לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2049820,498 עוקבים אודות עסקים

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'מיסים, גרין קארד ו re-entry permit'
מיסים, גרין קארד ו re-entry permit
20/10/2017 | 23:15
23
173
בעודי מחפשת כרטיסים לאזור ניו יורק ומתייעצת עם חברים שכבר עשו את הצעד שאנחנו עומדים לעשות בעוד פחות מחודש, אחד מאותם החברים פתאום שואל אותי אם הגשנו טפסי מס.
כמה שעות אחרי השיחה הזאת פתאום נתקפתי פאניקה - האם בעצם היינו בכלל צריכים להגיש את הטפסים?
מצד אחד יש בידינו גרין קארד, אך מצד שני טרם הונפקו עבורנו מספרי סושיאל סקיוריטי (וזה למרות שבטפסים שמילאנו  לקראת הראיון בארץ, סימנו כי ברצוננו שהם יונפקו עבורינו. הבן התינוק שלנו דווקא קיבל מיד...)
בכל אופן כרגע אני ממש זקוקה או להרגעה או לפתרון - מה עלינו לעשות עכשיו?
בכל מקום אני קוראת שאם בידינו גרין קארד זה אומר שאנחנו תושבי ארהב לצורך מס בלי קשר למקום המצאנו בעולם ואי תשלום המיסים בזמן היעדרות מארהב מהווה הכרזה מצידנו כי אנחנו מוותרים על מעמדנו כתושבי ארהב (או משהו כזה)
אז פתאום אני מלאת חששות שמא יעשו לנו בעיות בכניסה בעוד פחות מחודש!
האם יש דרך למלא את טפסי המס האלה עכשיו? האם בכלל יש צורך? האם יכולתי בכלל למלא אותם בלי מספרי סושיאל סקיוריטי?

לא יודעת אילו פרטים יכולים להיות רלוונטיים, אבל בכל מקרה למי שלא מכיר את הסיפור שלנו רק אציין:
זכינו ב dv-2015, קיבלנו ויזות הגירה (dv) ונכנסנו איתן לפני שנתיים לארה״ב. שהינו שם כחודש וחצי אשר במהלכם ביקשנו (וקיבלנו) reentry permit. הגרין קארד הגיע לכתובת של דודים שלי כמה חודשים אחרי שכבר יצאנו מארהב והם הביאו אותו איתם בביקור שעשו בארץ, אנחנו לא נכנסנו לארה״ב מאז כלל. הביקור ההוא היה הראשון והיחיד עבור שנינו מאז ומעולם.

אשמח לכל הרגעה או פתרון למצב
לצפיה ב-'לא נראה לי שזאת תהיה בעיה'
לא נראה לי שזאת תהיה בעיה
21/10/2017 | 00:00
120
אבל חפשי באינטרנט עו״ד (או יותר טוב-מחברים, כי יש עו״ד שהם די שכונה ולכן חשוב עו״ד מומלץ) לענייני מסים ו/או הגירה ותתייעצי איתו. זה מעבר גדול עם המון כסף ולכן לדעתי שווה להשקיע כמה מאות דולרים לקבל ייעוץ מעו״ד שיעזור לך עם ענייני המס.
לצפיה ב-'בלי פאניקה, יש בריטניקה'
בלי פאניקה, יש בריטניקה
21/10/2017 | 05:54
6
138
קודם כל, מכיוון שכבר קיבלתם גרין קארד, אתם אכן אמורים להגיש דו"ח מס על הכנסותיכם העולמיות, ואפילו בזמן שאתם מחוץ לארה"ב על REP. וזה בתנאי שהכנסותיכם מעל הרף המינימלי לדיווח. הבשורה הטובה בעניין הזה היא שהיות ואתם הייתם מחוץ לארה"ב בזמן הזה, הייתם זכאים ל-foreign tax exclusion ו/או לפטור מכפל מס, ולכן יש סיכוי גבוה שלא הייתם חייבים מס בארה"ב. ואם אתם לא חייבים מס בארה"ב, לא תקבלו קנס על הגשה מאוחרת.

בשורה טובה נוספת היא שלא בודקים את הגשת המס שלכם בזמן הכניסה לארה"ב אחרי שחוזרים מ-REP. כן בודקים את הגשת המס של אנשים בזמן הגשת I131 לצורך קבלת REP, בהנחה שמדובר באנשים שכבר היו בארה"ב תקופה מסויימת והיו אמורים להגיש דו"חות מס לפני היציאה מארה"ב. בזמן שבוחנים את הבקשה, אם מדובר באנשים שדיווחו למס שהם non-resident או שלא הגישו דוחות מס בטענה שהם לא צריכים כי הם לא תושבים, זו סיבה לשלול את הבקשה ל-REP.

במילים אחרות, אם אתם לא יכולים להגיש טפסי מס כרגע כי אין לכם SSN, אין חובה לעשות את זה דווקא לפני הנסיעה. ברגע שתסדרו את ה-SSN, תגישו גם את הדיווח למס על הזמן בו הייתם בארץ.

לצפיה ב-'אם מה שאתה אומר נכון, זה אכן מרגיע'
אם מה שאתה אומר נכון, זה אכן מרגיע
21/10/2017 | 21:50
51
בעיקר הענין לגבי האי בדיקה בזמן הכניסה לארה״ב...
לצפיה ב-'אתה בטוח לגבי הענין הזה?'
אתה בטוח לגבי הענין הזה?
21/10/2017 | 22:16
4
62
כי בתוך ה rep עצמו מוזכר ענין המיסים - נרשם שם כי אי דיווח לרשות המיסים בזמן היעדרות מארהב שווה ערך לויתור על המעמד הזה של תושב. אם הנושא לא נבדק בכניסה, למה זה מצוין שם?
לצפיה ב-'האם תסכימי להעלות צילום ללא פרטים מזהים אני מעוניין ללמוד '
האם תסכימי להעלות צילום ללא פרטים מזהים אני מעוניין ללמוד
21/10/2017 | 23:22
3
65
יותר על המסמך הזה והאזכור שאמרת
תודה רבה מאוד

אשר
לצפיה ב-'מדובר בספרון שנראה זהה לדרכון (פרט לכך שרשום שזה לא דרכון)'
מדובר בספרון שנראה זהה לדרכון (פרט לכך שרשום שזה לא דרכון)
22/10/2017 | 00:36
2
63
עמוד הפרטים האישיים נראה זהה כמעט לחלוטין לעמוד הפרטים האישיים בדרכון, אז אין לי מה להעלות אותו
מעלה את עמודי המלל הכלליים של המסמך
לצפיה ב-'שימי לב למשפט המלא לגבי אי דיווח מס'
שימי לב למשפט המלא לגבי אי דיווח מס
22/10/2017 | 06:05
1
50
"considering the filing of a nonresident alien tax return or the non-filing of a tax return because he or she is a nonresident alien"

במילים אחרות, אומרים שם שאם את ממלאת את דיווח המס שלך בתור לא תושבת, או לחלופין לא מגישה דו"ח מס בטענה שאת לא תושבת, את בעצם מוותרת על התושבות שלך. החלק "because he or she is a nonresident alien" הוא משמעותי במשפט הזה. כלומר העניין כאן הוא הסיבה לאי ההגשה. את לא יכולה לטעון שאת לא צריכה להגיש דו"ח מס כי את לא תושבת, ואז לחזור לארה"ב ולחדש את רצף התושבות שלך.

לצפיה ב-'התשובות שלך מצליחות להרגיע אותי מעט'
התשובות שלך מצליחות להרגיע אותי מעט
22/10/2017 | 07:30
28
קשה לי לקרוא את הטקסט אס איז בלי שהמוח שלי מלביש עליו אוטומטית משמעויות ופרשנויות שונות המסתמכות על החששות שלי
לצפיה ב-'Residency Starting Date under the Green Card Test'
Residency Starting Date under the Green Card Test
21/10/2017 | 15:42
14
87
ברוכים הבאים ומזל טוב על הזכייה
1. נכון הוא שמי שמחזיק בגרין קארד -נחשב לצורכי מס כ US RESIDENT וככזה חייב בהגשה של דוחות מס. כאן אין ספק.
2. השאלה היא ממתי אדם מתחיל להיחשב ככזה.
לשמחתי הIRS פרסמו (מכוח הסעיפ בקוד) את תאריכי ההתחלה והסיום של תושבות לצורכי מס.
הנה הלינק:

המקטע הרללוונטי עבורך הוא זה:

Residency Starting Date under the Green Card Test
If you meet the green card test at any time during a calendar year, but do not meet the substantial presence test for that year, your residency starting date is the first day in the calendar year on which you are present in the United States as a lawful permanent resident (the date on which the United States Citizenship and Immigration Services (USCIS) has officially approved your petition to become an Immigrant).
If you receive your green card abroad, then the residency starting date is your first day of physical presence in the United States after you receive your green card. You may elect to be treated as a resident alien for the entire calendar year if you were a Lawful Permanent Resident of the United States at any time during the calendar year.

כלומר -ב2017 כאשר את תגיעי בסופה 
ולכן מבחן תושבות על פי
substantial presence test אינו רלוונטי אלא רק מבין הגרין קארד הוא הרלוונטי
ומתי תושבות לצורכי מס על פי מבחן קבלה של תושבות קבע מתחילה?
then the residency starting date is your first day of physical presence in the United States after you receive your green card

הנה כי כן -ביום הראשון לשהות הפיזית לאחר קבלת הגרין קארד.

כעת -קראתי שרשמת שבעבר קיבלתם ויזת הגירה שאיתה נכנסתם. קראתי גם את תשובתו של חברי גון שהזכיר מונח הגירתי שאני לא מכיר בשם REP
הכללים באתר של הIRS ברורים. החלק שחסר לי הוא החלק ההגירתי
שימי לב שהם עושים שימוש במונח
GREEN CARD
1. האם כאשר קיבלתם את אותה ויזה (אולי השם שלה זה REP) - זה נחשב קבלה של גרין קארד?
אני מוכן אישית להגן על עמדה לפיה רק החל משילוב של שני מרכיבים תיפרס מעלייך רשת המס האמריקאית
- קבלה של גרין כארד
-נוכחות פיזית 
כדי להיות בית שמאי אני מציע רק לבדוק את המשמעות המשפטית של הויזה הזאת שקיבלת בביקור הקודם -האם המשמעות שלה היא קבלה של כל זכות המוקנית למי שכן מחזיק בתושבות קבע 
כן או לא
קיבלתם הזדמנות נפלאה -תהנו מכל רגע

ונראה שאני אכין צק ליסט כזה שכדאי לכל מהגר להכיר
וגם תוכלי לקרוא קצת פוסטים בנושא בבלוג המקרטע שלי
ashertouriel.com

אשר טוריאל רו"ח (משפטן)
לצפיה ב-'REP = Reentry Permit'
REP = Reentry Permit
21/10/2017 | 19:19
2
67
לפי התאור שהם נתנו, בשנת 2015 הם קיבלו ויזת הגירה ונכנסו איתה לארה"ב.

בזמן הכניסה לארה"ב עם ויזת הגירה, מקבלים חותמת I551 על הדרכון, כלומר גרין קארד. לצורך העניין הזה לא רלוונטי מתי קיבלו את הגרין קארד בצורת כרטיס נפרד, משום שהחותמת של I551 על הדרכון הופכת אותם ל-LPR (תושב קבע) לכל דבר.

במילים אחרות, בשנת 2015 הם שהו חודש וחצי פיזית בארה"ב לאחר קבלת הגרין קארד, כך שהתושבות לצורך IRS כבר החלה אז. קבלת ה-REP מאפשרת להם לחזור לארה"ב לאחר נסיעה של מעל שנה. זה לא משנה מבחינת חובת הדיווח למס.

לצפיה ב-'בדיוק ככה'
בדיוק ככה
21/10/2017 | 22:00
52
נכנסנו עם ויזת הגירה ומרגע החתמתה אנחנו נחשבים תושבי ארהב. ויזת הגירה חתומה מהווה גרין קארד זמני לשנה (למקרה ולא מקבלים את כרטיס הפלסטיק בזמן)
לצפיה ב-''
22/10/2017 | 03:20
10
לצפיה ב-'לדעתי מה שג׳ון כותב זה נכון '
לדעתי מה שג׳ון כותב זה נכון
21/10/2017 | 22:13
10
61
נכנסנו עם ויזת הגירה ומרגע החתמתה אנחנו בעצם נחשבים תושבים.
למחזיק בגרין קארד אסור לצאת מגבולות ארהב למשך למעלה משנה, אחרת זה נחשב כוויתור על התושבות ולכן מי שנזקק לשהות ארוכה יותר מחוץ לארה״ב, מבקש reentry permit - REP.
לכן נראה שלפי מה שאתה אומר ולפי הלינק שצירפת כאן, אנחנו בהחלט עונים על הקריטריונים של תושבים לצרכי מס... אז מה בעצם כרגע המשמעות של העובדה שלא הגשנו (שילמנו?) מיסים בשנתיים האחרונות?
לצפיה ב-'התייחסות'
התייחסות
21/10/2017 | 23:17
9
59
אני אעשה DRILL DOWN ואוסיף לינקים לחקיקה מעבר לאתר של הIRS
כדי שננסה לקבל תמונה דווקא בתחומים שאיני מבין בהם
מתי אדם נחשב
lawful permanent resident

בלינק כאן הסעיפ קובע ממתי התושבות מתחילה לאדם שיש לו
e lawful permanent resident

הוא ארוך אז אביא מקטע רלוונטי:

(a)First year of residency. An alien individual who was not a United States resident during the preceding calendar year and who is a United States resident for the current year will begin to be a resident for tax purposes on the alien's residency starting date. The residency starting date for an alien who meets the substantial presence test is the first day during the calendar year on which the individual is present in the United States. The residency starting date for an alien who meets the lawful permanent resident test (green card test), described in paragraph (b)(1) of § 301.7701(b)-1, is the first day during the calendar year in which the individual is physically present in the United States as a lawful permanent resident.

וכאן -יותר חשוב הסעיף מסביר על מבחן התושבות קבע:

הסעיף ארוך אז אביא מקטע רלוונטי:
(b)Lawful permanent resident -

(1)Green card test. An alien is a resident alien with respect to a calendar year if the individual is a lawful permanent resident at any time during the calendar year. A lawful permanent resident is an individual who has been lawfully granted the privilege of residing permanently in the United States as an immigrant in accordance with the immigration laws.

כאן כבר מתחיל החלק שבו אין לי תשובה כי זה לא התחום שלי
אם השואלת הראשונה קיבלה את הסטטוס הזה בכניסה על ידי החתמה של הדרכון
ולפני האקט של קבלת הכרטיס בפועל
אז היא כן נחשבת אז תושבת לצורכי מס.
השואלת המקורית הייתה נוכחת ב2015 ומאז לא נכחה
מתשובתו של גון אני למד שהחתמה על הדרכון בכניסה הראשונה -היא שמפעילה את הסטטוס.
אז אם כך -היא הייתה תושבת לצורכי מס דאז

ואותו כנל ביחס לשואלת הנוכחית ואף ביתר שאת -אם השואלת הנוכחית הייתה בארהב
גם כלא תושבת קבע והפיקה הכנסות -חייבת בדיווח

אם לא הוגשו דוחות
צריך לבדוק האם יש חשבונות בנק זרים
האם יש הכנסות זרות
כדי לנסות ולבדוק האם זה נכנס לאחד ממסלולי הגילוי מרצון הקיימים

תודה ולמדתי הרבה

אשר טוריאל (רו"ח) משפטן

לצפיה ב-'בשורה התחתונה נראה כי אנחנו אכן נחשבים תושבים גם לצרכי מס'
בשורה התחתונה נראה כי אנחנו אכן נחשבים תושבים גם לצרכי מס
22/10/2017 | 00:52
4
47
אז מה בעצם המשמעות של אי הגשת דוחות של שנתיים? האם בכלל הייתה בידינו האפשרות להגישם בלי סושיאל סקיוריטי נמבר ובלי שעבדנו ולו חלקיק שניה בארה״ב?
האם בשלב זה יש משהו שאנחנו יכולים לעשות כדי לתקן את זה? והאם בכלל צריך לתקן משהו טרם הכניסה לארה״ב?

מבחינת הכנסות המצב שלנו פשוט למדי... משכורת של שכיר במשרה מלאה (בעלי) ומשכורת שכיר נוספת במשרה חלקית מינוס (אני). אין איזו דירה שמניבה שכירות, אין חשבונות זרים, אין הכנסות צדדיות מעיסוקים אחרים מעבר לשעות העבודה, לא פדינו קרן השתלמות ולא קיבלנו פיצויים או משהו כזה בשנים האחרונות... ממש כלום. הכי סטנדרטי ומשעמם שרק אפשר.
לצפיה ב-'מספר שאלות בבקשה'
מספר שאלות בבקשה
22/10/2017 | 02:44
1
54
1. תוכלי בבקשה לומר:
- מתי נכנסתם לארהב
-מתי קיבלתם את הסטטוס
2. אני מבין שאתם שכירים -אני גם מבין שאלו הכנסות שהופקו בארץ? (אני רק מנסה לאשר שההכנסות הופקו בתקופה שהייתם בישראל (טופס 2555)
3. אם סוכמים את יתרת הנכסים הפיננסים שלכם ("נכס פיננסי זה שם כולל לחשבונות בנק, קופות גמל, השתלמות, פנסיה, מניות ןעוד) -האם היתרות עברו את סה"כ ה 10000 דולר (FBAR) -כמובן חשבונות מחוץ לארהב
4. האם אתם בעלים של חברה שהתאגדה מחוץ לארהב (טופס 5471)
4. האם קיבלתם איזהשהם מתנות (טופס 3520)
5. האם העברתפ נכסים לחברה שהתאגדה מחוץ (טופס 926)
תודה
אשר

לצפיה ב-'מנסה לענות (כי אני ממש גרועה בעניינים פיננסיים )'
מנסה לענות (כי אני ממש גרועה בעניינים פיננסיים )
22/10/2017 | 08:01
29
נכנסנו עם ויזות הגירה באוגוסט 2015. כמו שכבר הבהרנו קודם, החתמת הדרכון בעצמם מעניקה לנו את סטטוס התושבות.

אכן שכירים. מין הסתם שהגיחה ההיא שלנו לארה״ב הייתה מוגדרת כחופשה מהעבודה ולכן בעלי קיבל שכר גם על החודשים הנ״ל (מהמעסיק הישראלי כמובן). אני באותה התקופה עוד טרם חזרתי לעבודה מחופשת לידה, אז לי לא הייתה הכנסה דאז. כאמור לא קיבלנו מעולם משכורת ממעסיק בארה״ב.

בוודאי שעוברים את סך ה- 10K$ ואפילו די בקלות (אחרת זה היה יכול להיות די מגוחך מצידנו לנסות להעתיק את החיים שלנו לארה״ב בלי עבודה...)

לא בעלים של שום חברה בשום מקום בעולם ומעולם לא היינו. כמו כן לא העברנו שום נכסים לשום חברה באף מקום בעולם (למרות שחייבת להודות שאני לא ממש מבינה מה זה אומר...)

מה הכוונה מתנות? נראה לי שאני יכולה לענות שלא, לא קיבלנו.

לצפיה ב-'איך אין לכם חשבונות זרים? ברור שיש לכם... '
איך אין לכם חשבונות זרים? ברור שיש לכם...
22/10/2017 | 03:49
1
66
חשבונות "זרים" - המשמעות של "זרים" היא מנקודת ראות אמריקנית, קרי חשבונות מחוץ לארה"ב.

יש לכם בישראל:
* חשבון עו"ש - אחד לפחות?
* פק"מ כלשהו במהלך השנתיים האחרונות?
* חשבונות ניירות ערך כלשהם - קרנות נאמנות או כל דבר אחר?
* חשבונות חיסכון לילדים?
* יש לכם לפחות קרן השתלמות אחת? (כתבת שלא פדיתם, משמע יש לכם לפחות אחת...)
* קרנות פנסיה ו/או תוכניות ביטוח מנהלים ו/או קופות גמל?

בהערכה גסה, מוכן להתערב שיש לכם לפחות 3-4 חשבונות מבין הסוגים הרשומים מעלה (וסביר שיותר) - משמע יש לכם "חשבונות זרים". עד כאן עובדות. עכשיו נראה מה המשמעות של זה.

השאלה המרכזית, כפי שאשר כבר כתב לכם, היא מהו הסכום המצטבר של סך החשבונות הללו במהלך השנה (שימי לב שלא מדובר על סוף השנה, כלומר לא הסכום ב-31 בדצמבר - אלא מסתכלים על הסכום הגבוה ביותר שהיה במהלך השנה).

אם הערך הכולל של כל החשבונות שלכם היה מעל 10,000 דולר (כלומר מעל 35,000 שקל), אזי הייתם צריכים להגיש מדי שנה טופס שנקרא FBAR. סביר להניח שסך החשבונות שלכם עבר את הסכום הזה - כמעט כל שכיר שעובד כבר כמה שנים בארץ, ויש לו חשבון פנסיה, קרן השתלמות, וחשבון עו"ש, עובר את הסכום הזה. ראי כאן אסמכתא:

המסמך הבעייתי והמורכב יותר הוא זה שנקרא 8938. מכיוון שלא חייתם בשנים האחרונות בארה"ב, אזי הסף בשביל להגיש אותו הוא גבוה בהרבה - אם סך הנכסים היה מעל 400 אלף דולר בסוף השנה, או מעל 600 אלף דולר בכל יום שהוא במהלך השנה --
הסכומים הללו הם בהנחה ואתם מגישים דוחות מס במשותף (אם אתם מגישים בנפרד, יש סף אחר עבור כל אחד בנפרד). ראי פה לפירוט:

בקיצור ובשורה התחתונה - בוודאות יש לכם חשבונות זרים (לפי הגדרת החוק האמריקני), ובוודאות די גבוהה שהייתם צריכים להגיש לפחות FBAR.

מהי המשמעות של זה שלא הגשתם ואיך לתקן את זה - אין לי מושג. נחכה שאשר יגיב.

לצפיה ב-'מצד אחד הלוואי שהיו לנו הסכומים של הסף השני שציינת...'
מצד אחד הלוואי שהיו לנו הסכומים של הסף השני שציינת...
22/10/2017 | 08:08
38
מצד שני נשמע שמזל שאין לנו.

זאת הייתה שעת לילה מאוחרת כאן, אחרי יום ארוך, כמובן שהתכוונתי פרט לחשבונות הישראלים :)

מקווה שלאשר יהיו כמה מילות הרגעה עבורי...
לצפיה ב-'חייבים "גילוי מרצון"?'
חייבים "גילוי מרצון"?
22/10/2017 | 11:44
3
40
על פניו נראה לי שבמצבם, כל עוד הם לא חייבים מס בארה"ב (כי הם מרוויחים פחות מה-foreign tax exclusion, או בזכות האמנה למניעת כפל מס), כל מה שהם צריכים זה להגיש את דו"חות המס באיחור (וללא קנס בהנחה שאין חבות מס), ואז להגיש delinqent FBARs שזה גם סיפור מאד פשוט.

יש כאן משהו שפיספסתי? או שאתה כולל delinquent FBARs בתור אחד ממסלולי הגילוי מרצון?

לצפיה ב-'אני מבין ש IRALO הם נישום ששוהה פיזית בארהב וממשיך לקבל '
אני מבין ש IRALO הם נישום ששוהה פיזית בארהב וממשיך לקבל
22/10/2017 | 17:29
2
28
שכר ממעסיק ישראלי
אני לא יכול להרשות לעצמי לטעות בסוג הנוהל כי אם אני טועה -זה יכול לשים אותם בחשיפה לקנסות
אם יש להם נוסף על הכנסות גם -חשבונות פיננסים (מעל 10000 דולר או מעל לסף המחייב 8938)
הגשה של דוחות מס בלבד היא לא מלאה.
וגם אם הם שוהים בפועל בארהב וקיבלו שכר בישראל -הם לא זכאים ל
foreign income exclusion
מסכים?
הרי אפשרות ההחרגה רלוונטית למי שהוא תושב לצורכי מס אבל
1. או שהוא תושב של מדינה אחרת מבחינה מהותית BONE FIDE TEST
2. או שהוא חיי במדינה אחרת פרק זמן מינימאלי

אני גם יודע להגיד שאם הם חיים בארהב ולא הוגשו דוחות -גם אין זכאות למסלול ה
domestic streamlined

אם מדובר במחזיקי גרין קארד שחיו בישראל -דווקא מסלול הSTREAMLINED
יכול להוציא אותם ללא קנסות ועם עלויות נמוכות והם אפילו יכולים אולי להכין לבד עם קצת הדרכה

מאחר וגם כללי התושבות לצורכי ה STREAMLINED הם שונים מכללי התושבות לצורכי דיני המס הכללים
אני חייב לקבל הבנה מוחלטת ברמה של ספירת ימים
היכן היו והיכן הופקה הכנסה -זה רק נקודת פתיחה

סורי שאני עושה את זה מסובך -אני לא רוצה לקחת על עצמי בחירה של מסלול לא  נכון
הגשת דוחות היא נורא פשוטה
אבל אם היא נניח רק מגישה דוחות מס
ראשית קנסות איחור (אם יש חבות מס)
קנסות FBAR ואולי 8938
לא ככ רוצה לקחת את זה על עצמי

קריאה נוספת:
רקע:

נוהל כללי- IRS

הנוהל לגרים בארהב

הנוהל לגרים בחול:

וידאו הסבר:

ביחס ל
Delinquent FBAR Submission Procedures
הוא רלוונטי רק למי ש
STREAMLINED OR THE OVDP
חסומים בפניו

אשר

לצפיה ב-'אשר, עשית קצת סלט נראה לי... (או שאני לא הבנתי אותך נכון)'
אשר, עשית קצת סלט נראה לי... (או שאני לא הבנתי אותך נכון)
22/10/2017 | 19:56
15
אני iralo ואני זאת שפתחה את השאלה המקורית ואני היחידה שהמשיכה לשאול שאלות ולתאר את המצב שלנו :)

אז אחזור על ענין השהייה: שהינו בארה״ב למשך כחודש וחצי באוגוסט-ספטמבר 2015. כפי שהבנו מתגובות קודמות, זה היה בסטטוס של תושב (או במילים אחרות - על גרין קארד)
שכר קיבלנו ממעסיקים ישראלים, אך גם פיזית שהינו בישראל. אלא אם כן לוקחים בחשבון את אותם חודש וחצי של שהייה בארה״ב לפני שנתיים (אני לא עבדתי בזמנו כלל, אבל בעלי בעצם היה בחופשה בתשלום)
לא היינו בארה״ב מאז, גם לא חצי יום
לצפיה ב-'שתי הערות'
שתי הערות
22/10/2017 | 20:01
17
קודם כל, iralo ומשפחתה שהו פיזית בישראל בשנתיים האחרונות. הם כאמור נכנסו לארה"ב לפני שנתיים, חיכו שם חודש וחצי לקבלת ה-reentry permit ואז חזרו לישראל ונשארו שם עד עכשיו. ורק עכשיו הם מתכננים לחזור שוב לארה"ב.

שנית, להבנתי גם מהקישור שהבאת וגם ממקורות אחרים שקראתי בעניין, כותבים "do not need to use either the OVDP or the Streamlined Filing Compliance Procedures", כלומר ניתן להשתמש בפרוצדורה הזו אם לא צריכים, ולא רק אם הם לא יכולים. בהמשך אותה פיסקה כותבים "to file delinquent or amended tax returns to report and pay additional tax", כלומר התנאי להגשת deliquent FBAR זה שהם לא חייבים מס ל-IRS (בנוסף לשלושת התנאים הנוספים שרשומים בהמשך). streamlined נועד לאנשים שכן חייבים תשלום ל-IRS. זה לפחות מה שאני מבין מהטקסט.

לצפיה ב-'מה עושות ה״נשים של...״ אלה שעוברים דרך רילוקיישן'
מה עושות ה״נשים של...״ אלה שעוברים דרך רילוקיישן
20/10/2017 | 10:59
7
213
בהנחה שיש להן מקצוע שלא ניתן להעתיק לארצות הברית בקלות (למשל פסיכולוגיה...)

סקרנית לשמוע
לצפיה ב-'רוב "הנשים של" או "הגברים של" לא יכולים בכל מקרה לעבוד'
רוב "הנשים של" או "הגברים של" לא יכולים בכל מקרה לעבוד
20/10/2017 | 11:34
3
214
בכל מקרה, בחלק גדול מהמקרים, כשאדם מוצא עבודה בארצות הברית, והוא מקבל ויזת עבודה, לבן הזוג אסור לעבוד, או ברוב המקרים כשאדם מגיע ללמודים גבוהים, לבן זוג אסור לעבוד,
כמובן בתלוי הויזה, אבל חלק גדול מהויזות, כמו ויזת H או F או M בן הזוג בכל מקרה אסור לו לעבוד, וגם במקרים שמותר לו לעבוד, כמו ויזת J, הוא מקבל אישור עבודה רק כדי שלא ישעמם לו, אסור לו להגיד שהוא צריך לעבוד כדי להתפרנס.
ובנוסף יש את כל המקצועות שצריך רישיון כדי לעבוד בהם, רופאים, עורכי דין, רואי חשבון, מורים ועוד מיליון מקצועות אחרים לא יכולים לעבוד בלי רישיון מקומי,
רילוקיישן וויזות למינהן הן משהו זמני בהגדרה ומיועדות רק למספר שנים, אחרי מספר שנים או שמהגרים באופן קבוע ומקבלים גרין קארד, או חוזרים לישראל.

מה עושים ? יש ילדים שצריך לטפל בהם, וצריך לעזור להם להתמודד עם מקום חדש, יש בית , יש בעל שעובד הרבה,
ואפשר ללמוד, להתנדב, או לחפש עבודה במקצוע אחר.
וגם אם תקחי מספר שנים ותעשי רישיון מקומי, זה לא יהפוך אותך לפסיכולוגית אמריקאית, אלא אם את גרה באיזה מקום מלא ישראלים, לישראלית לשעבר לא פשוט להצליח להיות פסיכולוגית בלי שיש לך אנגלית כשפת אם.
לצפיה ב-'תיארתי לעצמי שאלה האפשרויות ועדיין אשמח לשמוע אם מישהו רוצה '
תיארתי לעצמי שאלה האפשרויות ועדיין אשמח לשמוע אם מישהו רוצה
20/10/2017 | 11:41
1
167
לשתף
לצפיה ב-'מה שאתה צריך לכתוב '
מה שאתה צריך לכתוב
20/10/2017 | 18:27
143
במכתב בקשה של אישור העבודה הוא אכן שאין המטרה היא לפרנס.
בפועל מרגע שיש לך את אישור העבודה ביד אתה יכול לעבוד בכל עבודה.
כמעט כל "הנשים של" שאני מכירה כאן עובדות בעבודה כזו או אחרת.
יש כאלה שעשו התאמות, יש כאלה שהמציאו עצמן מחדש. לא כולם פסיכולוגים ... 
דווקא רוב בני הזוג שאני מכירה כן הגיעו על ויזות שמאפשרות עבודה והן L ו J.
ככה לפחות באיזורינו.
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
22/10/2017 | 19:48
15
אני ישראלית עם שפת אם עברית. אנגלית למדתי רק בבי"ס. עשיתי רישיון אמריקאי ועבדתי בטיפול ובאבחון אצל אוכלוסיה בעיקר אמריקאית. פה ושם ישראלים. 
לצפיה ב-'כל עוד אין אישור עבודה אין הרבה מה לעשות.'
כל עוד אין אישור עבודה אין הרבה מה לעשות.
20/10/2017 | 12:29
170
אפשר ללמוד או להתנדב. אני, למשל, המשכתי לעבוד בהתנדבות עבור פרויקט שהקמתי עם חבריי עוד בישראל וזה נתן לי תעסוקה, משמעות וסיפוק בתקופה הראשונית. למזלנו, קיבלנו אישור עבודה וגרין קארד ממש מהר (אבל זה בזכות סוג ויזת העבודה שבעלי קיבל, שאינו נפוץ, ובכלל כיום יש יותר סחבת עם קבלת גרין קארד מאשר הייתה בזמן שאנו הוצאנו).
המקצוע שלי הוא אמנם כזה שכן מותר לעבוד בו בארה"ב ללא צורך ברישוי מקומי, אבל ממש לא פשוט למצוא בו עבודה, כי אין לו הרבה ביקוש כאן. אז המשכתי לעבוד על הפרויקט שלי בישראל ובנוסף הקמנו כאן עסק שלא קשור למקצוע שלי שתרמתי ואני ממשיכה לתרום בו את חלקי, ובמקביל המשכתי כל הזמן לחפש עבודה בארה"ב שקשורה לתחום המקצועי שלי. זה לקח הרבה זמן והיו לא מעט מהמורות בדרך, אבל הצלחתי למצוא עבודה דרך קבלן בפרויקט שהתנהל עבור חברת הייטק גדולה, ועבדתי שם עד שהפרויקט ששכרו אותי לעבוד בו הסתיים, ממש לאחרונה. חששתי ששוב ייקח לי המון זמן למצוא עבודה, אך למזלי זמן קצר לאחר מכן מצאתי משהו עוד יותר מתאים, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת שכר, גם דרך קבלן שמבצע פרוייקט ממש מעניין עבור חברת הייטק גדולה לא פחות. אמנם זה פרויקט גדול שרק מתחיל, אך אני מניחה שגם הוא יסתיים מתישהו (כי זה אופי הפרויקטים האלה). אבל דיה לצרה בשעתה ובכל מקרה, בין הטיפול בענייני הבית והילדים (שלמזלי כבר גדולים ולא זקוקים להשגחה צמודה, אלא בעיקר להסעות לחוגים, חברים וכו'), ניהול העסק שלנו והפרויקט שלי בישראל, ממש לא חסרה לי תעסוקה. הסיבה העיקרית לכך שאני בכל זאת מתעקשת למצוא כאן עבודה במקצוע שלי היא כי זה תחום שאני אוהבת והקדשתי המון שנים ומאמצים כדי לרכוש בו השכלה ולבנות בו קריירה בישראל, ולכן חשוב לי להמשיך ולממש את עצמי בו, גם אם בקטנה יותר ועם התפשרות מסוימת על תנאים ושכר, שהיא חלק בלתי נפרד מעבודה דרך קבלן.
לא יודעת אם הסיפור שלי בהכרח רלוונטי למישהי במקצוע שלך, אבל כל מה שאני יכולה לעשות זה לחלוק קצת מהניסיון המאוד ספציפי שלי בתקווה שזה בכל זאת יתרום במשהו.
לצפיה ב-'אפשר לעבוד מרחוק בישראל, אם זה אפשרי'
אפשר לעבוד מרחוק בישראל, אם זה אפשרי
21/10/2017 | 00:02
1
42
לצפיה ב-'אפשר, אבל זה לא חוקי. '
אפשר, אבל זה לא חוקי.
22/10/2017 | 09:40
70
ברוב מדינות העולם אסור לעבוד ללא ויזה מתאימה, אפילו אם מדובר על עבודה שנעשית מהבית, במדינה אחרת, כאשר התשלום מתקבל רק במדינה השנייה ונכנס לחשבון בנק שם.
אמנם נכון שהסיכוי "להתפס" במצב כזה יחסית נמוך, אבל מבחינת החוק היבש זה אסור.
לצפיה ב-'רישום להגרלת הגרין קארד כזוג מאורס'
רישום להגרלת הגרין קארד כזוג מאורס
22/10/2017 | 12:52
4
51
בן זוגי ואני צפויים להתחתן מספר ימים לפני סגירת הרישום הנוכחי להגרלת הגרין קארד.
אשמח לעצתכם איך לבצע את הרישום: להירשם כעת כל אחד בנפרד? או להמתין ולהירשם רק לאחר שנינשא?
מאחר ואתר הרישום כבר הוכיח את עצמו השנה כלא לגמרי אמין, ההעדפה שלי היא להירשם עכשיו ולא להמתין לרגע האחרון שאז אנחנו עשויים לגלות שהאתר שוב קרס או להיתקל בבעיה טכנית אחרת.
השאלה האם להירשם כרווקים ולהוסיף את בן הזוג אם אחד מאיתנו יזכה, עלול לחבל בסיכויים שלנו להצליח לממש את הזכייה.
בקריאה זריזה באתרים מחו"ל הטענה היא שלא מדובר בתרחיש בעייתי ופשוט ממלאים את הטפסים כזוג נשוי - אבל אשמח לשמוע אם במקרה יש כאן מישהו עם ניסיון פרקטי במצב כזה שאכן יכול להעיד שלא הייתה בעיה, או סתם מה ההיגיון הבריא שלכם אומר.

תודה מראש 
לצפיה ב-'ניסיון קצת דומה'
ניסיון קצת דומה
22/10/2017 | 13:33
1
53
לנו נולד ילד לאחר הזכיה, לקראת הריאיון. בעוד שאת כל הטפסים שיש למלא לאחר הזכיה מילאנו בעודי בהריון... גם אני התלבטתי בנושא, אבל אם מסתכלים על ההנחיות היבשות - אתם אמורים למלא את הטפסים לפי מה שנכון לרגע מילויים. כלומר במקרה שלכם - כל אחד עבור עצמו כרווק. אם חל שינוי בסטטוס האישי או המשפחתי לאחר מילוי הטפסים, אז ניתן לעדכן את הקייס בשלב הבא אם וכאשר יגיע (וזה כאמור מניסיון אישי)
שוב, המידע חייב להיות נכון לרגע מילוי הטופס, במידה ואחד מכם יזכה אין שום בעיה להוסיף את השני לקייס בשלב מאוחר יותר
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
22/10/2017 | 19:19
8
מאחלת לך ולמשפחתך מעבר חלק וקל ככל האפשר
לצפיה ב-'בדיוק מה ש-iralo כתבה.'
בדיוק מה ש-iralo כתבה.
22/10/2017 | 16:02
1
45
אם אתם לא נשואים, ותמלאי את הטפסים בתור זוג נשוי - הרי מילאת הצהרת שקר, וזה בסיס לפסילה על הסף.

מצד שני, לא יודע מה כותבים באתרים בחו"ל, אבל להוסיף בן זוג שלא היה קיים בטופס זה לא תמיד כל כך קל ופשוט -- וזה גם עלול להאריך את התהליך ולהביא לכך שלא יישארו ויזות (כיוון שיש מספר מוגבל).

ההמלצה שלי היא לחכות עד לאחר החתונה, ולהירשם אז. הבחירה פה היא מאוד קלה, כי את כותבת שאתם מתחתנים לפני שההגרלה מסתיימת. לא ברור מה קרה עם האתר בתחילת אוקטובר, אבל לא נראה לי סביר שזה יקרה שוב -- בכל זאת מדובר על התדמית של הממשל האמריקני, וירדו עליהם בכל העולם לגבי מה שקרה לאתר ההגרלה.
לצפיה ב-'תודה רבה אילן! תוספת קטנה למי שבמצב דומה - '
תודה רבה אילן! תוספת קטנה למי שבמצב דומה -
22/10/2017 | 19:28
20
בינתיים מצאתי גם באתר רשמי תימוכין לכך שאין בעיה עקרונית עם הוספת בן זוג במידה וזוכים, אבל החשש שלי הוא בדיוק כפי שכתבת, שבפועל זה ייצור סחבת שתגרום להפסד הזכייה (מתאים לנו בול לזכות בהגרלה עם סיכויי זכייה נמוכים מאוד ואז שזה יתפקשש ). אנחנו ספציפית במצב שיכולים להימנע מהסיבוך הפוטנציאלי אז בהחלט ייתכן שנחכה.
תודה שוב!
לצפיה ב-'ויזת הגירה לפני או אחרי מעבר לארה"ב?'
ויזת הגירה לפני או אחרי מעבר לארה"ב?
21/10/2017 | 21:31
8
121
היי לכולם
אנחנו נמצאים בערך 9 חודשים לפני מעבר מתוכנן לארה"ב. עקב חישוב לא נכון של זמנים, אנחנו כרגע במצב שבו אנחנו לא יודעים כל כך מה לעשות?...
אם אני מגישה עכשיו את I-130, אני מבינה שזה יקח בערך שנה פלוס עד שנקבל את כל האישורים. עד כמה שהבנתי נכון, לא נוכל להיכנס לארה"ב כל עוד אני באמצע התהליך של הוויזה (בעלי אזרח), וגם אם ניכנס, אני אצטרך לחזור לארץ כדי להשלים את התהליך. הבעיה היא - זמן. אם נישאר פה אחרי המועד שתכננו, זה אומר להישאר לעוד שנה שלמה, וכבר דיי התחלנו להזיז גלגלים שקשורים למעבר (רישום לגני ילדים, CGFNS...).
אם אנחנו עושים את זה מארה"ב, אני מבינה שאני נכנסת כתיירת, אחרי 3 חודשים מבקשת לעשות שינוי סטטוס, ואז במקביל יכולה לשלוח טופס I-765 לאישור עבודה זמנית עד שיאשרו לי הכל. החיסרון הוא שהשינוי סטטוס יכול תאורית לקחת גם שנים. ועד אז, אני נחשבת "זמנית".

השכל הישר אומר להישאר ולעשות הכל מכאן, למרות שזה להפסיד עוד שנה, ולמרות שכבר התחלנו הכל. מצד שני, אנחנו כבר כל כך הרבה שנים מתכננים את זה, ועד שכבר התחלנו את התהליך, זה ממש מרגיש כמו מקל בגלגלים. אנחנו מתים כבר לעבור. ממש סופרים את הזמן.

אשמח לעצות, טיפים, באמת, כל דבר יתקבל בברכה!
לצפיה ב-'לגבי חזרה לארץ לצורך ראיון'
לגבי חזרה לארץ לצורך ראיון
21/10/2017 | 23:16
70
אשמח אם מי שעשה את זה יספר על התהליך. כמה זמן הוא היה צריך להישאר בארץ? תוך כמה זמן מרגע קבלת האישור נקבע הריאון? וכמה זמן מחכים מהראיון עד לקבלת ה-GC כצמו?
לצפיה ב-'אם את נכנסת בתור תיירת, את אמורה להתנהג כתיירת.'
אם את נכנסת בתור תיירת, את אמורה להתנהג כתיירת.
21/10/2017 | 23:34
80
אם את רושמת מראש את הילדים לגן ילדים, ברור שאין לך כוונה להישאר תיירת וזה עלול להחשיד אותך במסירת מידע שקרי לרשויות ההגירה בקשר לכוונות שלך ולמנוע ממך את הזכות לקבל גרין קארד.
אם את נכנסת על ויזת תייר פירוש הדבר שאת מתחייבת שאין לך כוונות הגירה, ושבזמן שהותך כתיירת את לא עושה שום פעולה המעידה על רצונך להישאר בארה"ב למגורי קבע. אמנם מותר לך תאורטית לשנות את דעתך אחרי 90 יום ולבקש גרין קארד מתוך ארה"ב, אבל אם בדיעבד מתגלה שעשית מראש צעדים כלשהם המחשידים לכך שהייתה לך כוונת הגירה עוד קודם לכן, זה מסכן מאוד את הסיכוי שלך לקבל גרין קארד.
נכון שלבעלך האזרח יש זכות לרשום את הילדים לגן, אבל את פקידי רשות ההגירה לא עשו באצבע והם יבינו שזה מעיד על כך שלא סביר שהיית משאירה את ילדייך בארה"ב בלעדייך, ושלכן מראש התכוונת להישאר איתם שם.
מהלך של להגיע כתייר ולהצהיר על שינוי כוונות בהמשך מתאים יותר לזוגות צעירים ללא ילדים ומחויבויות, ואפילו אז התחלנו לאחרונה פה בפורום להזהיר מפני הצעד הזה, שכן בעקבות הצעדים שטראמפ נוקט בהם כדי לצמצם הגירה, יש סימנים להחמרת היגשה מצד הרשויות כלפי המהמלך הזה (לאחרונה 60 יום הפכו ל-90 יום והתקבלו הוראות לבדוק בציציות את הנסיבות של מי שמשנה את דעתו. את יכולה לעשות חיפוש - היו הרבה דיונים בנושא בפורום).
לצפיה ב-'הנה, בקצרה, סיפור ההגירה שלי- אולי זה יעזור לך להחליט'
הנה, בקצרה, סיפור ההגירה שלי- אולי זה יעזור לך להחליט
21/10/2017 | 23:41
3
99
היי,
הגשנו I-130 בשבילי מהארץ (בעלי אזרח) ואחרי חמישה חודשים עברנו לארה''ב. נכנסתי לאמריקה עם ויזת התייר שלי, תוך כדי תהליך הגירה, ושהיתי חצי שנה בהתאם לאשרה הסטנדרטית שמקבלים. במהלך השהות לא עבדתי ולא למדתי- הייתי בבית עם הילדים ולא עשיתי שום דבר שמעיד על מעבר (לא רשיון נהיגה מקומי, לא כרטיס לספריה, לא רשמנו חשבונות על שמי) אחרי חצי שנה חזרנו לישראל גם כי נגמרה הויזה וגם כי חשבנו שנקבל תאריך לראיון. אחרי חודש וחצי בישראל הבנו שהראיון לא באופק והחלטנו לחזור לארה''ב. הכניסה הזו הייתה יותר קשה- תשאול מעמיק של פקיד ההגירה שלא היה מאוד מרוצה ממה שאני עושה. סיפרתי את האמת- אני בתהליך הגירה ואני רוצה לשהות לצד בעלי והילדים עד שאקבל תאריך לראיון. אין מניעה לעשות את זה אבל זו לא דרך המלך.
נכנסתי וקיבלתי עוד אשרת שהיה לחצי שנה. אחרי חודשיים וחצי קיבלתי תאריך לראיון נסענו לישראל ואחרי חודשיים חזרנו לאמריקה, הפעם עם גרין קארד.
אז לשיקולך, נסיעות הלוך חזור לישראל שיכולות לעלות לא מעט.
מצב מאוד אמיתי בו את אחרי הראיון אבל עדיין בלי מסמכים או דרכון ואת נשארת בארץ לפרק זמן לא ידוע כשבעלך נוסע חזרה לאמריקה- כלומר אפשרות קונקרטית של פיצול משפחתי.
מצב הרוח של פקיד ההגירה בכניסה לארה''ב שיכול בקלות לשלוח אותך חזרה לישראל לחכות שם עד שתקבלי גרין קארד.
בהצלחה
לצפיה ב-'אז מרגע שקיבלת את הזימון לראיון'
אז מרגע שקיבלת את הזימון לראיון
22/10/2017 | 08:41
53
מה היו השלבים? 
בדיקת רופא,המתנה לראיון ואז המתנה לויזה?
הכל לקח חודשיים?
לצפיה ב-'נתון קריטי - מתי זה היה?'
נתון קריטי - מתי זה היה?
22/10/2017 | 09:22
23
לצפיה ב-'דורון העלה שאלה קריטית. נתון מהותי נוסף - '
דורון העלה שאלה קריטית. נתון מהותי נוסף -
22/10/2017 | 16:11
33
אני מבין שהילדים שלך כבר היו אזרחים בעת המעבר לארה"ב. רק את היית צריכה גרין קארד.

זה הבדל די מהותי לעומת מצבה של פותחת השרשור, כי בין השורות אני קורא שרק בעלה אזרח, והילדים לא (אם כי זה לא בטוח לגמרי, אז כדאי שהיא תבהיר). ועדיין, ההבדל היותר מהותי (לדעתי) הוא העיתוי. אם המעבר שלך היה לפני יותר מחצי שנה, אזי אני חושש שהניסיון שלך כבר לא רלבנטי. הכללים הוקשחו והוחמרו, וקציני ההגירה בכניסה הונחו להיות הרבה יותר מחמירים.

את כותבת "תשאול מעמיק של פקיד ההגירה שלא היה מאוד מרוצה ממה שאני עושה" - יש מצב שכיום, היית נשלחת בחזרה לישראל, ולא היו מאשרים לך כניסה...
לצפיה ב-'האופציה היחידה שפתוחה בפנייך כרגע היא הגשה מישראל'
האופציה היחידה שפתוחה בפנייך כרגע היא הגשה מישראל
22/10/2017 | 01:52
87
בגלל פעולות שלכאורה כבר עשית - "רישום לגני ילדים, CGFNS...",
ובגלל שכרגע נראה שיש שינוי בכללים שעליהם מבוססת תאוריית ה"אחרי 3 חדשים מהכניסה נגיש בקשה" והידוק הבדיקות מצד ההגירה על אנשים שעושים את זה -
ההערכה שלי היא שאת "שרפת" לעצמך את היכולת להשתמש במסלול של "כניסה לארה"ב תוך כדי תצהיר שקר שאת באה כתיירת ואז הגשת בקשה מתוך ארה"ב".
הסבירות שיתפסו אותך בשקר גדולה מדי, ואם זה יקרה התהליך יכשל ויאלצו אותך לעזוב את ארה"ב.  
לצפיה ב-'במיוחד במצבך - תקשיבי לבוסטון גאי'
במיוחד במצבך - תקשיבי לבוסטון גאי
22/10/2017 | 09:22
54
הדבר הכי נכון הוא להגיש מהארץ.  אפשר על זה להלביש כל מיני "תרגילים" כמו לנסוע ולחזור, אבל זה הופך יותר ויותר מסוכן בגלל ההחמרות ברוח המפקד טראמפ.  אין פה החלטות קלות, אני מבין את הלחץ, אבל אנחנו לא יכולים לתת תרופות פלא בשלב מאוחר כל כך בלו"ז שלכם.  היום הכל יותר מסובך...

אגב. מה עם הילדים? הם אזרחים? אין סוגיות הגירה עבורם?
לצפיה ב-'אזרחות לילדים'
אזרחות לילדים
22/10/2017 | 08:09
3
84
למה אני בעצם חייבת לעשות את התהליך מהארץ ולא אחרי המעבר?
לצפיה ב-'המממ...'
המממ...
22/10/2017 | 09:30
2
56
זה לא החוק היבש, אבל מעשית כמעט אין ברירה:

אם הם אזרחים מלידה - אז באמת לא תהיה לך ברירה אלא לעשות תהליך מהארץ של "להודיע לשלטונות שיש להם עוד אזרחים שהם לא ידעו עליהם". פשוט מפני שכל תהליך אחר (הוצאת ויזת תייר / GC)  יגרור אוטומטית בדיקה אם הם לא אזרחים, ואם כן - תצטרכי להוציא מהארץ.

אם הם לא אזרחים מלידה אז אין אפשרות להכניסם לארה"ב על תייר ולעשות להם המרה בארה"ב בלי להסתבך בשקרים ועם חוקי ההגירה. חייבים להוציא GC מהארץ ואז כשהם דורכים על אדמת ארה"ב הם הופכים אזרחים.

ואם אין לכם כוונות הגירה ואתם מעוניינים רק להוציא אזרחות - אז ההגשה נעשית בארץ אבל סיום התהליך הוא בביקור בארה"ב.  

כך שבשורה תחתונה תהליך מתוך הארץ (לפחות GC) חייב להיות אם לא רוצים להסתבך.
לצפיה ב-'יש הבדל בנושא?'
יש הבדל בנושא?
22/10/2017 | 11:46
1
32

מדוע חייב קשר  בין GC לילדים לבין אזרחות לילדים בין הגירה או לא ? קצת מבלבלבגלל שהליך N600K משמעותית קצר יותר והופך ישר את הילד לאזרח מאשר GC , הורה יכול מהארץ להוציא אזרחות לילדים ואחר כך גם לבקש GC עבור בן זוגו  שכן הוא לא "נהנה" מכוח החוק של העברת אזרחות בדור על פי החוק האמריקני, האם ב N600K יש הצהרה של הגירה ?
שאלה מעניינית שכן אפשרי קודם לאזרח מהארץ את הילדים ואז לבקש GC להורה!?

לצפיה ב-'ערבבת דברים שונים'
ערבבת דברים שונים
22/10/2017 | 12:12
28
דברים שאפשר ואי אפשר לעשות,
אתה כנראה מתבלבל בן הסיפור שלך לשואלת
אפשר לעשות
- אין בעיה קודם לבקש אזרחות לילדים ואז להגר או לא להגר
- אין קשר בן אזרחות להגירה
- אין בעיה לאזרח את הילדים ואז לבקש ויזת הגירה להורים
דברים שאי אפשר לעשות
- לבקש אזרחות על סמך חוק הסבא למי שגר בארצות הברית
- אסור  לבקש ויזת תייר לילדים ולאזרח אותם בארצות הברית אם הם אזרחים מלידה, אזרחים לא אמורים לבקש ויזות, אפשר כן לבקש עבורם גרין קארד.
- להגיע עם ויזת תייר לילדים ובינתיים לשלוח אותם לגנים או לבית ספר.
- להגיע עם ויזת תייר ורצון לשנות סטטוס כשהיא ושאר המשפחה מראים כוונות הגירה, אם היא נכנסת עם ויזת תייר ורוצה לשנות סטטוס, יהיה לה קשה להסביר וזה לא חוקי, להראות שהיא עושה דברים שקשורים להגירה כמו לשלוח את הילדים לבית ספר.
לצפיה ב-'אישור מהצבא לבעל פטור משירות בראיון בקונסוליה'
אישור מהצבא לבעל פטור משירות בראיון בקונסוליה
19/10/2017 | 23:26
1
90
שלום
שבוע הבא יש לי ראיון בקונסוליה (ג"ק נישואין)
יש לי פטור מהצבא, לא עשיתי שירות אפילו יום אחד, אלא פשוט מהתחלה נתנו לי פטור (סיבות בריאותיות).
האם אני צריך להביא אישור נוסף חוץ מתעודת הפטור?

לצפיה ב-'לא חובה, אבל...'
לא חובה, אבל...
22/10/2017 | 09:37
43
סביר מאוד שהם ירצו לדעת מהי סיבת הפטור, כדי לוודא שזה לא מפריע לעמידה בקריטריונים שלהם.  לכן הבא אישורים לסיבת הפטור.
לצפיה ב-'Affidavit Of Support הגשה של '
Affidavit Of Support הגשה של
20/10/2017 | 13:55
3
116
אהלן. שאלה בעניין affidavit of support, אולי תוכלו לעזור מנסיונכם..
אני אזרחית ארהב ואנחנו בעיצומו של התהליך עבור בעלי. מעולם לא גרתי ואין לי כתובת מגורים - האם עדיין אוכל להיות התומכת הכלכלית כפי שמתואר?  או באופן בלעדי או אם חבר של המשפחה שהוא כן מתגורר שם במסגרת אופציית
Joint Sponsor?
כמו כן, איזה סכום צריך להיות בידי / ביחד עם התומך הנוסף כדי שיאשרו לנו את העניין?
המון תודה ושבת שלום לכולם

לצפיה ב-'לפי איך שאני מניח'
לפי איך שאני מניח
21/10/2017 | 08:11
2
68
אין לך עבודה בארה"ב כרגע.  אם כך לא תוכלי להיות ספונסרית כלכלית, תצטרכי מישהו שגר בארה"ב ושיש לו עבודה שיצטרף לבקשה כ- co/joint-sponsor.

כדי שלא תתבלבלי במונחים - את הספונסרית (לא הכלכלית).  זו ההגדרה החוקית שלך כי את זו שמגישה את הבקשה לאותו "זר" שהוא בעלך. ובנוסף יש את המעמד של ספונסר כלכלי, שאותו, כיוון שאת לא כשירה לכך בהעדר עבודה, את "תעניקי" למישהו אחר.
לצפיה ב-'האם שיש חובת עבודה..בארה"ב לתומך ? '
האם שיש חובת עבודה..בארה"ב לתומך ?
21/10/2017 | 21:07
1
41
לפי הרשום בטופס  ל NVC- ספונסר כלכלי יכול להיות כל אזרח שיש לו X כסף ויכול להוכיח הכנסה או סכום כסף ניכר מעל 150% מגובה התקרה של ההכנסה המינימלית בארה"ב ,
שהגיש במס הכנסה ב3 שנים האחרונות למס הכנסה האמריקני ו,או רכוש שניתן למכור תוך , בפועל הם מבקשים שהמבקש לא יהווה נצרך על ארה"ב ולכן הספונסר חייב להיות בעל ממון אחרת גם כל תושב שעובד ב DUNKIN DONUTS יכול להיות CO-SPONSER :)
כן רשום במידה וזה איננו מספק אותם בהכנסות או בהוכחה כלכלית  צריך לספק CO-SPONSER בארה"ב.
שוב יכול להיות שכן צריך אבל בטופס שלהם לא רשום חובת עבודה בארה"ב.
לצפיה ב-'כן זה נכון'
כן זה נכון
22/10/2017 | 09:35
19
ושכחתי להוסיף את הנתונים האלו בתשובה שנתתי. תודה.

לצפיה ב-'מישהו יודע מה קרה לתיבת המסרים?'
מישהו יודע מה קרה לתיבת המסרים?
22/10/2017 | 04:19
2
70
נעלמו לי כל המסרים ששמרתי - עשרות מסרים חשובים מלמעלה מ-10 שנים אחורה...

בנוסף, פתאום נעלמה האפשרות שהייתה בתוך כל הודעה, של משלוח מסר ישירות למי שכתב את ההודעה.

האם תפוז החליטו להרוג את מערכת המסרים?

תודה למי שיודע...
לצפיה ב-'התיבה שלי תקינה'
התיבה שלי תקינה
22/10/2017 | 09:31
7
לצפיה ב-'התיבה שלי תקינה -מקווה שאפשר לשחזר :)'
התיבה שלי תקינה -מקווה שאפשר לשחזר :)
22/10/2017 | 15:21
6
לצפיה ב-'מס על קרן השתלמות בשנת מעבר'
מס על קרן השתלמות בשנת מעבר
19/10/2017 | 03:25
21
140
שלום,

זכינו ב GC והגענו לארה"ב ביולי.
קיבלתי המלצות להפטר מכל ההשקעות והקרנות שלי לפני הטיסה וכך עשיתי.
עכשיו אני מבין שזה לא ממש הולך לעזור לי, כי גם עבור שנת מעבר אני צריך להגיש דו"ח בתור תושב ארה"ב , לדווח על כל ההכנסות מישראל ולשלם מס על הכל, כולל גמול השתלמות שמכרתי, פיצויים שקיבלתי וכו'. יש משהו לעשות בנידון ?

לצפיה ב-'אני צריך קצת יותר נתונים'
אני צריך קצת יותר נתונים
19/10/2017 | 04:52
19
124
מה זה למכור גמול השתלמות?
כוונתך שפדית קרן השתלמות

האם תוכל בבקשה לומר:
מתי קיבלת גרין קארד
מתי עברת פיזית לארהב
מתי עברו ה 6 שנים של קרן ההשתלמות
מתי פדית כספי פיצויים

אני מנסה לבדוק האם דרך DUAL STATUS אפשר יהיה לייחס מרכיב כלשהוא בהכנסות לתקופה שקדמה לסטטוס לצורכי מס של US RESIDENT
אשר

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/10/2017 | 05:46
18
107
תודה על הבדיקה.
כן,הכוונה היא לפדיון גמול השתלמות.
גרין כארד קיבלנו במרץ. עברנו לארה"ב ביולי.
הקרן הוותיקה ביותר בין הקרנות  גמול השתלמות היא עם וותק של 15 שנים.
כספי פיצויים, האמת, אני מבקש לפדות בימים אלו. מותר עוד להתחרט ולהשאיר אותם לקצבה בינייתים.
בהנחה וארצה למשוך אותם בשנים הקרובות, האם מומלץ למשוך השנה או אחר כך ?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/10/2017 | 05:55
17
127
היי אלי
אז זה נשמע יותר קל ממה שחשבתי
המיסוי של קרנות ההשתלמות ישראליות בארה"ב הוא על בסיס מה שמכונה בשפה המקצועית "בסיס מזומן"
היינו, אתה אירוע המס הוא בשנה שבה אתה מקבל את הכסף או זכאי לו.
לגבי קרן השתלמות -ניתן לומר שבהתאם לדין הזר (הדין הישראלי) במהלך השש שנים מיום ההפקדה הראשונה -אינך יכול למשוך את הכספים (אלא אם תשלם מחיר מסוים).

נקודה נוספת -המיסוי האמריקאי חל ביחס למי שהוא תושב לצורכי מס על בסיס כלל עולמי אבל מהנקודה שאתה הופך להיות תושב ארהב לצורכי מס.

אז מה אני מנסה לומר לך? שאם השש שנים עברו כבר לפני השנה שבה קיבלת גרין קארד ומעבר פיזי, אזי גם אם הכסף עדיין שוכב בקרן.

מהם המקרים הבעייתים/קשים
שאתה עןבר לארהב + הופך להיות תושב ארהב לצורכי מס +ורק אז אפילו שאתה לא מושך את הכסף אלא אותם שש שנים חולפות להן
אזי נוצר אירוע המס ויש חבות.

אנא אמור לי אם עדיין משהו אינו ברור.
ביחס לכספי הפיצויים -הלוואי והיית מושך לפני הגרין קארד+ מעבר

בהצלחה

אשר טוריאל, רו"ח (משפטן)

לצפיה ב-'האמת לא כל כך הבנתי'
האמת לא כל כך הבנתי
19/10/2017 | 06:23
14
97
איך זה עוזר לי שהכסף היה נזיל כבר לפני שנים רבות ? פדיתי את הקרנות ביוני.
איך אני אמור לדווח עליו ?
משיחה שלי עם רו"ח היום (מקווה מאוד שהוא לא צודק) הבנתי שרואים בזה הכנסה חד פעמית פטורה ממס בישראל וחייבת במס מלא כאן.
אגב, כל תיק השקעות שלי שמכרתי: גם עליו אצטרך לדווח  ?

וגבי הפיצויים: לצערי לא היית אופציה למשוך לפני. לוקח חודשיים לחברה להמציא אישורים מרגע הפיטורים. עדיין יש הבדל בין למשוך אותו השנה או שנה הבאה מבחינת מס ?
לצפיה ב-'אירוע המס אינו בפדיון'
אירוע המס אינו בפדיון
19/10/2017 | 15:18
13
105
פדיון קרן השתלמות משמעה שאתה מעביר את הכסף מהקרן אליך לחשבון
זה לא אירוע מס.

צריך להבין שקרן השתלמות -האמריקאים יראו בהפקדת המעסיק כהכנסת עבודה (או PFIC)
במועד ההפקדה (כאילו זה היה משכורת)
ואולם, אירוע המס נדחה עד למועד שבו מוסרת הגבלה על הכספים.

האירוע הזה אלי היה הרבה לפני שקיבלת גרין קארד, קוד המס האמריקאי אינו ממסה הכנסות של מי שאינו תושב ארהב (או אזרח) על הכנסות ממקור זר.....

אלו חדשות טובות עבורך....

ביחס לפיצויים -לצערי הנה זו דוגמא לאירוע מס
מתי למשוך?
אני הייתי מנסה למשוך בשנה בה שיעור המס השולי הוא הנמוך יותר
הגיוני?

אשר טוריאל רו"ח (משפטן)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/10/2017 | 20:40
1
26
לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי'
לא בטוח שהבנתי
19/10/2017 | 22:13
62
נניח יש לי ממעביד מלפני 10 שנה. ועכשיו עברתי לארה״ב.
היא נזילה כבר 4 שנים, אבל המעביד המשיך להפקיד אליה עד שעברתי.

נניח אני מושך כספים עכשיו - מתי ארע אירוע המס? לפני 4 שנים כשהפכה לנזילה? כשאני מושך? 

תודה
לצפיה ב-'מבקש הבהרה...'
מבקש הבהרה...
20/10/2017 | 20:41
2
59
משתמע ממה שכתבתה
  1. אם קרן השתלמות הפכה נזילה לפני קבלת מעמד תושבות בארה"ב - לא חלה חובת מס על ההפקדות מעסיק שבוצעו לפני לקבלת מעמד התושבות
  2. הפקדות מעסיק (לפני מס) לקרן לאחר קבלת מעמד תושבות, חלה עליהן חובת מס מיום בו הקרן הפכה נזילה
  3. אם קרן השתלמות הפכה נזילה _אחרי_ קבלת מעמד תושבות בארה"ב - ביום הפיכת הקרן לנזילה חלה חובת מס על הפקדות  (=לפני מס) שבוצעו לפני ו אחרי קבלת מעמד התושבות
שאלה: לאחר קבלת מעמד תושבות בארה"ב, איך ממוסים רווחים שנצברו בקרן אם לפני ואחרי שפודים 

תודה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
20/10/2017 | 23:01
1
48
משתמע ממה שכתבתה
אם קרן השתלמות הפכה נזילה לפני קבלת מעמד תושבות בארה"ב - לא חלה חובת מס על ההפקדות מעסיק שבוצעו לפני לקבלת מעמד התושבות
אשר טוריאל: מסכים
הפקדות מעסיק (לפני מס) לקרן לאחר קבלת מעמד תושבות, חלה עליהן חובת מס מיום בו הקרן הפכה נזילה
אשר טוריאל: מסכים (אבל על כל ההפקדות)
אם קרן השתלמות הפכה נזילה _אחרי_ קבלת מעמד תושבות בארה"ב - ביום הפיכת הקרן לנזילה חלה חובת מס על הפקדות (=לפני מס) שבוצעו לפני ו אחרי קבלת מעמד התושבות
אשר טוריאל: מסכים
שאלה: לאחר קבלת מעמד תושבות בארה"ב, איך ממוסים רווחים שנצברו בקרן אם לפני ואחרי שפודים
אשר טוריאל:כל הרווחים ממוסים -אני מקבל מהלקוח את הדוח השנתי מזהה את הרווחים
אני מכניס לדוח -את חלק המעסיק (75 אחוזים מהשווי)
ואת כל הרווחים.

לצפיה ב-'תודה על כל ההבהרות'
תודה על כל ההבהרות
20/10/2017 | 23:18
30
אז אם יש לי קרן נזילה החל מ-2012. המעביד בארץ המשיך להפקיד בה עד 2014. קיבלתי תושבות ב-2015. 

זה אומר שאם אני מוכר אותה עכשיו אני לא צריך לשלם מס על ההפקדות רק על רווחי ההון שנצברו בקרן? החל מ-2015? או החל מ-2006?
לצפיה ב-'רגע - זה נשמע מהפכני'
רגע - זה נשמע מהפכני
21/10/2017 | 07:57
7
49
אתה אומר שעצם הפדיון אינו מהווה אירוע מס.
אם אני מבין נכון אתה אומר שכל הפקדה לקרן ההתשלמות נחשבת לאירוע מס.

כלומר - עבור עובד ישראלי שמעסיק הפקיד לקרן במשך נגיד 4 שנים, ואז העובד מקבל ויזת הגירה ועובר לארה״ב (רק בשלב זה הופך לנישום אמריקאי). ההפקדה האחרונה מתרחשת לפני המעבר. העובד (לשעבר) עדיין לא יכול לפדות את הקרן ומחכה כשנתיים נוספות שהקרן הופכת לנזילה.

בשלב זה (עדיין מגורים בארה״ב בסטטוס תושב קבע/אזרח) פדיון קרן התשלמות לא חייבת במס אמריקאי במקרה כזה?

הבנתי נכון? כי אם כן, זה חדש לי לחלוטין.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/10/2017 | 15:58
6
44
לקחת משפט שכתבתי
"פדיון קרן השתלמות לא מהווה אירוע מס"
אבל את המסקנה עיוותת לגמרי

אני אחזור ליסודות:
1. מה זה קרן השתלמות? המעסיק מפקיד לרשותך סכום כסף. 
קרן ההשתלמות אינה עומדת לבד אלא היא חלק מיחסי עובד מעביד
אם נניח אתה עובר לארהב והופך להיות תושב ארהב ונניח ואתה מביא איתה טופס 106 (אישור הכנסה שנתי בישראל המפרט את הכנסות השנתיות)
אז כספים שקיבלת מהמעסיק בגין עבודה -חייבים במס בארה"ב (אם אתה תושב ארהב שנה מלאה)
הפקדות של המעסיק לקרן השתלמות הן אותו הדבר -כמו שהוא שילם לך משכורת
הוא שילם לקרן לטובתך.

2. אלא מה, כל עוד על הקרן הזאת מופעלות מגבלות משפטיות שגורמות לכך שאם תמשוך לפני תקופת המגבלות 100 אחוז מהסכום הנצבר לא יעמוד לרשותך
כעת זה מקום להכניס את הגדרת בסיס מזומן בדין האמריקאי 
מתי בדין האמריקאי רואים אותך כמי שקיבל שכר (על בסיס מזומן)
כאשר קיבלת את הכסף או כאשר הוא זמין לך ללא מגבלה
(זה ההבדל בין מיסוי על בסיס מזומן לבין מיסוי על בסיס מצטבר =לא קיבלת את הכסף אבל אתה זכאי לו ולכן מדווח על הכנסה)
לכן- כאשר אתה עובר לארהב והופך לתושב לצורכי מס, כאשר לאחר מכן
מגבלת הנזילות משתחררת
אירוע המס נולד
לא ממשיכים להמתין למילה הזאת שבחרת להשתמש בה "פדיון"
אני לא חושב שהמילה הזאת "פדיון" רלוונטית
קרן השתלמות זה שאני מתקשר לקרן לאחר תקופת ההגבלה ואומר להם "כרמלה, תעבירי בבקשה את יתרת הכספים לחשבון שלי בפועלים סניף 627"
אתה רוצה לקרוא לזה פדיון
בסדר

אבל העיקרון ברור?

אם אתה בשנה החמישית ואתה לפני תהליך המעבר שלך -אתה צריך לבחור בין שלוש חלופות:
1. לבקש לפגוש את הכסף מהקרן לפני תום השנה השישית -ולשאת בסנקציות אם יש כאלה של פדיון מוקדם
2. להמתין לתום תקופת ההגבלות כאשר אתה כבר תושב ארהב לצורכי מס -ואז על הפקדות לפני -הכל בפנים חייב במס אמריקאי (כמובן מרכיב מעביד)
3. לעבור על החוק -נניח ללכת לאיזה HR BLOCK מקומי שמעולם לא שמעו על קרן השתלמות ובעיני עגל לתת להם את ה W-2 המקומי שקיבלת
ולהיתמם ולהגיד "זה מה שיש לי"
זהו בנתיים
שום דבר מהפכני לא כתבתי עד כה
אשר

לצפיה ב-'דווקא כן מהפכני'
דווקא כן מהפכני
21/10/2017 | 21:02
5
39
עד היום הכרתי כמה גישות לגבי קרן השתלמות. השתיים הכי נפוצות היו (חוץ מהקיצון של לכלול את הקרן רק ב FBAR ולא לכלול אף פעם בדוח המס והקיצון השני של PFIC):

1. לא לעשות כלום עד לפידיון שאז יש אירוע מס ומשלמים על זה כהכנסה רגילה (להתייחס לזה כמכשיר דוחה מס כמו פנסיה). כאשר כאן פידיון הוא ממש העברה מהקרן לחשבון הבנק, לא מתי שהיא נעשתה נזילה ובכמה דיונים ואתרים של רואי חשבון זה מה שראיתי.

2. להתייחס לזה כקופת השקעות שנפתחה בזמנו על ידי המעביד והיא היתה נזילה מרגע פתיחתה. כלומר, תמיד אפשר לפדות את הקופה גם אם משלמים קנס. בהנחה ואין שום הפקדות חדשות  - לשלם כל שנה מס הכנסה רגיל על הרווחים השנתיים (בחלק הדיווידנדים הרגילים) ובפדיון לא לשלם כלום כי שאר ההפקדות והרווחים נעשו לפני התושבות.

זו הפעם הראשונה שאני שומע גישה שבה אירוע המס הוא בנזילות אחרי 6 שנים. רואה החשבון שלי (ישראלי לשעבר שיודע מה זו קרן השתלמות) נוקט בגישה השניה וכך גם לשאר הלקוחות שלו. הוא טוען שהוא לא ראה שום פסיקה קודמת או התייחסות באודיט לגבי קרן השתלמות ושאם יראה - יעדכן את גישת הדיווח. אני כרגע משלם על הרווחים בהתאם כל שנה ומפחד לפדות ללא מס כשתהיה נזילה עד שאשמע עוד חוות דעת. חשבתי שכך אני מוגן יחסית, אבל שש השנים כן יעברו בעתיד במהלך התושבות למס ולפי מה שאתה אומר אצטרך לשלם אז מס על הכל.

האם ראית מנסיונך מקרים שמס הכנסה החליט איך להתייחס לקרן השתלמות במסגרת רשמית כלשהי (פסיקה/אודיט) או שכך נראה לך שצריכה להיות הגישה, אבל מעולם לא ראית התייחסות כלשהי שלהם לענין?
לצפיה ב-'https://www.irs.gov/pub/irs-wd/01-0208.pdf'
https://www.irs.gov/pub/irs-wd/01-0208.pdf
21/10/2017 | 22:53
4
38
תודה על התגובה.
ראשית אני בוחר להביא מכתב נייר עמדה של הIRS

חשוב ללמוד אותו.
הוא דן שם בקונספט של CONSTRUCTIVE RECEIPTS
הוא אומנם דן בהקשר של תוכנית נדחית (האם קרן השתלמות היא תוכנית נדחית? לא בטוח אבל זה לא משנה).

ביחס לגישה הראשונה שציינת -לדעתי לא לדווח בתקופה שהיא נעשתה נזילה -שמה אותך בסיכון
ביחס לגישה השנייה שציינת -לדעתי לדווח רק על הרווחים ולא על הפקדות מעביד (בתקופה שזה רלוונטי) -שמה אותך בסיכון

ביחס לגישה של רק לכלול בFBAR ולא בדוח מס שרלוונטי -שם אותך בסיכון
פרקטית -אם רואה חשבון שלך מסכים לתת לך גיבוי לזה (עדיף בכתב) -גיבוי שווה שאם יש קנסות מכל סוג שהוא
קנסות ביחס לדיווח הכנסה מופחת
קנסות ביחס לדיווח מטעה
והוא מוכן ללכת איתך -תחבק אותו בשתי ידיים

אני חושב שזה לא נכון וגם לא אוכל לחתום על דוח כזה.

ביחס לגישה האחרונה של PFIC
קולגה שלי דר למיסים טוען שזה PFIC
אני חושב אחרת
והתימוכין שלי מוסברים יפה בפוסט המלומד של חכם דוני
כאן:

וכאן:

תודה

אשר טוריאל רו"ח (משפטן)
לצפיה ב-'קרן נזילה לפני המעבר'
קרן נזילה לפני המעבר
21/10/2017 | 23:01
25
אז המשמעות שאם הקרן היתה נזילה לפני המעבר, וכל הפקדות המעביד היו לפני המעבר, אזי גם אם אני פודה אותך ומושך את הכסף כשאני תושב ארה״ב אין צורך לשלם מס על הקרן עצמה פה? רק על רווחי הון?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/10/2017 | 01:14
2
37
ה "גיבוי" שיש לי, הוא שבשנתיים האחרונות הוא מכין לי את דוחות המס. הוא מבקש את הדוחות השנתיים של קרן ההשתלמות בעברית, ממיר את הרווחים השנתיים לדולרים (נדמה לי לפי שער דולר ממוצע כלשהו) ואז שם את זה בתור Ordinary Dividends ב Schedule B. הוא גם חתום על דוח המס בתור זה שמכין אותו, למרות שהבנתי שבסוף האחריות היא עלי. בעבר דנתי איתו בפירוש בשאלה מתי יש אירוע מס והוא טוען שלהבנתו הרווחים שנצברו בזמן התושבות למס (אין שום הפקדות בזמן התושבות, רק רווחים מהפקדות שנעשו לפני התושבות) הם אירוע המס היחיד. אירוע המס על שאר הכסף קרה לפני התושבות והוא מאמין שהוא יכול להגן על הטענה הזו (למרות שלא ביקשתי התחייבות מפורשת בכתב על הענין הספציפי).

יש לי גם קופת גמל במעמד עצמאי (שתהיה נזילה רק בגיל 60+) שהיחס אליה בדוח אותו הדבר.

הסתמכתי גם על הודעות מנסיונם של אחרים, גם עם רואי חשבון ישראלים אמריקאים, כמו זו כאשר המכתב שצירפת הוא מ 2001, לפני חוות הדעת הללו.

קראתי גם מהבלוג שאת הקישורים שלו הבאת בסוף ונראה שהוא דווקא חולק עליך בנוגע למתי הכסף זמין מבחינת מיסוי בארצות הברית. אם תסתכל כאן (בבלוג השני לגבי קרן השתלמות) הוא אומר במפורש בחלק השלישי - 3. Are the first 6 years different? 

In a Keren Hishtalmut, the money is yours the moment it is deposited. The limitation on withdrawal from the Keren Hishtalmut prior to 6 years is only an Israeli tax consequence. You could withdraw money early; you would just need to pay tax on it.

לי נראה (תקן אותי אם אני טועה) שלמרות המכתב שצירפת שיכול ללמד על עיקרון מנחה, אני מאמין שבשנים האחרונות מאז שהתחילו עם ה FBAR דיווחו לפחות כמה אלפים, מתושבים למס בארצות הברית ועד לאזרחים אמריקאים שחיים בארץ על קרן השתלמות בלפחות 3 גישות שונות ומס הכנסה לא חלק על אף אחת מהן (אני מבין מההודעה שלך שגם מנסיונך וממה ששמעת, לא ראית אודיט בנושא), אז עד אז הכל ענין של מזל על מי ייפול האודיט הראשון?
לצפיה ב-'אתה לא חייב לקבל את דעתי.'
אתה לא חייב לקבל את דעתי.
22/10/2017 | 02:10
1
32
אני מכין דוחות מס כששיקול האם יהיה ביקורת הוא שיקול משני
אכן -לשמחתי לא היה לי מקרה של ביקורת שהנושא הזה אותגר על ידי הרשויות.
שייהיה בהצלחה

אשר
לצפיה ב-'תודה, מסכים אתך לגבי השיקולים בהכנת הדוחות'
תודה, מסכים אתך לגבי השיקולים בהכנת הדוחות
22/10/2017 | 02:31
27
ארשה לעצמי רק להוסיף כמה אבחנות על נייר העמדה שצירפת, אולי זה קצת ישפיע על עמדתך...

כמו שציינת, בנייר לא מדובר על קרן השתלמות, אלא על "deferred compensation plan". מצויין שם שזהו הסכם בין המעסיק לעובד שבו יש מגבלות על קבלת ההכנסה עד לתנאים/תאריכים מסויימים. לי זה נשמע יותר מתאים לתוכנית Vesting שהיא אכן בין עובד למעביד ושם אכן צריך למסות הכנסה ברגע שהיא Vested כי אין אפשרות כלשהי לקבל את הכסף לפני. 

כמו כן, הם מגדירים במסמך העמדה  ש: " income is not constructively received if the taxpayer’s control over its receipt is subject to substantial limitations or restrictions"
המושג הזה נתון לפרשנות - מה נחשב מגבלה מהותית בקרן השתלמות? הרי:
1. אפשר להוציא את הכסף לצרכי השתלמות
2. אפשר להחיל וותק של קרן השתלמות שניה על הקרן הצעירה יותר
3. אפשר לקחת הלוואה מקרן השתלמות גם אם היא לא נזילה בריבית מאוד נמוכה (אגב, האם זה ייחשב אירוע מס? כי אם לא, זה טריק נחמד למשוך מקרן השתלמות בלי מס בארצות הברית)
ובכלל, הקנס הוא 35 אחוז, משמע שאני יכול להוציא 65% מהכסף בקרן בכל זמן שארצה. למה אי אפשר לטעון לפחות שרק 35% מהכסף נעשו נזילים אחרי 6 שנים?
כל אלו הם הבדלים בין קרן השתלמות לבין תוכנית Vesting מצויה שלדעתי יותר מתאימה לנייר העמדה לעיל. 

בכל מקרה, תודה על שהקדשת מזמנך להתייחס לנושא.

לצפיה ב-'נצל"ש - אשמח לחוות דעתך - אשר'
נצל"ש - אשמח לחוות דעתך - אשר
19/10/2017 | 22:06
1
96
אנחנו עוברים לארה"ב באמצע דצמבר, 
אשתי אזרחית, אני עתיד לקבל גרין קארד בקרוב ממש.
לאשתי יש קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת השתלמות שמשתחררת באוגוסט 2018.
איך כדאי להתנהל בנוגע למשיכת הכספים?
יש לנו תכנית לרוקן גם את הפנסיות מתי שהוא בשנים הקרובות.
מה כדאי להוציא מוקדם ומה לא?
תודה

לצפיה ב-'ברגע שכתבת "אישתי אזרחית ארה"ב" - שינית הכל'
ברגע שכתבת "אישתי אזרחית ארה"ב" - שינית הכל
20/10/2017 | 01:41
141
בניגוד למקרה שעליו אשר הסביר קודם, אישתך היתה נישומה של ארה"ב ומחוייבת בדיווח מס לארה"ב כל חייה - כולל הזמן שבו היא חסכה בקרן הפנסייה הזו וכיוצ"ב.

לכן - אין שום עניין של "טיימינג" בעניין שלה.
יש לה את אותה מחוייבות מס היום, בעוד שנה ולפני שנתיים.

לצפיה ב-'נצל״ש- מעבר מתוכנן ב- 2018'
נצל״ש- מעבר מתוכנן ב- 2018
22/10/2017 | 08:19
18
שלום אשר,
אם מתכננים מעבר במהלך 2018 (כנראה אזור מחצית השנה), האם יש פעולות פיננסיות שכדאי לעשות כבר ב- 2017? האם מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי בנושא מרו״ח/עו״ד? שנינו אזרחים ישראליים.
(אנחנו מתכוונים בכל מקרה לקבל ייעוץ כשהמעבר יתקרב)
לצפיה ב-'מעבר לסיליקון ואלי'
מעבר לסיליקון ואלי
19/10/2017 | 09:26
11
166

שלום לכולם,
אנחנו לפני מעבר לסיליקון ואלי ומתלבטים לגבי בית ספר לילדים (שני בנים,בני 7 ו 9. כיתות א ו-ד). מקום העבודה נמצא בסאניואל ,וקרבה למקום העבודה באיזור הזה חשובה לא פחות מבית ספר טוב.
למישהו יש המלצות לגבי בית ספר ?

תודה,

לצפיה ב-'בית ספר משויך לשכונת מגורים.'
בית ספר משויך לשכונת מגורים.
19/10/2017 | 14:12
10
144
באיזה רדיוס/מרחק מהעבודה אתם מוכנים לגור? כעקרון, סאניווייל היא מעוז של ישראלים, ואמורים להיות בה בתי ספר לא רעים כלל. אני פחות מכירה בתי ספר ספציפיים שם כי אישית בחרתי לגור במקום מרוחק מהאזור הזה, אבל אפשר לבדוק באתר של דירוגי בתי ספר ולהתייעץ עם ישראלים שגרים באזור (יש למשל קבוצה בפייסבוק שנקראת "כבר כאן - סיליקון ואדי", שיש בה משתתפים רבים מהאזור שבטוח ישמחו לעזור ולשתף). יש לקחת בחשבון שעלות הדיור בסאניווייל ובישובים הסמוכים היא מאוד גבוהה, כי זה בעצם לב העמק ומקום מאוד מבוקש על ידי ישראלים ואנשים אחרים ממעמד ההייטק ומעלה. בעיניי האישיות האזור ממש לא אטרקטיבי, וזה בלשון המעטה, אבל ברור לי שאני במיעוט. בתי ספר שנחשבים למעולים במיוחד נמצאים, למשל, בקופרטינו, שיש בה אוכלוסיה אסיאתית גדולה, אך גם הרבה ישראלים. אבל כל האזור פקוק ולכן להגיע לעבודה בסאניווייל מקופרטינו וחזרה עלול לקחת זמן לא מועט למרות המרחק הלא גדול לכאורה. קופרטינו היא גם יקרה מאוד. אבל כל שכונה עם בית ספר טוב תהיה יקרה באזור הזה. לדעתי, ממש לא חייבים בית ספר מעולה (ציון 10 או אפילו 9), אפשר בהחלט להסתפק ב-8, אחרת פירושו של דבר לרוב שיש אווירה קשוחה, תחרותית ולחוצה בבית הספר, שמאפיינת לרוב בתי ספר עם הרבה אסיאתים. ואני כותבת מניסיון עם ילדיי שלמדו בבית ספר כזה. הילדים שם היו נפלאים ומחונכים, אבל המורים היו גרועים וקשוחים ועם דרישות גבוהות, והילדים היו חייבים ללמוד הרבה לבד ותחת לחץ כדי להצליח במבחנים.
לצפיה ב-'ברדיוס שיאפשר מרחק נסיעה סביר ממקום העבודה'
ברדיוס שיאפשר מרחק נסיעה סביר ממקום העבודה
20/10/2017 | 06:49
9
82
חצי שעה , ארבעים דקות,כולל עמידה בפקקים.
לגבי בית ספר, שמתי לב שיש בתי ספר עם ציון מאוד גבוה אך רובו אסייתים, 80 90 אחוז והיה אחד עם 98 אחוז.אני בעד איזון .

לצפיה ב-'ברוכה הבאה לואלי'
ברוכה הבאה לואלי
20/10/2017 | 08:19
89
את האיזון שאת מחפשת את כנראה לא תמצאי שם ... 
לצפיה ב-'יש כמה בתי ספר שבעבר היו מעוזים ישראלים'
יש כמה בתי ספר שבעבר היו מעוזים ישראלים
20/10/2017 | 08:45
1
103
הם עדיין, אבל טיפה פחות, ואנשים מוכנים להתרחק טיפה.
מדובר על נימיץ https://www.cusdk8.org/nimitz
שים לב שהם יצור מוזר של בית ספר בסאניוייל ששייך לקופרטינו.
כל האיזור של אורטגה פארק היה מעוז ישראלי רציני https://goo.gl/maps/1GwCWsZo6a62

עכשיו יש יותר נכונות להסתכל גם מעבר ל-Wolfe לאיזור של Raynor park ולבי"הס ששם https://le-scusd-ca.schoolloop.com/
יש גם צ'רי משהו בסאניוייל שגם טוב

הקומיוט נורא תלוי בכיוון הנסיעה, ככה שמרחק זה לא הכל - אם אתה רוצה לשים אצבע על המפה אפשר (אולי) לעזור יותר
לצפיה ב-'ראשית,תודה'
ראשית,תודה
20/10/2017 | 09:50
84
כן,אפשר להחות יותר ספציפיים.מקום העבודה הוא במשרדי חברת Apple בסאניואל
650 Almanor Ave, Sunnyvale, CA 94085
איזור בית ספר נימיץ לדוגמא,רחוק 4.5 מייל מהמשרד ,שזה מעולה.
הבעיה עם נימיץ שהציון שלו נמוך (6) משום מה...
בקיצור ,לפי מה ששלחת , סאניואל זה המקום לגור ולמצוא בית ספר טוב.

לצפיה ב-'רק להבהיר: לטעמי אין שום בעיה עם ילדים אסיאתים.'
רק להבהיר: לטעמי אין שום בעיה עם ילדים אסיאתים.
20/10/2017 | 11:01
5
132
נהפוך הוא, הם ממש מקסימים ולטעמי יותר מחונכים ומשכילים מרוב הילדים של אוכלוסיות אחרות. ילדיי התחברו איתם בקלות ומצאו בקרבם הרבה חברים קרובים שהם נמצאים איתם בקשר ברמה היומיומית גם אחרי שעברנו לסטייט אחר, ובמהלך חופשת הקיץ חזרו לעיר שבה גרנו במיוחד כדי להתארח ולהיפגש איתם. בבית שלנו התארחו כמעט כל יום ילדים אסיאתיים ותמיד היה נעים לארח אותם. בבית ספר שלנו היו מעל 90% אסיאתים, ולא היו ישראלים כלל (היו אולי 2 או 3 יהודים אמריקאים שדווקא איתם הילדים התחברו הרבה פחות), וזה כלעצמו ממש ממש לא הפריע לנו. 
הבעיה בבתי הספר האלה בעיניי היא ממש לא בחוסר איזון מבחינת מוצא, כאמור, אלא בכך שההורים מצפים מהילדים ללמוד הרבה יותר והרבה יותר קשה ממה שהורים ישראלים, ובאים בגישה שהמורים תמיד צודקים ושהם צריכים להיות קשוחים עם התלמידים. התוצאה היא מורים שלא אכפת להם מכלום חוץ מציונים, ובעיקר אין להם עניין להשקיע בהוראה ובתלמידים, אלא רק לבוא בדרישות ולהוכיח להורים שהם לא מקלים על התלמידים, כי זה מה שההורים, בעיקר הסינים, מצפים מהם. זה מה שיוצר את הקושי, ולא הילדים עצמם. הילדים הם קורבנות חפים מפשע של השיטה הזו, שבמידה זו או אחרת פוגעת בילדותם. אבל הם באמת ילדים מקסימים שמאוד קל למצוא איתם שפה משותפת. 
אבל כן, בגלל הרכב האוכלוסיה בעמק הסיליקון, בתי ספר שמדורגים גבוה לרוב יהיו בעלי רוב אסיאתי, פשוט כי המנטליות של האוכלוסיה הזו שמה את הלימודים במרכז חיי הילדים והדרישות הן בהתאם.
לצפיה ב-'זו בדיוק הבעיה'
זו בדיוק הבעיה
21/10/2017 | 02:21
4
77
שיש רוב מוחץ לאוכלוסייה מסויימת ,בית הספר בדרכ מיישר קו עם רצון ההורים והמנטליות של האוכלוסיה.
זה באמת לא משנה על איזו אוכלוסיה מדובר. 
לצפיה ב-'נכון, ובגלל זה גם כתבתי שממש לא צריך לרדוף אחר בתי ספר'
נכון, ובגלל זה גם כתבתי שממש לא צריך לרדוף אחר בתי ספר
21/10/2017 | 04:06
3
84
המדורגים 10 או 9, כי, באזור הזה לפחות, פירוש הדבר שאלה בתי ספר מאוד תחרותיים והשגיים, בסגנון המקובל אצל הסינים. 
אך יחד עם זאת, רבים חושבים ששיעור גבוה של אסיאתיים, ולעומת זאת מיעוט של ישראלים, הוא מתכון לבעיות חברתיות וקשיי הסתגלות של הילדים. אז את הטענה הזו ספציפית ניסיתי להפריך ולהגיד שזה לחלוטין לא נכון, או לפחות לא נכון בכל המקרים. אצלי כל שלושת הילדים, אף על פי שהם מאוד שונים זה מזה, הסתגלו מאוד מהר אף על פי שאיש בסביבתם לא דיבר עברית והאנגלית שלהם הייתה לא משהו, ושל הקטנה כמעט לא קיימת. כבר ביום הראשון, כשבאתי לקחת אותם מבית הספר, ראיתי את אחת מבנותיי מתחבקת עם קבוצה גדולה של בנות שהקיפו אותה, והם כולם ממש פרחו מבחינה חברתית והבית שלנו פשוט המה ילדים, רובם אסיאתים כאלה ואחרים. כשהודענו לילדים שאנחנו עוברים לסטייט אחר אחרי שלוש שנים בעיר הזאת, זו הייתה ממש טרגדיה, גם עבורם וגם עבור חבריהם, שכמעט עברו לגור אצלנו בבית בזמן שנשאר עד המעבר. ברגע שהגיעה חופשת הקיץ הם ממש אילצו אותנו לשלוח אותם לקליפורניה, וחבריהם אירחו אותם בבתיהם במשך כמעט שבועיים, ובקושי נתנו להם לחזור הביתה. גם היום, אף על פי שהם כבר הספיקו להכיר חברים במקום החדש, והם עסוקים מאוד בלימודים, בפעילויות שונות ומנהלים חיי חברה פעילים, הם כל יום משוחחים עם חבריהם הוותיקים ומתגעגעים אליהם. אני ממש לא בטוחה שחברות אמיצה כזו הייתה יכולה להיווצר בסביבה שיש בה יותר ישראלים או הרכבים אתניים אחרים, וחשוב לי לחלוק מהניסיון הזה כי הרבה פעמים הכותבים בפורום מדברים בחשש דווקא על ההיבט החברתי של סביבה עם הרבה אסיאתיים, ורציתי להגיד שמניסיוני דווקא זה ממש לא בעיה.
לצפיה ב-'ללא ספק מידע חיוני,תודה.'
ללא ספק מידע חיוני,תודה.
21/10/2017 | 21:29
38
אנחנו ממשיכים לחפש...
לצפיה ב-'אגב,איך הילדים ואתם התמודדתם עם קשיחות המורים ?'
אגב,איך הילדים ואתם התמודדתם עם קשיחות המורים ?
21/10/2017 | 21:31
1
19
לצפיה ב-'לא אשקר לך, היה לנו (בעיקר ההורים) קשה מאוד.'
לא אשקר לך, היה לנו (בעיקר ההורים) קשה מאוד.
22/10/2017 | 00:10
61
במיוחד לאור העובדה שבננו היה חולה הרבה במשך השנתיים הראשונות לאחר המעבר (אולי תגובת מערכת החיסון למעבר לסביבה אחרת, אולי השפעת שינויי גיל ההתבגרות על הגוף, אולי שילוב של שניהם), והייתה אפס התחשבות מצד המורים בעניין. ברגע שלא היה מופיע בבית ספר, מיד התחיל לחטוף אפסים על ימין ועל שמאל (כולל על זה שלא היה נוכח בכיתה בזמן בדיקת קלסרים!!! - ואנחנו לא מדברים על גנון, אלא עם בית ספר תיכון, כן?), ולך תרדוף אחרי המורים אחר כך כדי שיורידו לפחות חלק מהאפסים האלה - לפעמים זה קרה באיחור של חודש ולפעמים לא קרה בכלל. מורים שאיבדו עבודות שהגישו להם וכמובן מי שקיבל את האפס היה התלמיד (עם מורה אחת הגענו למצב שדרשנו שלפני ההגשה הילדים יפקידו בידינו העתקים של העבודות עם התאריך, כדי להוכיח אחר כך למורה שהן אכן הוגשו). ובכלל, חוסר התחשבות בבעיות שונות, כולל בספורט בתקופה שבתי סבלה מכאבי בטן חזקים ומהקאות חוזרות ואף הבאנו פתק שמפרט את הבעיות ואת ההקלות שמגיעות לה מרופא גסטרו, ובכל זאת המורה לספורט עשתה לה את המוות ונאלצנו כל פעם להתערב ולסדר את העניינים מחדש! יש לי עוד המון המון סיפורים על ההתנהלות הקלוקלת של צוות ההנהלה וההוראה, שעל אחד החמורים שבהם סיפרתי לאחרונה בקומונה של ישראלים בארה"ב, ולא ניתן לפרט את כולם כאן, אך אני אישית התעצבנתי מאוד ואף הצעתי לילדים לנסות לעבור לבית ספר אחר, אך הם סירבו כי הדבר החשוב ביותר מבחינתם היה להישאר באותו בית ספר שבו למדו חבריהם והם היו מוכנים לסבול את כל שגעונות המורים בשביל זה.
בתי הקטנה התחילה את לימודיה ביסודי, ושם היה יותר טוב, אך כנראה שזה היה קשור גם לעובדה שהמנהלת שם הייתה ישראלית לשעבר ששמחה לקבל תלמידה מישראל (המנהלת הייתה הישראלית היחידה שם, וגם היא הגיעה לארה"ב ממש מזמן כילדה, אבל בכל זאת...) אבל ברגע שהיא עברה לחטיבה, המצב הזה כמובן השתנה.
כשעוד לא היה לי עם מה להשוות, אז איכשהו הבלגתי וקיבלתי את הדברים, אבל עכשיו, אחרי שעברנו, ואני רואה מה זה בית ספר עם יחס אנושי יותר לילדים, אני מתייחסת למה שהיה בחומרה עוד יותר גדולה. כאן, כשהילדה עברה ניתוח תוספתן (מסתבר שכאבי הבטן וההקאות שסבלה מהם באופן כרוני במהלך תקופה ארוכה היו קשורים לדלקת כרונית בתוספתן, שזה מצב נדיר מאוד. לרוב מדובר בדלקת שמתפרצת מיד בצורה חריפה וניתנת לאבחון מיידי באולטרסאונד, בעוד הדלקת מהסוג שהייתה לה לא הצליחו לאבחן בדרך זו אף על פי שצילמו אותה כמה פעמים, והיות שכל הבדיקות שלה היו טובות, אבחנו אותה כסובלת מהקאות מחזוריות, שזו מסתבר גם תופעה שקיימת בקרב ילדים. ורק כשהדלקת עברה בסופו של דבר ממצב כרוני למצב חריף ומצבה הדרדר במהירות, הצליחו סוף כל סוף לאבחן אותה והרופאה המנתחת אבחנה על פי מצב התוספתן שמדובר בדלקת כרונית ממושכת), היחס היה הכי מתחשב בעולם. בגלל התקופה הממושכת שבמהלכה סבלה עוד קודם לכן ואולי גם בגלל הסטרס של המעבר, לקח לה המון זמן להתאושש ולחזור לבית ספר אחרי הניתוח, והיא זכתה להתחשבות מדהימה מכל הצוות. וגם במקרים אחרים של מחלות והעדרויות מוצדקות כאלה ואחרות היחס הרבה יותר מתחשב, סובלני ובעיקר פשוט אנושי. מתייחסים לילדים כמו לבני אדם, ולא כמו למכונות לייצור ציונים בלבד. 
לצפיה ב-'מס בארה"ב על מכירת בית בישראל'
מס בארה"ב על מכירת בית בישראל
19/10/2017 | 22:20
12
150
מכרנו בית בישראל ללא רווח דולרי ( קנינו לפני 19 שנה ב כ 300 אלף דולר מכרנו באותו סכום דולרי). האם יש לי איזו חבות למסים בארה"ב ? 
לצפיה ב-'אם אין רווח דולרי -אין מס'
אם אין רווח דולרי -אין מס
20/10/2017 | 01:53
11
128
בדגש על רווח דולרי.
אבל לא לשכוח שגם אם אין מס -זאת עסקת ברת דיווח בדוח השנתי

אשר טוריאל רו"ח (משפטן)
לצפיה ב-'אשר, אם הדירה היתה מושכרת והם ניקוי פחת אז בארה״ב אז יש מצב '
אשר, אם הדירה היתה מושכרת והם ניקוי פחת אז בארה״ב אז יש מצב
20/10/2017 | 01:55
9
111
שכן יהיה מס על סכום הפחת, נכון?
לצפיה ב-'סעיף 1250 לקוד המס האמריקאי'
סעיף 1250 לקוד המס האמריקאי
20/10/2017 | 06:17
8
97
אם הדירה הושכרה ונוכה פחת
אזי מרכיב הפחת ברווח יסווג כהכנסה בשיעור מס גבוה יותר מהמס על רווח הון אך הוא לא ייצור יש מאין.
במילים אחרות -נכון שפחת מוריד את הבסיס (העלות) של הנכס ובכך מגדיל את הרווח אבל בנתוני השאלה היא אמרה שהרווח הוא אפס.

במכירה של נכס שנתבע (או לא נתבע אבל ניתן היה לתבוע פחת) בשלו פחת, ראשית מחשבים את הרווח
ואז את הרווח מחלקים לכמה מרכיבים שכל אחד מהם ממוסה לפי שיעורי מס אחרים
הרווח (עד גובה הפחת שנצבר אבל לא יותר מסכום הרווח) ממוסה בשיעור מס של 25 אחוזים.

מה שחשוב כאן זה שאם אין רווח או אם יש הפסד -אז הדרישה של הפחת בעבר לא יוצרת רווח חייב במס יש מאין אלא רק אם יש רווח, אזי יש פיצול שלו.
ניסיתי לייצר דוגמא מספרית
של בניין שנרכש בשני מליון דולר ונתבע בשלו 500000 דולר פחת
בתרחיש א נמכר ב5 מליון ובתרחיש ב נמכר ב1.6 מליון

בתרחיש הראשון מתוך רווח של 3.5
500000 שזה בגובה הפחת שנתבע מקבל שיעור מס גבוה
(רואה? הפחת לא הוסיף אלא פילח את הרווח

בתרחיש השני בגלל שהרווח הוא רק 100000 -כולו יחטוף רווח בשיעור גבוה אבל
זה שלקחתי 500000 פחת בעבר -לא יבואו אליי ויבקשו להגדיל את הרווח מעבר.
ואם אין רווח או אם יש הפסד
אז הסעיף לא חל

(A)In generalIf section 1250 property is disposed of after December 31, 1975, then the applicable percentage of the lower of—
(i)
that portion of the additional depreciation (as defined in subsection (b)(1) or (4)) attributable to periods after December 31, 1975, in respect of the property, or
(ii)
the excess of the amount realized (in the case of a sale, exchange, or involuntary conversion), or the fair market value of such property (in the case of any other disposition), over the adjusted basis of such property,
shall be treated as gain which is ordinary income

אשר טוריאל רו"ח (משפטן)

לצפיה ב-'זה הצילום מסך שרציתי להעלות'
זה הצילום מסך שרציתי להעלות
20/10/2017 | 06:18
45
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/10/2017 | 20:32
6
35
ורק הבהרה אחת בשביל להבין (היות וחשבתי שזה אחרת)
עם היתה לי דירה שקניתי ב 500 אלף דולר, אחרי מספר שנים מכרתי אותה באותו סכום
אבל נוקה 100 אלף דולר פחת במהלך בתקופה שהיה היתה ברשותי,
אם הבנתי נכון, אז לא היה רווח?

היות ותמיד חשבתי (אולי כך זה בישראל ולא פה) שיחשב שיש לי רווח של 100 אלף, היות והפחת יופחת ממחיר הרכישה ואז מכרתי ברווח
כלומר 500 אלף עלות פחות פחת יוצא 400 אלף, מחיר מכירה 500 אלף אז יש רווח של 100 אלף.

ואילו הבנתי ממה שרשמת שבארה״ב לא נוצר רווח אז אין מיסוי, ואילו בדוגמה שלי הדירה היתה נמכרת ב 650 אלף אז היו מחלקים את הרווח לשני סלים, אחד עד גובה הפחת (100 אלף) ושני אחרי הפחת (50 אלף) וכל סל ממוסה אחרת (100 אלף ב 25% ו 50 אלף ב 20%)
לצפיה ב-'אתה רשמת נכון'
אתה רשמת נכון
20/10/2017 | 23:13
5
41
תראה  -היא רשמה בשאלה -אין רווח
בעיני כרואה חשבון -זה אין רווח חשבונאי ולצורכי מס

אתה בדוגמא -מציין ונכון שפחת מפחית את העלות לצורכי מס. אז אם קנית ב500
ותבעת פחת ב-100
העלות לצורכי מס 400
ואם מוכר ב-500 -יש רווח

בדוגמא השנייה שנתת:
מכירה: 650
עלות מתואמת500-100 =400
רווח: 250
מרכיב חייב ב-25 אחוזים -100
מרכיב חייב בשיעור מס רווח הון (לאו דווקא 20 אחוזים) 150

כתבתי מקודם שהפחת לא יוצר רווח RECAPTURE
התכוונתי:
נניח מכרת ב:450
נכון שהרווח לצורכי מס הוא
450-400=50
אז רק 50 חוטף מס גבוה

נניח מכרת ב-400
אז אין רווח כבר -והעובדה שתבעת פחת לא תוסיף רווח 

זה הכלל של סעיף 1250 (דן בנדלן

אשר

לצפיה ב-'תודה, אז יכול להיות שהם לא הבינו רווח כפי שרו״ח '
תודה, אז יכול להיות שהם לא הבינו רווח כפי שרו״ח
20/10/2017 | 23:23
4
36
היות והם רשמו ״מכרנו בית בישראל ללא רווח דולרי ( קנינו לפני 19 שנה ב כ 300 אלף דולר מכרנו באותו סכום דולרי). האם יש לי איזו חבות למסים בארה"ב ?״

כלומר לפי הרשום הם התיחסו למחיר הקניה והמכירה בלי להתייחס לעלות ניקוים וחיובים (לפי הבנתי )

לצפיה ב-'אם עד היום לא הבנתי למה לא הפכתי '
אם עד היום לא הבנתי למה לא הפכתי
20/10/2017 | 23:47
2
51
רואה חשבון הצלחתם להבהיר לי ... הדברים מאוד פשוטים (מבחינתי ) קניתי ב X מכרתי באותו X ... איזה עלויות ניכויים וחיובים יש לי או בקיצור מה צריך להגיד לרואה חשבון האמריקאי ... תודה !! 
לצפיה ב-'בגדול זה לא מסובך, צריך to be on the same page'
בגדול זה לא מסובך, צריך to be on the same page
21/10/2017 | 00:11
1
39
אני לא רו״ח אבל אני מכיר כמה, לרוב שמדברים איתם על רווח או הפסד, זה במינוח המקצועי, כלומר רווח חשבוני והפסד חשבוני.

אבל קניתי ב X ומכרתי ב X לא מספר את כל התמונה לגבי רווח חשבוני או ההפסד.
למשל עם קנית ב X ומכרת ב X אבל במכירה היתה לך הוצאה של תיווך שלא היתה הקניה, אז ההוצאה של התיווך ירד ממחיר המכירה (כלומר היה הפסד)

יש מקומות שימסו על רווח ריאלי או נומינלי, למשל בישראל מס שבח עבר מספר שינוים במהלך הזמן, ולכן יש כמה שיטות חישוב היות והיו תקופות שזה על הרווח הריאלי ותקופות שזה על רווח נומינלי (רווח ריאלי הוא רווח בניקוי אינפלציה ונומינלי ללא)

לכן אם הדירה היתה מושכרת ובדוחות מס לארה״ב ביקשת ניקוי פחת על שווי הדירה אז שווי זה יורד ממחיר הקניה... ולכן קניתי ב X ומכרתי ב X לא מחזיק

לצפיה ב-'תודה ולו בגלל שאת שכר המתווך אני יכול להוריד '
תודה ולו בגלל שאת שכר המתווך אני יכול להוריד
21/10/2017 | 01:58
34
מערך הבית - הנה עכשיו אני מפסיד  
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
21/10/2017 | 00:40
14
לצפיה ב-' תודה !'
תודה !
20/10/2017 | 05:06
21
לצפיה ב-'שאלה למבינים - פרילנסר'
שאלה למבינים - פרילנסר
20/10/2017 | 00:27
11
200
הי, שאלה: פרלינסר , ג"ק - מה עדיף / מומלץ: LLC, s-corp או פשוט להוציא חשבוניות ולדווח בסוף שנת המס? כלומר, במילים אחרות - האם יש צורך / חובה לפתוח סוג של חברה או שפשוט אפשר לתת חשבוניות ולדווח בסוף השנה כאינדבידואל? (לגבי ה - liability - כיון שתחום השירותים הוא אתרי אינטרנט, אז אין ממש liabilty רציני - מקס' מחזירים את הכסף ללקוח לא מרוצה).

תודה.
לצפיה ב-'ואם לקוח לא מרוצה תובע אותך על פגיעה בעסק שלו?'
ואם לקוח לא מרוצה תובע אותך על פגיעה בעסק שלו?
20/10/2017 | 01:36
6
150
על הפסדי הכנסה ומוניטין שנגרמו לו, לטענתו, כי אתר האינטרנט שאתה בנית לו נפל או לא עבד נכון?
או שמישהו תובע אותך בטענה ש"גנבת" ממנו דברים שיש לו זכויות יוצרים עליהם - גרפיקה, טקסט, לוגו, קוד... והשתמשת בהם בלי רשות?   ואז הלקןח שלך מתהפך עליך ותובע אותך גם?

אני יכול לתת לך מגוון תסריטים - ששאובים מהמציאות ומעולם "אתרי האינטרנט".

תגיד לי - אתה חותם עם הלקוחות שלך שעבורם אתה עושה פרילאנסינג חוזים?
אתה דואג לכך שיהיה מוגדר איך ואיפה עושים ARBITRATION?
אתה דואג להוציא מפרט ברור של העבודה וההתחייבות שלך ולהחתים עליו את הלקוח?

לצפיה ב-''
20/10/2017 | 01:53
83
״גנבת לי את המילים״
בוסטון גיא צודק ב 100%, בכל מקום שאתה מספק שירותים ואין יחסי עובד מעביד יש לך אחריות מקצועית לעבודה שאתה מספק ולמה שנגזר ממנה...
ביחסי עובד מעביד זה שונה היות וכל עוד ולא שיקרת או גרמת נזק במכוון יהיה קשה (עד בלתי אפשרי במקרים מסוימים) למעביד לתבוע אותך (כמובן שזה תלוי במדינה)
לצפיה ב-'רק שתאגיד לא מגן עליו בפני הדברים האלו'
רק שתאגיד לא מגן עליו בפני הדברים האלו
20/10/2017 | 02:07
3
107
גם אם הוא עובד כתאגיד, אין שום דבר שמונע לקוח לא מרוצה לתבוע אותו אישית בשל רשלנות, הפרת זכויות יוצרים וכו'. קיום תאגיד יגן עליו מפני תביעות בשל פעולות של אנשים אחרים שעובדים עבור התאגיד: מועסקים, קבלני משנה, בעלי מניות וכו'. לא מפני תביעות אישיות נגדו.

לצפיה ב-'מה שאני עושה מאז הגרין קארד'
מה שאני עושה מאז הגרין קארד
20/10/2017 | 02:13
1
124
מאז שקיבלתי את הגרין קארד - התחלתי לעשות פרוייקיטים בצד - על מנת "להגן" על עצמי (או יותר נכון להוסיף שכבת הגנה) - את כל הפרוייקטים שאני עושה הם דרך חברות שמאגדות פריילנסרים ומזרימות להם כסף... כלומר אותם תאגידים לוקחים איזהשהו חתיכה... אבל בסופו של דבר במקום לעשות חוזה ישירות מול לקוח פרטי אתה עושה חוזה מול חברה מסודרת שמתעסקת בהמון פרוייקטים...
לצפיה ב-'אפשר לדעת שמות של החברות הללו?'
אפשר לדעת שמות של החברות הללו?
20/10/2017 | 03:26
88
ועל איזו חברה אתה ממליץ?

או איך נקראת הקטגוריה הזו באופן כללי - מה לחפש?

מתוך סקרנות, כי בקונסטלציה מסוימת זה יכול להיות רלבנטי למשהו שאני רוצה לעשות.

תודה
לצפיה ב-'בגלל זה צריך חוזה חתום - בין התאגיד והלקוח'
בגלל זה צריך חוזה חתום - בין התאגיד והלקוח
20/10/2017 | 02:13
92
ללקוח של תאגיד, שמערכת היחסים המשפטית היא בינו ובין התאגיד, אין "רגל לעמוד עליה" בתביעה אישית כנגד עובד ספציפי בתוך התאגיד על נזק כספי שנגרם לו.  טענות על רשלנות, הפרת זכויות היוצרים וכיוצ"ב - יכולות להיות רק נגד הישות שסיפקה לך את המוצר.

לצפיה ב-' בדיוק.'
בדיוק.
20/10/2017 | 06:44
14
לצפיה ב-'כרגיל לקחתם את הדיון למחוזות לגמרי אחרים.. - השאלה שלי '
כרגיל לקחתם את הדיון למחוזות לגמרי אחרים.. - השאלה שלי
20/10/2017 | 04:31
3
101
בסך הכל היתה לגבי הדו"ח שנתי - האם מבחינה חוקית פרילאנסר יכול להוציא חשבוניות ללקוחות ואז בסוף שנת המס לדווח? כלומר, כאינדבדואל? או שצריך לפתוח עסק (LLC או s-corp) בשביל לתת שירותים?

לצפיה ב-'אפשר גם כך וגם כך. שים לב שבהקפים משמעותיים צריך לשלם מקדמות'
אפשר גם כך וגם כך. שים לב שבהקפים משמעותיים צריך לשלם מקדמות
20/10/2017 | 04:51
2
98
מבחינה חוקית, אם אתה (ולא חשוב אם זה כ"עסק" או כאדם פרטי) מרוויח סכומים משמעותיים (נגיד צפונית ל 10,000$) במהלך השנהת
אבל מדווח עליהם ומשלם את המס עליהם רק בדו"ח המס השנתי (כלומר בגיזרת אפריל של השנה שאחרי) -
עלולים להטיל עליך קנסות וריבית על "אי תשלום מס במועד".
אנשים עם הכנסה משמעותית מעבודה עצמאית אמורים לשלם מקדמות מס רבעוניות או חדשיות.

לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
20/10/2017 | 17:52
20
לצפיה ב-'לא בשנת המס ה"ראשונה".'
לא בשנת המס ה"ראשונה".
20/10/2017 | 22:30
60
שאלתי אותה שאלה את רואה החשבון שלי, כאשר התחלתי לעבוד כעצמאי בארה"ב לפני כמה שנים - לגבי תשלום מקדמות.

הוא אמר שהוא כבר נתקל במקרים שכאלה, ורק כאשר מרוויחים סכומים באמת גבוהים בשנת המס (10K זה לא סכום גבוה - תוסיף עוד אפס...), אזי ה-IRS יעשה "נו נו נו" ולמה לא שילמת מקדמות, אבל יסתפקו באזהרה עבור השנה הראשונה* בה דיווח הפרילאנס, ולא יטילו שום קנסות וסנקציות (כאשר מדובר על סכום כמו שאתה ציינת, אפילו לא בטוח שיבקשו מקדמות).

כאשר מדובר בסכומים גבוהים, אזי החל מהשנה השנייה זה באמת כבר סיפור אחר - שם באמת צריך לשלם מקדמות, אחרת יהיו קנסות וריבית.

בשורה התחתונה, מה שהרו"ח אמר זה משהו בסגנון "תתחיל לעבוד, ואני מאחל לך שאכן תגיע למצב בו ה-IRS יעשה לך 'נו נו נו', כי זה אומר שהרווחת סכומים מאוד משמעותיים בשנה הראשונה; אל תדאג לגבי זה, נטפל בזה אם וכאשר נגיע לשם, אבל אין לך מה לדאוג לגבי קנסות וסנקציות בשנה הראשונה".

* מדובר על השנה הראשונה בה עובדים כעצמאיים; זה לא משנה אם מדובר במישהו טרי בארה"ב, או מישהו שכבר חי ועובד הרבה שנים (אך לא כעצמאי).
לצפיה ב-'ויזת אירוסין/עבודה'
ויזת אירוסין/עבודה
20/10/2017 | 16:31
2
102
שלום,
בן הזוג שלי חי בארה״ב עם אזרחות אמריקאית, אני מעוניינת לעבור לגור איתו ולכן רוצה להוציא ויזת עבודה, אך מתקשה בלמצוא עבודה מישראל. אנחנו לא רוצים להתחתן כרגע.
אם אנחנו מוציאים ויזת אירוסין בשבילי כדי שאכנס למדינה, אפשרי לאחר מכן להחליף לויזת עבודה במידה ואני כמובן מוצאת עבודה?

תודה רבה
לצפיה ב-'לא'
לא
20/10/2017 | 16:45
80
ויזת אירוסין תקפה ל90 יום, בזמן הזה את אמורה להתחתן ולהגיש בקשה לגרין קארד בעקבות הנשואין,
אסור ב90 יום הראשונים להגיש בקשה לשינוי סטטוס אחר בכל מקרה,
כך שזה בלתי אפשרי,
וגם אם היה מותר, זה היה בלתי אפשרי, כי ויזת עבודה זה תהליך אחר, ארוך מאד, ולא מאפשר לעשות בזמן קצר,
ויזת עבודה מגישים בשבוע הראשון של אפריל, ואם את מקבלת אותה את צריכה להכנס לארצות הברית רק באוקטובר.
מה שאת כן יכולה לעשות, זה להוציא ויזת תייר, לבקר מספר חודשים, ואם תמצאי עבודה שתרצה ותוכל לבקש עבורך ויזת עבודה, לחזור לישראל, להגיש בקשה ולחזור לארצות הברית חצי שנה אחר כך.
לצפיה ב-'אין אפשרות לבצע את מה שאת רוצה.'
אין אפשרות לבצע את מה שאת רוצה.
20/10/2017 | 16:55
84
הדרכים היחידות בשבילך לקבל ויזת עבודה הן:
א. להתחתן עם בן הזוג, ולקבל גרין קארד בסוף התהליך
ב. למצוא מעסיק שיסכים להיות ספונסר להוצאת ויזת עבודה בשבילך

ויזת אירוסין מיועדת לצורך כניסה לתקופת זמן מוגבלת לארה"ב -- 90 יום בלבד -- כאשר המטרה היחידה שלה היא להוביל לחתונה. אם לא התחתנתם והתחלתם בתהליך גרין קארד במהלך אותם 90 הימים, אזי את חייבת לעזוב את ארה"ב.

בתיאוריה, מי שנכנס לארה"ב עם ויזת K-1 יכול להגיש בקשה לקבל אישור עבודה (EAD), כאשר עדיין נמצאים עם ויזת K-1 (לא מקבלים ויזת עבודה, זה משהו אחר). אבל, כל זה "בתיאוריה", כי במציאות לקבל את אישור העבודה לוקח יותר מאשר 90 יום, ולכן את לא תעבדי אפילו יום בודד בארה"ב.

בקיצור, כמו שהתחלתי - התוכנית שלך היא בלתי אפשרית.
לצפיה ב-'Choosing location to live '
Choosing location to live
20/10/2017 | 11:00
2
151
שלום לכולם,

אני רחוק עדיין ממעבר לארה"ב ובכל זאת הייתי רוצה לשמוע ממכם על אזורים אפשריים לגור בארה"ב שעונים על הצרכים/דרישות שלי.

1. אזור דתי - לאו דווקא חרדי, אני דתי לאומי. חשובה לי קהילה שאוכל להרגיש "כמו בבית" אולי קצת עברית, סופר ומסעדות כשרות כך שלא ארגיש חוסר או שוני מבחינה דתית בארץ.
2. אזור סמוך להייטק - אני בא מתחום הניהול רשתות מחשבים ולכן אחפש בתחום זה. (נסיעה של שעה עד שעה ורבע מהבית הן ברכב או בתחב"צ לעבודה זה הגיוני ביותר עבורי)
3. איזור זול בנדל"ן - מקום שבו אפשר לרכוש בית קרקע במחיר הגיוני (כן, דירה לא מתאימה לי)
4. אקלים - בארץ אני נורא סובל מחום בקיץ והחורף פה הוא לא חורף עבורי (בתור אחד שטייל באירופה וראה מה זה חורף) אז מקום שברוב עונות השנה מעונן (לאו דווקא גשום ללא הפסקה)

זהו, סליחה על החפירה, אם יש לכם רעיונות לאיזורים מומלצים, אשמח :)

לצפיה ב-'יהיה לך לא קל למצוא את מה שאתה מחפש.'
יהיה לך לא קל למצוא את מה שאתה מחפש.
20/10/2017 | 11:43
121
שכונות של בתים פרטיים המבוקשות ומאוכלסות על ידי הקהילה היהודית שגם קרובות לריכוזי הייטק אלה בדרך כלל האזורים היקרים ביותר שיש. על כך יש להוסיף עלות של חברות במוסדות הקהילה,עלות גבוהה יותר של מזון בגלל שהוא כשר, ואם זה רלוונטי - חינוך יהודי פרטי יקר לילדים.
הדרישות האקלימיות שלך כנראה פוסלות את קליפורניה, שזה בסדר כי היא יקרה, אך גם את טקסס, שהיא כנראה הכי מתאימה מבחינת יוקר מחיה נמוך יחסית. 
אזורים נוספים שיש בהם ריכוזי הייטק גדולים הם בעיקר אזור בוסטון, ניו יורק (שהקיץ בה מאוד חם ולח אגב, ואני ממש סבלתי בזמן הביקור שם) וסיאטל, אבל בכללי אלה לא אזורים זולים. 
אישית, אני מכירה את אזור סיאטל, שעברתי אליו לאחרונה מקליפורניה. לטעמי מקסים פה, אבל שוב - בלוויו, העיר שבה מרוכזת קהילה יהודית דתית, ושגם נמצאת בקרבת מרכזי הייטק, היא מהיקרות באזור שהוא מלכתחילה ממש לא זול. 
אבל אם אתה עוד רחוק ממעבר לארה"ב, לא לגמרי ברור למה כל זה רלוונטי.  
לצפיה ב-'אין שום מקום כזה'
אין שום מקום כזה
20/10/2017 | 11:50
111
כתבת שורה של סתירות בלתי אפשריות,
כתבת שאתה מחפש מקום שהוא מרכז הייטק ותעסוקה אבל זול, אין חיה כזאת.
מרכזי הייטק הם מקומות יקרים או מאד יקרים.
כתבת שאתה לאומי , אבל מחפש מקום בארצות הברית, אתה מאד לאומי,
כתבת שמאד חשוב לך סביבה יהודית, ישראלית ושלא יהיה הבדל מישראל, אין חיה כזאת, בכל מקום שתעבור אליו, גם אם הוא אזור ישראלי או יהודי, ויש שם יחסית הרבה יהודיים, הוא עדיין אמריקאי, ורוב האנשים מסביב לא יהיו יהודים, ואין בשום מקום בית כנסת שפתוח לכולם, ואין בית ספר יהודי שפתוח לכולם וזול, יהדות זה דבר יקר, כל מה שאתה מקבל בחינם בישראל יעלה לך הרבה כסף, אוכל כשר עולה כפול, בית ספר יהודי הוא גם פרטי, גם מאד יקר, גם תלוי בזרם מאד מסוים של יהדות, וגם ברמת לימודים לא יותר גבוהה מבית ספר רגיל,
אם תרצה ללכת לבית כנסת תצטרך לשלם דמי חבר.
בקיצור תשאר בישראל.
לצפיה ב-'הגרלת 2019 בוטלה מי שנרשם 3-10/10/17 צריך להרשם שוב'
הגרלת 2019 בוטלה מי שנרשם 3-10/10/17 צריך להרשם שוב
20/10/2017 | 11:06
1
78

<p>Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 has been closed. </p> <p>Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they will not count as a duplicate entry. </p> <p>The technical issue has been resolved and a new full entry period will begin at noon, U.S. Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and will run until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. </p> <p>Only entries submitted during this period will be accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10. </p> <p>Entries will NOT be accepted through the U.S. Postal Service.</p>

לצפיה ב-'thanks'
thanks
20/10/2017 | 23:58
12
לצפיה ב-'הגרלת גרין קארד שאלה'
הגרלת גרין קארד שאלה
19/10/2017 | 22:41
3
151
אם לא נולדתי בישראל, האם אני יכול להגיש את הבקשה לפי מדינת המקור שלי ובכך אולי להגדיל את סיכויי הזכייה? בהנחה שממדינה זו נבחרים יותר אנשים. או נשאל את זה אחרת. האם חובה להגיש בבקשה לפי מדינת הלידה ולא לפי מדינה בה אני אזרח היום.
יש לציין שהיום אני מחזיק באזרחות ישראלית בלבד.

תודה
לצפיה ב-'אם לא נולדת בישראל'
אם לא נולדת בישראל
20/10/2017 | 02:15
2
134
אתה יכול להגיש את הבקשה אך ורק לפי המדינה בה נולדת. אין שום קשר לאיפה אתה חי ואיזה אזרחות אתה מחזיק. אין כאן אפשרות בחירה. אם לא נולדת בישראל, אתה לא יכול להגיש את הבקשה על בסיס היותך יליד ישראל ...

לצפיה ב-'אני רוצה לראות שאני מבין ב 100% נכון.'
אני רוצה לראות שאני מבין ב 100% נכון.
20/10/2017 | 10:10
1
102
אם נולדתי באוקראינה. אני מגיש לפי מדינת מקום הלידה?
אשמח לקבל הבהרה מה אני ממלא בסעיפים 5 ו 6 בתמונה שצירפתי?
לצפיה ב-'אתה כותב אוקראינה בשני הסעיפים'
אתה כותב אוקראינה בשני הסעיפים
20/10/2017 | 10:45
90
זה כתוב בצורה פשוטה וברורה,
המדינה שאתה שייך אליה היא המדינה שנולדת בה,
אלא אם המדינה שנולדת בה לא משתתפת בהגרלה, ואז אתה יכול לכתוב את המדינה שאישתך נולדה או המדינה שההורים שלך נולדו בה.

יש לך סעיף למלא באיזה מדינה נולדת, יש לך רק אפשרות אחת.
לצפיה ב-'ממתין לג"ק מתוך ארהב, האם מותר לעבוד עם מעסיק ישראלי בינתיים'
ממתין לג"ק מתוך ארהב, האם מותר לעבוד עם מעסיק ישראלי בינתיים
18/10/2017 | 20:56
17
172
שלום לכולם,

הגשתי לאחרונה בקשה לגרין קארד, על בסיסי נישואים, מתוך ארה"ב (i130+i485).

האם בינתיים מותר לי לעבוד עבור מעסיק ישראלי?
עבודה בתמיכה טכנית בלקוחות\help desk בעזרת המחשב והטלפון.
השכר יכנס בצורה מסודרת לחשבון הבנק בישראל.

אני מניח שהתשובה היא - לא.
יש אולי דרכים סביב זה?
האם אני יכול לפתוח בארה"ב חברה\עסק זעיר ולספק את השירות כעצמאי? עד כמה מסובך זה?

תודה לכולם.
לצפיה ב-'בגדול - לא'
בגדול - לא
19/10/2017 | 03:17
1
137
בקטן - על איזו ויזה אתה עכשיו? האם קיבלת כבר <שכחתי את השם המדויק, אולי EAP?>?
לצפיה ב-'לא קיבלתי עדיין EAD'
לא קיבלתי עדיין EAD
19/10/2017 | 05:21
112
אני על ויזת תייר B1\B2.
תודה.
לצפיה ב-'אקרא לזה בזרגון המקצועי "תאונת מס"'
אקרא לזה בזרגון המקצועי "תאונת מס"
19/10/2017 | 06:01
14
193
האיפוק הוא מבורך

אשר טוריאל רו"ח (משפטן)
לצפיה ב-'אשר, אם אתה כבר כאן, יש לי שאלה'
אשר, אם אתה כבר כאן, יש לי שאלה
19/10/2017 | 07:27
13
139
בהנתן שאני אזרח ישראלי, אבל לא תושב ישראל (אני חי בארה"ב כבר 10 שנים).

אם אני עובד כפרילנסר מול חברה ישראלית עם טפסי 1099MISC בזמן שאני נמצא פיזית בארה"ב, איך יתייחסו לזה רשויות המס בארץ? האם יש כאן ארוע מס בארץ? האם יהיה איזשהו ניכוי מס? האם אני צריך לדווח בישראל, או רק בארה"ב?

לצפיה ב-'ונ.ב. משהו לא עובד נכון בקידוד של הטקסטים בבלוג שלך'
ונ.ב. משהו לא עובד נכון בקידוד של הטקסטים בבלוג שלך
19/10/2017 | 07:31
2
112
לפחות בדפדפן שלי כל הטקסטים הפוכים וקשה לקרוא.

לצפיה ב-'אתה מתכוון שהטקסט מוטה לצד שמאל?'
אתה מתכוון שהטקסט מוטה לצד שמאל?
19/10/2017 | 15:28
1
87
אני אבקש שינסו לסדר את זה
אני לא מבין בזה כלום...
תודה רבה!!
לצפיה ב-'בחלק מהמקומות הטקסט באמת מיושר לשמאל'
בחלק מהמקומות הטקסט באמת מיושר לשמאל
19/10/2017 | 18:34
52
אבל גם במקומות בהם הטקסט מיושר לימין, כיוון זרימת הטקסט לא מוגדר כ-Right-to-Left, ולכן כל מיני סימני פיסוק בורחים וכו'. וזה לא רק יישור. בחלק מהמקומות כשיש מונחים באנגלית, בכלל סדר המילים משתבש. נסה לקרוא לדוגמה את המשפט הראשון בבלוג שלך לגבי מימוש אופציות במקום העבודה.

אם הקימו לך את הבלוג על תוכנת wordpress, צריך להגדיר אותו בתור Right-to-Left. אם הבחור שעושה לך את העבודה לא יודע איך עושים את זה, שיבדוק בקישור הזה:

לצפיה ב-'בעצם תיקון'
בעצם תיקון
19/10/2017 | 09:25
1
92
לא בטוח אם החברה בישראל תנפיק לי טפסי 1099. סביר להניח שהם לא מחוייבים ולא יודעים להנפיק את הטופס. אבל עדיין מדובר בעבודה כפרילנסר מול חברה ישראלית.

לצפיה ב-'תשובתי לא תשתנה......1099 הוא מונח אמריקאי......'
תשובתי לא תשתנה......1099 הוא מונח אמריקאי......
19/10/2017 | 15:30
81
אתה כמו כל מקרה של תושב ארהב הנותן שירות לחברה ישראלית
אם השירות ניתן כאן בארהב (למשל  יעוץ)
אין זכות מיסוי בישראל
אין ניכוי מס ישראלי במקור

אשר
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/10/2017 | 15:22
5
75
שלום חבר!
אין ניכוי מס במקור ישראלי.....
זוכר?
שני עקרונות יסוד
1. הכנסה הופקה בידי תושב זר (בעינים ישראליות)

2. ההכנסה אינה ממקור ישראלי

ולכן אינה חייבת במס בישראל ואינה חייבת בניכוי מס במקור בידי המשלם

(אלא אם כן תספר לי שאתה נוסע לישראל לפרקי זמן בהם אתה מספק את השירות שם...

אשר
לצפיה ב-'אשר, זה נכון בתיאוריה, יותר מסובך במציאות.'
אשר, זה נכון בתיאוריה, יותר מסובך במציאות.
19/10/2017 | 16:58
3
83
היה לי מקרה דומה לפני כמה שנים - סיפקתי שירותי ייעוץ לחברת היי-טק (סטארט-אפ) ישראלית, שבמקרה הזה כן היה לה סניף קטן בארה"ב, אלא שכל הנהלת החשבונות ישבה בארץ, והיה להם קל יותר לעבוד מולי דרך הנה"ח הישראלית.

כדי לקבל תשלום, ועל מנת שהם יוכלו להעניק לי פטור ממס על התשלומים, נדרשתי למלא טופס די חודרני ומקיף של רשויות המס הישראליות (כבר לא זוכר איזה טופס בדיוק), והאישור הוא לא אוטומטי ולא נעשה על-ידי החברה (הלקוח) - רשויות המס צריכות לבחון את זה ולאשר ניכוי במקור של אפס, דבר שהיה אמור לקחת זמן לא קצר (לא זוכר, נדמה לי שאמרו לי שזה יכול לקחת כמה חודשים).

לא הסכמתי להיכנס בכלל ל"סיפור" כזה, והודעתי להם שמכיוון שאני בארה"ב, מספק להם את השירות בארה"ב, ואין לי שום קשר לרשויות המס בישראל -- אני מוכן לעבוד אך ורק מול הסניף האמריקני שלהם, ובלי שום קשר לרשויות המס בישראל, או שאני מפסיק את הפרויקט לאלתר. הם הסכימו, ובכך נפתרה הבעיה.

אבל נקודת המפתח -- ואותו סטארט-אפ קיבל שירותי ייעוץ מאחת החברות הגדולות בתחום (נדמה לי שדלויט, לא זוכר) -- ולפי ההנחיות שהם קיבלו, הם היו חייבים לעבור דרך רשויות המס בארץ ולקבל היתר לשלם עם פטור ממס... ואותו מעבר דרך רשויות המס הישראליות, שעבורן העוסק האמריקני צריך למלא טפסים, זה המקום בו דברים מתחילים להסתבך.
לצפיה ב-'אני מבין'
אני מבין
19/10/2017 | 17:50
2
69
הגיוני.
סעיף 170 לפקודת מס הכנסה מחייב ניכוי מס במקור 
1. מתשלום לתושב חוץ
2. שהוא הכנסה לפי פקודה זו
מאחר ואתה נותן שירותים בארהב -זו לא "הכנסה חייבת לפי פקודה זו"
אני כן מסכים שרשות המסים בבואה לתת פטור מניכוי מס במקור
תבקש לאמת שמדובר בתושב חוץ ושההכנסה הופקה בחול
אז ניתקל בפרוצדורה...זה בסדר
לצפיה ב-'יש לך ניסיון עם טופס 114א'?'
יש לך ניסיון עם טופס 114א'?
19/10/2017 | 19:53
1
46
לפי מה שראיתי, חברות ישראליות אכן מחוייבות לנכות במקור 25% מתשלומים לאנשים וגופים שאינם תושבי ישראל, אלא אם ממלאים טופס 114א ומקבלים אישור שההכנסה לא כרוכה במס (משום שההכנסה לא נצמחה בישראל).

השאלה היא עד כמה זו באמת פרוצדורה מסובכת וארוכה, ברמה שבה כדאי לשקול תשלום דרך סניף של החברה מחוץ לישראל.

לצפיה ב-'מילאתי טופסי סמ 114 בעבר'
מילאתי טופסי סמ 114 בעבר
19/10/2017 | 21:18
44
שעבדתי בפאהן קנה GT בתל אביב לפני שנים......
זה טופס הצהרה..
מצב
מכוח חוזר של מה 34/93
ראה:

גם זכור שזו לא הבעיה שלך אלא הבעיה של המשלם הישראלי.

הוא יכול להקים סניף כאן בארה"ב -לדעתי ייותר כאב ראש למערכת מאשר
להשיג פטור מניכוי מס במקור
-לזכור שאם לסניף יהיה רווחים -יהיה חייב במס סניף אמריקאי
(12.5 אחוזים לפי אמנה)

אשר
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
19/10/2017 | 18:20
14
לצפיה ב-'ממליץ לך לפתוח גוף עיסקי שיספק שרותים, במקום לעבוד על 1099'
ממליץ לך לפתוח גוף עיסקי שיספק שרותים, במקום לעבוד על 1099
19/10/2017 | 19:45
1
71
בהנחה שאתה רואה בזה פעילות מתמשכת שאולי גם תעשה מול יותר "קליינטים" מאשר חברה ישראלית אחת - מאוד ממליץ להקים ישות עיסקית שדרכה תעשה את העבודה הזו.

יש לזה יתרונות, לדעתי, מהרבה בחינות - LIABILITY, הגנה על הרכוש הפרטי שלך, מבחינת מיסוי והכרה בהוצאות עסק, מבחינה משפטית וכיוצ"ב.
ולדעתי - היתרונות הללו מצדיקים את "כאב הראש" (והעלויות) שכרוכות בהקמת, רישום, רישוי וביטוח הגוף הזה והטירחה שכרוכה בהגשת דו"ח מס נוסף.

זה גם פותר לחתולים את העניין של "האם יש לי חובת מיסוי בישראל". הלקוח שלך בישראל יוכל להציג חשבונית של חברת Where the wild things are (להלן - "WTWTA") הזרה שמקום מושבה בארה"ב, ושעליה אין בכלל את השם של יוני סבג.
לצפיה ב-'זה עוד דבר שאני צריך אולי לבדוק מול רו"ח באופן פרטני'
זה עוד דבר שאני צריך אולי לבדוק מול רו"ח באופן פרטני
19/10/2017 | 20:01
56
נכון לעכשיו התוכנית היא לעבוד מול חברה אחת ספציפית כפרילנסר בעבודה לפי שעות. הפעילות מול החברה הזו תהיה כניראה פעילות מתמשכת, אבל אין לי תוכניות לעבוד עם "קליינטים" נוספים.

על פניו לא ברור לי איזה הוצאות עסק יהיו לי, כי כל מה שאני צריך לעבודה זה מחשב וחיבור אינטרנט. אז אולי אם אצטרך לשדרג את המחשב, אבל זה כבר זניח ... אולי אפשר יהיה להוציא מימון לטיסות לארץ מהחברה מידי פעם לצורך פגישות עסקיות, אבל בינתיים זה לא משהו שנמצא על הפרק.

לצפיה ב-'הודעה לגולשים'
הודעה לגולשים
17/10/2017 | 06:22
10
390
מתברר שתפוז חסמו מסיבה כלשהי את הגלישה מחו"ל. לפי מה שנאמר לי, מתכוונים לפתוח את הגלישה מארה"ב, אבל לא קיבלתי מידע מתי. נכון לכרגע אין אפשרות לגלוש מארה"ב, אלא אם משתמשים בטריקים כגון VPN.

מכיוון שרוב הגולשים הקבועים בפורום הזה חיים בארה"ב, רוב מי שעונה על שאלות כאן לא יכול להגיב עד שהעניין יסתדר. מקווה שיסדרו את זה בקרוב.

לצפיה ב-'אכן החלטה תמוהה.'
אכן החלטה תמוהה.
17/10/2017 | 10:50
1
202
יש להם, אגב, מנהלי פורומים שגרים בחו"ל, בעלי בלוגים מחו"ל וכו'. בפורומים כמו זה בעצם לא יהיה בכלל מי שיגיב ולא תהיה פעילות ללא גולשים מחו"ל. מה בדיוק צעד כזה נועד להשיג?
לצפיה ב-'דרך זולה להתגונן מהתקפות'
דרך זולה להתגונן מהתקפות
18/10/2017 | 15:36
62
לצפיה ב-'נראה שהסתדר. '
נראה שהסתדר.
18/10/2017 | 16:00
5
57
לצפיה ב-'אכן, בסופו של דבר הם סידרו את זה'
אכן, בסופו של דבר הם סידרו את זה
19/10/2017 | 07:14
4
154
עכשיו נשאלת השאלה: למה אני לא מקבל אימייל כשאני מנסה לשחזר את הסיסמה שלי ... ?

לצפיה ב-'הגזמת.'
הגזמת.
19/10/2017 | 20:46
3
90
אתה רוצה שהאתר גם יהיה פתוח לחו"ל וגם לקבל מייל שחזור סיסמא?!
לצפיה ב-'בסופו של דבר אפילו את זה סידרתי ...'
בסופו של דבר אפילו את זה סידרתי ...
19/10/2017 | 20:51
2
93
זה כניראה היה קשור לשיבוש בנתונים מאז שהפורץ נכנס לחשבון שלי בתפוז, אבל הצלחתי לסדר את זה.

לצפיה ב-''
19/10/2017 | 20:52
8
לצפיה ב-'כן זה קרה גם לי בזמנו'
כן זה קרה גם לי בזמנו
22/10/2017 | 09:38
3
לצפיה ב-'יש אולי המלצה ל- VPN?'
יש אולי המלצה ל- VPN?
19/10/2017 | 23:15
1
18
לצפיה ב-'NordVPN'
NordVPN
19/10/2017 | 23:33
24
לצפיה ב-'הגרלת גרין קארד לנשואים'
הגרלת גרין קארד לנשואים
19/10/2017 | 14:02
2
209
שלום,

כשאני ממלא את טופס ההרשמה אני גם ממלא את הפרטים של אשתי (כולל תמונה שלה בין השאר). 
האם היא יכולה להרשם בעצמה, בטופס משלה - ולמה בו אותי (כלומר,שיהיו לנו 2 הרשמות נפרדות) בלי שיפסלו אותנו על כפילות?

תודה

לצפיה ב-'כן'
כן
19/10/2017 | 14:12
32
לצפיה ב-'זה מה שהרבה אנשים עושים'
זה מה שהרבה אנשים עושים
19/10/2017 | 20:12
81
זה מכפיל לכם את הסיכויים, וזה לא נחשב להגשה כפולה.

לצפיה ב-'אשראי'
אשראי
18/10/2017 | 18:53
7
180
מצאתי הרבה מידע, אולי יותר מדי, ואשמח אם מישהו יוכל לסדר קצת.
הגעתי לפני כשנה, ויש לי כבר חצי שנה כרטיס אשראי רגיל (וליסינג לרכב).
לפי השירותים החינמיים של שלושת מדדי האשראי, אני נמצאת בסביבות 730.
אני רוצה לעבור לכרטיס אשראי עם איזשהן הטבות. אין לי ממש סבלנות להתעסק עם נקודות או הטבות משתנות, אז מתמקדת ב- cashback.

עם הנתונים האלה, יש סיכוי להוציא אחד מהבאים? אולי אחר מומלץ?
אם זה עוזר, יש לי גם כ- 50K$ בחשבון חיסכון שאני יכולה להעביר.
Amazon +1%
Costco +1%
Chase Freedom Unlimited +1.5%
Paypal 2%
Citi Double Cash 2%
Alliant 3% (really?)

לצפיה ב-'יש כל מני בלוגים באינטרנט שמתעסקים בתחום הזה של כרטיסי אשראי'
יש כל מני בלוגים באינטרנט שמתעסקים בתחום הזה של כרטיסי אשראי
18/10/2017 | 20:08
1
132
חלק מהכרטיסים שאת מציינת (למשל זה של צ'ייס) מוגדרים על ידי הבלוגים האלו כ"קשים להוצאה" מבחינת הדרישות לוותק של תיק האשראי שלך ולציון האשראי.
חלק אמורים להיות "יותר גמישים".

הינה קישור לאחד מהם:

כרגע - אציע לך לא לנסות להוציא כרטיס אשראי שדורש קרדיט רייטינג של "GOOD TO EXCELLENT"  - כי למרות שלכאורה המספר שציינת נופל בתחום הזה, הוותק של תיק האשראי שלך כנראה "יפיל" אותך.
הרבה יותר סביר שיסכימו להנפיק לך כרטיס שמוגדר כ AVERAGE קרדיט רייטינג.

לצפיה ב-'בלוג נוסף'
בלוג נוסף
18/10/2017 | 20:39
70
היה לינק לPost אחד, אבל יש שם עוד

לצפיה ב-'ולגבי ALLIANT - תבדקי את האותיות הקטנות... '
ולגבי ALLIANT - תבדקי את האותיות הקטנות...
18/10/2017 | 20:15
114
כמו למשל מה הם "דמי החבר" על כרטיס ה CASH BACK שלהם, וכמה CASH BACK תקבלי בשנה השנייה, מתי ואיך מקבלים את ה CASH BACK...
לצפיה ב-'יש לי כמה כרטיסים מהסוג שציינת,'
יש לי כמה כרטיסים מהסוג שציינת,
18/10/2017 | 21:46
110
ולטעמי הכרטיס הטוב ביותר הוא בלו-קאש של אמריקן אקספרס:

כפי שכבר נאמר, את צריכה לבדוק את התנאים להוצאתו - לא יודע במדויק, יש לי אותו כבר הרבה שנים.
לצפיה ב-'תודה, אבל... מישהו הוציא בתנאים דומים לאחרונה?'
תודה, אבל... מישהו הוציא בתנאים דומים לאחרונה?
19/10/2017 | 00:12
2
86
נראה שקוסטקו רוצים אשראי מצוין, אבל מה לגבי פייפאל? ואמאזון?
כבר צללתי באתרים האלה שעות, ונראה שהם בעיקר מנסים לקדם את הכרטיסים שמשלמים להם.
אשמח לשמוע ממי שניסה בתנאים דומים בזמן האחרון. תודה!
לצפיה ב-'אני'
אני
19/10/2017 | 04:34
1
69
(אחרי שקראתי ובין היתר התייעצתי כאן בפורום)

התמקדתי בכרטיסי flate rate cashback כי רציתי כרטיס לשימוש שוטף בלי לחשוב על rotating categories וכאלה. השוויתי כמה אופציות, החלטתי על צ׳ייס פרידום, ואושרתי בלי בעיה עם היסטוריית אשראי תקינה של שנה שבסופה הגעתי לאזור ה - 770.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/10/2017 | 23:14
12

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
יריב פז, מנהל פורום השקעות נדל
יריב פז, מנהל הפורום
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה