לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'בשביל יוסף, תשלום באוטובוסים בהוראת קבע בכרטיס אשראי'
בשביל יוסף, תשלום באוטובוסים בהוראת קבע בכרטיס אשראי
25/01/2017 | 13:28
39
392
לצפיה ב-'זה יעבוד רק עם מסלקה מקוונת לגמרי'
זה יעבוד רק עם מסלקה מקוונת לגמרי
25/01/2017 | 14:51
17
184
והתקן לא יאפשר זאת, כי קאליפסו הוא תקן ללא אשראי ועובד בצורה לא מקוונת עם חוזים אשר טעונים פיזית על גבי כרטיס הרב-קו והשימושים נמסרים למטה האחורי ע"י המערכות של קופסאות נהג ומאמתים פעם בכמה ימים עד לחודש. כדי לאפשר צבירת פרטי נסיעות בזמן אמת וגם כדי "להקשיב" ללקוח (חייבת פה תמסורת דו-כיוונית) ולצבור נסיעות לחיוב עתידי צריך שהתח"צ תהיה מחוברת לרשת כל הזמן ואנו עדים לאיך המפעילות אינן עושות את זה

כרטיס אשראי לעומת זאת אינו שומר יתרת חשבונך על גבי הכרטיס אלא רק פרטי זיהוי אשר מועברים לסולק האשראי כאשר אתה מעביר כרטיס או פריטיו במסוף (שגם יכול לדחות עסקאות לביצוע על כולן בסוף יום העסקים...)
לצפיה ב-'אין צורך כאן בזמן אמת'
אין צורך כאן בזמן אמת
25/01/2017 | 14:58
16
154
בסוף כל יום הדיווחים מגיעים למרכז, ורק פעם בחודש יש חיוב מכרטיס האשראי או מחשבון הבנק.

כמו שפעם עבדו המגהצים של כרטיסי האשראי, היו מגהצים טופס, אחרי זה מפקידים בבנק.

לצפיה ב-'צודק בהחלט'
צודק בהחלט
25/01/2017 | 15:08
112
ולכן אמרו שם שהחיוב יהיה אחת לחודש לפי כמות הנסיעות שביצעת.

לצפיה ב-'זמן אמת לזיהוי חשבון מקוון של נוסע בלי קשר לאמצעי התשלום'
זמן אמת לזיהוי חשבון מקוון של נוסע בלי קשר לאמצעי התשלום
25/01/2017 | 15:11
14
96
המוגדר. קופת נהג וולידטורים צריכים לדעת לזהות נוסע מקוון עפ"י מספר רב-קו ולא לחייב בחוזה פיזי ברב-קו בפני עצמו אלא לרשום פעולת חיוב במרחוק על החשבון שאליו מצורף אמצעי התשלום, ולזה צריך הקשבה וחיבור
לצפיה ב-'לא צריך זיהוי זמן אמת.'
לא צריך זיהוי זמן אמת.
25/01/2017 | 15:20
80
המערכת כנראה תעבוד כך:
חוזה נוסף ברב קו, דומה לחוזה הערך הצבור שקיים היום, שמסמן לקופסאות הנהג / הולידטורים לרשום את החיוב למספר כרטיס הרב קו הזה כמו שרושמים חיוב במכולת. בסוף היום הנתונים מקופסאות הנהג מסונכרנים למסלקה של משרד התחבורה (זה תהליך שקורה כבר היום וזה מה שמאפשר לשחזר כרטיס שאבד) והמסלקה תחבר את כל החיובים של כל כרטיס רב קו, ותוסיף אותם לחשבון במסד הנתונים שלה.
ואז, בתאריך מוגדר בחודש, המסלקה תחייב את כרטיס האשראי המשוייך בdatabase שלה לכרטיס הרב קו האמור בסכום הנדרש לפי הנתונים שהועברו מקופסאות הנהג.

לא צריך בדיקה מקוונת.
לצפיה ב-'כן צריך לרשום יתרה שלילית בחוזה ברב קו'
כן צריך לרשום יתרה שלילית בחוזה ברב קו
25/01/2017 | 15:21
12
79
ולכן אין צורך בתקשורת און ליין.
רק לקראת סוף החודש היתרה שמופיעה בשרת תשודר ללקוח.

לצפיה ב-'לא יכולה להיות יתרה שלילית בקליפסו'
לא יכולה להיות יתרה שלילית בקליפסו
25/01/2017 | 15:38
11
78
ה-counter ערך צבור, או נסיעות מכל סוג שהוא ללא קשר אם הוטען עם קוד שיתוף או לא (המאפשר שימוש במספר מפעילים) אינה יכולה להיות שלילית. זהו מספר קסדצימלי חיובי ללא שברים (uint) בין 0 ל 40000 - כאשר מחייבים לך ערך צבור 5.90 לדוגמה יורד ב-counter 590 שהם 0x24eh

בתקן יש רק חוזה קאונטר (ערך צבור), כמות נסיעות (כרטיסיה שגם היא אינה יכולה לרדת מתחת לאפס) ותקופתי אשר תלוי מהזמן הנוכחי , כל החוזים פועלים שמורים פיזית על כרטיס
לצפיה ב-'שוב, לא צריך ייתרה שלילית על הכרטיס'
שוב, לא צריך ייתרה שלילית על הכרטיס
25/01/2017 | 15:44
9
67
החוזה שיישמר על הכרטיס יכול להיראות כמו חוזה חופשי חודשי לכל דבר. קופסת הנהג במילא רושמת איזה כרטיס ביצע איזו נסיעה. אז כל מה שצריך זה לגרום לקופסאות הנהג תמיד "לאשר" חוזה מסוג זה, ואז בסוף היום המסלקה יכולה לסכם את הנתונים כשהיא במילא אוספת אותן מכל קופסאות הנהג.
לצפיה ב-'במקרה הזה ירשם רק שימוש בחוזה ולא פרטים משתנים'
במקרה הזה ירשם רק שימוש בחוזה ולא פרטים משתנים
25/01/2017 | 15:57
8
65
כגון קודים לחיוב עפ"י מרחק נסיעה משתנה, חוץ מזה ילך היישום של מעבר שעתי או המשך
אם תטעין איזה חוזה כזה (איזה "חופשי שנתי" או בכלל "חופשי תקף ל-8 שנים ברצף" תכנית זה אפשרי) יירשם רק השימוש בו

על השלילי עניתי לחול נטוש שזה אין סיכוי עפ"י תקן
לצפיה ב-'אני לא מבין למה אתה חושב שלא יהיה המשך או מעבר שעתי'
אני לא מבין למה אתה חושב שלא יהיה המשך או מעבר שעתי
25/01/2017 | 16:03
7
64
כשאני מתקף חוזה חופשי שנתי (למשל) התיקוף נרשם בכרטיס כולל שעה ותאריך.
קופסת הנהג אמורה להקליט את מצב הכרטיס (כולל היסטוריית נסיעות) בכל תיקוף, כדי שיהיה אפשר להשתמש בזה לסטטיסטיקות. זה מספיק נתונים כדי לחשב את המעבר השעתי ונסיעות המשך. גם פרטים משתנים אפשר לעשות בתיקוף כזה, כמו שכשאני נכנס ברכבת אז נרשם לי "שימוש בחוזה 1, כניסה" ו"שימוש בחוזה 1, יציאה" ואת שם התחנה.
כמו שכתוב כניסה ויציאה ואת התחנה אפשר לרשום גם את קוד המחיר, כדי שישתמשו בזה לחישוב נסיעת המשך.
לצפיה ב-'אפשר אבל'
אפשר אבל
25/01/2017 | 16:44
6
52
מה שכתבת ניתן כבר כיום רק בערך צבור וכרטיסיות. חוזה תקופתי אינו כולל את התת-מאפיינים שבהם נרשם המעבר, אלא רושם רק "כניסה" או יציאה.

פרטים משתנים בתיקוף חוזה תקופתי איך לדעתך? אוטובוס הנוסע דרך מספר אזורים עם מחיר שונה לכל קטע, אבל תיקוף חוזה תקופתי מתקף רק כניסה וכשאתה יוצא בתח"צ זה או אחר מהאזור של החוזה שלך אתה ניגש לשיחות בירור לנהג ותשלום את מה שחסר ידנית בערך צבור

זה היה יכול להיות "קצת" יותר מסודר אם היו תמיד מקפידים על שימוש בקודי אזור הנכונים, כך שאם תח"צ בין אזורי היה משנה לאזור האחר נכון תוך כדי נסיעה אתה היית צריך רק לתקף שוב את ה"כניסה" בחופשי שנתי ואז בפרופיל המקוון זה היה אחר כך מחושב כנסיעה בין אזורית. אך כמה נוסעים יתקפו שוב בחציית אזורים? בלונדון אולי זה עובד במעבר למערכת הארצית אבל בישראל זה לא ילך, נוסעים ימצאו תרוצים לא לתקף שנית ("לא רוצה חיובים כפולים") ואז יוצא שבנסיעה "המקוונת" ישלמו 5.90 על נסיעה שהיתה אמורה לעבור ב-9.30
לצפיה ב-'לא מבין מה הבעיה'
לא מבין מה הבעיה
25/01/2017 | 23:09
5
47
כמו שכשאני נכנס ברכבת אז בlog כתוב "כניסה" וכשאני יוצא כתוב "יציאה" אפשר להחליף את הstring הזה של הכניסה/יציאה בstring שיגיד איזה קוד תוקף.

וכל הדיון הזה זה רק כי אני בטוח שאפשר לממש את זה offline. אם משרד התחבורה רוצה הוא יכול גם להורות על מימוש online, שחלק מקופסאות הנהג שקיימות כיום כבר מתאימות לו מבחינת חומרה (מודם סלולרי) כי הן מותאמות גם לתקן contactless לאשראי שדורש חיבור לאינטרנט (הפיצ'ר קיים בחומרה אבל לא משתמשים בו בגרסה הישראלית של התוכנה, לפחות כך בקופסאות הנהג של דן)
לצפיה ב-'החלפת ה-string במקרה של חוזה תקופתי זה לא דבר מעשי כי '
החלפת ה-string במקרה של חוזה תקופתי זה לא דבר מעשי כי
26/01/2017 | 06:43
4
58
הוא לא string אלא מערך פרמטרים שלם ובסוג חוזה תקופתי (contract type: periodic) אין לשדה הזה פרמטרים שמאפשרים לקבוע קוד מחיר וכמה לרשום חיוב. דבר זה יש בפרמטרי תיקוף חוזה counter ערך צבור שבמקרה של הרכבת גם תלוי ב-"אישור מוקדם" על כמה לחייב ואיזה קוד כשאתה מתקף בטרום תיקוף ואז עובר בשער שעושה את החיוב בפועל

אז עם תקופתי יש לך רק "כניסה/יציאה" אך ללא פרמטרי קוד, ואין לך פה אפשרות להגדיר כמה לחייב בכניסה כדי לאפשר יציאה בתחנה מרוחקת מחוץ לאזור. אך אולי כן אפשר לחייב חוזה חצי מקוון כזה אחר כך במסלקה ברכבת כשאתה עובר בשער יציאה בתלוי איפה הייתה כניסה אז זה פותר את הבעיה של הלא יכול לצאת שהזכרת כאן, אך עדיין יהיה בלבול בין נוסעים ה"חצי מקוונים" עם חיוב מרחוק ביציאה לבין נוסעים קלאסיים של היום שנדרשים לטרום תיקוף וחיוב בכניסה או טעינות חוזה, כי אף אחד לא זוכר מה יש לו ברב-קו והאם הוא צריך טרום תיקוף או לא

אני מניח שאתה רואה רק את ההיסטוריה שבחרו לך להציג ברב-קו אונליין? אז קח את קורא הכרטיסים ופשוט פתח את הרב-קו בזה, הוא יראה לך המון פרטי קליפסו אשר הממשק "למשתמש הרגיל" אינו מציג, ובצורה משורשרת אם פתיחת כל הפרמטרים, ומיד תראה על מה אני מדבר

כפי שהזכרתי, ובמקרה של אוטובוס, תיקוף תקופתי "חצי מקוון" כשלא מבוצע חיוב בפועל בחוזה אלא רושם לא מקוון בסוף היום במסלקה אפשרי אם יקפידו להשתמש בקודי אזור נכונים, וכל המתקפים יגדירו קוד אזור מה-GPS, ויהיה תיקוף אמצע נסיעה במעבר בין אזורי כשהאוטובוס משנה אזור. דבר שלא יהיה כי כבר השוותי את הישראלים ללונדונים (שבמקרה שלהם זה גם מאוכף ע"י קנס קטן בחיוב יתר בכניסה הבאה אם אתה עובר בלי תיקוף המעבר) וגם אז כל משתמשי חוזה החצי מקוון יידרשו לזכור שאליהם לתקף מספר פעמים פעם בכל אזור וזה יגרום לבילבולים כי ישארו המון משתמשים קלאסיים עם חיוב תיקוף על פני הכרטיס ללא "חוזים מרוחקים" שיתקפו כרגיל רק במעמד הכניסה לתח"צ

אשר לעדכוני מסד הנתונים ליישום מקוון - רכבת ומטרונית כבר עושים את זה בחצי מקוון כי יש פער בין עדכון המסד, כשאתה קונה חוזה כאן או כאן עליך לחכות 30/45 דקות לפני הנסיעה כדי עדיין לבצע טעינה בפועל על כרטיס ותיקוף מיידי בשער המעבר/עמדת מטרונית ראשית. אילו זה היה מתעדכן תוך שניות ספורות אז זה היה מקוון, אך לא יהיה כי הדבר כרוך בהעברת הרבה נתונים ועומס על חיבור לאינטרנט (מצריך ידע על סטטוס של כל נוסע) שלא מעשי באוטובוס עם מודם סלולרי. שלא קשור לחיובי טווח קצר באשראי כי את אלה אפשר לשמור לחיוב אחר כך בהגעה לקליטה טובה
לצפיה ב-'עם תקופתי יש לי כניסה/יציאה גם עם פרמטר של שם תחנה'
עם תקופתי יש לי כניסה/יציאה גם עם פרמטר של שם תחנה
26/01/2017 | 11:43
3
42
שם התחנה הוא string. סע ברכבת ובדוק עם האפליקציה "רב קו"

כתוב אצלי "רכבת ישראל, אשכול רכבת ישראל ראשי, תחנה: תל אביב אוניברסיטה"
ברב קו אונליין כתוב גם אם זו כניסה או יציאה.

אם יש שם מספיק מקום לשם אשכול ולשם תחנה, יש שם מספיק מקום לקוד מחיר, לא?
לצפיה ב-'כאמור נסה את cardpeek שיראה לך דברים שאפליקציות אינן מראות'
כאמור נסה את cardpeek שיראה לך דברים שאפליקציות אינן מראות
26/01/2017 | 22:13
2
149
(וכך הוא קורא) שם תחנה הוא מספר קסדצימלי לכל דבר וקיימות טבלאות שיוך (לא מעודכן פה) מספרים אלה לשמות קודים, תחנות, קוים, חוזים וכו' . ראה תמונה מצורפת. זה תיקוף ערך צבור של הכרטיס הזה
לו היה זה חוזה תקופתי, לא נרשם ביומן הפעולה Fare code/Debit amount (שכן נרשם בתיקוף חוזה מסוג ערך צבור), אבל כפי שאפשר לראות, עדיין נשארים כל המאפיינים האחרים הלא קשורים ישירות לכרטיס, כולל קוד אזור, קוד קו, קוד אשכול, קוד שיתוף אם הוגדר, קוד תחנה נוכחית (תחנת עלייה אך באוטובוסים לא מקפידים על זה ומתקפים רוב מתחנת מוצא), מספר אוטובוס, מספר מכשיר תיקוף/קופת נהג... רק מספר רישוי חסר ושם נהג חחחחח

או שמידע יותר מעודכן על הממשק וטבלת שיוכים מעודכנת יותר תקבל אם תפתח את ה-dll הזה באיזה דקומפילטור (הקובץ חלק מה-service שבאמצעותו טוענים דרך אתר הופ-און, אגב מאת שימקוטק ולודן טק). הפורום לא נתן לצרף להודעה, אז העליתי לאתר שיתוף קבצים

לצפיה ב-'יש לך שם "fare code" אז מה הבעיה?'
יש לך שם "fare code" אז מה הבעיה?
27/01/2017 | 12:05
1
35
הנה בעצמך הראית שיש שדה שמאפשר לשמור את קוד המחיר, מה שיאפשר מימוש של כל הדברים שצריך.
לצפיה ב-'יש כי במקרה הזה זה ערך צבור, אך בתקופתי אין fare code'
יש כי במקרה הזה זה ערך צבור, אך בתקופתי אין fare code
27/01/2017 | 22:39
29
ו-debit amount אשר מקושרים לחוזה ערך צבור ברשימת החוזים ול-counter המתאים ברשימת ה-counters

שדה זה יש עם סוג חוזה ערך צבור וברי מניה, לא בתקופתי

עכשיו מובן?
לצפיה ב-'את התקן תמיד אפשר לעדכן, ובכל מקרה השימוש בישראל לא תואם מאה'
את התקן תמיד אפשר לעדכן, ובכל מקרה השימוש בישראל לא תואם מאה
27/01/2017 | 11:19
36
אחוז לתקן.
לצפיה ב-'אני אופטימי זהיר אבל נשמע טוב!'
אני אופטימי זהיר אבל נשמע טוב!
25/01/2017 | 20:21
81
במקרה הפסימי, מדובר סה"כ על שימוש ברב קו כמעין "כרטיס אשראי" והנוסע עדיין יצטרך לבחור מראש את סוג הכרטיס בהתאם לצרכיו.
במקרה האופטימי, הנוסע רק מתקף את הכרטיס בכל עלייה והמערכת מחשבת אוטומטית האם לחייב נסיעה חד פעמית או מנוי תקופתי כלשהו.

אני מנחש שהתרחיש הפסימי יתרחש בשלב ראשון ובהדרגה ישפרו לכיוון התרחיש האופטימי תוך הכנסת מערכת תעריפים ארצית לנסיעות חד פעמיות ומנויים.
לצפיה ב-'הדבר פסול לחלוטין כל עוד התשלום הוא לנהג בלבד ובמזומן בלבד'
הדבר פסול לחלוטין כל עוד התשלום הוא לנהג בלבד ובמזומן בלבד
26/01/2017 | 02:15
19
131
אין כל פתרון למקרה של תקלה בכרטיס הרב קו באוטובוס ובמקרה שכזה אין לנוסע כל אפשרות להוכיח דבר, ולכן במקרה של תקלה ברב קו באוטובוס הנוסע ידרש לשלם לנהג בלבד ובמזומן בלבד!!!

ולכן הפתרון הזה או הרעיון הזה הוא פסול לחלוטין כל עוד התשלום עבור הנסיעה באוטובוס מתבצע לנהג בלבד ובמזומן בלבד!!!

ואילו ברכבת / בכרמלית / במטרונית, אין לי כל צורך בפתרון שכזה מאחר ושם אין לי שום בעיה ומעולם לא היתה לי שם בעיה. הבעיה היא רק באוטובוסים והפתרון הזה לא מביא כאמור כל תועלת ולמעשה לא פותר את הבעיה האמיתית. אם רק היו פותרים את הבעיה האמיתית, אין כל צורך בספין הזה.

בניגוד לטענתך, הפתרון הזה הוא לא בשבילי מאחר ובשלב זה הפתרון לא מביא לי כל תועלת וגם לא יכול להביא לי כל תועלת כל עוד נהג האוטובוס ונהג האוטובוס בלבד עוסק בכספים ואין כל אפשרות לרכוש כרטיסים במכונות אוטומטיות.

לצפיה ב-'אני לא מבין אותך, יוסף'
אני לא מבין אותך, יוסף
26/01/2017 | 11:44
1
80
אם אתה הולך לחנות ועושה קניות ונופל להם האינטרנט אז אי אפשר לשלם באשראי, אתה לא משלם במזומן? זו גם דוגמה לתקלה שקורת. כרטיסי אשראי לא חפים מתקלות בדיוק כמו כרטיס רב קו.
לצפיה ב-'אם נופל להם האינטרנט אז אפשר לבצע עיסקה באישור ידני...'
אם נופל להם האינטרנט אז אפשר לבצע עיסקה באישור ידני...
26/01/2017 | 13:12
75
כאשר מבצעים עיסקה באישור ידני, ניתן לבצע את העיסקה במקרה ואין תקשורת.

על מנת לבצע עיסקה באישור ידני יש להתקשר טלפונית למוקד האישורים של חברת האשראי ולבקש אישור עבור העיסקה ולקבל מחברת האשראי מספר אישור.

(קיימת גם אפשרות נוספת על מנת לחסוך זמן בה אפשר לתקוע מספר סתם... החיסרון של הקשת מספר סתמי הוא בכך שחברת האשראי לא תזכה את בית העסק במקרה של כרטיס חסום / גנוב / או במקרה של עיסקה בסכום גבוה וחריג מעל מסגרת האשראי בכרטיס. ולכן יש סיכון לבית העסק בביצוע עיסקה בהקשת מספר סתמי. ולמרות זאת ברשת המזון שאני קונה בוחרים להקיש מספר סתמי ולהסתכן...).

במקרה של הפסקת חשמל או תקלה במחשב, אפשר למסור להם (לחנות) את פרטי כרטיס האשראי לצורך חיוב עתידי (נקרא עיסקה טלפונית או עיסקת חתימה בלבד).

מה שכתבתי לעייל אלה הם הדרכים שאני משלם בכרטיס אשראי במקרה של תקלה כשנופל קו התקשורת או כשיש תקלה במחשב או הפסקת חשמל. הרוב דווקא בוחרים לתקוע מספר אישור סתמי ולהסתכן. את כל מה שתארתי לעייל לא ניתן לבצע באוטובוס.

ולשאלתך, אני אף פעם לא משתמש בכסף מזומן ואף פעם אין ברשותי כסף מזומן. אני לא מלכלך את הידיים שלי בכסף מזומן ואני עושה את הכל על מנת שלא אצטרך חלילה וחס ללכלך את הידיים שלי בכסף מזומן. והאמת היא שבשנים האחרונות אין ברשותי אפילו פנקס שיקים. אני מחזיק בארנק רק כרטיסים מגנטים (כרטיסי אשראי של חברות מתחרות וכרטיסי מועדון של בתי עסק שונים).

אופס... ויש לי בארנק גם כרטיס רב קו אנונימי עם יתרת 0, כרטיס שלא בשימוש. (בבית שוכבים אצלי במגירה נסתרת שני כרטיסי רב קו אישיים שאינם בשימוש שבעבר הזמנתי אותם דרך אתרי האינטרנט של חברת קווים ורכבת ישראל)
לצפיה ב-'יוסף, הטענות שלך מתבססות על בסיס חוקי?'
יוסף, הטענות שלך מתבססות על בסיס חוקי?
26/01/2017 | 12:39
16
85
לי נראה שאם הרב קו אינו עובד, אין שום בסיס חוקי שיכול לחייב אותי לשלם על הנסיעה בכלל, ודאי שלא במזומן (ואם אין לי מזומן עליי? זה אשמתם שהמכשיר או הכרטיס לא עובד.) האם אתה מכיר חוק אחר?
וכך גם נשמע לי שיהיה בכל פתרון אחר שיהיה.
לצפיה ב-'האמת שבזה יוסף צודק חלקית'
האמת שבזה יוסף צודק חלקית
26/01/2017 | 12:46
15
87
אם הרב קו לא עובד *לכולם* (תקלה בקופסת הנהג) הנהג מעלה אנשים בלי תשלום בד"כ.

אם הרב קו לא עובד לאדם ספציפי (והוא לא יכול להטעין אותו באמצעות רב קו אונליין ודומיו), אז אותו אדם ספציפי חייב או לשלם במזומן או לרדת מהאוטובוס, אחרת עלול לחטוף קנס.

אבל הטעות של יוסף הוא שהוא חושב שהתקלות האלו הם דבר שקורה בשגרה (וגם זה שהוא נמנע מלהשתמש בכסף מזומן אבל זה כבר סיפור אחר)
לצפיה ב-'ואם יתקלקל כרטיס האשראי?'
ואם יתקלקל כרטיס האשראי?
26/01/2017 | 16:00
4
58
גם אז ידרשו ממנו תשלום במזומן.
לצפיה ב-'אפשר להקיש ידנית את מספר כרטיס האשראי'
אפשר להקיש ידנית את מספר כרטיס האשראי
26/01/2017 | 17:20
67
בכל הקופות הרושמות ובכל מסופי האשראי ניתן לבצע הקשה ידנית של פרטי כרטיס האשראי. כך שבמקרה שיתקלקל כרטיס האשראי ניתן עדיין להשתמש בו.

חברות האשראי חכמות הרבה הרבה יותר מחבורת השלומפרים שהמציאה את כרטיס הרב קו ואת תקן הקליפסו.

חברות האשראי פעלו על מנת שניתן יהיה אפשר להשתמש בכרטיס גם במקרה של תקלות. והכל כבר הוטמה לפני שנים רבות בתוך התוכנה כולל אפשרות הקשת מספר CVV ועוד כל מיני פרמטרים ופיצ'רים שונים.

ומה בדיוק עשו חבורת השלומפרים שהמציאה את כרטיס הרב קו?

באוטובוסים במקרה של תקלה אין כל אפשרות לבצע הקשה ידנית של פרטי זיהוי הלקוח וחלה החובה על הנוסע לשלם לנהג בלבד (אין כל אפשרות לקנות כרטיס בקופה מאוישת או במכונה אוטומטית), והתשלום לנהג אפשרי במזומן בלבד. אין כל אפשרות למסור לנהג האוטובוס את פרטי כרטיס האשראי על מנת שחברת האוטובוסים תבצע חיוב עתידי ממשרדי המרכז הלוגיסטי של החברה.

לצפיה ב-'תמונה במיוחד בשבילך כיצד עובדת השיטה החכמה של חברות האשראי'
תמונה במיוחד בשבילך כיצד עובדת השיטה החכמה של חברות האשראי
26/01/2017 | 17:30
2
205
באוטובוסים אין מערכת חכמה שכזו. כרטיס הרב קו הוא למעשה כרטיס טיפש מאחר ובמקרה של תקלה למחזיק בו אין כל אפשרות להוכיח דבר בעת המפגש עם נהג האוטובוס.
לצפיה ב-'ברוב בתי העסק לא יתעסקו עם אישור ידני בגלל הטרחה והסכנה'
ברוב בתי העסק לא יתעסקו עם אישור ידני בגלל הטרחה והסכנה
27/01/2017 | 17:30
1
57
אשראית פועלת במכונות הכרטיסים של דן ב"ש- גם אשראי,גם כרטיס נייר וגם אשראית.

לצפיה ב-'בשביל לקוחות כמוני גם יזמינו במיוחד טכנאי מחשבים...'
בשביל לקוחות כמוני גם יזמינו במיוחד טכנאי מחשבים...
28/01/2017 | 13:33
43
בבתי העסק המיוחדים שבהם אני נוהג לערוך קניות, יבצעו במקרה של תקלה (שזה דבר נדיר ביותר) הקשה ידנית של פרטי כרטיס האשראי. ובמקרה שהעובדת או מנהל החנות או הבעלים של החנות לא יודעים לעשות זאת הם יתקשרו טלפונית למוקד התמיכה הטכנית של בית התוכנה לצורך קבלת עזרה (למרכז התמיכה יש אפשרות להיכנס מרחוק לקופה הרושמת באמצעות תוכנות כמו pcAnywhere וכו...). הרוב דווקא יודעים לעשות זאת היטב וזה נדיר ביותר שעובד צריך להתקשר טלפונית לתמיכה. נדיר עוד יותר זה שעובד מתקשר טלפונית למוקד האישורים של חברת האשראי לצורך קבלת אישור עבור העסקה, הרוב מעדיפים להקיש מספר אישור סתמי.

כמובן שגם קיימת האפשרות להשאיר בבית העסק את פרטי כרטיס האשראי על מנת שהם יבצעו חיוב עתידי (כמו עיסקה טלפונית).

אבל באוטובוסים בישראל כמו באוטובוסים בישראל הכל הולך עקום ומעוות לחלוטין והתשלום הוא לנהג האוטובוס בלבד ובמזומן בלבד ולא קיימת שום אפשרות לרכוש כרטיסי נסיעה בקופות מאוישות או במכונות אוטומטיות למכירת כרטיסי נסיעה למעט באוטובוסים בעיר באר שבע שהזכרת בתגובתך.
לצפיה ב-'על מה מבוססת הטענה שלך?'
על מה מבוססת הטענה שלך?
26/01/2017 | 19:06
9
73
לא נראה לי הגיוני, מבחינה חוקית, שאני אהיה חייב לרדת מאמצעי תחבורה ציבורית (נניח שאין לי מזומן) אם יש תקלה במכשיר או ברב קו.

ודווקא בתקנות התעבורה אני מבין את זה כמו שאני מציין.
תקנה 385א: לא יסרב בעל רישיון קו או כל מי שפועל מטעמו להסיע מכל תחנה בקו השירות אדם המבקש לנסוע באוטובוס והמוכן לשלם את שכר הנסיעה אלא אם כן אין מקום באוטובוס לנוסע נוסף או אם המקום שמור באופן סביר לנוסעים בתחנות הבאות של הקו.

לא נכתב כאן שהנוסע צריך לשלם אלא זה שהוא מוכן לשלם. אם הבאתי את הרב קו והוא לא עובד, זה לא אשמתי ונראה שהם מחוייבים להסיע אותי.

מה שכן, לפי התקנות האלה, קנס ניתן לנוסע שאינו מוכן להציג את כרטיס הנסיעה הרלוונטי לנסיעה הזו למבקר. מהבחינה הזו דווקא נראה שזה לא כל כך מתאים לפרשנות הזו.
לא יודע...
לצפיה ב-'אני יודע מניסיון שלי ושל אנשים נוספים'
אני יודע מניסיון שלי ושל אנשים נוספים
26/01/2017 | 19:38
8
66
שכשהרב קו לא עובד (נניח חוזה הערך הצבור התפצל והפסיק לעבוד למרות שטכנית יש על הכרטיס כסף) הנהג בד"כ יכריח אותך לרדת אלא אם הוא ממש נחמד, והפקחים יקנסו אותך כי מבחינתם לא שילמת.

לצפיה ב-'זה לא ממש רלוונטי מה אנשים עושים.'
זה לא ממש רלוונטי מה אנשים עושים.
26/01/2017 | 22:45
7
61
אנשים עושים מה שבא להם כי הם לא מכירים את החוק.
כמו המקרה שנפסק (בבית משפט אאל"ט) שלא ניתן לקנוס מישהו על שימוש ברב קו שאינו שלו באותו פרופיל.

אז לגבי האם מותר לקנוס מישהו שלא שילם כי המכונה לא קיבלה את הרב קו שלו - לדעתי זו סוגיה משפטית שצריך לבדוק.
לצפיה ב-'אם המכונה לא מקבלת את הרב קו של הנוסע'
אם המכונה לא מקבלת את הרב קו של הנוסע
27/01/2017 | 05:27
6
63
אז למפעיל התח"צ (נהג האוטובוס) אין כל אפשרות לדעת האם בכלל יש לנוסע זכאות לנסיעה באוטובוס. ולכן הוא דורש מהנוסע לשלם עבור הנסיעה באופן חד פעמי מאחר וכאמור אין לנוסע כל אפשרות להוכיח דבר בעת המפגש עם נהג האוטובוס. אם מפעיל התח"צ מקבל כסף ממשרד התחבורה על פי כמות הנוסעים, אז למעשה מפעיל התח"צ מפסיד כסף על נוסעים שנסעו בחינם בגלל רב קו מקולקל ולכן הגיוני וגם חוקי שנהג האוטובוס יבקש מהנוסע לשלם עבור הנסיעה במקרה של תקלה.

זה חוקי וכשר לחלוטין וגם הגיוני ביותר. אם כרטיס הרב קו תקול אז זה בדיוק כמו שאין לנוסע כרטיס כלל (הנהג כאמור לא יכול לדעת מה יש או אין ברב קו). ודווקא אם הנהג מאפשר לנוסע לנסוע בחינם כאשר הרב קו תקול, זה לא חוקי וזה בניגוד לנהלים.

בדיקה משפטית תיתן לך את אותה התשובה בדיוק. נוסע המסרב לשלם בגלל שאין לו כסף זה בדיוק אותו הדבר כמו נוסע שיש לו כסף ומסרב לשלם.

כרטיס הרב קו לא נותן לנוסע ולא יכול לתת לנוסע שום הגנה משפטית ושום הגנה אחרת בעת המפגש עם נהג האוטובוס. אם הכרטיס תקול זה כאמור בדיוק אותו הדבר כמו שאין כרטיס כלל.

מה גם שלמיטב ידיעתי ועל פי ובהסתמך על תקדימים משפטיים בנושאים אחרים (לא היה מעולם תקדים משפטי בעניין הרב קו), דינה של תביעה להידחות על הסף מאחר והנוסע הודה באשמה ולכן דינה של התביעה להידחות (אדם ששילם הוא למעשה אדם המודה באשמה ולכן הוא לא זכאי להחזרים כספיים או לפיצוי בשל טעות. שאם לא כן, הוא לא היה צריך לשלם ואם שילם אז כאמור הוא מודה באשמה ודינה של התביעה להידחות על הסף).

כך שלמיטב ידיעתי הנוסע באוטובוס נופל בין הכיסאות. הוא לא יכול שלא לשלם עבור הנסיעה מאחר ואם יסרב לשלם נהג האוטובוס יסלק אותו מהאוטובוס בטענה שסרב לשלם עבור הנסיעה. אך אם ישלם לא יוכל לעתור לבית המשפט ותביעתו תידחה על הסף בטענה שהנוסע הודה באשמה (כי בחר מרצונו לשלם) ולכן הוא לא זכאי להחזר כספי או לפיצוי.

ולכן בנסיבות העניין שהנוסע בתח"צ נופל בין הכיסאות ואין לו כל הגנה משפטית המגנה עליו ומשרד התחבורה מתנער בצורה משפטית מאחריותו לדבר והנוסע לא מעוניין להתווכח עם נהגי האוטובוסים, אז האפשרות היחידה העומדת בפני הנוסע להגנתו היא להימנע לחלוטין מנסיעה באוטובוסים אם איננו מעוניין ללכלך את ידיו בכסף מזומן.
לצפיה ב-'רק שתקלה כזאת מתרחשת אחת לכמה שנים'
רק שתקלה כזאת מתרחשת אחת לכמה שנים
27/01/2017 | 11:44
5
42
אם תשתמש ברב קו אולי פעם בעשור הוא לא יעבוד.
לצפיה ב-'אבל הבעיה היא שאין כל אפשרות לחזות מתי בדיוק תתרחש התקלה'
אבל הבעיה היא שאין כל אפשרות לחזות מתי בדיוק תתרחש התקלה
27/01/2017 | 16:18
4
42
וצריך לקחת סיכון. אם חלילה תתרחש תקלה אז צריך להתווכח עם הנהג של האוטובוס.

אין לי כל עניין להתווכח עם הנהג של האוטובוס ואני לא רוצה להתווכח עם הנהג של האוטובוס. אני רוצה חופש פעולה מוחלט כמו במטרונית בחיפה ללא כל התערבות של נהג האוטובוס. הנהג צריך להתעסק בנהיגה בלבד ולא להתעסק בכספים ובוויכוחים עם הנוסעים.
לצפיה ב-'שוב הסיכוי לתקלה כל כך נמוך בפעם בכמה שנים שתתרחש'
שוב הסיכוי לתקלה כל כך נמוך בפעם בכמה שנים שתתרחש
28/01/2017 | 00:25
3
40
תשלם ברב קו אחר שטעונים בו 50 שקלים, הסיכוי שבשניהם תהיה תקלה הוא אפסי.
ואז תזמין מונית שמשולמת מראש באשראי או תלך ברגל.

לצפיה ב-'אני כנראה לוקח יותר אוטובוסים ממך.'
אני כנראה לוקח יותר אוטובוסים ממך.
28/01/2017 | 09:25
2
62
בזמנו לנתיב אקספרס הייתה בעיה רצינית ואחד הקווים שלהם פשוט לא זיהה רב קו שהוטען בקווים האחרים.
מה הבעיה? שרוב הנוסעים נוסעים רק באותו קו ומשום שהטעינו בו אצלם הכרטיס עבר ואני החריג מה שאומר שהם לא מיהרו לתקן את התקלה.

כל פעם כזו הבהרתי לנהג שאין לי שום כוונה לשלם מזומן ואז לרוץ לבקש בחזרה אצלם במשרד, אני הטענתי הכרטיס פעם אחת בתחילת החודש ושירוצו הם אחרי התקלות ולא אני.
הנהג במצב כזה יכול לבחור בין לעצור את האוטובוס, להתווכח עם 40 נוסעים שכועסים שאת הוויכוח שלו איתי הוא מנהל בזמן שהוא תוקע אותם לבין לתת לי לנסוע.
גם אם יגיע פקח זה לא מפריע לי, משום שהמכשיר של הפקח יכל לקרוא את הכרטיס שלי.

היום התקלה היותר נפוצה זה שלא כל הנהגים יודעים להסתכל על מפה ושאני עולה על אוטובוס עם קוד שיתוף 150 הם קוראים את השם של הקוד שנקרא תל אביב חדרה ואם האוטובוס נוסע דרומה מת"א חלקם מתווכחים איתי כי זה לא רשום להם בחוברת וכדי לקצר ויכוחים אני תמיד עולה עם המפה של משרד התחבורה לקוד שיתוף 150 פתוחה על הסלולאר.

נהג שאומר לנוסע שיש לו כרטיס לרדת מהאוטובוס או לשלם במזומן סה"כ עובד בשיטת מצליח ואם הלקוח אסרטיבי מספיק זה לא מצליח.
לצפיה ב-'אכן מצדיק את הטענה שרב קו כמעט תמיד'
אכן מצדיק את הטענה שרב קו כמעט תמיד
28/01/2017 | 10:37
1
45
ושני רבי קו לחוששים יעבדו תמיד.
בנוסף תקלה כמו שקרתה לך עדיף להתלונן למשרד התחבורה כי זאת בעיית מערכת ולא רב קו ספציפי שנדפק.
לצפיה ב-'בעיית המערכת היא בכך שאין קופות למכירת כרטיסי נסיעה'
בעיית המערכת היא בכך שאין קופות למכירת כרטיסי נסיעה
28/01/2017 | 13:08
47
ונהגי האוטובוס והם בלבד עסוקים בוויכוחים טיפשיים ומיותרים עם נוסעים במקום להיות מרוכזים בנהיגה לעסוק בנהיגה בלבד. לפני כשנה אף קרתה תאונת דרכים עם הרוגים במנהרות הכרמל בגלל שהנהג עסק בוויכוח עם נוסעים במקום להיות מרוכז בנהיגה בלבד. את תאונת הדרכים הזו עם ההרוגים כולם כאן בפורום כבר שכחו...

את משרד התחבורה לא מעניינים בעיות מערכתיות, שאם לא כן, הוא היה מקים בעצמו קופות לצורך מכירת כרטיסי נסיעה או מחייב את המפעילים להקים קופות מאוישות ו/או מכונות אוטומטיות למכירת כרטיסי נסיעה ומוציא לחלוטין מן הנהגים את העיסוק בכספים.

לפנות למשרד התחבורה זה כמו כוסות רוח למת.

לצפיה ב-'חניון תחנת הרכבת - רמלה - לקראת פתיחה'
חניון תחנת הרכבת - רמלה - לקראת פתיחה
28/01/2017 | 01:35
1
336
בעיות החניה בתחנת הרכבת ברמלה עומדות בפני הקלה משמעותית.
החניון בשעה טובה לקראת פתיחה.

כמה זה יהיה נוח, ימים יגידו שהרי המרחק מהחניון ועד לשערי התחנה די ארוכים לצועדים ברגל.
לצפיה ב-'גם פרויקט הרחבת חניון תחנת הרכבת ראש העין הסתיים לאחרונה'
גם פרויקט הרחבת חניון תחנת הרכבת ראש העין הסתיים לאחרונה
28/01/2017 | 01:39
184
עברתי שם הבוקר וראיתי שהחניון החדש ממש ענקי ביחס לחניון הקודם.  לא זכור לי שהזכירו את פרויקט התשתית הזה.  בהחלט מאפשר הגעה בנוחות ליותר ויותר נוסעים לתחנות הללו.
בקרוב בימינו (בטח משהו כמו שנתיים גם בעיית החניה בתחנת פאתי מודיעין תיפתר.
סופ"ש נעים
לצפיה ב-'ישראל כץ: תוואי הרכבת הנוכחי לירושלים יוסב לרכבת קלה'
ישראל כץ: תוואי הרכבת הנוכחי לירושלים יוסב לרכבת קלה
25/01/2017 | 10:10
141
1514
המשך>>
לצפיה ב-'מחירים באתר 'כל קו''
מחירים באתר 'כל קו'
27/01/2017 | 14:24
1
216
סוף סוף אפשר לראות מחירי נסיעות של כל החברות באתר 'כל קו'..
לצפיה ב-'עדיין לא של כל החברות'
עדיין לא של כל החברות
27/01/2017 | 15:01
61
לצפיה ב-'נסיעות בתח"ץ שרשור חוויתי'
נסיעות בתח"ץ שרשור חוויתי
25/01/2017 | 11:16
26
228
פתחתי שרשור להתמקד באווירה ובחוויות בתח"ץ. להוסיף על השרשורים הטכניים שפה.
לצפיה ב-'קו 68 בירושלים מאוד מגניב אתנית'
קו 68 בירושלים מאוד מגניב אתנית
25/01/2017 | 11:17
3
234
כאשר עולים סטודנטים בקטע אחד, דתיים באחר וחרדים בשלישי ובחלק ניכר מהמסלול כולם נוסעים ביחד.
לצפיה ב-'משמח לשמוע! נראה לי שהדתיים שאתה רואה הם סטודנטים'
משמח לשמוע! נראה לי שהדתיים שאתה רואה הם סטודנטים
27/01/2017 | 01:13
2
74
איפה יש יעד דתי לאומי מובהק לאורך קו 68?
לצפיה ב-'יקירי יש ויש ברמת אשכול, גבעת המבתר, גב"צ'
יקירי יש ויש ברמת אשכול, גבעת המבתר, גב"צ
27/01/2017 | 10:28
20
לצפיה ב-'באיזור גבעת המבתר רמות אשכול עולים דתיים\חרדיים לייט'
באיזור גבעת המבתר רמות אשכול עולים דתיים\חרדיים לייט
27/01/2017 | 11:47
40
בסטודנטים הכללתי את כל הקבוצות
לצפיה ב-'פעם אחת כאשר נסעתי למטלת לימודים והייתי לחוץ להגיע'
פעם אחת כאשר נסעתי למטלת לימודים והייתי לחוץ להגיע
25/01/2017 | 11:19
154
נוסע חטף ארוע מוחי והנהג סטה מהמסלול כדי להכניסו לבית חולים :(
לצפיה ב-'417 בית שמש ירושלים מזכיר את 68 הירושלמי'
417 בית שמש ירושלים מזכיר את 68 הירושלמי
25/01/2017 | 11:49
3
155
גם עליו יש שילוב של חרדים-חילונים-ודתיים.
למרות שהרוב דתיים אך הוא מועיל למספר רב של שכונות בבית שמש ובתדירות טובה דבר שתורם לכך שהוא יהיה קו רווחי ומגוון בנוסעים.
וגבר יכול לשבת ליד אשה ולהפך בלי לחשוש לחייה.
ולאוכלוסייה שיש בעיות לראות נשים יש קו מהדרין 418 בסבסוד משרד התחבורה.
או החברה הפרטית התורנית(כעת זה אלמוג הסעים) שמפעילה את הנסיעות מהדרין לאלו שלא רוצים לנסוע בחברה ש'מזלזת בציבור החרדי' כלשון יוזמי הקו הפרטי. 
לצפיה ב-'קו 1 (תחנה מרכזית-כותל) בירושלים'
קו 1 (תחנה מרכזית-כותל) בירושלים
25/01/2017 | 12:26
131
זהו קו שגם כן כולל מגוון רחב של אוכלוסיות כאשר רובם מכוונים לאותו יעד ויורדים/עולים באותו תחנה.
כאן מצטרפים לחגיגה גם כל מיני תיירים דבר שמוסיף על הצבעים שיש באוטובוס.

[לאחרונה אני חווה את הקו הזה פחות בגלל שאחד מ3-4 נסיעות מתבטלות באופן קבוע(כולל ביטולים שלא בשעת עומס בכבישים וכשלא היו אירועים חריגים באותו יום) והאמון שלי בקו ירד] 
לצפיה ב-'אם כך קו 418 מנוגד לפסיקת בג"ץ. יש הבדל במסלול בין 417 ל418?'
אם כך קו 418 מנוגד לפסיקת בג"ץ. יש הבדל במסלול בין 417 ל418?
27/01/2017 | 01:15
1
26
לצפיה ב-'יש מסלולים שונים ל418 ול417 '
יש מסלולים שונים ל418 ול417
27/01/2017 | 08:49
45
המסלולים של הקווים שונים הן בתוך בית שמש והן בירושלים.
418 נוגע רק בריכוזי אוכלוסייה חרדים ואילו 417 עובר באזורים שנועדו לשרת יותר אוכלוסיות (עוצר בבינייני האומה לדוג').
תדירות 417(4-5 נסיעות בשעות השפל) טובה משמעותית מהתדירות של 418(1-2 נסיעות בשעות השפל)
לצפיה ב-'לא תח"צ אך חווית יום א' רלוונטית על ציפיות התיירים.'
לא תח"צ אך חווית יום א' רלוונטית על ציפיות התיירים.
25/01/2017 | 13:09
124
במוצ"ש שעבר בדרך חזרה ממכון הכושר שממוקם במלון בספרד עברתי בלובי והיתה בדסק הקבלה אישה בריטית די נרגזת (ובעלה שנגרר אחריה) ששאלה את פקיד הקבלה בחוסר אמון מהול בכעס ואולי קצת יאוש "אז אתה אומר שהכל סגור פה מחר ?, אין כלום בכיוון העיירה הישנה? (כנראה שיש לה רכב שכור), איפה אני אמורה לקנות?"

בסימפטיה של מתיישבים כלפי תיירים ונייטיבס כאחד התערבתי להציל את הפקיד המסכן ופניתי אליה. אמרתי שאם אזל לה משהו יש חנות סופר הקשורה לרשת הכולבו הגדול שיש בה כל מה שתצטרך למלון, במקביל אמרתי את שם החנות בספרדית לפקיד. היא הודתה לי ואמרה שזה לא מה שחסר אז שאלתי אותה מה היא צריכה לקנות. היא הסבירה שזו יותר שאלה של מה לעשות, קניות כבילוי ושאלה אותי מה אני אעשה מחר. אמרתי שאני נוהג להגיע לאחת המרינות לקנות עיתון (הייתי יוצא סנוב אם הייתי מציין שזה הטיימס) ולאכול ארוחת צהריים והיא אמרה שהיא מחפשת משהו שיש בו יותר עשייה, אולי חופים. הפקיד התעשת והבין את הכיוון והצביע על מפת המרינה שבעיירה. -"יש שם שוק של יום א' ". כולם שמחים על הפתרון שנמצא, מודים לי והמשכתי לאופניי.

והנמשל:  תייר שמשקיע ממיטב כספו למספר ימים מצומצם מצפה למצוא במה למלא אותם ואם אין לו רכב - איך להתנייד בין החוויות השונות. מי שרוצים 10 מיליון תיירים בעידן התייר העצמאי חייבים להתאים את עצמם לצרכיו שכוללים תח"צ ומוקדי עניין 7 ימים בשבוע. המלון אינו נותן הנחה על ימי מנוחה שאין מה לעשות בהם.
לצפיה ב-'בחופשת הפסח נסיעות ארוכות הן חוויה'
בחופשת הפסח נסיעות ארוכות הן חוויה
25/01/2017 | 14:38
4
145
כאשר המון נוסעים ומטיילים. פעם נסעתי מתל אביב לירושלים באוטובוס מפרקי עירוני עם נערים, ממש כמו טיול שנתי.
לצפיה ב-'חוויה מרגיזה אם ככה חחחח'
חוויה מרגיזה אם ככה חחחח
25/01/2017 | 21:56
1
33
לצפיה ב-'יש גם נערים שעושים צחוקים בחן'
יש גם נערים שעושים צחוקים בחן
27/01/2017 | 10:22
58
ואז זו חוויה נעימה שמזכירה טיול שנתי
לצפיה ב-'רציני? איפה אגד שלחו מפרקית? ב-480? זה דבר חדש, אפילו בפסח'
רציני? איפה אגד שלחו מפרקית? ב-480? זה דבר חדש, אפילו בפסח
27/01/2017 | 01:17
1
27
לצפיה ב-'כן'
כן
27/01/2017 | 11:57
14
לצפיה ב-'קווים 86 ו-286 של אפיקים'
קווים 86 ו-286 של אפיקים
26/01/2017 | 19:13
2
103
המון שב"חים וגם כמה ישראלים לגיוון
לצפיה ב-'מאיפה לאיפה הקווים האלה נוסעים?'
מאיפה לאיפה הקווים האלה נוסעים?
27/01/2017 | 01:18
1
29
לצפיה ב-'מאריאל לפ"ת ולת"א, בהתאמה וחזרה'
מאריאל לפ"ת ולת"א, בהתאמה וחזרה
27/01/2017 | 12:19
16
לצפיה ב-'אני אוהב לשים לב באוטובוסים עירוניים מהו "קו פרשת המים"'
אני אוהב לשים לב באוטובוסים עירוניים מהו "קו פרשת המים"
27/01/2017 | 09:55
3
113
בקווים שמקשרים בין נקודות קצה דרך מקום מרכזי. לדוגמא אם אני נוסע מפסגת זאב לקטמונים אני עולה על קו 22, כשכמעט כל האוטובוס מתרוקן בשטראוס/יפו ומתמלא במלך ג'ורג' (או המלך קינג ג'ורג' בשפת הירושלמים... ) פינת בן יהודה, ולמצוא את השורדים הבודדים כמוני.
זה היה מצוי עוד יותר בשנים עברו כשלא היה בירושלים מעבר חופשי ומטעמי קמצנות מפסגת זאב לתלפיות נסענו ב-22 וירדנו ליד בי"ס דנמרק והלכנו ברגל, או גרוע יותר - מפסגת זאב לארמון הנציב בקו 8 ז"ל כשבדרך עוברים בערך בכל ירושלים...

כשאני חושב על זה התופעה קיימת גם בקווי הרכבת הבינעירוניים כמו באר שבע- נהריה דרך ת"א וחיפה
לצפיה ב-'קו פרשת המים של קווי 171-274 למיניהם: ק.עזריאלי ורכבת מרכז'
קו פרשת המים של קווי 171-274 למיניהם: ק.עזריאלי ורכבת מרכז
27/01/2017 | 20:01
23
לצפיה ב-'בתל אביב תחנות גשר קלקא ועזריאלי הן קו פרשת מים להרבה קווים'
בתל אביב תחנות גשר קלקא ועזריאלי הן קו פרשת מים להרבה קווים
28/01/2017 | 17:42
1
45
בקו 40 זה מאוד משמעותי. גם אם האוטובוס מגיע מפוצץ, רוב הנוסעים יורדים בשתי התחנות האלו.
בשתי התחנות הבאות, רכבת מרכז והבורסה, הקו לפעמים מתמלא מחדש. אבל זה קורה רק בחלק מהנסיעות, מכיוון שפה הוא כבר חופף להרבה קווים אחרים.
בקו 42 המצב קצת שונה. גם כאן יש תחלופה בקלקא ובעזריאלי, אבל פה כבר יש יותר אנשים שנוסעים איתו מיפו ודרום תל אביב עד שכונות עבר הירקון ופחות אנשים שעולים ברכבת מרכז ובבורסה ליעדים האלה (הרבה מעדיפים את הקווים המהירים לעתידים 75/76/142).
בבחירה בין 40 ל-42 בבוקר לכיוון צפון במידה ושניהם באים מפוצצים, אני אעדיף את 40. כי אני יודע בוודאות שיתפנו הרבה מקומות, עד כדי אופציה לבחור איזה מקום שאני רוצה בקטע בין עזריאלי לרכבת מרכז. מצד שני, מכיוון שתחלופת הנוסעים גבוהה יותר מאשר בקו 42, השני ברוב המקרים יהיה קצת יותר מהיר (אם כי תמיד יכול להיות איזה פקק באבא הלל שיעכב אותו ואז זה לא משנה).
בכיוון ההפוך 40 מתחיל להתמלא רק בקניון איילון, בעוד שקו 42 כבר מגיע מעבר הירקון כשהוא יותר מלא. אבל בניגוד לבוקר, בשעות אחר"צ לכיוון דרום אין מה להשוות ביניהם בכלל מבחינת זמן הנסיעה. 42 מהיר משמעותית ולו בגלל הפקק שקו 40 אוכל בבן גוריון.
ובכלל, בכיוון הזה אני לרוב נוסע עם 238 שמוריד אותי בחברת חשמל. הוא הכי מהיר בשל מיעוט התחנות ובשל העובדה שלו אין קו פרשת מים כלל. מהבורסה ועד התמח"ת הוא רק מוריד וכמעט שלא מעלה. זאת בעוד 40 ו-42 מתעכבים שניהם כמעט בכל תחנה בדרך.
לצפיה ב-'גם לקווי X60, עזריאלי ורכבת מרכז הן קו פרשת מים'
גם לקווי X60, עזריאלי ורכבת מרכז הן קו פרשת מים
30/01/2017 | 15:25
7
לקו 58 - הבורסה , רכבת מרכז וערבי נחל הן קו פרשת מים
קו 55 - רכבת מרכז, עיריית ת"א וקניון גבעתיים
קו 1 - בתמח"ת, גשר קלקא, עזריאלי, גשר דימול
לצפיה ב-'הרכבת לבנימינה ולחיפה'
הרכבת לבנימינה ולחיפה
27/01/2017 | 10:32
3
88
הרכבת המהירה מכיוון תל אביב לבנימינה ולחיפה מגיעה, בהשוואה לקווי רכבת אחרים. מהירה יותר מנסיעה בפרייבט, כאשר הכבישים פנויים.
נסעתי פעם אחת בחיפה בעיר התחתית בין תחנת בת גלים לחוף הכרמל. מעט צפונית לחוף הכרמל הרכבת עקפה אותי. בחוף הכרמל הרכבת עצרה. אני בנסיעה. ממשיך לכביש החוף. שם המהירות החוקית 110 קמ"ש ובמהירות הזו נסעתי. בהמשך אותה רכבת שוב חלפה והשאירה אותי מאחור.
גם מתל אביב לבנימינה כחצי שעה נסיעה, זהו זמן נסיעה מצויין. נקווה, שבהמשך ישפרו את המהירויות. כך זמן הנסיעה צפוי לרדת מחיפה ומבנימינה לתל אביב. נקווה, שאותה מגמה תהיה בקווי רכבת אחרים, כמו למשל הקו מבאר שבע.
לצפיה ב-'הרכבת עושה כ150 קמ"ש, ברור שהישירה תנצח.'
הרכבת עושה כ150 קמ"ש, ברור שהישירה תנצח.
28/01/2017 | 14:15
1
19
לצפיה ב-' בקו הרכבת הזה כן. לא בקווים אחרים'
בקו הרכבת הזה כן. לא בקווים אחרים
28/01/2017 | 16:00
45
בקו באר שבע-תל אביב, אין לרכבת ניצחון על פרייבט מבחינת זמני הנסיעה, כפי שזה קיים בקו בנימינה/חיפה-תל אביב. גם שם אני חושב, שיש מקטעים, בהם מהירות הרכבת, גבוהה, מהמהירות המותרת למכוניות בכביש. אולי בגלל קטעים איטיים יותר, המכונית מנצחת.
לצפיה ב-'גם מנתב"ג להגנה ומהעיר לוד להגנה'
גם מנתב"ג להגנה ומהעיר לוד להגנה
29/01/2017 | 08:31
29
בעיקר הרכבות שלא עוצרות בכפר חב"ד ובגני אביב
​מהירות יותר מרכב פרטי בשעה שהכבישים פנויים.

​אם אינני טועה, גם הרכבת מפאתי מודיעין להגנה, דרך נתב"ג,
לא יותר איטית מרכב פרטי בשעה שהכבישים רייקים, או לכל היותר 5 דקות
יותר בזמן הנסיעה.
​מזמן לא נסעתי למודיעין וממנה ברכבת, האמת? מאז שאובמה נבחר בפעם
​הראשונה לנשיאות זה לא קרה...

לצפיה ב-'קווי 301 ריקים... דילול נסיעות בעוד 3...2...1'
קווי 301 ריקים... דילול נסיעות בעוד 3...2...1
24/01/2017 | 18:32
12
380
לאחרונה אני שמה לב שקו 301 ריק לחלוטין.. עם נוסעים בודדים בלבד.. זה אומר (לפחות להנחתי) שבקרוב מאוד משרד התחבורה ידלל את התדירות של הקו, תחילה מרבע שעה לחצי שעה ואז מחצי שעה לשעה
אני אמרתי מההתחלה שסופרבוס עלולים להיפגע מרכבת העמק.. והינה.. הם איבדו כמות נכבדה מאוד של נוסעים
לצפיה ב-'301 משרת ישובים רבים בדרך, קשה לי להאמין שידולל משמעותית.'
301 משרת ישובים רבים בדרך, קשה לי להאמין שידולל משמעותית.
24/01/2017 | 18:57
1
104
לצפיה ב-'לא משמעותית אבל ידולל, הרי רוב הנוסעים הם עפולאים-חיפאים'
לא משמעותית אבל ידולל, הרי רוב הנוסעים הם עפולאים-חיפאים
24/01/2017 | 19:04
76
לצפיה ב-'לא צריך להסיק מסקנות נמהרות לפני שהנסיעה ברכבת העמק תהיה'
לא צריך להסיק מסקנות נמהרות לפני שהנסיעה ברכבת העמק תהיה
24/01/2017 | 19:01
2
218
בתשלום.
ברור שיש מעבר של נוסעים מ-301 לרכבת, אבל כשהנסיעה ברכבת תתחיל להיות בתשלום, חלק מהנוסעים שעברו לרכבת יחזרו לאוטובוסים.
וסופרבוס לא נפגעה, מכיוון שהיא הרוויחה הרבה נוסעים בקווי הזנה חדשים לתחנות הרכבת.
גם אם התדירות בקו 301 ובקווים אחרים תרד, עדיין זה לא יפגע משמעותית בנפח הפעילות של סופרבוס ובתשלומים שהמדינה מעבירה לה.
לצפיה ב-'למה שיעברו הנוסעים שוב לאוטובוסים?התעריף ברכבת יהיה זול יותר'
למה שיעברו הנוסעים שוב לאוטובוסים?התעריף ברכבת יהיה זול יותר
24/01/2017 | 19:03
1
145
הרי יש 50 % הנחה, נסיעה ב301 תעלה 16 ללב המפרץ, ונסיעה ברכבת תעלה 10 למרכז השמונה, בת גלים וחוף הכרמל
לא רואה את הסיבה ששוב ישתמשו באוטובוס..
לצפיה ב-'מכיוון שלחלק מהנוסעים הנגישות של האוטובוסים טובה יותר'
מכיוון שלחלק מהנוסעים הנגישות של האוטובוסים טובה יותר
24/01/2017 | 19:07
131
והאטרקטיביות של נסיעה ברכבת תרד.
לצפיה ב-'כנראה ידולל אבל לא כ"כ מהר'
כנראה ידולל אבל לא כ"כ מהר
24/01/2017 | 20:23
5
125
בטח לא לפני שלב המפרץ מזרח תהיה מכונה ביום מן הימים... (זה אמור להיות ביחד עם המרכזית החדשה? כי אין סיכוי שזה בטח ייקרה השנה אם זה ביחד)

וגם סופרבוס ייפגעו בקו הזה אולי, אבל זכו בהמון קווי הזנה לרכבת שרק הולכים וגדלים
לצפיה ב-'מספר הנוסעים בקוי ההזנה לעומת מספר הנוסעים בקו 301 נמוך מאוד'
מספר הנוסעים בקוי ההזנה לעומת מספר הנוסעים בקו 301 נמוך מאוד
24/01/2017 | 20:30
4
121
אין מה להשוות.. קו 301 היה קו מאוד עמוס
ונכון.. משרד התחבורה משלם לסופרבוס על הנסיעות ולא על כמות הנוסעים.. אבל לפי דעתי כמות הנוסעים חשובה לא פחות מנסיעות שהחברה עושה

לצפיה ב-'האם באמת קו 301 היה קו מאוד עמוס?'
האם באמת קו 301 היה קו מאוד עמוס?
24/01/2017 | 21:36
3
122
לפני כ-10 שנים (בימים "הטובים" של קואופרטיב אגד) הייתי נוסע הרבה בקו 301 (בימים שבהם הושבתה הרכבת בקו החוף).

ואז לפני כ-10 שנים קו 301 לא היה עמוס ובוודאי ובוודאי שלא עמוס מאוד. ובכל אופן, קו 301 היה קו ריק בהשוואה לכאוס שהיה באותם הימים בקווי 900 של קו החוף.

האם בשנים האחרונות (לאחר שקו 301 נלקח מאגד) חל שינוי בכמויות הנוסעים בקו 301?
לצפיה ב-'בוודאי.. עד לא לפני כמה חודשים מה שהלך בקו זה פשוט מטורף'
בוודאי.. עד לא לפני כמה חודשים מה שהלך בקו זה פשוט מטורף
25/01/2017 | 09:39
2
131
נסעתי פעם בקו מלב המפרץ לעפולה ולא היה מקום לסיכה , כל האוטובוס מלא במקומות ישיבה ו*עמידה*
כמובן שבקריית טבעון, רמת ישי ונהלל חלק מהנוסעים יורדים ו*גם עולים נוסעים חדשים*
הקו הוא אחד העמוסים שיש בקווי עפולה (מתחרה כמובן עם העומס בקו 825 שגם הוא פחת עם כמה שקשה להאמין.. הרכבת שתתה המון מהנוסעים של קווים אלה.. אבל כמו שצוין כאן אולי נוסעים ישנו שוב הרגלים.. בכל מקרה אי אפשר לדעת.. אבל מה שכן - הקו בהחלט צבר מאוד הרבה נוסעים מאז שהיה שייך לקואופרטיב אגד ועבר לאומני ואז לסופרבוס
לצפיה ב-'נוסע קבוע בקו זה'
נוסע קבוע בקו זה
25/01/2017 | 20:08
1
115
אני נוסע מדי בוקר מרמת ישי לחיפה ובחזרה. בבוקר סביב שבע האוטובוס בתפוסה של שליש בדרך כלל. בחזרה האוטובוס בתפוסה כמעט מלאה. לכשתיפתח  תחנת לב המפרץ מזרח אני מניח שתהיה ירידה דרמטית. יש לזכור שבציר נהלל-יגור גם קווי נצרת/ נצרת עילית שותים חלק ניכר מנוסעי הקו.
לצפיה ב-'אם הקו ידולל'
אם הקו ידולל
26/01/2017 | 10:21
111
זה יהיה כדי לפנות קצת מקום במרכזית המפרץ העמוסה, ורק אחרי שתיפתח תחנת מזרחית המפרץ של הרכבת.
לצפיה ב-'קו 300 המהיר אמור להיות מדולל עד כדי ביטול'
קו 300 המהיר אמור להיות מדולל עד כדי ביטול
27/01/2017 | 11:26
99
ברגע שהרכבת תעצור בלב המפרץ

301 משרת גם את הישובים בדרך שהרכבת לא ממש עוזרת להם (בסיס רמת דוד לדוגמה)
לצפיה ב-'סוף סוף באגד אפשר לתקף מאחורה בכל קו'
סוף סוף באגד אפשר לתקף מאחורה בכל קו
25/01/2017 | 23:34
7
300
בימים האחרונים עליתי על קווים שלא היו מוגדרים לתיקוף מאחור כדוגמת קו 6 ו 65 בירושלים והנהג מודיע לנוסעים שאפשר לתקף בתוך האוטובוס.
לצפיה ב-'באמת? נשמע לי מוזר שלא פרסמו את זה. '
באמת? נשמע לי מוזר שלא פרסמו את זה.
26/01/2017 | 11:00
64
לצפיה ב-'וגם כל המתקפים בחיפה שראיתי לאחרונה היו במצב מוכן'
וגם כל המתקפים בחיפה שראיתי לאחרונה היו במצב מוכן
26/01/2017 | 11:47
4
159
וכשאתה מעביר את הרב קו הוא צועק שיש תקלה וצריך לגשת לנהג או משהו כזה.

באגד חיפה יש גם אוטובוסים שבאו מירושלים כנראה ואפילו לא הורידו להם את המדבקה של ניתן לתקף מאחור, למרות שהוא לא פועל.
לצפיה ב-'בחיפה אני כמעט ולא ראיתי בכלל מתקפים'
בחיפה אני כמעט ולא ראיתי בכלל מתקפים
26/01/2017 | 23:11
3
101
אתמול נסעתי לא מעט באגד חיפה ומתוך 4-5 אוטובוסים שהחלפתי באותו יום רק באחד מהם היו בכלל מכשירי תיקוף בחלק הפנימי, שבשלב מסוים בנסיעה גם היו תקולים.
לצפיה ב-'אני חושב שזה היה מקרי'
אני חושב שזה היה מקרי
26/01/2017 | 23:13
1
77
אני גר בחיפה בשלושה וחצי החודשים האחרונים , ומספר האוטובוסים בלי המתקפים שראיתי נמוך מאוד.
לצפיה ב-'תלוי באזורים ובקווים כנראה, כי אצלי זה הפוך'
תלוי באזורים ובקווים כנראה, כי אצלי זה הפוך
26/01/2017 | 23:23
94
לפחות בקווים שאני נוסע בהם מה שנדיר זה שיש מתקפים.
לצפיה ב-'הם לא תקולים, הם לא אמורים לעבוד ואם הם עובדים זו תקלה'
הם לא תקולים, הם לא אמורים לעבוד ואם הם עובדים זו תקלה
27/01/2017 | 11:24
15
לצפיה ב-'הגיע הזמן! :)'
הגיע הזמן! :)
27/01/2017 | 01:06
60
אני רואה גם יותר ויותר אוטובוסים חדישים שנכנסים לשירות בירושלים. הגיע הזמן!

אני רואה יותר ויותר אוטובוסים חדישים בקווים 6,15,36,78.
לצפיה ב-'שאלה - הנחה לזכאי ביטוח לאומי ברכבת'
שאלה - הנחה לזכאי ביטוח לאומי ברכבת
26/01/2017 | 22:25
1
70
אני זכאי ביטוח לאומי והבנתי שנותנים הנחה רק על כרטיסיה 6
אבל אין מידע ברור על כרטיסיה 6 חיפשתי באתר של הרכבת ולא מצאתי
תוכלו בבקשה להסביר על זה?
לצפיה ב-'נותנים גם על תיקופי ערך צבור שאתה טוען עם אותה הנחה'
נותנים גם על תיקופי ערך צבור שאתה טוען עם אותה הנחה
26/01/2017 | 23:04
61
במעמד טעינה, לדעתי עדיף על כרטיסיה שקשורה רק לבין התחנות שבחרת ונותנת הנחה ב-20%. ערך צבור כידוע מוטען ב-50% יותר לזכאים (50 שח הם 75 יחידת ערך צבור)

גריעת מחיר מלא מהיתרה אך אתה יודע שההנחה כבר ניתנה לך
לצפיה ב-'בית קברות לאוטובוסים בכביש 44 ליד אזור'
בית קברות לאוטובוסים בכביש 44 ליד אזור
26/01/2017 | 09:36
3
253
מגרש חניה שהכשיר משרד התחבורה לכלי רכב בכביש 44, בין אזור לבין צומת חולון, אינו משמש לתפקידו ולמעט כלי רכב בודדים הכניסו לשם 100 אוטובוסים
(אם לא יותר) של חברת קווים שיצאו מהשרות. השבוע הכניסה לשם "דן" אטובוסים שלה שככל הנראה יצאו מהשרות
לצפיה ב-'יש תח"צ טוב לבית העלמין הזה , לא כמו בית עלמין ירקון ? '
יש תח"צ טוב לבית העלמין הזה , לא כמו בית עלמין ירקון ?
26/01/2017 | 09:50
2
92
לצפיה ב-''
26/01/2017 | 16:38
32
לצפיה ב-'כרגע בית העלמין ירקון הוא בסוף העולם אבל תראה מה עיריית פ"ת '
כרגע בית העלמין ירקון הוא בסוף העולם אבל תראה מה עיריית פ"ת
26/01/2017 | 22:09
246
ומשרד התחבורה מתכננים סביבו כדי להפוך את מיקומו למרכזי ונגיש:

א. מחלף קפלן החדש על כביש 491.
כביש 491 קיים היום רק ממחלף התקווה עד לצומת הכניסה לבית העלמין ירקון. משרד התחבורה מתכנן להאריכו מערבה עד למחלף מבצע קדש בגבול ב"ב-ר"ג ליד קניון איילון (המחלף כבר בנוי ומתפקד) ואח"כ להעבירו במנהרה בתחומי ת"א עד לכביש האיילון.
מחלף קפלן יהיה מחלף מרשים בצורת מעגל תנועה ענק בכניסה לבית העלמין ירקון.

ב. פארק הירקון של פ"ת.
פארק הירקון של פ"ת ישתרע בצפון העיר מכביש מס' 4 במז' ועד לכפר הבפטיסטים שליד כביש מס' 40 במע'.
הוא יכלול כבישים רבים שיתחברו לעיר, חניות רבות, שבילי אופניים, שבילי הליכה ורכיבה משכ' אם המושבות וממרכז העיר, חיבור לפארק הירקון החדש של ב"ב, פארק מיחזור חדש, פרדסים לשימור, אתרי מורשת, מתקני ספורט ונופש.

ג. מתח"מ סגולה החדש.
המתח"מ החדש יכלול את תחנת הרכבת סגולה שתיבנה מחדש, מסוף אוטובוסים חדש, חניות רבות וחיבורי כביש רבים לפארק הירקון החדש ולפ"ת.

לבית העלמין ירקון יהיו הרבה אפשרויות גישה לקווים עירוניים ובין-עירוניים חדשים בכבישים החדשים שייסללו מסביבו.

לצפיה ב-'אזהרה למשתמשי ערך צבור בירושלים!!!'
אזהרה למשתמשי ערך צבור בירושלים!!!
23/01/2017 | 02:02
28
498
כשאתם מתקפים את הרב-קו בתחילת נסיעה עירונית חדשה, הקפידו לוודא שעל הקבלה של הנסיעה יהיה כתוב - איזור 51, קוד מחיר 62. בהרבה אוטובוסים, כמו שקרה לי ולהרבה אנשים אחרים, משום מה ברירת המחדל של מכונות הכירטוס שליד הנהג היא איזור 31 - כלומר איזור חיפה(!!!), למרות קוד 62.
התוצאה - הרכבת הקלה תוריד לכם נסיעה נוספת ולא תתחשב במעבר של 90 דקות.
הדבר הזה מרגיז, מקומם והזוי. אם אתם רואים שזה אזור 31 או איזור אחר, תדרשו מהנהג לבטל את הנסיעה ולסמן אותה באיזור 51 שהוא איזור ירושלים!!!

אני בינתיים לא הייתי עולה על אוטובוסים מאחורה ומתקף במכשירי התיקוף החדשים (בקווים שמותר בהם), אלא עולה אצל הנהג. כאשר מתקפים במכונות הללו מאחור ששכחתי מה שמם, לא מקבלים קבלה, ולכן אין למי לנפנף איתה ולצעוק, לא אצל סיטיפס ולא אצל אגד.

כמה מקומם. גם אגד וגם סיטיפס!

לצפיה ב-'נראה לי שהדבר הזה נעשה ע"י אגד בזדון ובאופן מכוון'
נראה לי שהדבר הזה נעשה ע"י אגד בזדון ובאופן מכוון
23/01/2017 | 02:40
4
267
ככל הנראה החליטו באגד לנקום בממשלה ולמעשה לפגוע בציבור משתמשי התח"צ.

שאם לא כן, לא הגיוני שברירת המחדל בירושלים תהיה אזור חיפה.

אגד כבר ממזמן לא מונופול וממזמן שאין לאגד את הסמכויות שהיו בעבר. אבל ראשי אגד לא רוצים להבין את זה וככל הנראה הם נלחמים בשיניים ובכל הכוח שלהם על מנת לנקום בממשלה ולמעשה בציבור משתמשי התח"צ ע"י כל מיני תחבולות וטריקים.

זו דעתי.

נ.ב. - זו סיבה נוספת לכך שאני בוחר שלא להשתמש ב"שירותים" של אגד.

אני לא צריך את ה"טובות" של אגד. אני דווקא חושב שאני הוא זה שעושה טובות לאגד שאני בכלל בוחר מרצוני לנסוע איתם. ואם לא מוצא חן בעינהם הטובות שלי, אז אני לא צריך אותם מאחר והם למעשה לא מביאים לי שום תועלת.
לצפיה ב-'חחח מה ז"א? אם יש קו שאתה צריך שהוא של אגד, לא תסע בו?'
חחח מה ז"א? אם יש קו שאתה צריך שהוא של אגד, לא תסע בו?
23/01/2017 | 02:46
1
190
כשאין ברירה אין ברירה, בירושלים יש אגד!!! ואגד זאת חברה מסואבת. הלוואי על תושבי ירושלים שירות נורמלי כמו בתל אביב. כשנסעתי בתל אביב באוטובוס כל כך נהניתי. בירושלים הכל עלוב ומתפרק, פח זבל, מסריח באוטובוסים, ושירות מתחת לכל ביקורת. רק היום הייתי עד לדילוג של אגד על שלוש נסיעות, שתיים מהן רצופות - באותו הקו. ולא זו בלבד שהם שולחים אוטובוסים קצרים לקווים שחייבים להיות ארוכים - למשל קו 15... גם בקווים 31,32 אני נאלץ לנסוע לא מעט באוטובוסים קצרים במקום במפרקיות. ממש סרדינים. גועל נפש של שירות!
לצפיה ב-'אין שום קו של אגד שאני צריך.'
אין שום קו של אגד שאני צריך.
23/01/2017 | 22:55
106
בקריות היכן שאני גר יש מטרונית ואני נוסע בה בשילוב רכבת ישראל לנסיעות ארוכות והכרמלית לנסיעות למרכז הכרמל. זהו.

באגד כבר לא נסעתי שנים רבות.
לצפיה ב-'לא הייתי מחפש זדון בקרב הנהגים'
לא הייתי מחפש זדון בקרב הנהגים
23/01/2017 | 09:15
1
173
שהדבר האחרון שהם רוצים זה להתחיל להתווכח עם נוסעים.

אבל המכונות הישנות של אגד, שלאט לאט מוחלפות בחדשות, לא כוללות GPS, כך שבחירת הקוד היא בחירה ידנית של הנהג. וכנראה נפלה כאן טעות. הוא בחר את המחיר הנכון, אבל לא את הקוד הנכון.
לצפיה ב-'בוודאי שזה לא הנהגים. לנהגים אין כל יד בדבר.'
בוודאי שזה לא הנהגים. לנהגים אין כל יד בדבר.
23/01/2017 | 23:00
118
אבל אני מניח שמישהו באגף המחשבים של אגד תיכנת את המכונות בצורה כזו שברירת המחדל תהיה עם קוד חיפאי. ולכן לנהגים כאמור אין כל יד בדבר.

זו כמובן דעתי.
לצפיה ב-'בחיפה אגד משתמשת באיזור 51'
בחיפה אגד משתמשת באיזור 51
24/01/2017 | 00:06
18
142
אני נוסע לא מעט בקווים עירוניים בחיפה ומעולם לא ראיתי איזור 31, תמיד 51.
לצפיה ב-'מעניין, אז אולי מי שסיפר לי על זה בילבל בין קוד 31 ל-51'
מעניין, אז אולי מי שסיפר לי על זה בילבל בין קוד 31 ל-51
24/01/2017 | 00:09
17
58
לצפיה ב-'אז איזה אזור הוא י-ם ואיפה אפשר להשיג טבלה עם כל האזורים?'
אז איזה אזור הוא י-ם ואיפה אפשר להשיג טבלה עם כל האזורים?
24/01/2017 | 02:30
16
266
הנה נסיעתי משלשום מצורפת בתמונה
קריאת הרב-קו בזה אכן הראה אשכול
Routing System: Jerusalem urban
אז מה האזור הנכון?

בקוים י-ם-ת"א (405-480) ראיתי פעם אזור 255 קוד 8 (שהןא ה-ללא מעברים), אך רוב הזמן הוא אזור 1 (Routing system: Jerusalem - Tel Aviv) קוד 8, ושכשנסעתי המכשיר של הנהג תיקף לי פעמיים (קודם "מעבר באוטובוס בין עירוני" (זה בכלל אמור להיות כך? לפני כן היתה נסיעה עירונית בערך צבור) ומיד לאחר מכן תיקוף/חיוב קוד 8 כפי שאמור להיות. בכלל זה לא היה אמור לתקף מעבר שעתי בי-ם...

וגם מי החכמולוג שאישר את היישום הזה שככל הנראה נועד להטאות נוסעים שלא עשו תסקור על התקן קליפסו וענייני כרטוס קודם לכן, שבאילת זה קוד 51 שמחירו 4.20. עם נסיעות במרכז נוסע יכול לבלבל בין אזור 51 וכו' ? בעיקר במקרים שבהם הנוסע הוא תייר אינו דובר עברית כדי להבין מה כתוב בכרטיסים. יש משהו קסום בספרה 51, שהוא 0x33h?
לצפיה ב-'אכן בלגן'
אכן בלגן
24/01/2017 | 12:39
15
112
כשאני נוסע ב852 ו-872 מתל אביב לרשפון, יורד לי קוד 6 החיפאי, כאשר לטענת הנהג זה הקוד היחידי במחיר הזה. וכתוב לי שיש לי זכות מעבר במטרופולין חיפה (אם אוכל איכשהו לטוס מרשפון לחיפה במסגרת ה-90 דקות אז אוכל לעלות שם על אוטובוס בלי לשלם שוב...).
לצפיה ב-'בשביל זה אגד ומשרד התחבורה יצרו בשנה שעברה את הקודים 7X'
בשביל זה אגד ומשרד התחבורה יצרו בשנה שעברה את הקודים 7X
24/01/2017 | 13:08
124
שמקבילים לקודים החיפאים רק ללא מעברים חופשיים.
71 מקביל ל 1
72 מקביל ל 2
74 מקביל ל 4
76 מקביל ל 6

כנראה השימוש בפועל על ידי הנהגים לא תואם בדיוק את טבלת הקודים.
לצפיה ב-'אכן בלגן וכאבי ראש בשפע עבור מי שמשתמש בכרטיס הרב קו'
אכן בלגן וכאבי ראש בשפע עבור מי שמשתמש בכרטיס הרב קו
24/01/2017 | 20:15
13
88
וכפי שבעבר כתב כאן בפורום אחד הגולשים, כל הקודים נועדו למתכנתים בלבד.

השימוש לנוסע וללקוח צריך להיות חלק ושקוף לחלוטין וללא כל שימוש בקודים ובשפות קודים. הקודים נועדו כאמור למתכנתים בלבד.

מי שבוחר להשתמש בכרטיס אשראי ובכרטיס אשראי בלבד, אין לו כאבי ראש והוא יכול למעשה להיות רגוע לחלוטין ולנסוע בראש שקט.

אמנם יתכן שבמקרים מסויימים בתשלום בכרטיס אשראי בלבד משלמים יותר (השערורייה הזו קיימת בתח"צ בלבד), אבל שווה את הנוחות והתענוג ובלי לשבור את הראש על קודים ועל שימוש בשפות קודים שנועדו כאמור למתכנתים בלבד.

שימו לב שבשימוש בכרטיסי אשראי לא צריך אף פעם ללמוד קודים. יתר על כן, בכל המכונות האוטומטיות בתח"צ למכירת כרטיסי נסיעה (רכבת ישראל, כרמלית, מטרונית) יש תוכנה ידידותית ללקוח שאיננה דורשת שימוש בקודים.

אם היו מותקנות מכונות אוטומטיות שכאלה אצל כל מפעילי התח"צ בישראל, החיים של משתמשי התח"צ היו טובים הרבה הרבה יותר ובלי בלגנים וכאבי ראש מיותרים.
לצפיה ב-'מטרונית? מכונה ידידותית??'
מטרונית? מכונה ידידותית??
24/01/2017 | 20:20
10
66
המכונה הכי זוועתית שיש, במיוחד לעומת רכבת ישראל, כרמלית גם, וגם המכונות שיש בקו 1 של דן.
לצפיה ב-'המכונות של המטרונית פחות ידידותיות מהמכונות של הרכבת וכרמלית'
המכונות של המטרונית פחות ידידותיות מהמכונות של הרכבת וכרמלית
24/01/2017 | 21:20
9
70
אבל עדיין ידידותיות (למי שרוכש כרטיסי נסיעה בודדים מנייר) והדבר החשוב ביותר שאין כל צורך לזכור קודים ולעשות שימוש בקודים (למי שרוכש כרטיסי נסיעה בודדים מנייר).

ולמען הסר ספק,

אין לי כל שמץ של מושג לגבי שימוש בכרטיס הרב קו במכונות המטרונית מאחר ומעולם לא השתמשתי במטרונית ברב קו.
לצפיה ב-'איזה סוג של כרטיסי נסיעה?'
איזה סוג של כרטיסי נסיעה?
24/01/2017 | 22:52
7
17
לצפיה ב-'הוא כתב: כרטיסי נסיעה בודדים מנייר'
הוא כתב: כרטיסי נסיעה בודדים מנייר
24/01/2017 | 23:05
6
50
ברכבת, בכרמלית ובמטרונית (וגם ברכבת הקלה בירושלים שלא רלוונטית לו), הוא יכול לרכוש כרטיסי נסיעה מנייר באמצעות כרטיס אשראי...
לצפיה ב-'הרכבת הקלה בירושלים לא רלוונטית עבורי מאחר'
הרכבת הקלה בירושלים לא רלוונטית עבורי מאחר
24/01/2017 | 23:52
5
88
ואין לי אפשרות נוחה להגיע אליה ומהסיבות הבאות:

1. רכבת ישראל מביאה אותי למקום לא נוח (מלחה). מתחנת הרכבת לא תענוג ללכת ברגל למוקדי העניין בעיר ירושלים. אזור מלחה לא מעניין אותי ואין לי מה לחפש שם.

2. באגד חושבים שהם עושים לי טובה בכך שהם מאפשרים לי לשלם באשראי ולא רוצים להבין שלמעשה אני הוא זה שעושה להם טובה בכך שאני מוכן בכלל להיות לקוח שלהם. ולכן אני לא מעוניין להיות לקוח של תאגיד ענק שחושב שהוא עושה לי טובה. מה גם שבשביל לקבל את ה"טובה" אני צריך להתווכח איתם כאילו אני איזה חשוד שנעצר ע"י המשטרה בחשד לביצוע גנבה.

כשאני הולך לחנות ועושה קניות המוכר לא עושה לי טובה. אני עושה טובה למוכר שאני בכלל קונה אצלו. כך זה צריך היה להיות גם באוטובוסים אבל לצערי זה לא.

ועד שכך יהיה גם באוטובוסים אם בכלל, אני לא נוסע באוטובוסים. ולכן אני לא אגיע בשנים הקרובות לעיר ירושלים באמצעות תח"צ. אני גר בקריות ושם אין לי כל בעית ניידות בתח"צ.
לצפיה ב-'אל תדאג, סוללים קו רכבת מהיר לירושלים, משם אפשר ברגל'
אל תדאג, סוללים קו רכבת מהיר לירושלים, משם אפשר ברגל
25/01/2017 | 11:23
32
לצפיה ב-'יש לך תקווה:'
יש לך תקווה:
25/01/2017 | 11:37
3
87
לצפיה ב-'מדוע, למען השם, אתם מתייחסים ברצינות'
מדוע, למען השם, אתם מתייחסים ברצינות
26/01/2017 | 01:01
1
52
לגיבוב השטויות הללו?
לצפיה ב-'אני לא כותב גיבובי שטויות:'
אני לא כותב גיבובי שטויות:
26/01/2017 | 01:53
44
1. עבור הנסיעה באוטובוס אין כל אפשרות לשלם באמצעות כרטיסי אשראי וגם אין כל אפשרות לרכוש כרטיסי נסיעה במכונות אוטומטיות.

2. עבור הנסיעה באוטובוס ניתן לשלם לנהג בלבד ובמזומן בלבד.

3. למחזיק בכרטיס הרב קו אין כל אפשרות להוכיח דבר במקרה של תקלה בכרטיס הרב קו ולכן הוא עלול להגיע למצב שבמקרה של תקלה הוא ידרש על ידי הנהג לשם באופן חד פעמי עבור הנסיעה ובמזומן בלבד.

4. בקופות המאוישות של אגד ניתן אמנם לרכוש כרטיסי נסיעה בודדים מנייר לצורך שימוש חד פעמי, אבל הם עושים "טובה" שהם מסכימים בכלל למכור את הכרטיסים הללו והנהגים עושים "טובה" שהם מסכימים בכלל לקבל את הכרטיסים הללו. ולכן אני לא רוצה טובות. אני דווקא עושה להם טובה שאני מסכים להיות לקוח שלהם. אם הם לא רוצים, אז לא צריך. יש שפע של בתי עסק ששמחים מכך שאני לקוח שלהם ומוכנים לקבל את תנאי התשלום שלי.

אני לא צריך ולא רוצה "טובות" מאגד.

5. אתה יכול להמשיך להשמיץ אותי ולעבור על חוקי הפורום.

ואגב, הודעה זו נכתבה עבור כלל גולשי הפורום ולא עבורך מאחר ואתה לא ראוי לתגובה עקב ההשמצות החוזרות ונשנות שלך ללא הרף.
לצפיה ב-'להבנתי נדרש עדיין שימוש בכרטיס הרב קו'
להבנתי נדרש עדיין שימוש בכרטיס הרב קו
26/01/2017 | 01:32
41
ולכן במקרה של תקלה בכרטיס הרב קו באוטובוס אין כל פתרון, ולכן במקרה של תקלה באוטובוס הנוסע ידרש ולמעשה יחוייב לשלם לנהג בלבד ובמזומן בלבד!!!

ולכן הפתרון הזה או הרעיון הזה הוא פסול לחלוטין כל עוד התשלום עבור הנסיעה באוטובוס מתבצע לנהג בלבד ובמזומן בלבד!!!

כך שבניגוד לטענתך, אין לי כל תקווה ואני לא אוכל להגיע בשנים הקרובות לעיר ירושלים. תקווה תהיה אם וכאשר תהיה רכבת נורמלית לעיר ירושלים (כזו שלא זורקת אותך במלחה) אם בכלל.......

ועד אז, אפשר להסתפק בעיר תל אביב ובעיר חיפה ובכל עיר אחרת שניתן להגיע אליה ברכבת ובכל עיר אחרת שניתן ללכת אליה ברגל מרחק הליכה סביר מתחנת הרכבת הקרובה.
לצפיה ב-'מאז שהכרתי את ravkavonline'
מאז שהכרתי את ravkavonline
26/01/2017 | 10:13
43
אני משלם רק בכרטיס אשראי על הנסיעות שלי.

בין אם אני טוען ערך צבור או חופשי חודשי, אני עושה את זה באשראי.

לצפיה ב-'מדריך התעריפים מנסה לעשות סדר'
מדריך התעריפים מנסה לעשות סדר
26/01/2017 | 10:09
1
46
לצפיה ב-'בית שאן , סופרבוס , ערך צבור קוד 62 ב-2.50'
בית שאן , סופרבוס , ערך צבור קוד 62 ב-2.50
26/01/2017 | 20:20
98
בערך צבור כידוע ההנחה בטעינה, ומיתרה יורד מחיר מלא של הקוד, אז זכאי זה לא משנה פה
לצפיה ב-'קצת מוזר '
קצת מוזר
25/01/2017 | 23:38
3
50
בחיפה משתמשים בקוד 2 ולא 62 שהוא נוצר עבור השיתוף עם הרק"ל
לצפיה ב-'באגד בחיפה על תיקוף של נסיעה עירונית בחיפה יוצאת קבלה עם '
באגד בחיפה על תיקוף של נסיעה עירונית בחיפה יוצאת קבלה עם
26/01/2017 | 00:08
2
65
הפרטים הבאים:
קוד מחיר 2
5.90
איזור: 51
מעבר קוד 62

נכון שקוד מחיר 62 זה קוד ירושלמי, אבל אגד מציינים "מעבר קוד 62" באופן קבוע בחיפה, יחד עם השימוש ב"קוד מחיר 2".
לצפיה ב-'עשיתי בדיקה קטנה ומסתבר:'
עשיתי בדיקה קטנה ומסתבר:
26/01/2017 | 01:03
1
63
עד ה-30.6.2016 בנסיעות עירוניות בחיפה הופיע:
קוד מחיר 2
5.90
מעבר קוד 2
אזור חיפה

החל מה-1.7.2016 (מועד החלת הערך הצבור באגד בירושלים) מופיע בנסיעות עירוניות בחיפה:
קוד מחיר 2
5.90
מעבר קוד 62 /
-

כלומר, מאז החלת הערך הצבור בירושלים אגד משתמשים בירושלים ובחיפה ב"מעבר קוד 62". (מעניין כיצד זה משפיע על מעברים בין אגד למטרונית, אני מניח שאם היו בעיות כבר הינו שומעים עליהן. לי לא יצא לנסוע במטרונית בחצי השנה האחרונה)

יש לציין שבנסיעות בקוד 4 במטרופולין חיפה מופיע גם כיום:
קוד מחיר 4
9.10
מעבר קוד 4
מרחב חיפה
לצפיה ב-'כנראה מכאן נובעת הופעת אזור 51 באגד ירושלים לפעמים'
כנראה מכאן נובעת הופעת אזור 51 באגד ירושלים לפעמים
27/01/2017 | 01:27
32
כי איזור 62 משותף למעבר בירושלים ובחיפה.
על כל פנים, איזור 51 הוא איזור חיפה, ו-31 הוא הירושלמי (בשירשור כתבתי בדיוק הפוך בטעות). איזור 51 לא מקנה מעבר ברק"ל. השבוע קיבלתי אזור 51, ודרשתי מהנהג שיבטל וירשום לי איזור ירושלים - 31. הוא לא הבין מה אני רוצה והחליף לי. עשיתי את זה למרות שלא תיכננתי לנסוע ברק"ל, אבל מה איכפת לי. ככה עוד נהג בקו שאני משתמש בו הרבה מודע לשגיאה הזו ואולי זה יזרז את זה שאגד את זה בכל המכשירים בירושלים.
לצפיה ב-'למה אין צגים חכמים ברכבת ישראל?'
למה אין צגים חכמים ברכבת ישראל?
25/01/2017 | 22:14
3
245
אני מדבר על צגים שמראים באיזה אורך הרכבת מגיעה ואיפה ברציף היא תעצור בדיוק
ראיתי את זה בחו"ל וזה ממש פנטסטי
לצפיה ב-'באיזה אורך הרכבת אפשר לדעת, אבל איפה בדיוק היא תעצור לא'
באיזה אורך הרכבת אפשר לדעת, אבל איפה בדיוק היא תעצור לא
25/01/2017 | 23:13
2
204
אני בכלל לא בטוח שהטכנולוגיה לעצירה מדוייקת של הרכבת קיימת ברכבות כבדות, אני חושב שזה קיים רק במערכות של רכבת תחתית שעובדות עם Automatic Train Operation או טכנולוגיות דומות.

וכשאי אפשר לדעת איפה הרכבת תעצור להשקיע במסכים שאומרים מה האורך שלה מראש זה קצת מיותר.

במילא רוב הרכבות בארץ ארוכות כאורך הרציף, אז זה לא חשוב לדעת בדיוק היכן הרכבת תעצור.
לצפיה ב-'זה יותר פשוט ממה שאתה מדמיין'
זה יותר פשוט ממה שאתה מדמיין
25/01/2017 | 23:56
164
יש סימונים על הרציף והנהג יודע לעצור לפי הסימונים הללו.זה לא כמו ברכבת ישראל שבה הנהג עוצר איפה שבא לו לאורך הרציף.
לצפיה ב-'בשוויץ וב TGV זה קיים לרכבות ומאד שימושי למקומות שמורים.'
בשוויץ וב TGV זה קיים לרכבות ומאד שימושי למקומות שמורים.
26/01/2017 | 00:01
158
הדיוק הוא ברמה שהקרון הממוספר מגיע לקרבת האות שמייצגת אזור ברציף. זה לא דיוק ברמת התאמה בין האות לדלת אבל מרחק ההליכה מהאות לדלת בקרון הנכון הוא לא יותר מקרון או חצי קרון.

בכרטיס לטווח ארוך מסמנים לך מושב שמור לפי קרון ומספר בקרון ולכן חשוב לדעת איפה לעמוד.

בבריטניה יש משהו פחות מרשים - סימון קדמי למערכים מקוצרים (4 או 5 קרונות) שמאפשר לדעת איפה תעצור רכבת מקוצרת (השילוט האלקטרוני כולל את מספר הקרונות ואם קרון המחלקה הראשונה נמצא מקדימה או מאחור. אין מידע שימושי על מיקום אזור האופניים או אזור כסאות הגלגלים) וכך הנוסעים לא ממתינים באזור שלא תהיה בו רכבת.
לצפיה ב-'הסתיימו השימועים בנת"ע'
הסתיימו השימועים בנת"ע
25/01/2017 | 19:58
1
293
...ובוטל מכרז המערכות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4912858,00...
לצפיה ב-'עצוב, עצוב, עצוב'
עצוב, עצוב, עצוב
25/01/2017 | 23:55
186
הסה״כ של כל המכרזים הנפרדים יעלה על המחיר שהוצע, בטוח!
כאשר הגעתי לפורום (לפני קצת יותר משנתיים) העזתי לנבא :  A1  ב 2020, קו אדום ת״א ב 2025, יש לי תחושה שלא טעיתי.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 25/1 '
שרשור הכוונה ומודיעין 25/1
25/01/2017 | 08:19
2
9
לצפיה ב-' רבה ל- olli3 על הטיפים לנסיעה לעין גדי'
רבה ל- olli3 על הטיפים לנסיעה לעין גדי
25/01/2017 | 22:08
1
32
היינו היום - נסיעה הלוך בקו 444 של 0700 בירושלים, חזרה בקו 486 סביב 1730. אמנם אציין שבמפתיע קו 444 היה כמעט מלא, והנהג לא רצה בהתחלה לתת לנו (2 מטיילים) לעלות עליו, אבל למזלנו הוא התרצה בסוף אחרת הטיול שלנו היה משתבש בצורה רצינית... הטיפ של חופשי יומי "ירושלים מזרח" היה מעולה. לא הייתי מודע כלל לאפשרות הזו, וזה חיסכון עצום בעלויות הנסיעה.

הספקנו די הרבה - עתיקות עין גדי, תל גורן, המפל הנסתר בנחל ערוגות, מעלות בני המושבים ועין גדי, מעיין עין גדי, מערת דודים ונחל דוד תחתון (מיטיבי לכת בלבד) ולצאת מהשמורה עם הסגירה.
לצפיה ב-'נהדר, שמח שיצא לכם טוב וטיול מהנה:)'
נהדר, שמח שיצא לכם טוב וטיול מהנה:)
26/01/2017 | 11:53
6
לצפיה ב-'תאונה נדירה, בגלל מזג אויר גרוע.'
תאונה נדירה, בגלל מזג אויר גרוע.
25/01/2017 | 11:27
245
במקרה מכונית משטרה היתה במקום וצילמה בלי קשר לארוע.
בנס רק 2 פצועים.

http://fox8.com/2017/01/24/commuter-train-cuts-fed...
לצפיה ב-'עיתון רכבת ישראל'
עיתון רכבת ישראל
23/01/2017 | 13:57
2
363
האם קיים ברכבת ישראל עיתון / ידיעון תקופתי לעובדי החברה ולכל המתעניינים בה ?

לצפיה ב-'לפני כ-15 שנים לערך היה עיתון פנימי של רכבת ישראל'
לפני כ-15 שנים לערך היה עיתון פנימי של רכבת ישראל
24/01/2017 | 22:10
1
202
שנועד לעובדי התפעול ברכבת. לא ידוע לי מה היתה תדירות ההופעה שלו ויתכן גם שהוא יצא פעם אחת בלבד. אני זוכר שלפני כ-15 שנה ראיתי עותק שלו על השולחן של מנהל התחנה (קרית מוצקין) והוא הודפס על נייר כרומו משובח בצבע עם תמונות.

כמו כן, לפני כ-20 שנה לערך היה עיתון של רכבת ישראל שהודפס על נייר כרומו משובח בצבע וחולק בחינם לנוסעים ברכבת. העיתון היה אז צינור שיווקי של רכבת ישראל.

לפני כ-50 שנה לערך היה כתב עת של רכבת ישראל בשם רכבתון. יצא לאור בין השנים 1964 ועד 1973. מו"ל: הממונה על הדרכת עובדים - הנהלת רכבת ישראל חיפה.

בסוף שנות ה-90 הופיע כתב עת בשם על הרציף שהופק ע"י רשות הנמלים והרכבות ורובו עסק בנמלי ישראל ומקצתו ברכבת ישראל. יצא לאור ע"י אגף דוברות ויחסי ציבור - רשות הנמלים והרכבות. לימים רכבת ישראל החליפה את השם על הרציף בשם על הפסים, ראו לעייל.

זה מה שאני יודע.
לצפיה ב-''
25/01/2017 | 00:28
58
חבל שכיום בתקופת הפיתוח האדירה שהרכבת נמצאת אין ידיעון שכזה.
לצפיה ב-'מישהו יודע מה פשר העבודות ברציף 4 בתחנת רכבת'
מישהו יודע מה פשר העבודות ברציף 4 בתחנת רכבת
24/01/2017 | 00:20
10
425
ת"א ההגנה?
תודה :)
לצפיה ב-'תתאר מה אתה רואה וננסה לנחש'
תתאר מה אתה רואה וננסה לנחש
24/01/2017 | 13:13
264
לא ביקרתי בתחנת ההגנה כבר יותר משנה, אבל הניחוש שלי (רק ניחוש) שהעבודות הן לא בשביל רציף 4 אלא בשביל רציף 3 (הם אותו אי, הרי), והן להארכתו לקראת הקו המהיר לירושלים.
לצפיה ב-'עמודי חשמול'
עמודי חשמול
24/01/2017 | 15:17
6
273
לדעתי עמודים עבור רשת החשמל.

בינתיים לא ניתן ממש לראות כי זה מגודר. אבל לפי הציוד חפירה שנמצא על הרציף ניתן להבחין כי מדובר בתשתית החשמל.
לצפיה ב-'תודה על המידע, יש עוד תחנות שכבר התחילו לעבוד בתחומן'
תודה על המידע, יש עוד תחנות שכבר התחילו לעבוד בתחומן
24/01/2017 | 15:38
1
179
על תשתית החשמל?
לצפיה ב-'בכפר סבא והוד השרון נבנו עמודים לחשמולת עוד בזמן בניית שתי'
בכפר סבא והוד השרון נבנו עמודים לחשמולת עוד בזמן בניית שתי
24/01/2017 | 22:21
139
התחנות האלו לפני 15 שנה.
לצפיה ב-'נשמע לי מוזר'
נשמע לי מוזר
24/01/2017 | 15:44
3
158
בד"כ שמים עמודי חשמול בין שתי המסילות, ולא על הרציף עצמו - כי על הרציף הם יפריעו לנוסעים. זה בתחנות שאין בהם גג  או עמודים קיימים שמהם אפשר לתלות את החשמול. הארכת הרציף נשמעת לי כמו הסבר הגיוני יותר...
לצפיה ב-'אולי כאן עושים את זה כי יש רק קו אחד שצריך את זה?'
אולי כאן עושים את זה כי יש רק קו אחד שצריך את זה?
24/01/2017 | 16:36
2
123
חוץ מזה, התקנת עמודים בין רציפים בטח מצריכה השבתת עבודה בשלב כל שהוא?
אולי הצורך בלהשבית את התנוע לא קיים או קטן יותר בשיטה הזאת?

לצפיה ב-'זה לא נכון להגיד שרק קו אחד צריך את זה'
זה לא נכון להגיד שרק קו אחד צריך את זה
24/01/2017 | 17:12
1
113
כי בסופו של דבר יחשמלו את כל קווי הרשת שעוברים בת"א, כולל את קו החוף המערבי (שעובר ברציף 4). אם יתקינו עמודים על הרציפים יצטרכו עמודים לכל רציף במקום עמודים לכל זוג רציפים, וזה יקר יותר.
לצפיה ב-'אני יודע את זה ומסכים איתך.'
אני יודע את זה ומסכים איתך.
24/01/2017 | 17:32
106
אבל לאור הכמות של העבודה הנדרשת וזמן מצומצם, אולי בכל זאת מנסים פיתרון זמני?
אין צורך להגיד שזה טיפשי ויעלה ביוקר בהמשך, אני מסכים איתך מראש

לצפיה ב-'אולי מדובר בבנית שער-חשמולות ל 4 או 6 מסילות ?'
אולי מדובר בבנית שער-חשמולות ל 4 או 6 מסילות ?
24/01/2017 | 23:26
1
244
זה די מקובל בכניסות ויציאות מתחנות .
ראה תמונות מצורפות.
לצפיה ב-'אולי אפשר למצוא פרטים ותשריטים בתיקי הרישוי בעיריית ת"א'
אולי אפשר למצוא פרטים ותשריטים בתיקי הרישוי בעיריית ת"א
25/01/2017 | 00:06
106
לעיריית ת"א יש אתר רישוי בנייה שניתן לשלוף ממנו מסמכים ותשריטים ב-PDF מתיקי רישוי הבנייה.

מומלץ לחפש שם מידע על תחנות הרכבת בת"א לפי גוש / חלקה ולא לפי כתובת. איתור גוש / חלקה ניתן לבצע באמצעות אתר המפות הממשלתי.
לצפיה ב-'מה יהיה מבנה הרכבת שתופעל בעוד כשנה מת״א לי״ם?'
מה יהיה מבנה הרכבת שתופעל בעוד כשנה מת״א לי״ם?
23/01/2017 | 13:38
15
457
קטר מושך בראש הרכבת + 9 קרונות נגררים + קרון נגרר(עם תא נהיגה) אחורי,
או
קרון נדחף (עם תא נהיגה) בראש הרכבת +  9 קרונות נדחפים + קטר אחורי דוחף,  
או
קטר מושך בראש הרכבת + 10 קרונות נגררים ונדחפים + קטר אחורי דוחף (הכי בטיחותי כדי לעבור במנהרה בת 11.6 ק״מ)?

גם לא לשכוח: הרכבת צריכה להיות באורך כזה, שבמקרה של ארוע מסוכן לשלום הנוסעים בתוך המנהרה, לפחות קרון אחד  ימצא, מול אחד מהמעברים למנהרה השניה, שמיועדים לפנוי מהיר והצלה.

מי נותן(או יתן) רשיון הפעלה( משרד התחבורה, משרד הפנים, המשרד לביטחון פנים, מכבי אש ....)?

האם ישראל צריכה להצטייד ברכבת הצלה מהסוג
המוזכר להלן(יקר מאוד)?
http://www.railjournal.com/index.php/europe/sbb-or...

פרוט טכני של רכבת ההצלה השוויצרית
(לרוב המדינות אין ציוד כזה)
אפשר לראות במסמך המצורף(השוויצרים מבטיחים, עם 14 הרכבות מהסוג הזה שברשותם,הגעה לכל מקום ברשת שלהם בו יהיה תאונה/פגוע, תוך 15-30דקות).
https://www.cff.ch/content/sbb/fr/desktop/sbb-konz...
לצפיה ב-'למערך הכיבוי נגררים יעודיים לאירועים במנהרות'
למערך הכיבוי נגררים יעודיים לאירועים במנהרות
23/01/2017 | 14:26
1
258
יש אחד כזה בתחנת מודיעין, עם ציוד עזר נשימתי לשלוש שעות עבודה.
לא בטוח שצריך מערך כל כך מורכב לשתי מנהרות ארוכות והמון קצרות.
לצפיה ב-'הודעתי היא חומר למחשבה, באמת לא בטוח שצריך מערך כל כך מורכב'
הודעתי היא חומר למחשבה, באמת לא בטוח שצריך מערך כל כך מורכב
23/01/2017 | 16:42
137
שעלותו גבוהה; אבל כדאי להתיחס לנושא.
מאידך כאשר יש סיכויים לארועים חבלניים, לא רע לדעת, שקיים, בין היתר,קרון הצלה אטום(עם על-לחץ קל) ל 60 איש או 40 + 6 אלונקות.
המערך של השוויצרים הוא רב-תכליתי, מאוד מיוחד, בעל אופיונים יוצאיי דופן, המאפשרים לעבוד במהירות ונוחות בתוך המנהרה, אף כי מקור האנרגיה  באותם קרונות ההצלה הוא דיזל(!).
אולי הדיון בפורום עשוי למשוך תורמים לרכישת מערך מהסוג הזה(כמו על אמבולנסים, שמם ינשא על הקרונות )?לדעתי ר״י לא צריכה לממן את המערך וגם לא את צוות התפעול שלו.
אגב מערך כזה עשוי להיות יעיל, גם בכל מקום אחר ולא רק במנהרה הארוכה לירושלים, כמו למשל על הגשרים הגבוהים שבהם אין גישה לרכבי הצלה רבים(למעט היברידיים כביש/מסילה; יש כאלה בר״י?).
אפשר אולי להרים גבה, אבל כאשר מדברים על הגנה אזרחית, יש המון מה ללמוד מהשוייצרים(בקום המדינה, מהם למדנו איך לארגן את מערך המלואים של צהל).
לצפיה ב-'שתי האפשרויות הראשונות שהעלית הן אותה אפשרות כמובן'
שתי האפשרויות הראשונות שהעלית הן אותה אפשרות כמובן
23/01/2017 | 15:54
11
143
וכמובן שחלק מהרכבות האלו יהיו קרונועים בכלל, כשיגיעו הקרונועים החשמליים.

ואני בספק שישתמשו בשני קטרים באותה רכבת, זה נשמע לי מיותר לרכבות נוסעים. הרי לא מדובר כאן על מנהרה מתחת לים או משהו כזה.

כמו כן יש במנהרות של A1 הרבה יותר פתחי מילוט ומנהרות מקשרות ממה שנהוג בשאר העולם.
לצפיה ב-'אופציה1 ≠ אופציה2(פחות מאמצים מכניים על המחברים בין הקרונות)'
אופציה1 ≠ אופציה2(פחות מאמצים מכניים על המחברים בין הקרונות)
23/01/2017 | 18:13
4
81
ע״פ אופיון ר״י לקטרים חשמליים, אכן צריך רק קטר בודד.
אני חושב על 2 אבל לא מעיז להתווכח. לגבי הבטיחות: אם קטר בודד ״נופל״ דווקא במנהרה הארוכה..........?!
הקרונוועים החשמליים מיועדים בעדיפות לקווים עם תחנות רבות.
פתחי מלוט אמורים להיות כל 250מ׳, אם אינני טועה, אז רצוי שגם אורך הרכבת יהיה כך או קרוב למידה הזו.
לצפיה ב-'אם אינני טועה'
אם אינני טועה
23/01/2017 | 18:39
3
82
הרכבות יהיו קצת יותר ארוכות מ250 מטר (לא מאריכים את רציפי סבידור ל300 בשביל הרכבות הארוכות יותר לקו לירושלים? איני זוכר את המספר המדוייק)

ובוודאי שאופציה 1 = אופציה 2, כי אין בתחנת האומה מקום לסובב רכבות וגם לא יהיה, בר"י כל רכבת עם קטר מושך הופכת בכיוון ההפוך לרכבת עם קטר דוחף. כך יהיה גם בקו לירושלים.

מה הסיכוי שקטר בודד ייפול במנהרה הארוכה? מדובר בקטרים חשמליים אמינים במיוחד. זה לא אמור להיות מקרה שבשגרה. ואם זה קורה אפשר להביא קטר חלופי מלוד שיגיע לשם בזריזות יחסית, אלא אם הרכבת שבאה אחרי שהרכבת שנתקעה מחכה בסימנור וחוסמת את הדרך, ואז במקרה הזה הלוגיסטיקה קצת יותר מסובכת, אבל אפשרית - למשל הרכבת השנייה יכולה לנסוע לאחור עד לתחנה התפעולית הקרובה ולחכות שם בעקלתון עד שקטר החילוץ יעקוף אותה, או שקטר החילוץ יוכל לעקוף את הרכבת במסילה לכיוון הנגדי גם אם לא יהיו מפלגים בכניסה למנהרה הארוכה - יוכל לנסוע "בכיוון ההפוך" עד תחנת האומה, ומשם לרדת לעבר הרכבת שנתקעה כדי לחלצה.

נכון שזה ייקח יותר זמן במקרה של רכבת נתקעת, אבל הסיכוי שרכבת תיתקע הוא נמוך יחסית וקטר זה לא דבר זול.
לצפיה ב-'אולי לא שמת לב שבהודעתי כתבתי על רכבות --מתל אביב לירושלים--'
אולי לא שמת לב שבהודעתי כתבתי על רכבות --מתל אביב לירושלים--
23/01/2017 | 20:40
2
76
כלומר שנתתי להן כוון.
אופציה 2 מועדפת, הקטר דוחף מאחור ומתגבר גם על הכח הנוסף בגלל השפועים.
בכוון בחזרה הקטר מושך וגם נעזר בכח הנוסף בגלל השפועים.
איש לא העלה על דעתו ש ב ״האומה -יצחק נבון״ הקטר ישנה מיקום ברכבת(היה ברור שלא).
הכוונה לעת עתה היא לבנות רכבות בנות 10 קרונות( בומברדיה או סימנס בלבד, לא אלסטום), כלומר שהאורך הכולל שלהן  ללא קטר יהיה בערך 260מ׳, וזה ממש בסדר! היה וחלילה וחס תיהיה בעיה רצינית במנהרה הארוכה, הנוסעים יעברו מקרון לקרון וירדו דרך הדלת של הקרון הקרוב ביותר למעבר מילוט( המרחק בין מעברי המילוט הוא 250מ׳, קרי יותר קצר מאורך הרכבות).
מסכים איתך שהסכוי שרכבת תתקע הוא נמוך יחסית, איך חובב רכבות כמוני יגיד ההיפך? כולנו גם חושבים תמיד שמחלות קשות ״מופיעות אצל אחרים״, אבל אנחנו טועים! לכן לי נדמה, שמי שאחראי על הבטחון פנים צריך לתת את דעתו על הנושא;
זו ממש לא קריטיקה לרעה, פשוט רצוי לא להזניח את העניין, סתם לדוגמה: מישהוא חשב פעם שיכולות לפרוץ(או ״לפרוץ״) בעת ובעונה אחת כל כך הרבה שריפות ושלא יהיה לנו ציוד להתמודד איתן?
אגב: אין לשכוח שהקטרים החשמליים שהוזמנו הם מטיפוס Last Mile של Bombardier, כלומר שבעזרת מנוע דיזל הם יוכלו לנסוע ״עוד קצת״ עד למקום בטוח אם תיהיה תקלה, השאילה היא: אם בפועל בעליה לירושלים עם רכבת מלאת נוסעים התאוריה תתממש? אין תשובה בנתיים.
אם כבר מדברים על בעיות , אפשר גם לשאול את עצמנו , מה יקרה עם תקלה או חבלה,בדיוק כאשר הרכבת תיהיה על הגשר הארוך בגובה 90מ׳, או שדוקא שמה החשמולת תיפול בגלל מזג אויר גרוע?
לצפיה ב-'נקווה שיחזקו את החשמולת גם נגד רוחות חזקות'
נקווה שיחזקו את החשמולת גם נגד רוחות חזקות
23/01/2017 | 22:56
1
61
אם לקטר יש אפשרות לפעול עם דיזל למרחקים קצרים, זה יהיה הפתרון כדי לרדת מהגשר.

במקרה של מקרה חירום אחר שמחייב עצירה, נהג הקטר יכול להשהות את פעולת בלמי החירום עד שהרכבת תעבור את הגשר.

אם בכל זאת חייבים לעצור על הגשר אז זו אכן בעיה, ויש מדרגות חירום בתוך העמוד של הגשר (אם כי אין לי מושג איפה נמצא הפתח העליון שלהן). כמו כן מסוק יכול לנחות ליד הגשר (הכינו שטח מתאים) במקרה שיש צורך לפינוי מהיר יותר.
לצפיה ב-'במקרה ראיתי שנושא הבטיחות במנהרות והגשרים כבר זכה בעבר'
במקרה ראיתי שנושא הבטיחות במנהרות והגשרים כבר זכה בעבר
24/01/2017 | 23:47
37
לצפיה ב-'ובקשר לכך שצפונה מהרצלייה לא תהיה חשמולת בזמן עד חיפה'
ובקשר לכך שצפונה מהרצלייה לא תהיה חשמולת בזמן עד חיפה
23/01/2017 | 19:23
5
146
העלו לפני מספר ימים פה הצעה על להשאיר קטר דיזל בהרצליה כדי להמשיך עם הרכבת הלאה לחיפה, נכון שאי אפשר לחסום מסילה, אבל מה עם ה-IC3 המגיעים מי-ם מלחה? הרי הוא יכול חוץ מחיבור עם עצמו גם להתחבר ל-IR4, גרסתו החשמלית, זה אומר קו תלת שלוחתי, רכבת המגיעה מצפון תתפצל - ה-IC3 יסע כרגיל למלחה, ה-IR4 להאומה
לצפיה ב-'אפשרויות אחרות: למשל החלפת רכבת '
אפשרויות אחרות: למשל החלפת רכבת
23/01/2017 | 20:59
2
102
אולי בלילה עד, שהקו יהיה חשמלי עד חיפה (ואולי נהריה? נקווה שכן), תחנת הרצליה או אחת מתחנות תל אביב, תהיה החלפה בין הרכבת החשמלית מירושלים להמשך צפונה לחיפה/נהריה או כרמיאל ולהיפך.
לצפיה ב-'ההחלפה תהיה בת"א'
ההחלפה תהיה בת"א
24/01/2017 | 16:30
1
25
לצפיה ב-''
24/01/2017 | 21:52
12
לצפיה ב-'כל הקומבינציות האלו אינן אפשריות '
כל הקומבינציות האלו אינן אפשריות
23/01/2017 | 21:13
121
הקטרים החשמליים החדשים יוכלו להתחבר אך ורק לקרונות DD של Bombardier שעברו הסבה לחשמל
(.......Train lines, Car lines etc) ול Siemens אם יעברו הסבה גם כן.
למרות שבאופיון למכרז הקטרים, ר״׳ אמרה שהם מיועדים גם לגרירת קרונות משא, נכון  להיום, היא לא מתכוונת לממש את האופציה הזו; בקצור: קטר בומברדיה עם קרונות נוסעים בומברדיה בלבד ואולי בשלב מסוים קטר בומברדיה עם קרונות נוסעים סימנס, זה הכל.
לצפיה ב-'לא הולכים לקנות IR4, אין סיכוי.'
לא הולכים לקנות IR4, אין סיכוי.
23/01/2017 | 22:52
56
לצפיה ב-'לקטרים החשמליים אין בעיה למשוך/לדחוף מערכים ארוכים'
לקטרים החשמליים אין בעיה למשוך/לדחוף מערכים ארוכים
26/01/2017 | 18:43
42
ולא יהיה צורך בשני קטרים בשום מקום. אורך הרציפים בירושלים הוא 350 מטר והוא מאפשר עצירת רכבות עם 12 קרונות DD.
לצפיה ב-'נהגי רכבת קלה/תחתית/מטרו/פוניקולר בישראל ובעולם-שאלה'
נהגי רכבת קלה/תחתית/מטרו/פוניקולר בישראל ובעולם-שאלה
23/01/2017 | 21:07
4
214
למיטב הבנתי המפעילים של הרכבת הקלה בירושלים, הם בעלי רישיון נהיגה לאוטובוס (D). עדיפות לבעלי ניסיון בהפעלת אוטובוס-מפרקי. נוסף לכך יש הם עוברים קורס להפעלת הרכבת הקלה.

איזו הסמכה נדרשת באזורים שונים בעולם, בהפעלת רכבת קלה או תחתית או מטרו? רישיון נהיגה לאוטובוס והשתלמות נוספת, בדומה לרכבת הקלה בירושלים? הסכמה להפעלת רכבת, בדומה להפעלה של הרכבות של "רכבת ישראל"? הסמכה ייחודית להפעלת רכבת מיוחדת זו, שנבדלת מ"רכבת כבדה"?
רחבי העולם זה למשל בבריטניה, בספרד או מדינות אחרות ברחבי אירופה או במזרח הרחוק (למשל יפן) או אמריקה.

מה בנוגע לפוניקולר בישראל - הכרמלית בחיפה? איזו הסמכה יש למפעילים?

תודה מראש
לצפיה ב-'בבריטניה מדובר בלמידה פנימית בחברות הרכבת.'
בבריטניה מדובר בלמידה פנימית בחברות הרכבת.
24/01/2017 | 12:37
3
126
הנה עמוד מאתר המרכז מקצועות שונים והתהליכים המקובלים בהם:

הדרישות לתהליך הפנימי של חברות הרכבת אינן כוללות אפילו בגרות מלאה (A Levels) אלא בחינות GCSE (גיל 16) בלבד. המשך התהליך פנימי ותלוי בבחינות של החברות עצמן אך יש גם תעודת NVQ שזו תעודה מקצועית לאומית בתחום.

הדרישה הישראלית לרישיון אוטובוס היא קצת ביזארית, יתכן והיא נועדה לצמצם את מאגר הפונים ולפנות לקבוצת עובדים קיימת במקום לחפש נהגי רק"ל בארץ לפני שפתחו את הקו הירושלמי.
לצפיה ב-'גם ברכבת ישראל ההכשרה המקצועית היא פנימית'
גם ברכבת ישראל ההכשרה המקצועית היא פנימית
24/01/2017 | 21:03
1
93
וגם רשיון הנהיגה הוא רשיון פנימי של רכבת ישראל.

ובאשר  לכלי תח"צ אחרים שפעילותן איננה כפופה לפקודת מסילות הברזל הממשלתיות (להלן הפקודה), שם זה שונה לחלוטין מרכבת ישראל הפועלת בהתאם ובכפוף לפקודה.

מפעילי התח"צ האחרים שאינם רכבת ישראל כפופים למשרד התחבורה* ולמיטב ידיעתי לפקודת התעבורה.

באור:

* - משרד התחבורה - משרד התחבורה הוקם בעת הקמת המדינה. מאז קום המדינה ועד לסוף שנות ה-80 רכבת ישראל היתה יחידת סמך ממשלתית (מעין גוף עצמאי) במשרד התחבורה.

לפני קום המדינה הרכבת פעלה כמחלקה ממשלתית (מחלקת הרכבות) בממשלת המנדט הבריטי. פעילותה הוסדרה כבר אז באמצעות הפקודה המנדטורית.

בסוף שנות ה-80 יחידת הסמך הממשלתית הפכה להיות חלק מגוף סטטוטורי עצמאי (רשות הנמלים והרכבות) וכמה שנים מאוחר יותר הפכה להיות חברה בע"מ (חברה ממשלתית). אך מאז תקופת המנדט הבריטי ולכל אורך השנים שבהן השתנה הסטטוס והמעמד המשפטי של הרכבת (מחלקה ממשלתית בריטית, יחידת סמך ממשלתית, גוף סטטוטורי, חברה בע"מ), היא נשארה אוטונומית ופעילותה הוא בכפוף לפקודה.

זו גם אחת הסיבות לכך שההכשרה והרשיונות הם פנימיים ובתוך רכבת ישראל.

ואילו פעילות כל כלי התח"צ האחרים שאינם רכבת ישראל הוכפפו ישירות למשרד התחבורה ולמעשה לפקודת התעבורה.

כל עוד משרד התחבורה (ובאמצעות תיקונים ותוספות לפקודת התעבורה) הוא המפקח בפועל ובמישרין על הפעילות התחבורתית של מפעילי התח"צ האחרים (רק"ל וכו...), הוא רשאי לדרוש דרישות של תפקידים שבסגרת סמכויותיו במישרין כמו חובת רשיון נהיגה לאוטובוס הניתן במסגרת פקודת התעבורה ואין פה שום דבר חריג או מוזר.
לצפיה ב-'דברים מעניינים פירטת'
דברים מעניינים פירטת
24/01/2017 | 21:51
63
בכל מקרה עניין אותי, כיצד מקובל שההסכמה באזורים שונים בחו"ל של הרכבות השונות.
משרד התחבורה אכן רשאי לדרוש דרישות שונות לתפקידים וזה לגיטימי. יחד עם זאת, כנראה יש משהו ויותר מזה, ברציונל ש-Ccyclist הסביר. כנראה המטרה הייתה לפנות לקבוצת עובדים קיימת.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר'
תודה רבה על ההסבר
24/01/2017 | 21:46
44
בשורה התחתונה קיימת דיפלומה ובבריטניה, כפי שתיארת NVQ.
תודה גם על הקישור, שצירפת. אקרא אותו יותר לעומק.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 23/1 '
שרשור הכוונה ומודיעין 23/1
23/01/2017 | 08:36
10
10
לצפיה ב-'הזמנת מקום מירושלים לעין גדי בקו 444 בבוקר'
הזמנת מקום מירושלים לעין גדי בקו 444 בבוקר
23/01/2017 | 21:46
6
75
ברצוני לנסוע בימים הקרובים (לא יום ראשון/חמישי) לעין גדי באוטובוס. כיוון שזה קו שממשיך לאילת, עד כמה קריטי להזמין מקום מראש? (להערכתי נהיה 3-2 מטיילים).
לצפיה ב-'אין אפשרות להזמנת מקומות למעט לנסיעה ליישובי הערבה ואילת.'
אין אפשרות להזמנת מקומות למעט לנסיעה ליישובי הערבה ואילת.
23/01/2017 | 22:20
1
77
כך הדבר בכל קווי אילת.

לעין גדי ניתן להשתמש גם בקווים 486/487 אגד.

לא נראה לי שבתקופה הזאת 444 יהיה מלא בנוסעים.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/01/2017 | 10:38
12
לצפיה ב-'לדעתי תקחי 486 או 487'
לדעתי תקחי 486 או 487
24/01/2017 | 07:16
3
67
למיטב ידיעתי הם נכנסים ממש לתוך הקיבוץ, 444 עוצר בצומת בכביש 90.
תבדקי באגד ליתר בטחון.
נסיע טובה
לצפיה ב-'אני . הנסיעה היא לשמורה ולא לקיבוץ. תודה.'
אני . הנסיעה היא לשמורה ולא לקיבוץ. תודה.
24/01/2017 | 10:39
2
18
לצפיה ב-'486 גם רלוונטי לך, ראה את מסלולו.'
486 גם רלוונטי לך, ראה את מסלולו.
24/01/2017 | 14:00
1
54
ההבדל בין 444 ל486 הוא ש444 לא נכנס לקיבוץ, אבל שאר התחנות שתחת איזור עין גדי הן אותו הדבר.

אני לא יודע מה התחנה שהכי קרובה לשמורה, אבל אין הבדל בין 444 ל486 מבחינת תחנות לאורך כביש 90.

שים לב כי חופשי יומי עולה רק 26.5 ש"ח. קוד כרטיס: 674 שם כרטיס: סובב ירושלים + מזרח.

החופשי יומי מקנה נסיעות חופשיות בטווח כל היישובים המוגדרים תחת איזורים אלו ובכל מפעילות התחבורה הציבורית הקיימות, כולל הרכבת הקלה. במילים אחרות, גם אם אתה יוצא לדרכך בבוקר מהבית בירושלים, אתה כבר יכול לרכוש אותו בקו העירוני והוא יהיה תקף לכל שאר הנסיעות שתבצע באותו היום.
לצפיה ב-'תודה. 486 פחות רלוונטי בגלל השעה. החופשי יומי מעניין...ייבדק'
תודה. 486 פחות רלוונטי בגלל השעה. החופשי יומי מעניין...ייבדק
25/01/2017 | 02:26
7
לצפיה ב-'שאלה :כדי להגיע לרחוב אלפסי בתל אביב (בקו 25/125 מצפון העיר)'
שאלה :כדי להגיע לרחוב אלפסי בתל אביב (בקו 25/125 מצפון העיר)
24/01/2017 | 02:19
2
52
באיזו תחנה עליי לרדת ?
(דרך שלמה/ דרך קיבוץ גלויות)  ,(שדרות ירושלים / מרזוק ועזר) או (שדרות ירושלים /דרך בן צבי) .
אני צריכה להגיע לתחילת הרחוב.

תודה

לצפיה ב-'דרך שלמה / בן עטר'
דרך שלמה / בן עטר
24/01/2017 | 09:36
1
21
משם שמאלה לבן עטר עד פינת אלפסי ומשם ימינה עד תחילת אלפסי.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
24/01/2017 | 10:59
17

לצפיה ב-'השינוי הלא ייאמן של כביש מס' 40 בשני קטעים: "עוקף התעשייה'
השינוי הלא ייאמן של כביש מס' 40 בשני קטעים: "עוקף התעשייה
22/01/2017 | 01:50
17
685
האווירית" ו"עוקף פתח תקווה" המתוכננים.

1. עוקף התעשייה האווירית:
כביש מס' 40 ישנה את מסלולו לחלוטין בין צומת הטייסים בצפון קטע הכביש לבין צומת אל-על בדרום קטע הכביש. 
מטרת הקטע העוקף היא לעקוף את הפקקים הקבועים שיוצרים נתב"ג והתעשייה האווירית.

א. צומת אל-על ייהפך להיות למחלף אל-על.
המחלף החדש יאפשר להמשיך ישר ללא רמזורים צפונה-דרומה וההיפך בכביש מס' 40 ויאפשר לפנות בלולאה מדרום לכיוון מערב לתוך נתב"ג ללא רמזורים.

ב. כביש מס' 40 יבוטל בתוואי שבין נתב"ג לתעשייה האווירית. הכביש ימשיך ישר ממחלף אל-על מדרום לצפון על תוואי כביש 46 שקיים היום במיקום הזה.
כביש 40 למעשה יעתיק את מיקומו מזרחה ויהיה ממזרח למסילה המזרחית המתוכננת של רכבת ישראל.  

ג. מחלף התעשייה האווירית החדש:
המחלף החדש יהיה בתוואי החדש של כביש מס' 40 (תוואי כביש 46 כיום) ויאפשר כניסה ויציאה לתעשייה האווירית ללא רמזורים.
המחלף יאפשר נסיעה רצופה ישרה דרומה-צפונה וההיפך בכביש מס' 40 החדש.
במחלף תיבנה לולאה ובסמוך לה עקומה.
הלולאה תאפשר כניסה לתעשייה האווירית מדרום לכיוון מערב ללא רמזורים.
העקומה הצמודה לה תאפשר יציאה מהתעשייה האווירית ממערב לכיוון צפון ללא רמזורים.
כמובן שבצמידות למחלף ממערב לו יהיה בכביש של התעשייה האווירית גשר חדש מעל המסילה המזרחית החדשה של רכבת ישראל.  

ד. כביש 40 החדש סוטה מערבה ומתנתק מהתוואי של כביש 46.
במפגש 40/46 יהיה גשר עילי לעקומת כביש 40 החדש מדרום למערב וההיפך.
במפגש יהיה מעבר תחתי לנסיעה צפונה-דרומה בין כביש 46 לכביש 40.
כמובן שהמפגש יכלול גשר ממערב לו מעל המסילה המזרחית החדשה של רכבת ישראל.

ה. כביש 4613 שמחבר בין כביש 40 הישן לכביש 46 מבוטל.
 כמובן שביטול הכביש גורר את ביטול צומת בדק בכביש 40 ואת ביטול צומת ברקת בכביש 46 שנמצאים בשני קצוות הכביש המבוטל.
כמובן שמפגש הכביש-מסילה שבמרכז כביש 4613 גם מבוטל (מפגש מס' 121).  

ו. כביש 40 מתחבר בחזרה לתוואי הישן שלו שנמצא ממערב למסילה המזרחית החדשה של רכבת ישראל.
המפגש בין הקטע החדש שבא ממזרח לקטע הישן שבא מצפון יכלול גם כניסה ויציאה ללא רמזורים לכביש פנימי פרטי של התעשייה האווירית. הכביש הפנימי הפרטי הזה הוא למעשה כביש 40 הישן בתוואי שיבוטל.  

ז. רכבת ישראל מקימה את תחנת הרכבת "תעופה" על המסילה המזרחית החדשה.
התחנה החדשה תהיה צמודה למחלף אל-על החדש מצפון לו. הגישה אליה תהיה להולכי רגל על גשר מעל המסילה ומעל כביש 40 החדש מכיוון קריית שדה התעופה (איירפורט סיטי).

הגישה אל התחנה החדשה לרכבים תהיה דרך כביש 40 הישן המבוטל שיהפוך לכביש גישה פנימי פרטי מקומי של התעשייה האווירית - נתב"ג - תחנת הרכבת החדשה. 

ח. צומת הטייסים הופך להיות למחלף הטייסים.
כחלק מפרוייקט הארכת כביש 461 מזרחה מצומת הטייסים לצומת גבעת כח, מכביש 40 לכביש 444 ולכביש 6, צומת הטייסים ייהפך למחלף שיאפשר נסיעה רציפה בכביש 461 ממערב למזרח ולהיפך. 

2. עוקף פ"ת.
כביש מס' 40 ישנה את מסלולו לחלוטין בין צומת קניון סירקין בדרום קטע הכביש לבין צומת כפר הבפטיסטים בצפון קטע הכביש.
מטרת הקטע העוקף היא לעקוף את צומת סירקין, את רח' דרך ירושלים בפ"ת, את צומת גנים, את צומת סגולה ולאפשר לתושבי השכונה החדשה של מתחם סירקין גישה מהירה לכביש מס' 40 הישן והחדש.

א. כביש 40 מוסט מזרחה בצומת קניון סירקין ולא ממשיך יותר צפונה לצומת סירקין.
רח' דרך ירושלים בפ"ת הופך לשמש ככביש פנימי מקומי לתושבי פ"ת בלבד.

ב. מחלף חדש 40/4713 .
כביש 40 החדש מתחבר לכביש 4713 (כביש פ"ת-כפר סירקין או בשמו הרשמי: רח' ועד ארבע ארצות) באמצעות מחלף חדש שייבנה ע"י משרד הביטחון לפי תמ"א 47 לפינוי מחנות צה"ל.
המחלף החדש לא יאפשר גישה לכביש המקורה אלא לכביש המקביל לו של תושבי השכונה החדשה בלבד. 

ג. כביש מקורה מתחת לפארק נחל מזור החדש.
כביש 40 החדש עובר בתעלה מקורה בגבול המערבי של השכונה החדשה שתיבנה במקום מחנה סירקין.  
מעל תקרת הכביש, תושבי השכונה החדשה ותושבי קריית אלון הישנה ייהנו מפארק חדש בשתי גדותיו של נחל מזור עם מתקני ספורט ונופש.
הסלילה, התעלה, הקירוי והקמת הפארק יתבצעו ע"י משרד הביטחון לפי תמ"א 47 לפינוי מחנות צה"ל. 

ד. מחלף חדש 40/483.
כביש 40 החדש מתחבר לכביש 483 (כביש פ"ת-ראש העין) באמצעות מחלף חדש שייבנה ע"י משרד הביטחון לפי תמ"א 47 לפינוי מחנות צה"ל.
המחלף החדש לא יאפשר גישה לכביש המקורה אלא לכביש המקביל לו של תושבי השכונה החדשה בלבד.

ה. כביש 40 החדש ממשיך צפונה ועוקף ממזרח את צומת סגולה ואת כל השכונות המזרחיות של פ"ת.
קטע כביש זה ייסלל ע"י משרד התחבורה.

ו. כביש 40 סוטה מערבה ומתחבר בחזרה לתוואי הישן שלו מדרום לצומת כפר הבפטיסטים ע"י מחלף שייבנה ע"י משרד התחבורה.
המחלף החדש יאפשר נסיעה לכל כיוון ומכל כיוון ללא רמזורים.
המחלף החדש יכלול גשר, לולאה ועקומה שצמודה להיקפה החיצוני של הלולאה הזאת.

ז. משרד התחבורה הורס את תחנת רכבת ישראל סגולה ובונה אותה מחדש כמתח"מ ענק שכולל תחנת רכבת עם גישה לרציפים שלה מצפון ומדרום למסילות, עם תחנות אוטבוסים ועם חניית רכבים ענקית.  
הגישה לרכבים למתח"מ החדש תהיה באמצעות כביש גישה חדש מצומת כפר הבפטיסטים וכביש גישה חדש מאזור התעשייה סגולה שבפ"ת.
(עיריית פ"ת התחילה ממש בשטח בשבוע שעבר במלאכת פינוי העסקים הלא חוקיים שמפריעים לעבודות האלה). 

ח. משרד הביטחון סולל כביש גישה מזרחי חדש לשכונה החדשה במתחם סירקין מכביש 444. הכביש עובר על גשר חדש מעל לכביש 6 ומעל למסילה המזרחית החדשה.

ט. משרד הביטחון מקים עבור רכבת ישראל תחנת רכבת חדשה על המסילה המזרחית החדשה בקצה המזרחי של מתחם סירקין.

י. הנתיבים שמצפון למחלף ירקון עד לצומת עדנים מסודרים מחדש כדי לאפשר לבנות את מחלף עדנים.
לפונים ימינה להמשך כביש מס' 40 מדרום למזרח יהיה נתיב בלעדי משלהם ממחלף ירקון.
לפונים ימינה לכביש מס' 5 מצפון למערב יהיו שני נתיבים בלעדיים משלהם. 

יא. צומת עדנים הופך להיות למחלף עדנים.
המחלף יכלול גשר, לולאה ועקומה.

לצפיה ב-'מתחם סירקין החדש, תכנית משרד הביטחון. אין-ספור פתרונות '
מתחם סירקין החדש, תכנית משרד הביטחון. אין-ספור פתרונות
18/01/2017 | 13:37
16
1038
תחבורה לתושבי פ"ת:

1. תחנת רכבת ישראל חדשה ממזרח לשכונה, בסמוך אליה, על המסילה המזרחית החדשה.

2. ביטול תחנת רכבת ישראל-סגולה העלובה ובנייתה מחדש כמתח"מ (מרכז תחבורה משולב) ענק שאין כדוגמתו בארץ. המתח"מ ישרת את כל תושבי מזרח גוש דן.

הסיפור של התחנה הזאת הוא ממש הסיפור של לכלוכית שהפכה לסינדרלה.

התחנה העלובה הזאת נבנתה מלכתחילה במהירות כאמצעי זמני באמצע שום-מקום עד להקמת תחנת הרכבת בקצה הדרומי החדש של רח' הרכבת (שים לב לשם הרחוב) ליד בית העלמין סגולה.  

מתחנה זמנית היא הפכה לתחנה קבועה ומתחנה קבועה היא הפכה למתח"מ. 

המתח"מ הענק החדש יכלול את תחנת רכבת ישראל-סגולה שתיבנה מחדש עם גישה אל הרציפים מצפון ומדרום אליה.
הוא יכלול כביש גישה חדש מצומת כבר הבפטיסטים שיקושר לכביש עוקף 40 החדש.
הוא יכלול כביש גישה חדש מכיוון אזור התעשייה סגולה.
הוא יכלול אין-ספור חניות מסודרות לרכבים פרטיים וחניות לאוטובוסים עם תחנות אוטובוסים רבות בכניסה לתחנת הרכבת החדשה.
הוא יכלול חיבור לפארק הירקון של פ"ת על שלל מתקני הנופש והתיירות שייבנו בו.

3. מסוף חדש של אוטובוסים בדרום מזרח השכונה החדשה שיקשר בין רחובות השכונה ליעדים מרכזיים בפ"ת ובגוש דן.

4. כביש 40 החדש. הכביש יעבור מתחת לשכונה, לא במנהרה אלא ככביש משוקע מקורה, בדיוק כמו החלק המקורה בכביש 471 שצמוד ממזרח למחלף בר-אילן.
מעל לתקרת הכביש ייבנה פארק נחל מזור. ביחד עם פארק נחל שילה שגם ייבנה בשכונה החדשה, תושבי השכונה יזכו לשני פארקים ענקיים עם נחלים שמתמלאים בחורף במים ממש עד לגדותיהם. פארק נחל מזור יהיה במע' השכונה ופארק נחל שילה יהיה בצפונה. 
לא יהיה קשר בין החלק המקורה של הכביש לשכונה החדשה בכלל.

5. כביש חדש לתושבי השכונה בלבד במקביל לכביש מס' 40 החדש המקורה ובנפרד ממנו.
הכביש יאפשר לתושבי השכונה להיכנס לשכונה ולצאת ממנה לכביש מס' 40 החדש והישן, לכביש 4713 ולכביש 483.

6. מחלף חדש 40/4713 ומחלף חדש 40/483 בשני קצותיו של הכביש העוקף המקורה. 

7. הכביש המפתיע ביותר- כביש חדש שייסלל לתושבי השכונה מכביש 444 (כביש המחצבות) שליד ראש העין ויעבור בגשר חדש מעל לכביש מס' 6 ומעל המסילה המזרחית החדשה של רכבת ישראל.
הכביש יתחבר לכביש החדש שמקביל לכביש המקורה.    

8. כביש חדש לתושבי השכונה ישירות ממחלפון עמישב שעל דרך 471 לכניסה ויציאה מהירים לכביש 471.

9. כביש חדש שיאפשר כניסה מהירה לשכונה מכביש 483 וכניסה מהירה לשכונת יוספטל הסמוכה ובמיוחד למתחם החדש והיוקרתי שעומד להיבנות בצפונה.      

10. כבישים חדשים בין השכונה החדשה לשכ' בלינסון, לשכ' עמישב ולשכ' קריית אלון שמסביבה.

(אם אתה חושב שהפתרונות האלה הם מובנים מאליהם, אז אתה טועה. הם הושגו ע"י עבודה סיזיפית של ראש העיר שהתנה את חתימת אישורו על הפרוייקט הזה של מתחם סירקין, במתן פתרונות תחבורה הולמים לתושבי עירו. אין ספק שהוא ניצח את כל משרדי הממשלה בעמדתו חסרת הפשרות על עקרונותיו). 

השכונה החדשה תיבנה בכוונה בשלבים מתוכננים מראש וראש העיר לא יאשר שלב חדש בה לפני שפתרון התחבורה שהוא רוצה בו ימומש בשטח.

לצפיה ב-'לא מאמין שתקום שם תחנת רכבת'
לא מאמין שתקום שם תחנת רכבת
18/01/2017 | 14:55
5
369
מכיוון שהמיקום של תחנת הרכבת במחלף נחשונים (תחנת אלעד) כבר אושר, והמרחק בין התחנה המוצעת בדיאגרמה שלך לתחנת אלעד קטן מדי.
לצפיה ב-'זו לא דיאגרמה. זהו תשריט רשמי של נספח התנועה שמתכנני משרד '
זו לא דיאגרמה. זהו תשריט רשמי של נספח התנועה שמתכנני משרד
19/01/2017 | 10:54
4
420
הביטחון הכינו למתחם החדש. זהו אחד ממסמכי התב"ע (תכנית בניין עיר) של המתחם החדש.

תסתכל על הכבישים ותראה שמסומנים עליהם עיגולים. כל עיגול הוא הרוזטה שמכילה מידע לגבי מידות הכביש. המספר העליון ברוזטה מציין את מס' הכביש, המספר התחתון מציין את רוחב הכביש ושני המספרים בצידי הרוזטה מציינים את קווי הבניין הקדמיים משני צידי הכביש.

כל המתחם מוקף ע"י קו כחול שהוא הקו הרשמי שמסמן את גבולות התכנית (גבול התב"ע).

המילה "מוצע" תמיד מופיעה בתשריטים של התב"ע כי כל תכנית חייבת לעבור מס' שלבי אישור לפי חוק התכנון והבניה בישראל.

אוסיף לך עוד נספחים מהתב"ע ותראה שגם בהם מופיעה המילה "מוצע" (נספח מים, נספח ביוב, נספח עיצוב, נספח ניקוז).

תסתכל במיוחד בנספח הראשון שהוספתי עכשיו שהוא הנספח של קווי התח"צ העיקריים. תמצא שם בתשריט את תחנת אלעד ותראה שהיא ממוקמת במרחק רב מהתחנה החדשה שליד מתחם סירקין, אפילו במרחק רב יותר מהמרחק שבינה לבין תחנת ראש העין דרום. מתכנני משרד הביטחון חשבו על הכל.

לצפיה ב-'יש מקום שאפשר לראות את התוכניות של השכונה באיכות גבוהה?'
יש מקום שאפשר לראות את התוכניות של השכונה באיכות גבוהה?
22/01/2017 | 15:21
3
47
לצפיה ב-'הוספתי פה הרבה תמונות ברורות מהתכנית של הסברים לתכנית '
הוספתי פה הרבה תמונות ברורות מהתכנית של הסברים לתכנית
23/01/2017 | 22:00
2
112
וגם מפות תכנון שלה.

לצפיה ב-'יפה, על פניו נראה שיש כאן גריד מסודר'
יפה, על פניו נראה שיש כאן גריד מסודר
23/01/2017 | 22:51
1
63
שזה נדיר בשכונות חדשות בארץ. המתכננים לומדים! השאלה אם יהיה גם עירוב שימושים שייצור רחובות עירוניים בריאים (ונגישים יותר לתח"צ, כי שירות למקום שהוא גם נקודת מוצא וגם נקודת יעד של אנשים הוא בהכרח יעיל יותר)...
בת"א כבר למדו שעירוב שימושים זה דבר משתלם ברחובות מסויימים (לא בכל רחוב, כמובן) וזה בא לידי ביטוי בתוכנית האב העירונית החדשה. מעניין אם גם בפ"ת למדו את זה...

עוד דבר שמדאיג בקשר לתכנון הזה הוא יציאות וכניסות לכביש 40 המשוקע - לא ברור לי איך זה מתאים לשכונה עירונית צפופה ואיך יעשו את זה בצורה שלא תפגע בהולכי הרגל בשכונה... אבל זה כבר off-topic לפורום הזה.
לצפיה ב-'אין בכלל יציאות וכניסות לכביש המקורה, בכוונה. תושבי השכונה '
אין בכלל יציאות וכניסות לכביש המקורה, בכוונה. תושבי השכונה
24/01/2017 | 10:25
87
לא צריכים לסבול מכביש ארצי שעובר בגבול השכונה שלהם, עם הרעש שלו וזיהום האוויר שלו. עוברות בו גם משאיות ענק/מכליות דלק/מערבלי בטון/... בדרכם מצפון הארץ לדרום הארץ ולהיפך. למה שתושבי השכונה יסבלו מהם?

לתושבי השכונה יש כביש מקביל משלהם לכביש המקורה הארצי שהיציאות והכניסות אליו הן מחוץ לגבולות השכונה לחלקים הלא מקורים של כביש 40 החדש, באמצעות שני מחלפים חדשים שמשרד הביטחון יבנה רק בשבילם: מחלף 40/4713 ומחלף 40/483.

לתושבי השכונה גם יהיה כביש "פרטי" למחלפון עמישב על דרך 471 ועוד אחד לכביש 444 שיעבור על גשר חדש מעל לכביש 6 ולמסילה המזרחית החדשה.

הרי זה היה כל המאבק של ראש העיר הנוכחי מול ראש הממשלה- סוגיית פתרונות התחבורה לפ"ת עם בניית השכונה החדשה.

לתושבי השכונה החדשה יהיה גם מסוף "פרטי" של אוטובוסים ותחנת רכבת "פרטית" של רכבת ישראל.

לצפיה ב-'הלוואי !!'
הלוואי !!
18/01/2017 | 15:18
84
לצפיה ב-'נתיבי ישראל הוציאה השבוע מכרזים למתן שירותי ייעוץ אוורור'
נתיבי ישראל הוציאה השבוע מכרזים למתן שירותי ייעוץ אוורור
21/01/2017 | 16:43
1
164
למנהרות בכבישים 40 (דרך מס' 40 עוקף פתח תקווה קטע א': בין דרך מס' 471 לסגולה) ו-44 (דרך מס' 44 קטע ג': ממחלף ניר צבי עד מחלף תעבורה)

ולמתן שירותי יעוץ בטיחות אש למנהרות בכבישים 40, 44 ו-16.
לצפיה ב-'דרך מס' 40 ממש הולכת להשתנות לחלוטין במחוז המרכז ולהיהפך '
דרך מס' 40 ממש הולכת להשתנות לחלוטין במחוז המרכז ולהיהפך
22/01/2017 | 01:28
276
ממש לחלופה לכביש 6 המקביל אליה כי התכנון של משרד התחבורה לגביה הוא לבנות בה אין-ספור מחלפים חדשים במקום הצמתים המרומזרים שיש בה כעת ולשנות לה את התוואי הקיים לתוואי מהיר יותר מחוץ למתחמים הסואנים והפקוקים שהיא עוברת דרכם כעת. 

אכתוב על כך בתגובה חדשה כי זה מאד מעניין.

לצפיה ב-'מאיפה התרשים של צפון פתח תקווה ?'
מאיפה התרשים של צפון פתח תקווה ?
22/01/2017 | 10:11
6
206
הוא כולל את דרך אם המושבות לכל האורך מסגולה לצמת העפרון.
מסומנת שם גם מסילת הרכבת של רכבת ישראל שנכנסת לעיר דרך שכונת אם המושבות דבר שאין סיכוי שיקרה כי יצטרכו לפנות קברים בשטח שבית עלמין סגולה פלש לרצועה של הרכבת וזה כבר בטוח לא יקרה.

לצפיה ב-'הקברים לא פולשים לשטח הכביש והמסילה אלא להיפך. כביש מס' 2 '
הקברים לא פולשים לשטח הכביש והמסילה אלא להיפך. כביש מס' 2
23/01/2017 | 10:58
5
213
פולש לתוך שטח בית הקברות בצורה נרחבת.

אתה פשוט צריך להסתכל על זה בתלת מימד. כביש מס' 2 (רחוב הרכבת) יהיה מעל הקברים והמסילה תהיה מתחת להם.

כביש מס' 2 ייבנה על גשרון קטן בגובה של 2 מ' מעל לרוב הקברים הקיצוניים של בית העלמין סגולה.

הסיבה להגבהת הכביש היא הצורך להתחבר לגשרונים הרבים שיתחברו אליו משכונת אם המושבות מעל לתעלת הרכבת.

לפי ההלכה, מותר לכהנים לעבור מעל או מתחת לקברים ללא חשש שהם יטמאו את עצמם בטומאת הקברים האלה. אסור להם לעבור במפלס הקרקע של הקברים אלא באוויר מעליהם או בתעלה מתחת להם.

כשהם עוברים מעל הקברים, תחתית הגשר חוצצת הלכתית בינם לבין הקברים או רצפת המטוס חוצצת הלכתית בינם לבין הקברים. כשהם עוברים מתחת לקברים, תקרת התעלה חוצצת מבחינה הלכתית.

לכן כשאדמו"ר גדול מהעולם מזומן לבית קברות בארץ כדי לנהל טקס, הנהלת בית הקברות בונה בשבילו שביל מעץ מוגבה על יתדות ברזל קטנות מהכניסה ועד למקום הטקס בתוך בית הקברות מהחשש ההלכתי שיש ייחוס כהני בעברו. הוא לא דורך על אדמת בית הקברות מכניסתו ועד לצאתו. שאר הכהנים בקהילה שלו רואים את הטקס מרחוק מחוץ לגדר של בית הקברות והם נזהרים שלא לעמוד שם מתחת לעצים כי יש חשש לקורת גג משותפת לקברים ולהם, קורת גג שההלכה אוסרת לחלוטין לגביהם. 

רק המחמירים ביותר, שהם אחוז זעום מהכהנים בעולם, לעולם לא ייסעו בכביש מס' 2 או ישתמשו בתחנת הרכבת הזאת או ישתמשו בנתב"ג לטיסות. הם טסים תמיד דרך שדה התעופה של חיפה שצמוד לים ולכן בטוח הלכתית מבחינתם.

לצפיה ב-'מה שכתבת לגבי 'ייחוס כהני' שגוי בעליל'
מה שכתבת לגבי 'ייחוס כהני' שגוי בעליל
23/01/2017 | 13:05
4
124
אין דבר כזה 'חשש לייחוס כהני', מי שיש לו מסורת משפחתית של כהונה - כהן, מי שלא - לא, לא קיים הליך של מי שאין לו מסורת כהונה במשפחה וחושש שהינו כהן, ויהיה אשר יהיה.

מה שכתבת לגבי 'שביל כהנים' רלוונטי רק לגבי אישים שיש להם מסורת כהונה משפחתית, וכמדומני שאינו מוסכם על דעת הכל, יש כהנים שנמנעים כלל מכניסה לבית קברות, ללא שימוש בפתרונות-הלכתיים מסוגים שונים.
לצפיה ב-'תסתכל על האדמו"רים שנכנסים לבתי הקברות על גשרים שבונים '
תסתכל על האדמו"רים שנכנסים לבתי הקברות על גשרים שבונים
23/01/2017 | 22:05
3
155
בשבילם במיוחד.

כהנים רגילים עומדים מחוץ לבית הקברות אבל האדמו"ר ופמלייתו צועדים על גבי גשר הכהנים הזמני בתוך בית הקברות.

כך בדיוק יסעו הכהנים ברח' הרכבת החדש כי הכביש ייסלל על גשרון מוגבה מעל הקברים הקיצוניים בצד המערבי של בית העלמין סגולה.

רח' הרכבת החדש הוא סוג של גשר כהנים קבוע.  

לצפיה ב-'התמונות שצרפת הם של 'גשר הכהנים' במירון'
התמונות שצרפת הם של 'גשר הכהנים' במירון
23/01/2017 | 22:21
2
86
באזור שבו אין שרידים על פני השטח של קברות, למעט קבר הרשב"י, אך מסתבר שרשב"י לא נקבר בבדידות אלא בסמוך לקברים אחרים, שכמה מהם נמצאו בעבודות חפירה שונות בסמוך.

במקרה הזה מדובר בפתרון-אפשרי (אך לא ודאי) לכהנים בעלי מסורת, לא ל'חשש ייחוס כהני' שהוא דבר שלא קיים.
לצפיה ב-'הגשר הזה נבנה לאדמו"ר הגדול שבא לנהל את הטקס. אם הוא לא היה '
הגשר הזה נבנה לאדמו"ר הגדול שבא לנהל את הטקס. אם הוא לא היה
24/01/2017 | 10:29
1
132
בא, לא היו טורחים לבנות לכהנים רגילים את הגשר הזה.

התנאי לבואו היה בניית הגשר הזה מחשש לטומאת קברים.

הלכתית, הגשר הזה הוא בדיוק הצומת המוגבה שיהיה מעל הקברים בפ"ת במפגש  שלושת הרחובות: רח' מבצע יפתח הקיים- רח' הרכבת המתוכנן-כביש מס' 17 המתוכנן.

הנדסית, הצומת מוגבה כי הוא מעל תעלת הרכבת.

לצפיה ב-'המושג 'האדמו"ר הגדול' אינו קיים בשיח הדתי'
המושג 'האדמו"ר הגדול' אינו קיים בשיח הדתי
24/01/2017 | 11:48
86
מדובר באדמו"רים מתולדות אהרון / תולדות אברהם יצחק שהם כהנים ביחוסם (לא יותר גדולים מאדמו"רים ורבנים אחרים, ככלל למעט חסידים-שוטים לא נערכות השוואות כאלו), ועורכים אירועים מסורתיים לקהילתם (2 אירועים נפרדים, פתוח במידה מסויימת גם לכלל הציבור) בסיום אירועי ל"ג בעומר במירון.

לאירועים אלו יש אזכורים רבים ברשת, כולל סרטוני וידאו, וככלל הם חידוש של השנים האחרונות, זה לא היה נהוג בעבר (כשם שלא היו נהוגות מספר הדלקות במהלך אירועי ל"ג בעומר)

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה