לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2006620,066 עוקבים אודות עסקים

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'חסכונות ומעבר מארהב'
חסכונות ומעבר מארהב
20/08/2017 | 02:18
12
שלום רב,
אנחנו זוג שחי בארהב 4 שנים על ויזות J1\J2 (לדוקטורט) ונעזוב את ארהב בעוד מספר חודשים. החסכונות שצברנו פה כוללים (1) חשבון 401K עם 90 אלף דולר שנצברו כ pretax, ו (2) חשבון מניות רגיל עם 150 אלף דולר (אם נמכור היום נצטרך לשלם מיסים על 35 אלף של רווחים).
2 החשבונות מבחינתנו חסכונות לפנסיה (אין לנו כוונה להשתמש בכסף הזה).
מה המשמעות של להשאיר את החשבונות פה ולעזוב את ארהב, מבחינת מיסוי פה / בארץ? יש סיבה לסגור את החשבונות ולהעביר את הכסף איתנו?
לפחות לגבי ה 401K, היינו מעדיפים להשאיר את החשבון פה ע״מ להמנע מהקנס על המשיכה. 
תודה!
לצפיה ב-'גרין קארד'
גרין קארד
19/08/2017 | 19:15
2
66
אני שוהה בארהב עם בעלי קיבלנו כבר את הiD וממתינים לגרין קארד כמה זמן בערך עד שנקבל? תודה. אציין שאנחנו כאן עקב איחוד משפחות. שוב תודה לעונים
לצפיה ב-'השאלה שלך לחלוטין לא ברורה. נדרשים פרטים נוספים.'
השאלה שלך לחלוטין לא ברורה. נדרשים פרטים נוספים.
19/08/2017 | 19:26
48
איחוד משפחות של מי, ועם מי?

מי האזרח האמריקאי שאיתו "מתאחדים", ומי "מתאחד" איתו?

איפה התהליך של "איחוד משפחות התחיל - האם הוגשו ניירות כשעוד היית בישראל, או שהתהליך הזה התחיל רק אחרי שנכנסת לארה"ב?

איזה ID בדיוק קיבלת(ם)? המונח ID קצת לא ברור בקונוטצייה של הגירה.
לצפיה ב-'האם הכוונה ל-EAD?'
האם הכוונה ל-EAD?
19/08/2017 | 20:55
32
לא ניתן לדעת כמה זמן יקח כי זה תלוי בהמון דברים ומשתנה כל הזמן. לי לקח בערך חודש מאז שקיבלתי את ה-EAD ועד לראיון לגרין קארד, אבל יש גם אנשים שלקח להם חצי שנה או יותר. אחרי הראיון, לוקח כשבועיים עד שמקבלים את כרטיס הגרין קארד.

לצפיה ב-'טופס DS11 - דרכון לילדה, לפני רילוקיישן'
טופס DS11 - דרכון לילדה, לפני רילוקיישן
19/08/2017 | 15:42
1
38
היי,
אנחנו באמצע תהליך הגרין קארד, שלחנו ממש לא מזמן את כל הדברים הנוספים שביקשו (טופס עבור ספונסר, תעודת יושר מהמשטרה, פרטים על המוסדות בהם למדתי וכו').
בקרוב אשתי (אמריקאית) תלד, וישנו תהליך של קבלת SSN, של דיווח לידה בחו"ל, ושל בקשת דרכון (שלוש פרוצדורות שמרוכזות באתר שלהם תחת "לידה").
אנחנו מעוניינים וכן הבנו שניתן לעשות את הכל ביחד, הבעיה היא שהטופס DS11 הוא לא הכי ברור. 
האם ה-applicant היא התינוקת? או אחד ההורים? כי זה אמור להיות התינוקת, אבל אז יש המון דברים שלא כל כך ברור איך זה שאחד ההורים מבקש את זה בשבילה בא לידי ביטוי. למשל, SSN. הרי טרם יהיה לה SSN כשנגיע לפגישה, כי את הטופס בקשה לSSN נביא איתנו. או המשבצת של "?US citizen" (כן/לא) - אנחנו מבקשים לרשום אותה כאזרחית (היא תענה על התנאים) - אבל אנחנו מגישים הכל ביחד, אז טרם.
שאלה אחרונה - מה ההבדל בין passport page ל passport book? מה אנו צריכים?
תודה מראש!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/08/2017 | 19:13
23
ה applicant הוא התינוקת כמובן
ב SSN שימו אפסים אם עדיין אין לה (זה בהנחיות)
לגבי US Citizen, תענו כן (בהנחה שאשתך חיה מספיק זמן בארהב, והתינוקת אזרחית מלידה)
אתה רוצה את ה book (ה card מאפשר רק מעבר יבשתי למקסיקו או קנדה, אין סיבה להוציא אותו)
לצפיה ב-'גרין קארד'
גרין קארד
19/08/2017 | 19:12
32
אני שוהה בארהב עם בעלי קיבלנו כבר את הiD וממתינים לגרין קארד כמה זמן בערך עד שנקבל? תודה. אציין שאנחנו כאן עקב איחוד משפחות. שוב תודה לעונים
לצפיה ב-'גרין קארד'
גרין קארד
19/08/2017 | 10:55
1
98
רצעתי לדעת התחתנתי עם תושב ארצות הברית שנה בתהליך ועדין לא קיבלתי אישור מההגירה רק לקחו טביעת אצבע. ויצאתי מארצות הברית לישראל ללא אישוק. האם אוכל לחזור לארצות הברית?
לצפיה ב-'לא'
לא
19/08/2017 | 18:14
43
מכיוון שיצאת מארה"ב ללא אישור, התהליך שלך התבטל. תצטרכו להגיש מחדש טפסים לתהליך קונסולרי בישראל.

לצפיה ב-'עובר לניו יורק ל5 שנים עם ויזת J2 - שאלה בנוגע לביטוח לאומי'
עובר לניו יורק ל5 שנים עם ויזת J2 - שאלה בנוגע לביטוח לאומי
19/08/2017 | 13:19
64
היי כולם,
אז בשבוע הבא אני טס לניו יורק והולך להיות שם 5 שנים לצורך הPhD של אישתי.

השאלה שלי היא כזו:
מה מומלץ לעשות עם ביטוח לאומי?

בעיקרון אני הולך להשען שם כספית בעיקר על כספי המלגה של אישתי וכסף שהמשפחה תשלח לי מישראל. גם כאשר אקבל אישור עבודה לאחר שאגיש את הEAD - המשכורת שאעשה שם תהיה מינימלית. אני לא מתכוון לעבוד יותר מכמה פעמים בודדות בשבוע ולכן רוב הכסף שאחיה עליו לא יגיע מהמשכורת הקטנה הזאת.

בכל אופן,
מה מומלץ לעשות במצבי? אני עובר לניו ממש עוד מעט ואני רוצה להספיק לסגור את הנושא הזה ולהיות רגוע עם ביטוח לאומי. הנקודה היא שהידע שלי בנוגע לחוקי ביטוח לאומי הוא בערך כלום. ולכן אני צריך את עזרתכם מאיפה להתחיל בכלל ומה עושים ואפילו מה כדאי לעשות.

תודה רבה
לצפיה ב-'כדאי להעזר בשירות שליחים של הקונסוליה לקבלת ויזת הגירה?'
כדאי להעזר בשירות שליחים של הקונסוליה לקבלת ויזת הגירה?
19/08/2017 | 11:08
40
למישהו היו עיכובים לא צפויים בגלל זה? התכנית שלנו מאוד מאוד צפופה ואין יותר מיומיים-שלושה מרווח טעות מעבר ל14 הימים המובטחים ומצאתי תלונות הפורום בעיקר על איכות השירות אבל לא על האמינות מבחינת זמנים.

שאלה נוספת בעניין: במידה ונבחר לאסוף את המעטפה בעצמנו בקונוסליה בירושלים, האם נוכל לשלוח בן משפחה או חבר בתיאום מראש במייל מול הקונסוליה מי הבנאדם, או שזה רק הbeneficiary או הsponsor? [סיכוי קלוש אבל שווה לשאול כי זה יכול מאוד להקל עלינו].

לצפיה ב-'מה עשיתם בסוף? '
מה עשיתם בסוף?
17/08/2017 | 17:28
5
189
לצפיה ב-'הורדנו את המיים.'
הורדנו את המיים.
17/08/2017 | 18:56
4
94
לצפיה ב-' חשוב! גם חשוב לזכור לשטוף ידיים'
חשוב! גם חשוב לזכור לשטוף ידיים
18/08/2017 | 01:59
3
48
לצפיה ב-'רק אם אתה עובד במסעדה'
רק אם אתה עובד במסעדה
18/08/2017 | 15:22
2
105
ע״פ השלטים שמוצבים בהרבה מסעדות בשרותים.
לצפיה ב-'חשוב לכולם, אבל לעובדים זאת חובה'
חשוב לכולם, אבל לעובדים זאת חובה
18/08/2017 | 20:22
1
26
לצפיה ב-'לא תמיד לפי סינפלד '
לא תמיד לפי סינפלד
18/08/2017 | 22:28
84
לצפיה ב-'גרי'
גרי
18/08/2017 | 21:23
1
165
בעלי וילדי בעלי אזרחות אמריקאית, 
בעלי כרגע נמצא בארצות הברית ואנחנו מתכננים להצטרף אליו האם את תהליך הגרין קארד ואישור עבודה זמני במהלך התהליך 
האם להגיש את הבקשה בארץ ? האם עדיף לעשות זאת דרך עורך דין? ואם מישהו יודע וממליץ 
לצפיה ב-'מכיר את גרי. בחור טוב.'
מכיר את גרי. בחור טוב.
18/08/2017 | 21:42
142
אפשר לעשות את התהליך מהארץ ואפשר מארה"ב. לכל אחת מהאופציות יש יתרונות וחסרונות.

תהליך מהארץ הוא ארוך ולרוב לוקח כשנה, אם כי במקרי חירום ניתן לפנות לקונסוליה בארץ ולבקש תהליך מקוצר. בתהליך מהארץ לא מקבלים אישור עבודה זמני אלא גרין קארד בסוף התהליך.

בתהליך מארה"ב נכנסים לארה"ב כתיירים, מחכים 60 יום, מגישים את הטפסים. בתהליך הזה ניתן לבקש אישור עבודה זמני שמגיע תוך 2-4 חודשים מהגשת הטפסים. למרות שהתהליך הזה לכאורה קצר יותר, יש כאן שני חסרונות:
1. קודם כל, לא ניתן לעבוד עד שמתקבל אישור העבודה הזמני. כלומר תצטרכי לחכות כ-5 חודשים בממוצע מהכניסה בלי יכולת לעבוד.
2. כשנכנסים לארה"ב על ויזת תייר, אסור שתהיה לך כוונת הגירה, מה שיכול ליצור סיבוך פוטנציאלי. מצד שני, זכותו של אדם לשנות את דעתו, ובגלל זה צריך לחכות 60 יום (כי על פי התקנות הפנימיות של הרשויות, אחרי 60 יום מניחים שאכן שינית את דעתך). במהלך ה-60 יום האלו, את צריכה להמנע מפעולות שתייר לא היה עושה.

לצפיה ב-'אז קבלתי ויזת J-2. טס בעוד שבוע וחצי - מה עכשיו?'
אז קבלתי ויזת J-2. טס בעוד שבוע וחצי - מה עכשיו?
18/08/2017 | 17:00
4
120
שלום פורום יקר,
אז אתמול הייתי בראיון לויזה והיא אמרה לי שהיא מאשרת לי את הויזת J-2 שלי. האמת שהיא הייתה מאוד נחמדה והכל הלך לגמרי חלק.

הדרכון שלי כמובן נשאר שם ותמונת פספורט אחת נלקחה ממני. אני קצת דואג שלא מקבלים איזו קבלה או אישור כלשהו שהויזת J-2 בדרך אלא פשוט משאירים את הדרכון ומחכים לקבל אותו בדואר במהלך השבוע הקרוב. (מקווה שלא יהיו תקלות מכיוון שהיום כבר הזמנתי כרטיס טיסה לעוד שבוע וחצי)

אני כרגע חושב על כל הדברים האחרונים שנשארו לי לעשות פה בארץ בשבוע האחרון שלי פה לפני המעבר לניו יורק ל5 השנים הקרובות (!)

- עד לפני חודש עבדתי בישראל בחברה שנתיים וחצי והתפטרתי ממנה. מה אני צריך לעשות בקשר לביטוח לאומי בישראל? האם פשוט לגשת למשרדים שלהם ולומר להם שאני טס ל5 שנים? האם לשלם את הביטוח לאומי מראש? מה אתם ממליצים? אני "חסר עבודה" כבר חודש, נכון לעכשיו.

- באיזה בנק אתם ממליצים לי להיות בניו יורק? רוב הכסף שאחיה עליו יהיה מכסף שההורים ישלחו לי מהארץ. ואני יודע שבתור בעל ויזת J2, יש לי את הזכות לבקש אישור עבודה. אבל גם אם תהיה לי עבודה, אני די בטוח שרוב הכסף שאחיה ממנו יגיע מהעברות בנקאיות מישראל. אני צריך בנק נוח לסוג מחיה שכזה.

- מחיה בניו יורק היא לא זולה בכלל וכדאי שכן אמצא עבודה (לפחות משרה חלקית) שיכולה להכניס לי מעט כסף. מה הפרוצדורה לבקשת אישור עבודה לJ-2? מומלץ שאעשה את זה כמה שיותר מהר ברגע שאני מגיע?

- מישהו אולי מכיר חברת טלפון מומלצת ולא יקרה שתספק לי כמות סבירה של נפח ומהירות גלישה בטלפון? כמובן שגם שיחות וכו'.

- אילו עוד דברים כדאי לי לדעת ואתם ממליצים לי? אנחנו הולכים לעבור לדירה ריקה שמחכה לנו מהאוניברסיטה ויש לנו לרהט את כולה...
לצפיה ב-'איפה נמצא ה- J1 ? כבר בארה"ב? טס/ה איתך?'
איפה נמצא ה- J1 ? כבר בארה"ב? טס/ה איתך?
18/08/2017 | 19:52
1
86
אני שואל כי אתה לא יכול להיכנס לארה"ב לפני שה-J1 הפעיל את הוויזה שלו/שלה, ולא ברור מהפוסט שלך מה קורה עם ה-J1.

לצפיה ב-'היא תהיה בארהב שבוע לפניי'
היא תהיה בארהב שבוע לפניי
18/08/2017 | 20:25
33
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/08/2017 | 20:21
1
99
1. בנוגע לביטוח לאומי, יש המלצות לכאן ולכאן, חפש בפורום,
אנו בעצמינו (J1/J2) עדיין מתלבטים מה לעשות (לאחר שעברנו), יש יתרונות/חסרונות לכאן ולכאן.

2. לא חושב שיש הבדל גדול בין הבנקים, אני הייתי בוחר באחד הגדולים, BofA לדוגמא, אבל תבדוק מה התנאים ותשווה.

3. ברגע שכף רגלך תדרוך על אדמת ארה"ב, תגיש בקשה לאישור עבודה, חפש בפורום על EAD, זה אמור לקחת כשלושה חודשים, לאחרונה אולי קצת יותר.

4. חברת טלפון - אין באמת הבדלים גדולים במחירים, יעלה כמה עשרות דולרים לחודש,
להבנתי לכל החברות המוכרות יש כיסוי מעולה אצלך.

5. איקאה.

6. ביטוח בריאות?

7. מקווה שאתה לא שוכח את ה J1, כן? הוא/היא אמורים להכנס לפניך/איתך (עם ויזת ה J1 ולהפעיל אותה, לא עם ויזת תייר), אתה לא יכול להדחף ראשון בתור
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
18/08/2017 | 20:48
73
1. אני לא ממש מוצא בפורום מה לעשות לגבי ביטוח לאומי. תוכל בבקשה לפרט לי את האופציות באופן ממש כללי?

2. קבלתי המלצה מידידה אמריקאית על הבנק Charles Schwab שהוא נוח להמרת שקלים לדולרים וכו'. מכיר משהו?

3. אמרתי לאבא שלי להדפיס לי את ה i-765. אני אתחיל למלא מעכשיו (כמה שאני יכול) כדי לקצר לעצמי את התהלך שם.

4. תודה

5. כן זאת האופציה שכנראה נלך עלייה.

6.  יקח בערך חודש עד שאסדר ביטוח רפואי אמריקאי כפי שמגיע לי במסגרת האוניברסיטה של אשתי. איזה ביטוח רפואי מומלץ לעשות לחודש הראשון שבו לא אהיה מכוסה? בעיקרון אני צריך לראות שם רופא כמה שיותר מהר כדי לקבל מרשם לתרופה שאני לוקח באופן קבוע כל יום. 

שוב תודה
לצפיה ב-'האם יכולים לעצור או לקנוס אותי בכניסה לארה"ב?'
האם יכולים לעצור או לקנוס אותי בכניסה לארה"ב?
18/08/2017 | 18:51
1
212
שלום,
אני בעל אזרחות אמריקאית אבל מעולם לא ביקרתי בארה" וחייתי כל החיים בישראל.
אני מתכנן לבקר בפעם הראשונה (בגיל 32).

האם יש סכנה שאעצר או אקנס מכיוון שמעולם לא דיווחתי על הכנסות בישראל?

תודה!
לצפיה ב-'אל דאגה, אף אחד לא יעצור אותך בכניסה לארה"ב'
אל דאגה, אף אחד לא יעצור אותך בכניסה לארה"ב
18/08/2017 | 19:43
160
אי-דיווח מס הופך לפלילי רק אם היית חייב כסף ל-IRS ולא דיווחת. יש סיכוי גבוה שאינך חייב מס בארה"ב משום שאזרחים אמריקאים שגרים מחוץ לארה"ב מקבלים פטור על הכנסות מעבודה עד תקרה מסויימת, ובשל הסכמים למניעת כפל מס.

בכל מקרה, רצוי מאד שתעשה דיווח מס (כולל כמה שנים אחורה), ותתחיל לדווח מס מעכשיו בכדי למנוע אי נעימויות בעתיד.

לצפיה ב-'הסרת תנאי מהגרין קארד (נשואים פחות משנתיים)'
הסרת תנאי מהגרין קארד (נשואים פחות משנתיים)
18/08/2017 | 08:15
9
125
הי לכולם, 
אנחנו כבא בקליפורניה, הזדמנות להודות על כל העזרה בתהליך. הפורום חסך לנו המון כסף וכאב ראש ובעיקר נתן לנו בטחון שנצליח לעשות את התהליך ללא עו"ד.
אנחנו זוג +3, בן הזוג אמריקאי ועברנו את תהליך קבלת הגרין קארד מהארץ. 
כיוון והתחתנו רשמית רק לצורך המעבר, אני נמצאת כאן על גרין קארד על תנאי ואני מנסה לברר איך ומתי מסירים את התנאי. בביקורת הגבולות קיבלתי דף הסבר אך הוא ממש לא מובן לי. האם ההגשה היא 90 יום לפני יום הנישואים השני או 90 יום לפני יום הנישואים השני ש"נחגוג" כאן?
תודה על העזרה ואם יש למישהו שאלות בנוגע להוצאת ג. קארד (בעיקר למשפחות עם ילדים) אשמח לענות גם בהודעות פרטיות.
לצפיה ב-'זה הרבה יותר פשוט מזה'
זה הרבה יותר פשוט מזה
18/08/2017 | 08:45
94
אין תחכום של איזה יום נישואין כי אין לזה קשר ליום נישואין.
צריך להגיש את בקשת הסרת התנאים 90 יום לפני פקיעת תוקף הגרין כארד. קרי שנה ותשעה חודשים מרגע קבלת הגרין כארד.
לצפיה ב-'90 יום לפני 3 שנים מהתאריך ההנפקה שעל ה- GC'
90 יום לפני 3 שנים מהתאריך ההנפקה שעל ה- GC
18/08/2017 | 09:47
1
66
ותציץ במאמרים יש שם הסברים מפורטים לכל התהליך.
לצפיה ב-'* שנתיים, לא שלוש שנים'
* שנתיים, לא שלוש שנים
18/08/2017 | 09:51
26
לצפיה ב-'מגישים את הבקשה 90 יום לפני פקיעת התוקף של הגרין קארד'
מגישים את הבקשה 90 יום לפני פקיעת התוקף של הגרין קארד
18/08/2017 | 09:50
59
התוקף של הגרין קארד זה שנתיים מיום הכניסה שלכם לארה"ב, כי אז בעצם קיבלתם את הגרין קארד. את תאריך התוקף ניתן לראות על כרטיס הגרין קארד. ואם עדיין לא קיבלת את הכרטיס אלא רק חותמת על הדרכון, חכה עד שתקבל את הכרטיס ותראה את זה שם.

התאריך ההכי מוקדם בו ניתן להגיש את הטפסים זה 90 יום לפני פקיעת התוקף. עקרונית אפשר להגיש גם יותר מאוחר כל עוד הגרין קארד עדיין בתוקף, אבל מומלץ להגיש כמה שיותר מוקדם ברגע שאפשר.

לצפיה ב-'נצל״ש - השנתיים של העל-תנאי, והשלוש שנים לאזרחות מהגרין קארד'
נצל״ש - השנתיים של העל-תנאי, והשלוש שנים לאזרחות מהגרין קארד
18/08/2017 | 17:59
4
57
האם הפז״מ הזה מצטבר במקביל? כלומר אם התחתנו יום לפני הפעלת הגרין קארד וכניסה לארה״ב, בעל הגרין-קארד יכול להתאזרח בתום שלוש שנים או חמש?
לצפיה ב-'3 שנים'
3 שנים
18/08/2017 | 18:14
1
21
לצפיה ב-'אחלה. תודה.'
אחלה. תודה.
18/08/2017 | 23:00
10
לצפיה ב-'השלוש שנים זה מיום הפעלת הגרין קארד או אישור (במקרה שתהליך ב'
השלוש שנים זה מיום הפעלת הגרין קארד או אישור (במקרה שתהליך ב
18/08/2017 | 19:06
1
48
גרין קארד היה מארה״ב) לא מהחתונה...

לפי מה שאני יודע הפז״ם של 3 שנים זה לכל בעל גרין קראד שנשוי/ה לאזרח/ית אמרקאי/ת
גם אם הגרין קארד התקבל בגלל סיבות אחרות, למשל מישהו קיבל גרין קארד מבוסס עבודה ויותר מאוחר התחתן עם אזרח זכאי לפז״ם של 3 שנים (אבל יכול להיות שאני טועה)
לצפיה ב-''
18/08/2017 | 23:00
6
לצפיה ב-'המרת רשיון נהיגה מישראלי לאמריקאי (נהג מבוגר)'
המרת רשיון נהיגה מישראלי לאמריקאי (נהג מבוגר)
17/08/2017 | 17:50
8
170
אני עובד בניו יורק, ומבקש לדעת האם ניתן להמיר את הרשיון הישראלי למקומי מבלי לעבור את תהליך הבחינות (תאוריה + מעשי)
לצפיה ב-'לא.'
לא.
17/08/2017 | 18:54
156
הרשיון הישראלי שלך אינו ניתן להמרה לרשיון אמריקאי. אתה צריך לעבור בניו יורק את כל הפרוצדורה - כולל ללכת ל 5 שעות של שיעור "נהיגה מונעת", תיאורייה וטסט מעשי.
לצפיה ב-'בניו יורק לא'
בניו יורק לא
17/08/2017 | 20:25
132
אבל אילו היית גר בניו גרזי, שם היו מוותרים לך על המבחן המעשי.

לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
18/08/2017 | 09:28
25
לצפיה ב-'הזמנת בוחן למבחן רישוי'
הזמנת בוחן למבחן רישוי
18/08/2017 | 09:41
70
ע"פ מה שבדקתי ב- DMV הרי שהזמן מרגע שנרשמת ונבחנת (תאוריה) עד לקבלת מספר מתלמד לוקח כשבועיים, לאחר מכן אתה יכול לעשות קורס 5 שעות ורק אז להזמין בוחן לטסט , דבר שלוקח עוד כחודשיים.
האם ניתן לקצר טווחים?? איך??
לצפיה ב-'נצל״ש - לצורכי נהיגה הרשיון הישראלי טוב לנצח? או מוגבל בזמן?'
נצל״ש - לצורכי נהיגה הרשיון הישראלי טוב לנצח? או מוגבל בזמן?
18/08/2017 | 18:02
3
57
מעבר לעניין התוקף של הרשיון עצמו, אם משתמשים בו רק לנהיגה ולא כתעודה מזהה, אפשר להתשמש בו גם אם אני תושב קבע בארה״ב (מדינת ניו יורק לצורך הענין) לעדי עד?
לצפיה ב-'לעדי עד או 30 יום, מה שבא קודם'
לעדי עד או 30 יום, מה שבא קודם
18/08/2017 | 18:13
2
60
תושב ניו יורק יכול לנהוג עם רישיון זר או רישיון מסטייט אחר רק במשך 30 יום הראשונים.
בעל גרין קארד השוכר דירה ל90 יום או יותר נהפך לתושב ניו יורק.
לצפיה ב-'אני חושב שבניו יורק זה גם תלוי ויזה, סטודנט זר (ויזה F או J)'
אני חושב שבניו יורק זה גם תלוי ויזה, סטודנט זר (ויזה F או J)
18/08/2017 | 19:00
50
לא חייב רשיון מקומי ויכול לנהוג עם רשיון זר
לצפיה ב-'bummer'
bummer
18/08/2017 | 23:04
30
לצפיה ב-'בנק לאומי רוצה להעביר את החשבון שלי להיות של "תושב זר" + W9'
בנק לאומי רוצה להעביר את החשבון שלי להיות של "תושב זר" + W9
18/08/2017 | 16:23
98
כבר מילאתי FBAR לאחרונה כחלק מהסטרימליין לIRS כך שהפרטים על חשבון הבנק שלי כבר נמצאים בידי הIRS לצורך העניין. יש לי SSN ואמרתי את זה לפקידה בבנק (אבל אפשר לעשות לזה undo אני מניח, הם לא מאוד חדים בבנק לאומי) והבנק רוצה שאמלא W9 כעת. לאשתי יש חשבון בבנק אחר והיא מקבלת גרין קארד בימים אלו אם זה רלוונטי.

אין לי כוונות לעשות פוילשטיקים ובטח לא לעבור על חוקי מס, אבל גם לא הייתי רוצה לגמרי לסגור אופציות לעתיד מבחינת גמישות פיננסית/מיסויית ברמת הסביר לדברים מאז׳וריים (ירושה/דירה וכו׳). בעיקר לאור זה שהמשפחות שלי ושל אשתי מתגוררות בארץ.

האם יש איזשהי סיבה לא להתקדם עם הW9 ו/או לשקר לבנק ולהגיד שאני נוסע רק לכמה חודשים כדי לא להעביר את החשבון? הם טוענים שיש סניפים ״שיודעים לעבוד עם תושבים זרים״. ששאלתי מה זה אומר, הסבירו לי שזה בעיקר אומר שהם יודעים לענות למיילים (אנשים מאוד מיוחדים יש בבנק לאומי) :)) אני מניח שזה גם אומר שהם מבינים מה זה W9 ומה חייב בדווח לארה״ב.
לצפיה ב-'יחס ליוצאי צבא, נימוס ושילוט בדרכים'
יחס ליוצאי צבא, נימוס ושילוט בדרכים
16/08/2017 | 03:53
25
325
באין קומונה יפרע הפורום

1. מצד אחד, נראה שיש המון הערכה ליוצאי צבא (Veterans),
מצעדים, שלטים, עצרות, פרסומות, סיוע, הטבות וכו', נראה שמאוד מעריכים ומוקירים אותם,
אבל בשיחה שהיתה לי עם מישהו מקומי, הוא הסביר לי שיש פער עצום בין הנראות החיצונית, לבין המציאות, 
ובמציאות, ההערכה אליהם היא נמוכה, לא באמת מעריכים אותם אפילו מזלזלים,
וזאת מכיוון שמדובר באוכלוסיה בד"כ ברמה נמוכה שלא היו להם הרבה אופציות טובות יותר מאשר להתגייס.
האם זה נכון? (הכוונה היא לחיילים הפשוטים, לא לשכבת הקצונה)

2. בכל מקום כולם מאוד נחמדים ומנומסים, אנשים שאני לא מכיר,
ונותני שירותים במיוחד, בסופר לדוגמא, אם אני עובר באיזור מסויים,
גם אם אין לי אינטרקציה או אפילו קשר עין עם העובד, בד"כ הוא ידרוש בשלומי
(ואז אני צריך להסתכל סביב מי זה היה ).
אני כמובן עונה בחיוך ונימוס ודורש בשלומו בחזרה, אבל זה נשמע לי קצת מאולץ.
במילים אחרות: מה רוצים ממני?!  
האם זה כך ברוב המקומות או במקרה במקום שבו אני נמצא?

3. זה רק נדמה לי או שיש המון שילוט בדרכים? כל דבר שאפשר, מנסים להודיע ולהסביר דרך שלטים.
הרבה פעמים ללא הצדקה (לא כביש מהיר או משהו מסוכן) יש תמרור מקדים לתמרור עצור,
לפעמים יש שלט של Stop here on red (למרות שיש פס עצירה, אז איפה עוד אני יכול לעצור?)
שלט איסור פנייה באור אדום, אבל רק בימים ושעות מסויימים - שלט לדעתי אמור להיות קצר וקולע,
אני אמור לזהות אותו מרחוק ועדיף רק לפי הצורה והצבע (לדוגמא שלט עצור שאפשר לזהות גם מאחור),
למה צריך להתקרב לרמזור ואז להתחיל לקרוא סיפור בנוגע לימים ושעות ולחשוב האם מותר או אסור?
אני בטוח שלכל שלט יש רציונל והצדקה,
אבל בשורה התחתונה נראה שיש יותר מידי שלטים שגם מסיטים את תשומת הלב.
האם זה כך בכל ארה"ב?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/08/2017 | 04:20
1
195
1. תלוי מי. אני ביליתי תקופה בצבא ארה"ב. סיווגתי שם את החיילים לפי:
א. אנשים עם מסורת צבאית (אבא/סבא/אח שלהם היה בצבא ולכן הם התגייסו גם)
ב. אנשים שאוהבים אקשן/רובים/צבא וכו'
ג. אנשים שאין להם משהו יותר טוב לעשות ולכן בחרו צבא כקריירה
ד. אנשים שהצבא זה דרך לא להכנס לכלא
ה. אנשים פטריוטים מאוד שאוהבים את המדינה ויקריבו את עצמם בשביל למדינה.

אז כן. חלק מהאנשים בצבא הם אכן לא הכי ברמה גבוהה ויזכו לזלזול גם באזרחות. אבל יש גם הרבה אנשים טובים בצבא.

היחס לצבא גם כן משתנה. ישנם אנשים שרואים חיילים בתור גיבורים/אמיצים שצריך לטפח, ישנם אנשים שרואים חיילים בתור רוצחים ואחראים לכיבוש ובריונות.

2. הרבה אמריקאים מאוד מנומסים, לעיתים עד כדי מריטת שערות ודפיקת הראש בקיר. באזור שאני גר, אנשים יותר רגועים וקאז'ואל מאשר רשמיים.

3. הכי מצחיק אותי זה כביש ללא מוצא באורך 10 מטר, שבתחילת הכביש יש שלט שזה ללא מוצא, וגם בסוף הרחוב יש שם שילוט. גם אם מדובר בכביש שבקושי יש מקום לסובב את הרכב וזה יותר כמו בגודל של חנייה גדולה יותר.

שלט איסור פנייה בימים/שעות מסוימים לרוב זה בגלל שיש בית ספר. אז בשעות בית ספר כשיש ילדים חוצים את הכביש אסור לחצות.
בכל מקרה, גם אם מותר לפנות באדום, עדיין צריך לעצור ולהסתכל גם אם אין שלט.
לצפיה ב-'1. תודה. 2. 3. ברור, תמיד לעצור, אבל סתם באופן'
1. תודה. 2. 3. ברור, תמיד לעצור, אבל סתם באופן
16/08/2017 | 04:28
109
כללי אני רואה המון שלטים וחלקם מגוחכים (לדעתי)
לצפיה ב-'אני רק יודעת, ואף על פי שכבר קצת רגילה, אבל ממשיכה להזדעזע'
אני רק יודעת, ואף על פי שכבר קצת רגילה, אבל ממשיכה להזדעזע
16/08/2017 | 04:36
13
194
בכל פעם מחדש, שיום הזיכרון כאן הוא בפועל חגיגה בלתי מרוסנת של קניות ומבצעים (כמו כל חג, אבל בכל זאת אמור להיות הבדל). כבר חודש-חודשיים לפני מתחילות בטלוויזיה פרסומות אגרסיביות על המבצעים שיהיו ביום החג. למבצעים האלה מוקדשים הרבה יותר זמן שידור ותשומת לב מאשר לנופלים עצמם. אני רק חושבת על משפחות הנופלים - איך הן מרגישות בתוך כל החגיגה המטורפת הזאת, האם בכלל אפשר להתרגל לזה? ואולי האמריקאים רוצים להגיד בזה שהנופלים הקריבו את עצמם למען מטרה נעלה: כדי שהעם האמריקאי יהיה שמח וטוב לב ויוכל להתמכר לבולמוס הקניות כאוות נפשו ובאין מפרע.
לצפיה ב-'ואגב, אנשי השירות לרוב אכן מנומסים מאוד'
ואגב, אנשי השירות לרוב אכן מנומסים מאוד
16/08/2017 | 04:39
7
157
(לדעתי חלק מדרישות התפקיד, אף על פי שאין לי ספק שיש ביניהם גם לא מעט כאלה שזה בא להם באופן טבעי), אבל מה - מהניסיון שלי במקרים רבים מאוד לא יעילים ולא ממש יודעים איך לעזור, במיוחד ברשתות הגדולות. 
לצפיה ב-'Customer Service'
Customer Service
16/08/2017 | 04:45
6
133
מנסיוני המועט, שירות הלקוחות הטלפוני/צ'אט לעיתים מעולה ולעיתים מתחת לכל ביקורת.
חברת הסלולאר קריקט לדוגמא (אולי מכיוון שההאוכלוסיה שלה ברובה היא לא מגוונת?),
נראה שהם מעסיקים נותני שירות ברמה נמוכה במדינה מרוחקת.
(בקיצור, Outsource בהודו )
הם פשוט מתקשים מאוד בהבנה מה רוצים מהם, וכשהם לא מבינים אז במקום לשאול הם פשוט אומרים Yes Sir, גם כאשר התשובה צריכה להיות מספרית (לדוגמא).
לצפיה ב-'לא רק נותנים שירות במדינות מרוחקות לוקים בזה לעתים,'
לא רק נותנים שירות במדינות מרוחקות לוקים בזה לעתים,
16/08/2017 | 04:47
5
125
אלא גם אמריקאים פרופר.
לצפיה ב-'נכון, אבל מניסיוני הדל, הרבה פחות. מה שכן,'
נכון, אבל מניסיוני הדל, הרבה פחות. מה שכן,
16/08/2017 | 06:58
4
104
בארה"ב יודעים מה זה שירות לקוחות, פשוט תענוג.
רק להזכר בשירות הלקוחות של HOT (ולא רק) בישראל ולקבל צמרמורת.
לצפיה ב-'עם המזל שלי, לצערי אני נתקלת בזה המון.'
עם המזל שלי, לצערי אני נתקלת בזה המון.
16/08/2017 | 07:07
3
124
דווקא בארץ השירות מאוד השתפר בשנים האחרונות, במיוחד במוסדות ממשלתיים. 
לצפיה ב-'ואולי זה לא בהכרח רק המזל'
ואולי זה לא בהכרח רק המזל
16/08/2017 | 07:47
2
156
יצא לי לתקשר עם נציגי שירות לקוחות גרועים בארה"ב - אבל יצא לי גם לתקשר עם נציגי שירות לקוחות מעולים, שניסו והיצליחו לתת לי תשובות ופיתרונות.

אין לי מושג איך נשמעת האנגלית שלך - אבל במקרים רבים אנשים עם "מבטא זר" או אוצר מילים מוגבל נתקלים בבעיית "שירות לקוחות" כי נותן השירות פשוט לא מבין אותם.   לעיתים קרובות זה שנתקל קונסיסטנטית בבעיות בטוח שהמבטא שלו מצויין ושאוצר המילים שלו משובח...
ויש גם עניין של ATTITUDE.   פגשתי לא מעט ישראלים שבסיטואצייה של דיבור עם נותן שירות שימשו דוגמא חיה לאימרה Attitude is toxic. Mine can kill you.

לצפיה ב-'נגיד ככה - אוצר המילים שלי באנגלית מאוד רחוק מלהיות מוגבל.'
נגיד ככה - אוצר המילים שלי באנגלית מאוד רחוק מלהיות מוגבל.
16/08/2017 | 09:04
157
באמת שאין לי שום כוונה להתיימר כאן, פשוט, אובייקטיבית, לגמרי במקרה אנגלית היא, בין היתר, הפרנסה שלי מזה שנים רבות, ומעולם לא נתקלתי לאורך הקריירה שלי בבעיה להבין את האנגלית שלי. לא אפרט את כל התארים והתעודות שיש לי בשפה זו, כי הכתיבה במקרה הזה פחות רלוונטית.
ובאשר לנימוס - אני לא מסוגלת לשום יחס אחר. כן, אני יודעת שבין הישראלים (ולא רק) יש אנשים גסי רוח, מזלזלים ומתלהמים, אך אני מאמינה שאם אתה קצת מכיר את הכתיבה שלי בפורום, אתה בטח מבין שזו ממש לא דרכי. אני תמיד מחייכת ומדברת בנימוס ובכבוד, ואני אפילו לא צריכה להעמיד פנים כי אני מאמינה בכל לבי שלכל אדם מגיע יחס של כבוד, אלא במקרים קיצוניים שההתנהגות שלו היא באופן קיצוני לא ראויה, וזה ממש לא המקרה של אנשי שירות. לא יודעת אם שמת לב, אך גם בפורום ובקומונה מפריע לי כשמגיבים בהתלהמות ובחוסר נימוס לגולשים אחרים, לא משנה מה דעתם והאם אני מסכימה איתם או לא. בפורום שאני מנהלת אני לא מאפשרת שום פנייה שיש בה ירידה לגופם של גולשים או גסות רוח.
אז אין שום בעיה ביחס של אנשי שירות ואין שום בעיה בהבנת השאלות, אלא פשוט יש לפעמים בעיה של ידע וכישורים. בחנויות גדולות התחלופה כנראה רבה וחלק מהעובדים לא ממש מתמצאים במחלקות ובמוצרים השונים. הם רוצים לעזור ומלאי כוונות טובות, וגם זוכים תמיד מאיתנו ליחס הכי מנומס ומכבד שאפשר, פשוט לא תמיד יש להם היכולת לספק מענה. כמובן לא כולם, אך רבים יותר ממה שהייתי מצפה. וכמובן שיש גם אנשי שירות מצוינים ובעלי ידע, לרוב בעסקים פרטיים קטנים יותר. ממש לא סביר שבמקומות כאלה האנגלית שלי פתאום הופכת ליותר מובנת, פשוט אופי המקום הוא אחר.
ואגב, נתקלתי בחוסר מקצועיות בתחומים שבהם ממש לא נדרשת הבנת שפה - גנן שצריך לטפל בגינה, אינסטלטור שצריך לתקן נזילה, חשמלאי שצריך לתקן בעיית חשמל. האנשים האלה פשוט ניסו ולא הצליחו לבצע את עבודתם כראוי. נדמה לי שפעם אפילו סיפרתי כאן איך נאלצנו להביא 5 אינסטלטורים עד שסוף כל סוף הצליחו לפתור את הבעיה של צנרת סתומה. לזה אפשר להוסיף ריצוף בבית החדש שנמשך מעל חודשיים כשההתחייבות בחוזה כתוב באנגלית צחה (ולא חלילה סיכום בעל פה שמישהו יכול היה לא להבין) הייתה לעד 3 שבועות. לשפה אין שום קשר לזה.
לצפיה ב-'ואחר כך הם מתלוננים שמחליפים אותם במכונות'
ואחר כך הם מתלוננים שמחליפים אותם במכונות
18/08/2017 | 13:44
53
חלק מהעבודה של נותן שירות זה לדעת לעבור מכשולי שפה מבטא.

בשביל מישהו שיכשל בהתמודדות עם דברים שחורגים במילימטר מהתרחיש הפשוט לא צריך לשלם לבן-אדם. קורטנה/אלקסה/צ'אטבוט אחר יעשו עבודה טובה יותר.
לצפיה ב-'נכון, הספקנו להיות ב Memorial Day האחרון'
נכון, הספקנו להיות ב Memorial Day האחרון
16/08/2017 | 04:41
2
146
היינו קצת בשוק מאופי היום הזה, מכיוון שאנו רגילים לאופי שונה לגמרי ביום הזכרון בישראל.
אם מנטרלים את חגיגת המבצעים הלא פרופורציונאלית,
אפשר אולי (אולי) למצוא הגיון בלשמוח מאשר להיות עצובים.
כלומר, לזכור ולשמוח אולי הגיוני וטוב יותר מלזכור ולהעצב.
לצפיה ב-'כדי לשמוח יש את כל יתר השנה ואת כל יתר החגים, כולל עצמאות.'
כדי לשמוח יש את כל יתר השנה ואת כל יתר החגים, כולל עצמאות.
16/08/2017 | 04:53
1
113
יש בסך הכל יום אחד בשנה, שבו אפשר, לפחות כלפי חוץ, להתנהג כאילו שמזדהים עם כאבן של משפחות הנופלים, שאינו חולף לעולם. להן לא שמח 365 ימים בשנה, תאמין לי. לא חייבים להסתובב עם פרצוף חמוץ, אך גם לא חייבים ממש לצאת במחולות שמחה על כך שאנשים צעירים איבדו את חייהם. אני באמת לא רואה מה כל כך משמח בזה - זה יום המציין את מותם של אנשים. אני חושבת שאיך שיום הזיכרון נראה פה, זה מעבר ללא מכובד, זה פשוט מביש.
לצפיה ב-''
16/08/2017 | 06:59
10
לצפיה ב-'זוית קצת אחרת על יום הזיכרון'
זוית קצת אחרת על יום הזיכרון
16/08/2017 | 20:33
1
102
בהתחלה גם הרגשתי שהיחס של האמריקאים ליום הזיכרון הוא מוזר - אבל צריך לזכור שאנחנו הישראלים תוכנתנו בצורה מסוימת, וצריך להשתדל להבין שיש גם תרבויות אחרות, ולא חייבים להזדעזע, או לקרוא לזה בשמות ("מביש").
מה ששינה אצלי את המחשבה היתה פגישה עם שכנים, משפחה אמריקאית שכולה, ושאלתי אותם בעדינות לגבי זה. הם לא ממש הבינו את השאלה - הם אמרו שברור שהם עצובים כל הזמן, ודווקא Memorial Day הוא זמן בשבילם לחגוג את החיים ולהיזכר בדברים השמחים. הם סיפרו שפעם דווקא הבן שלהם ציין בנונשלנטיות (ברור שלא חשב שיהרג) שאם יקרה לו משהו, הוא ישמח אם ישתו יעשו ברביקיו לכבודו ביום הזיכרון - וזה בדיוק מה שהם עושים כל שנה. חגיגה עם בשרים ובירות לכבוד הבן, ביום הזיכרון. כששאלתי לגבי כל הסיילים באותו יום הם אמרו - מצויין, מזה הם גם נהנים, ו"מראים" לאנשים הרעים שאפילו שפגעו בהם, החיים נמשכים כרגיל.
אז לא יודע איך זה אצל רוב האמריקאים, אבל לפחות למשפחה שפגשתי הפורמט של עצבות, דומייה, צפירה וכו' בהחלט לא מתאים.

לצפיה ב-'ממש לא התכוונתי ולא ציפיתי לדומיה וצפירה.'
ממש לא התכוונתי ולא ציפיתי לדומיה וצפירה.
16/08/2017 | 21:19
84
ברור לי שזה לא מחויב המציאות וייחודי לישראל. התכוונתי רק לחגיגת הקניות המטורפת ולכך שהיא זו שעומדת בקדמת הבמה ולא האנשים שהיום מוקדש לזכרם. אפילו לא מנסים לקשר איכשהו בין השניים, כאילו יש סתם עוד יום חג וחופש, אז יאללה קניות. ברור לי שהתרבות היא שונה, אך בלי קשר לרגשות של אנשים פרטיים כאלה ואחרים, יש לדעתי איזשהם ערכים בסיסיים אנושיים, המקובלים לפחות בתרבות המערב. ברור לי שיש תרבויות שבהן היחס למוות הוא שונה לגמרי, שהמוות נחשב בהן לפריבילגיה ולדבר חיובי ורצוי, שצריך לשמוח ולהתגאות בו ולא לבכות עליו. אבל זו לא הגישה של התרבות המערבית. ברור שאני מראש לא מצפה שיום הזיכרון בארה"ב יראה כמו בישראל, וגם לא אמרתי את זה. אבל מצד שני לדעתי המסחור בחברה האמריקאית עבר במובנים מסוימים את גבול הטעם הטוב. ואין לי אשליות, ברור שיש מסחור רב בכל מקום. אני רק חושבת כשזה מגיע לדרגה כזאת ששוכחים מכל היתר ומקדשים את המסחור מעל לכל דבר אחר יש כאן בעיה. כמו כן, אני מבינה שמי שחי בתרבות מסוימת בסופו של דבר לרוב מתאים את עצמו אליה, כי אין הרבה ברירות, ושיש משפחות שכולות שמקבלות את המצב ואף נותנות לזה פרשנות חיובית, כפי שגם הצעתי, באירוניה מסוימת, בהודעה קודמת. אבל אישית אין לי יכולת לראות את המצב הזה באור חיובי והיחס הזה אינסטינקטיבית דוחה אותי.
לצפיה ב-'לא, כן, וכן'
לא, כן, וכן
16/08/2017 | 05:55
3
168
לפחות אצלנו יש המון הערכה, ועד כמה שאני יכול להעיד, היא נראית כנה. מצד שני יש פה אחוז גבוה של וטרנים ואנשי צבא בגלל ריכוז גבוה של בסיסים באזור.

2. כן הם נחמדים. סביר שבמקרים רבים זה לא אמיתי. האמת, זה פשוט ברירת המחדל פה. כדי לקבל יחס לא טוב ממישהו אתה צריך באמת להתאמץ, או שמדובר ביוצא דופן. תהנה מזה. עדיף מהיחס שמקבלים בברירת המחדל במקומות אחרים, שלא נזכיר אתם שמם (אני פה עושה לך טובה, תגיד תודה, באת לדפוק אותי, ואני אותך).

3. כנראה שכן, מזמן לא נהגתי בארץ, אבל אני רואה משהו בדבר. ולא, זה לא ממש מזיז לי לפחות.

תצטרף לקומונה בפייסבוק, מחכים לך שם. זה לא המקום לשאלות האלה
לצפיה ב-'תודה. בנוגע ל 2, באילו מקומות?'
תודה. בנוגע ל 2, באילו מקומות?
16/08/2017 | 07:00
50
לצפיה ב-'אגב, היכן בפייסבוק? יש את שתי הקבוצות הללו'
אגב, היכן בפייסבוק? יש את שתי הקבוצות הללו
16/08/2017 | 07:10
1
152
שהם עבלות שם זהה לשם הקומונה (לא מצאתי עם שם זהה לשם הפורום),
אבל בשניהן יש בעיקר פרסומות.

לצפיה ב-'זו קבוצה "סודית"'
זו קבוצה "סודית"
16/08/2017 | 07:54
169
שזה אומר שהיא לא עולה בחיפוש, אבל כל אחד שחבר בקבוצה יכול לצרף אותך (בתנאי שיודעים מה השם שלך כמובן).

לצפיה ב-'אמירות הנימוס זה קוד חברתי לכל מיני דברים'
אמירות הנימוס זה קוד חברתי לכל מיני דברים
16/08/2017 | 06:16
3
206
תלוי בהקשר.

כאשר מוכר בחנות אומר לך "האו אר יו דואינג", זו בעצם דרך לומר "אתה צריך משהו?"
כאשר מישהו ברחוב אומר לך את אותו דבר, זה בגלל שיצרת קשר עין וזה סוג של "אני מכיר בקיומך, ועכשיו ביי".
כאשר אתה עומד מול המדפים בסופר ומסתכל על המוצרים, ומישהו עובר בינך לבין המוצרים ואומר לך "אקסיוז מי", זה אומר "שמתי לב שאתה כאן, אני יכול בקלות ללכת מסביב אבל דווקא אעבור מולך וגם אשבור לך את הריכוז עם אמירת אקסיוזמי".
כאשר מישהו ברחוב אומר לך אקסיוזמי, זה "אתה מפריע, עוף לי מהדרך".

לצפיה ב-'אקסיוז מי'
אקסיוז מי
16/08/2017 | 06:49
1
151
​מה עדיף לומר אקזיוס מי או  סוררי? שמתי לב שאקיוז מי שאמרתי במצבים כאלה התפרש כתוקפני אבל סוררי לא היו בעיות.
לצפיה ב-'תלוי אם זה לפני או אחרי '
תלוי אם זה לפני או אחרי
16/08/2017 | 07:05
137
אקסיוז מי  - הפרעה לאדם ורצון לתשומת לב לשניה. כמו לשאול מה השעה, או אם האדם בדרך וצריך שיזוז.
סורי - יותר בקשת סליחה. לדוגמא אם דורכים למישהו על הרגל.
לצפיה ב-' '
16/08/2017 | 07:02
22
לצפיה ב-'לגבי הנימוסים וההליכות '
לגבי הנימוסים וההליכות
17/08/2017 | 04:52
113
זה גם משתנה בין אזור לאזור.
היום היתה אצלי prospective student מניו ג׳רסי ושאלה שאלות על תואר ראשון אצלנו (צפון קרולינה) וקשקשנו קצת על החיים פה. היא כבר ביקרה מספר פעמים בקרוליינה והיא לא הפסיקה לתאר את התחושה המוזרה שלה שכל אחד בא להגיד שלום (לא אנשי שירות לקוחות, אלא אנשים ברחוב) או שפוצחים איתה בשיחה באוטובוס על החיים ועל התכניות שלה. מבחינתה, צפון קרוליינה זה כמו ארץ אחרת.
לצפיה ב-'התלבטות בנוגע לגרין קארד על בסיס איחוד משפחות'
התלבטות בנוגע לגרין קארד על בסיס איחוד משפחות
17/08/2017 | 14:03
10
129
היי
אני ממש שמח על הפורום הזה, יש כאן אנשים נהדרים
עוזר המון ! תודה
אני וחברה שלי (אמריקאית) מתכננים לעבור בקיץ הבא ( היא תתחיל לימודי MBA בוושינגטון D.C)
אנחנו שוקלים להתחיל את התהליך מהארץ .
מבקש את עצתכם האם ניתן להתחתן בארה"ב (במהלך חופשה מתוכננת של 10 ימים בחודש ספטמבר הקרוב) ולאחר מכן לחזור ולהתחיל את התהליך מהארץ?
איזה מסמכים נדרש להציג לצורך החתונה ?
מה עושים במקרה שהגיע המועד למעבר אך טרם קיבלנו את האישורים ?

שוב המון תודה לעוזרים :)
נתנאל 

לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
17/08/2017 | 17:58
4
84
כן אפשר להתחתן בארה"ב ולחזור לארץ ולהתחיל את התהליך מפה, זה בדיוק מה שעשינו והגשנו בינואר השנה.
קח בשבון שכרגע התהליך מהארץ הוא 12-14 חודשים, וכרגע בגלל עומס זה יכול לגלוש ליותר אפילו, אנחנו הגשנו בדיוק לפני שבעה חודשים ועדיין לא עברנו בכלל לשלב הNVC.
כך שאם תגיש בספטמבר/אוקטובר, כמעט ואין סיכוי שיאשרו לך עד הקיץ הבא.
לגבי החתונה, תצטרך דרכון או אולי עוד מסמך שמאמת את זהותך, אני התחתנתי בפנסילבניה ורק דרכון היה מספיק, זה תלוי ב STATE שאתה מתחתן.
לצפיה ב-'ידוע לך אם ניתן להתחיל את התהליך מהארץ ולהמשיך מארה"ב ? '
ידוע לך אם ניתן להתחיל את התהליך מהארץ ולהמשיך מארה"ב ?
18/08/2017 | 08:42
3
42
בהנחה שלא יאשרו עד המעבר ..
תודה
לצפיה ב-'לא. זה בלתי אפשרי'
לא. זה בלתי אפשרי
18/08/2017 | 09:21
2
41
בתהליך מארה"ב נכנסים לארה"ב על ויזת תייר, כאשר עקרונית אסור שתהיה לך כוונה מראש להגר כשאת נכנסת עם ויזת תייר. בדרך כלל, אפשר לטעון שלא היתה לך כוונה מראש ושינית את דעתך. אבל אם התחלת כבר בתהליך גרין קארד מהארץ, כבר לא ניתן לטעון שלא היתה לך כוונה מראש ...

לצפיה ב-'אם הבנתי נכון אז לא ניתן לעבור עד שלא יאשרו ? (תהליך מישראל)'
אם הבנתי נכון אז לא ניתן לעבור עד שלא יאשרו ? (תהליך מישראל)
18/08/2017 | 10:12
1
42
או שניתן להיכנס כתייר בינתיים (אחרי שהתחלנו את התהליך מהארץ) אבל צריך יהיה לחזור לראיון ?

תודה רבה
לצפיה ב-'הבנת נכון'
הבנת נכון
18/08/2017 | 11:43
32
לעבור לא תוכל, אבל אם יש לך ויזת תייר אין סיבה שלא תוכל לבקר, כמובן כל עוד תעמוד בתנאי הויזה ולא תהיה מעל 3 חודשים/חצי שנה או כמה שמותר לשהות על ויזת תייר.
ראיון, בדיקות רפואיות וכל ההתעסקות הזאת תהיה חייבת להתבצע מהארץ.
לצפיה ב-'כפי שכתבו מעלי'
כפי שכתבו מעלי
18/08/2017 | 03:08
4
63
אין שום בעיה להתחתן בארה"ב במהלך חופשה קצרה בארה"ב ולהתחיל את התהליך מהארץ.

לגבי מסמכים: מאד תלוי באיזה סטייט אתם מתכוונים להתחתן. 
בהרבה מהסטייטס מספיק להציג דרכון בלבד (בהנחה שאתה רווק), אבל יש כמה סטייטס בהן דורשים מסמכים נוספים כגון תעודת לידה. יש גם סטייטס בהם דורשים שלפחות אחד מבני הזוג יהיה תושב של הסטייט. מי שהיה נשוי בעבר לרוב יצטרך להציג מסמכים נוספים שמראים שהנישואים הקודמים הסתיימו.

כמו כן, שם לב שבחלק מהסטייטס יש זמן המתנה שנע בין 24 שעות ל-3 ימים מהזמן בו מוציאים רישיון חתונה ועד לחתונה עצמה. ובאחרים אין כל דרישה להמתין ואפשר להוציא את הרישיון ולהתחתן באותו היום.

מכיוון שהתהליך לוקח כיום כשנה, בהחלט יתכן מצב בו התהליך לא יסתיים עד לזמן המעבר. במצב כזה היא יכולה לעבור בלעדיך עד שתקבל את הגרין קארד. אתה יכול להגיע אליה לביקור במהלך אותה תקופה, אבל תצטרך לחזור שוב לארץ לצורך הראיון.

לצפיה ב-'הראיון מתקיים עם שני בני הזוג ? '
הראיון מתקיים עם שני בני הזוג ?
18/08/2017 | 08:37
3
31
זאת אומרת ששנינו נצטרך לחזור לארץ ..
ידוע לכם האם קיימת אופציה להתחיל את התהליך מהארץ ולהמשיך מארה"ב (נניח עבור הראיון )?

תודה על העזרה חברים
שבת שלום
לצפיה ב-'בראיון בקונסוליה בישראל'
בראיון בקונסוליה בישראל
18/08/2017 | 09:14
2
40
מספיק שרק בן הזוג המהגר יהיה בראיון. בן הזוג האזרח לא צריך להגיע. בראיון בארה"ב, שני בני הזוג צריכים להגיע.

לצפיה ב-'ידוע לך אם ניתן להתחיל מהארץ ולהמשיך בארה"ב במידה ולא נספיק?'
ידוע לך אם ניתן להתחיל מהארץ ולהמשיך בארה"ב במידה ולא נספיק?
18/08/2017 | 10:08
1
33
תודה :)

לצפיה ב-'לא ניתן.'
לא ניתן.
18/08/2017 | 11:46
12
לצפיה ב-'חתונה עם אמריקאי ועבודה'
חתונה עם אמריקאי ועבודה
15/08/2017 | 11:31
17
261
יש לי עסק בארה״ב שמנוהל מישראל, חבר שלי אמריקאי ואנחנו רוצים להתחתן.
ואני מבינה שעד שלא אקבל גרין קארד לא אוכל לעבוד וזה יכול להימשך אפילו חצי שנה, אבל העסק שלי ימשיך לעבוד כי הוא די אוטומטי אז מה עושים עם זה?
העסק הוא אתר אינטרנט ואני מקבלת כסף מפרסום ככה שהכסף נכנס גם אם אני לא עושה כלום, אז אני ממש מבולבלת מהעניין הזה.
החשבון בנק שלי הוא גם בארה״ב, על שם החברה כמובן.
תודה.
לצפיה ב-'אני מבין מהשאלה שלך'
אני מבין מהשאלה שלך
16/08/2017 | 01:06
16
191
שהתוכנית שלך היא לעשות את תהליך הגרין קארד מארה"ב, כלומר להגיע לארה"ב כתייר, לחכות 60 יום ולהגיש את הטפסים. נכון?

כל עוד אין לך אישור עבודה ואת נמצאת על אדמת ארה"ב, מותר לך שתהיה לך בעלות על העסק ומותר לך לקבל מהעסק רווחי הון פאסיביים, אבל אסור לך לעבוד בעסק. מה שאומר שאסור לך להשקיע כל זמן בניהול העסק ואסור לך לקבל משכורת מהעסק.

הבעיה היא שהגבול בין בעלות בלבד לעבודה יכול להיות מאד דק, ויש סיכון שתחצי בטעות את הגבול הזה. כך שכפי שאני רואה את זה, יש לך שתי אפשרויות:
א. לעשות את התהליך מישראל. התהליך מישראל לוקח בערך שנה, ובמהלך התהליך ניתן לנסוע לארה"ב לביקור אבל לא לעבור לשם. היתרון זה שברגע שתעברי לארה"ב תקבלי מיידית גרין קארד, מה שפותר את הבעיה.
ב. ליצור קשר עם עו"ד לענייני הגירה, ואולי גם רו"ח אמריקאי, ולקבל ייעוץ מקצועי כיצד ניתן להחזיק בעסק מבלי שזה יחשב לעבודה מבחינה חוקית.

לצפיה ב-'מה קורה במקרה'
מה קורה במקרה
16/08/2017 | 08:34
15
106
מה קורה במקרה שמתחתנים בארה״ב ואני חוזרת לישראל ואז להגיש את הטפסים? ובעלי יישאר בארה״ב?
ואיך עושים את הראיון אם הוא נמצא בארה״ב ואני פה?
לצפיה ב-'לגבי תהליך מהארץ'
לגבי תהליך מהארץ
16/08/2017 | 08:54
14
91
קודם כל, את התהליך מהארץ אפשר להתחיל עוד כאשר את בארה"ב. כלומר, אפשר להתחיל תהליך קונסולרי (בו הראיון יתבצע בקונסוליה בישראל), ולהגיש את הטפסים גם במהלך הביקור שלך בארה"ב.

שנית, בעלך יכול להישאר בארה"ב, או להגיע לארץ בזמן הזה. לבחירתכם.

ודבר שלישי, בראיון בקונסוליה בישראל רק את צריכה להגיע לראיון, וזה בניגוד לראיון בארה"ב בו שניכם נדרשים להגיע.

ואגב, איך העסק שלך רשום בארה"ב? האם זה LLC או שזה תאגיד מסוג C? (אאל"ט S-corporation לא ניתן להקים בלי להיות תושבים).

לצפיה ב-'החברה בארה״ב זה LLC'
החברה בארה״ב זה LLC
16/08/2017 | 15:07
13
128
האם זה משנהֿ? כי אני חושבת שניתן לשנות ל c corp אם זה ישנה משהו...
לצפיה ב-'יכול להיות שזה משנה ויכול להיות שלא'
יכול להיות שזה משנה ויכול להיות שלא
16/08/2017 | 20:58
12
96
אם את לא עובדת באופן אקטיבי בניהול העסק בזמן שאת בארה"ב, כלומר לא משקיעה זמן ושוכרת מישהו אחר במידה וצריך תחזוקה כלשהי, ואם הרווח מגיע אליך כדיבידנדים ולא שכר, די בטוח שזו לא תהיה בעיה.

אם מדובר ב-LLC אי אפשר לקבל דיבידנדים אלא השתתפות ברווחים. יכול להיות שזה יהיה בסדר ויכול להיות שלא. אני לא מתמצא מספיק בפינה הזו, ואני גם לא עו"ד ולא יכול לתת לך חוות דעת משפטית. ובקריאה זריזה נראה שהחוקים שמגדירים האם הכנסה מ-LLC נחשבת להכנסה פאסיבית הם די מורכבים.

לצפיה ב-'אני פשוט לא מצליחה להבין'
אני פשוט לא מצליחה להבין
17/08/2017 | 12:30
11
71
אני מתחתנת עם הבן זוג שלי ולא יכולה לעבוד, בסדר, אבל יש לי כבר עסק קיים אז מה הם מצפים שמישהו כמוני אמור לסגור את העסק למשך חצי שנה?
מה יקרה אם אני לא אסגור? לא יתנו לי גרין קארד כי יש לי עסק?
כל העניין פשוט נשמע הזוי.
הרי יש מיליונים של אנשים שעובדים לא חוקי בעגלות או נמצאים באובר סטיי ומתחתנים והכל סבבה, ואני שמנסה לעשות דברים בצורה ישרה נתקלת במכשול כזה הזוי!
לצפיה ב-'שאלה אחרת עכשיו'
שאלה אחרת עכשיו
17/08/2017 | 12:54
9
82
נגיד אני נוסעת עכשיו לטיול של 4 חודשים בארה״ב והעסק שלי ממשיך לעבוד, זה גם כאילו אסור? אני אמורה לסגור את האתר למשך הטיול? אני פשוט מנסה להבין איפה הגבול עובר פה?
ואני אני כן יכולה להשאיר את האתר פעיל ולטייל לי בכיף אז איך זה שונה? 
האם אני בתור המהגרת חייבת בכלל לתת להם פירוט חשבון בנק של החברה שלי או החזר מס או שזה רק האזרח אמור לעשות? אם זה רק הוא אז האם הם בכלל יגיעו למצב של לבדוק את זה ואז להרהר בעניין ולפסול אותי מלקבל גרין קארד כי האתר שלי נשאר פתוח ונכנס לחשבון שלי כסף מפרסומות?
אני מודעת לזה שכנראה זאת שאלה מורכבת אבל עדיין רוצה לדעת מה דעתכם בעניין.
אני יודעת שאולי עדיף להגיש את הבקשה מהארץ ולהמתין שנה, אבל הבן זוג שלי עובד בארה״ב ולא יכול לעזוב הכל ולבוא לגור פה, ואני לא רוצה להישאר שנה פה ולהמתין, אני רוצה שנהיה יחד, ולא רוצה לנסוע הלוך חזור ולהסתכן שיתחילו לשאול אותי למה אני באה כל פעם וזה גם המון הוצאות על טיסות כל הזמן...זה ממש אבסורד.
לצפיה ב-'תראי, תשמעי,'
תראי, תשמעי,
17/08/2017 | 18:38
6
74
בהחלט יכול להיות שתוכלי להשאיר את האתר פעיל בתקופה בה את עוברת לארה"ב ולא יקרה כלום. העניין הוא שאת עומדת לעבור לארה"ב עם גרין קארד, ולא רוצה לסכן את התהליך, אפילו אם מדובר בסיכון מאד קטן שיכול מאד להיות שלא יגרום לבעיות אף פעם.

בכניסה רגילה לארה"ב כתיירת או לביקור עסקי, השאלה היא מה מותר ומה אסור לעשות בביקור עסקי. גם לשאלה הזו אין תמיד תשובות ברורות, אבל סביר להניח שאם במהלך ביקור בארה"ב את ממשיכה להרוויח כסף מאתר אמריקאי ואולי אף מתחזקת קצת את האתר, זה לא יצור בעיות. למרות שמבחינת התקנות אין מספיק תקדימים משפטיים שבודקים את העניין הזה וקובעים בצורה ברורה מה לגיטימי ומה לא, יש כאן כניראה עניין של מידתיות.

כשאת עוברת לארה"ב ומתחילה בתהליך של גרין קארד, זה יוצר בעיות נוספות שלא קיימות כתיירת רגילה. קודם כל, את עוברת ראיון בו את אמורה להציג כל מיני מסמכים. אם מהמסמכים שתציגי להם בעצמך (לצורך הוכחת אמיתות הנישואין, הוכחת יכולת כלכלית וכו') יראו שיש לך הכנסות מעסק אמריקאי בזמן שאת פיזית בארה"ב, זה עלול להעלות שאלות שבדרך כלל לא עולות עבור אנשים שסתם מגיעים לביקור בארה"ב. בנוסף, ברגע שאת מקבלת גרין קארד, את אמורה לדווח ל-IRS על ההכנסות שלך כתושבת (גם על התקופה בה היית בארה"ב לפני קבלת הגרין קארד באותה שנה), וזה יכול ליצור בעיות נוספות.

אז שוב, אני לא יכול לומר לך בוודאות שיההיו בעיות. אני רק יכול לומר לך מה לדעתי כדאי לעשות בכדי למנוע חשש לבעיות.

לצפיה ב-'אז עדיף לעשות את התהליך בישראל?'
אז עדיף לעשות את התהליך בישראל?
17/08/2017 | 19:56
5
47
גם כשאני בישראל אני מדווחת ל irs , אומנם משלמת מס בארץ אבל עדיין יש חובת דיווח, האם זה לא יעשה בעיות? אני אצטרך גם להראות להם 1040NR? האם דוחות מס ישראליים?
אני שואלת כי אני מרוויחה יותר כסף מהבן זוג שלי, השאלה אם זה יגרום להם לשאול שאלות? אני רוצה שהתהליך יילך כמה שיותר חלק..
לצפיה ב-'שוב, אני אחזור על מה שכתבתי בהודעה הראשונה'
שוב, אני אחזור על מה שכתבתי בהודעה הראשונה
17/08/2017 | 20:08
1
74
קודם כל, אילו אני הייתי במקומך, הייתי הולך להתייעץ עם עו"ד לענייני הגירה. ואולי גם עם רו"ח שמתמצא בחוקי המס האמרקאים במקרה כזה. נכון, זה עולה כסף, וכעקרון אין צורך בעו"ד בשביל הטפסים עצמם בתהליך הזה, אבל מדובר בשאלה מספיק מורכבת בשביל שיהיה שווה לשלם כסף לעו"ד ורו"ח בכדי לקבל תשובה יותר מוסמכת מאשר ממשתתפים אנונימיים בפורום. גם אם יש לנו הרבה יותר ניסיון בענייני הגירה מאשר לאדם הממוצע, זה עדיין לא ייעוץ משפטי.

שנית, כן. תהליך מהארץ ייהיה יותר פשוט ולא יצור סיבוכים פוטנציאלים שיכולים להיות במקרה של תהליך בארה"ב. מצד שני, כפי שאת כותבת, אתם מעדיפים לעשות את התהליך מארה"ב בכדי להיות יותר זמן ביחד. ולכן אני חושב שבכל זאת שווה להתייעץ עם בעלי מקצוע לפני שפוסלים את האפשרות הזו.

לצפיה ב-'כן בוודאי שאלך להתייעץ עם עו״ד'
כן בוודאי שאלך להתייעץ עם עו״ד
17/08/2017 | 20:17
45
אבל אני כל היום רק חושבת על זה ומתעסקת בזה ובאופן כללי בן אדם חסר סבלנות חחח
אבל כמובן שאם זה יהיה יותר פשוט וקל לעשות את התהליך מהארץ אני אחכה שנה ואעשה את זה מפה, אין מה לעשות, שנה עוברת מהר.
גם נראה לי הראיון יותר קל בישראל, יכול להיות שאני טועה אבל זה הרושם שקיבלתי..
לצפיה ב-'מה עם להעביר את העסק על שמו?'
מה עם להעביר את העסק על שמו?
17/08/2017 | 20:16
2
22
לצפיה ב-'זה לא ישנה כלום'
זה לא ישנה כלום
18/08/2017 | 02:55
1
47
מכיוון שהבעיה היא לא בעלות על העסק אלא עבודה בעסק וקבלת שכר על העבודה הזו בזמן שנמצאים בארה"ב.

לצפיה ב-'לפי מה שהיא כותבת בעצמה, זה יכול לשנות המון:'
לפי מה שהיא כותבת בעצמה, זה יכול לשנות המון:
18/08/2017 | 05:40
47
היא כתבה: ״העסק הוא אתר אינטרנט ואני מקבלת כסף מפרסום ככה שהכסף נכנס גם אם אני לא עושה כלום״

אז שהיא לא תעשה כלום, העסק יהיה על שם בעלה והכסף יגיע אליו.
לצפיה ב-'שכחת לשאול אם צריך לקחת את הקיטבג.'
שכחת לשאול אם צריך לקחת את הקיטבג.
17/08/2017 | 23:19
1
35
לצפיה ב-'אם אין לך משהו חכם לומר'
אם אין לך משהו חכם לומר
18/08/2017 | 11:17
43
עדיף לשתוק, אני גולש אנונימי ולפעמים מזדעזע מהתגובות פה 
לצפיה ב-'את אמורה לעשות מה שעשית עד עכשיו'
את אמורה לעשות מה שעשית עד עכשיו
17/08/2017 | 12:56
97
עד עכשיו גרת בישראל וניהלת את העסק מרחוק,
זה מה שאת אמורה לעשות עד עכשיו,
לגור בישראל ,שבעלך יבקש עבורך גרין קארד, וכשיהיה לך ויזה תעברי,
זה מה שאת אמורה לעשות,
וכן, אם יתפסו אותך עובדת בארצות הברית, תגורשי מארצות הברית, לא תקבלי גרין קארד, ותצטרכי לעבור תהליך ארוך ויקר שיקח שנים עד שתוכלי לחזור.
לצפיה ב-'ריבוי בקשות RFE לויזות עבודה'
ריבוי בקשות RFE לויזות עבודה
17/08/2017 | 00:06
6
183
האם זה נכון שברגעים אלו קשה יותר להוציא ויזות L למיניהם בתהליך מקוצר?
משרד עורכי הדין שהחברה שלנו עובדת איתו אמר לי שלאחרונה רוב הבקשות נעצור לRFE, האם אתם מכירים את זה ?
לצפיה ב-'כן זה קורה ולא רק עם L'
כן זה קורה ולא רק עם L
17/08/2017 | 06:07
4
131
גם עם H1B ו- GC.
לצפיה ב-'מה הסיבה? הקשחה? או סתם לא עומדים בעומס אז זה טריק לעוד זמן?'
מה הסיבה? הקשחה? או סתם לא עומדים בעומס אז זה טריק לעוד זמן?
17/08/2017 | 20:04
3
37
לצפיה ב-'אצלי זה כנראה בגלל המענה לPremium processing'
אצלי זה כנראה בגלל המענה לPremium processing
17/08/2017 | 21:03
1
90
אתה מנסה לזרז אותם, מקבל בתמורה RFE .
לצפיה ב-'וזה טריק ישן שלהם, לא משהו חדש.'
וזה טריק ישן שלהם, לא משהו חדש.
17/08/2017 | 22:26
92
בזמנו, כשהייתה התלבטות בין EB1-EA לבין NIW, העו"ד (פרגומן) אמרו שבכל מקרה לא מומלץ להגיש בפרימיום, כי לעתים קרובות זה יגרור RFE כאשר הם לא עומדים בזמנים.

בסופו של דבר הלכנו במסלול של NIW (בו לא קיים פרימיום פרוססינג), כך שזה לא היה רלבנטי בכל מקרה; אבל זוכר את ההערה של עורכי הדין עד היום - כך שזה לא משהו חדש.
לצפיה ב-'הוציאו תקנות חדשות שמחמירות עם הדרישות להוצאת ויזות עבודה'
הוציאו תקנות חדשות שמחמירות עם הדרישות להוצאת ויזות עבודה
17/08/2017 | 22:08
92
בדרך כלל, עבור עבודות רציניות שהן לא בחברות אאוטסורסינג בסופו של דבר מקבלים את הויזה, אבל דורשים מסמכים והוכחות נוספות שלא דרשו בעבר.

מכיוון שזה שינוי די חדש שלאף אחד אין מספיק ניסיון איתו, עורכי הדין לא תמיד יודעים מראש מה צריך ואין לדאוג שיהיה את כל מה שנדרש בחבילה. ברגע שלעורכי הדין יהיה יותר ניסיון עם הנהלים החדשים, כמות ה-RFE תפחת.

לצפיה ב-'אותנו זה עיכב בחודשיים (L1 premium processing)'
אותנו זה עיכב בחודשיים (L1 premium processing)
18/08/2017 | 10:08
54
אבל ברגע שהגשנו את המענה לRFE קיבלנו אישור תוך יומיים

מה שגורם לי לחשוב שפשוט ההגשה הראשונה לא היתה מקיפה מספיק

אבל בכל מקרה הייתי הולך שוב על premium ..
לצפיה ב-'היום הייתי בראיון לגרין קארד מבוסס נישואים מארץ'
היום הייתי בראיון לגרין קארד מבוסס נישואים מארץ
15/08/2017 | 17:32
11
255
קצת רקע  אני ואשתי מבצעים את התהליך מארץ איחוד משפחות אשתי היא בעלת האזרחות
התחלנו את התהליך שנה שעברה באוגוסט.

(לגבי הראיון ראיתי שאנשים שאלו האם זה מצבע באנגלית אז כן  ,אבל יש אפשרות לבקש מתורגמן וזה בשפה  הרוסית, ערבית, עברית)
הייתי  היום בראיון לגרין קארד, בחלק הראשון ביקשו מימני  את טופס 807 ( שחרור מצהל)אחרי זה  את ה1040( irs) של שנת 2016, תעודת נישואין וזהו  והכל הלך ממש חלק.
לאחר המתנה נקראתי שוב לחלון לטובת  חלק ב :הראיון ,השאלות נשאלתי האם יש לנו ילדים , מה תחום עיסוק שלי, ואז של אישתי. והכין הכרנו,  ואז שאלה על הוכחות של מעבר  הראתי לה את כל ההוכחות: חשבון בנק אמריקאי שפתחנו, מיילים מאוניברסיטה, חיפוש עבודה, חיפוש דירה, מעבר מתא לירושלים לדירה בבעלותי על מנת שמעבר היה חלק , מכירה של כל הרכוש שלנו ,טיפ ( היא מאוד התרשמה שאשתי בחרה בבחירות לארצות הברית ופה היא כבר עצרה אותי, למרות שהיו לי עוד הרבה הוכחות.)
ובאמת הכל היה בסדר.
ואני שאלתי עם   הכל בסדר עם הסופנסר והיא אמרה לי שהיא בדקה   באמת    הכל טוב יש מספיק כסף נזיל.
שאלה הכין נגור בארצות הברית והאם יש לנו כתובת שם,והאם אנו מתכונים להשכיר דירה,
ואז הגענו לשאלות על הצבא היא שאלה מה עשיתי בצבא , אמרתי ששררתי כקצין ללוחם עד דרגת סרן,
 שאלה איפה שירתתי, ומה היו התפקידים ומשימות, אמרתי שחלק היו  בכוחות מיוחדים של המדינה ,וחלק בגדודי החיר באיזה איזורים בארץ,
בשלב הזה היא החלה לחפור בעבר הצבאי שלי   ושאלה האם גם שירתתי במודעין הישראלי אמרתי שלא,
לבסוף אמרה לי להמתין כמה דק , וחזרה אליי
היא אמרה לי שסיימנו את ראיון והיא מחזירה לי את הפספורט,
היא אמרה לי שהכל בסדר אבל אני צריך להכין  קורות חיים על השירות הצבאי שלי ועל התעסוקה שלי אחרי הצבא, ואמרה לי להכין זאת  ולשלוח במייל או יש אפשרות להביא את זה פיזית לקונסוליה.
ואחרי כמה ימים  התקשרו אליי ויגידו לי להביא את הפספורט לטובת הגרין קארד,
היא גם הסבירה לי על המעטפות שאני אקבל  מתי שאכנס  לארצות הברית וכדומה, ואמרה לי להמתין ויקראו לי שוב לחלון , לאחר מספר דקות
נקראתי שוב לחלון , שבוא הוסבר לי מה אני צריך להביא על מנת לקבל את הגרין קארד,
ששאלתי למה אני צריך קורות חיים , אמר לי הפקיד שמבקשים זאת מאנשי צבאי, סייבר, והייטק, הוא אמר לי ששולחים זאת לארצות הברית ושם מאשרים את זה ואז שולחים להם תשובה שהכל בסדר וזהו ותוך חודש / שבועות אקבל את הגרין קארד..
לאחר הגעתי לבית  הכנתי קורות חיים , ונסעתי חזרה לקונסולה על מנת לתת להם את הקורות חיים וגם שלחתי במייל,
שאלות:
האם מישהו חווה אותו  מקרה??
אנחנו ממש מפחדים שבעקבות השירות שלי לא יאשרו לנו את הגרין קארד או הוא  ידחה/ האם זה דבר חריג?
אנחנו ממש בחוסר אונים ??

ואני חייב לציין ;תודה רבה לכל אנשי הפורום המדהים הזה! בזכותם לא היינו מגעים שלב זה!
דורון,עידן,שני ועוד הרבה הרבה אנשים !

לצפיה ב-'זה די נפוץ בדיוק בנסיבות שהקונסול ציין'
זה די נפוץ בדיוק בנסיבות שהקונסול ציין
16/08/2017 | 21:39
2
143
זה נשלח לוושינגטון לבדיקות רקע נוספות וזה לוקח בדרך כלל 6 שבועות אבל גם יכול להימשך יותר שבועות או חודשים ואין ממש מה לעשות עם זה חוץ מלחכות בסבלנות.

בכל אופן אין לכם מה לפחד שבעקבות השירות לא יאשרו את הגרין כארד. אם אין מה להסתיר, אז בדיקת הרקע תחזור תקינה ויבקשו מכם למסור את הדרכון לקונסוליה להדפסת ויזה. אבל זה יכול לקחת זמן וזה משהו שאתם כן צריכים להיערך אליו מבחינת החיים שלכם לקראת המעבר. קרי, עבודה, מגורים, ילדים וכו׳.
לצפיה ב-'תודה על התשובה עידן..'
תודה על התשובה עידן..
16/08/2017 | 23:40
1
97
6 שבועות ...ואז עוד כמה שבועות עד להגעת השליח..
זה ממש דופק לנו את כל התוכנית...
הפקיד אמר לי שזה יקח בערך חודש או פחות.. יכול להיות??
לצפיה ב-'בטח שיכול להיות'
בטח שיכול להיות
17/08/2017 | 06:06
77
אבל יכול להיות שייקח יותר...
לצפיה ב-'למה צריך להביא 1040?'
למה צריך להביא 1040?
16/08/2017 | 23:25
5
106
לא הבנתי למה צריך להביא את הטופס הזה אם אתה נמצא בישראל או הכוונה ל 1040 של אשתך?
לצפיה ב-'אשתי היא אזרחית '
אשתי היא אזרחית
16/08/2017 | 23:45
3
98
אני נמצא בישראל ..
והם מבקשים זאת לטובת האזרח אמריקאי , לראות שהאזרח ממשיך לדווח במס,  הם ביקשו את  1040 של שנת 2016 וחייב להביא את זה לראיון  בישביל לחסוך עוד סחבת.

לצפיה ב-'אהה של אשתך..'
אהה של אשתך..
17/08/2017 | 00:32
2
84
זהו לא הבנתי..
אני עומדת לעשות תהליך דומה.
האם עדיף להגיש מהארץ? האם אתה יכול לטוס לארה״ב לביקורים ולא שואלים שאלות?
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
17/08/2017 | 00:43
1
65
במידה את מבצעת את התהליך מארץ את חייבת לסיים אותו מארץ,
וכנל לגבי ארצות הברית.
את לא יוכל להפסיק ואז להמשיך משם או הפוך.
אנחנו הגשנו מארץ כי זה היה יותר נוח לנו, כל אחד והסיבות שלו.
לגבי הביקורים בזמן התהליך מארץ, אני לא רוצה לטעות אותך , אבל אני חושב
שאפשר לבצע תהליך מארץ ולנסוע לביקורים שם , כל עוד יש אשרת תייר, אבל תשאלי את השאלה בפורום או שמישהו יתקן אותי / יחזק אותי,
יש לך בכלים -> מאמרים על כל הנושא וגם הרבה הסברים , אני בטוח שזה יכול לעולי  לך רבות וגם לענות על הדילמות שלך , במידה את צריכה עזרה בכל נושא שהוא  אז מוזמנת לשאול והכי חשוב בהצלחה !
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
17/08/2017 | 08:18
31
בטוח יהיו שאלות בהמשך :)
לצפיה ב-'רק בבקשה לא עם ניק זמני - כללים בהודעות נבחרות משמאל'
רק בבקשה לא עם ניק זמני - כללים בהודעות נבחרות משמאל
17/08/2017 | 06:08
23
לצפיה ב-'למה אתה דוחף פרטים?'
למה אתה דוחף פרטים?
18/08/2017 | 02:12
1
75
מה עשיצ בצבא:
לוחם
איפה?
חיל רגלים

למה לומר יחידה מיוחדת?
לצפיה ב-'למה אני אסביר..'
למה אני אסביר..
18/08/2017 | 08:59
57
אחרי שעברתי את כל השאלות של מראיינת בהצלחה..
מתוך 40 דק ראיון 30 דק ראיון על הצבא
היא עסקה רק בנושא  אחד  הצבא ! למה? כי ראתה ששרתתי 4 שנים יותר מכל אחד אחר כנראה.. יותר מי זה היא שאלה בצורה הבאה כמה זמן שרתתה בצבא? מה אני אגיד 3 שנים אתה עומדת שם בשבועה , ויש לה טופס שרשום 7 שנים, ותשאל איך  היא ידעה? כי יש לה טופס 807  וגם ששלחתי את החבילה לNVC עם תעודת שחרור  שלחתי מתורגם ,
היא שאלה גם באיזה דרגה סיימתי את השירות , ורשום לה מייגר שם,
ואז היא  שאלה באיזה יחידה  אמרתי לה גדוד כלשהו והיא ידעה בידיוק מה זה הגדוד הזה..
אחרי זה היא שאלה האם הייתי במודעין ישראלי ,
ואחרי היא שאלה האם הייתי בעוד גדודים או יחידות מיחידות , תשאל מאיפה היא מבינה  אין לי מושג!  
אחרי היא החלה לשאול איזה משימות הייתי עושה,
שאלה באיזה אזורים הייתי , והאם הייתי מחוץ למדינה ,
אני אגיד לך מה הייתי מופתע מהשאלות, ושאלה עוד מספר שאלות שאני לא זוכר אותם,
ואני  אגיד לך יותר מיזה לא הייתי רוצה להסתיר משהו  מהם  ואז איך שהוא זה יתגלה ,
בצורה כזאת או אחרת ובשלב כל כך קריטי,
וכראה  בשלב אחד המשמעותיים שאני מבצע בחיים שלי,
אז בגלל זה לא הייתה לי ברירה, תאמין לי שאני אחרון שהייתי רוצה שתחזיר לי את הפספורט ,   כי אני לחוץ בזמנים  וזה דפק לנו את כל התוכנית ,עבודה , רישום לאוניברסיטה , קנית בית, ועוד הרבה דברים!
לצפיה ב-'תמונה אמיתית'
תמונה אמיתית
17/08/2017 | 16:01
3
210
באתר 1800800 תמצאו רק תמונות אמיתיות של נערות ליווי להזמנה בכול רחבי מרכז הארץ והסביבה של תל אביב-יפו - להזמנות ובירורים התקשרו למשרידנו כעת או היכנסו לאתר http://www.1800800.co.il/" rel="nofollow" target="_blank">http://www.1800800.co.il/ עכשיו.

שירותי ליווי ומין בתשלום באיכות הגבוה ביותר בארץ ישראל, באחראיות!
לצפיה ב-'זה תופס לתמונות שמוסיפים לבקשה לויזה בשגרירות?'
זה תופס לתמונות שמוסיפים לבקשה לויזה בשגרירות?
17/08/2017 | 16:14
1
111
הם מאד מקפידים על המידות. זה יעבוד במקרה הזה?
לצפיה ב-'והאם הנערות יכולות לעזור לי למלא את הטפסים, זה מסובך האנגלית'
והאם הנערות יכולות לעזור לי למלא את הטפסים, זה מסובך האנגלית
17/08/2017 | 18:26
42
לצפיה ב-'פשששש. משתלם להיות צלמת!'
פשששש. משתלם להיות צלמת!
18/08/2017 | 03:48
64
יש את זה גם בקורסים להסבת אקדמאים?

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
פורום דרכון פורטוגלי
זקוקים לדרכון פורטוגלי?
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה