לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 
שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'ההבטחה ההזויה לרכבת עד כרמיאל בל"ג בעומר - שלב ההתקפלות'
ההבטחה ההזויה לרכבת עד כרמיאל בל"ג בעומר - שלב ההתקפלות
25/02/2017 | 21:05
19
450
לאחר שהדוברים והיחצ"נים קטפו את פירות ההכרזות השונות, הגיע שלב ההתקפלות מהשיקולים הידועים והברורים של מסילה בשלבי בנייה, והעדר חותמת בטיחותית להעברת רכבת נוסעים מבצעית בטרם השלמה מלאה של הקו ומערכותיו, שצפויה רק בקיץ.
 
מהפעלה מבצעית בל"ג בעומר ירדו לנסיעת מבחן עד כרמיאל, וכעת לנסיעה רק עד תחנת אחיהוד (ורק עם השר כ"ץ )
 
בכתבה יש גם תשובה לשאלתו של חברנו יוסף בדבר אפשרות הפעלה מבצעית לקראת פסטיבל המחולות השנתי בכרמיאל, שמתקיים בקיץ - לא יודעים (השר כץ חושב שלא, אבל לא הייתי מסתמך רק עליו, לאחר שהוכיח חוסר מקצועיות בנושא עד כה)
 
 
מעניין לעניין באותו עניין, היות והתוואי בין תחנה תפעולית נעמן לאחיהוד הושלם, מדוע לא להפעיל רכבות נוסעים עד אחיהוד בל"ג בעומר, ומשם שאטלים למירון? יש די זמן כדי להכניס את קטע הקו למערכת משוא"ה ולהשלים בדיקות בטיחות לקראת הפעלה מבצעית, אם רוצים, ולא מדובר בתוואי עם חלקים יחודיים שדורשים בדיקות מעמיקות קודם הפעלה. מצד שני יש להסתפק אם השקעה להכשרת שליש מהקו רק לצורך נסיעה בל"ג בעומר הינה סבירה, בזמן שתחנות קרית מוצקין / עכו יכולות לספק שירות בעל ערך דומה לתחנת אחיהוד. והכל כמובן בהנחה שרוצים לשלב את הרכבת במערך הנסיעות לל"ג בעומר, מה שכלל לא ברור כעת.
לצפיה ב-'ואגב, כדאי להקדים רפואה למכה לקראת ל"ג בעומר'
ואגב, כדאי להקדים רפואה למכה לקראת ל"ג בעומר
25/02/2017 | 22:10
10
271
השנה ל"ג בעומר במוצ"ש - ראשון במקביל לעומס-יום-א', כאשר החוסר בנהגי תחבורה ציבורית בישראל משמעותי, ומוביל כבר כעת ל'סידורים ריקים' של נסיעות שלא מבוצעות בדרך שגרה. הפניית משאבי אוטובוסים רבים (בעיקר נהגים) לטובת אירוע ל"ג בעומר עשויה להוביל לביטול משמעותי של נסיעות ברחבי הארץ סביב ל"ג בעומר.
 
הכל שאלה של לחץ פוליטי, במידה וידם של תומכי עולי ל"ג בעומר תהיה על העליונה, נוסעים רבים ברחבי הארץ יתקלו בבעיות בגלל מחסור קריטי בנהגים. במידה וארגוני הנוסעים ישכילו להפעיל די לחץ, השירות הארצי ישאר סביר, ועולי מירון יתקלו בקשיים (העדר די נסיעות לביקוש ממרחקים, תופעה שקרתה גם בשנה שעברה עקב מיצוי-עד-תום של משאבי התחבורה הציבורית בישראל).
 
לכל הפחות יש להגדיר חסכון ככל האפשר בתשומות, לדרוש צמצום נסיעות 'בזבזניות' תשומות למרחקים ארוכים (בעיקר נסיעות מביתר עילית, מודיעין עילית, בית שמש, אשדוד ונתניה, גם ירושלים במרחק דומה, אך אין לה פתרון רכבתי), ולהחליף אותם במסלול משולב רכבת, שיאפשר הפעלת שאטלים קצרים יחסית. תיאורטית יש אפשרות 'למתוח' את ל"ג בעומר גם עד יום שני ולהקל על הלחץ ביום ראשון (ל"ג בעומר אינו 'חג' אלא 'מנהג', אין לו כמעט משמעות דתית ואפשר להיות גמישים עימו), והכל שאלה של צורך. במידה ומשרד התחבורה יצהיר שאין די משאבים במוצ"ש - ראשון, באופן טבעי חלק מהאירועים ידחו ליום שני. גם הרבנות הראשית תומכת באופן מסורתי בדחייה של ל"ג בעומר ביום במידה וחל במוצאי שבת, משיקולים של צמצום חילול שבת בהכנות לאירוע.
 
כדאי שארגוני הנוסעים יתחילו להפעילו לחץ בנושא, אחרת נוסעי התחבורה הציבורית ימצאו את עצמם בבוקר יום א' עם תחבורה ציבורית ברמת שירות נמוכה ביותר.
לצפיה ב-'צריך שנהגי התחבורה הציבורית ילחצו שיתנו להם '
צריך שנהגי התחבורה הציבורית ילחצו שיתנו להם
26/02/2017 | 23:03
7
180
שיפוטר בתנאי התעסוקה והשכר שלהם שיכלול
1.שכר שלא ירד מ58 ש"ח בשעה
2.לחייב בכל תחנת מוצא של קווי אוטובוס שזמן הנסיעה בהם מעל ל50 דקות לכל כיוון יהיה חדר מנוחה ושירותים לרווחת הנהגים באותו קו.
 
 
לצפיה ב-'סעיף מספר 2 אפילו חשוב יותר מסעיף מספר 1'
סעיף מספר 2 אפילו חשוב יותר מסעיף מספר 1
26/02/2017 | 23:17
3
124
ורק איגוד מקצועי של נהגים (שיפעל ביחד עם ארגוני הנוסעים) יוכל לעשות מספיק לחץ פוליטי כדי לגרום לדברים כאלו לקרות. נהגים בודדים לא נמצאים בעמדת מיקוח, אבל עם איגוד הם כן יהיו (מה שההסתדרות אמורה להיות וכרגע לא עושה כמו שצריך בכלל).
 
רוב הנוסעים בתח"צ בארץ לא מבינים שהסיבה העיקרית לתדירות לא מספיקה, אוטובוסים שלא מגיעים, נסיעות שלא יוצאות וכו' היא המחסור החמור שיש בנהגי תח"צ.
ככל שיהיו יותר נהגים כך הדיוק יישתפר, כי אם נהג פספס את הנסיעה הבאה שלו בגלל פקק, יוכלו להוציא נהג חלופי במקומו, למשל.
 
בנוסף, צעדים שעושה משרד התחבורה לשיפור התח"צ באופן כללי ישפרו גם את נוחות הנהיגה לנהגים: נתצ"ים, עלייה מכל הדלתות, תשלום בקופה אוטומטית במקום לנהג (כמו בדן באר שבע) וכו' יהפכו את העבודה של נהגי האוטובוס לקלה ונוחה יותר, מה שימשוך עוד אנשים לענף.
לצפיה ב-'הפרדת הקופה מהנהג הופכת את הנסיעה לסופר-משעממת'
הפרדת הקופה מהנהג הופכת את הנסיעה לסופר-משעממת
26/02/2017 | 23:33
2
141
זה צעד נכון מבחינה בטיחותית ומבחינת יעילות, אבל כך מנתקים את הנהג מקשר עם אנשים והופכים אותו לעובד-על-מכונה למשך שעות... אישית מרחם על נהגי המטרונית שנמצאים ב'כלוב' זכוכית ונוהגים באופן סופר-מונוטני, כמעט בלי השתלבות בנתיבים, עצירה בכל תחנה ללא הפעלת שיקול דעת, תוהה עד כמה הם שורדים לאורך זמן...
 
המטרונית צריכה להיות כלי התחבורה הראשון שיעבור לניהוג אוטונומי, זה הכי מתאים לה.
לצפיה ב-'נכון, קל יותר לעשות ניהוג אוטונומי במסלול סגור ומסומן'
נכון, קל יותר לעשות ניהוג אוטונומי במסלול סגור ומסומן
26/02/2017 | 23:53
113
בלי קשר לזה: נהג עדיין יכול לדבר עם הנוסעים אם משעמם לו, ונוסעים עדיין יכולים לשאול אותו שאלות, והוא יכול להקשיב לרדיו / פודקאסטים בזמן הנסיעה...
אני כן חושב שחוסר בהתעסקות עם כסף זה דווקא שדרוג בשביל הנהגים. דן באר שבע אפילו מפרסמים את זה במודעות גיוס הנהגים שלהם, בגלל שהרבה אנשים אומרים "הייתי רוצה להיות נהג, אבל לא בא לי להתעסק עם כסף כל היום"
לצפיה ב-'מה ההבדל בין מה שאמרת לנהגי רכבת?'
מה ההבדל בין מה שאמרת לנהגי רכבת?
27/02/2017 | 19:41
67
האמת היא שנהיגה דורשת ריכוז רב בדרך (בטח לרכב ארוך ורחב שהכל יכול לקרות מסביב) ואני מסופק אם תמצא יותר מידי נהגים שיתגעגעו להתעסקות עם הכסף והנוסעים.
 
אגב, אם אתה לא נותן שרות (אדם שעובד מול אנשים), אז סביר להניח שהעבודה שלך לרוב היא מול מכונה (בן אם אתה עובד "בתעשייה כבדה" או תוכניתן מול המחשב).
 
לצפיה ב-'למה לא 300 שקל לשעה ועמלה של שקל מכל נוסע?'
למה לא 300 שקל לשעה ועמלה של שקל מכל נוסע?
27/02/2017 | 12:50
2
51
לצפיה ב-'קצת הגזמת'
קצת הגזמת
27/02/2017 | 14:18
1
87
העובדות הן פשוטות: יש (עדיין) מחסור חמור בנהגים, ומדובר בעבודה לא קלה בכלל. לכן, אם רוצים לפתור את בעיית המחסור בנהגים, צריך לתגמל בהתאם כדי שעוד אנשים יחליטו לבחור במקצוע הזה במקום במקצועות אחרים.
 
לא צריך להרחיק לכת למספרים אסטרונומיים ולא סבירים כמו 300 ש"ח בשעה, אבל כן צריך להעלות את השכר הקיים ולשפר את תנאי העבודה.
 
אחרת אי אפשר להגדיל תדירות, אי אפשר להבטיח שכל נסיעה שתוכננה בלו"ז באמת תצא, אי אפשר לנקוט בצעדי משמעת משמעותיים לנהגים סוררים, ומי שנפגע בסוף זה בעיקר הנוסע.
לצפיה ב-'זה היה בציניות כמובן, אני חושב שהוא הגזים'
זה היה בציניות כמובן, אני חושב שהוא הגזים
27/02/2017 | 14:44
77
למקצוע שצריך פחות משנה הכשרה לא צריך לשלם 60 שקלים לשעה,
צריך להסיר את החסמים שמפריעים לאנשים שרוצים להיות נהגים להיות נהגים.
לצפיה ב-'האפשרות 'למתוח' את ל"ג בעומר גם עד יום שני אכן תיאורטית בלבד'
האפשרות 'למתוח' את ל"ג בעומר גם עד יום שני אכן תיאורטית בלבד
01/03/2017 | 16:11
1
16
דוקא בגלל שמדובר בהפנינג המוני קשה יותר לדחותו כל עוד אירועי ה'הדלקות' המרכזיים לא ידחו - מה שקשה לראות שיקרה.
לצפיה ב-'אם מזיזים ב'כח' אירועי הדלקה שונים'
אם מזיזים ב'כח' אירועי הדלקה שונים
01/03/2017 | 16:23
18
הכל יזוז איתם. כל מה שצריך הוא להפגין נחישות: אם בעל הבית יודיע שלא יאפשר קיום ההדלקות המסורתיות ביום א' אלא ביום ב', כנראה שכך יהיה. למען האמת, מרבית ההדלקות אינם כה ותיקות, למעט אולי הראשונה, שגם בה יש תיעוד של הדלקה ביום דווקא בסרט משנות ה־40, כנראה באירוע דומה של ל"ג בעומר ביום א'.
 
אם יוחלט שההדלקה הראשונה של ל"ג בעומר תהיה ביום א' אחר הצהרים, ולאחריה יהיו הדלקות עד למחרת לפי הסדר  הרגיל - כך יהיה. יש אפשרות שליטה סבירה במתחם באמצעות שליטה בתחבורה הציבורית המוליכה אליה, בכבישים המוליכים, וברחבות ההדלקה השונות.
 
עכשיו נשאר רק לבדוק אם בעל הבית באמת רוצה, או שלא ממש אכפת לו, ומצידו שיהיה כאוס תחבורת-אוטובוסים ביום א' בבוקר בכל רחבי הארץ, ושירות מקביל חלש לאירוע במירון (כי גם לאחר דילול הפעילות הארצית, צוואר הבקבוק האמיתי הוא חוסר משמעותי בנהגי אוטובוס בארץ).
 
לצפיה ב-'הכתבה נכתבה ע"י גברת עליזה רוזן'
הכתבה נכתבה ע"י גברת עליזה רוזן
26/02/2017 | 21:56
6
173
גברת עליזה רוזן היא אשת יחסי הציבור של פסטיבל המחולות וגם אשת יחסי הציבור של עיריית כרמיאל וראש העיר עדי אלדר.
 
כל הכתבות של עליזה רוזן במקומון של כרמיאל מוטות לטובת עיריית כרמיאל וראש העיר עדי אלדר ופסטיבל המחולות.
 
גברת עליזה רוזן היא דוברת ארגון המרקידים וחברת מזכירות ארגון המרקידים וגם חלק ממטה פסטיבל המחולות בכרמיאל. מדי שנה לפני הפסטיבל היא עושה כתבות תדמית על הפסטיבל והמשתתפים בו לצורך יחסי ציבור.
 
על פי מידע שנמסר לי על ידי עובדת לשעבר בהיכל התרבות בכרמיאל, עליזה רוזן מקבלת תשלום מעיריית כרמיאל (או מתאגיד בשליטתה של עיריית כרמיאל) עבור עבודתה במטה פסטיבל המחולות.
 
כך שבנסיבות העניין יש להטיל ספק באמינותה של הכתבה ואין לראות במועדים שפורסמו בה כמועדים רשמיים של פתיחת קו הרכבת לכרמיאל.
 
יש להתייחס לכתבה הזו במקומון הכרמיאלי ככבדהו וחשדהו.
לצפיה ב-'ואגב, שימו לב איזה פרסום עושה עליזה רוזן לפסטיבל המחולות'
ואגב, שימו לב איזה פרסום עושה עליזה רוזן לפסטיבל המחולות
26/02/2017 | 22:11
109
לכתבה שאמורה בכלל לעסוק בפתיחתו הרשמית של קו הרכבת לכרמיאל, עליזה רוזן דוחפת את פסטיבל המחולות ואת העובדה שהשנה הפסטיבל יחגוג 30.
 
זה לא הוכנס ככה סתם לכתבה, עליזה רוזן היא כאמור אשת יחסי הציבור של הפסטיבל והיא גם בעלת עניין בפסטיבל המחולות ובלי כל קשר לאם היא מקבלת על כך שכר ואם לאו.
 
ואגב, מי שלמעשה הם אנשי יחסי הציבור הרשמיים של פסטיבל המחולת הם מר מוטי דנוס וגברת קרן שרוני ממשרדי יחסי הציבור דנוס מדיה בע"מ והם למעשה אלו העומדים מאחורי הפרסום ויחסי הציבור של הפסטיבל. עליזה רוזן היא למעשה כתבת של מקומון כרמיאלי שהיא גם בעלת עניין בפסטיבל המחולות וגם מקורבת למנהל האמנותי של הפסטיבל שגם הוא חבר בארגון המרקידים וחבר מזכירות הארגון.
לצפיה ב-'יש דבר כזה ארגון המרקידים? לא ייאמן שזה אמיתי! '
יש דבר כזה ארגון המרקידים? לא ייאמן שזה אמיתי!
26/02/2017 | 22:59
4
54
לצפיה ב-'אכן יש ארגון המרקידים והם גם רשומים כעמותה...'
אכן יש ארגון המרקידים והם גם רשומים כעמותה...
27/02/2017 | 00:10
198
ויש להם גם אתר אינטרנט:
 
 
האתר אמנם לא עדכני בדברים רבים, אבל ניתן לראות שמר עדי אלדר ראש עיריית כרמיאל הוא יקיר הארגון:
 
 
על עליזה רוזן דוברת ארגון המרקידים ניתן לקרוא באתר הארגון כאן:
 
 
ולמען הסר ספק, אני מצטט את מה שכתוב על עליזה רוזן באתר ארגון המרקידים בקישור למעלה:
 

"עליזה רוזן-הברמן
 
תושבת כרמיאל.
בוגרת אולפן קרית שמונה בניהולם של תמר אליגור וסדי עמישי-1977.
הרקידה בבית אלישבע בירושלים בשנת 1978 ,כוריאוגרפית של להקת המחול  של הקהילה היהודית בעיר סנטוס בברזיל 1980-1982.
דוברת ארגון היוצרים והמדריכים לריקודי עם
יו"ר ועדת עזרה הדדית בארגון המדריכים וחברה בועדת כרמיאל.
מפיקה באופן קבוע בפסטיבל המחול כרמיאל.
יו"ר איל"ן כרמיאל/משגב ומארגנת מרתון ההתרמה השנתי למוסד."
 
עד 2015 הם לא היו רשומים כעמותה. ב-2015 הם נרשמו כעמותה והנה הרישום מרשם העמותות:
לצפיה ב-'מיד לדווח על הארגון לאמנסטי... '
מיד לדווח על הארגון לאמנסטי...
( לעמוד שלי בתפוז )
28/02/2017 | 10:16
20
לצפיה ב-'מושג בעברית ארכאית משנות הארבעים שצורם לאוזניים מודרניות.'
מושג בעברית ארכאית משנות הארבעים שצורם לאוזניים מודרניות.
28/02/2017 | 14:17
1
20
לצפיה ב-'זהו אכן שריד משנת 1945...'
זהו אכן שריד משנת 1945...
01/03/2017 | 01:05
34
בשנת 1945 הוקמה הוועדה הבין קיבוצית לריקודי עם....
 
בשנת 1954 הוועדה הבין קיבוצית לריקודי עם הפכה למדור לריקודי עם בוועד הפועל של ההסתדרות....
 
עד לשנת 1977 המדור ההסתדרותי נהנה מתמיכה ממשלתית נדיבה מהממשלה שהיתה בשליטת מפא"י.... ולמעשה ההסתדרות עד אותם הימים היתה מעין זרוע ביצועית של ממשלת מפא"י...
 
עם עליית הליכוד לשלטון בשנת 1977 הופסקה התמיכה הנדיבה של הממשלה.... אך באותם הימים מונה להיות מנהל האגף לתרבות ולאמנות במשרד החינוך והתרבות ד"ר דן רונן אדם שהיה פעיל ביותר בתנועת ריקודי העם שהיה גם ממפא"י (יליד קרית חיים בשנות ה-30) ....
 
ד"ר דן רונן הפעיל ממפא"י עמד בראש האגף לתרבות ואמנות עד לפרישתו לגמלאות בשנת 2000 ובמשך השנים הללו הזרים כספים רבים לפעילויות רבות בתחום ריקודי העם כמו: כנסי המחולות בצמח בשנות ה-80, הקמת להקת המחול שלום של גברי לוי, הקמת להקת כרמון החדשה בשנת 1996, הקמת הסניף הישראלי של הסיאו"ף בסוף שנות ה-70 (ביחד עם עיריית חיפה ומר שמואל ביאליק עובד עיריית חיפה) אולפנים להכשרת מדריכים לריקודי עם, גם פסטיבל המחולות בכרמיאל נוסד בסוף שנות ה-80 ובין היתר גם בתמיכתו של ד"ר דן רונן.
 
בשנת 2000 ד"ר דן רונן פרש לגמלאות לאחר למעלה משני עשורים בשרות המדינה. בסמוך לפרישתו לגמלאות נסגר המדור לריקודי עם בוועד הפועל של הסתדרות.
 
אך ארגון המרקידים שרד ולאחר 15 שנים של סכסוכים מרובים ומאבקים (כולל מאבקים משפטיים) בין חברי הארגון, הארגון נרשם בשנת 2015 כעמותה ולראשונה מאז ייסודו בתקופת מפא"י...
לצפיה ב-'אין ספק שככל שהרכבת תפעל פחות ללא המעבר '
אין ספק שככל שהרכבת תפעל פחות ללא המעבר
27/02/2017 | 14:04
131
בכניסה המערבית לכרמיאל יהיה יותר טוב
לצפיה ב-'התקדמות ניכרת - גשר מעל מסילת הרכבת - רמלה צפון'
התקדמות ניכרת - גשר מעל מסילת הרכבת - רמלה צפון
25/02/2017 | 12:51
6
466
העבודות הגדולות החלו, הסיוט של היוצאים מרלה על כביש 44 לכיוון תל אביב מתקרב לקיצו, עוד כמה חודשים סבלנות וזהו זה !!
העמודים מתחילים לצוץ והפרויקט מתחיל לקבל צורה בשטח
כמה תמונות שצילמתי שם במהלך השבוע
לצפיה ב-'האם זאת הפרדה מפלסית? ויופי שיש התקדמות.'
האם זאת הפרדה מפלסית? ויופי שיש התקדמות.
25/02/2017 | 21:53
2
49
לצפיה ב-'בהחלט, מדובר בהפרדה המפלסית'
בהחלט, מדובר בהפרדה המפלסית
25/02/2017 | 22:38
1
126
לצערי, אני לא זוכר את מספר המעבר
לצפיה ב-'132 המפורסם'
132 המפורסם
25/02/2017 | 22:43
39
לצפיה ב-'תודה, גיל!'
תודה, גיל!
26/02/2017 | 20:36
2
117
קבל עדכון: לא מדובר בכמה חודשים, וכמיטב המסורת ברמלה, גם הפרויקט הזה אינו מתקדם בקצב מזהיר. יש בעיות.
לצפיה ב-'בועז, אני צופה בפרויקטים מהצד, ללא מקורות אמינים'
בועז, אני צופה בפרויקטים מהצד, ללא מקורות אמינים
26/02/2017 | 21:39
1
120
רואה מה שרואה, מדווח ולפעמים מוסיף אלמנט של ספקולציה Guestimation סבירה.  אני מניח שפרויקט כזה לא ייגמר לפני אמצע השנה הבאה, אבל אחרי הרבה חודשים של הכנות ועבודות עפר מסיביות מתחילים לראות "משהו" מעל פני הקרקע, אז אני מחייך באופטימיות זהירה.
 
אגב, לא לגמרי קשור, הבנתי שיש בחירות לראשות עיריית רמלה (לא יודע למה ראש העיר הוותיק יואל לביא עוזב את תפקידו, אבל אולי שה קצת יעזור לשחרר כל מיני חסמים היסטוריים ?!
לצפיה ב-' עבודתך מוערכת מאוד. '
עבודתך מוערכת מאוד.
27/02/2017 | 18:42
72
באשר ליואל לביא: שמע, רמלה מייצרת סיטואציות יוצאות דופן, אבל אחת כמו "פרישתו" של יואל לביא, היא שיא חדש.
לצפיה ב-'שאלה לגבי חיוב נסיעות '
שאלה לגבי חיוב נסיעות
26/02/2017 | 23:27
5
178
האם ניתן יהיה לבצע שינוי בתוכנה של חיוב נסיעה מכרטיס הרב-קו
במכשיר קריאת וחיוב נסיעה מכרטיס הרב-קו כך שמי שמבצע נסיעה ראשונה למשל בקו 204 ועולה עליו לדוגמא ברחוב האצ"ל ורוצה להמשיך אחר כך בקו 248 אל הוד השרון שבמקום מה שקורה היום שהוא צריך לבקש מראש בנסיעה הראשונה שיהיה חיוב בקוד 44 כדי שלא יהיה חיוב כפול(בנסיעה הראשונה חיוב נסיעה בקוד 42 ואחר כך חיוב בקוד 44) שיהיה ניתן לחייב בנסיעה הראשונה בקוד 42 ואחר כך באוטובוס השני נגיד קו 248,249 וכו' להשלים את ההפרש ולשלים את היתרה שנגיד נסיעה בתוך אזור 1 היא 5.90
אז אם רוצים נסיעת המשך לאזור 22 יהיה חיוב של 3.40 ש"ח כדי להשלים ל9.30 ויתאפשר המעבר לקוד 44 מבלי לחייב נסיעה יותר מ9.30 ש"ח ?


לצפיה ב-'אני לא מומחה, אבל לדעתי כן'
אני לא מומחה, אבל לדעתי כן
27/02/2017 | 01:02
4
93
קודם כל אסייג בזה שאני לא מומחה, arseny92 בפורום הזה יודע יותר ממני, אז ייתכן שאני טועה, אבל:
 
לדעתי זה אפשרי טכנולוגית כי על הכרטיס שמור מידע על איזו תחנה עלית, כמה שילמת ובאיזה קוד חיוב. אם היו עושים שינוי מתאים, המכונה בקו המעבר הייתה יכולה לקרוא את זה ולבצע השלמה לפי רשימה סטטית של קווים (ותחנות) שמהם אפשר לבצע השלמה. זה לא הכי "פשוט" אבל זה גם לא בלתי אפשרי.
 
כמובן שזה דורש שינוי תקנות של משרד התחבורה, פיתוח של הפיצ'ר אצל ספקי התוכנה של המפעילות השונות, בדיקות, והפצה לאוטובוסים עצמם, כך שזה לא משהו שהיה קורה ברגע, אבל אם משרד התחבורה היה מעוניין זה היה יכול לקרות.
לצפיה ב-'לצערי לא עובדים על זה אפילו'
לצערי לא עובדים על זה אפילו
27/02/2017 | 10:54
3
78
זה פיתוח די מבסובך, ובער אני גם יודע שהיתה בעיה עם אגד שהמכשירים שלה לא תמכו בGPS ולא ידעו את מיקום האוטובוס, אבל היא אמורה להיפתר (המכשירים החדשים כן אמורים לכלול זאת). ועדיין, למיטב ידיעתי הנושא הזה בכלל לא על השולחן.
לצפיה ב-'הפיצ'ר הזה הוא במתכונת חוזה המשך, בע"צ נגרע מחיר מלא ראו נהל'
הפיצ'ר הזה הוא במתכונת חוזה המשך, בע"צ נגרע מחיר מלא ראו נהל
27/02/2017 | 13:28
2
55
http://nohal.mot.gov.il/שימוש%20בחוזי%20נסיעה.aspx
 
http://nohal.mot.gov.il/חוזה%20נסיעה%20מסוג%20המשך%20ומעבר.aspx
 
http://nohal.mot.gov.il/עקרונות%20הגדרת%20אזורי%20תקפות%20לפי%20אמצעי%20כרטוס.aspx
 
יש לציין שקופסאות הנהג ומאמתים עדיין לא בהכרח כוללים GPS לכן יישום זה עדיין אינו מעשי כי האוטובוס אינו יודע איפה הוא נמצא. לחילופין ניתן לחבר זאת לממשק ה-SIRI VM הכורז תחנות אך עדיין זה מחייב שמערכת זו תהיה פעילה תמיד ללא יוצא מהכלל ובלעדיה אין לשלוח קו לנסיעה (כמה פעמים עליתם על אוטובוס שהכריזה בו לא פועלת?) ולכן במערכת בקרת כניסה בלבד כמו אוטובוס אינו נשמרת תחנת עלייה (stop_id) ברב-קו אלא רק קו ואשכול. תחנה נחשבת מתחנת מוצא של הקו הנוכחי. תחנת עלייה תמיד נשמר במערך בקרת כניסה וגם יציאה בלבד שבמקרה של ישראל היא רכבת ישראל, לא אוטובוס
לצפיה ב-'שאלה טכנית'
שאלה טכנית
27/02/2017 | 13:33
1
37
אתה אומר שלא נשמר stop_id באוטובוס, אז איך במקרה הזה כשאני קורא את הכרטיס עם אפליקציית "רב קו" (זאת https://play.google.com/store/apps/details?id=com.... ) אני רואה את שם התחנה שבה עליתי לאוטובוס? נשמר שם פשוט string עם שם התחנה?
לצפיה ב-'תלוי במפעיל, קוד תחנה אינו תמיד נשמר גם איפה שזה כן "פועל"'
תלוי במפעיל, קוד תחנה אינו תמיד נשמר גם איפה שזה כן "פועל"
27/02/2017 | 14:53
43
בחלקם יש קוד, באחרים סטרינג, אין פה אחידות
ליישום כזה חייב שכולם ישתמשו בטבלת שיתוף נכונה משותפת לכולם
 
זיהוי ETT לכרטיס השלמה כזה אכן קיים (072), אך לא לסוג כרטוס ערך צבור, אלא בברי מניה כתוסף לכרטיס קיים (כרטיס המשך) אז ייתכן שאולי יישמו השלמת ערך צבור אך ממש לא בזמן הקרוב, צריך עדכוני תקן כפי שאמרת קודם. נוסע צריך לתקף קוד בתחילת נסיעה עבור מסלולו ואם זה אולי כולל המשך אז עוד פעולת האימות הראשונה צריכה לרשום תג המשך כארוע מיוחד כדי שהמאמת הבא ייזהה האם יש לתקף את קוד ההמשך (ועדיין נשארת שאלה איזה קוד, בחירה ידנית בלבד) או נסיעה חדשה בקוד גבוה. יכול להיות שיחליטו כלל לא להסתבך אלא להשאר עם מה שקיים היום גם אם זה קצת עקום (במקרה של ירושלים, אם הנוסע בוחר את הקוד הישן השני שהוא ברירת מחדל ( http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/18188714... ) אין לו מעבר שעתי לרק"ל)
 
לצפיה ב-'קו 134 דן משיבא לבני ברק תחנה 38132 שיקום חדש '
קו 134 דן משיבא לבני ברק תחנה 38132 שיקום חדש
27/02/2017 | 11:25
193
רמת-גן,   ‏א' אדר, תשע"ז
‏27 פברואר, 2017לכבוד:
פניות הציבור  
חברת דן לתחבורה.
תל אביב.


הנדון:    אוטובוס  קו   134  שיבא<בני ברק="">
סימוכין:  תחנת אוטובוס  38132 מול השיקום החדש מרכז רפואי שיבא
          תאריך: 26.2.2017  שעה: 15.55 עד השעה 17.07

א.ג.נ.,


על הצג בסמוך לתחנת האוטובוסים מול "השיקום החדש" במרכז הרפואי ע"ש ח. שיבא מופיע : "קו 134 יגיע לתחנה בעוד 17 דקות"
ואני ממתין ואתי עלמת חן.
25 דקות חולפות ואוטובוס 134 לכיוון בני ברק לא מגיע.
ושוב על הצג: "קו 134 יגיע לתחנה בעוד 22 דקות"
ו - 42 דקות חולפות להן ביעף והאוטובוס 134 אינו נכנס לתחנה...
חולפת לה שעה ומחצה ואנו, עלמת החן ואני עדיין ממתינים למשיח שלא הגיע.
כל הקווים לכל המקומות נכנסים לתחנה ורק לעיר הקודש בני ברק
אין מגיע אין מושיע ובוודאי שאין משיח !בכבוד רב.,

אבי סְלוֹמַה                               


לצפיה ב-'כך מסתירים הודעות ממשתמש מסוים בפורום.'
כך מסתירים הודעות ממשתמש מסוים בפורום.
26/02/2017 | 08:18
16
474
1. מתקינים את התוסף CustomBlocker ל-Chrome:
 
2. מגדירים את החוק הבא:
Elements to hide - XPath:
//*[*[@id="user_3941577"]]
צירפתי צילום מסך של ההגדרה.
לצפיה ב-'השאלה איך מסתירים ממני את ההודעות שלו '
השאלה איך מסתירים ממני את ההודעות שלו
26/02/2017 | 09:37
3
86
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שהתוסף עושה.'
זה בדיוק מה שהתוסף עושה.
26/02/2017 | 11:54
2
68
לצפיה ב-'אה !! הניסוח בכותרת הטעה אותי'
אה !! הניסוח בכותרת הטעה אותי
26/02/2017 | 12:16
1
138
חשבתי שאתה רושם "איך מסתירים הודעת שלנו ממנו! "
לצפיה ב-'וואו, נכון. יפה. אפילו לא חשבתי על המשמעות הזאת. '
וואו, נכון. יפה. אפילו לא חשבתי על המשמעות הזאת.
26/02/2017 | 13:40
38
לצפיה ב-'יש את זה גם לאנדרויד ? (דפדפן בית של סמסונג) ?'
יש את זה גם לאנדרויד ? (דפדפן בית של סמסונג) ?
26/02/2017 | 12:03
2
39
לצפיה ב-'לא מכיר תוספים לדפדפנים באנדרואיד. לא לרגיל ולא לכרום.'
לא מכיר תוספים לדפדפנים באנדרואיד. לא לרגיל ולא לכרום.
26/02/2017 | 12:10
31
לצפיה ב-'אפשר עם פיירפוקס באנדרויד'
אפשר עם פיירפוקס באנדרויד
26/02/2017 | 12:22
83
לפי השלבים הבאים:
1) מתקינים את פיירפוקס מהחנות של גוגל:
 
2) מתקינים את ublock origin מהקישור הבא:
 
3) הולכים להגדרות של התוסף, ומוסיפים את השורה הבאה תחת Custom Filters
 
www.tapuz.co.il##:xpath(//*[*[@id="user_3941577"]])
 
יש לציין שבברירת מחדל התוסף הזה חוסם גם פרסומות. אם משום מה לא רוצים שיחסום פרסומות, אפשר לנטרל את זה בהגדרות
לצפיה ב-'זה עובד, אבל יש לזה חיסרון גדול *מאוד*'
זה עובד, אבל יש לזה חיסרון גדול *מאוד*
26/02/2017 | 12:25
8
200
אותו משתמש שאין לנקוב בשמו מציף את הפורום בדיסאינפורמציה. אם כולנו לא נראה את הודעותיו, לא נוכל לראות אם הוא ענה לשאלה של גולש אחר (שלא מהקבועים בפורום ולכן לא הסתיר את הודעותיו של הטרול) בצורה מטעה.
 
נכון  שלהתווכח עם הטרול זה חסר טעם, אבל אם כולנו פשוט נעצום עיניים הוא יוכל להטעות משתמשים לא-קבועים בפורום בלי שנשים לב ובלי שנוכל להזהיר אותם מההטעיה.
 
לכן הפתרון לטווח הארוך לא יכול להיות התעלמות חד צדדית של הקבועים בפורום, אלא רק חסימה ע"י מנהלי הפורום.
לצפיה ב-'במהרה בימינו.'
במהרה בימינו.
26/02/2017 | 12:36
32
לצפיה ב-'ותשדיר שירות עד שההנהלה תוכל לפעול בעניין: '
ותשדיר שירות עד שההנהלה תוכל לפעול בעניין:
26/02/2017 | 12:42
248
לצפיה ב-'בפועל זה נגרר לוויכוחים. לאחרונה לא נעים לי להיות פה. '
בפועל זה נגרר לוויכוחים. לאחרונה לא נעים לי להיות פה.
26/02/2017 | 13:42
1
64
לצפיה ב-'כנ"ל, והויכוחים האלו נוראיים'
כנ"ל, והויכוחים האלו נוראיים
26/02/2017 | 13:46
132
הבעיה היא שאני חושש שהוא ישתמש בעובדה שאנחנו לא נראה את ההודעות שלו כדי להטעות גולשים תמימים.
לצפיה ב-''
26/02/2017 | 20:18
16
לצפיה ב-'ככה כל מי שלא יודע יחשוב שהוא צודק.'
ככה כל מי שלא יודע יחשוב שהוא צודק.
26/02/2017 | 23:03
2
96
בנתיים אני קורא את הכותרות ומבין שהמצב הפוך ממה שכתוב שם (:
לצפיה ב-'בשירשור שאינו שלו ניתן לענות לתגובות מעליו ולציין עובדות נגד'
בשירשור שאינו שלו ניתן לענות לתגובות מעליו ולציין עובדות נגד
27/02/2017 | 03:38
1
85
כך אפשר להמנע מדיאלוג ישיר.
 
מהשירשורים שהוא פותח חובה להתעלם והם יפלו לתחתית הפורום, גם כשיחליט ש"מעבירים את תחנת ת"א מרכז למסילה המזרחית כי זה נגיש לכביש 6."
לצפיה ב-''
27/02/2017 | 10:55
11
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 24/2 - 25/2 '
שרשור הכוונה ומודיעין 24/2 - 25/2
24/02/2017 | 10:50
14
18
לצפיה ב-'מוניות שירות ת"א-אשדוד בשבת'
מוניות שירות ת"א-אשדוד בשבת
25/02/2017 | 08:53
1
60

שלום,
 
האם יש מוניות שירות בשבת מת"א לאשדוד?

 
לצפיה ב-'כן.'
כן.
25/02/2017 | 13:15
29
לצפיה ב-'מוניות שירות בשבת'
מוניות שירות בשבת
24/02/2017 | 12:54
11
148
שלום,
 
האם יש מוניות שירות בשבת מת"א לרחובות ומת"א לאשדוד?
במידה וכן, איפה יש פרטים?
לצפיה ב-'ת"א רחובות יש 24/7 '
ת"א רחובות יש 24/7
24/02/2017 | 14:18
9
142
מתחנה מרכזית ת"א לתחנה מרכזית רחובות ולהפך.
אין יותר מדי פרטים מעבר לזה, מגיעים לתחנה, המונית מתמלאת, המונית המלאה יוצאת.
 
לצפיה ב-'זה לא נכון, לא להטעות כשאתה לא יודע!'
זה לא נכון, לא להטעות כשאתה לא יודע!
26/02/2017 | 00:01
8
39
לצפיה ב-'גרתי שנתיים ברחובות וחייתי על הקו הזה..'
גרתי שנתיים ברחובות וחייתי על הקו הזה..
26/02/2017 | 08:02
3
32
לצפיה ב-'מוניות השירות אינן פעילות כל לילות השבוע'
מוניות השירות אינן פעילות כל לילות השבוע
26/02/2017 | 23:53
2
72
רק בלילות חמישי, שישי ושבת.
אל תגרום למישהו לבוא לחכות למונית באמצע הלילה כשאין שום סיכוי שהיא תגיע עד אור הבוקר.
לצפיה ב-'זה השתנה בשנים האחרונות?'
זה השתנה בשנים האחרונות?
27/02/2017 | 00:19
1
35
ממה שזכור לי אי שם לפני 7 שנים הדרך העקומה היחידה שהייתה לי להגיע מראשון לציון לת"א הייתה דרך מוניות השירות שיצאו מרחובות והגיעו לת"א ושם הייתי מחליף למונית שירות שנוסעת לירושלים.
אני זוכר את זה כי זה היה חתיכת מסע שרק התחלתי בין 12 ל 12 וחצי בלילה ואני בספק שזה השתנה.
לצפיה ב-'זו שעת סיום השירות שלהן'
זו שעת סיום השירות שלהן
27/02/2017 | 11:46
22
כמו גם שעת סיום השירות של קווי האוטובוס
מי שאתה שולח לחכות בלילה למונית שירות לא ממש ימצא אותה שם
לצפיה ב-'מה לא נכון? המוניות מתמלאות על בסיס - איך שהנהג רוצה'
מה לא נכון? המוניות מתמלאות על בסיס - איך שהנהג רוצה
26/02/2017 | 08:02
3
92
ויוצאות מתי שהנהג רוצה
גם אם "הסדרן" מבקש יפה.....
לצפיה ב-'צה שכתבת נכון, אך שעות הפעילות אינן נכונות'
צה שכתבת נכון, אך שעות הפעילות אינן נכונות
26/02/2017 | 23:55
2
37
וגם מוניות השירות ברחובות לעולם אינן מגיעות לתחנה המרכזית. אז למה להטעות?
לצפיה ב-'הן נוסעות על הציר של הרצל שהוא 2 מטר מתחנה מרכזית'
הן נוסעות על הציר של הרצל שהוא 2 מטר מתחנה מרכזית
27/02/2017 | 07:13
1
11
לצפיה ב-'לפי מה שכתבת'
לפי מה שכתבת
27/02/2017 | 14:43
13
אפשר לעמוד בתחנה המרכזית של רחובות ולחכות למונית שירות לת"א.
"ת"א רחובות יש 24/7 מתחנה מרכזית ת"א לתחנה מרכזית רחובות ולהפך."
במציאות, המוניות יוצאות בחלקן מאושיות וחלקן מבנק דיסקונט במרכז העיר (כלומר בכלל לא עוברות קרוב לתחנה המרכזית). פעילות בסופ"ש ברציפות אבל מראשון ועד רביעי מסיימות את פעילותן בסביבות חצות.
לצפיה ב-'נא לשאול בשרשור ההכוונה היומי.'
נא לשאול בשרשור ההכוונה היומי.
24/02/2017 | 14:19
32
לצפיה ב-'הארכת הקו האדום ברחוב הנטקה קריית מנחם מתקדמת'
הארכת הקו האדום ברחוב הנטקה קריית מנחם מתקדמת
25/02/2017 | 21:45
2
246
מצוין, לא צלמתי, אך החצי מהרחוב כמעט גמור, מוקד העבודות יותר קרוב לצומת אורה,
וטיילת קריית מנחם\מצפה מבשרת מוכן לחובבי התצפית והרומנטיקה.
לצפיה ב-'אין לאן למהר'
אין לאן למהר
26/02/2017 | 21:29
1
139
המקורות שלי יודעים לספר לי שכרגע הן קו הקמפוסים והן ההארכות של הקו האדום נמצאות בהולד עמוק עד לקיום מכרז הפעלה לקו הכחול.
השמועה מספרת שהוויכוחים האינסופיים של המדינה מול סיטיפס הביאה את המדינה להבנה שבירושלים צריך לנהוג כדין תל אביב ולהלאים בחזרה את הרכבת הקלה. הסכם ה- BOT יבוטל, המדינה תממש את האופציה שלה לרכוש בחזרה את הקו וסיטיפס או יותר נכון רק חלק ממנה - קונקט, תישאר בתפקיד חברת ההפעלה וגם זה לא בטוח. ייתכן ואם יימצא מפעיל מוצלח לקו הכחול - הפעלת כלל המערכת תועבר אליו.
לצפיה ב-'טוב לדעת העיקר שהעתקת התשתיות ושיפוץ הרחוב כבר מתבצעים'
טוב לדעת העיקר שהעתקת התשתיות ושיפוץ הרחוב כבר מתבצעים
26/02/2017 | 22:47
94
כאשר הרצועה מוכנה הנחת המסילה קורית מהר יחסית.
לצפיה ב-'עבודות להקמת התחנה התת קרקעית "יהודית"'
עבודות להקמת התחנה התת קרקעית "יהודית"
26/02/2017 | 21:19
1
222

שלום רב,
 
חברת נת"ע – נתיבי תחבורה עירוניים, ממשיכה בעבודות להקמת התחנה התת-קרקעית יהודית.
 
ביום שני,27.2.17, מהשעה 21:00 ועד לשעה 06:00 למחרת יחולו השינויים הבאים:
תחסם דרך בגין לתנועת כלי רכב בקטע שבין צומת קפלן לצומת החשמונאים, בשני כיווני הנסיעה
תתאפשר הנסיעה ליוצאים מקריית הממשלה לרחוב הארבעה
 
החל ביום שלישי, 28.2.17, מהשעה 06:00 יחולו השינויים הבאים:
 
לא תתאפשר הפניה ימינה מדרך בגין לשדרות יהודית
תתאפשר פניית פרסה בצומת הרחובות יהודית ודרך בגין לבאים משדרות יהודית
 
 
מצ"ב אגרת לעיונכם.
 
לצפיה ב-'שכחת את האגרת'
שכחת את האגרת
26/02/2017 | 22:08
125
אבל לא נורא, היא כבר בפורום: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/18191852...
לצפיה ב-'קשת מודיעין - עדכון'
קשת מודיעין - עדכון
25/02/2017 | 12:30
2
366
סיור קצר באיזור תחנת פאתי מודיעין לא מבשר על התקדמות גדולה באיזור העבודות.
ממשיכים בעבודות עפר נרחבות לבניית החניון החדש מדרום לתחנה ראו תמונות מצורפות עדכניות להיום)
באיזור הגשר התחילו בחפירת היסודות של הגשר (17-1 כפי שפורסם בשבתשתיות) החלו משני צידי הכביש.
 
לצפיה ב-'חפירה משמעותית מדרום לרציף 2'
חפירה משמעותית מדרום לרציף 2
26/02/2017 | 10:35
1
121
ישנה חפירה משמעותית מדרום לרציף 2 והכנה של הגשר מעל כביש הגישה לישפרו, כולל הצרה של הכבישים, העיליים והתחתיים.
לצפיה ב-'נכון, גם פרסמתי תמונות מהאתר.'
נכון, גם פרסמתי תמונות מהאתר.
26/02/2017 | 21:49
50
בימים האחרונים גם שבתשתיות העלה כמה תמונות מאתר הבניה של הגשר ומתחילת העבודות מדרום לרציפי התחנה.
אשתדל לעדכן מהשטח, אם כי החלק היותר מעניין יהיה הגשר לאורכה של הקשת (גשר 26) הגשר העתידי מעל נתיבי הנסיעה של כביש 431, ובעיקר החפיר שיחבר את הקשת עם מבנה 2B מתחת למסילות A1.
יהיה מעניין באיזור בחודשים הקרובים
לצפיה ב-'מה זה הקידוח הזה?'
מה זה הקידוח הזה?
26/02/2017 | 15:29
17
336
זה קשור לחפירת המנהרה?
ואם כן, איך זה קשור?
תודה


לצפיה ב-'הייתי מנחש שזה קידוח נסיון של הקו הירוק?'
הייתי מנחש שזה קידוח נסיון של הקו הירוק?
26/02/2017 | 15:32
1
71
לצפיה ב-'לא נראה לי הירוק'
לא נראה לי הירוק
26/02/2017 | 15:48
114
זה נראה שהתמונה מצולמת מדרך בגין לכיוון צפון (עזריאלי העגול ברקע) והבניין משמאל נראה כמו הבניין בדרך בגין פינת החשמונאים. הירוק לא עובר שם אלא פונה שמאלה לקרליבך בתחנת קרליבך.
לצפיה ב-'אם אני מזהה נכון את מיקום הצילום'
אם אני מזהה נכון את מיקום הצילום
26/02/2017 | 15:47
5
138
זה נמצא בתוך שטח תיחום העבודות של תחנת יהודית. יש מצב שזה בשביל צינור אוורור, או בשביל סתם עמוד עם שלט.
לצפיה ב-'כנראה שזה לאוורור'
כנראה שזה לאוורור
26/02/2017 | 15:52
2
81
זאת מקדחה אימתנית בשביל סתם עמוד.
יותר הגיוני צינור אוורור.
לצפיה ב-'או שאולי בכלל למשהו אחר?'
או שאולי בכלל למשהו אחר?
26/02/2017 | 17:22
1
59
למרות שהמקום בו צולמה התמונה לפי הניחוש שלי (בגין פינת החשמונאים, אני צודק?) מופיע בGIS של עיריית ת"א כחלק מאיזור תיחום העבודות של תחנת יהודית, נראה שבאתר של נת"ע שטח התחנה עצמו הרבה יותר קטן ולא מגיע כל כך רחוק, ושפירי האוורור יהיו הרבה יותר קרובים לרחוב הארבעה.
 
מה שאומר שכנראה הקדיחה הזו היא לא לצינור אוורור. אולי היא קשורה לשינויים בתנועה שמתוכננים שם הלילה, או אולי מדובר בקידוח ניסיון לקראת בואה של ה־TBM לאיזור עוד כמה חודשים?
לצפיה ב-'תמונה נוספת'
תמונה נוספת
26/02/2017 | 17:44
156
אכן צולם קצת לפני החשמונאים מרכב שנסע מדרום לצפון
לצפיה ב-'השטח של יהודית נמצא קצת יותר צפון מערב משם, אחרי הצומת'
השטח של יהודית נמצא קצת יותר צפון מערב משם, אחרי הצומת
26/02/2017 | 17:57
1
43
הקטע המצולם הוא קצת אחרי פינת התעשייה, אם אני לא טועה, לכיוון צפון.
לצפיה ב-'נכון לגבי השטח של התחנה עצמה, לא נכון לגבי תיחום העבודות'
נכון לגבי השטח של התחנה עצמה, לא נכון לגבי תיחום העבודות
26/02/2017 | 18:04
42
 
מסגרת כתומה: תיחום עבודות
מלבן כתום: אין לי מושג, כנראה טעות
הצורה הורודה: שטח התחנה עצמה.
 
תיחום העבודות כולל גם עבודות שקשורות להסדרי תנועה, מדרכות, שילוט, תאורה, קווי תקשורת, ביוב, מים, וחשמל.
לצפיה ב-'אפרופו העבודות על תחנת יהודית'
אפרופו העבודות על תחנת יהודית
26/02/2017 | 17:04
8
100
ראיתם פרסומים של נתע על שינוי הסדרי התנועה?
נראה כאילו הם עוד יומיים מסיימים עוד קטע של כיסוי כביש ומשנים את הסדרי התנועה באיזור.
מעניין באמת האם נגיע בשלב כלשהוא שכל הבנייה של תחנות תתבצע מתחת לקרקע כאשר כל האתר יהיה מכוסה לגמרי על ידי לוחות בטון.
 
לצפיה ב-'להלן קישורים לפרסומים על העבודות הלילה'
להלן קישורים לפרסומים על העבודות הלילה
26/02/2017 | 17:18
6
61
יהודית:
 
בן גוריון:
http://www.nta.co.il/content/%D7%A2%D7%91%D7%95%D7...

אלרוזורוב (לא מעניין, רק תיקוני צבע)
http://www.nta.co.il/content/%D7%A2%D7%91%D7%95%D7...

שאול המלך (אין מידע על מה הולכים לבצע)
http://www.nta.co.il/content/%D7%A2%D7%91%D7%95%D7...

קרליבך:
http://www.nta.co.il/content/%D7%A2%D7%91%D7%95%D7...


נראה שכחלק מהעבודות מתקינים אמצעי ניטור על הבניינים שמסביב, כדי לוודא שה־TBM לא תגרום לבעיות.
 
אין דיאגרמה של הסדרי התנועה החדשים ביהודית, אבל לדעתי התאוריה שלך (שהם מסיימים קטע של כיסוי) סבירה. מה שכן, לא נגיע לעולם למצב שבו "כל האתר מכוסה" כי צריך איזשהו פתח להוצאת עפר ולהכנסת חומרי בנייה, אנשים, וציוד הנדסי. מקסימום נגיע למצב שבו *רוב* האתר מכוסה :)
לצפיה ב-'היום הרמזורים שם לא פעלו (בגין/החשמונאים)'
היום הרמזורים שם לא פעלו (בגין/החשמונאים)
26/02/2017 | 17:56
37
וזה גרם לקסטסטרופה מרכבת מרכז לכיוון דרום (בכיוון צפון הכל זרם) עם מאות אוטובוסים שרק רוצים להתקדם.
 
מה שכן, ממה שיוצא לי לראות יום יום נראה שבאמת מסיימים שם משהו.
לצפיה ב-'יש תמונה של הסדרי תמונה בפייסבוק שלהם'
יש תמונה של הסדרי תמונה בפייסבוק שלהם
26/02/2017 | 18:19
4
51
לצפיה ב-'ברור שלא ניתן לכסות את הכל, אבל בהחלט ניתן לצמצם'
ברור שלא ניתן לכסות את הכל, אבל בהחלט ניתן לצמצם
26/02/2017 | 18:27
3
50
את הפגיעה בתנועה על בגין ורחובות הסמוכים.
נראה שיש מאמץ אמיתי שם לעשות את זה.
אותי רק מצער שלא נוכל לראות את התקדמות העבודות אחרי שיכסו את כל הדברים המעניינים
לצפיה ב-'אפשר לנדנד לנת"ע בפייסבוק שישלחו תמונות :)'
אפשר לנדנד לנת"ע בפייסבוק שישלחו תמונות :)
26/02/2017 | 18:33
2
45
הם העלו לפני כמה חודשים סרטון של החפירה מתחת לכביש בתחנת אבא הלל, זה היה סרטון ממש יפה
 
לצפיה ב-'אתה מתכוון לtimelapse?'
אתה מתכוון לtimelapse?
26/02/2017 | 18:55
1
40
אכן סרטון יפה, אבל לא נראה לי שהם יסכימו לספק עדכונים שבועיים כמו שבתשתיות מספק
האמת למה שלא יתקינו פשוט מצלמת ווב וזהו?
זה לא שיש משהוא סודי.
אגב גם לא הייתי מסרב לעדכונים על קצב והתקדמות החפירות של "גולדה".
 
לצפיה ב-'הם לא יתקינו מצלמת ווב כדי שלא יתלוננו שהם עובדים לאט מדי :)'
הם לא יתקינו מצלמת ווב כדי שלא יתלוננו שהם עובדים לאט מדי :)
26/02/2017 | 18:56
21
לצפיה ב-'בבקשה:'
בבקשה:
26/02/2017 | 18:52
149
לצפיה ב-'רב קו'
רב קו
23/02/2017 | 21:43
17
191
שלום
מישהו יודע מה קורה אם הרב קו שלי מוטען על פרופיל סטודנט
אבל אני טכנית כבר לא ממש סטודנט (אני כן אבל טכנית לא)
ולא מגיעה לי הנחה בתחבורה כביכול
הרב קו ננעל?
ויותר חשוב - הרב קו שלי הוטען ע"י קווים
הבנתי שאין יותר מוקד שירות של קווים רב קו בפ"ת
מה אני אמור לעשות?
הבנתי שבמרכז של אפיקים לא נותנים החזר של חברה אחרת. 
לצפיה ב-'אם כבר לא מגיעה לך הנחה אז'
אם כבר לא מגיעה לך הנחה אז
23/02/2017 | 22:10
16
151
הפרופיל מתחלף בחזרה לרגיל (כי פרופיל הסטודנט יוצא מתוקף) והערך הצבור ברב קו ננעל עד שתשחרר אותו בחברה שהטעינה אותו. שים לב שלא בהכרח מדובר בחברה שהנפיקה את הרב קו או בחברה ששינתה את הפרופיל - הכוונה אם הרב קו של קווים, אבל נסעת בדן לאחרונה והטענת את הערך הצבור אצל הנהג,  אז אתה צריך לגשת לעמדה של דן כדי לקבל החזר.
 
אם הפרופיל שלך עדיין בתוקף (ורק עומד להינעל בקרוב) הדבר הכי קל לעשות הוא להטעין ערך צבור באפיקים (דרך רב קו אונליין או אצל נהג האוטובוס) ואז כשהפרופיל יינעל תוכל לקבל החזר מהם של כל הכסף שהיה לך ברב קו (בקיזוז ההנחה כמובן) ולא רק מה שהטענת אצלם.
 
אם הוא כבר ננעל, והחוזה מסומן כשייך לקווים (ניתן לבדוק באפליקציה https://play.google.com/store/apps/details?id=com.... ) אז אין לך ברירה אלא לנסוע לעמדת שירות של קווים ביהוד, אלעד, או אור יהודה, פרטים כאן
http://www.kavim-t.co.il/pages/22.aspx

וכן, זו חתיכת טרחה מעצבנת ולכן כדאי להימנע מזה ע"י הצעדים שהצעתי אם זו עדיין אפשרות.
לצפיה ב-'ואם החוזה שייך ומסומן למטרודן שלא קיימת יותר והוחלפה לדן ב"ש'
ואם החוזה שייך ומסומן למטרודן שלא קיימת יותר והוחלפה לדן ב"ש
24/02/2017 | 03:20
1
92
לא, זה לא קרה לי, רק שאלה בנושא השרשור ואם יימצא נוסע כזה שהפעם האחרונה שהשתמש ברב-קו היה בעידן מטרודן (agency_id=19), דן באר שבע היא agency_id=32 וכידוע חברה לא מטפלת בחוזים של חברות אחרות כולל אם הוטענו בקוד שיתוף ETT 200 (ערך צבור)
לצפיה ב-'אני חושב שבמקרה הזה דן באר שבע מחוייבים לטפל בנושא'
אני חושב שבמקרה הזה דן באר שבע מחוייבים לטפל בנושא
24/02/2017 | 11:38
66
אבל אין לי מושג. מקווה שזה לא קרה לאף אחד כי זו נשמעת כמו סחבת בירוקרטית נוראית.
 
כשמשרד התחבורה יצא בהכרזות על המסלקה הוא הבטיח שדברים כאלו יהיו מאחורינו, אבל הבטחות לחוד ומציאות לחוד...
לצפיה ב-'זה טימטום. ממש "התקדמנו". עדיף כרטיסיות'
זה טימטום. ממש "התקדמנו". עדיף כרטיסיות
24/02/2017 | 15:05
12
79
עם כרטיסיות של פעם לא היו את כל הבעיות הללו. "עם ההייטק"...
ואם הטענתי ברב קו של קווים ערך צבור דרך אוטובוס של דן לאן אני אמור ללכת בפ"ת?  או שגם במקרה הזה  אני אמור לנדוד בארץ, לבצע נסיעה הלוך ושוב לאיזו עיר רק כדי לקבל את מה ששלי?
תודה 
לצפיה ב-'לדן יש עמדת שירות בתחנה המרכזית בפתח תקווה'
לדן יש עמדת שירות בתחנה המרכזית בפתח תקווה
24/02/2017 | 15:11
11
63
וגם במסוף 2000 בת"א ובתחנה המרכזית בת"א.
לצפיה ב-'הבנתי שהאפליקציה'
הבנתי שהאפליקציה
24/02/2017 | 15:55
4
64
דורשת מכשיר עם יכולות מסוימות
זה תומך בגלקסי טרנד פלוס?
אם לא איך אפשר לברר איזו חברה הטעינה את הרב קו לאחרונה?
תודה
לצפיה ב-'לא, אין לו שבב NFC'
לא, אין לו שבב NFC
24/02/2017 | 17:34
3
50
האפשרויות הן: 1) למצוא מישהו שיש לו מכשיר תואם
2) לרכוש קורא כרטיסים למחשב בעמדת השירות של חברת האוטובוס (נדמה לי שזה עולה 10 או 20 ש"ח, לא זוכר)
3) או, שאם אתה כבר בעמדת השירות, פשוט בקש מהם לבדוק.
 
אפשרות נוספת זה פשוט לעלות לאוטובוס של אפיקים, להטעין ב30 ש"ח, ואז ללכת למרכז השירות שלהם בתחנה המרכזית או במסוף אבנת (ליד הקניון) ולקבל את כל הכסף בחזרה (בהנחה והחוזה עדיין לא ננעל).
לצפיה ב-'ואם זה אכן ננעל אז הטענת חוזה תתעין בפרופיל רגיל ביתרה נוספת'
ואם זה אכן ננעל אז הטענת חוזה תתעין בפרופיל רגיל ביתרה נוספת
24/02/2017 | 17:51
2
45
אם יש מקום פנוי לחוזה חדש והחוזה הישן עדיין ישאר שם, ואז שניהם לא יעבדו אם הערך הצבור מפוצל ולכן יש לבדוק קודם לכן למי שייך החוזה הקיים ועד מתי בדיוק תקף הפרופיל
לצפיה ב-'אני חושב שלפחות תוקף פרופיל נהג אוטובוס יכול לראות'
אני חושב שלפחות תוקף פרופיל נהג אוטובוס יכול לראות
24/02/2017 | 17:56
1
44
אבל "למי שייך החוזה" כנראה שאפשר רק בעמדת שירות (או עם אפליקציה)
לצפיה ב-'אפשר גם במכונה האוטומטית למכירת חוזים של ר"י/קווים/אגד'
אפשר גם במכונה האוטומטית למכירת חוזים של ר"י/קווים/אגד
25/02/2017 | 06:44
8
לצפיה ב-'מוזר כי מישהי הלכה לשם'
מוזר כי מישהי הלכה לשם
26/02/2017 | 02:19
5
44
ושאלה היכן ביתן רב קו (בכלליות) ואמרו לה בקניון...
למה לא אמרו לה שיש רב קו של דן בתחנה מרכזית פ"ת?
לצפיה ב-'אולי לא ידעו'
אולי לא ידעו
26/02/2017 | 12:13
4
24
רשימת העמדות של דן (כנראה שהעבירו אותה מהתחנה המרכזית לצד השני של הכביש, אבל זה עדיין קרוב).
 
http://www.afikim-t.co.il/?page_id=1098 - רשימת העמדות של אפיקים - נראה שבתחנה המרכזית כבר אין ושיש רק ליד הקניון.
 
 
לצפיה ב-'ואפשר לקבל שירות בעמדה של דן'
ואפשר לקבל שירות בעמדה של דן
26/02/2017 | 15:51
3
23
לגבי רב קו שהונפק ע"י קווים? (כי כאמור אני ממש לא בעד לנסוע ליהוד זה לבזבז כסף כדי לקבל כסף, זה אבסורד).
לצפיה ב-'תלוי מה רוצים לקבל מדן'
תלוי מה רוצים לקבל מדן
26/02/2017 | 15:56
2
20
אם רוצים לקבל החזר על ערך צבור שהוטען באוטובוס של דן, אז כן.
אם רוצים שחזור כרטיס שנאבד או החלפת פרופיל, אז כן.
אם רוצים החזר על ערך צבור שהוטען אצל חברה אחרת, אז לא.
 
במקרה שיש עכשיו ערך צבור בכרטיס בפרופיל סטודנט, וברצונך להמיר אותו לערך צבור בפרופיל רגיל כדי שלא יינעל, הדרך הכי קלה היא לעלות לאוטובוס של דן, להטעין את הכרטיס ב*עוד* כסף (30 ש"ח ערך צבור, המינימום), ואז ללכת לעמדה הזו של דן ולקבל החזר על הערך הצבור או לבקש מהם שימירו אותו לפרופיל רגיל. ההחזר יהיה על כל הכסף שהיה בכרטיס (לא רק מה שהוטען אצל דן) בקיזוז ההנחה כמובן.
 
לחלופין אפשר לעשות את אותו דבר בדיוק עם אוטובוס של אפיקים ועמדה של אפיקים (במסוף אבנת שליד הקניון הגדול).
 
זו שיטה שעובדת בודאות ובהחלט קלה יותר מנסיעה עד יהוד.
לצפיה ב-'זה לא ילך אם פרופיל כבר פג והחוזה נעול'
זה לא ילך אם פרופיל כבר פג והחוזה נעול
26/02/2017 | 16:27
1
20
טעינת ערך צבור נוספים ברגיל יטען בחוזה חדש עם יתרה משלו והחזר ניתן לבצע רק ביתרה הזו. אם חוזה ערך צבור סטודנט הנעול הוא של קווים אז את זה ניתן להחזר רק ע"י קווים ולא ע"י חברה שבה טעון החוזה השני הנוסף הרגיל
 
לצפיה ב-'נכון. חשבתי (לפי שאר השרשור) שהחוזה *עומד* להינעל'
נכון. חשבתי (לפי שאר השרשור) שהחוזה *עומד* להינעל
26/02/2017 | 16:30
15
ועדיין לא ננעל.
 
ואכן, אם החוזה ננעל אין ברירה אלא לנסוע עד יהוד.
 
זו כמובן בירוקרטיה מטופשת שנוצרה באשמת משרד התחבורה, וזה לא הולך להשתנות בקרוב.
 
עריכה:
אולי "תחבורה בדרך שלנו" יכולים להפעיל קצת קשרים כדי לשכנע את משרד התחבורה שהצעדים שהוא עשה בנושא לא מספיקים? ב"יהיה בסדר" בגל"צ לפני כמה חודשים האחראים על הנושא ברשות הארצית לתחבורה ציבורית לא ידעו בכלל על מה אנשים מדברים כשהתלוננו על זה. צריך להסביר להם את המצבים בהם חייבים ללכת לעמדה של מפעיל ספציפי ולמה זו בירוקרטיה מיותרת.
לצפיה ב-'לי ננעל כרטיס עם חוזים משלוש חברות שונות'
לי ננעל כרטיס עם חוזים משלוש חברות שונות
26/02/2017 | 15:01
40
לקח לי חצי יום ברחבי איזור המרכז כדי לקבל את הכסף חזרה מכולם.
 
זה ממש מעצבן שאין מקומות שאפשר לקבל בהם את הכסף. לבן הזוג שלי התקלקל רב קו של הרכבת, עם חוזה בסיטיפס. כדי להעביר את החוזה של הרכבת, צריך לעשות רב קו חדש, ואז מוחקים לו את החוזה של סיטיפס ונותנים מסמך שאמורים לקחת אליהם בשעות הפעילות. מאחר שאנחנו אף פעם לא בירושלים בשעות הפעילות של סיטיפס, הכסף כנראה ישאר אצלם...
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 26/2 '
שרשור הכוונה ומודיעין 26/2
26/02/2017 | 08:42
6
לצפיה ב-'שלט באתר "קשת מודיעין"'
שלט באתר "קשת מודיעין"
23/02/2017 | 18:33
41
517
ככל שראיתי עדיין לא מופיע באתר. מתנצל אם טעיתי
 
 
המשך>>
ככל שראיתי עדיין לא מופיע באתר. מתנצל אם טעיתי
 
 
לצפיה ב-'תת"ל 79 - מסילת פלשת - עוקף לוד'
תת"ל 79 - מסילת פלשת - עוקף לוד
25/02/2017 | 10:07
13
268
 
מופיע במוסף TheMarker של עיתון הארץ ביום 24.02.2017 פרסום של הוועדה הארצית לתכנון ובניה של תשתיות לאומיות בדבר:
"הודעה בדבר הכנת תכנית לתשתית לאומית ותנאים למתן היתרים בתקופת ביניים.
 
לצערי לא הצלחתי למצוא את הגרסה הדיגיטלית, אך יש בתוכנית פריטים מעניינים שאשמח ללבן בפורום זה
לצפיה ב-'על תחנת "גדרה" כבר הספקתי לקרוא בעיקר בפורום הזה אך'
על תחנת "גדרה" כבר הספקתי לקרוא בעיקר בפורום הזה אך
25/02/2017 | 12:17
11
167
בטקסט מופיע איזכור לתחנה בשם: "גזר".
וזה, לי חדש.
 
אם מישהו יכול להרחיב ולתת מידע נוסף על התחנה הזו אשמח לקרוא.
תודה
לצפיה ב-'באתר המצוין להלן יש איזכור לתחנת ״גזר״(אבל לא כל כך ברור):'
באתר המצוין להלן יש איזכור לתחנת ״גזר״(אבל לא כל כך ברור):
25/02/2017 | 17:58
10
113
קרובה לכביש 6 על המסילה ראשל״צ- פאתי מודיעין?
אולי מיועדת בעיקר למשאות ובפרט להובלת מלט מהמפעל הקרוב???
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=...

יש גם פרסום מצומצם של חברה שעבדה כבר על הטרום-פרוייקט פלשת-מסילה מזרחית:

http://www.del.co.il/projects/project.asp?id=130&c...
לצפיה ב-'ממה שאני רואה באתר "קווים כחולים"'
ממה שאני רואה באתר "קווים כחולים"
25/02/2017 | 19:02
8
92
 
אין שימושי קרקע מפורטים או פרטים זמינים, אבל אני חושב שמצאתי את המיקום שלה:
מדרום לכביש 431 בקטע ענבה-נשרים, צפון-מערבית לכפר שמואל עם כניסה מול כפר עזריה.
יתכן שזו הגרסה החדשה של תחנת רג"מ שתשמש כתחנה ליישובי גוש גזר.
לצפיה ב-'גם אני הצלחתי לזהות את הפרטים הללו'
גם אני הצלחתי לזהות את הפרטים הללו
25/02/2017 | 19:22
6
59
אם כי אני חייב להגיד שאני מופתע.  היישובים בסביבה הם יחסית יישובים קטנים, עזריה, כפר שמואל, יד רמב"ם ועוד מספר יישובים קצת יותר מרוחקים.
מאוד מפתיע שמתכננים תחנה במיקום זה למרות שאני אישית מאמין שעל קו חשמלי אפשר וצריך למקם הרבה תחנות שרק יגדילו את השימוש בתחבורנ ציבורית
לצפיה ב-'לא מפתיע, כי התחנה מתוכננת להצטלבות מסילת עוקפת לוד ומסילת'
לא מפתיע, כי התחנה מתוכננת להצטלבות מסילת עוקפת לוד ומסילת
25/02/2017 | 19:38
5
61
431 וכך יווצר קישור מהיר (עם החלפה) בין באר שבע ותחנות אחרות בדרום לבין ירושלים.
לצפיה ב-'זהו, שהיא לא בהצטלבות'
זהו, שהיא לא בהצטלבות
25/02/2017 | 20:02
3
45
הרכבות מב"ש לת"א יעברו על מסילה מקבילה לכביש 6, ואילו תחנת גזר על כביש 431.
אלא אם יעשו רכבות מב"ש לירושלים במסלול 6-431-1, ואז תחנת גזר תוכל להיות תחנת מעבר למודיעין ולראשונים.
 
לצפיה ב-'מצורף קובץ דברי ההסבר לתת"ל 79'
מצורף קובץ דברי ההסבר לתת"ל 79
25/02/2017 | 20:12
151
רשום בו:
"התוכנית כוללת שתי תחנות נוסעים חדשות, בגדרה ובאזור המעבר ליד כביש 431 (תחנת גזר), בסמיכות לתחנה המתוכננת בציר זה כחלק ממסילת ראשל"צ מודיעין (שאינה חלק מתכנית זו)."
כלומר התכנון הוא שנוסעים יוכלו לעבור בין שתי התחנות.
אם וכאשר יהיו רכבות בין ראשון לציון לירושלים, שתי התחנות הללו יוכלו לשמש למעבר שלן נוסעים בין באר שבע לירושלים, כי רכבות מהירות מבאר שבע לנתב"ג ולתל אביב יסעו במסילה עוקפת לוד.
לצפיה ב-'עוד דבר, הנה שקף ממצגת לדיון על תת"ל 79:'
עוד דבר, הנה שקף ממצגת לדיון על תת"ל 79:
25/02/2017 | 20:30
1
123
לפי השקף הזה יש אופציה שרכבות יסעו מכיוון אשקלון דרך מסילת פלשת-שורק, למסילת הדרום (מסילת לוד-ב"ש) וממנה למסילת עוקף לוד ולמסילת A1 לירושלים.
וכך נוסעים יוכלו לעבור בתחנת גזר על מסילת עוקף לוד מרכבות מב"ש לרכבות לירושלים ולהיפך, כי תחנה זו תהיה משותפת לשני הקווים.
לצפיה ב-'עוד שקף מאותה מצגת:'
עוד שקף מאותה מצגת:
25/02/2017 | 20:40
124
שמציין בין תנאי הסף את התנאי הבא:
"
יצירת חיבור בין באר-שבע לירושלים כחלק ממדיניות משרד התחבורה לחיבור ישיר של ארבעת המטרופולינים הגדולים תוך כדי יצירת תחנת מעבר עם המסילה למודיעין.
"
לצפיה ב-'לא חשבתי על זה אבל אם כך יש הרבה הגיון'
לא חשבתי על זה אבל אם כך יש הרבה הגיון
25/02/2017 | 22:34
47
תחנת גזר בנתונים הללו יכולה להפוך לץחנת מעבר למספר כיוונים
מודיעין וראשלץ מצד אחד על מסילת 431
ירושלים לכיוון A1
לצפון - מסילה מזרחית
נתב"ג ות"א 
נשמע אחלה HUB
לצפיה ב-'מענין מה שאתה כותב, בנתיים שמתי לב שיש באלאגן '
מענין מה שאתה כותב, בנתיים שמתי לב שיש באלאגן
25/02/2017 | 19:36
66
בכתבה שאליה הפניתי; היא ממש לא ברורה!
לדעתי צ״ל:
2 במקום 0
0 במקום 1
1 במקום 7
7 במקום 9
כדי שהיא תיהיה יותר הגיונית.
כמו כן לא מדובר על החברה  LGB אלא LBG מאנגליה שהציעה בין היתר לבנות קו תת-קרקעי מהיר בין ת״א לנתב״ג.

המיקום שאתה מציין ממש מתאים למפעל המלט ״נשר״ הסמוך.
לצפיה ב-'תודה סקורפיון על ההפניה המעניינת'
תודה סקורפיון על ההפניה המעניינת
25/02/2017 | 19:23
27
לצפיה ב-'לא השגתי את העותק הדיגיטלי אז לפחות צילמתי מהעיתון'
לא השגתי את העותק הדיגיטלי אז לפחות צילמתי מהעיתון
25/02/2017 | 12:59
208
לצפיה ב-'כ70 קווי תעופה יפעלו משדה התעופה רמון'
כ70 קווי תעופה יפעלו משדה התעופה רמון
22/02/2017 | 17:00
15
399
שחר של יום חדש בענף התעופה? במשרד התחבורה מעריכים כי כ-70 קווי תעופה בינלאומיים יפעלו בשדה התעופה החדש "רמון"

משרד התחבורה הודיע היום כי במסגרת הסכם "השמיים הפתוחים"  הורה השר ישראל כ"ץ לרשות שדות התעופה על  המשך פיתוח עשרות קווי תעופה  לנמל  התעופה "רמון".

במהלך עבודת הכנה שבוצעה ברשות שדות התעופה נערכו דיונים  ומגעים בין רשות שדות התעופה  לחברות התעופה ובוצעה סקירת שווקים מרכזיים באירופה ובמזרח הרחוק.  במסגרת המגעים  בוצעו פגישות עם חברת ריינאייר (RYANAIR) שהגישה לרשות שדות התעופה בקשה לאפשר לה הקמת בסיס פעילות אשר במסגרתו ישהו בין 8-10 מטוסים וזאת בהתאם לנפח הפעילות המתוכנן.
בנוסף, חברות התעופה המרכזיות, Ryanair”, " Wizz"  ו-"Easy-jet", שהחלו בפעילות בשנה הודיעו  שכוונתם להגדיל את נפח הטיסות ליעדים חדשים מדה התעופה עובדה ולאחר מכן משדה התעופה "רמון" החדש.

חברות תעופה נוספות רואות הזדמנויות עבור שירותים עצמאיים  בעונת החורף Transavia (אמסטרדם),  “SAS” (שטוקהולם, קופנהגן), "Air Baltic” (ריגה) ו-Turkish Airlines” (איסטנבול) .

השר כ"ץ אמר בהתייחסו לנושא: "אנחנו ממשיכים לפתוח את שדות התעופה בישראל ומנחיתים את המחירים כדי שהמהפכה הצרכנית תגיע לכל בית והציבור הישראלי יהיה המרוויח העיקרי. לקראת פתיחת נמל התעופה  רמון  נביא יותר חברות תעופה ומטוסים הטסים לישראל וממנה והתחרות על הצרכן הישראלי מורידה את מחירי הטיסות בעשרות אחוזים".
לצפיה ב-'יש מספיק מקומות חנייה?'
יש מספיק מקומות חנייה?
23/02/2017 | 00:38
12
220
למרות שמדובר בשדה חדש (עם מסלול ארוך ורחב מספיק בשביל לקלוט את ה-A380), לא נראה לי שמספר החניות גבוה מספיק (מבלי להכנס לגודלו של הטרמינל או לעובדה שאין אפילו חיבור ישיר בודד בין הטרמינל למטוסים).
 
לצפיה ב-'יש מצב שהמתכננים חשבו שרוב הנוסעים יגיעו בתח"צ'
יש מצב שהמתכננים חשבו שרוב הנוסעים יגיעו בתח"צ
23/02/2017 | 00:59
11
270
אבל רכבת אין לשם, מונית (אפילו מבאר שבע, אם נניח שנוסעים עד לשם ברכבת) תעלה הון, ולא נראה לי שישראלים ישושו לנסוע נסיעה ארוכה באוטובוס בין־עירוני עם כל המזוודות.
 
אולי אפשר לסדר קו שאטל אווירי לשם מנתב"ג
עריכה:
כתבתי את זה בצחוק ואז הבנתי: הרי יהיו טיסות סדירות לשם מנתב"ג בשביל תושבי אילת. אז יש מצב שאם יהיו קווים מסויימים של חברות lowcost רק מרמון, ישראלים ימריאו מנתב"ג לקונקשן ברמון. זה יכול לגרום להגדלת התדירות של הטיסות "לאילת" (בעצם לרמון) מהמרכז כי יהיה יותר ביקוש, וזה יהיה מאוד נוח לאילתים כי תהיה להם תדירות נוחה יותר.
לצפיה ב-'אני התכוונתי האם יש מספיק מקומות חנייה למטוסים? '
אני התכוונתי האם יש מספיק מקומות חנייה למטוסים?
23/02/2017 | 01:06
2
82
לצפיה ב-'אה, עכשיו זה יותר הגיוני!'
אה, עכשיו זה יותר הגיוני!
23/02/2017 | 01:08
68
לצפיה ב-'כתבתי לפני שראיתי את תגובתך'
כתבתי לפני שראיתי את תגובתך
23/02/2017 | 01:09
58
לצפיה ב-'נראה לי שהוא התכוון לחניות מטוסים, לא לחניות כלי רכב'
נראה לי שהוא התכוון לחניות מטוסים, לא לחניות כלי רכב
23/02/2017 | 01:08
63
לצפיה ב-'הכי הגיוני שיהיו קווי LOWCOST'
הכי הגיוני שיהיו קווי LOWCOST
23/02/2017 | 07:12
211
מנתב"ג או משדה דב ה"הולך ונסגר" לשדה רמון, כחלק מהטיסה ה"ראשית".
לצפיה ב-'הכי הגיוני שקווי ה-LOWCOST'
הכי הגיוני שקווי ה-LOWCOST
23/02/2017 | 07:20
5
172
יצרו קישור בין נתב"ג או שדה דב "הנסגר" לשדה רמון במסגרת כרטיס הטיסה ליעד הראשי
לצפיה ב-'זה לא נשמע לי הגיוני. אם כבר חברת תעופה משלמת על שימוש בנתבג'
זה לא נשמע לי הגיוני. אם כבר חברת תעופה משלמת על שימוש בנתבג
23/02/2017 | 13:21
2
192
אין שום סיבה שהטיסה לא תגיע משם ישירות ליעד הסופי. למה להעביר את הנוסעים דרך אילת? למי זה טוב?
לצפיה ב-'מאחר והטיסה מאילת זוכה לסיבסוד גדול'
מאחר והטיסה מאילת זוכה לסיבסוד גדול
23/02/2017 | 23:18
49
לצפיה ב-'התשלום של חברות התעופה לשדה רמון יהיה נמוך משמעותית'
התשלום של חברות התעופה לשדה רמון יהיה נמוך משמעותית
23/02/2017 | 23:42
120
(מאוד) מהתשלום לנתב"ג והן יעדיפו את השדה החדש.
נכון שהוא רחוק מאוד מנתב"ג (ולכן לא נוח לישראלים שלא רוצים להיות מטורטרים [אם כי יש כאלה] או לתיירים שיצטרכו לבלות שעות באוטובוסים - או טיסה נוספת) ולכן הוא לא יהיה פופולארי כמו שדה במרחק 100 ק"מ מת"א (רמת דוד או נבטים - מה שלא יבחרו בסוף) אבל ברגע שיהיה שדה כזה לא תראה אף חברת "חסך" בנתב"ג יותר ולדעתי כמות התנועות ברמון תרד גם היא במיידית (ברגע זה הוא ישמש באמת שדה לאילת בלבד).
 
לצפיה ב-'חם מהמדף של האקדמיה ללשון'
חם מהמדף של האקדמיה ללשון
23/02/2017 | 17:48
1
178
יום העברית תשע"ז
מחר, כ"א בטבת (19 בינואר), מציינים בתקשורת, במערכת החינוך ובמרחב הציבורי את פלא תחייתה של השפה שמאחדת את כולנו.> לרגל יום העברית מתחדשים במילים: אושרו מילים חדשות בשימוש כללי ושני מילונים מקצועיים בביטוח ובגאוגרפיה אנושית. מן המילים החדשות: ניזום (פירסינג), טיסת חֶסֶךְ (טיסת low-cost), צפיית רצף (צפיית בינג'). לפרטים נוספים.
החלופון – יישומון האקדמיה – עודכן במילים החדשות.
לצפיה ב-'בתקשורת המונח "טיסות חסך" די נכנס חזק.'
בתקשורת המונח "טיסות חסך" די נכנס חזק.
25/02/2017 | 16:57
69
החלופה הזו לדעתי טובה מאוד.
לצפיה ב-'המיקום שלו קצת בעייתי, צמוד לגבול ונשלט מהרי אדום'
המיקום שלו קצת בעייתי, צמוד לגבול ונשלט מהרי אדום
25/02/2017 | 14:47
1
156
שדה רמון החדש אמור להיות שדה משלים לנתב"ג ותחליף שלו במקרה של מצב בטחוני גרוע שישבש את התנועה בנתב"ג.
אבל השבוע יצא לי לנסוע ליד השדה והוא גם לא במיקום אידאלי מבחינה בטחונית והוא נשלט לגמרי מההרים בצד הירדני, כל מחבל דאעש ירדני יכול בקלות לירות איזו מרגמה, רקטה, טיל על השדה החדש בלי להתגלות.
גם לא נראה שאפשרי לנחות בלי בו להכנס לתחום האווירי של ירדן.
לצפיה ב-'מה שנכון לכל אילת וישובי הערבה.'
מה שנכון לכל אילת וישובי הערבה.
25/02/2017 | 21:43
26
לצפיה ב-'דרישות סותרות של נת"ע והעיריות מפריעות להתחדשות עירונית'
דרישות סותרות של נת"ע והעיריות מפריעות להתחדשות עירונית
22/02/2017 | 15:03
35
295
 
לדעתי האישית הדרישות של נת"ע הגיוניות: אי אפשר לסמן רחבת כיבוי אש במקום בו אמורה להיות תחנת רק"ל, ואי אפשר לאפשר חניון תת קרקעי שהמכוניות שיצאו ממנו יחצו קו רכבת - שדה הראיה המצומצם ביציאה מהחניון (ונהגי הרכבת לא בהכרח יוכלו לראות מכוניות יוצאות) יהפוך את זה למסוכן מבחינה בטיחותית, ומכוניות שיחצו את קו הרק"ל יפריעו לתנועת הרכבות הסדירה.
לצפיה ב-'"התחדשות עירונית" היא סתם סיסמת פרסום של נת"ע שמנסה לשווק את'
"התחדשות עירונית" היא סתם סיסמת פרסום של נת"ע שמנסה לשווק את
24/02/2017 | 09:06
2
266
עצמה לציבור הרחב אבל הציבור אינו קונה זאת ובכל הערים שבהן אמורה היתה להיבנות רכבת קלה, התושבים אמרו: "לא".
 
הגדיל לעשות ראש עיריית ת"א שהחזיר לנת"ע באותו המטבע והודיע לשר התחבורה כץ שתוואי הקו הירוק המתוכנן בעירו מפריע לו לפרוייקט התחדשות עירונית שעליו הוא פתאום החליט בציר אבן גבירול.
 
 
  
לצפיה ב-'דיסאינפורמציה- ציטוט "משה" מימי תרפפו ללא ציון תאריך'
דיסאינפורמציה- ציטוט "משה" מימי תרפפו ללא ציון תאריך
24/02/2017 | 11:13
133
ומקור וללא תיאור המציאות כיום שנים לאחר שנחתם בין הממשלה לעיריה הסכם "הקו הירוק" שכולל תוואי תת-קרקעי גם באבן גבירול, תמורת בנייה עניפה במתחמים שונים בתל אביב.
לצפיה ב-'מי פינוקיו?'
מי פינוקיו?
25/02/2017 | 09:22
19
לצפיה ב-'אפשר ליצור מפגשי כביש- מסילה מבוקרים ללא שום בעיה'
אפשר ליצור מפגשי כביש- מסילה מבוקרים ללא שום בעיה
24/02/2017 | 14:47
31
121
זה קיים בהמון מערכות רק"ל בעולם, כולל ברכבת הקלה בירושלים (בכניסות וביציאות מחניות בתים פרטיים). ניתן אפילו להשתמש במחסומי הרכבת הפועלים כיום במסילות ר"י. מכיוון שמהירותה של הרק"ל אינה גבוהה, זמן המחסום יהיה קצר משמעותית מזמן מחסום של רכבת כבדה ולא ייצור בעיות מיוחדות.
לצפיה ב-'אתה לא יכול להשוות את ראש העיר של ירושלים לראש העיר של '
אתה לא יכול להשוות את ראש העיר של ירושלים לראש העיר של
24/02/2017 | 15:14
30
172
ת"א/ר"ג/פ"ת/הרצליה/נתניה...
 
ראש העיר של ירושלים הוא בסך הכל פקיד ממשלתי שמחוייב לחתום על כל תכנית שמשרדי הממשלה מנחיתים עליו כי אמנם באופן רשמי הוא נבחר ע"י תושבי עירו היהודים אך באופן מעשי אין לו כסף בקופת העירייה אפילו לדאוג להם לפינוי אשפה (אצל תושביו הערבים הוא לא מפנה אשפה כי מסוכן מידי לעובדי העירייה להיכנס למז' העיר).   
 
אז איך יש בכל זאת פינוי אשפה ליהודי ירושלים? ממשלת ישראל תומכת בעיריית ירושליים באופן קבוע ע"י מענקים עצומים שמפורטים בחוק היסוד "ירושלים בירת ישראל" ורק בזכותם יש לעיר שירותים מתפקדים.
 
ירושלים היא העיר הכי ענייה במדינת ישראל, יותר אפילו מבני ברק ולכן ראש העיר שלה תלוי לחלוטין בחסדי הממשלה.
 
אם הממשלה אומרת לראש העיר שלה שתהיה אצלו רכבת קלה, אז אין לו שום יכולת להתנגד לכך.
 
לעומת זאת, אם הממשלה אומרת לראש העיר של ת"א או פ"ת שתהיה אצלו רכבת קלה אז הוא טורק לה מיד את הטלפון בפרצוף.
 
 
לצפיה ב-'קבל כתבה אקטואלית, מלפני 5 ימים, במיוחד בשבילך:'
קבל כתבה אקטואלית, מלפני 5 ימים, במיוחד בשבילך:
24/02/2017 | 15:19
3
131
 
"
עיריית ראשון לציון החליטה לקחת לידיה את הקמת "הקו החום" של הרכבת הקלה שיעבור בשטחה של העיר. לוואלה! NEWS נודע כי בימים האחרונים משרדי האוצר והתחבורה החליפו עם העירייה טיוטות תוכנית לגיבוש החלטת ממשלה שתאפשר את הקמת הקו.
 
הקו החום של הרכבת הקלה מתוכנן לשרת בעיקר את תושבי העיר ראשון לציון, ולחצות אותה לכל רוחבה, ממערב למזרח, דרך באר יעקב, ועד לרמלה ולוד. על פי נתוני חברת נת"ע, שמופקדת על תכנון ויישום עבודות הרכבת הקלה, הקו יתחיל במערב העיר ראשון לציון במתחם חניה ותחזוקה, ויעבור דרך מתחם המגורים והתעסוקה החדש המתוכנן במערב העיר וממשיך מזרחה דרך מרכז העיר ראשון לציון. עוד נודע כי ראש העירייה דב צור נועד עם ד"ר מייקל הורדיציאנו, נשיא חברת התשתיות של הרכבת התחתית בניו יורק כדי ללמוד לעומק את אתגרי הפרוייקט העתידי.
 
לפי ההערכות, הקו החדש צפוי לעלות כעשרה מיליארד שקלים, שאותם מתכננת העירייה לגייס באמצעות גופי השקעות בינלאומיים. על הגיוס תהיה אמונה חברה עירונית שתוקם למען הפרוייקט ובו ייקחו חלק הרשויות המקומיות שבשטחן עובר הקו: רמלה, לוד ובאר יעקב. הקו מתוכנן לעבור בשטח מחנה צריפין שפינויו החל לטובת אזורי מגורים ותעסוקה ומקשר למתחם בית החולים אסף הרופא. המשך הקו לכיוון מזרח דרך מרכז העיר החדש המתוכנן בבאר יעקב לעיר רמלה, משם ימשיך למרכז העיר לוד ויצור חיבור לבסיסי הצבא המתוכננים בצפון העיר. בימים אלו מצויה נת"ע בעיצומו של תהליך תכנון הקו מול גורמי הממשלה, אך טרם התחיל תכנונו המפורט שעל פי הערכות, צפוי להתבצע בעוד שנים רבות.
 
בעיריית ראשון לציון הבינו כי המדינה לא מציבה בראש מעייניה את קידום הקו החום בשלב זה. "סדר העדיפויות של המדינה נותן בשלב זה עדיפות לקווי הרכבת הקלה הנעים בתוך המטרופולין ולא לקווים עירוניים. על כן, החלטנו לקחת את המושכות בידיינו ולהוביל את המהלך", אמר גורם בעירייה.
 
"אנחנו לא נוכל לשבת בתחנה ולחכות שהמדינה תיתן מענה. עלינו לקחת את האחריות אלינו ולקדם כבר היום פתרונות של הסעת המונים בתוך העיר", אמר צור לוואלה! NEWS. ראש העירייה התייחס לצורך בפתרון שיקל על הצפיפות בעיר הרביעית בגודלה בישראל: "העיר צפויה להוסיף לשטחה עוד כמאה אלף תושבים ב-15 השנים הקרובות, כבר היום תשתיות הכבישים בתוך העיר לא עומדות בעומס, קיים מחסור גדול במקומות חנייה, הכבישים הבינעירוניים עמוסים וגדושים שעות רבות ביממה, והתופעות הללו רק יחמירו".
 
מדובר במהלך ראשון מסוגו בארץ, אשר מחייב החלטת ממשלה ושינוי חקיקה, שיאפשרו לעירייה לפעול להקמת רכבת קלה. בעיריית ראשון לציון מאמינים כי אישור המתווה הוא אינטרס מובהק של הממשלה, שמבינה היטב את הצורך בהעברת נוסעים מן הרכב הפרטי לתחבורה הציבורית. "אני מודה לשר האוצר ולשר התחבורה על עצם הנכונות ללכת למהלך כה מרחיק לכת, זה לא מובן מאליו", הוסיף צור. ראש העירייה הודה לנת"ע על שיתוף הפעולה לה זוכה העירייה כבר היום ואמר, "בכל תרחיש, נלך יד ביד עם נת"ע ונישען על הידע והמומחיות של החברה".
"
לצפיה ב-'או, זה מעניין!'
או, זה מעניין!
24/02/2017 | 15:27
2
102
אני מניח שלפחות המימון יהיה חצי ממשלתי?
וגם, האם יש מצב שהם רוצים להקים את זה בעצמם כדי שיהיה להם יותר כוח מקומי לעשות NIMBY במקומות מסויימים? יש לזכור שמדובר בעירייה שעשתה כבר NIMBY משמעותי במיוחד לרכבת ישראל.
לצפיה ב-'לראשון לציון אין שום אינטרס NIMBY בקשר לקו החום'
לראשון לציון אין שום אינטרס NIMBY בקשר לקו החום
24/02/2017 | 15:31
1
111
כבר שנים שעיריית ראשון לציון מעוניינת לקחת על עצמה את הקו הזה.
הקו החום זה אחת הסיבות שמאפשרות לראשון לציון להביע את העמדה שהיא מביעה בקשר לקו הרכבת הכבדה.
אגב, אחד האינטרסים של עיריית ראשון לציון לגבי הרכבת הכבדה אינו אינטרס NIMBY אלא דווקא אינטרס IMBY - תחנה במתחם מעויין שורק.
כך שאי אפשר להאשים את עיריית ראשון לציון ב NIMBY קלאסי וצריך לבחון את העמדה הכוללת שלה.
אפשר לסבור שהעמדה שלה בקשר לרכבת הכבדה מוטעית, אבל עיריית ראשון לציון (בניגוד לעיריה אחרת שמהוללת כאן בפורום בזמן האחרון) אינה נגד תח"צ.
לצפיה ב-'לעיריית פ"ת, שאתה כה מהלל, יש מה ללמוד מעיריית ראשל"צ'
לעיריית פ"ת, שאתה כה מהלל, יש מה ללמוד מעיריית ראשל"צ
24/02/2017 | 15:26
25
128
שתי ערים עם גודל אוכלוסיה דומה, שתי ערים שעומדות לגדול משמעותית, העיר הרביעית בגודלה במדינה והעיר החמישית בגודלה במדינה. שתיהן חלק ממטרופולין גוש דן.
אחת מקדמת את הקו החום, שניה קברה את הקו הסגול בשטחה.
לצפיה ב-' עם כל הצער שבדבר (כפתח תקוואי) '
עם כל הצער שבדבר (כפתח תקוואי)
24/02/2017 | 15:56
24
58
לצפיה ב-'כפתח תקוואי אתה צריך לשמוח על ביטול הקו הסגול. הקו הזה היה '
כפתח תקוואי אתה צריך לשמוח על ביטול הקו הסגול. הקו הזה היה
24/02/2017 | 19:11
23
184
מבטל לך עשרות קוי אוטובוס והיה גורם לך לפקקי תנועה עצומים בכל העיר.
 
דרך אגב, האם אתה היית מוכן לגור ליד תחנת השנאה חדשה מתחת לבניין שלך?
 
כפתח תקוואי אתה צריך לדעת שהיא מכונה בעיר בשם: הרעכבת הקלה.
 
 
לצפיה ב-'לא מבטל עשרות קווי אוטובוס אלא מבטל מספר מצומצם של קווים'
לא מבטל עשרות קווי אוטובוס אלא מבטל מספר מצומצם של קווים
24/02/2017 | 20:03
5
104
ואת השאר משנה את מסלולם לקווים מזינים.
ראה בעקבות פתיחת  הרכבת הקלה בירושלים לא בוטלו עשרות קווי אוטובוס , אלא שונה מסלולם של הקווים.
לצפיה ב-'הכלל הוא מאד פשוט: עושים רשימה של הרחובות בפ"ת שבהם היתה '
הכלל הוא מאד פשוט: עושים רשימה של הרחובות בפ"ת שבהם היתה
24/02/2017 | 20:35
4
117
אמורה לעבור הרכבת הקלה בקו הסגול, עושים רשימה של קווי האוטובוס שעוברים ברחובות אלה ואז מבטלים את כולם או "מאחדים" את כולם לקו אחד "מאסף".
 
הפעלת הרכבת הקלה עולה למדינה כסף רב וכדי להתמודד עם הגירעון התקציבי שהיא יוצרת אין ברירה למשרד האוצר אלא להורות למשרד התחבורה לבטל קווי אוטובוסים בכמות עצומה.
 
ועדיין הגירעון נשאר גדול לאחר הביטול של האוטובוסים.
 
 
לצפיה ב-'בבקשה, בוא תפרט כמה קווי אוטובוס עוברים ברחובות הללו'
בבקשה, בוא תפרט כמה קווי אוטובוס עוברים ברחובות הללו
24/02/2017 | 21:01
1
39
לצפיה ב-'כל האוטובוסים של פ"ת עוברים ברחובות האלה כי הקו הסגול תוכנן'
כל האוטובוסים של פ"ת עוברים ברחובות האלה כי הקו הסגול תוכנן
25/02/2017 | 02:23
86
לעבור ברח' בן ציון גליס, בצומת סגולה, בציר 481 עד ממש בסמוך לתחנה המרכזית, ברח' המכבים, ברח' שטמפפר, ברח' חיים עוזר, מול עיריית פ"ת, ברח' פינס, בקצה של רח' רוטשילד, ברח' העצמאות.
 
הוא תוכנן להחליף את נתיב נסיעתם של כל האוטובוסים בפ"ת. הוא ממש עובר בכל המוקדים החשובים של העיר.  
 
משרד התחבורה היה מקצץ את כל קווי פ"ת ומתיר להם לנסוע אך ורק עד בסמוך לנתיב של הקו הסגול ובחזרה. מהרבה קיצוצי קווים הוא היה עושה קו אחד חדש. הוא לא היה מרשה לאף קו לחפוף בחלק מהנסיעה שלו לנתיב של הקו הסגול. כך הוא היה מכריח את הנוסעים להשתמש ברכבת הקלה.
 
לסיכום, כולם היו מפסידים: גם נהגי הרכבים הפרטיים שהיו עומדים בפקקים וגם נוסעי האוטובוסים שהתרגלו לנסוע בקווים ארוכים ונוחים למחוז חפצם מקצה העיר ועד לקצה השני. מבחינתם, הרכבת הקלה סתם חצתה את פ"ת לשני חלקים ואילצה אותם להאריך את נסיעתם עם אוטובוס+רכבת קלה+אוטובוס. 
 
 
לצפיה ב-'הקו הסגול יושלם אולי עוד עשור, תגיד לי בבקשה אילו'
הקו הסגול יושלם אולי עוד עשור, תגיד לי בבקשה אילו
25/02/2017 | 01:06
1
89
קווים בוטלו כאשר נפתח הקו האדום בירושלים. לא תמצא חמישה כאלו.
מה שקרה שמסלולים של קווים קוצרו ונהיו יותר אמינים כתוצאה מכך,
בנוסף שונו מסלולים לחלק מהקווים ואף נוספו קווים חדשים.
לצפיה ב-'למה אתה מגיב לו בכלל '
למה אתה מגיב לו בכלל
25/02/2017 | 13:21
22
לצפיה ב-'סעיף 4 לא נכון והוא יוצא מתוך הנחה שגויה שיגיעו מכל פ"ת'
סעיף 4 לא נכון והוא יוצא מתוך הנחה שגויה שיגיעו מכל פ"ת
24/02/2017 | 21:08
7
90
לתחנות שתוכננו ברחוב העצמאות.
זה היה תירוץ מטעה ומוטעה שאפילו מי שהשתמש בו השתמש בו בצורה צבועה, כי אלה שהשתמשו בטיעון הזה, הציעו באותה נשימה להעביר את הקו הסגול לתוואי שבין כביש 471 לגדר הצפונית שלו עם גישה משכונת כפר גנים ג' לתחנות בתוואי ההוא, כלומר אותה תעבורה מופרכת שחששו ממנה ברחוב העצמאות, לדידם של משתמשי הטיעון המופרך הזה לא הייתה בעיה שהתעבורה הזו תיכנס לרחובות הקטנים שבין רחוב העצמאות לטיילת שצמודה לחומה של כביש 471.
זה היה טיעון NIMBY מהסוג המטופש ביותר שיכול להיות.
 
וגם סעיף 5 לא מדוייק מכיוון שעל הקו הסגול היה ידוע לפני שבניית הבניינים ברחוב העצמאות (למעט הקטע המזרחי של הרחוב בכפר גנים ב') התחילה.
 
ולגבי סעיף 2 - הכיכר הגדולה הייתה אמורה להישאר בכל מקרה והרכבת הקלה הייתה אמורה לעבור דרכה. הכיכרות האחרות אכן היו אמורות להתבטל, אבל ממילא גם כיום יש תלונות על חלק מהכיכרות הללו ובעיקר על הכיכר עם רחוב יפה נוף שגם כך זועקת לרמזור כל בוקר.
לצפיה ב-'אתה צריך להבין איזה שינוי עצום הקו הסגול היה גורם לשכ' כפר '
אתה צריך להבין איזה שינוי עצום הקו הסגול היה גורם לשכ' כפר
25/02/2017 | 02:27
6
96
גנים ג'.
 
אסור למכוניות לחצות את המסילות ללא רמזור. כלומר, כל הכיכרות שיש כעת ברח' העצמאות היו הופכות להיות לצמתים מרומזרים. הצמתים המרומזרים האלה היו הופכים את חיי התושבים לסיוט.
 
בנוסף לכך, עיריית פ"ת היתה מבטלת עשרות כיכרות וצמתים בכל העיר והיתה מאלצת את הנהגים לצאת מביתם אל מס' מצומצם של צמתים. הפקקים שהיו נגרמים מכך היו בלתי נסבלים בנוסף לפקקים שהיו נגרמים מהפקעות הנתיבים לטובת נתיב המסילות.
 
 
תושבי שכ' כפר גנים ג' ביקשו מנת"ע להקים את נתיב המסילות במקום המדרון של הצמחייה שנמצא בשוליים הצפוניים של דרך 471. המדרון היה אמור להיעלם ובמקומו היתה אמורה לנוע הרכבת הקלה במפלס הכביש ולשרת גם את שכ' כפר גנים ג' וגם את השכונות הצפוניות של גני תקווה ושל קריית אונו. נת"ע לא הסכימה לכך ובפגישה עם תושבי השכ' היא הסבירה להם את התנגדותה הנחרצת לבקשתם (ריחוק מריכוזי אוכ', ריחוק ממוקדי תעסוקה, קושי תכנוני להתחבר מפ"ת לדרך 471).
 
עיריית פ"ת ביקשה מנת"ע שתבדוק את האפשרות להפכו לקו תת-קרקעי אבל נת"ע הודיעה חד-משמעית שאין כל הצדקה לכך מבחינת כמויות הנוסעים בפ"ת.
 
לנת"ע נמאס מפ"ת והיא קיצצה את הקו הסגול באזור אונ' בר-אילן. מאונ' בר-אילן הקו לא ימשיך מזרחה לפ"ת.
 
בינתיים התעוררו תושבי ר"ג וקינאו בהצלחת פ"ת לבטל את הקו הסגול אצלם. גם הם לא רוצים אותו אצלם כעת.
 
 
לצפיה ב-'לא ממך אלמד ואבין על כפר גנים ג' '
לא ממך אלמד ואבין על כפר גנים ג'
25/02/2017 | 13:31
5
31
לצפיה ב-'אם אתה תושב כפר גנים ג' אז אתה חב חוב עצום לוועד השכונה שלך '
אם אתה תושב כפר גנים ג' אז אתה חב חוב עצום לוועד השכונה שלך
25/02/2017 | 19:21
4
55
ולעיריית פ"ת שהצילו אותך מסתימת השכונה בפקקים איומים.
 
לגור בשכונה עם רמזור בכל מטר הוא לא מצב שהיית מוכן לסבול, גם אם אתה חובב רכבות קלות.
 
 
 
לצפיה ב-'לידיעתך, השכונה סתומה כל בוקר ביום חול ללא הרמזורים וללא'
לידיעתך, השכונה סתומה כל בוקר ביום חול ללא הרמזורים וללא
25/02/2017 | 19:29
2
51
הקו הסגול, ולאור הבניה החדשה בשכונה, הפקקים רק יחמירו וגם קווי האוטובוס תקועים בפקקים.
כמעט כל פתח תקוה סתומה בבקרים בגלל קידוש המכוניות הפרטיות על ידי העירייה ושימת הרגלים לפיתוח התח"צ בעיר החמישית בגודלה במדינה.
הקו הסגול היה משפר את התנועה בשכונה ובעיר בכלל.
ולכן אני לא חב שום תודה לא לועד השכונה ולא לעיריה.
להיפך, הם אחראים לסתימת השכונה והעיר.
 
אתה מוזמן כל בוקר של ימים א'-ה' למחזה המרנין בכיכרות הנפלאות של רחובות העצמאות וקפלנסקי והעצמאות ויפה נוף.
"הנאה שלמה" מובטחת לך בהמתנה שם תוך "התענגות" על טרפוד הקו הסגול.
וזה עוד לפני אכלוס המתחמים החדשים שנבנים כעת בשכונה.
לצפיה ב-'אם כעת השכונה סתומה, אז תאר לך מה שהיה קורה אם הרכבת הקלה'
אם כעת השכונה סתומה, אז תאר לך מה שהיה קורה אם הרכבת הקלה
26/02/2017 | 03:02
1
30
היתה מפקיעה נתיב נסיעה לכל כיוון + גורמת להצבת רמזורים במקום הכיכרות.
 
(אי התנועה שבמרכז רח' העצמאות הוא צר מידי מלהכיל את צמד המסילות ולכן הנתיב השמאלי היה מופקע מכלי הרכב לכל אורך רח' העצמאות).
 
 
 
לצפיה ב-'עדיף שכלי רכב יהיו תקועים בפקקים ואמצעי התח"צ יסע חופשי'
עדיף שכלי רכב יהיו תקועים בפקקים ואמצעי התח"צ יסע חופשי
26/02/2017 | 09:43
26
מאשר פקקים שגם כלי הרכב הפרטיים וגם אמצעי התח"צ תקועים בהם.
 
אם כבר היום השכונה פקוקה תאר לעצמך מה יהיה בעוד חמש שנים כשמתחמי הבניה החדשה יאוכלסו.
לא לעיריית פ"ת המהוללת ולא לועד השכונה חסר הראייה לטווח ארוך יש פתרונות למצב הזה.
 
והכיכרות הם חלק מהגורמים להחמרת הפקקים.
אתה יכול לשאול את ועד השכונה ואת תושבי השכונה מה דעתם על כיכר העצמאות-יפה נוף. הם היו מוותרים עליה בשמחה.
 
עיריית ראשון לציון רואה לטווח רחוק. עיריית אשדוד רואה לטווח רחוק. עיריית נתניה רואה לטווח רחוק. עיריית באר שבע רואה לטווח רחוק. ארבע ערים שגודלן דומה לגודלה של פתח תקוה.
עיריית פתח תקוה רואה בקושי עד הבחירות הבאות.
לצפיה ב-'וכמובן שהם גם אחראים לכך שנת"ע מחרימה את פ"ת והעיר נשארת'
וכמובן שהם גם אחראים לכך שנת"ע מחרימה את פ"ת והעיר נשארת
25/02/2017 | 19:41
42
ללא מערכת הסעת המונים ראויה, מלבד הקו האדום.
כשפ"ת תגיע לחצי מליון תושבים העירייה תחוב לתושביה (הותיקים והחדשים) חוב גדול מאוד בעיר שאי אפשר יהיה לזוז בה.
לצפיה ב-''
25/02/2017 | 20:10
8
45
היום יש פקקי תנועה עצומים ברחבי העיר, ומה שצריך כדי לפתור את זה זה רכבת קלה, נת"צים (ואולי אפילו רת"צים) ואגרת גודש. וכן, הייתי מוכן לגור גם מעל תחנת רכבת כבדה, לאו דווקא מעל תחנת השנאה.
אני נע, יחד עם עוד עשרות אלפים מתושבי העיר בתחבורה ציבורית, ואתה, כך זה נראה, ברכב פרטי. לא ייפלא שאתה כל כך מתעב תחבורה ציבורית. כך או כך, אתה כנראה תושב פתח תקווה היחיד שמכנה כך את הרכבת הקלה. בתוך עמי אנכי יושב, מעולם לא שמעתי את הכינוי הזה עולה לגבי הקלה של גוש דן.
לצפיה ב-'תושבי פ"ת צריכים לתת למשה12333 את התשובה באוקטובר או נובמבר'
תושבי פ"ת צריכים לתת למשה12333 את התשובה באוקטובר או נובמבר
25/02/2017 | 20:21
5
62
2018. זה כבר לא כל כך רחוק.
לצפיה ב-'ב2013 חשבתי שברוורמן טוב לפתח תקווה '
ב2013 חשבתי שברוורמן טוב לפתח תקווה
25/02/2017 | 20:26
2
62
אבל אז לא הייתה לי זכות הצבעה. אחרי ההטרלה כאן, אני מחכה לראות אם יש מועמד שבאמת חושב עלינו בתחום התח"צ
לצפיה ב-'בגילך אכן התחבורה הציבורית תופסת מקום משמעותי בחייך אבל '
בגילך אכן התחבורה הציבורית תופסת מקום משמעותי בחייך אבל
26/02/2017 | 03:09
1
56
לאחר הלימודים, כשתתחיל לעבוד במשרה מלאה, לא תשתמש בה יותר.
 
כמו כולם.
 
 
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
28/02/2017 | 20:26
7
לצפיה ב-'רגע, מה עם וועד השכונה שלך? גם אותו צריך להחליף? הרי הוא '
רגע, מה עם וועד השכונה שלך? גם אותו צריך להחליף? הרי הוא
26/02/2017 | 03:01
1
42
הוביל את המאבק נגד הקו הסגול.
 
ומה עם תושבי השכונה שלך? גם אותם צריך להחליף? הם בחרו בוועד הזה ותומכים במאבקו.
 
 
 
לצפיה ב-'והיום מצטערים על שקברו אותו והשאירו את השכונה ואת העיר'
והיום מצטערים על שקברו אותו והשאירו את השכונה ואת העיר
26/02/2017 | 09:56
38
בלעדיו.
סוף מעשה במחשבה תחילה.
 
אגב, האם ידועה לך דעתו של יו"ר ועד כפר גנים ג' (שהוא גם חבר מועצת העיר) על ראש עיריית פ"ת? האם ידוע לך מה דעתם של רוב, אם לא כל, חברי ועד השכונה על ראש העירייה?
הם היו מוכנים להחליף אותו היום, לו יכלו לעשות זאת. היום, לא מחר ולא בסוף 2018.
לצפיה ב-'אולי גם לא שמעת שתושבי עירך מתנגדים לקו האדום ורוצים שהוא '
אולי גם לא שמעת שתושבי עירך מתנגדים לקו האדום ורוצים שהוא
26/02/2017 | 03:28
1
50
יהיה תת-קרקעי.
 
האם גם הם מתעבים תחבורה ציבורית?
 
 
 
לצפיה ב-'יצחק עופרי הוא לא 'תושבי', הוא לכל היותר תושב'
יצחק עופרי הוא לא 'תושבי', הוא לכל היותר תושב
28/02/2017 | 20:26
5
לצפיה ב-'תכנית חודשית לרב-קו'
תכנית חודשית לרב-קו
24/02/2017 | 21:02
2
131
שלום!
 
אני די חדש עם עניין התכניות בתחבורה (השתחררתי לא מזמן ככה שלא שילמתי על הנסיעות) ואני מתחיל לעבוד בראשון.
אגיע לעבודה ואחזור הביתה עם קו 184 של אפיקים מאורנית לפתח תקווה ואני מעוניין לטעון את הרב קו שלי בתכנית שתקל על השימוש בתחבורה.
ניסיתי לקרוא באתר אפיקים על התכניות הקיימות, ראיתי חופשי חודשי חום/לבן/אריאל בלבד ולא הצלחתי להבין איזו תכנית מתאימה לי.  אני מעוניין בתכנית שאוכל להשתמש בה גם ברכבת לנסיעות שאעשה מידי פעם.
ה"מטרה הסופית" היא להטעין את הכרטיס פעם בחודש בתכנית מסוימת ולאחר מכן אוכל להשתמש בו גם לנסיעות לעבודה, גם לנסיעות ברכבת וגם לנסיעות בקווים שהם לא של אפיקים (בתוך תל אביב למשל).
אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי קצת סדר בכל הבלגן ולהמליץ לי על התכנית המתאימה לי!
 
תודה מראש!
לצפיה ב-'לא משתלם לעשות חופשי חודשי לנסיעות של "מדי פעם"'
לא משתלם לעשות חופשי חודשי לנסיעות של "מדי פעם"
24/02/2017 | 22:08
1
115
אולי כדי להגיע לעבודה משתלם לך לעשות חופשי חודשי, אבל לנסיעות של "מדי פעם לתל אביב" זה מאוד לא משתלם, כי חוזה שכולל גם את תל אביב, גם את פתח תקווה, וגם את איזור אריאל הוא מאוד יקר.
 
ראה פירוט מחירים כאן:
 
לנסיעות שלא לעבודה, הכי נוח פשוט להטעין ערך צבור על הרב קו, שבו אפשר להשתמש בכל הארץ ומקבלים עליו 20% הנחה לעומת תשלום במזומן. אם אתה מתכוון לעשות יותר מנסיעה בודדת ביום (נניח רוצה לנסוע ברכבת לת"א ואז לקחת אוטובוס בתוך ת"א ואז אוטובוס בחזרה ועוד רכבת בחזרה) אז אתה יכול פשוט לקנות חופשי יומי של "טבעת 1" (ת"א ופ"ת כלולות בה) באותו יום.
 
בנוגע לנסיעות לעבודה, יש לעשות חישוב לפי הנוסחה הבאה:
מספר נסיעות ביום (בד"כ 2) X (מחיר לנסיעה בודדת פחות 20%) X ימי עבודה בשבוע X ארבע שבועות בחודש.
 
התוצאה של החישוב הזה היא עלות הנסיעות החודשית בערך צבור. אם התוצאה הזו יקרה יותר מחופשי חודשי מתאים (למשל אותו חופשי חודשי שראית באתר של אפיקים, או אלו בקישור ששלחתי) אז עדיף לקנות חופשי חודשי. אחרת, עדיף להשתמש בערך צבור.
 
מקווה שעזרתי.
לצפיה ב-'תיקונון: 4.33 שבועות בחודש :)'
תיקונון: 4.33 שבועות בחודש :)
25/02/2017 | 03:04
34
לצפיה ב-'וידאו של מסך מגע בתחנת אוטובוס בהרצליה.'
וידאו של מסך מגע בתחנת אוטובוס בהרצליה.
23/02/2017 | 19:44
8
346
לצפיה ב-'יפה!'
יפה!
23/02/2017 | 20:55
4
180
התקדמנו. אם זה יעבוד טוב זה צריך להיות בכל תחנת אוטובוס פופולרית בארץ (לא בתחנות קטנות ביישובים מרוחקים, לא שווה את הכסף איפה שאין הרבה נוסעים).
 
מה שכן, הייתי שמח אם היה ממשק קולי או ממשק בנפנופי ידיים (כמו מצלמת הקינקט של מיקרוסופט), כי מסך מגע ציבורי זה דבר מאוד מגעיל מבחינה היגיינית.
 
כן, יותר מגעיל מעמודים שמחזיקים בהם באוטובוס, כי לפחות חלקם (אם היצרן יודע מה הוא עושה, ואם לא צבעו אותם בצביעה נוראית כמו באוטובוסים הישנים של דן) עשויים ממתכת שיש לה חיטוי-עצמי (כן, זה דבר אמיתי, לא ממבו-ג'מבו של ניו-אייג'. מקורות: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23622745 וגם https://en.wikipedia.org/wiki/Oligodynamic_effect). מסכי מגע לעומת זאת מצופים בשכבת זכוכית ששאריות שומניות מידיים של אנשים נדבקות אליה, ומשמשות קרקע פורייה לוירוסים וחיידקים.
 
בקיצור - זה מעולה שזה קיים, אבל אני אישית לא אשתמש בזה ואמשיך להשתמש בסמארטפון שלי במקום.
לצפיה ב-'אז איך אתה מזמין במקדונלדס? יותר אין קופות בסניפים אלא רק '
אז איך אתה מזמין במקדונלדס? יותר אין קופות בסניפים אלא רק
24/02/2017 | 00:16
3
239
מסכי מגע ענקיים לציבור.
 
מסכי המגע כל כך מייעלים את השירות במקדונלדס וכל כך ידידותיים למשתמש עד שאין כל סיכוי ששאר רשתות המזון לא יילכו בעקבותיהם.
 
ואיך אתה מוציא כסף מהכספומט או תדפיסי חשבון מעמדות ההדפסה בבנק? הכל עם מסכי מגע.
 
איך אתה מדפיס/מצלם באוניברסיטה? הכל גם עם מסך מגע.
 
אם באמת זה היה מסוכן לציבור אז כבר מזמן היו מבטלים את זה ולא מרחיבים עוד ועוד את השימוש בטכנולוגיה הזאת.
 
בבחירות הבאות או בבחירות שלאחריהן אתה גם תצביע בקלפי באמצעות מסך מגע.
 
 
לצפיה ב-'באיזה סניף בוטלו לגמרי הקופות?'
באיזה סניף בוטלו לגמרי הקופות?
24/02/2017 | 15:59
84
ואני מאוד מקווה שלא יעברו להצבעה ממוחשבת לכנסת.
ראינו בבחירות בפריימריז של מפלגת העבודה שזה מתכון לזיופים, וגם בבחירות בארצות הברית לא חסרים זיופים במדינות שיש בהן את זה.
 
וכמובן עדיפה הזמנה דרך האפליקציה מאשר במסכי המגע.
 
כל המעבר למסכים זה לצורך חיסכון בעליות, כח אדם זאת העלות הכי גבוהה של עסק.
לצפיה ב-'לא ביטלו שום קופה. תעבור לפאר את פ"ת בפוטו כלכליסט בבקשה.'
לא ביטלו שום קופה. תעבור לפאר את פ"ת בפוטו כלכליסט בבקשה.
24/02/2017 | 16:26
1
90
גם באירופה המסכים לא מחליפים את עמדות הקופה.
לצפיה ב-'בטח שבוטלו. כנראה שלא ביקרת בסניף שלהם לאחרונה. מסכים כאלה '
בטח שבוטלו. כנראה שלא ביקרת בסניף שלהם לאחרונה. מסכים כאלה
24/02/2017 | 18:48
119
בדיוק ישמשו גם להצבעה בקלפי בבחירות הבאות או בבחירות שלאחריהן.
 
כשתשתמש בהם, תבין.
 
 
 
לצפיה ב-'מגניב ביותר!'
מגניב ביותר!
24/02/2017 | 00:59
34
לצפיה ב-'חיפשתי עוד מידע על זה באינטרנט, זה היחיד שנראה רלוונטי'
חיפשתי עוד מידע על זה באינטרנט, זה היחיד שנראה רלוונטי
24/02/2017 | 01:20
109
 
משתמע מהכתבה שזו יוזמה של העיריות באיזור ושל חברת מטרופולין, אבל מדובר במקומון ואני מפקפק באמינות המידע שבמקומונים.
 
אם זה יצליח שם אני מקווה לראות את זה גם בערים אחרות בארץ, זה יהיה מעולה בת"א וירושלים באיזורים רוויי תיירים.
 
לצפיה ב-'הותקן בשבוע האחרון?'
הותקן בשבוע האחרון?
24/02/2017 | 02:34
91
יצא לעבור שם די הרבה ולא היו צגים
לצפיה ב-'רכבת ישראל מציגה ”שכחו אותי בתחנה”'
רכבת ישראל מציגה ”שכחו אותי בתחנה”
24/02/2017 | 16:50
1
294
וכל מילה נוספת מיותרת
 
לצפיה ב-'מזכיר את מה שקרה ב2013 כשתחנת הרצליה הוצפה'
מזכיר את מה שקרה ב2013 כשתחנת הרצליה הוצפה
24/02/2017 | 20:52
67
לצפיה ב-'הולך להיות לנו ממש "כיף" עם הקרונות האלו'
הולך להיות לנו ממש "כיף" עם הקרונות האלו
24/02/2017 | 14:20
49

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ