לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
98699,869 עוקבים אודות עסקים

פורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף

הגולשים מוזמנים לעיין בשאלות הנפוצות, במאמרים ובקישורים של הפורום.
ניתן לראות מידע מקיף על הבטים רבים של תחום הסוכרת בישראל.
גלישה מהנה ! 

לצפיה ב-'מדד גליקמי נמוך '
מדד גליקמי נמוך
22/11/2017 | 08:07
3
40
האם לדעתכם  מזון עם מדד גליקמי נמוך כמו תפוח  ומטה מכך  עוזרים לאיזון הסוכרת    פחות שומן רווי  פחות שומן טראנס  להמנע פחמימות ריקות או מורכבות עם מדד גליקמי גבוה  להמנע מעודף  חלבון  שמזיק לכליות  מים בכמות סבירה לא להגזים  הפרדה בין חלבון ופחמימה בארוחות  כמות שומן סבירה
לצפיה ב-'מה אתה שואל?'
מה אתה שואל?
22/11/2017 | 16:35
24
האם לעשות את כל מה שכתבת זה טוב לסכרתיים?
התשובה היא בגדול כן, ותוסיף לזה פעילות גופנית.
לצפיה ב-'יש אסכולות שונות '
יש אסכולות שונות
23/11/2017 | 17:56
1
13
אני דוגל באחת קצת שונה ממה שתיארת.
1. אין מה לפחד משומן רווי. הוא בריא ואף חיוני. שומן טראנס מסוכן לבריאות חד משמעית, ובמיוחד לסכרתיים. 
2. חלבון הוא מרכז התזונה מבחינתי. חלבון לא מזיק לכליות, גם כשהוא נצרך בכמות קצת גבוהה מהמומלצת. גלוקוז גבוה לאורך זמן הוא זה שפוגע בכליות (רק כאשר יש פגיעה קיימת בכליה, שבדרך כלל מקורה כאמור בגלוקוז גבוה לאורך זמן, יש להגביל חלבון). המחקר שעליו מתבססת כול התורה של חלבון-מזיק-לכליות בעייתי מאוד.
3. אפרופו גלוקוז מסעיף 2, אני הייתי ממליץ להימנע מפחמימות שמקורן בדגנים, קטניות, פירות וירקות עמילניים (עם יוצאים מהכלל מעטים מאוד). כך תקטין את רכבת ההרים של הגלוקוז בדם, ותמנע מעצמך הרבה צרות.
4. פעילות גופנית צריכה להיות גם אירובית, אולם אף יותר חשוב, פיתוח שרירים. שרירים מפותחים\מתפתחים צורכים יותר אנרגיה ובכך עוזרים באיזון הסוכר בגוף. יתרה מזאת, פעילות אירובית שורפת אנרגיה ומורידה גלוקוז בדם רק בזמן הפעילות עצמה. לאחר הפעילות אין יותר צריכה של אנרגיה, נהפוך הוא, נהיים רעבים ואוכלים. לעומת זאת, שרירים שמתפתחים צורכים יותר אנרגיה גם בזמן שאתה במנוחה, ובכך עוזרים לך באיזון 24/7.
זה נושא רחב, שתיארתי אותו על קצה המזלג (תרתי משמע :)
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
24/11/2017 | 13:23
4
שאלתי זאת לראות אם כולם באותו קוו חשיבה שלי  ושמח שאני צודק
לצפיה ב-'מדריך חינמי בנושא סוכרת '
מדריך חינמי בנושא סוכרת
21/11/2017 | 22:20
6
76
אם מישהו יוכל לפנות אליי במסר   לבדוק במה מדובר  כי לא קיבלתי קישור למדריך זה ואיני יודע  להגיע אליו אני בספק אם מדריך זה יכול לחדש לי משהו  תודה
לצפיה ב-'המשך '
המשך
22/11/2017 | 08:08
33
זה מדריך ב300 שקל כלל לא חינמי
לצפיה ב-'מי אתה תומר?'
מי אתה תומר?
22/11/2017 | 12:44
31
מן הראוי היה שתציג את עצמך.. אבל לא חובה.
אני באופן אישי ממש לא מבין על מה אתה כותב..
לצפיה ב-'בכל פעם שמישהו מציע לך משהו בחינם'
בכל פעם שמישהו מציע לך משהו בחינם
22/11/2017 | 16:30
3
29
תשאל את עצמך "איפה אני משלם על זה".
אין שום דבר בחינם. כלום.

ה"מדריך" הזה פורסם פה אתמול ומחקתי את ההודעה, לכן אתה לא מוצא אותו.
לצפיה ב-'עצה טובה'
עצה טובה
23/11/2017 | 13:05
2
20
איפה אני משלם עליה?
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
24/11/2017 | 13:13
1
9
אכן עיצה מעולה    ומצאתי המדריך הזה רק ב97 שקל במקום 297 שקל  שהיה כאן
לצפיה ב-'חינם '
חינם
24/11/2017 | 13:15
6
דווקא יש דברים בחינם  פרויקט אגורה  למשל
לצפיה ב-'עוצמת הרכות '
עוצמת הרכות
21/11/2017 | 22:37
61
האם שמעתם על שיטה זו  לשיפור המצב מוכח מחקרית  הטיפול הינו במחיר שווה לכל נפש במחיר מוזל על ידי מתלמדים בקליניקה  במקרה נתקלתי בזה תוך נסיון לאתר מדריך חינמי לסוכרת וזו פעם ראשונה ששמעתי על כך לא בונה כל כך על קליניקה של מתלמדים כי פניתי בעבר לקליניקה אחרת של מתלמדים וכלל לא חזרו אליי כך שאיבדתי אימון בקליניקות שכאלה  בהצלחה
לצפיה ב-'מה דעתכם ,בנושא עבודתם של מומחי -הסוכרת ,,'
מה דעתכם ,בנושא עבודתם של מומחי -הסוכרת ,,
19/11/2017 | 09:21
9
54
הופתעתי מעבודתו "המרתקת" של מומחה הסוכרת האינדוקרינולוג:
לאחר שהוזמנתי להתייעצות עם המומחה בבי"ח,
לאחר שנכנסתי למרפאה וישבתי מול המומחה,הוא היה עסוק בהקלדת ההיסטוריה -הרפואית שלי, במשך 20 דקות, ללא הרמת ראשו בכלל.לבסוף אמר לי שהכול הוקלד אצלו במחשב,
ולצערו הזמן נגמר ,ויהיה עליי להזמין תור נוסף, לעוד 3 חודשים,
וגם להביא שוב תוצאות  בדיקת ה- A1C -

לאחר 3 חודשים שוב הגעתי ,ושוב המומחה חזר להקליד על מסך המחשב, את כול ה"היסטוריה",,,של מחלת הסוכרת,שנתגלתה אצלי לפני שנה וחצי בלבד.
וגם הפעם, זה נמשך 20 דקות הקלדה, ואז,,,איך לא ?
נגמר הזמן - והוא לא הספיק להשיב לשאלותי.
אמר כי לצערו ממתין לו  מוזמן נוסף ,ושאצטרך לשוב אליו שוב עם תוצאות A1C - בעוד 3 חודשים.

האם גם לכם זה קורה ,שהמומחה האנדוקרינולוג, מתעסק נטו בהקלדות על המחשב,ואין לו זמן לניהול דו -שיח ולהשיב בעניין תרופות שעליכם לקחת ?

האם זו השיטה החדשה להעביר את היום בהקלדות על המחשב ?
ובכלל ,תמוה בעיני,מדוע עליו להקליד בכול פעם את כול הנתונים מחדש,ומדוע הוא לא מעלה על המסך את כול מה שכבר הקליד בביקורי הקודם ?
האם בעידן המחשב,קם דור חדש של מומחי-סוכרת שהפכו לקלדנים ומרותקים למסך, כתחליף לניהול שיחה עם החולים ?
האם גם אתם נתקלתם בתופעה הזו ?

לצפיה ב-'שאלה חשובה ועצובה'
שאלה חשובה ועצובה
19/11/2017 | 10:10
39
המערכת היום בירוקרטית מתמיד - והמחשבים והפקסים והאימייל לא תמיד עוזרים.
למעשה, הכל תלוי כמו תמיד בבן האדם.
לצערנו יש צוותים (רופאים/אחיות/דיאטניות ועוד) שמתחבאים כמו שתיארת מאחורי המחשב.
יש אחרים, טכנופובים שמעבירים את זמנם בבקשות עזרה ותלונות איך הכל לא עובד להם.
ויש את אלו שתוך כדי השניים הקודמים גם מצליחים לשלב שיחה אנושית וממש לעזור.
אצלי היה כך עד לאחרונה - הרופאה ידעה לתקתק הכל, להתלונן על כך שהאימייל לא מתחבר והמערכת לא עולה וכו' וכו' וגם ניהלנו ממש שיחה על ההרגלים שלי שבסופה בדר"כ היה עדכון של התוכנית הטיפולית. בגלל זה כל תור היה אצלה 45 דקות במקום 20-30 דקות. 
מה שאת מתארת גורם לי לרצות להפוך את המקלדת על הרופא המכובד וללכת לחפש מומחה אחר.
אולי תנסי לפני חיפוש מומחה אחר להגיד לו לפני ההקלדה שאין לך היסטוריה. את כאן עכשיו ואם הוא צריך מידע שיידבר איתך.

לצפיה ב-'אורית, תרשי לי להיות בוטה.. '
אורית, תרשי לי להיות בוטה..
19/11/2017 | 13:07
2
34
אני לא מאמין לתאור שלך, לגבי המפגש עם המומחה.. או שיש עוד אפשרות , שאנני רוצה לכתוב..
לצפיה ב-'אתה מוזמן לגשת למח' סוכרת-בלינסון ,ולהתרשם בעצמך,'
אתה מוזמן לגשת למח' סוכרת-בלינסון ,ולהתרשם בעצמך,
19/11/2017 | 13:59
1
31
אדון הנרי, עד שלא חוויתי את התופעה,לא יכולתי להאמין - שזה קיים.
פניתי גם לרופא המחוז בנושא,ואמרתי לו שפעמיים המומחה הסתתר מאחורי המסך והקליד עמודים שלמים,עד שנגמר הזמן ,ואז רשם לי בדיקת A1C לעוד 3 חודשים.

ראיתי שרופא המחוז  עצמו ,כלל לא התרגש מהתופעה,וגם הוא היה עסוק במחשב ,
וגם בטלפון הנייד,שצלצל כמה פעמים במהלך החצי שעה,שישבתי במשרדו.
בקיצור,לא השקיע יותר מדי לפתרון הבעייה, (כנראה שגם לא יודע לפתור את הנושא),
והמליץ לי לגשת לרופא המשפחה,בכדי למלא טופס כולשהו,לקבלת תרופה מסויימת, ושיבדוק אם היא קיימת בארץ.
זו ממש שערורייה.
.
לצפיה ב-'אם זה היה "מנסה" להתרחש אצלי...'
אם זה היה "מנסה" להתרחש אצלי...
19/11/2017 | 20:56
27
המומחה לא היה שוכח אותי.. חס וחלילה אלימות.
בטוח שלא הייתי יוצא, לפני שהתשובות היו מניחות את דעתי..
בנוסף הייתי עושה למומחה בושות באתרים החברתיים.

לצפיה ב-''
19/11/2017 | 20:47
2
23
אני גם נשלחתי למרכז בבלינסון. כנראה במועדים קרובים לשלך.
אני "נפלתי" על רופאה מקצועית, ידע נרחב במבחר תרופות + יתרונות וחסרונות שלהם, סבלנית, סובלנית. פשוט מקסימה.
גם האחיות שעברתי אצלן היו כאלה.

אולי תבדקי מול מרכז ההזמנות אם אפשר להחליף רופא?

את הבדיקות ובקשת האישורים לתרופות צריך לעשות מול מרפאת הבית בכל מקרה.
לצפיה ב-'הציעו לעבור למומחה פרטי,שתמורת תשלום מקבלים ייעוץ מלא.'
הציעו לעבור למומחה פרטי,שתמורת תשלום מקבלים ייעוץ מלא.
19/11/2017 | 23:21
1
27
וכיום גם יש אופצייה לקבל החזר של מחצית מהתשלום, דרך הסדרי הביטוח-המשלים.
וגם התור קצר ,אפשר לזמן תור לעוד 3 ימים.
רק חבל שהגענו למצב העגום, שלחלק מהרופאים לא איכפת בכלל שלא לטפל בחולים,
וצריך לחפש  דרכים חלופיות במדינה שלנו ,בכדי לקבל שירות הוגן ומועיל.

לצפיה ב-'לא הבנתי אם הם לא מאפשרים לך'
לא הבנתי אם הם לא מאפשרים לך
20/11/2017 | 12:35
26
לעבור לרופא אחר בבלינסון או שהציעו לך לגשת לרופא פרטי בגלל שאת מיואשת מהרופאים בבלינסון.
לדעתי יש לך זכות לבחור את הרופא שלך. אולי לא בתקופה מסויימת מהביקור האחרון אבל הזכות לעבור קיימת.

כשהציעו לי לגשת לגשת לבלינסון סרבתי. יש לי היסטוריה מאוד רעה עם רופאה שעבדה במרכז האנדוקריני בילדותי ובנעורי.
בסוף הלכתי רק בגלל שהתעקשו שהמרכז בבלינסון הוא מרכז הסכרת הכי טוב בארץ. מן הסתם הרופאה שלי היא לא היחידה שטובה שם.

רופאים שלא אכפת להם ממי שיושב מולם הם לא חידוש. מילדות נתקלתי ברופאים כאלה. הבעיה היא שעם המצב הכספי של קופות החולים המצב אכן הולך ומתדרדר.
לצפיה ב-'אולי פשוט תקבעי תור אחרון ביום'
אולי פשוט תקבעי תור אחרון ביום
21/11/2017 | 21:12
1
18
ואז לא יהיה לרופא את התירוץ שיש מטופל נוסף שמחכה בתור.
אז גם יהיה לך יותר לגיטימציה לדרוש תשובות... כי אין לחץ של תור ממתין.
נסי זאת. תשאלי את המזכירה הרפואית מהי שעת התור האחרונה ביום העבודה של הרופא, ותקבעי.
כמו כן, בקשי בנימוס בתחילת הפגישה שאת ההקלדות יעשה אחרי שתקבלי תשובות לשאלות שמאוד חשוב לך לקבל עליהן מידע.

לגבי השאלה שאחרונה בהודעה שלך, אני אישית לא נתקלתי בזה כיוון ש... אני תמיד אחרון בתור , ולכן יש את כול הזמן שבעולם (לא שאני צריך אותו כי אני לא בא בשביל שאלות, אלא רק בשביל קבלת אישורים... בדרך כלל בפגישה אני זה שמתוחקר ולא זה שמתחקר).
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
21/11/2017 | 22:18
19
מתפלא מאוד על פנייה נוספת לאותו רופא אנטיפט  תמיד ניתן בסכום סמלי לקבל רופא מומחה פרטי שבהסדר  מוזר שבבלינסון זה היחס שקיבלת צר לי על כך בהצלחה
לצפיה ב-'טשטוש בראיה'
טשטוש בראיה
11/11/2017 | 08:38
14
78
שלום ושבת שלום.
בן 42 
לפני כשבועיים אובחנתי כחולה סכרת סוג 2 אחרי בדיקת דם 323 ו A1C 10.7.
הגעתי בעקבות ראיה מטושטשת לרחוק!! וסימנים של סכרת (צמה ושתן מרובה).
התחלתי טיפול בגלוקומין פעמיים ביום ואחרי שבוע הראיה די היסתדה.
ואז הרופא רצתה להתחיל טיפול באינסולין וביקשתי לנסות להתייצב עם כדורים לפני.
הרופאה הסכימה בשל השיפור ברמת הסוכר ושינתה את הכדורים לגלוקומין בבוקר ו januet בערב, לאחר מספר ימים הראיה שוב טושטשה הפעם לקרוב!!
אני כבר שבוע ככה. 
יש לציין שרמת הסוכר די התייצבה סביב 110-120בבוקר לאחר צם 8 שעות ואף פחות ובערב לאחר האכל 140+-.
בבדיקת רופא עיניים לא נתגלתה פגיעה בעיניים, ואף אמר שעם התיצבות הסוכר הראיה תשוב לקדמותה.
דבר נוסף לפני שמונה שנים עשיתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים והראיה מאז הייתה מצוינת.
אשמח לשמוע חוות דעת על הנושא
תודה 
ארז

לצפיה ב-'אצלי בעייה דומה ,,'
אצלי בעייה דומה ,,
11/11/2017 | 13:10
52
מנסיוני, למדתי לגבי רמת הסוכר,שמראה הגלוקומטר:
קחי בחשבון שאומנם הגלוקומטר  מראה לך 110 ,אבל בפועל  מאוד יתכן שיש לך רק 90,
או 85 ואז מופיעה טשטוש בראייה.
זה קרה לי המון פעמים ,ובעבר כשהיה לי טשטוש בראייה,אני בדקתי  ב-3 סוגי גלוקומטר ובכול מכשיר היתה תוצאה שונה ולרוב נמוכה מ-100,
למדתי כשיש טישטוש, אז אוכלים משהו, ואז כשהסוכר עולה קצת ,(אצלי בגלוקומטר היה 140- 150 ,ואז  מצב הטישטוש חלף.)
כך למדתי שלמעשה 140 זה מצב יציב ללא טשטוש ראייה,ודאגתי להגיע לרמה הזו,בכדי להרגיש טוב.(הבנתי שלמעשה ה 140 - הוא למעשה בפועל 100.)

לצפיה ב-'לגבי הטשטוש בראיה..'
לגבי הטשטוש בראיה..
12/11/2017 | 16:42
12
196
לא נראה לי שזה קורה ברמות סוכר לא מאוד גבוהות. בהיפו הראיה מאוד חדה.. הייתי הולך לעוד רופא עיניים, לחוות דעת נוספת. רופא בעל ניסיון רב עם סוכרתיים.

הצעה לגבי איסולין, אם אינך מצליח להקטין את ה-A1C, בזמן קצר, לערכים של פחות מ-7, אל תפחד לעבור לאינסולין.. חבל שאני לא עברתי לאינסולין 7-10 שנים קודם . היום להזריק אינסולין זה פחות מעקיצת יתוש..... 
לצפיה ב-'להנרי ,האם האינסולין מוריד לך את ה- A1C ?'
להנרי ,האם האינסולין מוריד לך את ה- A1C ?
12/11/2017 | 20:06
11
41
אני על זריקות אינסולין עם  8.5  A1C -- שלא מצליח לי להורידו,כבר שנה וחצי.
למרות שאני בשמירת דיאטה כול הזמן.
יש טיפים אולי ,איך מורידים את ה-A1C  לגובה - 6.
לצפיה ב-'ברור שכן.. ה-A1C בשנים האחרונות 6.2-6.3 ..'
ברור שכן.. ה-A1C בשנים האחרונות 6.2-6.3 ..
12/11/2017 | 21:42
10
26
לצפיה ב-'איך אתה הורדת ,יש לך טיפים ?'
איך אתה הורדת ,יש לך טיפים ?
13/11/2017 | 19:28
9
30
לא הצלחתי להוריד את ה -A1C  למרות שאני עם אינסולין ,
וגם בדיאטת פחמימות כמעט שנה.

אשמח לקבל טיפים,ממך ,
וכול מי שהצליח בהורדת ה A1C
לצפיה ב-'כמה פעמים ביום את מודדת את רמות הסוכר?'
כמה פעמים ביום את מודדת את רמות הסוכר?
13/11/2017 | 20:12
2
35
הדרך היחידה להגיע לאיזון טוב יותר היא למדוד יותר פעמים. ככה יש לך יכולת לתקן וללמוד.
למשל
- אם מדדת שעתיים אחרי האוכל והערך גבוה מידי, זה אומר שכמות האינסולין לא התאימה לכמות הפחמימות שאכלת בארוחה, ובפעם הבאה צריך או להפחית בפחמימות או להוסיף אינסולין.
- אם לאחר 4-5 שעות אחרי הארוחה יש לך נפילת סוכר, זה אומר שהאינסולין הבזאלי שלך עולה על מה שהגוף צריך, ואולי כדאי להפחית את מינון האינסולין ה"ארוך", או לאכול משהו קטן בשעה הזו.
- אם בבוקר הערך גבוה מידי, צריך כנראה להוסיף למינון האינסולין ה"ארוך". אבל, פה צריך לעשות שינויים מאוד בזהירות, בגלל שהאינסולין הזה משפיע על כל היום.

בקיצור - הרבה יותר מדידות במהלך היום יעזרו לך ללמוד איך הגוף שלך עובד ומתי הוא צריך "עזרה" של אינסולין, או אוכל, או יציאה להליכה. אחרי שאת מאוזנת ויודעת להכיר את הגוף טוב יותר, אפשר להפחית בחזרה את מספר המדידות ביום.
לצפיה ב-'רמת הסוכרת נמדדת המון פעמים ביום,מחשש להיפו,'
רמת הסוכרת נמדדת המון פעמים ביום,מחשש להיפו,
14/11/2017 | 00:57
1
42
הממוצע  לאחר הארוחות 170 - 190
ולאחר הליכה יורד ל- 100 -130
הבעייה היא של בדיקת ה-A1C  שרק עולה כול 3 חודשים בבדיקת הדם.
אז השאלה:איך מורידים אותו לרמת הנורמה ?
לצפיה ב-'הערכים שלך לאחר ארוחות גבוהים מידי'
הערכים שלך לאחר ארוחות גבוהים מידי
15/11/2017 | 17:18
26
לפי מה את מחליטה כמה אינסולין לקחת על הארוחה? האם זה מינון קבוע שנקבע ע"י הרופא, או שאת סופרת פחמימות? מדידות כאלו מראות בבירור שיש יותר מידי פחמימות לכמות האינסולין. לכן צריך או להפחית בפחמימות או להוסיף אינסולין. אם את לא מרגישה בנוח עדיין להוסיף לבד, כדאי לשלוח למרפאה שלך את תוצאות הבדיקה במשך 7-10 ימים ולבקש המלצה להעלות את האינסולין.

וגם, מה הממוצע בצום, המדידה הראשונה בבוקר?
לצפיה ב-'ממליץ (כרגיל :) ) לקרוא ולשמוע את דר ברנשטיין'
ממליץ (כרגיל :) ) לקרוא ולשמוע את דר ברנשטיין
14/11/2017 | 20:22
5
41
שם תקבלי את כול הטיפים.
אני, כאמור מהודעה קודמת, על A1C של %5.1 (כאשר מבחינתי זה לא מספר רצוי. אני שואף להיות על כ-4.8%, אולם בגלל שלאחרונה איבדתי את תחושות ההיפו ב-60s' , אני שומר על סוכר קצת גבוה יותר כדי להחזיר את תחושות ההיפו).
ולעניין - איך?
כפי שרותם ציינה, קודם את צריכה להתכוונן על רמת הבאזל שלך. בהנחה שזה בסדר, נשאר עניין הארוחות.
אני מיישם את משנתו של דר' ברנשטיין באופן חלקי, ובאופן הבא -
אני לא אוכל הרבה. אני לא אוכל יותר ממה שאני באמת צריך (לא אוכל עם העיניים). מרכז הארוחה הוא חלבון, צמחי ומן החי (שכמעט תמיד מכיל בתוכו שומן באופן אינטגרלי, ולכן אני לא מעמיס עוד הרבה שומנים מבחוץ, כפי שהחברה של LCHF או פאליאו עושים). לצד החלבון אני אוכל ירקות.
את הארוחות האלה אני מכסה באינסולין רגולר (או humalin R או novolin R) ברמות דיוק של חצאי יחידה, ולא באינסולין מהיר (humalog או novolog).
ארוחה לא גדולה, שמבוססת על חלבון (שכאמור יש בו גם שומן + שומן נוסף שאני מוסיף), ואשר הפחמימות שבה מגיעים רק מירקות לא עמילניים - ארוחה כזו מתפרקת מאוד לאט בגוף. אינסולין רגולר גם כן מתפרק לאט בגוף, ובדרך כלל אני משיג חפיפה טובה בלי spikes ובלי צניחות. 
כול ניסיון לכסות באופן חופף ארוחה פחמימתית עם אינסולין מהיר (נובולוג\הומלוג) נועד לכישלון מוחץ. בסבירות גבוהה תהיה קפיצת סוכר, ואחר כך צניחת סוכר (או שהוא נשאר גבוה). זו רכבת הרים גליקמית שטוב יעשה כול סוכרתי אם ימנע ממנה (שומר נפשו ירחק).
הכול מוסבר בספרו של ברנשטיין.

(יש לי גם אינסולין מהיר, הומלוג, רק עבור תיקונים במקרה שאני מפספס, או לתקל תופעת אפקט השחר חריגה). 
לצפיה ב-'הטיפים האישיים שלי'
הטיפים האישיים שלי
14/11/2017 | 22:36
37
לפני כ-9 חודשים -10.7, עם מטפורמין X3 ללא מעקב. בהמשך אינסולין טוג'או 12 יחידות בערב עם נובונורם 0.5x3, ירידה תוך מספר חודשים ל-6.3 אך עם היפו 55-70 כשלוש פעמים בשבוע, אחה"צ. 2-4 קוביות סוכר ליציאה מהיפו. היו גם ערכים גבוהים שעתיים אחרי ארוחות (150-190). גם בבוקר 130-150 בצום, למרות ערכים טובים לפני השינה. לפני כחודשיים הוחלף הנובונורם לג'ארדיאנס 10 פעם ביום, בבוקר, והעליתי את הטוג'או ל-14. לא היה אפילו היפו אחד, רוב המדידות פחות מ-130 לפני ארוחות, בדרך כלל סביב 90-110. שעתיים אחרי - 120-140, עם חריגות קטנות ביותר. גם הערכים בבוקר בצום ירדו לערכים תקינים. ארוחות דלות פחמימות, לא נוגע בלחם, פיתות, מאפים. אין תופעות לוואי בכלל מהג'ארדיאנס. הוא אמור לגרום לירידה חיובית במשקל - ירדתי 3-4 ק"ג שבדיוק היו מיותרים אצלי. לג'ארדיאנס יש גם השפעה חיובית על הלב ועל הכליות. אם רוצים לבדוק השפעת שינוי בטיפול לטווח קצר - פרוקטוסמין (2-3 שבועות אחורה).
לצפיה ב-'יפה!'
יפה!
15/11/2017 | 17:15
3
31
לא חשבתי על הרגולר בתור פתרון לארוחות חלבוניות, זה רעיון מצויין
לצפיה ב-'זה כאמור מבית מדרשו של ברנשטיין'
זה כאמור מבית מדרשו של ברנשטיין
15/11/2017 | 20:13
1
27
יש לו ביוטיוב סרטונים בהם הוא מתמקד בזה. ממליץ לך בחום.
בתחילת הדרך קיבלתי מהרופאים RAPID, וזה הכניס אותי לסחרור התמידי - גל הסינוס של סוכר גבוה וסוכר נמוך.
לאחר שקראתי את ספרו של ברנשטיין (זה היה עוד לפני שהוא פתח ערוצי יוטיוב... היום המידע הרבה יותר נגיש), עברתי לארוחות מבוססות חלבון ול REGULAR... וגל הסינוס הפך להיות הרבה יותר שטוח.
לאחר שמכווננים אותו ויודעים פחות או יותר כמה ומתי (העיתוי לא פחות חושב) להזריק לאיזו ארוחה, האיזון הרבה יותר טוב.
פחות היפר (נדיר. ומבחינתי מעל 120 זה היפר) ופחות היפו (זה יכול לקרות בזמן ספורט בעצימות גבוהה כאשר לא אוכלים פחמימה תוך כדי ריצה). 
יצא לך לקרוא\לשמוע ברנשטיין?
לצפיה ב-'איך אומרים הגששים...'
איך אומרים הגששים...
17/11/2017 | 23:13
27
"טרם הספיקותי לעיין בו"

אולי פעם, כשיהיה לי זמן. כרגע אני מאוזנת יפה על 70-80 גרם פחמימות ביום, שמחה בחלקי... לא מעוניינת לרדת ל-30 בשלב זה
לצפיה ב-'ותלוי איזה חלבון'
ותלוי איזה חלבון
15/11/2017 | 22:02
25
יש הבדל בין חלבון צמחי\ביצה\טונה ובין אכילת סטייק.
לנתח סטייק עסיסי לא תספיק זריקת REGULAR אחת, כי הוא מתפרק מאוד לאט... לאט מידי בשביל REGULAR.
כדי לכסות טוב אכילת בשר אדום בכמות מכובדת בארוחה אחת, צריך לפצל לשתי זריקות REGULAR כדי לקבל כיסוי הולם. 
לצפיה ב-'רציתי לדעת האם סירופ גלוקוז בקרקרים'
רציתי לדעת האם סירופ גלוקוז בקרקרים
13/11/2017 | 18:17
2
28
לא טוב לסכרת סוג 2
לצפיה ב-'סירופ גלוקוז זה פחמימות'
סירופ גלוקוז זה פחמימות
13/11/2017 | 20:14
24
וקרקר זה פחמימות...
כך שלא ממש משנה ממה, קרקר זה פחמימה, וצריך לחשוב אם זה מתאים לך בחישוב כמות הפחמימות שאתה אוכל בארוחה.
לצפיה ב-'אפשר להכין בקלות קרקרים בבית ,ללא צורך בקמח,וללא סוכר :'
אפשר להכין בקלות קרקרים בבית ,ללא צורך בקמח,וללא סוכר :
14/11/2017 | 00:47
33
משתמשים כתחליף לקמח --בקמח שקדים .

המתכון לקרקרים מקמח -שקדים: ( ההכנה מהירה: 3 דקות עבודה.)
המצרכים הדרושים:
כוס וחצי קמח שקדים.(או לטחון שקדים למרקם דק בבלנדר,שהיה קרוב למרקם של קמח.
1/2 כוס שומשום
ביצה אחת
2 כפיות שמן-זית
1/2 כפית מלח
1/2 כף קינמון לפיזור,למי שאוהב טעם קינמוני.

ההכנה:
1.מערבבים כול המצרכים ביחד בקערה,וללוש  כמה שניות.
ולהניח את הבצק על משטח עבודה כשמתחתיו יש נייר -אפיה.
ולפזר על הבצק את הקינמון.

2. לכסות את הבצק שמונח על ניר -האפיה, בעוד ניר -אפיה נוסף ,
   ומעליו מרדדים במערוך - עד לקבלת בצק דק.

3. להסיר את ניר -האפיה העליון, שעליו רידדנו את הבצק.      
  ולסמן על הבצק  בעזרת  גלגלת ,קוים שתי - וערב, (לצורת ריבועים), אפשר לסמן קווים ,
  גם  בעזרת סכין חדה.
 ולהכניס את הבצק המסומן ,לתבנית עם ניר -האפיה, ולהניח בתנור .

זמן  אפיה: כ- 15 דקות.
חום בינוני - 180 מעלות.
לבדוק  שהמאפה מקבל  גוון זהוב -שחום ,
ואז  להפוך לצד השני לעוד כ-8 -10 דקות ,עד לגוון זהוב-שחום.
ולהוציא מהתנור ולצנן.
לאחר הצינון ,לעבור בסכין על הפסים שסומנו לקבלת ריבועים.

לצפיה ב-'האם זה נכון שגויאבות מורידות סוכר ?'
האם זה נכון שגויאבות מורידות סוכר ?
10/11/2017 | 14:23
6
60
הדיאטנית אמרה לי ,להימנע מאכילת גוייאבות ,בפרט באותם השעות שרמת הסוכר לא גבוהה, והסיבה לדבריה היא
שגוייאבות  מורידות מאוד את רמת- הסוכר,ויש להיות מודעים כך.

שאלתי אותה,האם מהחומרים שישנם בגוייאבה ,
מייצרים תרופות להורדת סוכר ? אך היא לא ידעה להשיב על כך.

האם גם אתם שמעתם או ידעתם על זה ,שגוייאבות ,מורידות את רמת הסוכר בדם ?

לצפיה ב-'בלי בדיקה מקיפה..'
בלי בדיקה מקיפה..
10/11/2017 | 15:42
5
49
לגויאבה ערך גליקמי נמוך, לכן היא טובה לסוכרתיים. 
בן ערך גליקמי נמוך לבין הורדת הסוכר אין שום קשר.  שאלת את הדיאטנית שאלה טובה.. אינני רוצה לכתוב מה אני חושב עליה.. אכל במקומך לא הייתה פוגש אותה שוב..
לצפיה ב-'כמי שמאוד מאוד מאוד אוהבת גויאבות'
כמי שמאוד מאוד מאוד אוהבת גויאבות
10/11/2017 | 20:51
4
49
וגם את הריח שלהן, אלה חדשות נפלאות. חבל שהעונה קצרה.
לצפיה ב-'וכעת כיבדתי את עצמי בגויאבה '
וכעת כיבדתי את עצמי בגויאבה
10/11/2017 | 21:04
3
25
לצפיה ב-'מנסה לבטל הודעה לתא רלבנטית'
מנסה לבטל הודעה לתא רלבנטית
13/11/2017 | 04:03
1
15
לצפיה ב-'הצלחתי'
הצלחתי
13/11/2017 | 04:11
12
לצפיה ב-''
13/11/2017 | 16:14
5
לצפיה ב-'קופ"ח כללית: פרס למרפאות שיספקו תחליף ללנטוס, קנס למסרבים'
קופ"ח כללית: פרס למרפאות שיספקו תחליף ללנטוס, קנס למסרבים
12/11/2017 | 20:25
34
הנחיה חדשה ובעייתית של קופת חולים כללית מבטיחה למחוזות הקופה פרס כספי של אלפי שקלים,
אם הרופאים ירשמו למטופלים חולי סוכרת תרופה זולה יותר בעשרות אחוזים,
ומנגד קנס אם ירשמו למטופל תרופה אחרת ותיקה ויקרה.

לפי ההנחיה שהופצה בחודש שעבר על ידי ד"ר ניקי ליברמן, ראש אגף הרפואה בקהילה בכללית והלל דשן,
המחוזות בכללית יקבלו תמריץ כספי בגובה של עד 5,000 שקל לכל מטופל חולה סוכרת חדש
שבמקום לקבל טיפול באינסולין בשם לנטוס (LANTUS), יקבל טיפול בתרופה ביו-סימילרית בשם בסגלר (BASAGLAR).
במכתב שנשלח לכל מנהלי המחוזות בכללית ישנה טבלה שמדגימה את שיטת הפרס:
עבור החודש הראשון והשני בהם המטופל יקבל את התרופה בסגלר, המחוז יקבל 500 שקלים.
מהחודש השלישי ועד לחצי שנה של טיפול, המחוז יקבל עוד 1,000 שקלים לחודש.
ומנגד, אם ירשום את האינסולין לנטוס למטופל חדש, המחוז יקבל קנס.
הכסף יועבר למחוז שבו עובד כל רופא "לצורך שיפור השירות".

לכתבה המלאה:
לצפיה ב-'ערכים מוזרים בבדיקות גלוקומטר ביתי'
ערכים מוזרים בבדיקות גלוקומטר ביתי
10/11/2017 | 15:44
2
48
היי,
אני בת 28, עם (כנראה) מצב טרום סוכרתי מעל ל-10 שנים. לצערי אף רופא אף פעם לא התייחס לכך (ועשיתי עשרות בדיקות דם) עד שנכנסתי להריון והוגדרתי כסוכרתית וכמובן ההריון היה הריון בסיכון עם אינסולין וכל הכיף שכלול מסביב. 

בדיקות הדם שלי בצום תמיד יצאו 115-117. במשך שנים. עוד מימי בית הספר.
לא אתייחס להריון כי אני יודעת שהערכים שם שונים.

לאחר ההריון עזבתי את התזונה האדוקה למשך שנה וחצי ורק לאחרונה חזרתי טיפה לתזונה נכונה ומדידות סוכר. בבקרים הערכים תמיד 117-118. שעתיים לאחר ארוחות הערכים תקינים עד הגבול העליון וטיפה אחרי (114-141).
השבוע ביצעתי בדיקת דם במעבדה בצום של 12 שעות, הסוכר יצא 128 (!). סוכרת לכל דבר ועניין עד כמה שידוע לי אבל הגלוקומטר הביתי מראה ערכים אחרים וההמוגלובין המסוכרר שלי הוא 5.4. 

אני יודעת שלחץ נפשי ועייפות גורמים לעלייה בסוכר, ובאמת הייתי בימים מאוד מאוד לחוצים ועצבניים לפני הבדיקה, ישנתי מעט מאוד שעות בליל הבדיקה, ועדיין. חוששת שיש כאלה סטיות בין הגלוקומטר לבין בדיקות המעבדה והמצב הרבה יותר גרוע בעצם.. אציין שאני מאוד מקפידה על שטיפת ידיים לפני בדיקה, החלפת מחטים וסטיקים (כמובן) בכל בדיקה. 

מישהו יכול לשפוך קצת אור עד שאפגש עם רופא מומחה? קצת בלחץ...

בינתיים מנסה להתחיל תזונה דלת פחמימות + כושר.

תודה :)
לצפיה ב-'הדיוק של מכשיר ביתי..'
הדיוק של מכשיר ביתי..
10/11/2017 | 17:45
1
44
הוא פלוס מינוס 25%.. לאור הנתון הזה הבנת את המצב..אין ליחס לבדיקה הביתית שום דיוק אבסולוטי. זאת יותר בדיקה, על מנת לקבוע אם הסוכר בדם נמול או גבוה..

הבדיקה בקופת חולים 128 מעט גבוהה, יש מצב שהערכים עלו מעט בגלל הצום הארוך מידי.. אם אינך עושה בקופה גם בדיקת טריגליצרידים אז מספיק צום של 8-9 שעות.

מה שממש בסדר אצלך זה ה- A1C
לצפיה ב-'אז בעצם תוצאות הבדיקות בבית יכולות להיות נמוו'
אז בעצם תוצאות הבדיקות בבית יכולות להיות נמוו
10/11/2017 | 17:59
37
נמוכות או גבוהות הרבה יותר... קצת מלחיץ כי אצלי הכל גבולי. 
בכל מקרה אתחיל להקפיד על תזונה וכושר גופני אבל הייתי שמחה אם היה לי מדד יותר מדוייק.

קיים מכשיר כזה?

ולגבי ה-Ac1 - זה לא אומר שאין לי סוכרת, נכון? זה רק אומר שב-3 החודשים האחרונים לא היתה סוכרת ממש, אלא רק טרום...

בכל מקרה, מחכה לתור אצל אנדוקרינולוג. יש משהו נוסף לעשות במצבי? (למעט העמסת סוכר שהקאתי:)
לצפיה ב-'בגלל הסוכרת: ישראל מפסידה 8.5 מיליארד שקל בשנה..האומנם?! ! '
בגלל הסוכרת: ישראל מפסידה 8.5 מיליארד שקל בשנה..האומנם?! !
07/11/2017 | 17:51
3
63
לצפיה ב-'זה גם מעליב, גם דמגוגי, וגם נראה לי כל כך לא מדוייק'
זה גם מעליב, גם דמגוגי, וגם נראה לי כל כך לא מדוייק
09/11/2017 | 20:38
27
אני מבינה שהשקיעו במחקר אנשים שזה המקצוע שלהם, אבל עם כל הכבוד, זה נראה לי חישוב די הזוי.
לצפיה ב-'יש הוצאות מאישפוז חולי סוכרת רבים,שמגיעים לבי"ח לאשפוז,'
יש הוצאות מאישפוז חולי סוכרת רבים,שמגיעים לבי"ח לאשפוז,
15/11/2017 | 17:30
7
אומנם כול יום מגיעים חולי -סוכרת במצבי היפו-להתאשפז ,או עם סוכרת גבוהה מדי ,
ולבתי החולים זו ההוצאה לא קטנה. אבל בכול מקרה,זה נראה שהסכום מופרז בכתבה.
לצפיה ב-'בהחלט נשמע הגיוני! כדאי לקרוא את המדריך החינמי הזה...'
בהחלט נשמע הגיוני! כדאי לקרוא את המדריך החינמי הזה...
21/11/2017 | 13:14
7
היי הנרי,

יצא מדריך חינמי מעולה למתמודדים עם סוכרת.
לי הוא ממש ממש עזר!

אולי יוכל לעזור לך? אין לך מה להפסיד כאן...
http://sukeret.myplatform.co.il?ap_id=5168

הרבה בריאות! 
אפי  ​
לצפיה ב-' בגישה חיובית לפעמים קורה גם משהו טוב.'
בגישה חיובית לפעמים קורה גם משהו טוב.
06/11/2017 | 17:05
5
62
גישה חיובית לסוכרת :
חברתי סיפרה עד כמה גישתה לחיים הפכה לחיובית ,והכול בזכות גילוי הסוכרת, ועד כמה שזה נשמע לי מוזר,,,יש לה לטענתה ,
לא מעט רווחים ממצבה הנוכחי:
לדבריה, מאז שהיא מזריקה אינסולין,זה רק חיזק את הקשר והדאגה של המשפחה,כולם מתקשרים ומבררים לשלומה פעמיים ביום,
גם דודים שלה השוהים בחו"ל ושלא שוחחו איתה מזמן,לאחרונה -
יוצרים קשר בסקייפ. ויש תחושה של חום  ודאגה ,גם ממרחקים.

ואלה, היותר קרובים שגרים בארץ,מציעים לה עזרה בכול מה שאפשר, ואפילו חל שינוי גדול בבן -הזוג שלה ,שפתאום עוזר בכול עבודות -הבית, (ולא רק בנושא זריקת הזבל.)ועושה הכול בכדי שהיא לא תתאמץ  מדי - וזאת לאחר שגילו שיש לה סוכרת, ולדעתו ,כעת אסור שתהיה בלחץ - כי זה לא עושה טוב לסוכרת.

מיום שנודע לו על מחלת הסוכרת של זוגתו, התחיל לקחת אחריות ולעזור בניקיון -הדירה ,כולל כלים וספונג'ה, וזאת,למרות שמעולם לא נגע בביתו במטאטא.(מסתבר שהוא עדיין זוכר משהו על ניקיון,
מאז מסדר- המפקד, בצבא.)
שלא לדבר על הכביסה,שהוא מארגן בסל –הכביסה,ולקראת סופ"ש מעביר הכול למכונת -הכביסה .
וגם העיסוק באוכל הפך פתאום לקל יותר, אמר שהוא אחראי לחיתוך הירקות,ולאוכל בריא יותר,טבעי ורענן יותר,בפרט שכעת יש גם שינויים בתפריט שפחות דורש מאמץ ועיסוק בבישול:
אין יותר טיגונים,ואין אפיית עוגות,אין יותר חמין וג'חנון -שמציף את הדם -בשומנים,ואין צ'יפסים ספוגי -שומן ,ואין קיגל ,ואין קינוחים -
-מתוקים.(על הדרך זה גם טוב גם לחיסכון התקציב המשפחתי.)
וגם לא יהיו סופגניות בחנוכה וגם לא לעטקס מתפו"א,לא מיצים ולא בקבוקי- קולה. אלא  תהיה מעכשיו,הרבה יותר בריאות.
במקום טיגון החביתה -  ביצה קשה,הולכת טוב עם זעתר ושומשום.
ובמקום קציצות בשמן יש כרובית אפויה בתנור,
וסלט ירקות צבעוני עם גרעיני-חמנייה ,ויש טחינה,
ודג מתובל שנצלה בגריל,
ומרק ירקות עם עשבי תיבול ,בבישול זריז.
וכלי מלא  בפיצוחים,שקדים גרעינים ,וכול סוגי האגוזים,
ורצועות ירקות מתובלים בשמן זית מלח וכמה טיפות מיץ-לימון שתמיד מוכנים לנישנוש  עם האגוזים.(אותם בן הזוג חותך לרצועות : פלפלים מכול הצבעים,ויש לבבות -חסה,ועלי- כרוב, ופרוסות- שומר וכמובן-שפע של מלפפונים ויוגורט,,ואת כל אלה מכין בן-הזוג
של חברתי הסוכרתית.
ובכדי לא להיות בלחץ,הם יוצאים יותר לטייל בחוף -הים,הידוע  בתרומתו לרוגע ושלווה.
וגם כעת, יש לה  יותר פגישות עם חברות אשר חושבות שצריך לבלות בחברתה יותר, כי אולי חלילה, חייה הם כעת על זמן - שאול,
מי יודע  ?
הם דואגות לי מאוד,אמרה חברתי,כי עדיין לא יודעות, שהיא מתכוונת
לחיות עוד 40 שנה לפחות, ויש לה  מלא תוכניות עדיין להגשים בעולם הזה.
לאחרונה מגיעות אליה החברות לעיתים קרובות יותר,
יוצאות איתה ביחד להליכה של אחה"צ, ומעודדות אותה,כי הרי חשוב להיות בתנועה,להורדת הסוכר. ולאחרונה כ ו ל ם  ממש דואגים  לה .

פתאום ,אמרה לי חברתי, שהיא מרגישה שבעצם החיים שלה
לאחר גילוי הסוכרת,, רק קיבלו צדדים חיוביים, וכעת אפילו ,
החיים נראים לה יפים - ומתוקים ,כמו שלא נראו מעולם.

האם גם לכם יש גישה חיובית לחיים,ויותר דאגה מצד הקרובים לכם, מאז גילוי הסוכרת ?

לצפיה ב-'נראה שבעלה של חברתך היה צריך לקבל בעיטה בישבן'
נראה שבעלה של חברתך היה צריך לקבל בעיטה בישבן
09/11/2017 | 20:42
4
34
והיא באה לו בצורת אבחון סכרת אצל אשתו.

מה שאת מספרת כל כך עצוב.

וכן, אני תמיד מספרת שהסכרת היא הדבר הטוב ביותר שקרה לי, כי בזכותה פגשתי את מי שלימים נהיה בעלי והשותף הכי מושלם.
לצפיה ב-'בן הזוג לא עוזר לה'
בן הזוג לא עוזר לה
10/11/2017 | 05:12
3
24
תפקיד עבודות הבית הוא שלו באותה מידה שזה תפקידו, בלי קשר למחלה זו או אחרת.
לצפיה ב-'תמיד הוא עוזר לה,אבל כעת לקח פיקוד על הכול.'
תמיד הוא עוזר לה,אבל כעת לקח פיקוד על הכול.
10/11/2017 | 14:05
2
22
הוא לא מרשה לה לעבוד בבית, כי לטענתו זה מאמץ גדול מדי עבורה,
הוא חושש שיקרו לה מצבי -"היפו" .(פעמיים כבר קרו  מצבי "היפו" ,וזה הבהיל אותו מאוד.)

לצפיה ב-'אני חוזרת'
אני חוזרת
10/11/2017 | 20:49
1
20
הוא לא עוזר לה, הוא עוזר לעצמו!
לצפיה ב-''
13/11/2017 | 16:16
3
לצפיה ב-'מה אתם עושים, ואיך אתם פותרים את בעיית ,,'
מה אתם עושים, ואיך אתם פותרים את בעיית ,,
05/11/2017 | 09:06
5
63
התכווצות השרירים- שבאיזור האחורי שמתחת לברך. (שוק הרגל.)
בעיקר כשזה קורה באמצע הלילה או לפנות בוקר ,כאשר הכאב חזק מאוד מהתכווצות שריר-השוק, שמעיר אתכם מהשינה.

איך אתם מתגברים על הכאב המציק הזה ?

לצפיה ב-'התכווצות שרירים לילית'
התכווצות שרירים לילית
05/11/2017 | 10:05
4
53
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
05/11/2017 | 14:25
3
11
לצפיה ב-'מתברר שיש דרך מהירה בפיתרון הבעייה,'
מתברר שיש דרך מהירה בפיתרון הבעייה,
06/11/2017 | 10:01
2
45
הבוקר,ברגע התכווצות השריר מיד התעוררתי ,ולמרות הכאב, מיד נעמדתי על הרצפה ,
ברגע שמשקל הגוף היה על הרגליים ,ההתכווצות מיד השתחררה.
אז כנראה שזה הפיתרון המהיר: לאחר שנעמדים על הרצפה, מיד השריר משתחרר   ?
לצפיה ב-'לפעמים כניראה שכן'
לפעמים כניראה שכן
06/11/2017 | 13:22
1
41
אם את מעידה שעזר לך - אז כניראה שכן.
אני יכול להוסיף שני דברים:
1. בעבר היו לי מספר מקרים כאלו ושמתי לב שזה קורה לי בחורף, כשקר.
כדי לשמור על החום הוספתי מעל הסדין שמיכת פליז או סדין פליז ודואג לישון עם מכנסיים ארוכים. לי זה עוזר.
2. העמידה פשוט מותחת את השריר, את יכולה גם לשבת במיטה לישר את הרגל, ולמתוח את השריר ע"י ניסיון להגיע עם אצבעות היד לאצבעות הרגל (ברגל ישרה) את אמורה להרגיש את המתיחה ולאחר כ-10 שניות לשחרר ולחזור על הפעולה אם יש צורך.
אם יש מישהו שיעזור לך, תשכבי על הגב עם הרגל ישרה והאדם השני מרים את הרגל שלך תוך כדי לחיצה וכיפוף עדין של אצבעות כף הרגל לעבר הגוף (תראי איך כדורגלנים עושים מתיחות אחד לשני כשנתפס השריר בזמן משחק, למשל דקה 0:51 כאן: https://youtu.be/qLjPUtSan0g?t=51s).
לצפיה ב-'תודה. טוב לדעת, פיתרון מעולה.'
תודה. טוב לדעת, פיתרון מעולה.
06/11/2017 | 15:51
12
לצפיה ב-'יובש בפה ובלשון'
יובש בפה ובלשון
02/11/2017 | 09:41
5
77
שלום,
עד היום לא היתה לי בעיית סוכר.
השבוע עשיתי בדיקה והסוכר היה 128. AIC 59.
האם מנסיונכם יש אפשרות שהיובש בפה ממנו אני סובלת כחודש, יכול להיות מרמת הסוכר הגבוהה?
תודה רבה
הללי.
לצפיה ב-'כן, זה אחד הסימנים למחלת הסוכרת :יובש בפה , ותחושת צמא.'
כן, זה אחד הסימנים למחלת הסוכרת :יובש בפה , ותחושת צמא.
02/11/2017 | 10:12
2
22
לצפיה ב-'תודה אבל'
תודה אבל
02/11/2017 | 10:54
1
51
אין לי תחושת צמא, ואני לא הולכת הרבה לשרותים.
ובאלו ערכים אם יש כאלה מופיעה תחושת היובש?
או שזה מאד אינדוידואלי?
לצפיה ב-'אז אולי את גם לא שותה מספיק..'
אז אולי את גם לא שותה מספיק..
02/11/2017 | 12:10
41
בכל מקרה היובש בפה, צמא וכו' .. מופיעים ברמות הרבה יותר גבוהות של סוכר בדם.  לראיה, אצל אדם בריא הסוכר אחרי ארוחה, יכול להגיע ל-140 וזה תקין. 
ברור שאין לו את התופעות האלה..
לצפיה ב-'יובש בפה של סכרת, אי אפשר לטעות בו'
יובש בפה של סכרת, אי אפשר לטעות בו
02/11/2017 | 15:40
1
57
זה לא סתם יובש בפה. זה צמא אדיר ששום כמות של מים לא יכולה לעזור לו.

מה שכן, הבדיקות שעשית מראות על טרום סכרת, וכדאי לך לפעול במהירות לשינוי תזונה, ואורח חיים פעיל כדי לעכב את ההתקדמות עד כמה שאפשר.
לצפיה ב-'הרבה תודה לכם'
הרבה תודה לכם
05/11/2017 | 03:30
23
למשטר תזונה כבר נכנסתי, אך פעילות גופנית זה ממש עונש:)
קבעתי תור לנטורופטית ונקווה לטוב.
תודה רבה ובריאות לכולנו
לצפיה ב-'מישהו מכיר את לחם פלאי שעשוי פשתן ושמתאים לחלי סוכרת?'
מישהו מכיר את לחם פלאי שעשוי פשתן ושמתאים לחלי סוכרת?
01/11/2017 | 23:01
9
49
האם לחולי -סוכרת  מותר לאכול ממנו כול יום ?
(או להגביל את כמות הפרוסות .)
אשמח לקבל תגובות ממי שניסה ומכיר.
לצפיה ב-'ויש גם לחם "ביכורים" - שעשוי מפשתן ומיועד לחולי סוכרת.'
ויש גם לחם "ביכורים" - שעשוי מפשתן ומיועד לחולי סוכרת.
02/11/2017 | 10:15
43
מישהו ניסה ,ויכול לתת חוות דעתו על הלחמים הנ"ל ?(לחם פלאי,ולחם ביכורים מפישתן.)
לצפיה ב-'אני אוכל לחם ביכורים מפשתן '
אני אוכל לחם ביכורים מפשתן
08/11/2017 | 10:18
5
22
גם קפדנים כמוני (דל פחמימות) יכולים לאכול ממנו.
כמובן שיש להגביל את כמות הפרוסות.
זה הלחם היחידי שאני אוכל. שאר לחמי הפשתן שראיתי לא מתאימים לסוכרתיים שרוצים לשמור על איזון קפדני \ דל פחמימות.
הוא משפיע על הגלוקוז בדם באופן מתון\איטי ולא הרבה, ובכך מאפשר שליטה טובה גם למחמירים - אני כרגע על a1c של 5.1%, טייפ 1.
לצפיה ב-'zvika ,איפה משיגים את הלחם הזה? '
zvika ,איפה משיגים את הלחם הזה?
08/11/2017 | 17:30
4
13
וכמה גרם פחמימות יש ב-100 גרם ?

לצפיה ב-'חנויות טבע, עדן, ניצת הדובדבן. מוסיף לינק לנקודות מכירה'
חנויות טבע, עדן, ניצת הדובדבן. מוסיף לינק לנקודות מכירה
09/11/2017 | 11:05
3
20

כתוב על הלחם כמה פחמימות יש ב-100 גרם. אני לא זוכר, אבל אני חושב שכ-3.5 יחי' פחמימה ב-100 גרם. פחות מפחמימה אחת לפרוסה... זה מה שהם מפרסמים על הלחם, אבל הפירסום והמציאות הם לעולם לא זהים. את תצטרכי לבדוק איך פרוסה ממוצעת משפיעה עלייך (צריך להתחשב גם בחלבונים שבפרוסה כמובן).
לי הוא טעים, ואחרי שנים שלא נגעתי בפרוסות\לחמים, הלחם הזה החזיר לי לחיים את הטוסט של הבוקר :) :)
אגב, הוא נשמר בהקפאה, ולכן חפשי אותו במקרר\מקפיא של החנות.
תהני ! :)
לצפיה ב-'אני אבדוק בבית -הטבע, ותודה רבה לך על כול ההסבר.'
אני אבדוק בבית -הטבע, ותודה רבה לך על כול ההסבר.
10/11/2017 | 14:43
12
אני אגש לניצת - הדובדבן.
תודה רבה !
לצפיה ב-'שאלה ל- zvika2017 בקשר ללחם הפישתן:'
שאלה ל- zvika2017 בקשר ללחם הפישתן:
15/11/2017 | 20:43
1
18
בדקתי ב-"ניצת הדובדבן" והם אמרו שיש את לחם -הפישתן רק במצב קפוא ,במקרר שלהם.
אני רציתי לדעת, אם אתה השגת את לחם הפישתן במצב טרי ,ולא מהקפאה ?
לצפיה ב-'רק בהקפאה, כדי לשמור על מאפיינים תזונתיים'
רק בהקפאה, כדי לשמור על מאפיינים תזונתיים
15/11/2017 | 21:37
9
לאחר שפשתן נטחן, הוא יאבד מהערכים התזונתיים שלו אם הוא נשאר בחוץ.
יש לשמור אותו בטמפרטורות נמוכות כדי לשמר זאת.
אם את רוצה לאכול לח פשתן טרי, תצטרכי להכינו לבד, ובכול פעם לטחון רק את הכמות הנאכלת... לא כול כך ישים.
פשתן טרי אוכלים בסלט (אני מפזר על הסלטים שלי זרעי פשתן וזרעי צ'יה... ועוד הרבה דברים טובים).
ובלי קשר ללחם, יש לי גם פשתן טחון בשקית ששמור במקרר, ואני מוסיף אותו לשייקים, לסלטים, לאומלטים... והוא כאמור נשמר בקירור כדי לשמור עליו.

ניסית את הלחם? אהבת?
לצפיה ב-'לחם טחינה'
לחם טחינה
09/11/2017 | 14:01
1
18
אני מכין בעצמי משהו  כזה (בלי הסילאן אבל עם קמצוץ מלח), ומוסיף לו זרעי פשתן (וגם גרעיני חמניה ודלעת). יוצא ממש לא רע לטעמי.
לצפיה ב-'תודה לך,אבל לחם טחינה,,לאחר שהכנתי פעם ,,'
תודה לך,אבל לחם טחינה,,לאחר שהכנתי פעם ,,
10/11/2017 | 14:35
17
אחת , זה הספיק לי,
אמנם המאפה היה בטעם סביר, אך  לא התאים למצבי,מכיוון שחטפתי צרבת חזקה מהטחינה,צרבת שנמשכה חצי יום, ולכן  ויתרתי על זה.
אבל למי שאין רגישות לצרבות, זה מעולה.

לצפיה ב-'כמה עובדות שנחקרו ושאולי כדאי גם לכם לדעת :'
כמה עובדות שנחקרו ושאולי כדאי גם לכם לדעת :
29/10/2017 | 14:22
6
105

1 .  מחקר קובע ,כי אם תתמידו מידי בוקר, באכילת 1/2 אשכולית
    לפני הארוחה ,זה יועיל לכם בהמסת השומנים ,ובהורדת קילו
   וחצי ממשקלכם ,לאחר  12 שבועות.
2 . חוקרים מצאו שאכילה מהצלחת ,תוך שימוש ביד הלא
     דומיננטית שלכם,תביא לירידה של 30% בכמויות המזון
    שתצרכו, בהחלט כדאי לנסות.

3.   בעת אכילת ירקות- ירוקים, שעשירים בברזל,
    (כמו: עלי-חסה , כרוב- ירוק, פטרוזיליה ,קולרבי ,וכו'
    בכדי שהברזל שבהם ייספג היטב ויועיל לגוף ,כדאי לשלבם ביחד
    עם  ירקות  המכילים  ויטמין  C, כמו: פלפל, עגבנייה ,ופרחי -
    כרובית החתוכים לפרחים  קטנים.

4.  בעיה של שיער דליל בגבות ,או נקודות מתקרחות בגבה,
     הסיבה  נובעת מבעיה בבלוטת-התריס,( בלוטת המגן) ,וחשוב
     לערוך בדיקת-דם,כדי לטפל בבעיה.

5.  עיגולי -עור קטנים שהתפתחו באזור העפעפיים או לצידי העיניים,
 מעידים על בעיית כולסטרול גבוה בדם,לגשת לרופא ולטפל בבעיה .

6. אכילת  עלי -חסה בארוחת הערב מונעת נדודי שינה, ומסייעת
   לאיזון הסוכרים בדם.

לצפיה ב-'"מחקר קובע"'
"מחקר קובע"
01/11/2017 | 12:38
35
בלי סימוכין כל ה"מידע" הזה מוטל בספק גדול ונשמע על פניו חסר ערך. צת על הבעייתיות של "מחקר מצא ש..."  אפשר לקרוא כאן: http://www.haayal.co.il/story_2009
לצפיה ב-'לא צריך סימוכין למה שנבדק לפני 40 שנה, צריך מודעות ווליישם.'
לא צריך סימוכין למה שנבדק לפני 40 שנה, צריך מודעות ווליישם.
02/11/2017 | 07:43
4
14
לצפיה ב-'לא כל מה שנבדק לפני 40 שנה עדיין תקף'
לא כל מה שנבדק לפני 40 שנה עדיין תקף
02/11/2017 | 15:38
1
17
ותמיד צריך לבדוק אם משנים תזונה.

הדוגמה הכי טובה היא שומן. פעם פחדו משומן כמו מרעל, והיום יותר ויותר יודעים ששומן חשוב לתזונה וצריך ללמוד לאזן את התפריט בצורה אחרת.
לצפיה ב-'ההתייחסות שלי היא ,למה שהקלדתי מקודם. (3 שורות מעל).'
ההתייחסות שלי היא ,למה שהקלדתי מקודם. (3 שורות מעל).
02/11/2017 | 17:13
8
לצפיה ב-'לא צריך סימוכין?'
לא צריך סימוכין?
03/11/2017 | 10:35
1
19
למה משהו שנבדק לפני 40 שנה עדיף על פני משהו שנבדק אתמול? הייתי מנחש שזה הפוך. לדוגמא, לפני 40 שנה סיפרו לנו שמרגרינה עדיפה על פני חמאה, שקפה מסוכן לבריאות, המליצו על כוס מיץ תפוזים על הבוקר ועוד ועוד ועוד.

חוץ מזה, מניין לך שזה בכלל נבדק? בגלל שמישהו כתב באיזשהו מקום שזה כך?
לצפיה ב-'לכולם ידוע שברזל נספג היטב ביחד עם ויטמין C'
לכולם ידוע שברזל נספג היטב ביחד עם ויטמין C
06/11/2017 | 09:32
19
אבו זקן יקר, מה הבעייה ?
הרי כיום, מיד רואים בבדיקת -דם אם חסר ברזל ,
משלבים מוצרים עם ברזל כמו, בשר,דגים,וקטניות ,בארוחה עם ירקות שמכילים ויטמין C ,
ובבדיקה הבאה רואים שהברזל נספג לדם, ואין חוסר ברזל.

כמו שידוע מהעבר הרחוק,כשהימאים שהיו זמן ממושך בים ,לא שילבו אכילת דגים
ביחד עם  ירקות וגם לא אכלו פירות,וכתוצאה מכך סבלו ממחלה:
מחסור קשה בוויטמין  Cׂׂׂׂ  גרם לכולם לחלות במחלת -הצפדינה, ולאחר כשאכלו פירות וירקות ,הם נרפאו מהמחלה הקשה.
כיום ,כבר לא צריך להגיע למחסור כבד בוויטמינים חיוניים,מגלים הכול  בבדיקת- דם

לצפיה ב-'שאלה על בדיקת- דם למזריקי -אינסולין ,עם בעיית "היפו" '
שאלה על בדיקת- דם למזריקי -אינסולין ,עם בעיית "היפו"
29/10/2017 | 08:43
2
46
האינדוקרינולג מודע למצב של מקרים רבים של היפו,אך לא התייחס לכך,משום מה.
רציתי לדעת,האם יש הנחייה לקצר את התהליך של 12 שעות צום,
לפני הבדיקה,למי שמזריק אינסולין וידוע עם בעיות של מצבי היפו ?

כלומר,איך מהנהלים לפני הבדיקת- דם  ,האם לא חייבים לצום ?
לצפיה ב-'צום לילה. לא צום של תענית.'
צום לילה. לא צום של תענית.
29/10/2017 | 09:03
1
40
לבדיקות דם בנושאי הסוכר לא צריך צום של 12 שעות, אלא צום לילה (8 שעות בערך ואף אחד לא יירד לקטנות אם זה יהיה 6 או 7 שעות).
ההנחייה שאני קיבלתי היא לאכול כרגיל ארוחת ערב, ארוחת לילה ואז לפני ארוחת הבוקר עושים את בדיקת הדם.
מותר לשתות מים בכל רגע במשך הצום הזה, אין לזה השפעה על רמות הסוכר.
כשעושים בדיקות דם אחרות נדרש לפעמים צום של 12 שעות, אבל אז צריך להודיע לצוות המקצועי ששולח אותך לבדיקות הללו על הסוכרת ואולי ההנחיה תהיה שונה.
לצפיה ב-'הגיוני ביותר תודה.'
הגיוני ביותר תודה.
29/10/2017 | 09:15
28
רק הדבר הלא הגיוני הוא, שאין הנחייה כזו  ע"י כול הרופאים בכול המרפאות.

לצפיה ב-'שאלה על סלט עם גרגרי -חומוס :'
שאלה על סלט עם גרגרי -חומוס :
25/10/2017 | 12:11
4
61
גרגרי -החומוס השייכים למשפחת הקיטניות,
האם גם הם כקיטניות,מאזנים ומשפרים  את רמות-הסוכר בדם ?

ידוע שגרגרי החומוס עשירים בחלבון ,ברזל, סידן ובהרבה סיבים תזונתיים לשיפור העיכול, אך גם בפחמימות.

השאלה היא:
האם הוספת כף אחת של גרגרי -חומוס לתוך סלט -הירקות, פעם ביום בארחת הצהריים,
האם היא לא תשפיע בקפיצת הסוכר לרמה גבוהה ?

לצפיה ב-'פחמימה היא פחמימה'
פחמימה היא פחמימה
25/10/2017 | 15:00
55
תשקלי כמה גרגרי חומוס יש בארוחה שלך, את יחס הסוכר-פחמימה שלך את צריכה כבר לדעת ותדעי בכמה יעלה לך הסוכר לאחר הארוחה.

לצפיה ב-'תודה על התגובה ,אך אבהיר יותר את השאלה,,'
תודה על התגובה ,אך אבהיר יותר את השאלה,,
25/10/2017 | 18:29
2
40
השאלה לא מכוונת רק  לערך -הגליקמי הנוכחי של גרגרי- החומוס,
אלא ,לתועלת לטווח הארוך של גרגרי -החומוס, למי כשמשתמשים בהם בקביעות, יום יום.
האם גרגרי -החומוס,משפיעים כמו קטניות אחרות,
שמייחסים להם השפעה מיטיבה בשיפור רמת -הסוכר בדם  לטווח הארוך ?
(כמובן למי שצורך כמות קבועה יומיומית.)
לצפיה ב-'בדיוק כמו תפילה, קינמון, לקריץ ושאר הירקות '
בדיוק כמו תפילה, קינמון, לקריץ ושאר הירקות
25/10/2017 | 18:56
1
42
אשרי המאמין.
אנשים יאחזו בכל זיק תקווה לריפוי / שיפור מצבם.
אם תאמיני ממש חזק, אז כל שיפור זמני יראה לך כמו הוכחה לאיזו סגולת ריפוי.
לעומת צ'יפס, לחם לבן ושאר הפחמימות המהירות, ברור שעדיפים גרגירי חומוס.
אבל עדיין חומוס הוא פחמימה ויתרום לאיזון רק אם מקפידים גם על שאר מרכיבי נוסחת האיזון (ארוחות מאוזנות / ספירת פחמימות / פעילות גופנית / תרופות).
אני משתמש שנים רבות בחומוס ולא נתקלתי בשום שיפור דרמטי במצבי בזכותו.
לצפיה ב-'תודה! מצאתי היום תשובות בנושא הקיטניות:'
תודה! מצאתי היום תשובות בנושא הקיטניות:
26/10/2017 | 21:09
42
היום שמעתי הרצאה בנושא  הנבטת קיטניות ,אמרו שלאחר ההנבטה ,
הקיטניות מועילות לאיזון סוכר,לחולי- סוכרת.
המליצו לשלב בתפריט, את הקטניות הבאות:גרגרי שעועית-לוביה מונבטים,
גרגרי אזוקי, ושעועית -מאש, (רצוי להשתמש בגרגרים אלה כשהם מונבטים.)
ונאמר על גרגרי -חומוס שלא מומלצים לחולי -סוכרת, וגם לא פול, הסבירו שאינם
מתאימים לאיזון הסוכר.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:52
11

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'הגלוקומטר ומידת הדיוק שלו.'
הגלוקומטר ומידת הדיוק שלו.
14/10/2017 | 08:49
8
110
יש לי גלוקומטר של פריסטייל והוא ממש לא מראה ערכים מדוייקים.
בפעם האחרונה שעשיתי בדיקת סוכר במעבדה יצא 113 ובגלוקומטר אחרי שניה יצא 87.

שאלות:

1.   אם יצא במקרה הזה הפרש של פלוס 26, אז זה אומר שכל פעם שאבדוק בגלוקומטר, אקח את הערך שיוצא ואוסיף לו עוד 26 וכך אקבל את הערך המדוייק?

2.   האם קיים איזה שהוא מד סוכר בייתי שכן אפשר לסמוך עליו?

תודה!!
לצפיה ב-'אם כבר...'
אם כבר...
15/10/2017 | 07:24
71
אז אולי צריך להוסיף לגלוקומטר 30%..
לצפיה ב-'תעשי פעם ניסיון. תבדקי לבד פעמים את אותה טיפת דם ותראי '
תעשי פעם ניסיון. תבדקי לבד פעמים את אותה טיפת דם ותראי
16/10/2017 | 15:45
60
שגם אז יש תוצאות בהפרשים משמעותיים
לצפיה ב-'הפרשים במדידות'
הפרשים במדידות
19/10/2017 | 20:18
5
48
למכשירי המדידה הביתיים יש "טעות מדידה" מוצהרת של היצרן של 10-15% (לשני הכיוונים, כלומר יכול להיות 10% יותר או 10% פחות ממה שיש "באמת").
העניין הוא שבאופן סטטיסטי המדידות הן לכאן ולכאן, כך שמדידה יומיומית פחות או יותר באותה השעה בבוקר צריכה לתת לך תמונה טובה על מצבך. זו גם אחת הסיבות שמדידה חד פעמית לא יכולה להגיד אם "את מאוזנת" או לא

כדי לבדוק אם מד הסוכר שלך תקין, יש שתי אפשרויות:
האחת - למדוד עם אותה טיפת דם יחד עם המכשיר של האחות
השניה - לקנות תמיסת-בדיקה מתאימה למד שלך, ולוודא שהבדיקה יוצאת בטווח.

לצפיה ב-'האחת השניה והשלישית..'
האחת השניה והשלישית..
20/10/2017 | 11:45
4
42
האחת - למדוד עם אותה טיפת דם יחד עם המכשיר של האחות.. מזכרוני לאחות מכשיר כמו לבודק, אפילו יותר ישן..
השניה - לקנות תמיסת-בדיקה.. קיבלתי בחינם תמיסת בדיקה ממדיקל גפן ובדקתי. התמיסה מראה תקין בערך בפלוס מינוס 25%..
האפשרות ההגיונית היחידה היא לעשות בדיקה במעבדה במקביל עם המכשיר הביתי. עד היום תמיד במעבדה הסוכר גבוה יותר בהרבה עשרות אחוזים.. יש לי 3 מכשירים שמראים פחות או יותר את אותו הדבר..
לצפיה ב-''
20/10/2017 | 12:15
10
לצפיה ב-'השוואה עם המעבדה היא בעייתית'
השוואה עם המעבדה היא בעייתית
20/10/2017 | 22:11
2
49
כי הדם באצבע והדם בוריד אינם זהים בתכולת הסוכר (לא זוכרת מה ההפרשים).

לגבי דיוק המד של האחות - לפי מיטב ידיעתי הן בודקות עם תמיסת הבדיקה כדי לוודא שהמכשיר תקין באופן סדיר.

ומעבר לזה - אכן אנחנו "תקועים" עם הפרשי המדידה האלה. אין מה לעשות. צריך לקחת את זה כמו שזה, ולא להתרגש מזה שיש הפרשים.
לצפיה ב-'פורסם בזמנו, שהמכשיר הביתי מקזז את ההבדלים בדם..'
פורסם בזמנו, שהמכשיר הביתי מקזז את ההבדלים בדם..
21/10/2017 | 09:14
1
38
בדקתי את 3 המכשירים שברשותי עם התמיסה, כולם תקינים...
כן, אנחנו "תקועים" עם הפרשי המדידה האלה ..
ואז מגיעה השאלה: "האם 68 בבדיקה בבוקר זה היפו"?
לצפיה ב-'והתשובה... "תלוי" '
והתשובה... "תלוי"
24/10/2017 | 17:03
13
לצפיה ב-'האם פסטה כוסמין פחות מעלה את רמת הסוכר בדם ?'
האם פסטה כוסמין פחות מעלה את רמת הסוכר בדם ?
15/10/2017 | 13:31
2
50
האם פסטה שעשויה מקמח כוסמין, עדיפה לחולי- סוכרת ,
מאשר הפסטה מקמח דורום ?

לצפיה ב-'לפי מיטב זכרוני..'
לפי מיטב זכרוני..
16/10/2017 | 12:21
1
68
לשניהם אותה כמות פחמימות, לפסטה כוסמין ערך גליקמי נמוך יותר.
לכן התשובה היא כן, הכוסמין עדיף..

לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
20/10/2017 | 18:49
8

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
דלית וולאך - נטורופאתית
דלית וולאך - נטורופאתית
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה