לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2333123,331 עוקבים אודות עסקים

פורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גינון

ברוכים הבאים לפורום גינון! ולאורחים החדשים, 
אנא מכם: לפני שתעלו שאלה,  
קראו בבקשה את הנחיות הפורום 
המוצגות בשורת הפעמון. תודה!

!!! 
ועוד קטנה: שאלה שלא תישאל לפי הנחיות הפורום פשוט תוסר !!!

פורום גינון הוא בית בו גרים בכפיפה אחת מקצוענים וחובבים, בעלי גינות, אגרונומים, מומחה לאיקלום, בוטנאים, מעצבי גינות וגננים מקצועיים המעשירים את המשתתפים במידע, צמחים ועצות מאהבה אמיתית לתחום.

הפורום נועד לעזור לחובבי הגינון ולבעלי האצבעות הירוקות, בכל נושא בתחום הגינון כמו צמחיה, עיצוב, תחזוקה, מזיקים, דישון, אומנות רלוונטית ותאורת גן.

לכל הבאים בשערינו, אנא קיראו במאמרי הפורום ובלינקים את השרשורים הרבים, הטאגליינס ואת מילון המונחים.  בעמודים האלו טמונים אוצרות של ממש . 

תקנון הפורום:

אין מקום לצורת התבטאות שמעכירה את האוירה בפורום. האוירה היחידה שנאפשר בפורום הינה מקבלת, תומכת ומנומסת ולא באופן שמקטין, מקניט ופוגע בגולשים. מי שלא מסוגל לכך מוזמן להשתמש בכל שאר ערוצי הביטוי בתפוז, לרבות מסרים אישיים וקומונות, ולדלג על כתיבה בפורום זה.

הודעות העוסקות בגופו של גולש ולא בגופו של עניין ימחקו.

יש להקפיד על ניסוח הודעות באופן מכובד המאפשר דיון.

אין לכתוב הודעות המפגינות זלזול מופגן בכל מקצוע\קהל באשר הוא.

חופש הביטוי מאפשר כתיבה חופשית בפורום בהתאם לאמונתיו, רצונותיו ומחשבותיו של כל אדם באשר הוא, אך יש לזכור שלפורום יש נושא ומהות כמו לכל פורום אחר, ולפיכך למנהל הפורום שמורה הזכות בהתאם לשיקול דעתו למחוק כל הודעה שתכתב אשר תתעלם מהתקנון. 

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
  ברוך/ה הבא/ה לפורום גינון!   לפני העלאת שאלה, אנא קראו את כללי הפורום ועקבו אחריהם.  לצפייה בכללי הפורום, לחצו על כפתור "המשך..."  --------------------------->

1.  תמונה, תמונה, ושוב - תמונה -
   לא תמיד אפשר להבין מהתיאור המילולי איך נראה הצמח ומה הבעיה שאתם רואים מול העיניים. לכל שאלה יש לצרף תמונה בגודל סביר של ה"פציינט" (הצמח), שאפשר לראות בה את הפרטים הרלוונטיים לשאלה. 

2.  ציינו מהם תנאי התאורה שבהם נמצא הצמח - 
    קשה מאוד לענות לשאלות בלי להבין אם הצמח נמצא בשמש מלאה, בחצי שמש, או בכלל בצל מלא בתוך הבית. ציינו כמה שעות שמש, או כמה אור, הצמח מקבל ביום.

3.  ציינו כמה מים הצמח מקבל -  
    מה תדירות ההשקיות (אחת ליום, אחת לשבוע וכדומה), וכמה מים הוא מקבל בכל השקיה.

4.  ציינו האם הצמח שתול בעציץ או באדמה -
    התנאים שיהיו לצמח משתנים מאוד לפי צורת השתילה שלו - ספרו לנו אם הוא שתול באדמה או בעציץ, ואם בעציץ - האם יש לו תחתית? האם עומדים מים בתחתית?

5.  ציינו האם הצמח קיבל או מקבל תוספות דישון -
    דשנים יכולים לסייע לצמחים, אך עלולים גם להזיק להם. ציינו האם הצמח קיבל או מקבל דישון כלשהו, ואיזה - גרגירי, נוזלי?   באיזה מינון?   

6.  ציינו את מיקומכם בארץ -
    מזג האוויר וסוגי הקרקעות שונים מאוד מאיזור לאיזור בארץ. ציינו באיזה איזור בארץ אתם נמצאים (מיקום כללי, גובה וכדומה). 

7.   ותמיד זכרו!
    אנו עוסקים כאן בגינון ובגידול צמים חיים. נא לא להדיר את מנוחתנו בשאלות על שטיחי דשא מפלסטיק. זה לא התחום שלנו, ואנו סולדים ממנו.

8.  ולפני שלוחצים על "שלח" - האם חיפשתם בהיסטוריה של הפורום?
   בהיסטוריה של הפורום יש הרבה מאוד מידע. כמעט כל שאלה כבר נשאלה (ונענתה) בפורום, לרוב יותר מפעם אחת.
המשך >>

לצפיה ב-'מסור גיזום, אפשר המלצות בבקשה?'
מסור גיזום, אפשר המלצות בבקשה?
16/07/2018 | 10:09
14
23
שלום רב! אני זקוקה למסור לגיזום ענפים בקוטר של עד 10 ס"מ (לרוב פחות). יש לי את המוט המתארך עם המגזמה הידנית שמושכים בחוט. די! תש כוחי. ממש קשה לי לעבוד איתה, והענפים נושרים לי על הראש.  מחפשת מסור חשמלי טוב, קל, וכמובן במחיר טוב. עדיף נטען, אבל זה פחות קריטי. יש לי עצי לימון גדולים, שאני שומרת על גובהם, וזקוקה למסור כזה לשימוש לא מועט. יש המלצות?
לצפיה ב-'לדעתי עדיף חשמלי ולא על בנזין. עדיף כמובן STIHL אבל הוא יקר.'
לדעתי עדיף חשמלי ולא על בנזין. עדיף כמובן STIHL אבל הוא יקר.
16/07/2018 | 14:24
13
10
לצפיה ב-'תודה משה! לא העליתי על דעתי בנזין'
תודה משה! לא העליתי על דעתי בנזין
16/07/2018 | 14:33
12
51
רק חשמלי. נטען או לא. הזה של STILL קל יחסית? כי המומנט של החזקת מסור כבד בקצה מקל ארוך, מאד מקשה! האם יש דגם ספציפי שמומלץ?
לצפיה ב-'רגע. שאני אבין. את מתכוונת למשור שרשרת על מוט? יש כזה'
רגע. שאני אבין. את מתכוונת למשור שרשרת על מוט? יש כזה
16/07/2018 | 14:48
11
22
אבל ככל שידוע לי רק על בנזין והוא יקר אש. הכי טוב זה שתבררי בחנות שמוכרת ציוד מהסוג הזה. שם תראי מבחר ודגמים. 
לצפיה ב-'משהו כזה, או דומה.'
משהו כזה, או דומה.
16/07/2018 | 14:55
10
54
לצפיה ב-'זה דווקא נראה קל משקל. אולי שווה להזמין מחו"ל.'
זה דווקא נראה קל משקל. אולי שווה להזמין מחו"ל.
16/07/2018 | 14:58
2
13
לצפיה ב-'ברור! רק רציתי המלצה ממי שיש לו. הנה, יש גם אלחוטי'
ברור! רק רציתי המלצה ממי שיש לו. הנה, יש גם אלחוטי
16/07/2018 | 14:59
1
39
לצפיה ב-'יש לסטיל ואכו עם סוללה נטענת אולי גם עם כבל חשמלי'
יש לסטיל ואכו עם סוללה נטענת אולי גם עם כבל חשמלי
16/07/2018 | 19:15
3
לצפיה ב-'בעיית המתח'
בעיית המתח
16/07/2018 | 19:38
6
125
לתשומת ליבך
המכשיר המוזכר פועל על 120 וולט 60 הרץ, ציטוט:
Technical Data
Rated Voltage
120 V ~ 60 Hz

לצפיה ב-'א. יש דגם עם סוללה נטענת. אפשר להכין מתאם.'
א. יש דגם עם סוללה נטענת. אפשר להכין מתאם.
16/07/2018 | 19:44
5
8
ב. לדגם של ה-120וולט אפשר להתאים שנאי. לא נראה לי שתהיה בעיה עם ה-60 הרץ. 
לצפיה ב-'60 הרץ'
60 הרץ
16/07/2018 | 19:50
8
בפורום חשמל ותאורה, בשאלות דומות ספרו שיש ירידה בהספק עקב כך,
בדגם האלחוטי המחיר לא כולל סוללה ואל תשכח להוסיף מטען
לצפיה ב-'ת'אמת, לאף אחד כאן אין מכשיר כזה? '
ת'אמת, לאף אחד כאן אין מכשיר כזה?
16/07/2018 | 20:12
3
108
אז איך אתם גוזמים ענפים גבוהים?
לצפיה ב-'מסור מוט של וולף עושה עבודה מצוינת'
מסור מוט של וולף עושה עבודה מצוינת
16/07/2018 | 20:20
1
2
לצפיה ב-'אוקי אבדוק. תודה רבה על העזרה!'
אוקי אבדוק. תודה רבה על העזרה!
16/07/2018 | 20:25
3
לצפיה ב-'יש לי 2 חברים שעוסקים בגינון מקצועי. לשניהם היו מכשירים עם'
יש לי 2 חברים שעוסקים בגינון מקצועי. לשניהם היו מכשירים עם
17/07/2018 | 05:37
1
מנוע בנזין ומוט, ועל המוט ניתן היה להרכיב מכונת חיתוך בעזרת חוט, מכונת חיתוך דיסק, מגזמת גדר ומסור שרשרת. 
שניהם רכשו מכונות של STIHL והיו מרוצים מהתוצאה, אבל שניהם גם השקיעו לא מעט כסף במכונות אלה.
מדברייך, הבנתי שאת רוצה מכשיר פשוט יותר, חשמלי או על סוללה. 
אז רק לידע הכללי... אולי רצוי לרכוש את המכשיר מאירופה, או לוודא שהוא מתאים למתח בארץ גם אם הוא משווק מארה"ב. אני מניח שאפשר למצוא גם כאלה.
לא בטוח שהייתי ממליץ על מכשיר שפועל על סוללות, כי הוא צורך זרם לא קטן, ולכן הסוללות תתפוסנה משקל ונפח מאד משמעותיים בידית.
פעם שאלתי ממישהו מסור שרשרת סטיל חשמלי, והוא עשה את העבודה... אבל הוא לא היה מסור מוט והוא היה "מיושן" יחסית למה שמוכרים היום. אז... אין לי מושג מה נמכר כיום בשוק הישראלי, ומה שבטוח, בארץ הכלים הללו יקרים מאד. 
היתרון שברכישה בארץ הוא הנגישות הנוחה לחלפים ולשירות, אבל אם את רוכשת כלי חשמלי זול, אולי זה לא ממש נחוץ.

לצפיה ב-'שיח גדר חיה (אוג חרוק?) השתנה וכבר לא ירוק באופן אחיד.'
שיח גדר חיה (אוג חרוק?) השתנה וכבר לא ירוק באופן אחיד.
16/07/2018 | 17:19
2
20
שלום,

פעם הגדר החיה שלי נראתה בערך ככה כמו בתמונה הראשונה (רק בגובה רב יותר).

היום  היא מופיע בתמונה השניה (והשלישית).
נדמה לי, לפי השוואה בין תמונות, שהצמח הוא אוג חרוק.

למה זה ככה? והאם ניתן לגרום לו להיות שוב רענן, ירוק מכל הזוויות ללא עלים חומים ובטח ללא זרדים עירומים בתחתית ועלווה ירוקה בחלק העליון?

גם שמתי לב שכשהצמח היה צעיר וענפיו דקיקים כל ענף כוסה בעלווה בצורה מלאה ואילו עכשיו הרבה ענפים עירומים ורק עלים מועטים מבצבצים פה ושם (מצרף תמונה לדוגמא).

אותו הדבר עם הצמח דמוי אקליפטוס (מצרף תמונה) וצמח נוסף (מצרף תמונה) .

תודה רבה!
לצפיה ב-'באחת התמונות נראה צמא. חכו לסתיו ותגזמו נמוך מאוד לחידוש '
באחת התמונות נראה צמא. חכו לסתיו ותגזמו נמוך מאוד לחידוש
16/07/2018 | 19:11
1
12
הגידול בשיא החום לא רצוי

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה! 2 שאלות-'
תודה רבה על התגובה! 2 שאלות-
16/07/2018 | 22:40
8
א. "סתיו" זה ספטמבר-אוקטובר? (אנחנו בנגב והטמפרטורות פה קצת יותר גבוהות)

ב. זה תקף גם לשני הצמחים האחרים (אלו שלא הצלחתי לזהות)?

תודה.
לצפיה ב-'תכנון הסתרה ע"י עצים'
תכנון הסתרה ע"י עצים
14/07/2018 | 22:25
21
56
שלום,
אני לא מצליח להוסיף תמונות לשרשור הישן אני פותח בהמשך ל
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/465/18344330...
לאחר בדיקה נוספת הבנתי שהברושים קצת אלרגניים וגם רציתי להרחיק את העצים מהחומה המערבית כדי שלא יחסמו את האוויר למרפסות בבניין הגבוה. בנוסף נראה לי שלא הסברתי את עצמי לגבי מטרת המיסוך ומיקום העצים.
מצרף סקיצה של החצר + תמונות מזוויות שונות.
המספרים בשרטוט (1-3) מציינים את המיקום שממנו צולמו שלושת התמונות.
התכנון הוא שהעץ הירוק והצהוב יחסמו עד כמה שאפשר את הבלוק מכיוון המרפסת האחורית – הבלוק כרגע 3 קומות ונבנות עליו עכשיו עוד 4 קומות ...
לאחר חיפוש ברשת אחרי עצים שמגיעים ל15 מטר ויתר , ירוקי עד או נשירים מותנים, מהירי צמיחה וללא שורשים אגרסיבים הגעתי לאפשרויות הבאות:
עבור העץ הירוק שמתוכנן בסקיצה לקוטר של כ 7 מטר (ייגזם בצדדים אם צריך):
דולב מקסיקני – גובה מקס' ממוצע באתרים שבדקתי 15-25 מטר
מילה ירוקת עד – 15-20 מטר
גרווילאה רובוסטה/חסונה עד 25 מטר
ההעדפה שלי היא לכוריזה ההדורה אולם בחלק מהאתרים כתוב שהיא נושרת לחלוטין וגם הגובה שלה יחסית נמוך, אשמח לדעת שלא כך.
עבור העץ הצהוב התכנון הוא לקוטר של בערך 4-5 מטר וכמה שיותר גבוה:
 לגונריית פטרסון – האתרים חלוקים בקשר לגובה אבל נראה כי לפחות 12 מטר
ההעדפה שלי היא לברכיכיטון אדרי אבל בחלק מהמקומות כתוב שגודל לאט..

את שני העצים (ירוק וצהוב) אני מתכנון לקנות בוגרים ככל האפשר.
מבקש לדעת האם יש השגות.בעיות  לגבי העצים הנ"ל ואם ישנן עוד אופציות שניתן לשקול.

בנוסף במידה והכוריזה אכן נשירה ואצטרך לשתול את הדולב/מילה או רובוסטה , האם ניתן לשתול לידם (עץ אדום בשרטוט) קטן יותר עם פריחה יפה  כדי להוסיף קצת צבע לרקע הירוק בחלק מחודשי השנה

תודה מראש.

לצפיה ב-'כוריזיה אכן נשירה. גם דולב.'
כוריזיה אכן נשירה. גם דולב.
14/07/2018 | 22:33
1
9
לצפיה ב-'אכן כן , חשבתי שהמקסיקני נשיר מותנה אבל לא ..'
אכן כן , חשבתי שהמקסיקני נשיר מותנה אבל לא ..
15/07/2018 | 10:36
8
לצפיה ב-'אינני מבין גדול בעצים, אבל מרבית אלה שהזכרת לא יתאימו לך. '
אינני מבין גדול בעצים, אבל מרבית אלה שהזכרת לא יתאימו לך.
14/07/2018 | 23:24
1
42
א. כדאי שתבין, שאין בארץ עצים רבים שמגיעים לגבהים של 15 מ', וגם אם יש, הם יתפתחו לאורך שנים, חלקם יהיו נשירים וחלקם יהיו רחבים. 
ב. לדולב יש נטייה לחטוף קימחון לפני הנשירה לקראת סוף הקיץ. הוא מתכער וגם אם מגיע לגובה די נאה, אתה די תצטער שבחרת דווקא בו. 
ג. לגונריה לא מגיעה בד"כ לגבהים הללו, והפרי שלה שעיר ואלרגי למדיי. שערותיו גם מציקות בערך כמו שערות פרי הצבר.
ד. ברכיכיטון אדרי לא ממש יגיע לגבהים שאתה רוצה. האוסטרלי כן יכול להגיע לא רע והוא גם נטוה לשמור על עליו לאורך מרבית השנה. רק שהוא לא ממש צפוי. יש עצים שאוהבים להתרחב ואחרים תופסים גובה. אין לדעת זאת מראש...
ה. הכוריזיה קוצנית מאד בתחתית הגזע והיא גדלה יותר לרוחב מאשר לגובה. אולי יהיה כדאי שתחשוב על בומבקס הודי, אבל שניהם נשירים...
ו. אולי זו מחשבה שלי, אבל איני אוהב את הגרווילאה. היא דווקא כן תופסת גובה אבל צפיפות העלים שלה אינה אחידה ו... אני ממש לא מתחבר אליה.
אז הנה "קטלתי" לך כמעט את כל מה שהעלית כאן...

ומה כן? למשתלת אלון יש הצעה של מילה מורכבת צריפית שגדלה לגובה. איני יודע עד איזה גובה. צריך לברר איתם.  
נסה לברר עם ידענים גדולים ממני מה כדאי. אולי משה 53 יצליח לחשוב על משהו ואולי יגיעו כאן אחרים. 
שלטית יכולה להגיע לגבהים נאים, אבל היא נשירה והיא יוצרת מרבד צהוב של פרחים שקמלו... משהו מעולם אחר. פורחת ממש כעת. 
וסיגלון (יקרנדה) פורח באביב המוקדם יותר. שוב... יוצר שטיח כחלחל מתחתיו וגם הוא נשיר... שמעתי שגם די שביר. 
שיהיה לך בהצלחה... 

לצפיה ב-'הברכיכיטון אוסטרלי נראה לי אופציה טובה , יש הסבר עליו'
הברכיכיטון אוסטרלי נראה לי אופציה טובה , יש הסבר עליו
15/07/2018 | 11:07
14
שלמרות שהשורש שיפודי הוא יכול להזיק למדרכות.
אצלי התכנון הוא שיישתל בין משטח חנייה עובי 12ס"מ עם ברזל זיון לבין מחסן מבלוקים,מאמין שלא ייגרם נזק
לגבי המילה מורכבת צריפית - דיברתי כבר עם המשתלה - אני אפגש איתם כדי לקבל ייעוץ יותר מעמיק.
לגבי השלטית - נראה לי גם אופציה מצויינת. לפי מה שכתוב המקומטת נשירה אבל המסופקת נשירה מותנית , גם לא מצאתי שום תמונה על הערך הזה בעברית או אנגלית שהעץ נושר כולו - אין לי בעייה עם מרבד צהוב מתחת לעץ - רק יוסיף.
הסיגלון והצאלון למחטב ידיעתי במישור החוף צומחים יותר לרוחב מאשר לגובה
לצפיה ב-'ככל שידוע לי, הראייה שלנו היא בזווית נפתחת וככל שהמרחק גדול,'
ככל שידוע לי, הראייה שלנו היא בזווית נפתחת וככל שהמרחק גדול,
15/07/2018 | 07:53
14
25
העצמים קטנים ביחס ריבועי. לכן, גם אם מדובר במבנה בגובה של 7 קומות, אינך זקוק לעץ בגובה של 21 מטרים, כדי שיסתיר את כל המבנה כשאתה מביט החוצה מחלון ביתך.
כן כדאי שתחשוב על עץ שיהיה ירוק עד, לא ענק ולא מהלכלכנים הגדולים ביותר. 
אתה מסתייג מברוש (ויש זני ברוש צרים וגבוהים, שיכולים לתת לך פתרון טוב), אבל אתה מזכיר עצים, שעוקר הסלעים הסביר היטב מדוע הוא מסתייג מהם. 
לטעמי אדבר כאן על 2 עצים יפים, שהם ירוקי עד וסוגרים יפה. 
האחד, הוא מגלון אפריקאי (הרפיפילום). גדל מהר. נשיר מותנה. לבלוב אדמדם ופרי אדום. https://www.google.co.il/search?q=%D7%A2%D7%A5+%D7...:
והשני, כרבל לביד. לא צומח מהר, אבל סגור ויפה מאד. כדאי לרכוש מעוצב ומפותח ככל האפשר. https://www.google.co.il/search?q=%D7%9B%D7%A8%D7%...:
גם ההתעה של עוקר הסלעים יכולה להיות מעניינת כשהוא התכוון למילה המוררבת "אובליסק". http://www.alon-yiron.co.il/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%...
לצפיה ב-'היי משה , המגלן האפריקאי גם נלקח בחשבון , כתוב בכל האתרים'
היי משה , המגלן האפריקאי גם נלקח בחשבון , כתוב בכל האתרים
15/07/2018 | 11:22
13
184
שהוא דווקא ירוק עד אבל חלוקים בנושא הגובה והרוחב שלו עם הדגשה שהוא חייב להיות זכר כדי להימנע מלכלוך משמעותי
לגבי הכרמל הלביד מצויין שהוא לא עובר את ה10 מטר וצמחיתו די איטית..

לצפיה ב-'נשיר מותנה הוא בד"כ ירוק עד ובחורף קשה עלול לאבד עלים. '
נשיר מותנה הוא בד"כ ירוק עד ובחורף קשה עלול לאבד עלים.
15/07/2018 | 11:35
12
11
בד"כ עונת הנשירה היא קצרה ולכן די נסבלת ו/או נסלחת.
לי לא אכפת שיהיה פרי והוא נחשב גם כאכיל (לא טעמתי). 
וקשה לי להאמין שתשיג זכר, כי לא נראה לי שמישהו יטרח וירכיב עצי מגלון.
לגבי הכרבל, לדעתי, אינך זקוק אפילו ל-10 מ' גובה ואתה שוגה לגמרי בנקודת החשיבה. נכון הכרבל הוא איטי יחסית אבל עץ יפהפה כירוק עד. 
נסה לחשוב על ברכיכיטון אוסטרלי על אף היותו לא אחיד באופי הגידול.

לצפיה ב-'אוקי , אז נשארתי עם האופציות הבאות:'
אוקי , אז נשארתי עם האופציות הבאות:
15/07/2018 | 12:04
11
25
ברכיכיטון אוסטרלי - כרגע הכי מועדף
מילה ירוקת עד מאיה/אובליסק
מגלון אפריקאי
ברושים למינהם לאורך הגדר הדרומית ( מהפינה לכיוון מזרח ) לאורך של כ 5-6 מטר היו מייתרים את העץ השמאלי הצהוב וחוסכים לי מקום היות ולא היו מסתירים את הנוף לשכנים אבל אני מבין שהם אלרגניים..
מישהו יודע האם גם הטוטם / סנטה קטרינה או איטלקי אלרגנים באותה מידה כמו "הרגילים" , נראה כאילו הצימוח הצפוף שלהם כולל פחות איצטרובלים.
לגבי השלטית - באיזה חודשים היא נשירה ולכמה זמן בערך - היא ניראת מצויין , אולי אתפשר על המיסוך למספר חודשים מצומצם
תודה
לצפיה ב-'כדאי שתזכור, שגם צמח אלרגי אינו אלרגי עבור כלל האנושות.'
כדאי שתזכור, שגם צמח אלרגי אינו אלרגי עבור כלל האנושות.
15/07/2018 | 12:13
9
18
יש מי שאלרגי (ואלה המיעוט), וכך כמובן, יש את האלרגיים דווקא לאורן, לאלון, לברוש או לאיקליפטוס. אז לא הייתי נבהל מהעניין יתר על המידה, גם אם הברוש נחשב במידה כלשהי לאלרגי. והטוטם הוא עץ מורכב. כנראה שלא מייצר פרי רב אם בכלל. 
אולי כן הייתי "עושה חשבון", במידה שבמשפחה שלי היה מישהו אלרגי ספציפית לברוש, אבל הנה... הבן שלי אלרגי כמעט לכל מה שפורח. אז מה? אתה יכול לעקור את כל האלונים והאורנים שצומחים בטבעון? לא! אבל בני החליט שהוא יעזוב את טבעון ובא לציון גואל.
לצפיה ב-'כבר נקבע זימון לבדיקות אלרגיה '
כבר נקבע זימון לבדיקות אלרגיה
15/07/2018 | 15:22
7
184
הוספתי לרשימה גם את
שפלרה מקרינה
ברכיכיטון דו גוני
מאמין שלאחר מספר פגישות ייעוץ עם משתלות לגבי מלאי זמין אקבל החלטה.
תודה לכל העוזרים.
נ.ב
יש לי עוד כמה נושאים שאשמח להתייעץ עליהם כאן , להמשיך כאן או לפתוח חדש?
לצפיה ב-'שיפלרה מגיעה לכל היותר ל-5 מ'. ברכיכיטון דוגוני פחות גבוה'
שיפלרה מגיעה לכל היותר ל-5 מ'. ברכיכיטון דוגוני פחות גבוה
15/07/2018 | 16:04
6
15
מהאוסטרלי.
לצפיה ב-'אני מעוניין לבדוק עוד אופציה אחרונה של שעועית הגלידה'
אני מעוניין לבדוק עוד אופציה אחרונה של שעועית הגלידה
16/07/2018 | 12:09
5
71
מבין שהיא משירה המון עלים - עם זה אין בעייה , השאלה היא אם ניתן ע"י גיזום תדיר לשלוט על הרוחב שלה והאם ניתן לגרום לכך שהסתפעות הענפים תתחיל מגובה של לפחות 3 מטר ולא כמו בתמונה..
ודבר אחרון , מתוך 4 המועמדים הסופיים : מילה , ברכיכיטון  אוסטרלי , מגלן אפריקאי ושעועית הגלידה - האם אחד מהם ימשוך אליו יותר עטלפים או ציפורים ?
תודה
לצפיה ב-'מאיפה הקרצת את שעועית הגלידה? זה עץ רחב ולא גבוה.'
מאיפה הקרצת את שעועית הגלידה? זה עץ רחב ולא גבוה.
16/07/2018 | 12:28
4
7
לא זוכר איך הוא בחורף. ראיתי אקזמפלר אחד רב גזעי, רחב, לא יפה ולא גבוה. 
לא יודע מה מצאת בו...
לצפיה ב-'קראתי שצומח מאד מהר ומגיע ל 12 מטר ויותר ,'
קראתי שצומח מאד מהר ומגיע ל 12 מטר ויותר ,
16/07/2018 | 12:41
3
51
בכל מקרה ירד מהפרק
תודה
לצפיה ב-'היכן אתה גר? גם לזה יש משמעות...'
היכן אתה גר? גם לזה יש משמעות...
16/07/2018 | 13:55
2
3
לצפיה ב-'קריות , 500 מטר מקו הים'
קריות , 500 מטר מקו הים
16/07/2018 | 14:01
1
10
אני שואל לגבי העטלפים כי באיזור אצלי יש המון פיקוסים , מלבד הלכלוך שלהם גם רואים בלילה את העטלפים שם - לא נעים...
עם ציפורים שהם לא יונים עוד אפשר לחיות.
לצפיה ב-'אני לא ממש יודע להשיב לך אילו עצים כן או לא מושכים עטלפים.'
אני לא ממש יודע להשיב לך אילו עצים כן או לא מושכים עטלפים.
16/07/2018 | 14:21
7
די סביר בעיניי שמילות, ברושים וברכיכיטונים לא ימשכו. אם אתה במישור החוף, אולי תוכל לחשוב על בומבקס הודי או על תספזיה. עץ יפה, לעתים נושר בחורף קר ופורח נחמד רוב הקיץ.
לצפיה ב-'אגב אלרגיה, באביב האחרון גיליתי שגם גרבילאה חסונה מפילה אותי'
אגב אלרגיה, באביב האחרון גיליתי שגם גרבילאה חסונה מפילה אותי
16/07/2018 | 09:17
237
לפני כן או שלא התקרבתי אליה מספיק או שלא הייתי אלרגית אליה. השנה עשיתי גינה בקרבת גן שיש בו עץ שפרח.
אחרי הביקור הראשון בגן הרגשתי איך אני דועכת כל הדרך הביתה.. 4-5 ימים אח"כ בקושי יכולתי לפתוח את העיניים.
בביקור השני הייתי זהירה וחיפשתי את הגורם. לא מצאתי והרגשתי ממש טוב עד סוף היום שאז ישבנו לשתות קפה בפינת הגן, אז התחלתי להתעטש בקצב. 
מעבר לכביש עמדה הגרבילאה בסוף פריחה והבנתי שהיא היא..
לצפיה ב-'שלטית נושת בחורף ומלבלבת באביב. רק תברר עד כמה תסכים '
שלטית נושת בחורף ומלבלבת באביב. רק תברר עד כמה תסכים
15/07/2018 | 12:15
16
לקבל את נשירת הפריחה הרבה שלה. לא כל אחד ירצה בזה.
לצפיה ב-'גרבילאה חסונה עץ שנוטה לשבר ענפים, עדיף להמנע'
גרבילאה חסונה עץ שנוטה לשבר ענפים, עדיף להמנע
15/07/2018 | 10:29
1
19
הלגונרית פיטרסון, עץ נהדר עם פרי בעייתי שמכיל סיבים דוקרים, רק בגיזום מי שגוזם צריך שרוולים ארוכים אבל נשמע לי שכדאי לבחור עץ נטול מגבלות כמה שאפשר..

אני בעד דולב מקסיקני שפחות רגיש לקמחון מדלבים אחרים, או מילה ירוקת עד מורכבת כדי שתהיה בטוח שלא יהיה לה מופע תרמילים שיכער אותה לתקופה ארוכה..
לצפיה ב-'הפיורסון ירד מהפרק ברגע שהבנתי שהוא אלרגני'
הפיורסון ירד מהפרק ברגע שהבנתי שהוא אלרגני
15/07/2018 | 11:26
16
הדולב מסתבר נשיר.
תודה
לצפיה ב-'רכישת הורמון השרשה'
רכישת הורמון השרשה
15/07/2018 | 17:17
33
היי, מישהו יודע איפה אפשר לרכוש הורמון מס' 8 (או 9 ).
ביקרתי כבר במספר משתלות + הגרעין, וכל מה שמצאתי זה מס' 3.

אשמח להכוונה לאזור ראשלצ - רחובות.
לצפיה ב-'גידול סוף ויערה באזור מוצל ?'
גידול סוף ויערה באזור מוצל ?
13/07/2018 | 12:18
11
55
גידול סוף ויערה מטפסת באזור גדר מוצלת מתחת לעץ תות גדול - אפשרי?
אם אתן להם מספיק מים, יש סיכוי שיצליחו לגדול בשפע ולהוות חציצה מאזור חנייה שסמוך לגדר של החצר שלי ? יש שמש בבוקר וגם גבוה יותר, רוב הצמחיה בסביבה צמחה לגובה בהתאם כך שאני מתקשה למצוא גידול מהיר שייתן צמחיה צפופה גם בגובה נמוך ובינוני.  בתמונות רואים את האזור, בצד השני של הגדר יש חניון שאני רוצה הפרדה ממנו. אשמח לעצה טובה, בתודה... ויום טוב. 

לצפיה ב-'סוף אוהב כנראה שמש מלאה, אבל זהו צמח מתפשט וצמח שגם מעיף '
סוף אוהב כנראה שמש מלאה, אבל זהו צמח מתפשט וצמח שגם מעיף
14/07/2018 | 07:42
1
34
הרבה חלקיקים... לא בטוח שתיהנה מהבחירה הזו. 
וגם יערה היא חובבת שמש, אבל אתה יכול לנסות. אם תצליח זה ייראה נחמד.
לצפיה ב-'אני אנסה, '
אני אנסה,
14/07/2018 | 18:04
64
אולי בתוך עציץ שישמור קצת על הלחות. 

זה אזור שכל כך קשה לי בו לגדל משהו שאני פחות חוששת מהתפשטות יתר לא של היערה ולא של הסוף (אוקי אולי קצת של הסוף אם הוא יצליח, מה שלא בטוח בכלל...)

בהמשך לתות צומח אורן ירושלים עצום, כך שהחלק הזה של הגדר גם מוצל וגם מכוסה במחטי אורן. עם זאת, היתה לי שם פעם (מתחת לאורן) יערה שצמחה יפה מאוד עד שבטעות נותק לה צינור המים וכשגיליתי היה מאוחר מדי. אבל היה שם יותר שמש אז. 

תודה רבה על התגובה והעצה !

לצפיה ב-'יערה יפנית צמח/מטפס עם שורשים פולשניים מאד'
יערה יפנית צמח/מטפס עם שורשים פולשניים מאד
14/07/2018 | 09:04
2
30
הם מתפשטים באדמה לכל עבר (סביר שיוציאו יותר לבלובים לכיוון השמש) מסיבה זו הייתי נמנעת חד משמעית משתילת יערה יפנית ישירות באדמה, אלא רק במיכל וגם את המיכל הייתי מעמידה על חוצץ כלשהו (כגון אבן מדרך) שלא יאפשר לשורשים לעבור מחור הניקוז לקרקע,  בדיוק באותה זהירות שהייתי שותלת ומתייחסת לשבטבט.. 

סוף - לא יודעת לאיזה צמח אתה מתכוון..

לדעתי, אם תתקין גדר במבוק יותר יציבה, חזקה ויפה מהגדר הנוכחית, תשתול קיסוס שיטפס עליה ויכסה אותה בצורה נקיה מלמטה עד למעלה תחסוך לעצמך צרות ונסיונות.
הקיסוס יודע לעלות מצל לשמש, כשהתות ינשור הוא ישאר ירוק וכמובן יעלה לכל גובה שתרצה, לא מיד אבל לטווח ארוך..  
לצפיה ב-'תודה רבה, אהבתי גם את הרעיון שלך'
תודה רבה, אהבתי גם את הרעיון שלך
14/07/2018 | 18:12
21
לקיסוס, שוב אני מאוד רוצה שזה יהיה די מהר... ותקציב מוגבל ממש כרגע לצערי, אחרת באמת גדר במבוק "שמנה" היתה מעולה לאזור הזה. אבל נראה לי שאוסיף קיסוס לתוכנית כבר עכשיו. יערה כמו שכתבתי בתגובה אחרת, הסיכוי באזור הזה שהיא תפריע למשהו קטנה, ז"א אשמח לכל צמיחה שלה כי התות לוקח מים לכל צמח אחר. 

יש לי יערה בחצר קצת רחוק יותר ואני אוהבת אותה, היא לא מצליחה להיות ממש פולשנית אצלי, אני מחזיקה אותה בלי בעיה עם קצת גיזום. אולי זה כי אין לה שמש מלאה כך שהיא יותר עולה למעלה (על סככה) במקום להתפשט מדי לצדדים. 

אבל הקיסוס באמת רעיון טוב. 
לצפיה ב-'לדרורים ואפשר גם כיסוס על הגדר הקיימת או על גדר רשת '
לדרורים ואפשר גם כיסוס על הגדר הקיימת או על גדר רשת
15/07/2018 | 06:33
13
פשוטה. נכון כיסוס בשלב ראשון איטי אבל יציב לאורך שנים רבות וטוב בצל וגם בשמש
לצפיה ב-'מה עם מורן החורש? = צמחיית צל בגובה נמוך ובינוני'
מה עם מורן החורש? = צמחיית צל בגובה נמוך ובינוני
14/07/2018 | 17:50
5
5
לצפיה ב-'אני אוהבת את הרעיון של מורן החורש'
אני אוהבת את הרעיון של מורן החורש
14/07/2018 | 18:01
4
21
חוץ מקצב הגידול האיטי - הייתי צריכה לשתול אותו מההתחלה ואז היה כבר גדול עכשיו... לא צפיתי את המצב שהתות יקשה כל כך על צמחים אחרים לגדול סביבו, הוא לא היה כזה גדול כשהתחלתי את הגינה... 
לצפיה ב-'בינינו.. תות עץ הוא צרה לא הכי מבורכת בגינה.'
בינינו.. תות עץ הוא צרה לא הכי מבורכת בגינה.
14/07/2018 | 23:29
3
26
למורן החורש יש תכונה שהוא מסתדר לא רע גם באזור די מוצל וזה לטובה.
בהתחלה גדל לאט, אבל קיים סיכוי שתשיגי שיחים מפותחים ואז תחסכי תקופה ראשונית של גידול איטי.
לצפיה ב-'אוקי, אני בהחלט אנסה '
אוקי, אני בהחלט אנסה
15/07/2018 | 10:16
2
35
תות - כן, נכון. הוא נותן לנו צל נהדר, והילדים אהבו אותו מאוד, הוא גם נותן לנו פרטיות - בלעדיו היינו מאוד חשופים למדרכה הסמוכה. אבל כן, הוא מה שנקרא באנגלית צחה 
mixed blessing.... 
בעיקר עם פירות שבצד הברכה מביאים הרבה לכלוך, בלגן, שטיחים אדומים במקום לבנים בבית, צרעות וזבובים... השנה גזמתי אותו לגמרי מעל המדרכה וסידרתי לו מין פרגולה למטה + סככת אופניים שקולטים חלק גדול מהפירות ומפנים אותם מאזור ההליכה, זה יצא דווקא נחמד מאוד - היו שנים שבהן אלה היו חודשיים מעיקים מאוד בשנה לאמא, בצד הכיף לילדים ולשכנים... 

לצפיה ב-'כדאי שתדעי שיש לזה פתרון פרקטי שלא בחרת בו...'
כדאי שתדעי שיש לזה פתרון פרקטי שלא בחרת בו...
15/07/2018 | 10:19
1
20
בתות יש עץ זכר ועץ נקבה. אילו היה לך עץ זכר, אולי לא היית נהנית משפע הפרי, אבל היית חוסכת מעצמך את כל מטלות הלכלוך כשאת נשארת עם הצל ועם יתרונותיו האחרים של העץ כמסך מסתיר.
לצפיה ב-'אתה צודק לגמרי ... ויש לזה הסבר היסטורי:'
אתה צודק לגמרי ... ויש לזה הסבר היסטורי:
15/07/2018 | 10:24
185
העץ צמח בחצר בימיו של אבי ז"ל, שלא בטוח שידע מה צומח לו מבחינת פרי/לא פרי, אבל בחר להשאיר אותו. הוא דווקא היה איש אדמה אבל יכול להיות שזה היה בכלל זריע שהגיע מאיפשהו, אני לא חושבת שהוא קנה אותו. 

כשאני עברתי לגור בבית, העץ היה בגודל שכבר נתן צל אבל לא תפס כ"כ הרבה מקום, ולא הייתי מודעת לבעיה עד שהחל להניב. אח"כ הבנתי שהיה לי עדיף צמח זכר, אבל לעשות החלפה היום זו החלטה כבדה כי בשאר עונות השנה הוא נותן צל נהדר. 

בכל אופן - אתה צודק....  רק החיים מביאים את שלהם...
לצפיה ב-'מה חסר לו?'
מה חסר לו?
15/07/2018 | 01:06
2
42
פנים למערב, אין שמש ישירה. העלים נושרים מדי פעם אבל לאחרונה נשרו כולם. גבעול אחד גדול מת לפני כחודשיים ונראה שעכשיו השני בדרך להצטרף אליו. השקיה פעם בשבוע.
למטה העלים נראים טוב.

יותר מדי מים? פחות מדי מים? להוציא לשמש?

תודה!
לצפיה ב-'בגוניה. נראה שחסר לה אור והיא גם סובלת מעודפי מים. '
בגוניה. נראה שחסר לה אור והיא גם סובלת מעודפי מים.
15/07/2018 | 06:17
1
21
הבגוניה לא אוהבת שמש ישירה בצהריים, אבל זקוקה כנראה ליותר אור ממה שהיא מקבלת. כמו כן, יש צלוחית מתחת לעציץ ואם נצברים בה מים, יתכן שהמלחת את המצע. 
תשקה השקייה איטית וממושכת מתחת לברז, כדי שהמלחים יישטפו בכיור ואחרי זה תחזיר לצלוחית. לאחר מכן, תדאג תמיד להשקות עד נגירה ודאג לסלק את עודפי המים. בעיקרון, אל תשקה לפני שתחוש כי המצע יבש ב-3-4 ס"ח העליונים שלו, כדי שהשורשים לא יירקבו. מקווה שהצמח עוד יתאושש.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/07/2018 | 08:19
24
לצפיה ב-'ברשותכם בקשת זיהוי נוספת'
ברשותכם בקשת זיהוי נוספת
14/07/2018 | 15:38
5
65
תמונות של צמח עם מה שנראה כמו קנה שורש שהילד שלי צילם בשרון.

לצפיה ב-'רואים בבירור שזהו שטח גידול מסודר. לא נתקלתי בעלים כאלה, '
רואים בבירור שזהו שטח גידול מסודר. לא נתקלתי בעלים כאלה,
14/07/2018 | 16:36
3
37
אבל במידה כלשהי, זה מזכיר פפאיה או שאולי אגוז מאלבר
לצפיה ב-'תודה משה אבל זה לא '
תודה משה אבל זה לא
14/07/2018 | 16:59
2
220
לצפיה ב-'יתכן. יש לך רעיון מה זה כן? כי... מה שבקישור שלהלן זה לא.'
יתכן. יש לך רעיון מה זה כן? כי... מה שבקישור שלהלן זה לא.
14/07/2018 | 17:08
1
26
לצפיה ב-'לצערי אין לי ומן הסתם זה גם לא מה שהעלית בתמונה.. '
לצערי אין לי ומן הסתם זה גם לא מה שהעלית בתמונה..
15/07/2018 | 00:58
7
לצפיה ב-'נראה לי טפיוקה.. איפה הוא צילם?'
נראה לי טפיוקה.. איפה הוא צילם?
15/07/2018 | 10:14
4
לצפיה ב-'פטריות שהופיעו בעציץ'
פטריות שהופיעו בעציץ
14/07/2018 | 12:21
1
39
הי חברים

יש לנו בגינה מספר עציצים שלאחרונה הופיעו בהם פטריות - ראו בתמונה .

מישהו יודע מה זה ,מי זה והאם זה טוב ליהודים ? :)

בברכה
לצפיה ב-'סלק את הפטריות כדי למנוע הפצת נבגים ונביטה נוספת. '
סלק את הפטריות כדי למנוע הפצת נבגים ונביטה נוספת.
14/07/2018 | 14:07
26
זה לא רע, אבל למה לעודד עוד?
לצפיה ב-'קליטת ההיביסקוסים'
קליטת ההיביסקוסים
14/07/2018 | 13:12
3
52
בפברואר כמדומני העליתי כאן תמונה של היביסקוסים שהעתקתי בדצמבר קצת לפני החורף במבול שוטף.
דאגתי לקליטתם ומשה יעץ לי להתאזר בסבלנות
מצורפות תמונות מאז, מלפני חודש טרם היו ניצנים ומאתמול..הפריחה מדהימה! במרץ הוספתי קצת ברזל ו 20-20.
לצפיה ב-'בבקשה. תודה על העידוד..בד"כ ההעתקות בסדר..לזית אני מתפלל.'
בבקשה. תודה על העידוד..בד"כ ההעתקות בסדר..לזית אני מתפלל.
14/07/2018 | 13:14
1
30
לצפיה ב-'משה ראה שהגבעולים חיוניים והעלים הבודדים העידו על הסיכוי'
משה ראה שהגבעולים חיוניים והעלים הבודדים העידו על הסיכוי
14/07/2018 | 14:06
27
הטוב לקליטה. לכן, אני שמח לראות שהכל משגשג ופורח. אל תשכח להשקות עד נגירה, כדי שעודפי המלחים שבמים (ובמצע) יישטפו. בהצלחה!
לצפיה ב-''
15/07/2018 | 10:19
2
לצפיה ב-'גיזום פסיפלורה'
גיזום פסיפלורה
14/07/2018 | 12:18
32
שלום לפורום

יש לנו פסיפלורה נהדרת החצר , פירות נהדרים ! העניין שהיא מתחילה כבר להתפשט יותר מידי ואנחנו רוצים לשמור עליה אסטטית אבל לא לפגוע בה שתניב גם בעונה הבאה . הפסיפלורה בת שנה לערך.

דרך אגב, משום מה כל הפירות התרכזו בקצוות הצמח אבל אלו המקומות בדיוק ששם צריך לגזום..

לא ממש הצלחתי למצא מידע באינטרנט לגבי האופן הנכון לעשות זאת ואשמח לתובנות לגבי איך לגזום נכון מבחינה טכנית.

תודה רבה ותמונות מצורפות
לצפיה ב-'בקשת עזרה - עלים מצהיבים ונושרים בגינת גג'
בקשת עזרה - עלים מצהיבים ונושרים בגינת גג
13/07/2018 | 18:35
11
49
שלום רב, במהלך החודשיים האחרונים החלו מספר צמחים (גדולים יחסית) אשר נטועים באדניות בגינת גג להצהיב (עלים בוגרים לרוב בגובה העץ ובחלק הפנימי, וחלק מהעלים הצעירים), מצ"ב תמונות.  יש השקיה מטפטות ודישון, במשך 5 שנים אותו מינון ואותה השקייה..התחיל פתאום, התופעה מחמירה לצערי ויש נשירה מסיבית (התחיל ממש בקטנה). נראה לי כמו מחסור בברזל לפי חיפוש באינטרנט...אבל הייתי שמח לעצת מומחים. כרגע נתתי ברזל נוזלי בהשקיה מקומית לכל גזע והוספתי למיכל דישון לפני 3 ימים , עוד אין שיפור מורגש.
אשמח מאוד לכל עזרה, אני קצת אובד עצות ומאוד חבל לי על הצמחים

תודה!

לצפיה ב-'תמונה כללית יותר אולי תעזור. כמו כן גודל צמחים ביחס לאדנית,'
תמונה כללית יותר אולי תעזור. כמו כן גודל צמחים ביחס לאדנית,
13/07/2018 | 18:39
9
22
גיל מצע הגן, התאמת ההשקיה למזג האוויר והתנהגות המשפחה ובע"ח אם יש
לצפיה ב-'תודה רבה - פרטים נוספים'
תודה רבה - פרטים נוספים
13/07/2018 | 19:05
41
1. גיל מצע הגן - להערכתי כ5/6 שנים, רכשנו את הדירה לפני שנתיים ולכן אין לי פרטים יותר מדוייקים.
2. כיום פתוח כ-25 דקות ביום בשעות הבוקר, בימים מאוד חמים קצת מגביר. יש לציין כי בעבר היה משמעותית יותר (כ-35 דקות) , ואני הורדתי עם תחילת ההצהבה, לצערי זה לא השפיע כלל.
3. מצרף תמונות נוספות לגבי הגודל.
4. אין בע"ח, המשפחה לא משקה את הצמחים עצמאית, הכל דרך ההשקיה האוטומטית.

5. פרט נוסף , חודש לאחר תחילת ההצהבה דיללתי את הדישון במיכל השקיה (25 ליטר) בערך בחצי מהכמות כי חשדתי בדישון יתר או חומציות, שוב - כרגע ללא השפעה אלא רק החמרה של התופעה והתפשטות לצמחים נוספים, בתחילה היה רק צמח אחד שמאוד "סבל" והשאר נראו בלתי מושפעים.

תודה רבה!
אביחי

לצפיה ב-'תמונות נוספות'
תמונות נוספות
13/07/2018 | 19:08
7
29
לצפיה ב-'כשאתה מדבר על זמני השקייה אין לדעת מה כמות המים שאתה נותן.'
כשאתה מדבר על זמני השקייה אין לדעת מה כמות המים שאתה נותן.
13/07/2018 | 23:14
6
32
אתה לא מדבר על מספר פיות טפטוף ולא על ספיקה ולכן זה לא מעיד על דבר.
אבל הצמחים נראים ממש יפה. נדמה לי שהעלים שאתה צילמת הם של מוריאה מכבדית. הצמחים עצמם נראים יפה ויש לבלוב חדש ויפה. אין חוסרים ואין שום בעיה שניתנת לאיבחון בצפייה בתמונות. 
מדובר בנשירה שנובעת מהחלפת עלים בוגרים וזה תהליך טבעי ונכון. אין מה לדאוג.

לצפיה ב-'מסכים בהחלט עם דברי העוקר. אם ניתן לרענן חלק מהמצע או ע"י '
מסכים בהחלט עם דברי העוקר. אם ניתן לרענן חלק מהמצע או ע"י
14/07/2018 | 06:59
5
19
החלפה או ערבוב הומוס, כדאי לנסות. כמו כן השקיית הדחת מלחים ( השקייה ארוכה) אחת לחצי שנה
לצפיה ב-'שטיפת מלחים כנראה מתבצעת ממילא בכל חורף בעזרת הגשמים. '
שטיפת מלחים כנראה מתבצעת ממילא בכל חורף בעזרת הגשמים.
14/07/2018 | 07:36
1
15
מהצילומים שהוצגו, מצב הצמחייה נראה מצוין, ולכן לא הייתי משתולל עם תוספי ברזל יקרים ועוד מיני שטיפות וכיו"ב. כדאי לבדוק, האם למוריאה (במידה שהעוקר צדק בניסיונו להגדיר) יש כעת ניצני פריחה. במידה שכן, הרי שהכל הכל הכל בסדר ולא צריך להיות מוטרדים מקצת תחלופת עלים.
לצפיה ב-'למשה - במיקום על הגג '
למשה - במיקום על הגג
14/07/2018 | 09:26
21
קשה לי להאמין שמגיע גשם אל האדניות להדיח כמו שצריך
הצמחים נראים כל כך טוב וירוקים, גם אותי העסיק נושא הפריחה כי המוראות עכשיו פורחות בכל מקום או אחרי גל.. (אולי שם גזמו אותן לתחזוקה, אולי קיים עודף דישון שמצמיח נוף ושורשים..) 

לצפיה ב-' גם לי נשמע שכדאי לבצע הדחת מלחים '
גם לי נשמע שכדאי לבצע הדחת מלחים
14/07/2018 | 09:18
2
20
באמצעות השקיה ארוכה ללא דשן כלל. 
אני מציעה השקיה ארוכה פי 4 מהרגיל, מה דעת האחרים?

הצמחים נראים יפה מאד, בהחלט יש מצב שצפוף לשורשים באדניות לאחר 5-6 שנים של צימוח..  אפשר לבדוק באמצעות בדיקה ידנית, לחפור לעומק כ 15 ס"מ באיזו פינה ולהרגיש אם המצע מלא בשורשים..

המוראה המכבדית פרחה כבר השנה?
לצפיה ב-'שבת שלום ותודה לעוזרים'
שבת שלום ותודה לעוזרים
14/07/2018 | 09:42
1
18
המוראה אכן פרחה השנה, ובמהלך הפריחה בדרך כלל אין לה נשירה (וגם לא השנה במיוחד). כרגע אין פריחה.
חשבתי שמדובר בתחלופת עלים אבל : 
1. מדובר בהצהבה הן בעלים בוגרים והן בעלים צעירים
2. התחילו תופעות בכל המוריאות (יש 5 בגינה) ברמות חומרה שונות, וגם ביערת דבש - בכולם עלים מצהיבים מכיוון  שורש העלים , ועורקי העלה נשארים ירוקים עד שמצהיבים גם כן.
3. אכן המצע מלא בשורשים יחסית, אין המון גשם שמגיע למצע כי הצמחים הם יחסית מסיבים והכיוון הוא צפון, בתחילת שבוע הבא אני מתכנן גיזום מסיבי שאני עושה פעם בשנה , בגובה ובנפח.

חשוב לי לציין, זה אכן נראה יפה במבט ראשונה, אולם אחד הצמחים ממש צהוב ללגמרי בחלק הפנימי שלו, ורק ה"מעטפת" שלו נשארה סבירה. הוא השיר כמות של מאות רבות של עלים בחודש וחצי האחרון, ולכן לא חשדתי בתחלופה טבעית , שאר המוריאות מתחילות להראות סימנים (לאחר שהיה ירוקות לחלוטין ללא הצהבה) ולכן פניתי לעזרה.

הדחה נשמעת כמו רעיון טוב - יש לי שאלה , במקום לפתוח את הטפטפות במשך מספר שעות,  אי אפשר להשתמש בצינור השקיה כדי לשטוף את המצע במשך כמה דקות?
לאחר כן, אני מתכנן לבצע גיזום כדי לעודד צמיחה, לפזר הומוס ולחבר חזרה לדישון במינון נמוך + תוסף ברזל נוזלי לדשן (שכבר יש לי - לא אקנה במיוחד)

נשמע לכם נכון?
חשוב לי לציין - הסיבה לפניה היא כי זו גינה שמעולם לא נשר בה עלה... וכבר חודשיים אחד המוריאות נושר בצורה מאוד מסיבית. היות והיא באמת ירוקה מאוד ויפה, ואני רואה התפשטות - פשוט חבל לי שזה יירד לטימיון ואני מנסה לתפוס את זה מוקדם.

תודה רבה!
אביחי

לצפיה ב-'ההדחה היא תהליך איטי ויסודי לכן עדיף דרך מערכת ההשקיה'
ההדחה היא תהליך איטי ויסודי לכן עדיף דרך מערכת ההשקיה
14/07/2018 | 10:17
13
שטיפה מהירה לא תעבוד טוב כמו איטית וארוכה
לצפיה ב-'עפ"י הצילומים מאוד צפוף באדנית. שווה לנסות לגזום ולהכניס שמש'
עפ"י הצילומים מאוד צפוף באדנית. שווה לנסות לגזום ולהכניס שמש
14/07/2018 | 11:04
13
גם מיעוט בשמש יכול לגרום להצהבה. הסתייגות- לא מכיר את המוריאה
לצפיה ב-'מחלות - עגבניה'
מחלות - עגבניה
12/07/2018 | 18:28
1
52
צמח: עגבניית שרי / רגילה.
תאורה: שמש מלאה וחלק בצל חלקי.
שתול באדמה
מקבל דישון נוזלי אורגני ("נוגרו")

שלום לכולם,
יש לי כמה צמחי עגבניות שהחלו את דרכם כזרע ממשתלה (סיפור מצחיק - על שקית הזרעים היה רשום עגבניות שרי, זרעתי 8 זרעים, יצאו 3 זנים, מתוכם עגבנייה רגילה אחת).
בשבועות הראשונים של גדילת הצמחים הם היו בריאים, יפים וריחניים, למעט עלים ספורים עם סימני leaf miner שטופלו נקודתית ונגזמו מהצמחים.
לאחר כמה שבועות נוספים של גדילה ועגבניות טעימות הפגיעות של ה Leaf miner ניהיו קשות יותר ויותר, ולא עמדתי בקצב גיזום העלים הפגועים.
זאת ועוד במידה והייתי ממשיך לגזום את העלים, לא היה נשאר עלים (הצמחים הינם מסוג "עגבנייה לא מסיימת" אשר נגזמת לגובה של עד 2 מטרים).
בקיצור, נתתי לleaf minerים לעשות את שלהם.
עד היום הצמחים עוד נותנים פירות טעימים מאוד !
אך שני דברים:
1. חלק גדול מהעגבניות נסדקות במהלך הגדילה ונזרקות.
2. הצמח נראה לא בריא, חושש שזה יחמיר.

אשמח לעזרתכם

לצפיה ב-'בדף הפייסבוק של משתלת סלונר כתבו על הדברה לאחרונה'
בדף הפייסבוק של משתלת סלונר כתבו על הדברה לאחרונה
14/07/2018 | 09:36
23
אני לא מומחית להדברה
למיטב ידיעתי המזיק שאתה סובל ממנו, מנהרן, לא ניתן להדברה ידידותית, בטח לא בדיעבד, לאחר שכבר תקף את הצמח..

לצפיה ב-'למי שהתגעגע, מצורפות תמונות'
למי שהתגעגע, מצורפות תמונות
12/07/2018 | 18:49
14
54
לצפיה ב-'מתגעגעת... אבל הקישור לא פעיל לצערי'
מתגעגעת... אבל הקישור לא פעיל לצערי
12/07/2018 | 20:15
7
6
לצפיה ב-'לחצתי ונפתח. לא בטוח שכדאי להתגעגע'
לחצתי ונפתח. לא בטוח שכדאי להתגעגע
13/07/2018 | 06:52
6
14
לצפיה ב-'דורש הזדהות לפיכסבוק'
דורש הזדהות לפיכסבוק
13/07/2018 | 09:27
5
6
לצפיה ב-'העלתי תמונות בנפרד רק כדי שתוכלי להודות על כך שאת והפייס לא '
העלתי תמונות בנפרד רק כדי שתוכלי להודות על כך שאת והפייס לא
13/07/2018 | 10:19
4
37
חברים.
יכול להיות שתצטערי על התעקשותך
לצפיה ב-'אוי... ממש נורא!'
אוי... ממש נורא!
13/07/2018 | 11:24
33
אני רשומה בפייסבוק וקישורים אחרים נפתחים בדרך כלל.
לפני כמה ימים זרקתי לפח גבעול (לא זוכרת של מה) עם חברות ידועות של הכנימות שלך.
תודה בכל אופן.
אנסה לפתוח שוב את הקישור, אולי היום הוא יאיר לי פנים.
שבת שלום!!
לא נפתח, אולי אנסה בכרום.
בכרום הקישור נפתח, אבל יש לי בעיה עם הסיסמא - אז לא המשכתי.
אז ככה.... בכרום - לאחר שהכנסתי סיסמא נכונה, נפתח הפייסבוק, אבל הקישור שלך נותן את אותה הודעת שגיאה כמו באקספלורר.
לאלוהי האינטרנט/מחשבים פתרון.
הודעות אחרות אני רואה בפייסבוק בכרום.
בתמונה -זו ההודעה שאני מקבלת .
לצפיה ב-'שמוליק, זו הכנימה הקמחית המנוקדת הידועה לשימצה, או הרגילה?'
שמוליק, זו הכנימה הקמחית המנוקדת הידועה לשימצה, או הרגילה?
13/07/2018 | 17:53
2
4
לצפיה ב-'זו הכנימה הידועה לשמצה - כנימה קמחית מנוקדת. האחרונה'
זו הכנימה הידועה לשמצה - כנימה קמחית מנוקדת. האחרונה
13/07/2018 | 17:56
1
21
היא כנימת הפרזיה שנכון להיום נזקה מועט
לצפיה ב-'וואלה, הלכתי לבדוק את הפרזיה שלי, בינתיים היא בסדר.'
וואלה, הלכתי לבדוק את הפרזיה שלי, בינתיים היא בסדר.
13/07/2018 | 18:00
12
לא ראיתי כנימות.
תמשיך להלחם שמוליק, אל תוותר להם
לצפיה ב-'שמוליק שלום אצלי אותה בעיה. יתכן וזו תקלה זמנית'
שמוליק שלום אצלי אותה בעיה. יתכן וזו תקלה זמנית
13/07/2018 | 11:32
3
8
לצפיה ב-'נראה לי שאצל חלק מאיתנו הקישור לא נפתח'
נראה לי שאצל חלק מאיתנו הקישור לא נפתח
13/07/2018 | 11:36
2
16
ללא קשר לתקלה זמנית או תקלה אחרת.
רעיה
לצפיה ב-'התקלה ששמוליק מנסה להציג לנו לא כ"כ זמנית לצערנו '
התקלה ששמוליק מנסה להציג לנו לא כ"כ זמנית לצערנו
13/07/2018 | 15:08
1
6
לצפיה ב-'פשוט מאד, לא נפתח. סופית.'
פשוט מאד, לא נפתח. סופית.
13/07/2018 | 16:16
3
לצפיה ב-'הפוסט נעול. לא הצלחתי לשחרר.התמונות בנפרד הן אותן'
הפוסט נעול. לא הצלחתי לשחרר.התמונות בנפרד הן אותן
13/07/2018 | 17:58
1
12
התמונות המופיעות בפוסט
לצפיה ב-'טוב. אז יש תמונות. איכסססססס... חחח בעיה של קיץ.'
טוב. אז יש תמונות. איכסססססס... חחח בעיה של קיץ.
14/07/2018 | 07:37
4
לצפיה ב-'מכסחת דשא - צריך לקנות, וצריך את עזרתכם בבחירה'
מכסחת דשא - צריך לקנות, וצריך את עזרתכם בבחירה
11/07/2018 | 12:14
10
37
אהלן לאנשי הפורום,
שבוע הבא מניחים אצלי דשא פאספלום (מקווה שכתבתי את זה נכון) ומהיום אני הולך להיות בעלים של גינה בבית פרטי - רק שאני בור בכל התחום הזה ומתכוון ללמוד עם הזמן.
מה שכן, אני אצטרך כבר מההתחלה מכסחת דשא.
מדובר על 75 מ"ר (2 קטעים שרוחב כל אחד מהם בערך 3~4 מטר)
אבא שלי דוגל במכסחת חשמלית עבור שטח שלא כזה גדול.
אני ממש לא יודע.
אשמח להכוונה, דעות, ואולי ממש דגמים ואיפה כדאי לרכוש.
אני יודע שיש גם כאלו חשמליות נטענות - הם מספיק חזקות? שווה את ההשקעה?
לצפיה ב-'עדיפה חשמלית תופית אבל צריך לעבוד בזהירות כדי שלא "לכסח" את '
עדיפה חשמלית תופית אבל צריך לעבוד בזהירות כדי שלא "לכסח" את
11/07/2018 | 14:59
9
35
הכבל. פעם הביאו לארץ מכסחות תופיות חשמליות מתוצרת אנגליה. די טובות לשטחים קטנים. 
כרגע אני רואה רק ידנית...
אולי עוד אגלה משהו ואיידע אותך.
לצפיה ב-'סליחה על הבורות'
סליחה על הבורות
11/07/2018 | 16:20
8
35
מה זה אומר "תופית"? למה זה יותר טוב\עדיף?

לצפיה ב-'מכונה רגילה היא רוטרית. ציר מסתובב שמניע בסיבוב 2 סכינים'
מכונה רגילה היא רוטרית. ציר מסתובב שמניע בסיבוב 2 סכינים
11/07/2018 | 20:41
7
29
שמקצצים את הדשא ופוצעים אותו אגב כך בעיקר כשהם מאבדים חדות או כאשר הדשא צמא והעלים שלו רכים. 
במכונה תופית מורכב סכין אופקי שאינו נע ויש גלגל שעליו מוטות מפותלים שמסתובב אופקית בניצב לסכין. פעולת החיתוך מזכירה מספריים והחיתוך נקי.
לצפיה ב-'אבל הרוב המוחלט של המכסחות הם רוטוריות, נכון?'
אבל הרוב המוחלט של המכסחות הם רוטוריות, נכון?
11/07/2018 | 23:00
6
36
אם השני כל-כך טוב יותר , למה לא עושים את הרוב כמוהו?
לצפיה ב-'אתה שואל? אתה עונה? אתה מבין טוב יותר? לא הבנתי את גישתך.'
אתה שואל? אתה עונה? אתה מבין טוב יותר? לא הבנתי את גישתך.
12/07/2018 | 06:43
5
36
עושים מה שזול ומוכרים מה שהציבור קונה. 
לכל מכונה יש גם חסרונות והתופית יקרה יותר. אם נכנס בלוט או אבן בין ה"סליל" לסכין, התופית עלולה להיתקע או להעיף את מה שנתקע בה על האיש שמכסח.
ונכון. לא תמיד זה נחמד. אז תופית אולי לא ממש מומלצת כשיש עץ אלון מעל הדשא והדשא לא אמור להכיל אבנים. אבל עובדה, יש תופיות ידניות ואין רוטריות ידניות.
מצד שני, יש תופיות שמחוברות אפילו לטרקטור. אז למה המסקנה? 
תסתכל פעם על דשא שכוסח בתופית ואחרי זה תשוה לדשא שכוסח ע"י מכונה רוטרית עם סכין חצי שחוק ואז נדבר.
לצפיה ב-'החסרון בפורום - לא רואים את הפנים ולא שומעים את הטון'
החסרון בפורום - לא רואים את הפנים ולא שומעים את הטון
12/07/2018 | 09:56
4
35
אני לא בא בגישה של "אני חכם יותר ומבין יותר"
באמת שואל מתוך עניין, סקרנות ורצון ללמוד.
תודה על התשובה.
לצפיה ב-'או קיי בכל מקרה עניתי לך...'
או קיי בכל מקרה עניתי לך...
12/07/2018 | 14:23
3
12
לצפיה ב-'לדשא בגודל שלך ממךיץ על טופית ידנית, כיסוח בזמן למירב חצי '
לדשא בגודל שלך ממךיץ על טופית ידנית, כיסוח בזמן למירב חצי
13/07/2018 | 11:40
2
214
שעה בשבוע. יש גם חשמליות מאוד טובות שנים לא קניתי כך שאיננו מצוי במצאי בשוק.
אני למדתי לפנות אל ספק טוב ואמין  כזה שגם ימליץ לך לפנות אל ספק מתחרה שבמקרה הנדון למתחרה מוצר שמתאים לך יותר.
ישנם כאלו. שרות וציוד מאוד אמינים. אתה יכול למסור שאני המלצתי לפנות אליהם.
כנ"ל אפיק גן. אבל כמובן שיש גם אחרים מאוד אמינים.
שבת שלום
לצפיה ב-'אכן הכנסתי קישור לתופית ידנית. קצת כושר לא מזיק...'
אכן הכנסתי קישור לתופית ידנית. קצת כושר לא מזיק...
15/07/2018 | 07:39
10
פעם יובאו לארץ תופיות חשמליות. כעת איני רואה כאלה.
לצפיה ב-'נסיון רע מאד עם תופית ידנית ודשא פספלום'
נסיון רע מאד עם תופית ידנית ודשא פספלום
16/07/2018 | 17:23
2
גם אני התפתיתי לרכוש תופית ידנית אחרי ששתלתי דשא פספלום.
זה נחמד מאד לחודשים הראשונים. כייף לכסח איתה, קצת ספורט והכיסוח נראה נפלא. אבל....אחרי שהדשא מתבסס ונעשה צפוף מלאכת הכיסוח נעשית ממש משימה בלתי אפשרית. הפספלום הוא דשא עדין מאד מבחינת מבנה/רוחב העלים אבל הוא צפוף מאד. המכסחת נתקעת כל הזמן בייחוד אם נותנים לדשא לצמוח מעט. גם אם מקפידים על כיסוח תדיר, מספיק שהמשטח של הדשא לא יהיה ישר ב100 אחוז כדי שהמכסחת תתקע.
כיום התופית הידנית שוכבת אצלי במחסן בעודי מכסח עם מכסחת בנזין רגילה שעושה עבודה מצוינת.
לצפיה ב-'דישון דשא חדש מסוג פספלום'
דישון דשא חדש מסוג פספלום
11/07/2018 | 17:12
4
30
שלום.
שתלתי דשא פספלום בחלקה ריבועית  שצלעה 4 מ'. האם לדשן אותו בדשן- 20 20 20? האם בקומפוסט?
לצפיה ב-'בעיקרון אין צורך לדשן. היה אפשר לערבב קומפוסט באדמה, אבל זה '
בעיקרון אין צורך לדשן. היה אפשר לערבב קומפוסט באדמה, אבל זה
11/07/2018 | 20:42
2
28
מיותר ומכיוון שלא עשית זאת, כעת אין צורך לעשות דבר. שאריות הכסחת מדשנות את הדשא במהלך הזמן.
לצפיה ב-'זהירות!!!'
זהירות!!!
11/07/2018 | 22:36
1
127
כסחת עודפת חונקת את הדשא והוא ניזוק. רק מכסחות מיוחדות יתאימו לפיזור כסחת. זהירות !!
לצפיה ב-'תמיד נשאר משהו לאחר האיסוף. לא התכוונתי להותיר הכל.'
תמיד נשאר משהו לאחר האיסוף. לא התכוונתי להותיר הכל.
11/07/2018 | 22:45
7
לצפיה ב-'ראה הערתי למשה.'
ראה הערתי למשה.
11/07/2018 | 22:37
7
לצפיה ב-'עשב חיטה'
עשב חיטה
11/07/2018 | 12:47
3
46
מגדל עשב חיטה בצורה הידרופונית על גבי מגשי פלסטיק שעליהם מונחים דפי אפייה ועליהם זרעי החיטה.
לאחר כמה ימים מתחיל להתפשט בין הזרעים עובש לבן שרק הולך ומחריף עם כל יום.
כיצד ניתן למנוע אותו בצורה טבעית? האם זה בגלל האוויר? הלחות?
תודה
לצפיה ב-'עובש גדל מנבגים שנמצאים באוויר. לא תוכל למנוע זאת, בעיקר אם '
עובש גדל מנבגים שנמצאים באוויר. לא תוכל למנוע זאת, בעיקר אם
11/07/2018 | 15:07
2
26
צמחו כבר עובשים שמילאו את האוויר בנבגים טריים...
אולי תצליח טוב יותר בכלי סגור, או... שתצרוך את ה'סחורה' כשהיא צעירה ולא תחכה 'לגל של יבול נוסף'. ממילא, ככל שאתה מנצל את הזרעים מהר יותר, כך הם גם מזינים יותר.
פשוט.. תגדל כמות קטנה יותר, צרוך וזרע מחדש, לאחר שטיפה יסודית של הכלי.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
11/07/2018 | 16:42
1
26
ביומיים ראשונים הזרעים מכוסים במכסה שחור אטום.
בימים הבאים עד שמתחילה צמיחה  מעטה של העשב ישנו מכסה שקוף עם חורים לאוורור וכבר בזמן הזה מבחינים בעובש הלבן.
אולי באמת לשים חצי כמות של הזרעים, אולי זה ימנע?
בימים הראשונים מתיז על הזרעים מים משפריצר, אולי לשלב במים גם חומץ תפוחים, יכול לעזור?
לצפיה ב-'אין לי מושג מה יעשה החומץ לזרעים ו/או לנבטים. נסה. מה תפסיד?'
אין לי מושג מה יעשה החומץ לזרעים ו/או לנבטים. נסה. מה תפסיד?
11/07/2018 | 20:38
6
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי צמחים.'
עזרה בזיהוי צמחים.
11/07/2018 | 09:19
2
61
היי קיבלתי השבוע שני שתילים שאני לא יודע מה הם ואיך להתנהג איתם כמו כמות מים כמות אור וחשיפה לשמש כמו כן יש גם שתיל שלישי שהוא זעתר אשמח לקבל מיידע מחברי הפורות תודה:)
לצפיה ב-'הראשון והשלישי ניצנית פרח מלא. האמצעי ביגוניה פרח מלא.'
הראשון והשלישי ניצנית פרח מלא. האמצעי ביגוניה פרח מלא.
11/07/2018 | 15:03
1
19
הרבה אור. מעט שמש ורצוי שלא בשעות הצהריים הלוהטות. 
השקייה: הניצנית לא אוהבת עודפי מים. להשקות עד נגירה, ורק כשהמצע יבש עד לעומק 3 ס"מ להשקות שוב. לא לאגור מים בצלוחית כי ימליחו את המצע.
הביגוניה אוהבת יותר מים, אבל עדיין, אפשר להתנהל איתה כפי שהסברתי.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המהירה .'
תודה רבה על התשובה המהירה .
11/07/2018 | 17:22
10
לצפיה ב-'זית עם קשיי קליטה'
זית עם קשיי קליטה
10/07/2018 | 07:31
7
70
שתלתי עץ זית, שהגיע מהמשתלה עם גוש שורשים קטן מאד
מלבד זה הטוף במקום לא ספג את המים וריפדתי מביבו בהרבה אדמת גן
נתתי עד לפני שבוע 3 השקיות ביום, שעה ורבע בכל פעם. והורדתי לפעמיים. בערך 140 ליטר ביום.
פעם ראשונה שקורה לי שעץ מתמודד עם קשיי קליטה קשים כל כך
העלים שמופיעים מתייבשים.
האם כדאי לתת עד פחות מים ורק פעם ביום?

אודה לחוות דעת נעימה בנושא. כי יש לי מפח נפש גדול בענין.

תודה
לצפיה ב-'לא ראינו את מערכת השורשים, לא ראינו באיזה מצב הגיע מהמשתלה '
לא ראינו את מערכת השורשים, לא ראינו באיזה מצב הגיע מהמשתלה
10/07/2018 | 19:01
1
32
וכיצד הובל ועוד הסיפור עם הטוף מואד יתכן והעץ אבוד נסו למצוא מומחה להעתקת עצים שיבוא לבקר במקום,
אגב כבר ראיתי העתקת עשרות עצי זית שליבלבו במשך 3 שנים בגידול ענפיף באורך 1.5 מ' וברביעית מתו כאשר הוצאו מהקרקע התברר שלא גידלו שום שורש חדש במשך 3 שנים..
לצפיה ב-'מקווה מאד רן שבמקרה הזה יצליח לגדל שורש. שורשים קטנים'
מקווה מאד רן שבמקרה הזה יצליח לגדל שורש. שורשים קטנים
11/07/2018 | 03:45
22
יש לו, אבל לא במקום השורשים שנחתכו
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
10/07/2018 | 19:08
2
29
1. האם דאגת שהאדמה שהוספת תימס ותיספג לחללים שנותרו בבור? הכי נכון זה לעבור עם הצינור סביב סביב בזרם "נאה" ולוודא שהאדמה מתמוססת וממלאת את כל החללים. אם זה לא מבוצע כהלכה, חלק מהשורשים נותרים באוויר ללא אדמה וללא רטיבות. 
2. בחום הזה גוש קטן? נו. ולמה שלא תניח רשת צל על העץ? מדוע לא תפחית את כמות הקרינה שהוא מקבל? 
3. הוא לא נראה מת. עובדה שהוא מלבלב. איני יודע כמה מים אתה נותן, אבל אפשר כמויות יותר קטנות והעיקר שברור לך שהבור רטוב.
4. גם אם הזית ילבלב וייראה טוב, עליך לקחת בחשבון, שעד שתוכל לקבוע בודאות שההעתקה הצליחה, תעבור תקופה של עד 3 שנים. 
לצפיה ב-'כן. דאגתי כמובן שהאדמה תיכנס לחללים. השקיתי עם צינור '
כן. דאגתי כמובן שהאדמה תיכנס לחללים. השקיתי עם צינור
11/07/2018 | 03:43
1
50
במהלך השלושה שבועות הראשונים לאחר שתילה וגם תוך כדי.

3 שנים זמן קליטה. מקווה שאראה לפני כן צמיחה כלשהו

רב הענפים חיים הבעיה שהוא לא מוציא עלים חדשים. אני מבין את הקושי שלו
מאד מקווה שמפתח שורשים קטנים.
לגבי הצללה - הוא נמצא מעט שעות מצומצם בשמש.
מצרף תמונה של העץ כפי שהגיע.

אתייעץ עם איש מקצוע להעתקות

תודה
לצפיה ב-'טוב. עץ לא ממש גדול. גוש השורשים קטן יחסית לנפח העץ.'
טוב. עץ לא ממש גדול. גוש השורשים קטן יחסית לנפח העץ.
11/07/2018 | 06:06
22
אולי יש מקום לצמצם קצת ענפים (גיזום). לדעתי הוא כן ייקלט בסוף.
לצפיה ב-'אולי העץ לא עבר אקלום, נעקר מהאדמה ונשלח אליך..'
אולי העץ לא עבר אקלום, נעקר מהאדמה ונשלח אליך..
11/07/2018 | 09:43
1
30
עצי זית מאוקלמים מאד עמידים לאחר התהליך, אז בד"כ אין צורך באחריות קליטה ארוכה של 3 שנים, מספיקה שנה לעץ לעבור אקלום מחדש בתנאי השטח, לראות אם הצליח או לא הצליח לעבור את התהליך..

אם המקור שלך אמין הוא לא היה עושה פעולה כזו בלי לומר לך לפני כן, או שהיה מסיר מעליו אחריות לקליטה (או שלחלופין, דרכו להסרת אחריות היא למתוח את פרק הזמן לקליטה למשך 3 שנים).

מקווה שהעץ יקלט במהרה .

אם, חלילה, העץ יקלט רק בעוד זמן רב ויוציא ענפים דקים חדשים מבסיס השורשים והחלק הקיים ימות - העץ במראהו הנוכחי לא יהיה שווה כלום כי תצטרך לכרות אותו ולתת לענפים החדשים ליצור עץ חלופי.. הלקוחות לא ימתינו 3 שנים לקליטה..

לצפיה ב-'ראשית רעיון ההצללה שהעלה משה חשוב ונכון. שנית'
ראשית רעיון ההצללה שהעלה משה חשוב ונכון. שנית
11/07/2018 | 11:28
29
העץ כמו שקיבלת אותו זו רשלנות.
 הסיפור של  3 שנים לקליטה ראו טוב מה כתבתי. שתלו גדלו העצים במשך 3 שנים ורק אחר כך מתו מחוסר גידול שורשים חדשים
לצפיה ב-'דשא דרבן עם כתמים אפורים ויבשים'
דשא דרבן עם כתמים אפורים ויבשים
10/07/2018 | 19:03
5
24
שלום יש לי דשא דרבן מהקיץ שעבר ובתקופה האחרונה נהיו כתמים אפורים על הדשא יש אולי למישהו מושג מה זה ואיך לטפל תודה אוהד
לצפיה ב-'דשא דרבן עם כתמים אפורים ויבשים'
דשא דרבן עם כתמים אפורים ויבשים
10/07/2018 | 19:06
4
41
שלום יש לי דשא דרבן מהקיץ שעבר ובתקופה האחרונה נהיו כתמים אפורים על הדשא יש אולי למישהו מושג מה זה ואיך לטפל תודה אוהד
לצפיה ב-'לא הכל ברור ומובן מהתמונות שהצגת אבל משהו אפשר לומר.'
לא הכל ברור ומובן מהתמונות שהצגת אבל משהו אפשר לומר.
10/07/2018 | 19:15
3
31
תמונות 2 ו-3 מלמדות שההשקיה שלך מאד לא אחידה. יש אזורים שנראים רעננים ואחרים נראים צמאים מאד (עלווה כהה ומקופלת בקו האמצע). 
עליך לוודא בעזרת כוסיות שתפזר בשטח, מה, היכן ולמה יש הרבה מים ומה והיכן יש מעט. ברור שמערכת ההשקיה לא תוכננה נכון. 
תמונות 1 ו-4 מראות תקריב. המכסחת שלך חותכת בצורה רעה והחיתוכים פצועים. זה מחדיר יובש לעלה ומכאן חלק מההצהבות. כמו כן, יתכן שבאזורים שכל העלים הצהיבו, אולי יש זחלי פרודניה או דרנים של זיבלית. תוכל לבדוק, האם יש פרפרים אפרפרים לקראת הערב (פרודניה) ואם תחפור באזורים היבשים, אולי תמצא את המגעילים השמנמנים של הזבלית. 
אני מקווה שרן פאוקר יביא עבורך קישורים מתאימים. הוא מומחה גדול ממני בתחום. 
לצפיה ב-'הערה נוספת: בתמונות 1 ו-4 רואים גם כתמים חומים על העלים. '
הערה נוספת: בתמונות 1 ו-4 רואים גם כתמים חומים על העלים.
10/07/2018 | 19:19
2
26
זו תולדה של פטריה. יתכן שאתה משקה לקראת לילה ובלילה החם והלח הפטריה משגשגת. הכי נכון זה להשקותלקראת אור שמש, ואז העלים לא יישארו רטובים לאורך שעות. 
לצפיה ב-'דשא מאפיר'
דשא מאפיר
11/07/2018 | 08:41
1
37
אני באמת השקתי בערב 
האם מספיק לפי דעתך לעבור להשקיה בבוקר או שצריך גם לטפל בעזרת רעלים בפטריה ואם כן איזה ? 
תודה אוהד
לצפיה ב-'אחת הסיבות להופעת פטריות היא השארת דשא לח לאורך לילה שלם'
אחת הסיבות להופעת פטריות היא השארת דשא לח לאורך לילה שלם
11/07/2018 | 08:51
20
בחום הקייצי הזה. סיבה נוספת היא הכיסוח הרע, שפוצע את העלים. אז או שתחליף, מכסחת או שתשחיז סכינים ובכלל, עדיף לעבור לתופית אם תמצא ואם יש לך סבלנות אליה. מכזו תקבל את הכיסוח הנקי ביותר. 
יתכן גם שיש לך זחלי פרודניה שזוללים את צואר השורש ואולי יש גם דרנים של קרנפיות. 
על חומרי הדברה וטיפולים נוספים, חכה שרן פאוקר ישיב לך, או שתחפש בהיסטוריה מענים שהוא השיב כבר אינספור פעמים לשואלים אחרים. 
לצפיה ב-'עזרה עם כתמים לבנים באדמה '
עזרה עם כתמים לבנים באדמה
10/07/2018 | 23:08
2
39
שלום לכולם, כבר כמה חודשים שאני נתקל בתופעה אצלי בגינה של כתמים לבנים על האדמה. האם מישהו יודע מה זה ?
איך אפשר להיפתר מזה ? זה מזיק לעצים ? מצורפות תמונות.

תודה לכל העונים.
לצפיה ב-'קשה לזהות בתמונות. נסה להתמקד בקטע קטן לפרטים'
קשה לזהות בתמונות. נסה להתמקד בקטע קטן לפרטים
10/07/2018 | 23:59
17
אולי פטריה? אולי כנימה?
חפש הדברת כנימות ו/או פטריות בגוגל..
לצפיה ב-'צילום מטושטש מאד. כדי שזה יהיה פטריה, צריכה להיות כמות לחות '
צילום מטושטש מאד. כדי שזה יהיה פטריה, צריכה להיות כמות לחות
11/07/2018 | 07:31
18
לא קטנה בחום הזה. האם יש שם עודפי לחות? כנימה זה לא, כי אין לה מה לינוק. 
ולמה אין לבן באזור הסיגלית? שם גם לח וגם עלים שמצלים מהשמש. האם יתכן שיש אוזושהי זליגה של ביוב ומדובר בכלל בשאריות של נייר? 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
עו
עו"ד עפר שחל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה