לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף

הגולשים מוזמנים לעיין בשאלות הנפוצות, במאמרים ובקישורים של הפורום.
ניתן לראות מידע מקיף על הבטים רבים של תחום הסוכרת בישראל.
גלישה מהנה ! 

לצפיה ב-'אל דאגה אומנם פסח בפתח ,אך יש לכם כאן - '
אל דאגה אומנם פסח בפתח ,אך יש לכם כאן -
28/03/2017 | 21:08
1
10
- כמה חישובים וכמה המלצות שיועילו לחולי -הסוכרת לקראת החג:

חישוב מצה רגילה:  32 גרם פחמימות ליחידה אחת.
  לעומת מצה קלה  - 20 גרם פחמימה ליחידה.
  כדאי להסתפק רק בריבוע קטן, בשביל הברכות.

המלצה:
במקום מצה ,אפשר להניח חצי כפית-חרוסת,על פרוסת-תפוח דקה.    
חרוסת : בחצי כפית = 2 גרם פחמימה.

המרור :
החסה מרירה-נטולת פחמימות ואפשר לאכול חופשי, וללא הגבלה.
ואפשר לאכול עם ביצה .

רצוי מאוד להימנע מתפוח-אדמה:
בתפו"א בגודל בינוני, 20 גרם פחמימות.
כדאי להחליפו בשורש -פטרוזיליה אפוי ובפרוסות קולרבי אפויות.

חשוב להיזהר:
כוסית קטנה מיץ -ענבים: 20 גרם פחמימה. (כדאי מאוד להימנע.)

ל-4 כוסות-כנגד 4 קושיות:שימו לידכם קנקן מים ובתוכו 2 פרוסות לימון פרוסות-לימון וחצי כוס עלי -נענע שטופים: יהיה טעים ומרענן.

מומלץ :
למנה ראשונה - מומלצים דגים ,כמו  סלמון אפוי בתנור,
או מנת גפילטע -פיש, שהוא דל -פחמימות,אם לא מוסיפים סוכר.

למנה עיקרית -מומלץ בשר/עוף שאפשר לאכול ללא חשש ,

שלבו בארוחה מרקים:
מרק  פטריות /מרק קישואים ,או מרק עוף -עם ירקות דלי -פחמימות.)

מומלץ סלט ירקות דל-פחמימות :
מלפפונים,צנונית,עלי-בייביס, כרוב , חסה שמיר כרוב-סגול ,גרעיני חמניות-קלופים, גרעיני -דלעת,
גרגרי- צ'יה,ואגוזי-מלך, פיצוחים -לא קלויים כמובן,ויעשירו כול סלט.

ואפשר גם להכין בקלות ירקות  -אפויים בתנור:  
לבשל את ירקות הבאים 10 דקות, בסיר מים רותחים:
פרחי-כרובית ,קוביות- דלורית,3 שורשי-פטרוזיליה, קוביות דלעת קוביות קולרבי/ לפת- כול אלה דלי -פחמימות.
לאחר בישול קצר של 10 דקות,לסנן,ולהעביר לתבנית
ולהברישם בשמן-זית ,לפזר מלח ,ומעט תימין,
ולהכניס לתנור,לאפיה בחום בינוני (180 מעלות) -
ולאפות במשך שעה,להפוך לצד השני ,ולאפות עוד קצת ,עד לריכוך כול הירקות, וזו תוספת מאוד טעימה !

לקינוח העדיפו פיצוחים:
קשיו, פיסטוק ,גרעינים ,בוטנים, שקדים,וכול סוגי האגוזים,
כול אלה טעימים, ולא יקפיצו לכם את הסוכר.

כאשר תתארגנו עם תפריט נכון ,תהנו מהחג הנפלא,ללא גרימת נזק ,
וללא קפיצות סוכר- בדם, תחגגו בהנאה -ותרגישו נפלא.
לצפיה ב-'להנהלת הפורום : סליחה על הכפילות, נא למחוק את המיותר.'
להנהלת הפורום : סליחה על הכפילות, נא למחוק את המיותר.
28/03/2017 | 21:12
2
תודה.
לצפיה ב-'אל דאגה אומנם פסח בפתח ,אך יש לכם כאן - '
אל דאגה אומנם פסח בפתח ,אך יש לכם כאן -
28/03/2017 | 21:09
6
- כמה חישובים וכמה המלצות שיועילו לחולי -הסוכרת לקראת החג:

חישוב מצה רגילה:  32 גרם פחמימות ליחידה אחת.
  לעומת מצה קלה  - 20 גרם פחמימה ליחידה.
  כדאי להסתפק רק בריבוע קטן, בשביל הברכות.

המלצה:
במקום מצה ,אפשר להניח חצי כפית-חרוסת,על פרוסת-תפוח דקה.    
חרוסת : בחצי כפית = 2 גרם פחמימה.

המרור :
החסה מרירה-נטולת פחמימות ואפשר לאכול חופשי, וללא הגבלה.
ואפשר לאכול עם ביצה .

רצוי מאוד להימנע מתפוח-אדמה:
בתפו"א בגודל בינוני, 20 גרם פחמימות.
כדאי להחליפו בשורש -פטרוזיליה אפוי ובפרוסות קולרבי אפויות.

חשוב להיזהר:
כוסית קטנה מיץ -ענבים: 20 גרם פחמימה. (כדאי מאוד להימנע.)

ל-4 כוסות-כנגד 4 קושיות:שימו לידכם קנקן מים ובתוכו 2 פרוסות לימון פרוסות-לימון וחצי כוס עלי -נענע שטופים: יהיה טעים ומרענן.

מומלץ :
למנה ראשונה - מומלצים דגים ,כמו  סלמון אפוי בתנור,
או מנת גפילטע -פיש, שהוא דל -פחמימות,אם לא מוסיפים סוכר.

למנה עיקרית -מומלץ בשר/עוף שאפשר לאכול ללא חשש ,

שלבו בארוחה מרקים:
מרק  פטריות /מרק קישואים ,או מרק עוף -עם ירקות דלי -פחמימות.)

מומלץ סלט ירקות דל-פחמימות :
מלפפונים,צנונית,עלי-בייביס, כרוב , חסה שמיר כרוב-סגול ,גרעיני חמניות-קלופים, גרעיני -דלעת,
גרגרי- צ'יה,ואגוזי-מלך, פיצוחים -לא קלויים כמובן,ויעשירו כול סלט.

ואפשר גם להכין בקלות ירקות  -אפויים בתנור:  
לבשל את ירקות הבאים 10 דקות, בסיר מים רותחים:
פרחי-כרובית ,קוביות- דלורית,3 שורשי-פטרוזיליה, קוביות דלעת קוביות קולרבי/ לפת- כול אלה דלי -פחמימות.
לאחר בישול קצר של 10 דקות,לסנן,ולהעביר לתבנית
ולהברישם בשמן-זית ,לפזר מלח ,ומעט תימין,
ולהכניס לתנור,לאפיה בחום בינוני (180 מעלות) -
ולאפות במשך שעה,להפוך לצד השני ,ולאפות עוד קצת ,עד לריכוך כול הירקות, וזו תוספת מאוד טעימה !

לקינוח העדיפו פיצוחים:
קשיו, פיסטוק ,גרעינים ,בוטנים, שקדים,וכול סוגי האגוזים,
כול אלה טעימים, ולא יקפיצו לכם את הסוכר.

כאשר תתארגנו עם תפריט נכון ,תהנו מהחג הנפלא,ללא גרימת נזק ,
וללא קפיצות סוכר- בדם, תחגגו בהנאה -ותרגישו נפלא.
לצפיה ב-'מישהו משתמש כאן בזריקת טוג'או -ארוכת טווח ?'
מישהו משתמש כאן בזריקת טוג'או -ארוכת טווח ?
28/03/2017 | 18:57
11
בקופת חולים כללית המליצו לי עליה ,להזרקה בלילה.
אולי מישהו מכיר /משתמש/ יודע במה מדובר ?
חשוב לי לדעת אם אין לחומר הזה תופעות לוואי ?
אשמח לתגובות.
לצפיה ב-'אירוח בנושא אבחון גנטי'
אירוח בנושא אבחון גנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 12:25
5
 יש לכם שאלות בנוגע לאיבחון מחלות גנטיות של עוברים בטרם החזרתם לרחם?
מחר, ה-29.3, נארח בפורום פוריות את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD שישיב על שאלותיכם בנושא.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו 
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/180/182031366

לצפיה ב-'בקשר להטלת שתן לעיתים תכופות'
בקשר להטלת שתן לעיתים תכופות
26/03/2017 | 19:49
3
18
שאומרים שאם יש הטלת שטן לעתים קרובות שיש חשש למחלת הסכרת.
כל כמה זמן במדויק זה לעיתים תכופות?
תודה.

לצפיה ב-'זה כניראה אישי לכל אחד לפי מה שהוא רגיל'
זה כניראה אישי לכל אחד לפי מה שהוא רגיל
26/03/2017 | 20:06
2
17
וצריך לשים לב לשינויים מההרגלים הקבועים.
למשל, אם בדר"כ ישנת כל הלילה רצוף, ועכשיו צריך לקום באמצע הלילה או בשעה מוקדמת יותר מהרגיל בשביל להשתין.
או אם היית רגיל ללכת פעם בשלוש-ארבע שעות ועכשיו פעם בשעה.
אגב זה לא חייב להיות הסימן היחיד.
אפשר שמצטרפים אליו: צמא שלא פוסק, אכילה בכמויות גדולות מהרגיל או רעב גם לאחר ארוחה גדולה, הרזייה פתאומית למרות האכילה, חולשה בגפיים (הרגשה כאילו הרגליים עשויות מצמר גפן).
אם יש חשש, לא לחכות. ללכת למרפאת אחיות בקופת חולים ולבקש בדיקת דם לסוכר באצבע. זה חינם, זה מיידי, זה לא כואב וזה חשוב.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/03/2017 | 21:18
1
13
במקרה שלי אני לא מרגיש את שאר הדברים

אבל בנושא הזמן שבו אני מטיל את השתן אני מרגיש לפעמים זה יוצא כל פחות זמן ולפעמים זה יוצא כל יותר זמן
ושאם אני שותה בירה שחורה אבל במשך כמה ימים יש לי יותר שתן ואחר כמה ימים זה עובר השתן שיוצא כל פחות זמן,
בשתיה למשל של מים אין לי בעיה בגלל המים.
אז מה זה אומר בקשר אליי?
לצפיה ב-'אתה באמת מצפה לקבל אבחון בפורום באינטרנט?'
אתה באמת מצפה לקבל אבחון בפורום באינטרנט?
27/03/2017 | 09:23
17
ואם מישהו יגיד לך שהוא יודע לאבחן אותך לפי מעט הפרטים שמסרת - תאמין לו? בלי בדיקת דם? בלי בדיקת שתן? בלי להכיר היסטוריה רפואית?
כל אחד יכול לכתוב כאן מה שבא לו (כמעט) בלי חשבון - אל תיקח את זה כתשובה מוחלטת לשאלה שלך.
אם זה מטריד אותך - גש לרופא ותקבל ממנו הסבר והפנייה אם צריך ולאן שצריך (וכמו שכתבתי לך קודם, עדיף לא לחכות).
אגב, יש בווינט היום כתבה בעניין השתן:
בהצלחה!
לצפיה ב-'שלום רב. היה לי עכשיו סוכר נמוך (74) בצום ארוך. במקביל'
שלום רב. היה לי עכשיו סוכר נמוך (74) בצום ארוך. במקביל
26/03/2017 | 22:08
18
היה לי לחץ דם גבוה. האם יש קשר בין הדברים. אני סוג 2 וסובלת כבר כמה שנים מסוכר גבוה בגלל לחצים מאוד גבוהים

תודה רבה
לצפיה ב-'איך מתמודדים עם זה?'
איך מתמודדים עם זה?
25/03/2017 | 02:59
2
48
סליחה מראש על האורך ותודה למי שיטרח לקרא. אני מרגישה שאני זקוקה לתמיכה. בימים האחרונים כתבתי כאן כמה פעמים. לפני כ4 חדשים יצא לי 6 בבדיקת ההמוגלובין המסוכרר ורמת סוכר של 90 בצום. הרופא אמר שזה טרום סוכרת והפנה אותי לדיאטנית. פניתי אליה והבנתי פחות או יותר מה מותר ומה אסור, למרות שאני מבינה שעל כל אחד מזונות שונים משפיעים באופן שונה. אני מודה שבתקופה הזאת הקפדתי מעט אבל לא באופן רציני. לפני כשבועיים רכשתי מד סוכר ומאז אני באובססיה סביב הנושא. אני מקבלת ערכים תקינים ואף נמוכים בבוקר- בן 70 ל90 אבל לאחר ארוחות שאינן כוללת דברי מתיקה או עמילנים ופחמימות פשוטות, אני מגיעה לערכים שנעים  בין 120 ל170 ופעמיים זה אפילו הגיע ל180 (אפילו אחרי אכילת תפוח ופיסטוקים). במקרים של רמה גבוהה אני מיד בודקת שוב ומקבלת תוצאה הרבה יותר נמוכה. זה מאוד מבלבל אותי ומביא אותי גם למצבים של חוסר אכילה וחולשה. נבדקתי במרכז של מכשירי המדידה, גפן, להמוגלובין המסוכרר ויצא 6.1 . הבנתי שהמדידה שלהם פחות מדוייקת משל קופת חולים. אני צימחונית ולא אוכלת מוצרי חלב, כך שאין לי המון אופציות. אני שוקלת 48 ק"ג ובגובה  161 מ' ומתעמלת פעמיים בשבוע. כל לילה אני קוראת על סוכרת באינטרנט ונכנסת לחרדות נוראיות. רופאה שאני מכירה בתחום אמרה שכדאי שאבדק עם סנסור באופן רציף במשך שבוע תוך אכילה רגילה לגמרי בלי להזהר כדי לדעת מה המצב הרגיל. אך מאחר ואני כבר רואה שיש לי עליות אחרי האוכל, לא ברור לי איך זה יעזור. אני לא יודעת אם לבקש בדיקת העמסת סוכר. אני גם מאוד חוששת מזה כי אם אחרי ארוחה ללא סוכר טהור יש לי עליות, מה יקרה אחרי העמסת סוכר! אני מאוד חוששת ממצב בו אצטרך לקבל תרופות, ממנו אני מבינה שאין דרך חזרה. יש לי ילדים קטנים ואני מרגישה פניקה מכל המצב. אולי כדאי לפנות למומחה בתחום?אשמח לקבל המלצות. האם נשמע שיש אפשרות למנוע התפתחות סוכרת במצב כזה? אני מבינה שזה לא פורום לתמיכה נפשית, אבל אני מאמינה שכאן יבינו אותי הכי טוב.
לצפיה ב-'התמודדות'
התמודדות
26/03/2017 | 12:49
1
19
דבר ראשון את צריכה לנשום עמוק ולהירגע. דבר שני את צריכה לקבל ממישהו מקצועי הסבר מקיף בקשר למדידות הסוכר שאת עורכת כדי שלא תדאגי סתם. עליה ברמות הסוכר אחרי שאוכלים פחמימות היא תגובה טבעית ומה שקובע הוא איך הגוף מתמודד איתה, כלומר תוך כמה זמן מושג איזון.  לכן חשוב למדוד את רמת הסוכר לא מיד לאחר האוכל אלא שעתיים אחרי הארוחה. העיצה שקיבלת בקשר למדידה רציפה היא עיצה טובה אם יש לך אפשרות לבצעה, כי היא תיתן תמונה טובה של מצבך לאורך היממה ותעזור בקביעת הרגישות האישית שלך למזונות שונים (למשל אולי תגלי שתפוח מעלה לך את הסוכר הרבה יותר מאשר בננה). 

האם כדאי לך לפנות למומחה בתחום? כמובן שכן, ולוא רק בגלל שאת בחרדה ואם תקבלי קצת מידע אמין זה יעזור להרגיע אותך.  אגב, אפילו אם יתברר שתצטרכי ליטול תרופות תגלי שזה לא סוף העולם. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
26/03/2017 | 14:49
9
אני באמת אתייעץ ואבדק. כתבת שיש אפשרות שתהיה עליה בסוכר ומה שחשוב זה כמה זמן לוקח לסוכר להתאזן, אבל אדם ללא נטיה לסוכרת לעולם לא יגיע לרמה של 170, נכון? אם בודקים לפני שעוברות שעתיים, הרמה תהיה גבוה או נמוכה יותר מלאחר שעתיים? 
לצפיה ב-'גילוח וסכרת'
גילוח וסכרת
20/03/2017 | 10:19
5
75
שלום רב,

לא משנה כמה אני מנסה
תמיד יש לי פצעונים מציקים אחרי הסרת השיער

הגילוח תמיד נעשה בסכין חדשה
ובסיום אני תמיד עושה שטיפה של האיזור היטב במים
ועיסוי בסבון אנטי-בקטריאלי על האיזור

לאחר המקלחת אני משתמשת בקרם אלוורה או בשמן קוקוס שהמליצו לי

ותמיד יש לי פצעונים
גם כשאני משתמשת בתכשירים ייעודים

זה בלתי נסבל כי זה מעקצץ ומגרד וגם משאיר צלקות
מהצד השני גם להיות שעירה באיזורי המפשעות לא סקסי במיוחד

אני לא יודעת מה לעשות
אציין כי אני סובלת מסכרת סוג 1 ודי מאוזנת
הבנתי שמדובר בעניין די שכיח ביחס לסובלים מסכרת

אשמח לסיוע
לצפיה ב-'זו הפעם הראשונה שאני שומעת על קשר כזה...'
זו הפעם הראשונה שאני שומעת על קשר כזה...
20/03/2017 | 16:15
40
באופן כללי גילוח שיער זה משהו מעקצץ ומגרד, לא חושבת שיש לזה קשר לסכרת
לצפיה ב-'ועוד דבר'
ועוד דבר
20/03/2017 | 16:18
35
בעיות בכלי דם קטנים, שאני יכולה להניח שזו הסיבה שמישהו אמר לך את זה, הן תופעה של סכרת לא מאוזנת לאורך שנים. בנוסף, הבעיות האלו מטופלות ע"י עיסוי וטיפול והזרמת הדם לאיזור - שזה בדיוק מה שאת עושה אניווי.
לצפיה ב-'לא סקסי?'
לא סקסי?
21/03/2017 | 11:28
1
35
הרשי לי לחלוק על דעתך. 
לצפיה ב-''
21/03/2017 | 14:56
7
לצפיה ב-'הסרת שיער בלייזר..'
הסרת שיער בלייזר..
21/03/2017 | 19:16
22
יש היום המון מכוני..
לצפיה ב-'סל הבריאות וקופות החולים - זכאויות בתחום הסוכרת - כל הבריאות'
סל הבריאות וקופות החולים - זכאויות בתחום הסוכרת - כל הבריאות
21/03/2017 | 11:37
46
את המידע החשוב הזה תמצאו באתר כל הבריאות, שם תוכלו להשוות בין 8,200 זכאויות בנושאים שונים ולהדפיס כל זכאות כמכתב רשמי של משרד הבריאות, אותו ניתן להגיש לקופה במידת הצורך. להלן זכאויות רפואיות בתחום הסוכרת - אתר כל הבריאות.
בריאות טובה לכולם/ן.
לצפיה ב-'האם שימוש במשאבה יכול להשפיע על רמת תאי דם לבנים בדם'
האם שימוש במשאבה יכול להשפיע על רמת תאי דם לבנים בדם
19/03/2017 | 01:07
22
מאז שהתחלתי להשתמש במשאבה שמתי לב לעלייה קטנה אך קבועה    ברמות תאי הדם הלבנים האם עוד מישהו שם לב לתופעה הנ"ל
לצפיה ב-'שאלות על טרום סוכרת'
שאלות על טרום סוכרת
16/03/2017 | 02:09
9
58
לפני כמה חודשים בדיקת ההמוגלובין המסוכרר שלי יצאה 5.9 והסוכר לאחר הצום יצא 90. (בבדיקת דם שגרתית). מאז בדקתי את רמת הסוכר רק פעם אחת, לפני מספר ימים (בביקור אצל חבר עם מד סוכר), ויצא שלאחר כשעה כשעה וחצי מזמן של ארוחה (של מג'דרה וסלט), רמת הסוכר היתה 150. אני מבינה שזה לא תקין, אבל אודה לכם אם תחוו דעה על המדדים האלה. אני מודה שלא קל לי להמנע לגמרי מפחמימות פשוטות וסוכרים, למרות שאני לא צורכת אותם באופן מוגזם לאדם בריא. אני במשקל תקין לגמרי ועושה ספורט (רק פעמיים בשבוע). לאבי היתה סכרת לא קשה בגיל מבוגר אז אולי זה גנטי. דיאטנית של קופת חולים נתנה לי דיאטה מאוד נוקשה ומפורטת שלא תואמת את סדר היום שלי ובכלל לא נראתה לי מותאמת אישית.  האם כדאי להתחיל לבדוק את רמות הסוכר באופן יום יומי לפני ואחרי ארוחות כדי להבין מה גורם אצלי לעליה? האם כדאי לפנות לאנדוקרינולוגית או/ו לדיאטנית אחרת? אני לא בטוחה מה לעשות בשלב הזה. אני חוששת לבדוק את ההמוגלובין המסוכרר בשלב הזה כי בטח לא השתפר.
שאלה נוספת היא האם ניתן להבריא לגמרי ממצב של טרום סכרת, במצב שתיארתי, או שסביר להניח שניתן רק לדחות את ההחמרה?
לצפיה ב-'משקל תקין ותזונה סבירה כבר יש לך'
משקל תקין ותזונה סבירה כבר יש לך
16/03/2017 | 09:51
60
גם אם לא מושלמת. מה שחסר זה יותר פעילות אירובית:
4 פעמים בשבוע ללכת 45 דקות ואת תראי שיפור משמעותי ברמות הסוכר
ממש לא צריך לרוץ מרתון

לשאלתך השניה עם פעילות גופנית, משקל תקין, ואכילה סבירה תוכלי לדחות בשנים ארוכות את ההחמרה, ואז תצטרכי תזונה יותר הדוקה וטיפול תרופתי מתאים כדי לאזן את הסוכר.

לצפיה ב-'מה שענה לך אב הגוזל נכון, ורק אוסיף'
מה שענה לך אב הגוזל נכון, ורק אוסיף
16/03/2017 | 17:38
7
45
שאין לך מה לפחד לעשות בדיקה. הבדיקה רק תוכל לעזור לך להיות יותר מפוקסת במטרה ולא לברוח ממנה.
ידע זה כוח, וגם מוטיבציה
לצפיה ב-'קניתי מכשיר פריסטייל לבדיקה ו...'
קניתי מכשיר פריסטייל לבדיקה ו...
18/03/2017 | 12:59
6
44
יוצאים לי ערכים מאןד נמוכים. מאז שלשום בערב בדקתי כמה פעמים אחרי ארוחות ובצום. יצאו לי ערכים בסביבות 80 שעתיים אחרי אכילה וכ60 בבוקר בצום. זה אחרי שלפני כמה חודשים ההמגלובין המסוכרר יצא 6 והסוכר בצום היה 90 ורק לפני כמה ימים, אחרי ארוחה היה לי ערך של 150 (כשבדקתי אצל חבר סוכרתי). יש למישהו הסבר על תופעה כזו? האם יש סיכוי שמכשיר הפריסטייל אינו תקין גם הוא חדש?
לצפיה ב-'סליחה שאני שוב פונה בשאלה'
סליחה שאני שוב פונה בשאלה
19/03/2017 | 03:09
2
28
שלשום קניתי את המכשיר ואני לא מכירה את הנושא. קרה לי משהו מוזר ומטריד. בערב, כשעה וחצי אחרי שאכלתי, פתאום יצאה לי תוצאה של 180, מייד מדדי שוב ויצא לי 124, ובמדידה נוספת, יצא לי 90 ומשהו. כל זה קרה תוך פחות מ5 דקות. איך זה יתכן ובאיזו תוצאה להתחשב? כפי שכתבתי קודם, ביומיים האחרונים כל הבדיקות הראו על רמת סוכר נמוכה. האם המכשיר "פריסטייל לייט" נחשב למדוייק?

לצפיה ב-'משהו לא תקין'
משהו לא תקין
19/03/2017 | 11:09
1
27
הסטיות שאת מתארת אינן סבירות. או שהמכשיר מקולקל או שהסטיקים לא טובים. הייתי מנסה גם להחליף סוללה. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/03/2017 | 14:14
17
אני באמת אלך למרכז שלהם.
לצפיה ב-'לבדוק סוכר עם אצבעות נקיות ויבשות'
לבדוק סוכר עם אצבעות נקיות ויבשות
19/03/2017 | 22:26
2
23
אחרת התוצאות לא עקביות
לצפיה ב-'נכון מאד וכדאי להוסיף לא להשתמש באלכוהול לחיטוי לפני הבדיקה'
נכון מאד וכדאי להוסיף לא להשתמש באלכוהול לחיטוי לפני הבדיקה
20/03/2017 | 09:30
1
27
מה שנאמר לגבי ניקיון האצבעות נכון מאד וכדאי להוסיף לא להשתמש באלכוהול לחיטוי האצבע לפני הבדיקה. האלכוהול משבש תוצאות הבדיקה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/03/2017 | 21:14
7
לצפיה ב-'הזריקה שמורידה דרמטית את הכולסטרול'
הזריקה שמורידה דרמטית את הכולסטרול
18/03/2017 | 07:47
35
לצפיה ב-'סוכרת הריון'
סוכרת הריון
14/03/2017 | 23:24
6
34
שלום לכולם, אני בהריון שני, ,שבוע 29, כשבקודם לא הייתה בעיה של סוכרת הריון. לא הצלחתי לעשות בדיקת העמסת סוכר בגלל שאני סובלת מהקאות לאורך כל ההריון. במקום העמסת סוכר, רופאת המעקב שלי נתנה לי לעשות מדידות סוכר לפני ארוחה ושעה מתחילת ארוחה, כשאורך ארוחה צריך להיות 20 דקות. עשיתי משהו כמו 10 מדידות כאלה. בצום, בד"כ הערכים היו סביב 60-80. אבל היו לי  3 תוצאות סביב 140 שעה אחרי ארוחה. הרופאה הסבירה לי שבהריון רוצים לראות עד 90 בצום ועד 120 שעה לאחר ארוחה ולכן 3 התוצאות הבעייתיות מעידות שיש סוג של סוכרת הריון גבולית. היא הנחתה אותי לשינוי תזונתי שאני אמורה לעקוב אחריו במדידות. הבעיה המרכזית שלי היא שבגלל ההקאות החזקות, אני מסוגלת לאכול די מעט דברים. לאורך רוב ההריון חייתי על לחם לבן קלוי עם גבינות שמנות כמו קשקבל, חלומי. בהמשך הייתי מסוגלת להוסיף גם מלפפון וחסה. אבל מעבר לזה כמעט כל דבר אחר אני מקיאה, למרות שפה ושם יש ימים שאני מצליחה לאכול עוד דברים. ועכשיו כשניסיתי לחם שיפון שהמליצה לי, חזרו הקאות מאוד חזקות. וגם בלחם מלא זה קרה. והבעיה היא שכשאני עושה מדידות, אני רואה שהלחם הלבן הוא הבעיה המרכזית ומקפיץ לי מאוד את הערכים לכיוון 140 ויותר. ובמיוחד בבוקר. רציתי לשאול מה עוד אני יכולה לנסות שיהיה קצת יותר טוב מלחם לבן. יש טעם לנסות פסטה ללא רוטב או תפוח אדמה? או שזה גם מקפיץ את הסוכר באותה רמה? אני שונאת פריכיות אורז ופתית, למרות שאכלתי את זה בתחילת ההריון כי זה לא הוקא. בנוסף, אם יש ספר מומלץ להבין יותר במה מדובר, ובעיקר לגבי סוכרת הריון, אשמח. תודה!
לצפיה ב-'קרקרים גורמים לפחות הקאות מאשר לחם ,'
קרקרים גורמים לפחות הקאות מאשר לחם ,
15/03/2017 | 13:01
22
כדאי שתתיעצי עם דיאטנית ,לאיזה סוג קרקרים הכי יתאים במצבך.
לצפיה ב-'שלום לך '
שלום לך
15/03/2017 | 17:22
1
22
קודם כל, אחרי שעה צריך להיות עד 130, לא עד 120.
מעבר לזה, בגלל ההקאות והיכולת שלך לאכול רק דברים מסויימים - אם אין לך עודף משקל בעייתי אני ממליצה לך לנסות לאכול את פרוסת הלחם הלבן עם חמאה/גבינה שמנה/אבוקדו/טחינה שהם בעלי תכולת שומן גבוהה ויכולים להאט במידה מסויימת את ספיגת הפחמימות של הלחם הלבן. תנסי כמה פעמים ותמדדי שעה אחרי, אולי זה יעזור.
אפשרות נוספת, זה לאכול חצי מהכמות של הלחם שמקפיצה את הערכים, ואחרי שעה-שעתיים את החצי השני. שוב, כל זה כדי לנסות להוריד את הקפיצה בערכים, כי נראה שלאורך זמן אין לך בעיה (ערכי צום תקינים).
לצפיה ב-'כתבת פעמיים לחם לבן אולי התכוונת לחם שיפון ? '
כתבת פעמיים לחם לבן אולי התכוונת לחם שיפון ?
16/03/2017 | 23:38
14
לחם השיפון נספג לדם לאט מאשר הלחם הלבן, כך רשמה לי הדייאטנית בתפריט.
לצפיה ב-'תודה עצומה לעונות!'
תודה עצומה לעונות!
15/03/2017 | 20:39
1
20
לגבי קרקרים, אני אבדוק אם הם עושים לי באמת פחות רצון להקיא. בגדול, ההקאות אצלי לפעמים מגיעות מבחילה ולפעמים מצרבות, וזה לאו דווקא קשור לריחות אלא יותר למעברים בין חום לקור או שעות מסוימות עם יותר רגישות - בעיקר על הבוקר ולאורך כל הערב והלילה (לפעמים קמה להקיא). ודברים שעוזרים להרבה נשים, לי גורמים להקאה - כמו שקדים וטאמס שאני מקיאה מיד. אבל זה באמת שווה בדיקה. לגבי הוספה של חמאה או שמנת - ממש הארת את עיניי! הרופאה לא הייתה בטוחה אם הגבינות השמנות שאני כה נהנית לאכול הן בסדר או לא, המליצה לי לעבור לגבינות עד 5% אבל לעומת זאת אמרה שכדאי שאוכל אגוזים ואבוקדו שלם כל יום. אני לא מאוד רזה אבל אין לי עודף משקל וגם בהריון ירדתי בהתחלה המון, כרגע לפעמים כעבור חודש בלי שינוי ולפעמים יש עליה או ירידה של חצי קילו. והרופאה לא מוטרדת מזה שירדתי במשקל אבל אמרה שטוב יהיה שאעלה קצת יותר. ושבשום אופן היא לא רוצה שארד במשקל בגלל ענייני הסוכרת גבולית הזו. אז אם זה נחשב למשהו שעוזר דווקא, אני בטוח אשמח כי גם בהרגשה הגופנית יש לי תחושה שזה נותן לי סוג של כוח ואני די חלשה רוב הזמן. (מקבלת גם עירויי ברזל בגלל ההקאות, יש בעיה של המוגלובין ברזל ובי 12). בקיצור המון תודה, אני אנסה מה שכתבתם פה. 
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
16/03/2017 | 17:36
15
רק לידיעה - בגבינות עד 5% יש יותר סוכר בפועל מאשר גבינות שמנות, אז לא רק שאת מרוויחה את התכולה השומנית, את גם מרוויחה פחות פחמימות
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
18/03/2017 | 22:25
14
אני ממש אשמח אם יש לכם הפניות לאתר שעזר לכם, או ספר טוב וקריא, או אפילו טיפים מהניסיון שלכם על מה עוזר להגיע לאיזון. ממש חידשתם לי פה עם העניין של אחוזי שומן בגבינות, ואני מודדת לעצמי ורואה שזה עובד. ובנוסף מישהו אמר לי שכדאי לאכול בשעות קבועות פחות או יותר כי אז הגוף יודע למה לצפות. ושהבוקר רגיש במיוחד אחרי צום הלילה אז לקחת את זה בחשבון. אני מרגישה שמעט הטיפים האלה כבר עזרו לי מאוד, ושאשמח ממש לקרוא ולהבין יותר את הדינמיקה הזו. הרופאה הזהירה אותי שככל שההריון מתקדם כך ההורמונים מתגברים ואיתם האתגר להגיע לאיזון. וגם קראתי איפשהוא שהרבה פעמים סוכרת הריון היא פרומו לסוכרת בחיים בהמשך. לאמא שלי יש סוכרת (אצלה התחיל מעל גיל 60 והתזונה שלה לא משהו בכלל) אז אני משערת שגם הגנטיקה לא פועלת לטובתי. תודה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/03/2017 | 12:33
1
30
לפי מה שאתה כותב, יהיה קשה להמנע לגמרי מהמחלה בשלב מאוחר יותר ?
לצפיה ב-'ברח לך השרשור'
ברח לך השרשור
16/03/2017 | 13:55
20
אבל כן. ככל שמתבגרים, שלא נגיד מזדקנים, צריך להשקיע יותר משאבים בשמירה על הבריאות. כשצעירים לא צריך כלום, אחר כך דיאטה ופעילות גופנית מספיקים, אחר כך תרופות דרך הפה ולבסוף גם הזרקת אינסולין
לצפיה ב-'הניוזלטר של גפן מדיקל מעדכן על זכאות חדשה לליברה: נכי צה"ל'
הניוזלטר של גפן מדיקל מעדכן על זכאות חדשה לליברה: נכי צה"ל
13/03/2017 | 11:59
38
מתוך הניוזלטר של גפן מדיקל, הדברים מועתקים בלשונם:

"מהפכת ה-FreeStyle Libre הגיעה ונכנסה כעת למשרד הביטחון. משמעות הדבר היא שנכי צה"ל שהסוכרת שלהם הוכרה על ידי משרד הביטחון כנכות יהיו זכאים לקבל את המערכת בכיסוי מלא וללא כל עלות. אומנם מדובר בקבוצה קטנה יחסית של זכאים, אך צעד זה הינו הכרה ציבורית ראשונה בישראל בצורך לאפשר לסוכרתיים לקבל את המערכת במימון ציבורי, וצעד חשוב בהכרה נוספת של המערכת כטכנולוגיה פורצת דרך שביכולתה לשנות את חיי הסוכרתיים ולהביא לשיפור אורח החיים, לסייע לשמירה על איזון והימנעות מסיבוכים. אנו הגשנו את המערכת לסל הבריאות 2018 ואני מבטיח לכם שנמשיך לפעול במהלך השנה הקרובה על מנת להנגיש את המערכת לסוכרתיים נוספים."

מדובר בזכאות לנכי צה"ל, אשר הסוכרת שלהם מוכרת במסגרת הנכות שנקבעה על ידי משרד הביטחון ואשר קיבלו הפניה מהרופא.
חדשות טובות, נקווה שזה ימשיך ויחלחל עד לקופות החולים ואלינו.
לצפיה ב-'פריסטייל ליברה + Glimp'
פריסטייל ליברה + Glimp
08/03/2017 | 10:44
3
78
לאנשי "ליברה", הסנסור של פריסטייל:
כדאי להכיר את אפליקציית Glimp לסמארטפון:

מה טוב בה?
1. חינמית ומציגה את המידע בדומה לקורא של פריסטייל.
2. מדויקת יותר מהקורא של פריסטייל: יש אפשרות להכניס ידנית קריאת סוכר מהאצבע וכך האפליקציה מכוונת-מתקנת את עצמה (Calibration) לשאר הקריאות בהמשך.
3. היא לא מפסיקה לעבוד אחרי שבועיים! כן כן, מה שאתם שומעים.
אמנם היא מזהירה שזה על אחריותנו בלבד וייתכן שהקריאות יהיו פחות מדויקות אבל בפועל היא עובדת בדיוק כמו במהלך השבועיים הראשונים. למעשה זה תלוי בסנסור ולא באפליקציה. ובעוד פריסטייל חוסמים את הקורא שלהם אחרי שבועיים (כניראה למטרות רווח) האפליקצייה בנייד ממשיכה לקרוא.
אני היום חמישה ימים אחרי השבועיים של פריסטייל ולשם השוואה קריאת הבוקר באצבע הייתה 83 ובאפליקציה הייתה 86!
4. למי שמוכן לוותר לגמרי על הקורא של פריסטייל (כמוני בסנסור הנוכחי) אפשר לעשות איתחול של הסנסור עם אפליקצית Glimp S, חינמית גם היא, הנה כאן:
5. האפליקציה יכולה להיות כלי לניהול כללי של הסכרת בחיי היומיום: אפשר להכניס מיני מזונות וכמות הפחמימות/שומן/קלוריות.
אפשר להכניס בדיקות סוכר ידניות עם פירוט על כל אצבע.
אפשר להכניס מידע על טיפול תרופתי וכמויות אינסולין.
אפשר להכניס מיד על פעילות גופנית.
ובנוסף: תזכורות, סטטיסטיקה, תכנון טיולים, ועוד.
יש המון אפשרויות התאמה אישית כולל תמיכה ביחידות mg/dl או mmol/L
6. יש אפשרות למי שמוכן להשקיע קצת יותר, להפוך את הסנסור למד סוכר רציף, ללא סריקות. הנה כאן זה הדף של החברה עם ההסברים (ייתכן שצריך לבקש מהדפדפן לתרגם מאיטלקית לאנגלית): 
7. יש אפשרות התקנה על שעוני אנדוראיד - לא ניסיתי ולכן לא ארחיב. 
8. החברה שמפתחת את האפליקציה מפעילה דף אינטרנט עם המון מידע, על אפליקציות ותוכנות נוספות של סנסורים וניהול הסכרת:
(צריך דפדפן שמתרגם מאיטלקית) והם אפילו ענו לי במייל מספר פעמים.

מה פחות טוב:
1. כל הנפלא הזה אפשרי רק במידה ובנייד שלכם יש צ'יפ NFC. לרוב המכשירים יש, אבל כדאי לבדוק לפני שלוקחים החלטות.
לפי האתר של החברה, יש מספר מכשירים שבהם צ'יפ ה-NFC עלול להזיק לסנסור ולהוציא אותו מכלל שימוש. הם מציינים את זה גם בדף גוגל פליי של האפליקציה.
2. המשך לסעיף הקודם... כיוון שמדובר בצ'יפ על מכשיר נייד, נוחות הסריקה ואיכות הסריקה תלויות במכשיר ובצ'יפ. לעיתים רחוקות תתקבל הודעת שגיאה על סריקה לא טובה. פשוט סורקים שוב. קרה לי גם במכשיר הקורא של פריסטייל כך שלא מדובר על חיסרון משמעותי ויוצא דופן.
3. כמו שהבנתם, האפליקציה פותחה באיטליה. זה לא אומר שהאפליקציה עצמה כתובה באיטלקית, אבל דפי המידע באינטרנט כן ולכן צריך דפדפן שמתרגם. כרום מתמודד מצוין. ייתכן שיש גם מספר דפי מידע שנכתבו ע"י החברה באנגלית.
אז זה לא בלתי אפשרי.
4. אנגלית היא השפה הבסיסית באפליקציה ולא בדקתי תמיכה בעברית.
לא חיסרון גדול כיוון שהכל די מובן, אבל למי שמתקשה באנגלית... טוב נו, כדאי ללמוד קצת אנגלית, לא?!

סיכום: אפליקציה חינמית, פשוטה ויעילה שנותנת אפשרות לסריקה מדויקת יותר, לאורך זמן גדול יותר (תלוי בסנסור).
ועוד  לפריסטייל שפיתחו אפליקציה דומה לסמארטפונים שנקראת: LibreLink. האפליקציה לא זמינה להורדה ולשימוש בארץ ולכן אי אפשר להשוות את הביצועים שלה אל מול אלו של Glimp.
נכון לכרגע, Glimp מנצחת בנוקאאוט  את פריסטייל בתחום הסריקה (שלה אנו חייבים תודה, בכל זאת, על הסנסור עצמו).

דיסקליימר: ממליץ לנסות, כל עוד אתם מבינים שמדובר באפליקצייה חינמית ולא רשמית של פריסטייל. האחריות על השימוש בה, על השימוש בסנסור ועל השימוש בטלפון הנייד היא בידנו ואין להאשים את החברה שפיתחה את האפליקציה או את פריסטייל (או אותי ) בכל שגיאה או נזק שייגרמו כתוצאה מהשימוש בה.
גילוי נאות: אין. אני לא מכיר את המפתחים ואין לי שום חלק באפליקציה או בחברה המפתחת.
סליחה על אורך החפירה... הייתי חייב לפרוק 

לצפיה ב-'83 בקריאת הבוקר?! כול הכבוד. שאפו.'
83 בקריאת הבוקר?! כול הכבוד. שאפו.
08/03/2017 | 16:30
1
46
הי,
אתה משתמש במשאבה או בעטים?
מה ה-A1C שלך?
לצפיה ב-'קריאה אחת מתוך עשרות/מאות... '
קריאה אחת מתוך עשרות/מאות...
09/03/2017 | 09:29
54
תודה על העידוד.
אני כמובן מרוצה ושמח ממספרים כאלה, אבל בדיקה אחת לא מעידה על האיזון שלי.
הייתי עם עטים, כיום אני עם משאבה.
ה-A1C שלי באזור ה-7. 
לצפיה ב-'וואו איזו סקירה!'
וואו איזו סקירה!
09/03/2017 | 17:54
30
אולי כדאי שתציע את שירותך לאיטלקים...
לצפיה ב-'המלצה למכשיר'
המלצה למכשיר
08/03/2017 | 20:43
1
59
היי,
הייתי שמחה לקבל המלצה למכשיר לבדיקה ביתי, אמין וטוב
עבור אבא שלי.
הבנתי שגם יש מכשיר שלא מצריך דקירה ( תופסן על האוזן ) האם הוא מומלץ?

תודה רבה מראש
לצפיה ב-'מכשיר מדידה'
מכשיר מדידה
08/03/2017 | 21:44
48
לפי מה שאני מבינה (אני לא בארץ) המכשיר הנפוץ ביותר בארץ הוא הפריסטייל. תבקשו מרשם מהרופא גם למכשיר וגם לסטיקים.
מכשיר שלא מצריך דקירה לא ממש מתאים לסכרתיים טייפ 2 (אני מניחה שאביך הוא טייפ 2).
לצפיה ב-'הודעה לסוכרתיות בהריון (לשעבר)'
הודעה לסוכרתיות בהריון (לשעבר)
07/03/2017 | 15:29
37
הי,

אני סוכרתי מסוג 1 שמעוניין לקנות סטיקים (פרייסטייל) מסוכרתיות בהריון לשעבר שכבר לא זקוקות למלאי הסטיקים שנותר להם.
אשמח לקבל מסר ממי שמעוניינת למכור אותם.

תודה ויום יפה,
לצפיה ב-'אבחון סכרת'
אבחון סכרת
05/03/2017 | 15:18
2
61
אני בת 32 כ-4 חודשים לאחר הריון שלישי ובו אובחנתי עם סכרת הריונית (ב-2 הקודמים אובחנתי ללא סכרת הריונית).
בהעמסת סוכר שביצעתי לאחר הלידה ו-3 חודשים לאחר כך קיבלתי ערכים תקינים בצום וערכים של 157 ו- 166 בהתאמה ו-A1C של 5.4 ו- 5.2 בהתאמה.
הופניתי לבדיקות anti gad, anti insulin
ו-c-petitide וקיבלתי תוצאות של: c-petitide - 1.43
anti-gad חיובי גדול > 1
מה התוצאות הללו אומרות?
לצפיה ב-'בגדול נראה - AIC תקין,וגם ה- c-petitide ,תקין.'
בגדול נראה - AIC תקין,וגם ה- c-petitide ,תקין.
06/03/2017 | 09:33
34
אבל בכול מקרה,
לגבי כול היתר לגשת ולהתייעץ  עם הרופא/ה  שלך .
לצפיה ב-'זו כנראה טרום-סכרת'
זו כנראה טרום-סכרת
06/03/2017 | 17:41
27
והדרך הכי טובה מבחינתך לגרום לה שלא להפוך לסכרת, היא לאכול נכון ולעשות פעילות גופנית.
וכמובן ללכת לרופא עם התוצאות ולראות מה הוא אומר
לצפיה ב-'שאלה דחופה לגבי אינסולין basaglar'
שאלה דחופה לגבי אינסולין basaglar
06/03/2017 | 14:51
1
37
הרופאה אמרה לי להזריק במקום אינסולין לנטוס אינסולין חדש
בשם basaglar 100 untis ואני קצת חוששת מה יהיו התופעות,כי זה לא מספיק מוכר ואין מספיק מידע על הזריקות באינטרנט,כי הזריקה חדשה יחסית.מישהו פה ניסה או שמע על זריקת אינסולין בסגלר?אשמח בבקשה לשמוע על כך בהקדם האפשרי.תודה
לצפיה ב-'אני לא מכירה, אבל גוגל קצר'
אני לא מכירה, אבל גוגל קצר
06/03/2017 | 17:36
65
אומר שזה מוצר דומה ללנטוס, רק מיוצר ע"י חברה אחרת (Eli Lily)

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה