לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2066720,667 עוקבים אודות עסקים

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'מאורס לבחורה אמריקאית - איך להמשיך לקבלת גרין קארד '
מאורס לבחורה אמריקאית - איך להמשיך לקבלת גרין קארד
12/12/2017 | 12:37
1
21
שלום חברים
אני מאורס לבחורה אמריקאית, אנחנו ביחד כבר שנתיים וחיים בישראל כמעת שנה וחצי.

כבר יש לי ויזת תייר לארה"ב ואנחנו רוצים להתחתן שם. מישהו יודע איך מתקדמים עם תהליך הגרין קארד לאחר מכן? 

תודה רבה לעוזרים
לצפיה ב-'או שאולי עדיף להתחתן מחוץ לארה"ב ולהתחיל את התהליך לפני'
או שאולי עדיף להתחתן מחוץ לארה"ב ולהתחיל את התהליך לפני
12/12/2017 | 12:58
10
הכניסה?

מה לדעתכם האפשרות הכי טובה?
לצפיה ב-'קו סלולר ישראלי לביקורים (?)'
קו סלולר ישראלי לביקורים (?)
12/12/2017 | 10:45
19
לצורך ביקורים בארץ יש ברשותי קו של הוט מובייל - לא דיברת לא שילמת.
לאחרונה הם התחילו לגבות תשלום חודשי עבור הקו ואני שוקל לבטלו.
אינני בקיא בתוכניות הסלולר בארץ, האם יש מסלולים שבהם ניתן לקנות סים לשלם עבור שימוש בקו במשך חודש או כמה שבועות ולנתק את הקו בסיום הביקור וכל זה במחיר סביר?
תודה!
לצפיה ב-'קבלת גרין קארד'
קבלת גרין קארד
11/12/2017 | 22:50
3
145
אני בת 14 אבל סטודנטית שנה ראשונה לתואר במדעי החיים (נקרא גם קדם רפואה, זה תואר של שלוש שנים בערך. אחריו נרשמים לבית ספר לרפואה של ארבעה שנים שבסיומו מתחילים את ההתמחות). אני ממש רוצה לעבור לארצות הברית אבל אין לי משפחה שם. הבנתי שאני יכולה לקבל את הגרין קארד דרך מעסיק, אבל איזה מעסיקים יש לרופאים? מרפאות פרטיות? בתי חולים? בנוסף אני אמורה לסיים את התואר לפני הצבא ואני מתלבטת אם לעבור מיד אחרי הצבא (וללמוד את הארבע שנים בארצות הברית), לעבור אחרי הארבע שנים (ולעשות את ההתמחות שם)  או אחרי שאני אסיים את ההתמחות? 
לצפיה ב-'זה לא מיוחד'
זה לא מיוחד
11/12/2017 | 23:07
1
107
אני נהייתי דוקטור בגיל 12
לצפיה ב-'Lol'
Lol
12/12/2017 | 00:33
28
לצפיה ב-'כל שלב בזמן שלו...'
כל שלב בזמן שלו...
12/12/2017 | 05:08
65
בהנחה שאני מאמין לסיפור:
יש מרחק גדול מאוד בין שנה ראשונה בתואר ראשון (של האוניברסיטה הפתוחה, אם אני מנחש נכון) לבין להחזיק בתואר ראשון.

יש מרחק עוד יותר גדול בין להיות בעל תואר ראשון (מכל אוניברסיטה) לבין היכולת להתקבל לבית ספר לרפואה בישראל  - מסלול הלימודים בעל רף דרישות הקבלה הגבוה ביותר מבין כל המסלולים באקדמיה הישראלית, שמקבל אחוז זעום מאלו שניגשים אליו.

ואם הכל ילך כמו בחלומות שתוארו בהודעתך - ה"התמחות" שלך תסתיים בעוד כ 10 שנים.  אז תצטרכי להתמודד עם העובדה שרשיון "רופא" ישראלי אינו מוכר בארה"ב, ואינו מאפשר לאדם לעבוד בתור רופא בארה"ב...   ויש עוד כמה וכמה שנות לימוד והכשרה שנדרשות מ  "MD ישראלי" כדי שיוכל לגשת למבחני ה BOARD האמריקאיים כדי לקבל רשיון רופא בארה"ב.

כדי "לעבור לארה"ב מייד אחרי צבא וללמוד רפואה" צריך להתקבל למסלול לימודי רפואה באוניברסיטה בארה"ב. רוב המסלולים האלו אינם פתוחים לסטודנטים זרים.

לצפיה ב-'עזרונת עם הגירה לארה"ב'
עזרונת עם הגירה לארה"ב
11/12/2017 | 13:02
5
147
היי,
עברתי הרבה באינטרנט, וגם על הפורום ויש לי כמה שאלות שאני לא מצליח למצוא להם תשובה, אני מקווה שלמומחים פה יש דרך לעזור לי
המצב שלי הוא שאני נשוי (עם ילדה) לאזרחית אמריקאית מזה 5 שנים,
כל התקופה הזו החיים שלנו היו פה (עבודה, מיסים) ולכן לא מילאנו טופסי מיסים והכול, אבל כן יש לה חשבון בנק עם מספר פעולות שם וכן יש לנו חשבון משותף שם,
אנחנו מנסים להוציא לי גרין קארד למטרות הגירה ונתקענו קצת בטופס I864 המשוקץ הזה, אנחנו צריכים להוציא הוכחות תמיכה בשבילי,
עקרונית - יש לי עבודה מובטחת שם, אך רק ברגע שאקבל גרין קארד, ההכנסות שלי מספיקות לתמיכה וכן אנחנו חברים בקבוצת רכישה שם השקענו יותר כסף מהדרוש לתמיכה (פי 3 או פי 5 מהכנסת המינימום + 20% לנתמך נוסף),
השאלה היא - האם הוכחות ההכנסות מהארץ (כשהחברה היא אותה חברה למעשה) מספקות? האם ניתן לתרגם בעצמי את הוכחות התשלום ושווי הפרוייקט וזה יספיק להוכחות תמיכה?
ההורים/משפחה משם לא יכולים להצטרף כתומך משותף לצערי ולכן זה מעט מסבך את העניין, העובדה שחיינו פה ואין לנו חיים "פעילים" בארה"ב למרות היות האישה והילדה אזרחיות.
לצפיה ב-'נתחיל מהבסיס: אישתך צריכה להגיש דו"חות מס רטרואקטיבית'
נתחיל מהבסיס: אישתך צריכה להגיש דו"חות מס רטרואקטיבית
11/12/2017 | 18:39
4
105
מה שהיה היה - אבל בתור התחלה אישתך צריכה להשלים את עניין דו"חות המס שלה (ובנוסף את דו"חות ה FBAR וכיוצ"ב) אחורה.

לא ברור מתוך מה שאתה כותב אם אישתך עבדה בארצות הברית (ודיווחה לרשויות המס שם) לפני הגעתה לישראל,
ולא ברור אם היא עבדה \ עובדת בישראל (וכמה שנים).
הניחוש שלי (שלא מבוסס על כלום למעט ה"תסריט השיגרתי") הוא שהיא אף פעם לא דיווחה למס הכנסה האמריקאי כי היא לא עבדה בארה"ב לפני שהיא באה לישראל. 
מה שאני מבין מתוך ההודעה שלך הוא שהיא עבדה \ עובדת בישראל והרוויחה מעל 10,000 ש"ח לשנה לפחות בחלק מהשנים שהיא חיה בארץ.

לגבי הוכחות כלכליות:  אם יש לאישתך או לך עבודה מובטחת בארה"ב והעבודה הזו היא במשכורת מובטחת - זה בהחלט יכול לעזור בשלב ההוכחות.
כמובן - יש צורך בהוכחות (מכתב רישמי עם התחייבות מהמעביד, למשל).

לגבי ההשקעה שלך והיכולת להשתמש בה כ"הוכחת יכולת כלכלית":
אחת מדרישות הבסיס של רשויות ההגירה לגבי "הוכחת יכולת כלכלית" היא שהכסף שאתה מציג הוא נזיל - או ניתן להנזלה במהירות ובקלות.  
יש כל מני דרכים שבהן "קבוצות רכישה" מגדירות את ההשקעה בהן.  אני לא יודע איך ההשקעה הספציפית שלך מוגדרת מבחינת מס אמריקאי (הלוואת בעלים?), ומה היכולת שלך להוציא את הכסף שלך משם במקרה הצורך (אם יש יכולת כזאת).

מהכרתי את הנושא - קשה לי להאמין שהשקעה כזו תוכל לשמש כהוכחה ליכולת כלכלית, כי לרוב הכסף אינו "בר שיחרור" בצורה זמינה.
לצפיה ב-'אני מניח שאנחנו קצת פחות שגרתיים :)'
אני מניח שאנחנו קצת פחות שגרתיים :)
12/12/2017 | 00:23
3
75
היא חיה בארה"ב 20 שנה, עבדה ושלמה מיסים כחוק, לפני כ-4 שנים עשתה עליה, התחתנו וגרנו פה,
עובדת בארץ, מקבלת מעל 10 בשנה (אך לא בחודש, שזה היה מה שהתכוונת לשאול, אני מניח)
"שלב ההוכחות" = מילוי הטפסים? (שזה מה שאנחנו עושים עכשיו)
תודה על ההסבר לגבי קבוצת הרכישה, אני אבקש מהם פירוט על מימוש ההשקעה כדי לראות מה רמת הנזילות, אך מכיוון שנשארו לנו חסכונות יש סיכוי שגם זה לא יהיה רלוונטי, עקרונית מההמלצות שלך אני מבין שכדאי שתמלא רטרואקטיבית את המסמכים לפני שליחת הטפסים של הגרין קארד ותצרף צילומים שלהם לבקשה, יש משהו שאני מפספס?

לצפיה ב-'ועוד שאלונת'
ועוד שאלונת
12/12/2017 | 01:38
1
59
הבנתי שבגלל שאני נשוי לאזרחית מזה תקופה אוכל לקבל אישור עבודה לאחר 3-5 חודשים מרגע התחלת תהליך קבלת הGC, האם זה תקף רק כאשר אני מתחיל את המסלו מתוך תחומי ארה"ב (שזה כאמור - לא המצב שלי) או שנאלץ להמתין את התקופה של למעלה משנה כפי שזה נשמע מהפורום?
לצפיה ב-'קבלת אזרחות'
קבלת אזרחות
12/12/2017 | 03:52
40
לא בדיוק. 
אישור העבודה הוא ברגע שהגרין כארד מופעל.
תוכל *לבקש* אזרחות כשנתיים ותשעה חודשים מרגע הפעלת הגרין כארד.
התהליך כולו התארך לאחרונה, והממומחים האחרים בפורום יוכלו לספק מספרים עדכניים.
לצפיה ב-'אנסה לוודא שאני מבין את עובדות המקרה שלך '
אנסה לוודא שאני מבין את עובדות המקרה שלך
12/12/2017 | 04:48
45
קצת בילבלת אותי עם ההודעות האחרונות שלך - אז תן לי לוודא שאני מבין איפה אתם ואיזה תהליך אתם עושים:

1. אתם כרגע בישראל - נכון?
2. התהליך שאתה מתחיל הוא תהליך של בקשת ויזת הגירה (גרין קארד) על בסיס נישואים לאזרחית ואתם ממתינים בישראל עד שתקבל אותו - נכון?
3. האם אישתך כבר מילאה ושלחה טופס I-130 לארה"ב שבו היא מבקשת את ויזת ההגירה עבורך?

לגבי ההודעה שאני מגיב אליה כרגע:
הכוונה בהערה לגבי גובה השכר השנתי של אישתך הייתה להסביר שהנחת היסוד שלי היא שהיא עברה את הסף של ההכנסה שמצריך שהנישום האמריקאי יגיש דיווח מס לארה"ב.
אישתך היא נישום אמריקאי, ולפי התשובה שלך היא אכן עברה את הסף הזה, ולכן היא אכן צריכה להגיש את כל הדו"חות האלו, לגבי כל אחת מארבע השנים האחרונות, בצורה רטרואקטיבית. בעיקר אם היא חוזרת לארה"ב - כי ה"חור" בהיסטוריית דיווחי המס עלול לייצר טריגר ל AUDIT בעתיד.

רק כדי להסיר ספק (שיש לי) לגבי ההבנה שלך של מה היא צריכה לעשות בנושא המיסים:
זה לא מספיק שהיא "תמלא את המסמכים" - היא צריכה להגיש (לעשות FILE) של הדו"חות הללו אצל רשויות המס של ארה"ב. ומה שהיא צריכה להראשות לרשות ההגירה זה אישור מרשויות המס שהיא אכן עשתה FILING.
ולא מדובר רק על טפסי המס הרגילים שהיא אולי מכירה מהעבר בארה"ב - יש עוד תוספות וטפסים שרלוונטיים לאזרח אמריקאי שחי מחוץ לארה"ב ומנהל פעילות כלכלית מחוץ לארה"ב (למשל דיווח ה FBAR, או בשמו האחר FINCEN).

לצפיה ב-'טופס I894 - שאלות קצרות'
טופס I894 - שאלות קצרות
09/12/2017 | 15:08
5
154
חברי הפורום שלום רב!
יש לי שתי שאלות לגבי הטופס - אשמח לעזרתכם.

1. סעיף 4, Country of Domicile: אשתי גרה בישראל כ 5 שנים (במעמד תושב ארעי), ובעלת חשבון בנק פעיל בארה"ב, כרטיס אשראי אמריקאי, השקעות פיננסיות בארה"ב (לא דיור), והגישה מיסים והצביעה בשנים אלו. אנחנו עדיין מציינים את ישראל בסעיף הזה? ברור לנו שבכל מקרה נצטרך להוכיח שהיא עושה את כל הצעדים הנדרשים בשביל מעבר חזרה (חיפוש עבודה, לימודים, וכדומה).
2. סעיף 6 ו 7: אנחנו נעזר בהורים של אשתי כ joint sponsor לכל הסכום. האם אנחנו צריכים למלא כאן את ההכנסה הישראלית שלה ? למלא את הנכסים בארה"ב? למלא את ההכנסה הישראלית שלי? ברור לנו שההורים שלה יצטרכו למלא את הטופס בנפרד.
תודה רבה!

2. סעיף 
לצפיה ב-'מקפיץ:)'
מקפיץ:)
10/12/2017 | 19:33
4
44
תודה רבה!
לצפיה ב-'אני חושב שטעית במספר הטופס והתכוונת ל I-864'
אני חושב שטעית במספר הטופס והתכוונת ל I-864
11/12/2017 | 19:15
3
57
לשאלותיך:
להבנתי, אישתך היא האזרחית האמריקאית והיא זו שמבקשת עבורך ויזת הגירה. 
נושא ה DOMICILE הוא לא לחלוטין "חד משמעי" במקרה שלה, לפי מה שאתה מתאר. מכיוון שהיא הצביעה לבחירות בארה"ב, שילמה מיסים כל שנה ומחזיקה חשבון בנק בארה"ב (ומן הסתם יש לה גם כתובת אמריקאית שאליה היא מקבלת דואר) - יש מצב שניתן להצהיר שה DOMICILE שלה הוא עדיין ארה"ב.
הייתי מציע להתייעץ עם עו"ד (טוב ומנוסה - אולי אפילו אחד בארה"ב ולא בישראל) בנושא הזה.  זה יכול לחסוך את כל המאמץ של "לבסס מחדש DOMICILE בארה"ב".

בהנחה שתלכו על נושא ה DOMICILE שלה כארה"ב -  זה אומר שהיא צריכה למלא את כל טופס ה I-864 במלואו - כלומר הוא צריך לשקף את מה שהיא הצהירה בטופסי המס שהיא הגישה לארה"ב לגבי שנה שעברה.
לצפיה ב-'האם צריך לבסס את הדומסייל בראיון עצמו?'
האם צריך לבסס את הדומסייל בראיון עצמו?
11/12/2017 | 19:59
2
48
או שאם הגענו לשלב הראיון עם כל ההוכחות שהגשנו זה מספיק?
במצב דומה לשל פותח השרשור.
תודה.
לצפיה ב-'להבנתי - יש מצב שישאלו על זה בראיון'
להבנתי - יש מצב שישאלו על זה בראיון
11/12/2017 | 23:36
1
42
המטרה המוצהרת של של הראיון היא לאמת את המידע שאתם סיפקתם בטפסים השונים, ולכן כל פריט מידע שסיפקתם יכול לעלות לדיון במסגרתו.
לצפיה ב-''
12/12/2017 | 11:19
לצפיה ב-'קבלת דרכונים לאחר אישור L1 בלנקט'
קבלת דרכונים לאחר אישור L1 בלנקט
11/12/2017 | 12:55
2
47
שלום, אנו אמורים לעבור לניו גרסי במסגרת רילוקיישן מעבודתי משפחה. ב 30.11. היינו בראיון בשגרירות בת"א ואישרו להו את הויזות (L1 עבורי ועבור בן זוגי והילדים L2).
מה שמטריד זה שעבור הילדים קבלנו את הדרכונים עם הויזה האמורה כ 4 ימים אחרי הראיונות ועבורי ובן זוגי טרם קבלנו. בפנייתי לשגרירות ת"א במייל עם פרטי הבקשה שלחו מייל שעקב תקלה טכנית יש עיכוב ויישלח עד סוף שבוע (שזה עתה חלף). עד היום לא קבלנו את הדרכונים ויש לנו טיסה כבר בסוף דצמבר. האם נתקלתם במקרה כזה? למשך כמה זמן יכול להתמשך עיכוב מעין זה? פשוט חוששת כבר ממועד הטיסה .
תודה מראש
לצפיה ב-'כעקרון, לא בהכרח הדרכונים של כל בני המשפחה נשלחים יחד.'
כעקרון, לא בהכרח הדרכונים של כל בני המשפחה נשלחים יחד.
11/12/2017 | 17:50
1
37
גם אצלנו אחד הילדים קיבל במועד מאוחר יותר, ושמעתי על עוד מקרים רבים כאלה. איזה הפרש במועדי המשלוח נורמלי, כי זה משתנה כל פעם לפי המקרה והנסיבות.
סביר להניח שתקבלו את הדרכונים עד סוף דצמבר כי זה באמת עוד הרבה זמן, אבל אין ערובה מוחלטת לכך, במיוחד בימינו, כשיש בכללי כל כך הרבה עיכובים וסחבת בתחום הוויזות. כעקרון, ההמלצה היא לא להזמין כרטיסי טיסה עד שכל הדרכונים ביד, אבל לכם היא כבר לא תעזור. בכל אופן, אני מציעה לא לדאוג בשלב הזה כי יש לכם עוד זמן ורוב הסיכויים שזה יסתדר.
לצפיה ב-'תיקון, משום מה חסרות בהודעה כמה מילים:'
תיקון, משום מה חסרות בהודעה כמה מילים:
11/12/2017 | 18:34
31
קשה לדעת איזה הפרש במועדי המשלוח נחשב נורמלי...
לצפיה ב-'נישואים לאמריקאית מארה"ב'
נישואים לאמריקאית מארה"ב
09/12/2017 | 05:10
6
199
שלום, אני נמצא בניו-יורק, בזוגיות עם אמריקאית כבר שנתיים, בחודשים האחרונים אני כאן על ויזת תייר והחלטנו שרוצים לקחת את זה הלאה. 
רציתי לדעת מה ההליך שצריך לעשות כדי שאוכל להישאר איתה וגם לעבוד כאן, כמה זמן זה לוקח, ואיזה מסמכים צריך. 
כמו כן, אני נמצא במצוקה של זמן מבחינת השהיה שלי בארה"ב, איך אפשר להתמודד איתה? מחפש דרכים חוקיות. שמעתי שיציאה לקנדה וכדומה יכולות 'לרענן' את השהות, האם זה נכון? 
אשמח לעזרתכם, 
דוד. 
לצפיה ב-'אם אתם מתחתנים, התשובה תהיה די פשוטה'
אם אתם מתחתנים, התשובה תהיה די פשוטה
09/12/2017 | 06:35
5
167
לאחר שתתחתנו, מגישים טפסים (טופס I130 וטופס I1485 והטפסים והמסמכים שנלווים לשני הטפסים האלו). ברגע שהטפסים מתקבלים על ידי רשויות ההגירה, אתה חוקי בארה"ב בזמן שהבקשה שלך בטיפול, אפילו אם אשרת השהיה הנוכחית שלך פגה תוך כדי כך. כך שזה פותר גם את עניין מצוקת הזמן.

שים לב שההמלצה הנוכחית היא להגיש את הטפסים לפחות 90 יום מהכניסה לארה"ב ולא קודם לכן, וזה בכדי למנוע חשד שהיתה לך כוונה מראש להגר בזמן הכניסה. במקרה שלך נשמע שאכן לא היתה לך כוונה מראש להגר (אם אני מבין נכון החלטתם להתחתן רק במהלך הביקור), אבל עדיין מאד רצוי לשמור על כלל ה-90 יום.

ממש לא מומלץ במצבך לצאת לקנדה ולחזור. זה רק יצור סיכונים וסיבוכים נוספים. כאמור, הפיתרון הוא להתחתן ולהגיש טפסים, ולחכות לקבלת הגרין קארד בארה"ב.

לצפיה ב-'תודה על המענה המהיר והענייני, עוד שאלה בבקשה '
תודה על המענה המהיר והענייני, עוד שאלה בבקשה
09/12/2017 | 07:17
4
138
אימי במצב לא פשוט בארץ, וייתכן שאחזור לבקר ולתמוך מידי פעם. עד כמה ובאיזה מינונים זה משפיע על התהליך? [אין לי רצון מיוחד להשלים גרין קארד לכל החיים, רק רוצה להיות עם בת זוגי בניחותא]
ושאלה נוספת - 'חוקי' משמעו בעל אפשרות לעבוד?
לצפיה ב-'לא ברור לי למה הכוונה במשפט'
לא ברור לי למה הכוונה במשפט
09/12/2017 | 08:53
3
139
"אין לי רצון מיוחד להשלים גרין קארד לכל החיים, רק רוצה להיות עם בת זוגי בניחותא". חשבתי שהכוונה שלך לעבור לארה"ב בכדי לחיות עם בת זוגך האמריקאית. הבנתי אותך לא נכון?

כעקרון, כאשר מגישים את הטפסים, ניתן להגיש יחד איתם גם בקשה לאישור נסיעות ואישור עבודה. בד"כ לוקח כ-3 חודשים לקבל את אישור הנסיעות והעבודה. כל עוד לא קיבלת אישור נסיעות, יציאה מארה"ב תגרור ביטול של התהליך כך שברגע שמגישים את הטפסים צריך לקחת בחשבון שכ-3 חודשים לא תוכל לצאת מארה"ב (אם כי יש גם דרך לקבל אישור נסיעות מזורז במקרי חירום).

לאחר שתקבל את אישור הנסיעות, תוכל לנסוע לארץ לביקורים בתנאי שאתה חוזר כשאישור הנסיעות בתוקף (התוקף בד"כ לשנה) ובתנאי שתהיה בארה"ב לראיון לגרין קארד. לאחר קבלת הגרין קארד אתה יכול לצאת לישראל כמה פעמים שתרצה. נסיעות לתקופה של עד חצי שנה לא יגרמו לבעיה וכעקרון אפשר גם לתקופות יותר ארוכות בתנאים מסויימים.

לצפיה ב-'תודה! לא בטוח שהבנתי'
תודה! לא בטוח שהבנתי
11/12/2017 | 01:56
2
100
בהתחלה אמרת ברגע שהמסמכים נקלטים, מה הכוונה, כמה זמן לערך? 
אחרי זה אמרת 3 חודשים. אין לי שלושה חודשים כאן להישאר, על בסיס הויזה... 
יכול להבהיר בבקשה?
לצפיה ב-'אסביר שוב'
אסביר שוב
11/12/2017 | 03:33
1
108
ברגע שאתה שולח את המסמכים והם מתקבלים בהגירה (מה שלוקח יומיים-שלושה בדרך כלל) אתה נחשב לחוקי מבחינת ההגירה. מה שאומר שמותר לך להישאר בארה"ב גם אם אשרת השהיה שלך על בסיס הויזה פגה. אבל בשלב הזה עדיין אסור לך לעבוד, ויציאה מארה"ב תגרור ביטול של כל התהליך.

אחרי כשלושה חודשים פלוס-מינוס, כשיאשרו לך את אישור העבודה ואישור הנסיעות, תוכל לעבוד באופן חוקי בארה"ב, ותוכל לצאת מארה"ב מבלי שזה יגרור ביטול של התהליך.

מקווה שעכשיו יותר מובן.

לצפיה ב-'אכן, ממש תודה, הארת לי אור במנהרה החשוכה הזו. '
אכן, ממש תודה, הארת לי אור במנהרה החשוכה הזו.
11/12/2017 | 07:50
69
לצפיה ב-'עובר לאמריקה ... '
עובר לאמריקה ...
07/12/2017 | 17:53
42
383
היי ,
קוראים לי שגיא בן 26 ואני רוצה להגר לארה"ב
משיקולים אישיים . החלטתי שאני קונה כרטיס טיסה ,
עובד כל עבודה שמציעים לי ברגע שאני נוחת ועל הדרך
מנסה להכיר בחורה למטרת חתונה . מה את אומרים זה
צעד חכם או צעד טיפש ? יש לציין שאף אחד שניסיתי...
המשך>>
היי ,
קוראים לי שגיא בן 26 ואני רוצה להגר לארה"ב
משיקולים אישיים . החלטתי שאני קונה כרטיס טיסה ,
עובד כל עבודה שמציעים לי ברגע שאני נוחת ועל הדרך
מנסה להכיר בחורה למטרת חתונה . מה את אומרים זה
צעד חכם או צעד טיפש ? יש לציין שאף אחד שניסיתי ליצור
איתו קשר לא חזר עליי עם תשובה לגבי עבודה .
אשמח לשמוע הצעות וריעיונות להגירה חוקית לארה"ב בשבילי .
תודה , שגיא .

לצפיה ב-'קבלת גרין קארד דרך אח עם אזרחות אמריקאית'
קבלת גרין קארד דרך אח עם אזרחות אמריקאית
09/12/2017 | 12:12
3
122
שלום ,
לאשתי יש אח תושב ואזרח ארה"ב (נמצא בארה"ב מעל 10 שנים ולפני כשנתיים קיבל אזרחות).
השאלה -
האם ניתן להגיש בקשה לקבלת גרין קארד לאשתי ?
כמה זמן תהליך כזה לוקח ?
במידה והיא מקבלת - מהו הנוהל לגביי ולגבי ילד ?
האם שווה להתחיל בתהליך עכשיו ואם כן מה צריך לספק ומהי העלות עבור תהליך זה ? 
האם צריך עו"ד עבור תהליך זה או שזהו תהליך שניתן לבצע באופן פרטי ?
האם אנחנו יכולים ליזום זאת או רק האח אזרח ארה"ב ? 

תודה ..
לצפיה ב-'כן לא אולי'
כן לא אולי
09/12/2017 | 12:23
2
134
כן, כרגע יש מסלול הגירה לאחים של אזרחים, ומי שמקבל, זה תקף גם לאחות של האזרח, גם לבעל שלה וגם לילדים קטינים עד גיל 21.
יש 2 בעיות עם המסלול,
1. יש מכסה שנתית קטנה , ולכן משך ההמתנה הולך וגדל, כיום מטפלים בבקשות שהוגשו ביוני 2004, ויש עוד שנה של טיפול, כך שמשך הזמן כרגע מרגע ההגשה עד קבלת הגרין קארד זה 14.5 שנה, מה שאומר שזה הימור רחוק, מצד שני 14 שנה יכולים לעבור ועדיין תרצו לעבור, קחו בחשבון שילדים מתחת לגיל 7 היום יהיו מעל גיל 21 בעתיד ולא יקבלו.
2. סביר להניח שמתישהוא ב14 השנה הקרובות הקונגרס האמריקאי והנשיא יצליחו להגיע להסכמה על העברת חוקים, וכשזה יקרה, יעבירו רפורמת הגירה, וסביר שהמסלול הזה יבוטל, מה יקרה עם אנשים שכבר יהיו רשומים ומחכים ?
אי אפשר לדעת, אולי יבטלו את הבקשה שלהם מצד שני אולי יקדימו וכולם יקבלו מהר.

בכל מקרה, שווה להגיש, זה הגשת בקשה פשוטה יחסית בשלב הראשון, האח האמריקאי מגיש את הבקשה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה ושאלת המשך '
תודה על התגובה המהירה ושאלת המשך
10/12/2017 | 14:38
1
71
אז במידה ורוצים להגיש בקשה - מהו המסלול לעשות זאת?
מה האזרח צריך לעשות? האם צריך עו"ד בשביל להגיש את הבקשה או שזה משהו פשוט? אם צריך עו"ד מהי העלות ? 

תודה ..

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
10/12/2017 | 15:41
65
לא צריך עורך דין
הטופס וכל הפרטים נמצאים בקישור

לצפיה ב-'מעבר מA2 לגרין קארד על בסיס זכייה בהגרלה'
מעבר מA2 לגרין קארד על בסיס זכייה בהגרלה
10/12/2017 | 11:07
82
שלום 
זכיתי בהגרלת הגרין קארד ואני כרגע על ויזת A2.
ע״פ התחזיות אני צריך לשלוח את כל הטפסים באיזור פברואר. חלק מהטפסים שאני צריך לשלוח הוא טופס I566 - שנשלח לdepartment of state לאישור ביום ההעסקה האחרון שלי (שגרירות) - מה שאומר שאני צריך להמתין שהוא יחזור מהם חתום.
האם זו הדרך? האם עלי לקחת בחשבון את הזמן עד שהטופס יחזור לשגרירות חתום על ידי הDOP או שמא הטופס מגיע לUSCIS באופן אוטומטי?
במידה ועלי להמתין עד שהטופס יחזור לשגרירות, מה הזמן המשוער עד שהטופס חוזר?

תודה רבה
לצפיה ב-'טופס I-864 הוכחת החזרי מס'
טופס I-864 הוכחת החזרי מס
10/12/2017 | 05:37
2
63
חברים שלום,
בטופס I-485 רשום שחייבים למלא את טופס I-864 להגשת בקשה על בסיס נישואים.
בטופס I-864  קיים סעיף להצגת הוכחת תשלום מס בארה"ב.
אישתי אזרחית ולא מילאה דיווח מס בארה"ב ושילמה מס רק בארץ.
בסיטואציה כזאת מה בעצם היא צריכה למלא בטופס I-864  כאשר היא היתה פטורה מתשלום מס בארה"ב ושילמה רק בארץ?
לצפיה ב-'היא צריכה להשלים רטרואקטיבית את הדיווח'
היא צריכה להשלים רטרואקטיבית את הדיווח
10/12/2017 | 07:12
1
41
אזרחי ארה״ב מחוייבים בדיווח מס שנתי, ללא קשר למקום מגוריהם ו/או לרמת ההכנסה שלהם או לחבות המס שלהם.
לכן אישתך צריכה להסדיר את העניין מול מס ההכנסה האמריקאי, אם מעולם לא הגישה דוחות ייתכן וכדאי לכם להעזר בבעל מקצוע עבור יישור הקו. לא אמור להיות מאוד מסובך וזה לא נדיר שמי שגדל מחוץ לארה״ב ולא עבד בה, מפספס את חובת הדיווח שלו למס ההכנסה האמריקאי.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/12/2017 | 07:26
11
לצפיה ב-'קיבלנו תאריך לראיון !!!'
קיבלנו תאריך לראיון !!!
07/12/2017 | 13:35
3
181
תודה לכל הפורום הזה בעזרה במהלך השנה האחרונה !!
תהליך שהתחלנו בינואר השנה שטפו טפו יגמר עוד פחו מחודש..
בדיוק עכשיו קיבלנו מייל עם תאריך לראיון ל שני לינואר !!
גרין קארד מבוסס נישואין מהארץ !
לצפיה ב-'עשיתם משהו לזרז?'
עשיתם משהו לזרז?
08/12/2017 | 17:52
2
44
לצפיה ב-'כן'
כן
08/12/2017 | 19:08
1
141
הגשנו בקשה ל Expedite ל NVC ואושרנו אחרי שבוע, זה קרה לפני חודש בערך, התיק נשלח ישירות לקונסוליה בישראל, ואתמול התבשרנו שנקבע לנו ראיון לעוד פחות מחודש..
לצפיה ב-'מה הגשתם כסיבה לexpedite? '
מה הגשתם כסיבה לexpedite?
10/12/2017 | 05:19
53
ומתי הגשתם את הבקשה? יחד עם המסמכים או אחרי הגשת המסמכים?
אתם עוברים רק במאי אז מה היה הלחץ?
לצפיה ב-'הפעלת L1+2 וחזרה זמנית לארץ'
הפעלת L1+2 וחזרה זמנית לארץ
09/12/2017 | 22:48
1
80

שלום,
אשמח לדעת אם התרחיש הבא סביר וגם חוקי:
בני זוג נשואים, מקבלים L1 ו- L2.
נכנסים לארה״ב בשביל להפעיל את הויזות.
מגישים EAD בשביל בעל ה-  L2 (נניח שיש חברים שאפשר לתת את כתובתם).
חוזרים לארץ, ממשיכים לעבוד כל אחד בעבודתו (בעל ה- L1 עבור המשרדים בארה״ב, בעל הL2 בעבודה שלו בארץ).
לקראת קבלת מועד ה-  EAD טסים שוב לארה״ב והפעם לצורך מגורים, ומכאן ממשיכים כרגיל.
[סוף]
הרקע לשאלה -בעל ה-  L2 גם הוא עובד עבור חברה גלובלית, שייתכן שיקבל בה תפקיד בארה״ב, אך אנחנו רוצים להמנע מ- 3 חודשי חל״ת (שנחוצים, כי אסור לו לעבוד על אדמת ארה״ב כל עוד לא מקבלים EAD).
אנחנו מודעים לאופציה שרק בן הזוג יחזור לארץ, אך זה יהיה קשה יותר, שכן יש גם ילד בתמונה. אנחנו גם מודעים לאופציה להוציא שתי ויזות L1 אבל לא בטוחים שתתאפשר בלו״ז מתאים.
תודה.

לצפיה ב-'בעיקרון לא אמורה להיות בעיה, אבל קחו בחשבון ש:'
בעיקרון לא אמורה להיות בעיה, אבל קחו בחשבון ש:
09/12/2017 | 23:46
76
1. מרגע שהופעל L1, הרי אותו אדם נחשב ליישות אמריקנית לצורכי מס, וכפוף גם למס הכנסה אמריקני. מי בדיוק ישלם לו את המשכורת אחרי שהוא חוזר לישראל? אם זה המעסיק האמריקני (אשר מסכים להסדר הזה), אזי המס ינוכה במקור בארה"ב (לפי הסטייט) ויופקד בחשבון האמריקני. אם זה עדיין המעסיק הישראלי, אז תצטרכו בכל מקרה להצהיר את ההכנסה הזו בסוף השנה, וייתכן שגם לשלם מס נוסף בארה"ב. בשורה התחתונה, ייתכן והמס יהיה גבוה יותר, אז אתם צריכים ייעוץ של רו"ח שמכיר היטב את שתי המערכות (ישראל וארה"ב).

2. הדבר יאריך את משך הזמן לבקשת ניתוק תושבות מישראל. תוכלו לבקש ניתוק תושבות רק לאחר מעבר קבע לארה"ב.

3. נכון לנתונים של ימינו, 3 חודשים לקבלת EAD זה פרק זמן מאוד אופטימי, ולא בטוח שמציאותי. לוחות הזמנים התארכו בהרבה, הממשל כבר לא מחויב להנפיק EAD בתוך 90 יום, ובהרבה פורומים ברשת מדברים על כרטיסים שהגיעו אחרי 4-5 חודשים. כן, יכול להיות שישחק לכם המזל והכרטיס יגיע מהר יותר, אבל אי אפשר לבנות על זה. תכננו 4-5 חודשים, ומכסימום תופתעו לטובה. השאלה היא איך זה משפיע על התכנון, והאם המעסיק האמריקני של ה-L1 יסכים לכך שה-L1 יהיה בארץ יותר מ-3 חודשים (או שהוא יצטרך לחזור לבד לארה"ב).

זה מה שעולה לי כרגע בראש, במחשבה ראשונית. אחרים יוסיפו.
לצפיה ב-'שאלה בנושא תושב חוזר לארה"ב'
שאלה בנושא תושב חוזר לארה"ב
09/12/2017 | 14:49
6
179
שלום, הוריי זכו בגרין קארד לפני כמה שנים כשעוד הייתי קטין וביקרנו כמה פעמים מאז בארצות הברית. לפני 3 שנים התגייסתי לצבא בארץ לכן לא ביקרתי בארה"ב כל התקפוה הזאת.
הבנתי שאם אני עוזב את ארצות הברית לתקופה מעל שנה אז זה נחשב שויתרתי על הגרין קארד וצריך להסדיר את המעמד שלי לפני שאני חוזר לארצות הברית.
יש פה מישהו שעשה דבר דומה או יכול לעזור לי?
תודה רבה.
לצפיה ב-'שאלות:'
שאלות:
09/12/2017 | 18:37
2
106
1. מתי בדיוק הייתה הפעם האחרונה בה ביקרת בארה"ב? (תאריך מדויק בבקשה, או לפחות חודש ושנה).
2. עד מתי הגרין קארד שלך בתוקף? מהו תאריך התפוגה שרשום עליו?
3. באיזה תאריך בדיוק התגייסת?
4. האם כבר השתחררת מצה"ל? כלומר, אם אתה צריך, האם אתה יכול מחר לטוס לארה"ב? מהו תאריך השחרור המדויק? (בין אם השתחררת כבר, או שזה תאריך עתידי)
5. באם השתחררת כבר ואתה חופשי לעשות מה שאתה רוצה -- מהן התוכניות שלך לשנה-שנתיים הקרובות? האם אתה "בנוי" מנטאלית וכלכלית לעבור לארה"ב לתמיד (או לפחות לפרק זמן ארוך), או שאתה רוצה להמשיך לנסות ולשמור את הגרין קארד עם טיסות מפעם לפעם?
6. אגב, איפה ההורים שלך נמצאים? האם הם עברו דרך קבע לארה"ב? או שהם עדיין גרים בארץ, וממשיכים לטוס מדי פעם לארה"ב עם הגרין קארד? או שמא הם החליטו שהם רוצים לחיות בארץ וויתרו על הגרין קארד? (שאלה 6, למרות שנראה שהיא לא שייכת אליך, יכולה להשפיע על תוצאות המקרה שלך).

בוא נתחיל עם תשובות לשאלות שלמעלה, ונמשיך משם. בגדול, ולפי הספרות, אזי איבדת כבר את הגרין קארד (גם אם הוא עדיין בתוקף, לפי התאריך שרשום עליו). אבל, בהתאם לתשובות שתספק, יש מצב שניתן להחיות את הגרין קארד. קרוב לוודאי שתצטרך עזרה של עו"ד תותח לענייני הגירה, אבל אולי זה אפשרי. קודם כל תענה על מה ששאלתי, בבקשה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
09/12/2017 | 20:32
1
88
1. הביקור האחרון היה באפריל 2013.
2. הגרין קארד בתוקף עד שנת 2021.
3. התגייסתי ב18.3.2015
4. משתחרר ב 15.3.2018.
5. אני מעוניין לעבור לגור בארצות הברית לחיות לפחות שנה שנתיים לעבוד ואולי ללמוד גם.
6. ההורים לצערי נשארו בארץ וביקרו בפעם האחרונה בארה"ב בשנת 2014.

אני מבין שכנראה אין יותר מידי סיכוי להחזיר את הגרין קארד, אבל אולי הם יתחשבו בזה שהייתי קטין אז לא יכולתי להתיישב במדינה ומיד כשמלאו לי 18 גייסו אותי לצבא וזה מנע ממני ביקורים בארצות הברית.

בגדול אני מעוניין כמה שיותר מהר אחרי השחרור לטוס.
לצפיה ב-'לך לראות עו"ד לענייני הגירה, ושלם לו עבור ייעוץ מקצועי.'
לך לראות עו"ד לענייני הגירה, ושלם לו עבור ייעוץ מקצועי.
09/12/2017 | 23:37
77
הקייס שלך הוא בעייתי, אבל לא הייתי אומר שהוא אבוד לגמרי. יש אולי מצב להחיות את הגרין קארד ולבטל את הנזק שנעשה, אבל אתה חייב ייעוץ מקצועי מראש, עוד לפני שאתה מנסה לטוס לארה"ב.

שתבין, אתה יכול בעזרת הגרין קארד להזמין כרטיס טיסה לארה"ב ולעלות על המטוס; השאלה היא מה יקרה כאשר תגיע לארה"ב, מה ישאלו אותך קציני ההגירה בכניסה לארה"ב (ואתה תעבור חקירה נוקבת ושאלות קשות בחדר צדדי - את זה אפשר להבטיח לך ב-100 אחוז ודאות), מה לענות להם, ומה לעשות כדי להגביר את הסיכויים שייתנו לך להיכנס עם הגרין קארד.

לדוגמה, יש מצב שבעקבות החקירה יכניסו אותך לארה"ב, אבל יזמינו אותך למשפט בבימ"ש לענייני הגירה -- משפט אשר יתקיים זמן מה לאחר שתיכנס לארה"ב (כמה שבועות, או אפילו כמה חודשים) -- כאשר השופט הוא זה שיקבע את גורל הגרין קארד שלך, והאם להשאיר לך אותו או לא.

עבור כל הדברים הללו אתה צריך להיות מוכן היטב, ולדעת בדיוק מה לענות, על מה מותר לך לחתום ועל מה לא (וקח בחשבון שקציני ההגירה יכולים לנסות לאיים עליך בכניסה ולדרוש ממך לחתום על ויתור מרצון על הגרין קארד), ועוד ועוד. וכמובן, אם יהיה משפט בארה"ב, אז כדאי מאוד שיהיה עו"ד לענייני הגירה ביחד איתך, אשר ייצג אותך.

בשביל כל הדברים הללו אתה תצטרך כסף, ולא מעט. הן בשביל לשלם לעו"ד, והן בשביל מחיה ראשונית בארה"ב של כמה חודשים, עד שתמצא עבודה כלשהי (או אם תמצא עבודה בשכר מינימום, לא בטוח שזה יכסה את ההוצאות השוטפות שלך).

בהערכה עדינה, הייתי אומר שכדאי שיהיו לך כמה עשרות אלפי דולרים בשביל ההתחלה. יש לך?

אם כן, אז לך וחפש את עו"ד ההגירה הכי טוב שאתה יכול למצוא בישראל; או אפילו מישהו תותח בארה"ב. גם יכול להיות עו"ד בישראל לשיחת ייעוץ ראשונית עכשיו; ועוד מישהו בארה"ב, שתוכל לחייג אליו ברגע שאתה מגיע לארה"ב, ושייצג אותך בארה"ב.
(אני, לדוגמה, מכיר ויכול להמליץ על ארה"ב; לא מכיר באופן אישי בישראל).

אגב, חפש בעמוד הזה או בעמוד הקודם שרשור מהימים האחרונים אשר פתח אחד בשם "מתאזרח". הוא בסיטואציה דומה לך מבחינת התוצאה (לא היה הרבה זמן בארה"ב), אבל שונה מבחינת איך הוא הגיע לשם. יש שם לינקים למאמרים ולחומר שהוא רלבנטי גם עבורך. קרא היטב לפני פגישה עם עו"ד, וחפש עוד מידע רלבנטי ברשת, לפי מילות מפתח שתראה שם. אם תגיע מוכן לפגישה עם עו"ד ותדע לשאול שאלות חכמות ורלבנטיות, אתה תקבל הרבה יותר ערך ממה שתשלם עבור אותה פגישת ייעוץ, לעומת הגעה בלי שום ידע ושום הכנה. הנה לינק לאותו שרשור:

בהצלחה
לצפיה ב-'הבן הבכור שלי הוא בעל גרין קארד שמשרת בארץ.'
הבן הבכור שלי הוא בעל גרין קארד שמשרת בארץ.
09/12/2017 | 18:37
2
123
כשעזבנו לארה"ב הוא היה באמצע השירות הסדיר, כיום הוא כבר בקבע כי הוא חתום מראש. כדי לשמר את הסטטוס שלו הוא מגיע לבקר אותנו בארה"ב לפחות פעמיים בשנה. כשהיה בסדיר, נחשב לחייל בודד והיה זכאי לחופשות מיוחדות לצורך הזה, בקבע הוא מנצל לשם כך את מכסת ימי החופש הרגילים בתוספת חגים, ואם צריך, אפילו לוקח כמה ימי חל"ט פה ושם. ליתר ביטחון הוצאנו לו גם Reentry Permit, שמאפשר לו להיעדר מארה"ב עד שנתיים ברצף, אך עד כה לא היה צורך להשתמש בו. 
אם לא דאגת להסדיר את ענייניך ולא היית בארה"ב 3 שנים ברצף, לדעתי הגרין קארד שלך לא בתוקף. כעקרון, מותר להיעדר עד שנה מבלי שישללו לך את הגרין קארד, אך נראה לי שאם מגיעים באופן קבוע רק פעם בשנה זה עלול לעורר חשדות ושאלות. רצוי להגיע לפחות פעם בחצי שנה. אני מכירה אנשים שעושים זאת לאורך שנים ואף אחד לא אומר להם כלום. מעל שנה ללא אישור זה למיטב הבנתי כבר מתכון בטוח לאובדן הגרין קארד.
לצפיה ב-'קאלה, הסיפור שלכם שונה לחלוטין, אין מה להשוות.'
קאלה, הסיפור שלכם שונה לחלוטין, אין מה להשוות.
09/12/2017 | 18:47
1
106
כפי שבעצמך כתבת:
1. הוצאתם עבור הבן REP בשביל לכסות את כל הפינות (וזה חשוב!)
2 .הוא מגיע לביקור אצלכם בארה"ב לעתים קרובות

אצל הבחור, נראה שהוא לא היה בביקור בארה"ב 3 שנים (לפחות), וגם אף אחד לא טרח להוציא עבורו REP.

הסיכוי היחיד שנראה לי, ובשבילו שאלתי את כל השאלות וכולל תאריכים מדויקים -- זה שהוא יוכל לבנות סיפור עבור הרשויות שנמנע ממנו באופן חוקי מלהגיע לארה"ב במהלך השירות הצבאי (השירות בצה"ל מנע ממנו), אבל בעצם לא הייתה לו כל כוונה לוותר על הגרין קארד... ומייד לאחר השחרור הוא רוצה לחזור לארה"ב ולחזור להשתמש בגרין קארד.

מה שיכול לעזור לגבות את הסיפור הזה, לדוגמה, זה באם הוריו אכן ביצעו בפועל את ההגירה, ועברו לגור בארה"ב. ככה הוא יכול להראות שהתא המשפחתי הקרוב אליו נמצא בארה"ב (לא יודע אם זה יעזור, אבל זה בטח לא יזיק; מה שבטוח לא יעזור זה באם הוריו נשארו בארץ בסופו של דבר).

בנוסף, מאוד חשוב מתי הוא השתחרר. אם הוא השתחרר ממש לאחרונה, ומראה כוונה לחזור לארה"ב, אז זה סיפור אחד (וחיובי). אבל אם הוא השתחרר כבר לפני שנתיים, ולא מיהר לנסות ולחזור לארה"ב (כאשר הוסרה המניעה--השירות הצבאי), אזי זה עלול להיות סיפור אחר לגמרי.

בקיצור, זה פאזל שמורכב מהמון פרטים, לא בטוח שזה יצליח, אבל שווה לנסות. בשביל לדעת לתת לו כיוון ראשוני כלשהו, צריך תשובות לשאלות ששאלתי.

בכל מקרה, הוא יהיה צריך פה מעורבות והנחיה צמודה של עו"ד הגירה תותח. זה לא מסוג המקרים שאפשר להסתמך בו על עצות אנונימיות שניתנות בפורום אינטרנטי.
לצפיה ב-'בהחלט לגמרי שונה, והדגשתי את זה.'
בהחלט לגמרי שונה, והדגשתי את זה.
09/12/2017 | 18:51
79
נתתי לו דוגמה על איך כן הוא היה אמור לפעול כדי לשמור על הסטטוס, והסברתי שהיות שממה שהבנתי הוא לא פעל כך ולא תכנן מראש דרך לשמר את הגרין קארד, סביר להניח שהגרין קארד שלו לא בתוקף. בקשר לסיכוי שלו להחיות את הגקין קארד - לא התייחסתי כי אין לי ידע או מידע על כך, ואני בהחלט מניחה שאתה נותן לו עצות מועילות ונכונות.
לצפיה ב-'L1 מתוך ארה"ב - האם אפשרי?'
L1 מתוך ארה"ב - האם אפשרי?
06/12/2017 | 21:17
10
185
אנחנו עוברים בתחילת השנה לארה"ב. אני קיבלתי L1B ואשתי קיבלה L2.
אשתי עובדת בחברת הייטק גדולה, והיא בודקת כרגע אם תהיה אפשרות לעבור בעצמה על L1. הבעיה היא שהתהליך הזה קצת נמרח ואנחנו לא יודעים אם יצא לפועל בסופו של דבר.

נניח שכבר עברנו, והיא כבר לא מועסקת אצל החברה בישראל (כי היא למעשה התפטרה). בהנחה והחברה בארה"ב תרצה להעסיק אותה, האם היא תוכל להוציא לה L1 למרות שהיא לא מועסקת על ידי חברת הבת יותר?
הסתכלתי קצת על תנאים ל-L1, וראיתי שמדברים על כך שמתוך 3 השנים האחרונות יש צורך בלפחות שנה אחת ברצף בחברת הבת. לא ראיתי תנאי שאומר שבזמן קבלת הויזה צריך להיות מועסקים על ידי חברת הבת.

מישהו יודע לענות על זה?
האם יהיה אפשרי להוציא לה L1 אחרי שנעבור, כשהיא למעשה כבר לא מועסקת על ידי חברת הבת?
בכל מקרה היא תמיד תוכל לעבוד על ה-L2 שלה, אבל נראה לנו יותר בריא לפזר סיכונים, אז נעדיף שגם לה תהיה L1.
לצפיה ב-'כן - אם אני לא טועה יש פה מישהו בפורום שעשה את זה'
כן - אם אני לא טועה יש פה מישהו בפורום שעשה את זה
07/12/2017 | 15:07
3
78
אם אני לא טועה יש פה מישהו בפורום שעשה את זה...
לצפיה ב-'תודה! אשמח אם המישהו הזה יזדהה '
תודה! אשמח אם המישהו הזה יזדהה
09/12/2017 | 01:05
2
40
אנחנו בעיקר לא מבינים אם זה משהו שבכלל אפשרי.
אם מישהו יכול לספק עוד פרטים, נשמע לשמוע.
לצפיה ב-'לא יודע אם מדובר בי אבל אני כרגע על J2 '
לא יודע אם מדובר בי אבל אני כרגע על J2
09/12/2017 | 01:58
1
66
ויש לי ראיון לL1A בתחילת חודש הבא.

פרטים נוספים בפרטי בבקשה.

לצפיה ב-'תודה. בשביל זה אצטרך לפתוח חשבון '
תודה. בשביל זה אצטרך לפתוח חשבון
09/12/2017 | 16:53
37
אעשה את זה בימים הקרובים.
תודה רבה!
לצפיה ב-'מבחינת התנאים לוויזה - לא אמורה להיות בעיה.'
מבחינת התנאים לוויזה - לא אמורה להיות בעיה.
09/12/2017 | 02:35
5
70
זה בדיוק כמו שכתבת.

השאלה המעניינת היא האם אפשר לבצע שינוי סטטוס ל-L1 בתוך ארה"ב, או שהיא תצטרך לטוס בחזרה לישראל בשביל זה. אין לי תשובה בשביל זה, אבל מכיוון שכתבת שאשתך עובדת בחברת היי-טק גדולה, אזי בטוח שיש להם עורכי דין להגירה אשר יידעו את התשובה. יהיה מעניין לשמוע, כאשר תדעו.

בכל מקרה, אין מצב בשום דרך שהיא לקבל ויזת L1 בדרכון בעודה בארה"ב, כי ויזות בדרכון ניתן לקבל אך ורק בשגרירויות/קונסוליות מחוץ לארה"ב... ולכן גם אם שינוי הסטטוס בארה"ב יהיה אפשרי, אזי היא תצטרך לעבור דרך ישראל בפעם הראשונה שהיא יוצאת מגבולות ארה"ב, על מנת לקבל ויזה בדרכון - אחרת היא לא תוכל להיכנס בחזרה על L1.

ואגב, השיקול שלכם לגבי ביזור סיכונים הוא נכון, אני הייתי עושה אותו דבר. עוד יותר מזה, נסו ששתי החברות יגישו אתכם במקביל לגרין קארד - זו עוד דרך לביזור סיכונים. לא צריכה להיות בעיה להתחיל בשני תהליכים במקביל, ובשלב מסוים אתם פשוט ממשיכים עם התהליך שרץ מהר יותר.
לצפיה ב-''
09/12/2017 | 06:15
8
לצפיה ב-'תודה רבה! לא ידעתי שאי אפשר לקבל L1 מתוך ארה"ב...'
תודה רבה! לא ידעתי שאי אפשר לקבל L1 מתוך ארה"ב...
09/12/2017 | 16:52
3
42
עוד שאלה: נניח והיא קיבלה L1 והיא עובדת והכל בסדר, ואני רוצה לעזוב את החברה שלי ולעבור לעבוד בחברה אחרת על בסיס L2 (שמגיע גם לי בהנחה שלה יש L1).
האם כדי לקבל L2 גם אני אצטרך לעבור דרך ישראל? נגיד עוד שנה-שנתיים ולא יחד איתה (כי לא אסע איתה סתם לישראל רק כדי לקבל ויזה אם אין לי צורך בה כרגע)?
או שיש דרך אחרת?
לצפיה ב-'אי אפשר לקבל ויזה בארצות הברית , וזה נכון לכל הויזות'
אי אפשר לקבל ויזה בארצות הברית , וזה נכון לכל הויזות
09/12/2017 | 17:12
2
43
אבל,
ניתן לשנות סטטוס בתוך ארצות הברית, גם היא וגם אתה יכולים להיות בסטטוס של L1 או L2 או כל סטטוס אחר ששיניתם בתוך ארצות הברית,
אבל אם שיניתם את הסטטוס בתוך ארצות הברית,
בפעם שתצאו מארצות הברית, לא תוכלו לחזור לפני שתעברו בישראל ולתעברו תהליך קבלה של ויזה.
שינוי סטטוס בתוך ארצות הברית זה לא ויזה.

לצפיה ב-'תודה! לא ידעתי שאפשר לשנות סטטוס בלי ויזה...'
תודה! לא ידעתי שאפשר לשנות סטטוס בלי ויזה...
09/12/2017 | 18:13
1
37
עכשיו ההודעה של אילן הרבה יותר ברורה
תודה רבה!
לצפיה ב-'הבדל בין ויזה לסטטוס'
הבדל בין ויזה לסטטוס
09/12/2017 | 18:26
43
כבר כתבתי את זה המון פעמים, אז הנה פעם נוספת עבורך:

ויזה זו סטמפה בדרכון, אשר משמשת בתור "מפתח כניסה" לארה"ב. זה הכל, וזה התפקיד היחיד שלה. כאשר אתה נכנס עם ויזה מסוימת לארה"ב, אזי הסטטוס שלך נקבע לפי אותה ויזה (תייר, L1, H1B, סטודנט לפי סוג הוויזה, וכדומה). ברגע שאתה כבר בתוך ארה"ב, לוויזה בדרכון אין שום משמעות (ואגב, יכולות להיות מספר ויזות תקפות בדרכון במקביל, לא רק אחת -- לדוגמה ויזת תייר, וויזת סטודנט, או תייר ועבודה -- אבל נכנסים עם אחת ספציפית, וצריך לומר לקצין ההגירה בכניסה איזו להפעיל).

סטטוס זה המעמד שלך בארה"ב. כאמור, הסטטוס הראשוני נקבע לפי הוויזה הספציפית שאיתה נכנסת לארה"ב. אבל, אפשר לשנות סטטוס כאשר נמצאים בארה"ב -- כל עוד עומדים בקריטריונים לסטטוס החדש. לדוגמה, אפשר להיכנס עם ויזת סטודנט, וכשמסתיימים הלימודים (ובאם מוצאים מעסיק) לעבוד לסטטוס של ויזת עבודה מסוג (H1B) בתוך ארה"ב, בלי לצאת ממנה.

מה שכתבתי בפוסט הקודם הוא שאני לא יודע אם ניתן לשנות לכל סטטוס כאשר נמצאים בארה"ב. בתיאוריה, כן. בפרקטיקה, תלוי אם USCIS מאשר את זה. ספציפית, לא מכיר ולא זוכר מקרה בפורום של מישהו שעשה זאת (בלי לצאת מארה"ב!), ולכן זו שאלה לעורכי הדין של החברה, שנשמח לקבל עליה תשובה.

מעיון מהיר בכמה פורומים בנושאי הגירה, על שאלה דומה, גם לא הצלחתי למצוא תשובה חד-משמעית. כותבים שם שבתיאוריה זה אפשרי, אם USCIS מאשר את שינוי הסטטוס... השאלה היא האם הם אכן מאשרים בקשות שכאלו בלי לחייב את המבקש לצאת מארה"ב ולעבור את התהליך (וגם לקבל את הוויזה בדרכון) בארץ המוצא.
לצפיה ב-'מספר רישיון נהגה בטופס ds 160'
מספר רישיון נהגה בטופס ds 160
09/12/2017 | 14:49
46
שלום רב,

אני ממלא את הטופס בשביל ויזת L1, ואחת מהשאלות היא אם היה לי רישיון נהיגה אמריקאי. לפני 7 שנים הייתי בארהב והוצאתי רישיון אמרקאי, אבל לא קיבלתי את הכרטיס אלא זה היה על דפי נייר וכיום איין לי את הניירות האלו.
מה אני אמור לעשות בטופס?

לצפיה ב-'טיסה לאירופה לנופש אחרי קבלת דרכון חזרה מהשגרירות, אפשרי?'
טיסה לאירופה לנופש אחרי קבלת דרכון חזרה מהשגרירות, אפשרי?
09/12/2017 | 10:47
3
65
היי
עוד שלושה שבועות יש לי ראיון בירושלים לגרין קארד מבוסס נישואין.
אנחנו מתכננים לעבור לארה"ב באיזור מאי/יוני.
בהנחה שהכל עובר חלק ואני מקבל את הדרכון חזרה תוך שבועיים שלוש, האם אנחנו יכולים לטוס במרץ/אפריל לחופשה לחו"ל? אירופה, לא ארה"ב.
האם אני הישראלי יכול להשתמש בדרכון לכשיחזור או שהוא מגיע במעטפה סגורה שאני לא יכול לפתוח עד הטיסה לארה"ב?
לצפיה ב-'אין שום בעיה לטוס לאן שתרצו'
אין שום בעיה לטוס לאן שתרצו
09/12/2017 | 10:50
54
עם זאת, הייתי ממתין עד לקבלת הדרכון כדי להזמין את החופשה
לצפיה ב-'הדרכון מגיע בנפרד מהמעטפה עם המסמכים, כך שאפשר להשתמש בו. '
הדרכון מגיע בנפרד מהמעטפה עם המסמכים, כך שאפשר להשתמש בו.
09/12/2017 | 17:48
18
לצפיה ב-'תודה לעונים !'
תודה לעונים !
09/12/2017 | 18:55
5
לצפיה ב-'שאלה לאשר: מיסוי בישראל על מכירת RSUs לאחר תקופת החסימה'
שאלה לאשר: מיסוי בישראל על מכירת RSUs לאחר תקופת החסימה
06/12/2017 | 09:38
2
100
שאלה לגבי מס הוני לתושב חוץ. (יותר מ5 שנים מחוץ לישראל)
האם יש איזשהו פטור או חיוב מס מופחת על חיוב מס על החלק ההוני של הרווח ממכירת RSUs לאחר תקופת החסימה?

יש לי כרגע מניות אצל נאמן בישראל אשר בעת מכירה, הם מעדכנים את המעסיק בישראל (שאינני עובד שלו כבר, אני עובד בארה״ב עבור היישות האמריקאית) והם מנפיקים תלוש שכר ומנכים 25% מס הוני (לאחר תקופת החסימה אין נתח החייב במס פירותי).
אני יודע שזו נחשבת הטבת מס משמעותית בישראל לעובדי הייטק היות ומס פירותי (שולי) לרוב עובדי ההיטק הינו גבוה מ25% - אבל בארה״ב המס השולי (שלי) הוא כמובן נמוך יותר ומכאן מגיעה השאלה. מה גם שאם לא אשלם מס בישראל, זה ייקל על מילוי טפסי המסים כאן כי לא אצטרך לבקש קרדיט על מס זר
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
08/12/2017 | 02:52
1
85
שלום עידן,
אתה שואל: "האם יש איזשהו פטור או חיוב מס מופחת על חיוב מס על החלק ההוני של הרווח ממכירת RSUs לאחר תקופת החסימה?"
דין אמריקאי:
אנחנו יודעים שמכירה של נכס-אם יוצרת רווח הון כפופה לשיעור מס פדרלי הקשור למשך ההחזקה בנכס. אם אתה מחזיק בנכס הנמכר מעל שנה -תוכל להיות זכאי לשיעורי מס נמוכים יותר (שיעורי המס על רווח הון זמן ארוך תלויים בגובה ההכנסה האחרת שלך -אך המקסימום הוא 20 אחוזים (ועוד 3.8 בפוטנציאל)
אז זה לשאלתך.

דין ישראלי:
אני חושב שאתה מאוד תרצה לבקש זיכוי ממס זר על מה שתשלם בישראל כדי לקזז את החבות של המס האמריקאי. אתה תצטרך אבל להשיג הבנה ותיעוד של סוג ההכנסה.
אני לא משוכנע שאני שותף לקביעה שכל רווח ההון הוא הוני.
אנא ראה הוראות סעיף 102(ב)
"2)    בחרה החברה המעבידה במסלול רווח הון, והנאמן החזיק במניות עד תום התקופה לפחות, יראו את הכנסתו של העובד כרווח הון בסכום שווי ההטבה, והוא יחויב עליו במס בשיעור של 25%;
(3)    על אף האמור בפסקה (2), היתה המניה המוקצית מניה הרשומה למסחר בבורסה, או מניה בחברה שמניותיה נרשמו למסחר בתוך 90 ימים ממועד ההקצאה, יראו את חלק שווי ההטבה בגובה ממוצע שוויין של מניות החברה בבורסה בתום שלושים ימי המסחר שקדמו להקצאה, או בתום שלושים ימי המסחר שלאחר הרישום למסחר כאמור, לפי הענין, בניכוי ההוצאות, כהכנסה לפי סעיף 2(1) או (2) לפי הענין, ואת יתרת שווי ההטבה כרווח הון החייב במס בשיעור של 25%, ובלבד שהסכום שנקבע כהכנסה לפי סעיף 2(1) או (2) כאמור, לא עלה על שווי ההטבה במועד המימוש; לענין תיאום ההוצאות שהוציא עובד ברכישת המניה המוקצית, יוכפלו הוצאות כאמור במדד יום ההקצאה או יום הרישום למסחר, לפי הענין, ויחולקו במדד יום ההוצאה, והכל יתואם מיום ההקצאה או הרישום, לפי הענין, ועד למועד המימוש."

היינו, אם החברה נסחרת -חלק מהרווח הוא פירותי (כל הרעיון הוא שאם אתה מקבל הטבה שהיא מדידה עם שווי שוק, חלק משווי ההטבה הוא פירותי)

החלק המעניין הוא שאם אתה למעשה תושב חוץ וגם יכול להצהיר שכף רגלך לא דרכה בישראל ב2017 (אם זו השנה), האמנה תגביל את יכולת המיסוי של ישראל במקרה זה (אנא ראה סעיף 15)
אשר טוריאל, רו"ח (משפטן) EA
לצפיה ב-'תודה רבה אשר'
תודה רבה אשר
09/12/2017 | 07:55
27
יש פה הרבה חומר לקריאה ומחשבה.
כנראה התבלבלתי עם החלק הפירותי. אני אבדוק עם הנאמן בראשון בבוקר שעון ישראל
לצפיה ב-'אישור כניסה לארה"ב לילד + סבא/סבתא במסגרת טיול (ויזות תייר)'
אישור כניסה לארה"ב לילד + סבא/סבתא במסגרת טיול (ויזות תייר)
07/12/2017 | 23:23
92
לטובת היציאה מישראל יש מכתב בעברית חתום ע"י ההורים,
זה עבד והספיק מספר פעמים בעבר, בטיסות לאירופה.
לטובת הכניסה לארה"ב, בהמלצת הפורום, נכתב מכתב באנגלית בהתאם ל Template כזה או אחר שיש ברשת, גם מכתב זה חתום כמובן ע"י ההורים.

בחלק מהאתרים כתוב שמומלץ שהמכתב הזה יעבור אישור נוטריוני (אימות חתימה, אני מניח).
בשום מקום לא היה כתוב שזו חובה אלא רק המלצה,
לכן אני מניח שלפקיד בכניסה יש שיקול דעת בנושא.

אם יש ספק - אין ספק, ועדיף כמובן להגיע עם אישור נוטריוני,
אבל אשמח לדעת האם אכן אין חובה רשמית כזו (לא בטוח שקראתי בכל האתרים הרלוונטים),
ואם למישהו יש ניסיון אישי בנושא ויכול להאיר/להעיר, אשמח לקרוא.
לצפיה ב-'בקשה לחידוש EAD אושרה אך הכרטיס לא הונפק (מנסה שוב)'
בקשה לחידוש EAD אושרה אך הכרטיס לא הונפק (מנסה שוב)
07/12/2017 | 02:48
2
95
ה-EAD הנוכחי שלי תקף עד סוף דצמבר. הגשתי בקשה לחידוש EAD בתחילת יולי שאושרה בתחילת ספטמבר (מרכז שירות ורמונט, קטגוריה A17 - ויזת E1 Spouse). בסוף ספטמבר קיבלתי מכתב נוסף המבקש לשלוח תמונות חדשות מאחר והתמונות המקוריות "בהירות מדי". התמונות נשלחו מיד לפי ההנחיות - לטיפול ע"י שם וקוד בעל 6 תווים (כנראה העובד שמטפל בבקשה).

בתחילת נובמבר לאחר 30 יום ללא מענה הגשתי בקשה דרך האתר בנושא "Non-Delivery of Card", שנענתה בתשובה דומה לגבי בעיה עם התמונות, ללא התייחסות לתמונות החדשות. בקשה נוספת לבירור המצב שהוגשה דרך מוקד השירות הטלפוני זכתה לתגובה “your file was forwarded to an offsite storage facility … allow up to 60 days”.

בשבועיים האחרונים ביקרתי פעמיים במשרד USCIS המקומי. יום לאחר הביקור הראשון, שבו בין היתר מסרתי תמונות נוספות למשלוח למרכז השירות ורמונט, הסטטוס באתר השתנה ל-“New Card Is Being Produced”. בביקור נוסף היום במשרד הובהר לי שהכרטיס לא באמת הועבר להנפקה והתיק צריך לחזור מה-"offsite storage facility" לפני שאפשר להתקדם.

היום פניתי למשרד של חבר הקונגרס שמייצג את המחוז שלי. הם ישמחו לעזור, אבל כל מה שהם יכולים לעשות הוא לפנות ל-USCIS ולברר מה מצב התיק.

מה עוד אפשר לעשות כדי לזרז את הטיפול בהנפקת הכרטיס?

קיבלתי כאן הצעה לגבי E-Verify - זה לא רלוונטי ל-reverification. המעסיק מבקש EAD או מסמך אחר שמותר לשימוש בטופס I-9.

תודה מראש
לצפיה ב-'תהיה: האם I797 מקורי עם ההחלטה לאשר יכול להספיק?'
תהיה: האם I797 מקורי עם ההחלטה לאשר יכול להספיק?
07/12/2017 | 16:11
1
47
או שמא אחד כזה "רשמי"/מקורי לא מונפק ונשלח רק אחד "לידיעתך, הבקשה אושרה והכרטיס יבוא בדואר נפרד" ?
לצפיה ב-'תודה על ההצעה, לצערי התשובה היא לא'
תודה על ההצעה, לצערי התשובה היא לא
07/12/2017 | 16:48
62
על I-797 כתוב במפורש שהוא לא מחליף את הכרטיס.
עריכה: והמעסיק דורש מסמך שמאושר לשימוש בטופס I-9.

כן מצאתי אפשרות לפתרון אחר ב-I-9 Handbook for Employers, השאלה אם אפשר לבקש receipt כזה מה-USCIS על כרטיס שלא הונפק מעולם.

17. Q. When can employees present receipts for documents in lieu of actual documents from the Lists of Acceptable Documents?

A. The “receipt rule” is designed to cover situations in which an employee is authorized to work at the time of initial hire or reverification, but they are not in possession of a document listed on the Lists of Acceptable Documents accompanying Form I-9. Receipts showing that a person has applied for an initial grant of employment authorization are not acceptable.

An individual may present a receipt in lieu of a document listed on Form I-9 to complete Section 2 or Section 3 of Form I-9. The receipt is valid for a temporary period. There are three different documents that qualify as receipts under the rule:

1. A receipt for a replacement document when the document has been lost, stolen, or damaged. The receipt is valid for 90 days, after which the individual must present the replacement document to complete Form I-9.

(קיצרתי את הטקסט למה שרלוונטי)

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דרכון רומני
זקוקים לדרכון רומני?
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון רומני?
פורום חופשות סקי
פורום חופשות סקי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה