לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1127111,271 עוקבים אודות עסקים

פורום סקי וסנובורד

שלום לכל הגולשים והגולשות (גם בשלג וגם בפורום כמובן) וברוכים הבאים לקהילת סקי וסנובורד בתפוז!

בפורום תוכלו להתייעץ ולשתף בנושא ציוד, אתרי סקי מומלצים, טיסות, העברות, מלונות, מסעדות, מזג אוויר, וכל הקשור לתכנון החופשה. בלוחות שלנו ניתן לחפש שותפים לטיול, להציע ציוד למכירה, ועוד. תוכלו לשתף ברשמים ובחוויות מחופשות הסקי שלכם, ולחלוק טיפים מועילים עם חברי הקהילה. במהלך העונה תוכלו ליהנות מעדכונים מחברי הפורום ישירות מאתרי הסקי. בקיצור: כל מה שקשור לסקי ולסנובורד! שלכם, מרסלו – מנהל הפורום.

קצת על הקהילה: קהילת סקי וסנובורד הוקמה בתפוז בתאריך ה-11.3 לשנת 2002 ע"י גל (GalGula) שהייתה בזמנו מנהלת זמנית שהתנדבה לנהל את הפורום עד שיימצא מנהל קבוע. בינתיים, גל הצליחה ליצור קבוצה קטנה של גולשי סקי וסנובורד שהצליחו להחזיק את הפורום ללא הרבה קשיים אבל גם כלל לא בקלות... בין הגולשים היה דור (Loppy), שעם הזמן, בתאריך ה-2.6 לשנת 2002 התמנה למנהל הפורום באופן קבוע. וכך, עם הזמן, הפכה קבוצת הגולשים הקטנה לקהילת גולשים. אמנם לא ענקית, אבל בהחלט קהילה! לאחר שהפורום כבר קיבל צורה, הייתה רק בעיה אחת – קהילת גולשי הסקי והסנובורד בישראל התפלגה בין שני הפורטלים העיקריים שהציעו לגולשים את הבית הכי חם: תפוז ווואלה. פורום סקי בתפוז – בהנהלת דור (Loppy) ופורום סקי בוואלה בהנהלת אלונה (alonaski).הנהלת הפורומים של תפוז החליטה לעשות משהו בנידון, ולאחר דיונים עם שני הצדדים, הצליחה הנהלת הפורומים במשימתה ובתאריך ה-22.2 לשנת 2003 שתי הקהילות התאחדו לקהילה אחת גדולה בהנהלתם של דור, אלונה ויאיר – שהצטרף גם הוא לניהול הפורום בתפוז. קהילה שעד היום יושבת כאן, בתפוז, ומקיימת את קהילת הגולשים הגדולה ביותר בארץ לסקי וסנובורד. ברבות השנים אלונה נשארה כמנהלת יחידה של הפורום, ותרמה לו רבות, אך עם זאת תחום עניינה העיקרי התחלף לאט לאט לאופניים. לכן ב-16/09 לשנת 2014 העבירה את השרביט למרסלו (marceloros) המנהל כיום את הפורום וממשיך את דרכה באותם האתרים, אך כאשר הם מושלגים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סקי וסנובורד

שלום לכל הגולשים והגולשות (גם בשלג וגם בפורום כמובן) וברוכים הבאים לקהילת סקי וסנובורד בתפוז!

בפורום תוכלו להתייעץ ולשתף בנושא ציוד, אתרי סקי מומלצים, טיסות, העברות, מלונות, מסעדות, מזג אוויר, וכל הקשור לתכנון החופשה. בלוחות שלנו ניתן לחפש שותפים לטיול, להציע ציוד למכירה, ועוד. תוכלו לשתף ברשמים ובחוויות מחופשות הסקי שלכם, ולחלוק טיפים מועילים עם חברי הקהילה. במהלך העונה תוכלו ליהנות מעדכונים מחברי הפורום ישירות מאתרי הסקי. בקיצור: כל מה שקשור לסקי ולסנובורד! שלכם, מרסלו – מנהל הפורום.

קצת על הקהילה: קהילת סקי וסנובורד הוקמה בתפוז בתאריך ה-11.3 לשנת 2002 ע"י גל (GalGula) שהייתה בזמנו מנהלת זמנית שהתנדבה לנהל את הפורום עד שיימצא מנהל קבוע. בינתיים, גל הצליחה ליצור קבוצה קטנה של גולשי סקי וסנובורד שהצליחו להחזיק את הפורום ללא הרבה קשיים אבל גם כלל לא בקלות... בין הגולשים היה דור (Loppy), שעם הזמן, בתאריך ה-2.6 לשנת 2002 התמנה למנהל הפורום באופן קבוע. וכך, עם הזמן, הפכה קבוצת הגולשים הקטנה לקהילת גולשים. אמנם לא ענקית, אבל בהחלט קהילה! לאחר שהפורום כבר קיבל צורה, הייתה רק בעיה אחת – קהילת גולשי הסקי והסנובורד בישראל התפלגה בין שני הפורטלים העיקריים שהציעו לגולשים את הבית הכי חם: תפוז ווואלה. פורום סקי בתפוז – בהנהלת דור (Loppy) ופורום סקי בוואלה בהנהלת אלונה (alonaski).הנהלת הפורומים של תפוז החליטה לעשות משהו בנידון, ולאחר דיונים עם שני הצדדים, הצליחה הנהלת הפורומים במשימתה ובתאריך ה-22.2 לשנת 2003 שתי הקהילות התאחדו לקהילה אחת גדולה בהנהלתם של דור, אלונה ויאיר – שהצטרף גם הוא לניהול הפורום בתפוז. קהילה שעד היום יושבת כאן, בתפוז, ומקיימת את קהילת הגולשים הגדולה ביותר בארץ לסקי וסנובורד. ברבות השנים אלונה נשארה כמנהלת יחידה של הפורום, ותרמה לו רבות, אך עם זאת תחום עניינה העיקרי התחלף לאט לאט לאופניים. לכן ב-16/09 לשנת 2014 העבירה את השרביט למרסלו (marceloros) המנהל כיום את הפורום וממשיך את דרכה באותם האתרים, אך כאשר הם מושלגים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ווצאפ פורום תפוז : 
להצטרפות לקבוצת הווצאפ של הפורום או לרשימת התפוצה בווצאפ (ללא חשיפת המספר הסלולרי) נא לשלוח למנהל הפורום הודעה פרטית 
המשך >>

לצפיה ב-'פרטנר לגלישה בחמישי 21.2.19'
פרטנר לגלישה בחמישי 21.2.19
20/02/2019 | 09:27
16
היי,
מחפש פרטנר לגלישה בחמישי הזה, גולש ברמת מתקדמים (מסלולים שחורים/אדומים).
אני מוציא רכב מירושלים ומתכנן להגיע לחרמון ב7:30 ולהיות שם כל היום.
לצפיה ב-'התייעצות דחופה - ZURS או FLIMS\LAAX'
התייעצות דחופה - ZURS או FLIMS\LAAX
19/02/2019 | 19:44
30
קניתי כרטיסים לציריך, והתכוונתי להגיע לאיזור ארלברג זורס, אבל באמצע גיליתי את פלימס שיותר קרובה לציריך (קריטי ליום האחרון של הגלישה).

את האיזור המדהים והקסום של לך\צורס ארלברג מכיר, והוא אכן מדהים.
מישהו היה בפלימס, לאקס וחזר בחיים כדי לספר? האם יקר שם באופן מוגזם? וכו'...
לצפיה ב-'מישהו היה היום או אתמול בחרמון ויכול להגיד מה מצב השלג?'
מישהו היה היום או אתמול בחרמון ויכול להגיד מה מצב השלג?
18/02/2019 | 21:40
2
33
מתכנן לעלות ברביעי
מבחינת גובה ראיתי שאין בעיה,השאלה שלי אם ירד בימים האחרונים והשלג הוא במצב טוב או כבר נהיה קרח מזעזע

תודה

לצפיה ב-'גם מתכנן לעלות ברביעי'
גם מתכנן לעלות ברביעי
19/02/2019 | 00:35
1
34
ממה שקראתי מאנשים שהיו השלג במצב די טוב כי הטמפרטורות עוד לא עלו יותר מידי (בלי אחריות, כן?)
לצפיה ב-'בוא נקווה....זה נראה שעדיין הטמפ באמת קרובות ל0'
בוא נקווה....זה נראה שעדיין הטמפ באמת קרובות ל0
19/02/2019 | 00:39
34
בלי קשר,נראה לי ששנינו ועוד כמה אנשים פה ישמחו לדעת ממישהו שהיה או שיהיה מחר
תודה!

לצפיה ב-'מעיל לסקי? כן או לא?'
מעיל לסקי? כן או לא?
16/02/2019 | 19:18
6
66
אהלן חבר'ה,
יש לי את המעיל המצורף בתמונה, מישהו יכול להגיד לי אם הוא מתאים לסקי?
אני גולש מתחיל, טס עוד שבועיים לבנסקו ואמרתי למה לא?!?!
השאלה אם אני הולך למות ממנו, או לא?

לצפיה ב-'שני פרמטרים שאי אפשר לדעת מהמידע על התוית'
שני פרמטרים שאי אפשר לדעת מהמידע על התוית
16/02/2019 | 22:38
58
כמה הוא מבודד וכמה הוא נושם. בידוד זה כמה חם יהיה לך בפנים. כמובן תלוי גם איזה טמפרטורות יהיו בחוץ. בנשימה הכוונה ליכולת של המעיל לנדף לחות כדי שלט תטבע בזיעה שלך.

האיטום, 3000 הוא מינימלי. אם לא יירד עליך שלג, לא תהיה בעייה. גם יסבול איזו נפילה מזדמנת בלי להכניס רטיבות פנימה. אם כן יירד עליך שלג, אז האיטום לא מספיק.

במידה ומדובר במעיל ישן או שעבר כביסה, אז ייתכן שאיבד את תכונות האיטום והנשימה שהיו לו כשהיה חדש.
לצפיה ב-'מעיל מספיק טוב...'
מעיל מספיק טוב...
17/02/2019 | 14:10
4
51
לגולשי הסקי הראשונים היו מעילים הרבה פחות טובים מזה. תחרויות סקי התחילו במרץ 1843. גם לפני כן היו גולשים. בודאות לא היו לגולשים הראשונים מעילים כמו שלך והם עדיין נהנו והתחרו.
כל מעיל שמגן מרוח וגשם יצלח. אפילו קומבינציה של פליז (אחד או שניים) ומעיל גשם קצר יעבדו (כך אני התחלתי לפני 30 שנה). 
באיטליה ניתן להתקל בגולשים שמגיעים עם בגדי העבודה שלהם (חולצות מחויטות) זורקים על עצמם מעיל וגולשים אחרי יום עבודה.
נכון שמעילי סקי יעודיים טובים יותר אבל אפשר להסתדר לא רע עם ציוד פחות.
כל הנושא של "חליפות סקי" נראה לי קצת מנופח מידי עבור גולשים שמגיעים פעם בשנה ל 6 ימי סקי.

לצפיה ב-' אתה מזכיר לי את טדי קולק'
אתה מזכיר לי את טדי קולק
17/02/2019 | 14:41
3
41
גם אני התחלתי, וגם המשכתי המון זמן עם חליפה שאני קורא לה "0 איטום 0 נידוף 0 בידוד" והיה לי סבבה.
מהבושה שהיא חליפה שלמה חלק אחד ואדומה...החלפתי לחליפת סקי 2 חלקים של סקי שרון סקי, ורק לפני שנה עברתי למשהו משהו מאופפיסט חולון ועדיין "לא ממותג" מהבחינה שזו לא פירמה שמדברים עליה בפורומים בארץ (כגון ספיידר), אבל אחלה ממש.

לבחור עצמו שווה לנסות, זה נראה יותר טוב ממה שהיה לי, ותמיד במידה וירגיש קופא מקור, נרטב מאוד או שאר צרות טובות, אפשר לקנות משהו בבנסקו.
לצפיה ב-'ספיידר בהחלט מספק את הסחורה'
ספיידר בהחלט מספק את הסחורה
17/02/2019 | 22:52
2
33
ועל המעיל של מאונטיין הארדוואר אני לא יכול להתלונן...
חבל רק שאת הבליזארד בפורמיגאל  עברתי עם חליפה של כן ולא...
מקניון חמשת הכוכבים הרצליה....
אחרי שבקושי התאוששתי אחרי שבועיים קניתי את הכי טוב שיש ..
לצפיה ב-' לסערה בפורמיגל בהחלט צריך ציוד קוטב'
לסערה בפורמיגל בהחלט צריך ציוד קוטב
18/02/2019 | 10:51
1
23
לצפיה ב-''
18/02/2019 | 22:24
77
מבין את פיל פילון ובהחלט מזדהה...
אך עברתי בסרגוסה לשלושה ימים...והצטרפתי לאוטובוס לחרמון שלהם...
עם או בלי גינס... לא היה חם...לזמן השהיה לא היתה משמעות...
לצפיה ב-'פמפורובו בבוגלגריה'
פמפורובו בבוגלגריה
17/02/2019 | 13:45
2
62
הי,
מישהוא היה באתר הזה ?
האם מספיק טוב בשביל פעם ראשונה ללמוד ?
תודה.
לצפיה ב-'חחח מספיק טוב...'
חחח מספיק טוב...
17/02/2019 | 23:01
42
מה זה משנה אם מישהו היה או לא ...
מה הפורום הישראלי הוא בר סמכא עולמי ?
אחד הטובים ביותר שקיימים למתקדמים פלוס פלוס פלוס.,ובטוח עם תנאי מזג האויר המצוינים בבולגריה השנה 
אבל האם הוא טוב למתחילים ?
למרות שהשאלה שלך קצת מתנשאת אענה ברצינות.
אתר מצוין לגולשים מתקדמים לכ בהכרח טוב למתחילים .
מתחילים צריכים הרבה מאד דברים מעבר לאתר טוב ותחזוקה מעולה .
האתר טוב בודאות איך התחזוקה לא יודע אך מנסיון באתרי סקי קטנים ליד סופיה התחזוקה בבולגריה טובה מאד יחסית למזרח אירופה לפחות באתר בו הייתי וויטושה .
השאלה הבאה הדרכה למתחילים נתחיל דוקטרינת הדרכה סובייטית  זו דוקטרינת לימוד קשה לא טובה לכל אחד.
היא לא עובדת דרך הראש אלא דרך הרגליים אני לא אוהב ללמוד כך.
השאלה הבאה נסיון עם קבוצות מתחילים זרים , לא יודע עד כמה יש להם נסיון כזה. 
בנסקו לומדים בקבוצות ענקיות לא ממליץ , ואילו באתר השני כנראה המצב טוב יותר .
לא יודע לענות לך לגבי פמפרובו מבחינת הדרכה.
האתר עצמי מצוין. 

לצפיה ב-'קראתי קצת ברפרוף '
קראתי קצת ברפרוף
17/02/2019 | 23:09
37
המלצתי לך על בורוביץ.
בפמפרובו לא חושב שתמצא  הדרכה טובה לפעם ראשונה למתחיל זר .
מתחילים מהארץ צריכים מדריך  מנוסה בהדרכת מבוגרים ,זו דוקטרינת שונה לחלוטין בהדרכת ילדים או מקצוענים באוף פיסט  הלחם יהחמאה של פמפרובו .
בורוביץ הקרובה לסופיה מאד נהנית מכוח אדם טוב המגיע מהבירה ,כוח האדם הטוב ביותר במדינה.
בנסקו סובלת מעומס בלתי נסבל של תיירות זרה.
הורוביץ הכי תתאים .

לצפיה ב-'אזור קרלוב צ'כיה- 06 למרץ'
אזור קרלוב צ'כיה- 06 למרץ
17/02/2019 | 07:02
38
נוסע עם הילד בן 6 לסקי בפעם הראשונה (עבור שנינו..).

מחפש מישהו שיהיה בסביבה באותה תקופה- בעיקר למקרי חירום וליצירת קשר עם הארץ במידת הצורך..

מי שחושב שעומד בדרישות הקבלה () מוזמן להציע עצמו...

גילי
צרו איתי קשר
gili.tavor@intel.com
0549988565

לצפיה ב-'מחפש שותף/שותפה לשבוע סקי באוסטריה, החל מ9 למרץ'
מחפש שותף/שותפה לשבוע סקי באוסטריה, החל מ9 למרץ
14/02/2019 | 14:25
1
82
היי! אני בן 50, גולש בינוני/מתקדם, רגיל לאון פיסט ונהנה בעיקר ממסלולים אדומים.
רגיל לגלוש הרבה שעות ברצף בציפיה לapres ski קצבי ולארוחה טובה לאחר מכן.
מנסה לארגן טיול נוסף לעונה הנוכחית
לצפיה ב-'שותף לסקי'
שותף לסקי
14/02/2019 | 19:56
75
אשמח לשמוע פרטים .
לצפיה ב-'כתבה שכתבתי על תחזוקה שוטפת לסקי וסנובורד'
כתבה שכתבתי על תחזוקה שוטפת לסקי וסנובורד
14/02/2019 | 14:17
2
65
היי לכולם!
כתבתי כתבה אינפורמטיבית שבאה להסביר על ההבדלים בין הטיפולים, שיטות טיפול שונות, המלצות, ועוד קצת מעבר...
אני פה, ובדף הפייסבוק שלי לכל שאלה, תרגישו חופשי "להציק" לי, אשמח לשתף פעולה עם "ההצקות" האלה בשמחה :P

https://www.getx.co.il/snow/%D7%A1%D7%A7%D7%99/%D7...

https://www.facebook.com/Benshochattuning/
לצפיה ב-''
16/02/2019 | 20:43
7
לצפיה ב-' ממש מפעל '
ממש מפעל
17/02/2019 | 14:33
15
לצפיה ב-'חוות דעתכם על שיפור לגולש מתחיל:'
חוות דעתכם על שיפור לגולש מתחיל:
11/02/2019 | 11:14
10
109
שלום
אני גולש מתחיל ואתמול הייתי בפעם השלישית בחרמון. אשמח שתראו את הסרטון המצורף ותאמרו לי מה לא בסדר בתנועות שלי ואיך עלי להשתפר. (סך הכל גלשתי שלושה ימים)
תודה מראש
לצפיה ב-'הטיית הגוף'
הטיית הגוף
11/02/2019 | 21:47
61
בשלב הזה בלימוד אתה חייב להטות חזק את הגוף החוצה. כך שמרכז הכובד של הגוף שלך יהיה מעל הרגל החיצונית. כלומר אם אתה פונה ימינה תטה לפני הכניסה לסיבוב את הגוף שמאלה כך שהמגלש השמאלי, יהיה בערך מתחת למרכז הכובד שלך. כשאתה יוצא מהסיבוב אתה מחזיר את מרכז הכובד לאמצע, בין הרגליים, עם רק קצת יותר עומס על הרגל היותר נמוכה שבמורד המדרון (השמאלית אם השלמת סיבוב ימינה). עוזר מאד אם אתה עולה ויורד תוך כדי, דהיינו, אתה מזדקף ביציאה מהסיבוב ויורד שוב לסיבוב הבא. זה מה שאתה צריך לעשות בשלב הזה.

לצפיה ב-'אתה די מתחיל, עניין של הטיות גוף, דריכה על הרגל, ועוד... '
אתה די מתחיל, עניין של הטיות גוף, דריכה על הרגל, ועוד...
11/02/2019 | 22:51
58
הפניה אמורה לקרות על ידי דריכה על הרגל החיצונית לסיבוב, והטיית הגוף בתזמון המתאים. כלומר, אם אתה רוצה לפנות שמאלה -  א. אתה צריך לדרוך על הרגל הימנית, ב. מעט זמן אחר כך להטות את הגוף שמאלה, בסנכרון עם הסיבוב.

לעומת זאת אתה נשען על הרגל החיצונית רק אחרי התחלת הסיבוב (במקום לפני), ואתה לא מטה את הגוף לכיוון הנגדי עם הסיבוב.

בחלק מהפניות מה שאתה עושה זה לא ממש פונה, אלא יותר "עוצר", שזה אופייני למתחילים שבגלל חוסר הביטחון מפחדים לצבור מהירות.

לצפיה ב-'בשביל 3 ימים זה יפה מאוד! הנה כמה טיפים'
בשביל 3 ימים זה יפה מאוד! הנה כמה טיפים
12/02/2019 | 15:18
1
63

בגדול נראה שאתה די בשליטה וזה יפה. אתה בשלב המעבר החשוב והקריטי מ"משולש" ל"פרלל" - מגלשיים מקבילים. 
ולי יש שתי המלצות:
1. לחרוששש על הסירטונים של "סקי סקול"
תתחיל מההתחלה הכי בסיסית ותמשיך עד לשלב שבו אתה נמצא. שווה כל שניה. 

2. לדעתי העבודה שלך כרגע מתחילה מהיציבה. אתה מאוד סטטי, והגוף למעשה לא זז מילימטר כשאתה גולש. הרבה מדריכים ממליצים להתחיל את היציבה הנכונה דווקא מהבטן. לאסוף את הבטן פנימה בצורה שמייצבת את הגוף ו"מחזיקה" אותו. הגו צריך להיות ישר, וגם הכתפיים יכולות להיות פתוחות לרווחה (אצלך זה קצת כמו ילד ב"עונש"...).
עבודת הכיפוף המשמעותית מתחילה בפלג הגוף התחתון: גמישות ו"קפיציות" בברכיים ("לוחצים" למטה בפנייה ו"משחררים" בין הפניות), ועבודת מותניים שיוצרת את ההטיות ימינה ושמאלה. על הדברים האלה אפשר להתחיל לעבוד כבר על יבש, בתרגילי שיווי משקל, גמישות וכוח, שתוכל למצוא ביוטיוב. 

עוד דבר שיכול לעזור, וזה בדיוק השלב להתחיל ללמוד אותו, זה pole plant, כלומר הנעת המוטות באופן שמסנכרן את תנועות הגוף והגלישה. המדריך בסרטונים מדבר על זה הרבה, ומניסיון אישי - זה עושה הבדל משמעותי. 

בסרטון שצילמת, אתה פונה פניות קצרות, הדוקות ואיטיות. המטרה עכשיו היא מעבר הדרגתי לפניות ארוכות ובמהירות גבוהה יותר, וזה יאפשר לך לתרגל את המעבר ממגלשי "פיצה" - במצב משולש, למצב של מגלשיים שמקבילות זו לזו גם במהלך הפניות. 

וכמובן: בתחילת החופשה הבאה קח קצת הדרכה. זה יזניק אותך בביטחון לשלב הביניים המאוד מהנה, שבו תוכל לשייט בנחת במסלולים הכחולים וליהנות. 
לצפיה ב-'תודה לעונים!'
תודה לעונים!
12/02/2019 | 20:48
36
אכן הרגשתי נעול ולא מספיק משוחרר.
אגב, אם יש לך קישור שמראה איך לעבוד על תרגול יבש בבית אמשח...
שוב תודה
לצפיה ב-'סע לחו"ל וקבל שבוע של הדרכה נורמלית'
סע לחו"ל וקבל שבוע של הדרכה נורמלית
16/02/2019 | 04:54
33
קיבלת הדרכה בכלל או שניסית ללמוד לבד? מצטער אבל זה לא ממש גלישה מה שרואים בסרטון. אתה לא עומד נכון, לא פונה נכון, לא מעביר משקל...
לצפיה ב-'אנסה להסביר '
אנסה להסביר
16/02/2019 | 12:38
4
36
תראה יש ספורט שהוא אינטואיטיבי כלומר באופן טבעי כאשר תעסוק בו תשתפר.
יש ספורט בו התנועות לא אינטואיטיבית הפוכות מהאינסטינקט.
התוצאה מנסיון ללמוד לבד בדיוק מה שאתה עושה כעת ולנסות לשאול שלבים שעברתי בצורה זהה לשלך היו טעויות מובנות בסקי שלקח לי הרבה מאד זמן לתקן.
 מאחר ואני מוכשר אולי מאד מוכשר בשיווי משקל התקדמתי מאד יפה בגלישה לא נכונה...
התוצאה היתה שהיה לי קשה מאד לתקן מאוחר יותר .
לא משנה כמה נסביר לך לא מאמין שתוכל להבין להפנים לבצע .
כי התנועות הפוכות מהאינסטינקט, גם אם תבין לא תוכל לבצע.
העזרה הכי משמעותית שאפשר לתת לך היא המלצה לנסוע לשבוע לאנדורה ללמוד שם בעזרת מדריך מנוסה ומקצועי .
למעשה אחרי השבוע הראשון תבין שכדי באמת לדעת צריך לעבור מספר שבועות הדרכה.
בקשר לסירטוון, אין הרבה מה להגיד ברור  כי האינסטיקט שלך פועל נגד  התנועה  במילים אחרות גדי להשתפר תצטרך הדרכה.

לצפיה ב-'אכן מחפש הדרכה'
אכן מחפש הדרכה
17/02/2019 | 21:27
3
16
האמת שלקחתי פעם אחת הדרכה כשביקרתי בפעם הראשונה בחרמון. אני שוקל לקחת שוב. הבעיה שם בבית הספר לסקי שאתה לא יכול לדעת איזה מדריך תקבל ושזה לא יהיה בזבוז כסף וזמן...
לצפיה ב-'הבעיה בחרמון לא בדיוק ההדרכה '
הבעיה בחרמון לא בדיוק ההדרכה
17/02/2019 | 23:24
2
17
גילוי נאות חבר שלי מנהל את בית הספר אבל...
הדרכה דורשת מסלולים מתאימים להדרכה ,ארוכים מספיק ונתונים מספיק שיתאימו להתחלה.
עצתי לך סע לאנדורה או הורוביץ בבולגריה.
הדרכה דורשת זמן .
חשבתי איך להסביר לך את ענין שיווי המשקל אז הנה....
אחרי שנפצעתי הברך התחלתי בתגילי  חיזוק.
הנה תרגיל טוב לסקי שים רגל אחת על השניה בעמידה עכשיו נסה להתישב על כסא בכמעט עד שכמעט תשב ,ועכשיו קום על רגל אחת.
אני מניח שמאד תתקשה אם בכלל .
למה כי יש טריק שיווי משקל כאן .
נניח שאתה מעלה את רגל שמאל על ימין כל המשקל על ימין .
בדיוק המצב בסקי לפני פניה שמאלה.
עכשיו הגוף והראש צריכים ליטות מעט ימינה  והראש חייב להיות מורם אחרת תיפול.
אך עדיין כדי לבצע את התרגיל הזה תצטרך לחזק שרירים הרבה זמן .
זו דוגמה אחת לשיווי משקל שעליך לרכוש
יש עוד והרבה .
שורה תחתונה הרבה זמן מסלול ארוך מדריך מנוסה בהדרכת מבוגרים
ותזכור שכדי לדעת קצת צריך מספר שבועות הדרכה לא יומיים ,למרות שיהיו כאלו שיגידו שתוך שלושה ימים למדו.. .
יפה אז שיכנסו לשלג טובעני ונראה אם הם יכולים לגלוש שם או לא...
כדי לסבר את האוזן לשיעור מודרך בהדרכת שבוע רביעי של שלג טובעני אוף פיסט שלג שרק אם הטכניקה משיווי המשקל שלך טובים תוכל לעבור בו ,הצטרף חבר של המדריך מקומי שגולש כבר 18 שנה , גר שם כל עינה גולש שלושה ארבעה חודשים ...לא מתחיל.
הוא נפל בסלג הטובעני כמו גדול כמ הטכניקה שלו לא היתה טובה מספיק . 
זה מה שנדרש ללימוד מי שיגיד אחרת פשוט לא יודע מספיק .

לצפיה ב-'מבין לגמרי'
מבין לגמרי
18/02/2019 | 11:12
1
23
אני טס בעוד שבועיים לרומניה לחמישה ימים בע''ה וזו הסיבה שנסעתי לחרמון בשביל לבא עם קצת יותר רקע ופחות לבזבז שם זמן עם התחלת לימוד.
תודה על ההסברים והתרגלילם על יבש די ממחישים את הרעיון. 
אגב, בתור מתלמד ראיתי שהמדריכים שם ממליצים לגלוש ללא מקלות סקי (להניח ידיים על המותניים וללחוץ עליהם בסיבובים) האם זה באמת מומלץ?
לצפיה ב-'בהחלט , בשלב מסוים יסבירו לך גם למה.'
בהחלט , בשלב מסוים יסבירו לך גם למה.
18/02/2019 | 22:26
14
ואם לא אז בשבוע אחרי, פויאנה ברשוב די בסדר , במיוחד השנה.
לצפיה ב-'שאלות איך לקום ואיך לשים את המגלשיים אחרי נפילה?'
שאלות איך לקום ואיך לשים את המגלשיים אחרי נפילה?
10/02/2019 | 00:01
3
67
כן קורה שנופלים :)  ... נראה לי שאחד הדברים החשובים הם להצליח לקום ולשים את המגלשיים (לפעמים ממש לא פשוט במיוחד ככל שהמדרון תלול יותר):
מצב ראשון: נפלנו והמגלשיים לא התנתקו. אם רוצים לקום מהמצב הזה.. הרגליים צריכים להיות מתחת לגוף או מעל לגוף? 
מצב שני: נפלנו והמגלשיים התנתקו. אם רוצים לשים את המגלשיים..
כמובן שמניחים את המגלשיים בניצב להר.. איזה מגלש מהדקים לפני.. את העליון או את התחתון?

תודה מראש :)
לצפיה ב-'לא מסובך'
לא מסובך
10/02/2019 | 20:47
62
ראש לכיוון ראש ההר, רגלים תמיד לכיוון הנמוך יותר, נועצים מגלשים במקביל להר, אם לא נוח אז משחררים יד מהמקל ביד שקרובה יותר להר ודוחפים את הגוף למצב ישר:
לצפיה ב-'עוד כמה טיפים'
עוד כמה טיפים
11/02/2019 | 00:40
48

יש ביוטיוב עוד קטעים עם עוד טיפים ו וריאציות. זכור לי אחד שהסביר איך לשתול את הזנבות של המגלשיים קצת בשלג ואז הם לא זזים כשמנסים לנעול את הנעליים לתוך הביינדינגס. אחלה טיפ.
במדרון תלול, אפשר לחפור טיפה עם המגלש וליצור משטח ישר שעליו אפשר להניח את המגלש לפני שעולים עליו. זה לוקח ממש 5 שניות. אם יש שוליים עם שלג רך יותר, עדיף לעשות את זה שם.
אני מציע לנעול בשלב ראשון את המגלש החיצוני, התחתון (שקרוב יותר להמשך המדרון). כך יש לך יציבות יחסית בנעילת המגלש השני. וכמובן לנקות מעט את הביינדינגס והעקבים לפני הנעילה. אם נדבק אליהם שלג, זה עלול לא להינעל. 
אם המגלש התנתק, לפני שעולים עליו שוב - לשים לב שהביינד במצב פתוח ולא סגור. כלומר שהצ'ופצ'יק בביינד האחורי הוא אופקי ולא מופנה למעלה. 
בכל מקרה הדבר הכי חשוב הוא לא לעשות את כל זה באמצע המסלול! כל שניה של נייחות באמצע מסלול, במיוחד אם הוא צר או אחרי עיקול - זה מסוכן. דבר ראשון לזוז/להידרדר/להתגלץ' הצידה קצת, ואז להתעסק עם זה. 

בריאות!
לצפיה ב-'בהחלט אסתכל'
בהחלט אסתכל
11/02/2019 | 23:19
28
תודה!
לצפיה ב-'בייבי קלאב'
בייבי קלאב
11/02/2019 | 16:22
3
56
היי,

המשפחה הייתה מעויינית שהחופשה באה תהיה באיטליה או באוסטריה (ולא בצרפת), אבל אנחנו עם תינוקת.
האם יש אתרים/מלונות באיטליה או אוסטריה המספקית פתרון לתינוקות (בני שנה) הדומה לזה של הבייבי קלאב המעולה בקלאב מד?

תודה,
לצפיה ב-'כן, ראיתי משהו כזה באוסטריה'
כן, ראיתי משהו כזה באוסטריה
11/02/2019 | 21:32
1
25
במלון היה פלייר למשהו כזה ליד הקבלה. קראו לזה day care for future skiers. אני זוכרת כי זה הצחיק אותי.

חוץ מזה יש כמה קלאב מדים באיטליה.

לצפיה ב-'בדקתי לגבי הקלאב מדים באיטליה - הם רק לילדים גדולים יותר'
בדקתי לגבי הקלאב מדים באיטליה - הם רק לילדים גדולים יותר
11/02/2019 | 21:57
24
את זוכרת איפה באוסטריה זה היה?
לצפיה ב-'מישהו? משהו?'
מישהו? משהו?
12/02/2019 | 15:05
13
לצפיה ב-'סיכום חופשת סקי מפתיעה בעמק גסטיין - אוסטריה'
סיכום חופשת סקי מפתיעה בעמק גסטיין - אוסטריה
11/02/2019 | 09:00
75
הי,
חזרנו מחמישה ימי סקי בעמק גסטיין באוסטריה. היה מפתיע.
סיכמנו את הנסיעה בבלוג באתר שלנו "חולמים בלבן" -
https://baklaly.com/blogpage/
דודי וברק
לצפיה ב-'בעיית טלפונים...'
בעיית טלפונים...
05/02/2019 | 05:17
13
92
חשבתי שסמסונג רגישים מדי לקור ומסך המגע לא עובד טוב על ההר (נדגם עם כמה דורות של הפלאגשיפ). עברתי לפיקסל 3, מסתבר שאותה בעייה  
לצפיה ב-'לי יש שיומי. עובד נהדר בכל טמפרטורה.'
לי יש שיומי. עובד נהדר בכל טמפרטורה.
05/02/2019 | 07:38
25
לצפיה ב-'יש לי +samsung s9 ועובד סבבה בקור'
יש לי +samsung s9 ועובד סבבה בקור
05/02/2019 | 14:59
1
47
אני מחזיק את הטלפון בכיס המכנסים בזמן הגלישה, וכך הוא נשמר בטמפרטורה סבירה, וכאשר אני מוציא אותו מהכיס לצלם או להסתכל על ה-GPS, אז הוא עובד מצויין למשך הכמה דקות שהוא נחשף לקור.

מה שאתה מתאר עשוי לקרות רק אם המכשיר נחשף לקור או לחום גבוה מאוד לפרקי זמן ממושכים, ואז השכבה שמצפה מלמטה את המסך, ויוצרת את סגירת המעגל החשמלי (כלומר ממשק המגע) ככל הנראה קופאת, ויוצאת מתחום ה-temperature range המוגדר למכשיר.

בקיצור - שמור את הטלפון במקום צמוד לגוף , ותוציא החוצה לשלג רק לזמנם קצובים, וצריך להיות בסדר, ולא משנה מי היצרן.
לצפיה ב-'מסכים עם כל מילה'
מסכים עם כל מילה
09/02/2019 | 21:17
19
לא כל הצ'יפים נבדקים במינוס 40, כמי שבדק צ'יפים בהרבה פחות מזה.
לצפיה ב-'וואווי P10 פרו השתולל לגמרי אחרי חשיפה של כמה דקות ל 20-'
וואווי P10 פרו השתולל לגמרי אחרי חשיפה של כמה דקות ל 20-
05/02/2019 | 21:53
4
34
עליתי לפסגת פרסנה (3,100) ולפני שהתחלתי לרדת, הסתובבתי וצילמתי קצת. ככל שהתקרר  התחיל פחות להגיב ואז ממש להשתולל ועצרתי אותו שנייה לפני שהתחיל תהליך חזרה להגדות מפעל ונכנס לסייף מוד. שמתי בכיס פנימי של המעיל ועד למטה הכל הסתדר מעצמו. אז כן, הם די רגישים לקור מסתבר.
לצפיה ב-'אפשר לשאול אם באופן כללי אתה מרוצה ממנו? '
אפשר לשאול אם באופן כללי אתה מרוצה ממנו?
07/02/2019 | 09:29
3
29
בדיוק מחפש טלפון ושוקל ברצינות את ה P20.
לצפיה ב-'רגשות מעורבים'
רגשות מעורבים
09/02/2019 | 20:46
2
31
בעד:
מצלמה נהדרת (בגלל זה בחרתי בו)
מסך טוב
מעבד מהיר מאד
יישום האנדרואיד, מערכת ההפעלה, מהירה ויציבה מאד
איכות קול טובה

נגד:
חומרה ואיכות בנייה באופן כללי ברמה ירודה, לא משתווה בכלל לסמסונג
קורא טביעת אצבע כבר מתקשה לזהות אחרי פחות משנתיים
מסך נשבר תוך כמה שבועות שלא מנפילה, פשוט מלחיצה
חיבור מטען התרופף, המגעים לא תמיד עובדים.
חיי הסוללה התקצרו עד בלתי שמיש כמעט

שורה תחתונה, וואווי עדיין לא לגמרי בצמרת. עוד לא בטוח אם הטלפון הבא שלי יהיה גם וואווי.
לצפיה ב-'תודה, לא נשמע מי יודע מה'
תודה, לא נשמע מי יודע מה
11/02/2019 | 21:37
1
6
לצפיה ב-'כחבילה כוללת יש לי תחושה שעדיין סמסונג הכי טובים'
כחבילה כוללת יש לי תחושה שעדיין סמסונג הכי טובים
17/02/2019 | 13:58
5
הסינים טובים אבל עדיין לא שם.
לצפיה ב-'1 + 3 בן שנתיים וחצי, עובד מצוין. כולם די בשוק מאיכות המצלמה'
1 + 3 בן שנתיים וחצי, עובד מצוין. כולם די בשוק מאיכות המצלמה
06/02/2019 | 20:53
30
גם רואים טוב רוב הזמן (כמובן לא כשהשמש משתקפת מהמסך).
לצפיה ב-'P9 בן שנתיים'
P9 בן שנתיים
07/02/2019 | 07:52
34
נשמר בכיס חיצוני של המעיל, מבודד ממים אך לא מקור. בקור של עד 17- לא הייתה בעיה מיוחדת בשימוש (המגבלה היחידה הייתה קצות אצבעות שקפאו ואיבדו תחושה).
מה שכן, בקור קיצוני הורגשה ירידה מסויימת בזמן סוללה.
לצפיה ב-'כמו שיגיד לך כל מטפל זוגי'
כמו שיגיד לך כל מטפל זוגי
07/02/2019 | 09:28
1
64
הבעייה היא אצלך.

לאשתי אין את הבעייה הזאת, מניסיון עם כמה מכשירים שונים. אצלי תמיד יש את הבעייה הזאת, שוב כמה מכשירים שונים. אבל מה לעשות, היא באמת לוהטת     וביותר ממובן אחד.

וגם אם נחשוב רגע בהגיון, המכשירים האלה תוכננו ונבדקו גם עבור מדינות קרות, קנדה, צפון ארה"ב, רוסיה וכו'. מה שנראה לנו קור חריג, שם זאת שגרה.
לצפיה ב-'נראה לי שלא דרכת אצל מטפל זוגי '
נראה לי שלא דרכת אצל מטפל זוגי
08/02/2019 | 21:15
16
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
16/02/2019 | 04:44
3
לצפיה ב-'יופ רביעי שמח'
יופ רביעי שמח
06/02/2019 | 11:57
5
105
A little girl suffering the misfortune of family reversed her fate and regained a warm and happy family. 
https://www.youtube.com/watch?v=lGg8S8Qt_Jg ;
�������� איפה ביתי
לצפיה ב-'מה זה הסרט הזה?'
מה זה הסרט הזה?
09/02/2019 | 21:21
4
35
היא גולשת גם?
לצפיה ב-'מה ההטרלה הזאת?? גם ככה מבולגן פה הפורום '
מה ההטרלה הזאת?? גם ככה מבולגן פה הפורום
12/02/2019 | 14:52
3
7
לצפיה ב-'אדוני אתה במפורש חזור מיד בתשובה ! '
אדוני אתה במפורש חזור מיד בתשובה !
12/02/2019 | 17:09
2
7
לצפיה ב-'אני עברתי לכנסייה הנצחית של האל הכל יכול (יש בופה חופשי)'
אני עברתי לכנסייה הנצחית של האל הכל יכול (יש בופה חופשי)
12/02/2019 | 22:31
1
6
לצפיה ב-' יפה, אז נא לסכם לנו את הסרט, לי הספיקו 5 שניות מהאמצע'
יפה, אז נא לסכם לנו את הסרט, לי הספיקו 5 שניות מהאמצע
13/02/2019 | 10:59
5
לצפיה ב-'שאלה על הדרכת ילדים'
שאלה על הדרכת ילדים
03/02/2019 | 08:18
8
107
אני רוצה לנצל את מחירי ההדרכה הנוחים באיטליה להצמיד מדריך/מדריכה לילדים, איזה שעתיים ביום. האם נהוג ואפשרי להגיד להם בבי"ס לסקי שאני רוצה ספציפית מדריך שיודע לעבוד עם ילדים, לעשות להם קצת חוויה מהלימוד? אני שואל כיוון שהיו לנו בעבר מדריכים די רציניים שבבירור הילדים לא היו נהנים איתם.
לצפיה ב-'בהחלט אפשר לבקש, הם מכירים את הדברים האלה בבתי הספר לסקי'
בהחלט אפשר לבקש, הם מכירים את הדברים האלה בבתי הספר לסקי
03/02/2019 | 09:32
4
49
אבל עדיין יש להם אילוציי שיבוץ מדריכים בתכנית העבודה.

אם זאת ההדרכה הראשונה מעולם של הילדים, אחד ממכם יצטרך כנראה לגלוש איתם עם המדריך. קחו זאת בחשבון. בעיקר פונקציה של אופי הילדים, גילם ורמת האנגלית.

לאן באיטליה?
לצפיה ב-'תודה, נעקוב ונראה אם יש כימיה'
תודה, נעקוב ונראה אם יש כימיה
03/02/2019 | 22:11
3
34
אשתי לא גולשת, ניסתה ולא התחברה לזה. אז היא זמינה לתרגם ולטפל בבעיות כל עוד הם יהיו בטווח סביר מבסיס האם. אחרי זה נראה, נתייעץ גם עם המדריך. זאת חופשה שמוגדרת כמשפחתית כך שמה שייצא לי לגלוש, זה יהיה בונוס בלבד.
נהיה באתר קטן ופחות מוכר בשם Aprica. התכנית המקורית הייתה להיות בליוויניו אבל החלטנו ברגע האחרון שחבל על כל הנסיעה לשם ונשאר קרובים יותר לברגמו.
לצפיה ב-'מדריכי ילדים זה מקצוע'
מדריכי ילדים זה מקצוע
09/02/2019 | 21:33
2
26
אפריקה רשמו עליו פה לפני שנה נדמה לי, ננראה מצויין.

לילדים אמור להיות מדריך שמלמד ילדים.
למשל זה שלימד את הבן שלי היה ממש חמוד,  ראיתי אותו בפעולה, מדהים. שלא להזכיר בפעם המאה שכמדריך בקלאב למד מילים בעברית והיה זורק כל הזמן.
אין לי מושג כמה הילד שלי (ילד פעם כן) מוכשר (והוא כן) וכמה המדריך, אבל הוא למד אז מצויין מה שהמשיך לפני שנה.

אם אקח את המדריך האחרון שלי בקלאב, אחלה מדריך, עצבן גדול נראה לי, אין סיכוי שיתנו לו קטנטנים לדעתי.
לצפיה ב-'אפריקה זה אתר קטן ודי עלוב'
אפריקה זה אתר קטן ודי עלוב
12/02/2019 | 18:57
1
14
מין חרמון כזה שמספק יעד לגיחת סופ"ש לתושבי מילאנו. באמצע השבוע די שומם. כשאתפנה אכתוב סקירה יותר מקיפה. לא שיש הרבה לכתוב.

היו לנו שני מדריכים, סך הכל בסדר, אבל לא עילוי. הילדים נהנו והשתפרו מאד, אפשר רק לקנא. ביום האחרון הם כבר יכלו לגלוש כמעט בכל מסלול באתר. גם הוכחה יעילות ההדרכה הפרטית.
לצפיה ב-' אחלה'
אחלה
13/02/2019 | 11:01
5
נראה נחמד בסרטון שהעלו כאן אז, בסדר, אני אהבתי את בנסקו גם.
לצפיה ב-'השאלה הכי חשובה בני כמה הילדים שלך? '
השאלה הכי חשובה בני כמה הילדים שלך?
04/02/2019 | 22:27
1
44
אם מדובר ממש בילדים, אז בדרך כלל אני רואה בחורות צעירות כאלה, סגנון מדריכות בקייטנה, עושות אמא אווזה עם נחש של ילדים משתרך מאחוריה. אז נראה לי שמדובר במדריכים שמתמחים/מתמחות בעבודה עם ילדים. אם מדובר בנערים שמבינים הוראות, אז לדעתי יותר מתאים מדריך של מבוגרים. קח בחשבון שילדים באירופה לומדים לגלוש בגיל 3 - 4, אז כל הלימוד נעשה אחרת. אתה לא יכול להגיד לילד בן 3 שים 80% מהמשקל על הרגל החיצונית... עניין הגיל פה קריטי כי טכניקת הלימוד שונה לחלוטין. אם הילדים שלך נניח בני 8 - 10 שזה בד"כ מה שילדים ישראלים מתחילים ללמוד, אז טכניקת הלימוד הרבה יותר דומה למבוגרים.
לצפיה ב-' זו לא המדריכה זה הילדים'
זו לא המדריכה זה הילדים
09/02/2019 | 21:24
21
הם גולשים בנחש כמו שצריך, גם אנחנו המבוגרים אמורים אבל...לא עובד
לצפיה ב-'לפי דעתי הם מודעים לזה, לא צריך להגיד אפילו'
לפי דעתי הם מודעים לזה, לא צריך להגיד אפילו
08/02/2019 | 21:07
19
המדריך שהצמידו לנו באוסטריה היה מצויין עם הילד. גם איתי אבל בעיקר עם הילד.
לצפיה ב-'שאלה על נעלי סקי מקרבון'
שאלה על נעלי סקי מקרבון
02/02/2019 | 13:12
28
76
ראיתי שהיצרנים התחילו לייצר נעלי סקי מקרבון פייבר, משום מה רוב הדגמים ככולם - עבור סקי טורינג.
יש גם נעלי סקי רגילים (בקשיחות של מעל 100)? של איזו חברה?
מישהו התנסה?
מלבד למשקל שיורד בכמעט חצי לכל נעל, יש עוד יתרונות?
איך הקרבון לתווח הארוך? מחזיק? או יש כל מיני דברים שצריך לדעת על הנעליים האלה (מלבד המחיר)
לצפיה ב-'קרבון'
קרבון
02/02/2019 | 14:48
8
63
קרבון הוא כמו חומר קסם להמון שימושים, כי הוא קל וקשיח, ובונים איתו המון דברים, כולל אופני מרוץ ואפילו f16 ובואינג 787.
אבל - אופני הרים שעשויים מקרבון קלים מאוד אבל השילדה נוטה להישבר, ובמטוסים עושים חלקים שצריכים גמישות מטיטניום או לפחות מאלומיניום.
סקי טורינג דומה קצת לאופני כביש,  עם מעט מאוד קפיצות, והרבה פחות עומסים פיזיקליים מנעלים של down hill ski .
כשהגעתי לחנות סקי מסויימת ובד"כ מאוד טובה, ניסו למכור לי נעלים כאלו בתור קלות ומתאימות לכל סוגי הגלישה, אבל זהו.  
שלא.

תבדוק טוב את הדגמים המוצעים ולמה הם מתאימים.

גולשים תחרותיים כן קונים או יותר נכון מקבלים נעלי קרבון לשימוש בתירויות בלבד.
אהל קרבון הוא חומר גמיש בכיוונים מסויימים ושביר בכיוונים אחרים ומכל המגזינים שאני קורא, זה עדיין לא מתאים או בשל לשימוש לכ תחרותי.
לצפיה ב-'אני מבין נכון שאין עדיין יותר מדי חברות ודגמים בשוק?'
אני מבין נכון שאין עדיין יותר מדי חברות ודגמים בשוק?
02/02/2019 | 17:59
1
34
וכל הנושא לשוק שלא עבור תחרות מקצועית - רק מתחיל?
מקלות מקרבון וסקי מקרבון כבר ניסיתי, קלים בטירוף, מאוד קלים לשימוש (וסחיבה).
לצפיה ב-'זה לא רק המשקל, גם ההתנהגות של המגלשיים שעשויים מ CF שונה'
זה לא רק המשקל, גם ההתנהגות של המגלשיים שעשויים מ CF שונה
02/02/2019 | 19:11
37
בגלל תכונות החומר, החוזק שלו, אפשר לתכנן מגלשיים שמתנהגים שונה ממגלשיים רגילות. מצד אחד רחבים בעיקר מקדימה ולא מתחפרים בפאודר ומצד שני נקודות מגע בשוליים רחוקות שמאפשרות קארבינג חזק על המסלול. אם אין לך תכניות להוציא מעל $1,000 על מגלשיים, אז אל תנסה את אלה של DPS. כי אחרי שתנסה, לא תוכל לגלוש על שום דבר אחר. ואני אומר לך מניסיון, נפלתי במלכודת דבש הזאת.
לצפיה ב-'ואתה מכיר הרבה מגפי סקי שעשויות מטיטניום? '
ואתה מכיר הרבה מגפי סקי שעשויות מטיטניום?
02/02/2019 | 18:58
33
אתה יודע מה, אני אסתפק רק באחת.
לצפיה ב-'"השלדה נוטה להישבר"? כמה אופני הרים שזה קרה להם ראית?'
"השלדה נוטה להישבר"? כמה אופני הרים שזה קרה להם ראית?
02/02/2019 | 21:18
4
39
אני רוכב המון באופני הרים וזה ממש נדיר ששילדה תישבר.
אבל בכל מקרה הבעיה בקרבון היא באמת בחוסר גמישות. אם חלקים גדולים מהנעל עשויים מזה, אז זה נראה לי מוזר שנעל תהיה כל כך קשיחה, אישית לא הייתי רוצה דבר כזה. אולי סוליה וכאלה.
לצפיה ב-'מדדתי נעליים כאלה בארץ דווקא'
מדדתי נעליים כאלה בארץ דווקא
03/02/2019 | 07:58
38
לי לא התאימו לצורת הרגל אז לא קניתי.

אתה לא מרגיש אותן יותר נוקשות מנעל רגילה, אני מנחש שיש חיבורים שנותנים גמישות מסויימת. אבל מודה שלא חשבתי על זה ולא הסתכלתי איך הנעל בנויה. לפי מה שהבנתי סיבי הפחמן גם חומר מבודד טוב כך שהנעל יותר חמה לרגל מנעליים רגילות.
לצפיה ב-'מכיר כמה אנשים ששילדת הקרבון-שטח נשברה להם'
מכיר כמה אנשים ששילדת הקרבון-שטח נשברה להם
03/02/2019 | 11:05
2
31
הדורות הראשונים של הקרבון, מלפני עשור ויותר, נשברו בתדירות מאוד גבוהה, לפעמים אפילו סתם מהעמסה לא נכונה על ה- Thule בגג האוטו.

היום השלדות האלו בשלות יותר, ועדיין רבים נזהרים בהעמסה על התולה, ומפרקים גלגלים, מה שאני עם אופני האלומיניום שלי בכלל לא חושב עליו.

טכנולוגיות מבשילות עם הזמן, וזה יקרה גם לנעלי הסקי - עוד חמש שנים זה בטח יהיה נפוץ בטירוף !
לצפיה ב-'יש לי מנשא Thule ואני מעמיס בלי בעיה'
יש לי מנשא Thule ואני מעמיס בלי בעיה
03/02/2019 | 14:33
27
את אופני השטח שלי עם שלדת הקרבון, כבר כמה שנים, בלי שום זהירות יתרה. אין מצב שאפשר לשבור את השלדה מהעמסה למתקן או מהדרך, סלח לי אבל זה מגוחך, אם השילדה תישבר מדבר כזה אז באמת כבר עדיף שתישבר לך בזמן העמסה כי בשטח תהיה לך בעיה קשה. הרבה חנויות נותנות אחריות לכל החיים נגד שבר.
אבל אני מתכוון לאופני שטח, עם אופני כביש בעלי שילדות קרבון דקיקות שמעתי על מקרים של שבר, אם כי גם לא בשנים האחרונות, הטכנולוגיה כבר בשלה יותר.
לצפיה ב-'החומר נשבר או החיבורים נשברים? '
החומר נשבר או החיבורים נשברים?
03/02/2019 | 16:33
9
לצפיה ב-'תרנים של מפרשים בגלישת רוח'
תרנים של מפרשים בגלישת רוח
02/02/2019 | 16:26
41
עושים כבר 20 שנה מקרבון בהרכב קרבון באחוזים שונים 55-100
אני גולש רוח ומחזיק תורן 100 אחוז קרבון
ראה בתמונה (לא שלי) איך התורן שהמצב הרגיל שלו הינו ישר מתעגל כשמותחים את המפרש, לכן קרבון חומר חזק מאוד ,
נושא המשקל הינו הדבר שהכי חשוב לי בציוד ספורט בכל ענף שאני עוסק בו
אגב גם גלשנים עצמם עושים  מקרבון
וגם משוטים של סאפ
לצפיה ב-'בטורינג המשקל ממש קריטי'
בטורינג המשקל ממש קריטי
02/02/2019 | 18:56
9
41
במה שאתה מכנה "סקי רגיל", החסכון במשקל יותר בקטע של nice to have. מכאן עניין של ביקוש והיצע כי CF לא חומר זול. יש לי מגלשיים מ CF והם ממש שינו לי את החיים. טוב, אולי לא את החיים אבל את הגלישה בטוח.

בניגוד למה שאמרו לפניי, למיטב ידיעתי ה CF בכמה דרגות יותר עמיד מהפלסטיק הרגיל. המגרעה היחידה שאני יכול לחשוב עליה, חוץ מהמחיר כמובן, זה שב CF לא ניתן למיטב ידיעתי לבצע קאסטומיסציה אחרי שיצא מהמפעל.

יש בטוח גם מגפיים לסקי אלפיני מ CF, לפישר בטוח יש כאלה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/02/2019 | 20:06
11
לצפיה ב-'אני דווקא מעדיף מגלשיים שמרגישות "כבדות" על השלג'
אני דווקא מעדיף מגלשיים שמרגישות "כבדות" על השלג
03/02/2019 | 13:12
7
45
לא ניסיתי DPS אבל יצא לי לקבל בהשכרה מגלשיים שאמורות להיות "קלות", כיתרון, וזה דווקא נתן לי תחושה של חוסר ביטחון בגלישה. בטח שנחמד יותר לסחוב אותן אבל בגלישה עצמה ההרגשה הייתה להחליק על שקית ניילון. ככל שהשיפועים תלולים יותר והמהירות גבוהה יותר, אני מחפש שהקצה לא "ישתולל" ויקפץ, ושהסכינים יתחפרו טוב טוב. אני לא גולש אוף פיסט אבל גם במסלול יש לא מעט גבשושיות, גושי שלג קצת קשים לפעמים, וכו'. מגלש כבד נותן תחושה שהוא יכול להתגבר על הדברים הללו ולהשיט אותך בבטחה. זאת לפחות ההרגשה שלי, אני לא מומחה. אני גם חושב שמגלש כבד מסייע להיגמל מטכניקת הביניים של "הרמת רגל" ולעבור לפניות זורמות יותר. כמו מכונית שנוסעת צמוד לכביש בפורמולה 1. היא מנסה להיצמד כמה שיותר ולא לקפץ מצד לצד. 
אחד המגלשיים האהובים עלי ביותר, שבלטו לטובה גם בעניין הזה של מתן תחושת כבדות ו"היצמדות" לקרקע, הוא הרוסינול הירו, שעדיין אפשר לראות לא מעט מתחרים באליפות העולם משתמשים בו. 
לצפיה ב-'Back to the basics'
Back to the basics
03/02/2019 | 16:31
5
31
כנראה לא הקשבת בשיעור כשהמדריך לימד להישען קדימה. אם הקצה "משתולל" זה בגלל שאין עליו משקל של הגולש, משקל המגלש בטל בששים לעומת משקל הגולש. ולפני שדיברנו על טריגונומטריה ועקרון המנוף.
לצפיה ב-'נכון, כל השבוע המדריך חפר לי שאני לא נשענת מספיק קדימה'
נכון, כל השבוע המדריך חפר לי שאני לא נשענת מספיק קדימה
04/02/2019 | 12:06
1
33
ועד שלא אעשה את זה לא אוכל להתקדם.
לצפיה ב-'זאת יכולה להיות בעייה של נעליים'
זאת יכולה להיות בעייה של נעליים
07/02/2019 | 09:47
16
כל הזמן העירו לי על זה מדריכים שונים. ואז קניתי נעליים משלי והבעייה נפתרה תוך כמה ימים. לא יודע לומר בדיוק מה ההבדל אבל יש נעליים שמפריעות לזה.
לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
04/02/2019 | 19:41
8
לצפיה ב-'אחת הסיבות זה לא רק המשקל אלא הקשיחות: rigid'
אחת הסיבות זה לא רק המשקל אלא הקשיחות: rigid
10/02/2019 | 21:59
1
8
לצפיה ב-'אני מנחש שאם לרכבי ואפנועי היפר ספורט בונים חלקים'
אני מנחש שאם לרכבי ואפנועי היפר ספורט בונים חלקים
15/02/2019 | 14:29
6
קריטיים כמו שלדות וגלגלים, עם הקשיחות הכל בסדר מבחינת החומר.
מבחינת נעל עצמה - כנראה שזה תלוי ביצרן.
לצפיה ב-'אין קשר בין המגלשים ששכרת לאלה באליפות העולם, זה רק השם'
אין קשר בין המגלשים ששכרת לאלה באליפות העולם, זה רק השם
04/02/2019 | 19:40
22
נותן החסות משלם הרבה מאד כסף שהגולשים יגלשו בסקי שלו שהדביקו לו גרפיקה דומה לדגם מסחרי לשם פרסום. גם בפאריז דקאר למשל מתחרה סיטרואן C4 שאין לו שום קשר למכונית באולמות התצוגה, אפילו לא דומה.
לצפיה ב-'הבחור מעוף פיסט פרסם לא מזמן כאלה פה בפורום'
הבחור מעוף פיסט פרסם לא מזמן כאלה פה בפורום
02/02/2019 | 22:39
2
43
חפש לאחור.

לצפיה ב-'ראיתי בחנות שלו באינטרנט - אלו לטורינג.'
ראיתי בחנות שלו באינטרנט - אלו לטורינג.
03/02/2019 | 16:51
1
26
תודה.
לצפיה ב-'לא יודע, אני לא גר בארץ, אפילו לא יודע איפה החנות'
לא יודע, אני לא גר בארץ, אפילו לא יודע איפה החנות
03/02/2019 | 17:01
30
ואפילו לא בדקתי את הקטלוג שלו. אבל אני נתקל מפעם לפעם בפרסומים לנעלי סיבי פחם.

לצפיה ב-'יש לי נעלי טורינג'
יש לי נעלי טורינג
04/02/2019 | 20:04
2
24
בענין קרבון נפתלי ענה נכון ,נוטה להישבר 
בבת אחת.
לא קורה מיד אי בשנים הראשונות ,אך ברגע שקורה הוא מיידי.
היצרנים מודעים לבעייתיות כך שמי שענה  כי קרבון לא נשבר גם צודק איך זה ,
סנטוס הסביר יפה זה לא בדיוק קרבון אלא תערובת קרבון פלסטיק או נכון יותר סגסוגת קרבון.
כך שאי אפשר לענות לך על קרבון בכללי ,צריך להבין איזה יצרן איזה סגסוגת .
בענין רמת קשיחות לי יש סקארפה ראש 
לא הרגשתי שום יתרון לנעליים אחרות ברמת קשיחות רבה בהרבה.
הם נוחות כיפיות וקלות.
בענין מגלשים כבדים ודאי כי מגלשים כבדים יציבים יותר ,הענין הוא לא משקל בלבד אלא מומנט ברור שמי שהתרגל למגלש קל יעדיף אותו.
יש שיקולים לכאן ולכאן והרבה העדפות אישיות למתחיל עדיף כמובן כבר.
כשמדברים על טורינג עשרים שלושים קמ עליה ליום ועוד ארבעים ירידה ,אז ברור שמשקל כבד פשוט ישאיר את הגולשים בבית, אין טורינג בציוד כבד , בלתי אפשרי 
לקהל הרחב ,ואפילו לא קל למתחרים.
.

לצפיה ב-'גם נעלי פלסטיק נשברות'
גם נעלי פלסטיק נשברות
07/02/2019 | 09:44
1
13
על כל חידוש רצות שמועות שהוא מסוכן, לא טוב, וכו' עד שאנשים מתרגלים והחידוש נקלט ונכנס למיינסטרים.

עד שלא תהיה סטטיסטיקה מסודרת לתוחלת חיים ממוצעת של נעלי PVC מול סיבי פחם, קשה לערוך השוואה רצינית. וגם היה שיתברר שלחומר אכן תוחלת חיים קצרה יותר, זה עדיין לא פוסל אותו. צריך לחשב בהתאם עלות על פני תקופת הבעלות על המוצר.

ודבר אחרון, בימינו מעט אנשים מחזיקים מוצר עד שהוא נשבר או הופך בלתי שמיש מסיבה אחרת. רוב האנשים, כולל אותי, אני לא מיתמם, מחליפים מוצרים בטרם הגיע זמנם רק מתוך רצון להתחדש.
לצפיה ב-'אין לי בעיה משנת 2014'
אין לי בעיה משנת 2014
08/02/2019 | 01:59
10
משתמש   בשבועיים בשנה בממוצע וכן גם בארץ .
בניתי משהו לכביש שמתאים למגפיים.
לא משתמש הרבה , אך עובדה ואין לי שום בעיה.
אין הרבה לחץ שאמור לגרום לשבירה בשימוש שלי,  אך  על אופניים שפעם 
הייתי משתמש כבד בהם מופעל לחץ גדול  בהרבה.
מנסיון עם  גלשנים ומוצרים פלסטיים, בכלל לאחר מספר שנים אם החומר התיבש 
נכון גם לגבי ניירוסטה שבאה במגע עם מי מלח המוצר פשוט ימות. 
השאלה גם איך מטפלים ומאכסנים.
לצפיה ב-'נשמע נהדר, תודה שהעלית את זה'
נשמע נהדר, תודה שהעלית את זה
08/02/2019 | 21:10
9
באמת חשבתי לקנות נעליים בחופשה הקרובה ונעל קלה נשמע כמו אופצייה נהדרת.
לצפיה ב-'קוראת את זה ובא לי לעלות על מטוס לוורמונט... '
קוראת את זה ובא לי לעלות על מטוס לוורמונט...
08/02/2019 | 21:16
10
לצפיה ב-'מה הכוונה בSNOW LINE בתחזית מזג האוויר?'
מה הכוונה בSNOW LINE בתחזית מזג האוויר?
03/02/2019 | 13:46
5
60
טסים ביום שני לSKIWELT ל4 ימים, אני מסתכל על התחזית והיא נראת בסדר, אבל השורה היחידה שאני לא מבין היא הSNOW LINE מה הכוונה בה?
לדוגמא נקח את התאריך ה6.2
תראו בתמונה שצירפתי את הפרשי המטר של הSNOW LINE בכל שעה ושעה ביום, מה זה אומר?
לצפיה ב-'שיורד שלג מגובה זה ומעלה'
שיורד שלג מגובה זה ומעלה
03/02/2019 | 16:58
3
21
לצפיה ב-'שיורד שלג או שמתחיל השלג?'
שיורד שלג או שמתחיל השלג?
03/02/2019 | 19:45
2
31
הכוונה מאיזה גובה יורד שלג? או מאיזה גובה מתחיל השלג?
לא הגיוני לי כל כך שהשלג בSKIWELT יתחיל מגובה של 2000 מטר כמו בתמונה כשגובה האתר הוא בערך 2000 ...
לצפיה ב-'הגובה ממנו יורד שלג טרי'
הגובה ממנו יורד שלג טרי
04/02/2019 | 10:49
1
25
שלג יורד כאשר הטמפרטורה נמוכה מספיק, וכמה שיותר גבוה, הטמפרטורה נמוכה יותר.
קו-שלג אומר נקודת החיתוך שבין המקום בו יורד גשם, למקום (גובה במטרים) ממנו הגשם הופך לשלג.
בד"כ בונים את מסלולי הסקי מעל הגובה בו בממוצע יורד השלג מדי שנה, וכמובן כאשר יש גלי קור אז קו-השלג יורד משמעותית יותר נמוך.
כמובן שלעיתים במסלולים נמוכים, כאשר הטמפרטורה לא ממש נמוכה, זה עולה מעל אפס מעלות, והשלג נמס, ואם גם יורדים משקעים והטמפרטורה מעל האפס - יורד גשם על המסלולים.
מנהל הפורום חווה את זה כאשר ירד עליו פעם גשם באבוריאז משעות הצהרים, ובלילה שאחרי הגיע גל קור, והגשם שירד הפך לשלג שריפד בשכבה טריה של שלג את כל האתר עד הבוקר.
לצפיה ב-'נכון, לפעמים נותנים גם קו קפאון'
נכון, לפעמים נותנים גם קו קפאון
04/02/2019 | 12:04
15
שמתחתיו הטמפ' מעל האפס וכנראה השלג מתחיל להתמוסס
לצפיה ב-'רום קיפאון.'
רום קיפאון.
04/02/2019 | 19:51
28
ענן סערה יכול להוריד טמפ בחמש מעלות נוספות ,אז במילים אחרות התחזית אומרת שביום בו רום הקיפאון 200 מטר ירדו שלגים מטורפים   ,אם אתה חדש בתחום ולא מכיר את האתר בעל פה  מומלץ מאד שלא להתרחק ביום כזה ולהישאר צמוד למדריך.

לצפיה ב-'דיווח מ"אבן החן הנסתרת"'
דיווח מ"אבן החן הנסתרת"
30/01/2019 | 10:14
5
161
ובכן, לאחר קריאת מספר מאמרים כגון: 
Gressoney, Monte Rosa – Hidden Gem & Off Piste Ski Paradise!
החלטנו לנסוע לשמפולוק.
היתרונות:
טיסות מאד נוחות של אל על למילנו (לשם בבוקר ובחזרה בערב\לילה) ומחיר טיסה נוח
קרבה למילנו (שעתיים וחצי ברכב שכור או מונית)
מחירים נוחים באתר (מלונות, סקיפס, ציוד)
עירה נחמדה, אזור טיולים
ספא מצוין בעירה
מילנו עצמה ראויה לביקור ובמיוחד האופרה (ראינו את "לה טרויאטה" באלה סקלה)
יצאנו ב 21 לינואר וחזרנו ב 29 לינואר.
אמנם הרבה זמן לא ירד שלג משמעותי אבל כל האתר היה פתוח לגלישה בתנאים נהדרים למי שיודע להתמודד איתם. רוב השבוע היתה שמש וטמפרטורה של מינוס 20 מעלות על ההר.
האתר עצמו אינו גדול: 30 מעליות אבל בהחלט מילא את הציפיות. כל המסלולים אדומים מלבד 3 שחורים והרבה אוף פיסט.
היתה לנו מרסדס שכורה (A180) ששרתה אותנו בנאמנות. גרנו ב VILLA AMERICANA במחיר של 500 ש"ח ללילה (כולל ארוחת בוקר). מדובר במלון קטן עם 6 חדרים. בימים הראשונים היינו לבד במלון. המלון במצב תחזוקה נהדר. הכל חדש ומתפקד טוב.
שכרנו מגלשיים בחנות TELEMARK (שם החנות) וזכינו לשרות מצוין שלא זכינו לכמותו ב 30 השנים שאנחנו גולשים. הצוות מביא את המגלשיים והמגפיים עוזר להכנס למגפיים ורוכס את המגפיים עבור הלקוח. גם בהסרה של המגפיים יש עזרה מלאה.
לא נזקקנו לשרשרות שלג. צמיגי החורף של המכונית הספיקו.
בעיירה הרבה מסעדות ופיצריות. רוב הגולשים הם איטלקים ואנגלים. 
סה"כ שווה מאד.

לצפיה ב-' יפה, תודה '
יפה, תודה
30/01/2019 | 23:26
28
לצפיה ב-'תודה על הסקירה, אהבתי מאד את האתר, כתבתי עליו בשנה שעברה '
תודה על הסקירה, אהבתי מאד את האתר, כתבתי עליו בשנה שעברה
31/01/2019 | 05:30
63
גם Gabe היה שם לפני שנתיים והתלהב. הייתי חוזר לשם גם השנה אבל עדיין אין מספיק שלג לאוף פיסט טוב. או בכלל. אם יבוא עוד שלג משמעותי בהמשך העונה אקפוץ לשם לסופ"ש ארוך במרץ. אגב, לא חייבים לטוס עם איכס על, יש גם טיסות יומיות של איזיג'ט. הבעייה היחידה שיוצאים מטרמינל 1  
לצפיה ב-'אתר נחמד מאוד'
אתר נחמד מאוד
01/02/2019 | 14:05
1
52
הייתי בשנה שעברה .  התאכסנו בגרסוניי סן-ז'אן ולקחנו כל בוקר את האוטו לגרסוניי טריניט , ומשם עלינו במעליות ל-2 הכיוונים  -  אחד לשמפולוק והשני לאלניה .  היה כיף , למרות שהאתר לא ענק.
לצפיה ב-'ולא דיברנו על השלג....'
ולא דיברנו על השלג....
01/02/2019 | 18:21
47
במונטה רוזה השלג לא היה POWDER אלא שלג דחוס. מה שהבטיח מהירות גלישה יפה. ע"פ הגרמין (שאיני סומך עליו ביותר) הגענו למהירות של 60 קמ"ש למרות שלא חיפשנו מהירות ואנחנו גולשים בשליטה מלאה. 
לצפיה ב-''
01/02/2019 | 20:50
6
לצפיה ב-'עזרה: מי מכיר את הדרך לפונטה די לנו/פאסו דל טונלה?'
עזרה: מי מכיר את הדרך לפונטה די לנו/פאסו דל טונלה?
29/01/2019 | 11:10
16
52
עד כמה הדרך קשה בתנאי שלג? הכוונה כמובן לקטע האחרון שעולה לעיירה. האם מדובר בכביש צר ומפותל מאד?
מבקש להדגיש שזאת שאלה נקודתית לאתר זה ולא שאלה כללית על נהיגה בשלג.
תודה מראש
לצפיה ב-'הגעה לפאסו טונלה/פונטו די לינו'
הגעה לפאסו טונלה/פונטו די לינו
30/01/2019 | 12:46
2
49
הי,  חזרתי משם ביום שני.
הדרך מברגמו ועד אדולו(כ-15 קמ לפני פונטו די לניו)היא כביש ראשי שלא נראה לי שתהיה בעייה. מאדולו לפונטו די לינו זה כביש 2 מסלולים שעובר דרך מספר כפרים קטנים גם כן לא בעייתי, לפני שנה ירדתי אותו אחרי 15 ס"מ שלג לא מפולס עם צמיגי שלג ולא הייתה בעייה. העלייה מפונטו די לינו לפאסו טונלה היא כביש טוב אבל חלקו מפותל והוא בגובה שסיכוי טוב שבזמן שיורד שלג יערם עליו אבל גם הוא מפולס מספר פעמים ביום והוא ציר מרכזי כך שלא נראה לי שתהיה בעייה עם צמיגי שלג. מנסיון של שנה שעברה, (השנה לא ירד בכלל בתקופה שהייתי) לא הייתה בעייה. קרח בבוקר אחרי יום שמשי ולא מספיק קר היה מדאיג אותי יותר.
וכמובן להיות צמודים לתחזיות מז"א באינטרנט
בהצלחה
לצפיה ב-'עד כמה שזכור לי, יש רכבל בין פאסו טונאלה לפונטה די לנו'
עד כמה שזכור לי, יש רכבל בין פאסו טונאלה לפונטה די לנו
31/01/2019 | 05:33
1
18
לצפיה ב-'זכור לך נכון'
זכור לך נכון
01/02/2019 | 20:46
19
רכבל ארוך ומייגע ברמות.
לצפיה ב-'מהזיכרון הרחוק הדרך לא זכורה לי כמאתגרת במיוחד'
מהזיכרון הרחוק הדרך לא זכורה לי כמאתגרת במיוחד
31/01/2019 | 05:18
21
אבל יפהפיה. מאיפה תגיע, ממילאנו?

לצפיה ב-'הגעתי לשם לפני מספר שנים עם סקידיל '
הגעתי לשם לפני מספר שנים עם סקידיל
31/01/2019 | 15:31
3
45
בחלק האחרון של הדרך ירד שלג די כבד נהג האוטובוס עצר והרכיב שרשראות.
כך שהכל שאלה של מזג האוויר.
אני טס לאיטליה בשבת ומצב השלג נראה לא משהו.
לצפיה ב-'אפשר לגלוש'
אפשר לגלוש
01/02/2019 | 03:10
25
יש לי חברים וגם חברי פורום באיטליה בימים אלה, מדווחים על תנאי גלישה סבירים.
לצפיה ב-'דווקא ירד השבוע בצפון איטליה , ועוד יורד לא מעט'
דווקא ירד השבוע בצפון איטליה , ועוד יורד לא מעט
01/02/2019 | 14:00
1
35
אני טס בראשון למילאנו , ומשם ל-  via lattea.
לצפיה ב-'בפונטה די לניו ביממה האחרונה יורדות כמויות שלג בלתי נתפסות'
בפונטה די לניו ביממה האחרונה יורדות כמויות שלג בלתי נתפסות
01/02/2019 | 20:48
32
משהו מטורף לחלוטין. זה דיווח חי בזמן אמת.

לצפיה ב-'תודה לכולם וכמה רשמים על נהיגה אל ובתוך האתר'
תודה לכולם וכמה רשמים על נהיגה אל ובתוך האתר
02/02/2019 | 08:29
7
43
כשאין שלג על הכביש, הנסיעה קלה יותר מאתרים אחרים בגובה הזה (פונטה די לניו 1,300 מ', פאסו דל טונאלה 1,900מ'). רק כמה סרפנטינות בשני הק"מ האחרונים וזהו. כשיש שלג, זה סיפור אחר לגמרי. למרות שהמפלסות עובדות ללא הפסקה, יום ולילה, נשאר כל הזמן מעטה שלג דחוס מחליק מאד. פעם היו מפרזים מלח, היום כבר כמעט שלא כי גילו שהמלח הרסני לסביבה. כך שכל האחריות על הנהגים. הייתי אומר שצמיגי חורף הם ממש חובה, למרות תוספת המחיר הכבדה באיטליה (כ- €100 לשבוע). אני עם רכב 4*4 עם צמיגים רגילים והוא מחליק יותר מהמגלשיים שלי. ובעייה נוספת שאין לה פתרון, השלג שהמפלסות מפנות נערם לצידי הדרך כך שנשאר נתיב מעבר למכוניות ממש צר. בקיצור, החלטתי להשתמש רק בשירות הסקיבסים שממש, אבל ממש מתחת לכל ביקורת. רק אוטובוס (מיניבוס ליתר דיוק) אחד לשעה!
לצפיה ב-'בחרת שילוב של צמיגים ומקום לינה לא אופטימליים'
בחרת שילוב של צמיגים ומקום לינה לא אופטימליים
02/02/2019 | 13:49
5
31
אני לוקח תמיד צמיגי חורף , ואיתם אפשר לעבור בכל מקרה שלא מדובר ממש בשלג רציני , או שכבת קרח בוגדנית . חוץ מזה הולכים למקום שממנו, אם לא רוצים להסתכן בהגזזת האוטו , יש סקי בס שרץ כל הזמן , וגם הנסיעה עד המעלית קצרה.
פונטה דה ליניו די מנותקת מפאסו טונלה, והמעלית ביניהן באמת ארוכה ומייגעת .
לצפיה ב-'תמיד יש את האופציה להלביש שרשראות '
תמיד יש את האופציה להלביש שרשראות
02/02/2019 | 15:32
25
פרוצדורה שאני ממש, אבל ממש שונא  . שריטה עוד מימים עברו...

העניין שאני הייתי הרבה מאד שנים, גם למדתי לנהוג, במקום עם 5 חודשי שלג בשנה. כך שיש לי הרבה ניסיון עם החומר הלבן ונהיגה עליו. יחד עם זאת, אם הייתי עם כל המשפחה, לא הייתי חוסך ולוקח צמיגי שלג.

פונטה די לניו מקסימה. ממש אוהב כאן. מפנטז לצאת פה לפנסיה.
לצפיה ב-'ואני רק תוהה למה שמישהו ירצה לנסוע לפאסו טונאלה מלכתחילה'
ואני רק תוהה למה שמישהו ירצה לנסוע לפאסו טונאלה מלכתחילה
02/02/2019 | 19:01
23
אחד האתרים המשעממים שאני מכיר. שלא נדבר על ה"חן" של העיירה עצמה אם אפשר לקרוא לה עיירה, סתם מקבץ בנייני דירות נופש וכמה מלונות סוג ג'.
לצפיה ב-'חברת אלאמו לא גובה יותר על צמיגי חורף'
חברת אלאמו לא גובה יותר על צמיגי חורף
03/02/2019 | 08:11
2
21
אבל לא מוכנים להתחייב לרכב כזה. ההיצע בכל תחנה משתנה. צריך לבקש בעת קבלת האוטו. אם יש בקטגוריה שהזמנת, יתנו לך. אם יש רק בקטגוריה יותר גבוהה, יציעו לך לשלם את ההפרש.
לצפיה ב-'חברת אלמו לא פועלת באיטליה בעצמה, יש להם ספק מקומי '
חברת אלמו לא פועלת באיטליה בעצמה, יש להם ספק מקומי
10/02/2019 | 14:04
1
10
תעשה חיפוש בגוגל על שם הספק Locauto reviews ותקבל ביקורות לא מחמיאות ולא מעודדות בלשון המעטה. אם הזמנת מהם, עקוב אחרי תדפיסי האשראי שלך.
לצפיה ב-'כן, לצערי גיליתי את זה'
כן, לצערי גיליתי את זה
13/02/2019 | 07:30
6
ואגב, הייתי צריך לשדרג לקטגוריית פרימיום לקבל רכב עם צמיגי חורף. תוספת של עוד €190.

פעם אחרונה כשאני שוכר מהם. וגם עוקב אחר כרטיס האשראי מפני הפתעות בשיטת מצליח.
לצפיה ב-'צמיגי חורף יותר חשובים מ 4x4'
צמיגי חורף יותר חשובים מ 4x4
02/02/2019 | 22:46
16
ולו רק מפני שהם עוזרים גם בבלימה לעומת 4x4 שלא משפיע על הבלימה. כמובן הכי טוב גם וגם אבל אם הייתי צריך לבחור בינהם, הייתי בוחר בצמיגי חורף על פני 4x4 וזה מניסיון. האוטו הקודם שלי היה 2x4 ועוד עם הנעה אחורית ועם צמיגי חורף היה יותר יציב על השלג מה 4x4 של אשתי עם צמיגים רגילים.
לצפיה ב-'סצינת חיי לילה פרועה !!!!! מופיע תמיד בסקי דיל'
סצינת חיי לילה פרועה !!!!! מופיע תמיד בסקי דיל
28/01/2019 | 23:29
8
153
שמתם לב שכמעט בכל האתרים שסקי דיל משווקים איפה שהוא מצויין שהאתר מצטיין בסצינת חיי לילה פרועה ?
ותמיד מצולמות מדריכות  או מלוות ממין נקבה ובלונדיניות 
 הם משווקים חבילות  סקי או ..... .?
לצפיה ב-'או ...'
או ...
28/01/2019 | 23:30
73
לצפיה ב-'א. צודק'
א. צודק
29/01/2019 | 09:26
103
ב. למה להיתמם? בחורות יפות מוכרות יותר, זה נכון לכל דבר כמעט, בטח כשפונים לשוק גברי ברובו.
לצפיה ב-'ומה הבעייה עם זה? '
ומה הבעייה עם זה?
31/01/2019 | 05:42
5
72
עבור קבוצת גיל מסויימת שהם נתח גדול מלקוחות סקי דיל, חיי לילה זה שיקול חשוב מאד בבחירת יעד.
לצפיה ב-'הבעיה שזה לא נכון, זה שיש שנים וחצי פאבים לא מתאים להגדרה '
הבעיה שזה לא נכון, זה שיש שנים וחצי פאבים לא מתאים להגדרה
31/01/2019 | 07:17
4
107
של חיי לילה 
מוטרפים/פרועים/סוערים
מה הכל כזה סוער? הייתי בעיירות הללו

לצפיה ב-'הכל יחסי'
הכל יחסי
31/01/2019 | 07:31
78
מסכים שהתיאורים שלהם מופרכים מהסיבות שהוזכרו...אבל הדוגמאות שהבאת לא טובות.
אישגיל ספציפית היא הבנץ' מרק של אפרה סקי וחיי לילה בסצינת הסקי. וגם לפאס דה לה קאסה ולבנסקו יש מה להציע.
לצפיה ב-'אמת בפרסום זה סיפור אחר'
אמת בפרסום זה סיפור אחר
31/01/2019 | 20:33
60
בהודעה הפותחת נשמע שאתה מתלונן על עצם הפרסום של חיי לילה, לא אם זה נכון או לא.
לצפיה ב-'לא מכיר את האחרים אבל אישגל זה דווקא הכי חיי לילה שיש'
לא מכיר את האחרים אבל אישגל זה דווקא הכי חיי לילה שיש
01/02/2019 | 17:48
1
61
אני משער שלא היית שם. אישית אני מתרחק מאישגל בגלל הבלגאן בלילה שמבחינתי מהווה מטרד.

אם זה "יוקרתי" זה כבר עניין אחר. מניח שיוקרתי רק יחסית לבנסקו וסוצ'י. בסטנדרטים מערביים בכלל ואוסטריים בפרט, לא נכלל בין האתרים היוקרתיים.

לצפיה ב-'מסכים שאישגיל ״פרוע,ומוטרף,״ הכוונה שלי שלכל אתר שהם משווקים'
מסכים שאישגיל ״פרוע,ומוטרף,״ הכוונה שלי שלכל אתר שהם משווקים
01/02/2019 | 18:16
57
מוצמד תואר כזה או דומה לו

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו