לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1035610,356 עוקבים אודות עסקים

פורום איידס \ HIV

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איידס \ HIV

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'מפחד מאיידס'
מפחד מאיידס
20/09/2018 | 18:03
24
הבקר אוננתי ..מהשיפשוף נהיה לי קרע כואב בקצה הפין ולא רואים דם.
בערב הייתי בדירה דיסקרטית ואני התחכחתי על איבר מינה ללא חדירה
האם הנוזל שלה יכל לעבור אלי דרך החתך
עדיין כואב לי החתך (היא לא דיממה)
אנא תשובתכם
לצפיה ב-'עיסוי רגליים בתאילנד'
עיסוי רגליים בתאילנד
19/09/2018 | 07:11
14
היי, יש לי פצע ברגל ואיני יודע אם הוא נחשב פתוח או לא.. לא יורד ממנו דם נוזלי.. רק אם אני שם עליו פלסטר אני רואה נקודה אדומה ממש קטנטנה על הפלסטר, ועשיתי מסאג' ברגליים בתאילנד.. לא יודע אם למסאגיסטית היה פצע על הידיים או לא... גם אם היה לה פצע מדמם וגם אם לא מדמם, אפשר להידבק בhiv באמצעות הפצע שיש לי על הרגל?

הפצע שלי המתואר בתמונה, הוא אדום מעט.
תודה מראש על התשובה

לצפיה ב-'סיכון הדבקה ממגע עם דם'
סיכון הדבקה ממגע עם דם
17/09/2018 | 22:49
1
22
שלום. היום הלכתי לרופא שיניים בשל נפיחות בלחי. הרופא נתן לי טיפול במכשיר לייזר ידני להרגעת האיזור לכחצי שעה. בזמן שאני מחזיק את המכשיר על הלחי הרופא קיבל פציינטית אחרת לטיפול שיניים. לפתע המכשיר הפסיק לעבוד וקראתי לו, והוא יצא באמצע הטיפול של הפיינטית האחרת, ונגע לי בכף היד ובמכשיר ואז ראיתי שהוא נגע בי ובמכשיר עם כפפות עם דם של הפציינטית האחרת. הערתי לו על כך , הוא התנצל ואמר שאין בכך סיכון. רציתי לשאול האם יש סיכון באירוע זה להדבקה בhiv , אציין כי אני נוהג לכסוס ציפורניים ולאכול את העור מסביב לציפורן כך שלפעמים יש לי בכף היד פצעים מדממים וכן האם יש סיכון בשל כך שהמכשיר הוצמד ללחי , כאשר יש לי פצעים בלחי בשל אטופיק דרמטיטיס( לא יודע אם הם נחשבים פצעים פתוחים או לא) . אציין שהמעבר בין הפציינטית האחרת עד המגע איתי הינו שניות בודדות מאוד. האם יש סיכון להדבקה ? האם כדאי לגשת למיון לקבלת טיפול מונע? אציין כי הרופא טען גם שהפציינטית האחרת הינה אישה מבוגרת עורכת דין מכובדת עם משפחה וילדים. אני מאוד לחוץ. המון תודה
לצפיה ב-'דם שנחשף לאוויר מתחמצן והוירוס HIV נהרס תוך כמה שניות'
דם שנחשף לאוויר מתחמצן והוירוס HIV נהרס תוך כמה שניות
18/09/2018 | 12:54
14
תמיד במצב של חשש עליך להתייעץ עם רופא המשפחה או חדר מיון הייועץ באתר אינו תחליףל לחוות דעת של רופא.
1. הרופא הגיע אליך עם כפפות עם דם עליהם לקח לו כמה שניות - דם שנחשף לאוויר מתחמצן והוירוס נהרס תוך כמה שניות.
2. מדע בידך אינו נחשב מדבק  מדובר כאן בדם שהתחמצן כבר ובמגע באצבעות ידך שאינם מדממים ואינם מפריישם נוזלים - הווירוס לא יכול לחדור דרך שריטה - הוא צריך מעבר ישיר למחזור הדם במקום אטום לאוויר. ולכן גם הנגיעה במכשיר הלייזר ובלחי (הפצעונים אינם מחזור דם ישיר). שלך אינו מהווה להדבקה ב HIv.

אני לא רואה חשש להדבקה. אם אינן בטוח בפרטים של המאורע או יש לך חשש גש לרופא המשפחה היוועץ איתו והסר את הדאגה מליבך.
הינה לינק  הרחבה להסבר לדרכי הדבקה:
http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer
לצפיה ב-'נשיקות במשך שעתיים '
נשיקות במשך שעתיים
11/09/2018 | 21:49
1
22
היי התנשקתי עם בחור במשך שעתיים נשיקות עמוקות וארוכות עם המון חילופי רוק בינינו הכל היה בחושך באוטו לא ראיתי עם היה לו דימום ולי לא היה בטוח אבל יש לי בעיה בחניכיים שן אחת עקורה מלפני הרבה שנים לא מולבשת אחרת ככה שריק המקום ושן אחת ליד שבורה חצי יש לציין הכל כבר שנים ככה וחור בשן שכואבת לי יש לציין כי אין לי דימומים בכלל אני יודעת שנשיקות אינן מדביקות באיידס אבל האם כל מה שהולך לי בתוך הפה מסכן אותי ??? עשיתי בדיקה יומיים לפני המקרה יצאתי שלילית אינני מקיימת יחסי מין לא מוגנים בכלל האם יש סיכוי שעכשיו בגלל המקרה נדבקתי האם לחכות 3 שבועות ולגשת להבדק ?? אני ממש מפחדת האם מישהו נדבק ככה רק מנשיקות,?? 
לצפיה ב-'נשיקות אינן מדבקות'
נשיקות אינן מדבקות
18/09/2018 | 12:38
17
פגמים בשיניים אינם מהווים סיכון להדבקה.
נשיקות אינן מדבקות יש בהן מעורבות של אוויר ורוק שמקשים על מעבר הוירוס.
אין חשש להדבקה ב-HIV (לינק להסבר על דרכי הדבקה ומגעים בטוחים: http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer)
לצפיה ב-'נשיכה'
נשיכה
04/09/2018 | 18:42
1
20
שלום,

הייתי לפני כמה ימים עם בחורה ובזמן שהיא החזיקה לי את היד, היא פתאום נשכה אותי באצבע. ישר הוצאתי את האצבע מהפה שלה.  אני לא זוכר אם ירד דם, לדעתי לא, אבל זה היה לפני כמה ימים אז לא ממש בטוח. האם יש חשש להדבקה ב HIV?
תודה, 
לצפיה ב-'אין חשש להדבקה מנשיכה באצבע'
אין חשש להדבקה מנשיכה באצבע
18/09/2018 | 12:33
9
אין חשד לנשיכה מנשיכה באצבע
לך לא התקיים פציעה מדממת
ורוק אינו נחשב חומר מדבק.
אין חשש
לצפיה ב-'בדיקת איידס '
בדיקת איידס
04/09/2018 | 17:33
2
54
אהלן אני נשוי ובוזגיות כבר 12 שנים לפני שנה וחצי עשיתי בדיקת איידס לקראת תהליך הזרעה שאישתי ואני עברנו-הבדיקה יצאה שלילית. עכשיו נתבקשתי לעבור שוב את הבדיקות לקראת תהליך IVF-הפרייה חוץ גופית. מיותר לציין שזה תמיד מלחיץ אותי למרות שאני כאמור בזוגיות כבר 12 שנים ולא הייתי עם נשים אחרות ב12 שנים האלו מלבד אישתי. השאלה שלי היא בעצם: אם הבדיקה לפני שנה וחצי יצאה שלילית ומאז לא הייתי עם נשים אחרות, אזי הכל בסדר נכון??

לצפיה ב-'לא משנה כבר... הגיעו התוצאות הכל שלילי וטוב'
לא משנה כבר... הגיעו התוצאות הכל שלילי וטוב
06/09/2018 | 19:42
25
לצפיה ב-'אין סיבה לחשד להדבקה( מצד המעשים שלך)'
אין סיבה לחשד להדבקה( מצד המעשים שלך)
18/09/2018 | 12:31
11
שמח לשמוע שהכל תקין.
בהנחה שלא פתחתם את הזוגיות מבחינת סקס לא רואה סיבה לשינויים בתוצאות. שהרי אין מקור מדבק ב 12 שנים .
לצפיה ב-'מקרה נורא שקרה ובדיקת hiv'
מקרה נורא שקרה ובדיקת hiv
27/08/2018 | 09:55
1
91
שלום דוקטור, לפני כחמישה שבועות קרה לי מקרה נורא מטריד הזוי, צעדתי ברחובות ניו יורק יחד עם אמי כשאיש זר הלך מולי, ואחרי שהוא עבר הרגשתי תחושת דקירה כואבת בזרוע ממש באזור שעושים חיסונים. רצתי אחרי האדם בכדי לראות אם הוא אחז משהו ביד, הידיים שלו היו ריקות והוא התחיל לצעוק שפגעתי לו במרחב הפרטי ולכן עשה מה שעשה. בכל אופן התררחקתי, אני ואימי בדקנו את האזור ולא היה דם או סימן של נקב בזרוע, רק נראה כי הוא דחף את האגודל על הזרוע בעוצמה והזיז ככה שנהיה סימן של שריטה.. כעבור כמה ימים ראיתי שהמקום מגליד כמו שריטה באמת. אני מבין כמה מבוהלת נשמעת השאלה אך המקרה ממשיך להטריד אותי מדי פעם ועולנ בי החשש אם אולי הוא דקר אותי עם מחט כזו או אחרת והאם עליי לעשות בדיקת hiv.. בכל אופן, האם לא הייתי מרגיש שזוהי דקירה של מחט? ועל אחת כמה וכמה אם הזריק איתה חומר? תודה רבה דוקטור, יוני
לצפיה ב-'מפעיל הפורום אינו רופא אלא משמש לייעוץ בלבד ואינו מחליף רופא'
מפעיל הפורום אינו רופא אלא משמש לייעוץ בלבד ואינו מחליף רופא
30/08/2018 | 09:12
46
שלום, יש לציין כי מפעיל הפורום אינו רופא אלא  משמש לייעוץ בלבד ואינו מחליף חוות דעת רופא - בכל חשד בריאותי כזה או אחר יש לפנות לרופא המשפחה.
הפעולה היית לפני חמישה שבועות ובדיקות איידס ניתן לעשות כבר לאחר 3 שבועות  ולכן את יכולה ללכת למרפאה ולעשות בדיקת איידס ובדיקות שרופא המשפחה שלך ימליץ בהתאם לסיפור ולמצב השריטה.
דקירה ממחט  ללא הבוכנה של מזרק היא סיכוי נמוך להדבקה ... בדרך כלל הנוזל המדבק מוחזק בבוכנת השאיבה של מזרק. מסיפורך ניראה כי מדובר בשריטה שיטחית שאינה העברת חיידקים אל מחזור הדם באופן ישיר ולא ניכר שהיה דימום . לכן סיכוי נמוך מאוד להדבקה או אפסי.
למען השקט הנפשי שלך פני לרופא המשפחה או לאחת ממרפאות הבדיקות בצעי בדיקה להורדת החששות.

לינק למרכזי בדיקות: http://www.aidsisrael.org.il/article/testing-israe...
לצפיה ב-'סיכוי הדבקה ממציצה מצד המקבל'
סיכוי הדבקה ממציצה מצד המקבל
28/08/2018 | 05:59
1
34
יש לי שתי שאלות:
1) מה סיכוי הדבקה אם קיבלתי מין אוראלי(מציצה) מזונה ללא קונדום? 
2) האם עד כה נרשמו מקרי הדבקה ממין אוראלי מצד המקבל?
לצפיה ב-'מיןאוראלי (ללא פצעים פתוחים) אינו מהווה חשש להדבקה לצד המקבל'
מיןאוראלי (ללא פצעים פתוחים) אינו מהווה חשש להדבקה לצד המקבל
31/08/2018 | 09:40
32
מגע מיני אוראלי

במגע מיני אוראלי, לצד החודר (הנמצץ) אין בכלל סיכון להדבקה, ועבור הצד הנחדר (המוצץ) ישנו סיכון תיאורטי להדבקה.

הצד המקבל - בזמן נתינת מין אוראלי, איבר המין של הצד המקבל (נרתיק או פין) בא במגע עם רוק. נוכחות הנגיף ברוק אינה מספיקה (מבחינת הריכוז) להדבקה, ולכן אין סיכון להדבקה עבור הצד המקבל. גורמים נוספים אשר מקטינים את הסיכון הם נוכחות אנזימים ברוק אשר מסייעים בפירוק הנגיף, ונוכחות של אויר אשר מחמצן את הנגיף.

מין אוראלי (ללא פצעים פתוחים ומדממים) אינו מהווה חשש להדבקה לצד המקבל ומהווה חשש להדבקה מאוד מאוד נמוך ומזערי לצד הנותן.ל ומהווה חשש להדבקה מאוד מאוד נמוך ומזערי לצד הנותן.
לצפיה ב-'סרטן מנגיף HPV מדבק?'
סרטן מנגיף HPV מדבק?
28/08/2018 | 02:05
2
38
שני גברים גאים. גלאי 30 פלוס. התנשקנו בלבד. היה לי חתך בפה וירד מעט דם.
הגבר השני אמר שהתפתח אצלו סרטן עקב נגיף HPV בחלק פנימי של הבטן. והוא בטיפול.
האם יש חשש להדבקות? לא קיימנו יחסי מין. אלאמגע עור בעור.
איך אוכל לבקש מרופא המשפחה אבחנה? איזה בדיקות כדאי לעשות?
לצפיה ב-'בנושא hpv - חשוב שתפנה לרופא המשפחה שלך לייעוץ מלא'
בנושא hpv - חשוב שתפנה לרופא המשפחה שלך לייעוץ מלא
31/08/2018 | 09:36
1
18
הפורום כאן עוסק בהסברה עבור איידס,  במקרה של hpv  יש להתייעץ ברופא המשפחה ולבצע בדיקות מתאימות. לרוב hpv מועבר במגע מיני או בחיכוך עור לעור כאשר החיכוך נוגע ביבלת שנוצרה כתוצאה מהוירוס בעור באותה נקודה.
אם לא יצרת מגע עם שטח החשוד ביבלת של הפפילומה אז אני סבור שאין פה חשש מספיק להדבקה.

קרא את הלינק המצורף
ואתה יכול להתייעץ עם רופא המשפחה שלך או שלו אם אתם עוד בקשר.

לינק שמתאים לנושא
https://www.wikirefua.org.il/w/index.php/%D7%A0%D7...

הדבקה בנגיף הפפילומה מתרחשת בעקבות מגע מיני לא מוגן – ואגינלי (Vaginal), אנאלי (Anal) או אוראלי (Oral). בנוסף תתכן הדבקה בעקבות מגע שטחי עם עור, שעליו היבלת – ישירות או בעקבות מגע בידיים. לעתים מתפתחות יבלות אנאליות בקרב אנשים שמעולם לא קיימו יחסי מין אנאליים (גברים הטרוסקסואלים, Heterosexual) וזאת בעקבות מגע של האצבעות באזור עם יבלות (למשל איבר המין) ובהמשך מגע באזור פי הטבעת.

תקופת הדגירה מרגע ההדבקה עד להופעת היבלות משתנה ונעה בין שלושה שבועות לשמונה חודשים ואף יותר.

לצפיה ב-'תודה. הלכתי לרופא המשפחה אמר שאין דרך לבדוק'
תודה. הלכתי לרופא המשפחה אמר שאין דרך לבדוק
31/08/2018 | 09:56
10
המצאות הנגיף או תאים סרטניים.

יש לכם רעיון איזה בדיקה בכל זאת אוכל לבקש ממנו?
מדהים שמחלה שעלולה לגרום לסרטן לא יכולה להיות מאובחנת אלא רק אחרי גידול סרטני וגם אז- לא בטוח שיודעים ללכת לבדיקה בזמן.
לצפיה ב-'מספרה ותער גילוח'
מספרה ותער גילוח
27/08/2018 | 22:26
1
39
אתמול לקחתי את הבן שלי בן 9 להסתפר. הספר עשה לו צורה כזאת עם תער גילוח (כמו פס בשיער) ולא ראיתי שהחליף את הסכין בתער. שאלתי אותו אם החליף והוא אמר שכן. בכל מקרה לאחר התספורת בבית הבחנתי שיש לילד כמו נקודת דם במקום הגילוח (כמו פצעון קטן שנפתח).
אני פוחד שמא חלילה אם היה דם על הסכין והוא נפצע שהוא לא יכול להידבק במשהו. (אציין שעבר לכל הפחות 40 דקות מהפעם הקודמת בה השתמש בתער שכן חיכיתי במספרה 40 דקות עד ל לתור שלנו והוא לא השתמש בתער בכל אותו הזמן ויתכן שגם לפני זה לא השתמש.
האם יש סכנה והאם צריך לפנות לרופא ילדים או לבדוק אותו בדיקת דם???
לצפיה ב-'אין חשש להדבקה '
אין חשש להדבקה
31/08/2018 | 09:27
18
נגיף ה-HIV מתחמצן באוויר בפרק זמן של כמה שניות עד לחמש דקות (ככול שכמות הדם גדולה יותר זמן ההתחמצנות ארוך יותר). כאשר נוזל הדם מתייבש הוא מפסיק להיות נוזל מדבק באופן מוחלט.
במקרה שלך מדובר ב 40 דקות המתנה הוירוס לא שורד בדרך כלל. תוך שניות נהרס ובכיבול עמוק בקושי שורד 5 דקות .

לינק הסבר לדרכי הדבקה:
http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer
לצפיה ב-'נשיקות ארוכות ועמוקות '
נשיקות ארוכות ועמוקות
24/08/2018 | 21:44
1
30
ביום חמישי עשיתי בדיקת איידס בוועד בגלל נשיקות והחדרת אצבעות ומין אוראלי עשיתי 3 בדיקות ב3 חודשים מה שהתברר לי כמיותר לאחר קבלת התשובה מצאתי את עצמי שוב עם אותו בחור שבגללו נערכו כל הבדיקות שוב נפגשנו אנחנו נפגשים אחת לחודשיים ורק התנשקנו נשיקות עמוקות וארוכות פתאום עלה בי פחד כי רק היום קיבלתי תשובה שלילית האם אני צריכה להבדק בגלל הנשיקות הצרפתיות האלו ?? אני בלחץ יש לציין כי אם היו נדבקים מנשיקה אז הייתי נדבקת כי כל המיקרים שבגללם נדבקתי קרו בגללו נכון?? 
לצפיה ב-'רוק ונשיקות אינם מגעים מדבקים - אין חשש להדבקה ב-HIV '
רוק ונשיקות אינם מגעים מדבקים - אין חשש להדבקה ב-HIV
30/08/2018 | 09:01
28
רוק ונשיקות אינם מגעים מדבקים - אין חשש להדבקה ב-HIV (לינק להסבר על דרכי הדבקה ומגעים בטוחים: http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer)

לצפיה ב-'אתמול (שני) הבחור חדר לתוכי רק כדי לגמור בתוכי ללא קונדום'
אתמול (שני) הבחור חדר לתוכי רק כדי לגמור בתוכי ללא קונדום
21/08/2018 | 00:13
3
67
כלומר רק כדי לגמור הוא חדר לתוכי ללא קונדום ויצא. הוא טוען שנבדק לפני חודשיים ויצא שלילי. הייתי אצלו בבית אז לא נראה לי שהוא יסתכן בזה שאבוא אליו אחר כך להתלונן....

אבל האם כדאי ללכת להיבדק בכל זאת?
לצפיה ב-'בסוף מתברר שהוא לא גמר בתוכי אלא על הישבן.'
בסוף מתברר שהוא לא גמר בתוכי אלא על הישבן.
22/08/2018 | 16:51
1
39
הוא חוזר ואומר שאין לי צורך להיבהל ושהוא מאוד זהיר בדברים האלה.

האם מחדירה אחת ללא קונדום אפשר להדבק? גם אם החודר לא נשא??

האם עליי בכל זאת לעשות בדיקה ואם כן אז מתי? צריך לחכות תקופה??

לצפיה ב-'אם הוא היה זהיר הוא היה שם קונדום...'
אם הוא היה זהיר הוא היה שם קונדום...
26/08/2018 | 21:48
28
לצפיה ב-'מומלץ לערוך בדיקה תוך 3 שבועות ממועד החשיפה'
מומלץ לערוך בדיקה תוך 3 שבועות ממועד החשיפה
23/08/2018 | 23:14
43
אחריות שלך היא כלפי עצמך בלבד. עליך להיות אחראי ולשמור על בריאותך אם רצונך בכך עשה סקס עם קונדום עם פרטנרים שאינם קבועים , הורד קונדום רק כאשר הפרטנר קבוע וכאשר אתה יודע מה הסטטוס הרפואי שלו. לגבי כל מחלות המין.

אדם שבחר לעשות איתך בלי קונדום  הוא בטוח יבחרלעשות כך גם עם אחרים.  אם אתם פרטנרים קבועים מומלץ שתיבדקו שתיכם ותוכלו להנות ניחסים קבועים בידיעה שאתם שומרים על עצמכם.

אדם שהיית אצלו בבית אולי עודחודש עובר דירה, אולי הוא אדם שחיו פחות חשובים לו ולכן נוהגבסיכון עם כל מעגל חבריו לסקס. אינך יודע דבר על אדם וכדאי להסתמך רק על עצמך.

בסקס לא מוגן הינך יכול לקבל טיפול מונע ל 28 ימים - אם אתה פונה עד  72 שעות  מזמן האירוע החשוד כמדבק.

1. לינק להסבר על דרכי הדבקה ומגעים בטוחים: http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer)

2. מומלץ לערוך בדיקה תוך 3 שבועות ממועד החשיפה (לינק למרכזי בדיקות: http://www.aidsisrael.org.il/article/testing-israe...
לצפיה ב-'סיכויי הדבקות ב-HIV(מין אוראלי לא מוגן)'
סיכויי הדבקות ב-HIV(מין אוראלי לא מוגן)
18/08/2018 | 16:16
1
46
לפני כמה ימים השתמשתי בשירותים של בחורה(זונה) ובמשחק המקדים עשינו מין אורלי לא מוגן(אני ירדתי לה וגם היא לי ללא קונדום). אני יוצא מנקודת הנחה שהיו לי פצעים בפה, אך לא מדמים. הרגשתי על הלשון את נוזל הנרתיק(נכנסתי די עמוק עם הלשון). כאשר סיימנו, הגשתי מעין שפשופים על הלשון ולאחר כמה שעות בדיוק מתחת ללשון הרגשתי שיש לי אפטה. כעת אני מרגיש כאבי גרון חלשים.
מה הסיכויים שנדבקתי?

כמו כן, במשחק המקדים השתפשפתי עם הפין בה, אך זה לא הרגיש כאילו הייתי בפנים. אם אכן נכנסתי לתוכה לכמה שניות, מה הסיכוי במצב הנ"ל להידבק?

אני נכנס ללחץ רק מלחשוב על זה(זה היה די חסר אחריות מצדי) ואבקש את תמיכתכם ומודה מראש על התשובה!

בברכה,

אלכס.
לצפיה ב-'הסיכוי ביחסים אורליים להדבקה נמוכים עד תיאורטי'
הסיכוי ביחסים אורליים להדבקה נמוכים עד תיאורטי
23/08/2018 | 23:05
42
לינק להסבר על דרכי הדבקה ומגעים בטוחים: http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer)
כאב גרון אינו תסמין  Hiv  מובהק  וגם לא אפטות - הסיכוי ביחסים אורלים להדבקה נמוכים עד תיאורטים   . כמו כן פצעים לא מדממים בפה אינם מקור הדבקה נוח. יש להבדק תוך 3 שבועות מהאירוע החשוד על מנת להסיר ספק ממצפונך.  ניתן לחזור על הבדיקה לאחר 3 חודשים על מנת לאמת את התשובה.
עבור התסמינים שהעלת יש לפנות לרופא המשפחה שלך לבדיקות מתאימות למחלות מין האחרות ולמה שיציע לך.

מגע מיני אוראלי :

במגע מיני אוראלי, לצד החודר (הנמצץ) אין בכלל סיכון להדבקה, ועבור הצד הנחדר (המוצץ) ישנו סיכון תיאורטי להדבקה.

הצד המקבל - בזמן נתינת מין אוראלי, איבר המין של הצד המקבל (נרתיק או פין) בא במגע עם רוק. נוכחות הנגיף ברוק אינה מספיקה (מבחינת הריכוז) להדבקה, ולכן אין סיכון להדבקה עבור הצד המקבל. גורמים נוספים אשר מקטינים את הסיכון הם נוכחות אנזימים ברוק אשר  מסייעים בפירוק הנגיף, ונוכחות של אויר אשר מחמצן את הנגיף.

הצד הנותן - צד זה חשוף ל-pre-cum/נוזל הזרע/הפרשות הנרתיק אשר באים במגע עם חלל הפה אך לא ישירות. כאמור במין אוראלי קיים עירוב של אויר ולכן המעבר לא נחשב כמעבר ישיר. האזור בעל הרגישות הגבוהה יותר הוא בית הבליעה ולכן מומלץ לא לגמור בפה. במקרה של גמירה בפה, על מנת להקטין את הסיכון להדבקה עדיף לירוק את נוזל הזרע באופן מיידי (או לחילופין לבלוע, ואז הסביבה החומצית של הוושט משמידה את הנגיף, אך עם זאת ישנו מגע בין נוזל הזרע לבית הבליעה). במקרה של הפרשות נרתיק גם כן מומלץ לא לבלוע את הפרשות הנרתיק.

חשוב לדעת שלא ניתן לשלול באופן מוחלט את הסיכון להדבקה במין אוראלי, אך עם זאת אין  תיעוד בספרות המקצועית של הדבקה בעקבות מין אוראלי בלבד. לפיכך מדובר על סיכון תיאורטי, אך כזה שלא ניתן להתעלם ממנו.

גורמים שעלולים להפוך את הסיכון לממשי הם דימומים מאסיביים בפה (לא מדובר על דימומים שטחיים בעקבות צחצוח שיניים אלא על כאלה שמתרחשים אחרי פציעות קשות או בזמן ניתוח, ובעיקר כאלה שלא מעודדים קיום מין אוראלי אלא פינוי לטיפול רפואי), וכמובן מחלות מועברות במין פעילות. בנוסף, ממחקרים שנעשו התגלה כי אלכוהול מגביר את הרגישות בריריות בחלל הפה ובבית הבליעה ובכך מגדיל את סיכויי ההדבקה.

לסיכום, מין אוראלי (ללא פצעים פתוחים ומדממים) אינו מהווה חשש להדבקה לצד המקבל ומהווה חשש להדבקה מאוד מאוד נמוך ומזערי לצד הנותן.
לצפיה ב-'שאלה דחופה בנושא גמירה על פי הטבעת מבחוץ'
שאלה דחופה בנושא גמירה על פי הטבעת מבחוץ
16/08/2018 | 21:17
1
38
שלום רב, רציתי לדעת האם ניתן להדבק באיידס מגמירה על הישבן כלומר על פי הטבעת מבחוץ ? האם זה משהו שאפשר לעשות בלב שקט או עדיף להמנע ממנו? לא היתה חדירה והחור לא היה פתוח לרווחה אלא מכווץ אך אני חושש שהזרע בטעות נזל פנימה ועלול להדביק במקרה שיש  hiv. או מחלות אחרות. עד כמה שאני יודע צריך לחכות שלושה חודשים בטרם נבדקים אך אני בלחץ . אשמח למענה תודה רבה
לצפיה ב-'גמירה שאינה בתוך הגוף אינה מהווה סיכון סביר להדבקה,כשאין דם.'
גמירה שאינה בתוך הגוף אינה מהווה סיכון סביר להדבקה,כשאין דם.
23/08/2018 | 22:52
23
ההשפרצה מחוץ לגוף גורמת לוירוס בזרע המושפרץ להחשף לאוויר ולההרס ומיכיוון שמדובר במאורע מחוץ לגוף ובתנאי שאין חתכים או דימומים מפי הטבעת הסגור כפי שקראת לו אזאיןחשש סביר להדבקה.
אם אתה חושב שהזרע חדר לתוך פי הטבעת הייתי עושה בדיקות למחלות מין באופן כללי מכיוון שאני משער שאם הגמירה הייתה שם אז היה שיפשופים באיזור זה. אם אתה חש צורך להבדק ניתן להיבדק תוך 3 שבועות מיום ההדבקה. אם יש לך ספק מה היה בבאירוע או חשש וטרם עברו 72 שעות הינך יכול לפנות לחדר מיון לבקש טיפול מונע של  28 יום טיפול תרופתי, כמובן במידה הם ימצאו את המאורע כמסכן בריאותית במידה מספקת.

מומלץ לערוך בדיקה תוך 3 שבועות ממועד החשיפה (לינק למרכזי בדיקות: http://www.aidsisrael.org.il/article/testing-israe...

לינק להסבר על דרכי הדבקה ומגעים בטוחים: http://www.aidsisrael.org.il/article/hiv-transfer
לצפיה ב-'שאלה על הדבקה בhiv'
שאלה על הדבקה בhiv
12/08/2018 | 14:11
1
109
שלום! אני גבר ונפגשתי עם בחור ולא עשינו חדירות כלל, אבל הבחור (בהנחה שהוא נשא לא מטופל) שפשף את שני איברי המין שלי ושלו (הפין שלי והפין שלו)באופן צמוד זה לזה (כלומר היה מגע ישיר וחיכוך של שני איברי המין אחד על השני) עד שהוא גמר ויצא לו הזרע וזה היה ממש משופשף עם איבר המין שלי. יש מצב שהזרע שלו נכנס לתוך פתח איבר המין שלי כתוצאה מהשפשוף הצמוד וזה יגרום לי להידבק בhiv?
לצפיה ב-'סיכוי נמוך להדבקה -מכיוון שיש חשיפה לאוויר '
סיכוי נמוך להדבקה -מכיוון שיש חשיפה לאוויר
16/08/2018 | 11:58
49
הדבקה צריכה להעשות במקום אטום לאוויר כמו בתוך הטוסיק  או בואגינה הנשית.
חשיפה לאוויר באוננות הדדית אינה מאפשרת הדבקה של ממש אלא אם כן היתה כניסה ישירה לפתח השופכה.
כאמור אם מדובר בנשא לא מטופל יש סיכוןן נמוך וכדאי להיבדק ולהתייעץ בשיקול רופא במיון תוך 72 שעות אם אינך סומך על הפרטנר איתו  היית.  אם מדובר בנשא שמטופל תרופתית והוא בסטטוס אנדטקטבול אז אין סיכון להדבקה בכלל.
אם הינך חשש ...  התייעץ עם רופאך ואתה יכול לבצע בדיקה תוך 3 שבועות מהמאורע אם אתהרוצה לנקות את מצפונך מחששוות.
מומלץ לערוך בדיקה תוך 3 שבועות ממועד החשיפה (לינק למרכזי בדיקות: http://www.aidsisrael.org.il/article/testing-israe...
לצפיה ב-'מספר שאלות דיי דחוף '
מספר שאלות דיי דחוף
12/08/2018 | 12:30
1
95
שלום רב, 
לפני מספר ימים הייתי בעיסוי וקיבלתי גם שירות מין מהבחורה . לקראת הסוף משהו כמו אקט של 7 שניות יצאתי ושמתי לב שיצאתי שהקונדום בצד שלו נקרע , אך ה"הכיפה"/ קצה הפין היה מכוסה ( משום מה ...) ... מאז אני לא רגוע . 
היא טוענת כמובן שהכל בסדר אצלה .. 
שאלות : 
1. מה עושים ? איזה בדיקה ? הבנתי שיש אליזייה וצריך חודשיים להמתין? איפה עושים בדיקה אנונימית ? 
2. מה הסיכויים להדבקה במצב המתואר? 
3. האם לחשוש גם לשאר מחלות כגון זיבה וכו מה הבידקה שצריך לעשות כדיי לשלול ?
תודה רבה  .  
לצפיה ב-'מומלץ לערוך בדיקה תוך 3 שבועות ממועד החשיפה'
מומלץ לערוך בדיקה תוך 3 שבועות ממועד החשיפה
16/08/2018 | 11:52
48
נשמע כי החשיה קצרה וקצה פינך היה מכוסה דיו  נשמע מאורע זניח שאין סיבה להתרוצץ עבורו. אך  אם אתה חושד שנוזלים עברו לך הקונדום מהפתח אז כדאי תוך 72 שעות לפנות  למיון לקבל את שיקול הרופאים אם לקבל טיפול מונע של 28 יום.  אפשרות שניה היא לבצע בדיקת קומבו לאיתור וירוס ה hiv לאחר 3 שבעות מיום המגע.
הסיכויים מאד נמוכים מסיפורך ויש להיבדק למחלות מין מדבקות אחרות במידת הצורך שאל את רופאיך איזה מהבדיקות מומלץ לך לעשות.

מומלץ לערוך בדיקה תוך 3 שבועות ממועד החשיפה , לינק למרכזי בדיקות: http://www.aidsisrael.org.il/article/testing-israe...
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לאיידס'
שאלה בנוגע לאיידס
12/08/2018 | 01:39
1
78
שאלה קצת מוזרה אבל מטרידה אותי. אם השתמשתי בתרסיס של טיפות אף של אדם זר  ובהנחה שתרסיס היה מעורבב גם זרע שלו האם קיים סיכון כלשהו לאיידס במגע של התרסיס עם מערות האף. תודה   
לצפיה ב-'הוירוס נהרס בחשיפה לאוויר ולכן אין חשד להדבקה '
הוירוס נהרס בחשיפה לאוויר ולכן אין חשד להדבקה
16/08/2018 | 11:45
25
הוירוס נהרס בחשיפה לאוויר  תוך שניות ולכן אין חשד להדבקה בשימוש בתרסיס אף של אדם אחר
גם אם ראש התרסיס היה מצופה בנוזל זרע … חשיפתו לאוויר כבר קוטלת.
אם אתה סופר מהיר והספקת שהזרע יגיע בפחות מכמה שניות מאיש פולט הזרע לתרסיס ואל אפך במעבדות טובות ומדוייקות אולי תצליח למצוא סיכוי.
בחיים אמיתיים בפועל אין לכך סיכוי סביר להדבקה, אתה יכול להיות רגוע.

לצפיה ב-'יחס מין במכון עיסוי'
יחס מין במכון עיסוי
11/08/2018 | 13:26
1
59
שלום
הלכתי למכון עיסוי בו התחילה לעסות לי את גופי ואיבר מיני עם איזשהו שמן (לא יודע איזה ) לאחר מכן הוספתי תשלום לסקס מלא. הסקס היה עם קונדום כמובן אבל נזכרתי שאסור לשים קונדום על שמן. 
במידה ולא ראיתי שהקונדום נקרע או משהו, האם יש עדיין סכנה?
לצפיה ב-'קונדום מונע הדבקה - אם הקונדום יצא שלם אין סיבה לחשוש'
קונדום מונע הדבקה - אם הקונדום יצא שלם אין סיבה לחשוש
11/08/2018 | 18:57
35
 בכללי קיום יחסי מין עם קונדום בהחלט מונע הדבקות ב hiv . אם אין לך סיבה טובה לחשוד שהקונדום נקרע אז אין לך מה לחשוש. אם יש בסיס למחשבה זו עשה בדיקה בעוד 3 שבועות,  או אם לא עברו 72 שעות - פנה לחדר המיון לקיבול טיפול מונע. אם אינך יודע מה הכי נכון היוועץ ברופא המשפחה שלך להכוונה. 

לצפיה ב-'קונדום'
קונדום
10/08/2018 | 19:23
1
45
אתמול קיימתי יחסים עם גבר (hiv שלילי) עם קונדום והיום אני מרגיש קצת חום וכיב אחד בפה.
האםעלי לחשוש?
לצפיה ב-'בביצוע יחסי מין עם קונדום שאינו פגום,אין סיבה להידבקות ב HIV'
בביצוע יחסי מין עם קונדום שאינו פגום,אין סיבה להידבקות ב HIV
11/08/2018 | 18:52
24
אנשים נושאים איתם וירוסים וחיידקים כל הזמן מסוגים שונים שרובם לא מורגשים לנו ולמי שזה וירוס חדש או חיידק אז אנחנו מרגישים חולשה או סימנים , דלקות גרון, צינון, שפעת, הרפס פה.. ושאר.
בביצוע יחסי מין עם קונדום אין סיבה להידבקות ב HIV, כל עוד שלא היה פגם בקונדום.

לצפיה ב-'דחוףףףףף בכדי להירגע '
דחוףףףףף בכדי להירגע
07/08/2018 | 12:38
1
108
עד כמה בטוחה הבדיקה במרכז של הוועד למלחמה באיידס??? יצא פס 1 שלילי 
לצפיה ב-'התשובות שמתקבלות מהימנות ואמינות לחלוטין - פנה ליועץ הועד'
התשובות שמתקבלות מהימנות ואמינות לחלוטין - פנה ליועץ הועד
08/08/2018 | 11:55
47
התשובות שמתקבלות,  בועד למלחמה באיידס ,מהימנות ואמינות לחלוטין.  אם נבדקת באחד מסניפי הוועד, את/ה יכול לפנות אל היועצ/ת או אל הנוטל/ת דמים בשאלות לנושאים לא ברורים וזה יקל על החשש.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ