לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לפגים

פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפגים

פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום הורים לפגים,
פורום זה מיועד לתת תמיכה להורים לפגים , שיתוף ממנסיוננו כבוגרי פגיה .
ברוכים הבאים לבית חם ותומך
ניתן להעזר גם באתר עמותת לה"ב

המשך >>

לצפיה ב-'גשם, גשם משמים....'
גשם, גשם משמים....
30/11/2016 | 15:18
1
7
לכבוד זה שאטמול השקתי את הגינה כי אמרו שמחר ירד גשם אז בלילה ירד גשם... למה זה תמיד קורה לי?? אבל נו שיון, העיקר הגשם!! שינקה את אויר מכל האובך המגעיל והחזיר את הלחות לאויר, עצבן אותי כל היובש הזה בשבועות האחרונים, כל הידים שלי יבשות, וגוזל מסכן פרח כולו מן היובש. עכשיו סוף סוף יותר  טוב. רק שימשך ככה כל החורף... אבל אני צריכה לקנות כסוי לעגלה.

חורף נעים!!
לצפיה ב-'אין קול ואין עונה??'
אין קול ואין עונה??
04/12/2016 | 15:21
4
לכבוד השבת הדי חרופית שהיתה לנו סוף סוף השנה... ביום שישי בבוקר נפל עץ מעבר לשביל שלנו והיום עוד אחד והיתי צריכה להתקרשר שיבואו לפנות אבל לשמחתי באו מהר ופינו את הענפים הנופלים... הגינה שלי מושקת טוב... והלואיזה שלי מתואששת מכל הגשם שירד עליה ופחדתי שתקרוס לי......
 יצאנו קצת לנשום אויר ולהאוורר את הבית אבל אי אפשר לשחק בחוץ כי הכל רטוב ומלא בוץ, ובכור הפג התעצבן שזוג אחד שלו עדין רטוב מן הגשם של יום חמישי והזוג השני מלא בבוץ ועכשיו הוא רוצה מגפים והאדון לא מוכן ללבוש מכנסים ארוכים.... רק קצר וקפוצון עם סמל של בית ספר .... אחרי שקניתי אחד עם סמל אמרו לי שלא צריך עם סמל אז קניתי אחד בלי סמל והחצוף לא רוצה ללבוש אותו והלך היום לבית ספר עם קצר!!!
לצפיה ב-'צירים סדירים/ לא סדירים כבר כמה ימים, שבוע 32'
צירים סדירים/ לא סדירים כבר כמה ימים, שבוע 32
26/11/2016 | 13:28
8
27
בנוסף הצוואר התקצר ויש מחיקה של 50%.
אושפזתי לכמה ימים (משבוע 31) ונתנו צלסטון.

אשמח לשמוע מבנות פה אם יש טיפים לגבי איך למשוך עוד קצת את הזמן...

לא יודעים עדיין מה גורם לצירים. הכי מדאיג שמדדו היה צירים סדירים כל 2.5 דק למשך דקה כל אחד. אך רוב הזמן המרווח סביב 8 דקות. 
יש בדיקות שאתן מציעות לעשות? אפילו אם בפרטי.. פעם ראשונה שמגיעים להריון בשלב הזה, אחרי 4.5 שנות טיפולים לא קלות.. מוכנה לעשות הכל כדי לתת סיכוי גבוה יותר לעובר...
לצפיה ב-'את מאושפזת??'
את מאושפזת??
26/11/2016 | 20:29
7
11
את בבית או בבית חולים? אני מקוה שנתנו לך שמירת הריון.... צלסטון זה טוב . צריך לנוח הרבה ולמושך כמה שיותר, שבוע 32 קצת מוקדם, אמרו לך מה המשקל?? צריך לסחוב כמה שיותר, כל יום ברחם זה טוב. אני בהריון אחרון שלי היתי בשמירת הריון בהריון בסיכון גבוה, גם קבלתי צלסטון, והיתי מאופשזת עם בעיות לחץ דם אבל הגעתי לשבוע 37.
לצפיה ב-'שיחררו אותי הביתה אחרי כמה ימים באישפוז'
שיחררו אותי הביתה אחרי כמה ימים באישפוז
26/11/2016 | 20:54
6
12
כי החליטו שצריכה להיות במנוחה ושזה לא משנה אם במיטה שלי בבית או לתפוס להם מיטה.
מנסה לסחוב, אך מרגישה שזה לא תלוי בי. כל הזמן צירים...

לגבי שמירת הריון.. בבית חולים אמרו לי להיות שבועיים בבית. אך במכתב שיחרור רשמו מנוחה עד הפגישה אצל הרופא המטפל.. מחר נרא כמה ימים הוא יגיד לי
לצפיה ב-'מקווה'
מקווה
26/11/2016 | 21:06
5
14
אני מקוה שהרופא יתן לך שמירת הריון בבית, מנסיני להיות מאושפזת בבית חולים זה מבאס אבל יש דברים שלא תלוים בנו. לא נתנו לך משהו להרגיע את הצירים?? מסכנה, בטח את סובלת. הצירים לא עוברים?? אם מתחזקים אז כמובן שמהר לבית חולים... בלי לחשוב, עדיף לנוסע סתם ולא להשאר בבית.

המשך הריון ארוך ומשעמם... מקוה בכל אופן נחזיק לך אצבעות
לצפיה ב-'המון תודה !!'
המון תודה !!
26/11/2016 | 21:09
4
9
הצירים כבר כמה ימים, לרוב ציר כל 10 דק בערך. אך גם יצא שמוניטור הראה שיש ציר כל 2.5 דק...
ניסו לתת 2 פרוזלט כל 6 שעות. אך זה לא עזר בכלום אז אמרו להפסיק..
לצפיה ב-'את בטח סובלת'
את בטח סובלת
27/11/2016 | 15:56
3
8
את בטח סובלת כל הזמן... את מצליחה לנוח בכלל? מה הרופא אמר לך היום?? עוד מנוחה? אין משהו שיעצור את הצירים??
לצפיה ב-'רוב הזמן הצירים לא כואבים, רק חלק'
רוב הזמן הצירים לא כואבים, רק חלק
28/11/2016 | 10:10
2
7
מה שכן הם מאוד מעייפים. ובזמן ציר קשה בדכ להתנהל רגיל.. רוצים שאני אנוח עד שבוע 34, כדי שאם אלד מוקדם אז זה יהיה פגות מאוחרת ולא מוקדמת.
לצפיה ב-'נתנו לך שמירת הריוןן?'
נתנו לך שמירת הריוןן?
28/11/2016 | 15:21
1
7
אני מקוה שהרופא שלך נתן לך שמרית הריון בבית, במנוחה, יכול להיות שגם בשכיבה במיטה ורק לקום לשרותים ומקלחת ואוכל. עם הצירים מתגברים תמיד אפשר לנסוע למיון... אבל עדיף כמובן למשוך כמה שיותר זמן. כל יום שבבטן זה טוב לעובר ופחות יום בפגיה. אני מכירה משהי שכבה במיטה והגיעה לשבוע 38, אני היתי בשמירת הריון בבית והגעתי לשבוע 37. אבל כל מקרה לגופו.

מאחלת לך הריון ארוך ומשעמם...
לצפיה ב-'תודה, נתנו לי שמירה עד שבוע 34+0'
תודה, נתנו לי שמירה עד שבוע 34+0
28/11/2016 | 18:28
4
לצפיה ב-'שבת שלום '
שבת שלום
24/11/2016 | 17:56
8
שוב פניתניו השבועית שאף אחד לא קורא ולא עונה לי..

מי נוסע לשבת?? מי מתארח או מארח?? ומה מתבשל בסירים??
אני מקוה שלאף אחד אין כונה לעשות מנגל בשבת........
  ףךןחא'גענמממיטו5אככרהרהכי
לצפיה ב-'פיקוס מה שלומך?'
פיקוס מה שלומך?
17/11/2016 | 22:42
9
27
הי פיקוס מה שלומך? ושלום הילדים?
הרבה זמן שלא יצא להתכתב.
היינו השבוע בטיפת חלב הקטנציק עוד מעט בין שנה עוד חודשיים בינואר כרונולוגי ובמרץ יהיה מתוקן שנה.
הוא חמוד שוקל 6.4 רזזזזזזה האורך שלו ארך וגם היקף ראש לא הרבה אבל גדל  האורך ב 4 ס"מ וההיקף גם במעט.
הרופאה אמרה שהוא נראה טוב...עדיין לא אוכל מוצקים רק נוטרילון AR ועוד לא יושב. אני כל הזמן דואגת...
מה הם אמורים לעשות בגיל הזה?

לצפיה ב-'עיפים תודה'
עיפים תודה
18/11/2016 | 11:38
8
25
שלום יקרתי.

כל השבוע הגוזל מעיר אותי ב ב5.00-5.30 בבוקר והיום קם בשעה 4.00 בבוקר!!! ולא כל כך רצה לחזור לישון....

המשקל שלו באמת נשמע נמוך איך הולך עם הטיעמות?? תנסי ותמידי. נוטרליון לא תמיד מספק, תתני לו קרקים, לחם, קצת פרות, ירקות. שיטעם ויתרגל לאוכל. גם הגוזל שלי לא אוכל מוצקים אבל סבלנות, הבכור רק ישב בגיל שנה כולנולגי. אל תשכחי כל העינין של התפחות הילד והמוצקים זה לפי כי מתוקן לא לפי גיל כונולגי. וכמובן שאסור ל הלהשוות בין ילד לילד.

התקשרת לעמותה?? דיברת איתם?

שבת שלום
לצפיה ב-'פיקוס היקרה'
פיקוס היקרה
26/11/2016 | 08:29
7
14
שבת שלום,

מה שלומך? מה שלום הקטנטנים? עדיין מתעורר מוקדם ?
אני בסדר מצב רוח לא מרומם אני חושבת שאני בדכדוך כבר המון זמן ואני לא מצליחה ממש לצאת מזה. אני ממש מתגעגעת לעצמי ועצוב לי שזה המצב.
לגבי המשקל הוא קטן עלה רק 600 גרם בחודשיים האחרונים ההיקף ראש גדל מאוגוסט ב 2 ס"מ והאורך ב 4.
עוד חודשיים באמצע ינואר הוא בן שנה כרונולוגי. וחודש וחצי אחרי הוא יהיה מתוקן שנה.
הוא זוחל יפה חמוד . אוכל רק חצי כוס חד פעמי של פירות וכל היתר נוטרילון AR אין לו ריפלוקס פשוט סיפרתי לך שבשעתו נתנו את זה...
אני מפחדת שבגלל שהוא ניזון לרוב רק מתמ"ל חס וחלילה יכול להיות קושי בהתפתחות... האומנם?
התקשרתי לעמותה בוודאי בכנות קצת התאכזבתי נכון לגבי ה RSV אנחנו לא זכאים בגלל השבוע שנולד 34 אבל שאלתי גם על התזונה והם אמרו שאני יכולה ללכת לדיאטנית בקהילה...
הרגשתי שאני זקוקה לתמיכה לא יודעת מישהו שיבוא ידבר איתי....
לא הרגשתי שיש מענה וזה העציב אותי...
חשבתי בעצמי להתנדבר בעמותה אולי זה יעזור לי לשחרר 
יעל

לצפיה ב-'אוי יקרתי...'
אוי יקרתי...
26/11/2016 | 20:40
6
7
רציתי לכתוב לך השבוע אבל לא הספקתי, בשבת שעברה לגזול היה חום גבוה כל השבת, צומחות לו שנים מסכן שלי. וכאוב לו. ולקח לו כמה ימים להתאושש ולא היה לי זמן לכתוב לך. מצטערת שלא יצא לך עם העמותה והחיסון, אבל שבוע 34 זה שבוע מצוין!! אז תלכי לדאטנית בקהילה, יש להם בקופ"ח ורק צריך לקבוע תור!! את נותנת לו גם טעימות של אוכל?? קצת מלפפון, טיפה עגבניה, בננה, קרקר.... קצת עוף, ירקות של המרק... קוסקוס?? לא לצפות שיואכל הכל אבל לטעום! ככה לאט לאט ילמד לאכול... אפשר גם לתת לו לחם. אבל דיאטית תדע יותר טוב ממני. אל תשכחי שיש לו לו חודש וחצי להשלים!! בטעימות והתפחות הולכים לפי גיל המתוקן ולא גיל הכולנוגי. יש לכם מעקב פגים??

אני כאן בשבילך... אם את רוצה לדבר בפרטי תגיד לי. בעמותה ישמחו למתנדבים, אני מנהלת הפורום בהתנדבות, בחגים אני נוסעת לפגיה שלי לחלק להם דברים טובים מטעם העמותה... אני הרגשתי בשנה הראושנה שאין לי עם לדבר על פגים. תמיד אמרו לי לשכוח שהוא פג אבל לא יכלתי. זה משהו שלא שוחכים כל כך מהר. אין לי עם לעבד את חווית לידה ואישפוז... למרות שעברו שש וחצי שנים מאז אין מי שיבין אותי מה עברתי באותו ערב, לא כמו שאני יכולה לדבר עם חברה על ניתוח קיסרי פגות זה משהו שזר לא יבין....

אני כאן בשבילך
לצפיה ב-'פיקוס יקרה'
פיקוס יקרה
27/11/2016 | 15:16
5
12
תודה ע העידוד!
מה שלום הקטנטן איך השיניים האם החום ירד?
אני בטוחה שאת מטפלת בו היטב ומסורה.
לגבי הטעימות כן אני נותנת לו ועימות הוא אוכל פותח את הפה אבל הוא ואוכל לא חברים טובים בכללללל
אתמול נתנו לו ביצה עם אבוקדו טעם כפית וזהו! לפחות לעס ולא זרק הוא נורא נורא עדין ממש עדין. לגבי המשקל גם כל התינוקות בגל שלו שוקלים כבר 9-10 קילו והוא 6.200. הוא ניזון לרוב מנוטרילון AR זה לא חס וחלילה מסוכן רק זה?
את צודקת רוב האנשים לא מבינים מהיא לידת פג עד היום אני חיה באשמה שהוא נולד לפני בגללי כל ההריון הייתי לחוצה ומפוחדת אין שבוע שלא הלכתי לבדיקה ....
ואני כל הזמן דואגת לו ומפחדת עליו זה תפקיד הכי גדול להיות אימא ווואאא היום אני מעריכה מחדש את כל האימהות דרוש אומץ לב גדול לכך זה לא מובן מיאליו בכללללללל
החיים ישתנו אבל תודה לאל על השינוי שזה יהיה השינוי ושתמיד יהיו לנו בריאים מעבר לזה אני לא רוצה כלום!!!
פעם היו לי שאיפות היום כבר לא רק בריאות!!!
אני מחכה שהוא יגדל ויתחיל ללכת ולדבר בעזרת השם והבטחתי לעצמי שכל יום נעשה חגיגה כאילו אין מחר!!! כולי תפילה ותקווה.
ולגבי האשמה והכאב שלי מקווה שהזמן יעשה את שלו ונכון אין עם מי לדבר אנשים לא מבינים...לפחות מצאתי אותך.
יעל
לצפיה ב-'שני שאלות'
שני שאלות
27/11/2016 | 16:05
4
5
יעל יקרתי שני שאולות ברשותך,
1) הוא יושב לבד?? או שאת מושיבה אותו בכסא? הוא יושב עליך? הישיבה קשורה לאוכל... אני זוכרת מן הגדול שלקח לו זמן לשבת ולאכול רגיל... אבל אסור להתאיש תתני לו ביד בפה שיטעם וימצוץ.
2) יש לו שנים?? לחמוד שלי צומחות עכשיו וכל החניכים שלו נפוחות וכואב לו וקשה לו לאכול אבל מת על קרקרים כי הוא יכול למצוץ אותם...
תקבעי פגישה בקופ"ח עם דאטנית ועדיף של פגים ותדברי איתה על הכל.
ואל תשכחי להאמין בו!! עכשיו אמרתי לבעלי שיאמין בבן הגדול- הפג שהוא יצליח בבית ספר למרות שקשה לו. ואם אנחנו לא נאמין אז מי יאמין??

אני כאן בשבילך!!
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
30/11/2016 | 21:10
3
3
מה שלומך יקרה?
ואיך הולך עם השיניים? סליחה שחוזרת אלייך רק עכשיו פשוט כל פעם אני מוטרדת ...מקווה שאהיה חזקה ווואא איזה תפקיד זה אמא!!!! הכי גדול שהיה לי בחיים.
לגבי השאלותאז מזכירה לך שהוא בינואר יהיה בן שנה כרונולוגי ובמרץ מתוקן
לגבי השאלות
1. הוא לא יושב לבד ואני לא מושיבה אותו על כיסא רק בטרמפולינה אני נותנת לו ביד שינסה ויטעם היום אכל חצי כוס פירות.
2. ואין לו שיניים זה צריך להדאיג אותי?
אקבע פגישה עם תזונאית פגים....
ווואוו להיות אימא....
יעל
לצפיה ב-'החיים זה לא פקניק...'
החיים זה לא פקניק...
01/12/2016 | 14:34
2
3
יקרתי
 אני בסדר חוץ מהצינון ואף סתום שלא עוזב אותי... אין בעולם תפקיד כמו אמא! אמא היא כל העולם!! החיוך שלו שווה את הכל!!
העכשיו הגוזל שלך בן 11 חודש (היתה שנה מעוברת- שני אדרים) אני לא מודאגת על הישבה הגדול שלי התישב לבד רק בערך בגיל שנה מתוקן גיל שנה וחודשים כונולגי. אני לא זוכרת מה היה איתו עם השנים. אבל לא צריך לדאוג גם חצי כוס פרי טחון זה בסדר, אפשר לבשל ירקות+עוף ולטחון ולהביא לו. הגוזל שלי מת על זה. ולהביא לו קצת ירקות מבשלים בפה או ביד שירגיש מרקם ביד ופה. אולי יהיה לו יותר נוח שאת מושביה אותו עליך?? את הגוזל האכלתי טחון (וגם במעון) שהוא יושב עלי  ועכשיו הוא יושב ליד השולחן, במעון הוא אוהב בבית לא...

אין כמו אהבה של אמא! ואין כמו אהבה של ילד! אני כאן בשבילך...
לצפיה ב-'התגעגעתי פיקוס'
התגעגעתי פיקוס
04/12/2016 | 20:55
1
3
פיקוס יקרה,
עדיין מצוננת?
אם זה לא מגעיל אותך יש לי תרופת סבתא נהדרת!
לקחת שום קצוץ+דבש+בצל+ג'נגר כל יום כפית בבוקר ובערב לא תיהיה חולה כל החורףףף!
מה שלום הקטנים? כואב לי שהפורום לא פעיל זה ממש חבל
ב"ה הוא יהיה החודש בן 11 חודשים כרונולוגי הוא חמוד זוחל אבל לא יושב ואין שיניים מקווה שב"ה יפתיע אותנו עד חנוכה.
תפקיד אמא הוא התפקיד הכי רציני בעולם ווואוואוואאאוואו נכון החיוך הוא בלתי נתפס רק שיהיו בריאים מעבר לזה אני לא רוצה כלום!!!!! וזה למעשה החרדה שלי!!!!
לגבי האוכל הוא אוכל חצי כוס פירות ואתחיל עם הירקות השבוע.
ביום שישי נתתי לי חתיכול לם קטנות והוא אכל חמוד...
את משהו שתדעי!
תודה על הכל
יעל
לצפיה ב-'עבר תודה,'
עבר תודה,
05/12/2016 | 06:37
1
שעמתי על התרופת ספתא של הבצל ירוק ושום, אבל לא השתמשתי. לצערי מאז שפתחו את הקבוצה בפסבוק כולם עברו לשם וםעם הפורום היה מאוד פעיל ואני מעדיפה את הפורום מהפיסבוק... זה יותר אנונמי. לא מתה על הפיסבוק.
תני לחמוד חתיכות לחם, ירקות מבושלים, ירקות טחונים, קצת תפו"א מבושלים.... הוא בשלב שצריך לאכול אוכל רגיל, הלכת לדאטנית כבר? אל תתאגדי מזה שאין לו שנים ולא יושב. יש דברים חשובים מזה.
אין דבר כמו אהבה של אמא, זה הכל בחיים בערך. שום דבר לא חושב יותר מאשר הילדים שלנו. מה לא עושים בשבילם.... יום אחד הם יעריכו את זה, אני מקוה. ומה לעשות הפגים צריכים יותר תצומת לב מאשר הילדים.

זה טוב שהוא זוחל, אבל שמי לב לאן הוא זוכל, לסגור את הדלות השרותים, לדברים מסוכנים כמו חרוזים וחלקים קטנים על הרצפה שלא יכניס לפה, וכמובן להזהר מתנורים חמים ומדרגות!!!

שהיה לך יום טוב יקרתי!!
לצפיה ב-'קלקסן'
קלקסן
17/11/2016 | 21:27
1
22
שלום, אני מעלה שאלה זו בפורום זה מאחר ויש לי רגשות חמים מפורום זה מלפני שמונה שנים שבו ילדתי את בני הפג במשקל קילו וכן זכור לי שיש פה ידע רב לגבי נטילת קלקסן בהריון. אז אתחיל אני כעת בהריון רביעי לאחר שבהריון בני הראשון התפאצה רעלת הריון חמורה ביותר בשבוע 30. בהריון השני והשלישי נטלתי קלקסן ואספירין וההריונות עברו בריאים ושלמים לאחר שהתגלה אצלי קרישיות יתר. הלכתי לרופא שרפ צמוכר בירושלים ולטענתו לאחר מחקרים חדשים נמצא שאין כל קשר לקלקסן וקישיות בהריון ושאטול רק אספירין. כמובן שדבר זה מדאיג אותי ביותר ורני לא ככ יודעת מה לעשות. רציתי לבדוק האם שיש לכם ידע בנושא היום?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/11/2016 | 22:00
12
שלום שרה,

לצערי הרב חלפו 8 שנים מאז היית בפורום והוא השתנה לגמרי מאז שאני הגעתי לפורום לפני 5.5 שנים. רוב הפעילות עברה לצערי לפיסבוק. בהריון האחרון שלי אני קיבלתי זריקות אממ שכחתי איזה טוב זה היה לפני שנה. ודברים משתנים כל הזמן. ולצערי הפרום לא מי יודע פעיל אבל פורום הריון לידה כן פעיל יותר מכאן ושם יעזרו לך יותר מכאן.

שבת שלום
לצפיה ב-'איזה מוצץ לפגים לקנות?'
איזה מוצץ לפגים לקנות?
15/11/2016 | 09:37
1
25
בפגייה בתל השומר המליצו לנו לקנות מוצץ לפגים של Bebe היינו אצל היבואן בבת ים ויש לו 2 סוגים לפגים אחד קטן מאוד והשני קטן הבן שלנו שוקל 1280 גרם השאלה מה לקנות לו?
מופיע גם באתר שלהם www.monbebe.co.il החנות נמצאת בבת ים  077-440-78-80 
תבקשו את ברטי בחור מקסים שעזר לנו מאוד
לצפיה ב-'מה המטרה?'
מה המטרה?
15/11/2016 | 20:29
17
סליחה אבל פרסומת אסורה בפורום, השאלה שלי עם את ממליצה על המוצץ כי יש גם מוצץ לסרבנים,  ועם הבכור (הפג) היה לנו מוצץ של הפגיה עד שעבר למוצץ רגיל. והגוזל הקטן לא רוצה מוצץ, יותר טוב, ידבר מהר וטוב ולא צריך לגמול אותו ממוצצים.
לצפיה ב-'עזרה במחקר על פגים וויסות חושי'
עזרה במחקר על פגים וויסות חושי
14/11/2016 | 17:14
1
24
הורים יקרים,
במסגרת לימודי לתואר השני בבית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית, עבודת המחקר שלי בהנחייתה של ד"ר אביבה יוכמן, עוסקת בבניית תוכנית הדרכה המיועדת להורי פגים השוהים בפגיה.
לצורך בניית תכנית ההדרכה ברצוני לאסוף מידע על מנת לבסס את התכנית על הצרכים העולים מההורים.
אשמח מאד לשיתוף הפעולה שלכם במילוי השאלון.
לפרטים ניתן לפנות אלי : 0509922566
תודה רבה ורק בריאות!
נחמי בן גיגי - מרפאה בעיסוק\
לכניסה לשאלון:

לצפיה ב-'שאלון להורים לפגים אשר שהו בעבר בפגיה'
שאלון להורים לפגים אשר שהו בעבר בפגיה
14/11/2016 | 17:17
14
לצפיה ב-'יעל הכל בסדר?'
יעל הכל בסדר?
08/11/2016 | 14:09
4
58
הכל בסדר? התקשרת לעמותה? אני מקוה שיצא לך משהו מזה, וקיבלת יותר מידע ממני על החיסון והתפחות הילד. לפחות יש שם מתנדבים שידעו להפנות אותך לאן שצריך. כי אין קשרים בעמותה ואני צריכה לחדש את הדמי חבר שלי.

אצלי לא משהו, הקטנציק עם שינים, ולפי אחות טיפת חלב אסור למרוח שום דבר רק לתת אקמול... וכואב ומציק לו. והגדול חולה ולא היה בבית ספר ומשלים לי שעות שנה מן הלילה ואני גם צריכה להשלים...

לצפיה ב-'היו לי איזה יומיים'
היו לי איזה יומיים
08/11/2016 | 18:35
3
35
פיקוס התגעגעתי,
פשוט "נחת" עליי מעין מצב רוח כזה 
אבל אני מקווה שיעבור.
איך הילדים?
נכון קראתי באיזה אתר זאסור לתת משהו לשינייםמעניין איך ההורים שלנו היו עושים
והגדול אנימקווה שיחלים לך מהר מהר הכי לא נעים שהם לא מרגישים טוב זה ממש מרתית לי את כל הגוף.
לא התקשרתי לעמותה בגלל המצב רוח שבא אליי......
מקווה שתצליחי לישון...
אני כבר שבוע מתעוררת ב 4 לפנות בוקר ממחשבות.
מתפללת רק לטוב
יעל
לצפיה ב-'פיקוס הכל טוב?'
פיקוס הכל טוב?
10/11/2016 | 07:51
2
16
פיקוס?
לצפיה ב-'כן'
כן
10/11/2016 | 14:25
1
20
כן יקרתי,

היום לקחתי יום חופש... בזבזתי הרבה כסף ..... ונפגשתי עם בעלי לארוחת צהרים. ועכשיו הוא רוצה לראות את הקבלות... טוב צריך בגדים חדשים לילדים (ולי)
לצפיה ב-'כייף'
כייף
11/11/2016 | 15:12
18
כייף לך!
שתמיד יהיו לך בזבוזים שמחים וכייפים.
מה שלום הילדים?
אני לא מעיזה לקנות בגדים יש לי ארון מלאאאאא אבל עדיין חלק לא עולה עליי .
אפילו החזה גדל המותניים התרחבו מתי זה חוזר?
שתיהיה לך שבת מלאה בטוב 
יעל
לצפיה ב-'מחקר חדש-על ילדים-להורים מעשנים. תיזכו למורה 250 שייח!!'
מחקר חדש-על ילדים-להורים מעשנים. תיזכו למורה 250 שייח!!
04/11/2016 | 19:52
1
16
שלום רב,
אתם מוזמנים להיכנס לאתר:R4you.co.il
ולהשתתף במחקר "הורים לקטנטנים ומעשנים"
ותיזכו תמורה: 250 שייח תווי קניה!!!
הכנסו דרך הלינק הבא:
https://www.r4you.co.il/?s=%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%9...
הורים לקטנטנים ומעשנים

לצפיה ב-'סליחה אסור לפרסם מחקרים בלי רשות'
סליחה אסור לפרסם מחקרים בלי רשות
05/11/2016 | 17:50
8
אני יאלץ למחוק אותך, כי אסור לפרסם מחקרים ושאר פרסמות בלי רשות מנהלים/הנהלת הפרורמים.

תודה
לצפיה ב-'פינת שבת שלום '
פינת שבת שלום
03/11/2016 | 20:19
5
שוב פניתנו השבועית שאף אחד לא קורא ולא עונה לי .

מי נוסע לשבת ? מי נוסע או מארח? ומה מתבשל בסירים? בגלל המעבר לשעון חורף הכנתי את הרוב היום, המרק, אורז, עוף ומחר צריך רק לגמור את החמין/צ'ולנט והשלמות איזה סלט או שנים לבעלי היקר.
לצפיה ב-'שאלה דחופהה: אין צורך לשטוף בקבוקים לאחר טהרטף???'
שאלה דחופהה: אין צורך לשטוף בקבוקים לאחר טהרטף???
02/11/2016 | 21:20
1
28
אם אפשר תשובה מהרר הבת שלי מתעוררת(השתחררה היום ב"ה אחרי 7 שבועות בפגייה...)
לצפיה ב-'התכוונת אחרי הרתחה?'
התכוונת אחרי הרתחה?
03/11/2016 | 15:30
16
הככוונת לאחרי שאת מרתיחה את הבקבוקים?? אני תמיד אחרי שרתחתי לפג הבכור ולגוזל הקטן שתפתי עם מים ושמתי ליבוש...

אין כמו בבית! בהצלחה
לצפיה ב-'אח הגשם....'
אח הגשם....
01/11/2016 | 13:26
18
אח הגשם!! היום אחרי שהגעתי לעבודה התחיל הגשם... וגשם טוב  כזה של שעה ומשהו..... השקה לי את הגינה כי שחכתי אטמול אז חסכתי גם אטמול וגם היום. והאויר נקי כל כך אחרי הגשם... רק שימשיך ככה....
לצפיה ב-'מחפשת אחות לילה (או מטפלת אחראית)'
מחפשת אחות לילה (או מטפלת אחראית)
26/10/2016 | 12:53
1
57
הבת שלי נולדה במשקל 600 גרם, היום היא 6.5 חודשים, גיל מתוקן 3.5 חודשים. עוד מעט משתחררת הביתה עם חמצן ומוניטור. אנחנו גרים בכרמיאל. מחפשת דחוף אחות לילה או מטפלת אחראית שניתן להסביר לה איך לתפעל חמצן ביתי. איפה אפשר למצוא? תודה מראש על העצות!
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
26/10/2016 | 15:24
43
שאלת בבית חולים? אולי תשאלי בפורום הורים לתינוקות שם יותר פעיל מכאן לצערי. אולי תפרסמי בלוח מקומון בכרמיאל אולי תמצאו שם יותר מהר מכאן.

בהצלחה!
לצפיה ב-'פינת שבת שלום '
פינת שבת שלום
21/10/2016 | 14:51
9
מזמן לא פתחתי את הפינה, מרוב שבת חג אני כבר מבולבלת ולא תמיד אני מגיעה למחשב מפאת קוצר הזמן כי הילדים מעסיקים אותי בחופש אבל אם יש שאלות אני תמיד עונה...

אז ככה: מי נוסע לשבת? מי מתארח .?? ומה מתבשל בסירים ??
היום אנחנו הולכים להורים שלי, שפגון הגדול יעשה להם בלגאן בשולחן והגוזל הקטן יעשה בלגאן על הרצפה.. ואני בין שנהם.

שבת שלום
לצפיה ב-'הריון בסיכון, הערכת משקל קילו 100, לחכות שבועיים ?'
הריון בסיכון, הערכת משקל קילו 100, לחכות שבועיים ?
20/10/2016 | 11:07
1
69

כאשר משקל התינוקת כרגע הוא קילו 100, ויש סיכון אדיר 
לאמא ההריונית ולתינוקת, האם להמתין עוד שבועיים ייתן משהו 
או עדיף לילד כמה שיותר מהר ?

יוצא כרגע דחוף לעזור, מקווה לשמוע את דעתכם 
אני בעד כמה שיותר מהר שהתינוקת תהיה בחוץ
אבל במשקל הזה אני לא יודע את הסיכונים לתינוקת 
לצפיה ב-'צריך עוד פרטים'
צריך עוד פרטים
20/10/2016 | 14:44
47
שלום לך יקרתי/יקרי.
 צריך לדעת עוד פרטים כמו איזה שבוע אשתך נמצאת? מה הרופאים אומרים? היא מאושפזת? בבית בשמירת הריון? פגים שנולדים בסיבבות שבוע 28-29-30 הם נחשבים פגים קצונים ועדיף כמה שיותר זמן בבטן. וגם נשמע שיש לה הערכת משקל נמוכה וזה גם סיכון. (שלי נולד 1.28 קילו) אם יש סיכון לאם ולעוברית הרופאים יודעים הכי טוב לטפל בסוכרת ובאמא. ואני לא יודעת באיזה שבוע האמא אז אני לא יודעת מה להגיד לך. עדיף למשוך כמה שיותר אבל עם זה הריון בסיכון ויש סכנה הרופאים בדרך כלל ממליצים לילד או לאשפז... איפה אתם מתכננים ללדת?

רק בשורות טובות וחג שמח.
לצפיה ב-'דאגה ותמיכה'
דאגה ותמיכה
09/10/2016 | 13:39
34
138
נולד לי לפני 8 וחצי חודשים תינוק מתוק בשבוע 33+2 הייתי אחרי 5 ימים של ירידת מים.
קיבלתי צלסטון וב"ה נשם לבד.
אני כל הזמן בחרדות מאז שהוא נולד אני בסוג של פוסטראומה.
היה לי ניתוח קיסרי חירום בשל הירידת מים הממושכת וטכיקרדיה (דופק) גבוה.
ב"ה הוא נראה טוב אבל כל היום יש לי חרדות ואני בקושי מצליחה לתפקד מלבד להסתכל עליו ולראות שהכל בסדר.
מה הדאגה שלי  בעצם הוא אוכל רק תמל נוטרילון AR התחלתי טעימות והפסקתי כי הוא קטן לא שמן בכלל בן 8 חודשים חודשים שוקל 6300.
מה אפשר לעשות.
זקוקה לתמיכה או למי שמכירה מקרה דומה
תודה
לצפיה ב-'שלום לך '
שלום לך
09/10/2016 | 16:08
75
יקרתי, אם את בפוסטטראמה חשבת לקבל יעוץ או משהו?? לדבר עם עו"ס או משהו? יש את הקו החם של העמותה 03-0533935  שם בטח מכירים מקרים יותר טוב ממני. לצערי הפורום לא כל כך פעיל. כי הרוב עברו לפיסבוק. את חיבת להגבר על החרדות שלך וטפל בבית ובתינוק. את צריכה להתחיל טיעימות בהתחלה הם לא כל כך אוהבים אבל צריך להתמיד... המשקל נשמע לי טוב וגם השבוע שלך.

תהי חזקה אני כאן בשבילך

שנה טובה וגמר חטימה טובה
לצפיה ב-'היי יעל'
היי יעל
09/10/2016 | 20:28
32
56
נשמע שאת נורא לבד במערכה..
יש לנו קבוצה גדולה ותומכת בפייסבוק.
״הורים לפגים - הקבוצה הרישמית״
שם תמצאי המון הורים שמתמודדים עם ״פוסט טראומה״ בדיוק כמוך ויתנו לך המון כלים להתמודד.
עזרה מקצועית כמובןן מומלצת מאוד - שיחות עם פסיכולוג/ית לך ולבן זוגך, וגם עזרה בהתחלת טעימות ומעקב אחרי גדילה והתפתחות - טיפת חלב היא התחנה הכי קלה ונוחה, ואם אין שם מענה אז יש דיאטנים שמתמחים בפעוטות. 

אם לא נוח לך פייסבוק את יכולה להתקשר לקו החם כמו שרשמה פיקוס.
את גם יכולה להתקשר אלי או לכתוב לי בוואטסאפ (כי אני פה לעיתים נדירות ובטח לא אראה את התגובה שלך) 050-2798474, או neta.weis@gmail.com אם יותר נוח לך. 
את לא לבד!
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
10/10/2016 | 17:01
31
38
תודה בנות יקרות על התמיכה אנסה היום להיכנס לפייס.
גם לכן נולדו פגים?
יעל
לצפיה ב-'ברור'
ברור
11/10/2016 | 12:21
30
30
אחרת למה הינו כאן??

בן הבכור שלי נולד בשבוע 29+4 עקב ירדית מים ומצוקת העובר, הטיסו אותי לניתוח קיסרי חרום.... היום הוא בן שש וחצי בכתה א'.
לצפיה ב-'לפיקוס המשך'
לפיקוס המשך
11/10/2016 | 13:06
29
35
תודה פיקוס.

גם לי הייתה ירידת מים 5-6 ימים כתבת שהוא נולד בשבוע 33+2 וב"ה נשם לבד קיבל צלסטון.אני אנטיביוטיקה וגם הוא שנולד קיבל אנטיביוטיקה.
וגם את ככה דאגת כל הזמן?
והכל עבר בסדר מה נתת לו לאכול?
גם הוא היה בעל משקל קטן? שלי ממש קטנצי'ק כתבתי שש וקצת בן 8.5 חודשים כרונולוגי מתוקן 7
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
12/10/2016 | 20:49
28
23
אני קבלתי פטוצין לפני הלידה, הפשוש שלי הונשם וקיבל חמצן יומים והיה כ5-6 שבועות באיקטובטור הטיטול הכי קטן היה גדול עליו... הוא נולד במשקל 1.28 קילו. המנתח אמר לנו שאם הינו מאחרים ב10 דקות לא היה עם לדבר והקטע שבעלי חשב שברח לי פיפי ולא רצה לנוסע לבית חולים.... סמכתי על הרופאים והאחיות שיש בפגיה בכל שאלה בכל שעה דיברו איתנו אפילו דברנו עם מנהל הפגיה שעודד אותנו. אני לא הצלחתי להניק לא היה אז יועצת הנקה לפגים וגם כל מחלקת נשים וילדות עברה למחלקה זמנית והפגיה נשארה במקום הישן ולא היה פינת הנקה מסודרת ומקרר לחלב אז היה לי גודש ודלקת בשדים והיה צריך ליבש אותי והחמוד שלי קיבל מטרנה פגים.

בערך שש קילו נשמע בסדר לגיל 7 חודשים, את במעקב של טיפת חלב? לעקוב אחרי הגדילה שלו? אל תתרגשי עם האחות עושה לו בדיקות והוא לא עושה כי יש לו עיכוב של חודש וחצי שאמור להדביק עד גיל שנתים.

גמר חתימה טובה וצום קל.
לצפיה ב-'תודה פיקוס על החיזוקים'
תודה פיקוס על החיזוקים
13/10/2016 | 13:34
27
25
הסיפור שלך אכן מרגש שתמשיכי להתרגש מילדייך בשמחות ובבריאות אמן!
אני בהתחלה שאבתי לו 4 בקבוקי חלב ו 4 סימילק.
בהיותו בן חודשיים בשיא טמטומי ההייתי כ"כ חסרת ביטחון עצמי שחשבתי שהוא פולט בגלל החלב שלי לקחתי אותו לבירור ריפלוקס לא אשכח את זה בחיים בבה"ח והוא נדבק לי בוירוס היינו מאושפזים דחפו לו אינפוזיות ועוד בדיקה לא נעימה שרק לחשוב עליה אני נגמרת.
ואז אחרי 3 חודשים הפסקתי לשאוב מחוסר ביטחון והחליטו שהוא צריך נוטרילון AR אין לו פליטות אבל הוא יתרגל.
הוא אוכל רק את זה והפסקתי עם טעימות כי הוא לא אכלן וגם לא ממש עולה במשקל כ 400 גרם בחודש. ב"ה הוא מתפתח אבל לא הייתי בטיפת חלב כבר שבועיים הייתי הולכת כל שבוע בגלל החרדה (חשבו שאני ממש הזויה אבל לא ממש איכפת לי).
ואני מפחדת שהתמ"ל הזה לא מספיק לו.
בפגיה לא הציע לנו אוכל לפגים.
יעל
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
13/10/2016 | 14:51
26
22
בשביל זה אני כאן, אני לא יודעת למה היו לו פליטות ורפלוקס ולהיות מאופשזים בבית חולים ועוד להדבק בווירוס ממש לא נעים. וקשה להחליף פרומולה, ראיתי את זה עם תינוק שלי הלא פג. חבל שהפסקת להניק, יכלת להמשיך... וטעימות זה קשה להם להתרגל, ראיתי עם הקטן שלי, בהתחלה רק טעם ולא התלהב ועכשיו הוא גומר כוס שלמה של ירק טחון+ עוף ואגב הוא כמו הבן שלך בערך בן 8.2 חודשים. הפג שלי בן 6.5. תנסי להתחיל שוב טעימות ולא להתיאש ואפשר להתיעץ עם דאטנית ילדים/תינוקות. על תסמכי הרבה על טיפת חלב בקשר לפגים, שמעתי דברים לא טובים על טיפת חלב שלא מבינות.

בהצלחה!!
,,,
לצפיה ב-'פיקוס המשך...'
פיקוס המשך...
14/10/2016 | 12:35
25
18
תודה פיקוס,

כן הבטחתי לעצמי  שביום ראשון אחזור לטעימות/ארוחות.
כן כואב לי בלב על שהפסקתי הנקה על שרצתי כמו מטומטמת לבית חולים בשעתו ועשו לו את הבדיקה הקשה ההיא כל הזמן יש לי פלאשבקים.
מזל שיש לי את בעלי הוא גם אומר לי אל תסמכי אל אף אחד אני מכיר את הילד.
סדר היום שלו היון זה כך:
בוקר נוטרילון AR מנסה לתת לו 180 אוכל 160
בשעה 11:00 כנ"ל
משחק בכייף עד 12:20 ואז שנת צהריים עד 14:00
בשעה 14:30 כנ"ל
משחק עד 16:00
בשעה 16:00 אני מנסה להרדים אותו אחרת הוא יכול לישון לי בשעה שש ואז לא אכל את הכמות שלו.
בשעה 18:00 כנ"ל
ואז בשמונה כנ"ל
עד לראש השנה הייתי מאכילה אותו 90 סיסי מתוך שינה כדי שיעלה במשקל ואז בעלי ביקש ממני שאפסיק עם זה והפסקתי.
הוא רזה וכל פעם יש לי חרדות.
כל פעם קופצת לי מחשבה לא נעימה לראש ואני מנסה להתמקד בטוב. כשאני רואה סיפורים על ילדים אני כואבת איזה יום יומים מחרדה ודואגת וממש מנסה לעבוד על עצמי כי החיים ממש מפחידים ולהיות אימא זה יותר מעצים את זה.
ואני מאד רוצה לחזור לשמחה שהייתה לי.
האם זה סדר יום טוב?
האם גם את דאגת ככה עם הפג?
ושוב תודה על הכל מכל הלב
יעל
לצפיה ב-'יקרתי'
יקרתי
15/10/2016 | 19:51
24
17
יקרתי, לנשום עמוק. להרגע החמוד שלך יוכל שהוא רעב.. הוא קם לך בלילה לאכול? הגודל הלא פג שלי לפעמים מחכה יותר או פחות בין ארוחות אם הוא ישן ויחכה עוד חצי שעה שעה לא יקרה כלום הוא יהיה יותר רעב ויוכל 180. הבכור היה קטן היום הוא בעודף... לא צריך להכריח לגמור בקבוק גם 160 זה ארוחה. עם תתכלי טעימות הוא יהיה יותר שבע וישתה פחות תמ"ל. אל תלכי בכוח עם האוכל שלא יהיה לו תסביך. נראה לי שזה סדר יום טוב. אני מבינה שהחמוד איתך בבית ולא הכנסת אותו למעון. אם הוא ישן טוב בלילה לא צריך להעיר אותו לבקבוק הוא יקום לבד.

נכון שדאגתי בקשר להתפחות של הפגון שלי, הוא בקושי הסכים להיות על הבטן בנוסף לכך היה לו ריפלוקס... כל התפחות שלו היה בעיקוב של חודשים שלוש בגלל הפגות אבל היום הוא די בסדר יש לו קשים בבית ספר אבל זה רק כתה א' ומתחילים לעבוד איתו אנשי מקצוע. הינו במעקב של התפחות הילד. אבל אני מאמינה בילד שלי שיצליח.

תהי חזקה אני כאן בשיבילך
לצפיה ב-'לפיקוס היקרה'
לפיקוס היקרה
16/10/2016 | 16:46
23
14

הי תודה שאת חוזרת אליי.
אני מאחלת לבנך שיצליח יש לי תחושה פנימית שכך יהיה את אמא נפלא שמאמינה.
אצלי הוא לא קם בלילה מאז שהפסקתי להאכיל אותו מתוך שינה. עד לראש השנה הייתי נותנת לו 90 סיסי מתוך שינה וכמו בכתבתי ברה"ש הפסקתי ויש לי תחושה שבשבועיים האלו הוא לא עלה בכלל....
אכן אני לא שולחת אותו למטפלת/גן ואני איתו בבית.
יש לו עליה מאד איטית במשקל לפי הספר הוא שילש את משקל הלידה אבל הוא רזה מאד ואני מתפללת ישמין.
אני מנסה לשדר לעצמי רק דברים טובים ולחשוב חיובי למרות כל החרדות הבנתי שהם לא יפסקו לעולם! ובאיזשהו מקום זה טוב כי זה מה שמניע אותי לקוות ולהאמין.
אנסה לחזור לארוחות אני אתן לו לטעום עדשים ועוף נראה איך יגיב הוא עדיין לא יושב.
תודה פיקוס שהיה ל חג סוכות שמח מלא בטוב
יעל

לצפיה ב-'טעימות'
טעימות
17/10/2016 | 19:05
22
12
יקרתי,
טעימות זה יום אחד את מבשלת קצת בבטה מרסקת/טוחנת ונותנת לו לטעום כפית או שתים, אחרי יומים שלושה לבדוק שלא קיבל אלרגיה להמשיך עם הבבטה ולנוסת גם גזר ולהמשיך עם קישוא.... בסוף לבשל ולטחון הכל ביחד ובסוף לנסות עם עוף.... לא ישר עוף ועדשים...
הלואי עלי שהחמוד שלי ישן לילה שלם... תהני מזה. מה האחות טיפת חלב אומרת על המשקל שלו?

חג סוכות שמח!!
לצפיה ב-'טעימות'
טעימות
17/10/2016 | 20:37
21
18
הי פיקוס,
לא הייתי איתו חודש בטיפת חלב וגם הוא רזה בשבועיים האלו כי בקושי אכל וגם היה לו כמה ימים שלא חש בטוב.
נושא המשקל מאד מאד מטריד אותי כתבתי הוא ממש רזזזזזה
מחר אחתיל את הטעימות ואעדכן.
דואגת לנושא המשקל מאד.
יעל
ביוש 
והמשך סוכות נעים.

לצפיה ב-'אל תאדגי'
אל תאדגי
23/10/2016 | 11:56
20
8
אם הוא היה חולה אז טבעי שלא אוכלים טוב, שהוא ירגיש טוב יותר הוא יוכל טוב. אל תתעסקי יותר מדי בנושא משקל למרות שהוא קטן ורזה שלא יוצר מצב אחרי זה שהוא יותר מדי אוכל. הבכור שלי שנולד 1.28 לבש ניו בורון המון זמן ולא אכל מי יודע מה היום הוא קצת בעודף משקל. את גם יכולה לנסות לתת לחמוד קרקר ביד שימצוץ/יכול, חתיכת לחם. בסקוויט. גם הגוזל שלי לא אוכל מי יודע מה. מאז שהחלפנו לו למטרנה צמחית הוא ירד מ240 ל120 בקושי והיום לפעמים הוא מגיע ל180. אבל הוא אוכל גם טחון אז אני לא דואגת.

ואגב איך היצאיות שלך הפשוש שלך? הכל תקין? עושה מה שצריך? יהיה טוב!! מצעטרת על איחור בתגובה בגלל החג לא היה לי זמן לענות....
לצפיה ב-'תודה פיקוס'
תודה פיקוס
24/10/2016 | 16:24
19
11

הי פיקוס,
חג שמח.
חיכיתי להודעה ממך תודה! וגם על כל העידוד.
לגבי היציאות הוא עושה הוא נהייה מאד אדום שהוא לוחץ סליחה על התיאור אבל יש לו קקי קשה (בכלל הנוטרילון ARׂ).
חזרנו לפני כמה ימים לטעימות נתתי אבוקדו ירק לי הכל ויום אחרי אכל רבע אבוקדו וכל היום נוטרילון.
אתמול אכל חצי בננה וכל היום נוטרילון.
אני גם ינסה לעשות מעבר השבוע לנוטרילון רגיל 
הדאגה שלי  הנוספת חחח (כל הזמן דאגות)מה יהיה אם הוא לא יאכל ארוחות שלמות עד גיל שנה?
איך עובר החג חוצמזה?
יעל

לצפיה ב-'אוכל'
אוכל
24/10/2016 | 20:25
18
12
מסכן, יצאיות קשות זה נורא... תעשי לו עסוים בבטן או שישכב על הבטן זה יעזור לו ללחוץ... אחות טיפת חלב אמרה לי להוסיף לו כפית שמן זית לאוכל זה יעזור לו... את נותן לחמוד ברזל?? יש סוג אחד שעושה עצירות, שלי סבל מזה. אולי הנוטרגין עושה לו עצירות. מסכן אחד.... את נותנת לו לשתות מים בזמן הטעימות? מים רטוחים כמובן. זה גם יעזור לעצירות.
והגוזל הקטן שלי עדין לא אוכל ארוחת שלמות, הוא אוכל כוס של ירק ועוף טחון, קצת פרי טחון, טיפה לחם וקצת ירקות שנותנים לו במעון אבל רוב השאר נותנים לו מטרנה. וגם הוא מאוד אוהב קרקרים.
יקרתי, אל תשכחי שהוא נולד פג וצריך להשלים חודש וחצי לפחות. הבכור לקח המון זמן עד שאכל רגיל, אבל הוא הלך בקצב שלו, ועד שתישב מה שעוזר לאכילה לקח לו זמן. קחי לאט את הקצב שלו ויהיה טוב.

זהו החג נגמר, אפשר לסדר את הסוכה וחוזרים לשגרה. כל השבת חג הזה מבלבל את כולם. היום הינו בהקפות בבית כנסת וזה די שגע את הגוזל.... ואני קצת התיבשבתי אבל זהו נגמרו החגים ומחר יש עבודה ומלא כביסה...

יהיה טוב יקרתי, תאמיני בך ובגוזל שלך והוא יגדל ויפרח

בהצלחה!!
לצפיה ב-'לפיקוס המחזקת!'
לפיקוס המחזקת!
24/10/2016 | 21:28
17
8
הי יקרה,
כייף לשמוע שהלכתם להקפות אני השנה לא יצאתי להקפות גם קריר וגם כל האנשים זה לא מתאים עם הבייבי כרגע. ב"ה שנה הבאה נלך ונצהל עם דגלים והתורה.
לגבי האוכל אעשה את מה שכתבת אגב הוא אוכל נוטרילון AR ולא נוטרמגין.  
לגבי העצירות אני נותנת לו ברזל של פלורליש נתתי לו פעם טיפטיפות וזה היה פשוט ממש עושה עצירות. אני נתנת לו מים רתוחים כמובן . היום גם טעם משקדיה.
במהלך השבוע אני אתן עדשי וכו' ומקווה שיזרום ויעלה במשקל.
אגב איזה קרקרים את נותנת לו? הבנתי שיש משהו שנמס בפה. יש המלצה?
שיהיה לך המשך שבוע טוב וקליל עם כל הכיסות שתמיד תעשי מלא דבריים ותשתיהיה לך תמיד עבודה ושמחה זה חיים. פעם קראתי פוסט של אימא אחת שכתבתה משהו בסגנון איזה כייף שיש בלאגן זה אומר שייש חיים.
תודה על התמיכה באמת את עוזרת לי!
יעל
לצפיה ב-'בבקשה יקרתי'
בבקשה יקרתי
25/10/2016 | 15:13
16
7
אני נותנת לו את הקרקרים הפשוטים האלה של הדג מלוח- בלי הדג מלוח כמובן (את אלה בעלי אוכל אני לא נוגעת בזה) מצטערת שהתבלבלתי בין נטרילון לנטרוגן היתי גמורה אטמול בערב... אבל עכשיו חזרה לשגרה מבורכת..... אה ואגב אפשר לתת לו גם את בסקווטים הפתי בר האלה של הזקנים והתה... גם הם נמסים בפה. תני לו לטעום עגבניה אולי זה יעזור, הגוזל שלי מת על שמן זית בטחון שלו, המטפלת אומרת שהוא מלקק את הכפית ומוכן לקבל עוד...

אני צוחקת עם אמא של חברה שלי על הבלגאן בבית שלה והיא טוענת שזה לא בלגאן ועם כבר זה בלאגן טוב... ומשהי בעבודה אומרת שאין לה בלגאן בבית אחרי שהנכדים שלה הפכו לה את הבית בשבת. אבל ככה זה שיש ילדים בבית, ואז מה עם בעלי מתעצבן שהבית לא מסודר, שהוא יסדר אני עם הגוזל על הידים ויש כלים בכיור והבית לא יכול להיות מסודר פיקס כמו שהוא רוצה, מפריע לו שהוא יסדר.

יקרתי, אני כאן בשבילך וכל מי שרוצה וצריך
לצפיה ב-'יעל'
יעל
25/10/2016 | 22:42
15
7
פיקוס הצחקת אותי!!!!
אגב: כמה ילדים יש לך?
היום נתתי לקטן בננה אכל.
אני אמשיך לתת לו עוד דברים השבוע ומקווה שיזרום.
אעדכן אותך
יעל
לצפיה ב-'יש לי '
יש לי
26/10/2016 | 15:21
14
4
יש לי שני ילדים ובעל לגדל.... הבעל הוא כמו ילד מגודל תמיד ישאר ילד של אמא שלו ולא משנה בן כמה הוא ואיזה סדר הוא בילדים... ויש לי שני בנים קטנים.  הבכור הפג בן 6.5 והגוזל בן 8 חודשים. קורה שהבית לא מסודר מה לעשות יש ילדים קטנים בבית...
לצפיה ב-'כן מבינה '
כן מבינה
28/10/2016 | 21:27
13
6
שבת שלום פיקוס,
מבינה אותך שהרבה נופל עלייך ובנוסף את בטח עובדת.
אני אחרי הלידה של הקטן החלטתי חד משמעית בלי לחץ בחיים הלחץ הזה בלתי נסבל ולא מאפשר לחיות.
גם ככה אני חרדתית עם כל ההריון שהיה שהשאיר בי חותם זה ממש הפך אותי לגמרי!
רציתי להתייעץ איתך בימים האחרונים הקטן שלי 9.5 חודשים כרונולוגי 7.5 מתוקן אגב זה התינוק הראשון שלי מתעייף ולא אוכל את הכמות הדרושה למשקל שלו. לדוגמא היום קם בשש אכל 180 יצאתי איתו לסיבוב בעשר רכל מעט אבוקדו ואגס והשלים 120 בקבוק.
בשעה 14:30 180
והיה ער ובחמש וחצי 120
נרדם לי ולא אכל את הכמות הדרושה.
אוף אני תמיד דואגת מתי אצליח להינות???????
הוא רזה נראה בן 5 חודשים 

לצפיה ב-'דבר נוסף'
דבר נוסף
28/10/2016 | 21:29
1
7
שאלה הקשורה אליי.
מתי בטן יורדת סופית??????????????????????????????????????
ווואאא
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
29/10/2016 | 20:06
3
שאלה טובה, אין לי מושג איך היית לפני ההריון והלידה אבל צריך לשמור על המשקל, לאכול בריא ולעשות ספורט.... אני מקוה שאחרי שהיה לחמוד שלי סדר יום אני יחזור סוף לארובי... אחרי שנתים בערך שלא השתתפתי....
לצפיה ב-'להרגע יקרתי'
להרגע יקרתי
29/10/2016 | 20:03
10
6
גם 120 זה נחשב ארוחה, פגים מתעיפים מהר יותר מתינוקות רגילים, גם החמוד שלי אוכל במעון ומשלים בקבוקים. ואם לא גומר בקבוק לא נורא, במעון אחרי שהוא אוכל/טועם הוא משלים בקבוקים. אם לא עובר 4 שעות אז לא תמיד רעב וגומר בקבוק, לפעמים עדיף למשוך כמה שיותר לכיון ה4 שעות ככה שיגמור בקבוק ולא 3/4 ממנו...

זה התינוק הגדול שלך או שיש לך עוד ילדים? לידת פג זו חויה שמשנה את כל החיים ומשנה את סדרי העדיפיות בחיים. עם הלידה של הבכור היה לי החלום והשברו. חלמתי על לידה טבעית וקבלתי קיסרי לכל החיים.

הפגים בהתחלה קטנים, הבכור לבש בגדי ניו ברון הרבה זמן... עד שקיבל משקל וגובה. צריך סבלנות בקטע הזה אל תשכחי שנולד חודשים מוקדם....

תאמיני בעצמך וביכולות שלך. תהיי חזקה החמוד שלך יגדל ויתפתח ויהיה כמו כולם.

אני כאן בשבילך
לצפיה ב-'לפיקוס'
לפיקוס
31/10/2016 | 12:52
9
6
תודה על כל העידוד.
לפני ההריון הייתי במשקל 52 רזה מאד על 1.63 בהריון הייתי בשמירת הריון ברמה של חצי מנוחה מוחלטת בעיקר מבחינה נפשית עליתי 30 קילו כן כן. הייתי אדם פעיל שהולך קילומטרים ביום והלידה גם הייתה קיסרי חירום ואחר כך נפתח לי הניתוח....נותרו לי עוד 7 קילו אבל הבטן כזאת עם שומן רפוי מה זה  ישאר לי ככה?
וכן הוא מתעייף יש לו כמה תנומות ביום .
זה התינוק היחיד שיש לי וכן זה שינה לי את כל החיים נראה לי שאם לא היה נולד פג אז אני בעצמי הייתי יותר זורמת ופחות חרדתית. אני רק מסתכלת ואומר : רק בריא לא רוצה כלום אבל כלום אני רוצה לטייל איתו ולעשות איתו דברים כמו כל ילד וכל פעם נכנסת לי מחשבה חרדתית כי החיים האלו כמו שאת מבינה .......
כל פעם עולה בי מחשבה שבשביל להיות אימא צריך כוחות נפשים . אני רק מתפללת שהכל יהיה טוב ממש ככה!
ואני רוצה כבר לבלות איתו ולטייל איתו ועוד דברי.
לגבי האוכל עדיין לא ממש אוכל מנה עוד מעט הוא בן 10 חודשים אבל במתוקן 8.5 עוד לא יושב ב מקווה שה יקרה בקרוב.
והחורף הזה גם מלחיץ אותי משהו
יעל
לצפיה ב-'אוי יקרתי'
אוי יקרתי
31/10/2016 | 15:55
8
8
גם אני בהריון האחרון שלי היתי בשמירת הריון בבית, בבת אחת ממשהי פעילה ועסוקה להיות בבית כל היום, יכלתי לעבוד עבודה משרדית קלה או עובדות קלות בעבודה שלי מה שלא רצתי, וכן עליתי במשקל... אבל אני 150 ועדיף לא להזכיר את המשקל שלי שגם ככה גבוה, והזהירו אותי כולם לא לעלות במשקל.... היה לי לחץ דם, גבוה, בצקות, חשש לרעלת וסכרת, והיתי מאופשזת כמה פעמים. היה קשה אבל הגעתי לשבוע 37..... ולא נדבר על המשקל שעליתי ועדין יש לי בטן... צריך לעשות ספורט וארובי. לאכול נכון.

למה נפתח לך הצלקת? מפנים או מחוץ? לי היו הפרשות מן הצלקת ופתחו לי סיכה להוציא את הפרשות והיתי צריכה לשים פדים לספוג אותם.

אל תשכחי שהוא בן 8.5 מתוקן והחמוד שלי בגיל הזה והוא לא יושב עדין... לגבי ההתפחות שלו תלכי לפי הגיל מתוקן לא גיל כונולוגי. ולאט לאט עם האוכל צריך סבלנות.גם בעינין המשקל, ואל תעשי עם זה עינין שלא יתפתח למשהו אחרי זה.

תנצלי את הימים האחרונים של הסתו שעוד יפה בחוץ לפני שיתחיל החורף ויהיה קר מדי לצאת החוצה, אפשר לצאת גם בחורף בימים יפים. התקשרת לקו החם של העמותה? יכולים להפנות אותך לעוד אמהות באזור עם פגים שתכולי להפגש. חשבת לדבר עם עו"ס? לדבר על החרדות שלך? הכי חשוב בהתפחות שתשמי אותו כמה שיותר על הבטן זה יעודד אותו לזחול ולתרוממם ולהפתח. בטח גם תקבלי זימון לחיסון rsv בחורף, זה חיסון מיוחד לפגים נגד דלקת ראות.

תאמיני בך ובילד שלך! מגיע לו הכל! אתם במעקב של התפחות הילד? יכולים להפנות אותך לפזויטרפיה,

אני כאן בשבילך

לצפיה ב-'היו לי כמה ימים'
היו לי כמה ימים
03/11/2016 | 08:13
7
11
בוקר אור פיקוס,
כן שמירת הריון מחד זה מנחם מאידך זה מכניס ותך לפינה לא הכי נעימה.
בדבר המשקל נניח אותו בצד זה לא מה שחשוב העיקר בריאות נפשית ופיזית.
הצלקת נפתחה אצלי מכיוון שלדבריהם נוצר לי חיידק בשם פסאודומונס עד היום אני חושבת שהם טעו כי מה שקרה זה שאני צרחתי מכאבי ורק אז הם ראו הכל אדום רצו לשחרר אותי הביתה למזלי הייתה אחות שהקשיבה לי ואז פתחו את הניתוח ככה על הבשר 3 ימים אחרי שפכו לי מים ורק בחודש יוני הוא נסגר הצלקת נסגרה ממש לא יפה אבל אין מה לעשות מוכנה שהיא תכאב כל חיי העיקר הקטן שלי ימשיך היות בריא .
לגבי  חיסון RSV מכיוון שהוא נולד בשבוע 34 אז קיבלנו בינואר 2016 השנה אנחנו לא זכאים רציתי לעשות לו וביררתי עלות 5000 ש"ח בושה למדינה שעושה כזאת הפליה עם פגים ולדעתי כל הפגים צריכים לקבל את הסט המלא! 
אנחנו לא במעקב של התפתחות הילד מכיוון שרק מתחת לשבוע 32 מקבלים מעקב וב"ה נראה שהכל בסדר .
אני הולכת לפי הגיל המתוקן תמיד.
עוד מעט 10 חודשים.... אני מאמינה בו למרות הפחדים.
אני אנסה ליצור קשר עם העמותה מה הם יכולים לעשות?
תודה על הכל
יעל
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
03/11/2016 | 15:44
6
4
אוי מסכנה! פתחו לך את כל הצלקת?? אני מקוה שלפחות נתנו לך הרדמה מקומית או משהו נגד כאבים, לי פתחו סיכה אחת להוציא את הפרשות אבל זה לא כאב. היתי רק צריכה לשתוף הרבה מים מים חמים וסבון ולשים פד רפואי בין הבטן לגוף על הצלקת לספוג את הפרשות. האמת משהו בכלל רואה את הצלקת??

מוזר לי על הפתחות הילד, אני יודעת שיש לעמותה קרן לעזרה לקבלת חיסון rsv  זה הטלפון של הקו החם: 03-9533935. ואת יכולה לחפש בגוגול את העמותת לה"ב הורים למען פגים בישראל. אני חושבת יש קישור בראש העמוד הראשי של הפורום... יש גם קבוצה פעילה בפיסבוק אם יש לך. אני מקוה שזה יעבוד לי www.pagim.net ; זה כתובת האתר של העמותה, לא חושבת שהצלחתי להביא קישור אני לא טובה בזה.

יהיה טוב יקרתי! הפג שלי נולד בשבוע 29 וקיבלנו רק שנה אחת. אבל אני חושבת שיש קריטריונים מיוחדים לקבלת החיסון. מתחת לשבוע 32 ומשקל מסוים. וכאלה עם סכונים למחלות ריאה תבררי בעמותה יודעים שם יותר טוב ממני.

שבת שלום יקרתי עם יש לך עוד שאלות אני כאן

לצפיה ב-'הי פיקוס שבת שלום'
הי פיקוס שבת שלום
05/11/2016 | 08:57
5
6
תודה רבה פיקוס,
כן כל הצלקת נפתחה הלכתי במשך חצי שינה עם עור פתוח רק ביוני נסגרה!!!!
זה היה לא פשוט אבל הראש שלי היה רק עם התינוק כך שבכלל לא חשבתי על עצמי.
לגבי  התפתחות הילד כךנאמר לי בפגיה אבל בראשון אני אתקשר לעמותה אולי הם באמת יכולים לשלוח לי מתנדברת או להכיר לי אנשים שיכולים להבין אותי כי כל האימהות האלו שהתינוקות שלהם שנולדו בזמן ושוקלים כבר 10 לא מבינות.
שכנה שלי ילדה חודש אחריי ואמרתי לה שהבן שלי נולד פג היא אמרה לי: "הייתי מתאבדת אם היה נולד לי פג" נכון שהיא לא התכוונה אבל עד עכשיו זה תקוע לי בראש וכואב לי...
לגבי ה RSV אכן בשבוע 33 מקבלים רק סט אחד וקיבלנו בנובמבר ומרץ 2016.
הייתי רוצה גם שיקבל השנה זה חיסון טוב ואגב ביררתי עולה 5000 למנה!!!
אני אתקשר בראשון לעמותה ואעדכן אותך.
אני לא בעניין הפייס אני אדם ש אחד על אחד שונאת את כל החשיפה הזאצ.
את נותנת לי הרבה כוח!!!!
הכל כל כך מפחיד לכל דבר יש בדיקות גנטיטת היום רק מי שעשיר ישלם 100 אלף ש"ח על כל הבדיקות....נורא איך מלחיצים!
תודה!
חוצמזה מה עוד חדש? איך הקטנים?

לצפיה ב-'מסכנה'
מסכנה
05/11/2016 | 18:00
4
4
חצי שנה עם צלקת פתוחה... לי פתחו סיכה אחת להוציא הפרשות ואיזה חודש היתי צריכה לשתוף את הצלקת עם הרבה מים חמים וסבון ולשים פד רפואי סופג...
מוזר לי על הפתחות הילד. נסית לברר בסל הרפואי אם מגיע לך משהו?? את יכולה לברר את גם עם העמותה, ובקשר לחסיון יש יודעת שיש לעמותה קרן לנזקקים...

ואל תתחיסי לשכנה היא לא התכונה לזה ולא יודעת על מה היא מדברת, נכון שזה כואב בלב אבל היא דיברה מבלי לחשוב.

מזמן ידוע שבישראל עושים יותר מדי בדיקות רפואיות בהריון, אבל רוצים ילדים מושלמים.... אני למשל הלכתי לבדיקות גנטיקות יש מחלה גנטית אצל בת דודה שלי, ואני לא נשאית. וכן עשיתי בדיקת מי שפיר פעמים. אבל למשל משהי בעבודה אמרה לי שהיא מעדיפה את הבדיקת דם ולשלם 3.000 ש"ח ולא לעשות מי שפיר. כי היא פוחדת מהפלות. כבדתי אותה על זה כי זה הרצון שלה והריון שלה.

הילדים בסדר, אני מקוה שהקטנציק לא מפתח לי משהו, קצת שילשל ביום שישי, פוחדים שיש איזה וירוס מסתובב, וממש לא בא לי שוב שיגלה ולהיות שבוע בבית, כי היו ילדים משלשלים שנשארו בבית לפני שבוע במעון של הקטנצ'יק...

אני כאן בשיבלך. הפיסבוק לא מתאים לכל אחד. אני נכנסת קצת ויצאת. למרות שיש קבוצה גדולה בפיסבוק... לפני שנתים שלוש הפורום היה מלא ומפוצץ והיום כמעט ריק כי כולם עברו לפיסבוק. וחבל לי אני אוהבת את הפורום יותר מאשר הפיסבוק
לצפיה ב-'שיהיה שבוע טוב'
שיהיה שבוע טוב
06/11/2016 | 07:47
3
4
מה שלום הקטן? עדיין משלשל אני ממש יחזיק אצבעות ואשלח אנרגיות חיוביות שהכל יהיה טוב. כפי שאת יודעת במעון ההורי באיזשהו מקום מעלימים עין ואומרי זה יעבור ברגע שהילד משתעל או משלשל יש נטייה כזאת בארץ ואז כולם נדבקים אותו דבר לגבי כינים ההורי לא מקפידים ואז כולם נדבקים.
אני בגישה בהביוריסטית שצריך ממש לתשאל הורה כל בוקר בלי בושה ! ולמנוע הידבקויות.
כן עם הניתוח כבר התרגלתי עד היום הצלקת כואבת לי מאד נשבעתי לעצמי שני מוכנה לכאוב בצלקת כל החיים העיקר לקטן שלי יהיו חיי נחמדים ובריאים אני חייתי עכשיו הוא ואני ממש מתה כבר לבלות איתו.
לגבי התפתחות הילדים גם כתוב בספר של הפגים של כללים שקיבלתי בפגייה שאנחנו לא זכאים . 
אני לא עשיתי בדיקת מי שפיר למרות הגיל שלי ולמרות שהופא אמר לי לעשות ובסוףף שחררתי ולא עשיתי גם ככה חיכיתי מלא זמן להריון. לגבי הבדיקות גם אין 100% ואפילו במי שפיר זה אומנם 99.9% אבל את יודעת יש דברים...צריך אמונה ותקווה החיים גם ככה עוברים מהר...לפחות שיעברו בנעימות.
אני עשיתי בדיקות גנטיות אבל רק מה שיש בסל לא ידוע לי על משהו מעבר לזה כל פעם מוציאים בדיקה אחרת עוד לפני שיש ילד מוצאים מלא כסף ואני מתחילה לחשוב שהעולם הזה נועד לעשירים ויפים וזה מעציב אותי מאד שאנשים לא באמת נותנים מקום 
עוד מעט אתקשר לעמותה ואעדכן אותך במהלך היום.
שיהיה שבוע טוב תכתבי לי מה שלום הקטן כי שלחתי אנרגיות חיוביות...
יעל
לצפיה ב-'צהרים טובים יעל.'
צהרים טובים יעל.
06/11/2016 | 15:03
2
2
החמוד היום בסדר, ביום שישי המטפלת במעון אמרה שיכול להיות שזה מוירוס או משנים, ובשבת בדקתי וצומחות לו עוד שנים והוא מאד לא רגוע... וכנראה שזה מה שמפריע לו. לפני כמה חודשים השביתו את כל המענות עד הגנים אצלי בישוב בגלל וירוס שיגלה לאיזה שבוע וחצי וזה היה מעצבן. כי אחד מדביק את השני וחוזר חלילה. וכנ"ל לגבי כינים. למזלי יש לי שני בנים ואני צובעת אז אין אצלי כל כך סכוי לכינים... וכן צריך לתחקר את ההורים בבוקר אבל המעונות אצלי בישוב עד הגנים הם בהחזקת פרטי של הישוב ואין יותר מדי ילדים במעון. וכרגע יש קצת תינוקות בתנוקיה עם צוצקי. ובהמשך השנה לא יהיה יותר מדי. ואין מה לעשות ילדים זה כסף, כמה בגדים שקניתי לגדול לא כל כך מתאים לקטן כי הם לא נולדו באותה עונה, הגדול באפריל והקטן בפובואר ולא תמיד הבגדים חופפים... וכמה משחקים שנשברו.... ואין מה לעשות העולם לא תמיד נחמד ומלא באנשים טובים. יש אנשים רעים או כאלה שמדברים מבלי לחשוב וצריך להתעלם מדברים שמעצבנים. גם על הגדול שאמרתי שהוא פג ולכן לא עושה דברים מסוימים אז אמרו לי להפסיק להגיד שהוא פג כי זה לא נכון והוא כבר לא פג ובלה בלה בלה אבל עובדה שאנחנו עדין מתעסקים בבית ספר עם שעורי תיגבור ורפוי בעיסוק שמגיע לו ושיפסיקו לבלבל לי בשכל. זה הילד שלי ואני מאמינה שיצליח.

בקשר לצלקת לא עשו לך שום דבר בבית חולים לפני השיחרור שיכלו לטפל בך? לסגור שוב? להדביק משהו? בטח סבלת מכאבים. המטפלת האוהבה של הגדול לשלוש שנים (עברה איתו שלוש מעונות) סיפרה לי על בעלה שסכרתי ועבר נתוח ושהורידו את התפרים נשאר איזה כמה ס"מ לא סוגורים אז אמרו לה שדבש זה אנטיבוטקה של הטבע והיא צריכה למרוח לו דבש כל יום ובסוף זה נסגר...

תאמיני בך ובנסיך שלך.  תשכיבי אותו הרבה על הבטן לא תמיד אוהבים את זה אבל זה חשוב לחגורת הכתפים ולזחילה... הבכור לא אהב להיות על הבטן והקטן לא אוהב להיות על הגב. אבל אסור להשוות בין אחים ולא בין פגים.

ואני מקוה שאף אחד לא סיפר לך על איזה בן דוד שלו שנולד פג בשבוע כזה וכזה ומשקל כזה וכזה והיום הוא מתאגרף אוליפי....

אני מקוה שיצאת קשר עם העמותה שעזרה לך....
לצפיה ב-'תודה לאל שזה שיניים'
תודה לאל שזה שיניים
06/11/2016 | 15:31
1
5
שמחה לשמוע שזה שיניים ולא איזה שילשולים זה נורא שהילד לא מרגיש טוב מבחינה נפשית זה ממש משבית את הנפש...באשר לכסף ולקניה של דברים היום אחרי שהוא נולד החיים שלי קיבלו פרופורציה רצינית הכל מתרכז בדבר אחד בריאות!!! כל השאר זה ממש בונוס ילד זה דאגות לכל החיים!!! אבל ממש ככה נכון שזה נחמד וכייף אבל בעיקר דאגה! אני לפעמים מסתכלת בפליאה על משפחות מרובות ילדים אבל אני הבנתי עם עצמי שאני לא בנויה לזה .
מבאס שזה המצב בישוב שלך נוגע למעוני אבל אם מסתכלים על חצי הכוס המלאה אז טוב מאד שסגרו בגלל וירוס! ואני אומרת לך זה בגלל ההורים לפעמים ידם קלה כחשיבתם והם פשוט שולחים ילדים שלא מרגישים טוב וזה האבסורד.
היום בבוקר היו לי דברים ולא יצא לי להתקשר לעמותה מחר ב"ה אתקשר.
וכן אני פוגשת מלא אנשים שמספרים לי סיפורי סופר מן על הפגים שלהם ואני בליבי תמיד אומרת שכל אדם הוא אינדבידואל וכולם שונים ודומים ובחיים האלו אין טעם להשוות הרי ממילא הכל דינמי אז ההשוואה חסרת משמעות.
הכי חשוב זה התמיכה ואת נותנת לי את זה!
לגבי הניתוח מלבד לשטוף בספטולסקראב לא נתנו לי כלום!!!! עד שהלכתי לפלסטיקאי והוא נתן לי משחה מיוחדת וזה נסגר. וזה נסגר כל כך לא יפה! אבל מי רואה...
יש לי כאבים עזים בניתוח מאד כואב עד היום לפעמים אני מעסה עם שמן שקדים אבל זה כואב....כתבתי שלא איכפת לי שיכאב לי העיקר הבייבי שלי יגדל בבריאות איתנה.
יום יום אני מאמינה בו וכן אני שמה אותו על הבטן הוא ממש לא סובל להיות על הגב עד כדי מצב שאם אני שמה אותו על הגב הוא בוכה וב"ה הוא זוחל זה מרגש .
את מתכננת עוד ילדים?
יום טוב
יעל
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
06/11/2016 | 18:55
4
מוזר לי שלא טיפלו בך בבית חולים עם הצלקת. ועובדה שהלכת לפסטקאי שעזר לך. ובנינו מי מסתכל על הצלקת?? עם הזמן זה דוהה ובקושי רואים. ולדעתי שנוי מזג אויר משפעים על הצלקת. היית אצל רופא נשים? מה הוא אמר על הצלקת?
בקשר לכסף, שידה, לול, בגדים שמרתי מן הגדול והיום הקטן ישן במיטה שעברה עליו מן הבני דודים שלו, ומשתמש בשידה הישנה שלהם ומשתמש בחלק מן הבגדים שעברו עליו בירושה מן אחיו הגדול ואולי גם מן הבני דודים שלו.... אם זה חוסך כסף אז למה לא? במיוחד שזה במצב טוב. משחקים יש לי הרבה נשארו לי מן הגדול....

אני לא חושבת שיהיו לי עוד ילדים. אני בת 43, די הרבה מלאה, נוטה לשמנה. אחרי שני הפלות, ההריון האחרון שלי היה הריון בסיכון גבוה, הייתי מאושפזת כמה פעמים.... אבל סחבתי עד לשבוע 37+4!! היה קשה אבל שווה. ובגלל זה אני לא חושבת שכדאי לי עוד ילדים למרות שהיתי רוצה. אני רואה חברות שלי שהתחתנו מוקדם ועשו ילדים מוקדם. חברת ילדות שלי חיתנה את הגדולה שלה ביום חמישי שעבר.... אבל לכי תגדלי 4-5-6 ילדים... החיים זה לא פקניק.

טוב שהוא הרבה על הבטן, ומאד מרגש שהתחיל לזחול!! שמי אותו המון על הרצפה ועל הבטן. שיזחול הרבה, ויתחיל לעמוד...
תמשיכי ככה!!
ואל תקשבי לכל אלה עם הספורים על הבני דודים הפגים שלהם שנולדו קטנים והיום הם סבלים בניו יורק... אני יסתפק בבריאות ושיצליח בלמודים

ערב טוב יקרתי! אל תפסקי להאמין בך ובילד שלך!! יש לך בעל שתומך בך ואני גם מנסה לתמוך ולהאמין בך!
לצפיה ב-'פינת שבת שלום '
פינת שבת שלום
06/10/2016 | 16:47
11
שוב פניתינו השבועית שאף אחד לא קורא ולא עונה לי....
מה מתבשל בסירים?? מי מתארח או מארח?? ומי נוסע לשבת??

לצפיה ב-'חולצת קנגרו'
חולצת קנגרו
04/10/2016 | 08:11
2
62
היי חברים שנה טובה!
יודעים היכן ניתן להשיג חולצות קנגרו? (חולצות עור לעור, שהתינוק יכול להיכנס לתוך כיס בחולצה והיא מספיק חזקה כדי לשמור אותו שם...)
תודה!
לצפיה ב-'לא שמעתי'
לא שמעתי
04/10/2016 | 21:20
21
שלום לך.

לא שמעתי אף פעם על חולצת קנגרו... ראיתי פעם בפיסבוק איזה סווצ'ר לחורף שאפשר לשים בו את התינוק ולצאת החוצה אבל זה בטח פירסומת למשהו...

חג שמח
לצפיה ב-'עשיתי גוגל'
עשיתי גוגל
02/11/2016 | 22:21
10

וזוכרת שברחבי הרשת נתקלתי בעוד דוגמאות אבל כרגע לא מוצאת
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
02/10/2016 | 12:06
8
שנה טובה ומתוקה לכל הפגים למנהם באשר הם, אם זה בפגיות או בבית. לגדולים ולקטנים. אושר ובריאות לכולם. שתהיה שנת גדילה ופריחה.
לצפיה ב-'פינת שבת שלום |;-'
פינת שבת שלום |;-
29/09/2016 | 18:11
1
9
שוב פניתנו השבועית שאף אחד לא קרוא ולא עונה וגם לא שם לב שלא פתחתי אותה שבועים שלושה.....

מי נוסע לשבת? מי מתארח? אולי עושה גשר לראש השנה?? ומה מתבשל בסירים?? אני עוד לא התחלתי כלום!!! רק לגמור לעשות קניות ולסדר את המקרר לשבת ויומים חג!!! בסוף אני יכין מלא אוכל וחצי ילך לפח.....

שבת שלום...
לצפיה ב-'שבת שלום'
שבת שלום
30/09/2016 | 16:32
10
שבת שלום לכול הפורום
ושנה טובה
גרגי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
ד
ד"ר רון טנצר
רביד שר ישראל
רביד שר ישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה