לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הורים לפגים

פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפגים

פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום הורים לפגים,
פורום זה מיועד לתת תמיכה להורים לפגים , שיתוף ממנסיוננו כבוגרי פגיה .
ברוכים הבאים לבית חם ותומך
ניתן להעזר גם באתר עמותת לה"ב

המשך >>

לצפיה ב-'יעל מה קורה??'
יעל מה קורה??
30/03/2017 | 14:55
יעל יקרתי,

אני שבוע מחכה ומצפה לעדוכנים ממך..... אמרת שיש לך פגישה עם פזיוטרפזית נדמה לי? אז מה קורה? איך התפתחות של הנסיך הקטן?? מבלי שתרגשי הוא יתחיל לזחול ולפתוח לך ארונות ולהפוך לך את הבית. רק צריך סבלנות יקרתי זה יגיע

אמרת לי שאת חושבת שאני בלחץ ונראה לי שזה בגלל שהמנהלת שהיתה לי בעבודה עברה למקום אחר והביאו לנו מנהלת אחרת מבחוץ שלא מכירה את המערכת ולא מכירה את האנשים ואת העבודה וכבר רבתי איתה וכבר עושה שנוים אבל יש עליה תלונות מאנשי הצות ושאני מסבירה לה משהו היא לא רוצה להבין היא מנסה להסביר לי שהיא חוסכת אבל היא לא מבינה שזה מפריע לי בעבודה השוטפת, יש משהי שרוצה למרוד בה, לא הייתי בעבודה היום לקחתי חופש לקניות לחג, בזבזתי כסף בעלי עושה לי פרצופים לפחות נפגשנו לצהרים בחוץ אבל לא אכפת לי ואני עושה קצת סדר בארונות של הילדים מחפשת מה מתאים לקטן מן הבגדים הישנים של הגדול ולצערי הם לא נולדו באותה עונה אז לא בדיוק מתאים... אבל צריך בגדים חדשים לחג!! ושבעלי לא יתלונן קניתי לו גם שני חולצות.

איפה אתם לחג?? התחלתם בטח בשולים ונקיונות.... עוד שבוע וחצי החג!!! עברנו את פרעה נעבור גם את זה..... פסח משו מה לא לא אוהבת, בטח בגלל כל הנקינות והבשולים ואין מה לאכול בחג....
לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:39
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'איך היה שבת?? השבת הראשונה של הקיץ....'
איך היה שבת?? השבת הראשונה של הקיץ....
26/03/2017 | 17:03
1
איך היה בשבת הראשונה של הקיץ ? החלפת שעון בלבלה את הילדים שלי לגמרי, לא יודעת למה אומרים שישנים עוד שעה כי חסר לי שעות שנה... הקטן שלי משגע אותי לגמרי, והגדול לא התרגל לשעון...

רציתי לכתוב כבר שבוע שעבר אבל כל פעם שהתחלתי או התישבתי היה משהו דחוף יותר... וחוץ מזה שבעבודה קבלתי מנהלת חדשה ושמעצבנת לגמרי וכבר רבתי איתה על שתויות ודי נמאס לי ממנה נראה כמה זמן היא תחזיק מעמד בבית משוגעים שנקרא עבודה שלי במיוחד לפני פסח וכולם מחורפנים על הראש
לצפיה ב-'אז איך היה החג??'
אז איך היה החג??
15/03/2017 | 15:19
9
רצתי לכתוב במוצ"ש על פורים ושבת אבל לא היה לי זמן לנשום, וביום ראשון כמובן שיש חופש אז חוק מרפי הילדים מתועררים מוקדם... אין בית ספר ומוענות ונשארים בבית כל היום הפגון הגדול היה מאושר, אחרי ארוחת בוקר הלכנו לחלק משולחי מנות וגדול כמובן היה מחופש וחיכה לשוק פורים שהיה אצלינו הקטן היה המום אבל היה מרוצה לטיל ולהפוך לסבא וספתא את הבית, ואחרי זה בבריכת כדורים בשוק פורים והגדול שיחק קצת עם אבא שלו בקליעה למטרה ונהנה לאכול משהו בשוק, את הסעודה עשינו אחה"צ ונשאר לי מלא אוכל.... כמובן שגדול טחן משלוחי מנות.... אחרי זה חזרנו לשגרה, ועכשיו עד פסח אין כלום, אבל צריך להתחיל לנקות.......
לצפיה ב-'Us מח '
Us מח
11/03/2017 | 09:12
1
19
שלום
בני נולד במשקל 1990 ש 36 +2. כיום 7 חוד כרונ 6מתוקן
לאחר הריון תקין היו צרים מוקדמים שלא השפיעו כלל בדיקות ההריון היו תקינות כולל מי שפיר הייתי בשמירה בשל כאבי גב וכתף בשבוע 32 החל חדש ל משקל לא תקין אך רופאה שלי היתה בחול וus חוזר חושב מדד לא נכון ( אציין קיום חלבון בשתן מחודש 4 ללא לד גבוהה) ב אמצע 35 החל לד לעלות והיה דימום אושפזתי עם נסיון לזרז לידה שלא צלח ובשל לד גבוהה ומצוקה עוברית ניתוח חרום הפרדות שיליה מתוקי נולד עם חמצת מטבולית ובדיעבד נודע לי על אפנאה עד 76 % סט ו בדיקה cmv שלילית. למרות כל התחזית האופטימית שלהם בפגיה ביום השחרור בוצע us ראש והתגלה שאריות דימום דרגה 1 וציסטות הרגשתי כמו מכה בבטן מהפחד לאחר חודש בוצע שוב us ראו ציסטות לא ראו דימום החל מעקב נירולוגי שכלל מדדית הקף ראש שהיה תקין לדברי הרופא ,בגיל חודש וחצי החלו הכחלות אושפז טענו ריפולוקס סמוי בינתיים נירולוג טוען ל עיקוב כי לא מתהפך ...שבוע שעבר מוניטור ביבי סנס צפצף 3 לילות ילד היה קר לא נשם חיוור לאחר דפיקה על הגב חזר לנשום אושפז עם  חשד לברונכואליטיס. באישפוז בלילה היתה ירידה. בסיטורציה עד 89 ניתן חמצן ..עלה חום ויש הפרשה מעיניים ו נוזלים באוזן ימין ..הרופאים התרשמו מהקף ראש גדול שלחו ל us גילה עודף  נוזלים קל אין ציסטות ...ונשלח ל אקו לב בגלל התקפי חוסר  נשימה  בבית ...שם אובחן בעיה קלה בעליה בחדרי הלב ...אני רועדת מפחד לא יודעת מה לחשוב ויותר מזה איך לא עלו על  הבעיות האלה  לא בפגיה ולא באישפוז קודם האם משהו חווה מקרה דומה? ויכול לשתף מנסיונו  לא יודעת כבר  מה לחשוב ולמי לפנות ועל מי לסמוך.. תודה אמא לגוזל יפיפה שמודאגת נורא   ....סליחה על החפירה
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
12/03/2017 | 12:02
12
לצערי אני לא מכירה מקרה כמו שלך, רוב ההפעילים בפורום עברו לפיסבוק, אם יש לך תחפשי את הקבוצה לפגים שם יש יותר פעילות לצערי משאר הפורום. אני גם היתי בשמירת הריון אבל בגלל רקע רפואי ולחץ גם גבוה.
למה רק ביום השחורר עשו לגוזל שלך אולטרסונד ראש??מה הרופאים אומרים על הדימום וציסטות? מפחיד עם הביבי סנס עם הפסקות נשימה, טוב שעשיתם מעקב, הרופאים אומרים שיש קשר בין הפסקות נשימה לציטסות?

לצערי אני לא יכולה כל כך לעזור לך כי אני לא בקיאה בנושא.... תחפשי את הקבוצה בפיסבוק.... אולי שם יעזור לך יותר ממני....
מצעטרת שלא יכלתי לעזור
לצפיה ב-'בקשת עזרה'
בקשת עזרה
09/03/2017 | 19:15
4
17
שלום,
אולי מישהו יוכל לעזור:
ילדיי , בני שנתיים וחצי (כרונולוגי). פגים של שבוע 29+5.
נמצאים במעון ויצו בקבוצת הגנון (בוגרים). בסה"כ אנחנו מרוצים.
הם נמצאים במעקב במכון להתפתחות הילד (עד כה בתל השומר , בתקופה זו במעבר למכון בקהילה).
כל אנשי המקצוע ממליצים על הישארות שנה נוספת במעון . מנהלת המעון בהתנגדות לעניין.
בשיחות איתה טוענת כי מקור ההתנגדות הוא חשיבה על עמית ואיתן ושהיא מאמינה שהמעבר לגן רק יעזור להם.
ע"פ כללי משרד העבודה שניתנים לויצו, ילדים שיהיו בני שנתיים ושמונה חודשים זכאים להישאר במעון .
ילדיי יהיו בספטמבר בני שנתיים ועשרה חודשים אך ע"פ הגיל המתוקן יהיו בני שנתיים ושמונה.
חשוב לי לציין שמבחינת ההתפתחות שלהם הם כמעט עומדים על סביבות הגיל המתוקן .
ואנחנו מתקשים להבין איך במערכת הגיל הרך, לא מתחשבים בגיל המתוקן (שלא לומר שאינם מכירים את המונח).
איך מצד אחד מדגישים במכונים שוב ושוב שרק חיסונים וימי הולדת נקבעים ע"פ הגיל הכרונולוגי וכל השאר רק בהתחשב בזה המתוקן, ומצד שני הפיקוח ומקבלי ההחלטות הנוגעות לגיל הרך לא מודעים/מקבלים את העניין.

בשיחה עם האגף לפניות הציבור בויצו, נאמר לנו שקיימת ועדת חריגים, אך זו, מתקיימת במועד מאוחר מאוד, לאחר סגירת ההרשמה , התוצאות אינן מובטחות (כלומר, גם אם מעבירים אישורים רשמיים להמלצה על שנה נוספת- לא בטוח שהועדה תאמץ את ההמלצות הללו, ול"קינוח", שתוצאות הוועדה מתקבלות זמן קצר לפני תחילת שנה"ל.

(יש לציין שכל זאת לא נאמר ע"י מנהלת המעון , שמתעקשת בהתנגדותה ורק לאחר שיחה ארוכה ומורכבת הסכימה שהמפקחת תגיע להתרשם מהילדים).

התסכול רב. הדאגה לילדים והחשש מהשלכות גן עירייה עליהם, גדול.
אנו מרגישים שהמאבק הוא על משהו שמגיע לילדים בזכות ולא בחסד והמערכת מתנהגת כאילו "עושים לנו טובה" במקרה הטוב. אם מסכימים לעשות את הטובה.

האם נתקלתם בקושי זה? האם ניתן לפנות לגורם קובע וגבוה יותר?

לצפיה ב-'אין כתת גן במעון ויצו?'
אין כתת גן במעון ויצו?
09/03/2017 | 20:24
2
9
סליחה על הבורות (אני גרה בישוב קהילתי ולפג היה כתת טרום טרום גן נפרד מן הגן) אין טרום חובה במעון ויצו?? אלה ישר שולחים לגן עיריה ולא משנה עם הילד גמול או לא?? ולצערי הרב אין מודעות בציבור למושגי פגים כמו גיל מתוקן וגיל כולנולגי, ובגן עיריה אין חלק נפרד לקבוצת הטרום טרום חובה לגיל 2.5- 3.5? כולם ביחד עם כולם? אצלי בישוב הטרום חובה והחובה ביחד ויש נפרד לטרום טרום חובה כמו הבנים שלך, ולבן שלי אז בזמנו זה הסתדר יופי. ואם התאומים שלך גמולים והדביקו פחות או יותר את הפער של הגיל המתוקן אז ממה החשש? שלא יסתדרו בגן עיריה? אין גן קטן??

אין לי נסיון עם מעונות וויצו ונעמת אז בנושא הזה אני לא יכולה לעזור לך, אבל שאני פניתי לועדת השמת לקבל גננת שיח היה מריבה גדולה וכמעט פספסנו את ועדת השמה ובסוף קבילנו את מה שרצינו.

סליחה שלא יכלתי לעזור לך יותר.....
לצפיה ב-'לא.. במקום הזה אין כיתת גן'
לא.. במקום הזה אין כיתת גן
09/03/2017 | 20:30
1
7
תודה רבה על ההתייחסות והניסיון לעזור!

התאומים לא הדביקו את הפער.. הם לא גמולים .. המבחינה התפתחותית הם תואמי גיל שנתיים ושלושה ולא שנתיים וחצי (שזה משמעותי בגיל הזה כפי שבטח כולם פה יודעים).

תודה על השיתוף במקרה שלך.. כמה מתסכל ! שמחה מאוד בשבילכם שהסתדר
לצפיה ב-'ולמה ועדת חרגים'
ולמה ועדת חרגים
09/03/2017 | 21:08
4
למה ועדת חרגים מתכנסת כל כך מאוחר? ועוד אחרי שהרשמה נסגרת?? אין אפשרות לערר? לפנות למשהו שיכול לעזור? אין כתת טרום טורם חובה באיזה מקום שיכול לעזור?
נשמע מאד מתסכל במקרה שלך, חבל לי שאני לא יכולה לעזור לך במשהו. פנית למשרת התמ"ת? כולה חודשים לא יכולים להשאיר עוד שנה??

אגב שלי נולד שבוע 29+4, רצו לשלוח אותו לגן חינוך מיוחד ולא הסכמנו והיתה ישיבה מאד סוערת במועצה בעלי כמעט חטף שם התקף לב ואני אמרתי שאני לא שולחת את הבן שלי לא לגן הזה ולא לגן הזה ואני ישאר איתו בבית ואז אמרו לי טוב, טוב נפנה אותך למנהל שלי והיתה לנו שיחה איתו שהנפנה אותנו בדקה ה90 לועדת חרגים של ועדת השמה ונתנו לנו לרשום אותו לגן בישוב שלנו והמשכתי לנסוע איתו להפתחות הילד למרות שהוא עדין לא הדביק את כל הפער הוא בכתה א' רגילה (כי לא פתחו כתה א קטנה ומקדמת) והילדים מתים עליו, יש לו ביטחון עצמי ולאט לאט הוא משתפר יש לו סיעת בכתה רפוי באומנות קלנאית תקשורת, והמורה אוהבת אותו ואמרה בישיבה בבית ספר שזה שהוא נמצא בכתה רגילה ולא בחינוך מיוחד זה השקעה לעתיד שלו.

אני מקוה שתצלחי עם התאומים שלך.

שבת שלום ופורים שמח
לצפיה ב-'שמעתי שגם אצלינו'
שמעתי שגם אצלינו
28/03/2017 | 12:42
 שמעתי שגם אצלניו בישוב לא יהיה שלב טרום טרום חובה כמו שיש עד עכשיו אלא שילדים בני שנתים וחצי פלוס מינוס יעלו לגנים שעד עכשיו היו דו שנתים כלומר 4-5 ומעכשיו יהיהו 3-4-5 וששאלתי למה אמרו לי שזה דרישה של משרד החינוך וחוץ מזה שאין מספיק ילדים לפתוח שני גנים ולקבל תקציב מן המועצה אזורית, שאלתי מה בקשר לילדים לא גמולים אמרו שהגנים יצטרכו להתמודד עם זה. יהיה להם קשה גם ילדים קטנים מאוד וגם גמילה... אני זוכרת מן הפג שלי היה לו קשה עם הגמילה במיוחד עם יצאיות וגם בגן הוא פספס קצת, ואני לא היתי מעלה אותו בזמנו ישר לגן, הוא לא היה בשל בגיל 3 לעלות לגן, משש לא התאים לו...
לצפיה ב-'יעל...... '
יעל......
02/03/2017 | 19:44
9
20
מה שלומך יקרתי? הכל בסדר עם הקטנציק? זוחל בכל הבית? ממש זוחל טוב? על הגחון או שגם עולה על ברכים? איך הישיבה שלו? את מושיבה אותו ליד השולחן? בכסא אוכל?? ממשיכה עם הטעימות? אני מקוה שהוא אוכל יותר טוב מן הרצפה כי זה קורה לפעמים אצל החמוד שלי. שאחרי זה חושב שהאוכל שהוא זרק על הרצפה יותר טעים מאשר שהיה על הצלחת שלו.

עוד שבוע פורים את מחפשת את הקטנציק שלך או שאת וומתרת על זה? זה לא אומר להם כלום וסתם מציק להם וכל היום הזה ממש מבלבל אותם. והכל רק בשביל תמונה אחת או שתים לאלבום. לגדול יש לי כבר תחפושת אפילו לא הינו צריכים לקנות אחת!! השאלנו אותה וקנינו כמה אבזרים וזהו. העיקר שהוא מרוצה.

לקטן שלי עשינו יום הולדת במעון, לפני שלקחתי אותו ביום שישי שרנו לו שירים וניסנו לשים לו כתר שהוא לא הסכים לשים על הראש אבל יצאו כמה תמונות לאבא שלו ולאלבום. וזהו.... שרנו לבת של חברה שלי שילדה שלשה ימים לפני והכנו למשהי שילדה 4 ימים אחרי.... זה בכלל מצחיק אותי יש שלושה שנולדו באותו שבוע ופגשתי את שני האמהות בבית חולים....

שבת שלום
לצפיה ב-'לפיקוס היקרה'
לפיקוס היקרה
04/03/2017 | 23:04
8
16
פיקוסססס יקרה,
התגעגעתי! לא כתבתי כיוון שתקפו אותי כאבי שיניים.....עכשיו יותר סבבה ב"ה!
מזל טוב למתוק שלך שתרבו בשמחה, נחת ובעיקר בריאות!!!!!!
איך את מרגישה חוץ מלחץ ועייפות? את עובדת? או שאת בבית?
הקטנצ'יק ב"ה בסדר גמור זוחל על שש בבית . הוא יושב ישיבת W ולא עם רגליים פסוקות הכוונה הוא יושב על הברכיים שלו.
אני מושיבה אותו בכסא אוכל. הוא אוכל כמה כפיות וזהו !!!! אז אני ממשיכה עם בקבוקים וכל יום נותנת לו לטעום משהו ומשנה את המרקמים עד שב"ה יאכל מרצונו. 
אתמול היה בן שנה מתוקן!!!!! ואני מחכה בקוצר רוח שיתחיל ללכת. הייתי איתו בפארק ומישהי שאלה אותי בן כמה הוא? אמרתי שנה והיא אמרה הוא נראה קטן בן 8 חודשים....חזרתי הביתה ונכנסתי לפאניקה...אני יודעת שאין טעם להתייחס אך בכל זאת זה צבט אותי.
היינו בטיפת חלב הוא שוקל 7.600 עשינו חלק מהחיסונים.
לגבי פורים ב"ה אני מאד אוהבת את החג הזה ומקווה שאצליח לאפות ולשלוח מנות...את הקטנציק אני ישים לו תחפושת בשביל המצווה...אני כל שנה הייתי מתחפשת מאד אוהבת את החג הזה ומתפפללת בשביל כולם שיהיו בשמחה!
אני לאט לאט מתמודדת עם הפחדים והחרדות וגם עם כל האשמה הזאת שיש לי סביב הלידה המוקדמת...
תספרי לי מה קורה איתך.
בידידות,
יעל
לצפיה ב-'יקרתי'
יקרתי
05/03/2017 | 19:42
7
11
לפעמים צרך לפתח עור של פיל עם ההערות של האנשים, אל תקחי ללב אנשים כאלה. גם שלי קטן הוא שוקל בסיבבות ה8.00 קילו ואני ממש לא מדאגת,  נכון שזה צובט בלב אבל בסוף הוא יראה לכולם מאיפה משתין הפג... (סליחה על הבטוי) גם שלי יושב ישבת W וזה ממש לא טוב אמורים לשבת על הטוסיק עם רגלים פסוקות. ותמשיכי לתת לו טעמים ונסינות. יום אחד הוא יתחיל לאכול ויזרוק את הבקבוקים. הוא קטן כי הוא צריך להשלים חודש וחצי....
אני מה לעשות עובדת והחמוד עושה עינים למטפלות שלו במעון.... טוב לו שם ואני מרוצה מן המעון והמטפלות. אני בטח ישים לו תחפושת לשני דקות בשביל תמונות וזהו, לאח שלו יש תחפושת וצריך לדאוג למשלוחי מנות לבית ספר ובישוב, היתי שולחת לך אני אני לא אוהבת להתעסק עם משלוחי מנות וזה כבר מאוחר מדי להתארגן ולשלוח משהו.... חוץ מזה שתמיד שולחים יותר מדי ממתקים!!

אני מאמינה בך ובקטן שלך וכבר טוב!!!
לצפיה ב-'לפיקוס'
לפיקוס
06/03/2017 | 23:11
6
9
הי פיקוס לפני הכל תודה!
אולם, אנחנו לא מכירות אך את מצליחה לחזק אותי מנסיונך כי אף אישה לא יכולה להבין מזה פג אם לא היה לה פג!!!! ותודה שיש את המקום הזה איתך.
מצחיק שאמרת "מאיפה משתין הפג!!!!!!" אני יאמץ את זה!!! תודה.
לגבי ישיבת W מדוע זה לא טוב?
הזמנתי תור לפיזותרפיסטית התפתחותית נוגע זה רק בגלל שראיתי שכולם יושבים בפיסוק והוא לא.... 
רציתי לשת אותך שאתמול היה  לי יום לא טוב רגשית לגבמרי! מישהי שהכרתי בפגיה הבת שלה נולדה בשבוע 34 והיא יושבת בפיסוק ואוכלת מדהים!!!! ממש/ אכלה חצי המבורגר בעצמה!!!! והיא תופסת לה את היד והיא צועדת איתה !!! נכנסתי לחרדה!!! הסתכליתי על הבן שלי ואמרתי בלב מתי הוא יאכל??????? הוא עדיין על בקבוקים ו 2 מנות טחונות !!!! וכל מה שאני מנסה לוקח ביס שתיים ויורק!!!! ועוד לא הולך!!! בכיתי מלאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא כל כך דואגת כל כך מרגישה אשמה שבגללי נולד מוקדם רק רוצה שהכל יהיה בסדר!
הייתי חייבת לשתף אותך!
ב"ה אני רוצה לאפות עוגות. אני כל שנה עושה משלוחים אבל השנה משום מה להתחיל לעשות בצק לאוזני המן....נראה לי לא מתאים...
אז אכין עוגות ואשלח בשביל המצווה והמנהג! ובעיקר בשביל לגרום לחיוך!
למה הקטנטנים מתחפשים?
תודה פיקוס לילה טוב 
יעל
לצפיה ב-'לנשום עמוק לקחת אויר.....'
לנשום עמוק לקחת אויר.....
07/03/2017 | 15:29
5
11
יקרתי, את לא אשמה שהחמוד שלך נולד מוקדם!! זה לא אשמתו של אף אחד!! ככה יצא, ותאמני לי שאני לא רציתי ללדת בשבוע  29+4 בניתוח קסרי חרום. אבל זה מה שאלוהים נתן לי. ואמרתי לך כמה וכמה פעמים שצריך לסנן אנשים ולפתח עור של פיל, ולא משווים בין ילדים!! אז מה עם ילדהאחרת ככה והחמוד שלך ככה. זה מה שיש. ואת משקיעה את כל כולך בחמוד שלך והתפחות שלו ובסוף הוא יראה לכולם שהוא גיבור של אמא שלו. גם הפג שלי לא היה אכלן גדול אבל עברנו את זה, וגם הקטן מאכיל את הרצפה אבל זה השלב שלו.
אני לא אופה, האמת שאני שנואת לאפות. אמא שלי היתה מעיפה אותי מן הבית כי היתי אוכלת לה את הבצק לעוגיות.... וכמה שגדול רוצה לאפות וזה טוב לו מבחינה מטורית אף פעם זה לא יוצא לי טוב. כבר עדיף לקנות.... בעלי קנה כמה משלוחי מנות שנחלק, אצלינו בישוב עושים הגרלה למי שולחים.

הגדול מתחפש לחיל ואת הקטן לא נחפש, אולי איזה משהו קטן לתמונה.
גם הקטן שלי יושב W והולך ככה על הברכים אבל זה שלב התפחותי והפזיוטרפית שבאה לביקורת אמרה שזה בסדר והגב שלו ישר וזה יעבור ל וצריך להוציא לו רגל קדימה..... ואל תאגדי לשלך אני מאמינה בכם שתצליחו, להשכיב הרבה על הבטן וישישב ויזחל לו בכל הבית ואל תשכחי לסגור דלתות של שרותים וארונות כי שלי אוהב ל"סדר" לי את הארונות שהוא דלת פתוחה וכמובן שלברוח החוצה עם הדלת הראשית פתוחה...

לצפיה ב-'פיקוס '
פיקוס
07/03/2017 | 18:00
4
14
פיקוס היקרה אין כמוך!!!!!!
תודה על כל העידוד!!!
יצרתי קשר עם פיזותרפיסטית התפתחותית וקבענו פגישה איתה הרבה כסף אבל לא אכפת לי!!!! העיקר שהקטן שלי ב"ה יעשה הכל! אני מאמינה בו אך תמיד קיים בי פחד (בטח לכל האימהות....). אתמול התייעצתי עם חבר שהוא מרפא בעיסוק הוא אמר שיכול להיות שזה קשור לחולשת שרירים שהקטן צריך לחזק ונכנסתי לסרטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטט (מצטערת שאני כזאת....מקווה שלא מכבידה עלייך) מה שרירים? אולי לא אוכל מספיק טוב????
אני כבר מחכה שירוץ אליי!!!!!!
אני אעדכן אותך אחרי הפגישה שתיהיה.
כל הכבוד על מצוות משלוח מנות גם אני עושה ושולחת אני מאד אוהבת להכין ולשלוח זה עושה לי טוב .
הקטן זוחל ומצידי שיהפוך את כל הבית !!!! העיקר הבריאות!
הוא יחסית תינוק שקט לא מתחבר לכל אחד זה גם בגללי שלא חשפתי אותו הרבה לאור כל מה שעברנו...אני מתפללת בשביל כל הילדים.
איזה יופי תהנו עם הילדים בפורים ורק טוב שיהיה לך!
ההורים שלך גרים לידך?
להתראות בינתיים
יעל

לצפיה ב-'פיקוס?'
פיקוס?
12/03/2017 | 23:26
3
5
לצפיה ב-'כן יקרתי?'
כן יקרתי?
13/03/2017 | 12:59
2
7
מצערת שלך עניתי לך, היה סוף שבוע עמוס וגם פורים ואין לי זמן לנשום.... גם בחג עצמו הייתי עסוקה עם הילדים, לחלק משלוחי מנות, היה מסיבה בקבוץ בעיקר לילדים והיתי שם איתם ובשאר היום הינו בבית וטילנו הקטן היה די מסטול לא הבין מה קרה, אבל חזר היום שמח למעון... ביום שישי הגדול הלך מחופש לבית ספר מאושר, מזג אויר מוזר למדי.

לפני שבוע היתי בפגיה "שלי" נסעתי לשם להביא להם משלוח מנות וברכה מן העמותה, ונורא שמחו שבאתי.

מה איתך? איך היה בפורים? התחפש? נהנהת? יצאתם מן הבית? הלכת לפגישה היא שכתבת לי עליה? איך היה? אולי יש לו טונוס שרירים חזק וצריך לעבוד איתו על זה. אבל אם אמא שכמוך אני לא דואגת, הוא יגדל ויראה לכולם מאיפה משתין הפג..... את הפגון שלי לקחתי לפזיוטרפיה, רפוי בעיסוק, קלניאת תקשורת, היום הוא בכתה א' רגילה, כי לא פתחו כתה א מקדמת, ויש לו רפוי באומנות, סיעית, הוא לא מוכן לשתף פעולה שהלכנו לקלנאית תקשורות.... וצריך לעבוד איתו על זה. אם הפגישה יקרה נסית לקבל החזר מקופ"ח? או דרך המשלים??

בהצלחה יקרתי.
לצפיה ב-'לפיקוס היקרה'
לפיקוס היקרה
16/03/2017 | 18:06
1
11
הי פיקוס,
כיי לשמוע ממך מבינה שאת בלחץ ובכל זאת עוזרת ותומכת. כל הכבוד על משלוחי המנות גם אני שלחתי . איזה כייף לך שאת גרה בקיבוץ זה אחווה.
כן מזג האוויר לא היה נעים בפורים חיפשנו את הקטן ועשינו סיבוב אצל המשפחה ממש מעט בגלל מזג האוויר.
איזה יופי שהלכת לפגיה עשית מצווה ב"ה אני גם רוצה למצא מקום להתנדב אני רק מחכה שהקטן שלי קצת יגדל ואז...
שבוע הבא יש לנו פגישה עם פיזותרפיסטית התפתחותית אני יזמתי פרטי ולא דרך הקופה איזה מקסימה את שאת מזכירה לי שאני אמא טובה זה כייף רק שאני מקווה שאפסיק לדאוג כל הזמן כי אי אפשר ככה .
איך הקטן שלך מסתדר בכיתה א' ומדוע כיתה מקדמת ? מרגיש לי שהוא ילד מדהים ורגיש !!!! מרגיש לי שיכולתי להסתדר איתו נפלא !
אני בסדר רק מקווה שאני לא מכבידה עלייך.
אעדכן אותך אחרי הפגישה עם הפיזותרפיסטית.
אני מחכה שב"ה יתחיל ללכת 
כל הזמן אני דואגת 
שיהיה לך רק טוב אמן
יעל
לצפיה ב-'אני בלחץ?'
אני בלחץ?
17/03/2017 | 16:49
4
יעל יקרתי,

למה את חושבת שאני בלחץ? נכון שיש לי בעל ושני ילדים לגדל.... ורוב הזמן כמובן שאני איתם ולא בעלי... ויש שש שנים בין הגדול לקטן שעדין צריך הרבה צומי.... כתבתי שאני מקבוץ? לא התכוונתי, כנראה שהיתי מבובלבת...... שאלתי את בעלי עם הוא מסכים שאני ילך לפגיה בכל חג שהעמותה מארגנת והוא הסכים ובדר"כ מתלהב יותר ממני, עכשיו בפורים שהיתי הצתלמתי עם האחיות ופרסמתי בפיסבוק של העמותה ואמרתי שלא אכפת לי שיפרסמו גם באתר העמותה (נכון שאני אמיצה?) בעלי כל כך התלהב מן התמונה אז הוא שולח לכל מיני אנשים.... גם הנהול בפורום הוא התנדבות, כי אני רואה בזה שליחות, אף אחד לא הבין אותי מה פג, חברה שלי אמרה לי שהבת שלה נולדה ככה וככה והנשימו אותה בחדר לידה ותראי אותה היום.... ועד שמצאתי את הפורום ועמותה ומצאתי עם מי לדבר שמבין אז נשארתי כאן בשביל אלא שאין להם פיסבוק.

טוב שקבעת פגישה עם פיזו' מומחית, וכן את אמא טובה ונהדרת שעושה את כל מה שאת יכולה בשביל החמוד שלך!! הוא יגדל ויתפתח ויראה לכולם מה זה פג!!! חשבת ללכת ליעוץ בקשר לדאגות שלך?? אני לא רוצה שיתפתח למשהו רציני.

לפגון שלי שהוא פג קצוני שבוע 29 יש עיכוב התפחותי המליצו לנו על גן חינוך מיוחד שלא רצינו למרות שהוא בישוב לידינו והתעקשנו שלא יש לנו גן מצוין 5 דקות הליכה מן הבית, ואחרי שראיתי את הבן של חברה שלי נהרס בגן חינוך מיוחד החלטתי שאני לא שמה אותו בחינוך מיוחד. והמשכתי לנסוע עם החמוד שלי להתפחות הילד שגם הם המליצו לנו על חינוך מיוחד ולא רצינו, גם הגננת חשבה שהוא מתאים לחינוך מיוחד טוב היא לא רצתה לשבת לעבוד איתו ושהילד הוא הצלחה גדולה. עם הוא היה מצליח הוא לא היה נשאר עוד שנה בחינוך מיוחד ולא הולך לבית ספר חינוך מיוחד. בקיצור היה לנו ועדת השמה לכתה א' ולא יודעים עד הרגע האחרון איפה פותחים כתה א' מקדמת כי יש עוד שני בתי ספר במועצה אזורית שלי ושניהם חילונים ורק אצלינו דתי. ולא פתחו אצלינו השנה, והוא בכתה רגילה ומקבל את כל מה שצריך אחרי הרבה נדודים מבעלי (שטוב בזה), יש לו רכיבה טפולית פעם בשבוע, וגם חוג שחיה, היה לנו שיחה בבית ספר והמורה שלו אמרה לנו שהדבר הכי טוב בשבילו ששמנו אותו בכתה רגילה מבחינה חברתית ובשביל הביטחון עצמי שלו. היום כתה א' זה לא מה שהיה פעם, אין שולחנות וכסאות, יש שרפרפים, פינות יצירה, קוביות, ומאז שהוא בכתה א' הכתיבה שלו השתפרה, מתחיל לציר, לגזור מה שלא עושה בגן.... והגננת אמרה לנו שהם היו הולכים לבקר בבית ספר מן הגן לקראת הסוף היה בוכה, מתחבא מתחת לשולחן. אמרה שהוא מאוד חברותי ומתחבר בקלות לילדים אחרים. וחשבה שלא מתאים לכתה א' רגילה אבל כמו שאמרתי לך הוא מראה לה מאיפה משתין הפג.... למזלינו יש לו מורה טובה שאוהבת אותו. ובנתים הוא משתלב יופי ונורא חבורותי, ומת על חלק מן השעורים שלו. אני מקוה שהוא ימשיך להתפתח בכיון הנכון. ויראה לגננת ולהיא מן המועצה מה זה פג קצוני .

אל תדאגי בקשר לגוזל שלך, את משקיעה כל מה שאת יכולה ואני מאמינה בך!! אני כאן בשביל לדבר עם מי שצריך ולתמוך במי שצריך. אני מעדיפה את הפורום מאשר הפיסבוק.

שבת שלום
לצפיה ב-'לידה בשבוע 36.2'
לידה בשבוע 36.2
05/03/2017 | 16:36
1
39
שלום . מי ילדה בשבוע זה והאם שהתה בפגייה?
לצפיה ב-'לא חושבת'
לא חושבת
05/03/2017 | 19:33
14
שלום לך,

בשבוע 36 כבר לא צריך פגיה אלא עם כן יש בעיות נשימה או משהו כזה, בעיקרון כבר משבוע 35 לא צריך פגיה תלוי רק במשקל ובנשימה וכמובן כל מקרה לגופו, כי גם יכול להיות ילוד בשבוע 40 ומשקל 4.00 קילו שצריך הנשמה או חמצן....

בהצלחה
לצפיה ב-'מחקר בנושא תינוקות פגים! '
מחקר בנושא תינוקות פגים!
02/03/2017 | 21:44
17
שלום,
אנחנו עושות מחקר בפסיכולוגיה, ונשמח מאוד לעזרתם בהפצת השאלון שבנושא תינוקות פגים!
השאלון מיועד להורים לתינוקות פגים עד גיל שנתיים...
נודה לכם על שיתוף הפעולה!
תודה רבה:)

לצפיה ב-'אוף איזה שבוע,'
אוף איזה שבוע,
02/03/2017 | 19:34
10
רציתי לכתוב השבוע על ראש חודש אדר שמרבים בשמחה, עשינו יום הולדת לקטן אבל לא היה לי זמן.... ביום ראשון בלגאן אחרי שבת, ביום שני היה לי נסיעה עם הגדול אחה"צ וביום שלישי רביעי סתם בלגאן והקטן על הידים כל הערב כי השתעל מזעזע וזה מציק לו.... וכל הבית הפוך אבל ככה זה עם ילדים.

אז מה שלומכם? יש חדש? שאלות משהו??
לצפיה ב-'שבת שלום '
שבת שלום
02/03/2017 | 19:30
3
שוב פניתנו השבועית שאף אחד לא קורא ולא עונה לי.... , נו שיון כבר התרגלתי.

אז מי נוסע לשבת? מי מתארח או מארח? אומרים שיהיה מזג אויר יפה ומה מתבשל בסירים ? בנתים הכנתי סלטים, מרק, עוף ומחר יש לי רק להכין אורז וחמין. נקוה שיהיה יפה שנוכל לטיל ולשחק בחוץ.

לצפיה ב-'שבוע 35 - פג?'
שבוע 35 - פג?
18/02/2017 | 09:02
1
38
אני מתוכננת ללדת בזרוז בשבוע 35 בגלל ירידת מים מוקדמת. אני יודעת שלפי הגדרת השבועות זה פג, אבל האם הוא יהיה חייב להיות בפגיה? אם ייצא מעל ל 2 קילו? מישהו חוותה....?
לצפיה ב-'בעיקרון'
בעיקרון
18/02/2017 | 19:55
37
לפי הגדרת הרופאים מי שנולד מתחת לשבוע 37 ומתחת ל2.5 קילו נחשב פג אבל בשבוע 35 העובר שוקל בסביבות 2.00 בערך ולא נראה לי שאת שתהיה בכלל בפגיה, תלוי במצב התינוק, ידידה שלי ילדה בשבוע 35 ולא היתה בכלל בפגיה ושחררו אותה כרגיל אחרי 3 ימים. אם כן זה פג ליט מאוד....

בהצלחה
לצפיה ב-'מחפש את ד"ר מורג שעוסקת בהתפתחות פגים אבי'
מחפש את ד"ר מורג שעוסקת בהתפתחות פגים אבי
11/02/2017 | 19:58
2
30
שמענו שהיא גם נואנטולוגית וגם רופאת התפתחותית מי מכיר
לצפיה ב-'לא מכירה'
לא מכירה
13/02/2017 | 15:06
13
שלום לך.

לצערי אני לא מכירה ולא שמעתי על ד"ר מורג, אני צפונית ואני מניחה שהיא מן המרכז, חיפשת אותה בגוגל?? לצערי הרב הפורם לא כל כך פעיל כי רוב חברי הפורום עברו לפיסבוק.

בהצלחה בחפושים
לצפיה ב-'מתכוון לד"ר איריס מורג?'
מתכוון לד"ר איריס מורג?
07/03/2017 | 18:04
4
לצפיה ב-'יעל....'
יעל....
09/02/2017 | 21:35
4
37
מצעטרת על העיכוב בתשובה, היה לי כמה עיסוקים השבוע ולא יכלתי להתפנות למחשב... אני נוראה שמחה שלשמוע שהוא זוחל!!! עכשיו את צריכה להקפיד לסגור ארונות ודלתות בבית שלא יחטט לך בארנות המטבח לשפוך לך בקבוקים או לחטט בשרותים.... ואני מקוה שהורדת את המיטה להכי למטה שלא יתפס לך ויקפוץ לך באמצע הלילה, אני עם הקטנציק שלי לא יכולה לקחת אותו בטיולון כי יש לו נטיה לעמוד פתאום ולנסות לרדת... ואני צריכה לסחוב אותו על הידים.

תבדקי בסל כמה פזיוטרפיה מגיעה לך ואולי גם קלנאית תקשורת ורופאי בעיסוק... הלכת לתזואנית בקשר לאוכל?? לאט לאט הוא יתחיל לאכול רגיל להקפיד לנסות לתת לו מגון של אוכל ומרקמים. לתת לו אוכל רך...

אין מה לעשות אמא זה הדבר הכי קשה שיש בעולם. אין אהבה כמו אהבה של אמא! אמא זה לעולמי עולמים! כל אמא עושה את מה שהיא יכולה לעשות בשביל הילדים שלה, ואת עושה את הכי טוב שאת יכולה בשביל הילד שלך אני כאן רק בשביל לתת לך חיבוק גדול גדול ולהגיד לך שאני מאמינה בך ובילד שלך!!

שיהיה לך שבת שלום!!
לצפיה ב-'לפיקוס'
לפיקוס
11/02/2017 | 18:02
3
14
שמחה לקרא את שכתבת לי נותנת כוח!
מה שלומך? ושלום הקטנים? כבר מלאו לקטן שנה? בפעם שעברה כתבת שעוד שבועיים יש יומהולדת לכן אני שואלת.
איזה מתוך שהוא רוצה לצאת מהטיולון איזה כייףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
למרות שלך פיזית זה קצת לא נוח אבל תראי את השמחה של זה !!!! שתמיד יהפכו ויבלגנו!!!! זה בריאות!!!!
אני בסדר כן כל יום מחדש לומדת את התפקיד הרציני הזה של להיות אמא ורק בבריאות כל היתר בונוס!!!!
לא הבנתי למה קלינאית תקשורת וריפוי בעיסוק?
ואבדוק בסל למרות שאני מעדיפה לבדוק פרטי כי אני לא יודעת מתי יש תורים אבל אבדוק.
שיגמר החורףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
אני מחכה שיתחיל לללכתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת
טו בשבט שמח שמחה 
יעל

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
13/02/2017 | 15:16
2
6
יעל יקרתי,

רציתי לענות לך אטמול אבל לא היה לי זמן כי הלכתי ללויה בישוב שלי, אחת הוותקות נפטרה בשבת וזה עשה מצב רוח נכאס, ובעלי לא היה בערב בבית אז מצערת על העיכוב בתשובה.
אם לא צריך קלנאית תקשורת ורפוי בעיסוק מה טוב ופזיוטרפיה שווה לבדוק מה הסל נותן או לקבל דרך המושלם....
 התאריך הלועזי שלו היה לפני שבוע והעברי בעוד שבוע וחצי. אני חוגגת לפי העברי... אבל הם לא זוכרים כלום בגיל זה. זה סתם קטע בשביל ההורים. במיוחד בילד הראשון...
את צריכה סבלנות עם ההליכה, כם הקטן שלי  בן השנה עוד לא הולך ואפילו לא עומד לבד וילד מן המעון שנולד 4 ימים אחריו נעמד והולך 2.3 צעדים ומשהי שנולדה 3 ימים לפניו בכלל לא בכיון אז בבקשה לא להשוות בין ילדים ותני לו את הזמן שלו.... אני ממש לא מודאגת בקשר להליכה. תחשבי שיתחיל לטפס לך על הספות לכיון חלנות ומרפסות אז סבלנות הוא רק בן שנה בנתים שיזחל לך בבית ויחפש עציצים וארנות פתוחים.... הקטנציק שלי אוהב את הארון עם הקופסאות כדי לפזר אותם עם המכסים על הרצפה ולעשות לי שם בלגאן ואם פותחים את המקרר גם לדבוק מה יש לאכול.... מה יש לך נגד חורף?? את והקטן רוצים לטיל בחוץ? נמאס לכם להתלבש שכבות ומן הקור??

יקרתי תשמי עמוק עמוק עמוק קחי נשימה עמוקה תהני ממה שיש לך עכשיו כי אחרי זה שילמד ללכת לא תפסיקי לרדוף אחריו לכל מקום, בבית, ברחוב בגן שעשוים.....

אני מאמינה בכם!!
לצפיה ב-'לפיקוס היחידה'
לפיקוס היחידה
20/02/2017 | 17:47
1
6
הי יקרה,
כמה ימים שאני רוצה לכתוב וכל פעם נשפכת על המקלדת מה גם שאלת מה רע לי בחורף אז ככה: האמצעות שלי מתנפחות מכיוון שיש לי רגישות לקור אבל לא באמת קר לי פשוט יש לי רגישות ויתרה מכך אני לא מסוגלת לשים עליי שכבות של בגדים זה מציק ומעיק לי אולי יש לי קושי בוויסות חושי לא יודעת....
צר לי לשמוע על האישה ביישוב שנפטרה שנשמתה תיהיה צרורה בצרור החיים ובאמת נשתכל על הדברים בצורה חיובי ונאמר תודה רבה!!!!
את צודקת הם לא מבינים כלום בגיל הזה של החגיגות מלבד תשומת לב.
אז כבר חגגתם?
את צודקת אסור להשוות והלוואי ואשתפר בסוגיה הזאת.
היום היה שמש ויצאנו לטיול בגן המשחקים הוא שיחק עם כלב  זה נחמד.
חשבתי להביא לו כלב הביתה..
מה לגבי חיסונים גיל שנה?
יעל
לצפיה ב-'עוד מעט נגמר החורף'
עוד מעט נגמר החורף
21/02/2017 | 16:01
8
יעל יקרתי,

עוד מעט נגמר החורף ויגיע הקיץ החם תוכלי לטיל כל היום בחוץ עם הקטנציק שלך שיכיר דברים חדשים..... טוב שהלכתם לגן שעשועים, זה טוב לכולם, גם חברה גם דברים חדשים מרקמים חדשים למה להשאר  בבית שיש יום יפה בחוץ? כלב זה החלטה שלך, אני לא מתה על כלבים באופן אישי בעלי מאוד רוצה כלב בבית ואני לא מוכנה כי כלב זה עוד ילד בבית ואין לי כוח לזה כי אני זה שהיה מי שיטפל בו בסוף ולא בעלי...

התאריך העברי של החמוד שלי זה בשבת נשאיר לו כמה שירים ויקבל קרקר או  בסקויט בתור עוגה.... עד גיל 3 זה לא אומר להם כלום רק להורים...

עשיתי לחמוד שלי חיסון לפני שבוע והאחות טיפת חלב פיצלה אותם ונקבל עוד 3 שבועות עוד חיסון. יש קצת תופעות לואי אבל נתגבר. קטן עלי אחרי שהיה לו חום גבוה שבוע שעבר ונשארנו בבית.... בנתים השובב הקטן בסדר גם הגדול משגע אותנו על פורים מה הוא רוצה להתחפש כל שבוע בערך משנה את דעתו. בנתים החליט על חיל ואפילו יש לנו בערך תחפושת מן המוכן.... בתקוה שלא ישנה את דעתו שוב להתחפש לנינז'ה ואני יצטרך לנסוע לקנות לו....

יהיה טוב יקרתי! אני מאמינה בך! אמא זה תפקיד קשה שלא נגמר לעולם! והחמוד שלך יגדל ויצמח!!
לצפיה ב-'פינת שבת שלום '
פינת שבת שלום
09/02/2017 | 21:38
6
שוב פניתנו השבועית שלא פתחתי המון זמן כי אף אחד לא קרוא ולא עונה לי....

מי נוסע לשבת?? מי מתארח או מארח?? ומה מתבשל בסירים?? הכנתי כבר מרק ועוף וקצת סלטים ומחר נמשיך, אני הולכת לישון....
לצפיה ב-'אז איך היה שבת??'
אז איך היה שבת??
22/01/2017 | 15:16
15
הרבה זמן לא פתחתי את הפינה שבת שלום, כי א) אין לי זמן ביום חמישי/שישי כי אני מבשלת ועסוקה עם הקטן ואם אני רוצה לשבת אז הגדול או הבעל תופסים לי את המחשב....
ב) אף אחד גם לא עונה לי....

אז השבת היתה בסדר, בערב הלכנו להורים שלי כי הגדול רצה ועשה להם בלגאן בבית, וגם הקטן תרם את חלקו בעסק ועשו להם שם שמח.... בבוקר הלכנו לטיול קצר, ובצהרים שני השובבים שיחקו בחוץ כי היה יפה והשמש יצאה החוצה.... יותר מאוחר הגדול הלך למפגש ראשון של התנועה ואמר שנהנה מאוד... נקוה שימשיך ללכת. אומרים שבת הבאה גשם וקר אולי הגדול ילך עם המגפים החדשים שקיננו לו .
 מחר אני מתכננת לקחת יום חופש בשבילי לנקות את הראש ולעשות קניות לבית. כל מיני פיצפ'ס לבית ולסדר את המשקפים...

יללאה בי

לצפיה ב-'התגעגעתי מאד'
התגעגעתי מאד
09/01/2017 | 22:45
14
64
פיקוסססססססססססססססססססס,
מה שלומך? 
בטח את מתפלאה שלא כתבתי הרבה זמן....סליחה סליחה בטח דאגת
היו לי כל כך הרבה דברים שכל יום לעצמי לכתוב ושהגעתי לרגע הכתיבה נרדמתי על המחשב.....

יעל התגעגעתי מא

לצפיה ב-'מה שלומך??'
מה שלומך??
11/01/2017 | 16:51
13
21
מה שלומך יקרתי??
רציתי לכתוב לך אטמול אבל לא היה לי זמן, רצתי מן העבודה לספרית ואז לילדים ושבעלי לקח את הגדול לחוג סוסים ואז לאספת הורים של הגדול.... יום מטורף.

איך היה חנוכה? עשתים משהו? נסעתם? טילתם? הכנת סופגניות?? חבל על השמן עבודה וקלוריות וחבל על הכסף שקונים.אני נסעתי לפגיה והבאתי להם סופגניות וברכות מן העמותה למרות שבדרך שחכתי את הברכות והיה לנו פנצ'ר.... נסענו גם לחמותי שהגוזל יהרוס לה קצת את הבית .... ובערב גיסיתי הגיעה... ומה לעשות יש חיים מחוץ לפורום....

איך הקטנצי'ק?? גודל לאט לאט? אל תעשי אישיו עם האוכל שלא יהיה בעיות אחרי זה, הגדול שנולד פג היום בכיון השני לצערי.

לצפיה ב-'שבת שלום'
שבת שלום
14/01/2017 | 11:22
12
18
הי יקרה שמחה לשמוע ממך. מה שלומך ושלום ילדייך?
כן יש חיים מחוץ לפורום יחד עם זאת חשוב להטמיע בקרב הכותבים שהוא קיים .
חנוכה עברה חביב. לא יצאתי לשום מקום וגם לא הכנתי לביבות השתדלתי שכל יום יבוא לכאן להדלקת נירות עם סופגניות / עוגיות שקנינו.
היה נחמד. זאת גם החנוכה הראשונה של הקטן...
כייף לשמוע על העשייה שלך בפגייה אני חושבת שגם אני אשמח לתת את חלקי ולהתנדב ברגע שהקטן קצת יגדל אני מרגישה שאני צריכה לעשות משהו אני פשוט מחכה קצת לחזור לעצמי ...
הקטן ב"ה בסדר סדר היום שלו ישתנה הוא אוכל 4 בקבוקים של נוטרילון AR ואוכל מנת מרק טחון ובננה עם שקדיה או טחינה.
מנסה לתת לו כל מיני דברים אך הוא לומד להתמודד עם המרקמים.
בעוד שבועיים הוא בן שנה כרונולוגי!!!!!! ובמרץ מתוקן. הוא התחיל לשבת בצורת W והוא עומד עם אחיזה בספה. היינו בטיפת חלב הוא שוקל 7.200 (קטנציק) הכפות ידיים שלו וכולו קטן יש לו פנים וראש קטננים...... כולם חושבים שהוא בן חצי שנה אבל אני החלטתי לא להתייחס לאנשים אלא, לדעת שב"ה הוא מתפתח והכל יסתדר.
יצא לך להיתקל בילדים פגים בני שנה ששוקלים כך? אני כל הזמן דואגת.
הוא עדיין לא מוחא כפיים...אבל עושה קולות...
מה את אומרת? וגם על הישיבת W?
היקף הראש הראש כעת 41 והאורך 70...
רציתי להתייעץ איתך לגבי חיסון של גיל שנה ...מה דעתך?
ואיזה קשיים יש לך בסוגיית האוכל עם בנך הגדול?
וכמה הוא שקל שהיה בין שנה? 
התגעגעתי
יעל
לצפיה ב-'אל תדאגי '
אל תדאגי
14/01/2017 | 18:36
11
16
שלום יקרתי,

אני יודעת שיש חיים מחוץ לפורום, אבל רוב הכותבים שהיו כאן לפני 6-5-4 שנים עברו לצערי לפיסבוק.... ורק אני נשארתי .... אני מעדיפה את הפורום האנונמי ולא את הפיסבוק הפומבי. ולא תמיד יש לי זמן להכנס לכתוב הודעות, ולצערי הפורום לא פעיל מספיק יש וכובתים משהו ועוברים הלאה. אין מי שנשאר ויוצר גרעין לפרום.
 אני שמחה שהקטניצק התחיל לאכול טחון, פרי טחון את נותנת לו?? ומה עם דיסות וכאלה?? אני זוכרת שהפג שלי אכל דיסות שהיה קטן. אני לא זוכרת מה היה המשקל שלו כי הוא כמעט בן 7!! אבל אני כן זוכרת שהיו לו בעיות עם אוכל ועד שאכל אוכל רגיל ולקח לו זמן עד שישב ועמד וזחל... אני חושבת שהוא התישב אחרי גיל שנה ונעמד בסובבות שנה ומשהו התחיל ללכת בגיל שנה וחצי בערך.... וזה למרות שעשה פזיוטרפיה. ואל תאגדי בקשר לישבית M גם הגוזל שלי התחיל להתישב ככה ובררתי וזה עובר לבד והם לומדים לשבת כרגיל. תני לו גם ביד קרקר, בסקוויט, חתיכת לחם ישוכל להכניס לפה ולטעום.

תאמני בילד שלך!! בעוד כמה חודשים היה טוב ולאט לאט הוא משתפר ומתגבר על הפגות. שלו. אסור להשוות בין ילדים ! במיחוד לא בין פגים!!  אגב דיברת עם דאטנית פגים?? את שמה אותו כמה שאפשר על הבטן?? זה חשוב להתפחות שלו.

אני כאן בשבילך יקרתי!
לצפיה ב-'ל]יקוס'
ל]יקוס
16/01/2017 | 14:57
10
12
שמחה לשמוע ממך ושמחה שיש פורום גם אני לא אוהבת את הפייסבוק.
אני שמה אותו על הבטן כמובן הוא לא אוהב על הגב גם שאני מחליפה לו חיתול.
שיתפתי אותך שעוד שבועיים הוא בן שנה.
הוא אוכל בבוקר תמ"ל אחר כך חצי בננה עם 7 ככפיות תפו"ע
אח"כ מרק בערך 60 ססי
ועוד 3 בקבוקים של נטרילון AR
חשבתי להעביר אותו לתמ"ל אחר מה את אומרת?

אני מאמינה בו אבל כל הילדים ענקייייים ממנו אבל מזה משנה העיקר הבריאות!!!!
אני חייבת להתגבר על סוגיית המשקל.
הוא עה רק 300 גרם בשלושה חודשין האחרונים...
מחר יש לנו תור לטיפת חלב שוב ואני אעדכן אותך.
מה עם המתוקים שלך?
יעל
לצפיה ב-'לא להשוות בין ילדים!!'
לא להשוות בין ילדים!!
18/01/2017 | 15:22
9
13
יעל יקרתי,

לא משווים בין ילדים במיוחד לא בין פגים!! יש במעון של הגוזל שלי ילדה שצעירה ממנו באיזה 4-5 חודשים ושוקלת יותר ממנו.... והוא הכי צ'לפון שם... וזה לא מזיז לי כמו שאני מכירה את אח הפג שלו ואת אבא שלו (בעלי) הוא יעלה במשקל....
 שאלה: את מוסיפה לו דיסה לאכול או שלא צריך?? הוא מקבל מספיק? אם אין ריפסלוק  אז לא צריך... אל תעברי סתם תמ"ל אם לא צריך, זה סתם עושה להם בעיות בבטן, אני העברתי את הגוזל מחלבי לצמחי והיה קשה.

שהוא יושב תנסי לתת לו חתיכת לחם ביד, קרקר, עגבניה או מלפפון שיתחיל לטעום מוצקים. גם לגדול הפג שלי לקח זמן לאכול מוצקים אל תעשי מזה אישו שלא יתפרח לו למשהו גדול יותר

דיברת עם דאטנית?? איך התפחות שלו? טוב שהוא רוצה להיות על הבטן, הוא זוחל כבר? אל תשכחי שהפתחות היא לפי הגיל המתוקן לא הכולונוגי!! גם בנושא האוכל!!

יהיה טוב יקרתי , אני מאמינה בך!!
לצפיה ב-'לפיקוס האחת והיחידה'
לפיקוס האחת והיחידה
24/01/2017 | 19:03
8
6
פיקוס מקסימה וטובה שכמותך!!!!!
את מחזקת אותי!!!!
תודה רבה.
מה שלומך? ושום הקטנים.
בשעה טובה ומוצלחת מלאו למתוק שנה כרונולוגי!!!!! מתוק שלי לא עשיתי יומהולדת גדול מלחיץ אותי מלא אנשים אז הזמנו את הסבים ואכלנו עוגה (אני בדיאטה אז אכלתי סלטטטט חחחחח) נותרו לי עוד 4 קילו!!!!!!
היינו בטיפת חלב הוא שוקל עכשיו 7.400 ההיקף ראש עלה ב 2 ס"מ והאורך 70 ב"ה!!!!
הוא לא אוהב דייסה לא אוהב בעליל דוחף את הבקבוק כך שאני אםילו לא מנסה.
התחלתי לתת לו פירות טחונים וירקות אמנם מנות קטנות אבל מנסים וכל היתר נוטרילון AR את ממליצה לא לעבור? 
כן הוא זוחל ב"ה 
כל יום שעובר אני מנסה להתגבר על החרדוווווווווווווווווווווווווות
לכל האמהות יש פשוט לא מדברים על זה!!!
אני רוצה להתייעץ איתך לגבי חיסון גיל שנה.
מה את חושבת?
מה עוד אני יכולה לעשות שישמין??????????
פיקוס תודה תשלחי לי אנרגיות חיוביות אני שולחת לך
יעל
לצפיה ב-'יקרתי'
יקרתי
24/01/2017 | 21:28
7
5
אני שולחת לך כמה אנרגיות חיוביות וטובות כמה שאת רוצה.... אני חושבת שהגוזל שלי שעוד מעט בן שנה הוא בערך 7-8 קילו והוא בין הגדולים במעון ושוקל כמעט הכי קטן, יש שם תינוקות שצעירה ממנו ושוקלת יותר... ואף אחד לא מתרגש. אל תעשי אישו מאוכל שלא יפתח משהו אחרי זה. אם הוא לא רוצה דיסה אז לא צריך, תמשיכי עם הפרות וירקות הטחונים ותני לו ביד חתיכת לחם, פלח קלמנטינה, חתיכת מלפפון, עגבניה לפתח לו את ההטעמים. נסית לדבר עם עו"ס על החדרות שלך?? לא כל אחת משטפת מה עובר עליה ועל הילדים שלה. ויש כאלה שרוצות להוציא החוצה ויש כאלה שלא מדברות. אל תעברי תמ"ל סתם עם הוא רגיל לנטורלון תמשיכי לא כדאי להחליף סתם בלי סיבה.

אני אישית היתי מחסנת את הילדים שלי את הכל החיסונים בזמן ולא דוחה ולא מפצלת, עכשיו חורף והגדול ואני משתעלים כבר איזה חודש את השעול המעצבן הזה. והגדול לא מוכן לקחת סירופ וללבוש סווצ'ורד רק ארוך דק וקפוצון והוא משגע אותי בנושא הזה. הוא שנולד פג במשקל 1.28 היום יש לו עודף.... אז לא לעשות אישו בנושא אוכל בבקשה, אני יודעת שזה מטריד אותך אבל לאט לאט שהוא יואכל אוכל רגיל הוא יעלה במשקל.
טוב מאוד שהוא זוחל, זה הזמן להוריד את הלול ולקשור אותו בעגלה, לסגור ארונות ודלתות וחלונות שלא יזחל ויטפס לאן שלא צריך.

נחמד לעשות יוהולדת, בעוד חודש לפי התאריך העברי יעשו יום הולדת לקטנציק שלי במעון קצת שירים ובסקוויט או קרקר... יש שם שלושה שנולדו באותו שבוע כולל אותי אז הם חברים טובים לנצח...

יקרתי תאמיני בך ובילד שלך!!! אני שולחת לך הרבה אנרגיות חיוביות והרבה חזוקים ואהבה!!! למרות שאני עיפה, נסעתי עם הגדול לבדיקה בקופ"ח בצהרים וחזרנו הביתה ושגע אותי על עוגה. מה אנחנו צריכים עוגה בבית...

יהיה טוב יקרתי, תאמיני בך ובחמוד שלך כי אני מאמינה בכם!!
לצפיה ב-'לפיקוס'
לפיקוס
26/01/2017 | 10:56
6
4
תודה על כל העידוד והכוח שאת נותנת.
היום הכנתי לו מחית פירות אכל 6 כפיות ונעל את הפה. נקרע לי הלב ואז עצמתי עיניים ואמרתי תודה לאל !!!! שאלו יהיו ההתמודדדיות בחיים כל פעם אני שמה לי למראה את התודה ואומרת תודה על הכל וב"ה הוא יתגבר על האוכל.

מתי יש לך יומהולדת עברי?
גם לקטן שלי בנוסף ללועזי אני חוגגת עברי.
שאמן ותמיד יהיו אנרגיות טובות וחיוביות אני עושה הכל שיהיה טוב.
ולא דיברתי עם עו"ס בנושא החרדות הגעתי למסקנה שלכולם יש!!!!! ולא מדברים על זה!!!
ואני הכוח של עצמי רק עם אנשים טובים ומבינים כמוך אני מסוגלת לדבר ויש מעט כאלו.
אני כבר רוצה שהוא יצרח לי בבית ויהפוךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךך אותו!!!!!!!!!!!!
יעל
לצפיה ב-'סבלנות יקרתי'
סבלנות יקרתי
26/01/2017 | 15:18
5
6
אני יודעת שזה קשה אבל צריך סלבנות והחמוד שלך צריך להשלים פער של חודש וחצי, ולצערי הרב לא כולם מבינים חרדות ובטח שלא של פגים. שהגדול היה קטן התחלתי לדבר על הנושא עם חברה שלי והיא אמרה לי תעזבי את זה ותגברי הוא כבר לא פג והבת שלי נולדה ככה וככה והנשימו אותה ותארי אותה היום, אבל היא ילדה בלידה רגילה ובשבוע נורמלי יחסית לא בפתאומית בשבוע 29 עם טראטמה חזקה כמו שלי. ועד שלא מצאתי את הפורום הזה שאז היה יותר פעיל, כאן הבינו אותי על המה אני מדברת. שאני רואה אותו ורואה ילדים אחרים. מה זה לבכות ביום הולדת שלו?? לדעת שהם היתי מאחרת לבית חולים ב10 דקות מה היה קורה?? מי שלא חווה לידת פג לא מבין, זה עולם אחר לגמרי, לכן שאלתי עם את הולכת ליעוץ או משהו כזה לדבר על הנושא ועל החרדות. לעבד את חוית הלידה שלו.

יקרתי, את צריכה סבלנות, אני יודעת שזה קשה אבל צריך סבלנות, החמוד שלי לא התישב אחרי גיל שנה ולא אכל רגיל היום הוא לא מפסיק לאכול.... הגדול התחיל לזחול בסיבבות שנה וחצי ולעמוד אחרי זה וללכת רק קרוב לגיל שנתים. והיה לו ילד במעון שהלך אחרי גיל שנתים....

אני נולדתי בקיץ את הגיל אני לא אומרת, בעוד שבועים לפי הלועזי יש לקטן שלי יוהולדת שנה ובעוד חודש תאריך עברי, אני חוגגת לפי העברי ובעלי בלועזי.

יקרתי את עוד תגעגעי ליום הזה שיהיה לך שקט בבית כי לפני שתשמי לב והוא יסתובב לך בבית ויעשה לך בלגאן.... בגלל זה אני אומרת שצריך לשים הרבה על הבטן ועל הרצפה שיזחל... יום אחד יקרתי זה יגיע, הוא יתחיל לזחול ולהסתובב לך בבית וירצה רק על הידים לזחול לתוך השרותים או מתחת לשלוחן שאת מנקה שם, ויהפוך לך את כל הצעצועים. יום אחד יקרתי זה יגיע. מבטיחה לך. העוזרת שלי תמיד מבקשת שאני ירים את הכל הצעצועים בערב למעלה היא לא מבינה שיש לי תינוק שהופך?? הוא צריך כמה למטה ואחרי שאני מסדרת הוא הופך לי....

יהיה טוב יקרתי, אני מאמינה בך ובחמוד שלך. אני כאן בשבילך!!! ותעשי לו משהו ליום הולדת, תקני לו משחק או בגד חדש ותביאי לו ותשירי לו שירים. זה חשוב לדבר ולשיר איתו. הוא במעקב של התפחות הילד או לא??

שבת שלום יקריתי
לצפיה ב-'לפיקוס הטובה.'
לפיקוס הטובה.
28/01/2017 | 11:32
4
7
פיקוס יקרה וטובת לב.

תודה מכל הלב על כל העידוד תודה מעומק הלב שהיקום יתן לך רק דברין טובים אמן! לך ולכך סובבייך.
נכון צריך סבלנות ואמונה זה מה שנותן כוח.
לגבי החרדות שלי אני לא רוצה ללכת לאיש מקצוע הבנתי משהו עמוק פנימי שהכל תלוי בי!!!!! ואני המראה של עצמי ואני אצליח לחזק את עצמי באמצעות אנשים שעברו לידת פג ומבינים באמת לעומק. אלא רם אמצא מטפלת שנולדו לה פגים ועברה חוויה דומה כי הגעתי למסקנה עמוקה עד שאתה לא שם אתה לא מבין!!!! וכל הקלישאות האלו של: יהיה בסדר, אל תדאגי או תראי אותו לא מנחמות אותי רק אנשים שמבינים כמוך! שנותנים כוח שיודעים מזה ללכת ולהרגיש כאב מצד שני אני מאמינה ורואה את האור ומודה כל בוקר העיקר שהילדים שלנו וכל הילדים בעולם יהיו בריאים ויתפקדו רגיל!!!! גם ככה החיים הם מתנה וקשים אז לחות שיחיו אותם בטוב כל השאר בונוס.
אני מבינה שאת לא אומרת את גילך אבל גם לא אמרת לי מה התאריך לידה או מתי היומהולדת שלך.
אני אחגוג לקטן גם עברי. אני שרה לו שירים ומקריאה לו סיפורים. 
אנחנו לא צריכים מעקב של התפתחות הילד זה מה שאמרו לנו בפגייה כי זה ר משבוע 32 ומטה.,אבל אני לוקחת אותו כל פעם לטיפת חלב וגם הרופא שם רואה אותו. יש לו טונוס שרירים ואני עושה לו מסאג' אני מתפללת רק שיהיה רגיל ובריא לא רוצה כלום.
וגם אני רוצה לחזור לשגרה ויש לי חרדות. אני לקחתי חוש כדי להיות איתו ואמורה לחזור עוד כמה חודשים בנתיים אני מנסה להתחזק.
איזה כייף שיש פורוס ומבאס שהוא לא פעיל אני לא אוהבת את הפייסבוק.
פיקוס שיהיה לך תמיד טוב אמן!
יעל
לצפיה ב-'יעל יקרתי '
יעל יקרתי
31/01/2017 | 20:12
3
6
תודה על המחמאות, בשביל זה אני כאן לעודד אותך וכל מי ישבוא לפורום... יש כאלה שבאים שואלים והולכים או עוברים לפיסבוק. אני שמחה שיש פעילות בפורום. כמה שכתבים הודעות ונכנסים זה טוב, עם בא לך לפתוח איזה פינה על משהו לפרוק מה שיש לך בלב תפרקי. אני כאן בשבילך.
יקרתי, את צריכה להיות חזקה ולשחרר,  יש לך ילד בריא!! לאט לאט הוא ידביק את הפער ויהיה לך שובב קטן בבית שתשכחי שהיה פעם פג (בנינו לא שוכחים, יש צלקת בלב) את צריכה להתאלם מכל אלה שאומרים לך שיהיה בסדר ולא לדאוג, זה הילד שלך ומותר לך לדאוג.
עם טונס שירים גבוה מותר לו פזיוטרפיה?? מגיע לו?? נורא חשוב שיהיה על הבטן כמה שיותר שיכול לזחול ולחזק את חגורת הכתפים. ויכול להתרומם ולהתישב. שאת יוצאת איתו לטיול תני לו לזחול/ לשכב על כל מיני משתחים שיחוש הבדל הקטן שלי אוהב לשחק עם עלים יבשים.
שתגמרי את החופשה שלך ושתחררי מן החרדות שלך אני מקוה שתמצאי מסגרת לחמוד שלך, משפחתון או מטפלת עם כמה ילדים, משהו קטן, אניטימי שיהיה לו מקום חם ונעים ויקבל טיפול מסור. מאשר מעון גדול עם 15-20 תינקות וקחי בחשבון שלפעמים חולים הרבה בשנה ראשונה....

עם את כל כך מתעקשת (טוב, עשית לי מצפון) אני בת 43 ויש לי יומהולדת ביולי.... בדרך כלל אני לא טיפוס של מסיבות בעלי עושה יותר עינין מזה ממני. זה לא מזיז לי. זה הרגשה בלב לא בחוץ...

יהיה טוב יקרתי, אני כאן בשבילך לכמה זמן שאת רוצה וכמה שתתצרכי!!

לצפיה ב-'לפיקוס האחת!'
לפיקוס האחת!
31/01/2017 | 21:53
2
8

פיקוס יקרה,
אמרתי לעצמי היום למרות שאני עייפה (בעיקר העייפות שלי בגלל החרדות והדאגות) אכתוב לך.
בוודאי שמגיע לך מחמאות לא ברור מיאליו לתת מענה אני מקווה שהפורום הזה יהיה יותר פעיל למרו שאנשים היום מחפשים מענה מידי כמו הפייסבוק ואני בכלללללללללללללללללללללל לא מתחברת למדיה הצהובונית הזאת.
שיתפתי אותך שהוא כבר יושב W וב"ה אני מנסה להאכיל אותו אז יוצא שהוא אוכל 4 בקבוקים של תמ"ל נוטרילון ועוד ארוחה לפעמים פירות לפעמים ירקות. ולאט לאט אני מנסה לתת לו מרקמים חדשים.
כן הוא זוחל אבל הוא עדיין לא מוחא כפיים לגבי פיזוטרפיה אני צריכה לשאול את הרופאה. מקסימום אלך באופן פרטי. זיהיתי לאחרונה בעקבות אי מחיאת הכפיים שהיידיים שלו מתוחות ואני דואגת (טוב תמיד אני דואגת) וגם תנועת להתראות עדיין לא עושה הידיים שלו קצת חזקות למרות שהוא תופס דברים. מכירה ?
אני עדיין בחופש ועתידה לחזור לעבודה אבל רק מלחשוב על זה אני מוצפת ....לא יודעת נראה...אני בעצמי צריכה להתחזק. 
את ילדית יולי?????? גם אני!!!!! ואם כבר פתחת בסוגיית הגיל אני בת 40...את חוגגת את העברי או הלועזי?
יעל
לצפיה ב-'לא חוגגת'
לא חוגגת
01/02/2017 | 21:34
1
8
יקרתי,

אני הפסקתי לחגוג את הימי הולדת שלי כבר כמה שנים, ואם כבר את התאריך העברי ולא לעזי. בעלי רוצה מסיבה שהוא יעשה מסיבה... לילדים נעשה כמובן מסיבה וכמובן שצריך לצלם ולפתח שיהיה להם מזכרת...

יש לי פיסבוק אבל אני רק מסתכלת בחדשות ולא בכל הצהוב והריכלות זה לא מעינין אותי, גם קצת בקבוצה של הפגים וזהו. היתי שמחה אילו הפורום היה יותר פעיל.
אל תלחצי מן הקטן יש לו את הזמן להשלים גם הקטן שלי היה יושב W ועכשיו הוא יושב רגיל.... שלך כבר זוחל?? ואם לא אז הוא בדרך! תני לו את הזמן ותשחררי קצת אני מאמינה בו ובך שתצליחו... תבדקי עם קופ"ח שלך מה מצב הסל ואולי את יכולה לקבל כמה טפולי פזוטריפיה... או לפחות פגישת יעוץ לקבל  עצות והדרכה. תמשיכי לנסות לתת לו מרקמים וטעמים ויום אחד הוא יואכל ויגדל ויתפתח ויראה לכולם שהוא תותח....

אני כאן בשבילך!!

לילה טוב פיקוס
לצפיה ב-'לפיקוס'
לפיקוס
06/02/2017 | 23:15
8
הי יקרה,
גם אני לא חוגגת שניםםםםם אפילו  יום הולדת עושה לי לא הכי לחגוג זה רק עבורי שעברתי שנה...
כתבתי לך שהוא זוחל ב"ה....
אני באמת אבדוק את סוגיית הפיזוטרפיה.
הידיים שלו קצת נוקשות .
אני מאמינה בו וב"ה מאחלת בריאות לכל דורש...
להיות אמא זה התפקיד ווואאאא ולוקח לי זמן להתרגל לפעמים אני בכלל לא קולטת את זה...
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:43
4
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'פינת שבת שלום '
פינת שבת שלום
05/01/2017 | 21:15
7
המון זמן לא פתחתי את הפינה כי לא היה לי זמן וגם אף אחד ממילא לא קורא ולא עונה לי. אז ננסה שוב...

מי נוסע לשבת?? מה מתבשל בסירים ?? ומי מתארח או מארח?
שהיה לנו שבת שלום ושקט, אומרים שיהיה מזג אויר יפה אבל קר נוכל לצאת לטיל בחוץ עם הקטן במקום להשתגע בבית...
לצפיה ב-'חזרתי'
חזרתי
04/01/2017 | 15:33
19
שלום לכן,

חזרתי המחשב בסדר בנתים, עד שהצוציק יהרוס לנו שוב אותו. איך היה חנוכה?? לא לקחתי את הגדול לשום פסטיבל, חבל על הכסף הוא ואנחנו לא נהנה, רק הינו בבית ונסענו לחמותי לעשות לה בלגאן בבית צוצקי כמעט הפך לה עציץ וכמה פסלים אבל נו שיון זה נשאר על כמעט....

אני תפסתי וירוס של שעולים קשים ששגעו אותי כל השבת ביום ראשון לקחתי את עצמי למרפאה לעשות משטח גרון אבל קיבלתי כדורים קשים שעזרו לי להתגבר.

ביום שני נסעתי לפגיה להביא להם סופגינות.... התלהבו כרגיל שבאתי. ושמחו שבאתי ואיך אני לא שוכחת באף חג לבוא למרות שהשכתי את הברכות בית וחזרתי להביא אותם ואז גילנו פנצ'ר בגלגל.... ונסענו לתקן אותו. אבל היה שוה לקבל את השמחה של הצוות בפגיה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין
ד
ד"ר מיכה אלטמן
פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה