לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1060610,606 עוקבים אודות עסקים

פורום סקי וסנובורד

שלום לכל הגולשים והגולשות (גם בשלג וגם בפורום כמובן) וברוכים הבאים לקהילת סקי וסנובורד בתפוז!

בפורום תוכלו להתייעץ ולשתף בנושא ציוד, אתרי סקי מומלצים, טיסות, העברות, מלונות, מסעדות, מזג אוויר, וכל הקשור לתכנון החופשה. בלוחות שלנו ניתן לחפש שותפים לטיול, להציע ציוד למכירה, ועוד. תוכלו לשתף ברשמים ובחוויות מחופשות הסקי שלכם, ולחלוק טיפים מועילים עם חברי הקהילה. במהלך העונה תוכלו ליהנות מעדכונים מחברי הפורום ישירות מאתרי הסקי. בקיצור: כל מה שקשור לסקי ולסנובורד! שלכם, מרסלו – מנהל הפורום.

קצת על הקהילה: קהילת סקי וסנובורד הוקמה בתפוז בתאריך ה-11.3 לשנת 2002 ע"י גל (GalGula) שהייתה בזמנו מנהלת זמנית שהתנדבה לנהל את הפורום עד שיימצא מנהל קבוע. בינתיים, גל הצליחה ליצור קבוצה קטנה של גולשי סקי וסנובורד שהצליחו להחזיק את הפורום ללא הרבה קשיים אבל גם כלל לא בקלות... בין הגולשים היה דור (Loppy), שעם הזמן, בתאריך ה-2.6 לשנת 2002 התמנה למנהל הפורום באופן קבוע. וכך, עם הזמן, הפכה קבוצת הגולשים הקטנה לקהילת גולשים. אמנם לא ענקית, אבל בהחלט קהילה! לאחר שהפורום כבר קיבל צורה, הייתה רק בעיה אחת – קהילת גולשי הסקי והסנובורד בישראל התפלגה בין שני הפורטלים העיקריים שהציעו לגולשים את הבית הכי חם: תפוז ווואלה. פורום סקי בתפוז – בהנהלת דור (Loppy) ופורום סקי בוואלה בהנהלת אלונה (alonaski).הנהלת הפורומים של תפוז החליטה לעשות משהו בנידון, ולאחר דיונים עם שני הצדדים, הצליחה הנהלת הפורומים במשימתה ובתאריך ה-22.2 לשנת 2003 שתי הקהילות התאחדו לקהילה אחת גדולה בהנהלתם של דור, אלונה ויאיר – שהצטרף גם הוא לניהול הפורום בתפוז. קהילה שעד היום יושבת כאן, בתפוז, ומקיימת את קהילת הגולשים הגדולה ביותר בארץ לסקי וסנובורד. ברבות השנים אלונה נשארה כמנהלת יחידה של הפורום, ותרמה לו רבות, אך עם זאת תחום עניינה העיקרי התחלף לאט לאט לאופניים. לכן ב-16/09 לשנת 2014 העבירה את השרביט למרסלו (marceloros) המנהל כיום את הפורום וממשיך את דרכה באותם האתרים, אך כאשר הם מושלגים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סקי וסנובורד

שלום לכל הגולשים והגולשות (גם בשלג וגם בפורום כמובן) וברוכים הבאים לקהילת סקי וסנובורד בתפוז!

בפורום תוכלו להתייעץ ולשתף בנושא ציוד, אתרי סקי מומלצים, טיסות, העברות, מלונות, מסעדות, מזג אוויר, וכל הקשור לתכנון החופשה. בלוחות שלנו ניתן לחפש שותפים לטיול, להציע ציוד למכירה, ועוד. תוכלו לשתף ברשמים ובחוויות מחופשות הסקי שלכם, ולחלוק טיפים מועילים עם חברי הקהילה. במהלך העונה תוכלו ליהנות מעדכונים מחברי הפורום ישירות מאתרי הסקי. בקיצור: כל מה שקשור לסקי ולסנובורד! שלכם, מרסלו – מנהל הפורום.

קצת על הקהילה: קהילת סקי וסנובורד הוקמה בתפוז בתאריך ה-11.3 לשנת 2002 ע"י גל (GalGula) שהייתה בזמנו מנהלת זמנית שהתנדבה לנהל את הפורום עד שיימצא מנהל קבוע. בינתיים, גל הצליחה ליצור קבוצה קטנה של גולשי סקי וסנובורד שהצליחו להחזיק את הפורום ללא הרבה קשיים אבל גם כלל לא בקלות... בין הגולשים היה דור (Loppy), שעם הזמן, בתאריך ה-2.6 לשנת 2002 התמנה למנהל הפורום באופן קבוע. וכך, עם הזמן, הפכה קבוצת הגולשים הקטנה לקהילת גולשים. אמנם לא ענקית, אבל בהחלט קהילה! לאחר שהפורום כבר קיבל צורה, הייתה רק בעיה אחת – קהילת גולשי הסקי והסנובורד בישראל התפלגה בין שני הפורטלים העיקריים שהציעו לגולשים את הבית הכי חם: תפוז ווואלה. פורום סקי בתפוז – בהנהלת דור (Loppy) ופורום סקי בוואלה בהנהלת אלונה (alonaski).הנהלת הפורומים של תפוז החליטה לעשות משהו בנידון, ולאחר דיונים עם שני הצדדים, הצליחה הנהלת הפורומים במשימתה ובתאריך ה-22.2 לשנת 2003 שתי הקהילות התאחדו לקהילה אחת גדולה בהנהלתם של דור, אלונה ויאיר – שהצטרף גם הוא לניהול הפורום בתפוז. קהילה שעד היום יושבת כאן, בתפוז, ומקיימת את קהילת הגולשים הגדולה ביותר בארץ לסקי וסנובורד. ברבות השנים אלונה נשארה כמנהלת יחידה של הפורום, ותרמה לו רבות, אך עם זאת תחום עניינה העיקרי התחלף לאט לאט לאופניים. לכן ב-16/09 לשנת 2014 העבירה את השרביט למרסלו (marceloros) המנהל כיום את הפורום וממשיך את דרכה באותם האתרים, אך כאשר הם מושלגים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ווצאפ פורום תפוז : 
להצטרפות לקבוצת הווצאפ של הפורום או לרשימת התפוצה בווצאפ (ללא חשיפת המספר הסלולרי) נא לשלוח למנהל הפורום הודעה פרטית 
המשך >>

לצפיה ב-'רעיון לכרטיס טיסה לג'נבה'
רעיון לכרטיס טיסה לג'נבה
26/04/2018 | 00:29
3
22
נרכשו בזמן 3 כרטיסי טיסה לג'נבה בתאריך 19.01-26.01.2019
במחיר של 80 יורו ( לפני מזוודה )

אך כעת נדרש עוד כרטיס והמחיר עלה ל 400 יורו.
יש למישהו רעיון על דרך טובה לרכוש כרטיס ( אולי בחברה אחרת )
אשמח להצעות, כרגע לא מצאתי כלום בפחות מ 250 יורו

תודה מראש לעוזרים
לצפיה ב-'גם ריאנאייר הקפיצה מחירים.'
גם ריאנאייר הקפיצה מחירים.
26/04/2018 | 10:31
25
לברגמו היה 130 אירו בעונה שעברה ועכשיו 180 (כולל מזוודה).
MATAR, אתה יכול לעשות את מה שקרן מור עושה בפרסומת של ויזה לאומי...
לצפיה ב-'יהיו מבצעי מכירות של אלעל'
יהיו מבצעי מכירות של אלעל
26/04/2018 | 11:23
1
15
בכל שנה אל על יוצאת במבצעי מכירות לחורף, בד"כ סביב אוקט-נוב. מניח שתשיג כרטיס במחיר סביב 350$, בשעות טובות יותר ובתנאי טיסה עדיפים.
לצפיה ב-'בד"כ, לפי מה שאני זוכר, המבצעים של אל על'
בד"כ, לפי מה שאני זוכר, המבצעים של אל על
26/04/2018 | 11:57
13
לא כללו את ימי ראשון (הם למדו את הפטנט של הנסיעות לסקי....)
זה מה שאני זוכר.
לצפיה ב-'שנת 2005-6 היתה שנה טובה בחרמון ?'
שנת 2005-6 היתה שנה טובה בחרמון ?
24/04/2018 | 13:14
2
29
למיטב זכרוני כן היתה שנה טובה אפילו טובה מאד.
האם השנה הקרובה תהיה  דומה לשנה הזו 5-6 ?
מענין מאד לדעת.
ההנחה כרגע  היא שצפויה  שנה טובה בחרמון בשנה הבאה 18-19 .
יש השלכה גם לגבי מערב ומרכז אירופה מענין אם התיאוריה תתגלה כנכונה ,נעקוב .
לצפיה ב-'היה שלג אבל לא להיט. ראה את כל האבנים והעשבים החשופים'
היה שלג אבל לא להיט. ראה את כל האבנים והעשבים החשופים
25/04/2018 | 09:59
1
27
לצפיה ב-'אך כמה מערכות מושלגות היו בשנה הזו?'
אך כמה מערכות מושלגות היו בשנה הזו?
25/04/2018 | 18:30
31
אני זוכר  שעליתי לחרמון  בשנת 2005 וכן 2006 מספר פעמים , 
המספר הלך וירד מאז ב 2012 עליתי פעמיים , ומאז בכלל לא .

לצפיה ב-'ממלא חובה אזרחית ומדווח על גיחה ספונטנית למונטה רוסה'
ממלא חובה אזרחית ומדווח על גיחה ספונטנית למונטה רוסה
18/04/2018 | 23:16
25
98
ישבתי לי בבית מבואס ומשועמם וחשבתי שיהיה נחמד לנסוע לאנשהו. ואז התחילו להגיע הדיווחים גם פה בפורום וגם בפייסבוק על שלג כבד בכל מערב איטליה. וכשהיקום נותן לי רמזים, אני מבין אותם. למרבה הצער זוגתי לא יכלה להצטרף, הקטע המוזר הזה של אנשים עובדים, וגם פרח הטיס לא יכל כמובן, אז לראשונה מזה הרבה, הרבה זמן נסעתי לבד. לקחתי טיסה באל על עם יציאה כבר למחרת. מתוך סקרנות בדקתי גם איזיג'ט וראיינאייר, מחירים מטורפים, בשמיים. ממש לא מתאים לקנייה מהיום למחר. מלון מבוקינג בעיירה Alagna Valcesia שהיא יהלום קטן וחבוי. נזכרתי בסיפורי זוועה של אנשים שכמעט ראו את הישועה, סליחה, את המסלול, אך נאלצו לעשות אחורה פנה כי הכביש היה סגור, מכוסה בשלג. אז הזמנתי פיאט 500x בתצורת AWD ועם צמיגי חורף. הגעתי למילאנו, נגשתי לפקידה ביורופקאר שכשראתה את ההזמנה, כמעט חרבנה במכנסיים. בתחילת אפריל פרקו את צמיגי השלג מכל צי הרכב שלהם. בהתחלה ניסתה לפתות אותי באפגרייד במקום הצמיגים אבל הבהרתי לה שזה קריטי. התחילו טלפונים לכל העולם באיטלקית עצבנית ובסוף נמצא בלינטה (נמל התעופה השני של מילאנו) ב. מ. וו X4 שרק חזר באותו יום ועדיין לא הספיקו לפרק לו את צמיגי השלג. אז אמנם בזבזתי שעה וקצת להגיע ללינטה ולהחליף רכב אבל קיבלתי אחלה אוטו. דבר ראשון איך שהגעתי למלון בדקתי כמה הוא עולה בארץ (הרבה). מזה אפשר גם להבין שהגעתי למלון. למחרת, היום הראשון, גלשתי באזור אלאנה ומפה לשם, עוד מסלול ועוד מסלול, בלי לעצור אפילו לאכול, הגעתי בערב דרך ברסוני לשאמפולוק ששמעתי עליה הרבה אבל בלי יכולת לחזור בגלישה. מונית חזרה לאלאנה, מקלחת ארוכה וארוחת ערב כמו שרק האיטלקים יודעים סיכמו יום טוב. לא מדהים כי היה די ערפילי וירד שלג מעת לעת עם ראות סבירה ולא יותר. ביום השני חזרתי לכמה מסלולים שאהבתי ביום הקודם והפעם הרבצתי רציני. הראות הייתה קצת יותר טובה ונהניתי קצת גם מהנוף. מי שמגיע לשם (ויודע לגלוש) חייב לרדת את השחור שיורד מקצה הרכבל העליון. קצר אבל מהמסלולים הטובים שאני מכיר. שאר המסלולים בעיקר אדומים, ארוכים ומהנים. היו יחסית מעט גולשים ואלה שהיו, גלשו טוב. כך שלא הייתה בעייה לשחרר ברקסים ולתת בראש עם מהירות. אבל גולת הכותרת של מונטה רוסה זה האוף פיסט. אז סגרתי עם מדריך אוף פיסט ליומיים במחיר של €250 ליום. בעצתו שכרתי גם ABS כי ירד הרבה שלג אחרי תקופת חום והוא חשש ממפולת. ההדרכה לא זולה אבל הוא לקח אותי למקומות מדהימים, וגם לימד אותי מלא דברים על התמצאות, גלישה, ועוד. חשבתי שאני גולש טוב אבל כשרואים מישהו כמוהו מרחף על הפאודר, מבינים שיש גולש טוב ויש אומן. כי אין מילה אחרת. הטמפרטורות היו כל הזמן במגמת עליה וביום האחרון כבר השלג כבר היה לא משהו ועוד עם גשם שהגיע עד כמעט 2000 מטר. סיכום אתר, במילה אחת: מדהים. בעיקר לחובבי האוף פיסט אבל לא רק. בדיעבד טוב שזוגתי לא הצטרפה כי היה לה קשה. בהחלט לא אתר למתחילים. מבחינת עלויות, הן נמוכות. מלונות קטנים אבל ממש טובים סביב ה 50-60 יורו ללילה. אוכל זיל הזול וטעים. אלאנה עיירה מקסימה מלאת קסם ואופי אבל גם גרסוני ושאמפולוק יפים. סקיפס קצת יותר זול מצרפת. אין ספק שאחזור.

לצפיה ב-''
19/04/2018 | 06:42
1
37
מאד יפה. רק אם אפשר הערה כללית לכולם, הודעות ארוכות ללא שבירה לפסקאות נורא קשה לקרוא. זה מופיע על המסך (מחשב) כבלוק אחד של אותיות וקשה לקריאה.
לצפיה ב-'כתבתי מהסלולר, בטלפון נראה בסדר '
כתבתי מהסלולר, בטלפון נראה בסדר
19/04/2018 | 14:58
40
סורי
לצפיה ב-'אני מקנא '
אני מקנא
20/04/2018 | 00:19
22
לצפיה ב-'תודה על הדיווח'
תודה על הדיווח
20/04/2018 | 08:11
14
46
אני אחרי חופשה אחת בלבד אז אתר זה כנראה לא רלוונטי לי. אני עדיין מנסה ללמוד עלויות, אני תוהה מה זה יעד לא יקר. אפשר סיכום כמה עלתה החופשה?
לצפיה ב-'הסיכום במקרה זה פחות רלוונטי'
הסיכום במקרה זה פחות רלוונטי
21/04/2018 | 08:37
1
46
גם כי הנסיעה הייתה פחות משבוע וגם כי טסתי לבד מה שמייקר באופן יחסי. עוד סיבה שיצא יקר כי הטיסות נקנו מהיום למחר במחיר גבוה. כמעט $400 לפני שדרוג מושבים שאל על התחילו לגבות כמו לואו קוסט אבל יותר יקר. חזרה למחרת הייתה מייקרת בעוד $100. בנוסף, הוצאתי €500 על מדריך אוף פיסט שזה לא חובה ולא הייתי מסכם את העלות ביחד עם העלויות הרגילות (מצד שני לך כמתחילה יש הדרכה). גם שכרתי מבחירה אוטו יחסית יקר, הנעה 4x4 וצמיגי חורף כי ידעתי שאני מגיע בזמן שלג ולא רציתי לקחת סיכון.

בשורה התחתונה, בהרכב זוגי, אם מתארגנים די זמן מראש וקונים כרטיסים בלואו קוסט, מלון במבצע (לא נדיר לראות הנחות של 40-30% בבוקינג ולפעמים יותר), רכב סטנדרטי, ולא מתפרעים עם האוכל, אז בקלות אפשר לצאת €700 לשבוע. כולל טיסות, מלון, רכב והוצאות נלוות, סקיפס, אוכל. לא כולל ציוד והדרכה.
לצפיה ב-'€700 לאדם כמובן'
€700 לאדם כמובן
21/04/2018 | 09:20
19
לצפיה ב-'לנו יצא 500 יורו לשבועיים .'
לנו יצא 500 יורו לשבועיים .
22/04/2018 | 00:19
11
49
כולל טיסה לוא קוסט לבנסקו , יש העברות ב 30 יורו , אבל לא השתמשנו . 
לצפיה ב-'עבדו עליך, באברבנאל היית מבלה שנתיים חינם'
עבדו עליך, באברבנאל היית מבלה שנתיים חינם
22/04/2018 | 09:49
3
36
כולל אמבולנס לואו קוסט, פנסיון מלא וכל פעילות האקסטרים הכל כלולל, כולל שוק חשמלי פעמיים בשבוע עם מדריך אלוף קטלוניה בהפלצה אומנותית על שלג.
לצפיה ב-'אתה רוצה לספר מנסיונך על השנתיים שלך האלו שם '
אתה רוצה לספר מנסיונך על השנתיים שלך האלו שם
22/04/2018 | 16:30
11
לצפיה ב-'מיותר להגיב לטרול. זה רק מעודד אותו. תתעלמו וזה יעלם.'
מיותר להגיב לטרול. זה רק מעודד אותו. תתעלמו וזה יעלם.
23/04/2018 | 11:24
1
11
לצפיה ב-'הזכיר לי את הבדיחה על הטרול שהלך לפסיכיאטר'
הזכיר לי את הבדיחה על הטרול שהלך לפסיכיאטר
23/04/2018 | 13:53
21
פסיכיאטר: צר לי לבשר לך שאתה חולה נפש.
טרול: אני רוצה עוד חוות דעת.
פסיכיאטר: אתה גם מכוער.
לצפיה ב-'יש טיסות לבנסקו? כי בדרך כלל טסים לסופיה'
יש טיסות לבנסקו? כי בדרך כלל טסים לסופיה
22/04/2018 | 12:55
6
26
לשבועיים נשמע זול בצורה מחשידה. מה כללת בזה? כי רק טיסות ולינה לשבועיים במלון הכי מעפאן יעלו יותר. בלי להחשיב סקי פס, אוכל והעברות מנמה"ת למלון.
לצפיה ב-'טסנו לסופיה .'
טסנו לסופיה .
22/04/2018 | 16:40
3
37
נראה לך מעפן המלון ? 
לצפיה ב-'קודם אמרת שטסת לבנסקו'
קודם אמרת שטסת לבנסקו
23/04/2018 | 09:16
2
19
אשמח לשמוע איך התפלגו ההוצאות. כשבדקתי לפני כמה חודשים את בנסקו היה קשה להכניס אפילו שבוע בתקציב הזה. רק עם מלון גרוע ומרוחק.
לצפיה ב-'אתה צודק '
אתה צודק
24/04/2018 | 00:29
1
20
כתבתי בנסקו הכונה סופיה .
לצפיה ב-'קורה... '
קורה...
25/04/2018 | 10:19
8
אבל עדיין אשמח לשמוע איך עשיתם הכל ב €500. סקיפס לשבועיים זה 700 לווה שזה בערך 350 יורו, טיסה נניח 100, זה משאיר €50 למלון ואוכל לשבועיים? אני די בטוח שטעית בחשבון.
לצפיה ב-'העברות לא היו .'
העברות לא היו .
22/04/2018 | 16:45
33
תפסנו טרמפ.
וגם כשאין יש תחבורה ציבורית כמו האוטובוס  הזה שירד מולינו .
לצפיה ב-'ולפי החתול אפשר לראות מהי רמת ההשקעה באתר .'
ולפי החתול אפשר לראות מהי רמת ההשקעה באתר .
22/04/2018 | 16:48
32
מלון  סקי כניסה ויציאה למעונינים .
לצפיה ב-'ואוו איזה כיף'
ואוו איזה כיף
20/04/2018 | 23:48
1
45
לגנוב חופשה זה הרבה יותר כיף מחופשה מתוכננת...
מקנא בך... אני מהאנשים העובדים... ואני מתפנה רק עוד חודש וחצי... אבל אז יהיה מאוחר מידי לגמרי!!
לצפיה ב-'הגיע זמן הנקמה '
הגיע זמן הנקמה
21/04/2018 | 08:42
47
אחרי שנים שקינאתי בכם כשהייתם יוצאים לחופשות על גבי חופשות בעוד אני הייתי ע(ו)בד מסביב לשעון.

נ. ב. עוד חודש וחצי יהיה בדיוק בזמן להתחיל לתכנן את העונה הבאה
לצפיה ב-'כבוד'
כבוד
21/04/2018 | 23:17
1
35
וזהו
לצפיה ב-''
22/04/2018 | 09:50
4
לצפיה ב-'איזה כיף לך '
איזה כיף לך
22/04/2018 | 12:50
11
לצפיה ב-'בעונה הבאה אגיע לשם '
בעונה הבאה אגיע לשם
25/04/2018 | 14:39
1
11
תודה על הדיווח. הנסיעות הספונטניות האלה הכי כיפיות, לא?
לצפיה ב-'כן, יש משהו מאד מרגש בלקנות כרטיס ולצאת כבר למחרת'
כן, יש משהו מאד מרגש בלקנות כרטיס ולצאת כבר למחרת
26/04/2018 | 08:30
7
בלי יותר מדי זמן לבנות תכניות. הרפתקה.

חבל שנדיר כל כך שזה מתאפשר. לי זה הסתדר הפעם מפני שכרגע החובות שלי בחברה הצטמצמו רק לארבע פגישות דירקטוריון בשנה ועוד כמה מיילים/סקייפים ביום. אבל משהו מתבשל וכנראה שכבר בימים הקרובים אתחיל משהו חדש. אם למשל המשהו הזה היה קורה לפני חודש, אז היציאה הספונטנית הזאת לא הייתה מתאפשרת...
לצפיה ב-'מצב השלג באירופה נכון להיום 20 באפריל'
מצב השלג באירופה נכון להיום 20 באפריל
20/04/2018 | 16:30
59
ניקח רק אתר אחד בשם סיירה נבדה ספרד להשואה בשנת 2013 ב 18 במאי היו שלושה מטרים ,והיום העשרים באפריל ן, בבסיס פראדו יאנו גובה 2400 כעת 2 מטרים
בגובה 4 מטרים , באותו יום 18 במאי העפלתי לפיסגה באופניים  כמה ירד בזמן הזה מהרגע שיצאתי מגרנדה 900 מטרים גובה עד שהגעתי לפיסגה 2400 בערך 15 סמ שלג רק בשלושת השעות האחרונות,אף פעם לא רכבתי לפני כן בסופת שלגים ,כך שברגע שהגעתי למעלה למלונות וסיימתי את 32 הקמ החלקים והקשים הללו היה לי קשה לזוז ואפילו לרכב בירידה נראה לי בלתי אפשרי.
למעשה הגעתי למעלה מותש לחלוטין .
לא משהו שקרה אי פעם ברכיבות דומות בתנאים לא מושלגים .
מה יקרה השנה אם אסע לשם שוב?
הפעם אם אסע אגיע עם סקי טורינג אותר על האופניים ומאחר והאתר סגור אטפס רגלית בפיסגה אוריד את העורות מהסקי ואגלוש חזרה מטה .
ספורט מאד נפוץ באירופה ובארהב ,שקנה לו מאות אלפי אוהדים.
ספורט המשחרר מהתלות באתרי הסקי שהם בדרך כלל סגורים ,כמובן שהספורט הזה מחייב ידע נוסף ,והבנה לא רק בסקי אלא במזג אויר והבנת חוקי עשה ואל תעשה,לאן  ומתי מותר לטפס ,הבנת סיכוני המפולות  כי כאשר האתר  סגור ,האתר אינו אחראי ואינו פועל כנגד סכנת המפולות .
הידע הזה מצטבר במהלך הזמן ,מאחר והתחלתי בזה משנת 2014  כבר יש ברשותי ידע מסוים , והיכרות עם האתרים ברשת הממפים את אזורי הסכנה ,כאמור הספורט מאד נפוץ באירופה וארהב כך שכל מי שעוסק בו יודע היכן בטוח יחסית לטפס והיכן לא .
ולמי שלא עוסק בזה קיימים מספיק אתרי סקי שעדיין פתוחים בהרבה מדינות אחרות  ופתוחים גם בקיץ ,אחד מהם  המציע בהרבה שנים גלישת חוץ עונה הוא ואל טורנס ,אחר הוא צרוויניה למתענינים .

האתר הזה סיירה נבדה נבחר להדגמת הענין מאחר והוא דרומי מאד וקרוב יחסית לים .
לצפיה ב-'סוכנות נסיעות איילה בחיפה - לא משהו'
סוכנות נסיעות איילה בחיפה - לא משהו
14/04/2018 | 22:01
68
128
הזמנתי חבילת סקי זוגית לקלאב מד סר שבלייה דרך סוכנות נסיעות 'איילה נסיעות בחיפה (דרך הים 4)'
הכל נעשה עם הסוכנת אנה במשרד!
ביקשתי לשלם גם עבור ציוד סקי!
קיבלתי מייל המאשר את התאריכים , מספרי טיסות ואישור על תשלום לציוד סקי.
כאשר הגענו לנתב"ג ביום ראשון 5 בבוקר הטיסה לא הופיע על...
המשך>>
הזמנתי חבילת סקי זוגית לקלאב מד סר שבלייה דרך סוכנות נסיעות 'איילה נסיעות בחיפה (דרך הים 4)'
הכל נעשה עם הסוכנת אנה במשרד!
ביקשתי לשלם גם עבור ציוד סקי!
קיבלתי מייל המאשר את התאריכים , מספרי טיסות ואישור על תשלום לציוד סקי.
כאשר הגענו לנתב"ג ביום ראשון 5 בבוקר הטיסה לא הופיע על לוח הטיסות (טיסה של חברת CO בשעה 7:10), פנינו למודיעין ונאמר לנו שאין טיסה כזאת היום וגם היפנו את תשומת ליבנו שבמייל שקיבלנו רשום אותה מספר טיסה בהלוך ת-א גרנובל ואותה מספר טיסה בחזור גרנובל ת-א דבר שלא יכול להיות.
חיכינו עד שהסוכנות תפתח התקשרנו וכעסנו ולאחר ברור של הסוכנות מול קלאב מד מתברר שהייתה טעות ומסרה לנו שאנחנו על טיסה של חברה אחרת שיוצאת בשעה 8:20 למזלנו או לא הטיסה יצאה באיחור (טיסה של חברת אורנג) יצאה בשעה 11:00.
הטיסה שלהם גם בחזור יצאה באיחור המריאה בשעה 16:00 במקום ב- 12:20
כמובן שגם בנושא הציוד היינו צריכים להוסיף כסף על קסדות, דבר שלא ידענו ולא טרחה (הסוכנת אנה) להביא לידיעתנו.
הלכתי למשרד הנסיעות כדי להביע את מחאתי על היחס המזלזל וקיבלתי מבט כאילו שאני אשם והיא בסדר.
סוכן נסיעות תפקידו לא רק לקחת עמלה כי במבט על הטיסות הייתה אמורה לראות שמשהו לא כשורה.
בנוסף היא לא התרגשה כאשר ציינתי שאגש לתביעות קטנות, כנראה שהסוכנות הזאת רגילה לתביעות.
כמו כן לדעתי החבילות של קלאב מד משתמשות בטיסות צארטר של חברות קיקיוניות שלא יוצאות בזמן, בטיסה חזור בגלל האיחור לא העלו אפילו סנדביצים לטיסה (בטיסה הלוך היה).
תזהרו מסוכנות איילה במיוחד מהגברת אנה וגם את קלאב מד לא הייתי פוטר מזילזול בלקוח.

לצפיה ב-'האם החרמון עדיין אתר סקי '
האם החרמון עדיין אתר סקי
16/04/2018 | 14:01
9
62
הרבה זזמן  לא כתבתי כאן והסיבה בעיקרון שבשל פציעה פרשתי חלקית מהספורט  , מקוה להחלמה אך בינתיים זה לא זה .
השאלה הבוערת הרגשתי היטיב בשנים האחרונות האם החרמון עדיין אופציה לגלישה ?
אני זוכר את אחת השנים לא זוכר בדיוק איזו 2005 או 2006 כשנה שטיילתי לחרמון כמעט  ברמה יומיומיית תמיד היה שלג למיטב זכרוני היה שלג גליש עד מאי וההסעות לחרמון עבדו שעות נוספות....
בשנת 2012 היתה שוב תקופה יפה , אך ב 2013 בדצמבר פתחו אתר מתחרה בירושליים ,גן סאקר שהוא קרוב נגיש ובעל שלגים עדיפים ..כך שנאלצתי לבגוד בחרמון ....
ומאז ?
שמעתי דיבורים על 2016 , אכן היו כמה מערכות  אך השלג היה גליש שלושה ימים גג לאחר המערכת וזהו ,ההתחממות  היתה מהירה מאד.
אחר כך בכלל לא היה על מה לדבר והשנה  לדעתי היו רק שלושה ימים ורק מערכת גלישה אחת.
דיברתי עם קולגות בחוץ לארץ ניסיתי למצוא הקבלות לארץ ,ומענין כי בבלקן רומניה בולגריה שנת  2012 היתה מעולה וגם הם ציינו התחממות וירידה משמעותית באיכות השלגים מאז.
אמשיך לבדוק האם יש לחרמון סיכוי בעונות הבאות , בינתיים אין מסקנות ,אך  התופעה כרגע די ברורה .

לצפיה ב-'אפשר לעשות חיפוש בפורום לפי שם המשתמש'
אפשר לעשות חיפוש בפורום לפי שם המשתמש
16/04/2018 | 15:21
47
נגיד שם משתמש  elsanto סתם לדוגמא....
אם מחפשים את ההודעות שאותו משתמש פרסם, מגיעים באופן מפתיע להודעות שקשורות לאתר שנקרא בקירה/ברט וכו' (מוזר נכון?!)
עכשיו, ברגע שאותו טרול מבין שעלו עליו, הוא נכנס עם שם משתמש חדש לדוגמא: סקי פ-טרול.
היה איש חכם שאמר : הבדידות, השעמום, הלבד, והרצון לקצת מגע ויחס אנושי, מעבירים דעתו של אדם.
לצפיה ב-'אומרים שרוצים להביא תותחי שלג'
אומרים שרוצים להביא תותחי שלג
16/04/2018 | 15:52
5
43
זה יכול להוסיף עוד כמה ימי גלישה.
לצפיה ב-'לא בטוח .'
לא בטוח .
16/04/2018 | 17:10
3
40
תותחי שלג ,צריכים טמפ נמוכה .
השלג נמס מהר בחרמון מאחר  והוא קרוב יחסית להשפעה הממתנת של הים .
תותחים לא עוזרים במקרה כזה .
לצפיה ב-'קטן על המוח היהודי'
קטן על המוח היהודי
16/04/2018 | 17:35
2
46
אם יתנו למפתחי כיפת ברזל, ימציאו תותח שלג שעובד גם בים המלח באוגוסט.

זה כמובן נכתב בצחוק. לא יודע מה יהיה, רק ציטטתי ידיעה שקראתי לפני כמה חודשים. מן הסתם בודקים הנושא כאלה לפני שמשקיעים בתותחים וצנרת מים עבורם. אני יכול לנחש שהם בונים על ימים קרים ויבשים.
לצפיה ב-'תותחים שיורים קלקר? או ספרי של יום העצמאות?'
תותחים שיורים קלקר? או ספרי של יום העצמאות?
22/04/2018 | 11:06
1
11
לצפיה ב-'גיחי גיחי'
גיחי גיחי
22/04/2018 | 12:49
4
לצפיה ב-'כבר הביאו. יש תותח שלג אחד.'
כבר הביאו. יש תותח שלג אחד.
17/04/2018 | 09:06
18
לצפיה ב-'עפ"י גלובס בכל העולם נערכים להתחממות'
עפ"י גלובס בכל העולם נערכים להתחממות
16/04/2018 | 18:48
1
47

מתוך "ספיישל כתבות על סקי" בחורף האחרון:
"... אך גם בארזים נפלה שלהבת: גם באתר הסקי טיניה (tignes) שאיבד בשנים האחרונות שליש משטחו, מוקם אתר סקי מקורה וממוזג - שיאפשר שליטה בטמפ' ובכמות השלג".
לצפיה ב-'מענין אך '
מענין אך
17/04/2018 | 00:11
42
מאחר ואין נצילות.מאה אחוז , אז הקירור בחלק הסגור יגרור התחממות  מחוצה לו.
במילים  אחרות  מחיר הקירור המלאכותי  הקטנת האתר .
לצפיה ב-'ובינתיים אצל הדוד מאמריקה'
ובינתיים אצל הדוד מאמריקה
15/04/2018 | 14:08
51
לצפיה ב-'הודעה לתועלת ציבור הגולשים'
הודעה לתועלת ציבור הגולשים
10/04/2018 | 13:59
9
166
מאתמול יורדות כמויות שלג חולניות בעמק אאוסטה (אולי בעוד מקומות, אין לאדם אלא את שעיניו רואות).
יש המון שלג מעולה כבר מגובה 1600 מטר. כשאני כותב "המון" כוונתי "כמויות לא הגיוניות". מי שיכול להתארגן על טיסה למילאנו בסופ"ש, ירוויח סיום עונה לפנתיאון.
לצפיה ב-'אני בא '
אני בא
10/04/2018 | 19:16
42
לצפיה ב-'הציבור עצוב....'
הציבור עצוב....
11/04/2018 | 13:28
38
לצפיה ב-'וזה ממשיך לרדת...'
וזה ממשיך לרדת...
11/04/2018 | 18:32
5
72
הייתה היום הפוגה, כנראה כדי לאפשר לנו ליהנות מכמויות השלג המופרעות שהצטברו מאז יום שני. עכשיו יורד שוב.
ובטרם אשכח - עוד בשלהי הקיץ האחרון, נתי כתב לי שצפוי חורף מאוחר עם שלג באפריל ואולי אחרי. מכל התחזיות שקראתי, הוא היה הכי מדויק. כל הכבוד. מומחה אמיתי.
לצפיה ב-'מרסלו, אם אתה לא חוסם אותו, אני פונה להנהלת הפורום '
מרסלו, אם אתה לא חוסם אותו, אני פונה להנהלת הפורום
12/04/2018 | 09:52
4
50
איזה כיף לך!!!!
תעשה חיים!!!
לצפיה ב-' אין חבילות ליום העצמאות? '
אין חבילות ליום העצמאות?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 09:11
3
17
לצפיה ב-'אין כבר מה לבוא, עכשיו חם וגשם'
אין כבר מה לבוא, עכשיו חם וגשם
15/04/2018 | 13:10
2
37
אבל היו כמה ימים מעולים.
לצפיה ב-'אנטישמים ארורים! כולם! '
אנטישמים ארורים! כולם!
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 13:29
1
14
לצפיה ב-'לא, גם המקומיים מבואסים מהשינוי החד'
לא, גם המקומיים מבואסים מהשינוי החד
16/04/2018 | 06:05
32
מזל שהיום הטיסה חזרה. יצא לי טוב דווקא. ותודה ל dfl שנתן לי הרעיון. ותודה ל i gabi שהמליץ על מונטה רוסה. רשמים מהחופשה בהמשך. אלאנא ואלסיה אתר קטן ומדהים. התאהבתי.
לצפיה ב-'גם באוסטריה רוב האתרים עדיין פתוחים'
גם באוסטריה רוב האתרים עדיין פתוחים
12/04/2018 | 17:06
56
כבר מכין את הציוד למחר, אסע לגלוש ישר מהעבודה, בלי לעבור קודם מהבית.
לצפיה ב-'אנשים שיכולים לעזור בהרכבה עצמית לצ'רוויניה'
אנשים שיכולים לעזור בהרכבה עצמית לצ'רוויניה
12/04/2018 | 12:48
2
38
מחפש מי שנסע לצ'רוויניה עצמאית ויכול ענות על כמה שאלות
תןדה מראש
לצפיה ב-'במה אני יכול לעזור? '
במה אני יכול לעזור?
12/04/2018 | 16:53
22
לצפיה ב-'אני כמעט נסעתי ובסוף לא. בשנה הבאה הנושא יטופל כנראה'
אני כמעט נסעתי ובסוף לא. בשנה הבאה הנושא יטופל כנראה
16/04/2018 | 19:02
12
לצפיה ב-'שותף לסקי באוסטריה -עונה סוף 2018 - 2019'
שותף לסקי באוסטריה -עונה סוף 2018 - 2019
05/04/2018 | 18:53
89
מעוניין בשותף לחדר.
אני יוצא לסקי באוסטריה ב: Ischgl, Galtur, Kappl, See (אלה יעדים ב- Silvretta Skipass).

סגרתי בין תאריכים:
9 עד 24 לדצמבר 2018
12 עד 29 ינואר 2019

עדיין לא סגור: 25 פברואר עד 11 מרץ 2019 (תאריכים גמישים)

אני מעוניין בשותף לחדר לכל אחת מן התקופות לעיל, כדי לחלק הוצאות. אם תיווצר קבוצה של 4-5 שותפים אפשר לשכור דירה.

אני גולש סקי טוב מאד.

אפשר ליצור קשר: יוסי טל' 050-690-8076
לצפיה ב-'חג פסח שמח לכולם ! '
חג פסח שמח לכולם !
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2018 | 22:23
13
115
לצפיה ב-'לא הבנתי מה מניע אותו'
לא הבנתי מה מניע אותו
02/04/2018 | 18:17
10
70
גלגל שיניים מוסתר?
לצפיה ב-'אני חושב שזה warp drive'
אני חושב שזה warp drive
04/04/2018 | 10:23
9
22
לצפיה ב-'כמו שהולך הסלוגן, Amazing You'
כמו שהולך הסלוגן, Amazing You
04/04/2018 | 11:06
8
22
לצפיה ב-'הדלק הוא התאריך '
הדלק הוא התאריך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 12:07
7
29
אבל אני מניח שכולכם סתם ציניים כלומר צוחקים עלי בחזרה
לצפיה ב-'לא התכוונתי לדלק אלא מה מניע בפועל את המגלש והגולש'
לא התכוונתי לדלק אלא מה מניע בפועל את המגלש והגולש
11/04/2018 | 13:17
6
17
אם אין זחל או משהו כזה על המגלש, ולא רואים משהו כזה, אז כנראה באמת שזה מנוע עיוות.
לצפיה ב-'חחח '
חחח
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2018 | 14:39
5
11
מנוע עיוות חלל וזמן?
לצפיה ב-'לא ראית מסע בין כוכבים כשהיית קטן? '
לא ראית מסע בין כוכבים כשהיית קטן?
11/04/2018 | 15:41
4
13
שקלתי גם השראה מגנטית (maglev) אבל זה היה מייתר את השלג.
לצפיה ב-'בטח ראיתי אבל בגילי מי זוכר'
בטח ראיתי אבל בגילי מי זוכר
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2018 | 09:28
3
14
ראיתי גם בסרטים החדשים, מה שמשודר ביאס
לצפיה ב-'אין לכם נטפליקס בישראל? '
אין לכם נטפליקס בישראל?
12/04/2018 | 16:55
2
13
שאלה רטורית, אני יודע שיש כי אני רואה בהרבה סדרות וסרטים אופציה של כתוביות בעברית.
לצפיה ב-'ישראלים לא אוהבים לשלם'
ישראלים לא אוהבים לשלם
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 08:54
1
13
נטפליקס צריך לשלם, למרות שכן, אם זה במקום לשלם ליאס 300-400 שקל בחודש אז זה משתלם. הבעיה זה הספורט.
לצפיה ב-'עשו פעם בדיקה מול כמה מדינות והכבלים בארץ יצא הכי יקר'
עשו פעם בדיקה מול כמה מדינות והכבלים בארץ יצא הכי יקר
15/04/2018 | 14:05
13
ובפער ענק.

לצפיה ב-'יפה מאד '
יפה מאד
03/04/2018 | 16:05
60
אני בטוח שיהיו כאלו בחופשה הבאה שךנו בקלאב מד , נמאס לנו טרמפים מעכשיו רק קךאב מד ,יש המלצות ?
לצפיה ב-'יותר טוב מטרמפים'
יותר טוב מטרמפים
04/04/2018 | 11:15
28
לצפיה ב-'טרמפים משדה התעופה.'
טרמפים משדה התעופה.
22/03/2018 | 22:13
6
136
אנחנו בשדה התעופה בבולגריה ,רוצים להגיע לאתר.
איפה הטרמפידה?
מתי שעות מומלצות?
כדאי שנלך לישון בשדה עד הבוקר ?
לצפיה ב-'מה זה איפה הטרמפיאדה? ולאיזה אתר אתה מנסה להגיע? '
מה זה איפה הטרמפיאדה? ולאיזה אתר אתה מנסה להגיע?
23/03/2018 | 07:25
3
82
לא הגזמת קצת עם ההתכלבות?

בעיקרון תנסה להגיע לכביש שמוביל לאתר שלך ותעמוד עם שלט ביד עם שם היעד. כתוב בבולגרית כמובן. תבקש ממישהו בנמה"ת שיכתוב לך. יכול לקחת לך יומיים להגיע לשם.
לצפיה ב-'בנסקו כתבנו שלט בעברית'
בנסקו כתבנו שלט בעברית
23/03/2018 | 14:26
2
109
לקחו אותנו ציק צאק , הבולגרים נהדרים .
אנחנו אוהבים ,תנאים מצוינים פאודר בכל מקום .
כולם מדברים עברית פה מצאנו מדריך בעברית מפסוטים על הגג.
מערב אירופה זה שקר,הכי טוב בולגריה !

השלג לא מפסיק לרדת מדהים פה.
לצפיה ב-'אתם גולשים בטרמפים גם על המסלול? '
אתם גולשים בטרמפים גם על המסלול?
25/03/2018 | 13:20
1
44
לצפיה ב-'רק מחוצה לו ....'
רק מחוצה לו ....
25/03/2018 | 20:35
31
לצפיה ב-'סיכום החופשה מצוין עד עכשיו '
סיכום החופשה מצוין עד עכשיו
25/03/2018 | 20:42
113
מדינה מדהימה אוכלוסיה מקסימה אנשים טובים ישרים.
ושלג מצוין.
היום לא גלשנו יצאנו לטייל בשמורה הסמוכה לראות אירוע ספורט שלג מקומי ,היה קר ראות גרועה אך אירוע מדהים  רצינו לצלם אך קפאו לנו הידיים לא הצלחנו .
נשארנו לעזור בפירוק ולסחוב דברים למטה ,לשמורה אסור להכניס רכבים ,אך עזרו לנו ביום ששי להעלות דברים לאירוע ,צוות המחלצים של הפארק.
תמונות של האירוע  אין לנו אך נהנינו עד לגג,ולמדנו לאהוב את האוכלוסיה הזו עוד הרבה יותר .בחזור מטה בשבילי הפארק בגלישה השלג קפא ,כך שיתכן שמצב המסלולים מחר ישתנה ממה זהיה בשלושת הימים האחרונים .
לצפיה ב-'היום ואתמול בבוקר השמש הציצה קצת ...'
היום ואתמול בבוקר השמש הציצה קצת ...
27/03/2018 | 20:33
70
קרצה לנו ונעלמה , ושוב שלג כבד  יצאתי לגלוש תוך דקה  התמלאתי בשלג.
עונת הסקי נגמרה ?
כל יום מאות ילדים ביניהם היום עשרים דוברי עברית.
האתר קטן אך אדיר לפרי רייד  שבילים קטנים בין העצים בכל מקום.
הלואי שידענו לגלוש ברמה שמאפשרת.
אנחנו לא ברמה הזו  , לא מכירים אתרים אחרים הגענו לכאן לנוח קצת ולראות
קצת שלג ולטייל בשמורה.
לא מבינים מספיק ,בטוח לא כמו מבינים  מכאן .
אבל נראה שאנשים  מאד נהנים גם אנחנו .
פעם הבאה נלמד את השפה לפני שנגיע ונפתח לעצמנו עוד הרבה אפשרויות.

לצפיה ב-'סקי בצ'כיה'
סקי בצ'כיה
22/03/2018 | 20:56
15
101
אני שוקלת לנצל נסיעה לסופשבוע בפארג ולקפוץ ליומיים שלושה ימי סקי באתר spindleruv mlyn שבצ'כיה מדובר על שבוע אחרי פסח.
כמה ריסקי זה מבחינת שלג ותנאי גלישה? האם שייך או בזבוז זמן וכסף?
לצפיה ב-'למה את צריכה להזמין מראש?'
למה את צריכה להזמין מראש?
22/03/2018 | 22:49
3
67
בתאריכים האלה יהיו מספיק מקומות לינה כמה שתרצי בעיירה. תוכלי להתעדכן כשאת שם, לבדוק את גובה השלג, את מצבו, ולפי זה להחליט בספונטניות.

את נוסעת ממש סמוך לסגירת העונה וזה אתר לא גבוה. לא מומלץ להזמין מראש.
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
22/03/2018 | 23:00
2
48
כי אני מתכננת להקדים/לאחר את הטיסה בכמה ימים בשביל הגלישה ...
לצפיה ב-'אז אם את ממילא מאריכה את החופשה, '
אז אם את ממילא מאריכה את החופשה,
22/03/2018 | 23:03
1
41
תזמיני, ומקסימום תיהני מעיירה כיפית ושלווה. תביאי ספרי קריאה!
לצפיה ב-'מאריכה לשם הסקי לא ממילא'
מאריכה לשם הסקי לא ממילא
23/03/2018 | 00:43
40
אני לא חושבת שעמוד בזה (נפשית) להיות באתר סקי בלי לעשות סקי (מניסיון) אבל כנראה שבאמת אי אפשר לדעת מעכשיו .. נראה מה נעשה. תודה לך!

לצפיה ב-'שום דבר לא מובטח אבל בעונה הזאת יש סיכוי סביר'
שום דבר לא מובטח אבל בעונה הזאת יש סיכוי סביר
23/03/2018 | 07:16
41
רק שהייתי עושה הפוך, מתחיל מסקי ואח"כ פראג.
לצפיה ב-'תלוי מה מידת הסיכון שאתה מוכן לחיות איתו'
תלוי מה מידת הסיכון שאתה מוכן לחיות איתו
23/03/2018 | 10:05
29
כרגע יש שלג וקר מאד באירופה. כנראה שעוד שלושה שבועות עדיין יישאר שלג. אבל אי אפשר לומר בוודאות.
לצפיה ב-'ולעבור לאוסטריה שייך?'
ולעבור לאוסטריה שייך?
23/03/2018 | 13:52
8
46
אוקיי תודה ועד כמה זה מופרך לטוס או לנסוע ברכבת לאתר מאיירהופן או אתר אחר יחסית קרוב שיש בו יותר סיכוי לשלג?
לצפיה ב-'סתם מתוך סקרנות, פתחת מפה? צריך לחצות את כל גרמניה '
סתם מתוך סקרנות, פתחת מפה? צריך לחצות את כל גרמניה
23/03/2018 | 14:47
7
50
600 ק"מ נחשב “יחסית קרוב"? מיניום 7-8 שעות ברכבת וכמעט בוודאות שצריך להחליף 2-3 רכבות בדרך.
לצפיה ב-'דווקא פתחתי מפה :)'
דווקא פתחתי מפה :)
23/03/2018 | 15:00
6
53
מפה פתחתי וגיששתי (בלי להתעמק) בדרכי הנסיעה שיש ברכבות ו/או בטיסות.  
אבל כן, אתה צודק השימוש במילים יחסית קרוב לא היה במקום..

לצפיה ב-'אני אסביר במשפט מה עבר לי בראש.. '
אני אסביר במשפט מה עבר לי בראש..
23/03/2018 | 17:26
5
59
אחרי שהבנתי שאני ממש רוצה לגלוש עוד פעם השנה ושבצ'כיה הסיכוי קטן התחלתי לשקול אפשרות קצת יותר רחוקות..
לצפיה ב-'אם ככה אז לא הייתי מערבב שמחה בשמחה'
אם ככה אז לא הייתי מערבב שמחה בשמחה
23/03/2018 | 18:41
4
69
חפש טיסות זולות למילאנו או ז'נבה וגלוש בצ'רוויניה או וואל טורנס. שלג מצויין שאמור להישאר לפחות לתוך מאי בסיכון נמוך מאד.
לצפיה ב-'מה שהוא אמר^^'
מה שהוא אמר^^
25/03/2018 | 00:41
3
28
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
25/03/2018 | 09:00
2
21
לצפיה ב-'הסכמתי עם כל מילה שלך, בוס'
הסכמתי עם כל מילה שלך, בוס
25/03/2018 | 17:41
1
16
לצפיה ב-'אההההה.... תודה'
אההההה.... תודה
25/03/2018 | 18:28
37
הסכימו איתי היום בשני פורומים שונים. אני בשוק.
לצפיה ב-'סירטון שמסכם את כל חופשות הסקי שלי העונה'
סירטון שמסכם את כל חופשות הסקי שלי העונה
22/03/2018 | 22:58
9
140
כפי שתצפו בסירטון, גלשתי בין העצים (אמנם לאט, אבל היו מכשולים), אחר כך במסלול תחרותי, ואחר כך גם קפצתי מעל מסוק עם להב מסתובב, עוד כמה פעלולים, ואפילו גלשתי על דשא בהמשך הסירטון, למי שתהיה סבלנות...

לצפיה ב-'פששששש..... אתה תותח'
פששששש..... אתה תותח
23/03/2018 | 07:43
54
ולסיום גם הצלת את העולם מד"ר רשע?
לצפיה ב-'אני מתלבט, עשית קארבינג או סקידדיניג? '
אני מתלבט, עשית קארבינג או סקידדיניג?
23/03/2018 | 10:06
1
28
לצפיה ב-'זה ווישינג'
זה ווישינג
23/03/2018 | 20:01
25
לצפיה ב-'וכל זה מהדרכה של קלאב מד? כל הכבוד להם!'
וכל זה מהדרכה של קלאב מד? כל הכבוד להם!
23/03/2018 | 12:43
35
לצפיה ב-'צולם תוך כדי החופשה בקלאב מד, מי שצילם אותי היה מדריך בקלאב'
צולם תוך כדי החופשה בקלאב מד, מי שצילם אותי היה מדריך בקלאב
23/03/2018 | 20:01
3
69
אה, זה צילום עצמי מהקסדה... אז אולי אני בעצם מדריך בקלאב מד.
לצפיה ב-'לאט עם השתייה החופשית בקלאב'
לאט עם השתייה החופשית בקלאב
23/03/2018 | 20:08
2
62
אתה נשמע כמו אחרי כוס אחת יותר מדי  
לצפיה ב-' הוא ישן בסינגל ועבר לו ההנגאובר בלי הפרעות'
הוא ישן בסינגל ועבר לו ההנגאובר בלי הפרעות
25/03/2018 | 00:39
1
23
לצפיה ב-'איזה מזל'
איזה מזל
26/03/2018 | 21:15
6
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 17:05
31
וגם צמח לך שפם !
לצפיה ב-'סיכום העונה, בין שתי חופשות'
סיכום העונה, בין שתי חופשות
22/03/2018 | 19:00
12
154
בתחילת פברואר חופשה זוגית בלי הילדים במיורן, שוויץ. תוכננה עוד בקיץ לפרטי פרטים וכללה ביקור חברים שוויצרים בציריך ואח"כ 5 ימי סקי. מיורן עיירה יפהפיה כלואה בעמק צר. מצד אחד מצוק כמעט אנכי נותן תחושה סוריאליסטית מה. האתר נחשב בגודל בינוני בשוויץ. שני בתי ספר לסקי. בהמלצת בעלי המלון בחרנו בזה היותר קטן וההדרכה הייתה בסדר אבל לא מדהימה. במיוחד כי לא שריינו לנו אותו מדריך לכל אורך התקופה ופרט ליום הראשון ולפני אחרון כשהיה אותו מדריך וברמה קצת יותר גבוהה, כל פעם קיבלנו מדריך חדש. הייתה תחושה של מעורבות נמוכה מצד המדריכים. המסלולים באתר מגוונים, כולל רחבים מאד, ישרים, עם נוף עוצר נשימה כשהראות טובה וגם כאלה צרים, מתפתלים ומסתוריים. אין בכלל תורים בגונדולה, בפוניקולר ובמעליות למרות שהיה שיא העונה, אבל המעליות עצמן לא הכי חדישות ומהירות. על המסלולים דווקא הורגש עומס מפעם לפעם. למרות שירד שלג כל הימים שהיינו שם, לא היה קר מדי וצבא של מפלסות בגדלים שונים דאג לתנאים אופטימליים על המסלול. הכפר מציע מגוון מלונות מבתי מלון מסורתיים קטנים ברמה בינונית במונחים שוויצריים ועד מפוארים מאד. רוב העיירה סגורה ובאופן כללי עדיף להגיע ברכבת. אפרה סקי בשפע אבל סולידי ויחסית יקר. יש תנועה ערה עד אחרי חצות. ארוחת ערב לא מפונפנת תעלה בקלות 75 פרנק לפני שתייה. אנחנו ניסינו בעיקר גרסאות שונות לפונדו ולא הצטערנו. דווקא היין לא נורא יקר. בקבוק של יין הבית עד 30 CHF. בירה תעלה כ—12—10 CHF לכוס ואף יותר. השכרת ציוד בחנויות קטנות פרטיות. רמה בסדר אבל היו לי גם יותר טובים. השכרת נעליים ומגלשיים בדרגה 2 מתוך 4 עולה כ 140 CHF לחמישה ימים כולל ביטוח. סקיפס לחמישה ימים 250 פרנק. שער החליפין פרנק ליורו קצת פחות מ-0.9 פרנק ליורו. למי שמחפש סקי בעיירה עם יופי, אני בספק אם ימצא משהו שיעתלה על זה.

חופשה שנייה הייתה יותר ספונטנית. תכננתי על פסח בוואל תורנס או סרביניה אבל חברים החליטו להראות לנו איך באמת מבלים בסקי (לדעתם לפחות). החליטו שמה שחסר לנו בחיים זה להצטרף אליהם לטין, לקלאב מד. הם חברים של בעלי הסקימולטור כך שלמרות ההתרעה הקצרה, פחות משבוע, סידרו לנו הכל. אתם רק תשלמו....  טיסות יחד איתם וחדרים סמוכים. לא מבין למה ב 2018 זה עוד נחשב להישג, אבל אמרו שהיו צריכים להפעיל קשרים בשביל זה. נו, שיהיה. הקלאב זועק שנות השמונים אבל החדרים די מרווחים, בכלל לא מה שאמרו פה. האוכל מצויין ומגוון מאד. השתייה פחות וכדאי לדבוק בבירה ויין חם ומתובל בחזרה מהסקי. השכרת ציוד בקלאב במחיר שערורייתי החל מ— 180 יורו. לקחתי לנערים שיוכלו להתחיל עם הקבוצה שלהם (אין הנחה לילדים, מחיר מלא) אבל בשבילנו וויתרתי ולמחרת בבוקר הלכתי לאינטרספורט ושכרתי ב-120 ללא הזמנה מוקדמת. הזמנה מוקדמת הייתה מזכה בעוד 20% הנחה. גם החלפתי כעבור יומיים לסקי מיוחדים לקארבינג מקטגוריה יותר מקצועית ללא תוספת. משם הלכנו לבי"ס לסקי הסמוך. תכנית העבודה לאותו יום הייתה סגורה אבל המדריך הראשי שהיה שם אמר שידריך אותנו בעצמו אם נחכה שיסיים את ענייני דיומא. ביום הראשון גלשנו כולנו יחד. איזה הבדל גדול באיכות ההדרכה. היה תענוג. כמובן שהתעלקנו עליו וקבענו איתו שיעורים לכל הימים למעט היום החופשי שלו. גם ביום החופשי הוא דאג לנו למדריכה מחליפה מצויינת. על ההדרכה הקבוצתית של הקלאב אנחנו כמובן וויתרנו. הילדים היו בקבוצת הנוער ונהנו. פגשנו אותם כמה פעמים בהר והחברה נראו חבורה מגובשת שיודעים מה הם עושים. מדריך צעיר וקול שידע גם ללמד וגם להלהיב. אנחנו הזקנים התקדמנו יפה מאד בגלישה וקיבלנו המון בטחון והגלישה כל הזמן תחת שליטה. על האתר עצמו (טין) אין צורך להרחיב. ענק, מגוון ומצויין מכל בחינה. גם מזג האוויר האיר לנו פנים הפעם, שמש, טמפרטורות מעל האפס ושלג קצת סלאשי שעוזר מאד ללימוד ותרגול קארבינג. וגם שמש אם הייתי די ברור. אה, ושכחתי אולי לציין שמש. לא חושב שיש משהו שמשתווה לחווית הרים מושלגים, שמיים כחולים ושמש ברקיע. חוויית הקלאב נחמדה, בעיקר אם מגיעים עם חברים. אחרת זה עשוי להיות קצת מנוכר כי כולם שם חבורות, חבורות. על תכנית הבידור אפשר וכדאי לוותר.

מסקנות, צריך מינימום 2 חופשות בשנה כשהראשונה מהווה חימום והשנייה זה הדבר האמיתי. למרות שבשנייה העייפות הרבה יותר מורגשת. מעניין שאני עוסק בספורט באופן אינטנסיבי, ריצה, אופניים, מידת העייפות שלי ושל אשתי הייתה דומה. שנינו היינו הרוסים בסוף היום. הנוער, כלום. בסוף היום עוד היה להם מרץ לקרוע את הקלאב. שוויץ מקסימה אבל סקי כמעט מדלת המלון עוד יותר מקסים. כבר מחכים לשנה הבאה.

לצפיה ב-'תודה על הסקירה '
תודה על הסקירה
23/03/2018 | 10:08
1
37
זה איזור נורא יפה גם בקיץ   
לצפיה ב-'לגמרי סקירה יפה ומושקעת'
לגמרי סקירה יפה ומושקעת
23/03/2018 | 12:59
41
לצפיה ב-'תודה רבה על הסקירה'
תודה רבה על הסקירה
23/03/2018 | 20:07
4
46
גם אני במוד של מינימום שתי חופשות בשנה.
עזרת לי גם עם הסקירה בשוויץ. התחלתי לתכנן סופ"ש באתר בשוויץ עם המשפחה. אבל אתה אומר שהכל כל כך יקר שם מסעדות, שתיה...  אז כפול ארבע זה סתם מעצבן.

לצפיה ב-'האוכל באמת יקר בצורה משמעותית מבמדינות השכנות'
האוכל באמת יקר בצורה משמעותית מבמדינות השכנות
24/03/2018 | 08:16
59
יש אנשים שטסים בכוונה לאיטליה ועושים קניות גדולות לכל השבוע בסופר לפני הגבול. גם השכרת הרכב זולה משמעותית באיטליה וגם הדלק.  שאר מרכיבי החופשה לא יותר יקרים.

במישור הפרקטי, גם במסעדות אפשר להסתדר בפחות. אם מוותרים על מנה ראשונה וקינוח, אפשר לסגור בכ 25 פרנק ארוחה משביעה. למשל מנה מסורתית של תפוח אדמה אפוי עם גבינה מותכת 10CHF, מנת שורקוט בכ 20 CHF. יש להם עוד מנה שמסורתית היא ארוחת בוקר אבל בסקי ראיתי אנשים אוכלים כל היום, שתי פרוסות עבות של האם (שינקן) מטוגנות עם תפוח אדמה שעולה כ 15 CHF. עוד מנה מסורתית, איזה סוג של כדור בשר בגודל (ומרקם) של כדור טניס ברוטב חום מתקתק בסביבות ה 25CHF. אם מדובר רק בסוף שבוע, זה לא ירושש אותכם.

לצפיה ב-'אותי קרעו עם הילדים בבורגר קינג...'
אותי קרעו עם הילדים בבורגר קינג...
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2018 | 23:02
2
23
שווצרים ארורים !
לצפיה ב-'ברגר קינג??? מגיע לך '
ברגר קינג??? מגיע לך
31/03/2018 | 21:03
1
22
שנה שעברה עשינו את היום האחרון בג'נבה אחרי חופשה בלז ארק. ואיתן אוכל כמו 2. באמת טיפה יקר אבל גם בלונדון או פריז לא היה יוצא יותר זול. בצהריים אכלנו סושי והיה איזה 60-70 פרנק (אז הפרנק היה אחד יורו) ובערב פונדו במסעדה מאד נחשבת על המזח. אני זוכר שג'ארה ענקית של פונדו לשניים רעבים הייתה בערך 50 פרנק ובנוסף לקחנו גם לא מעט שתייה חמה וקרה ויין ושני סופלה שוקולד בסוף ויצא קצת פחות מ100 פרנק. לא זול אבל לא הרגשתי ששודדים אותי. מה עוד שהכל היה ממש, ממש טעים.

אגב, מסעדת הפונדו הזאת על המזח מומלצת בחום למי שמגיע בערב לג'נבה לקראת הטיסה של איזיג'ט למחרת בבוקר. התחבורה הציבורית חינמית, כולל הרכבת מנמה"ת וגם הסירות על האגם, כך שקל להגיע מנמה"ת. המסעדה בצד החדש של העיר, בצד של תחנת הרכבת.

לצפיה ב-'מה לא עושים בשביל הילדים '
מה לא עושים בשביל הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
01/04/2018 | 11:24
9
לצפיה ב-'תודה! כמה שאלות על המרחב במיורן ועל המגלשיים'
תודה! כמה שאלות על המרחב במיורן ועל המגלשיים
25/03/2018 | 00:21
1
50

1. כמה ק"מ מסלולים יש באתר/במרחב במיורן?
2. מעניין שציינת "מגלשיים לקארבינג". האם זכור לך הדגם? ממה שאני מבין, בשביל קארבינג כדאי מגלש עם "מותניים צרים", מה שאומר שהוא מצוין על מסלול כבוש ודי חסר תועלת באוף פיסט. לעומתם יש מגלשי אוף פיסט רחבים מאוד, ובאמצע קטגוריית "אול מאונטיין". 
כיוון שאני מפחד מדי מאוף פיסט, אני לוקח כברירת מחדל מגלשי מרוץ  עם מותניים צרים וזה באמת עוזר לקארבינג. אבל עוד נתון לא פחות חשוב הוא רדיוס הסיבוב. מגלשי פניות קצרות מעוצבים לרדיוס של 11-3 מטרים ואילך, והם קצרים בכמה ס"מ מכאלה שמיועדים לפניות יותר ארוכות. זה מחושב בסוף ביחס ישיר לגובה הגולש, כך שצריך לבצע הערכה אישית (בסיוע המשכיר בחנות) על כמה ס"מ כדאי לגלוש. 

תודה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
01/04/2018 | 11:56
22
על מיורן תוכל לקרוא למשל כאן

המגלשיים היו של Fischer אבל לא זוכר את הדגם המדוייק. בחנות אמרו שהם מיוחדים לקארבינג והמדריך אישר אותם. הם אכן היו עם מותניים צרים.
לצפיה ב-' אהבתי את דרישת המינימום '
אהבתי את דרישת המינימום
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2018 | 22:59
2
23
לצפיה ב-'אם כבר אז כבר....'
אם כבר אז כבר....
01/04/2018 | 11:52
1
18
ולחשוב שלפני שהתחלתי לגלוש, חברה שוויצרית שנים רדפה אחריי לעשות רילוקיישן לעבוד בהנהלה הראשית שלהם בציריך.... 
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 08:51
4
לצפיה ב-'בעקבות הדיון על קרווינג בשרשור אחר'
בעקבות הדיון על קרווינג בשרשור אחר
18/03/2018 | 08:54
35
115
המדריכה שלקחתי השנה באנדורה התחילה ללמד אותי קרווינג (בלי להגיד שזה מה שזה)
בעיקרון מה שהיא לימדה אותי זה רגליים כפופות, זוית של הגוף לעומת הרגליים השענות קדימה ולחיצה חזקה על מרכז המגלשיים כדי שיקבלו את הקשת.
בגדול, נראה שעובד לי (לא תמיד) ובחלק מהפעמים באמת יש החלקה על הקצוות וסיבוב יפה, הבעייה שאני משקיע המון כוח בלדחוף ולעקם את המגלש.
לעומת מה שמתארים - גלישה קלה יותר וכו',
אני מניח הרבה מהמאמץ זה מהתנועות השונות ממה שעשיתי עד היום אבל בכל זאת נראה לי שאני משקיע יותר מידי כוח.
הצעות מהמומחים?

לצפיה ב-'לא שאני מומחה גדול אבל אתה לא אמור להפעיל כוח'
לא שאני מומחה גדול אבל אתה לא אמור להפעיל כוח
18/03/2018 | 11:24
1
112
משקל הגוף שלך אמור לעשות את זה. הניחוש שלי זה שאו שאתה עומד זקוף כי עם רגליים כפופות אי אפשר ללחוץ גם אם תרצה. או שאתה גולש לאט מדי. נדרשת מהירות מינימלית לקארבינג. בלי קצת מהירות אי אפשר להתייצב בזווית על הסכינים. ואת זה למדתי בדרך הקשה. בצרפת בינואר איפה שניסיתי פעם הראשונה הייתי נופל כל הזמן. אבל באמת כל סיבוב שני. היה מתסכל ברמות. בגרמניה הייתה לי הדרכה פרטית והמדריך הכתיב קצב הרבה יותר מהיר וראה זה פלא, כבר לא נפלתי.

אפשרות נוספת, שאתה לא נשען מספיק נמוך לתוך הסיבוב. אם המגלש שטוח על השלג ולא על הסכינים, זה לא עובד ואז אתה באמת צריך להפעיל כוח כדי לדחוף את עצמך לתוך הסיבוב. אינדיקטור שירדת מספיק נמוך זה אם קו דימיוני ישר שמחבר את שתי הברכיים שלך יהיה מקביל לקו המדרון. במילים אחרות, אם שיפוע המדרון 20 מעלות אז גם שיפוע הקו הדימיוני בין הברכיים שלך יהיה 20 מעלות (לפחות).

דברים נוספים שכשלמדתי אותם תוך כדי תירגול, הגלישה זרמה הרבה יותר:
(1) פלג גוף עליון לתוך הפנייה (במורד המדרון). שים לב לא לסובב רק את הראש. גם הכתפיים.
(2) לשלוח מגלש חיצוני רחוק קדימה.
(3) דבר שאצלי לפחות עשה הבדל עצום: מיקום נכון של הידיים! הן חייבות להיות בגובה המותן, פתוח די רחב לצדדים וקדימה.
(4) כמו שכתבתי קודם, אל תפחד מהמהירות. פה המהירות עובדת בשבילך ונדרשת מהירות מינימלית כדי שתוכל לשמור על יציבות. 

יכול לומר לך שביום האחרון, יום שגלשנו הרבה ומהר וגם עשינו תרגילים של גלישה על רגל אחת, ובסוף היום הייתי הרבה פחות עייף מהמצופה. רק לתת לך המחשה כמה שהשתפרתי תוך 4 ימים, ביקשתי ביום האחרון מהמדריך שיצלם אותי שוב גולש כדי להשוות לסרטון של היום הראשון והוא ענה לי שאני כבר גולש כל כך מהר שהוא לא יכול לגלוש לאחור כל כך מהר לצלם אותי כמו שעשה ביום הראשון. אם אני רוצה אז רק מהצד ומאחור. עכשיו שתבין, שמדובר במדריך עם עבר של גולש תחרותי וניסיון של 30 שנה בהדרכת סקי.
לצפיה ב-'מגניב!! '
מגניב!!
19/03/2018 | 08:58
31
לצפיה ב-'בנוסף למה שגבי כתב'
בנוסף למה שגבי כתב
18/03/2018 | 12:24
80
הזווית באה מהברכיים. שלח את הברכיים הצידה לכיוון מורד המדרון. הכי קל לתרגל את זה בלי מקלות, עם ידיים על המותניים.

דבר שני, לא יודע איזה ציוד היה לך אבל אתה חייב ציוד טוב. המגלשיים שנותנים למתחילים בחנויות השכרה די מחורבנים, אי אפשר ללמוד עליהם קארבינג.
לצפיה ב-'סרטונים זה הבסיס'
סרטונים זה הבסיס
18/03/2018 | 19:07
11
69
בקארבינג לעומת סקידינג, יש יותר דגש על שיווי משקל ואיזון מאשר כוח ש"מופעל על השלג". אמנם נדרש כושר טוב כדי לבצע את התנועה האנכית - למעלה ולמטה - ו"להחזיק" את הגוף במצב המאוזן במהלך הסיבוב. אפשר לומד שהכוח מופעל על הגוף ולא על השלג. לא דוחפים אלא מחזיקים את הגוף בפוזיציה מדויקת. 

כשיוצאים מהסיבוב בקארבינג, יש בוסט של מהירות. בשלב הזה צריך כוח וזריזות כדי להרים את הגוף (להזדקף), "לגלגל" את המגלשיים הצידה, ולהתכנס לסיבוב החדש. אם לא עושים את זה מספיק מהר, הקארב פשוט ממשיך "להסיע" אותך הצידה ואף במעלה המדרון, אם הזווית מספיק חדה. 

לכן לדעתי כדאי לתרגל קארבינג לפחות בהתחלה על מסלולים מאוווד רחבים, פנויים, ולא תלולים מדי. זו הסביבה האופטימלית. מסלול סלחני שלא גובה מחיר על שגיאות ומאפשר ללמוד בנחת. 
זה הסרטון הבסיסי ללימוד קארבינג:
לאחר מכן תוכל למצוא עוד סרטונים של המדריך הזה בנושא, ובמיוחד:
seven deadly sins of carving 

לסיכום: קארבינג זה אחלה, אבל אי אפשר להסתמך רק עליו כדי לצלוח לפחות 50% מהמסלולים או חלקים מהם (לדעתי יותר אבל נניח 50%): תלולים, צרים, ראות לקויה, וכו'. חייבים להתחיל משליטה טובה בסקידינג, ולו למען הבטיחות, ועל גבי זה לבנות את מיומנויות הקארבינג. עם הסרטונים של skischool הכל קל ונוח (אני מקבל אחוזים כמובן). 
לצפיה ב-'בקארבינג להזדקף? אתה בטוח? '
בקארבינג להזדקף? אתה בטוח?
18/03/2018 | 19:59
2
53
בקארבינג לא מזדקפים.
לצפיה ב-'לא ממש מזדקפים. אבל הגוף עולה כשעוברים צד.'
לא ממש מזדקפים. אבל הגוף עולה כשעוברים צד.
19/03/2018 | 09:44
60
אם לא היית מנצל את זמנך הפנוי רק על השלג, היית יכול לראות את זה ביוטיוב.
וכמו שחכם אוזבקי אמר, סרטון שווה יותר מאלף מילים...
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
19/03/2018 | 14:30
38
כל השבוע קיבלתי הערות כשהייתי מזדקף מתוך הרגל.
לצפיה ב-'מסכים עם הבוס'
מסכים עם הבוס
19/03/2018 | 09:34
7
49
אם אתה מזדקף זה כבר לא קארבינג. אולי בגלל זה אתה לא מצליח להשתחרר מהסקידינג. כי אתה ממשיך להזדקף כמו בגלישה הקלאסית. אמנם בין הסיבובים אתה עובר נקודה שבה אתה מיושר עם המגלשיים אבל גם אז הברכיים כפופות מתכוננות לסיבוב הבא.
לצפיה ב-'בתיאוריה לא אבל בפועל מזדקפים לתת לרגליים ולגב לנוח'
בתיאוריה לא אבל בפועל מזדקפים לתת לרגליים ולגב לנוח
19/03/2018 | 11:53
3
36
לשבת כפוף לאורך זמן זה מאד מעייף לירכיים וגב תחתון. אז כשהמדרון פחות תלול מזדקפים כדי לנוח. נכון, אז זה כבר לא קרבינג פר אקסלנס אבל החיים הם אוסף של פשרות.
לצפיה ב-'אני לא חושב שלהזדקפויות האלה הוא מתכוון'
אני לא חושב שלהזדקפויות האלה הוא מתכוון
19/03/2018 | 20:20
2
18
לצפיה ב-'כוונתי כפי שאמר yo12: להתרומם קצת כדי להחליף כיוון'
כוונתי כפי שאמר yo12: להתרומם קצת כדי להחליף כיוון
19/03/2018 | 20:34
1
29
ודאי לא התכוונתי לטעון שבקארבינג גולשים זקוף. בזמן הסיבוב הסכינים נמצאים בתוך "מסלול" בשלג, כמו פסי רכבת, וזה מאפשר את התנועה האופיינית לקארבינג, בלי להתיז שלג ובלי סקיד. אבל כדי  לסיים את הסיבוב הנוכחי ולייצר את הפנייה לסיבוב הבא בכיוון השני, אין מנוס אלא להתרומם מעט. ודאי לא עד כדי עמידה זקופה, אבל כן יש תנועה של הגוף כלפי מעלה. כי צריך לעבור מסכין לסכין דרך מרכז המגלש (תחתית המרכז).
עוד דבר שקורה בשלב הזה הוא התרחקות של הגוף מהמדרון. בסיבוב קארב, הגוף קצת מקביל למדרון, ולכן אפשר להושיט את היד ו"לגרד" אותו (זה גם כיף...). כאילו שהרצפה הופכת בעצם להיות קיר צידי. בתהליך החלפת הכיוון הזווית ביחס למדרון משתנה. הגוף מתרחק מהמדרון (שהופך שוב לרצפה), מחליף כיוון, ואז מתקרב שוב מהצד השני של הגוף (ואז היד השנייה מגרדת את השלג מהמדרון/הקיר). 

אגב, כנראה יש גם אסכולה שגורסת הפוך (ולא משנה אם לסקיד או קארב): בהחלפה לכופף ברכיים ובסיבוב למתוח אותן הצידה. ראיתי את זה באיזה סרטון. לא התרשמתי. לדעתי הרוב לא מלמדים/גולשים כך. זה יכול להיות רלוונטי בעיקר לגלישה במדרון תלול, שבו הגוף יחסית סטטי ונשאר ישר כלפי מטה, והמגלשיים נותנות ברקס ימין וברקס שמאל שוב ושוב. 

מסקנה: צריך מפגש פורום כדי שנוכל במקום לכתוב, לדבר עם תנועות ידיים מוגזמות ולהדגים למה אנחנו מתכוונים. 
לצפיה ב-'עד כמה שזה שווה, גם אותי לימדו בשום אופן לא להזדקף'
עד כמה שזה שווה, גם אותי לימדו בשום אופן לא להזדקף
20/03/2018 | 08:12
28
כי כשאתה מזדקף אתה מעביר פחות משקל קדימה ואז יש פחות לחץ על מרכז הסקי והוא לא יכול לקבל את צורת הבננה שדרושה לקארבינג. וגם הרגליים עובדות פחות טוב ככה, שפחות אפשר לעבור על הקשוליים. "צורת הבננה" זה המושג של המדריך באיטליה, לא שלי.

עכשיו אני לא יודע אם זה משהוא שאומרים רק למתחילים או שככה השיטה עובדת.
לצפיה ב-'אני לא מומחה כמוכם'
אני לא מומחה כמוכם
19/03/2018 | 12:27
2
49
אבל השנה לקחתי שעתיים שיעור פרטי עם מדריכה מה- ESF בואל-טורנס וביקשתי שתלמד אותי קארווינג. היא אמרה שבגדול הטכניקה שלי נכונה, אבל היא הדגישה לי שאני צריך להזדקף יותר בין הסיבובים כדי שאפשר יהיה לעבור מצד לצד, ולהפעיל יותר כח על המגלש החיצוני.
לצפיה ב-'תיארת בדיוק גלישה קלאסית ולא קארבינג'
תיארת בדיוק גלישה קלאסית ולא קארבינג
19/03/2018 | 20:21
1
26
לצפיה ב-'למה? נשמע לי רלוונטי לשתי השיטות'
למה? נשמע לי רלוונטי לשתי השיטות
19/03/2018 | 20:36
15
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
19/03/2018 | 09:05
7
50
ברור שמשהו בטכניקה שלי לא נכון, לא נורא זה היה נסיון ראשון, יש לי להתאמן וירטואלית שנה +- עד הפעם הבאה :)
אני לא חושב שאני גולש זקוף, ובטח לא לאט, הפסיכית הארגנטינאית גלשה ממש מהר ואני אחריה, בהתחלה באמת ראיתי שאין לי מספיק מהירות במדרון כחול ודי שטוח אבל אח"כ בהחלט זה היה מהיר מאוד יחסית.
נראה לי שאני אאשים את המגלשים, הם באמת היו מהקטגוריה הזולה יותר, ובכל מקרה זה נוח ככה  זה הם אשמים - אני גולש מעולה!

לצפיה ב-'ברור שזה המגלשיים'
ברור שזה המגלשיים
19/03/2018 | 09:30
2
51
אבל כדי להתגבר על מגלשיים דפוקים אז צריך טכניקה עוד יותר טובה 

גם אני הרגשתי בהתחלה שהמדריך מקציב מהירות גבוהה מדי בשבילי אבל עם הזמן הבנתי שזה דווקא לטובתי וקיבלתי ביטחון. נשמע שהיא דווקא יודעת מה היא עושה.

בכל מקרה, אם תגיע לגארמיש או רק תעצור שם בדרך לאתר אחר באוסטריה, ממליץ לך מאד לעשות כמה שיעורים עם קורנליוס. אם יש לך בעיית סגנון כלשהי, הוא יעלה על זה תוך דקות ויגיד לך על מה לעבוד.יש לו כל כך הרבה ניסיון שהוא רואה דברים שמדריכים "מהשורה" לא רואים, או לפחות לא באופן מיידי. 
לצפיה ב-'באיזה בי"ס הוא מדריך, גאפ?'
באיזה בי"ס הוא מדריך, גאפ?
19/03/2018 | 12:02
1
39
נשמע שהייתי רוצה לעשות איתו כמה שיעורים. כנראה שארד לגרמיש בסופ"ש הקרוב. השלג לא מפסיק לרדת    
לצפיה ב-'GaPa, ליד פסי הרכבת. אלה עם החליפות הירוקות. '
GaPa, ליד פסי הרכבת. אלה עם החליפות הירוקות.
19/03/2018 | 20:19
15
לצפיה ב-'הפסיכית הארגנטינאית '
הפסיכית הארגנטינאית
19/03/2018 | 20:21
32
לצפיה ב-'מה עלות ההדרכה באנדורה?'
מה עלות ההדרכה באנדורה?
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2018 | 16:36
2
24
נראה לי שמתאים לי פסיכית וארגנטינאית ולימוד ב-2 שפות.
לצפיה ב-'למה 2 שפות?'
למה 2 שפות?
22/03/2018 | 08:51
1
30
אספניולית עובדת טוב שם
עלה לי 116 יורוס לשעתיים, אם מזמינים לכמה ימים זה פחות, לא זוכר כמה.

חייב לציין שבתחום הזה אנדורה איכזבה לגמרי, מחיר ההדרכה יקר יותר מאיטליה ואפילו צרפת, ונראה שאפילו באוסטריה לא ממש יותר יקר.
ובכלל לא ממש זול שם במיוחד, אלכוהול וטבק אכן זול, הבנתי שגם מכוניות וחלפים לרכב.
ביגוד לא היה זול במיוחד לטענת אישתי.
ציוד סקי, היו מציאות משנה שעברה וכו, אבל מבחר עלוב למדי ולא במחירים אטרקטיבים במיוחד מה שכן היה.
לצפיה ב-'אכן יקר'
אכן יקר
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2018 | 11:46
22
אני מסתמך על אנגלית כי בהמון דברים יותר קל לי להבין אותה מאשר בשפת אם שנתקעה ברמת גיל 12.
לצפיה ב-'harold harb'
harold harb
19/03/2018 | 10:48
1
57
לצפיה ב-'למה לשלם על משהו שאפשר לקבל בחינם? '
למה לשלם על משהו שאפשר לקבל בחינם?
19/03/2018 | 11:54
32
לצפיה ב-'לא מומחה אבל בדיוק למדתי את זה. גם ההצעה שלי מתקבלת? '
לא מומחה אבל בדיוק למדתי את זה. גם ההצעה שלי מתקבלת?
19/03/2018 | 14:28
8
63
בדיוק חזרתי אתמול משבוע בטין. 6 ימים של הדרכה פרטית. במקרה קיבלתי את המנהל המקצועי של בית הספר. עשה לי מבחן קצר על מסלול ירוק ואמר שאני מוכן ללמוד קארבינג. בהתחלה קרה לי בדיוק מה שאתה מתאר, הרגשתי שאני מפעיל הרבה כוח והתעייפתי מאד. אני רץ חצאי מרתון על בסיס קבוע אז כושר זאת לא הבעייה. הוא אמר לי לשחרר את האגן. שהתנועה באה מהאגן ולא כל הגוף. הכתפיים בקו הירידה, ברכיים כפופות ורק האגן עובד. כשתפסתי את העניין, הפסקתי להתעייף. בנוסף שלח אותי לאינטרספורט להחליף לציוד ייעודי לקארבינג עם סיבובים ארוכים. גם להחליף את הציוד עזר מאד.

לצפיה ב-'נשמע כל כך מוכר '
נשמע כל כך מוכר
19/03/2018 | 20:24
2
50
כנראה שכולם עוברים אותם שלבים. ואיך זה נגמר? איך הייתה ההתקדמות?
לצפיה ב-'תכננתי לכתוב סיכום מסודר לשתי החופשות השנה '
תכננתי לכתוב סיכום מסודר לשתי החופשות השנה
21/03/2018 | 10:58
1
36
עוד לא התפניתי לזה.

לשאלתך, הייתה התקדמות משמעותית אבל לא הצלחתי להשתחרר לגמרי מההחלקות. בסיבובים הדוקים המגלש עדיין מחליק. אולי צריך סקי עם רדיוס סיבוב יותר קצר. נשאר לטיפול בשנה הבאה.  
לצפיה ב-''
21/03/2018 | 22:36
2
לצפיה ב-'גם אותי לימדו כמוך....'
גם אותי לימדו כמוך....
20/03/2018 | 19:57
4
50
לבחור מסלול לא תלול מדי ורחב ולדהור כל הזמן לכיוון המדרון כאשר השליטה במהירות היא על ידי כמות הסיבובים עצמם אבל פלג גוף עליון כל הזמן למדרון והעבודה מהאגן למטה ובעיקר בבירכיים.  זה בדיוק הסגנון שגולשים בו בתחרויות רק ששם המדרון שחור והמהירות די בלתי נשלטת.....רק הכיוון בשליטה(מנסים לא לעוף מהמסלול, או לעבור בין הדגלים). אני מעביר הרבה משקל גוף קדימה, גוף מעט כפןף ופונה למדרון , המהירות עולה ומתחילים סוג של סללום בין המוגלים , והגולשים האיטיים.
לצפיה ב-'בדיוק '
בדיוק
21/03/2018 | 08:03
28
אחרי שלומדים את הסגנון, כמובן נדרש המון, המון תרגול. וככל שמשתפרים מעלים את זוית המדרון..... אלא אם לוקחים שיעורים עם סקי נאצי בגארמיש שיומיים אחרי שלמדתי את העקרונות לקח אותי למסלול שחור איפה שהקרקע נשמטה תחת רגליי. או מגלשיי. באופן די מילולי...    
לצפיה ב-'לדברי שני המדריכים שהיו לי השנה, הכי חשוב לרכון קדימה'
לדברי שני המדריכים שהיו לי השנה, הכי חשוב לרכון קדימה
21/03/2018 | 11:03
47
ולתת רק לרגליים לעבוד מהאגן ומטה. הגוף העליון כמה שיותר פונה בקו הירידה.

סיבובים גדולים ורחבים וזורמים כשהמהירות קבועה. לא להאיץ ולא להאט.
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
22/03/2018 | 22:16
28
זה הסגנון שמלמדיםלשליטה בשלב הראשון הגוף אכן למדרון אך הפנים לכיוון הגלישה, זה לא הסגנוןמהתחרותי שהוא כמה רמות מעל.
לצפיה ב-''
23/03/2018 | 14:49
5
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שלימדו גם אותי'
זה בדיוק מה שלימדו גם אותי
20/03/2018 | 08:06
54
אבל לא הייתי צריך להפעיל הרבה כוח. אני נוטה להאמין שאצלך זה באמת מגלש לא מתאים כמו שכתבו לפניי.
לצפיה ב-'עקב תקלה, הרכבל טס אחורה בגיאורגיה'
עקב תקלה, הרכבל טס אחורה בגיאורגיה
16/03/2018 | 14:27
11
99
לצפיה ב-'מטורף '
מטורף
( לעמוד שלי בתפוז )
16/03/2018 | 16:26
41
לצפיה ב-'הגיע לוויי נט'
הגיע לוויי נט
17/03/2018 | 19:25
9
85
הכי אהבתי את התגובות של הטקבקיסטים האינטליגנטים שם. בעיקר אחד שהסביר שזה קרה כי היו יותר מדי אנשים בצד אחד (העולה) ופחות מדי בצד השני, היורד. ושהמעליות מתוכננות שהמשקל יהיה בערך מאוזן.
לצפיה ב-'היתה הפסקת חשמל - או עצירה יזומה של המפעיל'
היתה הפסקת חשמל - או עצירה יזומה של המפעיל
19/03/2018 | 10:30
8
71
הכסאות נפלו אחורה מכוח הכבידה
לצפיה ב-'אתה יודע כמה פעמים עוצרים את הרכבלים באופן יזום? '
אתה יודע כמה פעמים עוצרים את הרכבלים באופן יזום?
19/03/2018 | 11:57
7
89
אם זה מה שהיה קורה כל פעם כשעוצרים את הרכבל אז לא היו אתרי סקי. כנ"ל הפסקת חשמל.
לצפיה ב-'אני מניח שיש שם גם בלם הפוך'
אני מניח שיש שם גם בלם הפוך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2018 | 13:51
6
53
כלומר כדי להסיר בלימה צריך חשמל, ובלי חשמל הוא נסגר ובולם.
משהו שם נדפק קשות.
לצפיה ב-'העיקר שלא אמרו שוב שזה בגלל שכל האנשים ישבו רק בצד אחד'
העיקר שלא אמרו שוב שזה בגלל שכל האנשים ישבו רק בצד אחד
21/03/2018 | 13:54
4
29
לצפיה ב-'אני מהמר שזה היה '
אני מהמר שזה היה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2018 | 14:01
3
70
לא יתכן כ"כ מעט שכל לחשוב שזה נכון
לצפיה ב-'ייתכן, ייתכן'
ייתכן, ייתכן
21/03/2018 | 14:06
2
29
לצפיה ב-'הסיבה האמיתית לתקלה.'
הסיבה האמיתית לתקלה.
21/03/2018 | 15:45
1
102
-"ביז'ו, מסובב את הכפתור ימינה או שמאלה?" 
-"איך שבא לך ..." 
לצפיה ב-''
21/03/2018 | 17:06
9
לצפיה ב-'כמעט בטוח שיש'
כמעט בטוח שיש
12/04/2018 | 17:00
5
לצפיה ב-'סיכום חופשה משפחתית בפאסו טונלה'
סיכום חופשה משפחתית בפאסו טונלה
16/03/2018 | 01:33
9
147
סיכום חופשה משפחתית בפאסו טונלה
החלטנו השנה להכניס את שאר חלקי השבט לשיגעון הסקי והפעם, שתי הצעירות, בנות 9 ו 12 שזו להן הפעם הראשונה ואשתי , עם ניסיון של 3 ימים ופציעה בחופשה קודמת.  אשתי, שהיא גולשת מעולה, באינטרנט, מצאה טיסה בראינאיר לברגמו ב103 אירו לאדם כולל 2 מזוודות גדולות והושבה. החלטנו לסוע לפאסו  טונלה  בגלל המוניטין הטוב שלו כאתר למתחילים  ולא  התבדנו.  התאריך, שבוע שלישי של פברואר בישר על תפוסות  די מלאות באזור המלונות ולבסוף הזמנו 5 לילות בדירה בפונטו דה לינו  בהסתמך על הרכבל המקשר לפאסו  ועל הרכב הזמין שאפשר מגורים רחוק מהמעליות. לילה ראשון ואחרון בברגמו במלון ליד שדה התעופה.  הדירה הייתה חדשה מאובזרת ונהנינו  בה מאד, 5 דקות נסיעה מהמעליות ונסיעה של 15 דקות לפאסו אם מחליטים לעלות ברכב.  ציוד דרך סקיסט בחנות סקי בפאסו. הציוד היה זול וסביר , אשתי לא קיבלה נעליים סבירות וזה די דפק לה את הגלישה אבל היא הייתה מושבתת ממילא בגלל התקררות כך שזאת הייתה הבעייה הקטנה.  אני הבאתי נעליים מהבית והסקי ברמת האמצע היה סביר בהחלט.  בגדול סקי סט במקרה שלנו לא יצאו משהו.
הדרכה: החלטנו על הדרכה עצמית שלי מה שהתברר כמוצלח מאד.  ברור לי שזה תלוי מאד במי שמחליט להדריך, רמתו , סבלנותו, וגם ביכולת של החניכות.  אבל בתכלס, ללמד פיצה זה לא ממש מסובך ובסוף, תמיד אפשר ללכת לבית ספר קרוב ולקחת כמה שיעורים פרטיים  אם לא מסתדר. צריך גם לציין שגלשתי מעט מאד לבד ברמה שלי , למזלי זו החופשה השנייה השנה ולא הייתי לחוץ מדי על מסלולים אמתיים.
ביום הראשון בילינו על מסלול ירוק ליד הגונדולה שעולה מפונטו די לינו  לפאסו.  מסלול קצר ומתאים בדיוק למתחילים גמורים ביומם הראשון. המסלול היה כמעט ריק לגמרי והבונוס האמיתי, ללא  תשלום.  חסכנו סקי פס ל4 אנשים ליום שלם. בהמשך קנינו סקי פס בהתאם לצרכים המשתנים וחסכנו עוד סכום נכבד לעומת קניית סקי פס למספר ימים כבר ביום הראשון. ביומיים הבאים גלשתי עם הבנות בלבד בפאסו כאשר אנחנו מתקדמים בכל פעם למסלול מעט יותר קשה.  פה מתגלה היתרון האמיתי של האתר הזה למתחילים.   המעברים בין מסלול  עם דרגת קושי אחת לשנייה עדינים מאד ומאפשרים בחירה כמעט מושלמת במסלול עם הרמה הנכונה לרמה שאליה הגיע החניך.  זה מפחית מאד את הפחד של מתחילים שמגיעים בכל פעם למסלול שהוא רמה מעל למה שהם מכירים ומאפשר להם להתרכז בסקי ולא ב "להתגבר על הפחד". המסלולים צמודים זה לזה כך שלא צריך להתאמץ במעבר בינהם. באמצע היום השלישי ירדנו מסלול "אדום בהיר" בשליטה כמעט מלאה וסיבובים יפים מאד של שתי הבנות.   ביום הרביעי מז"א השתפר והתחמם וגלשנו כולנו ביום מקסים כאשר הבנות גולשות באופן עצמאי ועולות בטי-בר שוב ושוב ואני יכול לתפוס "קצת מהירות" במסלולים הארוכים שמסביב. ביום האחרון הגיע גל הקור שהציף את אירופה ומז"א לא אפשר גלישה סבירה כך שנאלצנו לוותר וירדנו מהאתר בשעות הצהריים לטובת קניות במקומות מחוממים היטב.
לסיכום, המטרה הושגה, הבנות לגמרי בעניין וכבר ביום השני עלתה השאלה" מתי נסע לחופשה הבאה"..... גם אישתי חזרה לגלוש (סקי) ומסתבר שהיא המשיכה מאותה נקודה שבה הפסיקה לפני 4 שנים, וגם הפציעה לא הגבילה אותה.  נהנינו מאד בדירה ששכרנו, אכלנו בה את עיקר הארוחות, (למעט באמצע היום הפסקות שוקו לחימום ופיצות על ההר), הצטיידנו בסופר גדול בברגמו, האוכל באיטליה זול , טעים ואיכותי וניתן להכין בקלות רבה ארוחות טעימות מאד בדירה מצוידת במטבח.
והחשבון בסוף …… באירו , 412 הטיסה, 280 הרכב(סטישן עם צמיגי שלג+ דלק), 210 המלונות בברגמו, 650 הדירה בפאסו, 200 כל האוכל שקנינו(כולל הכל),  164 הציוד, ו340 הסקיפסים .
סה"כ2100 אירו לארבע אנשים .
במידה והיינו גולשים את כל 6 הימים (היה ניתן בשינויים קטנים של לוחות הזמנים) היו מתווספים לחשבון זה כ240 אירו.   זו החופשה הראשונה שלי שמאורגנת עצמאית . מסתבר שכאשר מוצאים טיסה זולה במיוחד, כאשר ישנם מספר אנשים בקבוצה ומוותרים על מלון לטובת דירה.ניתן לחסוך סכומים ניכרים, גם השכרת הציוד באיטליה זולה, בייחוד למתחילים ורכישת סקי פס רק לפי הצרכים משאירים הרבה עודפים בכיס.  הסיבוב הבא כבר בתכנון…….

לצפיה ב-'איזה כיף '
איזה כיף
16/03/2018 | 11:58
21
לצפיה ב-'תודה רבה על הסיכום'
תודה רבה על הסיכום
16/03/2018 | 23:03
46
מקווה שאישתך בסדר, נראה שהיא נחושה למרות התלאות שהיא עוברת.
אני מכיר טוב את פאסו טונלה, הייתי שם כמה פעמים ואני מאוד אוהב אותו. מתאים מאוד למתחילים, והאווירה ממש כיפית, במיוחד בפונטה די לניו עם האדומים האדירים שמעליה.
האם הטיסה לברגמו היתה קונקשן?

לצפיה ב-'איזה כיף, מקנא בכם '
איזה כיף, מקנא בכם
17/03/2018 | 10:09
41
אצלי כל הניסיונות להוציא את כל המשפחה לסקי כשלו עד כה. נשמע שקיבלתם חופשה מדהימה במחיר נמוך במיוחד.

לגבי סקיסט, אני לא מתקרב אליהם יותר. נפלתי איתם בעבר בצרפת.
לצפיה ב-'המלצות סים או ווי פיי? בילוי מומלץ עם ילדים?'
המלצות סים או ווי פיי? בילוי מומלץ עם ילדים?
18/03/2018 | 00:13
40
אנחנו שם בשבוע הבא :)
לצפיה ב-'עוד קצת אינפורמציה מפאסו'
עוד קצת אינפורמציה מפאסו
18/03/2018 | 19:51
59
טיסה בראינאיר, ישירה לברגמו, סביר מאד ביחס למחיר, מרווח סביר לרגליים אבל אין אפשרות להטות את הכסא לאחור, קצת אוירה של שוק , לפחות בטיסה הלוך כאשר ההודעות בכריזה הן בעיקר על מכירת דבר זה או אחר ע"י הדיילים.  בשדה התעופה בברגמו היה תור אימתני כאשר הגענו אבל בהמשך הגיעו עוד שוטרים וזה הפך לסביר יותר(22:00 ) . לינה ליד השדה היא אפשרות מצויינת בכדי להתגבר על שעת ההגעה המאוחרת , מלונות מצויינים ב 100 אירו לארבעה כולל ארוחת בוקר. השכרת רכב דרך winrent (אופרן) בעייה רק בהחזרה , אין להם נציג במגרש החנייה, לא היה מקום להחנות את הרכב המוחזר והייתי אמור להבין שצריך לחנות חנייה כפולה מול רכב אחר שלהם( או לברר את זה בטלפון מול המשרד) חניתי במקום מרוחק ונדרשתי להחזיר את האוטו למגרש העמוס כשיש לנו טיסה על הראש...   לדעתי , מי שמשכיר דירה בפונטו דה לינו, צריך לקחת בחשבון שבתנאי חורף קשים התנועה אפילו בעיירה או העלייה לפאסו( 10 ק"מ עליה בכביש נוח ) מצריכים צמיגי חורף ובמקרה שלנו הגישה לבית מהרחוב הייתה בעלייה תלולה ובזיגזג רציני וגרמה לי דאגות לא מעטות , בסוף הכל הסתדר כי לא ירדה כמות גדולה מדי של שלג.  למי שבונה על עלייה בגונדולה לפאסו, צריך לדעת שהגונדולה ממוקמת בקצה אזור הסקי העיקרי של פאסו. הגישה מתחנת הגונדולה להמשך המסלולים היא בגלישה ולא מתאימה למתחילים גמורים אלא למי שגולש כבר מספר ימים ומסתדר עם מסלול כחל, אפשר ללכת ברגל אבל לא נוח.
גלשתי מעט במסלולים המתקדמים יותר  , נראים חביבים מאד ובהחלט יכולים לספק גם גולשים ברמה גבוהה. ביחוד השחור שיורד מהקרחון.
לגבי ווי-פי, בדירה ששכרנו לא היה , אבל אשתי הצטיידה בחבילה רצינית מהבית וכולנו נעזרנו בשלה. לגבי סים איטלקי ראיתי פה מספר המלצות אבל נראה לי שעדיף לקנות בדרך בעיר גדולה או שדה תעופה ולא בעיירה.
תהנו בשבוע הבא מאמין שיש כמות שלג יפה לעוד כמה שבועות.
לצפיה ב-' סיכום מעולה'
סיכום מעולה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2018 | 16:55
15
מחיר נמוךךךךך וכן סקיסט לא משהו בשום מקום כנראה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/03/2018 | 17:07
4
לצפיה ב-''
23/03/2018 | 07:46
2
לצפיה ב-''
25/03/2018 | 14:39
6
מסכים שפאסו אתר מעולה למתחילים, חושב על האופרציה שלך אולי לשנה הבאה .
לצפיה ב-'שבוע למתחילים ב2019'
שבוע למתחילים ב2019
14/03/2018 | 23:06
34
146
היי,

אני גולש מנוסה יחסית, ומתכוון להדביק בהתמכרות שלושה חדשים (ביניהם אשתי, הרבה לא מבינים למה אני עושה את זה לעצמי).

מתלבט בין קלאב מד לבין הרכבה בעצמי.
אם קלאב מד - כדאי להחליט ב24 שעות הקרובות ואז אשמח להמלצה קונקרטית לאתר. אחרת יש עוד זמן.

אני מכיר את עצמי, והרבה יותר קל לי לתכנן חופשה שתהיה כיפית בשבילי, אבל אני רק 25% מהלקוחות במקרה הזה, אז יש לי כמה התלבטויות.
הציפיות/דרישות/מחשבות/תהיות:
1. אני אוהב את צרפת.
2. שלושה מתחילים לגמרי, יקחו הדרכה של שבוע מלא.
3. אחת המשתתפות היא דיילת, כך שיש אופציה לחיסכון לפחות חלקי בטיסות (ואז האם כדאי לקחת קלאב מד בלי טיסות ולהסתדר עם ההסעה? יש בכלל אפשרות לעלות על ההסעה אפילו בתשלום אם לא מזמינים טיסה?)
4. אנחנו צעירים, ויש ציפיה משמעותית גם לאפרה סקי. כשהייתי מתחיל הייתי קטן מדי בשביל זה, ואף פעם לא ניסיתי לבדוק מה רמת הסקי המינימלית שדרושה כדי לגלוש אל ומ- מקומות על ההר כמו פולי דוס על סניפיו השונים... זה מתאפשר בצרפת או שכדאי לחשוב על אוסטריה בשביל זה? זה מתאפשר בשעות ההדרכה של קלאב מד? לגולשים בשבוע הראשון יש בכלל כוח לדברים האלה?
5. כשנוסעים רביעייה בלי ציוד, אפשר לשכור רכב מתאים בלי לקרוע את הכיס על SUV?

אולי אני מחפש משהו שלא קיים ובגלל המתחילים צריך להתפשר על משהו פשוט כמו אנדורה? ואז אני מפחד שההנאה שלי תיפגע...

תודה!
שלא תיפול לכם הכפפה מהרכבל לעולם.

לצפיה ב-'למה לך להתפשר? '
למה לך להתפשר?
15/03/2018 | 10:52
5
96

1. אני אוהב את צרפת - מעולה! סע לצרפת!
2. שלושה מתחילים לגמרי, יקחו הדרכה של שבוע מלא - לקלאב מד יש הדרכות קבוצתיות. לי הן לא עזרו כל כך. נטשתי את הקבוצות ולקחתי הדרכה פרטית. כל אחד וההעדפות שלו.

3. אחת המשתתפות היא דיילת, כך שיש אופציה לחיסכון לפחות חלקי בטיסות (ואז האם כדאי לקחת קלאב מד בלי טיסות ולהסתדר עם ההסעה? אין בעיה להזמין קלאב בלי טיסה, אבל יש בעיה עם ההעברות. לדעתי לא כולם יסכימו לך להוריד טיסה, או יורידו לך סכום מצחיק של 40 יורו לאדם...

4. אנחנו צעירים, ויש ציפיה משמעותית גם לאפרה סקי. יש אפר'ה סקי גם בצרפת, בוואל טורנס, בטין, ואתה בטח מתכוון לחיי לילה? הייתי עכשיו באוסטריה ונכון שיש מסיבות, ובארים, וריקודים, אבל כאלה גם ראיתי בצרפת. השוני הוא בספא... (בלגן שקבוצת זוגות שמכירים זה את זה נכנסים לספא כולם בעירום... יש לזה השלכות להמשך היחסים בארץ... )

5. כשנוסעים רביעייה בלי ציוד, אפשר לשכור רכב מתאים בלי לקרוע את הכיס על SUV? יש המון מבצעים לרכבים בחורף, אם תחפור תוכל למצוא שדרוגים בזול.

בקיצור - לדעתי צרפת מתאימה לך. אתרים למתחילים זה מורזין, לה ז'ה אבוריאז, יש את טין מעולה למתחילים, ואלפ דואז. גם פליין טוב למתחילים.

איטליה, יש מספיק אתרים טובים למתחילים.

אם נדבר על מאיירהופן, אז האתר הוכצילרטל ממש מעולה למתחילים עם מסלולים קלים קלים.
לצפיה ב-'תוסיף את סר שבלייה בצד הצרפתי של שביל החלב'
תוסיף את סר שבלייה בצד הצרפתי של שביל החלב
15/03/2018 | 18:40
3
69
עוד לא ראיתי אתר עם כאלה מסלולים ירוכים ארוכים של קילומטרים. אמנם הם מסומנים ככחולים אבל הם ירוקים ואפשר להשלים בפיצה עד למטה (אם כי לא מומלץ).
לצפיה ב-''
15/03/2018 | 19:59
17
לצפיה ב-'ירוקים ארוכים הופך ל"ירוכים"? '
ירוקים ארוכים הופך ל"ירוכים"?
16/03/2018 | 23:45
1
43
גבי, הפכת למשורר   
לצפיה ב-''
17/03/2018 | 09:59
5
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/03/2018 | 23:22
25
באמת גם מאיירהופן יכול להיות כיוון מבחינת הגיוון וחיי הלילה...
לצפיה ב-'אין לי הרבה מה להוסיף על המבקר'
אין לי הרבה מה להוסיף על המבקר
15/03/2018 | 18:57
26
76
ההדרכה בקלאב מד על הפנים. אם הם באמת ירצו ללמוד לגלוש יצטרכו לקחת הדרכה פרטית ולא להסתמך על ההדרכה של הקלאב. לדעתי אם שלושה יתחלקו במדריך פרטי העלות לא נורא. חיי לילה בקלאב זה בעיקר א-גא-דו-דו-דו ומופעים היתוליים מביכים. שורה תחתונה, לא חושב שקלאב הכי מתאים לכם. לדעתי הכי כדאי לכם לקחת דירת שני חדרי שינה. אני מאמין שזה יתן לכם את התנאים האופטימליים. על חיי לילה לא הייתי בונה יותר מדי כי המתחילים יהיו מפורקים מעייפות אחרי הלימוד.

לגבי רכב, מניח שתהיו עם 3-4 מזוודות אז אני ממליץ על סטיישן. משהו כמו 200 יורו לשבוע. לא לשכוח שבחלק מהאתרים בצרפת אם לא ברובם תצטרכו לשלם על חנייה, כ 100 יורו לשבוע.

אחת דיילת זה יפה מאד, הבעייה ששלושה ישלמו מחיר יקר בשביל לטוס ביחד (אני מניח שהיא דיילת באל על) אז יכול להיות שבסה"כ הטיסות יעלו לשלושה יותר מאשר ארבעה בלואו קוסט. בשביל צרפת בדרך כלל טסים לג'נבה ובד"כ הכי משתלם באיזיג'ט ויש גם אופציה של טראנסאוויה לליון.

אתרים המבקר מנה.

לצפיה ב-'ההדרכה כזו גרועה?'
ההדרכה כזו גרועה?
16/03/2018 | 23:25
25
49
אני למדתי ככה. דברים השתנו ב15 שנה האחרונות? זה גורף לכל האתרים?
לצפיה ב-'ייתכן שדברים השתנו למרות שיש כאלה שמרוצים מההדרכה גם היום'
ייתכן שדברים השתנו למרות שיש כאלה שמרוצים מההדרכה גם היום
17/03/2018 | 08:37
23
61
התחלתי רק בשנים האחרונות. לא יודע איך היה אז. כמו כן אם למדת כילד, זה שונה.

הבעייה ממה שאני נתקלתי זה קבוצות ענקיות של למעלה מעשרים גולשים. קודם כל חצי מהזמן הולך רק לכנס את כולם, תמיד יש אחד שמאחר לשיעור, שניים שמשתרכים מאחור, לאחת יש בעייה במגלש, שלושה שטעו בפנייה והמדריך צריך לחלץ אותם ממסלול שחור, ההיא שחייבת לעצור לסלפי עם הנוף וההוא שהתעייף ועוצר את כל הקבוצה לנוח. תכפיל את זה ב 22, 23 איש בקבוצה ותראה שנשאר מעט זמן אפקטיבי.  המדריכים גם הבינו את זה אז מראש באים להדרכה עם ציפיות בגובה הדשא. אין אפילו מה לדבר על זה שמדריך יבוא ויתקן לך שגיאות בזמן אמת. גם כש"מלמדים", הוא מדגים פעם אחת ואז מצפה מכולם לעשות מה שהוא הראה. יש קצת לימוד, בעיקר בבוקר, אבל לא מספיק. לימוד זה משעמם לגולשים ותובעני למדריך. אז אחרי נניח שעה ברוטו של "לימוד" בבוקר, שזה כלום, הולכים לגלוש. לגלוש זה כיף וכולם חוזרים מה זה מרוצים אבל ככה לא לומדים כלום. היו בקבוצה שלי כאלה בשבוע רביעי או חמישי שעדיין גולשים את כל הדרך עם פיצה. כל עוד הם מדביקים את הקצב של הקבוצה, למדריך זה לא מפריע. אמנם רובם מרוצים שגלשו כל היום אבל ככה משתרשות טעויות גלישה שאחר כך מאד קשה לתקן. ואת זה אני אומר מניסיון אישי. עכשיו אני משתדל לתקן כל מיני טעויות שהלוואי שמישהו היה מעיר לי בתחילת הדרך. כשקבוצות כל כך גדולות, אין שום סיכוי שהרמה תהיה אחידה. אז מיישרים קו לפיהרבעון התחתון. אם יש מישהו ממש גרוע, מורידים אותו קבוצה אבל הקצב מוכתב על ידי היותר חלשים.

כשהייתי פעם הראשונה בקלאב מד לפני 4 או 5 שנים באלפ דואז המצב היה יותר טוב. אבל ייתכן פשוט שבמקרה. שנה אחרי זה בלז ארק כמעט שברתי רגל בגלל ה"הדרכה". עוד שנה אחרי זה, גם בלז ארק, היה פעם הראשונה כשעברנו את ה 20 איש בקבוצה. אבל לפחות היו 2 מדריכים. אבל הקבוצה הייתה מאד הטרוגנית וכל הזמן העבירו אנשים מקבוצה לקבוצה. לא הבינו מה נפל עליהם. כסאות מוזיקליים. השנה בסר שבלייה היה כבר ממש צחוק מהעבודה. תראה תמונה של גודל הקבוצה. והיו אנשים גם מאחוריי שלא נכנסים לתמונה.

אז בגלל זה רואים אחר הצהריים תור של עשרות אנשים ליד המשרד של בית הספר לסקי בלובי, נרשמים לשיעורים פרטיים. כי זאת הדרך היחידה באמת ללמוד ולהתקדם. כמתחיל או אפילו בינוני, אם אתה באמת רוצה ללמוד, תוסיף למחיר החופשה עוד €500 הדרכה פרטית. לפחות עד שמגיעים לרמה של הקבוצות הגבוהות כשממילא אין יותר מדי מה ללמוד ורק יוצאים לגלישה בקבוצה. אז הקלאב זה הכי מדהים שבעולם.

לצפיה ב-'מסכים איתך לגמרי'
מסכים איתך לגמרי
17/03/2018 | 08:51
7
41
רק שאני לא השתרכתי בתור של עשרות אנשים בצהריים לשיעורים פרטיים. אני הזמנתי אותם עוד מהבוקר
לצפיה ב-'גם בקבוצות קטנות הדרכה קבוצתית הרבה פחות יעילה משיעור פרטי'
גם בקבוצות קטנות הדרכה קבוצתית הרבה פחות יעילה משיעור פרטי
17/03/2018 | 19:19
5
36
לא מבין אנשים שיש להם רק שבוע אחד של חופש בשנה על השלג ומבזבזים 75% ממנו על סרק בהדרכה קבוצתית. אין שום היגיון, לא כלכלי ולא של הנאה.

לצפיה ב-'יש אנשים שאוהבים מסגרת ושיגידו להם כל רגע מה לעשות'
יש אנשים שאוהבים מסגרת ושיגידו להם כל רגע מה לעשות
17/03/2018 | 23:05
4
33
התחושה שהם במסגרת עם מדריך מעניקה להם ביטחון. הם לא צריכים לקחת החלטות כי יש מדריך שמחליט בשבילם כל רגע לאן לגלוש. בנוסף, הם מקבלים חברה, כי נוצרות לפעמים חברויות לייט בקבוצה.

לכן הקטע של ההדרכה שולי לגמרי. התואר הנכון למדריך הוא: "מדריך טיול קבוצתי מאורגן באתר".
לצפיה ב-'לא הבהרתי את עצמי טוב, התכוונתי שכדאי לקחת הדרכה פרטית'
לא הבהרתי את עצמי טוב, התכוונתי שכדאי לקחת הדרכה פרטית
18/03/2018 | 08:41
3
28
ולא קבוצתית. ללמוד לגלוש כדאי עם מדריך פרטי ולא בקבוצה. הרבה יותר אפקטיבי. שמעתי ממדריך כלל אצבע שאני מאמין שהוא נכון, ששעת הדרכה פרטית שווה ליום שלם של הדרכה קבוצתית. מבחינת כמה זה מקדם. אז אני ממליץ על הדרכה פרטית לפחות עד שלומדים לגלוש ברמה שאפשר להסתדר בכל מסלול. אחרי זה, כל אחד שיבחר מה שמתאים לו. אני למשל לא אוהב שמחליטים בשבילי אבל מבין גם את אלה שאתה מתאר. מכיר גם את אלה שמתכננים בבוקר את כל היום לפרטי פרטים. אני לא ככה. אני יוצא בבוקר עם מטרה כללית למדי ואז רואה מסלול שנראה מעניין ועולה עליו. אל תשאל כמה פעמים זה הביא אותי לכל מיני חורים שלך תמצא איך לחזור משם לציוויליזציה. אבל נעזוב...
לצפיה ב-'כמוני כמוך'
כמוני כמוך
18/03/2018 | 16:45
2
29
הבנתי בדיוק על מה אתה מדבר, ורק הוספתי שלדעתי הדרכה קבוצתית אכן יעילותה נמוכה, והיא בכלל לא מיועדת ללימוד אמיתי של גלישה, אלא רק למדריך טיולים.

גם אני אוהב לקחת כיוון כללי, ולהחליט על הרגע. בדרך כלל גם בלי מפות. ההנחה היא שתמיד תהיה מעלית בסוף כל מדרון
לצפיה ב-'כמתחיל אני לא גולש לבד כדי שלא להגיע למסלולים שקשים לי מדי'
כמתחיל אני לא גולש לבד כדי שלא להגיע למסלולים שקשים לי מדי
19/03/2018 | 14:36
1
29
אני מאמין שלעוד אנשים גם זה שיקול.
לצפיה ב-'באופן עקרוני כל גולש מסוגל להתמודד עם מסלול יותר קשה'
באופן עקרוני כל גולש מסוגל להתמודד עם מסלול יותר קשה
21/03/2018 | 14:03
40
פשוט תרד אותו יותר בזהירות. בכל האתרים שהייתי בהם, אפילו ברומניה, יש שילוט ברור מאד עם מספר המסלול על רק הצבע שלו. כך שאם אתה רואה נניח 22 על רקע עיגול כחול אז זה מסלול כחול. אנשים לא גולשים על המסלול הכי קשה שהם יכולים (כי זה פחות מהנה) אבל יכולים להתמודד איתו. כך שגם אם בטעות, איכשהו נקלעת למסלול אדום, don't panic. קח אוויר, תגיד לעצמך שאתה יכול, תכנן את המסלול בראש ורד בזהירות ויהיה בסדר.

לצפיה ב-'מה שנקרא ראיית הנולד? '
מה שנקרא ראיית הנולד?
18/03/2018 | 11:28
16
לצפיה ב-'ממש הארת את עיני! תודה על הפירוט'
ממש הארת את עיני! תודה על הפירוט
19/03/2018 | 21:49
14
13
לצפיה ב-'אני רק רוצה להדגיש שאני בכלל לא נגד קלאב מד, להיפך'
אני רק רוצה להדגיש שאני בכלל לא נגד קלאב מד, להיפך
20/03/2018 | 08:34
13
30
רק נקודתית שההדרכה שלהם היא לא משהו ששווה להסתמך עליו. אם המטרה של הנסיעה שלכם היא ללמוד לגלוש אז תצטרכו להשקיע בהדרכה פרטית. הייתי בקלאב מד לא מעט פעמים בעבר וכנראה שאהיה עוד בעתיד מפני שהחבילה שלהם מספיק אטרקטיבית גם בלי ההדרכה. או לפחות הייתה אטרקטיבית עד כה. השנה הם העלו דרסטית מחירים כך שבינתיים עוד לא הזמנתי לעונה הבאה. אני עוד צריך לחשוב על זה.
לצפיה ב-'לסינגלים יותר משתלם במועדוני 4 קילשונים'
לסינגלים יותר משתלם במועדוני 4 קילשונים
20/03/2018 | 22:32
12
29
בדקתי ואפשר בסביבות 1,500 יורו למצוא חדר לסינגל בכמה מועדוני 4 קילשונים.
אני שוקל לקנות רק כדי לבדוק האם באמת 4 קילשונים יותר טוב מ-3...
לצפיה ב-'ואתה הולך לשתף איתנו איפה/מתי יתרחש הנס הזה? '
ואתה הולך לשתף איתנו איפה/מתי יתרחש הנס הזה?
21/03/2018 | 07:52
11
25
תמורת המידע הזה שיחסוך ממני לעבור קלאב, קלאב (או להציק למעוז) אני מוכן להזמין אותך לבקבוק שלג דאשתקד אצל אילן.
לצפיה ב-'איזה מידע?'
איזה מידע?
21/03/2018 | 08:53
10
21
אני לא זוכר, אני זוכר שבשבוע שעבר עשיתי סיבוב קלאבים, עברתי אחד אחד וראיתי שבשלושה קילשונים המחיר לסינגל הוא לא נורמלי, כי זה בחדרים זוגיים.

לעומת זאת מצאתי כמה מועדוני 4 קילשונים שהיה בהם מחיר לסינגל. אתה רוצה שאני אעשה עוד סיבוב לבדוק לך אחד אחד? אתה שוקל את זה בכלל? אני כן, כי שנה שעברה אני מתכנן נסיעה אחת לפחות סינגל, ואחת עם המשפחה. אם אתה רוצה אבדוק לשנינו, ואז נפנה למעוז
לצפיה ב-'חשבתי שאתה זוכר בעל פה את המועדונים'
חשבתי שאתה זוכר בעל פה את המועדונים
21/03/2018 | 10:34
9
25
הרצתי חיפוש זריז ובאלה שבדקתי, המחיר היה מאד מאד גבוה, 2,000 יורו וצפונה שזה קצת יקר לי. נו טוב, מאד יקר לי. אני יודע ממעוז שעם טיסות לואו קוסט ובשבוע לא מי יודע מה בתחילת ינואר אפשר לרדת לסביבות 1550 יורו בלז ארק.

גם אני מתכנן כמו בשנים האחרונות יציאה אחת לבד ויציאה אחת עם שני הבנים אבל ברמת המחירים הנוכחית של הקלאב, אני לא סגור שזה עדיין כל כך משתלם. ממילא הייתי מאד רוצה לחזור לסיבוב לימוד נוסף עם הסקי נאצי בגארמיש כי זה עזר לי מאד. יותר מההדרכות הפרטיות שהיו לי בצרפת ואיטליה.

כפי שכתבתי, אני עדיין חושב על זה. אין עדיין החלטה לפה או לשם. במבצע המכירה המוקדמת לא הזמנתי.
לצפיה ב-'תמצאו לכם שותף לסקי סינגלים כבר !'
תמצאו לכם שותף לסקי סינגלים כבר !
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2018 | 13:59
8
22
לצפיה ב-'או שותפה, אל תפלה לרעה 90% מהאוכלוסייה'
או שותפה, אל תפלה לרעה 90% מהאוכלוסייה
21/03/2018 | 17:09
3
14
לצפיה ב-'זו לא הפליה, להיפך זה מתוך כבוד'
זו לא הפליה, להיפך זה מתוך כבוד
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2018 | 11:44
2
21
כפי שאמר הזמן שכיסה את עיניו.
חדר זוגי בקלאב פותר בעיות בהזמנה (מחיר וזמינות), אבל לא הייתי מציע בת זוג לשני הגברברים השרמנטים האלה.
לצפיה ב-'חדר סינגל, הא? '
חדר סינגל, הא?
23/03/2018 | 10:16
1
13
כאילו אנחנו לא יודעים שהחדר לא ישאר בתפוסת יחיד כל החופשה.
לצפיה ב-' חחח'
חחח
( לעמוד שלי בתפוז )
25/03/2018 | 10:00
4
לצפיה ב-'אותך בטוח לא ניקח!'
אותך בטוח לא ניקח!
21/03/2018 | 20:34
3
24
נראה, אולי אם תתחנן, נשקול זאת.
לצפיה ב-'עזוב, ממילא הוא נדלק על הפסיכית הארגנטינאית באנדורה'
עזוב, ממילא הוא נדלק על הפסיכית הארגנטינאית באנדורה
21/03/2018 | 22:38
2
15
לצפיה ב-'הוא קצת צודק, אני נוחר...'
הוא קצת צודק, אני נוחר...
( לעמוד שלי בתפוז )
22/03/2018 | 11:41
1
10
לצפיה ב-'אז תישן באמבטיה'
אז תישן באמבטיה
23/03/2018 | 10:14
8
לצפיה ב-'לפני כ-10 שנים קלאב מד עשו outsourcing להדרכת הסקי'
לפני כ-10 שנים קלאב מד עשו outsourcing להדרכת הסקי
17/03/2018 | 14:04
51
לפני זה ההדרכה הייתה של קלאב מד עצמה. היום זה ESF.
לצפיה ב-'אנחנו אהבנו מאד את אבוריאז'
אנחנו אהבנו מאד את אבוריאז
16/03/2018 | 11:59
57
עונה על הדרישות שלך.
לצפיה ב-'הרחבת סקיפס מואל טורן לשלושת העמקים '
הרחבת סקיפס מואל טורן לשלושת העמקים
17/03/2018 | 12:26
1
53
שלום
רכשנו את החבילה בסקידיל הכוללת סקי פס מקומי של ואלטורן
איפה מומלץ לרכוש את ההרחבה לשלושת העמקים באינטרנט או באתר ? 3 גולשים
תודה
לצפיה ב-'כשאני נסעתי עם סקידיל'
כשאני נסעתי עם סקידיל
17/03/2018 | 20:32
57
פשוט ביקשתי מהם לשדרג, והם כבר שדרגו לי בעלות של 50 אירו לשבוע.. אם אתה רוצה אפשר לעשות את זה באתר עצמו

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ