לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2103621,036 עוקבים אודות עסקים

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'היי, האם יש כאן משפחות שחיות בקונטיקט ? '
היי, האם יש כאן משפחות שחיות בקונטיקט ?
19/04/2018 | 20:53
10
97
מתעניינת לעבור עם משפחתי ואשמח לשמוע פרטים , kindergarten, אזורי מגורים ממולצים , עלויות מחיה וכל מידע אחר שיש לכם .
תודה
לצפיה ב-'קונטיקט היא סטייט לא קטנה -- בערך שני שליש מגודלה של ישראל.'
קונטיקט היא סטייט לא קטנה -- בערך שני שליש מגודלה של ישראל.
20/04/2018 | 00:02
3
81
איפה בדיוק את מחפשת לגור?

יש הבדל בין לגור באזור הארטפורד, או לחלופין לגור בסמוך לניו-יורק (העיר).

זה בערך כמו לשאול "איפה בישראל ממליצים לגור". ממליץ בחום על סביון, הרצליה פיתוח, דניה, טלביה (נווה שאנן גם הולך...), או שיכון צמרת בתל-אביב.

מבינה?
לצפיה ב-'אני מניחה שככל שמתקרבים לניו יורק המחיה יקרה יותר '
אני מניחה שככל שמתקרבים לניו יורק המחיה יקרה יותר
20/04/2018 | 21:48
2
33
אני עדין לא סגורה על איזור מגורים ולכן הייתי רוצה המלצות על איזורים מבוקשים בהן חיות משפחות ישראליות , מכיוון שאני עם ילדים קטנים , על איזה JCC מומלץ להתמקד . בתי ספר גילאי -4-5 , האם יש איזורים שלא כדאי להתקרב אליהם בכלל . וכד'.

לצפיה ב-'לא בהכרח - תלוי באיכות העיר/עיירה, מערכת החינוך שלה, וכדומה.'
לא בהכרח - תלוי באיכות העיר/עיירה, מערכת החינוך שלה, וכדומה.
20/04/2018 | 22:04
25
עיירה שקרובה לניו-יורק, אבל אין לה מערכת חינוך איכותית, יכולה לעלות הרבה פחות מאשר מקום שרחוק יותר מניו-יורק.

בגדול, ישראלים יש בכל מקום באזור הזה.

מצטער, לא יודע איך לעזור לך מעבר לזה, על שאלה כל כך כללית ולא ממוקדת. מקווה שאחרים אולי יוכלו לעזור.
לצפיה ב-'בשביל לעזור לאחרים לעזור לך -- מהו התקציב המדויק שלכם?'
בשביל לעזור לאחרים לעזור לך -- מהו התקציב המדויק שלכם?
20/04/2018 | 22:07
29
כלומר כמה כסף בדיוק יש לכם לשלם עבור שכר דירה מדי חודש; ואיזה גודל של דירה/בית אתם צריכים (כמה חדרי *שינה* בבית, שזה שונה מספירת החדרים בישראל).

אני שואל על שכר דירה בלבד -- לפני כל ההוצאות האחרות מסביב (חשמל, גז, וכל שאר הוצאות החיים). אולי זה ייתן לאנשים פה אינדיקציה לגבי היכולת הכלכלית שלכם, ויאפשר לעזור -- חלק מהמקומות יכולים להיות מאוד יקרים.
לצפיה ב-'לגבי'
לגבי
20/04/2018 | 06:55
4
95
קינדרגארדן - הוא כבר חלק מבית ספר ציבורי, ולכן ברוב המקרים יהיה בחינם, לפחות חצי יום, תלוי איזור כמובן. מתחיל בגיל 5. 
לצפיה ב-'תודה , יש לי מס שאלות '
תודה , יש לי מס שאלות
20/04/2018 | 21:42
3
50
* לגבי גיל 5 , מהן שעות הלימודים בציבורי ? 
* האם ידוע לך לגבי גיל 4 , pre k ' אפשר להכנס לציבורי ?

לצפיה ב-'את מתעקשת לשאול שאלות של ביצה ותרנגולת...'
את מתעקשת לשאול שאלות של ביצה ותרנגולת...
20/04/2018 | 22:15
33
וזה לא שלא רוצים, אלא שבלתי אפשרי לעזור לך בצורה שכזו. אם תמשיכי ככה, פשוט לא תקבלי תשובות רציניות; מה שאת לא מבינה זה שכולנו אנשים עסוקים, ונמצאים פה בהתנדבות בשביל לעזור. כשנתקלים במקרה כמו שלך, שבו לשואל אין מושג מה הוא רוצה, ושואל שאלות כלליות שאי אפשר לענות עליהן -- הדרך הכי פשוטה היא להתעלם, ולא לענות. זה מה שכל הקוראים פה עושים לך ביומיים האחרונים -- ויש פה לא מעט אנשים מהאזור הזה.

למה אני קורא ביצה ותרנגולת? מערכת החינוך והכללים שלה משתנים מעיירה לעיירה. לצורך העניין, יכול להיות שברמת-גן מקבלים רק מגיל 5, אבל בגבעתיים הסמוכה לה מקבלים ל- PRE K החל מגיל 4.5... אבל אין שום אפשרות לייעץ לך, כי אין לנו מושג לאיפה את רוצה להגיע בקונטיקט.

לצורך העניין -- הגיל בדרך כלל נקבע לפי גיל הילד ב-1 בספטמבר, אבל גם זה יכול להשתנות מעיירה לעיירה. בדרך כלל לא מקובל שבני 4 יכולים להיכנס למערכת הציבורית, אם כי גם פה יכולים להיות יוצאי דופן.

עד שלא תפנימי שאני לא תוקף אותך אלא מנסה לעזור, ותתחילי לתת לנו יותר מידע ופרטים, פשוט אי אפשר לענות לך. אני מדבר על פרטים כמו כמה ילדים יש לך, באיזה גילאים מדויקים, איפה יהיה מקום העבודה/לימודים -- כי מן הסתם בסביבה הזו תרצו לגור, מהו התקציב הכולל שיש לכם (או מהו התקציב המדויק לשכר דירה), כמה חדרי שינה אתם רוצים בבית, וכדומה.

אגב, סתם מסקרנות - למה ההתעקשות על JCC? האם אתם משפחה דתית? כי זה יכול לשנות בצורה מהותית את התשובות... ואם לא משפחה דתית, אז יש המון מרכזי כושר אחרים, לא פחות טובים מ-JCC (יש לי JCC ממש ליד הבית, הם יקרים בטירוף ולא שווים את המחיר, ולכן אנחנו הולכים למקום אחר, שאינו "יהודי").
לצפיה ב-'הנושאים הספציפיים האלה'
הנושאים הספציפיים האלה
20/04/2018 | 22:28
31
הם לא רק תלויי איזור מגורים, הם תלויי SCHOOL DISTRICT אפילו באותה עיר. יהיו בתי ספר יסודיים עם PRE K ויהיו כאלה שלא.
יהיו בתי ספר עם קינדרגארדן יום מלא בחינם, ואילו באחרים תקבלי רק חצי יום, ואם תרצי יום מלא, תצטרכי לשלם עליו בנפרד.
בבית הספר הציבורי הקודם שאנחנו היינו בו (בסטייט אחר) רק בשביל קבלת מושג כללי - קינדרגארדן היה חצי יום בלבד, בחינם, כ 3 וחצי שעות ביום, והתחלק לכיתות בוקר או אחהצ.
PRE K היה כשעתיים וחצי ביום, בחינם, לבחירה 4 ימים בשבוע, או שניים.
מידע לגבי בתי ספר לפי ערים, אפשר להתחיל כאן:

לגבי JCC אין לי כלכך מידע, אנחנו לא מחובבי הגני היהודיים.
קחי בחשבון שאם את רושמת לגן כזה, לרוב יש ימי חופשה כפולים - חגים יהודיים וחגים מקומיים.
לצפיה ב-'ואחת הערים שיש בה'
ואחת הערים שיש בה
20/04/2018 | 22:30
27
ריכוז של ישראלים ברמה כזו או אחרת היא ניו הייבן, אולי יש להם קבוצת פייסבוק, כדאי לנסות.
לצפיה ב-'איך לבחור אזור מגורים בארה"ב (כאשר יש ילדים והחינוך חשוב)'
איך לבחור אזור מגורים בארה"ב (כאשר יש ילדים והחינוך חשוב)
21/04/2018 | 02:52
1
כפי שאילן ציין, את לא מספקת מספיק נתונים כדי שאפשר יהיה לענות בצורה טובה על השאלות שלך. אבל, בגלל שאנחנו כאן כדי לעזור, אז עבורך ועבור הדורות הבאים, החלטתי לחשוף כאן ועכשיו את הנוסחה הסודית שלי לבחירת אזור מגורים לכל מי שעובר לארה"ב עם ילדים, החינוך חשוב לו והוא מעונין בחינוך ציבורי.

הנוסחה מורכבת משני שלבים.

שלב א: (האביזרים הדרושים: מפת הסטייט ומחוגה).

קודם כל מחליטים מה זמן הנסיעה (קומיוט) מהבית לעבודה שאנחנו מוכנים לחיות איתו, נניח שעה.

בעזרת המחוגה משרטטים מעגל שמרכזו מקום העבודה והרדיוס באורך שנוגע בכל השכונות שזמן הקומיוט מהן לעבודה מקסימום שעה. קיבלנו עיגול שכולל את אזורי המגורים הפוטנציאליים למגורים עבורנו.

(הערה: אפשר לוותר על המחוגה וסתם לסמן את שכונות המגורים סביב מקום העבודה ששוכנות במרחק נסיעה של עד שעה).

שלב ב:
מידע מקדים: בארה"ב לא ניתן לבחור את בית הספר הציבורי אלא בתי הספר מקושרים לשכונות מגורים ספציפיים, כלומר אנחנו בוחרים בבית ספר מסוים על ידי זה שאנו עוברים לגור בשכונה אליה משויך בית הספר.

אם כן, בשלב זה אנחנו תחילה מזהים את בתי הספר הטובים המצויים בעיגול שלנו. איך עושים את זה? אצלנו בדרום פלורידה זה קל כי יש דירוג איכות רשמי של בתי הספר מטעם הקאונטי. במקומות שאין דירוג רשמי ניתן להיעזר באתרי אינטרנט שמדרגים בתי ספר.

לאחר שסימנו את בתי הספר הטובים, אנו מזהים את השכונות אליהן משויך כל בית הספר (ניתן למצוא באינטרנט) – אלה הן השכונות שבאחת מהן נרצה לגור. כל מה שנותר זה לבדוק כל שכונה ולהחליט על השכונה המתאימה לנו לפי היחס המתאים לנו בין מחירי השכירות, מרחק מהעבודה, ג'י סי סי קרוב וכו'. זהו!

אם כל זה נשמע מסובך אז אפשר פשוט לפנות למתווך מקומי אמין, לציין בפניו את ההעדפות שלנו והוא כבר ימצא עבורנו את האזורים המתאימים.

בהצלחה.
לצפיה ב-'קרדיט היסטורי'
קרדיט היסטורי
18/04/2018 | 09:48
9
147

שלום,
האם יש דרך לפתוח חשבון בנק וליצור קרדיט היסטורי מהארץ בהינתן ויש לנו קרובי משפחה בארה"ב שיכולים להיות לנו ערבים (ויכולים במקרה הצורך לפתוח את החשבון עבורינו)?
 תודה מראש,
ערן

לצפיה ב-'אין ממש קשר '
אין ממש קשר
18/04/2018 | 17:41
83
בין חשבון בנק לבין קרדיט היסטורי.
על מנת לבנות קרדיט היסטורי בארה"ב אתם צריכים קודם כל זמן.
אתם בונים הסטורית אשראי ובשביל לבנות אותה אתם צריכים זמן - לשלם חשבונות בזמן. על מנת לשלם חשבונות מן הסתם צריך לגור בארה"ב ... 
אין צורך בערבים בשביל התהליך הזה. 
לצפיה ב-'קרדיט היסטורי זה "היסטוריית אשראי" בעברית.'
קרדיט היסטורי זה "היסטוריית אשראי" בעברית.
18/04/2018 | 18:02
100
בשביל לבנות את זה צריך לקבל "אשראי" -- זה נבנה באמצעות כרטיסי אשראי, הלוואה לרכישת רכב, וכדומה.

חשבון עו"ש בבנק לא תורם במאומה ואין לו שום קשר לקרדיט היסטורי.
לצפיה ב-'קרובי המשפחה שלך לא יכולים לפתוח חשבון עבורך בלי נוכחותך'
קרובי המשפחה שלך לא יכולים לפתוח חשבון עבורך בלי נוכחותך
18/04/2018 | 22:03
4
97
החוקים והתקנות של הרשויות בארה"ב נגד הלבנת הון ולמניעת פשעים פיננסיים מחייבים את הבנקים לוודא שחשבונות בנק אינם נפתחים עבור "אנשים פיקטיביים".
פתיחת חשבון בנק - בטח שלגבי אדם שאינו אזרח או תושב ארה"ב ושאין לו "היסטורייה כלכלית"בארה"ב - מחוייבת שהבנקאי יזהה את האדם שעל שמו נפתח החשבון פיזית, על ידי ניירות הזיהוי המקוריים שלו.
זה אומר שאתה, פיזית, צריך להיות שם עם הדרכון שלך וניירות זיהוי שמראים היכן אתה גר.

בנוסף, כמו שכתבו כאן אחרים - פתיחת חשבון בנק לא יוצרת עבורך היסטוריית אשראי.
בשביל זה צריך שגוף פיננסי יסכים לפתוח עבורך קו אשראי - וזו כבר אופרה אחרת לגמרי.  זה קשה ל"עולים חדשים בארה"ב", וזה עוד יותר קשה לאנשים שבכלל לא גרים בארה"ב ואין להם "מספר זיהוי אמריקאי" (SSN).
לצפיה ב-'היסטורית אשראי / קרדיט היסטורי'
היסטורית אשראי / קרדיט היסטורי
19/04/2018 | 10:26
3
75

תודה לכולם עד כה על המענה.
שאלת המשך וסוג של פתרון יצירתי; האם כרטיס אשראי חוץ בנקאי ובינ"ל (לדוגמא אמריקן אקספרס) יוכל לעשות את העבודה ולצבור היסטורית אשראי? 
אם לא , האם למישהו יש רעיון  איך להתחיל היסטורית אשראי (כל עוד אני בארץ ומתעתד לעבור באמצע אוגוסט)?

תודה

לצפיה ב-'למה אתה לחוץ על זה? בכל מקרה,'
למה אתה לחוץ על זה? בכל מקרה,
19/04/2018 | 13:20
2
79
אני שמעתי מחברים שאמריקן אקספרס התחשבו בזה שהיה להם כרטיס שלהם מחוץ לארהב.
חוץ מזה, אפשרות אחרת היא שהקרובים שלך יוסיפו אותך לכרטיס שלהם כ authorized user. אם הכתובת שהם יתנו עבורך תתאים לכתובת שאתה תתן אחכ, זה אמור להעלות לך את ה score.
וחוץ מזה, בדר״כ זה לא קריטי. מתחילים עם כרטיסי אשראי מהשורה השניה או השלישית, ואחרי שנה - שנתיים משדרגים.
לצפיה ב-'מניסיוני נכון ללפני שנתיים בקשר לאמקס'
מניסיוני נכון ללפני שנתיים בקשר לאמקס
19/04/2018 | 17:31
1
79
אמקס בארה״ב לא מכירים באופצית העברת כרטיס לאמקס אמריקאי מישראלי בגלל שהישראלי לא שייך לאמקס ישירות אלא לסוג של זכינות של פועלים בארץ. (וגם כתוב על הכרטיס מאחורה Poalim express under license from american express).

(וזה מכרטיס Gold corporate של שנים רבות על חשבוני הפרטי)
לצפיה ב-'AMEX Card Transfer היה אופציה נהדרת כשעברנו לארה"ב,'
AMEX Card Transfer היה אופציה נהדרת כשעברנו לארה"ב,
20/04/2018 | 04:38
60
בדיוק לפני 11 שנים. קיבלתי ישר כרטיס רגיל עם מסגרת נהדרת -- הכל בהסתמך על ההיסטוריה מישראל.

האופציה הזו חוסלה סביב המשבר הכלכלי של 2008-9, ולא קיימת כבר מזה כעשור.
לצפיה ב-'בבקשה תתחדש (סטארט אפ ישראלי שפתר את זה בדיוק)'
בבקשה תתחדש (סטארט אפ ישראלי שפתר את זה בדיוק)
20/04/2018 | 18:46
1
60

כמובן זה עם קוד שלי על חבר מביא חבר.

לצפיה ב-'מעניין כיצד הוא מנהל את הסיכון שהוא לוקח על עצמו'
מעניין כיצד הוא מנהל את הסיכון שהוא לוקח על עצמו
20/04/2018 | 19:35
21
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע להגירה עתידית של הבן וחברתו - זהירות, ארוך.'
התייעצות בנוגע להגירה עתידית של הבן וחברתו - זהירות, ארוך.
17/04/2018 | 10:20
44
400
בני, בעל גרין קארד, הוא כרגע חייל בקבע ומתגורר בארץ (בא לביקורים כל חצי שנה לפחות + מחזיק ב-REP ליתר ביטחון). עוד לא החליט סופית מה ירצה לעשות בסיום השירות בקבע (עוד 3 וחצי שנים), אך עם הזמן הולכת וגוברת הנטייה להגיע לפה לפחות לכמה שנים כדי לקבל אזרחות.
לבני יש חברה ונראה, אחרי שנתיים שהם ביחד,...
המשך>>
בני, בעל גרין קארד, הוא כרגע חייל בקבע ומתגורר בארץ (בא לביקורים כל חצי שנה לפחות + מחזיק ב-REP ליתר ביטחון). עוד לא החליט סופית מה ירצה לעשות בסיום השירות בקבע (עוד 3 וחצי שנים), אך עם הזמן הולכת וגוברת הנטייה להגיע לפה לפחות לכמה שנים כדי לקבל אזרחות.
לבני יש חברה ונראה, אחרי שנתיים שהם ביחד, שמדובר בקשר רציני לטווח ארוך. החברה הינה סטודנטית לתואר ראשון בביוכימיה ומדעי המזון עם התמחות בביוטכנולוגיה. היא רואה את עצמה ממשיכה גם לתארים מתקדמים, ואולי אף עוסקת במחקר, אך היא בת 21 ויש לה עוד זמן עד סיום התואר, כך שהכל עוד פתוח. נכון להיום יש לה ויזת תייר לעוד 9 שנים, והיא כבר ביקרה כאן עם הבן כמה פעמים.
הם מתחילים לדבר על זה שלכשיגיע הזמן שניהם ירצו להגיע לכאן יחד. היא מבינה את החשיבות של לבוא לתקופה שלפחות תאפשר לבן לקבל אזרחות.
למיטב הבנתנו, קיימות עבורה שתי דרכים להגיע לכאן:
1. להתחתן ולהתחיל בתהליך הוצאת גרין קארד עבורה מישראל. היות שהמגיש אינו אזרח אלא רק תושב קבע, מדובר בתהליך ארוך, משהו כמו שנתיים וחצי-שלוש נכון להיום. כדאי להתחיל לפעול בקרוב, נגיד בחצי שנה- שנה הקרובות, כדי שלא יהיו עיכובים ויוכלו להגיע לכאן מיד לאחר שחרור הבן.
יתרונות במסלול הזה: היא תגיע כבר בסטטוס של תושבת קבע, תוכל לעבוד ו/או ללמוד כרצונה, ואם בסוף יחליטו להישאר והיא אף תרצה לקבל אזרחות - הדרך לשם תהיה קלה וקצרה יותר. חסרונות - היות שהתהליך ארוך הוא דורש קבלת החלטות כל כך חשובות כמו להתחתן ולהגיש ניירות להגירה בשלב מוקדם מאוד, כשבתאוריה כל כך הרבה דברים עוד יכולים לקרות במהלך שלוש וחצי שנים שעוד נותרו עד השחרור.
2. לא למהר להתחתן, להמתין עד כשנה לפני השחרור של הבן ולהגיש עבורה בקשה לוויזת סטודנט לתואר שני. סביר שלא תהיה מניעה לקבל ויזה כי מדובר בסטודנטית מצטיינת שגם לא תהיה לה בעיה כלכלית. תהיה עזרה מהמשפחה בשכר לימוד בכל סכום שצריך, כולל התחייבות למימון השהות והלימודים בפני הרשויות. גם לבן לא תהיה בעיה לפרנס אותם, בתור יוצא תלפיות עם תואר שני וניסיון עבודה בתחום הייטק מבוקש. לאחר שיחוו מעט את החיים בארה"ב, כבר יחליטו אם ולכמה זמן ירצו להישאר, ואולי אף יבחרו להתחתן ולפתוח בתהליך הוצאת גרין קארד עבורה. ואם לא - אז פשוט יוכלו לעזוב בתום תקופת הלימודים.
יתרונות - אפשר לדחות את ההתעסקות עם העניין לתקופה הרבה יותר מאוחרת, כשלשניהם תהיה שהות לגבש את הרצונות והתכניות שלהם, מהלך כזה לא מחייב להתחתן בקרוב או בכלל ולקחת על עצמם התחייבויות כל כך הרבה זמן מראש. חסרונות - דרך יותר מסובכת ויקרה בסופו של דבר (שוב, אפשרי כלכלית, אך אם אפשר לצמצם את הנטל – עדיף, אנחנו בכל זאת ממש לא רוטשילדים ובנוסף יהיו לנו 3 ילדים במערכת ההשכלה הגבוהה האמריקאית בשנים הקרובות), עם סיכויי כישלון מסוימים (ומה אם לא תתקבל ללימודים מאיזושהי סיבה?). הסטטוס שלה בארה"ב יהיה זמני והרבה פחות גמיש, כנראה לא תוכל לעבוד ולהרוויח כסף (וגם לא תהיה לה אפשרות להמתין עם תחילת הלימודים עד שתיחשב לתושבת הסטייט לצורך קבלת הנחות בשכר לימוד), ותהיה מחויבת ללמוד במסלול שאליו התקבלה בין אם תרצה או לא. אם בכל מקרה יחליטו להתחתן ולקבל כאן סטטוס - זה יקרה בשלב מאוחר יותר מאשר באופציה הראשונה וידחה גם את קבלת האזרחות. בקיצור, אם ירצו להישאר בארה"ב לפחות לכמה שנים זה עלול להקשות וליצור עיכובים מיותרים, מה גם שמי יודע מה יקרה עד אז עם חוקי ההגירה.
בקיצור, הבן פנה אליי לייעוץ. היות שאין לי ממש ידע וניסיון באף אחת מהאופציות האלה, ואני גם לא בטוחה שאני לא מפספסת משהו, הייתי שמחה לקבל תובנות מהמומחים כאן לגבי המשמעויות וההשלכות של כל אחד מהמסלולים שאולי לא חשבתי עליהן, הערכות של לוחות זמנים ונקודות בעייתיות בכל אחד מהם, ובקיצור - כל דבר שיכול להוסיף מידע ולסייע בהחלטה על הכיוון שבו כדאי לבחור.
לצפיה ב-'חישוב תוספת שכר ממעבר למלגה למשכורת'
חישוב תוספת שכר ממעבר למלגה למשכורת
19/04/2018 | 18:58
19
128
בחודשים הקרובים יתבצע מעבר משכר בצורת מלגה (NIH) למשכורת רגילה (FTE), שני השינויים המשפיעים פיננסית הם:

1. נצטרך להתחיל לשלם מיסים פדראליים, אני מניח שגם מיסי Social Security(?) ו Medicare Tax?

2. הביטוח הרפואי שמקבלים כיום חינם יבוטל, במקומו נרכוש ביטוח של BCBS (לעובדים פדראליים),
    החלק שלנו בפרמייה של התוכנית שבחרנו הוא כ $600 בחודש.

הנ"ל אמור להתרחש בחודשים הקרובים, יחד עם השינוי יתבצע גם עדכון שכר,
העדכון אמור לגרום לכך שאנו נשאר עם אותו נטו חודשי לפחות.
אם כרגע השכר ברוטו כמלגה הוא 76K$ בשנה, לא משלמים ביטוח רפואי ולא מיסים פדראלים, 
אלא רק מיסי סטייס ומחוז (כ 6%), לאיזה ברוטו אמורים לעלות כדי להשאר עם אותו נטו?

כדי לקזז את הפרמייה שלנו עבור הביטוח הרפואי, נדרשת  תוספת של $7,200 בשנה.
(ה Deductible, Copay, Max, עלות תרופות וכו' אמור להשאר דומה),
אך כיצד נכון לחשב את המס? (כולל גילום של מס על תוספת קיזוז הביטוח הרפואי)
אינני יודע אם למשרת FTE יש הפרשות סוציאליות, אני מניח שכן, נניח כרגע שלא, לצורך הפשטות (אלא אם זו לא בעיה).

במילים אחרות, אם היום הנטו הוא 72K$, נוסיף עליו $7,200 ונעגל מעט למעלה לטובת הנוחות, נגיע ל 80K$,
מה אמור להיות השכר ברוטו כדי לקבל 80K$ נטו? בסביבות 105K$?
לצפיה ב-'כן, אתה "באזור".'
כן, אתה "באזור".
19/04/2018 | 20:17
1
80
לא יודע בדיוק מהם מיסי הסטייט שלכם, אבל מעריך מיסוי כולל בהיקף של 20-30 אחוז, כך שמשכורת "סביב" 100K$, אולי קצת יותר.
לצפיה ב-''
19/04/2018 | 20:25
12
לצפיה ב-'אני רק הערה, ברשותך.'
אני רק הערה, ברשותך.
19/04/2018 | 20:34
12
99
תוסיף ל-100K האלה חיסכון פנסיוני וטיולים והגעת לאותם 140-150K שהזכירו קודם.
לצפיה ב-'אבל אני דיברתי בנטו '
אבל אני דיברתי בנטו
19/04/2018 | 20:41
9
77
וגם מראש החרגתי טיולים, מכיוון שזה יכול להשתנות משמעותית בין משפחות.
לצפיה ב-'זה אולי יכול להשתנות כמו כל הוצאה אחרת'
זה אולי יכול להשתנות כמו כל הוצאה אחרת
19/04/2018 | 21:26
50
ועדיין משפחה ממוצעת מטיילת ולכן אי אפשר לגמרי לזרוק את זה מהמשוואה. אנשים צריכים להיות מודעים שזו הוצאה גדולה.
לצפיה ב-'ואגב, לא נראה לי שמי שדיבר על 150K דיבר על נטו.'
ואגב, לא נראה לי שמי שדיבר על 150K דיבר על נטו.
19/04/2018 | 21:48
7
36
לצפיה ב-''
19/04/2018 | 22:15
9
לצפיה ב-'ברור שלא -- אף אחד בארה"ב לא מדבר על "משכורת נטו",'
ברור שלא -- אף אחד בארה"ב לא מדבר על "משכורת נטו",
19/04/2018 | 23:56
5
66
לפחות לא שאני שמעתי. הרי למעסיק אין שום יכולת לדעת מהי חבות המס המדויקת של העובד.

"משכורת נטו בבנק" זה משהו שעד היום נתקלתי בו רק בישראל... כולל באופן אישי (כשהעסקתי עובדים).
לצפיה ב-'ברור, גם בישראל מדברים רק בברוטו'
ברור, גם בישראל מדברים רק בברוטו
20/04/2018 | 00:44
4
53
יש עובדים שמעניין אותם השורה התחתונה וגם שואלים לעיתים, אבל השיח ברובו המוחלט הוא בברוטו.

בכל מקרה, בשרשור הקודם כאשר כתבתי:
"אפשר לחיות כאן מאוד בנוחות משכר של 70K$ בשנה (אני מניח שעם 50K$ צריך להצטמצם)"

"אנו יכולים להעיד ממקור ראשון שגם חצי מהמספרים שציינת מספיקים לחיות בנוחות ברוקוויל"
(ביחס למספרים של "תצטרכו הכנסה ברוטו של לפחות 150-160 אלף דולר בשנה, ורצוי יותר לכיוון 180-200 אלף בשנה.")

התכוונתי לברוטו,
רק לאחר מכן ירדנו לפרטים וציינו גם סכומים נטו.
לצפיה ב-'אבל לשאלה יש הקשר. אם מדובר בפוסט דוק זה עניין אחד,'
אבל לשאלה יש הקשר. אם מדובר בפוסט דוק זה עניין אחד,
20/04/2018 | 01:26
3
52
אבל די ברור שמי שבא לעבוד בהייטק לתקופה ממושכת, הנטו שלו לא יהיה קרוב לברוטו, ויתווספו לו מסים, פנסיה וכד'. מי שלא מכיר אותך ואת הנסיבות האישיות שלך עלול לקבל רושם מוטעה.
לצפיה ב-'אתה צודק, קיבלתי. '
אתה צודק, קיבלתי.
20/04/2018 | 01:29
2
18
לצפיה ב-'אני '
אני
20/04/2018 | 02:05
1
19
לצפיה ב-'אני יודע, סורי, התבלבלתי עם קנדר '
אני יודע, סורי, התבלבלתי עם קנדר
20/04/2018 | 02:26
15
לצפיה ב-' '
19/04/2018 | 23:54
17
לצפיה ב-'נכון, אבל תראה איזו תמונה זה מייצר/מצייר'
נכון, אבל תראה איזו תמונה זה מייצר/מצייר
20/04/2018 | 00:53
56
אפשר לחיות באיזור שלנו בצורה נוחה עם 50K-70K ברוטו,
רוב האנשים שמגיעים לאיזור הזה הם אוכלוסיה פטורה ברובה ממיסים ולכן המספרים הללו קרובים לנטו.

כל מה שכתבתם נכון, אבל הכפלתם עד שלשתם את המספרים, ובצדק אם לוקחים בחשבון מיסים מלאים, טיולים וכו',
אבל אם מי ששאל את השאלה לא ירד גם לפרטים ויבין מה רלוונטי אליו, זה יכול מאוד להבהיל ולצייר תמונה לא בהכרח רלוונטית.

לצפיה ב-'אל תשכח שרוב הסיכוים שתהפכו להיות Resident מבחינת ה IRS'
אל תשכח שרוב הסיכוים שתהפכו להיות Resident מבחינת ה IRS
19/04/2018 | 23:47
3
54
אז תתחיל לשלם מס גם על הכנסות מחוץ לארה״ב כמו על שכר דירה מישראל (כמובן אחרי ניקוים)
לצפיה ב-'כנראה שכדי לעבור למשרת FTE נהייה חייבים'
כנראה שכדי לעבור למשרת FTE נהייה חייבים
20/04/2018 | 00:48
2
55
לעבור מויזת J1 ל H1B, אנו עדיין מנסים להמנע מכך ומבררים, אבל כנראה שזה הכיוון,
להבנתי H1B צריך לשלם מיסים פדראליים והפטור שיש לנו כעת יפוג.

מה שלא הצלחתי להבין הוא האם מיסים פדראליים הכוונה גם למיסי Social Security (אני מניח שכן) ו Medicare Tax (אין לי מושג, מניח שכן)?
ובנוסף האם אכן נחשבים ל Resident, בהגדרה, ויחולו עלינו חובות נוספים כפי שציינת,
דיווח על הכנסות מחוץ לארה"ב (שכ"ד, קרן השתלמות וכו') ותשלום מס כזה או אחר.
לצפיה ב-'כן להכל.'
כן להכל.
20/04/2018 | 04:27
1
38
ברגע שאתם על H1B, ומכיוון שאתם כבר מספיק זמן בארה"ב -- למיטב ידיעתי אתם נחשבים לרזידנט ומאבדים את כל ההטבות וההנחות שיש לפוסט-דוק בשנתיים הראשונות (כשהוא עם J1, כי גם פה יש יוצאי דופן). זה כולל את כל המיסים, ולרבות דיווח על הכנסות מחוץ לארה"ב.

כבר הרבה זמן לא ראיתי פה את אשר, רו"ח הפורום, הוא בטח מתאושש מתקופת הדוחות... הוא יוכל לענות על זה.
לצפיה ב-' תודה'
תודה
20/04/2018 | 18:11
6
לצפיה ב-'לימודים אקדמיים בארצות הברית'
לימודים אקדמיים בארצות הברית
19/04/2018 | 12:13
9
120
שלום לכולם וחג עצמאות שמח.
בשנה שעברה סיימתי את לימודי התיכוניים ועקב מגבלות בריאותיות (פיזיות) נמנע ממני מלשרת בצה״ל. כתוצאה מכך החלטתי להתקדם בשרשרת האקדמית.

אתחיל ממספר נתונים על עצמי: בן 18, לאורך כל שנות התיכון הייתי תלמיד מצטיין (בחלק מהשנים עם הממוצע הכי גבוה בכל בית הספר), תעודת בגרות טכנולוגית (פיזיקה 5 יחל, מגמה מדעית 10 יח״ל ומתמטיקה 5 יח״ל עם ציונים סופיים שכולם בין 95-100). הנושא שמעניין אותי בחיים הוא מחקר רפואי (חיפוש אחר מנגנוני מחלות ופיתוח תרופות. פחות מעניין אותי להתעסק בצד הקליני של אבחון חולים) וכבר יש לי מעט רקע בנושא.

כבר מספר שנים שיש לי חלום ללמוד בארה״ב או קנדה (כמובן שתחת מלגה מלאה או חלקית כיוון שאצטרך לקחת משכנתא אם ארצה לממן לעצמי לימודים מלאים).
כעיקרון התכנון היה לעשות תואר ראשון בארץ (כנראה מדעי החיים והרפואה B.sc.Med באוניברסיטת תל אביב שזה מקביל פחות או יותר ל3 השנים הפרה-קלניות שיש בלימודי הרפואה המלאים- מסלול קשה ומכובד מאוד) ולעבור לאחר התואר הראשון להמשך לימודים ישירים לדוקטורט או לתואר שני בארצות הברית או בקנדה (שמעתי על לא מעט אנשים שהצליחו לעשות כך בתחומים אחרים כמו כלכלה ומשפטים).
לצערי הרב כאשר בדקתי את הנושא הבנתי שיש לאוניברסיטאות בארה״ב ובקנדה דרישה לתואר ראשון מקומי על מנת להמשיך בתחום שכולל עיסוק ברפואה.

אין לי אזרחות אמריקאית אלא רק ישראלית ושל האיחוד האירופי (מה שלא ממש עוזר :/ )

להלן השאלות:
1. מישהו יודע האם הדרישה לתואר ראשון מקומי (על מנת להתקדם לתואר שני/דוקטורט) היא עבור כל מקצוע מדעי שקשור בביולוגיה ומחקר או רק עבור רפואה קלינית (M.D - טיפול באנשים).

2. מישהו יודע אם יהיה מומלץ לי לנסות לעבור לארה״ב דווקא לתואר ראשון בתחום מדעי-ביולוגי וכבר להמשיך את כל הקריירה האקדמית שלי שם (בתקווה שבדרך אקבל מעמד של תושב קבע על ידי כך שאמצא זוגיות אמיתית ואתחתן) או שגם זה בעייתי?

כמובן שאני מתכוון להתייעץ עם מקום שמבין בנושא (מה דעתכם על המרכז ללימודים בארה״ב שממוקם בתל-אביב?) אבל אני אשמח לקבל בינתיים תשובות זמניות על מנת להגיע לשם עם מעט ידע.

תודה וחג עצמאות שמח (:

לצפיה ב-'אין דרישה לתואר ראשון מקומי ברוב המקצועות'
אין דרישה לתואר ראשון מקומי ברוב המקצועות
19/04/2018 | 14:21
7
85
כולל בביולוגיה. הנתון שמסרת על רפואה הוא לא מדויק. יכול להיות שהוא נכון לגבי בתי ספר לרפואה מסויימים אבל לא לכולם. מה שכן, רובם (או כולם) דורשים שהקורסים הקדם רפואיים (למשל אנטומיה ופזיולוגיה) ייעשו במסגרת רשמית בארה״ב או בקנדה. כלומר, אם אתה רוצה ללמוד רפואה ותעשה תואר ראשון בישראל, תצטרך לעשות קודם כל השלמות פה לפני שאתה מגיש מועמדות לרפואה, מה שבמידה מסויימת הופך את כל התהליך ללא שווה ויקר מאד.
כאמור, אם אתה מתעניין במחקר, אין בעיה לעשות תואר ראשון בארץ ואז להגיע לדוקטורט לארה״ב.

ככלל, אני ממליץ לעשות את התואר הראשון בישראל כי הוא זול באופן סופר משמעותי ביחס לאמריקני והוא עדיין טוב מאד ומכשיר אותך מצויין להמשך הקריירה האקדמית שנשמע שבה אתה מעוניין
לצפיה ב-'לימודים בארה״ב'
לימודים בארה״ב
19/04/2018 | 17:18
6
71
תודה על המענה הזריז.
מה הסיכויים לקבלת מלגה לתואר שני/דוקטורט ישיר לסטודנט זר? בהחנה שאנחנו מדברים על אוניברסיטאות מכובדות (לא בהכרח ivy legue אבל משהו ברמה גבוהה).
ובטוח שלצורך המשכה במחקר רפואי/ביולוגי אני לא אאלץ להשלים קורסים (וסיכויי הקבלה שלי יהיו הוגנים)?

לצפיה ב-'דןןקא כאן יש סכוי לא רע'
דןןקא כאן יש סכוי לא רע
19/04/2018 | 18:03
5
74
PHD ישיר במדעי החיים הוא בדרך כלל מגיע עם מלגת מחיה, כי אתה גם תעבוד. בעיקר במעבדת מחקר, ולפעמים גם כעוזר הוראה.

זה מסלול של חמש עד שבע שנים.

אבל, רק דבר אחד. מגבלות רפואיות זה דבר נורא בארה"C, אם כי יש נגישות לנכים שבישראל רק אפשר לחלום עליה, הבטוח הרפואי והטפול הרפואי הוא מאד יקר.
לצפיה ב-'מגבלות רפואיות'
מגבלות רפואיות
19/04/2018 | 18:26
4
76
המגבלות הרפואיות שלי מתבטאות בחולי (שדורש גם תרופות וגם בדיקות ומעקב של רופאים מומחים באופן סדיר) ולא בנכות שמצריכה נגישות. אני מניח שעם מגלת מחייה ולימודים המשפחה תוכל לממן לי ביטוח בריאות מקיף מספיק.
אני רק מקווה שבבוא היום באמת אוכל להתקבל ל PHD ישיר בתחום עם תואר ראשון מהארץ (כמובן שהחלום זה Ivy League אבל כל מקום מכובד הוא טוב). מעניין אם אצטרך להתחתן בשביל לקבל תושבות קבע (אני בכל מקרה אחפש זוגיות אמיתית).

תודה על העזרה!
לצפיה ב-'זו באמת הבעיה'
זו באמת הבעיה
19/04/2018 | 19:01
3
63
טיפול רפואי שוטף יכול להיות יקר. אני לא מנסה לייאש אותך, אבל כן להכין אותך למציאות. דווקא נכות של נגישות בלי מעקב ותרופות יקרות זה דבר יותר קל.

עם הנתונים האינטלקטואלים שאתה מתאר לא תהיה בעיה, כל עוד שתשמור על ממוצע גבוה גם בתואר הראשון. דווקא המסלול PHD, פוסט דוקטורט אזרחות, הוא המסלול הכי מעשי.
לצפיה ב-'רק בעניין הביטוח'
רק בעניין הביטוח
19/04/2018 | 20:01
2
55
באוניברסיטאות הטובות, תלמידי דוקטורט זכאים לביטוח בריאות מאוד איכותי, בחינם, או כמעט בחינם. ככה שמאוד יכול להיות שההוצאות שלו לא יחרגו מתשלום ה co-pays, עם מקסימום out-of-pocket של כמה אלפי דולרים ספורים בשנה.
לצפיה ב-'תודה רבה על הפרטים. למישהו יש ניסיון אישי ?'
תודה רבה על הפרטים. למישהו יש ניסיון אישי ?
19/04/2018 | 23:29
1
42
למישהו יש ניסיון אישי בכל הנוגע לphd ישיר בתחום ביולוגי-רפואי (התמקדות על מחקר רפואי- מנגנוני מחלה וכו) כאשר ברקע רק תואר ראשון מהארץ?  אשמח לקבל מעט אינפורמציה מאנשים שעברו תהליך דומה.
לצפיה ב-'מה בדיוק אתה רוצה לדעת?'
מה בדיוק אתה רוצה לדעת?
19/04/2018 | 23:37
46
בארה״ב לא נהוג לעשות תואר שני לפני הדוקטורט. ככה ש״רק״ תואר ראשון זה בדיוק הסטנדרט של המועמדים פה. מה גם שלרוב התואר הראשון בארה״ב הרבה יותר ״כללי״, ככה שיש מצב שמבחינה זו אתה מגיע דווקא מעמדת יתרון.
לצפיה ב-'אז אני חושב שכבר ענו לך על נקודה חשובה'
אז אני חושב שכבר ענו לך על נקודה חשובה
20/04/2018 | 01:55
46
אבל רק למידה שפספסת, אני שב ומדגיש-
אם אתה מצליח להתקבל לדוקטורט בביולוגיה (ותואר שני בתחום המחקר לא נפוץ ככה שדוקטורט ישיר זו ברירת המחדל בארה״ב) אז אתה לא תשלם שכר לימוד. להיפך, אתה מקבל stipend צנוע כל שנה (סדר גודל של קרוב ל- 30000 דולר)
לצפיה ב-'מחפש מידע לגבי המעבר הגדול :)'
מחפש מידע לגבי המעבר הגדול :)
17/04/2018 | 16:53
52
301
שלום לכולם, 
אנחנו זוג צעיר (30, ללא ילדים בינתיים), בוחנים ברצינות אפשרות לרילוקיישן לאזור בת'סדה / רוקוויל.
מעוניינים לעשות חישוב כלכלי מדויק ככל האפשר ונשמח לקבל פרטים ומידע. 
מה הן ההוצאות הקבועות שצריך לחשב? שכירות לדוגמא ראיתי באתרים דירות נחמדות באזור ה-2000$ בחודש,...
המשך>>
שלום לכולם, 
אנחנו זוג צעיר (30, ללא ילדים בינתיים), בוחנים ברצינות אפשרות לרילוקיישן לאזור בת'סדה / רוקוויל.
מעוניינים לעשות חישוב כלכלי מדויק ככל האפשר ונשמח לקבל פרטים ומידע. 
מה הן ההוצאות הקבועות שצריך לחשב? שכירות לדוגמא ראיתי באתרים דירות נחמדות באזור ה-2000$ בחודש, איזה הוצאות נוספות יש בהקשר הזה? כמה לדוגמא עולה חשמל\מים\ארנונה\מס\ועד וכו'?
אלו הוצאות חד-פעמיות יש?
מהן עלויות רכב?

אני מניח שאני לא הראשון ששואל, אם יש איזה מדריך, טבלה, אקסל או משהו כזה שיכול לעזור - אשמח לקבל!

תודה רבה!
גבי.
לצפיה ב-'איפה מתחילים..?!'
איפה מתחילים..?!
19/04/2018 | 20:47
9
133
שלום לכולם,
אני ואישתי מתכננים להגר לארהב בחודשים הקרובים. אשתי היא בעלת אזרחות אמריקאית( נולדה שם ועלתה לארץ בגיל 14). יש לנו ילדה בת שנתיים וחצי.
כמה שאלות שאני ממש אודה למי שיוכל לתת תשובות..:
1. לילדה אין דרכון עדיין ועכשיו מנסים להבין אם נוכל להוציא לה דרכון אמריקאי- נכנסתי לאתר השגרירות האמריקאית וראיתי שיש כל מיני פרמטרים... אם מישהו יוכל להרחיב קצת על התהליך ועל הפרמטרים הדרושים להוצאת פספורט לילד שנולד בארץ לאזרחית אמריקאית זה ממש יעזור..
2. האם אפשרי והאם בכלל רצוי להתחיל את התהליך של הוצאת אישור עבודה/ויזת עבודה/גרין קארד בשבילי כבר בארץ או שכדאי להתחיל את התהליך כשנמצאים כבר שם..? ברשותי ויזת תייר שתקפה עד יולי 2019...
3. ברשותי ויזת תייר שתקפה לעוד שנה ונמצאת בדרכון הישן שלי האם אוכל להכנס לארהב עם הצגת הויזה בדרכון הישן או שאני צריך ללכת להוציא ויזה חדשה..?
4. אשמח בכלל לקבל כל מידע שיעזור לזרז ולהבין את התהליך עד כמה שאפשר..

תודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'ההמלצה כאן בפורום'
ההמלצה כאן בפורום
19/04/2018 | 20:58
4
84
היא להתחיל עבורך תהליך הוצאת גרין כארד בישראל, אבל זה לא ממש מסתדר עם לוח הזמנים של כמה חודשים. התהליך, לפי מה שידוע כרגע, לוקח לפחות שנה.
לא ניתן להוציא ויזת עבודה באופן עצמאי. בשביל זה אתה צריך ספונסר - מעסיק אמריקאי שיעשה וישלם על התהליך עבורך, וגם זה תהליך יותר ארוך מכמה חודשים, וזה בהנחה שמצאת מעסיק שיסכים (לא כתבת במה אתם עוסקים). 
לגבי כל השאר אשאיר למומחים לענות.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על התשובה המהירה'
תודה על התשובה המהירה
19/04/2018 | 21:14
3
111
היי,
ידוע לי שהתהליך להוצאת ויזת נישואין וויזת עבודה הוא ארוך.
אני אגרונום ואשתי היא צורפת (עוסק זעיר).
ארחיב קצת- אחותי חיה בקליפורניה כבר 8 שנים..היום היא תושבת חוקית ובקרוב תקבל את האזרחות, היא נשואה לישאלי שגם הוא בפרוסס כבר כמה שנים( כל אחד מהם "נשוי" לאזרח/ית)., יש להם 3 ילדים שנולדו שם..
המטרה היא לנחות אצלם ולשהות אצלם בחודש הראשון כשבינתיים אני ינסה למצוא עבודה( לא חוקי) ובאותו הזמן להתחיל את התהליך להוצאת מסמכים חוקיים בשבילי כשאנחנו כבר שם..

לצפיה ב-'אללה איסתור'
אללה איסתור
19/04/2018 | 22:30
81
חוזרת על ההמלצה שלי - אם אשתך אזרחית אמריקאית, תתחילו את תהליך הוצאת הגרין כארד שלך, מישראל. ייקח כמה שייקח, לפחות תגיעו בצורה חוקית לארה"ב (בכל זאת יש לכם ילדה ) ותוכלו גם לעבוד בצורה חוקית.
לצפיה ב-'לא חבל לסכן את עתידך בגלל כמה חודשים?'
לא חבל לסכן את עתידך בגלל כמה חודשים?
19/04/2018 | 23:45
75
אם יתפסו אותך או יחשדו מסיבה כלשהי שאתה משקר באשר לכוונות שלך, ישללו לך את הבקשה ויגרשו אותך מארה"ב, ואז תוכל לשכוח מכל עניין ההגירה לשנים רבות. תעשה את התהליך בצורה מסודרת מהארץ ותהיה על דרך המלך. 
לצפיה ב-'אתה קמיקאזה? יש לך נטיות לאובדן עצמי?'
אתה קמיקאזה? יש לך נטיות לאובדן עצמי?
19/04/2018 | 23:53
74
כי זה בדיוק מה שאתה מתאר בפוסט הזה.

נעזוב את אחותך ו"בעלה", שלפי מה שכתבת הם עברייני הגירה למהדרין, כי כל אחד מהם התחתן בנישואין פיקטיביים עם אזרח/ית אמריקני לצורך קבלת אזרחות (ואם אי פעם יעלו עליהם, ולא משנה כמה שנים אחותך ובעלה כבר אזרחים -- הם יגורשו מארה"ב ולעולם לא יוכלו לחזור).

עבורך, סלולה דרך המלך. אתה נשוי לאזרחית. למה אתה מתעקש לעבור על החוק ולעבוד בצורה לא חוקית -- דבר שעלול לגרום לבעיות קשות בתהליך הגרין קארד שלך באם תיתפס, עד כדי שלילת הבקשה וגירושך מארה"ב?

פשוט לא מבין...

מהפוסט שלך עולה כאילו מישהו רודף אחריכם בארץ, ואתם לחוצים לעבור לארה"ב באופן מיידי... מקווה שזה לא המצב, כי כבר היו לנו פה מקרים שכאלו (חובות לשוק האפור, וכדומה). באם זה לא המצב, שבו בארץ עוד שנה, עשו את התהליך בצורה מסודרת, ותגיע לארה"ב עם גרין קארד, כשאתה יכול לעבוד מהיום הראשון. לעבור לארה"ב עם ויזת תייר, כיום, ולנסות להתחיל שם תהליך הגירה, זה צעד שיש בחובו סיכון לא מבוטל (ואף אחד לא יודע כיום עד כמה, לאור החמרת הכללים והאכיפה...)

בהצלחה
לצפיה ב-'חפזון הוא מהשטן'
חפזון הוא מהשטן
19/04/2018 | 23:00
66
תעשו את הדברים כמו שצריך. תתחילו מה שיותר מוקדם בהליכי הוצאת גרין כארד לך ולסדר את המעמד של הילדה. כל זה מהארץ
עבודה חוקית יותר קל להשיג ותרוויח יותר. חוץ מזה זה לא יסכן את המעמד שלך לעתיד. כרגע המצב פה הוא לא ידידותי למהגרים לא חוקיים.
מקסימום, ייקח עוד כמה חודשים, אבל תהיו יכולים להתחיל חיים בארה"ב בצורה מסודרת
לצפיה ב-'עוד כמה תשובות'
עוד כמה תשובות
19/04/2018 | 23:27
2
71
1. בכדי שילדה שנולדה מחוץ לארה"ב, לזוג נשוי שרק אחד מהם אזרח, תחשב לאזרחית מלידה, ההורה האזרח צריך להיות פיזית בארה"ב לפחות 5 שנים לפני הלידה, ולפחות שנתיים מתוכם מעל גיל 14. מכיוון שאישתך עלתה לארץ בגיל 14, רק אם היא יכולה להראות שבמצטבר היתה בארה"ב שנתיים אחרי גיל 14, הילדה אזרחית. אם לא, לא ניתן להוציא לה דרכון כרגע. אפשר להוציא לה גרין קארד, או לחלופין לאזרח אותה על פי חוק הסבא, אם היא עומדת בקריטריונים (מה שידרוש נסיעה לביקור לארה"ב וחזרה).

2. המסלול הסטנדרטי הוא לעשות את התהליך מהארץ. העניין הוא שתהליך מהארץ לוקח כיום כשנה (והיו אנשים שזה גם לקח להם מעל שנה). לגבי להתחיל את התהליך מארה"ב: טכנית זה אפשרי, אבל יש מלכודת פוטנציאלית. העניין הוא שויזת תייר נועדה לביקור זמני, ולא לצורך הגירה. אם אתה נכנס לארה"ב על ויזת תייר כשיש לך כוונה מראש להגר, ומשקר בעניין הזה בכניסה, זה עלול להוביל לשלילת הבקשה שלך. יש מצבים בהם אנשים נכנסים לארה"ב על ויזה זמנית ללא כוונת הגירה ובהמשך משנים את דעתם, ואז זה לגיטימי. בעבר הניחו שאם עברו לפחות 60 יום מהכניסה ועד הגשת הטפסים, אותו אדם שינה את דעתו. אלא שלאחרונה שינו את הכלל הזה.

3. כן, ניתן להיכנס עם ויזת תייר תקפה על דרכון ישנן. צריך להציג את שני הדרכונים בכניסה.

4. אם יש לך הצעת עבודה קונקטית בארה"ב עם התחלת עבודה בתאריך ספציפי, יש סיכוי לקבל אישור מהשגרירות בארץ לגרין קארד בהליך מקוצר. יש אנשים כאן שדיווחו שהצליחו לעשות את זה, ויש כאלו שלא.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/04/2018 | 00:09
1
65
תודה לכולם על התשובות הענייניות והמהירות. אכן לאחר שיחה לעומק עם אשתי ועם ההורים החלטנו שהחפזון הוא באמת מן השטן וכדאי להגיש את הבקשה בארץ ויקח כמה שיקח... כבר בשבוע הבא נתחיל את התהליך בארץ ונקווה שלא יקח יותר משנה..
שוב, תודה רבה לכל העונים, ממש ממש עזרתם לנו!
לצפיה ב-''
20/04/2018 | 05:18
16
לצפיה ב-'נגמר עידן הניקים הזמניים'
נגמר עידן הניקים הזמניים
15/04/2018 | 23:43
17
292
אז כמו שכבר חווה זאת המתחזה של בוסטון, סגרנו, אילן ואני, את הפורום, לכתיבה על ידי ניקים לא רשומים.  הרגשנו שהחסרונות בזמן האחרון עולים על הייתרונות, ומה שהכריע את הכף היתה ההרגשה שמספר אנשים מתוך הפורום התחילו לנצל לרעה את הפיצ'ר הזה (היה מי שהתחיל להשתמש בשמות פרטיים של אנשים ולחשוף פרטים שלהם, מה שהעיד על הכרות אישית... בקיצור abuse).

בקיצור, למשתתף ותיק ונורמטיבי אין שום שינוי.  לאלה החדשים - ברוכים הבאים בניקים רשומים!

לצפיה ב-'מצד אחד חבל, אבל מצד שני'
מצד אחד חבל, אבל מצד שני
16/04/2018 | 00:25
223
כניראה שזה מוצדק בנסיבות כאלו.

היה נחמד אם היה ניתן להשאיר את הפורום פתוח לניקים זמניים, אבל אם יותר מידי אנשים עושים ניצול לרעה, אני מסכים שנראה שאין ברירה.

לצפיה ב-''
16/04/2018 | 01:03
31
לצפיה ב-'זו טעות. בטח ובטח אם הדאגה היא מפני אנשים שכבר רשומים'
זו טעות. בטח ובטח אם הדאגה היא מפני אנשים שכבר רשומים
16/04/2018 | 19:05
9
195
מי שמעוניין להטריל, לא יורתע מפתיחת מייל חד פעמי ורישום לתפוז. זה לוקח אולי 4 דקות.
מי שייפגע זה בעיקר עובר אורח שרוצה לשאול שאלה ולא מעוניין להתחיל להירשם, או חושש מפגיעה כלשהי בפרטיות. לא אמורה להיות כזו, אבל משתתף זמני אולי לא ירצה לקחת סיכון.
לצפיה ב-''
16/04/2018 | 19:09
27
לצפיה ב-'מה שהוא אמר'
מה שהוא אמר
16/04/2018 | 19:45
53
לצפיה ב-'אני לא חושב שזו טעות - כמו שכתבתי כאן מספר פעמים בעבר'
אני לא חושב שזו טעות - כמו שכתבתי כאן מספר פעמים בעבר
16/04/2018 | 20:50
2
195
מי שרוצה "להטריל" - שלפחות יצטרך להתאמץ קצת.
ואולי הזמן שלוקח לפתוח תיבת אי-מייל חדשה, ואז לפתוח ניק חדש במערכת האיטית והמסורבלת של תפוז - יגרום ל"מטריל" לחשוב פעמיים אם זה שווה את המאמץ.

ולגבי ה"עוברי אורח" - אחד הכלים הכי יעילים שיש לנו לתת תשובות מדוייקות לאנשים היא היכולת לקרוא את האינטראקציות שהיו לאותו שואל בפורום שלנו בעבר.  אנשים לרוב לא מספקים לנו "תקציר של ההיסטוריה ורקע" כשהם שואלים שאלה חדשה - וזה כורם להרבה תשובות שגויות, או לתהליך מתיש וארוך של חפירה ושאלות מהכיוון שלנו כדי להגיע לאינפורמצייה שמסתבר לעיתים שכבר ניתנה בעבר - והשואל לא חשב שיש צורך לתת שוב. 

לצפיה ב-'זו בדיוק סיבה לאפשר ניקים זמניים'
זו בדיוק סיבה לאפשר ניקים זמניים
17/04/2018 | 03:54
1
128
כדי שבוסטון גאי לא יחקור, יאסוף מידע ויחפש פנינים שיאפשרו לו לתקוף, להשפיל ולפגוע בכל משתמש אקראי שהגיע לשאול שאלה בפורום, כפי שהוא נוהג לעשות.
לצפיה ב-'closing the forum will kill it'
closing the forum will kill it
17/04/2018 | 04:34
116
this is the internet, no way around it

the temp users is 80% of the good questions here
לצפיה ב-'כפי שכתבתי למעלה'
כפי שכתבתי למעלה
17/04/2018 | 00:05
1
150
אישית אמנם הייתי מעדיף שהפורום ימשיך להיות פתוח לאורחים עם כוכבית (בלי שינוי בכנסיה), אבל אני לא זה שצריך להתמודד עם טרולים ועם אכיפת הכללים לגבי כוכביות. אלו המנהלים של הפורום שצריכים להקדיש זמן ומאמץ בנושא, ולכן אני מקבל את שיקול הדעת שלהם בעניין.

לצפיה ב-''
17/04/2018 | 20:12
7
לצפיה ב-'מי שחושש מפגיעה בפרטיות -- שלא יגיע לארה"ב...'
מי שחושש מפגיעה בפרטיות -- שלא יגיע לארה"ב...
17/04/2018 | 18:58
1
144
ראשית, מי שחי בישראל, כבר יודע שאין פרטיות בשום אספקט בחיים; ובארה"ב זה אותו דבר, אם לא יותר גרוע... "האח הגדול" -- הממשלה, גוגל, פייסבוק, ועוד -- הם יודעים עליך הכל, והרבה יותר ממה שאתה חושב.

בשורה התחתונה -- מי שרוצה פרטיות, הפורום הזה הוא לא המקום המתאים עבורו. יותר מתאים איזשהו פורום של הגירה לאירופה...
לצפיה ב-''
17/04/2018 | 19:54
12
לצפיה ב-'בשורה התחתונה - החסרונות עלו על הייתרונות'
בשורה התחתונה - החסרונות עלו על הייתרונות
17/04/2018 | 19:26
2
135
וכאנשים שעליהם מוטלת האחריות לנקות את הפורום מכל מיני חומדי לצון ולאכוף מדיניות שתעשה את הפורום נעים למשתתפיו הרציניים - לקחנו החלטה.

ולכל המקטרגים - נראה לי, כפי שאילן אמר, שמי שרוצה פרטיות שלא יבוא בטענות לרישום פשוט בתפוז.  זו סתם התחסדות לבוא ולנגן על הטיעון הזה.  אני לא ראיתי את האנשים האלה שרוממות הפרטיות בגרונם מגנים הוצאה מהארון ושימוש בשמות פרטיים כאשר ניקים זמניים עשו זאת.  אבל אני הייתי צריך לנקות את הזבל ולהשיב לטענות של הנפגעים ולמסרים שביקשו מחיקה מיידית (לגיטימיות, הפעם, לא סתם התחסדות) כשזה קרה.

לגבי מי שטוען שתמיד אפשר להטריל - כן, נכון.  אבל עם ניק זמני אפשר להטריל הרבה יותר והרבה יותר בקלות.  נכון לוקח בערך דקה לעשות רישום בתפוז (כטענתנו, אז לכו ותעשו...) אבל אם אני חוסם אותך אחר כך (לוקח לי 15 שניות) - ואז לך תעשה ניק חדש.... ועוד אחד... ו... כמה אימיילים יש לאדם? אני יכול לחסום כל אחד, גם 10 פעמים.  אבל אף טרול לא יעשה 10 רישומים, כי מתישהו הוא יצטרך לייצר תיבות אימייל חדשות.  אז תפסיקו לבלבל את המוח. בטיעון הזה של קלות הרישום אפשר להשתמש רק בכיוון אחד בוויכוח הזה - וזה כדי להצדיק את הטענה שלנו, המנהלים.

הפורום הזה קיים הרבה שנים. כשבע עשרה.  אני משתתף בו 16 שנים, ומתוכן מנהל אותו 14. הוא חי ובועט ומעולם לא היתה לו בעיה של משתתפים או שאלה של ניקים זמניים, עד לשנה האחרונה, כשמשהו הפך אותו ביי דיפולט לפתוח לעניין.  אז כן, ניסינו. קיבלנו מעט מאוד עזרה ממעט מאוד צדיקים במקומות שיכולנו לקבל עזרה מהמשתתפים (כמו להעיר על מדיניות או לא לכתוב ולא לענות למי שכותב בניגיד לכללים).  והחלטנו לשנות כי ראינו שהמחיר הנגבה מאיתנו באופן אישי, (בכל מיני שעות ובזמן של יותר מדי חגים וחופשות) גבוה מדי.

ההחלטה עומדת, ושוב, ברוכים הבאים לפורום לפי הכללים החדשים (שממש אינם דרקוניים).  ומי שלא מרוצה או לא רוצה להשתתף: רצונו של אדם - כבודו, ואנו נכבד זאת.

שיהיה בהצלחה,
דורון
לצפיה ב-'צודק בכל מילה.'
צודק בכל מילה.
17/04/2018 | 19:54
34
לצפיה ב-''
17/04/2018 | 20:13
13
לצפיה ב-'To put your money where your mouth is'
To put your money where your mouth is
17/04/2018 | 22:47
120
מוניטין הוא משהו שנקנה בזיעה ועבודה קשה  -
וכמו שציינתי בעבר, ניקים זמניים אולי ייצרו יותר טראפיק בפורום לטווח הקצר, אבל בטווח הארוך הם שימשו להרבה מעבר, ובעיקר לכל מיני אנשים פה להתנגח ולהטריל מבלי לשלם את מחיר הפגיעה במוניטין שלהם.

חבל - על כל אלה שיידרשו להטריח את עצמם לפתוח יוזר כדי לכתוב פה,
ומזל - כי אלה אלה שלא מסוגלים לטרוח לכדי הטרחה הזו, אולי מעבר לארה"ב הוא לא בשבילם בעצם.
לצפיה ב-'ברוך שפטרנו'
ברוך שפטרנו
19/04/2018 | 09:40
73
כל המימוש של תפוז לאורחים הוא פשוט גרוע, ולכן כבר מזמן זה היה צריך להיסגר לדעתי.

הטיעון של פורום סגור הוא קישקוש. אני זוכר את האינטראציה הראשונה שלי עם הפורום לפני תחילת תהליך הגירה - הרבה קריאה של שאלות, תשובות, ומאמרים. ואז הגיע הרגע שלי היתה שאלה.
הפורום לא סגור - לא הייתי צריך לקבל אישור מאף אחד כדי להצטרף.
כל מי שרוצה יכול לשאול שאלה, וכל אחד יכול להצטרף, בכפוף ליכולת של מנהלי הפורום לפיקוח. המנגנון הזה שמאפשר לכתוב בלי להיות כפוף לפיקוח הזוי בעיני מהיום הראשון שתפוז פתאום החליטו שזה משהו טוב.

וחוץ מזה, אנחנו כל הזמן אומרים לאנשים שהגירה זה תהליך מורכב מכל כך הרבה בחינות - שפה, תרבות, בירוקרטיה חדשה וכו׳.
אז לפתוח חשבון בתפוז זה פתאום החסם הקדוש שישאיר אנשים בארץ כי לא יכלו לשאול שאלה? נו באמת...
לצפיה ב-'שליחת מסמכים '
שליחת מסמכים
17/04/2018 | 00:33
3
170
אני בשלב NVC על בסיס נישואין מהארץ.
איך מתבצעת שליחת המסמכים ל NVC?
הבנתי שיש מדינות שיכולות לשלוח באימייל באינטרנט. איפה אנחנו נמצאים מהבחינה הזאת? ישראלים?
לצפיה ב-'גם אם הייתי עושה זאת לפני שבוע'
גם אם הייתי עושה זאת לפני שבוע
18/04/2018 | 00:38
2
107
הייתי אומר לך לעבוד לפי ההוראות והייתי קורא אותן שוב.   הם מאוד ברורים ומדוייקים.  
לצפיה ב-'..'
..
19/04/2018 | 02:33
1
61
נכון אבל זה לא מה ששאלתי.
אני מחכה לקייס נמבר ולכן אני שואל האם ישראלים שעשו את התהליך NVC עשו דרך שליחת מסמכים בדואר או העלאה באינטרנט?
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
19/04/2018 | 04:24
49
הנה מה ששאלת: ''איך מתבצעת שליחת המסמכים ל NVC?
הבנתי שיש מדינות שיכולות לשלוח באימייל באינטרנט. איפה אנחנו נמצאים מהבחינה הזאת? ''
לא שאלת אם יש פה כאלה שעשו. אולי התכוונת אבל לא שאלת.  שאלת איך זה מתבצע.  ועניתי לך שזה מתבצע על פי ההוראות הכי עדכניות שיש!

ולגבי מה ששאלת עכשו... אני לא יודע על אונליין, רק על דואר.  אבל כל הזמן יש שינויים לכן שלחתי אותך להוראות העדכניות.
לצפיה ב-'קבלת הדרכון עם וויזת ההגירה אחרי הראיון'
קבלת הדרכון עם וויזת ההגירה אחרי הראיון
18/04/2018 | 16:11
69
שלום לכולם, 
בשעה טובה בעלי קיבל זימון לראיון לויזת הגירה בקונסוליה בירושלים. אני תושבת קבע אבל כרגע נמצאת איתו בארץ, ומתכננים לעבור יחד לארה"ב ברגע שיקבל את הוויזה.
אני כרגע בהריון, ובעקבות כך אנחנו בלו"ז די צפוף מבחינת הזמנים שאנחנו יכולים לחכות לקבל את הדרכון שלו חזרה אחרי הראיון ולטוס. 
לצורך העניין, יהיה לנו במקסימום חודש מיום הראיון ועד שייאסר עליי לטוס בכלל מבחינת חברת התעופה והביטוחים. ולטוס בנפרד זו לא אופציה כרגע.

שלחתי לקונסוליה מייל לבקש להקדים את הראיון אך הם אמרו שאין להם תאריכים זמינים.
האם מישהו שמע על דרך לקצר תהליכים של קבלת הדרכון עם הוויזה אחרי הראיון? לאסוף אותו עצמאית מהקונסוליה? דרך אחרת? ומה זמני ההמתנה העדכניים לקבלת הדרכון אחרי הראיון? כמובן במידה והכל עובר חלק ויש את כל המסמכים הנחוצים.

המון תודה,
הריונית לחוצה :)
לצפיה ב-'לאחר המעבר - מה עושים עם קרן הפנסיה מישראל?'
לאחר המעבר - מה עושים עם קרן הפנסיה מישראל?
18/04/2018 | 03:01
3
109
עברנו לארה״ב עם גרין קארד.
מתחילים עכשיו הפרשות ל 401K.
מה עושים עם הכסף שנשאר בקרן הפנסיה בארץ?
יש שם עשרות אלפים בודדים. האם באמת מחכים לגיל הפרישה או שיש דרך קלה (וזולה) להעביר לחול?
תודה מראש.
לצפיה ב-'עוקבת גם'
עוקבת גם
18/04/2018 | 04:33
83
בקרוב אצלי
לצפיה ב-'מחכים לגיל פרישה '
מחכים לגיל פרישה
18/04/2018 | 08:25
111
כל הרעיון של קרן פנסיה הוא שאו שאי אפשר לגעת בה עד גיל פרישה, או שאם מוציאים את הכסף לפני גיל פרישה, משלמים עליו מס.
אז ממשיכים להחזיק את הקרן עד הפנסיה.

אגב, אנחנו עשינו את המעבר פעמיים (מישראל לארה"ב, ואחרי שש וחצי שנים חזרה מארה"ב לישראל). בשני הכיוונים השארנו קרנות פנסיה שמחכות לפרישה.
לצפיה ב-'לי היה פחות מ50 אלף ומשכתי ושילמתי 30% מס..'
לי היה פחות מ50 אלף ומשכתי ושילמתי 30% מס..
18/04/2018 | 08:47
113
אבל לי היה מעט כסף למעבר והעדפתי לקחת אותו עכשיו מאשר להשאר ברחוב מגיל צעיר ולא להגיע לפנסיה.

וברצינות, משכתי את הסכום הזעום (כחצי ממנו היה סכום פיצויים שעליו לא שילמתי מס בכלל) ועל החצי השני שילמתי 30% מס שהסתכם ב5 אלף שח. מצד שני נותרו לי עוד 40 שנה בערך עד הפנסיה אז אולי אם מדובר בהרבה פחות מזה השיקול יהיה שונה.
לצפיה ב-'PPO vs HDHP - יש הבדל מעבר לפרמייה ו deudctible?'
PPO vs HDHP - יש הבדל מעבר לפרמייה ו deudctible?
17/04/2018 | 09:32
3
87
שלום לכולם,

הגיעה העת לבחור ביטוח בריאות.

במקום עבודה מציעים 2 אפשרויות דרך Regence, מדובר על 100% כיסוי עבורי ו50% עבור depndents (אשתי).

האופציה הראשונה היא HDHP - הרגשתי שמנסים למכור לי אותו, ה Deductible השנתי הוא הרבה יותר גבוהה(איזור ה $5000 כמדומני), עם זאת הפרמיה החודשית יותר נמוכה. בנוסף התוכנית מוצעת עם סוג של חיסכון שאני והמעסיק מפקידים וזה נצבר משנה לשנה ככה שבמקרה חירום יש כסף בצד.

האופציה השנייה היא PPO - עם deductible מזערי של 500-600 דולר בשנה אבל הפרמיה החודשית יותר גבוהה. ניתן לחסוך בצד כסף אבל המעסיק לא משתתף וזה לא נצבר משנה לשנה.

בגדול הפרמיה עבור ה PPO עבור אשתי היא $121 למשכורת (bi-weekly) כלומר $242 לחודש.

האמת מפתה אותי הדידקטבל הנמוך ב PPO ואני די סגור שאלך על זה - מה גם שאני לא יודע כמה שנים אחזיק עם המעסיק הנוכחי ואני גם ככה משתדל לחסוך בעצמי סכום כסף נכבד מהמשכורת. בנוסף, $240 בחודש עבור דידקטבל כזה נמוך נשמע טוב. ביחס לשכר שלי אני מרגיש שאין לי בעיה לשלם את הסכום הזה בשביל לדעת שאני יכול לבחור "כל" רופא במקרה חירום (מחוץ לרשת וכו).

האם בשורה התחתונה יש הצדקה למחיר היקר יותר של PPO? במקרה חירום או גילוי של מחלות כאלה ואחרות? אין לנו תלות קבועה במערכת הרפואית, לא תרופות ו/או טיפולים. נטו מנקודת מבט של חירום/גילוי של מחלה נדירה.

נ.ב. לא הצלחתי למצוא את סכום הפרמיה של HDHP בדפי המעסיק, לכן לא ציינתי - מניח שיותר זול מPPO ב30% לפחות. המעסיק לא סיפק טבלה המשווה את הביטוחים.

תודה מראש לכל המשיבים.
לצפיה ב-'בגדול, הייתי גם נוטה לכיוון ה-PPO בהתאם לנתונים שהבאת'
בגדול, הייתי גם נוטה לכיוון ה-PPO בהתאם לנתונים שהבאת
17/04/2018 | 10:25
2
73
אבל יש כמה משתנים שיכולים להטות את הכף גם לכיוון השני.

קודם כל, ציינת מה הדידקטיבל, אבל מה המקסימום אאוט-אוף-פוקט בכל אחת מהתוכניות? שנית, האם תוכנית החסכון שהם מציעים עם ה-HDHP זה HSA או HRA? ומה הסכום שהמעסיק מפקיד על חשבונו בתוכנית החסכון הנ"ל? ויעזור גם לדעת מה ההשתתפות שלך בפרמיה ב-HDHP.

אני יכול לומר שאצלי עשיתי את החישוב והעדפתי לקחת את ה-HDHP. אבל במקרה שלי הדידקטיבל למשפחה היה 3000$, המעסיק הפקיד ל-HSA אלף דולר לשנה, וההבדל בפרמיה היה כ-2000$ לשנה. עשיתי את החישוב שאפילו אם אני מפקיד רק את ההבדל בפרמיה ב-HSA, אני כבר מכסה את הדידקטיבל ואם אני לא משתמש בו נשאר לי כסף בחיסכון לשנים הבאות. אבל כאמור, זה היה חישוב בהתאם למספרים הספציפיים שלי.

לצפיה ב-'מוסיף פרטים - על Out of pocket וכו''
מוסיף פרטים - על Out of pocket וכו'
18/04/2018 | 06:06
1
57
תודה על התשובה, לא חשבתי שיש עוד דברים שמשנים את התמונה (אני לא מבין גדול בזה)

אז הנה תמונה קצת יותר מלאה:

HDHP:
Deductible - 2000/4000
Out of pocket - 4500/7150

מבחינת חסכון - מדובר ב HSA - המעסיק מפקיד $1500 בשנה.

שירותי In network מדברים על 20% after deductible - בout network מדובר על 50% (זהה ל PPO). שונה מ PPO - גם פגישה עם רופא/כירופרקט עולה 20% after deductible.

שורה תחתונה: עלות חודשית מהכיס שלי $186.

PPO:
Deductible - 500/1500
Out of pocket - 4000/12000

מבחינת physical/chriporact/prefered brand drugs מדובר על 35 דולר קו-פיי, generic drugs זה 10 דולר, non-preffered זה 75 דולר.

emergency care וכל זה - 20% אחרי deductible.

שורה תחתונה: עלות חודשית מהכיס שלי $242.

היתרון היחיד שאני רואה בHDHP/HSA זה הout of pocket הנמוך יותר למשפחה.

חושב ללכת על PPO, אני מפספס משהו? (שוב בהנחה ש... לא מתכוון להמשיך יותר משנה וקצת עם המעסיק הנוכחי, חוסך סכום נכבד מהשכר החודשי, לא תלויים במערכת הרפואית בצורה של טיפולים/תרופות כרגע, שוקלים בעיקר למצב חירום/גילוי של מחלה נדירה).

תודה מראש!
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
18/04/2018 | 07:33
45
מה שאתה מפספס זה רק דבר אחד. הכסף שמופקד בתוכנית HSA זה כסף שלך שנשאר איתך גם לאחר שאתה עוזב את מקום העבודה. אתה יכול להשתמש בו לכיסוי הוצאות רפואיות מתי שתרצה, גם אחרי שתעבור למקום עבודה אחר עם תוכנית אחרת. ואם לא, אתה יכול למשוך את הכסף בדומה ל-401K.

עבור הוצאות רפואיות, יש פטור משולש ממס: פטור ממס על ההפקדה, פטור ממס על הריבית, ופטור ממס במשיכה. כך שזו בעצם סוג של תוכנית חיסכון מאד משתלמת מבחינת מיסוי.

אם נשווה בין התוכניות, קודם כל, ההפרש בפרמיות לפי המספרים שהבאת זה 672 דולר. נראה לי שזה למעשה קצת יותר כי כתבת שהמשכורת שלך היא דו שבועית כלומר יש 26 משכורות בשנה ולא 24, אבל זה לא משנה את התמונה הכוללת.

נניח שאתה בוחר בתוכנית HSA, ובנוסף להשתתפות המעסיק אתה מפקיד עוד 1500$ בשנה, כלומר 3000$ בחסכון. אם אף אחד ממכם לא היה חולה בכלל באותה שנה, שילמתם 800$ יותר מהמשכורת ממה שהייתם משלמים ב-PPO, אבל נשאר לכם 3000$ בחסכון שנשאר כסף שלכם בעתיד.

אם היו לכם הוצאות רפואיות בגובה 4000$ באותה שנה, במקרה הראשון הביטוח לא ישלם לכם כלום כי הכל דידקטיבל, אבל 3000$ יהיה מתוך ה-HSA, כלומר תשלמו מהכיס 1000$ נוספים. ב-PPO לעומת זאת, תשלמו בין 500 ל-1000 דולר דידקטיבל*, ובנוסף ירד לכם 800$ פחות במשכורת (אם לוקחים בחשבון את הפרמיה פלוס הפקדה על חשבונכם במקרה של-HSA). כך שבמקרה הזה תשלמו פחות עם PPO.

כלומר, אם אתם מאמינים שרוב הסיכויים שתהיו בריאים לחלוטין ולא תזדקקו לשירותים רפואיים, ישתלם לכם לקחת את ה-HDHP. אם אתם נוטים להיות חולים או שיש תוכניות לילד וכו', עדיף PPO.

* אני יוצא מנקודת הנחה שהדידקטיבל עבור PPO הוא embeded והדידקטיבל עבור ה-HDHP הוא לא embeded. חפש בגוגל את המונח אם אתה מעוניין בהסבר.

לצפיה ב-'יצירת קשר עם הקונסוליה בירושלים'
יצירת קשר עם הקונסוליה בירושלים
18/04/2018 | 05:03
64
מישהו הצליח ליצור קשר טלפוני?
ומוכן לחלוק את מספר הטלפון?
תודה
לצפיה ב-'הצעת עבודה מאפל וחוזה העסקה '
הצעת עבודה מאפל וחוזה העסקה
18/04/2018 | 01:13
1
171
סתם חחחחחח 
לצפיה ב-''
18/04/2018 | 05:11
24
לצפיה ב-'אנטישמיות'
אנטישמיות
15/04/2018 | 00:38
64
453
הי.
אנחנו לקראת מעבר לאיזור ניו יורק.
יש לנו משפחה בעיר, אך ללא ילדים בגילאי חטיבה ותיכון.
האם נתקלתם או שילדכם נתקלו במחוות אנטישמיות?
הכוונה היא שהילדים ילכו לפאבליק, אני לא מאמינה שאני כותבת את זה - אבל לא מדובר על חזות דתית, מה שמן הסתם לא ישנה את העובדה שכולם ידעו שהם זרים וכנראה...
המשך>>
הי.
אנחנו לקראת מעבר לאיזור ניו יורק.
יש לנו משפחה בעיר, אך ללא ילדים בגילאי חטיבה ותיכון.
האם נתקלתם או שילדכם נתקלו במחוות אנטישמיות?
הכוונה היא שהילדים ילכו לפאבליק, אני לא מאמינה שאני כותבת את זה - אבל לא מדובר על חזות דתית, מה שמן הסתם לא ישנה את העובדה שכולם ידעו שהם זרים וכנראה גם יהודים.
תודה.
לצפיה ב-'הערכות מחיר של משלוח מכולה לחוף מזרחי'
הערכות מחיר של משלוח מכולה לחוף מזרחי
16/04/2018 | 08:46
8
138
אהלן לכולם
לפני שנה וקצת קנינו מיטה וסלון חדשים, רק שני החפצים האלה עלו לנו סביב ה20 אלף שח, ויש לנו עוד כמה רהיטים וארגזים שנרצה לקחת איתנו לחוף המזרחי.

רציתי לדעת אם מישהו ממכם יודע בערך כמה יעלה לשלוח לארהב מיטת הורים גדולה, סלון ר יחסית רחב, ועוד נניח 30 ארגזים. 
זה עניין של 4000 דולר או של 10,000 דולר ?

תודה
לצפיה ב-'נראה לי '
נראה לי
16/04/2018 | 17:52
113
איפושהו באמצע. יש שני גדלים של מכולות - 20 פיט ו 40 פיט.
צריך להזמין מישהו מהחברה שייתן הערכה למה הכל ייכנס ואת גם יתן מחיר.
עוד כמה דברים שיש לקחת בחשבון מעבר למחיר המכולה הם הזמן שלוקח לה להגיע, והאם הרהיטים יתאימו למקום בו תגורו? 
לצפיה ב-'לאיפה בחוף המזרחי אתם עוברים?'
לאיפה בחוף המזרחי אתם עוברים?
16/04/2018 | 18:44
5
110
מי מבטיח לכם שבדירה/בית בו תגורו, יהיה מקום לכל הרהיטים הללו?

יכול לומר לך שלפחות באזור בוסטון, יש פה דירות ובתים עם חדרי שינה וסלונים יחסית קטנים...

וספציפית לגבי השאלה שלך -- בקש הערכה מכמה חברות הובלה, ואז תוסיף לפחות 20-30 אחוז (והייתי אומר אפילו יותר) על ההצעה שבה תבחר... אל תדאג, הם כבר ידאגו "לנפח" את התכולה ואת החשבון, עם הוספה של כל מיני עלויות, מסים והיטלים שונים ומשונים (בעיקר בצד האמריקני), כך שאתה תגיע לעלות הרבה יותר גבוהה מההערכה שקיבלת בארץ... ואתה תשלם כמו טטלה, אם אתה רוצה לראות את הרכוש שלך... מניסיון אישי עגום...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/04/2018 | 19:52
4
130
צפון קרולינה זה היעד.
לגבי מקום או ריהוט קיים שיהיה בדירה אני מאמין שנסתדר. זה לא פסנתר כנף זה כולה מזרון 1.8 על 2.0 פשוט הוא ממש איכותי והסלון כנל גם מתפרק הר ואפשר לשחק איתו. הכי גרוע מוכרים בארהב למישהו..או נותנים גם קארמה טובה ועזרה זה טוב ובריא.  1000 דולר לכאן ולשם לא נמות מזה. אני פשוט תוהה אם הכל יסתכם ב5000, 6000 דולר אז אין ספק שאעשה משלוח ואנסה לתזמן אותו בהתאם.
לצפיה ב-'אם אתה מאמין '
אם אתה מאמין
16/04/2018 | 20:20
2
130
בקארמה טובה אז כבר תיתן למישהו שזקוק לזה - בישראל.
ב $6000 דולר שתחסוך פלוס עוגמת הנפש, תוכל לקנות יופי של רהיטים איכותיים בארה"ב.
לצפיה ב-'למה אתה מייעץ לי מה לעשות'
למה אתה מייעץ לי מה לעשות
17/04/2018 | 20:19
1
52
שאלתי סהכ עלות.
ביקשתי את השנקל של משתמשי הפורום בנושא ההובלה והעלות, לא שאלתי האם כדאי לי. אני רוצה את הסלון והספה שקניתי פה. אני רוצה את החפצים האישיים שלי גם שם. הם לא שווים פרוטה, אך עבורי הם עולם ומלואו, ועל 1000, 2000 דולר, לכאן או לכאן, ארצה לשלי אותם איתי.
יום אחד תבין את זה. או שלא. אבל יש סנטימנטים שאין להם ערך כלכלי.
לצפיה ב-'מה לעשות'
מה לעשות
17/04/2018 | 20:22
50
זה פורום כזה שמייעצים בו מה לעשות
אל תיקח את הדברים כלכך קשה.
בכל זאת - מדובר בספה ומיטה ...
תפדלו - תעשה עם הכסף שלך מה שאתה רוצה.
לכל אחד מאיתנו יש סנטימנטים לדברים אחרים.
ואני את 
ויום אחד גם אתה אולי תבין שיש רצון, ויש מציאות.
שיהיה לכם בהצלחה
לצפיה ב-'תשלם 6,000$ עבור משלוח לציוד שעולה 5,700$? '
תשלם 6,000$ עבור משלוח לציוד שעולה 5,700$?
17/04/2018 | 02:28
100
אני מבין שיש עוד מספר רהיטים וארגזים, אינני יודע מה שווים, אבל על פניו היחס לא נשמע משתלם.
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
17/04/2018 | 02:49
74
אנחנו שלמנו לפני כשלוש שנים בסביבות ה-$5,000 לאיזור ניו יורק למכולה מלאה של 20 פיט. ביצענו את ההעברה עם אוקייאנוס והיינו מאד מרוצים. לא היו הפתעות במחיר והמכולה הגיעה תוך פחות מחודש.
לצפיה ב-'3/EB1C vs EB2'
3/EB1C vs EB2
17/04/2018 | 08:48
50
שלום,

אנחנו רגע לפני תחילת תהליך GC ואשמח לעזרה עם מספר שאלות.
פרטים רלוונטים:

מנהל קבוצה של 10 אנשים.
2 שכבות של ניהול (אני מנהל team leads, ומפתחים ישירות).
בתפקיד כשנה פלוס. לפני כן הייתי רש"צ פיתוח בישראל כשנה וחצי וניהלתי קבוצה בסדר גודל דומה (שכבה אחת של ניהול).
בעל ויזת l1a.

העורך דין המליץ ללכת על המסלולים eb2 או eb3. הסיבה לטענתו היא שeb1c נמצא תחת פוקוס גדול מאוד של הרשויות ולכן גם אם יש מקרה מאוד לגיטימי (כמו שלי) עדיין בסבירות של כמעט 100 אחוז יבקשו עוד הבהרות ומסמכים מה שיאריך את התהליך וגם יעלה את הסבירות לקבל דחייה בסופו של התהליך.

1. האם יש הגיון במה שהוא אומר או שזה ממש מופרך ?
2. הבנתי שיש אשפרות לגשת ל2 המסלולים בו זמנית. האם מישהו שמע יתרונות או חסרונות בגישה זו ?
3. בימינו מה הזמן ל GC בכל אחד מהמסלולים ?
4. האם באמת שווה להלחם על ה eb1c או פשוט ללכת על ה eb2/3 ?

תודה רבה על העזרה!
לצפיה ב-'טופס W-4 - כמה allowance לזוג עם משכורת אחת?'
טופס W-4 - כמה allowance לזוג עם משכורת אחת?
17/04/2018 | 07:04
3
86
בדקתי קצת באינטרנט וראיתי שעליי להזין 2 בסעיף Number of Allowances.

רציתי רק לוודא איתכם שזה נכון. זוג נשוי ללא ילדים - אני המפרנס היחידי, כלומר משכורת אחת בלבד (וזה הצפי לכל השנה - אין הכנסות מצד אשתי).

תודה!
לצפיה ב-'יש כעקרון ב-W4 טבלה שאמורה לעזור בחישוב'
יש כעקרון ב-W4 טבלה שאמורה לעזור בחישוב
17/04/2018 | 07:24
2
72
אבל זה לא מאד קריטי. אכן 2 allowences זה מה שבדרך כלל בוחרים עבור מפרנס יחיד נשוי ללא ילדים.

בכל מקרה, זה רק קובע כמה ינכו לך במקור במקום העבודה בתלוש המשכורת. בסוף בסוף השנה כשתגיש את דו"ח המס השנתי, יעשו את החישוב בסופי ואו שיחזירו לך כסף אם שילמת יותר מידי מס או שתצרך לשלם את ההפרש ל-IRS.

לצפיה ב-'תודה רבה על המענה המהיר!'
תודה רבה על המענה המהיר!
17/04/2018 | 07:29
1
52
אני ממלא את הטופס דרך מערכת workday באינטרנט, נראה שהיא אינה מציגה את הטבלה המוזכרת.
לצפיה ב-'אתה יכול לראות את הטופס המלא כאן'
אתה יכול לראות את הטופס המלא כאן
17/04/2018 | 08:25
44

אבל בכל מקרה, מספר ה-allowances זו בחירה שלך ... לא חייבים ללכת לפי ה-worksheet שבטופס.

לצפיה ב-'תרגום מסמיכים '
תרגום מסמיכים
16/04/2018 | 22:01
6
57
שלום,
קראתי כאן במאמרים שניתן לכתוב הצהרה על תרגום המסמכים מעברית לאנגלית.
ברצוני לדעת האם באמת אפשרי שנוטריון יחתום על דף אחד המצהיר שהמתרגם אכן יודע את שני השפות ושהתירגום אכן נכון. 
כלומר האם אפשרי שאשלם לנוטריון עבור דף אחד (ההצהרה) במקום שיחתום על כל מסמך ומסמך שתורגם?
או שאני חייבת שנוטריון יחתום על כל מסמך ומסמך?
תודה לעונים!
לצפיה ב-'כל עוד מדובר במסמכים שנועדו עבור רשויות ההגירה האמריקאים'
כל עוד מדובר במסמכים שנועדו עבור רשויות ההגירה האמריקאים
16/04/2018 | 22:17
5
71
עבור תהליך ויזה או הגירה, אין צורך בנוטריון בכלל. גם לא בשביל לחתום על ההצהרה. אפילו סתם חבר יכול לחתום על ההצהרה הזו, בלי צורך בנוטריון. כמובן שמי שחותם על ההצהרה צריך להיות מישהו שאכן שולט בשתי השפות, והתרגום לאנגלית הוא באנגלית סבירה.

אותו חבר צריך לצרף הצהרה כזו לכל המסמכים שדורשים תרגום.

ואגב, מסמכים בעברית דורשים תרגום רק אם הם נשלחים לארה"ב. אין צורך לתרגם מסמכים בעברית עבור הקונסוליה בישראל.

לצפיה ב-'וואו! תודה על התשובה! :) האם גם טופס לחוק הסבא?'
וואו! תודה על התשובה! :) האם גם טופס לחוק הסבא?
16/04/2018 | 22:48
4
49
אני רוצה לאזרח את ילדיי דרך חוק הסבא (N-600K)
האם עדיין אפשרי בלי נוטריון?
תודה!
לצפיה ב-'כן, זה תקף לכל מסמך שנשלח ל-USCIS'
כן, זה תקף לכל מסמך שנשלח ל-USCIS
16/04/2018 | 23:23
3
32
כולל N600K.

לצפיה ב-'עוד שאלונת...'
עוד שאלונת...
16/04/2018 | 23:42
2
34
האם אני יכולה להיות זו שחתומה על כל המסמכים המתורגמים, או שעדיף שהבן דוד שלי (שעזר לי "לשפץ" את התרגום) יהיה חתום על כל המסמכים?
כלומר, האם זה יראה יותר טוב שמישהו אחר חתום על התרגום או שהם גם מקבלים תרגום של מגיש הבקשה?
תודה!
לצפיה ב-'מי שנכלל בבקשה בעצמו לא יכול להיות חתום על התרגום'
מי שנכלל בבקשה בעצמו לא יכול להיות חתום על התרגום
16/04/2018 | 23:50
1
44
זו לפחות ההמלצה של רוב עו"ד בנושא הזה.

בן-דוד בהחלט יכול לחתום על התרגום.

לצפיה ב-'מעולה ג'ון! תודה! :)'
מעולה ג'ון! תודה! :)
16/04/2018 | 23:54
12
לצפיה ב-'היי חברים , זה שם משתמש החדש עשיתי שינויי בכינוי הישן '
היי חברים , זה שם משתמש החדש עשיתי שינויי בכינוי הישן
15/04/2018 | 14:52
16
373
שבוע טוב , 
כמו שאתם יודעים אני כבר מספר שנים בפורום כאן מייעץ ומכוון אתכם
האורחים , והגולשים הקבועים .
 אילן ודורון למה עשיתם שינוי בכנסיה לאורחים  החדשים כלומר למה צריך
 להירשם קודם לפורום ורק אז להגיב ? תשנו זאת מיד . עם ככה מלא יברחו מפה וילכו למתחרה FXP . דברו איתי . 
יום טוב ובהצלחה לכולם  . 
לצפיה ב-'יאללה, יאללה'
יאללה, יאללה
15/04/2018 | 18:53
187
כבר עברנו הרבה ניקים שמנסים להתחזות לבוסטון גיא. לא ניפול בפח הזה
לצפיה ב-'אם אתה מנסה להתחזות לבוסטון גאי'
אם אתה מנסה להתחזות לבוסטון גאי
15/04/2018 | 19:33
4
223
לפחות תעשה מאמץ מינימלי לכתוב בסגנון הכתיבה שלו. אני ממליץ שתקרא הודעות שלו, נסה להיכנס לדמות, להבין איך הוא חושב, מה מניע אותו, ואז נסה שוב בניק חדש.

בהצלחה!

לצפיה ב-'לרגע חשבתי שעשו לי כבר את הלובוטומייה..'
לרגע חשבתי שעשו לי כבר את הלובוטומייה..
15/04/2018 | 23:22
3
193
אבל זה רק בעוד שבועיים.
לצפיה ב-'וואלה, הקלנדר שלי לא מעודכן ...'
וואלה, הקלנדר שלי לא מעודכן ...
16/04/2018 | 01:13
49
לצפיה ב-''
16/04/2018 | 01:43
17
לצפיה ב-'יש לי הרגשה שגם אז לא תכתוב ככה... '
יש לי הרגשה שגם אז לא תכתוב ככה...
16/04/2018 | 04:22
34
לצפיה ב-' כמעט נבהלתי '
כמעט נבהלתי
15/04/2018 | 19:41
51
לצפיה ב-'הי חברים, זה גידי שמר החדש'
הי חברים, זה גידי שמר החדש
15/04/2018 | 20:40
4
176
רק רציטי לשפר למשטמשים שלו חייווים לאשות רישום לפני שמגיווים, זה ממש לו בשדר.

טודה
לצפיה ב-'זה לא עני. על תעמינו לו'
זה לא עני. על תעמינו לו
16/04/2018 | 01:41
3
48
לצפיה ב-'חברים, זה לא יפה לצחוק'
חברים, זה לא יפה לצחוק
16/04/2018 | 02:40
2
145
קחה על בוסתון גיי. יששש אנשים שמתכשים.

לצפיה ב-'ובכלל, אחרי כל הצחוקיה הזאת'
ובכלל, אחרי כל הצחוקיה הזאת
16/04/2018 | 02:43
1
129
עדיין לא עניתם על השאלה שלו: למה עשיתם שינוי בכנסיה???!!!

לצפיה ב-'מכיוון שזו כנסיה לאורחים ולא למקומיים.'
מכיוון שזו כנסיה לאורחים ולא למקומיים.
16/04/2018 | 04:34
30
לצפיה ב-'עצוב לקרוא את שגיאות הכתיב ולהשוות לאינטלקט של בוסטון האמיתי'
עצוב לקרוא את שגיאות הכתיב ולהשוות לאינטלקט של בוסטון האמיתי
15/04/2018 | 23:35
53
לצפיה ב-'גם אם בוסטון גאי היה עובר ארוע מוחי חלילה, הוא עדיין היה'
גם אם בוסטון גאי היה עובר ארוע מוחי חלילה, הוא עדיין היה
16/04/2018 | 01:09
1
140
מתבטא טוב יותר.
לצפיה ב-'מתבטא טוב יותר? הגזמת.'
מתבטא טוב יותר? הגזמת.
16/04/2018 | 19:07
103
הייתי מסתפקת בביטול רווחים לפני פסיקים ונקודות. 
לצפיה ב-'תודה לכולם!'
תודה לכולם!
16/04/2018 | 18:40
101
עשיתי אתנחתא באמצע העבודה בשביל לראות מה חדש פה, וצחקתי כהוגן.

אז תודה לכולם

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון רומני?
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה