לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2107321,073 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'הגיעה העת להעביר את השרביט הלאה '
הגיעה העת להעביר את השרביט הלאה
14/12/2017 | 01:23
33
505
חברי פורום יקרים!
בשלה ההחלטה והגיעה העת לסיים את תפקידי כמנהל הפורום.

הייתה לי הזכות לנהל את אחד הפורומים המכובדים, המקצועיים והפעילים ביותר לא רק בתפוז, אלא בכלל במרחבי האינטרנט הישראלי. כיהנתי בתפקידי מעל 8 שנים, פרק מכובד ביותר בכל קנה מידה. היה זה מסע (ומשא) מרתק, רב אתגרים ומשופע בהרגשת סיפוק אדירה!
נכנסתי לתפקידי על בסיס קבוע בעודי נשוי טרי, ומנהל חברה צעיר וירוק. 8 שנים אחרי, אני מסיים את תפקידי כאבא לארבעה ילדים נפלאים, מנכ"ל של כמה חברות ועם מעט מאוד זמן פנוי.

הרבה דברים השתנו מאז במפת התח"צ בישראל. אם לדפדף אחרוה בארכיון הפורום לפברואר 2009, אנחנו נמצא שרשור דיווחים של גדדו מהנחת המסילות של הרכבת הקלה בירושלים, בנייתו של גשר המיתרים זה אך הושלמה, כביש 431 נפתח לתנועה בשני חלקיו, מנכ"ל רכבת ישראל היה חאקי הראל וועד העובדים לא עשה לו חיים קלים, עבודות הכפלת המסילה בין באר שבע לנען היו בעיצומן...
אבל דבר אחד נותר כשהיה: זהו, כמובן, נושא התח"צ בשבת. באותו יום ממש עלה על כך שרשור בפורום
כפי שבוודאי שמתם לב, נוכחותי בפורום ירדה מאוד בזמן האחרון. הדבר נובע לא רק ממחסור משווע בזמן פנוי. סיבה נוספת לכך היא שחיקה טבעית. עייפות החומר, כמו שאומרים. וכמנהל (גם באינטרנט וגם במציאות) אני יודע טוב מאוד שזו הנקודה הנכונה לקבל החלטה ולהעביר את השרביט למנהל חדש, נמרץ ובעל מוטיבציה שבוודאי יידע לתרום לפורום ולקדם אותו ליעדים חדשים.
לאחר מחשבה רבה החלטנו - אלן ואנוכי להציע את התפקיד למיכאל עידן, הוא olli3.
מיכאל הוא אחד מחברי הפורום הוותיקים ביותר. מאז 2005 הוא מלווה אותנו וכפעיל חברתי בתחום התח"צ הוא עזר רבות לקידום התחבורה הציבורית, בעיקר באזור דרום ארצנו.
במהלך השבועיים הבאים נבצע תהליך חפיפה מסודר שבסיומו הוא יתפוס את מקומי בצוות ההנהלה יחד עם אלן.
אני מאחל ל- Olli3 הצלחה בתפקיד ומכם מבקש רק דבר אחד: אל תעשו לו חיים קשים מדי . בזמן האחרון, לאחר תקופת שקט ורוגע מאוד מאוד ארוכה, שוב מנשבות רוחות המדון בפורום סביב נושא השבת.
התייחסו לזה כאל בקשתי האחרונה כמנהל: נהגו כבוד זה בזה. אל תהיו גיבורי מקלדת. דיון על סוגיות מורכבות ורגישות הוא מבורך ונחוץ, אבל עשו זאת בנועם ובדרך ארץ. לפני שאתם שולחים הודעה או תגובה, חישבו האם הייתם אומרים את אותם הדברים שכתבתם בעת שיחה פנים אל פנים. בואו נמשיך ונשמור על רמת הדיון ואיכות התכנים של הפורום. טוקבקים נוסח YNET לא חסר במקומות אחרים ובאכסניות אחרות. כאן לא מקומן.

אני רוצה להודות למנהלי הפורום לדורותיו: למקים הפורום oren*, ל- fireman, לאוהד11, למסוף כרמלית, ל- amit1270, לבועז ל וכמובן ל-alantan. יש לי העונג לקרוא לכולכם - חברי אמת.
ולסיום, תודה לכם, חברי הפורום. רבים מכם הפכו לחברי הקרובים לחיים. עשינו ועוד נעשה דברים אדירים יחד.

אני, כמובן לא הולך לשום מקום! אני פה כבר 14 שנה ולא מתכוון לשנות זאת.
דווקא עכשיו, אחרי שנטל הניהול יוסר מעליי, אני מקווה שיהיה לי יותר פנאי ומרץ לתרום לפורום כפי שנהגתי בעבר...

אוהב את כולכם
דוד.
לצפיה ב-' רבה דוד על שנים רבות של ניהול יעיל ופורה'
רבה דוד על שנים רבות של ניהול יעיל ופורה
14/12/2017 | 01:32
132
ו ל olli3 בתפקידך החדש
לצפיה ב-''
14/12/2017 | 04:28
33
לצפיה ב-' על שמונה שנים מצוינות'
על שמונה שנים מצוינות
14/12/2017 | 07:13
77
אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות לדוד ולאלן על ניהול הפורום והניווט המוצלח בין הנושאים השנויים במחלוקת ובין הטרולים המעיקים. כמו התחבורה הציבורית בארץ, גם הפורום מתקדם ומתפתח, והרבה בזכות מנהליו לאורך השנים.

וכמובן ברכות למיכאל על כניסתו לתפקיד ובהצלחה. אני בטוח שהוא יעשה עבודה מצוינת.
לצפיה ב-'לך דוד על השנים האלו. היית מנהל כמעט כל התקופה שאני פה'
לך דוד על השנים האלו. היית מנהל כמעט כל התקופה שאני פה
14/12/2017 | 07:55
90
יהיה קשה להתרגל... בהצלחה, ובהצלחה גם למיכאל בתפקיד האחראי.

ואם יתפנה לך מעט זמן לעדכונים מצולמים (זכור לי שיש לך עוד איזו מנהרה או שתיים קל"ב...) אז בטוח שכולנו נשמח. 
לצפיה ב-'תודה רבה רבה ובהצלחה למיכאל'
תודה רבה רבה ובהצלחה למיכאל
14/12/2017 | 09:03
33
לצפיה ב-' נקבל את התפטרותו של דוד בצער'
נקבל את התפטרותו של דוד בצער
( לעמוד שלי בתפוז )
14/12/2017 | 09:11
3
173
דוד תרם המון לפורום והפך להיות חבר טוב לכולנו. באמת, הנחמה היא שהוא נשאר כאן כחבר פעיל, ואולי יתפנה לו זמן לפעילות כתיבה.

את מיכאל ואת פועלו הסיזיפי בנגב כולנו מכירים. אני בטוח שהוא יוכל לקחת את השרביט מדוד ולנווט היטב בין הטרולים.

אני רוצה לחזור ולחזק את הדברים של דוד - בואו נתיחס לפורום הזה בצורה המכובדת שמגיעה לו. התנגחויות אישיות אינן תורמות לדיון, ובטח שאינן מחזקות את הטיעונים של המתנגח.

ישנם אנשי מקצוע וקובעי מדיניות רבים ששוהים בפורום, והם עושים זאת כי זהו מקום מקצועי עם רמה גבוהה. אפשר לייחס הרבה מהכבוד שרוחשים לפורום לעבודה המצויינת שעשה דוד במשך השנים, וגם לכם החברים שכותבים דברי טעם בצורה עניינית.

אני מאחל לדוד בהצלחה בדרכו החדשה-ישנה כחבר מן המניין!

נ"ב 1: גם אנחנו אוהבים אותך דוד!
נ"ב 2: דיר באלכ דווד, שלא תיעלם לנו...
לצפיה ב-'רק תיקון "קל" אבל באמת מהותי'
רק תיקון "קל" אבל באמת מהותי
14/12/2017 | 16:40
2
140
פעולה היא סיזיפית לא רק אם היא קשה וארוכה ולכאורה אינסופית.
ממש לא.
העיקר בפעולה אשר זכאית להקרא סיזיפית היא חוסר התוחלת והתכלית שבה.
פעולת סרק מטופשת ואינסופית.

פעולה מבורכת כמו שעושה מיכאל היא ממש לא סיזיפית.
לצפיה ב-'מקבל בשמחה את התיקון - כמובן שאתה צודק לגבי התועלת של מיכאל'
מקבל בשמחה את התיקון - כמובן שאתה צודק לגבי התועלת של מיכאל
( לעמוד שלי בתפוז )
14/12/2017 | 17:06
1
82
ופעילותו בנגב, גם אם לפעמים זה בטח מרגיש כאילו אין לכך תוחלת, התוצאות מדברות בעד עצמן.
לצפיה ב-'את זה למדתי מעמנואל הלפרין, איש הטלויזיה הוותיק'
את זה למדתי מעמנואל הלפרין, איש הטלויזיה הוותיק
14/12/2017 | 18:17
75
לפעולה קוראים סיזיפית רק אם היא גם מטופשת להפליא וללא כל תועלת אמיתית
וגם אינסופית או כמעט אינסופית.
אם לפעולה הארוכה והאינסופית כן יש הגיון, יש תוחלת ויש תכלית אזי היא איננה סיזיפית.

למשל צחצוח השיניים בוקר וערב הוא לא תהליך סיזיפי כי יש לו מטרה ותכלית.

מאידך, הנסיון של האלכימאים בימי הביניים להפיק זהב מעופרת היה סיזיפי.
קשה כיום למצוא דברים שהם באמת סיזיפיים.
לצפיה ב-'תודה רבה דוד. בהצלחה מיכאל '
תודה רבה דוד. בהצלחה מיכאל
14/12/2017 | 12:25
71
תודה רבה לך דוד על שמונה שנות ניהול. יותר מזה; גם לפני שניהלת את הפורום היית גולש בולט ומשקיע מאוד. כמובן הייתי שמח מאוד, שתמשיך להשתתף בפורום.
אגב גם הייתי שמח לראות שוב את אורן oren* וערן fireman. זמן רב הם לא נראו כאן בפורום, כמו גם גולשים אחרים.

מזל טוב מיכאל. אתה בעל התמצאות רבה בתחום. מכיר מצויין ומתמצא גיאוגרפית לא רק בדרום, אלא גם ברב האזורים, אם לא כל האזורים בישראל.
לצפיה ב-''
14/12/2017 | 14:10
14
לצפיה ב-' ו'
ו
14/12/2017 | 14:50
13
לצפיה ב-'בהצלחה למיכאל ודוד��'
בהצלחה למיכאל ודוד��
14/12/2017 | 15:54
21
לצפיה ב-' זה היה מפתיע'
זה היה מפתיע
14/12/2017 | 17:19
56
אני חושב שכמחאה כדאי להשבית את המשק ביום ראשון

דוד, רבה על הניהול המוצלח של הפורום בכל השנים האלו. אין ספק שהפורום נשאר בית, בזכות הניהול המושכל שלך ושל אלן.
מיכאל, שיהיה המון , מקווה שתצליח להצעיד את הפורום לגבהים חדשים
לצפיה ב-'תודה על כל השנים !'
תודה על כל השנים !
14/12/2017 | 18:31
51
הרבה ברכה נחת והצלחה בהמשך דרכך, היכן שלא תהיה!
תודה גדולה ומיוחדת על הסיקורים המעניינים שהבאת בעבר מתחום הרכבות ברוסיה 

שבת שלום וחג שמח.
לצפיה ב-'תודה רבה על שנים רבות'
תודה רבה על שנים רבות
14/12/2017 | 20:01
29
ובהצלחה רבה למיכאל המנהל החדש
לצפיה ב-' לדוד למיכאל'
לדוד למיכאל
14/12/2017 | 20:58
25
אמנם לא רואים הרבה תגובות שלי פה בפורום, אבל מאז 2014 אני קורא פה לא מעט (וגם מגיב לעיתים). בכל אופן אני מודה לשניכם על הפעילות שלכם פה!
לצפיה ב-' דוד ו למיכאל '
דוד ו למיכאל
14/12/2017 | 22:29
10
לצפיה ב-' דוד ו- מיכאל! '
דוד ו- מיכאל!
14/12/2017 | 22:30
7
לצפיה ב-' דוד ו מיכאל!'
דוד ו מיכאל!
14/12/2017 | 22:38
6
לצפיה ב-' דוד, מיכאל '
דוד, מיכאל
14/12/2017 | 23:16
8
לצפיה ב-'תודה דוד, בהצלחה מיכאל - סומכים עליך נגד הטרולים!'
תודה דוד, בהצלחה מיכאל - סומכים עליך נגד הטרולים!
14/12/2017 | 23:40
14
לצפיה ב-'תודה לך! ואולי זה הזמן על הדרך לעשות קפיצה טכנולוגית'
תודה לך! ואולי זה הזמן על הדרך לעשות קפיצה טכנולוגית
15/12/2017 | 00:50
3
75
מערכת הפורומים באמת מיושנת וקשה מאוד להתעסקות, מעקב, צילומים וכו.
יש היום פתרונות נוחים ואיכותיים בהרבה, קבוצת פייסבוק לדוגמא.

לדעתי כדאי לעבור לכיוון הזה ולהקדים תרופה 

ותודה רבה דוד על כל העשייה כל השנים, מעריכים את זה מאוד!
ובהצלחה לאלון
לצפיה ב-'*מיכאל'
*מיכאל
15/12/2017 | 00:51
14
לצפיה ב-'זו אינה קפיצה טכנולוגית... פייסבוק לא באמת בנויה לניהול דיון'
זו אינה קפיצה טכנולוגית... פייסבוק לא באמת בנויה לניהול דיון
15/12/2017 | 15:17
1
44
אין היררכיה עצית נוחה של תגובות (רק רמה אחת), אין דרך לעקוב בצורה מסודרת אחרי תגובות (לדעת בוודאות מה כבר קראת ומה לא), קשה למצוא דיוני עבר, קשה להגיע לקבוצה דרך גוגל... וכמובן, חייבים להתחייב לתנאים של פייסבוק שלא מאפשרים שמירה על אנונימיות.

אין שום קושי מיוחד להעלות תמונות בתפוז, ובניגוד לפייסבוק, כאן אין חשש שפתאום יחליטו מגבוה להסיר תמונה או לחסום לך חשבון ואין לך עם מי לדבר.
לצפיה ב-' כל מילה בסלע.'
כל מילה בסלע.
15/12/2017 | 17:30
27
אני רק הוסיף שהפייסבוק זו קפיצה טכנולוגית לאחור. וירידה חדה ברמה ובאיכות.

מי שרוצה את הפייסבוק אז שיבושם לו. אני לא מתכוון להתקרב לשם יותר.
לצפיה ב-'תודה דוד'
תודה דוד
15/12/2017 | 04:42
28
אין ספק שתרומתך עצומה בשמירת הרמה הגבוהה של הפורום, שיהיה לך בהצלחה.

וכמובן בהצלחה למיכאל.
דותן
לצפיה ב-' לדוד למיכאל'
לדוד למיכאל
15/12/2017 | 04:43
9
לצפיה ב-'תודה רבה, אח יקר!'
תודה רבה, אח יקר!
15/12/2017 | 08:17
44
 בלתי אפשרי לסכם במספר משפטים את תרומתך העצומה לפורום, אז לא אנסה כלל. תמיד תהיה בעיניי האיש שמזוהה יותר מכל אחד אחר עם הפורום. אלו לא רק השנים הארוכות שהקדשת לניהול, אלא בעיקר האכפתיות והמסירות שהפגנת במשך שנים אלו במטרה לשמר את יוקרתו של הפורום כבמת דיונים מכובדת. לכל אלה נוסף לרשותך ידע מקצועי עצום, שרבים, ואני בתוכם, יכולים רק להתקנא בו. ידע זה שימש עוגן עבורי עוגן במהלך ארבע השנים שבהן ניהלנו במשותף את הפורום (אם לדייק, אז אתה ניהלת ואני השתעשעתי בתשתיות שלי ). אתה משאיר אחריך משנה ניהולית שתשמש דוגמא לבאים אחריך, ופורום, שלמרות כל הקשיים שמערימה הנהלת תפוז, עדיין מהווה במה חסרת תחליף לדיונים מעמיקים בנושאי התח"צ. עלה והצלח "באזרחות", חבר יקר; כי מה שעברת כאן היה מעין שירות צבאי שנמשך מעבר לנדרש.  
למיכאל שנוטל את השרביט: הבחירה בך ראויה ביותר לטעמי. בהצלחה ודיר באלאק : לך ולאלן היקר יש בייבי לשמירה רצופה.

לצפיה ב-'תודה וחג שמח '
תודה וחג שמח
15/12/2017 | 16:23
8
לצפיה ב-'צאתך לשלום כבוד הרב'
צאתך לשלום כבוד הרב
15/12/2017 | 16:53
28
תודה רבה על הניהול המופתי והיחס החברי.

מאחל למיכאל שיידע ללכת בדרכך ולהצעיד את הפורום קדימה. אני שמח שנבחר גולש עם ותק רב בפורום והיכרות עם התקופות השונות שעברנו.

לצפיה ב-'אני מאחל לכולם.'
אני מאחל לכולם.
15/12/2017 | 17:36
26
אני מאוד מקווה שהפורום הזה ימשיך לפעול עוד הרבה מאוד שנים.
לצפיה ב-'תודה רבה על השנים הרבות של ניהול הפורום.'
תודה רבה על השנים הרבות של ניהול הפורום.
15/12/2017 | 22:10
13
בהחלט מנהל טוב.

ושיהיה בהצלחה למיכאל בניהול בפורום.
לצפיה ב-'יו"ר ההסתדרות הודיע על השבתת המשק ביום א', כולל התח"צ'
יו"ר ההסתדרות הודיע על השבתת המשק ביום א', כולל התח"צ
13/12/2017 | 20:17
16
170
כתבה מעניינת באתר ynet:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5056485,0...
לצפיה ב-'נ"ב, ההשבתה היא לחצי יום'
נ"ב, ההשבתה היא לחצי יום
13/12/2017 | 20:21
76
לצפיה ב-'לא ברור מי ישבות בסוף ומי לא.'
לא ברור מי ישבות בסוף ומי לא.
14/12/2017 | 15:49
7
111
הרכבת ברור שתשבות. לחברות האוטבוסים הפרטיות אין מה לשבות בכלל. השאלה מה יהיה עם דן ואגד.
לצפיה ב-'דן ואגד שובתים נכון לעכשיו'
דן ואגד שובתים נכון לעכשיו
14/12/2017 | 18:47
6
98
לגבי החברות הפרטיות - כנראה שיעבדו כרגיל
לצפיה ב-'דן ואגד חברות פרטיות'
דן ואגד חברות פרטיות
14/12/2017 | 20:04
5
59
לצפיה ב-'השכירים ישבתו'
השכירים ישבתו
14/12/2017 | 21:03
4
81
והיום המצב הוא שהחברים מתמעטים והשכירים מתרבים
לצפיה ב-'חשוב תמיד להזכיר שדן ואגד הן ותמיד היו פרטיות'
חשוב תמיד להזכיר שדן ואגד הן ותמיד היו פרטיות
14/12/2017 | 21:16
3
48
לצפיה ב-'העובדים בהם מאוגדים בהסתדרות העובדים'
העובדים בהם מאוגדים בהסתדרות העובדים
15/12/2017 | 10:42
2
33
ומכאן על-פניו הזכות שלהם להצטרף לשביתות. אבל עד כה בשביתות גדולות ב-15 השנים האחרונות של ההסתדרות, לא זכור לי שהשתתפו מ"אגד" ומ"דן" בשביתות. הם היו מחוץ לתמונה, מסיבה אשר לא תהיה.  
לצפיה ב-'לא אמרתי שאין להם זכות. ברור שיש להם זכות'
לא אמרתי שאין להם זכות. ברור שיש להם זכות
15/12/2017 | 12:38
1
20
לצפיה ב-''
15/12/2017 | 13:43
6
לצפיה ב-'השביתה בתח"צ היא עד 12 או מ-8-12?'
השביתה בתח"צ היא עד 12 או מ-8-12?
14/12/2017 | 19:17
51
לצפיה ב-'התח"צ הוחרגה מהשביתה, כך הודיע יו"ר ההסתדרות'
התח"צ הוחרגה מהשביתה, כך הודיע יו"ר ההסתדרות
15/12/2017 | 10:26
4
62
לצפיה ב-'מצוין'
מצוין
15/12/2017 | 11:45
3
48
לא ברור לי למה בגלל המשבר בטבע, עם כול האמפתיה האמיתית שלי כלפי העובדים, היה צריך להשבית חצי מדינה ובכללה את התחבורה הציבורית ביום הכי עמוס שלה ובשעות הכי עמוסות שלה.
תודה לאל שהשבתת התחבורה הציבורית ירדה מהפרק.
לצפיה ב-'צריך להצדיק את מיסי החבר של אלפי עובדי טבע להסתדרות'
צריך להצדיק את מיסי החבר של אלפי עובדי טבע להסתדרות
15/12/2017 | 12:21
1
59
השביתה לא תעזור בכלום לעובדי טבע ותגרום למשק נזק של מאות מליונים. רק להסתדרות יש אינטרס לתת תחושה של 'עושים משהו' למשלמי מס החבר שלה, גם כשה'משהו' הוא להתקדם 2 צעדים לעבר התהום
לצפיה ב-' כל מילה בסלע.'
כל מילה בסלע.
15/12/2017 | 18:00
10
לצפיה ב-'כי שביתה היא אמצעי לחץ, וככל שיש יותר הפרעה ונזק יש יותר לחץ'
כי שביתה היא אמצעי לחץ, וככל שיש יותר הפרעה ונזק יש יותר לחץ
16/12/2017 | 01:17
6
על נבחרי הציבור ומקבלי ההחלטות, יותר הצפה למודעות, יותר סיקור תקשורתי וכו'.

מה שקורה בטבע הוא בעיה של כל המדינה ולא רק של העובדים המפוטרים.
לצפיה ב-'איזו תמונה יפה של 7529 דן בעמוד הראשי של וואלה'
איזו תמונה יפה של 7529 דן בעמוד הראשי של וואלה
15/12/2017 | 11:06
36
לצפיה ב-'כתבה בנוגע למכרז קווי בית שמש והסביבה'
כתבה בנוגע למכרז קווי בית שמש והסביבה
15/12/2017 | 01:25
12
124
עיקרי המכרז:
- הפעלת האשכול ע"י 2 מפעילים:
מפעיל 1 - קווים עירוניים ובינעירוניים חוץ מטרופוליניים.
מפעיל 2 - קווי ירושלים ופרוזדור ירושלים.

- הכנסת מפרקיות.

לכתבה:
://www.93fm.co.il/radio/438815/
לצפיה ב-'מעניין אם בעקבות הפיצול לשני מכרזים, המגבלה שלא מאפשרת'
מעניין אם בעקבות הפיצול לשני מכרזים, המגבלה שלא מאפשרת
15/12/2017 | 09:51
4
64
לקווים להתמודד, תישאר תקפה.
אם יאפשרו לה להתמודד ולנסות לזכות באחד מהמכרזים, קווים תוכל להוסיף את בית שמש למודיעין עילית, ביתר עילית ואלעד.
לצפיה ב-' בשבוע שעבר כתבת בפורום, שלא יצא מכרז בשנת 2017'
בשבוע שעבר כתבת בפורום, שלא יצא מכרז בשנת 2017
15/12/2017 | 10:34
3
51
כעת בשלהי 2017 יוצאים שני המכרזים הנ"ל.
מעניין לגבי אשכולות אחרים - האם ייצא מכרז בסוף 2017 או בהמלך 2018 או שיש הארכות. למשל אשכול רהט, בהפעלת "גלים". אשכול השומרון בהפעלת "אפיקים" והשרון בהפעלת "מטרופולין". 
כמו כן נכתב, בפורום שקווים חרדיים (במירכאות או לא במירכאות), בהפעלת "אגד" יעברו למפעילים, בין אם לחברת הבת "אגד תעבורה" או למפעילים אחרים.
עוד לגבי המכרזים; בהפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה זכו "אגד" והשותפים הסיניים. אותה זכייה מותנה בהסכם בין הממשלה ל"אגד", שמתעכב זמן רב, אלא אם לאחרונה הושג פתרון. האי-הסכם בין השניים הוא עניין בפני עצמו. במצב הזה לא ניתן לשפר את השירות, כמו הוספת נסיעות והוספת קווים באזורים שונים, שהדבר הזה מתבקש מאוד. אם אני לא טועה גם יש התנגדות לזכייה מהממונה על ההגבלים העסקיים, אלא אם ייצאו קווים נוספים למכרז. 
לצפיה ב-'בשבועיים שנותרו ל-2017 לא ייצא עוד מכרז'
בשבועיים שנותרו ל-2017 לא ייצא עוד מכרז
15/12/2017 | 10:53
2
50
מכרז בית שמש - פרוזדור ירושלים (שפוצל לשניים) היה היחיד שתוכנן להתפרסם השנה.
לגבי קווי חרדים של אגד, רוב הקווים שתוכננו לעבור לאגד תעבורה או לצאת למכרז אלה קווים בדרום (קווי ערד/קרית גת וקווי חרדים בנגב המערבי). סביר להניח ש"הטיפול" בהם ישולב עם "הטיפול" באשכול רהט.
השאלה האם מכרז פרוזדור ירושלים, שכולל את קווי בית שמש - ירושלים, כולל גם את שלושת קווי אגד (417, 418, 419). שלושת הקווים הללו אלה קווי חרדים עתירי נוסעים.
צריך להמתין לפרסום קבצי המכרזים עצמם, כדי לראות את הפרטים ומה בדיוק כולל כל מכרז.
לצפיה ב-' OK. אז השאלה מופנית לשנת 2018 '
OK. אז השאלה מופנית לשנת 2018
15/12/2017 | 13:37
1
33
האם באשכולות רהט, שומרון ודרום השרון יתבצע מכרז, במהלך 2018 או שיש הארכה?
לצפיה ב-'אני לא יודע מה בדיוק מתוכנן ל-2018 ומה ל-2019'
אני לא יודע מה בדיוק מתוכנן ל-2018 ומה ל-2019
15/12/2017 | 17:04
23
מלבד אשכולות שומרון, רהט והשרון יש גם את אשכול הקווים העירוניים בנתניה ואשכול קווי בני ברק - ירושלים שעדיין לא נכללו בשלב המכרזים הנוכחי, שהחל ב-2011.
בשנת 2020 אמור להתחיל השלב הבא שבמסגרתו כוונת משרד התחבורה להוציא למכרזים את שאר האשכולות שעדיין לא יצאו לתחרות.
לצפיה ב-'מעניין אם המכרז כולל את כול הקווים של אגד גם'
מעניין אם המכרז כולל את כול הקווים של אגד גם
15/12/2017 | 10:45
3
58
את הקווים של שאר החברות האחרות שפועלות בבית שמש (אפיקים, מטרופולין, אג"ת וכו'...) מאמין שהמכרז לא מכניס, כי הם שייכים לאשכולות אחרים
לצפיה ב-'המכרזים לא כוללים את קווי אפיקים, מטרופולין ואגד תעבורה'
המכרזים לא כוללים את קווי אפיקים, מטרופולין ואגד תעבורה
15/12/2017 | 10:56
2
50
ששייכים לאשכולות אחרים.
אגד תעבורה החלה רק לפני מספר חודשים להפעיל את 409 ואפיקים החלה רק לפני כשנתיים להפעיל את קווי בית שמש - אשדוד.
לגבי קווים 417, 418, 419 של אגד זו שאלה טובה.
לצפיה ב-'ויש גם את קווי אגד לצפון (חיפה/רכסים/ק.אתא)'
ויש גם את קווי אגד לצפון (חיפה/רכסים/ק.אתא)
15/12/2017 | 11:43
1
50
ששכחתי את מספרי הקווים. מעניין אם הם כלולים במכרז.
אבל מוקדם מידי לנחש, צריך פשוט לחכות לפרסום המכרז.
לצפיה ב-'כמעט בטוח שלא. 978 ו 989 שייכים לאשכול חיפה-שרון-ירושלים'
כמעט בטוח שלא. 978 ו 989 שייכים לאשכול חיפה-שרון-ירושלים
15/12/2017 | 11:50
50
של אגד.
שני המכרזים הללו כוללים את אשכול בית שמש - פרוזדור ירושלים של סופרבוס (לא כולל קווי עמק האלה שנכללו במכרז ביתר עילית ועמק האלה שקווים זכתה בו) ואולי את שלושת קווי אשכול ירושלים-בית שמש של אגד.
קווים שנכללים באשכולות אחרים אינם חלק מהמכרזים הללו.
לצפיה ב-'מצויין בכתבה בין היעדים החדשים: נתניה'
מצויין בכתבה בין היעדים החדשים: נתניה
15/12/2017 | 11:56
2
63
אבל מכרז שרון-חולון מרחבי כולל קו חדש 624 בין נתניה לבית שמש.
לצפיה ב-'סביר להניח שיבוצעו במסלולים שונים'
סביר להניח שיבוצעו במסלולים שונים
15/12/2017 | 12:24
1
52
כמו לדוג' קווי נתניה - ת"א, שנתיב אקספרס מבצעת את הקווים הישירים, וקווים מבצעת את המאספים (למרות ש-641 כבר לא מגיע לתל אביב).
או קווי אריאל - ירושלים, שאגד תעבורה מבצעת דרך כביש 60 במסגרת קווי בנימין, ואפיקים מבצעת מספר נסיעות דרך חוצ"ש במסגרת אשכול שומרון (להוציא את קו 251 של אפיקים לי-ם/מעלה אדומים שנוסע בכביש 60).

לא עולה לי בראש אילו הבדלי מסלולים יכולים להיות, אבל אני מאמין שזה מה שיהיה.
יכול להיות גם שבכתבה לא דייקו, וקיבלו מידע שיהיה קישור בין נתניה לבית שמש אך ציינו שזה יהיה במסגרת מכרז קווי בית שמש למרות שזה שרון-חולון. סיכוי קלוש שזה קרה, אבל יכול להיות.

לצפיה ב-'641 זה לא קו נתניה - תל אביב גם כאשר הגיע לתל אביב'
641 זה לא קו נתניה - תל אביב גם כאשר הגיע לתל אביב
15/12/2017 | 20:37
21
641 זה קו שמיועד לשרת את היישובים הסמוכים לכביש 4 בשרון ולקשר בין נתניה לערים בדרום מזרח השרון.
זו לא חלוקה בין קווים ישירים ומאספים. גם 601 זה קו מאסף, אלא חלוקה בין אזורי פעילות. השרות של יישובי השרון הסמוכים לכביש 4 נכלל באשכול חדרה - נתניה של קווים ולא באשכול נתניה - תל אביב של נתיב אקספרס.

ואני לא רואה סיבה לקיים שני קווים נפרדים בין בית שמש לנתניה. בין נתניה לירושלים יש רק קו אחד שמיועד לציבור החרדי (407). אז בין נתניה לבית שמש לא צריך יותר מאחד. 624 תוכנן לנסוע דרך כביש 6. לקו שמיועד לקשר את נתניה ובית שמש אין מסלול יעיל אחר ואין צורך בקו נוסף שיקשר יעדי ביניים, כי בין נתניה לבני ברק ובין בית שמש לבני ברק כבר יש קווים אחרים. גם בין אלעד לנתניה ולבית שמש כבר יש קווים אחרים.

יכול להיות שבכתבה התייחסו לנתניה בהקשר רחב יותר ולאו דווקא בהקשר של המכרזים שפורסמו אתמול. ויכול להיות גם שהקו הועבר ממכרז שרון - חולון מרחבי למכרז בית שמש החדש. למען האמת, הקו הזה די חריג מבחינת אופי הקווים הכלולים במכרז שרון - חולון מרחבי, שהם קווים מטרופוליניים ברובם ומקצתם עירוניים, ולא קווים בינעירוניים ארוכים. כך שיש הגיון שקו כזה ייכלל במכרז בית שמש ולא במכרז שרון - חולון מרחבי.
לצפיה ב-'איך זה שבאתר גוב הדף רלוונטי לרפורמות כבר פורסם אוטוטו חודש?'
איך זה שבאתר גוב הדף רלוונטי לרפורמות כבר פורסם אוטוטו חודש?
15/12/2017 | 18:42
1
62
גם מוניות שירות ומוניות שיתופיות ו....... כרטוס באשראי

https://www.gov.il/he/Departments/Units/public_tra...

"•תכנון ופיתוח מערכת כרטוס חדשה, שתאפשר תשלום בכרטיס אשראי וטלפון חכם."

"•פרויקט מוניות שיתופיות."

"בעתיד הקרוב תחל עבודה עם מוניות שירות ומוניות שיתופיות."
לצפיה ב-'על מה אתה מתפלא?'
על מה אתה מתפלא?
15/12/2017 | 19:21
46
גם יש כבר אתר שקשור למוניות השיתופיות:

משרד התחבורה עובד על נושאים שונים ללא קשר להכרזות פופוליסטיות של שר התחבורה שעיתויים נקבע לפי שיקולים פוליטיים.
לצפיה ב-'ישראל כץ יכריז מחר על רפורמות בתחבורה הציבורית'
ישראל כץ יכריז מחר על רפורמות בתחבורה הציבורית
12/12/2017 | 21:16
101
730
מתוך "גלובס": בין הרפורמות צפוי כץ להכריז על מהלך להפחתת מחירי התחבורה במסגרתה יהיה לקנות כרטיס יומי חופשי שיאפשר גם נסיעות בינעירוניות, כפי שמקובל בעולם. הרפורמה השנייה עליה...
המשך>>
מתוך "גלובס": בין הרפורמות צפוי כץ להכריז על מהלך להפחתת מחירי התחבורה במסגרתה יהיה לקנות כרטיס יומי חופשי שיאפשר גם נסיעות בינעירוניות, כפי שמקובל בעולם. הרפורמה השנייה עליה צפוי להכריז השר כץ מחר תעסוק במערך מוניות השירות בהן יוטמע לראשונה כרטיס הרב קו.
לצפיה ב-'נסיעת מבחן'
נסיעת מבחן
13/12/2017 | 13:02
8
439
יש חשמל באוויר...וגם בקו המהיר ת״א-ירושלים! 
הבוקר נערכה נסיעת המבחן הראשונה וההיסטורית של הקטר החשמלי הראשון בארץ במקטע באורך 12 ק״מ הכולל נסיעה על מסילה מחושמלת בקטע פתוח ובמנהרה.
קבלו הצצה לתמונות הראשונות מהשטח>>
לצפיה ב-'כנראה שבכל זאת לא הכל שחור כאן בארץ חמדת אבות '
כנראה שבכל זאת לא הכל שחור כאן בארץ חמדת אבות
13/12/2017 | 18:36
87
לצפיה ב-'סופסוף!! תודה על הדיווח '
סופסוף!! תודה על הדיווח
13/12/2017 | 20:21
60
לצפיה ב-'כמעט, אבל עדיין לא ממש. ציטוט מהדף "שבתשתיות" (חובה לעקוב):'
כמעט, אבל עדיין לא ממש. ציטוט מהדף "שבתשתיות" (חובה לעקוב):
13/12/2017 | 21:21
5
236
"הניסוי שנערך היום לא כלל נסיעה עם הזנה חשמלית. הניסוי הראשון בדק רק את איכות המגע של הפנטוגרף עם כבל ההזנה ללא חשמל."

הקטע אמנם מחושמל ואכן כולל מנהרה (אפילו יותר מאחת), אלא שהמידע הזה עדיין לא רלוונטי, כל עוד הקטר לא נוסע בכוחות עצמו. ייסע בקרוב ללא ספק, אבל הרגע ההיסטורי הזה טרם התרחש.
לצפיה ב-' עכשיו במקרה גיליתי מאיפה נלקחה ההודעה המטעה הזאת'
עכשיו במקרה גיליתי מאיפה נלקחה ההודעה המטעה הזאת
14/12/2017 | 13:25
4
139
מהפייסבוק של רכבת ישראל.
לצפיה ב-'באמת נראה מטעה מאוד ולא מדוייק'
באמת נראה מטעה מאוד ולא מדוייק
14/12/2017 | 14:32
3
53
לצפיה ב-' והיום זה קרה באמת! '
והיום זה קרה באמת!
14/12/2017 | 16:44
2
145
סרטון הנסיעה הראשונה - צילום מבחוץ:

ומבפנים - כניסה למנהרה 1:

לצפיה ב-'והנה התיעוד המקצועי הראשון מהרחפן.'
והנה התיעוד המקצועי הראשון מהרחפן.
15/12/2017 | 09:38
1
108
מובן מאליו שהתיעדו המקצועי בוצע ע"י חבר פורום ולא אף אחד אחר, אלכסיי.

לצפיה ב-' נהדר! נוף עוצר נשימה.'
נהדר! נוף עוצר נשימה.
15/12/2017 | 14:53
19
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 14/12 - 16/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 14/12 - 16/12
14/12/2017 | 05:41
6
10
לצפיה ב-'איך לבקש מנהג אגד עירוני להטעין נסיעה ב-960+המשך בחיפה?'
איך לבקש מנהג אגד עירוני להטעין נסיעה ב-960+המשך בחיפה?
14/12/2017 | 09:28
2
54
לפני כשבוע שאלתי על נסיעה מקריית הממשלה לירושלים, ומשם אסע למפרץ במטרונית; אבל לקריית הממשלה אני נוסעת בקו של אגד, ולכן הוא יוכל לטעון לי את הנסיעה. השאלה רק איך, מניסיון הם בד"כ לא יודעים את הקוד...

והאם אני יכולה לנצל את החלק של ההמשך לקריית הממשלה ולשלם רגיל על המטרונית? (עקרונית אולי זה ייכנס בטווח של 90 דקות ואז אני יכולה סתם לשלם רגיל, אבל אני לא בטוחה).
לצפיה ב-'קוד 23 עם המשך'
קוד 23 עם המשך
14/12/2017 | 21:11
1
34
שריד היסטורי לימי פקק האוטובוסים בהדר והתחנה המרכזית בבת גלים, יחודי לחיפה ולא יהיה הפסד גדול אם יוחלף בחופשי-יומי ארצי.
לצפיה ב-'תודה. עכשיו זה כבר לא רלוונטי כי כבר נסעתי, אבל אדע להבא '
תודה. עכשיו זה כבר לא רלוונטי כי כבר נסעתי, אבל אדע להבא
14/12/2017 | 23:13
29
ובסוף לא התעכבתי הרבה בעיר, כך שהנסיעה במטרונית הייתה גם ככה ע"ח נסיעת ההמשך.

היה איזה בלגן שם היום, המטרונית לפני עצרה בצד, היה אמבולנס... ולמען האמת גם בקו 960 היה ברדק כלשהו, בעיה באוטובוס המקורי (שמשה סדוקה/מנופצת, שמעתי מאחד הנוסעים) ועד שהביאו אוטובוס חלופי הקו של 11:00 יצא רק ב-11:15.
לצפיה ב-'חיפה תל אביב ברכבת'
חיפה תל אביב ברכבת
14/12/2017 | 16:01
2
69
מנסה לבדוק מחירים באתר הרכבת לכרטיס הלוך ושוב משולב חופשי יומי בגוש דן כמו שהיה פעם האם האופציה הזאת קיימת. או חופשי יומי בין שתי הערים …מי יודע ?
לצפיה ב-'אין אופציה כזו כיום'
אין אופציה כזו כיום
14/12/2017 | 17:20
1
51
יש רק חופשי גמיש 30 משולב חיפה וגוש דן (כלומר רק לתקופה של 30 יום).
לנסיעה רק ביום מסויים, צריך לשלם בנפרד לרכבת ולאוטובוסים.
לצפיה ב-'תודה ����'
תודה ����
15/12/2017 | 00:09
7
לצפיה ב-'אפשר לכפות קבלת הנחה?'
אפשר לכפות קבלת הנחה?
13/12/2017 | 19:46
4
149
שכן שלי, אדם עם ראש צעיר וקליל מסרב להשתמש בהנחות שמוקנות למי שעבר את גיל 60
הוא משתמש ברב קו אנונימי ולא מזוהה, כי במזוהה, כך הוא סובר, עלולים לזהות את גילו, ויחייבו אותו (לדבריו) להשתמש בהנחה שנותנת הממשלה לגילאים אלה.
ככה הוא מפסיד גם את האפשרות לרכוש חודשי חופשי אפילו רגיל ללא כל הנחה, שכן, כרטיס זה מחייב רב קו מזוהה.
האם זה נכון שאם ישתמש ברב קו מזוהה, יכפו עליו להשתמש בהנחה זו?
מה דעתכם?
לצפיה ב-'לדעתי כן, בהנפקה המכשיר יזהה את הגיל ויטעין פרופיל ותיק'
לדעתי כן, בהנפקה המכשיר יזהה את הגיל ויטעין פרופיל ותיק
13/12/2017 | 22:31
1
84
באופן אוטומטי.

תיאורטית אפשר להטעין פרופיל רגיל גם למי שמעל לגיל 60, אבל לא בטוח שהמחשב ייאפשר. הוא יכול לנסות להנפיק (בלי לתת להם את האנונימי) ולבקש במפורש שלא יתנו לו את ההנחה. אם זה יעבוד, זה יעבוד. ואם זה לא הוא יוכל להחליט לא להשתמש בכרטיס.
לצפיה ב-'השאלה היא יותר משפטית'
השאלה היא יותר משפטית
14/12/2017 | 00:07
84
האם משפטית אפשר לכפות שימוש בהנחה זו בכרטיס לא אנונימי.
שכן כרטיס אנונימי אינו מאפשר קניית חופשי חודשי (במחיר רגיל)

לצפיה ב-'הוא יכול לנסות להנפיק רב קו'
הוא יכול לנסות להנפיק רב קו
14/12/2017 | 10:42
72
ולהגיד להם שלא יטעינו לו פרופיל של מבוגר.

כפי הנראה הוא הראשון שבקש משהו כזה
לצפיה ב-'לגברים זה גיל 65 ולא 60'
לגברים זה גיל 65 ולא 60
14/12/2017 | 18:30
59
אם עדיין לא הגיע לגיל 65 כל הדיון בנושא מיותר.
לצפיה ב-'חדשות מנת"ע'
חדשות מנת"ע
12/12/2017 | 19:48
12
342
עד כה נחפרו "מעל" 5 קילומטרים.
יש לי הרגשה שקצב החפירות ירד.
אני תוהה, האם יש קשיים לוגיסטיים הנובעים מהעובדה שצריך לעבור יותר מרחק בשביל  לפנות את האדמה ולהביא את הסגמנטים עד לTBM.

לצפיה ב-'אני גם תוהה..התחילו בפברואר 17..כרגע פועלות 6 מכונות בו זמני'
אני גם תוהה..התחילו בפברואר 17..כרגע פועלות 6 מכונות בו זמני
13/12/2017 | 07:24
9
222
ציפתי כבר שנחפרו לפחות 8 ק"מ
לצפיה ב-'מה גם שתכף 2018....הם צריכים כבר להתחיל עם הנחת המסילות לפי'
מה גם שתכף 2018....הם צריכים כבר להתחיל עם הנחת המסילות לפי
13/12/2017 | 07:25
8
212
לוח הזמנים שלהם
לצפיה ב-'אני מקווה שהם יתחילו את הנחת המסילות בחלקים המוכנים של '
אני מקווה שהם יתחילו את הנחת המסילות בחלקים המוכנים של
13/12/2017 | 10:10
7
189
המנהרה עוד לפני שיסתיימו החפירות.
אין סיבה להמתין לסיום עבודות הTBM
לצפיה ב-'בטח שיש סיבה להמתין'
בטח שיש סיבה להמתין
13/12/2017 | 13:48
6
168
בתוך המנהרה יש מסילה זמנית צרה שמשמשת לקרוניות פינוי עפר מהמכונה והסעת עובדים לכיוון המכונה ובחזרה החוצה. אי אפשר לפרק אותה כדי להתקין את המסילה הסופית, כי אז לא יוכלו לפנות את העפר ולא יוכלו להסיע עובדים לעבר הTBM.

חייבים לחכות שהTBM תסיים לפני שמתחילים להתקין את המסילה האמיתית.
לצפיה ב-'צודק, לא חשבתי על זה.'
צודק, לא חשבתי על זה.
13/12/2017 | 16:55
5
115
אגב אם מישהוא רצה לדעת על סיבה לעיכובים (אולי אחת מיני רבים), בדיוק פירסמו ידיעה שTBM עכשיו נכנסה לשרוול בתחנת אם המושבות שהוכן בשבילה.
הם מסבירים שם שהמכונה מתקדמת לאט בתוך השרוול (כנראה בגלל הצורך בדיוק מירבי והפחד לגרום נזק למכונה).
אולי אחרי שיעברו את הצינור הזה, הדברים יזוזו יותר מהר.
לצפיה ב-'כל העניין הזה עם הצינור כל כך מוזר לי'
כל העניין הזה עם הצינור כל כך מוזר לי
13/12/2017 | 22:37
4
121
1) מדובר במקטע שהכינו בשביל להיות פיר שילוח, ורק אחר כך "נזכרו" שצריך דרך להמשיך את המנהרה עד הדפו. בזבוז כסף משמעותי.

2) למה המכונה בכלל צריכה לעבור בצינור? הבנתי שזה כדי לשמור על הלחץ הנכון, אבל לא יותר פשוט to depressurize את כל העסק, להסיע אותה בלי צינור, ואז לעשות את התהליך של הpressurisation מחדש? או לחלופין היו פשוט יכולים להשתמש בתחנת אם המושבות כפיר שילוח כמו שתוכנן ואת החלק עד הדפו לחפור ב cut&cover

3) המכונות האלו אמורות להיות מסוגלות לעבור בתוך קופסת תחנה שכבר נחפרה, כך עושים בחו"ל כמעט בכל פרוייקט (שיטת ה"קודם TBM אחר כך נסיים עם הקופסה" היא לא משהו שנהוג בד"כ), ובתחנות המכונות לא אמורות לעבור בתוך צינור כזה. אז למה באם המושבות צריך אותו?
הייתי מבין אם היו אומרים לי שהמכונות אצלנו שונות כי צריכות להתמודד עם לחץ גבוה של מי תהום, אבל קשה לי להאמין שתוכננו צינורות כאלו *בתוך* קופסאות התחנות, שהרי לא רק שחלק מהמכונות יגיעו לתחנות שקופסתן כבר נבנתה אלא גם שזה היה התכנון המקורי.

בקיצור מאוד לא ברור והייתי שמח להסבר מדוייק יותר על למה עשו את זה ככה.
לצפיה ב-'לא יודע בוודאות אבל יש לי כמה מחשבות.'
לא יודע בוודאות אבל יש לי כמה מחשבות.
13/12/2017 | 22:56
3
89
לגבי ההנקודה הראשונה שלך זה באמת מצער, לא זכור לי למה זה באמת קרה.
לגבי השתיים, אני לא לגמרי בטוח שזה אפשרי לעשות depressurize למכונה הזאת.
אולי היא בכלל לא בנויה למצב שבו הלחץ לפניה משתנה בצורה פתאומית?
לגבי ההצעה שלך של cut and cover, נכון זאת אופציה אבל חפירה בשיטה הזאת לדעתי היתה לוקחת יותר זמן, אז לא ברור אם זה היה עוזר.
אולי היה עולה פחות כסף, אבל גם זה לא בטוח.
לגבי שלוש דיברנו על זה כבר בעבר.
היתה כתבה בדה מרקר נדמה לי שהסבירה שהיה סכסוך בין משרד האוצר לחברות הזוכות בעניין עלויות בניית הקופסאות, מה שגרם לעיכוב בתחילת עבודות של בניית התחנות וזה הביא להחלטה לזרז את החפירה של מנהרות בשביל לא לגרום לעיכובים בפתיחת הקו.
כך לפחות היה בכתבה הזאת.

לגבי התחנות הייתכן שבעצם החלק של התחנות שמיעוד למעבר הTBM בעצם לא ייחפר בכלל והם ימתינו לTBM?
ורק אחרי שהיא תעבור ישבור את ה"קיר" בין המנהרה לבין שאר התחנה?
ככה הם לא צריכים להתמודד עם המצב של שינוי לחץ בתוך המנהרה הנחפרת.

לצפיה ב-'לא יכול להיות שהחלק לא ייחפר'
לא יכול להיות שהחלק לא ייחפר
13/12/2017 | 23:06
2
186
אם זה היה המצב איך היו יכולים להתחיל לעבוד על הצורה הפנימית של התחנות לפני שהTBM עוברת? הרי כמו שאמרתי בחו"ל בד"כ מגיעים למצב שיש ממש התחלה של רציף לפני שהTBM עוברת. ולפי מה שראיתי לפחות הקירות במקום שבו עוברת הרכבת לא מורכבים מסגמנטים של TBM, זאת אומרת שהיא עוברת באוויר הפתוח. אם לא, היו צריכים לבנות קופסה  בתוך קופסה כדי למנוע מהאדמה "הלא חפורה" פשוט לקרוס הצידה כשהTBM עוברת.

בקשר ל depressurization, עם תא לחץ מתאים היה אפשר לעשות את זה בהדרגתיות ולא בפתאומיות, נשמע יותר יעיל מכל הסיבוך עם הצינור, לא?

ובקשר לשינוי הסדר בשביל למנוע עיכובים - כן, הבנתי את זה, אבל הפואנטה היא שהמכונות אמורות להיות מסוגלות לעבור בתוך קופסת תחנה קיימת. זה לא שינוי לחץ פתאומי? הרי המכונה אמורה לפרוץ קיר בטונייט בכניסה לקופסת התחנה ואז שוב בצידה השני. וכשהיא בתוך הקופסה היא באוויר רגיל ולא מתחת לאדמה.
לצפיה ב-'ישנן תחנות שנבנות מתוך המנהרה תוך החלפתה. '
ישנן תחנות שנבנות מתוך המנהרה תוך החלפתה.
14/12/2017 | 04:07
84

ישנן תחנות שנבנו מפירי חפירה (אני חושב שהפיר ב Finsbury Square קשור לבניית הרציפים בתחנת ליברפול סטריט למשל) ושם היו הפריצות המרשימות של ה TBM אל תוך חללי תחנות מוכנות, אך במקביל ישנה שיטה של בניית התחנות מתוך המנהרות עצמן.

בסדרה על הקמת קרוסרייל היו קטעים שהראו TBM מניחה סגמנטים במנהרה באזור שיהיה תחנה עתידית ובמקביל היה הסבר שהסגמנטים בקטע הזה יוסרו כדי לאפשר את בניית התחנה.

שיטת הקופסאות הנבנות מפני השטח ומטה לא מתאימה למערכות מטרו או רכבת פרברית תת קרקעית. גם תחנות התחתית העמוקה הוותיקות נחפרו 30 מטר מתחת לפני הקרקע בלי יותר ממספר פירי איוורור וגישה (בכל תחנת תחתית עמוקה ותיקה ישנו פיר מדרגות לולייניות והיה בעבר פיר מעליות שהיה הגישה העיקרית לפני השטח, הדרגנועים נוספו למערכת רק בשנות השלושים בתהליך רטרואקטיבי של חפירה חדשה ולכן ישנן מספר תחנות וותיקות ללא דרגנועים, הבולטת ביניהן במרכז לונדון קובנט גארדן.)

לגבי השימוש בצינור כדי לעבור בקופסאת תחנה קיימת - האם יתכן שהקופסה אינה בגימור הסופי ועדיף להגן על ה TBM מכל מני פיגומים, קורות זמניות (אם למשל אין תקרה יצוקה קבועה) וכדומה או שחפרו את רצפת הקופסה כמשטח שטוח מתחת לתוואי החפירה של ה TBM (יתכן שיש צורך באזור ניקוז מתחת למפלס המסילות והמנהרות) ?
לצפיה ב-'הם ענו בפייסבוק לשאלה הזאת, אבל לדעתי תשובה לא מספקת.'
הם ענו בפייסבוק לשאלה הזאת, אבל לדעתי תשובה לא מספקת.
14/12/2017 | 14:14
56
מצד אחד הם הסכימו שאכן עדיף קודם לחפור את המנהרות ורק לאחר מכן להתקדם עם בניית הקופסאות ומצד שני אמרו שזה לא כל כך מסובך.
אז אני לא מבין, מה בכל זאת עדיף?
ולעניין עצמו די ברור שהסיבות למצב שבו היה צורך בלהתחיל את בניית הקופסה לפני שהמנהרה עברה שם, היא לא בתחום ההנדסי, אבל את זה הם כמובן לא יגידו
לצפיה ב-' GLSRA - יש לך חדשות באתר נת"ע:'
GLSRA - יש לך חדשות באתר נת"ע:
15/12/2017 | 21:22
1
13
"
מכונת ה-TBM שיצאה מקריית אריה הגיעה לתחנת דרך אם המושבות בבני ברק, וכעת היא מתקדמת לאט לאט בתוך שרוול הפלדה הזה שהכנו לה לשם הבטיחות. השרוול מלא בעפר ובמים, כדי להשוות את הלחצים משני עברי הקיר. בימים הקרובים היא תשלים את המעבר, ורק אז נוכל לפתוח את המכסה ולראות את ראש הקידוח
"
לצפיה ב-'עכשיו שמתי לב ש matrix200200 כבר הזכיר את זה'
עכשיו שמתי לב ש matrix200200 כבר הזכיר את זה
15/12/2017 | 21:27
1
לצפיה ב-'מה עושה רכבת נוסעים בקו תחנת ראש העין הישנה - לוד?'
מה עושה רכבת נוסעים בקו תחנת ראש העין הישנה - לוד?
13/12/2017 | 12:34
3
197
בד"כ אני רגיל לראות בקו הזה רק רכבות משא. השבוע, ראיתי רכבת נוסעים בקו הזה (יום שני, שעה 19:30 לערך). האם זה חדש?
לצפיה ב-'בטח רכבת ריקה שנסעה בין לוד וכפר סבא (או בכיוון ההפוך)'
בטח רכבת ריקה שנסעה בין לוד וכפר סבא (או בכיוון ההפוך)
13/12/2017 | 12:53
2
80
לצפיה ב-'חבל שהשביתו את התחנה והקימו תחנה בפיזדה לוך... '
חבל שהשביתו את התחנה והקימו תחנה בפיזדה לוך...
13/12/2017 | 19:55
79
לצפיה ב-'לא בטוח. גם אולי מבאר שבע או מירושלים ללוד'
לא בטוח. גם אולי מבאר שבע או מירושלים ללוד
14/12/2017 | 12:28
96
בעבר היו גם רכבות נוסעים, שסיימו נסיעה מירושלים ומבאר שבע באחת מתחנות תל אביב. אחרי סיום הנסיעה, הייתה נסיעה ריקה ללוד.
הרכבות מלוד לכפר סבא דרך רינתיה הן לפנות בוקר וחזרה ללוד, בשעות הערב המאוחרות. אולי גם בשעות אחרות, כמו 19:30.
לצפיה ב-'תחנת הרכבת ווטרלו בלונדון עמוסה בנוסעים עקב שריפה ליד התחנה'
תחנת הרכבת ווטרלו בלונדון עמוסה בנוסעים עקב שריפה ליד התחנה
12/12/2017 | 00:03
6
268
תמונות העומס מדהימות

לצפיה ב-'כתבה מ BBC London בנושא והסבר משלי.: '
כתבה מ BBC London בנושא והסבר משלי.:
12/12/2017 | 03:04
1
165

מדובר בתחנת הרכבת הארצית העמוסה בבריטניה, 100,000,000 (מאה מיליון) נוסעים בשנה ב19 רציפי הרכבת הארצית ואחוז ניכר מהם מגיע לתחנה ב4 קווי התחתית שמתחת לתחנה הארצית (קו בייקרלו, קו ווטרלו והסיטי, קו היובל, הקו הצפוני ענף צ'ארינג קרוס) . בסמיכות אליה ובקישור גשר הולכי רגל נמצאת תחנה עילית נפרדת בשם Waterloo East שבה 4 רציפים "בלבד" המחברת לתחנת צ'ארינג קרוס שבווסט אנד. המקום העמוס הוא אולם הנמצא בקצה כל רציפי הטרמינל, המספר 17 מתחת ללוח השחור מייצג את הכניסה לרציף 17 וכך השלטים 16 ו15 שמאלית לו וכן הלאה. יתכן שבארץ יש אזור כזה בב"ש מרכז אך משום שבמרכז אין תחנות טרמינל יתכן שסוג האזור לא מוכר לכמה ממשתתפי הפורום. הרציפים הם המשך ישיר מהאולם במפלס רצפת האולם כאשר המסילות נמצאות בזוגות בין הרציפים.

מה שאומרים על ווטרלו הוא שאף אחד לא רוצה להיות בווטרלו עצמה. קווי היוממים ממחוז סארי משרתים עובדי סיטי שרוצים להגיע לאזור העיסקי וקו הרכבת התחתית ווטרלו והסיטי מסיע אותם בשאטל ישיר לתחנת בנק. נוסעי הפנאי, המסחר ותעשיות הבידור יקחו את קווי הבייקרלו והצפוני לווסט אנד. נוסעי האזור הממשלתי בווסטמינסטר יקחו את קו היובל, ועורכי הדין יקחו אוטובוסים לאזור המשפטי. מחוז חפצם של כל הנוסעים האלו נמצא מעבר לנהר בגדה הצפונית. ווטרלו נמצאת בגדה הדרומית כי אי אפשר היה להמשיך את הקו הראשי אליה צפונה לצידו האחר של הנהר בגלל שהקו הארצי של ויאדוקט הגדה הדרומית מלונדון ברידג' חסם את היכולת להמשיך צפונה. בעיתונות הצהובה של סוף המאה ה19 אזור התחנה זכה לכינוי הלא מחמיא  Whoreterloo בגלל תעשייה זו שרווחה באזור המעבר הזה. בימינו יש באזור מוסדות תרבות כמו הרויאל פסטיבל הול שנפתח בשנות החמישים כמוקד תרבות בגדה הדרומית, התאורון המשוחזר של שייקספיר, גלריית סאצ'י בבניין שהיה בעבר מושבה של מועצת לונדון רבתי וכן אטרקציית הגלגל הענק שמשקיפה על העיר, אך בגדול זהו עדיין אזור מעבר בעיקר ולכן לא מפתיע שכשהתחנה אינה יכולה להעביר נוסעים ביעילות מהרשת התחתית לרשת העילית הם מצטברים בה ללא כל יכולת להמשיך בדרכם.

יש לציין שרציפים 1-3 שבקרבתם היתה השריפה נבנו מחדש בסגירת אוגוסט הקיץ, כלומר שהשריפה היא כנראה בתשתית חדשה. כמו כן יש לציין שאין חיבור תחתי ישיר לתחנת קלאפהאם ג'אנקשן במורד הקו הארצי שהוזכרה בכתבה כתחנה שתיפקדה כטרמינל זמני. בהיעדר חיבור כזה אין עיקוף מהיר ויעיל להמליץ עליו (אינני יכול לחשוב על פתרון בן פחות מ3 רכבות, ענף צ'ארינג קרוס מסתיים בקנינגטון ולכן אופציית הקו הצפוני נחשבת ל2 קכבות לפני ההחלפה לרכבת האוברגראונד) ולכן אם צוות התחנה מוסר שמדובר בעיכוב זמני נוסעים רבים ישארו בתחנה במקום לנסות דרכים חלופיות. כיום בונים המשך לקו הצפוני שיגיע עד לבטארסי שמדרום לנהר מויקטוריה אבל לדעתי כדאי שיממשו את זכות הדרך וימשיכו את הקו לקלאפהאם ג'אנקשן כדי לאפשר קישור מהיר במצב דומה בעתיד.
לצפיה ב-' תודה על ההסבר המושקע והמחכים'
תודה על ההסבר המושקע והמחכים
13/12/2017 | 05:20
11
לצפיה ב-'אכן תחנה עמוסה בדרך כלל '
אכן תחנה עמוסה בדרך כלל
13/12/2017 | 18:39
3
49
בחופשתנו בלונדון פקדנו את ווטרלו לפחות פעמיים ביום משום שלנו במלון ברובע וונדסוורת' בדרום מערב לונדון 
לצפיה ב-'יתכן שהיו אלטרנטיבות עדיפות לגדה הצפונית '
יתכן שהיו אלטרנטיבות עדיפות לגדה הצפונית
13/12/2017 | 19:00
2
39
מבאטרסי למשל יש קווי אוטובוס צפונה שמתמשקים תוך מספר תחנות קצר עם קו הדיסטריקט והקו המעגלי במקום אליטיסטי כמו סלון סקוור. מאזורים עמוקים יותר במועצת וונדסוורת' יש את הקו הצפוני וכן רכבות לויקטוריה. אם הרכבת לווטרלו אכן היתה האופציה הנגישה ממיקומכם החלפה בווקסהול לקו הויקטוריה היתה מביאה אתכם למרכז הווסט אנד ללא העומס של ווטרלו ואם המיקום היה עוד יותר בעומק האזור אז ישנן החלפות אחרות שהיו מונעות מכם את התענוג.

לטעמי הבעיה הגדולה היא חוסר המחוייבות לרציף. הטרמינלים פועלים בשיטה שבה בדרך כלל ברור לנוסעים הקבועים ולאנשי הצוות באילו רציפים הרכבות בדרך כלל עוצרות, אבל אין התחייבות רשמית או מידע רשמי על כך. כך בווטרלו ישנם שני מקבצי שלטים עם פירוטי הרכבות השונות (היעדר מספרי קו הוא חלק מה"שיטה") לחצי השעה הקרובה אך סעיף הרציף נשאר ריק עד ל10-5 דק' לפני הגעת הרכבת ולכן יש עומס מיותר של נוסעים ממתינים שמתקבצים מול הלוחות האלקטרוניים בניסיון להבין באיזה רציף מתוך ה19 תעצור הרכבת שלהם. בעוד כשנתיים יתווספו 5 רציפי היורוסטאר לשעבר ובתחנה יהיו 24 רציפים.
לצפיה ב-'קוו 44 לויקטוריה .הבעיה שזה קו ארוך ומפותל '
קוו 44 לויקטוריה .הבעיה שזה קו ארוך ומפותל
13/12/2017 | 19:53
1
41
אגב באחת הנסיעות עלתה  מהגרת אפריקאית שכנראה נמצאת בסכסוך עם בן זוגה ושוחחה בעצבים ובקול רם עם מישהו בנייד .סיוט. הזכירה לי את הארץ ...
לצפיה ב-'ליד הצומת של Queenstown Rd נמצאת Battersea Park לויקטוריה'
ליד הצומת של Queenstown Rd נמצאת Battersea Park לויקטוריה
14/12/2017 | 02:44
33
אישית מה שאני הייתי עושה מהאזור הזה זה לקחת אוטובוס בגדה הדרומית לווקסוהל ומשם את קו הויקטוריה בגלל התדירות והנגישות לווסט אנד, אבל אם המטרה היא ויקטוריה והאטרקציות באזור ארמון בקינגהאם אז מדובר בקפיצה של תחנה אחת מתחנת באטרסי פארק אם כי התדירות היא של כל 10 דקות בערך וזה ממש נמוך בקנה מידה לונדוני.

קו האוטובוס לסלון סקוור דומה באורכו לקו האוטובוס לויקטוריה ולא חוסך כלום אם יעדך אינו במוזיאונים של קנזינגטון.

באשר לאישה האפרו-קריבית, אם היה לה מבטא דרום-לונדוני היא כנראה דור שני או שלישי ולא יפה לקרוא לה "מהגרת" ברובע שבחר בראש עירייה שחור כבר ב 1913 https://en.wikipedia.org/wiki/John_Archer_(British...  רק אם היה לה מבטא אפריקאי או מבטא קריבי כבד אפשר לסווג אותה כך ועדיין - מדובר באזור שמהווה עירוב משונה בין "ההמשך הדרומי של צ'לסי" וגן הילדים של הנסיך ג'ורג' ( VII / VIII בהתאם לעתידו של הנסיך צ'ארלס שהתכוון להקרא ג'ורג' VII) ו"ההמשך המערבי של למבת' " שהיא אזור עם קהילה שחורה גדולה מאד שמרכזה במקומות כמו בריקסטון ופקהאם.  זה על גבול לבוא לקהילה הערבית הגדולה באדג'וור רוד ולהתלונן שכל לונדון ערבית.
לצפיה ב-'חופשי חודשי ירושלים-ת"א'
חופשי חודשי ירושלים-ת"א
10/12/2017 | 18:59
6
215
עדיין אין חופשי חודשי ב-405 או 480? מה הדרך הכי נוחה וזולה לנסוע בהם יום יום?
חוץ מזה לפי כל קו נראה שהקו לילה של 480 פעיל כל לילה, זה באמת קורה?
לצפיה ב-'אין חו"ח בין-מטרופוליניים שהם לאוטובוסים בינערוניים'
אין חו"ח בין-מטרופוליניים שהם לאוטובוסים בינערוניים
10/12/2017 | 22:31
162
ולכן הדרך היחידה לחצות בין מטרופולינים שונים היא ערך צבור או מזומן ללא הנחה

יש חוזים של הרכבת בין-מטרופוליניים, אבל המקטע הבין-מטרופוליני תקף רק כשחוצים אותו ברכבת
לצפיה ב-'יש חופשי חודשי לקווי שפירים '
יש חופשי חודשי לקווי שפירים
11/12/2017 | 00:16
3
173
במקרים רבים, נסיעה בהם מהירה יותר כי היא חוסכת כניסה לתחנה מרכזית בירושלים והמתנה בתור הארוך בתל אביב.
לצפיה ב-'עוד יתרון לקווי שפירים'
עוד יתרון לקווי שפירים
11/12/2017 | 22:29
2
159
תמיד יהיה מקום לשבת!
 אפשר לסמוך על כך שבאוטובוס יהיו שקעי usb
והם גם מבצעים שירות מירושלים לשורש/צומת שילת.
לצפיה ב-'שקעי USB זה אכן שירות די בסיסי היום.'
שקעי USB זה אכן שירות די בסיסי היום.
12/12/2017 | 01:36
130
חבל שלא מוסיפים זאת גם ברכבים קיימים כגון במאנים, סקאניות ורכבים אחרים ישנים יותר.

בקווים, מטרופולין ואפיקים נוספו שקעי USB במספר וולבו פיונירים קיימים ישנים יותר.
לצפיה ב-'אבל גם יש חסרון'
אבל גם יש חסרון
13/12/2017 | 10:51
86
אחד מהם, זה להגיע בשעות העומס לת"א, ואז אתה צריך להחליף לשאטל (שלא תמיד יוצא בזמן) ואז אתה צריך להיכנס שוב לפקק של אילון (מה שעם קו 405 לא ההית צריך).
או אם אתה מגיע בשעות השפל אז תחכה הרבה זמן ל שאטל (קרו כבר מקרים שחיכתי לו 30 דק'ת ואין עם מי לדבר)...
לצפיה ב-'480 אכן פעיל כל לילה'
480 אכן פעיל כל לילה
11/12/2017 | 08:49
85
לצפיה ב-'שאלה - חוק כרמלית?'
שאלה - חוק כרמלית?
11/12/2017 | 15:50
18
357
לאחרונה הפכה הכרמלית לתחבורה ציבורית.
אני שואלת על התקופה שלפני כן, כאשר היא היתה בשליטת עיריית חיפה.
מה הייתה הסמכות החוקית של העירייה להפעיל את השירות התחבורתי הזה, ובעיקר מה סמכותה החוקית לגבות עליו תשלום? מי הגורם שקבע את התעריף?
לצפיה ב-'כמו שירותי תחבורה ציבוריים באר שבע בע"מ ז"ל'
כמו שירותי תחבורה ציבוריים באר שבע בע"מ ז"ל
11/12/2017 | 16:49
2
223
שעיריית באר שבע הפעילה את השירות העירוני בבאר שבע עד שנת 2003.
לצפיה ב-'ולשאלת ההסמכה החוקית?'
ולשאלת ההסמכה החוקית?
11/12/2017 | 21:36
1
53
לצפיה ב-'בימים ההם משרד התחבורה היה דיי חותמת גומי.'
בימים ההם משרד התחבורה היה דיי חותמת גומי.
12/12/2017 | 09:10
123
אגד לא רצה להפעיל תחבורה עירונית בבאר שבע, העירייה לא חיכתה שקואופרטיב כזה או אחר יחליט שהוא מעוניין להפעיל שירות עירוני בבאר שבע והקימה את החברה העירונית.

וזה כל הסיפור, הוקמה חברה בע"מ.

אני מניח שאם תחפשי "כרמלית" ברשם החברות, תמצאי גם את הכרמלית כחברה בע"מ.
לצפיה ב-'גם היום הכרמלית נמצאת בבעלות עיריית חיפה'
גם היום הכרמלית נמצאת בבעלות עיריית חיפה
11/12/2017 | 21:55
159
הסמכות החוקית הייתה אותה סמכות חוקית להפעלת הרכבל בין בת גלים לסטלה מאריס.
את התעריפים קבעה עיריית חיפה בהתאם לתעריפים של משרד התחבורה או של אגד.
לצפיה ב-'הכרמלית היתה מאז ומתמיד אמצעי תח"צ ללא קשר לבעלות'
הכרמלית היתה מאז ומתמיד אמצעי תח"צ ללא קשר לבעלות
12/12/2017 | 09:33
1
36
לצפיה ב-'הכרמלית הוכרה על ידי משרד התחבורה כמפעילת תח"צ רק לפני כשנה'
הכרמלית הוכרה על ידי משרד התחבורה כמפעילת תח"צ רק לפני כשנה
12/12/2017 | 15:53
81
- שנה וחצי. לכן עד אז היא לא נכללה בחוזים המשותפים של הרפורמות החדשות ובערך צבור.
לצפיה ב-'הכרמלית המחודשת צפויה לחזור לעבודה ב9.2018 בלי נדר'
הכרמלית המחודשת צפויה לחזור לעבודה ב9.2018 בלי נדר
12/12/2017 | 09:43
10
177
פרסמו תמונת הדמיה של העיצוב החדש

הצצה ראשונה לכרמלית החדשה
קצת פחות משנה לאחר השריפה בכרמלית נחשף עיצוב הרכבת התחתית החדשה בעיר חיפה שתנחת כאן בחודש יולי הקרוב. היא תציע קרונות מודרניים בהרבה מקודמתה עם מסכי תצוגה לנוסעים, מערכת מיזוג חדשה ומערכת כיבוי אש מתקדמת
אחיה ראב"דפורסם:  11.12.17 , 17:37
קבלו הצצה ראשונה לעיצוב החדש של הכרמלית המשוקמת שתנחת כאן בחודש יולי. במקום גווני האדום והצהוב ששלטו ברכבת התחתית של חיפה, תהיה הכרמלית החדשה צבועה בגווני אפור ותכלת מודרניים יותר.

כפי שפרסמנו כאן ב-ynet הכרמלית החדשה תחזור לפעולה בספטמבר 2018, לאחר השריפה שפרצה בה בשנה שעברה. מערך הרכבות החדש של הכרמלית יסופק על-ידי התאגיד השוויצרי, "גאראוונטה-דופלמאייר" ועלותו כ-50 מיליון שקל שרובם ישולמו על ידי הביטוח בעקבות השריפה.

הכרמלית תורכב גם כעת משני מערכים שבכל אחד מהם שני קרונות עם 48 מקומות ישיבה בכל אחד. יחד עם מקומות עמידה, תוכל הכרמלית להסיע בכל מערך 264 נוסעים. מהירות הנסיעה תהיה 8 מטרים בשנייה (28 קמ"ש) והיא תעשה את המסלול במלואו, מכיכר פריז לגן האם ובכיוון ההפוך, כולל עצירה בתחנות הביניים ב-10 דקות.

כלקח מלקחי השריפה בכרמלית והנחיות שירותי הכיבוי, קבע ראש העיר, יונה יהב, כי בכל אחד מהקרונות תותקן מערכת כיבוי אש בשיטת ערפול מים. המערכת – שאינה קיימת כיום בשום כלי תחבורה בישראל - מבוססת על ערפל מים, אשר יופעל מנחירי התזה בתקרת הקרון, וימנע את התפשטות העשן בקרון במשך כ 10 דקות לפחות, זמן מספיק בכדי לאפשר את הגעת הרכבת לתחנה הקרובה.

בכרמלית החדשה יותקנו מערכת תאורה דקורטיבית, מושבים מרופדים ומערכת מיזוג-אוויר חדשה. בנוסף, יכללו הקרונות החדשים מסכי מידע לנוסע, אשר יציגו את מיקומו המדויק של המערך על ציר הנסיעה בכל רגע נתון. הנוסעים יוכלו להיעזר במסכי מידע על קווי האוטובוס, המטרונית או הרכבת המתחברים לכל אחת מתוך שש התחנות.

עם סיום הקמת מערך התשתיות החדש ובדיקת תקינות כלל המערכות, צפויה הכרמלית לעבור תקופת הרצה, אשר במהלכה יוכלו הנוסעים ליהנות מחוויית הנסיעה בכרמלית החדשה ללא תשלום.

גדי מרגלית, מנכ"ל עיריית חיפה אמר כי: "עיריית חיפה ואנשי המקצוע עובדים מסביב לשעון כדי להחזיר את הכרמלית לפעילות מהר ככל הניתן. עם חזרת הכרמלית לפעילות ציבור הנוסעים ייהנה מרכבת חדשנית, משוכללת ובטוחה יותר, שתכלול מערכות בטיחות חדישות שאינן קיימות כיום באף כלי תחבורה ציבורית אחר בארץ".

לצפיה ב-'וואו, זה עוד המון זמן'
וואו, זה עוד המון זמן
12/12/2017 | 09:59
119
כבר היום אני מכיר אנשים שהכרמלית יכלה לחסוך להם המון זמן.
אני מקווה שגם העיצוב של התחנות יעודכן.
לצפיה ב-'בהתחלה אמרו יוני, עכשיו ספטמבר... למה תמיד כ"כ הרבה זמן?'
בהתחלה אמרו יוני, עכשיו ספטמבר... למה תמיד כ"כ הרבה זמן?
12/12/2017 | 15:44
8
98
גם לפני כמה שנים כשנקרע הכבל חיכינו חודשים... ועכשיו יותר משנה וחצי...

עד שבדקו, ניקו, התייעצו, הוציאו מכרז, בחרו זוכה...
ועכשיו עדיין רק ביולי יגיעו הקרונות ורק בספטמבר היא תחזור לפעילות?!
למה תמיד בישראל הכול זז כ"כ ל-א-ט?

ומה נסגר עם החקירה לגבי השרפה? יודעים מה ואך קרה? כי בפרסומים בתקשורת זכור לי שנאמר משהו לגבי מערכת לכיבוי שרפות שהותקנה בכרמלית זמן לא רב לפני כן... ובהתחשב בתוצאות, היא כנראה לא ממש עשתה את שלה...
לצפיה ב-'סביר להניח שפתיחת הכרמלית תהיה כמה ימים לפני הבחירות לרשויות'
סביר להניח שפתיחת הכרמלית תהיה כמה ימים לפני הבחירות לרשויות
12/12/2017 | 16:44
3
102
בתאריך 22/10/2013 התקיימו הבחירות לרשויות המקומיות בישראל...

הבחירות הבאות אמורות להתקיים רק בעוד 5 שנים, כלומר, לא לפני אוקטובר 2018...

לכן סביר להניח שפתיחת הכרמלית המחודשת תהיה רק כמה ימים לפני הבחירות לרשויות המקומיות. אז במקרה עסקינן התשובה לשאלתך מדוע לוקח הרבה מאוד זמן, היא ככל הנראה בגלל שראש עיריית חיפה רוצה לזכות בעוד כמה בוחרים...
לצפיה ב-'אני יודעת שיהיו בחירות באוקטובר הקרוב, לא ברור לי אך זה קשור'
אני יודעת שיהיו בחירות באוקטובר הקרוב, לא ברור לי אך זה קשור
12/12/2017 | 16:48
2
87
תושבי העיר יהיו אסירי תודה לראש העיר על כך שהמערכת לכיבוי שרפות לא עבדה והכרמלית הושבתה ליותר משנה וחצי, ועכשיו סוף סוף הצליחו לפתוח אותה?
אם זה מה שיעזור, כנראה יש יותר מדי תושבים מטומטמים (שיצביעו לו בכל מקרה) ולכן שום דבר לא יעזור.
לצפיה ב-'ככה עובדת השיטה בישראל.'
ככה עובדת השיטה בישראל.
12/12/2017 | 17:09
1
94
לאנשים רבים יש נטייה לשכוח את מה שהיה בעבר והם מונעים על ידי מערכת יחסי הציבור המשומנת של ראש העיר.

סביר להניח שעיריית חיפה תשקיע הרבה מאוד כסף בפרסומי תדמית ויחסי ציבור על הכרמלית המחודשת וגם על הרבה דברים אחרים בחיפה, דבר שיגרום לרבים לשכוח בכלל מהשריפה ומכך שהכרמלית היתה מושבתת במשך למעלה משנה. כך בדיוק פועלת העבודה המקצועית של יחצנים ממשרדי יחסי ציבור.

בכרמיאל השיטה הזו עובדת כבר שנים רבות. אם בכרמיאל יש הרבה מאוד תושבים מטומטמים, אז סביר להניח שכך זה גם במקומות נוספים.
לצפיה ב-''
12/12/2017 | 22:55
14
לצפיה ב-'לגבי שאלתך מה נסגר עם החקירה לגבי השרפה,'
לגבי שאלתך מה נסגר עם החקירה לגבי השרפה,
12/12/2017 | 16:57
3
94
התשובה שלי היא לפנות לעיריית חיפה ו/או לחברה העירונית בבקשה לקבלת מידע מכוח חוק חופש המידע התשנ"ח-1998 (להלן החוק) ולבקש את דו"ח החקירה המלא.

במקרה של סרוב למסור את דו"ח החקירה המלא, על עיריית חיפה ו/או החברה העירונית חלה החובה בחוק לנמק מדוע ולמה היא לא יכולה למסור את המבוקש. ובמקרה של התחמקות מלנמק ולמעשה להפר את החוק במזיד, עיריית חיפה ו/או החברה העירונית תהיה חייבת לנמק לנציב תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה מדוע היא לא משיבה עניינית ומפרה את החוק.

במקרה הספציפי הזה יש לראות אי תגובה כתגובה לכל דבר ועניין. ולכן אם בעיריית חיפה מסרבים לפרסם את הדו"ח המלא ובוחרים במזיד להפר את החוק, אז ככל הנראה יש להם מה להסתיר.
לצפיה ב-'שאלתי כאן כי חשבתי אולי מישהו שמע/יודע; אין לי כוונה להשקיע'
שאלתי כאן כי חשבתי אולי מישהו שמע/יודע; אין לי כוונה להשקיע
12/12/2017 | 22:57
2
60
זמן או כסף בשאילתות ובמחקר.

אגב, לפי YNET: "בשירותי הכיבוי סיימו את החקירה בדבר נסיבות השריפה לדברים אין ממצא ברור מה גרם לה."
לצפיה ב-'גם לי אין כל כוונה להשקיע זמן וכסף בשאילתות ובמחקר בנושא זה.'
גם לי אין כל כוונה להשקיע זמן וכסף בשאילתות ובמחקר בנושא זה.
12/12/2017 | 23:06
1
25
לצפיה ב-'לא הצעתי לך...'
לא הצעתי לך...
12/12/2017 | 23:15
18
לצפיה ב-'הכרמלית תמיד הייתה תחבורה ציבורית והיא עדיין בבעלות העירייה'
הכרמלית תמיד הייתה תחבורה ציבורית והיא עדיין בבעלות העירייה
12/12/2017 | 15:55
96
המחירים היו מחירים תח"צ רגילים, אבל ללא הנחות (למעט לאזרחים ותיקים ואולי גם לסטודנטים). אאל"ט כשמחיר נסיעה ירדה ל-₪5.90 בכרמלית נשאר ₪6.90... ובכל מקרה לא הייתה הנחת הלוך ושוב, לא נסיעות המשך... ומכיוון שהקו קצרצר זה יצא די יקר.

בשנת 2016 התקינו בה מערכת רב-קו אבל עדיין לא היה שילוב חוזים. רק בתחילת 2017 פתחו סוף סוף את הכרמלית לכרטוס רגיל ברב-קו, כך שניתן היה להשתמש בערך צבור (ולקבל 20% הנחה), לשלב עם אוטובוסים בטווח 90 דקות... כל מה שמזמן היה צריך להיות (וחיכינו יובלות!).

נשמנו לרווחה, כמות הנוסעים זינקה, העתיד נראה נפלא... ואז בפברואר היא נשרפה.
לצפיה ב-'שפת התכנות CHILL משמשת גם למתגים של איתות לרכבות'
שפת התכנות CHILL משמשת גם למתגים של איתות לרכבות
11/12/2017 | 18:44
2
188
בשנת 1980 פותחה על ידי ה-CCITT שפת התכנות CHILL שנועדה במיוחד למתגי תקשורת ולרבות למתגים של מערכות איתות לרכבות.

על שפת התכנות CHILL שנועדה למתגי תקשורת קיים ערך בויקיפדיה:

החברות סימנס הגרמנית ו-ITT (באמצעות חברת הבת הגרמנית SEL) כספקיות הציוד והמתגים עבור הרפובליקה הפדרלית של גרמניה, עשו שימוש בשפת התכנות CHILL עבור מרכזות הטלפון מסוג EWSD של סימנס ומרכזות הטלפון מסוג System 12 של חברת SEL וגם עבור מערכות האיתות לרכבות מסוג SpDr-X שפותחו במהלך השנים במיוחד עבור הרפובליקה הפדרלית של גרמניה ומשמשים עד היום גם את רכבת ישראל. בישראל קיימת הגירסה של חברת לורנץ* (SEL) עם האות L המייצגת מאז ראשית שנות ה-50 את השם לורנץ*. ה-SpDr-X הוא למעשה תקן רשמי של ממשלת גרמניה וה-X הוא משתנה המייצג את האות המייצגת את יצרן הציוד, S=סימנס, L=לורנץ*, A=חברת AEG. וכך התקן הגרמני מראשית שנות ה-50 מתיר מקום ליצרנים נוספים.

* - חברת לורנץ (C. Lorenz) מוזגה בשנת 1958 לחברת Standard Elektrik והשם שונה לשם Standard Elektrik Lorenz ובקיצור SEL. בשנת 1992 לאחר שחברת אלקטל הצרפתית רכשה את אחזקותיה של ITT בחברת SEL, שונה השם לשם Alcatel SEL. חברת אלקטל העבירה את פעילות התחבורה של SEL לחברה בת בשם Alcatel Transport Solutions Deutschland.

בשנת 2006 מוזגו החברות אלקטל ולוסנט לחברה הממוזגת אלקטל לוסנט. הוחלט שהחברה הממוזגת תתמקד בתחום ציוד התקשורת בלבד וכתוצאה מכך הועברו המניות של חברת Alcatel Transport Solutions Deutschland לקבוצת תאלס הצרפתית (Thales Group) שאלקטל היתה בעלת מניות בה. כתוצאה מהעברת המניות של החברה הגרמנית לתאלס, שונה השם לשם החדש Electronic Signalling Services (ESS). לחברת ESS יש נציגות בישראל והיא ממוקמת כיום בעיר רחובות.

כל דגמי המוצרים המשווקים כיום על ידי תאלס (Thales) שפותחו במקור על ידי SEL, כוללים עד היום את האות L וזהו השריד מראשית שנות ה-50 לחברת לורנץ. לחברת תאלס יש כיום נציגויות ענק ברחבי גרמניה ובכל החומר הפרסומי של החברה מסופר על ההיסטוריה של חברת לורנץ שהוקמה בברלין בשנת 1880 על ידי המהנדס קרל לורנץ.

לצפיה ב-'תוכנת הארמיס של משוא"ה נכתבה בשפת Delphi'
תוכנת הארמיס של משוא"ה נכתבה בשפת Delphi
12/12/2017 | 22:40
1
128
תוכנת הארמיס של מרכז השליטה והבקרה על הרכבות נכתבה במקור בשפת Delphi. ראו תצלומים מצורפים.

אלה הם הקבצים המקוריים של חברת אלקטל.

לפרטים נוספים על שפת Delphi:

לצפיה ב-'אם יש משהוא שאני לא צריך עליו עוד פרטים זה דלפי '
אם יש משהוא שאני לא צריך עליו עוד פרטים זה דלפי
12/12/2017 | 22:54
96
הייתי חובב של turbo pascal ואחר כך של visual pascal
האמת קצת חבל שהשפה הזאת מתה.
טוב, עדיין יש את oberon, אבל לא נראה לי שיש למשפחה הזאת שימוש בתעשיה.

לצפיה ב-'כרטיס חזוֹר חינם לכרמיאל'
כרטיס חזוֹר חינם לכרמיאל
12/12/2017 | 19:57
2
183
נסעתי ברכבת הראשוֹנה שהיתה מכרמיאל לתל אביב (לא ישיר), "קניתי" הלוֹך חזוֹר בחינם. עוֹד לא השתמשתי בחזוֹר. זה אמוּר להיוֹת תקף גם אחרי השלוֹשה חוֹדשים חינם?
לצפיה ב-'לא'
לא
12/12/2017 | 21:10
1
127
זה חוזה תקופתי שתקף עד לתאריך שבו הנסיעות חינם.
לצפיה ב-'תוֹדה'
תוֹדה
13/12/2017 | 17:19
15
לצפיה ב-'רב קו במוניות שרות בעוד שנתים'
רב קו במוניות שרות בעוד שנתים
12/12/2017 | 19:43
135
תמונה של מונית שרות 164 מככבת בכתבה
לצפיה ב-'תחנה מרכזית נתניה - חוסר נוחות משווע לנוסעים'
תחנה מרכזית נתניה - חוסר נוחות משווע לנוסעים
12/12/2017 | 16:56
150
חייב להגיד שת"מ נתניה היא מזעזעת בכול קנה מידה!
חוסר נגישות לנוסעים בכול מובן - ומטרמינל חדש יחסית אתה מצפה ליותר.

נתחיל ברציפים-לא נוחים בעליל!
ספסלי ההמתנה נמוכים ועוד שנייה אתה עם הישבן ברצפה, מה גם שזה לא נוח למבוגרים שבינינו.
ועוד יותר גרוע שספסלי ההמתנה נמצאים עם הגב לרציפים, ככה שאתה בקלות יכול לפספס אוטובוס, פשוט כי.... אתה עם הגב אליו.

נסיים במידע לנוסע.
השלטים האלקטרוניים שאמורים להיות מוצבים ברציפים בכלל נמצאים מעל הדוכנים ולא מעל הרציפים, מה גם שהם פונים כלפי החנויות ולא כלפי הרציפים.

לא מספיק שהספסלים נמוכים, לא מספיק שאתה עם הגב לרציפים, גם בשביל לדעת מתי האוטובוס מגיע אתה צריך להזיע.

מה דעתכם בנושא?

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 12/12 - 13/12 '
שרשור הכוונה ומודיעין 12/12 - 13/12
12/12/2017 | 06:34
11
לצפיה ב-'אין תמונות - יש דיווח קצר - פרויקט החשמול - מקטע א''
אין תמונות - יש דיווח קצר - פרויקט החשמול - מקטע א'
09/12/2017 | 13:23
30
321
יש תנועה לאורך המקטע, עובדים על גשר 1 (לצערי בעצלתיים).
לא ברור למה מתקינים ימוד אחד או שניים ומדלגים למקום אחר.
התקינו את העמוד השלישי, דלגו לקצה הגשר והתקינו עמוד רביעי.
חלם - זה כאן ?
מעניין מה השיקולים התפעוליים לעבוד בצורה שכזו ?
לצפיה ב-'תמונה מסקרנת - לגמרי חדש בשטח - חדש בארץ'
תמונה מסקרנת - לגמרי חדש בשטח - חדש בארץ
09/12/2017 | 13:25
13
514
חייכתי למראה השלט (נגיד מיני שלט) המתריע על החשמול של הקו.
שימו לב !

מעניין אם שלט דומה יחובר לכל העמודים לאטורך התוואי ? או רק אחת לכמה מאות מטרים.  נחיה ונראה !
לצפיה ב-'מה מטרת הרמקולים?'
מה מטרת הרמקולים?
09/12/2017 | 13:37
10
88
לצפיה ב-'יש מערכת שמזהה כניסה לשטח המסילות ולהזהיר את מי שנכנס'
יש מערכת שמזהה כניסה לשטח המסילות ולהזהיר את מי שנכנס
09/12/2017 | 13:53
9
114
לצפיה ב-'כל שני וחמישי אני חוטף צעקות מהרמקולים ....'
כל שני וחמישי אני חוטף צעקות מהרמקולים ....
09/12/2017 | 16:03
8
258
"היי, אתה עם הכלב, לרדת מהמסילה !!!!"
במשך תקופה ארוכה זה היה ממש לא רלוונטי, אם כי מאז שהחלו עבודות החשמול, אכן עוברים כלי עבודה על המסילות.

הרמקולים ממוקמים משני צידי הגשרים לאורך התוואי
לצפיה ב-'מעניין, אז זה מאוייש ולא אוטומטי?'
מעניין, אז זה מאוייש ולא אוטומטי?
09/12/2017 | 17:31
7
76
לצפיה ב-'ההתרעה היא אוטומטית, זיהוי תנועה וכו' אבל הטיפול האירוע '
ההתרעה היא אוטומטית, זיהוי תנועה וכו' אבל הטיפול האירוע
09/12/2017 | 17:37
189
הוא לגמרי אנושי.  לא מדובר בהקלטה מראש, אלא התייחסות ספציפית לאירוע.
לצפיה ב-'מרכז חרום ובקרת הביטחון הארצי מאוייש'
מרכז חרום ובקרת הביטחון הארצי מאוייש
10/12/2017 | 18:08
5
150
ברכבת ישראל קיים מרכז חרום ובקרת ביטחון ארצי הממוקם בתחנת ת"א סבידור. למרכז החרום ובקרת הביטחון הארצי מחוברות כל מצלמות הטמ"ס הפזורות בכל הארץ ומשם ניתן לכרוז לכל הרמקולים הממוקמים בעיקר בסמוך לגשרים. במרכז קיימת גם ביקורת על כל המחסומים ומפגשי כביש מסילה בכל הארץ.

מספר הטלפון של מרכז החרום ובקרת הביטחון הוא 03-6937XXX או 03-6937XXY. ובנוסף קיים גם מספר טלפון נוסף שהוא מספר חרום והוא למעשה מספר צל חסוי שאליו מנותבות כל השיחות של המתקשרים לכוכבית 2442 (מוקד החירום 2442*). על פי הנחייה ביטחונית חל איסור לפרסם את מספר הצל שעליו יושב מספר הכוכבית 2442.

רוצים לדעת את המספר המלא?
לצפיה ב-'לא רוצים, כי יש איסור לפרסם ולא יעזור לנו לדעת'
לא רוצים, כי יש איסור לפרסם ולא יעזור לנו לדעת
10/12/2017 | 20:52
4
141
מעניין למה מתקינים את הרמקולים ספציפית סמוך לגשרים. למנוע מאנשים להתאבד על גשרי רכבת? לתת הוראות לנוסעים שיירדו מרכבת שנתקעה על גשר?
לצפיה ב-' הזכרת לי... '
הזכרת לי...
10/12/2017 | 21:21
2
139
בהקשר של השיחה, מעניין כמה אנשים ינחשו לאיזו סצנה מאיזה סרט מוביל הקישור: https://www.youtube.com/watch?v=4DdLH75GKkc

לצפיה ב-'סצנה כזו לא ריאליסטית, הקטר אפילו לא ניסה לבלום'
סצנה כזו לא ריאליסטית, הקטר אפילו לא ניסה לבלום
10/12/2017 | 22:20
1
97
אגב במקרה כזה קיצוני שאין לאן לברוח (אם אין את הכף בזו בקדמת הקטר) הדבר הכי טוב לעשות זה להישכב כמה שיותר שטוח (בלי התיק!) במרכז המסילה, במקביל לפסים ולהרחיק את הגפיים מהפסים. לא מעט אנשים ניצלו ככה ברגע האחרון מדריסה.

נהגי הקטר כמובן לא ניצלו מנזק פסיכולוגי בלתי הפיך, אז עדיף לא לעשות כמו הילדים בסרטון ולעולם לא לחצות פסים פעילים ובטח שלא ללכת לאורכם.
נראה לי שבגשרי הרכבת בארץ יש אקסטרה מקום בצדדים כך שאפשר להידבק למעקה הגשר ולהימנע מדריסה, אבל עדיף לא להסתכן ככה.

הזכרת לי סרטון אחר:
לצפיה ב-'כן, לא הכי ריאליסטית. מצד שני, מרחק הבלימה של קטר קיטור'
כן, לא הכי ריאליסטית. מצד שני, מרחק הבלימה של קטר קיטור
12/12/2017 | 22:36
34
הרבה יותר גדול מקטר דיזל. לקטר קיטור אין בלמים דינמיים (חשמליים), בלימה מכנית טהורה הייתה הגורם למרחקי הבלימה הארוכים והידועים לשמצה ברכבות "של פעם".
אבל קלאסיקה לעולם תישאר קלאסיקה.
לצפיה ב-'אני חשבתי דווקא על האפשרות אולי למנוע ביצוע מעשי חבלה בגשרים'
אני חשבתי דווקא על האפשרות אולי למנוע ביצוע מעשי חבלה בגשרים
10/12/2017 | 22:54
80
ולמיטב ידיעתי הרמקולים האלה נמצאים גם בסמוך לגשרים מעל לנחלים. מעל הגשרים יש גם מצלמות אבטחה כולל מצלמות לראיית לילה, המערכות של חברת אלביט. כך שאני חושב שזה נועד אולי למנוע ביצוע מעשי חבלה בגשרים. כאשר המחבל הפוטנציאלי יודע שרואים אותו, יורדת לו המוטיבציה לפעולה.
לצפיה ב-'ישראל, ארץ השילוט והעמודים הבין לאומי'
ישראל, ארץ השילוט והעמודים הבין לאומי
09/12/2017 | 18:34
215
כל הדגמים וכל הסוגים
לצפיה ב-'תודה על העדכון! שלטי אזהרה - לא על כל עמוד, אבל בהרבה מקומות'
תודה על העדכון! שלטי אזהרה - לא על כל עמוד, אבל בהרבה מקומות
10/12/2017 | 21:41
74
לאורך הגדרות, בסמוך למתקני חשמל כמובן (נקודות הזנה מהתה"רים) ועל גשרי הולכי רגל, בסגנון המצורף. אני מצפה לראות גם שלטים על הגשרים עצמם במקומות כמו תחנת ת"א מרכז, בשילוב גדרות רשת שאולי יסתירו את הנוף על המסילות (hopefully not).
לצפיה ב-'אגב, במרכז הלוגיסטי של SEMI כמויות אדירות של עמודים וכל '
אגב, במרכז הלוגיסטי של SEMI כמויות אדירות של עמודים וכל
09/12/2017 | 17:25
238
יתר האביזרים להמשך פריסת מערכות החשמול.
למה הכל קורה כל כך לאט, אני באמת לא מבין.
לצפיה ב-' עדכון מהמשך העבודות באיזור עוקף לוד (כביש 40)'
עדכון מהמשך העבודות באיזור עוקף לוד (כביש 40)
10/12/2017 | 22:43
14
259
עברתי שם היום, שעות אחרי הצהריים, עובדים במרץ כבר צפונית לצומת גינתון.
אמנם רק צד אחד (מסילה לכיוון מודיעין) אבל בהחלט התקדמו מהפעם האחרונה.
לאורך המסילה השניה, כבר יצקו את היסודות ופיזרו עמודים לאורך המסילה.

אני ראיתי שתי רכבות הנוסעות בכיוונים מנוגדים על אותה מסילה.  לא מוכן להתחייב על זהב אבל אני כמעט בטוח, מה שאומר שמצליחים לעבוד על מסילה אחת מבלי לשבש באופן משמעותי את תנועת הרכבות בין נתב"ג לפאתי מודיעין.

מפה עם תיאור התקדמות העבודות באיזור.  בצהוב, עמודים רק מצד אחד של המסילה.
לצפיה ב-'מעולה שתדירות הקו מאפשרת את זה, אבל זה ישתנה בהמשך'
מעולה שתדירות הקו מאפשרת את זה, אבל זה ישתנה בהמשך
10/12/2017 | 23:15
13
139
אני מניח שמה שקורה זה שכשרכבת מתקרבת אומרים לעובדים בקשר להתרחק מהמסילה לרגע. בתדירות כמו של הקו למודיעין ממש לא בעיה. אבל לדעתי ברגע שיעברו את נתב"ג (ספציפית אחרי שפירים) זה ישתנה וכבר אי יהיה אפשר לעבוד על המסילה הפעילה, כי התדירות גבוהה מדי, ואז באמת יצטרכו השבתות ועבודה בסופ"שים.

עכשיו אני תוהה גם על צורת העבודה שלהם כשיביאו את הקטר החשמלי לנסיעות מבחן. אפשרות אחת זה לגרור אותו עם קטר דיזל עד תפעולית נתב"ג, ומשם להחליף כיוון ולנסוע עצמאית לכיוון ירושלים (כי לא נראה לי שמחשמלים את המקטע של המזרחית בין נתב"ג ללוד בתוכנית הנוכחית).

אפשרות שניה זה שיסע עד הולץ (או רק אחרי שמקטע לוד-הולץ יחושמל, או באמצעות גרירה ע"י קטר דיזל) ומשם יחליף כיוון וייסע עצמאית בנסיעות מבחן עד ירושלים. מה לדעתכם יותר סביר?

אה, וכמעט שכחתי את החשוב מכל: תודה על העדכונים!
לצפיה ב-'לי נראה די ברור שבשלב ראשון הקטר החשמלי ייגרר עד לגשר מס 1 '
לי נראה די ברור שבשלב ראשון הקטר החשמלי ייגרר עד לגשר מס 1
10/12/2017 | 23:29
141
מזרחית למחלף ענבה.  משם ייסע הלוך וחזור מזרחה כולל המנהרה הראשונה.
רק שם תהיה אפשרות כרגע להשתמש במערך החשמול.  כל שאר המקטעים בשלב עדיין מאוד מוקדם.
זה לא משהו שיקרה בחודשים הקרובים.
אם הקטר יתחיל לנסוע ממש בימים הקרובים, זה יהיה מאוד נחמד אם כי כבר הורידו את כל הדגלים שהיו פרוסים במקטע א', כך שנראה שכל החגיגות נדחו עד לאחר החגים "שלהם" ולא יקרה כלום עד אמצע ינואר.
זו ספקולציה בלבד לאור ההיעלמות של כל הדגלים.
לצפיה ב-'תתפלא, הקטע בין נתב"ג ללוד התוסף לתוכנית החישמול לפי בקשת'
תתפלא, הקטע בין נתב"ג ללוד התוסף לתוכנית החישמול לפי בקשת
10/12/2017 | 23:48
11
259
רכבת ישראל.
תת"ל 18/א מתייחסת בדיוק לקטע הזה והיא אושרה לפני מספר חודשים.
לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
10/12/2017 | 23:48
10
41
לצפיה ב-'אבל רגע, רגע'
אבל רגע, רגע
10/12/2017 | 23:52
9
132
"לעת הפעלת הקו המהיר, תהיה רצועת מסילה זו הקישור המסילתי הזמין היחידי לתנועת רכבות חשמליות בין
הקו המהיר לירושלים ובין מתחם הדיור והתחזוקה הקיים בלוד."

לא יחשמלו את ת"א-לוד בתוכנית החשמול הנוכחית? מעניין ומפתיע.
חשבתי שיותר הגיוני תפעולית לחשמל את ת"א-לוד מאשר להיות תלויים במקטע של מסילה בודדת.
לצפיה ב-'יחשמלו, אבל לא עד הפעלת הקו המהיר לירושלים'
יחשמלו, אבל לא עד הפעלת הקו המהיר לירושלים
10/12/2017 | 23:54
8
167
התוכנית "הנוכחית" נפרסת עד סוף 2021.
הקטע בין קשת נתב"ג למתחם בלוד קצר בהרבה מקטע המסילה שפירים-לוד.
לפי סדר החישמול החדש, סביר להניח שקטע זה יחושמל עד סוף 2019, המועד שבו מתוכנן סיום חשמול קווי בנימינה-אשקלון, הרצליה - רחובות והרצליה - הראשונים.
לצפיה ב-'הרצליה - הראשונים? אני מניח שהתכוונת ללולאת השרון'
הרצליה - הראשונים? אני מניח שהתכוונת ללולאת השרון
11/12/2017 | 19:56
2
32
לצפיה ב-'לא, התכוונתי להרצליה - הראשונים'
לא, התכוונתי להרצליה - הראשונים
11/12/2017 | 22:06
1
176
לולאת השרון בתכנון 2020 לא עוברת בקטע שפירים - לוד. קו הרצליה - הראשונים - כן. וכתבתי את תיאור הקווים הרלוונטים כפי שהופיע, בהקשר לתוכנית החשמול, בחוברת תוכניות העבודה של פרויקטי התשתית של משרד התחבורה בעמוד 41.

לצפיה ב-'ואגב, אפשר לראות שיש התאמה בין תיאור הקווים כפי שמופיע במפת'
ואגב, אפשר לראות שיש התאמה בין תיאור הקווים כפי שמופיע במפת
11/12/2017 | 22:14
64
2020 לבין תיאור הקווים כפי שמופיע בעמוד 41 בספר הפרויקטים של משרד התחבורה.
לצפיה ב-'רגע רגע, אתה בטוח לגבי הקטע של אשקלון-בנימינה כולל רחובות?'
רגע רגע, אתה בטוח לגבי הקטע של אשקלון-בנימינה כולל רחובות?
11/12/2017 | 23:01
4
70
חשבתי שזה יחושמל בשלב יותר מאוחר (2020 או משהוא כזה)?

לצפיה ב-'מה שרשמתי זה לפי התוכנית של הרכבת ומשרד התחבורה'
מה שרשמתי זה לפי התוכנית של הרכבת ומשרד התחבורה
11/12/2017 | 23:04
3
205
כפי שמופיעה בספר תוכניות העבודה של משרד התחבורה.
סדר החישמול השתנה, בעקבות דחיית החישמול באזור הצפון והפעלת הקו לכרמיאל עם רכבות דיזל. החישמול במרכז ובדרום יתבצע לפני החישמול בצפון.
לצפיה ב-''
11/12/2017 | 23:10
2
58
טוב, אם כך יהיה, זה מעולה בישבילינו הרחובותים.
עכשיו כשאתה אומר את זה, אני באמת זוכר שהקו לכרמיאל היה בראש רשימת החשמול בעבר.
אז שנה וחצי מעכשיו כבר נראה רכבת חשמלית ברחובות, זה בהחלט מרגש

לצפיה ב-'לא שנה וחצי. לפחות שנתיים, בהנחה שתהיה עמידה בלוחות הזמנים'
לא שנה וחצי. לפחות שנתיים, בהנחה שתהיה עמידה בלוחות הזמנים
11/12/2017 | 23:14
1
83
הנחה בעייתית כשמדובר בפרויקט החישמול.
לצפיה ב-'נחיה ונראה.'
נחיה ונראה.
12/12/2017 | 20:21
40
לא נראה לי שיתחילו לעבוד על שום מסילה עד שיסיימו את החשמול של A1

לצפיה ב-'נושא אחר - תחנת הרכבת בבריטניה עם הכי מעט נוסעים בשנה'
נושא אחר - תחנת הרכבת בבריטניה עם הכי מעט נוסעים בשנה
08/12/2017 | 18:23
20
517
https://news.sky.com/story/barry-links-station-in-angus-is-britains-least-used-11151240

תחנת רכבת בעיירה קטנה בשם barry בסקוטלנד.
אין בתחנה מכירת כרטיסי רכבת אין בה מכונה למכירת כרטיסים
אין בה שרותים או מצלמת וידיאו. התחנה לא מאוישת ע"י עובדים.

עוצרת בתחנה רכבת אחת ביום בכל כוון סה"כ 2 עצירות ביום ורק בימי השבוע (שני-שבת).

סה"כ נוסעים שעלו או ירדו מהרכבת בתחנה הזו בשנת העבודה 2016-17 הם 24 נוסעים בשנה.

זו התחנה עם הכי מעט נוסעים בבריטניה.

בהשוואה תחנת הרכבת עם הכי הרבה נוסעים בבריטניה באותה שנה היא תחנת "ווטרלו" בלונדון עם 99,400,000 נוסעים בשנה.

תחנת הרכבת עם הכי הרבה נוסעים בשנה בעולם היא תחנת Shinjuku ביפן עם 1,260,000,000 נוסעים.

מידע נוסף : מתוך 50 תחנות הרכבת בעולם בהן מספר הנוסעים הגבוה ביותר בשנה 44 תחנות הן ביפן.

לצפיה ב-'שנה הבאה התחנה הכי פחות פופולרית תחזור להיות Shippea Hill'
שנה הבאה התחנה הכי פחות פופולרית תחזור להיות Shippea Hill
08/12/2017 | 19:27
282
הסיבה היחידה שהשנה היא לא בראש הרשימה זו סדרת היוטיוב All The Stations, שבה זוג חובבי רכבות בריטי ביקר בכל תחנות הרכבת בבריטניה. הם הזמינו לא מעט אנשים לבוא איתם ל Shippea Hill כדי להקפיץ את אחוזי השימוש בה באופן מלאכותי.
לצפיה ב-'בטח גם הם מוחים על העוצר השבועי '
בטח גם הם מוחים על העוצר השבועי
08/12/2017 | 20:19
17
81
לצפיה ב-'יש להם אוטובוס מהרחוב הראשי בעיירה במקום מהתחנה ליד הגולף'
יש להם אוטובוס מהרחוב הראשי בעיירה במקום מהתחנה ליד הגולף
09/12/2017 | 00:10
74
לצפיה ב-'תחנת הרכבת Shippea Hill'
תחנת הרכבת Shippea Hill
09/12/2017 | 08:45
15
331
בשנה 2015-16 נסעו מתחנת הרכבת הזאת רק 12 נוסעים (בשנה).
בתחנה עוברת ביום רק רכבת אחת לכוון העיר norwich אבל אין רכבת
חזרה.

רק בשבת יש רכבת בשני הכוונים.

לצפיה ב-'מה זכות הקיום (לא החוקית אלא הציבורית/תחבורתית/מוסרית)'
מה זכות הקיום (לא החוקית אלא הציבורית/תחבורתית/מוסרית)
09/12/2017 | 16:16
14
204
של קו שנוסע רק פעם ביום ורק בכוון אחד?
מדוע לא לבטל לגמרי וזהו?
לצפיה ב-'רכבת פרלמנטרית. קצת כמו הרכבת לדימונה.'
רכבת פרלמנטרית. קצת כמו הרכבת לדימונה.
09/12/2017 | 17:25
207
לצפיה ב-'הנה הערך הוויקיפדי לתופעה:'
הנה הערך הוויקיפדי לתופעה:
09/12/2017 | 18:24
12
202

בחלק מהמקרים המפורטים יש הגיון תפעולי של הפעלה קבועה על מסלול חלופי המשמש בעת עבודות תשתית או הפעלת קישורים מסילתיים בצמתי מסילה שאחרת לא היה בהם שירות פעיל, מה שמשאיר את הקישוריות הזו כאופציה בעת צרכים תפעוליים.

במקרים אחרים זו התחמקות מההוצאות הכרוכות בתהליך ציבורי לסגירת תחנות.

יש להבין שרשת המסילות הבריטית היא בת 188 שנה וישנן תחנות שבעבר היה בהן צורך אך כיום אין בסביבתן דבר, בייחוד תחנות שנבנו לצורך חקלאי או לצורך קבלת זכות מעבר בשטחי בכל אדמות כזה או אחר. כמו כן ישנה קטגוריה בשם Halt שהיא תחנת עצירה לצרכים זמניים או עונתיים כמו משחקי ספורט או איסוף תוצרת חקלאית. באנגלית בריטית ודרום-אפריקאית ישנו הביטוי " Milk Train " לרכבת איטית שעוצרת בכל התחנות לזמן רב בגלל שעד לשנות העשרים והשלושים זו היתה הדרך היעילה ביותר להסיע מטען ממקום למקום.

בקיצוצי המסילות של שנות השישים ( Beeching report / cuts ) היה תהליך עירעור והיו מסילות שהושארו כמסילות פעילות לצרכים אחרים למרות שהשירות בתחנות הביניים שלהם דורדר למצב של סגירה למעשה. מסילות אחרות נסגרו לחלוטין ואף הפכו לתוואי כבישים, שבילי הולכי רגל ואפילו רכבות חובבים המפעילים רכבות קיטור בגודל מלא על מסילות סטנדרטיות. הפיספוס הגדול של גל הקיצוצים היה שלא ניתנה הרשות לגורמים פרטיים ליזום שירותים משלהם (כיום ישנם מספר פרוייקטים לחידוש מסילות לשעבר כולל כאלו המוגדרים Community Rail אך בשעתו היתה רק חברה לאומית אחת, בריטיש רייל, לכל המסילות הסטנדרטיות אם כי מסילות צרות למיניהן לא הולאמו ב48) אך להבנתי יוזמות עירוניות כמו המטרו של ניוקאסל, ה DLR הלונדונית ומערכות מסילתיות עירוניות אחרות עושות שימוש במסילות על תוואים שנסגרו בגל הסגירות הזה. (קרוידון טראמלינק בדרום לונדון עושה שימוש בענפים שהועברו אליה בסוף שנות התשעים)

בערכה הוויקיפדי של תחנת מועדון הגולף (המילה Links מאד שכיחה בשמות רחוב החוצים מועדוני גולף) נכתב שכשהיו באזור משחקי גביע גולף לפני מספר שנים התחנה זכתה לשירות נרחב יותר ומספר נוסעים גדול בהרבה. תחנה זו נמצאת על הקו בין אדינברה לאברדין ועל המסילות חולפות לפחות רכבת אחת לשעה כולל רכבות ללונדון יוסטון וכן רכבות דרך ברמינגהאם לדבון וקורנוול שבחצי האי הדרום מערבי של אנגליה. הסיפור הספציפי שם הוא שמדובר בתחנת עצירה על נתיב בינעירוני שלא שווה לעצור את הרכבות בגללה. ניתן למצוא את התחנה בגוגל מפות ואת תחנות האוטובוס בעיירה הסמוכה.

התחנה שהיתה ותחזור למקום האחרון נמצאת באמצע שדות ואין בסביבתה כלום. המסילה עליה היא נמצאת מחברת בין קיימברידג' לנוריץ' ולכן יתכן שזה עוד מקרה של חיבור בינעירוני שאינו עוצר בכל תחנות הביניים אך תחנת נוסעים יכולה להיות  קום עצירה טוב במקרה חירום. בתחנות עקיפה 4 מסילתיות רבות בתחתית של לונדון (הקו המטרופוליטני בקטע המשותף לקו היובל, קו הפיקדילי בקטע העילי המשותף עם קו הדיסטריקט יש רציפים גם לצד מסילות הקו שאין לו תחנה רשמית בתחנה כדי שיהיה אפשר להוריד שם נוסעים במקרי חירום והייתי במקרה אחד כזה בקו הפיקדילי (עומס מסילות) והייתי עד למקרה כזה בקו המטרופוליטני (אינני יודע למה בדיוק אך הרכבת המטרופוליטנית עצרה בווילסדן גרין או ניסדן, הייתי על רכבת של קו היובל).
לצפיה ב-'ברחבי רוסיה וארצות בריה"מ גם יש די הרבה תחנות כאלה בכפרים'
ברחבי רוסיה וארצות בריה"מ גם יש די הרבה תחנות כאלה בכפרים
09/12/2017 | 21:40
11
133
ועיירות מרוחקות עם שירות רכבתי של פעם או שניים ביום/שבוע, רק שבתרבות של אופן כרטוס רכבתי שתקף רק לרכבת ספציפית עם שמירת מקום שבחרת מבעוד מועד עד ל-45 יום או 3 חודשים לפני צאת הרכבת מתחנת המוצא, לא שמים לב לעובדות כאלה ברוב המקרים, כי אף אחד לא מתעניין בקו זה או אחר עד שהוא לא מחליט לנסוע עליו ורוכש כרטיס במערכת לתכנון הנסיעה (בין אם הנוסע עולה/יורד בתחנה עם שירות דליל כזה או לא ורק חולף בה)
לצפיה ב-'בבריטניה יש תחנות רכבת שבהן צריך לסמן לנהג שתרצה שיעצור'
בבריטניה יש תחנות רכבת שבהן צריך לסמן לנהג שתרצה שיעצור
09/12/2017 | 21:53
9
149
אחרת הרכבת לא תעצור.

ובערבות הקפואות של קנדה מטיילים יכולים "לתפוס טרמפ" על רכבות חולפות (בלי תחנה) ע"י תליית דגל אדום או פיסת בגד כמה קילומטרים לפני מקום העצירה כדי לסמן לנהג הקטר שהם מחכים בהמשך הדרך.
לצפיה ב-'הקומיקאי Paul Merton עשה סדרה על Request stops'
הקומיקאי Paul Merton עשה סדרה על Request stops
09/12/2017 | 22:40
51
לצפיה ב-'אם תפסת טרמפ בצורה כזו, מי יוריד את הדגל כדי שלא יעצור סתם'
אם תפסת טרמפ בצורה כזו, מי יוריד את הדגל כדי שלא יעצור סתם
10/12/2017 | 00:10
7
139
רכבות הבאות אחרי הרכבת שתפסת (גם אם הנסיעה הבאה של רכבת כלשהי שצפויה על אותה המסילה תהיה רק למחרת)?
לצפיה ב-'לא יודע, לא מוצא את המקור לזה באינטרנט עכשיו'
לא יודע, לא מוצא את המקור לזה באינטרנט עכשיו
10/12/2017 | 20:55
6
90
אני זוכר שקראתי את זה לפני כמה שנים, אבל לא מוצא.
אבל  כן מצאתי המון כתבות על מסלולי רכבת שבהם ניתן לנופף לרכבות לעצור גם שלא בתחנה.
לצפיה ב-'לרכבות מהירות מרחק הבלימה די ארוך ואפשר לפספס ניפוף טרמפ כזה'
לרכבות מהירות מרחק הבלימה די ארוך ואפשר לפספס ניפוף טרמפ כזה
10/12/2017 | 23:34
4
100
ולכן הקטע של תליית דגל "סימנור" כמה קילומטרים לפני, אבל אין מי שיוריד את ה-"סימנור" הזה (אם אין איתות ידני בשטח ואתתים שסורקים את המסילה) אם הרכבת אכן אספה את המטיילים (ובכלל כדי לעצור רכבות ככה, צרך לדעת את לוח הזמנים התפעולי למסילה זו, כדי להספיק להגיע למקום שתיכננת שהרכבת תעצור או תיסע לאט כדי להספיק לבלום)

יש לי ידיד אשר בזמנו עצר בניפוף ברוסיה מספר פעמים ולקח טרמפ על קטרי עיתוק, מבטשת רבד, מכונות לניקוי רבד, וקרוניות תחזוקה, אבל מאחר והציוד התפעולי נוסע די לאט, קל לעצור אותו
לצפיה ב-'אולי מדובר בקטעי מסילה ישרים ואז אפשר לראות את האנשים מרחוק?'
אולי מדובר בקטעי מסילה ישרים ואז אפשר לראות את האנשים מרחוק?
10/12/2017 | 23:54
3
79
אין לי הסבר ברור לזה, אפשר למצוא עוד מידע באינטרנט, ובטח ברדיט /r/trains יידעו גם.

אגב טרמפ על ציוד תפעולי, ראיתי פעם דבר כזה קורה בארץ - טרמפיסט ירד מקרונית בדיקת מסילה בתחנת ת"א אוניברסיטה בשעת ערב באמצע השבוע.
לצפיה ב-'בשיטה הבריטית לפחות יש תחנות מוגדרות לעצירה בהינף יד.'
בשיטה הבריטית לפחות יש תחנות מוגדרות לעצירה בהינף יד.
11/12/2017 | 02:16
2
87
לצפיה ב-'מכיר, ראיתי ב All The Stations'
מכיר, ראיתי ב All The Stations
11/12/2017 | 22:29
1
36
אבל כאן אנחנו מדברים על קווים צפון אמריקאים שעוצרים אותם באמצע שומקום כשאפילו רציף או תחנה מוגדרת אין.

ציטוט למשל מאחד האתרים:

Hurricane Turn train operates along a 56-mile stretch of rail from Talkeetna to Hurricane Gulch as a flag-stop train, meaning it will let you off anywhere you ask. When you want to get picked up, just stand next to the rails waving a white flag

יש מעט מאוד מידע על הדברים האלו ולכן האתרים שזה מתפרסם בהם לא הכי אמינים. לי זה נראה מוזר. דגל לבן באלסקה המושלגת? איך ייראו אותו?

בויקיפדיה לא מציינים את צבע הדגל ופשוט אומרים שצריך לנפנף בדגל לבן
https://en.wikipedia.org/wiki/Hurricane_Turn

ואני לא מוצא את הפוסט ברדיט שבו מישהו סיפר על איך הוא תפס רכבת כזו בקנדה...
לצפיה ב-'בגד דגל באלסקה המושלגת'
בגד דגל באלסקה המושלגת
12/12/2017 | 03:22
43
The train runs Thursday-Sunday between the months of May and September and the first Thursday of every month the rest of the year

חמישי עד ראשון ארבע ימים בשבוע בין מאי לספטמבר בלי שלג, בחורף ובחודשים אחרים רק בחמישי הראשון פעם בחודש שאשכרה יש בקו בכלל נוסעים בזמן זה?
כנראה בחורף בגד הדגל אינו לבן בכל זאת
לצפיה ב-'בעת לימודיי בדרום הסתובבה אגדה אורבנית שרכבת המשא בנחל צין'
בעת לימודיי בדרום הסתובבה אגדה אורבנית שרכבת המשא בנחל צין
11/12/2017 | 13:21
94
עצרה פעם למטיילים בנחל שסימנו לה לעצור לטרמפ. האם זה הגיוני?
לצפיה ב-'ברוסיה, במקרים לא מעטים מסילת הברזל היא הדרך *היחידה* להגיע'
ברוסיה, במקרים לא מעטים מסילת הברזל היא הדרך *היחידה* להגיע
10/12/2017 | 21:53
129
לאותם כפרים נידחים. או לפחות בחלק מעונות השנה. כבישים או שאין בכלל (יער עבות...) או שמדובר בכבישים עונתיים, למשל נהרות קפואים או שבילי בוץ שקופאים רק בחורף. אנשים ממשיכים עדיין לחיות גם במקומות כאלה בעיקר מחוסר ברירה, לרוב זקנים (ליתר דיוק נשים זקנות, ששתוחלת חייהן גבוהה יותר כידוע) אבל בגדול כפרים כאלה גוססים ונעלמים, וגם העצירות ו/או שלוחות המסילה הולכות ומתבטלות (לפעמים קשה לדעת מה גרם למה).
לצפיה ב-'דימונה , לפניך '
דימונה , לפניך
09/12/2017 | 09:10
80

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה