לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1006810,068 עוקבים אודות עסקים

פורום איידס \ HIV

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איידס \ HIV

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'כמה נקודות לכולם. כנסו .'
כמה נקודות לכולם. כנסו .
20/05/2018 | 22:55
15
 היי לכולם. משיטוט של כמה שנים קיבלתי תובנות.אשמח לתגובות והארות. 
לי יש איידס. איידס פוביה.  תופעה מוכרת וככ לא שייכת למציאות. רובכם ואני שואלים פה שאלות ולפעמים גם לחוצים לקבל תשובה כשבעצם אנחנו מביאים זאת על עצמנו. זכורות לי שאלות הזויות שלי עם חישובי הסתברויות של אפשרי או לא. החלטתי להפסיק. לא מגיע לאף אחד לא להנות מאקט ככ בסיסי כמו סקס. זה ממש כמו אכילה ושתייה. רוצים לא להגיע לפה? אל תעשו שטויות. אל תפגשו/ תעשו כל מגע ללא הבטחת הבריאות שלכם. אני היום מכיר בחורות ורק אחרי חודשיים .כן חודשיים לפחות מעמיד תנאי שבו שנינו נבדק ושנינו ברמת מודעות על כמה האחריות שלנו. חרמנות בצד.  תראו כמה אתם חושבים ביום יום על מה שעשיתם. על כמה אנחנו מחריבים את החשיבה והכוחות שלנו. מגיעים פעם אחר פעם לפה ומנסים להירגע למרות שרק בדיקת דם פשוטה שגם אחריה מתים מפחד שמא היא טעות או מוקדמת מדי. חברים די. יועץ הוועד פה מוצף באשליות הגולשים בשאלות הזויות. מה שנכון גם לפורום beok ששם גולשים מטיחים העלבות ברופאים שכלל לא חייבים לנו כלום. ג'וני ירושלים שעובד עם פרופסור רשפון שמגיב מיידית במייל למרות היותו אדם עסוק מאוד בעתיד לא יתנו מענה וחבל. אל תשכבו ואל תכנסו לספק. אם יש ספק אין ספק! ומי שחושש כל הזמן..לכו לטיפול חרדות כמוני. נטרלו את הספקות ותהנו מחיים שלווים יותר. כי גם ככה הן מלאי דאגות אחרות. אז תודה ליועץ פה ותודה לוועד על המענה ולרופאים ואנשי המקצוע. 
לצפיה ב-'מגע לא ישיר עם העיניים'
מגע לא ישיר עם העיניים
20/05/2018 | 22:11
14
היי. נפגשתי עם בחורה לדייט והתגלגלנו למגע שכלל עינוג חיצוני הדדי דרך הבגדים. בשלב מסויים הבחורה שהייתה בסוף המחזור הוציאה ( סליחה על התיאור) חלק מהטמפון/תחבושת שהייתה לחה מאוד מהפרשות ולפי הצבע גם דם. הבחנתי בכך שניות לאחר המקרה..אני באינסטינק של גועל מייד השלכתי את זה לפח בעזרת אצבעותיי.  די בטוח שללא מחשבה לאחר מס שניות בודדות שיפשפתי את עיני דרך קצות האצבעות. בהנחה שאתה משפשף את העין עם קצות האצבעות שלחות מחומר( דם/ הפרשות) האם נחשב כמגע ישיר?? דרך אגב ניסיתי בבית להרטיב נייר ולגעת בו עם קצות האצבעות והמתנתי 10 שניות ולא נראה לי הגיוני שנגיף יכול לשרוד ככה..תודה מראש;)))
לצפיה ב-'דרכי הדבקה '
דרכי הדבקה
20/05/2018 | 18:27
10
אני הבנתי שhiv זאת מחלת מין שמתקיימת רק ביחסי מין שכוללים חדירות אנאליים או וגינאליים ובהזרקת סמים או עירוי דם השאלה האם מין אוראלי ליקוקים למיניהן החדרת אצבעות לנרתיק או לפי הטבעת הם מגעים בטוחים והאם צריך לעבור בדיקות למחלות מין כאשר אני עושה הכל חוץ מחדירות האם יש סיכוי להדבק מהפרקטיקות שרשמתי ואם עשיתי אותם האם יש צורך להגיע לבדיקה והאם שאגיע לבדיקה בוועד יעשו לי אותה בכלל עקב הפרקטיקות האלו בלבד 
לצפיה ב-'בדיקת קומבו אחרי 4 שבועות (28 יום בדיוק)'
בדיקת קומבו אחרי 4 שבועות (28 יום בדיוק)
19/05/2018 | 00:27
3
73
שלום
ביצעתי בדיקת קומבו בדיוק 28 ימים אחרי מגע מוגן(אך אם חשש שאולי נקרע  הקונדום בלי ששמתי לב) תוצאת הבדיקה שלילית לשמחתי אבל כנראה אלך להיבדק שוב כאשר יעברו שלושה חודשים לפי המלצות קופת החולים.

ברשותכם יש לי מספר שאלות:
1. האם בדיקת קומבו לאחר 28 יום היא אמינה ב100%
2. האם בדיקת קומבו לאחר 3 חודשים אמינה ב100%
3. האם כאשר קונדום נקרע זה תמיד נראה לעין ומורגש או שיכולים להיות קרעים קטנים ולא מורגשים?
4. האם קרעים קטנים בקונדום יכולים להעביר את הנגיף?

יש לציין שלאחר יחסי המין ראיתי כמה שריטות על איבר המין(על גוף הפין מתחת לכיפה) ולכן אני חרד שהקונדום נקרע אפילו שלא ראיתי שהיה קרע.

עוד דבר שראוי לציין שכבר שבועיים וחצי יש לי דלקת גרון ולשון לבנה ואני מפחד שאולי אלה התסמינים להדבקה.

אשמח אם תענו לי בהקדם, אני מאד מתקשה לתפקד עם החרדה הזאת.

לצפיה ב-'בדיקת קומבו אמינה כבר אחרי 21 יום ( 3 שבועות )'
בדיקת קומבו אמינה כבר אחרי 21 יום ( 3 שבועות )
19/05/2018 | 17:52
2
14
1. בדיקת קומבו אמינה מאוד כבר אחרי 21 יום ( 3 שבועות ) 
2. משרד הבריאות ממליץ על בדיקה נוספת לאחר 3 חודשים מזמן אירוע החשוד בהדבקה, על מנת לשלול טעות בחישוב תאריך האירוע  או אם הייתה הדבקה עם מעט מאוד וירוסים וזמן ההתפתחות הוא איטי. בנתים זה הנוהל , אבל בפועל בדיקה לאחר 3 שבועות היא מספקת . תמיד טוב לעשות בדיקות תקופתיות כל עוד הינך פעיל מינית.
3.כשקונדום נקרע לרוב רואים את הקרע בזמן שלובשים או במהלך הסקס כשנקרע, אבל תמיד מומלץ בסיום יחסי המין בהסרת הקונדום לוודא שהקונדום ניראה שלם.
4. קרעים קטנים יכולים להיות במידה ובוצע ניקוב בקונדום על ידי סיכה או חפץכלשהו או שהקונדום לא נשמר בתנאים טובים. וודא שהקונדום עטוף וסגור לחץ על העטיפה וודא שאכן העטיפה סגורה ואטומה ליציאת אוויר כך תדע שהקונדום לא נפגם או חורר . קרעים עשויים בהחלט לגרום למעבר נוזלים מדבקים, אם הפרטנר אכן נושא מחלות.

עיניין הגרון והלשון הלבנה עשוי להישמע כמו פטריה על הלשון או משהו אחר שיש לאבחנו כדאי מאוד לגשת לרופא המשפח שלך או כל רופא בקופת חולים לבקש בדיקת גרון , ולטפל במה שנדרש.
תוצאות בדיקות ה hiv  הן קובעות אם יש לך את הוירוס או לא -  לא התסמינים,המתן לתוצאות והמשך לשמור על עצמך באמצעות קונדומים.

לצפיה ב-'תודה על התשובות+תגובת המשך '
תודה על התשובות+תגובת המשך
19/05/2018 | 18:40
1
12
תודה על תגובתך המהירה, כפי שציינתי הבדיקות לאחר 28 ימים חזרו שליליות האם אני יכול להירגע במקצת?
האם אתה יכול לתת לי הערכה באחוזים לגבי דיוק הבדיקה ב28 ימים?

לגבי הקונדום, הוא נקנה בבית מרקחת סופר פארם רק מספר שעות לפני קיום היחסים ושמרתי את הקונדומים סגורים בקופסת הקונדומים על השולחן בחדרי ממש עד לזמן קיום היחסים כך שלא יכל להיגרם לו חור מסיכה או חפץ חד ויש לציין שהוא גם הולבש נכון עם השארת מקום בקצה הקונדום בשביל שהזרע  יוכל לצאת, החשש העיקרי שלי לקריעת הקונדום נובע בגלל שבזמן קבלת מין אוראלי הבחורה שרטה אותי בצד הפין עם שינניה(ללא דימום אבל השריטות היו אדומות ונראה שהיה דם קרוש) ואחרי המין האוראלי היה מין וגינלי עם אותו קונדום
שוב אדגיש ואומר שהחשש הוא קרע בצד הקונדום במקום השריטה ולא קרע קונדום "קלאסי" בפתח השופכה.

מצטער על התגובה הארוכה

אתה עושה עבודת קודש, תבורך חג שבועות שמח
לצפיה ב-'בדיקות איידס קומבו מאוד אמינות וניתן להסתמך על הבדיקה.'
בדיקות איידס קומבו מאוד אמינות וניתן להסתמך על הבדיקה.
20/05/2018 | 02:39
12
הבדיקות מאוד אמינות  באחוזים גבוהים בעיקר א9 נבדקת לאחר 21 יום.
יש מקורות באינטרנט מרפאות שנותנות נתון של אמינות של 99 אחוזים
ראה לינק
http://www.std-clinic.co.il/%D7%91%D7%93%D7%99%D7%...
הינה ציטוט משם:
״בדיקת "קומבו", המוכנות לעיתים גם בדיקות איידס מהדור הרביעי, משלבות את שתי השיטות שתוארו לזיהוי הנגיף. בבדיקה מתאפשר זיהוי בו זמני של נוגדנים בגוף כנגד הנגיף עם זיהוי של אנטיגניים נגיפיים השייכים ל–HIV.

האנטיגן שנמצא בשימוש הוא p24, המהווה מרכיב במעטפת של הנגיף. היתרון הגדול של השיטה נובע מיכולתה לזהות זיהום גם ב"תקופת החלון", כאשר הנוגדנים טרם נמצאים בגוף ברמה הניתנת לזיהוי. הספציפיות והרגישות של בדיקת קומבו גבוהה למדי. בניגוד לבדיקות אחרות, שבהן תתכנה תוצאות "חיוביות שליליות" מרובות (כתלות בשיעור הנשאים בקרב הנבדקים), הספציפיות של בדיקה זו גבוהה למדי, ועלה על 99%.״

2. לגבי המציצה וששם קיבלת שריטה  הרוק אינו נוזל מדבק ולכן און חשש.
מסיפורךצהקונדום היה שלם החשש אינו ממש אמיתי.
ובדיקותיך מאשרות שלא נדבקת
היות כבר נבדקת ונימצאת שלילי אתה יכול להיות רגוע ביותר.
לצפיה ב-'שאלה כללית'
שאלה כללית
18/05/2018 | 16:52
3
13
אם שוכבים אם בחורה חולה אידס אז בטוח נידבקתי?רציתי לדעת אם זה נכון מה שקראתי שאם שוכבים אם חולה אידס,בן אדם  אחד יכול להידבק בפעם אחת של סקס  אם חולה אידס ואחר יכול לא להידבק בפעם המאה שאתה שוכב איתה אם אותה בחורה שהיא חולה אידס ,האם זה נכון על הכתבה שקראתי?והאם זה נכון שקיום סקס חד פעמי אם בחורה זה סיכוי קטן להידבק?

לצפיה ב-'כל נשא hiv - נושא וירוס בכמות שונה - סיכוי הדבקה משתנה בהתאם'
כל נשא hiv - נושא וירוס בכמות שונה - סיכוי הדבקה משתנה בהתאם
18/05/2018 | 18:18
2
18
כשמדובר בנשאית מטולת תרופתית בקוקטייל בסטטוס רפואי שנקרא אנדטקטבול( סטטוס יציב מעל חצי שנה )- לא ניתן להידבק ממנה גם אם המגע אינו מוגן.

אם מדובר בנשאית שאינה מטופלת תרופתית  אז הכתבה שלך כאן צודקת כלומר  נשאות זה אומר שהוירוס נמצא בגוף אבל כל אדם נושא וירוס בכמות שונה - זה יכול  להיות כמה אלפים של וירוסים לטיפת דם וזה יכול להיות אצל  נשא אחר כמה מיליוני וירוסים לטיפת דם.  כלומר כבר יש הבדל בסיכוי הדבקה מספרית.
לא כל מגע סקס הוא אידיאלי כלומר ייתכן שבמעבר מגוף לגוף יש חומציות שונה ושינויי סביבה שמקשים להקלטות הוירוס שימוש למשל בחומר סיכה ובכלל חשיפה לאויר אם הייתה כזו  שטח שנחשף כמה הסקס היה אגרסיבי והיובו דימומים.  בסופו של דבר הוירוס מאוד מפונק והוא צריך מקום אטום לאוויר ומעבר למקום בו יש ספיגה למחזור הדם  ושזה יהיה חומר מדבק דם או זרע.

סטטיסטית יותר קל להידבק בצהבת או הרפסים ועגבת וזיבה מאשר להידבק באיידס. אבל זה לא אומר שאי אפשר להידבק.
לצפיה ב-'סקס חד פעמי'
סקס חד פעמי
18/05/2018 | 19:06
1
11
זה נכון שסקס חד פעמי אם חולה אידס הוא סיכוי מאוד קטן למרות שההדבקה עדין איפשרית?
לצפיה ב-'הדבקה בעלת פרמטרים משתנים'
הדבקה בעלת פרמטרים משתנים
19/05/2018 | 18:15
10
הדבקה בעלת פרמטרים משתנים:
1. סיכוי שהפרטנר אכן נשא -
אדם ללא וירוס hiv  - אינו מדבק
ואדם נשא בעל וירוס  hiv אבל מטופל תרופתית בסטטוס אנדטקטאבול )- אינו מדבק.
אדם הנושא את וירוס ה- hiv שאינו מטופל תרופתית - הוא אדם מדבק.
2. אם הוא נשא - כל נשא נושא כמות וירוסים שונה בין אלפים ל מיליוני וירוסים לטיפת דם כך גם זה מעיד על יכולת שלו להיות מדביק טוב יותר.
3. מעשה יחסי המין קובעים את זמן החשיפה ולאיזה ריקמות
4. חומרים שהשתתפו בסקס יכולים להשפיע - ג׳ל סיכה , חומרים אחרים.
5. מעבר של הוירוס מגוף לגוף יש קיטון בכמות הוירוסים השורדיםבשל שינוי בחומציות הגוף ובכלל רגישות בדרך המעבר לחשיפה לאוויר .
6. שטח המגע ויכולת הספיגה של הריקמה שנחשפה לוירוס.
ועוד...
לצפיה ב-'חרדה שהורסת את החיים '
חרדה שהורסת את החיים
19/05/2018 | 02:04
1
30

היי אני אור לפני בערך 4 חודשים נתקפתי חרדה איומה ממחלת האיידס אני לא פעילה מינית אבל כן משתמשת בפרקטיקות שאינן כוללות שום חדירה לא אנאלית ולא וגינאלית לפני שלושה חודשים היה לי מקרה שביצעתי לגבר מין אוראלי קצר ללא שפיכה שלו בפה שלי נתקפתי חרדות איומות שמא נדבקתי ממנו ולא יודעת אם הוא בכלל נשא חייתי 3 שבועות בהן ירדתי במשקל התקשרתי כמעט בכל יום לוועד יש לציין כי ענו לי בהמון סבלנות והמון המון המון ידע בתשובות שנתנו לי וניסו להרגיע אותי כל שיחה התשובה לבדיקה שעשיתי אחרי חודש הייתה שלילית לאחר מכן לא נרגעתי חזרתי עליה כעבור חודש ואחרי זה אחרי 3 חודשים כמו שהיה כתוב נרגעתי קצת עכשיו לפני כמה ימים ניפגשתי עם אותו בחור רק התנשקנו והוא החדיר לי אצבעות די מהר והרטיב עם הרוק שלו שוב נתקפתי פחדים איומים קוראת בכל פורום מנסה להרגע ולא מצליחה בכלל אני נזהרת כל הזמן הזה לא היו שום חדירות האם אחרי כל הבדיקות שלי והמקרה האחרון של ההחדרת אצבעות שלו אליי אני עדיין שלילית האם לעשות שוב בדיקות לא הגיוני שאני שומרת על עצמי ולא מאמינה בשום מידע שנותנים לי האם יש צורך לגשת לבדיקה בגלל המקרה הוא טבח והיו לו קמת חתכים באצבעות חוץ מהחתכים האלו לא ראיתי כלום לא חתך מדמם והסרטים שאולי היה ולא ראיתי אני לא יודעת איך לצאת מזה אני מבקשת אם מישהו יכול לענות לי תשובה מפורטת האם הרוק שלו לא ידביק אותי לפי הבנתי הסיכון בהחדרת אצבעות הוא למחדיר הבנתי נכון ??? האם יש לי סיבה לדאגה בכלל ????? בבקשה תעזרו לי 
לצפיה ב-'החדרת אצבעות שלא מעורב בהם דימום - אינו מדבק'
החדרת אצבעות שלא מעורב בהם דימום - אינו מדבק
19/05/2018 | 18:06
23
הרוק אינו חומר מדבק
החדרת אצבעות גם אם היו גלדים דל פצעים אינם מדבקים כל עוד לא היה לו דם או נוזלי פצעים מהאצבעות.
אין חשש להדבקה ב-HIV (לינק להסבר על דרכי הדבקה ומגעים בטוחים: http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer)

אלו נוזלי ההדבקה היחידים:
״הדבקה ב-HIV מתרחשת במגע בין נוזל מדבק לבין רקמה רירית סופגת או ישירות עם מחזור הדם. נוזלים מדבקים הם נוזלי גוף בהם יש נוכחות של נגיף ה- HIV בריכוז מספיק להדבקה.

הנוזלים הם (ברמת ריכוז יורדת):

1. דם.

2. נוזל הזרע (כולל pre-cum, כאשר נשא לא נמצא במצב 'אנדיטקטיבל' שאומר שהנשא לא מקבל את הטיפול המיטבי נגד הנגיף).

3. הפרשות הנרתיק (כאשר נשא לא נמצא במצב 'אנדיטקטיבל' שאומר שהנשא לא מקבל את הטיפול המיטבי נגד הנגיף).

4. חלב אם (בדם קיים ריכוז גבוה של הנגיף ואילו בחלב אם קיים ריכוז נמוך יחסית).

כדי שתתרחש הדבקה, אחד מהנוזלים הללו צריכים לבוא במגע עם:

1. מחזור הדם.

2. רקמה רירית (עין – החלק הרטוב והלח של העין, אף – תעלות האף, פה – חלל הפה ובית הבליעה, אברי המין – נרתיק האישה וקצה הפין של הגבר, פי הטבעת).

נגיף ה-HIV מתחמצן באוויר בפרק זמן של כמה שניות עד לחמש דקות (ככול שכמות הדם גדולה יותר זמן ההתחמצנות ארוך יותר). כאשר נוזל הדם מתייבש הוא מפסיק להיות נוזל מדבק באופן מוחלט.״
לצפיה ב-'חדירה לחיצה מאיבר שלי לאיבר מין האישה בקצה'
חדירה לחיצה מאיבר שלי לאיבר מין האישה בקצה
18/05/2018 | 14:13
4
24
שלום,היתי במסג פלוס הרפיה והבחורה  שכבה מולי עלי  ותפסה את את האיבר מין שלי ולחצה אותו על האיבר מין שלה בלי חיכוך אבל לא שכבנו  ולא היתה חדירה מלאה אני דואג שאם מהלחיצה של האיבר מין  שלה נחדר האיבר שלי מממש ממש טיפה לאיבר של הבחורה  ממש טיפה של סנטימטר וחצי ככה האם איפשר להידבק באידס ומה הסיכויים ךהדבקה
לצפיה ב-'הלחיצה של האיבר מין שלי לשלה לא גרם לכול הכיפה להיכנס לתוכה'
הלחיצה של האיבר מין שלי לשלה לא גרם לכול הכיפה להיכנס לתוכה
18/05/2018 | 14:26
14
הלחיצה של הבחורה שלחצה בין איבר מין שלה ושלי לא נחדר כול הכיפה של האיבר מין שלי  רק בערך איזה סנטימטר וחצר מהכיפה של האיבר מין שלי לשלה
לצפיה ב-'בשל החדירה כדאי להיבדק ולקבל טיפול במידת הצורך'
בשל החדירה כדאי להיבדק ולקבל טיפול במידת הצורך
18/05/2018 | 18:41
2
16

אם היה מדובר בלחיצה ללא חדירה הייתי אומר שיש מעורבות של אויר שהורגת את הוירוס,  אבל עצם הלחיצה וזה שכן בוצעה חדירה  יש כאן סימן שאלה שכדאי לבדוק או להתייעץ ברופא המשפחה שלך.
מסיפורך נשמע שהייתה חדירה של סנטימטר וחצי ומכיוון שאינך מכיר מה הסטטוס הבריאותי של אותה מסאזיסטית..
מומלץ לגשת לרופא במיון תוך 72 שעות ממועד החשיפה להתייעצות לגבי טיפול מונע, רופא במיון יכול להעריך את הסיכויים והצורך בטיפול מונע. קראו עוד על הטיפול המונע כאן: (לינק להסבר: http://www.aidsisrael.org.il/article/pep)

אם עברו 72 שעות מומלץ לערוך בדיקה תוך 3 שבועות ממועד החשיפה (לינק למרכזי בדיקות: http://www.aidsisrael.org.il/article/testing-israe...

לצפיה ב-'שאלה נוספת כי אני לא רוצה להיבעל סתם'
שאלה נוספת כי אני לא רוצה להיבעל סתם
18/05/2018 | 19:02
1
12
אבל זה שהיא לחצה ונחדר האיבר שלי ממש טיפה אז זה עדיין בפתיחה של האיבר מין שלה  בחדירה הקטנה אז מתערב שם אוויר אז אתה בטוח שאיפשר להידבק עדיין?
לצפיה ב-'מדובר במגע מיני לא מוגן - היוועץ ברופא - ובצע בדיקות בהתאם'
מדובר במגע מיני לא מוגן - היוועץ ברופא - ובצע בדיקות בהתאם
19/05/2018 | 17:59
7
מדובר במגע מיני לא מוגן ... מומלץ להיוועץ ברופא שלך וטוב לעשות בדיקות למחלות מין כלליות בהתאם לשיקול דעת הרופא שלך. יכול להיות כלום אם היא פרטנרית ללא מחלות , ויכול להיות שהיא נחשפת לאנשים רבים בביצועי ההרפיה הנהוגים במקום שם ולכן כדאי להיבדק להסיר את החשש.
תן לרופא שלך לבצעאת החישוב של הסיכונים ולהציע לך בדיקות מתאימות.
אם עברו 72 שעות עשה בדיקת hiv לאחר 3 שבועות מהאירוע החשוב והסר את הדאגה או סימני השאלה.

לצפיה ב-'החדרת אצבעות וסיכונים '
החדרת אצבעות וסיכונים
17/05/2018 | 15:46
1
38
הייתי עם בחור הרטיב את האצבעות בפה שלו ואחכ החדיר אותן אליי האם יש סכנה להדבקה באיידס בדרך זו ?? האם אפשר להרגע?? 
לצפיה ב-'אין חשש להדבקה ב-HIV - רוק אינו מדבק'
אין חשש להדבקה ב-HIV - רוק אינו מדבק
18/05/2018 | 18:51
26
אין חשש להדבקה ב-HIV  - רוק אינו מדבק, ואם ידיו אינן פצועות (גלדים לא מדבקים,  מדובר בפצעים המעבירים נוזלים: מדממים או פצעים שמפרישים נוזלים),  אין חשש להדבקה.
הינה לינק לדרכי הדבקה:
http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer
לצפיה ב-'החדרת אצבעות'
החדרת אצבעות
17/05/2018 | 18:19
1
23
היי ביצעתי אקט בבחורה לא מוכרת שהכרתי בטיול. האקט כלל החדרת אצבעות בלבד. בשלב מסויים אצבעות ידי התמלאו בנוזל שלה והיא הייתה גם בסוף מחזור כך שאולי גם מעט דם. אין לי פציעות אך איזור ציפורניים או תחתיהן ומסביב תמיד במצב של שפשוף או עור פחות שלם. האם ניתן להרגע או שעלי לעשות משו בנידון

לצפיה ב-'אין חשש להדבקה ב-HIV - מהחדרת אצבעות ללא פצעים טריים'
אין חשש להדבקה ב-HIV - מהחדרת אצבעות ללא פצעים טריים
18/05/2018 | 18:45
20
על מנת להידבק עליך להיות עם מצב של אצבעות עם פצע מפריש נוזלים או דם - מה שכביכול מאפשר ספיגה של וירוס למחזור הדם , במקרה שלך אין פציעות כאלו ולכן אין סיבה לחשוש. אין פה סיבה לחשוד להדבקה. היה רגוע.

אין חשש להדבקה ב-HIV (לינק להסבר על דרכי הדבקה ומגעים בטוחים: http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer)

לצפיה ב-'הקשר בין דלקת גרון לאיידס'
הקשר בין דלקת גרון לאיידס
17/05/2018 | 15:02
1
20
1.היה איזה שהוא אירוע שאני חושד שנדבקתי בו בכל אופן כשבוועים בערך אחרי התחילה לי צרידות חמורה עם ליחה עם דם אף אוזן גרון טוען שאולי אני מתאמץ בקולי שלי וכו אבל הוא לא רואה סיבה ולא יודע מה זה..
אני יודע שלא מאבחנים איידס מדלקת גרון כמובן השאלה אם שמדובר על הקשר בין איידס לדלקת גרון האם זהו הקשר יש קשר בין איידס לצרידות?
2.האם ניתן להידבק מאפטה על השפתיים בהנחה ולצד השני יש דם או לא יודע?
3.עבר חודש מאז במקרה החשוד האם הבידקות שאחרי 3 שבועות אמינות? מה דרגת האמינות? כי אם בכל זאת צריך להיבדק אחרי הבדיקה הזאת אז מה המשמעות של תשובה חיובית או שלילית?
לצפיה ב-'מומלץ לעשות בדיקות דם לאחר 3 שבועות מהאירוע החשוד כמדבק'
מומלץ לעשות בדיקות דם לאחר 3 שבועות מהאירוע החשוד כמדבק
18/05/2018 | 18:04
11
סעיף 3. מומלץ לעשות בדיקת איידס במידע והינך חושדשנדבקת - את הבדיקות ניתן לעשות 3 שבועות לאחר האירוע החשד כמדבק. הבדיקה מאוד אמינה וחשוב לעשותה . כמו כן בדיקה נוספת לאחר 3 חודשים מומלצת על ידי משרד הבריאות. כך או כך כדאי לבצע בדיקות תקופתיות במידה ואתה פעיל מינית.

סעיף1. דלקת גרון אינה מזוהה באופן ישיר עם הדבקה בנגיף ה hiv  הגורם לאיידס. סיכוי גדול שנדבקת בדלקת גרון חיידקית או וטרלית או הרפס או זיבה המקוננת בגרון.
אם במהלך האריע המדבק בלעת זרע או פריקם בזמן שהיית עם דלקת גרון אז כדאי להידבק על אף הסיכויים הנמוכים יחסית.
סעיף 2. אפטה הוא פצע שיטחי בפה זה איזור סופג , סיכוי נמוך להיקלטות דווקא שם ושדווקא הפרטנר/ית היה נשא מדבק.  בכל מקרה מומלץ בשל איזכורך שאם יש מעורבות של דם ואינך בטוח מה היה בידיוק. פשוט להיבדק. מומלץ במצב של היגיינת פה ירודה של דימומים או אםטות או במצב של דלקת גרון להימנע ממפגשי סקס על מנת למנוע קליטה של מחלות מין לסוגיהן.

לצפיה ב-'אנאלי קוקסינל'
אנאלי קוקסינל
15/05/2018 | 04:52
1
20
עשיתי סקס אנאלי עם קוקסינלית שעובדת זונה ברחוב,
היה שימוש בקונדום וחומר סיכה, האם יש סיכוי להידבקות?

לצפיה ב-'סקס עם קונדום אכן מגן מפני הידבקות בנגיף הhiv'
סקס עם קונדום אכן מגן מפני הידבקות בנגיף הhiv
18/05/2018 | 17:49
7
סקס עם קונדום מגן לגמרי על הדבקה דרך איברי המין - כמובן בסיום הסקס כדאי לוודא שהקונדום לא נקרע שהוא נראה שלם,  כך תהיה בטוח שכן היית מוגן לאורך כל הסקס.
כדאי שבשימוש בקונדום -  שהחומר סיכה שאתה משתמש בו יהיה על בסיס מים  (יותר טוב לשלמות הקונדום ) עדיף על פני סיכה על בסיס סילקון.

לצפיה ב-'האם יש חשש להדבקות מבלי חדירה?'
האם יש חשש להדבקות מבלי חדירה?
05/05/2018 | 10:51
6
53

שלשום הייתי בסטוץ גאה עם בחור. אני תמיד עושה מין מוגן.
הפעם הוא חיכך את איבר המין שלו ברקטום שלי בלי לחדור.

כמובן שלא הייתה גמירה ולא פרי קם באופן בולט.

האם מגע כזה עלול להוביל להדבקת hiv ויש מקום להגיע למיון?

לצפיה ב-'חיכוך ללא פציעה אינו מהווה סיכון ממשי להדבקה.'
חיכוך ללא פציעה אינו מהווה סיכון ממשי להדבקה.
06/05/2018 | 11:12
5
54
חיכוך חיצוני באיזור החיצוני של הרקטום וללא פציעה אינו מהווה סיכון ממשי להדבקה באיידס.
למעבר וירוס חייב להתבצע 3 תנאים יחד:
מעבר של חומר מדבק דם/ זרע
המעבר חייב להתקיים במקום אטום לאוויר (כגון:בתוך הוגינה / בתוך הטוסיק)
וקליטה של הנוזל המדבק אל מחזור הדם.

במקרה שלך יש חשיפה לאוויר  אין מעבר נוזלים ואין איזור פנימי הסופג לכלי דם - לא ניראה סיבה להדבקה.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
06/05/2018 | 13:52
4
25
חשבתי שיכול להיות סיכון לפרי-קם (למרות שמאוד קשה לזהות - איך אפשר בכלל?)

שנוגע ברירית כמו בעין, גם ברקטום החיצוני.

לא?
לצפיה ב-'כשמדובר בחלק עור חיצוני חשוף לאוויר הסיכוי להדבקה אפסי '
כשמדובר בחלק עור חיצוני חשוף לאוויר הסיכוי להדבקה אפסי
07/05/2018 | 10:23
3
25
כשמדובר בחלק עור חיצוני חשוף לאוויר הסיכוי להדבקה אפסי  
אוויר הורג וירוס
ואין ספיחה ישירה למחזור דם
לצפיה ב-'תמיד במגע מול ריריות יהיה אוויר חשוף. לא?'
תמיד במגע מול ריריות יהיה אוויר חשוף. לא?
08/05/2018 | 09:08
2
14
אז למה מזהירים מפני רריות חשופות:

עין, רקטום.

לצפיה ב-'מדובר בריריות - בואגינה או בתאים הסופגים של צינור פי הטבעת'
מדובר בריריות - בואגינה או בתאים הסופגים של צינור פי הטבעת
12/05/2018 | 08:46
1
33
ריריות  מדובר בתאים של הואגינה באיבר המין הניקבי
או בתאים הסופגים בצינור  של פי הטבעת החלחולת .
שם הריריות הו במקום אטום לאוויר כך שזה מהווה מקום נוח לוירוס וקללו להיספג למחזור הדם.
לצפיה ב-'אבל מה עם ריריות העין? גם הן חיצוניות וחשופות לאויר'
אבל מה עם ריריות העין? גם הן חיצוניות וחשופות לאויר
12/05/2018 | 11:56
6
ואם נוזל זרע יגיע אליהן זה גם מסוכן. לא?
לצפיה ב-'ליועץ יש שאלות שלא ענית פסחת עליהם '
ליועץ יש שאלות שלא ענית פסחת עליהם
08/05/2018 | 05:42
1
22
אודה לך עם תתיחס אליהם (ראה שאלות שלא נענו )למטה.
תודה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/05/2018 | 08:41
10
לצפיה ב-'מין אורלי '
מין אורלי
07/05/2018 | 10:19
1
41
שלום לך קראתי את תשובתך לגבי השאלות ששואלים אותך לגבי מין אורלי מוצץ נימצץ .(כולל גמירה בפה יריקה או בליעה )
בתשובות שאתה נותן אתה משתמש בבטוי "סיכון תאורטי"
אתה עונה "הסיכון נמוך והוא נחשב תאורטי בלבד ."
רציתי להסב את תשומת ליבך  ולומר לך 1.שבקו היעוץ של הוועד שפעיל כול יום  התשובה שהם נותנים לשאלה האים ניתן להידבק במין אורלי היא חד וחלק  "שבמין אורלי לא נדבקים בhiv.
2.כמו כן בוועד במרכז הבדיקות ברח הניצב  וגם  במרכז הבדיקות ביום רבעי בגן מאיר  שאתה יושב מול יועץ שאלתי הרבה את השאלה  הזן ולא אחת ענו לי שלא ניתן להידבק בנגיף.במין אורלי ..
לפעמים מישתמשים בבטוי "הסיכון הוא אפסי "
3 בנוסף צוות לווינסקי מירפאה של משרד הבראות למחלות מין עונה גם בפורום שלהם וגם יועצת מוסמכת בטלפון שבמין אורלי לא תתכן הדבקה בנגיף .
יש לי שני שאלות אילך אודה לך עם תשיב לי על כול אחת בניפרד 1
ששואלים אתה עונה  לשאלה "האים ניתן להידבק בנגיף הhiv  "בתשובה  "הסיכון נמוך בגדר תאורטי   ."
מדוע  אין יישור קו  אחיד ואתה לא עונה כמו שעונים בוועד במענה בקו היעוץ ובמרכז הבדיקות היועצים " שלא ניתן 
להידבק באורלי?
2 הייתי מאוד מעונין שתסביר לי את ההמושג "סיכון תאורטי ..?

נ.ב . התשובות לשאלה " האים ניתן להידבק בנגיף הhivבמין אורלי  שנותונים בוועד לממלחמה באידדס בקו היעוץ ובמרכז הבדיקות (אתה מוזמן וולוודא את זה )
ש"אין חשש ולא נדבקים במין אורלי ".
וכאמור גם תשובת לוונסקי מירפאה של משרד הבראות  גם "שלא נדבקים בנגיף באורלי(תקרא בפורום מחלות מין של לוונסקי)
ההסבר של שניהם שהנגיף צריך תנאים מאוד ספציפים בכדי לעבור ובפה יש אוויר שמחמצן את הנגיף והורג אותו וברוק יש אינזימים שמנטרלים את הנגיף .
ואם בולעים החומציות בוושט או בקיבה הורגת את הנגיף לכן לא נדבקים.

אשמח לתגובה שלך  מפורטת בכדי שלא יהיו אי הבנות.

לצפיה ב-'הסיכון התיאורטי מתייחס למקרי קצה בהם ישנה טראומה במהלך ביצוע'
הסיכון התיאורטי מתייחס למקרי קצה בהם ישנה טראומה במהלך ביצוע
12/05/2018 | 08:40
46
שלום איתן,
לגבי יישור הקו - הסיכון להדבקה אפסי ואכן כך כלומר היה והיתה מציצה במצב מושלם ללא דימומים מסיבים בפה למוצץ, ללא דלקות גרון - לא תהיה הדבקה.
מהספרות הרפואית לא ידוע על מקרה שבו רק מציצה ללא טראומות או דלקות גרון גרמו להדבקה, רוב הנדבקים שטענו להידבקות  ממציצה (צד מוצץ) הייתה כחלק ממגע מיני שאינו רק מציצה אלא כלל גם חדירה, או אי דיוק בפרטנר המדביק.

הסיכון התיאורטי מתייחס למקרי קצה בהם ישנה טראומה במהלך ביצוע מציצה לצד המוצץ -
גורמים שעלולים להפוך את הסיכון לממשי הם דימומים מאסיביים בפה (לא מדובר על דימומים שטחיים בעקבות צחצוח שיניים אלא על כאלה שמתרחשים אחרי פציעות קשות או בזמן ניתוח, ובעיקר כאלה שלא מעודדים קיום מין אוראלי אלא פינוי לטיפול רפואי), דלקות גרון פעילות וכמובן מחלות מועברות במין פעילות. בנוסף, ממחקרים שנעשו התגלה כי אלכוהול מגביר את הרגישות בריריות בחלל הפה ובבית הבליעה ובכך מגדיל את סיכויי ההדבקה.

לסיכום, מין אוראלי (ללא פצעים פתוחים ומדממים) אינו מהווה חשש להדבקה לצד המקבל ומהווה חשש להדבקה מאוד מאוד נמוך ומזערי לצד הנותן.

אי לכך בועד כאשר מדובר בייעוץ פרונטלי או טלפוני אם ידוע מהשיחה שלא היה מעורב דימומים במציצה או דלקות ניתן לומר שמציצה היא סיכוי אפסי או לא מדבק.  כמובן ממליצים לא לבצע גמירה בפה , והיה והיתה גמירה בפה אז לירוק מהר, והיה וזה בפה אז עדיף לבלוע מהר.

כך או כך אם יש לך ספקות תמיד חשוב להיוועץ ברופא המשפחה שלך או במרכז לאימונולוגיה בבית החולים, ולהיבדק במידע ויש לך חשד בשל מגע שקיימת.

לצפיה ב-'יש קשר בין טרשת נפוצה לבין נגיף האיידס?'
יש קשר בין טרשת נפוצה לבין נגיף האיידס?
07/05/2018 | 08:37
1
22
היי
האם יש קשר בין טרשת נפוצה לבית מחלת האיידס במיוחד בקיום יחסי מין עם בחורה שאחד ההורים חולים בטרשת?
איזה בדיקות עליי לבקש ממנה על מנת לשלול את נגיף האיידס ומחלות מין אחרות למיניהן-בדיקות מקיפות
לצפיה ב-'אין קשר ישיר בין מחלת האיידס וטרשת נפוצה'
אין קשר ישיר בין מחלת האיידס וטרשת נפוצה
12/05/2018 | 08:06
8

בשביל לשלול את נגיף האיידס עליך לבצע בדיקת איידס הנקראת בדיקת קומבו - היא הבדיקה השגרתית בימינ7 בקופות החולים ובשאר המרפאות המבצעות בדיקות איידס. יש להיבדק לפחות 3 שבועות לאחר המקרה החשוד או בטרם קיום יחסי מין בלתי מוגנים. התשובות עורכות בין 3 ימים לעד שבועיים תלוי במרפאה.

אין קשר בין מחלת האיידס וטרשת נפוצה -  אם תסתכל בלינק המצורף למטה תראה שאף ישנם מחקרים המעידים שנשאים המטופלים תרופתית בעלי סיכון מופחת לטרשת נפוצה
https://www.camoni.co.il/%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%A7...

הינה חלק מהכתבה המתמצתת את המחקר:
״המחקר, שממצאיו פורסמו בכתב העת Neurology, Neurosurgery and Psychiatry, מצא כי השכיחות של התפתחות טרשת נפוצה הייתה נמוכה באופן משמעותי באלה עם נגיף ה-HIV בהשוואה לאלה שאינם נשאים של הנגיף. החוקרים חישבו כי למטופלים עם HIV סיכוי נמוך ב-62% לפתח טרשת נפוצה, בהשוואה לאנשים ללא HIV.

עוד עלה מניתוח הנתונים, שככל שמשך הזמן עם אבחנה של HIV היה ארוך יותר - כך פחת הסיכון להיות מאובחן גם עם טרשת נפוצה.

המחקר אומנם מצא קשר ברור בין HIV לבין סיכון מופחת להתפתחות של טרשת נפוצה, אך הוא לא יכול להוכיח כי מדובר בקשר של סיבה-תוצאה. עם זאת, החוקרים מציגים שני מנגנונים דרכם כנראה ש-HIV מגן מפני מחלת הטרשת הנפוצה. ייתכן והפגיעה של HIV במערכת החיסונית מדכאת את יכולת תאי מערכת החיסון לפתח תגובה אוטואימונית – זו העומדת בבסיס מחלת הטרשת הנפוצה. בנוסף, ייתכן והטיפול האנטי-רטרוויראלי כנגד HIV מרסן מחוללי מחלות כמו וירוס ההרפס או רטרו-וירוסים אחרים, שנקשרו בעבר להתפתחות של טרשת נפוצה.״
לצפיה ב-'שאלה על דרך הדבקה אפשרית בhiv'
שאלה על דרך הדבקה אפשרית בhiv
06/05/2018 | 15:04
1
50
בנוסשלום! אני גבר, קיימתי מגע מיני עם גבר שהתברר שהוא נשא לא מטופל. המגע כלל שפשוף איבר המין שלי על עור הישבן שלו (ללא חדירה כלל). העניין הוא שמספר פעמים הבחור החדיר את אצבעותיו לפי הטבעת שלו ולאחר מכן נגע באיבר המין שלי וכמו כן היו כנראה נוזלים/הפרשות (ייתכן גם דם) שיצאו מפי הטבעת שלו כשהוא הוציא את האצבעות משם והחשש שלי שעקב זה שאיבר המין שלי השתפשף עליו חיצונית באיזור יתכן וחלק מההפרשות האלו חדרו אליי דרך איבר המין שלי פנימה וכתוצאה מכך אדבר בhiv? יתכן?
בנוסף, אם הוא מצץ לי (רק הוא לי, אני לא מצצתי לו) האם יתכן שאם היה לו דם בחניכיים הוא יחדור לאיבר המין שלי וכך אדבק? תודה. 
לצפיה ב-'בחשד ברור למעורבות דם בסקס מומלץ להיוועץ ברופא במיון-72 שעות'
בחשד ברור למעורבות דם בסקס מומלץ להיוועץ ברופא במיון-72 שעות
12/05/2018 | 07:53
12
הפרשות של מיצי העכוז אינן מדבקות , אם אתה חושד שהיה מעורבות של דם בזמן השיפשוף בעכוזו עם הנוזלים המדממים.  מומלץ להוועץ ברופא  בחדר המיון אם לא עברו 72 שעות . היה ועברו ו72 שעות אז מומלץ לעשות בדיקה  לאחר 3 שבועות עבור איידס. מסיפורך נימגע מיני אוראלי  נידמה שיש מעורבות של אוויר ואתה חושש שהיה דם ולא ראית דם אני חושב שהסיכוי נמוך מאוד עד אפסי. אך השיקול במקרה זה הוא של רופא בלבד.

במגע מיני אוראלי, לצד החודר (הנמצץ) אין בכלל סיכון להדבקה, ועבור הצד הנחדר (המוצץ) ישנו סיכון תיאורטי להדבקה.
הצד המקבל - בזמן נתינת מין אוראלי, איבר המין של הצד המקבל (נרתיק או פין) בא במגע עם רוק. נוכחות הנגיף ברוק אינה מספיקה (מבחינת הריכוז) להדבקה, ולכן אין סיכון להדבקה עבור הצד המקבל. גורמים נוספים אשר מקטינים את הסיכון הם נוכחות אנזימים ברוק אשר מסייעים בפירוק הנגיף, ונוכחות של אויר אשר מחמצן את הנגיף.
לצפיה ב-'האם כדאי לי להבדק לHIV?'
האם כדאי לי להבדק לHIV?
04/05/2018 | 20:34
1
42
מנהל הפורום שלו, ראשית חשוב לי לציין שמאוד חשובה לי הבריאות שלי ולכן עד היום (אני בן 19) לא קיימתי יחסי מין, אך עם זאת, לפני כשנה קיימתי פעם אחת מגע מיני בשני לילות לילה אחר לילה עם מישהו בגילי בערך. בלילה הראשון הוא מצץ לי בלבד וזהו, בלילה יום אחרי הוא מצץ לי שוב ואני ממש לכמה שניות מצצתי לו, אוננו ביחד וכשהוא גמר הוא גמר לי בפה ובלעתי לו.
האם אתה מרגיש שיש צורך להבדק? או שמא אני יכול להיות רגוע. 
לצפיה ב-'מין אוראלי וגמירה בפה בעלי סיכון נמוך עד סיכון תיאורטי '
מין אוראלי וגמירה בפה בעלי סיכון נמוך עד סיכון תיאורטי
06/05/2018 | 11:04
54

מגע מיני אוראלי  - הוא סוג חשיפה בעלת סיכון נמוך עד תיאורטי בלבד  - מומלץ אחת לשנה להיבדק למחלות מין או בכל פעם שיש מגע חשוד או עם אדם שאינו מוכר לך.

במגע מיני אוראלי, לצד החודר (הנמצץ) אין בכלל סיכון להדבקה, ועבור הצד הנחדר (המוצץ) ישנו סיכון תיאורטי להדבקה.

הצד המקבל - בזמן נתינת מין אוראלי, איבר המין של הצד המקבל (נרתיק או פין) בא במגע עם רוק. נוכחות הנגיף ברוק אינה מספיקה (מבחינת הריכוז) להדבקה, ולכן אין סיכון להדבקה עבור הצד המקבל. גורמים נוספים אשר מקטינים את הסיכון הם נוכחות אנזימים ברוק אשר מסייעים בפירוק הנגיף, ונוכחות של אויר אשר מחמצן את הנגיף.

הצד הנותן - צד זה חשוף ל-pre-cum/נוזל הזרע/הפרשות הנרתיק אשר באים במגע עם חלל הפה אך לא ישירות. כאמור במין אוראלי קיים עירוב של אויר ולכן המעבר לא נחשב כמעבר ישיר. האזור בעל הרגישות הגבוהה יותר הוא בית הבליעה ולכן מומלץ לא לגמור בפה. במקרה של גמירה בפה, על מנת להקטין את הסיכון להדבקה עדיף לירוק את נוזל הזרע באופן מיידי (או לחילופין לבלוע, ואז הסביבה החומצית של הוושט משמידה את הנגיף, אך עם זאת ישנו מגע בין נוזל הזרע לבית הבליעה). במקרה של הפרשות נרתיק גם כן מומלץ לא לבלוע את הפרשות הנרתיק.

חשוב לדעת שלא ניתן לשלול באופן מוחלט את הסיכון להדבקה במין אוראלי, אך עם זאת אין  תיעוד בספרות המקצועית של הדבקה בעקבות מין אוראלי בלבד. לפיכך מדובר על סיכון תיאורטי, אך כזה שלא ניתן להתעלם ממנו.

גורמים שעלולים להפוך את הסיכון לממשי הם דימומים מאסיביים בפה (לא מדובר על דימומים שטחיים בעקבות צחצוח שיניים אלא על כאלה שמתרחשים אחרי פציעות קשות או בזמן ניתוח, ובעיקר כאלה שלא מעודדים קיום מין אוראלי אלא פינוי לטיפול רפואי), דלקות גרון פעילות וכמובן מחלות מועברות במין פעילות. בנוסף, ממחקרים שנעשו התגלה כי אלכוהול מגביר את הרגישות בריריות בחלל הפה ובבית הבליעה ובכך מגדיל את סיכויי ההדבקה.

לסיכום, מין אוראלי (ללא פצעים פתוחים ומדממים) אינו מהווה חשש להדבקה לצד המקבל ומהווה חשש להדבקה מאוד מאוד נמוך ומזערי לצד הנותן.

לינק למידע נוסף לדרכי הדבקה:
http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer

לצפיה ב-'בלחץ מהמקרה'
בלחץ מהמקרה
03/05/2018 | 23:05
1
37
1

שלום,

האם יש איזשהו סיכוי להידבק ממסג׳ מקצועי לגב? עשיתי מסג׳ בגב ולאורך שעה המסג׳יסטית שרטה אותי בטעות עם הציפורניים..  אולי שרטה אותי עשר פעמים.. 

אני ממש בלחץ מזה שהיא עובדת עם מלא אנשים ודרך השריטות היתה יכולה להדביק אותי במשהו..
בבקשה תייעצו לי האם יש סכנה להידבק והאם עלי לעשות בדיקה?
תודה רבה

לצפיה ב-'מסאז אינה פעולה מדבקת, ובלתי סביר להידבק משאריות בציפורניים.'
מסאז אינה פעולה מדבקת, ובלתי סביר להידבק משאריות בציפורניים.
06/05/2018 | 10:53
13
מסאז אינה פעולה מדבקת, ובלתי סביר להידבק משאריות בציפורניים, מכיוון שהוירוס נהרס בחשיפה לאוויר ולכן שאריות שריטה ישנות תחת הציפורן אינן רלוונטיות להדבקה. ייתרה מכך על הוירוס  לחדור אל מחזור הדם  ולכן לא  מספיק שריטות שיטחיות על פני העור. התייחסות נוספת חומרי העיסוי אינם מהווים סביב נוחה למעבר הוירוס.
לצפיה ב-'שאלה אשמח לעזרה. '
שאלה אשמח לעזרה.
03/05/2018 | 09:04
1
15

שלום !
יש לי שאלה קצת מביכה, מתנצל על התיאורים הלא נעימים. 
אני צורך מידי יום פרפ (emtrivir). באחד הימים, שעה וחצי לאחר שלקחתי את הכדור, ביצעתי חוקן לצורך קיום יחסי מין. האם יתכן שכתוצאה מהחדרת צינור המים לפי הטבעת חלק מתכולתו של הכדור שלקחתי שעה וחצי קודם לכן תצא בעת ביצוע החוקן? וכתוצאה מכך השפעתו של אותו כדור לא תבוא ליידי ביטוי?
ושאלה נוספת, האם התחלת טיפול בפרפ שישה ימים לפני המגע החשוד+המשך צריכה יומי גם לאחר המגע החשוד - מגינה עליי בעת המגע החשוד? (כלומר שישה ימים לפני זה בסדר? חלק מהרופאים אומרים שכן ובחלק מהמקומות אומרים שלא... אני כבר מבולבל וחרד). תודה על העזרה.

לצפיה ב-'אין השפעה ישירה של חוקן בייתי לספיגת הכדור.'
אין השפעה ישירה של חוקן בייתי לספיגת הכדור.
06/05/2018 | 10:26
7
אין השפעה ישירה  של חוקן בייתי לספיגת הכדור- ספיגת הכדור נעשית במערכת העיכול  הקיבה במעי הדק והגס  אל מחזור הדם. חוקן לרוב מנקה את החלחולת ובפתחו של המעי הגס.

ובנושא שני לגבי נטילה פראפ - מבחינת ההמלצות זה 7 ימים בשביל להיות בטוח שהריכוזיות התרופה בדם היא האידיאלית, ייתכן והשגת את הריכוזיות ביום ה 6. אם יש לך חשש לאחר 3 שבועות עשה בדיקת איידס א לחילופין היוועץ ברופא המשפחה שלך או באימונולוג.  בסופו של דבר זה לא אומר שביום השישי זה לא עובד זה אומר אחוז היעילות ב 7 ימים של התרופה למניעה היא 95%  אז ב 6 ימים ייתכן שהיא טיפה פחות אבל עדיין עשויה להיות יעילה. אם הינך חושש היוועץ ברופא.

לצפיה ב-'שאלה על prep. '
שאלה על prep.
01/05/2018 | 13:42
3
26
שלום. התחלתי לצרוך prep (emtrivir teva) שישה ימים לפני מגע מיני חשוד. כלומר כל יום לקחתי כדור אחד בשעה קבועה. יש לי 3 שאלות:
1. האם טווח שבו התחלתי לקחת את הפרפ לפני המגע החשוד (6ימים) מספק לי הגנה מבחינת קיום מגע מיני חשוד בין גבר לגבר?
2. יום לאחר המגע החשוד הקדמתי את לקיחת התרופה מהשעה הקבועה שבה נהגתי לקחת בששת הימים שלפני ל5 שעות מוקדם יותר והמשכתי בימים הבאים עם השעה החדשה (כלומר לא יצא מצב שחלפו יותר מ24 שעות בין כדור לכדור, אלא להיפך- כתוצאה מההקדמה חלפו פחות מ24 שעות בין כדור לכדור). האם פעולה זו עשויה לגרום להפחתת היעילות של הפרפ? 
3. באחד שאחרי המגע החשוד לקחתי את הפרפ על בטן ריקה. האם פעולה זו עשויה להפחית את יעילות הפרפ וכתוצאה מכך אהיה פחות מוגן? תודה. 
לצפיה ב-'פראפ Prep - קיום יחסי המין הלא מוגנים מומלץ לאחר 7 ימי נטילה'
פראפ Prep - קיום יחסי המין הלא מוגנים מומלץ לאחר 7 ימי נטילה
02/05/2018 | 09:21
2
30

1.קיום יחסי המין לא מוגנים על פי ההנחיות המומלצות הוא לאחר שבוע (7ימים)  לאחר נטילה יום יומית של כדור הprep. ואם יהיה ברצונך לסיים את הטיפול פראפ עליך בתום קיום היחסים הלא מוגנים האחרונים להמשיך ליטול prep למשך שבוע (7 ימים).

2. נטילת כדורים מחייבת זמן קבוע, אך מטרת הנטילה היום יומית היא לשמור על ריכוזיות קבועה של התרופה בדם על מנת שתהיה כמות מספקת למניעת הדבקה. הקדמת התרופה אינה פוגעת אך יש לשמור על השעה החדשה כקבועה,  או לחזור לשעה הקבועה הראשונה ולהתמיד בה למען יעילות הטיפול ולהשגת ריכוזיות קבועה בדם.

3. תרופה זו בעלון האינטרנטי אינה מציינת נטילה עם אוכל. אך אם הומלץ לך ליטול עם אוכל מהרופא הקשב לו כי המעודכן ביותר להתוויות  התרופה ולצורכי ורגישויות גופך . ישנן תרופות שמחייבות נטילה עם אוכל המטרה ספיגה טובה יותר של הטיפול לדם. בדוק את העלון שבידך וודא האם נדרשת נטילה עם מזון נדרשת ועבוד על פי הוראות אלו.  בכל מקרה דאג ליטול בשעה קבועה או הצמד את הנטילה לארוחה קבועה ביום שהינה בשעה קבועה.

קישור למידע על prep
http://www.aidsisrael.org.il/article/infonews-prep

לצפיה ב-'האם בסל התרופות? מה תפועות הלוואי? הנטילה היא לצמיתות?'
האם בסל התרופות? מה תפועות הלוואי? הנטילה היא לצמיתות?
05/05/2018 | 10:48
1
6
לצפיה ב-'prep היא תרופה מסובסדת חלקית במרשם רופא '
prep היא תרופה מסובסדת חלקית במרשם רופא
06/05/2018 | 10:35
8
prep היא תרופה מסובסדת חלקית במרשם רופא  - עלותה כ 300 שח עבור כמות כדורים עבור חודש רציף של שימוש.
למידע נוסף על פרפ הכנס ללינק:
http://www.aidsisrael.org.il/article/infonews-prep

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ