לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הורים לפגים
פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפגים

פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום הורים לפגים,
פורום זה מיועד לתת תמיכה להורים לפגים , שיתוף ממנסיוננו כבוגרי פגיה .
ברוכים הבאים לבית חם ותומך
ניתן להעזר גם באתר עמותת לה"ב

המשך >>

מחקר- השקפות הורים לפגים על התפתחות מוטורית בינקות
01/05/2016 | 14:38
3
שלום לכולם,

עבור מחקר התפתחותי בין תרבותי אני מחפשת הורים לתינוק ראשון אשר נולד לפני שבוע 37, וכעת בגיל 2-8 חודשים מתוקן. ההשתתפות כוללת מילוי שאלון ממוחשב בלבד.
אשמח לעזרתכם!
תודה רבה
מיכל
שוב חג ושוב שבת...
27/04/2016 | 19:14
7
שוב מגיע חג... וצמוד לזה שבת.... יומים חג... לפחות יהיה מזג אויר נורמלי ולא שרב איום ונורא כמו אטמול.... איך היה החג?? טילתם?? נהנהם?? עוד מעט החג נגמר וחוזרים לשיגרה... עד החג הבא.
גמילה מחמצן פג
26/04/2016 | 17:41
1
14
שלום.. 
התינוק  שלי עבר קורס סטרואידים לגמילה מהנשמה .. אך נשאר עם אחוזי חמצן 23%-25%  השתחרר הביתה כבר חודש .. 
כמה זמן לוקח לגמילה בערך מחמצן 
מקבל כרגע 0.25 ליטר במחולל
מצעטרת לא מבינה בזה...
27/04/2016 | 12:48
8
שלום לך ומועדים לשמחה.

מצעטרת שאני לא מבינה בסטרואידים לגמילה מחמצן, מה הרופאים אומרים?? אם את רוצה אני ישאל בקבוצה בפיסבוק ששם יש יותר פעילות מכאן....

חג שמח
גמילה מחמצן פג
26/04/2016 | 17:44
5
איך היה הסדר? איך החופש??
25/04/2016 | 14:07
1
18
מה קורה? איפה הייתם בסדר? אנחנו הינו אצל ההורים שלי, הגדול לא ישן צהרים והיה די מסתול אכל משהו, לקח לסבא שלו את האפיקומן והביא לו, ואחרי שאכל חיפש אותו וביקש את האפיקומן וקיבל... שיחק בו והלך לישון בחדר השני הקטן השתתף בסדר חלק עלי חלק על סבא ואבא שלו....

היום בעלי לקח את הגדול לגן האם בחיפה והלכו לגן חיות ונורא נההנו, בהתחלה בעלי רצה לנסוע מחר אבל אמרו שיהיה חם אז נסע היום.

איך היה אצלכם??
פסח
25/04/2016 | 16:21
27
חג שמח הרבה זמן לא כתבתי כי היתי עסוקה בניקיון לפסח
הבן שלי מצא את האפיקומן וקיבל
חג פסח שמח
גרגי
שבת שלום וחג שמח
21/04/2016 | 19:12
2
שוב פנינו השבועית שאף אחד לא קורא ולא עונה לי.... טוב היום יש תרוץ כולם מנקים לפסח וגומרים להכין לשבת/חג ......

אז האחרי שבוע מטורף מי נוסע לשבת/חג עם כל עם ישראל בפקקים?? מי מתארח אצל חמתו או אצל איזה דודה מעצבנת ? ומה מתבשל בסירים?? מרק עוף עם קנידלך?? גפילטפיש או חרימה?? עוף צלוי בשזפים ועגבניות או כבש??

ספרו לי ושתפו... הפגון הגדול לא מוכן לשיר מה נשתנה הוא טוען שאחיו התינוק בין חודשים ישיר מה נשתנה כי הוא הילד הקטן והוא הפג הילד הגדול והבכור....
צריכות את עזרתכן בעבודה בנושא לידות מוקדמות
21/04/2016 | 17:36
9
שלום! אנו עדי אפשטיין, עדי לניאדו ויעל וכטר תלמידות מגמת רפואה בתיכון רוטברג.
כחלק מהלימודים במגמה, אנו נדרשים לבצע עבודת חקר בתחום הרפואה.
עבודתנו עוסקת בגורמי הסיכון הידועים ללידה מוקדמת מה הגורם השכיח ביותר מתוך המטופלות שילדו לידה מוקדמת?

*השאלון מיועד לנשים שעברו לפחות לידה אחת.*
נודה לך מאוד אם תוכלי לעזור לנו ולענות על שאלון זה, שהוא חיוני מאד למחקרנו ואורך מס' דקות בלבד.
חשוב לציין כי הפרטים בשאלון הם אנונימיים וחסויים לחלוטין וישמשו אותנו לצורך המחקר בלבד.
בתודה מראש,
יעל, עדי ועדי, תלמידות "י"ב מגמת רפואה", תיכון רוטברג, רמת השרון.

פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:45
2
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
נקיון פסח
18/04/2016 | 09:21
3
נו התחלתם לנקות לפסח?? להכשיר את הבית/מטבח?? איפה אתם עושים את הליל הסדר?? אצלכם? אצל ההורים שלו או שלה?? בכל מצב יש מי שיסבול ולא יהנה ויקטר.... אני מקוה שהחמוד הגדול ישן בצהרים כדי שיהיה ערני בערב.... כי בדרך כלל בימי שישי בצהרים או לא ישן ובערב שבת הוא פשוט שפוך וגמור. ולקטן.... רק לאכול ולישון ושמשהו יעסיק אותו שהוא ערני.

אטמול התחלנו את הסלון וצריך להסביר לפג הגדול של אוכלים בסלון רק בפינת אוכל בעלי היקר ניקה את הספות והזיז אותם. היום התחלתי את המטבח ויש המון דברים שהלכו לפח.... ועד יום שישי נגמור הכל בתנאי שנהיה שפוים. ונשאר שפוים עד לליל הסדר ועד סוף החג. אומרים שיהיה מזג אויר יפה ושכדאי לצאת לבלות בפקקים עם כל עם ישראל..... בעלי רוצה לקחת את הגדול לחיפה לגן האם לטיל...

תהנו בנקינות!!! למה אין איקון של נקיון??
פינת שבת שלום
14/04/2016 | 18:28
1
6
שוב פנתינו השבועית שאף אחד לא קורא ולא עונה לי.........

מי נוסע לשבת?? מה מתבשל בסירים?? ומי מתארח??
השבת זו השבת הגדול שבת לפני פסח... ושבת הבאה חל חג פסח עם ליל הסדר וכל הבלגאן של פסח....
שבת שלום...
14/04/2016 | 20:09
8
בתכנון לשפצר מרק שהכנתי באמצע השבוע... לא צמצמתי ויצא מימי מדי... מחר אבשל אותו עם בצל מקורמל ויין לבן...
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:11
2
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
עוד שבוע פסח
14/04/2016 | 13:02
5
מה קורה?? אתם מודעים שעוד שבוע פסח?? מתחילים להלחץ עם הניקנות והבשולים?? אבק זה לא חמץ ונשים הן לא קורבן פסח.... עם הבית נקי כל השנה אז מה הבעיה לנקות טיפה יותר וזהו. לא צריך להשתגע כמו כולם לעשות חלונות ותריסים באמצע עונת האבק והפריחות האורנים והזיתים..... לפחות ירד  גשם ושטף את האבק מן האויר והשקה לי את הנענע.... כל הקניות בסופר וכל הבשולים. אפשר להתחפן מזה... למרות שאני שומעת פרסומות גם לאוכל מוכן.... למרות שאוכל ביתי יותר טוב...

מה קורה אצלכן?? משתגעים מנקינות ובשולים??
קבוצת המטפלות/בייביסיטר לשרותכם
10/04/2016 | 14:57
10

חברים/ת קבוצת פייסבוק חדשה הוקמה באהבה למטרה קלה,נוחה וידידותית למציאת בייביסיטר/מטפלת בקרבת מגוריכם ,כל שעליכם לעשות הוא לפתוח הודעה לציין מיקום,שכונה וכד' ויש לכם פניות מבייביסיטר/מטפלות שלא ידעתם קודם לכן שהן כל כך קרובות אליכם 
כנסו לקבוצת הפייסבוק בקשו להצטרף והחלו לתכנן את הבילויים שלכם 
https://www.facebook.com/groups/119432375124303/

פינת שבת שלום
07/04/2016 | 19:24
6
שוב פניתנו שאף אחד לא קורא ולא עונה לי....

מי נוסע לשבת?? מי מארח או מתארח?? ומה מתבשל בסירים??

הכנתי לבעלי סלט תפו"א אחרי שחצי שנה לא הכנתי לו ומחר התיכנון להכין מרק וחמין, את העוף הכנתי היום, השכנה קפצה לבקש רסק עגבניות.... מה קורה אצלכם??
הפרדת יולדות
06/04/2016 | 10:24
2
37
מה אתן אומרות על אותו אמירה של הח"כ מן הבית היהודי על הפרדת יולדות במלקות?? ושזה באמת קורה בבתי חולים מוסימים? בעיקר בירושלים?? איך היה אצלכם?? הרגשתם שיש הפרדה?? ביקשתם שיהיה לכן הפרדה? או שזה לא משנה לכן? איך היה אצלכם עם המבקרים הערבים??

אישית לא משנה לי אבל שכן יהיה לי שותפה טובה לחדר שיהיה תקשורת טובה ויחס טוב ולא שישבו אצלה אורחים שעושים רעש ומפרעים שאת רוצה שקט.... אחרי הלידה שלי היתה ערביה נחמדה אבל החליפו לה חדר והכניסו לי משהי יהודיה אחרי לידה ראושנה בקסרי כל היום שכבה במיטה כואב לי וכואב לי החלון והתריס סגורים היא היתה ליד החלון, עשתה חושך בחדר וסגרה את וילון מסביב לה, ובעלה יושב אצלה מן הבוקר ועד הערב ודי הפריע לי לנסות להניק בשקט, כל זמן מיללת לבעלה בוכה לאמא שלה רציתי לצעוק עליה באיזה שלב שתפסיק לקטר ותיקח משכחכי כאבים ושתחיל להסתובב וככה החלמה שלה תהיה יותר מהירה אבל לא אמרתי לה כלום ואחרי יומים החליפו לנו חדר וכל אחת היה לה חדר אחר....
נורא הפריע לי שבזמן הביקורים יש חמולות שבאו לבקר ויושבות בחד"א ואוכלות ועושות המון רעש ואם אני רוצה לשבת ולראות טלביזה אני לא יכולה, וגם הפריע לי במחינת כשרות שחיממו אוכל שלהם בצלחות של הבית חולים למרות שיש בקשה שלא לחמם אוכל מן הבית בכלים של הבית חולים....

מה אתן הייתן עושות?? איך היה לכן??

ספרו ושתפו קצת..........
נו מה??
07/04/2016 | 19:20
18
אין קול ואין עונה... משהו מתיחס עלי??
לדעתי זו אמירה ממש מכוערת.
09/04/2016 | 10:57
20
לצורך העניין כשהייתי מאשופזת (תוספתן. לא לידה) לידי הייתה מישהי שבאה עם פמליה של איזה עשרה אנשים. יוווו. כמה רעש. ולא, ערבים הם לא היו. ככה שכמו שאמרת, הבן אדם צריך להיות נחמד ומתחשב. לא משנה מה המוצא שלו.
פינת שבת שלום |
31/03/2016 | 20:55
5
13
שוב פניתנו השבועית שאף אחד לא קורא ולא עונה לי...
מי נוסע לשבת?? מה מתבשל בסירים?? ומי מתארח??

יהיה נחמד אם משהו בכלל יענה לי אי פעם.... זו שבת יפה שאפשר לצאת ולטיל
שבת שלום. עוד לא החלטנו מה נעשה מחר אבל אני בבית
01/04/2016 | 17:23
4
30
לא נשארת. מתעקשת לנצל שבתות יפות כשכבר לא קר ועדיין לא חם מדי
לאן טילת??
04/04/2016 | 11:26
3
15
אומרים שיש שבוע חם עכשיו.... אפשר ללכת לטיל בחוץ מי רוצה להשאר בבית ולנקות חלנות לפסח??
לספה בסלון
04/04/2016 | 12:25
2
14
כן יצאנו מעפנים
רק לספה??
04/04/2016 | 13:46
1
6
למה לא למרפסת?? היתה שבת יפה.... גם השבוע הולך להיות יפה ומלא שמש בחוץ חשבתי שלפחות הלכתם לראות כלניות או לחוף הים....
כלום... נאדה...
17/04/2016 | 19:52
2
אוספת את החלום
30/03/2016 | 16:49
2
75
אני לפני לידה רביעית, והיום הבנתי שהעוברית שלי תהיה בפגייה.אני ממש עצובה... אבל נתתי לעצמי את כל הבוקר לבכות ולהתאבל על החוויה המקסימה שחשבתי שתהיה לי, ולהכין את עצמי לחוויה אחרת לגמרי. סילקתי מהתיק את כל חמשת הפיג'מות הורדרדות המפנקות שהכנתי לי מתוך מחשבה שכל היום אחייך,אשב לי על המיטה, אקבל מבקרים ואניק, והכנסתי חליפת מדי קרב שחורה, שתשאר נקייה הרבה זמן. את הבקבוקים של הסבונים והקרמים המפנקים השארתי בבית. למקלחות הספורות והקצרות שכן אוכל לעשות, הסבון הנוזלי של בית החולים יספיק. בכלל, במקום מזוודה מפוארת, עברתי לתיק גב קומפקטי, כי במיטה שייתנו לי במחלקת יולדות, אני לא אוכל באמת לנוח. המחשבה שהבת שלך לבד בפגייה, חצי קומה ממך, מייסרת ביותר, גם אם מצבה מצוין. האמהות האחרות שיהיו איתי באותו החדר יהסו את המבקרים שלהם: "איזו מסכנה, היא לא יכולה לקחת את התינוקת שלה, היא בפגייה..." התינוקות שאעבור על פניהם במחלקה יעלו לי דמעות בעיניים, ואם בכל זאת מישהו אחר יישב עם התינוקת ואצליח סוף כל סוף לתפוס שנייה של מנוחה, תבוא בת שירות צעירה ותגיד לי שהגיע הזמן ללכת לקחת את התינוקות. עדיף לעבור לגור כמו חסר בית על הכורסא בפגייה, ולנמנם לצידה כשהיא תשן. והכי גרוע, שכל מי שייראה אותי עצובה ובוכייה, יצביע על הילדים הבאמת קשים שיש שם, ויסביר לי שלי אין זכות לבכות. תמיד יש יותר מסכנים ממני...
אני לא הולכת ללדת, אני לא באה להתפנק, אני לא באה להתארח. אני באה להלחם. 
יקרתי למה ככה?
30/03/2016 | 21:07
53
שלום יקרתי

כתבתי לך הודעה והיא נמחקה לי.... למה את בדיכאון כזה? למה את היודעת שאת הולכת ללדת תינוקת פגית? וכמה זמן היא אמורה להיות בפגיה?? באיזה שבוע את? ואיפה את אמורה ללדת? את עדין יכולה להסתובב לך בפיזמה וורודה במחלקה ולעשות לך מקלחת טובה עם סבון טוב וקרמים אני לא בטוחה שיש סבון נוזלי במחלקה. לפחות שילדתי לפני חודש וחצי לא היה שום סבון בשום מקלחת אלא אם כן את מתכונת לסבון ידים, אני הבאתי סבון מן הבית. מגיע לך גם מקלחת טובה וגם לישון טוב שהיה לך כוח לטפל בקטנה. אני בטוחה שאף אחת לא תרחם עליך שהתינוקת שלך בפגיה. ומי ששמה לך פרצוף עקום תגידי לה שהתינוקת שלך לוחמת. את תיכננת ביות מלא או חלקי שרצית את התינוקת לידך כל הזמן?? שתינוקת מאושפזת יהיה לך את התמיכה של בעלך ושל הצות הפגיה ושל אמהות אחרות שתפגשי בפגיה. יש את הקו החם של הפגיה 03-9533935 מקודם נסיתי לכתוב את הכתובת של האתר אבל לא הצלחתי אבל יש בראש העמוד של הדף הראשי הכתובת של האתר ויש את הקבוצה בפיסבוק ואני כאן בשבילך. תחפשי בפגיה את המידע על העמותה ואני בטוחה שיש שם אנשי קשר של העמותה שתכולי לדבר איתם את תרצי אני ישאל בשמך שיבואו לחפש אותך ולדבר איתך, ונכון שיש מקרים קשים בפגיה אבל כל מקרה לגופו ואת צריכה להתמקד בתינוקת שלך ולשמור על שפיות שלך כי פגיה זה לא קל, נכון שקשה שהתינוקת לא לידך ואת יכולה לראות אותה כל הזמן ובין להשיאר אותה בפגיה כמו שאני השארתי את הגדול שלי חודשים... ואת יודעת מה זה להשתחרר בלי תינוק?? להשאיר אותו בפגיה שאת חוזרת לבית ריק?? אבל בעזרת השם את התינוקת תשחררו מהר הביתה

אפרת מה איתך??
04/04/2016 | 11:35
33
שלום אפרת.

מה איתך ילדת?? איפה את מאושפזת או אמורה ללדת? למה התינוקת שלך תהיה בפגיה? הקטן שלי כמעט נכנס לפגיה בגלל המשקל אבל בסוף לא, חסכו לי טראטמה. והוא אגב פג קצוני נולד בשבוע 29+4. גם אני שילדתי בחויה מתקנת את הקטן שלי (אבל בניתוח קיסרי) השארתי אותו במחלקת ילודים ולא באתי להניק בלילה כי רציתי לישון כמה שעות טובות בלילה לצבור כוחות. לקום בלילה יש לי מספיק עכשיו... אני עדין אומרת שאת יכולה להסתובב לך בפיזמה ורודה ולעשות מקלחות טובות עם סבון וקרם טוב ולנוח טוב כי פגיה לוקחת המון כוחות. ונכון שיש מקרים קשים יותר ופחות אבל זה לא אומר שלכן יהיה פגיה קשה,

תרגישי טוב ותעכדני!!!
חג פורים
25/03/2016 | 13:18
1
11
איך היה פורים?? למה התחפשתם?? אולי אני ישים תמונות של החמודים שלי עם בעלי יסכים ואני יצליח להעביר את התמונות מן הפלאפון למחשב כי אני לא מצליחה לעשות את זה מן הסמראטפון שלי....

התחפש
28/03/2016 | 08:03
9
החמוד רצה להתחפש לניג'נה אז קניתי בטעות צב נינג'ה והוא העתעצבן כי רצה נינג'ה אבל בסוף הלך עם הצב... ובשבת רצה להתחפש לשחקן מכבי ת"א אז בעלי יקנה לו חולצה של מכבי...
פינת שבת שלום
25/03/2016 | 13:16
1
16
אני מודה שכחתי!!! ישבתי אתמול מול המחשב וחשבתי מה שכחתי אבל בגלל פורים והתינוק שכחתי לרשום את הפינה שאף אחד לא קורה ולא עונה לי ואפילו לא שמו לב שאין פינה...

אז מי נוסע לשבת?? מי מתארח או מארח?? ומה מתבשל בסירים?? ותזכרו שממתקים ושאריות של משלוחי מנות זה לא אוכל!!

משהו מסתכל בכלל?
28/03/2016 | 07:58
18
למה אני משקיעה וכותבת עם אף אחד לא מסתכל ועונה...
למה?
28/03/2016 | 07:56
19
למה יורד גשם אחרי שהשקתי את הגינה? היום הבן שלי הלך עם מגפים ומטריה לגן.... מאושר
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
הבטן כבר לא מה שהייתה?
ד
ד"ר איאן וייט
פורום לקראת לידה- רופא ודולה
פורום לקראת לידה-
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום