לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2120521,205 עוקבים אודות עסקים

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה למבינים'
שאלה למבינים
17/06/2018 | 12:42
16
175
היי לכולם,
אני ובת זוגתי שוקלים הגירה או לקנדה או לארה"ב, נשמח לשמוע בכללי - האם הסיכויים להגר לקנדה יותר גבוהים כיום ?
תודה מראש!
לצפיה ב-'תלוי בנתונים שלכם'
תלוי בנתונים שלכם
17/06/2018 | 12:53
14
133
אם יש לכם משפחה מקומית (אחים, הורים, ילדים וכו) הגירה לארצות הברית הרבה יותר קלה, אין לקנדה את כל מסלולי ההגירה האלו, אפילו הורים של אזרחים לא יכולים להגר רק לבוא לבקר.
אם יש לכם הרבה כסף יותר קל להגר לארצות הברית, לארצות הברית יש מסלולי הגירה דרך השקעה בסכומים מאד נמוכים (חצי מיליון דולר) ואין מסלולים כאלו בקנדה.
אם אין לכם שום דבר מיוחד רק מזל, יותר קל להגר לארצות הברית, שיש הגרלה ואין שום דבר דומה בקנדה.
אם יש לכם מעסיק שרוצה להעסיק אתכם, תלוי איפה הוא נמצא, ברוב המקרים אם יש מעסיק שנמצא גם בקנדה וגם בארצות הברית הוא בדרך כלל מעדיף את קנדה (אמזון).
אבל הרבה יותר קל למצוא מעסיק אמריקאי שירצה אתכם, במיוחד בתחום הטכנולוגיה, אין הרבה חברות הייטק בקנדה, רובם אמריקאיות.
אם אין לכם אף אחד מאלו, סביר שאתם לא תוכלו להגר לאף מדינה,
למרות שיש עוד כמה מסלולי הגירה דרך תארים וכישורים בקנדה,
מצד שני אם הכישורים שלכם יוצאי דופן, למשל אתם חוקרים באקדמיה, או אומנים, 2 המדינות יקבלו אתכם.
בכל מקרה, אין קשר בן סיכויים להגירה, ברוב המקרים (פרט להגרלה) מדובר על יכולות ספציפיות של אדם מסוים.

אדם רגיל, בלי הרבה כסף, קשרים, משפחה מקומית, תארים מתקדמים מאד, לא יוכל להגר לאף מדינה.

אבל אם תכתבו את הפרטים הספציפים שלכם בפורומים שונים, יוכלו לתת לכם תשובות ספציפיות , אף אחד לא מכיר את כל חוקי ההגירה במדינות שונות,
אנשים גרים במדינה אחת ומכירים אותה.
לצפיה ב-'תודה! ואחדד את השאלה:'
תודה! ואחדד את השאלה:
17/06/2018 | 13:17
13
113
אין לי קרובים או הרבה כסף- אני מנסה לעשות זאת דרך יכולות מקצועיות בלבד. עדיין ארה"ב יותר פשוט? ותודה שוב
לצפיה ב-'שוב, זה תלוי בנתונים שלכם'
שוב, זה תלוי בנתונים שלכם
17/06/2018 | 13:33
12
108
יש 3 מסלולים שונים לגמרי להגירה דרך יכולות מקצועיות
1. דרך מציאת מעסיק שיקבל אותך לעבודה ויבקש עבורך ויזה, וזה אפשרי בעיקר בתחום הטכנולוגיה, בשאר המקצועות או שזה בלתי אפשרי כי צריך קודם לקבל רישיון, כמו בתחומים של רפואה, או אדריכלות או כל מקצוע שצריך בו רישיון לעבוד.
או שזה בלתי אפשרי כי אין צורך להביא זרים וזה נכון למקצועות ההומנים.
בדרך כלל הרבה יותר קל למצוא מעסיק אמריקאי, כי ארצות הברית גדולה פי 10, וכי רוב חברות הטכנולוגיה הם אמריקאיות (תנסה לחשוב על חברות קנדיות שאתה מכיר).
אבל אין שום מניעה לשלוח קורות חיים לכל חברה שאתה מוצא, בקנדה או בארצות הברית.
בכל מקרה זה לא מסלול פשוט, חברות תמיד יעדיפו להעסיק עובד מקומי שלא צריך ויזה ואפשר לפטר אותו עוד שבוע.
2. דרך כישורים יוצאי דופן, מי שהוא מומחה עולמי (ויכול להוכיח את זה) יכול להגר לכל מדינה בעולם, אם אתה דוקטור שחוקר מחלות סרטן / שחקן קולנוע מוכר / זמר מוכר / צלם שעושה תערוכות בכל העולם וכו, אתה יכול לבחור לאן אתה רוצה להגר, כל מדינה תסכים לקבל אותך.
3. דרך כישורים רגילים ותארים רגילים, שמחשבים נקודות, תארים, ניסיון וכו, מסלולים שפעם רוב האנשים היגרו דרכם והיום רוב העולם כבר לא מאפשר, לארצות הברית אין מסלולים כאלו, לקנדה (כמה שאני יודע) יש עוד מסלולים כאלו אבל צריך להיות צעיר + עם תואר שני לפחות + ניסיון גדול + רמה גבוהה של אנגלית ושאר כישורים.
אבל סתם מהנדס עם תואר ראשון בן 40 לא יוכל להגר לשום מקום דרך הכישורים שלו, כי יש אין ספור סינים והודים , שהם בני 25 עם תואר שני.
אבל אם זה המסלול היחיד המתאים לך תשאל בפורום קנדה אם הנתונים הספציפים שלכם מתאימים, אם כן יופי, אם לא, אתה לא מתאים לאף מקום.
לצפיה ב-'סבבה אברר'
סבבה אברר
17/06/2018 | 14:09
38
לצפיה ב-'הערה קטנה לגבי ויזת כישורים יוצאי דופן (EB1)'
הערה קטנה לגבי ויזת כישורים יוצאי דופן (EB1)
17/06/2018 | 16:27
10
94
הסקירה של ZUKI מעולה וממצה, רציתי להעיר רק הערה קטנה לגבי ויזת "כישורים יוצאי דופן" (EB1). המומחיות הנדרשת אינה חייבת להיות ברמה העולמית אלא יכולה גם להיות רק ברמה הארצית, בלי להיות מוכרים בכלל מחוץ לישראל. תיאורטית אני יכול לראות בסיטואציה מסוימת שהאינסטלטור המוביל בישראל יהיה זכאי לויזה הזאת (הוא צריך כמובן למלא את כל שאר האלמנטים הנדרשים).
לצפיה ב-'דוגמא לא ממש מוצלחת - אין רישוי לאינסטלטורים בישראל'
דוגמא לא ממש מוצלחת - אין רישוי לאינסטלטורים בישראל
17/06/2018 | 18:33
9
93
מקצוע האינסטלטור בארה"ב מאוד מוסדר - יש איגוד מקצועי של אינסטלטורים שהגדיר מערכת של הסמכות מקצועיות שמבוססת על מסלול הכשרה ארוך מאוד שכולל במצטבר יותר מאלף שעות לימוד עיוני, צבירת ותק מתועד של שנים במקצוע בעבודה תחת פיקוח של אינסטלטור מומחה, וסידרה של מבחנים שפרושה על תקופה של 7 שנים.
רק אחרי סיום בהצלחה של הסידרה הזו אדם מגיע לדרגת "אינסטלטור ראשי".

כשמחלקת ההגירה באה לבחון כישורים של אדם - הם משווים (אפילו אם זה באופן תת הכרתי) למה שנהוג בארה"ב.
בישראל "קורס שרברבות" הוא בהקף של פחות מ 100 שעות אקדמאיות, ותקופת ההכשרה הנדרשת כדי לעבור את הבחינה היחידה שקיימת בתחום - בחינת הסיווג המקצועי של התמ"ת - היא בקושי חצי שנה.    זה פחות ממה שבארצות הברית נדרש כדי לקבל הסמכה כ"שוליית אינסטלטור".

לכן - יהיה מאוד, מאוד קשה לאינסטלטור המוביל בישראל להראות שהוא זכאי לויזה.
למען האמת - אני לא רואה קונסטלצייה שבה אדם כזה יוכל לקבל רשיון אינסטלטור בארה"ב בלי לעבור מסלול של שנים כ"עוזר אינסטלטור" ואת המבחנים שלאורכו, מה שדי מפיל את הרעיון של לקבל ויזת הגירה על בסיס מומחיות.

אני מכיר כמה ישראלים בעלי רשיון MASTER PLUMBER שעובדים כאינסטלטורים בארה"ב - אף אחד מהם לא הגיע לארה"ב עם ויזה או ויזת הגירה על בסיס המקצוע הספציפי הזה.  כולם הגיעו לארה"ב בצורה אחרת, ועברו בארה"ב את "מסלול העבדות" של אינסטלטור שולייה - אינסטלטור עוזר זוטר - אינסטלטור עוזר - אינסטלטור בכיר. וזה לקח להם לא מעט שנים. 
לצפיה ב-'הטעות שלך נובעת מכך שאתה יוצא מנקודת הנחה'
הטעות שלך נובעת מכך שאתה יוצא מנקודת הנחה
17/06/2018 | 19:26
8
109
שלצורך קבלת ויזה EB1-EA יש צורך באיזו שהיא הכשרה פורמלית או שיש צורך באיזה שהוא Title. אין דרישה כזו. תיאורטית אדם (שאין לו אפילו השכלה תיכונית) שהשיג הישגים יוצאי דופן בתחום האינסטלציה ברמה הארצית יכול לדעתי להיות זכאי לויזה.

הויזה לא ניתנת על "מומחיות" לכשעצמה אלא על "הישגים יוצאי דופן בתחום המומחיות". הוא מומחה באינסטלציה שהשיג הישגים יוצאי דופן בתחום, ולא משנה אם הוא לא זכאי בארה"ב לתואר פורמלי של "אינסטלטור".
לצפיה ב-'לדעתי הטעות בהבנה בעניין זה היא שלך'
לדעתי הטעות בהבנה בעניין זה היא שלך
17/06/2018 | 22:57
7
76
לפי התפיסה שאתה מציג בהודעה זו שאליה אני מגיב, אתה חושב שה"ויזה" (ויזת הגירה על בסיס יכולות יוצאות דופן, בדוגמא שלך) זה איזהוא סוג של "פרס".
כמו פרס ה"אוסקר" שניתן כל שנה לשחקן הקולנוע הכי טוב באותה שנה.
או בעצם כמו ה LIFETIME ACHEIVMENT AWARD שנותנים באותו טקס לשחקן ותיק.

הבנתי בעניין היא אחרת לגמרי.   אדם מקבל ויזה של "יכולות יוצאות מגדר הרגיל" כי ארה"ב מקווה שאם האדם הזה יחיה בארה"ב הוא ישתמש ביכולות הללו - ויתרום בכך לכלכלה האמריקאית, לחברה האמריקאית ואולי אפילו לתהילתה של ארה"ב ברחבי העולם.

אותו אינסטלטור מהולל שיגיע לארה"ב - לא יוכל להשתמש ביכולות היוצאות מהכלל שלו יען כי לפי החוקים של ארה"ב אסור לו לבצע עבודות אינסטלצייה.

הויזה אינה פרס על זה שיש לו מומחיות - היא מיועדת לתת למ"אדם המצויין" את היכולת לשלם מיסים לארה"ב על ההכנסות שיהיו לו מהמצויינות הזו. או להביא כבוד לארה"ב שתוכל לקחת קרדיט.

ולכן - אותו אדם שאין לו השכלה תיכונית, אפילו אם יש לו "סיווג מקצועי" כאינסטלטור מטעם התמ"ת בישראל - לא יוכל לעבור בהצלחה מסלול כזה.

לצפיה ב-'דוגמא היפוטטית של אינסטלטור שיכול לקבל לדעתי EB1 '
דוגמא היפוטטית של אינסטלטור שיכול לקבל לדעתי EB1
18/06/2018 | 00:05
6
69
אני חושב שהבעיה בטיעון שלך היא שאתה מנסה להכניס את הויזה הזאת לתוך איזו שהיא "קופסה" של מקצוע או Title, וברגע שזה לא נכנס לקופסה הזאת אז לדעתך הויזה לא תקפה. הנכון הוא שהויזה הזו מאוד רחבה ולמעשה כל אחד, ללא קשר למקצוע ספציפי יכול לקבל אותה, אפילו אינסטלטור (-: (טוב, ברור שזה לא כזה פשוט כי עדיין צריך להראות "הישגים יוצאי דופן"). אני אתן דוגמא למה אני מתכוון.

קודם כל הנה הטיעון המקורי שלי (שאליו התנגדת): "תיאורטית אני יכול לראות בסיטואציה מסוימת שהאינסטלטור המוביל בישראל יהיה זכאי לויזה הזאת".

אז הנה תסריט היפוטטי של אינסטלטור שיכול לדעתי לקבל את הויזה:
שמוליק הוא אינסטלטור שעלה על רעיון לשינוי מסוים במיכל ההדחה בשירותים שיביא לחסכון של 20% בצריכת המים. שמוליק רשם פטנט ומכר את הרעיון שלו לחברת "פלסאון" תמורת תמלוגים שיקבל על כל אסלה שנמכרת. הרעיון של שמוליק זכה להד ציבורי והוא רואיין בתוכנית הכלכלית בטלויזיה וגם הופיעו כמה כתבות בעיתוני סוף השבוע שתיארו את הסיפור שלו. שמוליק גם זכה לקבל פרס מידי נשיא המדינה על תרומתו למשק המים בישראל.

לדעתי בסיפור הנ"ל יש את כל האלמנטים העובדתיים הדרושים על פי התקנות לקבלת ויזה EB1 (שגם ניתנים להוכחה) - והנה יש לנו אינסטלטור שיכול לקבל את הויזה.
לצפיה ב-'במקרה הזה, הוא לא זכה כי הוא אינסלטור מצטיין'
במקרה הזה, הוא לא זכה כי הוא אינסלטור מצטיין
18/06/2018 | 02:49
45
אלא כי הוא ממציא/מהנדס שהמציא מוצר. אין לו ידע/יכולת יוצא מהדופן, אלא יש לו רעיון טוב שהפך למוצר.
אם הוא היה הופך להיות היחידים שיכולים להסביר את ההמצאה שלו ולהתקין אותה, אז אולי יש לו ערך בארה"ב בתוך יכולת יוצאת דופן.

האם אדם כזה בהכרח יפתח עוד דברים? לא. אנשים מוציאים פטנטים כל הזמן על מוצרים (אני שותף לאחד). זה לא בהכרח אומר שמחלקת ההגירה תביא כל אדם שהמציא מוצר. במקרה שלך, אני לא בטוח שהוא יקבל ויזה.

לצפיה ב-'קודם כל - הוא כבר לא "רק" אינסטלטור. ושנית - לא חושב שיקבל '
קודם כל - הוא כבר לא "רק" אינסטלטור. ושנית - לא חושב שיקבל
18/06/2018 | 03:02
4
53
נתחיל ב"קודם כל": האדון הבדיוני הנ"ל הוא עכשיו ממציא ומפתח מוצרי צריכה, לא "סתם אינסטלטור מומחה".    

דבר שני - לעניות דעתי אתה ממעיט מאוד בהערכתך את גובה "רף ההשגים הנדרש" כדי לקבל ויזת "יכולות יוצאות מהכלל". 
יש המוני ממציאים בישראל - מפתחי APPS לטלפונים ניידים, יצרני פטנטים למטבח (מחדד לגזר, קוצץ סלט שעושה קוביות, ושאר בוקי סריקי) ועוד ועוד.

בעניין בקשת ויזת "יכולות יוצאות מהכלל" לממציא מוצר צריכה אחד - אפילו כזה שיש עליו פטנט והוא חוסך 20% מהמיים וכתבו עליו בעיתון:
לדעתי בקשה כזו תקבל התייחסות מסוג אחד ברשות ההגירה אם הממציא הוא "גם" דוקטור למדעי המים עם תואר שלישי מאוניברסיטת בן גוריון וכתב 17 מאמרים אקדמאיים על ההמצאה ועקרון פעולתה,
ויחס אחר לחלוטין אם הממציא אינו בוגר תיכון והכשרתו היא שרברב.

אני לא מעריך שהמקרה השני יזכה לכך שבקשתו תאושר.
הראשון - אני מעריך שכן.

השרברב שלך יוכל לקנות לעצמו גרין קארד "משקיע", בהנחה שהתמלוגים מהניאגרה שהמציא יהיו משמעותיים...

לצפיה ב-'הוא כן עדיין "רק אינסטלטור" אבל כזה שהגיע'
הוא כן עדיין "רק אינסטלטור" אבל כזה שהגיע
18/06/2018 | 04:44
3
107
"להשגים יוצאי דופן" בתחום מומחיותו, בדיוק לפי דרישות הויזה. והוא עדיין ללא השכלה וללא "רישוי אינסטלטור אמריקאי".
המצאה אחת נראה לך פחות מידי? אוקי, אז נוסיף לו עוד 10 המצאות (בתחום מומחיותו)... עדיין הטענה המקורית שלי תקפה (שלה התנגדת וממנה צמח כל הדיון הזה), והיא: "תיאורטית אני יכול לראות בסיטואציה מסוימת שהאינסטלטור המוביל בישראל יהיה זכאי לויזה הזאת", (שים לב למילים 'בסיטואציה מסוימת').
לצפיה ב-'זה המומחיות של אינסטלטור'
זה המומחיות של אינסטלטור
18/06/2018 | 05:45
26
לעצב שירותים, להוציא עליהם פטנט, לשווק אותם להמונים?

האם עולים לאנג'יס ליסט ובודקים בעלי מקצוע לפי כמות הפטנטים שהם הוציאו?

במקרה שלך מדובר על אינסטלטור שבמקרה הוציא פטנט. זה לא חלק מהעבודה שלו לעצב אסלות חדשות ולוודא את רמת היעילות שלהם.
לצפיה ב-'אבל באותה מידה הוא יכול להיות האינסטלטור הכי גרוע בישראל...'
אבל באותה מידה הוא יכול להיות האינסטלטור הכי גרוע בישראל...
18/06/2018 | 06:14
24
יש לו 11 המצאות? הוא לא יבקש את הויזה בגלל שהוא "שרברב משובח".
הוא יבקש את הויזה על בסיס זה שהוא הוא יזם וממציא. תומאס אדיסון של השרותים.
באותה מידה - הוא גם יכול להיות אינסטלטור גרוע מאוד. או סתם אחד שיושב בשרותים ובאים לו רעיונות טובים...

הצורה שאתה מנסה לסובב את הדברים מזכירה לי את הבדיחה שבה כתב עיתון מראיין טייקון נדל"ן מבוגר.
"איך התעשרת"? שואל הכתב.
"כשהייתי בן 20 הגעתי לניו יורק עם הבגדים שלעורי ו 3$ בכיס. לא היתה לי השכלה, לא היתה לי עבודה - אבל היו לי חלומות גדולים. עבדתי כמו חמור יום ולילה בעבודות שחורות - סבלות, נקיון, פשיטת נבלות בשוק... חסכתי פרוטה לפרוטה במשך חמש שנים כדי לממש את החלום שלי, והצלחתי לשים בצד 100$".
"ואז קנית את נכס הנדל"ן הראשון שלך בכסף הזה?" שואל הכתב
"אז נפטר דוד עשיר שלי והוריש לי מאה מליון דולר" - עונה הטייקון.

לצפיה ב-'האינסטלטור המוביל בישראל'
האינסטלטור המוביל בישראל
18/06/2018 | 06:28
25
למיטב הבנתי אמור להיות מישהו שרמת ההתקנות והתיקונים שלו בתחום האינסטלציה היא גבוהה ביותר ושנותן שירות מצוין, אדיב ומהיר ללקוחותיו. מה שאתה מתאר הוא יזם וממציא. המצאותיו לא יהפכו אותו לאינסטלטור מוביל, או אפילו טוב, אם הוא אינו כזה בלי קשר להמצאות אלה.

לצפיה ב-'מי אתם ומה אתם?'
מי אתם ומה אתם?
18/06/2018 | 02:41
59
התפתח פה דיון מאוד מעניין -- ולחלוטין לא רלבנטי לגביך -- בענייני אינסטלציה... אלא אם אתה שרברב במקצועך. איכשהו, האינסטלטורים שאני מכיר בישראל מתפרנסים מעולה, לעתים קרובות יותר מאשר עובדי היי-טק... אז אני לא בטוח שאחד שכזה בכלל ירצה להגר לארה"ב.

אז נחזור אליך ספציפית. כדי שנוכל לתת לך תשובות אשר רלבנטיות *אליך*, בבקשה ענה לשאלות הבאות:
1. מהו המקצוע המדויק שלך, כלומר מה אתה עושה בחיים?
2. מהי ההשכלה שלך -- איזה תואר (ראשון, שני, דוקטורט), ובאיזה תחום? והאם התואר קשור למה שאתה עושה בתחום המקצועי שלך?
3. כאשר אתה כותב "בת זוגתי" - האם אתם נשואים כחוק? (כלומר נישואין כדמו"י במדינת ישראל, או נישואין אזרחיים במדינה *אחרת*, לא בישראל -- בישראל נישואין אזרחיים לא נחשבים מבחינה חוקית). שואל על "בת זוגתך" רק בשביל לוודא את הקשר *החוקי* המדויק ביניכם -- זה קריטי עבורכם לצורכי הגירה (הממשל האמריקני מכיר אך ורק בזוגות נשואים כחוק לצורכי הגירה; אין הכרה בידועים בציבור, ובטח שלא בפחות מזה).
4. שאלות 1 ו-2 ששאלתי לגביך -- בדיוק אותו דבר לגבי זוגתך.
5. מתוך ניסוח השאלה שלך, אני מבין במרומז שאין שום דרך עבורך, או עבור זוגתך, לעבור דרך אחד המעסיקים שלכם? (קרי למעסיק יש חברה-אם, או חברה-בת, או חברה-אחות בארה"ב)

בוא נתחיל עם השאלות שלמעלה ונמשיך משם. אם אתה רוצה התייחסות רצינית ורלבנטית מאיתנו, אנחנו צריכים תשובות *לכל* השאלות הללו.

אילן

לצפיה ב-'תחליפי בשר באוסטין, טקסס.. יש דבר כזה? איפה הם?'
תחליפי בשר באוסטין, טקסס.. יש דבר כזה? איפה הם?
17/06/2018 | 23:59
2
61
אני צמחונית ועוברת לאוסטין ממש עוד כמה שבועות וממש לא רוצה להתחיל להסתבך בסופרים הענקיים והמבלבלים..
אז...
אשמח לדעת מהן האופציות בסופרים לצמחוניים?
יש מוצרים כמו טבעול (טחון צמחוני, המבורגר - לא מעדשים, חזה עוף צמחוני, שווארמה וכו')?
יש סייטן? טופו? 
יש דברים בריאים ועם כמות יפה של חלבון?
איך הם נקראים? איפה מוצאים אותם?

ממש יעזור לי לדעת מה לחפש.. 
תודה! 
לצפיה ב-'באזור אוסטין, טקסס יש אוכלוסיית היפסטרים גדולה'
באזור אוסטין, טקסס יש אוכלוסיית היפסטרים גדולה
18/06/2018 | 00:57
1
81
והיא גם ה"מפקדה" של רשת הסופרמרקטים הכי גדולה בארה"ב (479 סניפים בכל רחבי ארצות הברית) למוצרים אורגניים \ צמחוניים \ טבעוניים \ מפונפנים שנקראת WHOLE FOODS. יש לפחות חצי תריסר סניפים של WHOLE FOODS באוסטין - כולל את "חנות הדגל" שלהם בדאוןטאון אוסטין.

יש עוד ים של חנויות שמשרתות את קהל "מעדיפי מזון הבריאות" - למשל הרשת TRADER JOES שחביבה מאוד על אנשי הפורום הזה. יש לה 3 סניפים באוסטין.

בנוגע ל"דמויי בשר" - יש היום בשוק מוצרים שמיוצרים בכל מני טכנולוגיות מתוחכמות שהמראה שלהם, הטעם שלהם והטקסטורה שלהם הם הדבר הכי קרוב שיכול להיות לבשר אמיתי (הם אפילו מדממים כשלוחצים עליהם...) - אבל הם עשויים מ 100% מקור צימחי.   
ניתן למצוא אותם באזורי ה"צימחונים" בסופרמרקטים היותר "אקסקלוסיביים" (כלומר - יקרים). אחד המוצרים הללו נקרא BEYOND MEAT ואפשר להשיג אותו בעשרות מקומות באוסטין - כולל ב WHOLE FOODS.

ארה"ב היא מדינה חופשית. אף אחד לא יכריח אותך לקנות ב"סופרמרקט גדול ומבלבל" - יש עשרות חנויות קטנות שישמחו למכור לך מה שאת רוצה.
אף אחד לא יכפה עליך לאכול "מוצרים עתירי שומן ומעובדים" - אם הפרוטה מצוייה בכיסך תוכלי לקנות מה שאת רוצה - מעובד, לא מעובד, צמחוני, טבעוני, RAW, וכיוצ"ב.

מה לא תוכלי למצוא?   טבעול כמו שאת מכירה ורגילה אליו. 
לצפיה ב-'טריידר ג׳וז'
טריידר ג׳וז
18/06/2018 | 02:59
54

יתנו לך רשימה של מוצרים שידידותיים למה שאת מחפשת. בקשי מהם את הרשימה של הצמחוניים והם ישמחו לתת.
בהרבה סופרים ״רגילים״ יש תחליפי בשר.
כשביקרנו באוסטין אכלנו במסעדות טבעוניות וגם בצמחוניות.

יש אזורים שהמסעדות אינן מבינות מה זה צמחונות. ועד שלומדים את המסעדות כדאי לתחקר
במסעדות שאינן צמחוניות: תמיד לשאול אם יש בשר ברוטב, מה הנוזל במרק וכולי.
שיחות עם מלצר מתרחשות הרבה פעמים ככה:
אני: ״המרק צמחוני?״
מלצר: ״כן״
אני: ״מה בסיס המרק?״
מלצר: ״בקר״

כנ״ל לגבי מנות אורז, רטבי פסטה וכולי
לצפיה ב-'הארכת שהייה בארהב עד להגשת I-140, I-485...'
הארכת שהייה בארהב עד להגשת I-140, I-485...
17/06/2018 | 23:37
2
40
אני כרגע על ויזה J1 אשר תוקפה עומד לפוג בעוד כחודשיים. המעביד החליט להיות הספונסר שלי לגרין קארד, זה התחיל יחסית קצת מאוחר ויוצא ששלב ה PERM יוגש רק בעוד כחודש מה שאומר שההגשה של I-485 לאחר מכן תתבצע בעוד כ 4-5 חודשים.
אנחנו לא רוצים לחזור לארץ ולהמשיך את התהליך שם - מה שלא ברור איך בכלל עובד מהארץ, ומעדיפים להיות בארה"ב בעצם עד ליום ההגשה של I-485 אשר יקנה לנו סטסטוס המתנה נורמלי ולאחר כמה חודשים אפשר לקבל איתו אישור עבודה.

מה ניתן לעשות כדי להישאר תקופה של 3-4 חודשים בארה״ב עד ליום ההגשה של I-485 ולא לפגוע בסטאטוס שלי.

כרגע הארכה של J1 לא אפשרית.

לצפיה ב-'אין לי תשובה, אבל אתה צריך לקחת בחשבון'
אין לי תשובה, אבל אתה צריך לקחת בחשבון
17/06/2018 | 23:58
29
ששלב ה PERM יכול בקלות להפוך גם לשנה וחצי.  כשליש מהגשות ה PERM מגיעות ל audit - לא תמיד בגלל סיבה ברורה ונראית לעין.  למרות שרוב ה audits מסתיימים באישור, זה לוקח כשנה נוספת.  
לצפיה ב-'מה המעסיק אומר?'
מה המעסיק אומר?
18/06/2018 | 02:59
30
יש לי תחושה שאתה שואל פה, בגלל שלעו"ד של המעסיק אין כל כך תשובות... וזה בגלל שאין תשובה טובה לשאלה הזו.

עבר די הרבה זמן מאז שעשינו את זה, אבל גם אנחנו היינו במצב דומה - מעבר מ-J לגרין קארד. מה שאני זוכר זה הנחיה מפורשת של עורכי הדין, שצריך להתחיל את התהליך הרבה זמן מראש, כדי שלא להיקלע למצב בו הוויזות פוקעות וחייבים לעזוב את ארה"ב... וזה היה בתקופה הרבה יותר טובה מאשר היום, בו התהליכים הלכו הרבה יותר מהר, והממשל לא תקע מקלות בגלגלים.

אגב, ניסו להגיש אותך ל-H1B באפריל?

מצטער שלא איש בשורות אנוכי -- לא לכל מצב יש פתרון
לצפיה ב-'יש לי נסיעה מתוכננת שבוע לאחר הראיון, מה עלי לעשות?'
יש לי נסיעה מתוכננת שבוע לאחר הראיון, מה עלי לעשות?
17/06/2018 | 19:42
3
72
במידה ו- GC מאושר, עלי להשאיר את הפספורט בשגירות והוא ישלח אלי בהמשך, מישהו בעל נסיון יכול להגיד כמה זה לוקח?
לצפיה ב-'כמראה שלא תקבל את הדרכון עד אז'
כמראה שלא תקבל את הדרכון עד אז
17/06/2018 | 20:10
2
26
לצפיה ב-'לדחות את הנסיעה בשבוע? שבועיים?'
לדחות את הנסיעה בשבוע? שבועיים?
17/06/2018 | 20:12
1
23
לצפיה ב-'לדחות, ללא ספק'
לדחות, ללא ספק
18/06/2018 | 00:10
41
לכמה זמן?  אין בטחון בשום דבר, אם את לא רוצה עוד נזקים, קבעי רק כשתקבלי את הדרכון חזרה, או קחי טווח ארוך מאוד (חודש?)
לצפיה ב-'כמה זמן לוקח התאזרחות ע"פ חוק הסבא'
כמה זמן לוקח התאזרחות ע"פ חוק הסבא
17/06/2018 | 16:35
2
45
לאחר כל העזרה בפורום נראה שהצעד הנכון הוא לאזרח את הילדים ע"פ חוק הסבא כך שהתוכנית היא לשלוח את המסמכים מהארץ ואחר כך ליסוע כתיירים לריאיון ולהישאר שם כאזרחים.
אם אני שולח את המסמכים היום למשרדים בארה"ב (משלוח מהיר) כמה זמן עד לקליטתם במערכת וכמה זמן עד לריאיון בארה"ב ?
אנחנו מתכננים להיות בארה"ב מעוד כחודשיים  למשך 3 חודשים עם ויזת ESTA כתיירים  זאת אומרת יש לנו כ 5 חודשים ואחר כך נצטרך לצאת מארה"ב האם נספיק לריאיון  והאם אחרי הריאיון נחשבים כבר אזרחים או שיש עוד תהליך  ?
רק להבהרה אני אזרח ארה"ב רק הילדים לא (בני 3) והם נכנסים עם ESTA לא אני.

לצפיה ב-'לא עשיתי את התהליך לגמרי בעצמי אבל אני זוכר דבר או שניים'
לא עשיתי את התהליך לגמרי בעצמי אבל אני זוכר דבר או שניים
17/06/2018 | 20:12
35
מההיכרות עם הנושא, המעכר שקידם את התהליך שלנו המליץ לנו קודם כל לקבוע פגישה בג'רזי כיוון שזה ששם התיקים מתקדמים הכי מהר, וכך הייה, הוא שלח את המסמכים וקיבלנו תוך פחות מחודש מועד לראיון, הגענו לשם וזה ערך חצי שעה, לא התבקשנו להציג שום מסמך מקורי והסבתא\סבתא לא היו צרכים להגיע, קיבלנו את שבועת ארה"ב טפסים לבקשה לפספורט שאותם הגשנו בארץ, כל זה בערך לקח 3-4 חודשים.

לא ניסינו בשום שלב להתאים את הראיון לנסיעה שלנו, קבענו טיסה לחופשה כאשר התקבל מועד הראיון.. אך בראייה לאחור הנושא גמיש וניתן להזיז תאריכים לכאן או לכאן, כל ההתנהלות התבצע במייל מול פקיד נעים ונוח

בתום הראיון צריך להמשיך למשרד ביטוח הלאומי (נמצא באותו בניין במקרה של ג'רזי יש גם בניויורק) להנפקת SSN *חובה*
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/06/2018 | 20:24
25
זה משתנה ממשרד למשרד.
בדטרויט יש לי ניסיון טוב מהזמן האחרון, קיבלתי תאריך לראיון בטווח של חודש, בדיוק את התאריך שביקשתי.
לצפיה ב-'נסיעה של ילדה לארה"ב עם מלווה שאינו הורה'
נסיעה של ילדה לארה"ב עם מלווה שאינו הורה
16/06/2018 | 21:34
6
116
הי,
אני שולחת את הבת שלי (12) לביקור משפחתי בארהב עם אבא שלי (שניהם גרים באופן קבוע בישראל). אני זוכרת שצריך לצייד אותה במכתב. למישהו יש דוגמה? האם מספיק בכתב יד חתום על ידי ועל ידי בעלי או משהו יותר רשמי . 
תודה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'תבררי עם חב' התעופה שהם טסים'
תבררי עם חב' התעופה שהם טסים
17/06/2018 | 04:45
1
62
בעבר אני יודעת שאייר קנדה, רצו מסמך שחתום ע"י נוטריון. לא כל החברות דורשות את זה.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
17/06/2018 | 09:23
9
לצפיה ב-'אני הכנתי (עבור ילד של "צד שלישי" שטס אלינו) שני מסמכים'
אני הכנתי (עבור ילד של "צד שלישי" שטס אלינו) שני מסמכים
17/06/2018 | 05:05
3
106
מסמך אחד שבו כל אחד מההורים (פרטי זיהוי מלאים של ההורה) נותן אישור שהוא מרשה לילד (פרטי זיהוי מלאים של הילד כולל ת"ז \ מס' דרכון) לנסוע למקום A, בתאריך B, מלווה על ידי אדון Z (פרטי זיהוי מלאים של המלווה).
מכיוון שהתכנית היתה להוציא את הילד לכמה טיולים מעבר ל STATE LINE של המדינה שבה אנחנו גרים - באישור כתוב שההורה מרשה לילד לעשות נסוע לסטייט D, בתאריכים הרלוונטיים, לנסוע לסטייט E בתאריכים הרלוונטיים וכיוצ"ב.
וכמובן - מפורטת גם הדרך חזרה (מתי, בליווי של מי).
ביקשתי מההורים שיחתמו על המסמכים הללו בפני נוטריון וישלחו לי צילום באי-מייל, ואת המקור יצמידו לילד שיהיה לו מה להראותבמקרה ואיזשהוא פקיד או שוטר בדרך ישאל שאלות.
המסמך השני שהכנתי היה אישור שההורה מאשר לי (המארח)  לקחת את הילד לטיפול רפואי במקרה הצורך - כיד שאם חס וחלילה יהיה צורך לא יעשו לי בעיות במרפאה \ מרכז רפואי (שהצוות הרפואי לא יכנס ללחץ כי "אין לך את הסמכות לאשר לנו לגעת בילד הזה").   זה ענין של כסת"ח אמריקאי.

לצפיה ב-'תודה ועוד כמה הבהרות'
תודה ועוד כמה הבהרות
17/06/2018 | 09:23
1
73
קודם כל תודה. יש לי כמה שאלות הבהרה-
1. מי אמור לחתום על המסמך. מניחה שעו"ד ישראלי זה לא לעניין. שאתה אומר נוטריון הכונה היא לנטריון עם הרשאת חתימה בארה"ב?. אני אצטרך לברר איפה מוצאים אותם.
2. חלק מהזמן הילדה תהיה במחנה וכבר חתמתי שמותר לפנות אותה לטיפול רפואי. איך אני דואגת שהמסמך הרפואי שלי לא מתנגש בהרשאה של הקמפ.
3. לגבי מסלול הטיול. הכוונה למסלול הטיסות? כי אני רוצה להשאיר למשפחה המארחת את החרות לנסוע למקומות נוספים.
4. לגבי ההזדהות שלנו ושל הילדה מול בי"ח במקרה בצורך. חיינו באזור אליו היא נוסעת שנים רבות כך שיש מצב שאם היא תגיע לבי"ח המקומי היא "תעלה במחשב".  האם זה עלול לגרום לצרות? אנחנו לא אזרחים (וגם לא תושבים) אם כי היה לנו (או יש לנו) SSN מזמן שהותנו. 
רב תודות!

לצפיה ב-'במקרה שלי האורח גר בארה"ב'
במקרה שלי האורח גר בארה"ב
17/06/2018 | 17:23
70
והנוטריון היה מן הסתם איזו ספרנית בספרייה העירונית של מקום מגוריהם... כמעט בכל ספרייה עירונית או בית עירייה יש מישהו עם רשיון נוטריון שנותן שרותים לציבור, וזה עולה דולרים בודדים.
בישראל- אני מניח שהייתי מחפש נוטריון ישראלי. בסך הכל מדובר בנסיון לתת למי שיצטרך לקבל את המסמך הזה הרגשת ביטחון באמיתות המסמך... והאמריקאים מורגלים לרעיון של "חותמת נוטריונית".

אני לא חושב שיש עניין של "התנגשות" בין ההרשאות הרפואיות - את רוצה שגם לאלו וגם לאלו תהיה את האפשרות להרשות עזרה רפואית לילד.  בדיוק כמו שהורה אמריקאי ששולח את ילדו לקמפ לא מוותר על הרשות ללכת עם הילד לרופא בתקופה שהאישור לקמפ בתוקף.

לגבי מסלול הטיול - כנראה שאני חושש יותר מדי, אבל אני פרטתי ברמת ימים איפה מותר לילד להיות. לא בטוח שזה באמת נחוץ או משמעותי, אבל הייתה לנו תכנית ברורה אז למה לא?

ולגבי זיהוי הילד - בניגוד לישראל, אין כאן את עניין "בסיס הנתונים הארצי" שקיים במערכת הרפואה בישראל (המחשב של ביטוח לאומי) שאליו כל ספק שרותים רפואיים מחובר ולכן יכול בשנייה לקבל אינפורמציה על החולה.
הדרך היחידה ש"עבר" של חולה עלול לצוף היא אם החולה קיבל טיפול בעבר באותו מוסד רפואי, והמידע עליו נמצא כבר במחשב של המרפאה או בית החולים (יש לו כבר "מספר לקוח" במערכת ניהול הלקוחות של המרפאה או רשת בתי החולים הספציפית).
לצפיה ב-'תודה בוסטון, לא חשבתי על #2 '
תודה בוסטון, לא חשבתי על #2
18/06/2018 | 03:06
12
לצפיה ב-'אזרוח קטין '
אזרוח קטין
16/06/2018 | 15:40
7
142
שלום לכולם,

אשמח להתייעץ איתכם בסוגיה איך לאזרח את בני (בן שנה וחצי)
אני בעל גרין קארד עם rep לשנתיים כרגע חי בישראל
אשתי היא האזרחית , חיה עימי בישראל ...

בדקנו אפשרות לאזרח את הבן דרך חוק הסבא, אישתי לא עומדת בקריטריון והסבתא באופן ממש גבולי. כרגע לפי הבנתי ישנן כמה אופציות בתאוריה, יכול להיות שיש רק אופציה אחת גם...
1. לנסות להגיש לפי חוק הסבא ולהסתכן בבזבוז כסף ודחיית הבקשה.
2. לחכות שאתאזרח (דבר שייקח שנה  מסיום הrep)  ואז שנינו נהיה אזרחים והבן יקבל אזרחות אוטומטית.
3. להוציא gc  מהארץ ולאזרח אותו ישר כשיגיע לארה״ב.

קצת לא יודע מה לעשות ורוצה להתחיל את התהליך כמה שיותר מהר כי אין לדעת מה יהיו החוקים עוד כמה חודשים.... 

אשמח לעצות/תובנות באיזה הליך לבחור ובכלל מה האפשרויות שלי.
תודה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
16/06/2018 | 16:44
6
95
נראה שיש לכם רק אפשרות אחת, אז אין מה לבחור
אפשרות 2 לא קיימת, גם אם שניכם תהיו אזרחים, הבן שלך לא יהיה אזרח,
זה היה נכון רק אם שניכם הייתם אזרחים לפני שהוא נולד.
אפשרות 1 לא מתאימה לכם, מעבר לעובדה שאתה טוען שהסבתא כנראה לא עונה על ההגדרות, היא לא מתאימה לכם, חוק הסבא מיועד כאשר ההורים גרים באופן קבוע מחוץ לארצות הברית, אבל אישתך הצהירה שהיא גרה בארצות הברית (כדי שאתה תקבל גרין קארד) ואתה תושב ארצות הברית,
לכן האפשרות היחידה שמתאימה זה לבקש עבור הבן שלכם גרין קארד מישראל.
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה!'
תודה על ההבהרה!
16/06/2018 | 19:28
5
70
עכשיו מה עושים ?
מה ההליך  מהארץ? יש הליך מקוצר? 
מגישים i-130 בנפרד או יחד עם i-485?

כמה זמן התהליך אמור לקחת?

תודה!
לצפיה ב-'איפה להגיש?'
איפה להגיש?
17/06/2018 | 07:03
3
39
אנחנו עדיין מחזיקים בכתובת אמריקאית , השאלה אם ניתן להגיש מתוך ארה״ב ?
האם הבן יצטרך להכנס על ויזת תייר ולהשאר בארה״ב או שיוכל לצאת חזרה לישראל?

מה היא דרך המלך הנכונה והפשוטה ביותר עבורנו?

לצפיה ב-'ביקשת את הנוהל ל- CG דרך השגרירות בארץ'
ביקשת את הנוהל ל- CG דרך השגרירות בארץ
17/06/2018 | 07:25
2
46
נתתי לך את הלינק.
כל מה שאתה שואל לא רלוונטי...

מציע שתקרא, יש שם את כ-ל ההסברים למצבך.

לצפיה ב-'הבנתי, תודה דורון '
הבנתי, תודה דורון
17/06/2018 | 07:43
1
39
אז הגשה דרך הארץ בקיצור...
שנה + ?
לצפיה ב-'כן. '
כן.
17/06/2018 | 07:57
33
ואם אתה רוצה עצה...  אל תחפש לקצר ע''י לא לקרוא מה שאנחנו אומרים לך לקרא...  קרא בעיקר את כל הנהלים האמריקאים ופעל לפיהם.

ברגע שאתה שואל אני יודע שלא קראת...
לצפיה ב-'התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר'
התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר
17/06/2018 | 03:04
1
61
האם אפשר להיכנס כתייר (ויזת esta ( ואז להגיש את המסמכים להתאזרחות על פי חוק הסבא ?
ואם הגשתי וזה לוקח יותר מ 3 חודשים האם אני חייב לצאת מארה״ב  או שאני יכול לחכות עד סוף הטיפול ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/06/2018 | 07:42
45
כן - אתה יכול לשלוח את זה כשאתה תייר בארה"ב.
זה לא יתן לך ארכה לשהות בארה"ב - בטח שלא בהינתן העובדה שהמסלול הזה נועד דווקא למי שלא מתגורר בארה"ב.
לצפיה ב-'כניסה לארה"ב עם ESTA '
כניסה לארה"ב עם ESTA
17/06/2018 | 00:06
2
97
האם אפשר לשהות 3 חודשים ולצאת לקנדה לשבוע ולחזור ולקבל עוד 3 חודשים מה הסיכויים ?
ואם כן כמה פעמים אפשר לעשות את זה  ?
אני אזרח אמריקאי והילדים לא (שוויצרים) כך שהם נכנסים עם ESTA ואני רוצה לפני החלטה לאזרח אותם (ע"פ חוק הסבא) לשהות לפחות חצי שנה בארה"ב לבדוק את השטח .
לצפיה ב-'אי אפשר'
אי אפשר
17/06/2018 | 00:13
1
88
כדי לאפס את השהיה של פטור מויזה, צריך לצאת מיבשת אמריקה,
במקרה הטוב, צריך לטוס לאירופה,
אבל ברוב המקרים לא יאשרו כניסה נוספת אחרת יציאה קצרה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/06/2018 | 03:47
20
לצפיה ב-'הגירה בעזרת נישואין'
הגירה בעזרת נישואין
16/06/2018 | 13:53
82
שלום חברים רשמתי פה הודעה לפני שבוע

ועלו לי עוד שאלות ברשותכם
1) אני רוצה לטוס לארהב לטקסס לחברה שלי להציע לה נישואין ואנחנו עדיין לא בטוחים האם לעשות את כל תהליך ההגירה נישואים כשאבוא אלייה כרגע בפעם הזאת, מכל מיני סיבות אז עד שאגיע אלייה לא אדע באמת מה קורה (לגבי הליך ההגירה)
אז בהנחה ואנחנו רוצים לדחות ולא לעשות את ההליך בפעם הזאת ואחזור לארץ.. (מכיוון שיש לי רק ויזת תייר)
אז השאלה היא כזאת תוך כמה זמן נראה לכם שאפשר לחזור לארהב? בלי שיגידו לי אצל פקיד ההגירה לחזור לארץ או משהו בסגנון כאילו שלא יראה חשוד מדי מה הסיכויים הכי טובים לדעתכם?
2) בהנחה והכל הולך כמו שצריך כמה בערך יצא לי להוציא כסף על כל התהליך של ההגירה - טפסים+ עורך דין אמריקאי שיעזור לנו? ואם בכלל עדיף לשכור עו״ד לדעתכם?
תודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'האם ביטוח נסיעות יכול להוות תחליף לביטוח בריאות לחצי שנה ?'
האם ביטוח נסיעות יכול להוות תחליף לביטוח בריאות לחצי שנה ?
15/06/2018 | 13:11
14
121
אני לא מדבר על בדיקות תקופתיות אלא על סתם ביקור לרופא עם חום וכדומה או שיש הבדל גדול בין ביטוח נסיעות לביטוח בריאות אמריקאי 
לצפיה ב-'יש הבדלים'
יש הבדלים
15/06/2018 | 15:13
11
138
ביטוח נסיעות יכסה ביקור רופא עם חום. אבל אם יש חלילה מחלה רצינית - הם יכסו הטסה שלכם לישראל, לא טיפולים בארהב. כנ״ל תרופות מרשם פשוטות וכו׳, חיסונים לילדים, וכו׳. אם זה מה שאתם עושים, כדאי לכם לשמור על תושבות בארץ (כדי שתהיו זכאים לטיפול רפואי בארץ אם קורה משהו). זה גם יכול להיות קצת סיוט (ביקור אצל רופא ללא ביטוח אמריקאי יכול להסתיים בחשבונות מנופחים מהרופא, בדיקות מעבדה וכו׳). לדעתי זו אפשרות סבירה רק אם אתה חושב שרוב הסיכויים שלא תראו רופא...
לצפיה ב-'מדויק'
מדויק
15/06/2018 | 16:41
93
וכשעברתי לפה היה לי איזה שבוע ביטוח נסיעות עד שנכנס לתוקף הביטוח מהעבודה - ובמיוחד עם ילדים - שצריכים חיסונים ואת כל האישורים לפני כניסה לגן זה היה ממש כאב ראש.
לצפיה ב-'Agreed'
Agreed
15/06/2018 | 17:16
9
87
Travel health insurance (as suggested by its name) is for emergencies only.
It doesn't cover anything that is not an emergency or any pre-existing conditions.
I am not even sure it covers all emergencies. It usually has a pretty low limit (like $100K) that in serious medical catastrophies (like a week in the ICU) is not enough to cover the hospital bills. I am not sure what happens in such cases because the hospital would still bill you for the difference.
לצפיה ב-'ביטוח נסיעות '
ביטוח נסיעות
15/06/2018 | 17:59
8
67
בדקתי את הנושא בביטוח נסיעות לחו"ל הם מכסים הכל עד 5,000,000 $ ללא כל השתתפות עצמית ובביטוח בריאות  שהציעו לי בחו"ל ההשתתפות עצמית גבוהה מאוד כ 1500 דולר לאדם ו 20 אחוז מניתוחים וכדומה עד 3000 דולר וגם חודשי זה זה עולה כפול 6 מביטוח נסיעות כ 400 דולר לחודש וזה גם לא ביטוח כזה טוב (ישנם ביטוחים שעולים כפול ויותר)
ככה שיוצא שהם לא באמת מכסים הכל כי אתה צריך לשלם מכיסך כל שנה 5000 דולר פלוס השתתפות עצמית של עוד 1500.
כך שנראה לי שווה לספוג הוצאות חריגות כחיסונים או בדיקה פה ושם שלא דחופה  זה עדיין יצא הרבה יותר זול ונראה לי שבגילי (26) לא אמור להיות בדיקות סתם 

לצפיה ב-'על חיסונים לילד, '
על חיסונים לילד,
15/06/2018 | 18:59
6
61
הביטוח שלנו שילם אלפי דולרים, ואני מבטיח לך שאם אתה מגיע בלי ביטוח היו מחייבים אותך פי 4. בכלל, אחת הבעיות בלהיות בלי ביטוח, היא שלא רק שאתה משלם את העלות בעצמך - שוחטים אותך במחיר (לחברות ביטוח יש הנחות). אולי תביא מכתב באנגלית מרופא בארץ שמאשר איזה חיסונים קיבלו (אתה יכול להשוות לדרישות במדינה שאתה עובר אליה).

אשתי גם היתה פה כמה חודשים על ביטוח נסיעות - לאדם מבוגר שלא רואה רופא באופן קבוע, זה באמת פתרון סביר.
לצפיה ב-'לא תמיד מחייבים יותר לפעמים מחייבים פחות...'
לא תמיד מחייבים יותר לפעמים מחייבים פחות...
15/06/2018 | 19:56
5
66
בדיוק אתמול חמי שמבקר פה הלך לרופא Urgent Care באותו מקום שיצא לי ללכת כמה פעמים בעבר.

החשבון שהוא שילם היה 90 דולר, שאני מגיע אם ביטוח זה עולה לי 15 אבל החשבונית לביטוח שלי זה 205 דולר (כלומר בביטוח משלם 190 דולר) כלומר במקרה הזה המקום מחייב את הביטוחים המקומיים יותר מאשר ללא ביטוח...

אבל זה מקרה אחד, יצא לי לקבל חשבוניות עם מחיר מלא וליד בגלל שיש לי ביטוח ומה המחיר שהביטוח משלם אז לרוב ביטוח חוסך
לצפיה ב-'הביטוח אף פעם לא משלם את המחיר שבחשבונית'
הביטוח אף פעם לא משלם את המחיר שבחשבונית
16/06/2018 | 03:20
4
78
הביטוח עושה משא ומתן עם כל ספק שרותים וקובע "תעריפון" מוסכם מראש בינו ובין ספק השרות, שלרוב נמוך בהרבה עשרות אחוזים מהמחיר שהספק כותב בחשבונית. אז הספק שלך כתב 205$ בחשבונית,
קיבל ממך 15 דולר ושלח לביטוח חשבון על 190$.
הביטוח יחזיר לו מכתב שבו כתוב "אתה ביקשת 190$, התעריף המוסכם ביננו על השרות הזה הוא 43 דולר - ולכן אנחנו מנכים מהחשבונית "הנחת חוזה" של 147 דולר ושולחים לך צ'ק על ה 43 דולר שמגיע לך.

הסבירות היא שאותו URGENT CARE יראה פחות כסף ממך+הביטוח מאשר מאותו לקוח WALK IN ששילם מהכיס.
לצפיה ב-'ידוע ואני לא מדבר על החשבונית של הספק'
ידוע ואני לא מדבר על החשבונית של הספק
16/06/2018 | 05:13
3
49
אני מדבר על EOB שמופיע הסכום של בספק, ומה המחיר של הביטוח שמגיע מחברת הביטוח

וכן אני עדין זוכר את ה EOB שספק תקע מוזה קוצץ מעל 50 אחוז בגלל הסכמים של חברת הביטוח

לצפיה ב-'אני לא חושב ש 50% זה חריג'
אני לא חושב ש 50% זה חריג
16/06/2018 | 05:44
2
45
בהתחלה חשבתי שאני מבין לא נכון את הכתוב ב EOB,
אבל הבנתי נכון, הפערים בין המחיר ה"רשמי" לבין המחיר שסוכם מול חברת הביטוח הוא גדול מאוד.

אני לא מבין גודל בנושא, אבל המחיר ה"רשמי" נראה לי כמו חצי פיקציה,
מחיר מנופח רק כדי שהמחיר שהביטוח ישלם לאחר ההנחה יהיה הגיוני/סביר.
בדיוק כמו בשוק, המוכר מקפיץ את המחיר רק כדי לעשות מייד לאחר מכן הנחה,
אלא כמובן אם הקונה, מסיבות שונות, לא יכול לבקש הנחה.
לצפיה ב-'ברור, לכן הייתי מופתע שהמחיר הסדר של חברת הביטוח שלי'
ברור, לכן הייתי מופתע שהמחיר הסדר של חברת הביטוח שלי
16/06/2018 | 06:09
1
37
יותר גבוה ממי שהיה ללא ביטוח,

אני עדין זוכר מקרה של מישהו שהיה צריך ללכת לחדר מיון בלוס אנגלס והוא קיבל את ה EOB, בית החולים דרש 50 אלף דולר, ההסכם של חברת ביטוח הורידה את זה לאלף דולר
והוא שילם מכיסו כ 50 דולר
בלומר המחיר של בית החולים היה מנופח פי 50 מהעלות הריאלית (היות ובית החולים לא מפסיד למחיר של ההסכם עם חברת הביטוח)
לצפיה ב-'אולי זה עניין של עלות/תועלת'
אולי זה עניין של עלות/תועלת
16/06/2018 | 06:18
32
היה לנו אורח מישראל שרצה לראות רופא, לא משהו דחוף, אבל רצה,
ניגשנו ל Minute Clinic ב CVS (אם אני זוכר נכון), הביקור עלה 60$ (לדעתי הוא קיבל את זה חזרה מביטוח הנסיעות שלו).
ביקור כזה אצל רופא היה מכניס לרופא יותר מ 60$ מחברת הביטוח,
אבל אולי השירות מכוון לפלח אוכלוסיה רלוונטי כדי למקסם הכנסות.
לצפיה ב-'From what I understand'
From what I understand
15/06/2018 | 21:55
49
Travel Insurance is great until you need to use it.
It is meant for tourists who usually go back to their countries if something happens and not for people who live here.
It is also not regulated here in the US like regular health insurance.
If you are young and healthy and don't anticipating needing to ever see a doctor / hospital go for it.
לצפיה ב-'מה שאמרו פה מדוייק :הנה מידע נוסף'
מה שאמרו פה מדוייק :הנה מידע נוסף
15/06/2018 | 17:00
1
99
לגבי רופא עם חום ודברים כאלו:
לאחרונה יצא לי לצערי להיות ב urgent care, שזה בעצם מרפאה שבאים בלי לקבוע מראש תור, ופתוחה גם בלילה.
הרבה מקומות מצעים סוג של מנוי משפחתי למי שאין ביטוח רפואי בעלות של 100$ לחודש בערך, וזה מכסה ביקורי רופא וצילמו רנטגן שהם עושים במקום ובדיקות דם, בקיצור כל מה שהם עושים במקום ולא שולחים החוצה.

שנית יש ביטוחי נסיעות מהארץ שבהם נותנים לך כרטיס ואם יש בעיה אתה מדבר איתם קודם, הם אומרים לך למי ללכת ומטעינים לך את הכרטיס.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל המגיבים ושבת שלום !'
תודה רבה לכל המגיבים ושבת שלום !
15/06/2018 | 18:00
22
לצפיה ב-'אחרי קבלת ויזת תייר,'
אחרי קבלת ויזת תייר,
15/06/2018 | 00:30
10
218
היי,
נראה לי חלקכם כבר מכירים אותי ותסיפור שסירבו לי שלושה פעמים ולא ידעתי אם ללכת או לא וחלקכם התייעצתי אם כדי לי או לא. בסוף הייתי ביום רביעי האחרון וקיבלתי ויזה.

בגדול המטרה היא להגיע לחברה שלי שגרה באטלנטה והבנתי מחלקכם שאם אני מתכנן להתחתן אז לחכות ורק אחרי שלושה חודשים ככה שזה לא יראה להם שתכננתי את זה מהתחלה.

כמה שאלות ברשותכם,
1.
האם במצב כזה(אחרי שאני מתחתן), אני אוכל להשאר  ולא לחזור לארץ או שאחרי שאני עושה את החתונה אני חייב לחזור לפני שהויזת תייר פגה?
איך באופן חוקי כמובן ניתן להשאר ולא לחזור לארץ?

2. ציינתי שאני טס עם חבר ולשלושה שבועות
האם זה יראה מוזר או לא טוב לשוטר ההגירה שאני מגיע בסוף לבד?

3. אם עצם זה שאני יצא אחרי תקופה יותר ארוכה ולא אחרי שלושה שבועות כמו שציינתי (בלי חריגה מהתנאי ויזת תייר) יכול להיות לי בעיה ביציאה?
4.אני נלחץ קצת מהמחשבה על התיחקור כשמגיעים לשם, אני מבין שיש שני מצבים לא טובים שיכולים לקרות, או שישר בלי שאלות שולחים אותך הביתה על הטיסה הבאה או שחוקרים אותך קצת ואז משחררים.
באילו מצבים שולחים אנשים הביתה ? האם זה משו שאני צריך לחשוש ממנו אולי אפילו טיפים איך להמנע.?

תודה וסליחה על החפירה,
טל.
לצפיה ב-'קודם טוב מזל טוב על הויזה'
קודם טוב מזל טוב על הויזה
15/06/2018 | 01:19
2
161
ואם קיבלת אחרי 3 סירובים בלי שינוי משמעותי בחיים שלך - אז זה ממש הישג.  אלוהים אהב אותך באותו יום.
ולשאלות שלך:

בגדול המטרה היא להגיע לחברה שלי שגרה באטלנטה והבנתי מחלקכם שאם אני מתכנן להתחתן אז לחכות ורק אחרי שלושה חודשים ככה שזה לא יראה להם שתכננתי את זה מהתחלה.
- כן, ותקרא במאמרי הפורום את כל מה שכתוב.

1.האם במצב כזה(אחרי שאני מתחתן), אני אוכל להשאר  ולא לחזור לארץ או שאחרי שאני עושה את החתונה אני חייב לחזור לפני שהויזת תייר פגה?
איך באופן חוקי כמובן ניתן להשאר ולא לחזור לארץ?
- כן, תוכל להישאר. ואתה בעצם חייב בחודשים הראשונים, כי אם אתה מגיש מתוך ארה"ב ויוצא -  יופסק התהליך ואתה תישאר מחוץ לארה"ב מעל שנה בלי אפשרות לחזור.

2. ציינתי שאני טס עם חבר ולשלושה שבועות
האם זה יראה מוזר או לא טוב לשוטר ההגירה שאני מגיע בסוף לבד?
- אם אין לך שום הערה על הדרכון / הויזה שצריך שיהיה איתך מישהו, אז אתה בסדר.

3. אם עצם זה שאני יצא אחרי תקופה יותר ארוכה ולא אחרי שלושה שבועות כמו שציינתי (בלי חריגה מהתנאי ויזת תייר) יכול להיות לי בעיה ביציאה?
- לא.  הזמן המותר לך כתייר נקבע בזמן הכניסה, שם יכתבו לך מתי היום האחרון ליציאה. כמובן שאם תעשה תהליך GC זה לא יהיה רלוונטי.

4.אני נלחץ קצת מהמחשבה על התיחקור כשמגיעים לשם, אני מבין שיש שני מצבים לא טובים שיכולים לקרות, או שישר בלי שאלות שולחים אותך הביתה על הטיסה הבאה או שחוקרים אותך קצת ואז משחררים.
באילו מצבים שולחים אנשים הביתה ? האם זה משו שאני צריך לחשוש ממנו אולי אפילו טיפים איך להמנע.?
- תוחזר אם הם יחשדו שאתה הולך לעבור על תנאי הויזה (ואני מזהיר אותך שמה שאתה הולך לעשות זה עבירה על תנאי הויזה, כאשר אתה מתכנן את זה.  זה חוקי רק אם לא תכננת את זה... )

לצפיה ב-'..'
..
15/06/2018 | 12:19
1
88
היי דורון תודה על התגובה,
1. אוכל להשאר אבל מה אני חייב לעשות בחודשיים הקרובים?
2. כשמגיעים לביקורת גבולות אני מבין ששואלים אותי בדיוק מה ששאלו בשגרירות והם רואים מה התשובות שלי, אז הם בודקים לפי הערות על דרכון או לפי המחשב?

3.כלומר במקרה שלך אני צריך לקוות שבביקורת גבולות יתנו לי לפחות לחמישה חודשים אם ארצה להצליח לעשות את התהליך לGC?

תודה שוב,

טל.
לצפיה ב-'אני מציע שתקרא במאמרים'
אני מציע שתקרא במאמרים
15/06/2018 | 19:54
51
בשביל זה הם קיימים - כדי שלא אצטרך לכתוב לכל משתמש בנפרד...
לצפיה ב-'הכל תלוי במה שהמראיין שלך כתב בהערות לויזה במחשב '
הכל תלוי במה שהמראיין שלך כתב בהערות לויזה במחשב
15/06/2018 | 04:44
148
ובכמה מפקח ההגירה שעליו תיפול בארה"ב יהיה עירני כשתעמוד מולו.
אם כתוב באיזשהוא מקום "אמר שהוא מגיע עם חבר שלו" ואתה תעמוד שם נטול חבר - מפקח הגירה עירני בהחלט יכול להחליט לחפור בעניין.

אם כתוב באיזשהוא מקום במחשב שלהם "אמר שהוא מגיע לשלושה שבועות" ואתה צעמוד מול מפקח ההגירה בשדה התעופה בלי שיהיה לך כרטיס חזור לעוד 3 שבועות להראות - מפקח הגירה עירני בהחלט יכול להחליט לחפור בעניין.  או לתת לך אישור שהייה רק ל 3 שבועות.

אני בטוח שאתה מודע לעובדה שמה שאתה מתכנן לעשות הופך את מה שאמרת בראיון לויזה ל"תצהיר שקר בשבועה".  כל מה שאתה אומר בראיון לויזה נחשב לתצהיר משפטי בשבועה.  אם תסתבך בלשונך אצל מפקח ההגירה בשדה התעופה והוא יחליט שכדי לקבל את הויזה עשית "תצהיר שקר" למראיין בארץ - תמצא את עצמך על המטוס הראשון חזרה לישראל.
לצפיה ב-'מזל טוב על הויזה'
מזל טוב על הויזה
15/06/2018 | 12:14
5
117
אני שמח שאכן הצלחת לקבל את הויזה. אני בדרך כלל נוטה להיות אופטימי יותר מאחרים כאן לגבי הערכת סיכויים לקבלת ויזה. לא זוכר אם הגבתי בעבר על שרשור שלך, אבל במקרים דומים לשלך ההערכה שלי היא שהסיכוי הוא 50-50, כי זה מאד תלוי ברושם אישי.

1. במידה ואתה עושה תהליך שינוי סטטוס בארה"ב, אתה למעשה לא רק יכול אלא חייב להשאר בארה"ב עד שתקבל אישור נסיעות. לוקח כ-3 חודשים לקבל אישור כזה (ולאחרונה שמעתי דיווחים גם על אנשים שחיכו 4 או אף 5 חודשים לאישור).

ברגע שהגשת את הטפסים לאחר החתונה, אתה נחשב לחוקי בארה"ב בזמן שאתה ממתין לשינוי סטטוס לגרין קארד, גם לאחר שאשרת השהיה שלך תפוג.

2. בדרך כלל לא מתייחסים לתוכניות הנסיעה בזמן בקשת הויזה כאל משהו מחייב. מקובל שאנשים ישנו את דעתם ואת התוכניות שלהם, ובהחלט לגיטימי מצב בו תכננת טיול עם חבר והתוכניות השתנו. החריג היחיד למקרה הזה הוא במידה ויש הערה על הויזה (לא במחשב, אלא הערה מודפסת על גבי הויזה עצמה) שמגבילה את התנאים לביקור הראשון. יש מצבים בהם אנשים מקבלים הערה כגון "ביקור ראשון עם ההורים" וכו'. אם אין הערה כזו, שום דבר לא מחייב.

3. כעקרון לא. כשאתה נכנס לארה"ב, אתה מקבל אישור כניסה. ברוב המקרים, נהוג שאישור הכניסה הוא ל-6 חודשים, אפילו אם הצהרת בכניסה שהטיול הוא ל-3 שבועות בלבד. יש לכך חריגים, במקרה והפקיד בכניסה חושד לגבי התוכניות שלך ויש לך היסטוריה בעייתית של ביקורים בארה"ב בעבר, לפעמים מגבילים את הכניסה לפחות מזה. מה שכן, קח בחשבון שיתכן מצב בו בשלב מאוחר יותר בתהליך תעלה השאלה איך קרה שתכננת במקור נסיעה ל-3 שבועות ושינית את התוכניות שלך (שזה לגיטימי אבל במקרים מסויימים דורש הסבר).

4. רוצים לראות בכניסה שמטרת הביקור שלך תואמת את הויזה, כלומר ביקור בלבד, ולא עבודה או הגירה. ברוב המקרים, פשוט שואלים אותך כמה שאלות פשוטות (מה מטרת הביקור שלך, ולכמה זמן), ובזה זה מסתיים ואתה נכנס לארה"ב. במידה וחושדים בכוונות שלך, או שמרגישים מהתשובות שלך שאתה מנסה להסתיר משהו, יכולים לקחת אותך ל-secondary inspection, שם יתחקרו אותך בצורה מעמיקה יותר ויכולים לבקש גם לעשות חיפוש בתיק שלך, בסמארטפון וכו'.

ההמלצה היא בדיוק כמו בראיון לויזה: תמיד לומר את האמת, אבל לא לנדב מידע יותר ממה ששואלים אותך. ולא להחזיק עליך מסמכים שמעידים על כך שיש לך תוכניות להגר.

לצפיה ב-'jhon'
jhon
15/06/2018 | 12:31
4
112
תודה על התשובות ועל הסבלנות.
1.הגשת טפסים לאחר חתונה? בחתונה אתה מתכוון ללכת לעירייה ולעשות את המסמכים ואז להגיש?(כי את החתונה הרישמית עם ההורים וכו' אנחנו מתכננים לעשות רק עוד שנה +.

2.לגבי הערות על הויזה אני צריך לקבל תדרכון ואז לפי זה אני יעדכן אותם. 
כלומר, אם אין הערות על הדרכון עצמו הסיכוי נמוך לכך שיעשו לי בעיות אם לא באתי עם חבר או שזה לא מחייב?

3. לגבי הגבלת הזמן ברגע שאני מגיע זה רק במקרים שחושדים בי?
אני מבין שמן הסתם אם יגבילו אותי לחודש התוכניות לשנות סטטוס די הלכו, לא?

4.באילו מצבים מעלים על מטוס חזרה? צריך לקרות משו מאוד חשוד או מזל פשוט ממש רע כדי שזה יקרה? 

דבר אחרון רשמתי שאני טס לניו יורק מיאמי ולאס ואגס, נחיתה ביעד אחר כמו אטלנטה יכול להרים דגל אדום ?

תודה רבה על העזרה.
לצפיה ב-'יעד טיסה'
יעד טיסה
15/06/2018 | 17:47
3
130
"דבר אחרון רשמתי שאני טס לניו יורק מיאמי ולאס ואגס, נחיתה ביעד אחר כמו אטלנטה יכול להרים דגל אדום ?".

פשוט תגיע מוכן עם תשובות טובות לכל שאלה שישאלו אותך.
למשל : "לקחתי טיסה לאטלנטה על מנת שאוכל לטייל בחוף המזרחי ולסיים את הטיול בניו-יורק. אני מתכנן לשכור רכב מהרץ. הנה מספר הטלפון שלהם ומספר ההזמנה שלי למקרה שתרצה לאמת את הפרטים."

התשובה הנ"ל תואמת את הוויזה שברשותך, ומעבירה את הכדור חזרה אל הפקיד ונותנת לו את "הזכות" של שיחת טלפון להרץ. ( ותאמין לי שלפקיד יש דברים טובים יותר לעשות מאשר להתקשר להרץ.. )
לצפיה ב-'אני ממש לא ממליץ להגיד שקר שבשיחת טלפון ניתן לוודא...'
אני ממש לא ממליץ להגיד שקר שבשיחת טלפון ניתן לוודא...
16/06/2018 | 03:31
2
109
כמו שכתבתי קודם - הכי גרוע זה כשההגירה תופסת אותך בשקר.

בתסריט כמו זה שאתה מצייר - אני הייתי ממליץ פשוט לעשות הזמנה בהרץ, להחזיק  תדפיס שלה איתך למקרה שירצו הוכחות - ואחרי שעברת בשלום את ההגירה להכנס לבטל את ההזמנה הזו...   כך לא יכולים לתפוס אותך בשקר.

לצפיה ב-'למה לשקר ? '
למה לשקר ?
16/06/2018 | 04:29
1
85
בוסטון, לא כתבתי או המלצתי בשום מקום לשקר.

כל מה שכתבתי היה להיות מוכן עם סיפור משכנע ועדויות תומכות.

באם התייר נ״ל ישנה את דעתו ברגע שיצא מהטרמינל - זה כבר סיפור אחר.
לצפיה ב-'לא כתבת לו בצורה ברורה "תעשה הזמנה"'
לא כתבת לו בצורה ברורה "תעשה הזמנה"
16/06/2018 | 05:07
84
זה משתמע ממה שכתבת - אבל זה לא כתוב בצורה ברורה. 
הוא עלול היה לחשוב שכל מה שהוא צריך זה להמציא מספר הזמנה פיקטיבי ולברר מה מספר הטלפון של הרץ...
לצפיה ב-'חדשות טובות לזוכים מישראל Diversity Visa 2018? '
חדשות טובות לזוכים מישראל Diversity Visa 2018?
15/06/2018 | 15:11
167
פורסמו המכסות לויזה, כל מי שמאסיה (כולל ישראל) אמור לקבל זימון לראיון בקונסוליה.

לצפיה ב-'האם אפשר להגיש את המסמכים לאזרחות אונליין ?'
האם אפשר להגיש את המסמכים לאזרחות אונליין ?
15/06/2018 | 13:05
2
85
והבנתי שצריך צ'ק בנקאי האם צריך רק תמונה שלו ?
לצפיה ב-'כן ממלאים טופס מקוון באתר וניתן לשלם בכרטיס אשראי.'
כן ממלאים טופס מקוון באתר וניתן לשלם בכרטיס אשראי.
15/06/2018 | 16:59
1
35
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
17/06/2018 | 03:47
7
לצפיה ב-'לימודי רפואת שיניים בארה"ב, עדיפות לקליפורניה'
לימודי רפואת שיניים בארה"ב, עדיפות לקליפורניה
14/06/2018 | 16:59
5
146
אהלן,
אני בן 23 חייל משוחרר, מאז ומתמיד ייעדתי את עצמי למקצועות הרפואה. סיימתי ביה"ס בהצטיינות ואני מתכנן את המסלול להמשך אחרי שקצת חיפשתי את עצמי מאז שחרורי מצה"ל.
לאחר מספר ביקורים בארה"ב נפלה ההחלטה שארצה להעתיק את מגורי לשם וללמוד שם. אני יודע שלשם ויזת סטודנט אצטרך להוכיח יכולת כלכלית (יש לי) ולמצוא מוסד אקדמי שינפיק לי I-20 לאחר שאתקבל אליו, ואז אצטרך לפנות לשגרירות ולקבוע תור לראיון לויזת F-1.
ידוע לי שהמסלול ללימודי רפואה כולל לימודי תואר ראשון (PRE MED) ולאחר מכן לימודי רפואה, הסיכוי להמשיך ללימודי הרפואה לאחר התואר בקדם רפואה הינו קלוש מאחר והאמריקאים נותנים עדיפות לאזרחים ולתשובים שלה, ורק אז אם ישארו מקומות הם יוקצו לזרים הטובים ביותר.
השאלה שלי האם ידוע למישהו על המסלול לרפואת שיניים? האם מדובר במסלול הזהה לזה של הרפואה?
האם נהוג ללמוד אותו בקליפורניה? ובלי קשר, יש לאנשים המלצות לתארים פרקטיים שאפשר יהיה ללמוד ב COMMUNITY COLLEGE או משהו אחר שאוכל להרשות לעצמי לעמוד בעלויות הכלכליות שלו? (בערך 10-12K שכר לימוד בשנה?) ואילו מוסדות אקדמאים יש באזור?
לא נעול על CA אבל מאוד התחברתי למקום ולאווירה, בניו יורק לדוגמא שמעתי הרבה על CUNY, שאני לא פוסל בכלל, אבל הייתי רוצה לבחון עוד אופציות.
תודה רבה מראש על העזרה!
לצפיה ב-'יש מאות מוסדות לימוד אקדמאיים בקליפורניה '
יש מאות מוסדות לימוד אקדמאיים בקליפורניה
14/06/2018 | 18:24
133
ויש כ 4000 מוסדות כאלה בארה"ב.
כדי לעזור לך לבחור, ממשלת ארה"ב הקימה מרכז ייעוץ לענייני לימודים בארה"ב בישראל. הם נמצאים בשדרות רוטשילד בתל אביב וקוראים לו Education USA Israel.  יש להם דף פייסבוק שיכול לכוון אותך.
אם הם עדיין נותנים את אותם שרותים שהם נתנו בעבר - הם יסבירו לך עלויות, סיכויי קבלה וסיכויי מעבר לתכנית רפואת שיניים אחרי ה undergrad.

לצפיה ב-'כדי להיות רופא, אתה צריך לימודים מצטברים של הרבה שנים '
כדי להיות רופא, אתה צריך לימודים מצטברים של הרבה שנים
14/06/2018 | 19:29
149
באוניברסיטה -- קודם תואר ראשון, ולאחר מכן לימודי רפואה, כפי שאתה כבר יודע (כתבת...).

מעבר לזה, הסיכוי של סטודנט זר לקבל מילגה הוא קלוש עד אפסי.

ולכן, כדאי להבהיר נקודה אחת, ברשותך. כאשר אתה כותב "יש לי יכולת כלכלית" -- על איזו יכולת בדיוק אתה מדבר, אם אתה כותב שאתה יכול להרשות לעצמך 10-12K בשנה?

בהערכה מאוד זהירה ומאוד עדינה, בשביל לסיים לימודי רפואה בארה"ב -- בהנחה ובכלל תוכל להתקבל, אתה צריך חצי מיליון דולר בבנק... זה הן בשביל שכר הלימוד, והן בשביל מחיה שוטפת. יש לך משהו שאפילו מתקרב לזה?

כי אם היכולת הכלכלית שלך היא בגזרת 50-100 אלף דולר, או אפילו טיפה יותר -- אתה רחוק שמיים מארץ מאיפה שאתה צריך להיות...

אם אני במקומך, אני מנסה להתקבל ללימודי רפואה בישראל, ומתחבר לרופאים/מרצים/מנהלי מחלקות שעובדים גם בארה"ב ושיש להם גם רישיון אמריקני, ובודק איך "לקפוץ" לקראת סוף התואר בין ישראל לארה"ב. זה אפשרי, יש לי חבר שעשה את זה (רוב הלימודים שלו היו בישראל, והוא סיים אותם ועשה את ההתמחות בארה"ב; לא יודע פרטים מעבר לזה, כי אני לא מבין בתחום).

לצפיה ב-'ומה בקשר לרפואת שיניים?'
ומה בקשר לרפואת שיניים?
15/06/2018 | 03:08
2
100
בתגובה התייחסת לרפואה כללית ושאלתי האם ידוע לאנשים על המסלול לרפואת שיניים (שכידוע בישראל ובאירופה מקוצר ושונה בהשוואה לרפואה כללית)?
לצפיה ב-'בארה"ב - תואר ראשון ואח"כ בית ספר לרפואת שיניים זה 8 שנים '
בארה"ב - תואר ראשון ואח"כ בית ספר לרפואת שיניים זה 8 שנים
15/06/2018 | 04:33
1
130
והערכת המחיר של אילן היא נמוכה קצת - רפואת שיניים זה מקצוע יקר מאוד ללימוד כי צריך כלי עבודה יקרים, חומרים יקרים וכיוצ"ב.
רק לסבר את האוזן - בית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת TUFTS גובה מתלמיד רפואת שיניים 3,500$ לשנה, כל שנה, רק על סטריליזצייה של כלי העבודה שלו... ועוד 600$ לשנה על "כביסת חלוקי עבודה" (רופא שיניים צריך להחליף חלוק בין חולה לחולה...).
והמחיר של ה Dental Kit שכל סטודנט צריך הוא כממעט 10,000$.

מי שלמד רפואת שיניים מחוץ לארה"ב ויש לו תואר DMD "זר" - צריך לעבור בארה"ב מסלול לימודים אינטנסיבי (ויקר) של שלוש שנים ולעבור את בחינות המקצוע של ארה"ב שוב כדי לקבל רשיון עבודה כרופא שיניים בארה"ב.

יש לי כמה מכרים כאן באזור בוסטון שעשו את התהליך הזה - למדו רפואת שיניים וקיבלו תואר רופא שיניים בישראל או במזרח אירופה, ובהמשך באו לבוסטון ועשו את מסלול לימודי הסבת הרשיון (DIS) בבית הספר לרפואת שיניים של אוניברסיטת TUFTS.
מסלול לימודי ההסבה לרופא שיניים זר ב TUFTS עולה נכון להיום כרבע מליון דולר (60 אלף דולר לשנה הראשונה, 90 אלף דולר לשנה השנייה ו 90 אלף דולר לשנה השלישית). המספרים הללו אינם כוללים הוצאות מחייה, מגורים, תחבורה וכיוצ"ב. זה נטו עלות הלימודים.  זה גם לא כולל את עלות המבחנים של הרשות להסמכת רופאי שיניים.

לצפיה ב-'מה שבוסטון אמר, עם כמה תיקונים'
מה שבוסטון אמר, עם כמה תיקונים
15/06/2018 | 07:43
110
ראשית, הבית ספר אליו התייחס בוסטון הוא אחד מהטובים במדינה כולה. לא פשוט להתקבל לשם - נקודה.

בתור אחד שבדק את זה לעומק, אכן מדובר בסכומים מטורפים. החלק האופטימי, לרוב מדובר בתכנית של שנתיים. בכמה מוסדות שבדקתי, לא מצאתי שום תכנית מתחת ל- 70 אלף דולר לשנה. אכן, ציוד, מחשב, ורישומים הם עוד כמה אלפים טובים.

זה לא כולל שקל על עלויות מחיה.

אין אפשרות לקבל מלגות. מקסימום הלוואה פדראלית אם אתה אזרח או מחזיק בגרין קארד.

וכל זה שאתה מגיע כבר כרופא שיניים, והצלחת להתקבל. בתור מישהו שהתקבל לתכנית דומה (ובסוף לא הלך כי לא יכלתי לשלם את זה), גם לא כל כך קל להתקבל
לצפיה ב-'שינוי סטטוס - הגירה בעקבות נישואים'
שינוי סטטוס - הגירה בעקבות נישואים
13/06/2018 | 15:50
3
162
שלום לכולם
אני צפויה לנסוע לבן זוגי לביקור בארהב בקרוב ,הוא אזרח אמריקאי שחי בישראל ועבר לקליפורניה לפני כ4 חודשים, אנחנו שוקלים את האפשרות להתחתן (לאחר 90 יום) ולהגיש בקשה לשינוי סטטוס מתוך ארה"ב.
שמענו שניתן להגיש בקשה לשינוי סטטוס רק אם האזרח הינו תושב  ארה"ב לפחות כ - 3 שנים.  
אשמח לדעת האם מישהו שמע על נוהל שכזה, או אנשים שנעזרו בפורום זה בתהליך דומה?! אולי מאמרים רשמיים בנושא.
תודה לעונים
לצפיה ב-'הנה'
הנה
13/06/2018 | 17:49
2
121
נתחיל מזה שלא שמעתי על מין מגבלה כזו של "אזרח הינו תושב  ארה"ב לפחות כ - 3 שנים".  אז ייתכן את הראשונה שמביאה אם ה"חידוש" הזה, לאור הגזרות שמגיעות כל שני וחמישי - - - אבל נשמח אם תספרי מאיפה שמעת ותצרפי כמה שיותר מידע על זה, כדי לבסס את העניין כי לנו זה חדש.

לגבי הרעיון עצמו של שינוי סטטוס - דעי לך שזה לא "מסלול פורמלי" וצריך מאוד להיזהר איתו.  דבר נוסף - החתונה יכולה להתקיים בכל שלב, גם למחרת נחיתתך, רק לניירת יש מגבלה (שאנחנו פה בפורום הצבנו) של 3 חודשים.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
14/06/2018 | 09:31
1
100
שלום דורון
תודה על תשובתך. 
שמעתי על הנושא מזוג חברים שנמצאים באותו המצב כמונו רק שבמקרה שלהם בת הזוג היא האזרחית. לאחר שיחה איתה נראה כי אבא שלה קרא זאת באתר רשמי אמריקאי כלשהו. בכל אופן, היא צפויה להתייעץ על הנושא עם עורך דין ממש בקרוב כך שאחזור לעדכן ברגע שיהיה מידע נוסף. 
כמובן אם מישהו ישמע גם אשמח לעדכון כאן בפורום. 
המשך יום טוב לכולם
לצפיה ב-' יכול להיות שהוא הבין לא נכון את עניין הספונסורשיפ הכלכלי'
יכול להיות שהוא הבין לא נכון את עניין הספונסורשיפ הכלכלי
15/06/2018 | 06:57
88
חלק ממה שהאזרח האמריקאי צריך להוכיח לרשויות זה שיש לו את היכולת הכלכלית לתמוך בבן הזוג הזר שהוא רוצה להוציא לו גרין קארד.
את זה עושים על ידי הצגת דו"חות מס שנתיים שהאזרח הגיש למס הכנסה האמריקאי בשנים האחרונות ( מה שכל אזרח אמריקאי אמור לעשות כל שנה). שמראים שיש לו הכנסה מספיק גבוהה.

אם אותה חברה אזרחית שלך בעצם אף פעם לא הגישה דו"חות מס לארה"ב (כמו אמריקאים ישראלים רבים) ולא יכולה להראות הכנסה קבועה בארה"ב לאורך זמן - בקשת גרין קארד עלולה להיתקע... ניתן לפתור את זה על ידי מציאת אזרח אמריקאי אחר שחי באמריקה, יש לו הכנסה מוכחת ומספקת והוא מוכן "לחתום להם ערבות" ולקחת אחריות כלכלית על המהגר.  הבעיה היא שלפעמים קשה למצוא כזה..
לצפיה ב-'שלום לכולם עזרה לגבי ויזה או אזרחות לילדים '
שלום לכולם עזרה לגבי ויזה או אזרחות לילדים
14/06/2018 | 16:15
10
119
אני אזרח ישראל וארה"ב ואישתי שוויצרית וקנדית .הילדים שוויצרים וישראלים (מסובך )
אנחנו חושבים לעבור בחודשים הקרובים לניו ג'רזי  לגבי אישתי הבנתי שאפשר שהות עם הדרכון הקנדי עד 6 חודש או לעשות ויזת TN1 שאמורה להיות קלה אבל לגבי הילדים אני לא יודע מה לעשות מעבר ל 3 חודשים עם ESTA האם יש פתרון חוץ מלאזרח אותם ?
ואם צריך לאזרח האם אפשר לעשות את כל התהליך רק אחרי שניסע ?
ואם מישהו יודע גם לגבי דרכון קנדי מה הצורה הכי טובה להכינס לארה"ב אשמח לתשובה 
תודה רבה מראש לכל העונים 
לצפיה ב-'אולי הם כבר אזרחים?'
אולי הם כבר אזרחים?
14/06/2018 | 16:22
1
81
יש הבדל בתהליך במידה והילדים אזרחים (שאינם רשומים) או לא אזרחים (ואז צריך להוציא להם גרין קארד קודם...). בני כמה הם, האם הייתם נשואים בזמן לידתם, וכמה שנים אתה חיית בארה״ב לפני ואחרי גיל 14?
לצפיה ב-'אני לא חושב '
אני לא חושב
14/06/2018 | 16:36
75
אני נולדתי בארה"ב אבל לא חייתי שם יותר מכמה חודשים 
אם זה עוזר ההורים שלי גם אזרחים ואמא שלי הייתה גרה שם כ 20 שנה (עד גיל 25)
והיינו נשואים כשהם נולדו
לצפיה ב-'חסר בהודעה שלך הרבה מידע'
חסר בהודעה שלך הרבה מידע
14/06/2018 | 16:36
3
75
קודם כל, אתם עוברים לניו ג'רסי לתקופה מסויימת, או לזמן לא מוגבל?

לגבי איזרוח הילדים: האם גרת בארה"ב בעבר, ואם כן באיזה גילאים וכמה זמן? והאם אחד ההורים שלך הוא אזרח ארה"ב שחי בארה"ב? זה יכול לקבוע האם הילדים הם אזרחים מלידה או זכאים לאיזרוח על פי חוק הסבא. אם לא, התהליך דורש להוציא להם קודם גרין קארד.

וויזה TN1 פשוטה, אבל רק עם עומדים בקריטריונים. והקריטריון העיקרי מעבר לאזרחות קנדית היא שתהיה לה הצעת עבודה קונקרטית בארה"ב, ושהעבודה תהיה באחד התחומים ברשימת העיסוקים שמאפשרים הוצאת ויזה TN1.

לצפיה ב-'עוד פרטים '
עוד פרטים
14/06/2018 | 16:40
2
81
אחנו עוברים לשנה ואם יהיה טוב אז נישאר
אני לא גרתי מעולם בארה"ב
ואף אחד מההורים שלי לא גר כיום בארה"ב 
יש לי סבתא שגרה שם 
ולגבי הוצאת ויזת TN1 האם אפשר להוציא אותה אחרי שמגיעים כתייר עם הדרכון הקנדי ללא כל ויזה ?
ןאם אני צריך לעשות גרין קארד לילדים האם אפשר להתחיל את התהליך אחרי שאנחנו עוברים לשם ?
לצפיה ב-'עוד תשובות'
עוד תשובות
14/06/2018 | 16:51
1
81
על פי מה שכתבת, הילדים זכאים לאיזרוח על פי חוק הסבא, מכיוון שאמא שלך חיה בארה"ב עד גיל 25 גם אם היא לא חיה שם כיום. אבל צריך לקחת בחשבון שלפחות ברמה העקרונית לצורך איזרוח על פי חוק הסבא הם צריכים לנסוע לארה"ב ולחזור (למרות שידוע לי גם על מקרים בהם ילדים אוזרחו על פי חוק הסבא ונשארו בארה"ב).

ככל הידוע לי, ויזת TN1 ניתנת במעבר הגבול עם קנדה. היא יכולה לקבל את הויזה לאחר שנכנסה לארה"ב כתיירת עם דרכון קנדי, אבל היא תצטרך לנסוע לצורך כך לגבול הקנדי.

לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
14/06/2018 | 17:14
74
קודם כל תודה רבה
הבנתי שאפשר שלוח את המסמכים בשביל האזרחות היום ואחר כך יש לי כשנה שהם שומרים אותם ואני יכול להחליט האם לאזרח את הילדים.האם זה נכון ?
וגם מישהו עכשיו טען לי שעם דרכון קנדי אפשר לשהות 9 חודשים בארה"ב ?
לצפיה ב-'ניתוח אסטרטגי זריז'
ניתוח אסטרטגי זריז
14/06/2018 | 23:44
3
74
אם לא היו לכם אופציות קנדיות אז העברה של הילדים והאישה יכולה להיות רק דרך GC.  בלוח הזמנים שלך זה לא ישים (ייקח כשנה וחצי).  לכן עבוד על הערוץ הקנדי של להביא אותם לארה"ב בהתחלה, ואז לעשות להם שינוי סטטוס מתוך ארה"ב לכיוון CG. אני מבין בערוץ הקנדי מעט מאוד ולכן אקח עמדת צופה בנושא הזה.

אם היו לכם תוכניות לעבור סביב קיץ 2019, הייתי ממליץ על אירגון GC לכולם בתהליך דרך השגרירות בארץ.

רק הערה, כמי שראה סיפורי הגירה רבים, ללכת "לשנה ולראות אם טוב" זה לא מספיק זמן.  תכנן את ההחלטה על חזרה ליותר זמן, לפחות שנתיים-שלוש...
לצפיה ב-'האם לא עדיף לאזרח את הילדים שם ?'
האם לא עדיף לאזרח את הילדים שם ?
15/06/2018 | 00:44
2
58
אני יכול לעשות לילדים אזרחות אמריקאית . השאלה האם אפשר ליסוע בעוד כחודש ו ב 3 חודשים שיש לילדים דרך  ESTA  לעשות את התהליך (הבנתי שלוקח חודשיים משליחת  המסמכים עד שאפשר לקבוע תור ) או שהם לא יאהבו את הרעיון ?
לצפיה ב-'ותודה על הפורום הוא טוב ומועיל מאוד '
ותודה על הפורום הוא טוב ומועיל מאוד
15/06/2018 | 00:46
22
לצפיה ב-'לזה התכוונתי'
לזה התכוונתי
15/06/2018 | 00:57
70
אם אפשרי  (ואני לא מכיר את תנאי ESTA) להכניס אותם ולעשות שינוי סטטוס ולהעניק להם GC - זה מה שאני ממליץ.  ולגבי "לאזרח": בפועל, ברגע שיש להם GC והם קטינים ויש להם הורה אמריקאי - הם אזרחים, ולכן לקרוא לזה "לאזרח" אינה טעות.  אבל טכנית זה לעשות להם תהליך GC.

לצפיה ב-'יועץ/ת מס/פנסיה/רו"ח מומלצים?'
יועץ/ת מס/פנסיה/רו"ח מומלצים?
14/06/2018 | 10:49
3
61
אולי לא קיבל התחייסות בגלל שהיה מעורבב בפוסט הקודם, אז מקפיץ, וסליחה מראש.
מחפשים יועץ מס/פנסיוני להתייעצות, אנחנו מתכננים כרגע להישאר עד שנתיים בלבד, לא יותר. ורוצים להבין את ההשלכות (להשאיר את מעמד הפנסיה והביטוחים בארץ וכו') - ולשלם כמה שפחות מס בארץ (בצורה חוקית) כי אנחנו כבר כמובן נשלם מס אמריקאי במלואו.

חשוב לציין שאנחנו כולנו אזרחים אמריקאיים, אני משער שזה חשוב לדעת לצורך העניין.

אם זה בניגוד לחוקי הקבוצה או משהו, אני מצטער מראש!
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
14/06/2018 | 19:14
64
רו״ח ויועץ מס - אשר טוריאל (כותב הרבה בפורום) - מאוד מומלץ.
לגבי שמירה של פנסיה וביטוחים , כדאי להתייעץ עם יועץ פנסיוני, או אולי עם חברת הביטוח עצמה. הדברים אמורים להיות די פשוטים.
לצפיה ב-'יועץ פנסיוני בלתי תלוי - אחד השמות שתמיד מוזכרים,'
יועץ פנסיוני בלתי תלוי - אחד השמות שתמיד מוזכרים,
14/06/2018 | 19:24
105
ואחד המובילים בישראל, הוא דן שפרינצק. אני יודע שההורים שלי נעזרו בשירותיו בזמנו, והיו מרוצים. אני אישית לא מכיר אותו (זה קריטי שיהיה מדובר ביועץ בלתי תלוי ושרק אתה משלם לו, כי אם היועץ מקבל עמלות מחברות הביטוח / קרנות הפנסיה, אז אני לא הייתי סומך על אף מילה שהוא אומר).

כל מה שקשור לייעוץ מס, הן בארה"ב והן בישראל -- אשר טוריאל, רו"ח הפורום.
לצפיה ב-'אשר טוריאל, הוא אדום בפורום ויש לו אתרים ודף פייסבוק.'
אשר טוריאל, הוא אדום בפורום ויש לו אתרים ודף פייסבוק.
14/06/2018 | 23:16
43
לצפיה ב-'שלום לכולם, אישרו לי את הבקשה לGC יש לי שאלת התארגנות'
שלום לכולם, אישרו לי את הבקשה לGC יש לי שאלת התארגנות
14/06/2018 | 08:37
4
160
מה הדרך המומלצת להעביר חפצים ? מספר קלסרים, קצת ספרים, חפצים שונים, בגדים ואופניים. הכמות אינה מצדיקה מכולה, אשמח לשמוע מה יעיל ולא יקר
לצפיה ב-'בבטן המטוס לפי כמות הדברים שאמרת'
בבטן המטוס לפי כמות הדברים שאמרת
14/06/2018 | 11:30
50
לצפיה ב-'כלומר תוספת מזוודות?'
כלומר תוספת מזוודות?
14/06/2018 | 12:09
46
לצפיה ב-'יש כמה אפשרויות'
יש כמה אפשרויות
14/06/2018 | 15:18
1
106
אפשרות אחת כפי שנאמר מעלי היא במטוס, בתשלום על מזוודות נוספות/מטען עודף. התעריפים משתנים מחברת תעופה אחת לשניה, אבל ברוב חברות התעופה העלות של מזוודה שניה (עד 23 ק"ג) זה בסביבות ה-100$, כך שמזוודה שניה בהחלט משתלם להביא. היתרון הוא שהמזוודה תגיע יחד איתך, והמחיר סביר ביחס לאופציות אחרות. מזוודה שלישית או מטען עודף זה כבר יותר יקר, אבל גם אם זה 200$ למזוודה נוספת, זה עדיין יותר זול ממשלוח חבילה בדואר אוויר.

אופציה נוספת זה משלוח בדואר בדרך הים. העלות היא 321 ש"ח לארגז של 20 ק"ג. זו האופציה הזולה ביותר, אבל זה יכול לקחת זמן (לרוב בין חודש לשלושה חודשים), ויש סיכון מסויים שהמטען ילך לאיבוד.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/06/2018 | 15:55
33
לצפיה ב-'בתי ספר טובים בסטטן איילנד?'
בתי ספר טובים בסטטן איילנד?
12/06/2018 | 13:41
7
136
לקח המון זמן אבל יש קצת התקדמות בנושא המעבר שלנו, בזמנו התמקדנו בעיקר בבתי ספר פרטיים (דתיים), אבל זה נראה מעבר ליכולות התקציב, אז הנה אנחנו עוברים לחפש בתי ספר פאבליק (ולפי זה נבחר איפה לחפש דירה)
עריכה: שכחתי לציין גילאים (שלושה ילדים): יתחילו כיתות ב', ו', ז' בספטמבר
כרגע הבורו המוביל מבחינתינו (קרבה לעבודה בדאוטאון מנהטן ומחירי שכירות) זה סטטן איילנד. 
מישהו מכיר/יודע על מה קורה שם בבתי הספר מבחינת איכות ואוכלוסיות תלמידים? 
נשמח לקבל גם אינפורמציה על שכונות בברגן (ניו ג'רזי - טינק, אנגלווד, וכו')

כמו כן מחפשים יועץ מס/פנסיוני להתייעצות, אנחנו מתכננים כרגע להישאר עד שנתיים בלבד, לא יותר. ורוצה להבין את ההשלכות (להשאיר את מעמד הפנסיה והביטוחים בארץ וכו')

אחרון חביב - אשמח לעזרתכם בעלויות שילוח (אנחנו נושאים בכל ההוצאות) - מחפש חברת שילוח מדלת אל דלת, ובערך מחירים (לא צריך מכולה שלמה, אם בכלל).
לצפיה ב-'רק לגבי בי"ס יהודי, אפשר לקבל הנחות גדולות בבי"ס'
רק לגבי בי"ס יהודי, אפשר לקבל הנחות גדולות בבי"ס
13/06/2018 | 05:11
2
121
כך שלא צריך להתרשם מהמחיר המופרז שהם דורשים.
לצפיה ב-'מה זאת הנחה גדולה?'
מה זאת הנחה גדולה?
13/06/2018 | 12:10
1
101
כשבתי ספר גובים מעל $11k לילד לשנה (לא כולל תוספות), 50% 70% ואיך בדיוק משיגים אותם?
לצפיה ב-'נרשמים לבי"ס ומבקשים טפסים לסקולרשיפ'
נרשמים לבי"ס ומבקשים טפסים לסקולרשיפ
13/06/2018 | 20:27
89
ההנחה משתנה מבי"ס לבי"ס וממשפחה למשפחה.
יש מקומות שאומרים שחייבים לשלם 3000 דולר לילד, כשאנחנו הגענו לארה"ב שכ"ל היה בסביבות 8-9K ושילמנו 500 דולר לילד כולל הכל.
לצפיה ב-'מה לגבי פיירלון? אם אתה מדבר על חינוך ציבורי...'
מה לגבי פיירלון? אם אתה מדבר על חינוך ציבורי...
13/06/2018 | 16:02
3
134
למיטב זכרוני מהודעותיך הקודמות יש לכם גם ילד נוסף, מתחת לגיל בית ספר...
אם אתם מדברים על מעבר לשנתיים בלבד - הקומיוט שלך זה מחיר שיתן למשפחה סביבה יותר "ישראלית" ובתי ספר ציבוריים סבירים שיש בהם ילדים שמדברים בשפתם.

לא מתמצא מאוד בסטטן איילנד, אבל יודע שקהילה חרדית (חצר חסידות) התחילה להתבסס בווילוברוק בשנים האחרונות. כתוצאה יש שם עירוב, וכמה מסעדות כשרות וחנויות מזון כשר.
לצפיה ב-'זכרון טוב!'
זכרון טוב!
13/06/2018 | 16:30
2
113
אכן, פיירלון גם אפשרות סבירה, למרות שאנחנו מאוד *לא* מעוניינים בסביבה ישראלית לילדים.
המחיר של הקומיוט מפריע יותר לאשתי, הפער לא מאוד גדול בין השתיים - ומבחינתי הכל פתוח. בגלל שעל פיירלון יש לנו כבר המלצה ממכר ששהה שם, אני לא צריך יותר אינפורמציה על המיקום הספציפי, אלא אם יש אפשרויות דומות בשכונות הקרובות יותר לניו יורק (אנגלווד, טינק, פורט לי וכו'). יותר מזה המיקומים האלה פותחים גם אפשרות לחינוך יהודי במקרה שעשינו overestimation של ההוצאות האחרות - או שבאמת נצליח להשיג הנחה משמעותית על המחיר.
סטטן איילנד פשוט מאוד מצאה חן בעיננו בביקור קודם, השילוב של הטבע ועוד, ורצינו לדעת אם יש שם אפשרויות.

תודה!

לצפיה ב-'אני לא מכיר אתכם ולא יכול להעריך אם "יש שם אפשרויות"- עבורכם'
אני לא מכיר אתכם ולא יכול להעריך אם "יש שם אפשרויות"- עבורכם
14/06/2018 | 00:15
1
119
שוב, בגלל מה שאני זוכר מההודעות הקודמות שלך "תקוע" לי בראש שאתם משפחה שומרת מסורת. בצורה שכאן בארה"ב תוגדר כ"מרכז הזרם האורתודוקסי".
אולי אני מדביק לזה סט של "העדפות" שאני מדמיין לעצמי ושלך בעצם אינם חשובות - אבל לי זה מקפיץ לראש עניינים כמו בית כנסת במרחק הליכה, "ערוב חצרות", חנויות מקומיות שבהן ניתן למצוא בשר כשר, חלב ישראל וכיוצ"ב (למנע את הצורך לנסוע שעה לכל כיוון כדי לעשות קניות).

בית ספר ציבורי - בניגוד לבית ספר פרטי יהודי - אומר גם שהילדים שלך יהיו "מיעוט שבמיעוט" - אלא אם תבחר בשכונה מרובת יהודים "לא אורתודוקסים" (כלומר שכונה יקרה...). לפי מה שאני יודע, בתי הספר הציבוריים של טינק ופורט לי אינם נחשבים לטובים במיוחד, ולאוכלוסייה היהודית האורתודוקסית שגרה שם לא איכפת כי הם לא שולחים את ילדיהם לחינוך הציבורי...
זו הסיבה שאנשים התרחקו עד פיירלון - שם הם מצאו את התמהיל של מחיר דיור \ מערכת חינוך \ קהילה שהם הרגישו בנוח איתו.

אם אני מבין את המשפט שלך נכון, ולפי המידע האנקדוטאלי שיש לי על האוכלוסייה בפורט לי - שם תמצא בדיוק את סוג האוכלוסייה הישראלית שאתה "מאוד לא מעוניין בה".

דרך אגב - אני לא לגמרי בטוח שאתה מודע למה שנמצא בתוך ומתחת ל"טבע" של סטטן איילנד. עד 2001 פעלה באי המזבלה הראשית שבה היו קוברים את כל הזבל של ניו יורק סיטי. ב 2007 התחילו לנסות להפוך את המזבלה לפארק - שאולי אפשר יהיה להשתמש בו בעוד 20 שנה.
ובתי קברות. עשרות בתי קברות. של כל העדות, כל הזרמים. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/06/2018 | 10:46
68
שוב הזכרון שלך עובד אתה צודק, בהחלט יש לנו את השיקולים האלה ולכן התעניינתי בשכונות עם מאפיין יותר "יהודי" וברור לי שרובם לא הולכים לבתי ספר הציבוריים, אבל מה שחשוב זה ההרכב של אלה שכן הולכים - ואיך הבית ספר נראה בגלל זה. "בתי הספר הציבוריים של טינק ופורט לי אינם נחשבים לטובים במיוחד" זה בדיוק המשפט שחיפשתי, גם אם קיוויתי לתוצאה יותר חיובית.

השיקולים שלנו בסטטן איילנד, הם בין השאר קרבה יחסית לברוקלין (לעומת ניו ג'רזי) - יש לנו שם משפחה, וזה חלק מהשיקולים נגד בית ספר ציבורי (איך הם יקבלו את זה). בקיצור אנחנו בהתלבטות רצינית
היום נדבר עם מישהי מבית ספר יהודי, לגבי אפשרויות הנחה ואולי עבודה לחצי המוצלח יותר בזוגיות שלנו  - זה יכול לפתור את ההתלבטות בצורה מאוד יפה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דרכון רומני
זקוקים לדרכון רומני?
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה