לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1105411,054 עוקבים אודות עסקים

פורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף

הגולשים מוזמנים לעיין בשאלות הנפוצות, במאמרים ובקישורים של הפורום.
ניתן לראות מידע מקיף על הבטים רבים של תחום הסוכרת בישראל.
גלישה מהנה ! 

לצפיה ב-'עליה בגלוקוז בצום למרות ירידה במשקל ושינוי תזונה'
עליה בגלוקוז בצום למרות ירידה במשקל ושינוי תזונה
09/04/2019 | 11:16
8
32
טרום סוכרתית
בדיקת דם סוף דצמבר 2018-גלוקוז 123. A1C 5.9%
בדיקת דם תחילת אפריל 2019-גלוקוז 132. A1C 5.8%

בזמן שחלף בין שתי הבדיקות (קצת מעל 3 חודשים) הפחתי במינימום 15 ק״ג ממשקלי (בשל עודף משקל גבוה) ונעשה שינוי תזונתי נרחב.

הציפייה שירידה במשקל ושינוי תזונה יובילו בהכרח לירידה בערכי הגלוקוז, אבל לא רק שלא חלה ירידה, התוצאות מראות עליה בגלוקוז בצום (עליה מסוימת נרשמה גם בשומנים בדם, גם בכולסטרול הרע. כיצד ייתכן הדבר???)

איך ניתן להסביר את תוצאות הבדיקה האחרונה? איך יכול להיות שכל השינויים הגדולים שעשיתי בין 2 הבדיקות לא הובילו למדדים נמוכים יותר?

הערה: הבדיקות נעשו ב2 מעבדות שונות. האם יש קשר?
לצפיה ב-'יש לך מד סוכר ביתי?'
יש לך מד סוכר ביתי?
09/04/2019 | 14:24
3
16
אני מקווה שכן, ואת יכולה לראות בעצמך שרמת הסוכר בבוקר משתנה מיום ליום  בלי שיש לכך הסבר תזונתי.

המדד המשמעותי יותר הוא אותו A1C שאצלך נשאר כמעט ללא שינוי, אבל מאחר והוא מודד ממוצע לשלושה חודשים הירידה שלך במשקל עדיין לא מתבטאת במלואה, ואת יכולה לצפות לתוצאה טובה יותר בבדיקה הבאה אם לא תעלי במשקל בחזרה. לא כתבת כלום על פעילות גופנית שאמורה להיות לה השפעה לטובה.

לגבי השומנים בדם (טריגליצרידים אני מניח): אם השינויים בתזונה כללו העלאה בצריכת פירות זאת תוצאה סבירה. הכולסטרול הרע לא מושפע יותר מדי מהתזונה אלא מגורמים אחרים (פעילות גופנית אמורה לשפר את המצב גם בעניין הזה).

לפחות לפי הניסיון שלי השפעת השינויים התזונתיים והפעילות הגופנית משפיעים לאט לאט (אם כי הספרות טוענת אחרת).
לצפיה ב-'כן, מודדת'
כן, מודדת
09/04/2019 | 15:29
2
23
ממוצע המדידות (העצמיות) שלי בצום נע סביב 115. באותו הבוקר לפני שיצאתי לבדיקה נמדד 107 (שדווקא זה מדד מהתוצאות היותר נמוכות שלי) ואז בבדיקת הדם 132 (בצום אצלי ככל שאני מודדת עצמאית מאוחר יותר בבוקר התוצאה יותר טובה. לפי מה שהבנתי, בשעות המאוחרות בבוקר האינסולין נכנס לפעולה ולכן עדיף למשוך את הצום מהלילה ולאכול בשעות היותר מאוחרות בבוקר ולנסות לסחוב יותר)  פעילות גופנית לא בכדי לא הזכרתי, אני לא עושה, אבל גם בבדיקת הדם הראשונה (123) לא עשיתי שום פעילות ועוד הייתי עם 15 ק״ג יותר (ואולי אפילו יותר כי לא נשקלתי ממש בשיא. נשקלתי קצת לאחר שהתחלתי דיאטה) ועם תזונה לא בריאה בכלל.

כאמור, הירידה הגדולה במשקל פלוס שינוי תזונה רציני היה אמור לשאת פרי ולהשתקף בתוצאות לפי כל ספרות רפואית (לפי הספרות אפילו ירידה קטנה בכוחה להשפיע ואצלי הירידה באחוזים גדולים מהמשקל). ועברו למעלה מ3 חודשים איך זה לא בא לידי ביטוי הרי הA1C הינו ממוצע 3 החודשים האחרונים. וגם אם גלוקוז בצום לא תלוי תזונה אזי הייתי אמורה לראות ירידה משמעותית בA1C ולא ירידה של 0.1%.

לא אוכלת פירות. תפוח פעם בכמה חודשים. גם בעבר לא הייתי חסידת פירות. פעם ב וגם אז פרי אחד. פירות לא הבעיה שלי. המדידות לאחר אוכל מצוינות (120 ומטה לאחר שעתיים). הבעיה רק בצום (ועשיתי מלא ניסוים, ניסיתי עם אוכל בערב/בלילה, בלי אוכל בערב/בלילה, עם פחמימה בערב/בלילה ובלי פחמימה בערב/בלילה. לא הייתה לזה שום השפעה על המדדים למחרת בצום)

מתסכל נורא אחרי עבודה מאומצת. לגמרי ממשיכה במגמת ירידה במשקל ובשינוי התזונתי (פעילות גופנית זה לא בא בחשבון. לא סובלת) אבל זה מייאש שזה לא בא לידי ביטוי בבדיקות. די מוציא רוח מהמפרשים
לצפיה ב-'את ההרגשה הזאת אני מכיר טוב'
את ההרגשה הזאת אני מכיר טוב
10/04/2019 | 09:28
1
28
בשעתו עשיתי שינוי חריף בדיאטה שלי - צמצמתי את צריכת הפחמימות למינימום, וגם התחלתי פעילות גופנית רצינית, ירדתי במשקל הגוף ב 10% כמעט אם כי הייתי רזה מלכתחילה, וההשפעה על ה A1C היתה איטית ומתסכלת. אבל היא נמשכה עם הזמן ומ -A1C של 7.4 הגעתי *תוך כמה שנים* ל 6.1.

מאחר וירדת 15 ק"ג בשלושה חודשים בערך, רק חצי מהאפקט נמדד כרגע (הממוצע בשלושת החודשים האחרונים הוא בסביבות 7.5 ק"ג). הספרות הרפואית מתיחסת לאיזה ממוצע באוכלוסיה, וכמו בעניין הערך הגליקמי נראה שיש שונות גדולה בין האנשים גם בעניין זה.

מכל מקום, אבסולוטית התוצאה שלך טובה מאד, כך שתנסי להסתכל על הפן הזה שלה ולשאוב את העידוד ממנה.
לצפיה ב-'ממש ירידה איטית במקרה שלך'
ממש ירידה איטית במקרה שלך
12/04/2019 | 10:46
18
זה נורא מתסכל. אם כי במקרה שלך היית במשקל תקין מלכתחילה אז גורם ההשמנה הוא לא האחראי על הסוכרת שלך ולכן היית צריך לעבוד בכיוון התזונה והפעילות. מבחינה רפואית אני כאילו עומדת במקום (ירידה זעירה 0.1% בA1C) ובאמת אין לזה מילה אחרת חוץ מתסכול נוראי, כי אני יודעת מה המאמץ שנעשה מבחינתי וכמה עבודה עצמית מעמיקה עשיתי וכמה חקרתי בנושא ויישמתי (שוב, פרט לפעילות-מודה מודה).

תוסיף לזה עליה בטריגליצרידים ובכולסטרול מהבדיקה הקודמת לפני מעלה 3 חודשים ואני באמת לא מבינה את הסיבות!!!! ויודגש שאני לא אוכלת בשר ולא פירות (גם לא לפני הטרום סוכרת). התזונה שלי כבר הרבה מאוד שנים אינה מן עולם החי. אז העליה במדדים האלה בלתי מוסברת מהיכן שלא מסתכלים על זה.

וכשלא רואים תוצאות לאחר השקעה מאומצת זה מייאש, אבל אסור לי להרים ידיים, זה לא שיש פתרונות אחרים. זה המסלול ואני כבר במסלול. זו הדרך וצריך להתמיד גם כשזה לא קל וגם כשרגע אני לא רואה ירידה משמעותית.

יש לי תור לרופא בעוד שבוע, נמתין לראות מה ההסבר שלו לתופעה במקרה שלי.
לצפיה ב-'כל הכבוד לך!'
כל הכבוד לך!
15/04/2019 | 15:58
3
12
תראי, המדידה בבוקר זה משהו שמאוד קשה להסתמך עליו. יש סטיות של מכשיר המדידה, יש תנודות (בעיקר בבוקר ובעיקר בצום) שקשה להסביר. מה שכן רואים, זה שבמדד התלת-חודשי אין עליה (אפילו ירידה קטנטונת, אבל זה שולי), וזה מה שחשוב. העובדה שירדת במשקל הרבה (וואו!) אולי לא מראה את סימניה בשלב הזה, אבל אין ספק שאת בדרך הנכונה לשמירה על הבריאות שלך.
אני מבינה שפעילות גופנית זה big no no אצלך, אז את יכולה לעשות שינויים קטנים באורח החיים ש"ייחשבו" כאילו את עושה פעילות. את לא תאמיני כמה זה משפיע. למשל - לעלות במדרגות במקום במעלית (לא כל פעם, להתחיל פעם אחת ביום, אחרי שבוע אולי להוסיף עוד פעם...), להחנות את האוטו במקום קצת מרוחק מאיפה שצריך וללכת טיפה ברגל, אם את בתחבורה ציבורית - ללכת לתחנה הבאה. ממש בקטנה, תוסיפי לך תזוזה. זה לא חייב להיות תחת הכותרת "פעילות גופנית" ולא חייבים ללבוש טרנינג וגופיה.

ושוב - כל הכבוד לך ושלא תיפול רוחך, עשית שינוי נהדר, תמשיכי! גם אם בסופו של דבר לא תצליחי לאזן את הסוכר בצום, אפשר לעזור לזה עם תרופה. את החלק החשוב כבר עשית, ואת דואגת לבריאותך. אל תאבדי סבלנות, זה מרתון, לא ספרינט.
לצפיה ב-'לא רציתי להתחיל בתרופות'
לא רציתי להתחיל בתרופות
15/04/2019 | 20:27
2
13
להתחיל עם תרופה זה להתקבע איתה. לרוב, לא יורדים מתרופה אלא מסתמכים עליה כל החיים ואף מעלים מינון. השינוי באורח החיים נעשה מתוך רצון לא להגיע לשלב הזה של נטילת תרופות, מתוך רצון למנוע את התלות בתרופות.

ההמוגלובין המסוכרר מהווה שילוב של סוכר בצום וסוכר לאחר ארוחות. במקרה שלי, בגלל שהמדדים בצום 110-115 בממוצע אין לי ספק שזה משפיע על הA1C. מצד שני, גם לפני הדיאטה והשינוי התזונתי התוצאה הייתה כמעט זהה לזו שאחרי השינוי אז השאלה שנשאלת היכן השינוי (שהינו משמעותי) בא לידי ביטוי בתוצאות הבדיקות?! בגדר תעלומה. לא מוצאת לזה שום הסבר רפואי. אמתין לשמוע מה שיש לרופא לומר בנושא.

זה שובר ומייאש, אבל אין לי אופציה אחרת חוץ מלהמשיך בדרך שהתחלתי, כי זה מה שצריך לעשות. אין קיצורי דרך.

בשאיפה לראות בעתיד תוצאות לעבודה העצמית המאומצת, תוצאות שיבואו לידי ביטוי בבדיקות הדם ולא רק חיצונית אל מול המראה.

לצפיה ב-'בדיוק - מאכזב לעכשיו, אבל הציפיה היא לבאות'
בדיוק - מאכזב לעכשיו, אבל הציפיה היא לבאות
18/04/2019 | 23:23
1
10
שלושה חודשים זה פרק זמן מאוד קצר, ובהחלט כדאי להמשיך בדרך שהתחלת ולא להתייאש מהתוצאות.
לגבי התרופות, לפעמים אין ברירה. אם הגוף שלך צריך תרופה מסויימת זה לא אומר משהו רע עליך... רק שזה המצב ומזל שיש פתרון תרופתי. וגם אם את תלויה בתרופה הזו עד סוף ימי חייך, זה עדיין לא אומר עליך כלום. שום דבר. ההיפך, זה אומר שאת שומרת על עצמך ועל בריאותך.
לצפיה ב-'גם הרופא לא ידע להסביר את התופעה הזו'
גם הרופא לא ידע להסביר את התופעה הזו
19/04/2019 | 13:53
13
בכל אופן, קיבלתי 1 גלוקומין לקחת בארוחת הערב/הלילה עקב מדדי סוכר גבוה בצום. לא מצליחה לאזן סוכר בצום. התרופות ברגע שמתחילים איתן זו חתונה קתולית או כמושג איזון הרופא יכול להפסיק הטיפול?
לצפיה ב-'שאלה קשה! בעיה בזריקת-האינסולין לטווח הארוך :'
שאלה קשה! בעיה בזריקת-האינסולין לטווח הארוך :
07/04/2019 | 11:06
4
31
בעת הזרקת אינסולין לטווח ארוך,המחט של המזרק שנראתה תקינה,הוצאה מהגוף לגמרי עקומה,על סף שבירתה,
האם זה אומר  כי 14 יחידות האינסולין שהזרקתי,למעשה לא הוזרקו בכלל , או שהאינסולין הוזרק רק באופן חלקי לגוף ?

מכיוון  שלא ניתן למדוד השפעתו של אינסולין לטווח-הארוך,
בפחות מ-8 שעות, השאלה למזריקי אינסולין לטווח ארוך: מישהו
יודע להסביר מה עושים במקרה כזה?
אודה למשיבים.
שרון.

לצפיה ב-'לבסוף קיבלתי הדרכה מהחברה שמשווקת את האינסולין ארוך הטווח :'
לבסוף קיבלתי הדרכה מהחברה שמשווקת את האינסולין ארוך הטווח :
07/04/2019 | 22:36
30
אמרו לי שאין לעשות הזרקה נוספת לתיקון המצב,אלא חייבים  לחכות 24 שעות,
ורק אז לחזור להזרקה השגרתית, ("תיקון" אפשר לעשות רק באינסולין לטווח הקצר.)
נקווה שזו תקלה חד -פעמית ואחרונה .
אגב,
מזג האויר החמים גרם לי לצאת להליכה של מעל שעתיים.
הלכתי בפארק שעה ורבע לכול כיוון ,כך שזה היה ממש מעולה למצב היציב של הסוכר.
בדרך חזרה קניתי 2 סלסלות תותים ממש יפים ובמחיר סביר (2 סלסלות רק ב - 15 ש"ח.)

ממחר אתחיל לערוך נקיונות לקראת -הפסח ,ואצטרך להיות במעקב למניעת "היפו" (נפילות סוכר.) תמיד בניקיונות הסוכר אצלי צונח מאוד, ויש להיזהר ולמדוד כול רבע שעה.
מזלי שיש לי את מד -הסוכר של ליברה ללא דקירות.
ועוד משהו טוב שקורה לקראת חג הפסח:
למי שזקוק דחוף להלוואה ללא ריבית ,למשל בכדי לקנות מכשיר למדידת סוכר של ליברה או להוצאות החג + הוצאות שוטפות שגומרות לנו את הכסף,עוד לפני שחודש נגמר,
נודע לי היום שאפשר להעביר את הכסף מכול בנק לחשבון -חדש שיפתחו לכם בבנק לאומי,ואז תוכלו לקבל -.50 אלף שקל הלוואה מיידית ללא תשלום רבית בכלל ,
כאשר  ההחזר מתחלק ל-5 שנים.
(אבל,,למי שכבר קיים חשבון בבנק לאומי,הם מציעים את אותו סכום ההלוואה אבל בריבית של 2% בלבד .(ריבית זולה בהרבה מזו של כול חברות כרטיסי האשראי.)
(אם זה מעניין עבורכם ,אז המבצע להלוואה ללא רבית ,לפותחי חשבון חדש הוא  עד לסוף שבוע זה.)
מחר אגש לברר ולבצע פעולה זו.

לצפיה ב-'מנסיוני, מחט עקומה איננה משפיע על כמות האינסולין..'
מנסיוני, מחט עקומה איננה משפיע על כמות האינסולין..
08/04/2019 | 12:16
2
22
כבר יצא לי להזריק עם מחט עקומה, שהייתה עקומה לפני הדקירה, וגם שיצאה עקומה אחרי הדקירה. בקיצור, לעקומה אין קשר לכמות האינסולין.

לצפיה ב-'לפני ההזרקה הייתה המחט ישרה,ולאחר ההזרקה יצאה מהגוף מכופפת.'
לפני ההזרקה הייתה המחט ישרה,ולאחר ההזרקה יצאה מהגוף מכופפת.
09/04/2019 | 08:23
1
20
לפי המצב בו הייתי , כנראה שהאינסולין לא נקלט בכלל.

לצפיה ב-'כל עוד זה קורה לעתים נדירות'
כל עוד זה קורה לעתים נדירות
10/04/2019 | 09:38
25
אז זה לא ממש משנה.
אם יש ספק באותו יום למדוד יום לעתים יותר מזומנות ולתקן לפי הצורך
לצפיה ב-'You can’t turn a bad diet into a good diet with handful of p'
You can’t turn a bad diet into a good diet with handful of p
09/04/2019 | 07:12
13
לצפיה ב-'סטיביה – האמנם תחליף הסוכר "הטבעי" הטוב ביותר?'
סטיביה – האמנם תחליף הסוכר "הטבעי" הטוב ביותר?
31/03/2019 | 15:44
20
38
הכתבה הכי חשובה ומשכנעת שקראתי בשנים האחרונות.. חובה לקרוא כל מילה...

לצפיה ב-'השאלה שלי היא איזה תחליף לסוכר מזיק פחות- '
השאלה שלי היא איזה תחליף לסוכר מזיק פחות-
01/04/2019 | 12:44
5
25
6 FDA-Approved Sweeteners Proven Toxic To Human Digestion

יוסי
לצפיה ב-'מופיע בסיכום הכתבה.'
מופיע בסיכום הכתבה.
03/04/2019 | 09:32
4
21
כמו סוכר, ו/או סוכרלוז (סוכרה-דיאט, סוכרה-לייט)
לצפיה ב-'7 Sucralose Side Effects-Updated for 2018 Research'
7 Sucralose Side Effects-Updated for 2018 Research
03/04/2019 | 11:30
3
13
לצפיה ב-'עוד כתבה נטולת סימוכין '
עוד כתבה נטולת סימוכין
04/04/2019 | 12:55
2
17
כל כתבה שמדברת על "מחקרים" עליהם היא מתבססת, כביכול, בלי לתת קישור למאמרים עצמם חשודה מאד. הוסף לזה את ההמלצות לקנות ממתיקים אחרים מאמאזון (שכידוע משלמת עמלה למפנה), מה שאמור להדליק נורת אזהרה נוספת. עוד סימן חשוב הוא השקורא מוטעה לחשוב שהכתבה עברה ביקורת ע"י רופאה (Dr. Sumreen Anwar) בעוד למעשה היא לא MD אלא MBBS, B. Sc , M. Phil (ובעברית: סטודנטית לרפואה וכנראה יש לה גם מאסטר בפילוסופיה. מאד משכנע, בייחוד כשאין לנו מושג מאיזו אוניברסיטה.). בקיצור: חבל על הזמן (במובן המקורי של הביטוי).
לצפיה ב-'אין לי כוונה להתווכח, אבל אני דיי משוכנע בנכונות הכתוב בכתבה'
אין לי כוונה להתווכח, אבל אני דיי משוכנע בנכונות הכתוב בכתבה
06/04/2019 | 23:28
1
25
אתה מתייחס לכל מחקר, כאילו נעשה, וירד מהר סיני. גם במחקרים יש אינטרסים ..  אני מאמין לפרופ' חיים גמליאל מרות"ם. הוא לא מסתמך כל כך על מחקרים, אלא על עובדות. לדוגמה, למה ה-FDA לא אישר את הסטיביה?                
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
08/04/2019 | 14:13
15
אני מתייחס למחקרים בהרבה חשדנות, ובדיוק בגלל זה אני רוצה לפחות את היכולת להסתכל עליהם בעצמי ולא מסתפק בכך שאיזו סטודנטית לרפואה שמתחזה לרופאה אומרת שהיא עשתה את זה בשבילי. זכותך, כמובן, להאמין לכל מי שאתה מוצא לנכון אבל כאן אני לא הערתי לגבי ההמלצות של פרופ' גמליאל אלא לכתבה שצירף יוסי.
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
02/04/2019 | 13:12
37
המאמר נכתב לפני המחקר שמצא השפעה של הממתיקים המלאכותיים על חיידקי המעי.
לצפיה ב-'שאלה על שימוש בריבה ללא סוכר:'
שאלה על שימוש בריבה ללא סוכר:
03/04/2019 | 20:50
12
33
מישהי סוכרתית פירסמה  מתכון לעוגת שוקולד לסוכרתיים,
והמליצה במקום תחליפי -סוכר להוסיף לעוגה ריבה ללא -סוכר.
(להכנת הריבה יש לבשל פרי עם מעט מים ולערבב,עד שיהפוך למרקם של ריבה סמיכה. )
אבל,, כפי שנאמר לי בזמנו בבי"ח ,אמרו כי אין לשלב פירות  בכלל בתפריט ,כי זה יפריע לאיזון הסוכר בדם.
השאלה היא : מה קורה לאחר בישול הפרי עם מים, האם פרי מבושל יהיה פחות מזיק לחולי סוכרת ,מבחינת ריכוז הסוכר בפרי המבושל,או שאין הבדל בין הפרי הטרי לזה המבושל ?

לצפיה ב-'והנה המתכון :'
והנה המתכון :
03/04/2019 | 21:05
33
עוגת שוקולד עם ריבה תותים להמתקה.(במקום תחליפי -הסוכר)

המצרכים הדרושים :
3 כפות ממרח שקדים ,(יש להשיג בבתי הטבע.)
ביצה אחת
6 כפיות ריבת -תות -שדה טבעית ללא תוספת סוכר.)
חצי שקית אבקת -אפיה
כפית תמצית וניל .(לקנות ללא תוספת סוכר.)
כף אחת קקאו
5 כפות מים

אופן ההכנה
לערבב בסיר סלסלת -תותים עם 5 כפות מים,
מדי פעם לערבב על אש בינונית ,עד להסמכת הפרי והפיכתו לריבה,ולצנן היטב.
לאחר מכן מערבבים  במטרפה ידנית את הריבה עם כל יתר המצרכים,
ולאפות בתנור בתנור בחום נמוך של 150 מעלות,
זמן אפייה כ-30 דקות .

לצפיה ב-'לדעתי פרי וריבה זה אותו דבר'
לדעתי פרי וריבה זה אותו דבר
04/04/2019 | 11:26
2
24
אני לא טכנולוג מזון - וזו דעתי:
בבישול הנוזלים מתאדים וסוכר הפרי אולי יתקרמל אבל לא יעלם.
מה שבטוח שכל העיסה תהיה מצומצמת יותר בנפחה.
אם לפני הבישול היית ממלא כוס קטנה בשני תותים חתוכים, לאחר הבישול לאותה כוס ייכנסו 4-6-8-10 תותים מבושלים מעוכים.
הסוכר בתות הוא אותו סוכר - את רק תאכלי יותר פרי בכל כפית-כף-כוס שתמלאי מהריבה.
בפחמימות אין ניסים - לא משנה מה תעשי להן, הן יישארו פחמימות.
העיקר שתדעי כמה פחמימות את מכניסה לגוף בכל מנה 
כמובן שללא תוספת של משהו שומני - הפחמימות יתפרקו מהר יותר והסוכר יעלה מהר יותר - כמו בריבה, כמו בגלידה שרבט על בסיס מים.
לצפיה ב-'מסכים (כמעט) לגמרי'
מסכים (כמעט) לגמרי
04/04/2019 | 13:32
1
26
מלבד תהיה בעניין ה"בפחמימות אין ניסים". לפני כמה שנים התפרסמה ידיעה שאופן הכנה מסויים של אורז הופך חלק גדול מהעמילן לעמילן עמיד ובכך מקטין את הערך הקלורי והערך הגליקמי.

הידיעה מצוטטת בהרבה מקומות, למשל כאן, אבל לא הצלחתי למצוא מאמר שעבר ביקורת עמיתים במגזין מכובד. אני לא אוכל אורז, אבל אשמח מאד אם מישהו שיש לו מד-סוכר רציף יהיה מוכן לבצע ניסוי הקטן(*) על עצמו ולדווח.

יש מתנדבים? 
- - - - - - - - 
כלומר לאכול אורז "רגיל" ולמדוד את ההשפעה שלו בפרקי זמן של כמה דקות עד שעתיים אחרי הארוחה, וביום אחר לאכול אותה כמות של אורז שבושל כמתואר בסרטון ולמדוד שוב. רצוי לחזור על התהליך כולו יותר מפעם אחת. 
לצפיה ב-'אז אף אחד לא מעוניין?'
אז אף אחד לא מעוניין?
08/04/2019 | 14:15
13
חבל. הייתי בטוח שאוכלי אורז ישמחו לגלות אם הם יכולים לחסוך קלוריות ותגובה גליקמית.
לצפיה ב-'ב ק י צ ו ר .'
ב ק י צ ו ר .
04/04/2019 | 12:34
1
29
הפחמימות אותו הדבר, הערך הגליקמי יותר גבוה..
לצפיה ב-'תודה רבה לכול המשיבים,ואוותר הפעם על המתכון .'
תודה רבה לכול המשיבים,ואוותר הפעם על המתכון .
04/04/2019 | 21:14
29
בתקופה הקרובה אעשה הכול להכפיל את כמות הירקות בתפריט ,בכדי להוריד את  ההמוגלובין המסוכרר למינימום.

לצפיה ב-'מזעזע בעיני שזו ההנחיה שקיבלת'
מזעזע בעיני שזו ההנחיה שקיבלת
08/04/2019 | 16:05
5
16
בבית חולים אם אכן ציטטת דברים בשם אומרם. 

לצפיה ב-'גם אני הוצאתי אורז מהתפריט כי הוא מקפיץ את הסוכר מאוד.'
גם אני הוצאתי אורז מהתפריט כי הוא מקפיץ את הסוכר מאוד.
09/04/2019 | 08:35
4
8
ניסיתי כמה פעמים לשלב כמות של 3 כפות אורז ליד הדג והסלט ,
וזה ממש היה שילוב גרוע,מאז לא נוגעת באורז, ובשאר הדגניים ,
(במקום זה עדיף לי לשלב בתפריט דג,עם שעועית -ירוקה , פטריות ומעט כרוב סגול אפוי.)
או כרובית אפויה בתנור בתוספת טחינה מתובלת .

לצפיה ב-'אורז לבן מקפיץ'
אורז לבן מקפיץ
09/04/2019 | 11:08
3
10
נסי אורז בסמטי, אורז מלא, אורז פרא אדום.
לגבי הפרי המבושל: בפרי מבושל יש ריכוז גבוה יותר של הסוכר (גם אם לא תוסיפי סוכר) בגלל תהליך המיצוי. בדיוק כפי שאומרים לנו להימנע ממיץ סחוט טרי ואם כבר פרי אז לאכול אותו ולא לסחוט אותו.
לצפיה ב-'התכווונתי לאורז בסמטי שוויתרתי עליו,הקפיץ מאוד את הסוכר בדם.'
התכווונתי לאורז בסמטי שוויתרתי עליו,הקפיץ מאוד את הסוכר בדם.
11/04/2019 | 19:02
2
5
לצפיה ב-'אז נסי את הבסמטי המלא'
אז נסי את הבסמטי המלא
12/04/2019 | 10:23
1
5
לצפיה ב-'למרות שגם הבסמטי המלא מקפיץ'
למרות שגם הבסמטי המלא מקפיץ
12/04/2019 | 18:26
9
בגדול כל אורז מקפיץ, הלבן הכי הרבה, הבסמטי המלא אומנם פחות אבל עדיין מקפיץ, האדום הכי פחות מקפיץ. בקיצור, אורז לא מומלץ לנו.

לצפיה ב-'למי יש ניסיון ב Trulicity ?'
למי יש ניסיון ב Trulicity ?
01/04/2019 | 18:09
31
רק היום צפיתי במשדר פרסום באחד התחנות טלוויזיה מארה"ב

https://www.trulicity.com/

נ,ב
אין לי עדיין מניות בחברה
לצפיה ב-'תוסף לטיפול בסכרת'
תוסף לטיפול בסכרת
22/03/2019 | 00:01
3
69
האם מישהו ניסה כדורים בשם ליקריץ לטיפול בסכרת? 
לצפיה ב-'מחמת הספק...'
מחמת הספק...
22/03/2019 | 20:23
1
45
ומתוך מחשבה שאת לא מפרסמת את הליקריץ...
אני אענה לך שזה שטויות.
לצפיה ב-'תקראי איך היא עושה כסף (דף הצטרפות לתפוז)'
תקראי איך היא עושה כסף (דף הצטרפות לתפוז)
23/03/2019 | 10:38
38
ואולי תשני את דעתך..
לצפיה ב-'לטיפול ב סכרת עוזר רק "משמעת עצמית" ,מצד שני אומרים: '
לטיפול ב סכרת עוזר רק "משמעת עצמית" ,מצד שני אומרים:
23/03/2019 | 21:31
39
תעשה לך רב
אם את מאמינה שליקרץ יכול לעזור לך אפילו בעקיפין,אז תקחי
אני לקחתי בערך שנתיים bitter melon
הטעות שלי היה שלא עמדתי בפיתוי של אכילה ולכן לא יכולתי לבדוק יעילות של bitter melon
תעשי לך רב/רעב

יוסי
לצפיה ב-'שימוש בתחליף הסוכר "סורביטול" ב-תרופות:'
שימוש בתחליף הסוכר "סורביטול" ב-תרופות:
18/03/2019 | 20:10
7
39
נראה לי מאוד מוזר ,כי על קופסת כדורי -וויטמין D שרשם הרופא מופיע אחד הרכיבים ה"סורביטול",וזאת לאחר שמחקרים מצביעים  באופן חד-משמעי ,כי בבדיקתם מצאו שה"סורביטול" גורם לפגיעה בכלי -דם ופוגע בקצות- העצבים.

לפי הנחיות הרופא עליי ליטול כדור אחד ביום, מה שאומר  בסיכומו של דבר,שבמשך שנה: יהיו בגופי  365 כדורים המכילים סורביטול,
שכאמור פוגעים בכלי--הדם ובתפקוד קצות עצבים,ואף לניוון שרירים.

האם זה הגיוני שהרופאים לא נותנים דעתם לזה ?
אגב,גם הרופא הקודם שהיה לפני שנתיים, רשם לי בדיוק את אותו
סוג כדורים של ויטמין D.

השאלה, מה דעתכם על כך ,והאם יצא לכם להשתמש בסורביטול כתחליף לסוכר ?

לצפיה ב-'"מחקרים מצביעים"?'
"מחקרים מצביעים"?
19/03/2019 | 12:53
42
אני לא יודע על מה את מדברת (קישור לאותם מחקרים יכול להועיל), אבל מוכן להתערב שהכמות של הסורביטול בכדורים שאת נוטלת קטנה בסדר גודל אחד לפחות ממה שנבדק באותם מחקרים.

הסורביטול אינו מצטבר בגוף, כך ש"יהיו בגופי  365 כדורים המכילים סורביטול" נכון בדיוק כמו "אחרי שנה של שתיית קפה קפה יהיו בגופי 30 גרם קפאין". בכל אופן, אם זה ממש מטריד אותך, בטיפות של ויטמין D אין שום תוספת מלבד קצת שמן זית (אוי, הלכה הדיאטה ).

לצפיה ב-'וויטמין D'
וויטמין D
23/03/2019 | 10:47
35
מי לוקח וויטמין D בכדור?! וויטמיו D לוקחים בטיפות, ואין צורך ברופא על מנת לרכוש. 
*האם את יכולה לצרף לינק למחקר על הסורביטול?*
לצפיה ב-'נראה לי שהבנתי מאיפה המחשבה הגיעה'
נראה לי שהבנתי מאיפה המחשבה הגיעה
23/03/2019 | 22:51
4
26
וזו מחשבה לא נכונה. 
אם זה מרגיע אותך, סורביטול נמצא גם בפירות, בעיקר בפירות עם גלעין, באופן טבעי. ובריכוז יותר גבוה בפירות יבשים . אחת מתופעות הלוואי של סורביטול היא שילשולים כי סורביטול סופח מים וצואה שספחה הרבה מים נקראת שילשול. זו אחת מהסיבות ששזיפים למשל (פרי עם גלעין) נחשבים טובים נגד עצירות....כי יש בהם סורביטול. אני רוצה להאמין שאת אוכלת פירות הרבה יותר זמן ממה שאת לוקחת או תיקחי ויטמין D, ככה שקצת מאוחר להילחץ בקשר לזה. 
אני לא יודעת אם זה מרגיע או לא, אבל לאנשים עם סוכרת לא מאוזנת יש הרבה יותר סורביטול בגוף . אלה חדשות מספר שתיים. סורביטול נוצר גם בגוף ונגיד שהוא נוצר כתוצר לוואי של פרוק סוכר. אבל העיניים והעצבים לא נפגעים בגלל שיש  יותר סורביטול בגוף, אלא בגלל שהאינסולין שהסוכרתיים לוקחים מכניס סוכר לכל התאים בגוף חוץ מלתאים של העיניים והעצבים והתאים של העיניים והעצבים נשארים חשופים לרמת הסוכר שיש בדם. בגלל שרמת הסוכר גבוהה לאורך זמן חלק  יותר גדול מהסוכר בעיניים ובעצבים הולך לכיוון של להתפרק לסורביטול שבמקרה הזה זה יהיה הרבה סוכר ולכן הרבה סורביטול. לכן אפשר למצוא משקעים של סורביטול בעיניים ובעצבים של אנשים שחיים עם סוכרת לא מאוזנת הרבה זמן. אבל הסורביטול לא זה שפגע בהם, אלא הסוכרת הלא מאוזנת שהם חיים איתה. אבל זה לא מחדש שום דבר שסוכרת פוגעת. 
לצפיה ב-'תודה רבה לך על ההסבר,במקרה בתפריט אצלי אין פירות ב כ ל ל !'
תודה רבה לך על ההסבר,במקרה בתפריט אצלי אין פירות ב כ ל ל !
24/03/2019 | 21:24
3
17
ראשית תודה על ההסבר,את מסבירה מאוד יפה וברור,ולמדתי הרבה.
במקרה שלי בתקופה האחרונה היו המון קפיצות סוכר מצד אחד, ובמקביל המון מצבי היפו( נפילות סוכר בעיקר בשעות הלילה המאוחרות,שגורמות לי להתעורר.)

הרופא אומר שזה נובע מהחלפת סוגי -זריקות שלא התאימו לי.(מנסים כול כמה חודשים סוג שונה של אינסולין ,עד שימצאו לי התאמה שתאזן את הסוכר.)

הסוכרת מסוג 1 ,ועדיין לא הצלחתי להתאזן, וזאת למרות כמויות המזון הקטנות והמדוייקות שבתפריט, שאותו לאחרונה רשמה לי דייאטנית לסוכרת מסוג 1, בבי"ח בילינסון, והתפריט לאחרונה  לא כולל פירות בכלל, והסיבה היא :בדיקת -הדם  הראתה קפיצה חזקה של הכולסטרול, למרות שהתפריט בשנים האחרונות בכלל ללא שומן מהחי.
לטענתה הכולסטרול עולה מאוד מאכילת  פירות,לכן הפרי  לאחרונה יצא  מהתפריט ,
ונמתין עד לבדיקת הדם הבאה.
בקשר לויטמין D למדתי מאדון הנרי,להשתמש בטיפות ולא בכדורים.
ועל כך,תודה לשניכם.
לצפיה ב-'הכולסטרול עולה מאכילת פירות?'
הכולסטרול עולה מאכילת פירות?
25/03/2019 | 14:47
2
18
מישהי מבלבלת בין כולסטרול לבין טריגליצרידים (אני מקווה שזאת את ולא הדיאטנית, אחרת צריך לפטר אותה).

אגב, למה היית צריכה לחכות 4 ימים לתגובתו של הנרי כדי ללמוד על כדורי ויטמין D? מה היה רע בהודעה שלי מה- 19/3?
לצפיה ב-'גם הרופאה אומרת שהכולסטרול עלה בגלל הפירות שבתפריט,'
גם הרופאה אומרת שהכולסטרול עלה בגלל הפירות שבתפריט,
25/03/2019 | 15:28
1
18
לאחר שאמרתי לה, כי בבשר -בקר לא נוגעת,  ועוף רזה רק מדי פעם רק בסופ"ש, בתוספת ירקות אפויים.
הסברתי לה שאני נמנעת מכול נשנוש מתוק, כי אני מעדיפה פירות, אז היא הדגישה שעליי להוריד מיד את הפירות מהתפריט כי סוכר -הפירות יוצר בגוף כולסטרול,(הכולסטרול לאחרונה קפץ  -לפי בדיקת הדם האחרונה.)
למעשה,גם לי זה נראה מפתיע ומוזר,כי עד היום ידעתי ששומן מהחי רק הוא זה שיוצר כולסטרול -בדם.
ולסיום : תודה רבה לך אבו -זקן  על ההמלצה החשובה  להשתמש בטיפות ויטמין D.
בעזרת השם -נעשה זאת ונצליח, ושנהיה כולנו חזקים ובריאים,אמן!
לצפיה ב-'בקשי מהן סימוכין (רצוי הפניה למחקר)'
בקשי מהן סימוכין (רצוי הפניה למחקר)
25/03/2019 | 17:13
15
בין *כל* המחקרים שאני מכיר (ועם כל הצניעות אני מכיר די הרבה) לא זכור לי אפילו אחד שמביע על קשר כזה. לעומת זאת יש לא מעט שמצביעים על הכיוון ההפוך (לדוגמא זה), וכן כאלה שלא מצאו קשר (כמו ההוא).

בנוסף, לפירות יש פעילות נוגדת חימצון, והכולסטרול גורם נזק (בעיקר) כשהוא מחומצן.

לצפיה ב-' לחץ דם ומחסור בויטמין D ?'
לחץ דם ומחסור בויטמין D ?
15/03/2019 | 22:36
5
40
האם מישהו נתקל במצב של עליית לחץ הדם ,
שנובע בשל החוסר בויטמין D ?

לצפיה ב-'על לחץ דם ומחסור במזומנים שמעתי..'
על לחץ דם ומחסור במזומנים שמעתי..
16/03/2019 | 10:45
2
19
לצפיה ב-'הרופא טוען שויטמין D נמוך ישפיע בעתיד על גובה לחץ הדם.'
הרופא טוען שויטמין D נמוך ישפיע בעתיד על גובה לחץ הדם.
16/03/2019 | 11:13
1
28

אומנם יש לי כדורים של ויטמין D  ,אבל זה לא מספיק כדי להשלים את השפעתם,
צריך גם להיחשף לשמש (ידיים ורגליים שעה ביום,) ואני לא סובלת מקומות בהם השמש ישירה על הגוף.
לכן, רציתי לדעת אם מנסיונכם זה אכן קרה למישהו ,שויטמין D  נמוך,
גרם קפיצת לחץ הדם ?

לצפיה ב-'אף מומחה לא יכול לתת לך תשובה היום מאחר והנושה בבדיקה'
אף מומחה לא יכול לתת לך תשובה היום מאחר והנושה בבדיקה
16/03/2019 | 18:25
28
ישנם גישושים תחום הזה ויש הרבה כתבות מסביב לויטמין D
חוסר של הויטמין D יש השפעה שלילית בהרבה תחומים כולל סכרת
יש מאמר שמסביר-באנגלית את הנושה

יש פיטגם שאומר
believe half you see and none you hear

אני התחלתי לקחת ויטמין D 1000 יחידות

יוסי
לצפיה ב-'אם יש קשר הוא עקיף'
אם יש קשר הוא עקיף
17/03/2019 | 00:21
1
52
לפחות ממה שיכולתי לחשוב עליו. קשר אחד אפשרי, לויטמין D3 ליתר דיוק, יש קשר להומאוסטאזיס של רמת סידן בגוף. רמת הסידן בגוף קשורה לפעילות של שרירים חלקים בגוף, מקום אחד לדוגמא שיש בו שרירים חלקים הוא כלי הדם, מקום אחר בגוף שיש בו שריר חלק שתלוי בסידן הוא הלב. כך שזה אופן אחד, עקיף, שאפשר לחשוב עליו שרמת ויטמין D משפיעה על רמת סידן שמשפיעה על הפעילות הקרדיווסקולרית. אבל זה קצת ללכת רחוק. אפשרות שנייה היא דרך מנגנון RAAS, מנגנון רנין אנגיוטנסין אלדוסטרון בכליות שזה מנגנון שיש לו השפעה ישירה על לחץ הדם. כשהכליות במצוקה ולא מגיע אליהן מספיק דם (כמו למשל בפגיעה בכלי דם שמגיעים לכליות כשיש סוכרת), מופעל מנגנון שלם שנקרא רנין אנגיוטנסין אלדוסטרון שתפקידו להעלות את לחץ הדם כדי לספק לכליות יותר דם. בין שאר הדברים, ויטמין D הוא ויטמין של הכליות so to speak. הכליות הן אלה שהופכות את הויטמין לשמיש, אז הרבה פעמים במחלות כליה רואים גם מחסור בויטמין D, וכליה חולה לא מצליחה לשמור על לחץ דם תקין. אז ככה שמחסור בויטמין D יכול להיות סימפטום לבעיות כליה שגורמות בעצמן ללחץ דם בעייתי. 
לצפיה ב-' Annabella1- המון תודה לתשובתך המושקעת.'
Annabella1- המון תודה לתשובתך המושקעת.
17/03/2019 | 09:05
30
המידע מרשים ,האם עיסוקך בתחום הרפואה ?
לצפיה ב-' לחץ דם ומחסור בויטמין D ?'
לחץ דם ומחסור בויטמין D ?
15/03/2019 | 22:36
1
19
האם מישהו נתקל במצב של עליית לחץ הדם ,
שנובע  בשל החוסר בויטמין D ?

לצפיה ב-'להנהלה,ההודעה קפצה בטעות פעמיים נא למחוק אחת.'
להנהלה,ההודעה קפצה בטעות פעמיים נא למחוק אחת.
15/03/2019 | 22:39
10
לצפיה ב-'עודף השתנה בלילה'
עודף השתנה בלילה
13/03/2019 | 09:27
28
43
אני בחור בריא בן 34.

לאחרונה קורה לי שכל לילה אני קם לשירותים להשתין באמצע הלילה.

אני שותה בד"כ הרבה מים במהלך היום (2-3 ליטר)
אבל משתין לפני השינה ולא שותה ממש סמוך לשינה (נניח שעתיים לפני שהולך לישון ולפעמים גם רווח יותר).

אחד הרופאים חושד שזה יכול להיות סימן לסוכרת.
לסבא שלי הייתה סוכרת אבל לא למישהו אחר במשפחה.

אני אוכל מעט מאוד מתוק וסוכר. מתאמן ומקפיד על תזונה.

השאלה אם בדיקת דם + צום של 10 שעות - יכולים בכלל לאפיין סוכרת?
כי אם הסוכר שלי נספג אבל ברמה מאוד איטית 10 שעות בכל זאת יספיקו לספוג את הסוכר בדם ואז לא יראו סמינים.

יש בדיקה אחרת מומלצת? (דקירה, העמסת סוכר?)

תודה
לצפיה ב-'תתחיל מבדיקת סוכר בצום בבוקר + בדיקת המוגלובין מסוכרר A1C'
תתחיל מבדיקת סוכר בצום בבוקר + בדיקת המוגלובין מסוכרר A1C
13/03/2019 | 10:01
5
30
אם הם תקינים אין לך סכרת.
אם הגעת לשתן מרובה בגלל סכרת, a1c יעוף למעלה. בהצלחה.

עושים את שתיהם באותה בדיקת דם. תבקשה מהרופא גם בדיקת שתן על הדרך.

לצפיה ב-'תודה, לגבי בדיקת סוכר בצום בבוקר'
תודה, לגבי בדיקת סוכר בצום בבוקר
13/03/2019 | 12:15
3
28
זה יעיל?
הרי לילה שלם בצום - הסוכר יתפרק גם אם יש לי סכרת קלה. לא?
לצפיה ב-'אם הסוכר תקין בבוקר אז הוא לא היה קטסטרופלי בלילה'
אם הסוכר תקין בבוקר אז הוא לא היה קטסטרופלי בלילה
13/03/2019 | 12:21
28
ולא היית הולך להשתין בלילה בגלל זה
לצפיה ב-'אחת הבעיות עם סכרת'
אחת הבעיות עם סכרת
13/03/2019 | 19:32
1
37
זה שהלילה לא רק שהסוכר לא מתפרק, אלא לפעמים גם עולה.
אבל, כמו שאמר לך אב הגוזל, "סכרת קלה" לא תגרום לך לדחיפות בהשתנה ו/או כמויות גדולות יותר. השתנה מרובה מתחילה בערכי סוכר גבוהים בהרבה. כך שאם זה באמת המצב (ורוב הסיכויים שלא), יראו את זה בבדיקת דם בצום, וכן A1C.
לצפיה ב-'תודה. ענה לי'
תודה. ענה לי
13/03/2019 | 20:01
10
לצפיה ב-'הרופא נתן לי רק דם בצום. לא a1c. להתעקש?'
הרופא נתן לי רק דם בצום. לא a1c. להתעקש?
15/03/2019 | 08:33
13
לצפיה ב-'השתנה בלילה-כמותית או דחיפות? '
השתנה בלילה-כמותית או דחיפות?
13/03/2019 | 12:37
7
30
אם לדעתך אתה בחור בריא בן 34 הייתי ממליץ לך-למרות שאני לא רופא לבדוק רמת הסוכר בצום-לפני ארוחה ושעתיים אחרי הארוכה וכמובן העמסת סוכר-לגילוי סוכר סמוי

דבר שני אם מדובר בדחיפות ממליץ שתבדוק מצב הפרוסטטה -למרות שאתה צעיר

יוסי
לצפיה ב-'תודה, כלומר מה לבקש מהרופא משפחה?'
תודה, כלומר מה לבקש מהרופא משפחה?
13/03/2019 | 15:14
1
20
"ושעתיים אחרי הארוחה"
איך? אין לי דקירה

איך לבדוק פרוסטטה? אורולוג?
לצפיה ב-'תתחיל בבדיקות שהרופא המשפחה נותן'
תתחיל בבדיקות שהרופא המשפחה נותן
13/03/2019 | 15:33
38
לפי התוצאות שיתקבלו נחשוב מחדש
נכון,לבדוק פרוסטטה אצל אורולוג

יוסי

לצפיה ב-'נסחפת. הוא בריא ומקפיד על תזונה'
נסחפת. הוא בריא ומקפיד על תזונה
13/03/2019 | 17:35
4
22
צריך לגשת לבדיקת דם גלוקוז בצום וזהו. אם התוצאה לא טובה יש לחזור על הבדיקה שוב. בבדיקה אחת הוא יבין מה מצבו. ממש אין צורך שהוא יתחיל למדוד סוכר באופן עצמאי.
לצפיה ב-'השאלה המקורית הייתה אם צום של 10 שעות בכלל יראה משהו?'
השאלה המקורית הייתה אם צום של 10 שעות בכלל יראה משהו?
13/03/2019 | 19:43
3
21
גם אדם חולה סכרת אחרי צום של 10 שעות רמת הסוכר שלו בדם לא תהיה גבוהה. לא?
לצפיה ב-'אצל אדם בסכרת ״קלה״ אחרי צום של 10 שעות הרמה תהיה סבירה'
אצל אדם בסכרת ״קלה״ אחרי צום של 10 שעות הרמה תהיה סבירה
13/03/2019 | 21:03
22
אבל אדם כזה לא יסבול מהשתנה סכרתית.
לצפיה ב-'אצל אדם בריא צום של 8 שעות (זהו המס׳ עבור בדיקת גלוקוז)'
אצל אדם בריא צום של 8 שעות (זהו המס׳ עבור בדיקת גלוקוז)
14/03/2019 | 07:25
20
צריך לתת תוצאה שפחותה מ100. אם יש בעיה או אם אתה טרום סוכרתי בדיקה בצום לא תהיה תקינה גם לאחר 8 שעות. גם לאחר 8 שעות ניתן יהיה להבחין בגלוקוז הגבוה.

אדם חולה סוכרת נוטל תרופות/אינסולין ולכן יכול להיות שתתקבל תוצאה נורמאלית בצום. אתה לא סוכרתי ולא נוטל תרופות ולכן התוצאה שתתקבל היא תוצאה שאינה מושפעת מתרופות למיניהן.

בקיצור, תעשה גלוקוז בצום וגם Hba1c שייתן מדד על מצב הסוכר בדם ב3 החודשים האחרונים. שתי הבדיקות ביחד נותנות תמונה מקיפה. בדיקת דם פשוטה ואחכ תתחיל לדאוג או שלא.

לצפיה ב-'תרשה לי לשאול אותך שאלה משלי:'
תרשה לי לשאול אותך שאלה משלי:
14/03/2019 | 14:48
32
למה, לדעתך, עושים בכלל בדיקת סוכר לאחר שנת לילה, אם היא לא יכולה להצביע על סוכרת? אגב, 8 שעות צום מספיקות.

אבל מה שנכון הוא לבקש גם בדיקת המוגלובין מסוכרר כמו שייעצו לך. שתי הבדיקות ביחד נותנות אינדיקציה טובה למצב משק הסוכר שלך.
לצפיה ב-'לאיבחון סוכרת בבדיקת A1C :'
לאיבחון סוכרת בבדיקת A1C :
14/03/2019 | 23:14
13
45
בדיקת A1C- המוגלובין מסוככר :
זו בדיקת דם פשוטה שניתן לערוך במחיר -25 ש"ח ,ותקבל את התוצאה לאחר כמה דקות.
תברר בסניפי -ה-"סופרפארם" שבאיזור מגוריך,
לתושבי תל אביב הכתובת: סופרפארם רח' דיזנגוף 129 - פינת, גורדון, תל אביב יפו.
פתוח גם  ביום יום ו׳ בשעה 8:00 בבוקר.(הבדיקה מתבצעת בצום.)
לבירורים להתקשר בבוקר לטלפון : 077-888-0730

לצפיה ב-'תיקון טעות הקלדה: צ"ל המוגלובין מסוכרר כמובן.'
תיקון טעות הקלדה: צ"ל המוגלובין מסוכרר כמובן.
14/03/2019 | 23:17
12
לצפיה ב-'רופא המשפחה סירב לa1c להתעקש ולבקש שוב?'
רופא המשפחה סירב לa1c להתעקש ולבקש שוב?
15/03/2019 | 08:32
1
27
או שסוכר בדם אחרי צום מספיק?
לצפיה ב-'לא זה לא מספיק.'
לא זה לא מספיק.
15/03/2019 | 08:35
29
כפי שהקלדתי מקודם מבצעים בדיקה בסופרפארם
מקבלים תוצאות במקום.
לצפיה ב-'בדיקת דם מהוריד בסופר פארם?'
בדיקת דם מהוריד בסופר פארם?
15/03/2019 | 16:44
9
16
לצפיה ב-'כן ,ישנם כמה סניפים של סופרפארם שיש להם שירות כזה ,ואפשרות '
כן ,ישנם כמה סניפים של סופרפארם שיש להם שירות כזה ,ואפשרות
15/03/2019 | 17:20
1
33
נוספת  לבדיקת A1C למי שמעוניין  יש במתחם "סי אנד סאן ",במרכז מדיקל גפן -ת"א,
(במחיר סמלי של 15 ש"ח לבדיקה- ותקבלו תוצאה לאחר 10 דקות.)

פתוח ביום א׳ משעה 8:30
בכול מקרה להתקשר ולברר  לגבי שעת הבדיקה והמחיר(  הייתי שם לפי שנה לבדיקה זו,)
מספר הטלפון שלהם : 03-690-0300
לצפיה ב-'טוב לדעת. טנקיו'
טוב לדעת. טנקיו
16/03/2019 | 10:02
72
לצפיה ב-'הבדיקה בסופר פארם היא מהאצבע ולא מהוריד'
הבדיקה בסופר פארם היא מהאצבע ולא מהוריד
16/03/2019 | 10:04
6
22
דוקרים דקירה נדיבה באצבע עם מכשיר דקירה רגיל, ושואבים את הטיפה דרך צינורית למכשיר הבדיקה.
תוך כמה דקות יש תשובה.

לצפיה ב-'נשמע יותר הגיוני. לא הבנתי איך מהוריד '
נשמע יותר הגיוני. לא הבנתי איך מהוריד
16/03/2019 | 10:09
5
20
לא הבנתי ממתי מחזיקים אחיות בסופר פארם חחח
אם הבדיקה היא מהאצבע מה שונה הבדיקה שמתבצעת בסופר פארם מהבדיקה העצמית במד סוכר אם גם היא נעשית במכשיר מדידה רגיל? או שפשוט זו אופציה למי שאין אפשרות למדוד באופן עצמי?
לצפיה ב-'הבדיקה בסופר פארם בודקת a1c המוגלובין מסוכרר'
הבדיקה בסופר פארם בודקת a1c המוגלובין מסוכרר
16/03/2019 | 10:20
26
ולא סוכר רגעי בדם כמו שמודד מד הסוכר הביתי.

הדוקרן רגיל ואתה יכול להשתמש בשלך אם יש לך, המכשיר ממש לא.
לצפיה ב-' יש להם מכשיר מיוחד שמיועד לבדיקת המוגלובין-A1C.'
יש להם מכשיר מיוחד שמיועד לבדיקת המוגלובין-A1C.
16/03/2019 | 11:23
3
22
לבדיקה מגיעים בצום כמובן,
הם מכניסים למכשיר המיוחד שלהם טיפת דם מהאצבע שלך ,
ולאחר כמה דקות מקבלים תוצאה.
לצפיה ב-'לא צריך להיות בצום'
לא צריך להיות בצום
16/03/2019 | 13:32
2
11
לצפיה ב-'ב"מדיקל גפן" ביקשו להגיע בצום,אך לשתות מים.'
ב"מדיקל גפן" ביקשו להגיע בצום,אך לשתות מים.
16/03/2019 | 14:54
1
28
הוזמנתי לביצוע בדיקת A1C  בשמונה בבוקר,והבאתי איתי קרקרים.
(לא ידוע לי איך זה מתבצע במקום אחר.)
לצפיה ב-'אולי כדי למדוד סוכר בצום, על הדרך'
אולי כדי למדוד סוכר בצום, על הדרך
16/03/2019 | 17:04
14
לצפיה ב-' משהו על כרוב -סגול :'
משהו על כרוב -סגול :
12/03/2019 | 21:40
5
40
הכרוב הסגול ,שניהם ידוע כעתירי-ויטמינים חשובים לגוף.
אתמול בערב החלטתי לאפות פרוסות כרוב סגול-קטן.
פרסתי ל- 4 פרוסות ,בעובי ס"מ-כול פרוסה.,
הנחתי בתבנית עם ניר -אפיה משומן ב-2 כפות שמן,
הברשתי כל פרוסת כרוב בכף וחצי שמן זית,ומעט מלח ,
וזהו  !
פרוסות הכרוב נאפו בתנור ב- 190 מעלות חום במשך 20 דקות,
וכיביתי את התנור.
לאחר רבע שעה הפכתי את פרוסות הכרוב לצד השני,וכיסיתי את התבנית בניר -כסף,(שהכרוב לא יתייבש בקצוות),
והדלקתי שוב את התנור לעוד 25 דקות,(190 מעלות חום)
והשארתי כך בתנור כבוי ,לחצי שעה שעה עד לצינון  -בתנור,
והתקבל כרוב פריך חמים וטעים.
אגב,ניסיתי גם לאפות פרוסות כרוב -ירוק ,אך הם יצאו במרקם פחות עסיסי.
לבסוף,שילבתי את הכרוב האפוי  עם דג -סלמון אפוי שהכנתי,
והשילוב היה ממש מוצלח.
תכינו גם אתם ותהנו.
ההכנה מאוד קלה והכרוב הסגול מעולה בטעמו,ומשתלב כתוספת טעימה לכול מנה בארוחת -צהריים.
אפשר להכין בערב ולשמור במקרר ,ולמחרת לחמם .
לצפיה ב-'לאחרונה רציתי לנסות את זה'
לאחרונה רציתי לנסות את זה
13/03/2019 | 17:29
4
36
בדרכ מקפיצה על מחברת עם עושה ירקות, אבל בתנור נשמע יותר קל ופחות חיתוכים ואני תמיד בעד הפשוט.
לצפיה ב-'היום הוספתי לתבנית הכרוב הסגול גם 10 בצלצלים קטנטנים-סגולים,'
היום הוספתי לתבנית הכרוב הסגול גם 10 בצלצלים קטנטנים-סגולים,
15/03/2019 | 16:28
1
17
לאחר שנאפו יצאו מאוד מאוד טעימים ,שילוב נפלא עם  הכרוב הסגול.
ובכדי שלא יישרפו הברשתי אותם היטב בשמן -זית ,
וכיסיתי את התבנית בניר-אפייה,ומעליו ניר -כסף שהצמדתי לדפנות התבנית,
(חום התנור 180 מעלות .
לצפיה ב-'בצלים בתנור עם שמן זית ומלח זה טעים'
בצלים בתנור עם שמן זית ומלח זה טעים
15/03/2019 | 16:43
29
בעיניי חובה למרוח או לשים שמן זית על הירקות בתנור אחרת אין להם טעם טעים. שמן מקפיץ את טעם הירקות. אגב לא צריך נייר כסף עם שמים שמן והופכים מידי פעם. סה״כ לא לא מדובר באפייה ארוכה ששורפת ומייבשת.
לצפיה ב-'את מקפיצה על מחברת? יפה..'
את מקפיצה על מחברת? יפה..
15/03/2019 | 17:29
1
23
לצפיה ב-''
21/03/2019 | 18:44
7
לצפיה ב-'המלצה לפשטידת תירס טעימה בטרוף :'
המלצה לפשטידת תירס טעימה בטרוף :
15/03/2019 | 16:18
39
2 כוסות תירס ללא תוספת סוכר. (אפשר גרגרים מקלחי תירס-טרי ,
או גרגרי-תירס קפוא "סנפרוסט")

בקערת מים מערבבים את גרגרי -התירס, עם 1/4 כפית מלח,
ולאחר 3 דקות לסנן.
במחבת מטגנים בצל קצוץ ,עד שהופך לשקוף.
ומחממים את התנור ל-180 מעלות חום,

אופן ההכנה:
בקערה לערבב את גרגרי -התירס המסוננים,ביחד עם הבצל המטוגן,
להוסיף מיכל אחד שמנת -לבישול (250 מל"ל)
לתבל בקורט מלח, ו-1/4 כפית פלפל-שחור,
לערבב ולטעום שהתיבול לפי טעמכם.

לאחר מכן להוסיף 10 כפות גבינה-צהובה מגוררת,
3 כפות קוואקר.(שיבולת שועל.)
3 כפות שקדים טחונים
2 ביצים
לערבב היטב,ולהוסיף:

3 כפות קמח -כוסמין,
כפית שטוחה אבקת -אפייה.
לערבב מעט רק עד שהקמח יבלע בתערובת,
ולצקת לתבנית מאורכת עם ניר -אפייה משומן (תבנ'. אינגליש -קייק.)
זמן האפיה,כ- 25- 30 דקות,(לבדוק שהפשטידה הזהיבה,
ןלהפוך אותה לצד השני לעוד 20 -25 דקות- ועד להזהבה.
מוציאים את הפשטידה מהתנור שתנוח רבע שעה ותתקרר מעט,
רק לאחר מכן לפרוס .
אפשר לשמור את הפשטידה במקרר ובכול יום לפרוס לעצמכם מנה ,
ולחמם אותה 10 דקות בתנור מחומם ל- 60 מעלות.

זו פשטידה נהדרת ,מעודנת בטעמה הנפלא מאין כמוהו.
תכינו וההנאה מובטחת.
לצפיה ב-'תהייה לגבי סלט וכף טחינה:'
תהייה לגבי סלט וכף טחינה:
07/03/2019 | 10:28
8
47
אתמול בערב בשעה שש וחצי ,רמת סוכר שמדדתי עמדה על 104
בכדי לשמור על רמת -סוכר נמוכה,החלטתי להכין לי ארוחת ערב קלילה, ולאכול רק סלט שכלל- 2 כוסות חסה חתוכה,
חצי גמבה ,
ועגבניה קטנה
והוספתי  תיבול :2 כפות שמן- זית ,כפית מיץ לימון,
כף גרעיני-חמניה.וכף אחת טחינה מדוללת במים ומיץ-לימון,שן שום כתושה,מעט כמון טחון,ומעט מלח.)

רמת הסוכר שמדדתי עמדה על  104- (נמדדה רגע לפני הארוחה,)
ולאחר שעתיים מדדתי שוב  והסוכר זינק ל-גובה 270.
(התוצאה הייתה זהה  ב- 2  מדי -הסוכר שמדדתי.)

יש לציין שהארוחה כללה רק את סלט הנ"ל ,ללא כול תוספת לחם.

האם מישהו יכול להסביר מה בין מרכיבי הסלט הנ"ל,היו כאן הגורם לזינוק הגבוה ברמת -הסוכר (מ-  104 - ל- 270 ?

לצפיה ב-'כמה אפשרויות'
כמה אפשרויות
07/03/2019 | 19:43
46
את יכולה להזכיר לי איזה טיפול תרופתי את מקבלת? אם זריקות, איזה ומתי את לוקחת?

כמה סיבות אפשריות שעולות לי (זה יכול להיות אחת, או שילוב של כמה) -
- משהו שנאכל לפני ארוחת הערב ועדיין לא השפיע על רמת הסוכר (כשמדדת 104)
- השפעה חלקית (כי לא יכולה להסביר כזו קפיצה): הגמבה והעגבניה
- אם את לוקחת אינסולין: אולי השפעת הזריקה ארוכת-הטווח הקודמת פגה ובגלל שאכלת משהו דל פחמימה ולא לקחת עליו זריקה קצרת-טווח, נוצר חוסר בזאלי
- ייתכן שהמדידה של 104 היתה "בדרך למטה", היה לך היפו, והגוף הגיב (כמו שמגיב לעיתים לסוכר נמוך על ידי ייצור עצמי של סוכר). התגובה הזו לרוב מקפיצה את הסוכר גבוה (מנסיון אישי, כשזה קורה גם קשה לרדת מהגבוה הזה, יותר מאשר אם זה "סתם" בגלל יותר אוכל).

וגם... לפעמים אין סיבה ברורה. לא תמיד יודעים למה
לצפיה ב-'קרוב לוודאי שזה לא (רק) האוכל'
קרוב לוודאי שזה לא (רק) האוכל
08/03/2019 | 11:16
1
40
כפי שתומרותם כתבה יש אפשרויות אחדות, אבל רק אם תחזרי על אותו סלט כמה פעמים תוכלי לדעת אם יש בו משהו שגורם לגוף שלך להשתולל.

בכל אופן, חישבתי אם סלט שאכלת מסוגל בכלל להסביר עליה כזאת: הוא הכיל בערך 10 גרם פחמימות (חסה - 2 גרם, עגבניה - 4 גרם, חצי גמבה - 4 גרם והשאר זניח לגמרי) כך שאם כולן הגיעו לדם אבל לא נספגו כלל בתאי הגוף (במשך שעתיים תמימות - אבל זה משונה ודורש בירור אם את מקפידה על רמה נכונה של אינסולין בזאלי לפחות), ואם נפח הדם שלך הוא כחמישה ליטר, כלומר את לא במשקל גוף גבוה מאד, הרי שהאוכל יכול תאורטית להעלות את הסוכר ב-200 (ביחידות שמדי הסוכר בארץ עובדים איתן שהן  mg/dL). אם את רזה ההשפעה יכולה להיות גדולה עוד יותר כי נפח הדם קשור למשקל הגוף. אצלך הוא עלה בכ-170 יחידות כך שלפחות מבחינה מתמטית זה אפשרי.

אם התופעה חוזרת על עצמה, הייתי מתחיל בסדרת בדיקות של אכילת ירקות שונים (בנפרד) ומעקב אחרי ההשפעה שלהם עליך. כאמור ייתכן שצריך לשנות את כמות האינסולין הבזאלי.

הערה: כל האמור לעיל מתבסס על זכרון עמום שיש לי לפיו את מזריקה אינסולין. אם אני טועה כדאי לך להתייעץ ברופא ולשקול התחלה...
לצפיה ב-'תודה רבה למשיבים: '
תודה רבה למשיבים:
08/03/2019 | 15:12
39
להבא, אנסה להפריד בין הירקות ולמדוד את התוצאות של כול ירק בנפרד, רעיון טוב.
כן,אני רזה במשקלי,אולי מכאן מתחילה הבעייה .
במהלך היום לוקחת אינסולין נובוריד,אך בערב אני מאוד נזהרת במינון, מכיוון שיש לי נטייה למצבי-היפוגליקמיה בזמן השינה.
בארוחות הבוקר והצהריים  זה  יותר פשוט, אפשר להזריק ולמדוד בכול כמה דקות.(יש לי מכשיר ליברה.) פעולה שלא מתאפשרת בזמן השינה .
אגב,בשבוע האחרון באמת הורידו לי את מינון האינסולין טרגלודק, (אינסולין לטווח הארוך),
כנראה צריך להתרגל לשינוי.
ושוב,תודה על ההסברים,מכול מלמדיי השכלתי.
לצפיה ב-'להבנתי\הבעיה היא לא רק בסלט וכף טחינה אלא'
להבנתי\הבעיה היא לא רק בסלט וכף טחינה אלא
12/03/2019 | 21:05
4
30
בכול הדברים שנכנסו לפה מהבוקר ואפילו יום קודם ולזה תוסיפי (ייתכן) STRESS

בגלל עבודה,משפחה ....

נמדידות הם כנקודה מתוך תמונה

יוסי
לצפיה ב-'אתה צודק ,גם עבודה או מנוחה משפיעים על גובה הסוכר,'
אתה צודק ,גם עבודה או מנוחה משפיעים על גובה הסוכר,
15/03/2019 | 18:24
3
22
היום השקעתי  3 שעות של אנרגייה במטבח,סדר וניקיון יסודי של מקרר,תריס ו-2 חלונות.
ולכן,כמעט ולא היה צורך להזריק אינסולין ,(למעט 2 יחידות קצרות-טווח שהזרקתי בבוקר.)
בשש בערב רמת הסוכר שנמדדה הייתה  98.
הבעייה שלא בכול יום יש אנרגיות בכדי להשקיע בניקיונות,וכך דוחים אותם ליום שישי,
ורק אז רמת הסוכר יורדת לרמה סבירה.

לצפיה ב-'פעילות ולא משנה מהי (לאו דווקא ספורט) משפיעה המון על הרמות'
פעילות ולא משנה מהי (לאו דווקא ספורט) משפיעה המון על הרמות
16/03/2019 | 10:14
2
10
אדם עם סדר יום יותר פעיל ימדוד מדידות נמוכות יותר וזה מובטח! לצערי, זו הבעיה הכי גדולה שלי במלחמה בסוכר. אני פשוט לא פעילה וברור לי שהתוצאות שאני משיגה דרך השינוי התזונתי היו הרבה יותר גבוהות אם הייתי משלבת פעילות ותנועה.
לצפיה ב-'גם הליכה של חצי שעה ביום שאני עושה בקביעות, מורידה סוכר ,'
גם הליכה של חצי שעה ביום שאני עושה בקביעות, מורידה סוכר ,
16/03/2019 | 11:02
1
16
וחוסכת לי הזרקות אינסולין.
לוקחת טווח הליכה הלוך וחזור של רבע שעה הליכה מהירה ,
וגם עולה הבייתה 3 קומות במדרגות ולא משתמשת במעלית, וזה מוריד יפה את הסוכר.
לצפיה ב-'ברור. יש לפעילות תגובה מיידית ומירבית על המדדים'
ברור. יש לפעילות תגובה מיידית ומירבית על המדדים
21/03/2019 | 18:47
12
כל הכבוד על ההתמדה לאורך זמן. אגב, גם אם זה לא כל יום וגם אם עושים פעם ב זה עדיף על כלום (מנסה לעודד את עצמי. ללא הצלחה)
לצפיה ב-'החידוש הטכנולוגי שחולי הסוכרת חיכו לו'
החידוש הטכנולוגי שחולי הסוכרת חיכו לו
08/03/2019 | 09:25
3
80
         כתבה מאוגוסט 18, מאוד מעניינת.                                                                https://www.insite-mag.co.il/daytwo_online/
לצפיה ב-'מישהו הקדים אותך'
מישהו הקדים אותך
08/03/2019 | 10:16
2
61
לצפיה ב-'מפרגן לו מכל הלב '
מפרגן לו מכל הלב
08/03/2019 | 14:58
1
45
איך שכחתי ... זוכר את שם התרופה, שניתנת בזריקה פעם ביום, והיא משפיע על מערכת ההעיכול במעי הגס? יצאה לפני מספר שנים, ומשפיע בעיקר על אנשים עם עודף משקל..
לצפיה ב-'ויקטוזה?'
ויקטוזה?
12/03/2019 | 15:02
14
לצפיה ב-'שלום. התקפי רעב. בזמן האחרון'
שלום. התקפי רעב. בזמן האחרון
01/03/2019 | 16:00
57
63
תוקפים אותי התקפי רעב מלווים בחולשה וזאת גם אחרי שאני אוכלת. על איזה מזונות משביעים אתם ממליצים

הרבה תודה ושבת שלום
המשך>>
תוקפים אותי התקפי רעב מלווים בחולשה וזאת גם אחרי שאני אוכלת. על איזה מזונות משביעים אתם ממליצים

הרבה תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'לאוהבי -הברוקולי :'
לאוהבי -הברוקולי :
27/02/2019 | 08:45
7
58
 פשטידת ברוקולי קלילה ומהירת הכנה:

400 גרם ברוקולי מיני –קפוא,לשפוך לתוך סיר עם מים- ל- 3- דקות עד להפשרה, ולהעביר למסננת לסינון  הנוזלים.

בינתיים, להכין מראש תבנית פיירקס (מס' 28 )משומנת קלות ,
או 2 תבניות אינגליש –קייק מאורכות,עם ניר- אפייה מוברש ב-2 כפות שמן.

אופן ההכנה:

להעביר לקערה גדולה את הברוקולי המסונן,
להוסיף:
200 גרם גבינת -שמנת
1  קוט'ג
3/4 כוס גבינה צהובה –מגוררת.
שן -שום כתושה
1/4 כפית כורכום
מלח ,פלפל,
1/4 כפית אגוז מוסקאט מגורר .
לערבב היטב ,לטעום ,(להוסיף עוד תיבול במידת וצריך.)

לבסוף,להוסיף לתערובת  3 ביצים,ולערבב היטב .

לצקת את התערובת לתבנית משומנת.
לאפות בחום 180 מעלות,
לאפות כ-שעה, עד להשחמה מ-2 הצדדים.
(כ-25 - 30 דקות מכול צד.)
מתקבלת פשטידה נהדרת,ללא צורך בקמח, וגם הילדים הקטנים אוהבים מאוד.
פשטידת -הברוקולי קלילה וטעימה וכדאי לאכול אותה בתוספת סלט ירקות טרי.
את הפשטידה לאחר הצינון לשמור במקרר,
ולפני הארוחה לפרוס  ולחמם 10 דקות בתנור.

מתכון קל להכנה שתמיד מצליח.

לגיוון :
אפשר להוסיף לתערובת  1/4 כוס גרעיני-חמניה לא קלויים.
ואפשר גם להוסיף לתערובת כוס כרובית-קפואה מופשרת,ומסוננת.

לצפיה ב-'איזו חמודה את עם כל המתכונים שמעלה'
איזו חמודה את עם כל המתכונים שמעלה
27/02/2019 | 18:40
6
31
למה הכוונה מכל צד? את הופכת באמצע האפיה את הפשטידה? איך?
לצפיה ב-'כן, מוציאים מהתנור למשטח עבודה ,והופכים על ניר -אפיה גדול,'
כן, מוציאים מהתנור למשטח עבודה ,והופכים על ניר -אפיה גדול,
28/02/2019 | 19:33
5
29
אפשר גם להפוך מעל קרש חיתוך גדול לאחר שמניחים עליו ניר -אפייה גדול,
והופכים עליו את הפשטידה .
אוחזים את  ניר -האפייה  בקצוות ,ומעבירים לתוך התבנית.
לצפיה ב-'מהפך?'
מהפך?
06/03/2019 | 11:55
4
14
נתקלתי בקושי להפוך את המאפה כי הוא נדבק לתבנית. לא נורא, בסוף שכנעתי אותו להיפרד ממנה בעזרת מרית, אמנם בחלקים ולא בשלמות, וכך היה גם קל להפוך את החלקים בחזרה לתבנית. אחרי שטפחתי עליהם קצת הם פחות או יותר התאחדו בחזרה למשהו דמוי גנץ-לפיד, ובכל מקרה מאחר ואני לא מגיש את זה בארוחה חגיגית זה לא ממש משנה. אגב, כך גם  נפתרה לי את התהייה איך אדם בעל שתי ידיים אמור לאחוז בארבע פינות של נייר אפיה כדי  להחזיר את המאפה לתבנית.

יצא די טוב, אם כי בפעם הבאה אחליף את אגוז המוסקט באיזה תבלין אחר. רק כשטעמתי נזכרתי  שאני לא אוהב את הטעם הדומיננטי שלו.
לצפיה ב-'הדרך הקלה להפוך פשטידה: '
הדרך הקלה להפוך פשטידה:
06/03/2019 | 16:31
3
20
ראשית ,חשוב להבריש ב-2 כפות שמן את ניר האפיה שבתבנית ,ואז לצקת את התערובת
- ולאחר כשהפשטידה יציבה והשחימה -בחלק הצמוד לתחתית- התבנית,פורשים על
קרש- חיתוך גדול ניר- אפיה .
ומעל ניר האפיה  הופכים את התבנית בבת -אחת ,
מצמידים את קרש החיתוך עם הפשטידה-לתבנית,ואז גוררים את  ניר -האפיה עם הפשטידה לתוך התבנית.

למתקדמים,יש אפשרות שנייה:
להפוך את הפשטידה על השייש מעל ניר -אפיה גדול,ולאחוז בידיים את ניר האפיה,
(יד אחת מכול צד,ומרימים מעט מעל התבנית,ומניחים בה את הפשטידה.
אמנם יש צורך במעט מיומנות ,אבל עם הזמן מתאמנים ומשתפרים מפעם לפעם.

לגבי אגוז המוסקאט:
זהו תבלין מאוד דומיננטי בטעמו ,לכן כדאי להוסיפו רק במינון מזערי,
אבל,, מי שלא מתחבר לטעם- אפשר לוותר עליו.

לצפיה ב-'אגב,במקום אגוז מוסקאט אפשר להוסיף שמיר -קצוץ,'
אגב,במקום אגוז מוסקאט אפשר להוסיף שמיר -קצוץ,
06/03/2019 | 16:47
2
14
חופן שמיר קצוץ,יוסיף טעם מעודן לפשטידת הברוקולי.

אגב, במקום פשטידה אפשר להכין במהירות חטיפי ברוקולי:
מניחים בתבנית חתיכות-ברוקולי ,(בתבנית עם ניר-אפיה משומן- קלות ,)
לאחר מכן,
לתיבול:לערבב בספל  4 -5 כפות שמן,קורט מלח, מעט פלפל-שחור,1/4 כפית כורכום,
ולמרוח את התיבול על כול פרחי-הברוקולי.
לאפות בתנור 180 מעלות חום 15 -20 דקות  מכול צד.
להוציא מהתבנית לצלחת שעליה מונח ניר -סופג,(מגבת -ניר) ,לספיגת עודפי -השמן.
מהיר -הכנה-ומאוד טעים .

לצפיה ב-'אכן, לאחרונה גיליתי את השמיר'
אכן, לאחרונה גיליתי את השמיר
08/03/2019 | 10:09
1
17
לביבות קישואים עם שמיר מככבות אצלי בתפריט לאחרונה. קל למצוא ברשת כל מיני וריאציות שלהן, ואני מכין את הפשוטות ביותר מכאן - במקום קמח תופח אני שם תחליפים שונים (למשל אפונה טחונה, קמח טף וכאלה) עם קצת אבקת אפיה.
לצפיה ב-'במקום קמח השתמשתי בשקדים טחונים לקציצות ויצאו מעולה,'
במקום קמח השתמשתי בשקדים טחונים לקציצות ויצאו מעולה,
08/03/2019 | 18:33
21
הכנתי קציצות תרד עם שקדים טחונים במקום קמח,
וגם הכנתי קציצות טונה עם שקדים טחונים,במקום קמח,
ויצאו מאוד טעימים.
לצפיה ב-'פורום סוכרת הריון.. האם לא קיים יותר בתפוז?'
פורום סוכרת הריון.. האם לא קיים יותר בתפוז?
24/02/2019 | 18:04
3
29
אם לא קיים, אז איפה יש פורום כזה מומלץ?
לצפיה ב-'הפורום ננטש לפני כמה שנים'
הפורום ננטש לפני כמה שנים
25/02/2019 | 17:37
2
40
לטובת קבוצה בפייסבוק. אם השואלת מעוניינת לשאול דברים ספציפיים היא יכולה לכתוב כאן; אם היא רוצה תמיכה של הריוניות סוכרתיות אחרות אני אאלץ להפנות אותה לקבוצה בפייסבוק...
לצפיה ב-'יפה שניחשת שזה לא בשבילי..'
יפה שניחשת שזה לא בשבילי..
01/03/2019 | 14:14
1
24
תודה..
לצפיה ב-''
04/03/2019 | 03:31
1
לצפיה ב-'נזקק לעצתכם בנוגע לאינסולין'
נזקק לעצתכם בנוגע לאינסולין
23/02/2019 | 21:12
3
76
אמי (בת 86) קיבלה עד לפני מספר שבועות אינסולין להזרקה "מיקסטרד". הזריקה כ-3 פעמים ביום והיה איכשהו בסדר. לפני מספר שבועות החליפו לה לה ל"בסגלר" שזה הזרקה אחת ביום. זה לא טוב לה ורמת האינסולין אצלה ממריאה לרמות גבוהות. בקופ"ח אומרים שלא ניתן לחזור למיקסטרד כי כבר לא מייצרים, או לא מייבאים או לא יודע מה. מישהו יכול להציע מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'ראשית ,מומלץ לגשת לדיאטנית להתאמת תפריט שיתאים לה,'
ראשית ,מומלץ לגשת לדיאטנית להתאמת תפריט שיתאים לה,
23/02/2019 | 22:42
2
32
ושתשמור על תפריט דל-פחמימות,בכדי שהסוכר יהיה מאוזן ולא  ימריא גבוה.
ובקשר לאינסולין: אם לא עוזרים לה בקופ"ח בהחלפת הזריקה שגורמת לה להרגיש רע,
אפשר לגשת לרופא אינדוקינולוג  אחר ולהתייעץ בהחלפת האינסולין.
לצפיה ב-'מי החליף לה את האינסולין?'
מי החליף לה את האינסולין?
24/02/2019 | 15:17
1
43
רק לאנדוקינולוג מותר להחליף אינסולין, ואז הוא מבקש לבצע בדיקות יומיות במכשיר הביתי ולהגיע אליו כעבור שבועיים עם התוצאות... נשמע לי שלא אנדוקינולוג החליף את האינסולין..

לצפיה ב-'לא רק לאנדוקרינולוג מותר להחליף אינסולין-גם רופא משפחה'
לא רק לאנדוקרינולוג מותר להחליף אינסולין-גם רופא משפחה
11/03/2019 | 18:38
13
נכון-הוא צריך מספר מדידות-פעם בבוקר
למחרת נניח בצהריים וביום השלישי בערב-הכול בלפחות שבוע על מנת להבין איך ניתן לאזן
רצוי שהיא גם תרשום מה היא אוכלת ובאיזה כמות

ייתכן שיהיה צורך בזריקה נוספת ביום כגון אפידרה

יוסי
לצפיה ב-'המלצה חמה ל-ארוחה טעימה במיוחד:'
המלצה חמה ל-ארוחה טעימה במיוחד:
23/02/2019 | 16:54
58
מתכון שוקי-עוף במחבת-גדולה,טעים במיוחד,וגם מאוד קל להכנה:

המצרכים הדרושים:
8 שוקי-עוף טריים ונקיים.
1/4 כוס שמן -זית
2 בצלים גדולים- לפרוס לפרוסות.
3 שיני שום -לקלף מהקליפה.
1/4 כפית כורכום
2 כפות גדושות תבלין גריל-עוף.
כף חוואייג' למרק.
3 עלי-דפנה, (מוסיפים המון טעם לתבשיל.)
בטטה גדולה -לחתוך לפרוסות בעובי ס"מ.

ההכנה:
1. להכניס את שוקי -העוף לסיר מים  ולהרתיח 5 דקות ,לאחר מכן
   להעביר אותם בכף מחוררת  -לקערה עם מים קרים, ולסנן.

2. בינתיים,את פרוסות הבצל חותכים לחצאי-ירח,
   ומוסיפים למחבת עם השמן המחומם.(אך לא חם מדי.)

3.  מערבבים בקערה קטנה 4 כפות שמן עם התבלינים ,
   -מורחים בתערובת-התבלינים את שוקי –העוף, מ-2 הצדדים,
   ומניחים אותם במחבת (על הבצל שבמחבת- שנעשה שקוף.)
   מוסיפים למחבת את פרוסות הבטטה,ואת 3 שיני -השום הקלופים
   ולאחר דקה אחת,להנמיך ללהבה הכי קטנה .

לכוון את השעון לצילצול לעוד 15 דקות,ולאחר מכן ,להפוך את-
 שוקי -העוף לצד השני, ולכסות את המחבת במכסה.
 אח"כ שוב מכוונים שעון לצילצול לעוד 20 דקות ,ושוב להפוך את
 שוקי –העוף .
 כעת מוסיפים למחבת  1/2 כוס מים רותחים,(לצקת בצידי המחבת -
ולא מעל העוף שכבר מתובל.)

5. מכסים את המחבת בניר- כסף ,ומעליו מכסים במכסה.
   מכוונים שעון  ל-120- דקות, ומבשלים בסבלנות על האש
   הקטנה ביותר.
  בסיום זמן זה,בודקים בסכין את מצב פרוסות הבטטות ושוקי-העוף
  שכבר אמורים להתרכך.
  תקבלו תבשיל ריחני ונפלא בטעמים, במינימום מצרכים וטעים
 במיוחד.

מתכון פשוט להכנה וטעים -שתרצו להכין בכול סופ"ש, וגם נהדר לאירוח,מומלץ להגיש בתוספת סלט ירקות רענן וטרי.

הערות:
1.  במידה וקניתם שוקי -עוף מוכשרים, אין צורך להוסיף מלח בכלל.

2. להכנת מנה גדולה יותר,ל-18 שוקיים,הבישול יתארך בשעה ורבע.

3.  לאורחים שאינם סוכרתיים אפשר להוסיף גם פרוסות תפו"א.

4.  מכיוון שהבישול איטי מאוד,ונעשה על אש קטנטנה, מומלץ
   להתחיל בהכנה 3 שעות לפני הארוחה (או להכין ערב מראש
   ולשמור במקרר עד למחרת בצהריים ,ולפני הארוחה לחמם.)

למרות שההסבר מאוד מפורט-ההכנה ממש פשוטה וקלה,
וזה שווה כול דקה, כי מתקבל תבשיל מאוד טעים !!!
תכינו וההצלחה מובטחת.

לצפיה ב-' שאלת חיזוק המערכת החיסונית לחולי סוכרת:'
שאלת חיזוק המערכת החיסונית לחולי סוכרת:
20/02/2019 | 09:49
2
290
האם פרוביוטיקה מחזקת את המערכת החיסונית של חולי -הסוכרת,
ואם כן ,אז איך בוחרים את סוגי החיידקים הנכון מתוך המבחר הקיים ?
והאם ישנו זן של חיידקים מסויימים יותר דומיננטים שעדיף לבדוק שיהיו  בכול כמוסה?

לצפיה ב-'האם פרוביוטיקה מחזקת את המערכת?'
האם פרוביוטיקה מחזקת את המערכת?
23/02/2019 | 12:49
1
49
מחזקת למי שמאמין  שהיא מחזקת, לא מחזקת למי שמאמין שאיננה מחזקת...           לפי פרופסור קרסו, מי שלוקח פרוביוטיקה, כדאי שיגוון כל פעם עם סוג שונה.
לצפיה ב-'תודה הנרי על התגובה.'
תודה הנרי על התגובה.
23/02/2019 | 16:58
19

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
שחר זמלר- משרד עו"ד
פורום תזונה ודיאטה
בואו לקבל ייעוץ והכוונה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה