לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מבחן בקיאוות אנגלית בשירגל'
מבחן בקיאוות אנגלית בשירגל
26/09/2016 | 20:25
169
אם מישהו נבחן ביום  רביעי, אשמח  לקבלת מסר.
בתודה
יאיר
לצפיה ב-'עם הר גור בלי הר גור.....'
עם הר גור בלי הר גור.....
26/09/2016 | 14:19
214
נפולת של נמושות אתם ונפולת של נמושות תהייו.(יצחק רבין  זוכרים?)
תובע אני את עלבונו של השחור מוושינגטון, במה הוא נופל מעילוי הטייס השחור משיקגו.
איזו זכות יש לבן בלי שם ובן בלי ארץ  להביע דעה על אזרח אמריקאי כשר מבטן ומלידה
לצפיה ב-'לאחר שהצעתי להסיר את "הר גור"...'
לאחר שהצעתי להסיר את "הר גור"...
23/09/2016 | 15:26
12
331
מחברותו בפורום, הוצפתי בחתימה אחת. מודה בתבוסתי, הגעתי למסקנה שכפי הנראה הר גורביץ מגיע לנו.
שבת שלום לכולם.
עירא קרטס
לצפיה ב-'ההודעה המצורפת נשלחה בפרטי ומפורסמת באישורו של עירא'
ההודעה המצורפת נשלחה בפרטי ומפורסמת באישורו של עירא
24/09/2016 | 12:55
6
232
"
עירא,

למרות שאני חושב שהרבה חושבים כמוך לגבי טרול המקלדת המתכנה "הר גור" עדיין זהו תקדים מסוכן להתחיל לזרוק אנשים מהפורום בגלל שדעתם אינה כמו שלך.
אדם חכם אמר פעם "איני מסכים עם דברייך אבל אלחם עד טיפת דמי האחרונה כדי שתוכל להשמיעם", הר גור אולי הוא זבל אנושי וחלאת אדם שמטרתו ל"חמם" את הפורום אבל זכותו להשמיע את דעתו וזכותינו להתעלם מקיומו. אם תתעלם ממנו הוא לבסוף יעלם כי הוא הרי חי מפרובוקציות.

זאת לדעתי הסיבה שאף אחד לא הצטרף לעצומה שלך.

אייל

נ.ב.
גם אני עונה כנראה להגדרתו של מר הר גור כ"נפולת של נמושות" אבל מה לעשות והחולניות של האדון משעשעת אותי (כמו שעכבר משעשע חתול לפני שהחתול אוכל אותו.... "

תשובתו של עירא מצורפת : 
"שלום אייל
כעיקרון אתה צודק. אבל גם לחופש הבטוי חייב להית סמן קיצוני. אני לא אלחם ולא כהוא זה, על זכותה של ח"כ זועבי להסית לחסולה של מדינת ישראל. אתה ודאי תאמר, "לא, זה מקרה אחר". 
לא, זה לא מקרה אחר אם אין סמן שיקבע "עד היכן"
ולמה שלא תפרסם את תגובתך מעל דפי הפורום? יש לך את אישורי המלא לפרסם את תגובתי זו, אם תרצה.
שבת שלום
עירא "

לשיפוטכם
לצפיה ב-'לאייל BNO'
לאייל BNO
24/09/2016 | 19:23
5
174
תקרא את ההודעה שלי מיום שני שעבר, ותכתוב משהוא יותר אורגינאלי, אחרת אתבע ממך זכויות יוצרים
לצפיה ב-'זאביק, Spiacente Signore, sarà meglio la prossima volta'
זאביק, Spiacente Signore, sarà meglio la prossima volta
25/09/2016 | 11:37
1
77
לצפיה ב-'grazie, complimenti per l'italiano '
grazie, complimenti per l'italiano
25/09/2016 | 12:16
51
לצפיה ב-'זאב, '
זאב,
25/09/2016 | 17:37
2
93
לא ברור. אנא הסבר.
הבעת התנגדות להסרתו של "הר גור" בגלל יצירת "תקדים מסוכן". 
דבר והיפוכו: התקדים המסוכן הוא דווקא אי-אכיפת התקנון שהופר בצורה כה בוטה.

לצפיה ב-'עירא'
עירא
25/09/2016 | 19:57
1
96
בישראל, גם למסיתים נגד יהודים \ ערבים יש זכות לפרסם בעיתונים . אני פשוט אדלג ולא אקרא את מה שיש להם להגיד .
וחוץ מזה, מה זה "לחסום" ? פתגם איטלקי: הנחש משיל מעליו את עורו  אבל לא את אופיו. תמחוק "הר-קוּר, יכנס תחת שם אחר, למשל, הר-פּולָה
(יש לך מילון רומני-עברי? )
לצפיה ב-' פעם נוספת פיספסת את הפואנטה...'
פעם נוספת פיספסת את הפואנטה...
25/09/2016 | 23:20
80
לא בגלל שהוא יכול להתחמק מגיעה לו חנינה. המסר אינך רצוי כאן הוא הדבר שאני מנסה להעביר לו (בתקווה קלושה ביותר שיבין). הוא כאדם, מענין אותי כקליפת השום, ואולי פחות מזה.
ובמאמר מוסגר, לא רק את שם החיבה יצטרך להחליף אלא גם את המחשב. וחוזר חלילה. לאחר השרשור הראשון נדע עם מי עסקינן.
לצפיה ב-'עירא, כמוך, אני סבור שיש להסיר'
עירא, כמוך, אני סבור שיש להסיר
24/09/2016 | 20:33
158
כאלו הפוגעים באופן קיצוני בפורום ובמשתתפיו ומעכירים את האווירה, מאחר ולא מדובר רק בהבעת דעה אישית שונה - אלא בפגיעה אישית מכוונת.
לפני הסרה - הייתי שמח לראות הפניית "התראה לפני ניתוק" ממנהל הפורום ל"מועמד" להסרה.
לפורום יש מטרה וייעוד כפי שנכתב לעיל ע"י מייסדו, ומי ששם לו למטרה לפגוע בזה - מקומו לא פה.

לצפיה ב-'כל מי שמשתמש באתר מתחייב לעמוד בתקנון'
כל מי שמשתמש באתר מתחייב לעמוד בתקנון
25/09/2016 | 14:28
3
107
בתקנות ישנה התיחסות לסמכויות מנהל הפורום ואחריות המשתמש לא לפגוע באחרים כמפורט בסעף 16.
לצפיה ב-'תקנות זה דבר נחמד אבל...'
תקנות זה דבר נחמד אבל...
25/09/2016 | 15:19
114
א. מה התועלת בתקנות אם המדיניות היא של אי אכיפה ?
ב. אם היית אוכף חצי מהתקנות המופיעות בתקנון, הפורום היה נסגר מזמן.
לצפיה ב-'והנה ההתיחסויות...'
והנה ההתיחסויות...
25/09/2016 | 17:18
1
138
16.2.10. לא להעלות תכנים בעלי אופי גזעני או תכנים שיש בהם כדי להסית לגזענות;
16.2.16. לא להעלות תכנים שעלולים לפגוע ברגשות הציבור או שיש בהם כדי להעליב;
אלו רק שניים.  מה שהפליא אותי זה חוסר התגובה של מנהל האתר. דוד?. 
לצפיה ב-'הגבתי'
הגבתי
26/09/2016 | 13:19
117
אתייחס בהמשך.

דוד.
לצפיה ב-'דיון בבגץ'
דיון בבגץ
25/09/2016 | 19:27
2
161
היה היום?
לצפיה ב-'נדחה ל 6.10'
נדחה ל 6.10
26/09/2016 | 00:24
1
69
לצפיה ב-'בג"ץ עסוק עכשיו בלנסות להרוס עוד בית של יהודים'
בג"ץ עסוק עכשיו בלנסות להרוס עוד בית של יהודים
26/09/2016 | 09:35
73
לצפיה ב-'מערכת לוויינית חדשה שתחולל מהפכה בניווט בישראל'
מערכת לוויינית חדשה שתחולל מהפכה בניווט בישראל
23/09/2016 | 11:02
5
273
כמה נפוץ השימוש ב gps בתעופה האזרחית ?

לצפיה ב-'האמת, יכול לחולל מהפכה'
האמת, יכול לחולל מהפכה
23/09/2016 | 22:37
4
196
או לפחות להביא לארץ את המהפכה באיחור של כמה שנים.
גישת LPV, שלא מצריכה התקנה של ILS בשדה התעופה, מאפשרת לעשות גישה למינימה של 200 רגל, בדומה ל-ILS. כמובן צריך מכשיר GPS עם WAAS שמאושר ל-IFR (מותקן בפנל, לא נייד).

לצפיה ב-'תבדוק מה פורסם בעדכון פמ"ת הבא בנושא "תמנע"'
תבדוק מה פורסם בעדכון פמ"ת הבא בנושא "תמנע"
24/09/2016 | 19:25
3
152
יש גישת RNP.
לצפיה ב-'לא ממש עוזר לתעופה הקלה'
לא ממש עוזר לתעופה הקלה
25/09/2016 | 00:08
2
141
אבל במקום שיהיה רק ILS אחד בארץ להתאמן עליו, למה שלא יהיה LPV (או LNAV/VNAV) למגידו, חיפה, פיק, מצדה?
מה שיפה בגישות כאלה (ובלתי אפשרי ב-ILS רגיל), שמסלול הגישה יכול להיות עם פניות בדרך אם אין מספיק מקום לגישה ישרה. כך זה בשדה הבית שלי (פאלו אלטו), אמנם פניה קלה, אבל נחמד לראות את הטייס האוטומטי מתלבש על הגליידסלופ, ובדרך למטה עוד עושה פניה קלה...
לצפיה ב-'גם בגישות MLS אפשר להנמיך ולפנות בו זמינת.'
גם בגישות MLS אפשר להנמיך ולפנות בו זמינת.
25/09/2016 | 17:12
1
80
אבל הדבר מצריך ציוד מתאים בשדה ולא רק במטוס.
לצפיה ב-'MLS - טכנולוגיה שדעכה בטרם דרכה....'
MLS - טכנולוגיה שדעכה בטרם דרכה....
25/09/2016 | 19:20
91
עקב המחיר הגבוה שנדרש מחברות התעופה ובעלי המטוסים,להחלפת מערכת ה- Localizer + GS פשוט סירבו להתקינה במטוסים (למרות שהותקנה במספר שדות תעופה) והשימוש בה חדל בטרם הוחל.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'לא רק בארץ מתנכלים לGeneral Aviation '
לא רק בארץ מתנכלים לGeneral Aviation
24/09/2016 | 10:18
1
234
לצפיה ב-'וזה קורה גם "בעולם השלישי"...'
וזה קורה גם "בעולם השלישי"...
25/09/2016 | 18:02
98
בעיר מגורי, סנטיאגו דה צ'ילה, (6 מילון תושבים) שדה התעופה העירוני היחיד (SCTI) נסגר לפני יותר מ-10 שנים. הסיבה, ניחשתם נכון. נדל"ן. ועד היום למרות הבטחות חוזרות ונשנות "התחליף" המפורסם עדייו בשלבי התכנון. מה נשאר? שני שדות תעופה קטנים פרטיים, שאינם מסוגלים להכיל את צי המטוסים הלא גדול כאן. אני, ללא אפשרות אחרת, מחזיק את המטוס בשדה תעופה קטן (מסלול עפר) כ- 70 ק"מ מהבית. זה מה יש...

לצפיה ב-'שבוע מעולה!!! Air Nav Pro ?'
שבוע מעולה!!! Air Nav Pro ?
24/09/2016 | 20:49
192
בס"ד

שלום רב לחברי הפורום!

מזה שנתיים אני טס ללא עזר ניווט מסויים, בדרך בה טסו מאז ומתמיד. 
אני מעוניין לבצע הגדר לילה ולדעתי זה זמן מצוין להשתמש בטכנולוגייה הזו.
הייתי שמח לשמוע מכם, את חוות דעתכם אודות התוכנה ANP ביחס לאפשרויות אחרות הקיימות היום בשוק (יתרונות מול חסרונות).
אשמח לקבל הסבר אודות התקנת מפות הCVFR של ישראל + איזורי אימון,
אם פורסם בעבר מדריך שימוש ראשוני יהיה נהדר לצרפו כאן..
מה המכשיר האידיאלי לניווט מבחינת נתונים - גודל מסך, מעבד?
להבנתי לא כל אייפד מתאים, צריך כזה עם GPS מובנה + כרטיס Sim.

תודה רבה לעונים !

לצפיה ב-'מבט על והפעם סובב ירושלים פרק ראשון נצרות'
מבט על והפעם סובב ירושלים פרק ראשון נצרות
23/09/2016 | 06:45
169

טיסת סובב ירושלים תמיד מרגשת אותי , יש ערים גדולות ממנה (מקסיקו, מוסקבה , לונדון ועוד), יש ערים יפות ממנה (ברצלונה ,סן פטרסבורג, פרג , ועוד), אך אן כל ספק שאן ערים יותר מעניינות ממנה, בכול קילומטר מרובע טמונה היסטוריה מרתקת של אלפי שנים, חלקה ידועה וחלקה לא, היסטוריה מלאה בסיפורים אפיים ענקיים (כגון הקרבת יצחק , או הקמת בית המקדש), וסיפורים קטנים ומרתקים (כגון כניעת העיר במלחמת העולם הראשונה ), בפרקים הבאים תוכלו לקרא על חלק קטן מסיפורים אלו.
הפרק הראשון יעסוק בחלק הנוצרי של העיר וסביבותיה, פרק זה הינו חלק מספר שהפיק חברי הצלם המוכשר  אסף סולומון "Sight From Above" .  חלק מהצילומים מעטרים מאמר זה.(קישור לספר כאן )
הספר באנגלית ומיועד לציבור הנוצרי, הספר זכה להצלחה ולתשבחות רבות, ספר מומלץ לרכוש לחברים נוצרים בחו"ל ,.
לקריאת המאמר לחצו על הקישור הזה
תודות : 
לאורי הרטמן על העריכה.
ליאנה מרקשייד  הטייסת . 
לאסף סולומון על הצילומים
עד הפעם הבאה- נתראה!!!
 אבי הרטמן
לצפיה ב-'ראשו של טייס כמעט נערף על ידי כנף מטוס - מדהים'
ראשו של טייס כמעט נערף על ידי כנף מטוס - מדהים
21/09/2016 | 19:14
2
318
לצפיה ב-'צלם של הטלביזיה הישראלית נהרג'
צלם של הטלביזיה הישראלית נהרג
22/09/2016 | 10:53
1
258
מפגיעה של כנף מטוס בראשו בעת שצילם את מפגן חיה"א
בחצרים בסיום קורס טיס
לצפיה ב-'חברי הטוב בני (גרובר) גרנות ז"ל'
חברי הטוב בני (גרובר) גרנות ז"ל
22/09/2016 | 15:18
236
הספיד אותו תא"ל אמיר נחומי גם הוא חבר כיתה. 
לצפיה ב-'שכירת מטוס ביוון'
שכירת מטוס ביוון
22/09/2016 | 11:54
173
מישהו יכול להמליץ על מקום בצפון מרכז יוון (התיחום הוא בערך בין סלוניקי לפריון) שבו אפשר לשכור מטוס חד מנועי ומדריך דובר אנגלית?

תודה.
לצפיה ב-'מישהו ראה, צילם?'
מישהו ראה, צילם?
21/09/2016 | 21:24
3
333
פילטוס PC-12 בשדה דב או בהרצליה? לפי השמועות מופעל ע"י המשטרה
לצפיה ב-'לא שמועות'
לא שמועות
21/09/2016 | 23:05
2
287

אכן משטרתי, איני יודע היכן בסיס האם שלו
לצפיה ב-'קרדיט לצלם רמי מזרחי'
קרדיט לצלם רמי מזרחי
22/09/2016 | 17:09
1
103
לצפיה ב-'כמובן '
כמובן
22/09/2016 | 18:53
73
לצפיה ב-'מדינת חלם'
מדינת חלם
21/09/2016 | 19:07
4
255
שדה דב נסגר בשל תקלה בשתי כבאיות

שדה דב נסגר בשעה האחרונה להמראות ולנחיתות, בשל תקלה בשתי כבאיות של חיל האוויר הדרושות להפעלתו. מרשות שדות התעופה נמסר כי כבאית תקינה מועברת לשדה מנתב"ג.

בשעה זו נגרמים שיבושים בארבע טיסות.
לצפיה ב-'תקלה בשתי כבאיות - עאלק'
תקלה בשתי כבאיות - עאלק
21/09/2016 | 22:43
204
בטח תקולות כבר הרבה זמן, והיום עשו את הביקורת החודשית, וגילו את התקלות. לא הליך מדורג חלילה, ולא שום מחשבה קדימה. 
אכן מדינת חלם. 
לצפיה ב-'חשבת אולי על המצב הבא?'
חשבת אולי על המצב הבא?
24/09/2016 | 19:18
2
76
כבאית אחת בהשבתה מתוכננת לצורך תחזוקה ידועה מראש("שדה צהוב" בשפת חיל האויר, כאשר יש ירידה למינימום הציוד הדרוש מבחינה בטיחותית).
הכבאית השניה מושבתת בהפתעה(פנצ'ר לדוגמא, הנהג שבר את היד/רגל), מה שישר מוריד את הצב ל"אדום"(אין ציוד חירום בכמות שמאפשרת תפעול שותף).
לצפיה ב-'אם זה מה שאתה מציע, טוב שאתה לא מבין מקבלי ההחלטות...'
אם זה מה שאתה מציע, טוב שאתה לא מבין מקבלי ההחלטות...
25/09/2016 | 03:32
1
64
רק מה, אלה שכן מחליטים, מסתבר, לא עושים עבודה יותר טובה. 
לצפיה ב-'איפה הצעתי משהו? רק נתת דוגמא למצב שהייתי עד לו.'
איפה הצעתי משהו? רק נתת דוגמא למצב שהייתי עד לו.
25/09/2016 | 17:10
38
לא כבאית, אלא אמבולנס  אבל העקרון זהה,
אמבולנס אחד היה מושבת לתחזוקה(שדרוג כמה מערכות, במשך כשבועיים)- דבר ידוע שתוכנן מראש, ואושר הגורמים הרלוונטים(מפקד הטייסת ומפקד הבסיס).
והאמבולנס השני הושבת למשך כשעה-שעה וחצי עקב נזילת שמן שהתגלתה בו במהלך נסיעה. מה שגרם למצב שאין אמבולנס זמין כלל במשך כשעה-שעה וחצי.

כל מה שאני אומר שבין תקלה(שלא בטוח בכלל מה היתה התקלה) בשתי כלים לבין "מדינת חלם" יש מרחק נכבד.
לצפיה ב-'P92 חדש מהמפעל במחיר 425000 ש"ח כאן בישראל '
P92 חדש מהמפעל במחיר 425000 ש"ח כאן בישראל
20/09/2016 | 15:29
2
297
מטוס תוצרת TECNAM  חברה איטלקית המייצרת מטוסים משנת 1948 .
אתר אינטרנט :
http://www.tecnam.com
טכנאם בעלת 4 סיניפים בעולם ובעלת שם עולמי בתחום התעופה GA LSA,ULTRALIGHT
לפרטים :0542600028 מוטי
לצפיה ב-'מזכיר לי שה-P-92 הראשונים שהבאנו לארץ..'
מזכיר לי שה-P-92 הראשונים שהבאנו לארץ..
21/09/2016 | 09:20
1
234
עלו כ50000$...
לצפיה ב-'יוקר המחייה '
יוקר המחייה
21/09/2016 | 19:23
194
גם דירה עלתה פעם 50000דולר והיום????
לצערי זה מחיר השוק הלוואי והכל ישתנה ככה כולם יוכלו להנות .
אבל הכי מצחיק מס עשירים למטוסים קלים יש!!!
ומס עשירים לרוכשי הילקופטרים אין מדינה שדואגת לעשירון עליון
פשוט חלם
מעמד הביניים סופג הכל !!!!
לצפיה ב-'למכירה קסדת טיסה Gentex SPH4'
למכירה קסדת טיסה Gentex SPH4
18/09/2016 | 09:51
7
282
שלום,
למכירה קסדת טיסה Gentex SPH4  כחדשה.
במקור יועדה למסוקים, כבל קשר מסולסל מקורי. בארץ הוסבה לשימוש עם פלג קשר יחיד.
כוללת משקף כהה, משקף שקוף נוסף, תיק קסדה.
כל הציוד חדש-נעשה בו שימוש קצר פעמיים בלבד לבדיקת תקינות.
פרטים בנייד 053-7440553
אבי

לצפיה ב-'כדאי להוסיף ןלפרט:'
כדאי להוסיף ןלפרט:
18/09/2016 | 11:39
6
178
א. מהו סוג המיקרופון - האם דינאמי או אלקטרט (קיבולי)
ב. ברוב מטוסי ה- GA, ההתחברות של מערכת הראש לקשר לא נעשה באמצעות מחבר יחיד, אלא, ע"י שני פלאגים: פלאג לאזניה שהוא PL-55 (מונו או סטראו) בקוטר של 0.25 אינצ' (6.4 מ"מ) ופלג למיקרופון - PL-068 פלאג בקוטר 0.206 אינצ' (5.23 מ"מ). האם בקסדה ישנם שני הפלאגים שהזכרתי או שיש רק פלאג יחיד (נקרא גם פלאג מסוק).
אריאל אריאלי

לצפיה ב-'תודה, מיקרופון דינמי. סוג הפלג בגוף ההודעה. '
תודה, מיקרופון דינמי. סוג הפלג בגוף ההודעה.
18/09/2016 | 11:53
5
93
לצפיה ב-'מנצל את השרשור לשאול שאלה'
מנצל את השרשור לשאול שאלה
18/09/2016 | 19:51
2
166
מאחר ונאמר כי הקסדה מתאימה לשימוש במטוסי GA
האם יש יתרון לשימוש בקסדה במקרה של מטוס עם קבינה סגורה ?
מבחינתי אם הבידוד במטוס היה עושה את העבודה טוב יותר אולי היה אפשר לטוס בלי אוזניות, אם הבנתי נכון כך טסו פעם....

לצפיה ב-'אנסה לענות, אולי קצת שלא מתחום התעופה נטו -'
אנסה לענות, אולי קצת שלא מתחום התעופה נטו -
19/09/2016 | 08:36
155
אם יורשה לי להביא מנסיוני המקצועי בתחום האקוסטיקה....
לקסדה, בהיבט האקוסטי (רעש) אין כל יתרון על אוזניות. דרגת הבידוד האקוסטי של אזניות, ואפילו אלו בעלות הפחתת רעש פסיבית, מגיעה לסדר גודל שבין 15 ל- 25 ד"ב. אזניות בעלות הפחתת רעש אקטיביות, אפילו ליותר.
הקסדה לא נותנת כל ייתרון במובן הפחתת הרעש לגבי האזניות.
ולשאלה השניה.
לכל מטוס ישנו "רעש תא" התלוי במספר רב של גורמים אשר אפיניים לאותו המטוס.  לוותר על השימוש באזניות לטובת רמקול יהיה שיקול הטייס מה היא רמת מוכנותו לחשיפה מתמשכת לרעש התא.
בעולם מקובלת טבלה המציינת את משך זמן החשיפה המכסימאלי המותר לרעש בעוצמות שונות וחשיפה ממושכת יותר מהמצויין בטבלה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לשמיעה.
הנה הטבלה (שאגב, אומצה גם ע"י המוסד לבטיחות וגיהות בישראל):

Sound Pressure Level  Permissible Exposure Time 
115 dB - 0.46875 minutes (~30 sec)
112 dB - 0.9375 minutes (~1 min)
109 dB - 1.875 minutes (< 2 min)
106 dB - 3.75 minutes (< 4 min)
103 dB - 7.5 minutes
100 dB - 15 minutes
  97 dB - 30 minutes
==========
  94 dB - 1 hour
  91 dB - 2 hours
  88 dB - 4 hours
  85 dB - 8 hours
  82 dB - 16 hours
מעיון בטבלה עולה כי בטיסות ממושכות (יותר משעה אחת)  אין להחשף לרעש העולה על 94 ד"ב.
השימוש באזניות מפחיתות רעש, מאפשר, מעבר לנוחות ולהפחתת העייפות, להאריך את משך החשיפה לרעש לזמנים רוכים בהרבה:
למשל, ברעש תא של 100 ד"ב, המתיר משך חשיפה לרבע שעה, שימוש באזניות מפחיתות רעש ב- 15 ד"ב, מאפשר טיסה למשך 8 (!) שעות ללא סיכון לחוש השמיעה.
קצת חומר למחשבה למבלים בדיסקוטקים.....
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'לדעתי....'
לדעתי....
20/09/2016 | 11:49
94
לדעתי, במפגש עם שקנאי לקסדה יש יתרון...

עם שקנאי יש לי ניסיון... אבל ללא קסדה כך שלא בטוח ב- 100%
לצפיה ב-'אם במקור יועדה למסוקים'
אם במקור יועדה למסוקים
19/09/2016 | 09:37
1
133
מדוע היה צורך לבצע הסבה לשימוש עם פלג קשר יחיד?

לצפיה ב-'הוסבה לשימוש במערכת הקשר שקיימת ב-Super Drifter שלי'
הוסבה לשימוש במערכת הקשר שקיימת ב-Super Drifter שלי
19/09/2016 | 10:01
85
לצפיה ב-'הויכוח סביב ה- A-10 לא רוצה לרדת מסדר היום'
הויכוח סביב ה- A-10 לא רוצה לרדת מסדר היום
20/09/2016 | 08:08
1
226
לאט לאט, חודרת למעצבי המדיניות של חיל האוויר האמריקאי, ההכרה כי על מנת "לצוד" משאית של אנשי דאעש באמצא שומקום, ה- F35 לא ייתן את המענה הראוי וכנראה שלא יהיה מנוס מהשארת מטוס הסיוע הקרוב לכוחות הקרקע - ה- A10 ככלי המוביל במלחמה נגד אירגון המדינה האיסלאמית (וכנראה, לפחות לעוד מספר שנים).
אולם, הרי אי אפשר מבלי לחדש, עכשיו עלה הרעיון של צירוף מטוס פשוט וזול, שעדין לא ידוע, לצידו של ה- A-10.
לכתבה:
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'מוסטנגים...לכו על מוסטנגים...'
מוסטנגים...לכו על מוסטנגים...
21/09/2016 | 09:17
71
לצפיה ב-'נשיא אוניברסיטה מוביל מבנה מטוסים'
נשיא אוניברסיטה מוביל מבנה מטוסים
19/09/2016 | 08:12
232
נשיא אוניברסיטת SCSU - South Carolina State University, מוביל במטוס שבנה בעצמו (RV6), מבנה מטוסים לפני משחק פוטבול שבו משתתפת קבוצת האוניברסיטה.
לכתבה:

אריאל אריאלי
לצפיה ב-'סוללה לGARMIN 296 '
סוללה לGARMIN 296
19/09/2016 | 05:38
117
מישהוא יודע איפה אפשר לרכוש סוללה ל296 בארץ?
לצפיה ב-'בקשה להסרת "הר גור" מפורום תעופה קלה.'
בקשה להסרת "הר גור" מפורום תעופה קלה.
18/09/2016 | 18:08
6
303
 כל מי שאופיו של הפורום חשוב לו:
שלחו בקשה לדוד איזנברג מעל דפי הפורום למחיקתו של "הר גור"  ובטול חברותו בפורום "תעופה קלה" ואלו הם הנימוקים העיקריים (לא מוגבל לנזכר כאן):
חרחור מדון, השמצה, גזענות, התנהגות בלתי הולמת ולשון הרע.
לא להתעצל! שלחו את המלצתכם עכשיו.

לצפיה ב-'פרפרזה על " שחור אחד פחות בוושינגטון"'
פרפרזה על " שחור אחד פחות בוושינגטון"
18/09/2016 | 21:45
252
שחור אחד פחות בארץ שחור אחד יותר בשיקגו.

ולכל נפולת של נמושות

הרי את מקודשת לי מולדת
כדת משה וישראל.....אברהם שטרן (יאיר)
לצפיה ב-'מצטרף לבקשה לדוד לביטול חברות בפורום של "הר גור"'
מצטרף לבקשה לדוד לביטול חברות בפורום של "הר גור"
18/09/2016 | 23:06
1
202
דוד, בבקשה רק תעיין במה שכתב עד עכשיו, כל מילה מיותרת.
לצפיה ב-'מתנגד . זה יוצר תקדים מסוכן'
מתנגד . זה יוצר תקדים מסוכן
19/09/2016 | 01:27
220
כולה כמה כתמים על המסך . אפילו לא דיו על נייר . יום אחד הוא ימעד ונגלה את זהותו האמיתית .
לצפיה ב-'הייתי בחופשה - מצטער על ההעדרות'
הייתי בחופשה - מצטער על ההעדרות
26/09/2016 | 13:15
2
141
חסימת משתמש לצמיתות היא סנקציה חריפה ביותר ואחרונה.
אעבור על ההודעות ואעדכן בהמשך.
תודה על תשומת הלב.
דוד.
לצפיה ב-'מקווה שנהנית...עם ה-114 אני משער. '
מקווה שנהנית...עם ה-114 אני משער.
26/09/2016 | 16:08
1
30
לצפיה ב-'לא הפעם, לצערי'
לא הפעם, לצערי
26/09/2016 | 20:52
32
אבל אי יווני תמיד שווה ביותר.

דוד.
לצפיה ב-'קצת מוטיבציה - כיצד לשכנע בני משפחה להצטרף לטיסה'
קצת מוטיבציה - כיצד לשכנע בני משפחה להצטרף לטיסה
18/09/2016 | 08:20
241

סיפורו של טייס שלוקח את אימו בת ה- 88 לטיסה במטוס שבנה.
אפשר להראות את הכתבה לבני משפחה המהססים אם להצטרף לטיסה.
אריאל אריאלי
לצפיה ב-'שאלה מס 2. לגבי חיפוש בית ספר לטיסה בארצות הברית - הישראלים'
שאלה מס 2. לגבי חיפוש בית ספר לטיסה בארצות הברית - הישראלים
14/09/2016 | 12:11
25
273
שלום לכם,
אחרי השאלה והשרשור הקודם (בקצרה, מחפש מקום ללמוד טיסה בארצות הברית במשך שנה-שנה וחצי, לא בשביל קרירה עתידית, בשביל הכיף, חשוב לי שזה יהיה מאד מקצועי ועדיין כיף ומקום נחמד).
קיבלתי שורה של המלצות (תודה) בשרשור ובעיקר בהודעות, הן מתחלקות ל2 מקומות אחת במרילנד (אקא וושינגטון) והשניה בואן-נייס בקליפורניה.
הדבר היחיד המשתוף למקומות האלו זה שהם מנוהלים על ידי ישראלים, חוץ מזה אלו מקומות מאד שונים, ושניהם לא נראים לי מתאימים כמקומות אידיאלים ללימוד טיסה ומגורים לשנה,
אני יוצא מההנחה שהממליצים ישרים ולא מקורבים.

בית הספר בואן-נייס נמצא בשדה העופה עמוס ביותר , זה כמו ללמוד לשחות בחוף עם כרישים, אולי תצליח ללמוד לשחות מהר, ואולי זה יגמר בשעה השניה, גם לוס אנגלס כמקום מגורים, אזור שאפשר להגדיר אותו כמאני דיפרסי, הכל שם קיצוני, הכי טוב והכי רע, בעיקר בלתי ניתן לעבור ממקום למקום כי הכל פקוק, אפשר להגיד הרבה דברים על לוס אנגלס, אבל זה לא מקום נחמד ואנושי.
ובית הספר השני ב"וושינגטון", נמצא בוושינגטון כמו שמכללה בשדרות תקרא לעצמה מכללת תל אביב, הוא נמצא בסטייט אחר, אם אין פקקים מדובר על חצי שנה נסיעה מהאזור הצפוני של דיסי, ובכלל כל האזור הוא אזור בעיתי, עם פשע, עיר בארצות הברית שיש בה רק 30 אחוז לבנים מעלה את הסיכוי שתעצור למלא דלק גם ישדדו ממך את הארנק, זה לא קשור לגזענות אלא למצב קיים, יש יחס ישר בן איכות הישוב לכמות הלבנים בו, כך שמבחינת המקום זה "חור", אולי למי שבא ללמוד 24/7 ולא מעניין אותו כלום פרט לטיסה, זה בסדר, למרות שכנראה שחצי מהשנה המקום יהיה עם מזג אוויר שיקשה על טיסות.
גם שדה התעופה החצי ריק, זה נהדר להתחלה של הלימודים ובעיתי בהמשך.

אז, כמה טוב / חשוב להיות בבית ספר עם ישראלים ? אני יכול לחשוב על כמה יתרונות קטנים וגם כמה חסרונות קטנים, אבל לא משהו מהותי שגורם לכולם ללכת רק לאותו בית הספר, מה אני לא מבין ?
לצפיה ב-'Camarillo CA'
Camarillo CA
14/09/2016 | 13:32
231
יכול להתאים לך. לא עמוס מידי אבל מוקף בש"ת וכשתרגיש בטוח תוכל לטוס למקומות עמוסים כולל ואן נייס.
מגורים בסביבה  - לא יקר בכלל ואם תרצה יש לך את LA במרחק שעה נסיעה.
בי"ס לטיסה אמריקאים אבל יש גם מדריכים ישראלים באזור שיוכלו לעזור לך אם תצטרך.
אם מעניין אותך צור קשר בפרטי ואפנה אותך לאנשי קשר.

לצפיה ב-'אני לא מתכוון להמליץ לך מה כן או מה לא, מה שכן כל הסטיגמות '
אני לא מתכוון להמליץ לך מה כן או מה לא, מה שכן כל הסטיגמות
14/09/2016 | 20:16
278
שלך על וושינגטון או לוס אנג׳לס לא ממש במקום...זה כמו להפחיד חבר שמחפש איפה לטייל בעולם שבישראל הוא יידקר או יתפוצץ מיד עם היציאה מהטרמינל!
אני גר בשיקגו...כבר נרצחו כאן 500 איש מתחילת השנה!
אני כבר פה 26 שנה, ולא ראיתי עדיין שוד, רצח, או מישהו אי פעם ניסה לשדוד אותי.
מזל שיש Theoretical Probabilities!!!
לצפיה ב-'שחור אחד פחות בוושינגטון'
שחור אחד פחות בוושינגטון
15/09/2016 | 02:04
19
279
תתעודד . בעוד בדיוק 4 חדשים , תהיה שם משפחה שחורה אחת פחות,  ובשיקגו משפחה שחורה אחת יותר .
לצפיה ב-'הוא נשאר בוושינגטון עד שבתו הצעירה תסיים בי״ס תיכון.'
הוא נשאר בוושינגטון עד שבתו הצעירה תסיים בי״ס תיכון.
15/09/2016 | 06:47
147
לצפיה ב-'שחור אחד פחות בארץ שחור אחד יותר בשיקגו'
שחור אחד פחות בארץ שחור אחד יותר בשיקגו
15/09/2016 | 08:09
17
209
לצפיה ב-'טייס מאושר מהחיים בשיקגו, וממורמר looser אחד בת״א !!!'
טייס מאושר מהחיים בשיקגו, וממורמר looser אחד בת״א !!!
15/09/2016 | 18:48
15
165
לצפיה ב-'"מרבה אושר מרבה טיפשות" סוקרטס'
"מרבה אושר מרבה טיפשות" סוקרטס
15/09/2016 | 21:35
14
306
יהודי היושב על אדמתו כנגד ארחי פרחי זו חוטם בן בלי שם  ובן בלי ארץ
לצפיה ב-'מסתבר שאין לך מה להוסיף לפורום מלבד ריב מדון ורעל...מה אתה'
מסתבר שאין לך מה להוסיף לפורום מלבד ריב מדון ורעל...מה אתה
15/09/2016 | 22:03
12
235
בדיוק רוצה אין לי מושג. אני בעיניך ״שחור״ וגר בניכר יופי ...לפחות יש שחור אחד בעל כישורי טייס שללבן כמוך לעולם לא יהיו..חחח
לצפיה ב-'וכן, אני מודע לעובדה שרוב רובו של הפורום מיישר קו עם דעתך..'
וכן, אני מודע לעובדה שרוב רובו של הפורום מיישר קו עם דעתך..
15/09/2016 | 22:05
11
200
אז גם הם כמוך יכולים לקפוץ לי!
לצפיה ב-'הר גור'
הר גור
16/09/2016 | 00:15
8
294
היי מייק, רוב הפורום מבין שהר גור פשוט אדם קטן שחיי בבועה החשוכה שלו. תמשיך לעשות את מה שאתה אוהב לעשות במקום שבו אתה בוחר.
לצפיה ב-''
16/09/2016 | 01:15
40
לצפיה ב-'הר-גור, תשנה את הכינוי שלך'
הר-גור, תשנה את הכינוי שלך
16/09/2016 | 12:48
2
222
להר קוּר, ותבקש ממישהוא שיודע רומנית לתרגם  לך .
לצפיה ב-'cor או cur'
cor או cur
17/09/2016 | 05:24
157
אני מניח שהתכוונת לתחת ולא לתיזמורת.
לצפיה ב-'מעשה שהיה כך היה-לפני הרבה הרבה שנים.....'
מעשה שהיה כך היה-לפני הרבה הרבה שנים.....
17/09/2016 | 17:04
180
נסעתי מצומת בית ליד דרך כפר יונה לתנובות, הכביש היה אז שני מסלולים עם קו הפרדה מלא באורך של שניים שלשה קילומטרים. בראי אני רואה אחד יוצא לעקיפה מאחרי על הקו הלבן בלי חשבון, כשהיה לצידי הסתכלתי עליו, כן, שחור, מהפזורה האחרת......מרוב עצבים הוצאתי את יד שמאל מהחלון ועשיתי לו את התנועה הידועה במספר וריאציות מתמשכות...ואז הוא חטף עצבים, עצר את העקיפה שממילא הייתה מסוכנת, נשאר לנהוג לצידי והוציא גם הוא את היד וענה לי בפרץ של וריאציות של תגובות יד מגונות, אף תנועה לא חזרה על עצמה, היינו שנינו כל כך יצירתיים....לבסוף הוא השלים את העקיפה תוך כדי פרץ של תנועות מגונות בידו השמלית, אני לא נצרתי נשק והמשכתי גם תוך הפגנת יצירתיות ודמיון- שום תנועה לא חזרה על עצמה. אחרי שתי דקות נפגשנו ברמזור, השחור ואני, ציפיתם לקרב סכינים? לא- הסיטואצייה כל כך הצחיקה אותנו שהתחלנו לצחוק ונהיינו אחלה חברים שבעולם.....
אז הר קור, קבל ממני תנועה מגונה, לבן דוחה (כן גם אני יורד מסריח כמו מייק ולבן כמוך אם זה מעורר בך את היצירתיות)

לצפיה ב-'מסכים עם כל מילה,'
מסכים עם כל מילה,
16/09/2016 | 15:22
3
197
ומרחם על כל מי שנאלץ לבוא במגע איתו.
מייק, חבל על כל לחיצת מקש...
לצפיה ב-'שאולי אני ב Coshocton Ohio כבר מיום חמישי, שלושה ימים מופע, '
שאולי אני ב Coshocton Ohio כבר מיום חמישי, שלושה ימים מופע,
17/09/2016 | 18:05
2
145
לשיקגו ביום שני...הרבה חומר מצולם לא ערוך, אשתדל לערוך במהרה ולהעלות סרטון או שניים.
האידיוט מהשרשור ימריץ אותי לערוך מוקדם מהתכנון המקורי...הסרטונים האלה בודאי גורמים לו לכאב בטן כך שמוקדם טוב ממאוחר
לצפיה ב-'יופי מייק, אני שוקל אם להודות לו על כך '
יופי מייק, אני שוקל אם להודות לו על כך
17/09/2016 | 19:34
83
לצפיה ב-'ובהצלחה ! '
ובהצלחה !
17/09/2016 | 19:40
61
לצפיה ב-'חייב להודות ש...'
חייב להודות ש...
17/09/2016 | 16:08
1
238
תגובות הטייס העילוי משיקגו עולות מנטלית לאין שיעור מתגובות תומכיו הישראלי האיטלקי והרומני.
לצפיה ב-'זה עדיין לא משנה את העובדה שאתה גזען קטן ובושה לפורום '
זה עדיין לא משנה את העובדה שאתה גזען קטן ובושה לפורום
17/09/2016 | 19:59
151
הר גור, זה עדיין לא משנה את העובדה שאתה גזען קטן ובושה לפורום - הישראלי (שאגב נולד בארה"ב וחי שנים בארה"ב)

לצפיה ב-'FYI מאייתים ״זב חוטם״ ולא כמו שכתבת ״זו חוטם״ .'
FYI מאייתים ״זב חוטם״ ולא כמו שכתבת ״זו חוטם״ .
16/09/2016 | 03:19
124
לצפיה ב-'מיועד לדוד איזנברג...'
מיועד לדוד איזנברג...
18/09/2016 | 17:57
101
דוד, אתה יכול להציל את הפורום ולפטור אותנו מענשו של חולה רוח גזען. ובעקרון, סתם טיפש שאינו תורם ולא כלום פרט לרוח רעה.
כמה חתימות דרושות לכך? אני מציע שכל מי שהפורום חשוב לו: שלח בקשה להסרתו של המכונה הר גור מפורום תעופה קלה.
הנה חתימתי הראשונה.
עירא קרטס סנטיאגו, צ'ילה.
לצפיה ב-'אם האנגלית שלך בסדר, ואין לך בעיות הסתגלות'
אם האנגלית שלך בסדר, ואין לך בעיות הסתגלות
15/09/2016 | 08:04
1
275
אין שום יתרון בלהיות בבית ספר עם ישראלים. תבוא, תלמד לטוס באמריקה עם מדריכים אמריקאים, ואולי אפילו תפיק דברים נוספים מכך. 
תרצה קצת טעם של ישראל? תמיד תמצא מקום לכך. דעתי הפרטית והלא קובעת כלום. 
לצפיה ב-''
17/09/2016 | 04:23
14
לצפיה ב-'בית ספר נחמד בלוס אנג'לס'
בית ספר נחמד בלוס אנג'לס
17/09/2016 | 09:36
148
בשדה נחמד שנקרא טורנס זמפרני ktoa.  דרום אל אי יש בית ספר שקרא south bay aviation.
מגורים בסביבה לא יקרים בכלל השדה מדהים לתעופה הכללית והבית ספר מלא באנשים נחמדים שרובם לומדים כדי לפתח תחביב. מומלץ!!!

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אספלט אליגור, איטום, זיפות וסיוד גגות
להרגיש בטוח בבית שלך!
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה