לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום תחבורה ציבורית
ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

שרשור הכוונה ומודיעין 31/03 ‬‬‬
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2016 | 00:34
10
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
Oמה קורה כאשר מערבל בטון פוגש רק״ל (מהסוג הירושלמי)?
31/03/2016 | 12:42
1
197
בתאונה הזו היו 3 פצועים קשה ו איזה 20 פצועים קל, אבל הקרון ״החזיק״ תוך כדי יציאה מהפסים.

http://www.le360.ma/fr/societe/exclusif-les-images...
31/03/2016 | 13:35
22
שלום מהעתיד. הזמנו טסלה מודל 3 חשמלית אוטונומית
31/03/2016 | 12:37
165
אמנם הרכב יגיע רק בסוף 17 תחילת 18 אבל זהו סוף כפול הן לעידן הדלק והן לעידן הנהיגה האנושית. זהו אמנם רכב פרטי אבל הפוטנציאל לתח"צ לפי דרישה כאשר יצרניות אחרות כמו פורד (המפתחת מיניבוסים אוטונומיים) יתחילו לייצר כלי תחבורה אוטונומיים שיתופיים הוא אדיר. לא עוד קווים רדיאליים בתדירות גרועה או מקומות שלוקחים 15 דקות ברכב ו1.5 שעות בתח"צ שמטרתה לשרת מרכזי ערים אלא מערכת ביזורית על פי דרישת הלקוח, המשרתת מערכת חישורית תדירה המסוגלת להתמודד עם כמויות הנוסעים למרכזי הערים הגדולות. בשלב הזה הנהג אמור לפקח על הרכב אך עד שרכבנו יגיע יש סיכוי רב שאוטונטמיה מלאה תאפשר להגיע למקום הומה אדם ולשלוח את הרכב לחנות או בבית או בפרברים.
שבוס מודה לכל מי שתמך בנו ומזכיר שהמשימה עוד לא הושלמה
28/03/2016 | 10:10
48
315
לתמיכה נא ללחוץ על הקישור
https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=17956

המשך>>
לתמיכה נא ללחוץ על הקישור
https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=17956

‫ שרשור הכוונה ומודיעין 30/03 ‬‬
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2016 | 23:52
7
22
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
חניה בתחנת הרכבת בנתניה
30/03/2016 | 01:40
1
52
היי,
אני צריכה לקחת רכבת מתחנת נתניה ביום חמישי בבוקר (כנראה זו של 8:27). כמה קשה למצוא חניה ליד הרכבת באזור 8? מאיזה צד של הרכבת עדיף לחנות? (אני מגיעה על כביש 57 ממזרח, אם זה משנה)

תודה!
מהצד המזרחי. גם אם החניון מלא, יש חניה ברחובות איזור התעשיה.
30/03/2016 | 22:37
10
הכוונה ליום שישי 1.4.16
30/03/2016 | 19:23
4
45
שלום, אני צריכה להגיע ביום שישי הקרוב לרח' הביל"ויים בגדרה מצומת חולון. אני צריכה להיות שם בסביבות שעה 9 בבוקר, מתי מומלץ להיות בצומת חולון? תודה רבה.

מומלץ לנסוע עם 369 מטרופולין למחלף גדרה.
30/03/2016 | 22:14
3
33
במחלף גדרה עוברים לצד השני ומחליפים לכל קו של אפיקים, מטרופולין או אגד שנוסע למרכזית גדרה (משם מתחיל רחוב הבילו"יים).

נסיעה בקו 301 היא נסיעה איטית ומייגעת וגם יקרה יותר מנסיעה עם 369 + קו נוסף מהמחלף אל גדרה.

על מנת להגיע סביב 9 תוכלי לקחת את קו 369 של 7:45 או של 8:15. זמן הנסיעה למחלף גדרה עומד על כ-40 דקות מצומת חולון. נסיעה מהמחלף למרכזית גדרה לוקחת 2-3 דקות.
תודה.
30/03/2016 | 23:18
2
26
בדקתי במפה ואני רואה שצריך לעבור לצד שני בכביש ראשי. יש שם מעבר מסודר? (אתה מכיר אולי את האזור?) פשוט ממש חשוב לי לא לאחר.

כמה זמן בערך תיקח נסיעה ב301?
המחלף נבנה בסטנדרטים מאד מאד גבוהים, עם מעברי חציה מרומזרים.
31/03/2016 | 01:14
1
39
נסיעה ב301 תיקח כשעה ורבע. יום שישי זה יום עמוס ברחובות המרכזיים של ראשון, נס ציונה ורחובות... זה יכול לקחת גם מעט יותר.
ביום חול הנסיעה לוקחת שעה ו5 עד שעה ו10 דקות
31/03/2016 | 01:28
21
מצומת חולון למרכזית גדרה. הניסיון שלי עם ימי שישי במיוחד במרכז רחובות הוא שהכל זז שם באיטיות. אומנם אני מזדמן לאיזור מידי פעם יותר סביב 10-11-12 ולא סביב 8 וחצי.

לכן שיערתי שזה ייקח כשעה ורבע ואולי קצת יותר. לא יכול לחתום לך על זמן נסיעה שכזה. יכול להיות שייקח בדיוק כמו ביום חול.
כביש בגין דרום יפתח מצומת המנהרות (גילה) ב 20 אפריל
28/03/2016 | 11:04
6
376
חדשות מעולות! לא ציפית שהקטע האחרון יסלל מהר כ"כ.
28/03/2016 | 20:49
4
124
זה רק שלב ביניים
29/03/2016 | 23:37
1
215
מחלף רוזמרין ייפתח רק בשנה הבאה (אאל"ט). בינתיים נסתפק בצומת מרומזר
תודה
30/03/2016 | 00:04
59
שיטת ביצוע מענינית
04/04/2016 | 00:10
1
23
במחלף רוזמרין בוצעה יציקת תקרה/רצפת המחלף. וכרגע העבודות מתחילות להתבצע טופ דאון. דהיינו חופרים עכשיו מתחת לתקרת המחלף.
ולכן, פותחים את הצומת למעלה. ובמקביל ימשיכו לחצוב את המחלף כדי להפוך אותו לגשר.

טרם נתקלתי בשיטת ביצוע כזאת.
ולדעתי בתחנות רכבת הקלה היו צריכים לאמץ דרך דומה לביצוע התחנה. 
במקום קאט אנד קאבר. לבצע מבנה טופ דאון.
שיטה זו בוצעה כבר במחלף הקודם שנפתח בכביש בגין - דב יוסף
05/04/2016 | 23:38
13
הדבר בוצע לפני כשנה-שנתיים במעבר של כביש בגין מתחת לרחוב דב יוסף.
קודם קדחו עמודים בקרקע, יצקו לתוכם בטון, הציבו עליהם קורות ויצקו עליהן את הגשר. רק לאחר מכן חפרו את הקרקע שמתחת לגשר. 

בשלב זה תפתחנה שתי פניות ימינה בלבד מרוזמרין לבגין ולהפך
05/04/2016 | 23:43
15
בשלב זה ייפתחו פניות מבגין דרום לרוזמרין מערב ומרוזמרין מזרח לבגין צפון.
לפי הפרסום שצירפתי אין חיבור ישיר לכביש 60.
עתידו של קטר 709: אל תמהרו להספידו...
28/03/2016 | 14:50
7
300
על פי בירור שנערך היום עם הגורם הקשור לענין, קיים סיכוי לתקן את הקטר בספרד. גם בירור בוולנסייה העלה שאין שום בעיה לתקן את הקטר ולהשמישו מחדש אם הספרדים יתבקשו לעשות כן.
אין עדיין וודאות לכאן או לכאן ונאלץ להמתין בסבלנות. הערכה שלי היא שהקטר יתוקן למרות הכל. בעבר נפגעו קטרים מדגם זה ודגם הבו-בו בצורה הרבה יותר קשה ולמרות זאת תוקנו. ראו לענין זה קטרים 707, 739, 741.
נקווה שכך
28/03/2016 | 20:47
55
709+גמבו עבר סגולה ..יומים לפני התאונה
29/03/2016 | 10:28
5
297
כראה ידע משהו ...חחחחחחחחח
אביתר אין חדש תחת השמש הוא יתוקן כמו 707 741-739
29/03/2016 | 10:39
172
אם לא זה יהיה הפתעה
גם הנזק של השלדה לא רצני ...אולי יתוקן בקישון ???
תודה על התמונה ! ככל הנראה יתוקן ברגע שיצטרכו לשלוח
29/03/2016 | 18:55
3
134
קטר נוסף לספרד. לא כל כך מהר מוותרים על קטר משא. הנזק לא טוטאלי. הנזק בקטר 741 היה הרבה יותר משמעותי. פה אין כמעט פגיעה במכלולים הפנימיים. בקטר 709 ייאלצו לבנות תא ניהוג חדש לחלוטין ולהחליף את השלדה. במקרים כאלה גם ניתן לתקן שלדה ולהוסיף את החסר בצורה מושלמת. שלדה מותחים ומיישרים על שולחן מתיחה מיוחד הקיים במפעל בוולנסיה. כל הסטייה במקרה דנן אמורה להגיע ל 0.1 ס"מ וגם שלדות חדשות עוברות ביקורת דומה על שולחן זה בטרם הרכבת הקטר. הבעיה אינה זמן התיקון אלא אוניה זמינה, תשלום על התיקון, אישור ואישרור התשלום ולא מעט ניירת. תיקון תאונה כזו בקטר 709 יכול להימשך חמישה שישה ימים במפעל. הבעיה היא כל הזמן שמסביב, זמינות חלפים, וכמובן ייצור תא ניהוג מושלם חדש מראש בטרם יגיע הקטר לספרד, כדי לקצר זמני מוסך ולא לתפוס את קו היצור לזמן ממושך למרות שכידוע לנו המפעל בוולנסייה לא ממש עמוס בהזמנות בימים אלה. כדי לבצע את כל אלה בצורה נכונה, יצטרך להגיע ארצה מהנדס המפעל שיחליט מה יש להחליף ומה ניתן לתקן. אם הוא יחליט על החלפה מלאה של שלדה, ייצטרכו לייצר שלדה חדשה ותא ניהוג חדש בטרם יגיע הקטר לתיקון בוולנסייה. עד כאן. ערב טוב.
אגב, לפני התיקון, יצטרכו לפרק את הקטר לגורמים
29/03/2016 | 19:02
2
138
ולבנות הכל מחדש. פירוק הקטר והפרדת המנוע, גנרטור, בלם דינאמי וחיווט אורכים כארבע שעות לכל היותר במפעל הספרדי. הציוד שנמצא שם מאפשר עבודה יעילה מאוד הכוללת פירוק והרכבה בזמנים פנטסטיים. אני בקשר על בסיס קבוע עם המפעל ועם מפעל האם בגרמניה ומבחינתם מדובר בתיקון ברמה קלה יחסית אם יוחלט לשלוח את הקטר לספרד. חוגונים זהים נמצאים במלאי, אם יהיה צורך בהחלפה כך שמדובר בחצי שעת עבודה להרכבתם אם תידרש. אם זה היה קטר סיני, תיקון שלו היה אורך פחות מיומיים. משום מה, בישראל תיקונים כאלה ואחרים אורכים חודשים ארוכים. התירוץ של מחסור בחלפים לא ממש תופס בעידן הנוכחי בו ניתן להשיג כל חלק תוך ימים ספורים מהיצרן, מיצרני משנה או מ"קבלני חלקים" המתמחים בכל חלק אפשרי והקשורים לעיתים ליצרנים פרטיים המייצרים כל חלק על-פי הזמנה במהירות ובאיכות שעולה לעיתים על המקור. יחד עם זאת ההנחייה ברכבת היא לרכוש חלפים רק מהיצרן או ממי שהוסמך על ידו.
כבר מתחילת 2016 אין יותר קשר בין Vossloh Rail Vehicles
29/03/2016 | 19:40
1
156
מולנסיה לחברת האם מגרמניה, מכייון שהחברה נמכרה לחברת Stadler Rail השוויצרית.
נכון מאוד אבל לא רלוונטי לסוגיה.
29/03/2016 | 20:37
118
לא רלוונטי כי אני בקשרי עבודה עם גורמים שעבדו באותה חברה גם לפני הרכישה ואשר נמצאים בענינים ומסוגלים לספק הערכות ומידע חשוב.

היו למשל גורמים שעבדו בא.ב.ב סקנדיה, עברו לאדטרנץ ומשם עברו לבומברדייה, למשל. כשאספתי את המידע העצום על הקרונועים שלנו, הייתי צריך לבקש סיוע גם מגורמים שעבדו באחת החברות ועברו לאחרת או לא המשיכו בפרוייקט, ולכן הודעתך אינה רלוונטית לנושא המחקר. כשרוצים לבדוק ענין זה או אחר ברצינות הולכים גם אחורה כמו למשל בנושא הקרונועים. BBC הופך ל ABB הופך ל ADtranz הופך ל BOMBARDIER.
דווקא אנשים שבאו מגרמניה לפני 2016, נתנו את חוות הדעת הכי מעניינת בקשר ליכולת לתקן בליווי מספר פרמטרים חשובים. אם הייתי מסתמך רק על איש הקשר בוולנסייה, הייתי יודע פחות.
ערב טוב,
חופשי חודשי טבריה
29/03/2016 | 17:48
1
115
שלום

בחודש מרץ שילמתי על חופשי חודשי טבריה (68 ש"ח - סופרבוס)

האם בגלל הרפורמה החדשה אני אצטרך לשלם 149 ש"ח לאותו חופשי חודשי

אני לא נוסע לאזורים אחרים

אשמח לעזרה

תודה רבה
עדיין לא פורסמו התקנות בנושא, אבל כנראה לא
29/03/2016 | 17:57
108
באזורים אחרים שנכנסו לרפורמה הזו, נשארו גם כרטיסי המנוי הישנים במידה והיו זולים יותר מהחדשים.
מתי יקום ארגון תח"צ שלא מקדם מדיניות הרסנית של הפרטה?
27/03/2016 | 21:01
9
256
"תחבורה בדרך שלנו" מעצבנים אותי עם הקריאות שלהם להפרטה של התחבורה הציבורית בישראל והטענה ההזויה שכל הבעיות נובעות מ"סוציאליזם" ו"ריכוזיות במשק" וכל השטויות האלו. אם אתם לא מבינים על מה אני מדבר, פשוט הציצו בדיונים שמתקיימים בדף הפייסבוק שלהם ובטענות ההזויות שהם מעלים.

הפרטה מלאה תהיה כמובן הרסנית לתחבורה הציבורית בישראל, בעיקר בישובי פריפריה והמגזר הכפרי (אבל גם בערים הגדולות, בשעות שמחוץ לשעות השיא), ואני מאמין שחברי הפורום הזה מספיק חכמים כדי להבין את זה בלי שאצטרך לפרט ולנמק (חוץ אולי מכמה בודדים שהסבסוד שהרכבת מקבלת "מזעזע" אותם).

אני לא יכול לתמוך בארגון שמקדם גישה הרסנית שכזו, וזה חבל לי, כי מכל בחינה אחרת "תחבורה בדרך שלנו" דווקא פועלים בהיגיון רוב הזמן.
לא כל כך נהיר לי לאיזה פוסט אתה מתכוון (וגילוי נאות)
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2016 | 22:14
7
190
עברתי על העמוד של האירגון בפייסבוק ואני לא רואה שיש טענות כאלה. אשמח אם תשלח לי קישור.

(גילוי נאות: אני פעיל באירגון.)

אגב, בלי קשר לעמדה זו או אחרת של האירגון, דעתי האישית היא שיש בהחלט בעיה של ריכוזיות במשק. זוהי דבר אחר לחלוטין מסוציאליזם, נהפוך הוא - הריכוזיות הוא סימפטום של שליטה במשק על ידי מעט גורמים אולטרה-קפיטליזם מהזן של המאה ה-19, לעומת הקפיטליזם הליברלית שדוגלת בשוויון הזדמנויות ליזמים ועסקים קטנים.
פייסבוק לא נותן לקשר לתגובות בודדות
27/03/2016 | 22:45
3
127
"המדינה מחזיקה יותר מדי כוח" ו־"צריך להפסיק את הסבסוד ואת שיטת מכרזי ההפעלה" זה דבר שנפוץ לקרוא בתגובות שם, שנכתבות מהחשבון הרשמי של הארגון (וגם המון אנשים פרטיים, אבל זה כבר סיפור אחר כמובן). אנשים שמאישימים ב"ריכוזיות" בהקשר של התח"ץ בעיקר מתכוונים "הכוח אצל המדינה" ולאו דווקא "הכוח אצל הטייקונים".

דווקא יש משהו במה שנרשם
27/03/2016 | 23:21
2
132
המדינה באמת מחזיקה יותר מדי כוח(במיוחד כלכלי) ביחס לשלטון המקומי, המקור לבעיה הזו היא היררכיית השלטון והמספר הרב של העיריות בישראל. במדינות רבות הבינו שניהול נכון של המשאבים ברמה המקומית אמור להעשות ברמה המקומית עם שיתוף השלטון המרכזי(לדוגמא רשות תח"צ מטרופולינית).
לגבי "צריך להפסיק את הסבסוד ואת שיטת מכרזי ההפעלה", זה לא בדיוק מה שנרשם, ומה שנרשם היה בהקשר של קידום מדיניות תנועה יעילה בתגובה לאחד המגיבים, ונראה שהכוונה הייתה שהעניין הזה הוא רק חלק אחד מקידום מדיניות זו.

אגב, אולי אותך גובה הסבסוד פר תפוקה(גובה ולא עצם הסבסוד, שברור שחייב להיות) שמקבלת הרכבת לא מזעזע מסיבות שונות, אך זה אמור לזעזע כל אזרח במדינה(בסופו של דבר זה על חשבונו).
הבעיה היא כזאת
28/03/2016 | 19:46
1
72
שגם לראשי הערים אין מושג בתחבורה ציבורית. ולא חסרו מקרים שראשי ערים מנסים לחבל בפרוייקטים של תשתיות תחבורה. 
הפוליטיקאים המוניציפאליים מתייחסים אל עירם כאל אי בודד ולא כחלק ממטרופולין גדול. ולכן הם לא ישתפו פעולה עם רשות כזאת.

אם תסכלים על התמונה הכוללת במדינתינו אין מנוס מכך שעדיין משרד התחבורה צריך לנהל את התחבורה הציבורית בארץ ברמת המיקרו והמקרו. פשוט כי אין מישהו אחר שיכול לעשות את זה. כי גם לעיריות אין מושג, וחברות האוטובוסים יתסכלו רק על מה שנוח להם ולא מה שצריך.
נכון שהיום הוא עושה זאת בצורה רעה מאוד וחובבנית, לכן הפתרון הוא ברמת כוח האדם שמגיעה למקבלי ההחלטות שם. ברמה של תכנון קווים ותדירויות בעיקר
ראש עיר(או נציג מטעם עירייה) לא חייב להבין בתח"צ
29/03/2016 | 13:16
55
הוא בסה"כ נציג הציבור שצריך לייצג אותו ולהחליט "בשבילו", בשביל הצד המקצועי יש אנשי מקצוע. ראשי ערים יכולים לחבל כיום בפרוייקטים רק בגלל שהם ה"שריף" של האזור בתחומים רבים שקשורים לכלל המטרופולין, הרעיון ברשות(או איגוד) תח"צ מטרופולינית הוא שההחלטות מתבצעות כמו ביחד כמו בדירקטוריון שחברים הם נציגים שונים בחלוקה מסויימת(מהשלטון המקומי, מפעילות תח"צ וממשלתי). אגב כבר יש גופים בסגנון(אבל לא בדיוק) כזה, לדוגמא בתחום התברואה - איגוד ערים דן לתברואה.
הרעיון הכללי הוא לתת לציבור אפשרות לעצב את התחבורה המקומית שלו(כמו שהוא משפיע בעזרת השלטון המקומי על עניינים של העיר שבה הוא גר), כך הוא גם הופך ליותר מעורב ואכפתי ויותר קל לו לשנות במצב כזה מאשר להשפיע על שר תחבורה שנבחר על ידי ראש ממשלה שנבחר על ידי מפלגה שבנתה קואליציה עם מפלגות שנבחרו בבחירות כלליות.

אנשי מקצוע לא טובים זה כבר עניין אחר לגמרי, עם פתרון פשוט הרבה יותר. הבעיה היא בדרג המחליט, שלא באמת מייצג את הציבור ברמה המקומית ועושה לפעמים טעויות קשות בהחלטות.
ריכוזיות = סוציאליזם
28/03/2016 | 16:36
2
105
במקום בו אין חסמים רגולטוריים על תחרות אין ריכוזיות
צודק לגבי התוכן אבל לא לגבי הכותרת
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 19:56
1
96
ריכוזיות יכולה להיות סוציאליזם דורסני (במקרה שהקונצרנים שייכים לעובדים), והיא יכולה להיות קפיטליזם דורסני של אוליגרכים.

מנגד, ברוב המקרים פתיחת המשק לתחרות חופשית ושחרור חסמים רגולטוריים מאפשרת קיום קפיטליזם ליברלי שהוא הרבה יותר סוציאלי מאשר סוציאליזם.

אני אומר רוב המקרים, כי דברים כמו רפואה או תחבורה ציבורית הם תחומים שבו יש אינטרס ציבורי* לתמוך בהם ואז אי אפשר לשחרר חסמים ולאפשר תחרות חופשית לחלוטין, אלא אפשר רק לקיים אלמנטים מסויימים של תחרות.

*כנראה לפי דעת מרבית האוכלוסיה שיש לה עמדה בנושא. אני מנחש שלא תסכים עם קביעה זו.
29/03/2016 | 13:39
44
ישנם תחומי חיים מסויימים שלא יכולים להיות חפים מרגולציה בגלל סיבות שונות(ואחרות לכל תחום) וחייבים להיות כפופים בצורה מטיבית(נציגים ברזלוציות שונות ואף באופן ישיר) לציבור. גם אם היום יורדו כל החסמים מתחרות לדוגמא במשק החשמל, תיווצר תחרות במקטע הייצור שתקטין את מחיר החשמל, אבל לא תיווצר תחרות במקטע ההולכה מכיוון שאין כדאיות למספר רשתות הולכת חשמל(בניגוד לרשתות תקשורת שם יש התכנות של מספר רשתות) באזור גיאוגרפי אחד. לכן האינטרס של הציבור הוא לדאוג שמפעיל רשת ההולכה יפעל במקסימום יעילות למרות שאין לו תחרות.
"הרסנית"
28/03/2016 | 16:38
104
כי בשנות ה70 עם אגד ודן בלבד היה פה גן עדן:
ממשיכות העבודות להוספת מסילה ליד ת"א אוניברסיטה
29/03/2016 | 12:32
2
428
צילמתי היום (עם הטלפון, לכן האיכות הירודה). לא מעט עובדים מניחים אדנים חדשות ומנקים את התוואי מעשבים ושאר לכלוכים כדי להתכונן להמשך הנחת המסילה.

מטעמי בטיחות כנראה, בגלל נוכחות העובדים בקרבת המסילות, כל הרכבות שיצאו מהתחנה לכיוון צפון או מזרח נסעו הרבה יותר לאט מהרגיל. אחד העובדים אותת לנהגי הקטרים עם דגלים.
תודה על התמונה!
30/03/2016 | 00:12
34
30/03/2016 | 00:22
21
לא הגיע הזמן לשינוי הסטטוס קוו?
26/03/2016 | 12:08
25
358
עברנו לשעון קיץ
המשמעות-הקווים מתחילים לעבוד עכשיו לא לפני 20:00 ובחלק מהאזורים אף ב21:00
חסרי רכב פשוט תקועים בבית או שיצאים לבלות בקיוסק קרוב בהעדר אפשרויות נאותות לצאת ולחזור (ולא,קווי הלילה לא מחפים)
גם הדיונים והדעות על תחבורה ציבורית בשבת ידועות
אולי הגיע הזמן להתחיל בקטן: הצעת חוק שלא תתחשב בזמני כניסת ויציאת השבת בסופי השבוע וכך בימי שישי התחבורה הציבורית תסיים ב17:00 בכל מצב והיא תתחדש במוצ"ש ב17:00
האם יקום ח"כ אמיץ שיציע זאת?
לא בממשלה הזאת, להפך הם יאסרו על כל קו שיש סיכוי
26/03/2016 | 12:51
212
שנסיעתו תסתיים בשבת. אין מה לצפות מהם בקשר לתחבורה ציבורית בשבת.
בנתיים רק אגודות שיתופיות כמו שבוס https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=17956
או נוע תנוע http://www.noat.co.il/
מפעילות תחבורה שיתופית בשבת

אהבתי - לעשות לתח"צ מה שעשו לשעון הקיץ
26/03/2016 | 14:19
179
הרי מה עשו עם שעון הקיץ לפני 3 שנים (דומני) אחרי הצעקה שקמה ? הוקמה ועדה, שבסופה הוחלט לנתק את הקשר לנימוק הדתי (יום כיפור), ולקבוע תחילה את סופו בשבוע הראשון באוקטובר, וירא שר הפנים שבא אחריו (גדעון סער) כי טוב, ובעזרת הצעות החוק השונות שהיו ממילא להארכתו עוד יותר, הוחלט בסוף אוקטובר - ואף אחד לא מת מזה, מתברר.
ולכן צעד כזה כמו שאתה מציע, יהיה ניתוק מהנימוק של צאת שבת , ואם דבר כזה יאושר (מחמש עד חמש), אז בעצם לא תהיה סיבה גם לא להפעיל תח"צ בשבת בכל שעה אחרת.הבעייה שבניגוד לשעון הקיץ אין מסה קריטית מספיק, אם תהיה - מספיק יהיה צעד כזה כדי להפעיל תח"צ בשבת.
רק בג"ץ יזיז משהו, השאלה היא מה לתבוע וממי.
26/03/2016 | 14:26
7
140
משום שכל ממשלה צריכה נוכחות דתית לציבור החילוני בישראל אין מחוקק אלא בית משפט ותקדים משפטי בלבד. מי שמכיר במציאות הזו יכול לקדם את מצבו וזה מה שעשתה הקהילה הלהט"בית בישראל -  זכות אחר זכות שהושגו ברובן דרך מערכת המשפט.

בהשאלה לכל מי שאינו נוהג ולכן אינו נהנה מחופש התנועה לרכב הפרטי בשבת שמבחינתו הוא תאורטי בלבד - צריך להתאגד, להגדיר את הזכות הנשללת ולתבוע סעד משפטי כלשהו מהמדינה. אם יתבעו למשל החזר הוצאות מונית בשבת וחג עבור כל מי שאינו יכול לנהוג מפאת גיל, היעדר רישיון או מצב כלכלי המדינה תמצא את עצמה במצב בו פתיחת מערכת תח"צ שבת באיזה ישראבלוף הלכתי תהיה זולה בהרבה מיישום פסיקת בג"ץ. במדינה עם 20% מוסלמים סונים וכירטוס חכם בתשלום מראש נוסע מסורתי לא מקפיד יכול לעלות על אוטובוס בשבת בלי לשלם בשבת עצמה (לא שמפריע להם לשלם במקומות הבילוי) ובלי "להחטיא" נהג יהודי.

יתכן גם שחברי הקואופרטיבים יכולים להרים בג"ץ לדרוש מהמדינה לממן חלק מפעילות הקואופרטיבים משום שאלו מכסים היעדר שירות ציבורי, אך בתביעה כזו יש להזהר כדי שלא תיתן פתח לדתיים להסדיר את הקואופרטיבים כתח"צ סדיר שאינו פועל בשבת.

אפשר גם להגיש את התביעה במישור השלטון המקומי - מתחילים במיניבוסים של ישובים כפריים חילוניים באופיים ומרחיבים את זה לתביעה מעיריות שימצאו פתרונות דומים או יממנו חלק מתקציב הקואופרטיבים כפי שהן מממנות ארועי תרבות (גם בשבת...).

העיקרון הוא למצוא נקודת לחץ ולהרחיב אותה באמצעים משפטיים.

שום בגץ לא ינול לשנות את החוק שהכנסת חוקקה
26/03/2016 | 23:03
6
115
החוק מפורש ביותר בנושא.
ראיתם צה קרה בנושא הכדורגל והספורט בכלל.
לא כדאי לפתול את זה משפטית אחרת גם הצקומות בילוי יסגרו .
אין שום חוק שהכנסת חוקקה
26/03/2016 | 23:15
4
122
יש תקנת אי הפעלת תח"צ ביום המנוחה בתוך תקנות התעבורה וגם בה יש סעיפים שמאפשרים להפעיל תח"צ.
אל תיפול לדמגוגיה של עידן יוסף בנושא הזה.
במקרה ובג"ץ יכריע בעד תחבורה ציבורית בשבת
26/03/2016 | 23:41
3
118
הכנסת תחוקק חוק נגד זה, זאת הממשלה שנבחרה.
זה נושא שאינו שפיט.
27/03/2016 | 00:02
105
בג"ץ לא מתערב בנושאים האלה.

אלה הם נושאים שרק הכנסת רשאית לערוך בהם שינויים.
אני לא משלה את עצמי שמישהו אפילו ינסה זאת עכשיו
27/03/2016 | 00:02
99
ועדיין, אני שונא דמגוגיה ומעצבן אותי שאנשים קונים אותה.
בג"ץ פוסק בכלים של מידתיות וחוקתיות שיקשו על חקיקה עוקפת
27/03/2016 | 01:46
76
כשניסו לחוקק חוק עוקף בג"ץ בעניין חוצי גבול מצריים שלא במעברים המסודרים בג"ץ היה מעורב בתהליך החקיקה כדי שהצעת החוק תתאים לפסיקתו.

התקנות כיום מאפשרות הפעלת אוטובוסים לבתי החולים. בג"ץ חולים ומבקרים יכול להצליח.
אתה יכול להביא ציטוט מהחוק המפורש בנושא?
26/03/2016 | 23:30
35
הסטטוס קוו משתנה כל הזמן לטובת החרידים
26/03/2016 | 23:59
14
135
ככל שהזמן עובר יש פחות ופחות תחבורה ציבורית במטרופולין חיפה בשבת.
עצוב שכל מנהלי המאבק על התחבורה הציבורית בשבת הזניחו את חיפה.
דווקא בשאר התחומים הוא לטובתנו
27/03/2016 | 00:31
13
154
חנויות, בתי קולנוע ומרכזי מסחר פתוחים בשבת בעשורים האחרונים.
לדעתי, בילויים ושירותים בסיסים כמו תחץ כן צריכים להיות גם בשבת.
אך מסחר וקניונים לא.
מסחר ויום חופשי דווקא מתאימים האחד לשני כמו כפפה ליד.
27/03/2016 | 01:33
12
116
אני ממש לא מבין מה הגבינזון הזו רוצה מאיתנו, מה משנה לה אם אבחר לשבת בבית, לטייל בטבע, לאכול במסעדה או לעשות קצת שופינג? בכל המקרים האלו יש מי שיעבוד כדי שאוכל להנות מהאופציות הזמינות לי (כן, גם בבית אני נהנה מעבודתם של עובדי חברות החשמל, המים, והתקשורת) והבחירה איך אבלה בסוף השבוע היא שלי. באשר למסחר ספציפית - אין כמו מסע קניות ארוך בין כמה וכמה שעות בסוף השבוע כשאין מגבלות זמן. אין את זה בארץ אבל אלן יעיד שבבריטניה זה ספורט לאומי (מזג האוויר מעודד פעילות שאיננה בחוץ) ושאת מה שלא קונים בשבת אפשר להשלים ביום ראשון. בארץ השאלה היא מדוע שפיים או יפו או בקעה אל ע'רביה צריכות להיות נגישות לבעלי הרכב הפרטי בלבד. בוויכוח השבת הגדול התח"צ היא אמצעי חסר, את המטרה יבחר כל אחד כל שבת בלי כפייה דתית או חמור מכך - כפייה לשם פשרה נוסח גבינזון.
עם מסחר יש בעיה, מכיוון שבמסחר במועדי שבתון יש אפליה מובנית
27/03/2016 | 01:43
1
100
בין סוחרים לסוחרים.
גם ללא קשר להיבטים הדתיים והסוציאליים, באופן כללי אנשים לא רוצים שחנויות יהיו פתוחות מתחת לדירה שלהם או מול הבית שלהם בימי מנוחה.
ואם מאפשרים מסחר מחוץ לערים או לאזורי המגורים אבל לא בתוכם, אז יש אפליה בין סוחרים לסוחרים שפוגעת בפרנסה של הרבה אנשים.
בעיית חוקי העזר למסחר בתל אביב לא צצה בגלל היבט דתי או סוציאלי, אלא בגלל פניית סוחרים, שפרנסתם נפגעת מהמסחר בשבת, לבג"צ.
כל עסק מסחרי שנמצא בתוך עיר ולא בקניון או מרכז מסחרי חשוף לפגיעה מפעילות מסחרית עניפה מחוץ לערים או מאישורים סלקטיבים למסחר בתוך הערים.
ולאפשר מסחר פתוח לחלוטין בערים בשבתות גם אנשים חילוניים ביותר יתנגדו.
אתמול היה יום שישי הטוב, הלכתי לג'ים ועשיתי קניות.
27/03/2016 | 02:01
102
מי שרצה יכל ללכת לתהלוכות הנזירים עם הלפידים בלילה שבין חמישי לשישי (כולל הרכבות המתוגברות אל תוך הלילה) ומי שפחות קשור לזה יכל לעשות כרצונו. לא ראיתי פקחים של האינקוויזיציה הספרדית אצל הבזאר הסיני שקניתי בו בטריות שעון, לא במכון הכושר שהלכתי אליו (והיה מלא בקבועים הספרדיים שהחג לא היה סיבה שיפסיקו, אם כי היו שעות קצרות כמו בסופ"ש ) ובדרך חזרה פקחי האינקוויזיציה לא סגרו את הסופרסול (Supersol, רשת סופרים מקומית) שהיה פתוח עד 22:00 כרגיל.

כל זה ביום שבו צלבו את ישו במדינה קתולית עם זכויות סוציאליות מכאן ועד להודעה חדשה (ב41 השנים ממותו של פרנקו הסוציאליסטים שלטו רוב הזמן והיו רק 3 קדנציות ימין) הן כתוצאה מתקינה מקומית והן כתוצאה מהחוק האירופאי שאם היה מוחל בישראל (נוסח ההתעללות האירופאית בטורקיה שדרשה החלת תקינה וחקיקה מבלי שזו צורפה לאיחוד) היה אוסר על כפיית ימי שבתון על עובדים בגלל דתם והיה הופך זאת לעניין אישי.
אני חולק על דעתך לגבי ימי ראשון באנגליה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2016 | 11:51
2
109
בגרמניה ובמדינות אחרות באירופה יש (או לפחות הייתה כשגרתי שם) פחות גמישות לגבי מסחר בימי א', והדבר משרה אווירה אחרת. כמו כן, גם באנגליה יש את אספקט התחרות הלא הוגנת ואת הרצון להגן על קמעונאים עצמאיים מול סופרים כמו טסקו שצצים בכל פינה ולכן הגבילו את הגדולים לשש שעות פתיחה בימי א', אבל זה לעג לרש. רק סגירה מוחלטת ביום המנוחה מגנה על בעל העסק הקטן, אבל אולי בגלל זה יש מקום לאפשר דווקא לקטנים (ורק הם) לפתוח.

אני בהחלט בעד נופש ותחבורה ציבורית בשבת.
באירופה לא חסר ובאנגליה יש יתרון לעסקים הקטנים.
27/03/2016 | 13:06
1
96
בישראל יש מצב מסכן חיים שאי אפשר להגיע לבית המרקחת התורן.

בספרד היום (יום ראשון של פסחא) אני עומד לצאת לארוחת צהריים במרינה, לקנות לפני הארוחה את הסאנדיי טיימס בחנות העיתונים, ואם ארצה אוכל לקנות דברים בתחנת הדלק או בחנויות רשת  opencor שפתוחות עד 2 בלילה בגירסה ספרדית של חנויות 24 השעות. הסופרים הגדולים פותחים ביום א' בשיא עונת התיירות בקיץ ובמשך כל דצמבר והשבוע הראשון של ינואר (את המתנות הספרדים מקבלים ב6.1). יש אווירת יום ראשון אבל אין מחסור וניתן להגיע לאיפה שמתקיים המסחר.

באנגליה המצב הוא שמגבלות המסחר ביום א' חלות רק על עסקים גדולים עם מטראז' מסויים. בעלי המכולות הקטנות חופשיים לפתוח כמה שירצו וערבי ראשון (אחרי שהסופרים הגדולים נסגרים ב4 או 5 בערב) ובעלי מכולות שמסוגלים לכך (מבחינת משמרות, מספר עובדים וכו') עושים קופה בזמנים שבהם הסופרים סגורים.

מצד שני המיני סופרים מעידים עד כמה ה highstreet הבריטי לא התאים את עצמו להרגלי הקניות של הציבור - אתה מכיר את התופעה שב6 בערב ביום חול כל רחוב הקניות סגור למעט הטסקו מטרו או הסיינסבריז לוקל והם מלאים קונים גם ב9 בלילה. כשבית מרקחת קטן מתלונן על בתי המרקחת של הסופרים (הגדולים, אלו שהסופר פתוח אפילו 24 שעות מבוקר שני ועד 22:00 בשבת) הם שוכחים להגיד שבית מרקחת עצמאי סוגר ב 17:30 ובית המרקחת של הסופר פתוח עד 21:00.

חשוב שאדגיש - אני בעד זכויות העובדים ליומיים מנוחה ואפילו נגד הסעיף שמאפשר לעובדים בריטים "לוותר" על הזכות האירופאית לשבוע עבודה של 45 שעות מקסימום, ואת שעות הפתיחה אני מצפה שישיגו ע"י משמרות שיאפשרו את כל התנאים הסוציאליים. בניגוד לעבודה משרדית או במפעל מסחר הוא תחום שנעשה מול הציבור ומצריך זמן חופשי. מבחינתי רוב החנויות לא יפסידו כלום אם יפתחו רק בצהריים ואל תוך הערב, ובסוף השבוע. כשחנות מתעקשת לפתוח ב9 בבוקר כמו משרד ואין קונים עד להפסקת הצהריים - אלו שעות מבוזבזות.

אני חייב למצוא את הציטוט המדוייק, אבל שמעתי את הדבר הבא בדוקומנטרי:

"כשגדלתי בדירה מעל למכולת בגראנת'האם לא היה דבר כזה - "יום חופשי". תמיד השכנים והלקוחות של אבי היו באים בעשר בלילה ביום ראשון ומבקשים ממנו שימכור להם מוצר שאזל להם בסוף השבוע".
28/03/2016 | 20:14
11
היתר מסחר גורף משמעו שאף אחד לא ינוח בשבת
27/03/2016 | 20:01
6
76
למעט עובדי מדינה ועובדי חברות שצריכות תעודת כשרות. הרצון להרוויח חזק יותר מערכים אחרים, וללא כפיה בחוק - שום ערך לא יעמוד מולו.
זה מתחיל לגלוש מנושאי הפורום, אבל
27/03/2016 | 20:26
2
98
לא בעיה לפתור את הבעיה הזו. לחייב בחוק יום מנוחה שבועי לעובד, לחייב בחוק שמעסיק לא יוכל להכריח עובד לעבוד ביום המנוחה השבועי של הדת שבה הוא משתייך. עובד שלא שומר שבת יוכל לעבוד בשבת, ולנוח בראשון. עובד שמעדיף לשמור את השבת, ימשיך לשמור את השבת.

במדינות רבות באירופה מסעדות, חנויות ומקומות בילוי עדיין פתוחים ביום המנוחה השבועי, אבל במתכונת מצומצמת יותר, וכולם שם בסדר עם זה. גם במדינות שהרבה יותר סוציאליסטיות מישראל ששם לעובדים יש תנאי עבודה טובים יותר וזכויות רבות יותר.
בדיוק.
27/03/2016 | 20:44
23
28/03/2016 | 20:14
11
אחוז המועסקים במסחר (קטגוריה רחבה מהרלוונטי) 13.3% .
28/03/2016 | 00:06
2
78

אחוז המועסקים ב"מסחר סיטוני וקמעוני ותיקונים" הוא 13% מכלל המועסקים במשק.

אחרי שמוציאים מהמספר הזה את המסחר הסיטוני שאינו מתבצע מול הציבור, ואת תחום התיקונים שאין לו דבר עם מסחר מקבלים אחוז קטן יותר (שאינו מפורט) ואז ישנן המשמרות, העבודות במשרה חלקית, וכמובן העובדה ששבת אינה יום המנוחה של 20% מאוכלוסיית המדינה והקביעה שלך ש"אף אחד לא ינוח בשבת" הופכת ל95%+ מהאוכלוסייה שיוכלו לנוח ולהנות גם ממסחר ביום המנוחה שלהם.

באירופה רוב רובו של הציבור נהנה מסוף שבוע בן יומיים וחופשי לנצל אותו לכל מני פעולות נופש, מסחר ותרבות ולהגיע אליהם בתחבורה ציבורית. המנוחה הזו איכותית יותר משום שהיא מאפשרת חוויות רבות יותר לציבור נרחב יותר.
יותר חוויות לציבור, גוואלד
28/03/2016 | 09:12
1
66
אם מישהו נהנה החרדי סובל.
לשכבות מסוימות הברירה היא טלוויזיה או בית כנסת
29/03/2016 | 01:38
50
ולכן יש אלמנט מיסיונרי בעוצר.
שרשור הכוונה ומודיעין 28/03 ‬
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 01:05
7
20
רכבת ת"א הגנה ורכבת מרכזאל מרכז דוהל ת"א
28/03/2016 | 17:06
1
50
שלום,

מהדרך הכי מהירה בזמן מבחינת תח"צ אם אני יוצא מרכבת הגנה או מרכבת מרכז?

תודה רבה!
עשר דקות הליכה מרכבת ההגנה,
28/03/2016 | 18:09
37
ההוראות יהיו קצת מסובכות אז מומלץ להשתמש במפה.
הגעה לאבא הלל בר"ג
28/03/2016 | 22:32
1
34
היי, עליי להגיע באזור השעה 11 ביום רביעי לרחוב אבא הלל 12. עכשיו עומדות בפני שתי אפשרויות - או להגיע מהרצליה (אזור הרב קוק) או מרמת החייל (תחילת הברזל) - מאיפה עדיף לקחת אוטובוס/רכבת? מה יותר זול ויותר מהיר?

אני יכול לקחת את הרכב, אבל אני חושש ממציאת חניה...

תודה מראש!

ברור שמרמת החי"ל
28/03/2016 | 23:28
22
קו 142 מרח' ולנברג מגיע בדיוק לשם (גם קו 42 שיוצא ממסוף עתידים כמו 142, יגיע לאבא הלל, אך ייקח לו הרבה יותר זמן). תדירותו היא כ-12-15 דק' , והוא עושה זאת בצורה ישירה למדיי (ולנברג -> קניון איילון -> אבא הלל). מחיר הנסיעה - 5.90 ש"ח.
מרכבת מרכז לדיזינגוף בת"א
29/03/2016 | 00:14
2
17
שלום,
אני צריכה להגיע בשעות הערב מרכבת מרכז/ קניון גבעתיים לדיזינגוף 121 בת"א
איזה אוטובוס הכי יעיל?
תודה 
61 דן עד היעד. אפשר גם עם 90 מטרופולין.
29/03/2016 | 01:23
1
25
על 61 עולים מרחוב "על פרשת דרכים" (הרחוב שצמוד למסוף האוטובוסים של דן ברכבת מרכז). על קו 90 עולים מקצה רחוב ארלוזורב פינת דרך נמיר (משם אפשר לעלות גם על 61).

בשעות הערב המאוחרות כדאי לבדוק בזמני אמת אם 61 עתיד להגיע בקרוב או 90 ולפי זה לבחור את תחנת ההמתנה. 61 פועל עד אחרי חצות, 90 עובר ברכבת מרכז סביב חצות (אחרון).

משני הקווים יורדים ממש בדיזינגוף 121 (תחנת פרישמן).
תודה
05/04/2016 | 09:28
האם הורחבה הנחת הסטודנטים גם לקווי אילת?
28/03/2016 | 22:19
91
כך נראה באתר אגד
ביום שישי הקרוב רפורמת התעריפים אמורה להתרחב גיאוגרפית
26/03/2016 | 20:22
61
1337
לאזורים שלא נכללו בה בינואר, אבל עדיין לא מפורסמים פרטים על הכרטיסים החדשים שיהיו בעקבות ההרחבה הזו.
להתפאר בהודעות יחסי ציבור משרד התחבורה יודע. לספק מידע לציבור - לא ממש.
המשך>>
לאזורים שלא נכללו בה בינואר, אבל עדיין לא מפורסמים פרטים על הכרטיסים החדשים שיהיו בעקבות ההרחבה הזו.
להתפאר בהודעות יחסי ציבור משרד התחבורה יודע. לספק מידע לציבור - לא ממש.
עדכון מפה ומחשבון תעריפים באיפה בוס
28/03/2016 | 18:49
5
183
לידיעת כל שמשתמשי האתר או הגירסה האחרונה של איפה בוס.

עדכנתי את מפת התחנות כך שמעתה ניתן לראות את איזורי התעריפים החדשים שיהיו בתוקף החל מה 1/4/2016

כמו כן, בהתאם, עדכנתי את אפשרויות תכנוני הנסיעה כך שמעתה יופיעו תעריפי הרפורמה באזורים החדשים שיכללו ברפורמה החל מה 1/4/2016.

אני מקווה שזה עוזר במעט.

מי שמזהה בעיות או טעויות, מוזמן לדווח פה או בפרטי.

תודה

מושיקו
כל הכבוד על התגובה הסופר מהירה לשינויים, כמו תמיד!
28/03/2016 | 19:21
35
יש שינויים חדשים מה1.4?
28/03/2016 | 19:44
1
39
יש שרשור ארוך בעמוד הזה:
28/03/2016 | 20:04
81
תודה על העדכון!
28/03/2016 | 20:45
18
תודה, אפליקציה מצויינת!
28/03/2016 | 23:27
15
מטרופולין 67-293-32 מידיבוס
28/03/2016 | 18:22
210
זיהוי אוטובוס ישן
27/03/2016 | 22:56
2
186
בסרט "ישו כוכב עליון" מ1972, שצולם בנגב, רואים בהתחלה אוטובוס מטיילים עם מספר רישוי שנראה כמו 666-598 או 665-598.

ידוע למי היה שייך?

D500 של DODGE
28/03/2016 | 11:45
42
דודג' D400 (לא 500)
28/03/2016 | 15:32
66
ניראה מרכב ירדני לחלוטין
אביתר יידע את התשובה המדוייקת!
רק״ל ירושלים: צרוף מקרים או פוליטיקה?
26/03/2016 | 23:59
2
334
החברה יצאה מסיטיפס באוגוסט 2015 ונכנסת היום למרוקו על פי הכותרת להלן(מתוך העתונות):

Le leader mondial du tramway Transdev s’installe au Maroc
אולי.......
27/03/2016 | 15:29
1
63
בנתיים מצאתי, בכל זאת פוליטיקה.
28/03/2016 | 11:13
157
מתוך עיתון ״הארץ״ מ-24 לאוגוסט 2014:
העסקה נובעת מחוסר שביעות רצון של סיטיפס מאיכות ההפעלה ומרצון להפחית עלויות באמצעות אינטגרציה אנכית. חוסר שביעות הרצון אינו מקרי - טראנסדב מנסה כבר זמן רב למכור את פעילותה בירושלים, שגורמת לחברה נזק בינלאומי. הרכבת הקלה נתפשת בעולם כפרויקט תשתית שעובר בשטחים פלסטיניים כבושים, והחברות המושקעות בה עלולות להפסיד פרויקטים אחרים בעולם התשתיות, שחשוף לרצונות של מנהלי קרנות ומשקיעים.

לראשונה שללו רישיון של נהג אוטובוס פושע
28/03/2016 | 09:20
293
סוף סוף שללו רישיון של נהג שדיבר בטלפון בזמן נהיגה והוא פוטר, נקווה שזה יגרום לאחרים לא להתעסק בטלפון.
רכבת ישראל מסכמת את שנת 2015
24/03/2016 | 23:44
34
528

הודעת דוברות רכבת ישראל

רכבת ישראל מסכמת את שנת 2015:
החברה ממשיכה להציג רווחיות עקבית וגידול מתמיד במספר נוסעי הרכבת
החברה מציגה רווח נקי בסך של כ-265 מיליון שקלים, כ- 53 מיליון נסיעות בשנה, כ- 200 אלף נסיעות ביממה וכ- 95 אחוזי דיוק

היום, יום חמישי (24.3.2016) מדווחת רכבת ישראל על הישגיה לשנת 2015 ובכלל זה הדו"חות הכספיים. 
על פי נתוני הרכבת, גם בשנת 2015 המשיכה החברה להראות רווחיות, זו השנה השלישית ברציפות, כאשר מגמת הגידול והצמיחה של החברה נמשכת, בהסעת נוסעים ושמירה על אחוז דיוק גבוה.
רכבת ישראל סיימה את שנת 2015 ברווח נקי  של כ-265 מיליוני שקלים.
הרווח מפעילות שוטפת, ללא הכנסות חד–פעמיות, עמד בשנת 2015 על כ-76 מיליון שקלים.
לחברה תזרים חיובי מפעילות שוטפת שעמד בשנת 2015 על כ 135 מיליון שקלים. 

יו"ר הדירקטוריון, רו"ח חוסאם בשארה, ומנכ"ל החברה, בעז צפריר:
"חברת רכבת ישראל ממשיכה להראות רווחים ותוצאות חיוביות בקשת מרכיבי השרות ללקוחותינו, זאת, במקביל לתנופת פיתוח עצומה שכבר באה לידי ביטוי בשנת 2015 בפתיחת רכבת הנגב ותחנותיה. החברה גאה בהישגיה,  ותוצאות העבודה המאומצת שנעשית יום יום במשך השנים האחרונות משתקפות במספר ההולך ועולה של נוסעי הרכבת.
בשנת 2015 האיצה רכבת ישראל מספר תהליכים משמעותיים, ובהם פרויקט הסבת הרכבות לחשמל,  הצפויים להשפיע רבות על אופי החברה ואופן השירות, במטרה להכפיל את מספר הרכבות ומספר הנוסעים ברכבת, עד לסוף העשור.
רכבת ישראל רואה לעצמה זכות גדולה להצעיד את עידן התחבורה המסילתית לעידן הבא".

מצורפים: הודעה לתקשורת, דו"ח כספי 2015, תמונות היו"ר והמנכ"ל, קישור למערכת המאי"ה

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp?report_cd=...

חג פורים שמח!

טרם עברתי על הכל אבל נתון אחד קפץ לי לעין ישר:
24/03/2016 | 23:46
3
383
קו ירושלים – בית שמש – תל אביב: 24 אחוז גידול!!!
בשלישיית הקווים עם אחוזי הגידול הגדולים ביותר השנה. נתון מפתיע מאוד לדעתי.
יש לי ספק אם הגידול המצויין בקו ירושלים - בית שמש - תל אביב
25/03/2016 | 18:49
2
248
זה אכן גידול בקו הזה.

הדבר המרכזי שיכול היה להשפיע על הביקוש בתחנה שקשורה לקו הזה, התרחש ביוני 2014 - הלו"ז החדש שבמסגרתו הוכפלה תדירות הרכבות בתחנת רמלה, על ידי הוספת עצירה ברמלה לרכבות מ/ל באר שבע.

יש לי הרגשה שהרכבת משייכת את הגידול במספר הנוסעים בתחנת רמלה לקו ירושלים - בית שמש - תל אביב, ושיוך כזה יכול לגרום לאחוז הגבוה המצויין בקשר לקו הזה, מכיוון שלתחנת רמלה יש אחוז לא מבוטל בסך הנוסעים בתחנות המשוייכות לקו.

אבל להערכתי, למעשה רוב הגידול שמשוייך לקו נובע משינוי שבוצע דווקא בקו אחר - קו ת"א - באר שבע.
ייתכן, שבמהלך 2016 יהיה גידול נוסף בכמות הנוסעים בתחנת רמלה
26/03/2016 | 19:37
1
127
הסיבה - הכרטוס המשותף בין הרכבת לאוטובוסים.
הכירטוס המשותף מגדיל את מספר הנוסעים בכל התחנות
26/03/2016 | 19:43
109
חוץ מתחנת קרית גת שזו תחנת הרכבת היחידה שבינתיים (לפחות עד ה-1 באפריל) לא נכללת באף מטרופולין בשום צורה.
לדעתי הגידול המשמעותי ביותר בעקבות הכירטוס המשותף הוא בתחנות בת-ים, שממחר גם יזכו לרכבת נוספת בשעות השיא.
מאכזב, שנה שעברה הרכבת סיימה עם רווח עתק של 1.52 מיליארד ש"ח
25/03/2016 | 03:32
6
586
ועכשיו למציאות:
הכנסות ללא סבסוד תחום נוסעים: 775 מיליון
עלויות תפעול תחום נוסעים: 1753 מיליון
סבסוד תחום נוסעים: 1055 מיליון
הכנסות ללא סבסוד תחום מטענים: 165 מיליון
עלויות תפעול תחום מטענים: 313 מיליון
סבסוד תחום נוסעים: 165 מיליון
הנקודות החשובות:
1.עלות ק"מ נסועה הוא 156~ ש"ח, לשם השוואה, מכרזי "עלות ברוטו"(בדיוק כמו מכרזי אוטובוסים, רק עם אשכולות רכבתיים) עדכניים באירופה בסדרי גדול דומים מראים עלויות של שליש~ מזה ואף פחות מכך, הממוצע בגרמניה הוא 15 יורו לק"מ.
2. הובלת המטענים ברכבת מסובסדת בכבדות(50 אחוז), תחום שבעולם לא דורש סבסוד וקיימות בו שלל חברות פרטיות רווחיות(וכמובן גם ממשלתיות).

חוץ מזה הרבה כפילויות וחזרה על דברים בדו"ח, היו יכולים לקצר אותו באופן ניכר. עם מלל באורך כזה לא פלא שמשתבשת דעתם של הכותבים ואז יש להם כל מיני יציאות כמו בדוגמאות המצורפות
רציף E ! אהבתי.
25/03/2016 | 04:35
150
ואו, מזעזע!
25/03/2016 | 17:56
1
248
מי מאשר את הסבסוד הזה? לא ברור לי איך מחשבים את המספרים האלה ואיך אפשר להגיד שהחברה רווחית...
הסבסוד מאושר על ידי הממשלה
25/03/2016 | 19:55
197
אפשר לומר שהחברה רווחית אם מתייחס למענקי הסבסוד כהכנסה, הנה ציטוט מתוך הדו"ח - "מענקים המתקבלים מממשלת ישראל בגין סבסוד פעילותה השוטפת הינם מענקים המתייחסים להכנסה ומוצגים כהכנסות בדוח רווח והפסד."
סבסוד תח"צ אינו בעיה אלא כורח שנובע באופן "טבעי" מתפקיד התח"צ והדרישות ממנה והוא יכול להנתן באופן ישיר(כמו מענק לרכבת ישראל) או באופן עקיף(מכרז עם עלויות ברוטו). הבעיה היא כשחברה לא מתנהלת ביעילות(לדוגמא עלויות התפעול הגבוהות מאוד בר"י) והסבסוד הנדרש גדול יותר ממה שהיה יכול להיות = בזבוז כספי מיסים.
סבסוד שינוע מטענים זו בהחלט בעיה(שגם מוכיחה עד כמה הטיעון "הובלת משא"  בהתייחס לכדאיות כלכלית של פרוייקטים רכבתיים אינו רציני. למעשה מדובר בסבסוד עקיף של חברות פרטיות על חשבון כספי מיסים), מכיוון שזה אומר שהחברה אינה מתנהלת ביעילות או מנסה להתחרות במקרים שאין לה התכנות כלכלית לפעול בהם ואף שילוב של שניהם ביחד.
אז כל נסיעת נוסע ברכבת מסובסדת ב-20 ש"ח.
28/03/2016 | 10:10
2
61
מוסיף לידיעה: כל נסיעת נוסע באוטובוס מסובסדת בכ-5-6 ש"ח.

וייתכן שזה עדיין משתלם למדינה לעומת ההוצאות בגין הפקקים.

לגבי המשא, אין טעם להשוות לעולם כי הרווח מהעברת מטען ברכבת עולה ביחס ישר למרחק. בארץ פשוט אין מרחקים שמאפשרים רווח.
לכן אני לא בטוח כמה בכלל צריך לפתח את המטענים ברכבת בארץ. עדיף להתמקד בסוגיית הנוסעים, שבהם לרכבת יש יתרון אדיר לטווח הבינוני. (שזה כל הארץ).

וצריך לדאוג שהשירות לא נוסעים לא ייפגע בגלל חטיבת המטענים
28/03/2016 | 12:06
32
(מה שלדעתי קורה היום).

סבסוד פר נוסע הוא נתון שלא אומר כלום
28/03/2016 | 12:43
44
צריך להתייחס גם לקילומטרז' של הנוסעים, וגם זו לא בדיוק השוואה מדוייקת כי חלק מהסבסוד ברכבת הולך לתחזוקת הרשת המסילתית עצמה ורשת הכבישים השימוש(והמימון) לא מאוזן בין כלל המשתתפים לפי חלקם.

משתלם זה עניין יחסי, שתלוי בתמורה(שבמקרה של תח"צ לא קל למדוד אותה) שמקבלים על הסבסוד. לסבסד רשת פרברית בגוש דן זה בטוח משתלם יותר מלסבסד מסילת רכבת לדימונה. אבל זה לא בכלל לא העניין פה אלא העובדה שהמדינה יכולה לשלם(לסבסד) על בדיוק אותו מוצר הרבה פחות ובכך להשקיע בתוספת שירות או להוריד את נטל המס.

לגבי המשא, זה נכון שכדאיות ההובלה עולה ביחס למרחק, אך המרחק הוא לא הפרמטר היחיד במשוואה. אך ברור שבמבנה הגיאוגרפי של ישראל הציר היחיד שיכולה להיות בו כדאיות כלכלית להובלת מטענים מסויימים הוא צפון-דרום, הנתונים הסטטיסטיים מראים שמרחק הובלה ממוצע לטון בר"י הוא 160 ק"מ, זה אמנם מעט(ביחס למרחקים ממוצעים של רכבות מטען בחו"ל) אך לא מעט מדי למטענים מסויימים בהיקפים מסויימים בתנאים מסויימים. וכמובן שהכדאיות הזו מותנת בהובלה בשולי רשת הנוסעים(עם עדיפות עליונה לרכבות נוסעים) ולא הרחבת הרשת בשביל רכבות משא, כל טיעון לטובת פיתוח מסילות רכבת חדשות(אילת, המזרחית, העמק, עירון, קריית שמונה וכו') שמתבסס על רכבות משא הוא טיעון חסר בסיס במציאות הגיאוגרפית והכלכלית.
לגבי הסבסוד עצמו, כמו שכבר רשמתי למעלה - אני סובר שיש פה שילוב של שתי סיבות, החברה אינה מתנהלת באופן יעיל(בדומה לתחום הנוסעים) ומנסה להתחרות במקרים שאין לה התכנות כלכלית לפעול בהם.

95 אחוז דיוק, בדיחה טובה
25/03/2016 | 03:51
10
274
אני נוסע כל יום הלוך חזור ברכבת, ואולי אולי 4-5 פעמים השנה הגעתי באמת בזמן...
גם איחורים של 2-3 דקות הם איחורים, לפעמים רבות הם גוררים איחור לקו משלים שבנית עליו.
המצב לא טוב, אבל פחות גרוע מלפני שנים
26/03/2016 | 19:34
7
128
אני מניח, שהתכוונת (בין השאר) לקו באר שבע/אשקלון-ראשון לציון-תל אביב-כפר סבא/הוד השרון.
אני כמעט כל יום נוסע. נכון כמעט תמיד, כאשר אני מגיע לראשון לציון ההגעה היא אחרי 3-4 דקות, ממה שזה היה צריך להיות.
לפני כשלושה שבועות המתנתי ברכבת של 11:17 (אם אני לא טועה. אולי הבדל של דקה או כמה דקות) מתל אביב האוניברסיטה לכיוון כפר סבא. קודם כל לא ממש מובן לי מדוע בשבוע האלה יש רכבת אחת בשעה ולא לכל הפחות שתיים בשעה. 
שנית, הרכבת הגיעה באיחור. לתחנת האוניברסיטה הגיעה אחרי יותר מרבע שעה וכך גם בהגעה לכפר סבא.
למרות הדברים האלה, יש שיפור, בהשוואה למה שהיה לפני כמה שנים, למשך שנים רבות. אז האיחורים היו גדולים ושיבושים באופן קבוע. יש גם דברים לזכותם לומר:
1). לפני ארבעה שבועות היה שיבוש, שבגללו בנסיעה מכיוון תחנות חולו/בת ים לכיוון דרום, הרכבת נסעה במסילה המערבית (הימנית) ולא במזרחית (השמאלית), כבדרך-כלל. הפקח אף הנחה לשים לב לשינוי ולרדת בצד השני, בגלל תקלה של רכבת אחרת, שנתקעה. לקראת תחנת ראשון לציון-מערב, חזרנו למסילה המזרחית והאיחור היה פחות מעשר דקות. אמנם לא נתון מזהיר, אבל לא רע מאוד.
2). ביום רביעי האחרון בפתח תקווה, לכיוון דרום הפקח הודיע על דליפת סולר ושהם מודעים לזה וכי העניין בטיפול. ריח הסולר בהחלט הורגש. אני חששתי, שיורידו אותנו וכי נמתין לרכבת הבאה. 
אולם בתחנת בני ברק, הורו לנו לעבור לרכבת ברציף השני. ההגעה לראשון לציון הייתה בשלוש דקות איחור כמו כמעט תמיד (07:10, במקום 07:07).
לעומת זאת לפני כמה שנים, הם בהחלט היו מסוגלים (עם החוצפה, שהייתה להם באותו זמן), לגרום שנמתין לרכבת הבאה.
בסך הכל יש, בנסיעות שלי אין ממש איחורים, כפי שקודם היו. כיום אני נוסע לעתים קרובות, בהשוואה לנסיעות מזדמנות, שהיו לפני שנים. אז בחלק גדול של הפעמים היו שיבושים.
אין זה אומר, שהכל מושלם. עדיין יש מה לשפר. בהחלט, שלא יהיו איחורים, גם לא של שתי דקות ואף לצמצם את זמן הנסיעה המוגדר (וגם בפועל), במספר דקות.
מתי יש רכבת אחת בשעה? אתה מתכוון לשעות הערב המאוחרות
26/03/2016 | 19:47
3
79
או ליום שישי?
בשעות היום בימי חול יש בין 2-4 רכבות בשעה.
התכוונתי לימי חול. אני כנראה טעיתי
26/03/2016 | 19:54
2
65
עברתי שוב באתר הרכבת. אכן כתוב שם רכבת ב-11:17 ואחרי זה ב-11:47 מתחנת האוניברסיטה לכיוון כפר סבא.
אולי לפני כשלושה שבועות בלו"ז הקודם זה לא היה? היה לי נדמה, שזה לא כתוב, אך אולי אני טועה.
נשים את זה בצד - היה איחור של כרבע שעה "בגלל תקלה" או "בגלל רכבת תקועה" (או משפט דומה אחר, ברוח הזו), כפי שהודיעו מספר פעמים בכריזה. 
הלו"ז עם שתי רכבות בשעות השפל קיים כבר מיוני 2014
26/03/2016 | 19:59
1
65
הלו"ז עם ארבע רכבות בשעות השיא קיים מאוגוסט 2015, בעקבות תחילת העבודות על התחנות של הקו האדום.
26/03/2016 | 20:00
16
אין סיבה לאיחור, וכש 100% מהרכבות מאחרות, להגיד 95% דיוק זו
26/03/2016 | 20:03
2
110
גם 4 דקות זה איחור.
הגיע הזמן שנהגים יבינו שאי אפשר להמשיך ולזחול בקטעים בינעירוניים גן כשאתה מאחר.
יש מספיק נהגים שצמתמו 4-5 דקות איחור במקטע שבין ראשון ליבנה מספיק פעמים, ואיכשהו, בחודש האחרון זה הופסק לגמרי.
מאחרים בכמה דקות וכבר 3 קמ לפני התחנה מתחילים לנסוע במהירות זהה לפקק באיילון...
אם אני לא טועה, הגדרת האיחור היא שונה
26/03/2016 | 20:11
101
לפחות בעבר ההגדרה הייתה 30 דקות בהגעה לתחנת היעד. כלומר אם הרכבת הגיעה לתחנות הביניים אחרי יותר מ-30 דקות ואילו לתחנת היעד ב-28 דקות, זה לא נחשב לאיחור. אולי מאז השתנו הדברים.

בכל מקרה אני מסכים איתך לחלוטין. 4 דקות איחור לזמני נסיעה ארוכים ממילא, זה בהחלט דבר, שלא מתקבל.
הטענה כנראה לא צריכה להיות כלפי הנהגים, אלא כלפי דרגים גבוהים יותר.
כפי שכתבתי, בקו הזה זמני הנסיעה המוגדרים צריכים להיות קצרים יותר.
אני לא חושב שזה תלוי בנהגים...
26/03/2016 | 22:42
32
כל הקונספט של הגדרת איחור היא בדיחה.
27/03/2016 | 00:04
1
103
הרי מי שקובע את זמני ההגנה והיציאה מהתחנות זו הרכבת... ואף אחד לא לוקח בחשבון בחישוב האיחורים את המרווחי בטיחות שהרכבת שמה לעצמה מלכתחילה בלוח הזמנים כדי שלא יגידו שהיא מאחרת.
מסכים איתך, ברב הדברים. כנראה מלבד דבר אחד
27/03/2016 | 04:51
75
מסכים איתך, בכל מה שפירטת על חישוב האיחורים ועל 'ריפוד' הזמנים הנדיב.
אבל לא לגמרי בטוח, שכיום "רכבת ישראל" היא, אשר קובעת את זמני היציאה וההגעה. כיום יש אגף רכבות בכיר במשרד התחבורה. יש לקוות, שבאגף יודעים לבצע את העבודה, בכל הקשור לדברים האלה של ניהול הזמנים וגם לפעילות שוטפת אחרת של הרכבות.
"החל פרויקט ההסבה לפעילות בחשמל של 293 קרונות קומתיים,
25/03/2016 | 18:10
2
259
בשיתוף פעולה עם חברת Bombardier."

השבוע נסעתי בקרון DD שהייתה עליו מדבקה בסגנון (לא זוכר את הנוסח המדויק) "קרון זה הוסב לחשמול" (או שימוש בחשמל או הנעה בחשמל...משהו כזה).
עניין הזוי שלעצמו
25/03/2016 | 20:15
226
שרק בהזמנה האחרונה מהסכם המסגרת של ה72 קרונות פתאום "נזכרו" שצריכים מספר התאמות בקרונות, כאילו תוכנית החשמול לא קיימת כבר יותר מעשור(וגם התכנון לקו A1 שחלק מההתאמות קשורות למנהרות שלו). אפילו בהזמנה הראשונה ב2002 היו יכולים להזמין ציוד שכבר מותאם(שהיה קיים ונוסע אצל הרכבת הגרמנית) אבל ניחא..
אני גם רואה את זה
26/03/2016 | 19:22
97
מדי פעם, ברכבות, כשאני נוסע בהן.
נחמד להיזכר בתחזית שנתתי למספר הנוסעים לשנת 2015
26/03/2016 | 00:22
209
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/17976233...אקטואליה/תחבורה_ציבורית

אכן, בסופו של דבר, 52.8 מיליון נוסעים בר"י בשנת 2015
רקבת ישראל מלאה בתקלות
27/03/2016 | 14:13
6
117
בשבוע שעבר לקח לרכבת יותר משעה להגיע לתל אביב כי היא פשוט החליטה לנסוע לאט ואני לא נוסע הרבה ברקבת, אבל ב-50% מהפעמים שאני נוסע יש תקלות, מסכנים אלו שנוסעים בכל יום ברקבת.
להפריט רקבת ומושכתים זה כל כך 2012
27/03/2016 | 14:20
5
33
זה לא מושחטים?
27/03/2016 | 18:52
2
26
צודק , שכחתי
27/03/2016 | 19:16
24
בקטיוו תואא: מוסכטים
28/03/2016 | 03:06
19
כן... הפרטה זה מעולה [פחחחח]
28/03/2016 | 10:15
1
57
השירות מתדלדל,
לצרכן עולה יותר,
המרוויח היחיד - בעל השליטה בחברה הזכיינית.
ומה התקופה הגרועה ביותר? בין תקופת המכרז המחודש לזכיין החדש. תשאל ת'באר-שבעאים כמה טוב היה להם כשמטרודן סיימו שם, וכמה טוב להם עכשיו עם דן בדרום.

אתה מתכוון אגד תעבורה ותושבי הנגב הצפוני, לא באר שבעים
28/03/2016 | 11:05
18
אחוז הדיוק היום בשעות העומס: 59.04%
27/03/2016 | 23:39
79
אני לא יודע האם חלק משמעותי הוא בגלל "שיפור" השירות בתחנות בת ים וחולון, אבל ללא ספק אחד הקווים שספג היום את העיכובים המשמעותיים ביותר הוא קו ב"ש-הוד השרון בקטע שבין אשקלון לת"א.
בת"א ראיתי רכבת מלאה עם נוסעים על הדלתות שלא מצליחות להיסגר, ועיכוב של למעלה מעשרים דקות... כנראה זה היה כך במשך כל היום, ומן הסתם העיכובים בכיוון השני היו לא יותר סימפטיים, בהתחשב בזה שמדובר על אותה מסילה.
גם רכבות על קו החוף הצפוני התעכבו.

גם אתמול הייתה תקלת איתות ברכבת, והרכבות איחרו לא מעט ורכבת פרברית הפכה למאספת בין ת"א לחיפה.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
מחסני ממונעים
מחסני ממונעים וקארטינג
פורום ממונעים לילדים
פורום ממונעים לילדים
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה