לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2167121,671 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'שלוחת מסילה ישנה לגלילות?'
שלוחת מסילה ישנה לגלילות?
17/07/2018 | 20:07
35
306
נתקלתי בסרטון (הארוך מאוד) הזה של גיא שחר, שמצא אוסף מפות משנות השישים ועובר על ההבדלים בין המפות היום למפות פעם

https://www.youtube.com/watch?v=aIHQE5Jx8VY

בקטע הסרטון על גוש דן/תל אביב (דלגו עם האינדקס למטה) מופיעה במפה שלוחת מסילה ממסילת החוף לאיזור שהיום הוא פי גלילות.
את התוואי (שכבר מזמן אין בו מסילה) ניתן אפילו לראות במטושטש (אם מפעילים קצת דמיון ואת האיזור בדמיון שנועד לאתר תוואי מסילה היסטוריים) בתצלום הלווין של govmap. מופיע גם רמז לשלוחה הזו בשכבה "צווי הכרזה מסילות ברזל".

מי יודע לספר משהו על השלוחה הזו? באיזו שנה הוקמה? למה שימשה? האם קשורה למכלי איכסון הדלק שם?
כמו כן מתי הוקם בכלל כל מתחם אחסון הדלק בפי גלילות?

(אגב, חבל שגיא שחר לא סרק את המפות הנדירות שלו, אלא העלה אותן רק בפורמט הלא נגיש הזה של "סרטון")
לצפיה ב-'הדבר היחיד שאני יודע זה שהיא עברה מתחת לרמפת המחלף (במפה)'
הדבר היחיד שאני יודע זה שהיא עברה מתחת לרמפת המחלף (במפה)
17/07/2018 | 22:47
15
171
אאל"ט מתחת לרמפה של המגיעים מ-5 מערב ל-20 דרום. כך ראיתי במפה בעבר, האם יש לכך שרידים ברמפה עצמה עד היום?
לצפיה ב-'קשה לראות כשנוסעים ברכב פרטי, ואין streetview...'
קשה לראות כשנוסעים ברכב פרטי, ואין streetview...
17/07/2018 | 23:13
2
145
מתצלום אוויר עדכני לא ממש נראה שהרמפה הזו מאפשרת מעבר מסילה מתחתיה, אז ייתכן שהשלוחה נסגרה לפני שבנו את הרמפה?

ואם כבר מדברים על המחלף הזה, יש משהו שם שתמיד מסקרן אותי כשאני עובר בו ברכב אבל מפחד לעצור לראות מסיבות ברורות - כשיורדים מחמש מערב ל20 *צפון* אפשר לראות משמאל שיש קטע כביש נטוש וחסום שמגיע מדרום ומשתלב גם הוא לאותם זוג נתיבי השתלבות שאיתם משתלבים ל20 צפון. מאיפה הנתיב הזה בא, למה שימש, ולמה בוטל?

נראה כמעט כאילו זו הייתה רמפה שאיפשרה לרדת מ5 מזרח ל20 צפון? אולי היא בוטלה כשנבנה שם הגשר מ20 צפון ל5 מערב?

מאוד מעניין אותי לראות מה היה הlayout של המחלף הזה לאורך השנים ודי מבאס שאין סליידר של ציר זמן באתר המפות הממשלתי.
לצפיה ב-'השלוחה לגלילות עברה מתחת לרמפה.'
השלוחה לגלילות עברה מתחת לרמפה.
17/07/2018 | 23:21
116
יתכן ואולי יש כיום רמפה אחרת.

אם זו אותה רמפה כפי שהיה מאז שפעלה השלוחה, אז כאמור השלוחה עברה מתחת לרמפה.
לצפיה ב-'הכביש הנטוש הוא שריד לרמפת לולאה שהגיעה מ-5 מזרח ל-20 צפון'
הכביש הנטוש הוא שריד לרמפת לולאה שהגיעה מ-5 מזרח ל-20 צפון
18/07/2018 | 09:28
104
אני זוכר בוודאות, לפני כ-10 שנים נסגרה הרמפה כדי לשדרג את המחלף, ולהקים את הפניה מ-20 צפון ל-5 מערב ללא רמזור. לא יודע אם קיימות תכניות להחזיר את הלולאה (בכל זאת, הכביש עוד קיים מתחת לגשר גלילות) אבל נראה לי שהדבר אפשרי...
לצפיה ב-'מה שאתה מתאר זה כבר משהו חדש.'
מה שאתה מתאר זה כבר משהו חדש.
17/07/2018 | 23:15
11
119
בשנות ה-80 נתיבי אילון לא הגיעו עד לגלילות ואפילו לא הגיעו עד לשדרות רוקח.

לכן בימים ההם של שנות ה-80 לא היה במקום מחלף ולא היתה רמפה וכל השטח היה בלי כבישים למעט כביש 5 שחלף בגשר מעל מסילת הרכבת.
לצפיה ב-'מחלף גלילות לא נפתח ב-1991?'
מחלף גלילות לא נפתח ב-1991?
18/07/2018 | 09:29
10
46
לצפיה ב-'מחלף גלילות מזרח או מערב?'
מחלף גלילות מזרח או מערב?
18/07/2018 | 12:10
9
82
מזרח זה מפגש איילון (כביש 20) עם 5
ומערב זה מפגש כבישים 2 (כביש החוף) עם 5.

גלילות מזרח (של בעצם האיילון) נפתח בוודאות אחרי 94' או אפילו 95'.
גלילות מערב נפתח בוודאות אחרי שנת 2001
לצפיה ב-'גלילות מזרח'
גלילות מזרח
18/07/2018 | 19:30
8
59
במערב הגשר נפתח לפי מה שאני זוכר לפני כ-10 שנים בלבד, גג 2005...
לצפיה ב-'לפי הויקיפדיה הגשר המעוגל במערב גלילות נפתח ב-2007'
לפי הויקיפדיה הגשר המעוגל במערב גלילות נפתח ב-2007
18/07/2018 | 19:37
7
70
אני זוכר דיונים עליו בפורום.
אגב, כמו כל פרוייקט תשתיתי טוב בימים הראשונים הוא דוקא הגביר פקקים.

כמו מנהרת ולנברג - שיטרית בצפון מזרח ת"א/ב"ב/ר"ג.

המון פעמים יש מה שנקרא תקופת הסתגלות של הנהג הממוצע/שכיח כשהוא מתקרב
לפרוייקט תשתיתי חדש.

הנה, למרות עליה בנפח התנועה בד"כ אין במרבית הימים פקקים צפונית לגשר
גלילות, כמו שכן היה בימים הראשונים לפתיחתו.

לפי אותה גברת ויקיפדיה החלק הראשון של גלילות מזרח נפתח כבר ב-93'.
בוודאות החלק השני, זה שמאפשר מאיילון צפון להגיע להרצליה (שלב א' של התוספת וכעבור שנים ספורות היה שלב ב' שאפשר להגיע עד כפר שמריהו)
חנכו הרבה הרבה אחרי 93'. להערכתי בין השנים 98' ל-2000.
בשלהי 2000 כבר עבדתי בהרצליה פיתוח (אזור התעסוקה העצום) ובאתי ברכבי
במחלף החדש של איילון עם שבעת הכוכבים.
לצפיה ב-'אין "הויקיפדיה" יש רק "ויקיפדיה" (בלי the). זה שם פרטי.'
אין "הויקיפדיה" יש רק "ויקיפדיה" (בלי the). זה שם פרטי.
18/07/2018 | 20:42
6
29
לצפיה ב-'זה כבר מזמן אבל מזמון מזמן הפך למעין מונח כללי'
זה כבר מזמן אבל מזמון מזמן הפך למעין מונח כללי
18/07/2018 | 20:59
5
64
ואני אמשיך לידע אותו באחו שרטואה ה"א הידיעה.
מפריע למישהו? שידמיין שהוא איננו רואה את ה"א הידיעה לפני המלה ויקיפדיה.

ומי שלא טוב לו? יום טוב לו!

אגב, כמומחית לשפה העברית את היית אמורה לשים לב שהמון אנשים, בד"כ
בקונוטציה רעה או רעה מאוד, מוסיפים ה"א הידיעה לפני שם של מושא תעובם/שנאתם/ביקורתם.
מעל ל-10 פעמים שונות נתקלתי ב- הביבי (הכינוי של נתניהו בתוספת ה"א הידיעה)

אצלי ה"א הידיעה לפני ויקי כנפו, אופס, ויקיפדיה זה ממש לא משנאה או תיעוב או ביקורת, אלא בדיוק ההיפך, מחיבה יתירה. באמת, בחיי, נשבע לכם בספר דפי
זהב ועוד של אזור חיוג השפלה שנת 98'.
לצפיה ב-'לא. ויקיפדיה אינה שם גנרי (כמו פלאפון) אלא אותו אתר בדיוק'
לא. ויקיפדיה אינה שם גנרי (כמו פלאפון) אלא אותו אתר בדיוק
18/07/2018 | 21:38
4
54
ואתה כמובן יכול לעשות מה שאתה רוצה; אני רק ציינתי שאין צורך ביידוע מכיוון שזו טעות נפוצה (לא רק כלפי ויקיפדיה, בכלל) חדשה יחסית בעברית, ואני עדיין נאחזת בסיכוי שיש כאן נקודה להיאבק עליה...

נ.ב.
אכן אנשים מיידעים לפעמים שמות פרטיים של אנשים מתוך לגלוג ואירוניה, אבל זה משהו אחר.
לצפיה ב-'ואגב, האם שמעת פעם את המילה העברית למחצה טלתא?'
ואגב, האם שמעת פעם את המילה העברית למחצה טלתא?
18/07/2018 | 22:04
3
59
בעבר נעשה ניסיון ליצור מעין מילה עברית לטלפון הסלולרי. ומכיוון שפלאפון היה בעבר בשנות ה-80 שם של שירות טלפוני שהפך בשנות ה-90 להיות שם של חברה בע"מ, נעשה ניסיון ליצור מילה עברית ונבחרה המילה טלתא.

טלתא זה למעשה קיצור של טלפון תאי.

הטלפון הסלולרי הוא למעשה טלפון תאי הפועל בשיטה תאית. וזהו מקור הרעיון למילה טלתא שלמיטב ידיעתי לא הצליחה.
לצפיה ב-'לא. ו"פלאפון" תמיד היה שם מסחרי שיווקי (של החברה)'
לא. ו"פלאפון" תמיד היה שם מסחרי שיווקי (של החברה)
18/07/2018 | 22:16
2
53

הוא הפך להיות שם כללי המזוהה עם המוצר כי במשך כעשור היא הייתה מונופול בתחום הטלפונים הסלולריים בישראל, וכמובן כי הוא שם מוצלח וקליט. עם כניסת סלקום לשוק היא עשתה מאמצים כבירים לשנות את המצב (הלשוני) והצליחה חלקית; כניסתה של פרטנר-אורנג' נתנה דחיפה נוספת למעבר לשמות כלליים יותר כמו "טלפון נייד", "טלפון סלולרי" (או פשוט "סלולרי" בקיצור) ועם הירידה המתמדת בשימוש בטלפונים הקוויים נראה שהמילה "טלפון" כבר מספקת ואין צורך להכביר במילים.
לצפיה ב-'אם לא שמעת מעולם את המילה טלתא, אז ככל הנראה היא נכתבה'
אם לא שמעת מעולם את המילה טלתא, אז ככל הנראה היא נכתבה
18/07/2018 | 23:40
1
67
רק בפרסומים ובמסמכים הפנימיים של חברת בזק ומשרד התקשורת.

אני קראתי את כל הפרסומים של חברת בזק ומשרד התקשורת ולכן אני מכיר היטב את המילה טלתא.

השם סלקום זה צירוף (או הלחם בסיסים) של סל (שזה תא) וקום (קיצור של תקשורת במובן טלקום / טלקומוניקציה).
לצפיה ב-'Cellcom = Cellular communication, זה ידוע.'
Cellcom = Cellular communication, זה ידוע.
18/07/2018 | 23:56
17
לצפיה ב-'שלוחת גלילות הובילה למיכלי פזגז'
שלוחת גלילות הובילה למיכלי פזגז
17/07/2018 | 23:02
1
144
רכבת המשא של פזגז יצאה מתחנת בני ברק צפונה דרך תל ברוך ולפני כביש 5 היה המסוט שהיה נעול בנעילה מפתחית חשמלית.

כל הקטע מתל אביב לחיפה הופעל בשיטת איתות חשמלי ולכן המסוט היה נעול בנעילה מפתחית חשמלית. המסוט הופעל ביד אך היה נעול כאמור בנעילה מפתחית חשמלית. כל הקטע מתל אביב מרכז ועד להרצליה נשלט מתא האיתות בתחנת תל אביב מרכז ולכן גם השלוחה הזו נשלטה מאותו תא איתות והאתת בתא איתות זה היה צריך לשחרר את המפתח של הנעילה החשמלית על מנת שיהיה אפשר להזיז את המסוט.

הקו הראשי שבו חלפו רכבות היה מוגן באמצעות שומטן לפני היציאה משלוחת גלילות.

השלוחה כאמור שימשה להובלת גז לחוות מיכלי הגז בפי גלילות.

למיטב זכרוני היה במקום בסמוך למסוט גם תא שהיה בו טלפון נל"ן לצורך ההתקשרות טלפונית לאתת בתא האיתות.
לצפיה ב-'אפשר גם היה לכתוב את המשפט על הנעילה המפתחית כך: '
אפשר גם היה לכתוב את המשפט על הנעילה המפתחית כך:
17/07/2018 | 23:10
102
האתת בתא האיתות בתל אביב מרכז היה צריך לשחרר את הנעילה של המפתח החשמלי על מנת שיהיה אפשר להזיז את המסוט.

לצפיה ב-'אני עוד זוכר כילד, נער וגם חייל (גיוס 84')'
אני עוד זוכר כילד, נער וגם חייל (גיוס 84')
17/07/2018 | 23:49
1
164
את הרכבות של הגז/בנזין/נפט (אחד מהדברים הללו בוודאות אולי כל השלושה) 
שעל הקרונות הגליליים (הקרונות היו בצורת גליל שוכב) היה כתוב 'פזגז'.
ראיתי כאלו רכבות הן בחיפה ופה ושם, לעתים נדירות, גם משלוחת גלילות או לשלוחת גלילות.

נניח כשבאים בבוקר ברכבת לת"א ורואים ימינה (כלומר מערבה) רכבת משא של דלקים
כאלו ממתינה שהמסילה הראשית והלא מוכפלת דאז תתפנה.
לצפיה ב-'בחיפה היתה שלוחת פזגז בסמוך לבתי הזיקוק'
בחיפה היתה שלוחת פזגז בסמוך לבתי הזיקוק
18/07/2018 | 00:01
101
רכבות פזגז היו יוצאות ממגרש העריכה בחיפה ובתחנת קישון היו נכנסות לשלוחת דשנים וממשיכות עד לחוות מיכלי הגז שהיתה בסמוך לכביש הראשי.

בשנות ה-80 זה היה קרונות שהובילו גז ל/מ חוות מיכלי הגז. מה היה לפני כן והאם לפני כן הובילו גם נפט בנזין וסולר אינני יודע. אבל אני כן יודע שבעבר היתה בחיפה שלוחת הנפט והובילו דלקים לאזור הנפט בחיפה ולתחנת הכוח בחיפה וגם לצה"ל, וגם לתחנה בירושלים הובילו נפט ודלקים, כך שיתכן שבעבר לפני שנות ה-80 הובילו גם נפט בנזין וסולר.
לצפיה ב-'נזכרתי שבסמוך למסוט היה מבנה קטן עבור העתק (איש התנועה).'
נזכרתי שבסמוך למסוט היה מבנה קטן עבור העתק (איש התנועה).
18/07/2018 | 23:58
54
בכל רכבת משא יש איש תנועה המכונה עתק ותפקידו בין השאר גם ליצור קשר עם האתת ולהזיז את המסוטים.

בסמוך למסוט על הקו הראשי חיפה תל אביב היה כאמור מבנה קטן עבור העתק של הרכבת ובמבנה היה מכשיר טלפון נל"ן לצורך ההתקשרות עם האתת שנמצא בתא האיתות בת"א מרכז.

מבנים שכאלה עם טלפון נל"ן היו בעבר בסמוך לכל מסוט של שלוחה שהסתעפה מהקו הראשי. בקוים שהופעלו בשיטת איתות מכני היה במבנים הללו גם מתקן שרביטים.
לצפיה ב-'השלוחה לפי-גלילות'
השלוחה לפי-גלילות
20/07/2018 | 09:30
6
46
השלוחה הייתה קיימת עדיין בשנות התשעים.
כפי שנכתב השלוחה עברה מתחת לרמפה, המקשרת מכביש 5 (כשנוסעים לכיוון מערב) המקשרת לאיילון דרום.

בשנת 2000 או מעט לפני כן נפתח המקטע של נתיבי איילון מכיוון הרצליה לכיוון תל אביב. אני חושב, שמעט לפני שנפתח המקטע הזה, נסגרה שלוחת הרכבת לפי-גלילות. אחרת אותו תוואי של השלוחה ואותו התוואי המוארך של "נתיב איילון" לא היה מסתדר.
אני זוכר לפני הכניסה למתחם, היה שער לרכבת. לידו מגדל שמירה. 
מה שאני לא זוכר זה החיבור ממסילת החוף לשלוחה. לא זוכר אם זה היה רק לכיוון דרום או שהיה שם משולש גם לכיוון צפון.
לצפיה ב-'ב"גוגל ארת'" אפשר לראות פחות או יותר את התוואי'
ב"גוגל ארת'" אפשר לראות פחות או יותר את התוואי
20/07/2018 | 09:43
5
46
כשנמצאים בכביש 5 גם ניתן לראות.
חוזר בי במה שתכתבתי, שהשלוחה עברה מתחת לרמפה. היא לא עברה מתחת לרמפה, אלא פחות או יותר מקביל אליה.
לצפיה ב-'אז הם לדעתך יש עדיין מעבר מתחת לכביש 5 שכעת נטוש?'
אז הם לדעתך יש עדיין מעבר מתחת לכביש 5 שכעת נטוש?
20/07/2018 | 11:33
4
49
לא נראה לי שזה המקום להסתובב בו ברגל ולחפש 'אוצרות' ושרידים, גם משום הרגישות הבטחונית באזור וגם מאחר ומדובר בכביש מהיר ואין היכן לעצור...
אולי ביום כיפור חח
לצפיה ב-'ניסיון להסבר'
ניסיון להסבר
20/07/2018 | 11:45
3
99
קו כחול - כמעט בטוח שזה התוואי, שנכנס לתוך המתחם. לא סגור על אורכו. אולי ארוך יותר ואולי קצר יוצר.

עיגול - אזור המחסום ועמדת השמירה.

קו ירקרק - דומני, שזו ההסתעפות מכיוון מסילת החוף לכיוון פי-גלילות. כשאני נוסע שם, אני יכול לזהות בוודאות.
אני נוסע לעתים קרובות באוטובוס בכביש 5. לפעמים מביט ימינה (בנסיעה לכיוון מזרח). רואה את אזור התוואי ונזכר.
לצפיה ב-' עכשיו בדקתי גם ב-govmap, ומסתבר שאתה זוכר נכון (כמעט)'
עכשיו בדקתי גם ב-govmap, ומסתבר שאתה זוכר נכון (כמעט)
20/07/2018 | 13:36
2
86
תמיד מעניין לראות שתוואי של רכבת/כביש ישנים נשמרים בפרצלציה של החלקות ו/או הגושים הקדסטריאליים, וגם במקרה של שלוחת פי גלילות ניתן לראות את התוואי.

האמת שאני חשבתי שהיא הגיעה מצפון ועברה באלכסון דרך הרמפות של 5/20 ממערב לגשר שמעל נתיבי איילון, ולכן חשבתי שאולי השתמר מעבר מתחת לרמפה (כי אם אכן המחלף נפתח ב-1991 טרם סגירת השלוחה היה צורך להעביר את הרמפות בגשר מעל השלוחה).

מסתבר, שכנראה התוואי כן עבר מתחת לרמפות. בתמונה רואים כיצד המסילה התעקלה בצורת U-turn ואפשרה מעבר מדרום לכיוון מערב וחזרה לדרום לכיוון המסוף, וכיום באותו תוואי בדיוק עוברת תעלת מים / נחל גלילות...
לצפיה ב-' בגלל זה חזרתי בי (ובחזרה הייתה טעות)'
בגלל זה חזרתי בי (ובחזרה הייתה טעות)
20/07/2018 | 15:37
42
כתבתי בהודעה הראשונה, שתוואי הרכבת היה מתחת לרמפה. אחרי זה בתמונת האוויר, חשבתי שאולי התוואי היה שונה.
אכן כשאני נזכר בזה, תוואי הרכבת היה לצורת חצי המעגל, שהעלית.
במציאות אין שם ממש משהו שמור. אפשר להסתכל באזור הגדר המזרחית של המתחם. שם עבר התוואי. אבל חלק גדול ירד. בין השאר בגלל כביש איילון בקטע מהרצליה.
לצפיה ב-'היום נסעתי. מגדל השמירה עדיין קיים'
היום נסעתי. מגדל השמירה עדיין קיים
21/07/2018 | 22:00
14
סמוך אליו הייתה מסילת הרכבת וכן שער.
לצפיה ב-'פתחת שרשור?'
פתחת שרשור?
20/07/2018 | 18:15
1
57
מותר לך להגיב לאלו שהשיבו לך על שאלותיך.
לצפיה ב-'אני מגיב כשיש לי מה להגיד. כשאין לי מה להגיד, לא מגיב.'
אני מגיב כשיש לי מה להגיד. כשאין לי מה להגיד, לא מגיב.
20/07/2018 | 18:16
19
לצפיה ב-'פרטים נוספים על שלוחת גלילות לפני שהשרשור שוקע במעמקים'
פרטים נוספים על שלוחת גלילות לפני שהשרשור שוקע במעמקים
20/07/2018 | 21:36
4
80
על פי הנתונים במערכת טופוקד של המרכז למיפוי  ישראל, חלקה 106 בגוש 6612 שהיא שלוחת גלילות נוצרה בשנת 1960. חלקה 4 בגוש 6611 זה כבר מתחם פי גלילות. ראו קבצים מצורפים.

ניתן לראות את השלוחה (חלקה 106 בגוש 6612) אם פותחים לתצוגה את שכבות הגושים והחלקות.
לצפיה ב-'ולכל מי שהתבלבל מכמות המספרים הרבה בהודעתי הקודמת,'
ולכל מי שהתבלבל מכמות המספרים הרבה בהודעתי הקודמת,
20/07/2018 | 21:56
3
46
בהעדר כל מידע אחר באינטרנט, ניתן להסתמך רק על מערכת טופוקד של המרכז למיפוי ישראל. על פי הנתונים במערכת טופוקד, שלוחת גלילות הוקמה ככל הנראה בשנת 1960.
לצפיה ב-'ראה תמונה שכבר פרסמתי לעיל (בצהריים) - יש גם ב-GOVMAP'
ראה תמונה שכבר פרסמתי לעיל (בצהריים) - יש גם ב-GOVMAP
20/07/2018 | 22:01
2
40
בנוסף, GOVMAP מתבסס כנראה על המערכת שציינת, אבל לדעתי נגיש יותר והוא מתפקד כפורטל רשמי של המדינה ובעל המון שכבות עניין.
לצפיה ב-'ב-GOVMAP אין פרטים ומידע מתי נוצרה החלקה.'
ב-GOVMAP אין פרטים ומידע מתי נוצרה החלקה.
20/07/2018 | 23:47
1
32
בטופוקד ניתן לראות מתי נוצרה החלקה ועל פי איזה תצ"ר נוצרה החלקה. ואפשר גם לראות מתי המקרקעין עבר הליך הסדר.

בטופוקד יש גם גושי שומה וזה מידע חשוב מאוד למי שרוצה מידע היסטורי.
לצפיה ב-', החכמתי (וטוב לדעת לפעמים את הנתונים הללו גם)'
, החכמתי (וטוב לדעת לפעמים את הנתונים הללו גם)
22/07/2018 | 00:36
5
לצפיה ב-'חופשי יומי - חיפה - שבת - שאלה דחופה'
חופשי יומי - חיפה - שבת - שאלה דחופה
20/07/2018 | 17:16
2
81
שלום לכולם,
ראיתי שניתן להטעין חופשי יומי גם בעבור יום שבת.
האם אפשרי להשתמש בו לתחבורה ציבורית בחיפה גם במהלך השבת? או רק במוצ"ש?
בתודה מראש על תשובותיכם,
רן
לצפיה ב-'לא רואה סיבה שזה לא יהיה אפשרי.'
לא רואה סיבה שזה לא יהיה אפשרי.
20/07/2018 | 18:10
56
יש אוטובוסים בקווים סדירים - אז אפשר לעשות חופשי יומי.
לצפיה ב-'אפשרי בהחלט'
אפשרי בהחלט
20/07/2018 | 18:53
24
לצפיה ב-'כנס הסברה "מהיר לעיר" בכפר סבא'
כנס הסברה "מהיר לעיר" בכפר סבא
20/07/2018 | 12:07
9
164
ביום שני האחרון היה כנס הסברה בכפר סבא ל"מהיר בעיר".
בין הנציגים היו מחברת "נתיבי איילון", אשר מנהלת את הפרויקט וכן העובדים המקצועיים (ולא מהדרגים הפוליטיים) מעיריית כפר סבא.

ראשית מדובר לדעתי בצעד טוב ויפה. בפרויקט הקו הורוד, לא הייתה כל כוונה לשתף את התושבים. על כך ועל דברים אחרים הייתה ביקורת מגורמים שונים, כולל ממבקר המדינה.
רווח לי שהשיחה הייתה מול הדרגים המקצועיים מהעירייה ולא מגורמים פוליטיים של ראש העירייה או של חברי המועצה.
גם טוב שחברת "נתיבי איילון" שתפה פעולה, בניגוד לפרויקטים אחרים. למשל הרפורמה בקווי גוש דן ב-2011, שלא ממש היה שיתוף עם התושבים.
עוד בכנס נאמר, שנעשו שיחות עם בעלי העסקים המקומיים ושזה ימשיך. זה כדי להסדיר עניינים שונים. למשל אזורי פריקה סחורה.

מה עוד נאמר?
על נתיבי התחבורה הציבורית באמצע רחוב ויצמן והיתרונות, מאשר נת"צ בנתיב הימני. יתרון של מהירות בנת"צ אמצעי, בהשוואה לאיטיות בנת"צ ימני, שהוא משולב עם יתר כלי הרכב אשר פונים ימני או הפרעות אחרות של כלי רכב, שחונים.
הדגישו את ההבדל, לעומת מה שהיה בדרך ז'בוטינסקי בפתח תקווה. בין היתר שם נסעו במהירות גבוהה מאוד. גם הרמזורים להולכי הרגל לא ממש היו ברורים.

גם דיברו על היתרונות, שכל קווי האוטובוסים ייסעו, בניגוד לקו הורוד, שרק הוא היה מתוכנן לנסוע שם. גם התכנון שלו היה לעצירה בכל תחנות, גם באלה שלא יורדים. כך שעוד יותר משמח.
יש עוד יתרונות, כמו תכנון מחדש של רחוב ויצמן, שבו ייסללו שבילי אופניים ובכלל חידוש של הרחוב.
יש עניינים נקודתיים לסדר. אבל בסך הכל זה עושה רושם טוב ונקווה שהפרויקט אכן יתפתח.
לצפיה ב-' '
20/07/2018 | 12:24
5
110
לצפיה ב-'כשמקימים קו רכבת קלה'
כשמקימים קו רכבת קלה
20/07/2018 | 12:55
4
108
זה תמיד מלווה ב"מתיחת פנים" לרחוב והעתקת תשתיות שכרוכה בהקמת כמעט כל התשתיות ברחוב מחדש דה פקטו. תראה מה עשו בירושלים בזמן הקמת הרקלת. הצגת חידוש פני הרחוב כיתרון של הפעלת אוטובוסים במקום רקלת זה ממש הטעיה.
יתרה מכך, רקלת תחליף קווי אוטובוס שנוסעים במקביל אליה כי היא פשוט יכולה לעשות את זה, מה שאוטובוס לא יכול. לכן קו רקלת אחד יכול וצריך להחליף מספר קווים שקיימים כיום. זה לא הגיוני לבנות רקלת איפה שכל מה שצריך זה קו אוטובוס. זו הצגה מוטה ומטעה של בעלי אינטרסים בביטול הקו הורוד.
חווית הנסיעה ברקלת היא משמעותית יותר נוחה מזו של אוטובוסים. לרקלת יש העדפה בתשתית מופרדת לחלוטין ובכל הצמתים. אין ספק שגם עם עצירה בכל התחנות הרקלת תסע לאורך מרחק מהר יותר והנסיעה תהיה נוחה יותר לנוסעים. תראה את השרשור שנמצא פה בדף על כמה אנשים מתלוננים על המרכבים העירוניים של האוטובוסים ש"מקפצים". אין מה להשוות נגישות לנוסע, נוחיות בעליה והירידה מכלי התחבורה. מכל בחינה שהיא כמעט הרקלת עולה על האוטובוסים בחווית המשתמש.
אם לא משתפים את הציבור בתוכניות, הציבור צריך למחות ולדרוש את השיתוף ולא לבטל את הקו.
לצפיה ב-'אני מסכים איתך'
אני מסכים איתך
20/07/2018 | 15:42
2
60
רק מה ששם תוכנן זה לא רכבת קלה, אלא אוטובוס מפרקי. כך שחווית הנסיעה ברק"לת לא תקפה, כאשר בפועל זהו אוטובוס, שיעוצב בכל צורה, אשר תהיה.
בכל מקרה לא היה כל שיתוף עם הציבור.
במקרה הזה יש יתרון נוסף, בכך שלא תלויים בערים אחרות. אם רעננה או עיר או ערים אחרות יתנגדו, העיר שכן רוצה את זה, לא תלויה בערים המתנגדות. בעל עיר תוואי משלה. במקרה של הקו הורוד, המצב היה שונה. מה היה קורה? היה בעיר אחת נוסע במסלול משלו ובעיר אחרת נוסע עם כל התנועה? זה לא ממש היה לעניין.
לצפיה ב-'בוודאי שיש תלות בערים אחרות'
בוודאי שיש תלות בערים אחרות
20/07/2018 | 16:26
1
46
נניח ואתה בכפר סבא רוצה לתפוס אוטובוס מזרחה, אבל רעננה התנגדה לנת"צ וברעננה אין נת"צ. התוצאה - האוטובוס בכפר סבא ייאחר, כי הוא ייתקע בפקקים בשאר התנועה ברעננה. הערים האלו לא מתקיימות בוואקום והגבולות המוניציפליים חסרי משמעות.
לצפיה ב-'עדיף כמובן שיהיה ברעננה ובכל עיר אחרת'
עדיף כמובן שיהיה ברעננה ובכל עיר אחרת
20/07/2018 | 17:57
32
קודם כל עבור התושבים עצמם של אותה עיר או עבור העובדים בה או מבקרים אחרים.
מובן, שאם יהיה נת"צ ברעננה, הנסיעה בקווים, שנוסעים בכפר סבא וברעננה 29 או בקו 1 תהיה זורמת ומהירה יותר מ/לכפר סבא.
אבל כעת התכנון ברעננה הוא לנת"צ בצד הימני. יעילותו נמוכה מאשר האמצעי. 
אז היה מוטב גם עבור רעננה וגם עבור אחרים, שיהיה נת"צ יעיל. אבל אם לא, זה פחות נורא. כל עיר היא נפרדת זו מזו. יהיה ניתן עדיין להקים נת"צ כפי שמתוכנן בכפר סבא. 
לצפיה ב-'אכן הרבה יותר נוח לנסוע ברקלת,'
אכן הרבה יותר נוח לנסוע ברקלת,
20/07/2018 | 17:44
35
מי שלא מאמין שיעבור מרקלת לאוטובוס וירגיש בהבדל.
בנוסף היא נגישה מאוד לבעלי מוגבלויות.
לצפיה ב-'גם הקו הורוד היה אמור לעבור בנתיב השמאלי '
גם הקו הורוד היה אמור לעבור בנתיב השמאלי
20/07/2018 | 17:05
43
ברגע שבנו את 531 שהוריד את העומס מהרחובות הראשיים בדומה לעוקף קריות שהוריד את העומס מהרחוב הראשי בקריות (כביש 4, ועדיין אני לא משווה למטרונית) היה אפשר להוציא את הפרויקט לפועל. מה גם שברוב התוואי של הקו הורוד מבוסס על 2-3 קווים עיקריים שזהו מסלולם והם תופסים את הנפח העיקרי של התחבורה בין שלושת הערים.
לצפיה ב-'במת"צ של הקו הורוד תוכננו לנסוע שלושה קווים'
במת"צ של הקו הורוד תוכננו לנסוע שלושה קווים
20/07/2018 | 17:27
1
48
הקו הורוד שהיה מתוכנן להחליף את קו 29.
קו שתוכנן להחליף את קו 567 ולנסוע בנתיבי העדפה בכביש 4 ובנת"צ בז'בוטינסקי.
וקו שתוכנן להחליף את קו 501 ולנסוע בנתיבי העדפה בדרך נמיר.
לצפיה ב-'היה תכנון. אבל אני לא חושב, שזה היה מוגדר באמת'
היה תכנון. אבל אני לא חושב, שזה היה מוגדר באמת
20/07/2018 | 18:05
42
אני חושב, שגם קו 149 תוכנן כקו העדפה.
לא בטוח, שהתכניות על הקווים האחרים היו מחייבות עם תכנון מתקדם ועם תאריכי יעד. כנראה הייתה מטרה לבצע את הקו הורוד, בלי לשים על הציבור.  
חשבו שהם מוכרים את האנשים בשקל.
מזל גדול, שמבקר המדינה אמר דברו. יוצא בינתיים פרויקט "מהיר לעיר" עדיף לאין שיעור מהקו הורוד. 
ועוד אני עדין, בהשוואה לתגובות של אנשים אחרים. לא חושב, שאפשר לומר, שאני צמוד לפרייבט ושלא אכפת לי מתחבורה ציבורית. 
לצפיה ב-'דיווח שבתשתיות'
דיווח שבתשתיות
20/07/2018 | 14:48
2
220
שהחלו נסיעות מבחן בקטע שבין תחנה תפעולית איילון לבין תחנת האומה.
חבל שאין תיעוד ווידאו מתחנת האומה של הרכבת הנכנסת לרציף
כרגע הדבר הכי קרוב בארץ להגעה של רכבת תחתית לתחנה
לצפיה ב-'רציפי תחנת האומה נסגרו בפני כל כניסה'
רציפי תחנת האומה נסגרו בפני כל כניסה
20/07/2018 | 16:18
177
בזמן הנסיעה אתמול,
ואפילו מנכ"ל הרכבת לא הורשה להיכנס אליהם.

(אולי יש צילומים ממצלמות האבטחה)
לצפיה ב-'זה היה באוויר כבר כמה ימים. גשר 10 נראה היה מוכן וטוב שהחלו'
זה היה באוויר כבר כמה ימים. גשר 10 נראה היה מוכן וטוב שהחלו
20/07/2018 | 17:03
158
הניסויים בקטע הזה. 
כעת שעבודות החשמול פחות או יותר הסתיימו בקטע שבין מחלף ענבה לתחנת האומה בהחלט זה יאפשר ל SEMI לרכז מאמץ על הקטע שבין מחלף ענבה לכיוון תל אביב.
חדשות טובות

לצפיה ב-'מישהו יודע מה הולך עם המכרז על קווי השומרון?'
מישהו יודע מה הולך עם המכרז על קווי השומרון?
18/07/2018 | 10:46
6
184
משהו התקדם? יש כבר זוכה? אני לא מוצאת מידע
לצפיה ב-'שירוּתי הסעוֹת ףלסטין'
שירוּתי הסעוֹת ףלסטין
19/07/2018 | 02:06
83
לצפיה ב-'ממה שידוע לי'
ממה שידוע לי
19/07/2018 | 23:15
1
160
כול החברות המעוניינות להתמודד במכרז רשאיות להגיש בקשה עד אוגוסט, ככה שייקח עוד כמה חודשים עד שיפורסם.
רק שנתיב אקספרס לא יזכו!! מעדיף כבר שאפיקים יישארו..
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/07/2018 | 09:55
66
יש איך לדעת מי הגיש בקשה?
ואמן שנתיב אקספרס לא יזכו!!! זה יהיה נורא.
לצפיה ב-'השמועות אומרות שהמכרז נתפר לאגד תעבורה'
השמועות אומרות שהמכרז נתפר לאגד תעבורה
20/07/2018 | 12:32
2
50
לצפיה ב-'גם שמעתי ככה אבל נראה לי זה בגדר שמועות'
גם שמעתי ככה אבל נראה לי זה בגדר שמועות
20/07/2018 | 16:05
1
62
לא חושב שייתנו לחברה אחת לתפוס בלעדיות על שטח כ"כ גדול. אם הם זוכים, ייצא שהם יהיו המפעיל שפועל באופן כמעט בלעדי בגזרת יו"ש - חוץ מקווי "קווים" בביתר עילית/מודיעין עילית, ומספר קווי אגד בבית אריה/מירושלים לצפון והדרום דרך כביש 90. ישנה גם פעילות מינורית של שאר החברות בקווי החרדים בסופ"ש (בגבעת זאב ובביתר עילית).
הסיבה היחידה שלדעתי יכולה להביא לזכיית אג"ת במכרז, היא שלא כול החברות ישמחו להפעיל קווים ממוגני ירי, אג"ת כבר במילא מפעילה כאלה.
לצפיה ב-'אם לא כל החברות היו שמחות, הן לא היו מתמודדות'
אם לא כל החברות היו שמחות, הן לא היו מתמודדות
20/07/2018 | 16:15
59
לחילופין מתמודדות ב'כאילו'. כלומר נותנות הצעות פחות אטרקטיביות, מאשר חברה שכן מעוניינת לזה.
בנוגע לממוגני ירי - כש"אפיקים" החלו להפעיל את האזור רובם של האוטובוסים היו ממוגני ירי. קודם לכן כש"דן" הפעילו אפילו יותר מזה. למשל בקו 83 לאלפי מנשה פעלו אוטובוסים ממוגני-ירי. רק בחודשים האחרונים בהפעלת "דן", פעל שם אוטובוס ממוגן-אבנים.
עם הזמן יש פחות שימוש באוטובוסים ממוגני-ירי באשכול השומרון. אני חושב שרובם כיום לא ממוגני-ירי.
לצפיה ב-'הגנה בסייבר ברכבת ישראל.'
הגנה בסייבר ברכבת ישראל.
19/07/2018 | 11:40
1
167
לצפיה ב-' תודה רבה על העדכון.'
תודה רבה על העדכון.
19/07/2018 | 22:21
86
מעניין מאוד וכדאי לקרוא ויש שם גם תמונה של מרכז משואה עם שני טלפונים של תדיראן מסוג קורל.
לצפיה ב-'שאלה נוספת לאחר רכישה חוזה ערך צבור ברב קו'
שאלה נוספת לאחר רכישה חוזה ערך צבור ברב קו
18/07/2018 | 14:04
12
85
אז ככה זוכרים שפתחתי לא לפני הרבה זמן אשכול שאלות על הטעינה וכה' אז מקודם רכשתי חוזה ערך ציבור בסך 30 ש"ח שנותן 37.50 תוספת

והשאלה שלי כשמחר אני אעביר את זה אצל הנהג במכונה מאיזה סכום אני הראה הורדה האם ההורדה תהיה מ 30 ש"ח או מ 37.50 ?
חשוב לי לדעת שאני לא אקבל ידיים ורגליים קרות

תודה רבה
לצפיה ב-'ההנחה ניתנת במעמד הטעינה (כסכום נוסף) וזהו. בהמשך הכול רגיל.'
ההנחה ניתנת במעמד הטעינה (כסכום נוסף) וזהו. בהמשך הכול רגיל.
18/07/2018 | 14:20
11
53
הסכום שיש לך הוא הסכום שיש לך, סכום הנסיעות שיורד הוא הסכום שיורד... חשבון פשוט.
לצפיה ב-'אז זה אומר ש'
אז זה אומר ש
18/07/2018 | 14:40
10
59
אם יש לי ערך ציבור 30 ש"ח ולידו 37.50
והמחיר הנסיעה באוטובוס 2.5 ש"ח לכל כיון אז לאחר העברה הראשונה של הכרטיס רב קו אז ישאר לי 27.5 ופחות עוד 2.5 ש"ח = בחזור ישאר לי 25 ש"ח עד להעברה הבאה
האם כל מה שאמרתי נכון או שיש טעות בידיי?
אני לא סתם בה לשאול שאלות כי אני חדש בנושא הזה לחלוטין
לצפיה ב-'אם שילמת לנהג ₪30 על ערך צבור יש לך יתרה ₪37.5. לא "ליד".'
אם שילמת לנהג ₪30 על ערך צבור יש לך יתרה ₪37.5. לא "ליד".
18/07/2018 | 14:47
9
58
חשבון פשוט: אם יש לך יתרה של 37.5 והנסיעה עולה 2.5, תישאר לך יתרה של 35 (וכן הלאה).
לצפיה ב-'אני ביצעתי את הרכישה באפליקציה'
אני ביצעתי את הרכישה באפליקציה
18/07/2018 | 14:52
8
59
שבסלולרי את ה 30 ש"ח שמקנה 37.50 ובחרתי שם המפעיל סופרבוס כי אני נוסע באוטובוס של חברת סופרבוס וקיבלתי אישור במייל שהרכישה בוצעה בהצלחה

לצפיה ב-'זה לא משנה... תחליף "נהג" ב"יישום". יש לך יתרה של ₪37.5, לא?'
זה לא משנה... תחליף "נהג" ב"יישום". יש לך יתרה של ₪37.5, לא?
18/07/2018 | 14:56
7
31
לצפיה ב-'מצורפת תמונה'
מצורפת תמונה
18/07/2018 | 15:05
6
114
אני מחקתי שם בכוונה מספר פרטים אישיים שלא ידלפו חלילה לידיים הלא נכונות

לצפיה ב-'הסכום שיירד מהכרטיס הוא מתוך ה"יתרה", לא מתוך "סכום שחוייב"'
הסכום שיירד מהכרטיס הוא מתוך ה"יתרה", לא מתוך "סכום שחוייב"
18/07/2018 | 15:15
4
48
יש לך 37.50 בכרטיס. החיוב מתבצע מהסכום הזה.
תחשוב על זה כאילו קיבלת 7.5 ש"ח במתנה.
לצפיה ב-'כן הבנתי המון המון תודה לך'
כן הבנתי המון המון תודה לך
18/07/2018 | 15:18
3
46
על הזמנך שהקדשת בלענות לי על השאלות

לצפיה ב-'לא אני זה שענה על רוב שאלותיך, זו הייתה טריליאן'
לא אני זה שענה על רוב שאלותיך, זו הייתה טריליאן
18/07/2018 | 15:19
2
45
ולה מגיעה התודה כמובן.
לצפיה ב-'כן תיקון '
כן תיקון
18/07/2018 | 15:20
1
42
trilliane וגם לך
לצפיה ב-''
18/07/2018 | 15:22
15
לצפיה ב-'קבלות הרכישה הן ציבוריות וניתנות לצפייה לכולם, אז אין טעם '
קבלות הרכישה הן ציבוריות וניתנות לצפייה לכולם, אז אין טעם
19/07/2018 | 16:38
46
למחק פרטים כמו מספר כרטיס רב-קו, וספרות האשראי, אם רצית להסתיר, היית אמור למחק גם את מספר מזהה הקבלה משורת הכתובת בדפדפן (ה-ID במבנה 8-4-4-4-12 לאחר /transaction/ ולפני /purchase-approval/)

לא שזה מידע סודי (למעט אולי הספרות האחרונות של האשראי שמהוות זיהוי לניהול שירותים אחרים (נניח ספק אינטרנט) אם הדלפת שם אמיתי ומספר ת"ז באיזה מקום), אבל עם מספר רב-קו בלבד כל אחד יכול להזמין לך חוזה מכספו לך במתנה.....
לצפיה ב-'פעם בשבוע עם תם אהרון על תחבורה שיתופית'
פעם בשבוע עם תם אהרון על תחבורה שיתופית
16/07/2018 | 16:23
70
354
המשך>>
לצפיה ב-'דיזנגוף סנטר'
דיזנגוף סנטר
19/07/2018 | 13:37
1
141
מאיזו תחנת רבבתבת"א הכי קל ומהיר להגיע לדיזנגוף סנטר?
מתנצלת, לא מצאתי שרשור הכוונה יומי :)
לצפיה ב-'ברגל מרכבת השלום, חצי שעה הליכה'
ברגל מרכבת השלום, חצי שעה הליכה
19/07/2018 | 13:45
121
או קו 239 של דן מרכבת השלום

אפשר גם קו 61 מרכבת מרכז אבל יש יותר הליכה מפתח התחנה עד התחנה של הקו (ברחוב על פרשת דרכים) וזמן הנסיעה ארוך יותר.
לצפיה ב-'קו 56 מפרקית'
קו 56 מפרקית
17/07/2018 | 18:49
8
221
מקום לכיסא גלגלים, ומקום לעגינת עגלת תינוקות. צר בפנים יחסית, לא הרבה כיסאות. אבל הכיסאות בסדר.
ריח נעים. אוטובוס חדש
מנוע שקט
לדעתי שייך לסולריס אבל לא מתמצאת בסוגי האוטובוסים וההבדלים בין החברות השונות. נסעתי אתמול מבית העלמין נחלת יצחק לרכבת השלום
לצפיה ב-'וואי, הגיע הזמן! 56 תמיד סרדין, מפרקיות מאוד יעזרו לקו הזה'
וואי, הגיע הזמן! 56 תמיד סרדין, מפרקיות מאוד יעזרו לקו הזה
17/07/2018 | 20:14
89
לצפיה ב-'סולאריס'
סולאריס
17/07/2018 | 20:19
6
159
בימים האחרונים נכנסו לפחות 4 מפרקיות חדשות לקווים 55 ו-56.
זאת בנוסף לשתיים שפעלו כבר.

לצפיה ב-'זה זמני '
זה זמני
18/07/2018 | 17:58
5
116
היה כתוב בפורום בעבר שהאוטובוסים האלה מיועדים לבית"ר עילית. הלוואי וישאירו אותם בקו 56.
דרך אגב בתקופת דן היו מפרקיות בקו 56?
לצפיה ב-'בדן לא היו מפרקיות קבועות בקו 56'
בדן לא היו מפרקיות קבועות בקו 56
18/07/2018 | 22:22
4
107
אבל היה אפשר לראות מדי פעם מפרקית על הקו.
קו 55 היה מפרקי.
ממש לא בטוח שהמפרקיות האלו זמניות. ידוע שהיו אמורות במקור לפעול בבית"ר עילית. אבל לאור ההצלחה ובשל בעיות שקיימות בבית"ר עילית, ייתכן שהן תישארנה קבועות בקו 55.
לצפיה ב-'אני זוכרת מפרקיות בקו 55 לפני 30 שנה...'
אני זוכרת מפרקיות בקו 55 לפני 30 שנה...
18/07/2018 | 22:34
3
52
לצפיה ב-'מפרקיות פעלו בקו 55 בין 1987 ל-2000'
מפרקיות פעלו בקו 55 בין 1987 ל-2000
18/07/2018 | 22:43
2
55
לצפיה ב-'זה מסביר למה אני זוכרת אותן לפני 30 שנה '
זה מסביר למה אני זוכרת אותן לפני 30 שנה
18/07/2018 | 22:54
43
לצפיה ב-'חשבתי שמדובר על 20-25 שנה של מפרקיות. תודה '
חשבתי שמדובר על 20-25 שנה של מפרקיות. תודה
19/07/2018 | 07:59
37
לצפיה ב-'היכן היו כל ההתנגדויות לקטעים של הרכבת הקלה/BRT בתל-אביב?'
היכן היו כל ההתנגדויות לקטעים של הרכבת הקלה/BRT בתל-אביב?
17/07/2018 | 01:38
13
271
במסגרת תואר ראשון בגיאוגרפיה, אני כותב עבודה קטנה (מאוד) לאוניברסיטה בנושא "התנגדויות לתחבורה ציבורית עתירת נוסעים - השלכות על שוויון הזדמנויות ועל הנגישות במטרופולין".

בשל אורך העבודה (עד 10 עמודים) אני לוקח את מקרה הבוחן של שכונת כפר גנים ג' בפתח-תקווה שהתנגדו למעבר הקו הסגול אצלם - ולביטול כל הענף שלו בפ"ת. התזה שלי היא שבשל ההתנגדות המקומית מאוד הזו נפגעו פוטנציאלית אזרחים רבים לאורך התוואי. בגדול, "NIMBY = מחסל נגישות שווה לכולם".

למרות שעל כפר גנים יש לי מספיק חומר, הייתי רוצה לצרף איור הממחיש את כל ההתנגדויות השונות בעשור ומשהו האחרונים על תכנית שבעת הקווים של נת"ע, ולכתוב מעין 'רשימת מכולת' קצרה עליהם, בנוסח: "הקו הורוד. BRT, היה אמור לעבור ב-3 רשויות. בוטל עקב התנגדות עיריית רעננה ובעלי עסקים ברחוב אחוזה."

אני יודע על התנגדויות בקווים הבאים, ואשמח לעוד כאלו אם אתם מכירים (במיוחד אם יש קישור לכתבה כדי שאוכל להפנות אל מקור מידע כיאה לעבודה אקדמית):
- הקו האדום: עיריית ר"ג התנגדה למעבר תת-קרקעי (בזמן שכבר אושר ותוקצב הקו), לא קרה כלום.
- הקו הירוק: כפר גנים, תושבים+עירייה (נזכר לעיל), ביטול ענף; הירדן רמת גן, תושבים+עירייה, ערעור נדחה בבג"ץ אאל"ט (אשמח להבהרה מה נסגר עם זה, אם נסגר); רמת אביב - התנגדות תושבים לשיקועו מתחת לדרך נמיר (לא יודע מה קרה בסוף עם זה גם); התנגדות תושבים לפורטלים באיבן גבירול ובהר ציון (נדחה?)
- הקו הסגול: יהוד - דרישה להוצאה מהרחוב הראשי שנענתה ע"י נת"ע; ארלוזורוב ת"א, העברת המסלול לצד נגדי של הרחוב (בהליכים?)
- הקו הורוד: עיריית רעננה ובעלי עסקים התנגדו למעבר באחוזה (נזכר לעיל);
- הקו הכחול: אאל"ט הייתה התנגדות של אחת מהעיריות לאורך 412, אשמח להבהרה ממי שקורא את הפוסט ויודע על מה מדובר
- הקו הצהוב: לא ידוע לי אישית
- הקו החום: לא ידוע לי אישית

אשמח לעזרה ממי שקורא כאן ויודע לתאר במשפט אם היו עוד התנגדויות ואת התיאור שלהן (כמו כן תיקון דברים שכתבתי אם לא היו נכונים )

לצפיה ב-'ישנה התנגדות לקו הכחול בירושלים בעמק רפאים'
ישנה התנגדות לקו הכחול בירושלים בעמק רפאים
17/07/2018 | 09:54
1
63
לצפיה ב-'מכיר, תודה. כיוונתי להתנגדויות בגוש דן בלבד '
מכיר, תודה. כיוונתי להתנגדויות בגוש דן בלבד
17/07/2018 | 22:49
26
לצפיה ב-'כתבת את הירוק ברשימה איפה שהיה אמור להגיע הסגול'
כתבת את הירוק ברשימה איפה שהיה אמור להגיע הסגול
17/07/2018 | 12:05
7
120
ולא ציינת את ההתנגדות של תושבי רמת אביב/נווה אביבים לקו הירוק שלא רצו את הקו אצלם בכלל, הם העדיפו תוואי שלא יעבור באיינשטיין ויעבור ברחוב חיים לבנון ואז יפנה לרוזנפלד, במקום התוואי שאושר וייצא לביצוע בקרוב שיעבור דרך רחוב אינשטיין, דרומה בחיים לבנון, ואז רוזנפלד. תוואי שהיה פוגע קשות בנגישות לשכונה שלהם, לאוניברסיטה, ולקניון רמת אביב.
לצפיה ב-'תודה על תיקון הטעות '
תודה על תיקון הטעות
17/07/2018 | 22:51
6
54
הבקשה למעבר בלבנון לא קשורה לבקשה לביטול שיקוע נמיר והחלפתו בגשר?
לצפיה ב-'הם התחילו עם לבקש שיעבור בחיים לבנון, זה נדחה על הסף'
הם התחילו עם לבקש שיעבור בחיים לבנון, זה נדחה על הסף
17/07/2018 | 23:02
5
93
את זה הם ביקשו עוד במפגש התושבים הראשון.

כהתכנון של המקטע הזה נפתח להתנגדויות הציבור הם ניסו שוב, וביקשו שאו שהקו יעבור בחיים לבנון, או שהוא יעבור במנהרה מתחת לרחוב איינשטיין עם תחנה אחת בלבד שהכניסה אליה תהיה ממול בניין מקסיקו באוניברסיטה, והיציאה ממנה תהיה בצלע הגבעה.

ההתנגדויות האלו נדחו גם בגלל שהן לא ישימות וגם בגלל ההגזמות הפראיות של התושבים שם. הנה המקור, אתה יכול לקרוא
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,...

"חומות בגובה 24 מטרים" וכל מיני הגזמות לא הגיוניות כאלו.

עוד היו טענות של תושבי רחובות הופיין ובארט שהביטול של פניית הפרסה בצומת איינשטיין/חיים לבנון (פנייה שצריך לבטל אם רוצים לתעדף את הרכבת ברמזור הזה לטענת מתכנני התנועה) יאריך להם את הדרך הביתה ברכב פרטי בקצת יותר מקילומטר אם הם באים מכיוון אינשטיין (כי הם יצטרכו לפנות שמאלה בטאגור ואז ימינה בחיים לבנון ואז ימינה בחזרה לאינשטיין)
לצפיה ב-'מעולה! אתה מכיר עוד מקרים כאלה ברחבי גוש דן שלא ציינתי?'
מעולה! אתה מכיר עוד מקרים כאלה ברחבי גוש דן שלא ציינתי?
18/07/2018 | 09:45
4
57
חחח 24 מטרים, ברור...
ואם זה כ"כ קריטי לדיירים, שיבקשו הוספת פניית פרסה בחיים לבנון לצפון לפני/אחרי הכניסה לרכבים של בניין אדריכלות (לא זוכר במדויק איפה יש שם מעבר חצייה וחלק רחב של אי תנועה, זה גם קטע יחסית רגוע בתנועה).
לצפיה ב-'אין לי עוד, אולי תשאל את נת"ע בפייסבוק?'
אין לי עוד, אולי תשאל את נת"ע בפייסבוק?
18/07/2018 | 10:43
3
52
לחלופין אפשר בטח לבנות איזו מחרוזת חיפוש בגוגל שתציג כתבות על התנגדויות תושבים
לצפיה ב-'חשבתי על זה, מקווה שלא יהיו 'דיפולמטיים' מדי וישתפו פעולה'
חשבתי על זה, מקווה שלא יהיו 'דיפולמטיים' מדי וישתפו פעולה
18/07/2018 | 19:36
2
37
אני לא כותב עבודה כל *כך* מפורטת בשביל שאצטרך כל פסיק של נימבי, אלא כמה מקרים מייצגים (חשבתי שיהיה לי על כל קו כדי להרחיב את הטענה שלי), תודה בכל אופן חח

לצפיה ב-'תנסה אותם בהודעה פרטית, הם מפתיעים לטובה לפעמים'
תנסה אותם בהודעה פרטית, הם מפתיעים לטובה לפעמים
18/07/2018 | 20:58
1
18
לצפיה ב-' will do'
will do
19/07/2018 | 03:10
9
לצפיה ב-'בקו הורוד היו בעיות גדולות וחוות דעת שליליות מגורמים שונים'
בקו הורוד היו בעיות גדולות וחוות דעת שליליות מגורמים שונים
20/07/2018 | 11:35
2
21
למבקר המדינה ולגורמים אחרים היו ביקורות שונות על הקו הורוד.
למשל הוצג תקציב נמוך להקמה, בעוד שבפועל העלות הייתה גבוהה. היו עוד ביקורות. למשל שאין כל שיתוף עם התושבים ועם בעלי העסקים.

הפרויקט (הבדיחה הלא מוצלחת הזו) הזה ברוך השם נגנז. במקומו פרויקט "מהיר לעיר" עם כל הפקת הלקחים. 
לצפיה ב-'וואלה? והוא נגנז ללא שום קשר לרשות מקומית / תושבים?'
וואלה? והוא נגנז ללא שום קשר לרשות מקומית / תושבים?
20/07/2018 | 14:16
1
11
לצפיה ב-'לא יודע בוודאות איך זה נפל'
לא יודע בוודאות איך זה נפל
20/07/2018 | 15:50
13
הרשויות המקומיות והתושבים יתנגדו לזה. הצורה שבה זה נעשה הייתה מזלזלת. נראה שלא באמת זה היה מתוך כוונה לקדם תחבורה ציבורית, אלא כל מיני אינטרסים אחרים. 
לא חושב שיש צורך להסביר לי חשיבות של פיתוח תחבורה ציבורית. אני לגמרי בתוך זה. אבל יש דרכים לבצע את זה.
כפי שכתבתי הייתה ביקורת של מבקר המדינה. אני לא יודע איך זה בדיוק ירד מהפרק.
אני יכול אך ורק לשער, שלאור התנגדות התושבים, הרשויות המקומיות והביקורת ממבקר המדינה, הבינו שיהיה קשה להרים את זה.
נראה שגם הופקו הלקחים. ראה בפוסט הזה

לצפיה ב-'קווי מטרו בגוש דן - התכנון יוצא לדרך, מתי ניסע בהם? YNET'
קווי מטרו בגוש דן - התכנון יוצא לדרך, מתי ניסע בהם? YNET
16/07/2018 | 08:12
22
326
לצפיה ב-'מוזר שטרם פורסמו התוצרים של חברת SYSTRA'
מוזר שטרם פורסמו התוצרים של חברת SYSTRA
16/07/2018 | 09:42
236
זוכת המכרז לתכנון הראשוני של המסלולים.
לצפיה ב-'במפה בכתבה רואים באופן די ברור את התוואי החדש של קו המטרו'
במפה בכתבה רואים באופן די ברור את התוואי החדש של קו המטרו
16/07/2018 | 12:46
5
240
ממזרח למערב. הוא מתוכנן לעבור דרך מרכז פתח תקוה (דרומית לציר גורדון-וולפסון-ההסתדרות ואחרי זה מדרים לכיוון דגל ראובן, מתחת לשכונת נווה עוז ורק בקצה המערבי מתחת לרחוב העצמאות) והתרחק מאוד מכביש 471.
הקו המעגלי הוארך צפונה כך שיעבור באזור בסיסי גלילות שמתוכננים להתפנות.
לצפיה ב-'Ccyclist - אתה צריך לעדכן את השמות של התחנות במפה שלך'
Ccyclist - אתה צריך לעדכן את השמות של התחנות במפה שלך
16/07/2018 | 12:49
4
174
גת רימון, שעריה וכד' - שמות לא רלוונטיים.
לצפיה ב-'נראה שאצטרך לערוך מחדש את הדיאגרמה עצמה.'
נראה שאצטרך לערוך מחדש את הדיאגרמה עצמה.
16/07/2018 | 13:25
3
153
הביקורת שלך אינה נכונה לדיאגרמת המטרו הראשונה ולרזולוציה הנוראית שלה וישנם הבדלים ניכרים בינה לשניה שיצריכו עריכה מחדש ויתכן שיצריכו שינויים נרחבים.

יש הבדלים ניכרים בנקודות הפיצול של מטרו צפון-דרום, תוואים שונים מתוואי ר"י והרק"ל בקו צפון-דרום בצפון ת"א ובקו ההיקפי בפרברי בקעת אונו, יש קטע של הקבלה בין קו צפון-דרום להיקפי באזור גלילות בערך שלא היה במקור, הסטת אחת משלוחות הדרום ללוד במקום לרמלה, וסיום קו מזרח-מערב בנקודה לא ברורה בדרום תל אביב אחרי השקה לקו האדום (אליפלט?) אך לפני נקודת השקה לקו הירוק ומסילת חולון וחבל שכך כי במקום מרכזי כל כך הקו צריך להסתיים בנקודת השקה.

יש לי את קובץ המאסטר עם הגריד שביססתי עליו את הדיאגרמה שלי ואני יכול לעשות עיבוד מחדש מתישהו בשבועות הקרובים כשיגמר כאן גל החום ואחרי שאהיה בארוע משפחתי לאיזו בת דודה מרוחקת של סבתא שלי שיחול בסוף החודש. כמו כן עבודות כמו יישור וסכמטיזציה דורשות קצת השראה אומנותית ואסטטית וזה דבר שדורש זמן מתאים.
לצפיה ב-'נראה לי שהוא מסתיים באיזור אצטדיון בלומפילד'
נראה לי שהוא מסתיים באיזור אצטדיון בלומפילד
16/07/2018 | 13:33
2
63
לצפיה ב-'בצומת אליפלט-שלבים-קיבוץ גלויות, צפונית-מזרחית לאצטדיון'
בצומת אליפלט-שלבים-קיבוץ גלויות, צפונית-מזרחית לאצטדיון
16/07/2018 | 13:42
1
56
לצפיה ב-'חייבים להמשיך אותו להשקה עם שער חולון או וולפסון. '
חייבים להמשיך אותו להשקה עם שער חולון או וולפסון.
16/07/2018 | 14:02
50
לצפיה ב-'השרטוט הזה מחייב לדעתכם?'
השרטוט הזה מחייב לדעתכם?
16/07/2018 | 21:53
2
131
או שזו יותר אילוסטרציה. אני מניח שיש להתאפק ולחכות עד שיפורסמו המסקנות של החברה הצרפתית ותוכניות מעט יותר מפורטות.
לצפיה ב-'נראה לי שהוא מבוסס על המסקנות של החברה הצרפתית'
נראה לי שהוא מבוסס על המסקנות של החברה הצרפתית
16/07/2018 | 21:59
1
118
אבל מחייב הוא בוודאות לא, כי זה עוד לא הגיע לתכנון סטטוטרי.
לצפיה ב-'יש לציין שהוא השתנה מאד בחצי שנה, די נזיל.'
יש לציין שהוא השתנה מאד בחצי שנה, די נזיל.
16/07/2018 | 22:50
52
לצפיה ב-'יש הסברים? תודה עבור התשובות.'
יש הסברים? תודה עבור התשובות.
17/07/2018 | 00:53
122
אכן SYSTRA  הצרפתית זכתה בינואר 2017 במכרז להכנת התכנית, אבל היו גם הודעות שהחברה האיטלקית D’APPOLLONIA עובדת על הנושא.
מישהוא יכול להסביר מה בדיוק עושה כל אחת, הרי לא יכולה להיות כפילות.

ועוד שאילה:
מה קורה עם SYSTRA בירושלים? הידיעה שפורסמה ב JERUSALEM POST נראת לי משונה.

https://www.jpost.com//Israel-News/French-company-...
לצפיה ב-'יש במקומון של ראשון לציון שתי כתבות בקשר לקו המטרו ולקו החום'
יש במקומון של ראשון לציון שתי כתבות בקשר לקו המטרו ולקו החום
17/07/2018 | 17:53
8
112
בעמוד 2 - כתבה על הקו החום עם סקופ: הקו יגיע עד נתב"ג.
בעמוד 24 כתבה (לא כל כך מקצועית) על המטרו עם המפה הישנה.
לצפיה ב-'יגיע עד נתב"ג? לא נראה לי.'
יגיע עד נתב"ג? לא נראה לי.
17/07/2018 | 18:16
6
96
מאיפה המקור שלהם לזה? בתוכנית שנת"ע עובדים עליה עכשיו תחנת הקצה תהיה צריפין.

יכול להיות שהכוונה שלהם היא שהעירייה מנסה להגיש התנגדות לתוכנית הנוכחית ולבקש שיגיע לנתב"ג במקום שיגיע ללוד. לא נראה לי שזה יקרה.
לצפיה ב-'דווקא נשמע הגיוני'
דווקא נשמע הגיוני
18/07/2018 | 14:15
4
79
הקו החום (גם באתר נת"ע שהסתכלתי בו עכשיו) אמור להגיע עד תחנה שנקראת גני אביב. אבל הכוונה היא לא לשכונה אלא לצד הצפוני של תחנת הרכבת גני אביב, וזה אחרי שהקו עובר באזור תעשיה לוד. 
תחנת רכבת גני אביב היתה ותישאר איזוטרית, תכנון מחודש שלה קצה כך שאחרי אזור תעישה לוד ימשיך לטרמינל 3 מאד הגיוני, גם בגלל נתב"ג בפני עצמו (נוסעים ועובדים) וגם בגלל הקישוריות שתחנת הרכבת שם תציע (בעיקר בהקשר של אזור תעשיה לוד שייהנה מחיבור בין שתי תחנות עם תדירות מטורפת ומליארד יעדים, תחנת לוד ותחנת נתב"ג). וגם בגלל ההארכה של הקו הסגול לנתב"ג שמדברים עליה (עוד בדיונים, רשמית הקו הסגול עדיין מסתיים בצומת הטייסים).
עם לנתב"ג יגיעו שני קווי רק"ל בנוסף לתחנה מאד משמעותי של רכבת ישראל, הוא יהפוך להאב תחבורתי משמעותי גם בלי שום קשר לעבודה שמדובר במעסיק ענק ובמוקד ביקוש ענק.
לצפיה ב-'איך הארכה של הסגול לנתב"ג תעבוד?'
איך הארכה של הסגול לנתב"ג תעבוד?
18/07/2018 | 15:03
3
63
יבוטל החנה וסע בצומת הטייסים? או שרוצים שאחרי החנה וסע הקו ימשיך מזרחה וייסע במקביל למסילת ר"י עד תחנת תעופה ו/או עם פנייה חזרה מערבה לנתב"ג?

ואיך זה מסתדר תפעולית עם העובדה שהקו הסגול כבר ככה ארוך ארוך ועם שתי שלוחות?

אני בספק שהארכה של הסגול לנתב"ג תקרה.
אני גם בספק שההארכה של החום לנתב"ג תקרה, אבל זה אולי קצת יותר סביר.
לצפיה ב-'לדעתי אי חיבור נתב"ג לרק"ל זה פשע. '
לדעתי אי חיבור נתב"ג לרק"ל זה פשע.
18/07/2018 | 18:44
2
65
בין אם החיבור יתבצע ב"מונורייל" אוטונומי נפרד או בתחנה בתחום השדה נתב"ג ראויה לחיבור לפרברים סביבה שמהווים את העורף התעסוקתי של השדה גם אם יש רכבת מהירה יחסית לאיילון.

בדיאגרמה שלי הצעתי את הארכת מטרו מזרח מערב לצורת U שתגיע לשדה ונמנעתי מחיבור ארוך ומסורבל של הקו הסגול אבל זו בהחלט אופציה לעתיד הקרוב, ואם יש תוואי ממערב לשדה הוא בכלל יתחבר לרעיון ה"סגול-אקספרסס" בכביש 461.
לצפיה ב-'לנסוע ממרכז העיר לשדה תעופה בין לאומי עם רכבת עירונית'
לנסוע ממרכז העיר לשדה תעופה בין לאומי עם רכבת עירונית
18/07/2018 | 19:20
1
72
היא דרך די איטית.

למשל נסעתי מכיכר פיקדילי להיתרו ברכבת התחתית במשך 45/50 דקות. עם הרבה תחנות בדרך. ככה זה בכל שדה תעופה במחובר ברכבת תחתית.

בשביל לקשר את נתב"ג לאור יהודה ויהוד רכבת קלה היא פתרון מיותר ויקר. שכמות הנוסעים בין הערים הנ"ל לשדה לא מצדיקה זאת. 
לצפיה ב-'יכלת לקחת רכבת לפאדינגטון. התחתית זולה וטובה לעובדי השדה.'
יכלת לקחת רכבת לפאדינגטון. התחתית זולה וטובה לעובדי השדה.
19/07/2018 | 13:52
27
מהית'רו יש 3 רכבות שונות. 2 לפאדינגטון - אחת קאספרס ומאד יקרה, השניה עברה לאחרונה ל TFL Rail ועוצרת בתלנות פרבריות על אותו הקו, וקו הפיקדילי של התחתית.

כנוסע אתה חופשי לבחור את האופציה שמתאימה ללוח הזמנים ולתקציב שלך ויש גם מסוף אוטובוסים.

קו הפיקדילי והקו של TFL Rail משרתים את השכונות במערב לונדון שעובדי השדה מתגוררים בהם וכן אוכלוסייה פרברית נרחבת של כמיליון תושבים שגרה באזורים אלו. יש די והותר אנשים שעבורם השדה נמצא במרחק 10 או 20 דקות בקווים אלו כי לא כולם גרים בכיכר פיקדילי.

כך עם הקו הסגול והקו החום. הארכתם לא מיועדת למי שצריך להגיע מנתב"ג לאיילון אלא לעובדי השדה שיתגוררו בבקעת אונו ורשל"צ. החיבור שאני הצעתי דרך הארכת קו המטרו מזרח-מערב שווה ערך לחיבורי מטרו הקיימים בלונדון, מדריד, ברצלונה וערים אחרות.
לצפיה ב-'מתברר שזה בעקבות לחץ פוליטי של ראש העיר לוד'
מתברר שזה בעקבות לחץ פוליטי של ראש העיר לוד
18/07/2018 | 17:12
76
לצפיה ב-'הזדמנות לשאול ״איך מתקדם הפרוייקט עם החברה הדרום-קוריאנית״?'
הזדמנות לשאול ״איך מתקדם הפרוייקט עם החברה הדרום-קוריאנית״?
17/07/2018 | 18:40
113
בכתבה  המצורפת נאמר שהעבודות היו אמורות להתחיל לפני שנה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4767546,0...

לצפיה ב-'נת"ע פרסמה היום מודעה למכרז תכנון מוקדם לקווי המטרו'
נת"ע פרסמה היום מודעה למכרז תכנון מוקדם לקווי המטרו
19/07/2018 | 22:14
1
45
לצפיה ב-'מעולה לדעת שלא קופאים על השמרים! מעניין, למה ארבעה מקטעים?'
מעולה לדעת שלא קופאים על השמרים! מעניין, למה ארבעה מקטעים?
20/07/2018 | 02:05
26
אולי קו צפון-דרום (רעננה/כ"ס - רחובות/רמלה) נחשב כשני 'מקטעים'? כביכול למרות שיש גזע משותף בין השלוחות?
לצפיה ב-'שיפור תחבורה בין עירונית בעפולה'
שיפור תחבורה בין עירונית בעפולה
17/07/2018 | 21:18
9
166
יש לי כמה רעיונות לקווים חדשים/ שיפור קווים קיימים, ואשמח לשמוע איזה קווים אתם חושבים שיוכלו להצליח ואיזה קווים לא.
1. קו ישיר לתל אביב. בנוסף לקו 825 לדעתי דרוש קו שיסע דרך כביש 6 ויפעל בימים ראשון וחמישי, בשעות הבוקר מעפולה לתל אביב ובשעות אחה''צ מתל אביב לעפולה.
2. קו לתחנת הרכבת בחדרה שיפעל לפי זמני הרכבת.
אם יהיה ביקוש אולי גם להפעיל בשעות הלילה בהתאמה לרכבת לילה לנתבג.
3. הארכת קו 821 לתחנה המרכזית בפתח תקווה.
4. הפעלת קו 541 כחלפות ערב בלבד. ותגבור קווים 442, 542. כמובן שזה ידרוש הפעלת קו חדש בין טבריה לק''ש.
לצפיה ב-'התחנה המרכזית בפתח תקוה צפויה לזוז מתישהו לתחנה זמנית'
התחנה המרכזית בפתח תקוה צפויה לזוז מתישהו לתחנה זמנית
17/07/2018 | 21:49
8
123
למה צריך להאריך את 821 לפתח תקוה? כדי להגיע מעפולה לפתח תקוה עדיף לנסוע עם 825 לתל אביב ומשם לפתח תקוה. ממילא אחד היעדים המרכזיים למגיעים לפתח תקוה מהצפון הרחוק נמצא מערבית לתחנה המרכזית - בית חולים בילינסון.
מי שכל כך אוהב את המסלול הישן של 821 יכול להחליף בחדרה או בצומת רעננה ל-921 (בצומת רעננה לעוד קווים) שגם המסלול שלו דרומית לצומת רעננה מיותר.
ואם כבר דבקים ב-821 כדי להגיע לפתח תקוה, אז בדרך כלל יהיה עדיף בכלל להחליף ל-641 שמגיע עד למערב פתח תקוה ומגיע גם לבילינסון.
וממתישהו בעוד כשנה גם קווים 551, 561, 571 כנראה יגיעו לאורך כל היום עד מערב פתח תקוה.

לגבי קווים מהצפון לתל אביב דרך כביש 6, אין כמעט קווים כאלה. אאל"ט קו 299 בין אום אל פחם לתל אביב זה הקו היחיד שנוסע דרך כביש 6 והסיבה העיקרית לכך זו כנראה התחנה שלו במחלף קסם.
בשעות השיא בבוקר להגיע מכיוון כביש 6 לתוך תל אביב לוקח הרבה זמן בכבישים שאין בהם נת"צים בכלל, כפי שיש בכביש 2.
אולי כאשר יהיה נת"צ בכביש 5 יהיה בכך יותר טעם.
אם כבר לנסוע דרך כביש 6, עדיף עד תחנת הרכבת ראש העין צפון ומשם ברכבת לתוך תל אביב.
לצפיה ב-'קו 299 התחיל לפעול ללא התחנה בצומת קסם'
קו 299 התחיל לפעול ללא התחנה בצומת קסם
17/07/2018 | 21:59
2
81
ולאחר תקופה מסוימת התחנה נוספה.
לצפיה ב-'וכנראה הייתה סיבה טובה להוסיף אותה'
וכנראה הייתה סיבה טובה להוסיף אותה
17/07/2018 | 22:03
1
36
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
17/07/2018 | 22:05
30
לצפיה ב-'המשפט בכותרת שלך - יקח המון זמן עד שיקרה בפועל'
המשפט בכותרת שלך - יקח המון זמן עד שיקרה בפועל
18/07/2018 | 06:32
1
34
לצפיה ב-'וזה למרות שהתחנה מוכנה ב90%'
וזה למרות שהתחנה מוכנה ב90%
18/07/2018 | 15:26
21
לצפיה ב-'קווים ישירים מהצפון דרך כביש 6 לתחנה הרכבת ראש העין צפון'
קווים ישירים מהצפון דרך כביש 6 לתחנה הרכבת ראש העין צפון
18/07/2018 | 18:48
2
55
ותיאום ללו''ז הרכבת. זה יהיה שיפור משמעותי וחלופה רצינית לפקקי כביש החוף
לצפיה ב-'אבל יש חלופה שהיא כנראה יותר מהירה - החלפה לרכבת בחדרה או'
אבל יש חלופה שהיא כנראה יותר מהירה - החלפה לרכבת בחדרה או
18/07/2018 | 18:55
1
58
בבנימינה, ובמקרים מסויימים בחיפה.
לקווי אוטובוס מהצפון לתל אביב דרך כביש 6 אין באמת תכלית ולא סתם לא קיימים קווים כאלה.
אם כבר ממילא מתבססים על החלפה לרכבת, אז יש תחנות רלוונטיות יותר להחלפה לרכבת כשמדובר בנסיעות מהצפון.
צריך לזכור שבשעות העומס גם כביש 6 עמוס. וגם בכביש 6 יש פקקים.
לצפיה ב-'בנוסף אפשר ליצור לו"ז יותר טוב כי מסלול הנסיעה לחדרה קצר יות'
בנוסף אפשר ליצור לו"ז יותר טוב כי מסלול הנסיעה לחדרה קצר יות
18/07/2018 | 21:50
19
לצפיה ב-'אגרות גודש במקום מס על הדלק. בעד או נגד?'
אגרות גודש במקום מס על הדלק. בעד או נגד?
16/07/2018 | 15:21
53
256
אשמח אם תנמקו את תשובותכם
המשך>>
אשמח אם תנמקו את תשובותכם
לצפיה ב-'רב קו לילד '
רב קו לילד
18/07/2018 | 17:10
2
57
שלום,
אני לוקח את הבת שלי בת ה 5 לעבודה איתי... יולי אוגוסט מה נעשה.
לי יש חופשי חודשי גוש דן אני לוקח רכבת ואוטובוס. מה אני עושה איתה? צריך להוציא לה רב קו? אני רוצה לטעון לה חופשי יומי. צה עושים במקרה כזה?
לצפיה ב-'רק אזרחים וותיקים זכאים להנחה במנוי תקופתי.'
רק אזרחים וותיקים זכאים להנחה במנוי תקופתי.
18/07/2018 | 17:56
43
ילדים\נוער זכאים ל 50% הנחה באמצעות ערך צבור בלבד.
תצטרך להנפיק רב קן עבורה.
לצפיה ב-'אפשר להנפיק באתר של הרכבת, בלי צורך בהתרוצצות'
אפשר להנפיק באתר של הרכבת, בלי צורך בהתרוצצות
19/07/2018 | 09:33
19
לצפיה ב-'יוזמה יצירתית של נהגים: רב-קו רק מאחור'
יוזמה יצירתית של נהגים: רב-קו רק מאחור
17/07/2018 | 16:41
8
284
שני נהגי חברת קווים החליטו שאי אפשר להעביר יותר רב-קו מקדימה ליד הנהג, אלא מאחור. אחד מהם היה יצירתי והכין שלט בכתב ידו. האחר, לא הסכים שנוסעים יתקפו את הרב-קו שלהם לידו, אפילו שהאוטובוס היה עמוס ורוב המעבר - חסום. משרד התחבורה: "נערוך בירור". קווים: "השלט הוסר והנהלים חודדו"
מירב קריסטלפורסם:  16.07.18 , 14:10

לכתבה המלאה לחצו כאן
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5310343,0...
לצפיה ב-'זו לא תופעה חריגה'
זו לא תופעה חריגה
17/07/2018 | 21:43
2
159
אני נתקל בזה הרבה. אפילו היום בבוקר בקו 240 של דן.
הנהג לא מנע בכוח לתקף, אבל ביקש מכל הנוסעים לתקף בתוך האוטובוס ולא אצלו.
לצפיה ב-'דווקא הגיוני'
דווקא הגיוני
17/07/2018 | 22:37
1
136
עם הייתי נהג יש מצב שהייתי ממליץ לאנשים לתקף מאחורה,
חבל שאין בירושלים מספיק אוטובוסים עם אפשרות עליה מאחור. 
לצפיה ב-'ממליץ זה דבר אחד, מחייב זה דבר אחר... ובתיקוף מאחור אין פתק'
ממליץ זה דבר אחד, מחייב זה דבר אחר... ובתיקוף מאחור אין פתק
18/07/2018 | 02:26
95
בד"כ לא אכפת לי לתקף מאחור, בחיפה זה לא כ"כ נפוץ אך קיים פה ושם; אבל לא פעם אני רוצה לטעון חוזה מסוים או לתקף אותו (אם כבר יש לי) וזה לא בהכרח אפשרי או פשוט לעשות זאת עצמאית. כמו כן לפעמים אנשים רוצים את הפתק...
לצפיה ב-'נתקלתי במצב הפוך: הנהג ביקש לא לתקף מאחור אלא רק אצלו'
נתקלתי במצב הפוך: הנהג ביקש לא לתקף מאחור אלא רק אצלו
18/07/2018 | 02:30
3
124
וטען שמכשיר התיקוף האחורי לא פעיל/תקול/בעייתי (לא זוכרת בדיוק מה ולא ניסיתי לבדוק בעצמי). אני לא בטוחה שזה היה קו שמשתתף רשמית בעלייה מאחור (נדמה לי שזה היה קו 200, קו לילה בחיפה) אבל זה היה אוטובוס שהותקן בו מכשיר כזה, כאמור.
לצפיה ב-'כשמדובר בקו שאין בו עלייה מהדלת האחורית'
כשמדובר בקו שאין בו עלייה מהדלת האחורית
18/07/2018 | 07:45
2
98
ואת מתקפת במתקפים, את בעצם "לא נמצאת" על האוטובוס. לרוב המתקפים נשארים על הקו האחרון שבוצע שמתאים לתיקוף מאחור. אם מבקר יעלה לביקורת אין לך שום הוכחה ששילמת בעלייה לאוטובוס, ולכן הנהג ביקש ממך לתקף אצלו.
לצפיה ב-'בירושלים זה תלוי אוטובוס'
בירושלים זה תלוי אוטובוס
18/07/2018 | 11:12
59
בירושלים אם מגיע אוטובוס שיש בו אפשרות עליה מכל הדלתות אז הנוסעים והנהג מעדיפים לעלות מאחור.
כשיש אוטובוס נורמלי עם אפשרות לתקף מאחור לא מעניין אף אחד האם יש עליה מאחור ברשיון הקו וכולם פשוט עולים מאחור.
זה נכון בכל הקווים העירוניים ויש לא מעט קווים שעמוסים קבוע והנוסעים יעלו בהם מאחור גם אם אין מכשיר תיקוף מאחור.(החרדים ביקשו שבכל האוטובוסים העוברים בשכונות חרדיות האפשרות תהיה קיימת ואני מסכים איתם ב200 אחוז)

הייתי בחיפה לפני כחודשיים וראיתי ששם המודעות של הנוסעים ללעלות מאחורה ולתקף כמעט ולא קיימת והאוטובוס סתם מתעכב בתחנות.
לצפיה ב-'לא זוכרת איזה קו זה היה, אבל השעה הייתה מאוחרת, מבקרים אין.'
לא זוכרת איזה קו זה היה, אבל השעה הייתה מאוחרת, מבקרים אין.
18/07/2018 | 14:03
43
(נדיר שאני רואה אותם ביום, אז ב-11 בלילה? פחחח).
לצפיה ב-'גם אני נתקלתי בתופעה הפוכה: נהגת בדן הכריחה אישה עם עגלה'
גם אני נתקלתי בתופעה הפוכה: נהגת בדן הכריחה אישה עם עגלה
18/07/2018 | 14:12
66
לעלות מהדלת הקדמית והפצירה בה שתמיד צריך לעלות מקדימה.
לצפיה ב-'עבודות רק״ל ב... בודפשט'
עבודות רק״ל ב... בודפשט
18/07/2018 | 10:17
12
192
בשנה האחרונה אני גר בבודפשט. במקרה אנחנו גרים על שדרת הטבעת הגדולה (Grand Boulevard), ולרגל השיפוצים של קו הטראם במרכז השדרה החלטתי לתעד את העבודות.

קצת רקע - הטבעת הגדולה היא שדרה מרכזית מאוד בצד של פשט, והיא מהווה מרכז בילוי, עסקים ומגורים בצפיפות גבוהה לכל אורכה. היא מתחילה בגשר Petofi בדרום ומקיפה את מרכז העיר ממזרח בחצי קשת עד לגשר Margit בצפון.

בתוך בודפשט יש מערכת תחבורה ציבורית מפותחת מאוד עם מערכת מטרו קטנה ומערכות טראם ואוטובוסים גדולות מאוד. השימוש בטראמים נרחב במיוחד וכמות הנוסעים בהם גדולה משמעותית מאשר במטרו.

קווי הטראם העמוסים ביותר הם 4 ו-6 - שני הקווים עוברים לכל אורך הטבעת הגדולה בצד של פשט והם כמעט זהים במסלולם (למעט התחנות הסופיות בדרום בודה). התדירות גבוהה במיוחד, כל 1-2 דקות בשעות העומס, ולא נדיר לראות רכבת נכנסת לתחנה מיד אחרי הרכבת הקודמת. כמו כן, קו 6 פועל 24 שעות ביממה, מה שלא משאיר חלון תחזוקה למסילות. קראתי איפשהו שביחד קווים אלה מהווים את מערכת הטראמים העמוסה ביותר באירופה.

לאור הפעילות האינטנסיבית הזאת נוצר צורך לשפץ את התשתיות לאורך הקו בשלבים, כאשר הקטע הראשון מבוצע במהלך הקיץ הנוכחי. הקטע הראשון הוא הקטע העמוס והמרכזי ביותר, בין תחנות Oktogon ל- Harminckettesek. במפה המצורפת אפשר לראות את הטבעת כולה בירוק ואת קטע העבודות באדום.

יום אחד כשיהיו לי זמן וסבלנות אעלה סקירה של כל המערכת, אבל כרגע נתמקד בעבודות.
לצפיה ב-'המצב בשגרה'
המצב בשגרה
18/07/2018 | 10:18
1
85
החתך הטיפוסי של השדרה הוא חניה ושני נתיבים לרכב פרטי בכל כיוון, הפרדה דקיקה ומסילות טראם במרכז הכביש. בקטעים בהם יש תחנות טראם החניה מבוטלת והנתיבים צרים לטובת הרוחב הנדרש לרציפים.
לצפיה ב-'בעיות בתמונות, כמובן...'
בעיות בתמונות, כמובן...
18/07/2018 | 10:40
121
לצפיה ב-'הכנות'
הכנות
18/07/2018 | 10:42
2
107
אמנם הונגריה היא לא המדינה המסודרת והיעילה ביותר, אבל בכל הנוגע להשבתות בתחבורה ציבורית הם מתייחסים לעניין ברצינות.
השלטים נתלו כשבועיים לפני ההשבתה והחניה והנתיב הימני הופקעו לטובת נתיב אוטובוסים.
הדבר היחיד שלא ממש ברור הוא תאריך הסיום - "circa the end of this summer". מה זה אומר?
לצפיה ב-'Circa - בקרבת (בסביבות). מילה ממקור לטיני. '
Circa - בקרבת (בסביבות). מילה ממקור לטיני.
18/07/2018 | 11:07
1
43
מילולית זו המשמעות הראשונה אבל בתרגום מדוייק יותר לעברית זו המשמעות השניה.

בתוכנית על עתיקות יגידו שעתיקה מסויימת המוצעת למכירה היא " Circa 1820" כשרוצים לתארך אותה בלי להתחייב לשנת ייצור מדוייקת.

בספרד הרכבות הפרבריות הן Cercanías וזה מאותו מקור. (במשמעות קירבה, והספרדים לא חושבים עליהן כ Tren אפילו אם יש תחנה תת קרקעית דו רציפית)

כמו כן מדובר באי התחייבות לתאריך ספציפי. טכנית ה21.9 הוא היום הראשון של הסתיו המטאורולוגי אבל השימוש במונח הבלתי מתחייב מכסה את תחילת אוקטובר.

לצפיה ב-'אני יודע מה משמעות המילה, פשוט אף פעם לא נתקלתי בשימוש בה'
אני יודע מה משמעות המילה, פשוט אף פעם לא נתקלתי בשימוש בה
18/07/2018 | 11:10
35
בצורה כזאת.
אני רגיל שבפרוייקטים כאלה מתחייבים לתאריך, ו- ״סוף הקיץ״ הוא מונח מאוד לא ברור. מצד שני, את M3 משפצים כבר יותר משנה ולאף אחד אין מושג מתי יסיימו (כולל ל- BKV עצמו), אז אני מניח שאי התחייבות זה המצב הרגיל פה.
לצפיה ב-'אוטובוסים חלופיים'
אוטובוסים חלופיים
18/07/2018 | 10:47
99
האוטובוסים החלופיים פועלים בתדירות המקסימלית האפשרית (כל 4-5 דקות), ועדיין עמוסים מאוד.
השדרה רחבה מספיק בשביל שהאוטובוסים יוכלו לבצע פניית פרסה (מהנתיב הימני לנתיב הימני, כמובן), ושני צמתים הוכשרו לכך בקצה קטעי העבודות.
לצפיה ב-'תחנת Harminckettesek ter'
תחנת Harminckettesek ter
18/07/2018 | 10:56
1
79
קצה העבודות הצפוני הוא בתחנת Oktogon, שם יש מסוט מצפון לתחנה שמאפשר לה לתפקד כתחנת קצה בלי בעיה.
תחנת Harminckettesek, לעומת זאת, לא בנויה לשמש כתחנת קצה. לצורך העבודות התחנה הועתקה מדרום לצומת והוקם במקום רציף בטון זמני במקום אחת מהמסילות. כמו כן, מדרום לתחנה הותקן מסוט זמני.
המסוט הוא אלמנט די מעניין - הוא מורכב מעל המסילות הקיימות וכדי להשתמש בו הרכבות ״קופצות״ מעט (תוך כדי רעש נוראי ותחושה לא הכי נעימה לנוסעים).
לצפיה ב-'וידאו נוסף'
וידאו נוסף
18/07/2018 | 11:18
47
לצפיה ב-'Blaha'
Blaha
18/07/2018 | 10:58
59
מדרום לתחנת Blaha Luzja ter קיימת מסילת שירות שמחברת את הקו בשדרה לקו ברחוב Népszínház ומשם לדיפו. במסגרת העבודות גם היא עוברת שיקום מלא. לצורך כך התנועה בשדרה הוסטה לרצועת הרכבת.
לצפיה ב-'חציות כבישים'
חציות כבישים
18/07/2018 | 11:00
61
בגדול, כל מעברי החציה לאורך קטע העבודות נשארו פתוחים. בצמתים העבודות מתבצעות בקטעים כדי לאפשר תנועה חוצה, למרות שרוב הפניות שמאלה מהרחובות החוצים לתוך השדרה בוטלו.
בתמונה אפשר לראות את הצומת עם רחוב Dohány.
לצפיה ב-'קטעי עבודה'
קטעי עבודה
18/07/2018 | 11:03
64
עוד כמה תמונות של קטעי עבודה שונים
לצפיה ב-' יאיר'
יאיר
20/07/2018 | 11:54
4
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עדכון מהשטח'
קשת מודיעין - עדכון מהשטח
15/07/2018 | 01:15
36
316
הרבה זמן לא עדכנתי מהשטח, אך למעשה רק ממש לאחרונה הדברים התחילו לזוז באופן הנראה לעין.
קשת מודיעין מורכבת ממספר מקטעים.
1. החפיר שמחבר את מנהרה 2B (מחלף רכבתי) על המסילות A1 עד לגשר.
2. הגשר המורכב מ- 14 עמודים המאפשר לעלות מעל למסלול של כביש 431.
3. הגשר שמעל לכביש הגישה לאיזור התעסוקה עינב (ישפרו סנטר)
4. הרחבת תחנת פאתי מודיעין (הוסםת רציפים ומסילות.
5. חניון החדש של תחנת פאתי מודיעין וגשר הולכי הרגל המחבר את החניון עם התחנה מעל לכביש 431.

לצפיה ב-'הגשר - נכון להיום - מתחילים לראות את התוצר העתידי'
הגשר - נכון להיום - מתחילים לראות את התוצר העתידי
15/07/2018 | 01:25
26
427
כל יסודות העמודים כבר נחפרו ויצוקים.  כעת מתחילים לצוץ העמודים עצמם.  העמודים ממוספרים מ- 1 עד 14 החל מכביש 431 לכיוון מסילות A1.
הצילומים של עמודי הגשר והחפיר המצורפים נותנים תמונה כללית של התקדמות העבודה בשטח.  מחר (בלי נדר) אוסיף צרור תמונות עדכניות.

ד"ש מטופי לכל הקוראים הוותיקים

לצפיה ב-'נראה טוב! בסוף הקשת תיפתח עם קו ת"א-י-ם ולא אחריו שאלה:'
נראה טוב! בסוף הקשת תיפתח עם קו ת"א-י-ם ולא אחריו שאלה:
15/07/2018 | 02:55
25
229
מעניין מדוע לא מתכננים לחשמל באותה 'נגלה' גם את הקשת הזו - הר מן הסתם הקו למודיעין גם יחושמל.
אגב - יש סימנים לחשמול בקו ענבה-מודיעין עצמו? (בטח מפנים המון משאבים לי-ם-ת"א, אבל זה אמור להיות מחושמל יחד איתו, לא?)
לצפיה ב-'שתי תגובות לשאלות שלך'
שתי תגובות לשאלות שלך
15/07/2018 | 12:04
3
184
1.  אתמול כשראיתי את ההתקדמות הניכרת בבניית הגשר ובחפירת החפיר המחשבות הללו עברו לי בראש.  אך לשמחתי, ולמרות שלאחרונה יש תחושת תסכול באוויר עקב דחיות חוזרות ונשנות בפתיחת הקו ת"א ירושלים, אני לא חושב שאתה מתאר תסריט ריאלי.  עדיין יש עבודה רבה מאוד להשלמת הגשר.  יש עוד תשעה ניצבים להרים והמורכבים שבהם הקרובים לכביש 431 גבוהים במיוחד.
אחר כך יתחילו לחבר את הקורות ביניהם ורק אז לבנות את הגשר עצמו.  אני לא מכיר את הלוז אך אני לא רואה את הפרויקט הזה מוכן לפני סוף 2020.
2.  לגבי החשמול, על גשר מס' 1 כבר חיברו והשלימו את כל העמודים ואף החלו לפרוס את כבלי ה"אדמה" בצד אחד של הגשר.  עדיין לא פרסו נכון לשבוע שעבר את החשמולת על הגשר.  מה שכן התחדש לאחרונה הוא תחילת התקנת התשתית לחשמול במנהרה (מנהרת הקשתות) הממוקמת מזרחית ללנקודת הפיצול בין פרויקט A1 למסילה לכיוון מודיעין.
אך עדיין לא נעשה שום מהלך של עבודות החשמול לכיוון מודיעין (וטוב שכך).  עדיף לרכז את כל המאמצים בקטע שבין מחלף ענבה לכיוון תל אביב.
לצפיה ב-'הבאת המון דברים חיוביים אבל אתה סבור שהקו יופעל רק ב 2020'
הבאת המון דברים חיוביים אבל אתה סבור שהקו יופעל רק ב 2020
15/07/2018 | 17:58
1
138
כפי שנכתב לא פעם בפורום.
אני קראתי שכדי לפתוח קו טראם לצבור דרושה תקופת הרצה של חודשיים והרבה יותר כאשר מדובר ברכבת!
במקרה שלנו נשארו כ-70 יום בלבד עד למועד(סוכות) המוכרז לפתיחת A1, באמת לא נראה אפשרי!
הנה כתבה שפורסמה בעתון מרוקאי שמתייחסת לפתיחת הקו* המהיר ביותר באפריקה(320קמ״ש) לקראת סוף 2018;ברור שלא מדובר במשהו זהה ל A1, אבל יש בקו מרכיבים אנלוגיים, ראה(אני מתרגם מספר שורות):

https://www.h24info.ma/maroc/la-ligne-a-grande-vit...

1. מאז ה 19 ליוני הקו נכנס לשלב טרום-תפעול והרצת כל המערכת ללא נוסעים.
2. התפעול עם נוסעי יהיה בתום התקופה הטרומית ואישור הקו על ידי חברה מומחית בינלאומית ובכפיפות לתקנים של ה UIC.
במילים אחרות: גם אני חושב כמוך שהתפעול המלא לא יכול להיות לפני 2020.

* = אל בורעק Al boraq שמו
UIC=איחוד בינלאומי למסילות ברזל בו חברה ר״י=Unión International des Chemins de fer
לצפיה ב-'ערבת מין בשאינו מינו'
ערבת מין בשאינו מינו
15/07/2018 | 18:21
105
הוא כתב שקשת מודיעין תיפתח להערכתו ב2020 לא הקו לירושלים.

להפך, הוא כותב שבקו לירושלים יש התקדמות חיובית.
קשה לי להאמין שמישהו פה יתחייב לתאריך קרוב כמו סוכות, אבל גם לא צריך להגזים ולומר שהקו ייפתח מאוחר כ"כ.

ככל הנראה הוא ייפתח בסוף 2018/תחילת 2019.
לצפיה ב-'תודה על המענה, ככה חשבתי'
תודה על המענה, ככה חשבתי
15/07/2018 | 18:38
82
באופן אישי, עם כל ההתלהבות שלי ומן הסתם של כולנו מ-A1, אני חושב שחשוב לא להאיץ את העבודות כדי להגיע לדד-ליין כלשהו לפני שמתחשבים בתקופת הרצה של כמה חודשים + בדיקות בטיחות ופינישים על מערכות שונות שקטונתי מלהבין. לדעתי עדיף שיפתחו מאוחר  ותקין (כפי שתכננו, עד הרצליה) מאשר מוקדם ובהפעלה חלקית (כפי ששמעתי בפורום על פתיחת י-ם - ת"א ההגנה בלב+ הזמנה מראש). 2020 נשמע ריאלי, נקווה גם לחגי תשרי 2019.
לצפיה ב-'התקדמות ניכרת גם על גבי הגשרים'
התקדמות ניכרת גם על גבי הגשרים
15/07/2018 | 12:11
20
160
נראה שבשבועות האחרונים סיימו להכין את התשתית לעמודי החשמולת בכל הגשרים ה"ישנים".  בגשרי הרכבת מעל כביש 6 (באישור מחלף דניאל), בגשרים שבין מחלף דניאל ועד לשדה התעופה (גשר מעל כביש 40, גשר מעל כביש 443, וכמובן הגשר מעל לכביש מס' 1 המוביל לשדה התעופה.
בכל הגשרים הללו, משני צידי הגשר, חיברו מיתקונים מיוחדים שיאפשרו להתחיל להעמיד את עמודי החישמולת.   רק עם השלמת עמודים אלו, יתאפשר ליצור רצף חישמול מאיזור מחלף ענבה ועד לשדה התעופה.  
בגשר מעל כביש 443 למשל מדובר בסה"כ בשני עמודים מכל צד של הגשר.  אבל גם רק שני עמודים מונעים את פריסת החישמולת.  
למי שלא עוקב אחרי הפרטים הקטנים יכול להיווצר רושם שלא עבדו בכלל מקטע הזה אך למעשה כן הכינו את התשתית הזו.
אני מעריך שממש בקרוב נתחיל לראות עמודי חישמולת על כל אותם גשרים.
לצפיה ב-'וואלה? לא יודע איך היה לי הרושם שיש עמודים עד לוד או נתב"ג'
וואלה? לא יודע איך היה לי הרושם שיש עמודים עד לוד או נתב"ג
15/07/2018 | 18:40
16
132
אם אין עמודים בקטע מודיעין-נתב"ג אז יש באמת יש לפחות שנה עד שהכול יעבוד...
לצפיה ב-'למה רק שנה? למה לא 10 שנים?'
למה רק שנה? למה לא 10 שנים?
15/07/2018 | 23:04
13
50
לצפיה ב-'אכן לא עשר שנים אבל לצערנו בהחלט שנה ואף יותר.'
אכן לא עשר שנים אבל לצערנו בהחלט שנה ואף יותר.
15/07/2018 | 23:32
12
127
אמנם כל הקוראים והמשתתפים הפורום הזה מאוד מעוניינים לראות את פרויקט הדגל הזה מתחיל לפעול אבל כמות העבודה שנותרה כל כך גדולה, והדברים זזים בעצלתיים.  אז אם מדברים על מועד הפעלה בחגי תשרי 2019 זה בהחלט ריאלי ואולי אפילו גבולי.
זה מעצבן, זה מתסכל, זה מאכזב, אבל זו המציאות.  אני לא כותב את זה כדי להקניט, אלא רק בגלל התבוננות ומעקב צמוד בשטח.  והערכה סבירה של היקף העבודות שעדיין נותרו.
לצפיה ב-'על מה מבוססת ההערכה שלך? יש לך מקורות? אם לא, אתה סתם מטעה'
על מה מבוססת ההערכה שלך? יש לך מקורות? אם לא, אתה סתם מטעה
16/07/2018 | 21:09
11
32
לצפיה ב-'חבל שאתה מתרגז ..... אתה צודק שאין לי מקורות מעבר ל:'
חבל שאתה מתרגז ..... אתה צודק שאין לי מקורות מעבר ל:
17/07/2018 | 00:08
10
113
1. הרבה מאוד הסתובבות בשטח וביצוע של אקסטרפולציה של התקדמות פרויקט החשמול על בסיס מה שכבר קרה.  SEMI עובדת בשטח כבר לא מעט זמן, וכבר ניתן לבצע הערכה לא סתמית לגבי כמב זמן נדרש להשלמת העבודות.
2. על מנת לדעת מה כבר בוצע, יש מספיק מקורות , שהרי היערכות לחשמול אתה ואני וכל אחד שרוצה יכול פשוט להסתובב בשטח ולהתבונן במה כבר עומד, איפה יש עמודים, איפה כבר פרסו חשמולת, איפה כבר נערכים ניסויים.
3. קיים ניסיון מצטבר בעולם לגבי משך ההרצות של מסילה חדשה לפני הפעלתה המסחרית.  המינימום המקובל הוא חצי שנה של בדיקות, ניסויים, הרצת תרחישי קיצון וכו'....   אז על מנת למשל שהפרויקט יסתיים בפסח 2019, הפרויקט אמוא להיות משוחרר לניסויים כבר כעת פחות או יותר.

למה אם אני אישית לא עובד בנת"ע, במשרד התחבורה, ברכבת ישראל, בסימנס, בבומברדייר, או ב SEMI , אתה מתייחס להערכה שלי כהערכה מטעה.  אולי היא שגויה, אך בהחלט לא מטעה.  הקוראים בפורום הם חלקם אנשי מקצוע וחלקם סקרנים ומתעניינים וממילא יבחרו לאצץ את ההערכות שלי או לדחות אותן על פי מיטב שיפוטם.
אני לא מתיימר לדעת, אני לא אומר שאני צודק, אני כותב בצורה הכי כנה וישירה שזו ההערכה שלי.  אם זה מרגיז אותך, אני מצטער על כך.  אתה אגב יכול לפרט את הערכתך, ובהחלט ייתכן שההערכה שלך יותר מדויקת משלי.
לצפיה ב-'אז תכתוב "להערכתי". אנשים שקוראים את הודעותיך כאן ורואים'
אז תכתוב "להערכתי". אנשים שקוראים את הודעותיך כאן ורואים
17/07/2018 | 06:38
9
62
את הנחרצות שלך עלולים לחשוב בטעות שהן מבוססות על מידע מהימן, והן לא.
לצפיה ב-'אוקיי - קיבלתי.'
אוקיי - קיבלתי.
17/07/2018 | 11:42
8
52
אשתדל להבא להוסיף את המובן מאליו "להערכתי".
למרות שלהערכתי, כל הכותבים בפורום, מי יותר ומי פחות מבססים את הפוסטים שלהם על מידע כזה או אחר ואינם מתיימרים להיות דוברים רשמיים או לקחת אחריות על הנכתב.
אגב, אם אתה קורא לאורך השנים את הוסטים שלי בפורום, אני מתקשה לזכור פוסטים שהיו מנותקים מהמציאות בשטח, אם בביצוע הפרוייקטים ואם בלוחות הזמנים.

לצפיה ב-'אין לי בעיה עם תיאור המציאות בשטח. לא עם הערכות לא מבוססות'
אין לי בעיה עם תיאור המציאות בשטח. לא עם הערכות לא מבוססות
17/07/2018 | 18:10
7
45
אם היית מכיר את הפרויקט ואת כל מה שקורה סביבו לא היית כותב את ההערכות האלה.
לצפיה ב-'מכיוון שאתה להבדיל ממני מתיימר לדעת ......'
מכיוון שאתה להבדיל ממני מתיימר לדעת ......
17/07/2018 | 22:58
6
38
אז נחכה יחדיו ונראה.
אני מניח שגם אתה יודע שרכבות לא ייסעו בחגי תשרי השנה בין תל אביב לירושלים.
אז מה בעצם הפער בהערכות שלי לידע שלך.
שאתה טוען שכן ייסעו בפסח 2019 ?  ואני אומר שבמקרה הכי טוב רק בחגי תשרי 2019.
יש עוד עניין, כל פעם מורידים את מפרט הדרישות, לפני פחות משנה עדיין דיברו על ארבע רכבות בשעה בין הרצליה לירושלים, ועכשיו לכאורה מדברים רק על רכבת אחת או שתיים בשעה בין תחנת ההגנה לירושלים.
אם אאמץ גישה צינית (ואני לא רוצה) אז יכולים גם להסיע רכבות בין תחנה תפעולית איילון לירושלים ואת זה אפשר בלחץ אפילו לעשות כבר ב- 2018.  אני הפעם כן כותב את זה קצת בציניות כי צריכים להשוות תפוחים עם תפוחים.  רכבת עד לתחנת ההגנה הוא לא אותו מוצר ולא אותו שירות כמו רכבת שחוצה ועוברת בכל תחנות תל אביב.
לצפיה ב-'אני לא יודע מה תאריך הפתיחה, אבל לא שולל פתיחה לקראת סוכות'
אני לא יודע מה תאריך הפתיחה, אבל לא שולל פתיחה לקראת סוכות
19/07/2018 | 08:51
5
21
(אני מתכוון לסוכות 2018) בין ירושלים לתחנת ההגנה, גם אם במתכונת מצומצמת מאוד.

בניגוד אליך, אני לא מפיץ מידע לא בדוק כעובדות, ולכן לא חלה עליי כל חובת הוכחה.
לצפיה ב-'בנתיים לא מפסיקים לנבא פתיחה בדצמבר 2018'
בנתיים לא מפסיקים לנבא פתיחה בדצמבר 2018
19/07/2018 | 18:53
2
16
ראה עוד פרסום משלשום:

https://www.kolhair.co.il/jerusalem-news/62301/

בכתבה מוזכרים גם הקרונועים החדשים, שהוזמנו מ סימאנס אבל -לדעתי- עם הרבה אי-דיוקים; הקרונועים האלה יכנסו לשימוש הרכבת הגרמנית רק בסוף השנה הנוכחית באיזור דיסלדורף וישראל היא המדינה הראשונה שרוכשת אותם; אז בנתיים רצוי לראות איך הם יתקבלו שם.  עקרונית -שוב לדעתי-  הם מיועדים לקווים שבהם יש הרבה עצירות(סוג RER או S-Bahn) ולא ת״א-י״ם.

בפורום כבר הוזכר הדו״ח האחרון של מבקר המדינה שגם כן חוזה את פתיחת הקו  רק בדצמבר 2019.
לצפיה ב-'הנה עוד תמונות של הקרונועים(בצבעים אחרים),'
הנה עוד תמונות של הקרונועים(בצבעים אחרים),
19/07/2018 | 19:16
11
נדמה לי שכבר פורסמו בפורום:

http://railcolornews.com/2017/07/18/de-siemens-pre...
לצפיה ב-'יש בכתבה המון אי דיוקים ואין סיבה להאמין דווקא לנתון הזה.'
יש בכתבה המון אי דיוקים ואין סיבה להאמין דווקא לנתון הזה.
19/07/2018 | 23:31
7
לצפיה ב-'אני מרגיש שאתה לוקח את זה אישית.'
אני מרגיש שאתה לוקח את זה אישית.
19/07/2018 | 18:54
1
15
ההערכה שלך טובה בערך כמו שלי.
נותר להמתין רק חודשיים כיד להיווכח מה יקרה בפועל.
יתרה מכך, אם מטרת ר"י והשר היא להראות רכבת שנוסעת מקצה לקצה (ירושלים עד ההגנה, אולי ניתן להראות את זה, על מסילה אחת.  אני באמת התכוונתי להתייחס לשרות רציני, אבל האמת, אשמח אם גם תיהיה רכבת אחת בשעה ולו רק בכדי שהציבור הרחב יתחיל להסתגל לתחרבורה רכבתית בין שני המטרופולינים הגדולים.
אני עדיין מתקשה מאוד להבין איך זה יקרה.  אפילו הקטע שבין נתיבות לשדרות או הקטע בין עכו לכרמיאל עבד בתצורה מתאה שלושה או אפילו ארבעה חודשים לצורך הרצה.  כאן המורכבות היא בסדרי גודל יותר.
שיהיה בהצלחה ופתיחת הקו מוקדם ככל האפשר - אמן ואמן 

לצפיה ב-'כבר כתבתי לך שאין לי הערכה. אני רק לא שולל דברים ללא ידיעה'
כבר כתבתי לך שאין לי הערכה. אני רק לא שולל דברים ללא ידיעה
19/07/2018 | 23:34
12
בכל מקרה הפתיחה תהיה במתכונת מצומצמת, אבל הרכבות יסעו על שתי מסילות לכל אורך הדרך, ואת זה אני יכול לומר בוודאות.
לצפיה ב-'אתה צודק וטועה ....'
אתה צודק וטועה ....
15/07/2018 | 23:29
1
123
מצד אחד אכן יש עמודי חישמולת כמעט ברציפות לאורך שתי המסילות החל ממחלף ענבה ועד לגשר הרכבת העובר בצפון העיר לוד מעל לכביש 40. אבל...
החל ממחלף ענבה, עדיין לא הורכבו עמודי החשמולת על כל הגשרים שציינתי בפוסט הקודם.  עד לפני כשלושה שבועות לא ניתן היה להרכיב את אותם עמודים אך כעת זה כפי הנראה עומד לקרות מכיוון שסיימו את עבודות התשתית על אותם גשרים.
לגבי מועד הפעלת A1, כפי שכתבתי לא פעם ברור לגמרי שהשנה הרכבת לא תיסע מירושלים לתל אביב באופן מסחרי.  בטח שלא בסוכות אבל אני יכול בשקט לכתוב שגם לא ב- 31 לדצמבר.
לגבי ההפעלה בכלל, אז לאור כמות העבודה שנותרה, זה כפי הנראה גם לא יופעל עד פסח 2019.  המועד הראשון שנראה גבולי מאוד זה חגי תשרי 2019.  אבל שוב כאן השאלה הנשאלת היא מה ייחשב כפתיחת הקו.  הקטעים השקים לביצוע יהיו מן הסתם לאורך רצועת האיילון בתוך תל אביב ושם כישדוע לא התחילו אפילו לעבוד.
לצפיה ב-'אז הרכבת העמודים כעת היא הסיבה לסגירת קו מודיעין '
אז הרכבת העמודים כעת היא הסיבה לסגירת קו מודיעין
16/07/2018 | 00:36
63
לצפיה ב-'הבוקר ראיתי שיש עמודים מעל כביש 6 ומעל 443 במסילה הצפונית'
הבוקר ראיתי שיש עמודים מעל כביש 6 ומעל 443 במסילה הצפונית
16/07/2018 | 09:29
2
84
עדיין לא מעל כביש 40 ולא מעל כביש 1. וגם לא על הגשר שעובר מעל הנחל
שביציאה מאזור נתב"ג. 

לצפיה ב-'בהחלט מעניין, אנח לא עברתי שם כבר כמה ימים.....'
בהחלט מעניין, אנח לא עברתי שם כבר כמה ימים.....
16/07/2018 | 23:58
1
46
נשמח לעדכונים אם אתה עובר שם על בסיס קבוע
לצפיה ב-'פרסום של SEMI תמונות יפות מפריסת החישמולת על גשר 10 '
פרסום של SEMI תמונות יפות מפריסת החישמולת על גשר 10
18/07/2018 | 19:48
27
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 14'
קשת מודיעין - עמוד מס' 14
15/07/2018 | 23:34
235
העמוד הנמוך שבחבורה, ממנו כל עמוד הולך ומטפס שהרי צריכים גם להתגבר על תוואי השטח וגם לעבור מעל לנתיבי כביש 431
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 13'
קשת מודיעין - עמוד מס' 13
15/07/2018 | 23:36
118
מתחילים לנוע לעבר כביש 431
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 12'
קשת מודיעין - עמוד מס' 12
15/07/2018 | 23:39
105
כמובן שהעמודים הם בזוגות, הנבנים על בסיס שהוא עצמו נשען על שמונה עמודים "מפלצתיים" השקועים עמוק באדמה.
הפסים שאתם רואים נוצרים באופן "טבעי" שהרי התפסנות מודולרית וכל "יחידת" תפסנות יוצרת את הנראות של הקוביות המונחות זו על גבי זו.
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 11'
קשת מודיעין - עמוד מס' 11
15/07/2018 | 23:42
109
זוג העמודים לקראת יציקה בימים הקרובים .....
הכל ערוך ומוכן לקראת השלב היציקה.
שימו לב אם בעמודים 12 המבנה מורכב מחמש יחידות כאן הגבהים של העמודים מתחילים לטפס ......
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 10 - מספר תמונות'
קשת מודיעין - עמוד מס' 10 - מספר תמונות
15/07/2018 | 23:54
116
כאן נמצאים בשלבים ראשונים של התפסנות.  שימו לב על היקף וגודל בסיס העמודים הללו.  קשה להעביר את ה"עוצמה" של הברזלנות וכמות הברזל הטמונה בכל אחד מהעמודים הללו.
ניסיתי לצלם ולהעביר את התחושה, להערכתי לא בהצלחה רבה.
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמוד מס' 9'
קשת מודיעין - עמוד מס' 9
15/07/2018 | 23:59
86
לא הרבה, הכנות ותשתיות מרשימות.
התמונה הראשונה היא עדיין שייכת לעמודים מס' 10 עם המנוף הצמוד.
התמונה השניה היא צילום תקריב של התפסנות של עמודים מס' 9 שעדיין מונחות על הקרקע.
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עמודים מס' 8 והלאה'
קשת מודיעין - עמודים מס' 8 והלאה
16/07/2018 | 00:11
132
כאן למעשה ניתן להבחין בכל אחד מהעמודים הבאים רק בתשתית העמודים ועדיין ללא תשתית הברזל לבסיס העמודים.

(גילוי נאות - הגעתי רק עד לעמוד מס' 4 כך שלא ראיתי אם מה שאני כותב נכון גם לגבי עמודים מס' 3,2,1)
לצפיה ב-'קשת מודיעין - החפיר'
קשת מודיעין - החפיר
17/07/2018 | 00:28
74
העבודות בחפיר מתקדמות אך משום מה הרבה יותר קשה להמחיש את זה בתמונות.
כאשר מדובר בגשר, מרגע שעבודות הביסוס הסתיימו, כל עמוד, כל קורה, הכל מצטלם טוב וההתקדמות ניכרת לעין.
בחפיר לעומת זאת קשה להעביר את היקף העבודות בתמונות....
לצפיה ב-'קשת מודיעין - החפיר - תמונות נוספות'
קשת מודיעין - החפיר - תמונות נוספות
17/07/2018 | 01:06
93
לצפיה ב-'חדשות מנת"ע'
חדשות מנת"ע
15/07/2018 | 20:03
15
318
שבתשתיות מעדכן שאכן התחילה הבניה של מבנה התחנה באלנבי.

לצפיה ב-' תחנת הרכבלית בטכניון'
תחנת הרכבלית בטכניון
15/07/2018 | 21:08
7
398
מתישהו השבוע הוסיפו את השלט שמפרט על העוסקים במלאכה (יש לזה שם/מונח כלשהו?)
לצפיה ב-'אגב, יש להגות רַכַּבְלִית (וחבל שהעירייה לא מנקדת את השלטים)'
אגב, יש להגות רַכַּבְלִית (וחבל שהעירייה לא מנקדת את השלטים)
17/07/2018 | 15:56
6
81
היכן בקמפוס ממוקמת תחנה זו?
לצפיה ב-'תחנת "טכניון תחתון" מוקמת ב...טכניון עליון (ליד מעבדות'
תחנת "טכניון תחתון" מוקמת ב...טכניון עליון (ליד מעבדות
17/07/2018 | 16:09
5
96
דנציגר ומרכז המבקרים).
תחנת "טכניון עליון" תוקם במקום לא ממש רלוונטי ליד בניין קנדה שרחוק כמעט מכל דבר בטכניון.
לצפיה ב-'כלומר במזרח הטכניון, ליד תעשייה וניהול?'
כלומר במזרח הטכניון, ליד תעשייה וניהול?
17/07/2018 | 16:19
1
38
לצפיה ב-'אכן, אבל קצת יותר למטה'
אכן, אבל קצת יותר למטה
17/07/2018 | 16:23
70
ממה שראיתי העבודות נערכות בשטח שתחום ע"י בניין דנציגר ומעונות מזרח ישן.
השלט הזה נמצא ממש ליד תחנת האוטובוס ליד הנדסת חומרים.
לצפיה ב-'לגבי התחנות של הרכבלית'
לגבי התחנות של הרכבלית
17/07/2018 | 16:20
1
88
דווקא המיקום של תחנת "טכניון תחתון" הוא טוב מאוד: סמוך לבניין דנציגר ובערך במפלס של השדרה המרכזית של הטכניון, וקרוב מאוד לתחנת אוטובוס פופולרית ולמעונות מזרח.
אם צריך שתי תחנות בטכניון הייתי ממקם אחת במיקום שנבחר לטכניון תחתון ולתחנה השנייה יש שתי אופציות סבירות:
1. לשים אותה יותר למטה, כך שתשרת את הפקולטות לביולוגיה וכימיה יותר טוב.
2. לשים יותר למעלה באזור המעבדות של אווירונאוטיקה. משרת טוב את הפקולטה (שהטיפוס אליה ידוע כמאוד לא נוח) ואת מתחם המעבדות העצום שם.
לצפיה ב-'זה מיקום טוב מאוד, אבל לא תחתון'
זה מיקום טוב מאוד, אבל לא תחתון
17/07/2018 | 16:34
72
זו הייתה צריכה להיות התחנה העליונה בטכניון והייתה צריכה להיות תחנה בטכניון התחתון באמת.
להציג את התחנה הזו כטכניון תחתון זו הטעייה שמנסה להסתיר את המיקום הלא רלוונטי לחלוטין של התחנה השניה בטכניון.
לצפיה ב-' טוב לפקולטה לאווירונאוטיקה ולטיולים רכבל רומנטיים ביער.'
טוב לפקולטה לאווירונאוטיקה ולטיולים רכבל רומנטיים ביער.
17/07/2018 | 21:13
37
לצפיה ב-'מעולה!!'
מעולה!!
15/07/2018 | 23:06
77
לצפיה ב-'עכב עיכובים ב3 מהרות הועברו עבודות לחברה אחרת'
עכב עיכובים ב3 מהרות הועברו עבודות לחברה אחרת
16/07/2018 | 21:49
4
148
"בשל איחורים בעבודות מצד CCECC, המקימה עם דניה סיבוס את החלק המזרחי של הקו האדום, נת"ע מוסרת 3 מנהרות ל־CRTG, שמקימה עם שיכון ובינוי את החלק המערבי."...

לצפיה ב-'מעניין.'
מעניין.
16/07/2018 | 22:01
3
90
לא לגמרי ברור מה היקף העבודות שיועבר.
לפי הסכום מדובר כנראה על חלק לא מאוד גדול.
מה שכן, צריך לציין שאני שמעתי בסיורים של נת"ע שמי שמפעיל את המכונות שחופרות ממזרח אלה בכלל גרמנים ולא סינים (מדובר במכונות גרמניות).
למען ההגינות צריך גם לומר שקטע מזרחי כולל את הצ'מבר שאולי גרם לעיכובים מסוימים.
ללא קשר כרגיל רמת עיתונאית צהובה כאשר העיתונאי דואג להוסיף את הקטע ההזוי של מבקר המדינה שהקשר בינו לבין תוכן הכתבה הוא מקרי בהחלט.

לצפיה ב-'הייתי בסיור בפורטל הדפו, כל הפועלים שראיתי היו סינים'
הייתי בסיור בפורטל הדפו, כל הפועלים שראיתי היו סינים
16/07/2018 | 22:19
2
91
לא ראיתי אפילו גרמני אחד באיזור, אבל כן ראיתי ציוד תקשורת של סימנס.

מה מוגדר "הקטע המזרחי"? רק המכונות שיצאו מהדפו?
אם כן, סביר מאוד שהצ'יימבר הוא הגורם המרכזי לעיכוב.
לצפיה ב-'לא יודע להגיד לך'
לא יודע להגיד לך
16/07/2018 | 22:32
1
81
בסיור של לילה לבן בתל אביב הבחור של נת"ע אמר כהערת אגב לשאלה כמה עובדים יש בפרוייקט שגרמנים מתפעלים את המכונות בקטע המזרחי.
לדעתי הגדרה של קטע המזרחי, אלה מכונות שחופרות מפורטל בפתח תקווה עד לבן גוריון.

לצפיה ב-'הגדרה הגיונית לדעתי'
הגדרה הגיונית לדעתי
16/07/2018 | 22:45
66
הרי לא סביר שבאותו פיר קטן בגלי גיל עובדות שתי חברות מתחרות בו זמנית
לצפיה ב-'עדכון נוסף מדף הפייסבוק של נת"ע באותו נושא עם תמונות'
עדכון נוסף מדף הפייסבוק של נת"ע באותו נושא עם תמונות
18/07/2018 | 23:11
31
של התקדמות בניית הקופסה הפנימית של תחנות אלנבי ואם המושבות (גם שם זה התחיל אם כי שם זה נמצא בשלב קצת יותר מוקדם).

לצפיה ב-'שינויים בקווי האוטובוס ברעננה עקב מחאת התושבים'
שינויים בקווי האוטובוס ברעננה עקב מחאת התושבים
17/07/2018 | 12:31
2
158
כהמשך לזה - http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/183427206

תושבי שכונת נווה זמר החדשה בצפון רעננה זעמו על בניית מסוף אוטובוסים בתוך השכונה שלהם והכנסת מספר קווי אוטובוס חדשים לשם עם פתיחת שתי תחנות הרכבת ברעננה והרפורמה בקווי האוטובוסים בעיר.

כעת, בעקבות המחאה שלהם, תבוטל כניסת האוטובוסים לשכונה ועקב כך ייעשו שינויים בקווים החל מיום ראשון הקרוב.

- - - - -

(המידע להלן מתוך כתבה של mynet רעננה):

קו 9/19 - יחזור לתחנת הקצה המקורית בפארק רעננה וישוב לתוואי הנסיעה המקורי, מבלי להיכנס לתוך שכונת נווה זמר.

קו 51 - יחל את פעילותו בתחנת קצה ליד פארק רעננה ומסלולו יהיה דרך התחנות הניצבות על רחובות וייצמן, קרן היסוד, אחוזה ועד לתחנת הרכבת רעננה דרום.

קו 52 - יבוטל ובמקומו יתוגבר קו 6 שיופעל בכל שעות היום, בתדירות מוגברת, תוך איסוף נוסעים מרחוב ויצמן. לצורך כך, תוקם בימים הקרובים תחנת אוטובוס חדשה ברחוב וייצמן בסמוך לרחוב אהוד מנור, שתתווסף לזו הקיימת ליד רחוב נעמי שמר. בנוסף, בעוד מספר שבועות תוקם תחנת אוטובוס נוספת על רחוב וייצמן, מול רחוב שושנה דמארי.

בשלב ב', המתוכנן על ידי משרד התחבורה לחודש נובמבר, צפוי תגבור נוסף של קווי אוטובוס ברחבי העיר. במסגרת אישור זה יצא קו אוטובוס מתחנת קצה ברחוב התדהר, בקרית אתגרים, במסלול דרך הרחובות ויצמן, הנשיאים עד לתחנת רכבת רעננה מערב.

לצפיה ב-'זה באמת היה קצת מיותר שתחנת הקצה היתה בתוך השכונה, לא?'
זה באמת היה קצת מיותר שתחנת הקצה היתה בתוך השכונה, לא?
17/07/2018 | 13:08
1
103
לדוגמה, ההבדל בין קו 6 לקו 52 הוא רק כמה תחנות, אז לשם הפשטות עדיף כבר שקו 6 יבצע את כל הנסיעות.
לצפיה ב-'גם אני חושב שזה היה מיותר במקרה הזה'
גם אני חושב שזה היה מיותר במקרה הזה
17/07/2018 | 14:32
81
קווים 9/19 לדעתי לא היו אמורים להיכנס לרעננה היות והם משרתים בכלל את הרצליה ובפרט את השכונות המזרחיות שלה (נווה עמל, יד התשעה). חבל כעת שהקווים הללו יתחילו ויגמרו בלב הפארק ולא בתחנת הרכבת עבור ההרצליינים.

קו 52 לדעתי אכן היה מיותר. הפתרון של תגבור קו 6, שעושה את אותו המסלול רק מתחיל מוקדם יותר באזור התעשייה של רעננה, נראה בינתיים פתרון מספיק.

קו 51 כעת מתחיל בלב הפארק ונוסע עד רכבת רעננה דרום דרך הרחובות ויצמן/קרן היסוד/אחוזה. צריך, לדעתי, להשלים את השירות בקו נוסף שיתחיל בקצה השני של העיר, באזור התעשייה, ויסע דרך הרחובות ויצמן/קרן היסוד/אחוזה לכיוון השני של רכבת רעננה מערב - כך שגם רחוב אחוזה וגם רחוב ויצמן יהיו מכוסים באופן מלא ותתאפשר משם הגעה ישירה לשתי תחנות הרכבת.

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה