לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-' עצומה: "עצירת הרכבת בתחנת ספיר גם לבאים מצפון"'
עצומה: "עצירת הרכבת בתחנת ספיר גם לבאים מצפון"
11/11/2016 | 00:28
1
413
כמו שאומרים - אני רק אשאיר את זה כאן:

"אנו קוראים למשרד התחבורה ולעומד בראשה שר התחבורה ישראל כץ, שהשקיע ומשקיע רבות לפיתוח וקידום התחבורה הציבורית ולרכבת ישראל לתעדף עצירה בפארק התעשיה ספיר לרכבות הבאות מצפון בשעות הבוקר ולחוזרות צפונה בשעות הערב."

https://www.atzuma.co.il/sapirforall

מצאתי את זה במקרה בתגובות ב-ynet (אשכרה, פעם ראשונה שמצאתי שם משהו מועיל! )
לצפיה ב-'אכן בלתי לגיטימי התכנון הדפוק שלהם שרק הרכבות מדרום'
אכן בלתי לגיטימי התכנון הדפוק שלהם שרק הרכבות מדרום
11/11/2016 | 18:03
294
עוצרות בספיר ללא החלפה.
​הרי ממה נפשך? הרכבות לבנימינה ממילא עוצרות בכל תחנות הביניים מהרצליה
ועד פרדס חנה, כך שבכל מקרה אבל בכל מקרה רכבות מת"א לספיר יסעו ישירות
​ללא החלפה כלשהי, נניח בבית יהושע.

​גם ככה אני חושב שבחודש אחד לא יהיו יותר מ-25 נוסעים שיעלו בספיר וירדו בנתניה או ההיפך, יבואו לתחנת נתניה בכדי לסוע עד ספיר.
​אבל מחדרה, פרדס חנה, בנימינה וגם מחיפה יהיו גם יהיו.
לצפיה ב-'בתי משפט איטיים בכל מקום'
בתי משפט איטיים בכל מקום
11/11/2016 | 15:18
197
השבוע הוזכרו בפורום הקרונות ״קרפ״(Carel et Fouché) של ר״׳.
מפעל הרכבות הזה נסגר ב 1988 ומאז עובדים לשעבר מבקשים(מ Alstom holdings)
20000€ כל אחד כפצוי על בריאותם(חשיפה לסרטן בגלל שעבדו עם אסבסט).
בית המשפט יפסוק בענין בשבוע הבא; עברו 28 שנה!!!
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 12/11-11/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 12/11-11/11
( לעמוד שלי בתפוז )
11/11/2016 | 01:21
17
12
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'מונית מנתבג לחיפה בשישי בלילה (ידוע גם כשבת)'
מונית מנתבג לחיפה בשישי בלילה (ידוע גם כשבת)
11/11/2016 | 10:48
4
106
מכיוון שלצערי רכבות אין, כמה תעלה נסיעה במונית שירות בשישי בלילה (או שיש רק ספיישל?!) מנתבג לחיפה? במחשבון של רשות שדות תעופה זה הראה לי 600 שח (לבן אדם אחד עם מזוודה אחת!) אז אני - מקווה - מניח שמדובר בספיישל ולא מונית שמחכים שתתמלא. איך עושים זאת בזול? תודה רבה
לצפיה ב-'אולי להתחלק בכסף כמה אנשים'
אולי להתחלק בכסף כמה אנשים
11/11/2016 | 10:51
85
רק אני לא יודע באיזה גודל המונית, ואם אכן יהיו אנשים שם שירצו בכך
לצפיה ב-'סביבות 70 ש"ח'
סביבות 70 ש"ח
11/11/2016 | 12:25
2
79
לא זוכר במדוייק אבל זה המחיר בערך למונית שירות מנתב"ג לחיפה. יש תמיד מוניות 24/7 היא יוצאת רק ברגע שהיא מלאה
לצפיה ב-'בטוח גם בשישי בלילה? צריך לדבר עם החברה קודם?'
בטוח גם בשישי בלילה? צריך לדבר עם החברה קודם?
11/11/2016 | 15:06
1
18
לצפיה ב-'מוניות עמל. יש גם בשישי, אבל כדאי לברר קודם.'
מוניות עמל. יש גם בשישי, אבל כדאי לברר קודם.
12/11/2016 | 00:32
16
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 10/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 10/11
10/11/2016 | 11:20
11
10
לצפיה ב-'מקריית אונו למחלף הראל בירושלים (ומאזור הכנסת ובחזרה)'
מקריית אונו למחלף הראל בירושלים (ומאזור הכנסת ובחזרה)
10/11/2016 | 22:56
10
80
שלום חברים :) יש לי רב קו... אשמח לדעת מה האפשרות הכי זולה שקיימת לנסיעה מקריית אונו למחלף הראל בירושלים ומה הדרך הכי מהירה בתחבורה הציבורית באוטובוס 
וגם מאזור הכנסת ובחזרה לקריית אונו האם "המעבר" יהיה תקף רק באזור ירושלים
לצפיה ב-'תשובות>>>'
תשובות>>>
11/11/2016 | 03:03
9
62
לגבי עלויות:

1. יש חופשי חודשי שנמכר על ידי רכבת ישראל ועולה 540 ש"ח. הוא תקף באוטובוסים בכל מטרופולין גוש דן ונסיעות חופשיות באוטובוסים בכל מטרופולין ירושלים. נסיעות בין גוש דן לירושלים - ברכבת בלבד (עד כמה שזכור לי). כעיקרון מודיעין אמורה להיות העיר שחופפת באוטובוסים גם את מטרופולין גוש דן וגם את מטרופולין ירושלים ולכן נסיעה דרך מודיעין צריכה לתפוס בחוזה הזה, אך אני זוכר משום מה שלא כך הדבר.

2. אפשר לרכוש חופשי חודשי לכל מטרופולין גוש דן ב299 ש"ח ואחד נוסף לכל מטרופולין ירושלים ב299 ש"ח. כאן מודיעין אכן חופפת ולכן ניתן לבצע נסיעה דרך מודיעין. אבל, יש רק שתי נסיעות ביום ממודיעין למחלף הראל...

לגבי איך להגיע מקרית אונו למחלף הראל - מכביש 4 (כביש גהה) אפשר עם קווים 400/401 של אפיקים ממחלף בר אילן, מסוף אלוף שדה, מחלף מסובים. אפשר גם עם 427 של אפיקים ממסוף אלוף שדה וממסובים (427 לא עובר בבר אילן). דיי קל להתחבר מקרית אונו לבר אילן או אלוף שדה, יש מגוון קווים בתדירות גבוהה.

קיימת אופציה לנסיעה מהירה יותר דרך צומת הטייסים, לשם כך יש צורך לנסוע באחד מהוקוים שנוסעים לצומת סביון או יהוד ושם לבצע החלפה ל244/268 אגד או 475 של קווים אל צומת הטייסים, שם יש לבצע החלפה ל947 אגד למחלף הראל. זה נשמע ארוך יותר אבל יכול להיות מהיר יותר, במיוחד אם גהה פקוק להחריד. בכיוון חזור אפשר לנסוע עם 947/950 ולרדת מהם במחלף שעריה, משם יש את 472 של אפיקים למחלף אונו (כביש מכבית, הכניסה ללוי אשכול של קרית אונו ומהעבר השני יצחק רבין של פתח תקווה).

בכל מקרה, להכוונה נקודתית יותר, כדאי לציין מהיכן בקרית אונו יוצאים לדרך.
לצפיה ב-'לגבי הכרטיסים'
לגבי הכרטיסים
11/11/2016 | 08:12
4
55
בכרטיס החופשי־חודשי של הרכבת ירושלים–גוש דן אזור 232 (מודיעין) כלול גם כחלק ממטרופולין גוש דן וגם כחלק ממטרופולין ירושלים. כנראה התבלבלת עם הכרטיס חיפה–תל אביב ששם אזור חדרה כלול רק כחלק מגוש דן ובו אין שום אפשרות להגיע ממטרופולין חיפה לתל אביב באוטובוס בלי לשלם. הבעיה היא באמת למצוא קו אוטובוס שנוסע ממטרופולין תל אביב לירושלים שגם אוסף ומוריד באזור מודיעין כדי שאפשר יהיה להשתמש בו, כי הכרטיס לא תקף באוטובוסים מירושלים לגוש דן. הכרטיס כן תקף בנסיעה מאזור מודיעין לשני המטרופולינים ומי שרוצה לנסוע איתו מגוש דן לירושלים יכול באופן עקרוני להחליף אוטובוס באזור מודיעין.
לצפיה ב-'אין בעיה, קו 425 עושה את העבודה הזאת, רק שלא יביא אותה להראל'
אין בעיה, קו 425 עושה את העבודה הזאת, רק שלא יביא אותה להראל
11/11/2016 | 10:50
3
60
כי הוא נוסע על 443 ונכנס לירושלים דרך רמות. 425 עובר דרך תל השומר.

לא חובה למצוא אוטבווס אחד שעושה את הקישור הזה, אפשר להשתמש ברכבת למודיעין ומשם להמשיך באוטובוס ואפשר להגיע לצומת שילת עם מגוון הקווים שיש (יש לא מעט מגוש דן) ושם להחליף לקו 110 לירושלים. אבל היא צריכה להראל, אז שום דבר מזה לא יועיל לה.
לצפיה ב-'נכון, אבל הבעיה היא שעם החלפות כאלה הנסיעה לוקחת יותר זמן'
נכון, אבל הבעיה היא שעם החלפות כאלה הנסיעה לוקחת יותר זמן
11/11/2016 | 11:44
2
48
ברוב אם לא בכל המקרים מאשר הקווים לירושלים מגוש דן.
כדי להחליף לקו 110 מאוטובוס אחר צריך גם לשריין הרבה זמן בנסיעה הקודמת כדי לא לפספס אותו. אם כבר מצומת שילת, אפשר להמשיך לירושלים בשלל קווים, בעיקר אלה שיוצאים ממודיעין עילית בתדירות יותר טובה (תלוי לאיפה בירושלים). כמובן שגם כדי להגיע לצומת שילת אפשר להשתמש בקווים למודיעין עילית מבני ברק.
לצפיה ב-'לא באמת, כמעט כל נתוני ההגעה לתחנות שונות נמצא כבר באיפה בוס'
לא באמת, כמעט כל נתוני ההגעה לתחנות שונות נמצא כבר באיפה בוס
11/11/2016 | 21:26
25
אתה רואה זמני הגעה ממוצעים לתחנה ויודע להתאים את עצמך בקלות יתרה. כך אתה רואה מתי האוטובוס בו עליך לנסוע מגיע לתחנת ההחלפה ומתי האוטובוס שעליך לעלות עליו בתחנת ההחלפה, מיועד להגיע.

מאז שיש את הפיצ'ר הזה (והוא עובד טוב) המרווחי בטיחות שאני לוקח נהיו קטנים משמעותית.
לצפיה ב-'110 נתקע ברחוב בר אילן בפקקים, מי שלא צריך לרמות\הר הצופים'
110 נתקע ברחוב בר אילן בפקקים, מי שלא צריך לרמות\הר הצופים
11/11/2016 | 23:26
26
הנסיעה ארוכה ומעייפת. מומלץ לא לנסוע ב110 ביחוד אחרי החלפה.
לצפיה ב-'תודה רבה ועם רכבת איך מגיעה למחלף הראל?'
תודה רבה ועם רכבת איך מגיעה למחלף הראל?
11/11/2016 | 17:38
3
57
מקריית אונו אזור הקניון
לצפיה ב-'אם זה בבוקר יש 2 נסיעות של קו 336 מהקניון למסוף אלוף שדה'
אם זה בבוקר יש 2 נסיעות של קו 336 מהקניון למסוף אלוף שדה
11/11/2016 | 21:04
1
39
ישר דרך קרית קריניצי בערך ב-8 וב-8 וחצי מהתחנה שבכניסה לקניון
בשעות אחרות אפשר לקחת 56 מלוי אשכול שמגיע ליד מסוף אלוף שדה (עוצר מיד אחרי הרמזור הראשון של אלוף שדה בפניה מגהה). עכשיו הגבירו את התדירות שלו גם.
לצפיה ב-'יש גם 55 כל היום בתדירות גבוהה מהקניון עד אלוף שדה'
יש גם 55 כל היום בתדירות גבוהה מהקניון עד אלוף שדה
12/11/2016 | 10:32
28
רק שהוא עושה בדרך סיבוב בגני תקווה.
מהקניון לתחנה ליד אלוף שדה, יש בנוסף לקו 56 גם את קו 168. שניהם מהירים.
לצפיה ב-'שום רכבת לא יעילה במקרה הזה'
שום רכבת לא יעילה במקרה הזה
12/11/2016 | 10:43
55
לדעתי עדיף לך פשוט לשלם בנסיעה למחלף הראל בערך צבור ולנסוע באחת האופציות המהירות הבאות:
או עם כל קו שמגיע לאלוף שדה ומשם עם 400/401.
או עם קו 185 החדש שנוסע בבוקר מקרית אונו לשהם, לרדת בצומת הטייסים ולהחליף לקו 947. זו האופציה הכי מהירה ללא עוררין, רק שפה קיים סיכון שקו 947 יהיה מלא.
אם היעד הוא ירושלים ולא מחלף הראל, הכי טוב פשוט ללכת לרחוב צה"ל ולקחת משם קו 425.
לצפיה ב-'תאונת הרק״ל באנגליה'
תאונת הרק״ל באנגליה
09/11/2016 | 19:55
4
296
לצפיה ב-'יחידה של Bombardier או Stadler ? לא אמרו בנתיים.'
יחידה של Bombardier או Stadler ? לא אמרו בנתיים.
09/11/2016 | 22:47
65
לצפיה ב-' אין מילים...'
אין מילים...
10/11/2016 | 19:04
39
לצפיה ב-'הנהג ניסה לעשות "צלחת" או מה???'
הנהג ניסה לעשות "צלחת" או מה???
10/11/2016 | 22:17
46
לצפיה ב-'הנהג האיץ מ 50/80 ל60/100 בקטע של 12/20.'
הנהג האיץ מ 50/80 ל60/100 בקטע של 12/20.
11/11/2016 | 12:40
143
המהירויות במייל לשעה וקמ"ש כי כל ההתייחסויות באנגלית תהיינה במיילים ולכן התרגום.

זו התאונה הרצינית היותר במערכת שנפתחה לציבור ב2000. בגלל מיקומה בפרברי דרום העיר לא הייתי צריך לנסוע בה למטרה פרקטית כלשהי אבל בעת בניית הרק"ל בירושלים הורדתי מבקרים מהארץ מהקו לברייטון באיסט קרוידן שיראו במה מדובר ובמקרים מסויימים עדינו תחנה או שתיים.

לעניין המערכת המוזרה המתוכננת בגוש דן הטראמלינק וה DLR מוכיחות את הכלל שקווי רק"ל בדרך כלל משלימים את המערכת מבחוץ ואינם תחליף למטרו בלב העיר.
לצפיה ב-'כך ייראה מתחם ארלוזורוב בת"א'
כך ייראה מתחם ארלוזורוב בת"א
10/11/2016 | 15:04
3
473
לצפיה ב-'אני די משוכנע שזה כבר פורסם'
אני די משוכנע שזה כבר פורסם
10/11/2016 | 19:57
2
298
פה בפורום בעבר. אפילו שהכתבה שהבאת היא מהיום.
לצפיה ב-'גם התגובה שזה פורסם בעבר פורסמה כבר בעבר'
גם התגובה שזה פורסם בעבר פורסמה כבר בעבר
11/11/2016 | 04:54
1
241
אולי מספיק עם ההערות השטויות האלה בכל פעם.

לצפיה ב-''
11/11/2016 | 13:06
38
לצפיה ב-'דן בדרום לא הוציאו נסיעה. צריך להתלונן?'
דן בדרום לא הוציאו נסיעה. צריך להתלונן?
10/11/2016 | 08:24
6
219
נסיעה הבאה של הקו לצאלים רק עוד 80 דקות (!).
הם אפילו לא הודיעו ברציף שממנו הקו מתחיל שמשום מה הנסיעה לא יוצאת אבל במוקד אישרו שלא יצא.

יש טעם להתלונן? למי?
לצפיה ב-'כן, בקישור הבא:'
כן, בקישור הבא:
10/11/2016 | 09:17
1
167

אם הנסיעה מופיעה באתר bus.gov.il, אז הם היו אמורים להוציא את האוטובוס בזמן הרשום.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
10/11/2016 | 23:34
16
לצפיה ב-'מבלי קשר לתלונה (וכן תתלונן)" הייתי פשוט נוסע לאופקים.'
מבלי קשר לתלונה (וכן תתלונן)" הייתי פשוט נוסע לאופקים.
10/11/2016 | 12:50
3
178
בין אם באוטובוס ובין אם ברכבת. מתחנת רכבת אופקים יש גם את קו 30 לצאלים.

אלא אם כן, זה גם ככה לא הכי משנה לך מתי תגיע לצאלים ורק ההמתנה המרגיזה ושריפת הזמן זה מה שמציק.
לצפיה ב-'תודה, העדפתי להימנע כי אני לא מכיר'
תודה, העדפתי להימנע כי אני לא מכיר
10/11/2016 | 23:42
2
98
בלי להכיר, אני עלול ליפול על חלופה שכוללת עלייה לאוטובוס בקו שמגיע לשם כבר עם יותר מידי נוסעים בעמידה וכו
לצפיה ב-'אין בדן בדרום קווים עם נוסעים בעמידה מלבד הקווים לצאלים.'
אין בדן בדרום קווים עם נוסעים בעמידה מלבד הקווים לצאלים.
11/11/2016 | 02:25
1
128
עקב הטבות הרכבת ועקב כך שהתדירות הוכפלה ואף שולשה במקומות מסויימים - פשוט אין נוסעים בעמידה.
לצפיה ב-'פשוט לא נכון.'
פשוט לא נכון.
14/11/2016 | 13:03
5
יש עומסים! באופקים יש עומסים בקווים 2,3,5 ויש נוסעים בעמידה באופן קבוע מידי יום.
לצפיה ב-'סליחה על הoff toppic אבל בקשת עזרה בתפוז'
סליחה על הoff toppic אבל בקשת עזרה בתפוז
10/11/2016 | 19:53
3
172
היכן, למען השם, הפורום או המקום שבו מקבלים תמיכה בכמה
תקלות תפוזיות?
אני כבר מעל לחצי שעה מחפש בנרות ולא מצליח למצוא.
יש לי מספר בעיות שהייתי שמח לקבל מהם הסבר/פתרון.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
10/11/2016 | 20:38
1
73
ומלא הבוז לאנשי תפו"ז שמצליחים להחביא את זה.
​חצי שעה של חיפושים עלו בתוהו והעלו חרס.
​בחיי שמלוא הבוז להם (וגם לשלל התקלות עליהן אני עומד לדווח שם).
לצפיה ב-''
10/11/2016 | 22:14
156
לצפיה ב-'בעיה קבועה מציקה נצורה בקו העמק'
בעיה קבועה מציקה נצורה בקו העמק
07/11/2016 | 19:59
47
898
בעיקר בימי שישי, יש המון נוסעים והרכבות שמגיעות הן IC3 , מלא רכבת ישנה אבל שתהיה עם מספיק קורנועים בשביל כמות הנוסעים, רכבת ישראל משתמשת במערכים קצרים שבהם חלק מהנוסעים נלאצים לעמוד,
כבר בחוף הכרמל 70 % מהמקומות תפוסים, לפחות שיביאו IC3 ארוך או אלסטום
DD כבר ברור שבחיים לא יביאו אז לפחות שיביאו...
המשך>>
בעיקר בימי שישי, יש המון נוסעים והרכבות שמגיעות הן IC3 , מלא רכבת ישנה אבל שתהיה עם מספיק קורנועים בשביל כמות הנוסעים, רכבת ישראל משתמשת במערכים קצרים שבהם חלק מהנוסעים נלאצים לעמוד,
כבר בחוף הכרמל 70 % מהמקומות תפוסים, לפחות שיביאו IC3 ארוך או אלסטום
DD כבר ברור שבחיים לא יביאו אז לפחות שיביאו רכבות באורך נורמלי
אי אפשר להשתמש בקורנועים קצרים בקו הזה כרגע, לא כשהקו עמוס בגלל הנסיעות החינמיות
לצפיה ב-'שאלה לגבי הגשר ליד רכבת סגולה'
שאלה לגבי הגשר ליד רכבת סגולה
07/11/2016 | 20:06
9
362
באפריל 2017 יפתח מעבר להולכי רגל ורוכבי אופניים מכביש 40 לתחנת רכבת סגולה. תמוה בעיני שהמעבר מאפשר לרוכבי אופניים להגיע לתחנה כאשר אין שום שביל שמגיע לשם (יש שביל בפ"ת שנגמר מדרום לנחל שילה)
מה הרעיון?

תודה
לצפיה ב-'פתרון כוללני'
פתרון כוללני
08/11/2016 | 19:43
5
235
המעבר כרגע מתייחס רק לגישה של נוסעי תחבורה ציבורית. אין שום חיבור מדרכה/שביל לגשר הזה.

השאלה לנציג עיריית פתח תקווה בפורום (משה?) האם מתוכנן מדרכה רציפה מאיזור תעשייה סגולה עד לגשר ירידה לתחנת הרכבת ?

לצפיה ב-'משה זה בפורום אחר...'
משה זה בפורום אחר...
08/11/2016 | 22:28
1
158
לא בטוח שהייתי רוצה לראות אותו גם כאן.
לצפיה ב-'אל תדאג, הוא לא יבוא לכאן כי הוא חושב שתח"צ זה לעניים'
אל תדאג, הוא לא יבוא לכאן כי הוא חושב שתח"צ זה לעניים
08/11/2016 | 23:22
53
לצפיה ב-'לא מתוכננת מדרכה כזו כי שולי כביש 40 נמצאים באחריות נתיבי'
לא מתוכננת מדרכה כזו כי שולי כביש 40 נמצאים באחריות נתיבי
08/11/2016 | 23:16
2
144
ישראל.
גם כאשר עיריית פתח תקוה סללה את השביל מצומת סגולה צפונה היה על כך סכסוך בינה לבין נתיבי ישראל בטענה שהעירייה פעלה בשטח שלא באחריותה.
לצפיה ב-'עצומה - שביל אופניים ומדרכה בין פתח תקווה להוד השרון'
עצומה - שביל אופניים ומדרכה בין פתח תקווה להוד השרון
10/11/2016 | 09:47
101
הבנתי שזה "כוסות רוח למת" אך אשמח לקבל פידבקים
לצפיה ב-'נראה כאילו מחכים לנפגע הבא כדי לפעול'
נראה כאילו מחכים לנפגע הבא כדי לפעול
11/11/2016 | 16:30
32
די הרבה אנשים מעוניינים לעבור מפ"ת להוד השרון ברגל או באופניים והם אכן עושים זאת תוך סיכון גדול. הרי מדובר בדרך לא ארוכה אשר מפתה לעבור בה.
האם ב"נתיבי ישראל" מתעלמים בכוונה מצורך תושבי האזור? מה הבעיה להסדיר 2 ק"מ של מדרכה ושביל אופניים? במיוחד כשיש רכבת באזור ובעתיד הרחוק גם פארק
לצפיה ב-'תשתית אופניים רבה היא יוזמות מקומיות ללא תוכנית על.'
תשתית אופניים רבה היא יוזמות מקומיות ללא תוכנית על.
10/11/2016 | 16:04
1
83
במקרה כזה של תשתית מנותקת לחלוטין לצד כביש מהיר התועלת היחידה היא לעשות לנהגים ולנוסעי התח"צ טוב בעיניים. הנה - הרכבת או העירייה ירוקה וסביבתית וכנראה שתהיה גם צמחייה לצד השביל.

אני רוכב על כבישי 80 (90) קמ"ש בספרד וזה בהחלט אפשרי בשוליים אבל אינני יכול לקחת אחריות ולהמליץ על כך. אינני הרוכב היחיד באזורי ואומרים שנבחרות אירופאיות של הטור דה פראנס מקיימות מחנות אימונים באזור. נחמד שיש תשתית כשיורדים מהכביש אבל זה לא הכי תורם לרכיבה עצמה.

ההמלצה שלי היא לפנות לעירייה וכן לארגוני הגג של התחבורה והרכיבה בגוש דן ולהדגיש את הצורך בגישה רציפה מהעיר לתחנות. תחנות רכבת רבות בפרברי גוש דן נמצאות 10-15 דקות רכיבה מהערים ואזורי המגורים אותם הן אמורות לשרת. רשת אופניים יעילה תאפשר גישה מהירה ללא תלות בתדירויות ומסלולי האוטובוסים וחיסכון במקומות חנייה (אני ממליץ גם על חניית אופניים בטוחה ליוממים). בערים רבות בעולם נהוג לשלב את האופניים כאמצעי ל 2-3 קילומטרים בין הבית לתחנה.
לצפיה ב-'קיימת תוכנית אב לשבילי אופניים'
קיימת תוכנית אב לשבילי אופניים
11/11/2016 | 02:32
51
משרד התחבורה הכינו תוכנית אב לסלילת מסלולי אופניים שיאפשרו נסיעה רציפה וחיבור בין איזורים שונים.
אני יודע שקיימים 9 משרדי תכנון שהתחלקו בעבודה ומבצעים תכנון מפורט, וקיימת תקציב של 250 מיליון שקל רק עבור שבילים בתוך גוש דן.
מדובר על יצירת שבילים רציפים בין מרכזי מגורים למרכזי תעסוקה ראשיים בגוש דן.

לצפיה ב-'אני חושב שצריך לסלול חיבור פשוט להולכי רגל בלבד שיכלול'
אני חושב שצריך לסלול חיבור פשוט להולכי רגל בלבד שיכלול
13/11/2016 | 23:04
18
שביל שייצא מהכניסה הסמוכה לפתח תקווה. במידה ולא מתכננים להקים בתחנה כניסה או יציאה גם מהצד של פתח תקווה- שיקימו מחסום להולכי רגל וכך יוכלו להגיע לאולם הנוסעים הקיים. הפתרון זול, נגיש והרכבות החולפות במקום (למעט רכבות מסע) נוסעות במהירות איטית מאוד בכניסה/ יציאה מהתחנה, כך שאיני רואה שום בעיה בהקמת מפגש להולכי רגל בסמוך לקצה הרציפים.
לצפיה ב-'רכבת העמק: מדוע הנסיעה חינמית ?'
רכבת העמק: מדוע הנסיעה חינמית ?
07/11/2016 | 20:33
22
328
מה ההגיון לאפשר נסיעה חינם במסלול עמוס נוסעים כמו חיפה עפולה עד ה-5/2/17 ?

אילו היה מדובר בתחנה "בעייתית" - ניחא אבל הרי תחנת עפולה הוכיחה את עצמה (לגבי ב"ש אינני יודע).

הנסיעה החינמית קורצת גם לטרמפיסטים ומכבידה על הנוסעים הנאמנים - אלו שימשיכו גם כאשר הנסיעה תהיה בתשלום מלא.

נכון להיום לרכבת אין מלאי קרונות להקצות לקו הזה גם עבור אלו המכונים 'נוסעי רק בחינם'.
לצפיה ב-'לא חושבת שתחנת עפולה הוכיחה את עצמה עוד'
לא חושבת שתחנת עפולה הוכיחה את עצמה עוד
07/11/2016 | 20:39
274
כשתסתיים תקופת החינם, אז נראה אם היא תוכיח את עצמה
לצפיה ב-'מדיניות החינם שמוכתבת ע"י שר התחבורה באה משתי סיבות'
מדיניות החינם שמוכתבת ע"י שר התחבורה באה משתי סיבות
07/11/2016 | 21:55
20
280
1) פופוליזם! זה יופי של טריק כדי לצבור קרדיט.

2) ההסבר הרשמי הוא שזה כדי לגרום לאנשים לנסות ולשנות את ההרגל (זה בחינם, אז למה לא) כדי שמי שראה שזה נוח וטוב לו יעבור לרכבת במקום להשתמש ברכב הפרטי.
לצפיה ב-'וואלה, אז למה הנסיעה מ/אל תחנת נתניה ספיר החדשה לא בחינם?'
וואלה, אז למה הנסיעה מ/אל תחנת נתניה ספיר החדשה לא בחינם?
07/11/2016 | 22:25
19
221
והאם נראה למישהו שהנסיעה בקו הרכבת החדש לירושלים תהיה בחינם?
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, פופוליזם'
כמו שאמרתי, פופוליזם
07/11/2016 | 22:40
2
221
אני לא תומך בהסבר הרשמי. כץ רוצה להראות שהוא "מחבר את הפריפריה למרכז" כלשונו, ולכן המדיניות הזו שלו. אני לא אמרתי שאני מסכים איתה!

נתניה ספיר היא לא ממש פריפריה, ולא מדובר בקו חדש אלא רק תחנה חדשה, ולכן הנסיעה אליה אינה בחינם. אין לשר שום דרך למנף את זה למטרות הפופוליזם שלו.

בקשר לירושלים, נראה לי שכץ היה מאוד רוצה שגם שם הנסיעה תהיה בחינם כשייפתח הקו, אבל לא נראה לי שהדרג המקצועי במשרד התחבורה ובמשרד האוצר יאפשרו לו לעשות את זה, אם הוא בכלל עדיין יהיה שר התחבורה אז.
לצפיה ב-'הסבירו לי את זה ככה. זה חלק מההרצה'
הסבירו לי את זה ככה. זה חלק מההרצה
08/11/2016 | 17:19
1
123
הכוונה שהם פותחים את הקו למרות שההרצה לא הסתיימה ולכן גם נותנים את הנסיעות חינם.
החינם הוא אכן מעודד אנשים לנסוע ולשנות הרגלים אבל הוא גם מאפשר לבדוק את הקו ולטפל בתקלות לכן הזמן הוא 3 חודשים.
ואם הרכבת תיתקע חס וחלילה אז יגדו שזה גם ככה חינם ואין צורך להחזיר לאנשים את מחיר הכרטיס וכד...
בקיצור מדובר יותר בכיסוי תח... ופחות למען הציבור.
לצפיה ב-'הסבר שבא להסתיר את מה שבאמת עומד מאחורי ההטבות הללו'
הסבר שבא להסתיר את מה שבאמת עומד מאחורי ההטבות הללו
08/11/2016 | 21:31
104
מה ההסבר של אותם מסבירים לכמעט שנתיים אחרי אותם שלושה חודשי הרצה שבהן מוענקת הנחה של 50%? פוסט הרצה?
מדובר בהטבה פופוליסטית מטעמים פוליטיים אינטרסנטיים ולא שום דבר אחר.
לצפיה ב-'אם הנסיעה לירושלים תהיה בחינם המדינה תפסיד הרבה כסף'
אם הנסיעה לירושלים תהיה בחינם המדינה תפסיד הרבה כסף
07/11/2016 | 23:08
6
260
והרכבות יהיו מפוצצות בעניי ירושלים וילדיהם.
לצפיה ב-'"וילדיהם.." '
"וילדיהם.."
08/11/2016 | 19:05
33
לצפיה ב-'ומה רע בזה ?'
ומה רע בזה ?
08/11/2016 | 19:21
4
116
בתור התחלה, לתת לכל אחד להתנסות בנסיעה ברכבת מירושלים לת"א.

רק שתדעו. משפחה עם 7 ילדים שתרצה לנסוע ברכבת. יעלה לה 450 שקל לפחות.

לצפיה ב-'הרבה הרבה פחות'
הרבה הרבה פחות
08/11/2016 | 19:53
2
106
מחיר הכרטיס הוא בערך 30 ש"ח.
​ילדים עד גיל 5 או 6 נוסעים בחיני חינם.
​בוודאות שאחד הילדים, אם יש 7 ילדים וכולם ביחד, הוא מתחת לגיל הזה.

בנוסף יש הנחה של הלוך ושוב.
בקיצור 7 כרטיסי הלוך ושוב יוצא כ-350 עד 400 ש"ח.
וזה כאשר אין אפשרות לממש הנחת ילדים של מתחת לגיל 12 כמדומני.
​אני חושב שנסיעה כזו של 9 בני משפחה הלוך ושוב מירושלים לת"א וחזרה
​תעלה משהו כמו 300 ש"ח לכל היותר.

לצפיה ב-'אתה טועה בחישוב לך, כל הילדים זכאים ל50% הנחה.'
אתה טועה בחישוב לך, כל הילדים זכאים ל50% הנחה.
08/11/2016 | 22:01
1
91
מעבר לכך שאם מדובר במשפחה שבה יש שני מבוגרים (מעל גיל 18) ולפחות 2 ילדים עד גיל 5 - הילדים הקטנים ללא תשלום.

עד שהרכבת תפעל כבר לא יהיה הלוך ושוב, הוא עתיד להיעלם כמעט לחלוטין במדינת ישראל עוד מספר חודשים ולהישאר בעיקר בקווי אילת.

הלוך ושוב היה נותן 15% ומלפני שנה, הערך הצבור תפס את מקומו והוא כבר מקנה לך 20% הנחה.

מלפני שנה פרופיל נוער מזכה ב50% הנחה בנסיעות בתחבורה הציבורית בכל הארץ, מכל מוצא לכל יעד. עירוני, בין עירוני - לא משנה - 50% הנחה.
לצפיה ב-'אז אדרבא ואדרבא '
אז אדרבא ואדרבא
09/11/2016 | 00:31
67
משפחה של אבא ואמא ו-7 ילדים, כמעט בוודאות ששני ילדים הם עד גיל 5,
תשלם הרבה פחות מ-450 ש"ח עבור נסיעה מירושלים לת"א ובחזרה.
לצפיה ב-'למה שישלמו לכל כך הרבה אנשים על טיול'
למה שישלמו לכל כך הרבה אנשים על טיול
09/11/2016 | 16:50
63
חוץ מזה שמי שצריך להגיע לתל אביב לא יוכל כי הרכבות יהיו מלאות במשפחות עם ילדים צרחנים (בחלקם),
במקום זה אני מציע גמחים למימון טיולים ברכבת כאשר אמת"ס היא תפתח.
לצפיה ב-'ספיר זאת תחנה חדשה על קו קיים'
ספיר זאת תחנה חדשה על קו קיים
08/11/2016 | 07:05
8
189
וכן הרכבת לירושלים תהיה חינם 3 חודשים.
לצפיה ב-'לא הייתי מהמר על הקו כירושלים כקו 3-חודשי-חינם'
לא הייתי מהמר על הקו כירושלים כקו 3-חודשי-חינם
08/11/2016 | 11:43
7
158
זה הפסד הכנסות בסדר גודל עצום, בהשוואה לכל קו אחר. בכל אופן, ניצן טען יפה כי הספינים שמשולחים בימים האחרונים ('תחנת ממילא / הכותל' ועוד) מרמזים שצפויים עיכובים ניכרים במועד פתיחת הקו...
לצפיה ב-'גם אני חושבת שממש לא יעשו 3 חודשים חינם בקו הזה'
גם אני חושבת שממש לא יעשו 3 חודשים חינם בקו הזה
08/11/2016 | 14:40
6
126
אני חושבת שרוב הירושלמים והתל אביבים מודעים לקו הזה שיהיה וכולם מחכים לו בקוצר רוח
יש לזכור שכבר קיימת מסילה לירושלים (מסילת שורק) כך שמודעים לכך שיש רכבת
בקו העמק ובמסילת הנגב המצב קצת אחר : לא הייתה רכבת (מודרנית) אף פעם בעפולה \ בית שאן \ אופקים וכו.. והמטרה של משרד התחבורה היא למשוך את הנוסעים להשתמש ברכבת החדשה
בירושלים כבר יש מסילה ולכן אין מה למשוך נוסעים, הנוסעים יבואו במהרה למסילה החדשה מבלי חודשים חינמיים
לצפיה ב-'קשה לקרוא למלחה "יש מסילה" בגלל חוסר היעילות שלה.'
קשה לקרוא למלחה "יש מסילה" בגלל חוסר היעילות שלה.
08/11/2016 | 16:10
4
145
ירושלים נמצאת כיום בקצה קו נופי שנועד להפגין נוכחות ותו לא. מרבית ההכוונות בפורום זה ממליצות שלא לחשוב אפילו על הרכבת לירושלים ולהשתמש באוטובוסים השונים לבירה (480 מרכבת מרכז כקישור היעיל למערכת המסילתית, קווי הנתיב המהיר, 405 לחולי תחמ"תת). גם בעשורים האחרונים של הקו לחאן היחס אליו היה כחווית לונה פארק לילדים ולא כאמצעי תחבורה.

הקו החדש לירושלים צריך לשבור את התדמית הגרועה של הרכבת בעיר. לא מספיק שתחנת האומה נמצאת מעבר לכביש מהתחנה המרכזית, היא צריכה לחנך למציאות תחבורתית חדשה שונה לחלוטין מזו שהיתה בעיר עוד מלפני קום המדינה - שהרכבת אינה איטית פי 2 מהאוטובוס אלא מהירה ממנו. כדי לחנך מחדש עיר של 800,000 עם אוכלוסייה מגוונת יצטרכו תקופת הרצה בחינם שתפעל כפרסומת לקו.
לצפיה ב-'חבל על הוצאת האויר החם המיותרת'
חבל על הוצאת האויר החם המיותרת
08/11/2016 | 17:50
3
139
אין ירושלמי אחד שלא יודע שיש תחנת רכבת במלחה ואין אחד שלא יודע
​שבקרוב יחסית (תוך בין שנה לשנתיים מהיום) הולכים לפתוח את התחנה
​שליד המרכזית/בנייני האומה ושיהיה קו מהיר לת"א ולמישור החוף.

​ממש אבל באמת ממש לא דומה למה שהיה עד לפני שלושה שבועות בעמקי בית
שאן ויזרעאל ולמה שהיה עד לפני שנתיים שלוש בצפון מערב הנגב.
לצפיה ב-'משיחות עם ירושלמים רבים יודעים שנסללת רכבת,'
משיחות עם ירושלמים רבים יודעים שנסללת רכבת,
09/11/2016 | 16:54
2
109
רבים מהם לא מאמינים שהיא תפתח בשנים הקרובות.
לצפיה ב-'יכול להיות שכן יכול להיות שלא'
יכול להיות שכן יכול להיות שלא
09/11/2016 | 20:02
1
81
גם אם נצא מנקודת הנחה שאלו שאתה משוחח איתם הם דוגמא מיצגת,
​הרי שלקראת הפתיחה זה יפומפם כל כך הרבה הן בחדשות, הן בפייסבוק, הן
​באתר הרכבת ובפרסומות במדייה.
​הרי אם לרכבת העמק רכבת ישראל עשתה תשדירי רדיו וטלויזיה לא מעטים אז
​לקו A1 המהיר לעיר הבירה של העם היהודי זה יפומפם כל כך הרבה עד שזה יצא
לכולם מהחורים.
​היי רגוע. כל האנשים בני מעל 12 שחיים, יותר נכון יחיו אז בירושלים, אם הם
​אינם מפגרים (עדיין מותר להשתמש במלה הזו, איציק שמולי טרם העביר זאת ב-3 קריאות) או בעיה קשה אחרת בקוגניציה שלהם, ​כ-ו-ל-ם ידעו.
​כל הירושלמים בני 12 ומעלה יהיו מודעים לקו הזה בשבועות טרם פתיחתו.
​חד משמעית וחד וחלק שאין יותר חד משמעי וחד וחלק מזה בכל היקומים האפשריים.
לצפיה ב-'נכון, רוב מוחץ של הירושלמים ידעו לפני פתיחת הרכבת'
נכון, רוב מוחץ של הירושלמים ידעו לפני פתיחת הרכבת
09/11/2016 | 23:10
81
פשוט עכשו הרוב לא מודעים למצב העבודות, ולכן חלק חושבים שהם יקחו עשרות שנים.
לצפיה ב-'זה לא הסבר נכון. לפי ההסבר הזה יתנו תקופת חינם לתחנות החדשות'
זה לא הסבר נכון. לפי ההסבר הזה יתנו תקופת חינם לתחנות החדשות
08/11/2016 | 16:22
168
ברעננה.
אני מעריך שלא יתנו. אם לתחנת ספיר לא נותנים, גם לתחנות רעננה לא יתנו.
הטבות החינם ניתנות על ידי שר התחבורה מתוך מניעים פופוליסטים למצוא חן בעיני "הפריפריה". ומכיוון שכדור השלג הזה התחיל להתגלגל בערי הנגב המערבי, אי אפשר היה להתייחס אחרת לעפולה, בית שאן ומגדל העמק. גם לא לכרמיאל ולאחיהוד.
ההתייחסות השונה לתחנת כפר יהושע לעומת שאר תחנות מסילת העמק מעידה אף היא על כך.
ולכן רוב הסיכויים שלתחנת האומה לא יתנו הטבת חינם בגלל שמדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להתייחס לתחנת האומה כתחנת פריפריה.

אפשר גם להעריך שלתחנת כפר מנחם העתידית כן תינתן ההטבה (למרות שמדובר בתחנה חדשה על מסילה קיימת) ואילו לתחנת מזכרת בתיה לא תינתן.

תחנה שנוח להתייחס אליה כפריפריה מקבלת הטבת חינם ואילו תחנה שלא נוח להתייחס אליה כך לא מקבלת או שמקבלת בצורה מוגבלת.

ובהקשר זה לא ניתן לקחת את המטרונית או את הרכבת הקלה בירושלים כדוגמה מכיוון ששם מניעי תקופת החינם היו אחרים - תקופת הרצה של מערכת חדשה שבמהלכה נבחנה פעילות המערכת. 
לצפיה ב-' תחנת נתניה - ספיר'
תחנת נתניה - ספיר
06/11/2016 | 21:22
30
736
אני לא מבין, נהיינו עד כדי כך מפונקים בפרויקטים שנחנכת תחנת רכבת חדשה בישראל ואין שרשור בפורום?!

תחנת ספיר הינה התחנה ה- 61 של רכבת ישראל והינה התחנה החמישית שנחנכת מתחילת השנה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
06/11/2016 | 21:36
1
329
לתמיהתך, אני מניח ש"אנשי" הרכבת בפורום מיצו את עצמם.
נראה לי שבעבר הייתה פה יותר פעילות (מעשית) רכבתית - חבל 

לצפיה ב-'אנחנו "אנשי" הרכבת! יאללה להתעורר! '
אנחנו "אנשי" הרכבת! יאללה להתעורר!
06/11/2016 | 22:09
172
לצפיה ב-'יהיה מעניין לראות את ההשפעה שלה על בית יהושוע'
יהיה מעניין לראות את ההשפעה שלה על בית יהושוע
07/11/2016 | 00:11
2
326
לפי דעתי היא "תשתה" לה חלק גדול מהנוסעים.

למשהו יש עוד תמונות של התחנה (או לפחות מתכוון לעבור בה בקרוב?)
לצפיה ב-'כל מי שנוסע לבית יהושע כדי להגיע לאזה"ת ספיר'
כל מי שנוסע לבית יהושע כדי להגיע לאזה"ת ספיר
07/11/2016 | 19:32
1
256
ונעזר (נעזר אעלק..) במוניות שרות - יעבור לתחנה הזו.

לצפיה ב-'תחנת ספיר'
תחנת ספיר
08/11/2016 | 10:29
158
כמה רשמים ראשונים:
א. מבנה התחנה מאד יפה ומרשים, אם כי עבודות הפיתוח בחניון לא הושלמו וזה קצת צורך לעין שעוד עובדים בחניה.
ב. התחנה נועדה לתת מענה לעובדי אז"ת ספיר. למעט מאד תושבי נתניה כדאי להשתמש בה בדרכם לת"א. במיוחד מי שמגיע עם רכב לרכבת וצריך חניה.
ג. התחנה במרחק הליכה של כ 20-25 דק מאיצטדיון נתניה ותיתן מענה גם לקהל האוהדים.
ד. נעשו ליד התחנה סידורי תנועה שונים שלדעתי יכבידו מאד על  התנועה באז"ת ספיר. במיוחד הפיכת רחוב יד חרוצים לחד סטרי מדרום לצפון בלבד, וביטולי חניות בצידי הרחוב.
ה. הוסיפו קוים מזינים אבל זה עוד לא מספק. גם הסדרי התנועה החדשים לא מאפשרים גישה מלאה לתחנה ע"י קוים קיימים.
ו. החמור מכל לדעתי הוא שהלו"ז לא הותאם באופן מיטבי. כרגע רק הרכבות שנוסעות מ/אל נתניה עוצרות גם בספיר. הרכבות הפרבריות שנוסעות אל/מ בנימינה מדלגות עליה ועוצרות בבית יהושע. זמני ההחלפה בתחנת נתניה עבור הבאים מצפון הם איומים ולמעשה אין כל פתרון ריאלי ליוממים הבאים מצפון לנתניה. היה ראוי שלפחות רכבת אחת מבנימיניה תעצור בספיר כל שעה, וזה רק בשלב הראשון עד שמתגבשת תמונת הביקושים.

לצפיה ב-' אגב, האם זאת תקופת הרצה?'
אגב, האם זאת תקופת הרצה?
07/11/2016 | 10:17
4
305
קצת מוזר שבבית יהושע עוצרות כמעט פי 2 רכבות מאשר בספיר, לא?
לצפיה ב-'מדוע זה מוזר?'
מדוע זה מוזר?
07/11/2016 | 20:18
3
88
לצפיה ב-'כי תחנת ספיר נמצאת בעיר גדולה ותחנת בית יהושע בכפר. '
כי תחנת ספיר נמצאת בעיר גדולה ותחנת בית יהושע בכפר.
08/11/2016 | 00:10
2
207
אפילו אם סופרים את יישובי הסביבה כמו אבן יהודה ותל מונד, עדיין ספיר קרובה ליותר אנשים.
לצפיה ב-'עבור תושבים מנתניה שמגיעים ברכב לתחנת רכבת, תחנת בית יהושע'
עבור תושבים מנתניה שמגיעים ברכב לתחנת רכבת, תחנת בית יהושע
08/11/2016 | 00:33
1
228
יותר נוחה מאשר תחנת ספיר, הן מבחינת דרכי הגישה והן מבחינת חניות.
תושבים מהשכונות הדרומיות בנתניה יגיעו ברכבם לתחנת בית יהושע ולא לתחנת ספיר.
ולכן להתייחס לבית יהושע כאל תחנה בכפר זו התייחסות מוטעית.
לצפיה ב-'א-מחייה'
א-מחייה
08/11/2016 | 08:59
42
לצפיה ב-'900 מטר מאיקאה. יאללה, נוסעים אגב,'
900 מטר מאיקאה. יאללה, נוסעים אגב,
07/11/2016 | 10:22
4
377
אני רואה שלא הכניסו קווי אוטובוס לתחנה. רוב הקווים עדיין עוצרים בשדרות גיבורי ישראל, 5 דקות הליכה מהתחנה. ידוע אם זה יקרה בקרוב?
לצפיה ב-'הכניסו, אבל מעט'
הכניסו, אבל מעט
07/11/2016 | 10:50
3
330
יש פערים בהגדרת התחנות ובהצגת המידע.
שלושה קווים חדשים נכנסים לתחנה, בנוסף ל48א  הקיים (שעובר ברח' יד חרוצים, הקרוב יותר לתחנה): 24 ו-32 שפועלים בשעות הבוקר ואחרי הצהריים, ו-33 שמפזר מהתחנה לאזור התעשייה.
בנוסף אליהם, יש את 133 ו-139 של קווים, שמתשתמשים בתחנה כנקודת קצה.  
לצפיה ב-' חבל שלא מכניסים את 640 לבית יהושע בכל שעות היום'
חבל שלא מכניסים את 640 לבית יהושע בכל שעות היום
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2016 | 13:26
1
219
יש נוסעים מהצפון שהיו יכולים להגיע במהרה לכפר סבא-רעננה באמצעות שילוב של הרכבת עם הקו הזה.
לצפיה ב-'אולי דווקא 609 הזמני'
אולי דווקא 609 הזמני
08/11/2016 | 22:28
87
יש לו יותר נסיעות ביום, מאשר 640 והוא גם נכנס לתוך אזור התעשיה של רעננה.
בעתיד, כאשר תהיה הפעלה של אשכול שרון-חולון, שיצא למכרז, נקווה שקווים אזוריים אחרים נתניה-רעננה ונתניה-כפר סבא, יעברו דרך בית יהושע.
לצפיה ב-''
07/11/2016 | 19:34
140
כמה עולה נסיעה עירונית בתוף נתניה? תודה
לצפיה ב-'לא אמרו שזה יקרה בשנה הבאה?'
לא אמרו שזה יקרה בשנה הבאה?
08/11/2016 | 16:47
122
מאד הפתיע אותי האמת - ראיתי שהתחנה כמעט גמורה, אבל חשבתי שיש עוד איזה חצי שנה.

בלי קשר, מישהו זוכר למה הזיזו אותה בסוף למקום המוזר הזה ולא חיברו לאיצטדיון ולאיזור ההייטק? משהו לגבי הרחבה עתידית למסילה נוספת? השרשורים המעטים בנושא בפורום מספקים מידע חלקי שרובו ספקולציות.
לצפיה ב-'חצי שעה המתנה למי שמגיע מכיוון צפון. '
חצי שעה המתנה למי שמגיע מכיוון צפון.
08/11/2016 | 17:12
7
203
לפי הלוז יש 20 דקות המתנה אבל בפועל הרכבת ממתינה שרכבת מהירה מהצפון תעבור ואז יוצאת כך שבפועל ההמתנה היא חצי שעה.
ניסיתי לחזור לרדת בבית יהושוע אבל מכיוון שכל מי שמגיע מהמרכז יורד ישרות בספיר אז אין כמעת מוניות.
בקיצור תושבי המרכז זכו ותושבי הצפון צריכים לחזור לנסוע ברכב.
ממש קירוב הפריפריה.
לצפיה ב-'תחנת ספיר היא פרברית בדגש על נסיעות לתל אביב'
תחנת ספיר היא פרברית בדגש על נסיעות לתל אביב
09/11/2016 | 16:58
6
144
לא רואה הצדקה (כמות נוסעים רבה) שצריכה להגיע משם צפונה, ונוסעים אלו יכולים להחליף בתחנת נתניה, כמובן רצוי שזמן ההמתנה יהיה קצר יותר אך כנראה יש אילוצים תפעוליים.

לצפיה ב-'היום שבתי לבצע נסיעות חובבים ברכבת ונסעתי לתחנת ספיר'
היום שבתי לבצע נסיעות חובבים ברכבת ונסעתי לתחנת ספיר
09/11/2016 | 19:55
136
אגב, הרכבות סביב השעה 15:00 דייקו לגמרי או בטווח המותר, קרי עד 5 דקות
איחור.
​עליתי בהגנה על הרכבת לספיר של השעה 15:30.
​היה עיכוב מרגיז בהרצליה בשל רכבת אחרת צפונה שהתעכבה על המסילה
והגעתי לספיר ב-9 דקות איחור.
​מעט מאוד נוסעים ירדו חוץ ממני ולרכבת של 16:25, שהגיעה בזמן כמעט בדיוק
​(חצי דקה איחור ביציאה, שום כלום והלוואי וכל הרכבות בארץ יהיו כך)
עלו חוץ ממני פחות מ-10 נוסעים.

​השאלה שצריכה להשאל, וכאן היה תפקיד הרכבת לבצע סקר או חקר שווקים
​קודם לכן, היא מהיכן מגיעים מרבית העובדים לאזור התעשייה הזה.
​הכוונה לאלו שהם לא מנתניה ומגוש תל מונד, שכן להם בעליל ברור לאלללה שהרכבת מיותרת. שכן הם מגיעים או בפרייבט או באוטובוס או במונית שירות או אפילו
ברגל/אופניים. הרי אין רכבת לתל מונד או אבן יהודה.

​אם יותר עובדים הם מאזור חדרה, פרדס חנה ובנימינה ואפילו חיפה
​אזי הרכבות הפרבריות של בנימינה אמורות לעצור בתחנה הזו.
אם מרבית העובדים הם מהרצליה וגוש דן אזי הרכבת עשתה בשכל.
​משום מה תחושת הבטן שלי אומרת לי שהם לא בצעו את סקר/חקר השוק הזה.

לצפיה ב-'בעצם כשאני חושב על זה לעומק'
בעצם כשאני חושב על זה לעומק
10/11/2016 | 00:27
4
91
זה לא באמת משנה, כי ממילא כל הרכבות הפרבריות, בין אם אלו של
​בנימינה - אשקלון ובין אם זה נתניה - רחובות, ממילא כולן כולל כולן עוצרות
​בהרצליה ובארבע תחנות תל אביב.

​כך שלא משנה אם הפרברית רק עד נתניה תעצור בספיר או הפרברית לבנימינה.
לכן הקישור הגוש דני נשאר סביר עד ממש טוב.
​אבל בכך שלא הרכבות לבנימינה הרי שאתה יוצר נתק מחדרה, פרדס חנה, בנימינה
​וחיפה (חיפאים לתחנות הביניים שדרומית לבנימינה ממילא מחליפים רכבת
בבנימינה).
​לכן, אלא אם יש כאן איזה שיקול תפעולי שנסתר מעיני, והיכן הוא באמת מיקל אשבי
​כשצריך אותו, לא חושב שיש כאן יותר מדי הגיון ובטח שלא הגינות מצד הרכבת.

​בקיצור, בהעדר שיקולים תפעוליים יוצאי דופן אין זכות לרכבת לגרום לכך שדוקא
​הרכבות מנתניה לרחובות יעצרו בתחנה הזו אלא דוקא הרכבות מבנימינה.

​גם לא חושב שבשנה שלמה יהיו יותר מ-20 איש שיסעו מנתניה לספיר ברכבת.
​וגם אם כן, הרי שהרכבת מבנימינה לאשקלון ממילא עוצרת גם בנתניה...
לצפיה ב-'האם יכול להיות שזה בגלל שבתחנה יש רק שני רציפים?'
האם יכול להיות שזה בגלל שבתחנה יש רק שני רציפים?
10/11/2016 | 11:41
3
63
ולכן רכבות מהירות לא יכולות לעקוף את הרכבות שעוצרות בתחנה, מה שאומר שכל עצירה בתחנה הזו עלולה ליצור עיכובים בקו הראשי
לצפיה ב-'ברור שיש קשר'
ברור שיש קשר
10/11/2016 | 12:15
62
רק מה זה בדיוק משנה אם הרכבת לבנימינה תעצור שם או זו שרק עד נתניה?
אתה טוען שהמהירה (או החצי מהירה שעוצרת רק בבנימינה) היא יוצאת דקות
​אחדות אחרי הפרברית לבנימינה ואם יוסיפו עוד שתי דקות לנסיעה בשל עצירה
​בספיר זה יעכב אותה (את המהירה/חצי מהירה מת"א לחיפה)?
לצפיה ב-'הרכבות הפרבריות מ/ל בנימינה עוצרות בנתניה ובבית יהושע בדיוק'
הרכבות הפרבריות מ/ל בנימינה עוצרות בנתניה ובבית יהושע בדיוק
10/11/2016 | 12:47
1
76
באותו רציף שבו עוברות הרכבות המהירות מ/ל חיפה / נהריה.
כמו כן הרכבות מ/ל נתניה כן עוצרות בספיר וגם בבית יהושע באותם רציפים בהם עוברות הרכבות המהירות.
ולכן לא ממש משכנע ההסבר הזה לגבי תחנת ספיר.

לא ברור מדוע דווקא הרכבות שנתניה תחנת הקצה שלהן עוצרות בספיר ולא הרכבות שבנימינה תחנת הקצה שלהן. מבחינת מבנה הרשת והקווים הנוכחי, יותר הגיוני שהרכבות מ/ל בנימינה יעצרו בספיר ויחסכו החלפת רכבות שניה בנסיעות בין חיפה לספיר והחלפת רכבות בכלל בנסיעות בין חדרה, פרדס חנה ובנימינה לספיר.
לצפיה ב-'אתה צודק לחלוטי חלוטין'
אתה צודק לחלוטי חלוטין
10/11/2016 | 12:55
63
ואפילו לכבוד זה שאני שמח על התוצאת בארה"ב אני מוסיף טין טין טין
​(כלמר שאתה צודק לחלוטי חלוטין טין טין טין).

​קשה לי לראות כיצד העצירה בספיר של הרכבות צפונה (הכוונה לפרברית לבנימינה)
 מעכבת את המהירות/חצי מהירות מת"א לחיפה/בנימינה.

​כי ממילא המהירה או החצי מהירה לכוון צפון אם הפרברית לבנימינה מעכבת אותה
​הרי שיש עוד 3 תחנות בדרך שמעכבות. נתניה, חדרה ופרדס חנה.
​לא נראה לי סביר שהתוספת של שתי דקות היא זה שתהיה כזו קריטית.
​לכן, זה על פניו מעבר ללא חכם ולא הגון זה גם קצת לא לגיטימי (לגאלי אבל לא לגיטימי תחבורתית).
לצפיה ב-'שתי תמונות מיום הפתיחה של התחנה: בלי החניון בינתיים.'
שתי תמונות מיום הפתיחה של התחנה: בלי החניון בינתיים.
10/11/2016 | 19:31
5
232
6/11/2016, והתמונה השנייה מדברת בעד עצמה: התחנה נפתחה ללא חניון. לפחות רציף האוטובוסים פועל מהיום הראשון...
לצפיה ב-'מתוכננת רכבת קלה לשם?'
מתוכננת רכבת קלה לשם?
10/11/2016 | 19:56
2
43
לצפיה ב-'לא שידוע לי...'
לא שידוע לי...
10/11/2016 | 20:05
24
לצפיה ב-'מתוכנן קו BRT (הקו הכתום של נת"ע)'
מתוכנן קו BRT (הקו הכתום של נת"ע)
10/11/2016 | 20:35
107
לצפיה ב-'הצעת לשלוט רק״ל'
הצעת לשלוט רק״ל
10/11/2016 | 20:51
1
211
אני יודע שזה ״שטות״ לא חשובה אבל אולי אפשר עדיין להתיחס להצעתי:
יש עדיין אלפי פנטוגרפים בצורת מעוין כפי שאפשר לראות בשלט שבתמונה שצירפת להודעתך, אבל בפועל המגמה היא להחליף אותם לפנטוגרפים בעלי זרוע אחת(ראה רק״ל ירושלים).
בארץ אפשר לומר שעדיין אין מסורת אז מדוע לא להיות מודרניים ולאמץ את השילוט(463) כפי שהוא מופיע בתמונה המצורפת?
אני גם מצרף תמונה של שלוט(464) לרכבת חשמלית, שעקרונית לא יהיה דרוש הואיל ו A1 נבנה עם הפרדה מיפלסית.
לצפיה ב-'אחל'ה הצעה! מצד שני, על תמרור הרכבת בארץ מופיע קטר קיטור'
אחל'ה הצעה! מצד שני, על תמרור הרכבת בארץ מופיע קטר קיטור
10/11/2016 | 21:15
81
ולתמרור הרק"ל הקיים אנשים כבר התחילו להתרגל, למרות שאף רכבת קלה בארץ לא נראית ולא תיראה כך... לא יודע.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 9/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 9/11
09/11/2016 | 08:59
10
8
לצפיה ב-'מתחנה מרכזית בירושלים ליד חרוצים - איזה קו לקחת? תודה!'
מתחנה מרכזית בירושלים ליד חרוצים - איזה קו לקחת? תודה!
09/11/2016 | 12:22
9
21
לצפיה ב-'74/75 אגד לצומת הבנקים או תחנה אחת אחרי ו15 אגד לפייר קניג.'
74/75 אגד לצומת הבנקים או תחנה אחת אחרי ו15 אגד לפייר קניג.
09/11/2016 | 12:43
4
30
74/75 בתדירות גבוהה יותר. 15 יוצא כל 15 דקות מגשר המיתרים ועובר במרכזית מיד לאחר מכן (כך שניתן לדעת בקלות מתי הוא מגיע למרכזית).

מ74/75 יש לרדת בצומת הבנקים או בתחנה שלאחריה (דרך חברון/התנופה), הכל תלוי להיכן ברחוב יד חרוצים עלייך להגיע.

מ15 יש לרדת באחת מ3 התחנות בפייר קניג, תלוי לאן ביד חרוצים עלייך להגיע. בחזור 15 אוסף מרחוב יד חרוצים עצמו.
לצפיה ב-'תודה רבה! צריכה להגיע לרחוב מעשה חושב 4 בתלפיות'
תודה רבה! צריכה להגיע לרחוב מעשה חושב 4 בתלפיות
09/11/2016 | 12:49
3
23
חוצה את יד חרוצים.
לצפיה ב-'אז יותר קרוב לקחת את 74/75 לדרך חברון/התנופה'
אז יותר קרוב לקחת את 74/75 לדרך חברון/התנופה
09/11/2016 | 13:56
2
24
משם דרך רחוב התנופה, ימינה לרחוב בית לחם (יש שם פלאפל על הצומת) ואז שמאלה למעשה חושב.

בחזור אפשר לעבור ליד חרוצים ולקחת משם את 15, הוא גם מתחיל בקרבת מקום את המסלול שלו בכיוון הזה, כך שאפשר לדעת מתי הוא יגיע.

אם לוקחים 15 מהמרכזית, יש לרדת בקניון הדר, לחצות לצד השני, להתקדם מעט עם כיוון הנסיעה של האוטובוס ולפנות שמאלה ברחוב הראשון שתתקלי, זה רחוב מעשה חושב אבל צריך ללכת ממנו מספר דקות עד קצהו השני.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/11/2016 | 14:03
1
20
מפאת קוצר הזמן, מונית מהתחנה המרכזית לכתובת המדוייקת,
יש לך מושג כמה זמן נסיעה בקו 74/75 או לחילופין במונית?
לצפיה ב-'25-60 דקות תלוי בשעה ובפקקים.'
25-60 דקות תלוי בשעה ובפקקים.
09/11/2016 | 16:43
7
לצפיה ב-'באיזה שעה?'
באיזה שעה?
09/11/2016 | 16:43
3
24
בשעות העומס עדיף לקחת רכבת קלה לתחנת יפו מרכז ומשם להחליף ל74\75 ואולי עוד קווים ברחוב המלך גורג.
לצפיה ב-'מדובר בשעה 8:40 בתחנה מרכזית.'
מדובר בשעה 8:40 בתחנה מרכזית.
09/11/2016 | 17:35
2
20
האם לקחת מונית על מנת להגיע לכתובת מעלה בשעה 9:00 ללא תחנות ביניים או שאין סיכוי להגיע בזמן.
לצפיה ב-'לפחות חצי שעה מדלת לדלת, תגיעי קודם'
לפחות חצי שעה מדלת לדלת, תגיעי קודם
09/11/2016 | 17:41
1
28
עדיף לך לקחת רכבת קלה לתחנת יפו מרכז ושם לחזור אחורה ולהחליף ברחוב המלך גורג לכל אוטובוס שנוסע לדרך חברון 71,72,74,75 ואולי עוד. הנסיעה שלהם מתחנה מרכזית עד רחוב המלך גורג רצופה בפקקים.
לצפיה ב-'תודה רבה! כנראה נדחה לשעה מאוחרת יותר במהלך היום.'
תודה רבה! כנראה נדחה לשעה מאוחרת יותר במהלך היום.
09/11/2016 | 17:47
24
תודה על העזרה במסלולי הגעה ותחבורה.

לצפיה ב-'האם יש באיזה שהוא מקום, נניח אתר הרכבת'
האם יש באיזה שהוא מקום, נניח אתר הרכבת
08/11/2016 | 19:17
7
429
את לוח הזמנים המלא של הרכבת
ולא רק חיפוש בין שתי תחנות?

כי ממה שראיתי לאחרונה במספר תחנות ביניים גם לא היה בקופות
את החוברת הקטנה (ועוד אחת הקופאיות אמרה לי שיש אינטרנט)
וגם בשלטים הענקיים שעל הרציפים יש רק את הלו"ז מהתחנה הזו,
הנוכחית, לשני הכוונים וזהו.

אם אני נמצא בפ"ת קרית אריה אין לי אפשרות, חוץ מלגלוש
בלפ טופ או סמרטפון, לדעת מתי יש רכבות מהכא להתם.

לא חושב שזה הכי ראוי שזה הכי לגיטימי.
באיזה שהוא מקום כן אמורה להיות חוברת קטנה או גם באתר
של הרכבת איזה מסמך אקסל שמכיל את כל לוח הזמנים.
לצפיה ב-'יש חיה כזו?'
יש חיה כזו?
08/11/2016 | 20:44
5
153
לצפיה ב-'כנראה הרכבת החליטה לחסוך דווקא את ההוצאה הקטנה הזו'
כנראה הרכבת החליטה לחסוך דווקא את ההוצאה הקטנה הזו
08/11/2016 | 21:27
4
181
מילא שלא מוציאים חוברת מודפסת חדשה, אבל מה הבעיה לפרסם באתר קובץ PDF של החוברת?
לצפיה ב-' לא אתנגד גם ל-Excel'
לא אתנגד גם ל-Excel
08/11/2016 | 22:23
3
55
לצפיה ב-'הדבר הכי קרוב לזה זה קובץ הGTFS'
הדבר הכי קרוב לזה זה קובץ הGTFS
08/11/2016 | 22:26
2
151
עם קצת עבודה אפשר לנתח אותו ולהוציא תצוגה טבלאית מתאימה. אפשר גם לבנות אתר שיעשה את זה אוטומטית.

כמובן שזה הרבה פחות אידיאלי, אבל לפחות זו אפשרות
לצפיה ב-'ואיך אני, ושאר הגולשים, מגיעים לאותו קובץ?'
ואיך אני, ושאר הגולשים, מגיעים לאותו קובץ?
09/11/2016 | 00:37
1
35
לצפיה ב-'זה לא נועד לגולשים מהשורה, אלא מפתחים'
זה לא נועד לגולשים מהשורה, אלא מפתחים
09/11/2016 | 13:09
100
אם אין לך הרבה ידע באקסל, או ידע בסיסי בתכנות, לא תצליח להפיק ממנו שום דבר שימושי.

אם בכל זאת מעניין אותך, זה נמצא כאן:

או יותר ספציפי כאן:

כאן יש דף הסבר:

וכאן מידע באנגלית על הפורמט:
לצפיה ב-'לדעתי האפליקציה של "רכבת ישראל" טובה ויותר מזה'
לדעתי האפליקציה של "רכבת ישראל" טובה ויותר מזה
08/11/2016 | 22:24
146
אני משתמש בה לעתים קרובות. למשל כאשר אני עולה בתחנות שונות או עוזר למכרים, לבדוק זמני נסיעה.
לצפיה ב-'תודה אומרת לשכת המסחר ישראל-גרמניה'
תודה אומרת לשכת המסחר ישראל-גרמניה
09/11/2016 | 13:03
145
ללשכת המסחר ישראל-צרפת על האיור המצורף לכתבה על הרכבת ת״א-י״ם, שהיא מפרסמת היום.
תודה גם אומרת SIEMENS וה DEUSCHE BAHN(חברת הרכבות הלאומית הגרמנית).

ומה אומרים ב ALSTOM?!

הרכבת ב A1 בכלל לא תראה כך.

http://www.israelvalley.com/news/2016/11/09/51566/...
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 7/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 7/11
07/11/2016 | 09:06
28
33
לצפיה ב-'הגעה לאיקאה קרית אתא'
הגעה לאיקאה קרית אתא
06/11/2016 | 19:14
3
170
האם ניתן להגיע ברגל לאיקאה קרית אתא מתחנת הרכבת של חוצות המפרץ?
אם אפשר להגיע ברגל - מהו מסלול ההליכה?

לצפיה ב-'אפשרי'
אפשרי
06/11/2016 | 20:31
266
מצד שני זה 40 דק' בערך בכביש לא ממש סימפטי (לדעתי)

לצפיה ב-'אפשרי, אבל השאלה היא מה הרווח'
אפשרי, אבל השאלה היא מה הרווח
06/11/2016 | 20:59
125
בהשוואה לקו 136 מצומת וולקן שמגיע עד איקאה עצמה, או מטרונית מצומת וולקן עד צ. ק. אתא + אחד מהקווים עד מתחם איקאה, או קו 21 מהיציאה מתחנת חוצות המפרץ שמגיע לתוך איקאה (בתדירות של פעם בחצי שעה).

השאלה גם מהי תחנת המוצא, תחנת הרכבת חוצות המפרץ אינה תחנה עם תנועה תדירה, בעוד תחנות סמוכות (לב המפרץ וקרית מוצקין, וגם קריית חיים) הינם בעלות תדירות גבוהה יותר.
לצפיה ב-'סביר הרבה יותר לרדת בלב המפרץ ומשם 136 לאיקאה'
סביר הרבה יותר לרדת בלב המפרץ ומשם 136 לאיקאה
07/11/2016 | 09:31
28
לצפיה ב-'הגעה לכנסת מתל אביב '
הגעה לכנסת מתל אביב
07/11/2016 | 12:31
3
72
היי לכולם, אני צריכה לדעת איך מגיעים מתל אביב (עדיפות מתחנת רכבת עזריאלי/מרכז/אוניברסיטה) לכנסת בירושלים.
האם עדיף לקחת אוטובוס מתל אביב או רכבת?
במידה ועדיף רכבת - באיזו תחנה לרדת בירושלים ואיזה אוטובוסים לוקחים משם לכנסת.
לצפיה ב-'לפי דעתי שאטל חינמי של "הנתיב המהיר" עד שפירים משם קו 100'
לפי דעתי שאטל חינמי של "הנתיב המהיר" עד שפירים משם קו 100
07/11/2016 | 14:00
75
של אגד ישיר לכנסת.
השאטל עובר גם בעזריאלי
לצפיה ב-'480 מרכבת מרכז למרכזית משם לרדת לרחוב יפו ולקחת 66,14'
480 מרכבת מרכז למרכזית משם לרדת לרחוב יפו ולקחת 66,14
07/11/2016 | 14:10
58
אפשרות אחרת היא ללכת 20 דקות מהמרכזית ברגל.
לצפיה ב-'אני הייתי לוקח שאטל לכיוון שפירים'
אני הייתי לוקח שאטל לכיוון שפירים
07/11/2016 | 15:33
61
ומשם קו 100 עד הכנסת
לצפיה ב-'בני ברק, רחוב בן גוריון 3 '
בני ברק, רחוב בן גוריון 3
07/11/2016 | 14:36
14
74
ביום רבעי, בשעות הבוקר,
איך מגיעים באוטובוס לבני ברק, רחוב בן גוריון 3 
בית    ב.ס.ר.
היציאה מצומת  ארלוזורוב כביש 2.

תודה רבה, אריה
שער לים,אתר שייט וימאות
http://www.cgate.co.il/

לצפיה ב-'מה זה צומת ארלוזורוב כביש 2? אתה מתכוון לרכבת ת״א מרכז?'
מה זה צומת ארלוזורוב כביש 2? אתה מתכוון לרכבת ת״א מרכז?
07/11/2016 | 15:10
11
73
מעולם לא שמעתי מישהו קורא לרכבת מרכז בשם כזה
אם זאת הכוונה, אז קווים 42, 142, 75, 76 מגיעים מרחוב על פרשת דרכים עד אבא הלל פינת בן גוריון.

לצפיה ב-'לא התכוונתי לרכבת אלא לצומת '
לא התכוונתי לרכבת אלא לצומת
07/11/2016 | 18:43
4
63
של שני הרחובות .
אם הקווים קווים 42, 142, 75, 76 מגיעים  עד אבא הילל בן גוריון 
זה מצויין בשבילי (קצת קשה לי ללכת).
תודה רבה, אריה

שער לים,אתר שייט וימאות
http://www.cgate.co.il/

לצפיה ב-'אז רק לוודא, כשאמרת כביש 2 התכוונת לדרך נמיר? '
אז רק לוודא, כשאמרת כביש 2 התכוונת לדרך נמיר?
07/11/2016 | 23:38
3
65
פשוט השאלה שלך היתה מוזרה כי אף אחד לא קורא לדרך נמיר בתוך ת"א "כביש 2". אתה בטח מגיע מכיוון חיפה, ולכן קראת לו ככה, ואני רק רוצה לוודא שהבנתי נכון ולא נתתי הכוונה מוטעית.
לצפיה ב-'אני מדבר עברית ולא תל אביבית תודה רבה רבה'
אני מדבר עברית ולא תל אביבית תודה רבה רבה
08/11/2016 | 08:33
2
26
לצפיה ב-'זה לא קשו לעברית או לא עברית או לתל אביבית'
זה לא קשו לעברית או לא עברית או לתל אביבית
08/11/2016 | 20:54
1
42
כי לרחובות בתוך עיר, זה סופר נדיר עד לא קיים בכלל, שאנשים קוראים
​להם (לרחובות) בשם מספר הכביש (אם יש כזה) אלא לעולם ועד שם הרחוב.

​כפי שאיש לא יקרא לדרך ההגנה בחיפה בשם כביש 4 (למרות שהיא המשך הכביש)
​או כפי שאיש לא יקרא לדרך רמתיים בהוד"ש בשם כביש 402 או לרח'
​ז'בוטינסקי בפ"ת בשם כביש 481 כך אף אדם לא אמור לקרוא לדרך נמיר בשם
​כביש מס' 2 כי זה מאד לא לעניין.
לצפיה ב-'דווקא יש אנשים שקוראים לדרך ההגנה כביש 4 '
דווקא יש אנשים שקוראים לדרך ההגנה כביש 4
09/11/2016 | 07:14
34
ואנחנו החיפאים, קוראים לנמיר כביש 2. :)
לצפיה ב-'לפי רישומים במפות כביש 2, הלא הוא כביש החוף'
לפי רישומים במפות כביש 2, הלא הוא כביש החוף
07/11/2016 | 20:15
5
85
ואשר חטיארים שכמוני, שנולדתי שנה לפני שהמציאו את המכולת, זוכר
​עוד שקראו לו בשם הכביש החדש (להבדיל מ-4 שנקרא הכביש הישן לחיפה),
​הרי שהוא נמשך עד לקצהו הדרומי של רח' המסגר ואולי אפילו את כל או כמעט
​כל דרך חיל השריון.
לצפיה ב-'גם אנחנו עדיין קוראים כך לכבישים, הישן והחדש '
גם אנחנו עדיין קוראים כך לכבישים, הישן והחדש
08/11/2016 | 08:37
4
68
אני זוכר שנסענו מנתניה לתל אביב דרך בית ליד.
לצפיה ב-'סליחה על ה"חוצפה" שלי'
סליחה על ה"חוצפה" שלי
08/11/2016 | 08:57
1
75
אבל בכרטיס שלך כתוב שאתה בן 77. זה נכון?
​כי למען האמת אנשים בני 60 ומטה לא היו זוכרים שלנסוע מנתניה לחיפה
​חייבים להמשיך לצומת (אז זה היה כיכר מעגלית) בית ליד.
לצפיה ב-'זוכר גם זוכר '
זוכר גם זוכר
08/11/2016 | 10:08
12
לצפיה ב-'לדעתי חיפאים צעירים עדיין קוראים להם ככה. '
לדעתי חיפאים צעירים עדיין קוראים להם ככה.
08/11/2016 | 09:23
22
לצפיה ב-'בית ליד = צומת השרון דהיום'
בית ליד = צומת השרון דהיום
09/11/2016 | 13:00
36
בהמשך דרך כפר מלל ושדרת העצים המלווה אותו; דרך ביח"ר דובק לסיגריות, שעל גדות הירקון; פתח תקווה ובני ברק; עד לתחנת האוטובוס הישנה = חנויות הנעלים דאז ובתי הבושת דהיום.
הזכרונות הזכרונות - היום בוכים על הפקקים בכבישים הרחבים - רבי המסלולים.

לצפיה ב-'אם מגיע קו 238 של דן, יש להעדיף אותו, זה קו ישיר.'
אם מגיע קו 238 של דן, יש להעדיף אותו, זה קו ישיר.
07/11/2016 | 22:29
1
59
בעוד שאר הקווים עוצרים בדרך, קו 238 לא עוצר ממתחם הבורסה ועד אבא הילל/בן גוריון.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/11/2016 | 08:39
6
לצפיה ב-'זמן נסיעה משוער תל אביב-אילת'
זמן נסיעה משוער תל אביב-אילת
07/11/2016 | 19:39
2
75
כמה זמן ייקח לאוטבוס שיוצא ב23:59 להגיע לאילת? באמת 5+ שעות או קצת יותר מהר??
מדובר בלילה בין חמישי לשישי
ואותה שאלה על חזור במוצש-אוטובוס שיוצא מאילת ב17:00 או 18:00?

דרך אגב למה התחנת התרעננות היא אחרי שעה ורבע ואז עוד 4 שעות נסיעה ולא ב*אמצע* המסלול?

תודה
לצפיה ב-'תשובות>>>'
תשובות>>>
07/11/2016 | 22:34
1
61
מדובר על סביב 4 וחצי שעות נסיעה בטוטאל.

יש שתי נקודות התרעננות במהלך הנסיעה, כך שנוסעים שאחרי העצירה הראשונה, נוסעים עוד כשעתיים עד העצירה הבאה.

בחזרה מאילת יש פקקים בכבישי הנגב אז הנסיעה תיקח קצת יותר זמן, סביב 5 שעות. אוטובוסים מאילת מתחילים לפעול בשעה 11:30 בימי שבת.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
07/11/2016 | 22:45
12
לצפיה ב-'מירושלים לקיבוץ שפיים'
מירושלים לקיבוץ שפיים
07/11/2016 | 19:50
1
49
שלום רב,
ברצוני להגיע מירושלים לגן האירועים שבקיבוץ שפיים.
לשם כך אני צריך לדעת איך ניתן להגיע מירושלים לשפיים.
אני מניח שאין דרך ישירה אלא אצטרך לעבור דרך ארלוזורוב (ת"א).

אשמח אם תוכלו לעזור ולאמר לי מה הדרך הכי מומלצת...

אגב, ההליכה מהתחנה לגן אירועים היא ארוכה?
או שהיא יחסית קצרה (כמה מאות מטרים).

המון המון תודה
לצפיה ב-'עד כמה שסכור לי, יש שם שני גני אירועים בשפיים, על איזה מהם'
עד כמה שסכור לי, יש שם שני גני אירועים בשפיים, על איזה מהם
07/11/2016 | 22:47
70
מדובר?

ככלל, אפשר לנסוע עם 480 לרכבת מרכז, לעבור לדרך נמיר ומרציף התחנות שם להמשיך עם 601/606/616 של נתיב אקספרס לשפיים.

אבהל יש אופציה יותר טובה וישירה שיכולה לחסוך לך נסיעה פנימית בירושלים. אתה יכול לנסוע עם 407 אגד לאודים (קצת לפני נתניה), לעבור לצד השני באמצעות גשר הולכי הרגל ולהמשיך משם עם 601/606/616 לכיוון ת"א. האופציה הזאת תחסוך לך את הפקקים בכניסה לת"א מכיוון שקו 407 נוסע דרך כביש 6. בחזור יש נסיעה מאוחרת של 407 שיוצאת מנתניה כך שאם אתה מתכנן לחזור מאוחר זו גם אופציה לא רעה.

אופציה נוספת שתהיה מהירה יותר מכניסה לת"א תהיה באמצעות 944 אגד שיוצא פעם ביום ב17:30. אופציה זו תצריך עוד שתי החלפות או החלפה אחת לקו לא תדיר במיוחד. אז אם תרצה פירוט, אפרט.
לצפיה ב-'שאלה על אוטובוס חשמלי בת"א שראיתי היום - סתם מתוך סקרנות.'
שאלה על אוטובוס חשמלי בת"א שראיתי היום - סתם מתוך סקרנות.
09/11/2016 | 00:23
6
395
הערב עמדתי בגשר לה גארדיה וראיתי אוטובוס בקו 4 (שסיים משמרת מן הסתם) יורד לאיילון. בגג שלו בלטו מערכות כלשהן, מעין מדפים פתוחים. מהיכרותי עם האוטובוסים החשמליים של דן, הם פועלים על בטריות - האם יש בהם אופציה לחשמול עילי?
אם לא - מישהו יכול לזהות או לשער מהן המערכות שעל הגג?

**מקווה שמצליחים לראות מאחר והתמונה צולמה ב-22:00**
לצפיה ב-'אוטובוס דומה שצילמתי בקיץ האחרון'
אוטובוס דומה שצילמתי בקיץ האחרון
09/11/2016 | 01:11
1
310
היה בנסיעות מבחן. 

לצפיה ב-'כן, זה כנראה אותו אחד. יש לך מושג מהן המערכות על הגג?'
כן, זה כנראה אותו אחד. יש לך מושג מהן המערכות על הגג?
09/11/2016 | 08:34
76
לצפיה ב-'מבוססי קבלי על של Higer שמיובאים על ידי חברת בת של דן'
מבוססי קבלי על של Higer שמיובאים על ידי חברת בת של דן
09/11/2016 | 11:27
1
170
4 נמצאים בניסוי בתל אביב.
המערכות למעלה מיועדות לחיבור לתחנות הטעינה המהירה שנמצאות בחניון רידינג ובתמח"ת
לצפיה ב-'הייגר מיובאת בידי "תעבורה",לא?'
הייגר מיובאת בידי "תעבורה",לא?
09/11/2016 | 20:46
37
לצפיה ב-'הוא מהסדרה החדשה של 'קבלי על''
הוא מהסדרה החדשה של 'קבלי על'
09/11/2016 | 11:35
156
הבודד הקודם היה מונע סוללות, בחסרונות של משקל כבד (שגם תופס מרחב) וזמן הטענה ארוך. הניסוי החדש הוא של שילוב סוללה קטנה עם קבלי על שמאפשרים הטענה מהירה בזרמים גבוהים, לכן המתקן על הגג.

לצפיה ב-'תודה לשניכם... מעניין לדעת'
תודה לשניכם... מעניין לדעת
09/11/2016 | 19:15
31
לצפיה ב-'מכרז הקרונועים החשמליים(EMU's)'
מכרז הקרונועים החשמליים(EMU's)
08/11/2016 | 21:29
2
175
איך אפשר לכתוב את זה?
בסעיף הלפני אחרון של כתבת IRJ מ ה 12 לאוקטובר
ירמיהו גולדברג אומר שהדפו לקטרים החשמליים כבר נמצא בבניה באשקלון
?????????????????????

על פי מכרז 51403 של ר״י, הדפו באשקלון הוא עבור הקרונועים החשמליים ובנתיים עדיין לא ידוע מי הזוכה במכרז עבורם (כולל את מרכז התחזוקה).

http://www.railjournal.com/index.php/middle-east/israel-to-build-first-electric-train-depot.html

ISRAEL RAILWAYS LTD. REQUEST FOR PROPOSALS Supply and Maintenance of Double Deck Electric Multiple Units Maintenance Depot Contract (revised July 2016) Page 3 of 120 Tender 51403 הואיל ובמסגרת התקשרותו של המזמין עם הקבלן לרכישת קרונועים חשמליים EMU (להלן " – הקרונועים") ותחזוקת חלק מהקרונועים על ידי הקבלן (הסכם מס' ______ , ) המזמין מעוניין להזמין מהקבלן את תכנון והקמת מוסך לתחזוקת הקרונעים באתר (כהגדרתו להלן) המצוי במתחם המזמין באשקלון , בשיטת תכנון- ביצוע (-design build), לרבות אספקת הכל ציוד הדרוש לתחזוקת הקרונועים החשמליים ;

לצפיה ב-'אמר "קטרים"? אולי כאן הנקודה'
אמר "קטרים"? אולי כאן הנקודה
08/11/2016 | 21:40
1
91
אולי בונים מוסך לקטרים החשמליים, קרונועים וקטרים זה לא אותו דבר הרי.
מצד שני, חשבתי שאת המוסך לקטרים החשמליים בונים בלוד בכלל.

באמת מוזר כל הסיפור.
לצפיה ב-'גם לי היה ברור: קטרים ,לוד; קרונועים, אשקלון.'
גם לי היה ברור: קטרים ,לוד; קרונועים, אשקלון.
08/11/2016 | 21:46
40
לצפיה ב-'ניתן להשתמש בערך צבור לקניית כרטיסייה?'
ניתן להשתמש בערך צבור לקניית כרטיסייה?
08/11/2016 | 08:04
12
128
היי,
לפני כמה ימים זיכו אותי על כרטיסייה של פרופיל סטודנט שעבר לו התוקף בכ-40 ש"ח בערך צבור ברב קו. הבנתי מהנציגה שאפשר להשתמש בסכום הזה לנסיעות כאשר כל נסיעה מורידה 5.90 ש"ח. מה שהיא לא אמרה זה שלא ניתן לעבור בתשלום אחד בין אוטובוסים וכל תיקוף של הרב קו מוריד מחדש 5.90...

רציתי לשאול, האם ניתן להשתמש בערך הצבור שנותר לי כדי לקנות כרטיסייה נורמלית? אם כן כיצד זה נעשה? האם ניתן לעשות זאת אצל הנהג ורק לשלם את ההפרש?

וכמה עולה בכלל כרטיסיה רגילה (איזור ירושלים לנסיעות פנימיות)?

תודה לעוזרים!
לצפיה ב-'הם אמורים לזכות אותך במזומן, אח"כ תוכל לקנות כרטיסיה'
הם אמורים לזכות אותך במזומן, אח"כ תוכל לקנות כרטיסיה
08/11/2016 | 09:21
8
71
או כל דבר אחר.
לצפיה ב-'ואם כבר הכניסו לי את זה לרב קו אין מה לעשות?'
ואם כבר הכניסו לי את זה לרב קו אין מה לעשות?
08/11/2016 | 09:49
3
18
לצפיה ב-'לא בטוח, פשוט תשתמש בערך הצבור כאשר אינך נוסע ברקלת'
לא בטוח, פשוט תשתמש בערך הצבור כאשר אינך נוסע ברקלת
08/11/2016 | 11:22
2
49
בערך צבור הרווחת 20% הנחה. כמו בכרטיסיה.
לצפיה ב-'אוקיי... אבל 5.90 זה מחיר נסיעה רגילה לא -בלי 20 אחוז הנחה? '
אוקיי... אבל 5.90 זה מחיר נסיעה רגילה לא -בלי 20 אחוז הנחה?
08/11/2016 | 11:38
1
44
אז איך מתבטאת ההנחה?
לצפיה ב-'כאשר אתה טוען ערך צבור אתה מקבל עוד 25% תוספת'
כאשר אתה טוען ערך צבור אתה מקבל עוד 25% תוספת
08/11/2016 | 13:54
71
לצפיה ב-'הדבר המוזר ב"זיכויים" האלו'
הדבר המוזר ב"זיכויים" האלו
08/11/2016 | 12:09
3
66
זה שהם מכריחים אותך להטעין את זה ברב קו מחדש ולא באמת נותנים זיכוי
קרה לי בין סטודנט רגיל למורחב שהזדכיתי על כרטיסיה והיה שם 27 שקל והלכתי לקופות אמר לי הדרך היחידה היא שאוסיף עוד 3 שקלים והוא יטעין לי ערך צבור 30.

עכשיו יש לי שוב זיכוי מסטודנט לרגיל, של 16 שקל. ואם מישהו בעצם סיים לנסוע באוטובוסים ולא רוצה להטעין מחדש?
לצפיה ב-'בערך צבור אין את הבעיה הזאת. לוקחים את סכום הכסף שנשאר'
בערך צבור אין את הבעיה הזאת. לוקחים את סכום הכסף שנשאר
08/11/2016 | 12:23
2
52
והופכים אותו לחוזה רגיל.

על פניו, כסטודנט מורחב, יכולת לטעון את הרב קו ב500 ש"ח, לקבל ביתרה בעצם 1000 ש"ח (המגלבה ביתרת ערך צבור היא 1000 ש"ח). לגשת לעמדת שירות והם היו מממירים לך את היתרה של ה1000 לפרופיל רגיל (ואותו סכום היה נשאר לך). וכך עקצת מהמערכת 300 ש"ח.
לצפיה ב-'הסכומים שהם מחזירים לחוזה חדש'
הסכומים שהם מחזירים לחוזה חדש
08/11/2016 | 12:26
1
53
זה אחרי חישוב כמה זה שווה בפועל בשקלים - לא משנה באיזה חוזה לא תקבל באמת את הסכום שהוטען לך בחזרה באותו ערך
כלומר נשאר לי בסטודנט רגיל עכשיו 24 שקל ולכן ההחזר שלי הוא 16 שקל.

אבל סה"כ אם מישהו היה רוצה לקבל את ה16 שקל האלו בחזרה (וכמובן לא 24)
לצפיה ב-'יכול להיעות שזה השתנה (וטוב שכך), אבל עד לפני שנה לפחות'
יכול להיעות שזה השתנה (וטוב שכך), אבל עד לפני שנה לפחות
08/11/2016 | 12:32
45
כשהיית ניגש לעמדת רב קו לשחרר חוזים נעולים, את חוזה העארך הצבור הם היו משחררים איך שהוא. כמה יתרה שנשארה כסטודנט, הועברה ליתרה כפרופיל רגיל (וכך גם להיפך). אותו דבר לגבי נוער שהופך לרגיל ורגיל שהופך לאזרח וותיק.

לפי מה שאתה מתאר, אם עושים חישוב מדוייק - מקבלים סכום שמגיע עם אגורות בודדות. נניח 16.52 ש"ח. אגורות בודדות לא עוברות במכונת הכרטוס של דן ולכן מייצרות שגיאה. אם יש ברב קו יתרת אגורות בודדות, מכשיר הכרטוס מזהה את הרב קו במספר רב קו פיקטיבי. כל עוד עליך לעבור רק לקווי דן אחרים - אין בעיה. ברגע שתנסה לעבור לאגד, קווים או מטרופולין - תרד לך נסיעה נוספת. כנ"ל גם במבעבר מאגד, קווים או מטרופולין לדן.

אז אם עושים את זה (ובעמדות הרב קו ברחבי הארץ בטח לא מודעים לבאג הזה, אולי בגוש דן מודעים), זה פתח לבעיות נוספות.
לצפיה ב-'תשובות>>>'
תשובות>>>
08/11/2016 | 12:27
2
59
1. ערך צבור מאפשר מעבר חופשי של 90 דקות בין אוטובוסים (היכן שמוגדר מעבר חופשי שכזה למשך 90 דקות).

2. נכון לעכשיו, הרכבת הקלה לא מכבדת ערך צבור ולכן לא ניתן מעבר חופשי בין אוטובוסים לרכבת הקלה בירושלים.

3. לא ניתן להשתמש בערך צבור לרכישת חוזים אחרים. ערך צבור הוא חוזה בפני עצמו וכל השאר הם חוזים בפני עצמם.

4. כרטיסיה עובדת בצורה של "נסיעות במתנה". נניח, עבור הנחת פרופיל נוסע רגיל (20% הנחה), אתה רוכש כרטיסיה של 10 נסיעות במחיר של 8 נסיעות (קיבלת 2 נסיעות במתנה).

5. ערך צבור עובד בצורה של תוספת כספית על סכום הטעינה. התוספת מגלמת את ההנחה לה אתה זכאי. אי לכך, בפרופיל נוסע רגיל, תשלום של 30 ש"ח עבור טעינת ערך צבור תזכה אותך ב7.50 ש"ח נוספים. טעינת 100 ש"ח בערך צבור, תזכה אותך ב25 ש"ח נוספים והיתרה שלך בערך הצבור תעמוד על 125 ש"ח. לכן, הסכום שירד לך הוא 5.90, כי קיבלת את ההנחה שמגיעה לך כבר במעמד הטעינה (התוספת הכספית).
לצפיה ב-'אתה אומר בסעיף 1 שאני יכול לעבור בין אוטובוסים של אגד '
אתה אומר בסעיף 1 שאני יכול לעבור בין אוטובוסים של אגד
08/11/2016 | 14:21
1
42
בתשלום אחד (במשך 90 דקות)?

כי אתמול ירדו לי שתי נסיעות בשהחלפתי קו..
אם זה רלוונטי סוג החוזה הוא: "ערך צבור תשלום 30+5 ש"ח "
לצפיה ב-'ובשתי הפתקיות היה רשום לך שבוצע שימוש ב"ארנק"?'
ובשתי הפתקיות היה רשום לך שבוצע שימוש ב"ארנק"?
08/11/2016 | 20:15
34
באגד הערך הצבור מוצג בפתקיות וגם אצל הנהגים כ"ארנק". שים לב שהשעה בפתקית מעודכנת נכון.

תוכל לבדוק את נתוני הרב קו האחרונים גם באפליקציה רב קו אוןליין או אפליקת רב קו הפרטית. יש בשתיהן הסיטוריית נסיעות (מציג את מספר הפעולות האחרונות שביצעת בכרטיס). כך תכל לראות איך חוייבת, על מה ומתי.

אם הכל נעשה במסגרת 90 דקות ומדובר בשני קווים עירוניים בירושלים - היית צריך לקבל מעבר של 9ן0 דקות ולא לשלם על הנסיעה השנייה.
לצפיה ב-'זה נכון שהמפגש רכבות הועבר לתחנת עפולה?'
זה נכון שהמפגש רכבות הועבר לתחנת עפולה?
08/11/2016 | 15:48
3
215
שמעתי מחלק מהנוסעים שהמפגש הועבר מכפר ברוך לעפולה
לצפיה ב-'אני חושב שכן כי'
אני חושב שכן כי
08/11/2016 | 19:45
2
129
ראיתי בזמן אמת באיזה יום אחרי הצהריים שהרכבות הגיעו לעפולה בהפרש של 2 דקות.
לצפיה ב-'אכן כן, מעפולה לחיפה בXX:47, מעפולה לבית שאן בXX:45'
אכן כן, מעפולה לחיפה בXX:47, מעפולה לבית שאן בXX:45
08/11/2016 | 19:49
1
120
המפגש בעפולה הוא זמני או שקבוע ?
לצפיה ב-'בדקתי, אם הלו"ז לא ישתנה, המפגע יהיה קבוע למעט ימי שישי'
בדקתי, אם הלו"ז לא ישתנה, המפגע יהיה קבוע למעט ימי שישי
08/11/2016 | 20:14
114
ימי א'-ה' : המפגש בעפולה
ימי שישי : המפגש במגדל העמק-כפר ברוך
שאלה קטנה : זה יתרון או חסרון בשביל המגיעים ,\ הבאים לעפולה?
לצפיה ב-'נת"ע מתחילה להרכיב את הTBM של פיר גלי גיל :)'
נת"ע מתחילה להרכיב את הTBM של פיר גלי גיל :)
07/11/2016 | 23:43
2
384

מתוך עמוד הפייסבוק של נתע 
לצפיה ב-'איזה יופי'
איזה יופי
08/11/2016 | 19:37
121
מרענן לראות שוב מכונות כרייה.
האם מישהו יודע להסביר איך מתמודד המכשיר בפעולה מתחת למי תהום ?

כמו כן, האם יש הבדל בין הראש שחצב בירושלים לבין המכונה הזאת שכורה בחול חמרה ?
לצפיה ב-'אני גם אשמח לדעת, איפה ממוקם מפעל הסגמנטים ופינוי חול שלהם. '
אני גם אשמח לדעת, איפה ממוקם מפעל הסגמנטים ופינוי חול שלהם.
09/11/2016 | 15:07
31

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אופני שחף
אופני שחף
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום