לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'מיון מוקדם של הקו הירוק ברק"ל י-ם'
מיון מוקדם של הקו הירוק ברק"ל י-ם
23/04/2017 | 15:33
1
312
אז אחרי שנקלתי בידיעה על פרסום ה-PQ של הקו הירוק ברק"ל הירושלמי, חיפוש קצר העלה את האתר הזה-
ממליץ לשוטט קצת, האתר מאד אינפורמטיבי ומעניין.
ובמיוחד, המצגת הבאה (שכנראה קיימת שם כבר כמה חודשים...)-
לצפיה ב-'תודה רבה על הלינק!'
תודה רבה על הלינק!
25/04/2017 | 09:34
94
נראה שתכנית אב לתחבורה הקימה אתר חדש, בנוסף לאתרים הקיימים, לטובת החברות הבינלאומיות.
לצפיה ב-'סקר'
סקר
22/04/2017 | 10:32
20
320
מהו האוטובוס העירוני הטוב בישראל, הן בנוחות הנסיעה והן בצורת המרכב שלו?
א. המ.א.ן של דן
ב. הסקאניה של אגד
ג. הוולו שיש לקווים ולמטרופולין בעיקר
ד. הדאף של אגד תעבורה.
ה. או אופציה אחרת שלא חשבתי עליה
לצפיה ב-'לדעתי: המאן של דן עם מרכב "הארגז", או האורבנית'
לדעתי: המאן של דן עם מרכב "הארגז", או האורבנית
22/04/2017 | 11:26
2
122
לצפיה ב-'המושבים באורבנית לא נוחים בכלל'
המושבים באורבנית לא נוחים בכלל
22/04/2017 | 18:28
1
65
לצפיה ב-'בנסיעה באורבנית אני בד"כ עומד'
בנסיעה באורבנית אני בד"כ עומד
22/04/2017 | 18:42
135
נכון, המושבים לא מאוד מרופדים, מצד שני יש להן קיבולת גדולה ( = סיכוי שיהיה פחות צפוף) והנהג לא מתעסק בכסף, מה שהופך את הנסיעה למהירה יותר מנסיעה באוטובוס רגיל.
לצפיה ב-'לדעתי, הכוללת גם נסיון בנהיגה בהם, התשובה חד משמעית:'
לדעתי, הכוללת גם נסיון בנהיגה בהם, התשובה חד משמעית:
22/04/2017 | 11:48
367
MAN NL הם האוטובוסים הנוחים ביותר והנעימים ביותר לנסיעה- הן לנוסעים והן לנהג.
לצפיה ב-'לדעתי מאנים נמוכי רצפה הינם האוטובוסים הנוחים ביותר לנסיעה'
לדעתי מאנים נמוכי רצפה הינם האוטובוסים הנוחים ביותר לנסיעה
22/04/2017 | 18:27
261
בתחבורה הציבורית בארץ וגם המרכב עצמו יפה.
המושבים שמרכבים מתקינה(תוצרת KIEL) הינם נוחים מאוד.
לצפיה ב-'לדעתי חלק מהאופציות טובות. חלק לא. יש גם אופציות נוספות'
לדעתי חלק מהאופציות טובות. חלק לא. יש גם אופציות נוספות
22/04/2017 | 20:21
150
א. המ.א.ן ב"דן" (וב"אגד" ואולי גם אצל מפעילים נוספים) מסוג NL, לדעתי עבור הנוסעים, בהחלט אוטובוס נהדר, שטוב לנסוע בו.
אני מוסיף ברשותך עוד שני דגמים של מ.א.ן:
1. מ.א.ן נמוך כניסה, שפועל ב"מטרופולין" בשרון. פחות טוב, מאלה שב"אגד" וב"דן", בגלל המדרגה. למרות זאת עדיין אוטובוס נחמד.
2. המפרקיות "אורבניות" בקו 1 בגוש דן. אהבתי לנסוע בהם. בעבר הייתי נוסע בהם לעתים קרובות, כשהייתי נמצא כל כיום קרוב לאזור, שהן נוסעות בו. 

ס. סקאניה ב"אגד" על מרכביה השונים - לדעתי אוטובוס פחות נעים לנסיעה. רועש מאוד. 

ג. וולוואים B7R ב"מטרופולין" וב"קווים" - לדעתי בהחלט אוטובוסים נחמדים לנסיעה. ב"מטרופולין" בשרון גם פועלים חדשים יותר מסוג B8R, שגם הם טובים. פועלים בעיקר (ואולי רק) בקו 29.

ד. הדאף ב"אגד תעבורה" הדגם החדש יחסית, אני פחות מכיר. הדגם הישן היה די נחמד. אם הוא עדיין פועל.

ה. אופציות אחרות, שלא ניסיתי ואשמח לראות:
אוטובוסים חשמליים שונים. בין אם זה BYD או היגר או תוצרת אחרת.
אופציה אחרת, פחות נחמדה, לדעתי היא "גודלן דארגון" עירוני, כמו אלה שפועלים ב"מטרופולין" בשרון. 
אופציה אחרת לא רעה, היא "סולאריס" עירוניים, שפועלים ב"מטרופולין" בשרון. 
מרצדס סיטארו אני פחות מכיר טוב, כך שאין לי דעה עליו. אולי שווה לבדוק. בעיקר היה יכול לסקרן אותי דגם, שלא קיים בישראל - סיטארו מונע בתאי-דלק.

לסיכום, מבין האופציות, שאני מכיר, המאנים העירוניים, לרבות NL או מפרקיות "אורבניות" הם מהטובים (עבור הנוסע. לא יודע מקרוב איך זה מאחורי ההגה). 
לצפיה ב-'אני קצת משוחד אבל הMAN-ים והאורבינו סולריס של דן הכי נוחים'
אני קצת משוחד אבל הMAN-ים והאורבינו סולריס של דן הכי נוחים
22/04/2017 | 22:03
4
133
בכלל, הדגמים החדשים של "דן" מצויינים.
אני ממש לא אוהב את האוטובוסים של קווים העירוניים שחלקם האחורי ממש ממש גבוה, לא מבין למה זה טוב המדרגות האלו.
לצפיה ב-'אלו עם המדרגה מאחורה נקראים "נמוכי כניסה"'
אלו עם המדרגה מאחורה נקראים "נמוכי כניסה"
22/04/2017 | 22:13
3
117
כי הכניסה נמוכה, אבל לא כל הרצפה באוטובוס. יש בהם יותר מקומות ישיבה. זה מיועד בתאוריה לשירות פרברי "חצי עירוני", בעצם שילוב בין היתרון של אוטובוס בין עירוני (מקומות ישיבה) לבין היתרון של אוטובוס עירוני נמוך רצפה (מקומות עמידה). הרעיון הוא שיש יותר סיכוי שלמי שבא מרחוק באוטובוס כזה יהיה מקום לשבת ושלא יצטרך לעמוד יותר מדי זמן.

בפועל... קווים משתמשים בהם גם בשירות עירוני עמוס במקומות שבהם דווקא נמוך-רצפה עם יותר מקומות עמידה היה מתאים יותר, למשל קו 56.

לפי ויקיפדיה יש להם גם ייתרון של נסיעה חלקה יותר בדרכים משובשות ובגלל זה האמריקאים מעדיפים אותם (מצב תחזוקת הכבישים בארה"ב די גרוע) אבל בפועל לפחות בדגמים שיש בארץ (בעיקר הוולוו המתפרקים של קווים) הנסיעה לא באמת יותר חלקה.
לצפיה ב-'הרעיון שעומד מאחורי נמוכי הכניסה '
הרעיון שעומד מאחורי נמוכי הכניסה
24/04/2017 | 08:39
2
86
הוא חיסכון בעלויות.
לאוטובוס נמוך ריצפה יש מיכללים מסובכים ויקרים, סרן אחורי עם העברות והנמכות וכולי...
בדקו ומצאו בכל העולם שאחוז הנוסעים המוגבלים המשתמשים באוטובוסים נמוכי הריצפה אינו מצדיק תמיד את ההשקעה באוטובוס יקר ומסובך לתחזוקה.
לכן המציאו את "נמוך הכניסה" שני שליש (בערך) קידמיים נמוכים והחלק האחורי גבוה יותר שמורכב ממיכללים סטנדרטיים וזולים יותר
למעשה אם ניקח לדוגמה Volvo B7 :  לדגם הגבוה B7R עם מרכב מארס יש כ 90% ויותר חלקים משותפים עם ה B7RLE העירוני עם מרכב פיוניר.
קל, נוח וזול יותר לתחזוקה.
הנמוכי כניסה עומדים בתקנים בכל העולם וכמובן שאומצו ע"י התקן הישראלי.
בבריטניה למשל יש % גבוה של שימוש בנמוכי כניסה עם דלת קידמית בלבד וזרימת הנוסעים בתוך האוטובוס תקינה ללא הפרעות וגם שם יש זקנים ונכים וטף. 
לצפיה ב-'עובדתית אין זה נכון שזרימת הנוסעים המבוגרים, הילדים'
עובדתית אין זה נכון שזרימת הנוסעים המבוגרים, הילדים
24/04/2017 | 18:55
1
71
ואלו שעולים עם סלים ושקיות לאוטובוס נמוך כניסה תהיה זהה לזרימה באוטובוס נמוך רצפה ולו מהסיבה הפשוטה שיש שם מכשול פיזי בגובה של 30 ס"מ. קוראים לו בעברית מדרגות.
איך שלא תנסה לייפות את זה, מדובר בפתרון שהוא באופן משמעותי פחות נח לנוסעים והוא נעשה בלחץ של בעלי ממון.
לצפיה ב-'אל תשכח את הנימוס הבריטי,'
אל תשכח את הנימוס הבריטי,
25/04/2017 | 07:47
46
נסעתי לא מעט באוטובוסים בלונדון ומחוץ לה
קודם הנוסעים  יורדים ואחר כך עולים, לא נדחפים
לגורם האנושי יש משמעות גדולה בתהליך....
ואנחנו הרי היינו תחת חסות בריטית המון שנים ולמדנו להיות מנומסים כמותם.

לצפיה ב-'סולאריס'
סולאריס
24/04/2017 | 11:58
81
סולאריס של קבוצת עפיפי המסיעים בנצרת עילית והסביבה 
האוטובוסים האלה נכנסו לאגד ודן לדרות
לצפיה ב-'תשובה על כל דגם בנפרד + דגמים נוספים שלא ברשימה'
תשובה על כל דגם בנפרד + דגמים נוספים שלא ברשימה
24/04/2017 | 12:13
4
90
המאן של דן וגם של אגד כולל מפרקיות - ראשית, הדגם הראשון באגד היה עם מזגן מוחלש וסכי שמש (כמו בבין עירוני). התוצאה? התבשלות טוטאלית בתוך האוטובוס ומזור רק כשהאוטובוס עובר את ה40 קמ"ש (חלונות קטנים כנהוג בימינו) וכשמדובר בעירוני, יש קווים שבקוי מגיעים ל40 קמ"ש גם ככה. 

שאר השנתונים מגיעים עם מיזוג נהדר. בנוגע למרכב,  הוא נוח לנוסע, לרבות בעלי מוגבלויות וקשישים המתקשים בטיפוס על מדרגות ענק. הוא נמוך רצפה שגם במושביו האחרויים לא תמיד נדרש טיפוס למדרגה גבוהה. רוב מושבי מתאימים לאנשים גבוהים. המושבים נוחים למדיי אך יש נוחים מהם. עבורי, נסיעה של למעלה מחצי שעה מתחילה להציק. האוטובוס מאיץ דיי טוב (ביחס למה שיש כיום), בלימות שלא מעיפות את הנוסעים. איכות הרכבה גבוהה. 

סקאניה - יש להבדיל בין שני דגמים, הראשון 270 שיש בו 37 מקומות ישיבה והשני 320 שיש בו 33 מקומות ישיבה. הראשון חלש יותר מבחינת כוחות סוס וזה בא לידי ביטוי בהאצות קשות יותר. הראשון בעל מנוע על הצד (כמו בוולוו) מה שמייצר את ארון המנוע לצד המושב האחורי שמצטמצם לכדי 3 מושבים. בשניהם המושבים האחוריים נמצאים על מדרגה גבוהה למרות ששניהם נמוכי רצפה. הנסיעה בהם נוחה למדיי אך המאן מנצח אותם, לי לא נוח במושבים גם מכיוון שכמחציתם לא מותאמים לאנשים גבוהים. 

הוולוו שיש לקווים ולמטרופולין ופליטי מטרודן שעברו לדן באר שבע = מרכב פיוניר. אישית אני לא אוהב את המרכב הזה, הוא לא נוח, המושבים לא כל כך נוחים ואין בהם מקום לרגליים. גם המרצדס oc500 העירוני של אגד (בניסוי) מגיע על מרכב פיוני וגם מספר אוטובוסים של מאן הגיעו על מרכב פיוניר, אלו דווקא יוצר חלשים מהוולוו מבחינת כח של הרכב. בחזרה למרכב, הוא נמוך כניסה, בחלק האחורי של האוטובוס אתה נדרש לכופף את הראש (בשתי שורות המושבים האחרונה). גם מבין המושבים שלא "על הגובה", יש לא הרבה כאלו דבר שמאלץ קשישים לעבור לחלק האחורי או לעמוד עם עגלת הקניות. מבחינת כח, הוולוו על מרכב פיוניר דיי חזק, האצות טובות בסך הכל אך בלימות אללה יוסטור. 

הדאף של אג"ת - מתחלק לשניים (אולי יותר), הדגמים שהיו עד לאחרונה בנגב המערבי, אשקלון אשדוד ואלעד ואשר ממשיכים לשרת בנתניה ואלו שבעוטף ירושלים. אלו שפעלו בנגב, אלעד ופועלים בנתניה חלשים יותר מבחינת מנוע אך מתאימים לעבודה במישור. הם מאיצים בצורה סבירה. המרכב שלהם דיי נוח לנוסע מלבד הדלת הקטנה בחלק הקדמי. המזגן שלהם נהדר, המושבים הם הכי נוחים שיש בתחבורה העירונית בישראל נכון לימינו. ריפוד הגון ומושב נוח שאפשר להעביר בו נסיעה ארוכה ללא בעיה. החלק הקדמי של האוטובוס טוב, יש בו מושבים רבים כשרובם המוחלט ללא מדרגה נוספת. לחלק האחורי מגיעים לאחר טיפוס של שתי מדרגות ועבור רוב האנשים הטיפוס הזה אינו נוראי כמו בדגמים אחרים.

סולאריס - אחד ההפתעות לטובה של השנים האחרונות. חווית הנסיעה בו גבוהה, הרעש של המנוע שלו מעצבן, גם במהלך נסיעה על מהירות קבועה וגם בהאצה. האוטובוס נמוך רצפה אך כל החלק האחורי הוא של מושבים על מדרגה. הוא דיי חזק, מאיץ בצורה סבירה+ והבלימות בו גם נוחות למדיי. המושבים נוחים אך לא לנסיעה ממושכת מידי. הדגם בסך הכל מוצלח.

גולדן דראגון - נפוץ בסופרבוס, דן בדרום, דן באר שבע ומגיע בימים אלו גם לאגד. נוסע בו לא מעט. זה אוטובוס שמאיץ בסדר, נוסע בסדר אבל מרגיש פלסטיקי מידי. המושבים סבירים, מקום לרגליים יש ברוב המושבים, אבל הכל מרגיש כאילו יתפרק תוך כמה שנים. אחד המינוסים הגדולים הוא החלונות הכהים, כל עוד שאתה מחוץ לאוטובוס, אין לך מושג אם האוטובוס מפוצץ או לא, כך במקרה בו אתה נמצא בתחנה הומת אוטובוסים, אינך יודע במי לבחור אם עצרו מספר אוטובוס שכולם ממשיכים לאותו היעד שלך למשל. כשאתה בתוך האוטובוס, אם הנהג לא מפעיל את האורות גם במשך שעות היום, האוטובוס נהיה חשוך מידי. למרות הכל, זה מרגיש שהוא בא לכאן כדי להישאר, למרות התחושה שעוד קצת והוא יתחיל להתפרק.

וולוו b8r עירוני - קיים בעיקר במטרופולין, דן בדרום ודן באר שבע. חזק יותר מאחריו המוכר b7r מאפיינים דומים לאחיו, לא שונה במיוחד.

מאן מרכב הארגז (מטרופולין בלבד, היו 2 כאלו גם במטרודן). אוטובוסים דיי חלשים, לא נסעתי בהם מעולם אבל ממה שראיתי מבחוץ, לוקח להם קצ זמן לזוז. 
לצפיה ב-'חלונות כהים'
חלונות כהים
24/04/2017 | 12:41
3
62
קיימים גם בסולאריס אם אינני טועה, ונדמה לי שראיתי גם בגרסאות חדשות של המרכבים של מרכבים והארגז. הם פחות כהים מבסינים, אבל עדיין שם. ולמדינה שטופת שמש כמו שלנו זה מעולה.

זה גם חוסך באנרגיה, וגם עוזר לא להתבשל באוטובוס - בעיקר כשהוא עמוס והמזגן לא מצליח להתמודד עם החום (או כשהמזגן מקרר רק את המעבר והמושבים שלידו, ומי שיושב ליד החלון מתבשל).
לדעתי זה משהו שהיו צריכים לעשות לפני שנים, וטוב שעושים אותו עכשיו.
לצפיה ב-'כוונתי הייתה לחלונות ממש כהים. ויצא לי לנסוע בסיניים בין'
כוונתי הייתה לחלונות ממש כהים. ויצא לי לנסוע בסיניים בין
24/04/2017 | 14:30
2
66
עירוניים (לרבות טיולים) עם חלונות כהים ומזגן שלא עושה רושם של ממש. 

והגולדן דראגון הבין עירוני שהגיע לאחרונה גם למטרופולין - זוועת עולם. 
לצפיה ב-'לפעמים החלונות הכהים הם כדי לפצות על מזגן חלש מדי'
לפעמים החלונות הכהים הם כדי לפצות על מזגן חלש מדי
24/04/2017 | 14:40
62
ואז זו באמת בעיה.

אבל ביחד עם מזגן טוב - הם מעולים, חוסמים קרינת שמש ישירה שמפריעה אפילו באוטובוס שממוזג היטב.
לצפיה ב-'העירוני של מטרופולין זוועתי עוד יותר'
העירוני של מטרופולין זוועתי עוד יותר
25/04/2017 | 22:30
29
רעשן בצורה בלתי רגילה. שומעים אותו ממרחק של איזה 400 מטר ואפילו יותר בלילה.
מצד שני עכשיו הם הביאו יוטונגים עירוניים כמו של אפיקים, מעריך שלניסוי.
הם נוחים מאוד סה"כ, יצא לי לנסוע בהם הן באפיקים והן במטרופולין
לצפיה ב-'אני לא מבין בדגמים אבל'
אני לא מבין בדגמים אבל
24/04/2017 | 13:34
63
האוטובוס העירוני הנוח ביותר שנסעתי בו הוא של חברת "דן" - נראה חדש והוא פופלארי מאד בקווי 4 ובקו 125 (לא מדובר על האוטובוס החשמלי). המושבים שם מאד נוחים והנסיעה די שקטה.
בנוסף, אהבתי את המפרקית החדשה של דן שפופאלרית בקווי 18 ו-40. פחות אהבתי את המפרקית של קו 1 ו- 189 (כמו המטרונית בחיפה).
לצפיה ב-'מאן NL/NG (של דן ואגד) וגם סולאריס שלא מופיע באופציות'
מאן NL/NG (של דן ואגד) וגם סולאריס שלא מופיע באופציות
24/04/2017 | 18:52
59
כל יתר הדגמים שרשמת הרבה פחות נוחים מהמאן באופן משמעותי.
עוד אוטובוס שלמרבה ההפתעה דווקא די נוח לי הוא היוטונג העירוני שפועל באפיקים.
הוא מבחינתי נמצא אחרי המאן והסולאריס אבל לפני כל שאר הדגמים שרשמת.
לצפיה ב-'האוטובוסים הסיניים נוחים. אלו שמורכבים בארץ דולפים בגשם '
האוטובוסים הסיניים נוחים. אלו שמורכבים בארץ דולפים בגשם
25/04/2017 | 11:43
62
זה כלכך מסובך להרכיב אוטובוס שלא דולף בחורף?

לצפיה ב-'חישמול קו רכבת בית תל אביב לירושלים'
חישמול קו רכבת בית תל אביב לירושלים
24/04/2017 | 11:29
5
313
קיבלתי היום מידע מבתוך הפרויקט של החישמול שאין התקדמות בכלל.  לא ברור מה מהות העיקובים אבל ברור שרכבת לא ינוע ב 2018 לירושלים.
לצפיה ב-'מיד שהתגלתה הבעייה עם SEMI היינו צרכים ללכת עם מקום 2 במכרז'
מיד שהתגלתה הבעייה עם SEMI היינו צרכים ללכת עם מקום 2 במכרז
24/04/2017 | 18:49
1
222
פשוט מזעזע שבמכרז תכנון ביצוע זכתה חברה שלא מסוגלת לתכנן
לצפיה ב-'ע"ס מה מובאת הקביעה הזאת? '
ע"ס מה מובאת הקביעה הזאת?
27/04/2017 | 11:47
19
שאלה רטורית, שאין צורך לענות עליה. אני רק מציע לא להסתמך יתר על המידה על פרסומים מגמתיים. הנושא מורכב יותר.
לצפיה ב-'ולמה בכלל חשבת שהרכבות ינועו ב-2018?'
ולמה בכלל חשבת שהרכבות ינועו ב-2018?
25/04/2017 | 01:56
173
האם הסתמכת על ספין של שר התחבורה?

הרי שר התחבורה הוא פוליטיקאי וכל מה שהוא עושה זה פוליטיקה. כלומר, לפרסם ספינים ל-צי-בור.

יש פוליטיקאי אחד שהצליח להקים מפלגה חדשה רק בזכות הספינים שלו וכיום הוא שר האוצר... שר התחבורה וכל שר אחר וכל פוליטיקאי אחר, אינם שונים ממנו. ה-צי-בור מסתבר קונה את הכל וניתן למכור לו לוקשים בקילו וכל המרבה הרי זה משובח לצורך הגדלת התמיכה מה-צי-בור.

לסיום אני אומר,

הרכבות לא ינועו על המסילה החדשה לירושלים בשנת 2018 ובכלל לא ברור אם ינועו אי פעם על המסילה הזו.

ולמען הסר ספק,

בעניין הרכבות ינועו, הכוונה שלי היא לשירות רכבות רגיל וסדיר לנוסעים. ולא לנסיעות מבחן ובוודאי שלא לנסיעות ספין לעיתונאים.
לצפיה ב-'הציוד הנוסף כבר נפרק מהאוניה, הגיע לאתר העבודה ומתחיל לעבוד.'
הציוד הנוסף כבר נפרק מהאוניה, הגיע לאתר העבודה ומתחיל לעבוד.
25/04/2017 | 09:32
1
220
לצפיה ב-' על ה'
על ה
25/04/2017 | 11:59
37
לצפיה ב-'שאלה: למה משרד התחבורה לא מוציא את קווי הגוש הנצרתי למכרז?'
שאלה: למה משרד התחבורה לא מוציא את קווי הגוש הנצרתי למכרז?
23/04/2017 | 12:39
9
184
בכל מקום בוצעה רפורמה וחברות תחבורה זכו במכרזים
רק בגוש הנצרתי משרד התחבורה מחליט לא לנגוע.. מדוע? מה שונה נצרת, נצרת עילית האזור מכל אזור בארץ? זה לא שיש לעפיפי "בעלות" על השטח
לצפיה ב-'בנצרת פועלות חברות קטנות מקומיות היסטוריות'
בנצרת פועלות חברות קטנות מקומיות היסטוריות
23/04/2017 | 12:50
6
194
שפעלו עוד קודם להקמת המדינה, ופעלו לצידה של אגד בשנים בהם הייתה מונופול. כנראה שזו הסיבה ברקע.
לצפיה ב-'גם אגד ודן פעלו לפני הקמת המדינה ולקחו מהם קווי אוטובוס'
גם אגד ודן פעלו לפני הקמת המדינה ולקחו מהם קווי אוטובוס
23/04/2017 | 13:05
5
152
איך זה קשור? לאגד ודן מותר לקחת אבל לעפיפי לא?
לצפיה ב-'מאגד ודן היה הרבה יותר מה לקחת מאשר מהחברות הנצרתיות'
מאגד ודן היה הרבה יותר מה לקחת מאשר מהחברות הנצרתיות
23/04/2017 | 14:25
4
162
אי אפשר להשוות את החלק היחסי של אגד ודן לחלק היחסי של החברות הנצרתיות.

הפעילות של החברות הנצרתיות דווקא מתרחבת ונוספים להן קווים חדשים.
השניים הטריים ביותר - 437 ו 537 של ג'י.בי. טורס בין בועיינה-נוג'ידאת לטבריה ולמכללת עמק הירדן בצמח.
לצפיה ב-'הן לא שונות'
הן לא שונות
23/04/2017 | 14:44
3
158
למעט במאפיין הגודל שלהן. 

המגמה הסופית היא שהכל יהיה ממוכרז, גם הפעילות שהן מפעילות כרגע.
אבל החברות האלה כבר היו "בגודל הנכון" בתהליך הראשוני של התחרות ולכן לא היה טעם למכרז אותן "רק לשם מיכרוז", ולא היה טעם לקחת להן חלק מהפעילות (כי הן כבר היו קטנות).
בסופו של התהליך כל הארץ תהיה ממוכרזת, וכנראה שגם יהיה תהליך התכנסות ל-5-6 מפעילות גדולות שיחלקו בינהן את הארץ (זו היתה המטרה מלכתחילה, קודם "לבנות ענף" עם הרבה מפעילות קטנות ואח"כ להגיע להוציא אשכולות גדולים יותר ויותר ככל שהענף יהיה בשל).
סביר שבאזור 2023-2024 הכל יהיה "על השולחן" למיכרוז.

אגב, גם דן היא כבר "בגודל הרצוי" אני מניח שעד 2023-2024 לא יוציאו עוד נפח פעילות מדן (למעט מה שכבר נמצא במכרז שרון-חולון).
לצפיה ב-'אם דן לא תזכה במכרז להפעלת הקו האדום, אז נפח הפעילות שלה'
אם דן לא תזכה במכרז להפעלת הקו האדום, אז נפח הפעילות שלה
23/04/2017 | 14:48
2
176
בעקבות הפעלת הקו האדום יקטן יותר מאשר בעקבות מכרז שרון-חולון מרחבי.
וגם נפח הפעילות של אגד צפוי לקטון בשנים הקרובות גם ללא קשר למכרזים.
לצפיה ב-'לא בטוח שצפוי לקטון כל כך - קווים מזינים וכל זה.'
לא בטוח שצפוי לקטון כל כך - קווים מזינים וכל זה.
23/04/2017 | 16:15
1
63
לצפיה ב-'קו 1 יבוטל. קווים חזקים נוספים כמו 51, 42 וקווים אחרים לאורך'
קו 1 יבוטל. קווים חזקים נוספים כמו 51, 42 וקווים אחרים לאורך
23/04/2017 | 16:27
161
דרך בגין וז'בוטינסקי יבוטלו וקווים אחרים יקוצרו.
עוגת הקווים המזינים תחולק בין מפעילות שונות בגוש דן.
דן למשל לא תפעיל קווי הזנה בפתח תקוה.
מנהלי דן בעצמם אומרים שהקו האדום צפוי לנגוס בפעילות שלהם ולכן יש להם אינטרס חזק להפעיל את הקו האדום.
לצפיה ב-'שאלה מצוינת'
שאלה מצוינת
23/04/2017 | 19:19
1
148
בתור תושב העיר אני יכול להעיד שזו שאלה שעלתה לא אחת בפני ראשי הערים של נצרת עילית לאורך השנים.
צריך לזכור שבנצרת עילית יש תחבורה ציבורית בשבת וייתכן שאם יפריטו את השירות לחברה אחרת תיווצר בעיה מבחינת השבת.
לצפיה ב-'לא תיווצר שום בעיה בשבת - זה לא קשור'
לא תיווצר שום בעיה בשבת - זה לא קשור
24/04/2017 | 21:29
110
היתר לפעילות בשבת ניתן לקו שירות מסוים ע"י משרד התחבורה.
זה לא משנה איזו חברה מפעילה את הקו או אם המפעיל מתחלף.
בנצרת עילית אין שום סיכוי שתושבת התח"צ בשבת. בלי קשר לכך, גם הסיכוי שהקווים שם ייצאו למכרז הוא קטן.

לצפיה ב-'אוטובוס מפרקי'
אוטובוס מפרקי
22/04/2017 | 13:05
10
294
איזה הכשרה צריך לעבור הנהג על פי החוק?
לצפיה ב-'הכשרה בהתאם לתקנה שאומרת '
הכשרה בהתאם לתקנה שאומרת
22/04/2017 | 13:16
9
221
שלא ינהג אדם ברכב אלא אם הוא בקיא בהפעלת מערכותיו וכו'....
אין תקנה הקובעת כיצד יוכשר האדם.

לצפיה ב-'כל קצין בטיחות יכול לאשר איך שבא לו?'
כל קצין בטיחות יכול לאשר איך שבא לו?
22/04/2017 | 13:22
8
186
והאם יכולים לחייב אותי לנהוג ברכב כזה
כאשר יש אוטובוסים רגילים ולשם כך גוייסתי לעבודה
לצפיה ב-'מפרקית זה סבבה לנהיגה... '
מפרקית זה סבבה לנהיגה...
22/04/2017 | 14:04
204
לפחות לטעמי...
לצפיה ב-'עשית רישיון D או שאתה בדרך לזה?'
עשית רישיון D או שאתה בדרך לזה?
22/04/2017 | 20:29
6
178
ההכשרה ברישיון הזה תופסת גם לאוטובוסים מפרקיים. זה לא, כמו למשל במשאיות, שיש חלוקה בין הדרגות השונות, בין משא-קל עד 12 טון (רישיון C1) או לכל משקל (רישיון C) או הכשרה לגורר-תומך (C+E).

אחרי הרישיון, בתהליך הגיוס אתה יכול לסכם איתם בחוזה העסקה, לגבי נהיגה במפרקיות אם לנהוג בהן או לא. לא יודע איך זה כיום. בעבר, לפחות ב"אגד" הנהיגה במפרקיות, הייתה רק לנהגים וותיקים יחסית באגודה ולא עבור כולם.
לצפיה ב-'בעל רשיון ותיק'
בעל רשיון ותיק
23/04/2017 | 00:10
5
179
מפרקיות חדשות אצלנו לכן חשוב לי לדעת אם יכולים לחייב אותי לנהוג לפי תנאי העסקה קודמים או צריך לשנות ולחתום שוב.
תודה

לצפיה ב-'אשכול ביתר עילית?'
אשכול ביתר עילית?
23/04/2017 | 02:56
2
180
באיזה אשכול, מלבד ביתר עילית, עומדות להיכנס מפרקיות?
לצפיה ב-'הבנתי שיש דרישה כזאת '
הבנתי שיש דרישה כזאת
24/04/2017 | 07:48
108
אבל הרחובות בביתר עילית לא מתאימים.....
לצפיה ב-'לא אשכול '
לא אשכול
24/04/2017 | 09:46
108
אבל לשאטלים הצהובים בנתב"ג נכנסו מפרקיות בזמן האחרון
לצפיה ב-' לך על החזקת הרישיון. מעבר לזה לא יודע לענות לך'
לך על החזקת הרישיון. מעבר לזה לא יודע לענות לך
23/04/2017 | 19:44
120
מקווה, שיהיה טוב בעבודה. מקווה, שיש לכם וועד יעיל ומנהלים, שהם קשובים לעובדים המסורים. מקווה, שיעריכו את הוותיקים ויטיבו, בתנאי העבודה.
מבחינת רישיון הנהיגה עצמו, כאמור רישיון D תופס גם לאוטובוס מפרקי.

לצפיה ב-'זה אוטובוס, אתה נשכרת כנהג אוטובוס'
זה אוטובוס, אתה נשכרת כנהג אוטובוס
24/04/2017 | 07:40
118
תעשה מה שכתוב לך....
לא צריך רשיון לנגרר כיוון שהמפרקית היא "פושר"
הסרן המניע הוא מאחור, המפרקיות הראשונות של דן נחשבו "גורר" בגלל שהסרן המניע נמצא באמצע והוא משך את החלק האחורי, אז טיפלו ברישיונות של הנהגים
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 21/4 - 22/4 '
שרשור הכוונה ומודיעין 21/4 - 22/4
21/04/2017 | 10:38
7
10
לצפיה ב-'יש אוטובוסים מירושלים לים המלח ביום העצמאות ?'
יש אוטובוסים מירושלים לים המלח ביום העצמאות ?
22/04/2017 | 17:50
6
61
מתי אגד מפרסמים איזה קווים עובדים ביום העצמאות ?
לצפיה ב-'לוחות זמנים מתפרסמים במערכות המידע 6 ימים מראש'
לוחות זמנים מתפרסמים במערכות המידע 6 ימים מראש
22/04/2017 | 23:42
5
63
ובתקווה הזמנים שיתפרסמו יהיו נכונים ולא יהיו שינויים של הרגע האחרון.
לצפיה ב-'לוח הזמנים בשפה החופשית מתפרסם 10 ימים מראש'
לוח הזמנים בשפה החופשית מתפרסם 10 ימים מראש
23/04/2017 | 07:31
2
36
לצפיה ב-' עלית על משהו מעניין'
עלית על משהו מעניין
23/04/2017 | 23:11
1
119
ולפי הנתונים, אכן יהיו קווים מירושלים לים המלח ביום העצמאות.
לצפיה ב-'תודה , נחכה כמה ימים נראה אם זה באמת הלו"ז'
תודה , נחכה כמה ימים נראה אם זה באמת הלו"ז
24/04/2017 | 06:21
32
ל 486 זה הלו"ז כמו בכל יום
לצפיה ב-'חשבתי אולי משהוא זוכר'
חשבתי אולי משהוא זוכר
23/04/2017 | 17:23
59
מה היה בשנים קודמות..
לצפיה ב-'בתקווה שיהיו שינוייל, המצב הנוכחי רע. בדרום כבר טיפלתי. '
בתקווה שיהיו שינוייל, המצב הנוכחי רע. בדרום כבר טיפלתי.
24/04/2017 | 14:14
18
לצפיה ב-'נתוני נוסעים ברכבת, לכל תחנה ותחנה, לשנת 2016 - מעניין מאוד'
נתוני נוסעים ברכבת, לכל תחנה ותחנה, לשנת 2016 - מעניין מאוד
20/04/2017 | 23:43
88
2559
טרי טרי, ראו קובץ עם נתונים נוסעים יורדים ועולים בכל אחת ואחת מתחנות רכבת ישראל לשנת 2016 (בעקבות בקשת חופש מידע והרכבת שגילתה יעילות ואדיבות). כמה תובנות:

- תחנות נתניה ורחובות הן סיפור הצלחה מסחרר. פופולאריות יותר מתחנות חיפה השונות (אם כי לא כל תחנות חיפה במצטבר),...
המשך>>
טרי טרי, ראו קובץ עם נתונים נוסעים יורדים ועולים בכל אחת ואחת מתחנות רכבת ישראל לשנת 2016 (בעקבות בקשת חופש מידע והרכבת שגילתה יעילות ואדיבות). כמה תובנות:

- תחנות נתניה ורחובות הן סיפור הצלחה מסחרר. פופולאריות יותר מתחנות חיפה השונות (אם כי לא כל תחנות חיפה במצטבר), באר שבע, נתב"ג וכל האחרות למעשה חוץ מתל אביב. למעשה, הן כמעט פופולאריות כמו ת"א ההגנה ות"א האוניברסיטה! כשמביאים בחשבון את ההבדלים בגודל האוכלוסייה של הערים, רחובות בפרט היא אחד מסיפורי ההצלחה האדירים של הרכבת.

- למישהו יש הסבר לפופולאריות האדירה של תחנת עכו, ודאי בהשוואה לאוכלוסיה הקטנה באופן יחסי של העיר?

- תחנת גן החיות בירושלים - ממוצע של נוסעים בודדים ביום. עצוב.

תובנות נוספות?
לצפיה ב-'מתי אגד ודן יוכלו להתחרות על מכרזים?'
מתי אגד ודן יוכלו להתחרות על מכרזים?
20/04/2017 | 23:16
11
186
הבנתי שחלק מהרפורמה בתח"צ היא שמתישהו השוק ייפתח לתחרות חופשית וגם אגד ודן יוכלו להתמודד על מכרזי הפעלת קווים, זה נכון?
לצפיה ב-'כאשר הנתח של אגד ודן יהיה שווה לנתח של שאר המפעילים'
כאשר הנתח של אגד ודן יהיה שווה לנתח של שאר המפעילים
20/04/2017 | 23:38
192
2020 או 2024 אם אינני טועה
לצפיה ב-' עם "אגד" המצב בינתיים תקוע. אלא אם קרה דבר לאחרונה'
עם "אגד" המצב בינתיים תקוע. אלא אם קרה דבר לאחרונה
21/04/2017 | 09:14
201
עדיין אין הסכם בין הממשלה ל"אגד". אלא אם זה השתנה לאחרונה ופספסתי את זה.
יש משא ומתן בין "אגד" למשרדי הממשלה. בין המחלוקות זה, בכך ש"אגד" לא מעוניינים בהמשך העברת הקווים השונים שהם מפעילים למכרז ואילו בממשלה כן מעוניינים. אולי אחרי שייסגר העניין הזה, בדומה לדברים אחרים במשא ומתן, יהיה סיכום גם מתי "אגד" עצמה תוכל להתמודד במכרזים. 
לצפיה ב-'אני לא רואה היגיון בכך שאגד ודן שוב יתחרו על מכרזי תחבורה'
אני לא רואה היגיון בכך שאגד ודן שוב יתחרו על מכרזי תחבורה
22/04/2017 | 12:45
8
153
מ2 סיבות :
* אגד ודן חברות וותיקות בעלות ניסיון רב, ולמיטב ידיעתי הן יכלו לזכות בכל מכרז שרק יתמודדו עליו, כך הם שוב ישתלטו על נתח התח"צ ואז שוב משרד התחבורה יצטרך לקחת מהן קווים
* לאגד יש את אגד תעבורה שמתמודדת במכרזים ולדן את דן בצפון, דן בדרום ודן באר שבע
לצפיה ב-'כי הם הכי טובות '
כי הם הכי טובות
22/04/2017 | 14:10
6
143
אין מה לעשות אגד ודן נותנות את השירות הכי טוב.
לצפיה ב-'נכון. יש להם את השירות הטוב ביותר וגם את צי רכבים חדיש'
נכון. יש להם את השירות הטוב ביותר וגם את צי רכבים חדיש
22/04/2017 | 17:43
59
לצפיה ב-'לא חשבתי אחרת.. זאת בדיוק הסיבה שאני חושבת שזאת החלטה טיפשית'
לא חשבתי אחרת.. זאת בדיוק הסיבה שאני חושבת שזאת החלטה טיפשית
23/04/2017 | 12:36
1
96
הרי אגד ודן באמת נותנות שירות טוב ובעלות ניסיון רב עוד לפני שקמה המדינה בכלל
אם באמת תוסר המגבלה שלהן להשתתף אפשר להגיד ביי ביי לסופרבוס, קווים, מטרופולין ונתיב אקספרס

לצפיה ב-'את מטרופולין אפשר להשאיר'
את מטרופולין אפשר להשאיר
23/04/2017 | 18:27
66
לאחרות אני ממש לא אתגעגע.
לצפיה ב-'השירות של אגד חיפה זוועה'
השירות של אגד חיפה זוועה
23/04/2017 | 12:55
2
106
לאגד יש מונופול ענק באיזור חיפה והשירות פשוט נוראי, אוטובוסים חדשים אבל המצב של התחבורה נשאר כבר שנים אותו דבר כשהעיר גדלה, לא מוסיפים תדירות והאוטובוסים מפוצצים עד סכנה. השמועות אומרות שגם בירושלים הם לא משהו.
לצפיה ב-'חדשים? לא כזה'
חדשים? לא כזה
23/04/2017 | 16:12
1
86
בפעם האחרונה (לפני כמה חודשים) שיצא לי לנסוע בחיפה באוטובוסים של אגד הם היו בני יותר מ־10 שנים, מתפרקים, רועשים, ולא היה בהם אפילו מזגן.
לצפיה ב-'תלוי איפה'
תלוי איפה
24/04/2017 | 09:11
31
בקווים העמוסים כמו 133, 30, 136 ו37א יש סקניות במצב טוב מאוד.
לצפיה ב-'כשמדברים חזור ודבר על תחרות אי אפשר שהיא תהיה חלקית'
כשמדברים חזור ודבר על תחרות אי אפשר שהיא תהיה חלקית
22/04/2017 | 17:10
136
כבר 20 שנה מתקיימת לכאורה תחרות בצורה של מכרזי מפעילים, ואחרי תקופה כזו אין כל סיבה לקיים תחרות חופשית. אני טוען כבר שנים, שבמכרזים הללו אין שקיפות והגבלת המשתתפים מוכיחה את טענתי
לצפיה ב-'קווי אגד הבינעירוניים לירושלים ביום העצמאות שאלה'
קווי אגד הבינעירוניים לירושלים ביום העצמאות שאלה
20/04/2017 | 23:35
1
218
בד"כ ביום העצמאות אני נוסע לירושלים עם המשפחה אך הפעם מסיבות שונות ייתכן ואאלץ להגיע בתחבורה ציבורית

ברצוני לשאול ממה שידוע לכם בשנים האחרונות מאיזה שעה פועלים קווי אגד הבינעירוניים לירושלים(בדגש על קווים 404/406)

הכוונה ביום עצמו
לצפיה ב-'קווים 404 ו406 לא יפעלו ביום העצמאות'
קווים 404 ו406 לא יפעלו ביום העצמאות
23/04/2017 | 11:44
114
תצטרך לנסוע לתל אביב ומשם 405 או 480.
לצפיה ב-'למה אין 'ירו-אופן' בירושלים? '
למה אין 'ירו-אופן' בירושלים?
21/04/2017 | 13:50
4
219
תהיתי לעצמי מדוע אין משהו דומה ל'תל-אופן' בירושלים ?
אני נוסע הרבה בירושלים וגם סובל לפעמים מ:
הפקקים/עוצר רק"לות אחרי 8 בערב/קווי הכותל שיוצאים רק נסיעה אחת מ2 בממוצע וכו'
רוב אזורי העיר לא סובלים מעליות קשות מדי.
תחנות עגינה צריך שיהיו לאורך רחוב יפו,שאר שכונות מרכז העיר כולל אזורי מגורים של חרדים,עיר העתיקה,דרך חברון,קניון מלחה,ציר הרצל עד אורה,גבעת שאול ובעצם בכמעט כל שכונות מערב העיר לא כולל פסגת זאב ונווה יעקב שמנותקים משאר העיר מבחינת הרצף ההתיישבותי.
דבר זה יכול להקל על יוממים אך גם על תיירים ומקומיים שלא רוצים להחזיק באופניים ברשותם.
כמו כן הוספת אזורי חניה מסודרים לאופניים גם כן תתרום לעליה בכמות רוכבי האופניים בעיר.

למי לפנות כדי שרעיון כזה יצא לפועל?

לצפיה ב-'לפנות לעירייה ולצוות תוכנית אב לתחבורה בירושלים'
לפנות לעירייה ולצוות תוכנית אב לתחבורה בירושלים
21/04/2017 | 14:05
1
175
ב־2015 פורסמה כתבה שירושלים מתכננת מיזם כזה:

אבל מאז לא נראה שמשהו זז.
ייתכן שזה נפל בגלל התנגדות חרדית:

לצפיה ב-'אולי להנהגות החרדים בירושלים יש איזשהו קשר נסתר ליבואני רכב?'
אולי להנהגות החרדים בירושלים יש איזשהו קשר נסתר ליבואני רכב?
21/04/2017 | 14:19
133
עושה רושם שהם משתדלים לשמור היטב על האינטרסים של יבואני הרכב.
לצפיה ב-'סגן ראש העיר הקודם ניסה לקדם את זה'
סגן ראש העיר הקודם ניסה לקדם את זה
22/04/2017 | 08:43
157
אבל הוא עזב (הוחלף בהסכם רוטציה, ולאחר מכן הסיעה שלו עברה לאופוזיציה) והפרויקט הוקפא בלחץ החרדים (כך זה לפחות נראה למרות ההכחשות).

לצפיה ב-'מוזמן לפנות לאורן לוטן בנושא, פעיל אופניים בירושלים'
מוזמן לפנות לאורן לוטן בנושא, פעיל אופניים בירושלים
22/04/2017 | 22:35
91
לצפיה ב-'סיאטל מבטלת את תוכנית שיתוף האופנים העירונית'
סיאטל מבטלת את תוכנית שיתוף האופנים העירונית
19/04/2017 | 23:25
26
293
http://www.seattlepi.com/local/transportation/arti...

התוכנית מבוטלת אחרי שלוש שנות שימוש שבהן העירייה השקיעה 2.2 מיליון דולר ולא ראתה מספיק שימוש.

לצפיה ב-'קראתי כתבת דעה איפשהו שאומרת שזה בגלל חוק הקסדות'
קראתי כתבת דעה איפשהו שאומרת שזה בגלל חוק הקסדות
19/04/2017 | 23:48
25
222
לא מצליח למצוא את הכתבה עכשיו, אבל לפי מה שהיה שכתוב שם בסיטאל יש חוק שמחייב רוכבי אופניים להרכיב קסדות כשהם רוכבים, או להיקנס. כמו שיש בישראל - רק ששם אוכפים את זה באמת.

וכמובן שאף שירות השכרת אופניים לא יצליח אם כדי להשתמש בו צריך לזכור להביא קסדה מהבית וגם להיסחב איתה כל היום. גם תל אופן הייתה נכשלת אם היו אוכפים את חוק הקסדות בארץ.
לצפיה ב-'יכול להיות שאתה צודק. עדיין קצת מוזר'
יכול להיות שאתה צודק. עדיין קצת מוזר
20/04/2017 | 00:06
23
158
אתה אומר שרק שמהערים הגדולות החוק הזה קיים רק בסיאטל?
מעניין באמת מה החוקים בתחום בערים שונים בארה"ב ובעולם בכלל (כמובן עם נתוני אכיפה).
בכתבה שצירפתי, מביאים כל מיני סיבות כמו מזג אוויר הגשום,תנאים טופגרפיים, איכות נמוכה של האופנים שנרכשו ואולי (אני מוסיף) מיקום לא מוצלח של התחנות.
אף אחד לא נשמע משכנע מספיק, אבל כנראה שילוב של דברים גרם להיענות נמוכה.
ככלל ממה שאני זוכר מנסיון אישי  (ביקרתי בשיקגו וניו יורק)
אין שם שימוש רחב באופנים (בשיקגו הייתי לפני הרבה מאוד שנים אז אולי זה השתנה), בניו יורק בביקור שלי בקיץ שנה שעברה, ראיתי יותר אופנים, אבל עדיין הרבה פחות מתל אביב למשל (שלא לדבר על אמסטרדם).
נראה לי שיש גם עניין תרבותי.

לצפיה ב-'לא רק תרבותי, גם תשתיתי'
לא רק תרבותי, גם תשתיתי
20/04/2017 | 00:20
22
169
אתה צודק בקשר לתרבות (וכל השאר), אבל פספסת גם את אספקט התשתית:

הרחובות בארה"ב רחבים יותר מהרחובות בישראל, והצמתים הרבה יותר גדולים - בצורה שמסכנת רוכבי אופניים והופכת את סביבת הרכיבה לעויינת. ראיתי המון דוגמאות של tactical urbanism מארה"ב ששיפרו את הבטיחות של צמתים עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים ע"י הצבת קונוסים ואדניות פרחים במקומות רלוונטיים כדי לצמצם את השטח של הצומת ולגרום לנהגים לפנות באיטיות יותר ובצורה שבה לנהגים יש שדה ראיה טוב יותר.

(התירוץ של אמריקאים לצמתים גדולים הוא שאם הצומת יהיה קטן משאיות גדולות עם רדיוס פניה גדול ייתקעו. זה כמובן לא נכון רוב הזמן)

גם כשיש נתיבי אופניים בארה"ב הרבה פעמים הם סה"כ ציור על המדרכה, בלי הפרדה פיזית - מה שלא מאוד עוזר לרוכבי האופניים. זה נתיב כסת"ח. אפילו הנתיבים הבעייתיים של ת"א יותר טובים מאלו.

כשיש תשתית טובה לרוכבי אופניים, יותר אנשים ירכבו על אופניים. כשאין תשתית והרכיבה מסוכנת, ברור שיהיו פחות רוכבים. עיריית סיאטל הייתה צריכה (לדעתי) להשקיע קודם בתשתית לרוכבי אופניים (ולהצר את הרחובות לטובת הולכי רגל וכל זה) לפני שמתחילים עם שירות השכרת אופניים יקר. לדעתי הם חשבו שהשירות יוכל להכניס כסף לעירייה בטווח הארוך ושכחו שכדי לגרום לאנשים לרכב צריך להפוך את הרכיבה לנוחה ובטוחה.

בקשר לחוק הקסדה: בארה"ב יש *המון* חוקים שהם מקומיים רק לערים מסויימות. לרשויות המקומיות שם יש המון כוח (וראש העיר הוא אפילו זה שממנה את מפכ"ל המשטרה המקומי) - אז כן, ייתכן שרק בסיאטל החוק הזה קיים.

הנה כתבה בנושא. לא בטוח שהם צודקים, אבל מעניין בכל מקרה.
לצפיה ב-'באמת שלא חשבתי על עניין התשתיות'
באמת שלא חשבתי על עניין התשתיות
20/04/2017 | 00:42
21
95
כנראה כי הייתי הולך רגל (כמו בכל שאר הטיולים שלי), אז לא ממש היתה לי הזדמנות לראות את מערכת הכבישים מנקודת מבט הזאת.

ידוע לי על הכח של שלטון המקומי בארה"ב, אבל האמת החוק נשמע הגיוני כשלעצמו (לכאורה הוא אמור להפוך את הנסיעה באופנים לבטיחותית יותר), אז די חשבתי שזה דבר נפוץ שם.
לפי הכתבה שצירפת, באמת נראה שהחוק ייחודי לסיאטל.

לצפיה ב-'אופני השכרה הם לתושבי מרכז העיר ויוממי תח"צ ללא קישור טוב.'
אופני השכרה הם לתושבי מרכז העיר ויוממי תח"צ ללא קישור טוב.
20/04/2017 | 10:39
20
81
מניסיוני בלונדון לא מדובר באמצעי שהייתי משתמש בו לא כרוכב פרברי ולא כמבקר בעיר.

המערכת בקושי יוצאת את גבולות אזור 1 ולכן אינה רלוונטית לאזורים עתירי רוכבים כמו קופסאת האקני (אזור בטבעת 2 ללא קווי תחתית כלשהם למרכז העיר) או אזור 2 בדרום מזרח לונדון (מצב דומה) וגם לא לתושבי אזור 3 בצפון ובדרום העיר שנמצאים כחצי שעה רכיבה מהמרכז. בנוסך יש עונשי תימחור על שימוש של למעלה מחצי שעה כך שגם פרישה נרחבת יותר תצריך חשיבה מחדש של מערכת התימחור, והטופוגרפיה של הגבעות בצפון ודרום העיר (מעל 100 מטר בטבעות 3 בצפון ובדרום) לא מתאימה לאופניים כבדות עם מספר הילוכים מועט.

כמבקר בעיר מהחוף הדרומי המצב הוא שסליחה אבל כבר שילמתי כדי להכליל את התחתית בכרטיס לעיר ולכן העובדה שמדובר במערכת תשלום נפרדת וכפל תשלום הופכת את העניין לבלתי אטרקטיבי לי כיום. יש קסדות מתקפלות שאפשר לרכוש באיזה £70 אבל זו די הוצאה ואין לי כוונה להסחב שעה ברכבת עם הקסדה הרגילה שלי. בבריטניה אין חובת קסדה ויש רוכבים פוליטיקלי קורקט שטוענים שעדיף לרכוב בלי קסדה בטענה שנהגים נזהרים יותר כשהם רואים רוכב ללא קסדה בעוד שרוכב עם קסדה נראה להם יותר מנוסה והם נזהרים פחות סביבו אבל אני לא קונה את זה ומשתייך למחצית הרוכבים עם הקסדה (עשיתי ספירה רנדומלית פעם פעמיים וזה המצב).

אם הייתי יומם למקום ספציפי במרכז העיר שהקשר אליו מתחנת הטרמינל שלי אינו בתחתית אלא באוטובוס בלבד הייתי בוחר באופני ההשכרה כי הן מהירות עד פי 3 מהאוטובוס (רכיבה מהירה פי 2 מנסיעה מאספת ואין את אלמנט ההמתנה בתחנה) כי זה חוסך את מנהג הרכיבה שקדם למערכת ההשכרה - החזקת זוג אופניים בעיירת היוממים והחנייתו בתחנה שם במשך היום, והחזקת זוג אופניים בלונדון והחנייתם במתקני הקשירה של תחנות הטרמינל במשך הלילה בתקווה שישארו שם ליום העבודה הבא. במקרה כזה מערכת ההשכרה נלחמת בסיכון של גניבת האופניים הפרטיות.

"תשתית" האופניים החשובה ביותר בבריטניה היא העובדה שבעבר היו 3 נתיבים בכל כביש (שיטה בריטית מטורפת שבה היה נתיב בכל כיוון ובאמצע נתיב לעקיפה / תאונות). כאשר הטירוף בוטל וכבידים צרים חולקו לשני נתיבים בלבד רוחב הנתיבים איפשר לאופניים לרכב בשלום בצד שמאל בעוד התנועה עוקפת או עומדת בצד הימני של הנתיב. המשמעות היא שכשאין ציורים נחמדים על הכביש עדיין אפשר לרכב עליו בלי להפריע לתנועה או להתקע בפקקים. בספרד לעומת זאת הנתיב מתאים בדיוק לרכב פרטי אחד ואי אפשר לחלוק אותו בצורה דומה. אם שיטת ההקצאה בארץ ובארה"ב דומות לזו שבספרד (בנייה לפי קנה מידה מודרני של רכב פרטי, והודאה שבארץ לא רכבתי ולא נהגתי אז הניסיון שלי בכבישי ישראל הוא של נוסע בלבד) אז ברור למה ללא תשתית ייעודית הפרוייקט לא הצליח.

אינני מכיר את המקרה הספציפי של סיאטל, לפי מפה שמצאתי יש קו רק"ל בודד במרכז וקו רכבת פרברי בודד ולא ישיר במיוחד שחוצה את העיר.  אם העיר מאד פרברית ואין ומערכת הרכבת הפרברית אינה משרתת את כל הפרברים אז בטווח הרכיבה הפרברית יש יתרון לאופניים הפרטיות ובטווח הפרברי הרחוק יותר יש וודאי יתרון לרכב. יתכן שלו היו חניוני Park and ride על גבול מרכז העיר היה יתרון גדול יותר לשילוב רכיבה. כמו כן בחוף המערבי של ארה"ב מפורסם בכך שיש בו חברות גדולות עם "קמפוסים" שלמים במקום בניינים עירוניים. במצב כזה לקמפוס יש יתרונות חנייה ומיקום לא מרכזי בהשוואה לבניין משרדים עירוני.

כמו כן יש לציבור הנרחב דיעה קדומה כאילו שהאופניים איטיות בהרבה ממהירותן האמיתית - 20-30 קמ"ש. (16 ק"מ בשעה בשטח עירוני הכולל עצירה בצמתים). זו מהירות שמשתווה ואף עולה על מהירות התנועה הממונעת במרכזי ערים רבות. לפי ניסיוני בציבור חושב שאופניים הן ברות השוואה להליכה מהירה, מעריך את זמן הרכיבה כאיטי פי 5 ומעלה ממה שהינו באמת, חושב שרוכב  בקטע שלוקח 2-3 דקות לעבור מכיר חנויות ברחובות צדדיים באזור, או טיפוסים מקומיים ברכיבה יומיומית ברחוב.
לצפיה ב-'גם בלונדון לא ראיתי המוני רוכבי אופנים, אבל בכל זאת נראה שיש'
גם בלונדון לא ראיתי המוני רוכבי אופנים, אבל בכל זאת נראה שיש
20/04/2017 | 15:21
19
70
יותר מאשר בארה"ב.
לגבי סיאטל, אתה צודק חלקית.
יש לסיאטל דאון טאון עם מספר לא מבוטל של מגדלי משרדים שמספק מקומות עבודה, אבל יש גם הרבה חברות עם קמפוסים בפרברים (שהמפורסמת בהם היא כמובן מייקרוסופט).
יש גם מרכז די גדול של אמזון וכמובן שיש גם משרדים המרכזיים של סטארבקס.
אין באמת ערים מהסוג "האירופאי" בארה"ב פרט לניו יורק ובמידע מסוימת סן פרנציסקו.
כל שאר הערים הגדולות זה בעיקר דאון טאון עם מגדלי משרדים ופרברים מסביב.
לא ממש מעודד תחבורה ציבורית וגם לא רכיבה באופנים.

לצפיה ב-'בלונדון כנראה שלא הסתכלת. אנחנו 25% מכלי הרכב בשעות העומס.'
בלונדון כנראה שלא הסתכלת. אנחנו 25% מכלי הרכב בשעות העומס.
20/04/2017 | 17:05
18
74
זו סטטיסטיקה רשמית שכל כלי רכב רביעי במרכז לונדון בשעות אלו הוא אופניים.

אנחנו רוכבים בפאזה אחרת מהתנועה הכללית, בדרך כלל בתנועה ולכן לרוב תראה כמה רוכבים בודדים פה ושם.
לצפיה ב-'שני סרטונים שממחישים את הנקודה שלך'
שני סרטונים שממחישים את הנקודה שלך
20/04/2017 | 18:41
17
76
לצפיה ב-'אני מתבייש להגיד לך, אבל אני ממש לא מזהה את המקום.'
אני מתבייש להגיד לך, אבל אני ממש לא מזהה את המקום.
20/04/2017 | 19:18
16
73
להגנתי הייתי בלונדון בסה"כ פעמיים.
בשני הפעמים שכרתי דירה בגולדרס גרין וטיילתי בעיקר במרכז לונדון (כמו כל תייר).
ביקרתי מן הסתם ברובע העסקים, ליד העירייה, רובע הסיני, סוהו ושאר המקומות שבהם מבקר כל תייר.
נסעתי למקום שבו שוכנת קאטי סארק והסתובבתי לעורך קו החוף ממול לקאנרי ווארפ (מצטער לא יודע  איך לאיית נכון את שמות המקומות האלה).
אני זוכר במעורפל נתיב אופנים באיזור קו החוף ממול לקאנרי ווארפ, אבל לא ממש זכורה לי נוכחות גדולה של רוכבי אופנים במרכז העיר ובגולדרס גרין.
בכל אופן קטונתי מלהתווכח על עיר שאני לא ממש מכיר.

לצפיה ב-'Blackfriars Bridge, זה מיקום מאוד מרכזי בעיר'
Blackfriars Bridge, זה מיקום מאוד מרכזי בעיר
20/04/2017 | 19:51
15
75
אבל אכן לא תיירותי במיוחד.

לצפיה ב-'הציר העיקרי מקביל לקו הטמזלינק אך הנה בעיית תשתית אופניים:'
הציר העיקרי מקביל לקו הטמזלינק אך הנה בעיית תשתית אופניים:
21/04/2017 | 08:09
14
46
עקבתי אחרי השביל שצולם בגוגל ארת', ובכניסה מרחוב המלכה ויקטוריה שהוא ציר רוחב עיקרי מהאזור הפיננסי לגשר וכן לשביל הויקטוריה אמבנקמנט בגדה הצפונית החיבור הוא דרך אי התנועה הקטנטן הזה ומעבר חצייה שאין סיכוי שיעמוד בכמויות הרעכבים שצולמו.

A201

כביש A201 מחבר את תחנות קינג'ס קרוס סט' פנקרס, פארינגדון, וסיטי טמזלינק  שבדגה הצפונית עם תחנת בלאקפריירז שעל הנהר (כניסות בשתי הגדות) וציר הרוחב המקביל לטיילת הגדה הדרומית ומשם למעגל התנועה שחולק את שמו עם תחנת אלפנט אנד קארסל שאליה מגיעים כל כבישי האורך העיקריים של הגדה הדרומית.  רוב הסיכויים הם שבעת כהונתו של בוריס ג'ונסון זה היה נתיב הרכיבה שלו מביתו שבאיזלינגטון לבניין העירייה שבגדה הדרומית כמה רחובות מזרחית לגשר בלאקפריירז.

אישית אינני בטוח ששבילי אופניים בצד יחיד של הכביש הם פתרון טוב כי במקרה זה יש חיסרון ענק לרוכבים דרומה וכדי לא לבלבל אתכם "אתרגם" את זה ההיפך ממה שתראו בתמונות להחלת השיטה למקום אחר בו הנסיעה בצד ימין: אם ברחובות המזינים רוכבים  כמובן בצד ימין אז כשמגיעים לציר הראשי הרוכבים צפונה צריכים לחצות לא רק שני נתיבים בכיוון נהיגה דומה אלא גם שני נתיבים בכיוון ההפוך כדי להגיע לשביל האופניים הדו כיווני שנמצא משמאל לכביש. המשמעות היא שחוץ מצמתים שאורגנו לכך מדובר בשביל שמסוכן להשתלב בו מרחובות סמוכים ובמקומות אחרים (שביל דומה בגשר ווקסהול למשל) תמיד יש רוכבים שבוחרים שלא לבצע את ההשתלבות המסוכנת דרך כל התנועה או מעבר חצייה מאיט ורוכבים על צד הכביש כאילו אין שביל אופניים בצד השני והנהגים (שאי אפשר לחתוך את כל נתיביהם בבטחה על מנת להגיע לשביל) באים בטענות לרוכבים אלו שמתעלמים מהשביל הבלתי רלוונטי. לטעמי עדיפים שבילים בשני צידי הדרך על מנת לאפשר השתלבות בכיוון הנסיעה הרגיל או אולי ויאדוקטים כולל כיכרות אופניים כדי לאפשר תנועה מהירה ובטוחה דרך כבישים עיקריים וצירים אחרים כמו כבישים מהירים ומסילות רכבת. אותם הרוכבים שאינם מוכנים לעיכוב בכביש בגובה פני השטח יסכימו לדעתי לעיכוב מסויים (מעלית, רמפה) כדי להשתמש בתשתית נפרדת שאינה מושפעת מרמזורים, רכבים והכי גרוע: הולכי רגל. יצא לי לעשות את הפנייה בכביש זה כאשר אנשי עסקים בחליפות עולים על שביל האופניים כאילו הוא המשך של המדרכה ומנסים לעצור מוניות שחורות העוד הרוכבים מנסים להשתמש בשביל האופניים.

לצפיה ב-'גם בישראל יש את הבעיה של שבילי אופניים דו כיווניים'
גם בישראל יש את הבעיה של שבילי אופניים דו כיווניים
21/04/2017 | 11:41
13
69
אצלנו המצב גרוע יותר מבלונדון. כמעט כל השבילים בת"א הם דו כיווניים, ופשוט נעלמים לחלוטין כשמגיעים לצומת או תחנת אוטובוס.

שבילי אופניים דו כיווניים מונעים את ישראל מלאמץ את המודל ההולנדי של צומת מותאם לאופניים שהוא בטוח בהרבה מכל מודל אחר לצומת כזו:

בקשר לוידאדקטים - אני לא חושב שזה פתרון יעיל. חוץ מהעלות הגבוהה, הבעיה היא שזה הופך את השבילים לפחות נגישים - יש פחות מקומות שבהם אפשר לרדת מהשביל בדרך ליעד ופחות מקומות לעלות עליו. על שביל במפלס הרחוב לעומת זאת אפשר לעלות בכל נקודה.
לצפיה ב-'לגבי ויאדוקטים - הם זולים יותר מנתיב עילי לרכב. '
לגבי ויאדוקטים - הם זולים יותר מנתיב עילי לרכב.
21/04/2017 | 12:55
12
51
בלונדון היו תוכניות שהגיעו לרמת פירסום בחדשות המקומיות ב BBC שכללו בין השאר שימוש בויאדוקטי רכבת קיימים כדי לחבר מסלול אופניים עילי לצד הויאדוקט. העיר מלאה בויאדוקטים היוצאים מפאתי המרכז ועד לפרברים או לפרברים שעל גבעות. במרכז העיר אפשר להניח משהו בקנה המידה של מסלול הפודים של הית'רו בלי לקחת יותר מדי שטחים.

הרוכב הלונדוני מכיר נקודות חיבור של גשרים ומדרגות (ואף מעליות) כמו ויאדוקט הולבורן (רחוב שהוא המשך של אוקספורד סטריט) וציר האופניים מהדוגמה שהבאת בפארינגדון, בין גשר האנגרפורד החדש משני צידי גשר הרכבת שבין צ'ארינג קרוס לגדה הדרומית לבין ציר האופניים של ויקטוריה אמבנקמנט בגדה הצפונית וציר הטיילת של הגדה הדרומית על האלברט אמבנקמנט, או החיבור בין גשר ווטרלו לויקטוריה אמבנקמנט בגדה הצפונית. למעט גשר האנגרפורד שהוא גשר הולכי רגל במקרים אלו יש רחובות שיוצרים חיבור רכב יעיל יותר אך באופנים הטיפוס לעיתים תלול ולא נוח כך שעדיף לעלות את המדרגות. כמו כן הרוכב הלונדוני רגיל וודאי להעלות את אופניו לרכבת לפעילויות סוף שבוע (או לעובדה שאפשר לרכב בכל כיוון בעיר או מהעיר החוצה ותהיה רכבת שתחזיר אותך הביתה) שעלייה ל"תחנת אופניים" תשתלם בעיניו.

בספרד אני רוכב באזור בינעירוני לא מרומזר והמהירות שם גדולה יותר משום שאינני צריך לעמוד ברמזורים (אם כי ביציאה מכבישי שירות לכביש הראשי צריך להמתין לפערים בתנועה). להערכתי מסלול ישיר ושטוח יחסית (הויאדוקטים נועדו במקור לרכבות חלשות מאלו שיש כיום ולכן השיפועים מאד הדרגתיים, וויאדוקטים מעל לכבישים יוכלו לאזן גבעות או עמקים בין ה"תחנות") יכול להגדיל את מהירות הרוכב הממוצע עד פי 2 מרכיבה עירונית. יש מקטע בן 5 ק"מ שאני יכול לרכב ב10 דקות וזה שווה ערך למהירות של 30 קמ"ש או 20 מייל לשעה כאשר בשטח עירוני אני מגיע רק ל 16 קמ"ש או 10 מייל לשעה ברכיבה ממקום למקום. שווה לי להשקיע את הזמן ש"מתבזבז" על רכיבה לקטע המהיר או עלייה וירידה ממנו כי הרכיבה כולה מהירה בעשרות אחוזים מרכיבה מקבילה בכביש העירוני.
לצפיה ב-'בת"א כדאי שיהיה רעיון כזה לקירוי האיילון.'
בת"א כדאי שיהיה רעיון כזה לקירוי האיילון.
21/04/2017 | 14:06
11
62
כמה גבעות מלאכותיות באזור הקירוי כ"תחנות" שיאפשרו גישור מעל כבישי הרוחב שיחתכו את הפארק, וויאדוקט ברוחב 3.5-4 מטר פחות או יותר (מספיק מקום לתנועה דו סיטרית ועקיפה) עם משטח כמה שיותר שקט, גדרות כמה שפחות עבים ושקופים ככל האפשר - אולי כבלי מתכת בין שערי מתכת כך שבמקום להפריע לבאי הפארק ברכיבה שתהיה ממילא איטית ותיקטע בכבישי הרוחב יהיה ויאדוקט רכיבה רציף מהאוניברסיטה דרומה (יתכן שאפשר להאריכו מעל לאיילון הפתוח עד לחולון) שיהווה ציר צפון דרום ללא תחבורה מוטורית וללא הפרעה לשכנים בשדירה עירונית קיימת.
לצפיה ב-'מדדתי מרחקים, 12 דק מהאוניברסיטה להגנה ו30 לרשל"צ משה דיין.'
מדדתי מרחקים, 12 דק מהאוניברסיטה להגנה ו30 לרשל"צ משה דיין.
21/04/2017 | 15:00
10
57
20 דקות רכיבה מהאוניברסיטה לחולון וולפסון.

כך לפי מרחקים של 6 ק"מ מתחנת האוניברסיטה להגנה, 10 ק"מ לחולון וולפסון ו15 לרשל"צ משה דיין.

ולהבנתי 12 דקות מההגנה לאוניברסיטה ברכב ממונע בשעות הלחץ זה מד"ב.

וכל זה בכל נקודת זמן שהרוכב מגיע למסלול, ללא המתנה לרכבת.
לצפיה ב-'תוסיף באוניברסיטה כמה דקות המתנה לרמזור ברוקח'
תוסיף באוניברסיטה כמה דקות המתנה לרמזור ברוקח
21/04/2017 | 15:39
9
47
הקירוי לא יגיע עד שם, לכן יצטרכו לחצות את רוקח במעבר חציה ומשם לנסוע דרך הפארק עד שמגיעים לאיזור המקורה.

למיטב הבנתי אכן מתוכנן שביל אופניים בקירוי, אבל לא ויאדקט.
לצפיה ב-'ויאדוקט יכול להמשיך לקמפוס עצמו ללא רמזורים. '
ויאדוקט יכול להמשיך לקמפוס עצמו ללא רמזורים.
21/04/2017 | 15:52
8
42
שביל בפארק יהיה אסון בדיוק כמו השביל בפארק הירקון ששמעתי שהוא מלא ב"מחסומי" כלב-רצועה.

כלי רכב ירוק של 30 קמ"ש מצדיק כמה צירים של תשתית נפרדת ללא הפרעה מרכבים מזהמים או הולכי רגל איטיים.
לצפיה ב-'ויאדקט שימשיך לקמפוס עצמו יהיה יקר בצורה מוגזמת'
ויאדקט שימשיך לקמפוס עצמו יהיה יקר בצורה מוגזמת
21/04/2017 | 16:19
7
37
וכמה שאני בעד השקעה בתשתית אופניים, אני גם ריאליסטי: זה לא יקרה בארץ, לא ישקיעו סכומים כאלו.

כדי שויאדקט ימשיך לקמפוס עצמו הוא צריך לטפס בשיפוע מתון מספיק (כדי שיהיה נוח לרוכבים) עד שיגיע לגובה הגבעה של האוניברסיטה. בדרך יצטרך לעבור מעל נתיבי איילון ומעל/מסביב לגשר של הקו הירוק (שיהיה נמוך יותר כי ייכנס למנהרה בצלע הגבעה).
וכמובן יש את הארגון הבטחוני עם השם בעל שלוש האותיות שיושב ליד שלא יאהב את העובדה שיהיה גשר שצופה ישר לתוך החלונות שלו.

זה פשוט לא ריאלי מבחינת טופוגרפיה שם.
לצפיה ב-'לפני ארבעה ימים הייתה כתבה על שבילי האופניים המתוכננים בת"א '
לפני ארבעה ימים הייתה כתבה על שבילי האופניים המתוכננים בת"א
21/04/2017 | 17:39
48
לצפיה ב-'הנה דוגמה לויאדוקט הפודים של הית'רו, שנושא יותר משקל.'
הנה דוגמה לויאדוקט הפודים של הית'רו, שנושא יותר משקל.
22/04/2017 | 01:29
5
41
Western Perimeter Rd

Western Perimeter Rd

מדובר בעמוד אחד כל כמה עשרות מטרים ונתיב פודים ברוחב כולל של כ 5 נוסעים (2 לרוחב בכל פוד והפרדות מסלולים ושוליים).

משהו כזה ללא הצורך במערכת איתות יכול להיות זול יחסית ומודולרי, מה גם שייעוד לאופניים מאפשר תיכנון לעומס מופחת מהדוגמה הזו שמתאימה לרכבים חשמליים בני 4 מושבים עם מקום למזוודות.  

ליד "הארגון" אפשר להציב גדר לבנה אטומה על המסלול ואין חובה שיהיה חיבור מיידי לנקודת הכניסה הדרומית ביותר בקמפוס כי מדובר בקמפוס בן קילומטר וניתן לשחק עם המרחק והשיפוע כדי להגיע לנקודת כניסה נוחה באמצע המתחם.

הנתון של 20 -22 דקות רכיבה מחולון לאוניברסיטה (אם נעריך כניסה באמצע הקמפוס, בכיכר שבין קלאוזנר לוויס ומדעי הסביבה) הוא מהפכני בהשוואה לסמני הנסיעה באוטובוס ובהשוואה לתדירות הרכבות בקו חולון-שרון. המשמעות היא שניתן לפזר סטודנטים בכל האזורים שליד ציר האיילון והם יגיעו לאוניברסיטה במהירות ויעילות באמצעי התחבורה הירוק ביותר שקיים.

בגלל מבנה העמודים ניתן לתכנן שיפוע אחיד או לצמצם למינימום את השיפועים לאורך כל המסלול ובכך להבטיח את המסלול השטוח יחסית שיאפשר את המהירות הגבוהה (שאינה אפשרית על פני הקרקע שלהם טופוגרפיה מסויימת).

ממילא זורקים מיליארדים על פרוייקט הקירוי, למה שלא יתכננו בו פרוייקט תחבורה ירוקה מהירה של 30 קמ"ש במקום שביל פארק עלוב שאי אפשר לעשות בו 15 קמ"ש בלי לסכן משתמשי פארק אחרים ?
לצפיה ב-'לא רואה את זה קורה בגלל הטופוגרפיה'
לא רואה את זה קורה בגלל הטופוגרפיה
22/04/2017 | 12:29
4
28
איפה יהיה מקום ל"תחנת ירידה" מהויאדקט ליד רכבת האוניברסיטה (בצורה שלא תפריע לתחנת הרק"ל)? בעיקר ששם הויאדקט יצטרך להיות גבוה מאוד כדי שהטיפוס משם לגבעה לא יהיה תלול.
איפה תשים את העמודים של הויאדקט שיצטרך לחצות את נתיבי איילון בקטע בו הם רחבים במיוחד + 4 מסילות רכבת באמצע? (הרי הויאדקט בקטע סוף הקירוי + פארק הירקון חייב להיות ממזרח לאיילון, ממערב אין מקום).

לדעתי יותר הגיוני לפתח ציר אופניים במקביל לדרך בגין - הוא יהיה שימושי להרבה יותר אנשים, זול יותר לבניה, ועם פחות טופוגרפיה מאתגרת
וכמובן גם יש סיכוי יותר ריאלי שייבנו אותו בפועל.
לצפיה ב-'תשתית 30 קמ"ש מחייבת פרוזדור שאינו אזור מגורים.'
תשתית 30 קמ"ש מחייבת פרוזדור שאינו אזור מגורים.
22/04/2017 | 14:21
3
28
אינני רואה איך אפשר למקם ויאדוקט בגובה הקומה השניה או השלישית בשדרה תל אביבית קיימת (והן ממילא לא הכי רציפות לאורך העיר). מסלול קרקעי בבגין ובמסגר יהיה בעל מהירות של לא יותר מ16 קמ"ש. מבחינת רוכב אופניים בגין זה 30 שניות מהאיילון.

כרוכב אני יכול לומר שכאשר אני משלב במסלולי קטע רציף נפרד כמו מסילה לשעבר או טיילת שמאפשרות 30 קמ"ש יש אמנם חיסרון מסויים של רכיבה אל הקטע וממנו אך המהירות והנוחות בקטע המהיר מפצות על הצורך בהגעה ואף על חיבורים שמחייבים עלייה במדרגות, מעליות, ורמפות תלולות (כמו בגשרי אוטובוסים).

יש באזורי שכונה שאם ארכב אליה בכבישים ישירים יקח לי 40-45 דקות להגיע אליה אך אם אשתמש בטיילת אגיע תוך 25 דקות על אף שאני גר 2.5 ק"מ מהטיילת עצמה. אסור להתבלבל בין הליכה לרכיבה שמהירה פי 3-4 ממנה.

בתשתית שהדגמתי אין צורך ביותר מעמוד פה ושם. באזור האוניברסיטה יש שטחים ירוקים ומדרון גבעה שניתן בקלות למקם בהם כמה עמודים. באשר לעלייה וירידה יהיו מרומות שיצדיקו מעליות ומגדל אנכי (אולי בהקשר של מסוף האוטובוסים או תחנת הרכבת) ובמקומות אחרים יהיה מקום לרמפות. להערכתי אפשר לקבוע לעמודים גבהים שונים לפי הטופוגרפיה המקומית ולמקם את המסלול עצמו בגובה שקרוב יותר לגובה הקמפוס (ויציאה עם רמפה באמצע הקמפוס) כך שה"טופוגרפיה" הגוש דנית של עשר-עשרים מטרים אינה בעיה אמיתית.

הבעיה היחידה היא במנטאליות. אם המתכננים רואים רכב של 30 קמ"ש הם יתכננו דבר אחד, אם הם חושבים שמדובר בסוג של הליכה (5 קמ"ש) הם יתכננו דבר אחר נחות ובלתי שימושי.
לצפיה ב-'יש שם חתיכת צוק ואין הרבה מקום בכניסה המזרחית של תחנת הרכבת'
יש שם חתיכת צוק ואין הרבה מקום בכניסה המזרחית של תחנת הרכבת
22/04/2017 | 14:39
26
לא רואה איך תמקם שם מעליות ועמודים.
לצפיה ב-'הערונת: רכיבה עירונית ב16 קמ"ש מהירה פי 3-4 מהליכה.'
הערונת: רכיבה עירונית ב16 קמ"ש מהירה פי 3-4 מהליכה.
22/04/2017 | 14:47
1
27
רכיבה ב30 קמ"ש רציפים לאורך זמן (אפשרי לחלוטין במסלול שטוח ורציף שבו הדיווש פשוט תורם למומנטום הקיים) מהירה פי 6-8 ממהירות ההליכה ובתנאים של מרכז האיילון יכולה להיות מהירה ב50% מהפקקים המדווחים כ"20 קמ"ש".
לצפיה ב-'מדובר בעמודים בודדים שניתן למקם גם במדרונות תלולים.'
מדובר בעמודים בודדים שניתן למקם גם במדרונות תלולים.
22/04/2017 | 16:35
27
כדי שעמוד כזה יהיה יציב אפשר לקדוח לעומק ולבטן את הבסיס ולכן אין בעיה במסלול מערבי דרך השטחים הפתוחים ומרכזי המחלפים מהגדה הדרומית של הירקון, מעל לפארק, לעברו המערבי של מחלף רוקח ומגדל מעליות בשטחים הפתוחים שבקצה הצפון מזרחי של המסוף, והמשך דרך המדרון או בסיסו לנקודת האמצע שהתוותי. ראיתי תמונות של האזור ולא מדובר ביותר מ10-20 מטרים גובה וויאדוקט שיתחיל את הטיפוס כבר בפארק הירקון יגיע בנוחות למפלס הקמפוס בנקודה שהתוותי באמצע הקמפוס. אינני מדבר על הכניסה הדרומית הקיימת או חיבורה ברמפה ארוכה ותלולה לתחנת הרכבת כי צריך מרחק מסויים כדי ליצור שיפוע קל יותר.

הנה כמה ויאדוקטים (מקשתות לבנים) שרכבתי עליהם:

ויאדוקט מוזוול היל (מסילה לשעבר):

63 St James's Ln

(לסובב לסימטה הקטנה שלצד הויאדוקט)

גשר ההתאבדות (  Suicide Bridge ) :

71 Hornsey Ln

שהוא גשר הכביש הגבוה ביותר מעל למפלס שמתחתיו בלונדון.

גשר ב Parkland Walk ואם מסובבים רואים שהרחוב נמצא מעל חפיר מסילת האוברגראונד בקו בארקינג - גוספל-אוק, כך שיש אפקט גובה כפול ממפלס השביל (מסילה לשעבר)

Lancaster Rd

יש לי ניסיון רב עם רכיבה בויאדוקטים. המסלולים שלהם יוצרים קטע עם שיפוע מתון ובמקום לעקוב אחר הטופוגרפיה של פני השטח הם מגשרים מעליו בצורה שמאפשרת את השיפוע שהונדס להם. השיקול ההנדסי כולל את נקודות ההשקה בקצה הויאדוקט וגם זה ממותן ע"י סוללות וחפירים כי השיפוע והמסלול הם הגורם המכריע. סוג הויאדוקט שהבאתי כדוגמה מהית'רו קל יותר ודורך בקלות רבה יותר על סביבתו ואם יש מקומות שלא מתאימים לעמודים ניתן לשלב בו גשר או שניים שיהיו קלים וזולים בהרבה מגשר כביש למרחק דומה.

אם אתה רוכב אז אם תזדמן ללונדון אתה מוזמן לעשות (באופניים שכורות פרטיות, אופני ההשכרה העירוניים לא מגיעים לגבול אזורים 2 ו 3) שלושת הקילומטרים של Parkland Walk מפינסברי פארק להייגייט ב10 דקות על אף שהמשטח אינו אספלט אלא כפרי יותר והמסלול כולל קטעים צרים המחייבים האטה להולכי רגל, וכן שיפועים שנובעים מהסרת החצץ המקורי ויוצרים מדרונות של מטר פה מטר שם. אפילו בתת-תנאים לא סלולים כאלו 18 קמ"ש על  סוללות במקום טיפוס של 30 מטר גובה דרך כמה מהכבישים התלולים בלונדון והצמתים הסיבוביים המסובכים בעיר היא יתרון למי שהתמזל מזלו ומסלולו פרברי ממזרח למערב.

לויאדוקט באיילון יש יתרון ענק על כל שביל קרקעי משותף, אפילו שביל הטיילת, כי בתיכנון נכון זה יהיה מסלול שאין להולכי הרגל סיבה ללכת עליו או לחצות אותו. אי אפשר להשוות תשתית כזו אפילו לשביל הטיילת השטוח כי יש שם מלא הולכי רגל המחייבים האטה ועצירה.

זהו התוואי היחיד בגוש דן שניתן להעביר בו דבר כזה בלי לעלות לאנשים מול הסלון וזו תשתית שמאפשרת מהירויות שאי אפשר להגיע אליהן בתשתיות אחרות. החיסכון בזמן נסיעה על קטע שטוח רציף אינו אפשרי במפלס הרחוב. אותה רכיבה לאוניברסיטה  ממשה דיין לאוניברסיטה בחצי שעה אפשרית אך ורק בתשתית ברמה שתיארתי. בשביל במפלס הרחוב אותה רכיבה תארוך שעה ותהיה בלתי ריאלית. מבחינת רוכב אופניים שני הקילומטרים בין האיילון לחוף הם בערך 7-8 דקות כך שברכיבה מצפון גוש דן לדרומו יש יתרון משמעותי באמצעי שאני מציע. לטעמי הוא צריך להמשיך עד הרצליה ואולי אפילו עד נתניה.
לצפיה ב-'בישראל חובת קסדות היא חלקית'
בישראל חובת קסדות היא חלקית
20/04/2017 | 07:38
153
בדכרך עירונית, חובת קסדות היא רק עד גיל 18
בדרך בין עירונית החובה היא לכולם.
לצפיה ב-'ראיתם את הסקירה החדשה של תחנת האומה בשבתשתיות?'
ראיתם את הסקירה החדשה של תחנת האומה בשבתשתיות?
20/04/2017 | 22:46
5
436

מה דעתכם על החיפוי החיצוני? לדעתי זה גורם לתחנה להיראות קצת כמו מבנה הכעבה במכה :( חבל שבחרו בצבע כל כך כהה.

כמו כן, נראה שהמעבר התת"ק מהמרכזית יגיע למפלס הבידוק, כך שגם מי שעבר בידוק במרכזית יצטרך להיבדק שוב ע"י מאבטחי ר"י בכניסה לתחנת האומה. קצת טרחה לנוסעים, אבל הגיוני בסה"כ.
לצפיה ב-'אכן דומה'
אכן דומה
20/04/2017 | 23:32
4
232
מפתיע אותי שלא השתמשו בחיפוי אבן ירושלמית הרגיל.
נראה יפה, אבל כנראה לא ממש מתאים לסביבה.
לא הבנתי למה אתה חושב שזה הגיוני לעשות פעמיים בידוק ביטחוני?
אלה אם כן יש עוד כניסות למעבר התת"ק שלא דרך התחנה המרכזית כמובן.

לצפיה ב-'יש כניסה למעבר התת"ק מהרחוב, ליד התחנה המרכזית.'
יש כניסה למעבר התת"ק מהרחוב, ליד התחנה המרכזית.
20/04/2017 | 23:44
3
208
אם היו רוצים שלא יעשו בידוק בטחוני פעמיים, היו צריכים לסגור את הכניסה הזו.

בנוסף, אני סומך על מאבטחי ר"י יותר משאני סומך על מאבטחי תחנות מרכזיות וקניונים, ותחנת האומה כנראה תהיה יעד לא קטן לטרוריסטים למיניהם (ברור לכולנו למה) אז עדיף להחמיר עם הבידוק בה (וכמובן בכל תחנות ר"י האחרות, שברובן הבידוק איכותי יותר מהבידוק בקניונים, בקניונים זו סתם הצגה חצי מהזמן).
לצפיה ב-'הוא שאמרתי, אם יש עוד כניסה אז באמת אין ברירה.'
הוא שאמרתי, אם יש עוד כניסה אז באמת אין ברירה.
21/04/2017 | 00:01
2
191
לגבי אבטחת תחנות רכבת, אותי אישית הכי מדאיג המצב בתחנת השלום.
לא ממש מתרשם לטובה מהשומרים של הכניסה לקניון.

אתה כמובן צודק שתחנת האומה בהחלט תהיה יעד מאוד מושך, נקווה ששרותי הביטחון ידעו לאבטח את זה כמו שצריך.

לצפיה ב-'מסכים לגבי תחנת השלום. אני מניח שזה ישתנה בעתיד'
מסכים לגבי תחנת השלום. אני מניח שזה ישתנה בעתיד
21/04/2017 | 00:07
1
200
בכתבה הזו מ־2016 יש רמז לעניין, אבל בלי יותר מדי פרטים:
http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4834140,...

"ביטול גשר קיים והקמת גשר חדש לכיוון הקניון כמעבר ציבורי פתוח; יצירת 4 כניסות ראשיות לתחנה; תכנון מעברים להולכי רגל; והשלמת תכנון רוחב מדרכות"

אם הגשר יהיה "מעבר ציבורי פתוח" אז בהחלט יצטרכו לבצע בידוק נפרד בכניסה לתחנת הרכבת...
לצפיה ב-'את הכניסה האמצעית למעבר הירושלמי צריך לחסום כי אין בה צורך.'
את הכניסה האמצעית למעבר הירושלמי צריך לחסום כי אין בה צורך.
22/04/2017 | 14:56
112
בעבר היא היתה היציאה מול ומחוץ לתחנה המרכזית והיה בה צורך כי רחוב יפו היה עמוס בעשרות קווי אוטובוס. כיום הרק"ל מסיעה את רוב הקיבולת הזו וקווי האוטובוס המועטים שעוברים ברחוב יפו של המרכזית עושים זאת באופן חד כיווני כחלק ממערכת סיבובית עם שז"ר בקצה מסלולים שמוצאם מהאזור. להולך הרגל ברחוב אין צורך אמיתי בכניסה האמצעית משום שהרחוב שקט יותר מבעבר בעוד שלנוסע שמחליף מקווי האוטובוס האזוריים לרכבת או להיפך יש יתרון בקיומו של מרחב מאובטח יחיד ללא נקודות בידוק באמצע. אפשר אולי להשאיר את המבנה הקיים כיום בצד הצפוני של רחוב יפו (מבנה שהיה סגור לציבור כבר שנים רבות) כיציאת חירום.
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר למה ישמשו נת"צים בכביש 200?'
מישהו יכול להסביר למה ישמשו נת"צים בכביש 200?
21/04/2017 | 22:10
218
פעם ההסכמה למימון כביש 200 היו מחנות צה"ל שמעברן בוטל, עכשיו תוכנית "ניר צבי".
תוכנית "ניר צבי" כוללת גם נת"צים בכביש הזה.
שאלה קשורה:
התכנון המאושר לכביש 200 הוא חיבור לכביש 40 מצפון ללוד. איך זה שאנשים, גם גורמים מתוך עיריית לוד, שמספרים על חיבור לכביש 1?
לצפיה ב-'חצי "לפי הנתונים מיליון ישראלים שומרים שבת" '
חצי "לפי הנתונים מיליון ישראלים שומרים שבת"
21/04/2017 | 15:19
3
278
כתבה על נושא ל"ג בעומר שעולה לדיון בפורום מסיבות של הכנות תחבורתיות בשבת, אך ספציפית בנושא הלא קשור של הזזת חופשת ל"ג בעומר חושפת את הנתון שבכותרת כנתון רשמי שמשרד החינוך מתכנן לאורו. מיליון ישראלים (מתוך אוכלוסייה של  8 מיליון, 12.5% מהאוכלוסייה) שומרים שבת.

אין הצדקה להגביל את שבעת המיליונים האחרים ביום זה.

http://m.ynet.co.il/Articles/4951898  
לצפיה ב-'לנוסעים ב14.5 כדאי להתכונן לשיבושים קשים בשירות'
לנוסעים ב14.5 כדאי להתכונן לשיבושים קשים בשירות
21/04/2017 | 16:18
231
מחסור חמור בנהגים, ריבוי אוטובוסים בויזות צבאיות ארוכות,קווים עמוסים ועכשיו שינוי היום בהתראה קצרה. עד היום "חילול השבת ההמוני" הזה לא הפריע להם לנסוע למירון.
לצפיה ב-'אין מצב שזה רק מיליון אנשים (זה בטח בין 2.5-3M)'
אין מצב שזה רק מיליון אנשים (זה בטח בין 2.5-3M)
21/04/2017 | 18:23
1
186
נכון שזה עדיין לא רוב אבל זה לא מה שקובע (כפי שאתה יכול לראות בעצמך).

לצפיה ב-'קרוב לרבע מאוכלוסיית יהודי ישראל'
קרוב לרבע מאוכלוסיית יהודי ישראל
21/04/2017 | 21:44
169
היא על המתחם שבין חרדים מאוד לבין מסורתיים+++, כאלו ששומרים שבת
​כהלכתה. לא מדליקים אור, לא מדליקים אש, לא נוסעים בכלי רכב ולא מחזיקים
​כסף בכיס (וגם לא כרטיס אשראי, לידיעת הרדוף/מומחה לבזק/יוסף 342342).

כשרות שומרים הרבה יותר.
לא מכיר אישית ולו אדם אחד שאוכל טרפות או חמץ בפסח אבל כן שומר שבת.
​ההיפך? מחלל שבת בפומבי (גם מחזיק כסף, גם נוסע ברכב, גם מדליק אור ומכבה אור) אבל שומר כשרות בפסח ובימות השנה? בלי סוף.

​היות ויש כ-6 מיליון יהודים בישראל הרי שלפחות 1.7 מיליון אמורים לשמור שבת.
לצפיה ב-'חנייה וחניונים'
חנייה וחניונים
19/04/2017 | 16:43
3
254
שלום לכולם,
אני לא יודע עד כמה השאלה נוגעת ישירות בפורום הזה אבל ננסה:
בשבוע הבא ביום ה' צריכה להיות הצגה בשעות הערב (21:00) בצוותא בתל אביב.
מהסתכלות מהירה ראיתי שיש כמה חניונים בטווח של כמה דקות הליכה משם.
אני יודע שאני לא היחיד שיש לו חיים בתל אביב ולכן השאלה - מנסיונכם, כמה באמת צפויה להיות חנייה ביום ובשעה הנ"ל כשמדובר ביום של הופעות?

תודה על עזרתכם

מאור
לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
21/04/2017 | 14:20
74
יש תשובה? עזרה? עצה בשעת צרה?
לצפיה ב-'גרתי כמה שנים באזור'
גרתי כמה שנים באזור
21/04/2017 | 15:01
1
111
בגדול ימי חמישי בערב הם אכן הימים העמוסים ביותר והשעות האלו של 8-9-10 בערב הן השעות העמוסות ביותר של היום העמוס ביותר.

אבל חניה בתשלום אין בעיה למצוא. קודם כל מתחת ללונדון מיניסטור יש חניון תת קרקעי גדול ולא יקר, הכניסה אליו היא מרחוב דובנוב. אם תגיעו לפני 8:30 אז רוב הסיכויים שתהיה שם חניה.
אם לא אז הכי טוב לדעתי לצאת ימינה לקפלן ולעלות לדיזינגוף סנטר, שזה בערך 10 דקות הליכה משם. באחד משני החניונים של הסנטר בטוח תהיה חניה והיא גם לא יקרה (20 או 25 שקלים עד למחרת בבוקר). לא לנסות להגיע אפילו לאזור של היכל התרבות כי הכל שם מלא עד אפס מקום בשעות האלו.
עוד אופציה טובה ואפילו חינמית היא חניון "קרן הקרייה" בקצה של שדרות שאול המלך. בערב הוא נפתח לחניה בחינם ולרוב בסביבות 8 עוד אפשר למצוא בו מקום בחינם.

לצפיה ב-'מצויין'
מצויין
21/04/2017 | 16:24
58
תודה רבה!
לצפיה ב-'הפקק עבר דירה'
הפקק עבר דירה
21/04/2017 | 03:24
1
384
מאז פתיחתו המבורכת של כביש 531 , עבר הפקק לכוון רעננה, מהצומת עם כביש מס' 4 לצומת רח' ירושלים.
נהיגה סבלנית, בסוף כולם מגיעים. הנדחפים כמובן וגם אלו המאפשרים להם ל"השתלב"

לצפיה ב-'כצפוי... וכמובן שהנהגים לא קולטים את זה כשנפתח כביש חדש.'
כצפוי... וכמובן שהנהגים לא קולטים את זה כשנפתח כביש חדש.
21/04/2017 | 16:24
105
לצפיה ב-'"חשש מקרטל סיני במכרז הרכבת הקלה" - The Marker'
"חשש מקרטל סיני במכרז הרכבת הקלה" - The Marker
19/04/2017 | 12:16
1
221
"דויטשה באן הגרמנית הודיעה כי לא תתמודד במכרז ההפעלה בגוש דן, לאחר שנ.ת.ע סירבה לדחות את מועד הגשת ההצעות ■ התוצאה: למכרז ייגשו רק שתי קבוצות בהובלת חברות סיניות, שגייסו לצדן את אגד ודן"

לצפיה ב-'שלוש קבוצות עם חברות סיניות ניגשו למכרז ההפעלה'
שלוש קבוצות עם חברות סיניות ניגשו למכרז ההפעלה
21/04/2017 | 01:44
131

"קואופרטיב אגד ניגש למכרז בשיתוף CCECC ושנזן מטרו הסיניות. חברת דן ניגשה למכרז בשיתוף בייג'ין מטרו. כמו כן, ניגשה למכרז מפעילת כביש 6, חברת דרך ארץ, בשיתוף גוואנז'ו מטרו."

קווים ומטרופולין נותרו בחוץ לאחר פרישת שותפותיהן האירופאיות.
לצפיה ב-'חדשות הקו האדום.'
חדשות הקו האדום.
19/04/2017 | 18:52
13
477
למי שלא מתעדכן בפייסבוק שלהם.
"מגי" חצתה את רצועת הרכבת ולפי נתע מתחילה להשיג את "גולדה"
הייתי אומר שלפי לשון ההודעה, אכן נשמע כאילו "גולדה" מחכה בינתים עד ש"מגי" תשיג אותה ואז שתי המכונות ימשיכו בכרייה במקביל.
לצפיה ב-'זה לא טיפה מסוכן ? אמנם הן לא תחצנינה מסילות, אבל עדיין'
זה לא טיפה מסוכן ? אמנם הן לא תחצנינה מסילות, אבל עדיין
19/04/2017 | 20:15
2
291
לא כדאי לא לעורר רעד כפול מתחת לאדמה אלא לאפשר איזה הפרש של כמה עשרות בודדות של מטרים אחת מהשנייה?
לצפיה ב-'לא יודע מה להגיד לך'
לא יודע מה להגיד לך
19/04/2017 | 20:45
1
248
אם תקרא את ההודעה שלהם, נראה לי שזאת הכוונה.
מצד אחד זה אולי מגביר את התנודות בקרקע, מצד שני, לא נגרם מצב שצריך להיכנס למצב ספיגה פעמיים עבור כל אחת מהמכונות.
אולי עדיף לקחת סיכון פעם אחת, במקום פעמיים?
בכל אופן, הם תמיד יכולים לשנות את זה אם יוחלט אחרת.
זה אף פעם לא מאוחר לעצור את אחת המכונות וליצור מרחק ביניהם.

לצפיה ב-'מסכים לגבי חיסכון ב"כוננות כפולה"'
מסכים לגבי חיסכון ב"כוננות כפולה"
19/04/2017 | 20:50
221
וגם אני חושב שזה נרמז כאילו היא אמורה להשיג את "גולדה" ולפעול במקביל. נקווה שהם יודעים מה הם עושים.
לצפיה ב-'על שם מי קרויה מגי?'
על שם מי קרויה מגי?
20/04/2017 | 17:28
4
56
לצפיה ב-'אשת הברזל - מרגרט טאטצ'ר בכבודה ובעצמה'
אשת הברזל - מרגרט טאטצ'ר בכבודה ובעצמה
20/04/2017 | 17:38
3
64
לצפיה ב-'וואלה. חשבתי שקוראים למכונות ע״ש נשים ישראליות.'
וואלה. חשבתי שקוראים למכונות ע״ש נשים ישראליות.
20/04/2017 | 18:31
62
לצפיה ב-'ת'אצ'ר'
ת'אצ'ר
21/04/2017 | 01:00
1
120
Th- ת' tch - צ'

פירוש שם המשפחה:  אדם המתקין גגות קש ( Thatch ).

לצפיה ב-''
21/04/2017 | 16:04
11
לצפיה ב-'ידיעה נוספת שפורסמה שם'
ידיעה נוספת שפורסמה שם
20/04/2017 | 22:08
2
170
תמונות של תחנת יהודית (החלק התת קרקעי).
גם שם (כמו באלנבי) הותקנו סטראטים, והחלה החפירה מתחת לכביש הזמני שנבנה מעל האתר.
אגב שאלה למומחים לבנייה של תחנות תת קרקעיות:
בתמונה השנייה שמה יש תמונה מלמעלה.
מי יכול להסביר איפה פתח הכניסה של הכלים לחלק התת קרקעי?
כמו כן מה פשר המעגל הענק שרואים בתמונה בפינה שמאלית תחתונה?

לצפיה ב-'לדעתי את הכלים יכניסו מהחלק שעכשיו מגודר בצד ימין'
לדעתי את הכלים יכניסו מהחלק שעכשיו מגודר בצד ימין
20/04/2017 | 22:35
1
116
איפה שעברו נתיבי הכביש קודם. ברור שהולכים לחפור את זה וזה עדייין לא נחפר. לחלופין יכול להיות שיבנו מעל זה גם כביש זמני, יפרקו את הכביש הזמני שבאמצע או בשמאל, ואז יכניסו את הכלים משם.

הדבר העגול נראה כמו מיכל כלשהו, אולי מתקן שאיבת מי תהום שיפעל בזמן בניית התחנה? זה רק ניחוש כמובן כי אני לא מומחה בתחום. אני מקווה שנת"ע ייקחו את שבתשתיות לסיורים כמו שר"י נותנים להם בתחנת האומה, ואז נקבל הסברים מקצועיים.
לצפיה ב-'נראה לי שבאמת הכי טוב להכניס את הכלים'
נראה לי שבאמת הכי טוב להכניס את הכלים
20/04/2017 | 22:42
105
דרך המקום שעכשיו התחילו לעבוד עליו.
ככה זה יצור הכי פחות הפרעות לתנועה.

לגבי הדבר העגול, מעניין שרק בתחנה הזאת ראיתי אותו.
לא רואים אותו בשאר התחנות.
לגבי שבתשתיות, היו כבר מגעים לעניין?
לא זכור לי שפורסם שם שיש לצפות לסקירות מקצועיות כמו שיש לנו עם הרכבת.
הייתי מאוד שמח לראות אותם כמובן
לצפיה ב-'במנהרות A1 נמנעו בכוונה מכרייה במקביל ונשמר מרחק בין החזיתות'
במנהרות A1 נמנעו בכוונה מכרייה במקביל ונשמר מרחק בין החזיתות
23/04/2017 | 08:12
1
18
לצפיה ב-'יש הבדל די גדול בין הפרוייקטים מבחינת המכונות וטיב הקרקע'
יש הבדל די גדול בין הפרוייקטים מבחינת המכונות וטיב הקרקע
23/04/2017 | 09:07
21
בA1 חפרו בסלע ופה חופרים בבוץ.
לדעתי יש הרבה פחות תנודות מחפירה כזאת.

לצפיה ב-'שיפור תדירות קווי ההזנה לתחנת רכבת אשקלון מיום ראשון הקרוב:'
שיפור תדירות קווי ההזנה לתחנת רכבת אשקלון מיום ראשון הקרוב:
20/04/2017 | 19:13
197
לצפיה ב-'עובדי נמל אשדוד מונעים טיפול באונייה שהתלוננה נגדם'
עובדי נמל אשדוד מונעים טיפול באונייה שהתלוננה נגדם
19/04/2017 | 13:19
2
240
לצפיה ב-'לא יאמן'
לא יאמן
23/04/2017 | 13:29
15
החאפרים החלאות שם בנמל. להשאיר את האוניה שבוע בים? לפטר שם את כולם אחד אחד.

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה