לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2242722,427 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-'פרופיל סטודנט ורב-קו'
פרופיל סטודנט ורב-קו
12/10/2019 | 00:46
20
79
לצפיה ב-'חופשי שנתי עם רב קו'
חופשי שנתי עם רב קו
11/10/2019 | 11:07
1
149
שלום רכשתי באינטרנט חופשי שנתי ברב קו ויש לי כמה שאלות בבקשה ממכם,
1. קודם כל האם בתאריך שהוא נכנס לתוקף (יום שלישי הקרוב) אני צריך לטעון אותו בכרטיס או משהו או שזה קרה כבר בתהליך הרכישה עם הקורא כרטיסים?
2. ראיתי שבאתר רכבת ישראל רשום שמי שיש לו פרופיל סטודנט מורחב יש לו הנחה של 50% גם על כרטיסים לכיוון אחד, האם ההנחה הזו היא בנוסף לערך צבור של 50%?
3. אם יש לי מורחב לבאר שבע ומערב (באר שבע - שדרות בגדול), ונגיד סתם דוגמא אני רוצה לנסוע ברכבת מבאר שבע לאשקלון. האם אשלם רק על שדרות-אשקלון? או שזה לא מתקזז בעצם והאופציה היחידה שלי לעשות את זה זה לנסוע לשדרות ומשם לקחת כרטיס חדש לאשקלון?
4. האם ברכבת אני צריך להוציא כרטיס כל פעם (בהנחה ואני נוסע לבאר שבע-שדרות) או שלשים את הרב קו מספיק?

תודה לכולם ושבת שלום
:)

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/10/2019 | 11:30
107
1. אם רכשת ברב-קו אונליין/הופ און תוך כדי סריקת הרב-קו בקורא כרטיסים, לא צריך לטעון כי החוזה השנתי לאזורים שבחרת כבר רשום (סרוק את תוכן הכרטיס שוב ותראה). תצטרך לרשום חוזים נוספים/ערך צבור במידה וצריך נסיעה מחוץ לאזור החוזה השנתי
2. לא, ההנחה ממחיר מלא ללא הנחה, כך שכל נסיעה, בין אם זה רישום נפרד או תיקוף ערך צבור של פרופיל סטודנט מורחב, תעלה את אותו הכסף כל עוד הפרופיל בתוקף
3 לא מתקזז, אבל אפשר לתקף עם השנתי, למצוא את הפקח ברכבת - !לפני שהרכבת מגיעה לשדרות! - ולבקש תיקוף על מקטע הנסיעה הנוסף (שדרות-אשקלון) במסוף שלו בערך צבור (רק אם יש מספיק), כך שלא תצטרך לצאת בשדרות, להכנס שוב עם תיקוף מהמכונה ולחכות שעה לרכבת הבאה
4. באזור של החוזה רק להכנס ולצאת כרגיל כאילו שרשום לך נניח חופשי יומי לאזורים אלו
5. שים לב שאם קיים לך ערך צבור של רגיל, צריך להמיר אותו ליתרת סטודנט מורחב ואז לתקן את היתרה עד כפל עשירית
כאשר פרופיל סטודנט יפוג, ואם לא מתוכננת הארכה, צריך להמיר שוב אחרי תפוגת הפרופיל את היתרה הנעולה לרגיל
לצפיה ב-'מעבר מפרופיל סטודנט מורחב לפרופיל רגיל'
מעבר מפרופיל סטודנט מורחב לפרופיל רגיל
11/10/2019 | 20:35
2
92
פרופיל הסטודנט מורחב שלי יפוג ולא יחודש. מספר שאלות:
1. קיים בו ערך צבור בסך כ500 ש"ח. מה יקרה לכסף זה עם תום החוזה? אם אוכל להשתמש בכסף, אז למעשה "הרווחתי" כאשר היה לה פרופיל סטודנט (שילמתי 100 וקיבלתי 200 ש"ח ערך צבור).
2. האם כאשר יפוג הפרופיל שלי עדיין יהיה לי פרופיל סטודנט או שיהיה לי פרופיל רגיל?
3. אני נוסע מתל אביב לירושלים מדי יום הלוך וחזור. כ-20 ימים בחודש. משתמש בתחבורה בתוך תל אביב ובתוך ירושלים - בנוסף לקו 480 או לרכבת. האם אני צריך חופשי יומי או חופשי חודשי?

תודה רבה למשיבים!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
12/10/2019 | 00:44
1
77
1. עליך להמיר את הערך צבור הקיים כפי שמפורט בהודעה מעל
2. רגיל
3. חודשי כנראה יהיה משתלם יותר
לצפיה ב-'יעבור מסטודנט מורחב לסטודנט רגיל עד אמצע חודש 12'
יעבור מסטודנט מורחב לסטודנט רגיל עד אמצע חודש 12
23/10/2019 | 11:42
9
לצפיה ב-'תעריפי נסיעה'
תעריפי נסיעה
20/10/2019 | 09:29
14
76
החל מהשבוע אני צריכה לעבור את המסלול הבא:
יום חמישי:
1. נסיעה ברכבת מנהריה לת"א אוניברסיטה
2. אוטובוס לאוניברסיטה
3. אוטובוס מהאוניברסיטה למרכז ת"א
יום שישי- את המסלול ההפוך
1. אוטובוס ממרכז ת"א לאוניברסיטה
2. אוטובוס לרכבת
3. רכבת מת"א אוניברסיטה לנהריה

מהו הסדר הנסיעה שהכי משתלם לי לרכוש?
למיטב הבנתי האפשרויות הכי הגיוניות הן חופשי יומי לכל אחד מהימים,
או אולי לרכוש כרטיסיה לרכבת ובנפרד להטעין ערך צבור לאוטובוסים?
אשמח לעצה, מוסיפה גם שאני צריכה לקבל רב קו חדש טעון עם פרופיל סטודנט רגיל, אבל נראה לי שבחמישי הקרוב לא אספיק לקבל אותו.

תודה רבה :)
לצפיה ב-'בהנחה שאין לך עדיין הנחת סטודנט'
בהנחה שאין לך עדיין הנחת סטודנט
20/10/2019 | 09:39
7
65
חופי יומי חיפה תל אביב, שכולל גם את נהריה, (קוד 919) עולה 40 שקל.
נסיעה ברכבת בלבד, בלי אוטובוסים בתוך תל אביב עולה 39.5 שקל.
תעשי כבר את החשבון לבד...
לצפיה ב-'תיארתי לעצמי, אבל זה רק לגבי השבוע הקרוב'
תיארתי לעצמי, אבל זה רק לגבי השבוע הקרוב
20/10/2019 | 09:46
6
56
מה אחריו כשכן תהיה את ההנחת סטודנט? יש הסדר יותר טוב?
לצפיה ב-'אני לא מתמצא בהנחות סטודנט - ולא רוצה סתם להטעות אותך'
אני לא מתמצא בהנחות סטודנט - ולא רוצה סתם להטעות אותך
20/10/2019 | 11:49
5
61
אבל זה מה שמצאתי עבורך.

מה תקבלו בהטבה?
את ההנחה לא ניתן לקבל ללא פרופיל סטודנט ברב קו! כמו כן ההטבות ניתנות לסטודנטים המשתמשים בתח"צ בתדירות גבוהה, ולא ניתנות לנסיעה בודדת, נסיעה הלוך- חזור ברכבת, חופשי יומי וכו'… ניתן לקבל הנחה בשתי דרכים-

פרופיל סטודנט רגיל- מקנה תוספת של 33% בעת הטענת הכרטיס בערך צבור. משמע- אם הטענתם את הכרטיס ב-100 ₪, תקבלו בפועל 133 ₪ לשימוש בנסיעותיכם. הסכום המינימלי להטענה הוא 30 ₪.

פרופיל סטודנט מורחב- רכישת הסדר חופשי סמסטריאלי (סמסטר א' ו/ או ב' בלבד, ואינו חל על סמסטר קיץ) או חופשי שנתי יהיו במחיר מסובסד מהרגיל. כמו כן הטענת הכרטיס בערך צבור מקנה בפרופיל זה תוספת של 50%.

* חופשי שנתי/ סמסטריאלי נקבע ע"פ האזור אותו תבחרו (בקרבת מוסד הלימוד) ובו תוכלו לנסוע באופן חופשי, בעוד שהערך הצבור אינו מוגבל מבחינת גאוגרפית.

* במידה והסדרתם חופשי סמסטריאלי יש לעדכן את המנוי בתום הסמסטר. יתכנו שינויים במחירים בין הסמסטרים לאור הבדלים במספר ימי הלימוד בכל סמסטר.
לצפיה ב-'לא 133 ע"צ אלא 150'
לא 133 ע"צ אלא 150
20/10/2019 | 18:28
4
59
הנחת 20%- זה 25%+ ליתרה מערך הטעינה
הנחת 33%- זה 50%+ ליתרה מערך הטעינה
הנחת 50%- זה 100%+ ליתרה מערך הטעינה

נסיעה ברכבת בלבד בהנחה ומשתמשים בערך צבור עולה 39.50 יתרת ערך צבור לכיוון, לא שקלים
כל נסיעה בכל תחבורה בערך צבור משמשת את היתרה, אז בפרופיל רגיל נסיעה של 5.90 עולה ₪4.72 בפועל ובפרופיל 33% זה ₪3.953 בהתאם. נסיעה של 39.5 שווה ערך ל-₪31.60 ול-₪26.465 בהתאם, כך שחופשי יומי 919 עדיין יהיה משתלם יותר מנסיעות בודדות אם צריך לחזור באותו יום, אם צריך רק כיוון אחד ליום אז נסיעה בודדת בערך צבור וכן גם ערך צבור ברכבת ולא על ידי רכישת חוזה נסיעה בודדת נפרד ללא הנחה
אין לשכוח - יתרה איננה שקלים
לצפיה ב-'האם ניתן...'
האם ניתן...
22/10/2019 | 09:39
3
40
לרכוש חופשי יומי באמצעות ערך צבור?
נניח להטעין את הרב קו בערך צבור עם ההנחת סטודנט, ואז לרכוש ביתרה חופשי יומי?
לצפיה ב-'לא'
לא
22/10/2019 | 09:54
2
19
לצפיה ב-'אם אני מבינה נכון...'
אם אני מבינה נכון...
22/10/2019 | 10:02
1
33
האפשרויות העומדות לפניי זה:
חופשי יומי בעלות 40 ש"ח שעליו אין הנחת סטודנט.
או
להטעין בערך צבור עם הנחת סטודנט
ואז הנסיעה ברכבת תעלה לי 26.33 ש"ח ו-2 נסיעות באוטובוס 7.86 ש"ח שזה סה"כ 34.20 ש"ח.
פספסתי משהו?
לצפיה ב-'39.5 ו-11.8 (51.30) ע"צ עם הנחה של 33% הם ₪34.371 בכסף'
39.5 ו-11.8 (51.30) ע"צ עם הנחה של 33% הם ₪34.371 בכסף
22/10/2019 | 10:19
27
אם צריך גם לחזור באותו יום, חופשי יומי מועדף
אם לא, אז ערך צבור משתלם יותר
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עדכון קצר'
קשת מודיעין - עדכון קצר
20/10/2019 | 13:42
1
297
נכון להבוקר, העבודות מתקדמות יפה, עובדים על כל חלקי הגשר, בחלקים הדרומיים יותר עובדים על המשטח שמעל הקורות, בחלקים הצפוניים יותר עדיין עובדים על הקורות המקשרות, חלקן עדיין לא הונף.
החפיר מרשים ביותר והפורטל כניסה למנהרה פחות או יותר מוכן.
לצערי עברתי שם במסגרת ריצת בוקר ולא יכולתי להתעכב, אז רק מספר תמונות בחטף לעיונכם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/10/2019 | 19:08
28
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 13/10-19/10 '
שרשור הכוונה ומודיעין 13/10-19/10
13/10/2019 | 03:41
10
13
לצפיה ב-'בירושלים- האם גן הבונים רחוק מתחנת רכבת קלה "עירייה" ?'
בירושלים- האם גן הבונים רחוק מתחנת רכבת קלה "עירייה" ?
16/10/2019 | 10:16
6
85
האם אפשר ללכת ברגל, ואם כן, כמה זמן ברגל (אם לא, איך עדיף להגיע מתחנה מרכזית ירושלים?).
לפי המפה נראה שזה קצת אחרי ממילא.
לצפיה ב-'ממילא זה לא רחוק מתחנת העירייה . כ 5 דקות הליכה'
ממילא זה לא רחוק מתחנת העירייה . כ 5 דקות הליכה
16/10/2019 | 14:01
3
29
לצפיה ב-'את זה אני יודעת. השאלה האם גן הבונים קרוב לתחנה זו?'
את זה אני יודעת. השאלה האם גן הבונים קרוב לתחנה זו?
16/10/2019 | 14:19
2
64
ואם מדובר על מרחק הליכה- כמה דקות בערך?
לצפיה ב-'אם הבנתי למה את מתכוונת זה ממש קרוב'
אם הבנתי למה את מתכוונת זה ממש קרוב
16/10/2019 | 20:59
1
67
אם אני מבין נכון זה הגן שצמוד למגדל דוד שזה ממש כמה דקות הליכה מהעירייה. צריך רק לקחת בחשבון שזה בשיפוע ובדרך חזור זה עליה ולכן ייקח קצת יותר זמן
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
18/10/2019 | 18:19
6
לצפיה ב-'התחנה קרובה יחסית וההליכה היא כ-8 עד 10 דקות'
התחנה קרובה יחסית וההליכה היא כ-8 עד 10 דקות
17/10/2019 | 08:01
1
66
אם מדובר על ימי חול המועד (ולא רק) בשעות אחה"צ ואילך, צפי לרכבות עמוסות. 

לחילופין, ניתן לנסוע  בקו 18 מהמרכזית עד גן הפעמון, או קווים אחרים המגיעים לאזור 'מתחם התחנה הראשונה' ומשם רגלית לכיוון החומות ו'גן הבונים' / 'גן בוני ירושלים' (כך בגוגל). 
להערכתי, בקו 18 יהיו מקומות ישיבה כי במרכזית זו תחנתו השלישית בסה"כ. 

שימי לב שאם מדובר על היום - 17.10.19, מתקיימת גם צעדת ירושלים שיכולה לגרום לעיכובים באוטובוסים, פחות ברכבת הקלה.

עדכון להיום לגבי קו 18 מאתר אגד:

קו 18 מביטוח לאומי לרכבת מלחה:
ייסע על פי המסלול המקורי עד צומת הרחובות הנביאים/ המלך ג'ורג', ימשיך ישר ברחוב הנביאים, יפנה ימינה למנהרת צה"ל, ימשיך ישר לרחוב  חטיבת ירושלים ודרך חברון (בנתיב הרכבים הפרטיים), יפנה ימינה לרחוב מרים החשמונאית, ימינה לדרך בית לחם, שמאלה לרחוב עמק רפאים וימשיך על פי המסלול המקורי.
תחנות מבוטלות זמנית: שטראוס – תחנת הרכבת הקלה יפו, התחנות ברחוב המלך ג'ורג' וברחוב קרן היסוד, דרך בית לחם - גן הפעמון.

הם כותבים על תחנות מבוטלות, אך לא אם הנהג יעצור בתחנות שבמסלול החילופי שבעצם יותר קרוב לך ליעד.

מועדים לשמחה!

לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/10/2019 | 18:20
4
לצפיה ב-'מוניות שירות מחיפה לירושלים בשבת-חג'
מוניות שירות מחיפה לירושלים בשבת-חג
16/10/2019 | 16:57
2
87
האם יש דבר כזה?
אני מגיע מהקריות וצריך ליום ב' הקרוב. להגיע לירושלים
האם יש מוניות שירות?  מאיפה הן יוצאות בחיפה? ולאיפה הן מגיעות בירושלים?
מה המחיר בערך?

תודה רבה על העזרה
לצפיה ב-'מוניות שירות יוצאות מחיפה לתל אביב ומשם לירושלים'
מוניות שירות יוצאות מחיפה לתל אביב ומשם לירושלים
17/10/2019 | 09:31
85
אני חושב שמהדר הכרמל יוצאות, ומגיעות לתחנה המרכזית תל אביב ליד רחוב לווינסקי.
לצפיה ב-'נסיעה בשבת במונית שירות בקו חיפה–ת"א עלתה ₪45 בפעם האחרונה'
נסיעה בשבת במונית שירות בקו חיפה–ת"א עלתה ₪45 בפעם האחרונה
19/10/2019 | 22:50
65
שנסעתי, אבל מאז עברו שנים (שבהן מחירי התח"ץ לא עלו, אז אולי זה נשאר אותו הדבר).
לצפיה ב-'מאקו ות'ה מארקר- עיריות נוספות בגוש דן וקווי שבת'
מאקו ות'ה מארקר- עיריות נוספות בגוש דן וקווי שבת
16/10/2019 | 16:39
24
377
https://mobile.mako.co.il/finances-news/Article-67...

כתבת מקור

https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.7...

לפי הכתבה 3 עיריות מתכוונות להשתתף במערכת: רמת גן, גבעתיים, ורמת השרון. מבחינת רמת השרון מדובר בהארכה קצרה של קווי רמת אביב - צהלה, מבחינת האחרות מדובר בקווים ייעודיים.

כמו כן לפי הכתבה חולון ופתח תקווה שוקלות הצטרפות ליוזמה בעוד שרשל"צ, בת-ים והרצליה החליטו שלא להצטרף.

מצורפת מפת הערים התומכות והמתנגדות (כלומר אלו שהוצע להן להצטרף ודחו זאת) מהכתבה בת'ה מארקר (לא יתקבלו "תיקונים" לשיבוש "דה"). לצערי זו אינה מפת קווים, וברור שקווי הרוחב ממזרח למערב יהיו חיוניים לתפקוד המערכת גם במרכז תל אביב.
לצפיה ב-'מפתיע שהרצליה וראשון החליטו לא להצטרף.'
מפתיע שהרצליה וראשון החליטו לא להצטרף.
18/10/2019 | 00:49
23
139
במיוחד הרצליה שהיא עירייה עם תושבים עמידים שברובם חילונים.
וכמובן לא מפתיע בכלל שבת ים החליטה שלא להצטרף (מדובר באוכלוסיה שמרנית ודתית)  והגיוני שראש עיר שרוצה להיבחר לכהונה נוספת לא רוצה להסתכסך עם מפלגות דתיות ובכלל עם חלק ניכר מתושבי העיר שלו.
עדיין מדובר באיזור כדול למדי שישרת מספיק אנשים בשביל לראות את השינויים המיוחלים על ידיך.
ניסוי מעניין בהחלט.

לצפיה ב-'זה לא מוזר, להערכתי מדובר באינטרסים עסקיים.'
זה לא מוזר, להערכתי מדובר באינטרסים עסקיים.
18/10/2019 | 07:56
11
166
רשות מקומית מעוניינת לעודד את הבילוי והמסחר בעיר שלה ולהרצליה וראשון לציון יש בילוי ומסחר בעוד לערים כמו גבעתיים וחולון לא ממש...
לצפיה ב-'מסחר אולי לא, אבל בילוי דווקא לא חסר בגבעתיים... פאבים מלאים'
מסחר אולי לא, אבל בילוי דווקא לא חסר בגבעתיים... פאבים מלאים
19/10/2019 | 22:54
10
29
לצפיה ב-'לדעתי לא בכמות של הרצליה וראשל"צ, כמה כבר יש בגבעתיים?'
לדעתי לא בכמות של הרצליה וראשל"צ, כמה כבר יש בגבעתיים?
21/10/2019 | 04:12
9
50
הם אכן מלאים אבל זה כי יש מעט
נכון שגבעתיים קטנה אז אולי ביחס של גודל זה יותר קרוב
אבל דווקא בגלל שהם מלאים גבעתיים לא צריכה למשוך לקוחות
הם יישארו מלאים כי גבעתיים היא כמו שכונה של ת"א וגרים בה מספיק אנשים שרוצים מקומות שכונתיים ללא הצורך בנסיעה
לצפיה ב-'למה זו צריכה להיות אותה כמות ואיך זה משנה לנקודה הרלוונטית?'
למה זו צריכה להיות אותה כמות ואיך זה משנה לנקודה הרלוונטית?
21/10/2019 | 17:23
8
18
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
21/10/2019 | 17:30
7
26
כתבו כאן שהרצליה וראשון לא רוצות לאבד קהל מבלים
לדעתי גבעתיים פחות חוששת מכך כי יש לה פחות מה למלא
בגבעתיים יישאר מלא מה שקיים שזה לא הרבה אז אין לה בעיה שיצאו ממנה
בהרצליה וראשון צריך יותר קהל אז הן לא רוצות שקהל ייצא החוצה
לצפיה ב-'לא בדיוק; olli3 כתב שלגבעתיים אין ממש בילוי ומסחר'
לא בדיוק; olli3 כתב שלגבעתיים אין ממש בילוי ומסחר
21/10/2019 | 17:35
6
36
ועל כך הגבתי שמסחר אולי לא (בפרט בשבת) אבל בילוי לא חסר, ולכן מה שהוא כתב אינו מדויק, זה הכול. אכן כמות הפאבים בגבעתיים קטנה יותר (אני מניחה) מהכמות בערים גדולות פי כמה כמו הרצלייה או ראשל"צ, אבל זה לא משנה לנקודה שלי...
לצפיה ב-'olli3 כתב משהו בהקשר לדיון'
olli3 כתב משהו בהקשר לדיון
21/10/2019 | 17:44
3
24
לא הבנתי שהגבת לזה באופן לא קשור לנושא - זה מבלבל
אני הגבתי בהקשר לנושא, זה לא שרשור על מהי גבעתיים
אז לא משנה
לצפיה ב-'אני כתבתי תיקון עובדתי בהקשר לדיון'
אני כתבתי תיקון עובדתי בהקשר לדיון
21/10/2019 | 17:59
2
22
אם העובדות לא מדויקות אי אפשר לבסס עליהן טיעון.
לצפיה ב-'אני הסברתי למה מה שהוא כתב כן מבסס את הטיעון שלו'
אני הסברתי למה מה שהוא כתב כן מבסס את הטיעון שלו
21/10/2019 | 18:04
1
22
גם אם הוא לא דייק על חודה של מילה זה לא נראה לי רלוונטי
לצפיה ב-'הבנתי, אבל זה לא רלוונטי, הסברתי...'
הבנתי, אבל זה לא רלוונטי, הסברתי...
21/10/2019 | 19:48
11
לצפיה ב-'אם בילוי = רק פאבים, אז לגבעתיים יש מקומות בילוי.'
אם בילוי = רק פאבים, אז לגבעתיים יש מקומות בילוי.
23/10/2019 | 10:34
1
22
וכן, יש גם בתי קפה וכו'... אבל בילוי אינו רק סוג הבילוי הזה.
לצפיה ב-'נכון, אבל כתבת על תחרות עסקית בבילוי'
נכון, אבל כתבת על תחרות עסקית בבילוי
23/10/2019 | 13:18
44
כלומר בילוי דומה עד זהה שלעיר יש להציע אצלה והיא לא רוצה שהמקומיים יסעו לעיר אחרת בשבילו (זו הייתה הטענה שלך, לא?), וזה בעיקר בתי אוכל.

בהופעות לדוגמה אין תחרות דומה כי אם אני רוצה לשמוע את להקה x אני צריכה לנסוע למקום שהיא מופיעה בו (ואם זה ליד הבית עדיף לי, למה לנסוע?).
לצפיה ב-'הרצליה, לפי ראש העיר שלה, עשויה להצטרף:'
הרצליה, לפי ראש העיר שלה, עשויה להצטרף:
18/10/2019 | 09:05
123
משה פדלון כתב בפייסבוק שלו שהוא רוצה לחבר את "קו הקיץ" הקיים בהרצליה למיזם הזה ושהוא ייפגש עם רון חולדאי.

לצפיה ב-'ממתי בת ים דתית? זאת אחת הערים עם אוכלוסיה מבוגרת'
ממתי בת ים דתית? זאת אחת הערים עם אוכלוסיה מבוגרת
18/10/2019 | 10:56
7
140
ממש לא מתאים לפרופיל דתי. בנוסף יחסית פחות עשירה משאר הערים מה שגורם שהרבה יותר משתמשי תחבורה ציבורית כולל בשבת.
לצפיה ב-'לא דתית בהכרח, אבל שמרנית יותר'
לא דתית בהכרח, אבל שמרנית יותר
18/10/2019 | 11:11
6
131
תבדוק התפלגות לפי מפלגות בבחירות האחרונו.
סדר גודל של 40% אלה מצביעי ליכוד ושס.
ללא שום קשר על איך הם שומרים שבת (רובם ייתכן שלא), איך אתה חושב שהם מתייחסים לסוגיה הזאת?
ומה קשר להונם האישי?
עוד תגיד לי שמפתיע אותך שתושבים של שכונות עוני מצביעים ליכוד וש"ס ודווקא בורגני התל אביב מצביעים למר"ץ

לצפיה ב-'בת ים -הרבה יוצאי בריה"מ והרבה שמרנים'
בת ים -הרבה יוצאי בריה"מ והרבה שמרנים
18/10/2019 | 11:36
1
136
שמרנים הכוונה מהסוג שתומכים במסורת , אבל לא בהכרח מקפידים עליה בעצמם. הם ברובם מבוססים למדי ובעלי רכב.
את זה ניתן ללמוד  לפי מרכז בילוי חדש שנפתח בעיר.  רוב עסקי  האוכל בו התחילו כשרים , אך מרביתם וויתרו על הכשרות לטובת פעילות שבתית ענפה, והגשת בשר בבתי קפה. הלקוחות של עסקים אלה בדיוק סוג האנשים שאומרים: "מה רע בקצת מסורת?", בתנאי שהכפיה (בינתיים) לא  נעשית כלפיהם אישית.
כמו כן גרים בבת ים לא מעט דתיים, לא פנאטיים, והם לא הרוב.
כנראה חוסר הרצון של ראש העיר להצטרף למיזם התחב"צ נובע מפוליטיקה (אלא מה?).
לצפיה ב-''
18/10/2019 | 11:46
21
לצפיה ב-'ההתנגדות לתחבורה ציבורית בשבת ברובה אצל המפלגות החרדיות'
ההתנגדות לתחבורה ציבורית בשבת ברובה אצל המפלגות החרדיות
18/10/2019 | 11:49
3
103
אוכלוסיה עשירה יותר פחות צריכה תחץ בשבת.
בטוח שחלק גדול מהם ישתמש במיזם יותר מברמת השרון הרצליה מודיעין שם המיזם בשביל צעירים לפני קבלת הרשיון.
לדוגמא המיזם ימבוס מבאר שבע לים הסיעה בעיקר תושבים ממעמד נמוך לים.
אם מעניין אותך תבדוק למי הצביעו בשכונה ד בבאר שבע.
לצפיה ב-'מבחינה אידאולוגית הייתי אומר שדווקא ציונות הדתית'
מבחינה אידאולוגית הייתי אומר שדווקא ציונות הדתית
18/10/2019 | 11:57
2
107
ובמיוחד שבשנים האחרונות שיש בה יותר חרד"לים תתנגד לתחבורה ציבורית בשבת יותר מחרדים.
אצל חרדים זה בהרבה מקרים למען יחסי ציבור, אצל ציונות דתית (שבבסיס האדאולוגיה שלה עומד העקרון שמדינת ישראל זה חלק מתהליך הגאולה,  זה נושא עקרוני הרבה יותר.
מי שמחליט בסופו של דבר, זה לא אלה ולא אלה.
מי שמחליט זה אותה אוכלוסייה "מסורתית" שלרוב זה פשוט לא מעניין אותה, אבל תתנגד לזה בדיוק שנכתב למעלה "מה רע בקצת מסורת?" זה מה שהם יגידו.
וכמובן הרצון "להכניס לשמאלנים האלה מתל אביב שמצביעים למר"ץ ושונאים יהדות".
זאת הסיבה האמיתית ולא המפלגות החרדיות (שברוב המקרים אצלם זה מה שנקרא "quid pro quo"

לצפיה ב-'מסקרים שנעשו 50-60% מהדתיים לאומיים תומכים בתחץ בשבת'
מסקרים שנעשו 50-60% מהדתיים לאומיים תומכים בתחץ בשבת
18/10/2019 | 12:07
1
97
גם אם לא ישתמשו בה.
האוכלוסיה המסורתית ברובה תומכת ואף משתמשת בתחץ בשבת, אל תבלבל בינם למיקי זוהר , כמו שאמרו מעלינו הכל פוליטיקה.
ומי שמחליט זאת הכנסת.
לצפיה ב-'ברור שזה פוליטיקה, מה רצית שזה יהיה?'
ברור שזה פוליטיקה, מה רצית שזה יהיה?
18/10/2019 | 12:18
96
לגבי דתיים לאומיים, אצלם (כמו בכל סקטור באוכלוסייה ישראלית, הגרעין האידאולוגי קובע ולא הרוב ה"רך".
מי שנותן את הטון בציונות הדתית, אלה רבני המכינות וישיבות ההסדר ולא בהכרח תושבי גבעת שמואל.
זה כמובן לא ייחודי לציונות הדתית שהרי גם בשמאל, מי שנותן את הטון זה המיעוט הקיצוני ולא הרוב.
כי מיעוט בדרך כלל מלוכד ובעל מוטיבציה גבוהה, והרוב בדרך כלל אפאטי, כי יש לו דברים יותר חשובים בחיים.
אוכלוסייה מסורתית, בוודאי לא תומכת (משתמשת זה מילה קצת גבוהה מדי כשניקח את היקף של תחבורה ציבורית בשבת שהוא די נמוך בכל זאת).
באותה מידה אני יכול לומר שאוכלוסיה חילונית לא בהכרח תומכת בתחבורה ציבורית בשבת או לפחות לא כל כך איכפת לה מכך.
במילים שלך, על תבלבל בין רוב האוכלוסייה החילונית לבין תמר זנדברג ומיקי גיצין.

לצפיה ב-'לדעתי מדובר בשיקולים כלכליים בעיקר'
לדעתי מדובר בשיקולים כלכליים בעיקר
18/10/2019 | 22:37
1
111
בת ים במצב כלכלי נוראי. משרד הפנים עלול בכל רגע למנות לעירייה שם ועדה קרואה כי העירייה לא מצליחה לטפל בגירעון של עצמה. ואם הגירעון ימשיך שם, כנראה שמשרד הפנים ייתמוך באיחוד בת ים עם תל אביב בעתיד אחרי הבחירות המוניציפליות הבאות. ממש לא בראש שלהם להשקיע בשירות כמו תח"צ בשבת כשצריך את הכסף לחינוך ותברואה.

ראשון לציון זה סיפור אחר. יש שם המון אוכלוסיה חילונית שהייתה מאוד נהנית מאוטובוסים כאלו, אבל ראשון יותר רחוקה מהפרברים האחרים, ואם חולון ובת ים לא משתתפות, ראשון צריכה לכסות בעצמה על כל העלות של המרחק בינה לתל אביב (במקום להסתמך על העיריות האחרות בדרך).
לצפיה ב-'חולון מאכזבת מאוד'
חולון מאכזבת מאוד
19/10/2019 | 00:49
133
מדובר בעיר שרחוקה מלהיות עניה. חולון היא במקום השלישי בדירוג היציבות הפיננסית. מתוך פורום חולון באינטרנט: 

חולון עלתה למקום השלישי בדירוג היציבות הפיננסית !
דירוג הרשויות לשנת 2019, שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI, ממקם את הרצליה במקום הראשון ואחריה רמת השרון וחולון.
המשמעות היא, שחולון העיר היציבה ביותר מבחינה פיננסית מבין הערים הגדולות בישראל.

ויש קשר הדוק בין יציבות פיננסית לחוסן כלכלי ולעושרה של עיר, אז שלא יבקשו סבסוד מתל אביב כמו עניים.
ואם ראש העיר מפחד מחברי הקואליציה הדתיים, שיגיד להם כמו שאמר ראש עריית רמת גן כרמל שאמה: "זה לא אני, זה תל אביב.."
לצפיה ב-'ביטול הקו הורוד'
ביטול הקו הורוד
16/10/2019 | 10:48
15
525
כתבתי פה לפני כמה שנים שלדעתי זו הייתה טעות גדולה לבטל את הפרויקט. הקווים שעושים את המסלול בעיקר 29 מראים שיש ביקוש אדיר לקו מהיר על מת"צ. ואם זה לא מספיק אני מבין שעכשיו גם את הנתצ מהיר לעיר לא בטוח שיעשו. וזה לא מובן איך המדינה ומשרד התחבורה לא מצליחים להוציא לפועל פרויקטים סופיים וחתומים.

הנה תמונה של הקטע הקטן שמוכן בהרצליה, הפתיחה אחרי החגים.

לצפיה ב-' על התמונה'
על התמונה
16/10/2019 | 16:31
6
201
חיבור מתחנת הרכבת לכיוון מחלף הסירה ואזור התעשייה?

לצפיה ב-'חיובי'
חיובי
16/10/2019 | 16:53
5
126
אגב, המחלף הושלם כמעט לחלוטין מה שאומר שלבאים מהרצליה פיתוח תהייה כניסה עם רמזור ישיר לאיילון צפונה.

מה שנותר זה הכניסה מאיילון להרצליה ב' מה שיחבר את איילון לכיוון דרום ישירות לצומת הסירה. לבאים מכביש החוף ו-531.  בגלל עניינים פוליטיים ובירוקרטיים לא מסיימים את הפרוייקט. להערכתי מדובר על עבודה של חודש לכל היותר.
לצפיה ב-' זה קטע נת"צ היחידי בהרצליה, שייפתח בקרוב?'
זה קטע נת"צ היחידי בהרצליה, שייפתח בקרוב?
16/10/2019 | 20:35
4
119
או יש קטעים נוספים בעיר?
לצפיה ב-'ככל הידוע הקטע היחידי'
ככל הידוע הקטע היחידי
17/10/2019 | 00:00
3
108
יש כמובן תשתית מוכנה בדרך ירושלים בקטע מחלף רכבת רעננה מערב
לצפיה ב-' '
17/10/2019 | 04:44
15
לצפיה ב-'וצריך לומר שהקטע הזה נמשך עד קרוב למחלף הסירה'
וצריך לומר שהקטע הזה נמשך עד קרוב למחלף הסירה
17/10/2019 | 09:36
1
228
זה לא רק היציאה מהרכבת (רת"צ), אלא גם הגשר שמעל הרכבת עד לרחוב משה דיין (מת"צ).

ביום רביעי הבא תקיים עיריית הרצליה מפגש תושבים כדי לעדכן אותם על "מהיר לעיר" ועל אפשרות לשינוי במערך קווי האוטובוסים בעיר.

לצפיה ב-' על ההסבר ועל הסרטון'
על ההסבר ועל הסרטון
18/10/2019 | 13:35
13
לצפיה ב-'כואב הלב, ללא ספק התוכנית הנכונה לרעננה כפר סבא והרצליה'
כואב הלב, ללא ספק התוכנית הנכונה לרעננה כפר סבא והרצליה
16/10/2019 | 19:20
175
לא אסלח לעולם לסוחרי אחוזה שמנעו תחבורה ציבורית יעילה בטוחה ומהירה
לצפיה ב-'לדעתי אסור שמשרד התחבורה ישקיע שקל ברעננה.'
לדעתי אסור שמשרד התחבורה ישקיע שקל ברעננה.
16/10/2019 | 20:27
1
175
מדובר בעיר שמתנגדת באופן עקבי לכל פרוייקט תחבורה ציבורית, התנגדות שבסופו של דבר פוגעת לא רק בתושבי רעננה אלא גם במאות אלפי תושבי הערים הסמוכות. כדאי שמשרד התחבורה יתחיל בגריטת הקטע של M1 שעובר ברעננה- בהתחשב בהיסטוריה, סבירות גבוהה שיצוצו התנגדויות שעלולות לפגוע בפרוייקט כולו (כי נראה שמתוכנן גם דיפו בקצה השלוחה). בנוסף, כדאי שמשרד התחבורה יוריד את תדירות הרכבות שעוברות ברעננה מערב ויקצץ את מספר התחנת שבהן עוצרים אוטובוסים ברחוב אחוזה.
לצפיה ב-'לפי המצב בנת"ע והמצב הפוליטי בישראל M1 ואחיו יישארו על הנייר'
לפי המצב בנת"ע והמצב הפוליטי בישראל M1 ואחיו יישארו על הנייר
17/10/2019 | 11:07
156
לא רק ברעננה אלא בכלל.
ממילא אין מי שידחף את הפרויקטים הללו.
לצפיה ב-'אפשר לבנות את הוורוד על בסיס המטרו'
אפשר לבנות את הוורוד על בסיס המטרו
18/10/2019 | 14:46
4
211
שני ענפי מטרו צפון דרום בכפ"ס ורעננה יפעלו בחצי מתדירות ליבת הקו אז יש סלוטים לרכבות נוספות. חיבור בין הענפים של ויצמן ואחוזה (ותחנה במזרח אחוזה היכן שאין תוכניות כיום) יכול ליצור מסלול רוחבי בין ענפי הקו המתוכנן לתל אביב. את הקו אפשר להמשיך להרצליה כך שיתמשק עם סוף הקו הירוק באבא אבן והמטרו ההיקפי.

בניית הקו כקו מטרו תבטל את הסיבות להתנגדות לקו רק"ל קרקעי. כמו כן יתכן שתיכנון בן 2 רציפי אי יאפשר לקו הורוד במטרו להיות קו מאסף בכל תחנות כפ"ס ורעננה בעוד שמטרו צפון דרום יוכל לעצור בתחנות מפתח בלבד ולהגיע לת"א במהירות גדולה יותר. שירות דומה קיים בין הקו המטרופוליטני המהיר לקו היובל המאסף בין בייקר סטריט לוומבלי פארק בלונדון.
לצפיה ב-'הצעה דווקא הגיונית- אבל הייתי משנה את המסלול בהרצליה.'
הצעה דווקא הגיונית- אבל הייתי משנה את המסלול בהרצליה.
18/10/2019 | 15:39
3
103
הרצליה פיתוח היא אזור שבנוי בצפיפות נמוכה מאוד. הרבה ביקוש למטרו לא יהיה שם. עדיף שבמקום לחצות את כביש 20 מערבית למרכז הבינתחומי- הקו יפנה דרומה ויגיע ישירות לתחנת הרצליה. כך תהיה התממשקות טובה יותר לרכבת ישראל (אלא אם מתוכננת תחנה בצמוד לשכונה שאמורה לקום במקום שדה התעופה בהרצליה) וגם יהיה שירות טוב יותר מהמגדלים שמתוכננים ליד תחנת הרכבת לשאר השרון.
בנוסף, אם יוקם קו כזה- אז עדיף לשנות את המסלול של הזרוע של M1 ברעננה כך שתמשיך צפונה (במקום לפנות מזרחה לאחוזה) ותאפשר לספק שירות טובה יותר לשכונות החדשות בצפון רעננה.
לצפיה ב-'מה שהצעתי בהרצליה בהחלט בר שינוי.'
מה שהצעתי בהרצליה בהחלט בר שינוי.
18/10/2019 | 21:21
2
74
מה שנראה לי קשה לשינוי הוא קטעי המטרו בכפ"ס ורעננה כי הרעיון הוא להעביר בהם רכבות של הקו הורוד בדומה על קטעים קיימים להצעות החיבור בין ענף עתידים של הקו הירוק וענף אם המושבות של הקו האדום.

מה ששירטטתי בהרצליה מבוסס על עיקרון של פיצול בנקודה המערבית ביותר של המטרו שם ונסיון להגיע לנקודת החלפה תדירה אחרת בקצה הקו תוך המנעות מכפילות עם המטרו ההיקפי ותוך חיבור ערי השרון לחוף הים של הרצליה.

הטענה שצמודי הקרקע של הרצליה פיתוח אינם מתאימים למטרו תמוהה בעיניי. התחתית הלונדונית מבוססת על חיבור פרברים צמודי קרקע למרכז העיר. עם זאת יש אזורים של בנייה רוויה יותר בצד הזה של העיר (יש לי קרובים רחוקים שגרו בקומה העליונה של בניין בן 3 או 4 קומות ליד הים בהרצליה בתחילת שנות השמונים) וחשבתי לתת נקודת חיבור שונה מזו של תחנת הרצליה.

אני די מסמפט את הרעיון שלך לחבר לתחנת הרצליה דרך אזור ז'בוטינסקי של הרצליה, אולי הייתי מעביר את החיבור על גשר או מנהרה מצפון לתחנה ולא מדרום, ומתחבר משם לתחנת אבא אבן עם תחנת ביניים במדינת היהודים.

מה שמוזר בעיניי הוא שהקו הירוק אינו ממשיך לתחנת הרצליה ומסתיים מנש בקצה הדרומי של הרצליה פיתוח.
לצפיה ב-'לגבי הירוק'
לגבי הירוק
18/10/2019 | 22:30
69
יש תוכנית עתידית לחבר אותו לתחנת הרצליה. העלו את זה בפורום מתישהו, זה חלק מהתוכנית של תכנון מחדש של כל המתחם של תחנת הרצליה כמתחם תחבורה משולב עם חיבור ישיר לאיילון. אבל זה עוד רחוק בעתיד.
לצפיה ב-'תיקון עריכה: "על קטעים קיימים בדומה.." '
תיקון עריכה: "על קטעים קיימים בדומה.."
19/10/2019 | 18:40
41
איכשהו באמצע עריכה מחדש הסמן נפל לי בין מילים.
לצפיה ב-'הרכבת מעיפה את האופניים מהרכבת, בואו לעצור את זה יחד-'
הרכבת מעיפה את האופניים מהרכבת, בואו לעצור את זה יחד-
15/10/2019 | 19:11
35
308
היי חברים, אם אתם משתמשים באופניים על הרכבת באופן סדיר, ובכן, יש לי חדשות רעות...
[אמל"ק- הרכבת מעיפה את האופניים מהרכבת, בואו לעצור את זה יחד-
https://chat.whatsapp.com/FGAcYOPNsLnAIrjASSs8VE]
אני חלק מקבוצה קטנה של פעילי אופניים ירושלמים, ובמהלך עתירה שהגשנו על מנת לאפשר העלאה של אופניים לתחנת רכבת בירושלים (כרגע אסור שם לחלוטין) התברר בתשובה שהרכבת שלחה לבית המשפט שהם מתכננים לשנות את נהלי ההעלאה של אופניים לרכבת בכל הארץ. הם מתכוונים לאסור את ההעלאה של אופניים רגילים באופן מוחלט, ויותר גרוע, לאפשר אופניים מתקפלים מכל גודל רק מחוץ לשעות העומס (התמונה שצירפתי, המסמך המלא בתגובות), שזה הולך לדפוק אנשים רבים שבונים על האופניים המתקפלים שלהם להגיע לעבודה. זה כמובן טירוף מוחלט, וצעד עצום אחורה.
התקנות ייכנסו לתוקף בתחילת נובמבר. עד אז צריך לארגן את קהילת הרוכבים למאבק רציני בנושא. צריך להגיש צו מניעה ו/או עתירה, ויש כבר עורך דין בשם זיו מאור שעובד איתנו על התחנה בירושלים, ומכיר את החומר היטב. אבל חייבים גם ליצור קמפיין שטח ולגייס כספים למאבק המשפטי, סדר גודל של 10,000-15,000 (יש לנו כבר 1,000 ש"ח). כרגע כדאי לשמור על זה על אש קטנה ולארגן בסיס פעילים סביר ופלטפורמה לגייס כספים לפני שיוצאים עם זה לתקשורת, אבל חייבים לצאת עם זה בקרוב.
אנחנו לא יכולים לארגן את זה בירושלים -אין הרבה רוכבי אופניים, ואף רוכב לא משתמש עדיין ברכבת באופן יומיומי, אז חשוב ששאתם, הרוכבים של תל אביב, תכירו את זה, ונתחיל להתארגן ביחד, כי חייבים לעצור את זה.
בואו תצטרפו לקבוצת פעולה של העניין בוואטסאפ-https://chat.whatsapp.com/FGAcYOPNsLnAIrjASSs8VE
לצפיה ב-''
15/10/2019 | 21:15
34
לצפיה ב-'הבעיה של ר"י היא היעדר "ארונות" איכסון.'
הבעיה של ר"י היא היעדר "ארונות" איכסון.
15/10/2019 | 23:52
179
רק בסימנס של קו מודיעין יש ארונית איכסון עלובה (שהחצי התחתון שלה מכיל ציוד של ר"י) שבקושי מתאימה למזוודות טרולי. זאת במערכת מסילתית שמובילה חיילים עם קיטבאגים גדולים פעמיים בשבוע.

ברכבות רבות בעולם יש אזור מדפים נכבד יותר המאפשר איכסון מזוודות, וכן אזור אופניים ייעודי. כל זה בנוסף לאזור כסאות הגלגלים. ר"י לא השכילה לחלק את החלל הפנימי בקרונותיה באופן שעונה על צרכי הנוסעים והיא מוציאה את זה על סוגי נוסעים שונים - איסור החיילים לפני כמה שנים, תוכניות איסור האופניים הנוכחיות או איסור האופניים הכולל שהיה עד תחילת העשור.

אציין שבמערכת הבריטית אסור להעלות אופניים רגילות בשעות העומס, אין הגבלות על אופניים מתקפלות בקווים פרבריים, אך בקווים בינעירוניים למרחקים גדולים יש לעיתים חובה לשים כיסוי על האופניים. בתחתית העמוקה של לונדון ובקו פרברי תחתי-עמוק אחד של המערכת הפרברית אסור להוביל אופניים רגילות אז לצערי יש דוגמה מחו"ל שתפסול העלאת אופניים רגילות בירושלים נבון. האופניים המתקפלות מותרות בקווים אלו.

לצפיה ב-'חדשות רעות לרוכבי האופניים, מצויינות לשאר הנוסעים'
חדשות רעות לרוכבי האופניים, מצויינות לשאר הנוסעים
16/10/2019 | 09:14
23
179
שלא יכולים לזוז בקרון בגלל שאופניים על הרצפה חוסמות את הדרך (בדרל כלל זה גם בכניסה לקרון - למה לא?) . רוכבי האופניים לא מתחשבים בשאר הנוסעים (שייתקלו וישברו רגל - למה לא?). מספיק שרומסים הולכי רגל על מדרכות אז אולי ברכבת קצת ירסנו אותם
לצפיה ב-'סוף סוף מעיפים את המטרד הזה. עצלנים-תלכו ברגל\קחו אוטובוס'
סוף סוף מעיפים את המטרד הזה. עצלנים-תלכו ברגל\קחו אוטובוס
16/10/2019 | 13:27
21
146
לתחנת הרכבת ומממנה. תלכו לישון חצי שעה מוקדם יותר תקומו מוקדם 
יותר. זה פשוט נעשה סיוט לנסוע ברכבות זה ממש כאילו אנשים מעלים מכוניות 
לרכבת
לצפיה ב-'לך יש רכבת שלמה, אל תבחר באזור האופניים.'
לך יש רכבת שלמה, אל תבחר באזור האופניים.
16/10/2019 | 14:03
20
148
בניגוד לרוכבים אתה חופשי לבחור בכל אזור שתרצה ברכבת ואינך חייב לבוא דווקא לכבשת הרש של רוכבי האופניים. יש סמל אופניים על הדלתות הבודדות שניתן להכניס דרכן אופניים ואתה בהחלט מוזמן ללכת לדלת הבאה.

כלי התחבורה המשלימים למיניהם מגיעים לתחנות ממקומות שאין בהם תחבורה ציבורית משלימה וחוסכים לבעליהם זמן. ללא חניות אופניים במתחם מסוגר בתחנת הרכבת לא בטוח להחנות אופניים סתם כך במתקני קשירה בתחנות הפרבריות. כמו כן יתכן שיש בעיות עם זמינות התל-אופן וחברות אחרות בתל אביב או מקומות עגינה או חנייה מותרים אז אנשים מעדיפים את האמצעי האישי שלהם.

הצירוף של אופניים ורכבת יעיל ומהיר יותר מאוטובוסים משלימים ויכול לחסוך בין חצי שעה לשעה בדרכים כל יום.

אני מסכים שצריך לעודד יוממים שמשתמשים באופניים להחזיק זוג בעיר וזוג בתחנת המוצא, תופעה שאני מכיר מחו"ל, אבל זה תלוי בבטיחות החנייה.

בעיה נוספת בתל אביב היא שמערכת האוטובוסים מנפחת את העיר מ2.5 ק"מ (8-9 דקות רכיבה) בין האיילון לים למערכת X צולבת  של קווים באורך 5 ק"מ בין ההגנה לרדינג ות"א מרכז לכרמלית. כדי שמערכת האוטובוסים תהיה יעילה עליה להוסיף קווי רוחב חזקים מהתחנות לים, בייחוד מתחנת השלום שהשירות שלה לוקה בחסר.
לצפיה ב-'הצפיפות בר"י צפויה רק לעלות בשנים הקרובות,'
הצפיפות בר"י צפויה רק לעלות בשנים הקרובות,
16/10/2019 | 20:52
19
111
ולרכבת ישראל לא תהיה יכולת להעלות את הקיבולת באופן משמעותית בשנים הקרובות "בזכות" העיכובים בפרוייקט החישמול ובהקמת המסילה הרביעית באיילון. התוצאה היא שהעומסים בבקרים (שגם היום לעיתים כבדים) צפויים רק להחמיר. כשזה המצב- הגיוני להמיר קרונות אופניים לקרונות סטנדרטיים (אולי אפילו לקרונות עמידה), כדי להעלות את הקיבולת וכך להקטין במשהו את הצפיפות.
לצפיה ב-'ה"צפיפות" בר"י מדומה ונובעת מעיצוב גרוע.'
ה"צפיפות" בר"י מדומה ונובעת מעיצוב גרוע.
17/10/2019 | 00:36
18
140
היעדר מוטות אחיזה הופך עמידה בקרונות לקשה עד בלתי אפשרית (ציון לרעה - הסימנסים), מדפי המטען המדומים ב DD אינם מספיקים לתיק גב כשבדרך כלל מדף יכול להכיל גם מזוודות טרולי, אין פתרונות איכסון למזוודות או קיטבאגים.

אישית אני חייב לומר שראיתי סמלי אופניים על מספר דלתות אבל לא עליתי באזור אופניים של ר"י אבל מנסיוני ברכבות אחרות לא מדובר ביותר מאזור של 6 מושבים (3 זוגות) ולעיתים גם פחות מכך (אורך של כ 3 שורות אך רוחב של 1.5 מושבים במעברים ליד תאי שירותים) בקרון אחד מתוך 4 אז אינני רואה איך ביטול האזור יהיה משמעותי לבעיות הצפיפות כשיש פתרונות אחרים שיאפשרו שימוש יעיל יותר במקום הקיים ברכבות.

אני רגיל לצפיפות של התחתית הלונדונית בשעות העומס. הייתי על כמה רכבות של ר"י דרך האיילון בין 16:30 ל 18:00 ולא ראיתי שום דבר שאפילו מתקרב לצפיפות של מרחב אישי של 5-10 ס"מ לכל כיוון (והנוסעים שומרים על המרחב הזה) ומצבים שנוסעים עולים למקום שאין בו איפה לעמוד ואז נהיה עבורם מקום הודות להדחסות הנוסעים האחרים.
לצפיה ב-'אתה כנראה לא מכיר את הנוסעים הישראלים.'
אתה כנראה לא מכיר את הנוסעים הישראלים.
17/10/2019 | 02:16
12
138
אנשים עולים עם אופניים לרכבת ותוקעים אותם במעבר ליד הדלתות- וכך מפריעים לשאר הנוסעים.
לגבי הקרונות עצמם- אני מסכים שהיה עדיף להחליף אותם בקרונות פרבריים נורמלים, אבל זה כנראה לא יקרה בזמן הקרוב. אני לא יודע אם מדפי המטען הקטנים הם פשוט עיצוב גרוע או תוצאה של המבנה של הקרונות (לדוגמה יכול להיות שהגג הקמור של הקומה העליונה ב-DD לא מאפשר מדפים גדולים יותר). כדאי לציין שיש בין כל שני זוגות מושבים חלל שאפשר לדחוס או קיטבג או שניים.
ולגבי הצפיפות- בר"י המצב גרוע יותר בבוקר מאשר בערב, גם כי אנשים בבוקר יותר מוגבלים מבחינת השעות וגם כי הרבה אנשים נוסעים ברכבת בבוקר וחוזרים בערב באוטובוס/טרמפ (המצב ההפוך פחות נפוץ). העיצוב הבינעירוני של הקרונות גורם לכך שיכול להיות ש-80% מהנוסעים ישבו בנוחות או יעמדו בצפיפות נמוכה במעברים בזמן שה-20% הנותרים עומדים בצפיפות גבוהה ליד הדלתות ומקשים מאוד על עלייה וירידה של נוסעים. בקרונות של רכבת תחתית הצפיפות אחידה יותר- אין מדרגות שמפריעות לאנשים להידחס, יש שדה ראייה פתוח (כך שגם מי שעומד רחוק מהדלת יכול לנסות להצטופף אם יש צורך) והמעברים רחבים יותר. בקרונות של רכבת ישראל זה פשוט לא המצב.
לצפיה ב-'העמידה בדלתות מוכרת לי ונובעת מעיצוב גרוע.'
העמידה בדלתות מוכרת לי ונובעת מעיצוב גרוע.
17/10/2019 | 12:12
11
195
ידיות האחיזה על מושבי ר"י מתאומות ליד אחת בלבד, אז אין פלא שהעמידה במעברים הפנימיים דלילה. יש עיצובים אחרים שמאפשרים למספר נוסעים להאחז באותה הידית כמו בתמונה המצורפת. במקום להאשים "ישראלים" תאשים את העיצוב.

כמו כן אני מצרף דוגמה של מדפי מטען רכבתיים. הייתי על DD לכיוון ב"ש דרך רשל"צ ב 11 בבוקר יום א' והמעבר בקומה העליונה נחסם עם קיטבאג או שניים כשהיו אולי 2 נוסעים בכל רביעייה. שוב - עניין של עיצוב גרוע ופתרון קל של האשמת חיילים כשהאשמה היא על ר"י שלא דאגה למדפי מטען. דרך אגב מדפי המטען אינם חייבים להיות על חשבון מושבים אטרקטיבים אלא יכולים לבוא על חשבון מושבים באזורים שאיש אינו רוצה לשבת בהם כמו מול תאי השירותים.

ההתנהגות הרעה הישראלית היחידה שאינני מוצא לה הסבר עיצובי היא חסימת הנוסעים היורדים ע"י הנוסעים ברציף. נסעתי במדינות רבות באירופה כולל מדינות ים תיכוניות ומעולם לא נתקלתי בהתנהגות כזו. ברגע שהבנתי שלא יפנו לי מקום התחלתי ללכת דרכם כי לא הושארה לי ברירה אחרת, למזלי יש לי הגובה והנוכחות הפיזית שמאפשרים זאת אבל אינני יודע איך אישה רזה בגובה מטר וחצי אמורה לרדת מהרכבת. במקומות אחרים אנשים ששמים לב שהדלתות נעצרו בדיוק מולם לוקחים צעד הצידה. בארץ אנשים נעמדים 3-4 לרוחב הדלתות וחוסמים אותך פיזית מלרדת לרציף, ולא עולה בדעתם לפנות מקום על מנת שתרד.

לצפיה ב-'אם כבר עיצוב גרוע, בואו נדבר רגע על layout הכיסאות ברכבת'
אם כבר עיצוב גרוע, בואו נדבר רגע על layout הכיסאות ברכבת
17/10/2019 | 17:08
10
111
רוב הנוסעים ברכבת לא עובדים בלפטופ תוך כדי נסיעה, רוב הנוסעים לא פותרים תשבץ על השולחן, רוב הנוסעים לא סועדים על השולחנות האלו את ארוחת הצהריים, ורוב הנוסעים הם בודדים ולא קבוצות.

לכן הגיוני שלפחות חצי קרון, אם לא יותר, יהיה מסודר במושבים שכולם לכיוון הנסיעה, בלי שולחנות, כמו באוטובוס בין עירוני. כך יהיה מקום להרבה יותר נוסעים גם בישיבה. אפשר להשאיר חצי קרון (או רבע קרון) למושבים בסידור הקיים לטובת נוסעים בקבוצות וחיילים עם תיקים גדולים.

אין שום הצדקה לבזבז מקום על שולחנות שרוב האנשים לא משתמשים בהם, בטח שלא ברכבות שמשמשות בעיקר יוממים.
לצפיה ב-'אבל השולחנות משמשים לתיקים במקום המדפים'
אבל השולחנות משמשים לתיקים במקום המדפים
17/10/2019 | 17:33
2
101
פעמים רבות ראיתי נוסעים שתיקי הגב הקטנים והבינוניים שלהם היו על השולחנות כי אין להם מקום במדפים הפיקטיבים של ה DD.

בגדול אתה צודק, יוממים אינם נוסעים בקבוצות. ברכבות בינעירוניות בריטיות יש אולי שורת רביעייה אחת או שתי שורות כאלו בקרון שלם. זה מאפשר גם יותר ידיות החזקה ביותר גבי מושבים. גבי המושבים עצמם מאפשרים גם מדף מתקפל.

אוסיף לטובת מי שעוקבים שבגלל קשרי המשפחה שלי לברייטון הנסיון שלי לא מסתכם ברכבת התחתית אלא כולל נסיעות בינעירוניות רבות.

ושאלה - באיזו רכבת נסעת לברייטון בזמנו ?
לצפיה ב-'מעולם לא יצא לי לנסוע לברייטון, אתה מתבלבל עם מישהו אחר?'
מעולם לא יצא לי לנסוע לברייטון, אתה מתבלבל עם מישהו אחר?
17/10/2019 | 18:06
1
57
הניסיון היחיד שלי עם רכבות בבריטניה (למעט התחתית והDLR בלונדון) זה קו Thameslink בין לונדון ללוטון. אני לא זוכר אין היו מסודרים המושבים שם, וחוץ מהיעדר כריזה אלקטרונית ושלטי התחנה הבאה, הרכבות היו סבבה לגמרי והיה מקום נוח למזוודות (בניגוד לר"י).
לצפיה ב-'היה כאן גולש שעלה את ה Devil's Dyke '
היה כאן גולש שעלה את ה Devil's Dyke
17/10/2019 | 19:08
52
אני לא יכול להתחקות אחרי מסרים ישנים (יתכן שזה קשור למחיקות) אבל מדי פעם מבקשים ממני המלצות ללונדון ובריטניה והיה גולש שאורך השהייה שלו הצדיק רכישת כרטיס 16-25 שנתן לו הנחות גם בתחתית, ואחד הטיפים שלי לברייטון היה שלא להסתפק בעיר ובחוף בלבד אלא לקחת את קו האוטובוס שעולה את ה Devil's Dyke, רכס גבעות מצפון לעיר שנשקף ממנה נוף לעיר ולים מדרום ונוף כפרי מצפון. הגולש עשה את הנסיעה וסיפר לי על החוויה.

אם ברכבות הטמזלינק שנסעת בהן היו חלונות עליונים נפתחים, לא היה מזגן, ואזור המזוודות כלל ספסל מתקפל מקוצר ליד המזוודות וספסל מתקפל ארוך מולן אז נסעת ברכבות הישנות ביותר ששימשו את הקו עד לסוף העשור שעבר. ברכבות אלו לא היה שילוט דיגיטלי פנימי.

אם נסעת ברכבות עם שירותים מעוגלים, מיזוג, קרונות נפרדים אז היו אמורים להיות בהם שלטים דיגיטליים של מטריקס נקודות צהובות הן בתוך והן מחוץ לקרונות. זהו הצי שנכנס לפעילות בחצי השני של העשור שעבר.

נראה שהתמונה שצירפתי לא מוכרת לך, זהו הצי החדש של הקו מאמצע העשור הנוכחי. רכבות מפרקיות רציפות, מושבים תלויים עם מקום איחסון מתחת למושבים, צגי מידע ממוחשבים בצבע מלא עם מידע מתחלף כולל מידע על הרכבת התחתית בלונדון.

טמזלינק מבוססת על מנהרת תת-שטח בת כ150 שנה ולכן היא לא זוכה לכבוד הראוי לה כ"קרוסרייל צפון-דרום". המנהרה נסגרה לרכבות נוסעים במלחמת העולם הראשונה וקו הטמזלינק נפתח כשירות חוצה מודרני ב1988. בעבר הקו הופיע בסימון לבן במפת התחתית בדומה לקו הגרייט נורת'רן התחתי-עמוק, שני קווים תת קרקעיים של הרשת הלאומית במרכז העיר. מנקודת המוצא שלי בצפון לונדון היא היתה חיבור נוח לברייטון, הדמיון שלה לקו תחתית היה קל יותר להבנה מאשר תחנת הטרמינל ויקטוריה על כל 19 רציפיה וההתמשקות שלה עם תחנת קינג'ס קרוס סט' פנקרס בקו הצפוני היתה קרובה יותר מהנסיעה לויקטוריה. נסעתי בקו הזה עשרות פעמים דרך שידרוגים רבים ועבודות תשתית רבות כולל פתיחת התחנה התת קרקעית החדשה בסט' פנקרס במקום רציפי החפיר של קינג'ס קרוס טמסלינק (שתי תחנות אלו התמשקו עם אותה תחנת תחתית).

זה גם קו שנסעתי בו רבות עם האופניים. הן איפשרו הגעה לתחנת המוצא שהיתה טיפה יותר מהירה מהנסיעה בתחתית (לתחתית יש מסלול שכולל פנייה, בכבישים יש מסלול ישיר) ומתחנת היעד הן איפשרו רכיבה מהירה לקרוביי, אולי בחצי הזמן שהיה לוקח להמתין לאוטובוס מקומי ולנסוע בו.

למרות שתמיד נסעתי בשעות המותרות היו מספר מקרים של עימות מול נוסעים רגילים, בעיקר משום שהרכבות הישנות סימנו סמל אופניים בכניסה לאזור עם הספסל שהתקפל ליצור את אזור האופניים אך לא כללו סימון ברור כלשהו באזור עצמו. בסוג השני אזור האופניים היה במקביל לשירותים העגולים עם סימון בולט ומתקני קשירה. הסוג השלישי נכנס לשימוש אחרי שעברתי מלונדון ולא השתמשתי בו כרוכב.
לצפיה ב-'אם כבר מושבים ללא רביעיות, אז אפשר את כל הקרון'
אם כבר מושבים ללא רביעיות, אז אפשר את כל הקרון
17/10/2019 | 17:51
6
87
שולחנות שמתקפלות מהמושב לפניך כמו במטוס או אוטובוסים בינעירוניים בעולם
אלא רק שבכיוון השני זה יהיה נגד כיוון הנסיעה ואז כבר קרון אורבני מועדף יותר
לצפיה ב-'יש בעולם מושבי רכבת שאפשר להחליף להם את הכיוון'
יש בעולם מושבי רכבת שאפשר להחליף להם את הכיוון
17/10/2019 | 18:04
5
74
ע"י הסטת המשענת. לא מנגנון מסובך במיוחד. ככה אפשר להסיט 4 מושבים כדי שיהיו רבעייה, או סתם להסיט זוג מושבים כדי שיהיה עם/נגד כיוון הנסיעה. הטכנולוגיה הייתה קיימת ברכבות אירופאיות כבר בשנות השלושים אם לא לפני. אפשר בהחלט לשים כאלו בר"י וגם לדאוג שלפני תחילת נסיעה (לפני שעולים נוסעים) כל המושבים יוסטו לכיוון הנסיעה, בין אם ע"י המנקים או בצורה חשמלית אוטומטית נשלטת מרחוק.
לצפיה ב-'המנגנון הזה לא גורם למושב לתפוס יותר מקום ברדיוס כדי לאפשר'
המנגנון הזה לא גורם למושב לתפוס יותר מקום ברדיוס כדי לאפשר
17/10/2019 | 18:22
4
66
סיבוב מושב כזה?
ואם זה כבר היה קיים בשנות השלושים מדוע לא עושים זאת היום? (ואם כן, איפה? כי בטיול הזה לא ראיתי מנגנונים כאלו)
ובהנחה ולא מדובר במנגנון של מושבים שווי אורך והיפוכם כך שהמשענת נהפכת למושב והמושב למשענת.
לצפיה ב-'יש מנגנון כזה ב-shinkansen.'
יש מנגנון כזה ב-shinkansen.
17/10/2019 | 21:16
3
23
לצפיה ב-'השאלה היתה איפה יש כזה באירופה (לדברי Bus Nerd)'
השאלה היתה איפה יש כזה באירופה (לדברי Bus Nerd)
17/10/2019 | 21:38
2
44
אין לי ספק בכך שביפן הכל סופר משוכלל
לצפיה ב-'יש במיורקה למשל :)'
יש במיורקה למשל :)
17/10/2019 | 23:30
1
49
הנה סרטון קצר על הרכבת ההיסטורית שם, Ferrocarril de Sóller, שנוסעת עם ציוד נייד משנות העשרים(!) שעושה את הקטע עם הכיסאות. אם יכלו לעשות את זה בשנות ה20 של המאה ה20, אפשר לעשות את זה בשנות ה20 של המאה ה21.
יש לציין שהכיסאות בסרטון נראים הרבה יותר "רזים" מהכיסאות של רכבת ישראל.

לצפיה ב-'זה מנגנון ישן שהיה בחשמליות, לא מאפשר אחיזה.'
זה מנגנון ישן שהיה בחשמליות, לא מאפשר אחיזה.
18/10/2019 | 02:27
42
על פניו זה אפשרי אבל אינני חושב שזה עומד בתקנות בטיחות מודרניות שוודאי דורשות גב יציב.

המנגנונים המסובכים שמסובבים מושבי רכבות מהירות (קיים ב TGV וב AVE) כנראה יקרים מדי לרכבות רגילות וגם ברכבות אלו יש זוג "רביעיות" אחד בקרון.

בקרונות בינעירוניים בריטיים חצי קרון פונה בכיוון הלא נכון ועדיין אנשים יושבים עם הגב לכיוון הנסיעה.
לצפיה ב-'הייתי אומר שהבעיה המרכזית עם אפניים זה אפילו לא תפיסת מקום'
הייתי אומר שהבעיה המרכזית עם אפניים זה אפילו לא תפיסת מקום
18/10/2019 | 00:44
4
87
אלה עניין הירידה והעלייה לרכבת.
נוסעים כאלה פשוט מעכבים נוסעים אחרים, מפריעים להם לעלות ובכך מגדילים את זמן השהייה של רכבת בתחנות.
במיוחד כשאין חשמול, זה בעיה גדולה שעולה יותר מדי זמן לנוסעים אחרים.
עם כל הכבוד למשתמשי האפניים, אי אפשר להצדיק את זה.
זה פשוט לא יעיל.
מה שצריך לעשות, זה לבנות מתקני אחסון אפניים בתחנות.
אם יש כאלה שחייבים אפניים, אז שישתמשו בתל אופן כשיגיעו לתל אביב ואת האפניים שלהם שישימו באחסון בתחנת מוצא שלהם.

לצפיה ב-'יוממים בהרבה מקומות משתמשים ב 2 זוגות,'
יוממים בהרבה מקומות משתמשים ב 2 זוגות,
18/10/2019 | 19:54
3
58
מהבית לתחנה(3-5ק״מ) שם משאירים את האופניים, עולים לרכבת(40-50ק״מ) עד לעיר בה עובדים, ועולים לאופניים אחרים החונים בתחנת הרכבת עד למקום העבודה (ובסוף היום אותן הפעולות בכוון הפוך).
סה״כ יש מאות ואפילו אלפי זוגות בחניות 365/24!
למשתמשים לא קבועים ברכבת אכן יש בעיה והפתרון המקובל הוא להקצות להם שעות שמוש מחוץ לשעות השיא.
הנה מה שמקובל ברכבות פרבריות באיזור פאריס או בקווים בינעירוניים ארוכים.

https://parisbytrain.com/bikes-on-paris-trains-met...

https://www.sncf.com/en/passenger-offer/travel-for...

לצפיה ב-'מקובל אך לא בטוח, ויש העדפה להשכרה במרכז.'
מקובל אך לא בטוח, ויש העדפה להשכרה במרכז.
18/10/2019 | 20:44
2
50
כשהחנייה מחוץ לתחנות המוצא גנבי האופניים יודעים שבעלי האופניים לא יחזרו לאופניהם עד הערב והגניבות חוגגות מגניבת גלגלים במנגנון Quick release דרך שבירת מנעולים וגניבת אופניים שלמות ועד להסרת כל המרכיבים מהשלדה הנעולה אם לא הצליחו לשבור את המנעול. כרוכב שמים לב לזה כשבאים לחנות במתקן קשירה ורואים אופני רפאים כאלו.

החנייה בתחנות הטרמינל מסוגנת עוד יותר - יש לגנבים לילה שלם לעשות כרצונם. בנוסף אין הרבה זמן להתעסק עם תחזוקה של זוגות עיר (בדרך כלל מעבירים זוג ישן לעיר כדי שאם יגנב זה לא יהיה הפסד גדול) אז תוכניות השכרת האופניים העירוניות זכו לפופולריות גדולה בקרב נוסעי תחנות הטרמינל כי אין את הסיכון לרכושם האישי. תוכניות ההשכרה לא רלבנטיות לתושבי הפרברים משום שתחום הפרישה מרכזי מדי.

אינני יודע מה השיטה הפריזאית לחנייה בטוחה אבל בלונדון יש שתי שיטות: בתחנות מסויימות יש מתחמים מסוגרים מטעם המועצה המקומית, אבל גם אז לא מדובר בכל התחנות שבמועצה אלא בתחנת מפתח או שתיים. השיטה השניה היא לקנות אופניים מתקפלות ( Brompton היא להיט בלונדון ) ולקבל הסכמה מראש להחנייתם במקום העבודה. יש מקומות עבודה ששמים מתקני קשירה לאופניים רגילות בכניסות למתחמים אבל זה לא בטוח ב100% בהשוואה להכנסת זוג מתקפל לבניין.

אישית נגנבו לי שני זוגות אופניים וגלגל קדמי אחד במהלך השנים.
לצפיה ב-'לפני כמה שנים קרה מקרה בתחנת הרצליה שהשמידו אופניים קשורים'
לפני כמה שנים קרה מקרה בתחנת הרצליה שהשמידו אופניים קשורים
18/10/2019 | 23:18
1
64
העיצוב החיצוני הנוראי של תחנת הרצליה שמתעדף מאוד מכוניות (לפחות בתקופה שהשתמשתי בה) כולל מקטע מדרכה שבו יש גדר בין המדרכה לכביש ממש מול הכניסה לתחנה, לא ברור אם זה כדי שאנשים לא יעצרו ממש מול הכניסה ויחסמו את החניון, או כדי שהולכי רגל לא "יקפצו" לכביש או דרישת אבטחה מוזרה.

יש תמונה בגוגל street view
https://goo.gl/maps/W7EJNWNd9C8Eoow3A

למקטע הגדר הזה היו קשורים *המון* אופניים בדרך קבע, כנראה של אנשים שעשו בדיוק את הקטע הזה של להחזיק זוגות בשני הצדדים.

יום אחד לרכבת או לעירייה נמאס מהאופניים שלטענתם חלק לא מבוטל מהם היו "נטושים" ופשוט ניסרו את המנעולים וזרקו את האופניים של כולם. הנוסעים הגיעו לתחנה ונדהמו לגלות שבעצם לא רק שזרקו רכוש שהיה שייך להם (למכוניות לא היו עושים את זה כל כך מהר), גם אין להם דרך להגיע ליעד.

(אני לא מוצא כתבות בנושא אז יכול להיות שאני לא זוכר נכון וזה לא באמת קרה)

בכל מקרה ברוב תחנות רכבת ישראל עדיין אין מספיק חניית אופניים ביחס לכמות הנוסעים. חניוני האופניים החדשים של רכבת מרכז אם הדרקונים (בעקבות חידוש מסוף האוטובוסים) הם אולי התחלה טובה, אבל ממש לא מספיק ביחס לגודל התחנה.

יש כרגע פרויקט, בעיקר בת"א, של חניוני אופניים רובוטיים בתחנות הרכבת, שיאפשרו אכסון מאובטח של אופניים וקבלתם רק אחרי זיהוי עם רב קו או אפליקציה, אבל במתקנים כאלו יש כמובן את הבעיה של מהירות האכסון והשליפה ושהמתקן יכול לשרת אדם אחד בכל פעם, ומתקן בודד לתחנה משמעו תורים ארוכים, במיוחד בתחנות הגדולות, ולכן הרבה רוכבי אופניים כועסים על זה שאומרים להם שזה יהיה התחליף.

אם באמת רוצים שכמות אנשים גדולה כל כך יעברו להשאיר את האופניים בתחנות, ראוי לתכנן פתרונות מקביליים יותר - בין אם פשוט יער של חניית אופניים מחוץ לתחנה או מבני חניית אופניים בסגנון הולנדי או דני.
לצפיה ב-'משיטוט ללולאת האוטובוסים יש שם חניון אופניים '
משיטוט ללולאת האוטובוסים יש שם חניון אופניים
19/10/2019 | 01:55
47
אמנם מדובר במתקנים חד קומתיים מיושנים, אבל זה לא שאין חנייה מסודרת שהיה אפשר להרחיב, אולי למתקנים דו קומתיים כפי שיש ליד תחנות ראשיות אצלנו בימינו.

הנה לינק לאחד ממתקני החנייה המסוגרים (הנדירים יחסית) בלונדון ליד תחנת פינסברי פארק.

Finsbury Park Cycle Parking
12 Stroud Green Rd, Finsbury Park, London N4 2DF, United Kingdom
+44 20 8699 1338

לפני השיפוץ של 2017 המקום היה מאויש, היה צריך ללחוץ על כפתור כדי שיפתחו לך וכדי שתוכל לצאת. היתה טלוויזיה במעגל סגור. לא היה למיטב זכרוני רישום של אופניים ורוכבים (כרטיס או משהו בסגנון) אבל פשע ברור כמו גניבת גלגל או פריצת מנעול (של הרוכב, לא היו מנעולים של החניון) היה גורם להזמנת משטרה ולכידת הגנב בתוך המבנה.

המיקום הוא ליד תחנת רכבות עיליות ותחתיות חשובה עם 2 קווי תחתית (ויקטוריה, פיקדילי), קטע קרקעי של של הקו התחתי-פרברי גרייט נורת'רן שיעדו מורגייט וכן קווים חדשים של רשת הטמזלינק שהיו מסתיימים בקינג'ס קרוס ליד אטרקציית ההארי פוטר הפיקטיבית  (אתר ההסרטה המפורסם הינו בין רציפים 4 ו 5 באחד משערי קיר התמך שעובר במרכז התחנה בין רציפים 1-4 ורציפים 5-8 ומחזיק את הגגות של שני חצאיה, האטרקציה נמצאת על קיר ללא קשתות ענק מחוץ לאולם של 1-8 ובסמוך לרציפים 9 - 11 הפרבריים שהם תוספת מאוחרת במבנה צדדי עם גג נמוך יותר כאשר בין רציף 9 ל 10 ישנן שתי מסילות. הקיר של האטרקציה נמצא ביו 8 ל 9 בצד של 9 ואינה אפילו באוריינטציית הצפון-דרום של אתר הצילומים אלא בכיוון מזרח) וכן כמה קווים שמסתיימים בקינגס קרוס עצמה. בתחנה התחתית של פינסברי פארק 4 רציפים, בעילית 6. כמו כן חניון האופניים ממוקם ליד מסילה לשעבר להייגייט ששמה היום כפארק הינו Parkland walk.

אישית לא הייתי טורח לעלות על רכבת משם לעיר כי האזור נמצא 15-20 דקות רכיבה מאזורים מרכזיים רבים, אבל יתכן שיש רוכבים שמעדיפים לעשות 2-3 ק"מ בלבד.

כשהגעתי מהרצליה לרעננה ביוני 2018, לפני השלמת תחנות רעננה, התרשמתי לרעה מהתח"צ המשלים. הנסיעה מנתב"ג להרצליה ארכה פרק זמן דומה לנסיעה מהרצליה לאחוזה. מארחיי ביקשו שאקח מונית אבל בגלל התור הארוך ביציאה עד שהגעתי לאזור האוטובוסים כל המוניות נתפסו וקו 39 כבר יצא מהתחנה.
לצפיה ב-'חוסמים במעברים ליד הדלתות ברכבת'
חוסמים במעברים ליד הדלתות ברכבת
16/10/2019 | 21:17
117
אנשים לא מתורבתים, אני כנוסע רכבת הייתי נכנס לקרון אופניים עם זה.
לצפיה ב-'למה לא מסתפקים בחזרה לנהלים המקוריים'
למה לא מסתפקים בחזרה לנהלים המקוריים
16/10/2019 | 17:19
1
161
המאפשרת העלאת אופניים רגילים בשעות השפל ואופניים מקופלים בתוך תיק בכל שעות היום?
לצפיה ב-'באמת לא ברור'
באמת לא ברור
18/10/2019 | 09:23
60
אף פעם לא הבנתי מה ההגיון לאפשר העלאת אופניים חשמליות בשעות העומס
לצפיה ב-'אחרי החגים: איסור גורף על העלאת אופניים רגילים לרכבת'
אחרי החגים: איסור גורף על העלאת אופניים רגילים לרכבת
17/10/2019 | 15:09
108
מכה לנוסעים הרוכבים: הרכבת תגביל הסעת אופניים רק לדגמים מתקפלים ורק בשעות השפל, בניסיון להפחית את הצפיפות בקרונות. האיסור ייכנס לתוקף בשבועות הקרובים
אודי עציון 14:54 17.10.19
לצפיה ב-'הלוואי יעיפו אתכם מהמדינה גם'
הלוואי יעיפו אתכם מהמדינה גם
18/10/2019 | 10:34
38
לצפיה ב-'טוב מאוד, שיפסיקו לחסום מעברים! ואם אפשר לדרוש לקפל גם עגלות'
טוב מאוד, שיפסיקו לחסום מעברים! ואם אפשר לדרוש לקפל גם עגלות
19/10/2019 | 23:10
4
68
נמאס לי כבר מהנוסעים (בד"כ דתיים) שעולים עם עגלות (ריקות!) ואז חוסמים איתן את המעברים ברכבת במקום לקפל אותן כך שאחרים יוכלו לעבור בנוחות ובבטחה ולא יצטרכו לעשות מסלול נינג'ה.

מי שרוצה לעלות לרכבת עם מפלצת גלגלית שיטרח לקפל אותה ולדאוג שלא תפריע. אני מבינה שזו יותר טרחה, אבל הבחירה בנוחות האישית שלו לא יכולה לבוא על חשבון הנוחות של שאר הנוסעים.

אגב, מגדילים לעשות פה ושם נוסעים שמטעינים את האופניים החשמליים שלהם בשקעים ברכבת, כן כן. אומנם זה אסור בתכלית האיסור, אבל הם עושים זאת כל עוד לא עובר פקח ומעיר להם...
לצפיה ב-'בינתיים בוטלה הגזרה על שעות השפל'
בינתיים בוטלה הגזרה על שעות השפל
20/10/2019 | 00:48
3
95
ניתן יהיה להמשיך להעלות אופניים רגילות בשעות השפל.

פעילות הרכבת בהיקפה הנוכחי לא מסוגלת להתמודד עם מאסת אופניים של יוממים בשעות עומס, בוודאי כאשר אלו לא-מתקפלים. הטעות הייתה שמלכתחילה לא אכפו את הדרישה על הקיפול בשעות העומס של החשמליות.

לבעלי אופניים רגילות אין בעיה להשאיר אופניים פשוטות נוספות בסמוך לתחנת היעד, רמת הגניבות שלהם - נמוכה. בעלי חשמליות אין סיכוי שישאירו בסופי שבוע רכוש בשווי אלפי שקלים, והם חייבים לקחת את האופניים איתם בכל יום, וזה מקור הבעיה. רכבת ישראל בצפיפות שעות העומס, לא מתמודדת טוב עם עומס האופניים בשעות העומס, וגם הנכים ועגלות ילדים סובלים מזה. אין מנוס מלדלל את החשמליות בשעות העומס בכל דרך
לצפיה ב-'אופניים חשמליים. אופן = גלגל. הוא נשאר זכר גם בזוג '
אופניים חשמליים. אופן = גלגל. הוא נשאר זכר גם בזוג
20/10/2019 | 01:12
2
27
לצפיה ב-'וזה נכון גם למספריים, משקפיים ושדיים'
וזה נכון גם למספריים, משקפיים ושדיים
21/10/2019 | 23:04
1
20
לצפיה ב-''
21/10/2019 | 23:32
8
לצפיה ב-'המשבר הניהולי בחברת נת"ע – סכנה ממשית לעתיד החיים הנורמליים'
המשבר הניהולי בחברת נת"ע – סכנה ממשית לעתיד החיים הנורמליים
14/10/2019 | 19:04
30
295
בחברת נת"ע יש משבר ניהולי חמור.
אני לא מצליח לתפוס כיצד העיתונות הכלכלית מדווחת על כך בכתבות שטחיות ע"י כתבים יחסית זוטרים ולא מציגה כתבות עומק ומאמרי דעה של התותחים הכבדים.
הרי נת"ע אחראית על פרויקטי התשתית החשובים ביותר שיש במדינה.
הרי סך הפרויקטים שבאחריותה מתקרב ל-200 מיליון שקל. שום פרויקט ביטחוני ולוא הגדול ביותר לא מתקרב לסכומים האלה. להלן שתי דוגמאות מהעולם הביטחוני להתייחסות: 200 מיליארד שקל זה כמו לרכוש 6 טייסות F35, וחיל האוויר הרי קונה טייסת חדשה אחת לחמש שנים וחיל האוויר מורגל ומתורגל בזה... והרי פרויקט המטרו מסובך פי אלף מרכישת טייסת. בפרויקט רכש הצוללות מדובר על מיליארדים בודדים.
שלא לדבר על כך שפרויקט תשתית נחשב כפרויקט גדול כשהוא בהיקף של מליארדים בודדים, מקסימום 10 מיליארד. פה מדובר בכפולות רבות.
המסקנה המובנת מאליה: לחברת נת"ע נדרשים מנהלי הפרויקטים הטובים ביותר שיש למדינת ישראל להציע.
ומה קורה בפועל? משבר ניהולי חריף הגורם לעזיבת המנכ"ל יהודה בר און, בעקבות זאת - עזיבת שדירת הניהול המשמעותית ביותר שמתחת למנכ"ל (כגון סמנכ"ל, אחראי על ההנדסה, יועץ משפטי, האחראי על התקשרויות ועוד).
אני לא מכיר את חיים גליק שנבחר לתפקיד לפני כשבוע ואיני מכיר אף אחד משאר המועמדים שהיו לתפקיד. אני בסה"כ ניהלתי פרויקטים בחיים שלי, אמנם לא בהיקפים של מיליארדים, אך בהיקפים של עשרות ומאות מיליונים.
יש הבדל עצום בין מנכ"ל, טוב ככל שיהיה, ובין מנהל פרויקטים.
פה מדובר בניהול פרויקט הגדול ביותר בתולדות מדינת ישראל.
מבלי כאמור להכיר את המנכ"ל שנבחר, אך מתוך מה שפורסם, להלן הניתוח שלי של הרזומה שלו:
  • היה בשירות בתי הסוהר – לא רלבנטי לעניננו.
  • היה מנכ"ל אוניברסיטת בר אילן – לא רלבנטי. גם הטיעון שעסק בהקמת הפקולטה לרפואה בצפת לא רלבנטי לניסיון , מה עוד שמדובר בפרויקט קטנטן יחסית לעניננו כאן.
  • היה מנהל "מבט לנגב תפעול" במשך שנתיים. חברת "מבט לנגב" (להבדיל מ"מבט לנגב תפעול") הקימה את עיר הבה"דים, פרויקט בהיקף של 5 מיליארד ₪. לחברה שתי חברות בנות – "מבט לנגב הקמה" ו"מבט לנגב תפעול". חיים גליק עסק בתפעול השוטף של עיר הבה"דים, למשל, מי תהיה חברת הקייטרינג (והיו שם בעיות שהגיעו לבתי משפט....). הוא לא עסק בהקמת העיר. שימו לב גם לתאריכים שבהם הוא היה מנכ"ל שם – הרבה אחרי שהתחיל הייזום, הרבה אחרי שבוצע התכנון, הרבה אחרי שיצאו המכרזים לבחירת הקבלן המבצע, הרבה אחרי שכבר המבנים עמדו בשטח... כלומר שום ניסיון רלבנטי.
  • היה מנכ"ל עירית רשל"צ לתקופה קצרה. שוב לא רלבנטי לנושא.
בחברת נת"ע צריך מנהל שיש לו ניסיון בניהול פרויקטים גדולים מאד. אם לא בתשתיות תחבורה, אז בתשתיות בניה, או לפחות פרויקטי מיחשוב.
יכול להיות שחיים גליק הוא מנכ"ל דגול, אך מנהל פרויקטים הוא לא. איך יוכל לבחור את שיטת היישום של פרויקט המטרו (BOT, PPP, ועוד שאר קללות) אם מעולם לא עסק בדברים כאלה ואפילו לא בקנה מידה קטן?
ראינו איך מנכ"ל (של רכבת ישראל) שאין לו שום ניסיון בפרויקטים (היה לו ניסיון בדיוק כמו של חיים גליק, ואולי אף יותר) פגע בדרך בה ניהל את פרויקט הרכבת לירושלים ואת פרויקט החישמול של הרכבת. וזו דוגמא לפרויקט קטן ליד הפרויקטים של נת"ע ולהחלטות הקריטיות שצריך לקבל כדי לכוון את נושאת המטוסים הזו.
על כתפיו של מנכ"ל נת"ע מונח עתיד מדינת ישראל. זה לא צחוק. שגיאה בבחירת דרך פעולה ובקבלת החלטות עלולה להוביל אותנו לקטסטרופה שלא נצא ממנה. סוף כל סוף, אחרי חמישים שנה, פרויקט הסעת ההמונים של גוש דן נכנס למסלול והוא עלול לקרוס רק בגלל משחקים פוליטיים של בחירת מנכ"ל לא מתאים.
לבסוף: אפשר בכלל להשוות את הניסיון איתו הגיע יהודה בראון לתפקיד מנכ"ל נת"ע לניסיון איתו מגיע חיים גליק? זה ממש צחוק מהעבודה.

חברת נת"ע צריכה לקבל בתקופה הקרובה החלטות חשובות מאד הן באופן שוטף בפרויקט הקו האדום (יש חשש גדול שיש פיגור גדול מאד בפרויקט) והן בשאר הפרויקטים. עד ששדרת הניהול החדשה תתייצב, עלול לעבור זמן רב.
אשמח כמובן להיות מופתע ולהתבדות, אך אני ממש חושש שהעתיד התחבורתי של גוש דן הולך לקטסטרופה בגלל הסאגה הזו של התפטרות שדרת הניהול הנוכחית בנת"ע והבחירה ההזויה של המנכ"ל.
שיהיו בשורות טובות.

לצפיה ב-'האחריות של משרד התחבורה זה לבחור מנכ"ל לנת"ע?'
האחריות של משרד התחבורה זה לבחור מנכ"ל לנת"ע?
14/10/2019 | 21:21
2
133
אם כן, זה הגוף שאותם צריך להאשים בבחירה סתמית של מנכ"ל שאין לו מושג בעניין רק"ל, אלא אם כן יפיק לקח ממנכ"ל העוזב בהכשרה לזמן קצר.
לצפיה ב-'לדעתי האחריות היא של הדירקטוריון.'
לדעתי האחריות היא של הדירקטוריון.
15/10/2019 | 00:23
1
107
לפי הדיווחים- המשבר בחברה התחיל כשהוחלף יו"ר הדירקטוריון של נת"ע, כשהיו"ר החדש כנראה דרש התערבות יותר משמעותית של הדירקטוריון בפעילות השוטפת של החברה.
לצפיה ב-'אכן האחריות היא על רם בלינקוב'
אכן האחריות היא על רם בלינקוב
15/10/2019 | 01:48
99
הכל התחיל כשהוא מונה ליו"ר דירקטוריון ודרש מיהודה בר און להעביר את כל ההחלטות דרך דירקטוריון (כשבעבר, דירקטוריון שימש סוג של חותמת גומי ובעצם שימש רק לאישורים בדיעבד להחלטות שמנכ"ל קיבל בעצמו).
כך לפחות לפי הכתבות שהיו בנושא שקראתי
לצפיה ב-'לא היו הרבה מועמדים לתפקיד,'
לא היו הרבה מועמדים לתפקיד,
14/10/2019 | 23:45
223
פעם היו.............230!!

https://www.port2port.co.il/article/%D7%94%D7%95%D...

ועוד דבר נחמד, לפני ההתפטרויות בשדרת הניהול, אחדים עוד הספיקו לעשות טיול לשוודיה לבקור בקונגרס של האירגון הבינלאומי לתחבורה ציבורית(UITP) ביוני השנה.
לצפיה ב-'לדעתי חייבים לעצור את הפרוייקטים של הרכבת הקלה'
לדעתי חייבים לעצור את הפרוייקטים של הרכבת הקלה
15/10/2019 | 01:23
7
165
להוציא את הקו האדום שכבר באמצע התהליך.   אם היה מדובר בעבודות מינוריות אז מילא, אבל מתכוונים לסגור את כל הרחובות המרכזיים בתל אביב, ואם נת"ע לא מתפקדת נכון לעת עתה חייבים לדחות את זה. הנזק יעלה בהרבה על התועלת.
לצפיה ב-'גם קווים ירוק וסגול באמצע התהליך'
גם קווים ירוק וסגול באמצע התהליך
15/10/2019 | 08:37
6
143
למשל כבר סגרו את המכרז של כריית המנהרות בקו הירוק.
אתה רוצה לעצור אותו לשלם כנס עתק לחברה הזוכה?
וגם כנסות לשאר החברות שזכו במכרזים השונים של ביצוע?
הקו הסגול אגב גם בבניה (יש עבודות כבר כמה חודשים ברחוב ארלוזורוב בתל אביב).
אי אפשר לעצור את זה.
מה שכן, הבעיות הארגוניות האלה מציבות סימן שאלה מאוד גדול על עתידו של פרוייקט המטרו (שאני אישית גם ללא קשר די סקפטי לגבי היתכנותו).
כך או כך, נדמה לי קצת מוקדם מדי, מראש לשלול את יכולתיו של מנכ"ל שנבחר בלי לתת לו אפילו הזדמנות.
נזכיר שכשיהודה בר-און מונה לתפקיד סמנכ"ל כספים בנתיבי איילון (תפקידו הראשון בתחום תחבורה) גם לו היה נסיון די דל בפרוייקטים גדולים בכלל ובתחום תחבורה בפרט.
אני לא בעד ולא נגד מנכ"ל החדש עדיין, אבל אני בהחלט בעד לתת לו הזדמנות.

לצפיה ב-'ומה עם הקנס שמיליוני אנשים אמורים לשלם?'
ומה עם הקנס שמיליוני אנשים אמורים לשלם?
15/10/2019 | 08:48
3
108
לשבש את כל תל אביב זה לא קנס?
לצפיה ב-'אין שום קשר בין שיבוש רחובות בתל אביב לבין בעיות בנת"ע'
אין שום קשר בין שיבוש רחובות בתל אביב לבין בעיות בנת"ע
15/10/2019 | 12:48
2
95
השיבוש הוא בלתי נמנע, גם אם נת"ע היו מכריזים על יהודה בר-און כאל שליט עליון של החברה לנצח נצחים.
אם כבר ההיפך יהודה בר-און דחף ליותר שיבושים כאלה על מנת לסיים את העבודה בהקדם (ואגב אני 100% מסכים איתו).
לצפיה ב-'יש קשר -יש להציג לציבור תכנון מספיק זמן מראש'
יש קשר -יש להציג לציבור תכנון מספיק זמן מראש
17/10/2019 | 10:48
1
42
ניהול טוב, יציג לציבור את תוכנית סגירת הרחובות, מה התכנון למסלולי התחבורה הציבורית (בדגש על אלנבי/בן יהודה), יקבל feedback מהציבור ויתקן. כרגע אין שום מידע מה הולך לקרות. אנחנו לא רוצים שיקרה מה שקרה עם נתיב פלוס כשהודיעו על התוכנית שבועות ספורים לפני תחילתה. לכן יש קשר חזק למצב הניהולי של נת"ע והיכולת שלהם לעסוק בזה בצורה מקצועית ורצינית. הרי סגירת הרחובות צפויה בתחילת 2020 עוד חודשים ספורים.
לצפיה ב-'אבל יש כבר תכנון והוא סופי'
אבל יש כבר תכנון והוא סופי
17/10/2019 | 11:12
42
ואנחנו יודעים בדיוק, מה הולך לקרות.
מספיק להתסכל על מסלול הקוים, ועל הדמיות של תחנות השונות לעורכן.
אנחנו כמובן לא יודעים את כל הפרטים, אבל בישראל כמו בישראל, לא נדע את כל הפרטים עד שהקבלן יגיע לשטח ויגלה "פתאום" שהדברים לא כפי שהוצגו, כי אף אחד לא חשב על איזה צינור (כמו בסיפור של קצא"א).
לגבי סגירות ספציפיות ושינוי בהסדרי תנועה, מדובר במשהו שיתבהר ככל שהעבודות יתחילו ואני בטוח שזה יפורסם בהדרגה.
אני מסכים איתך שאפשר לעשות יותר על מנת ליידע את הציבור, אבל לא נראה לי שזה כל כך קשור לבעיות הנהלה של נת"ע.
הרי גם בתקופתו של יהודה בר-און (שאיו וויכוח שהיה מנהל טוב), התושבים גם לא ידעו מה הולך לקרות.
חלק באשמתם, כי פשוט לא האמינו "שהפעם זה אמיתי", חלק כי אולי נת"ע לא עשתה מספיק מאמץ ליידע אותם.
ואני אפילו לא מדבר על המחדל של שדרות ירושלים.
כך או כך הרחובות הולכים להיסגר וזה ללא שום קשר לדמות המנכ"ל העתידי של החברה והתאמתו לתפקיד.
לא שאני פותר אותו מאחריות, אבל נושא של ליידע את הציבור (נושא חשוב ללא ספק), זה לא בהכרח משהו שהוא צריך להחליט בעצמו.
מדובר במשהו שמחלקת יחסי ציבור של נת"ע צריכה לעסוק בו.
כמו שאני רואה את זה, תפקידו המרכזי צריך להיות מצד אחד לפקח על פרסום וביצוע המכרזים השונים מצד אחד ולדאוג להספקת הכסף ממשרדי הממשלה מצד שני.
כמובן גם לפקח על כל הנושא של תיאום מול רשויות השונות.
זאת בגדול מה שאני מצפה ממנהל מוצלח של נת"ע כמו שיהודה בר-און היה.

לצפיה ב-'קנס, לא כנס.'
קנס, לא כנס.
15/10/2019 | 21:18
1
27
לצפיה ב-'הוא ציין שזו השפה השלישית שלו. זכותו.'
הוא ציין שזו השפה השלישית שלו. זכותו.
15/10/2019 | 23:40
161
להתנגח באנשים על איות זה טריק זול של טוקבקים בynet , וכשאנשים מציינים מראש שזו לא השפה הראשונה שלהם צריך לקבל את זה.

כשאני מציין שמסך המגע שלי יוצר שגיאות הקלדה עקב הצורך לכבות את מתקן האיות אני מקווה שקוראים יקבלו את זה.

חלק מהעושר של הפורום הוא הבינלאומיות. היכולת להשוות בין דוגמאות שונות היא יכולת מפתח בדיון בפתרונות המוצעים לנוסע בארץ ולכן השתתפות עולים, ותיקים ויורדים היא דבר שמעשיר את כולם.

לצפיה ב-'פשרה צפויה בין נת"ע לבין דניה סיבוס (ולבין שיכון ובינוי)'
פשרה צפויה בין נת"ע לבין דניה סיבוס (ולבין שיכון ובינוי)
15/10/2019 | 08:43
16
172
בכלכליסט התפרסמה ידיעה על פשרה צפויה בין נת"ע לבין דניה סיבוס ושותפתה הסינית בגובה של 170 מש"ח. מגעים לפשרה עם שיכון ובינוי בגובה 240 מש"ח.

הפשרה מותנית בהתחיבות לסיום התחנות (למעט קרליבך) עד אוגוסט 2021.

לצפיה ב-'לא מובן'
לא מובן
15/10/2019 | 21:22
15
77
"תחנת קרליבך, שבה עוברים למעשה שני קווים של הרכבת, האדום והירוק, תסתיים על פי ההסכם עד אוגוסט 2021 ותתחיל לפעול בסוף 2022"?
לדעתי התכוונו לסוף 2021.
לצפיה ב-'תחנת קרליבך תיפתח "באיחור"'
תחנת קרליבך תיפתח "באיחור"
15/10/2019 | 21:32
14
119
זה ידוע כבר מתחילת העבודות בקו עקב המורכבות
לצפיה ב-'כנראה מדובר באיחור נוסף ביחס למה שנאמר בהתחלה'
כנראה מדובר באיחור נוסף ביחס למה שנאמר בהתחלה
16/10/2019 | 01:28
13
79
כפי שמוסבר בכתבה, העבודות התחילו באיחור של כחצי שנה, בגלל הצורך בפינוי תשתיות שלא מופו.
אני גם זוכר במעורפל שהיתה בעיה עם ציוד הנדסי לחפירה ובניית קירות סלארי שלא התאימו לצרכים והחוחלפו בשלב מוקדם בפרוייקט.
היתה כתבה בנושא אם הזכרון שלי לא מטעה אותי.
משהו, על מכונות הידרומיל, שלא היו מסוגלות לבצע את העבודה עד לעומק הנדרש באדמה?
מה שכן, הם חייבים לסיים את קומת רציפים ולדעתי לפחות עוד קומה נוספת, כך שיוכלו לעבוד בלי להפריע לתנועת הרכבות ולסכן אותה.
מעניין שמהכתבה משתמע, שהם מתכוונים כנראה להתחיל בעבודות גמר בחלק מתחנות עוד לפני שיסתיימו עבודות שלד.
מעניין אותי, איך בדיוק הם מתכוונים לעשות את זה.
אגב הרצות בכל הקטע התת קרקעי יהיה ניתן להתחיל עוד לפני סיום התחנות.
כל עוד תהיה מסילה וחשמולת רציפה בכל המסלול.
בקיצור יהיה מעניין.

לצפיה ב-'איחור של שנה והרכבת הקלה תחלוף שם ולא תעצור בתחנה זו.'
איחור של שנה והרכבת הקלה תחלוף שם ולא תעצור בתחנה זו.
16/10/2019 | 21:21
12
38
לצפיה ב-'מקריאת וניתוח הכתבה וההסכמים ברור שצפוי איחור ניכר בקו האדום'
מקריאת וניתוח הכתבה וההסכמים ברור שצפוי איחור ניכר בקו האדום
17/10/2019 | 11:02
11
60
אם הנדסה אזרחית מסתיימת באוגוסט 2021 לפי ההסכם, ואם עבודות הגימור יסתיימו, לפי הכתבה, ארבעה חודשים אח"כ , כלומר בסוף 2021, ברור שהקו יתפתח במקרה הטוב בפסח 2022, כלומר בפיגור של חצי שנה.
אך אלה הנחות אופטימיות, שהרי לא סביר שתהיה חפיפה כמעט מוחלטת בין עבודות ההנדסה האזרחית ועבודות הגימור והתקנת המערכות ובעיקר בדיקתן והרצתן. לכן ריאלי יותר לגזור מתוך ההסכמים המתגבשים שעבודות הגימור והתקנת המערכות תסתיימנה בתוך 2022 ולכן פתיחת הקו תהיה לקראת סוף 2022, וזו הנחה אופטימית לתחושתי.
לגבי קרליבך, אם מה שכתוב בכתבה נכון, הרי שמדובר באיחור של שנה, שהרי מלכתחילה תוכנן שהתחנה תיפתח במחצית 2022.
לצפיה ב-'מסכים לגבי קרליבך, מדובר על איחור של שנה נוספת '
מסכים לגבי קרליבך, מדובר על איחור של שנה נוספת
17/10/2019 | 11:28
10
49
לא מסכים לכבי התחנות.
התאורייה שלי, שהקו ייפתח באיחור של כמה חודשים (בזה אני מסכים) אבל במתכונת מצומצמת כלשהיא ושאר התחנות ייפתחו בהדרגה בהמשך השנה הנוספת.
אני מסכים איתך שקצת תמוה לבצע עבודות גמר בזמן שהשלד עוד לא מוכן, אבל לפחות בחלק מהתחנות יהיה ניתן להתחיל בעבודות גמר בחודשים הקרובים עד שנה מעכשיו, מה שמשאיר מספיק זמן לסיים אותן (עוד פעם בחלק מהתחנות).
מה שלדעתי יקבע את תאריך הפתיחה, היא קצב החשמול והתקנת מערכות איתות ובקרה וכתוצאה מכך תחילת בדיקות הרצה לכל עורכו.
הקו ייפתח (במתכונת כזאת או אחרת) משהו כמו חצי שנה אחרי תחילת הרצות לדעתי.
מוכנותן של תחנות כאלה ואחרות פחות קריטית לכך.

לצפיה ב-'אם למשל השלד מוכן חלקית, אפשר לבצע עבודות גמר חלקיות'
אם למשל השלד מוכן חלקית, אפשר לבצע עבודות גמר חלקיות
17/10/2019 | 17:14
9
41
למשל, אם קומת הרציף יצוקה לגמרי והעבודות על השלד מתמקדות בקומות שמעל, אפשר להתקין מסילות, אפשר לרצף את הרציף, אפשר להתקין תאורה, אפשר להתקין דלתות קצות רציף, וכו' וכו'. כשהקומה הטכנית יצוקה כבר אפשר להכניס לתוכה את ציוד מיזוג האוויר, גנרטורים, שנאים, ושאר מערכות.

אם אינני טועה בהרבה מהתחנות (אם המושבות, ארלוזורוב, יהודית, אלנבי, אליפלט) השלד נמצא במצב מתקדם מספיק, ובמילא יש עוד כמה חודשים עד שיתחילו עבודות הגמר.
לצפיה ב-'כנראה אפשר, אבל נדמה לי שזה קצת לא בטיחותי.'
כנראה אפשר, אבל נדמה לי שזה קצת לא בטיחותי.
17/10/2019 | 18:27
8
38
חוץ מזה, הבאתי לפני זמן מה ציטות מאחד המכרזים של נת"ע לבניית התחנות.
היה שם רשום די בבירור שקבלן עבודות הגמר ייכנס לתחנה רק אחרי ששלד התחנה יהיה מוכן (דובר שם נדמה לי על חודש עד חודשיים של זמן שקבלן השלד צריך לתת התראה כך שיהיה זמן קבלן הגמר להתארגן.
ייתכן שהדברים השתנו מאז כמובן.
ברור לגמרי שנת"ע לא מתכוונת להמתין לסיום עבודות השלד בשביל להניח מסילות ולהתקין חשמול וגם אין סיבה שתעשה זאת.
כל מה שצריך זה רצפת התחנה יצוקה ואולי (רצוי) גם תקרה של קומת קומת הרציפים.
לגבי מה שרשמת על מוכנות:
1. אם המושבות אכן במצב מתקדם (היא גם סוג של תחנה "חצי תת קרקעית) ויש בה פחות קומות לדעתי
2. ארלוזורוב אכן במצב מתקדם יחסית (למרות שיש פיגור מסוים מאחוריי אלנבי).
3. אלנבי אכן השלד כבר כמעט מוכן (לדעתי סדר גודל של חודשיים עד לסיום השלד ויציקת גג התחנה
4. אליפלט היא לא תחנה תת קרקעית, היא יותר כמו תחנה קרקעית שתהיה
5. שדרות יהודית דווקא במצב לא מתקדם בכלל.
כרגע יוצקים שם קירות של קומה השניה (הטכנית).
בפורטל (נת"ע רשמו זאת בהסבר שלהם לתמונות בעדכון האחרון).
היא אכן כבר במצב די מתקדם.
לגבי התשתיות השונות, זאת שאלה מעניינת.
אני חושב שהרבה מאוד מתשתיות (פרט לתשתית ספציפית לתחנות כגון מערכות מעקב ובקרה של תחנה עצמה) בכלל לא יהיו בתחנות.
יש פירים מיוחדים לתחנות השנאה, חלק מתשתית תהיה במקומות השונים לאורך התוואי (למשל בחלק של המנהרה שבין פיר הרצל לבין הפורטל.
חלק כנראה יהיה בדפו.
אז אין בהכרח קשר ישיר בין מוכנות התחנות לבין הנחת תשתיות השונות.
כמובן שתשתית הרלוונטית למסילות וחשמול ניתן להתקין כבר עכשיו כי כבר בכל התחנות יש רצפה יצוקה או שתהיה בחודשים הקרובים.
כרגע אני יכול לחשוב רק על שתי תחנות שלא סיימו עם יציקת הרצפה.
תחנת קרליבך ותחנת בן גוריון.
בשתיהן יציקת הרצפה כבר התחילה.

לצפיה ב-'מתעלמים ממה שכתוב בכתבה הקו האדום יידחה משמעותית'
מתעלמים ממה שכתוב בכתבה הקו האדום יידחה משמעותית
18/10/2019 | 10:19
7
45
ראשית הערה נקודתית לגבי תחנת אלנבי:
הגג כבר יצוק. בפוסט קודם שלי שלחתי תמונות בהן הראתי שהתחילו לפרק את הסטראטים העליונים. הבעיה היא הבינוי הכניסות המערבית והדרומית. עד לפני שבועיים עוד הוציאו עפר מהכניסות. עדיין מכניסים ברזלים בכמויות אדירות. לכן לא סביר בעיני שבינוי כזה יסתיים תוך חודשיים.
לכאורה באלנבי, שהיא התחנה המתקדמת ביותר כנראה, אפשר היה להתחיל כבר בעבודות גימור. ולא התחילו...
ונחזור לכתבה: אם מה שכתוב שם נכון, עבודות הנדסה אזריחת (כלומר שלד) יסתיימו לפי ההסכמים המתגבשים מול הקבלנים, באוגוסט 2021. מזכיר: הקו מתוכנן לפעול באוקטובר 2021. כלומר אין בכלל שאלה שפתיחת הקו תידחה ובאופן משמעותי.
אגב, התחנות אינן בהכרח הנתיב הקריטי בפרויקט. אולי יש נתיבים קריטיים אחרים. דוגמא אחת: עבודות התשתית, הנחת המסילות והקמת תשתית החישמול מתחנת אליפלט ועד מרכז בת ים? למשל הסלילה בפתח תקוה? מדוע העבודות האלה יהיו קצרות יותר בזמן מהעבודות שהיו בבת ים שעדיין לא הסתיימו?

לצפיה ב-'מה שכתוב בכתבה זה רק הערכות של הכתב.'
מה שכתוב בכתבה זה רק הערכות של הכתב.
18/10/2019 | 10:46
6
34
בלי לראות תוכניות עבודה קצת קשה לשפוט.
לגבי אלנבי, לא ברור לי למה אתה קורה "גג".
אני לא מדבר על תקרת קומת הכניסה, אלה על כיסוי כל הצנרת המונחת על התקרה הזאת והחזרה של השטח למפלס הרחוב.
האם התכוונת, שבחלק מהמקומות בעצם אתר הבניה כבר נמצא במפלס הרחוב?
לגבי למה לא מתחילים עבודות גמר, עוד פעם, צריך לראות תוכניות עבודה.
זה יכול להיות מהרבה סיבות ולא בהכרח כי אי אפשר להתחיל בעבודות.

עבודות התשתית ועבודת הנחת מסילות בוודאי התחילו, הקמת החישמול כנראה שעוד לא.
הקמת חשמול דווקא בקטע הדרומי בכלל לא בנתיב הקריטי אם יוחלט לפתוח רק את החלק התת קרקעי כמו מדפו עד אליפלט.
גם סלילה של החלק בפתח תקווה היא לא בנתיב הקריטי.
בשביל לפתוח את הקו במתכונת מצומצמת צריך כנראה:
1. מספר "סביר" של תחנות מוכנות וזה כמובן נתון לוויכוח מה זה "סביר".
2. חדרי השנאה מוכנות (לפחות אלה הנדרשות על מנת לתפעל את הקטע התת קרקעי.
3. מסילות, חשמול ומערכות איתות ובקרה
4. מערכות מעקב ואבטחה (אנחנו בישראל בכל זאת)
5. זמן של כמה חודשים להרצות.
6. מערכות תחזוקה בדפו
7. מספיק ציוד נייד על מנת לספק תדירות "סבירה" (לדעתי תדירות בתחילת הפעלת הקו תשיה נמוכה ממשעותית ממה שהובטח).
8. צוות נהגים,אנשי תחזוקה והנדסה מיומנים על מנת לתפעל את כל המערכות הקריטיות.

אגב לא יפתיע אותי אם בהתחלה הקו יפעל כמו סוג של אטרקציה תיירותית.
כמו שעשו עם A1.
נסיעות חינם, הזמנה של כרטיסים בצורה מיוחדת, הגבלה של כמות הנוסעים וכן הלאה.
כל זה על מנת לאפשר לציבור להכיר את המערכת החדשה וגם לעשות חיים קלים יותר לחברה המפעילה ולצוותים השונים.

לצפיה ב-'הערכת כתב או הסכמים?'
הערכת כתב או הסכמים?
18/10/2019 | 17:17
5
373
ציטוט מהכתבה:
"מתווי הפשרה כוללים התחייבות של קבלני הביצוע, דניה סיבוס וסולל בונה, ללוח זמנים נוקשה שמחייב אותן לסיים את עבודות ההנדסה האזרחית ב־9 מתוך 10 תחנות הרכבת התת־קרקעיות עד אוגוסט 2021, אחרת יהיו צפויות לקנסות משמעותיים של מאות מיליוני שקלים. עמידה ביעד זה תאפשר לקבלניות שאמורות לבצע את עבודות הגמר בפרויקט, להתחיל אותן ולסיימן עד סוף 2021".
יכול להיות שלגבי הגימור זו הערכה של הכתב, אך משתמע שלגבי ההנדסה האזרחית חד משמעית מדובר באוגוסט 2021 מתוך ההסכמים המתגבשים, כך לפחות אני קורא.
אני מצרף כאן תמונה ממחצית ספטמבר שפרסמתי כאן לפני מס' שבועות של תחנת אלנבי בספטמבר. רואים שיצקו את התקרה העליונה, זו שקרובה מאד למפלס הרחוב. יתכן שאתה צודק ומעליה יש שכבת תשתיות נוספת? רואים שהוציאו חלק ניכר מהסטראטים. 
לגבי החישמול, התחילו עבודות חישמול בקטע הדרומי של בת ים כבר לפני מס' חודשים. אני רק מצביע על כך שהזמן שאורכות העבודת בבת ים (והן רחוקות מסיום), צריך להשליך על הזמן שיארכו ביפו ובפתח תקוה וזה לא מבשר טובות.
לצפיה ב-'לדעתי יש עוד קצת עבודה מעל הגג הזה'
לדעתי יש עוד קצת עבודה מעל הגג הזה
18/10/2019 | 23:29
25
נתחיל מזה שהוא לא נראה בדיוק במפלס הקרקע שמסביבו,

אבל בנוסף -
אני לא מומחה ורק מנחש, אבל לדעתי אחרי הבטון צריכה לבוא שכבה של לוחות בידוד מים כמו שהתקינו על תקרת המנהרה בתוואי הטורקי לפני אליפלט, כולל בדיקת אטימות שיכולה לקחת קצת זמן (עשו את זה באליפלט, על לוחות האטימה מסדרים גריד של בריכות מים כדי למצוא נזילות בבידוד ולתקן).

ומעל זה בעצם צריך לבוא חול וחצץ לשכבה תחתונה של כביש, ומעל אספלט ואיי תנועה שעליהם אולי גם פתחי אוורור, וכמובן תעלת ניקוז למי גשמים שתתחבר לרשת התיעול העירונית, ויכול להיות שגם צינורות מים ותשתיות עירייה אחרות יעברו שם, באותו עומק שבהם היו עוברים אם זה היה כל רחוב רגיל, בתוך תעלות תשתית רדודות, לתחזוקה קלה בשביל העירייה.
לצפיה ב-'מה רואים בחלק הימני של התמונה ?'
מה רואים בחלק הימני של התמונה ?
19/10/2019 | 22:16
1
29
יש שם עדיין סטראטים ? האם מדובר בכניסה לתחנה ?
לא הצלחתי לפענח.
לצפיה ב-'זאת אחת הכניסות לתחנה (הסטראטים הצרים).'
זאת אחת הכניסות לתחנה (הסטראטים הצרים).
19/10/2019 | 22:39
28
מהתמונה וגם מהתצפיות שעשיתי בעצמי לפני מספר שבועות, יש הרבה מאוד תשתיות מעל ה"גג" הזה.
ישם גם צינורות, גם מה שנראה כמו תעלות תקשורת וכן הלאה.
די ברור שזה לא גג התחנה, אלה תקרת קומת כניסה.
אם אני מבין נכון, המצב הסופי יהיה אפילו קצת מעל מפלס הרחוב (סוג של מדרחוב/כיכר).
מדובר ביציקה די מאסיבית שהיא לפחות סדר גודל כמו יציקה של כל מפלס שמן הסתם תיעשה בהדרגה ותיקח עוד זמן.
הבעיה לדעתי היא גם שיתוף הפעולה עם חברות התשתיות השונות.
נת"ע לא יכולה פשוט לבוא ולצקת את הגג בלי שכל חברות התשתיות מקבעות את הצנרת במצבה הסופי החדש ומאשרות המשך העבודות.
יש בזה המון טפסולוגיה ותיאומי פעולה עם ארגונים שאנחנו יודעים לא ממש ידועים ביעילותם (כגון חברת החשמל למשל).
כאן דווקא אני חושש שנרגיש את החוסר של יהודה בר-און שידע לקדם דברים ולדפוק על השולח כשהיה צריך.

לצפיה ב-'מה שכתוב לגבי סיום הפרוייקט (בצורה כזאת או אחרת)'
מה שכתוב לגבי סיום הפרוייקט (בצורה כזאת או אחרת)
19/10/2019 | 22:44
1
33
זאת בוודאי הערכה של הכתב ולא יותר מכך (בשלב הזה).
עוד דבר לגבי מצב באלנבי.
בתחנת שדרות יהודית כידוע בונים עכשיו את הכניסה לתחנה (סוג של בודקה) שbus nerd ציין ואני צילמתי ופרסמתי כאן.
מהדמיות של תחנת אלנבי, גם כאן צריך להיות מבנה כזה ואין כרגע שום זכר לכך.
זה רק מחזיק את הטענה שלי, שה"גג" הוא לא באמת הגג הסופי של התחנה ונראה עוד שכבה מעליו.

לצפיה ב-'הפעם אני לגמרי איתך בעניין ה"גג"'
הפעם אני לגמרי איתך בעניין ה"גג"
20/10/2019 | 13:08
42
ברגע שתקרת קומת הכניסה יצוקה, אין למה שכותבים כאן "גג" קשר עם האפשרות להתחיל לעבוד על "גמר" התחנה.
כלומר עם כל העיכובים שניתן לחשוב עליהם, זה לא אמור להיות צוואר בקבוק.
אם רוצים אפשר להתחיל לעבוד על תחנת אלנבי בינואר.  
לצפיה ב-'גם בכלכליסט עסקו במינוי מנכ"ל ללא נסיון בתחום'
גם בכלכליסט עסקו במינוי מנכ"ל ללא נסיון בתחום
15/10/2019 | 08:45
123
לצפיה ב-'בקשה להקפאת הקו הסגול'
בקשה להקפאת הקו הסגול
16/10/2019 | 14:07
14
249

בלעדי לכלכליסט
קצא"א לבג"ץ: הקפיאו את קו הרכבת הסגול
בעתירה נגד משרדי האנרגיה והגנת הסביבה דורשת החברה להקפיא את העבודות ברכבת הקלה משום שהקו הסגול מסכן צינור נפט חיוני. לאחר שלוש שנים בהן פעלה ללא מנכ”ל, קצא”א מינתה את איציק לוי
ליאור גוטמן06:5416.10.19
תגיות:הרכבת הקלהעתירהבג"ץקצא"א
חברת קצא”א (קו צינור אירופה אסיה) עתרה לבג”ץ בימים האחרונים בדרישה לבטל את התוכנית הקיימת של הקו הסגול של הרכבת הקלה בתל אביב. לטענת קצא”א, התוכנית אושרה תחת חוסר סבירות קיצוני, משום שבשטח התוכנית עובר קו צינור דלק בקוטר 18 אינץ' “שאין לו תחליף והוא חיוני למשק האנרגיה של ישראל”. קו זה מזרים לדברי החברה “80% מהדלק הגולמי הנדרש לבתי הזיקוק בחיפה” ובנייה בסמיכות אליו מציבה “סיכון משמעותי לפגיעה בשלמותו” ומסכנת את משק האנרגיה של ישראל.

קצא”א הגישה את העתירה נגד שורת משרדי ממשלה לרבות משרד האנרגיה, המשרד להגנת הסביבה, המועצה הארצית לתכנון ובנייה, חברות מקורות, תשתיות נפט (תש”ן) ונתיבי תחבורה עירוניים (נת”ע) ועוד גורמים. החברה דורשת להקפיא כל תכנון, כמו גם עבודות בשטח - נוכחיות או עתידיות - של הקו הסגול של הרכבת הקלה של גוש דן.

הקו הסגול הוא הקו השלישי שאמור לקום במסגרת מערכת הסעת ההמונים שמתוכננת במרכז המדינה. לפי נת”ע מדובר בקו רכבת עילי לאורך 29 ק”מ, עם קיבולת הסעה של כ־60 מיליון איש בשנה. הקמתו נאמדת בכ־9 מיליארד שקל, והפתיחה הלא רשמית מתוכננת ל־2026. הקו יתחיל בתחנת רכבת מרכז (סבידור) בתל אביב, ימשיך לאורך הרחובות בן יהודה ואלנבי ומזרחה עד מחלף אלוף שדה בכביש 4. בנקודה זו הקו צפוי להתפצל לשתי זרועות: הראשונה דרך בית החולים שיבא, רמת גן, קריית אונו וגבעת שמואל; הזרוע השנייה תמשיך לאורך כביש 461 בתחומן של הרשויות אור יהודה ויהוד־מונוסון ועד לקצה הזרוע בכביש 40, צומת בני עטרות. בקצה הקו מתוכננים מרכז תחזוקה לרכבות, ומרכז תחבורה הכולל מסוף אוטובוסים וחניון חנה וסע בן 2,000 מקומות חניה.

לאחר השלמתו העתידית של הקו הסגול, במרכז המדינה צפויה לעבוד רשת של שלושה קווים - השניים האחרים הם הקו האדום שיצא מפתח תקווה לבת ים ויעבור בתל אביב, והקו הירוק מחולון להרצליה. רשת זו תאפשר תנועה קלה בין מספר ערים במרכז המדינה.

ביטול התוכנית הקיימת של הקו הסגול - או אפילו דחייה של כמה שנים בעבודותיו - ישאירו את מרכז המדינה עם שני קווים בלבד, ועם חוסר יכולת לחבר את ערי הלווין המזרחיות של תל אביב לבירת העסקים של ישראל.
לצפיה ב-'איזה ביזיון נימביסטי, באותה מידה גם חח"י יכולה לטעון כי'
איזה ביזיון נימביסטי, באותה מידה גם חח"י יכולה לטעון כי
16/10/2019 | 14:26
189
"משום שבשטח התוכנית עובר קו חשמל “שאין לו תחליף והוא חיוני למשק האנרגיה של ישראל” " ולדרוש לעצור את כל הפרויקטים במדינה (כי לא כל החשמל מסופק בעמודי חשמל מתח עליון)
או חברת מקורות לדרוש לעצור הכל אם "פתאום" מוצאים מתחת לרחוב צנרת "חיונית שאין לה תחליף" שלטענתם אי אפשר להעתיק 5 מטר הצידה
וזאת כאשר לעירייה אמורה להיות התוכנית המפורטת לגבי כל התשתיות לעיתוק
לצפיה ב-'הם נפלו על הראש?'
הם נפלו על הראש?
16/10/2019 | 15:10
7
160
כשמתכננים תוכנית תשתית לאומית מודיעים עליה גם לחברת החשמל, גם לחברות הגז, גם לקצא"א, גם למשרד הביטחון, גם לחברות התקשורת - לכל מי שיכול להיות שיש לו סיבה להתנגד ולבקש שינויים. לחברה ההזויה הזו (שכל פעילותה חסויה ואינה נתונה לביקורת ציבורית יש לציין) הייתה הזדמנות להתנגד ולבקש שינויים.

עכשיו מאוחר מדי. שיואילו בטובם להעתיק את הצינור שלהם למקום אחר.
לצפיה ב-'אם כבר להיות נימביסט'
אם כבר להיות נימביסט
16/10/2019 | 15:58
5
147
יש לתבוע את קצא"א ולדרוש להסיר את הצינור הזה לאלתר כתשתית שמסכנת בריאות התושבים באיזור.
ממתי יש צינורות הובלת נפט בקנה מידה לאומי בשטחי העיר?

ו

לצפיה ב-'מיקום הצינורות סודי כמובן ואסור לדבר עליו'
מיקום הצינורות סודי כמובן ואסור לדבר עליו
16/10/2019 | 17:29
4
162
אבל קל לנחש שהצינור נמצא בשטח פתוח, ליד אחד מהכבישים הארציים שלידם תעבור הרכבת. לא נראה לי שיש צינורות מהסוג הזה בתוך הערים.
לצפיה ב-'לא יודע את המסלול, אבל ניחוש מהיר, אי שם ליד כביש 461?'
לא יודע את המסלול, אבל ניחוש מהיר, אי שם ליד כביש 461?
16/10/2019 | 17:45
128
לא נראה לי שיש עוד מקומות בתוואי שבהם התוואי בשטח פתוח.
 אבל גם שם בוודאי יש בתי מגורים במרחק לא גדול במיוחד.
הייתי תובע את קצא"א בכל זאת
לצפיה ב-'יש צינור של קצא"א ועוד הרבה תשתיות אחרות מתחת לכביש 4'
יש צינור של קצא"א ועוד הרבה תשתיות אחרות מתחת לכביש 4
17/10/2019 | 14:17
2
90
אבל הקו הסגול לא עובר על התוואי הזה אלא חוצה אותו.
אין סיכוי שיש קו של קצא"א מתחת לאלוף שדה ואני בספק אם יש קו כזה מתחת לכביש 461.
יכול להיות שגורמים שלא מעוניינים בתוואי המתוכנן של הקו הסגול ברמת גן גייסו את קצא"א כדי לעזור להתנגד לו.
זה יכול להסביר את ההתעוררות המאוחרת של קצא"א.

ואגב, אם הקו האדום התת קרקעי לא הפריע לקצא"א, אין סיבה עניינית שהקו הסגול שעל פני הקרקע יפריע לקצא"א.
בקיצור, את ההתנגדות האמיתית צריך לחפש במקום אחר...
לצפיה ב-'נראה לי שמדובר על איזור הדפו'
נראה לי שמדובר על איזור הדפו
17/10/2019 | 17:09
1
28
לצפיה ב-'אם זה אזור הדפו צריך להיות די קל להגיע להסדר עם קצא"א'
אם זה אזור הדפו צריך להיות די קל להגיע להסדר עם קצא"א
17/10/2019 | 17:30
56
זה לא אמור להשפיע על העבודות לאורך רוב התוואי של הקו.
לצפיה ב-'בגלל קצא"א אין לנו כניסה מערבית לתחנת הרצליה?'
בגלל קצא"א אין לנו כניסה מערבית לתחנת הרצליה?
17/10/2019 | 12:10
97
יש סיכוי שהם יתאמצו קצת בשביל מישהו חוץ שעבור עצמם?
אלה לא החבר'ה שמחזיקים חוף ים פרטי באילת?

לצפיה ב-'התוואי של הקו ידוע כבר שנים- עכשיו בקצא"א נזכרו?'
התוואי של הקו ידוע כבר שנים- עכשיו בקצא"א נזכרו?
16/10/2019 | 20:20
47
לצפיה ב-'להקפיא אולי לא, אבל בדיקה מחדש לא תזעיק.'
להקפיא אולי לא, אבל בדיקה מחדש לא תזעיק.
16/10/2019 | 20:35
1
119
החזר זירמי ההנע הוא תחום מסובך, בפרט כאשר הוא נעשה בזרם ישר שגורם לנזקים מסוג סכנה(danger) או הפרעה(noise); אין הרבה מומחים לנושא ואין התלהבות מקצועית לטפל בו.
בארץ גם אין נסיון חוץ מהרק״ל הירושלמית(לא היו פרסומים על נזקים), שבה מתח הזינה הוא 750 וולט כמו ברוב המערכות מהסוג הזה בעולם, אבל בתל אביב המתח יהיה 1500וולט גם במתח ישר, כך שסביר לחשוב  שהזרמים התועים(stray currents), אלא שלא זורמים דרך המסילות אל תה״רים, יפגעו יותר במשק המתכתי התת-קרקעי כולל גם את אלה השייכים ל קצא״א.

למי שרוצה לדעת יותר איך נוצר הנזק אני מצרף 2 כתבות(לדעתי נחוצות אבל משעממות).
http://www.electrochemsci.org/papers/vol13/1302017...

https://www.rrc.state.tx.us/media/8550/chap3-corro...
לצפיה ב-'לא ״תזעיק״ אלא ״תזיק״'
לא ״תזעיק״ אלא ״תזיק״
16/10/2019 | 22:35
32
לצפיה ב-'כתבה נוראית ללא בקרה עצמית וללא בקרה של עורכים'
כתבה נוראית ללא בקרה עצמית וללא בקרה של עורכים
17/10/2019 | 16:06
1
85
הכתבה הזו היא ביזיון עיתונאי. אין בכתבה ולוא מילת בקרה פנימית שלא לדבר על ביקורת. אין שום סימן לעורך ולמבוגר אחראי שיאזן במשהו את הכתבה.
הרי התכנון ידוע כבר הרבה שנים
הרבה בגצים כבר היו על התכנון ולוא לגבי אלוף שדה לדוגמא.
חברת קצאא פתאום היא אירופה-אסיה (איפה אילת אשקלון)
יש לחברה קופת שרצים אדירה, כולל הסיפורים המושתקים של ההסכמים עם אירן והחוב שיש לנו לאירן.
חברה שזיהמה ככה את הערבה.
חברת שהכל מאחוריה שו-שו.
בקיצור, זהו סיפור מסריח שלא אתפלא אם יש פה שחיתות ממדרגה ראשונה. אם החברה הזו תגרום לעיכוב של דקה בפרויקט הקו הסגול, זה יהיה עוד סימן שאפשר לקפל את הדברים ולנסוע מכאן.

לצפיה ב-'החברה היא שת"פ ישראלי איראני מעידן השאה'
החברה היא שת"פ ישראלי איראני מעידן השאה
17/10/2019 | 17:53
70
גולדה מאיר היתה ראש הממשלה שחוקקה את החוקים המגנים על קצא"א וזו שהסכימה מהצד הישראלי למבנה הבעלות של קצא"א ע"י חברות הקש השונות ברחבי העולם. כל זה נעשה כדי לאפשר שיתוף פעולה עם המדינה הקיסרית של איראן ( دولت شاهنشاهی ایران
Dowlat-e Shâhanshâhi-ye Irân
Imperial State of Iran ) בלי ליצור עימות חזיתי בין איראן למדינות ערב.

להבנתי ישראל החרימה למעשה את האחזקות האיראניות בלי לדאוג לגב נוסח השתתפות בסנקציות והקפאות נכסים אמריקאיות על משטר האייתולות, ובלי לטעון שיש שותף איראני לגיטימי כגון הנסיך רזא פהלוי או ממשלה גולה כלשהי בלוס-אנג'לס.
לצפיה ב-'קווים חדשים באשדוד '
קווים חדשים באשדוד
17/10/2019 | 17:02
240
אתר אשדודי מדווח על הפעלת קו חדש ממסוף הריביירה באשדוד עד לאוניברסיטת תל אביב שימוספר 281
הקו הזה מצטרף לקו חדש נוסף שהחל לפעול בשבוע שעבר 84 סיבובי לאזור תעשיה עד הלום דרך הרבעים החרדיים והמתחרדים ח',ג', ו', ז'
https://www.ashdodnet.com/mobile/%d7%97%d7%93%d7%a...
לצפיה ב-'דניה סיבוס תקים תחנה מרכזית בצפון ירושלים'
דניה סיבוס תקים תחנה מרכזית בצפון ירושלים
16/10/2019 | 14:51
1
221
דניה סיבוס נבחרה להקים מרכז תחבורה ציבורית וחניון בסמוך למחלף גולדה. המרכז מיועד לשרת את תושבי צפון ירושלים, השכונות החרדיות ואזור התעסוקה בהר החוצבים:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...

לא הבנתי מה היתרון על המסוף הקיים בהר החוצבים?
קווים עירוניים שיצאו ממנו ממילא ידרשו מעבר לקוויםמזינים מהשכונות.
לצפיה ב-'המסוף בהר חוצבים הוא לא קטן, הוא פצפון. צריך משהו גדול יותר'
המסוף בהר חוצבים הוא לא קטן, הוא פצפון. צריך משהו גדול יותר
17/10/2019 | 02:39
59
לצפיה ב-'משבר בתשלומי הממשלה לחברות התחבורה הציבורית'
משבר בתשלומי הממשלה לחברות התחבורה הציבורית
16/10/2019 | 14:34
152
החשב הכללי צמצם את תשלומי הממשלה לחברות התחבורה הציבורית ל- 80% מהסכומים המגיעים לחברות.
שר התחבורה ביקש מהחברות להמנע מצמצום השירות.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,...
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,...
לצפיה ב-'תיירים ותחבורה ציבורית: אשמח להערות אם המידע בפוסט שגוי'
תיירים ותחבורה ציבורית: אשמח להערות אם המידע בפוסט שגוי
12/10/2019 | 23:16
23
292
אני יודע שחלק כתבו פה על זה בעבר לגבי רישות אתרי התחבורה הציבורית בישראל ונגישותה לתיירים:
ירושלים: הרכבת הקלה שיפרה משמעותית את הנגישות שלה לתיירים. הנקודה הבעייתית בירושלים היא שהקו היחידי של אגד שמגיע לטיילת בהר הזיתים הוא קו 51 עם שלוש נסיעות ביום שנועד לציבור החרדי שעולה להתפלל בבית הקברות.

תל אביב: המפות שנפרסו בכל תחנת אוטובוס במרכז העיר היא
אחת הטובות שנוצרו למפה של קווי אוטובוסים בלבד. אם מסתבכים הבאבל לתיירים יכול להיות מעולה ולהוות תחליף למונית.
חיפה: נראה שהקו העיקרי שמשרת תיירים בחיפה הוא 136. גם גישה לדליית אל כרמל מאוד נוחה גם כן.

מצדה וים המלח: בניגוד לטענות שקראתי שהתחבורה הציבורית למצדה ואזור ים המלח לא משהו. יש לזכור כי נקודת המוצא של רוב התיירים לשם היא ירושלים ויש להם את 486 בתדירות סבירה. (חושב שזה הקו אוטובוס עם האחוז הכי גבוה של תיירים בישראל). מסכים שאם נקודת המוצא היא תל אביב זה קצת יותר בעייתי.

גם לגבי נצרת אם נקודת המוצא היא חיפה, אז יש תחבורה ציבורית תדירה למדי (אך די איטית) בדמות קו 331 ויתרון נוסף שהוא עובד בשבת. הבעיה שנצרת זה שלהר הקפיצה אין תחבורה ציבורית

הבעיה היא במקומות שהן לא ערים והתחבורה הציבורית מוגבלת למדי (רשימה חלקית):
קיסריה: רק קו 80 עם תדירות של פעם בשעה וחצי שלוקח לו 40 דקות להגיע לתחנת פרדס חנה שכוללות סיבובים בכל ישוב הוילות.

בית גוברין: רק קו 80 של דן בדרום עם 6 נסיעות ליום מגיע לשם. רק חסר שההגעה לשם תהייה בראשון או חמישי...

מגידו: למרות שהיא ממוקמת על ציר ראשי, התחבורה הציבורית אליה דלילה והקו היחידי שכן מגיע לשם בתדירות של 4 נסיעות ליום (קו 56) מצריך החלפה לא נוחה לתייר ביוקנעם או צומת מגידו.

ראש הנקרה: קו 31 מנהריה. תדירות סבירה

מצפה רמון: תדירות סבירה בהחלט מבאר שבע.

האתרים הנוצריים בצפון הכנרת: בעיתיים למדי. קו 52 של מ"א גולן פועל בשעות לא מתאימות.
וזה מבלי להזכיר את הערים הנבטיות ותמנע שאין שום דרך להגיע אליהן בתחבורה ציבורית.

העניין הוא שיש פה ביצה ותרנגולת. לא נראה שיש כמות תיירים מספקת כדי להצדיק תדירות טובה יותר לחלק מהאתרים, ולכן (להוציא קו 486 שעושה קישור חזק) לא רואה פה עדיין סיכוי להתפתחות קווי אוטובוס שהייעוד שלהם הוא לתיירים.

לצפיה ב-'קריסת הסוכנות תומאס קוק צריכה להדליק אור אדום.'
קריסת הסוכנות תומאס קוק צריכה להדליק אור אדום.
12/10/2019 | 23:52
5
159
לכל מי שחושב שתיירות הקבוצות חיה ובועטת.

עסק בן 178 שנה קרס בגלל שלתייר העצמאי בן זמננו אין צורך בו.

משרד התיירות ומשרד התחבורה חייבים לבנות את התוכניות שלהם סביב תייר שנוחת בנתב"ג ועולה על הרכבת לתל אביב או ירושלים שאינו מעוניין להיות חלק מעדר מודרך או להוסיף לעצמו הוצאות נוספות ובעיות חנייה בדמות רכב שכור.

זהו אותו התייר שמטייל ברחבי ערים רבות באירופה ומכיר מערכות תח"צ רבות ברחבי היבשת.
לצפיה ב-'הקריסה של תומס-קוק פחות קשורה לבעיות בתיירות הקבוצות,'
הקריסה של תומס-קוק פחות קשורה לבעיות בתיירות הקבוצות,
13/10/2019 | 15:55
1
109
ויותר לבעיות של חברות תעופה אירופאיות.
לצפיה ב-'הטיסות היו חלק מעסקאות החבילה של הסוכנות.'
הטיסות היו חלק מעסקאות החבילה של הסוכנות.
14/10/2019 | 00:21
86
לא מדובר בחברה שהציעה טיסות בלבד כפי שמציעות חברות טיסה מובהקות, אלא בחברה די מיושנת עם משרדי תיירות פיזיים במרכזי הערים ושיווק חבילות שלמות של טיסה + הסעה + מלון. זו חברה מהסוג שיש לה נציגים במלונות עצמם והם מתאמים ללקוחותיהם פעילויות כמו טיולים במדינת היעד, וכן אחראים על הגעת הלקוחות לאוטובוס ההסעה חזרה לשדה התעופה בסוף החופשה.

גם אם הבעיה הפיננסית שהפילה את העסק מקורה במטוסי החברה אי אפשר שלא להודות שהצימצום במספר הנוסעים שמשתמשים בשירותיה צימצם את בסיס הלקוחות שלה.
לצפיה ב-'ישראל היא מקרה שונה'
ישראל היא מקרה שונה
13/10/2019 | 16:03
2
127
בישראל בין 40 ל50 אחוז מהתיירים הם צליינים שמטיילים בטיול שמאורגן על ידי הכנסייה המקומית בארץ המוצא שלהם. ואטובוס לוקח אותם ממקום למקום.  לפי החישובים שלי ע"פ סקר של משרד התיירות בערך יש 430 אלף תיירים עצמאיים בארץ כל שנה. נחלק בזמן הביקור הממוצע ונראה שבכל רגע יש משהו כמו 10 אלף תיירים עצמאיים וגם אלה נעים בעיקר בין הערים הגדולות עם גיחה לים המלח. תיקח חלקים שמשכירים רכב כי זה נוח להם. עדיין בישראל זה פחות דומיננטי בגלל אופייה כארץ הקודש. לא רואה עם הכמויות האלה משרדי הממשלה יכולים ליצור תכנית שתנגיש את האתרים הארכאולוגים שנמצאים מחוץ לערים.

לצפיה ב-'השאלה איך להפוך אותה לשונה פחות.'
השאלה איך להפוך אותה לשונה פחות.
14/10/2019 | 00:57
82
העובדה שחצי מהתיירים שמגיעים לארץ חושבים שהם חייבים קבוצה זו תעודת עניות.

את הגורם הבטחוני במשוואה אי אפשר לשנות, אבל בכל הגורמים האחרים צריך לטפל כדי שיתאימו לצורת התיירות הנפוצה ביותר בשוק התיירות הגדול והקרוב ביותר לישראל - השוק האירופאי.

לפני כמה שנים טסנו למלטה. לא היתה סיבה מיוחדת לטוס דווקא לשם אבל כשהגיע הזמן לתכנן איזו חופשונת סתיו ופתחנו את דף היעדים של שדה תעופה אזורי קטן בקרבתנו שלא חייב אותנו לטוס דרך העומס של גאטוויק היו מספר יעדים ומלטה היתה אחד מהם אז בחרנו לעשות 4-5 ימים במלטה. עניין התחבורה לא היה מרכזי, אבל כשהתחבורה (או היעדרה) עלולה להרתיע אני בטוח שהיא הופכת לגורם בחישוב.

השכרת רכב עולה כסף ובמחירים שראיתי לאחרונה לילה במלון עולה כמו 4-5 ימי השכרה. זה גורם שיכול לגרום לתייר לצמצם ימי שהייה כדי לעמוד בתקציב הכולל, דבר שפוגע בעסקים הנלווים לתיירות.
לצפיה ב-'המטרה היא שיהיו יותר'
המטרה היא שיהיו יותר
15/10/2019 | 15:11
55
ולמצות את היתרונות שיש בישראל - למשל מזג אוויר נוח  כאשר באירופה קר או מרחקים קצרים יחסית (גיאוגרפית).  תחבורה ציבורית טובה יותר גם לאתרי טבע מחוץ לעיר,  תאפשר נגישות לא רק לתיירות נכנסת אלא גם לתיירות פנים. אפילו אם תחבורה כזאת תהיה יקרה יותר מנסיעות רגילות בין ערים זה עדיין יהיה זול יותר מרכב פרטי.
לצפיה ב-'אני לא חושב שמפות הן יותר מדי קריטיות בימינו.'
אני לא חושב שמפות הן יותר מדי קריטיות בימינו.
13/10/2019 | 01:07
9
136
לדעתי יותר חשוב שתיירים שמשתמשים באפליקציות ניווט למיניהן יוכלו להסתדר בקלות- ובזה לדעתי התחבורה הציבורית בתל אביב עדיין נכשלת, מכמה סיבות:
1. הכריזה באוטובוסים לעיתים קרובות לא עובדת בכלל, וגם כשהיא עובדת שמות התחנות לא תמיד תואמים לשמות ב-DB של משרד התחבורה.
2. אין שילוט ברור שמראה את מספר התחנה- המספר נמצא על הדגל של התחנה, במקום שמאוד קשה לראות מהאוטובוס או מרחוק.
3. השילוט בתחנות, בעיקר העמוסות- עדיין לוקה בחסר. לא ברור איזה אוטובוס עוצר באיזו תחנה, ותייר שלא מכיר את התחנה צריך לחפש בדגלים שמעל התחנות.
4. הפרישה של השילוט האלקטרוני עדיין לוקה בחסר
5. בתחנות עמוסות יש שתי תופעות בעייתיות: קודם כל יכול להיות שהשילוט האלקטרוני רחוק מאוד מהסככה שבה צריך לחכות לקו הרלוונטי. חוץ מזה, בתחנה שבה עוברים קווים רבים- צריך לחכות זמן לא מבוטל עד שקו ספציפי יופיע בשלט.
לצפיה ב-'המפות חשובות להבנת התמונה הכוללת'
המפות חשובות להבנת התמונה הכוללת
14/10/2019 | 01:14
7
96
כשיש שתי תיבות שמות באפליקציה או אתר זה טוב אולי לניווט ישיר אבל לא להבנת העיר כמכלול, ותייר שלא מחפש משהו ספציפי או מעדיף לטייל לפי תחום גאוגרפי או זמני נסיעה (דוגמה קלאסית: יש חצי יום לשרוף בגלל שעת טיסה מאוחרת) צריך לראות את התמונה הכללית ואת היחסים בין היעדים השונים.

בישראל יש בעיה ספציפית של תשלומי נדידה גבוהים לתיירים שלא מוציאים סים מקומי. ללא חיבור רשת תווית התח"צ של מפות גוגל למשל אינה מראה לא קווים ולא זמנים ולכן התיכנון צריך להעשות במקום עם וויפי לפני היציאה. הפעם האחרונה שיצאתי מהמלון עם שליפים של רכבות חזור היתה במילאנו לפני 5 שנים טיפה לפני ביטול דמי הנדידה בתוך האיחוד האירופאי. צריך לזכור שללא סים מקומי תיירים תלויים באמצעים של ימים עברו.
לצפיה ב-'מאוד פשוט לקנות סים מקומי, כל חנות במרכז העיר אפשרי'
מאוד פשוט לקנות סים מקומי, כל חנות במרכז העיר אפשרי
17/10/2019 | 09:35
6
32
לחלופין לבדוק בוויפי מהמלון\המסעדה ולתכנן לשעות הקרובות.
לצפיה ב-'יש שיקולי עלות/תועלת. וויפי = שליפים.'
יש שיקולי עלות/תועלת. וויפי = שליפים.
17/10/2019 | 13:21
5
36
הסים הישראלי מאד יקר בהשוואה למקביליו האירופאים ולכן תייר שנמצא בארץ לחופשה יעשה מספר שיקולים הקשורים לאורך השהות, קיומם או אי קיומם של אנשי קשר מקומיים, ודחיפות הצורך להיות בקשר רציף במקום להתעדכן בוויפי. כתייר ברחבי אירופה בעשור וחצי שלפני ביטול דמי הנדידה היה לי רק סים מקומי אחד במדינה שלא התגוררתי בה - סים איטלקי ב2014 - כי המלון רצה סכומים מוגזמים על הוויפי. כשביקרתי במדינות שבהם היו לי חברים ואנשי קשר מקומיים השתלם לי לקנות סים מקומי כדי להיות בקשר רציף. רמת המחירים בחנויות במרכזי הערים היא כפולה ממה שמקובל באירופה, רמת המחירים בנתב"ג גבוהה אף יותר ועלולה לגרום לתייר שמברר מחיר שם עם הגיעו לארץ שלא לטרוח לברר מחירים בערים. מסיבות אלו תמיד יהיו תיירים שיחליטו שלא לרכוש סים ישראלי, בייחוד אם מדובר בחופשה קצרה שלא מצדיקה השקעה כזו.

כבר ציינתי שהוויפי טוב לכתיבת שליפים, אבל אינו מאפשר לא מידע בזמן אמת ואפילו לא שמירת מידע תח"צי בתוך האפליקציות. ברגע שאתה יוצא מכיסוי הוויפי אין לך גישה לא למידע שביררת ולא למידע חדש (למשל - הגעה לתחנת אוטובוס  רנדומלית במהלך הליכה בעיר) אז אתה תלוי במידע המודפס ובמידע הדיגיטלי של התחנה ללא יכולת לקבל מידע מהסמארטפון כגון זמני אמת אם אין שילוט דיגיטלי, מידע מסלולים אם אין כיתוב בא"ב לטיני וכו'. על תיכנון מסלולים מורכבים באמצעות ניווט תח"צ אין מה לדבר.

לצפיה ב-'בבדיקה מהירה באינטרנט- סים ישראלי לא יקר בכלל.'
בבדיקה מהירה באינטרנט- סים ישראלי לא יקר בכלל.
17/10/2019 | 21:13
4
34
בספרד שילמתי 20 אירו על סים מקומי עם 10 ג'יגה גלישה (בחנות לא היה עם פחות). בחיפוש קצר בגוגל מצאתי שאחת המפעילות הגדולות בארץ מוכרת סים prepaid עם 35 ג'יגה גלישה ב-59 ש"ח.
לצפיה ב-'מחיר חבילה בארץ לא כולל את מחיר הסים עצמו'
מחיר חבילה בארץ לא כולל את מחיר הסים עצמו
17/10/2019 | 21:24
3
33
אם באירופה זה היה €18 על טעינת חבילה ו-€2 על הסים, אז בארץ אתה קודם רוכש סים ללא חבילה במחיר מופקע ואז טוען את החבילה במחיר כמו מחיר הסים, ובנוסף גם בנפרד חבילות של דאטה וחבילות של כסף, כי המשולבים מוגבלים בזמן ולא תמיד משתלם, וגם שמחיר דקת שיחה מופקע בארץ בפריפייד
לצפיה ב-'אכן סים במחיר סמלי עד אפסי וחבילה ב₪20 עד ₪50'
אכן סים במחיר סמלי עד אפסי וחבילה ב₪20 עד ₪50
18/10/2019 | 00:45
2
32
הנה השוואת חבילות Pre Pay של מספר חברות סלולריות שונות באתר חנות הסלולר העצמאית ( לא משוייכת לרשתות הסלולר העיקריות, אף שכיום יש לה מפעילה וירטואלית משל עצמה) Carphone Warehouse

יש חבילות של 2-5 גיגה ב £10 שזה כ ₪45.

הסימים עצמם עולים בין ליש"ט אחד לחינם. לפני כמה שנים הייתי בחנות סלולר עצמאית עם סמארטפון חדש שקניתי לביטול נעילה, ושאלתי כמה יעלה לי סים חדש להעברת המספר הישן (בשיטה הבריטית איפשרו העברת מספר בין חברות שונות בלבד, כדי לשמור על המספר היה צריך "להקפיץ" אותו לסים זמני, הרעיון היה לעודד מעבר בין חברות) ופשוט נתנו לי אחד בחינם.

בארץ הסים עצמו עולה כ₪50 וכנ"ל החבילה. אולי אפשר לצמצם את זה ב ₪10 על כל מרכיב ל 80₪.

אורך חיי הסים הישראלי קצר באופן קיצוני - 3 חודשים אחרי ההטענה האחרונה. סים בריטי תקף עד 6 חודשים וסים ספרדי תקף כנראה שנה (אני מחזיק באותו סים Pre Pay ספרדי למעלה מעשור למרות שאינני בספרד 7 חודשים רצופים כל שנה). הסים שהשתמשתי בו ביוני 2018 לא היה בתוקף בפברואר 2019. המשמעות היא שבכל ביקור בישראל צריך לקנות סים חדש בעוד מכה של ₪50.

כמו כן לחברה עם החנות בנתב"ג יש מדיניות של מכירת סים עם חבילת דקות לחו"ל בלבד. מחיר הסים הזה הוא $30.

כשמוצר יקר משמעותית ממקבילו בחו"ל תיירים רבים ימנעו מלקנות אותו, בייחוד כששהייתם בארץ מוגבלת. זה לא רק עניין של כסף או יכולת כלכלית אלא ערך צרכני מערבי של Value for Money.

לצפיה ב-'איכשהו הביגטוק-פרטנר שלי שאני מחזיק בו כבר שני עשורים פועל'
איכשהו הביגטוק-פרטנר שלי שאני מחזיק בו כבר שני עשורים פועל
18/10/2019 | 01:14
1
30
ללא הטענה אף על פי כי הטענתי אותו פעם אחרונה לפני שנה וחצי (אני בעיקר רק מקבל שיחות או מסמס בקשת שיחה חוזרת)
חבילות הכסף שלהם של ה-"כסף לכל השימושים"/זמן אוויר - ללא תוקף (כך שכל עוד יש כסף ביתרה זה פועל)
כנראה זה הולך אצלם לפי שימוש ומאריכים תוקף לא לאחר טעינה אלא בכל נגיעה ביתרה הטעונה (כך שאם רק לשלוח סמס של חצי שקל פעם ב (וגם אם בנדידה בחו"ל, צריך להפעיל במענה קולי 111* כי נדידה כבויה בברירת מחדל) אפשר לשמור על המספר לצמיתות ולא להוציא סים בכל ביקור)
יש גם לציין שלמספר הזה לא טעון נפח גלישה שצריך לחדש מדי חודש (ראה ב-payxpress שקישרתי בתגובה הקודמת), כי אין אינטרנט ב-Nokia 1200
חיסרון - כאשר צריך שיחה יוצאת, המחיר לדקה די מופקע יחסית לאחרים
לצפיה ב-'לפני עשור דרשו ₪100 על הסים לבדו.'
לפני עשור דרשו ₪100 על הסים לבדו.
18/10/2019 | 11:58
31
גם אם לחזור בזמן היה פתרון המחיר היה יוצא מופקע.

באוקטובר שעבר הייתי בשלבי תיכנון נסיעה לארץ שנועדה לתקופה שאחרי הסרת דרישות ההזמנה מראש והדפסת הספחים לקו החדש לירושלים. אחד הדברים הראשונים שעשיתי הוא להתקשר לחברה שהיה לי סים שלה ביוני של אותה השנה והם אמרו שאין איך להחיות את הסים. בבחירת הסים לביקור פברואר לא בחרתי בהם.

הסיבה העיקרית לסים מקומי היא השימוש באינטרנט. הקשר לאנשים בחו"ל באפליקציות ובאימייל זול משמעותית מבקווי הטלפון הממוספרים שחייבים להשתמש בהם לעסקים במקרי חירום דחופים. הניווט כולל תח"צ, מציאת יעדים וכו' הרבה יותר נוח עם קישור אינטרנטי. אם יש את מי לבקר בארץ אז העובדה שכל המדינה בוואטסאפ הופכת את האינטרנט הנייד לחשוב ביותר אם לא מתכוונים להפגש במקום וזמן מסויימים כמו בימים עברו. במדינה כמו ישראל שירות התרגום של משקפי גוגל משנה את כללי המשחק עבור תייר שלא קורא עברית וצריך להבין מידע כתוב כשאין כיתוב באותיות לטיניות.

יש אפקט עם מחירים ותדירויות תח"צ שקיצוץ המחירים בחצי או העלאת התדירות פי 2 מכפילים את השימוש פי 4. התיישרות עם מחירי חו"ל יכולה לתת לחברות הסלולר הישראליות פי 4 לקוחות המבקרים בארץ תוך שימוש בסים זמני שיזרקו אחרי הביקור.

לצפיה ב-'לגבי 2 - דווקא אני נוסעת הרבה בתוך ת"א עם אוטובוסים:'
לגבי 2 - דווקא אני נוסעת הרבה בתוך ת"א עם אוטובוסים:
16/10/2019 | 14:32
72
יש בתוך התחנה- רשימת קווים, מסלולים (כולל סימון "את\ה כאן") וכמובן שם ומספר התחנה עם ברקוד מתאים. ראיתי מסלולים מתורגמים לאנגלית (בנפרד מהלוח הכללי)- ואת השימוש של זה הם צריכים להרחיב, כי בהחלט לא ראיתי בכולם.
מודה שיש איזורים שלא ביקרתי בת"א-ר"ג-גבעתיים, אבל אלו שכן בד"כ מתויירים (שומעים שפות ומזהים תיירים).
לצפיה ב-'האתר במגידו נמצא על צומת הכניסה לקיבוץ מגידו'
האתר במגידו נמצא על צומת הכניסה לקיבוץ מגידו
18/10/2019 | 08:01
6
41
ולכן יש יותר קווי אוטובוס שעוצרים שם מ56 שנכנס לקיבוץ.

כך רלוונטיים להגעה גם קווים 156,248,249,300,302 ולא רק 56.
לצפיה ב-'אני פשוט לא מכיר'
אני פשוט לא מכיר
18/10/2019 | 16:13
5
37
משהו מהקווים האלה מגיע מלב המפרץ למשל בתדירות סבירה? (יותר מ6 ליום לכיוון)
לצפיה ב-'248 הכי תדיר (דרך נשר) + חלופה שיוצאת מהעיר התחתית.'
248 הכי תדיר (דרך נשר) + חלופה שיוצאת מהעיר התחתית.
19/10/2019 | 10:22
4
30
החלופה בגדול היא על מנת להקל על תלמידים למרות שהם לא משתמשים בה כמעט, פעם השתמשו.

הנסיעה דרך נשר לא מוסיפה פרק זמן ארוך ולתייר זה גם ככה לא כזה משנה. תוספת של בין 5-10 דקות בסך הכל.

אבל בגדול, התדירות המשולבת מצומת מגידו (היכן שהכלא) למסעף מגידו עתיקות בהחלט סבירה לאיזור כזה. יותר קל להגיע לשם מאשר למצדה למשל. ולמה מצומת מגידו ולא מלב המפרץ? כי מצומת מגידו יש נגישות גבוהה מתל אביב ומירושלים.
לצפיה ב-'אני לא הייתי אומר לתייר להחליף אוטובוס במקום כמו צומת מגידו'
אני לא הייתי אומר לתייר להחליף אוטובוס במקום כמו צומת מגידו
19/10/2019 | 11:39
3
39
ובכללי לכל צומת בין עירוני שדורש חציית כבישים לא סימפטית שיכולה להביא להמתנה בתחנה לא נכונה. 

שמתי לב שמדריכי טיולים כמו הלונלי פלנט ממליצים להגיע ליעדים מסויימים בקווים מאספים למדי למרות שיש אופציות יותר מהירות (למשל לצפת מירושלים נותנים את 982, ומתל אביב, רכבת לעכו משם 361)
לצפיה ב-'תופעת ה"צמתים" די זרה לי.'
תופעת ה"צמתים" די זרה לי.
20/10/2019 | 01:46
2
29
בבריטניה ובספרד נהוג למחלף כבישים בינעירוניים וגם כשיש כיכרות בכבישים של 80 קמ"ש אסור לתנועה לעצור בהם למטרות העלאת נוסעים. בצרפת יש העדפה למסלולי נסיעה מופרדים במחלפים שמאפשרים נסיעה רציפה מכביש לכביש ללא עצירה. בספרד יש כבישי שירות וגם מפרצי עצירה לצד כבישי 80 קמ"ש אבל רמת המיחלוף גבוהה ואינני מכיר צומת על כביש ראשי שלא עברה מיחלוף או הסבה לכיכר. כנהג עם שני "מרחבי מחייה' בני 100-200 קילומטר אני יכול לחשוב רק על צומת בינעירונית מרומזרת אחת שאני מכיר. בנוסף למעמד הביניים האירופאי יש העדפה לתח"צ מסילתי במידת האפשר כך שמערכות אוטובוסים בינעירוניות הן אמצעי משני בהשוואה לרשת המסילתית ומשתמשים בהם בעיקר כשאין תשתית מסילתית הולמת לשדה תעופה למשל.

מסיבות אלו כל הצמתים שעולים בפורום כנקודות החלפה הם מושג די זר והאמת גם מרתיע עבורי. למזלי הגדול "צומת רעננה" הינו מסוף אוטובוסים מאורגן לצד דרך עירונית ולא הדבר האמיתי. כשהומלץ לי בעבר על צומת אל-על העדפתי אופציות אחרות כמו רכבות או אפילו מונית כי לחצות בין כבישים בינעירוניים באמצע שום מקום, לעיתים בשעות הלילה ותוך תלות בשני קווים עם תדירות חצי שעתית ויתרתי על התענוג. אני חושב שתיירים רבים מסביבה ברמת פיתוח דומה למה שאני מכיר יירתעו מהחלפה בצמתים בינעירוניים על דרכים מהירות.

כירושלמי לשעבר אני מכיר את מחלף הראל ההיסטורי שהוחלף במחלף חמד. באזורי בספרד השתמשתי בקו לאורך כביש בינעירוני של 80 קמ"ש עם תחנות כל קילומטר או שניים ותשתית של גשרי הולכי רגל ליד התחנות. בדוגמאות אלו ישנה הפרדה מפלסית בין הולכי הרגל לכביש הראשי. באזורי באנגליה יש עיירה ללא תחנת רכבת שהאוטובוסים יורדים במחלף כדי להכנס לאזור תחבורתי מאורגן ליד מרכז קניות הכולל מספר תחנות אוטובוס, חניון רכבים ואזור מדרחוב טיפה מלאכותי (אם כי יש בו גם בניינים עתיקים שהוסבו למסחר) שנותן אפקט של כיכר עירונית ומרגיע את החניון הסמוך. האזור נמצא כ 250 מטר מהרחוב הראשי ההיסטורי של העיירה.

לצפיה ב-'דרך אגב גם בארץ מגוריך קשה למצוא תחבורה ציבורית לאתרים מחוץ '
דרך אגב גם בארץ מגוריך קשה למצוא תחבורה ציבורית לאתרים מחוץ
20/10/2019 | 16:36
1
26
לנקודות יישוב.

סטונהנג' למשל, מרוחק כ15 קילומטרים מתחנת הרכבת הקרובה של סולסברי שנהנת משירות ישיר מתחנת ווטרלו, הבעיה היא שחשבתי שלאתר תיירותי להחריד בבריטניה תהייה תחבורה ציבורית סדירה. מסתבר שלא. לפי וויקיטרוול, ההגעה לשם מהרכבת היא או במונית ספיישל, או באוטובוס תיירים "סטונהנג' טור" שעולה מחיר מופקע של לפחות 14 פאונד לאדם. 
לצפיה ב-'תשובות לגבי המקרה והעיקרון'
תשובות לגבי המקרה והעיקרון
21/10/2019 | 20:53
25
ספציפית לאתר סטונהנדג' : מבירור באתר האוטובוס הייעודי לשם מסולסברי עולה שהמחיר כולל כניסה לאתר. יש גם מחיר לאוטובוס בלבד והוא £10. זהו אוטובוס עם הדרכה באוזניות והוא עובר במספר אתרים כולל קתדרלת סולסברי "והצריח בגודל 123 מטר" שלה, אתר חורבות העיר Old Sarum שהינו העיר שקדמה לסולסברי וראשיה בימי הביניים החליטו לפנות את האתר לטובת עיר חדשה בסולסברי וכן נסיעה במישורי סולסברי שהם שטח כפרי טבעי (ושטחי אש) עד לאתר עצמו. משום שכרטיס הרכבת מלונדון עולה £42 אינני חושב שההוצאה אינה פרופורציונלית.

אפשר לתפוס אוטובוסים אחרים מסולסברי לעיירה Amesbury בקרבת האתר הן מסולסברי עצמה והן מלונדון (אוטובוס מתחנת האוטובוסים של ויקטוריה עולה כ £12) ואז מונית מקומית לנסיעה של 12 דקות. תחנת האוטובוס באיימסברי הינה במרכז הישוב ליד הספרייה.

אפשר גם להצטרף לטיול יום, במיוחד מבאת' או סולסברי, זו אמנם לא בדיוק תח"צ אבל התחום תחרותי ובכל מלון מוצעים ברושורים למגוון פעילויות באזור אז תייר עצמאי יכול לבחור ביניהן מהיום למחר.

חשוב לציין שמערכת האוטובוסים באנגליה שמחוץ ללונדון מטםרטת לחלוטין ושההתערבות השלטונית מוגבלת לסיבסוד מהרשויות המקומיות לקווים לא מסחריים בודדים בשולי המערכות המסחריות.

לעיקרון:

עם רשת הרכבות העניפה לא חסרים אתרים היסטוריים ואתרי טבע בטווח התח"צ. מספר פעמים רכבתי אל מחוץ לאוטוסטרדה ההיקפית M25 וכשהתעייפתי אחרי מספר שעות רכיבה תמיד היתה תחנת רכבת שתחזיר אותי לעיר או לעיתים אפילו שתיים במרחק של פחות מקילומטר האחת מהשניה שיחזירו אותי לתחנות טרמינל שונות. אתה יכול להגיע לטירות ארנדל, לידס (טירה במחוז קנט) או רוצ'סטר ברכבת בשעה מלונדון, לצאת בתחנות ביניים כפריות לאורך מסילות רבות מכל צידי העיר ולהנות מהכפר, מקומות כמו עיירות חוף קיימים בעיקר בזכות הרכבת. מי שבקטע של נתיבי מים יבשתיים יכול ללכת או לרכב לאורך רשת התעלות ולהסתמך על קרבתן לרשת הרכבת. לא יחסרו לך מקומות לבקר בהם גם אם יש נקודות חולשה ברשת.

לצפיה ב-'מנכ"ל נתיבי איילון מסכם את השורה התחתונה של עשור ישראל כץ'
מנכ"ל נתיבי איילון מסכם את השורה התחתונה של עשור ישראל כץ
13/10/2019 | 14:56
14
543
כשר התחבורה במשפט אחד: "חייבים להכריז על מצב חירום תחבורתי"

אם אחרי עשור של שר תחבורה שמתגאה בפועלו, בכיר בענף התחבורה אומר משפט כזה, אז שר התחבורה לשעבר צריך לעשות לעצמו בדק בית.

"
בימים אלו מוביל המנכ"ל חמישה פרויקטים של חניוני "חנה וסע" שאמורים לשפר את רמת הצפיפות בכביש. נכון לאוקטובר 2019 החברה יצאה כבר לשני מכרזים לבניית חניוני "חנה וסע" ולהפעלתם. במסגרתם יוכלו הנהגים להחנות את רכבם מחוץ לתל אביב ולהגיע לעבודה בעזרת שאטלים שינועו על נתיבים שיוקצו להם ולתחבורה הציבורית בלבד.

החניונים עתידים לקום בראשון לציון (שם יהיו 4,000 מקומות חנייה) ובשפיים (שם יהיו 7,000 מקומות חנייה). המנצחת במכרזים תצטרך גם להפעיל את מערך השאטלים, ולא רק להסתפק בבניית החניונים. לפי בן מאיר, אם הכול ילך כמתוכנן, החניונים יפעלו בראשית 2025, ומאוחר יותר יוקמו שלושה חניונים דומים לאורך כביש 5.
"
"
בשעות השיא מתכננים בחברה לפתוח את נתיב השאטלים גם לנסיעת "קארפול". בנוסף מנסים להפוך את הנתיב לאטרקטיבי בעזרת הבטחות להקמת נתיב תחבורה ציבורית מתחלף בחלקו הצפוני של כביש 20 ובחלק מכביש החוף. מדובר בנתיב שיעבור בין שני הנתיבים המרכזיים ובשעות הבוקר ייפתח רק לנוסעים לכיוון דרום ואילו בערב רק בכיוון הנגדי.
"

במקור, פרויקט הנתיב המהירים וחניוני החנה וסע, כולל אלה בכביש 5 (ולא רק בכבישים 20 ו-2) היה אמור להסתיים ב......2021.
כעת מדובר על כך שהפרויקט בכבישים 20 ו-2 יסתיים ב-2025.
כמו כן, במקור היה מתוכנן נתיב לכל כיוון, כעת מדברים על נתיב מתחלף.
לצפיה ב-'אני לא בטוח אם זאת אשמת חברת נתיבי איילון או משרד התחבורה,'
אני לא בטוח אם זאת אשמת חברת נתיבי איילון או משרד התחבורה,
13/10/2019 | 15:21
1
152
אבל במשך שנים ובאופן עקבי כמעט כל פרוייקט שהחברה מעורבת בו נדחה פעם אחר פעם, הבנייה עצמה לוקחת זמן ארוך באופן לא סביר ובאופן כללי לא נראה שיש יד מכוונת או חשיבה כוללת.
דוגמאות? הרחבה וסלילה מחדש של כביש באורך 2 ק"מ (ציר שלבים) לוקחת כבר 3 שנים, ואעפ"י שאחת המטרות של הכביש הייתה להוות חלופה לשדרות ירושלים בזמן תקופת הקמת הקו האדום- הכביש נפתח אחרי ששדרות ירושלים נפתחו, ובאופן חלקי., כשהעבודות על החלק הצפוני של הכביש עדיין לא התחילו.
ההקמה של גשר יהודית, שאושרה ב-2014 (כחלק מהפיתוח האינטנסיבי של יגאל אלון מדרום לדרך השלום), תסתיים במקרה הטוב ב-2020, אחרי שהוקמו כבר 3 מגדלי משרדים ענקיים על יגאל אלון.
לצפיה ב-'הייתה תקופה ארוכה שכץ ייבש את נתיבי איילון בגלל סכסוך עם'
הייתה תקופה ארוכה שכץ ייבש את נתיבי איילון בגלל סכסוך עם
13/10/2019 | 15:25
164
עיריית ת"א.
רק לאחר שהחברה עברה מבעלות עירונית לבעלות ממשלתית, הפעילות שלה החלה להתרומם מחדש ומשרד התחבורה הפקיד בידיה גם פרויקטים חדשים.

הבעיה היא בסדרי העדיפויות של השר כץ שקידם פרויקטים ועיכב פרויקטים לפי סדר עדיפויות לא נכון.
לצפיה ב-'ישראל כץ עשה הרבה '
ישראל כץ עשה הרבה
13/10/2019 | 15:45
6
184
ויכול היה לעשות יותר. אבל אי אפשר לבוא אליו בטענות לגבי הפקקים.

לגבי הפרויקט, נתיב מתחלף בין שפיים דרומה לתל אביב ובכביש 5 מערבה לאיילון. הוא מה שצריך כי בבוקר הפקק לכיוון ת"א ובצהריים לכיוון ההפוך...

פרויקט חשוב שהיו אמורים להתחיל לקראת 2020 ונמצא במגירה זה איילון מזרח. שחשוב הרבה יותר מנתיב נוסף בכביש 5.
לצפיה ב-'השר כץ עשה הרבה מאוד, אבל חלק גדול ממה שעשה היה בסדר'
השר כץ עשה הרבה מאוד, אבל חלק גדול ממה שעשה היה בסדר
13/10/2019 | 15:56
5
192
עדיפויות עקום.

איילון מזרח זה פרויקט מיותר. בכביש 5 צריך נת"צ או נתיב מהיר בגלל התנועה מ/ל ראש העין והשומרון.
במקום לגזול שטחים ניכרים ולהשקיע בעוד כביש, צריך למחלף חלקים מדרך אם המושבות ולהוסיף שם נת"צ. וגם להשלים את הקטע החסר בין הדר המושבות לסגולה.
הרבה יותר יעיל לשפר את כביש 5 ואת ציר אם המושבות - אבא הלל מאשר להקים עוד כביש מפלצתי וגוזל שטחים ניכרים שיעודד להזרים עוד מכוניות פרטיות לתוך תל אביב.
אין שום צורך בו בנוסף לצירים התחבורתיים המקבילים שכוללים גם את מסילת הירקון.
לצפיה ב-'צריך גם וגם'
צריך גם וגם
13/10/2019 | 16:14
2
121
נתצ לא יתפור את הבעיה. ואיילון מזרח גם כן לא יפתור, גם שניהם יחד לא.  בונים כל כך הרבה מגדלים למגורים ולמשרדים. ציר אם המושבות ואבא הלל עם עשרות רמזורים ובקושי שני נתיבים לכיוון לא יכול לעזור.
אגב, ציר הנופש בשילוב חיבור כביש 4 לרמת החייל יעזרו הרבה בכל האזור הזה
לצפיה ב-'אכן נחוץ לחבר את כביש 4 לרמת החייל אבל איילון מזרח זה פרויקט'
אכן נחוץ לחבר את כביש 4 לרמת החייל אבל איילון מזרח זה פרויקט
13/10/2019 | 16:23
144
ענק שהתועלת ממנו תהיה קטנה מאוד ביחס לעלויות (לא רק הכספיות) שכרוכות בהקמתו.
יש צירים קיימים שצריך לשפר אותם.
כאשר תהיה סופסוף מסילה רביעית באיילון יהיה אפשר גם לנצל הרבה יותר את מסילת הירקון.
וצריך לזכור שבמחצית הראשונה של העשור הבא יצטרף עוד אמצעי תחבורה בכיוון מזרח-מערב באזור הזה - שלוחת הקו האדום מתחנת קרית אריה לתל אביב.
עדיף להקים חניון גדול (יותר ממה שיש היום) ליד תחנת הרכבת הקיימת ותחנת הרכבת הקלה העתידית בקרית אריה ולשפר את הגישה מכיוון דרך זבולון המר לתחנה מאשר להקים עוד פרויקט מפלצתי עם יחס תועלת-עלות נמוך.
לצפיה ב-'איילון מזרח היה הורס לגמרי את פארק הירקון, טוב שלא נבנה'
איילון מזרח היה הורס לגמרי את פארק הירקון, טוב שלא נבנה
14/10/2019 | 12:26
55
לצפיה ב-'אגב נת״צ בכביש 5...'
אגב נת״צ בכביש 5...
13/10/2019 | 22:11
1
117
נתיבי ישראל הוציאה לא מזמן מכרז לזה.
לצפיה ב-'קישור'
קישור
13/10/2019 | 22:17
77
לצפיה ב-'ה"מצב חירום תחבורתי" זה לא בגלל ישראל כץ'
ה"מצב חירום תחבורתי" זה לא בגלל ישראל כץ
13/10/2019 | 16:15
166
השורשים נעוצים עשרות שנים אחורה עוד בשנות ה50 בטעויות שנעשו הן בהיבטים תחבורתיים, והן בהיבטים של תכנון עירוני. קשה לסגור את הפערים האלה במיוחד שהאוכלוסייה עוד ממשיכה לגדול. לא אומר שהוא מושלם, אבל בעשור האחרון חלו הרבה שיפורים משמעותיים בתשתיות התחבורה של ישראל. הן בכבישים, הן במסילות והן באוטובוסים. אך עם לא עומדים בגידול האוכלוסייה והצריכה שמטיל עומסים שלא חשבו עליהם קודם. 

לצפיה ב-'הייתי אומר שלישראל כץ יש חלק באשמה אבל לדעתי לא העיקרי.'
הייתי אומר שלישראל כץ יש חלק באשמה אבל לדעתי לא העיקרי.
13/10/2019 | 16:32
1
131
אשמתו שהעדיף לא להילחם מלחמות שידע שאין לו סיכוי לנצח בהם מול נימביסטים השונים במרכז הארץ והעדיף לפתח את הפריפריה, כי שם התכנון יותר פשוט ואין נימביסטים עשירים המצויידים במיטב עורכי דין.
האם אפשר להאשים פוליטיקאי שהעדיף לבצע פרוייקטים שיהיה לו קל להציג כהישגים בעיני בוחריו ולא פרוייקטים חסרי סיכוי שהיה כך או כך נמשכים שנים בבתי משפט?
זה הגיוני להאשים אותו שהעדיף לגזור סרטים בפרוייקטים ולא להתייצב בבתי משפט במלחמות האין סופיות מול כל המתנגדים?
מי אשם שהיה צורך ההתנהלות בבתי משפט בגלל הפקעה של אדמות להצפה של בית הספר החקלאי, ישראל כץ?
כן הוא אשם, שגרר רגליים ובמשך שנים לא עשה שום דבר בנידון, אבל בינינו, האם זאת רק אשמתו?
מי אשם שהמדינה גררה את הרגליים עם פרוייקט הקו האדום בתל אביב עם MTS?
גם ישראל כץ, אבל האם באמת אפשר להאשים אותו שפחד להתעמת עם החברה הזוכה והבין שאם היה מתעמת איתה, הדבר היה נתקע שנים בבתי המשפט?
גם ככה, הוא לחם באין ספור מלחמות, גם מול עירייות השונות, גם מול הוועדים הבריוניים וגם מול משרד האוצר שלא ממש שש לתת לו את הכסף.
אז הוא התנהג כמו פוליטיקאי ובחר רק בקרבות שידע שיוכל לנצח בהם, איזה אדם רע
לצפיה ב-'בהנחה שאתה צודק וזה מה שהנחה את השר כץ'
בהנחה שאתה צודק וזה מה שהנחה את השר כץ
14/10/2019 | 17:36
72
הוא יכל לנהל את שני הקרבות במקביל.
מצד אחד לבנות את מה שאפשר לבנות בפריפריה כפי שעשה ויצר הרבה מאוד כותרות (אגב לדעתי הקווים בהחלט מוצדקים ונכונים)
במקביל לנהל את מה שאתה קורא מלחמה בנימביסטים וכן אחרי שנים של מאבק אולי לזכות בחלק מהקרבות ולבסוף לבנות את המסילות והתחנות במקומות הנדרשים והנכונים.
שהרי, אם יש מאבקים משפטיים שנמשכים שנים, אז אין בשנים הללו צורך בתקציבים שהרי העבודות לא מתבצעות

לצפיה ב-'את ישראל כץ זה לא מעניין'
את ישראל כץ זה לא מעניין
14/10/2019 | 09:57
112
הוא מעדיף לעבור מאולפן לאולפן ולהתברבר בזה שהוא יודע "דברים סודיים שאסור לדבר עליהם" כאילו הוא ג'יימס בונד.  
לצפיה ב-'למה הוא לא מסביר מדוע פיתוח חניון הולך לקחת עוד 6 שנים'
למה הוא לא מסביר מדוע פיתוח חניון הולך לקחת עוד 6 שנים
14/10/2019 | 21:54
96
וזה לפני עיכוב של 5 שנים נוספות בפרויקט. כמה זמן לעזאזל לוקח להכשיר חניון ??
לצפיה ב-'ביום שישי עוד שבועיים, 25.10, עוברים קווי השרון הנותרים מאגד'
ביום שישי עוד שבועיים, 25.10, עוברים קווי השרון הנותרים מאגד
11/10/2019 | 22:09
58
817
למטרופולין - 501, 502, 521, 524, 525, 531, 532, 551, 561, 565, 571, 572

פועל יוצא מכך:
מיום ראשון, 27.10 - קו חדש של אגד בין רחובות לתל אביב 272:
"
החל מיום ראשון 27/10/19 יופעל קו חדש – קו 272 ממערב רחובות (יציאה משכונת קריית...
המשך>>
למטרופולין - 501, 502, 521, 524, 525, 531, 532, 551, 561, 565, 571, 572

פועל יוצא מכך:
מיום ראשון, 27.10 - קו חדש של אגד בין רחובות לתל אביב 272:
"
החל מיום ראשון 27/10/19 יופעל קו חדש – קו 272 ממערב רחובות (יציאה משכונת קריית משה ונסיעה דרך שכונות רחובות ההולנדית וכפר גבירול), דרך כביש 42 (צומת רחובות מערב, צומת בית עובד וצומת בית חנן), כביש 431 וכביש 20 (איילון צפון) ומשם על פי מסלול קו 277 הקיים בתל אביב-יפו (המסגר – דרך מנחם בגין - קפלן – אבן גבירול) עד למסוף רדינג (הקו יופעל בשני הכיוונים).

קו 272 מרחובות (קריית משה) לתל אביב-יפו (מסוף רדינג):
ייצא מתחנת דרך ששת הימים/ דרך יום הכיפורים (תחנה 33981), יפנה ימינה לדרך יום הכיפורים, ימינה לרחוב מרבד הקסמים, שמאלה לרחוב צבי הורוביץ, שמאלה לרחוב קלמן גבריאלוב, ימינה לרחוב יעקב טוכמן, ימינה לרחוב זלקינד סטולבוב, שמאלה לדרך ששת הימים, ימשיך ישר לדרך גד פיינשטיין, יפנה שמאלה לדרך האלוף יעקב פרי, שמאלה לרחוב הר הצופים (רחובות ההולנדית), שמאלה לכיוון כפר גבירול, שמאלה לרחוב יהונתן, ימינה לרחוב דוד אלעזר, שמאלה לרחוב הרדוף, ימינה דרך יצחק כץ וכביש 411, ימינה (בצומת רחובות מערב) לכביש 42 (תחנות איסוף בצומת רחובות מערב, צומת בית עובד וצומת בית חנן), ייצא במחלף עין הקורא ימינה ויפנה שמאלה ברמזור לכביש 4311, ימינה להתחברות לכביש 431, ימשיך לכביש 20 (איילון צפון), ייצא במחלף קיבוץ גלויות לדרך חיל השריון, ימשיך ישר לרחוב החרש, ישר לרחוב המסגר ודרך מנים בגין (בית קלקא), יפנה שמאלה לרחוב קפלן, ימינה לרחוב אבן-גבירול, יחצה את שדרות רוקח ויפנה ימינה לסיבוב בסובה לשדרות רוקח וימינה למסוף רדינג.
תחנות: כל תחנות הקו מתחנת המוצא ועד צומת בית חנן (כולל) ישמשו לאיסוף נוסעים בלבד. כל תחנות הקו בתל אביב ישמשו להורדת נוסעים בלבד.
קו 272 מתל אביב-יפו (מסוף רדינג) למערב רחובות (קריית משה):
ייצא ממסוף רדינג (תחנה 20277), יפנה שמאלה לשדרות רוקח, ימינה לרחוב אבן-גבירול, שמאלה לשדרות שאול המלך, ימינה לרחוב דובנוב, שמאלה לרחוב קפלן, ימינה לדרך מנחם בגין, ימשיך לרחוב המסגר, רחוב החרש ודרך חיל השריון ומשם יעלה לכביש 20 (איילון דרום), ימשיך ישר לכביש 431, ייצא ימינה לכביש 4311 (ימשיך ישר ברמזור) וייצא ימינה (במחלף עין-הקורא) לכביש  42, יפנה שמאלה (בצומת רחובות מערב) לכביש 411 ודרך יצחק כץ, שמאלה לרחוב הרדוף (שכונת כפר גבירול), ימשיך ישר לדרך בן-גוריון (לכיוון שכונת רחובות ההולנדית), יפנה ימינה לרחוב הר הצופים, ימינה לדרך האלוף יעקב פרי, ימינה לדרך גד פיינשטיין, ימשיך ישר לדרך ששת הימים, יפנה ימינה לרחוב זלקינד סטולבוב, ימינה לרחוב צבי הורוביץ, שמאלה לרחוב יעקב טוכמן, שמאלה לרחוב קלמן גבריאלוב, ימינה לרחוב צבי הורוביץ, שמאלה לדרך יום הכיפורים, שמאלה לדרך ששת הימים ויסיים את מסלול נסיעתו בתחנת דרך ששת הימים/ אמנון ותמר.
תחנות: כל תחנות הקו בתל אביב ישמשו לאיסוף נוסעים בלבד. כל התחנות מצומת בית חנן ועד התחנה הסופית ברחובות ישמשו להורדת נוסעים בלבד.
"

בנוסף:
"
החל מיום ראשון 27/10/19 יורחב מסלול האיסוף באשקלון לקו 302 מאשקלון לתל אביב-יפו.

קו 302 מאשקלון לתל אביב-יפו (מסוף ארלוזורוב):
ייצא מתחנת ח.מ. שפירא/ ש"י עגנון, ימשיך בנסיעה ברחוב ח.מ. שפירא, יפנה שמאלה לשדרות עמק יזרעאל, שמאלה לרחוב בריכת רם, ימשיך ישר לרחוב אפרים צור, יפנה ימינה לרחוב יוספטל, שמאלה לרחוב ביאליק, ימינה לרחוב ההסתדרות, ימינה לשדרות בן-גוריון, שמאלה לתחנה המרכזית אשקלון וימשיך על פי המסלול המקורי.
תחנות איסוף חדשות (מתחנת המוצא ועד התחנה המרכזית באשקלון): ח.מ שפירא/ ש"י עגנון (תחנה 15147), ח.מ. שפירא/ משה יוליש (תחנה 15133), ח.מ. שפירא/ אבשלום חביב (תחנה 15134), ח.מ. שפירא/ אליהו שני (תחנה 14983), ח.מ. שפירא/ שני אליהו (תחנה 15132), ח.מ. שפירא/ גיורא יוספטל (תחנה 15127), שדרות עמק יזרעאל/ ח.מ. שפירא (תחנה 11912), שדרות עמק יזרעאל/ עין עבדת (תחנה 11620), ההסתדרות/ יהודה הלוי (תחנה 14985), ההסתדרות – מרכז לילד ולמתבגר (תחנה 15004), ההסתדרות – בית חולים "ברזילי" (תחנה 15002).  
"
לצפיה ב-'מאקו- עיריית ת"א תממן רשת אוטובוסי שבת !'
מאקו- עיריית ת"א תממן רשת אוטובוסי שבת !
10/10/2019 | 10:43
61
474
https://mobile.mako.co.il/finances-news/israel/Article-bd8220c1634bd61027.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1898243326

עיריית ת"א תוציא... המשך>>
https://mobile.mako.co.il/finances-news/israel/Art...

עיריית ת"א תוציא מכרז להפעלת רשת של 5 קווים שמתוכננת כך ש 80% מתושבי העיר יהיו במרחק 600 מטר מתחנה כלשהי ברשת. תדירויות של 30-20 דקות לכל קו וקטעים משותפים עם תדירויות של 10-15 דקות במרכז העיר. הרשת מתוכננת לפעול בערבי שישי עד 2 בבוקר (די מוקדם, אני מקווה שיוסיפו שעות) ובימי שבת מ9 בבוקר ועד צאת השבת.

כדי לעמוד במגבלות החוק האוטובוסים יהיו בחינם, אך במקרה של היענות גבוהה נוסעים יידרשו להציג תעודת תושב, דבר שיהפוך את המערכת לבעייתית למבקרים בעיר.

לפי הכתבה העירייה נמצאת במגעים עם ערים שכנות, בעיקר אלו שהפעילו קווים משלהן לתל אביב, כדי ליצור רשת משולבת.

לדעתי הפעלת מערכת מתוכננת בבירה הכלכלית והתרבותית היא לא פחות ממהפיכה, אבל היה עדיף להצמד למסלולי הקווים החזקים או למסלולי קווי הלילה המוכרים לציבור כדי שהרשת תהיה קלה יותר להבנה. משום שהתוכנית היא לאוטובוסים בחינם במתכונת שעירייות רבות מפעילות כיום אי אפשר לעצור את זה מלמעלה וחבל שתל אביב לא הובילה מזמן. משום שתוכנית כזו עלולה להתקל בהתערבויות מלמעלה צריך להמתין עם הברכות עד שההפעלה תצבור כמה חודשים והמערכת תהיה עובדה מוגמרת.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 6/10-12/10 '
שרשור הכוונה ומודיעין 6/10-12/10
06/10/2019 | 00:05
8
13
לצפיה ב-'שלום, מישהו/מישהי יכולים לעזור - מונית שירות באר שבע ת"א?'
שלום, מישהו/מישהי יכולים לעזור - מונית שירות באר שבע ת"א?
07/10/2019 | 10:23
1
72
יש כזה דבר ביום שישי בשעה מאוחרת בערב?
תודה רבה.
לצפיה ב-'לא סביר אך יכול להיות שכן. יותר קל למצוא טרמפ בקבוצת'
לא סביר אך יכול להיות שכן. יותר קל למצוא טרמפ בקבוצת
07/10/2019 | 12:17
84
הטרפמים המרכזית לטרמפים בין באר שבע לתל אביב בפייסבוק.
לצפיה ב-'נסיעה מפתח תקווה לבינימינה'
נסיעה מפתח תקווה לבינימינה
07/10/2019 | 21:51
5
89
גר בפתח תקווה תחנה מרכזית. צריך להגיע לבנימינה(יציאה בסביבות 2)
בדרך הכי מהירה, כנראה רכבת.
אני מניח שזה נסיעה מתחנה מרכזית פתח תקווה לרכבת סגולה מסגולה החלפה באוניברסיטה ובאוניברסיטה נסיעה לבנימינה ועוד אוטובוס פנימי מהרכבת.
איזה פרופיל רב קו עליי לטעון(זה רק הלוך בלי חזור)?
לצפיה ב-'קו 1, ירידה בסבידור, משם רכבת. להלוך בלבד מספיק ערך צבור'
קו 1, ירידה בסבידור, משם רכבת. להלוך בלבד מספיק ערך צבור
07/10/2019 | 22:05
4
88
זה יהיה מהיר יותר מפיתולים בפ"ת בכדי להגיע לאחת משני תחנות הרכבת, המתנה, נסיעה במסילת הירקון והחלפה באוניברסיטה
לצפיה ב-'סבידור'
סבידור
07/10/2019 | 22:20
3
76
יכול להגיד לי מה ה2 רכבות האחרונות של סבידור עד בנימינה?
לצפיה ב-'מדובר על מחר'
מדובר על מחר
07/10/2019 | 22:37
36
לצפיה ב-'באפשרותך לבדוק לו"ז רכבות באתר של הרכבת'
באפשרותך לבדוק לו"ז רכבות באתר של הרכבת
07/10/2019 | 22:38
1
83

יש לציין שאם נסיעתך מחר (ערב יום כיפור), אז כך או כך, חייבים לתפוס את של 12:02, 12:22, 12:50 ואם את האחרונה, צריך גם לבדוק אם עוד יש אוטובוסים בבנימינה כאשר אתה מגיע לשם
לצפיה ב-' תודה רבה אח יקר'
תודה רבה אח יקר
07/10/2019 | 23:03
38
לצפיה ב-'חדשות מנת"ע'
חדשות מנת"ע
10/10/2019 | 17:36
2
284
לא לגמרי סגור על זה (יש  בעיה מוזרה בפייסבוק ולא רואים פוסטים עדכניים, אבל נדמה כאילו בסין עכשיו מעמיסים את הקרונות לקראת הפלגה לכיוון ארץ הקודש
ככה זה נראה בתמונות בכל אופן.
אם כך הדבר, כנראה שנראה את הקרונון בדפו בערך בעוד כחודש.
לצפיה ב-'אתה צודק ויש גם תמונות'
אתה צודק ויש גם תמונות
10/10/2019 | 18:22
1
300
אלה הקרונות הראשונים של הקו האדום שיצאו מהמפעל בסין אל הנמל. בימים הקרובים הם יועמסו על ספינה ובעוד מספר שבועות יגיעו אלינו לבדיקות ונסיעות מבחן בדיפו
לצפיה ב-'זה ייקח יותר מחודש.... ובכל זאת מאוד נחמד לשמוע שהראשונים'
זה ייקח יותר מחודש.... ובכל זאת מאוד נחמד לשמוע שהראשונים
10/10/2019 | 19:03
194
יוצאים אלינו.  מה שאומר שלקראת סוף השנה האזרחית, יתחילו בדיקות ראשונות בדיפו.  גם שם יש עוד הרבה העבודה על החישמולת ועל המסילות....
לצפיה ב-'שווה התיחסות, אולי פחות חשמולות בתוך הערים בעתיד הלא רחוק?'
שווה התיחסות, אולי פחות חשמולות בתוך הערים בעתיד הלא רחוק?
05/10/2019 | 00:49
1
332
לצפיה ב-'במרכז בורדו שבצרפת יש חישמול תחתי'
במרכז בורדו שבצרפת יש חישמול תחתי
08/10/2019 | 21:23
243
משום שיש רק"ל בירושלים חשבתי שזה לא חומר לשירשור שלם אבל בעיר בורדו שבצרפת (זו עם היין המפורסם) יש שיטה די ייחודית לחישמול תחתי במרכז (בפרברים יש לרק"ל חיווט עילי).

במקום פס שלישי בחישמול קבוע שמהווה סכנה להולכי רגל יש חיישנים כל כמה מטרים בפס השלישי והחישמול מופעל רק בקטע שנמצא מתחת לרק"ל.

פתרון יקר למקום שיכול להרשות זאת לעצמו.

הבאתי בעבר תמונות מהרק"ל בעיר ניס שבדרום צרפת שם יש במרכז קטע רק"ל קצר בין שתי תחנות המופעל בסוללות דרך כיכר היסטורית. פתרון הסוללות לא יכל להניע את הרק"לות של בורדו שיש להן עשרות תחנות לקו במרכז ההיסטורי.
לצפיה ב-'קווים מבאר שבע לאזור הגליל - מה הסיבה שאין?'
קווים מבאר שבע לאזור הגליל - מה הסיבה שאין?
06/10/2019 | 13:19
2
243
חוץ מקו 870 לעפולה ו958 לכרמיאל (שהוא עם תדירות נמוכה) אין ממש קווים מבאר שבע לאזור הצפון (את 880 החד כיווני מטבריה בימי ראשןם אי אפשר ממש להחשיב), וגם קו 870 הוא לא ממש תדיר וגם כשהוא תדיר אז הוא תמיד מלא
למה אין קווים סדירים לטבריה וקריית שמונה? יכול מאוד לעזור, גם קווי אוטובוס לחיפה זה מאוד יעזור (בתקופות שיש השבתות ברכבת)
לצפיה ב-'עמוד השדרה של תחבורה ציבורית הם היוממים'
עמוד השדרה של תחבורה ציבורית הם היוממים
06/10/2019 | 20:51
260
אם אין לך נוסעים קבועים שעושים מסלול בין-עירוני בכמות סבירה, כנראה שלא יהיה ביקוש לקו. הפיקים של מוצ"ש-ראשון ושישי-שבת מספיקים לקו עם נסיעות בודדות אז, לקו טוב צריך מאסת יוממים.

קרית שמונה ועפולה מקושרות בצורה טובה לתל אביב, קרית שמונה גם לכרמיאל ועפולה לחיפה, כרמיאל לחיפה, ומחיפה יש קו חזק מאוד לבאר שבע, באמצעות הרכבת. לכן אין הגיון בפתיחת קו סדיר במסלולים הללו. הנוסעים הבודדים שיעשו את המסלול, יעשו אותו באמצעות החלפה, בכרמיאל, חיפה או תל אביב.

השבתת רכבות היא אירוע חריג, ובשביל אירוע חריג לא מפעילים קווים סדירים.
לצפיה ב-'בקו 870 יש נסיעות המשך לטבריה וקרית שמונה.'
בקו 870 יש נסיעות המשך לטבריה וקרית שמונה.
07/10/2019 | 12:20
215
החלפת קווים בעפולה שהיא נקודת החלפה מאד מרכזית ליישובי הגליל אינה דבר רע כל כך.

870 תנודתי, לפעמים הוא ריק למדיי ולפעמים מלא. אין לזה ממש חוקיות באמצע השבוע.

בבגדול אין בזה צורך כל כך רציני ומנגד, זו בעיה תפעולית דיי קשה.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 29/9-5/10 '
שרשור הכוונה ומודיעין 29/9-5/10
29/09/2019 | 00:03
14
21
לצפיה ב-'למה אין היום רכבות ישירות מחיפה לתל אביב ההגנה?'
למה אין היום רכבות ישירות מחיפה לתל אביב ההגנה?
29/09/2019 | 11:39
1
201
כדי להגיע מחיפה לבת ים יוספטל, באתר של הרכבת כתוב שצריך לרדת בסבידור מרכז, לחכות לרכבת להגנה, בהגנה לחכות לעוד רכבת לבת ים.
לצפיה ב-'איחורים בלו"ז ואילוצים תפעוליים (כמו למשל להכניס רכבת שמגיעה'
איחורים בלו"ז ואילוצים תפעוליים (כמו למשל להכניס רכבת שמגיעה
29/09/2019 | 13:04
214
מצפון לרציף 1 לצפון), כך שהקו מפוצל

וזה בנוסף לכך שהלו"ז יעודי לחג, והרכבת לא עומדת גם בו (כוכביות בלו"ז וסימון מיקום רכבת שכבר יצאה ברשימת תחנותיה לא עומד בתחנות שהרכבת כבר צריכה להיות בהם)
לצפיה ב-'הגעה לדרך מנחם בגין 52 בתל אביב;'
הגעה לדרך מנחם בגין 52 בתל אביב;
30/09/2019 | 16:32
74
מרכבת יבנה מערב

אשמח לסיוע, או להפנייה לחנייה במקום אם יש.

תודה רבה
לצפיה ב-'מישהו יודע- למה אין מטרונית קו 1?'
מישהו יודע- למה אין מטרונית קו 1?
01/10/2019 | 12:51
2
120
הרי זה אמור לעבוד 24-7 ...

לצפיה ב-'מטרונית 1 אינה פועלת בחגים.'
מטרונית 1 אינה פועלת בחגים.
01/10/2019 | 13:37
1
127
העניין עולה בפורום בחגים כי אנשים שרגילים שהקו פעיל בשבתות מתפלאים שהוא אינו מופעל.
לצפיה ב-'מטרונית 1 פועלת בכל החגים חוץ מראש השנה ויום כיפור'
מטרונית 1 פועלת בכל החגים חוץ מראש השנה ויום כיפור
01/10/2019 | 16:17
130
זה באמת מוזר שלא מפעילים את המטרונית, היו צריכים להפעיל אותה מהבוקר כמו קווי אגד שכן פועלים מהבוקר.
לצפיה ב-'שלום איזה רכבת בירושלים לקחת המגיעה לעזריאלי במלחה או ה'
שלום איזה רכבת בירושלים לקחת המגיעה לעזריאלי במלחה או ה
02/10/2019 | 12:07
2
146
בתחנה מרכזית תודה
לצפיה ב-'בתחנה מרכזית (תחנת נבון) ולהחליף בנתב"ג לכל רכבת בכיוון ת"א'
בתחנה מרכזית (תחנת נבון) ולהחליף בנתב"ג לכל רכבת בכיוון ת"א
02/10/2019 | 13:59
51
לצפיה ב-'עדיף מנבון ולהחליף בנתב"ג לרכבת צפונה דרך תחנות ת"א'
עדיף מנבון ולהחליף בנתב"ג לרכבת צפונה דרך תחנות ת"א
03/10/2019 | 21:29
65
לעזריאלי - לרדת בתחנת ת"א השלום.
לצפיה ב-'האם יש מוניות שירות לפ"ת (קו 164) היום בערב (שעה שש)?'
האם יש מוניות שירות לפ"ת (קו 164) היום בערב (שעה שש)?
05/10/2019 | 05:05
38
האם אפשר להתעדכן בזמנים אם יש כאלה? או בתדירות?
לצפיה ב-'הגעה מתל אביב לבאר שבע ביום שישי בצהריים'
הגעה מתל אביב לבאר שבע ביום שישי בצהריים
05/10/2019 | 13:37
3
94
קודם כל אני חייב להגיד שיש משהו מעצבן באתר הזה, כתבתי הודעה ארוכה ואז בשלב של השליחה זה ביקש ממני להתחבר ואחרי שהתחברתי זה פשוט מחק הכל....
אנסה לעשות את זה קצר חח
ביום שישי עוד שבועיים אני צריך להגיע לרחוב ברודצקי בתל אביב, ולצאת משם סביבות 13:00. באתר של רכבת ישראל אני לא מוצא רכבות לבאר שבע בכלל... זה הגיוני או שהם פשוט לא מסנכרנים רכבות למועדים כאלו רחוקים?
אני ממש שונא לקחת אוטובוסים כי נכבתי המון בנושא עם איחורים וביטולים אבל כמובן שזה מה שאקח אם זו האופציה האחרונה שלי. ראיתי במוביט שיש קווים 370 ו380 שיוצאים מתל אביב לבאר שבע עד 16:30, לדעתכם אפשר להיות רגוע בנושא...? או שזה קווים שמשתנים לפי התפוסה (מניח שלא הרבה נוסעים מתל אביב לבאר שבע בשישי לקראת כניסת שבת)...
תודה רבה מראש לכולם ושיהיה שבוע טוב וגמר חתימה טובה
לצפיה ב-'אלה האופציות'
אלה האופציות
05/10/2019 | 17:15
89
https://www.google.co.il/maps/dir/ברודצקי,+תל+אביב+יפו%E2%80
לצפיה ב-'מצורף לו"ז מעודכן לקו 380'
מצורף לו"ז מעודכן לקו 380
06/10/2019 | 12:26
75
מתחנת ארלוזורוב ליום שישי.
הקישור מביא לעמוד הבית של מטרופולין.
יש אוטובוס כל חצי שעה שלמה (XX:00 , XX:30) אחרון ב-16:30.
נכון לתקופת החגים וליום שישי הקרוב.
רעיה
לצפיה ב-'בימי שישי לקראת סיום השירות אין בעיות מבחינת ביטולי אוטובוסי'
בימי שישי לקראת סיום השירות אין בעיות מבחינת ביטולי אוטובוסי
07/10/2019 | 12:22
71
זה נדיר יחסית. ביטולי האוטובוסים הם בשעות הלחץ של ימי הלחץ בעיקר.

גם ככה הרכבות מסתיימות מוקדם יותר, כך שבכל מקרה תוכל להשתמש באוטובוסים לבאר שבע.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ