לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1060910,609 עוקבים אודות עסקים

פורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סוכרת

סוכרת?!    אני?!      מה פתאום ?  רמת סוכר גבוהה  - אה, זה בטח טעות.
זה נורא, כל הזריקות והתרופות ואסור לאכול כלום      . . .
אז זהו, שזה ממש לא כך....
סוכרת היא דרך חיים . נכון, צריך להקפיד ולשמור  אבל חוץ מזה שאנחנו ממש "מתוקים"  ,  אנחנו אחלה אנשים - שעושים, עובדים, לומדים, מטיילים, מתחתנים, ויולדים ומולידים ילדים - בקיצור אנחנו אנשים בריאים ונורמליים,לפעמים אפילו יותר מהאחרים    

על הפורום:
לכל הסוכרתיים, בני משפחותיהם וכל מי שנכנס ומתעניין בפורום הכי מתוק!
כסוכרתיים ותיקים אנו מאמינים כי איזון הוא המפתח לחיים בריאים ורגילים, וכל עוד נקפיד על האיזון לא תהיה לנו שום בעיה לעשות הכל כמו אנשים שחיים ללא סוכרת.
פורום זה משמש כמקום לתמיכה אחד בשני, למתן עצות ואוזן קשבת כדי שנוכל כולנו להגיע לאיזון מצוין ולחיות חיים טובים יותר!
אל תהססו להיכנס, לכתוב, להתייעץ ולהיות חלק מקהילת פורום הסוכרת.
בנוסף, ניתן למצוא חומר רב במאמרים, בקישורים ובשאלות הנפוצות של הפורום.
גלישה נעימה ומאוזנת לכולם,
נתראה בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום סוכרת של תפוז
לחץ המשך... (בקצה משמאל) למידע נוסף

הגולשים מוזמנים לעיין בשאלות הנפוצות, במאמרים ובקישורים של הפורום.
ניתן לראות מידע מקיף על הבטים רבים של תחום הסוכרת בישראל.
גלישה מהנה ! 

לצפיה ב-'אוניברסיטת ניו קאסל '
אוניברסיטת ניו קאסל
16/08/2018 | 12:17
16
יש להם תוכנית לריפוי סוכרת 2 תוך 3 חודשים    בפיקוח רפואי כמובן  התוכנית אסורה למי שלוקח אינסולין  צריך דיאטה קפדנית מצומצמת  ובהמשך לשמור תמיד על משקל תקין   התוכנית הינה חינמית כמובן
לצפיה ב-'שיטות לנטרול מתח '
שיטות לנטרול מתח
12/08/2018 | 16:21
9
26
אי אף טי וקשיבות מיינד פולנס  אלה השיטות החדשות כיום 
לצפיה ב-'משעמם מה? יש איזה פורום שלא זיבלת אותו?'
משעמם מה? יש איזה פורום שלא זיבלת אותו?
12/08/2018 | 17:20
8
18
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
13/08/2018 | 23:15
7
26
לאור תגובה זו אבקש למחוק הודעתי ולא אכתוב כאן יותר אם אילו התגובות שאני מקבל  זיבלת הפורום חחחח   כל המומחים מכירים שיטות אלה
לצפיה ב-'קופת חולים '
קופת חולים
13/08/2018 | 23:52
1
22
גם בקופת חולים יש סדנה לסוכרת המתמקדת  בנטרול מתחים תזונה בריאה ופעילות גופנית העיקר   אני מזבל הפורום 
לצפיה ב-'אנשים המאריכים חיים '
אנשים המאריכים חיים
14/08/2018 | 00:48
20
זה גם עניין של מזל וגנים טובים  לאכול מעט 70 עד 80 אחוז מהצלחת  לעבוד גם אחרי הפנסיה  להיות מוקף בחברים ומשפחה  הרבה הליכה  לא לשבת יותר משלוש שעות ביום  בדרך כלל הנשים מאריכות חיים יותר מהגברים  כחמש שנים יותר 
לצפיה ב-'אל תאיים!'
אל תאיים!
14/08/2018 | 13:33
2
34
לפי שתי התגובות שהגיעו אח"כ הצלחת להחרים את הפורום במשך פחות משעה. אני מאחל לך שתצליח לשפר את השיא.
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
14/08/2018 | 15:23
1
22
אשמח לדעת כמה אנשים מעונינים   שאפסיק לכתוב כאן בתקווה שיש אישור לכך מהנהלת הפורום  במידה ולא למחוק גם הודעה זו
לצפיה ב-'אני מייצג רק את עצמי'
אני מייצג רק את עצמי
16/08/2018 | 11:42
9
ההודעות שלך עבורי הן בבחינת רעש רקע בעוצמה חלשה. מאחר והפורום לא מאד פעיל אתה לא מפריע לי במיוחד, אבל את רוב ההודעות שלך אני לא טורח לפתוח. מצטער.

אני לא יודע מה גורם לך לחשוב שמשפטים שאתה מצטט מכל מיני אתרים  בלי סימוכין ובלי הקשר הגיוני מועילים למישהו , אבל אם זה מה שגורם לך להרגיש טוב עם עצמך, שיהיה.
לצפיה ב-'אני בפורום הזה כבר יותר מ-14 שנים'
אני בפורום הזה כבר יותר מ-14 שנים
14/08/2018 | 15:21
1
29
לא זכור לי מקרה כמו שלך בכל התקופה.. הכוונה לכותב שזה אתה ולמגיבים.. 
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
14/08/2018 | 15:26
27
צר לי על כך   תקנו אותי במה אני טועה  כל חומר שקיים  באינטרנט   באמזון אי ביי וגם בישראל קניתי  כמעט  וצופה באדיקות במיטב תוכניות הבריאות
לצפיה ב-'צריכת סוכר '
צריכת סוכר
09/08/2018 | 15:13
3
40
ההמלצה היא שש כפיות ביום ומדובר על סוכר טבעי לא ממיצי פירות או דבש  או סילאן או מזון מעובד מלוח או מתוק או שתייה ממותקת  אלא פירות בעיקר כמו תפוח אגס הכל בפיקוח רופא ותודה לכם על התגובות חחח דוקטור אני לא  אך מסתמך על מידע מדויק ככל האפשר 
לצפיה ב-'מידע מדוייק ככל האפשר...'
מידע מדוייק ככל האפשר...
10/08/2018 | 10:07
2
30
ההמלצה היא עד שש כפיות סוכר ליום לנשים, ועד תשע כפיות לגבר,  ומדובר באנשים בריאים. כאשר אתה כותב בפורום סוכרת אין שום טעם לזרוק נתונים כאלה  כי תמיד קיימת האפשרות שאיזה טמבל יאמין לך.

לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
11/08/2018 | 05:48
1
27
לא ידעתי שאנשים חולים צריכים הרבה סוכר מילא בנפילת סוכר עקב האינסולין זה ברור  כולם יודעים על הסכנות בסוכר מעובד בגלל זה אחותי סובלת מכבד שומני
לצפיה ב-'המשך '
המשך
11/08/2018 | 06:07
23
בזמנו של הרמבם הוא בדק  רק 11 חולי סוכרת בפרק זמן מסוים    יש מקום בעולם שאנשים חיים על מזון מעובד ואחוז הסוכרת שם גבוה מאוד ובעבר הם היו בריאים  כל מזון מעובד שמקפיץ רמות הסוכר אחר כך תבוא הנפילה  צריך מזונות שעוזרים לשמור על איזון רמות הסוכר בגוף
לצפיה ב-'כליות '
כליות
07/08/2018 | 16:14
1
40
למי שסובל מבעיה כליתית חל איסור מוחלט לאכול מזון מהחי  יש מומחים שיודעים להחזיר הכליות לתפקוד תקין  
לצפיה ב-'תודה רבה דוקטור'
תודה רבה דוקטור
08/08/2018 | 17:19
14
לצפיה ב-'סוכרת ונדודי שינה '
סוכרת ונדודי שינה
04/08/2018 | 17:35
1
44
יש קשר ישיר ביניהם וגם להשמנת יתר  ולסוכרת מחלות לב וסרטן 
תודה רבה דוקטור
18
לצפיה ב-'פרה ביוטיקה '
פרה ביוטיקה
04/08/2018 | 17:34
1
27
עוזר לאזן המיקרוביום    פלורת  המיעיים בקיצור   יש חיידקים  מסוימים בכמות גדולה אצל שמנים  ואוכלוסיית החיידקים מגיבה בהתאם למזון אותו אנחנו אוכלים וגורמת לניצול קלורי חריג של הארוחה  מה שגורם להשמנה 
תודה רבה דוקטור
8
לצפיה ב-'תזונה '
תזונה
03/08/2018 | 18:59
4
38
מה דעתכם על התזונה הזו  שעועית    הרבה ירקות  אגוז מלך אחד שקד אחד  זרעים שונים  אבוקדו על חצי פרוסה  דגנים מלאים וקטניות לא יותר מכף כל אחד  פירות עד שני פירות  מולטי ויטמין בי 12  זרעי פשתן  ללא שמנים ומזון מעובד  מלח הימלאיה כמות מזערית  נתרן קיים בשפע בירקות  להמנע כליל ממתוק בשתייה ואכילה ללא קפאין ומיצי פרי  ללא קמחים  ופחמימות ריקות  יש להוועץ ברופא   כמובן  צריכת נתרן מינימאלית ביום 1000 מיליגרם מקסימום 1500    מיליגרם 
לצפיה ב-'תפריט הירקות בשילוב דגן מלא,קטניות ופיצוחים, רעיון מעולה ! '
תפריט הירקות בשילוב דגן מלא,קטניות ופיצוחים, רעיון מעולה !
04/08/2018 | 10:51
3
24
תודה תומר !
שפע ירקות בשילוב לתפריט מגוון זה מאוד בריא וטעים,וזה גם מיושם אצלי .
ושתיית מים במיוחד בעונת הקיץ - זו המלצה מאוד חשובה .
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
04/08/2018 | 15:09
2
29
תודה אך לא פיצוחים קלויים אלא טבעי ולא מומלח    פיצוחים זה גאנק פוד  דרך אגב  זה תפריט  למחלות לב  שנראה לי שמתאים גם כאן  אך בזהירות כל אחד ומגבלותיו הרפואיות
לצפיה ב-'המשך '
המשך
07/08/2018 | 15:58
1
27
ברוקולי   כרובית  קישואים  חצילים בצל   בטטות מומלץ להמעיט מאוד  עגבניות  אבוקדו להמעיט מאוד  תפוחים   פירות יער  שום  גינגר  כורכום  בזיליקום  קינמון אמיתי ביבוא אישי  ולא קינמון מזויף  דג סלמון בקלה הליבוט פורל רק שתי מנות בשבוע  שוקולד מריר בין 86-100 אחוז קקאו רק שתי קוביות ביום  קוקוס אך לא השמן  3 חלבוני ביצים בשבוע  יוגורט יווני פעם בשבוע    פטריות  ירקות  שעועית  אורז בסמטי  תפוז  בצל עגבניה  שעועית  סלמון  ברוקולי כרובית  ירקות הולך עם הכל מלבד עם   פירות     יוגורט יווני אחד  בשבוע  אבוקדו מעט תרד כרוב  ירקות      מותססים קימצי כרוב  קישואים  הליכה לפחות חצי שעה ביום   ירקות  מרק ירקות טבעי  אורז בסמטי  כרובית בברוקולי   אגס  תרד פטריות  בצל  פלפל חריף חזה עוף מנה שבועית 
לצפיה ב-' תומר תודה.'
תומר תודה.
07/08/2018 | 20:57
8
לצפיה ב-'סוכרת וסרטן סוכרת ואלצהיימר '
סוכרת וסרטן סוכרת ואלצהיימר
03/08/2018 | 18:08
20
מאחר  ומכיר אנשים   שלקו בשתי בעיות במקביל כי סרטן  אוהב סוכר  וסביר להניח שיש מחקרים  תומכים גם לגבי סוכרת ואלצהיימר  קראתי על כך וגם לגבי סוכרת וסרטן  אזהרה   קינמון  פוגע בכבד  מומלץ קינמון ציילון מקורי ביבוא אישי ולא המזויף שנמכר בישראל שיש בו סכנה 
לצפיה ב-'קייטנת סוכרת'
קייטנת סוכרת
30/07/2018 | 19:55
1
35
נסעתי פעם ראשונה לקייטנת סוכרת השנה! ואני בת 28 :P
כתבתי על השבוע הזה בבלוג שלי בסלונה: ��

לצפיה ב-'כול הכבוד לך,איזה רעיון כביר קייטנת הסוכרת.'
כול הכבוד לך,איזה רעיון כביר קייטנת הסוכרת.
02/08/2018 | 11:39
17
רעיון ממש מקסים,תמשיכי בפועלך בקייטנה הממש מוצלחת.
זה נפלא.
לצפיה ב-'סוכרת הריון'
סוכרת הריון
30/07/2018 | 15:45
3
28
שלום
יש לי חשד לסכרת הריון, היתה לי סכרת הריון גם בהריון הקודם אבל אני כבר לא כ"כ זוכרת מה עושים
לפני הדקירה צריך לחטא את האצבע עם אלכוהול או רק לשטוף טוב ידיים?

תודה
לצפיה ב-'לפני בדיקה באצבע רק מים וסבון. לא אלכוהול.'
לפני בדיקה באצבע רק מים וסבון. לא אלכוהול.
30/07/2018 | 17:44
2
17
לצפיה ב-'כבר לא צריך לדקור!'
כבר לא צריך לדקור!
31/07/2018 | 13:06
1
25
הגיע הזמן להפסיק לדקור את עצמנו ואת ילדינו !
טכנולוגיה חדשה של חברת WGN העולמית בשיתוף עם חברת טושיבה הענקית, מביאה לנו את הבשורה : ניטור רמות הסוכר בדם ללא דקירה!
לפרטים נוספים כנסו עכשיו >>> http://bit.ly/2v96Vxt
לצפיה ב-'היה כתוב בעיתון השבוע על מכשיר חדש ,שיכנס בקרוב לסל הבריאות'
היה כתוב בעיתון השבוע על מכשיר חדש ,שיכנס בקרוב לסל הבריאות
02/08/2018 | 10:44
19
יש המלצה כזו במשרד הבריאות למכשיר לבדיקת רמת הסוכר-ללא צורך בדקירות.
נקווה שזה יאושר ויהיה בסל הבריאות.
שווה לחכות ל-2019 .
לצפיה ב-'מחקר תזונה '
מחקר תזונה
22/07/2018 | 14:12
5
54
תזונה עתירת שומן גורמת לסוכרת 
לצפיה ב-'ותזונה עתירת, עתירת פחמימות...'
ותזונה עתירת, עתירת פחמימות...
24/07/2018 | 07:57
1
38
לא יכולה לגרום לסוכרת?
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
25/07/2018 | 10:00
21
תלוי בסוג הפחמימות  המדד הגליקמי שלהן והעומס הגליקמי  פחמימות זה מקור אנרגיה לגוף  אז מה עדיף ללא פחמימות או    דל פחמימות אם היה נכון  כולם היו בריאים כך
לצפיה ב-'לתומר זה נכון לכול מי שמגזים באכילת שומנים,אבל,,'
לתומר זה נכון לכול מי שמגזים באכילת שומנים,אבל,,
24/07/2018 | 17:29
2
38
כמות של מזון במינון הנכון -זה לא מזיק.
כלומר לאכול  קצת מזון שומני וללא הגזמה,זה בסדר.
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
25/07/2018 | 10:01
1
34
בוודאי  לא טענתי להתנזר משומן הרי זה חיוני לויטמין ADEK
לצפיה ב-'שומנים הכי טובים יש באבוקדו ,אבל,,'
שומנים הכי טובים יש באבוקדו ,אבל,,
02/08/2018 | 10:48
19
לאחרונה הם ממש במצב גרוע -נקטפים במצב בוסר,ומאוד מהר נרקבים -
עוד לפני שמבשילים.
לכן,כדאי להמתין לעונת החורף האבוקדו שנמכר במרכולים היה הרבה יותר מוצלח.

לצפיה ב-'שאלות על סיבוכי סוכרת (סקר)'
שאלות על סיבוכי סוכרת (סקר)
24/07/2018 | 23:22
40
היי, אשמח אם אנשים שמתמודדים עם סיבוכי ונזקי סוכרת יענו על כמה שאלות כאן. תודה רבה רבה לכם!
זה הקישור:http://bit.ly/2LzdN0u

לצפיה ב-'שוב ריפוי מאינסולין על ידי רופא בכיר בארצות הברית '
שוב ריפוי מאינסולין על ידי רופא בכיר בארצות הברית
22/07/2018 | 10:51
7
56
הדרך היא תזונה בריאה צמחית מלאה  פעילות גופנית נטרול מתחים  ולהיות מוקף באהבה  מהאנשים הקרובים   לך וחיית מחמד   שיפור מדהים בכל המדדים בגוף  ולא רק בסוכרת   ונמאס כבר שאני נחשב למוקצה מחמת מיאוס כאן ואף אחד לא מתיחס לדבריי  למה זלזול טוטאלי בדבריי כאשר מכיר המומחים הגדוליםבארץ ובעולם והשקעתי לפחות 25000   שקל בתחום הבריאות 
לצפיה ב-'המשך '
המשך
22/07/2018 | 12:13
2
37
נמאס שאני נחשב למגיב אלמוני שיש לו זמן פנוי ולא אוהב להתגלח כפי שכתב כאן מישהו לגביי
לצפיה ב-'אהמממ'
אהמממ
22/07/2018 | 12:28
1
39
כתבתי את זה על עצמי, אולי הניק שלי ייתן לך רמז למה.

לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
22/07/2018 | 13:04
26
אה אוקיי   טוב לפחות מישהו צופה בהודעה אין תגובה לא נורא
לצפיה ב-'למה אתה אומר שלא מתייחסים אליך?'
למה אתה אומר שלא מתייחסים אליך?
26/07/2018 | 02:06
1
30
כתבתי לך כבר כמה פעמים, שישנם כמה דברים שאתה צריך להבין לגבי הפורום הזה בכלל ולגבי הפוסטים שלך בפרט.
אולי גם אני צריכה להיעלב שהתעלמת לחלוטין מדבריי.
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
26/07/2018 | 03:20
25
טוב לא משנה  אני כותב כמיטב יכולתי מנסה להסביר בצורה פשוטה  טוב אין צורך בתגובות   העיקר  שקוראים את הודעותיי  מצטער אין לי ניסוח טוב  אחרת הייתי מסודר כספית מבחינה זו על ידי כתיבת תקצירים 
לצפיה ב-'היי תומר,'
היי תומר,
26/07/2018 | 22:49
1
29
כול הכבוד לך על הרצון וההשקעה בהמלצות לשיפור לחולי -הסוכרת, ובוודאי שתזונה נכונה וספורט תורמים המון לכול אדם,ובפרט לחולי -הסוכרת,אבל ,,,
כדאי גם שתיקח בחשבון ,שרופא בארצות -הברית יכול להיות צודק בדרך הטיפול בהמלצתו לעבור לחיי רוגע וללא מתחים,וזה מאוד מסתדר במדינה שלו,אבל ,,
בישראל זו מדינה שבכול רגע  נתון יש כאן מלחמות ומתחים, ואנשים נפגעים ונפצעים בכול יום, כמו שאין בשום מדינה בעולם.
לכן,מה שמתאים לטופלים במדינות אמריקה השקטה,לא תמיד יכול להתאים לסוכרתיים שחיים במדינת -ישראל הפחות שקטה.

בקשר לחיות מחמד: לא מתאים לכול אחד ,ולא לכול חולה סוכרת,ובעיקר למי שיש בעיות של נפילות סוכר ,שכן אז קשה להתחייב להוציא את הכלב כמה פעמים ביום,ולטפל בו כמו שצריך,האם אתה מסכים איתי בזה ?
בכול מקרה תומר,כול  מה שכתבת זה הגיוני ונכון למי שמסוגל ליישם זאת,
וכול הכבוד לך תומר על העברת המידע והרצון הטוב, יש לך ידע -וזה עושה טוב לשתף בידע הזה גם אנשים אחרים.
תודה  לך תומר,תבורך על כול המידע  שאתה כותב אתה מקסים.
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
27/07/2018 | 18:49
20
תודה רבה על ההערכה והכתיבה המפורטת
לצפיה ב-'האם גבינות נחשבות למזון איכותי לחולי לסוכרת?'
האם גבינות נחשבות למזון איכותי לחולי לסוכרת?
14/07/2018 | 15:24
8
48
לצפיה ב-'יש לי מתכון מוצלח למאפה -תירס עם גבינות :'
יש לי מתכון מוצלח למאפה -תירס עם גבינות :
15/07/2018 | 17:52
45

מאפה תירס וגבינות .(מתכון מהיר הכנה ומתאים לקיץ, ומאוד טעים.)
המצרכים:
כוס אחת גרגרי -תירס.( גרגרי-תירס קפוא ,או גרגרי-תירס מקופסא.)
3 ביצים
3 כפות שמן -זית
200 גרם קוטג'.
5 כפות יוגורט
3 כפות קמח -מלא
1/3 כפית אבקת-אפיה
1/2 כפית מלח
מעט פלפל שחור
2 כפות שמיר -קצוץ דק.
כפית אבקת -שום.(מי שאוהב.)
6 כפות גבינה - צהובה מגורדת.

לחמם מראש את תנור האפיה ל-180 מעלות חום.(במשך 10 דקות.)
אופן  -ההכנה:
1.שוטפים במים את התירס,בתוך מסננת ,
ומערבבים בקערה את התירס המסונן -ביחד עם כול יתר המצרכים.

2.בתבנית אינגליש-קייק ,או תבנית חד פעמית קטנה-מרובעת, להניח ניר -אפייה משומן בכף וחצי שמן, ולצקת לתוך התבנית את כול התערובת מהקערה.

3.אופים בתנור מחומם 10 דקות מראש,
  לאפות 180 מעלות חום- עד שמזהיב (כ- 25 דקות עד שמזהיב,)
והופכים לצד השני לעוד 10 15 דקות ,עד להזהבה,

מוציאים מהתנור ולהשאיר לצינון עד לטמפרטורת החדר ,
פורסים לפרוסות ,ונהנים ממאפה קליל ומאוד וטעים.

מתאים לארוחת ערב ליד סלט-ירקות  וזיתים.
אפשר לשמור במקרר עד 5 ימים .(במידה ויישאר משהו.)
מאפה טעים ומאוד אהוב על הגדולים ועל הילדים .
לצפיה ב-'אבו זקן ,האם לדעתך,,גבינות נחשבות כמועילות לחולי סוכרת ?'
אבו זקן ,האם לדעתך,,גבינות נחשבות כמועילות לחולי סוכרת ?
18/07/2018 | 16:18
6
30
או שעדיף להם שימנעו מאכילת  מוצרי -חלב ?
מה דעתך?
לצפיה ב-'דעתי ...'
דעתי ...
19/07/2018 | 10:33
5
51
אני רוצה לפתוח שוב בתזכורת שאני לא רופא, וללא ספק כדאי לבסס את הדיאטה על המלצות של אנשי מקצוע שמכירים אישית את השואל מאשר אלה של מגיבים אלמונים ברשת שכל מה שידוע עליהם הוא שהם לא אוהבים להתגלח ושיש להם הרבה זמן פנוי...

עכשיו, כשהיועץ המשפטי שלי רגוע, הנה שני הסנט שלי:

אין לי מושג אם גבינות מועילות לחולי סוכרת יותר מאשר לאנשים בריאים, ואני לא בטוח שאפשר בכלל לדבר על סוג מזון יחיד במונחים של "מועיל" או "מזיק" מלבד במקרים ידועים כמו שומן טראנס וכד'. כמו כל מזון שמכיל מלח, סוכר (לקטוז במקרה שלנו) ושומן רווי, צריכת גבינה אמורה לקחת בחשבון את הכמות של אלה בשאר המזונות שהאדם אוכל. לדוגמא, מי שנוהג לאכול שני קילו בשר שמן ביום אולי כדאי שלא יוסיף גם גבינה עם 150% שומן, ולעומתו צמחוני שעיקר הדיאטה שלו הוא חסה יכול להתעלם מעניין השומן בגבינה ולהתעניין במרכיבים האחרים. לגבי המלח והשומן ההשפעה אינה ספציפית לסוכרתיים, מעבר לכך שהם אמורים להיות זהירים יותר בקשר למדדי בריאות כלליים כמו לחץ דם ומשקל גוף.

לגבי הלקטוז, הכמות שלו שונה בסוגי גבינות שונים, ודווקא בגבינות עתירות שומן יש פחות לקטוז, ומאחר והשומן גם מקטין את הערך הגליקמי  הרי שמבחינת מאזן הסוכר נטו הן עדיפות. לשם התרשמות אני מצרף כאן טבלה קטנה עם כמה סוגי גבינות והערכים התזונתיים שלהן - היא לקוחה מאתר אנגלי כך שאולי לא מתאימה בדיוק למה שמעניין אותך אבל הנתונים מופיעים, כידוע, בתוית שמודבקת על האריזה. התשובה לשאלה איך שלקלל את הערכים השונים כדי לקבל את הגבינה האופטימילית לסוכרתיים משתנה מאדם לאדם, בהתאם למצבו (מי שסובל מלחץ דם גבוה בטח יתעניין יותר בכמות המלח מאשר בשומן, מי שסובל מעודף משקל יתייחס יותר לשומן וכד'),  לשאר המזונות שהוא אוכל ולתגובה הספציפית האישית שלו לסוכר באותה גבינה - תגובה אותה עליו ללמוד על בשרו בשיטה הידועה והכואבת של ניסוי וטעיה. כאן אולי המקום לשוב ולהזכיר שהערך הגליקמי שמופיע בטבלאות שונות הוא קירוב בלבד ומשתנה מאדם לאדם.

וכמובן, יש גם את העניין השולי של הטעם... דווקא אני, שיכולתי להרשות לעצמי גבינות שמנות מבחינת משקל הגוף שלי, פשוט לא אוהב שום גבינה מלבד גבינה לבנה 5%-3%. באסה.
לצפיה ב-'לאבו זקן, ת ו ד ה רבה לתשובה הכול כך מושקעת,'
לאבו זקן, ת ו ד ה רבה לתשובה הכול כך מושקעת,
20/07/2018 | 21:03
4
17
וכל הכבוד על הידע הנרחב, תבורך ותהיה בריא .
מבחינתי,אני בעיקר מעדיפה גבינה -צהובה מכול סוג ,ובמינון  סביר של 3 פרוסות דקות ליום ,וגם גבינה לבנה -רכה 5% (כמות של 3 -4 כפות ליד הסלט פעם אחת ביום.)
ולעתים לארוחת ביניים גם יוגורט יווני אחד.
לעיתים מכינה  פשטידה עם קוטג' ויוגורט.
או יוגורט צונן עם מלפפונים ושמיר-בעיקר בעונה זו,שהיא התקופה החמה.
כך שבסה"כ מוצרי חלב די נמצאים אצלי בתפריט.
ושוב תודה לך על  ההסבר המעניין והמועיל,וכנראה שאתן עדיפות לגבינות עם אחוזי -שומן גבוהים יותר כפי הצעתך.
רק בריאות.

לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
22/07/2018 | 12:25
3
22
יוגורט הוא המוצר היחיד שאני משתדל לאכול דווקא בסמוך לתאריך הפקיעה שלו, כדי לתת לחיידקים שמפרקים את הלקטוז זמן פעולה מכסימלי (אם כי ברור לי שבמקרר הם כמעט לא פעילים).
לצפיה ב-'אתה מתכוון לחיידקים שישנם ביוגורט, או לחיידיקים הפרוביוטים -'
אתה מתכוון לחיידקים שישנם ביוגורט, או לחיידיקים הפרוביוטים -
02/08/2018 | 11:29
2
13
שאותם מוסיפים ליוגורט ?
לצפיה ב-'חיידקים '
חיידקים
03/08/2018 | 10:15
1
10
אולי גם הפרוביוטים יודעים לפרק לקטוז, אין לי מושג, אבל התכוונתי פשוט לאותם חיידקים שבזכותם יש בכלל יוגורט...
לצפיה ב-'תודה רבה על הקישור המעניין.'
תודה רבה על הקישור המעניין.
06/08/2018 | 22:46
3
לצפיה ב-'לקראת טיסה לקפריסין: היכן לארוז את האינסולין?'
לקראת טיסה לקפריסין: היכן לארוז את האינסולין?
15/07/2018 | 14:53
4
43
הי,
מתכונן לטיול בן שבוע בקפריסין.
אני צריך בקבוקי אינסולין כי אני עם משאבה וצריך למלא פעם בשלושה ימים.
בגלל ההנחיות החדשות של חברות התעופה שלא מאפשרות העלאת נוזלים לטיסה - האם תהיה בעיה לשים את האינסולין בתיק היד?
יש לי אישור רפואי, אך רובו בעברית (פרט לשם המחלה ולשמות התרופות).
אני מקווה לא לשים במזוודה, כי הבנתי שעלול לקפוא.
יש למישהו מידע (מהתקופה האחרונה) או ניסיון בנושא?
תודה מראש!
לצפיה ב-'כול התשובות לקראת טיסה '
כול התשובות לקראת טיסה
15/07/2018 | 17:31
44
עידכון בנושא אינסולין-לפני הטיסה ,
ע"י בית-חולים שניידר :

ראה כאן:

לצפיה ב-'שתהיה לך טיסה נעימה וטיול מוצלח.'
שתהיה לך טיסה נעימה וטיול מוצלח.
15/07/2018 | 17:34
19
לצפיה ב-'לקחת איתך את האינסולין למטוס, והכל יהיה בסדר..'
לקחת איתך את האינסולין למטוס, והכל יהיה בסדר..
19/07/2018 | 14:02
21
הסתובבתי בסין 3 שבועות, כולל הרבה טיסות. ראו את האינסולין, למרות שחלקם לא הבין אנגלית.  רק במקום אחד הצגתי את המכתב, מתורגם לאנגלית,  למשך דקה.. אפילו בקרור אין צורך.. 
לצפיה ב-'תודה לעונים - חזרתי ואכן הכל עבר חלק'
תודה לעונים - חזרתי ואכן הכל עבר חלק
22/07/2018 | 08:33
20
האינסולין היה איתי בתיק הגב למשך הנסיעות ואח"כ במקרר בבחדר המלון.
גם בנסיעה הלוך וגם בשוב, הראיתי את המשאבה בבידוק ולא הייתה שום בעיה.
לשתי הטיסות עליתי עם בקבוק של מיץ ענבים בתיק הגב - הסברתי שאני סוכרתי ושזה בשביל שיהיה לי סוכר זמין ואיפשרו לי.
תודה לכולכם!
לצפיה ב-'תחקיר רפואת יתר '
תחקיר רפואת יתר
11/07/2018 | 13:23
3
79
אנשים מתים מתרופות גורם המוות מספר 3   אך הראו אישה שעברה לתזונה בריאה ומזה 5 שנים נגמלה מאינסולין ושאר התרופות  טוב מה אני מבין   הרי אף אחד לא מתיחס למה שאני כותב 
לצפיה ב-'אנשים מתים מסיבות רבות'
אנשים מתים מסיבות רבות
12/07/2018 | 16:05
38
אנשים מתים מזקנה, ממחלות, מתאונות, מעישון, ועוד סיבות רבות ורעות, ובכל פעם צץ לו מחקר חדש על איש או אישה שהבריאו או ניצלו חייהם בגלל סיבה זו או אחרת? לא ממש.
לצפיה ב-'הו שלום לך תומר '
הו שלום לך תומר
12/07/2018 | 17:54
1
41
כמו שאמרתי לך בעבר, אם תשאל שאלה, יענו לך.
אם תעלה משהו לדיון, ידונו איתך.
אם תכתוב בצורה תקנית, יהיה יותר קל להתייחס למה שאתה כותב.
פשוט, נכון?
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
13/07/2018 | 16:21
38
התחקיר הינו בהמגזין ערוץ 10  תרופות הורגות  הרמאות הגדולה ביותר
לצפיה ב-'שאלה על שמנת מתוקה ,(ללא סוכר כמובן.)'
שאלה על שמנת מתוקה ,(ללא סוכר כמובן.)
04/07/2018 | 17:15
2
49
יש הגורסים ש,,
לחולי סוכרת טובה שמנת -מתוקה עם אחוזי -שומן גבוהים,(30% +)
ויש הטוענים שיותר עדיפה השמנת עם רמת שומן הנמוכה,(15%)
מה דעתכם ומה עדיף ?

לצפיה ב-'למרות שאני לא נטול פחמימות לגמרי'
למרות שאני לא נטול פחמימות לגמרי
05/07/2018 | 09:22
50
אני בעד אחוזי השומן הגבוהים.
משתדל כמובן לא להגזים - אבל אם כבר שמנת, אז מעל 30% שומן.
לצפיה ב-'השאלה לצורך מה?'
השאלה לצורך מה?
05/07/2018 | 18:20
46
מנסיוני האישי, אין ממש הבדל משמעותי בהשפעה על רמות הסוכר בשימוש בשמנת באחוזים גבוהים או נמוכים.
על הנייר, השמנת עם האחוזים הגבוהים יותר תאפשר ספיגה איטית יותר של הפחמימות שאוכלים יחד איתה. בנוסף, יש לה עצמה פחות פחמימות לכל 100 מ"ל. אבל שוב, תלוי במה משתמשים בה, ואם זה לא בכמות גדולה, ההבדל הוא שולי.
לצפיה ב-'היתכן?'
היתכן?
28/06/2018 | 21:05
11
94
אני מבצע בדקת סוכר פעמיים ביום בבוקר 130ובערב110ואלו תוצאת הa1c היא  4.9
לצפיה ב-'לא ברור מה אתה שואל...'
לא ברור מה אתה שואל...
29/06/2018 | 00:11
56
האם זה יתכן? בטח, כי אלו התוצאות שלך

האם אתה מודד כל יום ואלו התוצאות? אם לא, כדאי שתעשה זאת, וגם תוסיף עוד מדידות שעתיים אחרי האוכל.
לצפיה ב-'אתה חייב לרשום עוד פרטים..'
אתה חייב לרשום עוד פרטים..
29/06/2018 | 15:08
9
48
כמו למשל:
האם לוקח תרופות? אינסולין?
האם בעודף משקל?
פעילות גופנית?

אתה מציג 2 בדיקות רגעיות במשך היום, שאינן של אדם בריא.
ובדיקת A1C של אדם בריא לחלוטין. .. לא מסתדר.

לצפיה ב-'תרופות'
תרופות
29/06/2018 | 20:52
8
54
הסוכר התגלה כשאושפזתי בגלל חיידק בדם 540.עברתי גם כריתת בוהן.התחלתי עם דיאטה,הורדתי 20ק"ג ולקחתי אינסולין.לאחר מכן עברתי ל2 גלוקומין ביום .כיום אני לוקח גלוקומין אחד,צועד שעה שלוש פעמים בשבוע ולעיתים קצת מתפרע בדיאטה.תוצאות הבדיקה הן עקביות ולא רק בבדיקה חד פעמית. לכן שאלתי היתכן?
לצפיה ב-'היום לדוגמא'
היום לדוגמא
30/06/2018 | 16:12
7
56
ארוחת צהריים שכללה בין היתר עוף בתנור,ירקות בתנור,סלט ירקות ובעוונתי תפוח אדמה קטן ובקבוק בירה.שעתיים לאחר הארוחה 135.

לצפיה ב-'הצעה..'
הצעה..
30/06/2018 | 19:53
6
50
בפעם הבאה, ובפעמים שאחריה, קח איתך את הגלוקומטר למעבדה, שם אתה מבצע את בדיקות הדם. תבקש מהאחות הערפדית, לבצע בדיקת סוכר מייד עם תום הבדיקה שלה. בערב כבר יהיה לך את הערך של הסוכר בדם של המעבדה. אז תדע כמעט הכל... בהצלחה.
לצפיה ב-'זה לא מדוייק. האחות בודקת דם מהווריד והקריאה שלה כמובן .....'
זה לא מדוייק. האחות בודקת דם מהווריד והקריאה שלה כמובן .....
01/07/2018 | 12:14
5
42
מדוייקת ויכול להיווצר הבדל של 20-30%
לצפיה ב-'בדיוק בגלל זה אני מציע לעשות את הבדיקה במעבדה.'
בדיוק בגלל זה אני מציע לעשות את הבדיקה במעבדה.
01/07/2018 | 16:54
30
 אלא אם אינן לך ענין לדעת נתון כזה..
לצפיה ב-'לאחות בדרך כלל יש גם גלוקומטר'
לאחות בדרך כלל יש גם גלוקומטר
02/07/2018 | 04:25
3
34
ואפשר מולו לעשות את ההשוואה. ההפרש צריך להיות עד 10-15%.
לצפיה ב-'במה הגלוקומטר של האחות טוב ממה שיש לכל אחד?'
במה הגלוקומטר של האחות טוב ממה שיש לכל אחד?
02/07/2018 | 12:44
1
31
בזה שלפעמיים הוא מדור יותר ישן?  לגבי 10%-15% טעות, במכשירים של 10 השנים האחרונות, הטעות אמורה הייתה להיות מתוקנת..
לצפיה ב-'לאחות יש פרוטוקולים שהיא בודקת את הגלוקומטר'
לאחות יש פרוטוקולים שהיא בודקת את הגלוקומטר
02/07/2018 | 17:26
24
אנשים פרטיים לרוב לא עושים את זה.
לצפיה ב-'במה הגלוקומטר של האחות טוב ממה שיש לכל אחד?'
במה הגלוקומטר של האחות טוב ממה שיש לכל אחד?
02/07/2018 | 12:49
30
בזה שלפעמיים הוא מדור יותר ישן?  לגבי 10%-15% טעות, במכשירים של 10 השנים האחרונות, הטעות אמורה הייתה להיות מתוקנת..
לצפיה ב-'שלום. מצאתי מחטים ת. תפוגה 2015'
שלום. מצאתי מחטים ת. תפוגה 2015
27/06/2018 | 02:37
13
46
האם בתוקף..תודה
לצפיה ב-'מצאתי בבית..'
מצאתי בבית..
27/06/2018 | 02:45
25
לצפיה ב-'לא אהיה קטנוני על כמה חודשים אחרי התפוגה'
לא אהיה קטנוני על כמה חודשים אחרי התפוגה
27/06/2018 | 09:17
42
אבל  3 שנים נראה לי מוגזם, למרות שיש סיכוי לא רע שהם עדיין תקינים
לצפיה ב-'קשה לי לראות מה יכול להיפגם במחטים'
קשה לי לראות מה יכול להיפגם במחטים
27/06/2018 | 11:52
4
42
אולי החוד מתקהה קצת? אם כן, תרגישי את זה בדקירה.
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם. האמת לא'
תודה רבה לשניכם. האמת לא
27/06/2018 | 14:07
37
ידעתי שיש בכלל ת. תפוגה למחטים. אני מסתכלת בדכ רק על עובי המחט..לא חושבת שהחוד מתקהה..אולי כן. אחרת לא היו מציינים..
לצפיה ב-'המחט עלולה להזדהם עם השנים'
המחט עלולה להזדהם עם השנים
27/06/2018 | 17:45
2
39
או סתם להחליד

כמו שכתבתי יש סיכוי שהן עדיין בסדר, אבל למה לנסות?
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת מחט'
עד כמה שאני יודעת מחט
29/06/2018 | 16:19
1
33
מזדהמת רק במגע עם מים. בכל מקרה קראתי ברשת שמישהו השתמש לאחר 4 שנים והכל היה בסדר..
לצפיה ב-'בעצם אני לא בטוחה שבמגע'
בעצם אני לא בטוחה שבמגע
01/07/2018 | 21:56
18
עם מים. האמת לא יודעת. בכל מקרה אריזת המחט סגורה די הרמטית..
לצפיה ב-'אחרי תאריך התפוגה צריך לעבור סטריליזציה מחדש'
אחרי תאריך התפוגה צריך לעבור סטריליזציה מחדש
27/06/2018 | 19:23
5
18
לצפיה ב-'איך נעשית הסטריליזציה. תודה'
איך נעשית הסטריליזציה. תודה
29/06/2018 | 16:21
4
11
לצפיה ב-'זה משהו שלמדתי רק לאחרונה'
זה משהו שלמדתי רק לאחרונה
29/06/2018 | 16:27
1
35
ממישהו שעוסק בזה.
כל הציוד הרפואי, מעבר לעובדה שהוא נארז באיזור סטרילי, עובר תהליך סטריליזציה *אחרי* שהוא כבר סגור בתוך האריזה, בתוך מכונות מיוחדות. ישנם פרוטוקולים מדוקדקים של מה צריך לעבור ולמשך כמה זמן, ועוד. זה די מרתק.
לצפיה ב-'ומה לגבי המחט של הדוקרנים ?'
ומה לגבי המחט של הדוקרנים ?
04/07/2018 | 13:45
11
לצפיה ב-'ולשאלתך המקורית -'
ולשאלתך המקורית -
29/06/2018 | 16:28
1
34
באופן אישי יש לי מחטים מלפני 10 שנים... אמנם אני לא משתמשת בהן בשוטף כי אני עם משאבה, אבל בעיתות מצוקה שצריך להשמיש מזרק, אני משתמשת בלי שום מחשבה שניה.
לצפיה ב-'אני מודה לכולכם '
אני מודה לכולכם
30/06/2018 | 15:30
12
לצפיה ב-'נכון שהתוצאות לא תקינות ? תוצאות העמסת סוכר 100'
נכון שהתוצאות לא תקינות ? תוצאות העמסת סוכר 100
27/06/2018 | 14:35
1
61
(GTT) 180'-  62 mg/dl

GLUCOSE (GTT) 120'-  142 mg/dl

GLUCOSE (GTT) 60'  - 182 mg/dl

GLUCOSE (GTT) 0'  = 96 mg/dl

לצפיה ב-'גבולי על הצד הגבוה...'
גבולי על הצד הגבוה...
27/06/2018 | 18:34
40
בצום צריך להיות עד 95
אחרי שעה צריך להיות עד 180
השתיים האחרות תקינות.

באיזה שבוע את?

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה