לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2311423,114 עוקבים אודות עסקים

פורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
  ברוך/ה הבא/ה לפורום גינון!   לפני העלאת שאלה, אנא קראו את כללי הפורום ועקבו אחריהם.  לצפייה בכללי הפורום, לחצו על כפתור "המשך..."  --------------------------->

1.  תמונה, תמונה, ושוב - תמונה -
   לא תמיד אפשר להבין מהתיאור המילולי איך נראה הצמח ומה הבעיה שאתם רואים מול העיניים. לכל שאלה יש לצרף תמונה בגודל סביר של ה"פציינט" (הצמח), שאפשר לראות בה את הפרטים הרלוונטיים לשאלה. 

2.  ציינו מהם תנאי התאורה שבהם נמצא הצמח - 
    קשה מאוד לענות לשאלות בלי להבין אם הצמח נמצא בשמש מלאה, בחצי שמש, או בכלל בצל מלא בתוך הבית. ציינו כמה שעות שמש, או כמה אור, הצמח מקבל ביום.

3.  ציינו כמה מים הצמח מקבל -  
    מה תדירות ההשקיות (אחת ליום, אחת לשבוע וכדומה), וכמה מים הוא מקבל בכל השקיה.

4.  ציינו האם הצמח שתול בעציץ או באדמה -
    התנאים שיהיו לצמח משתנים מאוד לפי צורת השתילה שלו - ספרו לנו אם הוא שתול באדמה או בעציץ, ואם בעציץ - האם יש לו תחתית? האם עומדים מים בתחתית?

5.  ציינו האם הצמח קיבל או מקבל תוספות דישון -
    דשנים יכולים לסייע לצמחים, אך עלולים גם להזיק להם. ציינו האם הצמח קיבל או מקבל דישון כלשהו, ואיזה - גרגירי, נוזלי?   באיזה מינון?   

6.  ציינו את מיקומכם בארץ -
    מזג האוויר וסוגי הקרקעות שונים מאוד מאיזור לאיזור בארץ. ציינו באיזה איזור בארץ אתם נמצאים (מיקום כללי, גובה וכדומה). 

7.   ותמיד זכרו!
    אנו עוסקים כאן בגינון ובגידול צמים חיים. נא לא להדיר את מנוחתנו בשאלות על שטיחי דשא מפלסטיק. זה לא התחום שלנו, ואנו סולדים ממנו.

8.  ולפני שלוחצים על "שלח" - האם חיפשתם בהיסטוריה של הפורום?
   בהיסטוריה של הפורום יש הרבה מאוד מידע. כמעט כל שאלה כבר נשאלה (ונענתה) בפורום, לרוב יותר מפעם אחת.
המשך >>

לצפיה ב-'עץ משמש (או אפרסק...) לא נתן פירות כבר 3 או 4 שנים'
עץ משמש (או אפרסק...) לא נתן פירות כבר 3 או 4 שנים
24/04/2018 | 09:14
2
7
מצ"ב תמונות. 
ועד לפני חודש היה מלא מלא בפרחים... 
הוא ייתן פירות? 
לצפיה ב-'תבדוק אם יש חנטה ותדע'
תבדוק אם יש חנטה ותדע
24/04/2018 | 09:44
1
5
לצפיה ב-'נראה שלא.. הפרחים נעלמו'
נראה שלא.. הפרחים נעלמו
24/04/2018 | 11:30
אבל קיוויתי שאני מפספס משהו.
שנה שעברה הוא פרח מעט בלי פירות ושנה הרבה. עץ בן 4... זה נורמלי ?  תודה
לצפיה ב-'קרחות באלטורו'
קרחות באלטורו
24/04/2018 | 09:29
2
6
שלום,
הדשא הסינטטי של השכנים הרבה יותר ירוק... 
להלן תמונותיו. מדשאת אלטורו. מושב במרכז. אדמה שחורה.
התחלתי להשקות אחרי החורף לפני כשלושה שבועות. 
פיזרתי סטרטר באיזור הקרחות. 
צומח אבל לא מספיק או גם כי כל הזמן משחקים עליו כדורגל...
אפשר לזרוע אלטורו?  למלא במרבדים? לתת לו זמן ושקט?
תודה. 
לצפיה ב-'הזן הזה רק בריבוי וגטטיבי. ואתם כתבתם הסיבה שפע משחק'
הזן הזה רק בריבוי וגטטיבי. ואתם כתבתם הסיבה שפע משחק
24/04/2018 | 09:42
1
7
הדרך הייחידה או להםסיק לשחק שם עד שיסגרו הכתמים או לשתול מרבדים וגם אז לפחות חודש ללא משחק.
לצפיה ב-'תודה. מה יהיה יותר מהר?'
תודה. מה יהיה יותר מהר?
24/04/2018 | 11:19
כלומר אם אני שותל שלושה מרבדים.... צריך לחכות חודש. כמה זמן ייקח בערך לכתמים להתמלא?
לצפיה ב-'שיקום גינה ופסולת גינה טמונה'
שיקום גינה ופסולת גינה טמונה
22/04/2018 | 18:19
3
25
שלום,

יש לנו רצועת גינה צרה (אורך כעשרה מטרים, רוחב של כמה עשרות ס"מ בסך הכול) שהייתה מוזנחת במספר מספר שנים. כעת יש לי זמן לטפח את הגינה.
כמובן שחפרתי וגיליתי שהקבלן השאיר לנו כ-30 ס"מ אדמת חמרה בלבד, ומתחת לזה שכבה נדיבה ביותר של פסולת גינה.
אני מוציא המון פסולת גינה, ומתכוון להניח אדמה במקומה, אך יהיה קשה מאוד לחפור מתחת לעומק של 60 ס"מ. כך שכנראה תישאר פסולת גינה בעומק, ומעליה אניח תוספת אדמה.
שאלותיי: האם יש להפריד בין האדמה שאניח לבין פסולת הגינה שנשארת שם? במה אפשר ליצור הפרדה כזו? כיצד להשאיר את האדמה מנוקזת?

תודה

לצפיה ב-'מה זה פסולת גינה??'
מה זה פסולת גינה??
22/04/2018 | 21:28
1
6
לצפיה ב-'תיקון - פסולת בנייה'
תיקון - פסולת בנייה
22/04/2018 | 22:31
6
לצפיה ב-'לדעתי לא להפריד בחציצה'
לדעתי לא להפריד בחציצה
24/04/2018 | 07:46
9
בשלב ראשון לעשות מה שאתה עושה - לחפור לעומק מקסימאלי אפשרי ולהוציא את כל הפסולת שניתן להוציא. אם תצליח לחפור 70 ס"מ זה יותר טוב מ 60 ס"מ וכמובן ש 80 ס"מ עוד יותר טוב וכן הלאה!
בשלב שני - למלא אדמה מקומית מעורבבת ב 30% קומפוסט על גבי האדמה המזוהמת, כך אתה יוצר מרחב גידול מיטבי לצמחים שלך, בעיקר לשיחים וצמחים נמוכים יותר, הם יגדלו מצויין בעומק כזה עם אדמה מטוייבת.

אם אתה שוקל לשתול עצים - הייתי חושבת פעמיים, בוחרת בעצים קטנים, נשירים ובכל מקרה משתדלת גם לעגן אותם למשהו יציב כדי להוסיף בטחון. עץ יודע להעמיק שורש ליציבותו. אצלך, כשיגיע לפסולת אולי לא יוכל להעמיק את שורשיו. מדאיג אותי השילוב של נוף העץ + רוחות, נוף העץ עלול להוות מפרש רוח וליפול כשאין לו אחיזה טובה בקרקע.. 
לצפיה ב-'גפן לא מניבה ענבים'
גפן לא מניבה ענבים
24/04/2018 | 07:45
6
יש לי גפן מסוג ארלי סוויט, למעט 2 אשכולות עלובים לפני כמה שנים היא מעולם לא הניבה פירות. קניתי אותה במשתלה מסודרת ונראה שהיא היתה מורכבת על כנה כלשהי. חוץ מזה השיח נראה בריא,עלים ירוקים וללא מזיקים (לפחות בחודש הראשון) וצומח במהירות.  לשם השוואה, יש לי גפן אחרת מסוג איזבלה, והיא הוציאה כבר שלוש תפרחות.
לצפיה ב-'אשמח לזיהוי'
אשמח לזיהוי
23/04/2018 | 18:21
4
28
עץ שגדל באחד מרחובות ירושלים

לצפיה ב-'אופס, למה התמונה לא עולה לי?'
אופס, למה התמונה לא עולה לי?
23/04/2018 | 18:33
3
12
לצפיה ב-'אהה. זה העץ ההוא, משם. כן. '
אהה. זה העץ ההוא, משם. כן.
23/04/2018 | 23:21
2
8
לצפיה ב-'אולי במקום להיות ציני'
אולי במקום להיות ציני
24/04/2018 | 00:05
1
107
תסביר לי איך מעלים תמונה לפורום הזה?
לצפיה ב-'מעבירים את התמונה למחשב. אני משתדל בקובץ וורד, ואז למטה יש '
מעבירים את התמונה למחשב. אני משתדל בקובץ וורד, ואז למטה יש
24/04/2018 | 00:38
14
אופציה "צרף תמונה". אתה מסמן ופותח. זה אמור להעביר את התמונה. לוקח זמן אבל עוברת בד"כ. 
לצפיה ב-'משך השקיה בהול '
משך השקיה בהול
23/04/2018 | 22:44
1
18
יש עץ דקל טבעות במיכל 175 - 200 ליטר
מה תדירות וכמות להשקיה  (עץ שנישתל עכשיו )

תודה
לצפיה ב-'תשקה. תשקה עד שהמים יינגרו מתחתית העציץ ותמשיך להשקות. אבל '
תשקה. תשקה עד שהמים יינגרו מתחתית העציץ ותמשיך להשקות. אבל
23/04/2018 | 23:19
14
תאפשר למים להינגר ולא להיאסף. אבל בעצם, אתה יכול גם לאפשר להם להיאסף בכלי, כדי שימשיכו וייספגו שוב במצע. בהשקייה הראשונה זה בסדר. רק אל תמשיך בדרך הזו, לאחר שתמשיך להשקות בעתיד. 
כל כמה זמן להשקות? כשתחוש בעת החדרת האצבע למצע, שהוא יבש ב-7-9 הס"מ העליונים שלו אבל לח בבפנוכו.
לצפיה ב-'הודעת השרות ההידרולוגי על הצפוי ומה שקורה כעת באילות'
הודעת השרות ההידרולוגי על הצפוי ומה שקורה כעת באילות
23/04/2018 | 17:31
28
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=htt...; width="500" height="565" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>
לצפיה ב-'מטפס לאיזור מוצל'
מטפס לאיזור מוצל
23/04/2018 | 05:55
6
33
הי. אנחנו מחפשים מטפס ירוק עד רצוי ריחני לאיזור עם שמש מועטה (כשעתיים ביום) באיזור ירושלים. מה מומלץ??
לצפיה ב-'בתוך הבית? בחוץ? '
בתוך הבית? בחוץ?
23/04/2018 | 08:24
21
אני מניח שבחוץ... אז הבשורה הרעה היא, שאין הרבה מטפסים מוצלחים שהם גם ירוקי עד, ואינם רגישים לקור ומוכנים לקבל שמש מועטה... 
אפשרות שאולי תועיל לך, היא יצירת קשר עם משתלת "שתילי הר". תציגי בפניהם את המגבלות וקיים סיכוי שיעזרו לך בבחירה. 
ואני כשלעצמי אשמח לשמוע את הצעותיהם...
לצפיה ב-'מה עם טרכלוספרמון יסמיני?'
מה עם טרכלוספרמון יסמיני?
23/04/2018 | 10:14
26
לצפיה ב-'אם תסכים לוותר על הריחני - קיסוס החורש'
אם תסכים לוותר על הריחני - קיסוס החורש
23/04/2018 | 12:17
3
22
הציעו לפני טרכלוספרמון והוא יכול להתאים. הייתי משלבת אותו עם קיסוס. הקיסוס יצמח לאט ויכסה את הקיר. הטכלוספרמון יותר זריר אבל יהיה דליל למטה עם הזמן וכאן יביא הקיסוס מזור.
אתה יכול לנסות יסמין אזורי או יערה יפנית - אבל זה הימור. נסה שתיל אחד מהם.

לצפיה ב-'אז ככה.. מקיסוס אני די מסתייג. הוא מכסה מצוין, אבל הוא נצמד '
אז ככה.. מקיסוס אני די מסתייג. הוא מכסה מצוין, אבל הוא נצמד
23/04/2018 | 15:49
2
23
לקירות ופריחתו אלרגית. הסרתו מהקיר גומת לנזק בטייח ולכן.... איני בעד. 
טרכלוספרמון יסמיני דווקא נחמד וסוגר יפה. אפילו "חזק" מדי. ריחו אינו חביב על כל אחד והן. הוא ירוק עד. צריך רק לבדוק את עמידותו לקור כי היא מוגבלת.
הייתי שוקל לחפש באזור המגורים, האם קיים.
יסמין אזורי יכול להתאים. קיים גם אצל שתילי הר. 
ויערה יפאנית יכולה להתאים. נחמד. 
לצפיה ב-'טרכלוספרמון גדל טוב באזור ההר'
טרכלוספרמון גדל טוב באזור ההר
23/04/2018 | 16:18
1
8
לצפיה ב-'תודה לעונים'
תודה לעונים
24/04/2018 | 09:57
3
לצפיה ב-'זיהוי סוקולנט מוזר על גזע שנמצא בפינת גזם'
זיהוי סוקולנט מוזר על גזע שנמצא בפינת גזם
23/04/2018 | 09:11
5
47
לצפיה ב-'איזושהי ניצנית מכבדית ש"נובטת" מעלה ענק שנשר ממנה.'
איזושהי ניצנית מכבדית ש"נובטת" מעלה ענק שנשר ממנה.
23/04/2018 | 09:34
4
21
אותי מפתיע גודל העלה ביחס לעלעלים של הצמחים החדשים. אבל... יש הפתעות.
לצפיה ב-'גם אני חשבתי בהתחלה, אבל במבט יותר מעמיק, הגב בצילום 2'
גם אני חשבתי בהתחלה, אבל במבט יותר מעמיק, הגב בצילום 2
23/04/2018 | 09:55
3
18
מוריק בהדרגה מתוך החלק המעוצה דמוי המניפה וממש מפיק עוד ועוד צמחים רעננים, כשכל המניפה המעוצה מחוברת לגזע שהיה במקור באורך כ 0.6 מ' וקוצר לחידוש חתך.
לי זה נראה צמח אותנטי, לא עיוות..   
לצפיה ב-'ראיתי את כל הצילומים. זה נראה מוזר בעיקר בשל גודל העלה.'
ראיתי את כל הצילומים. זה נראה מוזר בעיקר בשל גודל העלה.
23/04/2018 | 10:09
14
אבל אני מסתכל על הצמח הצעיר ועל הפריחה (מוזר שהגיע לבשלות מינית כל כך מהר אגב) וזה הצמח וזה הפרח. וזה לא עיוות כמובן. זו צורת הגדילה שלו כשהוא חשוף לאור וללחות. 
ואגב... בשלות מינית מוקדמת היא תולדה של מצוקה. זה נכון גם בבע"ח ובנות שמתחילות לעבוד בגיל צעיר, מקדימות לקבל מחזור. בצמחים, הכנסה מכוונת למצוקה היא הרכבה. צמח מורכב יפרח מוקדם יותר מצמח שגדל מזרע. וצמח שמורכב שלא על הזן עצמו, יקדים עוד יותר. הידעת שמרכיבים חבוש על שסק למשל? [וזה נשמע ממש לא הגיוני, כי שסק הוא ירוק עד וחבוש נשיר]. זה ששניהם ממש' הורדניים זה נכון אבל בכל זאת... וכן. השסק גורם לחבוש להצטמצם במידותיו כבוגר. 
לצפיה ב-'או קיי. משהו מאלה יצא לי כבר לראות. וזה בכל זאת במשפחה. '
או קיי. משהו מאלה יצא לי כבר לראות. וזה בכל זאת במשפחה.
23/04/2018 | 10:40
15
הנה מה שנראה כקרוב ביותר למה שצילמת https://www.pinterest.com/pin/202591683213956919/
והנה עוד צמח שראיתי לאחרונה במשתלות.
מוזר מאד. בד"כ מגיע כמורכב אבל הגיוני שיהיה גם ללא הרכבה
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי צמחים'
עזרה בזיהוי צמחים
22/04/2018 | 20:34
1
34
שלום חברים, אשמח לדעת מהו השיח בתמונה ואיך נכון לטפל בו - מבחינת השקייה גיזום/עיצוב.

וכמו כן מהו העץ בתמונה (נ.ב. - יש לו פרחים צהובים)

תודה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'הגנה על עצים מפני ציפורים'
הגנה על עצים מפני ציפורים
22/04/2018 | 22:12
1
18
יש לי גפן ותאנה שהפירות שלהן נאכלות כל שנה על ידי ציפורים.
מה ניתן לעשות כדי למנוע את האכילה הזו?
האם יש רשת מיוחדת שאפשר לפרוס בלי שציפורים ילכדו בתוכה וימותו?
האם יש שיטה אחרת?
לצפיה ב-'סרטים נגד ציפורים'
סרטים נגד ציפורים
23/04/2018 | 06:31
17
בשנתיים האחרונות הצלחתי להרחיק את הציפורים בשיטה מוזרה:
אני תולה על העצים סרטים אדומים שמתנפנפים ברוח, ונראה שזה מרתיע את הציפורים.
כמובן שחשוב להוריד את הסרטים בסוף עונת הפרי, כדי שהציפורים לא יתרגלו אליהם כמו שהן מתרגלות לדחלילים אחרים.
לצפיה ב-'הדברה של זבוב המנהרות'
הדברה של זבוב המנהרות
21/04/2018 | 19:10
3
37
זבוב המנהרות תקף את העגבנייה שלי

מה הדרך הכי טובה להיפטר ממנו? קראתי שאפשר עם נימגראד או עם טרייסר אולטרה, מה עדיף לפי הניסיון שלכם?
יש אופציות יותר טובות?

תודה:)
לצפיה ב-'לא צריך. הוא רק מכער את העלים. לא מזיק לעגבניות.'
לא צריך. הוא רק מכער את העלים. לא מזיק לעגבניות.
22/04/2018 | 21:33
2
8
לצפיה ב-'זה יחסית שתיל קטן והרבה עלים שלו נפגעו(יש עוד שאלה בפנים)'
זה יחסית שתיל קטן והרבה עלים שלו נפגעו(יש עוד שאלה בפנים)
22/04/2018 | 21:54
1
16
אני פוחד שהוא ימות (שנה שעברה מתו לי 2 שתילים קטנים)

בכל מקרה רכשתי היום כבר את שניהם, האם מותר להשים אותם באותו מרסס?

לצפיה ב-'לא מכירה ריסוסים. אולי המומחים כאן ישיבו.'
לא מכירה ריסוסים. אולי המומחים כאן ישיבו.
22/04/2018 | 21:59
5
לצפיה ב-'האם אלה כנימות?'
האם אלה כנימות?
22/04/2018 | 15:24
3
131
שלום לכולם,

על אחד הצמחים במרפסת שלי הופיעו הדברים הבאים. לי זה נראה כמו כנימות.
הצמח עצמו נראה חלש והעלים שלו צהובים.

האם באמת מדובר בכנימות ומה ניתן לעשות בעניין?

תודה!

לצפיה ב-'כנימות באבוה. טיפול? נסה לעשות חיפוש בפורום. יש הצעות שונות,'
כנימות באבוה. טיפול? נסה לעשות חיפוש בפורום. יש הצעות שונות,
22/04/2018 | 18:24
1
25
החל בשטיפה במי סבון ועד לשימוש בשמן נים. 
לצפיה ב-'חכה חודש רוב הסיכויים שהחום יעלים אותן'
חכה חודש רוב הסיכויים שהחום יעלים אותן
22/04/2018 | 18:55
116
לצפיה ב-'מצורף קישור על כנימה ירוקה. ניתן גם בגוגל לחפש, כמובן'
מצורף קישור על כנימה ירוקה. ניתן גם בגוגל לחפש, כמובן
22/04/2018 | 20:15
19
לצפיה ב-'ניסיון להעברת סרטונים קצרים מאילות'
ניסיון להעברת סרטונים קצרים מאילות
22/04/2018 | 20:11
15
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=htt...; width="500" height="626" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>
לצפיה ב-'הגדרה של פרחים'
הגדרה של פרחים
21/04/2018 | 22:46
1
27
למה הכוונה כשאומרים צמח רבשנתי וצמח אנדרוגיני?
אפשר דוגמאות שממחישות את זה.

ועוד שאלה:
אצלנו בבית הספר יש הרבה צמחים שהם טפילים, כך נראה לי.
מה השיטה להוציא אותם (לעקור אותם - האם אלו המילים?) בדרך הטובה ביותר? האם אפשר להשתיל אותם במקום אחר?
אמרו לי שאם הם יגדלו במקום אחר הם יחזרו? לא כל הבנתי למה הכוונה.
תודה לעונים
לצפיה ב-'צמח רבשנתי הוא צמח שחי לאורך השנה וממשיך לחיות עוד שנים'
צמח רבשנתי הוא צמח שחי לאורך השנה וממשיך לחיות עוד שנים
22/04/2018 | 18:22
15
אחדות או רבות. להבדיל מצמח עונתי, שגדל, פורח, יוצר זרעים וקמל לאחר מספר חודשים בודדים. 
צמח אנדרוגיני הוא צמח שהפרח שלו מכיל איברים זכריים ונקביים. זאת להבדיל מפרח חד מיני, שהוא זכרי או נקבי בלבד. ויש צמחים שהם דו ביתיים, כלומר, צמח זכרי וצמח נקבי. כאלה שכל הפרחים שלהם הם פרחי זכר בצמח אחד או פרחי נקבה בצמח אחר. 
צמחים פילים נסמכים על צמח קיים ויונקים ממנו את המזון. הם מזיקים לצמח ועלולים לגרום למותו. עדיף לתלוש ולהיפטר מהם. 
ואולי הכוונה שלך אינה דווקא לטפילים, אבל מכיוון שלא צירפת תמונות, קשה להבין למה התכוון המשורר.
לצפיה ב-'ירק שישאר טרי יומיים ללא מים'
ירק שישאר טרי יומיים ללא מים
22/04/2018 | 13:46
1
27
אני מחפשת ירק או צמח שיכול לעמוד יומיים ללא מים ויישאר רענן
לצפיה ב-'זה תלוי בעיקר בעומק הקרקע וסוג הקרקע או המצע. '
זה תלוי בעיקר בעומק הקרקע וסוג הקרקע או המצע.
22/04/2018 | 14:11
21
זה תלוי כמובן גם בכמות שעות השמש. 
התשובה אינה חד משמעית, גם םא יש צמחים שמסוגלים לשרוד עם מעט מאד השקייה.
לצפיה ב-'איזה עצי פרי לנטוע בגינה לא גדולה'
איזה עצי פרי לנטוע בגינה לא גדולה
19/04/2018 | 20:09
13
61
יש לנו שטח ל- 4 או 5 עצי פרי. אנחנו מנסים לבחור בין נשירים, הדרים ואחרים, כך שההבשלה לא תהיה בו-זמנית אצל כולם ונוכל "להשתלט" על הפירות.
האם תוכלו להמליץ לפי קריטריון זה - מועד ההבשלה של העצים ?
תודה מראש.
לצפיה ב-'ממש לא. חסרים הרבה פרטים. נא לעבור על הנחיות הפורום. '
ממש לא. חסרים הרבה פרטים. נא לעבור על הנחיות הפורום.
19/04/2018 | 20:26
10
30
לצפיה ב-'עברתי כמובן על ההנחיות אך לא החכמתי. השאלה שלי היא רק לגבי '
עברתי כמובן על ההנחיות אך לא החכמתי. השאלה שלי היא רק לגבי
19/04/2018 | 20:37
9
130
המלצותיכם לבחירת עצי פרי לפי עונות ההבשלה של פירותיהם, כי אנחנו רק משפחה אחת ולא נוכל להשתלט על השלה של כמה עצים בבת אחת.
לצפיה ב-'לא התקדמנו. חסרים פרטים. אזור מגורים. שעות שמש. מרחקים. '
לא התקדמנו. חסרים פרטים. אזור מגורים. שעות שמש. מרחקים.
19/04/2018 | 20:49
8
42
קירבה לקווי ביוב. קירבה לקיר תומך. וזה בהמעטה.
לצפיה ב-'בסדר, אנחנו באיזור תל-אביב, אין קירות בצידי הגינה, יש שמש '
בסדר, אנחנו באיזור תל-אביב, אין קירות בצידי הגינה, יש שמש
19/04/2018 | 20:56
7
45
לפחות חצי יום, אין קוי ביוב,  והמרחק בין העצים שניטע יהיה כ-3 מטר. כפי שכתבתי, הבחירה בין הנשירים ושאר העצים תושפע מעונות ההבשלה.
לצפיה ב-'קח בחשבון, שעצי פרי זו טרחה לא קטנה. הם רגישים למזיקים שלא '
קח בחשבון, שעצי פרי זו טרחה לא קטנה. הם רגישים למזיקים שלא
19/04/2018 | 21:18
6
60
תמצא דוגמתם בצמחי הנוי, ובגינה פרטית, לא ממש קל ונוח להתעסק עם הדברת מזיקים שאינה "ירוקה". 
וכשאתה מדבר על מרחק נטיעה של 3 מ' בין עץ לעץ, כמה אתה מותיר לכל עץ כמרווח מחיה נאות? פחות ממטר וחצי לכל עבר. האם זה נראה לך מספיק? 
תצטרך לגזום ולהקפיד, שהעצים לא ייכנסו זה לתחום המחיה של רעהו. 
אז.. אחרי שנתתי לך "ספיץ'" עד כמה הנושא בעייתי, כדאי שתחשוב על כך, שמרבית העצים מתעוררים ופורחים באביב, ועל כן, הופעת הפרי היא אל תוך הקיץ. 
יתכן שהאגסים מאחרים קצת לעומת השזיפים והאפרסקים, וככלל, די קשה להתעסק עם עצים ממש' הוורדניים, כי הם פגיעים לסוגי מזיקים רבים ושונים. 

אם תיקח שסק, עונת ההבשלה שלו היא כעת, והוא מקדים יחסית. ציפורים אוהבות 
לזלול את פריו, ועל כן, או שתיאלץ להתחרות בהן, מי יגיע קודם לפרי הבשל, או שתצטרך לעטוף את העץ ברשת. השסק גם חביב, כי אינו נשיר כמו מרבית הוורדניים האחרים. 
מנגו הוא עץ שפריו מבשיל לקראת סוף הקיץ, ולכן אינו מתנגש בהכרח עם הוורדניים. שוב, עץ ירוק עד שנראה נחמד וירוק לכל אורך השנה. 
נדמה לי שזהו גם עץ שלא דורש איזשהו טיפול שמרני במיוחד, ועל כן זה יכול להיות נחמד. נמחד, אבל הוא זקוק למרחב. בטח שלא יסתפק ב-3 מ'.
אתה יכול לנטוע לימון, והוא מבשיל בהדרגה. יש זנים שיש להם יותר מעונת הבשלה אחת, וכיף שיש לימון בגינה. אבל גם לעצי ההדר יש את המזיקים שלהם, ותצטרך ללמוד להתמודד עמם. רבים נוהגים להגמיע עצי הדר עם קונפידור, ואני "נגד" זה. 
ישנם כמובן גם עצים טרופיים "אקזוטיים" שונים, אבל איני מכיר יתר על המידה ולכן לא אוכל להמליץ. 
כמו כן, תוכל לבחור בהדרים הננסיים, שהם סוג של כיף. עצים קטנים, משהו שבין עץ לשיח. תפוז סיני. לימון ננסי. במצב טוב, הם מניבים הרבה פרי והם נחמדים. הפרי, כמו במרבית ההדרים, מבשיל בין פברואר לאפריל. השאלה אם אתה אוהב את החמיצות של פריים. 
לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת !'
תודה על התשובה המפורטת !
20/04/2018 | 06:34
5
18
לצפיה ב-'טרחה = תחביב, ועוד רעיונות'
טרחה = תחביב, ועוד רעיונות
20/04/2018 | 07:58
2
646
נכון שעצי פרי דורשים יותר התעסקות, אבל זו לא טרחה אם אתה נהנה מזה.

רעינות לעצים נוספים, קלים לגידול, ולא גדולים:
פיג׳ויה
פיטנגו
רימון (כדאי לעטוף את הפרי)

לחורף הייתי בוחרת אחד ההדרים - זה שאתם הכי אוהבים.
לקיץ - אני אוהבת תאנה.

לגבי הורדניים (תפוח, אגס, אפרסק, משמש, שזיף):
אני רואה הרבה אנשים שמגדלים עץ אחד או שניים ומקבלים יופי של פירות. עץ בודד זה לא מטע שמושך אליו את המזיקים. הם צומחים מאוד מהר, ככה שגם אם עוד 10 שנים יחלו במשהו - בינתיים נהניתם מהם 8-9 שנים. בכל מקרה חשוב לבחור זן שלא דורש מנות קור.
לצפיה ב-'תודה גם לך !'
תודה גם לך !
20/04/2018 | 09:10
14
לצפיה ב-'ואוסיף מספר דברים על דברייך. '
ואוסיף מספר דברים על דברייך.
20/04/2018 | 09:40
43
רימון רגיש לנברני גזע כמו סס הנמר. אז נכון שכדאי לגדל רימון על מספר גזעים, כך שאם גזע אחד נפגע, השאר נותרים, או שקיימת תקווה, שהוא יצמיח עוד גזעים חדשים מאזור צואר השורש. 
רימון הוא פרי נהדר, אבל כפי שכתבת, יש לשקת את הפרי, כדי להימנע מכחליל הרימון ומזבובי הפירות. 
אז... מי שאוהב ויש לו סבלנות, ולא אכפת לו לכער את העץ? שיהיה לו לבריאות!
וגם ברימונים, יש זנים מתוקים יותר, חמוצים יותר וכאלה שלא שווים כלום...

פיטנגה זה לא ממש עץ וזה לא ממש פרי. זה חמוץ וזה לא בא במופע אחד. צריך לחפש כל יום את הבשלים ומי שאוהב את הטעם, שיערב לו. הייתי בוחר בפיטנגה כשיח לגדר חיה, ואגב כך נהנה מהפרי הבשל. חוצמזה, שלצערי, לא ראיתי שיש אחידות גדולה בין השיחים עצמם וזה חבל. 
פיג'ויה, שוב. בקטע של מי שאוהב. זה שיח חביב שיכול לעמוד בקריטריונים של 3 מ' והוא גם יפה, בעיקר אם רוכשים אחד מעוצב ויש להשיג כאלה במחיר מתאים. 
ולגבי תאנה? נו. אין פרי טעים ממנה. אבל הרגישות שלה ליקרונית התאנה מפחידה ממש. ומעבר לכך, אם לא תדאגו לצמצם את העץ בגיזומים, זה יהיה עץ ענק. לא בכדי התעלמתי מהעץ הזה, למרות שאני משתוקק לפיריו. ו.. כן. חייבים לבחור בזן "שווה" ולא תמיד קל ופשוט להשיג כזה. ואגב, גם בתאנה, הפרי לא מופיע בבת אחת, ואם תקטוף פרי לא בשל, הוא גם לא יבשיל. ההבשלה היא רק על העץ.  
ראיתי שמגדלים גם תאנים במיכלים ובכך מגבילים את הגודל. גם זה רעיון. 
ולגבי הוורדניים, חשוב לזכור, שוורדניים שמורכבים על כנת שקד, לא ניתנים לשינטוע. כלומר, במידה שהעץ מת, לא ניתן לנטוע חדש תחתיו כי החדש לא ישרוד. איני זוכר עד כמה זה קריטי לגבי אפרסק שמורכב על אפרסק זריע, אם כי לאפרסק יש כנה שכן מתאימה לשנטוע (נדמה לי ששמה בישראל 677, וגם לשזיף יש כנת מריאנה שניתן לשנטע אותה. אז.. כשמחליטים לבחור בשתיל, כדאי לברר "מי נגד מה" וברוב המשתלות ש"מוכרות הכל" לא ממש יודעים לומר זאת. מידע כזה, ניתן לקבל רק אמל השתלנים המקצועיים שמייצרים את השתילים, ולכאלה קשה להגיע.  
לצפיה ב-'לאחרונה משווק רימון מאכל שחור, זן חדש'
לאחרונה משווק רימון מאכל שחור, זן חדש
20/04/2018 | 15:25
1
51
הפרי עצמו שחור מבחוץ (סגול יותר נכון) ולפי פרסומים שונים הוא נחשב מאד טעים ויחסית עמיד למזיקים, תקרא קצת ברשת אם זה מעניין אותך.

לצפיה ב-'תמיד טוב לגלות דברים חדשים. תודה דרורים!'
תמיד טוב לגלות דברים חדשים. תודה דרורים!
20/04/2018 | 16:00
18
לצפיה ב-'כדאי לחשוב גם על המראה של הגינה'
כדאי לחשוב גם על המראה של הגינה
22/04/2018 | 11:33
1
39
קודם כל - תהיה נדיב יותר עם העצים ותן לפחות 4 מ' מרווח בין עץ לעץ.
מאחר ואתה מדבר על גינה קטנה, כולה בחלק אחד או שיש חלק קדמי וחלק אחורי?
אם כל הגינה מרוכזת באזור אחד, הרי שאתה רואה את כל העצים ביחד ואז כדאי לחשוב על החיבור ביניהם. לרוב, עצים וצמחים שבאים כולם מאותו אזור בעולם ייראו טוב ביחד. עץ טרופי ליד עת ורדני לא ייראו טוב ביחד. ההדרים - מתחברים גם למראה טרופי וגם למראה של דרום אירופה.
וגם תחשוב איך למקם אותם: לקבץ את כל ההדרים יחד ואז בצידיהם עצים אחרי? ואם אתה מערבב נשירים עם ירוקי עד - מה תרצה לראות בחורף: מקבץ של נשירים לצד מקבץ ירוקי עד? ערבוב של הנשירים אל תוך ירוקי העד?
מסכימה שלימון הוא כמעט עץ חובה בגינה (שים לב שהוא בעל קוצים). אני לא בטוחה לגבי הורדניים (תפוח, שקד, אפרסק וכו') כי הם באים מאזורים קרירים יותר. שזיף יכול להצליח. שזיף מטלי מבשיל מוקדם יחסית ולכן לא  תצטרך להילחם למענו בזבוב הפירות.  באופן אישי, הנשירים לא מסתדרים לי במחינה עיצובית באזור ת"א. הייתי הולכת על קו טרופי יותר ולכן מצרפת ללימון ליצ'י שנותן פרי בקיץ (רצוי בוגר כי הוא זז ממש לאט בהתחלה), גויאבה אם אתה חובב את הריח (מבשילה לכבוד ראש השנה) ואם הריח בעייתי לך אז יש לה בת דודה בשם גויאבה תותית אותה תקופת הבשלה, אותו טעם ובלי הריח. קרמבולה - שיח עץ קטן  שים אותו ליד קיר שיגן עליו מרוחות, עוד הדר או 2 אם בא לך, ויש פיטנגו שהוא שיח שנותן פרי עכשיו. יש עוד המון אופציות כמובן.
אם אתה מחפש משתלה טובה, הרשה לי להמליץ לך על משתלת אוהד בכפר מלל.
לצפיה ב-'היי אתי! ברוכה הבאה.. היכן היית עד עכשיו? '
היי אתי! ברוכה הבאה.. היכן היית עד עכשיו?
22/04/2018 | 14:09
29
התשובה בהחלט טובה, ואת מוזמנת להגיב כאן תמיד.
לצפיה ב-'איך להציל את הדקל הזה?'
איך להציל את הדקל הזה?
22/04/2018 | 12:43
4
49
שלום לכולם
אני מטפלת למען אחי בריצוף  חצר דירת הגן שלו.הוא ביקש שאפטר בשבילו מעץ דקל/ציקס כי הוא ממוקם בצורה לא מוצלחת ומפחד שגם אם יגזום אותו,בשלב מסוים השורשים יתפשטו ויפגעו בריצוף למרות שכבר חלפו כמה שנים ללא שום בעיה.חבל לי סתם כך לגדוע את העץ,האם אפשר להעביר אותו   לעציץ/מיכל גדול וכך להניח אותו מעל לריצוף? מה אתם מציעים לי לעשות? מצרפת תמונה ומקווה לפתרון שלא יחייב גדיעה....
לצפיה ב-'היות שזה לא דקל ולא ציקס... לא אוכל לדבר על דקלים וציקסים. '
היות שזה לא דקל ולא ציקס... לא אוכל לדבר על דקלים וציקסים.
22/04/2018 | 13:00
3
56
זה פילדנדרון. הוא יכול להגיע למימדים גדולים והוא גם מסוגל לכסות שטח במהלך כמה שנים... אבל השורשים שלו רכים, ויש לו גם הרבה שורשי אוויר. הוא בעיקרון אינו מסכן כלום ואינו יכול גם לפגוע במאום. 
את יכולה להעביר אותו לעציץ גדול. את גם יכולה לשתול אותו בגינה, אם יש מקום שאינו שטוף שמש. צל חלקי יתאים. ואת יכולה להסיר את הענף המרכזי עם העלים הגדולים ולייחר אותו. הצמח הגדול החל להוציא ניצני לבלוב מהצדדים, והוא יוכל להתרחב בעזרתם. 
לצפיה ב-'תודה על התשובה המהירה'
תודה על התשובה המהירה
22/04/2018 | 13:15
2
31
אוף, חשפתי בורותי ברבים..אבל למדתי שם חדש של צמח.
אז אסתכן שוב בחשיפת בורות , ואשאל - אם אני רוצה להעביר אותו שלם ככל האפשר ולא רק ענף,האם אפשרי לנסר אותו קרוב לקרקע או שאיו דרך להעביר גם את הגזע?כי  לא  נראה לי  שאפשר פשוט לשלוף אותו במשיכה מהקרקע...
לצפיה ב-'אופס... חשבתי שהוא כבר לאחר "שליפה". אבל כן. תחתכי לו את '
אופס... חשבתי שהוא כבר לאחר "שליפה". אבל כן. תחתכי לו את
22/04/2018 | 13:22
1
23
השורשים שנכנסים לאדמה ותשתלי מחדש בכלי גדול. לדעתי הוא יתאושש. 
אם תחושי מצוקה (במידה שהעלים הגדולים "יתעלפו"), תוכלי לגזום אותם כמה שיותר צמוד לגזע. גם מזה הוא יתאושש.  
לצפיה ב-' שוב תודה על המידע המפורט!'
שוב תודה על המידע המפורט!
23/04/2018 | 09:05
2
לצפיה ב-'פסיפלורה עם פריחה מרובה ופירות מועטים?'
פסיפלורה עם פריחה מרובה ופירות מועטים?
19/04/2018 | 21:33
10
40
שנה שניה
מאות פרחים
רובם נופלים
אדמת חמרה מדושנת קומפוסט
שמש מלאה 
השקיה מרובה
עצות?
לצפיה ב-'יש דבורים?'
יש דבורים?
20/04/2018 | 08:07
9
55
אני מציעה לשבת ליד הפסיפלורה עם הקפה של הבוקר, ולראות מי מבקר אותה. אם לא מגיעות דבורים, ולא חרקים אחרים, יכול להיות שכדאי לגייס כמה ילדים ולנסות להאביק ידנית.
לצפיה ב-' איזו עצה יפה '
איזו עצה יפה
20/04/2018 | 15:28
2
21
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
20/04/2018 | 17:03
1
37
יש אבל מעט דבורים
מה אפשר לשתול כדי להביאם?
לצפיה ב-'זה לא מה לשתול, זה מה לא לרסס'
זה לא מה לשתול, זה מה לא לרסס
21/04/2018 | 07:35
41
הפסיפלורה עצמה מספיק מושכת בשביל הדבורים, וככה גם כל צמח פורח (מלבד אלה עם ״פרח מלא״).

אם לא התברכת בדבורים וחרקים מאביקים אחרים, אתה יכול להאביק בעצמך - הנה הוראות:
http://www.beofen-tv.co.il/alon/2011/06/be-bees/
לצפיה ב-'אדון מנגו , מתוך נסיון וידע אישי , [לא מקצועי]'
אדון מנגו , מתוך נסיון וידע אישי , [לא מקצועי]
21/04/2018 | 16:49
5
38
פרחי פורטולקה מביאים דבורים , ודבורים מביאות עקיצות . לשקולך .
לצפיה ב-'צר לי לאכזב אותך גברת תמר. דבורה שבאה ללקט צוף ואבקת פרחים, '
צר לי לאכזב אותך גברת תמר. דבורה שבאה ללקט צוף ואבקת פרחים,
21/04/2018 | 17:20
4
36
אינה דבורה תוקפנית. היא שוקדת על מלאכתה, ועל כן, אינה מנסה 'להגן על הבית' והיא לעולם לא תתקוף. היא תעשה כך, רק אם הפריעו לה במלאכתה (במזיד או בשוגג), או בעקבות ניסיון ללכוד אותה.
לצפיה ב-'למשה'
למשה
21/04/2018 | 17:48
1
101
לצפיה ב-'רן, שבוע טוב! בצעירותי גידלתי דבורים ויש קצת זיכרונות מאז'
רן, שבוע טוב! בצעירותי גידלתי דבורים ויש קצת זיכרונות מאז
21/04/2018 | 21:02
11
לצפיה ב-'משה , ממש אינך מאכזב אותי.'
משה , ממש אינך מאכזב אותי.
21/04/2018 | 23:15
1
102
אבל אם יש לך עציצי פורטולקה ליד הבית , ואתה קצת מתקרב אליהם , הן לא יודעות מה כוונתך , עלולות להיבהל ולהתגונן.  הן כנראה היו תלמידות טובות וזוכרות את  הפתגם: "הבא להורגך השכם  להורגו" ותוקפות . כבר היו דברים מעולם .
לצפיה ב-'חחח.. לא זכור לי מצב כזה והסתובבתי ליד פריחה עמוסת דבורים'
חחח.. לא זכור לי מצב כזה והסתובבתי ליד פריחה עמוסת דבורים
22/04/2018 | 08:17
18
לא פעם, כשם שהסתובבתי גם ליד נחילי דבורים שהתעופפו בסביבתי. 
מה שכן, וזה כנראה דיון שונה, אנשים רבים אינם מבחינים בין דבורה לצרעה, ובכל פעם שאיזו צרעה מסתובבת ליד צלחת מזון הם זועקים "הושיעו... דבורים! דבורים!"
וכמה שאני מגן על ה'מואשמות לשוא', זה ממש לא מועיל...
לצפיה ב-'עגבניות שרי, צנוניות ונענע'
עגבניות שרי, צנוניות ונענע
20/04/2018 | 12:07
2
56
הי לכולם,
התחלתי להזריע זרעים באדניות של ירקות ותבלינים. התחלתי כשאין לי מושג בזה בכלל, התחלתי לקרוא ולהיעזר איך לגדל בצורה טובה וממש נהנית מהשתילים מההשקייה ומהעציצים...
אני מגדלת במרפסת עם שמש טובה באדניות, משקה כל יום.

כמה שאלות:
1. השתיל של העגבניות שרי הראשון שגדל וצמח. אנחנו כעת שלושה חודשים אחרי הזריעה והתחילו לצאת מהגבעולים ניצני עגבניות.
הבעיה שהעלים עצמם יבשים/ מתים, והגבעולים עקומים ומתעקמים מהרוח.
אני בספק אם השתיל הזה יחזיק מעמד ובאמת יצאו עגבניות..
מצד שני מתחילים לראות את הפרי..
מה ניתן לעשות? האם להוציא את העלים הנגועים?

2. גם הצנוניות גדלו מהר, עכשיו כבר ממש רואים את הצנונית, היא בולטת באדמה. אם אני מוציאה את הצנוניות מה קורה הלאה? יהיה מחזור של גדילה חדש? אבל הרי הוצאתי את הצנונית אז אין כלום באדמה..?
האם זה בעצם שתילים חד פעמיים?

3. נענע נענע נענע... למה אני לא מצליחה לגדל אותם? אני בנסיון השני..
משקה הרבה מים, שמש, ניקוז טוב, כמו בהוראות. ולא יוצא כלום מהאדמה...
כמה זמן מהזריעה אמור להתחיל לראות עלים? חודשיים עברו מהנסיון השני... האם לוותר ולזרוק גם את זה? מבאס.. הכי בא לי לגדל נענע..

4. מה עושים כנגד חרז'וקים קטנים שנמצאים על השתילים ונוגסים בעלים?

לצפיה ב-'אענה רק על 2 כי אין תמונות וקשה לנחש מה קורה. '
אענה רק על 2 כי אין תמונות וקשה לנחש מה קורה.
21/04/2018 | 00:20
1
34
הצנונית היא שורש הצמח. הוצאת? אכלת? נגמר. חד פעמי. סוף סיפור. ומוציאים כשהיא מספיק גדולה ונראית מוכנה לאכילה.
לצפיה ב-'יעלוש , באשר לנענע ,'
יעלוש , באשר לנענע ,
21/04/2018 | 17:02
200
גם אני כחובבת ירוק לא הצלחתי עם הנענע  . שנים שאני מנסה להשריש  ללא הצלחה. עצתי לך . קני  עציץ , ודאי  שהוא בריא  ושתלי  בגינה , באדנית או השאירי בעציץ  .

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עפר שחל
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה