לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2242522,425 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 17/11-23/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 17/11-23/11
17/11/2019 | 02:02
13
26
לצפיה ב-' מודיעין'
מודיעין
18/11/2019 | 18:09
41
במסגרת עבודות הרכבת הקלה, החל מהלילה ליל שני  18.11.19 בשעה 19:00 יועתק מעבר הולכי הרגל בצומת הרחובות על פרשת דרכים (המעקף) – דרך מנחם בגין, כ-200 מטר לכיוון דרום מערב.

לצפיה ב-'מחפש המלצה לאתר טבע עירוני יפה שנגיש בקווי השבת החדשים'
מחפש המלצה לאתר טבע עירוני יפה שנגיש בקווי השבת החדשים
19/11/2019 | 07:26
4
51
ובאיזה קו להגיע אליו מתל אביב. תודה.
לצפיה ב-'פארק החורשות, הקו הכחול'
פארק החורשות, הקו הכחול
19/11/2019 | 08:25
3
28
לצפיה ב-'איפה זה? מה יש שם?'
איפה זה? מה יש שם?
19/11/2019 | 12:34
2
21
לצפיה ב-'דרום תל אביב, ליד קרית שלום'
דרום תל אביב, ליד קרית שלום
19/11/2019 | 13:47
1
60
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/11/2019 | 20:20
8
לצפיה ב-'איך מגיעים לאשכול פיס רמת גן?'
איך מגיעים לאשכול פיס רמת גן?
19/11/2019 | 23:18
2
26
שלום רב,
אני צריכה להגיע לאשכול פיס רמת גן שנמצא ברחוב רוקח 118 מראשון לציון תחנה מרכזית ישנה. אני יכולה לקחת קו 274 מתחנה ישנה בראשון לציון עד לרכבת סבידור מרכז ואז לחצות את הגשר של הרכבת לאזור הבורסה ברמת גן. האם משם אני יכולה להמשיך לרגל לרחוב רוקח או שנדרש לקחת עוד קו אוטובוס? 
תודה רבה מראש לעונים!
לצפיה ב-'את יוצאת מהמרכזית הישנה?'
את יוצאת מהמרכזית הישנה?
19/11/2019 | 23:38
1
19
תלוי מתי את יוצאת אבל אם זה בבוקר אז את יכולה לקחת את 222 ולהחליף ל58 בסבידור.

אחרת- שווה לנסות להגיע לאחת מהתחנות של 191 שייקח אותך יותר מהר לתל אביב מ274.
לצפיה ב-'אני יוצאת ביום שישי'
אני יוצאת ביום שישי
20/11/2019 | 12:02
4
אני יוצאת מהתחנה המרכזית הישנה ביום שישי והקווים האלה לא פעילים ביום שישי לכן חשבתי לקחת את 274. השאלה היא האם חייבים לקחת עוד קו נוסף מסבידור לרחוב רוקח או שאפשר ללכת לשם רגלית אחרי שחוצים את הגשר של הרכבת? (פשוט יש המון תחנות באזור סבידור והרבה אנשים ואני תמיד הולכת שם לאיבוד ומסתבכת לכן מעדיפה ללכת ברגל לרחוב רוקח 118). זה אפשרי או שיש דרך אחרת?
לצפיה ב-'ממרכז ראשל"צ לבורסה ברמת גן'
ממרכז ראשל"צ לבורסה ברמת גן
20/11/2019 | 08:52
3
11
מהי הדרך המהירה ביותר להגיע ממרכז ראשל"צ (קרוב לתחנה המרכזית הישנה/מדרחוב) אל הבורסה ליהלומים ברמת גן, בתחבורה ציבורית?
לצפיה ב-'19X'
19X
20/11/2019 | 10:41
2
9
190 מהמדרחוב עד לרכבת סבידור, משם אפשר לעבור בגשר לבורסה או להחליף ל58 בסבידור/ 51 או 53 בעזריאלי
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/11/2019 | 10:43
1
5
לצפיה ב-'תיקון:'
תיקון:
20/11/2019 | 11:28
4
190 לא עובר ליד המדרחוב בדיוק, הוא יותר על ז'בוטינסקי- היכל התרבות.
אפשר לקחת או אותו או את 193 ששניהם במרחק הליכה מהמדרחוב
לצפיה ב-'סמוטריץ': "נסגור 1 ממסילות הרכבת בנ.איילון למשך 6 שבועות"'
סמוטריץ': "נסגור 1 ממסילות הרכבת בנ.איילון למשך 6 שבועות"
18/11/2019 | 15:43
21
248
"זאת לצורך ביצוע עבודות חשמול הרכבת • עוד אמר סמוטריץ' ש"אם נעבוד רק בלילות, ייקח שנה וחצי לסיים את הפרויקט" • "אנחנו נערכים לכך שיהיו רכבות שיבוטלו. תהיה התקוממות. לי יש את האומץ ואני אצטרך ואבקש את הגיבוי שלכם" • כשנשאל לגבי עבודות בשבת אמר "אם אפשר שלא - אז לא""

לאחרונה עבודות על גשר יהודית בוצעו בלילה של יום חול עם עומסי תנועה נלווים.

לצפיה ב-'חבל שהשלפן לא עשה זאת בקיץ או בחגים'
חבל שהשלפן לא עשה זאת בקיץ או בחגים
18/11/2019 | 16:15
7
202
אני רגיל שלו"ז עבודות התשתית מתפרסם 6 חודשים מראש במקביל ללו"ז למחצית הבאה. זה אומר שהרשויות חושבות מראש איך לתאם את העבודות ומתי לתזמן אותן. שר השליפות פיספס שתי הזדמנויות פז לעבודה בתקופות לא עמוסות - חופשת הקיץ של מוסדות הלימוד (ותקופה שאנשים יוצאים לשבוע-שבועיים חופש) וכן תקופת החגים. עכשיו אחרי החגים והתקופה הלא עמוסה הבאה היא פסח ונספחיה כולל יום העצמאות.

גם סגירות אחרות של הרכבת נעשות מהיום למחר, לא נראה שהדרג המקצועי ברכבת בונה את לו"ז העבודות מראש וחבל שכך. בבריטניה מדובר בעבודה של חברת המסילות הלאומית מול קבלני משנה מבית ומחוץ אז אין תירוץ של חוסר יכולת לתאם עם קבלנים. נראה שהשר התפרץ לתחום פרוץ במקום שהתוכניות ירסנו אותו.

אם באמת צריך להשבית מסילות באיילון יש להמתין עד להפעלת כל ששת הרציפים בהרצליה כדי שיהיה שירות רגיל עד הרצליה מצפון ועד לוד מדרום, ושהנוסעים מהרכבות שלא ימשיכו לאיילון יוכלו להחליף לרכבות שיחצו את האיילון על אותו אי רציפים.
לצפיה ב-'לפחות הוא הודיע מראש '
לפחות הוא הודיע מראש
18/11/2019 | 17:10
2
137
סגירות קבועות של רכבת ישראל בשנתיים האחרונות פורסמו לפעמים בו ביום.
הסגירה הצפויה בתחנת הרכבת בית שמש ביום רביעי פורסמה באתר רכבת ישראל רק ביום ראשון בצהריים.
לצפיה ב-'למה סוגרים את תחנת בית שמש ולכמה זמן ?'
למה סוגרים את תחנת בית שמש ולכמה זמן ?
18/11/2019 | 17:14
1
61
לצפיה ב-'החלפת מסילות'
החלפת מסילות
18/11/2019 | 17:23
149
הסגירה היא מיום רביעי ב20:00בערב ועד יום ראשון ב5
לצפיה ב-'שר התחבורה לא מחליט על תחילת עבודות'
שר התחבורה לא מחליט על תחילת עבודות
19/11/2019 | 12:45
3
100
הניחו לפניו להכרעה 2 אפשרויות:
א. עבודה בלילות ובסופי שבוע במשך שנה וחצי
ב. עבודה רציפה במשך 6 שבועות.
ב2 החלופות צריך לדאוג הסדרי בטיחות באזור המסילות שכולל בין השאר נסיעה איטית באזור העבודות.
2 החלופות יוצרות עומסים בתקופות העבודות, השר החליט שהחלופה השניה טובה יותר, כי היא אמנם משבשת את התנועה יותר, אבל לתקופה קצרה יותר, ובעלות נמוכה יותר.
באופן תאורטי במידה והוא היה מחליט לעבוד בשבת, העלות של הפרוייקט היתה מתייקרת באופן משמעותי, מכיון שיש פחות קבלנים שמוכנים לעבוד בשבת וגם העלויות הם יותר גבוהות.

בקיצור, השליפות הם לא שלו. ההחלטות הם שלו. ההחלטה שלו הגיונית מבחינה מקצועית וגרועה מבחינה פוליטית. צורך ההצגה שלו לדברים היא בעייתית מאוד, והוא צריך לעבור קורס מזורז בשמירה על הלשון שלו באופן דחוף.
לצפיה ב-'ברור שחלופה ב׳ עדיפה'
ברור שחלופה ב׳ עדיפה
19/11/2019 | 14:00
82
כמה שיותר מהר שיוכלו לאפשר לרכבות מירושלים להגיע לתל אביב מרכז יותר טוב.
לצפיה ב-'הקבלן זאת חברה אירופאית ומספר הפועלים היהודים זעום'
הקבלן זאת חברה אירופאית ומספר הפועלים היהודים זעום
19/11/2019 | 20:27
1
49
למה שעבודות בשבת יעלו יותר לעומת עבודות בלילה, נראית לי השערה חסרת בסיס.
לצפיה ב-'אין קשר לכך לדת של העובדים'
אין קשר לכך לדת של העובדים
20/11/2019 | 13:04
3
המעטפת לא עובדת, הקבלן לא עובד בחלל ריק הוא צריך לתקשר עם כל מיני גורמים נוספים שלא עובדים בשבת, וכך פתאום באמצע השבת, צריך לעצור את העבודה עד.. שבת הבאה כי נמצאו סיב אופטי של סלקום ולא יודעים האם הוא פעיל או שאולי זה משהו מפעם שפשוט לא פינו אותו.
לצפיה ב-'מוכן לתמוך גם ביותר מ6 שבועות'
מוכן לתמוך גם ביותר מ6 שבועות
18/11/2019 | 16:39
9
205
רק אם עובדים 24/7.
שישמור את האמונות הפרטיות שלו בבית.

לצפיה ב-'מה ההגיון בזה?'
מה ההגיון בזה?
19/11/2019 | 12:47
8
93
זה לא מקצר את העבודה באופן משמעותי, אבל מייקר את העבודה מאוד. אין הרבה קבלנים שמוכנים לעבוד בשבת, וגם ספקים מסביב פחות זמינים בשבת.
לצפיה ב-'לא מקצר באופן משמעותי?'
לא מקצר באופן משמעותי?
19/11/2019 | 17:11
7
80
השבתה בשבת של העבודות גורעת לפחות 30 שעות כל שבוע שזה בערך 25%.
יש גם אלמנט של הגברת היעילות בעבודה רציפה שלא כוללת זמן התארגנות וקיפול כל שבוע.
גם אם נישאר רק עם 25%. זה מקצר את העבודות מ6 שבועות ל4.5
כסף? אתה רציני? מה חשוב הכסף? אתה מודע לעלות של שבוע מיותר של השבתת קו רכבת?

נראה לי שאתה מנסה להסוות טיעונים רוחניים מעולם החברים הדמיוניים בהמצאה של טיעונים מצוצים מהאצבע.
לצפיה ב-'אתה יודע מה היה באמת מקצר את תקופת העבודה?'
אתה יודע מה היה באמת מקצר את תקופת העבודה?
19/11/2019 | 18:51
4
97
תביעה על כל הסכום של המכרז של החברה הספרדית וחקירה פלילית נגד כל מנהליה שלקחו חלק במכרז.
וכמובן איסור מוחלט על השתתפות החברה בכל מכרזים ממשלתיים לתקופה של עשור.
יש לי הרגשה שמייד אחרי צעדים כאלה, פתאום תגלה באופ מפתיע שיש לחברה הרבה יותר פועלים ומהנדסים ושהיא מסוגלת לעבוד בקצב הרבה יותר גבוה
נדמה לי שמדובר בחברה שלקחה חלק במכרז שלא בתום לב ולא התכוונה לעמוד בתנאיו (כולל לוחות הזמנים) מלכתחילה.
אבל היי רצו חברה "אירופאית" אז קיבלו "איכות אירופאית"

ולעניין חלק השני של התגובה שלך, אני מקווה שאתה בז במידה זהה לכל מהנדסי החברה הספרדים שלקחו לעצמם שבועות ערוכים של חופשה בתקופת חגי החורף הנוצריים.
אתה בוודאי לא מתנגד, לפטר לאלתר כל עובד ספרדי שעשה זאת?
אגב אני די בטוח שגם השנה הסיפור יחזור ותראה את כל המהנדסים נעלמים להם ממחוזותינו לכמה שבועות בסביבות קריסטמס.

לצפיה ב-'אני רותח על החברה הספרדית הזו בדיוק כמוך'
אני רותח על החברה הספרדית הזו בדיוק כמוך
19/11/2019 | 19:01
1
85
בדיעבד, אם היו תובעים להם את הצורה ומבריחים אותם מכאן, למרות שהיה צורך בצעדים דרסטיים להחלפת זכיין - הקו מירושלים לתל אביב כבר היה פועל היום.

אני מצפה מחברה תשתיות בינלאומית שתעבוד כל השנה ותדאג לתחלופת צוותים רציפה בלי קישקושים של סייסטה וחגים.

לצפיה ב-''
19/11/2019 | 19:19
12
לצפיה ב-'קריסטמס'
קריסטמס
20/11/2019 | 09:19
16
נראה לי שעצירת העבודות לשבועיים ב'חנוכה' זה בדיוק בגלל חופשת קריסטמס/ראש השנה הלועזית
לצפיה ב-'אם היו מביאים את הגרמנים או הצרפתים זה לא היה קורה'
אם היו מביאים את הגרמנים או הצרפתים זה לא היה קורה
20/11/2019 | 11:12
17
סימנס ואלסטום לא מושלמות אבל היו עושים את זה הרבה יותר מהר. אני חושב שהמחדל עם הקבלן הזה צריך גם חקירה של מבקר המדינה, גם ועדת חקירה ממשלתית וגם חקירה משטרתית. החקירה הפלילית צריכה להיות לא רק על אנשי SEMI אלא גם על אנשי רכבת ישראל שבחרו את הקבלן הזוועתי הזה, ועל משרדי התחבורה והאוצר שלא עצרו את המחדל הרבה יותר מוקדם. בכל תחום אחר אם קבלן היה מתנהג ככה היו מזמן קונסים לו את הצורה ושולחים אותו לעאזזל.

וגם, במקום פשרה עם אלסטום בבית המשפט היו צריכים לתת למשפט להתנהל ולתת לאלסטום להוכיח שהזכייה של SEMI הייתה לא חוקית.

אתם מבינים שגם היום, לSEMI אין את הפתרונות לכל מקטע מראש, והם מבינים כמה מסובך להתקין את העמודים בחלק מהמקטעים רק כשהם מגיעים לעבוד עליהם, ואז צריכים אישור מהות"ל! זה אבסורד! אם זה היה מתנהל כמו שצריך, היו צריכים למדוד ולבדוק הכל מראש, לתכנן הכל, לקבל אישור להכל, ואז לרוץ עם העבודות. לא לחכות כל פעם שהמהנדסים ישברו את הראש על פתרונות מותאמים אישית.
מזכיר גם ש SEMI אמרו לרכבת ישראל בעבר "אנחנו רק קבלן ביצוע לא ידענו שאנחנו צריכים גם לתכנן". היה צריך לזרוק אותם מכל המדרגות כבר אז.
לצפיה ב-'כשעובדים בשבת תמיד העבודה תהיה יותר איטית'
כשעובדים בשבת תמיד העבודה תהיה יותר איטית
20/11/2019 | 13:02
1
6
כי שרשרשת האספקה לא עובדת בחלקה, ולכן אין הרבה תועלת בעבודה בשבת.
נניח נגרם נזק לתשתית חיצונית, אי אפשר להתקדם, וגם הטכנאים של בעלי התשתית לא זמינים כדי לתקן את התשתית שנפגעה.
לצפיה ב-'לא צריך שום "שרשרת אספקה" בשבת'
לא צריך שום "שרשרת אספקה" בשבת
20/11/2019 | 13:27
דואגים שכל העמודים והברגים יהיו מוכנים כבר מיום שישי. בטון אין בעיה להשיג בשבת. עבודה על חשמול רכבת לא מצריכה אספקה בלתי נגמרת של חומרים כמו יציקה של תחנה תת קרקעית או חפירה של מנהרות עם TBM. זה סה"כ לקדוח, לצקת בטון, להרכיב עמודים על היציקה, ולחבר את הכבלים. איזו שרשרת אספקה ואיזה נעליים?

גם "תשתית חיצונית" לא קיימת בעומק הקדיחה של יסודות עמודי החשמול. רק תשתית איתות של הרכבת. עוד לא קרה שנפגע כבל איתות במהלך עבודות החשמול, וגם אם כן אין בעיה להקפיץ טכנאים שיתקנו אותו בזמן. מה, אם טרקטור חקלאי פוגע בטעות בתשתית איתות בסופ"ש, לא מתקנים? בטח שמתקנים.

אתה בא מראש עם אנטי לעבודות בשבת ואז ממציא תירוצים למה לאסור על העבודות בשבת שמאשרים את ה bias הקודם שלך, בלי להתחשב במציאות. בחו"ל אגב עבודות תחזוקה בד"כ קורות בסופי שבוע.
לצפיה ב-'"עוד ציין כי הרב קו יכנס לפעולה באזור יהודה ושומרון מחודש'
"עוד ציין כי הרב קו יכנס לפעולה באזור יהודה ושומרון מחודש
18/11/2019 | 20:45
2
156
ינואר הקרוב."

מה הכוונה, רב-קו ממילא פועל שם עם תקופתיים וכרטיסיות. האם זה אומר שכל הכרטיסיות סוף סוף יבוטלו?

לצפיה ב-'סיום התלות במזומן'
סיום התלות במזומן
18/11/2019 | 20:50
1
124
כיום, למעט בעלי הסדרים יומיים שבועיים וכדומה.
כל הנוסעים באשכולות הממוגנים, משלמים במזומן עבור הנסיעה שלהם.
כדאי להבין כמה התעסקות בכסף זה עבור אוטובוס מלא, ואין אפשרות לערך צבור.
לצפיה ב-'אבל גם היום לא חייב מזומן אם טענת את הכרטיסייה הנכונה'
אבל גם היום לא חייב מזומן אם טענת את הכרטיסייה הנכונה
18/11/2019 | 21:12
109
אם ציבור הנוסעים יוכרח לטעון תקופתיים וכרטיסיות כאשר רוב הנוסעים לא בקיאים בכל הנושאים של איזה קוד מחיר צריך, זה יוצר בלאגן גדול יותר מהתעסקות בכסף.

יש לציין שאפיקים מחקה מהאתר שלה כל אזכור לכרטיסיות האלו

אז זהו? ביטול הנחת ממוגן וכניסת ערך צבור? או יצירת מערכת קודי מחיר מיוחדת לאפשור הנחת ממוגן גם מערך צבור?
לצפיה ב-'סמוטריץ: והפעם במסר שלילי ומרומז לרשויות שיפעילו תחבורה בשבת'
סמוטריץ: והפעם במסר שלילי ומרומז לרשויות שיפעילו תחבורה בשבת
20/11/2019 | 00:49
1
92
מסתבר שבשבוע שעבר התקיים כנס של "השדולה להגנת השבת" שלא זכה לתהודה רבה, אבל עם נאום של סמוטריץ וחלקו צוטט בדה מרקר.
הציטוט המלא ונוספים בלינק
"עיקר העשייה צריכה להיות... בעשיית טוב. ...ובמקרים שבהם צריך להפעיל מנופים - לא צריך להיבהל מלהפעיל אותם. איפה שיש לנו יכולות רשמיות וחוקיות, אנו צריכים להשתמש בהן בלי לחשוש."

"כשיש לכך הצדקה, מותר להשתמש בכוח הפוליטי שיש לנו, והמבין יבין..."

מעניין איך סיקור הכנס "ברח" לnews1, למרות שהם מקפידים לסקר כול פרט ופרט שולי בנושא.
לצפיה ב-'למה סתם להעליל?'
למה סתם להעליל?
20/11/2019 | 11:37
19
דבריו של שר התחבורה נאמרו ב-4.11 והובאו אצלנו ב-News1 בהרחבה.
השאלה שלך צריכה להיות על כתב דה-מרקר חגי עמית, שהביא את הדיווח באיחור של 16 ימים.
לא יזיק מדי פעם לבדוק את העובדות לפני שמלגלגים.
לצפיה ב-'נרכשו קטרים דואליים (דיזל-חשמל וחשמל)'
נרכשו קטרים דואליים (דיזל-חשמל וחשמל)
19/11/2019 | 14:20
2
116
מחברת סטאדלר (מאותו מפעל שייצר את הקטרים של הרכבת שנרכשו בעשורים האחרונים). הדגם הוא יורו-דואל.

קישור:

https://bit.ly/2O36WwK

לצפיה ב-'מעניין, תודה'
מעניין, תודה
19/11/2019 | 16:57
28
לצפיה ב-'לפי ויקיפדיה לא מדובר בדגם פופולרי במיוחד'
לפי ויקיפדיה לא מדובר בדגם פופולרי במיוחד
20/11/2019 | 11:19
15
רק 10 קטרים כאלו בבריטניה, 10 בגרמניה, ו־50 בדרום אפריקה. אולי מאז שעדכנו את הערך היו עוד אבל לפי הכמויות במסמך הזה נראה שישראל הולכת להיות מקום שני בעולם בקטגוריית "מדינות שיש בהם קטרים כאלו".

אני גם תוהה על האספקט הבטיחותי, רשות הכבאות תהיה פתאום בסדר עם להכניס קטר דיזל למנהרות לירושלים?

בכל מקרה די עצוב שהגענו לכאן ושפרויקט החשמול מתקדם לאט יותר מהרכבת התחתית של תל אביב. (מה יהיה קודם? חשמול של כל הקו הראשי של רכבת ישראל, או מטרו?)
לצפיה ב-'פורסמו מספרי קווי השבת'
פורסמו מספרי קווי השבת
16/11/2019 | 14:46
25
343
ששת הקווים ישרתו את תל אביב, גבעתיים, קריית אונו ורמת השרון ואף יאפשרו לערים נוספות להתחבר בהמשך. הקווים ממוספרים 705-710 ואף יאפשרו קישוריות ביניהם כאשר כל הקווים עוברים במרכז תל אביב:
קו 705, הקו הירוק - גבעתיים (כצנלסון, ויצמן והמאבק) ויפו (יפו ג', יפו ד' ולכל אורך יפת).
קו 706, הקו האדום - רמת השרון (דרך ראשונים, מורשה), עבר הירקון המערבי (רמת אביב, שדרות קק"ל) וצפון יפו (נמל).
קו 707, הקו הסגול - רמת השרון (סוקולוב), עבר הירקון המזרחי (בני אפריים) פלורנטין (סלמה) וצפון יפו (נמל).
קו 708, הקו הכחול - דרום העיר (שפירא, תל כביר) ועבר הירקון המזרחי (ראול ולנברג, הדר יוסף) .
קו 709, הקו הכתום - מזרח העיר (משה דיין, חיים בר לב) ועבר הירקון המערבי (לוי אשכול).
קו 710, הקו הורוד - קריית אונו (שלמה המלך, לוי אשכול) ומזרח העיר (אלוף שדה, דרך השלום, משה דיין).
לצפיה ב-'וכתבה בנושא'
וכתבה בנושא
16/11/2019 | 15:54
9
169
לצפיה ב-'ואת כולן על מפה אחת?'
ואת כולן על מפה אחת?
17/11/2019 | 02:01
8
131
כן, Ccyclist כבר פירסם כזו, אך זו לא בקנה מידה מספיק וללא ציון תחנות
באיזו אפליקציה התמונות האלו, לא מוצא את זה על גוגל מפות / GTFS
לצפיה ב-'בגלל הזום יהיה קשה להצליב את הכל'
בגלל הזום יהיה קשה להצליב את הכל
17/11/2019 | 02:59
82
המפות הרשמיות מבוססות על זום לקנה מידה שונה לכל קו לפי מה שנכנס במסגרת. לשלב אותן על בסיס המפות יצריך החזרה לקנה מידה אחיד ויצירת שדה אחד על בסיס כל הקצוות. כמו כן אי אפשר פשוט להעתיק את הקווים המיוצגים עם התחנות כי זה ייצור עובי. אני לא חושב שיש לי מספיק סבלנות ליצור מפה משותפת עם עשרות תחנות שונות בכל קו. יכול להיות ששווה להדגיש את תחנות ההחלפה בגירסאת הרשת שיצרתי.

כמו כן - הקו הסגול מיוצג ככזה שמגיע למרכז הרצליה בלבד ולא למרינה, ואחד הקווים החליף צבע לוורוד.
לצפיה ב-'לא כולם במפה אחת, אבל מפה לכל קו ופירוט מדוייק של התחנות'
לא כולם במפה אחת, אבל מפה לכל קו ופירוט מדוייק של התחנות
17/11/2019 | 07:46
5
92
לצפיה ב-'מפה עם אזורים שלא ישורתו על ידי הקווים'
מפה עם אזורים שלא ישורתו על ידי הקווים
17/11/2019 | 11:08
4
218
הקווים לפי אפליקציית 'אוטובוס קרוב', עם אזורים במרחק מעל 450 מ' אווירי מהקווים. לא ציינתי תחנות.

לצפיה ב-'אהבתי של 2 הבניינים בשבזי שרחוקים מידי (:'
אהבתי של 2 הבניינים בשבזי שרחוקים מידי (:
17/11/2019 | 11:50
3
111
נראה בגוש דן הקרוב בעיקר חסר בחולון ורמת גן
לצפיה ב-'גם הקו לקריית אונו לא עוצר בשטח רמת גן'
גם הקו לקריית אונו לא עוצר בשטח רמת גן
17/11/2019 | 11:59
2
93
בלי עצירה באלוף שדה/הירדן, כי רמת גן לא הסכימו להצטרף.

לטענת ynet הסיבה היא שכרמל שאמה כועס על העיריות האחרות שלא הסכימו לקרוא למיזם "סבבוס" ולתת לשאמה קרדיט
לצפיה ב-'תושבי רמת חן זוכים מן ההפקר'
תושבי רמת חן זוכים מן ההפקר
17/11/2019 | 12:56
37
לצפיה ב-'אם טמקא טענו משהו סימן שזה נכון...'
אם טמקא טענו משהו סימן שזה נכון...
19/11/2019 | 17:36
26
הסיפור האמיתי הוא שעיריית רמת גן הוציאה את הסכום המקסימלי המותר בחוק לפיילוט ללא מכרז וסיימה את השירות מזמן, הרבה לפני היוזמה של עיריית תל אביב. הסבבוס יחזור ב 31.12.
לצפיה ב-'אוטובוס קרוב!'
אוטובוס קרוב!
17/11/2019 | 11:44
118
אפשר לראות שם את כל הקווים האלו, צריך לחפש את מספר הקו בחיפוש.

זה לא בGTFS כי זה לא רשמי של משרד התחבורה. הייתי מקווה שעיריית ת"א היו מפרסמים GTFS משלהם אבל כנראה שבמקום זה פשוט פנו לאפליקציות הפופולריות ונתנו להם מסלולים + לו"ז
לצפיה ב-'איזה יופי, משחרר חצי מיליון נוסעים מסגר'
איזה יופי, משחרר חצי מיליון נוסעים מסגר
17/11/2019 | 10:57
96
וגם טוב לתל אביב.
לצפיה ב-'חסר לי חיבור נוח לתחנה המרכזית החדשה עבור מוניות שירות'
חסר לי חיבור נוח לתחנה המרכזית החדשה עבור מוניות שירות
17/11/2019 | 13:20
85
מוניות שירות ליעדים בין עירוניים מתחילות בתחמ"ת, אבל אין קו שעובר שם, והקו הכחול הוא על גבול מרחק השירות הסביר משם.
אבל לפחות יש 3 קווים שעוברים בנמל תל אביב.
לצפיה ב-'כתבה מטמקא ובקשה שתתעדו את ההפעלה'
כתבה מטמקא ובקשה שתתעדו את ההפעלה
17/11/2019 | 14:15
2
97

אני מקווה שההפעלה תצא לפועל ללא בעיות ושחברי הפורום בגוש דן יתעדו את ההפעלה.

אני מקווה שכמות הממתינים תכריח את מפעילי המערכת להכפיל ואף לשלש את תדירות המיניבוסים (ואף לשדרגם לאוטובוסים) עד לקיץ.

כירושלמי לשעבר הלוקאל פטריוטיות שלי היא לירושלים, אבל יהיה טוב להעביר את תרומת הסתיו הצנועה שלי לשבוס אחרי הניצחון הגדול בגוש דן, שתהיה תישראל תח"צ בשבת גם בתל אביב וגם בחיפה ושיהיה קשה יותר לתרץ היעדר שירות בירושלים.
לצפיה ב-'מבטיח לתעד - בכפוף למזג האוויר בשבת הבאה "השבת הגדולה"'
מבטיח לתעד - בכפוף למזג האוויר בשבת הבאה "השבת הגדולה"
17/11/2019 | 14:18
30
לצפיה ב-'מתכנן נסיעת מבחן מתועדת בשבת הקרובה!'
מתכנן נסיעת מבחן מתועדת בשבת הקרובה!
17/11/2019 | 16:39
30
לצפיה ב-'כן ירבו מעבר לגוש דן '
כן ירבו מעבר לגוש דן
17/11/2019 | 15:47
31
לצפיה ב-'עוד כתבה מהיום: "נעים בסופש"'
עוד כתבה מהיום: "נעים בסופש"
18/11/2019 | 15:41
60

שם הנבחר לפרויקט הוא "נעים בסופ"ש". שישה קווים שונים של אוטובוסים בני 19 מקומות יעברו בין ארבעת הערים ויעצרו ביותר מ-500 תחנות במרכזי הערים והשכונות השונות, תוך התחשבות באזורים מסורתיים ושומרי שבת. האוטובוסים יפעלו בימי שישי בין השעות 02:00-18:00 ובימי שבת בין 17:00-09:00.

האוטובוסים יצאו מדי חצי שעה מלבד הקו מקריית אונו שייצא בכל שעה עגולה. הרשויות הודיעו כי כל מיניבוס שלישי (קרי - פעם בשעה וחצי) יהיה מונגש, ונוסעים בעלי מוגבלויות שיתעניינו בשירות יוכלו להודיע על כך לפחות שעתיים מראש למוקד הטלפונים על-מנת לשמור מקום.

המסלולים יתבססו על נגישות טובה ותדירה אל מרכזי הערים ובין השכונות תוך התחשבות באזורים שומרי שבת. הקו הירוק, שמספרו יהיה 705, יחבר בין תל אביב לגבעתיים, הקו האדום (706) ייסע מרמת השרון לתל אביב, והקו הסגול (707) לכיוון ההפוך. הקו הכחול (708) והכתום (709) יפעלו בתחומי תל אביב והקו הוורוד (810) יחבר בין קריית אונו לתל אביב דרך רחוב אלוף שדה ברמת גן.

המיניבוסים והתחנות יהיו ממותגים וניתנים לזיהוי בקלות, ויכללו את מפות הקווים בתחנות הייעודיות. עיריית תל אביב ציינה כי ייתכן שינוי בתדירות ובשעות המיניבוסים בהתאם לצרכים התפעוליים. בסוף השבוע יושק אתר ייעודי עם כל המידע הרלוונטי להיסעים, ובשלב הראשוני יהיה ניתן לעקוב אחר מיקום המיניבוסים בזמן אמת באמצעות האפליקציה "אוטובוס קרוב". מוקד שירות הלקוחות יפעל במהלך שעות הפעילות של המיניבוסים, ובימות השבוע הטיפול ייעשה דרך האתר והמוקדים העירוניים. את המערך תפעיל חברת "מוניות קווי שירות 5,4 בע"מ", שזכתה במכרז של הרשויות.

לצפיה ב-'מפה רשמית, כל הקווים , כל התחנות במפה אחת'
מפה רשמית, כל הקווים , כל התחנות במפה אחת
18/11/2019 | 23:18
1
75
לצפיה ב-'מרגש! קצת חבל שזה לא בקיץ, הייתה יכולה להיות יותר היענות'
מרגש! קצת חבל שזה לא בקיץ, הייתה יכולה להיות יותר היענות
19/11/2019 | 14:28
25
לצפיה ב-'גם שוהם מצטרפת חלקית לפרויקט החל מ 1.1.2010'
גם שוהם מצטרפת חלקית לפרויקט החל מ 1.1.2010
19/11/2019 | 14:36
60
החל מה 1.1.2020 לא צריך ׳נהג תורן׳ כדי לבלות בשישי בת״א!
פרוייקט ״נעים בסופ"ש״ מגיע לשוהם - במסגרתו תפעל בשוהם תחבורה חינמית לתל-אביב בסופי השבוע במסגרת רשת השאטלים של אזור מטרופולין ת״א.
הודות לשיתוף פעולה אליו הגענו עם עיריית תל-אביב ושותפים נוספים (תודה ל מיטל להבי - Meital Lehavi, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק התחבורה) - בכל שישי בערב יצאו משוהם שלוש נסיעות לתל אביב ובחזרה, ובהמשך השנה יתווספו נסיעות במהלך יום השבת.
הנסיעות ייצאו משוהם, יסעו לאורך כביש 461 ויגיעו עד למרכז תל אביב. משם יוכלו הנוסעים להמשיך לכל רחבי העיר, לגבעתיים, לקרית אונו ולרמת השרון.
זו בשורה אמיתית לחיילות וחיילים, סטודנטים ולצעירים, שיוכלו לצאת לבלות בצורה בטוחה ונגישה גם בסוף השבוע.
לצפיה ב-'חולדאי טוען שהונו אותו על מוניות שירות בשבת'
חולדאי טוען שהונו אותו על מוניות שירות בשבת
19/11/2019 | 17:51
3
65
" ניהלתי משא ומתן ארוך עם משרד התחבורה על שבעה קווי מוניות שירות, והתברר לי שהונו אותי".

מעניין כי לא רק בתל אביב דובר על תוספת מסלולי מוניות שירות.
לצפיה ב-'עשרות קווים ברחבי המדינה'
עשרות קווים ברחבי המדינה
20/11/2019 | 09:27
2
23
עשרות קווים היו מתוכננים לצאת למכרז ברחבי המדינה. הונו את כולנו, כולל אותי שטרחתי לשרטט את כולם )-:
עוד הצלחה מסחררת של ישראל כץ.
לצפיה ב-'רגע, אז הם לא יוצאים למכרז?'
רגע, אז הם לא יוצאים למכרז?
20/11/2019 | 11:05
1
9
לצפיה ב-'דחו את רוב המכרזים ל-31 לדצמבר 2020'
דחו את רוב המכרזים ל-31 לדצמבר 2020
20/11/2019 | 12:47
9
'במשרד התחבורה סיכמו את הבשורה בהבטחה שבקרוב יגיע עוד סבב של מכרזים שצפוי "להתפרסם בחודשים הקרובים". אולם תזכיר חוק שהופץ בשבוע החולף בין משרדי הממשלה מגלה מציאות אחרת לחלוטין. הכותרת היבשה של התזכיר היא "הצעת חוק לתיקון חוק לתיקון פקודת התעבורה", אבל כשצוללים פנימה מגלים שהמדינה לא הספיקה להוציא להליכי מכרז כ־14 אשכולות שונים. והשורה התחתונה: "מוצע לדחות את המועד (של המכרזים, ל"ג) בשנה אחת ועד ל־31 בדצמבר 2020", בנימוק ש"יתאפשר המשך שירות של קווי שירות במוניות במקומות בהם לא תתחיל עדיין הפעלת קווים על ידי הזוכים בהליכים התחרותיים".'
לצפיה ב-'שינוי צד הקטר וקרון הניהוג ברכבות ירושלים חשמליות (או חלקן)'
שינוי צד הקטר וקרון הניהוג ברכבות ירושלים חשמליות (או חלקן)
19/11/2019 | 09:32
4
114
שלום,

שמתי לב בשבועות האחרונים שברכבות החשמליות לירושלים (או חלקן) הקטר "עבר" לצד הצפוני (צד תל אביב), בניגוד למה שמקובל בד"כ בכל הארץ ברכבות קומתיים, ומה שהיה עד לאחרונה גם ברכבות אל ומירושלים.
גם ברכבות הניסוי שראיתי אתמול בהגנה הקטר היה בצד צפון.

יש למישהו/י מידע מה הסיבה לכך?

בעבר דומני שנכתב שהסיבה לכך שברכבות הקומתיים הקטר בצד הדרומי, זה כיון שרוצים אחידות במיקום הקרון השמור (צד צפון), ובקומתיים מיעדים לשמורים את מחצית קרון הניהוג, ולכן הוא ממוקם בצד צפון
לעומת זה בסימנס ובמודו מקצים קרון שלם חד קומתי לשמורים והוא צמוד לקטר ולכן הקטר בצד צפון

לצפיה ב-'אם תהיה תקלה בעת הניסויים, צורך לגרור את הרכבת דרומה בדיזל'
אם תהיה תקלה בעת הניסויים, צורך לגרור את הרכבת דרומה בדיזל
19/11/2019 | 09:47
86
הרכבת מורידה נוסעים בנתב"ג וממשיכה במקטע הניסויים עד ההגנה.
לצפיה ב-'לא יודע אם זו הסיבה אבל מבחינת יעילות בקו הזה מיקום ״צפון״'
לא יודע אם זו הסיבה אבל מבחינת יעילות בקו הזה מיקום ״צפון״
19/11/2019 | 13:32
2
73
הוא עדיף.

יותר יעיל שהקטר ידחוף את הרכבת במעלה ההר מאשר יגרור אותה, וגם מבחינת בלימה בכיוון השני אני מניח שהתצורה הזו עדיפה.

כבר מהתחלת הקו תהיתי מדוע לא תפעלו אותו בתצורה הזו.

לצפיה ב-'לגבי בלימה - חשבתי שהבלימה מתבצעת לכל אורך הרכבת'
לגבי בלימה - חשבתי שהבלימה מתבצעת לכל אורך הרכבת
19/11/2019 | 14:05
1
27
לצפיה ב-'כן, אבל לקטר יש יותר אמצעי בלימה מאשר לקרונות'
כן, אבל לקטר יש יותר אמצעי בלימה מאשר לקרונות
19/11/2019 | 14:21
29
לצפיה ב-'נסיעות מבחן לרכבת חשמלית עד ההגנה'
נסיעות מבחן לרכבת חשמלית עד ההגנה
17/11/2019 | 07:14
9
206
הרכבת התחילה בנסיעות מבחן ליליות של רכבת חשמלית במקטע נתב"ג הגנה.

לצפיה ב-'אני חשבתי שנסיעות המבחן ידמו את המשך הנסיעה של הרכבת המגיעה '
אני חשבתי שנסיעות המבחן ידמו את המשך הנסיעה של הרכבת המגיעה
17/11/2019 | 16:07
3
164
מירושלים עד נתב"ג הלאה (ללא נוסעים) עד תחנת ההגנה.
בין היתר כדי לבדוק איך לוחות הזמנים מתואמים עם שאר הרכבות העוברות ברצועת האיילון.
כעת אני מבין שהבדיקות ייעשו בלילה בזמן שהמסילות אינן פעילות
לצפיה ב-'לא בטוח '
לא בטוח
17/11/2019 | 16:56
1
130
הייתה הודעה מרכבת ישראל שאסור לעלות לרכבת החשמלית בתחנת ההגנה כרגע, ושינו את הלו"ז של הרכבות לנתב"ג כדי להתאים לרכבות החדשות להגנה. אני חושב שיהיו לפחות כמה נסיעות מבחן בזמן עם הרכבות האחרות

אבל לא צריך באמת "לבדוק" לוחות זמנים

לצפיה ב-'כן, כמובן שניתן לבצע סימולציות ל"בדיקת" לוחות זמנים'
כן, כמובן שניתן לבצע סימולציות ל"בדיקת" לוחות זמנים
17/11/2019 | 17:36
120
אבל בכל זאת, לבדוק את הרכבות נוסעות ממש על פי הלו"ז זה לא בדיוק כמו להסיע את הרכבות בשתיים בלילה.
לצפיה ב-'סביר להניח שנסיעות המבחן הן בעיקר כדי לוודא שהתשתית תקינה,'
סביר להניח שנסיעות המבחן הן בעיקר כדי לוודא שהתשתית תקינה,
18/11/2019 | 01:07
81
ואני לא אתפלא אם מבצעים גם בדיקות שמדמות מצבי קיצון (לדוגמה עצירת חירום) ולא רק הפעלה סטנדרטית. הגיוני יותר לעשות את נסיעות המבחן בלילה- גם כי יכול להיות שאת חלק מהבדיקות פשוט אי אפשר לעשות ביום בלי להפריע לתנועת הרכבות וגם כדי שאם תקרה תקלה לא מתוכננת, עדיף שהיא תתרחש בלילה כדי לצמצם למינימום את ההפרעה.
לבדוק שהלו"ז עובד? בשלב הזה אני בטוח שבר"י יודעים לא רע איך לבנות לו"ז כמו שצריך. בדיקה שזמני הנסיעה המדוייקים זהים למה שתוכנן אפשר לעשות גם מחוץ לשעות הפעילות.
לצפיה ב-'מדובר בנסיעות סדירות בכל שעות היום'
מדובר בנסיעות סדירות בכל שעות היום
18/11/2019 | 07:50
4
102
הרכבת מירושלים מורידה את כל הנוסעים וממשיכה עד להגנה, ממתינה שם עד לשעת היציאה בלו"ז שלה, נוסעת לנתב"ג, מעלה שם נוסעים וממשיכה לירושלים. לוחות הזמנים השתנו בצורה מזערית כדי להתאים לדפוס הפעולה החדש, והרכבות לירושלים יוצאות כעת מרציף 1 בנתב"ג במקום מרציף 2.

אתמול בערב כבר הרכבות נסעו בתצורה המתוארת, והבוקר בשעה 7:05 נצפתה הרכבת החשמלית בתחנה התפעולית מדרום לתחנת ההגנה נוסעת לכיוון התחנה.
לצפיה ב-'האמת שכולם כאן צודקים'
האמת שכולם כאן צודקים
18/11/2019 | 17:19
3
81
גם Darkshadow שמדבר על בדיקות במצבי קיצון שעדיף לעשות בלילה וגם "קול קורא" שמדבר על בדיקות שהכל מסתכרן טוב, שאולי באמת הן הבדיקות האחרונות ממש לפני ההפעלה התפעולית בקרוב.
בכל מקרה, שיהיה בשעה טובה, ונראה כבר בקרוב קפיצה דרמתית בנסועה לירושלים מתל אביב.
מעניין איך ייפרסו הנסיעות מנתב"ג לת"א שהרי יש שתי נסעות המגיעות מירושלים ועוד שתיים שמגיעות ממודיעין.  אם הצליחו לפזר אותן במרווחים של רבע שעה, זה יהיה אופטימלי לנוסעים
לצפיה ב-'אפשר לנסות "להלביש" את הנסיעות על הלוז הקיים'
אפשר לנסות "להלביש" את הנסיעות על הלוז הקיים
19/11/2019 | 06:50
1
58
למשל -
כיום, מההגנה לנתבג יוצאות רכבות כל XX:09 ו-XX:39, ולוקח להן 10 דקות.
אם נניח שהשינויים בלוז הם אכן לקראת ההפעלה, ויהיו בהתאם, ושמשך הנסיעה יהיה דומה (אולי דקה-שתיים פחות) אפשר להניח שהרכבות מתל אביב ההגנה תצאנה בשעות XX:21, XX:52 בקירוב.
כך שאין מרווחים מדויקים של 15 דק, אבל קרובים לכך - 12 דקות, 18 דקות, 13 דקות ו-17 דקות.
אם הרכבת החשמלית תיסע מעט מהר יותר, יכול להיות שזה יתאזן.
לצפיה ב-'אכן הגיוני שישתמשו בסלוטים קיימים'
אכן הגיוני שישתמשו בסלוטים קיימים
19/11/2019 | 11:43
45
במערכת רב קווית על זוג מסילות אי אפשר לפזר נסיעות ליעד מסויים בצורה מדוייקת של כל 15 דקות.

קו הטמזלינק מברייטון ללונדון התנהל בשעתו בצורה מעצבנת של פער בן 25 דקות ואז שתי רכבות 5 דקות האחת מהשניה. הסיבה לכך היתה שהרכבת השניה היתה איטית ועצרה ביותר תחנות ביניים. בארץ יש שירות מהיר ואיטי בקו לבאר שבע וכשיהיו יותר סלוטים בעידן המסילה הרביעית יתכן שזו תצורת שירות שתתאים לקו באר שבע דרך לוד.

טוב לראות את הקו מירושלים שלקח 20 שנה מתקרב לתל אביב. טוב גם שבמקום לעמוד כפיל לבן עד לחיבור לת"א הקו הזה חגג שנה בספטמבר.
לצפיה ב-'סביר שישאירו את אותו הלו"ז 10 דקות אחרי הרכבת מירושלים'
סביר שישאירו את אותו הלו"ז 10 דקות אחרי הרכבת מירושלים
19/11/2019 | 07:27
67
תחלוף בנתבג הרכבת ממודיעין. אחרת הם צריכים לשנות לוחות זמנים של קווים אחרים.
לצפיה ב-'תחנת הרכבת "ראשונים" - שאלה ?'
תחנת הרכבת "ראשונים" - שאלה ?
17/11/2019 | 16:13
3
172
מזה כשבועיים  (אולי קצת יותר) מבצעות עבודות עפר מדי יום במקטע המסילה הממוקם מזרחית לתחנת ראשונים בין הנתיבים של כביש 431.
האם משהו יודע מה מהות העבודות שם ?  זה נראה כאילו נערכים להוספת מסילה נוספת החל מתחנת ראשונים לכיוון תחנת באר יעקב.
אם כן, זה מאוד מוזר שהרי המקטע הזה מת מוות קליני מאז שהנוסעים נדרשים להחליף רכבת בלוד בכדי להגע לתל אביב.  הרכבות היוצאות מראשונים כמעט ריקות.
אם לא, האם זו סנונית ראשונה לעבודת על מסילת 431 ?
או שמדבור ב"סתם" עבודות עפר לא משמעותיות שרק אני נתתי להן משמעות מעבר למה שהן באמת.
לצפיה ב-'אלקטרה מבצעת את המקטע הראשון של מסילת 431'
אלקטרה מבצעת את המקטע הראשון של מסילת 431
18/11/2019 | 08:13
2
104
"המכרז של אלקטרה מתייחס לקטע שמתחנת הראשונים עד למחלף רמלה דרום. קטע באורך 2 ק"מ."
לצפיה ב-'משהו לא ברור לי במה שכתבת. המרחק מתחנת ראשונים ועד למיקום'
משהו לא ברור לי במה שכתבת. המרחק מתחנת ראשונים ועד למיקום
18/11/2019 | 17:12
1
79
העתידי של תחנת רמלה דרום הוא 7.5 ק"מ.
ומצד שני, המרחק מתחנת ראשונים ועד למחלף נס ציונה (חיבור לכביש 423 החדש) הוא בדיוק שני ק"מ (שם גם פחות או יותר מתבצע ההתפלגות של מסילות 431 העתידיות והמסילה הפעילה בין תחנת ראשונים לכיוון באר יעקב.
האם בעצם מה שאני מזהה בשטח זה עבודות רק על המקטע הראשון הזה מתוך כלל המקטע שבין תחנת ראשונים לרמלה דרום ?

לצפיה ב-'יכול להיות, ציטטתי מכתבה בגלובס'
יכול להיות, ציטטתי מכתבה בגלובס
19/11/2019 | 08:42
47
לצפיה ב-'הזזת קווי מטרו'
הזזת קווי מטרו
17/11/2019 | 12:33
22
317
שתי תכניות מטרו התקבלו בועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל).
שינויים בקו M2
- יש הזזה של הקו מקפלן לחשמונאים (שחור - הקו לפי פרסום קודם, בכתום הקו לפי הפרסום האחרון).
- ויתרו לגמרי על אופציה בבני ברק (בקודם השאירו את שתי האופציות).
- הקו בפתח תקווה עבר צפונה קצת לציר שנראה יותר מרכזי (לא מכיר את העיר).
- כנראה שויתרו על ראש העין, הקו נגמר בסירקין.
לינק למסמכים: http://mavat.moin.gov.il/MavatPS/Forms/SV4.aspx?ti...

לצפיה ב-'קו M1 דרום'
קו M1 דרום
17/11/2019 | 12:40
4
214
השינוי העיקרי בקו M1 דרום הוא הארכה עד לתחנת גני אביב של רכבת ישראל.
יש עוד שינויים גאומטריים, אבל רק בתנוחה ולא בתחנות ממה שאני ראיתי.

לצפיה ב-'עוד שינויים בM1 דרום - '
עוד שינויים בM1 דרום -
17/11/2019 | 15:29
3
134
נעשו כולם לבקשת עיריית חולון וגורמים נוספים בעיר.
1. שינוי ותיק כבר - הזזת התוואי של M1 לציר של מעפילים, אילת, ג'סי כהן, עם תחנת החלפה עם M3 ברח' אילת פינת יוספטל, 300 מטר מתחנת יוספטל של רכבת ישראל. כל האזור שם מיועד לפינוי בינוי עם יצירת מרחב מעורב שימושים.
(התוואי הקודם היה בקוגל ושנקר, עם חפיפה גבוהה לקו הירוק של הרכבת הקלה. תחנת ההחלפה המקורית בין שני קווי המטרו הייתה בגולדה פינת דוד אלעזר, נקודה "לא מעניינת", עם בנייני מגורים בלבד וללא מוקדי עניין להולכי רגל)

2. הוספת תחנה מתבקשת בתל גיבורים (למרגלות הפילבוקס)
לצפיה ב-'בציר הזה יהיו רק 2 תחנות? הפילבוקס ואילת / יוספטל?'
בציר הזה יהיו רק 2 תחנות? הפילבוקס ואילת / יוספטל?
17/11/2019 | 18:10
2
36
לצפיה ב-'אני לא בטוח על איזה ציר בדיוק אתה מדבר,'
אני לא בטוח על איזה ציר בדיוק אתה מדבר,
17/11/2019 | 21:58
1
57
אבל נראה שהתחנות בסביבה יהיו: צומת חולון (החלפה עם הקו הירוק), הפילבוקס, המעפילים/דב הוז, אילת/יוספטל (החלפה עם M3 ורכבת ישראל) ואז בגין/ברקת.
לפחות לפי התוכנית שפורסמה לפני כמה חודשים.
לצפיה ב-'על הציר הזה דברתי , תודה'
על הציר הזה דברתי , תודה
17/11/2019 | 22:41
49
הציר מעפילים + אילת, מהפילבוקס עד אילת/יוספטל.
אז תהיה לי תחנת מטרו ממש ליד הבית. יפה!!
לצפיה ב-'סקרן לקרוא את הפרוטוקולים והנימוקים לשינויים האלו'
סקרן לקרוא את הפרוטוקולים והנימוקים לשינויים האלו
17/11/2019 | 12:41
38
לצפיה ב-'הקישור שבור, באיזו תאריך הייתה הישיבה?'
הקישור שבור, באיזו תאריך הייתה הישיבה?
17/11/2019 | 13:03
1
43
לצפיה ב-'הישיבה היחידה שמתוארת שם היא מאפריל'
הישיבה היחידה שמתוארת שם היא מאפריל
17/11/2019 | 13:10
100
לצפיה ב-'מה הלינק למפת המאסטר ? '
מה הלינק למפת המאסטר ?
17/11/2019 | 17:42
4
90
תודה על העלאת השינויים והסיקור המפורט. בלינק שהעלת יש עשרות מסמכים, איזה מהם הוא המאסטר שמראה את כל הרשת ?

לצפיה ב-'אני לא חושב שיש כזה דבר כי כל קו מקודם כתת"ל אחר'
אני לא חושב שיש כזה דבר כי כל קו מקודם כתת"ל אחר
17/11/2019 | 19:55
2
38
לצפיה ב-'האם זה אומר שהכל ייגמר במצב חלם שבו כל קו מופעל על ידי מפעיל'
האם זה אומר שהכל ייגמר במצב חלם שבו כל קו מופעל על ידי מפעיל
18/11/2019 | 10:31
1
68
אחר במקום מפעיל אחיד להפעלת כל המערכת כפי שזה הולך בכל מדינה אחרת?
לצפיה ב-'לא'
לא
18/11/2019 | 12:10
54
אין קשר בין האפיקים התכנוניים שבהן מקודמות התוכניות לבין שיטת ההפעלה, זה נקבע הרבה אחרי שלב התכנון.

נת"ע רוצים שאת כל קווי הרק"ל יפעיל אותו זכיין. אני מאמין שהמצב יהיה זהה בקווי המטרו (אבל ייתכן שלא ייתנו אותם לזכיין של הרק"ל, אלא יביאו זכיין אחר. ואני בכלל חושב שהמפעילה צריכה להיות רשות התחבורה המטרופולינית)
לצפיה ב-'אין מאסטר, צירפתי את כולם בממ"ג carto'
אין מאסטר, צירפתי את כולם בממ"ג carto
18/11/2019 | 08:09
30
לצפיה ב-'יש גם M3'
יש גם M3
18/11/2019 | 09:10
124
https://bit.ly/2NYyfIy לינק לכל התת"לים, התכניות של המטרו הן די בתחילת הרשימה (תת"ל 101-103).
שינויים עיקריים שראיתי ב-M3 (בכחול - תחום התכנית באיטרציה הקודמת, בכתום, תחום התכנית החדשה):
  • הקו הוארך עד שכונת פארק הים החדשה בבת ים
  • הוסיפו את הדיפו, צמוד לכביש 4 ממזרח לחירייה
  • לא שינוי, אבל נחמד לראות את המסילה והתחנה בנתב"ג יחסית לתחנת ר"י והכניסה לטרמינל
  • שינויים בתחום קריית אונו ותל השומר, כולל במיקום התחנות (הוספה של תחנה בתחום קריית אונו, לבקשת העירייה)
  • הסטה מערבה של התוואי ליד ביילינסון
  • הסטה של התוואי בין פתח תקווה לדבורה הנביאה בתל אביב, כולל הזזה של תחנת רמת החייל (מתאר לעצמי שזה בשביל לא לעבור בבני ברק, אבל גם ישרת יותר טוב את שכונת 'נווה שרת מזרח' שמתוכננת מזרחית לאזור התעסוקה
  • את המקטע בין קרית שאול להרצליה עוד לא תכננו (חסר גם בכל התשריטים)
לצפיה ב-'תיקון טעות, שמרו על אופציה לבני ברק'
תיקון טעות, שמרו על אופציה לבני ברק
18/11/2019 | 09:20
74
בתוואי החדש השאירו את שתי האופציות
לצפיה ב-'החמצת החיבורים במערכת מדאיגה אותי.א.'
החמצת החיבורים במערכת מדאיגה אותי.א.
18/11/2019 | 13:43
6
87
יש דוגמאות רבות של החמצת תחנות מעבר וחיבורים פוטנציאליים בתוכנית. למשל: אי התמשקות בין M2 ו M3 מדרום לביילינסון בפתח תקווה, הירוק ו M1 מדרום לחולון, ואי המגע בין הסגול ל M2 בענף הצפון מזרחי של הקו הסגול.

זה נראה לי כמו חזרה מיותרת על טעויות שאני מכיר מלונדון (הפער בין Walthamstow ל Leytonstone בתחתית, קו צפון לונדון וחוסר הקישורית העגום שלו כי התחתית בדרך כלל נבנתה 500 מטר ומעלה מתחנותיו).

אל "תסבירו" לי על אוטובוסים, כמי שהתגורר 12 שנה בעיר עם מערכת מסילתית עירונית אני יכול לומר לכם שזו המערכת העיקרית שאנשים חיים לפיה ושבמצב כזה האוטובוסים הם אמצעי משלים "למייל האחרון" בלבד.

כמו כן אני חייב לציין את חשיבות המרכזים המשניים בטבעת השניה, ואת חשיבות הגישה המסילתית הרב כיוונית אליהם. נקודות ההתמשקות של ענפי M1, ענפי הקו הירוק והסגול ונקודות המפגש בין M2 לשאר הקווים יקבלו חשיבות של מע"ר משני לכל המקומות שיהיו נגישים אליהם תוך 15 דקות או 7 תחנות. ככל שיש יותר קישוריות כך יש יותר פוטנציאל לנסיעות נגד הכיוון העיקרי למרכז העיר ויותר כוח כלכלי למרכזים המשניים.

הדבר החיובי במערכת שנבנית מאוחר הוא היכולת ללמוד מטעויות של מערכות אחרות.
לצפיה ב-'יש ממשקים'
יש ממשקים
18/11/2019 | 16:39
5
98
יש לך ממשק של M2, M3 וסגול בתחנת כפר גנים.
איפה מדרום לחולון אתה רוצה ממשק בין הירוק ל-M1? יש לך שני ממשקים ביניהם, בצומת חולון, ובצומת של ברקת/בגין. אולי אתה מתכוון לממשק בין השלוחה המזרחית של הירוק והשלוחה המזרחית של M1 בראשון לציון?

לצפיה ב-'כן, אני מתכוון לממשק דרום מזרחי.'
כן, אני מתכוון לממשק דרום מזרחי.
18/11/2019 | 19:03
4
42
ברשת מפותחת צריך לשאוף שכל קצה יתחבר למשהו אחר כדי לאפשר תנועה רב כיוונית.

הייתי ממשיך אותה לתחנת המטרו בכביש 412 ואם היה אפשר הייתי שוקל אם כדאי שהיא (או קו המשך מקומי) תמשיך לראשונים אם המטרו מפספס את האזור.

לצפיה ב-'אכן נשמע כמו חיבור מתבקש, לפחות עד התחנה על 412.'
אכן נשמע כמו חיבור מתבקש, לפחות עד התחנה על 412.
18/11/2019 | 20:18
3
38
לגבי המשך עד הראשונים- יש לי הרגשה שנת"ע נמנעת מלהאריך את הקו הירוק באופן משמעותי כי הוא גם ככה קו מאוד ארוך עם המון תחנות.
לצפיה ב-'אפשר ללמוד ממדריד ולפצל אורכים.'
אפשר ללמוד ממדריד ולפצל אורכים.
19/11/2019 | 03:45
38
בקווים 7, 9, 10 של המטרו של מדריד יש קטיעה של הקו בתחנות מעבר. הקטע שמעבר למטרו הרגיל מקבל שם שונה כמו Metro Norte, Metro Este ונחשב לאזור שונה. בלונדון היה משהו דומה עם קטע Epping - Ongar של הקו המרכזי (כיום רכבת חובבים).

היתרון בפיצול כזה הוא שקו "ירוק דרומי" מנקודת הפיצול לא יאריך את הקו הירוק העיקרי, אך יוכל לתפקד כציר נוסף למשל: בגין של רחובות, תחנת ר"י חדשה "נס ציונה" במקביל למסילת הרכבת, הראשונים, רשל"צ - תחנת המטרו בענף המזרחי.
לצפיה ב-'יש תחנה ל-M1 בראשונים'
יש תחנה ל-M1 בראשונים
19/11/2019 | 08:29
1
19
לצפיה ב-'דיברתי על הקו הירוק- לא על M1.'
דיברתי על הקו הירוק- לא על M1.
19/11/2019 | 20:08
9
לצפיה ב-'מאקו/מארקר: תועלת המטרו 12 מיליארד בשנה'
מאקו/מארקר: תועלת המטרו 12 מיליארד בשנה
18/11/2019 | 13:14
4
132
לפי הכתבה הבאה מחקר כלכלי במכון הקשור למרכז הבינתחומי בהרצליה מעריך את תרומת המטרו למשק  ב12 מיליארד ש"ח בשנה או 1.2 ש"ח לכל אחד מ 10 החודשים שהתח"צ פועלת.    

https://mobile.mako.co.il/finances-magazine/Articl...

אני מקווה שעד לפתיחת המטרו יוכלו לממש גם את הפוטנציאל של 60 הימים הנוספים, פוטנציאל שכולל לא רק תרבות פנאי אלא גם יכולת פיזור ברחבי המטרופולין שתהיה לה השפעה על מחירי נדל"ן והוצאות רכב.  

לצפיה ב-'קשה לנבא,במיוחד את העתיד'
קשה לנבא,במיוחד את העתיד
18/11/2019 | 21:05
66
עשר שנים זה המון זמן. מצד אחד מחירי ה"דלק" הולכים ליפול (כאשר דלק זה גם חשמל ומימן) מה שיגביר את הפקקים. מצד שני הרובוטים הולכים לתת קפיצה מה שאומר שהצורך להגיע לעבודה  מהבית יפחת ויותר אנשים יעבדו מהבית.

בכל מקרה אני לא הייתי מהמר מה בדיוק תהיה התועלת מהמטרו. 
לצפיה ב-'יש דרך מאוד פשוטה לבדוק את הטענה שלהם.'
יש דרך מאוד פשוטה לבדוק את הטענה שלהם.
18/11/2019 | 21:38
2
71
הקו האדום (ובהמשך הקווים הבאים) צריך להיות בעל אותו אפקט (במידה פחותה כמובן).
הם כמובן צודקים, שמערכת הסעת המונים תורמת להגדלת הצפיפות במרכזי ערים, איפה שהקווים עוברים.
כבר ניתן לראות את זה עם כל המגדלים החדשים שנבנים ומתוכננים לאורך הקו האדום.
כמה זה שווה בכסף, אני לא יודע, אבל נראה באמת, מה תהיה ההשפעה.
מעניין אגב, האם נעשה מחקר דומה בירושלים עם פתיחתו של הקו אדום.
האם היתה עלייה כלשהיא בפעילות עסקית בירושלים ושיפור מצב הכלכלי בעיר?
אני לא גמרי מסכים איתם, שזה הדבר המרכזי שמערכת כזאת תביא.
חסכון בזמן והגדלת פרודוקטיביות נראת לי תוצאה הרבה יותר מובנת מאליה והיא גם משמעותית יותר לדעתי.
אפשר כמובן גם לדבר על הפחתה בתאונות דרכים והוצאות הקשורות בכך, אבל עם הגעתו של רכב אוטונומי (מן הסתם הוא כבר יהיה כאן עד שמערכת כזאת תיבנה), זה כבר לא יהיה פקטור משפיע.

לצפיה ב-'רכב אוטונומי לא יכול להסיע מאסות.'
רכב אוטונומי לא יכול להסיע מאסות.
18/11/2019 | 22:09
1
57
רכבת מטרו אחת יכולה להסיע מעל אלף נוסעים. תכפיל את זה ב 30 - 40 (רכבת כל 2 דקות או 90 שניות) וזה 30,000 - 40,000 נוסעים לכיוון בשעה בקו או 60,000 - 80,000 בשני הכיוונים. במערכת המתוכננת לתל אביב זה משהו כמו רבע מיליון נוסעים לשעה (3 מטרו, 3 רק"ל בחצי קיבולת מטרו). אי אפשר להעלות כמות רכבים אוטונומיים דומה על הכביש בלי זכויות הדרך הבלעדיות של המטרו או הכמעט בלעדיות של הרק"ל ולהנות מאותה אמינות נסיעה.

עדיף לתת לרכב האוטונומי תפקיד משלים בפרברים ובמסלולים בינפרבריים שתנועה קווית תמיד מתקשה בהם.
לצפיה ב-'ברור שהוא לא יכול וזה גם לא תפקידו.'
ברור שהוא לא יכול וזה גם לא תפקידו.
18/11/2019 | 22:24
44
אבל הוא בהחלט יכול להוריד (ובצורה דרסטית) את כמות תאונות הדרכים שעולות הרבה מאוד כסף למשק.
אני לא לגמרי מסכים איתך לגבי הגבלת תפקידו של רכב אוטונומי לפרברים.
בוודאי שיש לו מקום של כבוד גם במרכזי ערים ובמיוחד בארץ שגם (אם וכאשר) תקום מערכת הסעת המונים, היא לא תהיה צפופה כמו רשתות דומות בערים גדולות בעולם.
עדיין יהיו לא מעט איזורים שבשבילם לא יהיה נוח להגיע במטרו.
ולפני שתגיד אוטובוסים, אני אגיד לך שבוודאי עדיף רכב אוטונומי על פני אוטובוסים ובמיוחד בשעות שמחוץ לשעות העומס שיהיו לך אוטובוסים חצי או לגמרי ריקים.
יש גם עניין של סטטוס.
"האנשים בחליפות" פשוט לא ירצו לנסוע באוטובוס ואם אתה לא רוצה שימשיכו לנסוע ברכבם הפרטי (ואתה לא רוצה את זה), צריך לספק להם חלופה שהיא נוחה יותר מאוטובוס.
הייתי מרחיק לכת ואומר שזה נוגע לא רק לרכבים אוטונומים, אלה גם לאמצעי תעופה בעלי תפקיד דומה.
אנחנו לא כל כך רחוקים מקוודקופטרים מגודלים שמסוגלים לספק שרותי מונית "מעופפת".
לא מדובר במדע בדיוני, אלה בטכנולוגיה קיימת שכבר נמצאת בבדיקות על ידי מספר חברות (איירבס אגב גם עובדת על זה).

לצפיה ב-'רומא'
רומא
18/11/2019 | 16:56
3
77
* בגדול שלושה קווי מטרו עם זרועות.
קו אדום. קו כחול עם שתי זרועות וקו ירוק, שלמיטב הבנתי טרם הסתיימה העבודה עליו. בגלל העבודות על הקו או על אחת התחנות הוקדמה שעת סיום הפעילות של הקו האדום מסביבות אחת עשרה בערב לתשע וחצי בערב.
ראיתי דברים שאינני מכיר מספיק. תדירות גבוהה מאוד. לא יותר מארבע דקות המתנתי לקו הכחול. לקו האדום אפילו פחות. האצה מהירה מאוד.

* קווי טראם. כולל מסלולים משותפים לטראם עם אוטובוסים ועם מוניות.

* קווי אוטובוסים. במרכז הישן אלה קווים שפועלים מסביבות חמש-חמש וחצי בבוקר עד סביבות חצות. יש קווי לילה, כל לילה (ולא נניח רק ביום חמישי או שישי ששם). כנראה שהם מכסים את המסלול של קווי האוטובוסים היומיים, אבל אני לא לגמרי בטוח.
המרחק בין התחנות לא קטן, כמו מה שכאן רווח. יש בזה מן היתרון שזה לא נסיעהעצירה-נסיעה (או זחילה)-עצירה. להולכי הרגל יותר נוח ללכת, ממה שכאן רווח. מדרכות רחבות, כיכרות. תחנות האוטובוסים סמוכות למעבר החצייה.
הנהגים מופרדים מן הנוסעים. בין אם בדומה למפרקיות בקווים 1/189 בגוש דן או חלק נפרד לחלוטין בקו המיניבוס 119.

* כרטוס - בכרטיס נייר יש חוזים תקופתיים, כמו למשל חופשי-יומי או פחות מזה (למשל 100 דקות) או יותר מזה. לא כרטיסי פלסטיק, כמו ה"רב קו".
לצפיה ב-'אוטובוסים ליד כיכר ונציה '
אוטובוסים ליד כיכר ונציה
18/11/2019 | 17:01
91
מסוף האוטובוסים. לפחות במסוף הזה וגם במסוף אחר באזור חדש יותר ברומא לא ראיתי צפיפות של אוטובוסים. מצב שהם מגיעים והגישה חסומה בגלל עומס אוטובוסים. גם המעבר בין הרציפים אולי לא הכי טוב. אבל עדיף מכאלה שיש מרחקים גדולים יותר בין הרציפים, כפי שיש למשל במסוף אלוף שדה.

עוד מלה בצד הטכני: פועלים אוטובסים מונעי-גז טבעי. בצד החשמל פועל מיניבוס בקו 119, שכתוב בהודעה הראשית. אך לא יצא לי לראות אוטובוסים מלאים. מכוניות חשמליות, כולל טנדרים כן יש. לא המון. אבל גם לא ממש מעט.
לצפיה ב-'טראם קו 8'
טראם קו 8
18/11/2019 | 17:14
76
ליד תחנת הקצה, הקרובה לכיכר ונציה.
בהמשך המסלול של קו 8, כמו גם קו 3 וקווים אחרים נוסעים גם אוטובוסים וגם מוניות.
לצפיה ב-'תודה, מניח שמשבר כלכלי טוב לנסועה בתחץ'
תודה, מניח שמשבר כלכלי טוב לנסועה בתחץ
19/11/2019 | 07:31
15
לצפיה ב-'הרב קו נשכח בבית אז קניתי אנונימי. מה עושים עכשיו?'
הרב קו נשכח בבית אז קניתי אנונימי. מה עושים עכשיו?
17/11/2019 | 18:06
76
118
זה חייב גם הטענה בשביל חזור אבל זה מינימום 30 שקל. אפשר לבטל את האנונימי ולהעביר את הערך הצבור לכרטיס האישי הרגיל?
המשך>>
זה חייב גם הטענה בשביל חזור אבל זה מינימום 30 שקל. אפשר לבטל את האנונימי ולהעביר את הערך הצבור לכרטיס האישי הרגיל?
לצפיה ב-' מספר עדכונים בקווי פ"ת/גב"ש:'
מספר עדכונים בקווי פ"ת/גב"ש:
17/11/2019 | 15:49
146
1. קו 47: שינוי שילוט הקו בכיוון מגב"ש לפ"ת ל-47א, כדי למנוע בלבול בתחנות המשותפות לשני הכיוונים בגב"ש (כמו שעשו בקו 31/31א בפ"ת).
2. קו 29: יעבור גם באם המושבות (החדשה/ותיקה?) ויפעל בימים א-ה רק מראש העין עם 3 נסיעות בוקר ובימי ו' בכל שעות הפעילות בשני הכיוונים.
3. קו 30 (חדש): כמו קו 29 רק ללא כניסה לקרית אריה. יפעל בזמנים ובכיוונים שבהם קו 29 כבר לא יפעל.
לצפיה ב-'ברוסיה יושקו תחנות אוטובוס "חכמות": שירות לפי קריאה'
ברוסיה יושקו תחנות אוטובוס "חכמות": שירות לפי קריאה
16/11/2019 | 09:45
4
181
ב-2020 בחלק ממחוזות רוסיה יושק פיילוט של תחנות אוטובוס אשר יוכלו להזמין את האוטובוס לנסיעה בקו/חלופה עם תחנות אלו.
בתחילה תחנות כאלו יופעלו באזורי סַמָרַה, ווֹלְגוֹגְרָד וקוּרְסְק, אח"כ באזורי מוסקבה, טַמְבּוֹב וטוֹמְסְק. השירות צפוי להיות מושק באופן מלא ב-2021.
התחנות ייזמנו את קו השירות לנסיעה כאשר התחנה תוודא באמצעות מערכת צילום וידאו שיש נוסעים בתחנה. הנוסעים יידרשו ללחץ על לחצן הזמנה לקריאת האוטובוס. אם יש יותר מחמישה ממתינים, יגיע אוטובוס לאיסוף.
בתחנות יהיו גם לחצנים לקריאת מוניות שירות לאזרחים ותיקים ונכים.
קבוצות נוסעים יוכלו להזמין את האוטובוס מבעוד מועד.

מ- https://kod.ru/3714/

נראה כמו פתרון עבור חיסכון בשליחת אוטובוס להתפתל במערכת חלופות כאשר אם ברוב תחנותיהם אין נוסעים ואין יורדים, כך שהחלופה הראשית יכולה להמשיך לנסוע בכביש הראשי.
לצפיה ב-'נשמע כמו שירות שיגרור זמני המתנה מאוד ארוכים.'
נשמע כמו שירות שיגרור זמני המתנה מאוד ארוכים.
16/11/2019 | 17:28
93
לא עדיף כבר לאפשר לאנשים להזמין את האוטובוס מהטלפון בסגנון bubble?
לצפיה ב-'יש כמה תחנות בישראל שראוי שמערכת כזו תותקן גם אצלם'
יש כמה תחנות בישראל שראוי שמערכת כזו תותקן גם אצלם
17/11/2019 | 10:25
70
למשל התחנה בשתוך חניון מצפה מודיעין. לא פעם קווי 102/112 סוטים מהכביש הראשי, נכנסים לחניון, עושים סיבוב גדול של כ 10 דקות רק כדי לגלות שאף נוסע לא ממתין בתחנה.
אותו דבר במחלף עין חמד , לקווים שעוברים דרכו לפעמים לשווא.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "קבוצות נוסעים יוכלו להזמין את האוטובוס מבעוד'
מה זאת אומרת "קבוצות נוסעים יוכלו להזמין את האוטובוס מבעוד
17/11/2019 | 14:47
1
62
מועד"? דרך הפלאפון? (לא מבין רוסית).
לצפיה ב-'לא מציינים איך בדיוק, אבל משמע שכן, בערך כמו שמזמינים נסיעה'
לא מציינים איך בדיוק, אבל משמע שכן, בערך כמו שמזמינים נסיעה
17/11/2019 | 15:03
69
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 10/11-16/11 '
שרשור הכוונה ומודיעין 10/11-16/11
09/11/2019 | 23:11
18
19
לצפיה ב-'איך מגיעים מתחנת רכבת בנתניה (לא ספיר) לבית העלמין'
איך מגיעים מתחנת רכבת בנתניה (לא ספיר) לבית העלמין
10/11/2019 | 20:55
2
78
בשיכון ותיקים?
תודה,
רעיה
לצפיה ב-'קו 23 אגד תעבורה'
קו 23 אגד תעבורה
12/11/2019 | 20:37
1
61
יש לצאת מתחנת הרכבת ביציאה המזרחית ולהגיע לצומת הרחובות שכטרמן/פנקס. יש לשים לב! בשעות מסויימות קו 23 (שיש לו 4 חלופות) אוסף רק מרחוב שכטרמן ובשעות מסוימות הוא אוסף רק מרחוב פנקס (תחנות שונות). יש גם חלופה שאוספת משתי התחנות.

בקיצור לשים לב שממתינים לחלופה הנכונה בתחנה הנכונה (מצב נוראי, אני יודע).

לצפיה ב-' כבר לא אקטואלי, הייתי אמורה לנסוע היום והנסיעה בוטלה '
כבר לא אקטואלי, הייתי אמורה לנסוע היום והנסיעה בוטלה
12/11/2019 | 20:59
25
לצפיה ב-'אם יש לי מספיק ערך צבור ואין לי פרופיל (אני ''רגיל'') '
אם יש לי מספיק ערך צבור ואין לי פרופיל (אני ''רגיל'')
12/11/2019 | 07:25
7
80
ואני רוצה חופשי יומי או חופשי שבועי - אפשר לקנות באוטובוס?
שאלה אחרת - חופשי יומי כזה תקף רק לאזור שנקנה או לכל המחוז או איך שלא קוראים לזה. למשל אם אני קונה בקוד 2 ורוצה שזה יהיה תקף גם ל42
לצפיה ב-'אי אפשר להמיר ערך צבור לחופשי'
אי אפשר להמיר ערך צבור לחופשי
12/11/2019 | 09:11
58
גם בניכוי ההנחה המגולמת בהטענה, למה? ככה! משרד התחבורה לא באמת רוצה להוריד את ההתעסקות במזומן / חצאי שקלים / שקלים בודדים מהנהגים, או להפוך את כרטיס הרב-קו לארנק דיגיטלי אמיתי (כזה שאפשר לקנות איתו בקופיקס, או לשלם על שירותים בתחנה מרכזית)
לצפיה ב-'אין כפל הנחות'
אין כפל הנחות
12/11/2019 | 12:01
2
64
אי אפשר לקנות חופשי יומי שבועי או חודשי מהכסף בערך הצבור, כי הוא כבר נטען לכרטיס עם ההנחה (20% לפרופיל רגיל אם אני זוכר נכון). אם היו נותנים לך לקנות עם זה כרטיס יומי, היית מקבל גם את ההנחה שגלומה בערך הצבור וגם בכרטיס החופשי.

אם היו אומרים "אתה יכול לקנות חופשי מהערך הצבור אבל המחיר שזה יוריד לך מהערך הצבור הוא יותר מהמחיר במזומן, כדי לנקות מזה את גובה ההנחה" אז אנשים לא היו מבינים למה זה ככה ומאוד כועסים. עדיף לא לבלבל את הציבור ולהשאיר את ההפרדה הזו.
לצפיה ב-'לגבי "אם היו אומרים...."'
לגבי "אם היו אומרים...."
12/11/2019 | 14:31
1
94
אם משרד התחבורה היה רוצה אפשר היה להמיר את כל הערך צבור לכסף ולגלם הנחות פרופיל בחיוב ולא בטעינה כפי שזה הולך כמעט בכל מקום אחר בעולם וכפי שזה היה לפני עידן הרב-קו. וכך היה אפשר לסדר טעינה של תקופתי מתוך כסף טעון.

> "אז אנשים לא היו מבינים למה זה ככה ומאוד כועסים"
הציבור מבולבל גם היום וחושב שערך צבור זה כסף כי כל האפליקציות, כולל האפליקציה הרשמית, וכן קבלות תיקוף של מפעילים (למעט אגד/דן/ר"י) מתייחסות לערך צבור כאל שקלים כשזה לא כך
לצפיה ב-'וככה זה היה פותר גם 'בעיית' יהודה ושומרון'
וככה זה היה פותר גם 'בעיית' יהודה ושומרון
13/11/2019 | 14:58
24
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/11/2019 | 14:20
2
85
לגבי ערך צבור ראה

לגבי חופשי תקופתי כלשהו - אפשר לקנות באוטובוס, אבל לא באזור 1 בגוש דן (למעט קווים שיוצאים מהאזור), באר שבע וירושלים.
אם הנך נמצא במטרופולינים, יש למצוא עמדת טעינה, בית עסק עם שירות טעינת רב-קו, או להשתמש באפליקציה רב-קו אונלין או הופ-און (או גם בכספונט או תל אופן, אך אלו לא הכי מומלצים)
ולא, לא ניתן לממש את הערך הצבור הטעון עבור רכישת חוזה אחר כלשהו, כי ערכו היא אינה שקלים: זה הנחה לנסיעות בודדות בלבד ומהווה ערך אשר מציג את הנחת הפרופיל. חוזים אחרים טוענים בנפרד.
יש חוזים תקופתיים שתקפים לאזור בודד (כמו 141), וכן יש חוזים שכוללים יותר אזורים (כמו 142 או 150, או 924 וכו')
קודים של נסיעה בודדת כמו אלו שציינת, 2 ו 42 לא רלוונטיים עבור תקופתיים, הקוד של חוזה מרכז גוש דן הוא 141 (והוא שונה מגבולות מעבר 90 דקות של קוד 42 לנסיעה בודדת) והקוד לסובב חיפה (אשר גם שונה מגבולות קוד 2 של הנסיעה הבודדת וכולל את הקריות) הוא 500.
לצפיה ב-'קודם תודה על התשובות אבל מעצבן שזה ככה'
קודם תודה על התשובות אבל מעצבן שזה ככה
12/11/2019 | 22:28
1
55
אז לסיכום אני מבין שאצטרך לקנות חופשי יומי בעמדות הטענה? אני מכיר קיוסק שמאפשר הטענה אז אם אגש לשם אוכל להטעין חופשי יומי? וזה יהיה לאותו יום או שאני יכול לבחור תאריך לבחירתי? (מעולם לא הטענתי במקומות כאלה. תמיד הלכתי לעמדות הרשמיות ולכן אני לא בקיא)
לצפיה ב-'בקיוסק באפשרותך לבקש טעינה של כל חוזה אשר זמין ברב-קו אונלין'
בקיוסק באפשרותך לבקש טעינה של כל חוזה אשר זמין ברב-קו אונלין
13/11/2019 | 01:47
46
בדף חיפוש חוזים https://ravkavonline.co.il/he/store/search , הסינון בצד
וזה כולל אפשרות בחירת יום עתידי לחוזה שייטען, רק צריך לציין זאת למוכרן אם צריך לא היום
הממשק של מסוף הטעינה הנייד בבית עסק הוא בעצם אותו ממשק של האפליקציה לטלפון, אלא רק שהמוכרן מתפעל אותו לבקשת איזה חוזה הנוסע צריך

אלא רק שהחשבון (של הרישום באתר רב-קו אונליין) שמחובר למסוף בית עסק, בעל הרשאות קמונעות נוספות לעומת חשבון משתמש רגיל (לאתר עם קורא כרטיסים או אפליקציה בטלפון עם NFC) להלן:
- טעינה באמצעות track2 (חיוב כרטיסי אשראי דרך הפס המגנטי לעומת הקלדה ידנית של הפרטים)
- טעינה על סמך דיווח קבלת מזומן לקופה (הכסף יורד מהחשבון של בית העסק)
- דוחות טעינה ותשלומים חודשיים לעסק
לצפיה ב-'מהר הצופים רחובות לרחוב לשם פתח תקווה, יוממות'
מהר הצופים רחובות לרחוב לשם פתח תקווה, יוממות
12/11/2019 | 18:56
3
104
היי, אני מתחיל עבודה חדשה בפתח תקווה ובגלל שאני אצא מהבית רק ב08:00 בבוקר אני מחפש אלטרנטיבה לקו 16 לפארק המדע וקו 164 עד הסיבים. יש משהו יותר שפוי?

תודה מראש

אגב, איזה קו לוקחים בחזור אחרי 164?
לצפיה ב-'סע לפארק המדע, תתקדם לשם עם כל קו והחלף שם ל319 אגד'
סע לפארק המדע, תתקדם לשם עם כל קו והחלף שם ל319 אגד
12/11/2019 | 20:44
2
83
רד מ319 במחלף גבעת שמואל ועבור לתחנה שבכיון הנסיעה צפונה להמשך הנסיעה לכיוון גהה/פתח תקווה לא הייתי ממתין שם במיוחד ל164, הייתי מתקדם עם כל קו למחלף גהה ושם מחליף לכל קו שנכנס לפתח תקווה ומגיע להסיבים (כמעט כל הקווים).

שים לב של319 יש שתי חלופות, אחת יוצאת מנס ציונה ישר לכביש 4 ואחת נוסעת דרך ראשון לציון. בכל מקרה, ל318,319 יש הרבה פחות תחנות בדרך והם לא נכנסים לאלוף שדה.
לא הבנתי את השאלה השנייה.

אפשר גם עם 318 שהוא קצת יותר איטי.
לצפיה ב-'אז שלושה אוטובוסים? כמה זמן זה דלת לדלת?'
אז שלושה אוטובוסים? כמה זמן זה דלת לדלת?
12/11/2019 | 21:05
1
73
השאלה השניה היא בגלל ש164 בחזור לא מגיע לרכבת רחובות ואז אי אפשר לקחת קו 16
לצפיה ב-'סליחה ארבעה אוטובוסים לכל כיוון'
סליחה ארבעה אוטובוסים לכל כיוון
12/11/2019 | 21:09
74
8 אוטובוסים ביום. עדיף למצוא עבודה אחרת
לצפיה ב-' מנתבג, לירושלים- קרית שאול יציאה . 14:00'
מנתבג, לירושלים- קרית שאול יציאה . 14:00
13/11/2019 | 12:31
2
76
אם יש ישיר אז עדיף
כי זה נורא לנסןע לתחנה מרכזית שם, ולנסוע לקרית שאול

תודה מראש לעונים.

נ.ב

איך טוענים , או משלמים ברב קו? דרך האפליקציה?

צריך קוד או משו ?
לצפיה ב-'אם הכוונה איך משלמים ברכבת, אז בדיוק כפי שבכל קו רכבת אחר'
אם הכוונה איך משלמים ברכבת, אז בדיוק כפי שבכל קו רכבת אחר
13/11/2019 | 17:01
64
צורך בשוברים לרכבת ספציפית בוטל מזמן עוד בשנה שעברה

- אם יש מספיק ערך צבור, מבצעים טרום תיקוף (בוחרים "שימוש בערך צבור לנסיעה קרובה" ובוחרים יעד) במכונת הכרטוס של הרכבת ואז עוברים לרציף. אם אין ערך צבור אפשר גם לטעון לפני כן
- או טוענים כל חוזה תקופתי מתאים (924) במכונת הכרטוס או כן באפליקציה רב-קו אונליין או כן בעמדת הטעינה ליד עמדת השירות על הקו של קווים בטרמינל או כן מול השירות המאויש או בקופת הרכבת
לצפיה ב-'אתה מתכוון לגבעת שאול?'
אתה מתכוון לגבעת שאול?
14/11/2019 | 10:26
55
רכבת לירושלים ומשם ברחוב יפו לחצות אותו קווים 74,75 ועוד כמה שבתחנה התדירות של כל הקווים גבוהה החלפה נוחה.
מתחנה מרכזית לגבעת שאול 7-15 דקות תלוי איפה בגבעת שאול ובפקקים.
לצפיה ב-'חדשות מנת"ע'
חדשות מנת"ע
14/11/2019 | 13:31
12
276
שני הקרונות הראשונים הגיעו לנמל חיפה!

https://www.instagram.com/p/B41qcsWge78/

https://www.instagram.com/p/B418x2Tne6M/
לצפיה ב-'ותמונה:'
ותמונה:
14/11/2019 | 16:56
2
215
לצפיה ב-'ועוד תמונות בפייסבוק'
ועוד תמונות בפייסבוק
14/11/2019 | 17:55
139

(חבל שמסיעים את זה במשאיות במקום ברכבת, היו מעמיסים את זה על קרון שטוח ומורידים עם מנוף מהמסילה של ר"י ישר לדפו)
לצפיה ב-'התמונות'
התמונות
15/11/2019 | 00:40
118
לצפיה ב-'יפה, לקח לקרונות 35~ יום להגיע לישראל'
יפה, לקח לקרונות 35~ יום להגיע לישראל
14/11/2019 | 18:33
171
הפוסט עם תמונה של קרונות מועמסים על סיפון האנייה בנמל בסין הופיע ב10 לאוקטובר.

לצפיה ב-'מניחים את הקרונות על המסילות'
מניחים את הקרונות על המסילות
14/11/2019 | 20:35
204
לצפיה ב-'ווידאו'
ווידאו
15/11/2019 | 00:45
133
לצפיה ב-'יפה, כמה מערכי רכבת הקלה ראשונים הגיעו?'
יפה, כמה מערכי רכבת הקלה ראשונים הגיעו?
16/11/2019 | 06:41
5
105
והאם יפעל באוקטובר 2021 או 2024?
לצפיה ב-'אספקת הרקלות'
אספקת הרקלות
16/11/2019 | 10:50
3
123
מעולם לא הייתה "צוואר הבקבוק" של הפרויקט. סיום התחנות התת-קרקעיות והנחת המסילות והמערכות התומכות, כן. אם תוסיף לזה את פרישתם של חלק גדול מהמנהלים הבכירים של הפרויקט, הרי שקיבלת חוסר וודאות מוחלט בקשר לתאריך הפתיחה של הקו האדום.
גם ככה הקמת הפרויקט נמצאת בעיכוב של כשנה מאחורי הלו"ז, אם לא יותר.
לצפיה ב-'אני מסכים שאספקת הקרונות היא כרגע לא צוואר הבקבוק'
אני מסכים שאספקת הקרונות היא כרגע לא צוואר הבקבוק
16/11/2019 | 15:07
2
111
של הפרויקט.  אבל גם בנושא אספקת הקרונות יש פיגור עצום לעומת הלו"ז המקורי.  הקרונות הראשונים היו אמורים להגיע לפני יותר משנה.  
הכל בפיגור, כולל הדיפו.  אם כי גם הדיפו הוא לא צוואר הבקבוק של הפרויקט.
אני רק מצטט מאתר החברה שבו רשמו שעבודות הקמת הדיפו יסתיימו ברבעון ראשון 2019, כלומר פיגור של שנה לפחות לעומת המצב בשטח.
https://www.nta.co.il/on-going-projects-red#
על פי התוכניות שהוגשו למשרד התחבורה לקראת שנת העבודה 2017 הדיפו היה צריך להסתיים ברבעון ראשון 2018, כלומר כבר שנתיים פיגור (שם רשום גמר עבודות בגיפו - לא ברור אם הכוונה היתה כולל המסילות והמערכות או רק המבנים).
לצפיה ב-'יכול להיות שביקשו מהסינים'
יכול להיות שביקשו מהסינים
16/11/2019 | 17:39
1
103
לעכב את אספקת הקרונות כי עדיין לא היו מספיק מסילות דיור בשבילן. לא אופייני לסינים לאחר במסירה של שום דבר. כשהקרונות של הרקלת בירושלים הגיעו והדיפו לא היה מוכן היו צריכים למצוא "פתרונות יצירתיים" לאחסן את הקרונות באופן זמני, וגם אחר כך כשכבר היה דיפו והיה היכן לאחסן אותם, הם המתינו בשמש תקופה אורכה לפני שנכנסו לשימוש.
לצפיה ב-'אני האמת פחות מוטרד מהקרונות, ואכן הסכמתי איתך שהם לא '
אני האמת פחות מוטרד מהקרונות, ואכן הסכמתי איתך שהם לא
16/11/2019 | 18:17
95
בנתיב הקריטי
לצפיה ב-'הגיעו שני מערכים'
הגיעו שני מערכים
16/11/2019 | 11:42
62
לצפיה ב-'שינויים בחיפה החל מ15.11.19'
שינויים בחיפה החל מ15.11.19
13/11/2019 | 07:12
5
320
קווים 21, 28, 37, 37א יעצרו בתחנה "שבתאי לוי/רשפון.
קו 38 יסע ברחוב רטנר במקום הגליל.
קו 136 יסע ישר מרחוב הגפן לשדרות הציונות ולא יכנס לשכונת הדר.
קו 236 יתחיל ברכבת בת גלים ויסיים באוניברסיטה.

לצפיה ב-'מידע חשוב מאוד, תודה! אוף, מבאס השינוי ב-136 '
מידע חשוב מאוד, תודה! אוף, מבאס השינוי ב-136
16/11/2019 | 01:43
3
128
זה היה הקו הכי נוח ומהיר מחורב למערב הדר... ולא פעם לקחת אותו במקום להחליף לכרמלית (כי אם מחמיצים אותה זה כבר מאריך מאוד את זמן הנסיעה).
לצפיה ב-'יש אלטרנטיבות'
יש אלטרנטיבות
16/11/2019 | 12:29
2
110
מעט פחות טובות (ולוקחות מעט יותר זמן כמו 28,37) אבל בתדירות דיי טובה כגיבוי נוסף לכרמלית.
הסיבוב של 136 היה דיי מיותר ותקע את הקו בנביאים בצורה דיי משמעותית. עכשיו יש קשר מהיר מהמושבה הגרמנית לכרמל.

עכשיו נשאר להוציא את 136 מרוממה וסוף סוף יתקבל קשר מהיר ותדיר ממוריה/חורב אל הגרנד קניון ומרכזית המפרץ (קשר שהזוי שלא קיים עד כה)
לצפיה ב-'לכן ציינתי שזה הכי מהיר ונוח...'
לכן ציינתי שזה הכי מהיר ונוח...
16/11/2019 | 12:38
1
32
לצפיה ב-'עכשיו כבר אין סיכוי להגיע מחורב למגדל הנאיבים בפחות מחצי שעה'
עכשיו כבר אין סיכוי להגיע מחורב למגדל הנאיבים בפחות מחצי שעה
19/11/2019 | 14:45
10
לצפיה ב-'התחנה בה יש שינוי'
התחנה בה יש שינוי
19/11/2019 | 04:45
32
 לקווים 21, 28, 37, 37א, בכיוון נסיעתם לבת גלים, תחנת עצירה ברחוב שבתאי לוי/ רשפון (תחנה 41164).

לצפיה ב-'קו חדש של קווים 635 בין בת חפר וכפר יונה לרכבת ת"א מרכז'
קו חדש של קווים 635 בין בת חפר וכפר יונה לרכבת ת"א מרכז
15/11/2019 | 12:05
180
יחל לפעול ביום ראשון 24.11.
"
הפעלת קו חדש - בת חפר - רכבת מרכז תל אביב
13.11.2019
נוסעים נכבדים,
החל מיום ראשון 24.11.2019 יחל לפעול קו חדש -מספר 635- בשני כיוונים.
מהות מסלול הקו: מבת חפר – כפר יונה – סינמה סיטי גלילות – קניון עזריאלי ת"א - לרכבת מרכז ת"א
הקו יפעל בימים ראשון עד חמישי כולל
לפרטים נוספים ניתן לפנות לשירות הלקוחות קווים בטלפון 2060* ובאתר החברה.
בברכת נסיעה טובה ובטוחה,
הנהלת קווים.
"

סופסוף יהיה קישור ישיר בין כפר יונה לתל אביב.
לצפיה ב-'קו חדש של אגד 704 בין תחנת רכבת ת"א מרכז למתחם אנרג'י בחדרה'
קו חדש של אגד 704 בין תחנת רכבת ת"א מרכז למתחם אנרג'י בחדרה
11/11/2019 | 15:50
14
259
יחל לפעול ביום ראשון הקרוב, 17.11.

תחנות בכיוון מתל אביב:
ת. רכבת ת''א מרכז
דרך נמיר/חיים לבנון
סינמה סיטי/כביש 2
צומת הרצליה
מחלף חבצלת
השיטה/חבצלת
דרך השלום/דרך יצחק שמיר

תחנות בכיוון מחדרה:
מתחם אנרג'י
פנימיית הדסה נעורים/השיטה
מחלף חבצלת
מחלף הסירה
סינמה סיטי/כביש 2
סמינר הקיבוצים/דרך נמיר
ת. רכבת ת''א מרכז/חנה וסע

הקו יפעל בימי א'-ה' בין 6:00-19:00 מחדרה ובין 7:00-20:00 מת"א בתדירות של בין 15 דקות ל-30 דקות 
לצפיה ב-'יפה שפתחו קו ממרכז הארץ למתחם אנרג'י'
יפה שפתחו קו ממרכז הארץ למתחם אנרג'י
11/11/2019 | 16:34
205
אבל עם הקישור המקרטע בתוך חדרה.
קו 1 שיש לו 7 נסיעות ביום לכל כיוון.
לצפיה ב-'מה מטרת הקו? צפויה איזה סגירה של הרכבת בשבוע הבא?'
מה מטרת הקו? צפויה איזה סגירה של הרכבת בשבוע הבא?
11/11/2019 | 17:10
1
92
לצפיה ב-'לא'
לא
12/11/2019 | 07:36
141
מתחם אנרג'י (מול החוף ווילג') אמר שייתן לנוסעים בעלי רכב פרטי להשתמש בחניון שלו,
על מנת שיוכלו לעלות על אוטובוס ולהשתמש בנתיב פלוס.
לצפיה ב-'קו מוזר. חבצלת: כן, נעורים: כן, אבל נתניה: לא, ינאי: לא?'
קו מוזר. חבצלת: כן, נעורים: כן, אבל נתניה: לא, ינאי: לא?
12/11/2019 | 03:39
74
לצפיה ב-'איפה זה מתחם אנרג'י?'
איפה זה מתחם אנרג'י?
12/11/2019 | 07:18
2
57
לצפיה ב-'מול החוף ווילג' (המתחם קניות הגדול שליד צומת אולגה)'
מול החוף ווילג' (המתחם קניות הגדול שליד צומת אולגה)
12/11/2019 | 07:37
1
60
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
13/11/2019 | 07:05
108
ניראה לי קו קל לנהגים
לצפיה ב-'יש הודעה של אגד עם עדכון קטן במסלול - הקו יעבור דרך עזריאלי'
יש הודעה של אגד עם עדכון קטן במסלול - הקו יעבור דרך עזריאלי
13/11/2019 | 19:26
149
"
החל מיום ראשון 17/11/19 יפעל קו חדש, קו 704 ממתחם חנה וסע "ווילג' חדרה" למסוף ארלוזורוב בתל אביב-יפו (הקו יפעל בשני הכיוונים).

קו 704 ממתחם חנה וסע "ווילג' חדרה למסוף ארלוזורוב בתל אביב-יפו:
ייצא ממתחם חנה וסע "ווילג' חדרה" ומשם דרך כביש החוף עד לתל אביב, ימשיך לאורך כל דרך נמיר, ימשיך ישר לדרך מנחם בגין, יפנה שמאלה לרחוב גבעת התחמושת, שמאלה לאיילון צפון, ייצא במחלף ארלוזורוב ויסיים את מסלול נסיעתו במסוף ארלוזורוב.
תחנות איסוף: מתחם חנה וסע "ווילג' חדרה" (רחוב פרופסור משה ארד - תחנה 43206), פנימיית הדסה נעורים (כביש 2), מחלף חבצלת.
תחנות הורדה: מחלף הסירה, סינמה סיטי גלילות – כביש 2, דרך נמיר - סמינר הקיבוצים, דרך נמיר/ ארלוזורוב, דרך מנחם בגין - הקרייה/ עזריאלי, מסוף ארלוזורוב (בתוך המסוף).
קו 704 מתל אביב-יפו למתחם חנה וסע "ווילג' חדרה:
ייצא ממסוף ארלוזורוב (רציף מס' 8) לאיילון דרום, ייצא ימינה במחלף השלום, יפנה ימינה לרחוב גבעת התחמושת, ימינה לדרך מנחם בגין, ימשיך ישר לדרך נמיר וישר בכביש החוף עד מתחם חנה וסע "ווילג' חדרה".
תחנות איסוף: מסוף ארלוזורוב (רציף מס' 8), דרך מנחם בגין - הקרייה/ עזריאלי, דרך נמיר/ ארלוזורוב, סינמה סיטי גלילות – כביש 2, צומת הרצליה.
תחנות הורדה: מחלף חבצלת, פנימיית הדסה נעורים (כביש 2), דרך השלום/ דרך יצחק שמיר (חנה וסע חדרה – תחנה 43459).
"

לצפיה ב-'עוד שירות חדש באזור מערב חדרה - הודעה באתר הרכבת:'
עוד שירות חדש באזור מערב חדרה - הודעה באתר הרכבת:
15/11/2019 | 11:54
106
"
שירות היסעים חדש בין תחנת חדרה מערב לחניון חדש המכיל כ-400 מקומות, החל מיום א' 17.11.19

החל מיום א' 17.11.19 יופעל חניון חדש שיכלול כ-400 מקומות חנייה חדשים, שיצטרפו לכ-640 מקומות חנייה קיימים מצידה המזרחי של התחנה וכן לחניון נוסף המוקם כיום, אשר יכלול כ-85 מקומות חנייה נוספים. בכך יגדל מספר מקומות החנייה המוסדרים בסמוך לתחנת חדרה לכ-1,125.
על מנת להנגיש את החניון החדש ולחברו לתחנת הרכבת, יוקם גשר להולכי רגל מהחניון אל תחנת הרכבת. עד השלמת הגשר, יופעלו שירותי היסעים ללא עלות בין החניון החדש אל תחנת הרכבת חדרה מערב, אשר יפעל בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 5:30 בבוקר לחצות. שירות ההיסעים יופעל מחוץ לתחנה מדי רבע שעה או במתכונת "מלא וסע".
"
לצפיה ב-'יש הודעה של משרד התחבורה שמרכזת את כל השינויים במסגרת'
יש הודעה של משרד התחבורה שמרכזת את כל השינויים במסגרת
15/11/2019 | 16:56
4
116
נתיב פלוס בכביש החוף (כולל קו 635 החדש):
"
שורה של שיפורים בנתיב פלוס
תאריך פרסום
14.11.2019
מיום ראשון הקרוב, קווי אוטובוסים חדשים וחניונים חדשים לנוסעי התחבורה הציבורית והשיתופית.   

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ': "מאז פתיחת נתיב פלוס נשברו שיאים במספר הנסיעות השיתופיות באמצעות האפליקציות הייעודיות השונות, והיד עוד נטויה. שינוי אמיתי יגיע רק כשנשנה את הרגלי הנסיעה שלנו, ואני מבטיח לעשות כל מאמץ לסייע לכם ולהעמיד בפניכם את מירב האפשרויות לעשות זאת".
השלב השני של נתיב פלוס יוצא לדרך: שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' אישר היום (יום חמישי) שורה של צעדים חדשים בנתיב פלוס, שגובשו על ידי אנשי המקצוע של משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל. זאת, במטרה לעודד את המעבר מרכב פרטי לתחבורה ציבורית ושיתופית ולהקל על עומסי התנועה באזור.
החל מיום ראשון הקרוב (17 בנובמבר), הסדרי הנסיעה בנתיב פלוס בכביש החוף (כביש 2) לכיוון דרום, יונהגו בין השעות 06:00 בבוקר ועד לשעה 22:00 בלילה. בשאר השעות, הנסיעה בנתיב זה תותר לכל כלי הרכב, ללא הגבלה במספר הנוסעים. זאת, לאחר ניתוח מקצועי ובחינת כלל האפשרויות לניצול מיטבי ונכון של הנתיבים בכביש, תוך מתן העדפה לתחבורה ציבורית ושיתופית.
הלילה (יום חמישי) תחל חברת נתיבי ישראל בביצוע התאמות ושיפורים גאומטריים, במקטע שבין גשר אודים (אזור פולג) למחלף וינגייט, במטרה להקל על ההשתלבות בנתיב פלוס ובנתיבים הרגילים. ההסדר החדש, שיחל לפעול ביום ראשון בבוקר, כולל הוספת נתיב באורך של קילומטר אחד, על חשבון השוליים. 
מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל ציינה כי משרד התחבורה ממשיך לבחון הסדרים נוספים לשיפור ההשתלבות של כלי הרכב בכביש החוף ושיפור התחבורה הציבורית במרחב כולו. לדבריה, עד לסוף השנה יפתח חניון "חנה וסע" גם בנתניה והמשרד ממשיך בשדרוג קווי התחבורה הציבורית למטרופולין תל אביב וממנו.
הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה תתגבר את שירות האוטובוסים מאזור השרון לתל אביב ובחזרה. מיום ראשון הקרוב, יחל לפעול קו חדש (קו 704) ממתחם הוילג' בחדרה (ליד מחלף אולגה) להרצליה ולתל אביב. הקו יפעל מהשעה 06:00 בבוקר ועד השעה 19:00 בערב, ובכיוון ההפוך מהשעה 07:00 בבוקר ועד לשעה 20:00 בערב. 
בשעות השיא הקו יפעל בתדירות של 15 דקות, ויעצור בתחנות - הדסה נעורים, חבצלת, הסירה, סינמה סיטי גלילות, סמינר הקיבוצים, ארלוזורוב ועזריאלי. נוסעי הקו יוכלו לעשות שימוש בחניון "מול החוף וילג'", בן 1,000 מקומות חניה.
מיום ראשון הבא (24 בנובמבר) יחל לפעול קו חדש נוסף (קו 635) מבת חפר וכפר יונה להרצליה ולתל אביב. הקו יפעל מהשעה 06:00 בבוקר ועד השעה 18:15 בערב, ובכיוון ההפוך מהשעה 09:30 בבוקר ועד השעה 20:00 בערב. בשעות השיא יפעל הקו בכל 20 דקות. הקו יעצור בין היתר בתחנות לאורך כביש 57, מחלף הסירה, סינמה סיטי גלילות, עזריאלי וארלוזורוב. 
ביום ראשון הקרוב ייפתח חניון חדש, מערבית לתחנת הרכבת בחדרה. החניון יכלול כ-400 מקומות חניה, ויופעלו בו שאטלים תדירים חינם לתחנת הרכבת הממוקמת בצד המזרחי ובחזרה. השאטלים יפעלו מהשעה 05:30 בבוקר ועד חצות. בעוד פחות משנה, תושלם הקמת גשר הולכי רגל שיחבר בין החניון לתחנת הרכבת.
שר התחבורה ציין כי הנתונים מלמדים על שיפור והתייצבות הדרגתית של הנסיעה בנתיב פלוס. "אני בטוח שעם יישום השיפורים החדשים, נוכל לצפות בהמשך המגמה החיובית של נתיב פלוס. מאז פתיחת נתיב פלוס נשברו שיאים במספר הנסיעות השיתופיות באמצעות האפליקציות הייעודיות השונות, והיד עוד נטויה. שינוי אמיתי יגיע רק כשנשנה את הרגלי הנסיעה שלנו. אני מבטיח לעשות כל מאמץ לסייע לכם ולהעמיד בפניכם את מירב האפשרויות לעשות זאת", הוסיף סמוטריץ'.
"
לצפיה ב-'מה לגבי הסופ"ש? ומה לגבי הנת"צ באיילון?'
מה לגבי הסופ"ש? ומה לגבי הנת"צ באיילון?
16/11/2019 | 17:56
3
66
בלי קשר לדיון על היעילות של הפרוייקט בשעות העומס- אני לא מבין מה ההיגיון בחסימת נתיב לתנועת כלי רכב כשאין תחבורה ציבורית. גם אם אין פקקים- הוספת נתיב אמורה לשפר את רמת הבטיחות בכביש.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
17/11/2019 | 09:30
2
52
הוספת נתיב בשעות השפל מביאה ליותר זיגזוגים ומורידה את הבטיחות בכביש.
לצפיה ב-'אולי בכבישים שמגבלת המהירות בהם תואמת לתנאי הכביש,'
אולי בכבישים שמגבלת המהירות בהם תואמת לתנאי הכביש,
17/11/2019 | 20:30
1
28
ובמדינות שבהם אנשים נוהגים כמו שצריך.
בכביש 20 מגבלת המהירות היא 90 קמ"ש בזמן שתנאי הכביש מאפשרים לנסוע מעל 110. בצירוף הנהג הישראלי המצוי התוצאה היא שלא מעט נהגים "מזדחלים" ב-90 קמ"ש בנתיב האמצעי, גם כשהכביש ריק. זה היה בסדר עד לא מזמן, כי היה אפשר לעקוף אותם דרך הנת"צ (או פשוט לנסוע רק בו)- אבל עכשיו אסור לנסוע בנת"צ. התוצאה היא שכמות העקיפות מימין זינקה, וזה לעניות דעתי הרבה, הרבה פחות בטיחותי מהמצב הקודם.
לצפיה ב-'יש פקקים לאורך כל היום'
יש פקקים לאורך כל היום
18/11/2019 | 13:05
24
חוויית נסיעה שלי מהיום - 277 ב-11:30 בצהריים, שעת שפל לכל הדעות.
אין כמובן פקקים היסטריים בשעה הזו, אבל ממחלף וולפסון עד מחלף חולון עדיין היה גודש  והיה נעים להיות באוטובוס שחלף על פני הרכבים בקטע זה.
מאחר והפקקים בשפל נתונים לשונות גדולה ויש ימים בהם הפקק בשפל ארוך יותר, עדיף לא לפתוח את הנתיבים לכולם בשעות השפל באמצע היום.
לילה זה סיפור אחר ואני חושב שזו החלטה נכונה לפתוח אותם בלילה, בעיקר בגלל שכמעט ואין שירות אוטובוסים בלילה.
לצפיה ב-'שאלה על בלמים באוטובוס (כן כן, בחיי...)'
שאלה על בלמים באוטובוס (כן כן, בחיי...)
10/11/2019 | 14:24
14
350
אולי זו שאלה טיפשית, אבל בהיותי תושבת הכרמל היא מטרידה אותי בזמן האחרון (אני מזדקנת... ) כשאני נוסעת באוטובוסים שועטים במורד ההר, לא פעם במהירות קצת מפחידה (לפחות אותי). למען הסר הספק עד היום הכול היה בסדר, ואני מניחה שיש "איזונים ובלמים" (תרתי משמע) ובכל זאת אני תוהה עד כמה הבלמים חזקים והאם אין סכנה "לאבד" אותם כשצריך לבלום רכב כה גדול וכבד בירידה די תלולה... אני דואגת לחינם?
לצפיה ב-'קצת ביטחון באלוהים יכול לעזור '
קצת ביטחון באלוהים יכול לעזור
10/11/2019 | 17:44
1
97
לצפיה ב-'קשה לי לבטוח בישות דמיונית שאיני מאמינה בקיומה'
קשה לי לבטוח בישות דמיונית שאיני מאמינה בקיומה
10/11/2019 | 23:51
78
לצפיה ב-'לפחות פעם בשנתיים שלוש'
לפחות פעם בשנתיים שלוש
10/11/2019 | 20:55
3
258
יש אוטובוס שמאבד בלמים בערים ירושלים וחיפה.
אחת לכעשר שנים גם אוטובוס דן בת"א מאבד בלמים.
יש את המקרה המפורסם שבאחד הרחובות מאחורי שוק הכרמל
(כמדומני יעבץ או מוהליבר או קלישר) 
אוטובוס דן נכנס בבניין שהיה בפינה הדרום מערבית של אחד הצמתים באזור הזה.
האירוע באזור של מגדל שלום/שוק הכרמל היה בעשור הראשון של שנות ה-2000.

לצפיה ב-'תודה, הרגעת אותי...'
תודה, הרגעת אותי...
10/11/2019 | 23:48
1
192
לצפיה ב-'את רצינית?'
את רצינית?
11/11/2019 | 23:12
138
בכל אחת מהערים הללו יש כמה אלפי נסיעות אוטובוסים ביום ממוצע.
אחת לשנתיים וחצי אוטובוס אחד מאבד בלמים זה יוצא אחד למיליון בערך.
וגם אז, מרבית נוסעי האוטובוס לא רק שלא נהרגים אלא אפילו לא נפצעים קשה.
רובם נפצעים קל עד בינוני וחלקם אפילו לא נפצעים.
בקיצור, הסיכוי שלך לההרג בנסיעה באוטובוס בשל איבוד בלמים הוא משהו כמו
1:2,400,000 (אחד לשני מיליון וארבע מאות אלף).

הרבה הרבה יותר נמוך מהסיכוי שלך להפצע קשה עד אנוש או אפילו מוות
כשאת חוצה כביש במעבר חציה.

לצפיה ב-'נשמע סיכוי נמוך מאוד להפגע, סתם תאונת דרכים יותר נפוצה.'
נשמע סיכוי נמוך מאוד להפגע, סתם תאונת דרכים יותר נפוצה.
11/11/2019 | 10:39
51
לצפיה ב-'"נהג האוטובוס ייסע רגוע ויחסוך דלק? הבונוס בדרך"'
"נהג האוטובוס ייסע רגוע ויחסוך דלק? הבונוס בדרך"
11/11/2019 | 10:40
160
לצפיה ב-'אם הנהג מוריד הילוך אין תלות בגורם אחד '
אם הנהג מוריד הילוך אין תלות בגורם אחד
11/11/2019 | 12:02
151
בהנחה שהנהג נוסע בצורה אחראית יש להילוך נמוך חלק חשוב במניעת האצות בלתי נשלטות, והבלמים משמשים להשלמת ההאטה והעצירה.

אם הנהג נוסע בפראות זה כבר עניין לתלונות.
לצפיה ב-'האזרח תמיד טוב שידאג, הרי'
האזרח תמיד טוב שידאג, הרי
11/11/2019 | 12:44
132
יושבי המשרדים עם המכוניות הצמודות שמטפלים בעניין בטוח שלא ידאגו לו,
לכן בירידות כדאי לך לשבת עם הגב לנהג.

לצפיה ב-'לאוטובוס יש אמצעי האטה שהוא לא (רק) בלמים'
לאוטובוס יש אמצעי האטה שהוא לא (רק) בלמים
11/11/2019 | 14:14
69
לצפיה ב-'הייתי יותר מפחד להיפגע מכך מבלמים תקינים והנהג יפעיל אותם'
הייתי יותר מפחד להיפגע מכך מבלמים תקינים והנהג יפעיל אותם
12/11/2019 | 18:34
100
הסתברות שזה יקרה הרבה יותר גבוהה וזה גם מסוכן מאוד
במיוחד אם נוסעים בעמידה, זה בוודאי סכנה הרבה יותר מוחשית מהמצב שבו בלמים יפסיקו לעבוד.

לצפיה ב-'בלימת אוטובוסים:'
בלימת אוטובוסים:
12/11/2019 | 23:32
2
156
אוטובוסים ורכב כבד בכלל מצויידים במערכת האטה מובנית בתוך תיבת ההילוכים (בד"כ, אם כי לא רק), שאינה קשורה לבלמי השירות הרגילים (הדיסקיות והרפידות שאנו מכירים מכל כלי הרכב האחרים גם).
המערכת נקראת, פשוטה כמשמעה: 'ריטארדטר' (מאיט).
אוטובוסים מתבססים על האטה מבוקרת תוך שימוש בריטארדר, עד למהירות ממש נמוכה של כמעט עצירה, ואת הבלימה הסופית מבצעים על דוושת הבלם.

אין ספק שנהגים פרועים משתמשים יותר בבלמי השירות, וזה יוצר בלאי גבוה יותר לבלמים, אך עדיין ישנו חיווי של עובי רפידות הבלם, כך שלמעשה נדלקת התראה ברגע שהרפידות יורדות מתחת למידה מסוימת, ואז נדרשת הכנסת האוטובוס למוסך לצורת החלפת הרפידות.

כבר המון שנים שלא שמענו על אוטובוס שאיבד בלמים ככה פתאום באמצע נסיעה.

לצפיה ב-' אם כך אני מבינה שהנהגים לא חוששים להאיץ במדרון'
אם כך אני מבינה שהנהגים לא חוששים להאיץ במדרון
13/11/2019 | 02:10
1
133
כי יש להם על מי לסמוך (על האדמה, לא רק בשמיים). זה אכן מסביר הרבה דברים... ועדיין אני מודה שלפעמים אני עוצרת את נשימתי כשהם דוהרים מטה (בעיקר בפלימן ובשדרות הציונות).
לצפיה ב-'תעשי מה שהנהג עושה'
תעשי מה שהנהג עושה
20/11/2019 | 10:45
4
תעצמי עיניים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ