לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2434624,346 עוקבים אודות עסקים

פורום מתמטיקה

"המתמטיקה היא מלכת המדעים", אמר קרל פרידריך גאוס, גדול המתמטיקאים בכל הזמנים.מתמטיקה היא אמנות המחשבה הטהורה, ואם נרצה או לא היא שזורה בחיינו, בגלוי או מאחורי הקלעים. אני מזמין את קהל הגולשים לבקש ולתת עזרה בכל תחום במתמטיקה ובכל רמה, או סתם להעלות רעיונות ונושאים לדיון (במתמטיקה).זה המקום גם לחידות לוגיות, בעיות פתורות, בלתי פתורות ובלתי ניתנות לפתירה, ואפילו בדיחות מתמטיות (כן, יש כאלה).מה לא שייך לכאן? כל נושא שאינו מתמטי, אפילו אם הוא קשור למתמטיקה. אם ברצונכם לברר מה כלול בבגרות ארבע יחידות, ומה בחמש, אם אתם רוצים לדעת מתי מועד ב` באלגברה לינארית א` באוניברסיטה העברית, או אם אתם חייבים לגלות מי שם עכבר (אופטי) בתיק של המורה (למתמטיקה) - אנא השתמשו בלוחות "לומדים לבגרות" או "לומדים לתואר" בפורום, או פנו לפורום "לימודים ועוד", או לפורום "סטודנטים", המתאימים יותר לתכנים מסוג זה. גם דיונים בפיזיקה מקומם לא כאן, אלא בפורום "מדע פופולרי".כמו כן, אנא המנעו מהבאת הפניות לבעיות מספרים, כתחליף לציטוט הבעיה. הפניות כאלו אינן בנות משמעות למרבית הגולשים שאין ברשותם את הספר המדובר, ואינן תורמות לדיון.לרשותכם גם לוח "שעורים פרטיים" בו אתם יכולים לבקש ולהציע עזרה מקצועית בלימודי המתמטיקה בכל רמה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מתמטיקה

"המתמטיקה היא מלכת המדעים", אמר קרל פרידריך גאוס, גדול המתמטיקאים בכל הזמנים.מתמטיקה היא אמנות המחשבה הטהורה, ואם נרצה או לא היא שזורה בחיינו, בגלוי או מאחורי הקלעים. אני מזמין את קהל הגולשים לבקש ולתת עזרה בכל תחום במתמטיקה ובכל רמה, או סתם להעלות רעיונות ונושאים לדיון (במתמטיקה).זה המקום גם לחידות לוגיות, בעיות פתורות, בלתי פתורות ובלתי ניתנות לפתירה, ואפילו בדיחות מתמטיות (כן, יש כאלה).מה לא שייך לכאן? כל נושא שאינו מתמטי, אפילו אם הוא קשור למתמטיקה. אם ברצונכם לברר מה כלול בבגרות ארבע יחידות, ומה בחמש, אם אתם רוצים לדעת מתי מועד ב` באלגברה לינארית א` באוניברסיטה העברית, או אם אתם חייבים לגלות מי שם עכבר (אופטי) בתיק של המורה (למתמטיקה) - אנא השתמשו בלוחות "לומדים לבגרות" או "לומדים לתואר" בפורום, או פנו לפורום "לימודים ועוד", או לפורום "סטודנטים", המתאימים יותר לתכנים מסוג זה. גם דיונים בפיזיקה מקומם לא כאן, אלא בפורום "מדע פופולרי".כמו כן, אנא המנעו מהבאת הפניות לבעיות מספרים, כתחליף לציטוט הבעיה. הפניות כאלו אינן בנות משמעות למרבית הגולשים שאין ברשותם את הספר המדובר, ואינן תורמות לדיון.לרשותכם גם לוח "שעורים פרטיים" בו אתם יכולים לבקש ולהציע עזרה מקצועית בלימודי המתמטיקה בכל רמה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
משתתפים חדשים? רוצים לשאול שאלה? קראו כאן!
את השאלות בפורום אנחנו מחלקים לשני שרשורים נפרדים: שרשור בית-ספר ושרשור אקדמי. אם יש כבר שרשור בית-ספר או אקדמי שנפתח היום, שרשרו את השאלה שלכם אליו. אם אין שרשור כזה, אתם יכולים לשרשר את השאלה שלכם לשרשור של יום קודם, או (עדיף) לפתוח שרשור אקדמי\בית-ספרי חדש. זה פשוט מאוד: מוסיפים הודעה חדשה עם הכותרת "שרשור בית ספר" או "שרשור אקדמי יום ד" וסמיילי לבחירתכם, וללא תוכן. את השאלה שלכם משרשרים כתגובה להודעה הזו. זה לוקח רק כמה שניות, ועוזר מאוד לשמור על הסדר בפורום!
כמה עצות נוספות לקבלת תשובות בפורום:
- אם אתם מעלים תרגיל מומלץ לציין איך ניסיתם לפתור אותו ואיפה נתקעתם. כך המגיבים יכולים לדעת בדיוק מה אתם לא מבינים ולהסביר בהתאם.
- אם תודו למשתתפים שטרחו לענות לכם, יש סיכוי שהם יכירו אתכם וישתדלו לעזור גם בפעם הבאה. כמו-כן, אם תנסו לעזור בשאלות של משתתפים אחרים שאתם יודעים לפתור, משתתפים ותיקים יכירו אתכם וישתדלו לעזור כשיש לכם שאלה.
- אם אתם מצרפים תרגיל כקובץ נפרד להודעה, מומלץ לצרף קבצי תמונה (jpg, gif ודומיהם) במקום קבצי מעבד-תמלילים. קבצים כאלה נפתחים בתוך הדפדפן ללא צורך בתוכנה חיצונית ולכן לחלק מהמשתתפים נוח יותר לקרוא אותם.
המשך >>

לצפיה ב-'טענה על מספר משתנים בדקדוק ח"ה'
טענה על מספר משתנים בדקדוק ח"ה
13/11/2018 | 09:46
9
האם הטענה הבאה נכונה?

"לכל שפה ח"ה L יש דקדוק ח"ה שיוצר אותה ומספר המשתנים בו קטן מ-5"

אני חושבת שהטענה אינה נכונה אבל מתקשה להצדיק את עצמי... אפשר עזרה?
לצפיה ב-'מציאת מחלקות שקילות של שפה'
מציאת מחלקות שקילות של שפה
13/11/2018 | 09:31
9
יש לי א"ב S שמכיל רק a,b והשפה L מוגדרת להיות הביטוי הרגולרי SSS*bS.
כמה מחלקות שקילות יש לשפה ומהן?
לצפיה ב-'אפיון של שפה - אוטומטים'
אפיון של שפה - אוטומטים
13/11/2018 | 09:28
10
היי לכולם,

האם השפה הבאה חסרת הקשר או לא? והאם אפשר הסבר למה?

תודה!
לצפיה ב-'שאלה בקומבינטוריקה'
שאלה בקומבינטוריקה
10/11/2018 | 23:14
1
24
שלום, אשמח ממש לעזרה בשאלה בקומבינטוריקה. לא משנה מה ניסיתי לא הצלחתי לפתור. 
השאלה:
5 אנשים נכנסים לקולנוע ומשאירים את תיקיהם בכניסה. בסוף הסרט כל אחד לוקח תיק כלשהו ויוצא.
מה מספר האפשרויות לחלק את התיקים בין האנשים, כאשר אף אחד לא קיבל את התיק שלו?
תודה מראש!
לצפיה ב-'האם למדת את עקרון ההכלה וההדחה?'
האם למדת את עקרון ההכלה וההדחה?
11/11/2018 | 08:34
13
לצפיה ב-'עזרהעם חבורות ברמה בסיסית בהקשר של קורס אחר'
עזרהעם חבורות ברמה בסיסית בהקשר של קורס אחר
03/11/2018 | 23:46
1
39

אני המון זמן לא התעסקתי בחבורות וזה צץ לי בקורס "גיאומטריה רציפה במישור".

יש טענה שהוכיחו בכיתה אבל אני קצת מסתבך איתה עקב חורים שיש לי בהקשר של חבורות ושאני עסוק בלהשלים אותם כעת.
ארשום את תחילת ההוכחה (הסוף ברור לי) ובאדום כתובות השאלות שלי.

טענה:
אם G תת חבורה סופית של SO(2) אזי G היא Cn (סיבובים בזווית 2pi/n כאשר n in N).
1.
SO(2) ממה שקראתי זה קבוצת המטריצות האורתוגונליות בעלות דטרמיננטה ששווה ל-1. והקבוצה הזו היא חבורה.
בנוסף מסתבר שהמטריצות הללו הן מטריצות סיבוב ב-R^2. למרות שזה נראה לי מוזר..
כי כל מטריצת סיבוב היא בעלת דטרמיננטה 1, אבל לא ברור לי למה כל מטריצה בעלת דטרמיננטה 1 היא מטריצת סיבוב.
2. למה מטריצות סיבוב בזווית 2pi/n הן איברים ב-SO(2)? בעצם כל מטריצת סיבוב בזווית כלשהי שייכת לחבורה SO(2)?

הוכחה הטענה:
G תת חבורה סופית, ולכן פרט לאיבר היחידה קיים עוד איבר שהוא סיבוב בזווית מינימלית theta0, שנסמנו g0.
3. למה זה נובע מכך שG תת חבורה סופית? יש כאן איזשהו משפט מחבורות שמתבססים עליו?
4. מי זה איבר היחידה של SO(2) ולמה ולמה הוא מהווה מטריצת סיבוב בזווית מינימלית?

החבורה סופית ולכן קיים n כך שg0^n = 1.
5. במעבר האחרון נראה לי שמתבססים על משפט כלשהו. שוב..לצערי למדתי את הדברים האלה לפני הרבה זמן והם קצת נשכחו. אשמח לקבל ניסוח של המשפט שמתבססים עליו, ואקרא בעצמי את ההוכחה שלו על מנת להשלים את החסר.
כלומר n*theta0 = 2*pi*m.
6. למה כשמעלים את g0 בחזקת n , זה שקול לסיבוב בזווית n*theta0?
כמו כן, מה זה הm?

אשמח לעזרתכם ותודה רבה

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/11/2018 | 17:01
21

1. אכן לא כל מטריצה בעלת דטרמיננט 1 היא מטריצת סיבוב. אבל מדובר כאן במטריצות אורתוגונליות בלבד. כלומר שכל עמודה היא מנורמה 1.

2. כן. אפשר להוכיח שהמטריצות ב-(SO(2 הן מהצורה
cosα   -sinα
sinα    cosα
כאשר α היא זוית הסיבוב.

3.
זה לא קשור לזה שזה חבורה, אלא לזה שזו קבוצה סופית. בקבוצה סופית של מספרים תמיד יש איבר מינימום.

4.
איבר היחידה זה המטריצה המתאימה לסיבוב בזוית 0. כלומר
0  1
1  0
שזה מטריצת היחידה. וזה לא אמור להפתיע... הרי בלי קשר לסיבובים, איבר היחידה אמור להיות זה שאם מכפילים בו לא קורה כלום. אכן  I*A = A

5.
זה די אלמנטרי. בחבורה סופית - לכל איבר יש סדר. כלומר, לכל x בחבורה קיים n כלשהו כך ש-x^n = 1. למה? נסתכל על x, x^2, x^3, x^4, ....  מתישהו בסדרה הזו נקבל איבר שכבר היה בסדרה (כי החבורה סופית). נניח x^13 = x^7. אבל מזה ינבע ש-x^6=1.

6.
נסמן ב-(M(α מטריצת סיבוב בזוית α. אפשר להוכיח ש-(M(α+ß) = M(α)*M(ß
ובפרט מזה אפשר להסיק מהו (M(nα.
כמו כן, אם α = 2πm אז M(α) = I.

לצפיה ב-'אלגברה לינארית '
אלגברה לינארית
31/10/2018 | 12:17
1
30
אשמח לעזרה בשאלה בסעיף א' לא ברור איך להוכיח , הנחתי בשלילה שהקבוצה {a1......ak} לא פורשת את R^n,  אבל לא הבנתי איך להמשיך?
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
31/10/2018 | 16:06
16
אתה מניח שא' נכון? אם נסית להוכיח ולא הולך, אולי זה הזמן לנסות למצוא דוגמא נגדית.... 
לצפיה ב-'מספרים לא סודרים'
מספרים לא סודרים
30/10/2018 | 14:41
27
1. אין יחס סדר בין מספרים מרוכבים. לאילו עוד סוגי מספרים אין יחס סדר?
2. האם אינפיטיסימלים הם מספרים? האם יש ביניהם יחס סדר? האם קיים הבדל בין אינפיטיסימל אחד למשנהו?
לצפיה ב-'משולש ישר זווית - משפטים ומשפטים הפוכים'
משולש ישר זווית - משפטים ומשפטים הפוכים
25/10/2018 | 19:51
6
27

בבית הספר מלמדים את שני המשפטים הבאים:
1. במשולש ישר זווית, עם זווית חדה של 30 מעלות, אורך הניתב שמול הזווית שווה למחצית אורכו של היתר.  (כמובן שקל מאוד להוכיח את המשפט)
2. משפט הפוך - אם במשולש ישר זווית, אחד הניצבים שווה באורכו למחצית אורך היתר, אז הזווית שמול הניצב היא בת 30 מעלות (גם קל להוכיח, למעשה ההוכחות כמעט זהות).
שאלה:
האם נכון להגיד ש:
אם במשולש (כלשהו) שבו זווית אחת בת 30 מעלות והצלע שמול זווית זו שווה למחצית אורך אחת הצלעות האחרות במשולש, אז המשולש הוא ישר זווית.
לא מצאתי את זה בספרי הלימוד למרות שזה נראה לי נכון.
אשמח לקבל התייחסות, דוגמה נגדית או הוכחה  (אפ אפשר ברמת בית ספר - שכבה ט' / י'.
האם יש למי מהקוראים מושג למה זה לא מוזכר בספרי הלימוד.
תודה

לצפיה ב-'כן'
כן
25/10/2018 | 21:53
5
17
בא ניתן להם שמות: נתון משולש ABC. ידוע שזוית ב-A היא 30 וידוע ש-BC היא חצי מ-AC. השאלה היא האם הזוית ב-B בהכרח 90 מעלות.
אז כן - בא נוריד אנך מ-C לקרן AB. האנך הזה יחתוך את AB בנקודה D שאינה בהכרח B. לפי המשפטים שציטטת, DC היא חצי מ-AC. לכן DC = BC. ומזה כבר קל להבין ש-D=B. 
לצפיה ב-'אוי, כמה שאני מטומטם. הוכחה בשלילה, פשוטה להחריד.'
אוי, כמה שאני מטומטם. הוכחה בשלילה, פשוטה להחריד.
26/10/2018 | 21:26
4
27
תודה רבה.
האם יש לך מושג למה זה לא מופיע כמשפט בפני עצמו ?
לצפיה ב-'מתי טענה היא משפט?'
מתי טענה היא משפט?
28/10/2018 | 14:55
3
17
יש הרבה טענות נכונות שהן פשוטות להוכחה או נובעות ישירות מטענות אחרות.

מה שכן, זה נכון שבלימודי הגיאומטריה התיכוניים, אין דגש רב על "טענות הפוכות" דוגמת זה. דוגמא אחרת זה ההפוך למשפט פיתגורס - אם a²+b²=c² אז המשולש הוא ישר זוית.
לצפיה ב-'הדוגמה שהבאת עם "פיתגורס" היא טובה אבל משום מה המקרה '
הדוגמה שהבאת עם "פיתגורס" היא טובה אבל משום מה המקרה
28/10/2018 | 22:01
18
שהעליתי, הוא קצת שונה כי יש לתלמידים בלבול בין הטענות שכתבתי בתחילת השרשור.  כי המלל מאוד דומה, והייתי מצפה שזה יוזכר בצורה או אחרת בספרי הלימוד.  בדקתי בכל ספרי הלימוד המאושרים על ידי משרד החינוך, ונדמה לי שלא ראיתי לכך איזכור כלשהו. 
בכל אופן תודה לך
לצפיה ב-'אז מה ההבדל ביניהם?'
אז מה ההבדל ביניהם?
06/11/2018 | 20:33
1
8
מה ההבדל בין טענה למשפט?
ואם כבר אני שואל, אז מה ההבדל בין lemma לשניים למעלה?!
לצפיה ב-'תכלס... אין הבדל'
תכלס... אין הבדל
07/11/2018 | 09:14
8
מבחינה פורמלית, במתמטיקה יש טענות. טענה היא נכונה אם יש לה הוכחה פורמלית ואינה נכונה אם יש דוגמא נגדית. אם אין הוכחה ואין דוגמא נגדית אז הטענה היא בגדר השערה. בהיבט הזה, אין הבדל בין משפט פיטגורס ותרגיל מספר 13 בספר של בני גורן.

המעמד של "משפט", הוא יותר עניין של סדר ויש לו גם הקשרים היסטוריים. לדוגמא, הטענה שזוית היקפית הנשענת על קוטר היא ישרה, היא טענה נכונה אך לא מתייחסים אליה כאל "משפט". זה מקרה פרטי של המשפט האומר שזוית היקפית היא מחצית הזוית המרכזית הנשענת על אותה קשת.
מאידך, משפט פיתגורס גם הוא מקרה פרטי של משפט הקוסינוסים. מדוע הוא זכה למעמד של משפט? התשובה היא קודם כל היסטורית - משפט פיתגורס היה ידוע זמן רב לפני משפט הקוסינוסים. שנית, זה אמנם מקרי פרטי אבל מאד כללי ומשמעותי בפני עצמו. אחרי הכל, משפט פיתגורס הוא המאפשר לנו להגדיר מרחק במישור קרטזי.

אשר ל"לֵמַה" - למה זו טענת עזר. לרוב במאמרים כדי להפוך הוכחה ארוכה לקריאה ומובנת, מפרקים אותה לשלבים והשלבים האלה הן טענות עזר, למות אם תרצה, המשרתות את הוכחת המשפט. לא אחת קורא, שהלמה מתגלה כמשמעותית לא פחות מהמשפט שהוכיחה. לדומגא, הלמה של קנטור.   
לצפיה ב-'e בחזקת מספר'
e בחזקת מספר
27/10/2018 | 22:01
4
24
האם כל e בחזקת מספר אינו אלגברי (כלומר, טרנסצנדנטי)?
לצפיה ב-'בחזקת איזה מספר?'
בחזקת איזה מספר?
27/10/2018 | 22:38
3
23
אם הכוונה ל-e^n כאשר n הוא שלם אז אכן זה יוצא טרנסצנדנטי. אבל ברור שיש ל-e חזקות שהן אלגבריות ואפילו שלמות.
לצפיה ב-'דוגמא'
דוגמא
27/10/2018 | 23:12
1
23
אפשר בבקשה דוגמה לחזקה אלגברית ושלמה...
לצפיה ב-'כן'
כן
28/10/2018 | 13:03
16
ניקח n שלם. נגיד n = 13. אז אפשר להסתכל על (x=ln(13. למקרה שזה לא מוכר, ln זה לוגריתם על בסיס e. אז e^x=13.

לצפיה ב-'לגבי n שלם אז זה נכון פרט לn=0 אז זה יוצא אלגברי ואפילו שלם.'
לגבי n שלם אז זה נכון פרט לn=0 אז זה יוצא אלגברי ואפילו שלם.
28/10/2018 | 09:08
5
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
27/10/2018 | 23:56
1
19
לקחתי פרבולה y=ax^2+bx+c גזרתי והשוואתי לשיפוע הישר בנקודה. אח"כ הצבתי את הנקודה הנתונה בפרבולה. אני מגיעה ל2 משוואות עם 3 נעלמים ואני לא מצליחה להתקדם.
אשמח לעזרה
לצפיה ב-'מתבקשים לתת דוגמא'
מתבקשים לתת דוגמא
28/10/2018 | 09:16
13
אם הגעת ל2 משוואות ב3 נעלמים אז בדרך כלל למשוואה יש אינסוף פתרונות ומספיק לתת פתרון אחד ואת יכולה להחליט על הערך של אחד הנעלמים כרצונך כך שיהיו לך 2 משוואות ב2 נעלמים.
לצפיה ב-'כלל המעבר'
כלל המעבר
27/10/2018 | 12:50
22
מהו התרגום האנגלי למונח כלל המעבר?
לצפיה ב-'לוגריתם'
לוגריתם
26/10/2018 | 17:57
1
27
בסיס הלוגריתם חייב להיות חיובי שונה מ-1.
מדוע?
אמרו שהוא לא מוגדר.
מה פירוש הביטוי לא מוגדר בהקשר זה? יש הוכחה לכך?
לצפיה ב-'לא מוגדר אומר שאין הגדרה לזה'
לא מוגדר אומר שאין הגדרה לזה
27/10/2018 | 10:03
19
לוגריתם הוא למעשה פתרון של משוואה שיש לה פתרון יחיד.
אם יש אינסוף פתרונות או שאין בכלל פתרון הלוגריתם לא מוגדר.

לוג של b לפי בסיס a שווה c לפי הגדרה אם c פתרון יחיד למשוואה a בחזקת x שווה b כאשר הנעלם במשוואה הוא x.

לפי הגדרה זאת לוג של 2 לפי בסיס 1 הוא הפתרון של המשוואה 1 בחזקת x שווה 2.
מכיון ש1 בחזקת כל דבר זה 1 אז אין למשוואה פתרון והלוג לא מוגדר.
לוג של 1 לפי בסיס 1 יכול להיות רק הפתרון של המשוואה 1 בחזקת x שווה 1 בהנחה שיש פתרון יחיד.
מכיון שכל x פותר את המשוואה אז אין למשוואה פתרון יחיד והלוג לא מוגדר.

אפשר תיאורטית להגדיר לוג של מספר לפי בסיס שלילי בחלק מהמקרים אבל בגלל שהתוצאה של חזקה אם היא לא חזקה במספר שלם יוצאת מרוכבת אז בדרך כלל הוא לא יהיה מוגדר גם לפי ההסבר שנתתי.
אפשר לומר שלוג של 4 לפי בסיס מינוס 2 זה 2 אבל אם תנסה לחשב לוג של 2 לפי בסיס מינוס 2 יצא לך שלמשוואה מינוס 2 בחזקת x שווה 2 אין פתרון ממשי.
מינוס כלשהו בחזקת מספר לא שלם יוצא מספר מרוכב בכלל ולכן אם יש לוג לפי בסיס שלילי הוא חייב להיות שלם,והעדיפו לא להסתבך ולומר שהלוג לא מוגדר למספרים שלילים כשבדרך כלל הוא לא מוגדר גם לפי ההגדרה של פתרון משוואה בממשים..
לצפיה ב-'משפט בגיאומטריה'
משפט בגיאומטריה
21/10/2018 | 16:38
6
105
האם יש משפט הפוך למשפט התיכונים?
משהו כמו אם שני קטעים יוצאים מקודקודי המשולש ומחלקים האחד את השני ביחס אחד לשתיים , הקטעים הם תיכונים.
אם אין כזה אשמח לדוגמא נגדית 
אם יש אשמח להוכחה 
תודה מראש
לצפיה ב-'הטענה נכונה'
הטענה נכונה
21/10/2018 | 18:32
5
24
בהנחה שהכוונה היא שכל קטע מתחלק ביחס 1:2 כך שהקטע הארוך הוא הקרוב לקדקוד.
אפשר להוכיח למשל כך - אם המשולש הוא ABC והקטעים הם AD ו - BE, נשרטט ישר שעובר בתוך המשולש, מקביל ל-BC והמרחק שלו מ-BC הוא חצי מהמרחק שלו מ-A, ועוד ישר כזה שמקביל ל-AC והמרחק שלו מ-AC הוא חצי מהמרחק שלו מ-B. לא קשה מדי לראות שנקודת החיתוך של הישרים האלה היא מפגש התיכונים וגם נקודת החיתוך של הקטעים שבשאלה.
לצפיה ב-'לא מצליח להוכיח'
לא מצליח להוכיח
21/10/2018 | 22:27
4
20
אפשר הוכחה מלאה? 
תודה מראש
לצפיה ב-'הוכחה נוספת'
הוכחה נוספת
22/10/2018 | 16:16
3
24
הנתון הוא שני קטעים מקודקודים A ו-B לקודקודים D ו-E בהתאמה, המחלקים זה את זה ביחס 2:1. מסתכלים על קטע DE ובעזרת דמיון משולשים מוכיחים שהוא קטע אמצעים.
לצפיה ב-'תרשים'
תרשים
22/10/2018 | 17:53
2
29
לצפיה ב-''
22/10/2018 | 23:44
1
לצפיה ב-'או ככה'
או ככה
23/10/2018 | 07:59
19
לפי אותו שרטוט:
שטח משולש AFC, וגם שטח משולש BFC, שווים לשליש שטח המשולש כולו.
ומכיוון ששטח משולש CFD שווה לשליש שטח משולש CAD, אז שטח משולש CFD שווה לשישית שטח המשולש כולו, כלומר למחצית שטח המשולש CFB, ולכן אורך הקטע CD שווה למחצית אורך BC.
וכו'.
לצפיה ב-'טוריי פורייה בדיקת רציפות,מחזוריות וגזירות ( מכיל תמונה ) '
טוריי פורייה בדיקת רציפות,מחזוריות וגזירות ( מכיל תמונה )
20/10/2018 | 10:49
1
39
אהלן , קיבלתי תרגיל בית וכאשר מצאתי את טור הפורייה של אותה הפונקצייה נתקעתי כאשר ביקשו לציין אם הפונקציה הנתונה היא רציפה כפונקציה מחזורית ואם היא גזירה כפונקציה מחזורית . אני לא מצליח להבין מה החשיבה בכלל על עיניין זה ואיך לבדוק זאת. הרי , טור פורייה הוא לא בדיוק הפונקציה אלא "כמעט " הפונקציה . 

לצפיה ב-'זה לא קשור לטור זו שאלה על הפונקציה הנתונה.'
זה לא קשור לטור זו שאלה על הפונקציה הנתונה.
21/10/2018 | 12:04
10
לצפיה ב-'שאלה בהסתברות'
שאלה בהסתברות
19/10/2018 | 21:49
2
31
היי
קיבלתי שאלה בנושא הסתברות שאני לא יודע אפילו איך להתחיל לפתור עברו כמה שנים טובות מאז השיעור האחרון בנושא זה אשמח לעזרה בפתרון

לצפיה ב-'עדכון '
עדכון
19/10/2018 | 22:52
20
ניסיתי לשבת ולפתור ולהלן התשובות שיצאו לי אשמח לקבל חוות דעת 
א)30 ב)7 ג)27  ד)92  ה)8 ו) 67
לצפיה ב-'ענית נכון'
ענית נכון
20/10/2018 | 18:17
8
לצפיה ב-'קוטר במעגל'
קוטר במעגל
19/10/2018 | 17:52
24
איך מוכיחים ש
-כל הקטרים במעגל מחלקים את המעגל לשני חלקים (חוצים מעגל)?
לצפיה ב-'שאלה - סדרה אינסופית (אקדמי)'
שאלה - סדרה אינסופית (אקדמי)
18/10/2018 | 21:08
1
38
שלום!
אני מחפש ביטוי פשוט לסדרה הבאה.
איך ניתן לעשות זאת? (זה בכלל אפשרי?)
תודה מראש,
רון
לצפיה ב-'זו קונבולוציה כמובן, רק שאני לא רואה בעצמי בין מה למה.'
זו קונבולוציה כמובן, רק שאני לא רואה בעצמי בין מה למה.
21/10/2018 | 12:06
3
לצפיה ב-'חידונת קלילה'
חידונת קלילה
13/10/2018 | 16:12
9
54
81 חיילי בדיל מסודרים בריבוע 9 על 9.
מהו המספר המינימלי של חיילים שצריך להזיז על מנת שיתקבל אותו מבנה 9 על 9, אבל גדול יותר?
לצפיה ב-'נ.ב. מקור החידה: ניקולאי אבילוב.'
נ.ב. מקור החידה: ניקולאי אבילוב.
13/10/2018 | 18:45
5
לצפיה ב-'40?'
40?
13/10/2018 | 19:14
1
11
לצפיה ב-''
13/10/2018 | 20:12
4
לצפיה ב-'זה הזכיר לי את החידה הבאה'
זה הזכיר לי את החידה הבאה
14/10/2018 | 09:57
5
49
ארבע צפרדעים עומדות בקדקודים של ריבוע. צפרדע שנמצאת במרחק כלשהו מצפרדע אחרת יכולה לזנק מעליה ולנחות באותו מרחק מהעבר השני. האם ייתכן שאחרי מספר קפיצות כאלה הצפרדעים שוב יהיו בקדקודי ריבוע, אבל הריבוע החדש יהיה גדול יותר מהריבוע המקורי?
לצפיה ב-'נחמד'
נחמד
15/10/2018 | 09:45
2
28
אם זה היה אפשרי, אז לפי סימטריה בזמן, היה אפשר גם לעבור לריבוע קטן יותר.
לצפיה ב-''
15/10/2018 | 13:53
1
לצפיה ב-'צריך גם להוכיח שאי אפשר לעבור לריבוע קטן יותר אבל זה קל יותר'
צריך גם להוכיח שאי אפשר לעבור לריבוע קטן יותר אבל זה קל יותר
19/10/2018 | 10:51
14
מכיון שאפשר להניח שכל הצפרדעים נמצאות בנקודות עם קורדינטות שלמות ולכן כל קפיצה משאירה אותן בקורדינטות שלמות ולכן המרחק בין כל זוג הוא לפחות 1 מה שלא קורה בריבוע קטן יותר.
לצפיה ב-'לחידה ולפותרים '
לחידה ולפותרים
19/10/2018 | 14:20
4
לצפיה ב-'לחידת הצפרדעים ולפותרים '
לחידת הצפרדעים ולפותרים
19/10/2018 | 14:21
2
לצפיה ב-'ללמוד מתמטיקה ברמהה הגבוהה שיש!!'
ללמוד מתמטיקה ברמהה הגבוהה שיש!!
12/10/2018 | 12:29
1
38

ללמוד אנגלית או מתמטיקה ולשלוט בהם בקלות ובמהירות עכשיו כדי לשדרג משמעותית את חייך!
שיעור ניסיון בחינם, ללא התחייבות!
אז קדימה, מה אכפת לכם? תנסו!
לצפיה ב-'"ברמה הגבוהה שיש" - הרמה של חתני פרס נובל למתמטיקה? '
"ברמה הגבוהה שיש" - הרמה של חתני פרס נובל למתמטיקה?
13/10/2018 | 15:25
10
לצפיה ב-'חוצה זווית'
חוצה זווית
04/10/2018 | 19:16
6
25
מדוע חוצה זווית הוא יחיד?
מדוע אין עוד אפשרות לקיום עוד חוצה זווית היוצא מקודקד הזווית?
לצפיה ב-'כי שתי קרנות שיוצאות מאותה נקודה בזווית 0 מתלכדות'
כי שתי קרנות שיוצאות מאותה נקודה בזווית 0 מתלכדות
04/10/2018 | 19:36
3
8
לצפיה ב-'האם יש הוכחה עם סרגל (ללא שנתות) ומחוגה?!'
האם יש הוכחה עם סרגל (ללא שנתות) ומחוגה?!
04/10/2018 | 19:41
2
7
לצפיה ב-'מה זה "הוכחה עם סרגל ומחוגה"?'
מה זה "הוכחה עם סרגל ומחוגה"?
05/10/2018 | 13:15
2
לצפיה ב-'אם התכוונתָ'
אם התכוונתָ
05/10/2018 | 21:32
29
לבניית חוצה-זווית לזווית נתונה באמצעות סרגל ומחוגה, אז התשובה חיובית: כן, אפשר.
לבעיית בנייה אחרת, מפורסמת מאוד: בניית זווית, השווה לשליש זווית נתונה, באמצעות סרגל ומחוגה, אין פתרון. זוהי בעיית הטריסקציה.
לצפיה ב-'ההיגדים הבאים נכונים...'
ההיגדים הבאים נכונים...
04/10/2018 | 21:14
1
21
ההיגדים הבאים נכונים:
-לכל חוצה זווית מסוים יש זווית אחת ויחידה.
-לכל זווית מסוימת יש חוצה זווית אחד ויחיד.
מדוע?
לצפיה ב-'לא'
לא
05/10/2018 | 13:15
1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ