לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עוברים לארצות הברית

חושבים על מעבר לארה``ב? לימודים או עבודה? חוששים בנוגע לויזות או אדמיניסטרציה? קשיי הסתגלות? על מה לחשוב ולמה לדאוג? מהן עלויות המחיה כאן? איך מוציאים כרטיס אשראי? איך מוציאים רשיון מקומי ואיך רושמים רכב? רוצים לדעת על קהילות יהודיות? על תנאי עבודה מקובלים? ביטוח בריאות? רילוקיישן?...

בשאלות אלה ורבות אחרות מתחבטים ישראלים רבים שמוצאים את עצמם שוקלים או בתהליכי מעבר לארה``ב. אלה שעברו זאת כבר יודעים רבות מהתשובות, ולכן אנו כאן על מנת לסייע לכם ולעשות את המעבר חלק יותר. נשמח לתרום מנסיוננו, לענות על שאלות ולהפנות אתכם למקורות מידע, ועוד יותר נשמח לתת לכם תמיכה בתהליך הקשה ולשתף אתכם בחוויות שעברנו בעצמנו

הפורום עוסק בנושאים רבים ושונים :ויזות תייר, ויזות עבודה וויזות לימודים, גרין כארד ועוד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 "עוברים לארה'ב" הינו פורום הגירה מקצועי באופיו ועוסק בהגירה חוקית בלבד. הודעות הנוגעות למעשים בלתי חוקיים בישראל או ארה"ב יימחקו. להודעות חברתיות באופיין, אני מזמינים אתכם להיכנס לקומונה. אנו מתנצלים על סגנון המברק, זה כל שניתן להכניס בשלוש שורות... אנא קראו את "אודות הפורום והנהלתו" בראש הדף והתעדכנו בכללים והפרטים באופן מפורט. תודה! 

הפרסום מותר רק בלוחות הפורום.

קישורים נוספים:

להזכירכם:
הפורום אינו מיועד לפרסום, חיפושי עבודה, קניה/מכירה או חיפוש דירות ושותפים.
 הפרסום מותר רק בלוחות הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'קיבלתי Social security card'
קיבלתי Social security card
30/04/2017 | 05:32
8
158
1. יש איזה מדריך איך מוציאים רישיון נהיגה אמריקאי? יש לי רישיון ישראלי בתקוף ורישיון בינלאומי שפג לו התוקף. בנוסף - איך אני מוכיח לDMV שאני גר ב state  שאני רוצה להוציא לו רישיון?
2. המלצה לחברת אשראי שאפתח אתה כרטיס אשראי להתחיל לבנות קרדיט?
תודה
לצפיה ב-'רישיון נהיגה – צריך כתובת מגורים ,SSN,'
רישיון נהיגה – צריך כתובת מגורים ,SSN,
30/04/2017 | 06:31
6
68
2 הוכחות שזה הכתובת שלך – חוזה שכירות/כתובת דואר מהבנק/אישור מחברת החשמל/אישור מחברת הגז. אתה נגש למשרד הרישוי באזור מגורך , עושה טסט תיאוריה 25 שאלות פתוחות (אפשר להשתמש בספר שנותנים לך).  אחר כך צריך לעשות טסט נהיגה (במשרד הרישוי או חברה חיצונית מאושרת לעשות טסטים) לאחר מכן נגש למשרד הרישוי עם התוצאות של טסט הנהיגה ומקבל אישור זמני שאפשר לנהוג אתו עד קבלת הקבוע.
כרטיס אשראי – בהתחלה תצטרך לעשות סיקיור קרדיט קרד ולסגור סכום למסגרת, לא להשתמש יותר משליש מהמסגרת, לעשות ליסינג לרכב , לשלם חשבונות בזמן ולאחר כ3 חודשים שימוש בכרטיס האשראי  תראה קרדיט סקור שלך. יעבור עוד זמן עד שתקבל כרטיס אשראי ללא פיקדון וישחררו לך את הכסף.
אם למישהו בפורום יש דרך קצרה יותר אשמח לשמוע
לצפיה ב-'תלוי באיזה סטייט'
תלוי באיזה סטייט
30/04/2017 | 06:53
5
61
אם הבחור ישתף באיזה סטייט הוא גר / עובר אליו - יוכלו לעזור לו באמת.
כי לדוגמא מה שאמרת לא רלוונטי לג׳רזי (שבו המבחן הוא על מחשב בשאלון אמריקאי של 50 שאלות בלי ספר ואין טסט לדוגמא...)

לגבי הכרטיס אשראי והקרדיט סקור - בגדול נכון.
ליסינג בונה קרדיט פחות מFinance אגב.
האמת נתקלתי בכמה בנקים בשנה שנתיים האחרונות שהוציאו ישר כרטיסים רגילים (אבל עם מסגרת נמוכה) כנגד זה שהמבקש היה לקוח שלהם ועם סכום סביר (10-15 אלף) בעו״ש - כולל Bank of america וChase - אבל אכן הדרך הבטוחה היא Secured Credit card.
לצפיה ב-'עובר לגור ב DC'
עובר לגור ב DC
30/04/2017 | 15:42
3
39
יש לי כבר חוזה
לצפיה ב-'DC '
DC
30/04/2017 | 18:42
2
26
ב DC עצמה, בנוסף להוכחת מגורים בעיר, אתה צריך להראות רישיון ישראלי, לעבור בדיקת ראיה ובחינת תיאוריה (לא צריך טסט).  ראה כאן: https://dmv.dc.gov/service/driver-license-for-non-...
אם אתה במרילנד או וירג'יניה, הכללים אחרים.  
לצפיה ב-'מעולה תודה'
מעולה תודה
30/04/2017 | 18:47
1
20
אז רק להתייצב ב DMV עם רישיון, social security card והוכחת מגורים והעניין סגור? עולה כסף?
לצפיה ב-'לא יודע'
לא יודע
30/04/2017 | 23:23
לא עשיתי שם, רק הבנתי מהמקומיים שככה זה.  מציע שתקרא ב website.
לצפיה ב-'יש לי חשבון בנק ב PNC'
יש לי חשבון בנק ב PNC
30/04/2017 | 16:34
31
האם מומלץ להוציא דרכם אשראי? והבנתי שיש כל מיני סוגי אשראי כמו של חברות טיסה שמקבלים מיילים על כל רכישה - האם ממליצים?
תודה
לצפיה ב-'רק לגבי הכרטיס אשראי'
רק לגבי הכרטיס אשראי
30/04/2017 | 17:32
35
אני הוצאתי כרטיס אשראי כסטודנט אבל בשלב כלשהו רצינו גם כרטיס על שם אשתי כדי שהיא גם תבנה סקור. שאלנו בסניף של סיטי בו יש לנו חשבון checking, והיה להם מסלול  שממש מיועד לאנשים שעשו relocation לארהב עם ״עבודה טובה״ אבל ללא היסטורית אשראי. הם ביקשו מכתב verification מהמעסיק (עם המשכורת והתפקיד) ונתנו לה ללא היסטורית  אשראי כרטיס credit (לא secured) עם מסגרת של 12000. 

לצפיה ב-'התייעצות לגבי איזור מגורים-בוסטון'
התייעצות לגבי איזור מגורים-בוסטון
28/04/2017 | 18:11
29
226
בחיפושינו אחר דירה להשכרה מצאנו דירה לא רעה שממוקמת בשכונת רוקסבורי ברחוב וויליאמס. הבנו שרוקסבורי עצמה לא נחשבת לשכונה בטוחה באופן יחסי.
מה שמפתה זה הקירבה שלה לבוסטון מדיקל סקול איפה שאשתי תעשה דוקטורט (רבע שעה הליכה ברגל).
* עוד יתרון משמעותי שהם בין הבודדים שמוכנים לקבל את סוג הכלב שלנו (פיטבול)
אשמח לשמוע את דעתכם. תודה!

לצפיה ב-'יש לאזור הזה שם מאוד ציורי'
יש לאזור הזה שם מאוד ציורי
28/04/2017 | 18:42
194
לצפיה ב-'תעשה לעצמך טובה ואל תחתום על כלום לפני שתגיע לכאן.'
תעשה לעצמך טובה ואל תחתום על כלום לפני שתגיע לכאן.
29/04/2017 | 02:22
27
177
קשה לי להסביר במילים עד כמה הרעיון שלך - שאישתך תחזור לבית ברחוב הזה בהליכה ברגל, בלילה, ממשמרת ב BMC - הוא מזעזע.
ננסה להסביר:  זה שקול פחות או יותר ללשלוח אותה לשוטט בלילה בסימטאות של אזור התחנה המרכזית בתל אביב, איפה שכל השב"חים מאריתראה גרים.

אתה לחלוטין לא מבין את אופי האזור שעליו אתה מדבר, ואת אופי האוכלוסייה שגרה שם.  
והבעייה הגדולה היא שאני לא בטוח שיש לך את הנסיון הנדרש כדי להבין מה אתה רואה גם כשתהיה פיזית בשטח, או את ההבנה ממה צריך להזהר ומה אסור לעשות...

אני יכול להבטיח לך שהפיט-בול שלך לא יהיה הפיט-בול היחיד ברחוב.
זה הכלב הכי נפוץ שם בשכונה.
העניין הוא ששם תבין מדוע אנשים "נורמטיביים" לא רוצים שכנים עם פיט-בולים. חלק גדול מהפיט-בולים האחרים שתפגשו שם באזור ההוא תואמים את "סטריאוטיפ הגזע" - ומשמשים את בעליהם ככלבי הגנה, כלבי שמירה על תחנות סמים או חיות קרב.

לצפיה ב-'enough said - החלק המצחיק באמת הוא '
enough said - החלק המצחיק באמת הוא
29/04/2017 | 08:18
26
164
שאתמול אני אומר לאשתי - בטח אין להם בעיה עם פיטבולים כי הכלב נפוץ שם...
והנה בדיוק אתה עונה את זה, מצחיק שברדיוס כזה קטן בבוסטון יש מצד אחד שכונות עוני ופשע ומצד שני מקומות נהדרים לגור בהם - רק תזהר לא לחצות את הכביש לאותו המקומות הנוראיים.

תודה על התגובה, יורדים מזה כמובן.
מצד שני מבינים איך דירה כזאת יפה נכנסה לנו בתקציב....

לצפיה ב-'באותה נשימה על התייעצות על איזורים'
באותה נשימה על התייעצות על איזורים
29/04/2017 | 10:09
24
131

Beacon Hill- טוב מאוד? בסדר? או גם שם יש רחובות שלא כדאי לעבור בהם?
לצפיה ב-'ביקון היל זו שכונה מצויינת, אבל יקרה בטרוף'
ביקון היל זו שכונה מצויינת, אבל יקרה בטרוף
29/04/2017 | 15:11
23
135
אם יש שם משהו במחיר סביר, זה כנראה מרתף טחוב.
לצפיה ב-'או, לחילופין, עוקץ ניגרי...'
או, לחילופין, עוקץ ניגרי...
29/04/2017 | 15:39
22
145
אנשים הפנו את תשומת ליבנו בעבר למודעות בקרייגסליסט ושאר אתרים שמפורסמות על ידי נוכלים למיניהם.
המשותף לחלק גדול למודעות הללו הוא שמה שמתואר בהן הוא  too good to be true - באספקט התיאור של הנכס ו\או המחיר.
הנוכלים הללו מחפשים בדיוק את קהל המטרה ששואל כאן מייצג - סטודנטים שמחפשים דירה "מרחוק" ושאולי יתפתו לשלם מקדמה כדי "לשריין לעצמם את המציאה".
כל שנה יש סיפורים על אנשים שנחתו בבוסטון והגיעו לדירה ששכרו מרחוק - ואז גילו שמישהו אחר כבר גר שם... ושמי ש"השכיר" להם את הנכס בכלל לא קיים.

אני מסכים איתך שמי שמדבר על שכירת דירה בשכונת Beacon Hill לא ידבר על שכירת דירה בלב דורצ'סטר - ולהפך.  זה פשוט לא נמצא באותו סדר גודל של מסגרת תקציבית.
לצפיה ב-'באותו הנושא:'
באותו הנושא:
29/04/2017 | 18:43
21
131
הגענו לדירה לא דרך craiglist אלא דרך סוכנות תיווך דיי גדולה בבוסטון:

המחיר הוא 2,850 לדירה קטנה של 700sqf ל2br , הכל נראה סה"כ טוב מרחוק - והאמת גם אם נתקדם יש לנו משפחה שתוכל להגיע לוודא שהדברים באמת קיימים.

הבעיה שלנו היא שהם דורשים דמי תיווך של חודש שכירות בעת הגשת הapplication לבעל הדירה - ובמידה ובעל הדירה לא מאשר את הבקשה הם מחזירים את הכסף שאת זה כמובן אנחנו לא אוהבים וגם נראה לנו מוזר באמת, האם הדבר הזה נפוץ שמשלמים בעת הגשת הבקשה?

לא יודעים לייחס מחיר ביחס למיקום אבל לנו בכל מקרה כשמגיעים מישראל 2850 דולר נראה דיי הרבה ביחס לדירת entry level הזאת של ה65 מטר.

דעתכם?

לצפיה ב-'לא, זה לא נפוץ באזור בוסטון ששוכרים משלמים דמי תיווך בכלל'
לא, זה לא נפוץ באזור בוסטון ששוכרים משלמים דמי תיווך בכלל
29/04/2017 | 18:52
17
106
מה הלחץ למצוא דירה מרחוק? בוסטון, כעיר עם המוני סטודנטים, זה שוק מאוד דינמי. דירות מושכרות כאן מהיום להיום. תגיעו למלון או AirBNB, תראו דירות בעיניים ואסז תשכרו כשאתם פה פיזית.
לצפיה ב-'המקרה שלנו כפי שהוסבר מעט יותר מסובך'
המקרה שלנו כפי שהוסבר מעט יותר מסובך
29/04/2017 | 18:58
16
109
נכון בתיאור סטנדרטי של מעבר לבוסטון זה בדיוק מה שהיינו עושים.
הכלב שלנו לא מתקבל בברכה ב99% מהמקומות, לא ביררתי בתי מלון או AIRBNB אבל מנחש שגם שם זה לא יתקבל באופן גורף.

התשובה שלך היא באופן כללי , לא באופן ספציפי - בקבוצה בפייסבוק של עוברים לבוסטון נראה שכולם כולל כולם השתמשו בתיווך למצוא דירה - בטח כאלו שעשו זאת מרחוק.

לצפיה ב-'להשתמש במתווך זה מקובל'
להשתמש במתווך זה מקובל
29/04/2017 | 19:42
9
94
אבל בד״כ בעל הדירה הוא שמשלם למתווך. לשלם דמי תיווך של 3 חודשי שכירות עוד לפני שבעל הבית מאשר אתכם בכלל נשמע מטורף.
לצפיה ב-'בשכירות השוכר משלם גם, זה נהוג בכל מקום כולל בארץ.'
בשכירות השוכר משלם גם, זה נהוג בכל מקום כולל בארץ.
29/04/2017 | 19:59
8
91
ולא 3 חודשי שכירות - המתווך מקבל חודש שכירות אחד כמובן.
לצפיה ב-'בוסטון זה לא בישראל'
בוסטון זה לא בישראל
29/04/2017 | 20:32
1
100
ובשוק של בוסטון מקובל, או לפחות היה מקובל, שהמשכיר משלם את דמי התיווך. יכול להיות שלא הבנת ושלושה חודשי שכירות מתיחסים לתשלום עם חתימת החוזה: חודש ראשון, אחרון וחודש ערבון. זה המקסימום שמותר לדרוש בעת חתימת החוזה לפי חוקי מסצ׳וסטס. במקומך לא הייתי משלם סנט לפני שיש חוזה שמתיחס לדירה שראיתם בעיניים ומול אנשים שפגשת פנים מול פנים.
לצפיה ב-'כמובן זה מובן מאליו.'
כמובן זה מובן מאליו.
29/04/2017 | 20:50
35
לצפיה ב-'"זה נהוג בכל מקום, כולל בארץ"... '
"זה נהוג בכל מקום, כולל בארץ"...
29/04/2017 | 20:35
5
108
כלומר אם זה נהוג בארץ, אז אתה יוצא מנקודת הנחה שככה זה גם בארה"ב?

צא מהסרט הזה, השוק פה עובד בצורה אחרת לגמרי - ובהרבה מאוד תחומים. אל תנסה להשוות למה שאתה מכיר מישראל, זה חסר טעם.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי - לא מנסה אפילו בצחוק.'
מסכים לגמרי - לא מנסה אפילו בצחוק.
29/04/2017 | 20:49
4
100
אבל זה בהחלט עובד ככה גם בבוסטון :)
כשאתה משתמש בתיווך במציאת דירה לשכירות - אתה כן משלם על חודש שכירות.

אשמח לראות מתווך אחד שלא לוקח את העמלה הזאת באזור בוסטון.

לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
29/04/2017 | 22:13
3
90

שכרנו דרכם דירה בברוקליין ולא שילמנו סנט דמי תיווך.
לצפיה ב-'טוב לדעת שיש גם אחרים - אבל זה יוצא הדופן.'
טוב לדעת שיש גם אחרים - אבל זה יוצא הדופן.
30/04/2017 | 07:26
2
49
נבדוק אותם בהחלט.
לצפיה ב-'למען הסר ספק'
למען הסר ספק
30/04/2017 | 07:44
1
69
אם אתה רוצה סוכן שימצא לך דירה וייצג אותך, אז בהחלט ברור שאתה משלם. לעומת זאת, בפניה לסוכן שפרסם מודעה לנכס בשם המשכיר, הסוכן מיצג את המשכיר ולכן המשכיר הוא זה שמשלם לו. זה העיקרון, אבל באזורים של ביקוש גבוהה ו/או שוכרים ״בעיתיים״, המשכיר לעיתים יפיל חלק מעלות המתווך או את כולה על השוכר.

לצפיה ב-'במילים אחרות - '
במילים אחרות -
30/04/2017 | 08:36
64
ההבדל בין שמישהו עושה בשבילך תיווך בשבילך לבין לפשפש באתר שלהם :)
מסביר את זה

לצפיה ב-'מנסיון בלהיות עם כלב בבית מלון'
מנסיון בלהיות עם כלב בבית מלון
29/04/2017 | 22:05
1
103
רוב בתי המלון דווקא לא מפלים לרעה גזע של כלב. אמנם שלי פודל, אבל לא שאלו אותנו. כן הייתי מבררת עם בתי מלון.

יש דווקא לא מעט תמיכה באזור בוסטון לבעלי פיט בול אחראיים, רק צריך למצוא אותה
לצפיה ב-'האמת שמחיפוש קצת לא ראיתי בתי מלון'
האמת שמחיפוש קצת לא ראיתי בתי מלון
30/04/2017 | 07:31
63
שמראש כתבו breed restrictions אז אולי באמת זאת אופציה לא רעה (חוץ מהמחיר) ומההגעה מהשדה עם אלף מזוודות וכלב.

אבל בהחלט אופציה.

לצפיה ב-'גרנו חודש במלון רזידנס אין עם גולדן רטריבר '
גרנו חודש במלון רזידנס אין עם גולדן רטריבר
30/04/2017 | 06:36
3
79
כל מה ששילמנו היה 100 דולר, הרבה מאוד מלונות פט פרנדלי. היה יותר קשה למצוא בית לשכירות שמקבל כלב, בסוף שכרנו טאון האוס בקומפלקס.
לצפיה ב-''
30/04/2017 | 07:35
11
לצפיה ב-'באמת קומפלקסים'
באמת קומפלקסים
30/04/2017 | 16:58
1
44
מהנסיון המועט שיש לי בשכירות, נראים לי הרבה יותר פט פרנדלי.

קיץ שעבר יצא לנו להיות 90 יום בקומפלקס, היה שם מקום להוציא את הכלב לצרכים, ואפילו קבלנו דברים בשביל הכלב, כמו קערת מים.

דרך אגב, אם תרצה לדעת על מקומות להוציא כלב ללא רצועה, יש לא מעט מחוץ לבוסטון. כמו זה שהפיט בול "תקף" את הבת כשהיא לא היתה זריזה מספיק בלזרוק בשבילו את כדור הטניס. רוב הכלבים בפארק המדובר הם חברותיים למדי, ויש לא מעט פיט בולים חמודים להפליא.
לצפיה ב-'לא שואלים כאן מה גזע הכלב אלא מה משקלו'
לא שואלים כאן מה גזע הכלב אלא מה משקלו
30/04/2017 | 20:59
33
יש מקומות שמותר לגדל בהם רק כלבים קטנים עד סביבות ה-35 פאונד. 
אני ממליצה לך לבדוק שכונות כמו אלסטון, ברייטון והאיזורים הטובים שך JP (ג'מייקה פליין) אלה שכונות שרוב הסטודנטים גרים בהן, והן מחוברות לבוסטון בקווים של החשמלית ובהחלט אפשר להתנייד מהן ל-BMC.
ביקון הייל נשמע מצויין אבל כמו שאמרו כאן המחיר הזה יותר מידי טוב בשביל להיות מציאותי, שאר השכונות שהזכרת, אלה שכונות שאתה ממש, אבל ממש, לא רוצה לגור בהן.

לצפיה ב-'יש בדיחה באידיש על השדכן שמנסה "למכור" את הסחורה שיש לו'
יש בדיחה באידיש על השדכן שמנסה "למכור" את הסחורה שיש לו
30/04/2017 | 00:48
2
111
וכל מה שאני זוכר מהבדיחה ההיא זה המשפט
"בטח שהיא בחורה יפה!  קצת צולעת, אבל זה בקושי מורגש... והגיבנת ממש קטנה".

כמו שאנשים ניסו להסביר לך בשירשור הזה, אין שום משמעות ל"איך המחיר נראה לאדם שמגיע מישראל".  העיר בוסטון לא נמצאת בישראל, ושכונת BEACON HILL לא נמצאת בירושליים (או תל אביב, לצורך העניין).

המתווך הנ"ל מציע לך "חד-קרן" -
דירה בשכונה הכי "נחשבת" ויוקרתית של העיר בוסטון
במחיר שנמוך בעשרות אחוזים ממחיר השוק של דירה בשכונה הזו
ולקינוח - שתאפשר לך להחזיק בה כלב מזן פיט-בול.

אז כן - 700 רגל רבוע לדירת 2 חדרי שינה זה קטן.
אבל זה לא יוצא דופן בשכונה ההיא.
ביקון היל היא שכונה "היסטורית" ואולטרה-מבוקשת, שהכי מזכירה את הרחובות הישנים של לונדון - כבישים מרוצפים באבן ופנסי רחוב עתיקים שמופעלים בגז... הבניינים שנמצאים באזור הזה נבנו בתחילת המאה ה 19 - בשנת אלף שמונה מאות וכלום.
בגלל הביקוש האדיר - עשו שם המון CONDO CONVERSIONS. לקחו TOWN HOUSE היסטורי של 3 קומות והפכו אותו ל6, 7 או 8 דירות... חלקן עם "אילתורים" מאוד יצירתיים.

באזור ההוא ניתן למצוא דברים "לא שיגרתיים" - למשל יחידות דיור שאין בהן חדר שרותים או אמבטיה, כמו בבתי דירות של לפני 150 שנה, יש שרותים ואמבטיה משותפים במסדרון.
באחד הבניינים שם ראיתי מעלית פרההיסטורית שעדיין נמצאת בשימוש ושעובדת על "לחץ מיים"... אתה נכנס ל"כלוב" עם סורגים כמו בסרטים הישנים וכדי לעלות אתה פותח "שיבר" (ברז מיים) במעלית - וסוגר אותו כשאתה מגיע לקומה שהיית צריך. ויש ברז שני שמוריד את המעלית.

העניין הוא שדירה של 700 רגל מרובע בביקון היל אמורה לעלות הרבה יותר ממה שמבקשים ממך.  ובבתים ההיסטוריים שם - בעלי הבתים לרוב יסרבו לשמוע בכלל על כלב בגודל של הכלב שלך, שלא לדבר על מהגזע של הכלב שלך. 

"חד קרן" שכזה היה, מן הסתם, נחטף תוך דקות אם זו באמת הייתה מציאה.
אם הם מדברים איתך על הנכס הספציפי הזה יותר מיום - 100% יש ל"כלה" הזו גיבנת.
שוב - מאוד קשה לבדוק את הכלה בלי להיות "על הקרקע", בשטח.

לצפיה ב-'אהמממ... נראה לי שהבנתי מה היא הגיבנת.'
אהמממ... נראה לי שהבנתי מה היא הגיבנת.
30/04/2017 | 05:13
1
100
באתר האינטרנט של המתווך יש כמה תמונות של הדירה, ואחת מהן מראה את ה ROOF DECK של הדירה ("מרפסת הגג"). זה פיצ'ר די נדיר ברחוב ההוא, מה שאפשר לי לזהות הבניין בתמונות מהאוויר של השכונה - וזה מייד הסביר מה הסיפור של הדירה הזו.

רמז נמצא בקליפ הקלאסי הבא מאחד הסרטים האהובים עלי

מעבר לזה, כל אחת מהתמונות של פנים הדירה מראה אספקט כלשהוא של הבעייתיות שלה -
חדרי שינה זעירים שכל אחד מהם הוא בת'כלס בגודל של המזרן הזוגי ששמו בתוכו, ולא נשאר בחדר מקום לעבור בין המיטה לקיר, או לארון... הסטודנטים שגרים שם כרגע מחזיקים את רכושם בתוך סלי כביסה מפלסטיק

בתמונה של חדר האמבטיה, רואים איך האסלה היא באורך של חצי מהאמבטיה. אז לא - זו לא אסלה לענקים... זו פשוט אמבטיה של גמדים. זה מראה עד כמה הכל בדירה הזו קטן וצפוף.
רואים את זה גם במטבחון שבקושי יש בו ארון וחצי...    זה נראה כמו ה"דירות המחולקות" שבעלי בית תחמנים בנו בשנקין בתל אביב לפני 20 שנה.

אה, כן - והרכבות של קו הרכבת התחתית (ה RED LINE) מגיחות מתוך המנהרה שלהן ממש מתחת לבניין הזה, ומטפסות על הגשר הגבוה שעליו הן חוצות את נהר הצ'ארלס.  כל שתיים וחצי דקות. מ 5 בבוקר ועד 1 בלילה. 7 ימים בשבוע.  
לצפיה ב-'הדירה המדוברת'
הדירה המדוברת
30/04/2017 | 07:30
89

לא יודע אם לזאת התכוונת אבל לפי תיאור התמונות אני לא בטוח.
אגב לדירות כאלו קטנות ראינו הרבה שמפורסמות במחירים דומים אבל שוב כפי שאתה אומר קשה לדעת מה באמת עומד מאחורי כל פרסום ללא פיזית להיות שם.

לצפיה ב-'רוב מי שגר בצד א' של הרחוב לא יחצה לצד ב''
רוב מי שגר בצד א' של הרחוב לא יחצה לצד ב'
29/04/2017 | 16:06
141
אין לו מה לחפש שם.
אני גר בערך 5 קילומטר משם - ואני בטוח שכף רגלם של 99% מהשכנים שלי בברוקליין מעולם לא דרכה בשכונה שעליה אתה מדבר. אולי עברו עם האוטו דרך כביש מלינייה קאס כדי להגיע לכביש המהיר כשהיה פקק ב storrow drive.

המשפחה שלי מכירה את האזור ההוא יותר טוב כי אנחנו לא רק "רואים אותו דרך החלון של האוטו". כבר יותר מעשור אנחנו מתנדבים שם בכמה פעילויות קהילתית - עובדים עם ילדים ב charter school  שם לעזור להם ללמוד לקרוא, עושים משמרת מדי פעם בבית תמחוי שמשרת את אוכלוסיית ההומלסים באזור, עוזרים ב food bank לארוז ולחלק חבילות מזון למשפחות נזקקות וכיוצ"ב.  צברנו  קצת נסיון שלימד אותנו איפה לא כדאי להיות - למשל לזהות gang tags ולהבין ב"טריטוריה" של מי אנחנו נמצאים.  

BMC נמצא באחד האזורים הגרועים ביותר של בוסטון. כל מה שנמצא מדרום, דרום מזרח ומזרח ל BMC  אינו מקום מגורים מומלץ לאנשים "ירוקים" באזור.  בעוד כמה שנים, אחרי שתסתגלו לאזור ותבינו אותו יותר תוכלו להחליט אם החיסכון במחיר מצדיק את המגורים שם - ולעבור לשם אם כך תחליטו.
לצפיה ב-'דרישות להיבחן במבחן CPA'
דרישות להיבחן במבחן CPA
30/04/2017 | 15:03
42
הי יש לי משהו שמטריד אותי ,משהו דיי קטן לגביי הדרישות של CALIFORNIA BOARD OF ACCOUNTANCY לגביי מבחן הסיפיאי .
כלל הדרישות שבדקתי עם ה 150 שעות לימוד זה בסדר כי הבנתי שעם שנת ההשלמה אני מכסה אותם.
הבעיה היא שאני צריך B.A שווה ערך לארה''ב שזה אומר שהביאיי שלי צריך להיות 4 שנים ולא שלוש שנים כמו שבארץ ובאירופה.
לאחר בדיקה באתר של WES הבנתי שהתעודה שלי שוות ערך לתעודה של ארה''ב מבחינת B.A .
לאחר חיפוש ונבירה בגוגל על העניין הבנתי שהדרישה של CBA היא בעצם (הם פשוט לא ציינו את זה בתקנון ) היא של 4 שנות לימוד B.A .

הם כותבים בתקנון שלהם לגביי הדרישות  ''us b.a degree or its equivalent by foreign credential evaluation'' והם נותנים רשימה של שלוחות שעוסקות בתרגומים של תעודות זרות ואחת מהן היא ה WES ציינתי.
כל הסיפור הזה הוא בשביל לשאול ,מישהו בפורום האם הוא יודע או מכיר משיהו ויכול לעזור לי-> האם שנת השלמה ועוד 3 השנים של הביאיי אכן יכסה לי את הדרישה ל 4 שנות לימוד ביאיי הדרושים? 
אשמח לתשובה ממבינים.
תודה מראש לעוזרים!.

לצפיה ב-'התייעצות לגבי בחירת ביטוח רפואי להריון'
התייעצות לגבי בחירת ביטוח רפואי להריון
30/04/2017 | 01:08
1
76
שלום לכולם,
אנחנו זוג ללא ילדים שגר בארה"ב כשנה ומקווה להיכנס להריון בזמן הקרוב. אנחנו מתלבטים לגבי תוכנית ביטוח מתאימה מתוך 3 אפשרויות (מצורף כתמונה).

פרטים נוספים על התוכניות (משמאל לימין):
  1. תוכנית Preferred / PPO, ילדים מקבלים שירות במחיר מוזל, פרמיה חודשית $285.
  2. תוכנית CDHP / PPO עם High Deductible, מעסיק מפקיד $1000 ל-HRA, פרמיה חודשית $110.
  3. תוכנית HMO, פרמיה חודשית $365.
כמו כן, ניתן להפקיד עד $2500 ל-FSA. חשבון HRA משמש כאן להפחתת ה-deductible. מדובר במעסיק גדול בפילדלפיה.

מה הייתם ממליצים במקרה שלנו? בהנחה שמבחר הרופאים בכל התוכניות הוא מספיק טוב. בגלל חוסר הוודאות אנחנו קצת חוששים מ-PPO ו-"Surprise Bills" (אם כי הסיכוי כנראה נמוך). אנחנו מודעים להבדלים בין HMO ל-PPO, השאלה האם יש שיקולים מיוחדים למצבים כמו הריון.

תודה מראש.
לצפיה ב-'תפוז הקטין את התמונה...'
תפוז הקטין את התמונה...
30/04/2017 | 01:10
61
אפשר לראות בגודל המקורי כאן:
לצפיה ב-'GC פג תוקף'
GC פג תוקף
29/04/2017 | 18:03
1
129
שלום,
אנחנו עוברים לדנבר כחלק מהעבודה של בעלי. בעלי אמריקאי ו2 הבנות שלנו גם רשומות כאזרחיות ארה"ב. לי היה GC שפג תוקפו כי לא חזרתי לארה"ב מזה 10 שנים. אנו רוצים לעשות שוב את תהליך קבלת הGC בארה"ב אבל לצורך הנסיעה אני צריכה להוציא ויזה, נכון?
כלומר, לא לסמוך שיתנו לי להיכנס רק בגלל שאני עם המשפחה שלי, נכון?
לצפיה ב-'בלי אישור כניסה חוקי ובתוקף - סיכוי משמעותי שלא יתנו להכנס'
בלי אישור כניסה חוקי ובתוקף - סיכוי משמעותי שלא יתנו להכנס
30/04/2017 | 00:58
84
אז כן - לצורך הנסיעה את צריכה להסדיר איזשהוא סוג של "אישור כניסה" שיהיה תקף.

וב"תסריט" שאת מתארת - יש מצב שלהכנס לארה"ב על ויזת תייר עלול לסבך מאוד את הנסיון "להוציא גרין קארד בארה"ב" - כי רשות ההגירה יכולה להחליט שאת ביצעת עבירת הגירה כי שיקרת להם והצהרת שאת "תיירת" בזמן שכוונתך הייתה להישאר בארה"ב.
את עלולה למצוא את עצמך נשלחת חזרה לישראל כדי לבצע את התהליך הנכון במקרה שלך - תהליך של הוצאת גרין קארד בקונסולייה בישראל.
לצפיה ב-'Dv2018'
Dv2018
29/04/2017 | 10:21
111

היי,

כמה שאלות:
1. אם אישתי בהריון (לא הייתה עת הגשת הטפסים להגרלה) ועתידה ללדת באוקטובר 2017. מה הפרוצדורה?
2. בהנחה שהכל רץ חלק מה התאריך האחרון ״להגר״. 
3. אני איש קבע האם אני חייב להיות משוחרר בזמן הראיון או שמספיק להראות שאני משתחרר בינואר 2018?
4. האם לראיון רק האדם שנבחר צריך להביא את הטפסים (לידה, שחרור מהצבא, אקדמי וכו) או כל המשפחה הגרעינית. 

תודה!!
לצפיה ב-'רילוקיישן לניו יורק '
רילוקיישן לניו יורק
29/04/2017 | 09:02
136
הי לכולם, 
אנחנו עומדים לעשות רילוקיישן באוגוסט לניו יורק מטעם העבודה של בן זוגי. העבודה תהיה במיד טאון מנהטן, אבל הוא גם יוכל לעבוד הרבה מהבית. כיוון ששנינו לא מכירים (בכלל) מאוד נשמח להמלצות ודעות לגבי מקום מגורים - יש לנו ילד בן 4 אז חשוב לנו לגור בסביבה עם מערכת חינוך ציבורית טובה, גם חשוב לנו שתהיה קהילה ישראלית כדי להקל על ההסתגלות של כולנו, ובעיקר של הבן שלי. מצד שני, מאוד רוצים "להרגיש" את העיר, את התרבות ואת האמריקאים וכרגע נראה לנו שעיירות "הקיבוץ" הישראליות לא כל כך מתאימות לאופיינו (אבל מבינים את היתרונות הרבים בהן). שכ"ד שהקצבנו הוא סביב $4000 (אבל אם נגור בסביבה שאין צורך להחזיר רכב אז גם יותר). 
אם בנוסף להמלצות על שכונות תוכלו לצרף גם המלצות על גנים - תבורכו.
תודה

לצפיה ב-'אישור חשבון בנק משותף לטופס I130'
אישור חשבון בנק משותף לטופס I130
27/04/2017 | 08:38
5
107
שלום

איזה אישור צריך בדיוק? מה צריך להיות שם?
לצפיה ב-'קודם כל, לא חייבים אישור לחשבון בנק משותף'
קודם כל, לא חייבים אישור לחשבון בנק משותף
27/04/2017 | 10:53
4
114
זו דוגמה אחת לסוג ההוכחות שאפשר לצרף לטופס. אבל אכן מומלץ לצרף לפחות הוכחה אחת לפיננסים משותפים אם יש.

מה שצריך זה איזשהו מסמך שמראה שיש חשבון משותף בבעלותכם. זה יכול להיות דף חשבון ויכול להיות כל מסמך אחר של הבנק. כדאי גם להראות שזה לא סתם חשבון פקטיבי אלא חשבון פעיל שנכנס ויוצא ממנו כסף. תדפיס חשבון יכול להיות מצויין, בתנאי שמופיעים עליו השמות של שניכם. אם לא, אפשר גם לצרף מסמך נוסף מהבנק שמופיעים בו השמות שלכם.

לצפיה ב-'האם אלבום תמונות זה מספיק טוב?'
האם אלבום תמונות זה מספיק טוב?
28/04/2017 | 17:58
3
79
אם אנחנו ביחד כבר 10 שנים ונשואים כמעט שנתיים. תעודת נישואין(מחתונה בארצות הברית) ואלבום תמונות עם מעל 20 תמונות מכל השנים שלנו ביחד עם המשפחות שלנו וחברים זה מספיק משכנע?

ואז אפשר לותר על נושא החשבון בנק וחוזה דירה(שצריך לתרגם אותם)?
לצפיה ב-'עדיף להוסיף עוד הוכחות'
עדיף להוסיף עוד הוכחות
28/04/2017 | 19:33
72
אמנם לכאורה ב-I130 מבקשים "מסמך אחד או יותר", ויכול להיות שאלבום תמונות יספק את הפקיד. אבל הסכנה היא שבמידה והפקיד שיבדוק את התיק יחליט שאין מספיק ראיות, עלולים לשלוח RFE (בקשה לראיות נוספות), מה שעלול לעכב את התהליך. מהסיבה הזו תמיד עדיף לשלוח יותר ממה שעשוי לכאורה להספיק.

ברוב הבנקים יש דרך להוציא תדפיס בנק ומסמכים נוספים באנגלית. ואם יש מסמכים שדורשים תרגום, אתם יכולים גם לתרגם בעצמכם ולהחתים חבר שיצהיר שהמסמך זהה למקור (אין צורך בנוטריון). אפשר גם לצרף מסמכים נוספים שמראים על שותפות פיננסית. לדוגמה, אם יש לכם ביטוח חיים/מנהלים מטעם העבודה שלכם בו בן הזוג השני מופיע כמוטב, זה גם עוזר.

ולגבי אלבום תמונות: חשוב שיהיו תמונות לכל אורך ההיכרות שלכם, תמונות שמופיעים בהם אנשים נוספים (חברים, משפחה), ותמונות מטיולים ליעדים מרוחקים. אפשר גם לצרף כרטיסי טיסה וכו' שמראים על כל מיני טיולים משותפים שעשיתם.

לצפיה ב-'אתם מצלמים שתי תמונות בשנה - אם צריך או לא צריך?'
אתם מצלמים שתי תמונות בשנה - אם צריך או לא צריך?
29/04/2017 | 02:27
1
78
אחרי עשר שנים של חיים משותפים ואחרי שנתיים שאתם נשואים יש לכם "מעל 20 תמונות" להציג?
לישראלי ממוצע יש מן הסתם לפחות 200 תמונות רק מהחתונה...
והיום בעידן הפייסבוק, והאינסטוש, והוואטסאפ וחבריהם - זה יותר ממוזר שאין לכם אלפי תמונות להציג אחרי עשר שנות חיים ביחד.
לצפיה ב-'אלבום תמונות'
אלבום תמונות
29/04/2017 | 08:44
59
יש לנו יותר מאלפי תמונות אבל למיטב הבנתי אפשר לשלוח להם רק חומרים מודפסים/פיזיים ולא דיסק און קי.

אז חשבתי שאלבום תמונות עם כמה 2-3 תמונות מכל שנה של שנינו ביחד עם חברים ומשפחה בכל מיני מקומות בעולם או באירועים שונים (חגים, החתונה שלנו, סיום תואר וכו') זה מספיק אמין. הרי אני לא אדפיס אלבום עם מעל 100 תמונות לשלוח להם....(או שכן?)
לצפיה ב-'ויזה H1B'
ויזה H1B
28/04/2017 | 20:10
1
119
שלום,
אני נמצאת כרגע בארהב על ויזה j2 אך לאחרונה אושרה בקשתי לויזה H1B ונאמר לי שאם אני מבקרת בארץ אצטרך לעבור בשגרירות כדי לקבל סטאמפ של הויזה. שאלתי היא האם עלי להציג איזשהו מסמך מיוחד בשגרירות ארהב בישראל כדי לקבל את הויזה

תודה

לצפיה ב-'את צריכה להביא את כל הטפסים של ה- h1b'
את צריכה להביא את כל הטפסים של ה- h1b
28/04/2017 | 20:27
97
שקיבלת בארה״ב
לצפיה ב-'שאלה על מס פדרלי'
שאלה על מס פדרלי
28/04/2017 | 14:57
1
103
אוקי אז יש לי סלט בראש.
אנחנו על ויזה j1 של תת התמחות שמוגדרת. Physician alian, research scholar. תוכנית רשמית של ארהב למשך שנה שכרגע לא ידוע אם נישאר מעבר  לשנה זו (נגמרת ביולי הקרוב)
השתמשנו ב2 תוכנות שמיועדות במיוחד לnon residents. לפי אחת יש פטור מלא ממס פדרלי ולפי השניה יש פטור עד סכום של 3000 דולר.
אנחנו לא רוצים להסתבך עם irs..
מישהו יודע בוודאות אם צריך או לא צריך לשלם מס פדרלי.
האם יש הבדל לפי סוג j1?
תודה לעונים :)
לצפיה ב-'כן, יש הבדלים לפי קטגורית ה-J1 ומטרת הנסיעה'
כן, יש הבדלים לפי קטגורית ה-J1 ומטרת הנסיעה
28/04/2017 | 19:54
75
על פי אמנת המס עם ישראל, מורים וחוקרים במוסד הוראה מוכר או אירגון ממשלתי זכאים לפטור ממס לשנתיים:

Where a resident of one of the Contracting States is invited by the Government of the other Contracting State, a political subdivision, or a local authority thereof, or by a university or other recognized educational institution in that other Contracting State to come to that other Contracting State for a period not expected to exceed 2 years for the purpose of teaching or engaging in research, or both, at a university or other recognized educational institution and such resident comes to that other Contracting State primarily for such purpose, his income from personal services for teaching or research at such university or educational institution shall be exempt from tax by that other Contracting State for a period not exceeding 2 years from the date of his arrival in that other Contracting State.

לצפיה ב-'במידה ומישהו תהה, יש שימוש לשאלות ה"מוזרות" בDS260 ו-160'
במידה ומישהו תהה, יש שימוש לשאלות ה"מוזרות" בDS260 ו-160
27/04/2017 | 16:43
3
255
לגבי עיסוק בטרור וכו'.

http://m.ynet.co.il/Articles/4953980

(לגבי כוונה פרוספקטיבית לעסוק בטרור ההגיון בכל זאת עדיין לא ברור, אבל זה בכל זאת אמריקניזם ).
לצפיה ב-'אני תוהה האם מי שמגיע לארה"ב'
אני תוהה האם מי שמגיע לארה"ב
27/04/2017 | 20:21
2
214
יכול להשתמש בכלל ה-60 יום. כלומר, לחכות חודשיים עד לביצוע פעולת טירור ולטעון ששינה את דעתו לאחר הכניסה.

לצפיה ב-'זה עניין של מזל ועל איזה פקיד אתה נופל'
זה עניין של מזל ועל איזה פקיד אתה נופל
27/04/2017 | 23:27
1
192
בתאורייה אם אין שלדים בארון ומקפידים שלא להעביר בכניסה פריטים שתייר ממוצע לא סוחב איתו לטיול (כמו רימוני יד, RPG או מטעני צד) ולא לעשות שום דבר אחר חוץ מאשר לטייל (למשל, לא לחטוף אף מקומי לצרכי כופר. המהדרין טוענים שגם סתם לצורך ההנאה אסור, כי זה לוקח משרות פוטנציאליות מאמריקאים), זה יכול לעבור.

מצד שני פקיד עירני בהסרת תנאים לGC עשוי במקרה לגלות שעשית עבודות מהצד עבור דאע"ש עוד לפני המעבר, ואז קשה להאמין שיאמינו לך שלא היתה PRIOR INTENT. הם לא נולדו שם אתמול בהגירה, אתה יודע.
לצפיה ב-''
28/04/2017 | 19:35
87
מאיפה יש לך כל-כך הרבה ידע בנושא?

לצפיה ב-'תעודת שחרור'
תעודת שחרור
28/04/2017 | 01:10
127
שלום
אני עושי להוריי (שניהם מעל גיל שישים) ספונסורשיפ לגרין קארד בתהליך
consular processing
(כלומר, הם עדיין בישראל). הבקשה נמצאת כרגע ב
NVC
בניו המפשייר. כל המסמכים שמוכיחים יכולת תמיכה פיננסית, והמסמכים הנלווים כגון תעודת יושר (שתישלח מהמשטרה ישירות לקונסוליה בירושלים), תעודת נישואין וכו נאספו. כולם מלבד תעודת השחרור של אבי. אבי מילא טופס מקוונן וכבר קרוב לחודשיים מחכה לתעודת השחרור בדואר. לפני מספר ימים מילא את הטופס המקוונן שוב ופנה לקצין תלונות לברר מה העיכוב. עד לרגע זה עוד לא קיבל תשובה או את התעודה עצמה
שאלתי: האם כדאי להגיש את בקשת ה
Affidavit of Support form(s) and/or supporting financial evidence required for the case
ללא תעודת השחרור כדי לא לאבד זמן (ולהגיע עם תעודת השחרור לראיון בקונסוליה כשיאשרו את הבקשה, אם בכלל יאשרו ללא כל המסמכים והבקשה בכלל תישלח לקונסוליה בלעדיהם) או שעדיף לחכות עד שיהיו כל המסמכים
תודה
לצפיה ב-'הוצאת גרין קארד '
הוצאת גרין קארד
25/04/2017 | 09:59
8
321
האם תשלום של 4500 ש"ח דמי טירחה (לא כולל תשלום למדינה) זה סכום שפוי בשביל כל התהליך ? אם לא מישהו מכיר מישהו שמוכן לעשות בפחות
לצפיה ב-'הוצאת גרין קארד? '
הוצאת גרין קארד?
25/04/2017 | 10:17
6
267
על איזה ויזה אתה מדבר?
על ביסוס נישואין? מארץ? לא מארץ?
במידה וכן  וזה מארץ מניסיוני האישי  שאני התחלתי את התהליך וחפשתי עורך דין זה סכום נמוך  ביקשו ממני הרבה יותר.
אבל כאשר אני, כבר לקראת סיום התהליך אני אומר לך מניסיוני האישי תעשה את התהליך לבד .
הוא  לא מפחיד בכלל כמו שהוא נראה, חבל על הכסף .
יש פה בפורום אנשים שעוזרים ועונים על כל שאלה .
וחוץ מי זה יש לך קרוב  1500 דולר  אגרות.  עם אני לא טועה יכול להיות גם יותר
בנוסף במידה ולא דיווחתם על IRS תוסיף עוד כמה מאות דולרים לרואה חשבון
וסביר להניח שלא ביצעתם  זאת.
ותקרא טוב טוב תגובות על  אנשים שביצעו את התהליך עם עורך דין כי לפעמים את נתקלים בהפתעות  והתהליך יכול גם להמשך יותר זמן מאשר שנה . תלוי כמה עורך דין רציני.
לצפיה ב-'גרין קארד '
גרין קארד
25/04/2017 | 11:56
5
223
על בסיס נישואין , תהליך מהארץ
לצפיה ב-'למה לא לבצע את התהליך לבד?'
למה לא לבצע את התהליך לבד?
25/04/2017 | 15:33
4
187
מטרת הפורום היא לסייע להתמודד לבד. אם אין לך בעיות הגירה קודמות, או עבר פלילי, אז אין צורך בייעוץ של עורך דין. 

התהליך בנוי כך שאין צורך בעורך דין, לכל מסמך יש הנחיות ברורות. כיוון שמדובר בGC על בסיס נישואין, טעות טכנית במילוי לא תביא לפסילה אלא לעיכוב.
את כל הפרטים הביוגרפים והתעודות, אתה צריך לספק לעורך הדין, אז לא נחסכת ממך עבודה. גם אם את ההקלדה למערכת, יעשה עורך הדין.
סיכוי גבוה שאם תפעל לבד, תוכל לקצר את הזמנים, אפילו משמעותית, בהשוואה לעבודה דרך עו"ד.

אני אחזור על מה ששאלתי קודם - האם אתה זקוק לפתרון של בעיות חריגות, או רק מעוניין בסיוע במהלך התהליך? 

לצפיה ב-'יש אנשים שקשה להם לעשות את התהליך לבד'
יש אנשים שקשה להם לעשות את התהליך לבד
26/04/2017 | 00:28
3
220
השואל הספציפי שאליו אתה מגיב כרגע התחיל לשאול על הנושא כאן בפורום בספטמבר 2016 - לפני כ 10 חדשים.  אחרי כמה סיבובים של שאלות בפורום ונסיונות התמודדות עם הטפסים והדרישות הוא החליט שלא מתאים לו להתמודד עם הטפסים לבד.

לא כל אחד יודע אנגלית מספיק טוב כדי להיות מסוגל לקרוא את "ההנחיות הברורות" שעליהן אתה מדבר ולהבין אותם ב 100%.  
ולמען האמת - ההנחיות אינן כל כך "ברורות". עובדה שאנשים כאן בפורום הרגישו צורך לכתוב כל מני מסמכי הדרכה והסברים.
ועם כל זה - לתשעה מתוך כל 10 אנשים שדיווחו כאן בפורום על התהליך שלהם היו טעויות בהגשה. לחלקם היו אפילו כמה "מחזורים" של טעויות...

אתה צודק כשאתה אומר שטעות טכנית במילוי מביאה "רק" לעיכוב.
אבל לך 4-5 דפים אחורה ותספור כמה אנשים כותבים על לוחות זמנים למעבר שהתחרבנו להם בגלל שהתהליך לוקח הרבה יותר זמן מהצפוי...  וכשחופרים קצת לתוך הסיפור מגלים שהעיכוב נגרם בגלל טעויות, התעכבות בהכנת החומר הנדרש וכיוצ"ב.

אז ממש לא מבין למה להציק לבחור שהחליט לקחת עזרה מקצועית בביצוע התהליך.   
בהנחה, כמובן, שמדובר באמת על ספק שרות בעל מוניטין ומקצועי ולא על איזה מעאכר. 

לצפיה ב-'צודק, מקבל את התיקון.'
צודק, מקבל את התיקון.
26/04/2017 | 13:16
1
42
לצפיה ב-'(מסתבר שבדצמבר המלצתי לו בחום ללכת לעו"ד)'
(מסתבר שבדצמבר המלצתי לו בחום ללכת לעו"ד)
26/04/2017 | 15:04
50
לצפיה ב-'מחזק '
מחזק
27/04/2017 | 20:23
99
גרין קארד על בסיס נישואין זה תיק קל ולכן עו"ד (או אפילו legislature) יעלה הרבה פחות מעיכוב של אפילו "רק" חודש שדוחה עבודה במשכורת של אלפי דולרים (ועיכוב של חודש זה עוד לצאת בזול)
מה שכן - ממליץ לקחת עו"ד \ legislature מומלץ ע"י מי שקיבל בהצלחה GC ולא מי שזול\זמין - כי גם הם עושים טעויות (הוראות אלה נכתבו בדם)
בהצלחה
לצפיה ב-'המחיר הזה הוא מאוד זול, ודא שמדובר בבעל מקצוע רציני.'
המחיר הזה הוא מאוד זול, ודא שמדובר בבעל מקצוע רציני.
27/04/2017 | 22:02
115
סתם לדוגמה, האם זהו אחד מעורכי הדין אשר מופיעים ברשימת משרדי עורכי הדין, אשר קיימת באתר השגרירות האמריקנית בישראל?

עצם העובדה שהעו"ד כלול ברשימה אינה מעידה בהכרח על איכותו (קרא את הדיסקליימר של השגרירות האמריקנית, בראש העמוד). מצד שני, אם הוא לא מופיע שם, אז זה בהחלט לא סימן טוב, ואני אישית הייתי חושב שלוש פעמים האם להיעזר בשירותיו...
לצפיה ב-'גרין קארד ועבודה מארץ'
גרין קארד ועבודה מארץ
27/04/2017 | 13:12
4
169
שלום לחברי הפורום, אני בתהליך הוצאת גרין קארד מתוקף נישואין (בדיוק שולחים לNVC) ויש לי שתי שאלות-
1. הייתי בקשר עם מקומות עבודה פוטנציאלים בתקווה לקבל עבודה עוד לפני המעבר וגם כדי "להרגיש את השוק". לשמחתי הייתה הענות ועכשיו נוצר מצב שהם שוקלים להמתין לי. השאלה היא האם יש סכנה בלהתחיל לעבוד איתם כפרילנסר מהארץ? אם אני נוסע אליהם בתקופה הזאת לנסיעת עבודה בתור פרילנסר האם זה עלול להחשב שאני עובד באופן לא חוקי ויסכן את התהליך כולו? אם זה כן מסוכן האם נראה לכם שזה משהו שעורך דין יכול לסדר בכמה מסמכי הצהרה או שעדיף פשוט לוותר ולהגיד להם לחכות (הם לא בהכרח יסיכמו בכל זאת זה 3 חודשים וחצי לכל הפחות).
2. אנחנו שולחים את המסמכים לNVC ממש עכשיו ומתלבטים האם זה שאני בקשר עם מקומות עבודה מחזק את הצהרת הכוונה שלנו להגר או ששוב מדובר בתחום אפור שעלול להצטייר כאילו יש כוונה לעבוד לפני שזה חוקי. מה דעתכם?
תודה מראש למגיבים.
לצפיה ב-'ובאותו נושא מישהו מכיר מה זה i765'
ובאותו נושא מישהו מכיר מה זה i765
27/04/2017 | 13:56
1
90
נתקלתי בזה כאופציה לקבלת אשרת עבודה עד הגרין קארד. יש טעם לנסות את זה ?
לצפיה ב-'האם אתה מגיש מארה"ב או מהארץ'
האם אתה מגיש מארה"ב או מהארץ
27/04/2017 | 20:16
65
אם מארה"ב:
1. תגיש טפסים 131 ו-765 גם, אל תחמיץ את זה, הם לא עולים עוד כסף ונותנים לך אפשרות לקבל אישור עבודה וadvanced parole (אפשרות לעזוב את ארה"ב בלי לאבד את ה case) לאחר כ-3 חודשים בממוצע.
2. עד שקיבלת את ה advanced parole או הגרין קארד - אם אתה עוזב את ארה"ב התיק שלך ננטש.
אם אתה מגיש מהארץ זה סיפור אחר ומישהו אחר יעזור לך.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
27/04/2017 | 20:18
1
87
1. כל עוד אתה נמצא פיזית בארץ בזמן שאתה עובד עבור חברה אמריקאית, אין עם זה שום בעיה. אתה לא צריך גרין קארד או ויזה לצורך זה. הבעיה היחידה היא במידה ורוצים לבקר בארה"ב באותה תקופה לפני קבלת הגרין קארד. במקרה כזה צריך להקפיד לא לעשות שום דבר שקשור לעבודה עבור המעסיק האמריקאי במהלך הביקור.
2. ראה את התשובה ל-1. זה בטוח לא יפריע. לא בטוח עד כמה זה יעזור להוכחת דומיסיל, שכן מי שנדרש להראות דומיסיל זה האזרח/ית ולא אתה.
3. I765 לא רלוונטי עבורך. הטופס הזה מאפשר למי שנמצא בארה"ב וממתין שם לגרין קארד בתהליך שינוי סטטוס לקבל אישור עבודה. זה לא רלוונטי למי שעושה את התהליך מהארץ.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/04/2017 | 20:27
48
חבל :(
לצפיה ב-'Administrative Processing'
Administrative Processing
24/04/2017 | 18:11
5
239
שלום לכולם,

הייתי היום הראיון לויזת סטונדט, ובתום הראיון הקונסולר הודיע לי שבקשת הויזה שלי אושרה, לקח את הדכון ואמר לי שהוא יגיע אלי בתוך שבוע באמצעות דואר שליחים.

יחד עם זאת, היום, כשנכנסתי לאתר CEAC ל Visa Status Check, רשום שם כי התהליך נמצא תחת Administrative Processing שיכול גם להימשך מספר שבועות.

למישהו יש ניסיון או השערה מה הסיבה לדבר והאם ייתכן שאקבל את הדרכון שלי בעוד מספר שבועות כשתהליך יסתיים?

תודה,
אלון
לצפיה ב-'לא להלחץ'
לא להלחץ
24/04/2017 | 19:53
4
158
לפחות במקרה שלי, דברים קרו בדיוק כפי שאתה מתאר וקיבלתי את הדרכון עם הויזה תוך יומיים שלושה. אם אמרו לך שתקבל את הדרכון תוך שבוע, לא הייתי דואג.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
25/04/2017 | 01:26
3
86
שכחתי לציין שכשאמר לי שהויזה מאושרת, הקונסולור בנוסף חתם לי במקום המתאים על טופס ה ds2019 והחזיר לי אותו. יחד עם זאת בעבר לא היו לי כאלה סטאטוסים לאחר הראיון, והרשת מלאה בסיפורי אימה....
לצפיה ב-'תגיד, מדובר על ויזה J?'
תגיד, מדובר על ויזה J?
26/04/2017 | 08:35
2
71
אם כן, אשמח למידע :)

אחרי שקיבלת את ה DS2019, מילאת את הטפסים הרגילים של הויזה באתר של השגרירות ? כמו שממלאים לויזת תיירות SD-160? או שישר קבעת תור לפגישה שם?

תודה
לצפיה ב-'טופס DS2019 זה אכן תמיד ויזה J'
טופס DS2019 זה אכן תמיד ויזה J
27/04/2017 | 03:27
1
57
ותהליך קביעת התור לאחר קבלת הטופס זהה לקביעת תור עבוד ויזת תייר (ממלאים DS160 וקובעים תור).

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה :)'
תודה רבה על התשובה :)
27/04/2017 | 20:22
10
לצפיה ב-'סיום מבחני בגרות ישראלים בארה"ב עקב רילוקשיין'
סיום מבחני בגרות ישראלים בארה"ב עקב רילוקשיין
25/04/2017 | 10:18
2
161
היי אבקש את עזרתכם,
קבלנו הצעה לרילוקשיין לתחילת שנת הלימודים הבאה,
בנינו אמור לעלות לכיתה י"ב , חלק מהבגרויות הוא עושה ב י"א
כך שהוא יצטרך לסיים את הבגרויות בחול
האם למישהוא יש מושג מה הפרוצדורה?
האם זה בכלל אפשרי לסיים את בחינות הבגרות הישראליות בחול?
אם כן מול מי מתנהלים? איך זה עובד?
אודה למידע בעניין כי זה ממש ממש קריטי בהחלטה.
תודה 
לצפיה ב-'יש אפשרות להבחן בשגרירות/קונסוליה בחו"ל'
יש אפשרות להבחן בשגרירות/קונסוליה בחו"ל
25/04/2017 | 21:50
1
134
אבל זה כרוך בהליך בירוקרטי של רישום כ"נבחן חו"ל", הבחינות נערכות במועד קיץ בלבד, ואין מועדי ב'.

לצפיה ב-'אפשר להבחן ואם צריך להבחן שוב בארץ'
אפשר להבחן ואם צריך להבחן שוב בארץ
26/04/2017 | 22:41
109
במקום מועד ב
לצפיה ב-'דחיית שרות צבאי עקב מעבר לרילוקשיין לארה"ב'
דחיית שרות צבאי עקב מעבר לרילוקשיין לארה"ב
25/04/2017 | 10:22
2
241
שלום רב , אנו צפויים לעבור לארה"ב לתקופה של שלוש שנים, מה שאומר שנצטרך לדחות את הגיוס של בנינו בן ה 17.
האם למישהוא יש נסיון בעניין?
איך זה עובד? מול מי מתנהלים?
אודה לכל מידע בעניין
לצפיה ב-'בלתי אפשרי'
בלתי אפשרי
25/04/2017 | 18:14
218
מעבר אחרי גיל 16 מחייב חזרה לישראל לצורך גיוס. לא ניתן לבקש דחייה עד כמה שידוע לי
לצפיה ב-'אפשר לעשות שנת שירות בחול'
אפשר לעשות שנת שירות בחול
26/04/2017 | 22:40
161
כדאי להתחיל לברר... אם זזה משהו מסודר (בקהילה יהודית לדוגמא) אז אולי הצבא ייתן אישור.
לצפיה ב-'מעבר לארה"ב תוך כדי המתנה לNVC, מה ההשלכות?'
מעבר לארה"ב תוך כדי המתנה לNVC, מה ההשלכות?
25/04/2017 | 12:01
1
138
התחלתי תהליך GC מהארץ.
יש לנו 3 ילדים בגילאי בית ספר, גן ומעון. 
הילדים אזרחים כבר, רק אני ממתין לGC.
אנחנו מאד רוצים להתחיל את תחילת שנת הלימודים הבאה כבר בארה"ב.
הבעיה היא שרק עכשיו אנחנו שולחים את החבילה לNVC בגלל עיכובים של הIRS מצד הרואה חשבון. 
מה שכנראה יקרה שעד אמצע/סוף אוגוסט עדיין לא נקבל את הGC.
אני יודע על אפשרות לעבור ואז לחזור לבדי ארצה במיוחד לראיון. הבעיה ששמעתי שיכול לקחת חודש עד שהם מחזירים את הדרכון עם הגרין קארד וכל הזמן הזה אני אהיה תקוע כאן והמשפחה שם?
יכול להיות? יש דבר כזה זירוז?
מה הייתם מציעים לי לעשות?
תודה
לצפיה ב-'אתה חייב לעבוד שם?'
אתה חייב לעבוד שם?
26/04/2017 | 22:38
71
אם לא, אז אולי יש אפשרות לשנות כתובת לבית שלכם שם להמשך התהליך. אבל צריך נורא להקפיד לא לעבוד שם ובטח שלא לקבל תשלום שם.
אני לא מומחית... אבל נדמה לי שזו אופציה. תתקשר לuscis לשאול.
לצפיה ב-'כתיבת קו"ח מותאמים לשוק האמריקאי'
כתיבת קו"ח מותאמים לשוק האמריקאי
26/04/2017 | 22:23
2
137
לא יודעת אם אני במקום הנכון אך אשמח אם תוכלו לעזור/להפנות לגורמים המתאימים...
אני כבר בארה"ב במסגרת רילוקיישן של הבעל ורוצה להתחיל לחפש עבודה. לשם כך צריכה עזרה (בתשלום) בכתיבת קו"ח באנגלית בהתאם לפורמט האמריקאי.
האם יש למישהו המלצה על ישראלי בארה"ב או חברה בארץ אשר נותנת שירותים כאלה ?
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
26/04/2017 | 23:29
35
לצפיה ב-'עבד לי לחפש בגוגל "resume (שם התחום) samples"'
עבד לי לחפש בגוגל "resume (שם התחום) samples"
27/04/2017 | 12:50
24
לצפיה ב-'קישור,באינטרנט לניתוק תושבות'
קישור,באינטרנט לניתוק תושבות
26/04/2017 | 18:27
1
96
חיפשתי באינטרנט את הטופס ניתוק תושבות לא מצאתי,מישהו יכול להביא לי קישור?מבחינת התהליך פשוט ממלאים את הטופס וזהו?

לצפיה ב-'חצי דקה בגוגל'
חצי דקה בגוגל
26/04/2017 | 22:14
78
https://www.btl.gov.il/טפסים%20ואישורים/forms/insurance_forms/Pages/kviatToshvut.aspx

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא בקע סרעפתי
אירוח בנושא בקע סרעפתי
ביום שני, 8/5, נארח בפורום את ד``ר יורי מנוסקין...
אירוח בנושא בקע סרעפתי
אירוח בנושא בקע סרעפתי
ביום שני, 8/5, נארח בפורום את ד``ר יורי מנוסקין...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רוצים חופשה מפנקת?
פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום