לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום תעופה קלה
דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תעופה קלה

דבר מייסד הפורום, צור בנר:
"שלום לכל חובבי הטייס, אומנם, ימות המשיח עדיין לא הגיעו, אך למרות זאת, בפעם הראשונה בישראל, עולה לאוויר, קהילה, המאפשרת לכל מי שהטיסה זורמת בדמו, להיפגש בה. הטיסה היא ``שגעון לדבר`` - כולנו חשים בזאת. במקרים רבים, ההנאה שאנו שואבים משיחה על טיסה עם עמיתים וחברים, מחילופי החוויות והסיפורים, משתווה (ויש אומרים, אף עולה...) להנאה מהטיסה עצמה. קהילה זו והפורום במרכזה, באים לספק בדיוק את ההנאה הזו. כמה מילים על עצמי, עבדכם הנאמן: אני מחזיק ברשיון טיס מסחרי(עם הגדר מכשירים) וברשיון הדרכה עם נסיון של שמונה שנים כטייס. כמו כן, אני מחזיק ברשיון מסחרי ורשיון מדריך מכשירים (CFII) אמריקאים. בשרותי הצבאי הסדיר שימשתי כקצין בקרת טיסה בחיל האויר (כן, כן - ``פלוטו``) ועדיין אני עוסק בכך במילואים.יש מכם, שיתכן ויזכרו אותי מתחרויות הנווט האוויריות בחיפה ובערד, אותן ארגנתי. ועתה, אגש לעניין: במרכז קהילת ``התעופה הקלה``, עומד הפורום, שיכול לשמש אתכם למטרות רבות, כגון: סיפורים על טיסות וחוויות מיוחדות, המלצות על מוצרים הקשורים בטייס ושאר ``שיחות האנגר`` כאוות נפשכם. כמו כן, יכול הפורום לשמש כאמצעי לברור מידע בנושאי התעופה השונים (נושאים טכניים, אווירודינמיקה, מטאורולוגיה וכו`). כמנהל הפורום, אני מבטיח תשובות מהימנות לשאלות שתועלנה, ביחד עם כל שאר משתתפי הפורום, אשר בוודאי ישמחו לעזור ולענות. אני בטוח שההיכרות דרך הפורום, תעזור בגיבוש הדדי של חובבי טייס מכל הארץ, ובחילופי מידע, שיעשו את כולנו למקצועיים יותר. נוסף על הפורום, תוכלו למצוא הפניות למאמרים בקהילה ומחוצה לה וקישורים לאתרי אינטרנט מעניינים. אשמח לקבל תגובות והצעות לקישורים, אשר הינכם סבורים שיעניינו את באי הקהילה. בעיקר אשמח, לקבל ולפרסם מאמרים וכתבות פרי עטכם, בכל נושא הנראה לכם רלונטי. כמו כן, הנכם מוזמנים ליידע אותי על כל ארוע תעופתי, גדול כקטן, אשר אתם מארגנים או יודעים עליו, ואעשה כמיטב יכולתי לפרסמו בקהילה ואם תרצו, לעזור בעצות לארגונו. בנוסף, קיימת לפורום רשימת תפוצה לדואר אלקטרוני בה חברים משתתפי הפורום. מטרת רשימה זו היא, ליידע את המשתתפים על ארועים בתחום התעופה, עדכונים לקהילה ואף להיות בסיס למפגשים ויוזמות אויריות עתידיות. על מנת להצטרף - כיתבו לי מייל ואתם בפנים. אני מקווה כי כולנו נוכל להפוך קהילה זו לבית הווירטואלי שלנו, וכל הצעה לשיפור, תתקבל בברכה. טיסה נעימה בקהילה, שלכם, צור בנר"
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

הפנינג במגידו
12/02/2016 | 11:56
1
204
לאחר הפסקה ארוכה מידי, יוזמה ברוכה הביאה למגידו כלי טייס רבים מכל הקטגוריות - איזה כיף, ממתין לפעם הבאה.
התמונה צולמה בשעה 09:00 - בשעה 10:00 כבר חנו למעלה מ- 25 כלי טייס ברחבה. ועוד היד נטויה.
תודה.
אירוח במגידו-12.2.16
14/02/2016 | 09:04
16
תודה ליזמים ולמארגנים\מארחים. יחד עם מז"א יפה ואווירה נעימה היה אירוע מוצלח.
כן ירבו.
תודה מיוחדת לדיירי הקבע שסבלנותם אותגרה בשל ה"לחץ" בהקפה. 
אבי
ראלי טיסות בפלורידה וביקור בארוע SUN n' FUN
14/02/2016 | 00:24
1
56
היי אלון, לפי הסרטון עשיתם סיבוב נחמד
14/02/2016 | 06:39
28
אני גר וטס בפלורידה. אשמח לקבל את הלו"ז שלכם לאפריל 2016 ולטוס לידכם.
לפני 12 שנה עשית לי הסבה בארץ על הזלינים CYK ו- CYR. זוכר אותך כמדריך מעולה.
גידי
תאונת מטוס הריסוס ליד דברת 16.1.16
13/02/2016 | 18:31
119
כך נראה המטוס (ללא הזנב) במוסך כים-ניר בקדמה
רכישת מטוס -אולטרא לייט בחו״ל יד שנייה
11/02/2016 | 23:44
3
195
שלום רב.
האם ניתן לייבא לארץ מטוס -אולטרא לייט יד שנייה מחו״ל , כזה שנבנה  ע״י היצרן,, וירושיין כאן בארץ ?
אודה לתשובה.

רק אם יש לך את כל ספרי המטוס חתומים כדת וכדין
12/02/2016 | 17:23
2
127
ספר המוכיח שכל הטיפולים בוצעו בידי מכון בדק מרושיין כדת וכדין, אישורים מלאים של היצרן לגבי המטוס שיותר ותכולתו והמיכשור שהותקן בידו, הוראות התפעול והתחזוקה של המטוס, כל תעודות המטוס כגון COA וכו', ואולי גם ידרשו את ספר המטוס (יומן הטיסות).
אני ביררתי זאת מול רתא לפני שנתיים וזו התשובה שקיבלתי.
כך שמעשית זה יהיה כמעט בלתי אפשרי.
להבנתי באירופה לא דורשים רישומי טיפולים כמו בארץ אבל אולי אני טועה.
אני מניח שיש כאן בפורום אנשים שבדקו יותר לעומק ואולי אף הצליחו להביא מטוס יד שנייה.
תודה על המידע אכן ברור
12/02/2016 | 20:32
1
98
כי נידרש ספר מטוס כדין ואישור על כל התקן, מכמה בירורים שעשיתי בד״כ למטוס שנבנה ע״י היצרן , יש לרוב את האישורים, ישנם מטוסים כמעט חדשים במחירים טובים, כך שיש להם גם תיעוד.
אודה ואשמח באם מישהו  יודע עוד ,או ביצע רכישה כזו.
כנראה שלא הבנת הכל
13/02/2016 | 12:56
96
רת"א דורשת ספר טיפולים שבו כל טיפול תקופתי או תיקון\החלפת חלק חתום ע"י מכון מאושר ע"י מינהל אווירי . 
בת"כ זה מובן מאליו ולכן אפשר ליבא מטוסים ת"כ משומשים. באירופה, וביחוד באיטליה, היתרון של אז"ם הוא שהוא פטור מכל זה , לבעלים מותר לטפל במטוס, ואין לו ספר טיפולים רשמי .
לכן קיימת אפילו אפשרות שתרכוש אז"ם שנפל לאגם, נמשה מן המיים, יובש עם מייבש שערות - ונמכר, בלי שזה נרשם באיזה מסמך כל שהוא! (מקרה שקרה ! )

ה"גליק" היחידי שתוכל למצוא זה אז"ם בהנחה גדולה, ישר מהיצרן, לאחר שלא נמכר כי הלקוח המקורי התחרט, וויתר על דמי הקדימה .
כמובן, יש גם "קפה הפוך" , (מקרה הפוך) של אז"ם שנמכר בו זמנית לשני לקוחות שונים, (אחד שוויצרי, אחד ישראלי) שניהם שילמו דמי קדימה, ולא ראו לא כסף ולא מטוס שהועבר למלזיה ונמכר שם !
מוכר דריפטר
09/02/2016 | 18:56
5
319
אהלן
מוכר חלק בשותפות דריפטר, שליש למכירה במחיר 32,000 ש״ח. המטוס חונה בעין ורד
זה הפורום הנכון?
10/02/2016 | 09:08
1
210
יש מצב שאני לא בפורום הנכון, פשוט המליצו לי להציע את המטוס למכירה כאן..
אנשים רואים את הפוסט אבל לא מגיבים! !!!!
או שהמחיר הוא לא נראה. .. בכל אופן אני אשמח לשמוע.
ענן
בהצלחה
10/02/2016 | 10:04
194
מה בדיוק רצית שאנשים יגיבו? הצעת משהו למכירה. המגיבים יהיו בד"כ אלה שמתעניינים לרכוש, או כאלה שיעירו לך אם אתה במקרה בפורום הלא נכון. מעבר לזה, על הודע הכזו אין ממש מה להגיב. ובכל מקרה, כמו שפתחתי - בהצלחה. כלי מדהים ומי שיקנה אותו יהנה מחווית טיסה שאין שניה לה (וסליחה עם כל אלה הטסים על כלים אחרים שאינם דריפטר )
הודעת מכירה
10/02/2016 | 13:05
231
אהלן,
אתה בפורום הנכון. אני חושב שקצת יותר מידע מצידך יוכל לעזור.
1- תמונה
2- שעות גוף\מנוע
3- ע"י מי מטופל וכיו"ב.
4- טלפון שלך

בהצלחה

אבי  
עדכונים
10/02/2016 | 16:33
247
זה סופר דריפטר
מנוע ארבע פעימות 80 כ"ס
מצב טכני מעולה, שעות טיסה בבדיקה. .
תודה רבה על התגובות
ענן
תודה על השקיפות. בהצלחה במכירה
12/02/2016 | 18:09
123
שליש ס.דריפטר = סמרטף (Hang-Glider) חדש מהניילון (כולל ענייני יבוא).

יש תקווה. לעניות דעתי וחוסר רלוונטיותי -  זה ה-אווירון להנות ולמצות איתו ממה שלארצנו הקטנטונת וזבת המיגבלות וההגבלות יש להציע.  להתראות בעתיד.

בהצלחה במכירה
טאצ׳ דאון אווירי
11/02/2016 | 21:21
199
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:44
12
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

שיא גינס - מבנה המסוקים הגדול בעולם
09/02/2016 | 07:42
242
והמקום ? מפתיע במקצת - עירק.
טייס קרב עירקי אירגן טיסת מבנה מסוקים הגדול בעולם ובכך נכנס לספר השיאים של גינס .
לכתבה:

אריאל אריאלי
למכירה P-92
08/02/2016 | 22:00
309
P-92 ECHO
א"ק HFW, שנת יצור 1995, 2,300 שעות גוף, מנוע 100 כ"ס, 580 שעות מנוע מתוך 2,000. חונה בתימן, זע"ט, אופק ועוד.
שמור ומטופל ע"י אוירום, במצב מצוין.
לפרטים: גיא 054-6666476

אתמול במגידו.
06/02/2016 | 16:36
14
386
ביקרתי אתמול במינחת מגידו. הפעילות התקיימה אתמול באופן לא שגרתי על מסלולו 09 בגלל משטר הרוחות, דבר שסיפק זויות צילום מענינות. את פעילות במקום חילקו הדאונים עם שני מטוסי תלם.
תחילת גרירת הדאון
06/02/2016 | 16:38
5
383
ההמשך..
06/02/2016 | 16:41
2
310
למעלה באויר. עדיין בצמד
06/02/2016 | 16:43
1
198
התמונה..
06/02/2016 | 16:57
293
הטורבו טראש לפני נגיעה
06/02/2016 | 16:59
314
תמונות יפות
06/02/2016 | 17:08
162
מגידו מקום מקסים. מקווה שלא יהרסו אותו עם שדה תעופה בין לאומי.
נחיתתה בסמיכות, הפוני והמרסס
06/02/2016 | 16:56
329
על הקרקע
06/02/2016 | 16:59
5
123
התמונה
06/02/2016 | 17:00
4
116
עוד נסיון
06/02/2016 | 17:13
3
104
ואחרון
06/02/2016 | 17:25
2
308
מיכה יקירי אתה מסתבך יותר מידי...
07/02/2016 | 06:26
211
העלית תמונה?
היא לא עלתה?
יש לך אפשרות לערוך את התמונה ולהעלותה כעריכה לתגובה/הודעה שכבר כתבת בלי צורך להוסיף תגובה.

07/02/2016 | 08:55
25
לבסוף BRM-Bristell
06/02/2016 | 17:23
392
על החלילן מהמילן שמעתם?
03/02/2016 | 10:43
4
508
במטס לזכר רמי יפה ז"ל
כולם בריצה
03/02/2016 | 10:45
357
יודעים מה הם רוצים
ג'ינג'י תחת התקפת ילדים חמודים... למטוס שלום :)
03/02/2016 | 10:48
1
359
03/02/2016 | 13:23
29
מבלי להתייחס לטעות (דפוס כנראה)
05/02/2016 | 15:30
200
בשמה של העיר "המלין" ולא "המילן" אינני יכול שלא להסתייג מההשלכה.
סופם של ילדי המלין היה אכזרי, כמו רוב ספרי הילדים בגרמניה של המאה ה-17 עליהם גדלתי אני ולמרות הגירסה הסטרילית של אליעזר שמאלי ("דבר לילדים" 1930), אני אישית הייתי מחפש כותרת שונה. ואיתך הסליחה.
שבת שלום
עירא.

מבט על והפעם משהוא מיוחד בשילוב הפודקס קטעים בהסטוריה
04/02/2016 | 12:01
4
349
לאחר שנפוליאון בונפרטה עלה לגדולה כמפקד צבאי, הוא הגיע למצריים בשנת 1798, מלווה בעשרות אלפי חיילים ומדענים. 
לאחר מספר חודשים במצרים, חשש נפוליאון מאחמד ג'זאר פאשה, שליט ארץ ישראל מצרים וסוריה מטעם האימפריה העות'מנית. נפוליאון חשש שג'זאר יעשה יד אחת עם הבריטים ויתקוף את הצרפתים בשתי חזיתות שונות. נפוליאון היה נחוש להגן על כוחותיו והחליט לתקוף את ג'זאר בארמונו המפואר שישב בעיר המבוצרת – עכו.
ניתן לראות בפודקאסט כסוג של רדיו אינטרנטי, תכנית רדיו הניתנת להורדה ולשמיעה בכל עת ובכל מקום בעולם ,בלוֹג הוא חלק מאתר אינטרנט שבו נכתבות רשומות  "פוסטים" העוסקות במאמרים, לעיונם של גולשי האינטרנט לשם קריאה ובדרך כלל אף לתגובה. סרט קצר או סרטון הוא סרט שאורכו נע בדרך כלל בין דקה אחת ל-40 דקות
לראשונה בעולם אנו מנסים לשלב בן השלושה
זו היא יצירה ששותפים לה
הפודקסט קטעים בהיסטוריה ,בית הספר "לטוס", ואתר מבט על.
בעזרת השותפים החלטנו לצאת למסע בעקבות נפוליאון ולראות מלמעלה את מה שראו חייליו של נפוליאון מלמטה.  אז בואו איתנו לכמה דקות קסומות באוויר ולסיפורו של נפוליאון בארץ ישראל עד להגעתו לעכו. 
למאמר עצמו לחצו כאן:

תודות
לכותב יובל מלחי 

לטייסים 
גיא קהילה על הקטע רמלה
דוידי הולנדר על הקטע יפו
שגב ברעם על הקטע קקון

לצלמים
רמי גל
יובל מלחי
עד הפעם הבאה- נתראה!!!
 אבי הרטמן 
הכפר קאקון
04/02/2016 | 13:26
2
187
על ההיסטוריה של הכפר וביחוד הקרב לכיבוש הכפר במלחמת העצמאות ניתן לקרוא בוויקיפדיה . פרט חשוב אחד שלר מופיע שם:אבא של ז"ל השתתף בקרבות שם
על הקרב בקקון קרא כאן
04/02/2016 | 15:54
1
159
תודה לאבי לכותבי וצלמי המאמר.
05/02/2016 | 15:11
101
מענין עמוס מידע וכתוב בעברית רהוטה ומובנת. כרגיל
שבת שלום
עירא.
מרהיב ומרתק.
07/02/2016 | 15:47
26
המטוס של דונלד טראמפ
02/02/2016 | 18:59
23
570
מדהים!
03/02/2016 | 19:30
137
הקברניט והטייסים עובדים קשה
04/02/2016 | 13:31
20
281
ומרוויחים את לחמם בזיעת אפם ! אם הטייסים באל על היו מתבקשים לתכנן לבד את הנתיב, לנקות את המטוס מבפנים ולהסתפק במנוחה קצרה בתוך שדה התעופה בין שתי טיסות טרנס אטלנטיות , היתה פורצת שביתה כללית במשק .
הבוקר בחדשות ברשת ב': המטוס של טראמפ
04/02/2016 | 19:31
248
נחת נחיתת חירום בגלל בעיה במנוע
השאלה מה התגמול על העבודה הזו
06/02/2016 | 11:49
18
89
שאלה מענינת...
07/02/2016 | 14:26
17
114
איך איש עסקים משלם, (במקרה והוא הגון כמובן...) ידוע.
איך פוליטיקאי משלם (ללא קשר להגינות)  גם כן ידוע,
איך מתנהג השילוב הלא קדוש הזה? לא ידוע, ובהחלט לא חד-משמעי.
אני חושב שהטייס בתפקידו הרבה לפני שטראמפ נהיה פוליטיקאי
07/02/2016 | 15:29
16
69
בוודאי...
07/02/2016 | 18:44
15
121
מצאתי במילון של נתיבה בן יהודה "תכמן". תואר מתאים במיוחד  לטרמפ. השילוב הלא קדוש אליו התייחסתי קודם. הבעיה של הטייס היא שה"תכמן" הוא זה שמשלם...
השאלה היותר חשובה (והיא חשובה ביותר לעולם כולו) האם העם האמריקאי יגלה את את ה"תכמן" בזמן. בזמנו, בפלמ"ח הפקודה היתה: "לירות קודם, לשאול אחר-כך..." גם תאור מתאים.
באנגלית קיים מושג נהדר שהוא יותר ממקביל ל-"תכמן", FLIP"-FLOPPER" או אחד שיש לו כרטיס ביקור לכל הזדמנות. אני לא כל כך מודאג. הוא לא יהיה הנשיא הבא. 
יש לי חדשות בשבילך: טראמפ יהיה הנשיא הבא
10/02/2016 | 08:57
14
82
בארץ אתם רואים ושומעים בעיקר את הביטויים ה"פיקנטיים" שלו, מה שעושה את הרושם של אדם בעייתי, ויתכן ולא כל כך מודעים למצע שלו.
אבל, כאשר הילרי מסובכת עם רקורד בעייתי מאד, או סנדרס הזקן והסוציאליסט, ביום הבחירות בנובמבר יבחרו האמריקאים (שמאסו בפוליטיקאים) באדם שהוא איש עסקים מצליח ששוקל את צעדיו במונחים של רווח והפסד (פוליטית, מדינית, כלכלית).
כנראה שצריך לנהל מדינה כמו עסק מצליח שטובתו והצלחתו בראש מעיינו של העומד בראש, בניגוד לניהול של פוליטיקאים שדואגים לעצמם יותר מלמדינה שבראשה עומדים.
נדבר שוב בנובמבר        
מצחיק שמי שקורא פה לטראמפ ״תכמן״ מתגורר במדינה
11/02/2016 | 03:31
2
61
בדרום אמריקה, יבשת בה הקשר בין פוליטיקאים, מדינאים, חוק ויושר מיקרי בהחלט.
מענין. האם אתה יכול לבסס את דבריך?
13/02/2016 | 14:59
1
26
צ'ילה לא זקוקה לסנגוריה. אבל שחיתות ו"תכמנות" אינן המצאות של היבשת הדרום אמריקאית ובוודאי לא של  צ'ילה. ארה"ב לא בדיוק אהודה ב"יבשת" אליה אתה מתייחס. קרא קצת הסטוריה ותבין גם למה. אני מתייחס לאיש, ולא לאומה זו או אחרת. אני פשוט חושש מפוליטיקה של "זבנג וגמרנו". ושלא תבין לא נכון, לא בגלל שזה לא טוב, אלא פשוט בגלל שזה בלתי אפשרי. כל מי שהגיע למצב בו ההחלטות הן על בסיס דיקטטוריאלי סיים גרוע. גרוע לו ובעיקר למדינה שנסחפה אחריו. מה שמדאיג אותי לאחר המפשייר הוא זה שכפי הנראה כרגע, אולי נשיא הוא לא יהיה אבל את המנוי הרפובליקני הוא ישיג.
מה שלא הבנתי הוא מה הקשר בין דעותי הפוליטיות לבין הארץ בה אני מתגורר? ולמה זה מצחיק.

אין חדש תחת השמש, גם אצלכם כמו בהרבה מקומות בעולם
14/02/2016 | 04:49
12
ארה״ב לא אהודה במיוחד, במקום תודה! אם לא ההתערבות האמריקאית בצ׳ילה, בוליביה וניקרגוואה היו אלה עוד מדינות גוש קומוניסטי דרום אמריקאי כדוגמת קובה...
אמנם ההפיכות הצבאיות והדיקטטורות שבאו אחריהן גבו לא מעט חיי אדם, אבל הרבה פחות מאשר אם היו פורצות מלחמות בעתיד מול גוש קומיניסטי.
ניתן בהחלט לזהות יהירות וזלזול בעם האמריקאי כשמישהו כותב בוא נראה אם יצליחו לעלות על ״התכמן״ ...
אני לא צריך לבסס את דברי על כלום, מספיקה העובדה שכמעט כל מדינה דרום אמריקאית עברה הפיכה כלשהיא,  במאה ה20 כדי להסיק שיושר ושקיפות לא ממש היו מנת חלקם של השלטונות לפני ומיד אחרי כל הפיכה...כל וויכוח או התפלפלות לא ישנו את העובדות.

עכשיו אם אתה עדיין לא מבין למה זה מצחיק אזי I rest my case

איש עסקים מצליח?? המצע שלו??
11/02/2016 | 06:11
10
67
אוי לאמריקה, אם טראמפ יהיה הנשיא הבא, וינהל אותה כמו שהוא ניהל את עסקיו. 
כנראה שגם אתה קרבן תמים לרטוריקה ולדמגוגיה שלו, שמשכיחה כמה פעמים שהוא הכריז על פשיטת רגל.
אגו מניאק נפוח, שמגייס את תמיכת האנשים הפשוטים ע״י סיסמאות פשטניות כמו - ״אנחנו נשיב את אמריקה לגדולתה״, ועוד כיוצא בזה אמירות חסרות כיסוי, ללא שום פתרונות פרקטיים לבעיות האמיתיות. כשנשאל על מאזן הכוחות במזה״ת, לא ידע מה ההבדל בין חמאס לדאעש... 
במצב הפוליטיקה הנוכחי בארה״ב, זה אפשרי שהוא עוד יבחר כנשיא. אבל חכם גדול הוא בטח לא, מצע אין לו בכלל, ואם אתה מתלהב מיכולותיו, אז....... מה אני אומר??... אתה מפוטר! 
ואובאמה שלך חכם גדול, גם הוא רץ על סיסמאות תקווה ושינוי
11/02/2016 | 17:35
6
58
גם אובאמה הבין את המזרח התיכון כמו שחמור מבין בסלט פירות. היום רק מבינים לאיזה שינויים התכוון הנוכל.
שלי??
12/02/2016 | 07:42
5
46
אמרתי איפה שהוא שאני תומך באובמה?? 

איתן, לא כתבת, אבל אני מנחש שלמיט רומני לא הצבעת? משם אני
13/02/2016 | 09:18
4
34
מניח סביר שהצבעת לאובאמה....לדעתי, שוב סתם ניחוש, אתה מצביע לסנדרס או קלינטון... ממך אני לא רואה vote למפלגה הרפובליקנית לא משנה מי ייבחר להוביל אותם לבחירות לנשיאות....אולי אני טועה?
אבל איתן אל תיקח את זה אישית, בתעופה ובפורום בכלל אני מחבב אותך, נהנה לקרוא חוויות טיסה שלך, וללמוד ממה שיש לך לשתף בתחום של תעופה כבדה...בפוליטיקה נראה לי מזמן שהיינו הולכים מכות
כמה הערות על המצב (כמו שנהג יואל מרקוס לכתוב):
14/02/2016 | 09:27
3
7
לא, לא בחרתי במיט רומני, אבל מאידך גם לא באובמה. בשנים האחרונות, אם לי מועמד מועדף ראוי בעיני, אינני בוחר כלל.
אמנם אני טיפוס ליברל מטבעי, אבל אינני חבר במפלגה הדמוקרטית, ולא בוחר במועמד שלה באופן אוטומטי. אינני חושב גם שההבדלים הם כ"כ מובהקים, שלא אוכל להזדהות עם מועמד רפובליקני.
טראמפ בעיני הוא טיפוס רדוד טיפש ומתלהם, וזה בלי קשר לשיוך המפלגתי שלו.
אינני לוקח כמעט שום דבר באופן אישי, ופוליטיקה בעיני לעולם לא תהיה סיבה ללכת מכות עם מישהו, אפילו איתך..
כמעט נפגשנו בשנה שעברה במופע שלך, ואני אשמח כשזה יקרה בעתיד. אני בטוח שיהיה לנו הרבה על מה לדבר בעניני תעופה ואוירובטיקה, כך שפוליטיקה לא תהיה סלע המחלוקת.
אגב, אתה תומך בטראמפ?
איתן, לא איני תומך בטראמפ כרגע, משום שלא נראה לי שהמפלגה
14/02/2016 | 09:52
2
7
הרפובליקנית תאפשר לו להיבחר, כבר ישנו גוש שמרני שמנסה לשים לו רגליים, בתקווה שקרוז או רוביו יעקפו אותו.
לדעתי הוא לא ייבחר בגלל שלל פליטות פה, פניות פרסה בנושאים מסויימים, וכפי שכמה יתארו אותו כקיצוני...
בעיני הוא משעשע ונחמד לי לשמוע אותו מדבר...אני כן מעריץ את האומץ שלו ללכת על מירוץ לנשיאות עם מימון עצמי, ובניגוד לתמיכת המדיה, ומספר חברות ויזמים שאיתם ניהל עסקים, או חברים ליברלים ושהיום לא רואים בעין יפה את האמירות שלו במירוץ.
אבל, אם איאלץ לבחור בינו לבין סנדרס או קלינטון בוודאי שאעדיף להצביע לטראמפ...עם זאת בינינו כידוע זה לא ממש ישנה, אילינוי היא בלו סטייט!!! גם אם נצליח לגייס את כל חברי הפורום לבוא ולהצביע משיקגו עדיין האלקטורים של אילינוי ילכו למועמד הדמוקרטי.
בנושא תעופה בכיף, תמיד נחמד...לגבי המכות ...סתם בצחוק, יש לי המון חברים ליברליים, אפילו חברה שלי, ומסתדרים יופי, זה מה שיפה בארה״ב ...ניתן להסכים שלא להסכים בנושאים מסויימים בצורה מכובדת ומיד אחרי ללכת לשתות בירה ביחד.
מסכים עם חלק מדבריך
14/02/2016 | 09:58
1
3
ובעיקר עם השורה האחרונה.
אבל כבר שתיים בלילה אצלך - לך לישון!.. 
שכחתי לשאול, אתה תצביע לסנדרס?
14/02/2016 | 10:01
2
אתה לחלוטין חסר הבחנה בין הטפל לעיקר
13/02/2016 | 02:37
2
35
ואתה כנראה לא מבין את התהליך.
טראמפ עם אגו נפוח, נרקיסיסט, וכו' - יכול להיות.
אך, רצון אדיר להצליח, לא רק לעצמו אלא לאומה האמריקאית - בטוח! 
עם אנרגיות, נחישות, ומטרות ברורות שיש לו - הוא יצליח, וגם אתה תהנה מזה.
טוב גידי, עם כותרת כזו, אין לי אפילו רצון/כוח להגיב
13/02/2016 | 05:22
1
35
אתה מבין את התהליכים בפוליטיקה האמריקאית לעומקם, רואה מה שכל מבקריו של טראמפ ואלה המלגלגים עליו (והם פי כמה מתומכיו, בקרב האנליסטים והמשכילים) לא רואים, ונותן לי ציונים על יכולת ההבחנה שלי בין הטפל לעיקר. 
נו טוב, מה אני אומר לך? שתהיה לי בריא. הרבה נקודות לא הרווחת אצלי. מזכיר לי קצת את אילו שמתלהבים מהיטלר או סטאלין, או קים און ג׳ונג. לכל אלו גם היו/יש אנרגיות, נחישות, ומטרות ברורות. טראמפ בנוסף הוא טיפוס מגוחך לטעמי, ועלבון לאינטיליגנציה. כמעט ״קרקטורה״. אבל נעצור כאן.
אם יבחר חס וחלילה, נדבר שנה אחרי, ונראה אם אתה עדין חושב מה שכתבת כאן. 
איתן, לא הייתה כוונה לפגוע, אבל תחשוב חיובי
13/02/2016 | 09:58
39
היית מעדיף סנטור שיודע לדבר אך ללא קבלות על עשייה (רוביו, קרוז)?
אני אישית הייתי מעדיף את כריס קריסטי שבאמתחתו ניהול מדינה, נסיון משפטי, וגישה פרגמטית לנושאים הבוערים, אבל הוא פרש. 
לכן, מבין המועמדים הרפובליקאיים שנשארו - טראמפ הוא האיש שסוחף ולא רק את פשוטי העם. אבל גם אם אלה פשוטי העם ומעמד הביניים, במשטר דמוקראטי העם קובע מי יהיה מנהיגו, והללו הם הרוב.
אגב, מאיפה לקחת שמבקריו רבים מתומכיו? לא כך אני מתרשם. גם אם כן, הם יכולים לטעות, כמוך אולי?
 גם אני לא אוהב את סיגנונו, התבטאויותיו, ויהירותו של טראמפ, אבל אין בזה לגרוע כהוא זה מיכולותיו לבצע את מטרותיו, שהן להרים את המדינה מהשפל שאובמה לקח אותה אליו.  
אגב, להיטלר וסטאלין היו, ולקים און-ג'ונג יש מטרות הרסניות בחסות משטרים טוטאליטריים, וזה כמובן לא המקרה כאן. טראמפ, המתנגד ל-executive orders, יצטרך לעבוד בשיתוף פעולה עם הסנאט ובית הנבחרים, ללא שליפות מהמותן. אני גם בטוח שכשיגיע לבית הלבן יתמתן בסגנונו.  
לכן, היחידי שכנראה יֵדָע איך להוציא את אמריקה מהבוץ בתחומי הבטחון, הכלכלה, והחברה יהיה טראמפ.
בכל מקרה, ישמרנו האל מהדמוקרטים - הילרי או סנדרס.
הקיצר, בהצלחה בבחירות. כפי שהצעת - נדבר בהמשך, ומי שטעה בינינו יצטרך להודות בטעותו  .
ראיתי והתעצבתי אל ליבי מאד
12/02/2016 | 17:30
36
אני, בלתי עציב בעליל. אבל ההתנהלות סביב ההפעלה והתחזוקה שמדגים הסרטון הזה הצליחו להעציב ולעצבן אותי אל מול ההתנהלות ההפוכה ב 180 מעלות שאני חווה במהלך ששת החדשים האחרונים בארץ הקודש. המבין יבין.
החלפת בטריה פנימית בגרמין GNS-430
03/02/2016 | 18:37
1
188
הבאתי בטריה מתאימה מחו"ל - מי יכול להחליף עבורי בצורה מקצועית ?

אשמח לקבל הפניות

תודה
אפשר
04/02/2016 | 14:43
140
מצאתי - לא אפרסם כאן בלי רשותו - תשאלו אותי
המאבק על פינוי ש"ד (גלובס)
04/02/2016 | 08:32
231
למכירה מטוס LSA בראשון לציון
03/02/2016 | 23:32
273
למכירה מטוס סטינג חדש דגם S4 מצוייד בדבל-דיינון, מצנח, טייס אוטומטי, מנוע הזרקת דלק, חגורות נמתחות, ריפודי עור ועוד.
המטוס חדש לחלוטין, 6-8 שעות, מוכן לטיסה, עם COA  וימכר עם החנייה.
לפרטים נא לפנות לאריאל טלפון  052-468-0124.

מירשה לטיסה חריגה אמצע השבוע.
03/02/2016 | 05:52
3
306
לאחרונה סורבתי פעמיים לטיסה חריגה.פעם אחת נאות הכיכר-ראשון הלוך/חזור,פעם שניה נאות-אילת הלוך חזור.ב10 השנים האחרונות ביצעתי את הטיסות האלה עשרות, אולי מאות פעמים ללא כל בעיה. המטוס משמש אותי גם ככלי תחבורה זול,נוח ומהיר לצורך העבודה שלי. האם יש מצב שבשקט חה"א סימן את כל ההוטלים,או אולי רק אותי? אולי האפשרות לטוס ביום שישי מהבוקר משמשת תחליף? האם עוד מישהוא ניתקל בתופעה? תודה על התשובות.
נושא בעייתי כאשר לחיל האויר יש מדינה
03/02/2016 | 18:08
232
יום אסל יום בסל.
לפעמים מאשרים בלי בעיות ולפעמים לא נותנים כלום.
בקרוב מתוכנן מפגם עם ח"א בנושא. אם יהיה לי מה לעדכן - אספר.

דוד.
אימוני חיל האוויר
03/02/2016 | 20:05
241
בארה"ב, באירופה, וכו' - הצבא גם מתאמן - אבל ברירת המחדל הוא שהכל פתוח, ובמקרה של אימון מוציאים נוטאם מראש וסוגרים אזור מסוים לשעות ספורות בגבהים מסוימים.  

שמישהוא יסביר לי למה אצלנו האמונים שונים - הרי אין קשר לכוננות או לפעילות מבצעית - מדובר באמונים.
סרוב טיסה בימי חול ושישי
03/02/2016 | 23:01
239
בחודשים האחרונים, חיל אויר סוגר קבוע את ימי שישי עד שעה 13. כאשר אתה מנסה לברר בחגב או בקדם, גם להם לא ברורה הסיבה למה אנחנו מנועים מלטוס. יתרה מזאת, המעצבן בכל הסיפור הזה שנתיבי CVFR פתוחים לשימוש.
גם השבוע יצא נוטאם שסוגר את יום שישי עד שעה 13.

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:16
9
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

השפעת המדפים על מרחק ההמראה
02/02/2016 | 10:34
3
312
במאמר הבא, מובאות תוצאות ניסוי שערך אחד הטייסים (במקרה זה, במטוס RV8) על השפעת המדפים על מרחקי ההמראה והטיפוס הראשוני.
יש במאמר ענין, לדעתי, לכל מי שרוצה לשפר את ביצועי ההמראה והעיקר נותן מושג ממשי על חומר שנלמד בקורס התיאוריה.
למאמר:
אריאל אריאלי
למרות שהנסוי נערך ב RV-8
02/02/2016 | 15:29
201
ולמרות שרק אחת מהמדידות מתאימה למקרה שלי, (זנב גבוה, מדפים 0, פשוט משום שאין לי מדפים) הוא מגיע לאותה מסקנה שהגעתי אני כבר לפני שנים... אני תמיד ממריא ונוחת בתצורה הגרועה ביותר. הכנף התחתית של הדו-כנפי בו אני טס, מסתירה לי את המסלול כך שאני חייב להרים זנב אחרת אין דרך לראות את המסלול. כנ"ל בנחיתה, אני מעדיף נחיתה ב-3 נקודות כי כך ניתן לנחות לאט יותר למרות שברגע חציית הגדר כאשר אני חייב להגדיל זווית התקפה על-מנת להאיט ולהביא את המטוס למצב  של 3 POINTS המסלול "נעלם" לחלוטין משדה הראיה.
מה לעשות זה מה יש...
גלגל זנב או גלגל אף
02/02/2016 | 19:06
1
107
לא הבנתי... מה רצית להגיד פרט לכתוב?
04/02/2016 | 15:17
47
קונץ קטן לאלה שאוהבים לצלם את המטוס שלהם
01/02/2016 | 09:29
524
שני קישורים האחד כיצד לייצר מצלמה רודפת והשתי תואה של אותה מצלמה
התודות בפנים 
להנאתכם 
אבי הרטמן 
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
אספלט אליגור, איטום, זיפות וסיוד גגות
להרגיש בטוח בבית שלך!
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה