לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'רכב / ביטוחים / ועוד.'
רכב / ביטוחים / ועוד.
23/02/2017 | 09:28
1
46
בוקר טוב לכם,

בזמן הקרוב אנחנו נעבור לאזור בוסטון, צצו לנו כמה שאלות בנוגע לרכב ומידע סותר שאנחנו מקבלים.

שאלה ראשונה:
ליס או קניית רכב משומש? אם יוצאים מנקודת הנחה שאין לנו בעיה לשלם סביב 300$ לSUV קטן לחודש לפני ביטוחים, יש משפחה בארהב שאומרים שהם ישמחו להיות cosigner, האם הדבר הזה מביא אותנו למחירים של המקומיים?
האם ללא היסטוריית אשראי בארהב זה אפשרי להגיע למחירים האלה?

הרכב שעומד כנגד הליס הוא רכב משומש, סביב שנת 12-14 עד מחיר של 15-16K.

הבנתי שרוב המגיעים החדשים בדרך כלל קונים את הרכב הראשון ואז בשני עוברים לליס, מדוע בעצם? -> שזה מביא אותנו לשאלה השנייה.

שאלה שניה- ביטוחים

מה דעתכם לגבי ביטוח full coverege ביחס liability only,
אם נמשיך עם הראש הישראלי - ההגיון אומר כמובן שרק full coverege, אני מתאר לעצמי שרכב בליס גם ככה יחייב כזה מה לגבי הרכב הפרטי? איזה סיבות יש לעשות liability או full ?

משפחה בארהב טוענת שאין טעם לדוגמא לעשות full לרכב משומש, אז עולה לי השאלה - מדוע? מי יתקן נזקים ברכב אם חס וחלילה יקרו בתאונה? נראה כאילו הם (האמריקאים) מתייחסים בהרבה יותר סלחנות לזה מאנחנו, ואם תעשה תאונה תקנה רכב חדש נראה לי המוטו פה.

לגבי מחירים - אולי זה יסגור את כל השאלה:
לרכב ליס חדש - נגיד בעד מחיר של 300 דולר חודשי - כמה אמור לעלות full ?
היסטורייה תעבורתית נקייה אפשר להביא ניירת מהארץ אם זה עוזר + המשפחה שחותמת איתנו.

ביטוח לרכב משומש שעולה 15K - כמה אמור לעלות ?
אם אנחנו מדברים בסביב ה1000 דולר לfull נראה לי שזה עונה על השאלה ועושים כמובן אותו.

אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה!

לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
23/02/2017 | 18:21
25
שאלה ראשונה:
בגדול אם יש לכם Co-signer עם קרדיט טוב - כנראה לא תיהיה בעיה לעשות ליס או Finance.
התנאים לFinance לרכב משומש הם לא משהו (5-6 אחוז , אלא אם זה Certified pre-owned דרך דילר שעושה גם פייננסינג ואז נגיד 3-4 אחוז שנתיים) וכנראה ליס יהיה יותר נוח.

לרוב אנשים קונים את הרכב הראשון כי לבנק יותר נח להבין את זה כשיש Colleteral שהוא הרכב (ניחוש מושכל) That said - אני קניתי , חברים עשו ליס - פשוט המחיר החודשי והDownpayment היה משמעותית גבוהה יותר מאזרחים.
במקרה של רכישה - ללא Cosigner אתה מגיע ל5-6 אחוז במקרה הטוב ריבית (עם זה שאתה מראה ויזה , הכנסה וכו) , עם Cosigner - כמו אזרח.
במקרה של ליס - להרגשתי - זה בערך 100 דולר יותר בחודש ממה שאזרח עם קרדיט סביר יקבל.
300 Flat לליס לSUV קטן (כלומר רכב של 25 אלף פלוס מינוס בצד הזול) נשמע לי קצת נמוך מדי בלי Cosigner ואפשרי עם (עם כמ אלפים Downpayment / security)

ביטוחים:
מחירי ביטוחי מ א ו ד משתנים מסטייט לסטייט.
אני יכול להגיד לך שאני עבור 2 רכבים בהתחלה שילמתי קרוב ל500 דולר לחודש (ביטוח מקיף כולל Deductibles של 250 דולר וכיסויים בצד הגבוהה), לאחר כשנתיים זה לכיוון ה300 דולר לחודש (לשני הרכבים) בג׳רזי שזה סטייט יקר.

חברים שגרים בסטייטים אחרים משלמים פחות מזה בבערך 100 דולר לפרקי זמן האלו.

העניין הוא שאתה יכול ״לשחק״ עם הביטוחים ולקבל מאוד בזול כיסוי מאוד מאוד מאוד מפוקפק.
לי הסיכון לא היה שווה את זה עם 2 רכבים בפייננס ילדים וכו.
זה כמובן מאוד משתנה בקשר לטיב הרכב.
אני וחבריי ביטחנו פחות או יותר אותו סגנון רכבים (רכב אחד ספורטיבי ורכב SUV קטן)
לצפיה ב-'התייעצות לגבי GC מארה"ב, ותיקים היכנסו'
התייעצות לגבי GC מארה"ב, ותיקים היכנסו
22/02/2017 | 16:21
8
162
לאור ההתפתחויות ההגירתיות והידוק הנהלים הצפוי אני מרגיש מאוד לא נוח להמליץ או להנחות על כניסה כתייר ושינוי סטטוס מכאן.  מי יודע מה ישתנה ואנשים עלולים פתאום להיתקל בפקידי הגירה שלא מקבלים את ההליכה הזו בין הטיפות.

הצעתי:  להתחיל להימנע מהעניין או לתת את זה עם אלף אזהרות.

דעתכם?
לצפיה ב-'דווקא הפוך'
דווקא הפוך
22/02/2017 | 16:28
1
140
לפני שבועיים הוגשה הצעת חוק רפובליקאית לשינויי הגירה, יש סיכוי טוב שהחוק יעבור, החוק משנה הרבה מסלולי ההגירה,  כחלק מהשינויים יבוטלו כל מסלולי ההגירה המשפחתיים פרט לבני זוג וילדים קטינים,
אז למשל, הורים של אזרח, שיכולים להתחיל את התהליך עכשיו מחוץ לארצות הברית אבל לגלות שביטלו את המסלול לפני שהם סיימו אותו, יכולים היום לעבור לארצות הברית ולשנות סטטוס, זה יותר מהיר ומגדיל את הסיכוי שהם יקבלו גרין קארד לפני מעבר החוק,
נראה שמי שבתוך ארצות הברית ישאר, והרבה שמחוץ לארצות הברית ישארו בחוץ, עדיף להיות בתוכו.
לצפיה ב-'זו דעה מעניינת'
זו דעה מעניינת
22/02/2017 | 16:55
121
אבל תקפה יותר להורים למשל, ולא לבני זוג, שמהם אנו מקבלים את רוב הפניות, ולהם אני חושש לתת שרות דוב.  במיוחד אלה עם ילדים ולא זוגות צעירים.
ובגדול, שינוי החוקים ושינוי אווירה בהגירה עלול להשפיע על כל מי שהולך באזור אפור ומנסה לא להירטב. כולל הורים, שעלולים עוד חודשיים לעמוד במצב שהם "הפרו תנאי ויזת תייר".

וברמת הניסוח, לא הייתי נותן לתשובה שלך את הכותרת שאתה נתת.  כי זה לא הפוך.  ולא בהכרח דווקא.  אלא זווית אחרת.
והכי חשוב - מדובר בזהירות משנה שאנחנו צריכים לנקוט בה, לקראת שינויים בטוחים, רק שאנחנו לא יודעים מה טיבם, וגם אתה ממליץ על כך.  אז למה "דווקא" ולמה "הפוך"?
לצפיה ב-'נתקלנו במקרים כאלה?'
נתקלנו במקרים כאלה?
22/02/2017 | 17:54
1
42
לצפיה ב-'עדיין לא'
עדיין לא
22/02/2017 | 18:08
90
אבל ערוץ GC מתוך ארה"ב עפי חוק 60/30 תמיד היה משהו עדין בפורום, כי זה למעשה לא ערוץ שתמצאי אותו כערוץ רשמי בהגירה.  זהו מסלול עקלקל בין ערוצים וסטטוסים שונים שמצריך לדעת איך לעבור בשביל צר (חוקי, אבל צר) בלי לגעת בגדר המחושמלת שיש בצדדים ובלי ליפול במהמורות ההגירה בדרך.  

ותמיד נתנו אותו עם הנחיות מדוייקות. ולמצבים מסויימים, ולאחרים המלצנו לא ללכת בו.
והיו פה אנשים שהתבטאו נגדו, והיו להם טיעונים לא לחלוטין לא הגיוניים.  אבל אני הכרעתי על להסביר על זה בפורום, עד היום.  ועכשו האווירה משתנה, ואני מציע לנקוט בעוד צעדי זהירות.
לצפיה ב-'דעתי בנושא לא משנה כלום - כי הכל זה ניחוש פרוע'
דעתי בנושא לא משנה כלום - כי הכל זה ניחוש פרוע
22/02/2017 | 20:18
1
129
אין לאף אחד (לדעתי - זה כולל גם את האנשים שכותבים את הגזירות שנוחתות עלינו בשבועות האחרונים) מושג מה הולך לקרות באספקט הזה של "חוק ה 60 יום".

די ברור שהאנשים שכותבים את הגזירות הללו אינם משקיעים יותר מדי מחשבה ותכנון בנושא "איך יבצעו את הגזירות".
הגזירות שהם מנחיתים דורשות שתושקע בהם המון עבודה פקידותית - אבל בתכל'ס לא גייסו את המון הפקידים הנוספים שנדרשים כדי לבצע את העבודה הזו...  
מכיוון שהמוטו של המפלגה הרפובליקנית הוא "להקטין את הממשלה" - אני לא יודע כמה זמן יקח להם להפנים ולהיכנע לעובדה שהגזירות הללו דורשות את ההפך המוחלט, ושצריך לגייס עשרות אלפי פקידים פדראליים חדשים לרשות ההגירה כדי לעשות את כל ה EXTREME VETTING
והחפירה בויזות העבודה
והבירוקרטיה שנדרשת כדי לבצע את כל אותם גירושים של השב"חים
וכיוצ"ב.

הניחוש שלי הוא שמה שיקרה בטווח של השנה הקרובה יהיה דומה למה שקרה כל פעם שרשות ההגירה הייתה OVERWHELMED בעקבות שינוי תקנות:  קצב העבודה שלהם יואט, יווצרו תורי ענק וזמני העיבוד של בקשות מכל סוג שהוא יתארכו מעל ומעבר למה שאנחנו מכירים היום.
ראינו את זה בתקופת ה "חנינות" הגדולות של ההגירה בשנות ה 90,
ראינו את זה כשהידקו את החגורה בויזות R, ואחר כך בויזות L... זמני עיבוד הכפילו והשלישו את עצמם.

לכן - יש מצב שמי שינסה בעוד כמה חדשים לעשות את "שיטת 60 הימים" ימצא את עצמו תקוע בלי סטטוס במשך שנים - ולא חדשים ספורים.
ואם באמת יתחילו לעצור אנשים ברחוב על כל עבירת תנועה או חציית כביש שלא במעבר חצייה ולגרש אותם - עלול להיות מאוד לא נעים ומפחיד להיות בלי סטטוס מוגדר במשך זמן ארוך. 
לצפיה ב-'נראה לי שיש לך דעה מאוד מוצקה'
נראה לי שיש לך דעה מאוד מוצקה
23/02/2017 | 04:36
74
שאותה ביטאת היטב
לצפיה ב-'דעתי היא שנכון לשניה זו'
דעתי היא שנכון לשניה זו
22/02/2017 | 20:39
114
עדיין אין צו נשיאותי או חוק חדש שיכולים להשפיע ישירות או בעקיפין על ההיבט הזה.

נכון אמנם שהמינויים הפוליטיים החדשים והאווירה החדשה ב-DHS יכולים להשפיע גם בלי חתימה על צוים וחוקים רשמיים, ונכון שכלל ה-60 יום זה לא חוק אלא נוהל פנימי ולכן יחסית קל לשנות אותו, אבל בהקשר של הגירה על סמך נישואין לאזרח לא מדובר רק בכלל ה-60 יום אלא גם בפסיקות משפטיות של ה-BIA, ולכן יש לי ספק רב אם יגיע שינוי בנהלים כיוזמה של דרגים נמוכים יותר.

הדיעה שלי: כרגע, אין עדיין צורך בשינוי בהמלצות. אבל צריך להישאר עם האצבע על הדופק ולעקוב אחרי כל שינוי מדיניות שיכול להיות רלוונטי.

לצפיה ב-'אין לי דעה בנושא, כי שום דבר לא ברור כיום.'
אין לי דעה בנושא, כי שום דבר לא ברור כיום.
23/02/2017 | 16:20
45
בענייני הגירה, אחד הדברים שלמדתי לאורך השנים זה שכדאי לבחור לפעול לפי בית שמאי, ולא בית הילל. במכסימום התכוננת לאופציה הגרועה יותר, שלא התממשה - מזלך. לעבוד להיפך יכול להיות סיכון גדול מאוד גם בזמנים סטנדרטיים, ועל אחת כמה וכמה בזמנים מטורפים כמו שאנחנו חיים כיום.

ולכן, למרות שהן מה שבוסטון והן מה שג'ון כתבו נשמע הגיוני, וקשה לי לבחור ביניהם -- אני חושב שחלק מהתסריט שכתב בוסטון הוא יותר הגיוני וסביר. כלומר, יהיו השפעות כלשהן, אבל כרגע עוד אי אפשר לדעת מה הן יהיו (בסבירות גבוהה שתהליכי העיבוד יתארכו משמעותית; לא יודע מעבר לכך).

בשורה התחתונה: כן הייתי נותן אזהרות רלבנטיות, אבל לא הייתי שולל עדיין את המסלול של GC דרך ויזת תייר.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי חוזה עבודה בארה"ב'
התייעצות לגבי חוזה עבודה בארה"ב
22/02/2017 | 00:11
8
201
שלום,
אני ואשתי מורים ויש לנו 4 ילדים בגילאים 2-10.
קבלנו הצעה לשמש כמורים שליחים בבית ספר יהודי בשכר שנתי של 110,000$ (ברוטו לפני מס).
הם משלמים טיסות, חינוך לילדים, חריגות מטען של כמה מזוודות נוספות וביטוח רפואי.
הוצאות שלי- רכישת רכב- דלק ואחזקה, דירה וחשבונות נלווים.
השאלות שלי...
1. היכן אני יכול להתייעץ לגבי מיסוי?
2. האם זה משאיר לי משהו לחסוך? (אנו חיים בצניעות...)
3. איזה סעיפים עלי לשים לב בכל הקשור לביטוח בריאות?
תודה!
לצפיה ב-'אי אפשר לענות על השאלה שלך בלי לדעת:'
אי אפשר לענות על השאלה שלך בלי לדעת:
22/02/2017 | 00:36
3
156
1. היכן בדיוק מקום העבודה (סטייט ועיר/אזור), כי שיעורי המס משתנים ממקום למקום, וכך גם יוקר המחיה (בגדול, קח בחשבון 30% מס ככלל אצבע).
2. האם שניכם אמורים לעבוד? כלומר זו משכורת לשני אנשים?
3. האם אתם משפחה דתית / שומרי מצוות? (זה קשור ישירות לרמת ההוצאות שתהיה לכם על מזון, חברות בבית כנסת, וכדומה).
4. מה בדיוק הם משלמים תחת סעיף "ביטוח בריאות"?

שתבין, רק הניואנסים תחת סעיף "ביטוח בריאות" יכולים להגיע להפרש של הרבה מאוד אלפי דולר בשנה. עלות של ביטוח בריאות מורכבת מהרכיבים הבאים:
1. תשלום חודשי שמשולם לחברת הביטוח (סדר גודל של כ-2000 דולר לחודש עבור משפחה כמו שלכם). לרוב מקובל חלוקה של 80/20 או 70/30 בין המעסיק לעובד, כלומר המעסיק משלם 70-80 אחוז מהפרמיה החודשית, והעובד משלם את השאר.
2. תשלום בשוטף עבור כל בדיקת רופא, כל ביקור בחדר מיון, כל יד שבורה (חו"ח), וכן הלאה (הסעיף הזה בעצם מתחלק להמון תתי-סעיפים, כולל קו-פיי, דידקטיבלס ועוד, אבל אני מנסה לפשט פה את התמונה עבורך).

כלל האצבע אומר שככל שהביטוח הרפואי יקר יותר ואיכותי יותר (כלומר סעיף 1 הוא מאוד יקר), כך התשלומים בסעיף 2 יהיו נמוכים יותר, ולהיפך. ניסיון חיים לימד אותי שכאשר אני שומע על מעסיק אשר מציע לממן את "כל ביטוח הבריאות" כפי שכתבת, וכאשר לא מדובר בחברת-היי-טק עשירה (לדוגמה) אלא בבי"ס יהודי - אזי אני רואה פה דגל אדום בוהק מול העיניים. כן, הם יכולים לשלם עבורכם את "כל ביטוח הבריאות" (קרי את כל סעיף 1), אבל הם יתקעו אתכם עם ביטוח בריאות כל כך זול וגרוע, עד שהעלות האמיתית שאתה תשלם בשנה, דרך סעיף 2, תהיה הרבה אלפי דולרים *נטו* בשנה, ומאוד ייתכן שאפילו סכום של חמש ספרות בדולרים.

שאלה חשובה נוספת שקיימת פה היא האם הם ידווחו עליכם וישלמו מסים באופן ישר, או לא. לדוגמה, חינוך לילדים זו הטבה שמחויבת בתשלום מס; אם תצטרכו לשלם על זה מס, אז לא יישאר לכם ממה לחיות -- ולכן אני משער שזה יהיה "מתחת לשולחן".

בגדול, ולפני שסיפקת נתונים נוספים:
1. אם מדובר על עיר גדולה כגון ניו-יורק או בוסטון, אזי אתם תוכלו להסתדר בצניעות, אבל באמת בצניעות. תצטרכו למצוא דיור זול, ולא בהכרח בקירבה לבית כנסת (כי השכונות שבהן מתגוררים היהודים הן לרוב יקרות ויהיו מעל לתקציב שלכם, ולכן גם לא בטוח שיהיו בתי כנסת בסביבה). יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לחסוך משהו; ולמעשה, אתם "תוותרו" ותצטרכו להסתדר אפילו בלי חסכונו פנסיוניים שיש למורה ממוצע במדינת ישראל (דרך קרן השתלמות, קרן פנסיה, וכדומה). אם כך הדבר, אז ממה תחיו בפנסיה?
2. לעומת זאת, אם מדובר באזור שאינו ראשי או אינו עיר גדולה, אזי תוכלו לחיות ברמת חיים גבוהה יותר.
לצפיה ב-'חוזה עבודה'
חוזה עבודה
23/02/2017 | 01:04
2
119
ראשית, תודה על הקדשת הזמן והתשובה המפורטת!

מדובר על סיאטל, שנינו נעבוד בבית הספר.הם מציינים שהביטוחים עבור המשפחה שלנו (זוג +4) יהיו כך:
Health Insurance $ 40,000 
Life, LTD, ADD Insurance $ 225
 Professional Development Allowance $ 400

.אנו משפחה ששומרת כשרות. בימים הקרובים אקבל חוזה מפורט יותר ואלה שוב
תודה!
לצפיה ב-'מבקש לעבור לניק קבוע על פי התקנון שנמצא בלינק משמאל '
מבקש לעבור לניק קבוע על פי התקנון שנמצא בלינק משמאל
23/02/2017 | 06:46
19
לצפיה ב-'הסכומים שכתבת לגבי ביטוח בריאות לא אומרים לי כלום,'
הסכומים שכתבת לגבי ביטוח בריאות לא אומרים לי כלום,
23/02/2017 | 16:06
42
לא ברור למה הם מתייחסים.

בבקשה קרא את המאמר הקצר הבא, והבן היטב את המושגים השונים אשר מוסברים בו, ובעיקר את ה-Deductible ואת ה-Maximum Out Of Pocket. כשאתה מדבר עם המעסיק לאחר שקראת והבנת את המאמר (וחפש ברשת, יש עוד אינספור מאמרים על הנושא), אתה צריך לשאול ולקבל מספרים ספציפיים אשר עונים לכל אחד מהפרמטרים שהוזכרו שם, ובמיוחד לשניים שציינתי למעלה. זהו המאמר:

ולכן, אם ה-מקסימום אאוט אוף פוקט שלכם בשנה, כמשפחה, הוא 40,000 דולר, אז אללה יסתור, ושומר נפשו ירחק. זה לא ביטוח רע, זה ביטוח נוראי!

ואם אותם 40,000 מתייחסים למשהו אחר, אז אתה חייב להבין למה זה מתייחס, ולקבל את המספרים שמתייחסים לכל שאר הפרמטרים.

חזור לפה להתייעצות כשיהיו לך הנתונים המפורטים, ויש פה מומחים גדולים ממני בנושא הזה אשר יוכלו לייעץ לך.

בהצלחה
לצפיה ב-'הכלל הפרטי שלי הוא '
הכלל הפרטי שלי הוא
22/02/2017 | 17:26
1
149
להוריד 35% מהברוטו.  זה ייתן הערכה כללית.  ומשאיר לך פחות מ- 70K לחיות 6 נפשות.  אלו חיים צנועים מאוד באזורי החופים, וקצת יותר נשימים באזורים הזולים.  אבל בכללי יהיה צפוף...

רו"ח אשר טוריאל נותן הרבה עזרה בפורום וגם ייתן לך ייעוץ חינם בטלפון. צור אותו קשר.  
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
23/02/2017 | 01:06
35
לצפיה ב-'כמי שנמצאת כעת בשלבי מעבר לאזור סיאטל,'
כמי שנמצאת כעת בשלבי מעבר לאזור סיאטל,
23/02/2017 | 11:10
74
למשפחה דתית שאוכלת כשר הסכום שציינת (אם זה סכו ם כולל של שתי משכורות) יהיה לחוץ. זה אמנם לא עמק הסיליקון, אך לא אזור זול כלל וכלל, במיוחד בסיאטל עצמה ובחלק מהערים מסביב. היתרון במדינת וושינגטון הוא שאין מס הכנסה, אך גם בהתחשב בכך המשכורת נמוכה מאוד למשפחה בגודל ועם הצרכים שלכם. אני לא רואה אתכם חוסכים עם משכורת כזו, ובהתחשב בעובדה שהמעבר גם יעלה הרבה כסף שיצא לכם מהכיס, סביר להניח שתשרפו חסכונות. 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/02/2017 | 11:16
61
110 אלף דולר למשפחה דתית של 6 נפשות זה לא הרבה,
ולשאלתך, לא ישאר לכם לחסוך כלום, וזה במצב שלא תחזרו ב3-4 השנים הראשונות,
אם תחזרו קודם מדינת ישראל תקח לכם מיסים ואז לא רק שלא תחסכו אלא תפסידו הרבה,
ולשאלתך לגבי מיסים, כדאי לכם להתייעץ עם יועץ מס לעניני רילוקיישן.

לצפיה ב-'תעודות ותרגומים'
תעודות ותרגומים
22/02/2017 | 15:12
22
114
לא ידוע לנו עדיין על דרישה ספציפית, אבל סביר להניח שנצטרך, לפחות חלק,
חיפשתי בפורום, מתחיל לגגל ולהרים טלפונים, אשמח לקרוא מנסיונכם:

פנקס חיסונים (ילדים)
קראתי את הדיון הבא בפורום: https://goo.gl/t0RL8l
להבנתי צריך תרגום, ועושים זאת דרך משרד הבריאות, האם זה עדיין נכון?

תעודת נישואין
מצאתי בפורום (משנת 2009) דיון שלם בנושא: https://goo.gl/JFtYAB
מבחינת תרגום, מעדיף לשלם למישהו שיתרגם + אישור נוטריון + אפוסטיל
אם כבר, שיהיה בצורה מלאה ומסודרת (אם כי זה אפוסטיל שעושים רק בירושלים, אז אולי אוותר)
אבל מישהו יודע אם אכן צריך לפני הכל חותמת של משרד הדתות?

תואר/דיפלומה (אוניברסיטה)
זה כבר מאנגלית ועברית, יש צורך לעשות איתן משהו? את גיליון הציונים לא צריך?
ואם יש תואר/דיפלומה שהיא רק בעברית, האם כדאי תרגום + נוטריון? האם ריך חותמת משרד החינוך?

בית ספר יסודי
סביר להניח שיבקשו מאיתנו, יש לנו רק את התעודה (בעברית כמובן, אחת לכל מחצית), מה כדאי לעשות?
במידה ונעבור לפני סיום כיתה ב' - האם יש מסמך שאפשר לקבל מבית הספר/משרד החינוך?

תעודות לידה
הן בעברית ואנגלית, בעבר כאשר הייתי צריך להשתמש בהן לבקשת דרכון אירופאי, הן עברו נוטריון ואפוסטיל בירושלים,
האם אצטרך אותם בארה"ב? במידה וכן, As Is? או שצריך תרגום/נוטריון/אפוסטיל?

תעודת יושר/תעודת מרשם פלילי
ניתן להפיק במשטרה, אבל הם שולחים זאת ישירות לנציגות השגרירות הזרה, האם רלוונטי?

תיעוד עבר תעבורתי/נקודות
רלוונטי? מה עושים בנושא?

לצפיה ב-'הנה'
הנה
22/02/2017 | 16:06
1
69

לא ידוע לנו עדיין על דרישה ספציפית, אבל סביר להניח שנצטרך, לפחות חלק,
-

פנקס חיסונים (ילדים)
קראתי את הדיון הבא בפורום: https://goo.gl/t0RL8l
להבנתי צריך תרגום, ועושים זאת דרך משרד הבריאות, האם זה עדיין נכון?
- אולי אפשר לעשות דברים אחרים, אבל אנחנו פשוט הבאנו את הפנקס / רישום מהארץ לרופא החדש והוא (גם היה יהודי והבין משהו וגם זה רשום בלטינית) הכניס הכל למחשב ומאז זה ברישומים האמריקאים.

תעודת נישואין
- לא בטוח,לי היתה תעודה באנגלית. לך לפי הדיון.

תואר/דיפלומה (אוניברסיטה)
- זה נושא שונה לחלוטין.  יש מכונים מיוחדים לתרגום והמרת תארים. רוב המקומות המסודרים (אוניברסיטאות, מקומות עבודה רציניים) דורשים אותם.  השאר (בית ספר יהודי נגיד) יסתפקו בתרגום שלך או יבינו לבד.  אבל לגבי המכונים, יש פולדר בשם "תרגום מסמכים ותארים" במאמרים, עיין שם.

בית ספר יסודי
סביר להניח שיבקשו מאיתנו, יש לנו רק את התעודה (בעברית כמובן, אחת לכל מחצית), מה כדאי לעשות?
במידה ונעבור לפני סיום כיתה ב' - האם יש מסמך שאפשר לקבל מבית הספר/משרד החינוך?
- קבלו מבית הספר מכתב.  הצעתי: בקשו מהמזכירות איזה מכתב באנגלית.  אולי הם "לא יוכלו" אז תציעו להם לתרגם ושהם יוציאו את זה על מכתב עם לוגו שלהם.

תעודות לידה
הן בעברית ואנגלית, בעבר כאשר הייתי צריך להשתמש בהן לבקשת דרכון אירופאי, הן עברו נוטריון ואפוסטיל בירושלים,
האם אצטרך אותם בארה"ב? במידה וכן, As Is? או שצריך תרגום/נוטריון/אפוסטיל?
- בעיקר אם הן גם באנגלית: אז as is צריך להספיק.

תעודת יושר/תעודת מרשם פלילי
ניתן להפיק במשטרה, אבל הם שולחים זאת ישירות לנציגות השגרירות הזרה, האם רלוונטי?
- לא רלוונטי מה שמנפיקים במשטרה, ומעבר להגירה לא תצטרכו את זה יותר.  אם יש עליך תחקיר בטחוני, זה כבר ייעשה כמו לגבי כל אמריקאי אחר, מול מאגרי המידע שלהם.

תיעוד עבר תעבורתי/נקודות
רלוונטי? מה עושים בנושא?
- עזוב, תתחיל דף חדש.  שכח מהארץ.  מנסיון שלי זה הרבה טירחה ומעט תוצאה...
לצפיה ב-'ולגבי תרגום להגירה ובאופן כללי לרוב המקומות'
ולגבי תרגום להגירה ובאופן כללי לרוב המקומות
22/02/2017 | 16:37
50
עיינו בפולדר שהפניתי אתכם, יש שם הוראות לתרגום עצמי.
לצפיה ב-'מה שדורון אמר'
מה שדורון אמר
22/02/2017 | 16:23
49
נישואין - תרגמנו לבד לפי הפורמט הידוע, חתמתי בסוף שהתרגום אמין ואני שולט בשתי השפות. הספיק לכל התהליכים (ביטוחים, ויזות, גרין קארד).

פנקס חיסונים - אפשר להוציא מתורגם בלשכת הבריאות המחוזית - עולה כ- 40 ש"ח לפנקס, ולוקח שבוע-חודש לקבל חזרה. פשוט נתנו את זה, והאחות הכניסה למחשב. לחילופין, אפשר לעשות מה שדורון אמר, כנראה נפוץ יותר באזורים עם יותר מהגרים, והם רגילים לזה.

תואר או דיפולומה - כמו שאמרו, תלוי בשביל מה. בשביל הגרין קארד התארים שלי עברו אישור והערכה על ידי חברה שמוכרת על ידי השלטונות לעשות זאת - עלות של כ- 100-200 דולק, הכל נעשה באינטרנט. לעומת זאת, עבור קבלה למוסד אוניברסיטאי, כל האישור חייבים להשילח ישירות מהמוסד בו קיבלת את התואר, לגוף שעושה להם אבלואציה, ואלה שולחים את התוצאה ישירות למוסד אליו אתה מעוניין להתקבל. זה היה בעיקר עבור תארים קליניים, ועולה גם כמה מאות דולרים. שוב, הכל נעשה באי מייל, אבל לוקח קצת יותר זמן. אין לך מה לעשות את זה עד שלא תקבל דרישה ספציפית מהמוסד אליו אתה מנסה להתקבל.

בית ספר יסודי - לא יודע, עברנו עם ילדים קטנים יותר. סביר שפשוט ישימו את הילד לאן שהוא שייך לפי הגיל (בכיתות האלה). מה זה משנה מה הוא למד בארץ? תורה? עברית? אולי קצת חשבון, אבל בגיל הזה יעשו השלמה, ובכל מקרה יותר חשבו השפה כרגע.

תעודות לידה - אכן התרגום שמקבלים בדואר ממשרד הפנים מספיק להכל.

יושר - אין לזה צורך שתהיו בתוך ארה"ב. רלוונטי רק למי שעושה תהליך גרין קארד מהארץ.

תעבורה - כמו שאמרו, עזוב.

בהצלחה

לצפיה ב-'יש כאן המון ידע תודה רבה לעונים, להלן סיכום והתייחסות:'
יש כאן המון ידע תודה רבה לעונים, להלן סיכום והתייחסות:
22/02/2017 | 19:22
12
83
פנקס חיסונים - אפיק רשימה באנגלית דרך משרד הבריאות, האם יש צורך לבצע בדיקת מנטו?
תעודות לידה - מקבלים בעברית ואנגלית ממשרד הפנים וזה מספיק.
תעודות יושר - אין צורך, רלוונטי רק לתהליך Green Card.
עבר תעבורתי - אין צורך, האם גם לא אישור היעדר תביעות מחברת ביטוח הרכב?

תעודת נישואין
חשבתי להחתים ע"י משרד הדתות + לבצע תרגום מקצועי + נוטריון + אולי אפוסטיל,
אבל במחשבה שניה, מי אמור לבקש ממני את התעודה? ראיתי שהאופציה הפופולארית הנוספת היא:
תרגום עצמאי לפי תבנית שיש בפורום (יש למישהו קישור? הקישור שמצאתי שבור)
החתמה של חבר (לא בן משפחה) שהוא כשיר לתרגם + תרגם את המסמך,
אורזים (מהדקים?) יחד את צילום התעודה + התרגום + הצהרת החבר וזה הכל.
האם יש בעיה עם השיטה הזו? קראתי שללא חותמת של משרד הדתות לא תמיד מתקבלת.

תואר/דיפלומה
אני מבין שזו תלוי מטרה, לדוגמא ל Green Card יש חברות מתמחות,
לקבלה ללימודים צריך לשלוח ישירות מהמוסד המנפיק וכו'.
במקרה שלי אין שום צורך, פשוט חשבתי לדאוג לזה מראש אם אצטרך,
והמקרה היחיד שאצטרך זה לדוגמא אם בן משפחה יחפש עבודה, וירצו לראות את הדיפלומה בהתאם ל CV.
האם לצורך כך צריך לתרגם? האם יתכן מקרה כללי אחר שאדרש למסמך (הטבות מס? משהו שאינני יודע אפילו לשאול?)

בית ספר יסודי
להבנתי הקבלה ללימודים היא על בסיס גיל/שנתון, הבעיה היא שאנו נעבור כנראה קצת לפני סיום כיתה ב',
ואני חושש שלא יקבלו את הילד לכיתה ג', אלא לכיתה ב', מכיוון שהילד לא סיים כיתה ב' במלואה בארץ.
לכן חשבתי לקבל אישור מבית הספר/משרד החינוך, שהילד השלים את כל חובותיו בכיתה ב' בארץ,
ואפילו מדובר בילד מצטיין שנמצא בתהליך איתור למחוננות, השאלה אם זה בכלל רלוונטי/יעזור,
או שכל מה שחשוב זה תאריך הלידה וזה הכל.
לצפיה ב-'את הילד יקבלו לכיתה לפי הגיל הקלנדרי שלו '
את הילד יקבלו לכיתה לפי הגיל הקלנדרי שלו
22/02/2017 | 20:00
6
92
בארה"ב אין "מערכת חינוך ציבורית אחת מאוחדת" - אלא לכל עיירה ומועצה מקומית יש מערכת חינוך ציבורית שמתנהלת בצורה עצמאית.  ולכן הכללים והתקנות משתנים ממדינה למדינה ואפילו מעיר לעיר. או יותר נכון - מ SCHOOL DISTRICT אחד לשני.
אתה צריך לברר - לגבי מקום היישוב הספציפי שבו אתה הולך לגור - מהו ה CUT OFF DATE של גיל הילד. זה התאריך בלוח השנה שלפיו נקבע לאיזו "שיכבה" הילד שייך - כיתה ב' או כיתה ג', במקרה הפרטי שלך.
במערכת החינוך של העיר שלי זה ראשון לספטמבר. במערכת החינוך של העיר שנמצת 5 קילומטר מכאן זה 30 באוקטובר...  אז ילד שנולד ב 2 לספטמבר וגר בעיר שלי בעצם "נשאר כיתה" יחסית לילד שנולד באותו יום וגר בעיר שלידינו.

לגבי "לדחוף את הילד לכיתה ג'":  
אתה הולך להגיע למדינה שבה שפת הלימוד בבית הספר היא אנגלית.
הילד שלך שולט, עכשיו בכיתה ב', באנגלית ברמת "שפת אם"?
הוא קורא שוטף באנגלית? הוא יודע לכתוב באנגלית ברמה של כיתה ג' בארה"ב?
הוא יודע איך נקראים כל המונחים בחשבון בשפה האנגלית?
הניחוש שלי הוא שזה לא המצב.
לילד צפוייה תקופת הסתגלות די מאתגרת:
הסתגלות למשמעת של בית ספר באמריקה שבו כשהתלמידים קוראים למורה הם פונים אליה כ "גברת כך-וכך",
שבה הילדים הולכים בשורה עורפית ובתור מסודר ממקום למקום,
ושבו אם ילד בכיתה ב' בבית ספר משתמש במילים שלילד בישראל נראות טריוויאליות לגמרי הוא ימצא עצמו בחדר המנהל מחכה להורים שלו שנקראו לשיחה דחופה.  
הסתגלות לצורת ההתנהלות בכיתה.
הסתגלות לשפה
הסתגלות לקוריקולום שבו לא לומדים על חגי ישראל או תנ"ך, ולעומת זאת לומדים דברים שהילד מעולם לא נתקל בהם קודם.

זה שהילד היה מצטיין בישראל לא בהכרח אומר שההסתגלות הזו קטנה עליו. להפך - זה עלול לגרום לתיסכול גדול ולמשבר כלשהוא...   הילד שרגיל להבריק פתאום נמצא במצב שבו הוא לא יכול להסביר את עצמו למורה או לילדים האחרים בכיתה. במקום להיות בראש הוא מוצא עצמו בזנב.
אני בטוח שאחרי חצי שנה הוא יתגבר על האתגר הזה ויחזור להבריק - אבל אני לא בטוח שלהתעקש לדחוף אותו ל"כיתה ג' " במצב שתיארתי (אם ניחשתי נכון) זה לעשות לו שרות טוב. יש מצב שזה בעצם יהיה שרות דוב.
לצפיה ב-'הילד לא יודע אנגלית.'
הילד לא יודע אנגלית.
22/02/2017 | 20:22
5
119
ראשית, תודה רבה על ההסבר המפורט!

הילד יודע מה שלומדים באנגלית בכיתה ב',
שזה בעיקר לדעת אותיות וקצת מילים, זה הכל,
אין לו שום יכולת לנהל חילופי משפטים באנגלית, אפילו לא משהו בסיסי.

עדיין לא ביררנו, אבל הכוונה היא להרשם לבית ספר דו לשוני,
שמיועד לתלמידים כאלו.

אגב, שקלנו להעביר את הילד שיעורים פרטיים/קורס מזורז אישי באנגלית במשך חודשיים/שלושה,
אבל להבנתי, ואם זכרוני אינו מטעני אז קראתי את זה כאן בפורום,
זה לא מומלץ ועדיף שילמד לבד במשך כמה חודשים באופן טבעי לאחר המעבר.
אם זו טעות, יש לנו עוד זמן לתקן, אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'זה הרבה יותר עמוק מאנגלית'
זה הרבה יותר עמוק מאנגלית
22/02/2017 | 20:30
4
87
נכון שפה היא הדבר הכי חשוב ובסיסי,
אבל גם אם הילד שלך יידע אנגלית, הוא לא יודע שום דבר ממה שמלמדים בבית ספר,
חוץ מאשר מתמטיקה, כל מה שהוא למד עד היום בבית ספר או בגן זה 100 אחוז ישראל, אלו כל המקצועות שלומדים בישראל, אם זה דברים שקשורים לאזרחות, או היסטוריה, או חגים, או ספרות, מוזיקה, תנך, עברית, אין דבר כזה מקצוע אוניברסלי פרט לחשבון וקצת אנגלית, בכל מדינה כל המקצועות קשורים למדינה המסוימת, ולכן מבחינת ידע, הוא לא יתחיל כיתה ג גם לא ב, הוא מתחיל גן.
הוא לא יודע כלום על התרבות האמריקאית, על הספרות, החגים ההיסטוריה וכל מקצוע ותחום אחר.
כשבישראל אדם מסיים בגרות, הוא נבחן על מתמטיקה אוניברסלית (למרות שמלמדים אותה אחרת), אנגלית, ו10 מקצועות ישראליים (ספרות, תנך, לשון, היסטוריה, אזרחות, תושבע...)
לצפיה ב-'הכל נכון, אז בעצם השאלה היא:'
הכל נכון, אז בעצם השאלה היא:
22/02/2017 | 21:01
3
74
1. יש לי בכלל השפעה על לאיזו כיתה הילד יתקבל (ב' או ג')?
להבנתי לא מכיוון שזה אך ורק לפי גיל,
אבל אם היה, נראה שעל פניו עדיף לי בכלל שישאר בכיתה ב', לפי דבריכם.

2. שקלנו להעביר את הילד שיעורים פרטיים/קורס מזורז אישי באנגלית במשך חודשיים/שלושה,
אבל להבנתי, ואם זכרוני אינו מטעני אז קראתי את זה כאן בפורום,
זה לא מומלץ ועדיף שילמד לבד במשך כמה חודשים באופן טבעי לאחר המעבר.
אם זו טעות, יש לנו עוד זמן לתקן, אשמח לשמוע. האם כדאי?
נכון ששפה זה לא הכל אלא רק ההתחלה, אבל זה בסיס חשוב.
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
22/02/2017 | 21:13
61
גם לעזור לו וללמד אותו כמה שיותר לפני,
וגם לדעת שהשנתיים הראשונות שלו ושלכם קשות ומאתגרות,
אגב לא שהוא לא יודע, ואתה כן, גם לך אין מושג ברוב תחומי החיים,
אם ישאלו אותך בארצות הברית, מה הגובה שלך, אתה יודע ? (מטר ושמונים זה לא)
ומה המשקל שלך ?
ומה גודל הדירה הרצוי ? 1000 סקוור פיט, זה הרבה או מעט ?
ומה המהירות הנסיעה המותר ?
ואיזה חיות חיות בסביבה
ומי היה הנשיא ה10 של ארצות הברית ?
ואיזה חגים חוגגים ?
ומה עונים כששואלים או אומרים לך משהו, ולמה לעזאזל הם מתכוונים כשהם אומרים לך את זה... והלאה והלאה, גם הידע שלך בכל מה שקשור לחיים ומה שאתה מכיר מהחיים בישראל לא רלוונטי, ההיסטוריה, אזרחות, תרבות, שפה, התנהגות , גם אתה לא ממש מכיר.
לצפיה ב-'מה הכוונה'
מה הכוונה
22/02/2017 | 21:24
1
60
לבית ספר דו לשוני? בית ספר פרטי?
אני לא בדיוק זוכרת כרגע לאן אתם עוברים בדיוק בארה"ב, אבל בכל עיר גדולה, בבתי הספר הציבוריים, יש תוכניות ESL-ENGISH AS SECOND language 
בה מלמדות מורות ילדים שהשפה הראשונה שלהם אינה אנגלית, ויש להן נסיון רב בתחום הנ"ל. לא הייתי משאירה אותו כיתה בכוונה, אבל גם לא נלחמת להעלות אותו כיתה אם הוא לא בחתך גיל המתאים. תנסה לא להיכנס ליותר מידי לחץ בקטע הזה, כי זה עובר לילדים, וחבל. הוא ילמד אנגלית בקצב שלו, כמו שלמדו אלפי ילדים אחרים לפניו. אפשר לתרום מעט לפני הנסיעה בצפיה ביוטיוב, אבל לא הייתי מכניסה אותו ללחץ לימוד אנגלית כבר מעכשיו. 
אתם צריכים בעיקר להתכונן בעצמכם ליכולת הכלה של הקושי הרב שהוא יחווה בהתחלה, גם קושי חברתי, וצורך בעזרה תמידית בכל מה שקשור לבית הספר - עזרה בשיעורים וכו' - הוא יהיה תלוי בכם לגמרי מכיוון שלא יוכל לקרוא בעצמו, ויהיה לו קשה לכתוב באנגלית. מיד עם תחילת שנת הלימודים, הייתי הולכת לבית הספר לפגישה אישית עם המורה, והסבר מפורט על המצב שלכם ושל הילד, וכמו כן בקשה לפגישה אישית עם המורה של ה ESL על מנת שתוכלו להיות איתן אחכ בקשר תמידי ולהיות עם יד על הדופק על קצב ההתקדמות של הילד וההתאקלמות שלו בבית הספר. ניתן כמובן, לקראת המעבר עצמו, לשוחח עם הילד על השינויים העתידיים להתרחש, על איך בית הספר מתפקד שונה מישראל, כמו שכתבו מעלי. אפשר אולי לבקש לעשות סיור לפני הכניסה, על מנת שהילד יכיר מעט. 
בהצלחה
לצפיה ב-'נכון, הכוונה היא ESL'
נכון, הכוונה היא ESL
23/02/2017 | 12:26
5
לצפיה ב-'התייחסות'
התייחסות
23/02/2017 | 06:43
2
33

האם יש צורך לבצע בדיקת מנטו?- לא יודע.

עבר תעבורתי - אין צורך, האם גם לא אישור היעדר תביעות מחברת ביטוח הרכב? - לא שווה את המאמץ בד"כ. רוב החברות לא נותנות לך הנחות ממילא כי אתה נהג חדש בארהב.

תעודת נישואין
חשבתי להחתים ע"י משרד הדתות + לבצע תרגום מקצועי + נוטריון + אולי אפוסטיל,
אבל במחשבה שניה, מי אמור לבקש ממני את התעודה?
- אחרי ה- GC? אף אחד! ואם כן, לא יבקשו אפוסטיל וחרטות אחרות. רק תרגום.

ראיתי שהאופציה הפופולארית הנוספת היא:
תרגום עצמאי לפי תבנית שיש בפורום
- נכון
(יש למישהו קישור? הקישור שמצאתי שבור) - תראה אותו ואנסה לתקן

החתמה של חבר (לא בן משפחה) שהוא כשיר לתרגם + תרגם את המסמך,
אורזים (מהדקים?) יחד את צילום התעודה + התרגום + הצהרת החבר וזה הכל.
האם יש בעיה עם השיטה הזו? קראתי שללא חותמת של משרד הדתות לא תמיד מתקבלת.
- עובד מצויין.  וזה טוב לגבי כל מסמך הגירה שמבקשים ממך.

תואר/דיפלומה
אני מבין שזו תלוי מטרה, לדוגמא ל Green Card יש חברות מתמחות,
לקבלה ללימודים צריך לשלוח ישירות מהמוסד המנפיק וכו'.
במקרה שלי אין שום צורך, פשוט חשבתי לדאוג לזה מראש אם אצטרך,
והמקרה היחיד שאצטרך זה לדוגמא אם בן משפחה יחפש עבודה, וירצו לראות את הדיפלומה בהתאם ל CV.
האם לצורך כך צריך לתרגם? האם יתכן מקרה כללי אחר שאדרש למסמך (הטבות מס? משהו שאינני יודע אפילו לשאול?).
- אל תבזבז על זה אנרגיה, אם תצטרך תארגן לפי מה שמבקשים ממך.  אם אתה רוצה ללכת על כיסוי מלא מראש - קרא את המאמר שכתבתי ותבקש תרגום שורה-שוורה.

בית ספר יסודי
להבנתי הקבלה ללימודים היא על בסיס גיל/שנתון, הבעיה היא שאנו נעבור כנראה קצת לפני סיום כיתה ב',
ואני חושש שלא יקבלו את הילד לכיתה ג', אלא לכיתה ב', מכיוון שהילד לא סיים כיתה ב' במלואה בארץ.
לכן חשבתי לקבל אישור מבית הספר/משרד החינוך, שהילד השלים את כל חובותיו בכיתה ב' בארץ,
ואפילו מדובר בילד מצטיין שנמצא בתהליך איתור למחוננות, השאלה אם זה בכלל רלוונטי/יעזור,
או שכל מה שחשוב זה תאריך הלידה וזה הכל.
- לדעתי (וללא נסיון מקביל) זה קודם כל לפי שנתון. ממילא יהיו פערים קטנים ויהיו בעיות שפה בהתחלה וממילא המערכות פה מוכנות באופן מדהים לטפל בזה.

לצפיה ב-'לגבי המנטו'
לגבי המנטו
23/02/2017 | 06:47
21
ממה שאני זוכרת - עשינו רק בארה"ב כחלק מהבדיקות הרפואיות לגרין כארד.
אבל אולי משהו השתנה בחמש שנים האחרונות ...
לצפיה ב-'תודה, בנוגע לתעודת הנישואין, אנו לא בתהליך GC, אלא'
תודה, בנוגע לתעודת הנישואין, אנו לא בתהליך GC, אלא
23/02/2017 | 12:28
17
עוברים עם ויזות J1/J2, ואף אחד לא ביקש תעודת נישואין, חשבתי להכין לכל צורך שלא יהיה.
לצפיה ב-'לגבי בית ספר - אין מה להילחץ. יקבלו אותו לפי השנתון.'
לגבי בית ספר - אין מה להילחץ. יקבלו אותו לפי השנתון.
23/02/2017 | 10:57
1
30
אנגלית הוא ילמד בהדרגה, ובינתיים יקבל עזרה. בגיל הזה זה עוד יחסית פשוט. אני ממליצה לשלוח לבית ספר ציבורי טוב, אך רגיל. בית ספר דו-לשוני (מה שזה לא יהיה) זה בית ספר פרטי שיעלה הרבה כסף, לטעמי ללא הצדקה. ילדים בדרך כלל לומדים להסתדר די מהר.
אגב, אם תעברו לפני סוף השנה, מאוד ממליצה מניסיון להכניס את הילד לבית ספר שיסיים כיתה ב', ולו לחודש-חודשיים. מניסיון, יהיה לו יותר קל להתחיל שנה ג' כשהוא כבר מכיר קצת את המסגרת וחלק מהילדים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
4
לצפיה ב-'תשובות שלי'
תשובות שלי
22/02/2017 | 21:20
4
65
פנקס חיסונים - תביא מקורי. כמעט תמיד יסתפקו בתרגום שלך. 
תעודות מקצועיות: אל תטרח לתרגם. כל מערכת דואגת לרישום ואימות שלה. תתכונן נפשית לשאלות מעצבנות ( מה עשית בחודש מסויים לפני 20 שנה? הייתי עסוקה בלארוז את החיים שלי ולעבור מדינה) או (מה האי מייל במשרד ממשלתי מסויים על מנת לאמת רשיון מסויים או להוכיח שלא פג. - לא זוכרת שאי פעם היה שם מישהו שאפשר לדבר איתו).
לגבי ילדים: תדאג שייכנסו לכתה בהתאם לגילם ותבדוק שיש תכנית ESL בבית הספר. בינתיים תן להם לראות סדרות טלביזיה באנגלית. שעורי עזר לא יעזרו. לא זוכרת  שמישהו הסתכל על תעודות מבית הספר
לצפיה ב-'תיקון - אני הכנסתי לכתה '
תיקון - אני הכנסתי לכתה
22/02/2017 | 21:24
3
58
בהתאם לכתה שהיו כבר בבית ספר בארץ.. את ילד 2 זה עשה קטן יחסית לשאר כיתתו, והוא גם נמוך. לא חושבת שהוא הצטער על זה ולא נרשמו בעיות מיוחדות אחרי שאיימתי על המנהלת
לצפיה ב-'קראתי שוב מה שכתבת'
קראתי שוב מה שכתבת
23/02/2017 | 03:29
2
45
אם הילד מסיים כיתה ב והוא מחונן או מתקדם לגילו - שיכניסו אותו לכיתה הבאה ובשום פנים ואופן לא לחזור על כיתה ב. 

לצפיה ב-'לגבי דיפלומה'
לגבי דיפלומה
23/02/2017 | 08:17
28
באוניברסיטת בן גוריון למשל, (ואני מנחיה שגם באחרות) אפשר תמורת עשרות שקלים בודדים לקבל חמישה העתקים של הדיפלומה באנגלית חתומה בידי האוניברסיטה. זה לא מחליף אימות נתונים במקרה של דיפלומה קלינית, תהליך שאכן עולה הרבה, אבל אם אתה רוצה "רק ליתר בטחון" זה אופציה לא רעה, וזו תעודה מקורית לכל דבר. אצלי הגיע בדואר תוך כשבועיים
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/02/2017 | 12:27
6
לצפיה ב-' רבה לכולם'
רבה לכולם
6
לצפיה ב-'עו"ד מומלץ להוצאת ויזת הגירה ע"ב נישואין במהירות'
עו"ד מומלץ להוצאת ויזת הגירה ע"ב נישואין במהירות
21/02/2017 | 09:55
19
213
שלום, אשמח לקבל המלצה מניסיון לעו"ד (עדיפות לאיזור חיפה) שיכול לטפל בהוצאת ויזת הגירה ע"ב נישואין לי ולילדה שלי בהקדם האפשרי. אנחנו צריכים לנסוע לארה"ב באמצע יוני כי בעלי (שהינו אזרח) התקבל לתת התמחות וצריך להתחיל ב1 ביולי. 
כמו כן אשמח לדעת מה המחיר בערך של טיפול של עו"ד בהוצאת הויזה לכל אחד?
תודה!!
לצפיה ב-'טווח הזמן לא ריאלי'
טווח הזמן לא ריאלי
21/02/2017 | 15:46
136
תנסו לפנות לקונסוליה ישירות במייל, להסביר את המצב ולבקש טיפול ישיר דרכם. 
בהליך רגיל, לא תסיימו תהליך עד יולי, רק אישור ראשוני יכול לקחת חודש וחצי.
לצפיה ב-'אז בעלך יסע להתחיל לעבוד - ואתם תצטרפו אחרי 6 חדשים.'
אז בעלך יסע להתחיל לעבוד - ואתם תצטרפו אחרי 6 חדשים.
21/02/2017 | 16:03
150
בהנחה שתתחילו בתהליך היום - סביר שתסיימו אותו באזור סוף השנה. פלוס מינוס חודשיים.
זה נובע משתי סיבות:
רשויות ההגירה טוחנות לאט,
ודי בטוח שכשתתחילו בתהליך תגלו שחסרים לכם כל מני מסמכים שייקח לכם זמן לייצר - אני לא יודע אם בעלך הקפיד להגיש דו"חות מס שנתיים למס הכנסה האמריקאי, למשל.

זה שהתעוררתם והחלטתם להתחיל בתהליך בשנייה האחרונה לא ירשים במיוחד את הפקידים ברשות ההגירה, ולא יזיז אותם יותר מהר או יגרום להם לוותר לכם על פסיק בניירת.

לכן - את צריכה להפנים שלא תהיה לך ויזת הגירה ביוני. ולא ביולי. והתכנית לעבור כמשפחה לארה"ב אינה ישימה בטווח הזמן שעליו את מדברת.

לצפיה ב-'לא יילך'
לא יילך
21/02/2017 | 17:45
123
כמו שאמר בוסטון - זה שהתעוררתם מאוחר לא ירשים אף אחד שאמור לעזור לכם בתהליך.

ועורך דין שיבטיח לכם שהוא יזרז את זה לטווח הזמן שאתם מעוניינים בו - הוא רמאי.  לא יכול להמליץ על אחד כזה, כי אין קוסמים בעולם, (אבל רמאים יש... )

המלצה: אם אתם לא רוצים לשנות את התוכנית הבסיסית לצאת בתחום הזמן הזה - שנו תוכניות אישיות.  
1. להגיש את כל הניירת מהר מהר (מחר!), אפשר לעשות את זה לבד (מה שאנו בד"כ ממליצים לאנשים שמסוגלים) או לשלם לעו"ד ישעשה את זה (למרות שנראה לי שאין לכם בעיה להריץ לבד, אולי עו"ד, בגלל הלחץ שלכם, יתרום משהו להגשה מהירה, אבל זה לשיקולכם ולשיקולי הפרוטה בכיסכם).
2. שבעלך ייצא לבד ואת תגיעי אחרי כעשרה חודשים עד שנה.

זה אפשרי.  אני השארתי אישה עם תינוק בן 4 חודשים וילד בן 12.  צריך רק להיות נחוש.
לצפיה ב-'את צריכה לעבוד שם מייד?'
את צריכה לעבוד שם מייד?
21/02/2017 | 18:27
1
110
אם לא אז אולי את לא צריכה לעמוד בלוז של green card ואפשר להמשיך משם את התהליך. אפשר אולי ויזה מסוג אחר לכניסה. אבל אני לא מבינה בזה.
לצפיה ב-'לא מייד, אבל המשכורת בהתמחות היא לא משהו..'
לא מייד, אבל המשכורת בהתמחות היא לא משהו..
22/02/2017 | 14:49
81
אז אחרי כמה חודשים הייתי רוצה לעבוד
לצפיה ב-'למרות כל מה שנאמר מעלי'
למרות כל מה שנאמר מעלי
21/02/2017 | 19:58
4
148
יש דרך אחת לטיפול מזורז בהליך גרין קארד, וזה על ידי פניה לקונסוליה בארץ בבקשה להגיש את ה-I130 דרכם במקום בארה"ב. הליך כזה הרבה הרבה יותר מהיר מההליך הרגיל (3 חודשים זה פרק זמן ריאלי אם מאשרים).

לכאורה, הליך כזה שמור רק למקרים דחופים ובהולים של חיים ומוות, אבל בפועל היו כאן כמה אנשים בשנה האחרונה שדיווחו שפנו לקונסוליה להגשה דרכם בשל סיבות עסקיות (תחילת עבודה וכו') ואישרו להם. אז שווה לנסות.

לצפיה ב-'(לא למרות, זה הדבר הראשון שכתבתי)'
(לא למרות, זה הדבר הראשון שכתבתי)
22/02/2017 | 08:03
1
32
לצפיה ב-'אוקיי, למרות רוב, לא כל '
אוקיי, למרות רוב, לא כל
23/02/2017 | 00:28
9
לצפיה ב-'אתה יודע מי אלו?'
אתה יודע מי אלו?
22/02/2017 | 15:08
1
77
כי אשמח לדבר איתם ולשאול איך הם עשו את זה..
לצפיה ב-'נסי לחפש בפורום, בשנה האחרונה'
נסי לחפש בפורום, בשנה האחרונה
22/02/2017 | 18:38
53
זכור לי לפחות מקרה אחד בו דיווחו על הצלחה.
לצפיה ב-'עו״ד'
עו״ד
21/02/2017 | 20:19
99
מכיוון  שאתם זקוקים למענה מקצועי, ממליץ לכם ליצור קשר עם משרד עורכי הדין של יונתן פרידלנד. המשרד שלו בשד׳ בן גוריון 26, חיפה (מושבה גרמנית). הוא משמש כסניף הקונסולרי של שגרירות ארה״ב באיזור הצפון ואולי תוכלו לקבל ממנו תמונה מוסמכת יותר לגבי היתכנות הלו״ז שלכם.שימי לב, שאין למשרד שלו שליטה על התהליך עצמו, ואין לי מושג אם משרדו מטפל בהוצאת ויזות.הנסיון שלנו איתו היה בנושאים משפטיים.

בהצלחה!

לצפיה ב-'כדאי לנסות את הקונסוליה'
כדאי לנסות את הקונסוליה
21/02/2017 | 20:52
90
ממליצה לך לנסות קודם לפנות לקונסוליה ולבקש הליך מהיר, בזמן הזה תלמדו על התהליך, תאספו אישורים וכד'. אם ילך דרך הקונסוליה - הרווחתם (היו שסיפרו כאן בפורום על טיפול תוך 4 חודשים)
אם לא ילך, תגישו את הבקשה הרגילה ותתכוננו לפיצול משפחתי..
בהצלחה
לצפיה ב-'רק עכשיו קיבלנו תשובה'
רק עכשיו קיבלנו תשובה
22/02/2017 | 14:32
96
מבית החולים שבעלי התקבל להתמחות.. קבעתי פגישה לבעלי בשגרירות, מקווה מאוד שהם יירתמו לעזור. אנחנו לא רוצים להיפרד!!
האירוניה היא שאם בעלי לא היה אזרח בית החולים היה מסדר לנו את הויזות (J-1, J-2) אבל בגלל שהוא אזרח אנחנו צריכים להסתדר לבד!
לצפיה ב-'עוד משהו'
עוד משהו
22/02/2017 | 14:48
3
87
האם אני יכולה לנסוע לארה"ב בויזת תייר באמצע תהליך של בקשה לויזת הגירה, אם לא יסתיים התהליך עד יולי?
לצפיה ב-'את יכולה, כתיירת'
את יכולה, כתיירת
22/02/2017 | 16:17
2
95
אבל את עם ילדה וזה מסבך את העניין (מעבר ללוגיסטיקה, מסבך הגירתית כי את רושמת אותה לגן או מעון או בית ספר, את צריכה לארגן אותה, ואז את עושה "קולות של התיישבות"...).

בעיקרון, זה אפשרי להיכנס לתקופות ביקור ולחזור לארץ לצורך סידורי ההגירה (ראיון בדיקות רפואיות וכו,).

ראי, ללא הילדה ובזמן אחר היינו ממליצים על מסלול אחר להוצאת GC (לא דרך הארץ אלא דרך ארה"ב) אבל במצבך המשפחתי אני ובימים אלו (הידוק ההגירה ואי אפשר לדעת מה יהיה) אני ממש לא ממליץ על זה.
לצפיה ב-'היא תינוקת ולא ארשום אותה לגן בהתחלה'
היא תינוקת ולא ארשום אותה לגן בהתחלה
22/02/2017 | 19:19
1
73
אז אולי זה הפיתרון באמת. תודה רבה לכל העוזרים...!
לצפיה ב-'תיזהרי עם זה'
תיזהרי עם זה
22/02/2017 | 19:41
83
קראי את ההודעה שלי או בעצם הדיון שפתחתי בנושא הזה בדיוק בעקבות השרשור איתך.
לצפיה ב-'בעיה דומה'
בעיה דומה
22/02/2017 | 21:27
1
63
תמר שלום,
אני עם בעיה זהה!
אשמח אם תצרי איתי קשר במייל וננסה לחשוב ביחד מה עושים
לצפיה ב-'האם ניסיתם לפנות ישירות לקונסוליה?'
האם ניסיתם לפנות ישירות לקונסוליה?
23/02/2017 | 10:26
20
לא הצלחתי למצוא את ההודעות מאת אלה שניסו והצליחו, לבצע הכל בהליך ישיר.
אבל הצעד הראשון הוא לפנות במייל לקונסוליה, להציג את הדברים ואת ההסבר לכך שנוצר האילוץ ולבקש את הסיוע שלהם.
במקרים כאלה - חבל על משיכת הזמן, כי אם הקונוסליה מסרבת - צריך להתחיל מיד בשליחת המסמכים. 
לצפיה ב-'שאלות שלא ברומו של עולם ואולי אפילו מעט מטופשות'
שאלות שלא ברומו של עולם ואולי אפילו מעט מטופשות
20/02/2017 | 18:54
41
402
1. שכרנו דירה במרילנד (לא מאדם פרטי, אלא מחברה מוכרת המשכירה מאות ואלפי דירות),
לאחר שנגיע למדינה, כיצד אנו (או לפחות הילדים) אמורים להסתדר בלי מזרנים (נניח אפילו בלי מיטות) בלילה הראשון (לפחות)?
ברור שאחת המשימות המיידיות היא להגיע לאיקאה ולרהט,
אבל זה לא יתאפשר ממש...
המשך>>
1. שכרנו דירה במרילנד (לא מאדם פרטי, אלא מחברה מוכרת המשכירה מאות ואלפי דירות),
לאחר שנגיע למדינה, כיצד אנו (או לפחות הילדים) אמורים להסתדר בלי מזרנים (נניח אפילו בלי מיטות) בלילה הראשון (לפחות)?
ברור שאחת המשימות המיידיות היא להגיע לאיקאה ולרהט,
אבל זה לא יתאפשר ממש אחרי הנחיתה, אין לנו ממי להשאיל,
והאמת אנו גם לא רוצים, בחוזה השכירות יש עמוד שלם בנושא Bed Bugs,
נראה שהם קצת היסטריים בנושא.
אפשר כמובן לישון לילה או שניים במלון/Airbnb,
אבל קצת חבל לעשות זאת כאשר יש לנו דירה, ורק בגלל הנושא הנ"ל.

אולי פשוט לרכוש ולבצע הזמנה דרך האינטרנט, ולוודא שהמזרנים יגיעו לדירה קצת לפנינו? אפשרי?

2. האם אפשר להשתמש (רק בהתחלה) בצ'קים שלנו מהארץ בארה"ב?
אמנם כתוב עליהם גם באנגלית, אבל לדעתי הם לא מכובדים בארה"ב, אני צודק?

3. אנו משכירים את הדירה שלנו בארץ, יש לנו צ'קים לפקודם העירייה וכו',
יש לנו שטר בטחון ויש לנו ערבות בנקאית.
יש טעם לקחת אותם איתנו לארה"ב, או שעדיף להשאיר בארץ, 
מכיוון שבכל מקרה המימוש מתאפשר רק בארץ?
ואפילו ערבות בנקאית ניתן לממש רק בבנק בארץ?

תודה.
לצפיה ב-'שאלות על מעבר לדאלס'
שאלות על מעבר לדאלס
22/02/2017 | 22:50
4
100
בעלי קיבל הצעה לרילוקיישן לדאלס עם ויזת L1
1. עד כמה דאלאס ידידותית למשפחות עם ילדים?
2. במקרה והוא יפוטר או יעזוב את החברה, עד כמה קל להוציא ויזת עבודה כשאנחנו שם למקום עבודה חדש?
3. שכר של 130K בשנה, האם משפחה עם שלושה ילדים יכולה להתקיים בנוחות בסכום כזה?  ביטוח רפואי מכוסה באופן מלא על ידי מקום העבודה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/02/2017 | 23:27
3
81
1. דאלאס היא עיר ענקית, יש הכל מהכל, עסקים, בילויים, אזורים בעיתים ושכונות מגורים שלוות ושקטות.
2. אם יפטרו את בעלך או הוא יתפטר, יהיה לכם 30 יום לעזוב את ארצות הברית ואפס סיכוי להחליף לויזת עבודה אחרת, האופציה היחידה היא לארגן מראש גרין קארד שלא תהיו תלויים במעסיק, או לחלופין את תעבדי בעבודה שיכולה לבקש עבורכם ויזה כלשהיא, למשל אם תעבדי באוניברסיטה או בית חולים.
ויזת L תלויה לחלוטין במעסיק המסוים, ויזת H אפשר להגיש רק בשבוע מסוים בשנה, וגם אז צריך לחכות חצי שנה עד שמקבלים אותה.
3. אם אין לכן הוצאות או דרישות מיוחדות כמו חינוך בבית ספר פרטי, אוכל כשר או דברים אחרים, אפשר לחיות בנוחות משכר כזה, הוא לא גבוה במיוחד, ולא נמוך.
לצפיה ב-'אין הוצאות אוכל כשר'
אין הוצאות אוכל כשר
22/02/2017 | 23:36
2
67
אבל כן ילד עם צרכים מיוחדים עם הרבה אלרגיות אז צורך אוכל טרי ולא מעובד בכלל, וכנראה שגם טיפולים רפואיים
לצפיה ב-'האוכל הבריא יותר זול מישראל'
האוכל הבריא יותר זול מישראל
23/02/2017 | 00:10
1
65
זו משכורת טובה. לא תהיו עשירים אבל אפשר לחיות ברמה גבוהה.
דאלאס מאד ידידותית למשפחות. הרבה משפחות צעירות עוברות לשם. שוק עבודה מאד חזק
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
23/02/2017 | 07:15
7
לצפיה ב-'חברים עוברים למרילנד'
חברים עוברים למרילנד
22/02/2017 | 01:34
3
143
חברים שלנו קיבלו הצעת עבודה במרילנד ושוקלים מעבר.
זוג עם שני ילדים בבית ספר יסודי לא דתיים.
100000 ברוטו לשנה.ביטוח רפואי ישלמו כ 280 דולר כל משכורת(פעמיים בחודש) השאר על המעסיק.
האם מישהו פה יודע לחשב כמה מס ירד להם שנתי או כל משכורת? והאם זה מספיק למחייה בפרברי מרילנד? 
לצפיה ב-'חישוב אצבע שאני עושה לעצמי'
חישוב אצבע שאני עושה לעצמי
22/02/2017 | 17:19
107
ותמיד נותן תוצאה סבירה על מנת לקבל הערכה:  להוריד 35% (שזה כולל מיסים, הפרשות בריאות, פנסיה וכו').
אז בואו נגיד 65K לשנה נטו.  

אתם תחיו על הגרוש, אבל תחיו.  לא מסעדות, מחשבה על כל הוצאה.  כמו סטודנטים.
לצפיה ב-'מרילנד היא מדינה (סטייט) - לא עיר'
מרילנד היא מדינה (סטייט) - לא עיר
22/02/2017 | 19:39
1
76
ושטחה קצת למעלה מה 32,000 קמ"ר (להשוואה: מדינת ישראל שטחה קצת יותר מ- 20,000 קמ"ר)

כך שאין דבר כזה פרברי מרילנד... לאיזו עיר הם עוברים?

אני מנחשת באפילה שהכוונה היא לאזור רוקוויל מרילנד שהיא פרבר צפוני של וושינגטון די סי הבירה.

הרבה כסף זה לא אבל אפשר לחיות ממנו כמשפחה, בצמצום.

מה המטרה שלהם? כמה זמן הם מתכננים להישאר? לפי זה תיגזר התשובה.
לצפיה ב-'טעות שלי...פרברי וושינגטון די סי'
טעות שלי...פרברי וושינגטון די סי
22/02/2017 | 23:17
68
הם עוד לא יודעים בדיוק באיזה פרבר יגורו.מה שכן יודעים שמדובר ב 100.000 ברוטו ועכשיו כבר יודעים שמדובר ב 25% מס ושביטוח הבריאות ירד מהברוטו ומדובר ב280 דולר כל משכורת
לצפיה ב-'ויזת עבודה לארה״ב'
ויזת עבודה לארה״ב
21/02/2017 | 14:47
6
166
שלום רב,
אני עובד בחברה ישראלית שיש לה משרד בניו ג׳רזי החברה מעוניינת להעביר אותי ביחד עם המשפחה למשרד בNJ. לפי מה שהבנו, כיום הרבה יותר קל לקבל ויזת E1 ולכן הנטייה של החברה היא ללכת בכיוון זה. האם מבחינתי ומבחינת משפחתי יש הבדלים מהותיים בין שתי הויזות?
האם יש הבדל בעניין ניתוק התושבות וחישוב מיסים/ביטוח לאומי?
תודה מראש,

לצפיה ב-'מה ההבדל בן חתול ?'
מה ההבדל בן חתול ?
21/02/2017 | 14:54
3
143
בשביל להשוות צריך 2 דברים,וכתבת רק ויזה E1, אז למה להשוות אותה ?
אם מדובר על השוואה לויזה L1,
אז דווקא אחוז הסירוב לויזת E1 גדול מאחוז הסירוב לויזת L1.
חוץ מזה שאלו ויזות אחרות, ויזת E מיועדת לחברת סחר שסוחרת עם ארצות הברית, זה מתאים לאופי החברה שלכם ?
אין הבדל באופן עקרוני בן הויזות, בטוח לא מבחינת ישראל, את ישראל לא מעניין איזה ויזה יש לך.
לצפיה ב-'תגובה....'
תגובה....
21/02/2017 | 15:01
2
102
ההשוואה היא בין L1 לE1, השמטתי את זה בטעות מהנושא של השאלה...
במידה והחברה והעובד עומדים בקריטריונים של שתי הויזות - האם יש עדיפות לאחת מהן?
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
21/02/2017 | 15:12
1
93
1. תלוי אם העובד מתכנן בעתיד לקבל גרין קארד דרך החברה, אז ויזת L1 עדיפה בהרבה.
2. אם רק מדובר על עבודה זמנית וארוכה, ויזת E עדיפה כי למרות שהיא רק לשנתיים כל פעם, בתאוריה אפשר להאריך אותה לתמיד.
3. תלוי בגודל ובאופי החברה.
4. בכל מקרה תמהרו, לפי השמועות בשבועיים האחרונים, טראמפ הולך לחתום על פקודה נשיאותית שכל ויזות העבודה H/ L / E יהיו עם מינימום משכורת של 120 אלף דולר, ואם המשכורת שלך לא מגיע לזה, כדאי לכם למהר ולהגיש,
מכיוון שבכל מקרה זה עניין של עורכי דין, תפנו לעורך דין והוא יענה לכם על השאלות
לצפיה ב-'ויזת E-1'
ויזת E-1
21/02/2017 | 15:46
75
לגבי טראמפ ומינימום משכורת, כרגע לא ידוע יותר מדי והרוב בגדר שמועות (מקור).

בכל מקרה, לא דובר על ויזת E-1 אלא על רפורמה בE-2. אני מנחש שE-1 בסיכוי נמוך להיפגע מאחר ולכאורה לא נלקחות משרות מאמריקאים (סתם ניחוש כמובן).

אחד היתרונות בE-1 הוא שתיאורטית ניתן לשהות בארה"ב עד 4 שנים, מאחר ובכל כניסה מקבלים שנתיים.
החסרון הוא שצריך לחדש בישראל, ויש סיכון לדחייה אם במועד החידוש החברה לא עומדת בתנאי הויזה (מסחר בהיקף "משמעותי" עם ארה"ב ב6-12 חודשים שלפני כן). כמו כן, למי שנופל תחת TAL החידוש הוא טרטור לא פשוט.
לצפיה ב-'ויזות E1'
ויזות E1
22/02/2017 | 01:27
1
72
כל מי שנמצא בפורום הזה כבר כמה זמן, וראה כמה דברים, יודע היטב שהשימוש של חברות ישראליות רבות (ולא רק ישראליות) בוויזות E1 הוא בסך הכל תחמון של רשויות ההגירה (וזאת ההגדרה העדינה; שקר בוטה זו ההגדרה הפחות עדינה). המטרה היא לעקוף את המגבלה של קבלת H1B, שהיא קשה מאוד ותלויה בהגרלה. אני מכיר לא רע את הנושא, כולל כמה אנשים שקיבלו את הוויזה הזו בתור עובדי חברות טכנולוגיה, שבינם לבין מסחר אין ולא כלום.

אחת הבעיות של "ויזות תחמון" למיניהן היא שבאיזשהו שלב רשויות ההגירה סוגרות את הפירצה, ומי שניצלו את זה עלולים להידפק. זה קרה בעבר עם ויזות מסוג אחר, כמו ויזות "עובדי דת" (R1), אשר שימשו להבאת אנשים לארה"ב שבפועל עבדו במגוון עבודות (פגשתי לפני עשור בחור נחמד עם ויזה שכזו, אשר עבד בחברת הובלות בתור נהג טריילר בכל רחבי ארה"ב; הקשר היחיד שלו לדת, כך הוא סיפר, זה שהוא התפלל לא להירדם על ההגה בימים אינסופיים של נהיגה ברחבי ארה"ב...).

למה ההקדמה הזו? כי בוויזת תחמון משתמשים רק כשאין ברירה אחרת. זו פעם ראשונה שבה אני שומע על חברה אשר *לכאורה* יכולה להוציא ויזת L1, אבל בודקת אפשרות להוציא במקום זה ויזת E1, כי "לפי מה שהבנו, כיום הרבה יותר קל לקבל ויזת E1...".

באנלוגיה, זה דומה לכך שבמקום לנסוע מתל-אביב לירושלים דרך כביש 1, שזו הדרך המהירה ביותר (או לפחות הייתה בזמני...), עושים את הנסיעה הזו דרך אילת...

או במלים אחרות, כל הרעיון הזה מריח מאוד רע, ויש לי תחושת בטן שיש פה הרבה מאוד מידע שהכותב לא משתף איתנו -- בין אם במודע או שהוא אינו יודע. כמו לדוגמה, הבחור עדיין לא עובד שנה בחברה, ומישהו לחוץ להעביר אותו לארה"ב במהירות האפשרית, ולכן אי אפשר לעמוד בתנאים של L1 (סיפור שהיה לנו פה רק לפני שבוע-שבועיים).

אז התשובה הישירה לשאלה - במצב סטנדרטי, ויזת L1 עדיפה בהרבה על E1, אלא אם יש פה כל מיני שיקולים נסתרים (וזה לא קשור ל"קל יותר לקבל").
לצפיה ב-'כמה אי-דיוקים'
כמה אי-דיוקים
22/02/2017 | 22:19
52
ב-E1 אין דרישה שלעובד עצמו יהיה קשר למסחר. כמו ב-L1 הויזה יכולה להינתן לעובד שנדרש לתפקיד ניהולי בכיר או שיש לו כישורים חיוניים. כל הדרישות שקשורות במסחר הן אך ורק לחברה.

נכון שיש חברות ישראליות שמתחמנות את המערכת. אבל יש גם תחמונים כבדים יותר ב-H1B ו-L1 מצד חברות הודיות, ונראה שזו בעיה דחופה יותר לממשל החדש.

חברות שניגשות ל-L1 בפעם הראשונה עוברות תהליך קשה ולפעמים מדובר על ויזה לשנה בלבד (מוזמן לקרוא על L1 new office). כך שבהחלט יש מקום לשקול E1.
שמעתי ממקור ראשון על כנס בנושא בישראל, שבו עו"ד העומד בראש מחלקת ארה"ב ממשרד ידוע מאד בתחום ההגירה המליץ על E1 במידה והחברה עומדת בתנאי הויזה.
לצפיה ב-'ניתוק תושבות'
ניתוק תושבות
22/02/2017 | 19:33
60
קראתי את הכל, המסקנה שלי היא כמעט חד משמעית
בעת העזיבה להודיע לביטוח לאומי (רק?) על ניתוק תושבות,
בשנה הבאה נדרש למלא דו"ח עבור 2017, ונשלם מיסים עבור שנת 2017 בארץ (מכיוון שהיינו בארץ למעלה מ 30 ימים),
בשנה לאחר מכן כנראה שלא נצטרך לשלם, אבל בכל מקרה, לשמור בצד כ 20% מההכנסות.
(יש אמנה בנושא כפל מס, במרילנד המס כנראה גבוה יותר מהארץ,
אבל יש לנו גם פטור לפחות מחלק מהמיסים בשנתיים הראשונות בארה"ב, כך או כך, פשוט לשמור בצד כ 20%),
וכאשר נחזור לאחר, נקווה שיכירו בניתוק התושבות ולא נצטרך לשלם, אחרת, נצטרך לשלם.

1. האם הבנתי נכון וזו ההמלצה, או שפספסתי משהו עקרוני?

2. החסרון היחידי(?) הוא שאם יקרה משהו חריג ונצטרך כיסוי רפואי בארץ,
ונעדיף אפילו להגיע לארץ לקבל טיפול (אין מחלות או משהו ידוע וצפוי), אז זה לא יתאפשר - האם נכון?

3. האם ההמלצה בנושא ניתוק התושבות תשתנה, ותהיה "אל תנתקו תושבות" במידה ואנו יודעים בוודאות שנחזור בעוד מקסימום 3 שנים?
(להבנתי 4 זה גבולי, והחל מ 5 שנים מכירים בניתוק? או שמא 5 זה עדיין גבולי?)
לצפיה ב-'שאלה בעניין N-400'
שאלה בעניין N-400
20/02/2017 | 20:25
2
105
לא מצאתי שאלה דומה בארכיון, אז סלחו לי אם אני ממחזר:

אני זכאי לאזרחות הן מבחינת 5 שנות וותק על GC והן מבחינת נישואין של 3 שנים לאזרחית. האם יש יתרון למסלול אחד על פני האחר, בהנחה שאין לי עניינים בעייתיים בכל מסלול (כמו שנות ממושכת מחוץ לארה"ב או מאסר לפני 4 שנים)?

אני מבין שמסלול חמש השנים פשוט יותר שכן לא בודקים את עניין הנישואין. ובכל זאת, בטופס ההוראות ל N-400 כתוב במפורש שחובה לצרף תעודת נישואין בכל מקרה בעוד שבעמוד אחר באתר רשות ההגירה כתוב שרק במקרה של מסלול על בסיס נישואין יש צורך בתעודה. מעניין שגם בעמוד המסמכים הנדרשים כתוב שחובה לצרף תמונות בעוד שבדף ההסבר לטופס כתוב שרק מועמדים המתגוררים מעבר לים נדרשים לתמונות.
נדרש כמובן צ'ק על סך $725 דולר. על זה דווקא אין מחלוקת, חבל.

היש מענה לקושיות אלה?
רב תודות.
לצפיה ב-'הגשנו לאחרונה אחרי 5 שנות גרין קארד'
הגשנו לאחרונה אחרי 5 שנות גרין קארד
21/02/2017 | 02:54
76
(ללא קשר לנישואים לאזרח/אזרחית) וכן יש לצרף צילום תעודת נישואין.

לצפיה ב-'אין הבדל, חבל על באנרגיות '
אין הבדל, חבל על באנרגיות
22/02/2017 | 17:31
43
פשוט הגש
לצפיה ב-'מעבר לארה"ב - ללא אישור עבודה'
מעבר לארה"ב - ללא אישור עבודה
21/02/2017 | 18:39
4
140
היי, מחפשת כבר המון זמן את מי לשאול, מקווה שמצאתי את המקום הנכון!
חבר שלי הוא אזרח אמריקאי ואנחנו רוצים לעבור לארה"ב עוד הקיץ (לשנה שנתיים). יש לי ויזת תייר. רציתי לדעת אם יש אופציה לקבל אישור עבודה בלי להינשא? ואם אין כזה דבר, כמה מסובך זה להתחתן שם והאם זה מוכר פה בארץ? 
האם אני יכולה להגיע על תקן תיירת ולהתחתן שם? 

תודה לעונים!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/02/2017 | 19:15
3
107
רציתי לדעת אם יש אופציה לקבל אישור עבודה בלי להינשא?
לא
ואם אין כזה דבר, כמה מסובך זה להתחתן שם והאם זה מוכר פה בארץ? 
זה די פשוט, וכן, אתם מחויבים להודיע למדינת ישראל שהתחתנתם
האם אני יכולה להגיע על תקן תיירת ולהתחתן שם? 
כן ,אבל, תהליך קבלת גרין קארד הוא תהליך מסובך, ארוך ומצריך הרבה דברים,
בעלך לעתיד יצטרך להוכיח שהוא יכול להיות הספונסר הכלכלי שלך,
וגם כשתגיעו לארצות הברית ותתחתנו, את הבקשה אפשר להגיש רק אחרי 60 יום לפחות, ואז יקח עוד מספר חודשים עד שתקבלי אישור עבודה, בחצי השנה הראשונה לא תוכלי לעבוד, ולא תוכלי לצאת מארצות הברית.
כך שבעלך גם יהיה אחראי עליך וגם יצטאך לפרנס אותך לפחות חצי שנה.

לצפיה ב-'מסכימה ומוסיפה'
מסכימה ומוסיפה
21/02/2017 | 19:30
84
התהליך של הגשת בקשה לגרין קארד אחרי נישואים בארה"ב ותוך כדי השהות הוא קצת חשוד בעיניהם כי כשאת נכנסת על ויזת תייר את בעצם מצהירה שאת באה רק לביקור ואם אחרי יום את מתחתנת ומגישה את כל המסמכים את בעצם מראה ששיקרת בכניסה לארה"ב וזה עלול לסבך אותך בתהליך ארוך מתיש ויקר יותר

האופציות הן להתחתן בארץ, להגיש בקשה מהארץ (לוקח שנה +-) ואז לעבור
או לנסוע לשם לטיול ואם תוך כדי הטיול שינית את דעתך אז להתחתן שם ולבקש שינוי סטטוס. זה דורש שהנסיעה שלכם תראה באמת כמו טיול כלומר בלי עבודה שמחכה מראש ובלי להביא ציוד למעבר קבע.

בשני המקרים תצטרכו להראות הרבה מאוד מסמכים על היחסים ביניכם, על התושבות של בעלך לעתיד בארה"ב ועל היכולת הכלכלית שלו. זה תהליך לא מאוד קצר וגם אם אתם מגיעים מאוד מוכנים עומדים לפניכם לפחות חמישה חודשים שבהם לא תוכלי לעבוד.

טלי
לצפיה ב-'נצל"ש איך מודיעים למדינת ישראלים שהחתנתי?'
נצל"ש איך מודיעים למדינת ישראלים שהחתנתי?
21/02/2017 | 21:16
1
28
לצפיה ב-'במשרד הפנים או לקונסוליה הקרובה'
במשרד הפנים או לקונסוליה הקרובה
22/02/2017 | 17:29
40
ממלאים טופס שינוי מעמד אישי או משהו כזה.

זה מצריך תוספת אפוסטיל לתעודת הנישואים.  יש פירוט במאמרים.
לצפיה ב-'עבודה מארהב עבור חברה ישראלית, שאלות.'
עבודה מארהב עבור חברה ישראלית, שאלות.
21/02/2017 | 22:21
6
120
אז ככה, אני נמצא בארהב על ויזה שלא מאפשרת לי לעבוד, רק לעסוק במחקר.
הוצע לי ע״י חברה בה הועסקתי בארץ להמשיך לעבוד עבורה. לשם כך הוצאו לי כמה אפשרויות:
א. להיות מועסק כעובד ישראלי - אני עדיין תושב ולקבל משכורת בחשבון בנק בארץ, כלומר להתנהל כעובד ישראלי.
ב. החברה בישראל תעסיק חברה אמריקאית ואני כבר אתחשבן מולה
ג.הם יעסיקו כל חברה , ואני אדאג להתנהל מולה

השאלות כמובן הן:
1 - האם הדבר הזה חוקי או אפשר לתרגם את זה למקרה חוקי
2 - האם מחלקת ההגירה יכולה לקבל מידע על זה?
3 - האם מבחינת מיסוי יכולות להיות בעיות? ישראל-ארה״ב יעבירו ביניהן מידע הנוגע להכנסות שלי
4 - טיפים שיכולים לעזור?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/02/2017 | 22:28
2
88
1 - האם הדבר הזה חוקי או אפשר לתרגם את זה למקרה חוקי
לא
2 - האם מחלקת ההגירה יכולה לקבל מידע על זה?
כן
3 - האם מבחינת מיסוי יכולות להיות בעיות? ישראל-ארה״ב יעבירו ביניהן מידע הנוגע להכנסות שלי
כן
4 - טיפים שיכולים לעזור?
אל תעשה את זה

לצפיה ב-'אפשר תשובות מפורטות'
אפשר תשובות מפורטות
21/02/2017 | 23:28
67
ולא כן\לא. האם אתה מבסס את התשובות האלו על מקרים בעבר, או שזה נלקח מסרטי אקשן? אשמח לקבל קצת פירוט על התשובות.
לצפיה ב-'יש תשובות מפורטות ומעולות במאמר החדש של אשר'
יש תשובות מפורטות ומעולות במאמר החדש של אשר
22/02/2017 | 17:22
31
הוא נקרא "פנדורה-משמעות עבודה פיראטית ואונליין בארהב - מבחינת מיסים והגירה".  קרא אותו. לא תצטרך יותר מזה כדי להחליט
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
21/02/2017 | 23:31
2
95
שאלה אחת זה מה הסטטוס הספציפי שלך מבחינת הגירה ומס. אתה כותב שאתה נמצא על ויזה שלא מאפשרת לך לעבוד אלא רק לעסוק במחקר. אני מנחש שאתה נמצא בארה"ב על ויזה J1 אולי כפוסטדוק או במסלול דומה.

אם כן, אתה נחשב ל-Non-Resident-Alien מבחינת מס למשך שנתיים. זה חשוב מכיוון שאם אתה NRA, זה אומר שאתה לא מחוייב במס בארה"ב על הכנסות מחוץ לארה"ב, וזה עונה על שאלה מס' 3 שלך.

לגבי השאלה האם זה חוקי או לא, זו אחת השאלות בהן אפשר לשמוע דיעות שונות מעורכי דין שונים, מכיוון שאין פסיקה שתבהיר את העניין באופן חד משמעי. נתקלתי כבר במספר חוות דעת של עורכי דין שטוענים שבמקרים מסויימים זה חוקי, אבל קח בחשבון שזה לא תחליף לייעוץ פרטני. אני מאמין שעצם העובדה שזה מעולם לא הגיע לדיון משפטי למרות שמדובר כפי הניראה בפעולה די שכיחה בעידן בו טלקומיוטינג הופך לעניין שבשגרה מעידה כנראה על משהו, אבל זו עדיין לא תשובה חד משמעית לגבי השאלה האם זה חוקי או לא.

בקווים כלליים, הנקודות הבאות יכולות לשמש אינדיקציה לשאלה האם זה חוקי או לא:
א. האם אתה נחשב לתושב מבחינת מס בארה"ב (כלומר מחוייב לדווח על הכנסות מחוץ לארה"ב).
ב. האם העבודה היא המטרה העיקרית לשמה הגעת לארה"ב?
ג. האם המשכורת משולמת לך על ידי חברה אמריקאית?
ד. האם יש לחברה סניף אמריקאי? ואם כן, האם יש לך מגע עם הסניף האמריקאי, והאם יש לך כוונה לעבוד בסניף זה בעתיד?
ה. האם באופן כללי אתה מנצל את היותך בארה"ב בכדי לעשות את העבודה בצורה טובה יותר מאשר אילו היית בארץ (לדוגמה, שימוש במשאבים מסויימים שזמינים עבורך בארה"ב, עבודה מול לקוחות אמריקאים וכו').

אילו התשובות לכל השאלות למעלה הן לא, יש סיכוי טוב שזה לא יחשב עבירה על החוק, לפחות בהתאם לתקדימים הקיימים. אבל קח בחשבון שמדובר בדיון תיאורטי בלבד וזה לא תחליף ליעוץ פרטני אצל עורך דין.

לצפיה ב-'תודה רבה על הפירוט בתשובתך'
תודה רבה על הפירוט בתשובתך
21/02/2017 | 23:57
1
66
בנוגע  לסעיפים ב,ג,ד
ב - השאלה האם הגעתי בשביל לעבוד במכוון עבור החברה הישראלית מלכתחילה? לא!
ג ,ד - המשכורת משולמת ע״י חברה ישראלית - מעסיק ישראלי בעל סניף בארהב. השאלה העיקרית כאן האם הכסף עובר מארהב לישראל ואז משולם לי או שהכסף מגיע ממקור שהוא משותף לחברה בארהב?  מה העוגן המשותף לשאלות? החברה היא בינלאומית והיא פרוסה בכל העולם.

אני מבין שהתשובה היא לא חד משמעית - לא! אלא ישנן נקודות מבט שונות לנושא, לא הכל כל כך שחור.
האם מחלקת ההגירה,רושיות המס בכלל יכולות לדעת על כך שאני עובד עבור חברה ישראלית? האם זה מידע שצף לפעמים?
לצפיה ב-'אם יש לחברה סניפים בארה"ב'
אם יש לחברה סניפים בארה"ב
22/02/2017 | 00:40
59
אז זה עלול לסבך את העניין, ובוודאי שהפורום זה לא המקום לבדוק לעומק את שאלת החוקיות. שני מבחנים שיכולים להסתכל עליהם בכדי לקבוע את חוקיות העבודה זה principal place of business ו-actual place of eventual accrual of profits. השאלות שהבאתי למעלה נועדו לעזור לתת תשובה למבחנים האלו, אבל מכיוון מדובר בחברה בינלאומית עם סניפים בארה"ב יותר קשה לתת מענה על כך על סמך דיון בפורום.

לא אכנס לשאלה האם העניין יכול לצוף או לא. אני רק יכול לומר שבמידה ואתה כן נחשב לתושב מבחינת מס, הסכנה להיתפס בעניין העלמת מס גדולה בהרבה מהסכנה מבחינת חוקי ההגירה. עם IRS לא הייתי מסתבך.

לצפיה ב-'ביטוח בריאות לביקור בארץ'
ביטוח בריאות לביקור בארץ
22/02/2017 | 06:57
1
54
אני חי בארה״ב ומגיע לביקור בארץ, איפה אפשר לעשות ביטוח בריאות למקרה הצורך בזמן הביקור בארץ?

לצפיה ב-'בד"כ ביטוח תיירים מספיק'
בד"כ ביטוח תיירים מספיק
22/02/2017 | 17:15
22
ורוב הביטוחים האמריקאיים מחזירים הוצאות מהארץ.
לצפיה ב-'זמן המתנה לגרין קארד'
זמן המתנה לגרין קארד
21/02/2017 | 19:17
3
101
שלום, לפני כשישה שבועות נכחתי בראיון לגרין קארד על בסיס נישואים בקונסוליה בירושלים. במעמד הראיון קיבלתי אישור ונאמר לי שהמסמכים והדרכונים יחזרו אליי בדואר שליחים תוך שבועיים עד שלושה. כאמור, עברו מאז שישה שבועות ואיני יודע למה יש עיכוב. הסטטוס באתר של הקונסוליה מוגדר כ "issued" ומפורט שהויזה הודפסה ותחזור אליי בימים הקרובים, אך גם זה כתוב כבר כמעט שבוע ללא אף הודעה מהקונסוליה או דואר ישראל. האם מישהו יכול להגיד לי כמה זמן עוד יקח עד שאקבל את המסמכים ?
תודה מראש
לצפיה ב-'קשה לנו להגיד, תנסי ליצור איתם קשר'
קשה לנו להגיד, תנסי ליצור איתם קשר
21/02/2017 | 21:20
2
23
לצפיה ב-'אין טלפון להתקשר אליו ושלחתי כבר שני מיילים'
אין טלפון להתקשר אליו ושלחתי כבר שני מיילים
21/02/2017 | 21:30
1
46
שלחתי מייל כבר פעמיים, ופעמים קיבלתי בחזרה את אותה הודעה כתובה מראש. מסיימים את התהליך ותודה על הסבלנות, למרות שבכל האספקטים הם מתעכבים הרבה מעבר למה שהסיום של התהליך אמור לקחת.
לצפיה ב-'אז סבלנות...'
אז סבלנות...
22/02/2017 | 17:13
27
או בלחכות לדרכונים או כשהאזרחית תתקשר גם.  אין דבר כזה אין טלפון.  תתקשר למחלקה הקונסולרית.  או שוב אימייל קצת יותר אסרטיבי (אבל מאוד מנומס!) מהאזרחית.  או... סבלנות.  כי בסוף זה יגיע
לצפיה ב-'Qualifying Life Event'
Qualifying Life Event
22/02/2017 | 00:28
4
129
אני לא מצליחה למצוא תשובה לגבי זה
בעלי מתחיל עבודה חדשה והביטוח שהוא יקבל הרבה יותר טוב משלי.  האם זה נחשב כQualifying Life Event בשביל לבטל את הביטוח שלי?  
באתר של חברת הביטוח (Harvard Pilgrim) אין אופציה כזו, אבל הבנתי שהם לא מפרטים על כל אופציה אפשרית 
לצפיה ב-'בזמנו כשביררתי במסצ'וסטס, בסיטואציה דומה,'
בזמנו כשביררתי במסצ'וסטס, בסיטואציה דומה,
22/02/2017 | 01:09
97
נמסר לי שהנושא של Qualifying Life Event מיועד רק לצורך *כניסה* לתוכנית של ביטוח, ולא רלבנטי לצורך יציאה.

מצד שני, אם אני לא טועה, את יכולה לבטל את ביטוח הבריאות שלך בכל רגע נכון - לא יכולים לחייב אותך להישאר בתוכנית. מה שזה רק אומר הוא שלא תוכלי להיכנס שוב לתוכנית הזו עד לחלון ההצטרפות הבא (לרוב בסוף השנה), או עד שיתרחש קוואליפיינג לייף איבנט.

דיסקליימר: בבקשה לבדוק היטב את מה שכתבתי, כי אני לא בטוח לגמרי ולא טרחתי לוודא את מה שאמרו לי בזמנו.

לדעתי, טלפון פשוט לחברת הביטוח הרפואי, לשירות הלקוחות שלהם - והם ייתנו לך מענה.
לצפיה ב-'כשאנחנו היינו בסיטואציה דומה'
כשאנחנו היינו בסיטואציה דומה
22/02/2017 | 01:20
87
לאחר שצירפתי את אישתי לתוכנית הביטוח שלי ורצינו לבטל את הביטוח שלה, באוניברסיטה בה עבדה דרשו לראות הוכחה שאו שמדובר ב-qualifying life event עבורי, או שמדובר בopen enrollment period בכדי לבטל את הביטוח שלה.

רק אסייג ואומר שכניראה שמדובר בבירוקרטיה פנימית של אותה אוניברסיטה. אין מגבלות חוקיות על ביטול הביטוח, אבל ביטוחים קבוצתיים במקומות עבודה שונים יכולים לקבוע תנאים לביטול הביטוח בהסכם הספציפי. כך שלא ניתן לתת על זה תשובה כללית.

לצפיה ב-'לא מכירה Qualifying event למטרת יציאה מהביטוח'
לא מכירה Qualifying event למטרת יציאה מהביטוח
22/02/2017 | 02:50
50
ההגדרות החוקיות של אירוע כזה הן רק לצורך כניסה לביטוח דרך ה market המפוקח
היציאה היא בהתאם להסכם שחתמת עם חברת הביטוח. לא נתקלתי בתוכניות שמחייבות אותך מעבר לסיום החודש אבל אני בטוחה שיש כאלה.

טלי
לצפיה ב-'כמו שנאמר, מה שחשוב עבורך זה הביטוח המקבל'
כמו שנאמר, מה שחשוב עבורך זה הביטוח המקבל
22/02/2017 | 17:09
24
ולדעתי הם יקבלו אותך בלי בעיה, הרי כניסה לעבודה נחשב ארוע מכשיר.

הביטוח שאת עוזבת - - - ירצו לראות שאת עוזבת לביטוח אחר כי אחרת הם יהיו לא בסדר.  מעבר לזה, הם לא יכולים לקחת ממך כסף בכוח (הם יכולים לדרוש, כאמור, כדי לא להשאיר אותך ללא ביטוח).

מציע להתקשר אליהם ולומר להם בדיוק מה המצב (לא להמציא סיפורים! אין צורך!), והם ירשמו לעצמם לא לרוץ אחרייך.  זה עובד, מנסיון, עם אובמה קייר.  אין סיבה שלא יעבוד עם הביטוח שלך.
לצפיה ב-'ויזה תייר וגרין קארד על סמך אחות אזרחית ארה"ב'
ויזה תייר וגרין קארד על סמך אחות אזרחית ארה"ב
22/02/2017 | 11:50
1
57
היי ,  השנה נגמרת לי ויזת התייר שעליה התבססתי מעשר השנים האחרונות.
אני מעוניינת להגיש בקשה לגרין קארד , ידוע לי שזה יכול לקחת שנים ... 
כמה שאלות בעניין :
1. האם אני יכולה להוציא בקשה לויזת תייר וגרין קארד במקביל? או שעלי קודם לקבל ויזת תייר ואז להגיש בקשה לגרין קארד
2. האם בקשה לגרין קארד יכולה לעשות לי בעיה להכנס לארה"ב ? (בהסתמך על הויזת תייר בלבד? )
3. אם אקבל גרין קארד ואתחתן עם ישראלי האם הוא אוטו' יקבל גרין קארד לארה"ב? 

תודה לעונים :)
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/02/2017 | 12:05
58

1. האם אני יכולה להוציא בקשה לויזת תייר וגרין קארד במקביל? או שעלי קודם לקבל ויזת תייר ואז להגיש בקשה לגרין קארד
אין בעיה, את בקשת הויזה את מבקשת, ואת בקשת הגרין קארד מבקשת אחותך, בכל מקרה לא קורה כלום עד שלא מגיע תורך להתחיל לטפל בבקשה (עוד 13 שנה).
2. האם בקשה לגרין קארד יכולה לעשות לי בעיה להכנס לארה"ב ? (בהסתמך על הויזת תייר בלבד? )
לא
3. אם אקבל גרין קארד ואתחתן עם ישראלי האם הוא אוטו' יקבל גרין קארד לארה"ב? 
אם תהיו נשואים בתחילת התהליך (עוד 13 שנה) הוא יקבל איתך ביחד, שום דבר הוא לא אוטומטי, זה תלוי בהרבה גורמים, כמו יכולת כלכלית של אחותך, בריאות ורקורד פלילי.
בכל מקרה כל החוקים והאפשרויות לא ידועות כי אף אחד לא יודע מה האפשרויות יהיו עוד 13 שנה, בכל מקרה עדיף למהר ולהגיש בשבועות הקרובים את בקשת הגרין קארד, יש הצעת חוק בטיפול בקשר לשינויים בהגירה ואחד מהסעיפים זה ביטול איחוד משפחות של אחים, אם תהיו בתור יש סיכוי שישאירו אתכם בתור.

לצפיה ב-'האם חובה לרשום לבית ספר?'
האם חובה לרשום לבית ספר?
22/02/2017 | 09:11
3
60
בוקר טוב.
בהנחה שנגיע ביוני לארה"ב, האם חובה לרשום את הילדים לבית ספר (יסודי) רק בשביל חודש או שאם נביא תעודות מהארץ ש"סיימו" את שנת הלימודים אפשר לרשום אותם רק לשנה הבאה?
תודה.
לצפיה ב-'לא ממש חשוב'
לא ממש חשוב
22/02/2017 | 09:37
2
60
מערכת החינוך שאני מכיר (קליפורניה) תקבל את הילדים בכל מקרה בהתאם לגילאים.
לרוב, יש מערכות תומכות למי שאנגלית אינה שפת אם (ESL) ועוד הרבה תמיכה שבישראל אפשר רק לחלום עליה (למשל חינוך מיוחד, אבחון, לימוד עצמי , חינוך פרטי ושילוב של הנ״ל).
במרבית בתי הספר שנת הלימודים מסתיימת ממילא בשבוע הראשון או השני של יוני (אצלנו למשל השנה מסתיימת בסוף מאי ומתחילה באמצע אוגוסט) כך שהרבה זמן לא יישאר לילדים.
מה שכן, כדאי לכם לבדוק אפשרות של סאמר סקול (ניתן אצלנו במחיר סימלי  במסגרת בית הספר) על מנת להכין את הילדים טוב יותר לשנת הלימודים.
בביס יסודי לא זכור לי שגליון הציונים עניין מישהוא לצורך שיבוץ .
לצפיה ב-'תודה על הטיפ לסאמר סקול!'
תודה על הטיפ לסאמר סקול!
22/02/2017 | 11:25
14
לצפיה ב-'אנא עבור לניק קבוע. פירוט המדיניות בלינק משמאל. תודה. '
אנא עבור לניק קבוע. פירוט המדיניות בלינק משמאל. תודה.
22/02/2017 | 17:02
7
לצפיה ב-'תשלום i130'
תשלום i130
21/02/2017 | 20:44
1
39
מישהו יודע איך אני משלם על הi130? האם דרך האתר או שאני שולח להם צק בנקאי?

לצפיה ב-'צ'ק'
צ'ק
21/02/2017 | 21:15
9
לצפיה ב-'ראיון ל GC וכניסה לארה"ב '
ראיון ל GC וכניסה לארה"ב
21/02/2017 | 09:51
4
85
בוקר טוב,
שתי שאלות -
1. האם האזרח חייב להיות נוכח בראיון בשגרירות? הבנתי שנשוא הראיון הוא הלא אזרח..
2. אחרי קבלת הGC המיוחל, האם ניתן להכנס לארה"ב ואז לחזור לארץ לחודשיים ורק אז לעבור?

תודה לעונים!
לצפיה ב-'1. לא, 2. כן'
1. לא, 2. כן
21/02/2017 | 15:43
3
21
לצפיה ב-'רק להיות בטוחה שהבנתי - האזרח לא חייב להיות בראיון?'
רק להיות בטוחה שהבנתי - האזרח לא חייב להיות בראיון?
21/02/2017 | 18:34
2
20
לצפיה ב-'לא חייב, ויתכן שלא יוכל להכנס גם אם ירצה'
לא חייב, ויתכן שלא יוכל להכנס גם אם ירצה
21/02/2017 | 19:32
1
19
לצפיה ב-'זה נכון גם לראיון ב USCIS בארה"ב שמגישים GC מתוך ארה"ב?'
זה נכון גם לראיון ב USCIS בארה"ב שמגישים GC מתוך ארה"ב?
21/02/2017 | 21:18
15

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מרפאה וטרינרית- ד
מרפאה וטרינרית-
פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
זמן לנדל
זמן לנדל"ן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה