לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'תזמון ניתוק תושבות'
תזמון ניתוק תושבות
22/03/2017 | 10:04
1
74
אנו עוזבים במאי, ולאור התקנות החדשות, בכל מקרה נצטרך להגיש דו"ח לשנת 2017,
ובכל מקרה נצטרך לשלם מיסים עבור שנת 2017.
האם זה משנה אם נבצע ניתוק תושבות סביב מועד העזיבה, או רק בסוף שנת 2017?

השאלה היא מכיוון שאין אין משמעות, נעדיף לעשות זאת בסוף השנה.

לצפיה ב-'אי אפשר לנתק תושבות מיוזמתכם במס הכנסה'
אי אפשר לנתק תושבות מיוזמתכם במס הכנסה
22/03/2017 | 23:35
8
אני מניח שהתכוונת אולי לניתוק תושבות בביטוח לאומי?
אם כך - ואם גם כך אתם מתכוונים לנתק תשובות - עדיף כמה שיותר מוקדם, הרי למה סתם לשלם לביטוח לאומי עוד כמה חודשים אם כך או כך תנתקו בדצמבר? לא חבל על הכסף?
לצפיה ב-'401K ללא תרומת מעסיק'
401K ללא תרומת מעסיק
20/03/2017 | 13:31
13
166
שלום לכולם,
לצערי, החברה בה אני עובד לא משתתפת בתשלומים ל401K.  אשמח לשמוע המלצות לגבי מה אתם הייתם עושים.. האם כדאי להפקיד לעצמי דרך מקום העבודה למרות שהם לא תורמים סנט, או שכדאי לחפש לבד בנק שמשקיע ל401K?

אם יש לכם המלצות לגבי איפה כדאי לקרוא יותר כדי להבין מה האופציות העומדות בפני אני אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'אני לא חושב שאתה יכול להשקיע ב-401K באופן עצמאי,'
אני לא חושב שאתה יכול להשקיע ב-401K באופן עצמאי,
20/03/2017 | 15:21
12
184
זה חייב להיות דרך מקום העבודה ובנק ההשקעות שהם עובדים איתו.

לגבי כדאיות:
1. הפרשה סטנדרטית ל-401K היא בגובה של 3% מהמשכורת, די נדיר שיותר (לפעמים מנסחים את זה בתור "50% מתוך 6%", או ניסוח דומה, אבל זה אותו דבר). כלומר, בלי לדעת פרטים נוספים עליך ועל התחום, אפשר להניח שה"הפסד" כתוצאה מכך שהמעסיק לא מפריש הוא בגובה של 3K-6K דולר בשנה. לא נעים, אבל -
2. נהוג לחשוב שמעסיק שלא משתתף בהפרשות ל-401K יהיה מעסיק רע גם באספקטים אחרים. מניסיון אישי שלי, זה לא תמיד נכון. הייתי בסיטואציה דומה לשלך, והמשכורת שקיבלתי (ותנאים נוספים מסביב) היו כאלו שהיה לי שווה שלא לקבל הפרשות מעסיק. דברים אחרים פיצו על זה.

מה אני עשיתי בפועל? הפרשתי בעצמי את המכסימום השנתי האפשרי ל-401K.

בנוסף, אחרי שאתה משקיע את המכסימום ב-401K, בדוק אפשרות להשקיע סכום כסף נוסף ב- ROTH IRA, היה וההכנסה הכוללת* שלך ושל אשתך אינו מגיע לסף שמדובר שם (בסביבות 185 אלף דולר, לא זוכר בדיוק).

שים לב שההכנסה הכוללת זה לא מה שמופיע לך בברוטו, אלא משהו שנקרא MAGI ושצריך לחשב אותו (לדוגמה, אתה מוריד את ההפרשות ל-401K; כלומר אם הרווחת 200 אלף דולר והפרשת את המכסימום של 18K ל-401K, אזי ה-MAGI שלך יורד ל-182K, ונדמה לי שזה מתחת לסף - כלומר אתה יכול להפקיד ל-ROTH).

לגבי ROTH IRA - אם אתה יכול להפריש מבחינת תקנות המס (מה שכתבתי למעלה), אזי מדובר בסכום של עוד 5500 דולר בשנה לך וסכום זהה לאשתך. היתרון הוא שאלו הן הפרשות לאחר מס, וכל הרווחים שהתוכנית צוברת לאורך השנים יהיו פטורים ממס. בנוסף, זהו כסף שאתה יכול למשוך אותו בכל גיל ובכל מצב, בלי מסים ובלי קנסות - כל עוד אתה מושך רק את מה שהפקדת (לא כולל הרווחים). סוזי אורמן, לדוגמה, ממליצה להשתמש ב-ROTH IRA בתור "קרן ליום סגריר", ולשמור את כל/רוב הכסף ב-מאני מרקט, לא להשקיע אותו בדברים תנודתיים, כך שהוא תמיד יהיה נזיל ובלי הפסדים.
לצפיה ב-'תוספת קטנה לגבי Roth IRA'
תוספת קטנה לגבי Roth IRA
20/03/2017 | 16:06
8
140
במידה וסך ההכנסות שלך הן מעל הסף המאפשר הפקדה ל Roth IRA, עדיין ניתן לעקוף הגבלה זו באמצעות משהו שנקרא Backdoor Roth IRA. מומלץ לחפש בגוגל במידה ורלוונטי לגביך.
לצפיה ב-'תודה רבה, לא מכיר. הולך לחפש '
תודה רבה, לא מכיר. הולך לחפש
20/03/2017 | 18:07
7
37
לצפיה ב-'בקצרה'
בקצרה
21/03/2017 | 02:01
6
87
(למען העצלנים. אלו שלא - עדיין כדאי שיחפשו מאמרים מלאים שיתנו פרטים).

אתה מפקיד ל IRA בלי לקחת זיכוי (without taking a deduction), ואז מעביר לROTH IRA.

זה בקצרה. באריכות, יש כמה דברים חשובים לשים לב אליהם כדי ש:א' אכן לא יהיו מיסים. ב': טופסי המס בסוף השנה יהיו פשוטים (כמה צעדים "שונים" ואתה עושה כאב ראש ענק לטופסי המס).

אני די בטוח שכתבתי פעם תגובה, לפני חודשים רבים, על הרבה דרכים לעשות תכנון מס טוב באמצעות חשבונות ילדים/פרישה/בריאות שונים. אולי לא...
לצפיה ב-'אמיתי - תוכל בבקשה להרחיב טיפה על המיסוי-אולוגיה'
אמיתי - תוכל בבקשה להרחיב טיפה על המיסוי-אולוגיה
21/03/2017 | 07:16
5
72
של בקדור IRT?

אני מבינה את העקרון (עד 5500 לשנה לכל אחד מבני הזוג, ואז מעבירים את זה מ- IRA רגיל לרות'). מבינה שאסור "לערבב" (כל פעם יש רק את המנה של ה5500 השנתית שמעבירים לרות' - כלומר רק "נגלה" אחת בכל פעם מצויה בחשבון IRA הזה. לעומת זה בחשבון הרות' אפשר לצבור את כל ההעברות השנתיות האלה ביחד ב"בריכה" אחת)

לא הבנתי את הקטע של המיסים - מה צריך לדעת כדי לא לטעות? הסכום המופקד הראשוני הוא כאמור אחרי מס. אחרי שזה עובר לרות' הגידול יהיה ללא מס. יש איזה טופס מס מיוחד שצריך לדעת עליו? סתם לענות לשאלות של הטורבו טקס לא יילך?
לצפיה ב-'החלק הכי חשוב הוא...'
החלק הכי חשוב הוא...
21/03/2017 | 20:34
4
55
לעשות את ההעברה מה traditional ל roth כמה שיותר מהר מכיוון שאם הכספים מתחילים לצבור רווחים, ואז למעשה עושים את ה rollover, הרווחים יהיו חייבים במס ואז הנושא מתחיל להסתבך. כמו כן, חשוב לוודא שהכספים שהושקעו הם מלכתחילה after-tax, אחרי גם הם יהיו חייבים במס בזמן ה rollover.
בגדול, הנושא הוא די פשוט ובתי ההשקעות ישמחו לעזור לך בתהליך.
לצפיה ב-'שלוש שאלות:'
שלוש שאלות:
21/03/2017 | 22:18
3
44
1. כל עוד הכספים נשארים ב-money market, ולא מושקעים, אזי נושא המיסוי הוא לא רלבנטי או שולי, נכון?
2. האם אפשר לעשות את זה כל שנה? כלומר לפתוח IRA, להפקיד 5500 דולר, ולעשות את ה-rollover?
3. האם יש דרך לאחד לאחר מכן בין כל חשבונות ה-Roth, במטרה שלא לנהל המון חשבונות קטנים, של 5500 דולר כל אחד?
לצפיה ב-'עונה לך ול-DEBBY12'
עונה לך ול-DEBBY12
21/03/2017 | 22:33
2
51
1. בדיוק, החלק הזה של מיסוי מאוד שולי. תשלם את המס וזהו.
2. כן, אפשר כל שנה.
3. לא רק שאפשר לאחד, עדיף פשוט תמיד להפקיד לאותו חשבון ROTH IRA למען הפשטות ואז מראש אין לך את הבעיה של הרבה חשבונות קטנים. אם קיים לך חשבון ROTH IRA תכניס אליו, אם לא, תייצר חדש וזהו.

לשאלות של דבי: שני מקרים שמסבכים:
1. עדיף להפקיד ל IRA ולעשות ROLLOVER באותה שנה קלנדרית. למרות שאין שום הבדל במיסים אם זה לא נעשה ואפשר גם לעשות ROLLOVER אחרי עשור, היבט הדיווח בטפסים השנתיים מסתבך הרבה יותר. במקום כמה שורות (נניח ב TURBOTAX) מאוד פשוטות, זה מתחיל להיות סאגה. אז עדיף להמנע.

2. חשוב מאוד - מאוד - מאוד: כמושכים מהIRA לעשות ROLLOVER צריך לשלם מס על החלק שהם כן נלקח עליהם DEDUCTIONS. מה זה אומר?
זה אומר שאם ב IRA שלך היה כבר, נניח, $2000 מלפני כמה שנים (נניח עשית ROLLOVER מ-401K של מעסיק, לIRA שעזבת את החברה), וכעת הכנסת $4,000 ללא DEDUCTIONS - את לא יכולה למשוך $100 ולהגיד שהם נלקחו מהחלק שלא לקחת DEDUCTION. ה-$100 האלו למעשים נחשבים ש1/3 מהם צריך לשלם מס, ו-2/3 לא צריך. מה שבד"כ הופך את התנהליך ללא בהכרח כדאי.

חשוב לומר בנקודה זו, זה לא משנה אם הכספים בחשבון IRA אחד, או ב-20 חשבונות שונים, לצורך מס הכנסה, כל חשבונות IRA נראים כאחד (אז לא, אי אפשר להתגבר על זה שאת ה-$4,000 הכנסת לחשבון IRA חדש דנדש).

אז מה עושים?
1. עדיין מבצעים את תהליך ה ROLLOVER ומסכימים לשלם את המס + קצת סיבוך נוסף בדיווחי המס (כי כעת זה צריך לעשות, כל שנה, מעקב מדויק על סוג הכספים בכל IRA, וזה לא נעים... גם אם TURBOTAX מסייע בכך, זה עדיין לא נעים).
2. מוותרים
3. מעבירים את כל הכספים שכן נלקחו עליהם DEDUCTION מהIRA למקום אחר. לדוגמא, אם המעסיק מאפשר (ויותר ויותר מאפשרים כיום), מעבירים מהIRA לתוך ה401K של המעסיק. שימו לב, זה כיוון הפוך ממה שהרבה אנשים מכירים.
כעת, כשיש אפס דולרים בIRA (או לפחות אפס דולרים שנלקחו עליהם DEDUCTION), אפשר לבצע בקלות את הBACKDOOR ROLLOVER.
לצפיה ב-'תודה רבה - ומוסיפה נק' מידע לטובת הציבור בסוף המגילה'
תודה רבה - ומוסיפה נק' מידע לטובת הציבור בסוף המגילה
22/03/2017 | 03:41
1
36
על המידע המועיל. ידעתי שאסור לערבב כי אז כל דולר מתחלק באופן יחסי כמו שתיארת (כמו כל סנטימטר רבוע בבעלות משותפת במקרקעין...). לא ידעתי שחשבונות IRA שונים נספרים ביחד. אני מניחה שהכוונה לחשבונות "טרדישיונל IRA שונים" ושהחשבון רות' הוא נפרד..

וכן - ברור לי שצריך לשלם מס על ה-10-20 דולר שאולי צמחו שם בכמה ימים מהיום שנפתח החשבון עד שהוא נזיל ופתוח לפעילות [זה לוקח איזה שבוע אגב... ולמי שאינו אזרח יש גם פטריוט אקט אז יש עיכוב של עוד כמה ימים. אז אי אפשר לעשות את פתיחת החשבון והעברת הבק-דור באותו היום)

על כל פנים - מעולם לא העברתי 401K ל- IRA אז לא רלוונטי לי (ולא ברור לי למה זה כדאי במיוחד).  מעניין שאפשר להעביר מ- IRA ל- 401K אצל מעסיקים מסוימים. זה חדש לי.  אני מניחה שזה אפשרי רק במדרגות השכר בהן אפשר לקחת deduction  על ההפקדה עצמה
תוהה גם פה - מה היתרון של העברה כזו בעצם? הגידול פטור ממס בשני המסלולים (רות' IRA או 401K).  

לבסוף - דעו ילדים: אפשר לפתוח חשבון IRA לשנת 2016 עם הפקדת התקרה השנתית של עד 5500 דולר לכל בן זוג עד ה 15 באפריל 2017 [נדמה לי שבהנחה שטרם הגשתם דו"ח מס]

כך שעוד לא מאוחר לתקתק ב-4 שבועות הקרובים [דוחו"ת מס השנה הם עד ה-18 באפריל] את העניין הזה לשנת 2016 למי שמעוניין, ואז אפשר בהמשך השנה לעשות את זה עבור 2017

כמו כן אפשר לבקש דחייה של הדדליין להגשת מסים אם רוצים להשאיר טיפה יותר זמן, ו/או אפשר להגיש תיקון לדו"ח המס בהמשך השנה די בקלות
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
22/03/2017 | 06:57
36
קודם כל לאמירתך: "הגידול פטור ממס בשני המסלולים (רות' IRA או 401K).  "
שימי לב - Roth IRA אכן פטור ממס
401K ממש לא פטור ממס - המס רק נדחה.

כפי שציינצת, אכן , הכוונה שלי היא לכל חשבונות IRA נחשבים יחדיו כאילו היו חשבון אחד (כמו גם אגב, כל חשבונות ROTH IRA נחשבים יחדיו).

למה להעביר מ401K לIRA? זה מקובל אצל אנשים רבים מכמה סיבות:
1. IRA הוא בשליטה מלאה שלך, את יכולה להשקיע בבנק שאת רוצה, ולכן בד"כ אפשר למצוא עמלות נמוכות וגם לרכוש ניירות ערך שאת רוצה. 401K מוגבל במה שהמעסיק מציע. אולי הוא מציע הכל ובזול. אולי הוא מציע כמה עשרות קרנות נאמנות יקרות ערך.
יש גם מעסיקים שההסכם הקיבוצי הוא כזה, שאחרי שאת עוזבת את החברה עמלות ה 401K מרקיעות שחקים.

2. פשטות - אם את חיה מספיק שנים, יתכן ויהיו לך הרבה מעסיקים. נוח שהכל בחשבון IRA אחד שלך, ולא צריכה לרדוף אחד 5-6-7 חשבונות 401K שונים ומשונים.

בדיוק מאותן סיבות, אבל להפך - יש כאלו שמתחילים לעבוד אצל מעסיק עם הטבות טובות, מעדיפים להעביר מהIRA (או IRA ברבים) שיש להם לתוכנית 401K של המעסיק. מאחר שאם מדובר בכספים שכן נקלחו עליהם DEDUCTION זה למעשה "Pretax" ולכן אין הבדל - לא צריך לשלם מס בעת ההעברה, וכעת אתה מקבל חשבון אחד עם עמלות טובות.

או במקרה שלהם - אם יש לך כספים מעורבבים ב IRA, חלק לפני וחלק אחרי מס, מנצלים את ההזדמנות ומעבירים את הכסף לפני מס ל-401K וכך יש לך IRA "נקי" - נקי מהבחינה של הכספים מאותו מקור - NO DEDUCTION TAKEN.

לגבי הצעתך להפקיד כעת לIRA (או ROTH IRA) על שנת המס הקודמת. זה מצוין. עם זאת, רק לציין, שאם מתכוונים להפקיד לIRA על מנת לעביר לROTH IRA, לא הייתי ממליץ לעשות את זה כעת על שנה 2016, זה ממש מעיק את טפסי המס. כי ההפקדה לIRA תחשב על שנה שעברה, אבל ההעברה על השנה, אבל בעצם התאריכים דומים, וזה מוסיף המון ניירת ומעקב. אישית- במקרה זה סתם הייתי מוותר.

לצפיה ב-'I don't know much about ROTH IRA, but Suze Orman is a '
I don't know much about ROTH IRA, but Suze Orman is a
20/03/2017 | 23:09
2
154
controversial, simple-mantras self-help guru to say the least. I'd follow her advice with caution.

לצפיה ב-'מסכים איתך לגמרי '
מסכים איתך לגמרי
21/03/2017 | 01:50
1
133
יש לי כלל בחיים - אני משתדל שלא ללכת באופן עיוור אחר עצות, אלא להפעיל את הראש ולחשוב האם העצות הן הגיוניות, או לא. אגב, אותו דבר בדיוק מומלץ גם למי שבא להתייעץ פה בפורום.

סוזי אורמן היא לא יוצאת דופן מבחינתי. יש לה עצות טובות, ויש דברים שאני לא מסכים איתה. היא מבחינתי מישהי ששווה להקשיב לה, אבל ממש לא ברמה של גורו (למעשה אין אצלי גורואים...).
לצפיה ב-' שמע, אתה בסדר, אתה.'
שמע, אתה בסדר, אתה.
21/03/2017 | 04:02
37
לצפיה ב-'דירה בבית דירות בברוקליין מסצוסטס'
דירה בבית דירות בברוקליין מסצוסטס
21/03/2017 | 21:15
6
142
שלום
אנו זוג עם 2 ילדים בן בן 12 ובת בת 10 .
עושים רילוקשין באוגוסט לברוקליין .
אנו מחפשים דירת 3 חדרים עם עדיפות לבית דירות מנוהל אשר שייך לאזור בית הספר - devotion .
תודה על העזרה .
( את ההודעה הקודמת הסרנו מכיוון שכעת אנחנו יותר ממוקדים היכן לגור תודה ) 

לצפיה ב-'אין שום בעיה. בתי דירות יש בשפע.'
אין שום בעיה. בתי דירות יש בשפע.
21/03/2017 | 22:07
5
122
אם אתם מדברים על 3 חדרי שינה - כל מה שצריך זה את היכולת לשלם דמי שכירות שנתיים של החל מ 45,000$ וצפונה.  לא כולל את דמי השכירות לחנייה שחייבים אם יש אוטו כי אסור לחנות ברחוב בברוקליין (תוסיפו עוד 1,500$ - 2,500$ לשנה לכל אוטו, בתלות אם INDOOR או OUTDOOR).
לצפיה ב-'שמות של בציותי דירות '
שמות של בציותי דירות
21/03/2017 | 22:27
4
116
תודה על התשובה . 
האם יש לך המלצות על בתי דירות (כתובת , שם ) ? 
אנו רוצים מקום שיש בו ישראלים , על מנת שההתאקלמות של הילדים תיהיה קלה יותר . 
לצפיה ב-'הקיבוץ ב Pleasant 80 בברוקליין נחשב פעם להנקוק וילג' איחוד. '
הקיבוץ ב Pleasant 80 בברוקליין נחשב פעם להנקוק וילג' איחוד.
21/03/2017 | 23:22
2
134
קרוב מאד לדיוושן, פור אול איטס וורת'. כשאנחנו גרנו בסביבה, היו בבניין הזה ישראלים כחול אשר על שפת הים. מרביתם רופאים בפלואושיפ או פוסטדוקטורנטים. המחירים כנראה קרובים למה שבוסטון גאי כתב. 
לצפיה ב-'בדקסטר פארק על 3BR מגיעים ל 60K לשנה...'
בדקסטר פארק על 3BR מגיעים ל 60K לשנה...
21/03/2017 | 23:53
1
116
החמודים דורשים 250$ לחודש על כל מקום חנייה במרתף... וארבע וחצי אלף על דירת 3 חדרי שינה/
של 1170 רגל רבוע.
שזה שטח סביר לדירת 2 חדרי שינה ברמת המחירים הזו.
דירה עם חדרים שהם בקושי 4 מטר על 3 מטר, וחדר אמבטיה אחד לכל הדירה.
לצפיה ב-'הם יכולים לסמוך על זה שתמיד יהיו עדרים של ישראלים שחייבים '
הם יכולים לסמוך על זה שתמיד יהיו עדרים של ישראלים שחייבים
22/03/2017 | 00:28
133
לגור בקוליג' קורנר ולשלוח את הילדים דווקא לדיוושן (למרות שאין להם כסף לזה) ולנסוע במיניוואן משומש שקנו מהשפחה הישראלית הקודמת שעזבה (למרות שיש להם רק שני ילדים), בגלל שאמרו להם שככה כולם עושים.   
לצפיה ב-'באזור הרישום של DEVO איפה שתזרוק אבן תפגע בישראלי...'
באזור הרישום של DEVO איפה שתזרוק אבן תפגע בישראלי...
21/03/2017 | 23:39
123
מדובר באזור שנקרא קולידג' קורנר - ואני אהיה מופתע אם יש שם ולו בניין גדול אחד שבו לא גרים ישראלים.

החברות הגדולות שלכל אחת מהן יש מספר בניינים שם הן:
THE HAMILTON COMPANY - שהיא החברה שמנהלת, בין השאר, בניין שנקרא DEXTER PARK שבו גרים לא מעט ישראלים. יש להם לפחות עוד 5 בניינים בברוקליין.

חברה אחרת היא CHR (צ'סטנט היל ריאלטי) - שבנוסף לקומפלקס הענק "הנקוק ווילג'" שאותו הזכיר פוסום בהודעה שנמחקה (ושאינו נמצא ליד DEVO) יש לה עוד שמונה בניינים בברוקליין, חלקם גם באזור שעליו את מתעניינת.

יש עוד המוני דירות בבניינים גדולים שאינם בניינים של 100% השכרה - כמו, למשל, 50-60 וינצ'סטר סטריט, או 80 פלזנט סטריט (הבניין שבו יונתן גפן ומשפחתו גרו כמה שנים כשהוא צרץ כאן). בבניין מהסוג הזה ההשכרה היא מ"בעל בית פרטי" שהוא בעל הדירה הספציפית שמושכרת. ניתן למצוא כזו דירה דרך מתווכים למיניהם - וכאלו לא חסרים גם באזור.
לצפיה ב-'קושיות לקראת פסח - J1 זמני להתמחות קלינית ומשמעויותיו'
קושיות לקראת פסח - J1 זמני להתמחות קלינית ומשמעויותיו
20/03/2017 | 15:23
5
163

שלום לכולם, פורום מושקע ואינפורמטיבי ביותר.
אנו זוג עם פעוט ובעוד מספר חודשים נעבור לניו-יורק. אני אתחיל התמחות ברפואה בבית חולים בניו יורק תחת J1 ותצטרף אליי אישתי תחת J2. הויזה הינה ל 3 שנים שלאחריהן אנו מחוייבים לחזור לשנתיים לארץ.
אחרי נבירות בנבכי הפורום נותרנו עם סוגיות שעיקרן לחדד את התשובות ספציפית לסיטואציה שלנו וכמובן מידע עדכני לשעה זו.
1. לצורכי מס- האם נחשב תושבי ישראל / ארה"ב? כאמור ויזה J1, תחומה בזמן, עבודה קלינית (לא סטודנט) עם משכורת מבית חולים אמריקאי. האם יש צורך לפנות למס הכנסה הישראלי ולהסדיר זאת טרם הנסיעה? למי משלמים מס והאם האמנה למניעת כפל מס בכלל רלוונטית אלינו? הכרה בהוצאות מס? מהפורום הספקנו להתבלבל...
2. במידה ואישתי תמשיך מחו"ל עם המעסיק הישראלי (מפעל בישראל ללא שלוחה אמריקאית) האם מצבה מבחינת מס שונה מאחר ומעסיקה ישראלי? האם היא צריכה להערך בשונה (לדוג' לבקש שינכו ממנה מס בישראל מתוך התלוש?)
3. ביטוח לאומי וביטוח בריאות בישראל- אני מניח שאנו אמורים להמשיך לשלם. בהמשך לשאלות לעיל, האם נשלם אחוזים מתוך המשכורות (אני בדולרים ואשתי בשקלים) או שמא תשלום מינימלי / מוגדר בחוק למי שהינו תושב אך אינו מתגורר פה בפועל?
4. מבחינת ה DMV- האם נחשב לתושבי ניו-יורק ונוגבל בשימוש ברישיון הבינלאומי ל 90 יום בלבד / נחוייב ב LEARNING PERMIT או שמא לכל אורך שהותנו נחשב לתושבים זרים ולכן נוכל לנהוג ולהשכיר רכב בבטחה  כל עוד הרישיון הישראלי-בינלאומי בתוקף?

שאלות רבות, חלקן אולי ישמעו רפטטיביות אך נשמח לכל מענה או הכוונה.
תודה מראש לכל העונים!
לצפיה ב-'שאלות מצוינות.'
שאלות מצוינות.
20/03/2017 | 15:42
109
רואים שאכן קראת הרבה על הנושא.

תשובות לשאלות 1-3 - אתה צריך ייעוץ פרטני של מומחה, אל תסמוך רק על מה שכתוב פה בפורום, כי המצב השתנה בשנה שעברה, וגם אנחנו עדיין לומדים את המצב החדש, ואין תשובות ודאיות. בגדול, *להערכתי*, התשובות הן:

1. *כנראה* שתהיו גם תושבי ישראל, אבל אני לא יודע אם יש משהו שאתם צריכים להסדיר מראש, או פשוט להשאיר מספיק כסף בצד ולהסדיר לאחר החזרה. בנוסף, יש דרכים לצמצם את חבות המס לרשויות הישראליות (הוצאות מוכרות וכדומה), אז תדאג לקבל הדרכה על זה. אתה צריך להתייעץ עם מומחה בנושא, שלאחר מכן גם ילווה אותך מול הרשויות בארץ, לאחר חזרתכם ארצה.

2. אם אשתך ממשיכה לקבל משכורת בארץ, בעודה עובדת בארה"ב, אזי למיטב הבנתי היא ממשיכה לשלם מסים כמו כל ישראלי אחר, כלומר ינכו לה מסים מהתלוש (והיא גם זכאית להפרשות לפנסיה וקרן השתלמות; וגם תמשיך להיות תושבת ישראל). אני לא בטוח אם בתור J2 היא צריכה לדווח על ההכנסה שלה לדוד סאם, לא זוכר - תבררו בבקשה.

3. אם אשתך ממשיכה להיות שכירה בישראל, אז התשלומים שלה יורדים באופן אוטומטי דרך תלוש השכר. לגביך, אתה צריך ייעוץ של איש מקצוע (עד שנה שעברה, הנוהל היה לשלם את המינימום, ולהתחשבן בדיעבד אחרי החזרה ארצה; אבל היה שינוי במצב החוקי, ואני לא יודע מה היועצים ממליצים לעשות כיום).

אגב, שים לב שלמרות שאשתך תמשיך לעבוד מול החברה הישראלית, הרי לכאורה ייתכן והיא צריכה אישור עבודה אמריקני (EAD), וזה משהו שייקח כ-3 חודשים לקבל, לאחר הגעתכם לארה"ב. הסוגיה הזו לא לגמרי ברורה, ויש פה לעתים מחלוקות בפורום אם צריך או לא - שכן אשתך לא תיקח מקום עבודה פוטנציאלי מאמריקני - אז אני לא מחווה פה דעה אם צריך או לא, אלא רק מעלה את הנקודה וממליץ לכם לבדוק את הנושא.

לצפיה ב-'עוד תשובות'
עוד תשובות
20/03/2017 | 19:25
3
102
קודם כל, מסכים עם כל מה שאילן כתב מעלי, ומוסיף עוד קצת:

קודם כל, אתם תחשבו ל-non-resident alien במשך השנתיים הראשונות על ויזה J. זה אומר שבמשך אותן שנתיים אישתך לא תצטרך לדווח על ההכנסה שלה בארץ ל-IRS. ברגע שהיא תחשב לרזידנט לצרכי מס, היא תצטרך לדווח על הכנסות מהארץ.

מבחינת מס בארץ, משכורת שמרוויחים בישראל חייבת מס הכנסה בישראל בלי קשר לסטטוס התושבות שלכם בארץ. בכל מקרה בסבירות גבוהה תחשבו לתושבי ישראל, אבל אפילו אם לא, היא תהיה חייבת מס הכנסה בארץ וינכו לה את המס במקור.

לגבי ה-DMV, ההגדרה בחוק בנ"י היא:
As used in this section, the term "resident" shall mean domiciliary, that is, one who lives in this state with the intention of making it a fixed and permanent abode. It shall be presumptive evidence that a person who maintains a place of abode in this state for a period of at least ninety days is a resident of this state.

... According to this law, students from other states or from other nations who attend school in New York State are usually not considered residents of New York.

כפי שאתה שם לב, ההגדרה מעט מעורפלת. הם כותבים במפורש שעל פי הפרשנות של החוק סטודנטים לרוב לא יחשבו לתושבים, משום שהם מגיעים לנ"י לתקופה מוגבלת. אם ניישם את הכלל הזה עליכם, גם אתם מגיעים לנ"י לתקופה מוגבלת ולא בכדי להשתקע, ולכן לכאורה לא אמורים להחשב כתושבים לצרכי רישיון. ומצד שני, מציינים שמגורים של 90 יום בנ"י יוצרים חזקה של תושבות.

הדעה שלי בעניין היא שכל עוד אתם שוכרים רכב פה ושם ולא מחזיקים ברכב משלכם, תוכלו להסתפק ברישיון הישראלי במקרה שלכם.

לצפיה ב-'מבולבלים? גם אנחנו'
מבולבלים? גם אנחנו
20/03/2017 | 23:20
1
94
תודה על העצות וההכוונה. אכן כפי ששיערנו הדברים לא חד משמעיים גם לא לשועלי הפורום והדרך הכי טובה היא להיוועץ פרטנית עם איש מקצוע (או אפילו שניים).
המלצות? ראיתי את שמו של עו"ד אשר טוריאל אך לפי גוגל מיקומו הפיזי בניו-יורק ולא בישראל. מקובל לפנות אליו בהודעה פרטית בפורום? דרך אחרת?
כמו כן נתקלתי גם בשמו של רו"ח ישי עציון. המלצות נוספות?
תודה
לצפיה ב-'רק קחו בחשבון'
רק קחו בחשבון
20/03/2017 | 23:32
84
שעד ה-18 באפריל השנה, כל הרו"ח שעוסקים בדיווח מס לרשויות האמריקאיות יהיו עסוקים מעל הראש וסביר שכל פגישה לצורך ייעוץ תצטרך לחכות לאחר הדדליין הזה. המיקום הפיזי לא ממש משנה לדעתי. פגישת ייעוץ אפשר לעשות גם בטלפון/סקייפ.

לצפיה ב-'לגבי הDMV'
לגבי הDMV
21/03/2017 | 23:43
59
אני הגעתי עם זה לבית המשפט בניו יורק. הייתי מעורב בתאונה קלה (ללא נפגעים, פח בלבד), אבל היתה משטרה מעורבת, ומסתבר שאם נוהגים אם הרשיון הישראלי חובה שיהיה עליך דרכון בנוסף (לא ידעתי). מכיוון שדרכון לא היה לי, קיבלתי דו"ח "unlicensed operator" שכמובן עירערתי עליו.

בבית המשפט (שאליו כבר הגעתי עם הדרכון ) השופט הסתכל על הדרכון והרשיון, שאל אותי אם אני אזרח אמריקאי, אמרתי שלא, שאל תחת איזו ויזה אני נמצא בארה"ב, עניתי J1, חשב שניה ושאל אם זאת student visa. אמרתי שבעיקרון כן (הייתי פוסט-דוק אז). חשב עוד שנייה וחצי, חפר קצת בספר וביטל את הדו"ח.

את השוטר, דרך אגב, לא כל כך עניין מצבי ההגירתי. לשיטתו, אם אני בארה"ב על ויזה שאינה ויזת תייר, וודאי שאם קניתי רכב, אני תושב וצריך לנהוג עם רשיון מקומי. השופט, כאמור, חשב אחרת.
לצפיה ב-'איך למלא טופס ניתוק תושבות'
איך למלא טופס ניתוק תושבות
21/03/2017 | 17:48
3
103
שלום לכולם, יש לי כמה שאלות בנוגע למילוי הטופס.
1. כתובת מגורים בישראל - מה אני אמורה לרשום, את הכתובת בארה"ב או הכתובת של ההורים בארץ ? לא ברור אם זה ניתוק תושבות אז איך תהיה לי כתובת בארץ..
2. פרטים על תקופת השהות בחו"ל - הם שואלים מתקופה עד לתקופה, פשוט לרשום את תאריך יציאתי מהארץ וזהו ?
3. יש לי חשבון בנק בארץ רק כדי שאוכל לשלם מיסים עם הוראת קבע, האם אני צריכה לסגור את החשבון לפני שאני ממלאה את הטופס כדי שלא תהיה שום טענה שאני עדיין תושבת ?
תודה רבה למי שיוכל לענות, אני ממש מבולבלת מכל הניירת הזאת.
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
21/03/2017 | 20:26
2
79
אני יכול רק לומר מה אני רשמתי לפני אי-אלו שנים, וזה עבד. אין אחריות שאלו הן התשובות "הנכונות".

1. הורים
2. רק תאריך יציאה, והצהרה ש"היגרנו לארה"ב ואין לנו תוכניות לחזור ארצה" (בחלק 3 של הטופס, ואח"כ שוב בחלק 9)
3. לא, עדיין יש לי חשבון בנק פעיל בארץ (פעילות מינימלית), ואין עם זה שום בעיה (למרות שהתושבות נותקה כבר לפני כמה שנים).

בהערת אגב, ולמרות שלא שאלת, יש כמה חלקים מאוד חודרניים בטופס שאני החלטתי שזה לא עניינם, ולכן לא עניתי בכלל. זה כולל את רוב (או אפילו כל) חלק 4, את רוב חלק 5, חלקים מחלק 6 (לא עניינם לגבי הכנסות שלי בחו"ל, ועוד).

בהצלחה
לצפיה ב-'יש לך רעיונות איזה מסמכים '
יש לך רעיונות איזה מסמכים
21/03/2017 | 22:02
1
51
כדאי לי לצרף כדי להוכיח שמרכז החיים שלי פה ?
מגורים, עבודה וכ'ו ?
תודה רבה עזרת לי מאד
לצפיה ב-'אנחנו לא צירפנו כלום, רק שלחנו את הטופס הזה.'
אנחנו לא צירפנו כלום, רק שלחנו את הטופס הזה.
21/03/2017 | 22:15
26
לצפיה ב-'האם מישהו מכיר מישהו שמפנה דירה למשפחה במנהטן בקיץ ?'
האם מישהו מכיר מישהו שמפנה דירה למשפחה במנהטן בקיץ ?
21/03/2017 | 21:10
54
מחפשים דירה להשכרה במנהטן למשפחה, באזור שמשוייך לבית ספר טוב, עדיפות לאפר ווסט
לצפיה ב-'לא נעלמה כאן הודעה של מישהי שחיפשה קומפלקס'
לא נעלמה כאן הודעה של מישהי שחיפשה קומפלקס
21/03/2017 | 18:58
110
מנוהל בבוסטון?
לצפיה ב-'שאלה לגבי ויזת תייר וזמנים'
שאלה לגבי ויזת תייר וזמנים
21/03/2017 | 13:42
76
שלום,
אולי תוכלו לעזור לי. אני אמורה לנסוע לכנס בארה"ב בקיץ. יש לי ראיון בשגרירות השבוע. עוד שבועיים אני אמורה לטוס לאירופה. האם מומלץ לדחות את הראיון לאחר שובי להבטיח שיהיה לי דרכון לנסיעה עוד שבועיים? אני במדעי החיים, אם כי לא בתחום מאוד חשוד.
לצפיה ב-'שאלות לקראת רילוקיישן - ויזת אירוסים או ויזת תייר'
שאלות לקראת רילוקיישן - ויזת אירוסים או ויזת תייר
18/03/2017 | 13:18
55
897
שלום שוב לאנשי הפורום הטובים,

תודה על הסבלנות זה הולך להיות קצת ארוך...

הרקע:
המשך>>
שלום שוב לאנשי הפורום הטובים,

תודה על הסבלנות זה הולך להיות קצת ארוך...

הרקע:
הגיעה השעה וכפי שכתבנו לפני חצי שנה, התוכניות התקדמו ואנחנו עכשיו גם בהריון מוקדם ורוצים לעבור :) אנחנו רוצים לתזמן את המעבר לארה״ב אחרי שנסיים את הבדיקות הריון של החצי הראשון בארץ. אני אזרח אמריקאי, ושכיר בחברת הייטק אמריקאית גדולה ומוכרת. היא אינה אזרחית ואיננו נשואים (אנחנו גרים ביחד כ3 שנים). הנחת המוצא היא שבת זוגי תהיה מכוסה ביטוחית שם מהיום הראשון ואחרת לא ניסע כעת (בטח יהיו לנו שאלות יותר ספציפיות על זה בהמשך). הביטוח בריאות אמור להיות ממש טוב ולכסות גם פריור-קונדישנס כולל הריון (טעון וידוא, אבל זה מה שהבנתי מקודמיי שביצעו מעבר דומה בעבר).

כיון שאיננו מעוניינים לחכות שנה פלוס לגרין קארד מהארץ, שני המסלולים שעלו בעבר הם: 
א. כניסה בויזת תייר ושינוי סטטוס שם, 
ב. ויזת אירוסים (למרות התהליך הכבד יותר). 

אופציה א. היא תהליך פשוט יותר, אבל טומנת בחובה יותר סיכון נראה לנו. אופציה ב׳ תוקעת אותנו פה ל4-5 חודשים ויכול להיות שיהיה מאוחר מדי לסוע אם זה יתעכב אפילו בקצת וזה גם סיכון גדול אולי (תלוי בתשובות שלכם…).

אנחנו רוצים לעבור בחודש חמישי-שישי של ההריון -- סביב יוני -- כי שנינו לא צעירים וחשוב לנו לעשות את הבדיקות הריון המלאות ביותר מכל מיני סיבות. מכיון שחלון ההזדמנות למעבר שלנו די צר (אחרי הבדיקות בארץ, אבל צריך להיות מספיק מוקדם כדי להתארגן שם ללידה ושניתן יהיה לטוס בבטיחות) ועם כמעט אפס מקום לטעויות יש לנו הרבה מאוד פינות לסגור ויש לנו כמה שאלות מטרימות לגבי שתי האפשרויות לויזה.

השאלות:
1. האם כניסה עם בטן הריונית לארה״ב תשפיע על אורך הויזה? יש סיבה טובה להאמין שפקיד ההגירה יחשוד בבטן שלה בכניסה לארה״ב וייתן לה ויזה קצרה מדי שלא תספיק לנו כדי להתחתן ולשנות סטטוס תוך 60 יום? מהה אם זה ברור לגמרי שהיא בהריון? כדאי לטוס מוקדם גם אם זה אומר לעזוב פה בחופזה (מה שאנחנו מעדיפים להמנע ממנו)?

2. ויזת אירוסים - בעבר אמרתם שזה תהליך של 4-5 חודשים. האם זה עדיין נכון מעדויות עכשויות? האם זה אחד  מהדברים שהושפעו, או שעשויים להיות מושפעים מהממשל החדש והשינויים במדיניות ההגירה? 

3. ויזת אירוסים - ברגע שאנחנו בתוך התהליך, נדע כמה רחוקים אנחנו מסיום? האם החברה שאני עובד בה יכולה לסייע להאיץ את התהליך? עוד לא דיברתי עם אנשי הויזה האמריקאים של החברה מכיון שהם לא יוכלו לייעץ ליי ללכת על אופציה א׳  ולכן לשאול אותם יכול להיות שאלת קיטבג רצינית ביותר שאין ממנה דרך חזרה לכן אני שואל אותכם קודם...

4. ויזת אירוסים - מה קורה אם בזמן ההמתנה לויזה היא נכנסת לארה״ב כתיירת, ואז נמצאת בהריון מתקדם מכדי לטוס לישראל לראיון וכיוצ״ב - האם יש החרגות ומצבים מיוחדים שמאפשרים המשך שהיה חוקית שלה בארה״ב במצב הזה?

5. מה קורה אם הילד נולד לפני השינוי סטטוס שלה בארה״ב? זה בכלל רלוונטי למשהו?

6. שאלת לגבי פרקטיקות נפוצות בביטוחי בריאות -  אם היא תכנס בויזת תייר, האם יש סיבה לחשוש שהיא לא תוכל לקבל את הכיסוי הביטוחי המלא כבת זוגי מייד בכניסה כיון שאין לה אשרת שהיה ארוכת טווח בזמן הנתון הזה? האם זה שהיה לה ביטוח כזה, מוכיח מבחינת הרשויות שהיו לה כוונות הגירה ויכול ליצור קשיים בהמשך בעת שינוי סטטוס וכו׳?

זה קריטי לנו לדעת את 4, כי אז נדע אם יש איזה נתיב גיבוי לויזת האירוסים שהיא הרבה פחות מלחיצה מבחינת המשמעויות של כשלון ולא צריך לחשוש שמישהו יחשוד שיש לנו כוונות לא תמימות במעבר. 

ממש תודה מראש למי שצלח את הטקסט הארוך הזה ויעזור לנו עם קצת מידע.
לצפיה ב-'הגדרות tax withholding '
הגדרות tax withholding
20/03/2017 | 17:49
8
145
שלום,
עברתי לניו יורק ארה"ב עם אשתי (אזרחית ארה"ב) עם ויזת הגירה לפני קצת יותר מחודשיים. 
כיום, אני מועסק בחברת הייטק כשכיר ואשתי אינה עובדת. רציתי להתייעץ בנוגע להגדרת הtax withholding במשכורת - 
1. Federal tax - האם מומלץ להגדיר את ההכנסה שלי כmarried ועוד reference 1? חלק מהקולגות בעבודה אומרים שזה חוסך הרבה מס כל עוד אשתי לא עובדת.
2. State tax - האם גם כאן מומלץ להגדיר married +1?

אני קצת מבולבל כי חלק מהקולגות אומרים שבסיטואציה שעוד לא קיבלתי את הגרין קארד הרשמי, עדיין אסור לי לבקש הטבה במס? מבדיקה שעשיתי בויזת ההגירה, ישנו משפט שאומר שהויזה הזו תקפה כ i551 לשנה (משמע permanent resident)

אשמח אם מישהו יוכל להבהיר לי מה מומלץ לעשות במצב זה כדי לא להסתבך ולשלם בשנה הבאה קנסות או מיסים נוספים.

המון תודה מראש 
לצפיה ב-'אשר, אתה פה בסביבה?'
אשר, אתה פה בסביבה?
20/03/2017 | 18:15
4
106
עד שאשר יגיע, עונה בינתיים לפי מיטב הבנתי:

1. סטטוס ההגירה שלך: אני מבין שנכנסת לארה"ב עם הטבעה של I-551 בדרכון? אם כן אז אתה בעל גרין קארד לכל דבר. אם אתה מתכוון לכרטיס הירקרק עצמו, אז הוא יגיע מתי שיגיע, אבל הוא לא זה שמשנה את הסטטוס שלך.

2. נושא המיסוי: לגבי כל נקודות הזיכוי שאתה שואל לגביהן - בתכל'ס, זה לא באמת משנה. החישוב הסופי נעשה תמיד בסוף השנה, כאשר מגישים את הדו"ח השנתי ועושים את חישוב המס השנתי. בתכל'ס, יש שתי אסכולות רווחות:
א. יש אנשים שגורסים שעדיף שהחישוב יהיה מדויק ככל האפשר, כך שבסוף השנה אתה תהיה חייב מינימום שבמינימום לרשויות המס (הן פדראלי והן סטייט), או שהן יהיו חייבות לך איזשהו סכום מינימלי.
ב. אסכולה שנייה גורסת שכדאי להשאיר קצת "מרווח ביטחון", כלומר להשתמש בפחות נקודות זיכוי במהלך השנה (כלומר לשלם יותר מס), כך שמס הכנסה יהיה חייב לך יותר כסף בסוף השנה - מה שבטוח, רק לא להגיע למצב שאתה חייב להם כסף, ושלא התכוננת לזה.

אין תשובה נכונה בין א' לבין ב', זה הכל עניין של גישה. אני אישית שייך לאסכולה ב', מעדיף לשלם קצת יותר מס בשוטף, ולקבל החזרים יפים לאחר הגשת הדוחות. אחרים טוענים שזה כסף שלי בכל מקרה, ושאני סתם "מלווה" אותו למס הכנסה בלי ריבית במהלך השנה - וזה לא מפריע לי.

אז איך שאתה רוצה. לא נראה לי שנקודת זיכוי לפה או לשם מזיזה הרבה; פעם עשיתי חישוב, ולמיטב זכרוני זה התבטא בכמה עשרות דולרים בודדים בכל תלוש, לא מעבר לזה.

אבל לגבי סעיף 2, חכה שאשר (רו"ח הפורום) יחווה את דעתו. יכול להיות שבאיזשהו שלב, אותו "משחק" עם נקודות זיכוי הופך למשהו לא חוקי - אני לא יודע בוודאות.
לצפיה ב-'לגבי התקופה'
לגבי התקופה
20/03/2017 | 19:05
79
אני זוכר שבהקשר של הL לפחות זה היה כחצי שנה שבה לא מתעסקים עם זה ואז אפשר.
אני חיכיתי קצת יותר - עד אחרי הדו״ח מס הראשון שלי - שם הבנתי קצת מי נגד מי.
לצפיה ב-'הערה אחת'
הערה אחת
20/03/2017 | 20:03
1
75
אם אתה חייב למס הכנסה מעט כסף בסוף השנה, לא קרה כלום. הבעיה כשהניכוי במקור נמוך מידי ברמה בה אתה חייב אלפי דולרים למס הכנסה, ואז אתה עלול להיות מחוייב ב-underpayment panelty. גם שכירים עלולים להיות מחוייבים בקנס, ולא רק עצמאים.

כפי שאתה בוודאי יודע, יש הגדרות שקובעות מתי אתה מוגן מתשלום קנס (שילמת לפחות כמו שבשנה שעברה, אתה חייב פחות מ-1000$, שילמת לפחות 90% מהסכום שאתה חייב השנה). אז נכון שמשחק בנקודה או שתיים לא משמעותיים מהבחינה הזו, אבל בהמשך לדיון ההיפוטתי, ההבדלים בסטטוס (נשוי/יחיד/נשוי שממוסה כיחיד) יכולים ליצור פערים הרבה יותר משמעותיים לכאן או לשם.

לצפיה ב-'ובהקשר הזה, יש לי שאלה לאשר, אם אתה בסביבה'
ובהקשר הזה, יש לי שאלה לאשר, אם אתה בסביבה
20/03/2017 | 20:41
71
השנה, בעקבות מעבר למקום חדש, אנחנו קונים בית. לצורך כך, אני מוכר ומממש מניות ואופציות שאני מחזיק, חלקם גם short term, ואני אהיה חייב על זה מס שלא מנוכה במקור.

אני יודע שבדרך כלל שכירים לא מודאגים מקנס על underpayment שכן הם לרוב מוגנים על ידי אחד מ"נמלי המבטחים" בחוק, בד"כ בזכות העובדה שהם כבר שילמו ב-withholdings לפחות את סכום המס שהיו חייבים בשנה שעברה.

העניין הוא שאחד הדברים שיקרו במעבר הזה זה שאני אפסיק לעבוד ולהרוויח משכורת באמצע השנה. אישתי תתחיל להרוויח משכורת בספטמבר, אבל המשכורת שלה נמוכה משמעותית ממה שני מרוויח כרגע. זה אומר שהסכום שנשלם ב-withholding השנה יהיה נמוך משמעותית מהשנה שעברה, כך ש"נמל המבטחים" הזה לא יגן עלינו.

האם זה אומר שאנחנו צריכים למלא 1040ES ולשלם מס משוערך בכדי שלא נצטרך לשלם קנס?

לצפיה ב-'אשר עסוק בסגירת שנת המס ובנתיים '
אשר עסוק בסגירת שנת המס ובנתיים
21/03/2017 | 05:33
52
מאבד שיער שחור  ומרוויח שערות לבנות.  

אם זה דחוף כתבו לו מסר...
לצפיה ב-'קצת סדר'
קצת סדר
20/03/2017 | 19:53
2
93
קודם כל, סתם לידע כללי: סטטוס של תושב לצורך הגירתי ותושב לצורך מס אלו שני דברים שונים. אמנם אם אתה "תושב קבע" מבחינת הגירה תחשב גם לתושב מבחינת מס, אבל ההיפך לא בהכרח נכון. כלומר, יש מקרים בהם אפשר להחשב לתושב לצורך מס גם בלי להיות תושב קבע.
במקרה שלך זה לא משנה, כי ברגע שחתמו לך על ויזת ההגירה בדרכון אתה נחשב לתושב קבע לכל דבר, אבל לטובת קוראים אחרים: גם אילו לא היית תושב קבע, בתור בן זוג של אזרחית היית יכול לבחור להגיש מיסים איתה במשותף בתור תושב לצורך מס.

החישוב הסופי יערך בכל מקרה בהגשת הדו"ח הסופי בסוף השנה. ה-withholding זו רק הערכה. אני יכול לספר מניסיון אישי שבעבר חישבו לי את ה-withholding כיחיד. מכיוון שעד לפני שנה גם לאישתי וגם לי היתה הכנסה, זה לא שינה בהרבה. בשנה שעברה אישתי לא עבדה אבל שכחתי לשנות את ההגדרות בעבודה. כתוצאה, קיבלתי החזר מס של כ-8000$ על מיסים פדראליים וסטייט ביחד. אז נחמד לקבל החזר כזה בסוף השנה, אבל היה יכול להיות עוד יותר נחמד אילו היה לי את הכסף הזה בכיס במהלך השנה.

לצפיה ב-'תודה רבה לכם על התגובות המעמיקות ועניינות '
תודה רבה לכם על התגובות המעמיקות ועניינות
20/03/2017 | 20:42
1
85
האם  בשורה התחתונה כדאי להגדיר במצבי married + 1 בשני סוגי המיסים? State וfederal? מהתגובה האחרונה זה הרושם שאני מקבל.. האם מישהו חושב אחרת?

תודה רבה לכם!
לצפיה ב-'כן, זו השורה התחתונה שלי'
כן, זו השורה התחתונה שלי
20/03/2017 | 20:55
23
לצפיה ב-'מס AMT ל NRA (ויזת J2)'
מס AMT ל NRA (ויזת J2)
20/03/2017 | 15:15
4
98
הגשתי כמו כל שנה עם תכנת glacier, והשנה קיבלתי בחזרה מכתב ממס הכנסה שאני חייבת AMT ועלי להגיש טופס 6251. השאלה שלי היא איך למלא את ההחזר שקיבלתי ב 2016 מה state בשורה 7 בטופס הזה - זה אמור להיות מספר שלילי? (לסכום אותו בתור מינוס?). 

התכתבתי עם ה support של glacier והם אמרו לי שהתכנה שלהם פשוט לא עושה AMT והם לא חושבים שיש תכנה שעושה זאת ל NRA. ההכנסות שלי (אחרי שמורידים את ה pretax 401 וכו) הן 121000 וה deduction היחיד שלי הוא 12000 למס מדינה (אני גרה בעיר ניו יורק...), כנראה שזה מספיק בשביל שאהיה חייבת AMT. מילאתי את הטופס (פרט לשורה הזו) לפי ההנחיות ונראה שאני צריכה לשלם כמה מאות דולרים AMT.
לצפיה ב-'תסתכלי על טופס ה-1040NR שמילאת'
תסתכלי על טופס ה-1040NR שמילאת
20/03/2017 | 19:08
3
50
אם יש לך איזשהו החזר מס שמופיע בשורה 11 בטופס 1040NR (השורה המקבילה לשורה 10 בטופס 1040 הרגיל), את אמורה לדווח עליו בשורה 7 בטופס 6251. זה צריך להיות מספר חיובי. אם השורה הזו ריקה, לא צריך להיות כלום גם בטופס הזה. אם תמלאי משהו בשורה הזו, זה אמור להקטין את ה-AMT שאת חייבת.

הסיבה ששואלים את זה בטופס היא שבמקרים מסויימים החזר מס מהסטייט נחשב כהכנסה לצורך מס ההכנסה הרגיל, אבל לא לצורך חישוב ה-AMT, ואז זה בעצם מקטין את ה-AMT שאת חייבת.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/03/2017 | 19:19
2
39
אז אני רושמת את ההחזר כמספר חיובי בשורה 7, אבל כשאני סוכמת את השורות בטופס בשביל לחשב את שורה 28 - המספר הזה יורד מהסכום ולא מתווסף אליו.
תודה רבה - לא שמעתי על המס הזה בחיים, וטבעתי בהנחיות של הטופס הזה. 

לצפיה ב-'זה באמת מקרה קצת חריג'
זה באמת מקרה קצת חריג
20/03/2017 | 20:11
1
56
זו גם פעם ראשונה שאני שומע על NRA שחייב במס אלטרנטיבי מינימלי. זה מס שנועד למנוע מאנשים שמרוויחים הרבה להתחמק מתשלום מס על ידי ניצול יותר מידי חורים ופטורים בתקנות המס. את לא ממש נמצאת בקטגוריה הזו, אבל כניראה שכתוצאה מהמיסים הגבוהים ב-NYC שנחשבים לצורך deduction, הגעת למצב בו נוסחת החישוב היתה כזו שאת כן חייבת במס.

ואגב, שימי לב שהסכום בשורה 7 מופיע בסוגריים. באופן כללי כל סכום שמופיע בסוגריים נחשב למינוס.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/03/2017 | 22:45
27
לא הבנתי שהסוגריים משמעותם מינוס - עכשיו הטופס הרבה יותר ברור...
תודה רבה לך!
לצפיה ב-'תרגום מסמכים לצורך ויזה'
תרגום מסמכים לצורך ויזה
19/03/2017 | 14:55
2
98
שלום,

מניחה שנשאל עשרות פעמים אבל לא הצלחתי להבין בחיפוש.

ביקשו לצורך ויזה תעודת נישואין, עם תרגום. ומפה קצת הסתבכתי.

האם אני מתרגמת לבד ומחתימה נוטריון? מה זה אפוסטיל והאם זה נדרש לצורך ויזה?

ראיתי שיש איפשהו בקבצים, שבלונה לתרגום, משהו יכול לשים אותה בתגובה כי אני לא מצליחה למצוא...

תודה!  
לצפיה ב-'תרגמתי בעצמי'
תרגמתי בעצמי
19/03/2017 | 17:49
67
קיבלו את זה. צריך לכתוב בסוף משהו בסגנון התחייבות שהתרגום מדוייק ושאת יודעת אנגלית ועברית טוב
לצפיה ב-'כפי שאמרת בעצמך '
כפי שאמרת בעצמך
20/03/2017 | 14:27
48
יש במאמרים...
לצפיה ב-'מחפש פרטי התקשרות-מייל/טלפון עם רו"ח אשר טוריאל'
מחפש פרטי התקשרות-מייל/טלפון עם רו"ח אשר טוריאל
20/03/2017 | 00:19
2
48
לצפיה ב-'ניסית פשוט לכתוב את שמו בגוגל?'
ניסית פשוט לכתוב את שמו בגוגל?
20/03/2017 | 06:41
81
זו אחת התוצאות הראשונות שמקבלים:
לצפיה ב-'כתוב לו מסר'
כתוב לו מסר
20/03/2017 | 14:26
71
או לי, ואני אתן לך.  בשביל מסר תצרך להרשם עם ניק קבוע.
לצפיה ב-'הארכת ויזה J1 במקביל לאפליקיישן ל H1B'
הארכת ויזה J1 במקביל לאפליקיישן ל H1B
20/03/2017 | 06:01
1
66
שלום, 
יש לי כרגע DS-2019 בתוקף לעוד שנה וחצי, אבל הויזה שלי פגה תוקף ולמעשה אם אני יוצא מארה"ב אני חייב לחדש את הויזה על בסיס ה DS החדש. במקביל אני בתהליך לויזת H1B, אבל אני מעוניין להישאר על הJ כמה שיותר. אשמח אם מישהו יוכל לעזור לגבי השאלות הנ"ל: 
1) האם ניתן להאריך ויזה J בזמן שמגישים אפליקיישן לויזה H1B (כלומר כאשר האפליקיישן עדיין בתהליך)? האם בכלל אפשר לצאת מארה"ב בזמן שיש אפליקיישן לH1B? 
2)  במידה והאפליקיישן ל H1B מאושר (בסוג של Petition לא change of status) האם עדיין ניתן להאריך את ויזה J ולא לעבור לH1B לפני שממצאים את כל תקופת הacamdic training על בסיס ה J? 

תודה רבה! 
לצפיה ב-'מעבר ל-H1B'
מעבר ל-H1B
20/03/2017 | 07:56
65
קודם כל, יש לך מן הסתם עו"ד שמטפלים בבקשה ל-H1B, ואני ממליץ בחום שתתייעץ איתם ולא תסתפק רק בתשובות כאן בפורום.

אבל באופן כללי:
- ניתן להאריך ויזה J1 בזמן שנמצאים בתהליך לקבלת ויזה H1B. מכיוון שויזה H1B אינה ויזת הגירה, אין סתירה בין השניים.
- יציאה מארה"ב בזמן שהאפליקיישן ל-H1B בתהליך לא תשפיע על הבקשה, אבל במידה ומדובר על בקשה עם change of status, תהליך ה-COS יתבטל. במידה ומדובר בהליך קונסולרי בלבד, לא תהיה לזה כל השפעה.
- לגבי הארכה לאחר שה-I140 אושר, זה לא שונה מהמקרה הראשון. כל עוד אתה עדיין לא בסטטוס של H1B, לא תהיה סתירה בין זה לבין בקשת הארכה ל-J1 ולכן אני לא רואה סיבה לבעיה.

לצפיה ב-'NVC דגשים?'
NVC דגשים?
18/03/2017 | 15:02
7
129
שלום רב לחברי הפורום,
אני בתהליך של הגשת גרין קארד מתוקף נישואין. הגענו לשלב של מילוי טפסים לNVC. התחלתי גם ליצור קשר עם מקומות עבודה, בעקרון רציתי קצת ״להרגיש את השטח״ אבל לשמחתי ולהפתעתי יש מידה של היענות.
אי לכך רציתי לשאול כמה שאלות:
1. כמה זמן (בהנחה שאני מגיש את הטפסים מהר) יכול לעבור מהשלב שאני נמצא בו עד שאקבל גרין קארד? אני יודע שזה לא קבוע אבל אולי תדעו לומר מה התרחיש הפסימי/אופטימי? (שוב זה אחרי אישור עקרוני של הבקשה ולפני הטפסים האחרונים של nvc והראיון). 
2. יש לכם דגשים לשלב הזה? מה יכול לעכב או לתקוע? אני מנסה להימנע מטעות טיפשית שתגרום לי לעיכוב מיותר ולאיבוד הזדמנויות.
3. הספונסרשיפ הוא על סמך נכסים של אישתי בארה״ב, לא הכנסות (שנינו חיים בארץ). יש לנו גם אפשרות לעשות את זה בעזרת קרובים שחיים שם. האם יש עדיפות לאחד המסלולים?
מודה מראש לכל תשובה. 
לצפיה ב-'שאלה טיפה לא קשורה אבל'
שאלה טיפה לא קשורה אבל
18/03/2017 | 15:18
1
85
אם תוכל להגיד לי מתי הגשתם את הטפסים I-130 לראשונה? 
תודה.

לצפיה ב-'בערך לפני 9 חודשים.'
בערך לפני 9 חודשים.
18/03/2017 | 18:16
60
אבל זה לקח להם רק חצי שנה אם אני לא טועה. פשוט קצת התמהמתי עם המשך התהליך.
לצפיה ב-'עוד שאלה, קצת מסובכת.'
עוד שאלה, קצת מסובכת.
18/03/2017 | 20:41
4
80
אנחנו מגישים מישראל וצריך להוכיח שאנחנו מתכוונים באמת לעבור (בעצם להבנתי אין לנו domcile). בעקרון צריך דירה עבודה או רישום לבית ספר. במקרה שלנו זה קצת מילכוד כי מי שמחפש עבודה זה אני (הלא אזרח) לה לא תיהיה עבודה בהתחלה, אז אנחנו צריכים לקנות או לשכור בית לפני שיש גרין קארד? זה קצת מסוכן... אם בסוף איכשהו לא נקבל... יש למישהו נסיון עם זה?
ושוב מי מכם שעשה את המהלך של גרין קארד מנישואין, כל מידע מנסיון אישי שלכם יעזור.
לצפיה ב-'התשובה פשוטה'
התשובה פשוטה
18/03/2017 | 21:01
3
77
כדי שאתה תקבל גרין קארד אישתך חייבת להוכיח שיש לה דומיסיליות בארצות הברית.
זאת דרישת בסיס, בלי זה אתה לא תקבל.
מה שאתה הולך לעשות לא משנה,
רק מה שהיא עושה,
במצב הכי פשוט, יספיק להראות שאישתך מחפשת עבודה, מחפשת בית, והודיעה לגופים בישראל שהיא עוזבת, ולהביא הצהרה שלה שהיא מתכננת לעבור לארצות הברית, זה הכי פשוט להשיג הוכחות כאלו, תנסו את זה, יש סיכוי שזה יעבוד, זה הצליח להרבה ישראלים עד היום.
אם תקבלו תשובה שזה לא מספיק, כי נראה שמקשיחים את הדרישות, אז אישתך תצטרך להתאמץ יותר,למשל לפתוח חשבון בנק בארצות הברית או להוציא רישיון נהיגה אמריקאי, את אלו אפשר לעשות בטיול של מספר שבועות בארצות הברית.
סביר להניח שאלו יספיקו, למרות שבאופן תאורטי, הם יכולים להגיד שגם זה לא מספיק ואז האזרח צריך לנסוע ולמצוא בית ועבודה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
18/03/2017 | 21:15
2
57
אם כבר יש חשבון בנק זה סוגר את הפינה? אני מבין ממך שלפחות עד היום הספיקו הוכחות יחסית גמישות על כנות הכוונה לעבור, אשמח לשמוע עוד מקרים ספציפים מי שיודע, איזה הוכחות הבאתם?
לצפיה ב-'מי שיש לו עוד מידע בעניינים האלה אשמח לדעתכם.'
מי שיש לו עוד מידע בעניינים האלה אשמח לדעתכם.
19/03/2017 | 07:17
1
47
אני יודע שזה מקרה ״רגיל״ אבל כרגע זה יכול מאוד לשנות אם אני מסדר עניינים חודש לפני או אחרי. בעיקר כמה זמן לקח לכם מהגשה ש למסמכים פיננסים ו i864 ועד גרין קארד.
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
22/03/2017 | 08:36
3
וגם עוד שאלה: האם אתה ממלא קודם את ה260 או קודם את ה864? לא ברור לי מהאתר מה עושים קודם. נראה שקודם ממלאים את ה260 אבל בקובץ PDF של ב260 (אין לי גישה עדיין כי אני עדיין מחכה לתשובה של ה130 שנראה על פניו יקח מעל חצי שנה!) יש מקום למלא פרטים על ה864 שכביכול כבר מילאת... 
לצפיה ב-'העברת סכון כסף משמעותי מחשבון בנק בארץ לחשבון בארה"ב'
העברת סכון כסף משמעותי מחשבון בנק בארץ לחשבון בארה"ב
17/03/2017 | 06:05
2
197
שלום לכולם,
קראתי בשקיקה את כל הפוסטים שמדברים על העניין הזה, אך אני מרגישה שאני צריכה הבהרות טיפה יותר ממשיות.

לצורך קניית בית אנחנו צריכים לשים מקדמה מסויימת. את כספי המקדמה אני מעוניינת לממש מהחשבון האישי שלי בארץ ולהעבירו לחשבון בארה"ב. 

אילו סכנות עומדות בפני? מדובר על סכום של 60-70 אלף ש"ח.
האם אני יכולה להעביר הכל בהעברה אחת?
האם אני צריכה לשלם על זה מס בארה"ב?
האם זה מסבך אותי מבחינה כלשהי בארץ?
אנחנו היגרנו לארה"ב ובסה"כ כמעט שנתיים כאן כך שאני רוצה לוודא שאני לא מכניסה אותנו לבעיה מסויימת מול אף אחת מהמדינות.

תודה מראש לכל מי שיכול לסייע.
לצפיה ב-'אין שום בעיה עם ההעברה עצמה'
אין שום בעיה עם ההעברה עצמה
17/03/2017 | 13:47
149
זה גם לא סכום גדול במיוחד.

כל הנאמר מתחת הוא מניסיוני והמעגל הפרטי סביבי בסכומים דומים או גדולים יותר מחשבון עצמי לחשבון עצמי לאותה מטרה.

בגדול כנראה הבנק יבקש טפסי W9 ממולאים וחתומים וטופס העברה (לפחות בלאומי זה אשכרה נייר ששולחים בפקס) ממולא עם הפרטים של כל בעלי החשבון בארץ והחשבון בחו״ל (אם הם תואמים - זה ״פשוט״ להם).

על התופס עצמו כותבים שזה העברה לחשבון בבעולתכם בחו״ל ויש מקום לסימון סוג התושבות (אני משאר שחו״ל) ולבקש שלא יגבה מס מהסכום.

הדבר היחיד שנשמע כ״אירוע מס״ - זה המימוש של הכסף שלא כ״כ ברור לי מה הכוונה - אבל אם זה שחרור קרן או משהו כזה - זה בפני עצמו עלול להיות אירוע מס שצריך לדווח עליו בסוף השנה וכדאי לך להתייעץ עם רו״ח.

ליביו
לצפיה ב-'ניתן להעביר כסף ואין על זה מס'
ניתן להעביר כסף ואין על זה מס
19/03/2017 | 06:02
93
מס מוטל על הכנסה או רווח הון 
האקט עצמו של העברה -אינו אירוע מס 

אשר טוריאל -רו"ח (משפטן)
לצפיה ב-'שאלת ויזה J1 ותשלום מיסים'
שאלת ויזה J1 ותשלום מיסים
17/03/2017 | 22:20
3
124
שלום לפורום הנפלא,

בשלב הזה אני מעדיפה להיות אנונימית.
אנו עתידים להגיע לארהב בויזת J1 (בימים אלו מגישים אותה עו"ד מטעם מקום העבודה). עד כמה שהצלחתי להבין מהפורום, ויזה זו היא לתקופה מוגבלת של שנתיים/שלוש. מה זה אומר לגבי תשלום המיסים בארץ? הרי לא ניתן לנתק תושבות עם הויזה הזו, מצד שני האם יכול להיות כפל מס ברגע שנחליט לחזור (גם בארהב וגם בארץ). הויזה אןמנם של סטודנט אבל מדובר על משרת פוסט דוקטורט בחברה גדולה ולא באוניברסיטה.

אשמח להפניה לחומר קריאה רלוונטי כמובן.
תודה ולילה טוב (שלנו) ובוקר טוב שלכם :)
לצפיה ב-'שלום לך אלמונימית'
שלום לך אלמונימית
17/03/2017 | 22:48
2
137
קודם כל, לגבי ניתוק תושבות, זה כניראה לא חד משמעי. לכאורה, העובדה שהויזה מוגבלת בזמן יכולה להעמיד קושי בפני ניתוק תושבות. מצד שני, יכולות להיות דרכים להתגבר על המכשול הזה: לדוגמה, מסלול גרין קארד או קבלת ויזת עבודה מסוג שונה (לדוגמה ויזה O1 או ויזה H1B). כך שזה ממש לא וודאי שלא תוכלי לנתק תושבות.

לגבי מיסוי בארה"ב, מכיוון שמדובר במשרה בחברה מסחרית, כפי הנראה לא תוכלי לקבל פרוטר מתשלום מיסי הכנסה, אבל כן תוכלי לקבל פטור על תשלום מיסי FICA (בט"ל ומדיקאייד) בארה"ב.

במידה ותחזרי לישראל לאחר תקופה קצרה מידי מכדי שיכירו בך כלא-תושבת, תצטרכי לשלם מס הכנסה 12% בט"ל בישראל. בשל האמנה למניעת כפל מס, ניתן לקזז את המס הפדראלי שתשלמי בארה"ב עם מס ההכנסה שאת חייבת בישראל כך שלא תשלמי על זה כפל מס. מיסי סטייט לא ניתן לקזז. יש דרכים נוספות להקטין את חבות המס בישראל (כולל בט"ל). לדוגמה, ניתן לקבל הכרה בהוצאות שונות שיהיו לך בארה"ב כולל אש"ל ומגורים ולהוריד גם אותם מההכנסה החייבת שלך.

אני מציע לך להיפגש עם רו"ח ישראלי שמבין במיסוי ישראלים בחו"ל בכדי לעשות תכנון מס ולצמצם את חבות המס שתהיה לך למינימום האפשרי.

לצפיה ב-'מסכים לחלוטין עם הנאמר '
מסכים לחלוטין עם הנאמר
19/03/2017 | 05:55
1
63
שהות זמנית ולמטרה מוגדרת (ועם תלווה אליה גם חזרה לאחר שלוש שנים). יש יותר מידי מקרים שבהם רשויות המס בישראל לא ראו כמבשיל לכדי ניתוק.
וגם לעניין הפטור ממס פדרלי -סעיף 23 לאמנה מדבר על
university or other recognized educational institution
וכאן מדובר על חברה- ולכן לדעתי לא יחול

אני גם מציע שלעניין שחיקת ההכנסה בישראל -לעשות שימוש ב
תקנות מס הכנסה ניכוי הוצאות מסוימות

אשר טוריאל -רו"ח (משפטן)
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/03/2017 | 14:46
15
לצפיה ב-'AOS FROM K-1 VISA.'
AOS FROM K-1 VISA.
16/03/2017 | 04:47
8
94
היי חברים.
אשתי נכנסה לארצות הברית עם ויזת k-1 דרכי. אני אמריקאי שגדל וחיי לאורך כל חייו באמריקה והיא ישראלית.
לאחר שהיא נכנסה התחתנו ודרך עו״ד הגשנו את ה aos ו ead
עברנו את ה biometrics apo.
לאחרונה אני ואשתי קיבלנו עידכון חדש באתר uscis שאומר
case is ready to be scheduled for an interview
רציתי לדעת מה הולך לקרות מכאן? כמה זמן יכול לקחת עד לקבלת הריאיון? האם חייב להיות ריאיון ? כי אשתי נכנסה עם ויזת k-1 לפי מה ששמעתי יש מצבים שגם אין רעיונות האם זה נכון?
מיותר לציין שיש לה כבר ssn number היא קיבלה ישר שהיא נכנסה שבוע אחרי. והיא הגישה בקשה ל ead אבל הקייס סטטוס שם עדיין case was recieved אנחנו חודש לאחר ה biometrics apo...

לצפיה ב-'הcase status באתר לפעמים לא מתעדכן,'
הcase status באתר לפעמים לא מתעדכן,
16/03/2017 | 08:30
1
61
לפעמים הוא מתעדכן אבל לא שולח מייל/סמס,
אתה יכול לבדוק באתר  processing time לפי המשרד שהגשתם אליו.
לצפיה ב-'לא הבנתי.ֿֿ'
לא הבנתי.ֿֿ
17/03/2017 | 21:56
41
לא הבנתי למה התכוונת
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/03/2017 | 00:33
5
42
הסטטוס שקיבלת אומר שיהיה לך ולאשתך ראיון.
כעת עליכם להמתין לתאריך לראיון. הזמן המשוער שבו תקבלו את הזימון לראיון תלוי בסניף המקומי של USCIS. כדי לבדוק על איזה applications הם עובדים כעת, אתה יכול להסתכל ב-Processing Times (תחת I-485). באתר מצוין התאריך האחרון של התיק שעליו הם עבדו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/03/2017 | 01:39
4
19
ממה שבדקתי שם אני לא כל כך יודע איך לעשות את זה אבל בכמה אופציות היה רשום שעל 485 עבדו פעם אחרונה או ב 2015 או ב 2016 הגיוני?

לצפיה ב-'כן, זה הגיוני. חלק ממרכזי השירות עמוסים מאוד, בעיקר בערים'
כן, זה הגיוני. חלק ממרכזי השירות עמוסים מאוד, בעיקר בערים
18/03/2017 | 16:13
3
29
הגדולות.
לצפיה ב-'הבנתי.'
הבנתי.
18/03/2017 | 19:57
2
19
מ k-1 ויזה זה לא אמור להיות מהיר יותר? תכלס יש לה כבר ssn היא עברה ראיון אחד ותהליך מישראל שלקח לה 5-6 חודשים..
מעניין אותי לדעת איך זה עובד וכמה זמן אנחנו צפויים לחכות
האם זה שינוי טוב שזה השתנה למחכים לריאיון ? מהשלב הזה כמה אמור להישאר בערך
לצפיה ב-'זה משתנה בין תיק לתיק'
זה משתנה בין תיק לתיק
19/03/2017 | 16:45
1
20
במקרה שלי, לא היה לי ראיון לגרין קארד. עם זאת, קראתי שבערך בחצי מהמקרים כן מתקיים ראיון נוסף (כמו במקרה שלכם).

התהליך ב-K-1 מהיר יותר רק מהפן של ההגעה לארה״ב (לא צריך לחכות 60 יום), וכן מהבחינה הזאת שלפעמים אין צורך בראיון.
לצפיה ב-'הבנתי ואתה זוכר'
הבנתי ואתה זוכר
19/03/2017 | 19:40
19
אתה זוכר את הסטטוסים שהיו לך? קיבלת סטטוס כמו שלי? או שאם אתה מקבל את הגרין קארד ללא ריאיון אין לך סטטוס כזה בכלל
לצפיה ב-'מס שבח'
מס שבח
15/03/2017 | 22:54
11
182
שלום חברים,
תור שלי לבקש עצה. כבר נכתב כאן כמה פעמים ( קראתי את כולם) נושא על מס שבח בישראל , אבל כל מקרא לגופו. כשעברנו לארה"ב , ניתקנו תושבות בארץ ( אפילו קיבלנו אישור מביטוח לאומי) ,צמצמנו פעולות בבנק וכל מה שצריך, נשאר לנו בית שמכרנו לאחרונה. עכשיו נושא של מס שבח.  כתושבי חוץ כרגע צריכים לשלם מס שבח , אלא אם כן עונים לכמה קריטריונים ואחד מהם , שאין לנו הכנסות משכירות או בעלות בדירה אחרת. עוד לא קנינו בית כאן, גרים בשכירות כרגע , וגם לא מילאנו עד עכשיו דו"חות למס כאן. מIRS  לא יכולים לתת אישור שאין לנו דירה או שאין לנו הכנסות מנדל"ן ולא יכולים לתת גם אישור על ההכנסות . אחרי שעה שיחה ומעבר בין כמה מחלקות , כולל מחלקה משפטית ישלחו לנו מכתב
verification for not filling
מקווה שזה יספיק, נגיש גם חוזה שכירות , מיסים שמשלמים על השכירות
למישהו יש ניסיון אחר או יודע מה עוד צריך לעשות ?
תודה

לצפיה ב-'פנה לאשר טוריאל, רואה החשבון של הפורום,'
פנה לאשר טוריאל, רואה החשבון של הפורום,
18/03/2017 | 00:28
2
97
הוא כתב על זה לפני כמה שבועות, ועזר למישהו שהיה במצב דומה לשלכם. יש לזה פתרון. אגב, יש גם נושא אפשרי של תשלום מס לשלטונות האמריקנים, וגם על זה אשר כתב.

אתה יכול לחפש אחורה בפורום, אולי תמצא את זה. שווה גם לשכור את שירותיו ולהיעזר בניסיון שלו.

דיסקליימר: לא מכיר את אשר מעבר לפעילותו פה בפורום, ואין לי שום אינטרס להמליץ עליו, חוץ מניסיון לעזור לכם.
לצפיה ב-'תודה , אני אבדוק'
תודה , אני אבדוק
18/03/2017 | 06:20
21
לצפיה ב-'תודה אילן על התיוג'
תודה אילן על התיוג
18/03/2017 | 18:25
72
לאחר עונת המסים של 2016
אני מוכן ואשמח לבוא אליך עד....בוסטון מניו גרזי
אם אצליח לזכות להיות ה referral guy שלך
עשיתי את שלי
אבל ברוך השם הכל טוב ויש פרנסה בשפע
תודה שוב 
לצפיה ב-'מצב עדכון להוראת ביצוע חדשה שפורסמה בינואר 2017'
מצב עדכון להוראת ביצוע חדשה שפורסמה בינואר 2017
18/03/2017 | 18:22
7
102
היי 
תקרא את החוזר שפרסמה רשות המסים רק בינואר האחרון
זה יסתדר על ידי הכנה של נייר
1.הכנת נייר סיפור המעשה לראות היכן אתה גר והאם הדירה שלך או שאתה משכיר
2.ניירת הקשורה לאותה דירה -חוזה שכירות 
3. דוח המס האמריקאי שיראה שטכלס אין לך הכנסות שכירות מנכס בבעלותך
4. וכנגד כולם -תצהיר חתום (כאן תצטרך כנראה עו"ד ישראלי שיחתום כי צריך לפי פקודת הראיות
אבל זה יסתדר
בהצלחה
וסורי שהרבה פחות פעיל לאחרונה -זה רק בגלל עונת המסים הסופר סופר עמוסה

אשר טוריאל -רו"ח משפטן
לצפיה ב-'האם ניתן לערער על סמך זה על מס שבח ששולם?'
האם ניתן לערער על סמך זה על מס שבח ששולם?
19/03/2017 | 02:57
4
53
אם שולם מס שבח על עסקת מכירה סביב ינואר פברואר (לפי חישוב לינארי לצורך העניין) - אבל יש לי את כל הניירת המצויינת ואיני בעל נכס אחר - האם ניתן לערער ולהשיב את הכסף ששולם?

מי מטפל במקרה כזה? רואה חשבון? עו״ד?

ליביו
לצפיה ב-'אפשר, עו"ד שדיווח על העסקה עדיף שתבקש ממנו'
אפשר, עו"ד שדיווח על העסקה עדיף שתבקש ממנו
19/03/2017 | 12:18
42

לצפיה ב-'כן וודאי ואני מעודד אותך שתלך להגיש השגה'
כן וודאי ואני מעודד אותך שתלך להגיש השגה
20/03/2017 | 03:53
2
32
אם שולם מס שבח כאשר אתה בעלים של נכס יחידי
תגיש השגה. החוזר שפורסם הוא חוזר מבהיר רק פרוצדורות
כל עוד אתה לא פונה לבית משפט אלא מקיים הליך של השגה עדיין במסגרת התדיינות מול רשויות מס -גם רואה חשבון.
אני לא מייצג מול שלטונות מש"ח אבל אוכל להפנות אותך אם יעלה הצורך
אשמח שתעדכן בממצאים. זה מסקרן אותי!!!
תודה ובהצלחה 
אשר טוריאל רו"ח (משפטן)

לצפיה ב-'אז כדי להתחיל את התהליך...'
אז כדי להתחיל את התהליך...
20/03/2017 | 05:19
1
27
כדאי לפנות לרואה חשבון או להתחיל מלנסות לערוך ולהגיש את הניירת עצמאית?
(מכיוון שזה סכום של עשרות אלפי שקלים - אין לי בעיה באמת להעזר במשהו על מנת להגיש את זה - בתשלום מן הסתם ואפילו יש לי כנראה מישהו על הכוונת מבחינת רואה חשבון בארץ).

לגבי העו״ד שדיווח את העסקה - אני פחות מעוניין כרגע. הוא לא נשמע שמעונין בנושא מבחינתו ואני גם פחות.
לצפיה ב-'רואה חשבון או עורך דין -פחות רלוונטי'
רואה חשבון או עורך דין -פחות רלוונטי
20/03/2017 | 06:16
26
אלא נותן שירות שהתנסה בהליכי השגה וערעור במיסוי מקרקעין
יש פרוצדורות והגבלת מועדים 
אם זה השגה (סעיפ 87 לחוק) אפשרי רואה חשבון כי זה הליך לא שיפוטי
אם זה ערעור (סעיף 88 לחוק) -תצטרך עורך דין
לדעתי -מכיוון שלא התחלת בתהליך -זה היה הליך של השגה 
אלא תעשה לבד אלא לך עם מישהו שמנוסה בזה (אני לא)
בהצלחה!!
לצפיה ב-'אשר תודה רבה!!'
אשר תודה רבה!!
19/03/2017 | 12:19
1
20
לצפיה ב-''
20/03/2017 | 03:55
8
לצפיה ב-'מעבר בקיץ על E2 לחמש שנים , ביטוח בריאות ומס..'
מעבר בקיץ על E2 לחמש שנים , ביטוח בריאות ומס..
18/03/2017 | 12:59
97
שלום , 
אנחנו זוג +2 ילדות קטנות שעוברים לקליפורניה עם ויזה E2 (אזרחות אירופאית) יש לי חברה פעילה בארהב מספר שנים עם עובדים, החלק של הויזה היה החלק הקל.

שאלה ראשונה בנוגע לביטוח הבריאות, אחד מאיתנו חולה במחלה כרונית שמצריכה כדורים יום יומיים, זאת ההשפעה היחידה אין למחלה השלכות על שום דבר אחר, בדיקות תקופתיות או שום דבר שקשור בעליות נוספות, השאלה האם לא יבטחו אותנו או שיחריגו את המחלה, ואיך דואגים למרשם לאחר שמגיעים?

שאלה שניה -בנושא מס, אני מתכוון לסגור את החברה שלי בישראל, למצמצם חשבונות בנק לבטל הפקדות לפנסיה, להעביר את כל החסכונות איתנו וכו, אנחנו מתכוונים לחזור לאחר 5 שנים למרות שנוכל להאריך אבל כנראה שלא נרצה. מה בנוגע לתשלום מינימלי לביטוח לאומי ולדירה שאנחנו מעדיפים לא למכור , וגם לא להחזיר את המשכנתא בשלב הזה.

מרכז החיים יהיה בחמש שנים האלו בארהב , גנים, רכבים, דירה , בנקים בעצם הכול למעט הדירה בישראל שנשכיר, האם זה יכול להוות בעיה בדרישה לתשלום מס הכנסה וביטוח לאומי כשנחזור? (הכנסה שנתית צפויה כ 250K )

תודה מראש לכולם.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

זמן לנדל
זמן לנדל"ן
יריב פז, מנהל פורום השקעות נדל
יריב פז, מנהל הפורום
פורום לימודי נדל
מתעניין בלימודי נדל"ן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה