוי במערכת הציפיות שאת בונה
29/10/2016 | 19:15
2
36
במקרה ששירן תיארה, המטפלת באמת יצרה ציפייה של 12 פגישות כי היא אמרה לה שהיא צריכה 12 פגישות.

אני מסכים איתך שהמצב הזה בעייתי. אני לא בעד לקבוע מראש ללקוח כמה פגישות הוא יצטרך וזה לא מה שאני עושה. אני נותן שלוש אפשרויות בחירה- פגישה אחת, חמש פגישות או עשר והלקוח בוחר מה שמתאים לו. אני לא אומר לו כמה הוא צריך.

ואם הוא לקח חמש פגישות והבעיה נפתרה בשלוש פגישות, אני חושב שזה מצב מצוין. העיקר שהבעיה שלו נפתרה. שיעשה עם שתי הפגישות הנותרות מה שבא לו.
לצפיה ב-'אז זהו שזה סוג של presupposition '
אז זהו שזה סוג של presupposition
29/10/2016 | 20:36
1
81
זה לא משנה אם הוא קבע את מספר הפגישות או אתה
לצפיה ב-'נכון. אבל זה משהו אחר ממה שאמרת קודם'
נכון. אבל זה משהו אחר ממה שאמרת קודם
29/10/2016 | 21:17
27
אם אני, בתור דמות סמכות בשבילו, אומר שהוא צריך X פגישות, הוא ייצור ציפייה שזה מה שייקח. ואם זה ייקח יותר הוא יתאכזב, אם ייקח פחות הוא ימשוך את זה ליותר.

כשאני מציג לו שלוש אפשרויות: פגישה אחת, חמש או עשר, אני יוצר הנחה מוקדמת שזה ייקח כמה פגישות בודדות ולא שנתיים שלמות של חפירות.

וזו אחלה הנחה מוקדמת כי היא נכונה.
לצפיה ב-'"צבא ההגנה מnlp"'
"צבא ההגנה מnlp"
23/10/2016 | 01:00
5
133
http://ultraculture.org/blog/2014/01/16/nlp-10-ways-protect-mind-control/
מה דעתכם? לא יאמן.
האם הייתם כן מצליחים להוביל אדם כזה שבונה לעצמו (כביכול) מערכת חיסונית מהשיטה

לצפיה ב-'כן ובלי בעיה'
כן ובלי בעיה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2016 | 09:57
4
64
הוא לא בונה לעצמו "מערכת חיסונית" מהשיטה. הוא מנסה להתגונן משימוש לא נכון בטכניקות ישנות של NLP.

בינינו, זה לא באמת משנה. הוא יצליח להתגונן ממה, מכימיה? הוא באמת מפחד משיחה זורמת ונעימה? מעוגנים תחושתיים כאילו שאי אפשר ליצור ראייתיים ושמיעתיים? הוא באמת מתכוון להיות פרנואיד בקשר לכל תזוזה, צליל או מגע?

הוא נשמע קצת פרנואיד, מוזר וקונספירטיבי. ובמקרים כאלה, פשוט זורמים עם הפרנויה המוזרה והקונספירטיבית ומובילים אותו משם לאן שתבחר. 
לצפיה ב-'מצחיק, פעם היה לי בחור כזה בהרצאה, עכשיו אני מבין...'
מצחיק, פעם היה לי בחור כזה בהרצאה, עכשיו אני מבין...
24/10/2016 | 23:19
3
51
מוזר שמישהו ממש השקיע לכתוב מאמר כזה ארוך בשביל נושא כזה, יש אנשים שפשוט אוהבים קונספירציות.

זה מתחבר לי שפעם עשיתי הרצאה פתוחה.
ובהפסקה אמרו לי שלפני שעליתי, עלה איזה בחור לבמה והתחיל להסביר לקהל שנל"פ זה כת מסוכנת ושאני בא לגנוב להם את הכסף ולשטוף להם את המוח.

ואז הוא וחבר שלו התיישבו בקהל ובאמצע הם התפרצו שנל"פ זה בולשיט ויצאו .
וכמו שאמרת זרמתי עם זה כדי להוביל למקומות חיוביים.
אבל זה היה ממש מוזר, לא הצלחתי להבין מאיפה הגיע לו בכלל הרעיון לראש ועכשיו אני מבין.

מה היית אומר במצב כזה, או בכלל שמישהו אומר נל"פ זה כת או שרוצים לשטוף את המוח, ודברים הזויים אחרים...?
לצפיה ב-'כנראה שהייתי הופך את זה לבדיחה וממשיך הלאה'
כנראה שהייתי הופך את זה לבדיחה וממשיך הלאה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2016 | 16:53
2
45
תמיד תזכור, ככל שאתה נותן יותר מקום לנושא והופך אותו למרכז השיחה כך אתה מחזק אותו.
לצפיה ב-'תודה, אזכור :)'
תודה, אזכור :)
25/10/2016 | 21:22
1
23
לצפיה ב-'לא הצלחתי להכנס ללינק-זו ההודעה שקיבלתי'
לא הצלחתי להכנס ללינק-זו ההודעה שקיבלתי
28/10/2016 | 10:17
19

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 33816554 bytes) in /home/content/p3pnexwpnas02_data03/41/2825341/html/wp-content/plugins/ithemes-security-pro/core/modules/backup/class-itsec-backup.php on line 205

מכל מקום נכון NLP זו לא כת אבל בכל מקרה יתן לשטוף את המח לאדם ולהשפיע עליו לא רק לטובה אלא גם לרעה.

קוראים לזהand The Dark side of Hypnosis The dark side of NLP - עיין ערך Kenrick Cleveland

ןאפשר גם פה:
ןגם פה

תהנה אם כי לא הייתי ממליצה לנסות.
NLP הוא אוסף של כלים טובים אז נא להשתמש בחכמה
לצפיה ב-'מחפש דוגמא לרוויזיה/פרוויזיה'
מחפש דוגמא לרוויזיה/פרוויזיה
24/10/2016 | 19:15
2
43
אני זוכר ששמעתי שב NLP אלו טכניקות של עיבוד של מה שקרה היום, כך שיתאים לי בצורה הרצויה והחיובית. ופרה-ויזיה זה לפני שאני הולך/עושה משהו אני מדמיין את זה בצורה הרצויה, אלא שיש כאן בעיה, מה קורה אם בפועל הדברים שונים ממה שתכננתי/חזיתי, זה לא רק מערער לי את הביטחון?
לכן אני לא מבין היכן כאן הגבולות, אני יכול לתכנן שמחר אעשה כמה מיליונים בעסקה אחת, כי אין גבול לדמיון..
כמו כן כשאני עושה רויזיה על מה שהיה היום, עד כמה כדאי ללכת עם זה רחוק כדי שבאמת ישפיע?
הרי אני יכול לדמיין שהיום ביקרתי בגן עדן ופגשתי דמויות שכבר לא קיימות, ואז חזרתי לזמן ולמקום הנוכחי
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/10/2016 | 16:50
1
30
שינוי הדרך שבה אתה מתייחס לאירועי עבר והטמעת תוצאות עתידיות בתת המודע, הן אמנם חלק מה-NLP. עם זאת, כל איש מקצוע שלמד לעשות זאת יודע לתשאל בצורה עמוקה מספיק לפני כן על מנת לעבוד מול מטרות שמוגדרות כמו שצריך ומתאימות לאדם שאיתנו אנחנו עובדים.

זו הסיבה שבגללה לא נשנה את משמעות אירועי העבר לדברים שהם דמיוניים ולא הגיוניים בכלל או לחליפין, עשויים לפגוע באדם שאיתו אנחנו עובדים. בהתאם, הטמעת תוצאות עתידיות אמורה להיות מותאמת גם להגיון הבריא, גם לתפישת עולמו וגם לטובתו האישית של האדם שאיתו אנחנו עובדים. 
לצפיה ב-'אוקי, תודה'
אוקי, תודה
25/10/2016 | 23:08
7

מנהל/ת הפורום

אודות:
אני ליאור ברקן, מנהל הפורום. אני עוסק ב-NLP מאז 2003 ומלמד NLP מאז שנת 2006, אז הקמתי את בית הספר הישראלי ל-NLP. בתחילת דרכי, עסקתי בעיקר באימון וטיפו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאור ברקן- מנהל פורום דמיון מודרך NLP
ליאור ברקן מנהל פורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו