לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1097310,973 עוקבים אודות עסקים

פורום סקי וסנובורד

שלום לכל הגולשים והגולשות (גם בשלג וגם בפורום כמובן) וברוכים הבאים לקהילת סקי וסנובורד בתפוז!

בפורום תוכלו להתייעץ ולשתף בנושא ציוד, אתרי סקי מומלצים, טיסות, העברות, מלונות, מסעדות, מזג אוויר, וכל הקשור לתכנון החופשה. בלוחות שלנו ניתן לחפש שותפים לטיול, להציע ציוד למכירה, ועוד. תוכלו לשתף ברשמים ובחוויות מחופשות הסקי שלכם, ולחלוק טיפים מועילים עם חברי הקהילה. במהלך העונה תוכלו ליהנות מעדכונים מחברי הפורום ישירות מאתרי הסקי. בקיצור: כל מה שקשור לסקי ולסנובורד! שלכם, מרסלו – מנהל הפורום.

קצת על הקהילה: קהילת סקי וסנובורד הוקמה בתפוז בתאריך ה-11.3 לשנת 2002 ע"י גל (GalGula) שהייתה בזמנו מנהלת זמנית שהתנדבה לנהל את הפורום עד שיימצא מנהל קבוע. בינתיים, גל הצליחה ליצור קבוצה קטנה של גולשי סקי וסנובורד שהצליחו להחזיק את הפורום ללא הרבה קשיים אבל גם כלל לא בקלות... בין הגולשים היה דור (Loppy), שעם הזמן, בתאריך ה-2.6 לשנת 2002 התמנה למנהל הפורום באופן קבוע. וכך, עם הזמן, הפכה קבוצת הגולשים הקטנה לקהילת גולשים. אמנם לא ענקית, אבל בהחלט קהילה! לאחר שהפורום כבר קיבל צורה, הייתה רק בעיה אחת – קהילת גולשי הסקי והסנובורד בישראל התפלגה בין שני הפורטלים העיקריים שהציעו לגולשים את הבית הכי חם: תפוז ווואלה. פורום סקי בתפוז – בהנהלת דור (Loppy) ופורום סקי בוואלה בהנהלת אלונה (alonaski).הנהלת הפורומים של תפוז החליטה לעשות משהו בנידון, ולאחר דיונים עם שני הצדדים, הצליחה הנהלת הפורומים במשימתה ובתאריך ה-22.2 לשנת 2003 שתי הקהילות התאחדו לקהילה אחת גדולה בהנהלתם של דור, אלונה ויאיר – שהצטרף גם הוא לניהול הפורום בתפוז. קהילה שעד היום יושבת כאן, בתפוז, ומקיימת את קהילת הגולשים הגדולה ביותר בארץ לסקי וסנובורד. ברבות השנים אלונה נשארה כמנהלת יחידה של הפורום, ותרמה לו רבות, אך עם זאת תחום עניינה העיקרי התחלף לאט לאט לאופניים. לכן ב-16/09 לשנת 2014 העבירה את השרביט למרסלו (marceloros) המנהל כיום את הפורום וממשיך את דרכה באותם האתרים, אך כאשר הם מושלגים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סקי וסנובורד

שלום לכל הגולשים והגולשות (גם בשלג וגם בפורום כמובן) וברוכים הבאים לקהילת סקי וסנובורד בתפוז!

בפורום תוכלו להתייעץ ולשתף בנושא ציוד, אתרי סקי מומלצים, טיסות, העברות, מלונות, מסעדות, מזג אוויר, וכל הקשור לתכנון החופשה. בלוחות שלנו ניתן לחפש שותפים לטיול, להציע ציוד למכירה, ועוד. תוכלו לשתף ברשמים ובחוויות מחופשות הסקי שלכם, ולחלוק טיפים מועילים עם חברי הקהילה. במהלך העונה תוכלו ליהנות מעדכונים מחברי הפורום ישירות מאתרי הסקי. בקיצור: כל מה שקשור לסקי ולסנובורד! שלכם, מרסלו – מנהל הפורום.

קצת על הקהילה: קהילת סקי וסנובורד הוקמה בתפוז בתאריך ה-11.3 לשנת 2002 ע"י גל (GalGula) שהייתה בזמנו מנהלת זמנית שהתנדבה לנהל את הפורום עד שיימצא מנהל קבוע. בינתיים, גל הצליחה ליצור קבוצה קטנה של גולשי סקי וסנובורד שהצליחו להחזיק את הפורום ללא הרבה קשיים אבל גם כלל לא בקלות... בין הגולשים היה דור (Loppy), שעם הזמן, בתאריך ה-2.6 לשנת 2002 התמנה למנהל הפורום באופן קבוע. וכך, עם הזמן, הפכה קבוצת הגולשים הקטנה לקהילת גולשים. אמנם לא ענקית, אבל בהחלט קהילה! לאחר שהפורום כבר קיבל צורה, הייתה רק בעיה אחת – קהילת גולשי הסקי והסנובורד בישראל התפלגה בין שני הפורטלים העיקריים שהציעו לגולשים את הבית הכי חם: תפוז ווואלה. פורום סקי בתפוז – בהנהלת דור (Loppy) ופורום סקי בוואלה בהנהלת אלונה (alonaski).הנהלת הפורומים של תפוז החליטה לעשות משהו בנידון, ולאחר דיונים עם שני הצדדים, הצליחה הנהלת הפורומים במשימתה ובתאריך ה-22.2 לשנת 2003 שתי הקהילות התאחדו לקהילה אחת גדולה בהנהלתם של דור, אלונה ויאיר – שהצטרף גם הוא לניהול הפורום בתפוז. קהילה שעד היום יושבת כאן, בתפוז, ומקיימת את קהילת הגולשים הגדולה ביותר בארץ לסקי וסנובורד. ברבות השנים אלונה נשארה כמנהלת יחידה של הפורום, ותרמה לו רבות, אך עם זאת תחום עניינה העיקרי התחלף לאט לאט לאופניים. לכן ב-16/09 לשנת 2014 העבירה את השרביט למרסלו (marceloros) המנהל כיום את הפורום וממשיך את דרכה באותם האתרים, אך כאשר הם מושלגים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ווצאפ פורום תפוז : 
להצטרפות לקבוצת הווצאפ של הפורום או לרשימת התפוצה בווצאפ (ללא חשיפת המספר הסלולרי) נא לשלוח למנהל הפורום הודעה פרטית 
המשך >>

לצפיה ב-'אפשר ללמוד סקי בגיל 50 פלוס? '
אפשר ללמוד סקי בגיל 50 פלוס?
21/09/2018 | 13:23
13
32
הי,

שאלה שאולי תשמע לכם מטופשת, יש סיכוי ללמוד סקי בגילי המופלג? בן 52 וחולם כבר הרבה זמן ללמוד סקי. לא לאולימפיאדה, רק לגלוש בסבבה בלבן המדהים הזה עם נופי הרים מושלגים מסביב.

ואם כן, איך כדאי לגשת לפרוייקט? אציין שאין לי רקע בספורטים הרפתקניים, די "בטטה". אשתי אגב לא מעוניינת, תשמח להתלוות אליי (כדי להחזיר את הגופה...) אבל לא לגלוש בעצמה.

תודה.
לצפיה ב-'אפשרי בהחלט'
אפשרי בהחלט
21/09/2018 | 15:29
21
קצת יותר איטי, במיוחד אם אתה לא טיפוס ספורטיבי, אבל לומדים. ואתה תחזור חי ובועט, שום גוויה.

אני לא אוהב חבילות מוכנות, מה עוד שיש אינסוף תלונות על רמת ההדרכה. ההצעה שלי שתזמין לבד טיסה, מלון ובאתר קח הדרכה פרטית ככל שידך משגת. ההדרכה באוסטריה הרבה יותר יקרה מאשר בצרפת, אחרת הייתי ממליץ על אוסטריה כדי שלאשתך לא יהיה משעמם מדי. איטליה פשרה טובה בין תעסוקה להדרכה איכותית וזולה. תיכף יבואו המומחים לאיטליה לייעץ לך.
לצפיה ב-'אפשר ללמוד לרכב על חד אופן בגיל שבעים ...'
אפשר ללמוד לרכב על חד אופן בגיל שבעים ...
21/09/2018 | 16:02
5
24
אז סקי בודאי...
שנית אתה מדבר על חמישים לא ששים ...
אז אתה בשיא היכולת.
שלישית אני  למדתי בקטלוניה  ברמה סופר גבוהה הכל מחדש בגיל 55
ללמוד מחדש אומר כי היו לי טעויות מובנות מגיל צעיר למדתי לא נכון.
קשה הרבה יותר ללמוד מחדש ,מאשר ללמוד ממצב של אי ידיעה כי  לומדים
נכון.
נאלצתי לתקן לאט לאט טעויות משלושים שנה  והגעתי לרמה חצי תחרותית.
אם תפתח משתמש ותשלח לי מסר אז אשמח להדריך אותך איך להיכנס. לתחום
כאשר בהתחלה החל  מכאן בארץ ,וכלה היכן ללמוד איך ובאיזה תקציב.
תוכל גם לחפש בפייסבוק קבוצה בשם פורום מטיילי הפירינאים סקי טורינג וסנוקייט.
בהצלחה.
לצפיה ב-'לא בדיוק שיא היכולת'
לא בדיוק שיא היכולת
22/09/2018 | 08:46
4
25
הקואורדינציה במיטבה בתחילת שנות העשרים, הסיבולת בסוף שנות העשרים ותחילת שנות השלושים והכוח מגיע לשיאו בסוף שנות השלושים ותחילת שנות הארבעים. בגילו הוא מעבר לשיא ויש כבר שחיקה במפרקים, נזק מצטבר למערכות שונות, אולי בעיות בריאות שונות שאופיניות לגיל 50 פלוס ומגבילות.

אפשרי? כן. קל כמו בגיל 20?למרבה הצער לא.
לצפיה ב-' זה היה טוב'
זה היה טוב
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2018 | 11:39
2
20
אפשר להתפרק בגיל 52 חחח, כמוני
אצלי המוטו הוא 50 זה ה-80 החדש.
שיחנקו הרופאים אני הולך לסקי גם בניגוד לרצונם !
לצפיה ב-'הרוחניים יגידו שהגיל זה רק מספר '
הרוחניים יגידו שהגיל זה רק מספר
22/09/2018 | 13:34
9
לצפיה ב-'לא יודע מה עשית בדרך'
לא יודע מה עשית בדרך
22/09/2018 | 18:33
8
חשוב להקפיד על ספורט ותזונה בריאה. אסור לזלזל גם בשיטות רכות שעובדות על הגוף והנפש כמו טאי צ'י ואפילו יוגה.

שנהיה בריאים.
לצפיה ב-' תמיד כדאי לזכור. שיא היכולת הנוכחית.'
תמיד כדאי לזכור. שיא היכולת הנוכחית.
22/09/2018 | 12:49
13
זה הטוב ביותר שיש, ללא כל ציניות.
לצפיה ב-'אפשרי אבל יותר קשה'
אפשרי אבל יותר קשה
22/09/2018 | 08:37
16
תצטרך הדרכה טובה וצפי ריאלי להתקדמות לא במהירות סילון.
לצפיה ב-'אפשר'
אפשר
22/09/2018 | 09:21
14
קח הדרכה פרטית ואתה תלמד. קשה להתייחס לשאלות הפרקטיות בלי שתגדיר תקציב. אידיאלי זה באוסטריה, למשל בקיצביוהל עם מדריך פרטי אבל אתה לא תצא בפחות מ 3,000€ לשניכם וגם זה על הצד הנמוך. בהנחה שאשתך פאסיבית, רק מצטרפת לנסיעה בלי סקיפס, ציוד והדרכה. באיטליה יעלה קצת פחות בזכות הדרכה יותר זולה.
לצפיה ב-'אני מכירה אנשים שהתחילו בגילך'
אני מכירה אנשים שהתחילו בגילך
9
לצפיה ב-'אפשרי, עם הרבה הכנה'
אפשרי, עם הרבה הכנה
22/09/2018 | 13:40
12

אם אתה מגדיר עצמך כ"בטטה", הסיכון שלך, בגילך, מאד גבוה (רצועות, פריצות דיסק, קרעים ושאר תופינים). הבעיה היא פחות לימוד סקי ויותר כניסה לכושר גופני. סקי תלמד, זה לא כל כך מסובך ואתה תמיד יכול להישאר ברמה שמאפשרת לך לבלום ולהסתובב, גם אם זה לא סופר-חינני. הבעיה היא שנפילה עם מתיחה חזקה של הברך, או נחיתה על הכתף, או אינספור מצבים אחרים שקורים למתחילים כל יום, יכולים להשבית אותך להרבה זמן. אתה יכול למנף את האתגר הזה כדי להכנס לכושר גופני, אבל כוונתי אינה לשבועיים ריצה בפארק, אלא לכמה חודשים של תרגילי כושר, כוח וגמישות.
לצפיה ב-'אני התחלתי בגיל 45'
אני התחלתי בגיל 45
22/09/2018 | 17:16
7
עדיין לא מגדיר את עצמי גולש טוב אבל ללמוד זה אפשרי. הכל עניין של הדרכה. אני במחנה של התומכים בהדרכה אישית, לא קבוצתית. אמנם כל החיים התאמנתי בחדרי כושר ואני לא חלש אבל מצד שני מאד קשה לי ללמוד תנועות וכאלה. אנטי-כישרון מוחלט עם קואורדינציה של נעל. תמיד מזכיר בצחוק כשניסו ללמד אותי לרקוד לפני החתונה...
לצפיה ב-'גם אני לא התחלתי בגיל 3 כמו הצרפתים'
גם אני לא התחלתי בגיל 3 כמו הצרפתים
22/09/2018 | 21:25
8
וגם לא בגיל 30. וגם לא זרקו אותי על המסלול ואחרי שעה ידעתי לגלוש. עקומת הלימוד יותר שטוחה בגיל מבוגר אבל לומדים. אם התקציב מאפשר, תוכל ללמוד את הבסיס כבר בארץ, בסקימולטור, על מין משטח נע שמדמה גלישה. רק שבמקום שאתה תגלוש, אתה עומד במקום והמשטח זז מתחתך. אנשים אומרים שזה עזר להם וכשהגיעו לשלג נכנסו לעניינים הרבה יותר מהר. אישית לא ניסיתי. כך או כך, אם אתה רוצה ללמוד לגלוש, חד משמעית לך על זה. נתקלתי במעט דברים בחיים שגרמו לי הנאה כמו סקי. כבר בקיץ זה מתחיל להעסיק אותי והולך ומתעצם ככל שהחורף מתקרב עד הימים לפני הנסיעה כשאני כבר בשכרון חושים ולא יכול לחשוב על שום דבר אחר חוץ מהמדרון שהולך ומתקרב...
לצפיה ב-'שותף/שותפה לסקי בסוצ'י רוסיה'
שותף/שותפה לסקי בסוצ'י רוסיה
22/09/2018 | 19:38
9
בן 35 גולש רמה בנונית ו מעלה.
אין תאריכים ספיצים ליצאה.
למעוניינים אפשר לכתוב למייל הזה:

לצפיה ב-'כאבי רגליים בסקי'
כאבי רגליים בסקי
22/09/2018 | 04:02
12
26
אהלן,
התחלתי עם סקי לפני כמה שנים. שמתי לב שנורא כואבות לי הרגליים, בעיקר הארבע-ראשי. בעבר עסקתי בספורט תחרותי, וגם היום מתאמן 5 פעמים בשבוע, רץ 10 ק"מ כמה פעמים בשבוע ושוחה למרחקים ארוכים. ועדיין בסקי כואבות לי מאד הרגליים. יש תרגילים ספציפיים לסקי לעשות?

לצפיה ב-'עמידה לא נכונה בתוך הנעל יכולה לגרום לזה'
עמידה לא נכונה בתוך הנעל יכולה לגרום לזה
22/09/2018 | 09:28
2
15
כי השריר מחזיק את משקל הגוף במקום להשעין אותו על הנעל. זה גם מגביל את קצב ההתקדמות. בהדרכה פרטית מעירים לך על דברים כאלה. בהדרכה קבוצתית לא.

יש תרגילים ספציפיים לחיזוק הארבע ראשי. כמו עליה על מדרגה גבוהה (או על כסא), סקוואטים, וכיו"ב. אתה גם צריך לעבוד על אורך השריר כי אתה רוצה שהשריר יחזיק אותך כל היום. אתה לא גולש מקצועי שצריך לתת פיק במקצה אחד של דקה וחצי.

אבל בהחלט תבדוק את התנוחה, שאתה משתמש נכון בנעל.
לצפיה ב-'LIKE '
LIKE
22/09/2018 | 12:52
3
לצפיה ב-'תודה, אקפיד על זה יותר'
תודה, אקפיד על זה יותר
22/09/2018 | 18:15
3
תודה על העיצות
לצפיה ב-'נשמע מוזר'
נשמע מוזר
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2018 | 11:35
1
10
כי כן, הייתי סובל מכאבים כאלה כאשר הייתי מגיע לסקי לא מוכן.
ואז התחלתי לרוץ, ולהתאמן בחדר כושר, וממש מרגיש את השינוי בחופשת סקי הן ביכולת הפיזית (כושר) והן בשרירים.
מהתיאור שלך אתה מגיע מוכן, אז אולי סימן רשום צודק וזה קשור בטכניקה.
או שחסר לך לחזק שרירים בהרמת משקולות.
לצפיה ב-'אנסה לברר לגבי הטכניקה בנסיעה הבאה'
אנסה לברר לגבי הטכניקה בנסיעה הבאה
22/09/2018 | 18:22
3
אני עובד על כל השרירים כי אני מאמין באיזון אבל יש מקום לעבוד יותר על הארבע ראשי. חשבתי שאולי יש תרגילים ייעודיים לסקי. אם מדובר בתרגילים סטנדרטיים שהוזכרו פה, אוסיף מהם לתכנית האימונים.
לצפיה ב-'אולי אני אומרת את המובן מאליו'
אולי אני אומרת את המובן מאליו
1
11
אבל חימום אתה עושה לפני הגלישה? או ישר מסתער?
לצפיה ב-'יותר מתיחות מחימום'
יותר מתיחות מחימום
22/09/2018 | 18:25
4
הירידה הראשונה כל יום אני עושה מאד לאט שחרור הרגליים, הרמת רגל לסירוגין.

אבל ההערה שלך מאד לעניין, ממש לא מובן מאליו. תודה.
לצפיה ב-'אתה גולש משולש או מקבילי? '
אתה גולש משולש או מקבילי?
22/09/2018 | 13:39
1
9
אני זוכר כאבי רגליים כמו שאתה מתאר כשגלשתי משולש (מפלסת שלג). כשלמדתי לגלוש "נכון", מגלשים מקביליים, כבר לא כאבו לי יותר הרגליים.
לצפיה ב-'מקבילי'
מקבילי
22/09/2018 | 18:27
4
לצפיה ב-'היתה לי בעיה דומה.'
היתה לי בעיה דומה.
22/09/2018 | 15:45
8
במשך שנים ,
רק כאשר נפתרה  הבנתי מה היתה הסיבה.
במידה והסיבה זהה.
מוזמן לשלוח מסר ,חבל להלאות את הפורום בבעיה
פרטית שלי שאולי לא תואמת כלל לבעיה שלך.

לצפיה ב-'אני סובל מאותה בעייה'
אני סובל מאותה בעייה
22/09/2018 | 17:06
1
10
בעיקר בעיית טכניקה שטרם פתרתי לחלוטין. התחלתי כבר להתאמן לקראת החורף אבל ברור לי שרק שרירים לא עוזרים בלי לתקן את הטכניקה. מתכוון לעבוד ספציפית על טכניקת רגליים בנסיעה הראשונה. מקווה ליפול על מדריך טוב.

התרגילים שאני עושה:
1. סקוואטים עם משקולת
2. סקוואטים עם כדור (מוחץ כדור בין הגב לקיר ועולה ויורד)
3. נשען עם הגב על הקיר כשהברך ב 90° ומחזיק כמה שאני יכול, לפחות דקה. נח וחוזר על התרגיל.
4. תרגילי רגליים במכשירים
מתחיל להוסיף מהאימון הבא תרגיל שנקרא "pistol squats" שהמליצו לי אתמול. ראה תמונה מצורפת. עוזר גם לשיווי משקל.
לצפיה ב-'תודה, אני מכיר את התרגילים האלה. אוסיף יותר מהן. '
תודה, אני מכיר את התרגילים האלה. אוסיף יותר מהן.
22/09/2018 | 18:12
3
לצפיה ב-'חופשת סקי ראשונה'
חופשת סקי ראשונה
15/09/2018 | 06:29
18
64
שלום לכווולם1
אנו זוג + 2 (14,10), חושבים לצאת השנה בפעם הראשונה לחופשת סקי שתכלול הכל... כולל הדרכה, ציוד סקי פס וכו (לא חייבת אישית).
מה נחשבים לאתרי סקי הזולים למטרה זו?
תודה רבה לכל עזרה בעניין.
גמח"ט
לצפיה ב-'בדרך כלל ממליצים על בנסקו למטרה זאת'
בדרך כלל ממליצים על בנסקו למטרה זאת
15/09/2018 | 07:10
2
47
היתרונות:
זול
מלונות מפוארים ביחס למה שאפשר לקבל במחיר זה במערב אירופה
טיסות קצרות לסופיה והעברות קצרות לאתר

הבעיות:
תורים ארוכים למעליות
היסטריית שלג מפוקפקת
תלונות חוזרות ונשנות על רמת ההדרכה הירודה.
חלק ממוכרי חבילות "הכל כלול" רכשו לעצמם מוניטין די מפוקפק (בלשון המעטה). וזה בולט במיוחד בבנסקו.

לגבי בנסקו, יודעי דבר אומרים שטעות להזמין פנסיון מלא כי עדיף לאכול במסעדות בעיר.

אם אתם רוצים להשתרג לרמה אחת מעל, אז אנדוררה. זה כבר תנאים של מערב אירופה במחיר נמוך בכ 20-25%. גם הסיכון למחסור בשלג במהלך העונה נמוך בהרבה.

עכשיו מילה כללית על הדרכה. זה נושא מאד שנוי במחלוקת פה בפורום ואתן את דעתי האישית. אתם ארבעה באותה רמת גלישה, first time, הצעתי שפשוט תקחו מדריך פרטי. אני ניסיתי פה ושם הדרכות קבוצתיות עד שהבנתי שזה בזבוז זמן ושאני מבזבז ימי חופשה יקרים מפז כדי לטחון מים בקבוצה. כי לגלוש למדתי רק כשלקחתי הדרכה פרטית. כמעט בכל הקבוצות המאורגנות, כולל של קלאב מד, הקבוצות ענקיות. 12, 15 וראיתי גם מעל 20 איש בקבוצה. אז אין ממש סיכוי להדרכה בתנאים כאלה. אחיזת עיניים.
לצפיה ב-'תודה רבה על העזרה.'
תודה רבה על העזרה.
15/09/2018 | 09:47
1
38
והדרכה פרטית אני סוגר שם או שאפשר לסגור כחלק מחבילה?
מהי, בסדר גודל, העלות להדרכה פרטית ל4-5 ימים?
המון תודה
גמח"ט
לצפיה ב-'לא יודע כמה עולה ההדרכה, לא בבנסקו ולא באנדורה'
לא יודע כמה עולה ההדרכה, לא בבנסקו ולא באנדורה
15/09/2018 | 14:40
32
באיטליה, צרפת וגרמניה זה בין 40 ל €50. באוסטריה ושוויץ זה נוסק לכיוון ה €70  לשעה. אתם לא צריכים הדרכה מסביב לשעון. שעתיים הדרכה ביום, מנוחה, ואח"כ עוד שעתיים של תרגול עצמי של מה שלמדתם, יעשה את העבודה לשבוע הראשון. בהתחלה, הלימוד מאד מעייף כי בולמים בשיטה של נעיצת השוליים של המגלש בשלג וזה מאד מעייף, דורש להחזיק את הרגליים בתנוחה מאד לא נוחה כדי שהמגלשיים ייצרו צורה של משולש (או פיצה או מפלסת שלג בסלנג).
לצפיה ב-'לדעתי (ומנסיוני) דווקא בחופשה הראשונה חשוב יותר אתר "בטוח"'
לדעתי (ומנסיוני) דווקא בחופשה הראשונה חשוב יותר אתר "בטוח"
15/09/2018 | 13:04
38
זאת על מנת להבטיח חוויה חיובית לכולם.
בהמשך, כשכבר "נדלקים" על הנושא, אפשר לנסות אתרים מסוגים שונים.
כאן, בהתחשב בגילאים והניסיון של המשתתפים, לקלאב-מד יתרונות ברורים.
אם לאחר יומיים תראו שכולם כבר מסוגלים לגלוש קצת - נסו מדריך פרטי לכולכם ביחד. 
אם לא תתקדמו באותו הקצב הרי העלות של מדריך פרטי תלווה בתחושת תסכול של המהירים יותר ואכזבה וחוסר הנאה של האיטיים יותר.
גם יש מצב ש"מיטב הנוער" יהנו יותר בקבוצה של בני גילם, תלוי בהם ובקבוצה.
חיוני לשמור על אוזן קשובה להם ולהנהלה הראשית , על ראש פתוח וגמישות מחשבה לשינויים.
לצפיה ב-'זול עולה יקר....'
זול עולה יקר....
15/09/2018 | 13:46
2
43
אתם לא מחפשים  זול אלא מחפשים  מוצר טוב במחיר טוב.
ובהרחבה.
הכי חשוב למתחילים שלג טוב מפנק כזה שלא מתרסקים עליו לא קרח !
מחיר תאונה קלה בקרח יכול לעלות בשנות טיפולים לברכיים גמורות.
זול משמע יקר...
הדבר השני הדרכה !
הדרכה הכי טובה הוא הדבר הכי חשוב אחרי השלג כי בסיום ההדרכה תנסו לתרגל לבד .
ןמכאן טעות.קטנה בסקי  והופ חזרנו לטיפולי הברכיים ,למחר קבעו לי תור לא חשוב...
בטוח הבנתם...
הדבר השלישי הכנה לפני הנסיעה .
מה זה סקי נעליים  מגלשים איך מכינים את השרירים למעמסה הזו .
ובכן המלצתי  קחו שלושה עד ארבעה שיעורים בסקימולטור לכל אחד ,זול זה לא לא אך יחסוך לכם לחפש חלקי חילוף לברכיים אחרי.  
ובנוסף כבר יהיה לכם בסיס כשתגיעו  לסקי .
שלב הבא.  התאריך המומלץ אמצע פברואר .
אתרים מזרח אירופאיים ללא ספק בבולגריה הבעיה העיקרית אמנם חצי מחיר ,מאתרי מערב אירופה אך התמורה גם היא בסביבות ששים שבעים אחוז מהתמורה במערב אירופה.
ההדרכה בקבוצות.גדולות ההבדל בין הדרכה בקב גדולה לבין קטנה שבעה שמונה אנשים מאד משמעותי .
סקי לא תופסים בפעם הראשונה שבוע ראשון גם לאשני ושלישי ,אך נהנים כבר מהיום השני  מקסימום שלישי  בשבוע הראשון ואילך.
ההמלצה היא בדרך כלל בבולגריה על באנסקו או אתרים נוספים ,קרוב לודאי כי השנה צפי לשלג מצוין בפברואר .
בסקימולטור בודאי תפגשו  בשותפים פוטנציאליים ,ותוכלו ליצור מסגרת.
מומלץ מאד להפריד בין מבוגרים לילדים בהדרכה ,למצוא מדריך לילדים ,ומדריך למבוגרים .
יש סקימולטור גם בסופיה בולגריה זול משמעותית מכאן כך שאם אחרי שני שיעורים  בסקימולטור ,תירצו להמשיך לעוד מספר שיעורים ולשלב גם סוף שבוע וטיול בחול בסופיה בו בזמן כבר בחגים הקרובים ,או אפילו להתחיל ישירות.משם , ולהכיר את הסביבה כבר בחגים האפשרות קימת זולה ונוחה מאד , וכן תוכלו לצרף לכם טיול חביב לשבעת האגמים  שמורה יפהפיה. וללמוד מהמדריכים המקומיים מהן האפשרויות.להמשך.
הסקימולטור שםתמיד יקנה לכם בסיס טוב .
ואם תתארגנו  על הנסיעה  וההדרכה ישירות  מבעלי הדבר עצמם תחסכו פערי תיווך.
חכול להמליץ לכם גם על דירה מספר חדרים ומטבח בלב סופיה ששהיתי בה וחייב להלל את האירוח המדהים , מה גם שהאירוח שם מהמקומיים עצמם  יספק לכם המון מידע והיכרות  עם המקום .

לצפיה ב-'יש לך מושג כמה פעמים נפלתי עד שלמדתי לגלוש? '
יש לך מושג כמה פעמים נפלתי עד שלמדתי לגלוש?
15/09/2018 | 15:31
1
37
כנראה שלא כי גם לי אין מושג כמה פעמים. אבל מדובר בהרבה, הרבה נפילות. ולא כל מי שנופל מגיע לחדר ניתוח. נופלים, כואב קצת וקמים. הנפילות הן חלק מהסקי. אז אין צורך להפחיד אנשים עם סיפורי זוועה. יש בסקי סיכון אבל מי שפוחד ליפול, שלא ילמד סקי. פשוט ככה.
לצפיה ב-'ובכן התגובה שלך אישית לחלוטין .'
ובכן התגובה שלך אישית לחלוטין .
16/09/2018 | 10:22
34
מתארת את מה שאתה מכיר וחווית ,ואני לא יודע באיזו מסגרת.
אני אישית נפלתי מעט מאד פעמים ,יחסית  .
השאלה לא כמה נופלים. אלא. איך ואיפה נופלים,ומי הדריךמאותך אם בכלל.
אין כאן הפחדה אלא עצות מבעל נסיון איך להיכנס לתחום נכון .
כתבת.למדתי , תגדיר למדתי ...
מה הכונה למדתי ?
למדת לאיזו רמה ?
מה אתה יודע ?
איך אתה מתכונן לעונה ,לא תוקף מסביר ,מי שמכיר אותי יודע שיש לי שיווי משקל מצוין מילדות.
אין ענין של פחד מהספורט יש ענין של ביצוע לא נכון .
במיוחד למבוגרים יש בעיה  המצריכה להיכנס לספורט  נכון ,מהתגובה שלך ניתן להבין כ ילא
נכנסת לספורט נכון ,כי  בלינוד נכון כמעט ולא נופלים ,ומי שלומד נכון כם לומד ליפול נכון.
את הנפילות שלי במשך  עשרים שנה ויותר אני יכול לספור בשתי ידיים ,לא יותר  מעשר אולי שנים עשר נפילות.
אך שלוש מהן היו רעות מאד ,ושתיהן אחת בשל  לימוד מאנשים לא נכונים לא מדריכים מקצועיים .
והשניה באשמת האתר החרמון. ואשמת מכוון הציוד.

וה
שלישית כי מדריך עצר לפני מעלית לא סידר שורה ואני כדי להקשיב לו זזתי אחורה בלי לבדוק מספיק שמאחורי פנוי.
כל הנפילות הללו הסתימו אצל רופא ,ואת שלושתן ניתן היה למנוע לו נמנעתי מכניסה לא נכונה לספורט או הנחת הנחה לא נכונה כי השטח מאחרי פנוי.
אף פען לא נפלתי במסלולים קשים עד קשים מאד במהלך גלישה ,כל הנפילות הקשות היו באזורים קלים מאד לגלישה ,וכאמור שלושתן היו מיותרות לחלוטין  וניתנות למניעה בקלות.
לצפיה ב-'כדאי שתגדיר תקציב כי "זול" זה עניין יחסי'
כדאי שתגדיר תקציב כי "זול" זה עניין יחסי
15/09/2018 | 15:44
29
שמע, סקי זה עסק יקר. כי מעבר לעלויות של חופשה רגילה, קרי טיסות, תחבורה, מלון, ארוחות, בסקי אתה צריך גם ביגוד ייעודי שאפשר לקנות או לשכור, וציוד גלישה שחלק שוכרים אבל אביזרים מסויימים צריך לקנות. ציוד סקי זה מגלשיים, נעליים, קסדה, גוגלס (משקף). גם גרבי סקי שאף אחד לא ישכיר לך ומאד רצוי גם כפפות ייעודיות. בקיצור, לפני שראית בכלל שלג הלך לך 1,000 ש"ח על גרביים, כפפות, גוגלס וכו'. לא זול. בטח אם החוויה היא חד פעמית. מה שכמעט שלא קורה אבל נקווה שאתם לא תהיו מהמיעוט הזה.

שאלת על אתר זול. לפני שתרוץ לקנות חופשה זולה במזרח אירופה, הייתי מציע לך להוריד את עלויות החופשה בלי להתפשר יותר מדי על האתר. אבל זה מחזיר אותי לכותר שכתבתי. מה התקציב שחשבת להוציא? מפה והלאה נוכל לחשוב ביחד על איך להכניס את החופשה המושלמת לתקציב הזה.

לצפיה ב-'תגדיר תקציב'
תגדיר תקציב
15/09/2018 | 18:13
7
31
במאמר מוסגר, לדעתי טעות לקנות הכל כלול. אני רואה בזה רק חסרונות. אלא אם אתם מתכוונים לבלוס ולשתות שם עד עילפון.

לגבי הדרכה, לגמרי הדרכה פרטית. ואל תפחד מנפילות, מה שכתבו לך מעליי. הנפילות של המתחילים הן לא קשות שגורמות לפציעות. אתה פשוט לא גולש מספיק מהר כדי להוות סכנה לעצמך ולסביבה. הנפילות המסוכנות קורות דווקא לגולשים מנוסים שגולשים מהר. ולהדרכה אין שום קשר לפציעות. מדריך טוב יביא אותך יותר מהר לרמה יותר גבוהה. ואני אומר את זה כמי שקיבל את ההדרכה הכי טובה שיש, בגרמניה (אני חי כיום בגרמניה), אוסטריה ואיטליה. בעיקרון אתה יכול ללמוד לגלוש גם בלי הדרכה בכלל. תראה קצת סרטים ביו טיוב, תנסה, ובסוף תלמד. זה רק ייקח לך המון, המון זמן ומן הסתם יהיה מאד מאד מתסכל. אבל בהחלט אפשרי.
לצפיה ב-'תודה רבה חברים...אתם אחלה...'
תודה רבה חברים...אתם אחלה...
15/09/2018 | 20:07
6
43
אין לי מושג איזה תקציב זה ראלי...אני חושב ככה
טיסות, לדוגמא, לבולגריה
מלון, כמה שיותר קרוב לאתר סקי, יכול להיות מבחינתנו גם כוכב אחד...אנו לא מפונקים ורק עם ארוחת בוקר. (יש איזו הכוונה למלון מסויים?)
מדריך פרטי למשפחה של 4.(מה העלות+-
ציוד סקי מה העלות+-
סקי פס מה העלות
אוכל
סה"כ שהיה באתר למשך 5 ימים.
המון תודה על העזרה.גמח"ט

לצפיה ב-'לבולגריה אין טעם להרכיב לבד'
לבולגריה אין טעם להרכיב לבד
15/09/2018 | 21:30
2
54
גם אם תחסוך משהו, זה יהיה בקטנה ולא כדאי את כאב הראש. מחירים תראה פה:

https://www.pingwin.co.il/Hotel+Orphey.html?siteID...

או פה:

http://www.bg-tours.co.il/bansko

בחיפוש מהיר לא הצלחתי למצוא באינטרנט מחיר הדרכה, אולי בגלל שאנחנו לא בעונה, אבל לפי כמה תגובות בטריפ אדוויזר מדובר בכ 27 - €30 לשעה.

חוץ מבולגריה, מוכרים חבילות סקי זולות במזרח אירופה גם לרומניה, סלובקיה וגיאורגיה.

לצפיה ב-'לא משנה כמה תחפש ברשת.'
לא משנה כמה תחפש ברשת.
20/09/2018 | 12:10
1
29
אם לא תגיע למקום ברגליים ולא  תתקשר עם המקומיים בדרך בלתי אמצעית ,כלומר ללא מתווכים ,לא תדע !
בעניין כדאי או לא כדאי בבולגריה ,על מה מתבססת ההצהרה ?
היית שם ?
אתה דובר בולגרית ?
יש לך קשרים שם ?
אם לא אז ההצהרה נכונה ,אם כן אז גם 400 יורו לשבועיים לאדם לא  כולל ציוד והדרכה הוא סכום גבוה ,אפשר להסתדר ב 300 תלוי באתר ,יש הרבה יותר מאחד.
אך הדבר בהחלט לא נכון לתייר הממוצע שאין לו קשרים מקומיים .
לצפיה ב-'אכלתי גבינה בולגרית ועשיתי גרעפס בולגרי'
אכלתי גבינה בולגרית ועשיתי גרעפס בולגרי
20/09/2018 | 17:57
11
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
20/09/2018 | 13:05
19
בולגריה היא מדינה בה היושר נוטה  להפתיע.
אני מניח שאתם חושבים שאם תשאלו כאן תקבלו את המחירים  הטובים ביותר .
ובכן תשאלו חברה בבולגריה  תקבלו  מחיר מסוים ,תשאלו אחרת.תקבלו הפלא ופלא בדיוק אותו מחיר.
לצפיה ב-'מרסלו איפה אתה? צריך פה המלצה לסוכנת שלך לבולגריה'
מרסלו איפה אתה? צריך פה המלצה לסוכנת שלך לבולגריה
22/09/2018 | 09:36
1
9
משפחה של ארבע נשמע לי אידיאלי לדירה. יש למרסלו סוכנת שמתמחה בחבילות לבולגריה.
החבילות כבר באות עם סקי פס. אתה רק תצטרך לאתר שם את בית הספר לסקי ולסגור הדרכה.

החבילות בד"כ בנויות לשבוע ככה ש-5 ימים עשוי להיות בעייתי.

דבר אחרון, ילדים בדרך כלל לומדים יותר מהר מההורים אז שמור אופציה להתפצל אחרי היום הראשון.

לילדים אפשר לקחת הדרכה קבוצתית אם הם מבינים אנגלית. לכם לא להתפתות להדרכה קבוצתית. זה יהיה חסר תועלת ומתסכל. חבל על הכסף של כל החופשה.
לצפיה ב-'אירן מ-BG-Tours'
אירן מ-BG-Tours
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2018 | 11:42
6
ניתן למצוא בקלות בגוגל את האתר והטלפון.

אני קצת במצב התקלחות הקרצייה שלי, חום וכל מיני שטויות.. היום כבר העלאתי מינונים למה שיחזיר אותי לסדר, לפחות עד סוף החג, אז כולם יחזרו לשגרה וניתן יהיה לדבר מה הלאה.
לצפיה ב-'זול כפי שאמרו זה מזרח אירופה'
זול כפי שאמרו זה מזרח אירופה
22/09/2018 | 11:47
10
לדעתי אם התקציב מוגבל, עדיף לקחת חופשה "יקרה" ביעד זול מאשר חופשה זולה ביעד יקר.

לא לשכוח שלפני חופשה ראשונה יש הוצאות גדולות על ביגוד.
לצפיה ב-'אין תשובה פשוטה'
אין תשובה פשוטה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/09/2018 | 12:23
9
עברתי על כל מה שנרשם, ראיתי תשובות ודעות לכאן או לכאן.

קודם כל ראו את ההצעה כאן, ויש גם אחורה בפורום סיכום חופשה משם.
כלומר יש אפשרויות אחרות מלבד בנסקו.
אם תקציב נמוך הוא חובה אז יש גם אפשרויות כגון בצרפת, בתנאי שלמשל לוקחים דירה לארבעה, אולי מבשלים לבד חלק מהארוחות (בוקר וערב?). או בונים לבד חופשה במועדון השמש (האח הקטן של קלאב מד) עם שילוב של טיסות זולות.
כמה כל אופציה עולה צריך לבדוק, לא סתם שואלים ללא הפסקה מה התקציב.
כי הכי נוח זה להזמין קלאב מד, רק זה כבר לא זול בכלל.

דבר שני הייתי מנסה ללכת על שבוע ולא פחות, 6 ימי סקי זה טוב גם להתחלה.
אישית אני לא מתרגש מהדרכה בקבוצה - אני למדתי בקלאב מד, וגם הנער שלי למד שם ולא רע בכלל. יש מה לשפר זה כן, בהמשך.
ללמוד נכון וטוב מההתחלה בהחלט מומלץ, מבחינתי זה מחייב מדריך טוב ולא בהכרח מדריך פרטי.

ביגוד סקי - חליפה, כפפות, גוגלס, גרביים כבסיס, ביגוד טרמי כהרחבה.
זה זהה ולא משנה היכן החופשה. לא חייבים להיכנס לסקי פס ולהסתער על "ספיידר" יש חלופות פחות יקרות גם אצלם, ובמיוחד אצל רובי אופפיסט בחולון. אצל רובי אין התפשרות אדירה על האיכות (אטימות/נדיפות נתונים טכניים של הביגוד) בתמורה למחיר נמוך.
ציוד סקי: נעליים, מגלשיים, מקלות וגם קסדה שוכרים באתר. אני לא יודע אם בבנסקו כבר הוסיפו קסדה לסטנדרט, מקווה שכן. באירופה ילדים לא יגלשו בלי קסדה.

תבדקו, לכו על אחת האופציות, תהנו ותחזרו לספר.
בהצלחה.

לצפיה ב-'מחפש שותף לחופשת סקי ראשונה'
מחפש שותף לחופשת סקי ראשונה
13/09/2018 | 21:31
47
היי =]

מחפש שותף/שותפים מתחילים לחופשת סקי מאמצע פברואר.

בן 24, דתי.
אם מישהו מחפש שותף אשמח אם ייצור איתי קשר =]

לצפיה ב-' ראיינאייר פתחה קו טיסות לממינגן שליד מינכן '
ראיינאייר פתחה קו טיסות לממינגן שליד מינכן
11/09/2018 | 08:35
5
98
נכון לעת כתיבת שורות אלה, הלוך חזור בפברואר כולל מזוודה עולה כ- €125 שזה פחות מחצי המחיר של לופטהזה/אל על.
לצפיה ב-'עכשיו אומרים? '
עכשיו אומרים?
11/09/2018 | 18:38
1
44
לצפיה ב-'אתמול הכריזו רק על הקו החדש'
אתמול הכריזו רק על הקו החדש
11/09/2018 | 20:24
77
אני אגב כבר קניתי לפרבואר.
לצפיה ב-'יששששש '
יששששש
15/09/2018 | 15:46
22
לצפיה ב-'שמעתי. יפה '
שמעתי. יפה
15/09/2018 | 18:15
23
לצפיה ב-'זה כבר עולה כפול '
זה כבר עולה כפול
22/09/2018 | 11:42
10
אבל עדיין זול ביחס לאל על ולופטהנסה
לצפיה ב-'שנה טובה וחג שמח פורום '
שנה טובה וחג שמח פורום
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2018 | 14:40
1
12
שתהיה לנו שנה מוצלחת, בריאה ומלאה בשלג  
לצפיה ב-'שנה טובה ומושלגת למכביר לכל גולשי בית ישראל'
שנה טובה ומושלגת למכביר לכל גולשי בית ישראל
11/09/2018 | 01:29
10
לצפיה ב-'חופשת סקי ראשונה - הזמנת טיסה וחדר '
חופשת סקי ראשונה - הזמנת טיסה וחדר
06/09/2018 | 12:49
38
88
שלום וברכה לכולם =]
מתכנן טיול סקי ראשון לצ'כיה.
רציתי לדעת ממתי כדאי להזמין טיסה וחדר? מה המחירים פחות או יותר המומלצים?
האם משלמים על חדר מראש? 

אגב, מניסיון שלכם, עדיף מלון או דירה? (אנחנו אוכלים כשר, ושומרים שבת...)
לצפיה ב-'להזמין כמה שיותר מוקדם את שניהם'
להזמין כמה שיותר מוקדם את שניהם
06/09/2018 | 13:28
2
44
ספטמבר כבר נחשב מאוחר. יש אנשים שמזמיניםמלון או דירה זה בעיקר שאלה של תקציב. דירה בדרך כלל יוצאת יותר זול לקבוצות או משפחות גדולות. מה עוד שבדירה אפשר גם לבשל וכך לחסוך עוד על אוכל. אני מעדיפה מלון שמנקים אחריי, אני מקבלת כל יום מגבות נקיות, וכיו"ב.
לצפיה ב-'יש לך אתרים מומלצים להזמנת טיסות/דירות?'
יש לך אתרים מומלצים להזמנת טיסות/דירות?
06/09/2018 | 15:44
1
33
ושוב, מתי משלמים על הדירות? מראש? העברה בנקאית?
לצפיה ב-'לצ'כיה? אין לי המלצות'
לצ'כיה? אין לי המלצות
06/09/2018 | 22:19
33
עד היום גלשתי רק באוסטריה.

טיסות תוכל לבדוק באתרים בינלאומיים כמו אקספידיה וקאייק. תבדוק גם באתרים של חברות low cost, אני לא יודעת מי טסים לשם בסביבה, אולי wizz או ryan. כעיקרון טיסות אני מעדיפה לקנות רק באתרי חברות התעופה עצמן אחרי שקראתי והבנתי את תנאי הכרטיס. מלון או דירה תמצא ב booking.com, expedia, airbnb ושאר האתרים הדומים. אני מעדיפה את בוקינג, אף פעם לא נפלתי איתם. אולי גם אחרים בסדר אבל אינני יכולה להעיד מניסיון אישי. אני לא הייתי שולחת בשום אופן העברה בנקאית או paypal. נשמע מפוקפק ברמות אבל אין לי ניסיון אישי כי כאמור אני לא מתעסקת עם מקומות כאלה. אני מחכה שנה שלמה לחופשה הזאת ואין לי שום כוונה שבעולם להגיע לאיזה כפר על ראש הר ולגלות שהדירה לא קיימת ועבדו עליי.

לצפיה ב-'מתעלק'
מתעלק
06/09/2018 | 14:27
3
52
איך יכול להיות שבאזור val gardena כבר עכשיו אין כלום כמעט?
מחפש מלונות שם, כמעט שאין, בטח לא במחיר שמקובל עלי.
 האיטלקים התחילו לחשוב חצי שנה קדימה פתאום?
לצפיה ב-'לדעתי נמכרים מראש לסיטונאי תיירות'
לדעתי נמכרים מראש לסיטונאי תיירות
06/09/2018 | 15:41
38
תואמי סקי דיל מכל העולם. גם אני נתקלתי בתופעה.
לצפיה ב-'הזמנתי דירה ב-POZZA DI FASSA לסוף ינואר.'
הזמנתי דירה ב-POZZA DI FASSA לסוף ינואר.
06/09/2018 | 16:03
1
59
שני חדרי שינה מטבח מאובזר ואינטרנט, משלישי לשלישי, ב-450 יורו לשבוע.
לצפיה ב-'נישמע טוב, לינק?'
נישמע טוב, לינק?
06/09/2018 | 16:22
31
למרות שאחד החברה מעדיף בעיירות היותר גדולות, יש לו שאיפות ללכת לדפוק את הראש ולרקוד בלילות.
לצפיה ב-'כפי שאמרו, כמה שיותר זמן מראש'
כפי שאמרו, כמה שיותר זמן מראש
06/09/2018 | 15:53
38
ולכוון לתאריכים בטוחים מבחינת השלג כי עד כמה שאני זוכר, האתרים בצ'כיה לא גבוהים במיוחד. אני חושב שהשאלה חדר, מלון או דירה היא משנית. צריך לבדוק תמורה למחיר. מה שבאמת משנה זה המיקום, איכות החדר/דירה וכמובן המחיר. אופן התשלום: בבוקינג לפעמים גובים מראש (בחדרים ללא אפשרות ביטול או כשתקופת הביטול פגה) אבל ברוב המקרים התשלום נעשה במישרין בצ'ק אין ובוקינג לוקח פרטי כרטיס אשראי רק כבטחון. באייר בי אנד בי עד כמה שזכור לי התשלום בעת ההזמנה ואם יש ביטול, הם מבצעים זיכוי (במידה ובעל הדירה מאפשר ביטול). אם מזמינים שלא דרך האתרים הגדולים, למשל דרך לשכת התיירות או במישרין מול בית העסק, אז בדרך כלל מבקשים מקדמה בהעברה בנקאית. אני אישית אף פעם לא הזמנתי ככה ולא הייתי עושה העברה למישהו שאני לא מכיר, אבל השיטה קיימת ומקובלת.
לצפיה ב-'אגב יש עוד מישהו שטס בתקופה הזאת?'
אגב יש עוד מישהו שטס בתקופה הזאת?
06/09/2018 | 18:57
23
לצפיה ב-'מהרגע '
מהרגע
07/09/2018 | 00:26
9
49
שיש בחלק התחתון של האתר 50 סמ לפחות ושבעים למעלה , אם לא יהיו אז תזמין למדינה  אחרת ואתר אחר כפי שכתבו כמה שיותר מוקדם מהרגע שהתנאים יתקימו ....
רמז אף פעם לא יחסרו לכם טיסות ומלונות למזרח אירופה...
מצד שני שלג בהחלט כן .
לצפיה ב-'לא הבנתי את המשל חחח'
לא הבנתי את המשל חחח
07/09/2018 | 12:04
8
34
אבל סבבה, אני אחכה שבועיים לפני הטיסה ואזמין טיסה וחדר...

תודה רבה =]
לצפיה ב-'בכיף .'
בכיף .
07/09/2018 | 19:05
10
לצפיה ב-'חדר אפשר לבטל '
חדר אפשר לבטל
08/09/2018 | 15:21
6
33
אם משתמשים בבוקינג שהם ממש טובים.
וכדאי לשריין חדרים טובים למפרע. אם אתם מבשלים
אז ברור שכדאי לחפש דירה, או הוסטל שמאפשר יש כאלו .
אפשר גם להכין סנדביצים ולקנות בסופר כך שלא חייבים דירה.
מנסיון כדאי לשריין לאמצע פברואר לכמה מדינות ואתרים שונים..
אגב למה דוקא צכיה ולא בהרי הטטרה סלובקיה ?

לצפיה ב-'תודה רבה =]'
תודה רבה =]
08/09/2018 | 21:46
5
16
אגב, אם אני משריין חדר של 8, ואנחנו 4, יכניסו עוד אנשים לחדר? (כי ראיתי בחלק מהחדרים שזה תוספת תשלום אם אנחנו 3 או 4 בחדר של 4)

ולמה דווקא צ'כיה?
קראתי באינטרנט וראיתי שהמקום ממש מומלץ למתחילים, וגם זול יחסית למקומות אחרים
לצפיה ב-'שאלה כללית.'
שאלה כללית.
08/09/2018 | 22:00
4
31
לכל מלון או אכסניה יש מדיניות מסוימת.
יש  מלון, שבו המחיר הוא לחדר, יש אכסניה שבה המחיר פר מיטה.
ואז המינוח הוא  דורם או דורמיטורי, שם כן יוסיפו אנשים, אך אם תזמין  חדר לארבעה שהוא כמובן יותר יקר במקצת, אז לא יוסיפו.
בענין מתחילים יש לי עוד שורת מדינות ואתרים מכאן עד הודעה חדשה שטובים
וזולים למתחילים, לצכיה בהחלט מקום מכובד ברשימה, הפשטידות תרד בפראג מעולות, והמדינה יפהפיה אך החשוב ביותר הוא שיהיה שלג טוב, 
מתחילים נופלים יותר , למתחילים כואב יותר ,ולכן שלג טוב מפנק, ורך הוא טוב למתחילים ! 
לצפיה ב-'אז אתה אומר שלמתחילים עדיף את הרי הטררה?'
אז אתה אומר שלמתחילים עדיף את הרי הטררה?
08/09/2018 | 22:36
3
28
ההבדלים במחירים גדולים?
לצפיה ב-'הרי הטררה ? למה הכונה ?'
הרי הטררה ? למה הכונה ?
09/09/2018 | 00:02
2
18
לצפיה ב-'הרי הטטרה, התבלבלתי בין הט' לר' '
הרי הטטרה, התבלבלתי בין הט' לר'
09/09/2018 | 12:37
1
15
לצפיה ב-'לא כתבתי עדיפים '
לא כתבתי עדיפים
09/09/2018 | 22:12
31
תלוי במצב השלג בזמן הנסיעה.
אם תפתח שירשור אחר מהו האתר העדיף למתחילים לפעם ראשונה
אעלה לך שורת משתנים שתעזור לך להחליט סמוך למועד הנסיעה.
כרגע אם אענה פשוט ילך לאיבוד.
לצפיה ב-'יש לך סיבה מיוחדת לנסוע דווקא לשם? '
יש לך סיבה מיוחדת לנסוע דווקא לשם?
11/09/2018 | 01:36
18
39
אתרים קטנים, שלג לא לגמרי בטוח ואפילו לא זול במיוחד. אם יש לך סיבה טובה לנסוע דווקא לשם סבבה. אם לא, אז כדאי לך לשקול אתרים אחרים.
לצפיה ב-'לא ממש, זה פשוט האתר שהבנתי שהוא בין הכי מומלצים למתחילים'
לא ממש, זה פשוט האתר שהבנתי שהוא בין הכי מומלצים למתחילים
13/09/2018 | 19:59
17
16
אם יש לך אתרים אחרים טובים, אשמח לשמוע.
מה שחשוב לי זה המחיר (בכ"ז אני סטודנט =]), ומקום עם מורים טובים
לצפיה ב-'מה התקציב? '
מה התקציב?
15/09/2018 | 07:16
16
14
עכשיו כשיש טיסות low cost לממינגן, ליד מינכן, אפשר להרכיב חופשה בגארמיש במחיר די אטרקטיבי. יש גם אפשרויות בתקציב נמוך באיטליה.
לצפיה ב-'זאת חופשה ראשונה, ככה שאין לי ממש אומדן'
זאת חופשה ראשונה, ככה שאין לי ממש אומדן
15/09/2018 | 20:18
15
18
אבל הבנתי ש800 יורו זה סביר למתחילים
לצפיה ב-'מה אתה כולל בסכום זה? '
מה אתה כולל בסכום זה?
18/09/2018 | 15:17
14
29
אם אתה מתכנן שזה יהיה כולל הכל, אז לדעתי תתקשה לעמוד ביעד אבל אולי אפשרי עם פשרות מסוימות, מה שנקרא לפעמים "התכלבות".

כאשר סקי דיל ודומיו מפרסמים מחירים כאלה, בדרך כלל המחיר ל4 נוסעים שחולקים דירת חדר. אם תיסע לבד, תגלה שהמחירים לסינגל הרבה יותר גבוהים. אם אתה מתכנן לנסוע לצ'כיה אזי תתחיל מלחפש טיסות זולות ומלונות זולים. בדרך כלל מדובר במלונות משפחתיים קטנים שאני אישית מאד אוהב, אבל שלא יהיו לך ציפיות גבוהות. אפרט כאן עלויות לחופשה שהרכבתי בסוף פברואר (שיא העונה) לגארמיש-פארטנקירכן בגרמניה.

טיסות בקו החדש של ראיינאייר לממינגן כולל מזוודה €125
רכב שכור פיאט פולו קטן, €122
חדר סינגל במלון בגראינאו הסמוכה לגארמיש 6 לילות €210
לילה אחרון במלון ליד נמה"ת €35.
סקיפס 6 ימים €204
דלק, אוכל, בירה פה ושם €300

כרגע יהיה לך כבר קשה לקבל את המחירים האלה כי גם הטיסות וגם המלונות התייקרו מאז שאני הזמנתי.

אפשר להוריד עלויות אלה בדרך הבאה:
לוותר על מזוודה, לטוס רק עם טרולי. חסכון של €50
לגור בחדר משותף באכסניה, לחסוך €100
להגיע בתחבורה ציבורית. לא יודע כמה זה יחסוך אבל בטוח ייקח המון זמן שאומר פחות גלישה או תוספת לילות מה שמייקר את הלינה.
אפשרלהוזיל מאד את האוכל, בקניית מוצרים זולים בסופר. אם אתה יכול לחיות שבוע על כריכים אז תצא מאד בזול בסעיף האוכל.

לכל המחירים הנ"ל יש להוסיף הדרכה (€45 לשעה) והשכרת ציוד (כ-€100).
לצפיה ב-'פולקסוואגן פולו '
פולקסוואגן פולו
18/09/2018 | 15:43
12
לא פיאט
לצפיה ב-'ראיתי שפירסמו פה דיל ב650 יורו בערך לבלגיה - בנסקו'
ראיתי שפירסמו פה דיל ב650 יורו בערך לבלגיה - בנסקו
18/09/2018 | 16:00
8
22
הדיל כולל טיסה, סקיפס, מלון -4 כוכבים, ציוד השכרה.
נראלי אני אלך על הדיל הזה, השאלה איך האתר עצמו למתחילים ובכללי?
כמה תעלה לי הדרכה במקום?
ואיזה עוד ציוד אני צריך להביא? (מספקים לי משקפת סקי וקסדה וכדו'?)

תודה רבה,
ונראלי שיצא לך קצת יקר X_X
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
18/09/2018 | 16:23
6
לצפיה ב-'קצת יקר? אתה לא יודע על מה אתה מדבר'
קצת יקר? אתה לא יודע על מה אתה מדבר
19/09/2018 | 09:56
6
20
זה כלום כסף
לצפיה ב-'גם 400 יורו לשבועיים משמעם'
גם 400 יורו לשבועיים משמעם
20/09/2018 | 12:02
5
15
כלום כסף....
בשלג מצוין ביותר !
ואני דוקא יודע על מה אני מדבר ...
לצפיה ב-'באמת? בוא תאיר את עינינו'
באמת? בוא תאיר את עינינו
20/09/2018 | 18:02
4
8
תפרט הוצאות איך עשית חופשת סקי של שבועיים ב €400
לצפיה ב-'לא תודה...'
לא תודה...
20/09/2018 | 20:38
3
15
לא מפרט...אבל בכל מקרה לא משהו שיתאים לך
לצפיה ב-'למה לא מפתיע אותי בכלל שאתה לא רוצה לפרט'
למה לא מפתיע אותי בכלל שאתה לא רוצה לפרט
21/09/2018 | 15:07
2
10
כי רק סקיפס לשבועיים עולה יותר מ€400.לא מבין מה יוצא לך סתם לזרוק פה שטויות ושקרים.
לצפיה ב-'לא נכון !'
לא נכון !
21/09/2018 | 15:52
1
13
לא בכל אתר המחירים זהים .
שנית. למה החלטת שהשתמשתי בסקי פאס ?
אולי  נסעתי לגלישת עפיפונים ולא השתמשתי בסקי פאס ?
אולי טיפסתי רגלית  בסקי טורינג ?
אולי בכלל לא שהיתי באתר סקי ?
לא חושב שהצהרה בתחומים שאתה לא מכיר ולא מבין בהם
כשקרים ושטויות מוסיפה לך כבוד ההיפך .
גם לא מוסיפה כבוד לפורום שמתבטאים בו כך.
יש באזור גם מקום בו ניתן להשתמש בסקי פאס ואת עלותו לא מתכונן לכתוב כאן
פשוט מפני שאני לא חייב לך דבר .
וגם לו כתבתי לא היית נוסע לאזור הזה.
ואם אתה מתעקש ,יש לפורום מנהל ואתה יכול לברר איתו אם הנכתב הוא שטויות או שקרים .
ובזה סיימתי את הדיון איתך ובמידה ולא תגיע התנצלות על ההצהרות הנמהרות והאומללות המוכיחות חוסר ידע והבנה לא יהיו דיונים ותגובות נוספות כלפיך.

לצפיה ב-'הלכת לשם לבנות איש שלג, זבש"ך'
הלכת לשם לבנות איש שלג, זבש"ך
22/09/2018 | 13:32
6
הפורום הזה עוסק בגלישה ואין חופשת גלישה של שבועיים ב€400. אין לי מושג מי אתה וגם לא מעניין אותי כי אתה מדבר שטויות.
לצפיה ב-'המלון נשמע זול באופן מעורא חשד'
המלון נשמע זול באופן מעורא חשד
19/09/2018 | 09:55
3
16
אתה בטוח שזה מלון ולא דירונת?

שומע הרבה בזמן האחרון על גארמיש הזה. אולי הגיע הזמן לבקר שם. מה שיפה במחירים האלה שאפשר לנסוע לפחות משבוע.
לצפיה ב-'מלון משפחתי קטן, Zum Franziskaner'
מלון משפחתי קטן, Zum Franziskaner
20/09/2018 | 11:26
2
13
הסיבה שהוא זול מכיוון שהוא בגראינאו Grainau. אמנם רק 5 דקות נסיעה אבל זה כפר מנומנם לעומר גארמישה שמלאה במסעדות, פאבים וחנויות. חדר דומה במרכז גארמיש היה עולה כפול. בכל מקרה נדרשת נסיעה ברכב לאתר כך שלא מפריע לי, להיפך, עדיף בגראינאו איפה שאין מחסור בחנייה.

לצפיה ב-'נייס '
נייס
20/09/2018 | 18:04
8
תיהנה!
לצפיה ב-'אני אוהב את Grainau'
אני אוהב את Grainau
20/09/2018 | 21:48
9
כפר מתוק להפליא וגם יותר קרוב לצוגשפיצה מגארמיש. תבדוק אם המלון שלך מקנה לך כניסה לספא המרכזי בגראינאו. ממש שווה.

אגב, יש גם בגראינאו כמה מסעדות מסורתיות לא רעות בכלל וזולות, אם אתה אוהב את הז'אנר. כמו כן יש בי"ס לסקי שיושב בגראינאו.
לצפיה ב-'חוץ מבולגריה יש עוד אתר סקי בזול? '
חוץ מבולגריה יש עוד אתר סקי בזול?
08/09/2018 | 10:26
8
41
לצפיה ב-'כן'
כן
08/09/2018 | 12:49
34
לצפיה ב-'לא'
לא
08/09/2018 | 17:16
1
29
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
09/09/2018 | 08:07
28
לצפיה ב-'אולי'
אולי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2018 | 14:41
21
לצפיה ב-'עדיף לשבור את הבנק מלשבור רגל '
עדיף לשבור את הבנק מלשבור רגל
10/09/2018 | 16:40
2
27
לצפיה ב-'המתחילים בבולגריה גולשים בורקס? '
המתחילים בבולגריה גולשים בורקס?
11/09/2018 | 01:09
1
17
לצפיה ב-'תלוי במילוי של הבורקס'
תלוי במילוי של הבורקס
11/09/2018 | 08:29
15
לצפיה ב-'אתרי סקי קטנים באיטליה, כדוגמת Aprica'
אתרי סקי קטנים באיטליה, כדוגמת Aprica
12/09/2018 | 08:38
48
טיסות זולות לצפון איטליה וסקיפס זול.
לצפיה ב-'אוטובוס מהמלון למעליות בעיירה Sainte-Foy-Tarentaise, France'
אוטובוס מהמלון למעליות בעיירה Sainte-Foy-Tarentaise, France
03/09/2018 | 21:30
2
50
שלום,

למישהו יש מושג האם יש אוטובוס מהעיירה
Sainte-Foy-Tarentaise, France
שבצרפת, ליד לה זארק
למעלית הקרובה
REPLAT
תודה
לצפיה ב-'לז ארק'
לז ארק
04/09/2018 | 23:48
49
יש להם אתר אינטרנט ודף פייסבוק, בוח יש שם מפה של השאטל.
https://www.lesarcsnet.com
אם לא, תכתוב להם בפייסבוק, ישלחו לך. או שתשאל במלון שאתה רוצה להזמין בו, תגיד להם שאתה רוצה להזמין אבל רוצה לברר איתם על הסעות למעליות.
לצפיה ב-'לינקים מצורפים'
לינקים מצורפים
17/09/2018 | 18:53
6
link to all bus routes: https://www.seetignes.com/buses

עדיף לך לגלוש מ  val di'ser.
לצפיה ב-'שאלת גופיות וגרביים'
שאלת גופיות וגרביים
01/09/2018 | 10:11
4
63
אהלן,
אני מזמין בימים אלה גופיות וגרביים מחול, שיגיעו עד החופשה. האם לדעתכם אפשר למשוך יומיים עם אותה גופיה או שצריך אחת עבור כל יום? גרביים נראה לי די בוודאות שצריך זוג ליום.
לצפיה ב-'לי מספיק שני סטים של ביגוד טרמי ושלושה זוגות גרבי סקי.'
לי מספיק שני סטים של ביגוד טרמי ושלושה זוגות גרבי סקי.
02/09/2018 | 01:06
50
בסוף כל יום גלישה, מכבס את הביגוד הטרמי והגרביים בכיור ותולה לייבוש.
בדרך כלל, הכל מתייבש עד למחרת בבוקר, במיוחד אם אתה תולה על הרדיאטור.
אם לא, הסט השני נותן גיבוי.
לצפיה ב-'בדקת בדקתלון? '
בדקת בדקתלון?
02/09/2018 | 13:50
49
כי הביגוד התרמי שלהם טוב ולא יקר (לפחות באירופה לא יקר). אישית אני לוקח סט עבור כל יום. הרבה מכבסים. לא צריך ממש כביסה, רק קצת מים לשטוף את הזיעה. מדי פעם, לפי הארומה המשתלטת מדי פעם על הגונדולה, אני מרשה לעצמי לנחש שיש כאלה שבאים עם גופייה אחת לכל השבוע וגם לא מכבסים אותה (או את עצמם).
לצפיה ב-'אם אתה מזמין מסין תזמין 2 מידות יותר גדול ממה שאתה קונה בד"כ'
אם אתה מזמין מסין תזמין 2 מידות יותר גדול ממה שאתה קונה בד"כ
02/09/2018 | 21:53
34
המידות שלהם קטנות מאד. האיכות דווקא בסדר גמור, לפחות מה שאני הזמנתי לילדים.

אני גולש יומיים בלי בעייה באותה גופיה, מקלחת בוקר, מקלחת ערב ודיאודורנט והכל בסדר. זה חומר שמנדף זיעה ולא מספח כמו טריקו. אם הייתי לובש כותנה אז הייתי צריך להחליף שניים ביום. קניתי את הגופיות במבצע של למטייל בפ"ת בערך ב 80 ₪ כל אחת אם אני זוכר נכון, ואני מאד מרוצה. חמות, נושמות ונעימות למגע. גרביים אני חייב נקי בכל יום. ואני לא הולך לכבס גרביים במלון. גטקעס עוד נאלצתי אף פעם ללבוש, אולי בזכות מכנס גלישה איכותי, אולי בגלל מזל עם מז"א או שנים.
לצפיה ב-'לפי השאלה, אני מבין שאתה רק מתחיל'
לפי השאלה, אני מבין שאתה רק מתחיל
03/09/2018 | 19:29
40
זה אומר שאתה תזיע קשות גם כי תתאמץ מאד וגם כי תגלוש נמוך איפה שיותר חם. הייתי אומר 1 סט ליום או לכבס במלון.

לצפיה ב-'איך להגיע ממילאנו, איטליה ללזארק, צרפת בצורה היעילה ביותר'
איך להגיע ממילאנו, איטליה ללזארק, צרפת בצורה היעילה ביותר
03/09/2018 | 14:56
1
43
שלום,
יש לנו (5 חברים) טיסה לברגמו, איטליה והאתר סקי שלנו בלזארק, צרפת.
מהי הדרך המשתלמת ונוחה ביותר להגעה ?

תודה,
נדב
לצפיה ב-'להחליף טיסות או אתר'
להחליף טיסות או אתר
03/09/2018 | 19:25
44
בשביל לז ארק טסים לג'נבה, ליון או גרנובל. אם הכרטיסים כבר נקנו, אז להחליף אתר ולהשאיר את לז ארק לפעם אחרת. אם שניהם נקנו, גם כרטיסים וגם מלון, אז שוכרים אוטו ונוסעים לפי הוראות הדרך של גוגל מפות. קחו בחשבון שאם המסלול שבחר לכם עובר במנהרת מון בלאן, עולה משהו כמו €50 יורו המעבר ומומלץ מאד לקנות מראש הלוך חזור. עוד סכום דומה בכל כיוון אגרות כביש מהיר והחנייה בלז ארק היא לא בחינם. כבר לא זוכר כמה, אבל לא זול. איזה €10 ליום.
לצפיה ב-'סייל באוף פיסט חולון'
סייל באוף פיסט חולון
03/09/2018 | 14:20
69
הזדמנות אחרונה למחירי קיץ על כל המלאי-נעלי סקי K2 ופול-טילט במחיר זול מארהב.מוצש בסניף חולון בלבד !
לצפיה ב-'האם סקי זה כמו רכיבה על אופניים, אחרי שלומדים זה נשאר לנצח? '
האם סקי זה כמו רכיבה על אופניים, אחרי שלומדים זה נשאר לנצח?
31/08/2018 | 09:21
8
73
לפני 3 שנים הייתי בגרמניה מטעם העבודה ובחורף למדתי לגלוש באוסטריה. הייתי פעם אחת בחג המולד-ראש השנה, פעם שנייה בחופשה מרוכזת שהייתה לנו בפברואר ופעם שלישית ואחרונה באפריל לפני שחזרתי לארץ. תמיד עם הדרכה אינטנסיבית ואיכותית. בסך הכל אני חושב שהגעתי לרמה טובה, יכולתי לגלוש בכל האתר, כולל מסלול שחור אחד שירדתי עם מדריך.

בשני החורפים שעברו מאז לא הצלחתי לחזור לגלוש בגלל בעיות בעבודה וגם השנה זה בספק. הגשתי בקשה כבר בסוף יולי וענו לי נדבר כשיתקרב המועד. כמובן שלא עזר שום שכנוע שאני צריך לקנות את החופשה מראש כי העונה קצרה.

התחלתי לתהות אם כשאחזור סופסוף לגלוש, עוד אזכור משהו ממה שלמדתי.
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
31/08/2018 | 14:13
72
משהו נשאר אבל אל תצפה לחזור ישר לרמה שעזבת בה. ייקח לך יום-יומיים לחזור לעצמך. אני מתייחס ליום הראשון של החופשה כחימום ומתרגל את התנועות בצורה מבוקרת. גם לא לוקח הדרכה ביום הראשון כי היא פחות אפקטיבית.
לצפיה ב-'תחליף עבודה'
תחליף עבודה
01/09/2018 | 10:20
1
70
אני רציני, אם מקום עבודה לא נותן לך חופשה, זה לא מקום שתרצה לעבוד בו. זה לא חייב להיות תנאים גרמניים של 6 שבועות חופשה בשנה אבל יחס הוגן.

ולשאלך, בהתחלה נוטים לשכוח ויש נסיגה ביכולת במהלך הקיץ. בעיקר לישראלים שגולשים לרוב רק שבוע בשנה. אחרי שאתה מגיע כבר לרמת גלישה מסויימת שמשתנה מאדם לאדם ועקומת הלימוד הופכת לשטוחה, אז אתה גם פחות או יותר שומר על הרמה מעונה לעונה.

חשוב מאד גם להגיע בכושר גופני הולם. אחרת תסבול מכאבי שרירים ברגליים.
לצפיה ב-''
02/09/2018 | 08:58
10
לצפיה ב-'לאחר כעשר שבועות סקי, זה כמו לעלות על אופניים.'
לאחר כעשר שבועות סקי, זה כמו לעלות על אופניים.
02/09/2018 | 01:11
53
גם לאחר שלא גלשתי במשך שנתיים.
לצפיה ב-'בהחלט תזכור היטיב .'
בהחלט תזכור היטיב .
03/09/2018 | 10:26
2
53
אך  גם תרגיש כי השרירים והגוף לא נשמע לך  וצריך להסתגל מחדש לטכניקה.
בשום אופן לא תוכל לחזור בבת אחת  אלא תצטרך חימום ולחזור בהדרגה יום שלם לגלוש רק בכחולים ואחר כך בהדרגה אדומים ורק כשממש הסתגלת שחורים .
ובענין אופניים.
ובכן גם באופניים אם הגעת לרמת רכיבה  נאה בעליות לחרמון  ובירחדה מהירה באותו מסלול .
לא תוכל אחרי הפסקה בת מספר שנים לחזור מיד לאותה רמה ,אפילו ירידות שירדת כבר בשבעים קמש ויותר והאטת בעזרת  הגוף ,תמצא שתצטרך לרכב בעשרים שלושים קמש בחרדות קיומיות ,לפני שתבנה את הביטחון מחדש.
אם כך סקי בהחלט  כמו אופניים זוכרים נהדר את הרמה הבסיסית ,אך את הרמות הגבוהות צריך ללמוד לאט לאט מחדש .

לצפיה ב-'מסכים לחלוטין עם נתי.'
מסכים לחלוטין עם נתי.
03/09/2018 | 14:38
1
33
הכוונה שלי באופניים זה יותר נסיעה לסופר הקרוב ולא ירידות בחרמון...
לצפיה ב-'לפני שבועיים ...'
לפני שבועיים ...
03/09/2018 | 16:15
36
ירדתי באופניים מסלול שחור...
אחרי שבע שנות הפסקה...
לצפיה ב-'הייתי מוסיף ובאיחור אופנתי'
הייתי מוסיף ובאיחור אופנתי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2018 | 14:57
23
שהתשובה תלויה גם בין אדם לאדם.
ראיתי כאלה שקל להם יותר לחזור וכאלה שפחות.
אני לוקח לי באזור השעתיים להבין שאני עדיין יודע לגלוש כמו בעבר, ואני חייב לסייג, מסתבר שיום גלישה באזור סוף הקיץ בדרומאמריקה משפר מאוד את הזיכרון, מין גשר בין חופשות.
מעבר לזה נרשמו כאן לפני דברי חכמים מאוד אפילו.
לצפיה ב-'מלווים קבוצות החורף לחול ? זה בשבילכם'
מלווים קבוצות החורף לחול ? זה בשבילכם
29/08/2018 | 10:11
1
107
רק ברשת אוף פיסט מלווי קבוצות זכאים ל-
40% הנחה ממחירי אירופה (המלאים)על ציוד סקי וסנובורד.
חובת ההוכחה על המלווה.
ללא כפל הנחות.
לצפיה ב-'אם אשתי תלווה אותנו השנה לסקי, זה נחשב? '
אם אשתי תלווה אותנו השנה לסקי, זה נחשב?
31/08/2018 | 14:14
27
לצפיה ב-'מתקן תלייה לסנובורד'
מתקן תלייה לסנובורד
28/08/2018 | 23:46
1
52
היי,
אני מוכר מתקן תלייה מעץ מלא לגלשנים, משדרג משמעותית את מראה החדר וחוסך מקום.
המתקן בעל בעל כושר נשיאה גבוה וקל מאוד להתקנה. מצורפים כמובן סט ברגים ודיבלים לצורך ההתקנה (פשוט מאוד).
ניתן גם לצבוע את המתקן מי שרוצה.
תמונות של המתקן למעוניינים: 
https://profile.fcdn.co.il/images2/0__05b85b494b8b...
המחיר הוא 150 ש"ח.
מי שרוצה זה המספר שלי: 0543056670
לצפיה ב-'לינק לא תקין, התכוונת לכזה?'
לינק לא תקין, התכוונת לכזה?
30/08/2018 | 20:03
49
מתקן תליה לסנובורד
לצפיה ב-'מחפש אתר סקי קרוב לג'נבה למתחילים באמצע פברואר'
מחפש אתר סקי קרוב לג'נבה למתחילים באמצע פברואר
26/08/2018 | 10:38
19
69
יש לנו כרטיסים לג’נבה בפברואר ואנחנו מחפשים אתר סקי עם חיי לילה קרוב לג’נבה, הטיסה מתוכננת לנחות ב 16 ואנחנו עוד צריכים להספיק להשכיר ציוד ולקנות סקי פס.

זו תהייה חופשת הסקי ה2 שלנו, מחפשים אתר סקי אין סקי אאוט עם מסלולים יפים למתחילים \ בינוניים עם חיי לילה.

לאור הנתונים, באיזה אתר הייתם בוחרים ולמה?

תודה!
לצפיה ב-'צרפת וחיי לילה לא הולך יד ביד'
צרפת וחיי לילה לא הולך יד ביד
26/08/2018 | 15:52
16
57
פרט לחיי לילה, אבוריאז מתאימה לכם.

אם אתם רק נוחתים ב 4, אפילו בהנחה שאין איחור, קשה לי להאמין שתמצאו חנויות סקי פתוחות עד שתגיעו לאתר.
לצפיה ב-'חיי לילה זה לא העיקר'
חיי לילה זה לא העיקר
26/08/2018 | 16:00
11
58
כמו שאמרת אם לא נצליח למצוא חנות פתוחה למדידת ציוד זה אומר שזה ידחה לבוקר ויבוא על חשבון שעות גלישה לכן אנחנו מחפשים מקום שמתאים למתחילים וקרוב כמה שאפשר לשדה התעופה בג'נבה עם הסעות מסודרות.

מה לגבי ואל טורס? או שאמוני?

לצפיה ב-'זה הכסף שלכם אבל לבחור אתר לפי חצי השעה שלוקח לחתום על ציוד '
זה הכסף שלכם אבל לבחור אתר לפי חצי השעה שלוקח לחתום על ציוד
26/08/2018 | 16:22
10
63
זה איך לומר בעדינות, די מצחיק. בואל טורנס יש גם מסלולי מתחילים וגם חיי לילה אבל יותר רחוק מג'נבה מאשר אבוריאז. שאמוני יותר קרובה אבל לא מתאימה לשבוע שני.

לצפיה ב-'לא לפי המרחק יבחר האתר'
לא לפי המרחק יבחר האתר
26/08/2018 | 17:29
9
46
אתה ממליץ על אבוריאז?
למה שאמוני לא מתאימה לשבוע שני?

לצפיה ב-'מישהו מכיר מקום לינה מומלץ באבוריאז?'
מישהו מכיר מקום לינה מומלץ באבוריאז?
27/08/2018 | 09:14
8
44
ממה שבדקתי אין מקומות פנויים ממש בעיירה ויש בעיירה ליד מוריאז.

לצפיה ב-'אבוריאז אתר ענק, עם הרבה עיירות'
אבוריאז אתר ענק, עם הרבה עיירות
28/08/2018 | 09:20
7
39
האתר של אבוריאז הוא אתר גדול מאוד, וסביבו הרבה עיירות, ולא רק אבוריאז שהתפרסמה בישראל בעיקר בזכות הקלאב מד שנמצא בה כבר המון שנים, ולא מעטים מאיתנו היו בקלאב באבוריאז (שאל את מנהל הפורום...).

צמוד לאבוריאז ובאותו מרחב גלישה ענק, יש עוד עיירה בשם לה-ז'ה - Les Gets, ובה יש עוד הרבה מקומות לינה, ובה יש יותר חיי לילה.  כן צריך לשים לב ששם הרבה ממקומות הלינה הם לא על המסלולים, ומחייבים דקות בודדות של הליכה לרכבל.

חוץ מזה - אין כמו ואל-תורן, שנמצא באתר שלושת העמקים, וזה המכה של הסקי, אבל את האתר הזה הייתי שומר לחופשה השלישית-רביעית שלכם, כי זה 600 ק"מ של מסלולים מדהימים, וזה גם המקום לחיי לילה ואפרה סקי , והבית של הפולי דוז:  https://www.powderbeds.com/france/val-thorens/apre...
לצפיה ב-'על איזו עיירה אתה ממליץ עבור SKI IN SKI OUT ליד אבוריאז?'
על איזו עיירה אתה ממליץ עבור SKI IN SKI OUT ליד אבוריאז?
28/08/2018 | 09:45
6
29
החופשה הבאה תהייה בואל טורנס אתה צודק, בנתיים צריך לסגור מלון לחופשה הקרובה.
מחפשים מלון עם בריכה מחוממת \ ספא \ SKI IN SKI OUT

לצפיה ב-'ומה לגבי מורזין? בגדול מחפשים אתר עם מסלולים טובים למתחילים'
ומה לגבי מורזין? בגדול מחפשים אתר עם מסלולים טובים למתחילים
28/08/2018 | 09:48
5
23
שנוכל להנות מסקי ולהתקדם לקראת החופשה הבאה :)
לצפיה ב-'מורזין נמצא בקצה האתר'
מורזין נמצא בקצה האתר
28/08/2018 | 10:05
4
38
בגדול כל אתר אבוריאז שטוח מאוד יחסית, ולכן מרביתו מתאים למתחילים, עם מלא מסלולים בין העצים, ומעט מאוד מסלולים מאתגרים.

אבל אתה מחפש דברים קצת סותרים בצרפת - מלון עם ספא בצרפת עולה המון כסף, או שנמצא מחוץ ללב אתר הסקי ואז אין סקי אין/אאוט.
מורזין היא עיירה נמוכה מחוץ ללב אתר הסקי, ולכן אפשר לגלוש אליה רק אם יש שלג מצויין, ואחרת לוקחים רכבלים אליה.  היא גם גדולה, ולכן לא כל המלונות יושבים על המסלול, כמו עיירות שנבנו בלב המסלולים, כמו אבוריאז וואל-תורן.

לצפיה ב-'תודה, אז אחדד, ספא לא נחוץ, הכי חשוב מלון SKI IN SKI OUT '
תודה, אז אחדד, ספא לא נחוץ, הכי חשוב מלון SKI IN SKI OUT
28/08/2018 | 10:09
3
24
בדקתי את העיירה שהמלצת עליה ולא מצאתי משהו פנוי.
אתה מכיר עוד עיירות קרובות מומלצות?
מה לגבי שאמוני?
לצפיה ב-'שאמוני נחשבת ליקרה מאוד, אבל יש עוד אופציות'
שאמוני נחשבת ליקרה מאוד, אבל יש עוד אופציות
28/08/2018 | 10:21
2
38
לא גלשתי מעולם בשאמוני, ולפי מה שאני מכיר, היא הרבה פחות מתאימה למתחילים, כי היא יושבת למרגלות הר תלול.

אם אתה באמת לחוץ על סקי מדלת המלון, לך אתר מעט פחות מפורסם כמו
לצפיה ב-'מה לגבי סקי בצד השוויצרי? ב מורג'אן?'
מה לגבי סקי בצד השוויצרי? ב מורג'אן?
28/08/2018 | 13:01
1
28
יתאים למתחילים?
לצפיה ב-'כל האתר שטוח, אבל העיירות השוויצריות יקרות'
כל האתר שטוח, אבל העיירות השוויצריות יקרות
28/08/2018 | 22:11
29
האתר כולו נמוך באופן יחסי, ומרבית המסלולים בו הם צרים יחסית ובין העצים, ויחסית מעט מסלולים מאתגרים יותר.
זה לא שונה בגלל הגבול המדיני, אבל מה שכן משתנה זה המחיר במסעדות על ההר, ורואים אוכל שונה ועלות שונה בצד השוויצרי, אבל אם תשווה מחיר מלונות, תראה מייד שצרפת יותר זולה.
לצפיה ב-'אז מה עשים בצרפת בלילה? '
אז מה עשים בצרפת בלילה?
28/08/2018 | 09:02
3
26
לצפיה ב-' '
28/08/2018 | 11:41
19
לצפיה ב-'סקס'
סקס
28/08/2018 | 21:19
29
לצפיה ב-'אוכלים צפרדעים '
אוכלים צפרדעים
01/09/2018 | 10:23
10
לצפיה ב-'בואו ואעשה לכם סדר'
בואו ואעשה לכם סדר
31/08/2018 | 14:52
1
54
הייתי כ-5-6 פעמים בפורט דה סוליי. אז ככה...
- הכי טוב לישון באבוריאז... אין דבר כזה "אין מקום" תתפשרו קצת על איכות הדירה, או תוסיפו כמה גרושים. באבוריאז אתם יכולים להספיק את כל המרחב כי הוא באמצע. גם מבחינת חיי לילה, הוא הכי פחות רדום, יש שם איזה שלושה פאבים שפתוחים עד הבוקר כמעט. אל תצפו ליותר מידי.

- עיירה יוקרתית וסטייליסטית - לה ז'ה. חיסרון, זה בקצה המרחב, וקשה להגיע ביום אחד לקצה השני ולחזור. מצד שני אם אתה רק ברמה של שבוע שני, אתם לא ממש צריכים את זה. ממילא אתם רחוקים מלכסות את כל המרחב. המסלולים בלה ז'ה עצמה אדירים, וזה אתר לא קטן.

- מורזין - קצת פחות בקצה, סבבה... עיר גדולה, למי שאוהב. כלומר, לא תמיד זה סקי אין אאוט, ואין החוויה של כפר גלישה.

- מי שרוצה לחסוך, יכול ללון בשאטל - בקצה אחר של המרחב, הכי זול במרחב... לא מת על זה, אבל זו לא אופציה רעה לחסכנים.

- אחרון אחרון חביב - אם בא לכם חיי לילה קצת יותר נורמלים, אז רק וואל טורנס, אבל זה שלוש שעות מז'נבה, וגם הסעה הרבה יותר יקרה. גם שם לא בעיה למצוא דירה.

- חוץ מזה יש עוד אינספור אתרים בטווח 2-3 שעות מז'נבה. חלקם מאוד ידועים לישראלים כמו לה פלאן, לז ארק, טין, ואל דיזר... חלקם פחות כמו פליין (אחלה אתר), ועוד מיליון אחרים.

לצפיה ב-'וקצת מתחת לשאטל '
וקצת מתחת לשאטל
01/09/2018 | 00:40
37
מה נמצא  ...?
רמז בני ברק....
לצפיה ב-'סופ"ש בסלה רונדה'
סופ"ש בסלה רונדה
28/08/2018 | 12:27
6
84
אנחנו שלושה, חושבים על סופ"ש בסלה רונדה לקראת סוף פברואר תחילת מרץ.
בתכנון כרגע, בדומה לשנה שעברה: טיסת איזי-ג'ט ברביעי בערב למילאנו, שינה במלון ליד השדה תעופה.
בבוקר לוקחים רכב נוסעים 3 שעות ל ortisei  וגלישה עד שזורקים אותנו מהמסלולים.
שני ימי גלישה מלאים נוספים ובשבת בערב חזרה למילאנו, שינה ליד השדה תעופה וחזרה בבוקר לארץ.
למה זה טוב: שנים וחצי+ ימי גלישה עם יום חופש אחד בלבד מהעבודה, טיסות זולות.
למה לא: שני לילות מיותרים במילאנו.

אשמח להערות / הארות / השמצות חופשי / הצעות יעול...
לא נעולים על כלום כרגע.
לצפיה ב-'לי זה נשמע סבבה'
לי זה נשמע סבבה
28/08/2018 | 21:23
43
ממילא אחרי היום השלישי התועלת יורדת. בתנאי שאתם מכירים טוב את המרחב או שעושים שיעורי בית ממש יסודיים. אחרת יתבזבז לכם יותר מדי זמן באופן יחסי על התמצאות.
לצפיה ב-'לך על זה '
לך על זה
02/09/2018 | 14:05
20
אנחנו אהבנו מאד את אורטיסיי. תבדוק גם את בריקסן באיטליה (לא זה שבאוסטריה). אתר קטן. קטן מדי לנסיעה של שבוע אבל ליומיים שלושה מושלם.
לצפיה ב-'אין מלונות פנויים שם!'
אין מלונות פנויים שם!
02/09/2018 | 14:26
3
25
חצי שנה מראש, הכל תפוס או שעוד לא פתחו את ההרשמה ?
לצפיה ב-'אין דבר כזה הכל תפוס, איפה חיפשת? '
אין דבר כזה הכל תפוס, איפה חיפשת?
15/09/2018 | 15:48
2
8
לצפיה ב-'בעיקר booking'
בעיקר booking
16/09/2018 | 16:43
1
8
אבל גם אחרים, בעיירות המרכזיות אין על מה לדבר, בצדדים עוד יש פה ושם אבל ברגע שמחפש עם אפשרות ביטול - יוק!
לצפיה ב-'נסה לחפש את המלונות בגוגל'
נסה לחפש את המלונות בגוגל
22/09/2018 | 03:17
2
ואז להיכנס לאתר של המלון עצמו ולפתוח הזמנה. זה עובד מדי פעם.

הם לא מוציאים את כל החדרים דרך בוקינג בשיא העונה. מה שהם יכולים למלא לבד, הם מעדיפים לחסוך את ה 13-15% עמלה של בוקינג.
לצפיה ב-'שאלה למי שהיה פעם ב - sauze d'oulx שבמרחב Via Lattea'
שאלה למי שהיה פעם ב - sauze d'oulx שבמרחב Via Lattea
24/08/2018 | 13:17
5
49
האם הכפר הזה מחובר לססטרייר בגלישה רציפה או שצריך לקחת את האוטו כדי להגיע לססטרייר ?  ואם כן מחובר, האם החיבור הוא איטי באמצעות מעליות כפתור , או שיש מעליות סבירות ?
שאלה נוספת  - נאמר לי על ידי מי שהיו במרחב שביל החלב לפני הרבה שנים , שיש ריבוי מעליות כפתור ( DRAG LIFTS ) .  האם זה עדיין כך , או שהן הוחלפו למעליות כיסאות ( שכמובן יותר נוחות ומהירות )  ?   
לצפיה ב-'Sauza d'oulx'
Sauza d'oulx
24/08/2018 | 21:17
4
56
כפר קטן וציורי אפשר להגיע בנוחות לססטרטיר אבל בחזרה בסוף היום תור ענקי לפני מעלית כפתור וכשסנובוריסט נופל עוד לפני שמישהו נוסף תפס מעלית לא ניתן לו לחזור לסוף התור אז הוא מנסה שוב ונופל והתור מתארך ותאמינו לי שכל הקהל מתפלל להצלחתו של המסכן/נה. וגם  לדבר על שביל החלב קצת מוגזם הכפר ממש בקצה ואם אין שלג בקטעים הנמוכים בעיה. 
לצפיה ב-'היית לאחרונה ?'
היית לאחרונה ?
24/08/2018 | 23:36
41
ייתכן שאת מעלית הכפתור כבר המירו במעלית כיסאות  ?
לצפיה ב-'באיזה חודש היית ? אין תותחי שלג ?'
באיזה חודש היית ? אין תותחי שלג ?
25/08/2018 | 08:42
1
44
ואם זמן הגלישה מ- sauze d'oulx  ללב איזור הגלישה , שזה מן הסתם ססטרייר  הוא עד שעתיים , אז לא צריכה להיות בעיה לשהות בו .  שעתיים כל כיוון , ועוד 3 שעות באיזור ססטרייר , סה"כ 7 שעות מ-9 בוקר עד 4 אחה"צ . 
אנחנו עם רכב, ולכן לא רוצים להסתכן ולעלות לגובה של ססטרייר ולהתאכסן שם .
לצפיה ב-'סאוזה'
סאוזה
26/08/2018 | 21:32
33
עברו כבר כמה שנים לפי מפת האתר מעלית הכפתור הוחלפה. וזה מוסיף כמה נקודות לכפר הנחמד הזה אבל לא נראה לי שאחזור לשם. העדפות באתרים זה כמובן ענין אישי לדעתי ססטריר זה אחד אתרים המשעממים שהיתי. להגיע מסאוזה בערך שעה . וכמו שכתבתי אם בקטעים הנמוכים אין שלג תשכח משביל החלב.

לצפיה ב-'Sauza d'oulx לפני שנה'
Sauza d'oulx לפני שנה
29/08/2018 | 01:11
32
הייתי לפני שנה. באמצע ינואר אחרי סופה של 2.5 מטר.... השתכנו בססטריאר. תוך יום פינו את הצירים הראשיים. הגישה מ Sauza d'oulx לשאר האתר ע"י עלייה בשלוש מעליות של כסאות . כמובן שמעל לעיירה יש אתר מצויין שהוא חלק מחמישה אתרים (בגדול) שיש במרחב שביל החלב. אפשרות טובה נוספת היא sensicario, שיושבת גם היא נמוך יותר מססטריאר ובצד של Sauza d'oulx. היא גם במקום טוב יותר להתחברות עם כל שאר החלקים לכיוון צרפת.  אבל בגדול, מססטריאר לכיוון הגונדולה לחלקים הצרפתיים לא יותר מ 25 דקות עם מכירים( 15 עלייה לרכס 5 בירידה לצד שני. מהר...) אלו לדעתי המסלולים היפים ביותר במרחב, שחלק נכבד מהם בתוך יער ובכל רמות הגלישה. גם המעבר לצד הצרפתי פשוט ולא צריך לקחת יותר משעה וחצי בגלישה רציפה מססטריאר עד Calviere .
פשוט ללמוד את המפה או לקחת מדריך .
כשיש מעט שלג אין באמת אתרים טובים.......
לצפיה ב-'השכרת ציוד בואל תורנס '
השכרת ציוד בואל תורנס
26/08/2018 | 19:13
1
45
הבן שלי נוסע באמצע דצמבר עם חברים לואל תורנס 
. 2 מהם מתחילות ללא ניסיון בסקי.הם תפרו חבילה עצמאית (טיסה עם איזי גט ושבוע במועדון קלאב MMV )
הם צריכים הסעה הלוך חזור מגנבה שבת שבת. הטיסה נוחתת ב 1540
מבוקש המלצה לחברת הסעות זולה. בהנחה שיצאו ב 17 לא יגיעו לפני 20 ואז כל חנויות ההשכרה סגורות. 
כמו כן המלצה לחנות השכרה זולה לא רחוק מהקלאב .

לצפיה ב-'ספורט 2000'
ספורט 2000
26/08/2018 | 21:45
26

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ