לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1086210,862 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפגים

פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפגים

פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום הורים לפגים,
פורום זה מיועד לתת תמיכה להורים לפגים , שיתוף ממנסיוננו כבוגרי פגיה .
ברוכים הבאים לבית חם ותומך
ניתן להעזר גם באתר עמותת לה"ב

המשך >>

לצפיה ב-'בעיות פגים '
בעיות פגים
14/10/2018 | 16:29
1
27
שלום.
עד כמה בעיות נשימה וזיהומים
נפוצים בקרב פגים? (מדובר בתאומים שנולדו לפני כשבועיים בשבוע 27 ואחד מהם סובל מקשיי נשימה)
לצפיה ב-'אני מניחה שהם עדין בפגיה....'
אני מניחה שהם עדין בפגיה....
15/10/2018 | 15:35
8
אני מניחה שהם עדין בפגיה, הם מנשמים? עם חמצן? יכול להיות שפגים שנולדו בשבועות המוקדימים יש בעיות נשימה, ובטח הם יקבלו חיסון rsv ואני מניחה שיספרו לך על זה.
לצפיה ב-'מרכיבי התמ"ל'
מרכיבי התמ"ל
30/09/2018 | 09:55
2
20

שלום,
בני נולד בשבוע  28 -  5
בן 9 חודשים (כרונולוגי)
אני נותן לבני מטרנה extra care שלב 2
שמתי לב שבמטרנה אין  לוטאין
לעומת זאת ב - similac advance plus - יש לוטאין.
כידוע, לואטין הוא  מרכיב שתורם לבריאות העיניים

האם זה קריטי? האם לעבור ל - similac advance plus

תודה,
טל
לצפיה ב-'למה שנית?'
למה שנית?
30/09/2018 | 10:53
1
12
למה שנית סוג של מטרנה? עם אני זוכרת נכון הבן שלי בזמנו שתה מטרנה פגים ואז עבר למטרנה רגילה....... הייתי מתיעצת עם רופא ילדים או טיפת חלב.
לצפיה ב-'לא שיניתי עדיין. אני ממשיך לתת לו מטרנה. תודה על התגובה'
לא שיניתי עדיין. אני ממשיך לתת לו מטרנה. תודה על התגובה
30/09/2018 | 13:27
7
לצפיה ב-'שינויים בכמויות התמ"ל'
שינויים בכמויות התמ"ל
30/09/2018 | 09:46
1
14
שלום,

בני נולד בשבוע  28 -  5
בן 9 חודשים (כרונולוגי)
משקל 9.8 ק"ג
גובה 71 ס"מ
לאורך כל התקופה, "זרמנו" אתו בכמויות התמ"ל שקיבל והגיעו עד ל
210 CC  לפעמים
החל מלפני כשבועיים ,  קיימת נסיגה בכמויות. לפעמים לוקח רק 60
בימים האחרונים, כל 2.5 שעות - לוקח 120 ורק בבוקר ובערב לוקח 180 CC אשר זו בערך הכמות שתינוק כמוהו אמור לקחת בארוחה. האם זה נורמלי שישנה נסיגה של כמעט 50 % בכמויות
כרגע לא עשינו עם זה כלום ואנחנו ממשיכים לזרום אתו.

לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
30/09/2018 | 10:51
9
עם הוא אוכל כל 2.5 שעות אז הוא לא אמור להיות רעב עם תצליחי למשוך אותו לכיון 3-4 שעות אולי יהיה רעב ויוכל יותר. תכיני לו 120/180 מ"ל מה שיוכל יוכל מה שלא לא...
לצפיה ב-'ירידת מים בשבוע 28 תאומות זקוקה לעידוד...'
ירידת מים בשבוע 28 תאומות זקוקה לעידוד...
26/09/2018 | 21:58
1
28
שלום לכולם, חדשה פה...
אשמח ממש לעידוד כי אני מאוד נסערת כרגע. נמצאת בשבוע 28+1 עם תאומות לא זהות. בשבוע 18+5 נעשה תפר חירום כי הגעתי עם צוואר כמעט מחוק לגמרי והתחלה של קרומים. אני נמצאת באשפוז עשרה שבועות מאז התפר. היום בצהריים החלה ירידת מים. לאחר בדיקה עם ספקולום (פעמיים, מתמחה ואז רופא בכיר) נאמר לי שזו ירידת מים ושינסו למשוך כמה שאפשר. מאז הצהריים המים לא מפסיקים לרדת. כמה כבר אפשר למשוך ככה בלי אורך צוואר?
כרגע מקבלת אנטיביוטיקה לוריד והמים ממשיכים לזרום....קיבלתי היום זריקת צלסטון (את הקורס הראשון קיבלתי בשבוע 24). אני ממש מבוהלת ונסערת. בעברי לידה שקטה ושתי הפלות. ללא ילדים ומטופלת פוריות שבע שנים. אני יודעת שלידה עלולה להתרחש כל רגע. הערכת משקלים אחרונה היתה לפני שבוע וחצי: 892 גרם ו- 810 גרם. מה הסיכוי שלנו ללידת תאומות בריאות בשבוע כזה מוקדם? ממש ממש ממש אשמח לסיפורים מעודדים, סיפורי תאומים שנולדו בשבוע כזה מוקדם והצליחו....סליחה אם המלל מבולבל. מאוד נסערת. תודה מראש על הקדשת הזמן לקריאה
לצפיה ב-'שלום לך יקרתי....'
שלום לך יקרתי....
28/09/2018 | 11:25
13
אני מנסה להעביר אותך לקבוצה של העמותת לה"ב בפיסבוק ואני לא מצליחה.... ולצערי הרב אני גם לא מוצאת את הקישור שלי לעמותה, לצערי הרב הפורום בקושי פעיל ואני פוחדת שיסגרו אותו, אני ילדתי בשבוע 29+4 אבל ילד אחד... אני מבינה שאת נסערת ומתרגשת לאור הרקע הרפואי שלך,  אני גם עברתי שני הפלות.... וזה לא קל במיוחד שאת נמצאת בטפולי פוריות שזה נושא כאוב מפני עצמו.

תחפשי בגוגול עמותת לה"ב- הורים למען פגים בישראל וגם בפיסבוק אני ינסה לבקש משם עזרה
לצפיה ב-'צום קל וגמר חטימה טובה'
צום קל וגמר חטימה טובה
18/09/2018 | 10:24
9
צום קל וגמר חטימה טובה לכולם. סליחה עם פגעתי במשהו בטעות.... שהיה צום קל ומועיל
לצפיה ב-'פגיה'
פגיה
16/09/2018 | 17:35
1
32
מחר אני נוסעת לפגיה לתת לצוות ולהורים משהוא טוב
גמר חתימה טובה
לצפיה ב-''
18/09/2018 | 10:22
6
יופי, כל הכבוד!! עשית מצוה גמר חטימה קלה וצום קל
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
09/09/2018 | 11:03
6
שנה טובה לכל הפגים הגבורים ולהורים שלהם!! שהתהיה לכם שנה טובה ומתוקה. לפגים היקרים שיתחזקו ויגדלו בידים טובות וחזקות. שתהיה שנת שלום ברכה והצלחה!

אתם נוסעים? מתארחים??
לצפיה ב-'זהו, נגמר החופש, התחלנו את הביצפר.........'
זהו, נגמר החופש, התחלנו את הביצפר.........
02/09/2018 | 14:33
14
זהו, נגמר החופש הגדול.... התחלנו בית ספר. הפגון התחיל כתה ג' לא רצה שאני ילך איתו לבית ספר ולכתה כדי שאני לא יעשה לו פדיחות ויצלם אותו.... אבל לעשות לעצמו סלפי הוא מוכן... חצוף.

היה קשה אבל עברנו את זה. הילדים חזרו למסגרת ויש שבוע שקט...... ושבוע הבא כבר ראש השנה!!! כל החגים יוצאים מוקדם השנה...
לצפיה ב-'עוד שבוע ונגמר.....'
עוד שבוע ונגמר.....
27/08/2018 | 15:02
15
עוד שבוע ונגמר החופש הגדול.... וחוזרים ללמודים, לא יאומן שהבן שלי רוצה לחזור לבית ספר לפגוש את כל החברים שלו,  טוב הוא עולה לכתה ג'.... יעבור לו בעוד כמה שנים.
קשה התקופה הזאת בסוף הקיץ, סוף החופש, אבל הכי מבאס כל החגים נופלים על ספטמבר ויש שבוע למודים לפני ראש השנה, וככה כל החודש... מצד שני יש עדין שעון קיץ, לא אוהבת שעון חורף שיש חושך מוקדם.........

אז מה עשיתם בקיץ?? הינו במלון, הגדול נהנה הקטן פחות עשינו חיים, כמעט נפלתי למים (לא לספר לאף אחד) שגענו את סבא וספתא והפכנו להם את הבית והינו צריכים לסדר אחרינו...

ספרו משהו, שתפו שאני לא יהיה לבד.......
לצפיה ב-'מתן קפאין לפג'
מתן קפאין לפג
15/08/2018 | 09:01
1
45
שלום רב,
נולד לנו נכד פג, ונודע לי כי ניתן לו קפאין. חשוב להגיד כי באותו זמן חומו עלה והוא חסר שקט מאז שנולד.
רציתי לדעת מה דעתכם ונסיונכם ממתן קפאין לפגים.
תודה
אסף
לצפיה ב-'למיטב זכרוני'
למיטב זכרוני
15/08/2018 | 15:09
45
 עד כמה שאני זוכרת הפג שלי קיבל קפאין לתקופה קצרה שהיה בפגיה וזהו, לא יותר מדי זמן, הוא עדין בפגיה או בבית? עם בבית ויש לו חום וחסר שקט כדי לקחת להתיעץ עם רופא ילדים עדיפות לאחד שמבין בפגים.

הרבה בריאות!!
לצפיה ב-'פזילה לפני גיל שנה'
פזילה לפני גיל שנה
07/08/2018 | 00:02
2
36
שלום לכולם,
בתי התינוקת מיועדת לעבור ניתוח לתיקון פזילה בגיל שנה.
אשמח להמלצות או דיס על מנתח\ת או על פיתרון שמרני אם קיים לפזילה ככ מוקדמת
וכל מידע נוסף- ההחלמה מהניתוח או כל דבר אחר
תודה

לצפיה ב-'לא כתבת מאיפה....'
לא כתבת מאיפה....
07/08/2018 | 14:39
1
24
לא כתבת מאיזה אזור את, אני די צפונית ולא מכירה באזור המרכז והדרום, ולצערי הפורום לא מי יודע פעיל אולי תשאלי בפורום לתינקות ששם יותר פעיל.

והרבה הצלחה ובראיות
לצפיה ב-'תודה, אנחנו מהמרכז'
תודה, אנחנו מהמרכז
07/08/2018 | 15:27
12
לצפיה ב-'המלצה לתזונת המשך פגים בישראל '
המלצה לתזונת המשך פגים בישראל
30/07/2018 | 23:41
2
32
שלום,
אני מתגוררת זמנית בארהב וילדתי את בני ב 5.6 בשבוע 34 במשקל 2150. בפגיה הוא בעיקר למד לאכול מבקבוק וטופל עקב צהבת תינוקות (תאריך הלידה המשוער המקורי היה 17.7). בשחרור (שבוע 36, משקל 2310 ) קיבלתי הנחיה לתת פעמיים ביום פורמולת פגים בנוסף להנקה. רופא הילדים פה אומר שההנחיה היא בדרך כלל להמשיך עם התוספת עד גיל שנה. כיום הוא במשקל 3800 וגיל מתוקן שבועיים גובה 52 סמ. האם בהתאם להמלצות בישראל צריך להמשיך עדיין עם הפורמולה או שניתן להמשיך עם הנקה בלבד אם הגיע למשקל נורמלי לפי הגיל המתוקן?
תודה,
מיכל

לצפיה ב-'לא זוכרת....'
לא זוכרת....
31/07/2018 | 15:34
17
אני מצטערת מאז הפג שלי נולד חלפו להם 8 שנים, ומאז הקטן נולד רק שנתים וחצי אבל הוא קיבל בקבוק, לצערי לא הצלחתי להניק. אבל אני בעד הנקה, עם החמוד שלך מוכן לוותר על בקבוק ולהתמקד בהנקה ועולה יפה במשקל.....  וכמובן שצריך לעקוב אחרי המשקל והתפתחות, ושהתינוק לא רעב.........

בהצלחה
לצפיה ב-'מומחה פגים אמר לי לעבור לתזונה רגילה (לא הנקתי)'
מומחה פגים אמר לי לעבור לתזונה רגילה (לא הנקתי)
07/08/2018 | 00:00
27
בפעם הראשונה שהייתי אצלו, סביב גיל חודשיים או שלושה נדמה לי, וכבר שקלו מעל 3. 
נולדו בשבוע 35 והשתחררו ב36 סביב 2 קג. 
במקומך הייתי מתקשרת או כותבת אימייל לרופאים שהם מומחים לפגים. (נאונטולוגיה)
למשל מחיפוש במכבי
נדמה לי שיש המלצה לתוסף ברזל אצל פגים (בזמנו לא ידעתי)
לצפיה ב-'חצי חופש עבר.... '
חצי חופש עבר....
30/07/2018 | 15:12
11
חצי חופש עבר ונשאר עוד חצי חופש להעביר, נגמרו הקיטינות ועכשיו צריך להעסיק אותם.... וצריך לנתק אותם מן המסכים ולשמור על מסגרת כל שהיא....

איך הולך אצלכם??
לצפיה ב-'איך עבר?'
איך עבר?
08/07/2018 | 15:17
11
איך עבר השבוע הראשון של החופש?? חם אש בחוץ, הגדול בקיטנה שלו והקטן במסגרת שלו, למזלי שעדין עובדת, השאלה איך נשרוד עד הסוף? ואחרי שבוע יש כבר חגים....
לצפיה ב-'איך החופש?'
איך החופש?
03/07/2018 | 15:36
11
החופש רק התחיל, למי יש תוכניות? לבן שלי יש קיטנות עד לשבועים הראשונים של אוגוסט ורק צריך לדאוג לסוף אוגוסט.... שלושת השבועות יוצאים על תחילת חופש וכל החגים נופלים על ספטמבר..... קצת מבאס לילדי כתה א'....

אז מה התוכניות שלכם? יש משהו??
לצפיה ב-'סיום בית ספר'
סיום בית ספר
29/06/2018 | 11:37
1
23
היום הפג שלי מסים כתה ב'. קשה לי. אני חושבת איך לפני חמש שנים רצו שנשלח אותו לגן חינוך מיוחד..... התעקשנו על גן רגיל, הגננת לא עזרה לנו, אנחנו לא שמנו עליה פס אבל הפג הלך לבית ספר רגיל, כתה רגילה היה קשה אני מודה, היו לנו קשים שהתגברנו עליהם, השנה היה בכתה קטנה משולבת, קידם אותו המון. אנחנו לא מבינים את הגננת היא... כפרת עוונות, גם שהלכנו לראות בית ספר אחר לחינוך מיוחד שהחלטנו לא לשלוח את פג שמחנו שהוא נשאר בבית ספר שלו השנה. יש לו הרבה חברים, ואוהבים אותו והוא ואנחנו מרוצים.

עכשיו נראה על שנה הבאה אחרי שנשרוד את הקיץ!!
לצפיה ב-'פגיבור'
פגיבור
06/07/2018 | 22:20
34
כל הכבוד לו ולכם

חופשה נעימה חח כמה שאפשר בין החום וצוות הוואי בידור
לצפיה ב-'השתתפות במחקר על חווית האבהות לפגים'
השתתפות במחקר על חווית האבהות לפגים
17/06/2018 | 17:00
28
שלום לכולם/ן,
שמי קשת גרוס ואני סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית. במסגרת התזה שלי אני עורכת מחקר על חווית הפגות והשפעותיה, בתקווה להעמיק את הידע ולפתח תכניות טיפול וסיוע מתאימות בעתיד. אשמח ממש לעזרתכם/ן באיתור נבדקים/ות למחקר.

אני מחפשת אבות לתינוקות פגים {שנולדו לפני שבוע 34 (כולל) להיריון וכיום הם בני שנה עד שלוש שנים (12-36 חודשים)}, שמוכנים/ות להשיב על שאלון קצר ואנונימי, דרך הקישור הבא:

לצפיה ב-'בדיקת עיניים גיל חצי שנה'
בדיקת עיניים גיל חצי שנה
04/06/2018 | 16:54
2
44
עושים כרונולוגי או מתוקנן?
לצפיה ב-'לדעתי בגיל כרונולוגי....'
לדעתי בגיל כרונולוגי....
04/06/2018 | 22:12
1
30
אבל אפשר לברר אצל הרופא,
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/06/2018 | 00:50
6
לצפיה ב-'אוי החום. מזעזע.......'
אוי החום. מזעזע.......
21/05/2018 | 15:24
41
איך היה שבועות?? התכוונתי לכתוב הודעה אבל השובב הקטן שלי השתלט על המחשב רוצה לראות סמי הכבאי, וממילא היתי עסוקה בבישול אוכל לשבת/חג.... אז איך היה?? אכלתם פשטיות? גבינות מסריחות עם עובש כחול?? השפרצם מים?? בחום הזה לא היה כוח לצאת החוצה אבל עם שני בנים בבית אי אפשר שלא לצאת ולהשאר כל היום בבית במזגן....

נורא חשוב לשתות הרבה מים ולהשאר בצל ולא להסתובב בשעות החמות של היום....
לצפיה ב-'מועד חיסונים'
מועד חיסונים
13/05/2018 | 14:48
1
53
ידועה לי עמדת משרד הבריאות,
רציתי לדעת מה נוהגות אימהות לעשות, האם נותנות לפגים את החיסונים בזמן
תודה
לצפיה ב-'כל אחת'
כל אחת
13/05/2018 | 15:11
33
כל אחת עושה מה שהיא חושבת לנכון, לפצל לא לפצל לתת במועד כן או לא. לתת בגיל הכונולגי או בגיל המתוקן. אני עשיתי הכל לפי הגיל הכנולוגי ובמועד לפי טיפת חלב.

רק בריאות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום סקסולוגיה
לייעוץ בפורום סקסולוגיה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה