לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1074310,743 עוקבים אודות עסקים

פורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף

הגולשים מוזמנים לעיין בשאלות הנפוצות, במאמרים ובקישורים של הפורום.
ניתן לראות מידע מקיף על הבטים רבים של תחום הסוכרת בישראל.
גלישה מהנה ! 

לצפיה ב-'שאלה על שוקולד מריר עם 85% מוצקי קקאו:'
שאלה על שוקולד מריר עם 85% מוצקי קקאו:
13/10/2018 | 15:43
10
34
האם מישהו יודע להשיב בקשר לשוקולד -המריר הנ"ל ,
האם רשום על האריזה שהוא גם מכיל סוכר,או לא ?
לצפיה ב-'לדעתי מכיל סוכר'
לדעתי מכיל סוכר
13/10/2018 | 16:23
1
15
לצפיה ב-'deebe תודה רבה.'
deebe תודה רבה.
13/10/2018 | 20:21
25
מאוד היה חשוב לי לדעת ,מכיוון שאני לא משתמשת בכלל במוצרים עם סוכר,
ויש לי מתכון  להכנת מאפה לללא קמח ,
אשר מכיל שוקולד מריר % 85 והתלבטתי אם זה מכיל או לא מכיל  סוכר.
תודה ושבוע טוב,
שרון.

לצפיה ב-'השאלה כרגיל לא לענין'
השאלה כרגיל לא לענין
13/10/2018 | 18:51
7
56
על אריזת כל סוג שוקולד רשום אם אם הוא מכיל סוכר מי פחות ומי יותר
ומי כלל ללא סוכר.
אין כל קשר לאחוזי חמאת הקקאו.

לצפיה ב-' galmint, כרגיל חזרת לפורום,וכמו תמיד מוציא דברים מהקשרם,'
galmint, כרגיל חזרת לפורום,וכמו תמיד מוציא דברים מהקשרם,
13/10/2018 | 20:59
6
27
מה בדיוק פה לא לעניין ?
איפה בכלל אתה קראת ששאלו על אחוזי חמאת -קקאו ?
אולי הגיע זמן שתתחיל להתייחס בכבוד למשתתפי -הפורום ,מכיוון שבכול פעם שאתה משועמם אתה מגיע לפורום זה, ומשיב בכותרת שכולה זלזול בטרם התמקדת  בכתוב .

אז בבקשה ממך,רגע לפני שאתה בכלל משיב בפורום הזה, ונוהג להציג כותרות אוויליות ומתבטא במתכוון בחוסר כבוד לגולשים, אז כדאי שתעצור רגע ותקרא בעיון את הכתוב, הגיע זמן שתתחיל להתייחס בצורה נאותה-לפי כול נוהלי-הפורום,או שלא תגיב בכלל.

לא תזיק לך  קצת דרך ארץ כלפי הגולשים ,אשר בחלקם כבר פגעת בעבר בתשובותך הבוטות,ואפילו לא חזרת להתנצל.
אז בבקשה ממך, קצת יחס -נאות וראוי לחברי -הפורום: אפשר להגיב בנימוס ובצורה מכובדת,ולא צריך להגיב בזילזול.
בעבר היו כבר כאלה שהושעו מכמה פורומים ,וזאת בגין התנהגותם שאינה הולמת.

לצפיה ב-'בכל פעם שאת נתפסת בכתיבת שטויות את תוקפת'
בכל פעם שאת נתפסת בכתיבת שטויות את תוקפת
13/10/2018 | 21:18
5
48
את ציינת 85% מוצקי קקאו -- למה ומה הקשר לשאלה? כתבתי שלא משנה כמות מוצקי הקקאו אם יש סוכר יש לציין זאת על האריזה ולא רק בשוקולד.
הגיע זמן שתהיי אמיתית ולא תתחזי בכל מיני פורומים למומחית ל- גימלאות, נכדים, יועצת לעניני בריאות, תזונה, אוכל --- כי את לא! ובטח לא בנושאי סוכרת.

לצפיה ב-'וווהוו... עצרו את הסוסים! '
וווהוו... עצרו את הסוסים!
15/10/2018 | 04:12
1
22
אני לא מכירה את ההסטוריה של שניכם, נראה לי שהיא לא נוצרה פה.

בבקשה משניכם - בכל פעם שאתם רואים אחד את השני, פשוט תזכרו שיש אדם מאחורי המקלדת. גם אם אתם בטוחים שאתם צודקים והצד השני הוא אידיוט מושלם - תשמרו את זה לעצמכם. זה לא מעניין את הפורום, וכנראה גם לא את הצד השני שאליו אתם מתכוונים.

בברכת שבוע נפלא לכולם
לצפיה ב-''
15/10/2018 | 06:29
3
לצפיה ב-'דברי סנגוריה'
דברי סנגוריה
15/10/2018 | 10:13
2
17
כנראה היא קיוותה שיש כאן מישהו שיש לו בהישג יד חפיסת שוקולד כזאת והוא יוכל להעיף מבט בתווית ולחסוך לה את החיפוש. זאת הסיבה שהיא פרטה בדיוק על איזה  שוקולד היא מדברת.

ואם אתה סבור ששאלה מסויימת היא לא לעניין, למה לא תעבור פשוט לשאלות אחרות? מי ביקש ממך לדרג את השאלות בפורום, בו אינך פעיל בכלל?
לצפיה ב-'אתה טועה!'
אתה טועה!
15/10/2018 | 11:01
1
21
ראשית, על כל מוצר כתוב על גבי האריזה מה הוא מכיל ובתוך זה גם סוכר.
שנית וחשוב מכל שוקולד עם 85% מוצקי קקאו קיים עם סוכר וגם ללא סוכר
כמו הרבה מוצרים אז מה השאלה?.
אתה מנסה לסנגר עליה ואפילו להסביר את מה שהיא לא כתבה.
אין חלוקת ציונים בפורום על רמת ההשתתפות ומכיון שהייתי סוכרתי אני נוהג
לקרוא בפורום ולפעמים להגיב אבל אינני מדרג את השאלות  ואינני זקוק לאישורך
לענין זה, 
גם אתה הגבת לתגובותיה בענין הקפאין (בו אתה צודק) באותה נימה אבל לך
הרי מותר כי אתה מאד פעיל בפורום.

שיהיה לך יום טוב.
לצפיה ב-'ממש לא באותה נימה '
ממש לא באותה נימה
15/10/2018 | 11:21
26
נכון. אינך זקוק לאישור שלי ואם אתה מתעקש להמשיך לעמוד על זכותך להרעיש כאן, שיהיה לך בילוי נעים.

אפשרות אחרת  שעמדה בפניך היתה לענות להודעה הראשונה של שרון "שוקולד עם 85% מוצקי קקאו קיים עם סוכר וגם ללא סוכר" (נחש את מי אני מצטט) אבל אני בטוח שאתה לא חייב לשמוע מה אני חושב על שיקול דעתך שהוביל למהומה הקטנה הזאת. 
לצפיה ב-'רמות סוכר תקינות '
רמות סוכר תקינות
13/10/2018 | 07:55
7
30
נכון להיום רמות תקינות הינן 89   ומטה  אדם שרירי שורף בקלות שומן וסוכר  ריקוד מומלץ מאוד  מומלץ פעילות גופנית בעצימות גבוהה כחצי שעה ביום היט או אינטרוולים אלו השמות לכך  כמובן באישור רופא  מומלץ שלוש ארוחות מסודרות ביום   ולא שש קטנות כמקובל  בהתיעצות עם הרופא  לאכול לפי מדד גליקמי 54 ומטה לפי מדד הלחם  שזה כמו תפוח  ומטה מכך  לאכול לפי רשימת מזונות חומציים ובסיסיים כאשר 80 אחוז מזונות בסיסיים  קרוב ל80 אחוז מהתזונה הינה ירקות  ופירות לאכול רק 75 אחוז מהצלחת    
לצפיה ב-'לתומר הסבר יפה מאוד,'
לתומר הסבר יפה מאוד,
13/10/2018 | 13:27
6
41
עיחלות כמו ריקודים זה באמת אחלה,כי שורפים המון אנרגיה וגם זו פעילות מהנה.
גם ספורט והליכה זה מעולה,(וגם שחייה,למי שיכול זה מאוד מומלץ .)הזדמנות  לחשיפה לשמש -לפחות 1/2 שעה ביום,חשובה לחיזוק עצמות השלד.
אבל בנושא רמת הסוכר בדם,זה מאוד ייחודי,הייתי מייחסת "כול מקרה לגופו",
למשל :אצלי ברמה שהיא נמוכה מ-120 ,מיד ש לי סחרחורת וחולשה , וכאשר רמת הסוכר היא  120 - אז התחושה הרבה יותר טובה.כך שכול אחד מכיר את התחושה הנכונה עבורו, ולא אצל כולם זה אותו הדבר.
בנושא מזון בסיסי ולא חומצי ,אכן אתה צודק,מכיוון שמאוד חשוב להרבות במזון בסיסי ולא חומצי.(שזה 70 -80 אחוז ירקות- ו- 20 אחוז בשר או דגים.)
אפרופו פרי: ידוע שהפרי מכיל הרבה מינרלים חשובים, אני נגד התנזרות טוטאלית
מאכילת  תפוח או אגס, כי זה מעולה לשלב פרי בין הארוחות ביחד עם 6 אגוזים, או 10 שקדים, לי מספיק  1/2 תפוח או חצי אגס ,אך לא אוותר לגמרי על פרי .
תודה תומר על ההסבר והשיתוף ,והרבה בריאות לכולם.

לצפיה ב-'תיקון הקלדה: הטעות במקום "עיחלות- - צ"ל פעילות .'
תיקון הקלדה: הטעות במקום "עיחלות- - צ"ל פעילות .
13/10/2018 | 14:46
1
13
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
13/10/2018 | 17:06
19
תודה רבה
לצפיה ב-'מזון בסיסי'
מזון בסיסי
13/10/2018 | 19:09
3
29
קפאין נחשב חומצי, ומסתבר שהוא חומר בריא מאד (מצטער שהקישור הוא ל ynet אבל יש המון מחקרים שזאת המסקנה מהם).
לצפיה ב-'הבהרה לאבו זקן:'
הבהרה לאבו זקן:
13/10/2018 | 21:36
2
32
בנוגע לבריאות הקפאין, בריא הוא לא !
חומצי - הוא כן !
מתברר שהכול פוליטיקה של היצרנים,מתוך מגמה לעידוד הצרכנים לרכישת המוצר.
מאז שעלה לכותרות נושא הקופאין שטוב לבריאות הגוף,קמו ו גם פירסומים נגד צריכת הקופאין .
רופאים שהתראיינו הסבירו שהקופאין מזיק למערכת -העצבים, גורם לנזקים לתאי -הגוף בעת ששוקע בעורקים ומאיץ את קצב -הלב ואת התייבשות הנוזלים בגוף, בנוסף גם מעלה את לחץ דם,ובנוסף גורם לדלקת -פרקים.
(בקיצור, כשאתה שותה קפה  - גם הוא שותה אותך.)
כך ש"בריא" הוא לא !
חומצי - הוא כן.
זו הסיבה שאני בעד תה צמחים : נענע ולימון,הכי בריא לגוף  בכול בוקר.

לצפיה ב-'כאמור'
כאמור
14/10/2018 | 10:03
1
43
אני לא יודע על מה את מסתמכת ומיהם אותם רופאים. גם ד"ר אוז הוא רופא...

כל הסיסמאות שאת מפריחה בעניין כולל אותה "פוליטיקה של יצרנים" (שאמנם קיימת לצערנו אבל ללא ספק לא משפיעה על *כל* המחקרים בעולם) אינם אומרים הרבה.

מי שלא רוצה להתבסס על שמועות ועל מה שהיה "ידוע" לפני שנים רבות, ומאמין שבית הספר לבריאות הציבור של אונ. הארוארד  הוא גוף מחקרי אמין קצת יותר מכל מיני נטורופתים, מרפאים לפי שיטת הרמב"ם או דיאטניות שלמדו לפני 30 שנה ומאז לא טרחו להעדכן, יכול למצוא לא מעט חומר כאן (עם הפניות למאמרים נוספים שבהם יש הפניות למחקרים עצמם). מי שממש סובל מעודף זמן יכול לקרוא ב pubmed - יש שם משהו כמו 500 מאמרים בנושא  כשכמעט כל המאמרים מהשנים האחרונות מצאו שהקפה מועיל לבריאות. 
לצפיה ב-'מחזקת את הזקן'
מחזקת את הזקן
15/10/2018 | 04:14
22
לאחרונה שמעתי גם על מחקר (ושימוש) בקפאין בטיפול בפגים לשיפור יכולת הנשימה.

באופן כללי, בכל מקום שכותבים "פוליטיקה" (או כל דרך אחרת להגיד שגישה מסויימת מונעת ממניעים שאינם טהורים) צריך לבדוק טוב טוב מי הכותב, לרוב הוא בעצמו מטעם אותה "פוליטיקה".
לצפיה ב-'שאלות לגבי משאיבה'
שאלות לגבי משאיבה
11/10/2018 | 08:21
2
26
אני שוקל לעבור למשאיבת אינסולין אך יש לי מספר חששות. אודה לחוות דעת ממי שמכיר.

1. לאחר חלק נכבד מההזרקות שלי יש שטפי דם פנימיים (האיזור בצבעי חום-שחור). האם הסיכון לשטפי דם וחוסר יעילות של המשאיבה לא יגבר?

2. עד כמה מורגשת נוכחות המחט בגוף?

3. אפשר לדעת פחות או יותר מהן העלויות? אני בכללית + מושלם.

תודה.
לצפיה ב-'תשובות לגבי המשאבה'
תשובות לגבי המשאבה
11/10/2018 | 09:18
1
31
1. לא כתבת באיזה אזור שטפי הדם. את המשאבה מחברים בדר"כ באזור המתניים, וראיתי פעם מישהי ששמה בירך.
שטפי דם בדר"כ עוברים והצבע השחור נעלם עם הזמן. לא ניראה שתהיה בעיה מיוחדת בנושא הזה.
2. זו לא מחט. לאחר ההכנסה, המחט לא נשארת בגוף. מה שנשאר זו צינורית סיליקון קטנטנה שלא מרגישים בכלל את נוכחותה.
3. למשאבה עצמה אין עלויות, זה לא עולה כסף.
אתה מקבל אישור מהרופא הסוכרת שלך והולךלמשרד הקופה. שם כבר יגישו בקשה וייאשרו. לאחר מכן יוצרים קשר עם נציגי המשאבות. יש 2 או 3 חברות של משאבות. אתה נפגש איתם ומקבל משאבה והסברים מפורטים.
אתה יכול לבדוק כל משאבה למשך כשבועיים או חודש ואז אתה צריך להחליט עם איזו חברה אתה הולך. הבחירה שלך היא ל-5 שנים.
לאחר 5 שנים אפשר להחליף משאבה ו/או להחליף חברה.
למשאבה יש ציוד נילווה, צריך בדר"כ לרכוש את הסטים, כל סט מחזיק ל-3 ימים בערך. העלות מסובסדת ב-90% יותר או פחות ומדובר בעלות של כמה עשרות שקלים.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
11/10/2018 | 23:04
25
1. שטפי הדם הם בכל איזור: בטן, מותניים, ירכיים, זרועות.

3. אני סוג 2. אני חושב שבמקרה שלי יש עלות של 4 ספרות למשאיבה.
עלות של כמה עשרות שקלים היא לסט?
לצפיה ב-'נכון ,ממתקים זה פחמימות מזיקות ,צריך פחמימות בריאות לגוף,,,'
נכון ,ממתקים זה פחמימות מזיקות ,צריך פחמימות בריאות לגוף,,,
01/10/2018 | 13:07
14
44
פחמימות מחומרי -גלם בריאים,ובמינון הנכון .(דגנים וקטניות למשל,)
ולא פחמימות של דברי-מתיקה.

לצפיה ב-'למה?'
למה?
01/10/2018 | 14:37
13
32
למה צריך פחמימות לגוף?
לצפיה ב-'חשיבות הפחמימות המורכבות אשר נמצאים בדגן-המלא ובקיטניות :'
חשיבות הפחמימות המורכבות אשר נמצאים בדגן-המלא ובקיטניות :
02/10/2018 | 10:54
12
34
הפחמימות הנ"ל מכילי סיבים תזונתיים שמאוד חשובים למערכת העיכול,ולנקוי הגוף:
הסיבים עוזרים להגן מעודף כולסטרול-רע בדם .(העלול לגרום למחלות לב וכלי -דם.)
הפחמימות המורכבות יוצרים תחושת -שובע לאורך זמן ,כמו :השיבולת-שועל ,אורז -מלא וכול סוגי הדגן המלא, וגם הכוסמת והקינואה בתוספת ירקות,מסייעים מאוד לפעולה תקינה  של מערכת העיכול,וגם עשירים במינרלים לחיזוק הגוף.
גם  בקיטניות כמו בדגן המלא,ישנם הרבה סיבים חיוניים ,כמו בשעועית-הירוקה,העדשים -לובייה,תירס וכו' הסיבים האלה מאריכים את זמן ספיגת- המזון המעוכל לדם,ובכך תורמים לתחושת שובע לאורך זמן, להורדת הכולסטרול -הרע, ותורמים לפעולת מעיים טובה ולמניעת עצירות ובכך מונעים התפתחות גידולים  במעי.

לצפיה ב-'סיבים זה טוב'
סיבים זה טוב
02/10/2018 | 14:58
11
33
אבל ניתן לצרוך אותם ממזונות עניים בפחמימות ניתנות לעיכול כמו מלפפון, כרוב, שעועית ירוקה,  ברוקולי, כרובית וכד'. אשר לתחושת השובע, אנשים בדיאטה מופחתת פחמימות, ואני ביניהם, טוענים שהם מרגישים יותר שבעים מאשר הרגישו בימים שאכלו פחמימות (מורכבות ו/או פשוטות).
לצפיה ב-'אתה כבר ותיק בתחום המזון ללא פחמימות ,אבל,,,'
אתה כבר ותיק בתחום המזון ללא פחמימות ,אבל,,,
03/10/2018 | 18:08
10
31
אותי אישית ירקות לא מצליחים להשביע בשום דרך,
לעומת זאת מנה של דגניים עם קיטניות,(כמו בורגול-ועדשים, או אורז-מלא עם עדשים ,או כוסמת וירקות) כול אלה מתעכלים לאורך זמן ויוצרים תחושת שובע.)
במידה ואתה התרגלת להסתדר ללא תוספת -פחמימות ולא חש ברעב - אשרך.

לצפיה ב-'כן, זה אינדבידואלי'
כן, זה אינדבידואלי
04/10/2018 | 14:50
9
24
כמו כל דבר אחר כמעט. מאכלים עתירי שומן וחלבון בהחלט משביעים אותי לשעות ארוכות. טחינה עם ביצה קשה, למשל, משביעה, בריאה וטעימה בעיני.

בכל אופן, הנקודה העיקרית שאני מנסה להבהיר היא שאין לגוף צורך בריאותי בפחמימות. בניגוד לחומצות שומן מסוימות ולחומצות אמינו מסויימות, אין שום רכיב חיוני בפחמימות.  את מעט הפחמימות שהמוח זקוק להן הגוף יודע לייצר בעצמו, וממילא קצת פחמימות נצרכות בכל דיאטה כמעט. סלט ירקות עם פלפל, עגבניה וכד' הוא דל פחמימות, אבל אינו נטול פחמימות.

הדיאטניות ממשיכות לדבר על האחוזים שהפחמימות צריכות להוות, כביכול, מסך הקלוריות, וכשאני שואל על מה זה מבוסס - למשל בפורום התזונה בתפוז - הן עונות לי בקוצר רוח שזה מה שלימדו אותן באוניברסיטה (מה שבהחלט ייתכן. בטח באותה תקופה שלימדו שקפה מזיק לבריאות ושאסור לאכול יותר משתי ביצים בשבוע).
לצפיה ב-'אגב'
אגב
04/10/2018 | 15:30
8
31
בפעם הראשונה שניסיתי להפחית את הפחמימות הרגשתי דכדוך וחוסר אנרגיה כך שחזרתי לצרוך אותן.

אחרי שהשתתפתי בניסוי בו נמדדה התגובה המוגזמת שלי לפחמימות נבהלתי מספיק כדי לחזור לאותה דיאטה, ולמרבה ההפתעה  הפעם זה הלך לי בלי שום קושי מיוחד. הבעיה העיקרית היא שהתפריט הופך להיות די מצומצם כי אין תחליפים רבים לאותן "תוספות" שפעם היו חלק גדול מהמזון שלי. תפו"א, פסטה, תירס, כוסמת וכד'.
לצפיה ב-'למה אתה מתכוון ב"התגובה המוגזמת שלי לפחמימות"'
למה אתה מתכוון ב"התגובה המוגזמת שלי לפחמימות"
09/10/2018 | 00:03
3
22
אשמח להבין, כי לדעתי החלק הרגשי בהיעדר פחמימות הוא רלוונטי לפחות כמו החלק הפיזיולוגי.
לצפיה ב-'התגובה המוגזמת היתה עליה חדה בסוכר'
התגובה המוגזמת היתה עליה חדה בסוכר
09/10/2018 | 12:54
2
34
בנוסף לנתונים שלי המידע שקיבלתי הכיל גם את הממוצע של המשתתפים כולם (אנשים בריאים) והזדעזעתי לראות כמה אני רחוק מאותו ממוצע (הקו המקווקו בסביבות הרמה 100 בתמונה). 

אין לי ספק שהשוק שקיבלתי נטל חלק בכך שהפחתת הפחמימות עברה לי בקלות יחסית, אבל אני חושב שקימת גם האפשרות שהמעבר היה קל מפני שזאת לא היתה  הפעם הראשונה, ואולי הגוף שלי למד לא להגיב בקיצוניות ריגשית כזאת על אובדנה של הפסטה אהובת נפשי. גם נסיונות גמילה אחרים נכשלים לפעמים בפעם הראשונה והשניה ומצליחים בכ"ז אח"כ (אצלי זה היה כך לגבי עישון).

המסר שאני מנסה להעביר כאן הוא שגם מי שניסה להפחית פחמימות ונכשל לא צריך להתייאש, והוא מוזמן לנסות שוב. ה-A1C האחרון שלי הוא 6.1 וזאת למרות שאני לא עושה שום פעילות גופנית בגלל בעיות מפרקים.
לצפיה ב-'גרף יפה '
גרף יפה
10/10/2018 | 22:43
1
21
זה היה מזמן... אז אתה כבר חמש שנים עם דל-פחמימה?

אגב, לגבי הקו הממוצע, אני מניחה שזה ממוצע של הממוצעים. זה לא שהאדם הממוצע היה לו הקו הזה

לצפיה ב-'חמש שנים על מיכאל'
חמש שנים על מיכאל
11/10/2018 | 09:49
17
עברו בלי פחמימות. טוב, עם פחמימות אבל פחות. אני לא בדיאטת אטקינס אלא בדיאטה נטולת דגנים ודומיהם (אורז, כוסמת וכאלה). פה ושם אני מרשה לעצמי לחטוא, אבל ממש לא לעתים קרובות.

וכן, גם אני בטוח  שאין מישהו שרמת הסוכר שלו כמעט קבועה במשך כל שעות היממה בלי תלות במה שהוא אוכל, כי גם אצל אנשים בריאים עובר קצת זמן עד שהפרשת האינסולין מאזנת את הפחמימות שנצרכו. אבל פסיכולוגית הדבשת ההיא עשתה לי את זה.
לצפיה ב-'תוספות ללא פחמימות:'
תוספות ללא פחמימות:
12/10/2018 | 21:40
3
19

1. סלסלת פטריות שמפיניון עם פרוסות קישוא ,מוקפצים במחבת עם בצל קצוץ,ושן שום.

2. כרוב חתוך מוקפץ ביחד עם בצל קצוץ,גמבה,פרוסות גזר,ושבבי-שום ,ותבלינים.

3. פרוסות חציל מתובלות ואפויות בתנור.(20 דקות מכול צד.)

4.   פרחי-ברוקולי,או פרחי -כרובית קפואה:
(או פרחי-כרובית טרייה לאחר 8 דקות בישול במים רותחים,וסינון)
וכך מכינים:
להניח כוס וחצי פרחי -ברוקולי או -כרובית בתבנית ,עם ניר -אפיה משומן קלות ,
ולסדר בצפיפות זה ליד זה, בשכבה אחת,ולהבריש במעט שמן ולפזר מעט מלח ומעט פלפל-שחור.
לאפות בתנור 190מעלות חום, כ- 15 -20 דקות עד להזהבה ,
ולהפוך לצד השני ולאפות עד שפרחי הכרובית יזהיבו היטב..
מאוד קל להכנה ומתקבלת תוספת חמימה וטעימה .

לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/10/2018 | 11:28
2
14
1. פטריות וקישואים באמת מהוים חלק מהמזונות על שולחני, בצורות הכנה שונות.
2. אף פעם לא ניסיתי להקפיץ כרוב. רעיון מעניין.
3. חציל הוא אחד המזונות הדוחים ביותר עבורי - מתחרה רק עם כבד מה שהופך את הסלט שנקרא "חציל בטעם כבד" לבדיחה של ממש.
4. כרובית באמת מככבת אצלי בצורות שונות, ממרק ועד פתיתי כרובית שעם מספיק תיבול מדמים אורז. ברוקולי קצת פחות אם כי אין הרבה הבדל לטעמי - יש לי חוש טעם של חמור תתרן.

אבל כל אלה דורשים הרבה יותר התעסקות עם האוכל, שעבורי היא פשוט מטרד, מאשר תפו"א בתנור או פסטה,  וגם חייבים להודות שלמרות הכל הם פחות טעימים  מהם. מה שמחמיר את המצב הוא שמכל הקטניות דווקא חומוס מקפיץ לי את הסוכר כך שאני מצמצם גם את צריכתו. בעבר הייתי אוכל חומוס כמעט על בסיס יומיומי (אני חושד שאולי הוא תרם תרומה משמעותית להתפתחות הסוכרת שלי). 

לצפיה ב-'בבקשה, אגב לגבי חומוס ושאר ירקות:'
בבקשה, אגב לגבי חומוס ושאר ירקות:
13/10/2018 | 12:18
1
21
חומוס באמת מעלה מאוד את הסוכר בדם! אתה ממש צודק בזה ב-100%,
לעומתו טחינה מתובלת בלימון ,שום-כתוש ומלח ובתוספת פטרוזילה קצוצה ,מוסיפה המון.ואפשר  להוסיף את טחינה מלאה להמון סלטים,מעל כרובית אפוייה ,
טחינה מתאימה כתוספת לבשרים, ולסלט מהיר עם עגבניות ובצל- קצוץ.
וגם משתלבת היטב בסלט כרוב המתובל בלימון ,שום ,ושמיר קצוץ.
יש לציין כי  יש חשיבות רבה לטחינה משומשום מלא ,שהיא מקור מצוין לסידן  הדרוש לבניית העצמות לחוזק השיניים,ולשמירה על השלד.בנוסף הסידן  עוזר בקרישת הדם, ולתפקוד תקין של מערכת העצבים והלב, ההמלצה לצריכת סידן יומית עומדת על 1,200 מ”ג ביום.לכן  כדאי לשלב מוצרים המכילים סידן בכול תפריט:
למשל, ב- 2 כפות טחינה גולמית יש 240 מ"ג סידן.
ב- 2 כוסות ברוקולי = 150 מ"ג סידן.
כוס אחת חלב מועשר בסידן ,תורם 400 מ"ג סידן לעצמות הגוף.
בגביע יוגורט  290 מ"ג סידן .
ב- 100 גרם סרדינים  350 מ"ג סידן.
כדאי לדעת כי ספיגת הסידן תלויה מאוד גם בחשיפה מתונה לאור השמש,לכן,לא לוותר על הליכה מדי יום  בשעות הבוקר הסבירות או בשעות אחה"צ הנעימות,ותהיו חזקים.
לצפיה ב-'המלצה למה למרק ברוקולי נפלא שהכנתי:'
המלצה למה למרק ברוקולי נפלא שהכנתי:
13/10/2018 | 15:01
23
מרק-ברוקולי משובח,עם שמנת -לבישול ,עם בצל- מטוגן בכפית שמן ותבלינים:
קל להכנה ב- 10 דקות בלבד,ומאוד טעים.

המצרכים הדרושים:
שקית ברוקולי קפוא.800 גרם.(אפשר גם ברוקולי טרי אבל זה יותר עבודה.
ליטר מים
בצל קצוץ גס .
מיכל שמנת-לבישול.(הכי נוח בקרטון עם הפקק)
כפית מלח
1/2 כפית אגוז -מוסקאט טחון..
כפית אבקת -שום גרוס ,או שן שום כתושה.
אופן ההכנה:
1) מבשלים את הברוקולי הקפוא בסיר עם ליטר מים חמים ,לבשל
- 5 דקות בלבד,ולהוציא בעזרת כף מחוררת,לתוך קערה עם   מים קרים,
למשך דקה של צינון,ומעבירים למסננת.

2) במחבת עם כף שמן מטגנים דקה אחת בצל קצוץ,עד לשקיפות.

3) מכניסים את הברוקולי למעבד-מזון  ויוצקים מעליו את השמנת    
 -לבישול ,ואת הבצל המטוגן,את השום הכתוש או אבקת השום,
כפית מלח,ואת 1/2 הכפית אגוז המוסקאט הטחון ולבסוף מוסיפים למעבד -המזון,
כוס אחת מתוך  מי -הבישול שנותרו בסיר.
ומפעילים את מעבד -המזון ב-8 -10פולסים קצרים,לקבלת מרקם טחון-גס, ומחזירים שוב לסיר עם מי הבישול שנותרו בו.מערבבים וטועמים,
אם יש צורך מוסיפים מלח ועוד אגוז מוסקאט.
וזהו.והרי  לכם מרק-מעודן וטעים במיוחד.

לצפיה ב-'הדרך להיפטר מלשון לבנה סוכרתית'
הדרך להיפטר מלשון לבנה סוכרתית
01/10/2018 | 19:36
1
44
לאכול לחם מחמצת  מלא ולא לחם שמרים כאשר יש גם מחמצת וגם שמרים זה תלולי בלחם לראות מה מזיק. ולבחור אם הכי הרבה מחמצת. גם פרחיות אורז בסדר או בלי לחם בכלל
לאכול יוגורט ביו 2 ליום
לאכול גבינה לבאנה.
גבינת צהובה בכמויות קטנות בנוסף לא מזיק
קפה לא- אבל אפשר תה תה מאטה קולה זירו
השאר כמו תזונה רגילה לסוכרת

זה הניסיון שלי. תרופות נגד פטריות לא עוזו לי רק פרוביוטיקה עזרה
 זה מתקדם לאט מאוד שנה שנתים

לצפיה ב-'פרוביוטיקה ופרה ביוטיקה '
פרוביוטיקה ופרה ביוטיקה
13/10/2018 | 09:25
15
אתה בכיוון הנכון ללא לחם  איזון של החיידקים הטובים במיעיים אסור ממתיקים מלאכותיים פוגע בחיידקים הטובים במיעיים  מזונות מותססים    לאיזון פלורתהמיעיים  קמצי כרוב כבוש  חליטות צמחים  פריכיות אורז מזיק לבריאות יוגורט אחד בשבוע  יווני או מועשר בחיידקים
לצפיה ב-'לצערי אני לא סובל מעודף משקל...'
לצערי אני לא סובל מעודף משקל...
28/09/2018 | 11:44
14
60
כך שכנראה לא רלוונטי עבורי:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5357757,0...
לצפיה ב-'תודה לך על הכתבה החשובה ,'
תודה לך על הכתבה החשובה ,
28/09/2018 | 14:19
25
הכתבה מאוד רלוונטית  לסוכרת מסוג 2 ,הלוואי ויצליחו להוריד ממשקלם ,ושיבוא להם מזור למצבם במהרה.
עבורי פחות רלוונטי ,כי אני בקבוצת סוכרת מסוג 1 ועד היום במשקל תקין.
ועונה לסיסמא: "רזים אינם רעבים".
לצפיה ב-'מאוד מעודד'
מאוד מעודד
28/09/2018 | 16:10
4
31
אני בעודף משקל גדול- ודיאטה בהחלט תעזור לי.
אבל הצרה היא שקשה לי להוריד משקל. בגלל תרופה.
אפילו שהורדתי כבר 16 קילו. אני צריך עוד 25 כדי להגיע למשקל תקין
לצפיה ב-'תגובה לקרנף לבן : אני ירדתי מבלי להתכוון אפילו 10 ק"ג ?'
תגובה לקרנף לבן : אני ירדתי מבלי להתכוון אפילו 10 ק"ג ?
30/09/2018 | 19:19
3
18
וכך היה:
לקחתי על עצמי לשמור על כלב קטן כשבעליו נסעו לחו"ל לתקופה של חצי שנה.
זה היה כלב עם המון מרץ והייתי לוקחת אותו 4 פעמים ביום לטיול של 2 ק"מ ,באופן זה
בסך הכול הלכתי 8 ק"מ בכול יום.
וכך, מבלי להתכוון בכלל ,לאחר 6 חודשים נשקלתי והתברר שהשלתי 10 ק"ג ממשקלי.
היה עליי להצר את כול הבגדים בהתאם, בסופו של דבר הגעתי ל-50 ק"ג .
המלצה לקרנף לבן:  
לדעתי אם גם אתה תלך יום יום באופן קבוע באותו אופן,גם אתה תשיל מעליך את כול המשקל המיותר .
רק קח את ההחלטה בהקדם ותתחיל בכך ללא דיחוי,וגם אתה תראה תוצאות על בטוח.
הבריאות חשובה מעל הכול ,הסוכר ירד ,השומנים בדם יפחתו ותמנע מעצמך מחלות.

לצפיה ב-'ועוד משהו בנושא הורדת משקל,,'
ועוד משהו בנושא הורדת משקל,,
30/09/2018 | 19:31
2
20
אומנם זה לא מיידע חדש ,אבל אם ישנם קשיים המגבילים בהליכה למרחקים,
אפשר להתמיד בספורט אחר ,כמו שחייה בבריכה למשל, שמעולה להורדת המשקל.
לצפיה ב-'בתוכנית שלי להגביר הליכה'
בתוכנית שלי להגביר הליכה
01/10/2018 | 06:41
1
23
אני הולך 45 דקות 3 עד 4 פעמים בשבוע.  לקניות אבל הדיאטנית שלי רוצה שאוסיף חצי שעה ליום של הליכה רצופה
לצפיה ב-'הליכה קבועה מדי - יום,עושה פלאים לגוף.'
הליכה קבועה מדי - יום,עושה פלאים לגוף.
01/10/2018 | 13:14
24
בפרט לבעלי -סוכרת 2 : בהתמדה קבועה בהליכה,אפשר לרדת מאוד במשקל, (על הדרך  לחזק את שרירי-הגב ושרירי -הרגליים),
ובעיקר להיפטר מעודף המשקל , וממחלת הסוכרת.
לצפיה ב-'אין חדש תחת השמש...'
אין חדש תחת השמש...
29/09/2018 | 00:56
5
39
זה יפה שיש עכשיו עוד מחקר שמאשר את זה, אבל כבר ידוע לכל שירידה במשקל מפחיתה עד מורידה לחלוטין את תסמיני סכרת סוג 2.
שני דברים מפריעים לי בכתבה הזו. האחד - הדיאטה שהנבדקים עשו היא דלת קלוריות כל כך, שזה ממש עצוב. לדעתי לאכול 800 קלוריות ביום זה זוועה. השני - לא התיחסו בכלל לפעילות גופנית. הפעילות הגופנית לא רק תורמת להפחתחת/העלמת סממני הסכרת, אלא גם עוזרת לשמירה על המשקל.
וגם כתוב שם משהו מפגר על איך נגרמת סכרת מסוג 2, שזה בכלל עצוב.
לצפיה ב-'החדש הוא...'
החדש הוא...
30/09/2018 | 14:36
4
35
זה בעצם אישוש נוסף לתופעה ידועה מאז החלו הניתוחים הבריאטריים, והיה כבר לפחות מחקר אחד באונ. ניוקאסל שהראה שדיאטת כסאח (דומני של 500 קלוריות ביום) למשך כמה שבועות פחות או יותר ריפאה חולים בסוכרת סוג 2.

לא מדובר כאן על הפחתה הדרגתית במשקל שידועה כמפחיתה את התסמינים של המחלה, אלא על טראומה שממש מרפאת את הסוכרת לפחות לזמן מה. אני הייתי שמח מאד לסבול במשך 8 שבועות כדי להיפטר מהמחלה המעצבנת הזאת, אבל עם ה BMI שלי אני לא חושב שמישהו יסכים לקבל אותי לטיפול כזה.
לצפיה ב-'הבראה זמנית vs הפחתת תסמינים...'
הבראה זמנית vs הפחתת תסמינים...
02/10/2018 | 20:57
3
19
פוטטו, פוטאטו...
לצפיה ב-'ההבראה היא *לכל הפחות* זמנית'
ההבראה היא *לכל הפחות* זמנית
03/10/2018 | 13:01
2
16
עוד אין יותר מדי ניסיון רב שנים, אבל סביר בעיני שאם לאחר ההבראה (עם או בלי מירכאות) ממשיכים לשמור על אורח חיים תקין - גם אם לא בהכרח באותה אדיקות שהיתה בשנות המחלה -  היא לא תחזור.

בכלל, למה להיות party pooper?
לצפיה ב-'סתם, ככה יצא לי '
סתם, ככה יצא לי
04/10/2018 | 03:19
1
14
אני יותר משמחה עבור האנשים שהצליחו/יצליחו לגרום למחלה לסגת.
לצפיה ב-'אין לי ספק'
אין לי ספק
04/10/2018 | 11:15
10
ואני גם מודע לכך שחלק גדול מהחדשות שנראות מבטיחות אינו מתגשם בסוף. אני עוד זוכר שלפני כמעט חמישים שנה קראתי כותרת בעיתון שאמרה שהסרטן יחוסל תוך חמש שנים. מישהו קצת יותר מבוגר ממה שהייתי אז צינן קצת את התלהבותי כשאמר לי בתגובה "קראתי ידיעה דומה לפני חמש שנים"...
לצפיה ב-'סוכרת סוג 2 שלי..'
סוכרת סוג 2 שלי..
01/10/2018 | 09:17
1
35
קיבלתי לפני כ-37 שנים .. משקל 67-68 ק"ג גובה 181.
ברור שאם מגיל בר/ת מצווה לא הינו אוכלים פחמימות, כנראה שלא הינו בפורום הזה תרתי משמע. 
לצפיה ב-'כמוני כמוך, בערך'
כמוני כמוך, בערך
01/10/2018 | 14:36
26
אני יותר נמוך ממך אבל גם שוקל קצת פחות.

די מתסכל שאין כמעט שום התייחסות בספרות לסוכרת סוד 2 אצל אנשים רזים. ההגיון שלי אומר שדווקא יוצאי הדופן יכולים לשפוך אור על המנגנון שגורם להתפתחות תנגודת לאינסולין. ההסר הנפוץ במקורות מדע-פופולארי מדבר על כך שהשומן הפנים תאי מנטרל איכשהו את הקולטנים לאינסולין, ולא מצאתי התייחסות לשאלה אם ייתכן שאנשים רזים עם גגנטיקה מסוימת סובלים משומן פנים תאי גבוה (בניגוד לתאי שומן רבים או גדולים אצל שמנים). הרופא שלי מסרב לדבר איתי על זה בטענה שהוא רופא ולא מדען.
לצפיה ב-'איזון סוכרת והרכב חיידקי המעיים'
איזון סוכרת והרכב חיידקי המעיים
29/09/2018 | 13:36
1
40
שלום.
קראתי בעיתונות על איזון סוכרת ע"י תזונה מותאמת להרכב חיידקי המעיים.
האם מישהו התנסה בזה ? האם למישהו יש ידע על כך ?
תודה.
לצפיה ב-'יש לי ידע מסויים'
יש לי ידע מסויים
30/09/2018 | 14:22
33
אבל אל נסיון אישי.

מדובר בסטארטאפ שמבוסס על מחקרים רציניים במכון ויצמן. אני לא יודע עד כמה השאיפה לעשות כסף מהיר זרזה את היישום של הממצאים המחקריים לפני וידוא ע"י חוקרים אחרים, ובתחום הזה לא פעם מה שנמצא במחקר אחד נשלל אח"כ בנסיונות השחזור . בפעם האחרונה שביקרתי באתר שלהם (לא זוכר את שמו אבל לגוגל יש זכרון טוב משלי) הם הודיעו שבגלל עודף ביקוש יש זמן המתנה של כמה חודשים.
לצפיה ב-'איך היא הזריקה זולטופ - מי שהוא לוקח'
איך היא הזריקה זולטופ - מי שהוא לוקח
24/09/2018 | 21:03
5
52
אני כרגע מתאם מינןו מעלה בהדרגה יחידה כל יום.
איזה מינון אתם לוקחים?
הזריקה מכילה איסולין ועוד חומר שנותן יותר איסולין מהגוף
לצפיה ב-'Xultophy- שם בלועזית'
Xultophy- שם בלועזית
24/09/2018 | 21:19
20
לצפיה ב-'לקרנף הלבן,לא כולם מקבלים זריקה כזו,'
לקרנף הלבן,לא כולם מקבלים זריקה כזו,
27/09/2018 | 19:57
1
31
ולא לכולם יש סוכרת  מסוג 2 כפי שיש לך. לכן גם לא ידועה לי  התשובה לשאלתך.
אבל אתה יכול  לקרוא בנושא "זולטופ"
כאן:

לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/09/2018 | 01:49
6
לצפיה ב-'אני לקחתי במשך מספר חודשים'
אני לקחתי במשך מספר חודשים
11/10/2018 | 08:27
1
8
נדמה לי שישר את הכמות המקסימאלית.
לא הרגשתי שום שינוי. לא היה שום שיפור ב A1C.
לצפיה ב-'נראה לי שאצלי גם אין שיפור'
נראה לי שאצלי גם אין שיפור
11/10/2018 | 19:49
4
לצפיה ב-'גלוקומטר ללא חדירה'
גלוקומטר ללא חדירה
21/09/2018 | 03:02
1
56
שלום לכולם אני מתקשה להבין מן המידע באינטרנט ובפורום האם יש גלוקומטר ללא דקירה. כמה הוא אמין? למי מתאים וכמה עולה. ראיתי כתבות על גלוקוטרק שנפסקו בערך בתחילת 2017. מישהו יודע אם זה היחיד ואיפה זה עומד?
לצפיה ב-'שאל את גוגל על freestyle libra'
שאל את גוגל על freestyle libra
23/09/2018 | 12:41
29
או חפש כאן בפורום.
לצפיה ב-'שאלה לחולי -סוכרת מסוג 1 :'
שאלה לחולי -סוכרת מסוג 1 :
22/09/2018 | 15:39
5
42
למשתמשים בסנסור ליברה:
לפני כמה חודשים מישהו נתן לי לנסות מדבקה שקופה,
בשם:  3m cavilon - אשר משמשת לכיסוי חיישן  הליברה לאחר הצמדתו לזרוע.
(המדבקה בגודלה פי 2.5 מגודל החיישן.(סנסור.) והיא תומכת היטב בחיישן ליברה ,ומונעת תזוזתו מהזרוע,
נוכחות המדבקה לא מורגשת בכלל ,בזכות היותה דקה שקופה ורכה.
במידה ומישהו מכיר מדבקה כזו,אשמח להתעדכן איפה ניתן להשיג את המדבקה הזו הנקראת 3m cavilon .
לצפיה ב-'מדבקות לפריסטייל ליברה'
מדבקות לפריסטייל ליברה
23/09/2018 | 12:33
31
שם היצרן : 3M
פשוט לחפש בגוגל 3m cavilon, יש תוצאות גם לאתר היצרן וגם לאמזון.
כמו כן אפשר למצוא בEBAY, לדוגמה:

אפשר גם לשאול את המישהו שנתן לך מהיכן הוא רכש.
כדאי לשים לב לתכולת התכשיר, לא תמיד הדבקים הללו ידידותיים לעור - במיוחד שאת רוכשת משהו מחנות בחו"ל.
(ומה הקשר לכותרת, חולי סוכרת טייפ2 שרכשו לבד את המכשיר או קיבלו באישור מיוחד, לא יכולים לעזור? היה יותר נכון להפנות את השאלה למשתמשי ליברה).
לצפיה ב-'לפי גוגל (תמונות)'
לפי גוגל (תמונות)
23/09/2018 | 12:39
3
31
אופס.  עד שטרחתי לחפש ולהעתיק נראה שקיבלת תשובה טובה יותר. 

נראה שמדובר בחלק מערכה לטיפול בעור.  אני משער שאין לך קשר עם מי שנתן לך את המדבקה, כך שאתה מוזמן לחפש אצלם אם הן מוכרים אותה בנפרד.

לצפיה ב-'תודה למשיבים,אשמח לדעת איפה זה נמכר בישראל ?'
תודה למשיבים,אשמח לדעת איפה זה נמכר בישראל ?
27/09/2018 | 14:38
2
19
לצפיה ב-'שאלתי את גוגל'
שאלתי את גוגל
27/09/2018 | 15:00
1
15
והוא הציע לי לנסות כאן: https://www.3misrael.co.il/3M/iw_IL/company-il/hel...

(יש שם גם טלפון וגם כתובת דואל).
לצפיה ב-'אלבו זקן הבלש גשש ,עזרת לי מאוד, תודה רבה!!!'
אלבו זקן הבלש גשש ,עזרת לי מאוד, תודה רבה!!!
27/09/2018 | 19:44
9
לצפיה ב-'אני ממליץ לא לצום,, אבל לאלה שבכל זאת צמים..'
אני ממליץ לא לצום,, אבל לאלה שבכל זאת צמים..
17/09/2018 | 23:13
1
56
☺☘הכנה לצום☘☺
מתוך סדרת בריאות טבעית
מאת: אליאור ויטמן
ישנן המון דעות חופשיות בנושא הכנה לצומות, לצד זה ישנן הרבה תחושות מגוונות לפעמים קשות וכמובן רצון להמנע מהן.
אנסה בפינה הזאת לשפוך מעט אור בנוסח הבריאות הטבעית, על המנהרה האפורה הזאת.
נפתח בעניין המתאגר ביותר בצום מלבד הרעב והוא - כאבי הראש המתישים.
חשוב להבין את התהליך הפנימי, כדי לדעת איך להמנע ממנו.
רקע-
אחת הפעולות של הקפאין היוצרות לנו את תחושת העירנות המדומה, היא הרחבת כלי הדם בצורה לא טבעית ע"י חומרים מעוררים והולכת חמצן ודם מוגברת למוח.
מנגד אחת התגובות של הפסקת צריכת קפאין, זה התכווצות של כלי הדם הנורא דקים במוח, המספקים חמצן דרך מעברים לנקיקים המעצבבים את המח.
מצב של כאב ראש במקרה הזה, הוא זרימת דם וחמצן נמוכים כתוצאה מהתכווצות.
סיבה נוספת לכאבי הראש, היא - הרעלים שמתחילים לצאת אל זרם הדם כתוצאה מהפסקת פעילות העיכול הזמנית. במצב זה מתאפשרת לגוף פעילות הוצאת רעלים החוצה אל הדם ואז מסתובב בגוף דם מרוכז בפסולת הגורם לתחושות לעיתים מורכבות.
מסקנה : אם תמשיכו לצרוך קפאין עד הצום, לא תהיה דרך טבעית למנוע את כאבי הראש.
המלצה : לדלל את צריכת הקפאין לקראת הצום, עד לכדי כלום בערב שלפני הצום.
הנושא השני :
סעודה מפסקת
חברים יקרים , המפסקת לא אמורה להפסיק לכם גם את הנשימה. ;)
ישנה טעות חמורה ורווחת ,הסוברת שאם נאכל הרבה מזון ומהרבה סוגים, נהיה שבעים ליותר זמן ��
בטן מלאה נכנסת למצב של תת תזונה על בטן מלאה, כלומר מערכת העיכול צריכה לעבוד מאוד קשה והרבה אנרגיה מתבזבזת על מלחמה בתנאים לא נוחים, הדבר מקשה על הצום באופן משמעותי.
מסקנה: לא לנסות לדחוף יותר כי זה רק יעייף את הגוף יותר.
המלצה : לאכול עד כדי שובע ולא עד שאין מקום,לעצור כשיש מקום לעוד רבע ארוחה.
בשפה של הגוף - אי אפשר לאכול בארוחה אחת 3 ארוחות
שילובי מזון לא נכונים
לא מעט בתים ובכלל אנשים, נוהגים לשלב המון סוגי מזונות בסעודה זאת, כגון תבשיל דג ואז בשר ואחכ מרק וכל זה לצד לחם וממרחים וכו'.
סעודה מעין זו עלולה לגרור תגובת תסיסה וריקבון בבטן ועד מהרה תיפול עליכם כבדות וצורך במשהו מתוק ואולי אפילו רעב מדומה.
מסקנה: לא להכין יותר סוגים רק בגלל שזה צום, זאת אשלייה שוב של אכילת כמה ארוחות שונות.
ההמלצה : צום טוב מתחיל 24 שעות לפני.
תפתחו את הבוקר על פירות, עד לקראת הצהריים תאכלו אפילו 8 פירות, יש לפירות המון נוזלים וסיבים דבר העוזר מאוד בצומות.
אני ממליץ לכם לאכול 3 או 4 ארוחות סבירות, לשלב בהן ירקות מאודים וסלטים עשירים חיים ותוספת מלאה של דגן או קטניה.
אם אתם רוצים חלבון תבחרו אחד ולא לשלב בין חלבונים (למשל דג או בשר). 
לא לשתות במכה אחת 2 ליטר , הרוב יצא בשתן ולא יספג בכם כמעט כלום.
לשתות לפרקים באופן מסודר ורק מים.
צום של 24 שעות אמור להיות מאוד פשוט למערכת שלנו.
 יש לנו מספיק רזרבות, בכלל התהליך הזה נורא בריא לנו.
מסקנה : כדאי לזכור לשם  מה אנחנו באמת צמים, יש לנו עניין להרגיש את הצער ולא מהבטן הנפוחה והעייפות והכאבי גוף, להפך - מטרת הצום היא לרומם אותנו מהחומר אל הרוח, כדי שניצור חרטה עמוקה, מתוך ראש צלול ולב פתוח ושנוכל להגביר את הרגישות הזולתית שלנו, לסלוח לעולם ולעצמנו ולפתוח בחיים חדשים. 
את זה אפשר לעשות אם באמת תוך כדי הארוחה המפסקת נזכור היטב לשם מה אנחנו מכינים את הגוף.   ����  

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
18/09/2018 | 13:30
21
הקטע של הפירות ("עד לקראת הצהריים תאכלו אפילו 8 פירות") פחות מתאים, כי זה עלול להטיס את הסוכר למעלה וגם די מהר אם אין שומנים בצד, אבל אני מניח שכל אחד כאן יודע להעריך את הכמות הנכונה עבורו.
גמר חתימה טובה לכולם וצום מועיל ובטוח לצמים.
לצפיה ב-'סוכרת והצטננות:'
סוכרת והצטננות:
15/09/2018 | 12:49
3
52
האם בעת הצטננות ,רמת הסוכר לא עולה כמו תמיד ,לאחר הארוחה?מישהו אמר לי שבעת מחלה בדיקת הדם אינה מדוייקת ונמוכה בהרבה  מאשר בימים רגילים ללא צינון.
האם הוא צודק ?

לצפיה ב-'לא נכון!!! נהפוך הוא - הרמה עולה'
לא נכון!!! נהפוך הוא - הרמה עולה
15/09/2018 | 22:07
2
48
בהצטננות (דלקת הלוע העליון והאף) רמת הגלוקוז תמיד גבוהה יותר,
כך גם בשפעת ולכן יש לערוך בדיקת סוכר 3 פעמים ביום שכן יתכן ויהיה
צורך לשנות את מינון התרופות.
אין זה משנה אם הבדיקות נעשות אחרי צום או אחרי ארוחה - תמיד ערכי הגלוקוז
יהיו גבוהים מהרמה בימים רגילים מכיוון שהגוף אינו מטפל נכון ברמות האינסולין.

חשוב שחולי סוכרת יקבלו חיסון נגד שפעת שכן סיבוכי השפעת יכולים להיות
עבורם חמורים ומסכני חיים כמו:
חמצת קטוטית סוכרתית
תרדמת סוכרתית
דלקת ריאות חיידקית 
התייבשות.
לצפיה ב-'אכן, לרוב רמות הסוכר גבוהות יותר בזמן מחלה'
אכן, לרוב רמות הסוכר גבוהות יותר בזמן מחלה
17/09/2018 | 18:02
1
30
אבל זה לא בהכרח, ולא משפיע באופן גורף ובאותה צורה על כל אחד.
אפילו אצלי, לפעמים יש מחלות שלא משפיעות בכלל, ולפעמים אני יודעת שאני הולכת להיות חולה בגלל שיש השפעה על רמות הסוכר עוד לפני שהרגשתי מחלה.

באופן כללי כשאת/ה כותב/ת ברשת, כדאי להימנע ממילים כמו "תמיד"
לצפיה ב-'בד"כ, אבל בטוח שהרמה לא תהיה נמוכה מהרגיל...'
בד"כ, אבל בטוח שהרמה לא תהיה נמוכה מהרגיל...
17/09/2018 | 19:22
30
כי אם זה היה נכון כדאי היה להיות מצונן/חולה כל הזמן? 
לצפיה ב-'תיק לאינסולין'
תיק לאינסולין
17/09/2018 | 11:39
3
39
האם מישהו מכיר כלי לקירור או תיק לקירור- בגלל הסכרת אני צריך לקחת איתי אינסולין ותרופות אחרות לטיולים.
לצפיה ב-'גוגל - מנוע חיפוש די טוב '
גוגל - מנוע חיפוש די טוב
17/09/2018 | 13:06
1
32
אם אתה מחפש המלצות, אני מקווה שתמצא כאן, אני אישית טרם התנסיתי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'חחח'
חחח
17/09/2018 | 13:23
22
גוגל ניסיתי, מחפש המלצות כמובן :)
יש הרבה תיקים אבל לא יודע מה הכי טוב.
לצפיה ב-'אהלן'
אהלן
21/09/2018 | 19:18
23
יש את זה https://ebay.to/2MSxjkX
לצפיה ב-'הריון וסכרת נעורים'
הריון וסכרת נעורים
02/09/2018 | 12:51
1
34
היי, אשמח מניסיונכן לשמוע כיצד התמודדתן עם סכרת נעורים והריון, הבנתי שיש להיות בסופר איזון סביב ערכי סוכר של 70, האם הייתן מחוברות למשאבה באותו הזמן?
אשמח לשמוע טיפים

לצפיה ב-'70? ממש לא'
70? ממש לא
04/09/2018 | 15:52
31
בחודשים שלפני הכניסה להריון מומלץ להיות מתחת ל-A1C 6.5, יש גם אלו שמחמירים יותר, אבל ממש לא ממוצע של 70.
באופן אישי הייתי בהריונות גם עם וגם בלי משאבה (גם עם וגם בלי סנסור). הטיפ הכי חשוב הוא לשמור על שפיות... בכל כיוון. לא להגזים לשום כיוון, למדוד הרבה, להמשיך בפעילות גופנית עד כמה שניתן (באישור רפואי כמובן), ולא לחשוש להתאים את מינון האינסולין עם התקדמות ההריון.
לצפיה ב-'שימו לב לפחמימות שבמאכלי ראש השנה :'
שימו לב לפחמימות שבמאכלי ראש השנה :
01/09/2018 | 13:47
6
71
כמות פחמימות במאכלי החג;

2/3 כוס רימון  =  17 גרם פחמימות,
תפוח עץ בינוני- 15 גרם פחמימות,
כפית דבש – 4 גרם פחמימות,
2 תמרים לחים = 15 גרם פחמימות,
פרוסת עוגת -דבש (במשקל 50 גרם) =  35 גרם פחמימות,
● כוס סלק מבושל = 10 גרם פחמימות.

▼ בכדי שהאינסולין לא יקפוץ גבוה בחג ,כדאי להיזהר בכמות שתיית משקאות- אלכוהוליים,(אפשר ללגום כמות קטנה,) ולזכור
לא לשתות לפני האוכל.(כלומר,לא לשתות על  בטן ריקה.)
לשמירה על סוכר מאוזן -עדיף דג בתנור ולא קציצות דגים.
פרוסות בשר מבושל /צלוי - ולא קציצות בשר.
וכמובן סלטים טריים -ישמרו לנו על איזון הסוכר.
אם גם יש לכם טיפים נוספים לחג ,אנא הקלידו לטובת חברי הפורום.
לצפיה ב-'תודה, אך לא הבנתי דבר אחד'
תודה, אך לא הבנתי דבר אחד
02/09/2018 | 08:50
2
52
את כותבת שעדיף את הבשר או הדג בצורת פרוסות ולא קציצות.
בהנחה ש"כל המסביב" זהה, ז"א אותה כמות בצל+ירקות+תבלינים+נוזלים, מה ההבשל בצורת ההגשה? טחון או פרוס?
לצפיה ב-'אין הבדל'
אין הבדל
02/09/2018 | 19:52
57
והאינסולין לא "קופץ" בצריכת אלכוהול אלא רמת הגלוקוז.

כמות הפחמימות במרכיבים ידועה לכל חולה סוכרת בימים
רגילים או בחגים.
לצפיה ב-'ההבדל שבקציצות יש תוספות, ולכן זה לא בשר נטו. '
ההבדל שבקציצות יש תוספות, ולכן זה לא בשר נטו.
07/09/2018 | 13:41
17
לצפיה ב-'תוכלי להסביר את עניין הקציצות?'
תוכלי להסביר את עניין הקציצות?
04/09/2018 | 15:55
2
34
האם ההבדל הוא באופן ההכנה או במרכיבים?
אם מכינים קציצות בלי קמח, אני לא רואה שצריך להיות הבדל בגלל אופן הבישול של הדג/הבשר.
לצפיה ב-'לקציצות מוסיפים ביצים,פירורי-לחם,או תפו"א ,כדי שלא יתפרקו ,'
לקציצות מוסיפים ביצים,פירורי-לחם,או תפו"א ,כדי שלא יתפרקו ,
07/09/2018 | 13:43
1
33
וזה מוסיף פחמימות .
לכן עדיף בשר נטו .
לצפיה ב-'שטויות, לא חייבים להוסיף כלום!'
שטויות, לא חייבים להוסיף כלום!
07/09/2018 | 14:01
41
אפשר להוסיף ירקות וגם אז אין כמעט פחמימות.
לא פירורי לחם, לא קמח מכל סוג, לא תפוחי אדמה
לא מתפרקות והן עדיין יופי של קציצות.

לצפיה ב-'שאלה בקשר לערך גליקמי :'
שאלה בקשר לערך גליקמי :
18/08/2018 | 15:57
4
71
האם מישהו יודע יעל ההבדל בערך הגליקמי של שעועית שחורה-
לפני בישול,לשעועית שלאחרי -הבישול ?
או שזה נשאר אותו הדבר?
לצפיה ב-'בשני המצבים הערך עומד על 30.'
בשני המצבים הערך עומד על 30.
18/08/2018 | 16:15
61
לצורך מה השאלה אם אי אפשר לאכול שעועית לא מבושלת?
לצפיה ב-'כפי שגל שאל/ה'
כפי שגל שאל/ה
19/08/2018 | 12:21
2
47
מי בכלל מסוגל לאכול שעועית שחורה לא מבושלת?
לצפיה ב-'הערכים למטרת ההשוואה בלבד.'
הערכים למטרת ההשוואה בלבד.
19/08/2018 | 18:25
1
20
לצפיה ב-'השוואה למה, למשהו שלא אוכלים???'
השוואה למה, למשהו שלא אוכלים???
19/08/2018 | 19:02
59
את יכולה להשוות את השעועית לברזל, סתם "למטרת השוואה".
לצפיה ב-'רשימת מזונות בריאים '
רשימת מזונות בריאים
19/08/2018 | 14:29
67
למי שמעונין קניתי רשימת מזונות   בריאים ב190   שקל  אמסור בחינם   הרשימה למי שמעונין  או שאמסור רק לאחד והוא ימסור לאחרים 
לצפיה ב-'תזונה למצבי מתח '
תזונה למצבי מתח
18/08/2018 | 16:40
54
אוכמניות  גרעיני דלעת   שקדים    אגוזי מלך להמנע קפאין   מעט תה ירוק    ארוחת בוקר חובה  מים תפוז  פירות יער  פעילות גופנית תזונה בריאה  הליכות עליה וירידה במדרגות  הליכה מהירה  מתיחות  קפיצה בחבל 5 דקות   ירקות חזה עוף פעם בשבוע  מעט אורז בסמטי  בילוב ירקות  איזון בין העבודה לחיים האישיים   לעמוד זקוף אני נרגשת נשימות עמוקות לעמוד באתגר זו הדרך להתמודד עם משהו שמפחיד אותנו  אני יכולה להשיג זאת  אני לגמרי ראויה לכך     זו הדרך להתמודד עם פחד מכשלון  מים קרים מגבירים יצור השומן החום וחיזוק מערכת חיסונית     טלומרים ארוכים אומר אריכות ימים  ובריאות טובה 
לצפיה ב-'אוניברסיטת ניו קאסל '
אוניברסיטת ניו קאסל
16/08/2018 | 12:17
49
יש להם תוכנית לריפוי סוכרת 2 תוך 3 חודשים    בפיקוח רפואי כמובן  התוכנית אסורה למי שלוקח אינסולין  צריך דיאטה קפדנית מצומצמת  ובהמשך לשמור תמיד על משקל תקין   התוכנית הינה חינמית כמובן
לצפיה ב-'שיטות לנטרול מתח '
שיטות לנטרול מתח
12/08/2018 | 16:21
9
70
אי אף טי וקשיבות מיינד פולנס  אלה השיטות החדשות כיום 
לצפיה ב-'משעמם מה? יש איזה פורום שלא זיבלת אותו?'
משעמם מה? יש איזה פורום שלא זיבלת אותו?
12/08/2018 | 17:20
8
34
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
13/08/2018 | 23:15
7
52
לאור תגובה זו אבקש למחוק הודעתי ולא אכתוב כאן יותר אם אילו התגובות שאני מקבל  זיבלת הפורום חחחח   כל המומחים מכירים שיטות אלה
לצפיה ב-'קופת חולים '
קופת חולים
13/08/2018 | 23:52
1
53
גם בקופת חולים יש סדנה לסוכרת המתמקדת  בנטרול מתחים תזונה בריאה ופעילות גופנית העיקר   אני מזבל הפורום 
לצפיה ב-'אנשים המאריכים חיים '
אנשים המאריכים חיים
14/08/2018 | 00:48
41
זה גם עניין של מזל וגנים טובים  לאכול מעט 70 עד 80 אחוז מהצלחת  לעבוד גם אחרי הפנסיה  להיות מוקף בחברים ומשפחה  הרבה הליכה  לא לשבת יותר משלוש שעות ביום  בדרך כלל הנשים מאריכות חיים יותר מהגברים  כחמש שנים יותר 
לצפיה ב-'אל תאיים!'
אל תאיים!
14/08/2018 | 13:33
2
61
לפי שתי התגובות שהגיעו אח"כ הצלחת להחרים את הפורום במשך פחות משעה. אני מאחל לך שתצליח לשפר את השיא.
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
14/08/2018 | 15:23
1
39
אשמח לדעת כמה אנשים מעונינים   שאפסיק לכתוב כאן בתקווה שיש אישור לכך מהנהלת הפורום  במידה ולא למחוק גם הודעה זו
לצפיה ב-'אני מייצג רק את עצמי'
אני מייצג רק את עצמי
16/08/2018 | 11:42
35
ההודעות שלך עבורי הן בבחינת רעש רקע בעוצמה חלשה. מאחר והפורום לא מאד פעיל אתה לא מפריע לי במיוחד, אבל את רוב ההודעות שלך אני לא טורח לפתוח. מצטער.

אני לא יודע מה גורם לך לחשוב שמשפטים שאתה מצטט מכל מיני אתרים  בלי סימוכין ובלי הקשר הגיוני מועילים למישהו , אבל אם זה מה שגורם לך להרגיש טוב עם עצמך, שיהיה.
לצפיה ב-'אני בפורום הזה כבר יותר מ-14 שנים'
אני בפורום הזה כבר יותר מ-14 שנים
14/08/2018 | 15:21
1
62
לא זכור לי מקרה כמו שלך בכל התקופה.. הכוונה לכותב שזה אתה ולמגיבים.. 
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
14/08/2018 | 15:26
48
צר לי על כך   תקנו אותי במה אני טועה  כל חומר שקיים  באינטרנט   באמזון אי ביי וגם בישראל קניתי  כמעט  וצופה באדיקות במיטב תוכניות הבריאות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה