לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2311223,112 עוקבים אודות עסקים

פורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
  ברוך/ה הבא/ה לפורום גינון!   לפני העלאת שאלה, אנא קראו את כללי הפורום ועקבו אחריהם.  לצפייה בכללי הפורום, לחצו על כפתור "המשך..."  --------------------------->

1.  תמונה, תמונה, ושוב - תמונה -
   לא תמיד אפשר להבין מהתיאור המילולי איך נראה הצמח ומה הבעיה שאתם רואים מול העיניים. לכל שאלה יש לצרף תמונה בגודל סביר של ה"פציינט" (הצמח), שאפשר לראות בה את הפרטים הרלוונטיים לשאלה. 

2.  ציינו מהם תנאי התאורה שבהם נמצא הצמח - 
    קשה מאוד לענות לשאלות בלי להבין אם הצמח נמצא בשמש מלאה, בחצי שמש, או בכלל בצל מלא בתוך הבית. ציינו כמה שעות שמש, או כמה אור, הצמח מקבל ביום.

3.  ציינו כמה מים הצמח מקבל -  
    מה תדירות ההשקיות (אחת ליום, אחת לשבוע וכדומה), וכמה מים הוא מקבל בכל השקיה.

4.  ציינו האם הצמח שתול בעציץ או באדמה -
    התנאים שיהיו לצמח משתנים מאוד לפי צורת השתילה שלו - ספרו לנו אם הוא שתול באדמה או בעציץ, ואם בעציץ - האם יש לו תחתית? האם עומדים מים בתחתית?

5.  ציינו האם הצמח קיבל או מקבל תוספות דישון -
    דשנים יכולים לסייע לצמחים, אך עלולים גם להזיק להם. ציינו האם הצמח קיבל או מקבל דישון כלשהו, ואיזה - גרגירי, נוזלי?   באיזה מינון?   

6.  ציינו את מיקומכם בארץ -
    מזג האוויר וסוגי הקרקעות שונים מאוד מאיזור לאיזור בארץ. ציינו באיזה איזור בארץ אתם נמצאים (מיקום כללי, גובה וכדומה). 

7.   ותמיד זכרו!
    אנו עוסקים כאן בגינון ובגידול צמים חיים. נא לא להדיר את מנוחתנו בשאלות על שטיחי דשא מפלסטיק. זה לא התחום שלנו, ואנו סולדים ממנו.

8.  ולפני שלוחצים על "שלח" - האם חיפשתם בהיסטוריה של הפורום?
   בהיסטוריה של הפורום יש הרבה מאוד מידע. כמעט כל שאלה כבר נשאלה (ונענתה) בפורום, לרוב יותר מפעם אחת.
המשך >>

לצפיה ב-'פסיפלורה עם פריחה מרובה ופירות מועטים?'
פסיפלורה עם פריחה מרובה ופירות מועטים?
19/04/2018 | 21:33
9
29
שנה שניה
מאות פרחים
רובם נופלים
אדמת חמרה מדושנת קומפוסט
שמש מלאה 
השקיה מרובה
עצות?
לצפיה ב-'יש דבורים?'
יש דבורים?
20/04/2018 | 08:07
8
40
אני מציעה לשבת ליד הפסיפלורה עם הקפה של הבוקר, ולראות מי מבקר אותה. אם לא מגיעות דבורים, ולא חרקים אחרים, יכול להיות שכדאי לגייס כמה ילדים ולנסות להאביק ידנית.
לצפיה ב-' איזו עצה יפה '
איזו עצה יפה
20/04/2018 | 15:28
2
15
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
20/04/2018 | 17:03
1
29
יש אבל מעט דבורים
מה אפשר לשתול כדי להביאם?
לצפיה ב-'זה לא מה לשתול, זה מה לא לרסס'
זה לא מה לשתול, זה מה לא לרסס
21/04/2018 | 07:35
29
הפסיפלורה עצמה מספיק מושכת בשביל הדבורים, וככה גם כל צמח פורח (מלבד אלה עם ״פרח מלא״).

אם לא התברכת בדבורים וחרקים מאביקים אחרים, אתה יכול להאביק בעצמך - הנה הוראות:
http://www.beofen-tv.co.il/alon/2011/06/be-bees/
לצפיה ב-'אדון מנגו , מתוך נסיון וידע אישי , [לא מקצועי]'
אדון מנגו , מתוך נסיון וידע אישי , [לא מקצועי]
21/04/2018 | 16:49
4
20
פרחי פורטולקה מביאים דבורים , ודבורים מביאות עקיצות . לשקולך .
לצפיה ב-'צר לי לאכזב אותך גברת תמר. דבורה שבאה ללקט צוף ואבקת פרחים, '
צר לי לאכזב אותך גברת תמר. דבורה שבאה ללקט צוף ואבקת פרחים,
21/04/2018 | 17:20
3
17
אינה דבורה תוקפנית. היא שוקדת על מלאכתה, ועל כן, אינה מנסה 'להגן על הבית' והיא לעולם לא תתקוף. היא תעשה כך, רק אם הפריעו לה במלאכתה (במזיד או בשוגג), או בעקבות ניסיון ללכוד אותה.
לצפיה ב-'למשה'
למשה
21/04/2018 | 17:48
1
64
לצפיה ב-'רן, שבוע טוב! בצעירותי גידלתי דבורים ויש קצת זיכרונות מאז'
רן, שבוע טוב! בצעירותי גידלתי דבורים ויש קצת זיכרונות מאז
21/04/2018 | 21:02
4
לצפיה ב-'משה , ממש אינך מאכזב אותי.'
משה , ממש אינך מאכזב אותי.
21/04/2018 | 23:15
2
אבל אם יש לך עציצי פורטולקה ליד הבית , ואתה קצת מתקרב אליהם , הן לא יודעות מה כוונתך , עלולות להיבהל ולהתגונן.  הן כנראה היו תלמידות טובות וזוכרות את  הפתגם: "הבא להורגך השכם  להורגו" ותוקפות . כבר היו דברים מעולם .
לצפיה ב-'הגדרה של פרחים'
הגדרה של פרחים
21/04/2018 | 22:46
2
למה הכוונה כשאומרים צמח רבשנתי וצמח אנדרוגיני?
אפשר דוגמאות שממחישות את זה.

ועוד שאלה:
אצלנו בבית הספר יש הרבה צמחים שהם טפילים, כך נראה לי.
מה השיטה להוציא אותם (לעקור אותם - האם אלו המילים?) בדרך הטובה ביותר? האם אפשר להשתיל אותם במקום אחר?
אמרו לי שאם הם יגדלו במקום אחר הם יחזרו? לא כל הבנתי למה הכוונה.
תודה לעונים
לצפיה ב-'הדברה של זבוב המנהרות'
הדברה של זבוב המנהרות
21/04/2018 | 19:10
8
זבוב המנהרות תקף את העגבנייה שלי

מה הדרך הכי טובה להיפטר ממנו? קראתי שאפשר עם נימגראד או עם טרייסר אולטרה, מה עדיף לפי הניסיון שלכם?
יש אופציות יותר טובות?

תודה:)
לצפיה ב-'עגבניות שרי, צנוניות ונענע'
עגבניות שרי, צנוניות ונענע
20/04/2018 | 12:07
2
41
הי לכולם,
התחלתי להזריע זרעים באדניות של ירקות ותבלינים. התחלתי כשאין לי מושג בזה בכלל, התחלתי לקרוא ולהיעזר איך לגדל בצורה טובה וממש נהנית מהשתילים מההשקייה ומהעציצים...
אני מגדלת במרפסת עם שמש טובה באדניות, משקה כל יום.

כמה שאלות:
1. השתיל של העגבניות שרי הראשון שגדל וצמח. אנחנו כעת שלושה חודשים אחרי הזריעה והתחילו לצאת מהגבעולים ניצני עגבניות.
הבעיה שהעלים עצמם יבשים/ מתים, והגבעולים עקומים ומתעקמים מהרוח.
אני בספק אם השתיל הזה יחזיק מעמד ובאמת יצאו עגבניות..
מצד שני מתחילים לראות את הפרי..
מה ניתן לעשות? האם להוציא את העלים הנגועים?

2. גם הצנוניות גדלו מהר, עכשיו כבר ממש רואים את הצנונית, היא בולטת באדמה. אם אני מוציאה את הצנוניות מה קורה הלאה? יהיה מחזור של גדילה חדש? אבל הרי הוצאתי את הצנונית אז אין כלום באדמה..?
האם זה בעצם שתילים חד פעמיים?

3. נענע נענע נענע... למה אני לא מצליחה לגדל אותם? אני בנסיון השני..
משקה הרבה מים, שמש, ניקוז טוב, כמו בהוראות. ולא יוצא כלום מהאדמה...
כמה זמן מהזריעה אמור להתחיל לראות עלים? חודשיים עברו מהנסיון השני... האם לוותר ולזרוק גם את זה? מבאס.. הכי בא לי לגדל נענע..

4. מה עושים כנגד חרז'וקים קטנים שנמצאים על השתילים ונוגסים בעלים?

לצפיה ב-'אענה רק על 2 כי אין תמונות וקשה לנחש מה קורה. '
אענה רק על 2 כי אין תמונות וקשה לנחש מה קורה.
21/04/2018 | 00:20
1
22
הצנונית היא שורש הצמח. הוצאת? אכלת? נגמר. חד פעמי. סוף סיפור. ומוציאים כשהיא מספיק גדולה ונראית מוכנה לאכילה.
לצפיה ב-'יעלוש , באשר לנענע ,'
יעלוש , באשר לנענע ,
21/04/2018 | 17:02
113
גם אני כחובבת ירוק לא הצלחתי עם הנענע  . שנים שאני מנסה להשריש  ללא הצלחה. עצתי לך . קני  עציץ , ודאי  שהוא בריא  ושתלי  בגינה , באדנית או השאירי בעציץ  .
לצפיה ב-'עץ קלמנטינה'
עץ קלמנטינה
21/04/2018 | 09:18
25
שלום
יש לי בגינה עץ קלמנטינה שהשנה יצא פרי עם תולעים בתוך הפרי
לפני שנתיים לא היה תולעים
מה עושים כדי שהשנה לא יהיו
יש איזה חומר או משהו אחר לקנות
תודה
לצפיה ב-'הרכבת ליים על עץ לימון'
הרכבת ליים על עץ לימון
20/04/2018 | 22:39
1
25
שלום לכולם
רציתי לשאול כמה שאלות הנושא:
א האם זה זמן טוב להרכיב?
ב איפה אני יכול למצוא קנה של ליים? אני מכרכור
ג אפה אפשר למצוא את פרפילם ושקית להרכבה?

תודה מראש

יוסי

לצפיה ב-'א. הזמן טוב. ב. מה זה קנה? ג. מה זה פרפילם?'
א. הזמן טוב. ב. מה זה קנה? ג. מה זה פרפילם?
21/04/2018 | 00:15
26
אז נחזור ל-ב.
כנה היא הצמח/עץ שעליו מרכיבים. לא קנה אלא כנה. אבל אתה זקוק דווקא לרכב. לא לכנה אלא לרכב, זה ש"רוכב" על הכנה. רכב תשיג אצל מי שיש לו בגינה עץ ליים. תצטרך לעשות בירור, או להזמין מרכיב מקצועי, שישיג רכב ויבוא וירכיב עבורך. 
וכעת ל-ג. כשאני מרכיב, אני לוקח קלטת וידאו ישנה ובעזרת הסרט המגנטי שבה אני קושר. זה עושה את העבודה נהדר. אבל אפשר להשיג סרט פלסטי כזה שפעם היינו מלפפים איתו את שלד האופניים. גם סרט בידוד יכול לעשות את העבודה, רק שתצטרך לקלף אותו בזהירות. 
ושקית להרכבה? קח ניילון נצמד. זה יכול להיות מעולה. ואם הוא לא ממש "ירצה" להידבק לעצמו, קשור עם אותו סרט שבעזרתו תקשור את ההרכבה. 
לצפיה ב-'זקוק לעצה בנוגע לזבובי פירות'
זקוק לעצה בנוגע לזבובי פירות
18/04/2018 | 16:51
13
54
דודה שלי מספרת שהיא קנתה דורסבן 4, היא שמה אותו כל שנה (כבר מספר שנים..) בתקופה הזאת לכל העצים ומאז אין לה תולעים בפירות. בשיחה עם חנות הגרעין אמרו לנו שאין קשר בין החומר הזה לתולעים בפרי.
האם מישהו מכיר את הנושא? האם כדאי להקשיב ל"בעל הנסיון" או למי שאמור להיות מומחה בתחום (בעל החנות) ?
לצפיה ב-'א. מדובר בחומר שכיום אסור בשימוש, ככה שהשאלה אינה רלוונטית.'
א. מדובר בחומר שכיום אסור בשימוש, ככה שהשאלה אינה רלוונטית.
18/04/2018 | 18:12
10
36
ב. מדובר בחומר ששייך למשפחת הזרחנים האורגניים. אלה חומרים רעילים מאד גם לאדם, ובנגזרות החומר משתמשים בלוחמה הכימית הידועה לשמצה. חשוב לציין, כי  תפוגתם נופלת לאחר ימים בודדים. כלומר: מה שהם הורגים הם הורגים "על המקום", ולאחר מכן, הם חסרי השפעה. לכן, אם הזבוב הזה יגיע 4 ימים לאחר השימוש, הוא יחגוג, מבלי שהחומר הזה ישפיע עליו. אז לדודתך יש אולי מזל, אבל לא בזכות הדורסבן 4. 
ג. זו פעם ראשונה שאני שומע ש"שמים" את החומר. זה אמור להיות בריסוס לא? ונכון. יש גם פתיונות שמפזרים על דשא. אבל זה נגד זחלי פרודניה, שחוגגים על שורשיו.
לצפיה ב-'זאת היתה גם דעתי אחרי קריאת המידע על החומר'
זאת היתה גם דעתי אחרי קריאת המידע על החומר
20/04/2018 | 13:41
9
14
אבל תמיד עדיף לשמוע ממישהו שמבין בזה יותר. תודה
לצפיה ב-'אם אני כבר כאן, איזה צמח מוציא את הקוצים הטורדניים האלה?'
אם אני כבר כאן, איזה צמח מוציא את הקוצים הטורדניים האלה?
20/04/2018 | 13:43
8
42

לצפיה ב-'וואו. מצאת את אחד הגרועים שיש. זה נכנס ברגל ואתה רואה את '
וואו. מצאת את אחד הגרועים שיש. זה נכנס ברגל ואתה רואה את
20/04/2018 | 15:28
4
34
הסבתא. וגם קשה מאד להוציא מהרגל... 
שיטה להעברת הזרעים למרחק. נתפסים ברגלי הכלבים, התנים או הבקר... ואז הם עוברים למרחקים עד שבעל החיים מצליח להיפטר, בעיקר לאחר שהאזור כבר מודלק והמוגלה משחררת...
טוב. זה סוג של קטניה. ברח לי שמה. עלים מנוצים פעם אחת. פיחה בוורוד סגלגל פרחים קטנים והפרי... הוא זה שהצגת. אנסה לאתר. לצערי, אין לי כעת מגדיר לצמחי בר. אבל אני מקווה שתבוא לי הישועה...
לצפיה ב-'למשה, יש אפליקציות לנייד לזיהוי צמחים'
למשה, יש אפליקציות לנייד לזיהוי צמחים
20/04/2018 | 15:39
3
24
אף אחת מהן לא משהו ולא צריך לצפות לגדולות, אבל מדי פעם כשאתה נתקע בלי שם של צמח זה עוזר..
אני משתמשת ב Picture this לאנדרואיד
לצפיה ב-'וואלה, זיהה את הצמח לפי הקוץ, קטב מצוי'
וואלה, זיהה את הצמח לפי הקוץ, קטב מצוי
20/04/2018 | 15:46
2
22
Tribulus terrestris
לצפיה ב-'את בכיוון אבל לא. זה כרבולת. אולי מצויה ואולי אחרת בכיוון. '
את בכיוון אבל לא. זה כרבולת. אולי מצויה ואולי אחרת בכיוון.
20/04/2018 | 15:51
21
אפשר להגיע מהמגדיר לצמחי בר ברשת של אבינועם דנין ז"ל. טוב שיש כזה. 
לצפיה ב-'כפי שאת יכולה להיווכח, זכרתי שזה צמח ממש' הפרפרניים. '
כפי שאת יכולה להיווכח, זכרתי שזה צמח ממש' הפרפרניים.
20/04/2018 | 16:34
12
וזכרתי גם את מראה הצמח. עלה מנוצה פעם אחת ופריחה בוורוד סגלגל. מכאן, הגעתי למגדיר ברשת ולפי תמונת הפרי זיהיתי שמדובר בכרבולת. 
טוב. כשהייתי בתיכון ונבחנו על הגדרת צמחים, הייתי הולך בד"כ על "הגדרה הפוכה". לפי שם הצמח, מצאתי את העמוד (והסעיף) שבו הוא נמצא, ומכאן הלכתי ברוורס עד להתחלת ההגדרה. אז במקרה זה, התחלתי במש' הפרפרניים - כי בזה לא היה לי ספק והגעתי לשם עפ"י תמונת הפרי. נכון שהיום אני רואה את עצמי "הרבה יותר חלוד" ממה שהייתי פעם, אבל למרות הכל, לפעמים עוד הולך לי. וכשאני נסיתי למצוא את הצמח עפ"י הצילומים בגוגל... התמונה של הפרי בירוק הביאה אותי לחרקים והתמונה של הפרי היבש, הביאה אותי לעצים (עצי נגרות). איף...  
לצפיה ב-'קוצי מוות.. ככה קראנו להם. לא יודעת מה השם הנכון'
קוצי מוות.. ככה קראנו להם. לא יודעת מה השם הנכון
20/04/2018 | 15:30
2
7
לצפיה ב-'דרורים יקרה, אחד הדברים הגרועים שהיכרתי הוא שיח שנקרא '
דרורים יקרה, אחד הדברים הגרועים שהיכרתי הוא שיח שנקרא
20/04/2018 | 15:57
1
18
דובלאליס יש לו קוצים על הענפים. אורך עד 6 ס"מ ומעוצים מאד. עוברים נעל וחודרים לרגל כמו מסמר.
זה באמת קללה אמיתית...
הנה תמונה שאינה ממש מייצגת...
לצפיה ב-'והנה לך עוד אחת.. תראי את הפרופורציה בין גודל העלה לקוץ...'
והנה לך עוד אחת.. תראי את הפרופורציה בין גודל העלה לקוץ...
20/04/2018 | 15:59
13
לצפיה ב-'פתרון לזבובי פירות וזיתים'
פתרון לזבובי פירות וזיתים
20/04/2018 | 19:57
1
22
ממש בימים אלה תליתי כמה מאלה, עד כמה יעיל עוד נראה:
http://biobee.co.il/ביו-תים/נו-מד-פליי/
לצפיה ב-'אל תשכח לחזור לספר..'
אל תשכח לחזור לספר..
21/04/2018 | 11:45
4
לצפיה ב-'איזה עצי פרי לנטוע בגינה לא גדולה'
איזה עצי פרי לנטוע בגינה לא גדולה
19/04/2018 | 20:09
11
37
יש לנו שטח ל- 4 או 5 עצי פרי. אנחנו מנסים לבחור בין נשירים, הדרים ואחרים, כך שההבשלה לא תהיה בו-זמנית אצל כולם ונוכל "להשתלט" על הפירות.
האם תוכלו להמליץ לפי קריטריון זה - מועד ההבשלה של העצים ?
תודה מראש.
לצפיה ב-'ממש לא. חסרים הרבה פרטים. נא לעבור על הנחיות הפורום. '
ממש לא. חסרים הרבה פרטים. נא לעבור על הנחיות הפורום.
19/04/2018 | 20:26
10
22
לצפיה ב-'עברתי כמובן על ההנחיות אך לא החכמתי. השאלה שלי היא רק לגבי '
עברתי כמובן על ההנחיות אך לא החכמתי. השאלה שלי היא רק לגבי
19/04/2018 | 20:37
9
112
המלצותיכם לבחירת עצי פרי לפי עונות ההבשלה של פירותיהם, כי אנחנו רק משפחה אחת ולא נוכל להשתלט על השלה של כמה עצים בבת אחת.
לצפיה ב-'לא התקדמנו. חסרים פרטים. אזור מגורים. שעות שמש. מרחקים. '
לא התקדמנו. חסרים פרטים. אזור מגורים. שעות שמש. מרחקים.
19/04/2018 | 20:49
8
26
קירבה לקווי ביוב. קירבה לקיר תומך. וזה בהמעטה.
לצפיה ב-'בסדר, אנחנו באיזור תל-אביב, אין קירות בצידי הגינה, יש שמש '
בסדר, אנחנו באיזור תל-אביב, אין קירות בצידי הגינה, יש שמש
19/04/2018 | 20:56
7
28
לפחות חצי יום, אין קוי ביוב,  והמרחק בין העצים שניטע יהיה כ-3 מטר. כפי שכתבתי, הבחירה בין הנשירים ושאר העצים תושפע מעונות ההבשלה.
לצפיה ב-'קח בחשבון, שעצי פרי זו טרחה לא קטנה. הם רגישים למזיקים שלא '
קח בחשבון, שעצי פרי זו טרחה לא קטנה. הם רגישים למזיקים שלא
19/04/2018 | 21:18
6
41
תמצא דוגמתם בצמחי הנוי, ובגינה פרטית, לא ממש קל ונוח להתעסק עם הדברת מזיקים שאינה "ירוקה". 
וכשאתה מדבר על מרחק נטיעה של 3 מ' בין עץ לעץ, כמה אתה מותיר לכל עץ כמרווח מחיה נאות? פחות ממטר וחצי לכל עבר. האם זה נראה לך מספיק? 
תצטרך לגזום ולהקפיד, שהעצים לא ייכנסו זה לתחום המחיה של רעהו. 
אז.. אחרי שנתתי לך "ספיץ'" עד כמה הנושא בעייתי, כדאי שתחשוב על כך, שמרבית העצים מתעוררים ופורחים באביב, ועל כן, הופעת הפרי היא אל תוך הקיץ. 
יתכן שהאגסים מאחרים קצת לעומת השזיפים והאפרסקים, וככלל, די קשה להתעסק עם עצים ממש' הוורדניים, כי הם פגיעים לסוגי מזיקים רבים ושונים. 

אם תיקח שסק, עונת ההבשלה שלו היא כעת, והוא מקדים יחסית. ציפורים אוהבות 
לזלול את פריו, ועל כן, או שתיאלץ להתחרות בהן, מי יגיע קודם לפרי הבשל, או שתצטרך לעטוף את העץ ברשת. השסק גם חביב, כי אינו נשיר כמו מרבית הוורדניים האחרים. 
מנגו הוא עץ שפריו מבשיל לקראת סוף הקיץ, ולכן אינו מתנגש בהכרח עם הוורדניים. שוב, עץ ירוק עד שנראה נחמד וירוק לכל אורך השנה. 
נדמה לי שזהו גם עץ שלא דורש איזשהו טיפול שמרני במיוחד, ועל כן זה יכול להיות נחמד. נמחד, אבל הוא זקוק למרחב. בטח שלא יסתפק ב-3 מ'.
אתה יכול לנטוע לימון, והוא מבשיל בהדרגה. יש זנים שיש להם יותר מעונת הבשלה אחת, וכיף שיש לימון בגינה. אבל גם לעצי ההדר יש את המזיקים שלהם, ותצטרך ללמוד להתמודד עמם. רבים נוהגים להגמיע עצי הדר עם קונפידור, ואני "נגד" זה. 
ישנם כמובן גם עצים טרופיים "אקזוטיים" שונים, אבל איני מכיר יתר על המידה ולכן לא אוכל להמליץ. 
כמו כן, תוכל לבחור בהדרים הננסיים, שהם סוג של כיף. עצים קטנים, משהו שבין עץ לשיח. תפוז סיני. לימון ננסי. במצב טוב, הם מניבים הרבה פרי והם נחמדים. הפרי, כמו במרבית ההדרים, מבשיל בין פברואר לאפריל. השאלה אם אתה אוהב את החמיצות של פריים. 
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת !'
תודה על התשובה המפורטת !
20/04/2018 | 06:34
5
10
לצפיה ב-'טרחה = תחביב, ועוד רעיונות'
טרחה = תחביב, ועוד רעיונות
20/04/2018 | 07:58
2
501
נכון שעצי פרי דורשים יותר התעסקות, אבל זו לא טרחה אם אתה נהנה מזה.

רעינות לעצים נוספים, קלים לגידול, ולא גדולים:
פיג׳ויה
פיטנגו
רימון (כדאי לעטוף את הפרי)

לחורף הייתי בוחרת אחד ההדרים - זה שאתם הכי אוהבים.
לקיץ - אני אוהבת תאנה.

לגבי הורדניים (תפוח, אגס, אפרסק, משמש, שזיף):
אני רואה הרבה אנשים שמגדלים עץ אחד או שניים ומקבלים יופי של פירות. עץ בודד זה לא מטע שמושך אליו את המזיקים. הם צומחים מאוד מהר, ככה שגם אם עוד 10 שנים יחלו במשהו - בינתיים נהניתם מהם 8-9 שנים. בכל מקרה חשוב לבחור זן שלא דורש מנות קור.
לצפיה ב-'תודה גם לך !'
תודה גם לך !
20/04/2018 | 09:10
7
לצפיה ב-'ואוסיף מספר דברים על דברייך. '
ואוסיף מספר דברים על דברייך.
20/04/2018 | 09:40
23
רימון רגיש לנברני גזע כמו סס הנמר. אז נכון שכדאי לגדל רימון על מספר גזעים, כך שאם גזע אחד נפגע, השאר נותרים, או שקיימת תקווה, שהוא יצמיח עוד גזעים חדשים מאזור צואר השורש. 
רימון הוא פרי נהדר, אבל כפי שכתבת, יש לשקת את הפרי, כדי להימנע מכחליל הרימון ומזבובי הפירות. 
אז... מי שאוהב ויש לו סבלנות, ולא אכפת לו לכער את העץ? שיהיה לו לבריאות!
וגם ברימונים, יש זנים מתוקים יותר, חמוצים יותר וכאלה שלא שווים כלום...

פיטנגה זה לא ממש עץ וזה לא ממש פרי. זה חמוץ וזה לא בא במופע אחד. צריך לחפש כל יום את הבשלים ומי שאוהב את הטעם, שיערב לו. הייתי בוחר בפיטנגה כשיח לגדר חיה, ואגב כך נהנה מהפרי הבשל. חוצמזה, שלצערי, לא ראיתי שיש אחידות גדולה בין השיחים עצמם וזה חבל. 
פיג'ויה, שוב. בקטע של מי שאוהב. זה שיח חביב שיכול לעמוד בקריטריונים של 3 מ' והוא גם יפה, בעיקר אם רוכשים אחד מעוצב ויש להשיג כאלה במחיר מתאים. 
ולגבי תאנה? נו. אין פרי טעים ממנה. אבל הרגישות שלה ליקרונית התאנה מפחידה ממש. ומעבר לכך, אם לא תדאגו לצמצם את העץ בגיזומים, זה יהיה עץ ענק. לא בכדי התעלמתי מהעץ הזה, למרות שאני משתוקק לפיריו. ו.. כן. חייבים לבחור בזן "שווה" ולא תמיד קל ופשוט להשיג כזה. ואגב, גם בתאנה, הפרי לא מופיע בבת אחת, ואם תקטוף פרי לא בשל, הוא גם לא יבשיל. ההבשלה היא רק על העץ.  
ראיתי שמגדלים גם תאנים במיכלים ובכך מגבילים את הגודל. גם זה רעיון. 
ולגבי הוורדניים, חשוב לזכור, שוורדניים שמורכבים על כנת שקד, לא ניתנים לשינטוע. כלומר, במידה שהעץ מת, לא ניתן לנטוע חדש תחתיו כי החדש לא ישרוד. איני זוכר עד כמה זה קריטי לגבי אפרסק שמורכב על אפרסק זריע, אם כי לאפרסק יש כנה שכן מתאימה לשנטוע (נדמה לי ששמה בישראל 677, וגם לשזיף יש כנת מריאנה שניתן לשנטע אותה. אז.. כשמחליטים לבחור בשתיל, כדאי לברר "מי נגד מה" וברוב המשתלות ש"מוכרות הכל" לא ממש יודעים לומר זאת. מידע כזה, ניתן לקבל רק אמל השתלנים המקצועיים שמייצרים את השתילים, ולכאלה קשה להגיע.  
לצפיה ב-'לאחרונה משווק רימון מאכל שחור, זן חדש'
לאחרונה משווק רימון מאכל שחור, זן חדש
20/04/2018 | 15:25
1
30
הפרי עצמו שחור מבחוץ (סגול יותר נכון) ולפי פרסומים שונים הוא נחשב מאד טעים ויחסית עמיד למזיקים, תקרא קצת ברשת אם זה מעניין אותך.

לצפיה ב-'תמיד טוב לגלות דברים חדשים. תודה דרורים!'
תמיד טוב לגלות דברים חדשים. תודה דרורים!
20/04/2018 | 16:00
8
לצפיה ב-'דשא יפני בין אבני מדרכת'
דשא יפני בין אבני מדרכת
20/04/2018 | 05:21
5
30
שלום חברים. אנחנו מעוניינים לזרוע דשא יפני בין אבני מדרכת בגינתנו הצעירה. האם כדאי לערבב את הזרעים עם אדמה ולהכניס ברווחים שבין האבנים? אם לא, נשמח להדרכה. בנוסף, נשמח לרעיונות אחרים (אם יש) לצמחים ירוקי עד שישתלבו בין האבנים. תודה
לצפיה ב-'היי. את לא ממש מסבירה מה המרווחים בין האבנים, ומה עומק האדמה'
היי. את לא ממש מסבירה מה המרווחים בין האבנים, ומה עומק האדמה
20/04/2018 | 07:42
17
שם. הדיכונדרה חובבת מים ואולי אני קצת מחמיר, אבל לא זכור לי שראיתי משטחים מוצלחים במיוחד עם הצמח הזה. אז.. אם יש מספיק מרחב, הייתי מעדיף את "דשא הגבעות" הזה https://www.itzharstore.co.il/wp-content/plugins/w...
אפשר לקנות 1 מ"ר ולחתוך ממנו פסים כדי למלא את המרווחים בשתילה ידנית. בצורה כזו, לא ייצא יקר במיוחד ובמהלך הזמן ימלא את כל החללים שבין האבנים. צורת הצמיחה המיוחדת שלו תיתן לך אפקט מעניין. בהצלחה.
לצפיה ב-'יש השקיה?'
יש השקיה?
20/04/2018 | 08:05
3
14
כל צמח שתזרעי או תשתלי יזדקק להשקיה, ודשא יפני אוהב הרבה מים.
האופציה נטולת ההשקיה היא ירוק בחורף וצהוב בקיץ, להרבה אנשים קשה להתרגל לאסתטיקה הזאת אפילו שהם חיים בה כל חייהם.

אם אבני המדרך גבוהות יחסית, חבלבל מאוריטני היא אפשרות יפה בעיני, תוכלי לראות אותו פורח עכשיו בהרבה גינות סביב וגם בגינון הציבורי. זה צמח חזק וחסכוני במים.
לצפיה ב-'משה ו yonatsharon צודקים אבל מה זה דשא יפאני ומה זה דשא '
משה ו yonatsharon צודקים אבל מה זה דשא יפאני ומה זה דשא
20/04/2018 | 09:40
2
24
גבעות נתינת שמות כך סתם מבלבל . ע"ס התמונה משה מתכוון כניראה ל 
זואיסיב דקת-עלים Zoysia  tenuifolia . שאגב יש שקוראים גם לה דשא יפני.
והשדא השני הוא כניראה דיכונדרה זוחלת Dichondra  repens

לצפיה ב-'אכן כך. אלה ההגדרות. רק חבל שלא הבעת את דעתך בנדון. '
אכן כך. אלה ההגדרות. רק חבל שלא הבעת את דעתך בנדון.
20/04/2018 | 12:08
1
6
לצפיה ב-'כי לפני הביעו דעה שאין לי מה להוסיף לה'
כי לפני הביעו דעה שאין לי מה להוסיף לה
20/04/2018 | 13:20
27
שבצ שלום
לצפיה ב-'שזיף מטלי אינו פורח'
שזיף מטלי אינו פורח
19/04/2018 | 11:00
7
42
עץ שזיף המטלי בן 3 שנים, שתלתי לפני שנה וחצי, התפתח במהריות לאחר דישון בגופרת אמון. עלים ירוקים ונראה טוב. משקה 20 ליטר ליום בשני חלקים בטפטפות. פונה לדרום מערב.
בשנה הקודמת פרח פרחים בודדים והיה שזיף אחד, השנה פרחו לפני כחודש וחצי 4 פרחים ואין פרי.
מישהו יודע להסביר מדוע אין פריחה מסיבית יותר של השזיף?                     
לצפיה ב-'אתה מדשן הרבה?'
אתה מדשן הרבה?
19/04/2018 | 13:33
31
העץ נראה מעולה, אולי הוא משקיע את כל האנרגיה בצימוח נוף ומערכת שורשים ו"לא מתפנה" לשאר המטלות שלו, כמו בודי בילדר בחדר כושר..
לצפיה ב-'לדעצתי אתה גם משקה בעודף. עץ כזה אמור להסתפק בכ-5 ליטרים '
לדעצתי אתה גם משקה בעודף. עץ כזה אמור להסתפק בכ-5 ליטרים
19/04/2018 | 18:01
5
26
ליום בעונה החמה יותר, וגם אז, עדיף להשקות במנות גדולות ולדלל השקיות ככל שניתן. כלומר: 35 ליטרים אחת לשבוע, תוך מעקב אחרי איתות לצמא. בהתאם למצב העלים, אפשר להגדיל מרווחים וכמות מים או לצמצם.
לצפיה ב-'אני מקבל את דעתה של דרורים, ועל פיה אתה אכן יוצר "בניית גוף"'
אני מקבל את דעתה של דרורים, ועל פיה אתה אכן יוצר "בניית גוף"
19/04/2018 | 21:27
4
25
שאינה תורמת ליצירת ניצני פריחה. עודף השקייה ואולי גם עודף דישון... העץ רץ וצומח, אבל שוכח שהוא אמור גם לפרוח ולהניב. אבל אל חשש. סביר שבשנה הבאה הוא כן יפרח בשפע ויניב, ואז כבר לא תחיה בחשש לאכילת עורלה כחוק הדת היהודית. 
לצפיה ב-'פתרון החידה'
פתרון החידה
19/04/2018 | 23:06
3
83
תודה לעונים, הייתם בכיוון. ובכן, לאחר חיפוש בפורומי גינון לועזיים, הדיעה הרווחת הינה:
א. עץ שזיף נוטה לפרוח ולתת פרי בגיל 3-6 שנים
ב. דישון בחנקן גורם לצימוח מהיר של העלווה ללא פריחה, משקיע בעלים חדשים וגדולים יותר.
ג. נדרש דישון בדשן עשיר בזרחן כדי לגרום לפריחה וגידול מערכת השורשים.

לצפיה ב-'פעם, בעבר הרחוק יותר, השתתף כאן מדי פעם אדם בשם "נוף רועים".'
פעם, בעבר הרחוק יותר, השתתף כאן מדי פעם אדם בשם "נוף רועים".
19/04/2018 | 23:31
2
32
הוא הגדיר עצמו כמומחה לגידול עצי פרי בגינות פרטיות, והוא התהדר בכך שהוא גם מתחזק בוסתנים בגינון הפרטי. אז... הוא דיבר על מינונים נכונים של N,P ו-K כדי לזרז צימוח ו/או כדי לעודד פריחה וחניטה.

אודה, שאופי הכתיבה שלו היה שחצני, ולא אחת הוא נקלע לוויכוחים לא נעימים עם חלק מהמגיבים פה בפורום. בסוף, הוא איכשהו התאדה...

יתכן שתוכל למצא כאן תגובות משלו, אם תערוך חיפוש על שמו. אבל לחילופין, אתה יכול למצוא כתבות שונות שלו בפייסבוק, אם תעשה חיפוש על 'נוף רועים'. אינך חייב להיות "חבר" שלו כדי לראות ולעבור בין הכתבות שלו שם. אולי תפיק משם תועלת כלשהי...

בכל מקרה, אם הצלחת לבנות לעצמך עץ נאה תוך תקופה קצרה יחסית, אתה עוד תיהנה גם מפיריו. זכור, שלא יהיה נכון לגזום אותו לפני שיפרח, כי אז, תפגע בכמות הפריחה הצפויה. אתה תוכל לגזום ו/או לדלל פרי, לאחר שכבר יחנוט. 

לצפיה ב-'NPK'
NPK
20/04/2018 | 08:29
1
99
משה - תודה על המידע.
הסבר על הNPK:

בעיקרון נדרשת מומחיות לדעת מה היחסים הנדרשים בדישון בין החנקן, זרחן ואשלגן בהתאם למצב הצמח, חומציות אדמה והמרכיבים הקיימים באדמה בגינה. 
לצפיה ב-'וזה מרחיק לכת עוד יותר. יש צמחים שדורשים יחסים שונים'
וזה מרחיק לכת עוד יותר. יש צמחים שדורשים יחסים שונים
20/04/2018 | 09:24
19
ויש צמחים שרגישים לזרחן לדוגמא. את כל אלה צריך ללמוד ולהכיר, בעיקר כשהולכים להתמקצע בתחום.
לצפיה ב-'מה שם הפרח? תודה.'
מה שם הפרח? תודה.
19/04/2018 | 19:58
2
40
לצפיה ב-'תודה רבה למשה ושבת שלום.'
תודה רבה למשה ושבת שלום.
20/04/2018 | 06:03
3
לצפיה ב-'עלים מצהיבים ונושרים בשסק צעיר'
עלים מצהיבים ונושרים בשסק צעיר
19/04/2018 | 10:00
6
35
יש לי שסק חצי בוגר ששתלתי לפני שנה (היה בן כשנתיים ברכישתו). עם בוא האביב הצמיח במהירות עלים גדולים וחזקים. כעת, העלים התחתונים, מצהיבים במהירות רבה מאוד, נחלשים ונושרים. כל יום אני אוסף כמות גדולה של עלים שיום קודם לכן היו ירוקים. במקביל, העץ ממשיך להצמיח עלים חדשים וחוץ מהעניין "הקטן" הזה נראה טוב. האם מישהו יודע מה הבעיה כאן? העץ בעל עובי גזע של כ 4-3 ס"מ, אדמה כבדה, אזור דרום, פונה לכוון דרום  ומקבל באופן סדיר כ 24 ליטר לשבוע + מים בכמות קטנה מממטרות. גם דישנתי עם מדשנת לא מזמן.
לצפיה ב-'24 ליטר לשבוע נשמע לי מעט מדי'
24 ליטר לשבוע נשמע לי מעט מדי
19/04/2018 | 13:41
5
19
יש מצב שתוספת הדישון גרמה להמלחה באזור בית השורשים ש(אולי) גם מי ההשקיות הקבועות נעצרים וממליחים שם.
האדמה צריכה להיות לחה בעומק השורשים עבור העץ, יותר עמוק מאשר שורשיו כרגע, כדי לאפשר להם להעמיק עוד.. לא על פני הקרקע או בעומק רדוד.

תנסה לבצע בדיקה ולגלות אם אתה משקה מספיק. נשמע לי שצריך כפול, בוודאי בקיץ..
לצפיה ב-'חשבתי שלקראת הקיץ אצטרך להגדיל את ההשקיה,..'
חשבתי שלקראת הקיץ אצטרך להגדיל את ההשקיה,..
19/04/2018 | 13:57
4
18
ואולי אגדיל כבר כעת, אלא שבגלל כבדות הקרקע, יש לחות די קבועה מסביב לגזע כמעט עד מועד ההשקיה הבאה. כמו-כן, בעוד העץ משיל עלים הוא גם ממשיך להצמיח עלים טריים. נראה לי שאם היתה בעית מים/המלחה, העץ לא היה מתחיל לפתח עלים טריים. החשש שלי היה האם יתכן ומדובר במחלה/פטריה/בקטריה כלשהי?
לצפיה ב-'קשה לנחש.. צרף צילום אולי נבין יותר'
קשה לנחש.. צרף צילום אולי נבין יותר
19/04/2018 | 14:28
6
לצפיה ב-'הכל טוב. העץ מצמיח עלים חדשים ונפטר מהבוגרים שהגיעו לגיל '
הכל טוב. העץ מצמיח עלים חדשים ונפטר מהבוגרים שהגיעו לגיל
19/04/2018 | 17:57
2
19
שמתאים לנשירה. כל עוד העץ מכוסה בעלים והצעירים נראים טוב, הכל בסדר. 
נכון לעכשיו אין גם צורך בהשקייה מרובה. האדמה עדיין לחה ואפשר לחכות עם מנות המים הקיציות.
לצפיה ב-'וככה זה נראה בתמונה'
וככה זה נראה בתמונה
19/04/2018 | 19:06
1
23
האמת היא שאין לי נסיון עם גידול שסק והופתעתי באיזו מהירות עלים שנראו קודם לכן טוב, מצהיבים. בעצים אחרים שיש לי (גויאבה, מנגו, לימון שלא לדבר על נשירים) אני רגיל לכך שהחלפת עלווה ישנה לוקחת לכל הפחות חודש ולפעמים גם הרבה יותר. בשסק זה נראה לי כמו מחלה או עקה כתוצאה ממחסור/עודף במשהו. נראה אם זה יעצר או ימשיך עם העלים החדשים.
תודה
לצפיה ב-'לי זה נראה בסדר גמור. אנסה לבדוק עצי שסק באזורי. '
לי זה נראה בסדר גמור. אנסה לבדוק עצי שסק באזורי.
19/04/2018 | 19:54
14
אם כמות העלים החדשים אינה נופלת מזו של אלה שנשרו? זה בסדר גמור.
לצפיה ב-'מישהו יודע איך נקראים הפרחים המצורפים ?'
מישהו יודע איך נקראים הפרחים המצורפים ?
19/04/2018 | 15:43
2
34
לצפיה ב-'הוורוד לפופית כפנית הלבן דיאטס דו גוני'
הוורוד לפופית כפנית הלבן דיאטס דו גוני
19/04/2018 | 20:23
1
14
לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
19/04/2018 | 21:16
2
לצפיה ב-'מנגו חולה (פייחת/משהו אחר?)'
מנגו חולה (פייחת/משהו אחר?)
16/04/2018 | 09:04
10
65
שלום לחברי הפורום
עץ המנגו הצעיר החל סוף סוף לפרוח (אחרי שנתיים קשות) אולם מייד לאחר הפריחה , החלו העלים החדשים שלו להשחיר וכך קרה גם לפריחה המאסיבית.
העץ נמצא באדמה, צד מזרח ומקבל שמש בוקר , השקייה סדירה (פעמיים בשבוע+דשן ממדשנת)
איפה טעיתי? ובעיקר, מה ניתן לעשות כדי להצילו? אשמח לעזרה בפתרונות בייתים / תעשייתים

מצ"ב תמונות של החלקים הנגועים

תודה רבה רבה מראש!
לצפיה ב-'לא נראות כנימות ולא טל דבש שהם המקור לפייחת. תנסה לשטוף עם '
לא נראות כנימות ולא טל דבש שהם המקור לפייחת. תנסה לשטוף עם
18/04/2018 | 13:49
7
28
לצפיה ב-'עם זרם מים חזק. ירד, כנראה פייחת. מנגו אוהב שמש לכן שמש של'
עם זרם מים חזק. ירד, כנראה פייחת. מנגו אוהב שמש לכן שמש של
18/04/2018 | 14:02
6
34
בוקר לא תספיק לעץ גדול. ממליץ להוריד את החנטים ולא לתת לעץ לייצר פירות. תמתין בסבלנות שנה נוספת ותבנה את העץ. פרטים על דישון והשקיה תמצא למכביר במרשתת
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/04/2018 | 00:36
5
21
שמוליק 
תודה על התגובה המפורטת, מעריך!
לגבי האור, העץ מקבל שמש מזרחית וגם דרומית כך שלא נראה לי שחסר לו אור
הוא מקבל השקייה ודישון סדירים (דרך מערכת ההשקיה)
החנטים צמחו באופן תקין ואז החלו להשחיר, האם השארתם תפגע בעץ? אני חושש להוריד אותם כדי לא לפגוע בעץ.
האם השקייה בזרם חזק לא תגרום לנשירת החנטים?
מהתמונות ציינת שאתה לא רואה את הגורמים (כנימות/טל הדבש), כיצד ניתן בכל זאת להחיות את העץ הוא ממש נראה גרוע ביחס ללבלוב היפה שהיה לו לפני כשבועיים וחצי..
ושוב תודה!

לצפיה ב-'הורדת חנטים מעץ צעיר ( בן 3) חיונית לבריאותו ולבניתו של העץ.'
הורדת חנטים מעץ צעיר ( בן 3) חיונית לבריאותו ולבניתו של העץ.
19/04/2018 | 07:28
4
19
אין חשש מפגיעה בעץ. על פניו עלווה צעירה נראית בסדר והפגיעות בעלווה ותיקה נראות , לכאורה, כפגיעה חיצונית מחומר לא ידוע.
מהצילומים העץ נראה בריא. האם השתנה משהו טיפול בעץ? האם הותז עליו משהו? שינוי ,דרמטי לדבריך, צריך לקרות בעקבות משהו.
תנסה להעלות צילום של עץ שלם ותמונות עלווה חדות. אולי אפשר יהיה להבין יותר.
תכתוב בגוגל - פייחת במנגו, והמידע יבהיר לך האם אכן פייחת
לצפיה ב-'צלם את הצד התחתון של העלה'
צלם את הצד התחתון של העלה
19/04/2018 | 21:44
2
10
יכול להיות שמדובר בכנימת מנגו
לצפיה ב-'אצלם בבוקר ואשלח'
אצלם בבוקר ואשלח
19/04/2018 | 23:07
9
תודה וחג שמח!
לצפיה ב-'תמונות של העץ והעלים'
תמונות של העץ והעלים
20/04/2018 | 10:40
15
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/04/2018 | 23:07
10
אצלם מחר באור יום ואשלח
חג שמח!
לצפיה ב-'ישנן כנימות ממוגנות, יש קמחון על הפריחות. '
ישנן כנימות ממוגנות, יש קמחון על הפריחות.
20/04/2018 | 10:49
1
12
בגוגל תמצא הרבה חומר בנושא כנימות וקימחון

לצפיה ב-'אכן כנימת מנגו'
אכן כנימת מנגו
20/04/2018 | 14:41
11
צרה גדולה ואין פתרון אמיתי מאז שהורידו מהמדפים את הסופראציד.
הייתי ממליץ על ריסוס עד הרטבה במים מעורבבים בסבון פלמוליב לכלים. לאחר מכן שטיפה במים. יש גם ריסוסים בשמן אבל לא הייתי ממליץ לגינה הביתית. לגבי הקימחון הייתי עוזב כרגע זה במילא כבר לא כל כך משנה בשלב זה.
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
18/04/2018 | 22:10
18
לצפיה ב-'מחפש זרעי ליפה באזור כפר יונה נתניה'
מחפש זרעי ליפה באזור כפר יונה נתניה
18/04/2018 | 16:00
9
לצפיה ב-'מזיקים על שיח פטל'
מזיקים על שיח פטל
17/04/2018 | 15:04
1
41
היי, באו אליי שתי מיני מזיקים לשיח פטל שלי ואוכלים לו את העלים
איך אפשר להיפטר מהם בצורה יעילה? זה שיח די גדול אז להתחיל להוריד אחד אחד זה קשה.. יש הרבה מהם
מצורפים תמונות

תודה:)
לצפיה ב-'אשמח לעזרה:)'
אשמח לעזרה:)
20/04/2018 | 17:17
4
טבק יכול לעבוד?
לצפיה ב-'הקמת גינה - האם נכון לתת למקים גינה שאינו עוסק בתחזוקה?'
הקמת גינה - האם נכון לתת למקים גינה שאינו עוסק בתחזוקה?
16/04/2018 | 15:11
5
61
האינטואיציה אומרת - שלא. שהביצוע יהיה יותר נכון אם ידע שהוא עומד לטפל בשוטף. אבל אולי כך מקובל היום? שמעתי מ2 שמקימים ולא עוסקים בתחזוקה נותנים אחריות של חודש בלבד לקליטת צמחים.
דעתכם?
לצפיה ב-'זאת דווקא השאלה הקטנה שבסיפור. '
זאת דווקא השאלה הקטנה שבסיפור.
16/04/2018 | 18:24
2
62
1. מה לגבי התכנון?
2. הכנת השטח? 
3. מה לגבי מערכות השקיה?
4. מי מפקח? 
הגינה ממוקמת על פני שטח גדול יחסית, והקמתה דורשת תשומת לב רבה. בחירת העצים והשיחים היא בחירה לטווח ארוך, ועל כן יש לשים דגש על מיקום נכון, על כך שלא יפריעו בהמשך הדרך לקווי הביוב והניקוז וכל זאת תוך התחשבות בגודלם הסופי. לכל אלה, לא יהיה "המשך" נדרש בטיפול השוטף בגינה, ופעולות שנדרשות בשעת הביצוע הראשוני הן במקרים רבים פעולות שלא חוזרים עליהן שוב. אופן הביצוע כאן הוא משמעותי ולכן, אין בהכרח קשר בין איש מקצוע טוב שיבצע את ההקמה לבין זה ש"יתחזק" הלאה. כי תכנון וביצוע נכונים מלכתחילה, יחסכו לך הרבה כאבי ראש בחזוקה השוטפת בהמשך.  
לצפיה ב-'למשה '
למשה
17/04/2018 | 07:06
100
לצפיה ב-'ועוד קטנה.. מי הכין, תכנן ופיקח על הכנת צנרת מובילה חוצת '
ועוד קטנה.. מי הכין, תכנן ופיקח על הכנת צנרת מובילה חוצת
17/04/2018 | 07:45
36
שבילים ומדרכות? זה כן נלקח בחשבון במהלך עבודות הפיתוח בחצר? 
ומי הקים מסלעות וגדרות? האם כבר עברתם את השלב הזה בעבודות הפיתוח להכנת השטח? 
גם כאן יש לבצע תכנון מראש, וחשוב לקחת בחשבון שיפועים ותמיכה באדמה, שלא "תברח" בין סלעי המסלעה. לא מזמן עלתה כאן שאלה מה ניתן לעשות גם בתחום זה, לאחר ביצוע כושל של העבודה הראשונית... אז למה להגיע למצבים שכאלה בכלל?
לצפיה ב-'התשובה היא שלהקמה צריך גנן שיודע להקים וזו עבודתו'
התשובה היא שלהקמה צריך גנן שיודע להקים וזו עבודתו
17/04/2018 | 09:30
1
36
לאחזקה יש הרבה מאד גננים (או "גננים" מטעם עצמם) שמסתדרים טוב יותר או פחות עם העבודות השוטפות ולא יתאימו לביצוע הקמות.

הקמה ותחזוקה הן עבודות שונות לגמרי שמתאימות לבעלי מקצוע שונים

מעט גננים עושים את כל העבודה (לפעמים גם כולל תכנון) של הקמה ואחזקה לאורך זמן אך זה תלוי במבנה העסק של הגנן, כמה צוותים יש לו להפנות לתחזוקת גנים שהקים בעבר, אז זה לא הוא, אלא עובדים שלו מבצעים את התחזוקה..
רוב מי שמקים מתחזק לאחר מכן תקופה קצרה בלבד.
לצפיה ב-'כי אחרת... לא יהיה לו זמן להקמות חדשות...'
כי אחרת... לא יהיה לו זמן להקמות חדשות...
17/04/2018 | 10:47
9
לצפיה ב-'השקיית עציצים מפלסטיק'
השקיית עציצים מפלסטיק
16/04/2018 | 08:24
1
88
לצפיה ב-'חמוד :)'
חמוד :)
16/04/2018 | 19:44
32
משה - שמור את הקישור לגוון את הקישור לשיר של מרגול שאתה נותן מדי פעם.........
לצפיה ב-'אולי לא קשור אבל מנסה - יש למישהו עץ לימון שמוכן לתת לימונים'
אולי לא קשור אבל מנסה - יש למישהו עץ לימון שמוכן לתת לימונים
16/04/2018 | 11:38
53
ממנו - מאיזור ראשון לציון

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה