לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'הודעה בנושא ניקים זמניים'
הודעה בנושא ניקים זמניים
22/06/2017 | 06:44
120
נראה לי שהגיע הזמן לרענן את עניין הניקים הזמניים.

מעתה - אמחק כל ניק זמני שאינו עובד לפי הכללים:

כללי ניקים זמניים:
ניקים זמניים אינם לשימוש שוטף, אלא למטרת הכרות ראשונית עם הפורום. ניק זמני יכול לפתוח שרשור ולשאול שאלה, אך אינו רשאי לענות על שאלות של אחרים.  ניתן לעשות זאת פעם-פעמיים נוספות אולם לאחר מכן יש להרשם בניק קבוע.

אני מבקש מכל המשתתפים הקבועים להעיר לניק זמני ולהפנות אותו להודעה זו (לינק קבוע להודעה נמצא מצד שמאל)

לצפיה ב-'"מאמר" - האם יש פה חדשות אמיתיות?'
"מאמר" - האם יש פה חדשות אמיתיות?
23/06/2017 | 04:59
2
61
"מאמר" שנתקלתי בו ותהיתי האם הוא נכון.

לצפיה ב-'לא ממש. יש שם איזה מעאכר תחמן שמחפש לקוחות'
לא ממש. יש שם איזה מעאכר תחמן שמחפש לקוחות
23/06/2017 | 05:45
49
יש שם איזה בחור - שעושה רושם של לופט גישעפטר פאר אקסלאנס, שמנסה להתפרנס מ"סרסרות ויזות". הוא לא עורך דין, אבל כנראה מקבל עמלה על להביא לקוחות לעו"ד.  SNAKE OIL PEDDLER סטריאוטיפי.

לצפיה ב-'יש במאמר הזה המון אי דיוקים'
יש במאמר הזה המון אי דיוקים
23/06/2017 | 07:44
31
1. "לאנשים בעלי תואר ראשון יש 30% סיכוי לקבל את הויזה בהגרלה. בעלי תואר שני ודוקטורט משפרים את סיכויי קבלת הויזה שלהם עד ל-40%."
קודם כל, זה רק למי שלמד לתואר שני ומעלה בארה"ב. ושנית, לא ברור איך הוא הגיע ל-40%. ה-USCIS אמנם לא מפרסם את מספר הבקשות עם תואר מתקדם, אבל יש להם הזדמנות לעבור הגרלה פעמיים, ועל פי מה שרואים בשטח, מדובר בסיכוי של לפחות 60 אחוז אם לא למעלה מזה.

2. "מה שלא מספרים לכם זה שמותר חוקית להגיש עד שלוש פעמים את ויזת ה H-1B באותה ההגשה"
למה עד שלוש פעמים? כל עוד מדובר בתפקידים נפרדים בחברות שונות, אין מגבלה על מספר ה-H1B שניתן להגיש באותה שנה.

3. "ויזת היזמים החדשה (EB-6)":
לא מדובר כאן ב-EB6. היו כבר מספר הצעות למסלול EB6 עבור סטארטאפים.  ההצעה האחרונה מ-2013 והיא עדיין לא עברה את הקונגרס ולא ברור אם תעבור. מה שאולי יכנס לתוקף ביולי זה צו מנהלי של אובמה שנקרא "International entrepreneur rule", ולא מדובר כאן בגרין קארד אלא באישור שהיה שמבוסס על מנגנון ה-parole.
לא בטוח שזה יכנס בכלל לתוקף. במסגרת המאמץ של טראמפ לבטל כל מה שאובמה עשה, ישנם דיווחים שהוא מתכוון לבטל גם את זה.

מה כן נכון במאמר?
קודם כל, אכן יש הקלות בקריטריונים ל-EB2-NIW, וזה בעקבות החלטה של ה-AAO:

ואכן יש התפתחויות בעניין ויזת E2 לישראלים. ישראל אישרה ויזת משקיעים לאמריקאים, מה שעונה על עקרון ההדדיות, ויתכן ויאשרו ויזה E2 לישראלים בקרוב. לא ברור מתי  בדיוק.

לצפיה ב-'שאלה קצת מוזרה - גדלי מזרנים'
שאלה קצת מוזרה - גדלי מזרנים
20/06/2017 | 14:33
28
196
אנחנו מתכננים להעביר איתנו את חדר השינה שלנו, כולל המיטה.
את המזרן אנחנו לא מתכננים להעביר, ורוצים לקנות חדש.
האופציות הן או לקנות חדש שם או לקנות חדש בארץ ולשלוח אותו במכולה.
האם תהיה לנו אפשרות לקנות בארה"ב מזרן שמתאים לגדלים בארץ (160X200)? או שזו תהיה בעיה ועדיף כבר לקנות כאן ולשלוח?
לצפיה ב-'לאיפה אתם עוברים?'
לאיפה אתם עוברים?
20/06/2017 | 14:34
1
44
לצפיה ב-'קליפורניה'
קליפורניה
20/06/2017 | 15:52
39
לצפיה ב-'אותם גדלים'
אותם גדלים
20/06/2017 | 14:35
1
139
לכם יש full bed
לצפיה ב-'בטוח? כי אני רואה שזה קצת יותר קטן...'
בטוח? כי אני רואה שזה קצת יותר קטן...
20/06/2017 | 15:50
116
Double or Full
54 in × 75 in
137 cm × 191 cm
לצפיה ב-'הגודל כן שונה'
הגודל כן שונה
20/06/2017 | 18:08
110
תגגל מזרון גדלים בארצות הברית. אבל יש באיקאה גודל אירופאי.

Size Dimensions Dimensions
King 76" x 80" 183cm x 203.5cm
Cal King 72" x 84" 183cm x 213.5cm
Queen 60" x 80" 152.5cm x 203.5cm
Full XL 53" x 80" 134.5cm x 203.5cm
לצפיה ב-'למה לא לקנות בארצות הברית?'
למה לא לקנות בארצות הברית?
20/06/2017 | 20:43
21
105
למה לא לקנות מזרון בארצות הברית
וכך יהיה לך קל נוח וזול למצוא מצעים
אתה יודע
מידות נורמליות
קווין קינג
וכו׳
אם בכול זאת אתם מתכוונים לשלוח מזרון במכולה כדי לעטוף טוב ולקוות שלא יקבל עובש...
לצפיה ב-'תקנה באיקאה, זה בא מגולגל ונכנס ברכב'
תקנה באיקאה, זה בא מגולגל ונכנס ברכב
20/06/2017 | 22:46
1
94
או תקנה ותעשה משלוח, אפשר באינטרנט
לצפיה ב-'אני קניתי לאחרונה און ליין, אמזון'
אני קניתי לאחרונה און ליין, אמזון
21/06/2017 | 04:53
86
דווקא אחרי קריאת פוסט כאן. היה לי איקאה וזה החדש טוב הרבה יותר. סג 145$ לטוין (ליחיד)
לצפיה ב-'כי אנחנו מעבירים מיטה (חדר שינה בעצם)'
כי אנחנו מעבירים מיטה (חדר שינה בעצם)
21/06/2017 | 16:26
18
79
ורוצים שהמזרן החדש יתאים לגודל המיטה.
אפשר לקנות בארה"ב מזרן במידות לא סטנדרטיות, שיתאימו למיטה שנביא מהארץ?
אם תגידו שכן, אז באמת אין שום בעיה ונקנה בארה"ב.

עובש במכולה? 
מה לגבי כל הבגדים שלנו, מצעים, מגבות וכו'? 
לצפיה ב-'יהיה לכם מאד קשה למצוא מזרנים במידות לא סטנדרטיות'
יהיה לכם מאד קשה למצוא מזרנים במידות לא סטנדרטיות
21/06/2017 | 20:35
1
66
האופציות היחידות שיהיו לכם זה לקנות מזרון ממקום בו מייצרים לפי הזמנה, בהתאם למידות שמספקים להם, או אתרים באינטרנט שמתמחים במידות אירופאיות. יש אמנם כאלו, אבל האופציות מאד מוגבלות.

לצפיה ב-'גם אם מביאים מזרונים מהארץ'
גם אם מביאים מזרונים מהארץ
22/06/2017 | 02:29
41
באיזהשהו שלב צריך להחליף מזרון וזה סיוט
לצפיה ב-'This is America. בשביל מספיק כסף - אפשר לקנות כל דבר.'
This is America. בשביל מספיק כסף - אפשר לקנות כל דבר.
21/06/2017 | 20:44
14
104
אם אתם קשורים נפשית ואמוציונאלית לרהיטי חדר השינה שלכם - אז בטוח שתמצאו מי שיקל על העומס בכיס שלכם וימכור לכם מזרן בכל גודל ובכל צורה שתעלה על דעתכם.  מלבני, עגול, בצורת לב...
יש מצב שזה יעלה הרבה יותר מ"מזרון אמריאי סטנדרטי",
יש מצב שתצטרכו גם לשלם דמי משלוח מהמפעל...
אבל בעד מספיק כסף בטוח שתמצאו. 
לצפיה ב-'מניסיוני, לא תמיד כזה פשוט למצוא בארה"ב'
מניסיוני, לא תמיד כזה פשוט למצוא בארה"ב
21/06/2017 | 20:56
13
90
איש מקצוע טוב ואמין שעושה דברים לא סטנדרטיים בהזמנה תמורת מחיר שעוד איכשהו הגיוני ותוך זמן סביר. לדעתי זה סתם עלול לסבך להם את החיים. הכי פשוט וזול במקרה כמו שלהם לקנות בארץ.
לצפיה ב-'בחיפוש באינטרנט, מצאתי אתרים כאלו'
בחיפוש באינטרנט, מצאתי אתרים כאלו
21/06/2017 | 21:10
74
לדוגמה זה:

ואם רוצים מזרון ספוג או לטקס, כניראה שזה יהיה יותר קל. חברות שמתמחות במזרונים כאלו פשוט חותכות יריעה של החומר לגודל הרצוי. ומזרוני לטקס הם ממילא יקרים, אבל זה לא יהיה הרבה יותר יקר ממזרון בגודל סטנדרטי במקרה הזה.

לצפיה ב-'ולהוסיף על מה שג'ון כתב: "הגיוני" ו"זמן סביר" זה סובייקטיבי '
ולהוסיף על מה שג'ון כתב: "הגיוני" ו"זמן סביר" זה סובייקטיבי
21/06/2017 | 22:52
11
83
אין כזה דבר "איש מקצוע טוב ואמין שעושה דברים לא סטנדרטיים בהזמנה תמורת מחיר שעוד איכשהו הגיוני ותוך זמן סביר" - אם אני קולט את "הראש" שלך נכון.

איש מקצוע טוב ואמין זה אדם שהשקיע המון זמן ומאמץ בללמוד את המקצוע שלו.
והוא מצפה להרוויח בעד שעת עבודה שלו לפחות את אותו סכום שאיש מקצוע טוב ואמין אחר שאת מכירה - בן הזוג שלך - מרוויח.
ואם אותו אדם הוא באמת איש מקצוע טוב ואמין - חזקה עליו שיש לו WAITING LIST של לקוחות שמוכנים לשלם את המחירים שלו, ומוכנים לחכות חדשים בתור - כדי שדווקא הוא יעשה עבורם את העבודה.

לפני שנים רבות היה לי קבלן שיפוצים שעונה להגדרה הזו.  הוא הגיע לפגישה הראשונה שלנו עם קלסר ובו מאות מכתבי המלצה של לקוחות מרוצים - בערך 3 בחודש, כל חודש, עשר שנים אחורה.
כשהוא סיים את העבודה שלו אצלנו - התווסף לו עוד מכתב לתיק.
בפגישה הראשונה הוא פתח יומן, והראה לנו שהוא "תפוס" חצי שנה ויותר קדימה. חיכינו בסבלנות לתורינו.
המחיר אולי לא היה מה שאת מגדירה כ"הגיוני".

אבל גם היום, כמעט 15 שנה אחרי זה - כשאני נכנס לחדר האמבטייה בבוקר כדי להתקלח אני מסתכל מסביב ואומר " היה שווה את זה".
15 שנה אחרי השיפוץ, כל חדרי האמבטייה בבית עדיין במצב מדהים. כמעט כחדשים. החומרים היקרים הוכיחו את עצמם, יד העבודה של המקצוענים שהבחור הזה העסיק הוכיחה את עצמה.

במאמר מוסגר - אני גר באזור שבו נמצאים הבתים הכי עתיקים בארה"ב.
יש כאן אנשים שגרים בבתי עץ שנבנו במאה ה 17, שלא לדבר על המאה ה 18 והמאה ה 19...
רוב הבתים הללו מוגדרים היום כ"בית היסטורי", וככזה אסור לבעלים שלהם או למי שקונה אותם לשנות את החזות שלהם או לעשות להם "מודרניזצייה" מבחוץ - כל תיקון וכל חידוש צריך להתבצע עם אותם חומרים שאיתם הבית נבנה לפני 300 שנה.
זה אומר גגות מאבני ציפחה, מרזבים מנחושת, חלונות ותריסים בגדלים ובסגנונות ממש לא סטנדרטיים, ומאות פריטים שצריך לייצר בעבודת יד כי אין להשיג אותם בצורה מסחרית כבר עשרות או מאות שנים. רעפי עץ, פירזול, תריסים...
ומסתבר שבעבור כסף - כן אפשר להשיג הכל.
מסתבר שיש עדיין "נגרים אומנים" שמסוגלים לשחזר בתים היסטוריים.
יש עדיין נפחים \ חרשי מתכת שמייצרים מוצרי פירזול בעבודת יד,
יש אפילו בית ספר מפורסם בבוסטון שמלמד את כל אותם "מקצועות עבר" ומכשיר בעלי מקצוע לתחומים הללו:

האם המחירים של דברים כאלו "הגיוניים"?   אני לא חושב שהם הגיוניים בעינייך...
אבל הם כן הגיוניים בעיני אדם שמחליט לקנות בית שנבנה ב 1734 והחלום שלו זה לגור בבית שרשום National Historic Monument registry.

האם להשיג דברים כאלה לוקח "זמן סביר" ? אני לא חושב שזה משהו שאת תגדירי כ "זמן סביר"... אבל יש אנשים שמוכנים לחכות שנה כדי שמישהו יפסל להם את ה"קרניז של פינת המרפסת" בעבודת יד, כדי שזה יראה בדיוק כמו שזה נראה כשבנו את הבית לפני 200 שנה, כשיד עבודה עלתה אלפית ממה שהיא עולה היום.
לצפיה ב-'תראה, אתה זה שתמיד מעדיף להיות מעשי.'
תראה, אתה זה שתמיד מעדיף להיות מעשי.
22/06/2017 | 01:20
78
אני לא אמרתי שלא ניתן להשיג, אמרתי שהשאלה היא האם כדאי להתעסק עם זה ולשלם על זה לא ברור כמה כסף כשבישראל אפשר לרכוש בקלות ובמהירות ובמחיר שווה לכל נפש מזרון סטנדרטי ולצרף אותו למכולה.
זה שתמורת מספיק כסף אפשר להשיג הכל, וזה שיש הצדקה לרב האמן הנודע שמייצר חתיכת מזרון לקחת את הזמן שלו, זה הכל אולי נכון. השאלה היחידה היא האם באמת צריך. לעניות דעתי הצנועה מאוד לא צריך, ואני אישית, אחרי שאני ממתינה לחדר שינה פשוט שהזמנתי פה בחנות אינטרנט גדולה כבר 4 חודשים וכל פעם האספקה נדחית כי הירצרן עדיין לא סיים לבנות את המיטה המופלאה הזו שלא ברור מה כל כך מיוחד בה שזה צריך לקחת כבר כמעט חצי שנה, אומרת שכשיש אפשרות לקנות משהו סטנדרטי מן המוכן ובלי הזמנה מיוחדת, זה עושה לי יותר שכל.
לצפיה ב-'וגם, לא מדובר פה באספני אנטיקות'
וגם, לא מדובר פה באספני אנטיקות
22/06/2017 | 02:03
9
61
שמבקשים להשקיע באיזה מזרון נדיר ומיוחד בסגנון לואי ה-14, אלא בסך הכל במהגרים שמחפשים את הדרך הזולה, הקלה והיעילה ביותר לרכוש מזרון פשוט וסטנדרטי שמתאים למיטה הישראלית הסטנדרטית שלהם. 
לצפיה ב-'אז נשאלת השאלה'
אז נשאלת השאלה
22/06/2017 | 02:10
8
57
למה בכלל להוביל חדר שינה שלם? זה עולה הון וזה כאב ראש לא קטן. לא יותר פשוט לרכוש את מה שצריך בארה״ב, אחרי שהם יודעים איפה הם יגורו? לא עדיף זמן אספקה מהיום להיום במקום להמתין למכולה ובנתים לישון על מזרן מתנפח?
לצפיה ב-'תלוי בנסיבות.'
תלוי בנסיבות.
22/06/2017 | 02:14
3
58
אני מניחה שהמכולה כלולה בחבילת הרילוקיישן שלהם, כמו שזה היה אצלנו, ואז בהחלט שווה להביא הכל במקום לרכוש חדש. מקסימום, תמיד אפשר לזרוק, לתת או למכור מה שמתגלה כמיותר.
אם הם עושים את זה על חשבונם - בהחלט שווה יותר לקנות את כל הריהוט בארה"ב.
לצפיה ב-'אנחנו אכן מקבלים מכולה על חשבון המעסיק'
אנחנו אכן מקבלים מכולה על חשבון המעסיק
22/06/2017 | 12:17
2
44
לכן לא רואים סיבה לא להעביר ולקנות חדש בארה"ב (עד כדי העובש הפוטנציאלי שלא חשבתי עליו עד עכשיו...).
זה גם לא רק מיטה ומזרן, אלא חדר שינה שלם. ואם נקנה בארה"ב, זה אומר שנצטרך לקנות גם מצעים תואמים ולזרוק את אלה שכבר יש לנו.
אז נראה לנו סתם חבל. גם ככה יש הרבה דברים אחרים שבאמת נהיה חייבים לקנות חדשים (מכשירי חשמל, למשל) אז אם יש משהו שאפשר להביא איתנו מהארץ נראה לנו שכדאי.

תודה על התשובות!

לצפיה ב-'אני באמת לא חושבת שיש מה לדאוג בגלל עובש.'
אני באמת לא חושבת שיש מה לדאוג בגלל עובש.
22/06/2017 | 13:33
1
20
לצפיה ב-'ואגב, כשקונים מזרון חדש '
ואגב, כשקונים מזרון חדש
23/06/2017 | 07:37
6
הוא בדרך כלל בא באריזה העמידה בפני לחות. פשוט תשאירו אותו בתוך האריזה המקורית, ובנוסף גם חברת השילוח תארוז אותו בצורה מקצועית. אני באמת לא חושבת שיש מה לחשוש.
לצפיה ב-'אגב, אצלנו קרה הפוך.'
אגב, אצלנו קרה הפוך.
22/06/2017 | 03:16
3
83
בבית ששכרנו בקליפורניה הייתה מיטה זוגית בגודל קליפורניה קינג בילט אין, כלומר מחוברת לקיר חדר השינה (כל המיטות שם היו ברוב טמטום מחוברות לקירות של החדרים). מה שאומר, שלא הייתה לנו ברירה, אלא לרכוש מזרון קליפורניה קינג (חדר השינה הישראלי בכל מקרה נשאר בארץ כדי לשמש את בננו הבכור שמתגורר שם). כשעברנו לוושינגטון, גילינו שלא כזה פשוט לרכוש כאן מיטת קליפורניה קינג מן המוכן. אפילו באיקאה כאן לא מחזיקים כאלה, והמבחר שיש בחנויות אחרות מאוד מצומצם ולא מתאים במחיר/בצבע/בסגנון למה שרצינו. בנוסף, רצינו לקנות לא רק מיטה, אלא סט שלם של ריהוט לחדר שינה כי לא היה לנו כלום. לכן פנינו לחנויות באינטרנט ומצאנו חדר שינה פשוט (באמת לא איזה משהו מיוחד), אך מתאים, במחיר ממש סביר בחנות אינטרנטית שנראתה גדולה ואמינה ועם מלא ביקורות טובות. ההזמנה בוצעה במרץ ועדיין לא ידוע אפילו מתי יסיימו לבנות את המיטה(!) - ההשערה שאולי בתקווה מתישהו בסוף החודש הבא, למרות שלפי הצפי במועד ההזמנה היינו כבר צריכים לקבל את הרהיטים מזמן. יתר על כן, כשבדקנו לאחרונה באתר גילינו שלו היינו מזמינים את אותו החדר עכשיו, היינו גם משלמים פחות כי יש מבצע. כתבנו מכתב נזעם לחנות והם הבטיחו ברוב טובם להוריד לנו קצת במחיר (אבל לא עד למחיר שהיה מצוין באתר כשבדקנו, כי לדבריהם זה היה מבצע שכבר נגמר). שקלנו לבטל את ההזמנה אך עצם המחשבה שצריך שוב לחפש ושוב להזמין, אולי גם לשלם יותר ביוקר, ואז שוב להמתין לא ברור כמה זמן, הורידה אותנו מזה מהר מאוד. נותר לנו לקבל את ההנחה העלובה שהציעו ולהמתין בסבלנות עד שיואילו בטובם סוף כל סוף לספק את המוצרים בעוד אנו ממשיכים לישון על המזרון על הרצפה.
לצפיה ב-'סתם מסקרנות, איזו חנות אינטרנטית זו היתה?'
סתם מסקרנות, איזו חנות אינטרנטית זו היתה?
22/06/2017 | 05:32
2
56
הרבה חנויות אינטרנט גדולות בנושא רהיטים הן למעשה רק מתווך בין הקונים ליצרן, כך שזה תלוי ביצרן. 

ואגב, בהצצה באינטרנט ניראה שקליפורניה קינג יש בשפע, וניראה לי מוזר שצריך הזמנה מיוחדת לצורך העניין. אנחנו אגב הזמנו גם חדר שינה דרך אתר באינטרנט, תוך שבוע קיבלנו הודעה שהריהוט נשלח, ושבועיים אחרי כן הריהוט כבר היה אצלינו.

לצפיה ב-'ברור שזה מתווך.'
ברור שזה מתווך.
22/06/2017 | 05:51
70
בגלל זה גם כתבתי שהיצרן טרם סיים את עבודתו, אבל זה לא מצדיק את התנהגות היצרן שמבטיח לחנות שיספק את הסחורה עד מועד מסוים, אך בפועל מושך חודשים מעבר.
באינטרנט יש קליפורניה קינג בשפע, אך בחנויות פיזיות במדינת וושינגטון לא. בחרנו את הסט הספציפי (זו לא רק המיטה עצמה, אחרת היה קצת יותר קל לבחור, אך היה לנו חשוב לקנות מערכת של ריהוט תואם) בחנות הזו דווקא כי המראה התאים לסגנון ולצבעים של חדר השינה שלנו ולטעמנו והמחיר היה ממש טוב, הרבה יותר טוב משל מערכות דומות בחנויות אחרות, כמו Wayfair למשל (בדקתי בהמון חנויות). בדיעבד ברור שבמקרה הספציפי הזה עשינו טעות. במקרים אחרים, כמו הריהוט שרכשנו לסלון (גם שם היינו חייבים משהו מאוד ספציפי שיתאים לעיצוב הקיים בבית שרכשנו), גם כן דרך האינטרנט, האספקה הייתה כמעט בזמן (איחור של שבוע) ויצאנו בסך הכל מרוצים מאוד. ספציפית עם חדר השינה לא היה לנו מזל.
ברשותך, אשלח את שם החנות במסר, מטעמי פרטיות.
לצפיה ב-'ואגב, גם אם זה היצרן שמעכב,'
ואגב, גם אם זה היצרן שמעכב,
22/06/2017 | 06:10
63
מבחינתי אני עובדת מול החנות והיא האחראית על העמידה בהתחייבויות כלפיי. הרבה חנויות עובדות עם יצרנים, אך הן אלה שאחראיות בפני הלקוח על הספקת הסחורה בזמן. את הלקוח לא צריך לעניין למה יש עיכוב, מגיע לו שירות טוב, כולל עמידה בלוחות הזמנים, בכל מקרה.
לצפיה ב-'אני באופן אישי הייתי מחליף גם את המיטה וגם את המזרון'
אני באופן אישי הייתי מחליף גם את המיטה וגם את המזרון
22/06/2017 | 00:12
79
תתרגלו מאוד מהר לסטנדרט אמריקאי של king כשמו כן הוא
ולא תבינו איך ישנתם עד היום ״בצפיפות״

לגבי עובש אל תשכחו ששולחים מכולות דרך הים ומה לעשות לחות ומלח (ולעיתים מכולות נרטבות)
לא עושה טוב...
תשאלו את כל אותם עולים חדשים (שעלו לישראל) שקבלו את הציוד שלהם במצב לא שמיש מרוב עובש ....
כנ״ל לגבי ברזל שהחליד...

אולי אפשר לצמצם את העניין עם הוספת כמה קילו טובים בדלי של מלח (סופג לחות) במכולה
אולי לחברות טובות יש נסיון וטכניקות כדי למנוע מצבים כאלו
אבל חשוב לקחת זאת בחשבון

לעולים החדשים בארץ זה לא בדיוק עבד (מתוך הכירות עם אנשים שזה קרה להם) והם נאלצו לזרוק את המעט שעלו איתו

לצפיה ב-'תקנו בארץ. הכי בטוח.'
תקנו בארץ. הכי בטוח.
21/06/2017 | 20:39
76
אני חוששת שבארה"ב לא תוכלו למצוא את הגודל המתאים ותצטרכו להחליף את כל חדר השינה.
מניסיון, העברנו מלא בגדים, מגבות וגם מיטות מהארץ עם מזרן בילט אין, וכשהדברים הגיעו אחרי כ-4 חודשים לא היה בהם שום עובש. בחברות שילוח יודעים איך לארוז את הדברים האלה.
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
23/06/2017 | 04:19
5
73
שלום לחברי הפורום.
לא בטוח שזה מסוג השאלות הרגילות שאתם מקבלים, אבל בכל זאת: 
אני בן 40. רופא מומחה בישראל. קיבלתי הצעה לבוא למספר שנים (3-4) לתפקיד קליני (עבודה בבית חולים) באזור ניו יורק. 
ואני מאוד מאוד מאוד מתלבט.
למה אני מתלבט?
נגד:
א. השכר יהיה דומה לשכר בארץ, בעיקר לאחר ההתאמה לעלות המחייה ולהוצאות.
ב. הרמה האקדמית בסך הכל דומה לרמה בארץ. 
ג. שעות העבודה - מעט יותר מבארץ.
ד. ריחוק מהמשפחה המורחבת (והורים מתבגרים) ומחברים.
ה. ריחוק מקצועי מישראל (קשרים, מטופלים וכו') 
בעד:
א. חוויה חד פעמית לחיות בארהב לתקופה, ובפרט בניו יורק.
ב. חוויה אדירה למשפחה. 
ג. רמה מקצועית גבוהה.
ד. אמזון פריים ;)

אשמח מאוד לשמוע את דעותיכם.
ושוב - סליחה אם זה שאלה שלא מתאימה לפורום,
מתלבט.

לצפיה ב-'דווקא מתאים מאוד לפה'
דווקא מתאים מאוד לפה
23/06/2017 | 05:37
47
וברוך הבא
אני לא רופא, אבל יש לי בן דוד קרדיולוג שעבר לפה לפני 20 שנה, בערך בגילך כיום.  הוא לא מצטער לרגע.

אשאיר את הדיון לאנשים קרובים יותר למקצוע

קצת שאלות, או נקודות:  האם ההצעה כוללת אפשרות להישאר פה, במידה ותרצה?  איזו ויזה אתה מקבל מהם?  חלק מהויזות מחייבות שתחזור לארץ לאחר השהות.  בדוק זאת מראש, כאשר אתה עדיין בעמדת התמקחות.
לצפיה ב-'1. מה המצב המשפחתי שלך?'
1. מה המצב המשפחתי שלך?
23/06/2017 | 05:40
46
2. האם עבדת באיזה תקופה בתור רופא בארה"ב? 
3. מה בדיוק תיאור המשרה שלך? 
לצפיה ב-'אנחנו לא יכולים לעשות את השיקולים שלך עבורך...'
אנחנו לא יכולים לעשות את השיקולים שלך עבורך...
23/06/2017 | 05:41
51
כל אחד מהנמצאים בפורום הזה עמד פעם - או עומד כרגע - בפני אותה החלטה.
וזו החלטה מאוד אישית, כי לכל אחד יש את ה"חבילה" האישית והספציפית שלו בישראל ואת התכניות האישיות (גלויות או מוסתרות) שלו לטווח ארוך.

וה"פרטים הקטנים" שלא נכנסת אליהם יכולים לשנות את כל התמונה...
בית חולים ב"אזור ניו יורק" (סיטי) יכול להיות גם שעתיים נסיעה (בתנאי התנועה של האזור ההוא)  מניו יורק.
ואם העבודה היא בפרבר מרוחק, ויש לך ילדים - אתה תגלה שאתה מבלה 95% מהחיים שלך בסאברבייה, ברדיוס של 20 קילומטר מהבית חולים - ושסאברבייב של ניו יורק רבתי נראית קצת כמו פאתי ראשון לציון פינת גדרה.  ושאתה מגיע למנהטן פעם בחצי שנה באיזה סופ"ש...  מה שיכולת לעשות גם כשגרת בתל אביב.

לצפיה ב-'3-4 שנים זו תקופה בעייתית'
3-4 שנים זו תקופה בעייתית
23/06/2017 | 06:26
45
כי זה עדיין בגבול התקופה שבה עלולים לדרוש ממך לשלם מסים בישראל, בנוסף לתשלום המסים בארה"ב. מציעה לך לבדוק את העניין מראש. שלא לדבר על כך ששני מעברים בתוך תקופה כה קצרה יעלו המון כסף מהכיס אפילו אם המעסיק ישתתף בנדיבות בהוצאות המעבר. אני מציינת את זה כי כתבת שלמעשה מבחינת שכר ותנאים לא יהיה ערך מוסף למעבר, כלומר ייתכן שאם אכן תחזור לאחר 3-4 שנים, בגלל המיסוי הנוסף והוצאות המעבר הגבוהות, יישאר לך פחות כסף מאשר לו היית נשאר בארץ. היות שלא ציינת כאן פרטים נורא קשה להתייחס ספציפית להצעה שקיבלת, במיוחד יחסית למה שיש לך כרגע בארץ, ובפרט גם לא ברור אם תוכל להישאר ליותר זמן אם תרצה, אבל אלה דברים שמאוד כדאי לקחת בחשבון בבחינת ההבט הכלכלי של המעבר.
לצפיה ב-'עוד נקודה'
עוד נקודה
23/06/2017 | 06:45
39
בדרך כלל, לרופאים שלמדו מחוץ לארה"ב די קשה לקבל רישיון לעבוד כרופא בארה"ב. הקושי העיקרי הוא שבכדי לקבל רישיון רופא בארה"ב צריך לעבור תקופת התמחות של כמה שנים בארה"ב, ולא משנה כמה ניסיון יש לך בישראל.

בהנחה שהתפקיד הקליני שתמלא בבית חולים בארה"ב יכול להחשב כהתמחות, זה יפתח לך דלתות במידה ותרצה להישאר בארה"ב, וגם השכר שלך ישודרג לסכומים שבישראל נראים דמיוניים. זה כמובן בהנחה שתרצה להגר.

ונ.ב: כיום יש גם אמזון פריים נאו.

לצפיה ב-'דירות בקיימברידג'/ברוקליין'
דירות בקיימברידג'/ברוקליין
21/06/2017 | 21:49
12
119
הי, אנחנו מתכננים מעבר לתקופה של שנה-שנתיים לרגל פוסט דוקטורט בהרווארד, משפחה עם 3 ילדים בני 5.5, 4 ותינוקת בת חצי שנה. משיקולי תקציב מחפשים דירה בת שני חדרי שינה, אבל שיהיו מספיק מרווחים (כלומר לא דירות סטודנטים צפופות שיש במרכז קיימברידג'), משיקולי מרחק וחינוך מתמקדים בברוקליין וקיימברידג', עם עדיפות למקומות שיש בהם גישה טובה לקניות מיידיות לפחות, ותחבורה ציבורית.
1. מהו לדעתכם מחיר ריאלי לדירה כזו, שהיא לא מפוארת אבל יכולה לאכלס בנוחות משפחה כמו שלנו? 
2. האם עדיף בניין מנוהל או דירה מבעלות פרטית?

לגבי תקציב, יש לנו תקציב גלובאלי (מלגות), מה שאומר שכמה שנצליח לחסוך- נוכל להשאר יותר זמן

תודה רבה על עזרתכם
לצפיה ב-'מתנדנד סביב ה 3,000$ לחודש'
מתנדנד סביב ה 3,000$ לחודש
21/06/2017 | 23:28
7
129
פלוס מינוס 500$, פחות או יותר.
את צריכה גם להיות מודעת לעניינים הבאים:
1. עופרת.  רוב הבניינים באזורים עליהם את מדברת הם בניינים ישנים, ובבניינים ישנים עלולה להיות בעיית "צבע על בסיס עופרת" - שהיה בשימוש נרחב עד אמצע שנות ה 80 של המאה הקודמת.  זה מסוכן במיוחד לילדים קטנים שמכניסים כל דבר לפה, ושעלולים להחשף לאבק של הצבע הזה (למשל מהחיכוך כשפותחים וסוגרים דלת או חלון).  עם ילדים קטנים מאוד מומלץ להתעקש על דירה שאין בה עופרת (נבנתה אחרי 1980 או שבוצע בה תהליך הסרת העופרת והיא DELEDDED עם אישור כתוב).

2. חנייה. אם אתם מתכוונים להחזיק רכב - בברוקליין אסור לחנות ברחובות OVERNIGHT. חייבים מקום חנייה מוסדר - ויש לא מעט דירות שאין להן חנייה, ואז צריך לשכור חנייה באיזשהוא מקום, וזה מוסיף כ 150$ - 250$ לחודש על כל כלי רכב.
לצפיה ב-'וואו, זול בבוסטון!'
וואו, זול בבוסטון!
22/06/2017 | 21:22
6
87
(בהשוואה לאזור סן פרנסיסקו)

לצפיה ב-'כן, אה?'
כן, אה?
22/06/2017 | 22:02
84
אני כל הזמן צריכה להזכיר לעצמי שהאזור שאליו עברנו גם נחשב יקר מאוד, פשוט אחרי המחירים שהתרגלנו אליהם בעמק הסיליקון הכל נראה זול פתאום.
לצפיה ב-'לא יודע... לפי היללות של אנשים כאן זה לא נראה כך'
לא יודע... לפי היללות של אנשים כאן זה לא נראה כך
22/06/2017 | 22:02
4
84
אולי בגלל שרוב האנשים שאנחנו בקשר איתם הם אנשי אקדמייה שמנסים לחיות ממילגה, וסכומי המילגות בת'כלס לא השתנתו ב 20 השנים האחרונות - שומעים המון נהי ויבבה בעונה זו של השנה (עונת חיפושי הדירות והמעברים... שוב הרחובות מסביב לבית שלי מלאים במשאיות MOVING).

אבל כן - דירת 2 חדרי שינה בגיזרת ה 800-1000 רגל מרובע מסתובבת סביב ה 3,000$.  
לצפיה ב-'טוב, אפשר לפחות לנחם אותם בזה שהם לא צריכים'
טוב, אפשר לפחות לנחם אותם בזה שהם לא צריכים
22/06/2017 | 22:11
76
לחפש דיור באזור סטנפורד .
לצפיה ב-'בסן פרנסיסקו'
בסן פרנסיסקו
22/06/2017 | 23:27
62
זה היה המחיר לדירת חדר שינה אחד בגודל 550 פיט.

לצפיה ב-'גם אצלנו השתגעו לאחרונה'
גם אצלנו השתגעו לאחרונה
23/06/2017 | 06:19
1
30
 מחירים של דירות של שני חדרי שינה ו- 950 רגל מרובע עלו כבר ל- 900-950 דולרים. נורא
לצפיה ב-'בכיין '
בכיין
23/06/2017 | 06:34
7
לצפיה ב-'הגענו לפה באותו סטטוס, גם כן פוסט-דוק בהארוורד (של אשתי)'
הגענו לפה באותו סטטוס, גם כן פוסט-דוק בהארוורד (של אשתי)
22/06/2017 | 19:45
3
103
לפני למעלה מ-10 שנים.

לא ציינת באיזה בי"ס את אמורה לעשות את הפוסט. כל עוד מדובר באחד מבתי הספר שנמצאים בקיימברידג', בהארוורד עצמה (לא ברפואה או ביולוגיה, שאז סביר שתהיי בברוקליין או בוסטון), אזי ממליץ בחום לנסות לשכור דירה באחד המתחמים של הארוורד עצמה.

יש המון יתרונות למגורים בנכס של הארוורד:
1. הבניינים של הארוורד הם בלי עופרת.
2. התשלום החודשי כבר כולל את כל היוטיליטיס (חשמל, גז וכדומה), ואת לא צריכה להתעסק בנפרד עם הספקים הללו.
3. יש מערכת מצוינת של שאטלים בין המגורים לקמפוסים השונים - בחינם.
4. תחזוקה מדהימה של המבנים.
5. את לא צריכה לשלם "דמי עירבון" בנוסף לשכר הדירה; אצל בעל בית סטנדרטי, סביר שתצטרכו לשלם לפחות חודש, וקרוב לוודאי של חודשיים - אשר ישכבו אצל בעל הבית עד שתעזבו. זה המון כסף, שצריך לשלם מראש ובמזומן.

בנוסף, בגילאים של הילדים שלך, מערכת החינוך של קיימברידג' היא די טובה. יש בתי ספר יותר טובים ויש פחות, אבל בכיתות הנמוכות הילדים יקבלו חיזוק טוב באנגלית בכולם, יש מערכת הסעות טובה בעיר, ויש דברים באין בערים אחרות (בקיימברידג, לדוגמה, היה אוכל הרבה יותר איכותי בקפיטריה של ביה"ס, לעומת ביה"ס הנוכחי בניוטון...).

הבכורה שלי החלה את ביה"ס היסודי בקיימברידג', ואז הסתיים הפוסט ועברנו לניוטון - כך שאני מכיר היטב את המגורים בקיימברידג', וגם את מערכת החינוך שלה.

בחזרה למגורים בדירות של הארוורד - אם אתם יכולים, ממליץ בחום על מתחם Botanic Gardens בו גרנו 5 שנים. ממליץ להתרחק מ- Peabody Terrace (אלא אם מגדלי בטון גבוהים ומכוערים, עם תקרות מאוד נמוכות בדירות, זה מה ש"עושה לך את זה"...).

את יכולה למצוא המון פרטים, וגם מחירים, באתר הבא:

אגב, מתי אתם אמורים לעבור? אם ממש עכשיו, אז את צריכה להזדרז עם אפלייקישן לדירה דרך הארוורד - ייתכן שכבר מאוחר מדי.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה ותגובה'
תודה ותגובה
22/06/2017 | 21:15
2
74
תודה רבה על התשובות!
ההאוזינג של הרווארד באמת בעדיפות ראשונה מבחינתנו והדבר הראשון שעשינו היה להירשם אבל זה אכן כבר מאוחר מדי והכל תפוס...
המידע לגבי העופרת ממש חשוב, תודה שעדכנתם אותי! יש דרך לדעת את זה מתוך המודעות שמפורסמות באתרים? או רק לשאול ולקוות שהתשובות אמינות... 

עוד שאלה לגבי המתחמים המנוהלים- אני מבינה שמדובר בד"כ בדירות בסטנדרט יותר גבוה, מתוחזקות ועם יוטיליטיז כלולים וכו', מצד אחד, אבל עם חוזים דרקוניים מצד שני (קנסות יציאה מאד גדולים אם רוצים לצאת לפני סוף החוזה).
אני צודקת? האם בדירות הפרטיות אפשר להיות גמישים יותר? 
לצפיה ב-'באמריקה לבעל בית אסור לשקר (בנושא הזה).'
באמריקה לבעל בית אסור לשקר (בנושא הזה).
22/06/2017 | 21:56
78
אם מישהו אומר לך בפירוש (ובכתב) "DELEDDED" - אז אין עופרת.
יש השלכות חמורות מאוד מבחינה חוקית על שקר באספקט הזה.

אם המישהו לא אומר לך את "מילת הקסם" - ובמקום זה עונה לשאלה ישירה שלך עם התשובה הסטנדרטית "אני לא יודע" - אז כנראה שיש...  השיטה כאן בארה"ב איך לא להיתפס בשקר היא להגיד "לא יודע". כאן עדיף לצאת בור או טמבל - זה פחות בעייתי מלצאת שקרן.

כל מה שכתבת בפיסקה השנייה שלך מהווה הכללה מאוד בעייתית.
כל קומפלקס לגופו, וכל בעל בית פרטי לגופו.
יש קומפלקסים מזעזעים שלא היית נותנת לחולדה לגור בהם מחשש לבריאותה,
ויש קומפלקסים מדהימים.
לרוב - האימרה של חנה לסלאו באיזו פירסומת בהחלט מתארת את המצב: "הכי טוב זה הכי כסף, וזאת המתמטיקה של החיים".
דירה בסטנדרט גבוה יותר - תהיה יקרה יותר. ה"מתוחזקת יותר טוב" לרוב "בנוי לתוך" הסטנדרט הגבוה יותר.
וזה גם באספקט השכנים: כמה שהדירה יותר זולה - כך השכנים יהיו מ"שכבות סוציו אקונומיות" יותר מגוונות. 

בעלי בית פרטיים יכולים להיות לא פחות "קשוחים" מקומפלקס - כי בקומפלקס יש צוות שמקבל משכורת כדי לשרת את הדיירים ולהתנהל מולם, ובעל בית פרטי לרוב עושה את זה כ"SIDE BUSINESS".  עזיבה מוקדמת פוגעת הרבה יותר בבעל בית פרטי שיש לו רק נכס אחד מאשר בחברה מסחרית שבבעלותה מאות דירות ויש לה כח אדם ייעודי שמתעסק במציאת דיירים וחתימת חוזים.

בקהילה גדולה של שוכרי דירות כמו שיש פה בבוסטון אנחנו שומעים סיפורים מכל הסוגים - החל מ "בעל הבית המלאך שויתר לי וסידר לי ועשה לי בייביסיטר לילדים כשהייתי חולה" וכלה בסיפורים על ה LANDLORD FROM HELL שהתעמר בדייריו.
לצפיה ב-'בעניין בעלי בית פרטיים לעומת קומפלקסים'
בעניין בעלי בית פרטיים לעומת קומפלקסים
22/06/2017 | 22:09
63
מצד אחד, לקומפלקסים יש הרבה פעמים חוקים יותר נוקשים מבחינת מה מותר ומה אסור. אבל מצד שני, החוקים ברורים ולא נכנסים לך לחיים. ואם קורה משהו בדירה ויש איזשהו נזק שגרמת בטעות, מקסימום זה ירד מהפיקדון, אבל שום דבר לא אישי.

בעלי בית פרטיים יכולים להיות נהדרים ויכולים להיות נוראים, אבל מה שהכי גרוע זה שזה לא תמיד צפוי, הכללים פחות מוגדרים, ויכולים להיות כאלו שיכנסו לחיים שלך.

אחרי שחייתי גם בקומפלקסים, גם בטאונהאוס שהוא לא ממש קומפלקס אבל מנוהל על ידי חברת ניהול, וגם בבתים של בעלי בית פרטיים, אני יכול לומר שבבתים שמנוהלים על ידי חברות ניהול ובקומלפקסים יכולתי להרגיש הרבה יותר "בבית", למרות שיש חוקים ונהלים. בבתים עם בעלי בית פרטיים, גם אם היו נחמדים וגם אם לא, תמיד היתה לי הרגשה שאני אורח לטווח ארוך בבית של מישהו אחר.

לצפיה ב-'i864 וforeign income exclusion'
i864 וforeign income exclusion
22/06/2017 | 22:47
2
51
אני מנסה למלא את טופס i864 ויש לי כמה שאלות:
1. בסעיף על הוכחת גובה שכר. הסתכלתי בדוח מס שלי ואני רואה שסעיף 22 שמדבר על הtotal income הוא השכר פחות 101,300 דולר שזה אם אני מבינה נכון foreign income exclusion
במקרה כזה, מה עלי לרשום כשכר שלי את הסכום הכולל או את ההפרש בלבד?

2. אני ממלאת את הטופס עבור בעלי וביתי בת השנה שעבור שניהם הגשתי i-130. האם יש אפשרות להגיש את הבקשה עובר שניהם באותו טופס, איך אני מתייחסת לזה שיש 2 בקשות מקבילות?

תודה רבה לכל העונים!
לצפיה ב-'למרבה הצער'
למרבה הצער
22/06/2017 | 23:47
1
94
השכר שנלקח בחשבון לצורך ה-I864 זה השכר אחרי שמפחיתים ממנו את ה-foreign income exclusion. זו אחת הסיבות בגללן זה בעייתי להשתמש במשכורת של בן הזוג האזרח במידה והעבודה היא מחוץ לארה"ב. בעיה שניה היא שהיות ואתם עוברים לארה"ב, תצטרכי לשכנע את רשויות ההגירה שהעבודה והשכר שלך ימשיכו גם בארה"ב.

ברוב המקרים, בהגירה על סמך נישואין כששני בני הזוג גרים מחוץ לארה"ב, נעזרים בקו-ספונסור או חסכונות בכדי להראות יכולת כלכלית, בדיוק מהסיבות האלו.

לגבי שאלה 2, מכיוון שאת אזרחית, הבת שלך תהפוך לאזרחית עם הכניסה לארה"ב. מהסיבה הזו, אין צורך למלא עבורה טופס I864, אלא רק למלא טופס I864W ולצרף צילום של ה-I864 שמילאת עבור בעלך.

לצפיה ב-'יש לי הצעת שכר מארהב'
יש לי הצעת שכר מארהב
23/06/2017 | 00:55
44
לא ברור לי איפה מכניסים את המידע הזה :( או שזה רק כמסמך תומך?

ממש מוזר להסתכל על השכר למס ולא על השכר האמיתי... העובדה שאני לא משלמת על החלק הזה מס לא הופך אותו ללא קיים, אבל נו.. טוב.. אמריקאים...

תודה על האינפורמציה - לא ידעתי שאני לא אמורה למלא טופס עבור הבת שלי - נהדר :)
לצפיה ב-'שאלה לגבי חיפוש עבודה (והרקרוטרים ההודים המעצבנים)'
שאלה לגבי חיפוש עבודה (והרקרוטרים ההודים המעצבנים)
21/06/2017 | 18:13
4
170
האם מנסיונכם, כל הרקרוטרים ההודים המעצבנים שמתקשרים בלי לבקש רשות (רוב הרקרוטרים האמריקאים ישלחו לרוב מייל וישאלו מתי נוח להתקשר...) - באמת שווים את הזמן? או שכל שיחת טלפון / מענה למייל שלהם הוא בזבוז זמן מוחלט? (מה שאין לי בשפע..)
ממה שאני מבין, השיטה שלהם זה שהם פשוט אוספים קורות חיים ממונסטר וגלאס דור, מתקשרים להציק, שולחים אי מייל ואז מגישים מלא מועמדים למלא משרות בתקווה שאחד יתקבל ואז יקבלו עמלה.
גם הבנתי מקצת קריאה ברשת, שלפעמים הם גם יכולים לגרום נזק אם הם עושים submit פעמיים למשרה שכבר שלחתי בעצמי. למשל בחברות הגדולות, הבנתי שאפשר להגיש מועמדות רק אחת לחצי שנה?

לסיכום, האם מישהו מצא / מכיר מישהו שמצא עבודה דרך אחת מחברות ההשמה האלה או שזה בזבוז זמן מוחלט ופשוט לא להחזיר שיחות / מיילים?

מהניסיון הקצר שלי, בד"כ שליחה ישירה של קו"ח דרך אינדיד / גלאס דור / אתר חברה מוביל לראיון און סייט. אבל אני אשמח לשמוע מהניסיון של אחרים פה בפורום
תודה
לצפיה ב-'לפי הנסיון שלי ושל מי שדיברתי איתו - בזבוז זמן'
לפי הנסיון שלי ושל מי שדיברתי איתו - בזבוז זמן
21/06/2017 | 20:37
3
147
האופרציות ההודיות הללו הם מן סוג של BOILER ROOM OPERATION - כמו שכתבת. המערכות שלהם עושות DATA MINING בלינקד-אין ושאר בסיסי נתונים של אנשי מקצוע, וכנ"ל בכל "לוחות המודעות" האינטרנטיים של משרות.
הם פונים בסיטונאות לכל אדם שהמערכת שלהם מזהה שמץ של התאמה - קלושה ככל שתהיה - ל"מילות מפתח" במשרה ספציפית, ומנסים להפציץ את המעביד הפוטנציאלי בקורות החיים של כל אחד שנתן להם רשות לעשות זאת - בבחינת Throw everything against the wall - maybe something will stick.

הנסיון שלי ושל חברים הוא שהם עובדים ב MODE של TRANSMIT ONLY - יש להם כנראה QUOTA של מועמדים שהם צריכים לגייס, וההודי שהתקשר אליך מתקשר כנראה למאות אנשים כל יום. הוא לא באמת מעוניין במה שיש לך להגיד - כל מה שהוא רוצה זה שתסכים לכך שהוא יגיש אותך דרך האופרציה שלו.

בניגוד לריקרוטר טוב (ועדיין יש כאלו פה ושם - הם לא נותנים לך שום "ערך מוסף" לעבודה דרכם. הם לא באמת מבינים (ואין להם זמן להבין) מי אתה ומה אתה עושה, או מה אתה מחפש - והם לא באמת מבינים מה המעביד צריך.  הם מרוכזים רק ב "כמות", לא ב"איכות".

אין לי הוכחות שעבודה דרכם מזיקה לך - אבל אני לא אפול מהפתעה אם יתברר שמעבידים (או מערכות הגיוס האוטומטיות שכמעט כולם משתמשים בהם כיום) מסננים מה שמגיע מחלק מהערוצים הללו. 

באופן כללי - יש בהחלט בעייה אם קורות חיים שלך מגיעים מספר פעמים, בערוצים שונים, למועמדות על אותה משרה. נוצר הקונפליקט של "מי אמור לקבל את העמלה" - והמעביד תמיד יעדיף להמנע מקונפליקט כזה.

לצפיה ב-'כך שיערתי. הקטע הכי מעצבן איתם זה שהם מתקשרים בלי לבקש רשות '
כך שיערתי. הקטע הכי מעצבן איתם זה שהם מתקשרים בלי לבקש רשות
21/06/2017 | 21:55
2
114
וזה אשכרה מטריד. לפעמים אני אפילו צועק עליהם בטלפון שיפסיקו להטריד אותי ומרגיש קצת רע עם זה.

לגבי "ריקרויטר טוב" - אז האמריקאים יותר מנומסים ופחות נודניקים (שואלים במייל מתי אפשר להתקשר), אבל רובם גם כן בזבזני זמן. חלקם מזמינים אותך אפילו לראיון און סייט, ואז לרגע מרגיש שהנה או-טו-טו עבודה - בפועל מבזבזים לך את הזמן.. , ורק רוצים "להכיר" את המועמדים - בפועל לא יוצא מזה כלום. אבל, בגדול מרקרוטרים אמריקאים כבר יצא לי כמה ראיונות (אמיתיים).

לסיכום: בפועל אני חושב שרוב הראיונות זה מ - submit ישירות באינדיד / גלאסדור ובאתרים של החברות
כלומר, או דרך אתרי דרושים, או דרך האתרים של החברות

קצת מתסכל לחפש עבודה בניו - יורק. בארץ תמיד הייתי רגיל שרק מרים יד והופ! 4-5 ראיונות, מתוכם 2-3 הצעות, ואחרי שבועיים כבר מתעצבן שעד שהפוקוס תגיע צריך להיסחב עם מיצובושי לנסר זמנית מהחברת ליסינג..
פה מסתבר, אתה עוד אחד ממיליון טאלנטים... (ולא רק שלא מציעים רכב צמוד, אפילו נסיעות לא משלמים...)
לצפיה ב-'יהיה בסדר! אני מצאתי עבודה דרכם...'
יהיה בסדר! אני מצאתי עבודה דרכם...
22/06/2017 | 01:01
1
114
היי.
בישראל התעסקתי בוריפקציה (שנתיים נסיון) והיה לי קצת קשה להשיג ראיונות עבודה בדרום קליפורניה.
בסוף, ריקורטור הודי חביב (שגם הפכנו לחברים בלינקדאין) סידר לי ראיון בחברה גדולה למשרת תוכנה  low level ובסוף הועסקתי עם הצעה הוגנת אבל כמעט בלי בניפיטס  (אני מועסק על ידם ולא על ידי חברת האם). הייתי צריך להתווכח יותר על הההצעה אבל זה סיפור אחר.

שורה תחתונה, המון ג'אנק מייל מהם. המון טלפונים לנייד. דרך אחת להמנע היא למחוק את הנייד מהקורות חיים עצמם ומכל אתרי הגיוס ולהשאיר רק את האימייל. צמצם משמעותית את השיחות ההזויות.
כן, היו כפילויות במשרות. תמנע מכך על ידי שימוש ב ID של המשרה.
לצפיה ב-'זה נהדר שאתה תורם'
זה נהדר שאתה תורם
22/06/2017 | 21:40
69
מנסיונך, רק נא לעבור לניק קבוע לפי כללי הפורום
לצפיה ב-'בקשה דרכון ראשון למבוגר אבא שלי נפטר'
בקשה דרכון ראשון למבוגר אבא שלי נפטר
20/06/2017 | 19:49
11
211
הורי היו גרושים ולא היה לי עתקים מדרכון של אבי .
אני נולדתי ב 1986 10 ליולי
הייתי היום בשגרירות ארצות הברית , מסרתי להם טופס  DS-11
תעודה לידה תעודה פטירה  תעודה נישואין 
הוכחות  נתתי ל 10 שנים של תיכון ביטוח לאומי משרד רישוי ספריה
מדובר בשנים 1970 ל 1983 , לאחר שמסרתי הכול
הקונסול מבקש להביא  תעודה נישואין מקורית , למרות שמסרתי עתק למקור והוא טען שצריך אחר
אחרי זה אמר צריך תעודה גירושין, למרות שבאתר מראה שעם נפטר , מספיק תעודה פטירה,
ואבסורד הגדול יותר הוא סימן סעיף  דף משרד הפנים כניסות ויציאות , שלפי שידוע לי הם מחזיקים גג עד 7-12 שנים לאחור , שביררתי על כניסה אחורה של אבא שלי הם דורשים צו בית משפט זה היה לפני שנה, ואז הלכתי למנהלת והיא ראתה שאין רישומים כבר במאגר אצלהם לשנים האלה, שככה הבקשה לבית משפט מיותרת,
הסברתי את זה לקונסול בשגרירות ארצות הברית, והוא התעקש שחובה דף משרד הפנים כניסות ויציאות .
הוא חתם לי להביא תוך 90 יום שלוש מסמכים האלה, למרות שמסרתי הוכחה ל 13 שנים שאבא שלי חי בארצות הברית .
מה אני אמור לעשות ? אני חושב שמסמך של משרד הפנים כניסות ויציאות  מיותר לחלוטין.
יש לי מסמך ממשרד הקליטה שהוא חזר כתושב קבע לישראל ב 1982 העם לצרף את זה במקום משרד הפנים כניסות ויציאות .. או שיש מקום להגיש תלונה שעושים לי עוול לשווע , לאסוף מסמך ומסמך לקח לי המון חודשים כמעט שנה .. הייתי בטוח שזה מספיק .. מה ניתן לעשות עוד במצב כזה .

תודה
                                       דוד

לצפיה ב-'ממתין לתשובה תודה על עזרה'
ממתין לתשובה תודה על עזרה
21/06/2017 | 11:55
9
32
לצפיה ב-'שאלה מסובכת אבל התשובה בגוף השאלה'
שאלה מסובכת אבל התשובה בגוף השאלה
21/06/2017 | 15:20
8
140
אתה רוצה דרכון אמריקני, אז ברוך הבוא לבירוקרטיה האמריקנית, אין לך מה לריב איתם כי זה לא יעזור, במקרים אלו אולי עדיף לנהל את הנושא דרך עורך דין שמתמחה כדי שיתן לך פתרון אחרת הדבר רק יגרר לעוד ניירת.
אתה מדבר על מצב שאדם נפטר ומבקש על סמך כך הוצאת GC או אזרחות, כמובן שהשלטונות האמריקנים יסתכלו בציציות שלך ויבדקו 10 פעמים לפני שבכלל יקבלו את כל המסמכים.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
21/06/2017 | 22:20
7
108
אתה מדבר שטיות , יש הרבה מקבלים אזרחות עד גיל 18 חוק סבא  ואצלהם לא תמיד סבא בחיים במעמד הבקשה, אצלי אני זה קרבה ראשונה חוק הורים במקרה שלי זה אבא, הבאתי את כול ניירת הדרושה,
האם מסמכים של הוכחות בית ספר תיכון ועוד חייבים להיות מקוריים , או שזה קביל עתקים במידה ואין ?
אני נתתי הכול מה שיש והם התעקשו על כניסות ויציאות משרד הפנים, זה דורש צו בית משפט מיותר.. יש לי מסמך משרד הקליטה של תושב חוזר , בלי חתימה אני חושב ללכת למשרד הקליטה שיחתמו על תושב חוזר ולסיים עם זה .. לא רואה משהו אחר, וכולם נזהרים להגיב לבעיה שלי ... כול אחד יכול להגיע למצב שהורה נפטר אזרח אמרקאי זה אזרח וגם כאן הנטל הוכחות שהיה , ונתתי כול מה שאפשר.
לצפיה ב-'רוצה להיות אזרח אמריקאי? תעשה מה שהקונסול אמר לך לעשות.'
רוצה להיות אזרח אמריקאי? תעשה מה שהקונסול אמר לך לעשות.
21/06/2017 | 23:18
6
108
זה נורא פשוט: עד שתוכיח - לשביעות רצונו של הקונסול - שאתה זכאי לאזרחות אמריקאית, אתה לא אזרח אמריקאי.
והקונסול אינו חייב שום דין וחשבון למי שאינו אזרח אמריקאי.

אף אחד בארה"ב או בקונסולייה האמריקאית לא אחראי ולא אשם בכך שאביך לא דאג להוציא לך דרכון אמריקאי אחרי שנולדת.
אף אחד בקונסולייה לא אחראי ולא אשם בכך שחיכית עד גיל 30 כדי להתחיל את תהליך ההכרה שלך כאזרח אמריקאי.
יש אפילו מצב  שזה שאתה מתחיל בתהליך רק אחרי שאביך נפטר עלול לרמז שאביך לא ממש תמך ברעיון כשהיה בחיים. 

נראה שבמקרה הספציפי שלך - הקונסול החליט להקפיד ולדרוש שתיק הניירות שלך יהיה מושלם - ואינו מוכן לעשות "קיצורי דרכים". 
רוב הסיכויים שאם לא תביא לקונסול בדיוק את מה שהוא אמר לך להביא - הוא ידחה את בקשתך.
אתה לא זה שמחליט שמסמך ממשרד הקליטה זה תחליף ראוי.  הקונסול הוא זה שמחליט. ואם הוא אמר "לא" - אז זה "לא".

וכן - כל אחד יכול להגיע למצב כזה או אחר. השאלה היא מה אתה עושה כשאתה מגיע למצב הזה.
הדרך שאתה בוחר היא להתווכח - וזו דרך שאולי עובדת מול הרשויות בישראל, אבל לא עובדת מול הרשויות בארה"ב.
לצפיה ב-'תגוה'
תגוה
21/06/2017 | 23:54
4
108
תודה על תגובה כנה, זה לא מצב כפי שאתה מתאר , אבי היה חולה ועשיתי כול שאפשר בשבילו , לא יכנס לפרטיות אילו מחלות, נוסף לכך הסבים היו פוסט טראומטים של ניצולי שואה , שהם יקשו עליו עוד , כולם היו אזרחים ארצות הברית ,
עכשיו בקשר למסמך משרד קליטה , לא ציינתי מפני קונסול  את דבר הזה כי לא חשבתי שיש צורך בכך, החוק בארצות הברית נותן אופציה בכול גיל לקבלת אזרחות כול עוד יש את הוכחה שהות של אבא , נוסף לכך שחכת לציין שיש אנשים שהורים שלהם לא ביולגים .. ועדיין הם מקבלים אזרחות... אצלי הכול כדת ודין נישואין ברבנות של הורי, נוסף לכל אבי למד בארצות הברית רק בבתי ספר שומרי מסורת/דתי ... זה לא עניין של ויכוח עם קונסול, אני מסרתי את הוכחה שהות לפי שרשום בשגרירות באתר.
אני מצרף קישור
שהגעתי לשם , קודם כול הייתה פקידה שטענה שהוכחות שהבאתי זה רק עתקים של שהות.. באתר השגרירות או בארצות הברית, הוכחות שהות לא מצוין שחייב מקורי ... בכול מקרה הקונסול לא התווכח על כך, אלא נתן רשימה מסמכים שדרוש להביא, והוא בחר דווקא כניסות ויציאות, עכשיו לאבי היה דרכון ארצות הברית הוא יגיע לארצות הברית עם סבים כקטין בגיל 6 וקיבל את אזרחות אוטומטי ביחד עם סבים שהם הוריו, משם הוא חי עד גיל 29 בארצות הברית ואני צרפתי עתקים של שהות ל 13 שנים, עם קונסול היה כזה חשוב כניסות ויצאות, הם לא יכולים לבדוק בהסטוריה של דרכון שלו ? יש בכלל אפשרות כזאת.. למה חייב מארץ הרי בדיקה היא שהות בארצות הברית.. בכול מקרה אני אחרון שמתווכח אני משתף פעולה באופן מלא ... העיכוב עם אבי הוא היה חולה בסיטוציה שלא יכנס לזה, לכן הגעתי לגיל כזה מאוחר עם אזרחות .
לצפיה ב-'אני לא מבין מה אתה מנסה להשיג...'
אני לא מבין מה אתה מנסה להשיג...
21/06/2017 | 23:59
2
93
נגיד שתשכנע את כל חברי הפורום שאתה צודק, וכולנו נצא בריקודים ונשיר שירי גבורה והלל לצדקתך. זה יעזור לך במשהו?

הקונסול ביקש רישום יציאות וכניסות? תביא לו. זאת התשובה ואין אחרת, גם אם זאת דרישה מעצבנת / הוא קטנוני / וכו'. הוא מי שצריך לאשר לך את הבקשה - לא אנחנו.
לצפיה ב-'אני רוצה להביא...'
אני רוצה להביא...
22/06/2017 | 00:03
1
97
הבעיה שיש צורך בצו בבית משפט לכניסות ויציאות וזה יכול לקחת הרבה זמן... ואני עלול לתקע כול הליך מחדש בגלל זה . פניתי גם היום למשרד הפנים הם טוענים שחייב צו בית משפט... והם בעצמם אמרו שלפעמים רישומים כניסות ויציאות אפשר גם בארצות הברית ... אבל שם אין לי מושג ממי לבקש ..כי גם ככה הקונסול רוצה רק מארץ.. הוא טען שאבי יצא מארץ לארצות הברית .. אז בשבילו יותר חשוב ככה .
לצפיה ב-'אז תביא'
אז תביא
22/06/2017 | 00:12
85
אם יש לך צו ירושה, אז תהליך קבלת צו לקבל מסמכים ממשרד ממשלתי לגבי אבא שלך ,זה תהליך פשוט ומהיר, אפשר אפילו בלי עורך דין,
גש לבית המשפט לעניני משפחה, ותסביר לפקיד מה אתה צריך, ממלאים טופס משלמים אגרה , וזה תהליך פשוט ומהיר.
הויכוח כאן מיותר, זה מה שביקשו, אז גש ותעשה את זה.
לצפיה ב-'מה הקשר בין מה שכתבתי לך ובין ה"תגוה" שלך?'
מה הקשר בין מה שכתבתי לך ובין ה"תגוה" שלך?
22/06/2017 | 00:42
105
אף אחד לא שאל (ואין לזה שום קשר או השפעה על נושא האזרחות שלך) אילו מחלות היו לאביך.
אף אחד לא שאל (ואין לזה שום קשר או השפעה על נושא האזרחות שלך) על מה הסבא והסבתא שלך היו חולמים בלילות.
הקונסול לא ביקש ממך מסמך ממשרד הקליטה, והקונסול לא מעוניין לראות מסמך ממשרד הקליטה.

מה שהקונסול רוצה לראות אלו המסמכים שכתובים ברשימה - מסמכים שאתה לא הצגת לו.
ולגבי מסמכים:
כן - כשמגישים מסמך שאמור לשמש כהוכחה משפטית למשהו - המסמך הזה צריך להיות מאומת. שזה אומר - או מסמך מקורי, או מסמך שאושר על ידי נוטריון ו\או אפוסטיל כ"העתק נאמן למקור".
"העתקים" לא מאומתים - שנוטריון לא הישווה בינהם ובין המסמכים המקוריים וחתם עליהם שהם "נאמנים למקור" - הם חתיכות נייר חסרות ערך.  

הקונסול לא יכול לשבת עם זכוכית מגדלת ועם ערימת דרכונים של אבא שלך ולייצר רשימת כניסות ויציאות של אביך משתי סיבות:
1. זו לא העבודה שלו. 
2. אין לך את הדרכונים של אביך... כך כתבת בתחילת ההודעה הראשונה שלך.

כמו שכתב לך זוקי - במקום לבזבז זמן במירמורים - רוץ ותתחיל להוציא את הניירת המשפטית שאתה צריך עבור משרד הפנים ומשטרת הגבולות. ויפה שעה אחת קודם. 
לצפיה ב-'הודעת ניק זמני נמחקה. כללי ניק זמני בלינקים משמאל'
הודעת ניק זמני נמחקה. כללי ניק זמני בלינקים משמאל
22/06/2017 | 18:43
22
לצפיה ב-'זה ככה'
זה ככה
22/06/2017 | 18:17
60
זה לא משנה אם אני אגיד לך שהקונסול חרא ורע אליך במיוחד. עדיין אתה צריך לעשות מה שהוא אומר.

ספור החיים שלך לא משנה לקונסול כהות זה, בוסטון אמר לך איך זה נראה לו. הספור שלך אחר? so what? תספר ספורים עד מחר, אפילו אם הם אמת, זה לא משנה. בסופו של יום אתה צריך להגיע עם ההוכחות. אם אין לך אותם, זו בעיה שלך.

מה שאנחנו מוכנים לעשות בשבילך זה לתת לך עזרה איפה לחפש את האישורים הנחוצים אם אתה לא יודע. מעבר לזה, אין לנו שום דרך לעזור, חוץ מאולי לתת לך את האמת הכואבת.

אישית, הייתי במצב דומה, כשהייתי בת 12, רק אבא שלי סידר את הכל, ואני לא זוכרת פרטים. זה לא היה בדיוק גיל שהתעניינתי באדמינסטרציה.
לצפיה ב-'המלצה על רו"ח'
המלצה על רו"ח
22/06/2017 | 10:00
2
82
קיבלנו כאן המלצה בפורום על רו"ח ישי עציון.
אני מקבלת שירות ייעוץ מס והגשת דוח עבור השנה דרך מקום העבודה. רציתי לשמוע מה באמת היתרונות של הגשה דרכו.
בנוסף, הוא מבקש $500 + מע"מ על פגישת ייעוץ בלבד. כמה הפגישה הזו יעילה ושווה את העלות? (בהתחשב בכך שעשינו כבר פגישת ייעוץ עם רו"ח מטעם העבודה ועוד אחת באופן פרטי אצל רו"ח אחר).

לגבי עלויות - מישהו יודע כמה הוא לוקח (בערך - כמובן שכל מקרה לגופו) על הגשת הדוח וייצוג מול רשויות המס במקרה הצורך? הייתי מעדיפה לעשות זאת באופן פרטי ולא דרך רו"ח מטעם העבודה.
רואה החשבון מטעם העבודה טען שבדרך כלל הפשרה שמגיעים אליה הוא שניתוק התושבות מתחיל רק מהשנה שלאחר השנה שבה עזבנו,(במקרה זה 2018). ויש לשלם מס על החודשים בהם עבדנו בחול ב2017. האם זה נכון? מישהו מכיר החלטות שונות?
לצפיה ב-'עוקבת אחרי תשובה'
עוקבת אחרי תשובה
22/06/2017 | 14:45
63
גם תוהה לגבי זה...
לצפיה ב-'כיום יש לנו "רואה חשבון של הפורום"'
כיום יש לנו "רואה חשבון של הפורום"
22/06/2017 | 17:42
73
יש לו ניק אדום, קוראים לו אשר.  הוא משתתף קבוע, הוא ייתן שיחת ייעוץ בחינם, ובקיצור, מומלץ.  הוא גר בניו ג'רסי ומתמחה גם בתפר שבין ישארל לארה"ב, לא רק מיסים אמריקאיים.
הוא גם כותב מאמרים בנושאים שונים והם נמצאים במאמרים שלנו, לינק מצד שמאל.

פנו אליו בפרטי או בטלפון/מייל שמופיעים במאמרים.
לצפיה ב-'עזרתם בעלי הנסיון: חתימה בפני נוטריון בקונסוליה בתל אביב?'
עזרתם בעלי הנסיון: חתימה בפני נוטריון בקונסוליה בתל אביב?
21/06/2017 | 18:48
4
83
שלום, 
אני בארהב, אשתי כרגע בישראל. שנינו צריכים לחתום על משהו, נוכחים פיזית, לפני עורך הדין בארהב לצורך הלוואה. הוא אומר לי שהדרך לעקוף היא שהוא יכין נייר יפוי כח נוטריוני עבורי (POA) שהיא צריכה לחתום בקונסוליה לפני.

Having her provide you a POA will require her going to an American consular office and having  the document I prepare notarized 

האם זה אפשרי בתל אביב?
כיוון שזה דחוף, האם היא פשוט יכולה להתייצב שם והם יקבלו אותה? או שצריך לקבוע תור מראש?
תודה! 
לצפיה ב-'יש לכם כמה אופציות'
יש לכם כמה אופציות
21/06/2017 | 20:41
3
73
אופציה ראשונה זה אכן ללכת לשגרירות/קונסוליה ולחתום שם. אין לי ניסיון עם התהליך הזה, אבל יש מידע באתר שלהם:

אופציה שניה זה לחתום בפני נוטריון ישראלי, ואז ללכת ולבקש אישור אפוסטיל בכל בית משפט שלום או בית משפט מחוזי בארץ. אישור האפוסטיל למעשה מאשר שהנוטריון מוכר כנוטריון בארץ ונותן לחתימה שלו מעמד בינלאומי.

אופציה שלישית זה למצוא אדם המוסמך כנוטריון אמריקאי ונמצא בישראל. אפשר לחפש בגוגל "נוטריון אמריקאי" בעברית. תמצאו כמה תוצאות כאלו.

לצפיה ב-'בעצם, הערה חשובה לגבי האופציה השלישית'
בעצם, הערה חשובה לגבי האופציה השלישית
21/06/2017 | 21:00
2
68
נוטריון שמוסמך על ידי סטייט מסויים בארה"ב רשאי לאמת חתימה אך ורק בתחומי הסטייט בו הוא מוסמך. לכן, למרות שיש משרדים בישראל שמפרסמים את עצמם ככאלו שמעניקים שירותי נוטריון אמריקאי, לא ברור לי איך הם עושים את זה, אלא אם הם בעצמם עובדי קונסוליה.

מהסיבה הזו, עדיף ללכת על אחת משתי האופציות הראשונות.

לצפיה ב-'תודה רבה ג'ון'
תודה רבה ג'ון
21/06/2017 | 23:15
50
אבדוק את האפשרויות. אעדכן מה יצא לטובת הדורות הבאים. 
לצפיה ב-'אלו שעושים זאת מצפצפים על החוקים'
אלו שעושים זאת מצפצפים על החוקים
22/06/2017 | 11:20
51
וכבר ראיתי עסקת נדל"ן שרישומה נדחה בגלל נוטריון שחתם בישראל עם חותמת קליפורניה, וחברת הטייטל לא קיבלה את זה. והוא גבה 450 שקל + מעמ מהמוכר הישראלי.
לצפיה ב-'עזרה בבחירת ביטוח בריאות.... 20 תוכניות לבחירה '
עזרה בבחירת ביטוח בריאות.... 20 תוכניות לבחירה
20/06/2017 | 20:44
12
176
קיבלתי את המסמך הזה מחברת הביטוח, וקצת הלכתי לאיבוד עם כמות התוכניות שיש שם.
מישהו יכול לעזור לי לעשות קצת סדר בבלאגן ?
החברה שאני עובד בה תשלם $250, ואת השאר אני.
השאלה היא איזה תוכנית מכל ה- 20 שמופיעות כאן תהיה הכי כדאית ?
אני כבר מתקרב לגיל ה- 50, כך שצריך לבקר רופא לפחות פעם בשנה, אם לא פעמיים 
לצפיה ב-'קודם כל, שאלה'
קודם כל, שאלה
20/06/2017 | 21:13
11
173
העלויות שמופיעות שם, זו עלות לאיזו תקופה? אני מנחש שזו העלות לכל תלוש משכורת ושתקבל משכורת כל שבועיים. תקן אותי אם אני טועה. אני מנסה להבין מה תהיה הפרמיה השנתית שלך.

ושאלה שניה: רק אתה מבוטח, או שיש גם משפחה?

בגדול, אף אחת מהתוכניות לא מדהימה. אפילו לא היקרות ביותר ברשימה. אבל בשביל להבין מה יותר משתלם, צריך לחשב מה הפרמיה השנתית לעומת התשלומים הפוטנציאלים עבור טיפול רפואי.

לצפיה ב-'״לא מדהימה״ זה תיאור עדין'
״לא מדהימה״ זה תיאור עדין
20/06/2017 | 22:44
8
63
לצפיה ב-'מתעלק רוצה להיות סגור על הביטוח'
מתעלק רוצה להיות סגור על הביטוח
21/06/2017 | 12:44
7
102
כרגע האופציה שלנו Athena PLUS מהאוניברסיטה ,
מי יכול לתת חוות דעת על התוכנית ?

תודה !
מה הסיכוי שמהמעסיק שלי (שאין עדיין) תהיה תוכנית טובה יותר?

לצפיה ב-'אין לנו גישה לתכנית/לינק'
אין לנו גישה לתכנית/לינק
21/06/2017 | 17:15
5
62
תדפיס ל pdf או משהו.

האם זה תכנית שלך, כלומר לא דרך המעסיק?

1. תכנית דרך המעסיק בדכ טובה יותר, זולה יותר ומהברוטו
לצפיה ב-'התוכנית מצורפת בלינק המקורי שלי, זה לא נפתח?'
התוכנית מצורפת בלינק המקורי שלי, זה לא נפתח?
21/06/2017 | 18:17
4
23
לצפיה ב-'התוכנית שלך היא בהחלט תוכנית טובה'
התוכנית שלך היא בהחלט תוכנית טובה
21/06/2017 | 20:43
3
67
כפי שכבר כתבתי לך, זו תוכניות יותר טובה מזו שאני מקבל דרך המעסיק שלי, והתוכנית שלי היא גם די טובה.

לצפיה ב-'דוגמא לתכנית איכותית'
דוגמא לתכנית איכותית
21/06/2017 | 21:42
2
47
לצפיה ב-'אני עובר על הנתונים מנסה להבין במה היא יותר טובה'
אני עובר על הנתונים מנסה להבין במה היא יותר טובה
22/06/2017 | 10:48
1
26
יש שם מספרים בחלק מהמקומות שפחות טובים מהתוכנית שצירפתי, מה אני מפספס?

לצפיה ב-'מתקן - מצאתי כמה וכמה דברים יותר טובים תודה.'
מתקן - מצאתי כמה וכמה דברים יותר טובים תודה.
22/06/2017 | 11:18
12
לצפיה ב-'מאוד תלוי במעסיק'
מאוד תלוי במעסיק
21/06/2017 | 18:00
59
במקרה שלנו התכנית של אשתי (J2) דרך המעסיק יותר טובה מהתכנית של האוניברסיטה ומכסה גם אותי ללא תשלום. אבל זה תלוי במעסיק שתמצא, ואני לא חושב שזה צריך להיות שיקול מרכזי בבחירת המעסיק. אם שניכם בריאים ולא נוהגים ללכת לרופאים, לא הייתי דואג יותר מדי - התכנית של האוניברסיטה תהיה מספיק טובה בשבילכם.
לצפיה ב-'אוקיי, אז בדקתי לגבי תקופות...זה עבור חודש קלנדרי.'
אוקיי, אז בדקתי לגבי תקופות...זה עבור חודש קלנדרי.
22/06/2017 | 00:53
1
52
אני המבוטח היחיד, אין משפחה.
שאתם אומרים "לא מדהימה" למה אתם מתכוונים  ?
יקר, השתתפות גבוהה.....  מה לא בסדר עם כל התוכניות הללו ?
אנחנו בסה"כ חברה קטנה של שישה עובדים,
יכול להיות שזאת הסיבה לתוכניות לא הכי כדאיות  ?
בכל אופן אני חושב שעדיף זה מאשר להיות ללא ביטוח בכלל, לא ככה  ?
לצפיה ב-'בהחלט עדיף על להיות ללא ביטוח'
בהחלט עדיף על להיות ללא ביטוח
22/06/2017 | 01:24
67
ב"לא מדהימה" הכוונה היא מבחינת גובה ההשתתפות העצמית במקרה של טיפול רפואי. אבל אלו האופציות שיש לכם. וכן, יש קשר לעובדה שאתם חברה קטנה. לחברות גדולות יותר יש יותר כח מיקוח והעובדים בהן מקבלים תנאים טובים יותר.

יש נתון אחד נוסף שיכול להשפיע על בחירת התוכנית. ניראה שיש הבדל ב"רשת" בין התוכניות השונות. חלק מהתוכניות הן HMO, שזה אומר שאתה מוגבל לטיפול בתוך רשת מסויימת (אלא אם אין רופא בהתמחות המתאימה ברשת ואז אפשר לקבל הפניה), וחלק מהתוכניות הן PPO שזה אומר שאפשר לקבל טיפול מחוץ לרשת אבל השתתפות הביטוח במקרה הזה נמוכה יותר.

מעבר לכך, יש שם כמה רשתות שונות: NHP, Choice ו-Choice plus. אין לי מושג מה זה אומר בדיוק מבחינת איזה רופאים נמצאים בכל רשת בדרום פלורידה, אבל הניחוש שלי זה שב-NHP יש את המבחר הקטן ביותר של רופאים וב-choice plus הכי הרבה רופאים. אם תוכל ליצור קשר עם מישהו באזור שיש לו ניסיון עם הרשתות השונות, זה יכול לעזור.

אם מגוון הרופאים ברשת NHP מספיק טוב, אתה יכול ללכת על תוכנית כגון AKO7-PV שנותנת את ההשתתפות העצמית ההכי נמוכה. או לחלופין, את התוכנית AKO1-PV פלוס 2000$ לשנה ב-HSA. אם חשוב לך מבחר גדול של רופאים, אתה יכול לבחור את אחת משלושת תוכניות ה-PPO האחרונות ברשימה.

לצפיה ב-'מעבר לארה"ב'
מעבר לארה"ב
21/06/2017 | 20:03
9
139
שלום לכולם,
אני אזרח אמריקאי מלידה, גר בישראל חברה שלי אזרחית ישראלית וגם בעלת אזרחות אירופואית מה שמאפשר כניסה לארה"ב עם ESTA.
אנחנו אחרי טיול בין 30 ליום בארה"ב (חזרנו לפני שבוע וחצי), וחושבים על להגר לארה"ב ולהתחתן שם וגם חשוב שהיא תוכל לעבוד שם.
הבנתי שיש עדיפות להתחתן רק אחרי 60 יום מההגעה לארה"ב על מנת שלא יחשבו שבאנו עם כוונה להתחתן.
לאחר 60 יום מגישים בקשה לאיזו ויזה/גרין קארד?
מה התהליך שצריך לבצע מהארץ או שם?
האם היא תוכל להכנס שוב לארה"ב בימים או שבועות הקרובים אם חזרנו רק לפני שבוע וחצי והיא נכנסה עם ESTA?
יש דרך "חכמה" יותר אולי על מנת שהיא תוכל לעבור לגור איתי שם?
ובכללי אשמח לעצות בכל הנוגע לזה, תודה רבה!
לצפיה ב-'אתה יכול להתחתן גם מחר בישראל או בכל מדינה אחרת.'
אתה יכול להתחתן גם מחר בישראל או בכל מדינה אחרת.
21/06/2017 | 20:33
93
כל נישואים המוכרים רשמית במדינה שבה התקיימו יהיו מוכרים גם בארה"ב. אין צורך להיכנס לארה"ב ולהמתין 60 יום כדי שאפשר יהיה להתחתן (אם כי אפשר אם זה מה שאתם רוצים). כל מה שחשוב הוא שתתחתנו לפני שאתם מתחילים את תהליך הגרין קארד.
אפשר להיכנס לארה"ב כזוג נשוי (או לא נשוי ולהתחתן בזמנכם החופשי) שבא למטרות תיירות, להמתין 60 יום (לא פחות!), ואז להחליט שאתם משנים את דעתכם והתחיל בהוצאת גרין קארד עבור אשתך. זה אומר שלאשתך לא יהיה אישור עבודה במשך כ-5 או 6 חודשים ראשונים, ובחודשיים הראשונים תצטרכו להתנהל כאילו אתם תיירים ללא מטרות להשתקע בארה"ב.
אפשרות אחרת היא להתחתן ולפתוח בתהליך הוצאת גרין קארד מהארץ. זה תהליך שאורך סביב שנה, פלוס מינוס, אבל כשמגיעים בסיומו לארה"ב אשתך כבר מיד תוכל להתחיל לעבוד.
דבר אחרון - אין לי מושג אם יעשו לה בעיות אם תרצה להיכנס שוב לארה"ב כתיירת תוך זמן כה קצר מאז הביקור הקודם.
לצפיה ב-'בכללי - עצות'
בכללי - עצות
21/06/2017 | 21:05
6
110
העיצה שלי היא "סוף מעשה במחשבת תחילה".

במהלך הבירוקרטיות של בקשת הגרין קארד עבור אישתך לעתיד, תידרש להוכיח יכולת כלכלית להיות ה"ספונסור" שלה.

אני כמובן לא יודע עליך כלום, אבל הנסיון שלנו כאן בפורום הוא שהרבה מהשואלים במצבך מגיעים לשלב הזה "לא מוכנים" - מה שתוקע ומסבך להם את התהליך.

אז הנה כמה שאלות מפתח שתצטרך באיזו שהוא שלב לחשוב עליהן:
1. במהלך הגשת הניירת רשות ההגירה תרצה לראות את דו"חות המס שאתה (כאזרח אמריקאי) אמור להגיש ל IRS כל שנה.  האם אתה הגשת דו"חות כאלה אי פעם?  האם הם מראים הכנסה מספקת כדי להיות ספונסור?

2. אם אתה לא יכול להראות הכנסה מדווחת בארה"ב שנים אחורה - איך אתה מתכנן לעבור את משוכת "הספונסורשיפ"?  יש לך משפחה שחיה בארה"ב, מוכנה ויכולה להיות הספונסורים של אישתך?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/06/2017 | 21:20
5
95
1. לא הגשתי בחיים דו"חות כאלו, וכנראה שזה לא היה מספק בכל מקרה.
2. יש לי משפחה בארה"ב שלא בטוח יסכימו לסופנסרשיפ.
יש דרך אחרת?
לצפיה ב-'יש לך יכולת להראות חסכונות נזילים בגובה כמה מאות אלפי שקלים?'
יש לך יכולת להראות חסכונות נזילים בגובה כמה מאות אלפי שקלים?
21/06/2017 | 21:29
4
47
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
21/06/2017 | 22:24
3
123
מה קורה עם זוג נכים רוצה לתחתן ... עדיין צריך גב כלכלי .. ומה קורה עם זוג מבוגר דור 3 בני 70-90 רוצים לתחתן עדיין צריך הוכחה כסף ... זה ממש פגיעה בחופש חירות עם זה כך. הכוונה לזוג שרוצה לתחתן במעמד GC
לצפיה ב-'הפתעה, בארצות הברית למי שאין כסף אין לו הרבה דברים'
הפתעה, בארצות הברית למי שאין כסף אין לו הרבה דברים
21/06/2017 | 22:41
107
אגב, הסכומים שצריך להראות הם די נמוכים (60 אלף דולר רק לבן זוג),
וזה לא משהו ייחודי לארצות הברית, גם בשאר מדינות העולם, אזרח צריך להוכיח שהוא יכול לפרנס את האזרח הזר שהוא רוצה להביא.
ולא פוגעים בזכותם, הם יכולים להתחתן, אבל האזרח הזר לא יקבל גרין קארד אם האזרח לא יוכיח שיש לו סכום מינימלי.
לצפיה ב-'זוג נכים ששניהם אזרחי ארה"ב יכול לעשות מה שהוא רוצה'
זוג נכים ששניהם אזרחי ארה"ב יכול לעשות מה שהוא רוצה
21/06/2017 | 23:04
103
וגם זוג מבוגר בן 70 או בן 90 ששני בני הזוג הם אזרחי ארה"ב יכול לעשות מה שהוא רוצה.

מה שאף אזרח אמריקאי לא יכול לעשות - לא אדם בריא בכל אבריו, לא אדם נכה, לא אדם צעיר ולא אדם קשיש - זה לייבא לעצמו מחו"ל בן זוג כשאין לו את היכולת לפרנס את בן הזוג הזה.  כלומר - "לייבא מקרי סעד" שיחיו על חשבון הציבור בארה"ב.
יש לארה"ב את החובה לטפל במי שהוא אזרח אמריקאי ונמצא במצב של "מקרה סעד" (וגם את זה היא לא ממש עושה טוב).   

אני לא יודע בדיוק למה אתה מתכוון כשאתה כותב "פגיעה בחופש חירות" - אני לא יודע מה זה "חופש חירות".  יש לאותו אזרח או תושב אמריקאי את כל הזכות שבעולם להתחתן עם מי שבא לו. הוא רק לא יכול להביא אותו לאמריקה כדי לחיות על חשבון משלם המיסים האמריקאי.
לצפיה ב-'קח בחשבון שארה"ב אינה מדינת רווחה.'
קח בחשבון שארה"ב אינה מדינת רווחה.
22/06/2017 | 01:08
39
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/06/2017 | 06:50
63
לאחר 60 יום מגישים בקשה לאיזו ויזה/גרין קארד?
ל- GC.

מה התהליך שצריך לבצע מהארץ או שם?
- יש פירוט מלא במאמרים, לינק בצד שמאל.

האם היא תוכל להכנס שוב לארה"ב בימים או שבועות הקרובים אם חזרנו רק לפני שבוע וחצי והיא נכנסה עם ESTA?
- אין ביטוח בעניין הזה.  זו החלטה של קצין ההגירה בכניסה, תלוי בהתרשמות שלו ממנה ובתשובות שלה.

יש דרך "חכמה" יותר אולי על מנת שהיא תוכל לעבור לגור איתי שם?
- GC.  זו הדרך החכמה.  היא לא קצרה אבל היא הבטוחה והחכמה!  

עצה: תתייעץ איתנו ושמע לעצותינו
לצפיה ב-'מילוי DS-260 - הגעה לארהב ביחד או לחוד'
מילוי DS-260 - הגעה לארהב ביחד או לחוד
19/06/2017 | 22:35
11
120
שלום לכולם,
יש לי שאלה בקשר למילוי APPLICATION DS-260 של זכייה ל GREEN CARD.
במילוי ה APPLICATION יש שם שם שאלה "האם אישתך מהגרת ביחד איתך (הכוונה באותו תאריך) לארהב?" ואם עונים "לא" אז יש שאלה נוספת: "האם אישתך תצטרף אליך לארהב בתאריך מאוחר יותר?"
השאלה שלי היא אם יש השפעה לשאלה הזאת על המשך תהליך קבלת GREEN CARD? האם יש עדיפות להגעה ביחד? או שזה בסדר לרשום שהאישה תגיע אחריי לארהב?
אודה לתגובות על 2 האפשרויות (אם מישהו רשם כך או כך ואיך התקדמתם בתהליך).
תודה. 
לצפיה ב-'התשובה לשאלה הראשונה (מהגרת יחד איתך) צריכה להיות "כן"'
התשובה לשאלה הראשונה (מהגרת יחד איתך) צריכה להיות "כן"
19/06/2017 | 23:37
10
108
שים לב שהשאלה היא לא האם אישתך תטוס יחד איתך באותה הטיסה, אלא האם היא מהגרת יחד איתך, כלומר מבקשת לקבל את ויזת ההגירה איתך.

אם תענה "כן" על השאלה הראשונה, שניכם תקבלו חותמת של ויזת הגירה על הדרכון. לויזת ההגירה יהיה תאריך תוקף של כחצי שנה לשניכם (ליתר דיוק, חצי שנה מהבדיקה הרפואית). בפועל, היא תוכל להיכנס לארה"ב ביחד איתך או אחריך, כל עוד ויזת ההגירה שלה בתוקף.

אם תענה "לא" על השאלה הראשונה ו"כן" על השאלה השניה, זה עלול לסבך את תהליך ההגירה שלה וכדאי להימנע מזה בייחוד בהגירה על סמך הגרלה.

לצפיה ב-'אחד מבני הזוג מתחרט'
אחד מבני הזוג מתחרט
20/06/2017 | 19:07
9
95
תודה ג'ון, 
עוד שאלה יש לי:
מה קורה אם לאחר הזכייה בהגרלה אחד מבני הזוג מתחרט, לא רוצה להגיע לראיון וכו......האם זה משפיע על התהליך של הבן זוג השני (שכן מעוניין)? האם בן הזוג השני יכול להמשיך בתהליך לבד?
אודה לתשובתכם....
לצפיה ב-'תלוי מי זכה'
תלוי מי זכה
20/06/2017 | 19:22
8
78
יש רק זוכה אחד, והוא יכול להגיע לבד ורק הוא יקבל,
אם הזוכה לא רוצה ללכת, אז בן הזוג שהוא נסמך של הזוכה לא יכול לקבל לבד.
לצפיה ב-'זה שזכה'
זה שזכה
20/06/2017 | 19:32
7
83
רוצה ללכת, כלומר- MAIN APPLICANT רוצה להמשיך בתהליך.
אבל מה לעשות עם כל המסמכים של ה-SPOUSE? צריך למלא לו/לה DS-260 בכלל? ואם כבר מילאתי ושלחתי ורשמתי שה SPOUSE מהגר ביחד איתי ופתאום הוא/היא מתחרט/ת?
האם צריך להביא מסמכים של ה-SPOUSE לראיון? או שרק מה שרלוונטי ל MAIN APPLICANT? האם לא יסתכלו על זה עקום בשגרירות ובכלל? האם זה ישפיע על המשך תהליך כיחיד?
סליחה על החפירה אני פשוט רוצה להימנע מטעויות...

לצפיה ב-'אתם מתגרשים ?'
אתם מתגרשים ?
20/06/2017 | 19:38
6
89
אתה מבין מה אומר המהלך שלכם ?
אם אתה ממשיך את התהליך אתה הולך לקבל גרין קארד, והופך להיות תושב ארצות הברית, לא תוכל להמשיך לחיות בישראל, תצטרך לעבור לארצות הברית.
ואישתך, לא תוכל לבוא איתך, גם אם היא תתחרט בעתיד, זה תהליך מאד ארוך אחר כך, בערך 3 שנים שבהם היא תצטרך לגור בישראל ואתה בארצות הברית,
אתם מבינים שמה שאתם עושים זה גירושים בפועל ?
מבחינת התהליך אין לכם צורך למלא עבורה טפסים, ובכל מקרה אם היא לא תעבור את התהליך היא לא תקבל גרין קארד.
לצפיה ב-'לגבי הגירושים'
לגבי הגירושים
20/06/2017 | 20:36
5
92
אין החלטה עדיין בנושא זה רגיש ומורכב..
אי אפשר לדעת מה יהיה עד שיזמנו אותנו/אותי לראיון ולכן אני מתלבט אם עדיין לרשום אותה ולמלא עליה טפסים....שבכל מקרה נוכל להחליט לכאן או לכאן עד לראיון...ולכן אני שואל אם אני כן אמלא עליה טפסים ולבסוף היא תחליט לא לבוא לראיון...האם זה לא יפגע בי להמשך תהליך?
דבר נוסף שרשמת..."לא תוכל להמשיך לחיות בישראל"...לא הבנתי למה לא אוכל לחיות בישראל הרי אני לא מוותר על האזרחות הישראלית שלי.....לא כן?
לצפיה ב-'הכוונה היא שאם אתה רוצה לשמור על הגרין קארד,'
הכוונה היא שאם אתה רוצה לשמור על הגרין קארד,
20/06/2017 | 20:46
93
אתה תהיה חייב לעבור לארה"ב ולחיות שם רוב הזמן (ברור שתוכל להמשיך לבוא לביקורים בישראל, אפילו ביקורים ממושכים, אבל מרכז החיים שלך אמור לעבור לארה"ב). גרין קארד מיועד כעקרון למי שרוצה להשתקע בארה"ב. גרין קארד, בניגוד לאזרחות, הוא סטטוס של תושבות בלבד - אם אינך תושב בפועל, אחרי תקופת העדרות של שנה אתה תאבד אותו.
לצפיה ב-'הניסוח של צוקי קצת מטעה'
הניסוח של צוקי קצת מטעה
20/06/2017 | 20:53
3
91
זה לא שלא תוכל להמשיך לחיות בישראל.

אפשר לקבל ויזת הגירה ולא לנצל אותה, ואפשר גם להפעיל את הויזה ולקבל גרין-קארד, ואז לחזור לארץ. אלא שאם לא עוברים לארה"ב הגרין קארד מתבטל. כך שכל אחד ממכם יכול בהחלט להמשיך לחיות בישראל, אבל זה יוביל לביטול הגרין קארד שלהם.

היא יכולה להגיע יחד איתך לראיון, לקבל את ויזת ההגירה, ואז להחליט לא לנצל אותה. לא יכול לומר לך בוודאות מה יקרה אם תגיע לראיון בלעדיה למרות שהיא בטופס, אבל ממה שידוע לי יותר קל להוריד אותה מהבקשה מאשר להוסיף אותה. אני לא מכיר תקנות ספציפיות בעניין הזה, אבל אני משער שאם תסביר את הסיטואציה, יתנו רק לך את ויזת ההגירה וזה לא יפגע בתהליך שלך.

לצפיה ב-'תודה רבה חברים'
תודה רבה חברים
20/06/2017 | 21:52
2
98
אשמח לקבל עוד עצות והמלצות...אולי ממישהו שהיה במצב דומה.
לצפיה ב-'רוצה עצה?'
רוצה עצה?
22/06/2017 | 00:03
1
81
לכו לטיפול זוגי. נשמע שאתם צריכים את זה.
לצפיה ב-''
22/06/2017 | 01:29
60
א. לא לעניין. זה פורום הגירה.
ב. תעבור לניק קבוע.

לצפיה ב-'מעבר לניו יורק'
מעבר לניו יורק
19/06/2017 | 10:50
4
178
היי, 
אנחנו זוג צעיר, אני ישראלית ובעלי אמריקאי. יש לו JD במשפטים והוא בתחילת דרכו מבחינת קריירה. בקרוב נעבור לארה"ב (לאחר זמן מה בישראל). רציתי להתגורר באזור ניו יורק אך אני מתלבטת איפה בדיוק.  כמובן שבעיר ניו יורק (NYC) יש הרבה מאוד ישראלים ויהודים ואפשרויות תעסוקה, אבל אני מעדיפה לא להיות בעיר הזו. יותר מדי עמוסה וצפופה בשבילי, וכנראה שלא הייתי רוצה לגור בה או אפילו לנסוע לעבודה שם. 
האם יש ערים אחרות, גדולות, דומות, במדינת ניו יורק שיש בהן קהילה ישראלית (או יהודית) ושיש חנויות ומשרדים ומקומות עבודה וכו'? 

תודה! 
לצפיה ב-'האם הרישיון שלו הוא בנ"י?'
האם הרישיון שלו הוא בנ"י?
21/06/2017 | 07:48
1
91
כלומר, האם הוא עבר את בחינת ה-Bar בנ"י והוא רשום שם כעו"ד? זו הסיבה בגללה אתם נעולים דווקא על נ"י, או שיש סיבה אחרת?

אין ערים גדולות אחרות בסטייט של נ"י. יש כמה ערים אחרות, אבל הן קטנות יותר בכמה סדרי גודל. ב-NYC יש 8 מיליון איש. העיר הבאה אחריה מבחינת גודל זו באפלו, ושם יש 260 אלף איש, וכל השאר עוד יותר קטנות.

אופציה אחרת שאפשר לחשוב עליה אלו הפרברים שמסביב ל-NYC, כגון לונג איילנד ...

לצפיה ב-'כן '
כן
21/06/2017 | 22:32
39
שכחתי את השם של זה באנגלית, אבל יש קבוצה של מדינות בארה"ב שאם אתה חבר בלשכה של אחת מהן, אתה יכול לעסוק בכל אלה שבקבוצה. נ"י היא אחת מהן אז מבחינתו זה טוב. 

ניו יורק זה בעיקר בגללי, כי בתור ישראלית אוכל לגשת לבחינות הלשכה שם. 
כן, אם אין ערים אחרות אז כנראה שבפרברים.. 

תודה על התשובה!
לצפיה ב-'ישנה סברביה סביב ניו יורק סיטי'
ישנה סברביה סביב ניו יורק סיטי
21/06/2017 | 14:49
1
82
ומשם נוח להגיע לסיטי (אני אקרא לזה או מנהטן או הסיטי) ברכבת.  בסברביה שלנו (westchester county) יש פחות ישראלים אבל יש בועות מסויימות כמו ברגן קאונטי ב- NJ. מצד שני יש בד"כ המון  יהודים, בד"כ עשירים למדי...
הסברביה יכולה להיות בכל הכיוונים: בניו ג'רסי או במדינת ניו יורק (כמו לונג איילנד מצד אחד או ווסצ'סטר קאונטי מצד שני) ואפילו להגיע עד קונטיקט.

אבל כמובן שאפשרויות התעסוקה גדולות יותר במנהטן.  לכן רוב מי שגר בסברביה נוסע פנימה למנהטן בבוקר וחוזר אחהצ.
לצפיה ב-'אני אבדוק זאת.. תודה'
אני אבדוק זאת.. תודה
21/06/2017 | 22:34
15
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:34
3
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'סדר בענייני מיסים בקליפורניה'
סדר בענייני מיסים בקליפורניה
18/06/2017 | 16:30
31
242
שלום לכולם,
אני ומשפחתי (+3) מתכננים לעבור לסיליקון וואלי (טווח ארוך עם גרין קארד לי ואזרחויות לכל השאר). עבדתי על חישובי עלויות והגעתי למספרים שיכולים לשמש הערכה לכמה אני צריך להצליח להרוויח כדי שהמעבר יהיה אפשרי. הרבה מהחישובים בעזרת הפורום כאן (תודה!), השוותי גם לכל מיני חישובי עלויות באינטרנט. יצא שהחישוב שלי די מתאים למה שכותבים אחרים מבחינת פירוט עלויות. הבעיה היא שהשורה התחתונה של השכר יצאה הרבה יותר גבוהה אצלי מאשר בחישובים באתרים שונים.
הפער היה במיסוי. אני הבנתי ממחשבוני מס שאני צפוי לשלם 30% מס בערך. לפי פירוטי עלויות מחיה שראיתי המס היה נמוך בהרבה. זה יוצא פער של 30-40 אלף לשנה בשכר המינימלי שמאפשר מעבר. האם אני מפספס משהו? 
לצפיה ב-'תוכל לרשום פה אתה ההוצאות שלך?'
תוכל לרשום פה אתה ההוצאות שלך?
18/06/2017 | 17:16
64
לצפיה ב-'לא ממש ברורה לי השאלה'
לא ממש ברורה לי השאלה
18/06/2017 | 19:21
20
161
אכן, סדר גודל של 30% מס נשמע הגיוני בקליפורניה (בתלות בברוטו שלכם). אתה יכול לצרף קישורים לדוגמה לחישובים באתרים עליהם אתה מדבר? מה סדר הגודל של המס שהם חישבו? כמו כן, האם לקחת בחשבון שחסכון פנסיוני והשתתפות בביטוח בריאות לרוב יורדים מהברוטו לפני מס?

לצפיה ב-'אני לא מוצא את הקישור אבל יש לי את המספרים באקסל'
אני לא מוצא את הקישור אבל יש לי את המספרים באקסל
18/06/2017 | 21:30
19
175
מה שהיה באתר (עבור קלימיקי):
$12,889 Food
$12,812 Child Care
$6,170 Medical
$35,453 Housing
$10,231 Transportation
$6,235 Other
$83,790 Required annual income after taxes
$15,693 Annual taxes
$99,484 Required annual income before taxes
אני חשבתי מספרים יותר גבוהים מזה (בעיקר בסיעיפי דיור, צ׳יילד קר ובזבוזים) אבל בכל זאת מספרים ״דומים״. הגעתי לסדר גודל של 105 אלף אחרי מס לכל הפחות. כשהכנסתי למחשבון מס זה יצא שצריך כ150 אלף. המספרים שלהם זה פשוט לפני מדרגת מס או משהו? 
ראיתי גם בפוסטים אחרים ש30% זה סדר גודל הגיוני אז כנראה שזה מה יש...
לא לקחתי בחשבון הורדה מהברוטו של חסכונות וביטוח. כמה מס בעצם אפשר לחסוך על זה? (אני מניח שזה מסובך אבל בערך, בהכנסות בסדר גודל של 150). האם יש מושג של נקודות זיכוי עבור ילדים או דברים כאלה?
תודה
לצפיה ב-'לא ברור לי איך הגיעו למספרים שהגיעו'
לא ברור לי איך הגיעו למספרים שהגיעו
18/06/2017 | 23:00
3
142
ובייחוד לא בנוגע לשיעור המס.

שיעור המס שמשלמים בסוף השנה תלוי בזיכויים למיניהם שמשתנים ממשפחה למשפחה, ואולי יש גם משפחות שמשלמות סכומים כאלו, אבל המספרים שאני מכיר די שונים. אכן, יש מדרגות מס, ואילו היית מרוויח 99K בשנה סביר שהיית משלם בסביבות ה-22-25 אחוז ולא 30 אחוז, אבל עדיין זה יוצא הרבה יותר מ-15 אלף.

כל זה כמובן תוך התעלמות מהשאלה האם שאר המספרים אצלהם ריאליים או לא.

ואגב, אין "נקודות זיכוי" לילדים, אבל ניתן להזדכות/לקבל קרדיט על הוצאות צ'ילד-קר למס בתנאים מסויימים (יש שני מסלולים שמאפשרים לעשות זאת, לא נכנס לפרטים פה). התנאים הללו לא בהכרח יתקיימו עבורכם. ובכל מקרה, חישוב המס הסופי יכול להיות עניין מורכב אבל החישוב של הנטו בתלוש המשכורת (באתרים כגון paycheckcity) נותן קנה מידה מספיק טוב ברוב המקרים.

לצפיה ב-'יש זיכוי במס על עצם קיומם של ילדים נתמכים'
יש זיכוי במס על עצם קיומם של ילדים נתמכים
19/06/2017 | 01:45
2
104
You generally can take an exemption for each of your dependents. A dependent is your qualifying child or qualifying relative. 

לצפיה ב-'תודה ג'ון ואלדטס.'
תודה ג'ון ואלדטס.
19/06/2017 | 11:09
1
79
 המספרים פחות חשובים בהקשר הזה. אני אנסה להבין את חישוב המס והזיכויים לעומק. אבל אתם אומרים שכך או כך 30% זה סדר הגודל?
לצפיה ב-'זה סדר הגודל'
זה סדר הגודל
19/06/2017 | 20:19
61
המס יכול להיות גם גבוה יותר, תלוי במשכורת.

בגדול, יש שני מספרים שונים שאפשר להסתכל עליהם. אחד זה גובה ניכוי המס במקור בכל תלוש משכורת, והשני זה כמה יוצא בסוף השנה כשמגישים את הדו"ח השנתי.

לצורך הניכוי במקור אתה צריך לחשב מספר Allowances, שזה דומה לקונספט של נקודות זיכוי בארץ חוץ מזה שזה לא הסכום הסופי ואתה זה שאחראי לקבוע כמה allowances אתה רוצה. את החישוב עושים בטופס W4, אם כי כהערכה ראשונית למשפחה עם 3 ילדים, הייתי מעריך שיצא לך 5  נקודות:

הניסיון שלי הוא שכשאני מגיש דו"ח מס שנתי, החישוב הסופי הוא שאני מקבל החזר מס של כמה מאות דולרים, אלא אם מדובר בשנה עם נסיבות מיוחדות (חתונה, התחלת עבודה באמצע השנה וכו'). כך שבאופן נורמאלי ההבדל בין מה ש-paycheckcity.com מראה לך לבין התשלום בדו"ח השנתי הוא לא משמעותי.

לצפיה ב-'אני לא מקליפורניה אבל..'
אני לא מקליפורניה אבל..
18/06/2017 | 23:39
1
145
שני ילדים, כולל ילדה קטנה שתורכת פורמולה, ואני לא מוציא 1000$ בחודש על אוכל. אבל נגיד

מעון: תמחור חסר, לא יודע מה הכוונה אבל מעון יכול להגיע גם ל 2000$ לחודש.

דיוק: איו לי מושג

תחבורה: נראה לי מופרך, תגור ליד מקום עם רכבת.
אני גר הליכה מהרכבת ואני מוציא 100$ בחודש, לפני מס.
הרכב שאישתי נוסעת בו, גג 200$ בחודש דלק.

מדיקל: זה לפני מס. ויהיה כנראה יותר.

בהינתן דיור של 3500$ בחודש ושלושה ילדים, מגורים ליד רכבת, אני מעריך שהכנסה מינימלית של 200 ביחד תיתן לך אפשרות לחסוך לפנסיה + לחיות ברמה טובה, לא פזרנית. אחרי שהילדים בחינוך הציבורי.

חיים מהיד לפה ללא חיסכון כלל (גם לא לפנסיה) תלויים בדיור שתבחר.

אבל בהנחה שבשביל לחיות סביר עם חיסכון הגיוני (אחרי הפרשות) צריך להישאר עם 1000$ בחודש, אני מעריך שאם תוריד 3000$ בחודש מההכנסה נטו תגיד לרף המינימלי.
כלומר בערך 120 זה כבר מתחיל להיות עצוב לעומת החיים בישראל.

לצפיה ב-'תודה על הפירוט'
תודה על הפירוט
19/06/2017 | 11:11
34
לצפיה ב-'חישוב שלי:'
חישוב שלי:
18/06/2017 | 23:45
111
לך למחשבון שכר
תכניס את השכר השנתי שלך
ממנו תוריד (לפני מס, כאילו את מרוויח פחות לשנה):
תוריד 1200 $ כפול 12 בריאות
1000$ לשנה הוצאות fsa
5000$ בשנה הוצאות חנוך לילד
1200$ הוצאות נסיעה
18000$ פנסיה
תראה מה נשאר לך נטו.

תסכם את ההוצאות שלך, תוריד מהחינוך 5000$ שנתי
ותראה מה יוצא
לצפיה ב-'חולי האקסליטיס הוא מחלה חשוכת מרפא.'
חולי האקסליטיס הוא מחלה חשוכת מרפא.
19/06/2017 | 02:19
3
193
החולים בה מאבדים את חוש ההומור... שאחרת - גם לך היה עולה חיוך למראה מספר מתיימר, פומפוזי ומצחיק כמו "12,889$ למזון".
אתר האינטרנט הזה מתיימר לתת לך מספר אבסולוטי. מדוייק! ברזולצייה של דולר בודד!

וכל המשפחות, כמובן, מוציאות את אותו סכום - בלי קשר לגודל המשפחה, להרגלי האירוח שלהם, לגילאי האנשים במשפחה, לרמת הפעילות הגופנית של כל אחד מהם, למגבלות התזונתיות שיש או אין להם...

המציאות, כמובן, שונה לחלוטין. 
המשתמש קלמיקי, שיש לו 4 נפשות במשפחה, כותב לך שהוא מוציא פחות מ 1,000$ לחודש על מזון, וזאת "למרות שיש תינוק שאוכל פורמולה שעולה הרבה כסף".
כל שאפשר להגיד זה "איזה כיף לו".
למשתמש בוסטון גאי, יש גם 4 נפשות במשפחה - אבל ה"תינוק" של המשפחה עבר את גיל 15, ועבר את קו המטר שמונים בגובה.
ולפחות פעם בשבוע, אחרי שהוא ועדר החבר'ה שלו שורצים אצלנו כדי "ללמוד" (שם קוד ל "לשחק משחקי מחשב") פושטים על המקרר (והדיפ פריזר. והמקרר שבגראג'.) וטוחנים כל פרור מזון שהם מוצאים - אפשר רק להתגעגע לימים הטובים שבהם ה"פורמולה" הייתה המזון היקר ביותר שהילדים אכלו.
ההוצאה החדשית שלי על "מצרכי מזון וצרכי בית", אליבא דתכנת MINT שאיתה אני מנהל מעקב אחרי ההוצאות שלי -  היא טיפה יותר מ 2,000$ לחודש.
וזה לא כולל אלכוהול - שהופך להיות סעיף לא זניח בתקציב החדשי כשמארחים אמריקאים... ובעיקר כשמארחים אמריקאיות.  אמריקאית בכושר מסוגלת לחסל שני בקבוקי יין בערב, בלי שום בעייה. ולצאת בסוף הערב בהליכה ובלי להתנדנד.

אז נכון הוא שאני מארח "קצת" יותר אנשים בחודש מהממוצע - אם זה התכנסויות של מבוגרים או התנחלויות של ילדים.  ואנשים כאן בפורום יכולים להעיד שמהבית שלי לא יוצאים רעבים.
וסביר שאצלי סל מוצרי המזון שצורכים בבית שונה בצורה רצינית ממה שאוכלים אצל כאלו שמוציאים חצי ממני - אצלנו אוכלים המון ירקות ופירות (שיקרים בארה"ב), יש לי בבית צימחונים,יש לי בבית אנשים שרגישים ללקטוז - וכל יושבי הבית אצלי "עושים דיאטה" כל הזמן. המון דיאטה...

אבל הינה לך שתי דוגמאות - כאן בקהל המצומצם ששוכן בפורום - שההפרש בהוצאות המזון החדשיות שלהן הוא יותר מ 100%. לכאורה - על אותו גודל משפחה...

התופעה הזו נמשכת בכל מספר שיש לך שם באקסל שלך.
בהצלחה למצוא בית ל5 (?) נפשות ב"סיליקון וואלי" בפחות מ 3,000$ לחודש... זה לא ממש מחיר ריאלי לאזור ההוא.

תחבורה תעלה לך רק 10,000$ בשנה?   למשפחה עם 2 או 3 ילדים, באזור פרברי שבו לכל משפחה נורמלית יש 2 מכוניות?
רכישת כלי הרכב, ביטוח, דלק, תחזוקה, אגרות כבישים וכיוצ"ב?
לא ממש ריאלי לשנתיים שלוש הראשונות.

הוצאות ביטוח רפואי ותשלומים משלימים לרפואה עבור 5 (?) נפשות יהיו רק 6,000$ לשנה? בארה"ב של 2017?

אני לא יודע בני כמה הילדים שלך - אבל המספר שציינת כ CHILDCARE זה פחות ממה שעולה גן "טרום חובה" לילד אחד לשנת לימוד. בלי לדבר בכלל על קייטנות חפשים וקייץ, ועלויות ביביסיטר \ סידור לילד כשהוא חולה והגן לא מוכן לקבל אותו...

בקיצור - רצוי להדפיס את גליון האקסל שיש לך שם על נייר רך במיוחד - כך שלפחות ניתן יהיה להוציא ממנו קצת תועלת. ורצוי לתת לדיו להתייבש היטב לפני השימוש כדי שלא יהיה מצב של Culo negro.
לצפיה ב-'מה שבוסטון מנסה לומר'
מה שבוסטון מנסה לומר
19/06/2017 | 03:06
141
בןסטון בבקשה אל תתעצבן...

אני חשוב שנמאס לתפור חליפות לייתום.

אין שום דרך להעריך איפה את רוצה לגור, כמה תאכל ומה ומה את לובש, קשה מאוד להעריך מה השכר שאתה צריך בשביל להתקיים לא משנה מה תגיד ואך תתאשר את הדברים.

מעבר לארץ אחרת הוא דבר מלחיץ וקשה, אים פקטור גדול של אי וודאות.
תוודא טוב טוב למה אתה עושה את זה, ואם זה חשוב לך תיהיה מוכן לוויתורים, בבית , באוכל, מרחק הנסיעה ועוד...

מתי לא תצתרך לוותר על כלום?
250 אלף? 300 אלף?

אני בטוח שאם זה השכר לא היית עושה אקסל....
לצפיה ב-'תודה על ההערות על המספרים'
תודה על ההערות על המספרים
19/06/2017 | 11:01
1
123
המספרים הם לא שלי... הם מכוונים למשפחה אמריקאית מקומית ולא אני חיברתי אותם.
בכוונה לא נתתי את שלי כי זה לא העניין כאן. רציתי להבין מה קורה עם מיסים והיה לי איזה פער לא ברור. כנראה המיסים שחושבו עבור המקרה הזה לא רלוונטים.
שמתי לב שכל פוסט עם מספרים ישר מקפיץ תגובות של אין לך מושג וכל זה, זה בסדר וטוב שעושים את זה אבל ניסתי להמנע מלחזור על מה שנאמר כבר. קראתי את כל (מילולית) ההתכתבויות הקודמות בפורום על עלויות מחיה ונראה לי שהנושא נטחן עד דק. סדר הגודל ברור, אבל אין מנוס מלחשב בעצמי כדי להתאים לצרכי המשפחה שלי. כרגע אני רק מנסה להבין כמה מס אני הולך לשלם.

אבל אם כבר נכנסנו לזה וכדי שלא אשאיר כאן חברים מודאגים שאני הולך למצוא את עצמי באוהל מתחת לאיזה גשר:
המספרים שלי גבוהים בהרבה וגם עגולים כי אני תמיד מעגל למעלה כשאני בונה תקציבים או לוחות זמנים . בגדול עשיתי את המירב כדי להבין עלויות.
לדוגמא: גנים בדקתי איזה גנים יש לגיל הרלוונטי בשכונות הרלוונטיות וכמה הם עולים מאיזה שעה עד איזה שעה הילד נמצא בגן וכל זה, עברתי על עשרות לקחתי מספר שקרוב לגבול העליון של העלויות (2000$). כך בהתאמה ובמידת האפשר לכל סעיף הוצאות בחיים של משפחה. על דירה למשל הגעתי ל 4000$ לחודש (בארץ אנחנו רגילים ל2 חדרים אז זה אמור להספיק). אצלי יצא סה"כ 150 לפני מס כבייס לשוטף לשנה (ללא הוצאות מעבר זה בתקציב נפרד).
זה לא אומר שזה מה שאני ארוויח ולא אומר שזה מה שאני אוציא, זאת רק דרך להעריך הצעות ולבסס מו"מ עם מקומות עבודה.
באופן כללי אקסל כזה זה דרך להגיע לסדרי גודל לא למספר אמיתי. ברור שהמציאות תהיה שונה ממה שאני מחשב אבל זה כלי להבין מה המינימום כדי לדעת אם אפשר ללכת על הצעה מסויימת או לא.
בוסטון גיא- אני מבין מה אתה מנסה להגיד, אבל האם אתה טוען שאי אפשר לתכנן ולהבין סדרי גודל של תקציב בכלל? ברור שלא. איך עושים את זה? עם מחקר, הכרות עם דפוס ההוצאות והצרכים של הגוף המתוקצב (), הנחה של חוסר דיוק  ותוספות להוצאות לא מתוכננות. וכן בסוף מכניסים הכל לאקסל, אחרת זה יהיה עם חשבונייה ויקח מלא זמן.
נכון תכנון תקציב זה לא דבר מדוייק אבל אם אני לא עושה את זה איך אני אמור לדעת מה הכיוון בכלל?
לצפיה ב-'מה שאני אומר הוא ש"דף אקסל" עשוי להיות אשלייה מסוכנת '
מה שאני אומר הוא ש"דף אקסל" עשוי להיות אשלייה מסוכנת
19/06/2017 | 20:01
124

הכתוב כאן אינו מדבר ספציפית על המקרה שלך - אלא מתאר בקווים כלליים את האבחנה שלי לגבי "התנהגות בני אנוש" שעומדים לפני החלטה על מעבר לארץ אחרת ממניעים כלכליים.

כדי שדף אקסל "יחזיק מיים" - הוא צריך להכיל מידע ריאלי.
וברמת פירוט הרבה, הרבה יותר גבוהה מאשר  Food, Child Care, Medical, Housing, Transportation והקטגורייה המטופשת " Other".

יש לך איזשהוא סיכוי "לקלוע" עם דף אקסל אם אתה חי את כל החיים הפיננסיים שלך ברמת מעקב ותיכנון קפדני, ויודע באמת על מה כל גרוש שלך יוצא - לאורך זמן.  
יש אנשים כאלו (אני מכיר אישית כמה). אבל הם FEW AND FAR BETWEEN.

אתה מנהל "דף אקסל" בישראל, שבו מפורט כל גרוש שהוצאת - ועל מה הוא יצא - כמה שנים אחורה?

הנה כמה שאלות - אני לא צריך את התשובות עליהם, אבל רק כדי לתת מושג על מה אני מדבר:

כמה כסף - ברמת השקל הבודד - אתה הוצאת על מוצרי מזון בשנת 2016? ולפרט כמה מתוך זה יצא על ירקות, כמה על בשר, כמה על דגים...?

כמה כסף המשפחה שלך הוציאה במסעדות בששת החדשים הראשונים של שנת 2017?

יש לך פירוט מדוייק של כל בלת"ם שנפל עליך בשנתיים האחרונות - מה הוא היה וכמה הוא עלה?

כמה הוצאת על טיולים \ נסיעות לחו"ל בשנתיים האחרונות - עם פילוח לסעיפים?

כמה כסף הפרשתם (כמשפחה וכיחידים) כל שנה לחסכונות פנסיוניים \ קרנות השתלמות? כמה המעביד הפריש?

כמה הוצאת בארץ על הוצאות רפואה (מהכיס ומהמשכורת) בשנה שעברה?

כמה הוציא כל אחד מבני המשפחה על בגדים ונעליים בשנה שעברה?

כמה כסף נשאר במספרה באותה שנה? כמה אצל הקוסמטיקאי\ת?

אני יכול להמשיך עד מחר... סעיפי הוצאות "מובחנים" הרי יש בלי סוף. 

העניין הוא זה:
המון אנשים חיים "בצורה ספונטאנית לגמרי" בישראל - ואין להם מושג או מעקב כלשהוא לאן הכסף שלהם הולך,
אבל כשזה מגיע למעבר לארה"ב - הם שמים את מבטחם ב"דף אקסל" ג'נרי שנוצר על בסיס מספרים שאין להם יותר מדי קשר לאורח החיים הספציפי של המשפחה הזו - ושבו יש איזה סעיף OTHERS ערטילאי, שהשד יודע איך הגיעו למספר שכתוב בו...
ואת הדף הזה הם לוקחים כתורה מסיני וכמקור לנחמה - הוא גורם להם "להרגיש בשליטה".   אשלייה.

רוב הישראלים מעדות ה"היי-טק" שעוברים לארה"ב לא עוברים לכאן במטרה לחיות ברמת החיים של "העשירון החמישי" באוכלוסייה.    
הם רוצים לגור "לכל הפחות" בערי המגורים של העשירון העליון, בשאיפה למאיון העליון.  הם גם רוצים לחיות ברמת החיים של השכנים שלהם...

יתרה מזו - הם רוצים רמת חיים שהיא מעל רמת החיים של העשירון העליון, כי לרובם יש רצונות על "ביקורי מולדת" בתדירות כלשהיא.   כלומר - במדינה שבה ליותר מחצי מהאוכלוסייה בכלל אין צורך בדרכון, הם רוצים לכלול ב STANDARD OF LIVING שלהם הוצאה של אלפים רבים של דולארים על טיסות משפחתיות טרנסאטלנטיות.
משום מה, זה לעיתים מאוד רחוקות משתקף בדפי האקסל שהם מעלים לכאן...

לצפיה ב-'בוא נגיד ככה - '
בוא נגיד ככה -
19/06/2017 | 03:29
7
184
אהיה בוטה - אני נכון להיום עם משפחה בגודל כזה עבור שכר התחלתי של פחות מ-180K לא הייתי עוברת לעמק הסיליקון. וגם הסכום הזה יחייב יד על הדופק. 
לצפיה ב-'זה לא בוטה'
זה לא בוטה
19/06/2017 | 11:06
6
144
זה פשוט המספר לתחילת הסבבה :) במה שאני חשבתי 150 זה המינימום כדי שהראש ישאר מעל המים.
לצפיה ב-'לדעתי בעמק הסיליקון תחילת הסבבה זה מעל 200K.'
לדעתי בעמק הסיליקון תחילת הסבבה זה מעל 200K.
19/06/2017 | 17:10
1
169
רצוי 250K. זה אזור נורא יקר. דיור למשפחה גדולה באזור מרכזי ונוח עם בתי ספר טובים יקר בטירוף. אלא אם מצטופפים כמו בקופסת סרדינים, אולי מי שגר בפריפריה של הפריפריה של העמק, כמו אוקלנד, יכול לחסוך בסעיף הזה, אבל למי שעובד באזור סן חוזה ודרומה, להגיע לעבודה ולשוב הביתה זה סיוט. אישית, לא הייתי ממליצה. אולי רווק או זוג כן, אבל כשיש ילדים בגיל החינוך הציבורי השיקולים הם אחרים. המצב באוקלנד לא מזהיר מהבחינה הזו, בלשון המעטה. הכבישים (הגרועים) בשנים האחרונות נעשים פקוקים יותר משנה לשנה - ממש ראינו את זה קורה מול עינינו. אם פעם מאזור כמו ליוורמור אפשר היה להגיע לסן חוזה בפחות משעה, כיום אנשים מספרים שלוקח להם שעה וחצי-שעתיים לכל כיוון. ובכל זאת גם שם התייקר מאוד. אנחנו פשוט ברחנו מהעמק אף על פי שבוא נגיד שההכנסות שלנו היו מעל אפילו המספר הגבוה ביותר שציינתי כאן (גם אנחנו הגענו לארה"ב עם 3 ילדים לפני קצת מעל 3 שנים ובאביב האחרון עברנו למדינת וושינגטון - פשוט עולם אחר מבחינת רמת ואיכות חיים, אף על פי שגם כאן התייקר מאוד בשנים האחרונות). בעמק הסיליקון תמורת מיטב כספך רוב הסיכויים שתקבל בית שנראה כמו צריף עץ ישן. פשוט אין שום פרופורציות בין מה שאתה משלם למה שאתה מקבל בתמורה. לנו, למען האמת, נמאס מזה.
לצפיה ב-'בפאלו אלטו, למשל, אפילו מי שמרוויח 250K'
בפאלו אלטו, למשל, אפילו מי שמרוויח 250K
20/06/2017 | 11:24
106
נחשב כנזקק לסיוע בתחום הדיור:
אז נכון שפאלו אלטו נחשבת לעיר יקרה, אבל כל הערים השכנות שם לא מפגרות אחריה בהרבה.
לצפיה ב-'ואגב, על פי כללי הפורום, הגיע הזמן לעבור לניק קבוע.'
ואגב, על פי כללי הפורום, הגיע הזמן לעבור לניק קבוע.
19/06/2017 | 17:20
3
47
לצפיה ב-'יש לי ניק! תודה על האינפוט.'
יש לי ניק! תודה על האינפוט.
20/06/2017 | 11:44
2
90
בקשר לסיליקון וואלי זה באמת נראה לא טוב כלכלית. מקצועית יש שם דברים אדירים אבל לא נכנס לזה אחת המסקנות מהאקסל המושמץ שלי היא שאם אני יכול למצוא עבודה בסטייט אחר אז זה כדאי. 
כרגע הצעות קיבלתי רק מהאזור. אני אתניע על חיפושי הזדמנויות גם במדינות אחרות, יש פחות אופציות אבל זה שווה נסיון. 
לצפיה ב-'אזורים חמים מבחינת הייטק נחשבים'
אזורים חמים מבחינת הייטק נחשבים
20/06/2017 | 19:09
1
108
סיאטל, בוסטון, אוסטין, ניו יורק (שגם היא יקרה). אני יודעת שבאזור סיאטל יש עכשיו גידול מאסיבי בתעשיית ההיטק שמושך רבים מעמק הסיליקון בזכות יוקר מחיה נמוך יותר (וזאת למרות העלייה החדה בעלויות הדיור בשנים האחרונות - הכל יחסי). אני לא מגזימה אם אני אומרת שבין שני שליש לשלושת רבעי מהאנשים שאני פוגשת כאן הגיעו במקור מקליפורניה. על אזורים אחרים יש לי פחות ידע מיד ראשונה, רק מה שהצטבר לאורך שנות השתתפותי כאן בפורום. 
לצפיה ב-'יש עוד...'
יש עוד...
20/06/2017 | 19:50
93
לדוגמה בדרום, באטלנטה ובדאלאס יש צמיחה מטורפת בכל הקשור להיי-טק.

יצא לי להיות רק לפני כמה ימים באירוע באטלנטה ולדבר עם הנוכחים שם, והייתי די בהלם ממה ששמעתי (לחיוב!).

ויש עוד אזורים, כמו לדוגמה אזור RTP, שיקאגו, ועוד.
לצפיה ב-'הוצאות בעמק הסיליקון'
הוצאות בעמק הסיליקון
21/06/2017 | 02:38
8
132
Sorry for the looks of it. This table has four columns.
These are actual expenses for a family of five in Cupertino. Two kids in school, one in a day care.
It is quite minimal, obviousely no trips to Israel or any major expenses.
Please notice, the bottom line is net.

Recurring_Expense Cost #/Year Annual_Total
Rent $4,000 12 $48,000
Renter's insurance $150 1 $150
School $1,322 12 $15,869
Preschool $1,500 12 $18,000
Medical insurance $250 12 $3,000
Dental + Vision insurance $100 12 $1,200
Medical co-pay $100 12 $1,200
Car lease (x2) $650 12 $7,800
Car insurance (x2) $1,050 2 $2,100
Car Gas $200 12 $2,400
Electricity+Gas $100 12 $1,200
Water+garbage $120 12 $1,440
Food $900 12 $10,800
Clothing, Pharm $200 12 $2,400
Cell (x2) $80 12 $960
TV+Internet $80 12 $960
Kids activities $200 12 $2,400
Presents + Gifts $50 12 $600
Babysitter, Cleaner $50 12 $600
Travel $200 12 $2,400
Restaurants $200 12 $2,400
Unknown $200 12 $2,400
Total annual expense     $128,279
Total Monthly expense     $10,689.90
לצפיה ב-'אלו הוצאות אמיתיות שלך? או שזה משהו לדוגמה'
אלו הוצאות אמיתיות שלך? או שזה משהו לדוגמה
21/06/2017 | 07:14
2
106
שמצאת באינטרנט?

שואל כי יש שם כמה דברים שנראים נמוכים עד כדי חוסר היגיון, כמו לדוגמה:
* מזון, 900 דולר לחודש. ספר לי איך אתה מצליח, למשפחה עם 2 ילדים בבי"ס. אני מוציא הרבה יותר מזה, על אותו גודל משפחה.
* פעילויות לילדים, 200 דולר בחודש ל-2 ילדים? אם אני מסתכל על חוג הנגינה (כל ילד עם כלי אחר), חוגי הספורט, ועוד פעילויות (קייטנות בקיץ???) - כל ילד בנפרד עולה לי יותר מהסכום הזה, בחודש ממוצע (ועוד יש לי ייסורי מצפון, כי לחברים של הילדים שלי יש הרבה יותר פעילויות, בסכומים הרבה יותר גבוהים...).

ויש עוד.

אבל הכי אהבתי את סעיף הבלת"ם, שעומד על 200 דולר בחודש, ונניח שזה ממוצע... כמעט נפלתי מהכיסא מרוב צחוק. או שאתה אדם בר-מזל בצורה בלתי רגילה, ששום דבר לא מתקלקל אצלו, ושאין לו שום הוצאות יוצאות דופן במהלך חודש נתון, או שזה משקף את הערך של כל הרשימה הזו...

סתם כמה דוגמאות מחיי אילן:

לפני כ-3 חודשים הייתי צריך לעשות טיפול מקיף לרכב, כי נשבר בולם זעזועים. השארתי למוסכניק שלי כמעט 2000 דולר - וזה היה לאחר השוואת מחירים, והוא יחסית זול (במקומות אחרים רצו הרבה יותר).

לאחר מכן, בחודש שעבר התקלקלה מכונת הכביסה. אי אפשר כבר לתקן, לא שווה את הכסף (המכונה הייתה בת 10), אז קנינו חדשה בסירס, סמסונג מדוגמת. דווקא לא אחד הדגמים היקרים, אבל עדיין השארתי מעל 700 דולר בסירס.

ואחד מבני המשפחה צריך עכשיו טיפול שיניים, שיסתכם בכ-4000 דולר (לא סופי, מקווה שלא יהיה יותר גבוה...). אז אמנם אפשר לפרוס את זה בתשלומים על פני שנה, אולי אפילו 18 חודשים - אבל זו בהחלט לא הוצאה "מתוכננת" אצלי, ובטח שלא נספר בהוצאות השוטפות.

וכאמור, אני משלם בימים אלה את מחיר קייטנות הקיץ של הילדים (אמנם לא בלת"ם, אבל כן הוצאה חד-פעמית אשר מסתכמת בכמה אלפים, וזו קייטנה עירונית, לא יקרה); והבת הייתה צריכה משקפי שמש חדשים לקראת הקיץ, שזה "רק" סכום דו-ספרתי גבוה; והבן היה צריך שנרכוש עבורו משהו לפעילות בבית הספר, שגם זה הסתכם במעל 100 דולר; ועוד ועוד. וכל הפיסקה הזו היא מהחודש האחרון.

בשורה התחתונה, אם אני עושה ממוצע לאורך השנה, ההוצאה החודשית הממוצעת שלי על בלת"ם ו/או דברים חד-פעמיים, מסתכמת במעל 1000 (אלף!) דולר בחודש. יותר מזה, אני גם יודע שאני לא היחיד, ויש לפחות פה בפורום עוד כמה כמוני.

אז תסביר לי בבקשה איך הבלת"מים וההוצאות החד-פעמיות שלך מסתכמות ב-200 דולר בחודש, כאשר ההוצאות הללו לא נכנסות לתוך שום סעיף אחר (לפחות לפי הרשימה שלך)... אני מוכן *לשלם* -- והרבה מאוד כסף! -- למישהו שילמד אותי איך לעשות את זה...
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
21/06/2017 | 19:26
40
בהתחלה כתבתי גירסא ארוכה משמעותית של התגובה שלי - כי גם לי חלק גדול מההוצעות הן מ א ו ד לא בכיוון של מה שאני מכיר באיזור זול יותר מהסיליקון וואלי....
לצפיה ב-'מעניין שרק הדברים השלילים מדאיגים אותך'
מעניין שרק הדברים השלילים מדאיגים אותך
21/06/2017 | 21:51
42
בית ספר פרטי בקופרטינו ב1300 דולר לחודש? לא הכרחי.
Medical insurance $250 12 $3,000
Dental + Vision insurance $100 12 $1,200
Medical co-pay $100 12 $1,200
תוכנית ביטוח לא משהו, זה אישי אבל זה בהחלט יכול להיות קרוב יותר ל200 דולר כולל הכל במקום 450 בחודש, ישתנה בין מעסיק למעסיק, סעיף מאוד אישי.
Car lease (x2) $650 12 $7,800 - לא הכרחי, אפשר גם לקנות רכבים שלא מאבדים הרבה ערך, 2 טויוטת בנות 4 לא יאבדו יותר 4 אלף דולר בשנה ביחד.
ביגוד ופארמה ב200 לחודש, בסדר, אבל אני די בטוח שבבית שלי לא עוברים את 100 בחודש (4 נפשות).

הסעיפים האלו הם בערך 20 אלף דולר בשנה.
לצפיה ב-'ביביסיטר ומנקה ב50 דולר לחודש?'
ביביסיטר ומנקה ב50 דולר לחודש?
21/06/2017 | 07:16
95
אצלי באיזור יש לי ביביסיטרית זולה ו50 דולר היה מכסה בערך יציאה נחמדה אחת לעיר (לצורך העניין 13 דולר לשעה)

מנקה? אפילו לא בכיוון של פעם בחודש....
גם הסכום לשונות נראה לי נמוך (לפחות לשנתיים הראשונות) ומחירי הביטוח והליס - קצת פחות הגיוניים ל״עולים חדשים״ שישלמו הרבה יותר.
לצפיה ב-'חשמל וגז 100 דולר? ברצינות? '
חשמל וגז 100 דולר? ברצינות?
21/06/2017 | 09:37
3
111
אגב, ראיתי בית ששוכרים בקופרטינו ב-4,000, משפחה עם 2 ילדים. בוא נגיד שצריף זו מחמאה עבורו ואפילו למשפחה של 4 הוא צפוף.
מזון 900 דולר? אני מקווה שלא מדובר בשביתת רעב.
בייביסיטר ומנקה ב-50 דולר? אולי אם כל השירות הזה ביחד נכנס בערב אחד בחודש.
ההוצאות הרפואיות הכוללות להערכתי נמוכות בצורה לא ריאלית.
כך גם הוצאות על חוגים.
וגם הסכום עבור שונות נראה מעוגל היטב כלפי מטה. 
לצפיה ב-'חשמל וגז'
חשמל וגז
21/06/2017 | 22:14
2
48
האמת שאצלינו חשמל וגז באמת יוצא בערך 100 דולר בממוצע בחודש לאורך השנה, 113$ ליתר דיוק, 32 גז ו82 חשמל בממוצע לאורך 12 החודשים האחרונים.

בייבייסיטר באמת נשמע זול, אצלינו זה יותר בכיוון של 150 בחודש, ומנקה עולה לנו 200
עבור פעם אחת בחודש.
מנסיוני ההצואות הרפואיות דווקא גבוהות, בערך כפול ממה שאנחנו משלמים.
לגבי חוגים לא יודע, הילדים שלי קטנים לכן אני מניח שזה יותר זול כרגע, בערך 100 דולר לחודש.
מזון 900 בחודש, בנוסף לעוד 200 למסעדות, נשמע לי הגיוני יחסית למרות שלא באמת בדקתי כמה יוצא לנו לחודש.

אבל כמו שכתבתי לאילן, יש סעפים אחרים בהם אפשר לחסוך די הרבה.
הbottom line נשמע לי הגיוני מאוד, אנחנו משפחה של 4 נשפות ויוצא לנו קצת פחות, כנראה שהיה יוצא לנו סכום דומה עם ילד נוסף (למרות שלי יש 2 כלבים).
לצפיה ב-'לא יודעת, אך עם קירור בקיץ וחימום בחורף,'
לא יודעת, אך עם קירור בקיץ וחימום בחורף,
22/06/2017 | 01:30
35
בבית גדול שמספיק למשפחה גדולה, מדיח כלים + מכונה ומייבש שכאמור במשפחה גדולה מופעלים לעיתים קרובות (לעיתים יותר מפעם ביום) וגם בישול עם כיריים ותנור חשמליים למשפחה גדולה + חברים של הילדים ואורחים שלנו, אצלנו חשמל וגז עולים משמעותית יותר. 
כשילדים גדלים הם רוצים להזמין חברים, צריך אוכל וכיבוד, הם אוכלים יותר, ובפרט מזון יקר ואיכותי כמו בשר וירקות טריים, כי למתבגרים שגם עוסקים בספורט יש תאבון גדול, הם גם רוצים לצאת עם החברים לשתות או לאכול משהו קטן בחוץ ואי אפשר וגם הורים נורמליים לא רוצים להיות תמיד במצב שהם חייבים לסרב ולהגביל.
לצפיה ב-'אתה יודע כמה כביסות זה, למשל, כשלבן שלך'
אתה יודע כמה כביסות זה, למשל, כשלבן שלך
22/06/2017 | 01:39
44
יש כל יום אימון כדורגל 3 שעות בנוסף לכל יום שיעור ספורט בבית הספר והוא חוזר עם מלא בגדי ספורט ספוגי זיעה (ותכפיל פי 3 כי יש 3 ילדים, כל אחד עם הספורט שלו)? 
אתה יודע מה זה שכשכל ילד מביא בממוצע 2 חברים הביתה כמעט כל יום? כמה אוכל, חטיפים ושתייה המתבגרים הרעבים האלה צורכים?
אתה יודע כמה תאונות ספורט וכאבים כאלה ואחרים מצריכים פנייה לרופא ו/או לחדר מיון ו/או לכירופרקט?
וזה רק חלק קטן מההוצאות, יכולתי להמשיך ולפרט עוד ועוד.
לצפיה ב-'פטור מצה"ל מסיבות בריאותיות, גרין קארד.'
פטור מצה"ל מסיבות בריאותיות, גרין קארד.
19/06/2017 | 07:48
3
165
לא שירתתי (לצערי) יום אחד אפילו, קיבלתי פטור מיד, האם אני צריך להתייחס לזה במסמכים של הגרין קארד?
אני עומד לפני שליחת מסמכים לNVC, האם תחת "מסמכים אישיים" אני צריך לשלוח להם את תעודת הפטור? או תרגום? או שאולי כלל לא?
תודה
לצפיה ב-'מקפיץ'
מקפיץ
20/06/2017 | 23:45
45
מישהו יודע אולי?
לצפיה ב-'כאשר עושים תהליך גרין קארד מהארץ'
כאשר עושים תהליך גרין קארד מהארץ
21/06/2017 | 00:00
114
תתבקש להביא או תעודת שחרור או תעודת פטור משירות צבאי. אם אני זוכר נכון, את התיעוד לגבי שירות צבאי מתבקשים להביא רק לראיון בקונסוליה ולא ל-NVC. בכל מקרה, פשוט תעקוב אחרי המסמכים שמבקשים ממך בצ'ק-ליסט.

לצפיה ב-'תעשה בדיוק מה שהתבקשת.'
תעשה בדיוק מה שהתבקשת.
21/06/2017 | 05:33
64
כמו שאמר ג'ון - אם התבקשת להביא פטור או תעודת שחרור - תביא.

לצפיה ב-'שאלות של לפני ראיון..'
שאלות של לפני ראיון..
20/06/2017 | 21:46
2
132
שלום לכולם.

נקבע לנו היום ראיון (גרין קארד ע״ב נישואין מהארץ) לסוף יולי.
ברצוני לדחות את הראיון. הם משהו התנסה בזה? בכמה זמן הם דוחים?
כמו כן, האם יש מקום מסודר שניתן לראות בו את כל החיסונים שאני צריך?
ברצוני לעשות בדיקת נוגדנים. תוך כמה זמן אקבל תשובות מקופת החולים?
ושאלה אחרונה - מכיוון שגם הבדיקות בירושלים וגם הראיון בירושלים, משמע אין מנוס מלנסוע לשם פעמים או שישנה דרך אחרת.

תודה מראש
לצפיה ב-'כבר כתבתי את זה בעבר'
כבר כתבתי את זה בעבר
21/06/2017 | 02:13
78
אתם עושים את (אולי) אחד המהלכים המשמעותיים ביותר בחיים שלכם - קבלת GC ומעבר לארה"ב, ומה שמפריע לכם זה שאתם צריכים לנסוע פעמיים מתל אביב לירושלים?
מוזר...
לצפיה ב-'ממליץ מאוד מאוד לא לדחות'
ממליץ מאוד מאוד לא לדחות
21/06/2017 | 05:31
71
אי אפשר לדעת למתי הם ידחו.  
האם הסיבה היא בדיקה רפואית? אז אין בעיה: תגיעו לראיון, ואז תעשו בדיקה רפואית.  ברגע שהרופא ידווח לשגרירות, התיק שלכם יושלם והויזה תונפק בלי ביקור שני שלכם.   

ואם תצליחו לעשות את בדיקת הרופא באותו יום של הראיון - הרווחתם נסיעה.
לצפיה ב-'חיפוש עבודה מישראל'
חיפוש עבודה מישראל
19/06/2017 | 14:17
4
164
שלום חברים.
אנחנו ממתינים לראיון בקונסוליה אז כנראה שבעוד כמה חודשים אקבל את הויזה ואתחיל בחיפוש עבודה אקטיבי יותר. האזור המעודף עליי זה ניו ג'רסי, אבל אזורים אחרים על הקו וושינגדטון, ניו יורק, בוסטון, פילדלפיה גם סבבה.
במקצועי אני מתכנת EMBEDDED ובעוד כמה תחומים חופפים.
האם יש למישהו/י מכם/ן נסיון בלחפש עבודה מרחוק? האם ניתן לעבור ראיון בוידאו צ'אט ועד כמה זה מקובל? האם מעסיקים מבקשים לשלוח להם אישור כלשהו על קבלת גרין כארד? אולי יש לכם לינקים עם מידע מרוכז על הנושא, גם אשמח לקבל.
לצפיה ב-'לא אגיד שאין מקרים כאלה באופן כללי, אבל זה בהחלט חריג '
לא אגיד שאין מקרים כאלה באופן כללי, אבל זה בהחלט חריג
19/06/2017 | 14:40
3
124
לפי הנסיון המועט שלי, מעסיקים פוטנציאונלים דבר ראשון שואלים - איזה ויזה יש לך ואם אתה רשאי לעבוד אצלהם חוקית, ללא הניירת (כשהיא קיימת) הם לא מוכנים לבזבז זמן תיאורתי על ראיונות וכל המסביב, לפחות זאת ההתנסות שלי מהחודשיים האחרונים.

מתאר לעצמי שיש חריגים שיסכימו אבל המגמה היא שזה לא עובד ככה שם.
(עובר רק בעוד חודשיים)
לצפיה ב-'נצל"ש; מה לגבי חיפוש עבודה מישראל עבור אזרח אמריקאי?'
נצל"ש; מה לגבי חיפוש עבודה מישראל עבור אזרח אמריקאי?
19/06/2017 | 16:23
2
107
איך מתנהל הראיון? איך מתקבלים לעבודה בשלט רחוק? איך כל הליך הסינון?
אם למישהו יש נסיון אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'רק עשיתי ניק וכבר משהו שאני יכול לתת מידע :)'
רק עשיתי ניק וכבר משהו שאני יכול לתת מידע :)
20/06/2017 | 14:57
1
113
אני בשלב דומה לשלך. אז מדובר בידע על סמך נסיון מוגבל. שלחתי קורות חיים לכמה מקומות בערך חצי שנה לתוך תהליך הגרין קארד (בערך כששלחתי את החומרים לNVC). בעקרון רק כדי להרגיש את המים. 
בסוף יצא שחזרו אלי אבל האחוזים של כמה חזרו אלי היו נמוכים, לדעתי הרבה בגלל עניין הויזה. ציינתי שיהיה גרין קארד בתאריך משוער בקו"ח. האד-האנטרס באופן כמעט גורף ביקשו ליצור קשר רק אחרי הגרין קארד- גם אם הם פנו אלי מלכתחילה. אז בגדול זה באמת די קשה להתקדם בלי מעמד.
אצלי דברים הצליחו להתגבש להצעות קונקרטיות, לא בטוח שזה כזה נפלא כי זה מעמיד את כולם במצב קצת בעייתי שצריכים לחכות לסוף התהליך של הגרין קארד והמעסיק עלול לוותר. אז אני לא יודע אם זה כדאי. 
אתה ממתין לראיון בקונסוליה אז התאריכים כבר יותר ברורים יכול להיות שזה דווקא שווה. לי יצא לתאם ראיונות בזמן ביקור שם וזה גם עזר בקטע של להבין למה לצפות בראיונות בארה"ב ואיך מתנהל התהליך. לפני זה עשו כמה ראיונות סינון טלפוניים/סקייפ.
מה שבטוח לא מזיק זה לחפור בהצעות עבודה בלינקדאין ובחיפושי אינטרנט שקשורים לתחום שלך כדי לראות מה מחפשים איפה וכמה, לזהות מעסיקים פוטנציאלים וכו'.
לצפיה ב-'שם לב:'
שם לב:
20/06/2017 | 22:53
71
האמריקאים יכולים לתת לך הרגשה שהתקבלת והכל אק פורמלי מכאן והלאה. זה לא נכון.
עד שאין ״הצעה ביד״ כאין מה לדבר.
וגם זה... תחשוד אם ההצעה גנרית מידי ואינה תפורה לך אישית.
לצפיה ב-'ביטוח בריאות - שאלה'
ביטוח בריאות - שאלה
20/06/2017 | 06:29
3
76
היי,

שאלה קטנה,
משום מה היה לי בראש (אופטימי משהו) שמי שמתקבל לאוניברטיסה במימון מלא (J1 וJ2 לבן זוג) גם יהיה מבוטח על חשבון האוניברסיטה, עכשיו אני מבין שזה לא בדיוק ככה :)

אז רק מוודא - מי שמקבל את הJ2 בדרך כלל ישלם לבד את הביטוח?
אם התשובה היא כן - האם מחיר של 2850$ לשנה עבור Athena Plus תוכנית של האוניברסיטה זה ביטוח שנחשב טוב? סביר? 

האם יש לי אופציות אחרות לבטח את עצמי במחיר אחר ?

ועוד שאלה - אני מנחש שאותו הכנל תופס גם כשיש ביטוח מהמעסיק בהייטק - והבן / בת זוג משלמים על התוספת שלהם, האם יש מצב שבו כל אחד מבני הזוג ישאר בביטוח שלו ? (כאמור אחד מבני הזוג מבוטח מהאוניברסיטה והשני מהמעסיק) ?

תודה !

לצפיה ב-'בדרך כלל מי שמתקבל במימון מלא של האוניברסיטה'
בדרך כלל מי שמתקבל במימון מלא של האוניברסיטה
20/06/2017 | 07:13
2
85
האוניברסיטה גם משלמת את ביטוח הבריאות שלו באופן אישי. לפחות ברמת כיסוי בסיסית. ככה זה לפחות בתוכניות לדוקטורט שאני מכיר. ואכן, בדרך כלל ה-J2 צריך לשלם בכדי להוסיף אותו/אותה לביטוח.

סכום של 2850 דולר לשנה זה ממש ממש זול יחסית לביטוחים בכל מקום אחר. סתם בשביל קנה מידה, הביטוח שלי מטעם העבודה עולה כ-20 אלף דולר לשנה לזוג פלוס ילדה (כולל השתתפות של העבודה. מקום העבודה מכסה 80%) ונותן תנאים פחות טובים.

וכן, אין שום בעיה שבן זוג אחד יבוטח על דרך העבודה והשני דרך האוניברסיטה.

לצפיה ב-'תודה רבה ! זה עונה לי על השאלות בגדול.'
תודה רבה ! זה עונה לי על השאלות בגדול.
20/06/2017 | 07:23
1
55
וטוב לדעת שהביטוח שלהם עוד נחשב זול - השאלה היא האם הוא טוב מספיק :)
דבר נוסף האם אפשר להתחיל ביטוח במקום אחד ולבטל (כאשר יהיה לי מהמעסיק ביטוח) דהיינו לא לשלם / לסגור שנה מראש?

לצפיה ב-'תשאל את האוניברסיטה'
תשאל את האוניברסיטה
20/06/2017 | 19:08
45
בדרכ יש נסיבות שבהן מותר לפרוש באמצע השנה, ואחת מהן זה שינוי תעסוקה.

אם בן/בת זוגך מחפשת עבודה, והביטוח דרך האוניברסיטה הוא ״זמני״ עבורה, אתם יכולים למצוא ביטוח זול (ודפוק) לכמה חודשים (יש ביטוחים שמיועדים ל J2 שעומדים בתנאי הויזה ומאוד זולים, פחות מ 2 דולר ליום). זה לא מומלץ לטווח ארוך.

עוד משהו שכדאי לך לברר הוא האם במידה ואתה פורש מהביטוח של האוניברסיטה, הם יתנו לך כסף במקום. אני יודע שיש אוניברסיטאות שעושות את זה, ויתכן שישתלם לך לעבור לביטוח של בן הזוג. אני עברתי לביטוח של אשתי כשהיא התחילה לעבוד.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דרכון פורטוגלי
זקוקים לדרכון פורטוגלי?
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה