לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2087320,873 עוקבים אודות עסקים

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'התיעצות תנאי עבודה NJ'
התיעצות תנאי עבודה NJ
23/02/2018 | 00:12
15
148
שלום
קיבלתי הצעת עבודה ב-NJ, תפקיד ניהולי טכני של צוות אלגוריתמאים בחברה גדולה. בארץ משתכרת 43 ברוטו, אני בעלת משפחה בת 5 נפשות (הבנזוג לא יעבוד כמה חודשים לפחות, בארץ משתכר משכורת מכובדת וחיים בתנאים טובים). אנחנו ממש מתלבטים לגבי התנאים שהוצעו:
1.  178K שנתי + בונוס מטרה 20% אך כמובן ללא התחייבויות
2. ביטוח בריאות בעלות משותפת שלי ושל המעסיק
3. פנסיה ללא matching, רק אני מפרישה (בארץ מפרישים לי סכום נאה)
האמת היא שציפינו למשכורת בסיס גבוהה יותר על מנת שנוכל לחיות ברווחה (בחירת בית, חינוך, טיולים וכו') נשמח לשמוע מה דעתכם - בייחוד מי שמתגורר באיזור ועד כמה/לגבי אילו סעיפים אפשר וכדאי להתמקח עם אמריקאים בחברה גדולה.
תודה רבה לכם!
לצפיה ב-'היכן בניו ג'רסי ממוקם מקום העבודה?'
היכן בניו ג'רסי ממוקם מקום העבודה?
23/02/2018 | 00:37
14
101
באופן כללי - עבור תפקיד טכני המשכורת שמוצעת לך היא סבירה במונחים אמריקאים של NJ.

השד, כמובן, נמצא בפרטים הקטנים.
מאיזושהיא סיבה - אולי בגלל שאת כתבת ש"הבנזוג לא יעבוד כמה חודשים" - נוצרה אצלי ההרגשה שמדובר במעבר ארעי לזמן קצוב וקצר יחסית. 
זה "פרט קטן" - שאם הוא נכון הוא רב השפעה.
אז כדי לעזור לך - צריך להבין מה המחשבות שלך בנושא משך הזמן של הרילוקיישן הזה.

עוד "פרט קטן" - מה הסבירות (לפי ההיסטוריה ולפי הצפי שלך) שבונוס המטרה אכן ישולם בשנה הנוכחית. ובשנה הבאה. ובשנה שאחריה...

ועוד "פרט קטן": לביטוי "ביטוח בריאות בעלות משותפת שלי ושל המעסיק" אין שום משמעות. כמעט כל אדם עובד בארה"ב שמקבל ביטוח רפואי מהעבודה משלם חלק מהפרמייה כ"השתתפות עובד".   מה שאפשר להביע עליו דעה אלו הפרטים - כמה את משלמת על הפרמייה בשנה וכמה המעביד משלם על הפרמייה בשנה,
מה רמת הכיסוי של הפוליסה שהמעביד מספק (מה ה DEDUCTIBLE, מה ה MAXIMUM OUT OF POCKET שאת עלולה לשלם מעל ומעבר לפרמייה של הפוליסה) וכיוצ"ב.

לצפיה ב-'הבהרות'
הבהרות
23/02/2018 | 07:04
13
90
תודה רבה,

שים לב שמדובר בתפקיד ניהולי של צוות טכני-אלגוריתמי של כ-10 אנשים. האם השכר עדיין סביר?
לגבי השאלות הקונקרטיות:
* העבודה באזור somerset county
* מדובר על מעבר לטווח ארוך. הנחת הבסיס שלנו היא שאחד מבני הזוג יהיה בבית לפחות לכמה חודשים לעזור לילדים להתאקלם וכו', שלא לדבר על הזמן של בן זוגי למצוא עבודה בעצמו. לכן אנחנו מנסים להבין איפה אנחנו עומדים בתקופה שבה נחיה כולנו רק על המשכורת שלי, עם שלושה ילדים בגילאי 1-10.
* לפי היסטוריית הבונוסים בחברה בשנים האחרונות, סביר להניח שבשנים הקרובות נגיע ל-90% ומעלה מתוך המטרה. אבל כמובן שתמיד עלולות להיות כאן הפתעות.
* לגבי עלויות הביטוח - בינתיים ראיתי עלויות לעובד של 180$ לביטוח standard, ו-430 לenhanced עבוד משפחה. לכיסוי דנטל - 35-65 נוספים. שאר הפרטים עוד לא ברורים גם לי, כמו רמת הכיסוי וכו'.
לצפיה ב-'מתייחסת רק לנקודה אחת'
מתייחסת רק לנקודה אחת
23/02/2018 | 07:32
1
76
מכיוון שאני ממש לא מתחום ההייטק ואין לי מושג לגבי משכורות.
כתבת שיש לכם 3 ילדים בגילאים 1-10.
גיל האמצעי יכול להטות את הכף בצורה די משמעותית.
האם הוא יהיה בזמן המעבר מעל או מתחת לגיל 5?
אני שואלת, מכיוון שמתחת לגיל 5, החינוך הוא פרטי בלבד ולכן עולה בהתאם.
מעל גיל 5 הוא יכול להיכנס למערכת החינוך הציבורית החינמית.
זה יכול להיות הבדל של 1500-2000$ בחודש, ליום ושבוע מלאים בגן.
אז השאלה היא האם יש לכם שני ילדים בחינוך פרטי או שני ילדים בחינוך ציבורי?
לצפיה ב-'שניים בחינוך הפרטי'
שניים בחינוך הפרטי
23/02/2018 | 07:45
74
שני ילדינו הצעירים יהיו בחינוך הפרטי, הסנדביץ' שלנו יהיה בן 4, כלומר השנה הראשונה תהיה לחוצה עם משכורת אחת ושני גנים. 
לצפיה ב-'כמה מחשבות:'
כמה מחשבות:
23/02/2018 | 07:33
10
89
אוקיי, אם סומרסט קאונטי אז זה אומר שאתם יותר רחוקים מניו-יורק ומהאזורים בהם גרים ישראלים. אני לא מכיר את המחוז הזה, אבל האינטואיציה שלי היא שרמות המחירים בו יהיו יותר נמוכות מאשר מי שעובדים במנהטן או בג'רזי סיטי, ולכן צריכים לגור "בסביבה" (כגון ברגן קאונטי, שהעיירות בו מאוד פופולריות בקרב ישראלים).

שכר הבסיס נשמע סביר. אפשר אולי להתמקח על משכורת קצת יותר גבוהה, אבל המספר הוא בתחום הסביר עבור תפקיד של ר"צ ל-10 אנשים. מצד שני, לא מכיר מספיק טוב את התחום הספציפי שלך, אולי בו משלמים הרבה יותר -- תנסי לבדוק.

מהם הגילאים המדויקים של הילדים? כי זה קריטי לדעת אם הם מעל או מתחת לגיל 5, כיוון שהחל מגיל 5 הולכים למערכת החינוך הציבורית. מתחת זה חינוך פרטי (גן), ומאוד יקר.

לגבי בונוס, וכבר כתבתי את זה בשרשור אחר היום או אתמול -- אל תבני עליו. בונוס זה דבר נחמד כשהוא מגיע, אבל את צריכה להתבסס אך ורק על שכר הבסיס.

עלויות הביטוח הן לתקופה של תלוש  -- בשביל לדעת אם זה סביר או יקר, צריך לדעת כיצד החברה משלמת. יש 3 שיטות נהוגות:
* תשלום כל שבועיים -- יש 26 תשלומים בשנה
* תשלום פעמיים בחודש -- יש 24 תשלומים בשנה
* תשלום חודשי (כמו בארץ) - 12 תשלומים בשנה
השמועות מספרות שיש גם חברות שמשלמות מדי שבוע - עוד לא נתקלתי בזה בתחום ההיי-טק...

אם את רוצה חוו"ד מדויקת לגבי הביטוח הרפואי, אנחנו צריכים לדעת מה זה בדיוק סטנדרט, ומה זה אינהנסד. אלו בסך הכל שמות שיווקיים, שאין מאחוריהם ולא כלום -- באותה מידה אפשר לקרוא להם גולד ופלטינום. צריך להבין מה הפוליסה כוללת, ומהם התנאים הבסיסיים שלה -- בוסטון גיא כתב לך את המונחים הבסיסיים שצריך לבדוק. אם יש לך, בבקשה תעלי לפה סריקה של הפוליסות.

כמה דברים שלא הבנתי מההודעות שלך עד כה:
1. עם איזו ויזה בדיוק את אמורה לעבור? האם ויזת מנהל (L1A), או ויזת מומחה טכני (L1B), או משהו אחר?
2. האם החברה מתחייבת להוציא לכם גרין קארד? לאחר כמה זמן?
3. האם מדובר בחברה גדולה, שנסחרת בבורסה לדוגמה? אם כן, האם יש גם מניות/אופציות כחלק מהצעת העבודה?
4. במה בדיוק עוסק בעלך? מנסה להבין את סיכוייו למצוא עבודה במקצוע שלו, כדי לדע האם זה ריאלי לצפות שתהיה לכם משכורת נוספת.

לצפיה ב-'מגורים בברגן קאונטי הם אפשרות - האם זה משנה את דעתכם? '
מגורים בברגן קאונטי הם אפשרות - האם זה משנה את דעתכם?
23/02/2018 | 07:58
9
86
1. עדיין לא דובר על ויזה - האם כדאי לשאוף לאחת מהן באופן מיוחד? אני יכולה לשבת על שתי הקטגוריות
2. גם לא דובר, הבנתי שזו נגזרת של הויזה - אשמח להכוונה
3. בהחלט חברה גדולה שנסחרת, עדיין לא קיבלתי הצעה פורמלית - המספרים דוברו עם המנהל בשיחה בעל פה ומחכה להצעה הכתובה. רעיון המניות בהחלט ייבדק.
4. הבנזוג בתחום החינוך, אני חושבת שזה ריאלי לאור הרקורד וההשכלה שלו אך עשוי לקחת זמן.
5. אשמח לשמוע האם בעיירות ברגן קאונטי המשכורת אפשרית. אני חושבת להציב משא ומתן ולדרוש לפחות 200. מה דעתכם? סביר? ריאלי במחוזות המו"מ האמריקאים או חוצפה ישראלית?
6. מבררת לגבי הביטוח וחוזרת אליכם
רב תודות!

לצפיה ב-'ברגן '
ברגן
23/02/2018 | 15:02
3
71
החיים בעיירות בברגן קאונטי לא זולים, במיוחד אם הכוונה לגור בעיירות הקרובות להאדסון (טנפליי וכיוב). תוכלו להתקיים באופן סביר מהמשכורת אבל בטוח לא תחסכו. אם בן הזוג ימצא עבודה זה ישנה את התמונה. הסעיף הכבד ביותר בעיירות באיזור ההאדסון הוא כמובן הדיור עם מחירי בתים להשכרה שמתחילים באיזור ה-$4,000 לחודש לבתים הבסיסיים. אני חושב שבפיירלון זול יותר ויהיה לכם יותר קל. 
לצפיה ב-'4000 דולר זה לא בית בסיסי , גם לא בטנפליי'
4000 דולר זה לא בית בסיסי , גם לא בטנפליי
23/02/2018 | 17:51
2
55
הכל כמובן יחסי למה את קוראת בית בסיסי - אבל 4000 דולר יהיה בית מתוקתק למדי.

ואם מוכנים לעבור לעיירות קצת פחות ״נחשבות״ כמו טינק , פיירלון וכו - מדברים כבל על מתחת ל3 בשביל בית 3-4 חדרי שינה נחמד.
(ויש עוד אופציות כמו רידגווד וכו)
לצפיה ב-'תרשה לי לחלוק על דעתך'
תרשה לי לחלוק על דעתך
23/02/2018 | 18:03
1
53
למשפחה חילונית עם ילדים בגיל בית הספר אין מה לעשות בטינק. 
ציינתי שפיירלון תהיה זולה יותר אבל אני ממשיך להחזיק בדיעה שבית במצב טוב ובגודל סביר למשפחת הייטק של 3 ילדים יעלה $4,000 לפחות. 
לצפיה ב-'לגבי טינק במערכת הציבורית - מסכים'
לגבי טינק במערכת הציבורית - מסכים
23/02/2018 | 19:00
30
אפשר למצא יותר טוב מזה באיזור ללא ספק.
(וזו אחת הסיבות שעברתי מטינק כקניתי בית)
That said - לגבי הלפחות 4000 , פה אנחנו כנראה חלוקים.
בפיירלון זה בטוח יהיה מעל ומעבר , וגם כנראה ברידגווד , גלן רוק והאיזור.
טנפליי ספציפית יותר יקרה , אבל גם יהיה אפשרי (אם מחפשים קצת יותר)
לצפיה ב-'תיאוריה מול מציאות:'
תיאוריה מול מציאות:
23/02/2018 | 17:02
59
1. היכן בדיוק העבודה בסומרסט קאונטי? באיזו עיר/עיירה?
-- כל האזור הזה, של מטרופולין ניו-יורק והאזור של ניו-ג'רסי מסביבו, הוא פקק אחד ענק במהלך שעות הנסיעה לעבודה וחזרה. בהנחה שאת עובדת בשעות סבירות (ולא יכולה, נניח, להגיע למשרד בשעה 10 בבוקר ולהישאר בו עד 7 או 8 בערב), אזי לגור בברגן קאונטי אומר שאת תבלי שעה ויותר בכל כיוון, בין העבודה לבית. זה אולי נראה "קרוב" על המפה, רק כ-20 מייל שהם כ-30 וקצת קילומטר (שוב, תלוי במיקום המדויק בשני הצדדים), אבל אלו יכולים להיות 30 קילומטר שהם כמו המרחק בין נתניה לתל-אביב בבוקר...

2. לגבי בעלך -- מה זה "הבנזוג בתחום החינוך"? מה זה אומר? הוא מורה? יועץ חינוכי? מנהל בי"ס? ואם מורה -- איזה מקצועות הוא מלמד?
-- במקצועות החינוך צריך תעודות והסמכות מקומיות. מכיר לא מעט נשים (ברוב המקרים זה נשים, מה לעשות) שהן מורות, עם ניסיון עשיר בתחום הזה, שחיפשו ולא הצליחו למצוא מקום עבודה. האפשרויות היחידות אשר פתוחות בפני מורים עם תעודת הסמכה ישראלית היא בבתי ספר יהודים פרטיים. בי"ס "פרטי" אולי נשמע טוב, אבל המציאות היא שבדרך כלל מדובר בבתי ספר שבהם רמת הלימודים היא נמוכה (ואפילו בהרבה) לעומת מערכת החינוך הציבורית (במיוחד בעיירות בהן יש מערכת חינוך ציבורית טובה). בנוסף, רמת המשכורות המשולמת בבתי הספר הפרטיים הללו נמוכה משמעותית מאשר בבתי הספר הציבוריים.

3. משכורת - כמה לבקש.
-- את יכולה לבקש 200, ואת גם יכולה לבקש 300. למספרים אין משמעות. הכוונה שלי היא שאת יכולה לזרוק כל מספר באוויר, אבל בשביל שהצד השני יתייחס ברצינות -- את צריכה להסביר למה זה מגיע לך... והסיבה היחידה היא "כי זה השכר שמקובל עבור התפקיד הזה פה באזור", ואת זה את צריכה להראות באמצעות נתונים והוכחות. זה שיש לך הרבה הוצאות, ושני ילדים צעירים בגילאי מערכת החינוך הפרטית -- זה לא עניינו של המעסיק. אם את רוצה לקבל את השווי האמיתי שלך, את צריכה לדעת מה הוא. איך עושים את זה? חפשי משרות אחרות (בחברות אחרות) שמגייסים לתפקידים שכאלו, ונסי לברר כמה הם מציעים. תשאלי קולגות בחברות אחרות שעובדים באזור ניו-יורק. תנסי לחפש בגלאסדור ואתרים דומים (הביאי בחשבון שהמספרים באתרים הללו נוטים להיות נמוכים מהאמת). וכן הלאה. לא מתכוון לרדת עלייך, אלא להסביר לך איך זה עובד. יכול להיות שמה שהציעו לך זה מה שהתפקיד שווה, ויכול להיות שהוא שווה $100K יותר בשנה. הדרך היחידה לקבל את השווי האמיתי שלך, זה לדעת כמה הוא בדיוק, ולבוא עם הוכחות. נכון לכרגע, את מנהלת מו"מ בעיניים העצומות -- לצד השני יש את כל המידע והכוח.

4. ויזה - "אני יכולה לשבת על שתי הקטגוריות" זה מה שאת חושבת, לא בהכרח מה שחושבות רשויות ההגירה
-- ויזת מנהל (L1A) היא טובה בהרבה, כי היא מאפשרת מסלול קצר יותר לגרין קארד, והיא גם ניתנת לתקופה יותר ארוכה. מצד שני, הרבה יותר קשה לקבל אותה, כי צריך לעמוד בכל מיני דרישות של רשות ההגירה האמריקנית. על פניו, ועל סמך מה שכתבת -- נראה לי שאת יכולה לעמוד בדרישות הללו. היחידים שיוכלו לדעת בוודאות אלו עורכי הדין של החברה, אשר מכינים את הבקשה לוויזה.

בהצלחה
לצפיה ב-'אופציה יותר טובה מברגן קאונטי'
אופציה יותר טובה מברגן קאונטי
23/02/2018 | 18:57
3
37
אני לא מתמצא בניו ג'רסי אבל שאלתי עבורכם חבר שגר הרבה שנים בפיירלואן.
הוא אומר שאם מקום העבודה בסומרסט אז יותר הגיוני לגור בעיירות, Livingston או Short Hill. לדבריו בשתי העיירות האלה יש הרבה יהודים וישראלים והן יותר קרובות לסומרסט מברגן. בנוסף כיוון הקומיוט הוא הפוך לכיוון התנועה לניו יורק.
לדעתי שווה בדיקה.
לצפיה ב-'נכון '
נכון
23/02/2018 | 19:23
30
ואפשר להוסיף גם את רוסלנד, מייפלווד, ואת פלורהאם פארק אשר די סמוכות לליבינסטון. יש לנו חברים טובים בכולן. חברים טובים עם 3 ילדים שלמדו במערכת החינוך של ליבינגסטון, שהיא מעולה. אותו כנ"ל לגבי מייפלווד. גם האורנג'ס הם אפשרות (מכיר פחות טוב).

מצד שני, מתוך ביקורים רבים בליבינגסטון -- העיירה הזו מאוד יקרה ויוקרתית, עם בתים ענקיים, בריכות שחיה בחצרות, שטחי קרקע רציניים, ומחירים מאוד יקרים (או שאולי זו רק השכונה בה החברים גרים...). לפי מה שסיפרו לי, וגם לפי מראה עיניים -- היא נחשבת ל"כפר שמריהו" או "הרצליה פיתוח" של האזור. אותו כנ"ל ברוזלנד -- שוב, היכן שהחברים גרים. לא יודע מהם מחירי ה"כניסה" לבתים בסיסיים יותר בעיירות הללו. מייפלווד ופלורהאם פארק -- היכן שחברים גרים -- עושות רושם קצת פחות עשיר (הן עדיין עיירות טובות, יקרות ועשירות, אבל לפחות האזורים שאני ראיתי -- בתים יותר "נורמליים" ופחות אחוזות, לעומת ליבינגסטון ורוזלנד).
לצפיה ב-'שורט הילס יקרה (ופלצנית) בטירוף'
שורט הילס יקרה (ופלצנית) בטירוף
23/02/2018 | 22:07
1
4
אני לא חושב שזו עיר למשפחה עם הכנסה של מתחת ל 200. יותר לכיוון ה 400.

לצפיה ב-'צודק, ליוינגסטון נראית לי יותר בכיוון'
צודק, ליוינגסטון נראית לי יותר בכיוון
23/02/2018 | 22:15
לצפיה ב-'SSN'
SSN
23/02/2018 | 17:54
2
46
שלום רב,
1. במידה וקיבלתי SSN ממדינה מסויימת האם כאשר אני משנה כתובת מגורים באותה מדינה עלי לגשת ולקבל SSN מחדש ?
2. במידה וקיבלתי SSN במדינה מסויימת האם כאשר אני עוברת למדינה אחרת עלי לגשת לקבל SSN מחדש ?
תודה מראש.
לצפיה ב-'לא ולא'
לא ולא
23/02/2018 | 18:57
28
המספר נשאר אותו מספר.
לצפיה ב-'SSN בארה"ב מקבלים מהממשלה הפדראלית, לא מה STATE'
SSN בארה"ב מקבלים מהממשלה הפדראלית, לא מה STATE
23/02/2018 | 21:37
3
לא לחלוטין ברור לי אם אנחנו מדברים על אותו דבר - אבל SOCIAL SECURITY NUMBER הוא מספר זיהוי שמונפק על ידי ה SOCIAL SECURITY ADMINISTRATION שהוא גוף פדראלי.
לצפיה ב-'אישור עבודה EAD על ויזת L, ומגבלות על בן זוג'
אישור עבודה EAD על ויזת L, ומגבלות על בן זוג
23/02/2018 | 15:00
5
74
שלום לכולם,
קיבלתי הצעת רילוקיישן לניו יורק מהחברה שלי שיושבת במנהטן, ויזת L1.
בן הזוג שלי עובד בארץ בחברת הייטק עם משרדים נוספים גם בניו ג'רזי.
התוצאה הרצויה עבורנו הוא שבן זוגי יוכל להמשיך לעשות את העבודה שלו כיום מהמשרד בניו ג'רזי, אבל הבנתי שתהליך הוצאת אישור העבודה EAD יכול לקחת כשלושה-ארבעה חודשים שבמהלכם יהיה אסור לו לעבוד.
אני חושש שהמצב הזה יאלץ אותו לאבד את מקום העבודה שלו ולא בטוח כמה מהר הוא יוכל למצוא מקום עבודה חדש בניו יורק.
השאלה שלי האם יש איזושהי פרצה שיכולה לאפשר לבן זוגי להכנס לארה"ב על ויזה L2 ולהמשיך לעבוד ולקבל שכר ישראלי דרך הארץ?
אם יש צורך, אנחנו מוכנים גם להתפצל למשך התקופה ככה שאני אהיה בארה"ב והוא בארץ עד שיאושר הטופס, השאלה היא רק אם זה תקין מבחינת הרשויות?

אשמח לתשובה או לכל הצעת עזרה, ותודה מראש!
לצפיה ב-'נשמע שתאלצו להתפצל.'
נשמע שתאלצו להתפצל.
23/02/2018 | 17:54
1
45
הוא יצטרך להיכנס איתך , לעשות כמה דברים בסיסים (לבקש SSN , לשלוח טופס לEAD) - אבל למיטב זכרוני אין ממש בעיה אח״כ לחכות מחוץ לארה״ב לזה.
לצפיה ב-'אלא אם יבקשו Biometrics!'
אלא אם יבקשו Biometrics!
23/02/2018 | 17:56
38
אצלינו לא ביקשו (לפני 3 שנים + 2 חידושים)
לצפיה ב-'לגבי זווית ההגירה -- אין בעיה. ליביו כבר ענה לך.'
לגבי זווית ההגירה -- אין בעיה. ליביו כבר ענה לך.
23/02/2018 | 19:37
2
25
הוא יכול להיכנס, להגיש בקשה לאישור עבודה (EAD), ואז לחזור ארצה ולעבוד בארץ במשך 4-5 חודשים, עד שיגיע אישור העבודה (זהו משך הזמן בימים אלו). לא מומלץ שהוא יעבוד בארה"ב לפני קבלת האישור, כיוון שזו עבירה-לכאורה על חוקי ההגירה.

אבל רק להיות בטוח שאני מבין את התוכנית ארוכת הטווח -- אתם רוצים שהוא יעבור איתך לניו-יורק, אבל בפועל ימשיך לעבוד בתור עובד ישראלי מול החברה בארץ, לקבל משכורת בארץ בשקלים, ולשלם מסים בישראל -- ישירות דרך התלוש?

ראשית, לא ברור לי בשביל מה זה טוב. הדרך ההגיונית יותר היא שהבחור יעבור לעבוד ישירות מול הסניף האמריקני, בתור עובד ישיר שלהם -- אלא אם זה ממש בלי אפשרי. בעבודה ישירה מול המעסיק האמריקני, סביר שיישאר לו נטו גבוה בהרבה.

אבל שנית, ברגע שהוא L2 בארה"ב ועובד עם EAD, הרי הוא מחויב בהגשת דוחות לדוד סאם. אם הוא בעצם עובד מול ישראל ומקבל משכורת בארץ, אני כבר רואה פה פוטנציאל הסתבכות, כיוון שלא יודע אם הדוד סאם יאהב את העובדה שהוא משלם מסים רק בישראל ולא בארה"ב, בעודו עובד בארה"ב. לא מבין בזה, אבל שווה לבדוק היטב את הנקודה הזו.

המלצה חמה -- חפשו רו"ח תותח בעל התמחות בשתי מערכות המיסוי (ויש רבים כאלה בארץ) ,שלמו לו כמה שצריך, וקבלו ייעוץ מפורט והמלצה לדרכי פעולה. עדיף לעשות זאת מראש, במקום להיתקל בהפתעות שונות בהמשך.
לצפיה ב-'אני מניח שהכוונה היא...'
אני מניח שהכוונה היא...
23/02/2018 | 19:44
1
23
שהוא ישאר עובד של החברה הישראלית (מקבל משכורת בשקלים בישראל, וכו') לתקופה שבה הוא מחכה לאישור עבודה.
לצפיה ב-'אני לא בטוח שזו הכוונה.'
אני לא בטוח שזו הכוונה.
23/02/2018 | 21:11
10
הוא כותב "התוצאה הרצויה עבורנו הוא שבן זוגי יוכל להמשיך לעשות את העבודה שלו כיום מהמשרד בניו ג'רזי" -- ואני לא בטוח שהכוונה היא רק לתקופה שעד לקבלת EAD.

יש מצב, שאי אפשר להעביר את ה-req מישראל לארה"ב, ושאין להם תקן בארה"ב, ולכן הוא מתכוון שהבחור ימשיך לעבוד מהמשרדים של החברה בניו-ג'רזי, אבל להיות כפוף לחברה בארץ ולקבל משכורת בישראל -- לכל משך השהייה בארה"ב, ולא רק לחודשים הראשונים.

ואת הנקודה הזו שווה להבהיר. אם זה כמו שאני הבנתי, אזי יש פה השלכות מיסוי שצריך לבדוק מראש.
לצפיה ב-'מצטער עם פגעתי במישהו ... כנסו בבקשה '
מצטער עם פגעתי במישהו ... כנסו בבקשה
23/02/2018 | 11:05
1
149
שלום חברים , 
מצטער עם פגעתי במישהו מסגנון הדיבור הבוטה שלי . 
אני יודע שהדרך קשה אך אני בטוח שיבוא היום ואהיה אזרח 
אמריקאי . אני לא מתכוון לוותר מה שלא יהיה . יכול להיות אפתח 
ניק קבוע . תודה לכולם ...
M.R .
לצפיה ב-'משהו שלא תאהב לשמוע - אבל חשוב שתשמע'
משהו שלא תאהב לשמוע - אבל חשוב שתשמע
23/02/2018 | 19:32
53
אני מבין שנורא רע לך בארץ ואתה חושב שזה שתעבור לארה"ב ישפר לך את החיים - אז זהו, כנראה שזה לא.

אני מזמין אותך לבחון את האפשרות שמה שגורם לחיים שלך להיות לא טובים זה לא משהו שנמצא סביבך אלא משהו שנמצא בתוכך. בזה שתעבור לארה"ב לא תברח מהשדים אלא תביא אותם איתך.

מציע לך להפעיל את הנחישות והמוטיבציה שיש לך בכיוון של בחינה עצמית וזיהוי מה זה בך שתוקע ובולם אותך ועבודה עצמית רצינית לשינוי ושיפור.

עכשיו, אתה יכול לפסול ולבטל את מה שהבאתי כאן ולהמשיך לחיות בהכחשה או אתה יכול לזהות את המתנה שאתה מקבל כאן ולעשות עם זה משהו - זאת הבחירה שלך.

נ.ב. איך אני "מעיז" לכתוב עליך דברים כאלה בלי שאני בכלל מכיר אותך? יש מספיק רמזים בהודעות שלך בשרשור הזה.

לצפיה ב-'רוצה לעבור לארה"ב ולא מוצא פיתרון ... '
רוצה לעבור לארה"ב ולא מוצא פיתרון ...
22/02/2018 | 13:33
14
239
שלום לכולם , 

הייתי פה לפני כמה חודשים אך לא השתנה כלום מאז . 
אז ככה קוראים לי M.R בן 25 עוד מעט בעל אזרחות ישראלית בלבד .
מדריך טניס מוסמך מטעם מכון וינגייט . 11 שנות וותק בענף ( בעיקר כשחקן ). שנת ניסיון אחת כמדריך . אני מעוניין לעבור לארה"ב על מנת להתפתח מבחינה מקצועית ולתרום את הידע הרב שיש לי לשחקנים תחרותיים בעיקר על פי 
שיטות משחק שפיתחתי לאורך השנים . ניסיתי למצוא עבודה בארה"ב בענף דרך האינטרנט ופניתי לכמה אנשים פה ובארה"ב אבל לא יצא מזה כלום .
מה אני צריך לעשות כדי להגר לארה"ב ( רצוי קריית באימון טניס ) ? 
אני ממש מדוכא ומייואש . 

תודה לדורון , אילן , וכל שאר החברים . 
לצפיה ב-'אני לא יודע מה להגיד לך, ארהב אינה מקבלת מהגרי עבודה בקלות'
אני לא יודע מה להגיד לך, ארהב אינה מקבלת מהגרי עבודה בקלות
22/02/2018 | 14:46
13
210
כרגע אתה לא מתאים לאף ויזה, ולמעט להיות מהגר לא חוקי לא ברורה הדרך שלך להגר.

אני גם לא מבין את הלהיטות, מה אתה חושב שיקרה בארהב?
פתאום תחנה כוכב עולה? תרוויח מיליונים?

אני חושב שאתה מנסה להשלים בעיות פנימיות וואישיות שלך על ישראל ולא על עצמך.
מצבך טוב לאין ערוך בישראל עם ביטוח הבריאות, פנסיה ובקרוב ביטוח סיעודי ממלכתי מאשר בארהב.
תחשוב על זה.
לצפיה ב-'מישהו אחר אולי ? ...'
מישהו אחר אולי ? ...
23/02/2018 | 01:22
12
178
כבר לפי התשובה שלך רואים שאתה לא מבין כלום מהחיים שלך . 
" לא מתאים לאף ויזה " - מה עם כישורים מיוחדים ? טיפש מטופש . 
עזוב אתה סתם מקשקש וקוטע לי הנחישות והמטיבציה . אחרים 
לא יותר טובים ממני ... 
מחכה לתשובות  , 
תודה . 
לצפיה ב-'כישורים מיוחדים יכול לעבוד'
כישורים מיוחדים יכול לעבוד
23/02/2018 | 01:31
2
133
באיזה מיקום אתה בדירוג העולמי של טניס?

ישנם הרבה שחקני/מדריכי טניס בארה"ב. אם אתה טוען ל"כישורים מיוחדים" אתה תצטרך להוכיח שאתה מספיק מוכשר בכדי שארה"ב ירצו שתהגר למדינה.
לצפיה ב-'צדיק אחד בסדום כנסו אנשים צריך עזרה ...'
צדיק אחד בסדום כנסו אנשים צריך עזרה ...
23/02/2018 | 01:40
1
158
אין צורךך להתייחס לדירוג בגלל שאני כבר לא שחקן . כנער הייתי מדורג 23 לגילאי 18 בארץ שיחקתי אינספור תחרויות ויש לי גם כמה תארים בכיס . אין קשר בין שחקן למדריך . רוב מדריכי הטניס בארה"ב והמאמנים שם אין 
להם בכלל תעודת הסמכה ממקום כלשהו . עצם העובדה שאני מבית היוצר של מכון וינגייט כבר הערך שלי גדול משלהם . מה לעשות כדי למצוא מעסיק ? לנוסוע על ויזת תייר ולעבור בין מועדונים ? ארה"ב מפוצצת במועדוני טניס אולי טעות בחיפוש שלי לא הביא כלום . מה לעשות אנשים ? כל יום שאני חיה פה הוא ביזבוז של זמן עדיף למות תאמינו לי החיים פה לא דבש בכלל כבר עדיף אמריקה ששם גם לא משהו אבל עדיף . 

תודה רבה , 
M.R .
לצפיה ב-'אז אם הדירוג לא נחשב. מה נשאר?'
אז אם הדירוג לא נחשב. מה נשאר?
23/02/2018 | 02:05
121
* מדריך טניס מוסמך מטעם מכון וינגייט .
* שנת ניסיון אחת כמדריך

נגיד והייתי בעלים של מועדון טניס בארה"ב. אני מחפש מדריך חדש. יש לי 2 אופציות: 1. אמריקאי שגר באזור, מכיר את השפה, ועבר קורס במכון מקומי
2. מדריך שלא גר בארה"ב. עבר קורס במכון זר. צריך לדאוג למעמד חוקי.
מי אתה חושב שהבחירה ההגיונית?
לצפיה ב-' אחרי תשובה כזאת אני מקווה שלא רק שאף אחד לא יענה לך'
אחרי תשובה כזאת אני מקווה שלא רק שאף אחד לא יענה לך
23/02/2018 | 01:40
1
161
אלא שגם ימחקו את הודעתך. אין מקום לכינויי גנאי בפורום.
לצפיה ב-'לא ידעתי סליחה מראש . '
לא ידעתי סליחה מראש .
23/02/2018 | 01:52
136
אל תמחקו בבקשה , סליחה מראש . 
לצפיה ב-'אני זוכר את בשירשור הקודם שלך'
אני זוכר את בשירשור הקודם שלך
23/02/2018 | 03:12
1
126
כל הקטע של הטניס לא ילך...

או שתחתן עם אמריקאית או שתהגר לא חוקי

אין לך דרך אחרת.
לצפיה ב-'אם יהגר לא חוקי אף מועדון טניס שמכבד את עצמו'
אם יהגר לא חוקי אף מועדון טניס שמכבד את עצמו
23/02/2018 | 07:16
89
לא יעסיק אותו. הוא לא בא לעבוד בעגלות ולהסתכן במאסר וגירוש לתמיד, הוא רוצה לעבוד בתחום המקצועי שלו ולפתח קריירה.
תראה, רוב המהגרים פה הם מתחום ההייטק או לימודים גבוהים, או מקסימום כאלה שקיבלו גרין קארד על בסיס קשרי משפחה עם אזרחי ארה"ב, אני אישית עוד לא ראיתי אף אחד בפורום שעבר על סמך כישורים מיוחדים בספורט ולכן אין לנו שום ניסיון וידע בתחום וקשה לנו לעזור לך. אנחנו רק יכולים להגיד שעל סמך מה שסיפרת כאן לא נראה לנו שיש לך בסיס לוויזה, אבל אנחנו לא מומחים. אם אתה באמת כל כך משוכנע שאתה כל כך טוב שיש לך סיכוי לקבל ויזה על סמך כישורים מיוחדים, אתה צריך לפנות לעורך דין תותח לענייני הגירה, לשלם כסף על יעוץ מקצועי ולראות אם יש סיכוי כלשהו לבנות לך תיק. אבל תהיה מראש מוכן לכך שיש סיכוי ממשי שעורך הדין יגיד לך שאין אפשרות כזאת כי לדעתי יש סיכוי לא מבוטל שזה מה שיקרה. בכל אופן, אם אתה כל כך רציני בעניין, אתה צריך להבין שבמקרה כמו שלך, הדרך הרצינית היחידה לפעול היא רק דרך אנשי מקצוע מנוסים, כשההצלחה, כמובן, ממש לא מובטחת.
לצפיה ב-'הנה מישהו אחר...'
הנה מישהו אחר...
23/02/2018 | 03:17
169
קלמיקי ענה לך נכון "כרגע אתה לא מתאים לאף ויזה", זה המצב.
קלמיקי בא לעזור לך ואתה פסלת אותו והגבת לו בגסות (וגם בבורות) - לא יפה!
נחישות ומוטיבציה זה טוב, אבל כשזה מבוסס על מטרה ריאלית.

כישורים מיוחדים? על מה אתה מדבר, נסיון של שנה אחת בהדרכת טניס?

ועוד משהו... אם תגיע לארה"ב (ואני מאחל לך שתגיע), עם הגישה והסגנון שהפגנת בשרשור הזה הסיכוי שלך לשרוד יותר משתי דקות בסביבת עבודה כאן באמריקה שואף לאפס.
לצפיה ב-'מה שקלמניקי ומאיר כתבו לך '
מה שקלמניקי ומאיר כתבו לך
23/02/2018 | 06:57
99
אני מכיר היטב ולעומק--ובאופן אישי--את נושא ויזות כישורים מיוחדים. אתה רחוק שנות אור ממה שצריך בשביל להראות כישורים מיוחדים עבור הוויזות הללו. דירוג 23 בשיא, במדינה כמו ישראל -- זה כנראה משהו כמו דירוג בגובה 5,000 (או 10,000 ?) בעולם. ממש לא משהו יוצא דופן. ובכל הקשור לתעודה שלך מווינגייט, או שנת ניסיון בהדרכה -- זה יותר מצחיק מאשר רציני.

כישורים מיוחדים, סתם לדוגמה, זה אחד כמו קונסטנטין מאטוסביץ'. לא טניסאי, אבל ספורטאי-על מתחום אחר. אם אתה לא מכיר את השם, חפש עליו בגוגל.

בתכל'ס, מה שקלמניקי כתב לך זה מדויק -- אין שום ויזה שבעזרתה אתה יכול לעבור לארה"ב ולעבוד בה, אלא אם יתרחש נס. מה זה נס? זה שאחד כמו ג'ון מקנרו, או אחד כמו ניק סאביינו, יחליטו שהם רוצים ש-M.R יבוא ללמד באקדמיה שלהם, כי הוא עילוי עולמי, והם חייבים שאתה, ולא אף אחד אחר, יבוא ללמד אצלם. אם זה יקרה -- הם כבר ימצאו את הדרך להביא אותך לארה"ב.
לצפיה ב-'תתבייש! מצפה שתתנצל אישית לקלמיקי'
תתבייש! מצפה שתתנצל אישית לקלמיקי
23/02/2018 | 08:23
1
100
ולא בהודעה כללית (שרק בגללה לא מחקתי אותך מייד כשראיתי!)
לצפיה ב-'אני לא מתרגש, שיגיד מה שהוא רוצה'
אני לא מתרגש, שיגיד מה שהוא רוצה
23/02/2018 | 14:20
34
לצפיה ב-'חברייס, למה אתם מאכילים את הטרול?'
חברייס, למה אתם מאכילים את הטרול?
23/02/2018 | 12:43
33
לצפיה ב-'הצעה שקיבלתי לחבילת רילוקיישן '
הצעה שקיבלתי לחבילת רילוקיישן
20/02/2018 | 22:37
31
481
בימים האחרונים קיבלתי מהסניף בסיליקון ואלי של החברה שאני עובד בה טיוטת חבילת רילוקיישן (ויזת L1-B), ויש לי כמה שאלות.
1. הנושא שכרגע בעיני הוא הבעייתי ביותר - שכר. הוצע לי שכר שנתי של 155. אני ר״צ תוכנה עם 15 שנות ניסיון בתעשייה, מוערך מאוד בסניף הישראלי של החברה. וממה שהבנתי מכמה בירורים נקודתיים זו הצעה נמוכה או לכל היותר ממוצעת לוואלי. אני טועה?
2. לא נתנו לי פירוט של התנאים הסוציאליים, לרבות ביטוח הבריאות ו401k, אלא ציינו שזה ״בהתאם לתנאים המקובלים בחברה״. כדאי לבקש פירוט מלא של התכניות, נכון?
3. מממנים משלוח של עד 500 פאונד (כ- 220 ק״ג). אנחנו זוג+1. סביר או קמצני?
4. האם סביר לבקש מימון כרטיסי טיסה לביקור שנתי בארץ? אני יודע לפחות על ישראלי אחד בחברה אחרת שלא ב״השמה זמנית״ וקיבל הטבה כזו.
5. מספקים ייעוץ חשבונאי של חברת Global Tax Network - האם הם נחשבים רציניים, והאם יש להם רואי חשבון שמנוסים במעבר לארה״ב מישראל?
על הצד החיובי - מספקים סכום חד פעמי של 18K להוצאות רילוקיישן, חודשיים דיור זמני בדירת שני חדרי שינה מרוהטת וחודשיים השכרת רכב.

אנחנו רוצים לעבור, אבל לא בכל מחיר. אמנם שנינו מתכוונים לעבוד אבל אנחנו לא מתכוונים להכניס את עצמנו להרפתקה כלכלית, בייחוד כשקיימת אופציה להרחבת המשפחה.
לצפיה ב-'תשובות מהירות:'
תשובות מהירות:
20/02/2018 | 23:03
11
275
1. נשמע נמוך. אפשר לשאול במטותא כמה אתה מרוויח בארץ, ברוטו חודשי? זה ייתן לנו איזשהו קנה מידה להשוואה.
2. כן, בהחלט לבקש -- הכל כולל הכל. אם זה "הסטנדרט המקובל", אז יש להם מפרטים כתובים על הכל, שאת זה הם מראים למרואיינים.
3. קמצני ביותר.
4. כן, סביר לבקש, וגם מקבלים.
5. לא יודע.

זה הכל? אני מבין שה-155 זה שכר בסיס -- מה עם בונוס שנתי? מניות/אופציות? האם הם מוכנים להגיש אותך לגרין קארד, ואחרי כמה זמן? (בהנחה שאתם שוקלים להגר לתמיד, ולא רק לכמה שנים בודדות שלאחריהן חזרה לישראל)

עוד שאלה, מתוך סקרנות - מדובר בחברה ישראלית, שיש לה סניף בסיליקון ואלי?
כי איכשהו, ואולי אני טועה -- זה לא "מריח" כמו הצעה של חברה אמריקנית גדולה, שיש לה סניף בישראל, ומציעה למישהו לעבור למרכז האמריקני.

ושאלה אחרונה, מכיוון שכתבת "שנינו מתכוונים לעבוד" -- באיזה תחום עוסקת אשתך? כי ממה שאני רואה בסביבה, מאוד קשה לבני-זוג של אנשי היי-טק למצוא עבודה, ובייחוד עבודות בתחומים בהם עסקו בישראל (אלא אם בני הזוג גם בתחום ההיי-טק...)
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
20/02/2018 | 23:24
10
283
תודה על התגובה.
בארץ אני מרוויח 35 ברוטו לחודש. הם מוכנים להגיש על GC בסמוך לתחילת העבודה (מקובל לעגן בחוזה, אגב? דובר רק בע״פ עם ה-  HR). מניות/אופציות - לא פירטו, ואני אבקש התייחסות. בונוס שנתי - ה- 100% הוא 15%, והסופי תלוי בביצועים של הסניף.
החברה היא חברה אמריקאית מבוססת עם מרכז פיתוח בארץ, אבל לא מה- big 5, והם לא מורגלים ברילוקיישן מישראל, בעיקר מהודו. הכי מביך שנציגת משאבי אנוש שמולה אני עובד סיפרה לי שהם בדקו, וההצעה גבוהה משמעותית מהמרה משקלים לדולרים של השכר הנוכחי שלי. כאילו זה קשור למשהו.
בן זוגי גם הוא בהייטק.
לצפיה ב-'תגובה:'
תגובה:
20/02/2018 | 23:48
224
נשמע שאתה מתעסק עם חובבנים בצד השני, או כאלה שמשחקים אותה "טמבלים" -- בכל מקרה זה לא לטובתך.

ראשית, משפט כמו "ההצעה גבוהה משמעותית מהמרה משקלים לדולרים של השכר הנוכחי" הוא מטומטם בעליל, כיוון שמסתכלים על עלות העסקה -- ולכך צריך להוסיף פנסיה, קרן השתלמות, ושאר ירקות המקובלים בישראל ולא קיימים בארה"ב; ומצד שני צריך להוסיף עלות של ביטוח בריאות ועוד כמה פירות שיש בארה"ב, אבל לא רלבנטים לישראל. בשורה התחתונה, המספרים יהיו מאוד קרובים -- אולי סטייה של 10-15 אחוז לכאן או לכאן. בטח לא הבדלים של שמיים וארץ.

שנית, וכמו שבעצמך כתבת, אין שום קשר בין המשכורת שלך בישראל, לבין המשכורת בארה"ב. עוד יותר מזה, וכבר כתבתי על זה לא פעם בעבר -- עבור התפקיד שאני מבצע, ואפילו באותה חברת-ענק בה אני עובד, אדם יקבל X באזור בוסטון (שם אני נמצא), לפחות 30% מעל לאותו X בסניף שלנו בעמק הסיליקון (ואפילו הרבה מעבר לכך), אבל רק 0.7X-0.8X באזור כמו RTP, או דאלאס, או דנבר... וזו השוואה עבור אותו תפקיד ובאותה חברה בארה"ב עצמה. רק מראה כמה ההשוואה מול ישראל היא מטומטמת.

בתכל'ס, אם מדברים על אותה משכורת בדיוק -- כוח הקנייה שלך בעמק הסיליקון יהיה נמוך באופן משמעותי לעומת מה שאתה יכול לקנות בישראל עם אותו סכום (זה לא נכון לגבי רוב ארה"ב, אבל כן נכון לגבי עמק הסיליקון).

תראה, סכום הברוטו שאתה מרוויח בארץ רק מחזק את זה שאתה בתפקיד די בכיר, ולכן השכר שהוצע לך הוא מגוחך. יש פה מספיק אנשים מעמק הסיליקון שיוכלו לומר לך כמה אתה שווה, אבל זה כנראה הרבה יותר.

לגבי גרין קארד, ביקורים בישראל, וכל דבר נוסף שמסכימים לגביו -- מה שלא בכתב, בחוזה עצמו -- לא קיים! זה עד כדי כך פשוט. אין הסכמות בע"פ, זה לא רלבנטי (מחר הבחורה מ-HR תעבור לחברה אחרת, ולך תוכיח שהבטיחו לך...).

ונקודה אחרונה -- מבין שאתם זוג חד-מיני, סבבה. על מנת שבן-הזוג שלך יוכל לעבור איתך לארה"ב, ולקבל ויזת נספח עליך, אתם צריכים להיות נשואים כחוק (לא בישראל, כי בישראל אין נישואין חד-מיניים, אבל כן במדינה אחרת שמבצעת נישואין שכאלה, ולרבות נישואין בארה"ב). מניח שאתה מודע לנקודה הזו, רק כותב ליתר ביטחון.
לצפיה ב-'כדי בערך להשוות לתנאים שיש לך בארץ'
כדי בערך להשוות לתנאים שיש לך בארץ
20/02/2018 | 23:48
4
230
אתה צריך צפונה מ-180K, לפחות. 
לצפיה ב-'תודה לשניכם, זה גם מה שאני הבנתי מכמה אנשים'
תודה לשניכם, זה גם מה שאני הבנתי מכמה אנשים
21/02/2018 | 06:39
3
177
ואתם מאששים את התחושה שהיתה לי, של חובבנות מצדם.
אשלח לה רשימת הערות ואקווה לטוב.
לצפיה ב-'רק הבהרה - בכל ההודעות מדובר על base salary'
רק הבהרה - בכל ההודעות מדובר על base salary
21/02/2018 | 09:17
2
74
לצפיה ב-'ברור. '
ברור.
21/02/2018 | 10:00
1
159
אתה פשוט צריך להבין שאתה מגיע לאחד המקומות היקרים ביותר בארה"ב. אצלנו נהוג לומר, רק חצי בצחוק, שבמיליון דולר אתה יכול לקנות שם מלונה לכלב. וגם מחירי השכירות הם בהתאם. אנחנו עברנו לפני שנה מעמק הסיליקון לאזור סיאטל, שגם נחשב לאחד היקרים ביותר, והייתי אומרת ששכר כמו שהציעו לך הוא לא שוס גם שם, אבל אחרי עמק הסיליקון פשוט נשמנו לרווחה. וזה לא רק דיור שיקר יותר בעמק, זה גם מזון, חשבונות, מסים וכו'. אם היו מציעים לך סכום כזה בטקסס היינו אומרים לך רוץ על זה. אבל בעמק הסיליקון שכר כזה פירושו להערכתי ירידה משמעותית ברמת החיים לעומת מה שהיה בישראל. 
לצפיה ב-'בנוגע ל- 401K'
בנוגע ל- 401K
21/02/2018 | 19:29
128
100 אחוז על 3 אחוז ראשונים
50 אחוז על ה- 2 אחוז הבאים
החל מתום שנה של עבודה.
לצפיה ב-'אני רק שאלה לא ממש קשורה'
אני רק שאלה לא ממש קשורה
21/02/2018 | 21:01
3
146
האם זו נחשבת משכורת טובה בארץ לר"צ?
לא באמת קשור לשרשור (סליחה), סתם אחרי זמן מה פה מנסה להבין את המשכורות של הארץ.

בכל זאת ניסיון לתרום - התנאים של ה-401K מאכזבים. במקרה כזה, תוודא גם מה ה-vesting period של תרומת המעסיק (האם אתה חייב לעבוד X זמן אחרת הם לוקחים בחזרה את ה-match)
לצפיה ב-'כן, זו נחשבת משכורת טובה עד כמה שאני יודע.'
כן, זו נחשבת משכורת טובה עד כמה שאני יודע.
22/02/2018 | 16:52
1
33
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/02/2018 | 20:41
15
לצפיה ב-'תלוי איפה וכמה, אבל זו משכורת רגילה, לא יוצאת דופן'
תלוי איפה וכמה, אבל זו משכורת רגילה, לא יוצאת דופן
23/02/2018 | 03:20
60
ממש לא נדיר לראות גם 40 ו 42 במשרות של רצ.

C++ ולינוקס אתה יכול להוסיף עוד כמה אלפים
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
20/02/2018 | 23:20
198
1. אני לא יודעת מה השכר הממוצע ספציפית למקצוע שלך בוואלי, אך אבסולוטית זה שכר ממש לא גבוה לאזור, במיוחד אם אתה מתכנן בעתיד הנראה לעין להרחיב את המשפחה. קשה להגיד יותר מזה כי אני לא יודעת מה השכר ורמת החיים שאתה רגיל אליהם בישראל, אך על פניו מישהו שנחשב לבכיר וותיק נראה לי שאמור לקבל יותר. אם אתה רואה את המעבר כבעל פוטנציאל של מעבר לטווח ארוך או לתמיד, כדאי גם לסכם עם המעסיק בחוזה שהם מתחייבים להתחיל בהליך גרין קארד עבורך מיידית או תוך זמן קצוב (מקסימום שנה) מאז המעבר. גרין קארד לפחות יאפשר לך לחפש עבודה אחרת ולשפר תנאים בעתיד. בכל מקרה, עכשיו זה הזמן להתמקח על השכר, כמו גם על בונוסים ו-RSU, כי לאחר חתימת החוזה, שהותך בארה"ב, לפחות עד קבלת הגרין קארד (אם בכלל, ובכל מקרה זה תהליך ארוך) תהיה תלויה לגמרי ברצונו הטוב של המעסיק ולא תהיה לו שום מוטיבציה לשפר לך תנאים.
2. בוודאי.
3. בדרך כלל בחברות רציניות נהוג לממן מכולה. לנו בנוסף גם מימנו משלוח אווירי של דברים יותר דחופים, לא זוכרת עד איזה משקל.
4. סביר לבקש, לא מובטח שתקבל.
5. לא מכירה. אך צריך יעוץ בנפרד בארץ ובארה"ב. זה לפחות מה שאנחנו קיבלנו.
לצפיה ב-'תשחק את המשחק, הוא לטובתך'
תשחק את המשחק, הוא לטובתך
21/02/2018 | 08:36
2
175
תאמר שהמרה לשקלים זה לא רלוונטי, ותעשה השוואת יוקר מחיה.
תתן הצעה גבוהה ב 20k ותקבל את מה שאתה רוצה.

השאלה כמוה מי יזם מה , אתה או המעסיק.

אבל בפחות מ 2000 לא הייתי נמרץ על זה.
לצפיה ב-'הצעה גבוהה ב-20K שמה אותו על 175K, שזה גם לא שוס.'
הצעה גבוהה ב-20K שמה אותו על 175K, שזה גם לא שוס.
21/02/2018 | 14:16
1
151
זו בדיוק הבעיה עם ההצעה שהוא קיבל -- בחרה קיבעה "עוגן" כל כך נמוך, עד שגם בקשת העלאה יפה-לכאורה, עדיין משאירה אותו עם הצעה נמוכה.

אם אני במקומו, אני קובע עוגן חדש, ומבקש 210K (ואולי מסכים להתפשר על 200K). כאשר יתחילו לנהל דיונים סביב המספר החדש שהוא מבקש, הוא כבר יהיה במצב יותר טוב. במקרה הכי "גרוע", הוא יישאר בארץ עם שכר גבוה ורמת חיים גבוהה שכבר יש לו -- במקום לעבור לסיליקון ואלי ולרדת ברמת החיים.
לצפיה ב-'לא ההיתי ברור'
לא ההיתי ברור
21/02/2018 | 15:47
139
התכוונתי שיעשה שיעורי בית ויבין כמה הוא צריך/מגיע לו
יתן הצעה גבוהה ב 20k מזה.

הרי עם עושים השוואת יוקר מחיה מול תל אביב מקבלים בערך פי 2.
לצפיה ב-'תלוי מה מטרת המעבר'
תלוי מה מטרת המעבר
21/02/2018 | 14:17
3
149
תשובות חלקיות

1. זאת משכורת נמוכה לנסיון שלך ולרמת השכר שלך בישראל (בהשוואה לעמק)
אבל השאלה הגדולה מה היא חבילת השכר המלאה, האם זאת חברה נסחרת והאופציות בעלות ערך?
הרבה מהחברות הגדולות פה שכר הבסיס יהיה בין 170-190 אבל החבילה הכללית להיה יותר (כמובן שיש משכורות בסיס גבוהות יותר) אבל החלק הגדול לרוב מגיע הבונוס ואופציות (כמובן רק של חברות נסחרות)
והשאלה מה המטרה, אם זה על מנת להגר אז אפשר לרדת בשביל לעלות, ואם הבן זוג (בת זוג) גם בתחום אז המשכורות יהיו טובות
אבל הדרך שהם (החברה) מחשבת את זה (ממירה שקלים לדולרים) זה חובבנית מאוד לחברה אמרקאית!

2. נהוג לתת את החוברת של התנאים וא לא נתנו אז אפשר לבקש, שים לב שזה רק יתן תמונה כללית היות וכל שנה זה מחדש (לגבי הביטוחים)

3. קמצני

4. סביר לבקש

לצפיה ב-'תשובה ל 1'
תשובה ל 1
21/02/2018 | 20:47
2
135
החברה בבעלות פרטית. יש אירוע מכירה למוסדיים וקרנות מדי 3-5 שנים ואז ניתן לממש את האופציות ולמכור את המניות.
בהסכם כלול מענק חד״פ של אופציות, אין מענק שנתי (אולי יהיה אבל זה לא מובטח). כלומר מבחינת רכיבי שכר מעבר לשכר הבסיס יש רק בונוס 15%, תלוי ביצועים כאמור. סה״כ 178 אם מניחים שמקבלים את כל הבונוס.
לצפיה ב-'לגבי הבונוס -- תניח בדיוק להיפך, כלומר שלא תקבל אותו.'
לגבי הבונוס -- תניח בדיוק להיפך, כלומר שלא תקבל אותו.
21/02/2018 | 20:59
114
הבונוס כשמו כן הוא -- אי אפשר לבנות עליו. עבדתי בחברת-ענק בארה"ב, הצטרפתי אליה בשנת 2009, וכולם בכו שבשנים 2007-8 ביטלו את הבונוס לכולם (וזאת בנוסף לגל פיטורים ענק שהחברה עברה). אלו שנשארו היו מאושרים מצד אחד שיש להם עבודה, ומצד שני התלוננו שלא קיבלו את הבונוסים.

בקיצור, בונוס זה דבר מאוד "נזיל", שלחברה מאוד קל לבטל במקרה של קשיים, אי עמידה ביעדים, וכדומה. תתייחס אליו כאילו הוא לא קיים.
לצפיה ב-'לצורך חישוב של הכנסה בטוחה תשתמש רק בשכר הבסיס.'
לצורך חישוב של הכנסה בטוחה תשתמש רק בשכר הבסיס.
21/02/2018 | 21:24
96
כל יתר הדברים נחמד אם יהיו, אך הם אינם מובטחים מעצם מהותם ולכן אי אפשר לבנות עליהם.
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
21/02/2018 | 21:40
10
209
קיבלתי תשובה מנציגת כ״א שכל התנאים סופיים ואינם נתונים למשא ומתן״ - לאחר בירור עם מנהל הסניף.
אז אחרי ההלם הראשוני ואחרי שהתגברתי על הדחף לענות לה ״תודה ושלום״, אני בכל זאת מנסה להסתכל על העניין בצורה רציונליות ולהבין מה קורה כאן. תיאורטית, גם עם שכר כזה, עם 2 משכורות היי טק אנחנו נסתדר (אמנם לא בכל החודשים, רק אחרי שבן הזוג ימצא עבודה וגם זה אחרי שיקבל אישור עבודה). עדיין, עולה בי החשש שהם מרגישים שהם עושים לי טובה ומנסים לסחוט את הלימון. אופציה נוספת, שבגלל שהם מעסיקים הרבה מאוד מהגרים מהודו (מעל 50% להערכתי), הם התרגלו לתת שכר לא תחרותי. כך או אחרת, מכיוון שיש לי 0 נסיון בשוק העבודה האמריקאי - עד כמה גישה כזו של take it or leave it ללא כל משא ומתן היא נפוצה? ועד כמה היא סימן אזהרה?
לצפיה ב-'משא ומתן'
משא ומתן
21/02/2018 | 22:29
144
הנסיון שהיה לי, עם 4-5 חברות שונות הוא שתמיד יש מקום למשא ומתן על התפקיד.
התפקידים השונים לרוב מוגדרים כטווח של משכורת בסיס, טווח של מניות ולפעמים  טווח של 401.

אני הייתי מסרב בנימוס להצעת העבודה הנ״ל, באמריקאית, ומקווה לקבל הצעה יותר אטרקטיבית. לגבי סימני אזהרה, אני הייתי לובש ״עור של פיל״ ונותן לכסף לדבר. אם הם באמת רוצים אותך, שישלמו. ( אם לא, ומכל סיבה שהיא - אין לך שום סיבה ללכת על זה. )

לצפיה ב-'ברוב החברות כן מקובל משא ומתן על השכר והתנאים.'
ברוב החברות כן מקובל משא ומתן על השכר והתנאים.
21/02/2018 | 22:54
148
למיטב הבנתי, אינטל, למשל, חריגה בזה והיא עקרונית לא תתעסק עם אדם שלא מקבל את הצעת העבודה הראשונית כמו שהיא ומנסה להתמקח, ופשוט תגיד לו יפה שלום. אבל זה נדיר וגם מדובר בחברת ענק.
דבר אחד ברור - החברה הזו, מכל סיבה שלא תהיה, אינה גמישה ואינה מתחשבת. אם זה בשל מדיניות כללית, או כי הם לא עד כדי כך לחוצים עליך ומרגישים שאתה צריך אותם יותר משהם צריכים אותך - אין לנו כמובן דרך לדעת. מה שבטוח - גם אם יפתחו מיד בתהליך גרין קארד, מדובר בתהליך ארוך של שנים שלא ניתן לחזות מראש כמה זמן יימשך, וכל עוד הוא נמשך כנראה שלא יהיה לך שום סיכוי לשפר את מצבך. 
השאלה היא מה המטרה העיקרית שלך - אם המטרה היא להגיע בכל מחיר לארה"ב זה עניין אחד, אם המטרה היא קידום הקריירה והתנאים - זה עניין אחר. אתה בהחלט לא תמות ברעב, במיוחד אם בן הזוג ימצא עבודה (מה שגם לא מובטח), אך ירידת תנאים וגובה שכר שכנראה אינו תואם את הוותק, הניסיון המקצועי והיכולות שלך כן יהיו כאן. רק אתה יכול להחליט מה חשוב לך יותר, גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך. אנחנו, למשל, לא היינו עוברים בתנאים כאלה בשום אופן, אפילו שלפני 4 שנים, כשזה היה רלוונטי, עדיין היה קצת פחות יקר בוואלי, כי עניין הקידום, הקריירה ורמת החיים כן היו בלב העניין בשלב שבו היינו בחיים. אבל אף אחד לא נמצא במקומך ולא יכול להגיד לך מה לעשות ומה סדר העדיפויות שלך בחיים. רק אתה ובן זוגך יכולים להחליט על זה.
לצפיה ב-'דגל אדום בוהק!'
דגל אדום בוהק!
22/02/2018 | 02:02
160
מציע לא להתקרב לסניף האמריקני הזה, שומר נפשו ירחק. כמו שכבר כתבו לך, הסטנדרט השולט הוא שבהחלט מנהלים משא ומתן, וההצעה הראשונית היא פתח למיקוח (ויש אסטרטגיות שלמות של כמה אפשר לבקש מעבר להצעה הראשונית -- 10-15 אחוז מעל זה הסטנדרט המינימלי). גישה של take it or leave it היא מאוד נדירה, אישית עוד לא נתקלתי בה ולא שמעתי עליה מאחרים.

אם ככה זה מתחיל, עוד לפני שאתה עובד שם -- וזה כאשר הם אמורים "לחזר" אחריך ולרצות שתעבור -- זה אומר דברים מאוד שליליים על המעסיק ועל התרבות הארגונית שלהם, חוסר גמישות מינימלי כלפי העובדים, ואיך הדברים יהיו לאחר שתעבור, וכאשר תהיה תלוי בחסדיהם (כי אין לך ברירה, ואין לך יכולת לעבור למעסיק אחר -- רק לחזור ארצה...).

דרך אגב, חברה שמבוססת על עובדים מהודו -- זה בעצם אומר הכל. כנראה התרגלו להתייחס לעובדים בתור שוק בשר זול וחליפי, עם מינימום התחשבות והתייחסות כלפי העובדים, כי הם מוצר מתכלה ומתחלף. הרי יש עוד מיליון עובדים בהודו שהיו מתים להגיע לארה"ב בכל מחיר, גם אם זה אומר לגור כמה ביחד בדירה אחת בשביל לחסוך הוצאות, ולאכול אורז וירקות כל היום...

יש לי כמה חברים מהודו שלמדו אתי לתואר שני פה, שמעתי על המשכורות שהם הגיעו איתם, לעבודה בכמה חברות גדולות וידועות. חבר'ה מקסימים ואיכותיים (בכל זאת, הגיעו לתואר שני באוניברסיטה טובה), רק שהמשכורות היו הרבה מתחת לסטנדרט האמריקני. הם כולם חיפשו דרך לברוח מתחום ה-IT ולהתקדם באופן משמעותי בצד המשכורת ובצד המקצועי, והתואר השני במינהל עסקים היווה עבורם את הדרך הזו.

אצלך, אתה כבר בתפקיד די בכיר ועם משכורת טובה בארץ. אתה באמת רוצה להכניס ראש בריא למיטה חולה? כי זו תחושת הבטן שלי, מכל מה שאתה כותב על מה שאתה שומע מהם... ואחרים כותבים לך אותו דבר, רק במלים אחרות.

לצפיה ב-'השכר לא מספיק לאיזור שאתה מתכנן לגור בו'
השכר לא מספיק לאיזור שאתה מתכנן לגור בו
22/02/2018 | 02:34
147
זו תיהנה תקופה מאתגרת לך ולמשפחה.

אישור עבודה זה תיק תיק , 5 חודשים גג. אתם תסתדרו.

וכן עוד משכורת הייטק נוספות לא צריכה להיות בעיה בכלללל.

אם היית עובר למידווסט או אפילו לניו יורק זה עוד היה בסדר.

לא מבין את הקטע של ״לא למשא ומתן״, מה אנחנו בגן?
ואם דולר אחד יותר אתה עובר, הם לא יתנו? מה זה הקישקושים הזה?

אני הייתי מסרב עם הצעה נגדית.
ראש צוות 15 שנה נסניון, בואלי..150k  ? וואלה יופי

לצפיה ב-'או! הגענו לשלב ה"רציונליזצייה". זה היה צפוי.'
או! הגענו לשלב ה"רציונליזצייה". זה היה צפוי.
23/02/2018 | 04:40
5
104
אני יכול להרגיע אותך - אין שום צורך ש"יעלה בך החשש שהם מרגישים שהם עושים לך טובה".
כי זה ברור שהם מרגישים ששהם עושים לך טובה.
והם מרגישים כך - בגלל שברור לחלוטין מההודעות שלך כאן בחצי השנה האחרונה שכל ההצהרות שלך לגבי "רוצים לעבור, אבל לא בכל מחיר" הן סוג של ברוואדו. אתה בוער ברצון לעבור לארה"ב, ואני די משוכנע שהם יודעים את זה היטב - מן הסתם בגלל שאתה משדר להם את זה כל הזמן.

למה שהם יעשו משא ומתן איתך?  הם די בטוחים שאתה תתקפל ותיקח מה שנותנים לך. למען האמת - גם אני די בטוח שזה מה שיקרה בסופו של יום.

אתה רוצה באמת לדעת כמה "אתה שווה" בסיליקון וואלי?
אם תספר לנו איזה תואר אקדמאי יש לך ומאיזה בית ספר,
כמה שנות נסיון יש לך במקצוע אחרי הלימודים ובאיזה סוג חברות (גדולות \ קטנות \ מוכרות בעולם \ תחומים טכנולוגיים),
כמה עובדים מדווחים כרגע ישירות אליך
וכמה עובדים ידווחו ישירות אליך בתפקיד שמציעים לך בארה"ב -
אפשר יהיה להגיש לך ביתר דיוק מה גודל הפער בין מה שמציעים לך והשכר למשרה כזאת בוואלי.
לצפיה ב-'בסדר אבל רגע'
בסדר אבל רגע
23/02/2018 | 06:32
4
84
בו נסתכל על זה שונה.
נגיד שאכן ומנצלים אותו. טוב.
אבל מצבו טוב יחסית בעיקר בגלל משכורת ההיטק נוספת שעומדת להיכנס.
סביר שההכנסה השנתית שלהם תעבור את ה 250.

זה מעולה..

אבל בשביל שהנל יהיה מעולה חייב להיות מסלול מסודר לגרין קארד.
בחוזה חתום.

כמו כן חשוב שהחוזה יהיה הארכת l1b בפרמיום פרוסס, אחרת מרגע הבקשה עד הקבלה ואז הגשת בקשה לרשיון עבודה חדש לבן זוג וקבלותו יפוג אישור העבודה של הבן זוג.

אם הוא רוצה ממש לעבור, זה לגיטימי.
השכר לא ממש בול, אבל בנוסף לשכר של הבן זוג (בלי ילדים ?) אז לא ההיתי נבהל כל כך.
לצפיה ב-'הלוואי וזה היה כל כך פשוט.'
הלוואי וזה היה כל כך פשוט.
23/02/2018 | 07:14
2
77
ונניח שיש בחוזה סעיף בו החברה מתחייבת למתן גרין קארד? אז מה? כיצד בדיוק הוא יחייב אותם לעמוד בזה?

חוזר בפעם המי-יודע-כמה על סיפור שאני מכיר היטב, של חבר שהגיע עם משפחתו לארה"ב, עם הבטחה שכזו. חברת ענק בתחום ההיי-טק, מאוד ידועה, וגם חברה שמלכתחילה היא הרבה יותר אמינה מהמקום בו עובד מתן.

אלא מה? הגיע משבר 2007-8, החברה ביצעה גל פיטורים והקפאת כל מיני דברים, ובין היתר כל נושא הגרין קארד הוכנס להקפאה עמוקה, ולזמן לא קצר... לקח לא מעט זמן עד שזה "הופשר", הרבה מעבר למה שהובטח בחוזה. מה בדיוק החבר שלי היה יכול לעשות? להתפטר ולעזוב בחזרה עם משפחתו לישראל? כי לא היה לו שום קלף אחר לשחק איתו.

בקיצור, חוזה זה דבר טוב ויפה, רק צריך להבין שכל הכוח בידי החברה. הם יכולים לדחות את תחילת התהליך; הם יכולים להתחיל-לכאורה את התהליך וברקע להורות למשרד העו"ד לעבוד לאט ולמשוך זמן; ולעובד (מתן) לא תהיה יכולת לעשות כלום, מלבד למחות בקול רם, ו/או לקפל את הפקלאות ולחזור לישראל.

ומכיוון שכל התהליך מול החברה הזו מלכתחילה נראה לא מי יודע מה, ומכיוון שנראה כאילו הם מנצלים בכל דרך את הלהיטות-לכאורה שלו לעבור לארה"ב -- זהו התסריט שאני חושב עליו.

וגם אם החברה החלה בתהליך גרין קארד עבורו, ואפילו ביום הגעתו לארה"ב, והם לא ימשכו זמן -- ויזת L1B היא ל-3 שנים בלבד. מי יודע אם הוא יסיים את תהליך הגרין קארד בתקופה הזו? הסיכוי לא גבוה במיוחד, בייחוד לא בימים אלו ולאור התארכות כל תהליכי ההגירה. ובמצב הנוכחי, מי מבטיח לו שהרשויות יסכימו להאריך את הוויזה שלו מעבר ל-3 שנים?

בקיצור, אם הולכים על התפשרות ממשית במשכורת, צריך שיהיה גזר גדול ורציני בצד השני, בתור תמורה -- ואני לא רואה שום אופציה שכזו...
לצפיה ב-'אני יכולה להוסיף לדוגמה שחברים שלנו קיבלו גרין קארד'
אני יכולה להוסיף לדוגמה שחברים שלנו קיבלו גרין קארד
23/02/2018 | 07:32
71
החודש, אחרי המתנה של 5 שנים בערך, וזאת למרות שלכאורה החברה הגישה אותם בזמן. מספיק שיש איזו טעות קטנה ברישום והתהליך מתעכב לחודשים ארוכים, ואף שנים. ומאז שטראמפ נכנס לתפקיד הסחבת חוגגת והם חיכו שנה שלמה, אפילו יותר, רק לאישור של I-485, שזה השלב האחרון בתהליך. הם כבר היו על סף יאוש טוטאלי. חברים נוספים גם נמצאים כבר בתהליך כמה שנים ועדיין לא נראה גרין קארד באופק. בקיצור, אפילו אם החברה עומדת בהבטחות שלה, זו דרך ארוכה מאוד ולא תמיד חפה מבעיות ועיכובים משמעותיים.
לצפיה ב-'גם את השכר והגזר כביכול הם יכולים להוריד'
גם את השכר והגזר כביכול הם יכולים להוריד
23/02/2018 | 08:11
60
ואת הויזה אפשר להאריך בעוד שנתיים. סהכ 5.
בחיים יש סיכונים... השאלה אם הוא מוכן לקחת, וזה משהו שאנחנו לא יכולים להחליט במקומו, רק לשקף.

המצב הוא שההצעה לא משהו, לא רעה ולא טובה, פשוט ...אההה.
לעוני וסבל גדול הם לא ילכו.
ככל שהמרחק מרגע ההגעה  לההגשה לגר גדל ככה הסיכון גדל.
לדעתי אם הוא רוצה להגר, זה הגירה יחסית עם כפית זהב, ובעלת סיכון נמוך להתפוצצות החוזה.
לצפיה ב-'הם זוג + 1 שגם חושב על הרחבת המשפחה.'
הם זוג + 1 שגם חושב על הרחבת המשפחה.
23/02/2018 | 07:43
24
לצפיה ב-'אפשרויות השקעה בישראל'
אפשרויות השקעה בישראל
21/02/2018 | 17:10
13
148
איך אני יכול להשקיע חצי מליון שקל שנותרו מאחור בישראל? אני מבין שקרנות נאמנות זה רעיון רע (בגלל הדיווח בארהב), וחשבון מניות הבנק בישראל לא רוצה לפתוח לאמריקאים. יש משהו אחר שאפשר לעשות? אנחנו לא בטוחים אם נשאר פה לנצח, וגם ככה רוב החסכונות שלנו בדולרים, אז דווקא היינו מעדיפים להשאיר קצת כסף בישראל
לצפיה ב-'לדווח תצטרכו בכל מקרה, גם אם זה מזומן'
לדווח תצטרכו בכל מקרה, גם אם זה מזומן
21/02/2018 | 18:10
1
86
שני דיווחים שונים - FBAR (משרד האוצר האמריקאי) וטופס 8938 (IRS, מוגש יחד עם דו"ח שנתי). קרנות נאמנות זרות יוצרות בעיות נוספות בגלל PFIC.

אם הכסף חייב להישאר בישראל הייתי בודק בבתי השקעות אם מוכנים לעבוד עם תושבי חוץ. בסופו של דבר חיים בישראל אזרחים אמריקאיים, לא נשמע הגיוני שאין אף גורם שמוכן לעבוד איתם. כך אולי ניתן להשקיע במניות פרטניות או אג"ח (תוך כדי תשומת לב ל-PFIC).

רק צריך לקחת בחשבון שאם אתם מתכננים לחזור ולא לשלם מיסים בישראל על התקופה שבה שהיתם בחו"ל, קיום פעילות פיננסית במדינה יכול להוות נקודה לרעתכם בקביעת מרכז חיים. ממליץ על יעוץ מס.
לצפיה ב-'לאמריקאים אנחנו מדווחים כמובן, לא זו הבעיה'
לאמריקאים אנחנו מדווחים כמובן, לא זו הבעיה
21/02/2018 | 18:35
73
לגבי התושבות - אנחנו פה כבר 5 שנים, ונשאר לפחות עוד שנתיים, קשה לי להאמין שבגלל איזה פקדון בנקאי יטענו שמרכז חיינו בישראל. התייעצתי בשעתו עם יועץ מס ישראלי, ואני לא מודאג לגבי זה.
הבעיה היא שלא ככ רוצים להתעסק איתנו. מישהו פה מנהל השקעות בישראל (ולא מסתיר מהבנק הישראלי את היותו אמריקאי)?
לצפיה ב-'לחדד את השאלה: יש פה us person עם חשבון השקעה בישראל?'
לחדד את השאלה: יש פה us person עם חשבון השקעה בישראל?
22/02/2018 | 02:06
8
98
איפה החשבון? 
לצפיה ב-'אתה מגיש חבל תלייה, ומצפה שמישהו יכניס לתוכו ראש ויקפוץ? '
אתה מגיש חבל תלייה, ומצפה שמישהו יכניס לתוכו ראש ויקפוץ?
22/02/2018 | 02:17
7
111
כי זו המשמעות של השאלה שאתה שואל...

אם יש פה מישהו שעושה את זה, אז מן הסתם זה נעשה מתחת לראדאר, בלי שחברת ההשקעות בישראל תדע (כי אז לא יסכימו לגעת בו גם עם מקל של 10 מטר; יסלקו אותו מיד), ואולי גם בלי לדווח לרשויות האמריקניות (שכן זה פתח להסתבכות רצינית).

הדבר האחרון שאדם שכזה ירצה לעשות -- לפרסם את זה...
לצפיה ב-'אני באמת לא מבין'
אני באמת לא מבין
22/02/2018 | 02:51
6
107
״ואולי גם בלי לדווח לרשויות האמריקניות (שכן זה פתח להסתבכות רצינית)״. למה הסתבכות, ולמה בלי לדווח? אפשר לדווח כחוק, אין שום מניעה לסחור במניות מחוץ לארה״ב. 

לגבי חברת ההשקעות: מה עושים עשרות אלפי האמריקאים שחיים בישראל? ומה עושים כל הרילוקיישנים למיניהם: מחסלים את חשבונות ההשקעה ומעבירים את כל הכסף לארהב מיד עם המעבר?
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה'
מצטרף לשאלה
22/02/2018 | 16:29
5
71
מה אפשרויות ההשקעה בישראל לרילוקיישן שלא רוצה להעביר את הכסף לארה"ב ? במידה ואני נוסע עם תוכנית חזרה לאחר 4-5 שנים , ואני לא מתכנן לקנות בית בארה"ב - האם קיימים מסלולי השקעה בישראל שיהיה קל לדווח עליהם פה ועדיין יהיו כדאיים מבחינת מס ? האם האופציה היחידה היא להמיר את כל הכסף לדולר, לפתוח חשבון השקעות מקומי בארה"ב ובחזרה לישראל לעשות את הפעולה ההפוכה ? לי זה נשמע לא הגיוני.
לצפיה ב-'זה הרבה יותר גרוע מזה'
זה הרבה יותר גרוע מזה
22/02/2018 | 16:49
4
77
נניח שאתה מעביר את נכסיך לארהב. אם אתה מת בתקופה שאתה בארהב - אם אין לך גרין קארד / אזרחות, האמריקאים ימסו את העזבון שלך בארהב (כל סנט מעל 60000 דולר) בצורה מאוד אגרסיבית. ככה שאם יש לך סכום כסף לא זניח, זה בעצם סיכון די רציני להעביר אותו לפה. אני מחזיק פה חשבון מניות עם כמה מאות אלפי דולרים, ואני לא שקט לגבי זה, אבל לא נראה לי שיש משהו שאפשר לעשות לגבי זה. 
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי מס ירושה בסכומים האלה רלוונטי למי שאינו תושב'
למיטב ידיעתי מס ירושה בסכומים האלה רלוונטי למי שאינו תושב
22/02/2018 | 22:06
3
56
מי שעובר לצרכי עבודה לרוב יחשב כתושב (Resident Alien) לצרכי מס גם בלי גרין קארד, בגלל מבחן ימי שהייה.

If you are a resident alien, the rules for filing income, estate, and gift tax returns and paying estimated tax are generally the same whether you are in the United States or abroad.

זה בהחלט שיקול למי שאינו תושב (Non-Resident Alien), אבל זה כנראה לא המקרה המדובר. אני גם לא בטוח אם ה-IRS אי פעם גבה את המס בסכומים האלה מ-NRA.
לצפיה ב-'מעניין, לי אמרו משהו אחר'
מעניין, לי אמרו משהו אחר
23/02/2018 | 02:14
42
התייעצתי עם מישהו שהתיימר להבין בזה לפני מספר חודשים.
מה שנאמר לי זה שיש הבחנה בין מי שהוא us person לצרכי מס שנתי, לבין מס העזבון, ושהקריטריון קצת עמום אבל בדר״כ בעלי ויזת עבודה נחשבים nra לצרכי מס העזבון. 
חוץ מזה לגבי מבחן ימי השהיה... שים לב שאם אתה מתפגר לפני יולי, לא שהית מספיק ימים באותה שנה קלנדרית. ככה שעדיף למות בין יולי לדצמבר.
לצפיה ב-'לפחות לפי מה שחברת Deloitte אומרת - אתה טועה.'
לפחות לפי מה שחברת Deloitte אומרת - אתה טועה.
23/02/2018 | 03:04
1
60

לפי מה שהם כותבים - יש הבדל בין הקריטריונים לגבי "תושב לצרכי מס הכנסה" ובין הקריטריונים לגבי "תושב לצרכי מס ירושה".
ואדם יכול להחשב "תושב" לגבי מס הכנסה - אבל לא לגבי מס ירושה.

לצפיה ב-'תודה - זה מאוד מפורט, אבל מה עושים בפועל?'
תודה - זה מאוד מפורט, אבל מה עושים בפועל?
23/02/2018 | 06:45
33
המסמך הזה באמת מאוד ברור. אבל מה בסופו של דבר מומלץ לעשות? אף בנק השקעות נורמלי מחוץ לארהב לא מוכן לגעת בי - כי אני us person - אבל אם אני מחזיק את הכסף בארהב, אני כפוף למס העזבון המופרך הזה.
הפתרון ה״נורמלי״ שעלה בדעתי הוא פשוט לשקר: לפתוח חשבון בבנק השקעות מחוץ לישראל או ארהב (נניח internaxx או saxo) בתור אזרח ישראלי ולא לספר להם שאני גר בארהב. וכמובן לדווח על החשבון הזה לאמריקאים עם facta ו fbar ולשלם להם מס על כל סנט של הכנסות. נראה שזה פתרון שיעבוד, אבל אני לא ככ בעניין של לשקר. יש משהו יותר שפוי שאמורים לעשות?
לצפיה ב-'נסה בנק אחר'
נסה בנק אחר
22/02/2018 | 04:31
1
75
אחת הבעיות מבחינת מיסוי, בהשקעה בקרנות מחוץ לארה"ב היא שהקרנות לא נותנות פרוט לגבי הדבידנד שחולק ובדרך כלל משקיעות אותו שוב בקרן במקום לחלק אותו למשקיעים. קרנות 'ארה"ביות' נותנות פרוט ואתה משלם בגינו מס. כיוון שכך, קרנות זרות ממוסות אגרסיבית בארה"ב (ומכיוון שהם יכולים ושאמריקה פירסט כבר הרבה שנים לפני העידן הכתום). בעיה נוספת היא פרוט הניירות שהוחזקו פחות ויותר משנה.

מניות בדרך כלל מחלקות דבידנד ולכן אתה יכול לספק לIRS את המידע ולשלם בגינו מס. אתה גם יכול לספק מידע לגבי תאריכי רכישה ומכירה ולשלם מס בהתאם. המיסוי גבוה יותר אם החזקתה פחות משנה.

קח בחשבון שככול שתשקיע ביותר ניירות, הרו"ח שלך עשוי לעבוד קשה יותר ולדרוש יותר שכר

לא ברור מדוע הסניף שלך מתעמר בך, אולי זה הזמן לעבור סניף או בנק. יחד עם זאת הבנק עלול לדרוש ממך את ה SSN שלך כדי שיוכל לדווח לרשויות בארהב אם ידרש (ולאבד אותו אם יתרשל, דבר שלא יעלה על הדעת. כמובן.)
לצפיה ב-'תודה, אני אנסה בבנק אחר'
תודה, אני אנסה בבנק אחר
22/02/2018 | 14:55
19
לצפיה ב-'עבר פלילי וגרין קארד'
עבר פלילי וגרין קארד
22/02/2018 | 19:10
10
145
יש לי עבר פלילי בזכות משתלת ישראל: תפסו אצלי קנאביס במשקל 60 גרם לשימוש עצמי - רק צמח רקוב ללא תפרחת ולכן מדובר באחזקה לשימוש עצמי.
הודיתי בעסקת טיעון שקיבלה השופטת וקיבלתי ענישה על תנאי תוך התחייבות לא לחזור על העבירה וקנס קטן.

בנוסף יש לי הרשעה נוספת על הפרת זכויות יוצרים - מכרתי מוצרים מזוייפים בעסק שלי, לקחתי יותר מאחריות מלאה על כל הנושא ודאגתי לפצות את הגורם הנפגע עוד לפני ההליך המשפטי וזאת מחובתי כאזרח שומר חוק, גם פה בהליך הפלילי הודיתי והתחייבתי שלא לחזור על העבירה - וקיבלתי רק ענישה צופה כלפיי עתיד כמובן ללא כלא.

מה הסיכוי שלי להכנס לארצות הברית ? 
האם יש סיכוי שיהיה צורך בהגשת waiver והאם הוא יאושר במקרה כזה של עבירות מינוריות ?
אנחנו מתכננים רילוקיישן של כל המשפחה בעוד כ-7 שנים, הבנתי שהמשטרה לא תעביר מידע פלילי מכשעברו 7 שנים מיום ההרשעה.

יש לנו תוכנית הגירה שלמה והשאלה היא רק לגבי העבר הפלילי - תודה לכם 3>…

לצפיה ב-'אתה שואל על עוד 7 שנים ?'
אתה שואל על עוד 7 שנים ?
22/02/2018 | 19:17
8
118
מי יודע מה יקרה עוד 7 שנים ?
כרגע אם יש לך רקורד פלילי על אחזקת סמים לא תקבל גרין קארד,
ומי שרוצה להכנס לארצות הברית יצטרך ווייבר, כשאף אחד לא יודע אם הוא יאושר או לא,
אבל אף אחד לא יודע מה יקרה עוד 7 שנים,
אולי עד אז מריחאונה תהיה חוקית בארצות הברית ברמה הפדרלית,
אולי בישראל,
אולי ימחקו את התיק שלך, למרות שכמה שאני יודע מוחקים תיקים רק על עבירות קטנות ולא על עבירות סמים,
בכל מקרה, תשאל עוד 6 שנים, עד אז כל תשובה תהיה נכונה / לא נכונה באותה המידה, חוץ מזה אף אחד לא יודע מה חוקי ההגירה יהיו אז ואם תוכל לקבל גרין קארד בלי קשר להרשעה שלך, איך יש לך תוכנית לקבל גרין קארד אם אין לך מושג מה אפשרויות ההגירה יהיו ?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
22/02/2018 | 19:34
7
107
היי Zuki3, קודם כל תודה רבה - אני מעריך מאוד את התגובה שלך.

אני שואל כרגע כי אני עומד להתחיל בהליכים בהקדם האפשרי והתור שלי (מספר גרין קארד) צפוי להגיע בעוד כ 7-8 שנים (בקשה תוגש דרך אמא - אני מעל גיל 21).

אני יודע שתשובה וודאית יהיה קשה לקבל אבל אני יותר מעוניין לקבל פרספקטיבה פרופורציונאלית ולהבין איפה אני עומד, מה הסיכויים שלי ומה חומרת העבירות מהצד האמריקאי.

הבנתי משיחה עם עורך דין שבעוד כ-7 שנים הרישום לא יועבר לשגרירות מפאת חוק ההתיישנות ואם אני מתחיל הליכים עכשיו - עד שיגיע תורי אהיה עם רקורד נקי.
מצד שני העורך דין קצת לחץ עלי והאיץ בי להתחיל אצלו הליכים מה שהעלה לי נורה אדומה.

בנוסף הבנתי שגם אם לא יועבד המידע הפלילי הישן, אשאל לגבי התקלויות עם המשטרה - ואז מה ? הרי אסור לשקר בשאלונים שלהם...

תודה.
לצפיה ב-'כמה ענינים'
כמה ענינים
22/02/2018 | 19:52
3
93
1. אתה כותב על "אנחנו" אתה נשוי ?
כי אם כן, או אם תתחתן ב7 השנים עד סיום ההמתנה, משך ההמתנה הוא לא יהיה 7 שנים היום, אלא 13 שנים לבן נשוי.
2. די ודאי שחוקי ההגירה ישונו, מתישהוא ב7 השנים הקרובות, כולל סעיפים של ילדים גדולים של אזרחים, לכן ניחוש אם תוכלו בכלל לקבל גרין קארד זה סתם ניחוש,
אני עדיין מציע לכם להגיש, אבל כל שאר הענינים כמו התיק הפלילי זה חסר משמעות היום,
3. בטופס שאתם תמלאו היום אין שום שאלה על עבר פלילי שלך, כי בכל מקרה זה לא רלוונטי כי יעברו עוד 7/13 שנה ומה שיקבע זה המצב שלך בעתיד
4. לגבי עורך דין לגבי ההגשה היום, זה חסר תועלת, העורך דין רוצה ממכם כסף, אבל אין שום צורך בו,
מה שאתם צריכים, זה שאמא שלך ואתה תמלאו את הטופס לבד ותשלחו, אין צורך בעורך דין היום,
כן הייתי מברר כמה שנים לפני התאריך הקובע, עורך דין אחר, לא לעניני הגירה, אלא לעניני רישום פלילי, אם אפשר ואיך צריך למחוק את התיק הפלילי.
כרגע אין צורך בעורך דין, עד שלא תסיימו את תקופת ההמתנה אין שום צורך ברישום הפלילי שלך.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
22/02/2018 | 20:31
2
74
שוב תודה Zuki3.

1. אינני נשוי ולא בונה על חתונה בקרוב - אם כן אתחתן אז רק לאחר קבלת הגרין קארד וככה נקצר הליכי המתנה 7-8 שנים + שנה וחצי שנתיים המתנה לגרין קארד לאישה (למיטב הבנתי).

2. כנראה שבאמת לא אקח עורך דין כולם נראים די סחטנים בעניין, אני די טוב בדברים האלה ואם הסיבוכים לא רציניים - אחסוך את זה, אבל מה לגבי הWAIVER באם צריך ? האם זה לא מסובך יתר על המידה ?.

3. יש לך רעיון איך אוכל לברר האם נכונה הספקולציה כי בעוד 7 שנים הרישומים לא יועברו לשגרירות ?, אני ממש רוצה לאמת את זה - הדבר ישנה את כל התמונה.

4. אני כנראה אתחיל את התהליך ממש בקרוב, אין לי מה להפסיד מה גם שאני מאמין שחוקי הקנאביס ישתנו הן כאן והן בארצות הברית ברמה הפדרלית - להמון אנשים כולל אותי פשוט התחרבנו החיים על שטות שלא משתווה לכוס בירה -_- כנראה שבזמן הקרוב השלטונות יתעוררו על החיים שלהם וישנו זאת.

אשמח לכל טיפ נוסף שיש לך, ושוב תודה !

לצפיה ב-'כמה ענינים'
כמה ענינים
22/02/2018 | 21:12
1
60
1. וייבר לא עושים היום, אם תצטרך וייבר, התהליך יהיה עוד 7 שנים.
2. אגב, גם אם ארצות הברית תאשר את השימוש בקנביס, וגם אם ישראל תאשר את הקנביס, אבל הרישום הפלילי שלך לא ימחק ויועבר, אז יטפלו בך כמו עבריין סמים אחר, זה כנראה לא יעזור ואתה תצטרך עדיין וייבר.
3. חיפוש פשוט בגוגל ייתן לך קישורים איך מוחקים רישום פלילי ,
יש עורכי דין שמתמחים בזה.
אבל אם תיגש למשטרה, הם יתנו לך את הרישום הפלילי שלך, כולל הסבר מה מהשורות נמחק, בפועל שום דבר מההיסטוריה שלך לא נמחק, רק חלק מהם לא עובר לאף גוף אחר.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
22/02/2018 | 21:50
42
zuki,
1. כן אני יודע שלגבי הוויבר זה יהיה רק עוד 7 שנים - ברור לי לחלוטין.
2. באם השימוש בקנאביס יהיה חוקי פה בארץ אוכל לבקש להסיר את הרישום הפלילי בקלות יחסית. ואם לא ייצלח ההליך ובמידה שיהיה שינוי פדרלי בארצות הברית  - בקשת הוויבר צפויה לעבור בקלות ייתרה. לא כך ?
3. אבדוק את הנושא לעומק אולי זו הדרך הפשוטה ביותר - עם עורך דין טוב אולי אצליח לצאת מהבוץ הזה ולהגיע נקי.
בנוסף בימים הקרובים אבדוק מה מצב הרישום הפלילי נכון לעכשיו.
לצפיה ב-'אימא שלך אזרחית אמריקאית וחיה בארה"ב?'
אימא שלך אזרחית אמריקאית וחיה בארה"ב?
22/02/2018 | 20:39
2
104
כדי שבקשה של אמא שלך ל"איחוד משפחות" איתך תתקבל - לפי הכללים שנהוגים כרגע - היא צריכה להוכיח שהיא אזרחית ארה"ב, שהיא חיה חיי קבע בארה"ב ושהיא מסוגלת להיות ספונסור כלכלי שלך (כלומר שיש לה הכנסות, רכוש ונכסים שמאפשרים לה לתמוך בך כלכלית).
זה המצב שלה נכון להיום?
זה יהיה המצב שלה בעוד X שנים כש"יגיע תורך"?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
22/02/2018 | 21:30
1
103
zuki,
1. כן אני יודע שלגבי הוויבר זה יהיה רק עוד 7 שנים - ברור לי לחלוטין.
2. באם השימוש בקנאביס יהיה חוקי פה בארץ אוכל לבקש להסיר את הרישום הפלילי בקלות יחסית. ואם לא ייצלח ההליך ובמידה שיהיה שינוי פדרלי בארצות הברית  - בקשת הוויבר צפויה לעבור בקלות ייתרה. לא כך ?
3. אבדוק את הנושא לעומק אולי זו הדרך הפשוטה ביותר - עם עורך דין טוב אולי אצליח לצאת מהבוץ הזה ולהגיע נקי.
בנוסף בימים הקרובים אבדוק מה מצב הרישום הפלילי נכון לעכשיו.

Boston guy ראשית תודה רבה על התגובה.
נכון לעכשיו אמא שלי איננה מתגוררת בארצות הברית ומעולם לא התגוררה, אבל היא תוכל לבצע מעבר לתקופה מסויימת, אולי אפילו לתמיד ואולי תעבור לגור שם אפילו לפני המעבר שלי - וכן היא תוכל להיות ספונסרית כלכלית.
אז בגדול התשובה היא כן - היא תוכל.

לצפיה ב-'מצויין. אז שאמא שלך תוודא שהיא מגישה דו"חות מס שנתיים לארה"ב'
מצויין. אז שאמא שלך תוודא שהיא מגישה דו"חות מס שנתיים לארה"ב
23/02/2018 | 03:15
60
כדי שהיא תוכל להראות לרשות ההגירה שהיא אזרח אמריקאי שומר חוק ולהוכיח את יכולתה להיות ספונסורית, הם ידרשו לראות את דו"חות המס השנתיים שהיא הגישה כל שנה (כמו שהכללים בארה"ב מחייבים שכל אזרח אמריקאי יעשה).
אז תוודא שהיא מקפידה להגיש את הדו"ח השנתי ל IRS כל שנה, ואת דו"ח ה FBAR השנתי ל DOJ.

לצפיה ב-'רק הערה אחת לגבי רישום פלילי -- '
רק הערה אחת לגבי רישום פלילי --
22/02/2018 | 23:35
88
הצורה בה מנוסחות השאלות בכל הטפסים האמריקנים היא מאוד כוללנית, בסגנון של "האם אי פעם נעצרת ו/או הועמדת למשפט ו/או היה לך רישום פלילי -- גם אם בסופו של דבר הרישום הפלילי נמחק/בוטל".

במלים אחרות -- אם אתה דובר אמת, אזי למיטב הבנתי אתה חייב לציין את כל העבירות הפליליות הללו, בלי יוצא מן הכלל. זה לחלוטין לא רלבנטי אם הרישום בינתיים נמחק, כי האמריקנים שואלים על זה במפורש. אתה מוזמן גם להתייעץ עם עו"ד להגירה על הנושא.

ובדברים הללו, אנחנו תמיד ממליצים לומר את האמת, ולא לשקר; עדיף להסביר אמת שאינה נעימה, מאשר לשקר -- במקרה האחרון אתה נתת הצהרת שקר במסמך רשמי של הרשויות האמריקניות. רוצה לדמיין מה הסיכוי שתקבל גרין קארד, במידה וזה יתגלה? (וגם יכולים לשלול אותו ממך רטרואקטיבית, וכולל את האזרחות אם עברו מספר שנים -- והייתה דוגמה שכזו בחדשות ממש לאחרונה).

לגבי השאר, חושב שכבר ענו לך.
לצפיה ב-'פסיכולוגיה קלינית וחינוכית בארהב'
פסיכולוגיה קלינית וחינוכית בארהב
20/02/2018 | 17:54
2
126
פנו לאישתי בשאלות מנשים (בעיקר נשים) לגבי ״אך עובדים בתור פסיכולוגית  בארהב״

חשבתי לרשום את זה כאן על מנת לתרום קצת לידע המצטבר.

פסיכולוג קליני
דבר ראשון, המקביל הארחה  פסיכולוג קליני הוא דר ולא תואר שני, ולכן מי שהוא פסיכולוג קליני בארץ לא יוכל לעבוד בלי לעשות דר.
אבל... אפשר לעבוד כמטפל נפשי , LPC או משהו דומה. יש כל מיני הגדרות לזה תלוי במדינה.
כל מדינה יש דרישות שונות, ברובם המוחלט לא חייבים לעשות תואר מקומי.
יתכן ואפשר לבצע מספר השלמות ולקבל את התואר אבל כן תזדקקו לשנת חניכה (מספר שעות מוגדר) על מת לקבל אץ הרשיון הסופי.
כל מדינה עם ההגבלות של וההגדרות שלה, מידיעה אישית  Illinois מאוד ליברלים בנושא.

פסיכולוג חינוכי באילינוי:
התהליך מאוד דומה לקליני אבל הדרישות שונות, ראשית לא חייבים בכלל רשיון מהמדינה עם עובדים בבית ספר בפרטי, אבל באופן מעשי צריך.
שנית, יש לגיש בקשה להכרה ברשיון, ואז לקבל מספר דרישות השלמה, שאותם עושים מרשימה של מוסדות inline, בממוצע 750$ לקורס. בדכ ידרשו 3-6 קורסים בנוסף למבחן אמריקאי, קל משמעותית מהמבחן למומחיות בישראל.
לא דורשים התמחות ולא דורשים חפיפה חוזרת, בתלות שאכן באים עם נסיון מהארץ וממליצים. אפשר ישר לעבוד.
מקבלים רשיון זמני מיידית , ואם לא עובדים אפשר להשלים ברוגע את ההשלמות, אם עובדים יש שנה להשלים ומאוד מקפידים על זה.

יש לעבור גם מבחן TAP , שזה הממבחן הקשה ביותר בתהליך, רשום באינטרנט יש מקבלה עם כמות הפעמים, אבל זה לא נכון. בנוסף רשום שחייבים לקבל 80 אבל בתכלס על תשובה לא נכונה מקבלים 1 ועל נכון מקבלים 2 אז יוצא בערך 70 (חישוב מסובך אז נא לא לדקדק פה).

חשוב ביותר לקחת מורה לאנגלית באינטרנט לעבור על האנגלית גם המהלך הלימודים וגם בעבודה לפחות בשנה הראשונה. רמת האנגלית בדוחות חייבת להיות *מעולה*, אי אפשר לכתוב עילג.

ולא אנגלית שלכם לא טובה מספיק.

שאלות?

לצפיה ב-'כן בבקשה (: '
כן בבקשה (:
22/02/2018 | 23:50
1
49
פסיכולוגית קלינית עם דוקטורט, שוקלת מעבר בעקבות הבנזוג לניו ג'רזי. האם תוכל להנחות אותי היכן מבררים לגבי התהליך לרשיון מקומי? אילו מסמכים כדאי להביא מהארץ? אשמח לכל פריט מידע! תודה
לצפיה ב-'link'
link
23/02/2018 | 00:57
30
1.
go to this link

2.

your best bet it that they let you to complete few exams and maybe be an intern again....

if you manage to get it then salaries can be high and cross the 100K
However you will need to somehow show that your PHD is equivalent ,to  US phd, which is unlikely.

3.

NY and NJ may have different laws about it so  call and ask both states.

NEW YORK

4. CALL AND ASK

לצפיה ב-'מיסים לאזרח ארה"ב שחי בארץ '
מיסים לאזרח ארה"ב שחי בארץ
22/02/2018 | 14:49
7
106

שלום לכולם, מצטרף חדש לפורום. 

אשתי אזרחית ארה"ב, אנו גרים בארץ והיא עובדת כאן (היא במעמד של אשרת שהיה ועבודה על בסיס היחסים שלנו).  הזמן לגשת דו"ח מיסים בארה"ב מתקרב. אני יודע שיש הסכם למניעת כפל מס, לדעתי היא משלמת בארץ מיסים גבוהים ממה שתצטרך לשלם בארה"ב הברית. איך בדיוק נעשה הדיווח ומונעים תשלום כפול?

תודה מראש 
לצפיה ב-'לאזרחי ארה"ב שחיים מחוץ לארה"ב'
לאזרחי ארה"ב שחיים מחוץ לארה"ב
22/02/2018 | 18:48
4
93
יש מספר קווי הגנה שמאפשרים בהרבה מקרים לשלם מעט מאד או אף כלום ל-IRS.

קודם כל, יש פטור על הכנסות מעבודה עד לסכום שכיום מגיע ל-104,100 דולר לשנה, וזה בתנאי שהיא לא היתה תושבת ארה"ב 330 יום ב-12 החודשים הקודמים. שנית, אם היא משתלמת מיסים בישראל, היא יכולה לעשות ניכוי ממס על המיסים האלו עבור ה-IRS. ולבסוף, על הכנסות כשכירה מחברות זרות (כלומר ישראליות), היא פטורה גם מתשלום על מיסי ביטוח לאומי אמריקאי ומדיקייר.

לגבי איך לעשות זאת, אפשר לפנות לרו"ח אמריקאי בישראל שיעשה את זה עבורכם. אם דו"ח המס מאד פשוט, אפשר גם לעבוד עם תוכנה כדוגמת טורבו-טקס. למיטב ידיעתי תוכנות המס הפופולריות יודעות לעשות את הדיווח המתאים עבור foreign income exclusion ו-foreign tax deduction.

ולבסוף, אם אתם מתעקשים למלא את הטפסים ידנית, הטופס הרלוונטי הוא טופס 2555 (או הגירסה המקוצרת של הטופס, 2555EZ, אם ההכנסה השנתית שלה מתחת ל-104,100 והיא עבדה בתור שכירה בלבד ולא כעצמאית), אותו יש לצרף לטופס 1040.

לצפיה ב-'לצערנו הרב היא מרוויחה הרבה פחות מזה. בכל מקרה, ב 2017 עבדה '
לצערנו הרב היא מרוויחה הרבה פחות מזה. בכל מקרה, ב 2017 עבדה
22/02/2018 | 21:46
3
65
רק מספר חודשים. דווקא בארץ נראה שגבו ממנה מס הכנסה גבוה ביחס למשכורת.
דו"ח המס פשוט מאד, עובדת כשכירה ללא מקורות הכנסה אחרים.
הכוונה במיסי ביטוח לאומי אמריקאי, אני מניח, ל SS כן? זה משהו שהורידו לה ישירות דרך תלוש המשכורת פה בארץ. האם נקבל על זה החזר כאשר היא תגיש את דו"ח המס או שיש להגיש זאת בנפרד? במידה וזה בנפרד, האם דרך טורבו טקס ניתן לקבל החזר גם על SS?

מודה לך מאד על העזרה
לצפיה ב-'לא ברור לי, איזה מיסים הורידו לה מתלוש המשכורת פה בארץ?'
לא ברור לי, איזה מיסים הורידו לה מתלוש המשכורת פה בארץ?
22/02/2018 | 22:05
2
54
הורידו לה מיסי ביטוח לאומי ישראלי, או מיסי SS אמריקאי? ואם השני, למה שיורידו לה מיסי SS אמריקאים מתלוש המשכורת בארץ?

החזרי כסף על ניכוי SS הם די נדירים כי בדרך כלל לא מנכים סכומים שלא אמורים לשלם. אז לא ברור לי למה הכוונה.

לצפיה ב-'גם וגם וגם'
גם וגם וגם
22/02/2018 | 22:35
1
65
מורידים לה ביטוח לאומי ישראלי (סכום זעום) ו SS אמריקאי (סכום משמעותי). אולי מאחר והיא עובדת בבית ספר אמריקאי אז מורידים לה גם SS?
אף פעם לא חשבתי על זה שלא ככה זה צריך להיות, מהיום הראשון זה הופיע לה בתלוש אבל עכשיו שאתה אומר, זה באמת נשמע לא הגיוני שמחייבים אותה על זה פה בארץ.
בנוסף, גם מס הכנסה ישראלי.
לצפיה ב-'היא אכן עובדת במקום עבודה מאוד ייחודי בישראל '
היא אכן עובדת במקום עבודה מאוד ייחודי בישראל
23/02/2018 | 00:55
61
אם אתה מדבר על ה AIS (או הסניף הירושלמי שלו) - זה בהחלט "SPECIAL CASE". זה מוסד שנמצא "רגל פה ורגל שם" - ויש להם נהלים ייחודיים לתמיכה ב EX PATS. חלק מהצוות החינוכי שלהם מגיע לישראל לקדנציות של שנים בודדות, והנהלים שלהם בנויים לדאוג לכך שעבודה ב AIS לא תפגע בצבירת הוותק והזכויות של העובד ב SSA. 
לצפיה ב-'לפחות להגשה ראשונה מישראל, אולי כדאי להיעזר באיש מקצוע'
לפחות להגשה ראשונה מישראל, אולי כדאי להיעזר באיש מקצוע
22/02/2018 | 22:13
1
51
כי גם אם הדו"ח קל למילוי יש "מוקשים" פוטנציאליים כמו קרן השתלמות.

יש סדרת מאמרים מקיפה בנושא הדו"ח השנתי לאזרחים אמריקאיים החיים בישראל בבלוג של המתורגמן הפיננסי (אין לי קשר אליו):
לצפיה ב-'תודה, בהחלט נקח זאת בחשבון לאור הבעיות שצצות עוד לפני ההתחלה'
תודה, בהחלט נקח זאת בחשבון לאור הבעיות שצצות עוד לפני ההתחלה
22/02/2018 | 22:37
13
לצפיה ב-'מה אפשרויות התעסוקה של פסיכולוגים ישראליים בארה"ב?'
מה אפשרויות התעסוקה של פסיכולוגים ישראליים בארה"ב?
21/02/2018 | 18:20
3
114
שני תארי הפסיכולוגיה הוכרו ואושרו. הבעיה היא שהתואר השני הוא בפסיכולוגיה תעסוקתית - ולא חינוכית. בארץ זה לא היה issue - כאן מסתבר שכן, ונראה שאי אפשר לקבל רשיון מקומי בשביל לעבוד בבתי ספר. מה כן אפשר לעשות?
לצפיה ב-'וכיוון שדיברנו בטלפון אני ארשום מה המסקנות למען אחרים'
וכיוון שדיברנו בטלפון אני ארשום מה המסקנות למען אחרים
22/02/2018 | 02:41
2
127
התואר בפסיכולוגיה תעסוקתית, הנסיון בחינוכית...
לאמריקאים ממש קשה לאכול את הייצור המוזר הזה..

אפשריות:
1. לנסות להגיש ברשה לאישור, + המצלות וניסיון מתועד בחינוכית, יש לצרף הסבר מראש המחלקה שבישראל זה מקובל.
התקווה שיאשרו את הנסיון (תעודת מומחית בחינוכית תעזור) ויבקשו להשלים תארים.
לנסות לנגן על ״בישראל זה אחרת״.

בועדה יש המון מקום לשיקול דעת כל עוד יש תיעוד מסודר, ברור של הקייס.
לא יבקשו תיעוד נוסף, מה שיש זה מה שיש.

זה הרבה יותר אפשרי ממה שזה נשמע. המחסור בפסיכולוגים חינוכיים הוא עצום, למרות מה שאת רואה ברשת....
לצפיה ב-'ומה עם פסיכולוגים קלינים? '
ומה עם פסיכולוגים קלינים?
22/02/2018 | 23:43
1
33
הי, אני בעלת דוקטורט ועובדת בארץ כפסיכולוגית קלינית מומחית. אם יש מי שיש לו מידע לגבי השלמות נחוצות ומסמכים נחוצים שכדאי להכין מהארץ אשמח לשוחח. 
לצפיה ב-'סליחה, עכשיו ראיתי הודעה בעמוד הקודם בעניין... '
סליחה, עכשיו ראיתי הודעה בעמוד הקודם בעניין...
22/02/2018 | 23:48
13
לצפיה ב-'התייעצות עם חברי הפורום הנהדר'
התייעצות עם חברי הפורום הנהדר
22/02/2018 | 19:22
3
147
היי חברים :)
אני נמצא כרגע בארצות הברית על ויזת תייר.
הסיפור הוא כזה, אני ואשתי זוג צעירים ללא ילדים. אשתי אזרחית אמריקאית שגרה ועובדת כאן. לאחר הגעתי לכאן, חיכינו את ה 90 יום הנחוצים (למען האמת לקחנו עוד 20 יום של ביטחון, והתחתנו לאחר 110 יום) והגשנו את המסמכים לגרין קארד ב 15 לפברואר. 
הבעיה היא שבסוף חודש אוגוסט הקרוב אנחנו מתכננים להגיע לישראל כדי לעשות שם חתונה יהודית עם אורחים וכל הבלאגן, ואני חושש שלא אקבל את האישור יציאה מארה"ב בזמן.
כרגע על פי ה USCIS, ברוב הסניפים, העבודה על ה I131 מתבצעת על בקשות שהוגשו באמצע סטפמבר 2017, כלומר 5 חודשים אחורה מהיום. במידה והזמן יישאר ככה, הם יגיעו לתיק שלנו ביולי הקרוב, כחודש לפני הטיסה. 
שתי שאלות לי אליכם:
1. כמה זמן מהתאריך הרשום באתר עד שאמורים לקבל את האישור יציאה? האם מדובר בעניין של ימים, שבועות או חודשים?
2. על פי הנסיון הרב שלכם, ולמרות השינויים בחודשים האחרונים בעקבות החוקים החדשים, האם עלינו לדחות את החתונה בכמה חודשים? או שאתם מאמינים שאקבל את האישור יציאה בזמן?
תודה רבה על העזרה :)
לצפיה ב-'אתה הטיפוס של "מהמר"?'
אתה הטיפוס של "מהמר"?
22/02/2018 | 20:55
2
110
אני לא יודע איזה סוג וגודל של חתונה אתה מתכנן בארץ, אבל זו יכולה להיות התחייבות להוצאה כספית די גדולה - אנשים מוציאים עשרות אלפי שקלים ולפעמים מאות אלפי שקלים על כל הלוגיסטיקה שכרוכה בחתונה.
אם תתחייבו לעשות ארוע מול ספקי שרות ובגלל בעייה לא תקבלו את אישור היציאה הנדרש עד סוף אוגוסט - זה עלול להכניס אתכם להוצאות כספיות משמעותיות.
שלא לדבר על בלבול המוח למוזמנים ולאורחים - שתצטרכו ליצור קשר עם כל אחד מהם כדי לתזמן מחדש את הארוע (מה שיכול להיות סיוט לוגיסטי אם מדובר במאות מוזמנים).

ההערכה שלי (שמבוססת רק על ניחוש) היא שבגלל הדיבורים של הנשיא וחבר מרעיו על "ביטול CHAIN MIGRATION" - העומס על מרכזי העיבוד של הטפסים עלה בצורה משמעותית בחדשים האחרונים, כי המון אנשים ש"ישבו על הגדר" בנושא הגירת המשפחה שלהם מנסים כרגע להגיש בקשות כדי שהן יקלטו לפני שהחוק משתנה.  ולכן - יש סיכוי שלוחות הזמנים לטיפול בבקשות יתארכו בזמן הקרוב - ולא יתקצרו.

במקומך - הייתי מעדיף לקבוע את החתונה בישראל לסוף הסתיו, או אפילו אחרי זה (למשל - חתונת אביב באביב של 2019?) - כדי לייצר "מרווח ביטחון" למקרה של שיבושים בלוח הזמנים.
לצפיה ב-'זה בהחלט סיכון '
זה בהחלט סיכון
22/02/2018 | 21:11
1
94
תודה רבה על התשובה!
לגבי השאלה הראשונה ששאלתי, אתה יודע לומר לי בקירוב כמה זמן לוקח מהתחלת העבודה על התיק ועד הגעת האישור יציאה?

לצפיה ב-'הוא ענה לך על זה -- אין לנו מושג.'
הוא ענה לך על זה -- אין לנו מושג.
22/02/2018 | 23:42
78
זה לא שאנחנו לא יודעים או לא רוצים לומר לך -- זה פשוט שבמצב כיום, אף אחד לא יודע.

יש שינויים מאוד משמעותיים בחודשים האחרונים, בכל הקשור לזמני העיבוד של כל מיני תהליכים. כל השינויים הללו הם לרעה, ובאופן מהותי -- זו בדיוק מטרת הממשל האמריקני, לתקוע מקלות בגלגלים של כל תהליכי ההגירה. זה מה שטראמפ הבטיח לבוחרים שלו, והוא מקיים. בענק!
(לא, אני ממש לא תומך בו, בדיוק להיפך - מה שכתבתי זה עובדות).

ולכן, שום ניסיון מצטבר שיש לנו פה בפורום, לאורך שנים רבות; ואפילו ניסיון מלפני חצי שנה -- שום דבר שכזה לא מלמד על מה שקורה כרגע ועל מה שיהיה בחודשים הקרובים. למעשה, אף אדם בעולם לא יכול לומר לך בוודאות, אפילו לא עו"ד או ראש ה-USCIS. כל מה שאנחנו רואים ויודעים הוא שהתהליכים מתארכים באופן משמעותי, וכנראה ימשיכו להתארך בעתיד הנראה לעין.

מתוך מה שאתה כותב, נשמע כאילו אתה מנסה לחשב את הסיכוי לקבל אישור יציאה לפני מועד הטיסה המיועדת שלכם. זהו בדיוק פרופיל ה"מהמר" שעליו שאל אותך בוסטון גיא. נותר לי רק לחזור על ההמלצה שלו -- דחו את החתונה, ובאורך זמן משמעותי. לא ממליץ להמר כיום על רשויות ההגירה האמריקניות.
לצפיה ב-'מסמכים ברישום הראשוני לגרין קארד - בעיה עם התעודת לידה '
מסמכים ברישום הראשוני לגרין קארד - בעיה עם התעודת לידה
22/02/2018 | 19:34
4
79
שלום חברים, חייב את עזרתכם בבהילות.  אחותי מתחתנת וחייב לסדר את זה לפני.
התחתנתי עם זוגתי האמריקאית ואנחנו בפני הגשת המסמכים הראשונית. לא מצאתי את תעודת הלידה שלי. יש לי רק את המסמך שמאשר את הלידה מהבית חולים, עם שמי, וכל המידה הרפואי, משקל וכו', שמות הורי. מלא פרטים. 
זה מספיק למה שהם מבקשים כתעודת לידה?
בנוסף, באתר הממשל כתוב שצריך לתרגם את הכל, אבל המסמך הנ"ל מלא בפרטים שרובם לא רלוונטיים. 
יודע שאפשר לבקש ממשרד הפנים אבל מנסה להימנע מכך היות ויקח מלא זמן ואני צריך זאת בתכיפות. 
מה אומרים? צריך לתרגם הכל? אם לא מה כן? 
תודה מראש, 
דני
לצפיה ב-'מלא זמן?'
מלא זמן?
22/02/2018 | 19:48
48
בהזמנה דרך האינטרנט, הגיעה לכתובת (בישראל) שרשומה במשרד הפנים תוך שבוע. אל תזמין דרך הקונסוליה פה - זה באמת לקח לנו מלא זמן.
אין לי מושג אם אפשר בלי זה, אבל ליתר בטחון תזמין כבר עכשיו - לוקח 5 דקות.
לצפיה ב-'באיזו מדינה נולדת? אם בישראל'
באיזו מדינה נולדת? אם בישראל
22/02/2018 | 19:57
2
51
אפשר לבקש תעודת לידה דו לשונית במשרד הפנים. אפילו לא צריך ללכת למשרד הפנים לשם כך, ממלאים טופס מקוון ומקבלים בדואר.
אם במדינה אחרת, אז אין ברירה אלא לפנות לרשויות של אותה המדינה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/02/2018 | 21:49
1
42
מה לגבי מה ששאלתי לגבי הטופס שיש לי?

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אתה חייב תעודת לידה ואין צורך לתרגם'
למיטב ידיעתי אתה חייב תעודת לידה ואין צורך לתרגם
22/02/2018 | 23:22
30
כי אפשר לבקש תעודה דו לשונית.
לצפיה ב-'שאלה קצת מוזרה: " קיבלת משהו להעביר ?"'
שאלה קצת מוזרה: " קיבלת משהו להעביר ?"
22/02/2018 | 11:23
3
175
שלום לכולם, שאלה די מוזרה אבל לא יודע מה לענות.
כאשר טסים לארה"ב עם המסמכים של הקונסוליה נשאלים בשדה תעופה האם קיבלתם משהו להעביר.. עקרונית התשובה היא כן , המסמכים של ההגירה אינם חלק אישי של המהגר אלא ניתנו מהקונסוליה, האם אתם חושבים שצריך להצהיר על הנושא או לא ?
אשמח לשמוע דעה בנושא
תודה
לצפיה ב-'אנחנו הצגנו את המעטפה והם העבירו אותה בסורק הבטחוני. '
אנחנו הצגנו את המעטפה והם העבירו אותה בסורק הבטחוני.
22/02/2018 | 18:36
54
לצפיה ב-'עם קיטבג או בלי?'
עם קיטבג או בלי?
22/02/2018 | 18:51
108
לא, לא הייתי מחשיב את המעטפה מהקונסוליה בתור "קיבלתם משהו להעביר".

לצפיה ב-'וקיטבגים לקחת?'
וקיטבגים לקחת?
23/02/2018 | 03:34
10
לצפיה ב-'אזרוח חוק הסבא - שאלות'
אזרוח חוק הסבא - שאלות
22/02/2018 | 10:24
1
75
שלום לכולם
כנראה שבקרוב ניסע לאזרח את הקטנצ'יק שהתווסף למשפחה
1. בפעם הקודמת הוצאתי צ'ק בבנקאי, יש ברשותי חשבון בנק בארה"ב, האם יש אפשרות לשלם את האגרה בהעברה בנקאית? או בצ'ק מהחשבון האמריקאי שלי? צ'ק בנקאי זה מסט?
2. פעם שעברה עשינו את זה בוורמונט, הפעם חושבים לחסוך את הנסיעה ומחפשים משהו באזור ניו יורק ששם נשהה, האם יש משרדים שמומלץ לא לעשות שם? ראיתי שבניו ארק והרטפורד הם פנויים יחסית.
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'חבר שלי עשה באלבני NY'
חבר שלי עשה באלבני NY
22/02/2018 | 11:19
59
הוא עשה שם את האזרחות לילד ואמר שלקח לו פחות מ 4 חודשים לקבל זימון.
תבדוק את הסטטוס לפי הסניפים

לצפיה ב-'שאלה בנושא תוקף של REP וחידושו'
שאלה בנושא תוקף של REP וחידושו
20/02/2018 | 09:44
3
95
הבנתי שתוקפו של REP הוא שנה,
אם זה נכון, שלי מסתיים בסוף אפריל (משמע בעוד חודשיים)
האם ניתן להאריך/לחדש אותו לעוד שנה ?
ואם כן, מה ההליך ?
כשביקשתי אותו הייתי בארה"ב, כעת אני בארץ
אז איך זה מתבצע ?
האם עליי לטוס לארה"ב ולחדש אותו שם, או שזה תהליך שיכול לקרות מכאן ?
לצפיה ב-'התוקף הוא לשנתיים. יש צורך להגיע לארה"ב כדי לחדש.'
התוקף הוא לשנתיים. יש צורך להגיע לארה"ב כדי לחדש.
20/02/2018 | 13:46
38
לצפיה ב-'אין כזה דבר "לחדש REENTRY PERMIT". צריך להוציא חדש.'
אין כזה דבר "לחדש REENTRY PERMIT". צריך להוציא חדש.
20/02/2018 | 17:36
69
התוקף של ה RE-ENTRY PERMIT שלך אמור להיות כתוב על ה PERMIT שקיבלת.
כדי לבקש אישור חדש - אתה חייב להיות בארה"ב. ולעשות שוב את התהליך שעשית לפני שנה.
לצפיה ב-'המון תודה. אכן ב- Permit כתוב לי'
המון תודה. אכן ב- Permit כתוב לי
22/02/2018 | 09:37
35
תוקף מ- 04-2017 על 04-2019.
לצפיה ב-'יש כאן מישהו שהתחיל בויזת TN ואיכשהו הצליח לקבל גרין קארד?'
יש כאן מישהו שהתחיל בויזת TN ואיכשהו הצליח לקבל גרין קארד?
22/02/2018 | 06:22
79
אני אזרח קנדי עם הצעת עבודה בארה"ב. הבנתי שהדרך הכי מהירה להתחיל עם ויזת TN. מה האפשרות בהמשך לבקש גרין קארד? (לא דרך נישואים)
הבנתי שיותר מסובך לקבל H1B לעומת TN ואני מעוניין להתחיל לעבוד בהקדם האפשרי. השאלה מה קורה אח"כ כשארצה להישאר לצמיתות ולבקש גרין קארד. הבנתי שאם לא עושים את זה כמו שצריך אני עלול לצאת קרח משני הצדדים מכיוון שלא יחדשו לי את ה-TN אחרי 3 שנים אם יגלו שהגשתי בקשה לגרין קארד.
האם יש כאן מישהו עם ניסיון בנושא? המלצות על עו"ד לעינייני הגירה באיזור החוף המערבי?
בתודה מראש לכולם
אייל
לצפיה ב-'הוצאת גרין קארד בעקבות נישואים בקפריסין'
הוצאת גרין קארד בעקבות נישואים בקפריסין
21/02/2018 | 20:59
3
90
ערב טוב חברים!
אני (אזרח ישראל) וחברתי (אזרחית ישראל וארה"ב) מתחתנים בקפריסין בעוד כחודש (מזל טוב!!) ומתכוונים להתחיל תהליך הוצאת גרין קארד בשבילי.
האם מישהו מחברי הפורום עשה זאת? (להתחתן בקפריסין ולבקש גרין קארד בעקבות הנישואים). האם המסמך נשואים שמקבלים בקפריסין לאחר החתונה תקף לבקשה לגרין קארד? או שיש צורך להירשם במשרד הפנים בארץ לטובת כך? (מעדיפים להיות מוגדרים כידועים בציבור בארץ)
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי נישואין זה נישואין '
למיטב ידיעתי נישואין זה נישואין
21/02/2018 | 21:25
74
למיטב זכרוני לא חושב שאת השלטונות האמריקנים מעניין עם התחנתם בווגאס , קפריסין, חתונה רפורמית , קונסרבטיבית וכו.. כל עוד זה מסמך רשמי ועדיף באנגלית שאתם נשואין על פי חוקי אותה מדינה..
החלק של הנישואין הוא רק חלק  חשוב אבל  הם עוד ישאלו שאלות נוספות :)
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
22/02/2018 | 02:15
1
59
כל נישואין רשמיים, ברחבי העולם, יהיו מוכרים על-ידי רשות ההגירה האמריקנית. מאחר ונישואין בקפריסין (או בפראג, או בכל מקום אחר) הם רשמיים ומוכרים, אזי אין שום בעיה. אותו כנ"ל עם נישואין כדמו"י בישראל, שהם רשמיים. מצד שני, נישואין אזרחיים בישראל הם לא רשמיים ולא מוכרים, ולכן גם לא מוכרים על-ידי רשות ההגירה האמריקנית.

במאמר מוסגר, החוק הישראלי מחייב אתכם להירשם במשרד הפנים, אבל זה עניין שלכם מול הרשויות הישראליות... את האמריקנים, זה ממש לא מעניין אם נרשמתם במשרד הפנים או לא.

שוב, מזל טוב, ותחזרו לפה לשאול שאלות אם יש לגבי התהליך, ולאחר מכן המעבר לארה"ב.
לצפיה ב-'תודה על התשובה!'
תודה על התשובה!
22/02/2018 | 16:24
9
לצפיה ב-'אופציות שניתנו בישראל'
אופציות שניתנו בישראל
21/02/2018 | 08:32
2
138

הי
הבנתי כי בתהליך רילוקיישן מומלץ לממש אופציות שניתנו בארץ לפני המעבר לארהב. 
החברה שהעבירה אותי לארהב לא הבהירה לי את המצב הזה ולכן כיום במימוש אני אמורה לשלם מס אמריקאי + מס ישראלי.
החברה בה אני עובדת טוענת שזה היה באחריותי לברר את הנושא טרם יציאתי מהארץ, אך בייעוץ המס שקיבלתי הדבר לא הובהר (ייעוץ שקיבלתי מיועץ המס של החברה ). 
בקיצור, החברה מתנערת מאחריות כלשהי בנושא. האם זה מקובל שהעובד צריך להיות מודע לכל השלכות המס או שבדרך כלל החברה מיידעת את העובד?

תודה!

לצפיה ב-'השנקל שלי'
השנקל שלי
21/02/2018 | 10:52
84
נשמע לי שהוא היה צריך לידע אותך. מניח שזה מקובל.
אבל, אז מה? תתבע אותם עכשיו?
לעתיד - תלמד לסמוך על עצמך, ותתיעץ מראש באופן עצמאי (לצורך העניין, בפורום פה).
לצפיה ב-'מס על אופציות סעיף 102'
מס על אופציות סעיף 102
21/02/2018 | 21:36
49
כיום יש לך אופציות בחברה שהם בעלות מימוש ?, במידה וכן בשלב זה האופציות נמצאות אצל נאמן ששומר עבורך את האופציות למימוש למניות, על פי סעיף 102 לפקודת מס הכנסה כל עוד לא הפכת את האופציות למניות אתה פטור מתשלום כל עוד האופציות בידי הנאמן, ברגע שתמיר ותקנה ולמכור אותם למימוש אז הנאמן יקזז לך 25 אחוז בתנאי שההסכם עם החברה הוא לא הסכם שונה שנותן קיזוז למעסיק כנגד ההוצאות  .
האם ניסית לפנות אל הנאמן שמחזיק את האופציות ולשאול אותם ?

לצפיה ב-'שאלת מעבר J בין מוסדות אקדמאים'
שאלת מעבר J בין מוסדות אקדמאים
21/02/2018 | 18:00
45

לאחר שנתיים במוסד אקדמי A על ויזה j1 אני עובר למוסד B על ויזה J1.
סיום ה DS-2019 (והתאריך על הויזה) ממוסד A הוא אמצע אוגוסט ומכתב ההעסקה ממוסד B הוא תחילת אוגוסט.
המשכורת האחרונה שלי במוסד A היא על חודש יוני אני יכול להישאר במוסד A גם לאחר מכן אך ללא משכורת.

שאלות:
1. האם המעבר למוסד ב יכול להיות במהלך חודש יולי? האם הם יכולים להוציא DS לפני תאריך תחילת העסקה? (את אופציה של הקדמת תחילת העסקה אבדוק מול המחלקה)

2. האם הויזה שבתוקף עד אמצע אוגוסט מתבטלת יחד עם ה DS ממוסד א או שאני יכול בתחילת אוגוסט לנסוע לקנדה עם הויזה הישנה?

3.
אישור העבודה EAD של זוגתי מסתיים בסוף יוני, מתי היא תוכל להגיש בקשה לחידוש אישור העבודה?
כשיש ביידנו DS ממוסד ב או בתאריך תחילת העסקה?

4.
האם אני יכול לנסוע לבדי לישראל ולחדש את הויזה במהלך חודש אוגוסט עם ה DS החדש? או שזוגתי חייבת להצטרף אלי ( כלומר מעמדה בארהב לא חוקי שאני לא נוכח והיא בלי ויזה בתוקף)

במידה ולמישהו יש איזה שהן הערות נסופות על תהליך העברת ה-DS אשמח לשמוע.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון רומני?
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
רוצים חופשה מפנקת?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום