לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום סוכרת
סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף

הגולשים מוזמנים לעיין בשאלות הנפוצות, במאמרים ובקישורים של הפורום.
ניתן לראות מידע מקיף על הבטים רבים של תחום הסוכרת בישראל.
גלישה מהנה ! 

נובורפיד מתחיל לעבוד רק אחרי 4 שעות
31/05/2016 | 01:15
4
23
יש לי סוכרת TYPE 1 ולאחרונה הגוף לא מגיב לנובורפיד
לפני האוכל הסוכר הוא 110 MG ותוך 40 דקות זה 220 ונשאר ככה למשך כ 3 שעות  ואז אחרי 3 שעות בודק שוב וזה 258
אני אוכל ומזריק ולאחר 4או 5 שעות האינסולין מתחיל להשפיע
יש לציין שתוך 7 שעות מהרגע שהזרקתי  ואכלתי הסוכר חוזר לאזור ה 90
למה זה לוקח המון זמן לכל שינוי

אולי תשובה
31/05/2016 | 08:49
1
20
אני לא מומחה ולא שמעתי על גוף שלא מגיב לאינסולין.
לדעתי אתה אוכל יותר פחמימות (שהופכות לסוכר בדם) מאשר מכסה באינסולין.
דוגמה לצורך הדיון:  
כדי לכסות 10 גרם פחמימות צריך להזריק יחידה. אתה אוכל 50 גרם פחמימות אבל מזריק 30 יחידות. נשארות לך 20 גרם פחמימות שלא מכוסות וגורמות לך סוכר גבוה לאחר האוכל.
העיצה: דבר עם הצוות הרפואי שלך: רופאי סוכרת / אחות סוכרת / דיאטנים ותבינו מה לא מתבצע נכון: חישוב הפחמימות / חישוב הכיסוי / יחס אינסולין-פחמימות שלך.
בהצלחה!

תיקון לטעות
31/05/2016 | 11:33
15
כתבתי:
"...אבל מזריק 30 יחידות..."
צ"ל:
"...אבל מזריק 3 יחידות..."
אתה צריך להזריק 10-15 דקות לפני האוכל
31/05/2016 | 09:08
17
ולא מייד עם האוכל

בנוסף אתה כפי הנראה לא מזריק מספיק לכמויות שאתה אוכל
נובורפיד לא מתחיל לעבוד אחרי 4 שעות
31/05/2016 | 19:55
10
תחילת השפעתו 20-10 דקות לאחר הזרקתו, שיא ההשפעה לאחר 3-1 שעות ומשך ההשפעה 5-3 שעות. עקב פעילותו הקצרה של נובורפיד יש לשלב את הטיפול עם אינסולין בינוני או ארוך טווח.

משאבה הכי טובה כיום בשוק שכוללת סנסור ???
31/05/2016 | 01:21
1
18
חייב את עזרתכם לגבי משאבה וסנסור
אני זכאי למשאבה וסנסור ואני מעוניין לדעת מכאלו שיש להם משאבה או סנסור (יכול להיות גם בנפרד (סנסור ובנוסף משאבה ), במידה וזה יותר מדויק התוצאות של הסנסור )
!רצוי חוות דעת ממשתמשים עם נסיון !

אין "הכי טוב"
31/05/2016 | 09:06
14
לכל משאבה / סנסור יש יתרונת וחסרונות.
אתה יכול לקבל את המכשירים להתנסות ואז לקבוע מה נוח לך - הצוות הרפואי שלך נותן לך מספרי טלפון של נציגים של כל מכשיר ואתה קובע איתם פגישת ייעוץ ומקבל מכשיר לניסיון.
אני מחובר היום למשאבת Vibe של אנימס. מבחינת מחיר והתאמה למשאבה הייתי הולך על סנסור G4 או G5 של Dexcom (יש לו אפשרות לשדר למשאבה או לקורא משלו או לטלפון הנייד).
אבל צריך להבין את העלויות... ללא סיבסוד מהקופה, עלות סנסורים לחודש היא 1500-2000 ש"ח.
הסנסורים שאני מכיר בארץ:
Freestyle - Navigator 
Dexcom - G4/G5
Medronic - Enlite
המשאבות שאני מכיר בארץ:
Animas - Vibe
Medronic - פארדיים Veo
OmniPod

תשתמש בגוגל כדי לקרוא על המכשירים, דבר עם הנציגים וכך תגיע להחלטה.
בהצלחה!
הודעה לגבי מקלוני בדיקה מהאגודה לסוכרת נעורים
29/05/2016 | 14:35
3
36
לאחרונה אנו מקבלים פניות רבות בנושא הגבלת כמות הסטיקים מהקופה עבור סוכרתיים סוג 1, דרישת חידוש מרשם לעיתים תכופות מאוד ומתן כמות שאינה מספקת לבדיקות על מנת לשמור על רמות איזון תקינות. 
אנו רוצים לפעול בנושא ועל כן מבקשים במידה ונתקלתם בקושי דומה בקופה פנו אלינו להעברת פרטים ואיסוף מידע. 
אנא כתבו לנו – anat@jdrf.org.il.
מנצל״ש
29/05/2016 | 20:17
2
26
בהזדמנות זו אנצל״ש ואומר שיש לי בערך 30 קופסאות סטיקים (פריסטייל) ואשמח למכור אותן או חלק מהן במחיר עלות למי שצריך תוספת. (יש לי אקסטרא כי התחלתי לקנות פריסטייל ליברה במימון עצמי)
איפה אתה בארץ?
30/05/2016 | 08:45
1
9
ת״א
30/05/2016 | 12:35
4
אפרסק VS אורז
28/05/2016 | 08:19
3
39
לפי טבלאות שראיתי באינטרנט ה"עומס גליקימי " של אורז גבוה מזה של אפרסק - נשמע סביר ??

הגיוני, אבל תלוי באפרסק ובאורז
28/05/2016 | 18:30
1
28
אורז לבן מכיל מעט מאוד סיבים תזונתיים ולכן האינדקס הגליקמי שלו גבוה מאוד. אפרסקים (כמו רוב הפירות) מכילים סיבים, ולכן הסוכר שלהם נספג יחסית לאט.
כן, וגם...
29/05/2016 | 12:22
18
רוב הסוכר בפירות הוא  פרוקטוז שהולך ישר לכבד שם הוא הופך לגליקוגן או לטריגליצרידים כך שהשפעתו על רמת הסוכר בדם פחותה.
אורז ואפרסק
29/05/2016 | 14:39
19
חשוב להשתמש באורז בסמטי ולא אורז רגיל. הערך הגליקמי של אורז בסמטי לבן יותר טוב מאורז מלא רגיל.
כמובן שבסמטי מלא עדיף. ניתן לקניה רק בשקיות סגורות ולא במשקל.
אני מוסיפה לאורז מעט שמן ועדשים. משפר את איכותו.

כפי שנאמר האינדקס הגליקמי של אפרסק תלוי בסוג. תמיד טוב להוסיף אגוז או שקד (אם אפשר).

כל אחד מגיב אחקת גם לאורז וגם לאפשרסק. חשוב לבדוק אחרי האכילה.

בהצלחה
אכילת פירות ב12 השעות שלפני בדיקת שומנים בדם
23/05/2016 | 11:53
3
50
לפני בדיקת שומנים בדם דרוש צום 12 שעות. אני חולה סוכרת סוג 1, ולרוב קורה שאני נאלץ לאכול פחמימות ב12 שעות אלו (למניעת היפו).
במידה ואני לא אוכל אז (ב12 שעות הצום) מאכלים המכילים גם שומן וכולסטרול, אלא רק פירות או פירות יבשים (ולא פירות שומניים כאבוקדו ואגוזים), האם גם זה מפריע לבדיקת השומנים בדם?

יש לך בעיה של שומנים בדם?
23/05/2016 | 13:33
109
סוכרים הדף הופכים לשומנים וזה משפיע.
כשהיו לי בעיות איזון, היתה עליה בשומנים והרופאה היסבירה לי שזה בגלל העליה בגלוקוז.
אני לא שדומרת 12 שעות רק אומרת שכן כי אין לי בעית שומנים בדם.

תמיד אפשר לעשות שוב בדיקת שומנים אם יש בעיה בתוצאות

בהצלחה
עד כמה שידוע לי
25/05/2016 | 20:32
1
26
אפשר לעשות צום גם 10 שעות לבדיקת שומנים. תברר עם הרופא שלך או עם המעבדה.
כדי להצליח לא לאכול כלל, כדאי קצת להפחית את הבזאלי או הבולוס, אפילו במחיר של סוכר קצת גבוה יותר למהלך השעות הללו.
לפי רופא הסוכרת שלי, בבדיקת שומנים בדם יש צורך ב-14 שעות צום
26/05/2016 | 12:44
28
במידה ואנני מצליח לצום כל כך הרבה זמן, ביקש שאגיד לו כמה שעות צמתי, והוא יעשה תיקון בתוצאה.
בדיקת סוכרת לא דוקרת
24/05/2016 | 00:26
3
58
בדיקת סוכר לא דוקרת
24/05/2016 | 00:28
2
44
9000₪ כואב כמו הדקירה
24/05/2016 | 05:59
1
47
אני מאד מקווה שיכנס לסל.
הגלוקומטר הראשון בעולם עלה יותר
24/05/2016 | 11:49
35
זה היה בשנות השמונים.. צריך קצת סבלנות..
הצלחה לגלולת האינסולין הראשונה. . . . אבל. . .
19/05/2016 | 08:36
7
69
איזה יופי
19/05/2016 | 16:29
6
41
נכון שיש אבל, אבל עדיין זו התקדמות נהדרת. וישראלית !
רק 6.5%
19/05/2016 | 17:16
5
39
התרופה באם תאושר גורמת לירידה של 6.5 אחוזים ברמות הסוכר.כלומר אם בבוקר יש מדידה של 150.אז אחרי גלולת האינסולין זה יהיה 140.איפה פריצת הדרך .אי אפשר להגיע לאיזון
שני דברים חשובים
19/05/2016 | 21:16
4
58
א. הניסוי היה על חולי סוכרת סוג 2, אלה שסובלים מתנגודת אינסולין. לא חסר להם אינסולין, הם רק לא מצליחים להשתמש בו ביעילות. ואז נותנים להם עוד. יופי. מלכתחילה לא הייתי מצפה להרבה מניסוי כזה. וכשמבינים את ההקשר זה הישג לא מבוטל. צריך לחכות לניסוי בו משווים אינסולין בגלולה מול אינסולין בזריקה.
ב. גם אם התרופה לא מאד יעילה, יש כאן הישג פרמקוקינטי לא מבוטל, שהוא לכשעצמו פריצת דרך ענקית. להצליח לקחת הורמון רגיש כמו אינסולין כל הדרך מהפה, דרך מערכת העיכול ועד ספיגה בדם תוך שימור תכונותיו זה הישג לא פשוט שמצריך הבנה מעמיקה ופריצת דרך רפואית לא טריוויאלית. אחרי הכל יש סיבה למה נותנים אינסולין בזריקות כבר כמעט 100 שנה - מערכת העיכול שלנו מפרקת כמעט כל חלבון שנכנס אליה למרכיביו.
גם אם התרופה הספציפית הזו לא תוכר כיעילה, הטכנולוגיה הפרמקוקינטית שעומדת בבסיסה עשויה לעזור לפתח תרופות יותר יעילות בהמשך.

ולבסוף, כהרגלי, הדיסקליימר הקבוע סביב כתבות של איתי גל. לקרוא בזהירות ובספקנות, ולוודא שיש בקרבת מקום רופא או תרופות מתאימות לטיפול בתופעות הלוואי.

20/05/2016 | 17:41
9
בהחלט מעודד.
21/05/2016 | 01:28
2
10
עשיתי שלח מוקדם מדי
21/05/2016 | 01:30
1
29
כמובן שנשאלת השאלה לגבי הכנסתה לסל הבריאות ומחירה.
עוד 5 שנים נדבר. הם אפילו לא סיימו שלב 3
21/05/2016 | 09:24
28
של ניסויים קליניים. הדרך לאישור הFDA עוד ארוכה.
שלום, עשיתי בדיקות היום ויצא לי
16/05/2016 | 14:24
13
120
גלוקוז 110 ובדיקת A1C6.2, עד שאלך לרופאה, מה דעתכם על התוצאות?
לי נראה שהן לא טובות לגילי אני בת 70, אשמח לקבל מ
כם מידע .

האמת שאני מודאגת.
לא לדאוג
16/05/2016 | 14:54
12
77
התוצאות אכן משייכות אותך לקבוצה  של אנשים בסיכון מוגבר לפתח סוכרת. המצב שלך נקרא "פרה-סוכרת" ורוב האנשים במצב הזה מפתחים סוכרת של ממש תוך כמה שנים אלא אם כן הם משנים את אורח החיים שלהם בכיוון של יותר פעילות גופנית, פחות משקל ודיאטה עם מעט פחמימות זמינות ככל האפשר (אם המושג "פחמימות זמינות" אינו מוכר לך, חפשי בגוגל "ערך גליקמי" שהוא מושג שתצטרכי להכיר(1) ולהשתמש בו.). אם את מעשנת קיבלת עוד סיבה להפסיק. עם שינוי אורח החיים יש סיכוי סביר שתחזרי למצב תקין (סוכר בצום פחות מ- 100 ו A1C מתחת ל 6).

מכל מקום, למרות שהחדשות אינן טובות, זה לא סוף העולם ואפילו אם מצבך יתדרדר לסוכרת ממש תתפלאי לראות בהמשך שהחיים נמשכים גם בלי עוגות שוקולד ובקבוקי קולה. מנסיון.
16/05/2016 | 23:36
13
טיפה הגזמת..
17/05/2016 | 23:00
10
47
כל מה שכתבת נכון, אבל הגברת בת 70..

האמת שהיתי אתמול אצל רופאת המשפחה
18/05/2016 | 06:38
1
46
גם היא לא נבהלה לגמרי לגמרי, אמרה לי להמשיל
באורח החיים והאכילה הרגיל, ואפילו לא הציע לי
תרופות לסכרת.

ושוב תודה לכם.
בהזדמנות הייתי מבקר אצל אנדוקרינולוג
18/05/2016 | 15:03
31
מומחה לסוכרת..
שבעים זה השישים החדש
18/05/2016 | 11:49
7
13
שמעתי שזה מזמן כבר החמישים החדש..
18/05/2016 | 15:05
6
15
H1C בגילך זה ממש גבוה למרות שבצום את בסדר
19/05/2016 | 06:12
3
39
רצוי ללכת לאנדוקרינולוג כי את בדרך לסוכרת מלאה ממש מהר
(ה-H1C זה התותאה ש 3 חודשי סוכר משוקלל שמשקף נכון יותר מהבדיקה החד פעמית בצום בבוקר)

רצוי שתקצצי פחממות מכל סוג גם אם אן "מלאות/מורכבות".
להוריד סטרס בחיים אם יש שהוא אויב מספר אחד של רמות סוכר גבוהות.
לקבל מקופ"ח מכשיר ניטור ולבדוק במשך שבוע-שבועיים בצום (אני משתמשת ב-freestyle-מכשיר קטן וקומפקטי-עולה דרך קופ"ח 20 ש"ח, מקבלים מחטים דקיקים), שעה לפני כל ארוחה ושעתיים אחרי כל ארוחה.
לשתות מים בכמות מספקת-סוכרת מייבשת את הגוף מאד ולכן גורמת לנזקים באברים פנימיים, עורקים, נימים וכד'
לבדוק עיניים וקטרקט אצל רופא
אם את יכולה, ללכת ברגל קצת ו/או לעשות פעילות גופנית יזומה.

לא לסמוך רק על הרופאים. סוכרת היא מחלה שכל אחד ואחד שמכיר את עצמו מנהל אותה הכי טוב בחיים.

אני לוקחת גם קצת תוספי מזון לעזרה. לצערינו גם כשהמזון הוא אורגני
האדמה כבר לא נותנת את אותו היבול כמו בימים קדומים.
להמשיך לאהוב את עצמך והאחרים בחייך...
הרבה בריאות
לא מבין אתכם ואפילו קצת כועס עליכם
19/05/2016 | 08:58
2
37
אשה בת 70 עם ערך 110
וממוצע 6.1
הלואי עלי תוצאות כאלו
מה אתם שולחים אותה לרופא סכרת
ולשנות תזונה
במקום להרגיע אתם סתם מלחיצים וללא צורך
ללא שאני גבור גדול התוצאות שלי הרבה יותר גרועות משלה
ואני לא לוקח שום כדור  ואפשר לחיות עד גיל 178 עם תוצאות
של הגברת
ל-klapim99 - ערך 110 חד פעמי בצום לא שווה כלום
19/05/2016 | 10:05
35
כנ"ל H1C חד פעמי
כנראה שהידע שלך על הגיל השלישי הוא מוע ביותר.
בגיל הזה (ומי כמוני יודע) המערכות יורדות לט לאט והכל פועל באיטיות יתר.
על כן כדאי לשמור, בהחלט כדאי ללכת לאנדוקרינולוג, לעשות קצת מעקב
ודלא ביום בהיר המכה תיפול.

זה שיש לך תוצאות גרועות מזה - לא אומר שמישהו צריך להגיע לתוצאות כמו שלך. ובהחלט לא חיים עד 178 עם תוצאות כאלה שבדרך כלל אינן סטטיות.

מצד שני אני יודעת שהרבה גולשים ורופאים ישר נותנים תווית של חולה סוכר למי שהערכים שלו הם מעל 100 בבוקר ויותר מ-5.1 או 5.4 וישר דוחפים איזה מטפורמין.

שינוי לא רדיקלי של תזונה, תנועה טובים גם אם הערכים היו מצויינים, בעקר בגיל הזה

וכעס? לא כדאי לך כי זה בודאות מעלה את הסוכר

הרבה בריאות

צודק מצבך מצויין...אני הגעתי רק עכשיו
23/05/2016 | 18:33
12
לתוצאה בדיוק כמוך והרופא שיבח אותי ...עוד שניי קילו אני צריכה לרדת ויהיה מצויין.וכמובן שאנו שומרת בלי עוגות ובלי הרבה פירות הכול במידה והכי חשוב הולכת כול יום לפחות שעה.............וכול זה בלי כדורים בכלל..............
אז חישבתי והבנתי שאני בת שלושים ומשהו
21/05/2016 | 18:23
1
28
והמשהו משתנה....
גם לי יצא a1c 6.1 והרופאה
24/05/2016 | 20:54
16
היתה מאוד מרוצה,  מעודי לא לקחתי
תרופה לסכרת. 
סכרת נעורים
16/05/2016 | 15:28
3
68
שלום הבת שלי כמעט בת 16 היא חולה בסכרת נעורים 10 חודשים
היום עשיתי לה בדיקות דם A1C יצא 6.5
וסי פפטייד יצא 1.6UG/L
אשמח לשמוע חוות דעת ומה זה אומר

השאלה קצת מבלבלת
16/05/2016 | 17:14
1
40
הכותרת אומרת סוכרת נעורים, ואת גם מציינת את זה שאת יודעת שביתך אובחנה.
התוצאות פשוט מאששות את מה שכתבת ומכאן את צריכה צוות רפואי.
אני מקווה מאד שביתך במעקב אצל רופא/ת סוכרת (אנדוקינולוג). רופא/ת המשפחה אינם הכתובת להתווית טיפול במקרה כזה.
בנוסף לרופא סוכרת יש צוות רפואי שמשלים את הטיפול: אח/ות סוכרת, דיאטן/נית סוכרת.
הפורום כאן יישמח לתת עיצות ודיעות, מתכונים, תרופות סבתא וכתף תומכת אבל אינו תחליף לצוות רפואי.
בהצלחה!
מצבה טוב - שתמשיך כך
16/05/2016 | 19:07
11
היא עומדת בקריטריונים של סכרת מאוזנת לגילה
17/05/2016 | 09:56
33
להמשיך כך.
כנראה שהיא נמצאת בשרידי ירח דבש אז לשמור על a1c כזה יהיה יותר קשה עוד כמה חודשים
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:09
7
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
בעקבות בדיקת קולונוסקופיה התגלה קוליטיס(דלקת מעיים חריפה)
13/05/2016 | 07:19
3
49
 וקיבלתי לפני יומיים קוקטייל של 3 תרופות חזקות לשבועיים: flagyl. rafacell +cortison (prednison) . אני ממעטת לאכול בכלל ועם יציאות רבות ועדיין הסוכר קפץ מיידית לערכים של בין 200-300 תלוי בשעת היום או אפילו בצום.
אני מטופלת בג'נואט X2 ביום. אני יודעת שקורטיזון מעלה סוכר אבל אין ברירה. מצד שני איך אפשר למעזר נזקים או האם יש סוג מסויים של קורטיזון שפחות מזיק לחולי סוכר או תחליף. הפסקתי את כל תוספי המזון פרט לפרוביוטיקה, כורכום (ללא פפרין) וויטמין E שהמטפורמין פוגע בספיגתו. רעיונות? הצעות?  תודה

תתיעצי בפורום רפואה משלימה או
13/05/2016 | 13:44
1
25
עם דיאטנית קלינית ( רצוי) על תזונה המתאימה למחלות שאת סובלת.
אני בקבוצת סיכון למשל לסרטן מעי הגס- ועושה  גם בדיקת קולוסקופיאה- כל 5 שנים.
ולכן אני על דיאטה צמחונית כמעט טבעונית עם דגנים מלאים.
אבל לך אולי מתאימה תזונה אחרת- תתיעצי
הבקשה לעתה כאן היתה בגלל שהסוכר זינקה בעקבות התרופה
13/05/2016 | 14:12
13
הקפיצה בערכי הסוכר
15/05/2016 | 06:16
31
בהחלט יכולה להיות קשורה לקורטיזון. בדרך כלל הטיפול בסטרואידים האלו הוא זמני, ובמהלך התקופה הזו אין ממש מה לעשות עם ערכי הסוכר.
אם הטיפול נמשך לאורך זמן, כדאי להתייעץ עם אנדוקרינולוג, וייתכן שיעדיף טיפול באינסולין.
אינסולין גבוה
09/05/2016 | 09:06
14
100
שלום 
ביצעתי בדיקות דם לאינסולין וסי פפטיד
ואלו התוצאות: סי פפטיד— 21.6.
אינסולין 454.7
אציין שאני לא לוקחת לסכרת.
ברקע סובלת מהיפוגליקמיה בעיקר בצום או לאחר פעילות. 
לאחרונה עליתי במשקל באופן פתאומי 7 קילו בחודש.
הערכים מאוד מעל הנורמה אשמח לקבל חוות דעת בפורום 
התור שלי לרופאת סכרת ואנדוקרינולוגית רק בסוף שבוע הבא. 
אשמח לקצת הנחיות קטנות בתזונה נכון לעכשיו
תודהה
מה רמות הסוכר שלך
09/05/2016 | 09:50
4
66
והאם עשית את הבדיקה כמו שצריך, כלומר בצום מספיק שעות, כפי שהונחית

ערכים גבוהים וסוכר נמוך מצביעים על עודף אינסולין שזה מחלה ״הפוכה״ לסכרת.
אם גם הסוכר גבוה, את בדרך המהירה לסוכרת לסוג 2

תגובה
09/05/2016 | 10:00
2
63
הסוכר תקין בבדיקה, זה שולל סכרת סוג 2.
אני סובלת מהיפוגליקמיה לפעמים הסוכר נמוך ולכן התחלנו בירור. במקביל אני נוטלת דסאמטזון 3 חודשים יכול להיות שזה גרם לתנגודת אינסולין? 
מה הטיפול בתנגודת אינסולין? מותר סוכר?
תודה

המשך
09/05/2016 | 10:24
1
40
חשוב לציין אכלתי משהו קטן לפני הבדיקה בהוראת הרופאה כי אסור לי לצום אחרת אני נכנסת להיפוגליקמיה.
אבל גם לא בצום הערכים גבוהים מידי .
454.7 לעומת 37.6 זה המקסימום בטווח הנורמה. וסי פפטיד 21.6 לעומת 5 שזה הכי גבוה.
תקראי פה:
09/05/2016 | 11:02
42

הכדורים שאת לוקחת יכולים לגרום להשמנה, תתיעצי עם הרופא האם זה הטיפול האופטימלי בשבילך
סוג 1? סוג 2?
09/05/2016 | 14:59
38
אפשר הסבר על ההבדלים ביניהם??
הניחוש שלי שהבעיה נובעת מהדקסמטאזון
09/05/2016 | 23:28
7
44
וזו לא בעיה נפרדת. דקסמטאזון, כמו תרופות סטרואידיות רבות עושה בלאגן באיזון ההורמונלי של הגוף ולכן עשויה לגרום לגוף לייצר יותר אינסולין ממה שהוא צריך - מה שיגרום להיפוגליקמיה. אולי זה מה שקורה אצלך. לאכול סוכרים/פחמימות במקרה הזה עשויה להיות חרב פיפיות - מצד אחד הם מעלים את רמת הסוכר, מצד שני הם גם מאותתים לגוף לייצר עוד אינסולין. האינטואיציה שלי היא דווקא להוריד פחמימות, ולאותת לגוף בכל דרך אפשרית להפסיק לייצר אינסולין. בד"כ תזונה עתירת פחמימות וחלבונים מאותתת לגוף לייצר יותר אינסולין - אז הייתי מגביל את אלה, ואוכל יותר שומנים.
כמובן שנשאלת השאלה למה ניתנת לך התרופה הזו מלכתחילה והאם יש לכך הצדקה/תועלת. אולי אפשר להקטין את המינון. זה כמובן הרופא שרשם לך יכול לתת תשובות בעניין.
בכל מקרה - סוכרת זה לא הסיפור כאן, וכנראה לא מה שאת צריכה לדאוג ממנו. רצוי להישמר ממצבי קיצון של היפוגליקמיה, כי הם מהווים סכנת חיים מיידית, אבל כנראה שהדקסמטאזון בא כחלק מהתמודדות עם בעיה הרבה יותר אקוטית - וכדאי להתמקד בה, לעבור את מה שצריך לעבור, ואח"כ לנסות לחזור לשגרה. אני מניח שאז גם האינסולין יחזור לשגרה.

כאמור - עם תרופות כל כך חזקות, לא הייתי עושה רבע צעד בלי להתייעץ עם רופא מומחה, ואז עוד אחד, ואז דעה מקצועית נוספת. אבל הניחוש שלי שדווקא הורדת הפחמימות למינימום יעזרו כאן יותר. אצל אמא שלי זה עובד.
תשובה
09/05/2016 | 23:35
5
41
תודה על התגובה
אשקול להוריד פחמימות מהתפריט היומי.
אני לוקחת מינון הכי קטן אין פחות מזה.
לגבי ההיפוגליקמיה זה היה עוד לפני נטילת הסטרואידים דיברתי עם הרופאת משפחה בטלפון שנבהלה מהתוצאה והיא טוענת שהבדיקה מסבירה את ההיפוגליקמיה שהיה כל הזמן.

זה התחיל לפני, ואת לוקחת את זה כבר 3 חודשים
09/05/2016 | 23:50
4
30
ועדיין לא נפגשת עם אנדוקרינולוג, או מישהו שיאבחן את הבעיה?
זה אפילו יותר מוזר מהשפעת התרופה. זה נשמע כמו תקלה בניהול הטיפול שלך. רופאים שונים שלא מדברים זה עם זה, לא מודעים זה לעצות של זה וכו'. סכנת נפשות ממש.
כאמור, מסייג את דברי מאד - כי אין לי מושג מה מצבך ומה ההקשר. למה רשמו לך דקסאמטזון מלכתחילה, והאם מי שרשם את זה היה מודע להיפוגליקמיה שלך - כי על פניו זו בדיוק לא התרופה המתאימה למצב כזה - היא מעלה תיאבון, מעלה משקל ועוד שאר תופעות שכולן קשורות לאינסולין גבוה. כאמור - הניחוש שלי שרשמו לך מסיבה אחרת לגמרי - אבל האם היו מודעים להיפו גליקמיה?
האם מצבי ההיפו הוחמרו או הוטבו בעקבות תחילת התרופה? לא יודע. יותר מדי שאלות, שאין לי תשובה עליהן אבל הרופאים שלך צריכים לתת עליהן את הדעת. צריך רק לשאול ולוודע שהם מדברים זה עם זה.
ולמה לעזאזל זה צריך לקחת כל כך הרבה זמן?

תשןבה
10/05/2016 | 16:44
3
23
לרופאים של הקופה אין הרבה תשובות.
הם ידעו על ההיפוגליקמיה לפני ובכל זאת נתנו לי דקסמטזון שהוא חזק מידי ומאז שלקחתי טותו הסוכר לא מפסיק ליפול אני חייבת לאכול כל היום סוכר אחרת אני מרגישה עילפון והסוכר נופל. 
אני מנסה להפסיק את הסטרואידים לאט לאט אבל ההשמנה לא נעצרת .
התקשרתי לרופאת סכרת היא אמרה מה לעשות אם הסוכר יעלה מידי תבקשי הפניה למיון מהרופאת משפחה . מעבר לזה שום פתרון.
ממשיכה לעלות במשקל
10/05/2016 | 17:48
2
22
היום עליתי עוד קילו וחצי ליום אחד אני בטוחה שמשהו לא תקין הרופאה אומרת שאחכה לתור בשבןע הבא
יש לכם פתרון אחר??
אני ממש בחוסר אונים :(
אני יכולה להמליץ לך על רופא
10/05/2016 | 19:10
1
32
שיוכל להסתכל על כל המכלול של מה שאת מתארת, וינסה לעזור לך לעשות סדר בבלאגן.
אם את מעוניינת אני אשלח לך את שמו בפרטי.
אשמח
10/05/2016 | 20:01
7
מסכים לנאמר
11/05/2016 | 13:56
25
רק שמאד חשוב לרא לעשות דברים בצורה דרסטית אלא באיטיות
סוכרת עלייה במשקל והיפוגליקמיה
12/05/2016 | 16:33
46
עלייה במשקל עשויה להוביל להתפתחות מחלת סוכרת טייפ 2.
והיפוגליקמיה לעיתים ניגרמת כתוצאה מהיפראינסולינמיה ובהמשכה 
עשויה להתפתח שוב סוכרת סוג 2...!!! להלן מאמרים על סוכרת ותזונה.
מדטרוניק
08/05/2016 | 11:22
3
107
אני לא מרוצה מהשירות של מדטרוניק (כבר יותר משבוע אני לא מצליח לקבל חיישן) וזה פוגע לי באיזון.
האם יש כאן מישהו עם משאבה וסנסור של חברה אחרת שממליץ (עוד פחות משנה נגמרות לי ה-5 שנים ואוכל לבחור בחברה אחרת).
במאה ה-21..
12/05/2016 | 09:25
2
40
אין דבר כזה שאי אפשר להשיג במשך שבוע.. הכל תלוי ברצון ובזמן שמוכנים להשקיע..
עדכון
15/05/2016 | 09:43
1
23
הזמנתי לפני שבועיים (1.5.16) 2 חבילות חיישנים (בעלות של 3500 ש"ח) והשליח טלפן אלי היום בשמונה כשלא הייתי שהוא נמצא. (בנוסף הם היו סגורים בפסח אז גם שבוע לפני זה לא היה לי)
כשתהיה לי זכאות אעבור לדקסקום.
מדטרוניק
30/05/2016 | 08:55
7
כפי שסיפרתי בפסח נגמרו לי הסנסורים, צלצלתי ולא קבלתי מענה מהזמנות מדטרוניק. יום ראשון אחרי פסח, צלצלתי להזמין והם היו בספירת מלאי ואמרו שיקח עד יום רביעי, בפועל המשלוח הגיע אחרי שבועיים. גם כשהוא הגיע שלחו לי חבילה אחת ולא שתיים. התקשרו להתנצל אבל בקשו שאבוא לאסוף את הקופסא הנוספת. 
כתבתי תלונה באתר מדטרוניק. שלחו מייל התנצלות שהתנער מאחריות ומפיל אותה על חברת השליחויות. הסברתי שזאת לא חברת השליחויות, זה הם שהוציאו את החבילה באיחור. 
שלחו לי מייל שנית שמתנצל ומבטיח חבילה חינם - מדובר בפיצוי מאוד יפה בשווי 1700 ש"ח. הודיתי להם על הפיצוי.
התקשרו אלי לוודא פרטים למשלוח הפיצוי ואמרו שוא יגיע תוך יום יומיים.
מאז עברו 5 ימים. 
אני ממליץ על החברה שמוכרת אלכוהול "פנקו" המוצרים שלהם מגיעים תוך יום, למרות שהם לא מוצרים רפואיים - הם שבירים וכבדים - וגם לא מרוויחים עליהם כל כך הרבה. בקיצור - לא יתכן שחברת ציוד רפואי תתנהל כך.
גלוקוז בעליה
08/05/2016 | 02:17
4
68

שלום לכולם
בן 28, מבצע בדיקות דם מדיי שנה באותו החודש, משהו שקשור למקום העבודה.
לפני שלוש שנים - סוכר בצום 12 שעות היה 96, לפני שנתיים - 98, השנה - 104. ברור לכל כי משהו כאן לא תקין.
אח חולה סכרת (סוג 1), הורה חולה סכרת (סוג 2) סבתא נפטרה מסיבוכי סכרת (סוג 2) - הגנטיקה לא לטובתי.
אישית - סובל מעודף משקל לא דרמטי, אבל לא פעיל גופנית והתזונה שלי לקויה מאוד ועשירה בג'אנק.
לאחר הבדיקה האחרונה קיבלתי טראומה פסיכולוגית עקב התוצאה שמוגדת כבעלת סיכון גבוה להתפתחות סכרת.
הורדתי כ-10 קילו מ-90 ל-80, (כרגע ממשיך בדיאטה - רוצה להגיע ל-70-75),
עברתי לתזונה שכוללת - לחם מלא, גבינות רזות, ירקות, מעט פירות, אורז (במידה קטנה) וחזה עוף בלבד מתחום הבשרים.
נכון להיום כחודש עושה פעילות גופנית כ-5 פעמים בשבוע שעה בכל פעם (אירובי ואנאירובי)
שאלתי היא - מה הסיכוי להוריד את רמות הסוכר בצום לאור השינויים הנ"ל, (בעקבות גנטיקה גרועה), ומתי כדאי לעשות בדיקות דם חוזרות על מנת לבדוק האם יש שינוי
תודה מראש

יש סיכוי שכבר השתנה - תבדוק ותספר לנו
08/05/2016 | 11:19
44
בכל מקרה יש משמעות גם למה שאכלת בערב לפני ולשעת הבדיקה בבוקר, כמו גם פעילות שעשית באותו יום או ביום לפני.
בבדיקת הסוכר יש תזוזות כל הזמן - ולכן לא ניתן ללמוד ממנה כל כך הרבה. אם יאפשרו לך תבדוק A1C - בדיקה שבוחנת את הגוף לאורך זמן - ותהיה לך תמונה הרבה יותר רצינית ביחס למצבך.
מתפלא שאף אחד לא הגיב ..
12/05/2016 | 09:20
28
כל מה שאתה עושה בסדר גמור. אם תעשה בדיקות בימים אלה, כבר תראה תוצאות. תדרוש לעשות גם בדיקת A1C, כולסטרול, וויטמין D.  
https://www.youtube.com/watch?v=ogBH-s3T1h8
12/05/2016 | 16:46
23
בנוסף לכל מה שציינת מומלץ לצרוך בתזונה שלך דיאטה עשירה בסיבים תזונתיים, היות והם ממתנים ומווסתים את רמות הסוכרים בדם. להלן וידאו קליפ המסביר אודות סוכרת וסיבים בדיאטה.
בנוסף כדי להתייעץ באנדוקרינולוג אודות תוספת של ויטמיני B, וחסרים בהנ"ל עשוי לגרום לנוירופתיה.
לעדכונכם
19/05/2016 | 18:30
7
בבדיקות היום - סוכר 81
A1C - 5.4

מהן הזכאויות הרפואיות המגיעות לכם מקופ"ח בה הנכם מבוטחים?
05/05/2016 | 11:24
60
באתר "כל הבריאות" של משרד הבריאות, קיימים כ-8,000 ערכים לבדיקה חינמית של זכאויות וזכויות רפואיות, ביניהן גם רכישת מכשיר למדידת סוכר (גלוקומטר). כנסו ובדקו זכאויותיכם הרפואיות בקופה בה הנכם מבוטחים, כולל השוואה לקופות האחרות. 
***חשוב***
ניתן להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהגישו לקופה במידת הצורך. (המכתב מודפס עם חותמת רישמית של משרד הבריאות).
בריאות טובה ובהצלחה!
חדשה עם שאלות...
03/05/2016 | 01:56
13
119
שלום ....
החשדות לסכרת החלו לפני כמה שנים אבל לא לקחתי ברצינות את האזהרות.
סה"כ הבדיקות היו בסדר. בשנתיים האחרונות אני על גלוקומין כדור אחד ביום.
בחודשים האחרונים הדרדרתי ובפסח עברתי כל גבול באכילת שמאטעס - דהיינו, כל העוגות שהכנתי וכו'. לא בדקתי סוכר , בקיצ התפרעתי.
אני יודעת, אני אוכלת מה שאני מבשלת, אבל  בבקשה אל תגידו לי "מגיע לך"...

למחרת הפסח, כלומר מיום ראשון, החלטתי להיות בנאדם ולחבק את עצמי בלי סוכר, לחזור למסלול של בדיקות יומיות ותזונה נכונה.
הייתי בהלם שקמתי בבוקר עם מדידה של - 200 ובמשך היום שתיתי בעיקר שייק מלפפונים וקיווי, והסוכר לא יורד בכלום.

מודה, די נבהלתי, ואני משערת שזו ההתפרעות של פסח.

בעלי הניסיון שכאן - יש דרך חזרה??
הדרך חזרה היא לאיזון
03/05/2016 | 02:29
8
79
לא ל"אין סכרת"... קיבלת מתנה לחיים, וזה לאו דווקא בציניות.
יש לך הזדמנות פז לדאוג לעצמך ולראות את התוצאות בעיניים.
התפרעות של שבוע אחד לא מביאה אותך ל-200 בצום. כנראה שזו עלייה זוחלת כבר כמה חודשים. אז אין לך מה לאכול את עצמך על פסח, פשוט תתקדמי הלאה ותחליטי שמעכשיו מי שחשוב זה את ולא האוכל שלך.
נראה לי שכרגע יש לך שלושה דברים לעשות כדי לחזור לאיזון: תחזרי לרופא כדי שיוכל לעדכן לך את המרשם וההוראות, תתחילי לאכול באופן סביר ומאוזן, והכי חשוב, תדאגי שתהיה לך פעילות גופנית בסדר היום שלך, לפחות 3-4 פעמים בשבוע למשך חצי שעה לפחות.

בהצלחה!
תודה ועוד שאלה...
03/05/2016 | 16:32
7
72
אני מעריכה מאד את תשובתך, ובמיוחד - "פשוט תתקדמי הלאה ותחליטי שמעכשיו מי שחשוב זה את ולא האוכל שלך."  (זה לא שהאוכל חשוב, אלא שלא החשבתי את עצמי והתפתתי לתאוות מזון ללא שליטה, או ללא רצון לנהוג בשליטה.)

שאלה - כבר כמה בדיקות המכשיר מראה E-1 ולפעמים E-6 . מה זה אומר? (המכשיר חדש, והשלכתי לפח את כל הניירת שנלוותה אליו, כך שאין לי הסבר על זה)

שוב תודה
שאבתי עידוד מדברייך :)
שמחה מאוד לעזור!
03/05/2016 | 23:46
6
64
לגבי ההודעות במכשיר, היום הכל נמצא באינטרנט... תחפשי את הדגם הספציפי שיש לך ובטח תוכלי למצוא "מדריך למשתמש" בעברית או באנגלית.

אשמח לשמוע ממך איך את מתקדמת ולתמוך בשאלות ואפילו בסתם להקשיב. דרי הפורום פה מאוד נחמדים
שמתי בהחלט נחמדים :)
08/05/2016 | 02:11
23
התיחסות ראויה להערכה :)
אשתף...
הנני שוב :)
09/05/2016 | 15:52
4
25
אז בשבוע שחלף, הצלחתי להקפיד על תזונה נכונה (די במאמץ..) ובאה השבת הנהדרת, ומצאתי עצמי רסן משחררת:) אם כי לא באטרף , ועדיין....

ראיתי שאפשר להחליף שמן ברסק תפוחים. עד כמה זה נכון לסוכרתיים?
והאם אפשר להכין את הרסק מתפוחים בבית, והאם מומלץ עם או בלי קליפה?

*זה אולי לא הפורום לשאלות האלו, אשמח אם תגלגלגלגלו אותי למקום המתאים 

(מוזר, אבל אפשר לראות  את מאור פנייך גם מעבר למסך...תודה!)
פירות=פחמימות
10/05/2016 | 09:05
1
20
אולי מבחינת המרקם הנוזלי שמן ורסק תפוחים הם דומים.
אבל...
בשמן אין פחמימות ובנוסף שומנים מעכבים את עליית הסוכר בדם (לא מונעים, פשוט מעכבים).
תפוחים, בכל צורה שהיא, עם קליפה או בלי, הם מנת פחמימה ואם זה תפוח גדול, אז שתי מנות פחמימה.
מיץ ורסק תפוחים = עליית סוכר מהירה יותר בגלל הצורה המעובדת שלהם.
תודה על המידע, וגם לתומר.. :)
12/05/2016 | 22:57
10
חג שמח :)
אוווו אני מסמיקה!
10/05/2016 | 21:41
1
16
למה לך להחליף שמן ברסק תפוחים? אין לך שום סיבה להפחית בשומן, ההיפך. רצוי להפחית בפחמימות ודווקא להעלות בשומן בריא.
אם כך, למה האזהרות מפני שמן??
12/05/2016 | 23:02
6
לחזור לשגרה
03/05/2016 | 10:28
3
64
אכילה מאוזנת (שייק זה לא אכילה מאוזנת) ביעוץ דיאטנית
להכניס הליכה לסדר יום
חזרה לרופא מטפל לבדיקות דם להתאמת הטיפול התרופתי

אם תעשי הכל רמות הסוכר יישתפרו, זה לא ״החלמה״ אלא איזון.

בהצלחה!
תודה רבה
03/05/2016 | 17:08
2
51
איזון,  אתם אומרים :)

(מילה יפה ונצרכת בכמה וכמה תחומים . . :)

*אגב, יש מצב שאם הוצאתי את הסטיקרים מהקופסא שלהם, והם חשופים לאויר,
אז התקינות/אמינות שלהם משתבשת??

בהסברים כתוב להשאיר את הסטיקים בקופסה
04/05/2016 | 13:19
1
53
ולהוציא אחד בעת המדידה ולסגור את המכסה. לא להשאיר בחוץ.

מודה שלא בדקתי מה שהייה ממושכת מחוץ לקופסה עושה לסטיקים.
תודה. נראה שזה לא עושה לסטיקים טוב
08/05/2016 | 02:14
20
וממילא גם לא לבדיקות...

אז להשאיר בקופסא האטומה.

בריאות ושמחה :)
מפלאי הטבע: הירק החזק,שיוריד לכם את הסוכר בשימוש יומיומי,,
02/05/2016 | 00:49
11
117
רק אם תתמידו באכילתו באופן קבוע ,
הוא יוריד לכם את הסוכר, באופן משמעותי,בזכות חומר המצוי בו,
בשם "כרום" אשר פועל להפחתת רמות הסוכר -בדם.
בנוסף לתרכובת הנ"ל, הוא גם עשיר בויטמיני B ובייחוד B6 ,
ומכיל חומר פעיל נוסף נוגד דלקת ואנטי-אוקסידנט חזק ,בשם קוורטצין,המנטרל את הרדיקלים החופשיים בגוף ,ובכך הוא מאט את תהליכי -הזדקנות, וגם מונע מחלות לב וכלי -דם,
וידוע כנוגד דלקות ואלרגיות שונות.
רצוי  שתתרגלו להוסיפו בכול ארוחה,לכול סוג סלט ,
ואז תיווכחו ,שאכן הוא פועל נפלא בריפוי כשתאכלו אותו בקביעות,
אך במינון קטן.
אם הגעתם עד לכאן,ועדיין לא ניחשתם במה  המדובר,
אז בבקשה,קראו כאן את המידע המעניין:
כאן:
http://www.foodsdictionary.co.il/articles/417

מפלאי הקשקשת ברשת ומנפיצי התיאוריות בשקל תשעים
02/05/2016 | 09:30
9
73
בצל...
אכן ירק/שורש מופלא... מנקה את הדם , מוריד כולסטרול וכו' וכו' וכו'...
הוא גם מכיל פחמימות: 10 גרם ל-100 גרם בצל.

אז אולי מלפפון - הוא גם ירוק וגם מזין וגם בלה בלה בלה..
ויש לו 3.6 גרם פחמימות ל-100 גרם.
אז למה לא תכתירי אותו לתרופת הפלא החדשה?
חסה, רק 2.9 גרם פמימות ל-100 גרם.
דף נייר למשל, אין לו פחמימות (לפחות אי אפשר למצוא ברשת), הוא ישר מהטבע... רק עץ ומים...
אז בואו נכריז על דפי נייר כתרופת הפלא החדשה:
אם תקפידו לאכול דפי נייר בקביעות, מובטח לכם שהסוכר יירד...
לא רק יירד  - הסכרת תתרפא!! 
ללא קשר לכתבה, למה ההתנגדות שלך לכול דבר ?
02/05/2016 | 10:37
8
45
אתה הרי מבין שלא באתי לשכנע אותך בכלום , אלא רק ראיתי לנכון לעדכן ,
את מי שמעוניין לשפר משהו בתזונתו, אם תרצה תאכל לא תרצה אל תאכל,
אבל למה להתקשקש ולשלול על הסף ?
ולמה לך להיבהל מכך ,שב-100 גרם בצל יש 10 גרם פחמימות,
הרי איש לא זקוק לכמות כזו בסלט גם עשירית מזה הרי תספיק לשיפור הבריאות.
(כפית אחת של בצל קצוץ בסלט בהחלט תספיק.)
אז במקום לקשקש ,מאוד כדאי שתדאג להעשרת התפריט בדברים שבאמת מביאים תועלת לגוף,במקום לשלול אותם.

קבל איחוליי לבריאות ואושר, ותשתד להתמקד במחשבות חיוביות ,
שתמיד מועילות לכולנו:
כמו שאומרים :תחשוב טוב -יהיה טוב:
יום נפלא ורק בריאות.
שרון.
אחד מאיתנו..

זה לא ויכוח שהבצל – ידוע בסגולותיו ברפואה עממית:
גם מבלי לקרוא כתבות בנושא,הרי ברפואת הצמחים ,מאז ימי קדם,
נחשב הבצל בחומרי הריפוי שהוא מכיל ,וידוע בפעילותו הנוגדת דלקות, חיידקים ווירוסים.

גם בכול המחקרים עד היום,הוכח כי הבצל מכיל חומרים מחטאים,וחשב למשפיע לטובה על זרימת הדם ועל בריאות הלב.
הוא מוכר בעיקר בהשפעתו על מערכת הנשימה,בהרחבת כלי-הנשימה,מוכר מאוד ויעיל לכול מי שסובל מבעיות ליחה, ולכן הוא מתאים מאוד למי שהצטננו, בעיקר בחורף,ונלחם יפה בשיעול, וליחה.
עוד האימהות של סבתות הכירו בו ,והיו מכינות ממנו תרופה  לשיעול, מהשריית בצל ודבש.
וידוע כמגן על מחלות העצם,כמו "בריחת סידן" בגיל המבוגר.

אני לא מתנגד לבצל. אני מתנגד לקשקושים.
02/05/2016 | 12:29
7
44
אני מתנגד להבטחה שלך שהבצל מרפא.
כי הוא לא!
את ואחרים מנסים למצוא מתחת לאדמה (תרתי משמע) הבטחות לריפוי.
את מוליכה שולל את עצמך.
אם לך יש זכות אבות להכריז על כל דוכן בשוק שהוא תרופת פלא, לי יש אותה זכות להכריז התנגדות.
אני אוכל בצל ושום וקישוא וקינמון וכורכום ופטרוזיליה כוסברה ופרופוליס וחסה ואגוזים ומת על טחינה ועוד ועוד... אבל אני לא קופץ כל שבוע בהכרזה שמצאתי תרופת פלא. קפיש? 
כשאת רושמת מתכונים, אין בעיה: יירצו יאכלו , לא יירצו לא יאכלו.
כשאת שואלת על תירגום לפחמימות אני עוזר בשמחה.
כשאת ממציאה המצאות שירקות הם תרופות פלא אני מתנגד.
רעיון -  תרשמי פוסט שנמצאה תרופת פלא: להפחית פחמימות, לנטר סוכר, להקפיד על פעילות גופנית, לבקר מידי פעם את הצוות הרפואי ולהיות ביקורתי כלפי קשקשני הרשת.
מבטיח לא להתנגד לפוסט כזה.
אתה לא חייב לקרוא,אם אתה כזה קטן -אמונה ועם דעות שונות משלי,
02/05/2016 | 16:26
5
30
וגם לא חייב לכעוס.
אבל תדע לך ,שהרמב"ם שהיה גדול -הרופאים ,כבר אז בתקופתו,דגל בכך ,שהבצל מוריד סוכר,אז מדוע שלא נסכים עם הידע של הרופא הדגול שהרי בזכותו מייצרים כיום תרופות וסירופים ,מחומרים שמרכיבים את  הבצל והשום.

שרון זה לא קשור לאמונה
02/05/2016 | 19:51
2
36
זה קשור להיגיון.
כן, בצל זה נהדר, גם ליקוריץ', וברוקולי, ועוד כל מיני כאלה. ויש המון.
העניין הוא שאף אחד מהדברים הללו לבדם יכול להוריד סוכר, או לרפא מסכרת.
אדם צריך לאכול בהגיון ולשים בצלחתו דברים שהם טובים עבורו, טעימים, ולא גורמים לו לנזק. בצל, עם כל הכבוד לו, לא יכול להוריד ערכי סוכר לאנשים שלא שומרים על תזונה מוגבלת של פחמימות. אתה לא יכול לרדת על פיתה עם פלאפל וחומוס ולהוסיף מלא בצל, ולחשוב שהבצל יציל אותך מאלפי הפחמימות שבמנה.
ואם אתה מוסיף בצל לתזונה מוגבלת הפחמימות שלך - נהדר. בצל הוא ירק מצויין.
לא הבנתי מה כולם נסערים כאן ?
08/05/2016 | 10:42
1
26
הרי בסך הכול הכוונה שלי הייתה ליידע, מתוך רצון טוב,  כי במסגרת תפריט -הדיאטה לסוכרת ,מומלץ  לשלב בסלטים גם בצל באופן קבוע , וזאת בזכות חומר שנמצא בבצל, בשם "כרום" שידוע כחזק בהשפעתו וביעילותו. תרצו תאכלו לא תרצו אל תאכלו,

אבל למה צריך לכעוס עליי ?

כמובן שאני כן אמשיך ואעשה  זאת, לאחר שהתייעצתי עם הרופא.
יש לי תפריט מסודר של הדיאטנית,שגם כולל 3 מנות סלט ביום, מ-5 סוגי ירקות ,וכף בצל קצוץ בכול מנה ,ולאחר בדיקת הדם האחרונה,ראיתי שיש שיפור משמעותי באיזון הסוכר.
בתקופה האחרונה במדידת הבוקר וערב ,הסוכר שלי נמדד בגובה  בין 100 ל - 105

הסלט שלי כולל :
2 חצאי פלפלים.(אדום וצהוב,)
5 עלי- כרוב סגול,  
2 מלפפונים,
עגבנייה,
3-4 עלי-חסה,
קולרבי קטן -מגורר,
וכף אחת בצל-קצוץ בכול מנה של סלט.
(3 מנות ביום.)

אז אם תרצו ,תיקחו זאת כהמלצה, אצלי הבצל בסלט הוכיח עצמו כיעיל.
גם הדיאטנית אמרה לי ,שזה ידוע כבר שנים,שבצל מסייע לסוכרת להתאזן,ושהיא מאוד  מרוצה מהתוצאה של בדיקת הסוכר האחרונה שלי.

לפני כחצי שנה הסוכר נמדד אצלי בגובה של 200 ועד 250, ומאז  שהוספתי לתפריט,
3 מנות של סלט עם כף של בצל קצוץ בכול מנה ,הסוכר התאזן ל-100-בבוקר 105 בערב.
כמו כן, בהמלצת הרופא,לאחרונה צמצמתי את זמן ההליכה בערב,לחצי שעה,
במקום שעה של הליכה.(בכדי למנוע נפילת סוכר.)

המלצתי לכם באה מתוך ניסיון טוב, ויש סיכוי גדול ,שיהיה שיפור גם לכם.

סליחה שרון שאני שואלת,
16/05/2016 | 23:42
15
הסלט הוא מנה אחת, או הוא ל-3 מנות הכמות שכתבת פה?

כי נראה לי שזה סלט ענק לארוחה אחת.
אני חייב לקרוא. כי אני רוצה שהפורום הזה יהיה מקום אמין
02/05/2016 | 21:59
1
49
שיכול באמת לעזור ולתמוך בחולי סוכרת שמחפשים מידע, שמחפשים תמיכה, שנמאס להם לקרוא עצות שרלטניות וחסרות ביסוס, שמנצלות את חוסר האונים של החולה ונכונותו לקפוץ על כל שביב של תקווה. די. אלו שטויות. את יכולה להאמין בהן. זכותך. את יכולה לנהוג לפיהן. אבל כיוון שאני רוצה שיהיה ערך לפורום הזה חשוב לי מאד להקטין את מספר השטויות שנאמרות כאן, וכששטות כזו נאמרת חשוב לי (ולאחרים, למזלי) להגיב ולא להשאיר אותה. אני בדיוק לא רוצה שהיא תישאר כאן בבחינת "מי שרוצה שיאמין ומי שרוצה שלא יאמין". אני מאד מאד מאד מאד רוצה שאף אחד לא יאמין לשטות הזו.
ולכן אני ואחרים נמשיך להגיב.

03/05/2016 | 00:15
4
אם מדברים כאן על איזון...
03/05/2016 | 17:20
40
אז  תודה על הדברים שלך.
אני באמת בשלב שנוטה להאחז בכל מני הצעות , ואני שוב ושוב שומעת כאן -
"איזון" .
מקוה שאיישם זאת גם בכל המאמרים שאני חורשת עכשיו ברשת...
אלברט איינשטיין - איש מאוד חכם...
02/05/2016 | 23:49
43
"שני דברים הם אינסופיים: היקום והטיפשות האנושית. ואני לא בטוח בקשר ליקום."
צניחת (!) סוכר אחרי בדיקת העמסת סוכר
01/05/2016 | 20:03
5
61
ערכי גלוקוז אצלי הם מעט מעל הנורמה (102-110) מזה מספר שנים. הוחלט על בדיקת העמסת סוכר.
ערכי הגלוקוז לפני הבדיקה (העמסת סוכר 75) היו 110
לאחר שעתיים ירד הערך ל 56 !
הירידה לוותה גם בתחושות כאילו על סף מחלה - רעידות, רעב ועוד, כך שזה שולל את האפשרות שהיתה טעות בבדיקה.
מעבר לכך, כל תוצאות הבדיקות שלי הן בתחום הנורמלי ואין מחלות רלבנטיות.
יש לכם רעיון מה הסיבה? הפרשת אינסולין גבוהה? האם מעיד על סוכרת סמויה?
מה המשמעות ביומיום?
לדעתי נפתח כאן דיון דומה לפני לא הרבה זמן
02/05/2016 | 14:04
34
הנה קישור:
בהצלחה, מקווה שזה יעזור.

זוהי תגובה הגיונית לאדם בריא
02/05/2016 | 19:43
3
43
הגוף מייצר אינסולין בעודף כדי להתמודד עם מתקפת הסוכר, ולפעמים זה "יותר מידי"...

מה שמטריד יותר זה ה-110 בצום, ובזה כדאי לטפל.
האם את/ה פעיל באופן רגיל? איך התזונה? סבירה או משתלחת? אלו הם שני הדברים העיקריים שאפשר לשפר ולראות תוצאות מיידיות בתוצאה בצום. אם את/ה כבר פעיל/ה, ואוכל מאוזן, ולא בעודף משקל - אז הרופא צריך להחליט מה עושים
תודה
02/05/2016 | 22:11
2
33
פעיל, עוסק בספורט, ללא עודף משקל ואוכל מאוזן (חוץ מחפיסת שוקולד כל יום...)
"חוץ מ..."
03/05/2016 | 00:26
1
35
נסה להוריד אותה לחצי, ואחרי כמה זמן להוריד לשורה אחת או שתיים בלבד.
תראה איך זה משפיע
רב תודות
04/05/2016 | 21:05
19
דרוש בלש לפיענוח אפידמיה ...
29/04/2016 | 22:33
3
76
חיפשתי חומר על "האיור על הכסף השבדי שמתאר את "מסע האווזים של סלמה לגרלף" והגעתי בטעות לסטטיסטיקה מצמררת "אחוז נפגעי סכרת נעורים בפינלנד שבדיה נורבגיה ואנגליה" הגדול ביותר בעולם. מדהים - ואני חשבתי שמדובר במדינות רווחה מצטיינות ... = אז באמת דרושים בלשים ממשטרת תל אביב  (( ראו יותר מידי סרטים ומתעלמים מרעש מטוסים בלילה )) לשירות משרד הבריאות בארצות הנ"ל
30/04/2016 | 08:54
1
34
טרולית מוכרת בפורומים השונים ����
30/04/2016 | 14:45
12
זו כבר מזמן לא סטטיסטיקה מצמררת
02/05/2016 | 19:59
28
זה משהו שכבר לפני עשרות שנים היה ידוע... החוקרים נוטים לשייך את זה למזג האוויר הקר וכמובן גם לגנטיקה. אין זסכרת נעורים דבר וחצי דבר למדיניות רווחה או קפיטליזם.
תועלת הפחמימות לבריאותנו ,וזאת על פי ,,
01/05/2016 | 14:50
1
67
3 הפרופסורים פרופ' ג'ני ברנד-מילר  פרופ'קיי פוסטר-פאואל,  ופרופ' סטפן קולאגיורי : בספרם  "מהפכת הגלוקוז",

ואלה מסקנותיהם בנושא השפעת פחמימות על הורדת הסוכר:                                                                                      

התזונה המודרנית הינה תוצר של מהפכת התעשייה והחקלאות.
אם אבותינו אכלו בעיקר מזון גס ולא מעובד, הרי שהטכניקות של פסטור, עיקור, קירור, הקפאה, ייבוש, טחינה והתססה הפכו את המזון לזמין, עשיר, טעים ובטיחותי.
ידוע לכל כי המזונות הטעימים ביותר ובעלי אורך חיי מדף, עשויים מקמח שחלקיקיו קטנים ביותר, כך המזון נספג בגופנו במהירות, ורמות הגלוקוז בדם עולות, ועולה הסיכון לחלות ב-סוכרת וגם במחלות לב ,כלי דם, והשמנה .

חשיבות הפחמימות – לבריאות המוח:
המחקרים הרפואיים החדשים  החלו לגלות את חשיבות הפחמימות לבריאותינו והיום מדברים על פחמימות טובות ועל פחמימות מזיקות.

הגלוקוז ,זו הפחמימה הפשוטה ביותר והיא הדלק העיקרי למוח, לתאי -הדם האדומים, לעובר,ולהפעלת שרירים.

הגוף שורף לצורך אנרגיה ,פחמימות, חלבונים ולבסוף גם שומנים.
אך כדי לשמור על משקל גופינו אנו חייבים לשרוף דווקא את השומן במזון - וזה תלוי ברמות האינסולין.
ככל שרמת האינסולין  נמוכה יותר (למשל בשעות הבוקר), כך הגוף שורף בעיקר שומן וככל שרמתו של האינסולין גבוהה -הגוף ישרוף יותר פחמימות, והשומן יאוחסן.

המוח אינו יכול להשתמש לצורך הפקת אנרגייה, אלא  בגלוקוז.
לכן,אם נצום ,או נמנע ממנו פחמימות, מאגרי הפחמימות ירוקנו והכבד יתחיל לייצר גלוקוז מחלבון המצוי בשרירים.
ברגע שנגיע לשריפת שומנים (יצירת גופי קטון) המוח לא יתפקד בצורה הטובה ביותר, נרגיש פגיעה בשיפוט, נסבול מכאבי ראש והחשיבה תואט. עייפות וירידה ביכולות פיזיות ילוו את דלדול מאגרי הגלוקוז בשרירים. בירידה קיצונית  ברמות הגלוקוז נחווה רעידות, סחרחורת, בחילה, היעדר קואורדינציה ובמצבים קיצוניים, איבוד הכרה, ועד לסיכון חיים.

מחקרים מראים כי ביצועיים שכליים משתפרים בעקבות צריכת פחמימות: רמת אינטליגנציה,זכירת מילים, חישובים במתמטיקה, זיכרון טוב,עיבוד מהיר של אינפורמציה,וחשיבה הגיונית.

מצד אחד הפחמימות משמינות אותנו, אך מצד שני,הן נחוצות  לתפקודי-הגוף השונים.
אך האם כל הפחמימות שוות ? והאם הפחמימות טובות, או לא?
ומהו האינדקס גליקמי?
ב- 20 השנים האחרונות המדענים הגיעו למסקנה, שלא מספיקה החלוקה בין פחמימות פשוטות למורכבות ,מפני שלא ניתן היה להסיק מכך  מה תהיה ההשפעה על רמות הגלוקוז בדם.
היו פחמימות פשוטות אשר לא העלו משמעותית את הגלוקוז,
וגם להיפך: פחמימות מורכבות - שכן העלו דרמטית את הגלוקוז.

מחקרים גילו ,כי לכמות וסוג -הפחמימות במזון ,יש השפעה על רמות הגלוקוז ,ושתי ארוחות המכילות כמות פחמימות זהה ,עשויות להשפיע בצורה שונה, כלומר,פחמימות אשר מתפרקות מהר ,בזמן העיכול , ומעלות את רמות הגלוקוז בדם - אלה  הוגדרו כבעלות אינדקס גליקמי גבוה.
הפחמימות המתפרקות לאט הוגדרו ,בעלי אינדקס גליקמי נמוך.
אינדקס גליקמי מעל 70 הוגדר כגבוה,
אינדקס  גליקמי  בין 56 – 69 הוגדר כבינוני,
ואינדקס  גליקמי בגובה  55 ומטה ,הוגדר כנמוך.

אז  מה עושים עם זה ?
הפחמימות מגרות את הפרשת האינסולין בלבלב , וכאשר ספיגה איטית של הפחמימות -גורמת ללבלב לייצר פחות אינסולין,
אך גירוי יתר מתמשך, עשוי לעייף את הלבלב לגרום לסוכרת מבוגרים, ואף מגביר סיכון למחלות לב וכלי דם.

כיצד נשתמש במדד האינדקס הגליקמי?

1. המדד הגליקמי, הנו מרכיב נוסף באורח חיים בריא :
תזונה נכונה - דלה בשומנים רווים, עשירה בסיבים,  
מעקב ויטמינים  ומינרלים,
פעילות גופנית והפחתת מתחים.

2. השימוש בו מספק מבחר רב של מזונות ,והכמויות מותאמת אישית לכל אדם ,והנה נגזרת ישירה לאורח חייו ,ולמידת הפעילות היומית.

3. יתרונו בכך ,שמאפשר ליהנות מאכילה מבוקרת של פחמימות. אנחנו בוחרים את הפחמימות בצורה נבונה ונוחה יותר ,כך שנתמיד בתהליך התזונתי-בסוכרת ,נאזן את רמות הגלוקוז ובירידה במשקל. המדד הגליקמי הנמוך, מסייע בהפחתת תחושת הרעב, ומזרז את שריפת השומנים.

4. השינוי ההדרגתי, מעודד הצלחות קטנות ,בדרך לשיפור איכות      
   החיים: הניסיון הקליני מצביע על כך, שגם החלפת ארוחה אחת    
  ביום לאינדקס גליקמי נמוך ,מובילה לשיפורים משמעותיים.

רשימה חלקית של מזונות מומלצים,בעלי אינדקס גליקמי נמוך:
ממשפחת הדגניים:אורז בסמטי, אטריות -אורז, גריסי -פנינה (שעורה), בורגול- גס, קוסקוס, שיבולת שועל, קינואה, פסטה,
תירס: טרי/ קפוא, אך לא משומר.

משפחת הקטניות:
שעועית ירוקה, אפונה,עדשים, פולי -סויה, גרגרי -חומוס מבושלים.(לא סלט חומוס קנוי).

ירקות - כתומים:
בטטה,קטנה, גזר, דלורית,דלעת.
וגם ירקות ועלים ירוקים, ירקות-אדומים, לבנים, וסגולים.
יש להמעיט באכילת תפוח אדמה.

פירות מומלצים:
אגס, תפוח, אפרסק, משמיש, נקטרינה,10 דובדבנים/ ענבים .

מוצרי חלב :
בעיקר - יוגורט ביו -דל שומן , חלב דל שומן, גבינות דלות שומן.
רצוי להמעיט בצריכת מוצרי -החלב, מפני שהם ממעלים רמות אינסולין ,וזאת למרות האינדקס הגליקמי הנמוך שלהם.

לחם:
מחיטה מלאה מועשרת/ לחם מקמח שיפון/מקמח שיבולת שועל

דגני בוקר - לא מעובדים:  
מוזלי, שיבולת שועל, סובין לסוגיו, פצפוצי אורז דלי -פחמימות.

אגוזים -טבעיים ללא מלח: אכילת  30 גרם ליום, (חופן),יעילה בכך שמפחיתה את רמות -הכולסטרול ,ומקטינה סיכון לאירועי - לב.

מעניין- קראתי
01/05/2016 | 20:39
16
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ