לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2242722,427 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-'מישהו יודע ממתי נוסף קו דן 304 שיוצא ממסוף הטייסים תא?'
מישהו יודע ממתי נוסף קו דן 304 שיוצא ממסוף הטייסים תא?
06/11/2019 | 06:39
8
144
כלומר כמה זמן הוא כבר קיים? ואם רשום איפשהו בשינויי הקוים בדיוק מתי נוסף קו חדש?
לצפיה ב-'הקו פועל במתכונתו הנוכחית מאז ראשית השנה. קודם לכן היה חלקית'
הקו פועל במתכונתו הנוכחית מאז ראשית השנה. קודם לכן היה חלקית
06/11/2019 | 09:22
2
74
לצפיה ב-'זהו זכרתי שהוא היה מסתיים הרבה יותר מוקדם באמצע היום ושונה'
זהו זכרתי שהוא היה מסתיים הרבה יותר מוקדם באמצע היום ושונה
06/11/2019 | 14:24
34
לצפיה ב-'כיום בימי חול הוא פועל בתדירות די גבוהה'
כיום בימי חול הוא פועל בתדירות די גבוהה
08/11/2019 | 13:28
20
לפחות באזור של אלנבי אני רואה בפועל, שנוסעים משתמשים בו.
כנראה הוא מן קו נוסף לקו 16 לכיוון מזרחה ולכן קו טוב בסך, שנפתח.
לצפיה ב-'נולד ב-01.07.2015'
נולד ב-01.07.2015
06/11/2019 | 10:55
4
126
תאריך הלידה של קו מצוין ברישוי (סוג שינוי "קו חדש") וכך גם תאריך מותו של קו (סוג שינוי "הקו בוטל").

הערה קטנה, אלה גם סוגי השינויים שיופיעו במסגרת שינוי מספר קו. (לא ניתן באמת לתעד שינוי מספר קו כי הקו מקבל מק"ט חדש בהתאם למספרו החדש), זה בעצם יתועד כביטול קו ופתיחת קו חדש).

לצפיה ב-'איפה אפשר לקרוא את מסמכי הרישוי של הקווים השונים?'
איפה אפשר לקרוא את מסמכי הרישוי של הקווים השונים?
06/11/2019 | 11:14
1
36
לצפיה ב-'זה לא פתוח לציבור'
זה לא פתוח לציבור
07/11/2019 | 10:47
69
אלא במערכת הרישוי של משרד התחבורה. כל שינוי מתועד בפרוטוקול ממוחשב.

לצפיה ב-'תיעוד כזה דיי יחסית אפשרי: אפשר לעיין GTFS לכל יום '
תיעוד כזה דיי יחסית אפשרי: אפשר לעיין GTFS לכל יום
06/11/2019 | 11:29
1
105
לכל הגרסאות שזמינות ל-routes
יש גם API אבל הם לא העלו קבצים מלפני מרץ 2017
לצפיה ב-'לא הבנתי איך קוראים את המידע שם לגבי קו מסוים ושינויו..'
לא הבנתי איך קוראים את המידע שם לגבי קו מסוים ושינויו..
06/11/2019 | 14:21
28
לצפיה ב-'מבחינת "קווים" נהג בכלל לא אמור לאסוף נוסעים,'
מבחינת "קווים" נהג בכלל לא אמור לאסוף נוסעים,
04/11/2019 | 22:37
18
332
העיקר שייצא בזמן

להלן התכתבות שלי עם תלונות ציבור של "קווים".

תלונה: התנהלות מעליבה של נהג קו 13
ביום ב', 28 באוקטובר, נסעתי ברכבת מתל אביב לגני אביב. הרכבת הגיעה לתחנת לוד גני אביב בשעה 13:06. ניגשתי, עם עוד כמה אנשים, לתחנת האוטובוסים בערך בשעה 13:10. בתחנה עמד אוטובוס מספר 13. בדיוק כשהתקרבנו אליו, הוא יצא ונסע מבלי לחכות לנו, למרות שהנהג ראה בבירור שאנחנו מתקרבים לתחנה. הלוח האלקטרוני בדיוק הראה מספר 13 עם חץ מהבהב...

תשובה
שלום רב,
אנו מודים לך על פנייתך אלינו.
חברת קווים פועלת על פי רישוי קו במשרד התחבורה.
על הנהג לצאת לנסיעה בהתאם ללוחות הזמנים של הקו.
מבדיקת פנייתך באמצעות מערכת הGPS (מערכת לווין המותקנת בצי רכבי החברה) נמצא כי:
הנסיעה בקו 13 של השעה 13:10 בוצעה בזמן מתחנת המוצא, כך שלא נמצאה חריגה בפעילותו השוטפת של הקו.
פנייתך תועדה במחלקת קשרי לקוחות ומספרה:321576.

תגובה שלי לתשובה זו
עברית "קשה שפה"? כתבתי לכם שהאוטובוס יצא בדיוק בזמן. טרק את הדלת מול הפרצוף של נוסעים שהתקרבו, ונסע ריק.
יש לכם אפשרות עוד יותר טובה להבטחת הפעילות השוטפת של הקו: בכלל לא לפתוח דלתות, בכלל לא לאסוף נוסעים, לצאת בזמנים המדויקים ולשרוף בנזין. זה מן הסתם יעודה של תחבורה ציבורית.
לצפיה ב-''
05/11/2019 | 11:32
56
לצפיה ב-'המשך ההתכתבות '
המשך ההתכתבות
05/11/2019 | 11:43
11
191
תשובת "קווים" 
שלום רב,
קווים מפעילה שירות תחבורה ציבורית על פי רישיון משרד התחבורה וזאת בהתאם לתכנית ההפעלה שנקבעה על ידו,
בה מפורטים מספר הקווים שיופעלו, מסלולם ותדירותם. קווים אינה רשאית לסטות מיוזמתה מתנאי הרישיון כפי שנקבעו על ידי משרד התחבורה.

נשמח לעמוד לרשותך בכל עת
בברכת נסיעה טובה ובטוחה

מס' פניה 321576

התשובה שלי
הפניתי תלונה למשרד התחבורה.
שהם יקבעו אם רשיון ההפעלה ניתן לחברת "קווים" על מנת לאסוף נוסעים הנכנסים לתחנה, או על מנת לטרוק בפניהם את הדלת ולצאת ריק "בדיוק בזמן".
לצפיה ב-'חשוב לדעת'
חשוב לדעת
05/11/2019 | 11:57
9
214
בעוד מספר התחבורה אכן קשוח עם החברות בכל הקשור לעמידה בלוחות זמנים, במיוחד בזמן האחרון כשהאכיפה הפכה מפרסונלית ומדגמית לאלקטרונית על 100% מהנסיעות. אין קנס על איחור ביציאה של כמה דקות (אני לא סגור אם זה עד 2 דקות או עד 5 דקות). וזאת בדיוק כדי לא להיות דרקוניים מדי מול המפעילים ומול הציבור ולאפשר גם לעולם האמיתי להשתלב בתוך הבקרה, בדיוק כמו בדוגמה שציינת שמגיע נוסע "על הדקה".
כלומר, הנהג אמור להיות מתודרך לצאת על הדקה, אבל לא לסגור לנוסעים דלתות בפרצוף גם אם זה מביא לאיחור קטן ביציאה.
מה שהופך את התשובה של קווים לנכונה משפטית (כי האחריות עליך להגיע דקה לפני היציאה ולא על הדקה והאחריות של הנהג היא לצאת בזמן), אך לא נכונה שירותית.
לצפיה ב-'עוד יותר חשוב לדעת'
עוד יותר חשוב לדעת
05/11/2019 | 12:01
5
166
ההתנהגות של חברת קווים היא לא רק נכונה משפטית אלא גם כלכלית, כי ככל שיסעו פחות נוסעים באוטובוס האוטובוס שלהם יסע יותר מהר ועם פחות בלאי, העבודה לנהג תהיה יותר קלה ויהיה יותר קל לגייס נהגים נוספים,

ולכן, כל עוד התמחור של משרד התחבורה יתבסס על תשלום לק"מ והנהג לא יתוגמל על איסוף נוסעים, פשוט ישתלם לו יותר לא לאסוף אותם
לצפיה ב-'זה לא מדוייק'
זה לא מדוייק
05/11/2019 | 13:37
4
137
יש תמריצי גבייה, זאת אומרת שהחברות מקבלות קצת כסף על כל כרטיס שנמכר / רב קו שהוטען.

בנוסף, כשהתשלום היה רק לפי מספר נוסעים ולא לפי נסיעות, מפעילים פשוט צמצמו תדירות למינימום כי אוטובוס "סרדינים" עמוס עד אפס מקום יותר משתלם כלכלית במודל הזה. השירות היה זוועתי באותה תקופה ומודל התשלום החדש לפי נסיעות בפועל מאפשר תדירות הרבה יותר טובה והגדלה משמעותית של תדירות ברוב הקווים.

תשווה את התדירות של קו 51 של דן באמצע שנות ה2000 למשל לתדירות של קו 1 היום. הבדל של שמיים וארץ.

לצפיה ב-'נכון, אבל תמריצי הגבייה נמוכים מדי'
נכון, אבל תמריצי הגבייה נמוכים מדי
05/11/2019 | 15:35
3
137
זאת לגמרי תנועת מטוטלת מהמצב בו המפעילים חשבו רק על מיקסום הפדיון למצב בו הם לא חושבים עליו כמעט בכלל. (אז היה רק דבר אחד שטוב יותר מאוטובוס עם 50 נוסעים עליו - וזה אוטובוס עם 90 נוסעים עליו, היום הם בכלל לא מתעניינים במספר הנוסעים וזה גם לא טוב כי אין להם שום אינטרס לייעל אתה רשת במונחי מספר נוסעים, רק במונחים תפעוליים של ניצול מקסימלי של ק"מ לכל אוטובוס).

אם התמריץ לנוסע היה גבוה יותר, גם היתה בקרה טובה יותר על תיקופים, גם היה לחץ אצל המפעילים שכל המתקפים יעבדו כמו שצריך, וגם הם היו באים עם פתרונות יצירתיים להקטנת נסיעות עם מספר נוסעים נמוך והעברת תשונמותיהם לנסיעות עם מספר נוסעים גבוה ובכך עוזרים למשרד התחבורה לייעל את כל הרשת (כיום הם אבן נגף בתהליך כי זה מתנגשים עם מושג ה"יעילות" בעיניים שלהם).
בשיטת המכרזים זה היה אומר שהם היו מציעים עלות נמוכה יותר לכל ק"מ, כך שזה לא בהכרח היה מגדיל את התקציב הנדרש, לפחות לא ביחס ישר לגידול בהיקף תמריצי הגבייה.

למעשה אני חושב שזה חלק מהמכרזים החדשים שלצערי מוקפאים.

לצפיה ב-'צריך למצוא את האיזון'
צריך למצוא את האיזון
06/11/2019 | 09:14
64
והמצב כעת הוא לא מאוזן, והמצב במכרזים החדשים שנותנים בו שקל לתיקוף הוא גם לא מאוזן, כי שקל זה סכום יפה כשנסיעה היא קצרה ועולה 2.40 אבל כשמדובר בנסיעה ארוכה מעל 100 ק"מ והנסיעה עולה יותר מ20 ש"ח התמרוץ הוא מצחיק.
הבעיה היא שהמשרד מתקמצן על שכירת אנשי מקוצע בתחום שמכונה בשם תורת המשחקים, אני יכול לשלוח לך תוכנית חילופית לקיימת, שהיא רחוקה מלהיות מושלמת אבל מוצלחת הרבה יותר מהקיימת
לצפיה ב-'מרבית המפעילות לא מבינות את הפוטנציאל הגלום בגידול במספר'
מרבית המפעילות לא מבינות את הפוטנציאל הגלום בגידול במספר
12/11/2019 | 20:59
1
18
הנוסעים.

מפעילה שפועלת להתאמות נדרשות על מנת לשפר את השירות לנוסעים מבחינת לו"ז, מסלולים וכו', תקבל יותר נוסעים. בטווח הארוך (הלא כל כך ארוך) זה ישתלם לה כי כשהביקוש עולה, היא בסופו של דבר מקבלת עוד נסיעות, עוד תוספות שירות ובכך עוד קילומטרים לבצע.
לצפיה ב-'הפוך, הם מבינים שזה לא משתלם להוסיף נוסעים'
הפוך, הם מבינים שזה לא משתלם להוסיף נוסעים
16/11/2019 | 21:56
5
כי גם כשהם צועקים שיש עומס ושלנהגים נמאס לריב עם נוסעים ושאף נהג לא מוכן לבצע את הקווים העמוסים אפילו במחיר פיטורין מהעבודה, משרד התחבורה עסוק בלחשוב איך הוא מתקצב את התוספות, תהליך ארוך שלוקח כמה חודשים ופוגע קשות ביכולת התפקוד של החברה.
עדיף קווים ריקים והכנסה קבועה מאשר להגדיל ראש, לדאוג לנוסעים ולקוות שהפקיד יקום הבוקר על הצד הנכון ויתחשק לו לחפש תיקצוב לנסיעות נוספות וכדובדבן לקצפת משרד התחבורה בנתיים קונס את החברה על ביצוע נמוך.
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים'
תודה לכל המגיבים
05/11/2019 | 18:05
1
125
אצפה לתגובת משרד התחבורה. אולי באמת הנהגים לא חייבים לנו שום דבר, ורשאים להריץ אוטובוסים ריקים - בשמירה מדויקת על לוחות הזמנים.

בנוגע ל"חובת הנוסע להגיע לתחנה דקה לפני", במקרה הספציפי זה לא תמיד אפשרי.
הרכבת מתל אביב מגיעה ללוד גני אביב ב-13:06, וזמן היציאה של האוטובוס הוא 13:10. גם אם הרכבת מגיעה בדיוק בזמן, צריך לעבור בגשר, דרך מדרגות או מעלית, על מנת לצאת, ולא כולם יכולים להספיק. מה גם שהרכבת יכולה להתאחר במקצת.
לצפיה ב-'במקרה הספציפי הזה'
במקרה הספציפי הזה
06/11/2019 | 10:49
97
מה שאפשרי ונכון הוא לתקן את לו"ז קו האוטובוס על ידי כתיבת פניה למשרד התחבורה.
הזזה בחמש דקות (כדי לאפשר להגיע גם לא בריצה) היא בדרך כלל אפשרית ודי קלה לביצוע. 

הקו לא מוגדר כקו מזין לרכבת אלא כקו רגיל ולכן לא מחויב לחכות לרכבת מאחרת. בגלל מדובר בתחנה חלשה מאד ולקו יש תפקידים עירוניים אחרים חשובים יותר זו לדעתי החלטה נכונה נקודתית, אבל גם קו סדיר שמתחיל בתחנת רכבת צריך להיות מסונכרן עד כמה שאפשר ללו"ז הרכבת. וזה אומר לרוב יציאה לפחות 8 דקות אחרי שהרכבת מגיעה (זמן ההליכה מהרציף לתחנה עבור לא אתלטים). בטח שלא רק 4 דקות.

לצפיה ב-'הסיבה הזאת תפועלית בלבד עקב הקושי ביציאה ממסופים/מרכזיות'
הסיבה הזאת תפועלית בלבד עקב הקושי ביציאה ממסופים/מרכזיות
12/11/2019 | 20:52
10
כך שהנסיעה תיקלט כיצאה...

כש-15 אוטובוסים במרכזית תל אביב מתחילים לעשות רוורס ביחד בשעה 16:00, יהיה קשה לכולם לצאת בזמן מהפוליגון של התחנה. הם צריכים לצאת מהפוליגון והנוסעים מכירים את זה כשהכריזה נדלקת ואומרת "התחנה הבאה". כל עוד לא נדלקה הכריזה ואמרה "התחנה הבאה". מבחינת משרד התחבורה האוטובוס עדיין לא יצא לדרך.

ולכן, איחור של עד 5 דקות או הקדמה של עד שתי דקות (שזה מקומם אותי העניין של הקדמה של שתי דקות) לא יחשבו כאיחור או הקדמה.
לצפיה ב-'אם לא הייתי יודעת טוב, הייתי אומרת שזו נשמעת תגובה של מחשב..'
אם לא הייתי יודעת טוב, הייתי אומרת שזו נשמעת תגובה של מחשב..
06/11/2019 | 12:06
93
אבל זה גם הולם לחלוטין לתשובה אוטומטית ומנוסחת מראש של איזשהו אחראי שרות בתחבורה ציבורית שכנראה מעולם לא נסע באוטובוס בעצמו...

לצפיה ב-'גם במטרופולין לפעמים נראה שהנהגים היו מעדיפים לא לעצור בתחנה'
גם במטרופולין לפעמים נראה שהנהגים היו מעדיפים לא לעצור בתחנה
06/11/2019 | 12:10
4
127
רק הבוקר המתנתי בתחנה, אוטובוס התקרב, לפחות נוסע אחד נוסף מלבד התכוון לעלות עליו. נראה היה שהאוטובוס מתכוון להמשיך בלי לעצור למרות שהיו מספר נוסעים באזור התחנה (אין שם סככה רק 'אזורי תחנה' עם שלט ). נפנפנו לעברו, נראה שהתקרב למדרכה ומתכוון לעצור ובעוד אנחנו ממהרים לכיוון האוטובוס (שעצר במרחק כמה מטרים קדימה) האוטובוס דהר קדימה - בלי לעלות נוסעים בתחנה! וזה היה רק דוגמא למקרה מאד מובהק שבו אין מקום לספק. האוטובוס פשוט דילג על התחנה כאשר במפורש נוסעים המתינו בתחנה.
לצפיה ב-'מה שמפתיע'
מה שמפתיע
07/11/2019 | 14:18
2
89
זו לא התנהגותו של נהג זה או אחר, אלא הגיבוי המוחלט שחברה מעניקה להתנהגות נלוזה כזאת, כפי שנראה בתגובה הרשמית של חברת קווים. אני מסוקרן לראות את תגובת משרד התחבורה, שאליו הפניתי תלונה בנדון.
לצפיה ב-'אם הוא ייצא באיחור החברה'
אם הוא ייצא באיחור החברה
08/11/2019 | 01:30
1
72
תיקנס על אי דיוק, במיקרה הזה החברה לא תיקנס בכלום.
הנוסעים?
זה פרט שולי בעיני משרד התחבורה
לצפיה ב-'נצפה לתגובת משרד התחבורה '
נצפה לתגובת משרד התחבורה
08/11/2019 | 15:12
24
לצפיה ב-'איפה באשכול הדרום או בשרון/גוש דן?'
איפה באשכול הדרום או בשרון/גוש דן?
08/11/2019 | 13:34
60
עוד יותר ספציפית באיזו תחנה מדובר?
בשרון נתקלתי עד לא מזמן לא מעט פעמים, על אוטובוסים המדלגים על התחנות. לא בגלל עומס נוסעים. פעם אחת המתנתי לקו 17 בכפר סבא ברחוב ויצמן הראשי, לנסוע לכיוון התחנה המרכזית. הוא, בדומה למקרים אחרים, היה בנתיב המרוחק מהתחנה, על אף שלא היה כלל עומס. פשוט התעלם מהתחנה. לאור השעה המוקדמת יחסית שבה הגיע, כזו של פרייבט להערכתי הוא כך פעל לאורך המסלול - נסיעה מרוחקת מהתחנות.
אז אולי זה נחשב שהנסיעה בוצעה. באיזה אופן, זה עניין אחר.
לצפיה ב-'בשל תקלה: הופסקה תנועת הרכבות בין ירושלים לנתב"ג'
בשל תקלה: הופסקה תנועת הרכבות בין ירושלים לנתב"ג
07/11/2019 | 08:31
124
תנועת הרכבות בין ירושלים לנתב"ג הופסקה בעקבות תקלה בכלי הנדסי הפועל לחישמול המסילות בשעות הלילה, שגרמה לו לעצור באיזור נתב"ג. בשל כך טרם חודשה תנועת הרכבות אל תחנות ירושלים נבון ומודיעין, ועבור הנוסעים מופעלים היסעים. עם פינוי הכלי ההנדסי תנועת הרכבות בצורה מלאה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5620808,0...
לצפיה ב-'עדכון קצרצר מצולם מתחנת יהודית'
עדכון קצרצר מצולם מתחנת יהודית
04/11/2019 | 15:12
24
422
תמונה ראשונה: על מבנה הבטון שדיברנו עליה רבות בפורום בעבר (והנחנו שמדובר בפיר אוורור) הותקן עגורן סטנדרטי גדול, כשעברתי שם הוא הרים קופסאות בטון קטנות יחסית שלא ממש הבנתי מה המטרה שלהן.

תמונה שנייה: אולי חפירת כניסה? צמוד למדרכה, בצד הצפון מזרחי של התחנה. כרגע בעומק מאוד רדוד, אז לא בדיוק ברור מה הולך שם.
לצפיה ב-'אהה! אז טעינו'
אהה! אז טעינו
04/11/2019 | 17:58
5
196
בעצם המבנה הזה הוא בסיס עבור מנוף?
אולי החליטו לזרז את הבניה וחושבים שזה יילך יותר מהר עם העגורן?
לגבי התמונה השניה, בהחלט חושב שזה הכנות לחפירות של הכניסה.
עברתי שם מספר פעמים בשבועות האחרונים אבל כרגע לא ממש מתקדם שם כלום.
אפרופו מנופים, דיווחתי כאן לא מזמן על הצבת מספר מנופים בתחנת קרליבך.
 נת"ע פרסמו עדכון על הכנות לפירוק שאריות מכונות הקידוח בחלק המערבי של התחנה (מגי והשניה ששמה ברח ממני).
עכשיו אני חושב שאולי המנופים האלה נועדו לסייע בפירוק הזה?

לצפיה ב-'במה השתמשו לפירוק המכונות הקודמות?'
במה השתמשו לפירוק המכונות הקודמות?
04/11/2019 | 20:16
4
104
גם השתמשו בעגורנים נייחים? או במנופים ניידים?

לגבי האם המבנה הוא בסיס למנוף - זה מאוד לא ברור. נשמע לי משונה שייבנו מבנה בצורת קוביה חלולה בתור בסיס למנוף - זה הרי פחות יציב מלבנות משטח שטוח ישר על הקרקע ולבנות את המנוף עליו, ולא ראיתי דבר כזה באף אתר בנייה אחר בעיר - משתמשים בעגורנים בכל מקום ובאף אחד מהמקומות האלו לא ראיתי קובייה חלולה בתור בסיס.

מצד שני, הוא מאוד גבוה יחסית לסתם מבנה של פיר אוורור, אז יכול להיות שהוא כן זמני. כנראה שאין לנו איך לדעת חוץ מלשאול את נת"ע או לחכות.
לצפיה ב-'זהו שבפירוקים הקודמים השתמשו במנופים ניידים ענקיים.'
זהו שבפירוקים הקודמים השתמשו במנופים ניידים ענקיים.
04/11/2019 | 20:30
88
היו תמונות של נת"ע.
אולי החליטו שיותר חסכוני להשתמש במנוף קבוע?
או שאולי מתכוונים להשמיש אותו לעוד דברים?

לצפיה ב-'לגבי צורת בניה של בסיס למנוף אולי יש לי הסבר.'
לגבי צורת בניה של בסיס למנוף אולי יש לי הסבר.
04/11/2019 | 20:32
102
ייתכן שהוא עומד על לוחות הבטון שמכסים את התחנה ובנו אותו בשביל לפזר את העומס על המשטח בצורה יותר אחידה?
ברור שלא תראה את זה בשום מקום אחר, כי בדרך כלל לא מתקינים מנוף על משטח שהוא בעצם גשר מעל חלל ריק.

לצפיה ב-'בהחלט מציבים מנופים בצורה כזו בעוד מקומות'
בהחלט מציבים מנופים בצורה כזו בעוד מקומות
07/11/2019 | 19:51
1
65
הינה תמונה של בסיס מנוף שהוצב על גג של קומת החניון באתר בניה ברחוב תרנ"א בחדרה.
שים לב שבסיס המעמד יושב על נקודות שבהן יש תמיכה בגג החניון, ואילו על הקוביה יש נקודות יצוב למנוף, בהתאם לרגלי המנוף.
לצפיה ב-'אז צדקתי כשאמרתי שזה מיועד לשיפור התמיכה במנוף'
אז צדקתי כשאמרתי שזה מיועד לשיפור התמיכה במנוף
07/11/2019 | 21:38
28
בגלל שהוא עומד על חלל תת קרקעי?
אגב זה מראה עד כמה בעיית המקום חמורה בחלק מאתרי העבודה של נת"ע.
הרי הם לא שמו את המנוף שם בלית ברירה.
הם בוודאי היו מעדיפים לשים את המנוף על קרקע מוצקה, אבל פשוט אין להם איפה.
זה מוסיף עוד כמה שבועות למשך הבניה, כי מן הסתם להקים מנוף בצורה הרגילה, היה לוקח משהו כמו יומיים ולא כמה שבועות כמו במקרה הזה.

לצפיה ב-' עדכון מעניין (וגם קצת מטריד) מApdituderail'
עדכון מעניין (וגם קצת מטריד) מApdituderail
04/11/2019 | 21:10
17
206
הנחת מסילות ידנית במנהרה ליד תחנת אלנבי (לדברי כותב הפוסט).
אני מקווה בהחלט שזה עניין נקודתי וברוב המנהרות הדבר יעשה עם מכונות ולא בצורה הזאת (ככה לא יסיימו את הנחת המסילות גם בעוד חמש שנים).

לצפיה ב-'אני חושב שמתחיל להיות ברור לכולם שאיחור של שנה יהיה בגדר נס'
אני חושב שמתחיל להיות ברור לכולם שאיחור של שנה יהיה בגדר נס
05/11/2019 | 13:11
72
לצפיה ב-'אני לא חושב שיזיזו ככה את כל המסילות'
אני לא חושב שיזיזו ככה את כל המסילות
05/11/2019 | 16:54
9
134
אולי הייתה להם בעייה מיוחדת שחייבה את זה? אין סיכוי שיזיזו את כל המסילות ככה. יהיה יותר זול ומהיר אפילו לבנות מאפס קרוניות מיוחדות שישמשו להזזת המסילות למקום היעד, ובטוח שהרבה יותר זול לקנות קרונית כזו או להביא משומשת מחו"ל (אלו של רכבת ישראל כנראה גדולות מדי מכדי להיכנס בקלות למנהרות).
לצפיה ב-'נדמה לי שאני יודע למה הם עושים את זה.'
נדמה לי שאני יודע למה הם עושים את זה.
05/11/2019 | 17:06
8
126
בואותו בלוג כבר כתבו על  נושא הblast doors שמתקינים בכניסה לתחנה וצוין שזה יקשה על התקנה של מסילות בצורה ממוכנת.
זה לא ממש ברור מהתמונה, אבל כנראה מדובר בקטע שדי סמוך לדלתות התחנה ובאמת לא ניתן להביא את המכונה לשם, אז מבצעים את הקטע הזה ידנית.
אם זאת הסיבה, אז הם יצטרכו לחזור על הפעולה הזאת במקטעים הסמוכים לכל תחנה ותחנה.
או שאולי הם צריכים להמתין עם התקנת הדלתות האלה עד אחרי סיום הנחת המסילות.
באלנבי התקינו את הכל, כי כנראה רצו לסיים תחנה אחת בהקדם האפשרי כסוג של ניסוי.

לצפיה ב-'אבל זה קצת מוזר, לא?'
אבל זה קצת מוזר, לא?
05/11/2019 | 17:09
7
93
נניח ואי אפשר להתקין עם מכונה. אז סבבה - אפשר להתקין ידנית. אבל למה את המסילה עצמה מזיזים עובדים, עם הידיים, על גלגלים קטנים - כאילו אנחנו במאה ה19 ומי שבונה את הרכבת זה איזמבארד קינגדום ברונל המהנדס הדגול?

אי אפשר להזיז את המסילה עם קרונית ממונעת?
לצפיה ב-'אם אכן מדובר במקרה בודד של מקטע הספציפי ליד אלנבי'
אם אכן מדובר במקרה בודד של מקטע הספציפי ליד אלנבי
05/11/2019 | 18:02
6
84
אז הם כנראה פשוט החליטו, שלא שווה להשקיע בקרונית.
אם מדובר בהרבה קטעים, אז בוודאי שצריכים משהו בסגנון.

לצפיה ב-'שאלתי את נת"ע - מבנה זמני'
שאלתי את נת"ע - מבנה זמני
10/11/2019 | 15:26
5
22
אתה צודק, מדובר במבנה זמני בשביל המנוף. הכניסה בפועל תהיה קטנה בהרבה.
לצפיה ב-'זה מצער'
זה מצער
10/11/2019 | 18:06
4
12
נדמה לי, שללא הגבלות מקום פנוי באתר, התקציב וזמינות הציוד, היה הרבה יותר נכון, להשכיר מנוף נייד בעל כושר הנפה דומה למנוף שהוקם וזה היה חוסך גם כמה שבועות של הקמה וגם לא יודע כמה זמן להריסה בסוף.
וזה גם כנראה היה בטיחותי יותר.

לצפיה ב-'אבל הרי קיימות כל המגבלות האלה שהזכרת...'
אבל הרי קיימות כל המגבלות האלה שהזכרת...
11/11/2019 | 00:28
3
11
גם אם נתעלם מעניין התקציב- לא בטוח שיש מנוף נייד מתאים זמין לכ"כ הרבה זמן ולא בטוח שהגודל של האתר והמבנה שלו מאפשר שמנוף נייד ענק יסתובב בו. לגבי זמן הריסה- קשה לי להאמין שמדובר בעניין של יותר מימים בודדים, אם בכלל. ולגבי בטיחות- אני לא מומחה בנושא, אבל לדעתי הסבירות שיתמוטט מבנה זמני של מנוף (שאני אתפלא אם בפרוייקט כזה לא זכה לאישורים המתאימים) נמוך בהרבה מהסיכוי שמנוף נייד ענק ידרוס פועל באתר כ"כ קטן- ואם אני זוכר נכון באתר הזה ממש כבר נהרג עובד שנפגע ע"י רכב כבד.
לצפיה ב-'המצב האידאלי זה כמובן מנוף גשר כמו באלנבי'
המצב האידאלי זה כמובן מנוף גשר כמו באלנבי
11/11/2019 | 09:57
2
11
המצב שפחות טוב, אבל עדיין סביר זה מנוף נייד (ונכון זה יקר מדי וגם אי אפשר להשכיר אותו לתקופה הנדרשת)
המצב שעוד פחות אידאלי, אבל עדיף על המצב הקיים, זה מנוף רגיל, אבל שיעמוד על קרקע מוצקה ולא יצריך את בנייה של ה"קובייה".
מה שנבחר זה פחות או יותר הדבר הרע ביותר בהינתן המצב.
לגבי הבטיחות, ברור לי שנעשו כל הצעדים הנדרשים על מנת להבטיח את היציבות של המנוף.
אגב זה גם הולך להוסיף זמן לבנייה.
ממה שידוע על תחנות האחרות, התקרה של חלל התחנה נתמכת על ידי עמודים ענקיים שיוצקו בתחילת העבודה.
הם לא יוכלו לפרק את העמודים האלה, כל עוד המנוף הזה עומד שם, מה שאומר שעד לסיום עבודות בניית השלד (שלשמם הביאו את המנוף).
אכן נהרג שם פועל בזמן החפירות.
לצפיה ב-'המצב האידיאלי היה כמובן להעסיק אותך בתור מנהל האתר,'
המצב האידיאלי היה כמובן להעסיק אותך בתור מנהל האתר,
11/11/2019 | 14:45
1
12
אבל אני מניח שאתה עסוק בדברים אחרים אז כנראה שהם נאלצו להעסיק אנשי מקצוע או משהו כזה.
לצפיה ב-'אתה בטח מכיר את הבדיחה על מי בנה את טיטאניק?'
אתה בטח מכיר את הבדיחה על מי בנה את טיטאניק?
11/11/2019 | 19:19
4
למקרה שלא:
"חובבנים בנו את תיבת נוח ומקצוענים בנו את טיטאניק, זכור את זה פעם הבאה שאתה מחליט לסמוך על מקצוענים".
אבל אני בטוח שאתה מקצוען אמיתי והיית עושה את זה הרבה יותר טוב מכולם
לצפיה ב-'אני מופתע שדווקא זה מדאיג את הקוראים כאן.'
אני מופתע שדווקא זה מדאיג את הקוראים כאן.
05/11/2019 | 18:11
5
144
אמנם אני באמת לא יודע, אבל אני ממש משוכנע שמדובר באירוע מקומי שנובע מסיבה נקודתית.  ואם מהסיבה הזו היו צריכים להזיז מסילה אחת או שתיים כמה עשרות מטרים, נו שויין....
באמת קוריוז ולא יותר מזה, לא נראה שהיה מדובר במשהו שהם מתקשים בו במיוחד.  אסכם זאת כך, איחור של שנה יהיה אכן בגדר נס (מסכים עם מי Sephirot שכתב זאת כאן לפניי ואני חוזר ואומר את זה כל פעם מחדש אבל האיחור לא יקרה בגלל האירוע המשעשע והלא מייצג שפורסם ע"י Aptitude 
לצפיה ב-'בוודאי שלא בגלל המסילות'
בוודאי שלא בגלל המסילות
06/11/2019 | 14:43
4
89
בעיקר בגלל שבחלק מהתחנות הם עוד עדיין יוצקים רצפה, ותחנות אלנבי ואלרוזרוב לא מתקרבות אפילו לסיום, למרות שעבדו עליהם לכאורה 24/7 בלי הפרעה של תנועה מלמעלה.
לצפיה ב-'כמה זמן אמור לקחת לבנות תחנה?'
כמה זמן אמור לקחת לבנות תחנה?
10/11/2019 | 15:20
3
22
מתחילת העבודות? מיציקת הרצפה?
לצפיה ב-'אין לשאלה זאת תשובה חד משמעית.'
אין לשאלה זאת תשובה חד משמעית.
10/11/2019 | 18:01
2
24
לתחנת אלנבי (שניתן להגיד שהיא די מוכנה) לקח כשנתיים וחצי להגיע למצבה הנוכחי.
האם זה מייצג את כל התחנות?
לא יודע.
יש לך תחנות שבוודאות יקח  יותר זמן לבנות (קרליבך וכמובן בן גוריון) כי הן באורך כפול (לקרליבך יש גם יותר קומות בגלל הצטלבות הקווים).
בבן גוריון אגב עדיין ייקח כחודשיים עד לסיום יציקת הרצפה, בגלל הצורך להוציא את המכונות TBM שייקח כחודש להוציא אותם ועוד כמה שבועות לסיים את יציקת הרצפה (מדובר בעובי בטון של 2-3 מטרים בכל זאת).
יש גם עניין של תנאי הסביבה (אלנבי היה קל לבנות, כי כל השטח היה סוג של סטרילי ולא היתה שום הפרעה לפועלי הבניה.
ברוב התחנות, צריך כל הזמן לשמור על מעבר כלשהו להולכי רגל, למכוניות, לוודא שהבניה לא פוגעת בבניינים ותשתיות מסביב.
מצד שני, לדעתי ניתן להתחיל לעבוד על עבודות גמר עוד לפני שמסיימים את כל השלד.
זה אולי לא הכי בטיחותי, אבל זה אפשרי.
לדעתי, זה גם יהיה חייב לקרות, כי אחרת המצב באמת די רע.
יש רק שתי תחנות שבהן לא הסתיימה יציקת רצפה, יש מספר תחנות שבהן היא היתה לפני כמה שבועות.
די ברור שלא כל התחנות  יהיו מוכנות בתאריך היעד.
אלנבי, אליפלט, אם המושבות וארלוזורוב כמעט בוודאות יהיו מוכנות, בן גוריון ושדרות יהודית קרוב לוודאי שלא יהיו מוכנות, לגבי השאר לא יודע.

לצפיה ב-'את אלנבי לקח לסיים שנתיים וחצי מרגע תחילת העבודות?'
את אלנבי לקח לסיים שנתיים וחצי מרגע תחילת העבודות?
11/11/2019 | 19:22
1
15
אגב, מה מיוחד בתחנת בן גוריון שבגללו היא באורך כפול?
לצפיה ב-'שנתיים וחצי מיציקת הרצפה '
שנתיים וחצי מיציקת הרצפה
11/11/2019 | 19:27
14
בן גוריון כזאת ארוכה, בגלל שהיא משמשת כתחנה סופית ל4 מכונות הTBM
היא וקרליבך.

לצפיה ב-'שאלה על שילוט/כריזה בתוך האוטובוסים'
שאלה על שילוט/כריזה בתוך האוטובוסים
05/11/2019 | 16:04
2
147
האם בכל חברה יש גוף אחראי למצב השילוט האלקטרוני בתוך האוטובוס ולכריזה הפנימית ?
או שזה מנוהל ע"י חברות חיצוניות שנותמנות שירות למפעיל עצמו ?

תודה
לצפיה ב-'דן אני יודע שאין עובדי קבלן בנושא הזה והניהול ישיר.'
דן אני יודע שאין עובדי קבלן בנושא הזה והניהול ישיר.
06/11/2019 | 09:13
1
127
דן משלמת לחברה שעושה הכרזות למשיבונים וטלפוניה שמשלמת לגיליה שטרן(הקריינית בדן) בשביל לעשות את ההכרזות. התסריטים להכרזות הם מטעם דן ולא חברת קבלן.

ככה נראה לי גם באגד, קווים, אפיקים.

במטרופולין, סופרבוס ועפיפי יתכן ויש קבלן שמנהל להם את זה עקב חוסר אחידות בכריזה.
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
06/11/2019 | 12:54
67
ידוע לכם אולי מה שם החברה ?
לצפיה ב-'פרטים ממאגר המידע של רב קו'
פרטים ממאגר המידע של רב קו
04/11/2019 | 15:14
3
184
היי,

הבנתי כי אני יכול לבקש ממשרד התחבורה את הפרטים ששומרים עחיי במאגר המידע שלהם, בעקבות השימוש שלי ברב קו.

איך מבקשים את זה?
לצפיה ב-'פונים לכל מפעיל אשר נסעת עמה, בנפרד עם בקשת היסטוריית פירוט '
פונים לכל מפעיל אשר נסעת עמה, בנפרד עם בקשת היסטוריית פירוט
04/11/2019 | 21:02
2
94
נסיעות
לצפיה ב-'הבנתי שהכל במאגר אחד'
הבנתי שהכל במאגר אחד
05/11/2019 | 17:11
1
72
שמרוכז אצל משרד התחבורה
לצפיה ב-'לא, יש לבקש מידע נפרד מכל מפעיל, המסלקה לא נותנת מידע,'
לא, יש לבקש מידע נפרד מכל מפעיל, המסלקה לא נותנת מידע,
06/11/2019 | 03:02
67
רק מאגרת דיווחים על פעולות רב-קו ממתקפים, ממכונות ומסופי טעינה ומסנכרנת את הכל מול כל המפעילים, לא נותנת שירותי נוסע
לצפיה ב-'היום עליו חלמנו, הסוף לסגר השבועי בגוש דן'
היום עליו חלמנו, הסוף לסגר השבועי בגוש דן
03/11/2019 | 19:43
27
417
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5618426,0...
כולי תקווה ששירות זה ימשיך ויתרחב, בעקבות זה רווקים וצעירים לא יקנו רכב ויהיה פחות פקקים וזיהום בהמשך השבוע.
בנוסף תושבים יברחו מהערים שלא יצטרפו לשירות הזה.
לצפיה ב-'במהרה בימינו!'
במהרה בימינו!
03/11/2019 | 22:33
45
לצפיה ב-'עוד פחות משלושה שבועות קווי אוטובוס השבת בגוש דן יוצאים לדרך'
עוד פחות משלושה שבועות קווי אוטובוס השבת בגוש דן יוצאים לדרך
03/11/2019 | 22:47
2
277

אם לא יחולו עיכובים בלתי צפויים, בעוד פחות משלושה שבועות, ב-22 בנובמבר, אמורים להתחיל לפעול קווי התחבורה הציבורית בימי שישי בערב ובשבתות בתל אביב ובערים סמוכות.

התחבורה הציבורית המטרופולינית בשבתות תכלול שבעה קווי אוטובוס, ולמעלה מ-300 תחנות, שביחד עם קווי מוניות השירות האמורים להתרחב במטרופולין תל אביב, אמור להיווצר כיסוי תחבורתי בתדירות גבוהה בסופי שבוע.

בתכנית נקבע יעד שהתדירות של האוטובוסים תהיה קבועה וגבוהה – בכל חצי שעה. קווי השירות יהיו במיניבוסים שיכללו 19 מקומות ישיבה ובמידת הצורך בקווים העמוסים יופעלו גם אוטובוסים.קווי המיניבוס יפעלו בימי שיעי מכניסת השבת עד השעות 3.00-1.00 בלילה ובשבת מהשעה 9.00 ועד יציאת השבת.

לצפיה ב-'יש איפשהו את כל הקווים על מפה אחת?'
יש איפשהו את כל הקווים על מפה אחת?
04/11/2019 | 10:06
1
42
לצפיה ב-'אני יכול לרכז אותם ידנית. הרשת חשובה.'
אני יכול לרכז אותם ידנית. הרשת חשובה.
04/11/2019 | 10:16
49
לצפיה ב-'שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה!!!'
שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה!!!
03/11/2019 | 23:04
56
לצפיה ב-'הפקקים יהיו איתנו עד שתהיה מערכת הסעת המונים בגוש דן'
הפקקים יהיו איתנו עד שתהיה מערכת הסעת המונים בגוש דן
04/11/2019 | 10:15
10
136
שום דבר אחר לא יוריד אפילו רכב אחד מהכביש.
אני בהחלט שמח שנראה את הניסוי המעניין הזה שאולי יוכיח (אולי פרט מאמיני הכת  בתחבורה הציבורית באמצאות אוטובוסים) שאין קיצורי דרך בפתרון הבעיה.
אולי סוף סוף ייגמרו השקרים הרגילים כאן בפורום על מערכת התבורה ציבורית "קצת פחות נוחה או מהירה" מרכב הפרטי.
בעצם  אני די בטוח שכעבור שנה מהיום (או שנתיים או כל זמן אחר שתבחר),  ומצב בכבישים בימי חול רק יילך ויחמיר.

לצפיה ב-'זה רק חצי הכוס'
זה רק חצי הכוס
04/11/2019 | 11:29
2
109
אני באופן אישי מכיר משהיא שמחזיקה רכב רק כי אין לה דרך להתנייד בסופש.
כך שלבוא ולהגיד שתחבורה בשבת לא תוריד רכבים, זה לא ממש נכון.
המערכת במתכונתה הנוכחית מאוד חלקית ותרומתה תהיה בהתאם.

כל עוד ברכב הפרטי :
-" השירות" זמין  שעות 24
-לכל מקום
-ויותר מהר
אז האלטרנטיבה בפיגור.

אז צודק שבלי תחבורה ציבורית מהירה אנשים ימשיכו לקנות מכוניות, אבל טועה שזה הפרמטר היחיד.

לצפיה ב-'זה לא עניין של מערכת תח"ץ מהירה'
זה לא עניין של מערכת תח"ץ מהירה
04/11/2019 | 11:50
1
102
זה עניין של מערכת הסעת המונים ליוממים.
רוב המוחלט של הפקקים נוצר מאנשים שנוסעים לעבודה ומעבודה.
אף אחד לא מצפה מתחבורה ציבורית להיות מהירה כמו רכב פרטי ולנסוע לכל מקום.
בעצם בגלל שישראלים מצפים את זה מהתח"ץ, יש לנו את הזבל הזה שנקרא מערכת תחבורה ציבורית ישראלית.
כל מה שאתה צריך על מנת לצמצם את הפקקים, זה לייצר חלופה יותר מהירה לאחוז גבוהה מספיק של אנשים שנוסעים לעבודה ומעבודה במרכזי תעסוקה גדולים.
מצידי תבטל את שאר האוטובוסים, ההשפעה של הביטול על מצב הפקקים תהיה זניחה.
אבל מה לעשות שממשלות ישראל לדורותיהם רואים בתח"ץ עניין "חברתי"?
אתה חייב להחליט, אתה רוצה שרות "חברתי", או פתרון בעיית השעות האבודות בגלל הפקקים.
שניהם לא תקבל לעולם כי פשוט אין כסף להכל.
אתה רוצה לעזור למסכני העולם ולהיטיב עם העניים?
סבבה, תעשה אוטובוסים בשבת, תשלח אוטובוסים למסלול שנראה כמו ספגטי, חלילה לא תפגע באיזו "שכונת מצוקה".
אבל ההשפעה של כל זה על הפקקים תהיה בדיוק 0.
אתה רוצה להגדיל פרודוקטיביות של המשק, לצמצם שעות אבודות ולהצמיח את הכלכלה?
תזנח את הזבל ה"חברתי" ותשקיע במערכת הסעת המונים.
זה עד כדי כך פשוט.

לצפיה ב-'אתה כותב שטויות.'
אתה כותב שטויות.
05/11/2019 | 01:19
47
1. הכבישים ימשיכו להיות פקוקים גם עם מערכת הסעת המונים- ויעידו על כך פקקי הענק בלונדון, בפריז, בניו-יורק, בסינגפור, בבייג'ינג ובשנגחאי. מערכות הסעת המונים לא נועדו כדי לפתור את הפקקים אלא כדי לספק לאנשים אלטרנטיבה ובכך לוודא שהמצב לא יהפוך לקטסטרופה שבה מצב אחד יש פקקי ענק בלתי אפשריים ומהצד השני אין לאנשים אלטרנטיבה
2. הפקקים הם לא עניין ספציפי לשעות העומס- ויעידו על כך העומסים בנתיבי איילון גם מחוץ לשעות העומס.
3. הסיבה לכך שהתחבורה הציבורית בישראל נראית כמו שהיא נראית היא שבמשך שנים על גבי שנים ממשלות ישראל התייחסו אליה כפיתרון לעניים שאין להם אפשרות להחזיק רכב ותו לא. וכשזה המצב- מה שחשוב זה שהשירות יגיע לכל מקום ושהוא יהיה זול. מה שהמדינה לא השכילה להבין (עד השנים האחרונות) זה דבר ראשון שגם מי שמחזיק רכב לא בהכרח רוצה לנסוע בו כל היום, דבר שני שלא כל מי שלא מחזיק רכב הוא עני, ודבר שלישי שגם עניים לא רוצים לנסוע שעות בקווי ספגטי באוטובוס מוזנח.
4. למדינה יש אינטרס ברור להפחית את כמות הרכבים על הכביש- גם מחוץ לשעות העומס. יש למדינה אינטרס לאפשר לאנשים לא לבזבז אלפי שקלים בכל חודש על אחזקת רכב. יש למדינה אינטרס לאפשר לאנשים לא להוציא 100 אלף ש"ח על חניה תת-קרקעית בבניין. יש למדינה אינטרס למכור חניונים ולהחליף אותם בפארקים או במבנים. יש למדינה אינטרס לצמצם חניות על הרחוב ובתמורה להרחיב את המדרכות ולסלול שבילי אופניים. רכבים תופסים המון שטח, מזהמים את האוויר, מרעישים, עושים תאונות שגורמות לנזקים בנפש וברכוש ומבזבזים למיליוני ישראלים המון זמן וכסף. לא הכל מתחיל ונגמר בפקקים בשעות העומס.
לצפיה ב-'אחרי שיראו שהמערכת אמינה קצב הגידול בכלי הרכב יקטן'
אחרי שיראו שהמערכת אמינה קצב הגידול בכלי הרכב יקטן
04/11/2019 | 15:13
6
97
וגם הנסועה. רווקים פחות יקנו רכב וחלקם יקנו בשביל הסטטוס ולא יסעו איתו כל יום.
לצפיה ב-'אבל אין שום מערכת.'
אבל אין שום מערכת.
04/11/2019 | 15:47
5
76
על איזו מערכת אתה מדבר?
מערכת הסעת המונים בגוש דן עדיין נמצאת עשורים מאיתנו (במקרה הטוב).
הקו האדום בתל אביב שיהיה מוכן אולי בעוד שנתיים עד שלוש (עם הירוק והסגול שבתקווה יהיו מוכנים אי שם לקראת סוף העשור הבא), הוא דבר מעולה, אבל גם הוא רחוק מאוד ממערכות הסעת המונים שקיימות בערים בעלי אוכלוסייה דומה לגוש דן.

גם לא הבנתי את הטענה שלך שרווקים יקנו רכב כסמל סטטוס ולא יסעו בו.
אתה לא סותר את הטענה הבסיסית של תומכי תח"ץ בשבת שאנשים קונים רכבים לשבת ואז נוסעים גם בימים אחרים כי זה לא עולה להם הרבה כמו עלויות קניית הרכב?

וללא קשר אני לפחות חושב שכמובן שקצב קניית רכבים פרטיים יירד ואף עלול להתהפך בעקבות המהפיכה של הרכב האוטונומי.
תחבורה ציבורית בארץ, לצערי גם בתקופה שבה תהיה מונית אוטונומית, עדיין לא תהווה חלופה ראויה.

תחבורה ציבורית בשבת היא בכלל לא רלוונטית לדיון הזה וגם אמינותה לא כל כך מעניינת (זה לא שמערכת תח"ץ בכלל היא מי יודע מה אמינה עם שביתות, עם איחורים כרוניים, עם זמן הגעה לא ידוע מראש, עם חוסר בזיוני של תיאום בין הקווים.

או שאולי אתה מדבר על הפן הפוליטי ומאמין שתח"ץ בשבת כאן להישאר ולא יכול להיווצר מצב שממשלה עתידית כלשהי תהפוך את המצב?
הרי ברור לך שזה לא כך ואף פוליטיקאי לא יכול להבטיח לך כזה דבר.
אז על תחפש אמינות איפה שהיא לא יכולה להיות.
הסיבה שכל זה קורה, היא מצירוף מקרים די נדיר בחברה ישראלית שבו יש סנטימנט שלילי גובר נגד הדת, חוסר שלטון, וסוג של הרגשה ש"אין בעל הבית".
בשלב כלשהו זה ייגמר וחרדים ודתיים לא הולכים לשום מקום.
הם כאן כדי להישאר ואף אולי לגדול (גם כאחוז מאוכלוסייה וגם מבחינת השפעה).

לצפיה ב-'תחבורה ציבורית בשבת, לא מערכת הסעת המונים'
תחבורה ציבורית בשבת, לא מערכת הסעת המונים
04/11/2019 | 16:09
3
88
כמו שכתבתי חלק לא יקנו רכב וחלק שיקנו יסעו בו פחות.
לצפיה ב-'גם על זה כתבתי לך שלעולם לא תוכל להוכיח "אמינות".'
גם על זה כתבתי לך שלעולם לא תוכל להוכיח "אמינות".
04/11/2019 | 16:33
2
63
ממשלה עדיין יכולה ברגע לאסור על כל היוזמה.
נניח היום תהיה ממשלה שתקבל את זה בשתיקה.
מחר תגיע ממשלה אחרת, ותאסור את זה.
איך אתה מצפה מציבור שייתן בזה אימון לאורך הזמן?
תסתכל כמעט על כל נושא בתחום היחסים בין דת ומדינה ותראה תנודות לכאן או לכאן.
אתה מצפה דווקא בזה תהיה יציבות והציבור ייתן אימון ביציבות הזאת?
או שאתה חושב שהממשלה לא תוכל לעשות את זה בגלל הלך הרוח בציבור?
לא רק זה, תחשוב רגע על הסביבה שצריכה להתקיים על מנת לאפשר פעילות של המערכת הזאת.
הרי מחר באחת הערים שכרגע נמצאות בהסכם יהיו בחירות לראשות העיר וכך ירצה הגורל שראש העיר החדש יחליט לצאת מההכסם בגלל אילוצים קואליציונים.
מה אתה חושב שיקרה למערכת הזאת?
הרי היא תתמוטת.
רק תל אביב (נניח שבתל אביב די ברור מה יהיה השלטון בעשורים הבאים) לא תוכל לתפעל את המערכת ללא שיתוף פעולה של כל הערים הנוספות.
ברור לך שמערכת הזאת היא מלכתחילה לא יציבה ולא אמינה, כן?

לצפיה ב-'ברור לי שאין דרך לשכנע אותך ושתגיב למה שרשמתי '
ברור לי שאין דרך לשכנע אותך ושתגיב למה שרשמתי
04/11/2019 | 19:45
1
48
המטרה היא להסביר לקוראים אחרים שתחץ בשבת כן תוריד רכבים מהכבישים ותקטין את קניית הרכבים.
הערה קטנה - בפוסט הפתיחה רשמתי מילה מסוימת לגבי המערכת חפש אותה.
ואם אתה יודע לנבא את העתיד אז בקשה לי אליך תרום 1% מהכסף שתרוויח מידיעת העתיד לתחץ בשבת זה יספיק (:
לצפיה ב-'אם אתה מנסה להסביר את זה לאחרים, אתה לא עושה עבודה טובה'
אם אתה מנסה להסביר את זה לאחרים, אתה לא עושה עבודה טובה
04/11/2019 | 20:29
43
חוץ מתקוות וייחולים בינתיים לא הבאת שום הסבר הגיוני למה זה יקרה.
נכון להיום, אף אחד (כולל גם תומכים הכי גדולים של תח"ץ) לא טוען שמצב הפקקים ישתפר ולא בקצת בשנים הבאות.
לטעון שדווקא תחבורה ציבורית בשבת, היא זאת שתפתור את זה, נשמע לי קצת יומרני.
ולגבי התרומות, אני אתרום מייד כשתוריד לי 5 אחוז מהמיסים שאני משלם.
עד אז תבוא בטענות לממשלה, לעירייה או לכל גוף אחר ששודד אותי באופן שיטתי ולא ממש שואל אני אני מסכים עם הדרך שבה הוא נוהג עם הכסף שלי.

לצפיה ב-'אם אין שום מערכת אז על מה נסעתי בפברואר? '
אם אין שום מערכת אז על מה נסעתי בפברואר?
05/11/2019 | 03:13
156
יש לך תחנת רכבת עם 3 רכבות לשעה. זה אמנם לא מטרו אבל זה בערך מה שתקבל ברכבת פרברית (יש ממוצעים של 2 ו 4 רכבות לשעה בערי לווין).

רחובות אינה עיר גדולה כל-כך, 4 ק"מ מצומת בילו לתחנה (15 דק' רכיבה באופניים רגילות) או 3 ק"מ מהשוליים המזרחיים והמערביים של העיר (כ 12 דק'). בהנחה שיעדך במרכז ת"א אינו דורש יותר מ2-5 תחנות באוטובוס מתחנות הרכבת באיילון אתה יכול לצאת מהבית במטרה להגיע לרכבת בזמן במגוון אמצעים מקומיים (5 דק' במונית, אוטובוס מקומי, כלי תחבורה אישי אם זה רלוונטי) ולהגיע לעיר במשהו נוח יותר מאוטובוס.

בפברואר השתמשתי בעיקר בר"י והתדירות שלה לא שונה בהרבה ממה שאני מכיר מפרברים כמו Criclewood (פרבר אירי בלונדון) או Portslade (פרבר של ברייטון). אני חייב לציין שלמעט הרכבת החשמלית מירושלים כל הרכבות רועשות במידה שזרה לי אפילו מול רכבות דיזל בריטיות (קרונועים, "קטר" זה מושג די זר למערכות פרבריות בבריטניה כי צריך לנצל את כל הרכבת להסעת נוסעים).

לצפיה ב-'הנה מפת רשת שבעת הקווים (עבודה ידנית)'
הנה מפת רשת שבעת הקווים (עבודה ידנית)
05/11/2019 | 02:46
9
189
על פניו רשת עם ליבה טובה, אבל לדעתי שיפור פשוט של קצוות סגורים כמו מה שקורה ביפו היה יכול לשפר אותה לרשת ביזורית שמשרתת תנועה בין המרכזים המשניים.

חבל שאין את אותו עקרון באזור הספארי ברמת גן. לדעתי הקו הצהוב צריך להמשיך עד להרצליה ולקיים נקודת התמשקות או שתיים עם הקו האדום בשכונות שמצפון לירקון. כמו כן חבל שאין קו מהספארי ליפו (הפיכת הירוק למעגלי דו כיווני?) ושיש פער בין ברשת בין נאות אפקה לאבא הלל (ברור לי שזה אומר גישור על גבול בני ברק, יתכן שזה יצריך מוניות שירות ולא "אוטובוס שבת"). יתכן שהייתי מאריך את הכחול כהה מעתידים לאפקה כדי להפוך אותה לנקודת מעבר אפקטיבית יותר.

בגלל ריבוי ההשקות בליבה התדירות החצי שעתית יכולה ליצור תדירות כמעט רבע שעתית (4 אוטובוסים לשעה, ללא התחייבות על מרווחי זמן) במרכז העיר. אני מקווה שבפרברים ייצרו תיאום שהקווים השונים יפגשו לפי הלו"ז עם הפסקה של עד 5 דקות כדי לאפשר נסיעות מבוססות החלפה במקום לעבור האחד על פני השני ללא תיאום ולהסתכן בהמתנות ארוכות.

ברכותיי, ואני מקווה שבקרוב ידווח בפורום על ההפעלה עצמה.
לצפיה ב-'הצעותי לשיפור הרשת '
הצעותי לשיפור הרשת
05/11/2019 | 04:22
2
135
שירטוט סמארטפון, לא ברמת המחשב אבל ממחיש את עקרון הקצוות הסגורים, שמאפשר לנסוע מסביב לרשת כי כל קו שיכול מתחבר לקו אחר.

אפילו לסיבוב הבעייתי של הקו האדום שאני מציע ברמת החייל יש יתרון בכך שהוא מאפשר לקו הכחול כהה לגשר את פארק הירקון ולחבר את קו התכלת מבקעת אונו למוקדי צפון הפארק כמו הלונה פארק וגני התערוכה מבלי להחליף בלב העיר.

לצפיה ב-'לא ברור מה התוספת ומה המקורי'
לא ברור מה התוספת ומה המקורי
05/11/2019 | 08:58
1
20
לצפיה ב-'התוספת היא ההדגשה החצי שקופה'
התוספת היא ההדגשה החצי שקופה
05/11/2019 | 10:27
43
המקור נשאר "מתחת" כי לא מחקתי אותו. לא אוכל לבצע במחשב עד הערב.

השינויים דומים להצעותיי - חיבור בשולי הקווים ומקומות מפתח כדי שרוב סופי הקווים יוצרים לולאות חיצוניות עם קו אחר. הקו הירוק מוצע שיהפוך למעגלי דו כיווני כדי לתת קישור מכל קווי הדרום ליפו בהחלפה אחת.
לצפיה ב-'תודה, נראה טוב רוב תושבי הערים יהיה להם אוטובוס במרחק סביר'
תודה, נראה טוב רוב תושבי הערים יהיה להם אוטובוס במרחק סביר
05/11/2019 | 09:02
54
בולטת בחסרונה פתח תקווה,
הצעה מציע להוסיף את קווי מוניות שירות שפעילים בשבת
לצפיה ב-'מה שבעיקר מבאס ברשת הזו זה תדירות נמוכה מדי בפלורנטין'
מה שבעיקר מבאס ברשת הזו זה תדירות נמוכה מדי בפלורנטין
05/11/2019 | 10:27
1
73
פלורנטין שכונה עם המון צעירים בלי רכב, בדיוק האוכלוסיה שמתניידת בשבת. היא גם יעד לכלשעצמה כי יש בה כל מיני מסעדות ובתי קפה נחמדים שפתוחים בשבת. בהצעה המקורית הייתה תדירות משולבת גבוהה יותר בפלורנטין, בעוד בגרסה הזו של הרשת הקווים הירוק והאדום עוקפים אותה צפונה.

המפה ברוזולוציה נמוכה אז קצת קשה לי להבין דרך איזה רחובות בדיוק הם מתוכננים לנסוע בדרום העיר בואכה יפו. ציירת ידנית אז אולי תוכל לעזור לי ולתאר במילים (או במפה ברוזולוציה גבוהה יותר) את המסלול שלהם?
לצפיה ב-'הגירסה הרשמית ביצעתי לפי המפות.'
הגירסה הרשמית ביצעתי לפי המפות.
05/11/2019 | 10:34
71
מה שארסני העלה - ביצעתי על המפה למיטב יכולתי אם כי יתכן שנפלו טעויות, בייחוד באזור מסוף כרמלית שבמפה שעליה עבדתי לא צוינו ציריו. לזום גדול יותר ניתן לעיין במפות הקווים הנפרדות המקוריות.

בהצעה שלי לשיפור המשכתי קווים בצירים ראשיים בלבד כי זו הרזולוציה של המפה שהיתה לי (ויש עקרון "לא להכנס לשכונות" שפופולרי עם הצעות לשבת).
לצפיה ב-'כל הנחלים (קווים) זורמים לים..'
כל הנחלים (קווים) זורמים לים..
05/11/2019 | 14:03
59
בשבת הראשונה שהרשת תפעל, מונית מהבית בפחות מ 20 שקל למסוף וולפסון, ומשם לאחד מחופי תל אביב.
לצפיה ב-'ביצוע ממוחשב להצעות השיפור שלי, והשווה למקור'
ביצוע ממוחשב להצעות השיפור שלי, והשווה למקור
05/11/2019 | 14:45
1
136
אפשר לרפרף בין שתי התמונות לראות את עיקרון החיבוריות הביזורית שלי.

המפה המתוכננת היא לפי הרשת הרשמית ללא שינויים.

במפת הצעות השיפור שלי קו בצבע רציף - קו קיים, קו מקווקוו - שינוי מסלול מוצע, קו לבן עם מסגרת בצבע הקו - קטע שני מציע לבטל.

אני מודע שאני מציע מספר סיבובים מהסוג שבדרך כלל זוכה לביקורת, אך לדעתי הם מאפשרים קישוריות בין הקווים ורשת שבה ניתן להגיע לא רק למרכז ת"א אלא גם ליעדים ברחבי המטרופולין תוך החלפות ברמת גן.
לצפיה ב-'הצעת החלפת קטעים לקיצור התכלת'
הצעת החלפת קטעים לקיצור התכלת
09/11/2019 | 10:09
28
החלפת הקטעים שבמפה יכולה לקצר את הקטע הרבת גני של קו התכלת המוצע מבקעת אונו. המחיר: הארכת הקו הצהוב (כולל קטע שיועד במקור לירוק) לסיבוב שתוכנן לתכלת בצפון עבר בירקון. כמו כן זה מאפשר לייעל את מסלול הקו הירוק הסיבובי (שמתפקד גם כקו רוחב דרומי שחסר במקור) תוך הורדת סיבוב קטן מהמסלול.
לצפיה ב-''
05/11/2019 | 07:07
17
לצפיה ב-'אלון תמיר (אלון58) ז"ל '
אלון תמיר (אלון58) ז"ל
02/11/2019 | 11:55
34
467
1
צר לי לבשר כי הלילה הלך לעולמו חבר הפורום אלון תמיר ז"ל.
איש שיחה לבבי ונעים הליכות. ערדניק גאה.

תהי נשמתו צרורה בצרור החיים.
לצפיה ב-''
02/11/2019 | 12:19
35
לצפיה ב-'עצוב '
עצוב
02/11/2019 | 13:12
132
זוכר אותו עוד מ"הדור הישן" של הפורום, יהי זכרו ברוך.
לצפיה ב-'אלון תמיר, ז"ל. איזה עצב נורא !!!'
אלון תמיר, ז"ל. איזה עצב נורא !!!
02/11/2019 | 13:21
204
חבר יקר יקר מערד, מותיקי הפורום. חבר לימים הנפלאים שהיו לנו כאן בפורום לפני עשר שנים ויותר. אדם נעים הליכות, בעל לב זהב. לא נתפס לי בראש שאלון כבר לא איתנו !
אלון, ז"ל, מצטרף לחבר נוסף ויקר מדימונה, חבר משותף לאלון ולי, מאיר פרץ, ז"ל, שעבד ביחד עם אלון באותו מפעל - רותם אמפרט, במישור רותם.
חברים: אני חייב להתנצל בפניך אלון היקר, על שלא תמיד הייתי נחמד אליך למרות שאתה היית תמיד מאנטש אמיתי וסבלת אותי גם בימים קשים. תודה על בובת החמור היחודית ששלחת לי הביתה - בובה שקנית למעני במיוחד בחו"ל וטרחת לשלוח אותה לילדיי. לא קולט שאינך עימנו יותר. ולאשתו ולבתו סיוון היקרה אאחל שלא תדעו עוד צער. המקום ינחם אתכם עם כל אבלי ציון וירושלים.
לצפיה ב-'עצוב, איש נחמד נעים הליכות'
עצוב, איש נחמד נעים הליכות
02/11/2019 | 16:08
269
פגשנו אותו מס' פעמים בעבר
לצפיה ב-''
02/11/2019 | 18:20
69
נעצבתי לשמוע. הוא היה בחור נחמד מאוד, וכל כך צעיר באופיו ויחסית גם בגילו.
תנצב"ה.
לצפיה ב-'עצוב מאוד '
עצוב מאוד
02/11/2019 | 18:51
102
איש יקר מאוד.
בפורום קרוב לעשור וחצי. היה תמיד טוב לדבר איתו בטלפון ולהיפגש עמו, בין אם אלה מפגשים במסגרת הפורום או להיפגש לבד.
ערדניק שהסתבובב הרבה ברחבי ישראל וגם מחוצה.
לצפיה ב-'עצוב... זוכרת שהוא'
עצוב... זוכרת שהוא
02/11/2019 | 19:20
130
ניהל גם פורום או קומונה בשם תחבורה ציבורית בדרום.
התכתבתי איתו בתיבת המסרים, לא מצליחה למצוא את התכתובת.
רעיה
לצפיה ב-''
02/11/2019 | 19:44
21
לצפיה ב-''
02/11/2019 | 20:10
19
לצפיה ב-''
02/11/2019 | 20:35
19
לצפיה ב-' כמה עצוב לשמוע שאלון איננו איתנו'
כמה עצוב לשמוע שאלון איננו איתנו
02/11/2019 | 20:56
41
לצפיה ב-'מצטער לדעת'
מצטער לדעת
02/11/2019 | 21:59
108
לא הייתי מעולם בפורום אבל בוודאי תרם הרבה מעצמו ועצוב שמת ושאנשים מתים.
לצפיה ב-''
02/11/2019 | 22:22
21
לצפיה ב-'עצוב מאוד יהי זכרו ברך'
עצוב מאוד יהי זכרו ברך
02/11/2019 | 23:29
26
לצפיה ב-'יהי זכרו ברוך '
יהי זכרו ברוך
02/11/2019 | 23:36
66
זוכר אותו ממפגשי הפורום לפני שנים
לצפיה ב-' יהי זכרו ברוך. '
יהי זכרו ברוך.
03/11/2019 | 00:11
70
אלון תרם רבות לתיעוד התח"צ בדרום הארץ.

תנחומי לבני משפחתו.
לצפיה ב-'ת.נ.צ.ב.ה. '
ת.נ.צ.ב.ה.
03/11/2019 | 04:46
66
הכרתי אותו אישית.
נפגשנו פעמים רבות באזור מגוריו, וכן בחיפה.
לצפיה ב-''
03/11/2019 | 08:49
15
לצפיה ב-''
03/11/2019 | 09:26
39
קראתי שרשורים שלו בארכיון, מעניינים מאוד
לצפיה ב-''
03/11/2019 | 10:24
12
לצפיה ב-' '
03/11/2019 | 12:58
10
לצפיה ב-'צר לי לשמוע על כך '
צר לי לשמוע על כך
03/11/2019 | 14:56
72
היה צעיר למדי, לא?

אגב, חבר הפורום הרביעי שהלך לעולמו מאז התגבש הגרעין הקשה של הפורום.
אני זוכר את חובש מוטס, אלונה לילנד ועוד שם שפרח מזכרוני.
לצפיה ב-'הקומונה שהיתה בניהולו של אלון '
הקומונה שהיתה בניהולו של אלון
03/11/2019 | 15:21
132
קיימת עדיין.
למרות שעבר זמן רב מאז שהוא כתב שם לאחרונה.
תנחומים למשפחתו.
לצפיה ב-' יהיה זכרו ברוך!'
יהיה זכרו ברוך!
03/11/2019 | 15:39
27
לצפיה ב-'לא הכרתי באופן אישי, עצוב שחבר הקהילה הקטנה שלנו נפרד מאתנו.'
לא הכרתי באופן אישי, עצוב שחבר הקהילה הקטנה שלנו נפרד מאתנו.
03/11/2019 | 19:54
72
תנחומים למשפחה ויקיריו
לצפיה ב-'ככה פתאום'
ככה פתאום
03/11/2019 | 20:22
90
הוא הלך לו!?!
לצפיה ב-''
03/11/2019 | 22:13
48
לצפיה ב-'יהי זכרו ברוך'
יהי זכרו ברוך
03/11/2019 | 22:39
67
אני זוכר את השרשורים שלו כשליווה כמעט מאפס את כניסת מטרופולין לערד ואת שרשורי התמונות מנסיעותיו הרבות ברחבי הארץ. תנחומים למשפחה ולכל מוקיריו
לצפיה ב-'האם ידוע ממה נפטר ובן כמה היה במותו?'
האם ידוע ממה נפטר ובן כמה היה במותו?
04/11/2019 | 14:42
2
105
ומי הוא הרביעי מחברי הפורום הקבועים שהלך לעולמו?
כאמור, זוכר את חובש מוטס ואת אלונה (ליילנד).
לצפיה ב-'הבנתי שהיה חולה זמן מה'
הבנתי שהיה חולה זמן מה
04/11/2019 | 15:14
1
170
ראיתי אותו לאחרונה לפני חצי שנה בתחנה מהרכזית בערד. היה בדרך לבית-החולים ונראה מעט חלש. בדיוק האוטובוס שלי הגיע, אז לא זכיתי לשיחה ארוכה יותר איתו.
בתו כתבה בהודעה בעמוד הפייסבוק שלו ש"עכשיו הוא נח ואינו סובל".
בן 61 במותו.
לצפיה ב-'מאוד צעיר נפטר'
מאוד צעיר נפטר
06/11/2019 | 19:22
66
לפחות הספיק הרבה בחייו לעשות
לצפיה ב-''
04/11/2019 | 18:25
16
לצפיה ב-''
05/11/2019 | 16:02
8
לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
06/11/2019 | 17:51
13
לצפיה ב-'The Marker על הקשר בין דמי אחזקת רכב לפקקים'
The Marker על הקשר בין דמי אחזקת רכב לפקקים
01/11/2019 | 13:33
17
220
https://www.themarker.com/markerweek/.premium-1.80...

לפי הכתבה דמי השימוש ברכב בשירות הציבורי הפכו לתחליף שכר פיקטיבי שאי אפשר להמיר בתוספת לגיטימית בגלל ההשלכה על תשלומי הפנסיה.

כדי לקבל תוספת שכר של עד ₪4,000 בחודש מספיק לקנות רכב משומש ב ₪3,000 כדי לטעון לבעלות על רכב, בין אם משתמשים בו להגיע לעבודה או לא.

משרדי הממשלה ניסו למנוע את התוספת הזו שגורמת לכ 7% מהעובדים החדשים לקנות רכב גם כשלא היה להם רכב בעבר, אך ההשפעה שלה על מבנה השכר היא כזו שקיזוזה תמורת תוספת שכר מקבילה תיצור גרעונות פנסיוניים (התוספת לא נחשבת לצורך חישוב הפנסיות) ולכן בעוד שההסתדרות לא תסכים להורדת תנאי שכר האוצר לא יסכים להמיר את התוספת בתטספת שכר. בינתיים המצב נמשך והמדינה מעודדת את עובדיה להחזיק רכב.

לא נראה לי שהמדינה מרוויחה חזרה את הסיבסוס דרך המיסים העקיפים על אותם נהגים מסובסדים.
לצפיה ב-'במגזר הפרטי זה עובד קצת אחרת'
במגזר הפרטי זה עובד קצת אחרת
01/11/2019 | 18:32
180
במגזר הפרטי (בעיקר בהייטק) עובד מחליט אם הוא מקבל רכב ליסינג, או מקבל את העלות של רכב הליסינג (כמה אלפי שקלים בד"כ) כמרכיב "הוצאות רכב" בשכר (לא משנה אם יש או אין בבעלותו רכב), שעליו לא מקבלים תנאים סוציאליים כמו הפרשה לפנסיה וכו'

צריך ליישר את שיטת התשלום לעובדי מדינה לשיטת התשלום שנהוגה במגזר הפרטי - לשלם את הכסף הזה לא משנה אם יש או אין רכב.
לצפיה ב-'לא הבנתי את הקשר לפקקים'
לא הבנתי את הקשר לפקקים
02/11/2019 | 20:56
15
99
בשביל לקבל אחזקת רכב לא צריך להגיע עם הרכב לעבודה ולכן התוספת הזאת בפני עצמה לא אמורה להשפיע על הפקקים בשעות העומס. במקרה אני מכיר את זה מקרוב מכיוון שאשתי מקבלת דמי אחזקת רכב למרות שהיא הולכת ברגל לעבודה.
בכללי הטיעון הנפוץ שמקשר בעלות על רכב לפקקים הוא לדעתי שגוי וגם לא עומד במבחן המציאות בעולם
לצפיה ב-'מי שכבר מחזיק רכב- יותר סביר שיסע איתו לעבודה.'
מי שכבר מחזיק רכב- יותר סביר שיסע איתו לעבודה.
03/11/2019 | 01:20
14
95
בישראל ברוב המקרים העלות הגבוהה של השימוש ברכב היא עלות האחזקה (טסט, טיפולים, אגרות, ירידת ערך, ביטוח) ולא העלות של השימוש השוטף (בלאי ודלק). לכן, במקרים רבים אם התחבורה הציבורית מעט פחות נוחה או מעט יותר איטית, מי שבכל מקרה מחזיק רכב יעדיף להשתמש בו- בעוד שמי שלא מחזיק רכב יעדיף להשתמש בתחבורה הציבורית.
לצפיה ב-'והגורם המסביר הנוסף'
והגורם המסביר הנוסף
03/11/2019 | 09:48
3
104
הוא חניה חינם ולעיתים צמודה  גם בבית וגם בעבודה.
לכל מי שיש חניה פרטית בבית, שזה בערך כל מי שגר בבית פרטי וכל מי שגר בבניין שנבנה בארבעים השנים האחרונות, או לחלופין שיש לו חניה בשפע ברחוב גם בבניינים ישנים יותר, ויש די הרבה שכונות כאלה, מחוץ למרכזים העירוניים.

ומהצד השני גם יש לו חניה בעבודה, בין אם בתשלום של איזשהו רכיב במשכורת או מנוי חודשי (שהופך לבלתי נראה כשמתרגלים אליו) ובין אם כהטבה לעובד (יענו חינם לגמרי) ובין אם סתם כי יש הרבה חניה.

השילוב של היעדר בעית חניה עבור רבים מהמועסקים בישראל, עם הטבות של המעסיקים שנדונו כאן (ממשלתי או פרטי), הם "שילוב מנצח". שמבטיח שכמעט אף אחד ששני הגורמים האלה מתקיימים לגביו לא יעזוב את הרכב הפרטי, גם אם תהיה לו רכבת תחתית ישירה מהבית לעבודה. (ובטח לא בעבור אוטובוס).

אגב לדעתי חניה היא הגורם המסביר החזק יותר מבין השניים.
תן לאדם רכב חינם, אבל תגיד לו שאין חניה בכלל בעבודה והוא יחשוב פעמיים אם להשתמש בו. תן לאדם חניה חינם אבל תגיד לו שאתה לא משלם לו על הרכב והוא עדיין ישתמש ברכב הפרטי שיממן מכיסו.

לצפיה ב-'אכן האדם אינו רציונאלי, הלוואי שכל בעלי רכב'
אכן האדם אינו רציונאלי, הלוואי שכל בעלי רכב
03/11/2019 | 10:52
77
יבדקו לפני כל נסיעה האם יש להם חלופה תחבורה ציבורית סבירה.
לצפיה ב-'אתה טועה לגבי האדם הישראלי הממוצע'
אתה טועה לגבי האדם הישראלי הממוצע
03/11/2019 | 14:54
1
83
אשר יש לו גם חניה בבית וגם חינמית או כמעט חינמית בעבודה.
אם תהיה רכבת תחתית מביתו עד למקום העבודה הוא ועוד איך ישתמש בה
לפחות שני שליש מהימים.
כיצד אני יודע?
אני רואה במו עיני אלפי מכוניות בכל יום חול ממוצע חונות בחניוני תחנות רכבת
ברחבי הארץ.
להערכתי לפחות 20% מתוך אותם אלפים בכל יום יש להם חניה חינם או
תמורת סכום של פחות מ-20 ש"ח ליום במקום העבודה.
פשוט לא בא להם לנהוג בפקקים.
לצפיה ב-'ברור שהפקקים בדרך לעבודה הם גורם מסביר שלישי'
ברור שהפקקים בדרך לעבודה הם גורם מסביר שלישי
04/11/2019 | 10:09
53
בעיקר אם קיימות אלטרנטיבות איכותיות עוקפות פקקים.

אבל עדיין, אם תפתח אלטרנטיבה עוקפת פקקים, הראשונים שישתמשו בה יהיו נוסעי התחבורה הציבורית שהיו קודם בדרך עם פקקים, הבאים אחריהם יהיו אלה שהנסיעה ברכב הפרטי היה מעמסה גדולה עליהם, בשילוב סיבות של פקקים עם בעיות חניה ורק הבאים אחריהם יהיו אלה שרק בעיות החניה, או רק בעיות הפקקים מטרידות אותם. האחרונים שיקבלו החלטה אם לעבור לתח"צ יהיו אלה שהכל מונח להם על מגש של כסף אבל האופציה של תחבורה ציבורית פשוט מנצחת בזמן. וזה בגלל מרכיבים פסיכולוגיים יותר של תחושת שליטה וחופש שהרכב הפרטי נותן, גם אם הוא לוקח קצת יותר זמן. הם הגרעין הקשה שיעברו רק אם יינתן להם פתרון קיצוני באיכותו (מה שהתייחסתי אליו כרכבת תחתית מפתח הבית ועד פתח העבודה). כלומר, רובם לא יעברו.

לצפיה ב-'אני לא מסכים '
אני לא מסכים
03/11/2019 | 21:13
3
68
אנשים שחושבים שיהיה להם יותר נוח או יותר מהיר ליסוע ברכב לעבודה יקנו רכב וישתמשו בו גם אם הם לא מקבלים "דמי אחזקת רכב" אלא רק משכורת מספיק גבוהה שמאפשרת להם להחזיק רכב. אני לא חושב שיש יותר בעלי רכב בקרב עובדי מדינה. אם כבר הייתי מהמר שפחות.
בסופו של דבר המטרה של מערכת תח"צ טובה היא להיות מהירה ונוחה יותר מרכב פרטי בשעות העומס ובמקרה כזה אנשים ישתמשו בה גם אם משלמים להם על אחזקת רכב.
לצפיה ב-'אני יכול לתת לך את המקרה של בתור דוגמה:'
אני יכול לתת לך את המקרה של בתור דוגמה:
04/11/2019 | 20:15
2
45
בתחבורה ציבורית לוקח לי בערך 35-40 דקות בממוצע להגיע לעבודה. ברכב- 25 דקות. אם הייתה תחבורה ציבורית בסופ"ש- כנראה שהייתי מוותר על הרכב ונוסע בתחבורה ציבורית, מבזבז עוד 30 דקות ביום וחוסך 2000 ש"ח בחודש. אבל אני בכל מקרה מחזיק רכב (כי אחרת או שאתקע בבית בסופ"ש או שאאלץ לבזבז הון על מוניות), ויש לי חניה בעבודה- אז כבר משתלם לי לנסוע עם הרכב לעבודה וזהו.
לצפיה ב-'זה עדיין לא קשור לדמי אחזקת רכב '
זה עדיין לא קשור לדמי אחזקת רכב
05/11/2019 | 09:46
25
מה שאתה כותב רק מוכיח שרוב אזרחי ישראל צריכים רכב בלי שום קשר לנסיעה לעבודה ודמי אחזקת רכב לא ישנו את השיקולים שלהם. בשביל שאנשים לא יצטרכו בכלל רכב לא מספיק רק תחצ בשבת אלא צריך שהיא תהיה גם בלילה בתדירות גבוהה ותגיע לכל חור. זה דבר שלעולם לא יקרה ובדיוק בגלל זה המציאו את הרכב הפרטי.
לדעתי רכב פרטי זאת המצאה מעולה ששיפרה מאד את רמת החיים ואין שום צורך לוותר עליה. מה שצריך זה להכיר במגבלות הרכב הפרטי שהן בעיקר בשעות העומס ולתת שם את הפתרונות של תחבורה ציבורית מהירה
לצפיה ב-'האם נסיעה במוניות בסופ"ש היתה מתקרבת ל-2000 ש"ח בחודש?'
האם נסיעה במוניות בסופ"ש היתה מתקרבת ל-2000 ש"ח בחודש?
05/11/2019 | 12:09
34
התשובה היא כנראה שלא, אבל אין ספק שזה היה פחות נוח וגם יותר מגביל כי בסופ"ש לפעמים נוסעים כולה לעיר ליד ולפעמיםפ נוסעים לטיול בצפון/דרום הרחוק ואז מוניות לא יעזרו. וכנראה גם תח"צ בסופ"ש לא יותר מדי תעזור כי מטבע הדברים גם אם תתוכנן בצורה מקצועית ולא פוליטית היא לא תענה על כל הצרכים המבוזרים של סופ"ש.
כלומר, הטיעון של סופ"ש נכון, אבל הוא חלש יותר ממה שעושים ממנו.
אני לגמרי בדיעה שרכב הוא דבר טוב, אך עם מגבלות. צריך שאנשים עם רכב יעשו בו שימוש מושכל יותר בשעות השיא (כמו לדוגמה הגעה לחניוני רכבת או נסיעה באוטובוסים עם נתיבי העדפה), ואחת הדרכים לשכנע אותם לעשות שימוש מושכל יותר הוא על ידי הגדלת העלויות של החניה או הכניסה למרכזי הגודש במקביל להמשך שיפור מתמיד של התח"צ, אבל מכאן ועד למחשבה שאנשים יוותרו על רכבם יש פער גדול. יש לי קרוב משפחה במנהטן שיש לו רכב בחניה כמעט רק לסופי שבוע (לבקר את אח שלו בלונג איילנד או לנסוע לשחק טניס). ובכל שאר הימים הוא משתמש בתח"צ. אני חושב שזה המודל הנכון, כשבתורו הוא עשוי להקטין את מספר המשפחות שיש להן רכב שני ושלישי. (כמו המשפחה שלי שיש לה רק רכב אחד כי אני נוסע בתח"צ לעבודה, וזה לגמרי מבחירה ולא מאילוץ כלכלי.
לצפיה ב-'זאת טענה דמגוגית חסרת כל הוכחה'
זאת טענה דמגוגית חסרת כל הוכחה
04/11/2019 | 10:05
5
64
כל העובדות (ובראשן כמות הנוסעים ברכבת ישראל) מוכיחה את ההיפך.
עלויות שוטפות של אחזקת רכב במדינת ישראל בכלל לא נמוכות, ולכל הפחות לא נופלות ממדינות מערביות.
מחירי הדלק בישראל הם בערך כמו בגרמניה (משכורות לא ממש).
גם עלויות התיקונים (בגלל המיסים ומונופול דה פקטו בהרבה מקרים בתחום הייבוא) בישראל ממש לא נמוכות.
יש סיבה אחת פשוטה לכך שאנשים בוחרים ברכב והיא שאין חלופה ראויה.
תחבורה ציבורית לא "מעט פחות נוחה ומהירה", כבר עייפתי מהשקר הזה.
פרט לרכבת אין תחליף ראוי להגיע מפרברים לתל אביב (כמו רחובות או ראשון לציון בדרום, או הרצליה בצפון).
אוטובוס שלוקח פי שתיים יותר זמן מרכבת בשעות העומס על מנת להגיע מהרצליה לתל אביב, או כזה שלוקח 70-80 דקות להגיע מרחובות לתל אביב , זה לא "מעט פחות טוב או נוח".
גם על הנוחות מה שרשמת זה שקר.
אוטובוסים בישראל לא "קצת פחות נוחים" אלה ממש זבל מהסג הנחות.
גם רמת התחזוקה שלהם ירודה (מזגנים לא תמיד פועלים, מתלים שעובדים כנראה הם בגדר המלצה בלבד, כסאות איך נאמר זאת בעדינות לא שיא הנוחות (לא דיברתי על הצורך בעמידה בשעות העומס).
הנהגים לא יודעים לנהוג ומתנהגים כמו ערסים מצויים עם עצירות פתאומיות.
כמות התחנות וזמני המתנה בתחנות היא פשוט לא סבירה ברוב הקווים בינעירוניים (ולא נדבר אפילו על "תרבות" של רוב הישראלים והתנהגותם בזמן עלייה לאוטובוס.
גם מסלולי הספגטי לא הלכו לשום מקום והם איתנו כמו שהיו תמיד.
אז למה אתה מצפה שאנשים יזנחו את רכביהם הפרטיים שעדיין יותר מהירים מתחבורה ציבורית (בכל זאת אין תחנות, נוסעים בדרך הכי ישירה) וגם משמעותית יותר נוחים מהזבל הנחות שנקרא תחבורה ציבורית בארץ?

לצפיה ב-'לא נמאס לך לענות בלי שום קשר למה שאני כותב?'
לא נמאס לך לענות בלי שום קשר למה שאני כותב?
04/11/2019 | 20:07
4
41
בשום שלב לא כתבתי שאוטובוס תמיד מהווה חלופה ראויה לרכב הפרטי. הטענה היחידה שלי היא שבמקרה שבו הרכב הפרטי על אוטובוס או רכבת נמוך יחסית- מי שבכל מקרה מחזיק רכב (ויש לו חניה בבית ובעבודה) יעדיף במקרים רבים להשתמש ברכב, בעוד שמי שלא בהכרח מחזיק רכב (או לא מחזיק רכב שני) יעדיף לחסוך את עלות האחזקה.
לצפיה ב-'כתבת טענה שקרית על תחבורה ציבורית ש"קצת פחות נוחה".'
כתבת טענה שקרית על תחבורה ציבורית ש"קצת פחות נוחה".
04/11/2019 | 20:26
3
36
אוטובוס לא מהווה חלופה ראוויה לרכב הפרטי כמעט אף פעם (אלה אם כן אתה גר במרכז תל אביב והנסיעה הכי ערוכה שלך היא מרחוב שנקין לעזריאלי (וגם אז לא בטוח).
מי שבכל מקרה מחזיק רכב בשמה ישאיר אותו בבית או בתחנת רכבת הסמוכה (כפי שאנחנו יודעים קורה במציאות).
אה ואם כבר מדברים על עדויות אנקדוטליות (כמו בפוסט המקביל שלך למעלה).
אז הנה קבל עדות אנקדוטלית, אני לא מחזיק רכב ואני ממש לא מעדיף תחבורה ציבורית (פרט לרכבת).
אני מעדיף פחות או יותר כל דבר אחר (מונית שרות, מונית ספיישל, רכבת) ורק לא לנסוע באוטובוסים.
למה זה כך הסברתי בתגובה שלי, אתה ממשיך להתעלם מעובדות שהבאתי.
אתה מוזמן לעשות את זה, רק שאת המציאות בעזרת האמונות חסרות היסוד שלך, כנראה שלא ממש תוכל לשנות.

לצפיה ב-'אתה פשוט כותב שטויות.'
אתה פשוט כותב שטויות.
04/11/2019 | 23:04
2
34
קודם כל, אני מציע שתעשה איזשהו קורס בסיסי במתמטיקה כדי שתלמד סוף סוף איך מוכיחים דברים ואיך סותרים דברים. אם אתה טוען ש"פרט לרכבת אין תחליף ראוי להגיע מפרברים לתל אביב (כמו רחובות או ראשון לציון בדרום, או הרצליה בצפון)"- אז מספיק שאני אביא דוגמה נגדית אחת כדי להוכיח שאתה טועה. במקרה הזה אתה טועה כי לדוגמה מי שגר במרכז ראשל"צ ורוצה להגיע לתל אביב בשעות העומס, עדיף שיקח את קו 222 המהיר על פני לנסוע לרכבת ולקחת רכבת ובוודאי שעל פני לעמוד בפקקים עם הרכב. מי שנוסע מנס ציונה לעזריאלי- עדיף שיקח את 277. לכן, אנקדוטה שאני מביא כדי לסתור את הטענה הכללית שלך- בעוד שהאנקדוטה שאתה מביא לא רלוונטית כלל.
"אוטובוס לא מהווה חלופה ראוויה לרכב הפרטי כמעט אף פעם"? שוב- פשוט לא נכון. יש נת"צים שגורמים לאוטובוסים לנסוע מהר יותר לעומת הרכב הפרטי. לא לכולם יש חניה זמינה ליד העבודה וליד הבית. לא כולם עובדים ליד תחנת רכבת. לא לכולם יש תחנת רכבת ליד הבית. לא לכולם יש חניה זמינה ליד תחנת רכבת. גם בערים עם מערכת הסעת המונים מפותחת- יש אוטובוסים.
לצפיה ב-'נדמה לי שהמצאת סוג חדש של לוגיקה '
נדמה לי שהמצאת סוג חדש של לוגיקה
04/11/2019 | 23:55
1
35
בדיחה רוסית ידועה (נדמה לי היא קיימת גם בעברית) "חבית של דבש עם כפית של חר*, זה עדיין חבית של חר*".
וקווי אוטובוסים בינעירוניים זה רחוק מלהיות חבית של דבש.
במקרה הטוב זה חבית עם הרבה מאוד חר* ואולי גם קצת דבש
לא מספיק דוגמאות של קו או שניים (או עשר) של קווים "טובים".

תנאים הכרחיים לתח"ץ שתהיה חלופה סבירה:
1.  מהיר באותה מידה (עדיף יותר מהיר מרכב פרטי).
2. אמין, לפחות ברמה של רכב פרטי.
3. נוח ברמה סבירה.
לעמוד יותר משעה באוטובוס עם נהג אוטובוס (מהזן "ערס  ארץישראלי מצוי) זה לא "רמה סבירה".

בו ספר לי על אוטובוס כלשהו מרחובות,או מראשון שלוקח לו פחות זמן להגיע ליעד בתל אביב (נניח אפילו שלא צריך להחליף) בפחות זמן מרכב פרטי?

לא יודע להגיד שום דבר על 222 (לא גר בראשון אבל יש לי מה להגיד על 277 המהולל).
1. כמות תחנות לא הגיונית בעליל עבור הקו המתיימר להיות "מהיר".
2.  תדירות גרועה.

מה שטוב בו (סוג של) שהוא קו כושל שאין בו כמעט נוסעים, אז בהחלט החוויה קצת דומה לנסיעה ברכב פרטי

גם תושבי נס ציונה ובוודאי רחובות יעדיפואת הרכבת (אם זה מתאים להם מבחינת יעד).
כמות הנוסעים שיש בתחנת רכבת ברחובות מוכיחה מעבר לכל ספק שהנוסעים מצביעים ברגליים ומעדיפים אותה על פני כל אותם קווים שאתה מציין.

עובדה: בעלי רכבים פרטיים בהחלט שמחים לעבור מרכב הפרטי לרכבת וזה למרות כל הסיקור השלילי של הרכבת בשנה האחרונה ובכלל.
וראה מקרה של A1 בשנת הפעילות הראשונה שלו.
עובדה: בעלי רכבים פרטיים לא שמחים (בלשון המעטה) לעבור לאוטובוס בינעירוני.
זה פשוט לא מספיק טוב עבור רוב האנשים.
מסקנה: רשת אוטובוסים כאלה לא מהווה חלופה ראויה (בעיני הציבור) לרכב הפרטי, אלה משמשת כאמצעי תחבורה לאלה שאין להם ברירה שזה בעיקר אנשים עניים.

נכון לא לכולם יש חנייה, לא לכולם יש תחנת רכבת קרובה, אבל בו אני אגלה לך סוד, רוב תושבי רחובות לא גרים ליד רחוב הרצל ורוב תושבי ראשון לציון לא גרים ליד תחנת אוטובוס 222.
ברחובות יש לך את רחובות "הולנדית"  שאני אפילו לא רוצה לספר לך על מצב תחבורה ציבורית שם.
ובראשון יש לך את ראשון מערב.
לספר לך על קווים פנימיים בראשון לציון או ברחובות?
הקו הכי קצר ממזרח העיר רחובות לוקח (במקרה הטוב כ20 דקות להגיע להרצל מאיזור שבו אני גר).
להגיע ברגל לרחוב הרצל זה 10 דקות (לא תמיד מזג אוויר מאפשר הליכה כזאת).
אוטובוס לרכבת לוקח חצי שעה!
תשמע, ברגל ייקח לי סדר גודל של אולי 50 דקות להגיע לרכבת, אתה עדיין חושב שנסיעה של חצי שעה זה סביר?
אגב נסיעה כזאת ברכב פרטי לוקחת (אפילו בשעות של פקקים) סדר גודל של רבע שעה.

לצפיה ב-'מתי טענתי שכל האוטובוסים מעולים ומהווים תחליף לרכב פרטי?'
מתי טענתי שכל האוטובוסים מעולים ומהווים תחליף לרכב פרטי?
05/11/2019 | 00:56
35
אתה מתווכח עם טיעונים שאני לעולם לא כתבתי. לרוב המוחלט של האנשים- אוטובוס (במתכונת הנוכחית לפחות) לא מהווה תחליף לרכב פרטי. עבור מיעוטם- כן. הטענה שלך כאילו אוטובוס לא טוב יותר מרכב פרטי עבור אף אחד היא פשוט שקר- נקודה.
לא המצאתי לוגיקה חדשה. ככה לוגיקה עובדת ופתגם רוסי לא ישנה את זה. אם אני כותב שאוטובוסים טובים עבור חלק מהאנשים, ואז אתה נותן דוגמה של אנשים שאוטובוס לא טוב להם- אז לא אמרת כלום. אם אתה טוען שאוטובוסים לא טובים עבור אף אחד, ואז אני נותן דוגמה של אנשים שאוטובוסים טובים עבורם- אז הראיתי שטעית. ככה לוגיקה עובדת, והעובדה שאתה לא מבין את זה מעידה בעיקר עליך.
לספר לך על קו שלוקח לו פחות זמן להגיע לתל אביב? הרי כבר כתבתי- 277 או 222! עבור תושבי נס ציונה- 277 שנוסע דרך הנת"צ באיילון מהיר יותר מהרכב הפרטי. עבור תושבי ראשל"צ- 222 שנוסע דרך הנתיב המהיר בכביש 2 מהיר יותר מהרכב הפרטי. זה שספציפית עבורך הרכבת עדיפה- לא אומר שזה המצב עבור כל בני האדם על פני כדור הארץ. לתושב נס ציונה שעובד לדוגמה באזור רכבת ההגנה עדיף לקחת את 277 הישיר והמהיר מאשר לנסוע לכיוון ההפוך לרכבת רחובות באוטובוס (או ברכב ולקוות שתהיה שם חניה) ולהמתין לרכבת.
לגבי 277- אתה פשוט שוב משקר. הרי התדירות שלו היא פעם ברבע שעה, שזה כמו תדירות השיא של הרכבת מרחובות! ואישית יצא לי לנסוע ב-277 עם נוסעים בעמידה, אז גם הטענה שלך "שאין בו כמעט נוסעים" היא פשוט שקר.
ושוב- אתה ממשיך עם טיעונים לא רלוונטיים. בפעם המי-יודע-כמה, לעולם לא טענתי שאוטובוסים הם אמצעי מעולה עבור כל האנשים שעדיף על הרכב הפרטי. גם לא טענתי שזה המצב עבור רובם. כל מה שטענתי זה שיש אנשים עבורם נסיעה ברכב רק מעט יותר טובה מאשר נסיעה באוטובוס. ואם אתה לא חושב שהטענה הזאת נכונה- אז אתה פשוט מנותק מהמציאות. ואתה לא צריך להרצות לי על איפה זה רחובות ההולנדית.
לצפיה ב-'על רקע ההתנגדויות: תוכנית הרכבל בירושלים תובא לאישור'
על רקע ההתנגדויות: תוכנית הרכבל בירושלים תובא לאישור
03/11/2019 | 16:55
148
הממשלה

בזמן שהממשלה מקפיאה תוכניות חינוך ורווחה, היום תובא לאישור תוכנית הרכבל בירושלים בעלות של 220 מיליון שקל. תושבים ופעילי סביבה מתנגדים, ונלחמו בפגיעה בנופים. התאחדות האדריכלים: "הניסיון להעברת הפרויקט בממשלת מעבר - ניהול לא תקין ולא ברוח החוק"

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5618090,0...
לצפיה ב-'שאלה לגבי השילוטים האלקטרונים ליד תחנות האוטובוסים'
שאלה לגבי השילוטים האלקטרונים ליד תחנות האוטובוסים
03/11/2019 | 15:42
151
אז ככה רציתי לשאול מה הסיבה שקורה לפעמים שעל השילוטים כתוב אין נסיעות בקרוב וכשלוחצים על הלחצן אז הרמקול מכריז אין עצירות בתחנה זו בקרוב ויש מקרים שרשום תקלת תקשורת או השלט אינו תקין זמני ואז כשלוחצים על הלחצן אז הרמקול מכריז השירות אינו זמין וזה קורה כמעט כל חודש זה קורה גם כשבוודאות יש תחבורה בלי שום קשר לזה שיש אפליקציה בסלולרי שגם משם אפשר להתעדכן אשמח לשמוע מכם למה המערכת הזאת לא יציבה

לצפיה ב-'טעות בכיתוב בערבית במסלול קו של אגד'
טעות בכיתוב בערבית במסלול קו של אגד
31/10/2019 | 22:52
5
231
על אוטובוס אגד של קו 5 בחולון מצויין בעברית ובאנגלית כי מגמת פניו היא "מסוף ביה"ח וולפסון" ואילו בערבית נכתב כי הוא נוסע ל"ביה"ח בילינסון"
לצפיה ב-'כל הטקסטים מגיעים ממשרד'
כל הטקסטים מגיעים ממשרד
01/11/2019 | 16:52
4
174
התחבורה
הטעות במקור
לצפיה ב-'ברור לי שמהם נובעת הטעות ואף אחד לא הגיה את הטקס'
ברור לי שמהם נובעת הטעות ואף אחד לא הגיה את הטקס
01/11/2019 | 20:16
3
50
לצפיה ב-'יש לא מעט טעויות הזויות'
יש לא מעט טעויות הזויות
02/11/2019 | 00:44
1
147
בבאר שבע המילה מסוף/terminal תורגמה בערבית ל- معبر, כך שלכאורה קיים מעבר גבול בתוך העיר.
לדעתי, עד ימינו אלה, שילוט תחנת הרכבת באופקים שגוי (ؤوفاكيم)
לצפיה ב-''
02/11/2019 | 20:58
15
לצפיה ב-'זו טעות שקשה לעלות עליה אבל קל לטפל בה.'
זו טעות שקשה לעלות עליה אבל קל לטפל בה.
03/11/2019 | 09:53
101
אם תשלח למשרד התחברוה אני די בטוח שזה יטופל.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 27/10-2/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 27/10-2/11
27/10/2019 | 00:17
10
20
לצפיה ב-'מחר . שעה 7:45 מהבורסה ברמת גן לרמלה. תודה'
מחר . שעה 7:45 מהבורסה ברמת גן לרמלה. תודה
27/10/2019 | 01:43
1
77
תחנה מרכזית רמלה
לצפיה ב-'לדעתי רכבת מתל אביב מרכז לרמלה, תחנת הרכבת סמוכה למרכזית'
לדעתי רכבת מתל אביב מרכז לרמלה, תחנת הרכבת סמוכה למרכזית
27/10/2019 | 06:54
84
חכה לעוד תשובות ממי שמכיר טוב את הדרך.
לצפיה ב-'אני צריך חופשי יומי מחר. קונים באוטובוס? כמה עולה (בגוש דן)?'
אני צריך חופשי יומי מחר. קונים באוטובוס? כמה עולה (בגוש דן)?
29/10/2019 | 16:33
5
36
לצפיה ב-'מהיכן אתה מתחיל?'
מהיכן אתה מתחיל?
29/10/2019 | 17:34
4
28
לצפיה ב-'עוד לא סגור אבל זה בקוד 42.'
עוד לא סגור אבל זה בקוד 42.
29/10/2019 | 17:56
3
42
לצפיה ב-'לא קונים יותר דבר באוטובוס, יש לטעון בבית עסק תומך, ברכבת או'
לא קונים יותר דבר באוטובוס, יש לטעון בבית עסק תומך, ברכבת או
30/10/2019 | 10:03
1
98
באפליקציה אם הטלפון עם NFC שקורא רב-קו

חופשי יומי אזור גוש דן (קוד 141) עולה ₪13.5
לצפיה ב-'אפשר בקווים כמו קווי 200 או 301 של אגד '
אפשר בקווים כמו קווי 200 או 301 של אגד
30/10/2019 | 16:05
46
לצפיה ב-'אם יש קו בינעירוני לידיך כמו 301 למשל,'
אם יש קו בינעירוני לידיך כמו 301 למשל,
30/10/2019 | 16:02
80
תטעין אצל הנהג יומי בקוד 141
לצפיה ב-'חנייה בתחנת הרכבת חדרה מערב'
חנייה בתחנת הרכבת חדרה מערב
29/10/2019 | 18:48
1
135
שלום,

יש חנייה לרכבים בתחנת חדרה מערב?
וגם, האם ניתן להגיע לשם בשישי או בשבת, ולהשאיר את האוטו ליום שלם?

תודה מראש
לצפיה ב-'חנייה יש. '
חנייה יש.
01/11/2019 | 00:21
65
ניתן להכנס אליה גם בשישי או שבת.

אני לא ידוע אם הם גוררים משם בסוף שבוע אבל אני משער שלא.
לצפיה ב-'קו 29 כפ"ס - הרצליה, נכנס אוטובוס חשמלי ראשון'
קו 29 כפ"ס - הרצליה, נכנס אוטובוס חשמלי ראשון
01/11/2019 | 17:45
4
167
ובכפ"ס יש חלק מאוטובוסים על גז, בחודשים הקרובים ייכנסו עוד אוטובוסים עם גז.
לצפיה ב-'בקו 29 יש כשישה חשמליים כבר כשנה.'
בקו 29 יש כשישה חשמליים כבר כשנה.
01/11/2019 | 17:53
1
148
האוטובוסים על גט"ד בקווי 500 אני משער שהכל נכנס. יש כ 55 רכבים כאלו חדשים שעלו שבוע שעבר לכביש בנוסף לכ 20 ישנות יותר מחצי שנה הקודמת.
לצפיה ב-'ברכות חישמול, אבל איך הרצפה ? '
ברכות חישמול, אבל איך הרצפה ?
02/11/2019 | 12:27
107
כמי שנסע בקווי 29 / 39 ברעננה אני חייב לומר שהרצפה מאד מחליקה ושבפברואר המצב היה גרוע מאד עם הגשם. הטקסטורה של הרצפה לא מאפשרת אחיזת רגליים טובה כמו שצריך בתח"צ.

אני מקווה שעם ההתקדמות לטכנולוגיית הנעה חדשה לא שכחו לטפל בבעיה בסיסית יותר.
לצפיה ב-'חלק גדול בכפר סבא פועלים כיום באמצעות גז-טבעי'
חלק גדול בכפר סבא פועלים כיום באמצעות גז-טבעי
02/11/2019 | 19:11
81
כפי שנכתב בקווים 29/39 פועלים מספר אוטובוסים חשמליים מתוצרת BYD מזה שנה פלוס-מינוס. הם לעתים פועלים בקווים נוספים. אלה שקטים מאוד. כה שקטים שאפשר ללכת ברחוב, האוטובוס קרוב מאוד (מגיע מאחוריך) ולא לשמוע את זה. הם גם נמוכי רצפה מלאים ולא נמוכי כניסה.

בקווים 5XX בכפר סבא, כמו 561, 571 ו-572 רב האוטובוסים שיצא לי לראות הם גולדן דרגון מונעי גז-טבעי. כך גם בקו 501 ברעננה ובקווים אחרים. בינתיים מעט מאוד פעמים יצא לי לראות בקווים האלה את האוטובוסים איסוזו. 
בניגוד לחשמליים הם לא שקטים ואף להיפך מזה. הם נמוכי כניסה ולא נמוכי רצפה. 

לא ידעתי שצפויים להיכנס נוספים. מעניין האם יחליפו את הבינעירוניים כיום, שפועלים בקו 551.

בכפר סבא הלא ממש ענקית יש מגוון של אוטובוסים עירוניים ממפעיל אחד "מטרופולין": וולואים B7R ו-B8R נמוכי כניסה. מאנים נמוכי כניסה על שלושה מרכבים שונים. סולאריס. איסוזו עם שלוש דלתות או שתי דלתות. גולדן דרגון באמצעות סולר באשכול שרון הישן ובאמצעות גז טבעי באשכול שרון-חולון. יוטונג. לצדם שני מידיבוסים עירוניים "אוטוקאר".
לצפיה ב-'האם הנסיעה באוטובוס החשמלי יותר רגועה או אגרסיבית כמו בסולר?'
האם הנסיעה באוטובוס החשמלי יותר רגועה או אגרסיבית כמו בסולר?
07/11/2019 | 11:10
12
אני הפסקתי להשתמש באוטובוס בגלל שהנסיעה לא נעימה.
אתמול נסעתי ב 149 מתל אביב לכפר סבא והיה סיוט.
הנהג נסע 100 קמ"ש בנמיר, 100 קמ"ש בכביש 4 שעובר שיפוצים והמהירות מוגבלת בו ל 70 קמ"ש, ואפילו בתוך העיר כפר סבא - רחוב וייצמן - הוא דפק לפחות 70 קמ"ש.
הבעיה היא העצירות החזקות. הם פשוט מבצעים עצירת חירום דרך קבע. אפילו דוהרים לקראת רמזור אדום או תחנה רק כדי לדפוק עצירה חזקה.
בשורה התחתונה: אני על אוטובוס לא עולה יותר.
לצפיה ב-'שאלה: למה אין תחבורה ציבורית לחרמון?'
שאלה: למה אין תחבורה ציבורית לחרמון?
30/10/2019 | 19:31
29
260
מה עם אנשים שאין להם רכב פרטי ורוצים להנות באתר החרמון? מה עם החיילים שמשרתים במוצבי החרמון ואין להם איך להגיע? הנושא עלה בעבר למשרד התחבורה? אם לא אז למה ??
לצפיה ב-'לחיילים יש הסעות'
לחיילים יש הסעות
30/10/2019 | 22:31
11
209
לגבי אתר החרמון, זה שאלה מעניינת. מה שבטוח שבחורף זה יצור קשיים תפעולים עצומים בגלל עומסי תנועה כבדים בעונה, ועומסי נוסעים שקשה מאוד יהיה לצפות.
לצפיה ב-'אם זה יהיה קו שיפעל כמו קו רגיל, הוא יהיה ריק בערך 95% מהזמן'
אם זה יהיה קו שיפעל כמו קו רגיל, הוא יהיה ריק בערך 95% מהזמן
30/10/2019 | 23:14
9
209
חוץ מאותם כמה שבועות בודדות בשנה שבהן יש שלג בחרמון, לא נראה לי שמגיעים לשם הרבה אנשים.
נראה לי קצת משונה, להפעיל קו שרוב הזמן נוסע ריק.
מה גם שזה יהיה קו עם מסלול די ארוך.
בשביל שהוא יהיה רלוונטי לרוב האנשים, הוא צריך לצאת ממרכז מטרופוליני שכרגע נגיש בצורה טובה בתחבורה ציבורית.
אני לא יכול לחשוב על יותר מדי אפשרויות מאיפה הוא יתחיל.
מטבריה?
אולי מצפת?
מעפולה?
מנהריה?
אולי אפילו מחיפה?
נדמה לי שעפולה זה המקום הכי קרוב שעדיין יחסית קל להגיע אליו בתחבורה ציבורית (ברכבת).
לא נשמע לי סביר.

לצפיה ב-'חצור / קרית שמונה'
חצור / קרית שמונה
30/10/2019 | 23:36
6
183
קווי הגולן לא יוצאים ממרחב טבריה - חצור - קרית שמונה, למעט קו 503 ו־151, שמגיעים לכרמיאל/עכו/קריות/חיפה ולבית שאן/עפולה בהתאמה, ולהם נסיעות יומיות בודדות. יש גם 2 קווי בית חולים (קצרין - זיו צפת וקצרין - פוריה), ולהם נסיעות בודדות אף יותר. מלבד נסיעות בודדות אלו, קווי הגולן לא חוצים את כביש 90 מערבה.
לצפיה ב-'הסתכלתי על מסלול של 845.'
הסתכלתי על מסלול של 845.
31/10/2019 | 00:39
2
178
לא נראה לי שהרבה אנשים ירצו לנסוע באוטובוס שעושה 45 תחנות בדרך ועוד צריך לקחת אוטובוס נוסף שייסע לחרמון.
נסיעה כזאת תיקח סדר גודל של 4:30 עד 5 שעות עם כל התחנות שבדרך.
נוסיף לזה זמן נסיעה של כ40 דקות עד לחרמון (נניח ללא תחנות ביניים ובדרך הכי מהירה וכמעט שאין פקקים בדרך).
אז סה"כ יש לנו בין 5:30  עד שש שעות נסיעה לכיוון.
עם כל הכבוד לאוטובוסים, לא תמצא הרבה אנשים שיהיו מוכנים לסבול נסיעה כזאת.
לוקח ברכבת  סדר גודל של שעתיים להגיע מתל אביב לעפולה.
כנ"ל נניח שהקו לחרמון לא עושה תחנות בדרך ונוסע בדרך מהירה.
לפי גוגל זה בין שעה ושלושים וחמש דקות עד כשעתיים נסיעה.
אז קיבלנו כ4 שעות נסיעה לכל כיוון.
גם לא כיף גדול, אבל בכל זאת משמעותית פחות זמן.

לצפיה ב-'לא כל נוסעי התחבורה הציבורית יוצאים מאזור חיוג 03'
לא כל נוסעי התחבורה הציבורית יוצאים מאזור חיוג 03
31/10/2019 | 00:58
149
שים לב שפותחת האשכול לא צריכה להגיע לעפולה משום מקום אחר כשהיא רוצה לנסוע לחרמון 
לצפיה ב-'בעבר לפחות היו גם נסיעות בפועל של 3-3.5 שעות בקו 845'
בעבר לפחות היו גם נסיעות בפועל של 3-3.5 שעות בקו 845
02/11/2019 | 18:54
48
כאשר הכוונה שלי כמובן בין תחנות הקצה. בפועל רבים לא משתמשים בכל מסלולו. היום אולי בגלל גודש התנועה המצב השתנה. אבל בעבר (ויתקנו אותי נוסעים בקו או נהגים בקו), בהחלט היו זמני נסיעה בסביבות 3-3.5 שעות.

כשהייתי נוסע בו (מזמן, מזמן. לפני למעלה מעשור וחצי), אהבתי לנסוע בו.
לצפיה ב-'יש גם את 843 ו 966'
יש גם את 843 ו 966
31/10/2019 | 01:02
1
67
לצפיה ב-'שני קווים מהארוכים בארץ'
שני קווים מהארוכים בארץ
31/10/2019 | 08:58
147
למעט קווי אילת, וגם כאלו שעושים חלק ניכר מהנסיעה בכבישים חד-מסלוליים ללא מפריד בין הנתיבים ההפוכים, בניגוד לקווי תל אביב - קרית שמונה שעושים את מרבית דרכם בכבישים מהירים.

אלו קווים ארוכים מספיק כדי שלא יחשבו לקווי יוממים, אלו קווים בין-עירוניים קלאסים. מיועדים לנסיעות ארוכות כל כך, שכבר לא נח לסוע איתם ברכב פרטי (מרחק נסיעה ארוך מדי). בעבר היה גם קו טיסה מרמת הגולן למרכז הארץ, אלו קווים ששווי ערך למסלול טיסה...
לצפיה ב-' קווים לחרמון, כמו גם למטולה מג'דל והצפון הרחוק הגיוני'
קווים לחרמון, כמו גם למטולה מג'דל והצפון הרחוק הגיוני
31/10/2019 | 08:04
156
שיצאו מקריית 8
לצפיה ב-'מתחנות הרכבת כרמיאל ועפולה.'
מתחנות הרכבת כרמיאל ועפולה.
31/10/2019 | 11:48
51
לצפיה ב-'קריית שמונה הכי הגיוני, כל הקווים לצפון הגולן יוצאים מק"ש'
קריית שמונה הכי הגיוני, כל הקווים לצפון הגולן יוצאים מק"ש
01/11/2019 | 09:53
71
קו 58 (לנווה אטי"ב, מג'דל שמס, מסעדה וכו..) עובר בנקודה עם תחבורה ציבורית הכי קרובה לחרמון - במג'דל שמס
אפשר לעשות חלופה לקו 58 שייכנס לחרמון או פשוט לעשות קו חדש ישיר מקריית שמונה לחרמון
לצפיה ב-'לחיילים יש הסעות בימים מרוכזים בלבד (ימי ראשון וחמישי בלבד)'
לחיילים יש הסעות בימים מרוכזים בלבד (ימי ראשון וחמישי בלבד)
01/11/2019 | 09:50
65
באמצע שבוע אין אלטרנטיבה וחלופה טובה לחיילים שתקועים שם בלי מענה, כל בסיס צבאי אמור להיות נגיש איכשהו גם אם יש תדירות מאוד נמוכה (2-3 נסיעות ביום זה גם משהו)
מה גם שאפשר להגביר תדירות בחורף למשל ולהשאיר תדירות נמוכה בשאר ימות הישנה
לצפיה ב-'מציע להפעיל שאטלים ולהגביל את כמות הרכבים העולים לחרמון'
מציע להפעיל שאטלים ולהגביל את כמות הרכבים העולים לחרמון
31/10/2019 | 14:08
7
130
כולם ירוויחו מזה!
לצפיה ב-'בעיירת הסקי Zermatt שבשוויץ אסרו על רכבים רגילים'
בעיירת הסקי Zermatt שבשוויץ אסרו על רכבים רגילים
31/10/2019 | 15:21
168
ביקרנו שם ב 2013 בנסיעה שתמונות ממנה הועלו לפורום כשירשור מסע.

הנקודה היא שתקדים להגבלת גישת רכבים לעיירה שלמה ושורת אתרי סקי יש, ואפשר ללמוד משם.

יש תחנת רכבת עם חניון גדול תחנה אחת לפני העיירה. בעיירה עצמה יש רכבת מסילה צרה לפסגת הר באזור ומהתחנות יש רכבלי סקי שונים.

התנועה בעיירה מתבצעת ברכבים חשמליים קצת מיושנים כמו בתמונה, כאשר יש מוניות ויש רכבים השייכים למלונות.

יש לציין שסקי הוא תחביב שדורש ציוד רב.
לצפיה ב-'זאת אומרת, אתה מציע לספק שרות ירוד וגם לשלול מאנשים בחירה?'
זאת אומרת, אתה מציע לספק שרות ירוד וגם לשלול מאנשים בחירה?
01/11/2019 | 10:07
5
78
וגם להחליט עבורם, האם הם ירוויחו מזה?
כמה נחמד מצידך
לצפיה ב-'"בחירה". פה היו גובים דמי חנייה בהתאם.'
"בחירה". פה היו גובים דמי חנייה בהתאם.
01/11/2019 | 12:28
67
בחנייה המצומצמת של האתר היו גובים פי 2 או 3 מהמחיר בחנייה גדולה יותר ומרוחקת יותר בתחנת המוצא של השאטלים.

השיקול הכלכלי היה עושה את שלו.
לצפיה ב-'כתבתי "להגביל את כמות הרכבים" ולא לשלול לחלוטין'
כתבתי "להגביל את כמות הרכבים" ולא לשלול לחלוטין
02/11/2019 | 22:41
2
35
אם היו מפעילים שירות שאטלים לפי ביקוש לחרמון מחניון "חנה וסע" ייעודי שאליו מגיעים גם קווי תחבורה ציבורית (נניח קריית שמונה ו/או מג'דל שמס), אז גם היו מצמצמים את הפקקים בעלייה לחרמון (ע"י עידוד השימוש בשאטלים ובמידת הצורך, להגביל מספר רכבים העולים לחרמון ע"י הרשמה מראש של מספר לוחית זיהוי של הרכב איתו מעוניינים לעלות לחרמון) וגם היה פותח אופצייה למשתמשי התחבורה הציבורית להגיע לחרמון. בקיצור - כולם ירוויחו מזה!
לצפיה ב-'אתה לא שם לב לסתירה פנימית בדבריך?'
אתה לא שם לב לסתירה פנימית בדבריך?
02/11/2019 | 23:05
1
33
אם כמו שאתה אומר "כולם ירוויחו", למה להגביל את כניסת הרכבים?
הרי הם יראו בעצמם, שעדיף להם לקחת שאטל ולא יהיה שום צורך להגביל, לא?
לצפיה ב-'עובדה שלא, אתר החרמון נחסם מרכבים כיום בימי ביקוש'
עובדה שלא, אתר החרמון נחסם מרכבים כיום בימי ביקוש
03/11/2019 | 09:28
17
לצפיה ב-'אפשר וכדאי לעשות קו עונתי לחרמון'
אפשר וכדאי לעשות קו עונתי לחרמון
05/11/2019 | 15:46
14
לא שונה במאומה מהקוים המיוחדים לים בקיץ או למירון בלג בעומר (השוני היחיד הוא הביקוש המוכח במגזר החרדי לעומת ביקוש לא מוכח במגזרים אחרים). זה גם דומה לשירותי ההסעות (לא תח"צ) שמארגנים המפיקים של האופרה במצדה או של פסטיבלים אחרים. (וגם אותם אפשר להפוך לתח"צ אם רוצים שהעלות לא תיפול על משלמי הכרטיסים).

חשוב רק לדעת שבמקרה של החרמון, כדי שזה יקרה אסור שיהיו פקקים בדרך לחרמוון, כלומר כמו שבל"ג בעומר אוסרים על כניסת רכבים פרטיים לדרכים הצרות שמובילות למירון, כך גם כאן. יש להקים חניוני רכב פרטי מרוחקים עם שאטלים למירון ואז אפשר גם לפתוח קווי אוטובוס מאיפה שרק רוצים בארץ לחרמון. זה אומר היערכות אחרת, מאד דומה לעיירה השוויצרית ללא רכבים פרטים שססייקליסט הזכיר. 
אגב, אפשר שהדרך לחרמון תהיה פתוחה עד שעה מסוימת שבה יתמלא החניון הקיים, ותיסגר רק בשעות הבוקר המאוחרות כשהאוטובוסים יתחילו להגיע. זה יכול להיות איזון ראוי. בכל מקרה נדרשת השקעה תשתיתית לא קטנה בחניונים מרוחקים.

לצפיה ב-'"המשטרה מבקשת להגיע לחרמון בתחבורה הציבורית..."'
"המשטרה מבקשת להגיע לחרמון בתחבורה הציבורית..."
31/10/2019 | 14:37
177
לצפיה ב-'יש בקרית שמונה מוניות שירות למג'דל שאמס'
יש בקרית שמונה מוניות שירות למג'דל שאמס
31/10/2019 | 15:56
3
62
לצפיה ב-'מג'דל שמס = מגדל שמש. אין שם אל"ף.'
מג'דל שמס = מגדל שמש. אין שם אל"ף.
31/10/2019 | 22:35
50
לצפיה ב-'מג'דל רחוקה מדי מהחרמון'
מג'דל רחוקה מדי מהחרמון
01/11/2019 | 00:33
1
102
זה לא ממש פתרון
לצפיה ב-'בצד השני של הגולן, יש תחבורה לחמת גדר'
בצד השני של הגולן, יש תחבורה לחמת גדר
01/11/2019 | 00:35
124
קו 24 אאל"ט, היום ראיתי אותו כמיניבוס
לצפיה ב-'צפוי לצאת מכרז הפעלת תח"צ ברמת הגולן'
צפוי לצאת מכרז הפעלת תח"צ ברמת הגולן
02/11/2019 | 18:57
3
92
ההפעלה שם החלה לפני כתשע שנים ונדמה לי שצפוי לצאת מכרז. אלא אם יש הארכה.
לצפיה ב-'נראה אם יקחו בחשבון הפעלת שירות לחרמון. במידה ויהיה מכרז'
נראה אם יקחו בחשבון הפעלת שירות לחרמון. במידה ויהיה מכרז
02/11/2019 | 19:15
29
לצפיה ב-'לא צפוי מכרז ברמת הגולן. ההפעלה על ידי המועצה האזורית'
לא צפוי מכרז ברמת הגולן. ההפעלה על ידי המועצה האזורית
02/11/2019 | 22:31
1
76
מתוכננת להימשך.
לצפיה ב-'ליתר דיוק החברה הכלכלית'
ליתר דיוק החברה הכלכלית
03/11/2019 | 08:44
62
שליד המועצה האזורית
לצפיה ב-'בשעה טובה - בעוד פחות מחודשיים הסעות בשבת בחלק מגוש דן'
בשעה טובה - בעוד פחות מחודשיים הסעות בשבת בחלק מגוש דן
29/10/2019 | 20:32
8
398
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5615761,0...

עדת הכספים של עיריית תל אביב-יפו אישרה הערב (יום ג') תקציב ראשוני להפעלת מערך ההיסעים בסופי השבוע עד סוף 2019 העומד על כ-1.5 מיליון שקל. בשלב ראשון יצטרפו לפרויקט עיריות גבעתיים, קריית אונו, רמת השרון ותל אביב-יפו. העלות השנתית להפעלת הפרויקט (52 סופי שבוע) מוערכת בכ-12.5 מיליון שקל וצפויה לגדול עם הצטרפות ערים נוספות.

מעיריית תל אביב נמסר כי רשת התחבורה תתבסס על מערך היסעים שיכלול כ-7 מסלולים ויפעל לאורכן ולרוחבן של הערים במטרופולין, תוך מתן דגש על נגישות טובה ותדירה אל מרכז הערים ובין השכונות השונות, בשעות בהן תחבורה ציבורית סדירה אינה פעילה.

עוד נמסר כי תדירות ולו"ז מדויק יקבעו תוך שיתוף פעולה בין הרשויות השונות ובהתאם לצרכים התפעוליים. וכי עם השלמת ההערכות להפעלת רשת התחבורה המטרופולינית יוצג הנושא ויפורסם לציבור. בשלב זה השירות יהיה חינמי, ונוסעים יוכלו לבצע החלפות בין קווי הרשת. מידע זמן אמת לגבי זמן הגעה מדויק לכל תחנה יועבר למשתמשים דרך אפליקציות

עו"ד ראובן לדיאנסקי, סגן ראש עיריית ת"א מרשימת "חילונים ירוקים", אמר הערב על אישור התקציב בעיריית תל אביב כי "זו לא פחות מהחלטה סנסציונית. לכל איש ואישה יש את הזכות לבחור ולהחליט כיצד היא או הוא רוצים לבלות את השבת שלהם, התפקיד של הרשות המקומית הוא לשמור על החופש שלהם. תל אביב-יפו היא בירת החופש של ישראל ותחבורה ציבורית בשבת מחזקת אותה ככזאת".
לצפיה ב-'מעניין איפה רמת גן בסיפור הזה.'
מעניין איפה רמת גן בסיפור הזה.
29/10/2019 | 20:40
1
62
לצפיה ב-'אני יודע שעיריית רמת גן מפעילה קו בשם "סבבוס" בשבתות'
אני יודע שעיריית רמת גן מפעילה קו בשם "סבבוס" בשבתות
31/10/2019 | 17:49
78
המסלול שלו הוא מכפר המכביה, דרך רחוב הירדן, חיבת ציון, קריניצקי, אבא הלל, ומשם ממשיך לתל אביב דרך רחוב קפלן, ציר בן ציון/בוגרשוב, ומשם לבן יהודה עד רידינג.

לצפיה ב-'הגיע הזמן, מקווה שהבשורה תגיע גם לערים אחרות, והכי חשוב לתחב'
הגיע הזמן, מקווה שהבשורה תגיע גם לערים אחרות, והכי חשוב לתחב
30/10/2019 | 07:39
1
159
לתחבורה בין עירונית,
לצפיה ב-'יש מערכת מוניות שירות בינעירונית לא נגישה'
יש מערכת מוניות שירות בינעירונית לא נגישה
02/11/2019 | 12:43
43
תחנת המוצא התל אביבית היא בתחנה המרכזית, אזור מאד בעייתי, שזוכה לקו אחד בלבד בהצעה של עיריית תל אביב. המסגר, שעולה כאן כרחוב שבו המוניות עוברות אך לא בהכרח מעלות נוסעים, מקבל שני קווים שחוצים אותו.

בירושלים נקודת המוצא היא ברחוב הרב קוק פינת הנביאים, אבל למעט תושבי מרכז העיר והטבעת הפנימית ביותר (טלביה - רחביה - נחלאות) הן אינן נגישות תח"צית.

אני מודע לחסרונות מערכת מוניות השירות (היעדר לו"ז מסודר, יציאה כשהמונית מתמלאת, היעדר תשלום ברב קו בזמן השבת) ולאי החיבה אליהן בפורום, אבל בשלב זה של מערכות שלד או קווים בודדים בערים צריך לשקול איך להתחבר למה שיש במקום להתחרות בו עם נסיעה בודדת.
לצפיה ב-'דווח, נברך כשיפתח. רשת משותפת היא רעיון טוב'
דווח, נברך כשיפתח. רשת משותפת היא רעיון טוב
31/10/2019 | 21:33
2
220
להבנתי ת"א תתן חסות לקווי אורך בשטחה פלוס גיחות לערים שמצפון ומדרום לה, בעוד שערי עבר הירקון יתנו חסות לקווי הרוחב. בשלב זה התפרסמה מפה של קווי האורך התל-אביביים אך לא סומנו בה קווי הרוחב.

נקווה שהעניין יצליח ויתפתח.
לצפיה ב-'לא צריך הרבה קווי רוחב בת"א, בטח שלא בשבת'
לא צריך הרבה קווי רוחב בת"א, בטח שלא בשבת
01/11/2019 | 18:43
1
108
איזה קווי רוחב היית מוסיף כאן? אני בתור תושב ת"א לא מצליח למצוא על המפה הזו שום מסלול ל"קו רוחב" פוטנציאלי ששווה להפעיל, בעיקר בהינתן התקציב המוגבל לתחבורה בשבת.

העיר די צרה ברובה, וללכת (או לרכב) לרוחבה לא לוקח הרבה זמן. הכחול והירוק משמשים קווי רוחב בסלמה, הכתום קו רוחב לשכונות מזרח העיר, הסגול והירוק משמשים קווי רוחב באיזור הצפון החדש.

מה גם שמסלולי האוטובוסים בעיר הם אילוץ של רשת הרחובות שלה, שלא כוללת הרבה צירי רוחב ראשיים בגלל פילוסופיית התכנון של פטריק גדס - הוא חשב שהעיר תתפתח בעיקר צפונה ולא חשב על הפרברים ממזרח, והוא רצה לצמצם חשיפה של בניינים לשמש ולכן כמה שפחות רחובות ראשיים ממזרח למערב = כמה שפחות בניינים שצידם הדרומי חשוף בלי בניין אחר שיעשה עליו צל. חשוב מאוד באקלים כמו שלנו.
לצפיה ב-'לפחות 3 קווי רוחב '
לפחות 3 קווי רוחב
01/11/2019 | 19:48
113
אלוף שדה - יפו (דרך מתחם התחנה). קו כזה יגשר על מספר קווים אורכיים בדרום העיר בהחלפה אחת.

יצחק רבין ר"ג - השלום - קפלן - בוגרשוב (שת"פ אפשרי עם גבעתיים ור"ג)

ז'בוטינסקי של ר"ג - ארלוזרוב (שת"פ אפשרי עם ר"ג)

בגלל חשיבות הנמל ופארק הירקון יתכן שיש מקום לקו רוחב רביעי משנקין של גבעתיים, ביאליק של ר"ג, ההלכה, אחד מצירי הצפון הישן ומשם לנמל.

בקונטקסט של מימון עירוני לקווים של כל עיר בנפרד הגיוני שת"א תרצה למקסם את אורכי המסלולים בתוכה, אך זה הופך את הקטעים הרוחביים למפותלים ומעיקים יחסית לקווי רוחב ישירים.
לצפיה ב-'מבחינתי, לשמחה הזו יש מחיר.'
מבחינתי, לשמחה הזו יש מחיר.
11/11/2019 | 06:38
4
היה רק יום אחד בשבוע לתת לזיהום האוויר, בעיקר בתל אביב, לשקוע. יום שבת האויר נקי וצלול יותר מכל ימות השבוע. אז עכשיו זיהום האוויר ימשיך לרחף על תל אביב והסביבה כל השבוע. חבל.
לצפיה ב-'בעקבות דיונים עם עיריית רעננה - תוואי המטרו צפוי להשתנות'
בעקבות דיונים עם עיריית רעננה - תוואי המטרו צפוי להשתנות
29/10/2019 | 19:56
35
342
כתבה של "צומת השרון":

תוואי הרכבת התחתית ברעננה צפוי להשתנות. זאת בעקבות דיונים בין משרד התחבורה לעיריית רעננה, שביקשה לבחון את תוואי המטרו מחדש, בטענה כי אינו משרת נאמנה את תושבי העיר. הדיונים החלו כאשר ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, שלח מכתב בחודש יולי לשר התחבורה, בו ביקש לבחון מחדש את תוואי המטרו ברעננה.

כזכור, מדובר בפרויקט הרכבת התחתית שצפוי לקום בשנת 2030, כאשר תוואי המטרו ברעננה, הוא חלק מתכנית המטרו הארצית של החברה הממשלתית נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים), שכולל הקמה של עשרות תחנות מטרו ברחבי הארץ ומאות ק"מ של מסילת רכבת תחתית.

כאמור, בעקבות הדיונים בין משרד התחבורה, נת"ע ועיריית רעננה, התוואי שונה, וארבעת התחנות צפויות לקום כדלהלן: הראשונה סמוך לתחנת רכב רעננה מערב, כמו בתוואי הישן, השניה ברחוב אחוזה, בסמוך לפניה לקרן היסוד, השלישית בפינת הרחובות עקיבא וויצמן והרביעית ברחוב תדהר, באזור התעשייה. יש לציין כי קיימת אפשרות שיהיה שינוי נוסף בתחנות, מכיוון שהפרויקט עדיין נמצא בשלב התכנוני.

תוואי המטרו הישן, אותו ביקשה העירייה לשנות, כלל ארבעה תחנות: הראשונה – סמוך לתחנת רכבת רעננה מערב, השנייה, בצומת הרחובות אחוזה וגורדון, השלישית, ליד קניון רננים, והרביעית – בחלקו הצפוני של אזור התעשייה, בסמוך לצומת רעננה צפון בכביש 4.

מנת"ע נמסר: "במסגרת התיאומים עם עיריית רעננה לתכנון המטרו בוצע עדכון וטיוב של מיקום התחנות והתוואי הוסט מזרחה על מנת לספק שירות טוב יותר למרכז העיר. הקו מתוכנן לעבור ברחובות תדהר, עקיבא ושברץ ולהתחבר לרח' אחוזה".

https://www.tzomet-ran.co.il/news/37670
לצפיה ב-'ועוד רעננה: קו הרכבת לת"א צפוי להיפתח בתחילת 2020'
ועוד רעננה: קו הרכבת לת"א צפוי להיפתח בתחילת 2020
29/10/2019 | 20:01
12
245
הפעם כתבה מאתר "mynet רעננה":

בשורה לתושבי אזור השרון: בזכות פנייה נחרצת של ראש העיר רעננה חיים ברוידא, ראש העיר כפר סבא רפי סער וראש העיר הוד השרון אמיר כוכבי למשרד התחבורה, רכבת השרון לתל אביב תחל לפעול כבר בתחילת 2020.

שלושת ראשי העיר, אשר מבקשים לעודד קידום תחבורה ציבורית נוחה ויעילה לתושבי השרון, יצאו בפנייה משותפת למשרד התחבורה, במטרה לזרז את פתיחת קו הרכבת לנסיעה מערבה לכיוון תל אביב.

במכתבם לשר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' ולמנכ"לית משרד התחבורה, הגב' קרן טרנר, דרשו ראשי הערים לזרז את פתיחת הקו לנסיעה רצופה מערבה לתל אביב, כדי להקל על תושבי השרון המבקשים להגיע לאזור מטרופולין תל אביב, לקצר את זמן הנסיעה ולצמצם את עומסי התנועה.

"הנהגת ערי השרון מעודדת את תושביה לשימוש בתחבורה ציבורית", כתבו שלושת ראשי הערים בפנייתם. "התפתחות השכונות החדשות ואזורי התעשייה מבוססת בעיקר על שימוש בתחבורה ציבורית וקיימת חשיבות רבה לפתיחת קו רכבת השרון לנסיעה רצופה מערבה לתל אביב".

משרד התחבורה נענה לפנייה וציין, כי קו רכבת השרון מערבה לכיוון תל אביב, שנמצא בשלבי ביצוע סופיים, יחל לפעול בתחילת שנת 2020 או במועד מוקדם יותר.

לצפיה ב-'אז עם החלפה בהרצליה או בלי?'
אז עם החלפה בהרצליה או בלי?
29/10/2019 | 20:41
5
68
לצפיה ב-'הכתבה לא ברורה - רשום "נסיעה רצופה"'
הכתבה לא ברורה - רשום "נסיעה רצופה"
30/10/2019 | 11:29
4
105
מה זה נסיעה רצופה בהקשר הזה? נסיעה ללא החלפה?
או שהכתבה נכתבה באופן לא מקצועי ומשרד התחבורה למעשה חירטט את עיריית רעננה, או שמשרד התחבורה נכנע לעיריית רעננה ומסתיר את הפגיעה שהוא מתכנן בנוסעי תחנות מסילת הירקון.
אולי mynet פתח תקוה יעשה את העבודה ויבהיר את מה שנכתב בצורה מעורפלת ב mynet רעננה.
יש פה יחסי גומלין - מה שמתואר כהישג ב mynet רעננה ייחשב כפגיעה גדולה ב mynet פתח תקוה.
ואם אין אייטם של פגיעה גדולה עבור mynet פתח תקוה, אז אין למעשה שום בשורה עבור mynet רעננה.
צריך לאלץ את משרד התחבורה לומר באופן ברור ומפורש מה החלטתו.
לצפיה ב-'אם יוסיפו מערך רכבת נוסף בקו לולאה, לא ייפגע בתושבי פ"ת '
אם יוסיפו מערך רכבת נוסף בקו לולאה, לא ייפגע בתושבי פ"ת
01/11/2019 | 16:54
3
32
לצפיה ב-'לא הבנתי. אי אפשר להוסיף עוד רכבת בקו בגלל המסילה הבודדת'
לא הבנתי. אי אפשר להוסיף עוד רכבת בקו בגלל המסילה הבודדת
01/11/2019 | 17:07
2
56
באיילון.
בקטע סבידור-ההגנה אי אפשר להעביר יותר משמונה רכבות בשעה (מעשית גם שמונה אי אפשר ולכן יש איחורים קבועים בקו).
לכן כדי לבצע את הלולאה בשני הכיוונים צריך לחלק את ארבע הרכבות בלולאה בין שני כיווניה - כלומר תדירות של שתי רכבות בשעה לכל כיוון.
כל רכבת נוספת בלולאה לא תוכל לנסוע דרומית לתחנת סבידור.
מי שלא טרח להכין מסילה רביעית באיילון בזמן צריך כעת לפסוק משפט שלמה בקשר לתחנות מסילות הירקון והשרון.
זה מה שקורה כשמקימים פרוייקטים בסדר הפוך.
לצפיה ב-'וגם שלא הקימו 20 שנה מסילה רביעית ובאיחור גדול'
וגם שלא הקימו 20 שנה מסילה רביעית ובאיחור גדול
01/11/2019 | 17:13
47
תקע את הפרוייקט.
לצפיה ב-'הוא מדבר על בני-ברק - הרצליה '
הוא מדבר על בני-ברק - הרצליה
03/11/2019 | 00:50
26
קו שלא יצא את לולאת השרון הדו מסילתית, ולכן לא תושפע ממגבלות המסילה השלישית באיילון.

על הצד החיובי זה שומר על תדירות. על הצד השלילי חיבור ממסילת הירקון לת"א דרך הרצליה תאריך את הנסיעה.

אני חושב שהצעתי ל 6 רכבות בלולאה (2 רשל"צ, סיבוב מלא, חיוג בת"א מרכז, 2 ב"ש חיוג ודיור בראש העין צפון, 2 רכבות שמסתיימות כיום בהרצליה, חיוג בכפ"ס) נותנת שירות טוב יותר

(ותודה על ההערה בקשר לרכבת שגרעתי בטעות מנתניה, עבודה בזום שמאפשר את הפרטים הקטנים יכול להקשות על ראיית התמונה הגדולה)
לצפיה ב-'בפרסומים הקודמים הקו היה אמור לפעול בסוף 2019'
בפרסומים הקודמים הקו היה אמור לפעול בסוף 2019
29/10/2019 | 22:27
4
139
לפי אותם פרסומים למעשה מדובר בהארכת הקו הקיים דרך ראש העין ותחנות רעננה להרצליה. 
אם הכוונה בכתבה היא נסיעה לתל אביב דרך הרצליה, זה עניין אחר. אם בפועל זה אם החלפה, הרי שמדובר בדחייה מיני רבות בפרויקט הזה.
לצפיה ב-'זה בחירה בין רע לרע'
זה בחירה בין רע לרע
30/10/2019 | 10:02
3
108
לולאת השרון היתה מפחיתה את התדירות לכל כיוון מ-4 ל-2 נסיעות בשעה.
מה שהיה פוגע מאד בשירות הטוב לו התרגלו מ/אל תחנות קסם, סגולה, פתח תקווה ובני ברק. שלא ממש רלוונטי להם לנסוע דרך הרצליה לתל אביב.

ההחלטה להשאיר תדירות של 4 נסיעות לכיוון, אבל רק עד הרצליה. נותנת "משהו" פחות טוב ממה שהובטח לתחנות רעננה החדשות ולהוד השרון וכפ"ס, אבל עדיין משפרת להם לעומת המצב הקיים, וזאת בלי לפגוע בנוסעים קיימים. (ולכן גם בלי לעורר רעש תקשורתי של "נפגעי הלולאה".
לכאורה זה מצב זמני עד המסילה הרביעית באיילון, "רק עשר שנים +/-".
לטעמי בשעת שיא בוקר זה יהפוך את הנסיעה מהרצליה לתל אביב, שגם כך היא צפופה עד אפס מקום, לנקודת תורפה במערכת בה אנשים לא יצליחו לעלות על רכבות, לפחות עד הגעת הרכבת מירושלים להרצליה (מי יודע מתי?).

אותי מעניין אם יש אפשרות לעבות את קטע החוף מחדרה או מנתניה עד רכבת מרכז בקו רכבת קצר שיפעל פעם בשעה ויעזור להקטנת העומס.
לצפיה ב-'הדגמתי כיצד ניתן לשמור תדירויות'
הדגמתי כיצד ניתן לשמור תדירויות
30/10/2019 | 14:04
2
93
גם אם לא מכניסים את שתי רכבות ה 9X מהרצליה למסילת השרון בשלב זה (עניינים של לו"ז והוספת מסוט בכפ"ס) אפשר לתת לשתי רכבות רשל"צ בשעות השיא להמשיך דרך הרצליה עד ת"א מרכז ולחייג שם צפונה מבלי להכביד יתר המידה על הסלוטים באיילון. זה יתן את "הנסיעה הרציפה" בחלק מרכבות שעות השיא בעוד שרכבות ב"ש יסתיימו בהרצליה.

לגבי החלפה בהרצליה - חיבור לתחנה תוך 5 דקות נסיעה (ריאלית - רבע שעה של נסיעה משלימה וביטחון) עדיך מ כ30 דקות נסיעה באוטובוס כיום פלוס 10 דקות המתנה. הבעיה היא שתדירות השיא של הרצליה היא 4 רכבות בשעה וזה אומר שללא תיאום יתכנו זמני המתנה ארוכים בעת החלפת רכבות (תוספת של רבע שעה במקרה של החמצת מעבר) שיהפכו את העסק לגבולי בהשוואה לנסיעה מזרחה.
לצפיה ב-'אני איתך'
אני איתך
30/10/2019 | 14:46
1
69
ואני בהחלט חושב שאפשר היה לממש את הרעיון שלך.
לרוע המזל, הרכבת חושבת אחרת... ייתכן ואחת הסיבות לכך היא הרצון לא להעמיס על קטע המסילה הרצליה-סבידור רגע לפני שמגיעים אליו עם פרויקט החישמול. השארת הנפח הקיים בין האוניברסיטה להרצליה (שמסתפק כרגע בשתי מסילות) תאפשר לעבוד על החישמול במהירות גם בימי חול במתכונת של זוג מסילות לא פעילות כל פעם.  (זו רק השערה שלי). 

לצפיה ב-'בהשוואה למסילה ה4 זה עיכוב קצר. '
בהשוואה למסילה ה4 זה עיכוב קצר.
30/10/2019 | 15:27
70
גם אם החישמול להרצליה יקח שנתיים אין שום צפי למסילה הרביעית עד אמצע שנות העשרים והיא כנראה תפתח יותר בחצי השני של העשור, אז זמנו של פתרון הביניים שלי יגיע.
לצפיה ב-'נכתב כגם לפני חדש בערך במקומון, לא חושב שזה נכון'
נכתב כגם לפני חדש בערך במקומון, לא חושב שזה נכון
01/11/2019 | 16:52
32
הרכבת תסיים בהרצליה, ושם תחליפו רכבת.
לצפיה ב-'תיאור מקומוני הפוך אבל זה שיפור.'
תיאור מקומוני הפוך אבל זה שיפור.
29/10/2019 | 21:48
14
315
להבנתי הם תיארו זאת מסוף הקו פנימה, בערך לפי השירטוט הבא:

אישית אני חושב שהמטרו צריך להגיע לצומת רעננה כדי שקווים אזוריים משם יחברו למטרו.
לצפיה ב-'לדעתי זה פחות טוב מהתוואי המקורי'
לדעתי זה פחות טוב מהתוואי המקורי
29/10/2019 | 22:25
137
רחוב אחוזה לא צריך שלוש תחנות כל כך קרובות. השכונה החדשה שנבנית בצפון רעננה לעומת זאת (ומאוכלסת בימים אלו ממש) הייתה יכולה להיעזר מאוד בתחנה שתוכננה בתוואי המקורי.

בתוואי החדש המטרו ישרת בעיקר את מרכז העיר הישן, ושוב כמו במערך התחבורה הציבורית הקיים ברעננה לא יהיה שום שירות נורמלי לחלק הצפוני שאינו איזור התעשייה.

מה גם, שברגע שיתברר לתושבי רעננה שהעבודות על תחנות המטרו יחייבו סגירה חלקית של רחוב אחוזה פתאום אותם סוחרים ותושבים שטירפדו את הקו הורוד ועכשיו מטרפדים את הנת"צ של מהיר לעיר יתעוררו וינסו לטרפד גם את המטרו. עוד תחנות באחוזה = עוד סיכוי שהתושבים יתנגדו. ואם אני זוכר נכון אמור להיות דפו בסמוך לקצה הקו באיזור התעשייה, אז לא ברור מה יקרה לזרוע הזו (או לכל הקו) אם התנגדות של רעננה תעכב או תבטל את המקטע של המטרו בתוך רעננה.

רעננה היא עירייה מסוכנת עם אוכלוסיה עמידה והרבה כוח פוליטי להשפיע על משרדי הממשלה השונים וגופי התכנון (זאב בילסקי ראש הות"ל היה ראש עיריית רעננה עד לא מזמן, למשל), והם יכולים להסב נזק של ממש לפרויקט המטרו.

אם חוק המטרו לא יגביל את האפשרות של עיריות לטרפד פרויקטי תשתית, אני חושש שהם עלולים לחרוץ את גורלה של השלוחה כולה (וזה אגב נכון גם אם הם לא היו מזיזים את התוואי, אבל ברגע שהזיזו ושזה ישפיע עוד יותר על אחוזה, כך הסיכוי לטירפוד גדול יותר. להזכירכם בקדנציה הקודמת עיריית רעננה הסכימה לנת"צ ובקדנציה הנוכחית ראש העיר נבחר על טיקט של התנגדות לנת"צ).
לצפיה ב-'לא ברור למה רעננה דחפה לשינוי כזה.'
לא ברור למה רעננה דחפה לשינוי כזה.
29/10/2019 | 22:27
9
126
קודם כל, מהכתבה לא נראה שאמורה להיות התחנה שסימנת בקרבת צומת רעננה.
לדעתי המרוויחים העיקריים מהשינוי כזה הן דווקא השכונות הצפון-מערביות של כפר סבא, שעם גישור מתאים מעל כביש 4 יוכלו להיות במרחק הליכה מהתחנה החדשה באזור התעשייה של רעננה, ובמידה מסויימת גם מרכז רעננה (לא ברור לאן בדיוק יזיזו את התחנה על אחוזה). המפסידות הגדולות הן השכונות בצפון מערב רעננה, שאחרי השינוי הזה לא יהיו נגישות כלל למטרו.

לצפיה ב-'אני חושב שמדובר בשינוי לא רע באחוזה'
אני חושב שמדובר בשינוי לא רע באחוזה
30/10/2019 | 10:11
8
104
אזור קרן היסוד הרבה יותר מרכזי מהאזור בו תוכננה התחנה קודם.
גם השינוי באזור התעסוקה נראה לי נכון יותר ולינארי יותר.
לגבי השכונות הצפון מערביות, אני חושב שגם קודם הם לא שורתו טוב במטרו, האמירה לגביהם היא "תגיעו לתחנת הרכבת באוטובוס ותקחו משם רכבת או מטרו".

זו סה"כ אמירה סבירה, אי אפשר באמת לשרת את כולם בקו עורקי אחד. וטבעי שהעירייה דואגת לא רק לניידות התושבים שלה אלא גם לניידות המועסקים אל אזור התעסוקה שלה (מה שיאפשר לפתח אותו יותר ולהזרים יותר כסף מארנונה לשירותים לתושבים). זו חשיבה די הגיונית.

לצפיה ב-'הסוחרים באחוזה הולכים להתנגד מאוד'
הסוחרים באחוזה הולכים להתנגד מאוד
30/10/2019 | 10:54
4
83
אולי אתה צודק, אבל ברגע שיגיעו לשלב שרוצים לבנות והתושבים והסוחרים של רעננה יבינו שייקחו להם חניות, ייקחו להם נתיבי נסיעה, ושחזית העסק שלהם תהיה אתר בנייה ל10 שנים, הם יעשו כל מה שהם יכולים כדי לטרפד את המטרו

זה כאילו משרד התחבורה לא לומד לקחים ממה שקרה עם הקו הורוד ומה שקורה עם מהיר לעיר

לצפיה ב-'אתה שוכח את אלמנט הסקסיות'
אתה שוכח את אלמנט הסקסיות
30/10/2019 | 14:54
99
לא דין נת"צ/מת"צ ואפילו BRT כדין רכבת תחתית "אמיתית".

בעוד שהסוחרים בהחלט יקימו כל צעקה, הם ימצאו את עצמם בלי גב של התושבים. הם ידרשו הסדרי תנועה טובים יותר לתקופת העבודות אבל לא יחלמו על דרישה של ביטול הפרויקט.
גם הצעקה של הסוחרים תהיה חלשה יותר כי אלה מתוכם שהם גם בעלי העסק יבינו את המשמעות של התחנה להעלאת ערך הנכס. הם ידרשו פיצויים והסרי ביניים טובים אבל לא ידרשו את ביטול הפרויקט.
אפשר לראות את זה בקו האדום, שבו ממש שמעת את שני הקולות מתנגשים, הסוחרים שאכן צעקו מול תושבים ובעלי נכסים ששיבחו את זה שסוף סוף העסק זז, ואמנם בכו על תקופת העבודות אבל לא נענעו את הסירה יותר מדי. (וזה עוד ברכבת קלה שהיא רמה מתחת לרכבת תחתית).
לצפיה ב-'בשיטה של מטרו ההפרעה היא מגרש או שניים.'
בשיטה של מטרו ההפרעה היא מגרש או שניים.
30/10/2019 | 15:02
85
ההפרעה מסגירת חלק מכיכר יד לבנים או מגרש חד קומתי כזה או אחר לאורך האזור המסחרי תהיה מצומצמת בהשוואה לשיטת הקופסאות. כדי למקסם את המטרו כל תחנה צריכה יציאות משני הצדדים (לשם הדוגמה - יד לבנים ואזור העירייה או ממערב לה) כדי שאזור הכיסוי יהיה גדול יותר.

אישית הייתי מעדיף שהתחנה האחרונה באחוזה תגיע לקרבת צומת רעננה ושהמסלול יעבור בקרבת כביש 40 ולא בחזן, דבר שהיה מאפשר איזו מערכת מנהרות ומסועים בינה הן לקצה המזרחי של האזור המסחרי באחוזה והן למסוף צומת רעננה ואולי גם לרעננה דרום. הזזה דומה של תחנת המטרו המתוכננת לטשרניחובסקי כפ"ס לכיוון צומת רעננה תאפשר את חיבור שלושת התחנות והמסוף במערכת מסועים.

מבחינת האוטובוסים צריך גישה נוחה למטרו בין עקיבא לאחוזה (התחנה המזרחית), קרן היסוד לאחוזה (יד לבנים), ומגדל והנשיאים (תחנה בגן אפשטיין). תחנה בדרך ירושלים שתשיק לרעננה מערב תצטרך מערכת מסועים  מהיציאה הצפונית לבית לוינשטיין. הנסיעות המשלימות מציר וויצמן לאחוזה ברעננה הן נסיעות של כקילומטר וחצי, עניין של תחנות ספורות או 5 דקות באופניים. כדי להגדיל את התדירות כדאי שכמה קווים חזקים יעברו למסלול עם שיכול בין ויצמן לאחוזה דרך ארבעת צירי המפתח שמחברים בין שני הצירים במקום מצב של קווים שכונתיים עם תדירות מזעזעת. לא הייתי עושה יותר משיכול אחד למסלול והייתי מוסיף את וויצמן כפ"ס (=אחוזה) ובן יהודה כפ"ס (=וויצמן רעננה) לעיקרון כדי ליצור חיבוריות תדירה בין שני צירי הרוחב של הערים. הייתי משאיר קווים שיעשו את כל אורך הצירים, יש באזור מספר קווים גבוה שניתן לתכנן איתו מערכת מקומית כזו.
לצפיה ב-'אני חושב שעיריית רעננה דווקא תשמור על תוואי כזה של המטרו'
אני חושב שעיריית רעננה דווקא תשמור על תוואי כזה של המטרו
30/10/2019 | 15:30
66
בעיקר בגלל שתכנון כזה של המטרו יאפשר לה להשתמש בו בהתנגדותה לפרויקטים של אמצעי תח"צ אחרים באחוזה.
העירייה תוכל לטעון שהנה באחוזה יהיה מטרו וצפון רעננה זקוק לאמצעים אחרים ולכן אותם צריך להקים דווקא בויצמן ולא באחוזה.
נראה שמשרד התחבורה לא עשה כאן 1+1 כדי לנתח לעומק את האינטרסים של עיריית רעננה.
לצפיה ב-'להתנגד הם לא יכולים, כי אם יעתרו, זה יעכב כל הפרוייקט במרכז'
להתנגד הם לא יכולים, כי אם יעתרו, זה יעכב כל הפרוייקט במרכז
01/11/2019 | 17:08
35
בכל גוש דן ולא הגיוני, ולכן השופט לא יפסול את הפרוייקט.
ולידיעתכם, פרוייקט מהיר לעיר בכפר סבא החלה (ובאיחור כמה חודשים) לפני שבועיים במקטע המזרחי של רחוב וייצמן, בהחלט בשעה טובה, אני תומך בזה, 5 סוחרי רחוב התנגדו ועתרו לבית משפט, השופט קבע דיון נוסף במרס 2020 וקבע שהעבודות הנ"ל יימשכו, מה זה אומר? שזה עניין של למשוך זמן עד סוף הפרוייקט ולא יעזור לסוחרים כלום.
גם מטרו אותו דבר, גם רכבת הקלה ביפו אותו דבר.
כשיש חוק מטרו - מכבדים חוק, התנגדות סוחרים זה בכי ונהי, בירושלים בתוואי רכבת הקלה הולך יופי ברחוב בו עם סוחרים.
לצפיה ב-'תחבורה משלימה טובה תוכל לחבר את שכונות צפון רעננה/כפ"ס'
תחבורה משלימה טובה תוכל לחבר את שכונות צפון רעננה/כפ"ס
30/10/2019 | 11:02
2
79
קו אוטובוס תדיר לאורך דרך הפארק/וויצמן/בגין/בן יהודה יוכל לחבר את השכונות הצפוניות של שתי הערים לתחנות של שתי השלוחות, לרכבת ברעננה מערב, ולתחנת רכבת ישראל שמתוכננת באזור נווה ימין (כפר סבא מזרח).
המטרו והרק"ל הם הזדמנות להיפטר מכל מיני קווים מזוגזגים שמנסים להגיע לכל מקום בגוש דן ולמרכז תל אביב ולייצר רשת קווים מזינה טובה ותדירה.

לצפיה ב-'ברור, ודי בטוח שזה יקרה'
ברור, ודי בטוח שזה יקרה
30/10/2019 | 14:41
1
38
לצפיה ב-'"תחבורה משלימה" כמו קו 8 זו הבעיה.'
"תחבורה משלימה" כמו קו 8 זו הבעיה.
30/10/2019 | 17:13
72
אם מעבירים קווים אזוריים חזקים כמו 29 מאחוזה לוויצמן דרך ציר צפון דרום חשוב כמו קרן היסוד תתקבל רשת תדירה וחזקה בשני הצירים ובחיבורים שביניהם לא רק ברעננה אלא גם בכפ"ס כחשיבה אזורית במונחי ערי השרון.

המצב כיום יוצר קווים סיבוביים חד כיווניים ברעננה כמו 4 (שנסעתי בו פעמים רבות לקניון רננים וחזרה) או 8 (קו סיבובי שמקיף את רוב רעננה) שתדירותם הנמוכה והצורך לעשות את כל הסיבוב בכיוון הארוך הופכים אותם לבלתי אטרקטיבים לכל מי שיכול לרכב או לנהוג.

את התשומות מקווים סיבוביים פנימיים אפשר להעביר לקווים אזוריים כמו חיבור הקווים מהוד השרון שמסתיימים בתחנת הרכבת שלה או בצומת רעננה אל תוך כפ"ס ורעננה תוך יצירת מערכת שמשרתת את כל ערי השרון כרצף עירוני יחיד.
לצפיה ב-'שירטוט להצעות שלי לרעננה'
שירטוט להצעות שלי לרעננה
31/10/2019 | 16:28
2
131
עריכה (:תוספת ) 2: הוספתי שירטוט של תחנת טשרניחובסקי / בי"ח מאיר כתחנת החיבור בין השלוחות.

העיקרון המנחה לדעתי צריך להיות נקודת חיבור בין השלוחות, בין אם זו תחנה משותפת  (שירטוט בזום לאזור צומת רעננה, עם ייצוג התוואים המרוחקים יותר) או חיבור מסילתי קצר בין שתי תחנות (שירטוט רשת כללי).

בגדול אני חושב שצריך להזיז את שלוחת רעננה מזרחה מעקיבא (שממילא לא מתוכננת בו תחנת ביניים לפני וויצמן) לאזור כביש 4, להוסיף תחנה במזרח וויצמן, ולהמשיך דרך וויצמן לשתי התחנות המתוכננות באזור התעשייה.

לדעתי תחנת מעבר בין השלוחות מתחת לאזור צומת רעננה תוך חיבור במעברים תת קרקעיים תוכל לאפשר הן שירות בענפים המתוכננים והן שירות "קו ורוד" מכפ"ס לרעננה והרצליה. אם האבטחה של ר"י ואבטחת המטרו יאפשרו מרחב מאובטח משותף אז יש הגיון במעבר תת קרקעי עד רציפי תחנת רעננה דרום, אם לא - אז מעבר תת קרקעי שיתחיל בחניון שמחוץ לתחנת ר"י.

לדעתי תחנה משותפת בת 4 רציפים ( קמדן או קנינגטון רענניות ) תאפשר החלפה נוחה בין הענפים גם אם תדירות השירות המגשר תהיה נמוכה יחסית למטרו. יש לציין שהתדירות בשלוחות תהיה כחצי מהתדירות בקטע המרכזי בתל אביב כך שיהיו סלוטים לשירות מגשר "ורוד".

יתכן גם שאם למטרו ההיקפי יהיו דפוסי הפעלה א-סימטריים בין הקו החצי מעגלי המלא ובין תתי הקווים לנתב"ג (הרצליה נתב"ג, בת-ים נתב"ג) אז יהיו סלוטים מסויימים שיאפשרו לקו המגשר להגיע עד המרינה בהרצליה על חיבור למסילות הקו החצי מעגלי, אולי אפילו פעם ב 10 דקות (כל רכבת חמישית).

עיון בתרשימי צמתי מסילות תת קרקעיים עמוקים יראה שכל זה אפשרי, ע"ע תחנת Holborn בנוסף לתחנות Camden Town והצומת שמדרום לה וכן תחנת Kennington על לולאת ההיפוך שמדרום לה והחיבור בין שני הענפים שמצפון לה.

העריכה: יתכן גם שניתן לשים את תחנת ההצטלבות בתחנה הרשמית של טשרניחובסקי כפ"ס (בי"ח מאיר) ולסובב את מסילת קו רעננה חזרה לכביש 4 ולהמשך התוואי ברעננה.

לצפיה ב-'למה לבטח ברחוב שיש אצטדיון כדורגל של הפועל רעננה?'
למה לבטח ברחוב שיש אצטדיון כדורגל של הפועל רעננה?
01/11/2019 | 17:32
1
38
ואם יהיה בעתיד תחבורה ציבורים שתעבוד בשבת האוהדים יסעו במטרו למשחק כדורגל שזה ברחוב קרן היסוד, תוואי המסילה התחתית.
לצפיה ב-'לא תוכננה תחנה בקרו היסוד והעירייה רוצה להזיז'
לא תוכננה תחנה בקרו היסוד והעירייה רוצה להזיז
01/11/2019 | 20:16
29
התוכנית הרשמית בכחול היא לשלוחת מטרו "ברעננה" בלי מרכז אחוזה. העירייה החליטה שזה לא טוב ושצריך להביא את הקו לאחוזה ומשם דרך עקיבא לוויצמן. אני מציע שהקו יעבור בכביש 4 כי ממילא אין תחנה מתוכננת בעקיבא.

באף תוכנית רשמית (הקודמת או הנוכחית) אין תחנה באמצע המסלול התת קרקעי בקרן היסוד.

ארבעת צירי הצפון-דרום של רעננה צריכים מערכת אוטובוסים תדירה שתחבר את תושביהם לתחנות המטרו.
לצפיה ב-'כשרעננה מבקשת היא מייד מקבלת'
כשרעננה מבקשת היא מייד מקבלת
29/10/2019 | 22:54
5
133
מדהים, לחבר אזור את אזור התעשיה היחיד בהוד השרון לא מוכנים אבל להעריך באחוזה זה אפשרי.
צריך לחקור את בילסקי

לצפיה ב-'זה פשוט לא נכון- לא מדובר בהארכה.'
זה פשוט לא נכון- לא מדובר בהארכה.
29/10/2019 | 23:16
4
129
המסילה בתוואי החדש באורך זהה למסילה בתוואי הקודם. לפי הכתבה גם לא מדובר בתוספת תחנות. בנוסף המפסידים היחידים מהשינוי הם חלק מתושבי רעננה- מדובר בתוואי שעובר אך ורק בתוך רעננה ולכן לא משפיע כלל לרעה על תושבי ערים אחרות (להיפך- השינוי ינגיש את המטרו לחלק מתושבי כפר סבא).
השינוי שהוד השרון רוצה דורש תוספת משמעותית של מסילה, תוספת של תחנה או שתיים ויגרום להארכה של הנסיעה עבור נוסעים מכפר סבא ולכפר סבא שיעברו דרך הוד השרון בדרכם דרומה.
אני לא יודע אם השינוי שרעננה מציעה (ואושר?) חיובי או לא- אבל בוודאי שההשוואה להוד השרון פשוט לא נכונה.
לצפיה ב-'לצערך הרב, השינוי של הוד השרון בדרך להתקבל'
לצערך הרב, השינוי של הוד השרון בדרך להתקבל
30/10/2019 | 21:25
3
96
התוואי הוזז לרחוב ז’בוטינסקי ועוד יוזז לרחוב דרך הים כפי שהצעתי ��
לצפיה ב-'מה יש לאורך דרך הים שמצדיק שם מטרו?'
מה יש לאורך דרך הים שמצדיק שם מטרו?
30/10/2019 | 22:56
1
33
לצפיה ב-'תמא 48/1 בניית אלפי יחידות דיור חדשות '
תמא 48/1 בניית אלפי יחידות דיור חדשות
31/10/2019 | 16:23
47
ואזור תעשיה מהצד השני של הכביש ומרכז קניות ענק עם קניון במרחק הליכה משם
לצפיה ב-'שינוי לרחוב ז'בוטינסקי הוא לא משמעותי מבחינת עלויות,'
שינוי לרחוב ז'בוטינסקי הוא לא משמעותי מבחינת עלויות,
31/10/2019 | 20:00
57
ובעיקר פוגע בהוד השרון- כי הוא מזיז את התוואי מרחוב בעל פוטנציאל בינוי כלשהו (הפרדס) לרחוב שרובו כבר בנוי בבנייה נמוכה.
לצפיה ב-'אני לא בטוח שבהמטרו יקום ב 2030'
אני לא בטוח שבהמטרו יקום ב 2030
01/11/2019 | 16:51
79
ואין תקציב ענק 150 מיליארד שקל לתקצב ממשרד האוצר או ממשרד התחבורה, אחרי כמה בחירות בזבזניות, שחיתות במדינה, חוסר השקעה בתח"צ יעילה והרבה דברים שצריך לפתור, ושלא נדבר על פרוייקט המשך מסילת רכבת מאזור נחל צין לאילת (יש שלט תקוע ליד מפעל צין מאז שנות ה 70) שלא נברא.
אם יעשו שלב אחר שלב ולא 3 קווים ביחד אז יקום ב 2030 קו מטרו ראשון בין כפר סבא - רחובות בתקציב לקו אחד.

3 קווים ביחד - אולי במקרה הטוב, המטרו יקום ב 2050.
לצפיה ב-'הטענת רב-קו בצורה תיכנותית'
הטענת רב-קו בצורה תיכנותית
30/10/2019 | 13:12
9
204
אני יודע שזה פחות הדיונים פה אפילו שראיתי פה בעבר כמה פוסטים קשורים.

ההורים שלי אנשים מבוגרים ואני רוצה לבנות להם אפליקציה יותר טקסטואלית ופחות צבעונית לקנות נסיעות ברב קו, רציתי לדעת אם מישהו יודע אם ניתן ואיך ניתן לגשת בצורה תיכנותית למערכת של טעינת הרב קו
לצפיה ב-'לא ניתן*, תשתמש ברב-קו אונליין, או הופ-און'
לא ניתן*, תשתמש ברב-קו אונליין, או הופ-און
30/10/2019 | 18:49
2
163
כל גישה מאפליקציית צד ג' אחרת היא לקריאת תוכן שעל הכרטיס בלבד, ולא לשינוי (כתיבה), שגם מצריך דיווחים למסלקה ומערכת גבייה מאמצעי תשלום

*את המפתח (key) הנדרש לכתיבת תוכן, כלומר שימוש בפעולות תקן ISO 7816-4 האלו
WRITE BINARY
UPDATE BINARY
ERASE BINARY
WRITE RECORD
APPEND RECORD
UPDATE RECORD
PUT DATA
DECREASE*
DECREASE MULTIPLE*
INCREASE*
INCREASE MULTIPLE*
VERIFY
INTERNAL AUTHENTICATE
EXTERNAL AUTHENTICATE
GET CHALLENGE
MANAGE CHANNEL
OPEN SECURE SESSION*
CLOSE SECURE SESSION*
מקבלים אך ורק מפתחי אפליקציות מורשות שזכו במכרז להטענות רב-קו
* - ראה בקישור בסיס התקן למטה, פסקה 4.2 ב-PDF

באפשרותך להשתמש בפעולות שנשארו
SELECT APPLICATION*
SELECT FILE
READ RECORD
READ BINARY
GET DATA
לקריאה בלבד של תוכן הכרטיס (כלומר להציג מה יש בו), אלא רק שאפליקציות כאלו כבר קיימות, Cardpeek למשל (בגרסה הזו) או האפליקציות הרב-קו הלא רשמיות שמוצאים בחנות הטלפון

אם אתה עדיין רוצה אפליקציה משלך לקריאה בלבד של הרב-קו, יש לך את בסיס התקן ואת אגדן הנהלים
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/10/2019 | 06:42
90
מזה החרא הזה שלשירות בסדר גודל כזה אין API, לא אכפת לי גם שהסליקה תתבצע אצלם.
טוב אבל אין מה לעשות, תודה על התשובה המפורטת.

לצפיה ב-'אין API, אבל אפשרי לכתוב תוכנה שמשתמשת באתר'
אין API, אבל אפשרי לכתוב תוכנה שמשתמשת באתר
31/10/2019 | 15:37
88
למשל בפייתון 2 או פרל תוך שימוש ב-web-mechanize. או בפייתון 3 או ג'אווה, תוך שימוש ב-selenium. זה אמנם פחות נוח מבחינה תכנותית, ורגיש לשינויים באתר, שקורים לעתים תכופות יותר (וללא הזהרה) מאשר שינויים ב-API, וזה דורש יותר משאבים בהרצה, אבל מבחינת המשתמש אין הבדל גדול.
לצפיה ב-'לא יותר פשוט שאתה תטעין להם פעם בחודש?'
לא יותר פשוט שאתה תטעין להם פעם בחודש?
30/10/2019 | 19:05
54
לצפיה ב-'דוגמה לתכנית שטוענת כרטיס רב קו באופן אוטומטי'
דוגמה לתכנית שטוענת כרטיס רב קו באופן אוטומטי
01/11/2019 | 12:57
4
97
תכנית זו טוענת 30 ש"ח לכרטיס המחובר למחשב.
היא מצפה לקובץ עם פרטי המשתמש בשם rk.conf
היא עובדת בלינוקס ומשתמשת בפיירפוקס.
בווינדוס זה עלול להיות קצת יותר מסובך (כמו כל דבר). ההתקנה של אפליקצית רב קו בלינוקס היא מערכתית, בעוד שבווינדוס היא ספציפית לבראוזר, אבל selenium משתמש בפרופיל נקי, לכן אני חושש שיהיה צורך לקנפג אותו יותר כדי שיצליח להתחבר לקורא הכרטיסים.
סביר להניח שאפשר להשתמש בכרום, או בברואזרים אחרים ש-selenium תומך בהם.
 [main]
username=abc@example.com
password=def
id=123456789

#!/usr/bin/python3

import sys,os,time
from selenium import webdriver
from selenium.webdriver.common.keys import Keys
from selenium.webdriver.support.ui import WebDriverWait as Wait
from selenium.webdriver.common.by import By
from selenium.webdriver.support import expected_conditions as EC
from selenium.webdriver.firefox.options import Options

import configparser
config = configparser.ConfigParser()
config.read("rk.conf")

fp = webdriver.FirefoxProfile()
fp.set_preference("network.protocol-handler.app.ravkav", "/usr/bin/ravkavonline")
fp.set_preference("network.protocol-handler.external.ravkav", True)

handlers=os.path.join(fp.path,"handlers.json")
open(handlers,"w").write('{"defaultHandlersVersion":{"en-US":4},"schemes":{"ravkav":{"action":4}}}')

options = Options()
#options.headless = True
driver = webdriver.Firefox(options=options, firefox_profile = fp)

driver.get("https://ravkavonline.co.il/he/store/login")

username=driver.find_element_by_id('id_email')
password=driver.find_element_by_id('id_password')
button=driver.find_element_by_xpath('//button[text()="התחברות"]')

username.send_keys(config['main']['username'])
password.send_keys(config['main']['password'])
button.click()

driver.implicitly_wait(3)
time.sleep(1)
button=driver.find_element_by_xpath('//a[text()="סרוק כרטיס"]')
button.click()

driver.implicitly_wait(3)
time.sleep(3)
button=driver.find_element_by_xpath('//a[text()="חוזי נסיעה"]')
button.click()

time.sleep(1)
button=driver.find_element_by_xpath('//span[text()="30₪"]')
button.click()

time.sleep(1)
button=driver.find_element_by_xpath('//button[contains(.,"לרכישה")]')
button.click()

id_i=driver.find_element_by_id('id_personalId')
id_i.send_keys(config['main']['id'])

time.sleep(1)
button=driver.find_element_by_xpath('//button[text()="לתשלום"]')
button.click()

sleep(5)
if driver.title=='הכרטיס נטען בהצלחה':
   print("הצלחה")
else:
   print("כשלון")
   sys.exit(1)

לצפיה ב-'למה find_element_by_xpath ? יש לך את כל הקודים בתשובת JSON'
למה find_element_by_xpath ? יש לך את כל הקודים בתשובת JSON
01/11/2019 | 14:20
3
67
בכל דף

והערה קטנה: גם בוינדוס זה ללא קשר לדפדפן, כל עוד האתר יכול לפתוח את יישום הסריקה והטעינה (ravkav:wss://)
לצפיה ב-'זו רק הוכחת התכנות (proof of concept)'
זו רק הוכחת התכנות (proof of concept)
01/11/2019 | 14:32
2
56
והתכנית משתמשת באתר (כאילו משתמש אנושי מזיז את העכבר ומקיש על המקלדת), אז אין לי גישה לקובץ json.
לצפיה ב-'אם התוכנית יכולה לקבל את תוכן הדף, אז ודאי שאפשר להגיע לJSON'
אם התוכנית יכולה לקבל את תוכן הדף, אז ודאי שאפשר להגיע לJSON
01/11/2019 | 14:53
1
52
כדי לקבל את כל החוזים המוצעים כפי שהדף נטען, אז פותחים את F12, עוברים ללשונית Network ורואים את כל הקריאות (requests) שצריך לבצע על מנת להגיע לדף id של כל חוזה ספציפי
לצפיה ב-'אני לא מבין מה אתה מציע'
אני לא מבין מה אתה מציע
01/11/2019 | 17:13
57
התכנית שלי משתמשת באתר, כאילו היתה בן-אדם. כשאדם רוצה לבחור חוזה, הוא לא פותח developer tools, וקורא את קובץ ה-json. הוא קורא את דף האינטרנט.

אתה מציע במקום להשתמש באתר לשלוח לשרת בקשות מתאימות ולקרוא ישירות לתכנית של ravkavonline עם הפרמטרים כדי שתכתוב לכרטיס? זה אפשרי, אבל זו לא הדרך שבחרתי.

אתה מציע לקצר שלבים ואחרי הכניסה לאתר לפנות ישירות לדף האישור של הטעינה המבוקשת? זו בהחלט אופטימיזציה ראויה, אבל התכנית שלי נועדה להדגים את הרעיון ולא יותר מזה.
לצפיה ב-'חדש בירושלים קו 100 משפירים נכנס לגבעת רם'
חדש בירושלים קו 100 משפירים נכנס לגבעת רם
01/11/2019 | 07:39
2
110
לצפיה ב-'זה מלפני החגים , אבל תודה על העדכון'
זה מלפני החגים , אבל תודה על העדכון
01/11/2019 | 09:05
1
108
ובמקביל בוטלו 3 תחנות: ביטוח לאומי, נתנאל לורך , ותחנה שעל הכביש ליד האוניברסיטה.
מעכשיו תחנת המוצא שלו זה מעומק האוניברסיטה.
לצפיה ב-'אחרי שהתחילה שנת הלימודים הקו נהיה רלבנטי'
אחרי שהתחילה שנת הלימודים הקו נהיה רלבנטי
01/11/2019 | 17:30
38
לצפיה ב-'חדשות מנת"ע'
חדשות מנת"ע
31/10/2019 | 23:13
1
173
1. סיימו לחשוף את ראשי המכונות בקרליבך ו מתחילים בפירוק ושליפה.
ייקח חודש לפי נת"ע
2. התחילו עבודות בחלק הצפוני  של שדרות ירושליים.
לפי נת"ע זה אומר שכרגע לא נשאר שום מקטע מהקו שבו לא עובדים.
3. פורסמו תמונות של התקדמות תחנת אליפלט.
האמת תמונות מאכזבות ולא ממש אינפומרטיביות.
בכלל לא ברור מהתמונות, מה מצב הבנייה של התחנה.
הדבר היחיד שניתן להבין (וידענו את זה קודם) שלא מדובר בתחנה תת קרקעית טיפוסית עם 3 קומות, אלה בתחנה שדומה יותר לתחנות בחלק שנוסע על הקרקע (רק ששמו אותה בפורטל).
4. ייתכן עיכוב בקו הירוק בגלל מערכה משפטית שנת"ע מנהלת מול דיירי בניין בחולון שנמצא בתוואי.
המחלוקת (לפי מה שהבנתי היא על גובה הפיצויים).
נת"ע דורשת את לפנותם עד ינואר שנה הבאה.

לצפיה ב-'לגבי חולון'
לגבי חולון
05/11/2019 | 15:51
15
למיטב הבנתי זה פוגע רק בשלוחה אחת של הקו הירוק ודווקא לא השלוחה הקריטית לתפעול שמובילה לדיפו. האם יכול להיות שלא יהיה עיכוב בכל הקו?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ