לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2242722,427 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-'כפי המסתמן: עיכוב ברכבת הקלה בגוש דן'
כפי המסתמן: עיכוב ברכבת הקלה בגוש דן
27/02/2019 | 21:07
1
353

נראה לכם אמין?
לצפיה ב-'כן, זה ברור. עיכוב של (עוד) שנה זה סביר'
כן, זה ברור. עיכוב של (עוד) שנה זה סביר
28/02/2019 | 14:25
207
לצפיה ב-'מה הן המפלגות שהכניסו למצע שלהן את נושא פיתוח התח"צ? '
מה הן המפלגות שהכניסו למצע שלהן את נושא פיתוח התח"צ?
25/02/2019 | 16:28
3
167
והאם יש עמותות וקבוצות פעילים שמקדמות את הנושא מול המפלגות?
לצפיה ב-'פאנל הבחירות הארצי בנושא תחבורה'
פאנל הבחירות הארצי בנושא תחבורה
25/02/2019 | 16:37
212
לצפיה ב-'למרבית המפלגות בכלל אין מצע מעודכן'
למרבית המפלגות בכלל אין מצע מעודכן
28/02/2019 | 09:53
1
124
או בכלל.

המצע הכי טוב הוא תמיד של מרצ בנושאים האלה.

עשיתי ב-2015 פוסט בחירות שסקר את המצע של המפלגות השונות בתחום התחבורה. לא הרבה השתנה מאז... הן פשוט לא משקיעות במצע.
לצפיה ב-'תודה. אדאג להעביר את המסר '
תודה. אדאג להעביר את המסר
28/02/2019 | 14:15
34
לצפיה ב-'עשרות הרוגים בתאונת רכבת בקהיר'
עשרות הרוגים בתאונת רכבת בקהיר
27/02/2019 | 13:09
173

40 הרוגים בתאונת רכבת בקהיר
צוותי חירום רבים פועלים לחילוץ עשרות נוסעים ברכבת שהתנגשה במעקה בתחנת רכבת בקהיר. עד כה נהרגו לפחות 40 בני אדם ועשרות נוספים נפצעו. שרפה גדולה פרצה במקום וכוחות הכיבוי השתלטו על הלהבות

https://www.mako.co.il/news-world/arab-q1_2019/Art...
לצפיה ב-'איך יורדים מהרק"ל הירושלמית ? '
איך יורדים מהרק"ל הירושלמית ?
23/02/2019 | 23:36
33
410
אני רואה שיש דלתות אבל העולים נעמדים בכוונה מולן וחוסמים אותן 2-3 אמשים לרוחב עוד לפני שהן נפתחות.

לצפיה ב-'אציין שנסעתי ב5 מערכות דומות עם אמצעי כמעט זהה.'
אציין שנסעתי ב5 מערכות דומות עם אמצעי כמעט זהה.
24/02/2019 | 01:07
7
286
בסיביליה (קרקעי ותת קרקעי, נחשבות למערכות נפרדות), ניס, מאלגה, ליסבון ובורדו היה אפשר לרדת מהרק"ל ללא בעיות כי אנשים עמדו לצידי הדלתות והמתינו כמו בני אדם גם באזורים העמוסים ביותר במרכזי הערים ונתנו ליורדים לרדת קודם.

לצפיה ב-'בירושלים דאגו להעמיס על הרק"ל כמה שיותר'
בירושלים דאגו להעמיס על הרק"ל כמה שיותר
24/02/2019 | 08:03
1
257
משיקול כלכלי של רווחת המפעיל, על ידי התאמת קווי האוטובוס למסלולים שלא יתחרו ברק"ל במקום למסלולים שיתאימו לנוסעים, וזה יוצר עומס נוסעים כבד על הרק"ל מעבר למה שהיה צריך. תוסיף לזה את הלחץ הירושלמי הרגיל ותקבל את התוצאה שפגשת
לצפיה ב-'אין שם שום עומס בהשוואה למערכות מטרו. זה עניין של התנהגות. '
אין שם שום עומס בהשוואה למערכות מטרו. זה עניין של התנהגות.
24/02/2019 | 08:25
184
במערכות מטרו הנוסעים עומדים 2-3 שורות עומק משפת הרציף לקיר ויודעים לעמוד מול החלונות שליד הדלתות כדי לתת ליורדים לרדת קודם.

זה קורה גם בשעות הלילה אז "עומס" אינו תירוץ.
לצפיה ב-'לדחוף ולצעוק, אתה בישראל. המבט האנגלי חמור הסבר לא עובד כאן'
לדחוף ולצעוק, אתה בישראל. המבט האנגלי חמור הסבר לא עובד כאן
24/02/2019 | 11:19
4
163
במקרים קיצוניים אם אתה לא נדחף אנשים לא ייתנו לך לרדת. צריך להיות אסרטיבי. אם זה לא עובד אז אפשר גם לצעוק "סליחה!!! זוזו מהדרך!!! תנו לרדת!!!"
לצפיה ב-'המילה האגרסיבית ביותר בשפה האנגלית היא Sorry'
המילה האגרסיבית ביותר בשפה האנגלית היא Sorry
24/02/2019 | 12:40
161
במיוחד כשהיא באינטונציה שהיא הכל חוץ מהתנצלות, דגש על ה o, והמקבילה העברית היא "תזוז לי מהעיניים".

היית בלונדון אז אתה יודע שבאנגליה יש את כל האגרסיות ומשחקי הכיסאות אבל בצורה טיפה יותר מתוחכמת ומנומסת.
לצפיה ב-'במקרה של ירידה מהרקלת מספיק להראות שאתה יורד, אפשר גם לבקש'
במקרה של ירידה מהרקלת מספיק להראות שאתה יורד, אפשר גם לבקש
25/02/2019 | 21:48
2
90
או להזיז בעדינות ברוב המקרים לא צריך לדחוף, לא כזה קשה לרדת ממנה.
אפילו ראיתי יפנים שמצליחים (:
לצפיה ב-'אני עומד בדלת, לוחת על הכפתור ו 3 אנשים לרוחב חוסמים אותי.'
אני עומד בדלת, לוחת על הכפתור ו 3 אנשים לרוחב חוסמים אותי.
25/02/2019 | 23:14
1
89
אין דבר כזה בשום מקום שנסעתי בו ואתה יודע שאני מרבה לסקר נסיעות במערכות תח"ץ.

בארצות אחרות מי שבמקרה אתרעה מזלם ודלת הקרון נעצרה בדיוק מולם לוקחים איזה צעד הצידה לפני שהדלתות נפתחות. מה גם שעד לעצירת הרכבת הם היו מאחורי הקו הצהוב אז לעמוד מטווח אפס לדלתות מצריך צעד מכוון מצידם.

גם אינני מבין איך הם חושבים שיעלו לרכבת לפני שהנוסעים שעומדים מולם ירדו ממנה. האם הם מצפים שלא נרד ביעדנו ?
לצפיה ב-'אז תעמוד מאחורי מישהו אחר, אם לא נוח לך לעבור ראשון ולהדחף'
אז תעמוד מאחורי מישהו אחר, אם לא נוח לך לעבור ראשון ולהדחף
26/02/2019 | 16:02
51
כמו שאמרו לך זה קורה בעיקר בתחנות עמוסות, וגם בהם בעיקר מול מקומות הישיבה בקצה הקרון. הדלת היחידה והמושבים כמו באוטובוס מפריעים לתחלופת הנוסעים.
לצפיה ב-'הבעיה מורגשת רק בתחנות עמוסות'
הבעיה מורגשת רק בתחנות עמוסות
24/02/2019 | 09:19
4
186
לפי נסיוני הבעיה הספציפית הזאת היא לא כל כך קשה והיא מורגשת בעיקר בתחנות מאד עמוסות בהן נוסעים רבים עולים ויורדים, דוגמת התחנה המרכזית. שם המצב אכן קשה: ולעולים אין את הסבלנות הנדרשת כאשר יש זרם בלתי-פוסקת של יורדים. אני מניח גם שקיים חשש טבעי שמא הדלתות תיסגרנה והם יוותרו בחוץ.
בישראל, באופן מסורתי, קיימת בעיה של אנשים חסרי סבלנות הנדחפים לכל מעבר כדי שלכאורה ישיגו את מבוקשם לפני כולם. זה קורה ליד הקרוסלות בשדות תעופה כאשר ישראלים נוטים להצמיד את העגלות לשולי הקרוסלה ובכך חוסמים נוסעים אחרים שמוצאים את מזוודותיהם אך מתקשים להגיע אליהן. ישראלים גם נוטים לחדור לתוך צמתים מרומזרים ובכך מקצרים את תקופת המעבר של תנועה הנגדית, ובכך תקופת ירוק של 10 שניות מתקצרת לשתי שניות. ישראלים רבים נוהגים בנתיב השמאלי; ובכבישים תלת-נתיביים רובם נוהגים בנתיב האמצעי ובכך חוסמים את האפשרות לעקוף מהנתיב הימני. כמו שציינת, ישראלים עומדים מול דלתותיהן של רכבות ורכבות קלות, ובכך מאיטים את פינויים של הנוסעים היורדים.
אין הרבה מה לעשות עם התופעה הזו כי זה חלק מאד חזק של ה"תרבות" המקומית, ומדובר בהתנהגות אינסטינקטיבית. יתר-על-כן, מי שאף מנסה להתנגד לתופעה ולהתנהג בעצמו לפי החוקים ולפי כללי ההגיון והיעילות נתקל בקשיים רבים. למשל, מי שאינו מצמיד את העגלה לקרוסלה בנתב"ג תמיד יתקשה לחלץ את מזוודותיו, מי שמתאזר בסבלנות ולא חוסם צמתים נתקל בצפירות רמות מאחור ואף עקיפות פראיות - אם כי בהקשר זה אני רואה שיפור רב בשנים האחרונות. מי שנוהג בנתיב הימני גם בכביש תלת-נתיבי יתקשה לעקוף, וגם יימצא בסכנה תמידית מהרכבים באמצע אשר עוקפים מימין או שחוצים במהירות עצומה את הנתיב הימני ברגע האחרון לפני הפניה החוצה במחלפים. מי שממתין בסבלנות רבה מידי לעלות לרכבות הקלות ייעקף על ידי האחרים ויעלה אחרון תמיד, ולעולם לא ימצא מקום ישיבה.
כלומר, מי שמתנהג לא לפי כללי חוסר הסבלנות של ההמון מקבל "קנס" ונענש על כך בכל רגע, בין אם מדובר בלחטוף צעקות וצפירות, להיחסם בנסיון לחלץ מזוודה בשדה תעופה, להתקשות לעקוף בכביש מהיר ולהיות בסכנה מהעוקפים מימין, ולעמוד תמיד ברככת קלה.
באשר לירידה מרכבות קלות, אני יודע שזה לא נחמד אבל כאשר אני יורד בתחנה וחוסמים אותי אני מאבד לרגע את הנימוסים, מראה לכל האידיוטים הללו שאני נחוש לצאת, ופשוט נדחף החוצה בכח כדי ללמד לקח ולהפגין את חוסר שביעות רצוני מגישתם האנוכית וחסרת היעילות.
לצפיה ב-'מה זה עגלה? למזוודה מודרנית יש גלגלים. ובאשר לנהיגה: '
מה זה עגלה? למזוודה מודרנית יש גלגלים. ובאשר לנהיגה:
24/02/2019 | 10:39
2
118
בספרד אני נוהג בין ספרדים ים תיכוניים וגם בין שלל רכבים עם לוחיות זיהוי ממדינות אחרות כולל מרוקו וכל המתואר לא מוכר לי בכלל גם בכיכרות העמוסות ביותר. מה שכן - אוי לך אם תיסע במהירות החוקית כי יתרגזו עליך ויתכן שיהבהבו אורות ( יש קנסות על צפירה שאינה אזהרה מסכנה אמיתית).
לצפיה ב-'לגבי מזוודות עם גלגלים זה נכון בעקרון, אבל...'
לגבי מזוודות עם גלגלים זה נכון בעקרון, אבל...
24/02/2019 | 11:06
1
116
לגבי מזוודות עם גלגלים זה נכון בעקרון, אבל זה לא משנה את העובדה שגם כך מי שאינו זקוק לעגלה נוטה לעמוד מאד קרוב לקרוסלה כדי שלא יחסמו את גישתו כאשר מזוודותיו תגענה. בכך, הוא חוסם את המעבר לאחרים שלא הצליחו לפלס דרך לשורה הראשונה. במקומות אחרים בעולם, אבל לא בכולם, נהוג להשאיר רווח של כחצי מטר בין הממתינים למזוודות לקרוסלה וגם להימנע מהצתופפות מיותרת אחד ליחד השני כדי שלכולם תהיה גישה. בחלק גדול משדות התעופה אף מסומן פס צבע המסמן את האזור המעבר הסמוך לקרוסלה.
התופעה הזו של תפיסת מעברים היא נפוצה וכמובן נובעת מכך שזה המקובל בישראל ומי שאינו פועל לפי השיטה הפסולה הזו ימצא את עצמו תמיד בסוף, ולרוב ללא מקום ישיבה ברכבת קלה, וחוטף צעקות ממי שעומד מאחוריו.
למרות מה שאתה אומר, אני רואה שלא מעט נוסעים מעדיפים להשתמש בעגלות אף-על-פי שהם מצויידים במזוודות עם גלגלים. נראה לי שיותר קל להם להניח את המזוודות ותיקי היד, שקי הקניות מהדיוטיפרי, ואף איזה פעוט חמוד, על עגלה אחת. נראה לי שבמידה מסויימת העגלות הללו מיועדים לשמש תופסי מקום placeholders הקובעים את הטריטוריה הפרטית ליד הקרוסלה ומונעים מאחרים לחסום את הגישה לקראת הגעת המזוודות המיוחלות...
לצפיה ב-'ראיתי היום "תיכנון" שפנייה לרחוב צדדי חסמה פניה שלמה בצומת. '
ראיתי היום "תיכנון" שפנייה לרחוב צדדי חסמה פניה שלמה בצומת.
25/02/2019 | 11:59
81
שני נתיבים שלמים של פנייה שמאלה נחסמו כי הפניה ימינה לרחוב הצדדי היתה מותרת והיו הולכי רגל שחצו במעבר החצייה. כתוצאה המכונית שניסתה לפנות שם (תוך עקיפת מכוניות חונות) חסמה שני מסלולים וכתוצאה כל התנועה שחצתה את הצומת באור הירוק הזה נחסמה. היו צפירות וכו' בשלב כלשהו. מדובר באזור שהוא ממילא גריד אז היה אפשר להפוך את הרחוב לחד סיטרי בקטע הזה או אפילו לחסום אותו מהציר הראשי.
לצפיה ב-''
25/02/2019 | 21:45
11
לצפיה ב-'היתה תקופה בה שמו מדבקות המזכירות קודם לתת'
היתה תקופה בה שמו מדבקות המזכירות קודם לתת
24/02/2019 | 20:31
10
121
לנוסעים לרדת ורק אחר כך לעלות.
היו גם סדרנים שהקפידו שכך ייעשה, אבל הם נעלמו.
לצפיה ב-'כל הנושא הזה יכול להיות נושא למחקר סוציולוגי מרתק'
כל הנושא הזה יכול להיות נושא למחקר סוציולוגי מרתק
25/02/2019 | 13:30
9
97
מאחר ומענין אותי לראות מי האנשים שהופכים את החיים כאן לקשים אני נוהג להעיף מבטים על הנוסעים שחוסמים את דלתות הרכבת הקלה, על הנהגים שנוסעים כל הדרך בנתיב האמצעי או אף השמאלי, וחוסמי המעברים במרכולים והצמתים בכבישים. אינני רואה "ערסים" טיפוסיים אלא עדר של אזרחים שאחד נגרר אחרי השני ללא שום כוונה, כאשר כל אחד מרוכז בעצמו ולא שם לב לסביבה. התוצאה נראית כמו מן התנתקות הפרט מן העולם שמסביבו, כאילו אנשים שנמצאים באזור הומה אדם מרגישים בפנים כאילו הם לבדם ביער רחוק. זה דבר שלא חוויתי בשום מקום אחר בעולם. 
קורה לפעמים שפלוני עומד לידי בתחום הציבורי ופותח בצעקות רמות לחבר הנמצא במרחק 20 מטר או יותר ממנו, וזה מחריש אוזניים. כשאני עושה לו פרצופים אני רואה מתגובתו המתנצלת שהוא פשוט היה עסוק בעניניו ולא ראה אותי קודם, או שחש בנוכחותי אך לא תיאר לעצמו שגם אני עלול לשמוע צעקות שהיפנה לכיוון אחר.
לעיתים הולך רגל משנה כיוון בפתאומיות ונכנס בי בחוזקה.
בתחבורה ציבורית אדם מתיישב לידי ונוגע בי במרפקים או צועק בטלפון.
בהמתנה לעבור את הרחוב במעבר חציה הנהגים עוברים זה לאחר זה, כאילו כל הרכבים מחוברים ביחד כמו קרונות של רכבת, ללא שום יכולת תמרון עצמאית, וכל נהג מרוכז בעצמו ואף לא מסתכל בכיוון שלי.
קשה לי למצוא את הסיבה שישראלים רבים כל כך אינם שמים לב כלל לסביבה הקרובה מרוב שהם מרוכזים בעצמם. לא רק הטלפונים הניידים אשמים כי נתקלתי בתופעה מאז שעליתי לארץ לפני יותר מארבעים שנה - אם כי ברור שהבעיות החריפו עם הופעת הטלפונים הניידים. גם מצליחים איכשהו בעולם הרחב לשמור על קשר עם הסביבה גם בעת העיסוק בטלפון.
האם הישראלים כעם פחות מוצלחים ב-multitasking וחסרים הכלים להתמודד עם שני דברים בבת אחת? או שאולי הם אופטימיים מידי ומנסים לעשות במקביל מה שאחרים לא יעזו?
לסיכום, ברור לי שהבעיה היא לא ערסים או לפחות לא רק הם, ושהעברינים אינם פוגעים בכוונה (לרוב) ואף מופתעים לגלות שהם פגעו בזולת. נראה לי שאולי יש כאן משהו הרבה יותר עמוק - אולי ברמה של מסורת כקבוצה אתנית ובאינסטינקטים הבסיסיים של הפרט המתפתחים מגיל ינקות.
מישהו יכול לשפוך אור על מקור התופעות, ומה שיותר חשוב: להציע דרך לשנות את המצב? זהו חלק מתחבורה ציבורית ואולי הבעיות הללו מהוות אחת הסיבות שהתח"צ אינה פופולרית כאן.
לצפיה ב-'לדעתי חלק מלהיות אדם מערבי זה להגביל את עצמך לטובת הכלל.'
לדעתי חלק מלהיות אדם מערבי זה להגביל את עצמך לטובת הכלל.
25/02/2019 | 16:05
6
54
לצפיה ב-'אבל זה לא כל הסיפור'
אבל זה לא כל הסיפור
25/02/2019 | 17:48
4
89
כשמישהו נוסע כל הדרך בנתיב השמאלי ולא שם לב לנהגים אחרים הצופרים לו חייב להיות הסבר אחר כי הנהג המרחף הזה לא מרוויח כלום מהתנהגותו המוזרה.
כשמישהו נכנס לסניף בנק בו ממתינים 20 איש לפי מספרים וניגש ישר לקופאי כאילו הבנק ריק מלקוחות חייב להיות הסבר אחר כי מימלא אף אחד לא יתן לאיש כזה לתפוס את מקומו בתור.
כשמישהי מחנה את עגלת הסופר בדיוק במעבר חייב להיות הסבר אחר - הרי אחרים יזיזו לה את העגלה ממילא כך שאין טעם להשאיר אותה במעבר.
כשמשאירים את דלת הכניסה לבית פתוח עד הסוף באמצע החורף לאחר מסירת משלוח מהשופר חייב להיות הסבר אחר - הרי מה הרווח האישי מלקרר לך את הבית ולהשאיר אותו פתוח לגנבים? 
יש כאן תופעה של אנשים שחיים בחלום ולא רואים ולא שומעים ולא מרגישים את הסביבה. הם גם תשתוממים כששומעים שמישהו נפגע: הנוהג בצד שמאל פתאום מתעורר לצפירות ונראה המום. וההוא שניגש לקופאי לפני כולם מופתע לשמוע שיש תור של לקוחות ממתינים ומופעלת שיטה עם מספרים. ואיש המשלוחים בוודאי לא שם לב שיש לבית דלת.
או שכולם עושים את עצמם ולא רואים ולא שומעים, או שזה עם של זומביז מסוממים, או שהשד יודע מה הוא שורש המחלה הזאת.
יש גם את הערסים - כאלה שיעקפו תור של 300 מטר לפני פניה ויסמנו לך לתת להם להיכנס, או כאלה שיכניסו לך כדור מטקות לעין של התינוק ויקללו אותך כאילו הם נפגעו אם חו"ח תעז לעיר את תשומת ליבם לכך. מטיפוסים כאלה צריכים להתרחק כמו מאש פן תיפגע. אלה פסיכופטים אמיתיים.
אבל אינני מתייחס לערסים. אני רואה אנשים רגילים, ממש לא פסיכופטים, חבר'ה שלא מתכוונים להפריע או להעליב או לפגוע; ואני מניח שכל אחד מהם יהיה אדם מקסים - פחות או יותר - אם ייצא לי להיכנס איתו לשיחה סתמית ולא מחנכת.
זה נראה כאילו חלק גדול מהאוכלוסיה כאן מופעל באופן אוטומטי עם אינסטינקט מובנה שמושך אותם לחסום מעברים. הם בטוחים שהם אזרחים טובים וידידותיים ויופתעו לשמוע שהתנהגותם מפריעה למישהו או שסוטה מנורמה חברתית כלשהיא. זה יותר ענין של חוסר תשומת לב לסביבה, חוסר ערנות כללית והעדר מחשבה הגיונית, מאשר חוסר התחשבות.
זה גם לא בעיה אוניברסלית בישראל. אני מניח שבאוכלוסיה יש אולי 10% ערסים, 30% טיפוסים שלא שמים לב לסביבה ולכן מפריעים,והשאר די בסדר. כמובן שאותם 30% מלחיצים את כולם, כך שכולם נסחבים לפינות פחות נחמדות מתוך עצבים - כמוני, בהתייחס לכך שאני נדחף בכח בדרך החוצה מהרכבת הקלה כדי ללמד לקח...
לצפיה ב-'מי שצופרים על נהג שנוהג במהירות החוקית הם ההזויים.'
מי שצופרים על נהג שנוהג במהירות החוקית הם ההזויים.
25/02/2019 | 18:28
2
103
באנגליה אפשר אולי להוסיף 8 קמ"ש למהירות בלי להסתבך עם מצלמות המהירות, וגם זה בעייתי כי אם תהיה ירידה אפשר בקלות להגביר קצת מהירות ולהוסיף 8 קמ"ש שיעבירו אותך את הנקודה שתקבל קנסות אז אף אחד לא צופר על נהג במהירות המקסימלית.

בספרד לעומת זאת יכול להיות שלט של 80 ואפילו אם תנהג ב100 על המסלול השמאלי כמו כולם יבוא מטורף עם פנסים קדמיים לבנים מהבהבים (הכוונה אינה לשירותי החירום) וירצה לעשות 110 -120. אנשים כאלו הם הבעיה ולא מי שנוהג במהירות המקסימלית המותרת לו במסלול שמהיר יותר מהמסלול האיטי יותר של המשאיות וההשתלבויות (וכן של פנסיונרים שנוסעים משום מה 10-20 קמ"ש פחות מהמהירות המותרת.
לצפיה ב-'החוק אומר שצריכים להשתמש בנתיב המהיר לצורך עקיפה'
החוק אומר שצריכים להשתמש בנתיב המהיר לצורך עקיפה
25/02/2019 | 18:51
1
75
החוק, אם אינני טועה, אומר שצריכים לנהוג בנתיב הימני כברירת מחדל ולהשתמש בנתיבים האחרים לצורכי עקיפה.
יש כאלה שבהחלט יצפרו ויהבהבו לנהג הנמצא כבר באמצע עקיפה ונוסע במהירות המרבית או אף למעלה ממנה, ואני מסכים איתך כמובן שזה הזוי. אותי זה מרגיז ומלחיץ כשעושים לי את זה.
אבל לא לזה התכוונתי אלא לנהג הגולש בכייף ובשלווה של שכיבה על חוף באי טרופי ב-70 או 80 קמ"ש בנתיב העקיפה של כביש בו המהירות המותרת היא 100 או 110 קמ"ש. אותו נהג אינו עוקף אף אחד אלא עושה את כל הדרך כך, קילומטר אחר קילומטר עד שהוא צריך לפנות ימינה, ואז בום טראח הוא שובר ימינה בכח ואף החוצה מהכבוש המהיר והנוהגים ההמומים בצד ימין בולמים חזק וזזים שמאלה. יש נהגים שצופרים אין ספור פעמים כדי להזיז בכח נהג כזה לנתיב הימני. לי אין סבלנות לשבת על נהג כזה ולנסות להעיר אותו מתרדמתו העמוקה ואני פשוט ממשיך לנסוע בנתיב הימין בו אני ממילא מבלה את רוב הנסיעה ואני עובר אותו מבלי שירגיש שעבר משהו קרוב יותר מקילומטר ממנו.
שוב, אינני יודע כיצד לפרש התנהגות כזו - זה בוודאי לא מתוך מחשבה שעלולים להתעכב מאחורי רכב איטי בנתיב ימני כי מדובר ברכב הכי איטי על הכביש! זה שוב חוסר תשומת לב ושקיעה בתוך המחשבות והענינים של עצמך, וזה מה שמוזר ומשגע כאן. לפחות אני מבין (ולא סובל כמובן) אנשים אנוכיים שדורכים על אחרים כי מגיע להם הכל, אבל איזה רווח יש סתם לעכב את כולם ולאלץ את כולם לעקוף מימין? שוב, זה לא בכוונה אני בטוח.  
לצפיה ב-'בספרד הם "לפחות" נוסעים 110 קמ"ש ב 80 או 150 ב120 לפני שחותכ'
בספרד הם "לפחות" נוסעים 110 קמ"ש ב 80 או 150 ב120 לפני שחותכ
25/02/2019 | 20:19
78
כך שאתה יודע להזהר מהנהיגה הפרועה.
לצפיה ב-'פגעת בול בפוני'
פגעת בול בפוני
26/02/2019 | 12:14
68
חוסר מודעות סביבתית נטו, אצל מרבית האוכלוסיה שאינה ערסית במפגיע.

אני שואל את עצמי את השאלות האלה כבר שנים רבות. מעל עשור שאני מסתובב במדינות הנורדיות, גם התגוררתי שם כמה שנים (למעשה אני שוב שם כרגע), ולקחתי איתי משם הרבה דברים. אני מתבונן על ההתנהגויות האלה לא בהתנשאות אלא פשוט בפליאה, התנהגויות כ"כ מטופשות שלא מועילות לאיש מלבד להקשות את חיי כולם כאן.

האזרח המערבי מתחנך מגיל אפס להבין שיש מסביבו חברה ויש להתחשב באנשים האחרים שסביבו. זה מוטמע בתת-מודע ולובש צורה של מאות ניואנסים קטנים:

להתרחק מדלת הרכבת והמעלית, לעמוד בימין בדרגנוע - זה כבר טריויאלי.
לא להדבק לאנשים בתור אלא לעמוד 2-3 מטרים אחורה.
לא לעמוד כמו גולם באמצע מעבר בתחנת רכבת או בשדה תעופה כדי להביט בשלט, אלא לעמוד בצד במקום שלא מפריע.
לא לחפור חצי שעה במקרר בסופר, אלא לעמוד כמה מטרים אחורה, לסקור את המוצרים, להחליט מה רוצים ואז לזנק על המוצר כמו עיט על טרפו.
ועוד ועוד.

אני אישית חושב שרוב מוחלט של האזרחים, 70% ויותר אולי, *משוועים ממש* ליד מכוונת, למישהו שיעשה סדר, שישים שלט, שיכוון, שיטמיע כללים. אבל נראה שהממסד (=משרדי ממשלה, רשויות, חברות תח"צ, גופים ציבוריים) איבד לחלוטין רצון ו/או יכולת לעסוק בכך. הפתרון, אם בכלל, יגיע אם כך רק מהתארגנויות ספונטניות של אזרחים שינסו לקדם את המטרות הנ"ל.

לצפיה ב-'לגבי מה שצונזר: לא מדובר באוכלוסיות בלבוש ייחודי. '
לגבי מה שצונזר: לא מדובר באוכלוסיות בלבוש ייחודי.
26/02/2019 | 04:41
79
יתכן שהייתי נרתע יותר מלדחוף נשים בחיג'אב או עם מגדלים על הראש (גילגול עגום של המטפחת או הכובע המסורתיים של פעם). הנשים שהיו "בגוש החוסם" היו גלויות ראש ואני יודע לזהות פיאות של חרדיות כי השיער ישר מדי.

היה איזה נוסע חרדי שעמד בתוך הקרון עם גבו לדלת וסל קנייות או מתלה כביסה מתכתי מקופל מולו שדי חסם את הגישה ליציאה במהלך הנסיעה ממש עד לכניסה לתחנה שהיתה יעדי, אבל ברגע האחרון הוא הזיז את החפץ והלך אל פנים הקרון ככל נוסע עם נימוס בסיסי, גם אם התעכב מעט.

מי שאולי הייתי מציין לרעה הם נוסעים ערבים עם מוזיקה בווליום גבוה בפלאפון (אינני מדבר על מוזיקה מזרחית בעברית אלא במפורש על מוזיקה ערבית).

כמו כן הצורך לתקף מייד כם העלייה גורם לעיכובים בהתפזרות אל פנים הקרון.

אציין לרעה את שיטת הפיקוח כי קרה לי שהיה פקח ממש מולי שהתעסק באריכות עם נוסע ממש בכניסה לתינת היעד שלי שהייתי צריך להתפרץ לשיחה כדי לסרוק את הכרטיס שלי שלא יחשוב שאני יורד כדי להמנע ממנו. היו 10 שניות לעשות את זה.
לצפיה ב-'אני מסכים עם הניתוח שלך בגדול. בתרבות הצפון-אמריקאית'
אני מסכים עם הניתוח שלך בגדול. בתרבות הצפון-אמריקאית
26/02/2019 | 15:38
1
76
והצפון-אירופית מקובל להסתכל מסביב ולחשוב על טובתם של אחרים. בישראל מקובל להסתכל רק 0 מעלות קדימה ולהתעלם ממה שקורה סביבך.
לצפיה ב-'תלוי , אני בטוח שנוסעים רבים נשארים בתחנות דלק שכוחות'
תלוי , אני בטוח שנוסעים רבים נשארים בתחנות דלק שכוחות
26/02/2019 | 16:03
62
כי ההפסקה הסתיימה והנהג פשוט יסע.
לצפיה ב-'הולכים מאחורי מישהו שיורד (: הוא כבר יתן לך לעבור'
הולכים מאחורי מישהו שיורד (: הוא כבר יתן לך לעבור
25/02/2019 | 21:45
3
32
לצפיה ב-'אצלנו שיא האגרסיביות זה לתפוס מקום מייד ליד הדלת. '
אצלנו שיא האגרסיביות זה לתפוס מקום מייד ליד הדלת.
25/02/2019 | 22:46
2
97
אל תחשוב שתושבי אירופה מכל קצוות תבל אינם אגרסיבים ולא חושבים איך לשפר את מקומם בתור, אבל ברור שהמקום שמתחרים עליו זה המיקום מצידי הדלת.

פאקטור נוסף שאולי מסביר את ההתנהגות באזור סככות התחנות הוא שהמרווח ביניהן לרק"ל צר יותר מתחנות מטרו ויתכן שגם צר מתחנות הרק"ל במערכות הסיטידס שהייתי בהן. אינני מעריך שאפשר להעמיד יותר משתי שורות אנשים בין קיר התחנה באזור המכונות לרק"ל  לעומת 3 בתחנת מטרו.
לצפיה ב-'מדינה קטנה כבר אמרנו - פשוט אין מקום'
מדינה קטנה כבר אמרנו - פשוט אין מקום
26/02/2019 | 09:08
1
60
אכן רציפי הרכבת הקלה צרים וזה מורגש מאד בתחנות עמוסות כמו התחנה המרכזית והר הרצל. אבל זה הדין לגבי המרחב הציבורי הישראלי בכללותו - המדרכות צרות ולעיתים קרובות משמשות לחנייה ורכיבת אופניים, המעברים במרכולים ובמרכזי הקניות צרים ומשמשים להצבת עמדות מכירה נוספים, אין די מקום בבנקים ובמרפאות כדי להכיל את תורי הענק של אנשים הממתינים. האוכלוסיה גדלה במהירות גבוהה יחסית כאשר התשתיות נבנו בעת שהיו הרבה פחות אנשים ולא היה תכנון לקראת ההמשך, ופשוט אין מקום בארץ המיניאטורית הזו.
לצפיה ב-'בהשוואה ללונדון הכל מאד מרווח ואין צפיפות ברמות שאני מכיר.'
בהשוואה ללונדון הכל מאד מרווח ואין צפיפות ברמות שאני מכיר.
26/02/2019 | 09:50
67
השאלה היא יותר של התנהלות וניהול מקום גרוע (ע"ע היעדר ארונות מזוודות ברכבות ומדפי בדיחה לא שימושיים). כמות האנשים במעברי הרק"ל והרכבת (הייתי צריך להשתמש ברכבת מודיעין של 6 בערב) מזכירה אזורים מאד נינוחים בתחתית אחרי העומס הגדול של מרכז לונדון אבל יש בעיות תיכנון אחרות שאתעסק בהן בהמשך.

לגבי רחוב יפו עצמו (שהיתי במרכז ירושלים אז כל נסיעותי היו בין כיכר ספרא והתחנה המרכזית) - בעבר היו בו 4 נתיבים והתחנות היו על המדרכה. אי אפשר לתרץ את זה בהיעדר שטח.

ובכלל - לעומת החנות הבריטית הממוצעת שנמצאת בבניין ויקטוריאני שנבנה על הרחוב הראשי- העסקים בארץ ממוקמים במבנים מודרניים יותר ורחבים יותר.
לצפיה ב-'חחח... לקח לי זמן לחנך את האנשים בבניין שלי להתרחק '
חחח... לקח לי זמן לחנך את האנשים בבניין שלי להתרחק
26/02/2019 | 10:57
97
מדלתות המעלית, כדי לאפשר יציאה נוחה קודם.

עניין של חינוך גרידא.
לצפיה ב-'אגב אם קשישות במטרו של סיאול מצליחות להדחף כדי לצאת מהרכבת'
אגב אם קשישות במטרו של סיאול מצליחות להדחף כדי לצאת מהרכבת
26/02/2019 | 16:04
2
90
באגרסיביות אז כולם יכולים.
לצפיה ב-'רבות מהנסיעות שסיקרתי היו ים תיכוניות'
רבות מהנסיעות שסיקרתי היו ים תיכוניות
26/02/2019 | 22:32
1
75
רומא, מילאנו, ניס, ברצלונה, מדריד, מאלגה - כל אלו אינן בצפון אירופה הקרירה והמנומסת. באף אחת מהן לא נאלצתי לדחוף אנשים שפיזית מנעו ממני לרדת מאמצעי תחבורה או לעשות את הצעד השני על הרציף אחרי שכבר ירדתי.

אם הייתי עוצר ונעמד מולם הייתי חוסם את מי שמאחוריי מלרדת, אז זו לא אופציה.

זה לא שאי אפשר לראות אותי. באף מקום אחר לא נתקלתי בתופעה כזו.

לצפיה ב-'זה לא משקף את המצב ברקלת, בנוסף אפשר לבקש סליחה ולעבור.'
זה לא משקף את המצב ברקלת, בנוסף אפשר לבקש סליחה ולעבור.
27/02/2019 | 16:47
13
לצפיה ב-' שילוט רציף בקו של שדה התעופה בברצלונה'
שילוט רציף בקו של שדה התעופה בברצלונה
27/02/2019 | 18:03
87
לצפיה ב-'פעם אחרונה שעדכנו את קובץ ChargingRavKav'
פעם אחרונה שעדכנו את קובץ ChargingRavKav
24/02/2019 | 10:03
10
260
הפעם אחרונה היתה ב8/1!!!
לא נראה שמשרד התחבורה מעוניין באמת להנגיש מידע על עמדות ההטענה.

במיוחד עם הטענות הידועות (שהם לא מסמנים את העמדות של קוים המפוזרות במאות מקומות, שהם לא מסמנים תחנות רכבת/רכבת קלה/מטרונית וכו',)
ג"כ, יש שם המון שינויים ועדכונים על עמדות 'על הקו' לקניית כרטיס

לצפיה ב-'סופר פארם'
סופר פארם
24/02/2019 | 10:11
150
שמתי לב גם, שברב קו אונליין מצויין על המון חנויות של סופר פארם (לא בגוש דן) כאילו יש שם עמדת טעינה, אך בפועל בשטח המוכרים לא מכירים שום דבר כזה.
לצפיה ב-'יותר מזה, הקובץ לא מכיל את כל העמדות'
יותר מזה, הקובץ לא מכיל את כל העמדות
24/02/2019 | 10:51
8
105
הוא מכיל רק עמדות שבשיתוף עם רב קו אונליין. הוא לא מכיל עמדות של הופ און, מכונות הטענה של המפעילות, או קופות מאויישות ברכבת. כרגיל עשו חצי עבודה.
לצפיה ב-'במשרד התחבורה עובדים על פורמט חדש לקובץ עמדות הטעינה'
במשרד התחבורה עובדים על פורמט חדש לקובץ עמדות הטעינה
24/02/2019 | 15:01
6
104
שיכיל יותר מידע בצורה מסודרת יותר, מניח שבגלל זה הופסקו בנתיים העדכונים לפורמט הקיים
לצפיה ב-'מראש הקובץ הזה היה קובץ שהם העתיקו אחד לאחד מרב קו אונליין'
מראש הקובץ הזה היה קובץ שהם העתיקו אחד לאחד מרב קו אונליין
24/02/2019 | 15:16
74
זה לא שזה "פורמט ישן" או משהו כזה. הם פשוט לא טרחו לעשות עבודה בנידון, ורק כשהעירו להם שצריך להנגיש את זה הם ביקשו מרב קו אונליין את הקובץ שלהם והעלו אותו לFTP שלהם.

אם אני הייתי הופ און הייתי תובע את משרד התחבורה על כך שהם מקדמים רק את השירות של המתחרים "רב קו אונליין" ובכך נותנים להם ייתרון לא הוגן ובלתי סביר.
לצפיה ב-'טוב לדעת. תודה!'
טוב לדעת. תודה!
24/02/2019 | 15:40
4
54
יש הערכת זמן מתי יהיה מוכן?
לצפיה ב-'עתה הוסיפו קובץ חדש, CSV עם עמדות מטרונית'
עתה הוסיפו קובץ חדש, CSV עם עמדות מטרונית
25/02/2019 | 22:17
3
81
נדמה כי הם עדיין מתכוונים לחלק זאת בין מפעילים, במקום לבסס הכנות אשר היו מאפשרים מיזוג של כל השירות מול הנוסע לחברת רב-קו אחידה ללא הרבה כאבי ראש אח"כ

/ChargingRavKav.zip/DanNorth-ChargingRavKav.csv
שדות:
NameOfStationHeb,NameOfStationEng,NameOfStationArb,AgencyHeb,AgencyEng,AgencyArb,ChargingCompanyHeb,ChargingCompanyEng,ChargingCompanyArb,CityHeb,CityEng,CityArb,AddressHeb,AddressEng,AddressArb,PlaceHeb,PlaceEng,PlaceArb,PhoneNumber,Latitude,Longitude,AcceptCash,AcceptCreditCard,Manned,RavKavServices,AnonymousCard,Accessible,SundayHours,MondayHours,TuesdayHours,WednesdayHours,ThursdayHours,FridayHours,SaturdayHours,NotesHeb,NotesEng,NotesArb

מוטב לציין כי כאשר הדבקתי את הקובץ כפי שהוא ללא עריכות לגיט כדי לעקוב על שינוייו (וכל הוספת קובץ חדש לאותה תיקיה), זה לא כזה אכל את הקובץ : https://gist.github.com/arseny92/56688dbf1aed294eb...
"We can make this file beautiful and searchable if this error is corrected: Illegal quoting in line 3. "
גיטהאב לא ממש אוהב "ציטוטים לא סגורים" באותו תא סוג "האצ"ל צפון", ולא אני לא אערוך במיוחד כל שורה כזו (כי אם כל השאר העמדות יתווספו ככה, יהיו הרבה כאלה, ואם יעודכן לעתים קרובות, זה יקשה על כל תיקון ידני) אלא אם המקור יתוקן. לצורך העניין יש גיסט אשר הדבקתי עם כל שלושת הגרסאות של ה-KML : https://gist.github.com/arseny92/a8d21b1278208cc7c...

לצפיה ב-'בעיה דומה קיימת בקובצי הGTFS'
בעיה דומה קיימת בקובצי הGTFS
26/02/2019 | 11:26
2
45
וזה יוצר המון בלאגן. אם טוענים את הGTFS כמו שהוא מאבדים המון נסיעות/קווים בגלל ציטוטים ש"נסגרים" בפעם הבאה שיש קו עם תחנה שיש בה ראשי תיבות, ובקובץ התרגום לפעמים משתמשים ב '' במקום " בעמודה של מחרוזת המקור ואז התרגום לא עובד, ובגלל זה גוגל מפות מציג חלק מהקווים / התחנות חצי בעברית (או אנגלית-תרגום-מכונה) וחצי באנגלית.

מישהו צריך ללמד את משרד התחבורה על escaping.
למי שמעבד את הGTFS והקבצים האחרים שלהם אני מציע לבטל quoting לגמרי, ולמי שרוצה שזה יוצג בגיטהאב וכלים דומים אני מציע לכתוב סקריפט שיחליף את " בתו ״ לפני שמעלים לגיט
לצפיה ב-'תוסיף לסקריפט שלך שמעדכן את זה שורת sed שתעשה החלפה'
תוסיף לסקריפט שלך שמעדכן את זה שורת sed שתעשה החלפה
26/02/2019 | 14:48
15
לצפיה ב-'עמדות הופ-און זה כולל, אבל אכן, ללא עמדות של מפעילים'
עמדות הופ-און זה כולל, אבל אכן, ללא עמדות של מפעילים
24/02/2019 | 17:13
40
לצפיה ב-'הרחבת שעות הפעילות של קו A1 עד 22:00 וחמש רכבות במוצ"ש'
הרחבת שעות הפעילות של קו A1 עד 22:00 וחמש רכבות במוצ"ש
24/02/2019 | 20:08
7
339
לצפיה ב-'עדיין לא עוזר למי שנוחת בנתב"ג ב 22:00 ויעדו בירושלים. '
עדיין לא עוזר למי שנוחת בנתב"ג ב 22:00 ויעדו בירושלים.
26/02/2019 | 04:20
6
162
הנורמה בקווים ראשיים שאין בהם קו לילה הוא שהנסיעה האחרונה יוצאת בסביבות חצות. לא מדובר בקטע הקו שעובדים על חישמולו אז אין את התירוץ של עבודות החישמול. יתכן שאין המשך רכבתי לגוש דן אך בהחלט יש צורך בחיבורה של עיר בת כמיליון תושבים (העיר הגדולה במדינה משום שלא מפצלים אותה למספר רשויות מקומיות)  והיעד ההיסטורי מס 1 במדינה לשדה התעופה.
לצפיה ב-'אתה צודק אבל מדובר עדיין בתקופת הרצה'
אתה צודק אבל מדובר עדיין בתקופת הרצה
26/02/2019 | 08:57
5
124
צריכים להביא בחשבון שבישראל הרבה דברים מתקדמים לאט יותר מאשר במדינות אחרות מסיבות של חוסר נסיון; מנהל לקוי שכולל בין השאר הקצאת תקציבים בלתי-ריאליים, נטיה לשינוי תכנון תוך כדי ביצוע ואי-השארת שולי בטחון בניצול משאבים; רגולציה וביורוקרטיה מוגזמות (אולי); חוסר קונצנסוס; דת ושמרנות לשמה. גם נראה שחלק מהגורמים הללו יבטיחו שלעולם נפגר אחרי המדינות מתקדמות במידת-מה.
למרות כל הגורמים המכשילים הללו, דברים זזים פחות או יותר בכיוון הנכון אם כי אני מניח שיקח סדר גודל של עשור עד שהקו החדש יפעל לפי התכנון המקורי מבחינת תדירות, שעות וימי הפעילות, אמינות ואורך הקו (ירושלים-כרמיאל).
בינתיים, אני משתמש נלהב בקו ונהנה מאד ממנו למרות התקלות והפספוסים במעברי הרכבת בנתב"ג שאכן צפויים וקורים במוקומותנו. אני מרגיש את ההתקדמות ודי שמח שהצליחו להרים את הפרוייקט הקשה הזה ושנוסעים רבים משתמשים בקו כמוני. אני משתדל לתזמן את טיסותי לפי מגבלותיה של הרכבת, כך שב-50% מהמקרים אני מצליח להימנע מהשימוש במוניות.
אז הכל ענין של חצי הכוס המלאה או הריקה...
לצפיה ב-'אני על שני קווים חדשים אז ברור שרואים את ההתקדמות'
אני על שני קווים חדשים אז ברור שרואים את ההתקדמות
26/02/2019 | 10:19
4
133
הבעיה שהכל עדיין לא מחובר כמו שצריך.

הייתי צריך להיות בירושלים בליל שישי-שבת אז ממילא הייתי צריך לשהות בעיר בביקור זה, אך בביקור עתידי יהיה טוב אם אוכל לשהות בתל אביב ולהגיע לעיר תוך כחצי שעה / 40 דק ברכבת ישירה.

במקביל ביקרתי גם ברעננה על השלוחה החדשה של לולאת השרון ובחזור לירושלים ראיתי שחניון שפירים מתחיל במחלף ההלכה אז טוב שלקחתי רכבת ולא אוטובוס אפילו אם יש כזה בחניון גהה, אבל אם היה חיבור להרצליה זה היה מקצר את הנסיעה משמעותית.

אולי ב 2020 אוכל לשבת במלון בתל אביב כמו בן אדם ולבקר את מי שצריך לבקר אחרי נסיעה סבירה.
לצפיה ב-'הכל מתקדם בקצב של צב וצריכים סבלנות'
הכל מתקדם בקצב של צב וצריכים סבלנות
26/02/2019 | 11:54
3
103
הקמת כל קטע של הרכבת הקלה בירושלים לוקחת שנים רבות. לדוגמה, עובדים כמעט שמונה שנים על המשך הקו ליד הבית שלי באזור הר הרצל. הפריעו המון לתושבי האזור לצורך פינוי הצירים אבל הנחת המסילות מתעכבת בשנים.
אני כבר בספק אם יסיימו לבנות עוד קוים כאשר אני עוד בחיים כי נראה שצריכים לחות 15 עד 20 שנה ללא קשר עם התכנית המוצהרת מראש.
זה מתסכל נורא אבל צריכים כנראה לקבל את האיטיות הזו כנתון, כמו העדר תחבורה ציבורית מספקת בימי החופש מעבודה, כמו האנדרלמוסיה המזרח תיכונית שסביבנו, בדיוק כמו שבמקומות אחרים צריכים להתרגל לשתפונות, הרי געש ושאר מרעין בישין. 
יחד עם זאת, ההתקדמות והרצינות האופפות את הקמת תשתיות הרכבת הקלה בתל אביב פותחות פתח לתקווה שאולי אפשר להתנהל טוב יותר בישראל. אני כבר מאמין שאזכה לנסוע ברכבת קלה בתל אביב...   
לצפיה ב-'ירושלים ידועה בזה שהפרוייקט מנוהל פשוט רע '
ירושלים ידועה בזה שהפרוייקט מנוהל פשוט רע
26/02/2019 | 14:08
1
128
הרקל הירושלמי היא דוגמא לניהול כושל. ולהפתעת כולם נת"ע דווקא מראה סימנים מעודדים בפרוייקט מסובך בכמה סדרי גודל מאשר הקו הפיצפון בירושלים.
לצפיה ב-'בירושלים זה פרטי, בתל אביב ציבורי. הציבורי עובד יותר טוב :)'
בירושלים זה פרטי, בתל אביב ציבורי. הציבורי עובד יותר טוב :)
26/02/2019 | 14:19
43
לצפיה ב-'אני זוכר כשבנו את מנהרות בגין. '
אני זוכר כשבנו את מנהרות בגין.
26/02/2019 | 14:27
139
לדברים כאלו יש נטייה להבנות בסוף גם אם נראה שזה לוקח נצח.

כל החטיבה והתיכון שלי בנו אותן ועל הגדר היו כרזות פוליטיות נגד אוסלו, קודם רבין או ערפאת בכפייה, אחר כך הפנים מוסרות כמסיכה ורבין הוא ערפאת או להיפך (לא זוכר ואין לי זמן לחפש) ואחרי רצח רבין שינו לפרס ועד שפתחו ביבי היה בקדנציה הראשונה כבר שנתיים.
לצפיה ב-'מכת מדינה של חצי קילומטר בין תחנות בזוג '
מכת מדינה של חצי קילומטר בין תחנות בזוג
25/02/2019 | 22:37
3
360
זו כבר הפעם השניה ביומיים שאני נתקל בדבר כזה. יורדים באוטובוס במקום מסויים אך כדי להגיע לאוטובוס בחזור צריך ללכת כחצי קילומטר.

ספציפית מדובר ב 380 מ' ו 420 מ' אבל זה בהחלט לא סביר, בייחוד כשמדובר במרכזי קניות ואני צריך לכתת את רגליי עם כל מה שקניתי מטרים ספורים מהתחנה שירדתי בה לתחנה המרוחקת שתחזיר אותי.

לצפיה ב-'מדובר אולי על אילוץ הרכחי '
מדובר אולי על אילוץ הרכחי
26/02/2019 | 09:43
175
לא שמתי לב בעצמי לתופעה הזו כאן בארץ אבל זה כן קורה בעולם. זה יכול לנבוע מאילוץ הנובע מפריסת כבישים חד-סטריים או משיקול של אי-חסימת הגישה לצמתים בידי אוטובוסים העומדים בתחנות קרובות. אם אתה מתרשם שזו תופעה נפוצה כאן יתכן שזה נובע מכך שהמרחק בין צמתים מרומזרים בישראל קטן יותר בממוצע מאשר במקומות אחרים.
על כל פנים, אני בטוח שההחלטה היכן להעמיד תחנות איננה שרירותית ושמוקדשת מחשבה רבה לפני שמחליטים שאין מנוס אלא להרחיק תחנה מסויימת מהאזור שהיא נועדה לשרת.
לצפיה ב-'בכבישים דו סטריים יש הנחיות של משרד התחבורה'
בכבישים דו סטריים יש הנחיות של משרד התחבורה
26/02/2019 | 11:18
1
177
שאוסרות למקם את התחנות אחת מול השנייה. כן, שמעת נכון.

ההנחיות האלו בעיקר נועדו לשיפור זרימת התנועה לרכב פרטי עם אפס התחשבות בנוסעי התחבורה הציבורית.
לצפיה ב-'בקובץ תקנות והנחיות להצבת תמרורים יש התייחסות לכך'
בקובץ תקנות והנחיות להצבת תמרורים יש התייחסות לכך
02/03/2019 | 21:06
20
ממה שזכור לי, יש משהו שקשור לסנוור ולזה שהחציה הבטוחה להולך הרגל שירד מהאוטובוס תהיה מאחורי האוטבוסו  ולא לפניו (כי רכב שועט ידרוס אותו). ועל כן ממקמים את תחנת האוטובוס אחרי הצומת ולא לפני הצומת (כמו בעולם).
לצפיה ב-'הוצאות תחבורה שיתופית '
הוצאות תחבורה שיתופית
24/02/2019 | 16:16
1
170
זיהיתים את הטרנד של תחבורה שיתופית בתל אביב?? האם הם - מפחיתים את הפקקים בעיר��? מפחיתים את זיהום האוויר��? מוזילים עלויות על תחבורה��?

אנו בוחנים את השאלות הללו במסגרת מחקר אקדמי, כלכלי-סביבתי שאנו מבצעים כסטודנטים במרכז הבינתחומי, מאוד נעריך סיוע של 3-4 דק' של מי שרוצה להשתתף ולהשפיע על הסוגייה הנ"ל. יעזור לנו ביותר!

לצפיה ב-'חבל שהשאלות מנוסחות לתושבים ולא לכלל המשתמשים בעיר'
חבל שהשאלות מנוסחות לתושבים ולא לכלל המשתמשים בעיר
25/02/2019 | 20:09
69
עניתי על הסקר.
השאלות מנוסחות שכבביכול רק מי שתושב תל אביב יכול לענות.

אך מה אם היוממים שמגיעים לתל אביב ומשתמשים באופניים/קורקינטים שיתופיים/תחבורה ציבורית בעיר? 

אני כירושלמי מגיע לתל אביב כמה פעמים בחודש ומאוד נעזר באמצעיים השיתופיים השונים שיש בעיר.
מאז שגיליתי את המובייק האוטובוסים בתוך העיר נמצאים שם לגיבוי.
ואני יכול להגיע לאזורים שבעבר לא היה לי גישה אליהם וזה בזכות האופניים.

לצפיה ב-'האם נבחן בארץ השימוש בדו-מפרקיים בתוך קווי BRT?'
האם נבחן בארץ השימוש בדו-מפרקיים בתוך קווי BRT?
23/02/2019 | 17:30
7
232
איזה יופי זה נראה:
https://www.youtube.com/watch?v=6WL0T1hqbRo
לצפיה ב-'כן, נשקל שימוש באוטובוס בשם "פיליאס"'
כן, נשקל שימוש באוטובוס בשם "פיליאס"
23/02/2019 | 20:55
6
218
וגם הביאו רכב להדגמה. אני חושב שזה לא הצליח להם במיוחד . הכבישים בארץ צרים ומפותלים ומקשים על אוטובוסים כאלו את השימוש.

כתבה מהארץ: "זו רכבת? זה אוטובוס? זה פיליאס!"
יש גם כתבה בוואלה שנקראת "איך להוציא אוטובוס של 24 מ' ממגרש חניה?" אבל הלינק שלה שבור וניתן לקרוא אותה רק מה- cache של גוגל.
לצפיה ב-'תודה! השאלה אם בדקו אותו מול קווי BRT?'
תודה! השאלה אם בדקו אותו מול קווי BRT?
23/02/2019 | 21:51
5
144
שם הרי ניתן לתכנן את מאפייני הכביש.
לצפיה ב-'קרא את הכתבה'
קרא את הכתבה
24/02/2019 | 07:09
4
136
"איך להוציא אוטובוס של 24 מ' ממגרש חניה?" מה- cache של גוגל ותבין
לצפיה ב-'אוטובוסים כאלה דורשים ציר ייחודי שמתאים לאורכם'
אוטובוסים כאלה דורשים ציר ייחודי שמתאים לאורכם
24/02/2019 | 09:07
150
זה אפשרי רק אם הם מוגדרים באיפיון הראשוני של מערכת, אם המערכת תוכננה ל-BRT במפרקיות רגילות, יהיה קשה מאד להכניס אותם אח"כ.
זה משליך על הרדיוסים, אורך הרציפים, זמני העיכוב ברמזור ותוכניות ההעדפה וגודל וצורת הדיפו הנדרש. זה כמובן אפשרי, אבל לא "כלאחר יד".

לצפיה ב-'קראתי'
קראתי
24/02/2019 | 19:24
2
103
אבל שם דובר על הניסוי שנערך לפני יותר מ-10 שנים, ברחובות הרגילים. ברור שזה בלתי אפשרי. בתכנון של רק"ל חייבים להתמודד עם כלי הרבה יותר ארוך, שחייב להסתובב באותם האיזורים הצפופים. אז מההבדל?

ואגב, "פיליאס" הזה נוסע בכמה מדינות
לצפיה ב-'לרק"ל לא צריך להחליף צמיגים והתאוצה שלו גבוהה יותר'
לרק"ל לא צריך להחליף צמיגים והתאוצה שלו גבוהה יותר
24/02/2019 | 19:31
111
בפריז יש מטרו על צמיגי גומי (חלק מהקווים), וכנ"ל גם במונטריאול ובעוד כמה מדינות.

לדעתי האישית החסרונות של צמיגים גדולים מהיתרונות שלהם, והחיסרון של לסחוב סוללות כבדות / קבלים כבדים שיש באוטובוסים חשמליים הוא מאוד משמעותי.

לא צריך לפחד כל כך מרק"ל.
לצפיה ב-'אין הבדל'
אין הבדל
25/02/2019 | 10:33
87
וכמו שרק"ל צריכה עבודת הכנה שמתחשבת באורך שלה לאורך כל הציר, כך גם אוטובוס ארוך במיוחד. הוא לא יכול "סתם לנסוע לכל מקום".
לצפיה ב-'מה הקישוט הלא שימושי דמוי המדפים ב DD ? '
מה הקישוט הלא שימושי דמוי המדפים ב DD ?
24/02/2019 | 13:50
3
357
בחיי שניסיתי לשים תיק בד בגודל טרולי על הקישוט וזה לא עלה. לפני כמה ימים הצלחתי לשים תיק ספורט קטן, אבל היום הייתי על רכבת בכיוון דרום לאיזה סידור וברור שאי אפשר לשים לא קיטבאגים ולא תיקי גב או צד של נוסעים אזרחיים על הקישוט.

לשם המחשה צרפתי תמונה של רכבת טמזלינק חדשה עם המדפים שלה.

יש לי תיק שדחפתי בחלל שבין המושבים, אבל החלל שמתחת למושבים לא נגיש במיוחד, בייחוד כשיש נוסעים אחרים ברביעיה.

חלק מהבעיה בצורה המעוגלת של ה DD, אבל ממה שראיתי בקומה התחתונה המצב אינו טוב יותר, אולי יש שם מקום לתיק לפטופ.
לצפיה ב-'אם הרכבת הייתה קומה אחת, היה מספיק מקום'
אם הרכבת הייתה קומה אחת, היה מספיק מקום
24/02/2019 | 13:59
2
207
אבל זה דאבל דק, ויש מגבלת גובה... ונראה לי שלא עשו את המדפים נמוכים יותר בשביל שלא יפריעו לנוסעים גבוהים יותר.

אגב, איך המדפים האלו ברכבות של דוייטשה באן? גם להם יש הרבה בומברדייר דאבל-דק כמעט זהים לשלנו (כשההבדל היחיד הוא גובה הכניסה, שגבוה בהרבה בארץ)
לצפיה ב-'לדעתי אפשר היה לעשות זווית יותר פרקטית או להאריך אותם. '
לדעתי אפשר היה לעשות זווית יותר פרקטית או להאריך אותם.
25/02/2019 | 05:14
1
104
פרקטית היה אפשר או לבקש גג פחות מעוגל או ללכת על פרופיל טיפה שונה ל"קישוט" שיהפוך אותו לפרקטי לפחות עבור הנוסעים האזרחיים. כמו כן היה אפשר ללכת על מושבים יותר "תלויים" ללא העמוד (ראיתי כאלו בספרד) כך שהיה אפשר להחליק קיטבאגים אל מתחת לזוג מושבים, וכן לוותר על רביעייה או לפחות זוג מושבים כדי ליצור מדפים למזוודות וקיטבאגים כפי שנהוג ברכבות לשדות תעופה ולמרחקים ארוכים. ב TGV למשל יש מדפי מזוודות ממש בכניסה מהדלת הפנימית למחלקה כדי שאנשים לא יסחבו עם מטען כבד למושבים או למעברים וזו דוגמה אחת מני רבות לתצורה שנועדה לאפשר ציוד נוסעים.

אין לי כוונה לנסוע עם בעלי לא לאירלנד ולא למרחב דובר הגרמנית (בשוויץ הוא היה צריך להיות "על התנהגות טובה") אז דויטשה באהן שאינו חיפוש רשת לא יהיה.
לצפיה ב-'לדוגמה: אזור מזוודות ב TGV '
לדוגמה: אזור מזוודות ב TGV
25/02/2019 | 06:03
213
משני צידי דלת המחלקה ישנו ארון כזה והוא היה גדול מספיק למזוודה שלנו ולתיקי טרולי רבים. ניתן לראות שהמדפים די ריקים אבל זה בזכות הארון. רמפת המעבר ריקה מתיקים והמשא היחיד שראיתי שנוסעת אחת הביאה למושבה היה כלוב עם חתול כי אי אפשר להפקיר חיית בית.

אפשר לטעון שהצפיפות פחותה כי המושבים נקבעים מראש (ברכבות שהיית עליהן בארץ היה בדרך כלל מושב אחד ברביעייה) אבל ברור שמעצבי תצורת הקרון לא ביצעו התאמה מרכבת פרברית שמסיעה נוסעים עם תיק לאפטופ לפרנקפורט לרכבת ארצית שמסיעה נוסעים עם מטען שיספיק לשהות של כמה ימים ביעד כלשהו, וודאי לא לרכבת חיילים ישראלית (זה היה ב 11 בבוקר אז היתה תנועה דרומה אבל לחץ נסבל על אף שהיו כמה קיטבאגים במעבר ולא רק בחלל שבין המושבים.
לצפיה ב-'חדש: הטענת רב קו בתחנות תל אופן'
חדש: הטענת רב קו בתחנות תל אופן
24/02/2019 | 17:39
165
באיחור רב, עמדות תל אופן רבות בת"א קיבלו לאחרונה אפשרות להטענת רב קו. הפריסה היא הדרגתית ועדיין לא הגיעה לכל העמדות.

החיסרון הגדול הוא שלא ניתן לבחור חוזה להטענה באמצעות הממשק של התחנה או לשלם באשראי ישירות בה (למרות שיש לה קורא אשראי) - צריך להזמין מראש את הטעינה באתר של הופ און.

(כנראה בגלל שמדובר במכונות מאוד ישנות ואיטיות שמריצות Windows XP, אולי בגרסת אמבדד, והממשק הגרפי שלהם הוא באמצעות דפדפן אינטרנט אקספלורר בגרסה ישנה)

כרגע רק נראה שאפשר להזמין טעינה רק דרך האתר, ולא באפליקציה. אני מקווה שיוסיפו גם באפליקציה בעתיד, אחרת זה לא מאוד שימושי.

בשבועות שלפני ביטול התשלום לנהג במזומן בגוש דן משרד התחבורה הבטיח וגם בעיתונות התפרסמו כתבות שיהיה ניתן להטעין את הרב קו בתחנות תל אופן, אבל הפריסה איחרה ולכן הרפורמה יצאה בלי זה.

בעיקרון, להגדיל את פריסת עמדות ההטענה זה דבר מבורך -  אבל כשמדובר בעמדות שלא נועדו לזה במקור, ולא מאפשרות תשלום ישירות בעמדה, זה מרגיש בדיוק כמו הסיפור עם הכספונטים של רב קו אונליין - בחירה בדרך הזולה ביותר לפרוס עמדות עם פונקציונליות לוקה בחסר ולא בדרך שבאמת תטיב עם משתמשי התחבורה הציבורית.

(מה שכתבתי לפני הרפורמה https://rightofway.blog/danpocalypse.html עדיין נכון ברובו)
לצפיה ב-'מטרונית קו 2 עוברת מסלול בקרית אתא'
מטרונית קו 2 עוברת מסלול בקרית אתא
23/02/2019 | 19:23
2
213
לידיעת ציבור הנוסעים
המטרונית מתקדמת

החל מיום חמישי 28.02.19, כ"ג באדר א' התשע"ט, ישתנה מסלול קו 2

של המטרונית מחיפה בת-גלים לקריית אתא.

המסלול המשופר של קו 2 יאפשר למטרונית נסיעה על נתיב בלעדי

לכל אורך הקו, ללא הפרעה מצד הרכב הפרטי.

בנוסף ימוקמו לאורך המסלול ארבע תחנות חדשות:

* שתי תחנות חדשות על רחוב ההסתדרות במעבר ישיר לתחנות קו מס' 1, תחנת  מוטה גור ותחנת בן צבי.

* תחנה חדשה על רחוב העמקים (קרית ביאליק).

* תחנה חדשה על רחוב ביאליק (קרית אתא).
לצפיה ב-'שיאריכו את הקו למעלה, לגבעת הרקפות'
שיאריכו את הקו למעלה, לגבעת הרקפות
23/02/2019 | 21:57
125
תמיד האוטובוסים הסתובבו שם
לצפיה ב-'באיחור של כמעט 6 שנים המטרונית לא תצטרך יותר לנסוע על עוקף'
באיחור של כמעט 6 שנים המטרונית לא תצטרך יותר לנסוע על עוקף
24/02/2019 | 11:05
145
קריות
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 17/2-23/2 '
שרשור הכוונה ומודיעין 17/2-23/2
17/02/2019 | 08:46
37
193
לצפיה ב-'במקרה וכרטיס רב קו טעון בערך צבור ובחופשי יומי'
במקרה וכרטיס רב קו טעון בערך צבור ובחופשי יומי
17/02/2019 | 18:23
2
131
כל עוד הנסיעה בקווים בטווח אזור החופשי יומי,
האם בכל מקרה לא יתבצע ניכוי מהערך הצבור בעת התיקוף ?

בתודה מראש
לצפיה ב-'אלא אם תיקפת בטעות פעם אחר פעם'
אלא אם תיקפת בטעות פעם אחר פעם
17/02/2019 | 20:02
1
108
וזה קורה כשהתיקוף לא נקלט, ואז אתה מנסה שוב ושוב, וקורה שככה תיקפת פעמיים.
הפעם הראשונה תלקח מהחופשי יומי, השניה תילקח כבר מהערך הצבור.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/02/2019 | 21:21
16
לצפיה ב-'תחנות רעננה לאמצע אחוזה - איזו עדיפה מבחינת אוטובוסים? '
תחנות רעננה לאמצע אחוזה - איזו עדיפה מבחינת אוטובוסים?
18/02/2019 | 23:07
11
110
רעננה דרום נראית מאד מסובכת מבחינת הגישה למסוף צומת רעננה וראיתי שיש קו ייעודי שעוצר ממש בתחנה אבל זה יכול להוסיף זמן המתנה.

רעננה מערב מצריכה תוספת נסיעה וצריך לחצות את דרך ירושלים (יש שם מעבר חצייה מסודר?) אבל יש שם את כל קווי הרצליה-רעננה שעוברים שם (אני מניח שצריך לשנן מספרים אבל הרוב וודאי לאחוזה).

לצפיה ב-'הגישה למסוף רעננה לא נוראה'
הגישה למסוף רעננה לא נוראה
19/02/2019 | 14:43
75
יוצאים בגשר לכיוון כפר סבא, פונים שמאלה (רח' הפנינה) הולכים קצת ברגל ואז פונים ימינה למסוף, שם לא חסרים קווים
לצפיה ב-'יש מעבר חציה מסודר בדרך ירושלים, אבל התדירות על הפנים'
יש מעבר חציה מסודר בדרך ירושלים, אבל התדירות על הפנים
19/02/2019 | 16:46
9
82
רוב הפעמים שאני מגיע לשם נגמרות בכך שאני מוותר ומתחיל ללכת ברגל לכיוון היעד.

מרעננה דרום למסוף צומת רעננה זה בערך חצי קילומטר של הליכה לא נעימה במיוחד.

שים לב שאם אתה מגיע מכיוון ת"א יכול להיות שלהחליט לנסוע ברכבת לרעננה דווקא מאריך לך את הדרך לעומת אוטובוס. קו 347 הפופולרי לרוב מהיר יותר מהרכבת ונוסע בכל אחוזה כך שאין אפילו צורך בהחלפה.
לצפיה ב-'האם ב 347 הכוונה ל 247 ? אין לו נסיעות במפות גוגל. '
האם ב 347 הכוונה ל 247 ? אין לו נסיעות במפות גוגל.
19/02/2019 | 17:57
8
75

לפי מפות גוגל יש תדירויות משולבות של 10 דקות הן של 1 ו 51 מהפנינה ממש מחוץ לתחנת רעננה דרום והן של 29 ו 39 מדרך ירושלים (קווי ה 50X לא עוצרים ברכבת משום מה).

קיוויתי לתדירות גבוהה יותר אולי במסוף רעננה עצמו ( אינני בטוח ששווה ללכת 400 מטר פלוס אם יש תדירות של 10 דק) או בדרך ירושלים.

לא מצאתי קו 347 באחוזה אבל מצאתי את 247 שכאמור אין עליו מידע בגוגל. האם זה אחד מקווי דרך נמיר / כביש 2 ? הנסיעה ב 29/39 דרך כל הרצליה לקחה כחצי שעה כך שזה תענוג שהייתי מעדיף לוותר עליו.
לצפיה ב-'347, לא 247. הקישור בפנים.'
347, לא 247. הקישור בפנים.
19/02/2019 | 20:16
7
85
זה קו מהיר ביותר שלא נוסע דרך כל הרצליה, הוא יוצא מהמרכזית, אוסף באלנבי, קינג ג'ורג', כיכר רבין, שאול המלך, התחנות על נמיר של מסוף ארלוזורוב אם הדרקונים, עם כמה תחנות איסוף בודדות בהמשך של נמיר ומשם ישר דרך כביש 2 בעצם עוקף את כל הרצליה ונכנס בחלקה הצפוני דרך המעפילים - שדרות בגין (ליד הביןתחומי) - הבריגדה היהודית ומשם לשדרות ירושלים ולאחוזה.

נדמה לי שבבוקר לפחות יש לו נת"צ כל הדרך. חברים מרעננה בד"כ מעדיפים אותו על פני הרכבת, כי לרכבת לוקח לפחות 40 דקות מהאוניברסיטה.

לצפיה ב-'תודה. ההשקה היא באם הדרקונים ונראה שיש יתרון לרכבת. '
תודה. ההשקה היא באם הדרקונים ונראה שיש יתרון לרכבת.
20/02/2019 | 00:16
88
מצאתי את המסלול במפות גוגל, "האוניברסיטה" של 347 היא 3 תחנות על דרך נמיר ( לבון / אינשטיין / פרופס ) ולא השקה לתחנת האוניברסיטה. תדירות הקו כל 20 דקות ויתכן שהוא שימושי לנסיעה מאחוזה למלך ג'ורג' אז תודה על הטיפ. גוגל טוענים שהקו מגיע לאחוזה מאם הדרקונים בחצי שעה אז אני מניח שגוגל מגזימה מול הערכה של 40 דקות מנמיר פינת איינשטיין.

הרכבת מגיעה מתחנת אם הדרקונים לרעננה דרום תוך 38 דקות ויהיה מעניין לעשות נסיעה בין שתי תחנות רכבת תת קרקעיות בישראל.

לצפיה ב-'אפשר לשאול מה זה אם הדרקונים? היום נזכרתי בכם כשראיתי את 347'
אפשר לשאול מה זה אם הדרקונים? היום נזכרתי בכם כשראיתי את 347
22/02/2019 | 00:30
5
155
ליד כיכר רבין. עוד מעניינים ראיתי אחריו 24 מטרופולין ו-608 מטרופולין. 347 נכנס בתקופת השינויים של הראשון או השני?
 אחרי 9 בתמונה ראיתי בצד השני 55 ארוך מה שהזכיר לי שלפני שבוע ראיתי 56 ונראה לי לא ממש לעניין שקווים מפרסמת על האוטובוסים שלה נגד הפלות, לא? (ראיתי לפחות 2 אוטובוסים כאלה של קווים)
לצפיה ב-'... אם הדרקונים הראשונה לשמה. '
... אם הדרקונים הראשונה לשמה.
22/02/2019 | 00:39
107
תל אביב מרכז סבידור מסוף 2000 רכבת צפון רכבת מרכז ארלוזרוב גשר הבורסה על פרשת דרכים אם הדרקונים הראשונה לשמה.

התנצלותי הכנה אם שכחתי אחד משמותיה הרבים מספור.

כאשר רוצים להמחיש שלתחנה יש בעיה עם כל שמותיה, שמות מרכיביה והשמות העממיים הרבים שלה משתמשים כאן בכינוי "אם הדרקונים".

לצפיה ב-'347 קיים כבר המון זמן, הוא לא קו חדש'
347 קיים כבר המון זמן, הוא לא קו חדש
22/02/2019 | 13:34
1
29
לצפיה ב-'עכשיו נזכרתי שבאמת אני מכירה אותו כבר מזמן'
עכשיו נזכרתי שבאמת אני מכירה אותו כבר מזמן
23/02/2019 | 08:02
46
ראיתי אותו הרבה נוסע ליד כפר שמריהו

אבל נראה לי שהוא לא ותיק יותר מקווי מטרופולין כמו 91 ו-608
לצפיה ב-' ותמונה מיושרת..'
ותמונה מיושרת..
22/02/2019 | 13:49
1
133
אתמול הייתי בתל אביב וראיתי לא מעט מיפרקיות חדשות של דן בכמה וכמה קווים שונים.
המיפרקיות נראות טוב, לא הזדמן לי לנסוע באחת מהן.
מטרופולין מעצבנים עם הכניסה המאוחרת לרציף, באופן קבוע.
גם בדן באר שבע מתחילים לראות את הרכש החדש של דגם ההייגר.
שבת שלום!
לצפיה ב-''
23/02/2019 | 08:04
8
לצפיה ב-'לגבי הגעה ליס פלנט ראשון'
לגבי הגעה ליס פלנט ראשון
20/02/2019 | 18:45
102
בדרך כלל הייתי נוסע מתחנת רכבת משה דיין עד ליס פלנט בקו 6 או קו 7.
עכשיו סגרו את הכביש המוביל לשם , והקווים הללו כבר לא מגיעים לשם.

יש דרך חלופית באוטובוס לגבי הגעה ליס פלנט ראשון לציון ?
האם צריך להגיע לתחנה המרכזית של ראשון לציון כדי להגיע ליס פלנט ?

תודה מראש לעונים. 
לצפיה ב-'האם קיים קו מנתניה לאלנבי '
האם קיים קו מנתניה לאלנבי
21/02/2019 | 11:24
2
86
בתל אביב
קו ישיר הכוונה ?
לצפיה ב-'טומי לדעתי כמעט בכל מצב יהיה צורך בהחלפה'
טומי לדעתי כמעט בכל מצב יהיה צורך בהחלפה
21/02/2019 | 20:39
1
73
נתניה, כפי שאתה יודע היטב היא עיר ענקית עם אזורים שונים.
לדעתי ברב המוחלט של המצבים יש צורך בנסיעה באוטובוס מנתניה לתל אביב והחלפה לאוטובוס נוסף הוא נסיעה ברכבת מכיוון נתניה לתל אביב ובתוכה החלפה לאוטובוס נוסף.
מבחינת תשלום, ניתן להשתמש בכרטיס חופשי-יומי.

מציע, שתציין מאיזה אזור בנתניה הנסיעה וכך יהיה קל יותר למצוא אפשרויות.
לצפיה ב-''
21/02/2019 | 23:05
47
יש קו 618 שגיליתי היום מתחנת הרכבת בנתניה, עובר באלנבי בתל אביב.
הכי מהיר זהו ה 605 מנתניה לתל אביב ולהחליף לעוד קו בתל אביב.
תודה רבה
לצפיה ב-'הגעה מחיפה לתל אביב מוקדם במוצ"ש?'
הגעה מחיפה לתל אביב מוקדם במוצ"ש?
22/02/2019 | 10:19
2
71
אני רוצה להגיע מחיפה לתל אביב במוצאי שבת כמה שיותר מוקדם (נסיעה רק בתחב"צ סדירה בלי מוניות שירות).
ראיתי שיש קו 900 ממרכזית חוף הכרמל בשעה 17:20, שאמור להגיע לתל אביב בסביבות 19:00
האם אין אפשרות לצאת ולהגיע יותר מוקדם? (מוכן לשקול החלפות במקומות הזויים)
לצפיה ב-'מוניות שרות מרחוב החלוץ'
מוניות שרות מרחוב החלוץ
23/02/2019 | 09:06
23
לצפיה ב-'יש שתי אפשרויות'
יש שתי אפשרויות
23/02/2019 | 13:27
48
1: קו 900 ישיר ממרכזית חוף כרמל לתל אביב ב17:20 מגיע לתל אביב בערך ב18:40.
2: קווים 331/332 מרחוב המגינים, גשר פז או צ'ק פוסט לקרית טבעון כיכר הבנים/צומת טבעון, ומשם קו 826 לתל אביב, ל826 יש חלופה שיוצאת ממגדל העמק ב16:00, מגיע לתחנה בערך ב16:15, תמיד עדיף להקדים כדי לא לפספס. לפי איפה בוס הוא מגיע לתל אביב בערך ב17:40.

לצפיה ב-'מבקשת הכוונה להגעה להדסה הר הצופים בירושלים'
מבקשת הכוונה להגעה להדסה הר הצופים בירושלים
22/02/2019 | 13:42
8
68
אצטרך להגיע ולחזור מהדסה,ביום חמישי בשעות הערב.
 יתכן ויהיה שנוי ביום-מציינת,כי אולי זה חשוב להכוונה.
תודה לעונים ומכוונים.
לצפיה ב-''
22/02/2019 | 20:58
13
לצפיה ב-'מאיפה?'
מאיפה?
22/02/2019 | 22:12
6
16
לצפיה ב-'מהתחנה המרכזית בירושלים.'
מהתחנה המרכזית בירושלים.
23/02/2019 | 10:25
5
13
לצפיה ב-'יוצאים מהתחנה חוצים את רחוב יפו הולכים שמאלה ושם תחנת קו 68'
יוצאים מהתחנה חוצים את רחוב יפו הולכים שמאלה ושם תחנת קו 68
23/02/2019 | 10:28
4
15
לצפיה ב-'תודה,ניצן.יודע מה התדירות?'
תודה,ניצן.יודע מה התדירות?
23/02/2019 | 13:31
3
30
יודע עד מתי הקו פעיל בערב?(כדי לחזור)
לצפיה ב-'באמצע היום בערך כל 10 דקות'
באמצע היום בערך כל 10 דקות
23/02/2019 | 16:03
28
מגבעת רם חזרה האחרון יוצא ב 23:00 , לפניו כל 20 דקות. (22:40, 22:20, 22:00)
לצפיה ב-'בחזרה אפשר גם לקחת כל קו שמגיע לתחנת הרכבת הקלה ושם להחליף'
בחזרה אפשר גם לקחת כל קו שמגיע לתחנת הרכבת הקלה ושם להחליף
23/02/2019 | 19:24
1
27
יעיל במיוחד בשעות אחר הצהוריים כשפקוק.
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם.'
תודה רבה לשניכם.
23/02/2019 | 22:10
6
לצפיה ב-'מאיזה תאריך אפשר לטעון חופשי חודשי לחודש הבא?'
מאיזה תאריך אפשר לטעון חופשי חודשי לחודש הבא?
23/02/2019 | 08:23
5
99
האם מחר, 24 לחודש אפשר כבר לטעון חופשי חודשי לחודש מרץ?
לצפיה ב-'כן'
כן
23/02/2019 | 10:13
1
28
לצפיה ב-'מעולה. תודה. '
מעולה. תודה.
24/02/2019 | 08:25
10
לצפיה ב-'ברב קו אונליין זה מה25 לחודש'
ברב קו אונליין זה מה25 לחודש
24/02/2019 | 09:31
2
15
לצפיה ב-'אני טוענת בבתי עסק במזומן'
אני טוענת בבתי עסק במזומן
24/02/2019 | 11:11
1
13
לצפיה ב-'מזומן בבתי עסק שייך לרב קו אונליין'
מזומן בבתי עסק שייך לרב קו אונליין
24/02/2019 | 11:17
15
לצפיה ב-'כתבה על הרפורמה ברב-קו'
כתבה על הרפורמה ברב-קו
23/02/2019 | 16:40
7
296
הבנתי שהייתה השבוע כתבה על הרפורמה ברב-קו.
לקחו קו אוטובוס ובדקו את זמני הנסיעה לפני איסור טעינה אצל הנהג ואחרי האיסור.
משהו ראה את הכתבה ויכול לומר באיזו תוכנית/ערוץ היא הייתה?
לצפיה ב-'תראו את התופעה של ה"מומחים": מדדו את מה שלא קיים '
תראו את התופעה של ה"מומחים": מדדו את מה שלא קיים
23/02/2019 | 17:12
4
205
בקו 189 לא היה שינוי בנוהל העלייה\תיקוף, שכן זהו קו פיילוט: הנהגים כבר מזמן לא באים במגע עם הנוסעים בעניין התשלום והתיקוף.

אבל איכשהוא הצליחו למצוא שיפור של מעל 5 ד' במשך הנסיעה אחרי הרפורמה.
https://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-New...
לצפיה ב-' '
23/02/2019 | 17:30
35
לצפיה ב-'זה מראה על בעייה במתודולוגית הבדיקה'
זה מראה על בעייה במתודולוגית הבדיקה
23/02/2019 | 17:46
2
143
התוצאות של 189 מרמזות על כך שאולי לא אספו מספיק נתונים כדי שיהיה מבוהק סטטיסטית. האם בדקו לאורך שבוע שלם? יום? נסיעות בודדות? אין שום הסבר על המתודולוגיה.

בכל מקרה - זה לא שימושי בכלל לבדוק בכמה התקצרה הנסיעה של הקו מקצה לקצה. אף נוסע לא נוסע בקו מקצה לקצה. בדיקה של נסיעה מקצה לקצה טובה לבדיקה כמה שעות-נהג זה חסך למפעילות, אבל לא רלוונטית לנוסע.

אם רוצים למדוד את השיפור לנוסע, צריך למדוד dwell time (זמן שמבוזבז בעמידה בתחנות), הנטייה של אוטובוסים להתקבץ (כשמגיעים שניים או שלושה מאותו קו ביחד), והשינוי באיחורים לעומת הלו"ז המתוכנן (האם אחרי הרפורמה קווים מאחרים פחות).

אינסטינקטיבית, כל הפרמטרים האלו אמורים להשתפר בעקבות ביטול התשלום במזומן, כי מבזבזים פחות זמן בקליטת נוסעים, וזה משפיע על הפרמטרים האחרים - אבל לא צריך לסמוך על האינסטינקטים והרצון הטוב אלא לבדוק מידע אמיתי כדי להבין אם היה כאן איזשהו שיפור בחוויה לנוסע.
לצפיה ב-'בהחלט, לא מבין איך זה קורה לחברה רצינית כמו MoovIt'
בהחלט, לא מבין איך זה קורה לחברה רצינית כמו MoovIt
23/02/2019 | 17:49
1
60
לצפיה ב-'דבר ראשון מי אמר שמוביט'
דבר ראשון מי אמר שמוביט
23/02/2019 | 20:17
138
זאת חברה רצינית?
מכל האפליקציות שהנוסעים מציגים לי את הנתונים / הכוונה שהם קיבלו, מוביט היא הכי גרועה בזמנים ובתכנון הנסיעה.
דבר שני, יש להשוות את הנסיעות באותו חודש בשנה אחרת, לכל חודש בשנה יש מאפיינים שונים שחלקם חוזרים מידי שנה.
דבר אחרון, אחוזים בודדים, דקות ספורות זה כלום..... אחרי הטלת אגרת הגודש בלונדון, זמן הנסיעה התקצר ב 25% תוך זמן. זה נתון משמעותי.
לצפיה ב-'כן. תודה!'
כן. תודה!
23/02/2019 | 21:40
29
לצפיה ב-'שינויים בתחבורה הציבורית לפי גוגל מפות'
שינויים בתחבורה הציבורית לפי גוגל מפות
23/02/2019 | 18:08
2
754
יקנעם עילית
ביקנעם עילית יופעלו שני קווים חדשים דו כיווניים 18 ו 19.
קו 16 יהפוך לדו כיווני. קווים 15 ו 25 יבוטלו.

ראשון לציון
פעימת שינויים המשפיעה גם על חולון.
יפתחו מספר קווים חדשים.
קו 190 חד כיווני מעזריאלי ראשונים למסוף 2000.
קו 191 מעזריאלי ראשונים למסוף 2000 דרך צומת בית דגן.
קו 193 מעזריאלי ראשונים לרידינג דרך צומת בית דגן, הרכבת ואבן גבירול.
קו 203 מקניון הזהב בראשל"צ לרכבת רחובות.
קו 22 פנימי חדש במסלול קו 20 מעזריאלי ראשונים לקניון הזהב. עקב כך יתכן וקו 20 יבוטל וזה יפגע בקישורים שהם חשובים מחולון לוולפסון ולמרכז ראשון.

מקווה מאוד שהקישור הזה של קו 20 לא יבוטל! קישור חשוב שרק קו 129 עושה אותו מלבדו.

נתניה
נוסף קו תלמידים 7א. חלופה מקוצרת בשכונות הדרומיות.

יבנה
הרפורמה המתוכננת עדיין אין סימנים לה.
לצפיה ב-' על העדכונים.'
על העדכונים.
23/02/2019 | 19:22
64
לצפיה ב-'וקווי יקנעם-חיפה לא עושים איסוף והורדה ביקנעם, בעייתי בשבת.'
וקווי יקנעם-חיפה לא עושים איסוף והורדה ביקנעם, בעייתי בשבת.
02/03/2019 | 20:51
18
גם בעייתי לכל מי שמגיע ליקנעם עם קווי אגד ויכול לרדת רק בצומת יקנעם עילית, כי הוציאו את כל הקווים הבין עירוניים ממסוף יקנעם וביטלו את האיסוף+הורדה כך שנוסע שיגיע בשעת לילה מאוחרת או בשבת לצומת יקנעם עילית וירצה לעלות על 181 לתוך יקנעם, כבר לא יוכל לעשות זאת.
לצפיה ב-'דן וקווים כבר לא מתייסים לפניות הציבור. שמתם לב?'
דן וקווים כבר לא מתייסים לפניות הציבור. שמתם לב?
22/02/2019 | 11:31
200
שמתם לב לכך שבתקופה האחרונה התגובות של חברות האוטובוסים (במקרה שלי דן וקווים) כבר לא מתייחסות לפניות?
אני מקבל משתי החברות תגובות אוטומטיות. אין זיכויים, אין התנצלויות. כותבים לי דברים מוזרים כמו "הנהג לא זוכר" וכ'..

עוד אנשים נתקלו בתופעה הזו?

לצפיה ב-'עיריות יוכלו לאכוף עבירות חנייה באמצ' מצלמות'
עיריות יוכלו לאכוף עבירות חנייה באמצ' מצלמות
23/02/2019 | 11:50
1
164
בית המשפט המחוזי קיבל  את ערעור עיריית תל אביב-יפו באשר לסמכותה לאכוף עבירות על חוקי החנייה באמצעות מצלמות וידאו נייחות. בכך הפך בית המשפט את החלטת בית המשפט לעניינים מקומיים שפסל ראיות שמתקבלות באמצעות סרטוני וידיאו ממצלמות נייחות בעיר תל אביב-יפו.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5450620,0...
לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
23/02/2019 | 12:15
38
לצפיה ב-'שיפור בזמני הנסיעה באגד בירושלים, בגלל הרב קו'
שיפור בזמני הנסיעה באגד בירושלים, בגלל הרב קו
18/02/2019 | 12:18
38
466
סוף סוף גם המכונה של אגד מקבלת את הרב קו גם בלי שהנהג צריך ללחוץ על כפתור, דבר שמעכב במיוחד כאשר עולים הרבה נוסעים, משפר משמעותית את חווית וזמן הנסיעה.
לצפיה ב-'נכון מאוד!'
נכון מאוד!
18/02/2019 | 14:39
268
ראיתי אתמול ורציתי לכתוב...
המכונות אמנם עדיין פחות מהירות מהמכונות של דן
אבל אתה פשוט נכנס מניח וממשיך!!
לצפיה ב-'ברוכים הבאים לשנות ה2000, אגד'
ברוכים הבאים לשנות ה2000, אגד
18/02/2019 | 16:40
1
108
לצפיה ב-'אל תדאג אחרי השיפורים יחליפו את אגד בחברה אחרת'
אל תדאג אחרי השיפורים יחליפו את אגד בחברה אחרת
18/02/2019 | 21:16
93
לצפיה ב-'למה זה לא קיים באגד המרכז?'
למה זה לא קיים באגד המרכז?
18/02/2019 | 16:45
1
83
לצפיה ב-'קיים מאתמול'
קיים מאתמול
18/02/2019 | 19:46
74
לצפיה ב-'גם אני שמתי לב לזה'
גם אני שמתי לב לזה
19/02/2019 | 15:37
1
157

כמדומני שהנהג היה צריך ללחוץ רק בערך צבור ולא בחופשי חודשי או בנסיעת המשך
לצפיה ב-''
19/02/2019 | 23:44
15
לצפיה ב-'האם עדיין ממתינים להדפסת הפתק?'
האם עדיין ממתינים להדפסת הפתק?
19/02/2019 | 18:38
30
142
מענין אם המכונות אצל הנהג עדיין מדפיסות פתק, פעולה הנמשכת שניות אחדות ומבזבזת נייר. אף פעם לא הבנתי מדוע יש צורך בהדפסה ואני מקווה שגם נוהג מיותר זה הופסק.
כל שצריך הוא משטח להשמת הרב קו בשיטת ה-NFC והשמעת ביפ קטן עם נורית חיווי כדי לאשר שהתיקוף נקלט. כך זה עובד במקומות אחרים שאני מכיר, ללא צורך לערב את הנהג, להכניס את הכרטיס לחריץ ואו להמתין להדפסת פתק.
הלווי שגם יפסיקו להשמיע את תזכורות התדירות מאד לציבור הנוסעים לגבי הצורך לתקף לפני כל נסיעה. זה מרעיש מאד בתוך האוטובוסים, והרמקולים החיצוניים מרעישים לסביבה. הכל מאד כבד וקשה בתח"ץ המקומי - רעש גדול, פקחים רבים שמפריעים לנוסעים (ברכבות הקלות), איטיות וחוסר תאום, הנדסת אנוש לקוייה, טכנולוגיה חדשה אך נחותה, חוסר אחידות בשיטות תיקוף - פעם חריץ ופעם מגע, ובעיות רגישות הגלאים המחייבות לעיתים אינספור נסיונות לתקף, והעדר אפשרות לקבל במייל תקציר של הנסיעות. בקיצור, לא שירות שאפשר לכנותו כידידותי מאד. למשתמש.   
לצפיה ב-'בתחילת השימוש בערך צבור '
בתחילת השימוש בערך צבור
19/02/2019 | 19:48
5
160
באגד, בוטלו הפתקים ואז היו תלונות שהנוסע לא יודע על מה הוא חוייב וכמה יתרה נשארה לו.
לכן הפתקים הוחזרו.

לצפיה ב-'האם יש דרך אחרת לדעת שהתיקוף הצליח מלבד להמתין לסיום ההדפסה?'
האם יש דרך אחרת לדעת שהתיקוף הצליח מלבד להמתין לסיום ההדפסה?
19/02/2019 | 20:24
4
106
אני מחפש דרך לקצר את התיקוף מכ-10 שניות באוטוסים ישראלי לשבריר של שניה כפי שנהוג בחו"ל. האם אפשר פשוט להניח את הכרטיס מעל החריץ ואז לעבור אל פנים האוטובוס. יש אולי איזה חיווי בצליל או נורה שהתיקוף הסתיים?
הייתי מעדיף כמובן להשתמש במכונות התיקוף האחוריות אשר דורשות רק נגיעה אבל הן אינן תואמות לכרטיס שלי.
לצפיה ב-'בדן יש נוסעים רבים שלא טורחים לאסוף את התדפיס'
בדן יש נוסעים רבים שלא טורחים לאסוף את התדפיס
19/02/2019 | 21:26
137
והמדפסות של דן מהירות גם ככה, יותר משל כל חברה אחרת.

כמובן אם אתה עולה לאוטובוס שעליו יש ולידטור ליד הדלת האחורית או ליד הדלת הקדמית אבל אחרי הנהג, תוכל לתקף בולידטור הזה תוך שניות בלי תדפיס בכלל.

לצפיה ב-'קבל אור ירוק, עבור לפנים האוטובוס'
קבל אור ירוק, עבור לפנים האוטובוס
19/02/2019 | 22:42
1
145
ומה ז"א האחוריות לא תואמות לכרטיס שלך?
לצפיה ב-'הכרטיס שלי לא נקלט בחלק מהמכונות'
הכרטיס שלי לא נקלט בחלק מהמכונות
19/02/2019 | 23:05
101
הכרטיס שלי אינו עובד טוב עם הוולידטורים של הרכבת ולרוב עם מכונות התיקוף בחלק האחורי של אוטובוסים. הוא כן עובד עם המכונות של נהגי האוטובוסים ועם מכונות רכישת הכרטיסים למיניהם.
זה כנראה ענין של מיומנות וידע כי פקחי הרכבת הנמצאים ליד הוולידטורים מתגברים די מהר על הבעיה. אם הפקחים אינם נמצאים אני נאבק דקה או יותר ואף קורה לפעמים שאין ברירה אלא להעיף את דלתות המחסום הצידה בכח כדי לצאת מהתחנה.
לפעמים אני שואל את עצמי מה אני לא עושה נכון, אבל מצד שני הבעיות האלה לא קורות לי אף פעם עם כרטיס האויסטר שלי בלונדון, וגם לא עם האוקטופוס בהונג קונג או עם כרטיסים אחרים באירופה. יש כנראה משהו נחות ברב קו או בחלק ממכונות התיקוף כאן.
לצפיה ב-'זה הרבה פחות מ 10 שניות'
זה הרבה פחות מ 10 שניות
20/02/2019 | 13:26
34
לצפיה ב-'במכשיר של אגד מספיק'
במכשיר של אגד מספיק
19/02/2019 | 19:49
5
180
להניח מלמעלה ללא צורך להכניס לחריץ
לצפיה ב-'מעניין לדעת. חבל שזה נשמר בסוד'
מעניין לדעת. חבל שזה נשמר בסוד
19/02/2019 | 20:18
4
142
אז זאת שוב בעית הנדסת אנוש. אין הוראות הפעלה לנוסעים. כשיש חריץ ההנחה היא שלתוכו מכניסים את הכרטיס, וכשיש משטח רחב המסומן כראוי אז מבינים שמקרבים אליו את הכרטיס. ככה זה עובד בכל העולם, אבל במדינת ההיי טק שלנו יש חריץ אבל מסתבר שלמעשה הוא מיותר כי אפשר להניח את הכרטיס על המשטח הקטן שמעל החריץ.
אנסה זאת בפעם הבעה. 
לצפיה ב-'וליד החריץ המיותר בד"כ גם יש מסך קטן שאמור להציג את היתרה'
וליד החריץ המיותר בד"כ גם יש מסך קטן שאמור להציג את היתרה
19/02/2019 | 22:38
3
120
מיד לאחר תיקוף כמו בחו"ל אבל אף אחד לא טורח לשים אליו לב ובגלל זה ההדפסה והתור לכניסה מקדימה גם בקו עם ולידטורים, כי כולם רוצים פתק עם יתרה
וזה שאפשר לשים מלמעלה בלי להוציא מארנק, אינו סוד בכלל, רבים עושים את זה אם הארנק אינו מחומר שחוסם רדיו
לצפיה ב-'החריץ לא מיותר, במקרה של טעינת '
החריץ לא מיותר, במקרה של טעינת
21/02/2019 | 08:13
2
105
חוזה, עדיף שהכרטיס לא יזוז והטעינה תתבצע ללא תקלות בקריאת הכרטיס,
המסך הקטן הוא דרישה של הרגולטור
לצפיה ב-'המסך הוא דרישה של הרגולטור'
המסך הוא דרישה של הרגולטור
21/02/2019 | 09:18
1
105
הקטן זה כבר פרשנות קמצנית ולא ידידותית לנוסע לדרישה.

לצפיה ב-'אם הנוסעים באמת יעצרו לקרא'
אם הנוסעים באמת יעצרו לקרא
21/02/2019 | 10:15
103
אפילו במסך גדול, זמן קליטת הנוסעים יגדל משמעותית......
והרי השירשור  עוסק בקיצור הזמן הזה......
לצפיה ב-'כן, ולכן העלייה עדיין יותר איטית מבדן למשל.'
כן, ולכן העלייה עדיין יותר איטית מבדן למשל.
19/02/2019 | 23:45
17
139
לגבי התזכורות זה חשוב למי ששכח לתקף כי היה עסוק בפלאפון למשל,
ולגבי הרעש האוטובוס צריך להיות מותאם גם למוגבלים כמו ליקויי שמיעה
לצפיה ב-'רעש בתח"ץ'
רעש בתח"ץ
21/02/2019 | 11:01
16
107
היעילות של התזכורות התדירות כאמצעי להגדלת ההכנסות טעונה בדיקה. אני תוהה אם החזרה על מנטרה כל חצי דקה אכן משיג תוצאה או שהופכת למטרד גרידא אשר הציבור לומד להתעלם ממני עד כמה שניתן.
לגבי השמעת התזכורות מחוץ לאוטובוסים אני טוען שזה מיותר וזה גם חוצפה. מי שגר כמוני ברחוב צדדי אשר עוברים אוטובוסים בתדירות גבוהה יחסית (קוים קצרים ותדירים המקושרים לרכבת הקלה הקרובה בירושלים) יכול להעיד על המטרד המעצבן של תזכורת לתיקוף הרב קו המושמעת בקולי קולות ליד הבית כל כמה דקות. אני סבור שההודעות מחוץ לאוטובוסים מיועדות ללקוי ראיה ולא ליקוי שמיעה כפי שאתה טוען, ושמטרתן האמיתית היא ליידע לגבי מספר הקו והיעד הסופי; לפחות כך היה בתחילה. משום-מה, נושא התזכורות לשלם הפכו לעיקר ואלו אשר מטקידים במיוחד בשל אורכן. נראה לי שמבחינה טכנולוגית היה יותר פשוט לשדר לכל הסביבה את כל התוכן המושמע ברמקולים הפנימיים. אינני סבור שאוכלוסיית לקויי הראיה (או השמיעה) אשר זקוקים דווקא לתזכורות כאלו כל כך גדולה ששווה להטריד אזרחים רבים מהבוקר עד הלילה למען חסכון מפוקפק בהכנסה אבודה.
באופן כללי, הרעש בתוך כלי התחבורה הוא גבוה ומיותר לטעמי. סוגי צלצולים וזמזומים ארוכים ושונים ברכבות הקלות שהמשמעות של כל סוג אינה מובנת לציבור והודעות תדירות בשלוש שפות על הצוקך לתקף ולא ולהתריע בפני שכיחת חפצים, תזכורת בתוך ומחוץ לאוטובוסים, רעש של הרדיו של הנהג (לפעמים עדיין קורה) בקוי אוטובוס בינעירוניים, צלילים עולים ויורדים כל כמה שניות במשך כעשר דקות לפני כל יציאת רכבת בקו ירושלים נתב"ג, וכמובן הרעש של שיחות טלפון דרך הרמקול שהיא עובדה שאין כנראה אפשרות לשנות.
בקיצור, מטרד הרעש די מקלקל את הנוחות ואת שביעות הרצון שלי בנסיעות. התזכורות התדירות לשלם גם מדגישים לי כל חצי דקה שאני חיי בארץ מיוחדת בה הציפייה היא - אולי בצדק - שחלק גדול ממשתמשי השירותים למיניהם יימנעו מתשלום אם לא ישגעו אותם כל דקה.
לצפיה ב-'אני מאמין שתדירות התזכורות תקטן כאשר '
אני מאמין שתדירות התזכורות תקטן כאשר
21/02/2019 | 18:36
15
85
יחלוף זמן וכלל הציבור יפנים את השיטה החדשה
לצפיה ב-'ומתי תפחת תדירות התזכורות למספר שירות הלקוחות?'
ומתי תפחת תדירות התזכורות למספר שירות הלקוחות?
21/02/2019 | 19:35
14
73
למה המסך שאמור להציג את שם התחנה הנוכחית/הבאה באגד מבזבז זמן יקר על הצגת מספר הטלפון של שירות הלקוחות? אי אפשר לשים אותו על מדבקה במקום?

זה אותו דבר בדיוק - לא חושבים על חווית הנוסע כשמכינים תזכורות כאלו, לא משנה אם זה לתיקוף הרב קו או למספר שירות הלקוחות. "לתקף את הרב קו בכל נסיעה" זו כבר לא שיטה חדשה, הרב קו אצלנו כבר עשור, ומאז ומתמיד היה צריך לתקף אותו בכל נסיעה.
לצפיה ב-'ההודעות לא מפריעות '
ההודעות לא מפריעות
22/02/2019 | 10:21
12
65
לאף אחד
קצב הרענון מספיק טוב בשביל שכל המסרים יועברו לכולם באופן ברור
לצפיה ב-'חוסר מקצועיות.'
חוסר מקצועיות.
22/02/2019 | 13:35
11
28
לצפיה ב-'להציג מידע לנוסע על צג מידע'
להציג מידע לנוסע על צג מידע
22/02/2019 | 15:26
10
65
זה חוסר מקצועיות?
נו טוב....
לא פלא ששמך Nurd
לצפיה ב-'בוודאי שזה לא מקצועי'
בוודאי שזה לא מקצועי
22/02/2019 | 16:22
8
62
הצג אמור להציג את התחנה הנוכחית והבאה. לא שום דבר אחר. זה לא מקצועי באותה רמה של "נסיעה טובה" במפעילות האחרות.

אבל טוב, מה בדיוק אגד מבינים בלהפעיל תחבורה ציבורית? לא הרבה מסתבר
לצפיה ב-'וגם שבשום מקום בעולם אין את הנדנוד הזה עם מספר שרות לקוחות'
וגם שבשום מקום בעולם אין את הנדנוד הזה עם מספר שרות לקוחות
22/02/2019 | 17:31
7
66
כל דקה, ובטח שלא בצג המידע, כאילו שאת המדבקה לפני המושבים הראשונים לא מספיק

צג מידע אמור להציג רק תחנות ולא יותר מזה
לצפיה ב-'בלי מספר שירות הלקוחות היה אפשר להציג אנגלית או ערבית!'
בלי מספר שירות הלקוחות היה אפשר להציג אנגלית או ערבית!
22/02/2019 | 22:04
6
24
לצפיה ב-'דבר ראשון, יש תצוגה גם בערבית'
דבר ראשון, יש תצוגה גם בערבית
23/02/2019 | 10:09
5
53
דבר שני, שלט המידע הזה נגיש יותר מכל מדבקה והיום נגישות זה שם המשחק, כל דבר צריך להיות נגיש.
לצפיה ב-'מידע לא רלוונטי פוגע בנגישות המידע הרלוונטי'
מידע לא רלוונטי פוגע בנגישות המידע הרלוונטי
23/02/2019 | 12:13
4
44
אלא אם נהגי אגד מבצעים 3 עבירות תנועה חמורות בדקה שעליהן צריך לדווח למוקד שירות הלקוחות, אין שום סיבה להציג את מספר שירות הלקוחות על הצג הזה. שום סיבה.
לצפיה ב-'לא להציג את מספר שרות הלקוחות, זה כמו להסתיר משהו.'
לא להציג את מספר שרות הלקוחות, זה כמו להסתיר משהו.
23/02/2019 | 15:07
3
41
מה יש לך להסתיר?
לצפיה ב-'אין לי מה להסתיר, מספר שירות הלקוחות צריך להיות על מדבקה'
אין לי מה להסתיר, מספר שירות הלקוחות צריך להיות על מדבקה
23/02/2019 | 15:35
2
52
והוא כבר על המדבקות.

אין אף מדינה בעולם שבה מספרי שירות לקוחות מופיעים על צג המידע שנועד להציג את התחנות ההקרובות. הצג הזה נועד לתצוגה של תחנות כדי שהנוסע ידע איפה הוא נמצא ומתי לרדת, הוא לא נועד לפרסומות או למידע לא קשור. זה פשוט לא מקצועי להציג שם שום דבר אחר.

שוב, אלא אם אתה צריך להתקשר לשירות הלקוחות כל דקה, אין סיבה להציג את מספר שירות הלקוחות על הצד האלקטרוני. מספיק להציג אותו על המדבקה ליד הנהג ועוד מדבקה ליד הדלת האחורית.
לצפיה ב-'כן'
כן
23/02/2019 | 19:14
12
לצפיה ב-'אפילו אם אתה צריך להתקשר לשירות הלקוחות כל דקה, זה לא צריך'
אפילו אם אתה צריך להתקשר לשירות הלקוחות כל דקה, זה לא צריך
24/02/2019 | 10:53
31
להיות על צג מתחלף, אלא אם מספר הטלפון מתחלף פעם ביום.

אבל תעזוב, אגד מאז ומעולם היו מאוד חזקים בנושא המכני והתפעולי, אבל מאוד חלשים בנושא ה־UX. רואים את זה בצג, רואים את זה במכונות התיקוף והכרטוס, ורואים את זה בממשק של מתכנן נסיעה באתר, מה שהם גם סיפקו לאתר הממשלתי. בעבר גם ראו את זה במידע הסטטי בתחנות, שלרוב לא היה קיים, ושכבר שמו משהו, זה היה דף עם רשימות של קווים, בעוד שדן שמו מפות.

הם פשוט צריכים להתמקד בנושא התפעול ולהוציא את נושא הממשק ללקוח לגוף שמתמחה בכך.
לצפיה ב-'כן. כי מידע קבוע תופס את מקומו של מידע עדכני ונחוץ לאותו רגע'
כן. כי מידע קבוע תופס את מקומו של מידע עדכני ונחוץ לאותו רגע
23/02/2019 | 19:10
45
גם לי זה מפריע שאני רוצה לדעת מה התחנה הבאה וצריכה לחכות שניות ארוכות עד שהצג יואיל בטובו להתחלף למידע החשוב באמת. את מספר שירות הלקוחות אפשר לשים על מדבקה, הוא לא מתחלף כל 2 דקות, ואז הוא יהיה גם נוח יותר למי שאשכרה רוצה לחייג באותו רגע (ובדיוק המספר התחלף לו באמצע ההקלדה, למשל). זה לגמרי lose-lose.
לצפיה ב-'בדקתי היום במיוחד'
בדקתי היום במיוחד
27/02/2019 | 06:49
19
מס' הטלפון מוצג כל 2-3 דקות תלוי בקצב התקדמות התחנות ולמשך כ 4 שניות.
אם זה נחשב מפריע, אשריך.....
לצפיה ב-'עמדות טעינה מזומן בצפון'
עמדות טעינה מזומן בצפון
21/02/2019 | 09:47
115
כפי שאני רואה 'רב קו אונליין' התחילו בזמן האחרון לפרוס מאות עמדות טעינת מזומן חדשות באיזר הצפון

אני מבין א"כ שכנראה יש תוכנית להרחיב את הרפורמה של אי טעינת מזומן אצל הנהג לצפון
מישהו יודע מתי?
לצפיה ב-'רכבת מכפר סבא לתל אביב דרך הרצליה'
רכבת מכפר סבא לתל אביב דרך הרצליה
18/02/2019 | 11:30
6
321
מתי היא אמור לצאת לדרך?
לצפיה ב-'סוף השנה'
סוף השנה
18/02/2019 | 11:54
131
לצפיה ב-'עובדים בקטע תל אביב-הרצליה'
עובדים בקטע תל אביב-הרצליה
20/02/2019 | 21:11
4
209
ביום שישי האחרון ראיתי רכבת משא ארוכה. עומדת במשולש קק"ל ב'צלע' מכיוון תחנת בני ברק (מזרח) לכיוון התחנה התפעולית (צפון). נראה, היה שבאותו הזמן עבדו על זוג המסילות הנוספות מתל אביב להרצליה. 

בכל מקרה יש עבודות על הקטע. אני תוהה האם אפשרי (או האם מעוניינים) לפתוח את קטע רעננה-הרצליה-תל אביב בסביבות פסח הקרוב.
לצפיה ב-'עובדים על הקטע הזה כבר חודשים ארוכים'
עובדים על הקטע הזה כבר חודשים ארוכים
21/02/2019 | 19:51
3
152
ובשלבים שונים עם הפסקות כבר מספר שנים.
לא נראה לי שיש סיכוי לסיים את העבודות עד פסח. אולי עד חגי תשרי יספיקו, אם כי התכנון הוא עד סוף 2019.
לצפיה ב-' אתה מחזק את דבריי'
אתה מחזק את דבריי
21/02/2019 | 20:35
2
134
יש הפסקות שונות. אחרת מבחינת מצב התשתיות, יש להניח שהיו מספיקים בימים אלה ואף לפני כן.
לצפיה ב-'ההפסקות נבעו מכך שהעבודה חולקה לשלבים ולמכרזים שונים'
ההפסקות נבעו מכך שהעבודה חולקה לשלבים ולמכרזים שונים
21/02/2019 | 21:30
1
164
כך הפרויקט תוכנן.
ובמצבה הנוכחי של הרכבת אין לא לה ולא למשרד התחבורה אינטרס לנסות לסיים את הפרויקט הזה מוקדם מהמתוכנן.
לצפיה ב-'אז יש לנו אינטרס להעיף אותם מהשלטון'
אז יש לנו אינטרס להעיף אותם מהשלטון
26/02/2019 | 13:05
19

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ