לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2242522,425 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-' לוחיות רישוי 01, 02'
לוחיות רישוי 01, 02
11/11/2019 | 15:33
7
190
לוחיות הרישוי החדשות מסתיימות בספרות 01 ולאחרונה גם רואים יותר 02 . 
האם זו המדיניות החדשה? ליצר לוחיות עם סיומת בסדר כרונולוגי?
האם נחזור לשנות השמונים שבו לוחית של הרכב החדש שלך היתה ה- פרסטיז'ה?
האם נשמע בקרוב "מה אתה יודע יש לי מרצדס 05"?
לצפיה ב-'בשנתיים האחרונות - כן'
בשנתיים האחרונות - כן
12/11/2019 | 09:06
4
120
יותר גרוע, גם בתוך הסדרה, המספרים הגבוהים יותר שייכים לשנה האחרונה. לדוגמא, מספרים סביב 732xxx01 הם שנת 2019, מול מספרים סביב 106xxx01 שהם שנת 2017.

יש לזה גם חריגים לא-מעטים, מוניות חדשות ממשיכות לקבל מספרים 7-ספרתיים עם סיומת 26, אוטובוסים של אגד לא נצפו עם 8 ספרות (אני לא ראיתי עד היום בצפון), רכבים ישנים עם רישוי מחדש (מונית שהפכה לרכב פרטי) מקבלות מספרים של 8 ספרות למרות שהם משנת יצור ותיקה, וכנראה שיש יבואנים שנותרו עם סדרה לא שלמה והמשיכו להעלות 7 ספרות לכביש, לכל הפחות עד שנה שעברה. יש גם יבואנים בהיקף מצומצם שלא מסיימים סדרת רישוי שקיבלו גם בכמה שנים, לעומת גדולים שיכולים לסיים סדרה של 1,000 מספרים בכמה שבועות.

מתי שהוא יהיה צורך להקדיש סדרות מיוחדות למוניות / רכבים דיפלומטיים וכו' וזה ישבור את הסדר הכרונולוגי. בינתיים זה פחות חמור משנות ה-80, אז רכבים קיבלו מספר לפי שנת ייצור (רכב שעלה ב-85 קיבל סיומת 85 או 55), והיה קל מאוד לזהות שנת דגם, היום זה יותר רלוונטי לחובבי מספרים מאשר לציבור הרחב.
לצפיה ב-'מוניות, אגד ו-דן ממשיכים עם שבע ספרות'
מוניות, אגד ו-דן ממשיכים עם שבע ספרות
12/11/2019 | 09:40
2
57
לצפיה ב-'עם סייג קטן: אגד הסעים.'
עם סייג קטן: אגד הסעים.
12/11/2019 | 23:44
152
באגד הסעים ישנם אוטובוסים חדשים שחלקם עם רישוי מהסדרה של אגד (76XXX69), וחלקם עם רישוי 8 ספרות (לא זוכר את המספרים).

עוד דבר: לפני מספר שנים אגד רכשה מיניבוסים של מרצדס לשירות ב'שכונתיות' של חיפה, והם הגיעו עם מספר רישוי של יבואן מרצדס ולא של אגד;
יחד עם זאת אתמול צילמתי מיניבוס מרצדס חדש שטרם נכנס לשירות, עם רישוי מהסדרה של אגד.

בקיצור- אין חוקיות חד משמעית.
לצפיה ב-'רישוי באגד הסעים:'
רישוי באגד הסעים:
12/11/2019 | 23:53
128
הנה יוטונג ליון שנכנס לשירות במרץ 2019 (8 ספרות), ולעומתו אחד שנכנס בפברואר 2018 (7 ספרות, סדרת רישוי של אגד).
לצפיה ב-'רישוי מחדש(רכב שהיה מונית,רכב צבאי,משטרתי או רכב'
רישוי מחדש(רכב שהיה מונית,רכב צבאי,משטרתי או רכב
13/11/2019 | 00:20
89
שהיה ממשלתי)והפך לרכב אזרחי מקבל רישוי שמונה ספרות שמתחיל ב 9 
ונגמר ב01 ההתחלה 9 מיועדת אך ורק ליבוא אישי או רישוי מחדש,

לצפיה ב-'אכן כן '
אכן כן
16/11/2019 | 10:29
1
43
שלום! 6 הספרות השמאליות הן תלות של היבואן ומספר סידורי רץ  למשל 13556801 זה מספר שניתן ב2017 והרכב הבא אחריו שאותו היבואן הגיש לרישוי יהיה 13556901 וכן הלאה ולקראת הסיום של סיומת 01 יעברו ל02 .
לצפיה ב-'כבר עברו ל02'
כבר עברו ל02
16/11/2019 | 23:15
16
לצפיה ב-'סכין\חרב במזוודה בבטן המטוס, עוברים בביטחון בנמל תעופה?'
סכין\חרב במזוודה בבטן המטוס, עוברים בביטחון בנמל תעופה?
09/11/2019 | 23:42
10
190
פגיון מעוצב קלאסי אבל בכל זאת זה סכין באורך כולל 50 ס"מ.
-או חרב 120 ס"מ.
הכוונה לכלים שיורדים לתא המטען בבטן המטוס ולא עולים לתא הנוסעים. האם יכולה להיות בעיה להעבירם בבדיקת הביטחון, בארה"ב\בישראל?

כינור בתא הנוסעים- האם מישהו נתקל בבעיה בביטחון?

אם מישהו יודע, אשמח לתשובה!
לצפיה ב-'לפעמים עובר אבל כדאי גם להתכונן למצב שבו ייתכן ויבקשו רישיון'
לפעמים עובר אבל כדאי גם להתכונן למצב שבו ייתכן ויבקשו רישיון
10/11/2019 | 11:02
1
160
לאחזקת כלי נשק קצוות (נשק קר), מקומי לכל ארץ בהתאם

כינור, גיטרה וכדומה לא בעיה, רק לפי כללי תעבורת מטען גדול בתא הנוסעים (כלי מוזיקה, סקי וכדומה) של חברת התעופה, יש לבדוק באתריהם או לצור קשר בנושא לפני הזמנת כרטיסים
לצפיה ב-'מה זה רשיון לאחזקת נשק קר?'
מה זה רשיון לאחזקת נשק קר?
10/11/2019 | 17:52
108
מעולם לא שמעתי שיש דבר כזה, אולי זה משהו חדש.
תודה על המידע המועיל!
לצפיה ב-'יש ארצות בהן מעבירים מזוודות במכשיר שיקוף לפני העליה לרכבת'
יש ארצות בהן מעבירים מזוודות במכשיר שיקוף לפני העליה לרכבת
11/11/2019 | 09:48
7
112
כדאי שתדע שלא רק בישראל אלא גם בארצות אחרות - באזורים מסויימים של סין למשל -  נוהגים להעביר מזוודות במכשיר שיקוף בטרם העליה לרכבת. החרימו מנוסעת בקבוצה שלנו אולר שהיה טיפה יותר ארוך מהמותר לפי החוק להחזקה ברכבת. אינני יודע ספציפית לגבי המצב בארה"ב.
בניגוד לטיסות בהן אפשר לאחסן את הכבודה בנפרד מהנוסעים המזוודות נשארות בחזקת הנוסע ברכבת. לכן, כדאי להיזהר מפני החרמת הפריטים שתארת בכניסה לתחנות רכבת, במיוחד בישראל אבל גם בעולם. אם אתה מתכנן לנסוע ברכבות בחו"ל אני מציע לוודא מראש שאינך מסתכן בגילוי הסכינים הללו ובהחרמתן אם אכן יעבירו את המזוודות במכשיר רנטגן.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/11/2019 | 19:27
3
46
נכון לגבי רכבות, זה נלקח בחשבון.
השאלה שלי היא יותר לגבי נמלי תעופה, מה הסיכוי שיתנו לי להעלות את זה לכבודה בבטן המטוס, במיוחד בנמל JFK בניו יורק. ואם לא מאשרים לי, לפחות שלא יחרימו אלא יתנו לי למצוא סידור. למשל לתת למקומי שיחזיק אצלו בינתיים, או לבקש מקשיש שייקח את זה בשבילי במזוודה שלו, כי לו אולי יתנו להעביר את זה.
זה כמובן מבלי להפחית בחשיבותו של הקשיש ומיכולות מפתיעות שעשויות להיות לו בלחימה.
לצפיה ב-'לכאורה אין שום בעיה לשלוח חרבות וסכינים בבטן המטוס'
לכאורה אין שום בעיה לשלוח חרבות וסכינים בבטן המטוס
12/11/2019 | 19:43
2
51
הנה קישור לעמוד רלוונטי באתר של ממשלת ארה"ב המציג מה מותר ומה אסור. אם תעבור על העמוד הזה ועל שני עמודי ההמשך תראה שמותר בהחלט לשלוח בין השאר סכינים וחרבות בבטן המטוס: https://www.tsa.gov/travel/security-screening/what...;
לצפיה ב-'אך גם נהלי חברת התעופה קובעים יותר, כך שיש לבדוק לעומק גם שם'
אך גם נהלי חברת התעופה קובעים יותר, כך שיש לבדוק לעומק גם שם
12/11/2019 | 19:47
1
46
ולא רק באתר הממשלתי
לצפיה ב-'יש בזה משהו אבל...'
יש בזה משהו אבל...
12/11/2019 | 20:43
42
חברות התעופה למעשה אמורות להתייחס להיבטים של בטיחות טיסה ולכן, בדומה לרשויות תעופה עלולות לפסול תרסיסים שעלולים לשחרר גז או להתפוצץ בטיסה, או סוללות ליתיום שעלולים להתפוצץ או להתלקח בבטן המטוס כאשר אין אפשרות להתערבות אנושית. קשה לראות איך חרב או סכין גדולה יכולות להפריע לבטיחות הטיסה כאשר הן נמצאות הרחק מיד אדם. זאת הסיבה גם שהרשות האמריקאית לכאורה מאפשרת את הטסת החפצים הללו.
בקיצור, לפי ההגיון ולפי האתר הפדרלי אין בעיה. אבל מי יודע - אולי חרב יצית סיפור אצל מישהו מאנשי הבטחון שייבהל. אינני חושב שאפשר לקבל תשובה דפיניטיבית לשאלות כאלה. אם רוצים להיות בטוחים אפשר כמובן להימנע מלקיחת חפצים כאלה בטיסות.
בטיסותי למקומות שונים בעולם נתקלתי בכל מיני דברים מוזרים כגון השארת כל סוללות הליתיום בתיק היד, כולל powerpack גדול, שהינן מסוכנות יחסית, תוך פירוק סוללות AA רגילות ובטוחות לחלוטין מתוך פנסים ושליחתם לפח אשפה. הכל יכול לקרות ויש הרבה קפריזות אישיות. אבל לא בטוח שזהו הדין בארץ מסודרת כמו ארה"ב.
אישית, הייתי מצטייד בדפים מודפסים מתוך האתר הפדרלי המתייחס לחרבות וסכינים כדי להראות אותם לאנשי הבטחון למקרה הצורך.
לצפיה ב-'מעבר בביטחון יש גם במערכת רכבת מהירה AVE בספרד'
מעבר בביטחון יש גם במערכת רכבת מהירה AVE בספרד
12/11/2019 | 19:43
2
26
לצפיה ב-'בסין החרימו לי קצף גילוח בכניסה לרכבת'
בסין החרימו לי קצף גילוח בכניסה לרכבת
12/11/2019 | 20:47
1
74
מדובר ברכבת לילה לכיוון לאסה בטיבט. ברכבת זו יש כנראה דאגה מיוחדת בפני פעולות טרור אפשריות.
לצפיה ב-'יש גם לחץ אוויר נמוך. רק קצף החרימו? '
יש גם לחץ אוויר נמוך. רק קצף החרימו?
13/11/2019 | 11:36
53
האם החרימו מיכלי ספריי אחרים (דאודורנט, ספריי לשיער וכו') מנוסעים אחרים ? כשהקו נפתח אמרו שיחלקו שם מסיכות חמצן בגלל שהקו הוא הגבוה ביותר בעולם.
לצפיה ב-'הנחיות פיקוד העורף לתח"ץ בגוש דן והדרום'
הנחיות פיקוד העורף לתח"ץ בגוש דן והדרום
12/11/2019 | 09:32
2
196
אוטובוסים עירוניים = צמצום היקף נוסעים ל 20.
אוטובוסים בין עירוניים = צמצום היקף נוסעים ל 20, צמצום קווים על פי הנחיות משרד התחבורה.
רכבת ישראל: רכבת בנסיעה,  בהשמע אזעקה, האטת רכבת ל 30 קמש עד ליציאה מהאיזור בו נשמעה האזעקה. יש להמצא מתחת לקו החלונות.
רכבת בתחנה : פתיחת דלתות, יש להשאר ברכבת מתחת לקו החלונות. לאחר 10 דקות ניתן להמשיך בנסיעה.

לצפיה ב-' עדכון נת"ע: (מהמיילים היומיים לכל מקטע)'
עדכון נת"ע: (מהמיילים היומיים לכל מקטע)
12/11/2019 | 15:32
164
"הלילה 12.11.19 לא יתקיימו עבודות לילה באתרי הרכבת הקלה."

לצפיה ב-'תיעוד דרמטי מנהג אוטובוס'
תיעוד דרמטי מנהג אוטובוס
12/11/2019 | 18:01
219
מצלמת נתיבי ישראל קלטה את רגע פיצוץ הרקטה בכביש 4 ליד גן יבנה.

היה גם ראיון בכאן11 עם נהג האוטובוס אפיקים שעבר באזור ותיעד את הנפילה
לצפיה ב-'תח"ץ בירושלים רשמים'
תח"ץ בירושלים רשמים
11/11/2019 | 11:27
13
229
ראיתי השבוע עובדי עיריה שתקנו בזמן אמת שלט זמן אמת.

לצפיה ב-'וחידה, איזו תחנה היא ICC Jerusalem?'
וחידה, איזו תחנה היא ICC Jerusalem?
11/11/2019 | 11:28
12
76
לצפיה ב-'בנייני האומה? (International Convention Center)'
בנייני האומה? (International Convention Center)
11/11/2019 | 11:43
11
52
לצפיה ב-' לא ברור מדוע תרגמו, ומה יקרה אם תייר ישאל איך מגיעיםלICC'
לא ברור מדוע תרגמו, ומה יקרה אם תייר ישאל איך מגיעיםלICC
11/11/2019 | 12:28
10
60
לצפיה ב-'זה ההיפך מ Natbug, ושמו של המקום באנגלית.'
זה ההיפך מ Natbug, ושמו של המקום באנגלית.
11/11/2019 | 13:01
9
122
כבר בשנות התשעים התנוסס שלט ICC ענק על בנייני האומה שנראה משדרות הרצל. זה המיתוג באנגלית אבל כמו הדוגמה ההפוכה בכותרת זה מצב של שם בשפה אחת שלא נהיר לדוברי שפה אחרת.

פתרון לונדוני פשוט לבעיה הספציפית בבנייני האומה הוא לסווג את התחנות כ"תחנת הרכבת ירושלים נבון" (יחד עם תחנות רחוב יפו) וחסל. ברמה עקרונית יותר כשהשם באנגלית שונה מהותית מהשם בעברית צריך לשים את שניהם עם סוגריים :

Jerusalem ICC
( Binyanei HaUmah )
לצפיה ב-'במצב של שלטי יעד עם שורה אחת שגם מנסה להציג שלוש שפות'
במצב של שלטי יעד עם שורה אחת שגם מנסה להציג שלוש שפות
11/11/2019 | 13:41
8
98
לא הכי ישים

בא אוטובוס, בשנייה כשמגיע לתחנה מציג Zone A ונוסע, לנוסע אין זמן לחכות עד שיתחלף ויציג Industrial Zone A Holon במלואו כדי להבין איפה זה Zone A.
בעברית נדמה לי שראיתי גם קיצורים יתר על המידה "אזה"ת א חולון" שנכנס לשלט,
מעין הנוסע אמור לדעת ולהבין את כל הקיצורים ואת כל ראשי תיבות של כל המקומות במדינה,

אני רואה קיצורים מהסוג הזה כמעט בכל קו, בעיקר בשילוט הפנימי לתחנות בקווים/מטרופולין/אפיקים/סופרבוס.

אאל"ט אפשר לפתוח את stops.txt של ה-GTFS ולספור כמה גרשיים יש שם.
לצפיה ב-'*כמה שני גרשים ('') בשם תחנה,כך הם"תיקנו"את "בעיית הציטוטים"'
*כמה שני גרשים ('') בשם תחנה,כך הם"תיקנו"את "בעיית הציטוטים"
11/11/2019 | 14:02
32
לצפיה ב-'ראיתי קו של מטרופולין ברעננה'
ראיתי קו של מטרופולין ברעננה
11/11/2019 | 14:49
101
ששילוט היעד שלו נגלל כמו marquee באינטרנט של שנת 1999
הוא נסע לכיוון נסיעהטובהכניסהמהירהתע"שכפ"ס
(ולא היה מקום לאנגלית או ערבית, שאכן שם המיקום נסיעהטובהכניסהמהירהתע"שכפ"ס הוא מאוד ארוך)

אני לא יודע איפה זה נסיעהטובהכניסהמהירהתע"שכפ"ס אבל מה שאני כן יודע זה שיש המון אוטובוסים שנוסעים לכיוון "נסיעה טובה" או "כניסה מהירה" באיזור השרון, אולי זה קשור. אף פעם לא מצאתי את המקומות האלו על מפה.

לפני כיפור ראיתי גם אוטובוס שנסע לכיוון "חתימה טובה" אבל כשניסיתי לנסוע לשם כמה ימים אחר כך לא מצאתי אף אוטובוס שנוסע לכיוון. מוזר.
לצפיה ב-'בקווים עירוניים אפשר ללכת על שיטת ה RER'
בקווים עירוניים אפשר ללכת על שיטת ה RER
11/11/2019 | 19:17
5
83
לכל קצה יש סיומת מספרית אחרת וכך המספר עצמו מעיד על היעד.
לצפיה ב-'הייתה בארץ שיטה כזאת אגד'
הייתה בארץ שיטה כזאת אגד
11/11/2019 | 21:41
4
83
המספר הראשון ציין איזור בארץ, השני את המרחק והשלישי את סוג הקו.
היום יש סלט אחד גדול עם הנושא הזה בארץ וזה מקשה את הבנת רשת התח"צ בארץ.
בעירוני המספר הראשון היה המספר לציון היעד והשני את סוג הקו.
לצפיה ב-'זו שיטה שונה לחלוטין. ב RER מספר = שלוחה'
זו שיטה שונה לחלוטין. ב RER מספר = שלוחה
11/11/2019 | 23:26
3
113
הרכבת הפרברית של פריס (לא המטרו אלא מערכת עם טווח גדול יותר) משתמשת באותיות לקווים ומספר שונה לכל שלוחה. בצד אחד של הקו (דרום או מזרח) יהיו שלוחות עם מספרים זוגיים ובצד השני (צפון או מערב) מספרים אי זוגיים. בצורה כזו A3 מייצג רכבת שיעדה שלוחה צפון מערבית מסויימת של קו A בעוד שהרכבת שיוצאת משם בכיוון מערב היא A4 ממזרח לעיר. כשנוסע עומד ברציף של קו A הוא יראה רכבות A1, A3, A5 לכיוון צפון מערב ורכבות A2, A4 בכיוון מערב. נוסע שיעדו בקטע המרכזי של הקו יודע מה הכיוון הודות למספרים גם אם אין לו צורך להגיע לשלוחה מסויימת. הנוסע לא צריך להתעסק עם שינון מדוייק של שמות התחנות הסופיות ומספר הקו מאשר שהוא בכיוון הנכון.

בהקשה לשיטה עירונית בעיר עם עד 50 קווים ממוספרים כיום אפשר ליצור משפחות קווים של 5 קווים לכל כיוון לכל קידומת - למשל 40,42,44,46,48 לכיוון אחד ו 41,43,45,47,49 לכיוון השני.

ליישם את זה ברשת הארצית קצת מסובך, אבל אפשר ליצור שיטה ל 500 קווים עם התחילית א ("ארצי") שתבדל אותה מהרשתות הפרבריות.

אם הקווים הארציים מבודדים אפשר לייצר שיטות תלת סיפרתיות דומות במטרופולינים השונים כל עוד מקפידים על אי חפיפה. טכנית אפשר לאמץ אות מטרופולין ( B,H,J,H ) שתוצג רק במסמכים רשמיים או במקרים נדירים של חפיפה.

בצורה כזו הטקסט נהיה משני למספר במקום להיות מידע חיוני להבנת הכיוון או היעד הסופי.

לצפיה ב-'השיטה הזאת לא מתאימה לישראל.'
השיטה הזאת לא מתאימה לישראל.
12/11/2019 | 00:07
74
בעירוני כבר נעשה מספור בדן/אגד כאשר המספר הראשון מציין את היעד אך כיום החוקיות נזנחה ויש בלאגן גדול.
הבעייה שלא הייתה הקצאה מיוחדת לספרה השנייה פרט למקרים של ציון סוג הקו.

דן ואגד במרכז:
1 - 19: מרכז ת"א.
2X: צפון ת"א.
3X: דרום ת"א, דרום ר"ג, אור יהודה ויהוד.
4X, 8X: בת ים.
5X: גבעתיים.
6X: רמת גן, קריית אונו.
7X, 9X: חולון.
144 - 169: קווים אזוריים דרום גוש דן.
17X: ראשון לציון.
20X, 27X: רחובות.
22X: תל נוף.
23X, 24X: רמלה לוד.
25X: ראש העין.
45X: רמלה.
46X, 47X: לוד.
50X, 51X: רעננה.
52X, 53X, 55X: הרצליה.
54X, 56X, 57X: כפר סבא.

אגד בי-ם:
1 - 9: כללי.
1X: דרום.
2X: מלחה.
3X: גילה.
4X: פסגת זאב.
5X: שכונות חרדיות.
6X: רמות.
7X: מהיר.
8X: ארמון הנציב, מזרח י-ם.
10X: לילה.
12X, 17X: מעלה אדומים.
15X: מבשרת ציון.

אגד בחיפה:
שם פחות מכיר את הסידור אך היו הקצאות לאיזורים.
4X: טירת כרמל.
5X, 6X: קריות.
7X: נשר.
100 - 149: קווי ה 100 בחיפה.
18X: יקנעם עילית.
לצפיה ב-'כשנוסע עומד ברציף של קו A הוא לא רואה רכבות A1,A3,A5 לכיוון'
כשנוסע עומד ברציף של קו A הוא לא רואה רכבות A1,A3,A5 לכיוון
12/11/2019 | 01:53
1
137
אלא רכבות כמצורף

Direction : St Germain en- Laye. Poissy- Cergy
ZWIC, ZEBU, UBAL, TEDI, ZODE, UZAR, ZUPE, TAXE, YVAN, TROC, XTAZ, YEEN, ZYAL, BORA, ZTOR, YROC, ZJIR, BRIN, XILO, UZIN, ZULI, UZEL, ZUMO, TRAM, ZCAR, BABY, XURA, ZITA, YSTO, XANO, ZBRA, BLOK, YPER, ZARA, TAPI, UPIR, UBOS, UPAC, ZEUS, UPUS, TERI, ZEMA, TETE, YCAR, BBTO, BICH, BINA, YNZX, YNZZ, BISE, VIDA,
ועוד כמה שייתכן ופספסתי

Direction : Boissy -St Léger. Marne-La -Vallée
QHAR, OPEN, NEGE, ORKA, QURI, NATO, QIWI, NOTE, OVAL, ODAR, OBUT, QZOL, OGIR, QKOU, QENO, OURS, QTIL, QLAS, OMAX, QAVE, QJON, QMAR, OHME, OSUT, QDIL, OTTA, QGAN, OLAS, OFIS, OKLA, QIKI, OKRE, NANI, QFRA, QBIK, QNOR, QPID, ONIX, QCOQ, QBIK, OPEN, NEGE, QURY, NELY, OPUS, QVET, QPPE, QYRO, QUDO, QYAN, OKRE, NEMO, OFZZ, QZOU, ORAS, QZIR, ORKA, QZOL,
ועוד כמה שייתכן ופספסתי

עכשיו דמיין שאתה ברציף (מאמין שהיית, גם אני הייתי ולא פעם אחת, אך לא הייתי צריך יעדים מחוץ לאזור 1 כך שלא הייתי צריך להתעסק עם כל שיטת האותיות הזו), נסה להבין אם הרכבת שעכשיו באה היא הרכבת הנכונה ליעד שלך (אם יעדך מחוץ לאזור 1, שבתוכו הרכבות עוצרות בכל תחנה) אם אין לך את טבלת הלו"ז המצורפת, אינך בקיא בצרפתית ושלט היעד אשר בתמונה ובמידע על הרציף מציג רק יעדים ראשיים לקו בלבד

והמצורף רק RER A, האחרים גם פועלים באופן דומה
לצפיה ב-'שכחתי את הקודים אבל הייתי בוורסאיי וטסתי מדה גול'
שכחתי את הקודים אבל הייתי בוורסאיי וטסתי מדה גול
12/11/2019 | 03:00
61
בנסיעה לוורסאיי בקו C וזו לדה גול בקו B אני די בטוח שהיה שילוט מידע על קיר התחנות שהסביר איך לחבר בין היעד או המספר לקוד. זה היה מאד אינטואיטיבי ואני לא זוכר את הפרטים הספציפיים אבל לא היתה בעיה להגיע לתחנות אלו בשלוחות שמחוץ לקטעים המרכזיים.

מה שאני יותר זוכר זה שימוש בקו פרברי (כיום קו L) מתחנת Versailles Rive Droite  ל La Defence וההפתעה לטובה שאותו כרטיס שבועי 1-5 היה תקף גם עליו.

לצפיה ב-'קצת טסלה נכנסת לשוק הרכב הישראלי'
קצת טסלה נכנסת לשוק הרכב הישראלי
10/11/2019 | 11:30
7
149
יצרנית הרכב החשמלי בניהולו של אילון מאסק נערכת לכניסה לישראל - ומחפשת מנהל לפעילותה בארץ. יצרנית הרכב פרסמה מודעה באתרה הרשמי ובה נכתב: "מנהל שוק הרכב הישראלי יהיה אחראי לשירות, מכירות ומסירה ויתר התפעול הנוגע לשוק הישראלי"

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,...

לצפיה ב-'רשמים מנסיעה ארוכה יחסית היום'
רשמים מנסיעה ארוכה יחסית היום
12/11/2019 | 01:26
99
(הלוך חזור מעל 100 ק"מ)

בטייס אוטומטי האיתות לא מחליף נתיבים בכבישים של 80 קמ"ש אלא רק בכבישים של 120 קמ"ש. כנראה שקשור לסיווג הכביש.

בלי Adaptive cruise control קשה לשמור על מהירות מדוייקת עם מד מהירות שמראה ספרות על מסך בהשוואה למה שהיה ברכבים עם חוגות.

בהלוך נהגתי, בחזור השתמשתי בעיקר בטייס האוטומטי.

לא היתה בעיה עם מחסום האגרה, מהמושב הימני היד שלי הגיעה להישג ידו של האיש בביתן הגבייה. עדיין אין פתרון לנסיעות סולו לחניונים עם כרטיס.

בלימה רגנרטיבית וירידות - האפקט מדהים, אין שום האצה בירידות, המהירות נשמרת כמו שהיא והאנרגיה הקינטית עוברת לסוללה.

סוללה: ביום-יום אנחנו מטעינים ל 60% או 300 ק"מ (אנחנו מחליפים יחידות מידה לפי המדינה אז באנגליה זה יהיה 200 מייל) אז הנסיעה לקחה בערך מחצית ממה שהוטען (אני לא נותן מרחקים מדוייקים אבל השימוש היה צפוי והיו כמה עליות בדרך).

אני מקווה שאחרי המשאיות שהם מתכוונים להוציא הם יפתחו גם אוטובוסים ומיניבוסים כי חשמל נקי (בספרד הגיעו לכ 36% חשמל ממקורות ירוקים ב 2015) יכול להחליף דיזל מלוכלך בערים.
לצפיה ב-'בהחלט בשעה טובה.'
בהחלט בשעה טובה.
16/11/2019 | 06:33
4
28
מקווה שהממשלה לא תנסה לעכב כניסה לארץ מאחר והם לא מעודדים רכבים חשמליים (אין הכנסות מיסי דלק).
לצפיה ב-'כנראה יצרו מס חשמל (או שכבר יצרו על טעינה מהמטענים בשטח?)'
כנראה יצרו מס חשמל (או שכבר יצרו על טעינה מהמטענים בשטח?)
16/11/2019 | 06:42
2
16
לצפיה ב-'כיום החשמל בישראל מסובסד'
כיום החשמל בישראל מסובסד
16/11/2019 | 10:35
28
ובוודאי שלא ממוסה.
אם אנשים יטענו את הרכבים שלהם מהחשמל של הבית (מה שרבים מבעלי הרכבים החשמליים בישראל עושים כיום), יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי ליצור "מס חשמל" עבור מכוניות חשמליות בלבד. אפשר כמובן ליצור מס ייחודי על מכוניות חשמליות, אבל יהיה קצת קשה להסביר למה דווקא רכבים חשמליים צריכים להיות ממוסים יותר מאשר רכבים מזהמים על דלקים "רגילים".
לצפיה ב-'אני לא חושב שיעשו "מס חשמל".'
אני לא חושב שיעשו "מס חשמל".
18/11/2019 | 09:19
4
לדעתי או שימסו את רכבים החשמליים בטענה שמדובר ברכבי יוקרה (אגב זה גם נכום, טסלה זה באמת רכבי יוקרה), או שיהיו יצירתיים.
נדמה לי בנורבגיה האיזה שהוא שלב ביטלו הנחות על מיסוי רכבים של טסלה בטענה שזה מס שבעצם מסבסד אנשים עשירים על חשבון עניים שבכלל לא יכולים להרשות לעצמם צעצוע יקר כמו רכב טסלה.
למשל אפשר לעשות מס יבוא מיוחד על סוללות ליטיום נטענות בטענה שזה מזיק לסביבה (זה נכון) ושאחסון שלהם עולה הרבה כסף למדינה.
על הדרך כמובן המס יחול גם על טלפונים ניידים, מחשבים, ושאר מכשירי חשמל שמשתמשים בסוללות כאלה, אבל זה לא כזה מופרח לדעתי.
והכי פשוט, לעשות מס לפי מרחק שהמכוניות חשמליות (או בכלל מכוניות) נוסעות.
את הסבסוד על חשמל אי אפשר לבטל, כי זה יפגע בשכבות החלשות ושום ממשלה לא תעשה דבר לא פופולארי שכזה.

לצפיה ב-'לדעתי האמירה של "אין הכנסות ממיסי דלק" היא הסתכלות מאוד צרה.'
לדעתי האמירה של "אין הכנסות ממיסי דלק" היא הסתכלות מאוד צרה.
16/11/2019 | 18:09
19
הרי יבוא נפט לא תורם כמעט דבר לכלכלה בישראל פרט לעלויות הזיקוק (שהן מאוד נמוכות ביחס לעלות של חבית נפט).
יצור חשמל לעומת זאת יכול לתרום הרבה מאוד למשק: קודם כל, כי בעוד שנים בודדות כמעט כל החשמל בישראל ייוצר מגז טבעי שמופק מול חופי ישראל ע"י עובדים ישראלים וע"י חברות ישראליות (לפחות בחלקן) שכבר בזמן ההפקה הוא ממוסה. יצור החשמל עצמו תורם למשק הרבה יותר מזיקוק נפט.
פרט לכך יש את עניין זיהום האוויר שגורם לנזקים בריאותיים אדירים, את זיהום הקרקע ע"י תחנות הדלק, ואת הרעש שפוגע בערך של נדל"ן ובאיכות החיים של מאות אלפים.
מה שכן, לדעתי המדינה צריכה לשקול העלאה משמעותית של מחירי החשמל על מנת להעביר חלקים גדולים יותר של משק החשמל לאנרגיות מתחדשות. מחיר החשמל כמעט לא השתנה ב-10 השנים האחרונות- מדובר בגזירה שהמשק יכול לעמוד בה בלי בעיה.
לצפיה ב-' מעבר ☿ כוכב חמה (Mercury) על פני השמש '
מעבר ☿ כוכב חמה (Mercury) על פני השמש
11/11/2019 | 12:05
3
175
שימו לב כי היום כוכב חמה יעבור בפני השמש, כך שיהיה ליקוי חמה אנולרי מ-14:35 למשך מספר שעות עד וכולל שקיעת השמש

כל המעוניין לראות, יש להצטייד בטלסקופ עם פילטר שמש מתאים! אין לצפות ישר בשמש ללא אמצעי הגנה מתאימים.

יש לציין שאירוע אסטרונומי זה קורה רק פעם במספר שנים, הקודם היה ב-9 למאי 2016 והבא יקרה רק לאחר 13 שנה ב-13 לנובמבר 2032!

מעבר נוגה ♀ לעומת זאת היה ב-5-6 ליוני 2012, הבא יקרה רק ב-10-11 לדצמבר 2117.
לצפיה ב-'כלומר האירוע הבא יהיה רק לקראת חנוכת הרכבת הקלה '
כלומר האירוע הבא יהיה רק לקראת חנוכת הרכבת הקלה
11/11/2019 | 12:39
2
111
בתל אביב?
לצפיה ב-'כנראה לקראת המטרו '
כנראה לקראת המטרו
11/11/2019 | 12:49
1
48
לצפיה ב-''
16/11/2019 | 06:35
5
לצפיה ב-'שאלה לא חכמה במיוחד אבל מעניינת...'
שאלה לא חכמה במיוחד אבל מעניינת...
11/11/2019 | 10:35
3
195
מישהו יכול להסביר לי מה זה הבוקסות הגדולות על האוטובוסים החדשים של מטרפולין באזור השרון גוש דן? (למשל 561 וכו')

בתודה מראש
לצפיה ב-'גז?'
גז?
11/11/2019 | 11:06
50
לצפיה ב-'מכלי גז'
מכלי גז
11/11/2019 | 11:23
1
158
האוטובוסים האלו מונעים בגז פחמני דחוס (גפ"מ) שנקרא באנגלית גם Compressed Natural Gas (CNG), זה אמור להיות יותר ידידותי לסביבה מדיזל.

דרישה ישראלית מיוחדת מטעמי ביטחון הייתה להפריד את מיכל הגז לשלושה מיכלים נפרדים שממוגנים כל אחד בנפרד, כדי להפחית את הסיכון לאסון במקרה של פיגוע או תאונה קטלנית. בחו"ל אוטובוסים כאלו בד"כ עם מיכל גז בודד.
לצפיה ב-'תיקון קל'
תיקון קל
11/11/2019 | 13:02
156
התכוונת לגט״ד (גז טבעי דחוס), לא גפ״מ (גז פחמימני מעובה, מה שמוכר כגז בישול שהנו בדכ״ל מיוצר מנפט).
לצפיה ב-'רשיון נהיגה ישראלי שחודש לאחרונה, היכן תקף בחו"ל?'
רשיון נהיגה ישראלי שחודש לאחרונה, היכן תקף בחו"ל?
09/11/2019 | 23:47
6
157
קראתי בטופס של חידוש הרשיון, שרשיון הנהיגה הישראלי הרגיל, כלומר ב', תקף למדינות שונות בעולם, אבל אין פירוט.
האם הוא תקף בארה"ב? במדינות האיחוד האירופי?

ואם אכן תקף, ז"א שלא צריך להוציא רשיון נהיגה בינ"ל כזה שעושים בחנויות אופטיקה?

בברכה
פאנור75
לצפיה ב-'בכל מקרה צריך להוציא בין לאומי'
בכל מקרה צריך להוציא בין לאומי
10/11/2019 | 10:26
1
151
הרישיון הישראלי לא מתאים אפילו לפורמט האירופאי, וכדי שיכירו בו במדינות זרות ישראל צריכה להיות חתומה על אמנה דו צדדית עם המדינה הרלוונטית. אבל כל זה לא משנה כששוטרים וסוכני השכרת רכב במדינות השונות לא יודעים את זה, גם אם יש הסכם (ולא ברור אם לישראל יש הסכמים כאלו עם מדינות אחרות בכלל, אני חושב שישראל אפילו לא חתומה על אמנת וינה).

רישיון נהיגה בין לאומי יחסוך אי נעימויות כאלו. צריך לקחת גם את הרישיון הבינלאומי וגם את כרטיס הרישיון הישראלי ביחד, ולהציג את שניהם כשמתבקשים להציג רישיון, ואז אפשר לנהוג ברוב מדינות העולם.
לצפיה ב-'תודה על התשובה, חובב האוטובוסים (גם אני כזה)'
תודה על התשובה, חובב האוטובוסים (גם אני כזה)
10/11/2019 | 17:47
28
לצפיה ב-'מעולם לא היתה לי בעיה עם רישיון הנהיגה הרגיל בארה"ב ואירופה'
מעולם לא היתה לי בעיה עם רישיון הנהיגה הרגיל בארה"ב ואירופה
10/11/2019 | 14:34
3
40
לצפיה ב-'בחברות השכרה מסתפקים ברשיון הישראלי, אבל'
בחברות השכרה מסתפקים ברשיון הישראלי, אבל
10/11/2019 | 16:46
1
113
בארה"ב עצר אותנו שוטר תנועה (עמדנו כנראה במקום אסור על דרך ראשית) ודרש לראות את הרשיון הבינ"ל.
לצפיה ב-'הוצאתי בארץ. אבל אתה יודע מה עושה מי שכבר נמצא בארה"ב ולא '
הוצאתי בארץ. אבל אתה יודע מה עושה מי שכבר נמצא בארה"ב ולא
10/11/2019 | 17:49
101
הוציא רישיון בינ"ל בארץ?
לצפיה ב-'אבל האם עצרו אותך שם פעם לבדיקת רשיון?'
אבל האם עצרו אותך שם פעם לבדיקת רשיון?
10/11/2019 | 17:46
25
לצפיה ב-'כששר התחבורה מסדר לך אוטובוס פרטי באמצע הלילה'
כששר התחבורה מסדר לך אוטובוס פרטי באמצע הלילה
07/11/2019 | 13:49
44
280
המשך>>
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5620946,00.html

התחבורה הציבורית בישראל סובלת כבר שנים מהזנחה קשה המתבטאת באין ספור כשלים מתועדים ודו"חות מבקר קשים. אבל לפחות נוסע מיואש ומתוסכל אחד זכה לעזרה בלתי צפויה בשעה בלתי הגיונית

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מותקף לאחרונה על אחד הפרויקטים השנוייים במחלוקת שהתבצעו אצלנו לאחרונה - נתיב פלוס. פקקי ענק, תרעומת על תהליך קבלת החלטות שגוי ושינויים תכופים, עוררו זעם רב בקרב מאות אלפי נהגים בגוש דן. לצד זאת, זוכה סמוטריץ' להערכה על שהפך עצמו זמין לציבור. בניגוד למקובל, פרסם השר את מספר הטלפון הפרטי שלו והפציר לפנות אליו בכל נושא רלוונטי למשרדו. עד עתה קיבל כבר השר מאות פניות תלונה במגוון נושאים, אך אמש התקבלה סלולארי שלו בכל זאת הודעה יוצאת דופן.

יוסי פרידמן, מה קרה אתמול בלילה?
"אני מוצא את עצמי באזור חצות בתחנת אוטובוס באזור התעשיה בנתניה, כשאף אוטובוס לא עובר בתחנה".

ספר מה הלאה
"פניתי לשירות של מטרופולין, חברת האוטובוסים, ואלה הפנו אותי לפניות הציבור. וזה אומר שאני תקוע בנתניה בלילה".

ובאיזה שלב מחליט לסמס לשר התחבורה?
"זה היה סוג של הברקה כי אני מכיר (מישהו) שכבר עשה את זה. חשבתי שזה מוצא אחרון, אולי זה יעזור".

אתם מתחילים להתכתב ואז אתה מקבל טלפון מפתיע
"אני מקבל כמה טלפונים. גם מהשירות של מטרופולין, גם מנהג האוטובוס. זה מרגיע אותי והם מבקשים סליחה. (מסבירים) האוטובוס כבר מגיע ושהם יתאמו איפה לאסוף אותי.

אז בעצם ארגנו לך אוטובוס שלם,שלקח רק אותך
"נכון. רק אני הייתי".

בעצם כתבת לו שאתה נשאר לישון באזור התעשייה בנתניה אם לא יגיע אוטובוס
"נכון. הייתי מבקש מאחד העובדים. אני עובד בנתניה והייתי מבקש שימצאו דרך לאסוף אותי. אולי אני אשן אצלם לילה".

אז מצד אחד יש מהלך אצילי של שר התחבורה שהתפנה לעזור לאזרח ב-12 בלילה, אבל הסיפור הזה מציג את כל מחדלי התחבורה
"נכון, אני מתנייד הרבה בתחבורה ציבורית ואני חווה את זה הרבה פעמים. כבר היו לילות שנשארתי לישון בירושלים כי לא היו אוטובוסים".

אתה מקווה שבעקבות הסיפור שלך השר יעשה שינוי מערכתי?
"אני מקווה שהוא בא כדי לעבוד, כדי לתת ולשפר".

מה אמר לך נהג האוטובוס כשהוא אוסף אותך?
"רק שאל איפה אני צריך לרדת".

בפעם הבא שזה יקרה שוב תסמס לשר התחבורה?
"חשבתי על זה אתמול ואין לי תשובה. אני לא בא לנצל אותו, אני לא רוצה להתקע. אני מקווה שזה לא יקרה שוב".

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 3/11-9/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 3/11-9/11
03/11/2019 | 03:25
21
12
לצפיה ב-'תחנה שקרובה לשביל סובב כנרת?'
תחנה שקרובה לשביל סובב כנרת?
02/11/2019 | 20:46
2
99
נק' מוצא: קריון- קרית ביאליק.  (יציאה ב 10 בבוקר)
אנחנו רוצים לעשות מסלול סובב כנרת.. לא משנה איזה מקטע.ולחזור באותו היום.  איזו תחנה קרובה יש?

תודה רבה

לצפיה ב-'קו 434 לטבריה מצמתי הקריות'
קו 434 לטבריה מצמתי הקריות
07/11/2019 | 00:02
1
55
או קו 430 ממרכזית המפרץ (דרך מחלף יגור) עד לתחנה מרכזית טבריה.

מתחנה מרכזית טבריה אפשר לקחת קווים לנקודות רבות לאורך חופי הכנרת שמהם אפשר לגשת לשביל סובב כנרת:
מסלול צפוני: קו 53/54/55/56 נוסעים לכיוון צפון עד צומת מגדל, קו 450 ונוספים נוסעים עד צומת כפר נחום, קו 52 נוסע עד צומת יהודיה.
מסלול דרומי: קו 28 ונוספים נוסעים לכיוון דרום עד צמח, קו 51 עד כורסי, וקו 57 עד צומת יהודיה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/11/2019 | 13:47
9
לצפיה ב-'גישה לשביל ישראל מרכבת קריית אריה'
גישה לשביל ישראל מרכבת קריית אריה
03/11/2019 | 08:08
1
105
שלום,

אולי ידוע לכם, האם מתחנת רכבת קריית אריה בפתח תקווה יש גישה לשביל ישראל?
לפי המפה נראה שהשביל עובר כ-600 מטר צפונית לתחנה, אבל לא הבנתי בוודאות אם יש גישה חופשית מהתחנה לשביל.

תודה רבה
לצפיה ב-'לא הגישה הכי נוחה, אבל יש אפשרות'
לא הגישה הכי נוחה, אבל יש אפשרות
03/11/2019 | 10:14
91
היציאה מהתחנה היא לכיוון דרום, ובין התחנה ושביל ישראל מפרידה מסילת הרכבת.
יש מעבר מתחת למסילה, במרחק של בערך קילומטר וחצי מזרחית לתחנה.

יכול להיות שהמעבר יהיה מוצף בחורף. אחר כך צריך ללכת בחזרה מערבה לכיוון התחנה מהצד השני של המסילה (קצת פחות מקילומטר וחצי), ומתישהו שם (כדאי להיעזר במפה כמו "עמוד ענן" או OpenStreetMap) לפנות צפונה, ללכת לאורך הנחל עד שמוצאים גשר שמאפשר לחצות אותו לצידו הצפוני/מערבי, ושם זה שביל ישראל.
לצפיה ב-'גישה רגלית לרכבת ראש העין מתחנת אוטובוס במחלף קסם'
גישה רגלית לרכבת ראש העין מתחנת אוטובוס במחלף קסם
03/11/2019 | 13:18
81
לפי מוביט נראה שישנו שביל כלשהו, אבל לא רשמי מוסדר
מישהו יודע?
לצפיה ב-'מיפו שדרות ירושליים או יפת אל רחוב אצל'
מיפו שדרות ירושליים או יפת אל רחוב אצל
03/11/2019 | 20:54
2
65
בתל אביב ממש תחילת הרחוב.
לצפיה ב-'נראה לי שקו 15'
נראה לי שקו 15
07/11/2019 | 18:22
1
32
שד' ירושלים חסומה בחלקה לתנועה.
אז עדיף לקחת מיפת.
גילוי.נאות : טרם נסעתי בקו זה.
לצפיה ב-'אכן קו 15, הוא חוצה ביהודה הימית, כך שעדיף לחסוך את הסיבוב '
אכן קו 15, הוא חוצה ביהודה הימית, כך שעדיף לחסוך את הסיבוב
07/11/2019 | 19:02
41
ומראש לרדת מהגשר יפת ליהודה הימית ולקחת מאחת התחנות בו. תחנה יהודה הימית/אברהם לוינסון היינה התחנה היותר קרובה לשד' ירושלים

נ.ב. הקו פועל במיניבוסים, כך שאם לא רוצים להתפתל בסיבוב בנווה עופר, אפשר מאותה תחנה לקחת גם את 46, לרדת ביגאל אלון/ההגנה וללכת 5 דקות דרומה לרחוב האצ"ל
לצפיה ב-'טעינת חוזה נכונה ברכבת בשביל לנסוע מקריות לקיסריה וחזרה'
טעינת חוזה נכונה ברכבת בשביל לנסוע מקריות לקיסריה וחזרה
05/11/2019 | 13:06
3
77
שלום,

אני צריך להגיע מקריית מוצקין לקיסריה ובתוך הקיסריה לקחת אוטובוס ליעד ובסוף לחזור מקיסריה לקריית מוצקין.

איזה חוזה אני צריך לבחור? אני רוצה לטעון חוזה ברב קו באתר של רכבת.

ראיתי רק שיש ברשימה "גוש דן וחיפה - 919" ויש גם "משולב חיפה-נתניה - 964"

שאלות:

- האם "גוש דן וחיפה - 919" הוא גם לנסיעה בתוך הקיסריה?
- האם "משולב חיפה-נתניה - 964" מכסה איזור קיסריה והאם ניתן לנסוע גם בתוך קיסריה באוטובוס?
- איזה חוזה יותר רלוונטי למצב שלי?

תודה!

לצפיה ב-'חדרה-עמקים--חיפה - קוד 499'
חדרה-עמקים--חיפה - קוד 499
05/11/2019 | 14:03
2
69
37.5 ש"ח
כולל אוטובוסים רכבות וכו'

גוש דן חיפה עולה יותר יקר
משולב חיפה נתניה לא כולל אוטובוסים
לצפיה ב-'964 לא כולל אוטובוסים? מידע סותר'
964 לא כולל אוטובוסים? מידע סותר
05/11/2019 | 14:11
1
95

מכובד בחברות..... ואף גם נמכר על ידי מפעילי האוטובוסים.

אגב לא קיים (או לא מצוין למכירה בשירות) כחוזה יומי
לצפיה ב-'צודק'
צודק
06/11/2019 | 09:28
44
טעות שלי

בגלל שלא קיים כחוזה יומי לכן התבלבלתי
לצפיה ב-'ערך צבור ונסיעה לאזרח וותיק . שאלות עבורו'
ערך צבור ונסיעה לאזרח וותיק . שאלות עבורו
06/11/2019 | 19:00
7
130
אני נוסע בחופשי חודשי.

ראיתי במכשיר שהחוזה מוגדר כאזרח וותיק.

אבל התשלום מחושב לפי 5.9 .

האם הכוונה שיורד מהתשלום 5.9? למרות שאמורים לשלם חצי?

בגלל אזרח וותיק.

שלחתי תמןנה להמחשה .

תןדה

לצפיה ב-'בערך צבור ההנחה ניתנת בזמן הטעינה'
בערך צבור ההנחה ניתנת בזמן הטעינה
06/11/2019 | 19:18
65
כלומר, אם טעינה של 30 שח לפרופיל רגיל מזכה את הכרטיס ב 37.5 שח, לאזרח ותיק ייטען סכום של 60 שח.
לצפיה ב-'רק שים לב שזה לא חופשי חודשי'
רק שים לב שזה לא חופשי חודשי
06/11/2019 | 19:45
65
למרות שציינת שאתה נוסע בחופשי חודשי
לצפיה ב-'בטעינת כל ערך צבור הנחת הפרופיל מותנית בטעינה ולא בעת חיוב'
בטעינת כל ערך צבור הנחת הפרופיל מותנית בטעינה ולא בעת חיוב
07/11/2019 | 09:00
4
71
אין כפל הנחות

1. נוסע שנוסע במזומן ללא רב-קו (איפה שניתן) משלם לפי התעריף המלא בשקלים וללא הנחות
2. נוסע רגיל מקבל הנחת 20%, כולל אנונימי, זה אומר שבטעינת ₪30, ליתרה נתקבלת 25%+ יותר, כלומר 37.5 ומהיתרה הזו מחויבות כל הנסיעות הבודדות, זה אומר שנסיעה בודדת של 5.90 עולה בפועל ₪4.72
3. נוסע בפרופיל 33% (סטודנט רגיל, זכאי ביטוח לאומי, נכה) מקבל הנחת 33%, זה אומר שבטעינת ₪30, ליתרה נתקבלת 50%+ יותר, כלומר 45 ומהיתרה הזו מחויבות כל הנסיעות הבודדות, זה אומר שנסיעה בודדת של 5.90 עולה בפועל ₪3.953
4. נוסע בפרופיל 50% (סטודנט מורחב, נוער, אזרח ותיק) מקבל הנחת 50%, זה אומר שבטעינת ₪30, ליתרה נתקבלת 100%+ יותר, כלומר 60 ומהיתרה הזו מחויבות כל הנסיעות הבודדות, זה אומר שנסיעה בודדת של 5.90 עולה בפועל ₪2.95

מעולם לא היה קיים כל ערך צבור שבו היתרה הייתה שווה כסף (ללא הנחה), יש תמיד לזכור שיתרה אינה כסף. למרות שאפליקציות למיניהן, כולל זו וכולל האפליקציה הרשמית רב-קו אונליין (שאיננה בתמונה זו) וקבלות תיקוף של חלק ממפעילי התחבורה, מתייחסות אל היתרה כאל כסף - אין זה כך! הנחה כבר קיבלת בטעינה

ושים לב שלמרות שציינת שנוסע בחופשי חודשי, תמונתך מעידה על כך שאינך נוסע בו אלא על ידי ערך צבור, אלא אם התכוונת לכך שאתה נוסע בו אבל מציג כאן סריקה של כרטיס של נוסע אחר שהוא אזרח ותיק

לצפיה ב-'תשלום במזומן..'
תשלום במזומן..
07/11/2019 | 19:43
2
50
למען הדיוק:
"1. נוסע שנוסע במזומן ללא רב-קו (איפה שניתן) משלם לפי התעריף המלא בשקלים וללא הנחות"
בדן באר שבע אפשר לשלם במזומן במכונה 2₪ עבור אזרח ותיק.
זו אפילו "אפשרות" רשמית בתפריט .
רעיה
לצפיה ב-'אזרח ותיק מקבל את הנחת המזומן בגלל חוק אזרחים ותיקים'
אזרח ותיק מקבל את הנחת המזומן בגלל חוק אזרחים ותיקים
07/11/2019 | 19:52
1
51
מכיוון שההנחה היא לפי חוק ולא לפי צו הפיקוח על מחירי הנסיעה בקווי שירות, אז חובה לתת אותה גם על תשלום במזומן
לצפיה ב-'גם סטודנטים (עם מנוי מורחב) יכולים לשלם חצי מחיר במזומן'
גם סטודנטים (עם מנוי מורחב) יכולים לשלם חצי מחיר במזומן
08/11/2019 | 02:34
39
לא בקווים (להבדיל מאזרחים ותיקים) שאין תשלום במזומן או הטענות אבל כן בכל השאר

לצפיה ב-'תודה . הכרטיס היה של טדם מבוגר'
תודה . הכרטיס היה של טדם מבוגר
13/11/2019 | 13:11
9
ב
לצפיה ב-'מה המטרה של קו 130 קווים ממודיעין לת"א?'
מה המטרה של קו 130 קווים ממודיעין לת"א?
06/11/2019 | 21:20
12
182
קו נורא ארוך שפועל במיניבוסים ולא מבין ממש את המטרה שלו

לצפיה ב-'קו שמחבר בין חניון מצפה מודיעין לתל אביב '
קו שמחבר בין חניון מצפה מודיעין לתל אביב
06/11/2019 | 22:36
10
190
משרד התחבורה היו משוכנעים לתומם שהקו יצליח כחנה וסע לתל אביב.
הקו מספק שירות לאיזור רוטשילד בתל אביב.
בשנת 2017 נסעו בממוצע 2 נוסעים בכל נסיעה, לטענת משרד התחבורה מאז הארכת הקו למודיעין נוסעים בכל נסיעה מעל עשרה נוסעים.
בנוסף יש להם תוכנית לבטל את הכניסה לחניון מבוא מודיעין, תכנית שמשום מה לא מבוצעת זמן רב
לצפיה ב-'נשמע כמו בזבוז מטורף של משאבים'
נשמע כמו בזבוז מטורף של משאבים
07/11/2019 | 22:00
52
לצפיה ב-'קו 130 וקווים אחרים בסגנון שחלו בהם שינויים'
קו 130 וקווים אחרים בסגנון שחלו בהם שינויים
09/11/2019 | 09:14
8
126
האריכו את הקו כאמור לתוך מודיעין וקו דו-כיווני/סימטרי. קודם לכן זה היה קו סיבובי. כיום תחנת קצה לקו במסוף 2000 בתל אביב.
הייתה ביקורת מגורמים שונים, שאין היערכות לקראת העבודות על הרכבת הקלה בגוש דן. על כך שיש צורך בהרחבת שירות התחבורה הציבורית לתל אביב.
בעקבות זאת החלו לפעול קו 130 ממודיעין לאזורים היותר פנימיים בתל אביב (בהשוואה לרחוב המסגר למשל). קו 608 מחניון בנתניה לתל אביב וקו 80 מתחנת הראשונים. גם הקווים האלה היו קווים סיבוביים. בהמשך שינו את קו 608 שייסע קרוב לאזורי המגורים בנתניה עם תחנת קצה ליד תחנת הרכבת בנתניה (ולמעשה גם קרוב מאוד לחניון האוטובוסים) ושינוי כקו דו-כיווני/סימטרי עם תחנת קצה בתמח"ת. קו 80 בראשון לציון, שהיה לדעתי קו מוזר במסלולו בוטל ובמקומו החלו לפעול קווים מוצלחים יותר לכיוון תל אביב.
לצפיה ב-'קו 15 שנסע מרכבת ההגנה וחזרה'
קו 15 שנסע מרכבת ההגנה וחזרה
09/11/2019 | 17:15
7
126
שבעצם היה קו 20 מרכבת ההגנה עד רוטשילד ואחרי סיבוב הפרסה בהבימה עשה את המסלול קו 21 עד רכבת ההגנה,קו 15 ההוא היה יותר מיותר אפילו מקוים 4,235
והיו קוים 20,21 שלאר היו מוצלחים,וקו 131 שלא יודע מה הייתה מטרתו
חניון מצפה מודיעין אינו מתאים לשמש כתחנת אוטובוס.
לצפיה ב-'ביטלו את הקווים שכתבת אשרי'
ביטלו את הקווים שכתבת אשרי
09/11/2019 | 20:25
6
88
רב הקווים שכתבת אשרי בוטלו מאז.
מאז מלפני פחות משנה בסך הכל נעשו שינויים טובים יותר בתל אביב ובטבעת הפנימית שלה. קו 20 מפתח תקווה למשל או קו 21 מרמת השרון למשל. 
יש עניינים נקודתיים אחרים. אולי פחות בימי חול במהלך היום, אבל בהחלט בשעות יותר מאוחרות ובמוצאי שבת, שאין שירות. אלה בעיות בקו 23 למשל, כמו גם בקו 27.

כתבת אשרי גם את קו 4. הוא פועל כנראה בגלל שבקטע הנסיעה, שהוא פועל כנראה יש ביקוש גבוה של נוסעים. גם בקומה 4 בתחנה המרכזית אין בעיות צפיפות במסופים, כפי שזה כנראה יכול להיות בתחנות הקצה בקווים 104 או 204. 

בקשר לחניון מצפה מודיעין, כמו גם בנתניה; כנראה חשבו שזה יצליח, בדומה לחניון שפירים שהוא מצליח. מה שלא ממש קרה. 
לצפיה ב-'קו 4 רוב כמעט תמיד,צריך לשנות את קו 104 שיעבור ברחוב השומרון'
קו 4 רוב כמעט תמיד,צריך לשנות את קו 104 שיעבור ברחוב השומרון
10/11/2019 | 04:18
5
61
ומכיוון תה"ש-יכנס לתמח"ת ולבטל את קו 4 
לגבי קוים 20,21 אני יודע שהם בוטלו כמו קו 15 אני רק ציינתי עובדה שפתחו קוים לא מוצלחים ותיגברו אותם באמצעות קו מיותר שלא יודע מה רצו אז לעשות בזה
לצפיה ב-'במילא אין הרבה עתיד למשפחת קווי 4'
במילא אין הרבה עתיד למשפחת קווי 4
10/11/2019 | 21:12
3
52
סביר להניח שרוב המשפחה הזו (4, 104, 204, 304) יבוטלו לגמרי כשייפתח הקו הסגול של הרכבת הקלה

לצפיה ב-'יש להם עתיד בלילה, לרדינג וברחוב הירקון'
יש להם עתיד בלילה, לרדינג וברחוב הירקון
11/11/2019 | 00:24
2
50
אם ילמדו ממערכות אחרות ולא יחזרו על הטעויות מירושלים יש לקווי אלנבי - בן יהודה עתיד כקווים משלימים וקווי לילה גם אם התוואים ישתנו במעט.

כמו כן מעניין מה יהיה עם מוניות שירות 4 אם הרק"ל הסגול יושבת בסופי שבוע לפי המצב הנוכחי. גם אם זכות הדרך תאבד להן בקטעים מהמסלול שיסגרו לתנועת כלי רכב - הגיוני שהמוניות ימצאו דרכים עקיפות לבצע מסלול דומה.
לצפיה ב-'מוניות 4 יוכלו לנסוע דרך כל מיני רחובות קטנים'
מוניות 4 יוכלו לנסוע דרך כל מיני רחובות קטנים
11/11/2019 | 03:31
34
שאף אוטובוס לא עובר בהם,שמקבילים לאלנבי ובן יהודה ומידה ואלנבי ובן יהודה יסגרו בחלקים או יסגרו לגמרי 

לצפיה ב-'לא יכולו יותר לפנות מאלנבי לבן יהודה'
לא יכולו יותר לפנות מאלנבי לבן יהודה
11/11/2019 | 18:12
38
זה יהיה לרק"ל בלבד, לא לרכב. ונכון, במדינות אחרות לפעמים מפעילים אוטובוסים על מסלול רק"ל, אבל בישראל קשה לי לראות את זה קורה (ייתכן ויצטרכו להתאים את תקנות התעבורה כדי לאפשר את זה, לא מוצא את הנוסח המלא שכולל את הכללים החלים על "רכבת מקומית").

כמו כן, אלנבי הולך להיות חד סטרי לחלק מאורכו, ולא לאותו כיוון לכל האורך, לכן אני לא רואה עתיד לקווים האלו. אם יפעלו אחרי הפעלת הרק"ל הם כנראה ייפעלו במסלול שונה מאוד מהיום. באופן כללי רוב הקווים באלנבי ובן יהודה הולכים להשתנות מאוד
לצפיה ב-'למה לא להעביר את 4 לאורך רחוב הירקון ?'
למה לא להעביר את 4 לאורך רחוב הירקון ?
11/11/2019 | 09:17
20
לצפיה ב-'הפעילו אותו יחד עם 131 שבוטל מאוחר יותר'
הפעילו אותו יחד עם 131 שבוטל מאוחר יותר
09/11/2019 | 20:12
41
לצפיה ב-'חדשות מנת"ע'
חדשות מנת"ע
07/11/2019 | 18:33
9
130
לצפיה ב-'תחנת אהרונוביץ', תיעוד בשבתשתיות'
תחנת אהרונוביץ', תיעוד בשבתשתיות
07/11/2019 | 18:34
8
189
לצפיה ב-'הלינק לא תקין ונדמה לי טעית בתחנה'
הלינק לא תקין ונדמה לי טעית בתחנה
07/11/2019 | 21:33
7
95
אני גלשתי לדף שלו לפני כמה דקות ויש שם עדכון על תחנת בן גוריון (עם שלפית חלקי המכונה בצד המערבי).
לצפיה ב-'לא, לא טעיתי, הוא מחק את הפוסט, אך לצערי לא צילמתי כשפורסם'
לא, לא טעיתי, הוא מחק את הפוסט, אך לצערי לא צילמתי כשפורסם
07/11/2019 | 21:54
6
52
לצפיה ב-'תספר לנו בראשי פרקים מה פורסם '
תספר לנו בראשי פרקים מה פורסם
08/11/2019 | 20:37
5
44
לצפיה ב-'כמה תמונות מאתר הבניה, אך שכחתי את התיאור,בכל אופן זה על פני'
כמה תמונות מאתר הבניה, אך שכחתי את התיאור,בכל אופן זה על פני
08/11/2019 | 21:35
4
133
השטח כך שכל אחד יכול להזדמן למקום ולראות
לצפיה ב-'מעניין למה שבתשתיות מחק את הפוסט'
מעניין למה שבתשתיות מחק את הפוסט
09/11/2019 | 12:51
3
50
לצפיה ב-'איזה פוסט היה ומחק?'
איזה פוסט היה ומחק?
11/11/2019 | 22:31
2
17
לצפיה ב-'הוא החזיר את הפוסט'
הוא החזיר את הפוסט
11/11/2019 | 23:13
1
36
יש דווקא נקודה מעניינת פרט לתמונות מההתקדמות.
נאמר שקבלן מערכות הולך להיכנס לתחנה לאחר גמר עבודות הנדסה אזרחית בקומת הרציפים.
הוא גם אומר שמסירה לקבלנים הבאים תתבצע במקביל לעבודות השלד.
אם אני מבין נכון את המשפט - עבודות גמר יתבצעו במקביל לעבודות השלד.
בעניין התחנה עצמה, הסתיימו עבודות יציקת הרצפה וכרגע התחילו בהכנות לקראת קירות המעטפת לקומה הבאה.
במקביל גם עובדים על כניסות לתחנה.
לצפיה ב-'אכן, בהחלט מעניינת הפסקה הזו של כניסת קבלני המערכות בשלב '
אכן, בהחלט מעניינת הפסקה הזו של כניסת קבלני המערכות בשלב
11/11/2019 | 23:20
140
טרום סיום המבנה.  זה בהחלט יכול לקצר לוחות זמנים.
לצפיה ב-'מתקפים חדשים בדן'
מתקפים חדשים בדן
06/11/2019 | 22:28
5
287
דן הפעילה מתקפים חדשים מלבניים שחורים
לצפיה ב-'באיזה קו ראית אותם? ואיך נוחות השימוש?'
באיזה קו ראית אותם? ואיך נוחות השימוש?
07/11/2019 | 10:54
3
174
הולידטורים שנפוצים היום בדן הם, מבחינתי לפחות, מושלמים. הרבה יותר פשוטים ונוחים מהמתקפים של מטרופולין או אגד (בעיקר כשאלו של אגד רוב הזמן פשוט לא מצליחים לקרוא את הכרטיס שלי, וממש לא ברור איפה אמורים לשים את הכרטיס בהם. ובעיקר כשבהרבה אוטובוסים של אגד יש מתקפים שכתוב עליהם "היכנו, ההפעלה בקרוב" שלא עובדים - שזה די מטופש כי למה *אני* צריך להתכונן? ומה זה "בקרוב" הם שם כבר חודשים. אנשים כל הזמן שמים עליהם את הכרטיס בטעות כי זה מאוד לא ברור שהם לא תקינים)

לכן אני סקרן למה דן החליפו ולידטורים, מי היצרן, ואיך הם מתפקדים.
לצפיה ב-'אאל"ט ראיתי בקוו 138 ו 82 '
אאל"ט ראיתי בקוו 138 ו 82
07/11/2019 | 19:54
74
לצפיה ב-'כל פרוייקט הולידטורים החדשים '
כל פרוייקט הולידטורים החדשים
08/11/2019 | 18:59
1
174
המכונים "דור ב'", באחריות ובפיקוח משרד התחבורה,

"להתכון בקרוב", משרד התחבורה הוא הקובע כמה קרוב יהיה ה"בקרוב"
לצפיה ב-'אם לאגד היה שכל, היו מכבים אותם כדי לא לבלבל אנשים'
אם לאגד היה שכל, היו מכבים אותם כדי לא לבלבל אנשים
08/11/2019 | 21:34
137
אולי כדאי להוציא את חברי אגד להשתלמות בנושא חווית משתמש
לצפיה ב-'הכי נורא המתקפים של קווים'
הכי נורא המתקפים של קווים
07/11/2019 | 22:01
82
לצפיה ב-'ביום ראשון הקרוב יחל לפעול קו 611 חדש בין נתניה לתל אביב'
ביום ראשון הקרוב יחל לפעול קו 611 חדש בין נתניה לתל אביב
07/11/2019 | 22:05
3
179
הקו מופיע באתר מטרופולין ובאתר bus.gov.il.
לצפיה ב-' במה קו 611 שונה בקו 605?'
במה קו 611 שונה בקו 605?
08/11/2019 | 12:48
2
112
אם הצלחתי לראות נכון ברשימת התחנות ובמפה, קו 611 נוסע דרך רחוב פתח תקווה, בשונה מקו 605 הנוסע בדרך בנימין. אלא אם יש הבדלים נוספים ושפספסתי אותם.
לצפיה ב-'קו 611 עולה על כביש 2 בגשר השלום'
קו 611 עולה על כביש 2 בגשר השלום
08/11/2019 | 18:50
1
155
במקום להמשיך ישר דרך קניון עיר ימים ומחלף פולג.
לצפיה ב-' '
09/11/2019 | 09:04
23
לצפיה ב-'לא תאמינו - יש לאפיקים אתר חדש'
לא תאמינו - יש לאפיקים אתר חדש
07/11/2019 | 18:57
7
197
לצפיה ב-'ועכשיו איפה מוצאים את דף המידע של קודי נסיעה בשומרון כדי'
ועכשיו איפה מוצאים את דף המידע של קודי נסיעה בשומרון כדי
07/11/2019 | 19:13
1
129
לחשב איזו כרטיסיה צריך לבחור ברב-קו אונליין?

באתר הישן היה את זה (אך עדיין לא סיפק שום מידע קונקרטי והיה לא ברור אם לכלול או לא לכלול את הנחת המיגון בחישוב המכפלה של נסיעה בודדת כפול 5 נסיעות בכרטיסיות)
יש לצין כי חישוב מכפלה של קוד מחיר נסיעה בודדת כפול 6 בכדי למצוא את הכרטיסיה הנכונה של קווי אג"ת בעוטף ירושלים, פועלת יופי, אך עם אפיקים הנוסחא הזו לא בדיוק פועלת

בדף החדש אין את טבלאות שומרון יותר
לצפיה ב-'נו באמת,לא ייתכן שנוסע ממוצע יחפור בארכיון האינטרנט בשביל זה'
נו באמת,לא ייתכן שנוסע ממוצע יחפור בארכיון האינטרנט בשביל זה
07/11/2019 | 19:36
94
לצפיה ב-'מה שנקרא איזו חלופה הנוסע צריך לבחור, UX זוועתי'
מה שנקרא איזו חלופה הנוסע צריך לבחור, UX זוועתי
07/11/2019 | 19:31
1
139
לצפיה ב-'וכן מדוע ברשימה נמצא קו של ירושלים-אבו-תור-ענאתא איחוד'
וכן מדוע ברשימה נמצא קו של ירושלים-אבו-תור-ענאתא איחוד
07/11/2019 | 19:53
132
ניסיון גרוע להמציא מחדש את האופניים (את איפה בוס, את גוגל וכן את bus.gov.il)
לצפיה ב-'כשמקישים על ספרה ב"חיפוש קו" מקבלים את רשימת כל הקווים בארץ'
כשמקישים על ספרה ב"חיפוש קו" מקבלים את רשימת כל הקווים בארץ
07/11/2019 | 23:02
1
101
אין בהכרח קשר לאפיקים דווקא, כי אם מקבלים את כל רשימת הקווים בארץ של כל החברות תחת אותה ספרה
לצפיה ב-'כן הם "שכחו" לשים filter agency_id=25'
כן הם "שכחו" לשים filter agency_id=25
07/11/2019 | 23:10
53
לצפיה ב-' נראה אתר טוב.'
נראה אתר טוב.
08/11/2019 | 13:35
78
בוודאי בהשוואה למה שהיה קודם לכן.
לצפיה ב-'מישהו יודע ממתי נוסף קו דן 304 שיוצא ממסוף הטייסים תא?'
מישהו יודע ממתי נוסף קו דן 304 שיוצא ממסוף הטייסים תא?
06/11/2019 | 06:39
8
144
כלומר כמה זמן הוא כבר קיים? ואם רשום איפשהו בשינויי הקוים בדיוק מתי נוסף קו חדש?
לצפיה ב-'הקו פועל במתכונתו הנוכחית מאז ראשית השנה. קודם לכן היה חלקית'
הקו פועל במתכונתו הנוכחית מאז ראשית השנה. קודם לכן היה חלקית
06/11/2019 | 09:22
2
74
לצפיה ב-'זהו זכרתי שהוא היה מסתיים הרבה יותר מוקדם באמצע היום ושונה'
זהו זכרתי שהוא היה מסתיים הרבה יותר מוקדם באמצע היום ושונה
06/11/2019 | 14:24
34
לצפיה ב-'כיום בימי חול הוא פועל בתדירות די גבוהה'
כיום בימי חול הוא פועל בתדירות די גבוהה
08/11/2019 | 13:28
20
לפחות באזור של אלנבי אני רואה בפועל, שנוסעים משתמשים בו.
כנראה הוא מן קו נוסף לקו 16 לכיוון מזרחה ולכן קו טוב בסך, שנפתח.
לצפיה ב-'נולד ב-01.07.2015'
נולד ב-01.07.2015
06/11/2019 | 10:55
4
126
תאריך הלידה של קו מצוין ברישוי (סוג שינוי "קו חדש") וכך גם תאריך מותו של קו (סוג שינוי "הקו בוטל").

הערה קטנה, אלה גם סוגי השינויים שיופיעו במסגרת שינוי מספר קו. (לא ניתן באמת לתעד שינוי מספר קו כי הקו מקבל מק"ט חדש בהתאם למספרו החדש), זה בעצם יתועד כביטול קו ופתיחת קו חדש).

לצפיה ב-'איפה אפשר לקרוא את מסמכי הרישוי של הקווים השונים?'
איפה אפשר לקרוא את מסמכי הרישוי של הקווים השונים?
06/11/2019 | 11:14
1
36
לצפיה ב-'זה לא פתוח לציבור'
זה לא פתוח לציבור
07/11/2019 | 10:47
69
אלא במערכת הרישוי של משרד התחבורה. כל שינוי מתועד בפרוטוקול ממוחשב.

לצפיה ב-'תיעוד כזה דיי יחסית אפשרי: אפשר לעיין GTFS לכל יום '
תיעוד כזה דיי יחסית אפשרי: אפשר לעיין GTFS לכל יום
06/11/2019 | 11:29
1
105
לכל הגרסאות שזמינות ל-routes
יש גם API אבל הם לא העלו קבצים מלפני מרץ 2017
לצפיה ב-'לא הבנתי איך קוראים את המידע שם לגבי קו מסוים ושינויו..'
לא הבנתי איך קוראים את המידע שם לגבי קו מסוים ושינויו..
06/11/2019 | 14:21
28
לצפיה ב-'מבחינת "קווים" נהג בכלל לא אמור לאסוף נוסעים,'
מבחינת "קווים" נהג בכלל לא אמור לאסוף נוסעים,
04/11/2019 | 22:37
18
331
העיקר שייצא בזמן

להלן התכתבות שלי עם תלונות ציבור של "קווים".

תלונה: התנהלות מעליבה של נהג קו 13
ביום ב', 28 באוקטובר, נסעתי ברכבת מתל אביב לגני אביב. הרכבת הגיעה לתחנת לוד גני אביב בשעה 13:06. ניגשתי, עם עוד כמה אנשים, לתחנת האוטובוסים בערך בשעה 13:10. בתחנה עמד אוטובוס מספר 13. בדיוק כשהתקרבנו אליו, הוא יצא ונסע מבלי לחכות לנו, למרות שהנהג ראה בבירור שאנחנו מתקרבים לתחנה. הלוח האלקטרוני בדיוק הראה מספר 13 עם חץ מהבהב...

תשובה
שלום רב,
אנו מודים לך על פנייתך אלינו.
חברת קווים פועלת על פי רישוי קו במשרד התחבורה.
על הנהג לצאת לנסיעה בהתאם ללוחות הזמנים של הקו.
מבדיקת פנייתך באמצעות מערכת הGPS (מערכת לווין המותקנת בצי רכבי החברה) נמצא כי:
הנסיעה בקו 13 של השעה 13:10 בוצעה בזמן מתחנת המוצא, כך שלא נמצאה חריגה בפעילותו השוטפת של הקו.
פנייתך תועדה במחלקת קשרי לקוחות ומספרה:321576.

תגובה שלי לתשובה זו
עברית "קשה שפה"? כתבתי לכם שהאוטובוס יצא בדיוק בזמן. טרק את הדלת מול הפרצוף של נוסעים שהתקרבו, ונסע ריק.
יש לכם אפשרות עוד יותר טובה להבטחת הפעילות השוטפת של הקו: בכלל לא לפתוח דלתות, בכלל לא לאסוף נוסעים, לצאת בזמנים המדויקים ולשרוף בנזין. זה מן הסתם יעודה של תחבורה ציבורית.
לצפיה ב-''
05/11/2019 | 11:32
56
לצפיה ב-'המשך ההתכתבות '
המשך ההתכתבות
05/11/2019 | 11:43
11
190
תשובת "קווים" 
שלום רב,
קווים מפעילה שירות תחבורה ציבורית על פי רישיון משרד התחבורה וזאת בהתאם לתכנית ההפעלה שנקבעה על ידו,
בה מפורטים מספר הקווים שיופעלו, מסלולם ותדירותם. קווים אינה רשאית לסטות מיוזמתה מתנאי הרישיון כפי שנקבעו על ידי משרד התחבורה.

נשמח לעמוד לרשותך בכל עת
בברכת נסיעה טובה ובטוחה

מס' פניה 321576

התשובה שלי
הפניתי תלונה למשרד התחבורה.
שהם יקבעו אם רשיון ההפעלה ניתן לחברת "קווים" על מנת לאסוף נוסעים הנכנסים לתחנה, או על מנת לטרוק בפניהם את הדלת ולצאת ריק "בדיוק בזמן".
לצפיה ב-'חשוב לדעת'
חשוב לדעת
05/11/2019 | 11:57
9
213
בעוד מספר התחבורה אכן קשוח עם החברות בכל הקשור לעמידה בלוחות זמנים, במיוחד בזמן האחרון כשהאכיפה הפכה מפרסונלית ומדגמית לאלקטרונית על 100% מהנסיעות. אין קנס על איחור ביציאה של כמה דקות (אני לא סגור אם זה עד 2 דקות או עד 5 דקות). וזאת בדיוק כדי לא להיות דרקוניים מדי מול המפעילים ומול הציבור ולאפשר גם לעולם האמיתי להשתלב בתוך הבקרה, בדיוק כמו בדוגמה שציינת שמגיע נוסע "על הדקה".
כלומר, הנהג אמור להיות מתודרך לצאת על הדקה, אבל לא לסגור לנוסעים דלתות בפרצוף גם אם זה מביא לאיחור קטן ביציאה.
מה שהופך את התשובה של קווים לנכונה משפטית (כי האחריות עליך להגיע דקה לפני היציאה ולא על הדקה והאחריות של הנהג היא לצאת בזמן), אך לא נכונה שירותית.
לצפיה ב-'עוד יותר חשוב לדעת'
עוד יותר חשוב לדעת
05/11/2019 | 12:01
5
166
ההתנהגות של חברת קווים היא לא רק נכונה משפטית אלא גם כלכלית, כי ככל שיסעו פחות נוסעים באוטובוס האוטובוס שלהם יסע יותר מהר ועם פחות בלאי, העבודה לנהג תהיה יותר קלה ויהיה יותר קל לגייס נהגים נוספים,

ולכן, כל עוד התמחור של משרד התחבורה יתבסס על תשלום לק"מ והנהג לא יתוגמל על איסוף נוסעים, פשוט ישתלם לו יותר לא לאסוף אותם
לצפיה ב-'זה לא מדוייק'
זה לא מדוייק
05/11/2019 | 13:37
4
137
יש תמריצי גבייה, זאת אומרת שהחברות מקבלות קצת כסף על כל כרטיס שנמכר / רב קו שהוטען.

בנוסף, כשהתשלום היה רק לפי מספר נוסעים ולא לפי נסיעות, מפעילים פשוט צמצמו תדירות למינימום כי אוטובוס "סרדינים" עמוס עד אפס מקום יותר משתלם כלכלית במודל הזה. השירות היה זוועתי באותה תקופה ומודל התשלום החדש לפי נסיעות בפועל מאפשר תדירות הרבה יותר טובה והגדלה משמעותית של תדירות ברוב הקווים.

תשווה את התדירות של קו 51 של דן באמצע שנות ה2000 למשל לתדירות של קו 1 היום. הבדל של שמיים וארץ.

לצפיה ב-'נכון, אבל תמריצי הגבייה נמוכים מדי'
נכון, אבל תמריצי הגבייה נמוכים מדי
05/11/2019 | 15:35
3
137
זאת לגמרי תנועת מטוטלת מהמצב בו המפעילים חשבו רק על מיקסום הפדיון למצב בו הם לא חושבים עליו כמעט בכלל. (אז היה רק דבר אחד שטוב יותר מאוטובוס עם 50 נוסעים עליו - וזה אוטובוס עם 90 נוסעים עליו, היום הם בכלל לא מתעניינים במספר הנוסעים וזה גם לא טוב כי אין להם שום אינטרס לייעל אתה רשת במונחי מספר נוסעים, רק במונחים תפעוליים של ניצול מקסימלי של ק"מ לכל אוטובוס).

אם התמריץ לנוסע היה גבוה יותר, גם היתה בקרה טובה יותר על תיקופים, גם היה לחץ אצל המפעילים שכל המתקפים יעבדו כמו שצריך, וגם הם היו באים עם פתרונות יצירתיים להקטנת נסיעות עם מספר נוסעים נמוך והעברת תשונמותיהם לנסיעות עם מספר נוסעים גבוה ובכך עוזרים למשרד התחבורה לייעל את כל הרשת (כיום הם אבן נגף בתהליך כי זה מתנגשים עם מושג ה"יעילות" בעיניים שלהם).
בשיטת המכרזים זה היה אומר שהם היו מציעים עלות נמוכה יותר לכל ק"מ, כך שזה לא בהכרח היה מגדיל את התקציב הנדרש, לפחות לא ביחס ישר לגידול בהיקף תמריצי הגבייה.

למעשה אני חושב שזה חלק מהמכרזים החדשים שלצערי מוקפאים.

לצפיה ב-'צריך למצוא את האיזון'
צריך למצוא את האיזון
06/11/2019 | 09:14
63
והמצב כעת הוא לא מאוזן, והמצב במכרזים החדשים שנותנים בו שקל לתיקוף הוא גם לא מאוזן, כי שקל זה סכום יפה כשנסיעה היא קצרה ועולה 2.40 אבל כשמדובר בנסיעה ארוכה מעל 100 ק"מ והנסיעה עולה יותר מ20 ש"ח התמרוץ הוא מצחיק.
הבעיה היא שהמשרד מתקמצן על שכירת אנשי מקוצע בתחום שמכונה בשם תורת המשחקים, אני יכול לשלוח לך תוכנית חילופית לקיימת, שהיא רחוקה מלהיות מושלמת אבל מוצלחת הרבה יותר מהקיימת
לצפיה ב-'מרבית המפעילות לא מבינות את הפוטנציאל הגלום בגידול במספר'
מרבית המפעילות לא מבינות את הפוטנציאל הגלום בגידול במספר
12/11/2019 | 20:59
1
16
הנוסעים.

מפעילה שפועלת להתאמות נדרשות על מנת לשפר את השירות לנוסעים מבחינת לו"ז, מסלולים וכו', תקבל יותר נוסעים. בטווח הארוך (הלא כל כך ארוך) זה ישתלם לה כי כשהביקוש עולה, היא בסופו של דבר מקבלת עוד נסיעות, עוד תוספות שירות ובכך עוד קילומטרים לבצע.
לצפיה ב-'הפוך, הם מבינים שזה לא משתלם להוסיף נוסעים'
הפוך, הם מבינים שזה לא משתלם להוסיף נוסעים
16/11/2019 | 21:56
3
כי גם כשהם צועקים שיש עומס ושלנהגים נמאס לריב עם נוסעים ושאף נהג לא מוכן לבצע את הקווים העמוסים אפילו במחיר פיטורין מהעבודה, משרד התחבורה עסוק בלחשוב איך הוא מתקצב את התוספות, תהליך ארוך שלוקח כמה חודשים ופוגע קשות ביכולת התפקוד של החברה.
עדיף קווים ריקים והכנסה קבועה מאשר להגדיל ראש, לדאוג לנוסעים ולקוות שהפקיד יקום הבוקר על הצד הנכון ויתחשק לו לחפש תיקצוב לנסיעות נוספות וכדובדבן לקצפת משרד התחבורה בנתיים קונס את החברה על ביצוע נמוך.
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים'
תודה לכל המגיבים
05/11/2019 | 18:05
1
124
אצפה לתגובת משרד התחבורה. אולי באמת הנהגים לא חייבים לנו שום דבר, ורשאים להריץ אוטובוסים ריקים - בשמירה מדויקת על לוחות הזמנים.

בנוגע ל"חובת הנוסע להגיע לתחנה דקה לפני", במקרה הספציפי זה לא תמיד אפשרי.
הרכבת מתל אביב מגיעה ללוד גני אביב ב-13:06, וזמן היציאה של האוטובוס הוא 13:10. גם אם הרכבת מגיעה בדיוק בזמן, צריך לעבור בגשר, דרך מדרגות או מעלית, על מנת לצאת, ולא כולם יכולים להספיק. מה גם שהרכבת יכולה להתאחר במקצת.
לצפיה ב-'במקרה הספציפי הזה'
במקרה הספציפי הזה
06/11/2019 | 10:49
96
מה שאפשרי ונכון הוא לתקן את לו"ז קו האוטובוס על ידי כתיבת פניה למשרד התחבורה.
הזזה בחמש דקות (כדי לאפשר להגיע גם לא בריצה) היא בדרך כלל אפשרית ודי קלה לביצוע. 

הקו לא מוגדר כקו מזין לרכבת אלא כקו רגיל ולכן לא מחויב לחכות לרכבת מאחרת. בגלל מדובר בתחנה חלשה מאד ולקו יש תפקידים עירוניים אחרים חשובים יותר זו לדעתי החלטה נכונה נקודתית, אבל גם קו סדיר שמתחיל בתחנת רכבת צריך להיות מסונכרן עד כמה שאפשר ללו"ז הרכבת. וזה אומר לרוב יציאה לפחות 8 דקות אחרי שהרכבת מגיעה (זמן ההליכה מהרציף לתחנה עבור לא אתלטים). בטח שלא רק 4 דקות.

לצפיה ב-'הסיבה הזאת תפועלית בלבד עקב הקושי ביציאה ממסופים/מרכזיות'
הסיבה הזאת תפועלית בלבד עקב הקושי ביציאה ממסופים/מרכזיות
12/11/2019 | 20:52
10
כך שהנסיעה תיקלט כיצאה...

כש-15 אוטובוסים במרכזית תל אביב מתחילים לעשות רוורס ביחד בשעה 16:00, יהיה קשה לכולם לצאת בזמן מהפוליגון של התחנה. הם צריכים לצאת מהפוליגון והנוסעים מכירים את זה כשהכריזה נדלקת ואומרת "התחנה הבאה". כל עוד לא נדלקה הכריזה ואמרה "התחנה הבאה". מבחינת משרד התחבורה האוטובוס עדיין לא יצא לדרך.

ולכן, איחור של עד 5 דקות או הקדמה של עד שתי דקות (שזה מקומם אותי העניין של הקדמה של שתי דקות) לא יחשבו כאיחור או הקדמה.
לצפיה ב-'אם לא הייתי יודעת טוב, הייתי אומרת שזו נשמעת תגובה של מחשב..'
אם לא הייתי יודעת טוב, הייתי אומרת שזו נשמעת תגובה של מחשב..
06/11/2019 | 12:06
93
אבל זה גם הולם לחלוטין לתשובה אוטומטית ומנוסחת מראש של איזשהו אחראי שרות בתחבורה ציבורית שכנראה מעולם לא נסע באוטובוס בעצמו...

לצפיה ב-'גם במטרופולין לפעמים נראה שהנהגים היו מעדיפים לא לעצור בתחנה'
גם במטרופולין לפעמים נראה שהנהגים היו מעדיפים לא לעצור בתחנה
06/11/2019 | 12:10
4
127
רק הבוקר המתנתי בתחנה, אוטובוס התקרב, לפחות נוסע אחד נוסף מלבד התכוון לעלות עליו. נראה היה שהאוטובוס מתכוון להמשיך בלי לעצור למרות שהיו מספר נוסעים באזור התחנה (אין שם סככה רק 'אזורי תחנה' עם שלט ). נפנפנו לעברו, נראה שהתקרב למדרכה ומתכוון לעצור ובעוד אנחנו ממהרים לכיוון האוטובוס (שעצר במרחק כמה מטרים קדימה) האוטובוס דהר קדימה - בלי לעלות נוסעים בתחנה! וזה היה רק דוגמא למקרה מאד מובהק שבו אין מקום לספק. האוטובוס פשוט דילג על התחנה כאשר במפורש נוסעים המתינו בתחנה.
לצפיה ב-'מה שמפתיע'
מה שמפתיע
07/11/2019 | 14:18
2
89
זו לא התנהגותו של נהג זה או אחר, אלא הגיבוי המוחלט שחברה מעניקה להתנהגות נלוזה כזאת, כפי שנראה בתגובה הרשמית של חברת קווים. אני מסוקרן לראות את תגובת משרד התחבורה, שאליו הפניתי תלונה בנדון.
לצפיה ב-'אם הוא ייצא באיחור החברה'
אם הוא ייצא באיחור החברה
08/11/2019 | 01:30
1
72
תיקנס על אי דיוק, במיקרה הזה החברה לא תיקנס בכלום.
הנוסעים?
זה פרט שולי בעיני משרד התחבורה
לצפיה ב-'נצפה לתגובת משרד התחבורה '
נצפה לתגובת משרד התחבורה
08/11/2019 | 15:12
24
לצפיה ב-'איפה באשכול הדרום או בשרון/גוש דן?'
איפה באשכול הדרום או בשרון/גוש דן?
08/11/2019 | 13:34
60
עוד יותר ספציפית באיזו תחנה מדובר?
בשרון נתקלתי עד לא מזמן לא מעט פעמים, על אוטובוסים המדלגים על התחנות. לא בגלל עומס נוסעים. פעם אחת המתנתי לקו 17 בכפר סבא ברחוב ויצמן הראשי, לנסוע לכיוון התחנה המרכזית. הוא, בדומה למקרים אחרים, היה בנתיב המרוחק מהתחנה, על אף שלא היה כלל עומס. פשוט התעלם מהתחנה. לאור השעה המוקדמת יחסית שבה הגיע, כזו של פרייבט להערכתי הוא כך פעל לאורך המסלול - נסיעה מרוחקת מהתחנות.
אז אולי זה נחשב שהנסיעה בוצעה. באיזה אופן, זה עניין אחר.
לצפיה ב-'בשל תקלה: הופסקה תנועת הרכבות בין ירושלים לנתב"ג'
בשל תקלה: הופסקה תנועת הרכבות בין ירושלים לנתב"ג
07/11/2019 | 08:31
124
תנועת הרכבות בין ירושלים לנתב"ג הופסקה בעקבות תקלה בכלי הנדסי הפועל לחישמול המסילות בשעות הלילה, שגרמה לו לעצור באיזור נתב"ג. בשל כך טרם חודשה תנועת הרכבות אל תחנות ירושלים נבון ומודיעין, ועבור הנוסעים מופעלים היסעים. עם פינוי הכלי ההנדסי תנועת הרכבות בצורה מלאה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5620808,0...
לצפיה ב-'עדכון קצרצר מצולם מתחנת יהודית'
עדכון קצרצר מצולם מתחנת יהודית
04/11/2019 | 15:12
24
420
תמונה ראשונה: על מבנה הבטון שדיברנו עליה רבות בפורום בעבר (והנחנו שמדובר בפיר אוורור) הותקן עגורן סטנדרטי גדול, כשעברתי שם הוא הרים קופסאות בטון קטנות יחסית שלא ממש הבנתי מה המטרה שלהן.

תמונה שנייה: אולי חפירת כניסה? צמוד למדרכה, בצד הצפון מזרחי של התחנה. כרגע בעומק מאוד רדוד, אז לא בדיוק ברור מה הולך שם.
לצפיה ב-'אהה! אז טעינו'
אהה! אז טעינו
04/11/2019 | 17:58
5
196
בעצם המבנה הזה הוא בסיס עבור מנוף?
אולי החליטו לזרז את הבניה וחושבים שזה יילך יותר מהר עם העגורן?
לגבי התמונה השניה, בהחלט חושב שזה הכנות לחפירות של הכניסה.
עברתי שם מספר פעמים בשבועות האחרונים אבל כרגע לא ממש מתקדם שם כלום.
אפרופו מנופים, דיווחתי כאן לא מזמן על הצבת מספר מנופים בתחנת קרליבך.
 נת"ע פרסמו עדכון על הכנות לפירוק שאריות מכונות הקידוח בחלק המערבי של התחנה (מגי והשניה ששמה ברח ממני).
עכשיו אני חושב שאולי המנופים האלה נועדו לסייע בפירוק הזה?

לצפיה ב-'במה השתמשו לפירוק המכונות הקודמות?'
במה השתמשו לפירוק המכונות הקודמות?
04/11/2019 | 20:16
4
102
גם השתמשו בעגורנים נייחים? או במנופים ניידים?

לגבי האם המבנה הוא בסיס למנוף - זה מאוד לא ברור. נשמע לי משונה שייבנו מבנה בצורת קוביה חלולה בתור בסיס למנוף - זה הרי פחות יציב מלבנות משטח שטוח ישר על הקרקע ולבנות את המנוף עליו, ולא ראיתי דבר כזה באף אתר בנייה אחר בעיר - משתמשים בעגורנים בכל מקום ובאף אחד מהמקומות האלו לא ראיתי קובייה חלולה בתור בסיס.

מצד שני, הוא מאוד גבוה יחסית לסתם מבנה של פיר אוורור, אז יכול להיות שהוא כן זמני. כנראה שאין לנו איך לדעת חוץ מלשאול את נת"ע או לחכות.
לצפיה ב-'זהו שבפירוקים הקודמים השתמשו במנופים ניידים ענקיים.'
זהו שבפירוקים הקודמים השתמשו במנופים ניידים ענקיים.
04/11/2019 | 20:30
87
היו תמונות של נת"ע.
אולי החליטו שיותר חסכוני להשתמש במנוף קבוע?
או שאולי מתכוונים להשמיש אותו לעוד דברים?

לצפיה ב-'לגבי צורת בניה של בסיס למנוף אולי יש לי הסבר.'
לגבי צורת בניה של בסיס למנוף אולי יש לי הסבר.
04/11/2019 | 20:32
101
ייתכן שהוא עומד על לוחות הבטון שמכסים את התחנה ובנו אותו בשביל לפזר את העומס על המשטח בצורה יותר אחידה?
ברור שלא תראה את זה בשום מקום אחר, כי בדרך כלל לא מתקינים מנוף על משטח שהוא בעצם גשר מעל חלל ריק.

לצפיה ב-'בהחלט מציבים מנופים בצורה כזו בעוד מקומות'
בהחלט מציבים מנופים בצורה כזו בעוד מקומות
07/11/2019 | 19:51
1
63
הינה תמונה של בסיס מנוף שהוצב על גג של קומת החניון באתר בניה ברחוב תרנ"א בחדרה.
שים לב שבסיס המעמד יושב על נקודות שבהן יש תמיכה בגג החניון, ואילו על הקוביה יש נקודות יצוב למנוף, בהתאם לרגלי המנוף.
לצפיה ב-'אז צדקתי כשאמרתי שזה מיועד לשיפור התמיכה במנוף'
אז צדקתי כשאמרתי שזה מיועד לשיפור התמיכה במנוף
07/11/2019 | 21:38
28
בגלל שהוא עומד על חלל תת קרקעי?
אגב זה מראה עד כמה בעיית המקום חמורה בחלק מאתרי העבודה של נת"ע.
הרי הם לא שמו את המנוף שם בלית ברירה.
הם בוודאי היו מעדיפים לשים את המנוף על קרקע מוצקה, אבל פשוט אין להם איפה.
זה מוסיף עוד כמה שבועות למשך הבניה, כי מן הסתם להקים מנוף בצורה הרגילה, היה לוקח משהו כמו יומיים ולא כמה שבועות כמו במקרה הזה.

לצפיה ב-' עדכון מעניין (וגם קצת מטריד) מApdituderail'
עדכון מעניין (וגם קצת מטריד) מApdituderail
04/11/2019 | 21:10
17
205
הנחת מסילות ידנית במנהרה ליד תחנת אלנבי (לדברי כותב הפוסט).
אני מקווה בהחלט שזה עניין נקודתי וברוב המנהרות הדבר יעשה עם מכונות ולא בצורה הזאת (ככה לא יסיימו את הנחת המסילות גם בעוד חמש שנים).

לצפיה ב-'אני חושב שמתחיל להיות ברור לכולם שאיחור של שנה יהיה בגדר נס'
אני חושב שמתחיל להיות ברור לכולם שאיחור של שנה יהיה בגדר נס
05/11/2019 | 13:11
72
לצפיה ב-'אני לא חושב שיזיזו ככה את כל המסילות'
אני לא חושב שיזיזו ככה את כל המסילות
05/11/2019 | 16:54
9
133
אולי הייתה להם בעייה מיוחדת שחייבה את זה? אין סיכוי שיזיזו את כל המסילות ככה. יהיה יותר זול ומהיר אפילו לבנות מאפס קרוניות מיוחדות שישמשו להזזת המסילות למקום היעד, ובטוח שהרבה יותר זול לקנות קרונית כזו או להביא משומשת מחו"ל (אלו של רכבת ישראל כנראה גדולות מדי מכדי להיכנס בקלות למנהרות).
לצפיה ב-'נדמה לי שאני יודע למה הם עושים את זה.'
נדמה לי שאני יודע למה הם עושים את זה.
05/11/2019 | 17:06
8
126
בואותו בלוג כבר כתבו על  נושא הblast doors שמתקינים בכניסה לתחנה וצוין שזה יקשה על התקנה של מסילות בצורה ממוכנת.
זה לא ממש ברור מהתמונה, אבל כנראה מדובר בקטע שדי סמוך לדלתות התחנה ובאמת לא ניתן להביא את המכונה לשם, אז מבצעים את הקטע הזה ידנית.
אם זאת הסיבה, אז הם יצטרכו לחזור על הפעולה הזאת במקטעים הסמוכים לכל תחנה ותחנה.
או שאולי הם צריכים להמתין עם התקנת הדלתות האלה עד אחרי סיום הנחת המסילות.
באלנבי התקינו את הכל, כי כנראה רצו לסיים תחנה אחת בהקדם האפשרי כסוג של ניסוי.

לצפיה ב-'אבל זה קצת מוזר, לא?'
אבל זה קצת מוזר, לא?
05/11/2019 | 17:09
7
93
נניח ואי אפשר להתקין עם מכונה. אז סבבה - אפשר להתקין ידנית. אבל למה את המסילה עצמה מזיזים עובדים, עם הידיים, על גלגלים קטנים - כאילו אנחנו במאה ה19 ומי שבונה את הרכבת זה איזמבארד קינגדום ברונל המהנדס הדגול?

אי אפשר להזיז את המסילה עם קרונית ממונעת?
לצפיה ב-'אם אכן מדובר במקרה בודד של מקטע הספציפי ליד אלנבי'
אם אכן מדובר במקרה בודד של מקטע הספציפי ליד אלנבי
05/11/2019 | 18:02
6
84
אז הם כנראה פשוט החליטו, שלא שווה להשקיע בקרונית.
אם מדובר בהרבה קטעים, אז בוודאי שצריכים משהו בסגנון.

לצפיה ב-'שאלתי את נת"ע - מבנה זמני'
שאלתי את נת"ע - מבנה זמני
10/11/2019 | 15:26
5
22
אתה צודק, מדובר במבנה זמני בשביל המנוף. הכניסה בפועל תהיה קטנה בהרבה.
לצפיה ב-'זה מצער'
זה מצער
10/11/2019 | 18:06
4
12
נדמה לי, שללא הגבלות מקום פנוי באתר, התקציב וזמינות הציוד, היה הרבה יותר נכון, להשכיר מנוף נייד בעל כושר הנפה דומה למנוף שהוקם וזה היה חוסך גם כמה שבועות של הקמה וגם לא יודע כמה זמן להריסה בסוף.
וזה גם כנראה היה בטיחותי יותר.

לצפיה ב-'אבל הרי קיימות כל המגבלות האלה שהזכרת...'
אבל הרי קיימות כל המגבלות האלה שהזכרת...
11/11/2019 | 00:28
3
11
גם אם נתעלם מעניין התקציב- לא בטוח שיש מנוף נייד מתאים זמין לכ"כ הרבה זמן ולא בטוח שהגודל של האתר והמבנה שלו מאפשר שמנוף נייד ענק יסתובב בו. לגבי זמן הריסה- קשה לי להאמין שמדובר בעניין של יותר מימים בודדים, אם בכלל. ולגבי בטיחות- אני לא מומחה בנושא, אבל לדעתי הסבירות שיתמוטט מבנה זמני של מנוף (שאני אתפלא אם בפרוייקט כזה לא זכה לאישורים המתאימים) נמוך בהרבה מהסיכוי שמנוף נייד ענק ידרוס פועל באתר כ"כ קטן- ואם אני זוכר נכון באתר הזה ממש כבר נהרג עובד שנפגע ע"י רכב כבד.
לצפיה ב-'המצב האידאלי זה כמובן מנוף גשר כמו באלנבי'
המצב האידאלי זה כמובן מנוף גשר כמו באלנבי
11/11/2019 | 09:57
2
11
המצב שפחות טוב, אבל עדיין סביר זה מנוף נייד (ונכון זה יקר מדי וגם אי אפשר להשכיר אותו לתקופה הנדרשת)
המצב שעוד פחות אידאלי, אבל עדיף על המצב הקיים, זה מנוף רגיל, אבל שיעמוד על קרקע מוצקה ולא יצריך את בנייה של ה"קובייה".
מה שנבחר זה פחות או יותר הדבר הרע ביותר בהינתן המצב.
לגבי הבטיחות, ברור לי שנעשו כל הצעדים הנדרשים על מנת להבטיח את היציבות של המנוף.
אגב זה גם הולך להוסיף זמן לבנייה.
ממה שידוע על תחנות האחרות, התקרה של חלל התחנה נתמכת על ידי עמודים ענקיים שיוצקו בתחילת העבודה.
הם לא יוכלו לפרק את העמודים האלה, כל עוד המנוף הזה עומד שם, מה שאומר שעד לסיום עבודות בניית השלד (שלשמם הביאו את המנוף).
אכן נהרג שם פועל בזמן החפירות.
לצפיה ב-'המצב האידיאלי היה כמובן להעסיק אותך בתור מנהל האתר,'
המצב האידיאלי היה כמובן להעסיק אותך בתור מנהל האתר,
11/11/2019 | 14:45
1
12
אבל אני מניח שאתה עסוק בדברים אחרים אז כנראה שהם נאלצו להעסיק אנשי מקצוע או משהו כזה.
לצפיה ב-'אתה בטח מכיר את הבדיחה על מי בנה את טיטאניק?'
אתה בטח מכיר את הבדיחה על מי בנה את טיטאניק?
11/11/2019 | 19:19
4
למקרה שלא:
"חובבנים בנו את תיבת נוח ומקצוענים בנו את טיטאניק, זכור את זה פעם הבאה שאתה מחליט לסמוך על מקצוענים".
אבל אני בטוח שאתה מקצוען אמיתי והיית עושה את זה הרבה יותר טוב מכולם
לצפיה ב-'אני מופתע שדווקא זה מדאיג את הקוראים כאן.'
אני מופתע שדווקא זה מדאיג את הקוראים כאן.
05/11/2019 | 18:11
5
144
אמנם אני באמת לא יודע, אבל אני ממש משוכנע שמדובר באירוע מקומי שנובע מסיבה נקודתית.  ואם מהסיבה הזו היו צריכים להזיז מסילה אחת או שתיים כמה עשרות מטרים, נו שויין....
באמת קוריוז ולא יותר מזה, לא נראה שהיה מדובר במשהו שהם מתקשים בו במיוחד.  אסכם זאת כך, איחור של שנה יהיה אכן בגדר נס (מסכים עם מי Sephirot שכתב זאת כאן לפניי ואני חוזר ואומר את זה כל פעם מחדש אבל האיחור לא יקרה בגלל האירוע המשעשע והלא מייצג שפורסם ע"י Aptitude 
לצפיה ב-'בוודאי שלא בגלל המסילות'
בוודאי שלא בגלל המסילות
06/11/2019 | 14:43
4
89
בעיקר בגלל שבחלק מהתחנות הם עוד עדיין יוצקים רצפה, ותחנות אלנבי ואלרוזרוב לא מתקרבות אפילו לסיום, למרות שעבדו עליהם לכאורה 24/7 בלי הפרעה של תנועה מלמעלה.
לצפיה ב-'כמה זמן אמור לקחת לבנות תחנה?'
כמה זמן אמור לקחת לבנות תחנה?
10/11/2019 | 15:20
3
22
מתחילת העבודות? מיציקת הרצפה?
לצפיה ב-'אין לשאלה זאת תשובה חד משמעית.'
אין לשאלה זאת תשובה חד משמעית.
10/11/2019 | 18:01
2
24
לתחנת אלנבי (שניתן להגיד שהיא די מוכנה) לקח כשנתיים וחצי להגיע למצבה הנוכחי.
האם זה מייצג את כל התחנות?
לא יודע.
יש לך תחנות שבוודאות יקח  יותר זמן לבנות (קרליבך וכמובן בן גוריון) כי הן באורך כפול (לקרליבך יש גם יותר קומות בגלל הצטלבות הקווים).
בבן גוריון אגב עדיין ייקח כחודשיים עד לסיום יציקת הרצפה, בגלל הצורך להוציא את המכונות TBM שייקח כחודש להוציא אותם ועוד כמה שבועות לסיים את יציקת הרצפה (מדובר בעובי בטון של 2-3 מטרים בכל זאת).
יש גם עניין של תנאי הסביבה (אלנבי היה קל לבנות, כי כל השטח היה סוג של סטרילי ולא היתה שום הפרעה לפועלי הבניה.
ברוב התחנות, צריך כל הזמן לשמור על מעבר כלשהו להולכי רגל, למכוניות, לוודא שהבניה לא פוגעת בבניינים ותשתיות מסביב.
מצד שני, לדעתי ניתן להתחיל לעבוד על עבודות גמר עוד לפני שמסיימים את כל השלד.
זה אולי לא הכי בטיחותי, אבל זה אפשרי.
לדעתי, זה גם יהיה חייב לקרות, כי אחרת המצב באמת די רע.
יש רק שתי תחנות שבהן לא הסתיימה יציקת רצפה, יש מספר תחנות שבהן היא היתה לפני כמה שבועות.
די ברור שלא כל התחנות  יהיו מוכנות בתאריך היעד.
אלנבי, אליפלט, אם המושבות וארלוזורוב כמעט בוודאות יהיו מוכנות, בן גוריון ושדרות יהודית קרוב לוודאי שלא יהיו מוכנות, לגבי השאר לא יודע.

לצפיה ב-'את אלנבי לקח לסיים שנתיים וחצי מרגע תחילת העבודות?'
את אלנבי לקח לסיים שנתיים וחצי מרגע תחילת העבודות?
11/11/2019 | 19:22
1
15
אגב, מה מיוחד בתחנת בן גוריון שבגללו היא באורך כפול?
לצפיה ב-'שנתיים וחצי מיציקת הרצפה '
שנתיים וחצי מיציקת הרצפה
11/11/2019 | 19:27
14
בן גוריון כזאת ארוכה, בגלל שהיא משמשת כתחנה סופית ל4 מכונות הTBM
היא וקרליבך.

לצפיה ב-'שאלה על שילוט/כריזה בתוך האוטובוסים'
שאלה על שילוט/כריזה בתוך האוטובוסים
05/11/2019 | 16:04
2
146
האם בכל חברה יש גוף אחראי למצב השילוט האלקטרוני בתוך האוטובוס ולכריזה הפנימית ?
או שזה מנוהל ע"י חברות חיצוניות שנותמנות שירות למפעיל עצמו ?

תודה
לצפיה ב-'דן אני יודע שאין עובדי קבלן בנושא הזה והניהול ישיר.'
דן אני יודע שאין עובדי קבלן בנושא הזה והניהול ישיר.
06/11/2019 | 09:13
1
127
דן משלמת לחברה שעושה הכרזות למשיבונים וטלפוניה שמשלמת לגיליה שטרן(הקריינית בדן) בשביל לעשות את ההכרזות. התסריטים להכרזות הם מטעם דן ולא חברת קבלן.

ככה נראה לי גם באגד, קווים, אפיקים.

במטרופולין, סופרבוס ועפיפי יתכן ויש קבלן שמנהל להם את זה עקב חוסר אחידות בכריזה.
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
06/11/2019 | 12:54
67
ידוע לכם אולי מה שם החברה ?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ