לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2117421,174 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'התקדמות סטטוטורית מסוימת בנושא מסילה רביעית'
התקדמות סטטוטורית מסוימת בנושא מסילה רביעית
02/01/2018 | 11:08
5
249
http://rotter.net/forum/scoops1/445718.shtml
מקווה שזה יעצור את המאבק המשפטי בעניין ההפקעה של שטחים המיועדים להצפה.

לצפיה ב-'האם אי אפשר בינתיים'
האם אי אפשר בינתיים
02/01/2018 | 14:36
1
168
שרכבוֹת מצפוֹן יגיעוּ עד סבידוֹר ורכבוֹת מדרוֹם עד ההגנה? אוֹ משהוּ כזה?
לצפיה ב-'לא, סבידור מתאימה כתחנת קצה דווקא לרכבות מדרום'
לא, סבידור מתאימה כתחנת קצה דווקא לרכבות מדרום
02/01/2018 | 15:18
143
וההגנה מתאימה יותר כתחנת קצה דווקא לרכבות מצפון, כי מסילות הדיור נמצאות מצפון לסבידור והתחנה התפעולית נמצאת מדרום-מזרח להגנה.
ההגנה יכולה לשמש חלקית מאוד כתחנת קצה לרכבות מדרום-מזרח בעזרת רציף 3 שמשמש כחניה לרכבות.

חוץ מה שתחנת השלום היא תחנה מאוד מבוקשת, כמעט כמו סבידור, וסגירה שלה תהווה פגיעה ממשית בשירות.
לצפיה ב-'כמה שאני נגד חוק ההסדרים, אני שמח שהעניין יוסדר סוף סוף'
כמה שאני נגד חוק ההסדרים, אני שמח שהעניין יוסדר סוף סוף
02/01/2018 | 14:55
67
לצפיה ב-'מתנצל, לא ראיתי'
מתנצל, לא ראיתי
02/01/2018 | 19:25
41
לצפיה ב-'בנתיים בירושלים, עבודות התשתית לקו הירוק'
בנתיים בירושלים, עבודות התשתית לקו הירוק
31/12/2017 | 21:13
6
366
מתקדמות במרץ ברחוב בלוך והכניסה לגבעת רם, הרבה שיפוצים באיזור.
לעומת זאת בהנטקה השיחים רק גדלים, עד שיסללו את המשך הקו האדום יוכלו לקרוא לרצועה יער הנטקה.
לצפיה ב-'אלו בעצם עבודות על קו הקמפוסים?'
אלו בעצם עבודות על קו הקמפוסים?
01/01/2018 | 12:56
5
201
שבמקטע הזה בנתיד יהיה חלק מהקו הירוק?
לצפיה ב-'כן'
כן
01/01/2018 | 14:01
4
51
לצפיה ב-'גם בהר הצופים'
גם בהר הצופים
01/01/2018 | 22:56
3
134
בקלרמון גנו/שדרות האוניברסיטה העברית נראה שהחלו עבודות גידור לצורך התחלת העבודות.
לצפיה ב-'בין גשר המיתרים לגבעת רם כבר שנה וחצי עובדים במרץ'
בין גשר המיתרים לגבעת רם כבר שנה וחצי עובדים במרץ
01/01/2018 | 23:00
2
149
טוב שגם בדרך להר הצופים יתחילו בקרוב.
לצפיה ב-'זה למעשה "הקו הכתום"'
זה למעשה "הקו הכתום"
02/01/2018 | 08:47
1
157
בין גבעת רם להר הצופים, אשר ישתמש במסלול הקו האדום בקטע המרכזי שלו, וכך יקל על העומס ויאפשר המשך גידול במספר הנוסעים גם בקו האדום. לדעתי זה קריטי עבור ההארכה, כי אם אתה מאריך בלי לתגבר תדירות בקטע המרכזי יהיו אנשים שלא יוכלו לעלות.
הפרויקט כולל דיפו חדש בין רחוב לורך לדרך בגין. העבודות על הדיפו (שכוללות בשלב זה בעיקר חציבה) מתקדמות גם כן. עקב היעדר המקום בדיפו הקיים והקושי להרחיבו זה גם סוג של נתיב קריטי שיאפשר גם את ההארכה של הקו האדום.
צפי סיום והשקה של הקו הכתום לפי הפרסומים 2021.

קטעים מהפרויקט ישמשו גם את הקו הירוק. אבל רשמית העבודה על הקו הירוק עוד לא התחילה.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר, אז בגלל זה העבודות בלורך'
תודה על ההסבר, אז בגלל זה העבודות בלורך
02/01/2018 | 11:35
110
כה משמעותיות.
לצפיה ב-'טיוטת התוכנית הכלכלית לשנת 2019 פורסמה באתר משרד האוצר:'
טיוטת התוכנית הכלכלית לשנת 2019 פורסמה באתר משרד האוצר:
01/01/2018 | 13:25
4
309

1. בעמודים 23-34 - הקמת רשויות תחבורה ציבורית מטרופוליניות במטרופולין ירושלים ובמטרופולין בבאר שבע
2. בעמודים 35-36 - קידום מסילת רכבת נוספת באיילון
(הצעת החלטה זו עוסקת בשינוי חוק בית הספר החקלאי מקוה ישראל, על מנת להסיר את החסמים שנובעים ממעמד הקרקעות שברשותו)
3. בעמודים 37-40 - צמצום נזקי הגודש ועידוד נסיעה ברכבים מרובי נוסעים

דברי ההסבר להצעה 2:
"
פרוזדור איילון כולל שלוש מסילות רכבת כבדה, המאפשרות תנועה של 14 רכבות בשעה לכיוון, המשרתות כ- 75% מנוסעי רכבת ישראל. לצד הרכבות שיעדן הסופי הוא תל אביב, הציר משרת את כלל תנועת הרכבות הארצית מצפון לדרום ובכיוון ההפוך, לרבות רכבות המגיעות מכיוון מזרח. משכך, היצע המסילות מנוצל עד תום וכל תוספת של רכבת אשר צריכה לנוע דרך פרוזדור איילון דורשת הפחתת שירות מיעד אחר.

בשל הגידול הצפוי בכמות הנוסעים ברכבת ישראל יש צורך ממשי להוסיף מסילת רכבת כבדה נוספת.

תכנית תשתית לאומית 33 שהופקדה להתנגדויות בחודש ספטמבר 2017 , מפרטת את התנאים לשדרוג והוספה של מסילות רכבת למסילת החוף ובכלל זה מפרטת התכנית את פתרונות הניקוז לעודף הנגר עילי של נחל איילון. פתרונות אלו מהווים תנאי הכרחי להקמת מסילות נוספות בפרוזדור. פתרונות הניקוז האמורים כוללים, בין היתר, יצירת שטחי הצפה על בסיס שטחים המצויים בחלקם בשטח מקרקעי בית הספר מקווה ישראל. נוסף לשטחי ההצפה שאינם דורשים הפקעה, נדרש להפקיע שטח בהיקף של כ- 60 דונם חקלאיים עבור שטח המסילה החדשה.

חוק בית הספר החקלאי מקוה ישראל – התשל"ו 1976 (להלן – החוק), קובע שאין לשנות את ייעודם של המקרקעין המשמשים את בית הספר אלא לפי "יזמת שר ובאישור שרי החינוך והתרבות, החקלאות והפנים, וועדה משותפת של ועדת החינוך והתרבות וועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת". מנגנון זה, הייחודי לבית הספר החקלאי מקוה ישראל, מקשה על יכולתה של המדינה לקדם את פיתוח הקמת המסילה הרביעית בפרוזדור איילון. נוכח הצורך בהקמת מסילת רכבת רביעית בפרוזדור איילון ובשים לב למורכבות הפרויקט, מוצע לתקן את החוק כך שההגבלה הקיימת לעניין שינוי ייעוד הקרקע לא תחול לגבי מקרים שבהם שונה ייעוד הקרקע לתכנית דרך כהגדרתה בחוק התכנון והבניה, התשכ"ה- 1965 , או אם מדובר בתכנית מכוח חוק הניקוז וההגנה בפני שטפונות, התשי"ח- 1957 , או בהסדרת ניקוז בתכנית מתאר ארצית לפי חוק התכנון והבניה.
"
לצפיה ב-'הלוואי שיתקדם כבר פרויקט המסילה ה4 באיילון.'
הלוואי שיתקדם כבר פרויקט המסילה ה4 באיילון.
01/01/2018 | 19:18
54
לצפיה ב-' עמוד השדרה. ההתייחסות שלי להצעה השלישית'
עמוד השדרה. ההתייחסות שלי להצעה השלישית
01/01/2018 | 19:52
2
113
כמו פעמים רבות שיחקת אותה עם הקישור לדו"ח, המלווה בהסברים שלך. גם בעבר העלית דו"חות שונים, כמו לפני מספר ימים על בדיקת רכבת בכביש 4.
מה גם, שעוד לפני שקווי אוטובוסים חדשים הושקו 'עלית' על זה קודם לכן. 

לגבי ההצעה השלישית של צמצום נזקי הגודש ועידוד נסיעה בכלי רכב מרובי נוסעים; בדו"ח עצמו כתוב "התחבורה בישראל מאופיינת בצפיפות גבוהה, הנובעת מפערי תשתית מתמשכים, כמו גם מהיצע תחבורה ציבורית נמוך ביחס לעולם...". למעשה כבר כאן מתואר הצורך בשיפור היצע התחבורה הציבורית, של אוטובוסים ושל רכבות. אולי יש גם מקום ליישם את המוניות השיתופיות. ניסוי שכנראה ייעשה בברלין, אך מתעכב בישראל. http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/182787276/%D7%90%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%94/%D7%AA%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA
לצפיה ב-'מה שהעליתי לפני מספר ימים לא היה בדיקת רכבת בכביש 4, אלא'
מה שהעליתי לפני מספר ימים לא היה בדיקת רכבת בכביש 4, אלא
01/01/2018 | 21:32
1
106
מסמך של תת"ל 33 (תוכנית המסילה הרביעית באיילון) שבתוכו הייתה התייחסות למסילה בכביש 4, בהקשר של אי היותה תחליף למסילה הרביעית באיילון.
לצפיה ב-' הכוונה הייתה לדברים, שאתה מוצא ומעלה'
הכוונה הייתה לדברים, שאתה מוצא ומעלה
01/01/2018 | 21:58
32
לצפיה ב-'עכשיו בכותל המערבי-שלט שקרי המטעה את הנוסעים'
עכשיו בכותל המערבי-שלט שקרי המטעה את הנוסעים
01/01/2018 | 12:51
2
355
לרוב אני מעדיף ללכת ברגל דרך רחוב הגיא ושער שכם לתחנת הרכבת הקלה בשער. אבל היום ירג גשם כבד ב"ה, מבקרים רבים ב"ה. וכידוע, יש תחנה הצמודה לכניסה המרכזית. בתחנה שני שלטים אלקטרוניים, התחתון מודיע על רווים שאמורים להגיע והעליון כותב חגיגית כי שער האשפות פתוח וכל האוטובוסים עוצרים בתחנה זו.
יושבים שם מבוגרים, משפחות הבאו לחגוג בר מצווה וממתינים כעשרים דקות. עד שאני בודק באפליקצית איפה בוס ורואה קווי 1 ו-3 נוסעים כשכתוב שיצאו לפני 10 דקות ואני מבין שכנראה האוטובוסים יוצאים מהתחנה שמחוץ לחומות. עכשיו יש לי התלבטות: להגיד לכולם לבוא אחרי? ואולי אני טועה ואגרם סתם לאנשים להירטב בגשם? אמרתי למי שסביבי שייתכן והאוטובוסים יוצאים מהתחנה בחוץ. וכמובן שבתחנה בחוץ אוטובוסים של הסעות תלמידים חוסמים את המדרכה ונהג קו 3 נאלץ לעצור משמאלם ולצעוק "קו 3 מי שצריך", אבל הוא לא יודע שמי שאכן צריך נמצא בתוך החומות בתחנה הפנימית. אמרתי לנהג שהשלט מטעה וביקשתי שאם יש לו למי להודיע לתקן, והוא ענה לי באדיבות שאכן הוא היה אמור לצאת משם אבל לא הרשו לו להיכנס, ושלצערו זה הרבה פעמים כך.
חבל. משמח אותי לראות משפחות וילדים באים בשמחה לכותל ואף מתחברים עם משפחות בר-מצווה אחרות שהכירו שם בשמחה וריקודים, וחבל שהביקור מסתיים עם טעם מר
לצפיה ב-'ככה זה כול הזמן בקווי הכותל'
ככה זה כול הזמן בקווי הכותל
01/01/2018 | 16:22
1
185
כשאני שם, אני פשוט אוטומטית הולך לתחנה מחוץ לשער האשפות.
כבר שלחתי תלונה בנושא לאגד, כלום לא קרה כמה צפוי.
לצפיה ב-'מילא לא היה שלט, אבל להציב שלט מטעה בחגיגיות?!'
מילא לא היה שלט, אבל להציב שלט מטעה בחגיגיות?!
02/01/2018 | 01:19
44
לצפיה ב-'הטרמינל הצפוני תחנת סבידור'
הטרמינל הצפוני תחנת סבידור
01/01/2018 | 13:27
1
279
הטרמינל בסבידור נראה כבר 99% גמור. מתי יפתח?

מתי תפתח היציאה הדרומית בתחנת השלום?
לצפיה ב-'??'
??
04/01/2018 | 01:00
13
לצפיה ב-'תל השומר'
תל השומר
31/12/2017 | 11:38
5
165
לא מצאתי שרשור הכוונה להיום, מתנצלת.
מהצפון לתל השומר ברכבת, עד כאן בסדר - אבל באיזו תחנת רכבת כדאי לרדת, ואיך אני מגיעה משם לתל השומר?
תודה מראש!
לצפיה ב-'מהצפון לתל השומר'
מהצפון לתל השומר
31/12/2017 | 12:17
4
114
אכן לא פתחו שרשור הכוונה להיום.

תרדי בסבידור או ההגנה.

מרכבת ההגנה יש את קו 104. נוסע דרך יגאל אלון ואלוף שדה ונכנס לתוך הבית חולים.

מסבידור יש לך את קו 70 שמוריד במסוף תל השומר ומשם יש ללכת מספר דקות ברגל לאיזור אליו את צריכה בבית חולים. שימי לב שיש בז'בוטינסקי עומס בשעות מסוימות אז אני ממליץ לך לרדת בתחנת תל אביב ההגנה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
31/12/2017 | 13:59
60
(הצלחתי להתחבר כראוי...)
לצפיה ב-'דווקא בז׳בוטינסקי יש נת״צ ובמסלול של 104 אין,'
דווקא בז׳בוטינסקי יש נת״צ ובמסלול של 104 אין,
31/12/2017 | 14:21
2
89
אז בשעות העומס דווקא 70 אמור להיות מהיר יותר.
לצפיה ב-'ומאיפה לוקחים את האוטובוס?'
ומאיפה לוקחים את האוטובוס?
01/01/2018 | 09:35
1
48
יורדים מהרכבת, לאן ללכת משם?
לצפיה ב-'אם את יורדת בתל אביב ההגנה '
אם את יורדת בתל אביב ההגנה
01/01/2018 | 10:19
54
התחנה של 104 לכיוון תל השומר נמצאת בדיוק ביציאה מהתחנה, ליד הכניסה הראשית לתחנה.  
אם את יורדת בת"א סבידור מרכז תצאי לכיוון רמת גן ובזבוטינסקי תעברי דרך הגשר לצד השני של הכביש ומשם תקחי קו 70.
לצפיה ב-'מכרזים חדשים בר"י:הוספת רציף 5 בב"ש מרכז,הרחבת תחנת נתבג'
מכרזים חדשים בר"י:הוספת רציף 5 בב"ש מרכז,הרחבת תחנת נתבג
30/12/2017 | 14:14
7
488
הרציף ה5 מתוכנן כהרחבה לרציף מס' 1.
בקשת ספק יחיד עבור רש"ת, צפי לסיום-2030 (!?!), עלות תכנון ראשוני- 5 מלש"ח

תיקון שני קרונות DD ע"י DB בעלות חצי מליון אירו- מישהו יודע באילו קרונות מדובר?

ולקורא יוסף- בקשה לספק יחיד עבור Thales
לצפיה ב-' תודה רבה על העדכון בפורום.'
תודה רבה על העדכון בפורום.
30/12/2017 | 20:04
1
171
כל מה שקשור לאיתות ולתקשורת ולחברת Thales זה מעניין מאוד.
לצפיה ב-' מצורפת תמונה הממחישה לגולשים את המערכת של Thales'
מצורפת תמונה הממחישה לגולשים את המערכת של Thales
31/12/2017 | 01:01
283
מי שלא ראה עדיין את המערכות של Thales אז הינה דוגמית קטנה. לפרטים נוספים על המערכת:

לצפיה ב-'בהחלט מעניין - תודה - שתי מסילות חדשות בנתב"ג יאפשרו מגוון '
בהחלט מעניין - תודה - שתי מסילות חדשות בנתב"ג יאפשרו מגוון
30/12/2017 | 22:04
4
275
יעדים רב יותר מנתב"ג כולל דרומה לבאר שבע ואולי לכיוון מסילת 431, ושירות יותר איכותי מזרחה לכיוון ירושלים
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
31/12/2017 | 09:19
3
217
פרויקט הרחבת תחנת נתב"ג מקושר לפרויקט מסילת עוקף לוד (עם חיבור ל-A1) שהוא חלק מפרויקט מסילת כביש 7 בואכה נמל אשדוד.
אני לא יודע אם מדובר באותו פרויקט (כנראה שלא) אך אין ספק שהוא מוגדר כ"נתיב קריטי" למסילת עוקף לוד. כך שסביר שהמכרז הזה מבשר מכרזים קרובים על התחלת עבודות בעוקף לוד.
לצפיה ב-'התחלת עבודות ביצוע בטוח לא, שים לב שמדובר לא על מכרז אלא'
התחלת עבודות ביצוע בטוח לא, שים לב שמדובר לא על מכרז אלא
31/12/2017 | 11:00
165
על התקשרות עם רש"ת לצורך תיאום התכנון והביצוע.
אפילו לא שלב של מכרזי תכנון.
נדמה לי גם שפרויקט עוקף לוד לא מתוקצב עדיין לביצוע אלא רק לתכנון.
לצפיה ב-'מה זה אומר? שיהיו רכבות מאשדוד לנתבג דרך רחובות?'
מה זה אומר? שיהיו רכבות מאשדוד לנתבג דרך רחובות?
31/12/2017 | 11:08
1
159
זה בעצם יחבר גם את כל ישובי הנגב
לצפיה ב-'זה אפשרי אבל לא יודע אם זה יהיה'
זה אפשרי אבל לא יודע אם זה יהיה
01/01/2018 | 09:24
114
מה שבטוח יהיה זה רכבות מבאר שבע דרך עוקף לוד לנתב"ג ומשם לתל אביב.
אבל נצטרך להתאזר בהמון סבלנות עד אז...
לצפיה ב-'דקה לפני שיונה יהב מתקפל? דעה קצרה'
דקה לפני שיונה יהב מתקפל? דעה קצרה
29/12/2017 | 15:52
34
410
יש לי תחושה שאנחנו דקה לפני שיונה יהב מתקפל מהדרישה לשיקוע.

הבסיס העיקרי של ההתנגדות שלו שמונע את החשמול במקטע הקצר בין חיפה מרכז לחוף הכרמל הוא בעיקר נופי ועל הדרך גם תופס טרמפ על חיבור העיר לים - "החשמול יכער את הנוף" הוא מכריז תוך הצגת הדמיות הזויות של עמודי ברזל מסיביים בצבע שחור (די נו, מתי בפעם האחרונה מישהו ראה עמודים בצבע שחור? לפחות שיהיה ריאלי) שחוסמים את הנוף.

אבל...

התמונות מהקו לירושלים מתחילות לזרום וכולנו רואים שההשפעה של העמודים על הנוף בכלל לא נוראית ואם היה עוד איכשהו למשרדי הממשלה זיקה לדעה של מר יהב - הרי שהנסיעה השקטה, החסכון בעלויות תפעול יובילו בסופו של דבר לתמימות דעים בקרב כולם והדרישה ההזוויה של השיקוע שתוקע את החשמול בכל הארץ בעצם - תשקע היא בעצמה תחת הלחץ המסיבי שיופעל עליו לוותר. 

האם ישתמשו בקו לירושלים כדוגמה לכך שהשד לא נורא כל כך והישועה תגיע כשהרכבת הראשונה תצא מהרצליה לכיוון תחנת האומה החדשה?

עוד קצת נחכה ונראה - יש לי תחושה שהפתרון לנושא יגיע מהכיוון הבלתי צפוי הזה ולאו דווקא מהשיקוע שהסבירות שיקרה שואפת לאפס (וחבל - אבל זה כבר לדיון אחר) 
לצפיה ב-'מאיפה הגעת למסקנה שיהב לפני קיפול?'
מאיפה הגעת למסקנה שיהב לפני קיפול?
29/12/2017 | 16:41
2
258
הדבר העיקרי ששומט את הקרקע מתחת לטיעונים של יהב זו המציאות:
1. בערים מערביות רבות בעולם יש קו רכבת חשמלי על חוף הים ואין עם זה בעיה
2. הרכבת לא חוסמת את קו החוף יותר מאשר כביש החוף הרב מסלולי
3. יותר סביר ששיקוע של המסילות יקטין את הנגישות של קו חיפה-תל אביב לתושבי חיפה מאשר יגדיל אותה
לכן המסקנה בעיניי היא שיהב מנסה לקחת את החישמול כבן ערובה לצורך סחטנות כספית מן הממשלה. כשישלמו לו את הכופר, הוא פתאום ישכח מ"חומת המוות המחשמלת"...
לצפיה ב-'המאבק נוצח מזמן, ותודה לכל מי שתרם דוגמאות ותמונות בפורום. '
המאבק נוצח מזמן, ותודה לכל מי שתרם דוגמאות ותמונות בפורום.
29/12/2017 | 17:51
108
לצפיה ב-'לא קראת אני מבין.'
לא קראת אני מבין.
29/12/2017 | 17:56
194
אבל פספסת שהפואנטה היא שהטיעון שזה קיים בכל העולם לא רלוונטי כי אם היה - הדבר היה נגמר לפני עשור, הנ"ל על משקל של "רחוק מהעין רחוק מהלב"
ועכשיו שהדבר יהיה ממש פה, אי אפשר יהיה להתעלם ולא לגחך מהתלונות שלו.
לצפיה ב-'החישמול זה מאבק היסטורי של עיריית חיפה, המאבק האקטואלי של'
החישמול זה מאבק היסטורי של עיריית חיפה, המאבק האקטואלי של
29/12/2017 | 18:14
233
העירייה אינו החישמול, אלא ריבוע מסילות החוף. במסגרת החישמול כנראה לא יהיה שיקוע, אבל עיריית חיפה כן יכולה להשיג תוואי חדש למסילות במסגרת פרויקט ריבוע המסילות ואז ממילא החישמול בתוואי הקיים יהיה זמני.
במקום להסתכל לאחור צריך להסתכל קדימה.
לצפיה ב-'שטויות כאלה לא כתבו בפורום הזה הרבה זמן.'
שטויות כאלה לא כתבו בפורום הזה הרבה זמן.
30/12/2017 | 08:52
77
לצפיה ב-'בכל מקרה, ימים יגידו מה באמת יהיה בעתיד בחיפה.'
בכל מקרה, ימים יגידו מה באמת יהיה בעתיד בחיפה.
30/12/2017 | 20:18
22
187
אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד בחיפה.

בדמיוני אני רואה 4 מסילות רכבת במנהרה תת קרקעית המקשרת בין חיפה מזרח לבין חוף הכרמל.

בדמיוני אני גם רואה את אזור אל עתיקה בחיפה היכן שעוברות בו כיום מסילות הרכבת (כל האזור של הכנסייה היוונית קתולית ומתחם בוטאג'י הסמוך לתחנת הדלק סונול) הופך להיות למתחם בילויים עם מסעדות ובתי קפה וחנויות לממכר מוצרי מזון בסגנון שרונה מרקט.
לצפיה ב-'עדיף משהו מוצלח יותר ממתחם שרונה... '
עדיף משהו מוצלח יותר ממתחם שרונה...
31/12/2017 | 01:31
21
151
ואגב, "שרונה מרקט" הוא רק החלק במתחם של השוק המקורה מתחת לבנייני המגורים (שממרר את חיי הדיירים, וגם בעלי העסקים בו לא כ"כ מרוצים).
לצפיה ב-'בלי קולינרייה לא יהיה שם שום דבר מעניין.'
בלי קולינרייה לא יהיה שם שום דבר מעניין.
31/12/2017 | 03:44
7
117
אין ספק שהניהול של חברת גינדי הוא כושל ולכן בעלי העסקים שם לא מרוצים. אבל לא חייבים לפעול לפי המודל של גינדי. בכל אופן בלי החלק הקולינרי לא יהיה שווה להגיע לשם.

גם במתחם לשעבר של בזק שנמצא שם (מרכזת מערב חיפה בדרך יפו 152) לא צפוי להיות מוזיאון לטלקומוניקציה, כך שרק טיילת ליד הים בלי אוכל זה לא מציאה גדולה. ברכבל בבת גלים יש קצת אוכל וגם למעלה בסטלה מאריס יש קצת אוכל. בדרך יפו יש רק שווארמה וחומוס עלובים ביותר וגם איזו מסעדה קטנה של פירות ים שלא מכבדת אשראי.
לצפיה ב-'לא אמרתי שום דבר נגד קולינריה, רק הרמתי גבה לגבי ההשוואה...'
לא אמרתי שום דבר נגד קולינריה, רק הרמתי גבה לגבי ההשוואה...
31/12/2017 | 03:55
6
37
לצפיה ב-'אז אפשר אולי ללכת לפי הקו של שוק אלנבי רוטשילד.'
אז אפשר אולי ללכת לפי הקו של שוק אלנבי רוטשילד.
31/12/2017 | 19:39
5
61
מה עם שוק אלנבי רוטשילד בת"א? גם שם יש איזו בעיה?

אולי בכלל אפשר לפתח שם באל-עתיקה מדרחוב עם חנויות בוטיק כמו בנווה צדק (עם אוכל כמובן)?
לצפיה ב-'אני לא מכירה את המתחמים הנ"ל מהבחינה הזאת וגם לא מומחית'
אני לא מכירה את המתחמים הנ"ל מהבחינה הזאת וגם לא מומחית
31/12/2017 | 19:43
4
45
בנושא התחדשות עירונית וכיו"ב. צריך מן הסתם להבין למי פונים – לתושבי העיר? לתיירים? למבוגרים? לצעירים? ולתכנן בצורה נבונה, כי לא חסרים מתחמים כושלים או כאלה שנסגרו (למשל בנמל יפו) והשוק הטורקי בחיפה לא זוכה להצלחה גדולה...
לצפיה ב-'צריך לשלב מתחם משולב לתיירים ולתושבי העיר צעירים ומבוגרים.'
צריך לשלב מתחם משולב לתיירים ולתושבי העיר צעירים ומבוגרים.
31/12/2017 | 20:06
3
36
גם אני לא מומחה להתחדשות עירונית, אבל אני יודע שאם לא יהיה שם אטרקצייה קולינרית או משהו עם חנויות, לא תהיה לי שום סיבה ללכת לשם. כמובן שאגיע לשם בפעם הראשונה לחפש את השרידים מן העבר שכנראה לא ישאר להם כל זכר, אבל לאחר הפעם הזו לא תהיה לי כאמור כל סיבה להגיע לשם.

נמל יפו והשוק הטורקי בחיפה הם לא מתחמים קולינריים (אין שם ולא היו שם מעדניות וחנויות יין...), והם גם לא מקום שיש בו חנויות בוטיק כמו שיש בנווה צדק. אז למה לי ללכת לשוק הטורקי בחיפה אם אין לי מה לחפש שם? יש לי ליד הבית את מתחם הקריון ושם יש הרבה יותר מה לחפש מאשר בשוק הטורקי.
לצפיה ב-'מוקדי משיכה לא חייבים להיות דווקא אטרקציות קולינריות'
מוקדי משיכה לא חייבים להיות דווקא אטרקציות קולינריות
31/12/2017 | 20:33
2
37
אין פירוש הדבר שלא צריכה להיות באזור אפשרות לקניית מזון, אבל זו לא חייבת להיות ה-אטרקציה. באזור השוק הטורקי יש פאבים ומסעדות, לא זו הסיבה שהוא לא הצליח.

לגבי נמל יפו אתה כנראה לא מכיר, אבל באחד ההאנגרים הוקם מתחם מזון גדול, שוק אוכל עם חנויות אוכל ובתי אוכל (לא שונה מאוד משרונה מרקט, רק עיצוב אחר ופחות מצוקות חניה...) והוא נסגר אחרי שנתיים וחצי.
לצפיה ב-'אם כבר הזכרת מסעדות, אז יש את רחוב הנמל הסמוך.'
אם כבר הזכרת מסעדות, אז יש את רחוב הנמל הסמוך.
31/12/2017 | 20:46
1
32
ברחוב הנמל הסמוך ובשער פלמר יש כמה מסעדות. ואילו מה שיש בשוק הטורקי רחוק מלהיות ברמה של מה שקיים ברחוב הנמל ושער פלמר. בשוק הטורקי יש מקומות עממיים יתר על המידה מהסוג שאני לא נוהג לבקר בהם כלל.

לגבי מוקדי משיכה, אם לא אטרקציות קולינריות ולא חנויות בוטיק ולא רכבל ולא מוזיאונים / היסטוריה / צליינות, אז מה בדיוק נשאר? למה אנשים יגיעו לטיילת בחוף הים?
לצפיה ב-'אתה עושה מיש-מש. מי אמר שלא יהיה שום דבר?'
אתה עושה מיש-מש. מי אמר שלא יהיה שום דבר?
31/12/2017 | 21:08
36
אני רק טענתי שההשוואה שלך לשרונה תמוהה כי זה לא כזה סיפור הצלחה, ושאטרקציה לא חייבת להיות קולינרית. כתבתי שצריך לתכנן בצורה חכמה ולהבין למי פונים ואיך עושים זאת נכון. לא כתבתי "לא חנויות בוטיק ולא רכבל ולא מוזיאונים / היסטוריה / צליינות",

לשאלתך, אנשים מגיעים לטיילת בחוף הים כי נעים ללכת בה, יש נוף, יש אוויר, יש רומנטיקה, יש אפשרות לעשות ספורט או סתם לשבת וליהנות מהאווירה. לא חייבים להוציא כסף כדי ליהנות.
לצפיה ב-'מזעזע מה שעוברים הדיירים שם.'
מזעזע מה שעוברים הדיירים שם.
31/12/2017 | 12:30
12
131
תשתית שאינה מכילה את העומס מהמתחם ופירצות לבנייני המגורים.

אנשים ששילמו הרבה כסף לדירות האלו וזה מה שהם מקבלים.
לצפיה ב-'שכחת להזכיר את העשן שנכנס להם לתוך המשרדים (והבתים).'
שכחת להזכיר את העשן שנכנס להם לתוך המשרדים (והבתים).
31/12/2017 | 19:53
11
78
לפני כשנה הוצא צו סגירה לאחת החנויות במתחם (חנות רפובליקה, חנות סיגרים של משפחת מוסרי מירושלים) בגלל עשן הסיגרים שנכנס למשרדים שלמעלה וזאת בגלל ליקויים חמורים בבנייה. משפחת מוסרי השקיעה הרבה מאוד כסף בעיצוב החנות (הרי ההשקעה בחנות סיגרים זה בעיקר בעיצוב החנות) ולטענתם לא היתה להם כל אפשרות לדעת על הליקויים החמורים בבנייה. כעת כל ההשקעה שלהם ירדה לטמיון. משפחת מוסרי תובעת כעת את החברה בגין הנזקים שנגרמו להם.

אבל למרות הכל, לאניני הטעם יש שם עדיין היכן לקנות אוכל. בחיפה לעומת זאת אין מקומות שכאלה.

לצפיה ב-'מי אמר שאניני הטעם בת"א קונים? השוק עצמו בשרונה לא ממש הצלחה'
מי אמר שאניני הטעם בת"א קונים? השוק עצמו בשרונה לא ממש הצלחה
31/12/2017 | 21:04
10
56
בהתחלה היה מפוצץ כי היה חדש, עם הזמן כמות הקהל ירדה (גם הפיגוע שהיה לא עזר...), ואנשים באים לאכול אבל לא קונים, ורוב העסקים מפסידים (לטענתם; הבעלים טוענים אחרת).

27.06.16 המבצע לא מצליח להחיות את שרונה מרקט
המבצע שיזמה גינדי החזקות במטרה להחיות את שרונה מרקט לא מתרומם. בשבוע האחרון ניסו בשרונה מרקט להחזיר את המבקרים וגם לגרום להם לבצע קנייה ולא רק לטייל במתחם האוכל.

בתל אביב כולם צעירים וחיים ממשכורת נמוכה ואין להם כסף לשלם את המחירים שגובים בשרונה מרקט". לדבריו, "שרונה מרקט הוא לא שוק אוכל ולא יהיה בחיים שוק אוכל. אנשים באים לבלות שם, לא לעשות קניות. עוברים שם 15 אלף איש ביום, כמה מהם יוצאים עם שקיות? מעט מאוד".

גם המתחם כולו לא ממש הצליח להתרומם (ולא רק החנויות, גם עסקי המזון לא מלקקים דבש):
24/06/2015 סקירת שטח: מתחמי הבילוי החדשים בת"א לא מצליחים להתרומם
25.01.2016 החנויות מפסידות: שרונה במהלך להבאת קונים
31.07.16 מנכ"ל שרונה: "נשנה את אופי המתחם"

21/11/2016 מתחם שרונה הולך ודועך: "מגיעים המון מבקרים - להסתובב, לא לקנות"

רשימה לא מלאה של העסקים שנסגרו בשרונה מרקט: חומוס אבו-חסן, ממתקי נצרת, קרלברג מעדניית בשרים, מיצי בשוק, חנות ירקות ברנס, פלאפל ג'ינה, קפה רומא, חצ'פורי, פורל על הדן (חנות ודוכן לדגים טריים), חנות מי עדן ועוד.

"איכר הבריאות" הוא דוכן לממכר ירקות טריים בשרונה מרקט, השייך לחקלאי ממעיין הבשור שבעוטף עזה. ב"איכר הבריאות" מסתפקים בסלסלה לכל ירק, מה שמעיד כמובן על הביקושים.
"חתך האוכלוסייה שונה. יותר רווקים ופנסיונרים, לא משפחות, וזה אומר שסל הקנייה שלהם נמוך", אומר לנו מוטי יעיש, אחיו של הבעלים העובד במקום.
- העסק רווחי?
"לא, הוא הפסדי. עצוב מאוד, אבל לא נראה לי שלבעלי הבית אכפת. כולם כאן מפסידים".

- למה חשבתם שזה יעבוד?
"בגלל תחזיות שנתנו לנו על כמויות האנשים שייכנסו לכאן. אנחנו כאן מהפתיחה, והתחזיות היו נכונות לחודשים הראשונים, כשהיתה התלהבות. המתחם נפתח בחופש הגדול והגיעו אנשים גם מחוץ לתל אביב. מי שנשאר זה רק התל אביבים".

לדברי מנהל שני עסקים במתחם שרונה, "גינדי חשבו שהם יבנו דבר אחד, אבל הם בנו משהו אחר. הקונספט של המקום היה שוק, קרי מכירה של ירקות, פירות, בשרים, דגים. בפועל, בנו פה קומה עליונה של קניון (שמוקדשת לרוב למזון מהיר - א"ח). אנשים באים לאכול וזהו".

בעל עסק נוסף אומר כי "הבעיה העיקרית היא שמי שמגיע לשוק זה בעיקר טיילים. זה לא דיירים מלמעלה ולא השכנים מהבניינים ליד. אפילו הדיירים מלמעלה עושים לנו דווקא, ולא צורכים מהעסקים במתחם כי דפקו אותם במכירה ובבנייה. נוצר מצב שאנחנו תצוגה לאלה שבאים לבלות, והחבר'ה מהמגדלים קונים לכל היותר שני מלפפונים ושתי עגבניות. אם היה לפחות את יום שישי כיום מכירות שנותן מקפצה, מילא. אבל אין. בודדים באים לעשות קניות וגם להם זה לא נוח. כל תחום השווקים הולך לקבל בומבה רצינית. אין הצדקה לדמי השכירות".

- היו חודשים שהרווחת?
"לא".

בצהרי היום, כמעט כל החנויות במתחם ריקות מקונים וברי המזל הם כאלה שיש להם קונים בודדים. העסקים היחידים שזוכים לתנועת לקוחות הם עסקי ההסעדה, מי יותר ומי פחות.

על פניו, שרונה מרקט אינו מספק תשתית נוחה לקניות לבית ולו רק בשל הצורך לסחוב את הקניות מרחקים ארוכים. גם תמהיל העסקים בו יותר מבעייתי. קיים ריבוי של עסקים מאותה קטגוריה וללא כל בידול ביניהם. כך למשל ישנן כמה חנויות ירקות ופירות, שתיים מהן פועלות בצמידות האחת לשנייה ושתיהן ריקות. שתי חנויות למזון אורגני ניצבות במרחק 10 מטרים זו מזו ושתי חנויות יין האחת מול השנייה. כולן עומדות שוממות.

בחנות היין המוכרנית מונעת מבעל העסק, אבשלום, לדבר איתנו. "אתה רוצה כתבה שתעשה עוד יח"צ שלילי ותפיל את המתחם? לא. יש מספיק יחסי ציבור שליליים".

גורם בענף מסביר שלמרות ש"המתחם יפהפה, חו"ל", הוא הפסיק לבלות בו. "השוק גדול מדי על מדינת ישראל. הוא הושק, כמו שגינדי יודעים, במחירים מאוד יקרים. לא נוח לשבת שם. אם אתה בא לארוחה מהירה בצהריים, אין בעיה. אבל אם אתה בא עם המשפחה, אז יש שם כל מיני פינות קטנות ולא נוח לשבת. אחרי שבאת כמה פעמים, האטרקציה נגמרה".

מהנהלת שרונה מרקט נמסר כי הטענות נגד המקום הן "ריכולי מסדרונות של מספר מועט של שוכרים שכשלו עסקית, ואין להם כל בסיס עובדתי". לדבריהם, "הטענות על שכירויות מוזלות לבאי המתחם החדשים הינן מופרכות. יצוין, כי כמות האנשים במתחם שברה שיאים בחודשיים האחרונים וזאת על פי ספירה מדוקדקת במערכת מצלמות במעגל סגור, ולא על פי תחושות בטן משוללות יסוד".

בגינדי מציינים כי "למורת רוחם של גורמים כאלה ואחרים, שרונה מרקט מהווה את מרכז הקולינריה של תל אביב. עד כה, במשך 16 חודשים, הוחלפו בשוק בסה"כ 9 עסקים בלבד מתוך 91 עסקים. מדובר על יחס של 7% תחלופה בשנה, הנמוך מכל המקובל במתחמי בילוי וקניונים, שם היחס הממוצע עומד על 15%"
לצפיה ב-'מאז כבר עברה שנה, מה מצב העסקים שם כעת?'
מאז כבר עברה שנה, מה מצב העסקים שם כעת?
31/12/2017 | 21:18
9
20
לצפיה ב-'אין לי מושג. הייתי בשוק עצמו רק פעם אחת, באביב האחרון'
אין לי מושג. הייתי בשוק עצמו רק פעם אחת, באביב האחרון
31/12/2017 | 21:24
8
46
עברתי שם בדרך והיה לי זמן פנוי, אז עצרתי לאכול. זו היית שעת ערב באמצע השבוע והמקום לא היה שומם, אבל גם לא מאוד שוקק חיים; החנויות לא נראו עמוסות, רוב האנשים היו כנראה כמוני (בערך) – עצרו לאכול משהו אחרי העבודה.
לצפיה ב-'מה המצב בשוק אלנבי רוטשילד? מה המצב במרכז ליד רכבת סבידור?'
מה המצב בשוק אלנבי רוטשילד? מה המצב במרכז ליד רכבת סבידור?
31/12/2017 | 22:15
7
57
ברחוב ניסים אלוני הסמוך לתחנת רכבת סבידור קיים מרכז קולינרי ובו מעדניות בוטיק יוקרתיות לאניני הטעם, מה המצב שם? האם גם שם שומם והעסקים הם על סף פשיטת רגל?

מה המצב בשוק בנמל תל אביב? מה המצב באבא אחימאיר ברמת אביב ג'? מה המצב באבן גבירול? האם כולם על סף פשיטת רגל? והאם כולם חיים מאשראי בנקאי?

מדברייך ניתן להתרשם שאף אחד לא קונה כלום וכל מעדניות הבוטיק היוקרתיות בתל אביב קיימות רק בזכות האשראי הבנקאי המוענק להם ע"י הבנקים. אז שרונה מרקט של גינדי לא מוצלח, אבל יש הרבה מקומות אחרים בתל אביב שהם דווקא כן מוצלחים.

ולמרות חוסר ההצלחה של שרונה מרקט, יש שם עדיין (נכון לנובמבר 2017) כמה מעדניות בוטיק יוקרתיות שאין בעיר חיפה. גם חנות הסיגרים הקובניים במתחם שרונה מרקט הצליחה יחסית בטרם הוצא נגדה צו הסגירה.

שרונה מרקט זה לא המקום בשביל לאכול כי אין שם באמת מסעדות של ממש. אבל דווקא זה כן יכול להיות מקום בשביל קניות למי שגר בקרבת מקום או למי שיש ברשותו רכב פרטי.
לצפיה ב-'והייתי מוסיף למקומות גם את רחוב שבזי בנווה צדק'
והייתי מוסיף למקומות גם את רחוב שבזי בנווה צדק
31/12/2017 | 22:23
40
שפועלת בו חנות מיוחדת שהיא גם חנות מתנות בוטיק וגם מעדנייה צרפתית מיוחדת לאניני הטעם.
לצפיה ב-'אין לי מושג, לא רק שאני לא מכירה אותם, אפילו לא שמעתי עליהם.'
אין לי מושג, לא רק שאני לא מכירה אותם, אפילו לא שמעתי עליהם.
31/12/2017 | 22:29
4
40
וגם לא ברור לי מה הרשימה הזאת אמורה להביע, או מה הקשר של מרכז שוסטר (בלב שכונת היוקרה רמת רביב ג') לרחוב אבן גבירול (שמה רצית לומר לגביו?). בשום שלב לא טענתי שאין בת"א עסקים מצליחים, אבל מה הקשר של זה לענייננו?

כל שניסיתי לומר הוא שכשעירייה פותחת מתחמי קניות הם לא בהכרח מצליחים או שורדים. אתה בחרת בשרונה להשוואה שלך (אף שפועל, בניגוד לדבריך, יותר אנשים אוכלים שם מקונים שם), אתה טענת שצריך אטרקציה קולינרית, לא אני.

יש בחיפה חנויות יין, יש סיגרים (ויש גם וגם...) גם מעדניות יש. על איזו "מעדניית בוטיק" אתה מפנטז, אני לא יודעת, אבל מה הקשר בין קיומה של מעדנייה מצליחה בעיר לבין מתחם היסטורי שהעירייה אולי תשפץ?

מקום שאנשים באים לעשות בו קניות צריך להיות מקום נוח, נגיש, עם חניה בשפע. כל זה לא קשור לאזור היסטורי יפה שאפשר ונעים להסתובב בו וללמוד עליו עבור הערך ההיסטורי, הארכיטקטוני, הנוף ועוד. לא כל דבר בחיים צריך להיות קשור לקניות בכלל ולקניות מזון בפרט, קל וחומר מעדניות בוטיק לעשירים.
לצפיה ב-'בחיפה יש מעדניות???'
בחיפה יש מעדניות???
31/12/2017 | 23:52
3
51
יש מעדנייה אחת ויחידה בשדרות הנשיא 35 וזהו. כל השאר זה חנויות מכולת ומינימרקטים. לסווידאן את קוראת מעדנייה? האפטייזר זה מעדנייה? לחנות הבשר ברחוב יפו את קוראת מעדנייה? טיב טעם זה מעדנייה? סטופ מרקט זה מעדנייה? חנויות של רוסים זה אצלך מעדנייה?

אכן יש חנויות יין רבות בעיר חיפה וגם חנות סיגרים קובניים של המפיץ האזורי של היבואן הרשמי ויש גם כמה קונדיטוריות, ויש כמה סניפים של רשתות למוצרי צמחונות וטבעונות, אבל מעדניות של ממש יש כאמור רק אחת ואין בה הרבה מבחר. לכן פעמים רבות אני נוסע במיוחד לתל אביב רק בשביל לרכוש כמה דברים שאין לצערי בחיפה. אני מניח שאם היית צורכת את המוצרים המיוחדים האלה אז וודאי היית מכירה את מעדניות הבוטיק בתל אביב.

הקשר של מרכז שוסטר לאבן גבירול הוא בכך שיש בשניהם מעדניות בוטיק מיוחדות שאין בחיפה.

לגבי מתחם היסטורי שהעירייה אולי תשפץ, אני כתבתי שבדמיוני אני רואה את המתחם כולו כמקום עם אטרקציות קולינריות. אמנם כתבתי שרונה מרקט אבל התכוונתי כאמור לקולינרייה משובחת ולא ספציפית למודל העסקי הכושל של חברת גינדי. אם לא תהיה שם קולינרייה ולא יהיו שם חנויות בוטיק ולא יהיה שם איזה מוזיאון, אז אין לי מה לעשות שם. בטיילת ליד הים אני אלך רק לאחר שאכלתי איזה משהו טוב.

מה שכתבת שמעדניות הבוטיק זה לעשירים זה לא מדוייק מאחר ומעדניות הבוטיק הן לאניני הטעם שלא יאכלו את האוכל הישראלי הנפוץ.
לצפיה ב-'אפשר להבין איך הגעתם לנושא הזה? מחשמול למעדניות '
אפשר להבין איך הגעתם לנושא הזה? מחשמול למעדניות
01/01/2018 | 00:39
17
לצפיה ב-'כן; אפילו נתת כמה דוגמאות... מעדנייה לא חייבת להיות "בוטיק"'
כן; אפילו נתת כמה דוגמאות... מעדנייה לא חייבת להיות "בוטיק"
01/01/2018 | 01:45
1
49
יש מסעדות שמוכרות מוצרים שלהן (למשל קפה לואיז או ביגה); יש מעדנייה במרכז המסחרי של סביוני דניה; יש מעדניות (בעיקר של רוסים, כן, אז מה?) בהדר; יש חנויות תבלינים ובשר וחנויות מיוחדות גם בואדי ניסנס, ואני מכירה חברים חיפאיים לשעבר שמגיעים לשם במיוחד לקנות בכל פעם שהם בעיר. אולי זה לא נקודתית מה שאתה מחפש, אבל העולם לא סובב סביבך וסביב הטעם הנקודתי שלך, ועם כל הכבוד, זה לא קשור לדיון הזה.

שוב, אם יש מעדניות טובות ומצליחות באבן גבירול ובשוסטר,  אתה רק מחזק את הנקודה שלי שאין לזה שום קשר למתחם אוכל ייחודי... (כי הנה, עובדה שהן מצליחות בלי שום מתחם מיוחד, סתם מרכזי קניות ומסחר עירוניים ברחובות רגילים). אז איך זה קשור לדיון הראשוני? כאמור, מעדניות כאלה יכולות להיפתח גם בחיפה בלי שום קשר לעירייה, ואין סיבה שזה יהיה דווקא באזור היסטורי בעיר התחתית.

למה אתר היסטורי שהעירייה תשפץ צריך להפוך לאטרקציה קולינרית? זה מה שאני שואלת. אני מבינה שלך אין מה לעשות שם כי "בלי קולינריה לא יהיה שם שום דבר מעניין" אבל שכחתי בסוף המשפט את המילה "אותי". אתה לא מייצג את כל תושבי חיפה, ואם מקום מסוים לא מעניין אותך, אין פירוש הדבר שהוא "לא מעניין". העירייה לא צריכה לשפץ אזור היסטורי כדי שיתאים דווקא לך, וודאי לא כדי לפתוח בו איזושהי קניון מפונפן יותר. לא חסרים קניונים ומרכזי קניות בארצנו (להפך, חלקם נכשלים כי יש כבר רוויה).

העובדה שאנשים מגיעים לטיילת בחיפה על החוף והולכים בטיילת לואי (אף שאין בהן אוכל למעט בקצוות) ומגיעים למתחם שרונה אבל כדי להסתובב ולא כדי לקנות, מחזקת את הנקודה שלי: אנשים באים למקום לאו דווקא כדי לאכול, אלא כי הוא יפה, יש בו אווירה טובה, כי הוא מיוחד, כי נעים להסתובב בו. לא מזיק אם הם כבר שם שיהיה להם משהו לשים בפה, אני לא מתנגדת, אבל זו לא חייבת להיות האטרקציה וזו לא צריכה להיות ה-אטרקציה.

העובדה שיש מתחמים יפים עם מעדניות בוטיק כמו שרונה שסובלים מקשיים, או שוק האוכל ביפו שנסגר, מלמדת שבניגוד לדבריך, מתחם אוכל עם מעדניות בוטיק אינם בהכרח אטרקציה. אולי הם מעניינים אנשים כמוך, אבל כנראה שאין מספיק ממך, כי הם לא מצליחים להחזיק ולהצדיק את עצמם כלכלית כמתחם. וזה מחזיר אותי לנקודת ההתחלה: צריך לתכנן בצורה נבונה, כדי לא לחזור על הטעויות של מתחמים שנכשלו. לכן לא הייתי רוצה לראות בחיפה את שרונה 2.
לצפיה ב-'רוסמן וכל החנויות של הרוסים זה לא מעדניות.'
רוסמן וכל החנויות של הרוסים זה לא מעדניות.
01/01/2018 | 20:27
30
רוסמן שבסביוני דניה שלמיטב ידיעתי כבר נסגר וכל החנויות של הרוסים, אינם מעדניות כלל אלא סופרמרקטים לכל דבר ועניין. מכירת מוצרי מזון לא כשרים ו/או מיובאים, לא הופכת את המקום למעדנייה. ברשת שופרסל הכשרה יש מבחר גדול הרבה יותר של מעדנים ומוצרי פרימיום מאשר בכל החנויות של הרוסים.

גם קפה לואיז וביגה אינם מעדניות כלל. כמה קשקושים שמוצעים שם למכירה לא הופכים את המקום למעדנייה. ביקרתי כבר עשרות פעמים אם לא מאות פעמים בקפה לואיז ואף פעם לא קניתי שם כלום מאחר ואין שם מה לקנות חוץ מכמה קשקושים. בחנות קסם הטבע הסמוכה המבחר עשיר ומגוון הרבה יותר מאשר בקפה לואיז. אני בכלל לא מתחבר לקונספט הזה של "בריא", "בריא" עם מרכאות כי זה לא בדיוק בריא אלא רק סטיגמה ותדמית של בריא. ואם כבר בריא, אז כאמור קסם הטבע הסמוכה זה המקום.

גם בביגה חוץ מכמה קשקושים אין מה לקנות שם. בחנות ניצת הדובדבן הסמוכה ובחנות אניס החדשה במרכז חורב הסמוך המבחר עשיר ומגוון הרבה יותר.

בוואדי ניסנס ובמגזר הנוצרי בחיפה זה כבר ליגה אחרת לחלוטין ושם יש פתיחות רבה לאנינות הטעם, אבל גם שם המבחר דל ביותר ובמקומות כמו טיב טעם וסטופ מרקט יש מגוון רחב הרבה יותר.

למעשה מעדנייה אמיתית בעיר חיפה יש כאמור רק אחת בשדרות הנשיא 35. אבל לצערי גם בה המבחר דל ומצומצם ביותר ופעמים רבות אני נאלץ לנסוע במיוחד לתל אביב בשביל לרכוש כמה מוצרי מזון שאין בחיפה כלל אבל יש בכל חנות מכולת עלובה בצרפת.

באשר למתחם ההיסטורי בחיפה,

לא חייבים להקים שם מתחם קולינרי, אפשר כאמור להסתפק באיזה מוזיאון לתולדות העיר חיפה או כל אטרקצייה לא קולינרית אחרת.
לצפיה ב-'לשאלתך על המצב בשוק אלנבי רוטשילד: כרגע לא משהו'
לשאלתך על המצב בשוק אלנבי רוטשילד: כרגע לא משהו
09/01/2018 | 14:05
1

במקרה נתקלתי בכתבה וזכרתי ששאלת...
לצפיה ב-'השפעת החשמול'
השפעת החשמול
31/12/2017 | 12:27
5
128
אני מבקש להזכיר שמדובר לא רק בחשמול אלא גם בריבוע המסילות, תוכנית זו יחד עם החשמול תהפוך את כל קו החוף החיפאי לרשת מסילות ברזל וגם תביא לפגיעה אסטרטגית בפיתוח העיר.
יש כמובן להעדיף את חלופת המנהור (לא שיקוע אלא מנהור), ממשלת ישראל מנסה לצייר את פטרוני העיר כבעייתיים, אבל ממשלת ישראל מסרבת מסרבת להתמודד עם תפוח האדמה הלוהט שנקרא מפרץ חיפה. שכן, סוגיית מעמד נמל חיפה, מסוף המטענים, שדה התעופה,ועוד קשורים בקשר עבותות בסוגיית פיתוח הרכבת באזור מפרץ חיפה.
לדוגמא עם הממשלה תחליט להעדיף את נמל אשדוד על חיפה ולפתח תיירותי את חזית הים החיפאית, ברור שמנהור תהיה החלופה הנכונה. ברם, השר הממונה מעדיף לא להתעמת עם ועד עובדי הנמלים, יש לו גם קושי לקבל החלטה בדבר שדה התעופה בחיפה. בקיצור, יש לנו שר תחבורה מצויין, אז הגיע הזמן שהוא יקבל החלטות ויבצע גם בנושא החיפאי, ויחדול מלטפול את האשמה על פרנסי העיר חיפה.  
לצפיה ב-'חישמול התוואי הנוכחי חיוני לרכבות ירושלים-כרמיאל 2020'
חישמול התוואי הנוכחי חיוני לרכבות ירושלים-כרמיאל 2020
31/12/2017 | 13:05
2
123
הריבוע יקרה במהלך שנות העשרים. אין קשר בין הדברים ואסור לתת לחישמול להיות בן ערובה לריבוע או לתוואי חלופי עתידי שלא יפתח עד 2025-2030 במקרה הטוב.

כמו כן עדיף שהתוואי הנוכחי (בשיפורים מסויימים והפרדה מפלסית מהכבישים) ישמר הן עבור חיבור נמל חיפה לרשת הרכבות הארצית (גם בעידן רכבות המטען החשמליות יהיו קטרי עיתוק דיזל ויש מטענים כולל פוספטים שעדיף שלא להעביר במנהרות ארוכות) והן עבור הרשת הפרברית בצפון שמגיע לה להנות מחיבור נוח למרכז חיפה. בתוואי הנוכחי תחנות בנות 4 רציפים כך שניתן להפעיל עליו רכבות אקספרס ללא תחנות ביניים ובעידן החישמול ניתן יהיה להעביר יותר מ 24 הרכבות בשעה של זוג מסילות ללא רציפי עקיפה.

אם יהיה גם תוואי אקספרס נוסח מנהרות הכרמל עדיף שתהיה בו תחנת ביניים אית מתחת לגראנד קניון עדיף שזו תיצור שדרה רכבתית שניה בעיר במקום להוציא את הרכבת מהעיר לחלוטין. ממילא כל רכבות חיפה יעצרו בלב המפרץ וחוף הכרמל.
לצפיה ב-'גם החישמול יתבצע בשנות העשרים...'
גם החישמול יתבצע בשנות העשרים...
31/12/2017 | 13:54
1
105
כבר מזמן 2020 הפכה ל-2022 לפחות.
לצפיה ב-'החישמול יושלם כעשור לפני כל תוואי חדש.'
החישמול יושלם כעשור לפני כל תוואי חדש.
31/12/2017 | 16:41
37
לצפיה ב-'אין תלות בין שני הפרויקטים - אפשר לבצע חשמול בתוואי הקיים'
אין תלות בין שני הפרויקטים - אפשר לבצע חשמול בתוואי הקיים
31/12/2017 | 13:53
94
ולהיאבק למען תוואי שונה למסילות במסגרת הריבוע.
חישמול התוואי הקיים לא קובע שום דבר לגבי תוואי המסילות בתוכנית הריבוע.
לפני מספר ימים היה בפורום שרשור שעסק בכך.
לצפיה ב-'אין קשר בין החשמול לבין ריבוע המסילות.'
אין קשר בין החשמול לבין ריבוע המסילות.
01/01/2018 | 01:19
65
למדינה יש אינטרס להקים את שתי המסילות הנוספות במנהרות בתוואי אחר מהתוואי הנוכחי- גם כדי לאפשר רכבות אקספרס שיעקפו את הסיבוב של מפרץ חיפה וגם כי העלות של ריבוע המסילות בתוואי הקיים עלולה להיות גבוהה יותר מעלות הקמת מסילות בתוואי האלטרנטיבי. חשמול זוג המסילות בתוואי הנוכחי לא ימנע את הזזתו בהמשך (העלות של חשמול התוואי זניחה), ובכל מקרה לא ברור האם הזזת התוואי תועיל לתושבי חיפה ומצדיקה את עלותה.
מה שעיריית חיפה מנסה לעשות, כרגיל, זה לאיים לתקוע את פרויקט החשמול האסטרטגי כדי לקדם פרויקטים שהיא מעוניינת בהם- גם אם מבחינה אובייקטיבית יש פרויקטים חשובים מהם ברמה הלאומית.
לצפיה ב-' פרישת מנהל הפורום '
פרישת מנהל הפורום
31/12/2017 | 09:37
3
202

אנו מודים ל davidfainshtein על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לו המון הצלחה בהמשך הדרך

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'תודה רבה על כל המילים החמות שכתבתם בשרשור הפרידה.'
תודה רבה על כל המילים החמות שכתבתם בשרשור הפרידה.
31/12/2017 | 19:38
1
133
אני, כמובן, לא נפרד מהפורום, אני נשאר פה.
לצפיה ב-'אני מאחל לכולם.'
אני מאחל לכולם.
31/12/2017 | 20:23
89
נקווה שהפורום הזה ימשיך להתקיים עוד שנים רבות.
לצפיה ב-' לדוד ו למיכאל'
לדוד ו למיכאל
01/01/2018 | 10:04
15
לצפיה ב-'באתר נתיבי ישראל יש מסמכים של תוכנית המסילה הרביעית באיילון'
באתר נתיבי ישראל יש מסמכים של תוכנית המסילה הרביעית באיילון
28/12/2017 | 23:29
43
674
כולל מסמכים מעניינים מהשנה האחרונה:
המשך>>
כולל מסמכים מעניינים מהשנה האחרונה:
עמודים 207-224 במסמך השני מעניינים במיוחד.
קטעים לדוגמה:
"
במסגרת התכנית לשדרוג כביש 4 (תת"ל 19 ותת"ל 43 ) התקבלה הנחיה ממשרד התחבורה לערוך בדיקת היתכנות להעברת מסילת ברזל כפולה לנוסעים לאורך כביש 4. מסילת הרכבת מתוכננת לטווח יעד רחוק והיא תעבור ממחלף גן רווה בראשל"צ ועד צפונית למחלף השרון (כביש 57 ). מבדיקה שנערכה התברר כי מסילה זו תשפיע באופן שולי על ביקוש הנסיעות ברצועת הרכבת שבין ת"א ללוד (הפחתה של 2%-7% נסיעות בפרוזדור האיילון והפחתה של 4%-14% נסיעות בין ת"א ללוד). הרכבת בתוואי כביש 4 תשרת נסיעות שמוצאן ויעדן הנם הישובים המצויים לאורך כביש 4 ולא נסיעות שיעודן ללב המע"ר של ת"א.
"
(עמ' 211)

"
הקיבולת של מערך המסילות הקיים מוצתה בשנת 2012 לאחר פתיחת קו איילון דרום ושדרוג מערכת האיתות. פרוזדור האיילון מהווה צוואר בקבוק שאליו מתנקזים הקווים מהצפון ומהדרום והוא קובע במידה רבה את הקיבולת של רשת המסילות הארצית בכללותה. במהלך מקביל אשר נועד להעלות את קיבולת רצועת האיילון תתוכנן ותיושם מערכת תקשורת ובקרה המכונה ETCS אשר תאפשר הגדלת קיבולת במקטע האיילון על ידי תוספת של 3 רכבות לכיוון. יישומה של מערכת זו יתן מענה לקו המהיר לירושלים A1 שהפעלתו צפוייה בשנת 2018.
מאידך, רק תוספת מסילה אשר מאפשרת הפרדת תנועות מהירות ופרבריות יכולה להגדיל את הקיבולת בקטע זה באופן משמעותי שייתן מענה לתוספת קווים שתוארו בפרק זה.
אי ביצוע התכנית והסתמכות על מערך המסילות הקיים משמעותו כי לא ניתן יהיה להפריד בין תנועת רכבות מהירות לתנועת רכבות פרבריות. אלו ינועו על אותן זוג מסילות קיימות בקטע לוד-ת"א ויתחלקו בין 3 המסילות הקיימות בפרוזדור האיילון.
תפעול המערך המסילתי במצב זה יגביל את האפשרות להוסיף רכבות, יעכב רכבות בתחנות, יאריך את משך הנסיעה עקב עומס ומחסור במסילות פנויות ויחייב את הנוסע בתחלופת רכבות רבה יותר עקב ביטול קווים ישירים. דוגמא למשמעות ביצוע חלופת האפס מוצגת בטבלה 2.1.3 בהמשך. אפשרות נוספת לתפעול המערך הקיים בשנת היעד 2020 הנה ביטול רכבות מהירות. חוסר הגמישות התפעולית ברצועת האיילון, העמוסה ברכבות, עם 3 מסילות בלבד קובע את לוח הזמנים. כל סטייה בלוח זמנים זה יוצר אפקט שרשרת ופוגע בלוח הזמנים של רשת הרכבות הארצית.
"
(עמ' 211)

"
עם הוספת מסילה רביעית במקטע האיילון, ועם הוספת מסילות שלישית ורביעית מת"א ההגנה ועד לוד, תבוצע הפרדת תנועות בין הרכבות המהירות ובין הרכבות הפרבריות, תוך הקצאת מסילת רכבת לכל כיוון בנפרד, וכך תמנע תנועה דו סטרית על המסילות. מצב זה לכשעצמו יגרום לשיפור בקיבולת מערך המסילות בכל אחד מן המקטעים וכך מספר גדול יותר של רכבות תוכלנה לנוע במקטע כולו ובמיוחד במקטע האיילון, וממנו עד צומת מסילות גנות.
זוג המסילות המזרחיות במקטע האיילון יהיה מיועד לתנועת רכבות פרבריות, במטרה לשרת את התנועה שבין כפר סבא לכיוון ראשל"צ מערב, תוך שימוש במחלף המסילתי שמדרום לתחנת ההגנה. כמו כן ישמשו מסילות אלה את התנועות הפרבריות מצפון ומדרום.
זוג המסילות המערביות במקטע האיילון מיועד לתנועת הרכבות המהירות, במטרה לשרת את התנועות מכיוון צפון לכיוון באר שבע וכן תנועות מהירות לכיוון נתב"ג ומודיעין.
ממזרח לתחנת ההגנה ובתוואי המסילות ללוד נוצר הצורך להחליף את מיקום המסילות המהירות והפרבריות.
החלפה זו נדרשת בשל התצורה המסילתית של צומת המסילות גנות בה הפיצול המסילתי מתבצע מהמסילות המהירות לכיוון נתב"ג ומודיעין, וכן כיוון שתחנות הרכבת הקיימות לאורך התוואי הן בצד שמדרום למסילות. כל אלה מחייבים כי זוג המסילות הצפוני יוקצה לתנועת הרכבות המהירות, ואילו זוג המסילות הדרומי יוקצה לתנועת הרכבות הפרבריות. החלפת המיקום תבוצע ע"י הרמת המסילות הפרבריות בגישור מעל המסילות המהירות לצורך "החלפת צד" (מחלף מסילתי) . הוספת המסילות החדשות כמפורט לעיל לא תגרום לכל שינוי בתפקוד של המחלפים המסילתיים הקיימים, הן מדרום לתחנת ההגנה והן בצומת מסילות גנות.
בתחנות לאורך התוואי יתווספו שפות רציף למסילה הרביעית, אך זאת רק בתחנות לאורך מקטע תל אביב. בתחנות שממזרח לתל אביב לא יתווספו שפות רציף לשרות הרכבות אשר ינועו על המסילות המהירות.
"
(עמ' 214)

בעמ' 210 יש טבלה המפרטת קווים בתוכנית התפעולית לשנת 2030, כולל תדירויות מתוכננות. אבל טבלה זו מתאימה יותר למפת 2040 שפורסמה כאן בפורום מאשר למפת 2030 שפורסמה לאחרונה בפורום.
לצפיה ב-'קשת מודיעין - אכן העבודות החלו'
קשת מודיעין - אכן העבודות החלו
30/12/2017 | 21:14
13
202
כפי שפרסמתי לפני כמה ימים, אכן העבודות החלו בשני התת פרויקטים.
מצד אחד החלו לחפור ולצקת את יסודות העמודים, ומצד שני החלו לחפור את החפיר שבשלב הזה עדיין נראה מעט חיוור.
אבל אל דאגה, פרויקט שיסתיים בעוד שנתיים לפחות (אם לא יותר) עוד ישאיר אותנו פעמים רבות עם פה פעור.
בשרשור הנוכחי מספר תמונות טריות ועדכניות

לצפיה ב-'החלו לחפור את החפיר החל בחורשת האקליפטוסים הצמודה למתחם'
החלו לחפור את החפיר החל בחורשת האקליפטוסים הצמודה למתחם
30/12/2017 | 21:25
246
הלוגיסטי של SEMI.
קשה להעביר את התחושה בקטח דרך התמונות.
האדמה חרסית, סלעית לכאורה אך רכה מאוד, לא תאתגר את כלי העבודה במקום.
לצפיה ב-'חפרו אולי מטר וחצי אולי שניים עומק, אך זו רק ההתחלה'
חפרו אולי מטר וחצי אולי שניים עומק, אך זו רק ההתחלה
30/12/2017 | 21:27
179
לצפיה ב-'צילום מהכיוון השני, דרומה'
צילום מהכיוון השני, דרומה
30/12/2017 | 21:31
1
196
ברקע, עצי האקליפטוס, בקרבת מקום החיבור העתידי של החפיר עם מבנה 2B (מערת העטלפים ה"מפורסמת").
במרכז החפיר, עץ דומים להעתקה, מעניין שדווקא מכל העצים, בחרו דווקא את זה לשמר.
עשרות, אם לא מאות של עצי אקליפטוס נעקרו ונגדמו לטובת הפרויקט הזה, ועץ דומים קטן יחסית יקבל יחס מיוחד ויועתק ממקומו הנוכחי ל ......
לצפיה ב-'קק"ל שונאים אקליפטוסים'
קק"ל שונאים אקליפטוסים
30/12/2017 | 21:48
146
בגלל שהם "מין פולש", נותנים אישור לכרות כמה אקליפטוסים שרוצים.

כאילו שיש לנו עודף עצים במדינה הזו :(
לצפיה ב-'נטשנו (טופי ואני) את החפיר וניגשנו לראות מה נעשה שם באופק'
נטשנו (טופי ואני) את החפיר וניגשנו לראות מה נעשה שם באופק
30/12/2017 | 21:47
7
172
מכונות הקידוח נראות קטנות מרחוק

לצפיה ב-'אז ככה שלא, מקרוב זה כבר נראה יותר רציני'
אז ככה שלא, מקרוב זה כבר נראה יותר רציני
30/12/2017 | 21:52
136
לא עובדים בשבת, אבל ממש חופרים כבר שבוע לפחות.

המכונה הזו קודחת, ומנוף קטן מרים את עמודי הברזל לפני יציקה פנימה.
לצפיה ב-'הברזלים ערוכים ומוכנים במערום'
הברזלים ערוכים ומוכנים במערום
30/12/2017 | 21:54
132
לצפיה ב-'מכונת הקידוח די מפלצתית כשעומדים חמישה מטר מהראש הקודח.'
מכונת הקידוח די מפלצתית כשעומדים חמישה מטר מהראש הקודח.
30/12/2017 | 21:57
163
טופי פגש חברים, דוברי ערבית, אך נדמה שלא היה לו קשה לשוחח איתם, למרות שברגע הראשון לא ממש התלהבו מנוכחותו
לצפיה ב-'כל זה ייכנס פנימה, וזה רק עמוד אחד מתוך כמה - מרשים !'
כל זה ייכנס פנימה, וזה רק עמוד אחד מתוך כמה - מרשים !
30/12/2017 | 22:06
144
לצפיה ב-'מספר עמודים כבר נחפרו, כשהכלבים החליטו שאני מחטט יותר מדי,'
מספר עמודים כבר נחפרו, כשהכלבים החליטו שאני מחטט יותר מדי,
30/12/2017 | 22:13
2
189
רמזו לי בעדינות להפסיק להסתובב בקרבת הבורות (דאגו לביטחוני ולפוליסת ביטוח של המבצע).  על כן, לא הצלחתי לספור במדויק כמה עמודים כבר נחפרו ובמוטנים כבר.  שניים צילמתי עבורכם
לצפיה ב-'לא עמודים - כלונסאות'
לא עמודים - כלונסאות
31/12/2017 | 07:28
1
101
תודה על הדיווחים
לצפיה ב-'נכון, המילה הנכונה - כלונסאות - עמדה לי על קצה הלשון ולא '
נכון, המילה הנכונה - כלונסאות - עמדה לי על קצה הלשון ולא
31/12/2017 | 18:39
65
הצלחתי להיזכר.
תודה על העדכון והחידוד הלשוני
לצפיה ב-''
31/12/2017 | 20:31
11
לצפיה ב-'שאלה לגבי רב קו'
שאלה לגבי רב קו
31/12/2017 | 17:46
1
75
לאשתי יש רב קו אישי (תמונה + שם מלא)

יש לה חוזה חופשי חודשי

האם אני יכול להשתמש ברב קו שלה ? (בחוזה חופשי חודשי)

תודה
לצפיה ב-'לא,אתה יכול להשתמש ברבקו שאינו שלך רק בתור נוסע שני ובנוכחות'
לא,אתה יכול להשתמש ברבקו שאינו שלך רק בתור נוסע שני ובנוכחות
31/12/2017 | 18:19
82
נוסע בעל הכרטיס ורק אם בכרטיס יש גם ערך צבור לשלם על נסיעת הנוסע הנוסף, ורק אם הנוסע בעל הכרטיס הוא בפרופיל רגיל

חוזים תקופתיים הם בהגדרתם אישיים ולא ניתנים להעברה
(למרות שטכנית אתה יכול להשתמש בכל כרטיס, אבל אם תהיה ביקורת כרטיסים, אתה אוכל אותה, ולא ניתן לתקף את אותו החוזה *התקופתי* פעמיים באותו איזור על אותה נסיעה "עבור נוסע שני" ואם זה לא כרטיסך, אתה חייב בנוכחות בעל הכרטיס ושבכרטיס גם יהיה תיקוף עבורך בערך צבור או בכרטיסיה הנכונה (אם מדובר על עוטף ירושלים ממוגנים או שומרון) )
לצפיה ב-'הגעה לחוצות המפרץ מנתב״ג'
הגעה לחוצות המפרץ מנתב״ג
31/12/2017 | 09:16
3
115
הלילה ב-23:00 נוחתת המטפלת של אמא שלי היא חייבת להגיעה לחוצות המפרץ הלילה !! מתי הרכבת האחרונה מנתב״ג לחוצות המפרץ?
לצפיה ב-'ב-21:35 מנתבג לחיפה מרכז ב-2300, החלפה לרכבת הבאה באותו רציף'
ב-21:35 מנתבג לחיפה מרכז ב-2300, החלפה לרכבת הבאה באותו רציף
31/12/2017 | 16:46
62
ב-23:07 והגעה לחוצות המפרץ ב2320, אז כיוון שהנחיתה ב2300, זה לא רלוונתי, ולכן האפשרות היחידה היא או להשתמש ברכבת הלילה השעתית עד לב המפרץ לפחות, ולקחת מונית ליעד, או לחכות לרכבת 10 של 04:31 שתעצור בחוצות המפרץ ב-06:12 בדיוק בזמן לתחילת שירות האוטובוסים
לצפיה ב-'אפשר לבדוק בקלות באתר רכבת ישראל (או ביישום)'
אפשר לבדוק בקלות באתר רכבת ישראל (או ביישום)
31/12/2017 | 16:55
66
תחנת חוצות המפרץ אינה פופולרית במיוחד, רק חלק מהרכבות עוצרות בה. לפי האתר אין רכבות מבין גוריון שעוצרות בחוצות המפרץ בשעות האלה. האחרונה בשעות הערב היא ב-21:35 (עם החלפה בחיפה מרכז השמונה) והבאה (דווקא ישירה) היא רק ב-4:31... מה ש"יעזור" לה רק אם הטיסה תתעכב בכמה שעות.

רכבות אחרות שנוסעות צפונה (עד נהרייה) אך לא עוצרות בחוצות המפרץ יש פעם בשעה:
23:35, 00:38, 01:38, 02:38...
הרכבת ב-23:35 (גבולי מאוד אם היא נוחתת ממש ב-23:00, אפילו ללא עיכובים) היא רכבת מאספת שעוצרת (בין היתר) בתחנות חיפה, לב המפרץ, קריית חיים וקריית מוצקין.
רכבות הלילה עוצרות בחוף הכרמל, חיפה מרכז השמונה ואח"כ רק בקריית מוצקין.

היא יכולה להיעזר בקו 1 של המטרונית שפעיל כל הלילה (כל 20 דקות). הוא עוצר מול חיפה מרכז, היא יכולה לרדת שם מהרכבת ולהחליף (זה אפילו יוזיל לה מעט את עלות הנסיעה ברכבת). הוא עוצר במרכזית המפרץ (לב המפרץ) וממשיך בכביש 4 עד מרכזית הקריות, עם עצירות בצמתים המרכזיים – צומת קריית אתא (לא רחוק מחוצות המפרץ), צומת קריית חיים, צומת קריית מוצקין...

לא כתבת בדיוק לאן היא צריכה להגיע (אני מניחה שהיא לא באמת צריכה להגיע לחוצות המפרץ באמצע הלילה כשהכול סגור) ולכן לא יכולתי לכוון יותר.
לצפיה ב-'יש רכבת לחיפה מרכז השמונה וקו מטרונית 1 לחוצות המפרץ'
יש רכבת לחיפה מרכז השמונה וקו מטרונית 1 לחוצות המפרץ
31/12/2017 | 18:38
19
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 29/12 - 30/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 29/12 - 30/12
29/12/2017 | 00:32
8
14
לצפיה ב-'שאלות על תל-אביב נס ציונה ותל-אביב פתח תקווה'
שאלות על תל-אביב נס ציונה ותל-אביב פתח תקווה
29/12/2017 | 09:23
2
57
שאלה ראשונה לגבי נס ציונה
אני צריך לנסוע מתל-אביב לארזים 4 נס ציונה ולהגיע בשעה 13:00 ולצאת ב14:00 או 14:15

1)מתי אני צריך לצאת כדי להגיע בתחבורה ציבורית(אני מתכוון לצאת מוקדם יותר ליתר בטחון)
אופציה אפשרית שאני רואה בחיפוש היא קו 26 בהתחלה מאבן גבירול שדרות נורדאו תל-אביב לבית ספר הולץ חיל השריון ,ומשם 301 לויצמן המאה ואחד ומשם ללכת ברגל לארזים 4 נס ציונה.

2)איך אני חוזר בתחבורה ציבורית הביתה?

אני רואה שאפשר לחזור ב201 ואחר כך בקו 189 אבל זה נראה לי גבולי מבחינת הזמן אם אני יוצא ב14:15 כאשר יכול להיות שאטעה בדרך,ובשעה מאוחרת יותר ההמלצה שאני רואה היא 3 אוטובוסים 301 83 ו55 שאני שוב לא בטוח אם לא אסתבך עם השני או השלישי. אולי הכי פשוט זה לקחת 301 או 201 לתחנה המרכזית בתל-אביב ,ואחר כך ללכת ברגל.
3)נאמר לי שאפשר להגיע ביום שבת בבוקר מתל-אביב לפתח תקווה במונית שירות 51.
באיזו תכיפות מגיעה מונית שירות ובאלו תחנות בתל-אביב בדיוק היא עוצרת?

אותו דבר לגבי מונית שירות חזרה בצהריים.
לצפיה ב-'אלו מוניות שירות יש ביום שבת מתל-אביב לפתח תקווה?'
אלו מוניות שירות יש ביום שבת מתל-אביב לפתח תקווה?
29/12/2017 | 19:31
1
47
ואיפה הן עוצרות,ובאיזו תכיפות הן נוסעות?
לצפיה ב-'יש מוניות שירות של קווים 51 ו66'
יש מוניות שירות של קווים 51 ו66
30/12/2017 | 14:46
21
לצפיה ב-'אני צריך להגיע לסדרת פגישות ולא יודע איך.'
אני צריך להגיע לסדרת פגישות ולא יודע איך.
31/12/2017 | 11:26
4
55
שלום. אני צריך להגיע מרחוב רוטשילד בראשון לציון לרחוב הרב טייב 39  בשיכון המזרח .
איזה אוטובוס מביא אותי לשם ובערך כמה זמן תהיה הנסיעה בבקשה ?
תודה לעונים.
לצפיה ב-'10/11/20/83. עדיפות ל83 המהיר ביותר או 10 שלוקח לו יותר זמן.'
10/11/20/83. עדיפות ל83 המהיר ביותר או 10 שלוקח לו יותר זמן.
31/12/2017 | 12:20
2
31
10/11/20 - כולם מגיעים לתחנת יחזקאל הנביא/נחמיה הסמוכה לנקודת היעד שלך. אבל רק 10 נוסע במסלול מהיר לשם בעוד 11/20 עושים סיבוב גדול יותר בשיכון המזרח.

על כן, ניתן לרדת מ11/20 בתחנת שדרות יעקב/מורדי הגטאות.

קו 83 מהיר אף הוא, יש לרדת ממנו בתחנת מורדי הגטאות/זאב.

מקו 10 ניתן לרדת בתחנת שדרות יעקב/ישעיהו הנביא, זה כמעט אותו מרחק הליכה מתחנת יחזקאל הנביא/נחמיה וזה יחסוך כמה דקות אולי.

זמן נסיעה:

בקו 83 - 5-7 דקות
בקו 10 -12-15 דקות.
11/20 - 17-20 דקות.

כמ וכן, לא ציינת מהיכן ברוטשילד, קו 20 רלוונטי רק ממרכז העיר (מרכזית ישנה-מדרחוב) ובאופן כללי, לא הייתי נוסע איתו, לוקח לו הכי הרבה זמן. רק אם פספסת את כולם, תעלה עליו.
לצפיה ב-'בקשר לזמני הנסיעה. '
בקשר לזמני הנסיעה.
31/12/2017 | 14:22
1
24
כתבת שקו 83 מגיע תוך 5-7 דקות להרב טייב ? זה לא הגיוני. כנראה לא הבנתי נכון. אני צריך מקניון רוטשילד. 
לצפיה ב-'נכון, כי על פי רוב כשאנשים מבקשים מרוטשילד הם מבקשים'
נכון, כי על פי רוב כשאנשים מבקשים מרוטשילד הם מבקשים
31/12/2017 | 16:25
22
מאיזור המדרחוב, קצה רחוב רוטשילד. משם מדובר ב5-7 דקות נסיעה בקו 83.

זו הסיבה שערכתי את התגובה וסייגתי שקו 20 רלוונטי רק משם בעצם.

מקניון רוטשילד זה מוסיף לכל הקווים כ-5 דקות נוספות.
לצפיה ב-'רוטשילד >> הרב טייב'
רוטשילד >> הרב טייב
31/12/2017 | 12:25
23
מרח' רוטשילד יש לך את קו 83 ורד איתו בתחנתו האחרונה (מורדי הגטאות/זאב). תדירות הקו הינה כל 20 דקות. משם כ 2 דקות הילכה.

יש קווים נוספים מהרחוב אך עוצרים בתחנה קצת יותר רחוקה בקרבת קניון מגדלי העיר. קווים 10/11 שתדירותם כרבע שעה ומורידים בשדרות יעקב פינת הרקפת. משם כ 6 דקות הליכה.
לצפיה ב-'תחנת אם המושבות - פרויקט הרכבת הקלה - הקו האדום'
תחנת אם המושבות - פרויקט הרכבת הקלה - הקו האדום
27/12/2017 | 22:52
49
762
מספר תמונות עדכניות מקטע המנהור שבין פורטל הדיפו בקרית אריה לתחנת אם המושבות.
שימו לב במנהרה השמאלית רואים בקצה המנהרה את אורות כלי הרכב החוזר להעמיס סגמנטים.  הכלי נוסע לאט באופן מדהים, חותר לאט מהולך רגל עייף ביום קיץ לוהט.
מימין ומשמאל, למעלה, מסועי העפר המפונה מהמנהרה.
במרכז,...
המשך>>
מספר תמונות עדכניות מקטע המנהור שבין פורטל הדיפו בקרית אריה לתחנת אם המושבות.
שימו לב במנהרה השמאלית רואים בקצה המנהרה את אורות כלי הרכב החוזר להעמיס סגמנטים.  הכלי נוסע לאט באופן מדהים, חותר לאט מהולך רגל עייף ביום קיץ לוהט.
מימין ומשמאל, למעלה, מסועי העפר המפונה מהמנהרה.
במרכז, צינורות אדומים להובלת מים כיבוי אש המאפשרים חיבור לכבאים בעת חירום.
תשתיות נוספות המוכנסות למנהרות ובפרט הצינורות הצהובים בחלק העליון של המנהרות להכנסת אוויר פנימה.
לצפיה ב-'מוניות שירות מירושלים לתל אביב'
מוניות שירות מירושלים לתל אביב
29/12/2017 | 12:55
4
157
היי! :)
רציתי לדעת אם יש מוניות שירות מירושלים לתל אביב ביום ראשון (31.12.17) או בכלל באופן כללי,
והאם הן עובדות במתכונת לילה?
ואם כן היכן הן ממוקמות?

תודה מראש לעוזרים! :>
לצפיה ב-'יוצאת מרחוב הרב קוק פינת רחוב יפו'
יוצאת מרחוב הרב קוק פינת רחוב יפו
29/12/2017 | 16:09
3
89
הן עובדות כשיש ביקוש, בכל אופן קו 480 לתל אביב יוצא ממרכז העיר ממילא ,גם בשעות הקטנות של הלילה, לתל אביב כל שעה. עדיף אותו.
לצפיה ב-'פעם אחרונה כשהייתי צריך את המונית שרות הזו, המסוף שלה ב'
פעם אחרונה כשהייתי צריך את המונית שרות הזו, המסוף שלה ב
29/12/2017 | 17:16
2
120
הרב קוק/הנביאים, כלומר בקצה השני של הרחוב, ובפינה של יפו לא היה דבר ואף אחד לא ידע איפה המוניות
זה היה בערך לפני חודש

או שזה ייחודי ליום שבת?
לצפיה ב-'לפעמים הן חונות ברחוב הנביאים עצמו ליד הירידה הכיכר במגרש הר'
לפעמים הן חונות ברחוב הנביאים עצמו ליד הירידה הכיכר במגרש הר
29/12/2017 | 23:31
79
הכיכר בפניה למגרש הרוסים, כאשר הן ברב קוק זה תלוי, נראה לי איפה שנוח לנהג לאסוף.
לצפיה ב-'הנביאים/הרב קוק בניין ארלדן'
הנביאים/הרב קוק בניין ארלדן
30/12/2017 | 14:22
44
גם אני תפסתי שם בפעם האחרונה לפני כמה חודשים, בלילה שבין חמישי לשישי
לצפיה ב-' עדכוני תחבורה ציבורית לשנה ה'
עדכוני תחבורה ציבורית לשנה ה
29/12/2017 | 09:45
7
180
לצפיה ב-'"מטרופולין" הוספת נסיעה לקו 29 ושינוי בשעות קווים שונים'
"מטרופולין" הוספת נסיעה לקו 29 ושינוי בשעות קווים שונים
29/12/2017 | 09:47
153
לקו 29 מכפר סבא להרצליה תתווסף מיום ראשון הקרוב (31.12) נסיעה בשעה 05:10.
בקווים אחרים, כמו 123 (ערי המשולש לתל אביב) ובקווי הדרום נעשה שינוי קל בזמני הנסיעה.
לצפיה ב-'"קווים" שינוי במסלול קווים 633 ו-796. שינוי בלו"ז '
"קווים" שינוי במסלול קווים 633 ו-796. שינוי בלו"ז
29/12/2017 | 09:52
106
* קו 633 שינוי המסלול לזמר. החל מהיום, יום שישי 29.12. כמו כן שינוי בלו"ז הזמנים בכל ימי השבוע, כמו גם הוספת נסיעה בשעה 14:00 מזמר לתל אביב.
* קו 796 - שינוי במסלול בזמר ותוספת תחנות בצומת משמר הגבול וצומת גבעת חביבה.
* שינוי בלו"ז, כמו למשל בקו 1 מתחנת בינימינה. 
לצפיה ב-'"אפיקים" שינוי במסלול קו 400. הוספת תחנה בקו 181'
"אפיקים" שינוי במסלול קו 400. הוספת תחנה בקו 181
29/12/2017 | 10:00
142
השבוע החל שינוי במסלול בתוך בני ברק בקו 400 בני ברק-ירושלים:
"החל מתאריך ה-24.12.17 קו 400 בין ירושלים לבני-ברק ישנה את מסלולו לפי הפירוט הבא:
קו 400 לירושלים:
ייסע במסלול במקורי עד בן גוריון/ז'בוטינסקי שמאלה לז'בוטינסקי, ימינה לרבי עקיבא, שמאלה לאהרונוביץ, ימינה לז'בוטינסקי, ימינה לכביש 4 עד מחלף גבעת שמואל והמשך למסלול המקורי.
קו 400 לבני-ברק:
ייסע במסלול המקורי עד מחלף גבעת שמואל, ימשיך ישר בכביש 4 עד מחלף גהה, יפנה שמאלה לז'בוטינסקי, שמאלה לאהרונוביץ, ימינה לרבי עקיבא, שמאלה לז'בוטינסקי, ימינה לבן גוריון לסיום הקו."

* הוספת תחנה בקו 181 יבנה-ראשון לציון. לא ראיתי הודעה באתר החברה. כן ראיתי שינוי בנסיעה אמש; לקו התווספה תחנה בקאנטרי גלי הדר בראשון לציון. זה לא היה לפני חודשיים. כך שזה חדש יחסית. בנסיעות בקו 12 ראיתי רק פעם אחת נוסע, שירד שם. כעת לקו אזורי הוסיפו שם תחנה. היה יותר חכם לתכנן טוב יותר את הקווים העירוניים, בתוך העיר. למשל יותר קווים שיעברו ליד אזור הקאנטרי. למשל בשדרות תש"ח ודוד רמז.
לצפיה ב-'שינוייים ב"אגד"'
שינוייים ב"אגד"
29/12/2017 | 10:10
204
* שינוי תחנת הקצה בלב הפארק ברעננה:
"החל מיום שני 1/1/18 יחול שינוי במיקום תחנות הקצה ב"לב הפארק":

תחנת המוצא ב"לב הפארק" - קווים 502 (חלופה), 505, 521, 524, 525, 531 (חלופה):
תועתק קדימה אל התחנה שעד עכשיו הייתה התחנה השנייה.
תחנת מוצא חדשה: וייצמן/ רבקה גובר.
תחנה מבוטלת: וייצמן - לב הפארק.
תחנת הסיום ב"לב הפארק" - קווים 505, 521, 524, 525, 531 (חלופה):
תועתק לאחור אל התחנה שהייתה עד עכשיו התחנה לפני האחרונה. 
תחנת סיום חדשה: וייצמן/ הנשר.
תחנת מבוטלת: וייצמן - לב הפארק."

במלים אחרות: קודם הייתה תחנה צמודה לאמפי רעננה ולפארק רעננה. היה גם מסוף נוח לנהגים. מיום שני תהיה תחנה פחות נוחה לנוסעים ובעיקר לנהגים.

* שינוי זמני באופקים:
"עקב עבודות תשתית בשדרות הרצל ביציאה מאופקים, החל מיום שני 1/1/18 ולמשך כ-4 חודשים, יחול שינוי במסלול נסיעת הקווים שיוצאים מאופקים ליעדים השונים: 

קווים 490, 492, 494, 495, 498 ביציאה מאופקים ליעדים השונים:
ייסעו על פי המסלולים המקוריים עד צומת הרחובות שדרות הרצל/ שדרות יהדות דרום אפריקה, יפנו ימינה לשדרות יהדות דרום אפריקה, שמאלה לדרך הוותיקים (כביש חדש),  שמאלה לרחוב ז'בוטינסקי, ימינה לרחוב נחשותן, שמאלה לרחוב המלאכה, ימינה לשדרות הרצל וייצאו מהעיר אופקים להמשך המסלולים המקוריים.
תחנה מבוטלת זמנית (לקו 495 בלבד): שדרות הרצל/ מבצע קדש (תחנה 19763)."

* שינוי מסלול קו 150:
"בשל הסדר חדש בצומת אורה, החל מיום שלישי 26/12/17 שונה מסלול קו 150:

קו 150 מהר הרצל לאורה/ עמינדב:
ייסע על פי המסלול המקורי עד הנרייטה סולד/ פנמה, יפנה שמאלה לרחוב פנמה (יעצור בתחנה החדשה), יפנה ימינה לרחוב המלאכה א' (תחנת הדלק) וישתלב להמשך המסלול המקורי. 

קו 150 מעמינדב/ אורה להר הרצל:
ייסע על פי המסלול המקורי עד רחוב המלאכה א' (תחנת הדלק), יעצור בתחנה החדשה לפני הכיכר, יפנה שמאלה לרחוב פנמה, ימינה לרחוב הנרייטה סולד וימשיך על פי המסלול. "

* קו 84 בראשון לציון שינוי במסלול:
"החל מיום שני 1/1/18 יחול שינוי במסלול קו 84, במרכז עסקים שורק (מעוין שורק) בשני כיווני הנסיעה:

חלופת קו 84 מתל אביב לראשל"צ – מרכז עסקים שורק ("איקאה"):
ייסע על פי המסלול המקורי עד כיכר התגלית/ אברהם בומה שביט, ימשיך ישר ברחוב התגלית, יפנה שמאלה לרחוב אריה שנקר, יבצע פרסה בכיכר, יעצור בתחנת אריה שנקר/ התגלית (32006), יפנה ימינה לרחוב התגלית, שמאלה לרחוב אברהם בומה שביט וימשיך על פי המסלול המקורי.
תחנה חדשה: אריה שנקר/ התגלית.
חלופת קו 84 מראשל"צ - מרכז עסקים שורק ("איקאה") לתל אביב:
ייסע על פי המסלול המקורי עד כיכר אברהם בומה שביט/ התגלית, יפנה ימינה לרחוב  התגלית, שמאלה לרחוב אריה שנקר, יבצע פרסה בכיכר, יעצור בתחנת אריה שנקר/ התגלית (32006), יפנה ימינה לרחוב התגלית וימשיך על פי המסלול המקורי.
תחנה חדשה: אריה שנקר/ התגלית."

החלופה היא המסלול, שתחנת הקצה בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב. המסלול העיקרי הוא לשורק. אבל בהודעה כינו את זה כ"כחלופה". 

* שינוי בזמני הנסיעה:
"החל מיום שני 1.1.18 יחולו שינויים בלוחות הזמנים, בתחנות  ובמסלולי הנסיעה בחלק גדול מקווי אגד.
הקפידו בבקשה לבדוק במערכת המידע שלנו אם חל שינוי בלוח הזמנים או בתחנות ולהתעדכן בעדכוני התנועה בשינויים שחלו בקווים."

היה עדיף לפרט כל שינוי בנפרד, כפי שבחברות אחרות זה נעשה.
מה שאני זיהיתי זה שינוי בזמני הנסיעה בקו 164 מפתח תקווה לרחובות ותוספת נסיעה בין 05:00 ל-06:00. העומס בשעות האלה בלתי נסבל. עומדים דחוסים "סרדינים" מפתח תקווה עד ראשון לציון. זה לא ממש סביר לשעות מוקדמות ולמרחק נסיעה לא ממש קטן. ברבים מהמקרים בגלל העומס באוטובוס המפרקי, יש דילוג על התחנות. נראה כמה התוספת הבודדת הזו תשפר. היה מוטב להוסיף מעבר לנסיעה הבודדת הזו, כמו גם הוספת קווים חזקים לאורך כביש 4.
לצפיה ב-'של תחבורה ציבורית גולן'
של תחבורה ציבורית גולן
29/12/2017 | 10:39
2
179
יש להם מעט קווים יחסית, כך שהם יכולים להכניס את הכל לדף אחד

לצפיה ב-'מצחיק שעל קו 503 מעדכנים באתר של תחצ גולן ולא של אגד'
מצחיק שעל קו 503 מעדכנים באתר של תחצ גולן ולא של אגד
29/12/2017 | 16:03
1
68
לצפיה ב-'זה אתר של המועצה האזורית גולן והגיוני שהמועצה האזורית תעדכן'
זה אתר של המועצה האזורית גולן והגיוני שהמועצה האזורית תעדכן
30/12/2017 | 09:08
96
על כל מה שרלוונטי לאזור שלה.
לצפיה ב-'ישראל כ"ץ: תחנת הרכבת בכותל תיקרא ע"ש דונלד טראמפ'
ישראל כ"ץ: תחנת הרכבת בכותל תיקרא ע"ש דונלד טראמפ
27/12/2017 | 09:38
135
1299
כתבה מידיעות אחרונות:

חדשות • 27.12.2017
טראמפ לכותל
אחרי שהכיר רשמית בירושלים כבירת ישראל והכריז על כוונתו להעביר אליה את השגרירות האמריקאית, נשיא ארצות־הברית יזכה להכרת תודה יוצאת דופן: שר התחבורה החליט לקרוא על שמו לתחנת הרכבת "הכותל" שתיבנה ברובע...
המשך>>
כתבה מידיעות אחרונות:

חדשות • 27.12.2017
טראמפ לכותל
אחרי שהכיר רשמית בירושלים כבירת ישראל והכריז על כוונתו להעביר אליה את השגרירות האמריקאית, נשיא ארצות־הברית יזכה להכרת תודה יוצאת דופן: שר התחבורה החליט לקרוא על שמו לתחנת הרכבת "הכותל" שתיבנה ברובע היהודי, עשרות מטרים מהכותל המערבי
עופר פטרסבורג
"התחנה הבאה: 'דונלד ג'ון טראמפ, הכותל'". זו, על פי התוכנית שאימץ אתמול שר התחבורה ישראל כץ, צפויה להיות בעתיד הכריזה שישמע מי שייסע בקו הרכבת המהירה לכותל המערבי בירושלים.

אתמול אישר השר כץ את המלצות ועדת ההיגוי של רכבת ישראל, להקים את תחנת "הכותל" בקארדו שברובע היהודי בירושלים, שממוקם עשרות מטרים מהכותל המערבי. במקביל החליט השר כץ להעניק לתחנה החדשה שתיבנה את השם "דונלד ג'ון טראמפ", על שמו של הנשיא האמריקאי שהכיר בירושלים כבירת ישראל.

ל"ידיעות אחרונות" נודע שהמתווה הסופי של מיזם הרכבת לכותל יכלול מנהרה תת־קרקעית באורך של כשלושה קילומטרים, שתחבר את תחנת הרכבת "האומה" (ע"ש הנשיא לשעבר יצחק נבון ז"ל) לכותל המערבי. על פי התוכנית, מתחנת "האומה" תיחפר מנהרה תת־קרקעית שבה יוקמו שתי תחנות בעומק של 52 מטרים מתחת לפני הקרקע - תחנת "מרכז העיר" שתוקם בצומת ה"איקסים" בהצטלבות הרחובות קינג ג'ורג' ויפו, ותחנת "דונלד טראמפ, הכותל", שתוקם בסמוך לקארדו שברובע היהודי בעיר העתיקה.

"הכותל הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי, והחלטתי לקרוא לתחנת הרכבת שמובילה אליו על שם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בעקבות החלטתו האמיצה וההיסטורית להכיר בירושלים כבירת מדינת ישראל", הסביר השר כץ אתמול.

השר כץ מגדיר את הארכת קו הרכבת המהירה לירושלים עד לכותל כ"פרויקט הלאומי החשוב ביותר במשרד התחבורה", והנחה אתמול את אנשי משרדו להציב אותו בראש סדר העדיפויות של המשרד, מבחינה תכנונית ותקציבית. כץ, לדבריו, אף סיכם עם יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה, אביגדור יצחקי, שהתוכנית - שעלותה נאמדת בכ־2.5 מיליארד שקלים - תוכרז כפרויקט לאומי ותקודם במהירות בוועדה. עם זאת, בשל העובדה שהמנהרה צפויה להיחפר מתחת לאזור העיר העתיקה, כל תגלית ארכיאולוגית שייתכן ותימצא במהלך החפירות עלולה לעכב את הפרויקט לזמן רב לטובת הרחבת החפירות הארכיאולוגיות.

הכותל המערבי הוא האתר המתויר ביותר בישראל. מדי שנה פוקדים אותו כ־11 מיליון מבקרים מהארץ ומהעולם. לכשיוקם הקו אל הכותל מתוכננות לפעול בו ארבע רכבות בשעה, ובימי שיא בתקופת החגים אפילו שש רכבות בשעה. על פי התוכנית, ברכבת המהירה יוקצה קרון מיוחד לאח"מים, שיאפשר להסיע כל אורח רם מעלה שינחת עם פמלייתו בישראל, ישירות מנתב"ג לתחנת "טראמפ" בכותל.

מקור

בנוסף לידיעה שבכותרת יש כאן עוד כמה פרטים מעניינים, אותם הדגשתי
לצפיה ב-'סרטון הדמיה לתחנת מרכזית המפרץ החדשה הועלה לערוץ יוטיוב חיפה'
סרטון הדמיה לתחנת מרכזית המפרץ החדשה הועלה לערוץ יוטיוב חיפה
27/12/2017 | 16:20
30
492
מודה שעם כל הסיבובים של התמונה התקשיתי להבין מי מו מה ואיפה... ולא ממש הבנתי מה קורה בעצם עם התחנות הקיימות.

האם התחנה החדשה תחליף את מסופי האוטובוסים החיצוניים כיום?
והאם בעצם תחנת הרכבת "תפוצל" לשתיים או שלוש תחנות "נפרדות" (או תחנה מקוטעת/מחולקת) במתחם כולו?
לצפיה ב-'למה את חושבת שהתחנה תתפצל? ועוד לשלוש?'
למה את חושבת שהתחנה תתפצל? ועוד לשלוש?
27/12/2017 | 16:39
18
95
לצפיה ב-'המילה "רכבות" מופיעה שלוש פעמים בשלושה אזורים נפרדים במתחם'
המילה "רכבות" מופיעה שלוש פעמים בשלושה אזורים נפרדים במתחם
27/12/2017 | 19:36
17
77
לצפיה ב-'נראה לי שההדמיה סתם מטופשת'
נראה לי שההדמיה סתם מטופשת
27/12/2017 | 19:55
16
190
הרציפים הקיימים נשארים, אחד מהם יהפוך מרציף צד לרציף אי. הסיבה שיש שם שני גשרים בהדמיה מעל הרציפים היא לא שאחד מגיע לשני הרציפים והשני לא, אלא שאחד נועד ליציאה (בשביל מי שלא נכנס לתחום תחנת הרכבת) והשני נועד למי שרוצה להגיע לרציפים.

הפיצול היחיד שיכול להיות, אם יהיה, הוא פיצול לשניים (לא שלוש), בין הרציפים של רכבת העמק לבין הרציפים של מסילת החוף.

אני מקווה שיוסדר איזשהו מעבר מהיר בין הרציפים של מסילת העמק לרציפים האחרים, ולא יצטרכו לעבור בולידטורים פעמיים כשעושים שם החלפה בין הקווים האלו, אבל בגלל שהחברה שבונה את התחנה שיתפה כל כך קצת מידע, קשה לדעת כרגע.
אם ההחלפה תחייב מעבר בולידטורים פעמיים + הליכה בתוך התחנה המרכזית עצמה ביחד עם האנשים שיעדם הוא אוטובוסים יש סיכוי שההחלפה תהיה כל כך איטית שלאנשים שבאים (למשל) מנהריה ורוצים לעבור לקו העמק יהיה יותר משתלם להמשיך עד מרכז השמונה מאשר להחליף בלב המפרץ. אני מקווה שזה לא יהיה המצב.
לצפיה ב-'אני לא מצליחה לדמיין את כל זה... מילא.'
אני לא מצליחה לדמיין את כל זה... מילא.
27/12/2017 | 20:05
2
140
העיקר שיהיו החלפות נוחות...

אגב, למה זה יהיה נורא אם נוסעים יחליפו בחיפה מרכז השמונה?
לצפיה ב-'לא יהיה "נורא" אם הם יחליפו במרכז השמונה, אבל'
לא יהיה "נורא" אם הם יחליפו במרכז השמונה, אבל
27/12/2017 | 20:23
1
145
אבל כן יהיה "נורא" אם התחנה החדשה תיבנה בצורה שלא מאפשרת החלפה נוחה. אם כבר בונים משהו כל כך חדש ויקר צריך לבנות אותו טוב.
לצפיה ב-' אגב, אני אוהבת מאוד את תחנת מרכז השמונה הקומפקטית'
אגב, אני אוהבת מאוד את תחנת מרכז השמונה הקומפקטית
27/12/2017 | 20:31
153
אני חושבת שהיא התחנה עם המרחק הקצר ביותר בין הכניסה לתחנה לבין הרציף... מאוד נוח שאפשר ישר להיכנס וזהו בערך, וכדי לנסוע לת"א לא צריך להתחיל לעלות/לרדת וכמובן ללכת ללכת ללכת...
לצפיה ב-'יהיה מעבר ללא לולידטורים'
יהיה מעבר ללא לולידטורים
28/12/2017 | 11:18
12
167
בין שני חלקי מרכזית המפרץ (מסילת העמק ומסילת החוף).
הוא יהיה קצת ארוך אבל לפחות ללא עיכובים.
לצפיה ב-'יתקינו מסועים כמו בנתב"ג?'
יתקינו מסועים כמו בנתב"ג?
28/12/2017 | 11:23
11
133
זה מתבקש במרחקים כאלו.

לצפיה ב-'לא ידוע לי'
לא ידוע לי
28/12/2017 | 11:24
50
לצפיה ב-' לצערי זה לא המקום היחיד שבו יש מרחקים כאלה '
לצערי זה לא המקום היחיד שבו יש מרחקים כאלה
28/12/2017 | 12:53
9
144
אני מוצאת את עצמי צועדת לא מעט גם בחוף הכרמל (במעבר בין שער הורדת הנוסעים בתחנה המרכזית ועד לרציפי הרכבת) ועוד יותר גרוע בס... ארלוזרוב בת"א, שם כדי לצאת מהתחנה ולהגיע לתחנות ב"על פרשת דרכים" יש צורך לצעוד לא מעט.
לצפיה ב-'חבל שלא בונים יציאה מאלרוזורוב לגשר של ז'בוטינסקי/בגין'
חבל שלא בונים יציאה מאלרוזורוב לגשר של ז'בוטינסקי/בגין
28/12/2017 | 13:37
8
131
היה בהחלט מקצר את ההליכה לחלק מהתחנות.
לצפיה ב-'אבל בונים שם משהו, לא?'
אבל בונים שם משהו, לא?
28/12/2017 | 19:44
7
34
לצפיה ב-'בונים יציאה לגשר שמצפון לתחנה, לא לגשר שמדרום לתחנה'
בונים יציאה לגשר שמצפון לתחנה, לא לגשר שמדרום לתחנה
28/12/2017 | 20:00
6
99
היציאה מצפון תעזור בעיקר לעובדים באיזור הצפוני יותר של מתחם הבורסה ברמת גן.

לא בונים יציאה על הגשר שמדרום לתחנה.

אבל כן בונים עוד דברים באיזור: מרחיבים את מסוף האוטובוסים כדי להגדיל את הקיבולת שלו ולהפוך אותו לנגיש יותר להולכי רגל, בונים את תחנת אלרוזורוב של הקו האדום שבה יהיו גם מנהרות הולכי רגל לחציית "על פרשת דרכים", ובונים את לולאת וולובלסקי אבל היא רלוונטית בעיקר לרכבים פרטיים ולא להולכי רגל.
לצפיה ב-'נכון; אבל כתבת ז'בוטינסקי/בגין ולא ציינת באיזו עיר... '
נכון; אבל כתבת ז'בוטינסקי/בגין ולא ציינת באיזו עיר...
28/12/2017 | 20:11
5
86
אז חשבתי שאתה מתכוון לגשר של יעקב דורי, שממשיך את רחוב ז'בוטינסקי של תל אביב ומחבר אותו לרחוב בגין של רמת גן, כי יציאה לכיוון ז'בוטינסקי של רמת גן (די-מול) כבר יש.
לצפיה ב-'אוי, לא שמתי לב'
אוי, לא שמתי לב
28/12/2017 | 20:55
4
84
איזה מקרה מטופש! בשבילי ז'בוטינסקי זה כמעט תמיד ז'בוטינסקי הארוך, ובגין זה תמיד בגין של ת"א

שכחתי שיש בגין גם ברמת גן ועוד כל כך קרוב לשם. זה כאילו האנשים שנתנו שמות לרחובות האלו עשו דווקא כדי לבלבל.
לצפיה ב-'אוקיי, אז איזה גשר/יציאה היית רוצה שיבנו ולאן?'
אוקיי, אז איזה גשר/יציאה היית רוצה שיבנו ולאן?
28/12/2017 | 22:02
3
69
כי הגשר הנוכחי לכיוון הבורסה (די-מול) מגיע לקצה ז'בוטינסקי (ר"ג) תחילת בגין (ת"א); וכדי להגיע לתחנות ב"על פרשת דרכים" (מזרחית לצומת נמיר-ארלוזרוב, יש בשני הכיוונים) בכל מקרה צריך לצאת מהיציאה הראשית וללכת, אין גשר שיעזור לצמצם את המרחק הזה.

דווקא לתחנות שנמצאות כיום על דרך מנחם בגין (שבראש שלי היא עדיין פ"ת...), כלומר לאוטובוסים שנוסעים דרומה, קל יותר להגיע מאז תחילת העבודות. בעבר זו הייתה הליכה ארוכה יותר כי הן היו מול בית רסיטל ז"ל (צריך היה לחצות את הצומת) אבל היום יוצאים מהתחנה ופונים מזרחה והן ממש שם.

לרוב הן לא רלוונטיות לי כי אני לא נוסעת דרומה... זה קרה רק פעם אחת, לפני כמה שבועות כשהרכבת השביתה את הרכבות דרומה (ללוד) בסופ"ש, והרכבת שלקחתי מחיפה בשישי בצהריים פתאום נגמרה לי בסבידור ולא המשיכה לת"א ההגנה... זה לא שוקף לי כשבדקתי את לוח הרכבות באתר/ביישום והזמנים הופיעו רגילים (ודווקא היו רכבות שהגיעו להגנה, רק ברציף אחר, והרכבת הבאה לשם הייתה עוד 25 דקות, מה שלא ממש עזר לי). אגב, גם הנוסעים שעלו לרכבת שהייתי בה (שנשארה על הרציף בסבידור והפכה לרכבת לנהרייה) היו מבולבלים מאוד ולא בטוחים אם זו הרכבת שהם צריכים לעלות עליה... בלגן שלם.
לצפיה ב-'מהרציפים של סבידור ישר דרומה'
מהרציפים של סבידור ישר דרומה
28/12/2017 | 22:09
2
69
לכיוון הגשר שמחבר את ז'בוטינסקי הארוך עם דרך בגין (בשבילך דרך פתח תקווה).

בפועל זה לא ממש אפשרי הנדסית, אבל אם היה, היה קצר יותר להגיע לתחנות שעל הצומת בגין/על פרשת דרכים, של כל הקווים שמגיעים מכיוון פ"ת/ר"ג. (עכשיו אחת מהן על הגשר עצמו ואחת קרוב למעקף של על פרשת דרכים, אבל כשתחנת אלרוזורוב תהיה מוכנה אני מניח שהן ייתקרבו שוב)
לצפיה ב-'אבל רוב הקווים שעוצרים שם עוצרים גם בסמוך לבורסה ולתחנות'
אבל רוב הקווים שעוצרים שם עוצרים גם בסמוך לבורסה ולתחנות
28/12/2017 | 22:56
64
הסמוכות לבורסה אפשר להגיע בקלות מתחנת הרכבת.
לצפיה ב-'לשם מה? לתחנות של הבורסה מגיעים עם הגשר הקיים, ולאלה שבצומת'
לשם מה? לתחנות של הבורסה מגיעים עם הגשר הקיים, ולאלה שבצומת
28/12/2017 | 23:09
64
כלומר אלה שהיו מול רסיטל ועברו צפונה, קל להגיע מהיציאה הראשית. בכל מקרה אני לא רואה איך זה אפשרי הנדסית...
לצפיה ב-'לא ברוּר לי עד כמה מה נפרד'
לא ברוּר לי עד כמה מה נפרד
27/12/2017 | 19:26
173
אבל יש לב המפרץ הרגיל לכיוווּן כרמיאל ונהריה, יהיה לב המפרץ מזרח לבית שאן, ובמקביל ללב המפרץ הרגיל יהיה רכבת קלה כבדה לנצרת
לצפיה ב-'מה עם אופניים'
מה עם אופניים
29/12/2017 | 01:44
9
71
כרגיל, העומדים בראש עיריית חיפה והתכנון העירוני לוקים בחשיבה מוגבלת.

מה עם שבילי אופניים? למה לא לאפשר למי שעובד באיזור הצ'ק פוסט לחנות באופן בטוח את אופניו במשך הלילה.
למה אף אחד לא חשב על רוכבי האופניים בעת חפירת מנהרות הכרמל?
למה לא להיות יצירתיים ולשלב אולי פתרון של ויאדוקט+מנהרה שתוכל להוביל רוכבים ישירות לאיזור חניתה או נווה שאנן?
מה עם שביל אופניים לכיוון העיר התחתית?

מהפכה אמיתית בחיפה תבוא רק עם יצירת תשתית לתנועת אופניים בטוחה ונוחה עם יכולת לנעול באופן בטוח אופניים חשמליים בתוך התחנה.
קנו ליונה כרטיס טיסה להולנד.
לצפיה ב-'במקום לקנות לו כרטיס אפשר לשים בקלפי כרטיס אחר. רק אומרת.'
במקום לקנות לו כרטיס אפשר לשים בקלפי כרטיס אחר. רק אומרת.
29/12/2017 | 02:09
8
77
אגב, העירייה הבטיחה שבילי אופניים לאורך רצועת החוף: "הכירו את שבילי האופניים של חיפה" (אהבתי שהכותרת מתייחסת לפרויקט עתידי כאל עובדה קיימת). זה היה בחורף 2016.

בינתיים נחנכו שבילי אופניים רק בקריית חיים. מפרגנת לקרייתים, אבל אלה לא שבילי החוף שאני מחכה להם.

בקיץ 2017 פורסם כי 'חברת "יפה נוף" נערכת בימים אלה לפרסום המכרז להקמת השלב השני ברצף שבילי האופניים והולכי הרגל אותם היא מקימה עבור עיריית חיפה לאורך רצועת החוף.'

זה בסדר, קחו ת'זמן; הרי ברור שאי אפשר לסלול שבילים בחופי חיפה בזמן שסוללים כבישים בקריית חיים. זה מתנגש. צריך לחנוך את הכבישים בקריית חיים, להתאושש, ורק אז אפשר בכלל להתחיל להיערך לפרסום המכרז לשבילים בעיר התחתית.
לצפיה ב-'שבילי אופניים שמובילים לשום מקום'
שבילי אופניים שמובילים לשום מקום
29/12/2017 | 03:12
7
120
שבילי אופניים על החוף הם שבילים שמובילים לשום מקום, זה אפילו לא התת-רמה של שבילי תל אביב שמביאים את הרוכב הישר אל איזור ההריגה, הצומת, שלפחות השבילים (המקוטעים) מובילים לשכונות מגורים (מוגזם לדרוש שיובילו לתחנות הרכבת).

כל השבילים האלה מוקמים ללא סטנדרט מודרני מינימלי, מסודר וגלובלי בהנחיה ובקרה של משרד התחבורה, אם בכלל הם שבילים ולא פס צבע על הכביש או המדרכה. אני בספק אם בכל המדינה הזו יש צומת אחד מותאם ובטוח לרוכבי אופניים.
לפחות מהתמונות שבמאמרים המקושרים נראה שאלה שבילי אספלט ולא הטמטום של תל אביב לסמן שבילים בצבע על מדרכה קיימת ואז להרטיב אותה כדי שרוכבים יחליקו וישפכו תכולת ראשם באמצע הרחוב.

צריך להקים ועדת חקירה על כל הילדים שנרצחו על הכביש ע"י הרשויות המקומיות שלא מקימות תשתיות בטוחות לרוכבים. הגורם היחיד שכן יכול להפעיל לחץ על הגורמים הרלוונטים היא התקשורת שעסוקה חודשים שלמים בכתבות על סיגרים ומאשימה את הרוכבים בכל פעם שהם נפגעים. הלוואי והיה לי פתרון אך נראה לי שכדי שמשהו ישתנה צריך שעוד ילדים ימותו, והרבה.
לצפיה ב-'זה לא ממש מדויק, אבל חלק ממטרתם היא ספורטיבית, כמובן'
זה לא ממש מדויק, אבל חלק ממטרתם היא ספורטיבית, כמובן
29/12/2017 | 03:23
4
64
וזו המטרה שמעניינת אותי, למען האמת... אני לא רוכבת אופניים, אני מחליקה ברולר בליידס, ולכן שבילי אספלט הם האפשרות היחידה מבחינתי (זו זוועה להחליק על ריצוף).

אני בכל מקרה גרה על ההר ומבחינתי נסיעה באופניים אינה רלוונטית אם היא לא מישורית בגדול (עליות קשות לי מדי, ירידות מפחידות אותי נורא). אם מדובר במרחקים של עד 4 ק"מ ויש לי כוח וזמן, אני כבר אלך אותם.
לצפיה ב-'bike commuting'
bike commuting
29/12/2017 | 04:08
3
57
מזכיר לי הולנדי שצחק על אמריקאים שראה חובשים קסדות, לבושים לייקרה, מעלים את המושב עד לא נודע, שעונים בכיפוף על הכידון כאילו רוכבים על אופנוע ספורט ב־200 קמ"ש והכי מצחיק שמרכיבים את האופניים במנשא על הרכב כדי להביא אותם לשביל.

לא, שבילי אופניים בתוך מטרופולין הם בראש ובראשונה צריכים להיות מיועדים ליוממות או Commuting, לא לספורט.

עליות וירידות לא ממש משנות לרוכב יומם כיוון שאופניים חשמליים שמתוכננים כראוי עבורן יכולים לצלוח אותן בקלות. 
לצפיה ב-'יש ויש, זה לא סותר... וכאמור, המבנה הטופוגרפי של חיפה בעייתי'
יש ויש, זה לא סותר... וכאמור, המבנה הטופוגרפי של חיפה בעייתי
29/12/2017 | 14:37
2
57
ולו כלים חשמליים היו מספקים פתרון הולם, הייתי מצפה שהם יציפו את הרחובות, אבל הם ממש לא. דווקא בת"א המישורית מסתובבים כלים חשמליים בסדרי גודל אחרים לגמרי. כשאני נתקלת ברוכבי אופניים ברחובות חיפה (קורה לפעמים) אלא דווקא אופניים רגילים, ולפי הסגנון והלבוש מדובר באנשים שרוכבים בהם גם (אם לא רק) עבור הערך הספורטיבי, ולא כי הם מגיעים כך מהר יותר (הם לא) או כי אין הכבישים פקוקים (הם לא, לא בשעות האלה) או כי אין תחבורה ציבורית שאפשר להשתמש בה (יש).
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
30/12/2017 | 22:06
1
31
הבעיה היחידה מהבחינה של טופוגרפיה היא המעבר מההר לחוף. את זה צריך לפתור באופן יצירתי, לדעתי הלא מלומדת, צריך לשקול שילוב של גשרים לאופנים עם מנהור כך שישמר שיפוע נמוך.

לדעתי הסיבה שאין הרבה יותר רוכבי אופניים חשמליים בחיפה היא שהאוכלוסיה הצעירה עוזבת את העיר ולתושבי חוץ בגילאים אלה אין כל כך מה לחפש בחיפה, ויש פשוט אחוז גבוה יותר במידה רבה של צעירים בגילאים 21-30 בתל אביב מאשר בחיפה.

אם תבואי לטכניון את תראי קצת חבר'ה ששוכרים בנווה שאנן ובסביבה ולא גרים במעונות מגיעים עם אופנים חשמליים. מה שלא היה קיים כלל לפני כ־4 שנים.

אם קיימת איזושהי מגבלה שמונעת שימוש באופניים חשמליים אז היא הבדיחה שהיא המדרכות בחיפה. לא נראה לי ששמעו על רצועת תשתית בעירייה, הטמנת קווי מתח, הטמנת פחים. הליכה במדרכות בחיפה היא הליכה במסלול מכשולים יותר גרוע מתל אביב, גם אם אין מכשול באמצע הדרך אז הרבה פעמים בקושי יש מקום לאדם אחד על המדרכה ושלא נזכיר את המדרכות שמסתיימות פתאום כמו בשמחה גולן ובחנקין. התחושה שלי כמי שלא תושב העיר היא שמבחינת תשתית להולכי רגל, שום דבר כנראה לא השתנה במשך ה־30 שנים אחרונות בחיפה, ועצם העובדה שממשיכים לבחור באותם אנשים מלמדת אותי שלאף אחד גם לא אכפת מכך.‏
לצפיה ב-'אני באה לטכניון ולא רואה, אולי כי הם קצת... ונו"ש מישורית'
אני באה לטכניון ולא רואה, אולי כי הם קצת... ונו"ש מישורית
30/12/2017 | 23:59
30
יחסית (לפחות בחלקיה המרכזיים) ולכן מאפשרת זאת.

לגבי מדרכות בחיפה, לא הייתי מעזרה להחליק או לרכוב עליהן, אבל אני הולכת עליהן לא מעט ובהצלחה מרובה.
לצפיה ב-'שבילי אופניים וצמתים'
שבילי אופניים וצמתים
01/01/2018 | 13:51
1
16
הנחיות לתכנון שבילי אופניים יש (אנחנו, בעמותת ישראל בשביל אופניים היינו שותפים לגיבושם). ההמלצות שלנו לפתרונות מקובלים בעולם לחציות צמתים לא אומצו בספר ההנחיות ולכן אין פתרונות בשטח (בעיר). אנחנו מאימינים שבחודשים הקרובים יתקבלו ההמלצות. אופטימיות זהירה.
חיפה היא אכן אחת הערים היותר חלשות ככל הנוגע לפיתוח שבילי אופניים.
את מוזמנת להצטרף לרוכבים הפועלים לשנות את המצב אותם מרכז עמרי שפר omri@bike.org.il
בהצלחה,
ענת
ישראל בשביל אופניים www.bike.org.il    facebook.com/bike.org 
office@bike.org.il 03-6429815 
לצפיה ב-'חלקי ולא מחייב'
חלקי ולא מחייב
01/01/2018 | 17:32
8
תודה על התגובה אך מקריאה זריזה ולא מעמיקה המסמך הזה לא נראה רציני.

האם הוא מחייב? האם יש גורם שאחראי על ביקורת שמתקנים ודרכים עומדים בתקן?
ההנחיות האלה לא קובעות תקן, לדוגמה ב־5.7 ניתנים שלושה פתרונות למפגש אופניים עם תחנת אוטובוס אך אין המלצה או דרישה לפתרון ללא קונפליקט (ג').

באופן דומה, ב־8.3.2 נאמר "השכבה הנושאת תהיה בדרך כלל מבטון-אספלט..."
מה ז"א "בדרך כלל"? איפה החיוב לדרך אספלט? אסור להשאיר איזשהו פתח לרשות המקומית, יש לחייב דרך אספלט ולפסול דרכים שסומנו כשביל אופניים ואינם עומדים בתקן, לא ייתכן שרוכבים ינועו על מדרכה ויחליקו כל פעם כשהעירייה פותחת את הממטרות.
למה אין סטנדרט לצבע אחיד של שבילי האופניים? כאשר השביל מסומן כנתיב על הכביש ללא הפרדה מדובר בעניין של חיים ומוות.

פרק 7 בנושא חנייה הוא פשוט בדיחה, יש התעלמות ממתקני חנייה סגורים.
למה יש תרשים של מתקן קשירה ואין תרשים של כלוב משותף לדיירי בניין על חשבון מקום חנייה לרכב?
למה אין סטנדרט לחדר אחסון אופניים בבניין? הרי ברור מה הקבלנים יעשו, כלום, כיוון שכבר היום יש מחסנים בבניינים.
למה אין חובה על מספר כלשהו של מקומות חנייה מאובטחים בתחנות רכבת? בתוספת העובדה שלא ניתן לאפשר הכנסת אופניים לקרון רכבת בשעות העומס ההתעלמות הזאת גובלת בחוסר הבנה בסיסי בצרכים של רוכבי אופניים.

טבלה 7.1, תקן חנייה מומלץ אופניים, ממחישה שוב את הבעיה במסמך הזה "מומלץ" אך לא מחייב, לכן זהו אינו תקן ולא סטנדרט, מסמך להעשרה כללית ותו לא.
צריך תקן מחייב, צריך גורם אחראי עם שיניים שיסגור דרכים שלא עומדות בתקן, יתן ניקוד ובונוס בתקציב והטבות לרשויות מקומיות עם ציון גבוה בתשתיות לרוכבים.
לצפיה ב-'עמותת חדו"ש: יצאנו לשאול - מדוע צריך תחבורה ציבורית בשבת?'
עמותת חדו"ש: יצאנו לשאול - מדוע צריך תחבורה ציבורית בשבת?
28/12/2017 | 12:50
3
268
לקראת דיון בוועדת השרים לענייני חקיקה בהצעת החוק של ח"כ יעל גרמן המבקשת להפעיל תחבורה ציבורית מצומצמת בשבת, יצאנו לשאול את האנשים ברחוב - מדוע צריך תחבורה ציבורית בשבת?

ראיינו תושבים (רק בירושלים, עד כמה שהצלחתי לזהות) שעמדו בתחנות. התשובות ברורות מאליהן.
לצפיה ב-'לא הבנתי מה רצית לשאול?'
לא הבנתי מה רצית לשאול?
29/12/2017 | 11:39
2
124
לא צירפת את הסקר.
לצפיה ב-'לא רציתי לשאול כלום; שיתפתי סרטון יוטיוב'
לא רציתי לשאול כלום; שיתפתי סרטון יוטיוב
29/12/2017 | 12:29
44
לצפיה ב-'לא צירפת כלום...לכן אמרתי'
לא צירפת כלום...לכן אמרתי
30/12/2017 | 18:43
22

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה