לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1108411,084 עוקבים אודות עסקים

פורום משפט האינטרנט וההיי-טק

ברוכים הבאים לפורום משפט האינטרנט וההיי-טק!
בואו ננסה לדון בהיבטים המשפטיים של האינטרנט וההיי-טק. 
ניתן להעלות שאלות ודיונים בנושאים הבאים:
1. דיני אינטרנט ורשת
2. קניין רוחני גם מחוץ לאינטרנט
3. דיני מחשוב
4. היבטים משפטיים של טכנולוגיה עילית (היי-טק) 
שימו לב: 
אין להעלות שאלות ודיונים בנושאים משפטיים שלא שייכים לתחומים דלעיל.
אין להעלות שאלות ודיונים הקשורים לאינטרנט והיי-טק שאינם משפטיים.
כפי שכתוב גם בראש הפורום, הפורום אינו מעניק יעוץ משפטי ואינו תחליף ליעוץ אצל עו"ד.
הפורום אינו מהווה במה לתלונות בתחום הצרכנות.
אין להעלות לפורום הודעות הכוללות שמות של אנשים מזוהים, של תאגידים פעילים (חברות בע"מ, עמותות, שותפויות, אגודות שיתופיות וכד') וגם לא של אתרי אינטרנט פעילים. הדיון הוא על מעשים ומחדלים, לא על אנשים ותאגידים.
קיימת חובת שרשור שנאכפת בכפדנות. אם פתחתם שרשור אחד, ואתם רוצים לפתוח עוד אחד בנושא אחר, חובה לנצל את השרשור הקיים שלכם, רצוי עם סימון |נצלש| אך לא חובה. איננו מעוניינים שגולש אחד "ישטלט" על ראש הפורום אלא מעוניינים לאפשר לכמה שיותר גולשים שעניינם יהיה חשוף בעמוד העליון של הפורום.
כמובן שדיני מדינת ישראל ותקנון האתר תפוז מחייבים.
בנוסף, היות והפורום הוקם ומנוהל על ידי עו"ד, לא יורשו דיונים בשאלות של גובה שכר טרחת עורכי דין וגם לא יורשו דיונים על עורכי דין. לא המלצות, לא ביקורות, לא רכילויות ולא פרסומות. מותר לבקש המלצות על עורכי דין, אך מותר לתת את התשובות רק בפרטי.
חשוב לציין כי ניהול הפורום נעשה בהתנדבות, אף אחד לא עובד כאן עבור תפוז, אבל גם לא בשבילכם. מי שעונה, עונה רק מתוך רצון טוב ולא כי הוא חייב.

שתהיה לכם גלישה מהנה ומועילה בפורום,
דורון זיסו, עו"ד

אודות הפורום משפט האינטרנט וההיי-טק

ברוכים הבאים לפורום משפט האינטרנט וההיי-טק!
בואו ננסה לדון בהיבטים המשפטיים של האינטרנט וההיי-טק. 
ניתן להעלות שאלות ודיונים בנושאים הבאים:
1. דיני אינטרנט ורשת
2. קניין רוחני גם מחוץ לאינטרנט
3. דיני מחשוב
4. היבטים משפטיים של טכנולוגיה עילית (היי-טק) 
שימו לב: 
אין להעלות שאלות ודיונים בנושאים משפטיים שלא שייכים לתחומים דלעיל.
אין להעלות שאלות ודיונים הקשורים לאינטרנט והיי-טק שאינם משפטיים.
כפי שכתוב גם בראש הפורום, הפורום אינו מעניק יעוץ משפטי ואינו תחליף ליעוץ אצל עו"ד.
הפורום אינו מהווה במה לתלונות בתחום הצרכנות.
אין להעלות לפורום הודעות הכוללות שמות של אנשים מזוהים, של תאגידים פעילים (חברות בע"מ, עמותות, שותפויות, אגודות שיתופיות וכד') וגם לא של אתרי אינטרנט פעילים. הדיון הוא על מעשים ומחדלים, לא על אנשים ותאגידים.
קיימת חובת שרשור שנאכפת בכפדנות. אם פתחתם שרשור אחד, ואתם רוצים לפתוח עוד אחד בנושא אחר, חובה לנצל את השרשור הקיים שלכם, רצוי עם סימון |נצלש| אך לא חובה. איננו מעוניינים שגולש אחד "ישטלט" על ראש הפורום אלא מעוניינים לאפשר לכמה שיותר גולשים שעניינם יהיה חשוף בעמוד העליון של הפורום.
כמובן שדיני מדינת ישראל ותקנון האתר תפוז מחייבים.
בנוסף, היות והפורום הוקם ומנוהל על ידי עו"ד, לא יורשו דיונים בשאלות של גובה שכר טרחת עורכי דין וגם לא יורשו דיונים על עורכי דין. לא המלצות, לא ביקורות, לא רכילויות ולא פרסומות. מותר לבקש המלצות על עורכי דין, אך מותר לתת את התשובות רק בפרטי.
חשוב לציין כי ניהול הפורום נעשה בהתנדבות, אף אחד לא עובד כאן עבור תפוז, אבל גם לא בשבילכם. מי שעונה, עונה רק מתוך רצון טוב ולא כי הוא חייב.

שתהיה לכם גלישה מהנה ומועילה בפורום,
דורון זיסו, עו"ד
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהל הפורום אינם אחראיים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
האם פורום פתוח הוא מקום מתאים ליעוץ משפטי?
בתאור מקרים משפטיים, אין לפרט פרטים מזהים של אנשים חיים ושל אתרים וחברות פעילות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז ומנהל הפורום אינם אחראיים לנכונות המידע, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
האם פורום פתוח הוא מקום מתאים ליעוץ משפטי?
בתאור מקרים משפטיים, אין לפרט פרטים מזהים של אנשים חיים ושל אתרים וחברות פעילות. נסו לשאול את השאלות ברמה העקרונית.
המשך >>

לצפיה ב-'העתקת מודעות מאתרי לוחות'
העתקת מודעות מאתרי לוחות
02/12/2013 | 02:15
8
108
היי,

אני רואה שקיימים ברשת הרבה אתרים שמעתיקים מודעות שפורסמו באתרים אחרים, למשל מודעות למכירת דירה.
האם כל האתרים שמעתיקים עוברים על החוק או שאין זכויות בלעדיות לאתרים שמפרסמים מודעות?
אם האתרים שמעתיקים עוברים על החוק, האם החוק לא נאכף כי קשה לאכוף אותו או שהעונש לא שווה את מאמצי האכיפה?
האם, ואם כן, מהי הפרוצדורה לקחת מודעות מאתר באופן חוקי- האם ישנו סוג של מחירון?

בתודה
אופיר
לצפיה ב-'העתקת הודעות מלוחות'
העתקת הודעות מלוחות
02/12/2013 | 09:18
51
מותרת, היות ורוב המודעות שבלוחות אינן יצירות הראויות להגנה ולפיכך, אין לגביהן זכויות יוצרים.
לצפיה ב-'תוספת והבהרה לדורון'
תוספת והבהרה לדורון
02/12/2013 | 10:24
6
98
לטעמי העתקת המודעות - אסורה.
מה שמותר הוא העתקת הנתונים המופיעים במודעות והצגתם בצורה חדשה ושונה.
כך למשל מי שמעתיק מודעה שכוללת רכיבים שאינם עובדתיים אלא יצירתיים יותר - מסתכן.
הפרוצדורה היא לפנות לאתר ולהגיע איתו להסכמה.אז גם אולי תקבל ממנו יחס מועדף אם תסגרו עיסקה כזו או אחרת.
לצפיה ב-'אני רוצה להבין'
אני רוצה להבין
02/12/2013 | 18:04
2
41
לפי מה שאתה אומר מותר לעתיק מלל ממודעה של פרסום דירה כי אלה רכיבים עובדתיים או שאסור כי רשמת שההצגה צריכה להיות בצורה חדשה ושונה?
האם ההגדרה חדשה שונה מתכוונת למלל או לעיצוב?
לצפיה ב-'עצור'
עצור
03/12/2013 | 09:27
1
37
אתה לוקח אותי בקיצוניות.
לא בכל מקרה מותר אבל כן - מלל שהוא רק עובדתי על פי חוק אינו מוגן, אך צורת הביטוי שלו כן מוגנת.
משמע, נניח שאתר מסויים מתאר דירה כ: "דירת 3 חדרים, קומה שניה, 60 מ"ר". הנחתי (שאין להסתמך עליה כדי לקבל החלטה) היא שטקסט כזה לא יהיה מוגן. מצד שני "דירה מדהימה, סטודיו לרווקים מתהוללים, בואו תעשו חיים ב-60 מ"ר" עשוי לעיתים להיות מוגן (למרות שאני השגתי פסק דין בו בית המשפט קבע שלא).
לגבי עיצוב - איך עיצוב יכול להתייחס לנתונים? לא ברור לי.
אבל אם אתה מתכוון לשינוי עימוד ומיקום ועיצוב של הטקסט הקיים - זה בהחלט יכול לסייע בהתרחקות מהמקור.

לבסוף, אם אתה מתכוון להסתמך על מה שכתבתי אני ממליץ לך מאוד שלא!!! אל תסמוך על ייעוץ על רגל אחת באינטרנט!!!
זה נושא מאוד בעייתי ועובדתי ומה שכתבתי יכול להיות שלא יתאים למקרה שלך.
מכיוון שיש כאן סיכון משמעותי לתביעה, גש לעו"ד מומחה בתחום שייעץ לך בנסיבות הספציפיות. גם אם עולה כסף, תביעה עקב הפרה תעלה לך הרבה הרבה הרבה יותר כסף.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת'
תודה רבה על התשובה המפורטת
03/12/2013 | 13:45
18
לצפיה ב-'יורם'
יורם
03/12/2013 | 13:46
2
34
לטעמי, האמירה שלך היא גורפת מידי. הכוונה ל:"העתקת הודעות אסורה").
בכל זאת, המבחן הוא מבחן היצירתיות, אבל ניסיון החיים מלמד אותנו שאין יצירתיות ברוב המודעות.
אם מסלול טיול אינו יצירה, (אפילו שכתוב בו "נוף מדהים בפראותו") ולא עובר את סף היצירתיות כדי שיצירה תהיה רואיה להגנה, גם במודעת הדירה לא עובר.
אבל אתה צודק, לא מתבססים על יעוץ באינטרנט במיזם עיסקי, אחר כך חותפים תביעות ואפשר לבוא בטענות לאינטרנט...
לצפיה ב-'אל תדאגו, אני רק מגשש'
אל תדאגו, אני רק מגשש
03/12/2013 | 16:25
31
אם אני אעשה משהו אני אתיעץ עם עו"ד
לצפיה ב-'מסכים. זו אמירה גורפת'
מסכים. זו אמירה גורפת
04/12/2013 | 11:34
23
לצפיה ב-'מוזיקה לקליפ יוטיוב'
מוזיקה לקליפ יוטיוב
28/11/2013 | 16:13
11
28
שלום,
כשמעלים קליפ ליטיוב ורוצים לצרף מוזיקה (ביטלס לדוגמה) , איך לא מפרים זכויות יוצרים? (נותנים קרדיט בסיום, משלמים לנציג כלשהוא?)

דוגמה יותר עכשוית: סרטון תמונות עם שירים של אריק אנישטיין (ולזכרו) ?
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'לפי דעתי כמובן השאלה הי מטרת השימוש'
לפי דעתי כמובן השאלה הי מטרת השימוש
29/11/2013 | 10:32
4
23
בקשר לרשיון ניתן לשאול באקום
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%96%D7%9B%D7%95%D7...
יתכן שסרטון זה סקירה אם יש קליפים קצרים אבל עדיף לברר.
לצפיה ב-'חיפשתי מענה מהיר בפורום'
חיפשתי מענה מהיר בפורום
29/11/2013 | 11:14
3
20
באתר אקום אין טלפון לפניות (ויודע שהוא הכתובת ליוצרים המקומיים שחברים בו), חשבתי שבפורום הזה זאת אחת השכיחות...

מטרת הסרט היא במקרה מסוים קליפ פרטי של הילדים למשל

ופעם אחרת רק בעקיפין זה קידום עיסקי כי אני עוסק בצילום ... אבל לצורך הדיון לא סרט פירסום ישיר לעסק, למרות שגם את זה טוב לדעת

לכן גם נתתי דוגמה של הביטלס כי מיליונים נעזרים בהם בקליפים מכל הסוגים
לצפיה ב-'הקישור שגוי'
הקישור שגוי
30/11/2013 | 14:01
1
8
לצפיה ב-'הקישור בסדר אבל'
הקישור בסדר אבל
01/12/2013 | 05:13
12
03-6113435  
לצפיה ב-'מוזיקה לקליפ.'
מוזיקה לקליפ.
29/11/2013 | 12:47
5
25
מי אמר לך שלא מפרים לא יודע על מה הוא מדבר.
יש מקרים שמפרים ויש מקרים שלא מפרים.
העובדה שהועלה קליפ לאתר שיתוף, לא אינה הוכחה שלא הופרו זכויות יוצרים.
יכול להיות שמי שהעלה קיבל רשות, יכול להיות שחלה אחת ההגנות שבחוק.
סעיף 22 לחוק זכות יוצרים התשס"ח - 2007, קובע:

22. שימוש אגבי ביצירה
שימוש אגבי ביצירה בדרך של הכללתה ביצירת צילום, ביצירה קולנועית או בתקליט, וכן שימוש ביצירה שבה הוכללה היצירה כאמור, מותר; לעניין זה, הכללה במתכוון של יצירה מוסיקלית, לרבות המילים הנלוות אליה, או של תקליט שבו היא טבועה, ביצירה אחרת, לא תיחשב לשימוש אגבי.

אם מדובר השימוש בקטעים קצרים, זה יכול להיחשב להבאת מובאות.
בארה"ב לפי החלטת רשם זכויות היוצרים, קטע קצר מתחת ל 30 שניות לא נחשב מפר.
אצלנו אין עדיין פסיקה בעניין בהזה.
לצפיה ב-'אז ממי מקבלים רשות?'
אז ממי מקבלים רשות?
30/11/2013 | 14:00
4
19
תודה על התשובה, אך השימוש שלי הוא לא "אגבי" ולא מובאה  (שמחתי ללמוד בהזדמנות)

כמו כן אף אחד לא אמר לי שלא מפרים

רק שהנושא כלכך שכיח (כמו ההפרות מאתרי שיתוף שנסגרו בשעתו) שרציתי לבדוק אם כבר יש פתרון מסודר ...
לצפיה ב-'כשאתה הולך לאתר סרטונים כדוגמת יוטיוב'
כשאתה הולך לאתר סרטונים כדוגמת יוטיוב
30/11/2013 | 21:27
2
20
ומוצא שם קליפים עם שירים מלאים, זה יכול להיות בגלל אחת מארבע סיבות:

1. הגנת שימוש הוגן, שבדרך כלל חלה בעיקר כשמדובר בשימוש אגבי או במובאה. בקליפ הכולל שיר בשלמותו, סיכוי גדול שלא תחול הגנת שימוש הוגן.

2. הסכמה/רישיון שימוש מבעל הזכויות. בהרבה מקרים יוצרים או חברות תקליטים מעלים לרשת שירים שלהם עצמם, ואז ברור שהשירים הם ברישיון. לעיתים גם מדובר ביצירה מוזיקלית שנמצאת ברשות הרבים, ואז אין צורך ברישיון. לעיתים מדובר באדם שלא קשור ליוצרים או לאולפנים, שפונה לבעלי הזכויות ומקבל מהם רשות (רישיון שימוש), אבל זה רק מיעוט מהמקרים.

3. מדובר ביצירה המפרה את הזכויות. אתרי שיתוף הסרטונים חוסים תחת ההגנה של עקרון ה"הודעה והסרה". בארה"ב ומדינות נוספות החוק קובע שפלטפורמה שמפרסמת תוכנת גולשים שאינו בשליטתה תהיה פטורה מאחריות על תכנים מפרים כל עוד הם דואגים להסיר תכנים מפרים ברגע שמקבלים הודעה מבעלי הזכויות על תכנים שכאלו. אבל מאז שמישהו מעלה סרטון המפר את הזכויות ועד שמתקבלת הבקשה להסרה לפעמים עובר זמן.

4. קיים הסכם בין החברה שמפעילה את אתר שיתוף הסרטונים לבין בעלי הזכויות, שמאפשר להם להציג סרטונים המכילים יצירות שיש להם זכויות עליהם, לרוב תוך שיתוף של בעלי הזכויות ברווחים מפרסומות על אותם הסרטונים.

בעבר המצב היה שבחלק גדול מהמקרים מדובר בתוכן מפר (סעיף 3). כיום המצב השתנה, ויותר ויותר יצירות נכללות בסעיף מס' 4. לאחר מאבק משפטי ארוך בין חברות התקליטים לבין גוגל, כיום המצב הוא שקיימים הסכמי שיתוף רווחים בין כל חברות התקליטים הגדולות בארה"ב לבין גוגל/יוטיוב, וגם חברות עצמאיות וחברות תקליטים בארצות אחרות הצטרפו להסדר. שים לב שההסדר הזה לא מעניק לך רישיון להשתמש במוזיקה. הוא מעניק את הרישיון עבור יוטיוב (או אתרים דומים), והחתומים על ההסכם מתחייבים לא לתבוע אנשים פרטיים שמעלים סרטונים עם תכנים הכלולים בהסדר. טכנית יתכן ועדיין יש כאן הפרה של זכויות יוצרים בעצם יצירת הסרטון, אבל ההסכמים האלו מאפשרים את הפרסום שלהם באינטרנט ומונעים תביעות בעניין.

אני לא מתמצא בפרטים לגבי ההסכמים עם בעלי זכויות היוצרים בישראל. אני משער שקיים גם הסדר עם בעלי זכויות ישראלים, אבל לא יכול לומר את מי ומה הם כוללים.
לצפיה ב-'הערות'
הערות
01/12/2013 | 11:09
1
18
לגבי 2, לא ברור לי למה כוונתך כשאתה כותב שהיצירה נמצאת ברשות הרבים.
לגבי 3, "יצירה מפרה" את הזכויות יש כאשר מדובר ביצירה נגזרת, ברוב המקרים מדובר על עותק ולא על יצירה.
4 זה למעשה סוג של הסכם רשיון, שניתן מראש, קצת דומה לרשיון שניתן לתחנת רדיו, כשבעל הזכויות לא יודע מראש מתי ואיך התחנה תשדר את את הקבצים/התקליטים, אבל מסכימה לכך בתנאי שהתחנה תערוך דו"ח מהימן ותשלם תמלוגים.
לצפיה ב-'לגבי 2'
לגבי 2
01/12/2013 | 21:54
13
התלבלבו לי המונחים. הכוונה היתה יצירות שהן נחלת הכלל (public domain).
לצפיה ב-'אני אסביר משהו'
אני אסביר משהו
01/12/2013 | 10:58
19
אני לא עוסק כאן בשפטה או בפסיקה.
תארת עובדות פשוטות ואני מתדשם שזה עונה בדיק, אבל בדיק, אל הגדרת "שימוש אגבי".
יכול להיות כמובן שהתדשמותי מוטעת, כי לא הבאו בפניי כל העובדות.
אבל לפי מה שתארת, זה שימוש אגבי.
לגבי הבאת מובאות, זה ניסיון יותר דחוק להצדיק את השימוש.

מקבלי רשות מבעלי זכויות היוצרים או מנציג מוסמך שלהם.
אגב, היות וב"תקליט" יש זכויות נפרדות, אם היצירה מועתקת מתקליט כמשמעותו בחוק (כולל תקחיטור, קלטת וכד') יש צורך לקבל רשות גם מבעתי זכויות היוצרים בתקליט?
לצפיה ב-'האם IP Adress יכול להחשב לחתימה אלקטרונית?'
האם IP Adress יכול להחשב לחתימה אלקטרונית?
24/11/2013 | 22:55
6
59
שלום,
היום קיבלתי דרישת תשלום מחברה לשרותי תוכן. הדרישה היא על מיסרונים שהם שלחו לי לפני מספר שנים. מיסרונים שאני התייחסתי אליהם כדואר זבל.
הם טוענים שלפני 5 שנים אני נרשמתי לאתר אודישנים, מציגים לי IP Adress כלשהו וטוענים שהכתובת הזאת היא חתימה אלקטרונית, שהיא חתימה על חוזה איתם.
1.  מה התנאים שצריכים להתקיים כדי שהתקשרות דרך האינטרנט תחשב לחתימה אלקטרונית?
2.  חיוב חודשי מתחדש אוטומטית (למעשה הוראת קבע) נשתל באמצע תקנון של מספר דפים (בניסוח משפטי). סעיף שלא ידעתי על קיומו. האם זה יכול להחשב להטעייה?
תודה
איתן
לצפיה ב-'IP זה לא חתימה אלקטרונית'
IP זה לא חתימה אלקטרונית
25/11/2013 | 01:42
1
65
זאת הוכחה שזה המחשב שלך , טכנית אם השארת את ה WIFI  לא מוגן אז מישהו יכול לבא במקומך
נוסף לכל אי אפשר לקבל פרטים של משתמש ללא צו בית משפט שכנראה אין להם.
ולא ידוע כמה זמן נשמר WIFI  אצל הספק תברר.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%AA%D7%99%D7...
טכנית אתה צריך לאשר עי SMS  כנראה
בכל אופן אם זאת החברה שאני חושב יש אגוד נפגעים כולל עורך דין חינם.
בקשר לכל הנושא עדיף שעורך דין יענה .
לצפיה ב-'כמה זמן נשמר IP אצל הספק'
כמה זמן נשמר IP אצל הספק
25/11/2013 | 01:45
47
נוסף לכל יש פה גם שיהוי בלתי סביר. שבעצם מונע ממך להביא ראיות לטובתך
לצפיה ב-'אני יודע בדיוק על איזה מקרה מדובר'
אני יודע בדיוק על איזה מקרה מדובר
25/11/2013 | 07:58
2
45
הסיפור לגבי החברה עליה אתה מדבר התפרסם בתקשורת, ויש עורך דין שמרכז את הטיפול מול החברה (אם אני לא טועה, הוא עושה זאת ללא תשלום).

בכדי לשמור על הכללים בפורום הזה אמנע מלפרסם את שם העו"ד או שם החברה כאן, אבל אשלח לך מסר בעניין.
לצפיה ב-'אתה צודק לגבי המקרה ושם החברה.'
אתה צודק לגבי המקרה ושם החברה.
25/11/2013 | 10:34
1
35
בשיחה עם עובדת במשרד של העורך דין התובע גם התגלה לי שדרך חברת הסלולר הם גבו ממני כמה מאות שקלים על אותם מיסרונים ואני הולך לתבוע אותם על כך.
עושה רושם שחברת הסלולר עשתה יד אחת עם חברת שרותי התוכן. בתקופה ההיא כל פעם שאמרת שלום בסניף של חברת סלולר הם הציעו לך לשדרג את המכשיר, פיתו אותך ב"זיכוי" שנשמע כך.. "כך שלמעשה אתה לא משלם על המכשיר החדש" ורק "שכחו" להגיד לך שבתוך ההסכם, או ליתר דיוק בתוך החוברת שהונחה לפניך גם קיימת הרשאה למישלוח מיסרונים בתשלום וזה אומר שאתה גם חותם על הוראת קבע לדואר זבל, לדואר שאתה הולך לשלם עליו בגדול.
מדובר במעשה נבלה של שתי חברות, בהונאה של לקוחות תמימים. זה מרתיח אותי ובדעתי לכתוב על השערוריה הזאת לחטיבת החדשות בטלויזיה, למשרד התקשורת, למועצה להגנת הצרכן ולכלבוטק.
לצפיה ב-'מצ"ב קישור לכתבה בנושא שהתפרסמה אתמול.'
מצ"ב קישור לכתבה בנושא שהתפרסמה אתמול.
25/11/2013 | 10:42
27
לצפיה ב-'כתובת IP לא מהווה חתימה אלקטרונית'
כתובת IP לא מהווה חתימה אלקטרונית
25/11/2013 | 10:48
33
יתר שאלותיך הם לא בתחום הפורום.
יש קבוצת פייסבק שעוסקת בנפגעי אותה חברה.

הגדרות החוק הן:
הגדרות
1.    בחוק זה –
          "אמצעי לאימות חתימה" - תוכנה, חפץ או מידע ייחודיים, הדרושים כדי לזהות שחתימה אלקטרונית מאובטחת הופקה באמצעי חתימה מסוים;
          "אמצעי חתימה" - תוכנה, חפץ או מידע ייחודיים, הדרושים להפקת חתימה אלקטרונית מאובטחת;
          "גורם מאשר" - גורם המנפיק תעודות אלקטרוניות, והרשום במרשם לפי הוראות חוק זה;
          "גורם מאשר זר" - גורם שהוכר לפי הוראות סעיף 22, והרשום במרשם לפי הוראות חוק זה;
          "חתימה אלקטרונית" - חתימה שהיא מידע אלקטרוני או סימן אלקטרוני, שהוצמד או שנקשר למסר אלקטרוני;
          "חתימה אלקטרונית מאובטחת" - חתימה אלקטרונית שמתקיימים בה כל אלה:
(1)   היא ייחודית לבעל אמצעי החתימה;
(2)   היא מאפשרת זיהוי לכאורה של בעל אמצעי החתימה;
(3)   היא הופקה באמצעי חתימה הניתן לשליטתו הבלעדית של בעל אמצעי החתימה;
(4)   היא מאפשרת לזהות שינוי שבוצע במסר האלקטרוני לאחר מועד החתימה;
"חתימה אלקטרונית מאושרת" - חתימה אלקטרונית מאובטחת אשר גורם מאשר הנפיק תעודה אלקטרונית בדבר אמצעי אימות החתימה המזהה אותה;
          "מחשב", "חומר מחשב", "פלט" ו"חדירה לחומר מחשב" - כהגדרתם בסעיפים 1 ו-4 לחוק המחשבים, תשנ"ה-1995;
לצפיה ב-'הדלפת פרטים אישיים'
הדלפת פרטים אישיים
21/11/2013 | 22:23
1
43
אתר מסחרי מציע לעסקים לפרסם את עצמם, ולגולשים לדרג את בית העסק.
דירוג בית העסק הוא אנונימי לפי הכתוב, אבל אחד מעובדי האתר העביר את זהותו של מדרג מסויים לבעל העסק (במילותיו "זה אמור להיות אנונימי אבל יש לי קשרים").
הדלפת הדירוג עלול לפגוע בגולש עיסקית וחברתית.

מהן הפעולות הנדרשות?
האם יש מקום לתביעה?
האם יש מקום לדרישה לפיטורי העובד המדליף?
האם יש מקום לתלונה במשטרה?
לצפיה ב-'הדלפת פרטים'
הדלפת פרטים
24/11/2013 | 15:07
25
1. הפעולה הראשונה הדרושה היא איסוף ושמירת ראוית.
השניה היא קביעת פגישה ליעוץ עם עו"ד בעל ידע וניסיון בהגנת הפרטיות.

2. זה צריך בחינת הראיות מבחינה כמותית ואיכותית, ואת זה יכול לעשות עו"ד בהתיעצות פרטנית.

3. לנפגע אין זכות שהעובד יפותר. אפשר לדרוש אך אין חובה להיענות.

4. כל אדם שיש לו חשד לביצוע עבירה זכאי להגיש תלונה. פגיעה בפרטיות, אם נעשתה במזיד, היא עבירה מסג פשע. מכאן שיש מקום להגיש תלונה. אולם המשטרה יכולה להפעיל שיקול דעת ולא לחקור. בדרך כלל לא יחקרו חשד מסוג זה דלבד.
לצפיה ב-'הפרת פרטיות או זכויות יוצרים בפרסום שיחת צ'ט'
הפרת פרטיות או זכויות יוצרים בפרסום שיחת צ'ט
20/11/2013 | 08:33
5
41
שלום רב! האם יש הפרת פרטיות ו/או זכויות יוצרים בפרסום מסחרי של שיחת צ'ט פייסבוק או אחרת, כשאחד הצדדים זה האדם המפרסם?
לצפיה ב-'פרסום שיחת צ'אט'
פרסום שיחת צ'אט
20/11/2013 | 09:02
4
33
1. בהנחה שהשיחה לא כוללת יצירה מקורית, כמשמעות מונח זה בחק, אין הפרת זכויות יוצרים.
2. לגבי הפרטיות, השאלה שלך כללית מידי, צריך לדעת מה תוכן בשיחה, באילו נסיבות התקיימה ואולי עוד עובדות מהותיות. אם השיחה כללה פרטים הנוגיעם לצנעת הפרט, כן, אבל זו רק דוגמא. אם התקיימה למשל שיחה עם נציג שירות, והוא אמר משהו למבי מדיניות החברה הנותנת שירות, לא. תלוי במהות השיחה.
לצפיה ב-'מדובר בשיחת צ'ט רגילה, בין שני אנשים. '
מדובר בשיחת צ'ט רגילה, בין שני אנשים.
20/11/2013 | 10:01
3
28
השיחה נסובה סביב כל מיני נושאים. ומאחר ומדובר בשני אנשים שנונים חכמים ומעניינים (לא פרסונות. סתם אנשים מהיישוב), תוכן השיחה, בעיבוד מתאים כמובן ולאחר עריכה הולמת, ראוי לפרסום. השאלה אם יש בזה בעייה משפטית.
לצפיה ב-''
20/11/2013 | 15:17
28
לפי סעיף 1 לחוק הגנת הפרטיות, 1981- התשמ"א
פגיעה בפרטיות היא אחת מאלה:
(1)  בילוש או התחקות אחרי אדם, העלולים להטרידו, או הטרדה אחרת;
(2)  האזנה האסורה על פי חוק;
(3)  צילום אדם כשהוא ברשות היחיד;
(4)  פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו; (4א) פרסום תצלומו של נפגע ברבים שצולם בזמן הפגיעה או סמוך לאחריה באופן שניתן לזהותו ובנסיבות שבהן עלול הפרסום להביאו במבוכה, למעט פרסום תצלום בלא השהיות בין רגע הצילום לרגע השידור בפועל שאינו חורג מהסביר באותן נסיבות; לעניין זה, "נפגע" - מי שסבל מפגיעה גופנית או נפשית עקב אירוע פתאומי ושפגיעתו ניכרת לעין;
(5)  העתקת תוכן של מכתב או כתב אחר שלא נועד לפרסום, או שימוש בתכנו, בלי רשות מאת הנמען או הכותב, והכל אם אין הכתב בעל ערך היסטורי ולא עברו חמש עשרה שנים ממועד כתיבתו; לענין זה, "כתב" - לרבות מסר אלקטרוני כהגדרתו בחוק חתימות אלקטרונית, התשס"א-2001;
(6)  שימוש בשם אדם, בכינויו, בתמונתו או בקולו, לשם ריווח;
(7)  הפרה של חובת סודיות שנקבעה בדין לגבי עניניו הפרטיים של אדם;
(8)  הפרה של חובת סודיות לגבי עניניו הפרטיים של אדם, שנקבעה בהסכם מפורש או משתמע;
(9)  שימוש בידיעה על עניניו הפרטיים של אדם או מסירתה לאחר, שלא למטרה שלשמה נמסרה;
(10)  פרסומו או מסירתו של דבר שהושג בדרך פגיעה בפרטיות לפי פסקאות (1) עד (7) או (9);
(11)  פרסומו של ענין הנוגע לצנעת חייו האישיים של אדם, לרבות עברו המיני, או למצב בריאותו, או להתנהגותו ברשות היחיד.

סעיף קטן (5) עשוי להיות רלוונטי. אולי גם (7) ואולי (9).
אם אתה לא הנמען, קבל את הסכמתו כתנאי לפירסום, אחרת אתה מסתכן.
אם הוא לא מסכים, תברר למה, כך תוכל לבחון אם להתנגדותו יש בסיס חוקי.

לצפיה ב-'ואם השיחה מפורסמת שלא בשמם האמיתי של המשתתפים'
ואם השיחה מפורסמת שלא בשמם האמיתי של המשתתפים
01/12/2013 | 10:33
1
16
האם עדיין יש בעייה לפרסם את השיחה, בעריכה מתאימה, המבטלת כל אפשרות לזיהוי, והורדה של כל פרט מזהה.ללא בקשת רשות מהאדם השני?
לצפיה ב-'מודגש שוב'
מודגש שוב
01/12/2013 | 10:47
19
1. אם השיחה היא לא "יצירה"
2. אם לא אפשרי זיהוי
אז אין בעיה.
לצפיה ב-'פגיעה בחופש העיסוק?'
פגיעה בחופש העיסוק?
18/11/2013 | 10:24
2
46
הי,
אני מכיר הרבה חברים שמחפשים עבודה בתחום היי טק, והרבה חברות שמחפשות עובדים.
חשבתי לעסוק בהשמה, ללא קבלת קהל, ולנסות להתפרנס מהנושא.

מה התברר לי?
חברות ההשמה הגדולות, לא אוהבת את כל "ציידי הראשים" שנוגסים להם בפרנסה,
על מנת לעסוק בהשמה נדרש קבלת רישיון "לשכה פרטית", אחד מתנאי הסף של קבלת רישיון הוא "איסור לעבוד מכתובת מגורים". וזאת גם אם אין קבלת קהל.

לטעמי מדובר פה בפגיעה חמורה בחופש העיסוק, יש הבדל מהותי בין חברת כוח אדם לחברת השמה.

מה הנימוקים המשפטיים שיכולים לעזור לי להוכיח שמדובר פה בפגיעה לא מידתית בחופש העיסוק? ומנגד?

לצפיה ב-'משיחה עם משרד התמת'
משיחה עם משרד התמת
18/11/2013 | 10:34
11
הבנתי שהדרישה שלהם שזה לא יהיה מקום מגורים נובעת מהרצון שלהם לפקח על העסק, ואם העסק נמצא בבית מגורים אין להם סמכות להיכנס אליו.
חיפשתי וחיפשתי, ולא מצאתי שום סימוך חוקי לדרישה הזאת.
פיספסתי משהו?
לצפיה ב-'שאלתך לא נוגעת לנושאי הפורום'
שאלתך לא נוגעת לנושאי הפורום
18/11/2013 | 11:17
11
לצפיה ב-'אתר מסויים'
אתר מסויים
16/11/2013 | 05:55
23
58
לא האתר הזה ( לא מזכיר בגלל שלפי הפורום אסור )
(שאלה היפוטטית בלבד לא קשורה אישית אלי פשוט קראתי כמה תקנונים ואני די מתענין בדברים כאילו )
כותב בתקנון שכל הכותב ישפה אותו על כל נזק שנגרם לו
נניח שכתבת באותו אתר על מישהו  אותו אדם תבע דוקא את האתר
מה שכתבת  כמובן עמד בכל הכללים , בית המשפט זיכה את האתר אלא שנגרמו לו הוצאות  שלא כוסו.
האם הוא יכול לתבוע את הכותב על ההוצאות , והאם הסעיף הנל בכלל חוקי .
( שאם לא כן נוצרת בעיה לכל מי שיכתוב באותו אתר אפילו תביעות  סרק )
לצפיה ב-'אם נצא מנקודת ההנחה'
אם נצא מנקודת ההנחה
17/11/2013 | 11:32
27
שהנוסח של תניית השיפוי בתקנון האתר רחב מספיק בכדי לכלול מקרה כזה, יש להערכתי סיכוי גבוה שבית המשפט יראה בזה סעיף מקפח בחוזה אחיד ולכן יפסול אותו.
לצפיה ב-'תנאי שיפוי'
תנאי שיפוי
17/11/2013 | 14:56
6
27
איזה דין חל על האתר? זה צריך להיות כתוב בתקנון.
אם לא כתוב, יהיה צורך לקבוע לפי כללי המשפט הינלאמי הפרטי.
לצפיה ב-'כמו שנכתב למעלה'
כמו שנכתב למעלה
17/11/2013 | 16:45
5
15
אם זה לא תנאי מקפח כל מי שיכתוב בהנחה שיגרם נזק לאתר לא משנה מה אז הוא יהיה מחוייב לשלם מכיסו.
זה קצת דומה לנסיון לעקוף סמכות מקומית במשפט עי הכנסת סעיף היכן ידונו בתביעות.
כנל זה סוג של עקיפה כי בעצם אתה מתחייב לקבל כל תביעה כספית נגדך  תמורת הזכות להשתמש באתר.
לצפיה ב-'"תנאי מקפח"'
"תנאי מקפח"
17/11/2013 | 18:44
4
17
זה מונח מהחוק הישראלי. לא בהכרח קיים בדיני כל המדינות.
לצפיה ב-'הכוונה כמובו לפורום ישראלי'
הכוונה כמובו לפורום ישראלי
17/11/2013 | 21:19
3
23
למרות ששמו הוא באנגלית
לצפיה ב-'כעיקרון, הסכמים יש לקיים'
כעיקרון, הסכמים יש לקיים
18/11/2013 | 09:38
2
11
וגם חוזים אחידים מחייבים,
אם אתה טוען שהתנאי מקפח, אתה צריך להוכיח זאת.
אם גרמת נזק, והתחייבת לשפות, המה זה מקפח אותך?
אם היה כתוב שאתה צריך לשפות אל נזק שלא אתה גרמת, זה היה מקפח.
התובע עדיין צריך להוכיח את הנזק ושאתה גרמת לו, אז אני לא רואה איפה הקיפוח.
כמובן, השאלה אם התנאי מכחס נזק מסוג זה תלויה גם באיכות הניסוח של התקנון.
לצפיה ב-'זה כללי מדי'
זה כללי מדי
19/11/2013 | 22:55
1
10
וכובל כי בדרך כלל הנזק היחידי שיכול להגרם לאתר זה או שמפרסם יעלב  
או שמישהו יתבע את האתר ויפסיד אבל לאתר יהיו הוצאות או שמישהו יתבע את האתר
וינצח בגלל שהאתר לא הסיר למשל תגובת לשון הרע למרות הבקשות. ואז למרות[
שמי שלהלכה מי שכתב ואולי נתבע גם הוא יאלץ לשלם פעמיים ,
וכמובן תקנון זה   לא  אישי אלא כללי והשאלה האם הסעיף הזה עומד בכללים.
כלומר אני גם יכול לשים באתר מכירות סעיף שכל תביעהנגד האתר רק בתל אביב
ועוד סעיפים מגבילים .
לצפיה ב-'שאלתך חורגת'
שאלתך חורגת
20/11/2013 | 08:55
11
ממה שפורום פתוח יכול להציע. אין זו סדנא לניסוח מסמכים משפטיים.
זה הוסבר במאמר שמופיע בראש הפורום.
אם אתה רוצה לנסח תקון, טוב תעשה אם תםנה לעו"ד המתמחה כבך, ותזמין אצלו או תקבע איתו פגישת יעוץ.
לצפיה ב-''
25/11/2013 | 14:23
14
5
לצפיה ב-'מה החוק אומר על בוט אוטומטי'
מה החוק אומר על בוט אוטומטי
25/11/2013 | 10:28
12
16
לצפיה ב-'האחריות על המתכנת/היוצר'
האחריות על המתכנת/היוצר
25/11/2013 | 10:54
11
8
נשארת פתוחה שאלת הזדון, שתוכרע לפי העובדות.
לצפיה ב-'יש פה בעיה אם אני קורא לבוט מניאק'
יש פה בעיה אם אני קורא לבוט מניאק
25/11/2013 | 12:26
10
24
האם הוא יכול לתבוע אותי וכמובן אם הבוט קורא לי מניאק אז האם ניתן לתבוע אותו.
לצפיה ב-' הנך מתבקש לשמור על השפה'
הנך מתבקש לשמור על השפה
25/11/2013 | 14:12
9
16
ולא להשתמש בפורום בהזה במילים גסות ובוטות.
כמו כן, הנך מתבקש לכבד את כללי הפורום בנושא שרשור הודעות.
עליך לשרשר הודעותיך, על הקודמות תוך שימוש ב.
יש לך כבר שרשור פעיל בעמוד העליון של הפורום, תנצל אותו ותן גם לאחרים, אל תשתלט על הפורום.
לצפיה ב-' בקשר לשפה מצטער זאת רק דוגמא '
בקשר לשפה מצטער זאת רק דוגמא
26/11/2013 | 03:44
8
26
וזאת אפילו לא מילה גסה במיוחד לפחות לא באנגלית ( לפי המילון פרוש המילה בעל בעיות נפשיות  משהו שכנראה בא ממניה )
בערבית יש מילה דומה היא מבוטאת אחרת.
בקשר לשרשור     לא הבנתי מה הרעיון שירשרתי במקום הנכון ובכל פורורם אחר זה תקין
בכל אופן השאלה כמובן האם יש לשון הרע בבוט מעליב או אם אתה מעליב בוט.
בקשר ל יש לך כבר שרשור פעיל בעמוד העליון של הפורום, תנצל אותו ותן גם לאחרים, אל תשתלט על הפורום.
גם פה לא הבנתי כלום
לצפיה ב-''
26/11/2013 | 11:46
7
7
1. כלל השרשור: הרעיון הוא שבעמוד הראשון של הפורום, יש 15 שרשורים  (עצים). אחד בד"כ "תפוז אנשים מודיע" אחד הוא שרשור "מנהלתיות ו ולפעמית יש גם אחד של "תפוז". נשארים 12-13 שרשורים לדיונים. כשאתה פותח עץ חדש, אתה מעיף עץ ישן לעמוד השני, שאף אחד לא קורא יותר והעץ לא קופץ. לכן, לא רצוי שמישהו יפתח כל הזמן עצים ויעיף את האחרים. הפתרון הוא שתנצל את הדיון / שרשור שבעצמך פתחת, ותשרשר עליו, בלי להעיף מישהו אחד.
2.  בפורומים האחרים אין כלל כזה....אז מה? בכמה פורומי יש, הכל תלוי באופי הפורום. יש עוד דברים שאין בפורומים האחרים. לא כולם חייבים להיות זהים.
3. שפה בפורום: לא הזדעזתי, וגם לא מחקתי אך אני מבקש לשמור על שפה תרבותית. לא משנה מה מקור המילה, היא בוודאי לא ברכה ולא מחמאה. זה לא דוכן בשוק.
4. לשאלתך: בוט הוא תוכנה. תוכנה לא יכולה אדם, לא חבר בני אדם ולא אישיות משפטית. היא לא כשרה לזכויות וחובות ולכן לא כשרה לתבוע או להיתבע, לבחור ולהיבחר, וכו'.
יש שאלה אמיתית יותר רצינית, אם מחשב/תוכנה יוצר /ת יצירה, למשל שיר או סיפור או מנגינה, האם יש זכויות יוצרים ביצירה ולמי.
לצפיה ב-'|נצלש] דיברתי על זה שצריך לשים נצלש'
|נצלש] דיברתי על זה שצריך לשים נצלש
26/11/2013 | 12:19
6
14
כי שירשרתי במקום
בקשר לשאלה היצירה שיכת  ליוצר התוכנה או בעל התוכנה יש תוכנות שרטוט  אוטומטיות ועדיין השרטוט שייך למתכנת
כנל יש מחשבי שח וסביר להניח שאם יש לי שני מחשבי שח שמשחקים אחד נגד השני יש לי זכויות יוצרים על המשחק
לצפיה ב-'לא חובה לשים '
לא חובה לשים
26/11/2013 | 13:01
5
7
אבל זה עדיך, כדי שהגולשים יבינו שזה דיון חדש.
בקשר ל"יצירת מחשב" זה לא כל כך פשוט, כי אין יוצר ויצירה במובן החוק.
ואם אין יוצר ואין יצירה, יכול להיות שאין זכויות יוצרים.
זה שמישהו טוען שיש לו לא אומר שבאמת יש לו.
לצפיה ב-'יש עוד זכויות יוצרים'
יש עוד זכויות יוצרים
26/11/2013 | 16:57
4
10
היוצר הוא עקיף כלומר אם למשל אני אכתוב תוכנה שתתכנן תרופות או בושם  או ניתוח פיננסי , יהיה לי זכות יוצרים על התוצאות.
אז כנראה זה משויך לשם,
כמןבן שאם מישהו יקנה וישתמש בה התוצאות יהיו שלו ,
לצפיה ב-'על מה אתה מסתמך?'
על מה אתה מסתמך?
26/11/2013 | 17:48
3
5
לצפיה ב-'כמו בכל דבר אולי אני טועה'
כמו בכל דבר אולי אני טועה
27/11/2013 | 05:31
2
9
במקרה הזה צריך לעשות אלימינציה למשהו קיים בכל אופן לא ניתן להוכיח שהיצירה באה בגלל התוכנה .
 לטכנית אם מישהו עבד לא חוקי בתוכנה אז ניתן לתבוע אותו ואם התוכנה שייכת לך לא ניתן להוכיח את מקור השיר
ההסתמכות היא כמובן על דברים דומים של תכנוו אוטומטי בעזרת מחשב , מחשב לא כותב שירים לבד, מישהו צריל לעשות משהו
והשאלה היא יותר האם על פלט מחשב יש זכויות יוצרים. למשל אם אני אכתוב תוכנה שמיצרת לבד לוגו האם יש לי זכויות יוצרים על הלוגו.
לצפיה ב-'אלה טענות לא מבוססות'
אלה טענות לא מבוססות
27/11/2013 | 09:27
1
4
לא על לשון החוק, לא על הפסיקה ולא על ספרות מקצועית של מלומדים.
אין לי שום דבר נגד הבעת דעות בפורום, אולם, אתה מתבקש להבא, כשאתה מבטא את דעתך, לציין זאת, על מנת לא להטעות את הגולשים.
תודה מראש וגלישה נעימה!
לצפיה ב-'ברור שזאת דעתי לא מצאתי שום סימוכין באינטרנט'
ברור שזאת דעתי לא מצאתי שום סימוכין באינטרנט
27/11/2013 | 09:42
13
אבל יש דברים דומים וצריך לחכות שתהיה פסיקה בנושא  ,, כיש תחום אפור תמיד יש בעיה ואז יש שופט שמוציא את הערמונים מהאש
למשל היה מקרה של התישנות של חוב ביטוח לאומי שלא היה קיים עד שבית המשפט עשה אלמינציה וקבע שלמרות שאין חוק בנושא,
אז יש התישנות כנל אם אני זוכר בחובות ארנונה ,  כלומר לפי דעתי בלבד כמובן כשתגיע תביעה בנושא , כנראה יתיחסו לנושאים שכתבתי.
לצפיה ב-'אישור תקנון'
אישור תקנון
01/12/2013 | 05:20
7
לפעמים אתה מאשר תקנון באינטרנט
התקנון לפעמים משתנה מאוחר יותר מה החוק אומר במקרה זה
לצפיה ב-'כאן נמחק הודעה'
כאן נמחק הודעה
13/11/2013 | 12:48
10
58
היות ועברה על כללי הפורום. (שאלה בקשר לאתר פעיל מזוהה).
היות וניתנה תגובה מושקעת, לא מחקתי את התגובה.
לצפיה ב-'לא הייתי משתמש בתמונות מאתר בסגנון הזה'
לא הייתי משתמש בתמונות מאתר בסגנון הזה
13/11/2013 | 10:16
51
לא ברור מי עומד מאחורי האתר, לא ברור מי העלה את התמונות (היוצרים או מישהו אחר), לא ברור באיזה רישיון התמונות האלו מופצות. הם כותבים באתר "אנא פנה ליוצר לפרטים", אבל אפילו לא מפרטים מי היוצר של התמונות.

כדאי להשתמש בתמונות ממקור אמין, שמציין בבירור מי היוצר של התמונות ובאיזה רישיון הן מופצות, ואז אפשר לבדוק האם תנאי הרישיון אכן תואמים לסוג השימוש.
לצפיה ב-'בתור זה ששאל את השאלה'
בתור זה ששאל את השאלה
13/11/2013 | 16:36
7
37
אשמח לדעת איך ניתן היה לשאול את השאלה בלי להראות את האתר עצמו?
לצפיה ב-'אולי יוקם איזה פורום'
אולי יוקם איזה פורום
14/11/2013 | 09:40
5
34
שיעזור לגולשים וילמד אותם לנסח שאלות, אני חשבתי שעושים זאת בבתי הספר.
לצפיה ב-'ומבלי להיות ציני ומתנשא....'
ומבלי להיות ציני ומתנשא....
14/11/2013 | 12:26
4
29
מן הסתם לא יכולתי להעתיק את כל התקנון של אותו אתר.
בתור מנהל פורום אתה אמור לדעת שהפורום פתוח לכולם, וגם אלה שלא ירדו לסוף דעתך, לא זכאים ליחס כל כך מזלזל.
לצפיה ב-'הפורום פתוח לכולם'
הפורום פתוח לכולם
14/11/2013 | 12:58
3
30
בתנאי שמכבדים את הכללים שלו.
אינני עובד אצלך, ואינני חייב לך כלום.
כמו שמי שחיכותב בשפה זרה לא יכול לצפות שאני אתרגם לו את ההודעה לעברית, גם מי שמפר את הכלליםו, לא מתנצל ולא מתחייב לכבד אותם, לא יכול לצפות שאני אתאים לו את ההודעות לכללים.
מי שמפר את הכללים, יכול לחזור לחזור לכתוב אם הוא מחייב לכבד אותם.
אני עונה בד"כ להודעות מובנות שעומדות כדשישת הכללים.
אני מדגיד לכך מזמני ומהידע שלי.
גלישה נעימה!

לצפיה ב-'בוודאי שאני מכבד את הכללים.'
בוודאי שאני מכבד את הכללים.
14/11/2013 | 14:51
2
24
עובדה שלא העליתי מחדש את השאלה, אלא שאלתי שאלה שנראתה לי לגיטימית לחלוטין: איך ניתן לנסח את השאלה כך שתתאים לכללים ואוכל לשאול שוב.

אנסה שוב:
"שלום,
אני רוצה להוריד תמונות חינמיות מאתר ולא מצליח להבין את תנאי השימוש שלו.
ציטוט מהאתר:
License: Non commercial use, learning and reference use only. Cartoon, baby, toys, cute, children, vector material
אני אשתמש בתמונות עבור אפליקציה חינמית שהתוכן בה הוא ברכות (קידוש ליל שבת, ברכת המזון וכו').
השימוש הזה נראה לי כמו עיון (rference) ועל כן עונה על תנאי השימוש.
מה דעתכם?
"

האם זו נראית הודעה יותר לגיטימית?
לצפיה ב-'מעולם'
מעולם
14/11/2013 | 19:04
22
לא טענתי שהודעתך השניה לא לגיטימית.
גם לא התייחסתי לאישיותך ולא רמזתי רמזים לגבי סגנונך כפי שאתה עשית לגביי.
הסכרתי לך מה אני לא עושה. עודה שיש גולשים שחיים עם הדעה המוטעית שמנהל פורום מקבל משכורת, או חייב לשרת אותם, או חייב לאנשר לכל גולש חפש מוחלט, ולא היא.

אם אני מסביר , אז אני ציני ומתנשא...
הדו שיח הזה, לא גורם לי הנאה ואיני רוצה להמשיך בו.גם אין לי זמן לזה.

לגופו של עניין:
איני ממליץ  לקחת תמונות חינמית, אם הוא לא יודע מה מקורן ואין לו הוכחה שיוכל להגיש לבית המשפט שהתמונות הן: נחלת הכלל או ברשיון מתאים.
צריך לזכור שהטכנולוגיה מאפשרת אתרי מראה, אתרי עכביש, סתם העתקות ומלכודות דבש, אני מעדיף תמנה שעולה דולר ואני יכול לשלם ולקבל קבלה על פני תמונה "חינמית" שלא ידוע לי למי שייכת ואיך הגיעה לרשת.
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
16/11/2013 | 06:10
23

License: Non commercial use, learning and reference use only. Cartoon, baby, toys, cute, children, vector material
שימוש לא מסחרי לצורכי לימוד ו התיחסות בלבד  תמונות אנימציה תינוקות צעצועים חמוד ילדים תמונות וקטוריות
כמו שאמר העורך דין הנכבד אין ודאות שאין שם תמונה  מסחרית שהוכנסה בטעות  
מה שכי טוב שתעשה זה תחפש ספרים ישנים מאד ללא זכויות יוצרים  בגוגול ספרים שקשורים לדת ותוריד משם
בכל אופן אני מקווה שלא תפרסם תמונה  לברכת אשר.יצר נקבים נקבים חלולים חלןלים
בכל אופן הפרוש השימוש הזה נראה לי כמו עיון (rference) ועל כן עונה על תנאי השימוש. לא נכון
אולי לא מסחרי אבל גם זה לא בטוח , בעל האתר עלול לתבוע. אם התמונות יופיעו באפליקציה

לצפיה ב-'פורום חוק ומשפט'
פורום חוק ומשפט
16/11/2013 | 05:56
27
שם התקנות אחרות עד כמה שידוע לי אבל תשאל שם
לצפיה ב-'נמחק = נמחקה'
נמחק = נמחקה
14/11/2013 | 09:40
7
לצפיה ב-'הודעות '
11
7
לצפיה ב-'הודות מנהלתיות ו'
הודות מנהלתיות ו
03/11/2013 | 17:58
2
27
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
30/10/2013 | 16:28
4
|*| אם גם אתם מאמינים בכך שכמה שיותר ישן יותר טוב, ואם גם אתם יודעים שאת המציאות האמיתיות מוצאים בחנויות יד שנייה, פורום אופנת וינטג' ובגדי יד שניה הוא המקום המושלם בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

|חללית| מכשפות, מיסטיקה, רוחות רפאים, חוצנים, נסיעה בזמן ועוד... כל אלו מחכים לכם בהתרגשות בפורום החדש תעלומות ועל טבעי.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|סיוע| פורום צינתורי מוח ועורקי צוואר הוקם על מנת לתת מענה לשאלות בנושאים הקשורים במחלות כלי דם של המוח ושל הצוואר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

לצפיה ב-'הסדרות הכי חמות ב'
|טי-וי|הסדרות הכי חמות ב|תפוז|
05/11/2013 | 14:45
2
החורף אוטוטו פה ואין דבר יותר חורפי מלהתכרבל בתוך הפוך עם שוקו חם ו... לצפות בסדרה האהובה עליכם!

|קדימה| בואו לפורום טלוויזיה להתעדכן בכל מה שחם על המסך

והנה עוד כמה סדרות שאהבנו שיכולות לחמם לכם את החורף:

|קדימה| איך לדעתכם תסתיים סדרת המתח והאקשן של ערוץ 10- בני ערובה?

|קדימה| התגעגעתם? השמינייה- סדרת הטלוויזיה של ערוץ הילדים חוזרת אחרי 5 שנים לעונה רביעית

|קדימה| אוהבים מדע בדיוני? בואו לדבר עם זה בפורום דוקטור הו וטורצ`ווד

|קדימה| סדרות הדרמה העל טבעית המצליחות בארה"ב ? יומני הערפד והמקוריים

|קדימה| עד עצם היום הזה חזרה לעונה שלישית- אהבתם?

|קדימה| העונה העשירית של האנטומיה של גריי עונה על הציפיות מהעונות הקודמות?

|קדימה| אהבתם את העונה החדשה של הומלנד? שתפו אותנו

|קדימה| צחקתם מהעונה החדשה של איך פגשתי את אמא? בואו לדבר על העונה האחרונה של הסדרה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| הנוקמים מגיעים גם לטלוויזיה. אהבתם? כנסו לפורום לוקי, הנוקמים וסוכני שילד

|קדימה| בואו להתעדכן בסדרות החדשות שעולות בפורום ערוצי הסדרות של יס

|קדימה| שמתם לב לכל תכניות המוזיקה שהחלו להופיע? מה דעתכם?
היכנסו לפורום אקס פקטור
ולפורום הכוכב הבא
וספרו לנו על הפייבוריטים וההימורים שלכם

|*| יש סדרה שמחממת לכם את החורף ועדיין אין לה פורום? רוצים לנהל פורום?
היכנסו לקישור הבא: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'בואו לצחוק איתנו בסרט קורע'
|אקשן|בואו לצחוק איתנו בסרט קורע
14/11/2013 | 16:13
4
|*|דיוויד ווזניאק (וינס ווהן) הוא בחור בלי שאיפות. חייו מקבלים תפנית מפתיעה כאשר הוא מתבשר שתרומת הזרע שהעניק לפני כעשרים שנה הפכה אותו לאב של 533 ילדים|!|
אנו מזמינים אתכם לבוא להקרנה תפוזית של הסרט הטעות הגדולה
לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה
לצפיה ב-'נפתח פורום "איש משפחה"'
|*|נפתח פורום "איש משפחה"
26/11/2013 | 17:58
5
|טי-וי| חולים על סטואי? חולמים שיהיה לכם כלב כמו בראין? פיטר גריפין מהווה עבורכם מודל לחיקוי? אז כנראה שפורום איש משפחה הוא המקום בשבילכם|!|
בואו לדבר על המשפחה הכי מופרעת ומיוחדת בטלוויזיה בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

שימו |לב|פורום סוגיות פסיכולוגיות אצל ילדים שינה את שמו ונקרא כעת פורום ייעוץ להורים. אתם מוזמנים להעזר בפורום ולהתייעץ
לצפיה ב-'מזמינים אתכם לחגוג בסרט'
|*|מזמינים אתכם לחגוג בסרט
05/12/2013 | 17:19
מסיבת יום ההולדת של תפוז ממשיכה והפעם אנו מזמינים אתכם לסרט המצויין חייו הסודיים של וולטר מיטי.

אף אחד לא יודע את כוחם של החלומות שיש לנו בראש... עד שהם מתחילים להתגשם במציאות. זה מה שקרה בעיבוד המודרני של בן סטילר לאחד מסיפורי הפנטזיה המשפיעים בכל הזמנים ? האגדה המופתית על הפיתוי שבפנטזיות: ?חייו הסודיים של וולטר מיטי" מאת ג'יימס ת'רבר. סטילר לוקח את הקלאסיקה בת שניים וחצי העמודים מ-1939 ומפיח בה חיים במאה ה-21 כסרט קומי על אדם שמגלה שחייו האמיתיים עומדים להעיף את הדמיון שלו מעבר לעננים.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן
לצפיה ב-'אתם מוזמנים לסרט "אחים בדם"'
|אקשן|אתם מוזמנים לסרט "אחים בדם"
03/12/2013 | 17:21
6
|תפוז| אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג איתנו את יום הולדתו ה- 17 של תפוז.|שי|
סביר להניח שלא יהיה ליצן או קוסם, נוותר גם על "חבילה עוברת". אף אחד לא יתבקש להכניס נר לבקבוק וגם נחסוך מכם להרים את תפוז על כיסא 17  פעמים ואחד לשנה הבאה (אחרי הכל, זה בטח כבד להרים כל כך הרבה גולשים!).

|*| אז מה כן יהיה? תהיה הקרנת גולשים חגיגית, מיוחדת וכיפית במיוחד לסרט "אחים בדם" בכיכובו של כריסטיאן בייל!

לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה
לצפיה ב-'ח'
ח
26/11/2013 | 01:06
3
30
בחיפוש  X יש במקום  מס 1 קבוע  5 שנים מידע פוגע למי פונים
לצפיה ב-'ליוסי'
ליוסי
26/11/2013 | 07:40
11
לצפיה ב-'באיזה נושא?'
באיזה נושא?
26/11/2013 | 09:17
13
לצפיה ב-'ט'
ט
28/11/2013 | 09:43
11
אני חושב שאם Y הוא 8 אז ברור. אפשר.
לצפיה ב-'שאלה דחופה על חוק הספאם'
שאלה דחופה על חוק הספאם
12/11/2013 | 15:45
5
33
שלום לכולם,
אני פונה אליכם בבקשה שתחוו דעה על המקרה שלי. מספר אנשים שנפגעו לכאורה מפעולותי טוענים שהפרתי את חוק הספאם, ואני לא יודע מה לעשות.

אני סטודנט לדוקטורט במוסד השכלה גבוהה ישראלי וכדי להפיץ את שאלון המחקר שלי פניתי באמצעות רשימת כתובות דואר אלקטרוני למספר רב של עמיתים באוניברסיטאות הישראליות בבקשה למלא את השאלון, תוך הבטחת השתתפות בהגרלת פרס בין המשיבים. מתוך רשימת האנשים שאליהם נשלח הלינק לשאלון מאות אנשים ענו וחלק קטן מהם אף הציע להפיץ את השאלון הלאה. התגובות הכלליות היו של שמחה לעזור לעמית, ומי שהיה מעט מודאג/מופתע מפנייתי אליו קיבל תגובה ובה הסבר מדויק במה דברים אמורים עם התנצלות במידה והם נפגעו מפעולתי. כמובן שכוונתי היתה לא לפגוע, אך ככל הנראה שני אנשים לא ראו זאת כך ושלחו מייל כעוס. מייד כשקראתי את המייל שלהם התנצלתי תוך הבטחה שלא לפנות אליהם יותר ולא להעביר את הדואר האלקטרוני שלהם הלאה לעמיתים או גורמים אחרים. אני מקווה שהם יסתפקו בכך ויקבלו את התנצלותי הכנה.

עם זאת, לאור העובדה שיותר מאדם אחד תפס את פעולותי כנוגדות את החוק (ואני רואה בעצמי אדם שומר חוק), אני מעוניין לשמוע את דעתכם. ראשית, חשוב לי לציין שהפצת שאלונים היא פרקטיקה מקובלת באוניברסיטאות. חוקרים נוהגים לבקש מסטודנטים, עובדים וחברי סגל למלא שאלונים - בין אם זה מהאוניברסיטה שלך או מאוניברסיטאות אחרות. לאורך שנותי הארוכות כסטודנט לתארים שונים התבקשתי למלא שאלונים רבים ותמיד שמחתי לעזור. ראיתי בזה הזדמנות לתרום לקידום המדע, כך שנראה לי הגיוני וסביר שגם עמיתי הסטודנטים יחשבו כך. חשוב לציין שאוכלוסיית הסטודנטים תהיה היחידה שאליה יישלחו השאלונים ברשימת תפוצה - שאר האנשים נחשפו לבקשת ההשתתפות במחקר באמצעות מודעות (בפורומים, פוסטים בפייסבוק או באתרים רשמיים של ארגונים).

מבחינה חוקית, קראתי את החוק ואת הפרשנות כפי שהם מופיעים באתר http://www.isoc.org.il/spam/, וחשבתי שאני פועל בגבולות החוק. הבנתי שאסור לשלוח מסר פרסומי המבקש מהמקבל להוציא כספים לצורך רכישת שירות או מוצר - אני אינני משווק דבר, אלא שולח מסר מקצועי לעמיתים. יתרה מזאת, המסר ששלחתי אינו מסחרי ואין מטרתו מכירה או הוצאת כספים בדרך כלשהי ולכן לא אמור להיחשב לדואר זבל. לבסוף הפניה לאותה קבוצת אנשים (סטודנטים) היתה פניה חד פעמית עם לינק שמאפשר הסרת פרטים מהרשימה באופן אוטומטי, ומי שפנה אלי אישית בדרישה שלא לפנות אליו ו/או שהפנייה מפריעה לו, קיבל מייל תגובה עם התנצלות על הפגיעה בו והבטחה שלא אצור איתו יותר קשר וכן ששמו ימחק מיידית מהרשימה ולא יועבר לאף גורם נוסף בתוך האקדמיה או מחוצה לה.

כוונותי היו טובות, ואני לא רוצה לעשות משהו שיפגע באחרים אך ייתכן וטעיתי.
מה דעתכם?

תודה,

עוזי
לצפיה ב-'על פניו, זה לא מסר פרסומי'
על פניו, זה לא מסר פרסומי
13/11/2013 | 04:18
208
החוק מגדיר מסר פרסומי כמסר "שמטרתו לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת". על פי מה שאתה מתאר, מדובר בשאלון מחקר בלבד ואין בהודעה שלך דבר שמטרתו לעודד רכישה של כל מוצר או שירות, כך שלהבנתי אין כאן עבירה על "חוק הספאם". מה שכן, קח בחשבון שיכולות להיות בעיות חוקיות נוספות שהן מעבר לחוק הספאם. לדוגמה, ייתכן שאתה מפר את ההסכם עם ספק השירות דרכו אתה שולח את הדוא"ל. לדוגמה, אם הפניות שלך הופצו דרך הדואר של האוניברסיטה, יתכן אולי וקיים סעיף בהסכם השימוש באינטרנט האוניברסיטאי שאוסר על הפצה המונית של דואר לא-רצוי ולא רק לשימוש מסחרי.

ולבסוף, החוק הוא לא חזות הכל, ועצם העובדה שזה לא בניגוד לחוק לא תמנע מאנשים להתרגז ולהרגיש פגועים. אנשים עלולים לראות בהפצת פניה כזו למילוי שאלון בתפוצה רחבה כפעולה לא אתית, גם אם לא הפרת את החוק.
לצפיה ב-'הםםםם'
הםםםם
13/11/2013 | 11:56
3
21
1. שאלה דחופה? למה היא דחופה? לא ראוה שתבעו אותך ושאתה צריך להגיש הגנה עד היום.
2. יש לך הבנה בסוגייה המשפטית. המסרים ששלחת אינם אסורים על ידי חוק התקשורת. קראת את מה שאתה אמור לקרוא. כאן אני צריך לעצור מבלי להוסיף, כי John the Savage השיב לך נכון, בכל זאת אוסיף משהו.
3. הניתוח שלך טעה בכה דברים. "חוק הספאם" לא קובע מהו ספאם. כל אחד יודע מה זה, אך השוליים של ההגדרה לא ברורים, כי SPAM זה עניין של תרבות דיגיטלית ושל נימוסים דיגיטליים ולא של משפט. ספאם זה מסר דיגטלי לא מוזמן, שנשלח להרבה נמענים, ללא הבחנה. המתרה לא מקדשת את האמצעי. המדע אולי יותר חשוב מהזמן של הזולת, אצלך. אצל חלק מהנמענים שלך, הזמן שלהם וההפרעה הנגרמת מהחדירה לתיבת הדוא"ל היא יותר חשובה, וזכותם. זה שאתה מתנצל מראש, לא פוטר את הבעיה. אתה לא יכול למשל להתנצל מראש, ואחר כך לתת למישהו מכה, בשם המדע. זה שלך לא מפריע אולי לקבל מכה בשם הדדע, זה עניינך. אלה ארכים שלך, לא ערכים של מישהו אחר. ספאם הוא מרגיז ומבזבז משאבים. חלק מהספם נאסר בחוק, חלק אחר לא, כי העדיפו אינטרסים אחרים, כמו חופש הביטוי וחופש המידע, אבל זה לא הופך את קבלתו לנעים. לכן, חלק מהאנשים מתרגזים. מאלה שמתרגזים, חלק לא מבינים את החוק, וחלק מבינים, ובכל זאת מאיימים את מנת להפחיד אותך, כדי שלא תעשה את זה יותר.
עוד הערה יכול להיות שהשאלות שלך משרת את המדע ויכול להיות שלא. כולנו מקבלים שאלונים, ורואים שלא כל שאלון משרת משהו נשגב. ראה למשל שאלון שהדביקו כאן בפורום היום, תחליט לבד מה תרומתו לאנושות.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
13/11/2013 | 12:26
2
14
היא דחופה כי מספר אנשים (לא רב) חזר אלי בטענות שעברתי על חוק הספאם והיה לי חשוב להבין האם טעיתי והיכן. הדחיפות היא מאחר ותוכננו הפצות נוספות בקרב קהלים נוספים - הפצות שכרגע הושעו לקראת בחינה מחודשת של הנושא. חשוב לי בתור חוקר מטעם מוסד אקדמי מכובד לא להשחיר את המוניטין שלי ושל המוסד שתחת כנפיו אני חוסה, וזה לפני שדנים בגודל התרומה האקדמית. הרי ברור שבמעשי אני חושף לא רק את עצמי לתביעה אלא גם גורמים נוספים שאין להם נגיעה ישירה לנושא ואת זה אני רוצה למנוע. כדי לסבר את האוזן, ההחלטה המקורית להפיץ את השאלון באמצעות האינטרנט בקרב קהלים נרחבים יצאה לפועל אחרי חודשים של התלבטויות וקריאת החוק. לאחר התייעצות עם עמיתים וקריאת החוק הוחלט להשתמש בהפצה נרחבת דרך האינטרנט. עם זאת, אני מודה שהביצוע היה כושל במידת מה. הפניה לא נוסחה היטב בלחץ הזמן ופרטים חשובים היו חסרים כמו המקור שממנו נלקחו הכתובות והשם של עורך המחקר (אני). בדיעבד, התחושה שלי היא שאם הדברים היו מנוסחים אחרת הלהבות היו נמוכות יותר ובהיקף קטן יותר אם בכלל.

התוספת שלך בהחלט מחכימה אותי יותר ומעוררת מחשבה, ומחזקת את החלטתי לעצור את ההפצות הבאות ולמצוא דרך הפצה שתעורר פחות כעסים והתנגדויות מצד הקהל אליו אני פונה. בסופו של דבר אני מחפש את שיתוף הפעולה של כל מי שאליו אני פונה - לא את הכעס.

ההערה שלך לגבי ערך המחקר המדעי שעליו אני חתום היא בהחלט במקום. אני מקווה שהמחקר שלי ישרת את המדע, אך בהחלט יכול להיות שלא. בסך הכל, אני לא מפתח תרופה חדשה לסרטן ולא ישיגו שלום עולמי על בסיס המסקנות שלי. אבל את הבנת אופן החשיבה האנושי, מה משפיע עליו ואיך המבנה האישיותי משפיע על קבלת ההחלטות אני מקווה שאקדם.

עוזי
לצפיה ב-'לגבי ההשלכות'
לגבי ההשלכות
13/11/2013 | 12:32
1
12
על המוסד האקדמי, רצוי להתייעץ מראש אם היועץ המשפטי של המוסד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/11/2013 | 13:21
5
לצפיה ב-'עבירה על חוק הספאם?'
עבירה על חוק הספאם?
11/11/2013 | 19:00
3
33
שלום לכולם
בחודשים האחרונים קבלתי כל שבוע שבועיים מייל כל פעם משם אחר מייל עם פנייה לאפשרות להכנסה נוספת עם משהו שקשור לרובוטים. כניסה ללינק הובילה אותו כל פעם לדף הבא:
http://krit-net.info/Shlj63004/Hydfet4lr6.html

בפעם הקודמת שנשלח לי מייל זה עניתי בצורה פשוטה במייל הבא: "לא זכור לי שנרשמתי לתפוצה שלכם נא להסיר אותי מרשימת התפוצה לפני המשך תהליכים בעניין"

הרגע קבלתי מייל נוסף עם תוכן דומה שהוביל אותי לאותו דף

האם אני יכול לתבוע על ספאם? אם כן, איך אדע מי באמת עומד מאחורי המייל? האם להשאיר שם פרטים כדי שיחזרו אליי? זה לא יהווה בעייה בבואי להוכיח שלא פניתי אליהם בעצמי?

תודה רבה
לירן
לצפיה ב-'זה ממחיש את ההבדל'
זה ממחיש את ההבדל
11/11/2013 | 19:05
2
23
בית מה שאתה יכול למה שאתה זכאי לעשות.
אתה זכאי לתבוע אבל קרוב לודאי שאתה לא יכול, כי אתה לא יודע את מי לתבוע.
אם תגלה מי הם ואיפה הם נמצאים, שמות, כתובות, תעודות זהות, אז תוכל לתבוע אותם.
לצפיה ב-'מה יקרה אם אני אמלא פרטים לחזרה אליי?'
מה יקרה אם אני אמלא פרטים לחזרה אליי?
11/11/2013 | 19:22
1
25
סביר להניח שהם יחזרו ויגידו מי הם, באיזה חברה מדובר
האם אז אוכל לתבוע?
לצפיה ב-'בחתימה לא רשום "נביא"'
בחתימה לא רשום "נביא"
12/11/2013 | 10:25
24
רשום עו"ד.
תשיג את הפרטים כבל דרך חוקית, אז תוכל לבגיש תביעה.
האנשים ששולחים את ההודרות האלה אוספים לידים. כמה שתספק להם יותר מידע, יאנדקס אותו ותקסל יותר ספאם. מצד שני, לא נראה לי שישלחו לך את השמות שלהם את תעדות בהזהות שלהם ואת כתובותיהם. הם ימכרו את הפרטים שלך לצדיקים אחרים, כאלה שלא שלחו לך דוא"ל ולא יודעים מאיפה הפרטים שלך נאספו.
לצפיה ב-'האם שליחת פורטפוליו נחשב כספאם?'
האם שליחת פורטפוליו נחשב כספאם?
11/11/2013 | 22:36
1
26
שלום ,אני צלמת במקצועי ,מעוניינת לשלוח פורטפוליו של עבודות למשרדי יחצ

האם זה נחשב כספאם?
לצפיה ב-'אם זה במסר אלקטרוני'
אם זה במסר אלקטרוני
12/11/2013 | 10:19
20
וזה לא מואשר/מוזמן עי המקבל, כן.
לצפיה ב-'אתר הכרויות'
אתר הכרויות
06/11/2013 | 11:11
2
56
נשלחה אלי הזמנה מחברים שלי במייל להצטרף לאתר חברתי. ההזמנה בדיעבד התבררה שנשלחה אלי מהאתר עצמו. לחצתי על הקישור ולא ראיתי שום אזכור לכך שמדובר באתר הכרויות ולכן הסקתי שמדובר באתר חברתי כמו הפייסבוק.
לחצתי על רישום (שנעשה דרך הפייסבוק) וגם שם לא היה רמז לכך שזהו אתר הכרויות. נתבקשתי לרשום פרטים כלליים ואפילו נשאלתי מה מצבי המשפחתי והייתה שם אופציה "במערכת יחסים" שעליה לחצתי. לא התבקשתי לרשום מה אני מחפשת, תחביבים וכו' כפי שנהוג באתרי הכרויות אחרים.
אחרי כמה דקות קיבלתי הודעה מאחד מהגברים באתר וכך הבנתי שמדובר באתר הכרויות. באותו הרגע מחקתי את הרישום באתר וחשבתי שסיימתי עם הדבר הזה.
מסתבר שהאתר ללא רשותי שלח הזמנות להצטרפות לאתר בשמי כולל לבן זוגי ולאבי.
לבן זוגי הסברתי את התקלה, אך אתמול אבי שהוא אדם מבוגר ולא ממש מכיר את עולם האינטרנט התקשר וסיפר לי שקיבל את ההזמנה ממני. בטעות כנראה לחץ על הצטרפות וכרגע רשום כפנוי המחפש קשר (הוא לא יודע מכך. אני כן, כי קיבלתי על כך מייל כאילו ממנו).
ניסיתי ליצור קשר עם האתר, אך לא הצלחתי כי אני צריכה לחדש את חברותי שם כדי לעשות זאת.
האם החברה לא עברה כאן על חוק כלשהו בכך ששלחה בשמי הזמנה לחבריי ולמשפחתי ללא ידיעתי?

לצפיה ב-'אתר הכרויות'
אתר הכרויות
06/11/2013 | 11:35
1
40
אני אתחיל את תשובתי בשאלה: את מכירה אולי את הציור הזה, שבו רואים בוווז אך גם ארנב? אלוי בזווית הראיה. יש אנשים שרואים בהתחלה רק את הברווז, או רק את הארנב.
לפי מה שאת מספרת לי, יכול להיות גם ברווז ויכול להיות ארנב.
יכול להיות שבעלי האתר מאד מאד לא בסדר, אבל יכול להיות שאת לא בסדר, ושאביך לא בסדר, אם למשל, אישרתם כל מיני דברים בלי לקרוא ובלי לבדוק מה אתם מאשרים.
אני לא יכול לדעת בלי לראות במו עיניי את ההתכתבות עם האתראני מציע לך לפנות ליעץ משפטי מסודר, שיכלול איון בהתכתבות.
לצפיה ב-'צריך לבדוק האם האתר לא ידרוש תשלום'
צריך לבדוק האם האתר לא ידרוש תשלום
07/11/2013 | 07:24
28
וכן צריך להכנס להרשמה ולבדוק תנאי כניסה והאם יש תשלום
לצפיה ב-'חוק נגישות אתרי אינטרנט'
חוק נגישות אתרי אינטרנט
03/11/2013 | 14:41
25
57
אז לא הבנתי, ואשמח לקבל קצת מידע משפטי בנושא.

האם כיום כל חשמלאי לדוגמא שמקים אתר אינטרנט חדש ולא הנגיש אותו חשוף לתביעה משפטית?
האם בונה האתר שהקים לו את האתר חשוף גם הוא?
האם סעיף משפטי בחוזה בין החשמלאי לבונה האתר בו מצוין בפירוש שהאתר אינו מודגש והמזמין רשאי לבצע את ההתאמה על חשבונו יגן על בונה האתר?

לא ברור לי מאיפה העסקים הקטנים ימצאו את הכסף להתאים את האתרים הישנים שלהם.
שלא לדבר על בלוגים של "דיאטנית" שהקימה בעצמה למשל.

לצפיה ב-'נגישות'
נגישות
03/11/2013 | 17:55
2
42
רצ"ב התקנות.
ישנו פרק זמן של 36 חדשים כדי להתאים את האתרים לדרישת התקנות.
מי שמזמין אתר לאחר כניסת התקנות לתוקף, צריך לדאוג ההזמין אתר נגיש.
רצ"ב כגם מאמר כללי.
התקנות ארוכות אך רובן לא עוסק באינטרנט.
איגוד האינטרנט הישראלי פירסם מאמר הסבר שהוא מלא קישורים.
תקרא את זה, זה נותן תשובות.
באותה מידה אתה יכול לשאול אותי מאיפה החשמלאי והדיאטנית יקחו כסף לפיסטוקים. זו לא בעיה משפטית.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תודה, שאלה לגבי האחריות'
תודה, שאלה לגבי האחריות
03/11/2013 | 18:08
18
האם סעיף משפטי בחוזה בין החשמלאי לבונה האתר בו מצוין בפירוש שהאתר אינו מודגש והמזמין רשאי לבצע את ההתאמה על חשבונו יגן על בונה האתר?

האם יש חובה להנגיש גם מערכות ותוכנות אינטרנט? לדוגמה האתר http://www.invoice4u.co.il/ מספק תוכנה להנפקת חשבוניות מס אינטרנטית, האם עפ התקנות הם חייבים להנגיש גם את המערכת עצמה או רק את האתר שלהם?

ל2 השאלות הללו לא הצלחתי לקבל מענה מקריאה של התקנות.
לצפיה ב-'מה קורה עם'
מה קורה עם
08/11/2013 | 14:27
10
סתם אתר פרטי או בלוג או סרט ביוטיוב
כלומר היכן הגבול
לצפיה ב-'מי כפוף לחוק'
מי כפוף לחוק
03/11/2013 | 19:42
21
30
החוק קובע שיש להתאים לתקנות הנגישות כל אתר המספק שירות ציבורי, או מידע עבור שירות ציבורי. כך שבשביל להבין אם אתר כלשהו כפוף לתקנות יש להבין קודם כל מה מוגדר כשירות ציבורי. שירות ציבורי בהקשר הזה מוגדר בסעיף 19י' בחוק שוויון לאנשים עם מוגבלויות:
http://www.nevo.co.il/law_html/law01/p214m2_001.ht...

"שירות ציבורי" – אחד מאלה:

(1)   שירות הניתן לציבור או לחלק בלתי מסוים ממנו בידי גוף ציבורי או במקום ציבורי כהגדרתו בסימן ג';

(2)   שירות מהשירותים המפורטים בתוספת השניה המיועד לכלל הציבור או לחלק בלתי מסוים ממנו.

"מקום ציבורי" מוגדר קודם לכן בסימן ג', סעיף 19ז', בתור:
"מקום ציבורי" – אחד מאלה:

(1)   מקום או חלק ממקום, המפורט בתוספת הראשונה, העומד לשימושו של כלל הציבור או חלק בלתי מסוים ממנו;

(2)   מקום שבו ניתן שירות ציבורי כהגדרתו בסעיף 19י;

טוב, לא יודע מי כתב את החוק הזה, אבל בטוח שהוא לא ממש למד לוגיקה או מדעי המחשב (הגדרה מעגלית: סעיף 19י' מפנה לסעיף 19ז',ו-19ז' מפנה ל-19י'). לא נורא. העקרון עדיין מובן. בסוף החוק מופיעות התוספת הראשונה והשניה שמפרטות אילו שירותים נחשבים לשירותים ציבוריים ואילו מקומות נחשבים למקומות ציבוריים. הרשימה קצת ארוכה מידי בכדי לגזור ולהדביק בהודעה כאן, אבל אפשר להציץ בקישור שצירפתי.

על פי ההגדרה הזו וסוגי המקומות והשירותים המופיעים בתוספת הראשונה והשניה, לא ניראה שהחשמלאי שלך כפוף לחוק*, לפחות על פי ההבנה שלי את החוק.

* רק קח בחשבון שאני לא עו"ד ואין לראות בנאמר כאן יעוץ משפטי.
לצפיה ב-'האם לדעתך חנות וירטואלית'
האם לדעתך חנות וירטואלית
03/11/2013 | 20:20
2
20
נופלת בהגדרה "מסחר"?
לצפיה ב-'לדעתי כן'
לדעתי כן
03/11/2013 | 20:42
1
15
לצפיה ב-'גם לדעתי'
גם לדעתי
03/11/2013 | 21:26
18
עורך דין דורון, לדעתך גם?:)
לצפיה ב-'מקום'
מקום
04/11/2013 | 08:39
17
31
קחו בחשבון שבפסיקה הישראלית קיים ויכוח משמעותי האם אתר אינטרנט הוא "מקום" ובמרבית המקרים אותם אני מכיר נפסק שלא. אתר אינטרנט אינו מקום פיזי. ה"בעיה" היא ההפניה לשירותים שהיא כוללת הרבה מהשירותים הניתנים על ידי אתרי אינטרנט ויתכן שמכוח סעיף זה החוק יחול על אתרים. עם זאת גם אז, אם אתר אינו מקום אז אולי סעיף קטן 2 לא מתקיים והחוק והתקנות בכלל אינם חלים על אתר אינטרנט. אבל כרגע מוקדם מכדי לדעת. פרשנות שלי עלולה להיות שונה מזו של בית המשפט. הבעיה תהיה לראשון שישפט בנושא זה...
לצפיה ב-'מפחיד'
מפחיד
05/11/2013 | 01:31
16
19
נכון להיום אני יודע בפירוש לפחות על 7 עסקים לבניית אתרים שהחליטו שהם לא מקימים אתרי אינטרנט לעסקים יותר בארץ.
גם אני באופן אישי, נכון להיום, לא מקבל הזמנות, הסיכון גדול מדי.
לצפיה ב-'מה שברור'
מה שברור
05/11/2013 | 10:05
15
29
הוא שהתקנות לא חלות רק על גופים ציבוריים, אלא על כל אתר המציע שירות לציבור.
מצד שני, אתה יכול לספר על יד אחת את האתרים המותאמים. יש רשימה באיגוד האינטרנט.
אפילות משרדי הממשלה לא התאימו את האתר. יש 3 שנים לזה.
כשאתה בונה אתר, לא תמיד אתה יודע אם האתר ישמש לשירות לציבור, אבל אני מסכים שאם האתר של בית עסק, רוב הסיכויים שכן.
אני חושב שהדרך שלך קצת קיצונית ויש דרכים להשתחרר מאחריות להתאמה בדרך חוזית.
אם אתה מקבל מספיק הזמנות תוך ויתור על כל המגזר העיסקי והציבוי הישראלי, אשרייך.
לצפיה ב-'דורון '
דורון
05/11/2013 | 12:43
6
21
נקודה שלא ברורה לי. למיטב הבנתי וקריאתי, מדובר באתר המציע שירות לציבור ב"מקום" כלשהו, לא?
איני זוכר את לשון החוק ולא התעמקתי מדי, אבל למיטב זכרוני ניתן לעקוב אחר שרשרת ההפניות באופן שלא יחול על אתר אינטרנט כי לא מבוצע במקום ספציפי. מקום פיזי.
אבל באמת צריך לקרוא שוב. איני בטוח
לצפיה ב-'יורם'
יורם
06/11/2013 | 11:20
15
שיהיה ברור:
התקנות הן חדשות. הן מודפסות על 64 עמודים.
אפילו לא הספקתי לקרוא את כל הקובץ.
התמקדתי בתקנות העוסקות במידע, ובעיקר בתקנה 35 העוסקת באתרי אינטרנט.
מצאתי כי החובה להתאים היא די גורפת. לא מצאתי סייג או פטור כמתואר על ידך, יכול להיות שהוא קיים, אני טרם הספיקותי למצוא אותו.
בינתיים אף אחד לא נתן לי תקציב מחקר ולא הזמין אצלי חוו"ד בנושא, אז בינתיים לא מתעמק.
איפה אתה רואה את ההגבלה למקום?
לצפיה ב-'על פי החלקים בחוק שציטטתי בהודעה למעלה'
על פי החלקים בחוק שציטטתי בהודעה למעלה
06/11/2013 | 19:56
4
18
ניראה שזה לא חייב להיות מקום. ההגדרה של "שירות ציבורי" מספקת שלוש אפשרויות: או שמדובר בגוף ציבורי, או בשירות הניתן במקום ציבורי, או שירות מהשירותים המפורטים בתוספת השניה.

כלומר, גם אם זה לא גוף ציבורי, וגם לא "מקום ציבורי" (בהנחה שאתר אינטרנט אכן לא נחשב מקום), עדיין ההגדרה בסעיף מס' 2 עומדת בעינה, ואתרים המספקים שירותים על פי התוספת השניה יחוייבו להתאמה לחוק.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
07/11/2013 | 09:07
3
18
ג'ון.לשם אני מפנה " שירות ציבורי שניתן במקום ציבורי". למיטב זכרוני הפסיקה בנושאי הימורים קבעה שלאתר אינטרנט אין מקום פיזי ולכן יש סמכות גם במדינת ישראל. אנלוגיה מכאן מלמדת אותי שגם אם זה שירות הרי הוא לא ניתן ב"מקום" ציבורי. אבל זו פרשנות עילגת שלי.
וכמובן שתוספת שניה מרחיבה מאוד...
דורון - זו בעיקר תקוותי. לא ממקום ספציפי אבל נתתי לכם דוגמא אפשרית לסיבה מדוע חשבתי כך.
וגם אני עוד לא צלללתי לעומק.
לצפיה ב-'צריך להעמיק לחקור'
צריך להעמיק לחקור
07/11/2013 | 09:39
2
18
גה'ון, אני הייתי בודק קודם כל את סמכות מתקין התקנות. האם החוק מסמיך את מתקין התקנות להסדיר את מה שהוא מתיימר להסדיר.
יורם, לא רואה הגיון בהבחנה. אספקת חשמל ניתנת נראית לי שירות ציבורי, והיא ניתנת גם במקומות ציבוריים וגם במקומות אחרים. כנ"ל שירותי תקשורת.
שירות לציבור נראה לי הגדרה יותר רחבה משירות ציבורי. אבל עדיין יש גם שירותים אישיים. עו"ד למשל, נותר שירותים אישיים.אבל האתר שלו יכול לספק מידע לציבור אודות השירותים האישיים.
נראה לי שמתקין התקנות עשה עבודה די גרועה כאן.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
07/11/2013 | 13:45
18
.
לעסק פלוני יש נכס (בית), והבית ממוקם בארהב, לדעתי מדינת ישראל לא יכולה לחייב את העסק להנגיש את הבית אלה אם בארהב זה מחייב על פי חוק, וזאת מהסיבה שלדעתי לישראל אין יכולת לחוקק חוקים בנוגע לנכסים שממוקמים מחוץ לגבולותיה.
גם אם בבית בארהב מדברים עברית, וגם אם בבית בארהב יש מצלמה שמצלמת את כל מה שקורה בפנים ומשדרת אותו באינטרנט בין היתר לגולשים ישראלים.

ולענייננו, אתר אינטרנט הוא הרי נכס של העסק נכון -  על כך אין ויכוח, במידה והנכס ממוקם על גבי שרתים בארהב, לטעמי אין המדינה יכולה לקבוע מה יכול או לא יכול להיות באתר. אלה אם תחוקק חוק שבעל עסק ישראלי לא רשאי להחזיק נכסים מסוג מסויים במקום מסויים, או אלה אם תחוקק חוק שמחייב ספקיות לחסום בישראל אתרי אינטרט שלא עומדים בתקנות כך וכך.

מה דעתכם?

---
דבר נוסף, לגבי עניין המקום,
תוכלו להשכיל אותי בדיני הוצאה לפועל וכדומה -  במידה וחייב חייב כספים, וברשות החייב אתר אינטרנט, כאשר רוצים להוציא צו תפיסה או עיקול לאתר האינטרנט שלו, איך מתמודדים עם הנושא מבחינת המקום?
בדרכ מעקלים לחייב את הבית בכתובת כך וכך, כשמעקלים אתר אינטרנט?
לצפיה ב-'ניראה שהתקנות הן בהתאם'
ניראה שהתקנות הן בהתאם
07/11/2013 | 21:10
8
לסעיף 19יב בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מגבלות (תיקון מס' 2, 2005):

19יב.  (א)  לענין שירותים ציבוריים, יקבע שר המשפטים הוראות בדבר התאמות הנגישות הנדרשות, בין בדרך כלל ובין לסוגים של שירותים ציבוריים, כדי לאפשר לאדם עם מוגבלות נגישות באופן סביר; תקנות לפי סעיף זה יכללו, בין השאר, הוראות בדבר נגישות מידע המופק במסגרת שירות ציבורי, וכן בדבר התקנת אמצעי עזר והספקת שירותי עזר.

כך שניראה שהסמכות קיימת. בחלק הזה בחוק (סימן ד'), לא ראיתי בשום מקום בו מחוייב שיהיה זה מקום ציבורי. חלק זה בחוק עוסק כולו בשירות ציבורי, על פי ההגדרה בסעיף 19י'.

אבל בלי קשר לזה, אני מסכים לחלוטין שניראה שמתקין התקנות עשה עבודה גרועה. אני מעריך את הכוונות החיוביות שמאחורי התקנות שאמורים לשר את החיים לאנשים עם מוגבלויות, אבל כל הכוונות הטובות לא מצדיקות תקנות שמותירות את בוני האתרים ובעלי העסקים עם המון בלבול וחוסר בהירות.
לצפיה ב-'שירות ציבורי'
שירות ציבורי
06/11/2013 | 18:27
6
187
מחפש ברשת ומחפש שוב ושוב מידע האם אכן אתר אינטרנט הוא מקום, והאם חנות וירטואלית נופלת בפסיקה הישראלית תחת מסחר, בנתיים ללא תוצאות לצערי.
לטעמי חשמלאי שמקים אתר לא נופל תחת שום קטגוריה, כי בוודאי אין שם מסחר (לטעמי).
לצפיה ב-'לאחר בדיקה'
לאחר בדיקה
10/11/2013 | 17:41
5
19
סעיף 19 י לחוק שוויון הזדמנויות לבעלי מוגבלות קובע מהו שירותי ציבורי, וזה אחד מאלה: "שירות הניתן לציבור או לחלק בלתי מסוים ממנו בידי גוף ציבורי או במקום ציבורי כהגדרתו בסימן ג'" או "שירות מהשירותים המפורטים בתוספת השניה המיועד לכלל הציבור או לחלק בלתי מסוים ממנו".
שירות ציבורי: שירות בריאות, בידור, שירות חינוך, השכלה או פנאי, שירות רווחה, ספורט, תיירות, אוטובוסים, רכבות, תובלה אווירית, אניות, מוניות והשכרת רכב או כל שירות תחבורה, תרבות, הארחה, מסחר, דת, אנרגיה, בזק, בנקאות, אשראי, ביטוח, פנסיה או כל שירות פיננסי.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
10/11/2013 | 17:58
4
12
אני מניח שהמחלוקת העיקרית היא מהו שירות מסחר.
האם חנות וירטואלית קטנה זהו שירות מסחר?
האם אתר המפרסם שרברב זהו שירות מסחר?

בכל מיקרה, במידה והאתר מתאחסן בארהב, אני מניח שבית המשפט יפסוק שאין למדינה סמכות להתערב בנכסים בינלאומיים של עסק,
אם הנכס היה מסעדה בארהב, המסעדה חייבת להיות נגישה רק בהתאם לחוק בארהב, אפילו שהיא מיועדת לישראלים - אבל זאת כמובן הפרשנות שלי לא בתור עורך דין.
לצפיה ב-'חנות וירטואלית'
חנות וירטואלית
10/11/2013 | 19:01
3
10
זה שירות מסחר. בין שהיא גדולה ובין שהיא קטנה.
אתר של שרברב הוא לא שירות מסחר.
לא חושב שמשנה איפה השרת. משנה איפה הקהל של האתר.
שוב, אם נשווה אם אתרי הימרים, כמו שיורם ציין, כבר ניבו לטעון שהשרת בחו"ל. לא עזר .
לצפיה ב-'אני חושב שההבדל בין הימורים לבין'
אני חושב שההבדל בין הימורים לבין
10/11/2013 | 19:54
2
12
חנות וירטואלית שמאוחסנת בחול הוא פשוט מאוד,
אתר הימורים משדל ישראלים לבצע פעולה שאיננה חוקית, ואילו חנות וירטואלית לא.
מה דעתך?

שאלה נוספת,
אם יעבור חוק בארהב שיחייב אתרים לשים צבע אדום, ובישראל לעומת זאת יעבור חוק שאתרים חייבים צבע ורוד, איך יתמודד עם זה בית המשפט?
לצפיה ב-'לא כל אתר הימורים משדל'
לא כל אתר הימורים משדל
11/11/2013 | 09:26
1
15
ובודאי שלא כל אתר הימורים פונה לישראלים.
יש הרבה הדדלים בין אתרי הימורים לבין חמויות וירטואליות, אבל יש גם הרבה הבדלים בין הסוגים השונים של חנויות וירטואליות.

בית המשפט הישראלי אינו דן על פי החוק האמריקאי.
לצפיה ב-'לא קראתי את כל פסק הדין'
לא קראתי את כל פסק הדין
11/11/2013 | 13:18
5
בנוגע להימורים, אבל מההתרשמות הכללית שלי בריפרוף, האיזון שבית המשפט קבע כנגד אתרי ההימורים הוא בגלל שמדובר בהימורים,
מעניין מה האיזון שיימצא לנכון בית המשפט לפסוק בכל הקשור לאתרים קטנים, והאם הוא יימצא שהפגיעה מספיקה מהותית כדי לפגוע בחופש הביטוי, וחופש האינטרנט (שאגב, כמדומני שגם בית המשפט הישראלי הכיר בכך שהאינטרנט צריך להישאר חופשי בכפוף לאיזונים שונים)
לצפיה ב-'לא, זה גורם לשיתוק של העסק שלי'
לא, זה גורם לשיתוק של העסק שלי
06/11/2013 | 18:28
22
אבל לצערי אין לי מספיק ממון בשביל תקציב מחקר, וייעוץ לגבי איך להשתחרר מאחריות להתאמה בדרך חוזית. נכון להיום אני ועוד רבים משותקים.
לצפיה ב-'כניסה לאימייל ללא אישור'
כניסה לאימייל ללא אישור
30/10/2013 | 04:44
7
61
שלום,
בת זוגי נכנסה לאימייל הפרטי שלי ללא אישורי וללא ידיעתי (וכנראה לא ממש יודעת שגוגל עושים לוגינג על כניסה לחשבון)
בהנחה שלא נתתי לה את הסיסמה אלא היא ניחשה אותה וכעת היא מנסה להשתמש במידע שקרה נגדי - זה חוקי?
תודה
לצפיה ב-'כניסה לדוא"ל ללא הסכמה'
כניסה לדוא"ל ללא הסכמה
30/10/2013 | 11:26
6
64
ששאלה אם הכנים התבצעה שלא כדין.
לפי מה שאתה מסביר, התילת האיריע היה ללא כוונה. כשם אאם את משאיר מכתב פרטי פתוח על השולחן, אינך יכול לצפות שלא תקרא אותו, כך גם בדאר, אולם אם היה חיטוט בהודעות, ניתן להניח אהתגכשה כוונה.
אני מציע לך להעמיק ולשאול בפורום דיני משפחה, שם עוסקים בסוגיה חדשות לבקרים.
לצפיה ב-'דורון - מאז התחלת לענות מסלולרי, אוי ....'
דורון - מאז התחלת לענות מסלולרי, אוי ....
01/11/2013 | 15:20
2
53
(ואם זו סתם מקלדת תקולה - שקול להחליפה).

פשוט, כבר כמה זמן שלא ניתן לקרוא את התשובות שלך (כי לזכרוני, עברית תקינה אתה בהחלט יודע)?
לצפיה ב-'? --> .'
? --> .
01/11/2013 | 15:21
20
לצפיה ב-' צר לי'
צר לי
02/11/2013 | 19:41
20
לצפיה ב-'אני מבין אותו לגמרי'
אני מבין אותו לגמרי
03/11/2013 | 20:21
2
26
זה סיוט להקליד על מסך מגע,
אני מתגעגע לטריאו הישן שלי שהייתה לו מקלדת אמיתית.
לצפיה ב-'לא הסתדרת עם טריאו'
לא הסתדרת עם טריאו
04/11/2013 | 09:40
22
דווקא המקלדת שלו זה מה שלא סבלתי.
לצפיה ב-'אני מתגעגע למקלדת'
אני מתגעגע למקלדת
04/11/2013 | 10:01
21
של הנוקיה N900 שהיה לי פעם.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר עמית גורביץ׳
דוד אפרים משרד עורכי דין
ייעוץ וייצוג משפטי
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה