לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1270812,708 עוקבים אודות עסקים

פורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'המלצה לתוכנת ניווט בארץ/אירופה'
המלצה לתוכנת ניווט בארץ/אירופה
28/05/2019 | 15:54
5
211
שלום חברים,
אני טס בארץ רק CVFR (בינתיים) ונעזר כיום באפליקציית- Maprika לניווט באמצעות iPad ו- iPhone.

נתקלתי במצבים שהתוכנה הציגה מיקום גיאוגרפי שגוי באופן משמעותי מהמיקום האמיתי ולכן אני מעוניין לרכוש תוכנת ניווט "מקצועית" יותר.
אני מתלבט בין שתי התוכנות הנפוצות ביותר (למיטב ידיעתי), AirNav Pro ו- ForeFlight.
אשמח להמלצה ו/או הסבר קצר מבעל ניסיון בשתי התוכנות, לגבי ההבדלים העקריים, היתרונות/חסרונות לשימוש בארץ/אירופה. האם ב- AirNav Pro ניתן להטעין גם מפות IFR?

לצפיה ב-'כדאי לשקול גם את SkyDemon'
כדאי לשקול גם את SkyDemon
29/05/2019 | 17:52
2
177
תוכנת SkyDemon מאד נפוצה באירופה ומאד חזקה. היא עולה על AirNavPro ברוב הפרמטרים. החסרון העיקרי שלה הוא, שהיא לא תומכת בארץ והיא גם יקרה יותר, אבל לטיסה באירופה אני ממליץ עליה יותר מאשר AirNavPro. אם אתה טס באירופה לתקופות קצרות יחסית (מה שבדרך כלל רוב הישראלים עושים) אתה יכול לרכוש אותה בעלות של £12 לחודש, עלות זניחה יחסית לעלויות של טיול טיסה באירופה.
אני מצרף לך לינק להשוואה קצרה שכתבתי פעם בפורום בין התוכנות הללו:

לצפיה ב-'תודה רפי, אני תוהה'
תודה רפי, אני תוהה
30/05/2019 | 09:41
1
136
האם עדיין יש בעיות של יציבות בשימוש ב- AirNav Pro במכשירים של Apple?
לצפיה ב-'יציבות AirNavProעל iPad'
יציבות AirNavProעל iPad
30/05/2019 | 13:29
159
בארץ אני טס באופן קבוע עם AirNavPro על מיני Ipad של Apple. בשנים הראשונות היו בעיות יציבות אבל לאחרונה המערכת בסך הכל יציבה. מדיווחים שאני מקבל מחברים, בגרסת ה- Android יש עדיין בעיות יציבות.

רפי
לצפיה ב-'OruxMap'
OruxMap
03/06/2019 | 15:44
1
148
תוכנת ORUXMAP מצויינת לטיסות בכל העולם, טס איתה כמעט בכל מקום.
חינמית וניתנת להורדה מה- STOR, ייתכן ויידרש תשלום סמלי של 10 ש"ח חד פעמי. למי שלא רשום.
המפות שמועלות לשם הםמ ה- AIP, של כל מדינה, ויש סינכרון שניתן לבצע.
כך שאתה טס על מפות אמיתיות של ה- CVFR או IFR או כל אחת אחרת.
התוכנה מתאימה גם לרוכבי אופניים, ג'יפים וכו..

לצפיה ב-'OruxMaps'
OruxMaps
03/06/2019 | 17:02
118
OruxMaps היא תוכנה מאד שימושית וטובה, אבל היא לא תוכנה אוירית. ניתן לראות בה איפה אתה נמצא על גבי מפה (גם מפה אוירית) וניתן גם להגדיר בה Route ולטוס (או לנסוע) לפיו..אבל אין לה שום התייחסות ל- Databases אויריים, היא לא מכירה שדות תעופה, נקודות דיווח, VORs וכ"ו, אין לה שום מכשיר ניווט אוירי (כמו HSI), היא לא מכירה תדרי תקשורת של יחידות תעבורה אוירית, היא לא  תומכת בתכנון והצגה של מסלול טיסה עם נקודות פניה, ועוד ועוד. היא בסדר גמור לנייוט בשטח (ברגל, בג'יפ, באופניים או באופנוע) והיא גם בסדר כדי לראות מעל מה המטוס עובר בזמן שהדיילות מגישות את ארוחת הצהריים, אבל כדי לתכנן ולבצע בפועל טיסה באזורים לא מוכרים ולהתממשק עם התשתיות האויריות הרלוונטיות באזור נדרש הרבה יותר מלראות איפה אתה על המפה. ה- OruxMaps פשוט אינה מיועדת לכך.

רפי
לצפיה ב-'מנחת הבונים - תחילת הגאולה'
מנחת הבונים - תחילת הגאולה
17/05/2019 | 11:10
4
491
אושרה תכנית 303-038651 "השמורה האווירית-פרדייב-מסלול. במסגרת התכנית הארכת המסלול לכוון צפון, כדי שיתאים למטוסי הכיבוי האווירי, צמצום ההשפעה של תכניות בסביבת המנחת על המנחת, הוספת מסלול הסעה מקביל. המנחת מיועד לשימושי פנאי ונופש במסגרת הפעילות התיירותית, פעילות המיועדת לשרת מטרות בטחוניות ומצבי חירום. המעניין: "לצורך שימוש במקום כשדה תעופה כללי תידרש הכנת תכנית מפורטת". כמו כן הוראות סביבתיות לתפעול ואחסון דלקים וחומרים מסוכנית. כ"כ "איזורי שירות לנמל תעופה". אלטרנטיבה ???
לצפיה ב-'מנחת הבונים'
מנחת הבונים
18/05/2019 | 10:25
1
368
הקרבה לפסי רכבת תהווה מכשול לאישור כשדה ל תעופה קלה
לצפיה ב-'מנחת הבונים'
מנחת הבונים
18/05/2019 | 14:55
347
תקרא בבקשה את התוכנית בידיעות אחרונות מאתמול לוח winwin עמוד 15. הבינוי מתוכנן גם מזרחית למסילה וכולל גם הקלות מקו הבניין של הרכבת וכביש מס' 2. כנראה שהמתכננים יודעים יותר טוב ממך.
לצפיה ב-'אין חדש לעניות דעתי'
אין חדש לעניות דעתי
23/05/2019 | 11:33
1
268
הפעילות התיירותית היא ההצנחות.
זהו מנחת פרטי ובשישי\שבת כשיש צניחות לא ירצו שיסתובבו שם עוד פרופלורים.
חיל האוויר השתמש במנחת בתקופת מלחמת לבנון השניה וכנראה רוצה עם המשטרה להשתמש שם עבור מטוסי הכיבוי ועבור זה עושים את השינוי.
לצפיה ב-'מינחת הבונים'
מינחת הבונים
03/06/2019 | 11:14
177
ימים יגידו. לעניות דעתי בונים אלטרנטיבה להרצליה. מסלול הסעה, מגבלות בנייה לסביבה, מתקני תשתית וחניות, אם עד היום לא נזקקו לזה הכוונה ברורה. גם בגוף ההודעה, " הסבה לתעופה כללית תחייב תכנון מפורט", כלומר מכינים את הרקע. רש"ת יכולים לעשות זאת עמעט מיידית כי התוכנית כבר מאושרת. תקח בחשבון את להיטות רשות מקרקעי ישראל לאדמות הרצליה ותבין את הכל. 
לצפיה ב-'ביקור במוזיאון EVERGREEN במדינת אורגון ארה"ב'
ביקור במוזיאון EVERGREEN במדינת אורגון ארה"ב
10/05/2019 | 07:20
5
276
בסגרת טיול בארה"ב, הגענו למוזיאון Evergreen שליד פורטלנד במדינת אורגון ארה"ב.
מוזיאו עשיר במוצגים המחולק לשני מבנים ענקיים. האחד מוזיאון היסטורי לתעופה והשני מוזיאון הסטורי לחלל.
אני מצרף מספר תמונות מהביקור
לצפיה ב-'A10'
A10
10/05/2019 | 07:23
3
216
אני חושב כי לכולם ידועה חיבתי למטוס המיוחד הזה...
קשה להאמין מדוע, עד שנעמדים לידו...
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'בצילו של מטוס העץ הגדול בעולם'
בצילו של מטוס העץ הגדול בעולם
10/05/2019 | 07:35
2
275
הוארד יוז, מייסדה של חברת יוז לתעופה ובעלים של חברות תעופה ואולפני קולנוע, ניסה לבנות (וגם בנה)  מטוס ענק, בעל 8 מנועים בשם "Spruce Goose".
מוטת הכנף של המטוס הייתה כמעט 110 מטר!.
בגלל גודלו, לא ניתן היה להמריא איתו משדות תעופה רגילים, שהיו באותה התקופה ולכן הוא תוכנן להמריא ולנחות מהמים.
המטוס "טס" רק טיסה אחת בימי חייו, וטיס זו ארכה מספר דקות. המטוס, אכן הצליח לנתק מהמים ולהגיע לגובה של כמה מטרים (שהספיקו להחזיקו על אפקט הקרקע) אך זאת ותו לא.
ליד ההגהים ישב יוז עצמו ובמטוס היו עוד כמה אנשים שעזרו בתפעול מערכותין.
כאמור, המטוס כולו היה עשוי עץ!
כאשר נכנסים פנימה, מקבלים את ההרגשה שנמצאים ממנש בתוך עיר שלימה!
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'מישהו יודע לאן נעלמה הדקוטה מאילת?'
מישהו יודע לאן נעלמה הדקוטה מאילת?
10/05/2019 | 07:46
1
242
כאשר רואים את הדקוטה שברקע, אי אפשר שלא להיות מתוסכלים.
זאת דקוטה ובאילת גם כן הייתה דקוטה.
אך, האם ניתן בכלל להשוות בין שתיהן?
ובכלל.
כאשר מגיעים למקום כמו Evergreen, אי אפשר שלא לרתוח מזעם על איך שנראה מוזיאון חיל האוויר הישראלי, לעומת איך נראה מוזיאון תעופה בארה"ב, כאשר כל הצוות התפעולי מורכב מפנסיונרים (גברים ונשים(!) ) מתנדבים אשר משמשים מסבירים ומארחים. וכולם, ללא יוצא מן הכלל, עושים זאת עם ניצוץ בעיניים. ואנו יודעים מי מתפעל ומשמשות מסבירות במוזיאון חיל האוויר הישראלי ואיך הוא נראה...
ומתסכלת במיוחד העובדה כי ישנם כאלו שמוכנים לקחת על עצמם את אחזקת המוזיאון בחצרים ולא מאפשרים להם!
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'הדקוטה הועברה לשדה "רמון" החדש.'
הדקוטה הועברה לשדה "רמון" החדש.
11/05/2019 | 20:59
250
במקרה הייתי בבית מלון קרוב כשהעמיסו אותה על טריילר לצורך ההעברה.

לצפיה ב-'יוצא מהכלל, תענוג לראות.'
יוצא מהכלל, תענוג לראות.
13/05/2019 | 17:44
119
לצפיה ב-'pilotpal'
pilotpal
01/05/2019 | 22:36
433
שלום לכולם. מישהו יודע להיכן נעלם האתר הנ"ל?
לצפיה ב-'תקרית חמורה: שני מטוסים קלים כמעט התנגשו מעל חדרה'
תקרית חמורה: שני מטוסים קלים כמעט התנגשו מעל חדרה
29/04/2019 | 05:13
3
412
קרה לי מקרה דומה לפני 10 שנים כשעוד טסתי בארץ, וגם בפיקוח "פלוטו".
באיזור חדרה לכיוון ראש פינה פתאום רואה דו-מנועי חולף אותי בכיוון ההפוך מצד ימין שלי באותו גובה, במרחק של כמה עשרות מטרים ממני. החסרתי פעימה...
היה מפחיד, מחדל ענק של הבקרה.

לצפיה ב-'המחשב של יחידת הבקרה לקח את זה קשה ואיבד את הזיכרון'
המחשב של יחידת הבקרה לקח את זה קשה ואיבד את הזיכרון
30/04/2019 | 13:12
179
לצפיה ב-'תגובת מפקד מערך הבקרה בח"א'
תגובת מפקד מערך הבקרה בח"א
30/05/2019 | 14:50
1
191
אז מה עושה חיל האויר? מוציא מכתב על הגבלת כמות המטוסים במרחב. בושה וכלימה. במקום לבטל את ה CVFR ולתת לנו לטוס עם ראש בחוץ עם אחריות אישית האח הגדול לא יכול להפרד מהפיקוח על ה "טמבלים" במטוסים. 
לצפיה ב-'מערך הבקרה'
מערך הבקרה
07/06/2019 | 11:24
100
אחרי ביקור ביב"א 506 נוכחתי כי הרמה ממש נמוכה. מכתב מפקד מערך הבקרה ממש בושה (לעצמו), הודאה בחוסר מקצועיות. לי בתור בקר יירוט משנת 1966 מותר לבקר. יפנו בבקשה לשמעון לסר, רבי ומורי, ישדרג אותם עם עין אחת סגורה ויד אחת קשורה.
לצפיה ב-'לינה באושקוש 2019'
לינה באושקוש 2019
23/04/2019 | 11:03
239
נותר לנו חדר אחד בוילה באושקוש לאירוונצ'ר ביולי. למעוניינים נא לפנות בווטסאפ 0505277177 יעקב
לצפיה ב-'מחפש מישהו שמעוניין לצבור שעות טייס מפקד'
מחפש מישהו שמעוניין לצבור שעות טייס מפקד
22/04/2019 | 21:23
394
אני מחפש מישהו/י עם הגדר מכשירים, להצטרפות למספר טיסות שלי בארץ כ- safety pilot PIC, תוך השתתפות סמלית (20%) בעלות השכרת המטוס. ההמראות מהרצליה, ב-172.
הזדמנות לצבור שעות טייס מפקד בזול.
נא לפנות אלי בהודעה פרטית.
לצפיה ב-'אווירובטיקה'
אווירובטיקה
17/04/2019 | 20:05
314
מעוניין בהמלצות על בתי ספר שמעבירים קורס/לימוד אווירובטי
המיקום בארה"ב - בפלורידה או וירג'יניה או בוושינגטון DC

תורה מראש לממליצים
לצפיה ב-'בבית הספר למדו אותנו שלא לסמוך על המזל'
בבית הספר למדו אותנו שלא לסמוך על המזל
17/04/2019 | 11:13
1
514
טייס ממוצא קוריאני, בראצות הברית, טס בססנה 172 מניאגרה פולס לפרמינגדייל KFRG (לונג איילנד), עם שני נוסעים, במזג אויר גרוע (low IFR).
אחרי ארבעה נסיונות לנחות על ה ILS ב FRG, ביקש לטוס ל JFK. שם ניסה פעמיים על ה ILS, וגם שם נכשל והלך סביב.
בניסיון הגישה הששי והאחרון נגמר הדלק (סה"כ משך הטיסה היה למעלה מארבע שעות) והמטוס התרסק, אבל לא ממש... אלוהים היה איתו, בדרך פגע בכנסייה ונבלם על ידי חוטי חשמל. המטוס עצר תלוי על חוטי החשמל בגובה מטר מעל האדמה. הטייס והנוסעים יצאו על רגליהם.
אפשר להאזין לקשר עם המטוס ברגעים האחרונים בקנדי
https://www.youtube.com/watch?v=ATlDcZLetZE&featur...

לצפיה ב-'די מזעזע הסיפור הזה'
די מזעזע הסיפור הזה
17/04/2019 | 16:07
312
א. לצאת לטיסת לילה עם ציפיה ל-IMC עד למינימום... צריך לחשוב פעמיים על דבר כזה (הגישה הראשונה כבר היתה אחרי אור אחרון).

ב. אוקיי, אז לא עבד בניסיון הראשון. למה עוד שלושה?! לך למקום אחר, ולא JFK עם אותה תחזית, אלא איפהשהוא עם סיכויים יותר טובים מזה. למשל Hartford CT, שדה אליו הוא היה מגיע לו היה מנסה כשעוד היה לו דלק (נותרו לו שעה ורבע דלק אחרי הגישה הראשונה).

ג. ואז, אחרי שלושה ניסיונות נוספים, JFK עם אותה תחזית?! מה הרעיון?

ד. וכשאתה מבין שאבדו כל הקיצים והדלק יאזל לך עוד מעט, קבל החלטה לרדת מתחת ל-DA ותנחת, יהיה אשר יהיה - יותר טוב מלעשות את זה חמש דקות מאוחר יותר בשכונת מגורים. לא שומעים בהקלטה, אבל אני מניח/מקווה שהוא הכריז חירום לפני כן.

ה. ברמת ה-bean counters שיחקרו את התאונה הזו - אני תוהה מה הוא הגיש בתור alternate חוקי.

ואחרון חביב:
ו. בראשון - היום של התאונה - טסתי פעמיים מעל אזור התאונה במהלך היום (לא בלילה). פעם אחת בדרך דרומה (מסצ'וסטס לווירג'ינה) ופעם שניה בכיוון ההפוך. היתה שם עננות נמוכה וערפל כל היום. זו לא היתה תחזית מפתיעה. לא ברור איך מישהו יפתח תקוות לנחות ב-ILS CAT I במצב כזה.

מצורפת תמונה של מנהטן מיום ראשון שצולמה מעט צפונית ל-JFK.
לצפיה ב-'מחפשים שותף למטוס צירוס SR-22'
מחפשים שותף למטוס צירוס SR-22
08/04/2019 | 19:27
2
372
מעוניין בשותף לייבוא מטוס צירוס SR-22 לארץ כחלק מקבוצת טייסים. לפרטים: רונן 052-2619159
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
11/04/2019 | 08:11
1
269
איפה אתם רוצים לשים אותו? לעניות דעתי אין מקום פנוי בהרצליה
לצפיה ב-'יש מקום מובטח בהרצליה'
יש מקום מובטח בהרצליה
11/04/2019 | 09:58
185
לצפיה ב-'טיסות חו"ל בקיץ הקרוב'
טיסות חו"ל בקיץ הקרוב
08/04/2019 | 20:23
5
375
כדאי לזכור כי שדה דב יסגר כנראה ביולי הקרוב. יש לארגן עם רש"ת, מכס וביקורת הגבולות להערך ליציאות/כניסות מהרצליה.
טיסה לקפריסין יותר טוב מחיפה, טיסה ישירה לרודוס עדיף מהרצליה. מנתב"ג קשה להאמין שיאפשרו. רצוי שאגודת התעופה תטפל בנושא.
לצפיה ב-'טיסות לחול מהרצליה'
טיסות לחול מהרצליה
16/04/2019 | 19:20
4
255
לא נראה לי שטיסה לרודוס מהרצליה ומשקל ואיזון מתחברים
לצפיה ב-'מתחברים בלי בעיה'
מתחברים בלי בעיה
17/04/2019 | 09:30
3
247
תשאל את עופר נחמיאס וד"ר משה פורת. יש משקל מיוחד: אתה שוקל 110 ק"ג, המשקל המיוחד מראה 70 ק"ג. הם השתמשו בו בזמנו בטיסה לאושקוש.
עם חד מנועי אין בעיה, הלך מנוע יש נ"א, הבעיה עם דו-מנועי, הלך מנוע אחרי המראה אתה בבעיה. שנים המראתי מהרצליה, נוסעים + דלק מלא - משקל עודף.
אותם המסתכנים בטיסה עם חד מנועי מעל הים, משקל עודף קטן עליהם.
לצפיה ב-'מקווה שאתה מתבדח לו אני מנהל האתר הייתי מוחק'
מקווה שאתה מתבדח לו אני מנהל האתר הייתי מוחק
17/04/2019 | 11:02
2
136
לצפיה ב-'לא מתבדח !!!'
לא מתבדח !!!
17/04/2019 | 15:41
1
208
אם טל ר. קורא הוא יצליח להוציא מהיסטורית הפורום את תולדות הטיסה האמורה.
אני אישית טסתי אין ספור פעמים עם משקל עודף. צריך רק לשמור על איזון. עשינו
זאת בעזרת משקולות עופרת בחרטום. גדי, אין תחליף לניסיון.
מזל שאתה לא מנהל הפורום.
לצפיה ב-'משקולות עופרת'
משקולות עופרת
17/04/2019 | 19:12
190
משקולות עופרת שמשו​ אותי לאיזון בצלילה
לצפיה ב-'מגורים באירוע אושקוש'
מגורים באירוע אושקוש
06/04/2019 | 15:36
3
231
למתעניינים:
בינתיים, יש לי חדר פנוי לשני אנשים בדירה פרטית בסמוך לאוניברסיטה.
בדירה מטבח וחדר אוכל, מכונת כביסה כולל מגבות סדינים וכו'
ההשתתפות 75 דולר לאחד ללילה.
עדיפות למתחייבים ל-7 לילות.
נא לענות בפרטי בלבד.
לצפיה ב-'תזכורת'
תזכורת
08/04/2019 | 19:46
146
מדובר על אושקוש 2019  
לצפיה ב-'אם אין ישראלים שמתעניינים'
אם אין ישראלים שמתעניינים
10/04/2019 | 11:13
170
אני אנסה לגייס אמריקנרים לחדר....
לצפיה ב-'לצערי לא אהיה שם השנה'
לצערי לא אהיה שם השנה
11/04/2019 | 03:21
74
לצפיה ב-'פנייה לבוני מטוסים:'
פנייה לבוני מטוסים:
08/04/2019 | 07:31
209
בימים אלו, אני מארגן את בוני המטוסים למטרה מסויימת.
לצורך כך, הקמנו קבוצת ווטסאפ.
מי שעדיין אינו חבר בקבוצה, מוזמן ליצור איתי קשר:
0507815801
אם מישהו מהקוראים כאן מכיר בונה, שאינו חבר בקבוצה, אנא העבר אליו בקשתי.
הסבר למהות ההתארגנות אתן באופן אישי.
תודה
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'חברות בשותפות אזמ'
חברות בשותפות אזמ
05/04/2019 | 15:33
280
אני חבר בקבוצת אזמ בעלת 2 מטוסים חדשים והשלישי בדרך.
אני מוכר את חלקי בשותפות. לפרטים נוספים 052-3286928
לצפיה ב-'הסבת רישיון אמריקאי ישירות לאוירון + הגדר אז״מ?'
הסבת רישיון אמריקאי ישירות לאוירון + הגדר אז״מ?
03/04/2019 | 10:16
222
האם קיים הליך כזה שמאפשר לקבל ישירות רישיון רגיל בתוספת הגדר אז״מ?
או שחייבים קודמים לבצע הסבה רגילה, ואח״כ לעבור את התהליך הרגיל של הוספת הגדר אז״מ?
לצפיה ב-'איזו הפקרות - מגדל הפיקוח הרשה לטייס להמריא מרחבת החניה!!'
איזו הפקרות - מגדל הפיקוח הרשה לטייס להמריא מרחבת החניה!!
01/04/2019 | 07:30
2
368
פשוט שערוריה! מתי הם ילמדו, האמריקאים הטיפשים האלו?
קראו את הכתבה שבלינק המצורף:

(שימו לב למשפט: I told the tower I was unable to taxi crosswind to runway 17 and would they mind if I took off from the ramp. "No problem, cleared for takeoff.")

אני חושב שרת"א צריכים לשלול את הרשיון של הפקח!!!!

אריאל אריאלי
לצפיה ב-'אחד באפריל'
אחד באפריל
02/04/2019 | 03:17
1
114
לצפיה ב-'לא בטוח שקשור לתאריך'
לא בטוח שקשור לתאריך
02/04/2019 | 07:23
165
הידיעה התפרסמה לפני ה"תאריך המסוים". אני, פשוט, ציטטתי באחד באפריל.
כדאי לשים לב לתגובות שאר הקוראים בהמשך.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'1/4 jetfox 97 למכירה'
1/4 jetfox 97 למכירה
27/03/2019 | 11:57
2
273
למכירה 1.4 ג'טפוקס 97, חניה במנחת ראשל"צ.
בדים חדשים, מנוע בן 4 עם 600 שעות .
ניתן להיכנס לשותפות וללמוד על המטוס עד לקבלת רישיון, כך לחסוך מעל ל-50% אחוז מהעלות.
לצפיה ב-'jetfox'
jetfox
02/04/2019 | 12:39
1
127
הי אפשר פרטים ? או לשוחח בטלפון?

לצפיה ב-'ברוך 052-9457360'
ברוך 052-9457360
02/04/2019 | 13:25
54
לצפיה ב-'מי יודע באיזה גיל אפשר לטוס אקטיבית בישראל?'
מי יודע באיזה גיל אפשר לטוס אקטיבית בישראל?
23/03/2019 | 10:23
1
345
מדוע אני שואל (ואני גם יודע את התשובה...)? כי בארה"ב (שמתוך המאמר, ברור שאין להם מושג בתעופה) נער חגג את יום הולדת ה-16 שלו, בסולו על מטוס ועל הליקופטר:

כידוע, בארץ (שרת"א יודעים יותר טוב מכל העולם....) מותר להתחיל ללמוד בגיל 17 ובאותו היום כבר מותר להוציא רשיון....
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'זה לא מדויק...'
זה לא מדויק...
26/03/2019 | 17:43
226
בדאונים מותר בארץ להתחיל ללמוד בגיל 15 ולקבל רשיון בגיל 16.
ראה כאן:

רפי
לצפיה ב-'למכירה חלק ממטוס טקסאן בצפון'
למכירה חלק ממטוס טקסאן בצפון
18/03/2019 | 15:23
265
לכול המעוניין למכירה חלך ממטוס טיקסאן  במנתח מכר בצפון 0544378674
לצפיה ב-'דרוש מנהל מחלקה אווירית'
דרוש מנהל מחלקה אווירית
13/03/2019 | 11:38
420
לאופק צילומי אויר דרוש מנהל מחלקה אווירית:
טייס בעל רשיון מסחרי ונסיון בתעופה האזרחית בישראל
נסיון רב בניהול צוות עובדים וקבלני משנה.
יכולת מסחרית גבוהה ומוכחת

למשרה מלאה

קו"ח למייל

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו