לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'מה התאריך המדויק לקיצור 641 ו921 לבילינסון ולהארכת 51 לסגולה'
מה התאריך המדויק לקיצור 641 ו921 לבילינסון ולהארכת 51 לסגולה
23/08/2016 | 23:43
30
101
ולהארכת 561 571 551 לבילינסון?
כבר נכתבו כאן תאריכים וגם באתר כל קו וזה עדיין לא קרה
יש מידע ממתי זה יקרה בדיוק?
תודה
לצפיה ב-'641 ו 921 לא מתקצרים בסוף למסוף אבנת.'
641 ו 921 לא מתקצרים בסוף למסוף אבנת.
24/08/2016 | 08:54
20
109
יצאו משם רק קווי 249,423,426,847.
לצפיה ב-'את 921 אפשר לקצר עד חדרה'
את 921 אפשר לקצר עד חדרה
24/08/2016 | 10:09
15
75
ולהפעיל איזה קו 920 מחיפה לצומת רעננה שנוסע בכביש החוף עד מחלף קיסריה ורק אז נכנס לכביש 4.
לצפיה ב-'לא צריך קו נוסף בין חיפה לרענה דרך כביש החוף, יש את 947'
לא צריך קו נוסף בין חיפה לרענה דרך כביש החוף, יש את 947
24/08/2016 | 10:36
2
74
צריך לפצל את 947 לשני קווים: חיפה - נתניה - רעננה ו נתניה - רעננה - צומת אל על - ירושלים (950).
קו בין חדרה לצומת רעננה כבר יש - 819. צריך להפוך אותו לקו דו-כיווני שפועל כל היום.

בעוד מספר שנים, כאשר יתחיל לפעול מרכז התחבורה החדש בחדרה (עם שילוב תחנת הרכבת) ותהיה אליו נגישות טובה מכביש 2, באופן טבעי מערך התחבורה שעובר בחדרה ישתנה.
לצפיה ב-'יהיו גם קווים A1 ומסילת השרון'
יהיו גם קווים A1 ומסילת השרון
24/08/2016 | 20:25
1
24
מסילת השרון היא צפויה להשפיע על הצורך בהפעלת קו 947. זה אמנם יותר קשור לערי השרון. אבל אם יהיה שינוי בקו, זה ישפיע גם לפתח תקווה.
כאשר קו A1 יתחיל לפעול, ייתכן שמאזורים שונים בפתח תקווה, יהיה עדיף להגיע לתל אביב (למשל בקו 64 החדש) ומשם רכבת. כמובן כאשר הקו האדום יפעל, פחות תהיה כדאיות בפתח תקווה לקו 947 או לקו 950.

לצפיה ב-'בשרשור הזה ההתייחסות ל 947 הייתה בהקשר לחיפה, לא לירושלים'
בשרשור הזה ההתייחסות ל 947 הייתה בהקשר לחיפה, לא לירושלים
25/08/2016 | 00:03
4
דווקא לכיוון ירושלים, הקו האדום ו 64 פחות יעזרו לפתח תקוה, בהשוואה ל-947.
ממזרח פתח תקוה עדיין יהיה עדיף לנסוע עם 947 לירושלים מאשר לנסוע אל הקו האדום ואיתו לקו A1.
גם כדי לשלב נסיעה ב A1, כבר יהיה עדיף לנסוע ממזרח פ"ת לצומת אלעל, מצומת אלעל לטרמינל 3 ומשם עם A1.

לחיפה, לעומת זאת, מבחינת זמן נסיעה, גם ממזרח פתח תקוה יהיה עדיף לנסוע עם הקו האדום לתל אביב ומשם ברכבת לחיפה מאשר לנסוע עם 947.
לצפיה ב-'אין סיבה לקצר את 921 או קווים דומים אחרים'
אין סיבה לקצר את 921 או קווים דומים אחרים
24/08/2016 | 11:22
11
59
הכוונה בקיצור קווים היא לייעל את המערכת ולהסיר "extra baggage", כלומר קטעי קו שלא נוסעים בהם הרבה נוסעים והם סתם מעריכים את זמן הנסיעה.

בקו 921 נוסעים לאורך כל המסלול, אמנם בחלק הצפוני כמות הנוסעים יורדת, אבל לא בצורה דרסטית, במיוחד בשעות השיא.

אעיד על עצמי: אני נוסע בקו הזה מדי שבוע מפ"ת לחיפה, ויש שתי תובנות:
1) יש לא מעט נוסעים מפ"ת לחיפה
2) תחנה מרכזית פ"ת היא התחנה העמוסה ביותר בקו הזה הן מבחינת עולים והן מבחינת יורדים (בכיוון ההפוך). יש מקרים שבתחנה הזו עולים מעל 30 איש (וזה לא קשור לחיילים).

אז אישית כן הייתי רוצה קו מהיר יותר לחיפה ואז שיקצרו, אבל בראיה המערכתית, 921 הוא באופן מפתיע קו שמשרת ביעילות אוכלוסיות רבות לאורך מסלולו.

אני משוכנע שאפשר לייעל אותו עוד יותר, אבל מה שבטוח שלא צריך זה "לקצר" אותו עד צומת רעננה. לא הרבה גרים ממש ליד צומת רעננה (וגם לא המון עובדים שם), ולכן יהיה מדובר בקו שמחליפים אליו. אלא שהחלפה עובדת רק בקווים תדירים, אף אחד לא רוצה להחליף לקו שעובר רק כל 20 דקות (בשעות השיא!). החלפות מהסוג הזה פשוט לא עובדות.
לצפיה ב-'אבל למה צריך את 921 בקטע שבין פתח תקוה לתחנה המרכזית בת"א?'
אבל למה צריך את 921 בקטע שבין פתח תקוה לתחנה המרכזית בת"א?
24/08/2016 | 11:30
10
64
בקטע הזה יש תדירות גבוהה של קווים אחרים (בעיקר 1 ו 51).

אפשר להתווכח מה צריכה להיות תחנת הקצה הדרומית של 921 היום ומה היא תצטרך להיות בעוד חמש שנים, אבל למה צריך את 921 בצירי ז'בוטינסקי, בגין והמסגר?
כדי שמי שנוסע מעין איילה למכון מור יוכל לנסוע ללא החלפה?
לצפיה ב-'עקב היכולת להחליף קו ללא כרטוס נוסף '
עקב היכולת להחליף קו ללא כרטוס נוסף
24/08/2016 | 11:50
55
שלום! עקב היכולת להחליף קו ללא כרטוס נוסף אז הטענה שלכם נכונה וקיצור 921 עד מסוף רעננה או עד מרכזית פתח תקוה ,אגב ענין דומה קיים בצפון כל הקוים הצפוניים והמזרחיים צריכים להתנקז למרכזית הקריות כולל קו 434 לטבריה 167 ו170 ומשם ,מטרונית דרומה ,באופן הזה הכביש מתנקה מאוטובוסים (מה שיהיה בדרך ז'בוטינסקי ובהמשך עד תל אביב) ,הענין הוא סידור המעבר בין הקוים זה צריך להיות "טרטור" מינימלי לנוסע .
לצפיה ב-'תאורטית אין ממש צורך, אבל מעשית...'
תאורטית אין ממש צורך, אבל מעשית...
24/08/2016 | 13:27
8
48
מעשית יש לא מעט אנשים שצריכים להגיע להוד השרון ורעננה (גם צומת רעננה וגם האו"פ) מהאזורים האלה. התדירות של 641 לא מספקת, קו 561 קוצר מזמן וקו 571 נוסע רק בבוקר. היה רצוי מאוד לתגבר את 641 ואז אפשר לקצר את 921 עד מחלף גהה (או אפילו עד קניון אבנת, אם כי לדעתי עדיף שלא, כדי לאפשר לתושבי חדרה להגיע לקריית אריה ללא החלפות).
לצפיה ב-'וזו בדיוק הגישה המקובעת שמונעת ייעול של התח"צ'
וזו בדיוק הגישה המקובעת שמונעת ייעול של התח"צ
24/08/2016 | 13:35
6
45
מה ההגיון להישאר בשנת 2016 מקובע לכך שכדי לנסוע בין השרון לבין מערב פתח תקוה, בני ברק או רמת גן, צריך לעבור בהוד השרון ובמזרח פתח תקוה?
641 בהחלט מספיק לצורך שירות להוד השרון וגם אפשר לתגבר אותו.
תאר לעצמך שבמקום קידוש 921 יעבירו חלק ממשאביו לקו 819 שיסע בין חדרה למערב פתח תקוה דרך כביש 4 ולא דרך הוד השרון?

תאר לעצמך שעל ידי קיצור 921 לחדרה יהיה אפשר לשפר את תדירות ואמינות השירות ליישובים לאורך כביש 4 בין חדרה לחיפה ועל ידי קיצור 821 לחדרה יהיה אפשר לשפר את תדירות ואמינות השירות ליישובים לאורך כביש 65 ואת מקומם בכביש 4 בין חדרה לרעננה ופתח תקוה יתפוס קו 819 ולא יהיה צורך לסמוך על קווים שמגיעים מחיפה (דרך כביש 4 האיטי בקטע בין חיפה לזכרון יעקב) ומעפולה.

צריך לצאת מקונצפציית קידוש מערכת קווים שנבנתה לפי מפת כבישים של שנות השישים של המאה הקודמת.

841 הלך לעולמו, הגיע הזמן לריוויזיה גם לגבי 921.
לצפיה ב-'שני מקרים שונים'
שני מקרים שונים
24/08/2016 | 14:09
5
35
כמו שאמרתי, אני לא נגד קיצור לפתח תקווה בקצה הדרומי באופן תאורטי, כל עוד יש חלופות, למשל תגבור 641 וקווים בכביש 4 (819 לא מהווה פיתרון לבאי אזורי התעשיה בפ"ת אבל אפשר לעשות קו אחר).

לעומת זאת קיצור הקצה הצפוני לחדרה יפגע בהמון נוסעים באזור השרון (כולל פ"ת). גם ביטול 841 פגע מעט, אבל אני מניח שאין הרבה נוסעים מפ"ת/הוד השרון לעפולה/ק. שמונה. לחיפה יש. אם אתה מציע קו נוסף מהיר מהאזורים האלה לחיפה, אז יש על מה לדבר, אבל לא מתוכנן קו כזה.

באופן כללי: כמו שכבר כתבתי, שיטת ההחלפות עובדת בתוך עיר, אבל קורסת לחלוטין בנסיעות בין־עירוניות, על כמה וכמה במקרים של תדירות נמוכה. זה עוד יותר קורס בהתחשב שאין כרטיס משולב במרחקים כאלה. לכן אם מבטלים קו בינעירוני שמקשר בין יעדים רחוקים, צריך לוודא שיש חלופה שלא כוללת החלפות אם יש נוסעים רבים בין היעדים האלה.

דוגמא נוספת לבעייתיות שבדבר: בשנת 2008 (לדעתי) ביטלו את הנסיעה הבודדת של קו 423 בירושלים לתחנה מרכזית פ"ת. סה"כ לא היה מדובר על המון נוסעים לתחנות הפנימיות, להערכתי כעשרה נוסעים קבועים (מנסיעות רבות בקו). אמנם המערכת הפכה ליעילה יותר באופן כללי, אבל את עשרת הנוסעים האלה הרגת—בהנחה שהם גרים בפ"ת ועובדים בי-ם, החלפה בצומת סירקין/גנים תעלה להם כחצי שעה נוספת (ניסיתי את זה), וזה הופכת את היוממות לבלתי אפשרית—אז עכשיו הם צריכים למצוא מגורים חלופיים או עבודה חדשה.

אם תקצר את 921 תעשה את אותו הדבר רק להרבה יותר אנשים. וזה בקווים עמוסים שמרוויחים כסף, אז אין באמת צורך לבטל אותם. למה לא לעשות קו חלופי במקביל ולבטל את השני רק אחרי שהוא כמעט מתרוקן מנוסעים? זה יתן לאנשים להתרגל, ובמקרה של קווים עמוסים לא יפסיד המון כסף. עשו את זה עם קווים 1/51, וזה עבד מצוין.

התשובה למה לא עושים: המניע העיקרי לקיצור קווים הוא המסחור החמור בנהגים בכל החברות. אמנם זו בעיה אמיתית ולכן הקיצור יכול לשפר את היעילות והשירות, זה לא צריך להיות כך! יש פתרונות אחרים למחסור בנהגים (כמו הכנסת המקצוע לעבודה מועדפת, לימודי נהיגה על אוטובוס חינם, וכו'--דברים שמנסים לעשות אבל הם תמיד נופלים). לפגוע במודע בשירות לאוכלוסיות מסוימות כדי לשפר לאוכלוסיות אחרות זה פתרון בעייתי ביותר.
לצפיה ב-'819 יכול להוות פתרון לבאי אזורי התעשיה בפתח תקוה אם הוא'
819 יכול להוות פתרון לבאי אזורי התעשיה בפתח תקוה אם הוא
24/08/2016 | 14:43
4
46
ייכנס לפתח תקוה מכיוון מחלף גהה.
ל-819 יש שלוש נסיעות סך הכל, מתוכן שתיים מסתיימות בצומת רעננה ואחת מוקדם מאוד בבוקר ממשיכה במסלול 567 לתל אביב.
אפשר בהחלט לשנות את מסלולו כך שהוא יהיה הקו שיקשר בין חדרה והשרון לפתח תקוה. לנסיעה הבודדת שממשיכה לתל אביב במסלול 567 יש די והותר תחליפים.

ודאי שיש קו נוסף מהיר מהאזורים האלו לחיפה - קו 947.
אם כל כך חשוב לך קישור אוטובוסי ישיר בין פתח תקוה לחיפה, אפשר ש-947 יתחיל בתחנה המרכזית של פתח תקוה ולא בצומת רעננה (לאחר פיצולו), אבל זה קיבעון, כי בין פתח תקוה לחיפה צריך לנסוע ברכבת.

והנה עוד דרך להתמודד עם המחסור בנהגי אוטובוס - להתאים את המערכת כך שיהיה יותר יעיל לבצע באמצעות הרכבת נסיעות בינעירוניות שמתבצעות היום מכוח ההרגל באמצעות אוטובוסים.
לצפיה ב-'לגבי 947 – לא מדויק כלל'
לגבי 947 – לא מדויק כלל
24/08/2016 | 15:05
3
44
כיום 947 לא מהווה פתרון לנוסעים לחיפה כלל מפ"ת, כי אין קישור טוב בין רוב פ"ת לדרך ירושלים איפה שהוא עובר. גם אם היה—כאמור שיטת ההחלפות פשוט לא עובדת במקרה כזה. אם כמו שאתה מציע הקו יתחיל בתחנה מרכזית פ"ת זה ישפר את המצב בהחלט, אבל אז רצוי להעביר אותו כבר עד לקניון. ואז בעצם הגעת לגרסה קצת יותר מהירה של 921, שרצה במקביל—כמו שהצעתי.

לגבי הרכבת זה פשוט לא רלוונטי. אין באמת רכבת בפתח תקווה, וגם מי שיכול להגיע אליה בקלות לא יכול להגיע איתה בקלות לחיפה. ושוב אני חוזר: שיטת ההחלפות לא עובדת במרחקית וזמנים כאלה. אני מניח שזה ישתפר עם בניית המסילה המזרחית מתישהו. אולי יבנו גם שלוחה לתוך פ"ת כדי שהרכבת תהיה בכלל רלוונטים לתושבים, אבל זה לא על הפרק כרגע.

אתה גם שוכח את הגורם האנושי: יוממות של שעתיים לחיפה אפשרית רק אם אפשר לישון או לעבוד בנסיעה. החלפה (אפילו אחת) מבטלת את האפשרויות האלה.

בכל מקרה, אתה חוזר על המילה קיבעון, אבל אין שום קיבעון—פשוט לא כל שינוי הוא טוב, ולא כל מה שקיים הוא רע. אני חושב שבאופן כללי יש מעט מאוד קווי תח"צ בישראל, וצריך קודם כל להגדיל משמעותית את הקיבולת ואז לראות אילו קווים קיימים דואכים ולבטל אותם. אבל אם קו מצליח מאוד בפועל, אז טיפשי לבטל אותו בגלל חשיבה תאורטית וסימולציות. משרד התחבורה מנסה לעשות בדיוק את מה שאני מציע (על פניו), אבל כאמור בעיית המחסור בנהגים לא מאפשרת לעשות את זה בקצב והמימדים הרצויים. אבל לא הייתי דואג, האוטומציה תביא איתה אוטובוסים אוטומטיים (לפחות בקווים קבועים כמו המטרונית) כנראה בעוד עשור לכל היותר.
לצפיה ב-'הויכוח שלנו לגבי פתח תקוה - חיפה חסר טעם וממילא יתנפץ'
הויכוח שלנו לגבי פתח תקוה - חיפה חסר טעם וממילא יתנפץ
24/08/2016 | 15:32
2
46
לכל המאוחר בשנת 2022. כשיהיה קו אדום תדיר שיקשר את ציר אורלוב-ז'בוטינסקי בפתח תקוה לתחנת רכבת ת"א סבידור מרכז, טענה על יוממות של שעתיים לא תהיה רלוונטית (אגב, ב-921 זו לא יוממות של שעתיים, 947 מצליח בקושי לנסוע בין פתח תקוה לחיפה בשעתיים).

אגב, אני די בטוח שגם כיום רוב הנוסעים בין פ"ת לחיפה נוסעים ברכבת או ב 947 ולא ב 921.

אבל עדיין לא הסברת מדוע צריך את 921 בציר ז'בוטינסקי-בגין-המסגר.
וזה הדיון הרלוונטי כרגע.
לויכוח לגבי פתח תקוה, רעננה או חדרה נגיע בעוד מספר שנים.
ויש לי הרגשה שנגיע אליו בנסיבות הפוכות, שהוא כבר לא יהיה כפי שהוא ואתה תתלונן שלא השאירו אותו כפי שהוא.
לצפיה ב-'כאמור, אין לי התנגדות לביטול התחנות מערבה לגהה'
כאמור, אין לי התנגדות לביטול התחנות מערבה לגהה
24/08/2016 | 22:53
1
24
כאמור, אין לי התנגדות לביטול התחנות מערבה לגהה, בהנחה שמתגברים את 641 ו/או את 571. אבל מזרחה לגהה אין כרגע חלופות ולא מתוכננות כאלה.

גם לאחר פתיחת הקו האדום אני מסכים איתך וכנראה שאפשר יהיה לקצר עוד יותר את המסלול--אבל זה לא קשור לרכבת. לרכבת יש בעיה לא רק בפ"ת אלא גם בחיפה, כי היא למעשה כ־10 דקות הליכה ממת"מ וכ־20 ממת"מ דרום (זה שיש בו את עיקר הבניה היום). אז צריך עוד אוטובוס מהרכבת, או 921 שעוצר גם בדרום מת"מ.

הנקודה שלי היא שלא צריך לבטל משהו שעובד. גם כשייפתח הקו האדום, יש לבטל קווי אוטובוס קיימים רק לאחר תקופה שרואים שהם דואכים. בירושלים לא עשו את זה, והדבר פגע בהמון יוממים, ולא בטוח שהיה צורך בכך—ואגב עשו את זה שם מסיבות לא תכנוניות–תחבורתיות, אלא מתוך הסכם עם סיטיפס. אולי היום כולם כבר רגילים, אבל לא בטוח שזה מצב אופטימלי.

אני פשוט לא מבין את הגישה של "בוא נתכנן הכול מחדש כי מה שיש היום הוא משנות ה־60". אין ספק שהגידול באוכלוסיה והשכונות/ערים החדשות שנבנו מאז דורשים שינויים משמעותיים ותוספות בתח"צ—אני הראשון שאתמוך בזה. אבל זה לא אומר שכל מה שהיה גרוע וצריך לתכנן מחדש את כל הקווים. רפורמת ההחלפות בגוש דן הייתה חיובית סה"כ כי מדובר בקווים תדירים מאוד במרחב עירוני, אבל לקווים בינעירוניים צריך גישה אחרת לחלוטין.

הערה לגבי זמנים: 921 מגיע בשעתיים מת"מ פ"ת לחוף הכרמל ביום א' בבוקר (וגם בבקרים אחרים). אחה"צ יכול להיתקע בהוד השרון או לפניכן, או לפעמים הנהג עושה הפסקה ארוכה בחדרה (לא יודע אם זה תקין). אבל עדיין שעתיים זה זמן סביר לנסיעה הזו בכל השעות. לדעתי מבילינסון למת"ם יהיה רק כמה דקות יותר.
לצפיה ב-'אתה שם במרכאות (כאילו זה ציטוט) משהו שלא כתבתי?'
אתה שם במרכאות (כאילו זה ציטוט) משהו שלא כתבתי?
24/08/2016 | 23:40
10
אני לא כתבתי "בוא נתכנן הכול מחדש"
אם אתה רוצה לצטט, תצטט במדויק ואל תסלף.
אני כתבתי על 921, לא על הכל.
אני פשוט לא מבין את גישת הסילוף.
לצפיה ב-'כאמור צפוי שיפור בקווי 5X1'
כאמור צפוי שיפור בקווי 5X1
24/08/2016 | 20:28
25
שימשיכו למסוף החרש. גם ייפתח קו 573. לא יודע מה תהיה כמות הנסיעות שלו.
אני מסכים איתך, שלקו 571 יש מעט מדי נסיעות. נקווה, שבהפעלה המחודשת כמות הנסיעות שלו תעלה באופן משמעותי בימי חול ובימי שישי ואף הפעלה במוצאי שבת.
לצפיה ב-'4 הקווים הנ"ל כבר מופיעים בgovmap במסוף אבנת'
4 הקווים הנ"ל כבר מופיעים בgovmap במסוף אבנת
24/08/2016 | 12:19
3
52
קו 46 משום מה נעלם משם.
לצפיה ב-'46 ממילא בנובמבר משנה את מסלולו וכלל לא יעבור בבילינסון'
46 ממילא בנובמבר משנה את מסלולו וכלל לא יעבור בבילינסון
24/08/2016 | 12:33
2
42
ובקניון הגדול.
הוא יסע בין תחנת קרית אריה לכפר גנים ג' דרך קרית אריה, רמת סיב ודרך רבין.

את תפקיד קישור בילינסון לתחנת הרכבת יתפסו קווים 62 שיוארך לתחנת הרכבת ו-145 של אגד.
לצפיה ב-'חבל רק ש145 של אגד עוצר רחוק יחסית מהתחנה'
חבל רק ש145 של אגד עוצר רחוק יחסית מהתחנה
24/08/2016 | 14:39
1
36
ולא בתחנות שקרובות יותר לרכבת, כך שמי שמגיע מהרכבת ורוצה לתפוס את 145 בזמן צריך ללכת רחוק יותר, וגם צריך לעשות מראש החלטה לכיוון איזה קו הוא רץ. וזה מאוד משונה שזה מסודר כך, בגלל שבתחנות שקרובות יותר לתחנת הרכבת יש רציף מספיק ארוך בשביל כל הקווים שעוברים שם.
לצפיה ב-'זו בעיה זניחה ופתירה. 145 לא באמת עוצר רחוק מהתחנה'
זו בעיה זניחה ופתירה. 145 לא באמת עוצר רחוק מהתחנה
24/08/2016 | 14:45
33
ואין שום בעיה להכניס גם אותו לתחנה של שאר הקווים.
גם 266 לא נכנס לתחנה שממזרח למבנה תחנת הרכבת.
לצפיה ב-'בגלל חוסר מקום? דובר על קיצור 921/641 לאבנת והארכת 51 לסגולה'
בגלל חוסר מקום? דובר על קיצור 921/641 לאבנת והארכת 51 לסגולה
24/08/2016 | 11:50
6
41
אני לא מבין למה 641 ו921 צריכים לנסוע כמעט ריקים (ברוב שעות היום, יש פעמים שכן יש בהם אנשים) בין תחנה מרכזית פ"ת ובין תחנה מרכזית ת"א.
ותושבי כפר אברהם, ואזור צמת סגולה היו אמורים לקבל פיצוי בדמות 51, שהוא תדיר יותר, וגם אפשר לדעת מתי לחכות לו, כי אלה התחנות הראשונות שלו.
ולא הבנתי מדוע 249 מוארך לבילינסון?
הדבר הטוב היחיד זה ש-426 יוארך לבילינסון, ואולי גם יוסיפו לו נסיעות, וכמובן קווי דרום השרון- 561,571,551 שרק בגלל טעות או שכחה (לאחר שהסתיימו העבודות באורלוב) לא חזרו לבילינסון. מעניין אם ל-561/571/551 התחנה המרכזית בפ"ת תהיה תחנת ויסות כמו בעבר. אני מקווה שלא, כי זה סתם מעכב את הנוסעים.

לצפיה ב-'הארכת 249 לבילינסון טובה משתי סיבות:'
הארכת 249 לבילינסון טובה משתי סיבות:
24/08/2016 | 11:55
5
58
1. הצורך לפנות את התחנה המרכזית לקראת תחילת העבודות בשנת 2017.
2. ייעול הקישור בין כביש 40 לבין מערב פתח תקוה.

למה לדעתך 551, 561 ו 571 כן צריכים להגיע לבילינסון ו 249 לא?
לצפיה ב-'יש היגיון בדבריך, מסכים. פשוט לא בטוח שנוסעים יחכו לקו 249 '
יש היגיון בדבריך, מסכים. פשוט לא בטוח שנוסעים יחכו לקו 249
24/08/2016 | 12:10
4
44
בגלל תדירותו הבינונית. לעומת 3 קווי דרום השרון של אגד (561,571,551) יחד עם 51 דן שגם מגיע לסגולה שביחד יש להם תדירות יפה מאוד
לצפיה ב-'מה יש לך מסגולה? פתח תקוה זה לא רק סגולה'
מה יש לך מסגולה? פתח תקוה זה לא רק סגולה
24/08/2016 | 12:23
3
47
צומת סגולה היא אפילו לא תחנת החלפה נוחה.

קו 249 זה הקו היחיד שנוסע בתדירות סבירה בכביש 40 בקטע שבין פתח תקוה לרמלה, כולל בקטע העירוני פתח תקוואי של כביש 40.
הקישור בין מזרח פתח תקוה למערב פתח תקוה כיום לוקה מאוד בחסר וההארכה של קו 249 תשפר אותו משמעותית.
להארכה הזו תהיה השפעה הרבה יותר משמעותית מאשר להארכה של 5X1 שחופפים ל-641.

זה כמו ההבדל בין משהו חדש לבין עוד קצת מאותו דבר.
לצפיה ב-'אזור התעשייה סגולה סובל ממחסור בתח"צ, וגם התחנות בכפר אברהם'
אזור התעשייה סגולה סובל ממחסור בתח"צ, וגם התחנות בכפר אברהם
24/08/2016 | 12:28
2
38
ובצמות סגולה עמוסות מאוד בנוסעים. לעיתים בבוקר ואחה"צ-ערב, אפשר להמתין ל-641 ול-921 לכיוון ת"א חצי שעה, ואז הם מגיעים ביחד, וגם אז יש מחסום של 10 בעמידה.
לגבי רחוב בן ציון גליס- אזור התעשייה סגולה, זה לא ייתכן שרק קו אחד- 62, עם תדירות הרבה יותר נמוכה מאשר הלו"ז שלו בימי דן (קו 8) הוא היחיד שמשרת את אזור התעשייה.

האם בגלל שלא מקצרים את 921 ו-641 לבילינסון, גם לא מאריכים את 51 למסוף סגולה?
לצפיה ב-'אבל בכל מקרה 641, 921 ו 5X1 לא אמורים להיכנס לתוך סגולה'
אבל בכל מקרה 641, 921 ו 5X1 לא אמורים להיכנס לתוך סגולה
24/08/2016 | 12:38
1
51
לפי המכרז, קו 23 יוארך לאזור התעשיה סגולה והתדירות של קו 62 תעלה.

קו נוסף (ותדיר) שהיה מתוכנן להגיע לצומת סגולה זה קו 77 החדש במכרז בקעת אונו, אבל כנראה בגלל בעיות תעבורתיות באזור ירקונים ותחנת הרכבת סגולה הוא לא יגיע עד לשם.

אזר התעשיה סגולה סובל ממחסור בתח"צ בגלל שהוא "חצי אי". אם עיריית פתח תקוה רוצה לפתח את סגולה, היא צריכה לדחוף להשלמת דרך אם המושבות עד חיבורה לרחוב גליס. חיבור כזה יפתח גם אפשרויות חדשות לתח"צ.
לצפיה ב-'51 אמור להיכנס לסגולה. לצערי 23 כמו 77 יסיים בתחנה המרכזית'
51 אמור להיכנס לסגולה. לצערי 23 כמו 77 יסיים בתחנה המרכזית
24/08/2016 | 23:23
13
וחבל ששניהם לא יגיעו לרכבת
לצפיה ב-'5X1 מתוכננים להארכה למסוף החרש בפתח תקווה'
5X1 מתוכננים להארכה למסוף החרש בפתח תקווה
24/08/2016 | 20:21
28
כאשר יתחיל מפעיל חדש, בהפעלת הקווים 551, 561, 571, לקווים האלה אמור להיות מסלול אחד, ללא חלופות שונות, כפי שיש כיום. תחנת הקצה תהיה במסוף החרש. כנראה זה יהיה עוד שנתיים לפחות. טרם הודיעו על זוכה ולאחר מכן יש לו תקופה ארוכה יחסית, להיערך ולהפעיל את הקווים האלה, אחרי שהוא הפעיל את אזור נתניה ואת אזור תל אביב ודרום גוש דן.
לצפיה ב-'אוניברסיטה פתוחה! אוי ואבוי...'
אוניברסיטה פתוחה! אוי ואבוי...
25/08/2016 | 01:15
5
אף אחד לא הזכיר את או"פ, אז אני!
תקשיבו, סיוט. אני מהצפון, מעכו, למדתי באו"פ - ואין דרך נורמלית להגיע, לא בתחבורה ציבורית ולא בנהיגה, הכל סיוט! 
המומלץ והרצוי ביותר וההגיוני ביותר היה - קו אוטובוס מתחנת רכבת בית יהושע לצומת רעננה, עם כל רכבת שמגיעה מהצפון, אבל אין!
לצפיה ב-'קווים 405/480'
קווים 405/480
24/08/2016 | 20:31
3
79
רציתי להפנות את תשומת ליבכם לסיוט שחוזר על עצמו בכל שנה ושנה בחודשי הקיץ ובעיקר בתקופת ״בין הזמנים״. מהשעה 12 לערך בצהריים ועד שעות הערב המאוחרות מה שהולך בתחנה מרכזית בירושלים בקווים האלו זה פשוט טרור. תורים ארוכים ולא מסודרים, המתנה של כמעט שעה לעלייה לאוטובוס מרגע הגעה לתחנה, וזאת על אף העובדה כי כל 10 דק אמור לצאת אוטובוס. זה פשוט נעשה בלתי אפשרי לנסוע עם הקווים האלו. אגד לא עושה דבר בנידון ונותנת לנוסעיה הקבועים שמשתמשים בקו באופן יומיומי לצורכי עבודה , להתענות. וזה עוד מבלי להזכיר את העבודות בכביש 1 שגורמות לכך שלאחרונה יש פקק קבוע מאזור מחלף ענבה ועד שער הגיא. 
לצפיה ב-'מחכים פשוט עוד 20 דקות בתור, בד"כ אנשים עומדים בו במסודר וזה'
מחכים פשוט עוד 20 דקות בתור, בד"כ אנשים עומדים בו במסודר וזה
24/08/2016 | 21:03
61
יצא לי לחכות בכיף בתור.
להמתנה קצרה יותר אפשר לחכות ל405 שם יש פחות תור.
ועוד 2 בקיץ אם תרצה הפסגטי תהיה רכבת שתקלוט את כל הנוסעים,  שכמובן יקטרו "למה הרכבת בתוך מנהרה כזאת עמוקה, צריך לרדת כל כך הרבה"
לצפיה ב-'הרבה אנשים מכירים רק את 405 ו-480'
הרבה אנשים מכירים רק את 405 ו-480
24/08/2016 | 22:10
1
53
הם לא יודעים שעד סביבות 21:00 בערב אפשר לנסוע גם עם קווים 100, 101, 102 לחניון שפירים ומשם בשאטל החינמי שיוצא כל 5 דקות לתל אביב.
בימים עמוסים, זוהי ללא ספק הדרך הטובה ביותר להגיע לירושלים. הקווים האלה כמעט אף פעם לא מלאים, שלא לומר ריקים לחלוטין בשעות מסוימות.
לצפיה ב-''
25/08/2016 | 00:47
10
במקרים קשים במיוחד אפשר לנסות גם את קו 402 מבנייני האומה, למי שיעדו לא מערבי מדי.

חוץ מזה צריך להחיל נוהל עקרוני שעל פיו נהג לא טוען ערך צבור בזמני עומס יתר ולא מוכר כרטיס נסיעה בודד מנייר, בשביל זה יש קופות ומכשירים אוטומטיים, כדי למנוע 'פקק נוסעים' בעלייה לאוטובוס.
לצפיה ב-'בהמשך לשרשורים על השיקוע/מנהור בחיפה - פורסמה כתבה במקומון'
בהמשך לשרשורים על השיקוע/מנהור בחיפה - פורסמה כתבה במקומון
23/08/2016 | 01:36
25
227
כלבו שלפיה התוואי העתידי של המסילות בחיפה יוכרע תוך חצי שנה.

הכתבה מפרטת שלוש חלופות ואת עמדת רכבת ישראל:
חלופת העיריה לשיקוע בין בית המכס לשדרות בן גוריון ומינהור משם עד לתחנת חוף הכרמל (של כל ארבע המסילות), כולל ביטול תחנת בת גלים ומימון הפרויקט בין השאר באמצעות בניה באזור תחנת בת גלים.

חלופת עמותת שלוש השקמים (חלופת עו"ד לנגר) שדנו בה ארוכות לאחרונה - מנהרה מלב המפרץ למגדים/החותרים.

חלופת רטנר וגולדמן - מנהרה מהקצה התחתון של נחל הגיבורים (שם הם מציעים להקים תחנה חדשה) עד לחוף הכרמל.

עמדת הרכבת - שיקוע בין בית המכס לשדרות בן גוריון והתוואי הקיים בין שדרות בן גוריון לחוף הכרמל כאשר המסילות החדשות יוקמו ממערב (ומצפון) לקיימות (ללא מינהור מתחת לכרמל).

מה שכבר ברור מתוך הכתבה זה שנושא השיקוע נכרך יחד עם נושא ההכפלה (הריבוע) וההכרעה תהיה לגבי שני הנושאים יחד.

(הכתבה בעמוד 20)
לצפיה ב-'חלופת רטנר וגולדמן היא הטובה ביותר.'
חלופת רטנר וגולדמן היא הטובה ביותר.
24/08/2016 | 00:35
23
112
וזאת מאחר והחלופה הזו היא החלופה היחידה שתאפשר הפעלה רציפה של תנועת הרכבות ללא השבתה למעט השבתה קצרה של כמה ימים לצורך חיבור הקטע החדש.

החלופה של עו"ד לנגר (עמותת שלוש השקמים) היא דבר דמיוני ואין כל אפשרות להתייחס אליה וזאת מאחר ואין כל אפשרות לנתק את חיפה מקו החוף.

החלופה של עו"ד לנגר אפשרית רק אם תשולב ביחד עם חלופת רטנר וגולדמן, כלומר, מנהרה לאחר לב המפרץ ועד לתחנת חוף הכרמל כאשר בין תחנות לב המפרץ (מגשר פז או מנחל גיבורים) תהיה מנהרה עד לתחנת חוף הכרמל.

שתי החלופות האחרות (שלמעשה הן שיקוע המסילה), דורשות השבתה ממושכת ביותר של תנועת הרכבות לכמה שנים. באזור הבעייתי שבין בית המכס לשדרות בן גוריון אין כל אפשרות להוסיף מסילה רביעית אלא אם כן שוברים את קיר הגבול של נמל חיפה והורסים מבנים תפעוליים של הנמל.

כמו כן, בעניין השיקוע עצמו, שימו לב שמדובר על הקטע שבין בית המכס לשדרות בן גוריון בלבד. כלומר, לא מדובר על שיקוע באזור שכונת אל עתיקה. ולכן אם אכן לא מדובר על שכונת אל עתיקה, אז אין כל בעייה של מערות קבורה וקברים עתיקים. אבל עדיין לא ברור אם בכלל ניתן לבצע שיקוע בשטח ים מיובש. כל הקטע שבין בית המכס לשדרות בן גוריון זה שטח ים מיובש.

לצפיה ב-'ל 7 רכבות חשמליות בשעה לכיוון אין צורך ב 4 מסילות.'
ל 7 רכבות חשמליות בשעה לכיוון אין צורך ב 4 מסילות.
24/08/2016 | 03:24
22
105
זוג המסילות הקיים והתחנות החיפאיות בנות 4 הרציפים יספקו שירות טוב יותר מזוג מסילות הטמזלינק שעליהן עוברות 14 רכבות לכיוון לשעה ללא אפשרות עקיפה והפעלת שירות מהיר.

מי שרוצה שירות מהיר יותר מהצפון לדרום צריך להתעקש על צימצום תחנות העצירה בחיפה ותל אביב לתחנה אחת בלבד בכל מטרופולין והסתנכות על הפרבריות להגעה לשאר התחנות בעיר. בצורב זו אפשר כבר כיום לוותר על 5-6 עצירות ברכבת נהריה ב"ש מהירה.

ריבוע המסילות בחיפה יכול להתבצע בצורה מוגבלת שמשאירה צוואר בקבוק של מסילה אחת לכיוון באזורים המסובכים ביותר משום שהאלמנט החשוב ביותר הוא מספר הרציפים לכל כיוון ויכולת העקיפה.
לצפיה ב-'כלומר ניתן להפעיל שירות מהיר דרך חיפה במקביל לשירות הנוכחי '
כלומר ניתן להפעיל שירות מהיר דרך חיפה במקביל לשירות הנוכחי
24/08/2016 | 09:29
70
ללא ריבוע, ועל ידי הסתמכות על עקיפה בתחנות בלבד? בלי שזה יפגע בתדירות הנוכחית?

לצפיה ב-'לא מדובר ב-7 רכבות חשמליות בשעה'
לא מדובר ב-7 רכבות חשמליות בשעה
24/08/2016 | 09:44
17
90
הרכבות בקו העמק לא יהיו חשמליות.
גם לא התייחסת לרכבות המשא שעוברות במסילות החוף ל/מ נמל חיפה.

אם המערכת תהיה בנויה על הסתמכות על מעבר בין רכבות פרבריות לרכבות בינעירוניות, יהיה צורך ביותר רכבות פרבריות.

על אילו 5-6 תחנות אפשר לוותר כבר כיום?
אני סופר ארבע: קרית חיים, חוצות המפרץ, חיפה מרכז-השמונה וחיפה בת-גלים.
אי אפשר לוותר על אף אחת מהתחנות קרית מוצקין, לב המפרץ וחוף הכרמל.

בתחנת חיפה מרכז יש שלושה רציפים.
בתחנת בת גלים יש שניים וחצי רציפים.
בתחנת לב המפרץ יש שני רציפים.
התחנה היחידה בחיפה שיש בה ארבעה רציפים זו חוף הכרמל.
לצפיה ב-'2-3 תחמות בחיפה ו 2-3 תחנות בת"א. '
2-3 תחמות בחיפה ו 2-3 תחנות בת"א.
24/08/2016 | 10:57
12
33
לצפיה ב-'הבנתי. הפחתת תחנות עצירה באזור חיפה לרכבות הבינעירוניות'
הבנתי. הפחתת תחנות עצירה באזור חיפה לרכבות הבינעירוניות
24/08/2016 | 11:11
7
69
מחייבת הוספת רכבות פרבריות. כיום פועלת בחיפה רכבת פרברית אחת בשעה בלבד והרכבות הפרבריות הן רכבות קצרות, כך שלמעשה מדובר ברכבות תגבור ולא בשירות פרברי בהיקף מלא.
לצפיה ב-'לפי מפת 2020 יהיו 7 רכבות לכיוון בשעה.'
לפי מפת 2020 יהיו 7 רכבות לכיוון בשעה.
24/08/2016 | 13:14
6
22
לצפיה ב-'מתוכן שלוש פרבריות ואחת מהן לא חשמלית ורק בחיפה (לא בקריות)'
מתוכן שלוש פרבריות ואחת מהן לא חשמלית ורק בחיפה (לא בקריות)
24/08/2016 | 13:23
5
49
אבל אתה כתבת שאפשר כבר היום לוותר על 2-3 תחנות בחיפה והיום ברוב שעות היום יש רכבת פרברית אחת בשעה.

הייתה תקופה קצרה שבה היו שתי רכבות פרבריות בשעה (אחת מ/ל נהריה ואחת מ/ל עכו) ואז רוב הרכבות הבינעירוניות לא עצרו בקרית חיים ובחוצות המפרץ, אבל מאז חידוש השירות הפרברי לאחר ההשבתה בשנה שעברה (עקב עבודות חיבור מסילת העמק), יש רכבת פרברית אחת בשעה מ/ל עכו (אין רכבות פרבריות לנהריה) ורוב הרכבות הבינעירוניות עוצרות גם בקרית חיים וחוצות המפרץ.

לכן, כדי לוותר על 2-3 תחנות כיום, יש צורך להוסיף רכבות פרבריות.
לצפיה ב-'הכוונה בקו נהריה - ב"ש בלבד עם ויתור דומה באיילון.'
הכוונה בקו נהריה - ב"ש בלבד עם ויתור דומה באיילון.
24/08/2016 | 14:52
4
44
חיסכון של 5-6 עצירות בקו הארוך במדינה יתרום רבות לקירוב הפריפריה למרכז בשירות מהיר, כחצי שעה מזמן הנסיעה בין נהריה לבאר שבע. כל תחנה שווה לא רק עצירה של 3 דקות אלא גם האטה והאצה של דקה או שתיים. אם לב המפרץ יבחר לתחנה המהירה של חיפה בגלל לחצם של תושבי הצפון זה יחסוך להם רבע שעה בחיפה ללא מנהרות עוקפות הזויות, ואת רכבות העמק וכרמיאל אפשר לתאם לזמני ההגעה של הקו הראשי.

קווי העמק וכרמיאל יוכלו להמשיך לתוך חיפה כקווים מאספים וכנ"ל פרברית חיפה.

עם חיבור קו כרמיאל לירושלים יהיה מקום לחשוב על הפיכת אחת הרכבות למהירה אם רמת השירות המשלים בתוך חיפה והתשתית יאפשרו זאת. ( 3 רכבות לב המפרץ - סבידור ללא עצירה בשעה).

בתל אביב ויתור על עצירה ב2-3 מתחנות האיילון ישחרר בין 10 דק' ל 15 דק' לסלוט לכל רכבת מהירה. 2-3 רכבות מהירות בשעה משמעותן שיחרור 20-45 דקות של סלוטים באיילון בשעה. באיילון ישנם מספיק שירותים פרבריים ואזוריים לאפשר החלפה לרכבת שבאה אחרי כמה דקות ומורידה בתחנת האיילון הנכונה.

כמובן שכל זה מצריך לו"ז ותיאום, וכן עיקרון לפיו הרכבות המאספות ממתינות לרכבות המהירות בעת הכניסה לפרוזדורים מרובי הקווים באיילון ובחיפה אבל כך בונים לוחות זמנים ושירותי רכבת בקווים מורכבים בעולם ואני מכיר מקומות שבהם קו אקספרס ללא עצירה מסוגל לנסוע על אותה מסילה כפולה המשמשת רכבות מאספות.

לגבי רכבות המשא בקו הראשי - הן צריכות הסבה לחשמל או החלפת קטר בעת המעבר בין מסילות המשא בדרום לקו הראשי, וכן תחנות תפעוליות בהן ניתן להמתין. בקו המהיר 300 קמ"ש בין לונדון לצרפת משתמשות גם רכבות מטען שמהירותן כ160 קמ"ש בלבד והן מתואמות עם הרכבות המהירות כך שהן ממתינות לסלוטים בין השירות המהיר. כמו כן בקטע שבין פוקסטון לקאליי נוספות לכל העסק רכבות לנשיאת  רכבים במנהרה עצמה, קטע קצר מאד בהשוואה למסלול בין סט פנקרס לגאר דה נור או גאר דה מידי.

לצפיה ב-'קו כרמיאל-ירושלים כקו מאסף?'
קו כרמיאל-ירושלים כקו מאסף?
24/08/2016 | 15:00
1
40
הקו הזה יהיה קו הרבה יותר ראשי מקו נהריה - באר שבע.

ואין שום אפשרות לדלג על עצירה בתחנת חוף הכרמל. במיוחד כשמדובר על רכבות בינעירוניות בין חיפה למרכז ולדרום, החשיבות של תחנת חוף הכרמל הרבה יותר גדולה מזו של לב המפרץ.
זה שכמה תושבים בצפון חושבים רק על עצמם וכיצד לקצר לעצמם כמה דקות בדרכם מגשר הזיו לתל אביב, לא אומר שצריך לבנות לפי זה מערכת.
מספרי הנוסעים מדברים בעד עצמם, ואף תחנת רכבת אחרת בצפון המדינה לא מתקרבת לקרסוליים של תחנת חוף הכרמל מהבחינה הזו.
בכל קונסטלציה שלא תהיה כל הרכבות הבינעירוניות חייבות לעצור בלב המפרץ ובחוף הכרמל.
לצפיה ב-'מאסף בתוך חיפה, ואפילו עם חוף הכרמל זה חיסכון של 10 דק בחיפה'
מאסף בתוך חיפה, ואפילו עם חוף הכרמל זה חיסכון של 10 דק בחיפה
24/08/2016 | 15:58
42
עם ריבוע מסילת החוף עד לחוף הכרמל ובניית רציפים נוספים בתחנות חיפה, פלוס שימוש מושכל בתחנה התפעולית חיפה מזרח לעקיפת רכבות פרבריות אפשר לדבר על רכבות מהירות נוספות בין חיפה לתל אביב מעל לתוכניות 2020.

ההצעה העיקרית שלי היא לקו נהריה ב"ש משום שניתן לחסוך כחצי שעת עצירה והאטה בין שני קצוות הקו במינימום של השקעה. המשוואה לפיה חייבים לעצור בכל תחנות האיילון וכל תחנות חיפה היא שגוייה ופוגעת בשירות הארצי.

אפילו אם נסכים שיש לעצור בשתי תחנות בחיפה ושתי תחנות איילון הרי שניתן לחסוך 20 דקות מהקו הראשי.
לצפיה ב-'אין הרבה הגיון בדילוג על תחנות באיילון'
אין הרבה הגיון בדילוג על תחנות באיילון
25/08/2016 | 00:18
1
14
זה היה דבר סביר לו היו משתמשים רבים שמעוניינים לנסוע מהצפון לדרום. בפועל, אני מניח שיש מעטים כאלה. הקו אמנם נוסע מנהריה לבאר שבע, אבל רוב הנוסעים מתחלפים בתל אביב. כך שצריך לחשוב על זה יותר כחיבור של שני קווים (נהריה - תל אביב ותל אביב - באר שבע). לו היה ברור שיש בתל אביב תחנה אחת שהיא מרכזית ועוד תחנות שכונתיות קטנות, ההצעה שלך הייתה הגיונית. בפועל, אולי חוץ מתחנת האוניברסיטה, שלוש התחנות הגדולות (סבידור, השלום וההגנה) הן מוקדים מרכזיים, כולן ממוקמות היטב ומושכות המוני נוסעים. זה כמובן מצב מצוין. לו היית יוצר רכבת שמדלגת על תחנת השלום, למשל, אז התוצאה הייתה שהיית מעכב הרבה מאד נוסעים עם החלפת רכבת, כדי לחסוך כמה דקות למיעוט קטן של נוסעים שממשיכים לדרום.
לצפיה ב-'מבחינת מספר נוסעים, האוניברסיטה וההגנה די דומות'
מבחינת מספר נוסעים, האוניברסיטה וההגנה די דומות
25/08/2016 | 00:40
8
לעיתים ההגנה מעל האוניברסיטה ולעיתים הפוך.
בתל אביב יש מצב שהופך את כל ארבע התחנות למרכזיות - שתי המבוקשות ביותר אלה שתי התחנות האמצעיות, אבל שתי הפחות מבוקשות מבחינת כניסות ויציאות, אלה שתי תחנות ההחלפה העיקריות בתל אביב.

ובכל זאת אם רוצים לצמצם את העצירות בתל אביב, יותר הגיוני לבטל עצירות באוניברסיטה ובהגנה, כי בתל אביב המרחק בין התחנות יחסית קטן והארכה קטנה במשך הנסיעה לצורך החלפת רכבת לא משמעותית.

לעומת זאת, בחיפה באופן ברור שתי התחנות המרכזיות אלה שתי התחנות בקצוות והמרחק בין התחנות (ובעיקר בין שתי תחנות הקצה) די משמעותי. לכן בחיפה פשוט אי אפשר לוותר על עצירות בחוף הכרמל ובלב המפרץ והרבה יותר קל לוותר על עצירות בחיפה מרכז ובבת גלים.

אבל בגוש דן, בשנים הבאות, תצטרף עוד דילמה - תחנת הרצליה. ויהיה הגיוני שלפחות חלק מהרכבות הבינעירוניות מ/ל הצפון יעצרו בה. לכן יהיה סביר להחליט שלפחות חלק מהרכבות יעצרו בהרצליה ואז תהיה מוטיבציה גבוהה יותר לבטל את העצירות בתחנת האוניברסיטה.
לצפיה ב-'בציר איילון עוברות בשעות העומס'
בציר איילון עוברות בשעות העומס
24/08/2016 | 11:18
3
74
13 רכבות בשעה (~ 9 רכבות בזוג המסילות המערבי)
לא נראה לי שאפשר להפעיל שירות מהיר במקביל לפרברי ללא מסילה רביעית.
בתחנת השלום יש שתי רציפים בלבד אשר משרתים את זוג המסילות המערבי.

לצפיה ב-'בזוג מסילות חשמליות ניתן להעביר 24-30 רכבות לכיוון בשעה.'
בזוג מסילות חשמליות ניתן להעביר 24-30 רכבות לכיוון בשעה.
24/08/2016 | 12:33
2
23
לצפיה ב-'זה נכון עבור שירות אחיד'
זה נכון עבור שירות אחיד
24/08/2016 | 14:32
1
47
כאשר אין מהירות יחסית בין הרכבות. כאשר על זוג מסילות מפעילים במקביל שני סוגי שירות במהירויות שונות (פרברי ומהיר) הקיבולת יורדת בצורה חריפה.
לצפיה ב-'על זוג המסילות בין ברייטון להיווארדס הית' יש מגוון וכמות.'
על זוג המסילות בין ברייטון להיווארדס הית' יש מגוון וכמות.
24/08/2016 | 15:12
46
למען הדיוק:  המסילה הכפולה היווארד'ס הית' - פרסטון פארק, קטע בינעירוני בן כ 18 ק"מ שעליו נוסעות בכל כיוון בכל שעה:
4 טמזלינק (2 מהירות עם תחנות ספורות, 2 מאספות)
2 גאטוויק אקספרס (ישיר מגאטוויק, תחנה נוספת בשעות העומס)
2 סאת'רן ליטלהאמפטון דרך הוב (פיצול מהמסילה לפני תחנת ברייטון)
לפחות 3 רכבות סאת'רן לברייטון כשאין את ההשבתות הנוכחיות ולו"ז החירום, בכללן רכבת אקספרס אחת לפחות
2 רכבות סאת'ארן ללואיס שמתפצלות למסילה ללואיס באמצע הקטע.

בסך הכל 13 רכבות ויתכן שאפילו 15 כאשר הלו"ז הנורמאלי של סאת'רן בתוקף, וזה בקטע שבו הנסיעה מהירה ודורשת מרווחי ביטחון בין הסלוטים.
לצפיה ב-'עד שייגשו ליישם את ריבוע המסילות יעבור הרבה מאוד זמן כנראה.'
עד שייגשו ליישם את ריבוע המסילות יעבור הרבה מאוד זמן כנראה.
24/08/2016 | 15:24
3
49
ייתכן ועד אז מסילת העמק תהיה מוכפלת ומחושמלת.

עם זאת כדאי לזכור שגם רכבות משא עוברות בתוואי (אמנם אפשר עם קטרים חשמליים אבל הן עדיין יותר איטיות מרכבות נוסעים).
לצפיה ב-'כתבתי גם על רכבות המשא'
כתבתי גם על רכבות המשא
24/08/2016 | 15:38
8
לצפיה ב-'אין סיכוי סביר שרכבות משא ישתמשו בקטרי חשמל'
אין סיכוי סביר שרכבות משא ישתמשו בקטרי חשמל
24/08/2016 | 20:00
1
26
בגלל שהמון שלוחות מסילה למפעלים ונמלים לא נמצאים כלל בתוכנית החשמול, וגם לא המסילה המזרחית שעליה נוסעות המון רכבות משא. סביר להניח שרכבות משא ימשיכו להשתמש בקטרי דיזל בעתיד הנראה לעין.
לצפיה ב-'אולי; אבל צריך לזכור '
אולי; אבל צריך לזכור
24/08/2016 | 23:56
14
שבמפרט הטכני של המכרז לקטרים החשמליים נאמר:
In the offer,operation in the following kind of trains is to be considered
............
.............
Up to 3,600 tons freights trains in multiple traction configuration
ויש גם איור המראה רכבת משא עם 3 קטרים.
לצפיה ב-'רוב תעבורת הנוסעים הם יוממים לטווחים קצרים'
רוב תעבורת הנוסעים הם יוממים לטווחים קצרים
24/08/2016 | 14:42
2
74
נוסעים מנהריה / עכו / קריות לתחנות חיפה ומרכזי התעסוקה שעל ידם (בית חולים רמב"ם, מת"ם ועוד), בעוד הנוסעים מהקריות לאזור השרון ותל אביב הינם מיעוט (לפי התרשמות גסה שלי). כלומר הקווים העיקריים בשימוש הנוסעים הם קו נהריה - עכו - קריות - חיפה, וקו חיפה - שרון - תל אביב, בעוד קו המיעוט הוא נהריה - עכו - קריות - תל אביב.

במצב כזה לא הגיוני לתת העדפה למיעוט יוממים בטווחים ארוכים, על פני ריבוי יוממים בטווחים קצרים.
לצפיה ב-'אתה שובר לעו"ד לנגר את התיאוריה שלו'
אתה שובר לעו"ד לנגר את התיאוריה שלו
24/08/2016 | 14:47
17
לצפיה ב-'לקו המיעוט יתאימו מאוד ה EMU's ולקוים העיקריים הקטרים'
לקו המיעוט יתאימו מאוד ה EMU's ולקוים העיקריים הקטרים
25/08/2016 | 00:04
15
עם הקרונות הנגררים.
לצפיה ב-'השערה פרועה שלי באשר להתנגדותה של רכבת ישראל לביצוע מינהור'
השערה פרועה שלי באשר להתנגדותה של רכבת ישראל לביצוע מינהור
24/08/2016 | 01:18
107
זו רק השערה פרועה שלי להתנגדותה של רכבת ישראל למינהור ולא יותר מכך:

בתחנת הרכבת בת גלים ממוקם מזה למעלה מ- 30 שנה מרכז התקשורת הצפוני (טלפוניה) של רכבת ישראל. במרכז תקשורת זה קיימת מרכזת הטלפונים הראשית (מתג טלפוניה פרטי מסוג PABX) של רכבת ישראל בצפון. ממרכז תקשורת זה (מתג חיפה) הממוקם בתחנת בת גלים, מקושרת רשת הטלפוניה הפרטית של רכבת ישראל אל רשת הטלפוניה הציבורית של חברת בזק. מרכזי תקשורת נוספים שכאלה שקיימים בהם מתגי טלפוניה ראשיים של רשת הטלפונים הפרטית של רכבת ישראל, נמצאים בתחנת הרכבת תל אביב סבידור (מתג תל אביב) ובתחנת הרכבת בלוד (מתג לוד).

ביצוע מינהור מתחת לכרמל משמעו ביטול תחנת הרכבת בת גלים וביטול מתג חיפה ולמעשה בניה באזור תחנת בת גלים. סביר להניח שרכבת ישראל תתנגד לביצוע מהלך שכזה שיאלץ אותה למצוא חלופה למרכז התקשורת של חיפה. האמת היא שאין כיום כל בעייה טכנית או אחרת להעתיק את מתג חיפה לאתר חלופי אחר של רכבת ישראל בצפון. אם חברת בזק הצליחה להעתיק את כל המתגים הישנים שלה מסוג TDM לרשת ה-NGN החדשה, אינני רואה כל בעייה בכך שגם רכבת ישראל לא תוכל להעתיק את מתג חיפה לאתר חלופי אחר בצפון.

זו כאמור לעייל ההשערה הפרועה שלי להתעקשותה של רכבת ישראל לשמירה על התוואי הקיים שעובר בתחנת בת גלים.
לצפיה ב-'סופ"ש סוער לסיקור מחכה לנו'
סופ"ש סוער לסיקור מחכה לנו
25/08/2016 | 00:34
14
אני מקווה שאני לא מחדש כאן כלום לבועז ודוד.

סופ"ש הזה יש לנו את תחנת השלום לסקר, ויש לנו בחמישי בלילה את פירוק מחלף חמד.

בהצלחה למסקרים ולסקרנים ולמסוקרים.
לצפיה ב-'סיוט של יום ראשון'
סיוט של יום ראשון
23/08/2016 | 22:03
7
226
שלום רב,
לאחר חופשה של יומיים בירושלים ביום ראשון האחרון, ה-21 באוגוסט הגענו לתחנה המרכזית כדי לתפוס את האוטובוס של שעה 8.15 לכיוון עפולה.
לשני האוטובוסים ליעד הזה לא הצלחנו לעלות וכנ"ל לשני אוטובוסים לכיוון טבריה. החלטנו לצאת מהתחנה, ולנסות את מזלנו יותר מאוחר. המצב לא השתנה. להפך יותר אנשים המתינו להסעות ליעדים השונים. יותר מוקדם היו חיילים ואחר כך פחות חיילים אבל לא פחות קהל.
אנחנו זוג בני 70 וכל המעמד הזה היה לנו מאד קשה.
בסופו של דבר החלטנו לעשות את הנסיעה במונית כי לא ראינו דרך אחרת להגיע הביתה. המאמץ הכספי היה גבוה מדי אבל הרגשנו שאין לנו ברירה ובחרנו להשקיע בנושא הזה כשאנחנו מודעים שלא כל האוכלוסייה יכולה לבחור בפתרון שבחרנו.
האם זה מחוייב המציאות? האם חברת אגד לא יכולה להערך אחרת? לדעתי כפי שמזמינים מראש כרטיסים לאילת אפשר לעשות זאת גם ליעדים אחרים. אין שום סיבה שאנשים צריכים לעמוד בתחנה שעות על גבי שעות כדי להגיע ליעדם.
השילוב של יום ראשון והחופש הגדול גרמו למצב הבלתי נסבל הזה. אבל זה לא הגיע בהפתעה. אגד וחברות תחבורה אחרות מודעות למצב וצריכים להערך לכך עם תוספת אוטובוסים וסידורים אחרים כמו רכישת כרטיסים מראש.
מקווה שלא יצא לי לחוות שוב מצב כזה בעתיד. זה היה בהחלט סיוט!
לצפיה ב-'מבינה את התסכול ומקווה שיימצאו פתרונות למצבים כמו אלה שתארת'
מבינה את התסכול ומקווה שיימצאו פתרונות למצבים כמו אלה שתארת
24/08/2016 | 16:53
25
לצפיה ב-'המון אוטובוסים מופנים למגזר החרדי בימים הללו'
המון אוטובוסים מופנים למגזר החרדי בימים הללו
24/08/2016 | 19:45
1
66
תוך פגיעה מצטברת בשאר האוכלוסיה במדינת ישראל.
כשתגמר חופשת בין הזמנים והחרדים יחזרו לחופשת הקודש הקבועה שלהם, השירות לאזרחים מסוג ב' ומטה במדינה (כשבתחתית, כמובן, החיילים) ישוב לסידרו.
לצפיה ב-'בין הממתינים היו גם הרבה מהמגזר החרדי'
בין הממתינים היו גם הרבה מהמגזר החרדי
24/08/2016 | 20:02
63
לא בטוחה שכאן טמונה הבעייה.
אני רואה יותר עניין של ליקוי חמור בארגון וחוסר הערכות למצב ידוע מראש.
התחנה לא ערוכה להמתנות ארוכות. אין מספיק מקומות ישיבה, אין מספיק אוויר לנשימה.
כשהודיעו על תוספת אוטובוס זה היה ברציפים אחרים. בעלי ואני היינו צריכים למהר מרציף לרציף ולהסתובב בין אוטובוסים נוסעים כשבכל מקרה שום דבר לא עזר כי בכמות האנשים שהייתה בתחנה כל אוטובוס התמלא במהירות רבה.
לצפיה ב-'בהחלט מתסכל, במיוחד כי זה סיפור ממש לא יוצא דופן'
בהחלט מתסכל, במיוחד כי זה סיפור ממש לא יוצא דופן
24/08/2016 | 20:11
3
52
בכל יום יש עוד רבים כמוהו, ויש עוד הרבה מאוד שמראש מוותרים על תחבורה ציבורית בגלל זה.
כירושלמי לשעבר כבר כילד הכרתי את סיפורי האימה על המלחמה בעליה לאוטובוס לבאר שבע בימי א' בבוקר, ובעניין זה יש פיתרון חלקי עם קו 470 היוצא מהשכונות ישירות לבירת הנגב, וכמובן יש גם את חלופות קו 480 לת"א היוצאות בכל יום בבוקר מהשכונות. אז יש מקום לשקול הוצאת אוטובוסים לעפולה מהשכונות בבוקר יום א'.
כמובן שזה לא מספיק וצריך תגבור של כמות האוטובוסים לזמני הלחץ וכמובן שהרעיון לכרטיס שמור הוא מעולה ושלחתי פניה למשרד התחבורה עם ציטוט מהטקסט שכתבת ועם ההצעה, מקווה שאולי יעזור (אולי אם עוד כמה ישלחו גם זה יעזור יותר).
אבל מעבר להכל, צרמה לי נקודה אחת יותר מהכל. זוג בני 70 ממתינים ומנסים לעלות לאוטובוס ואף אחד לא חושב לעזור להם? לפנות להם דרך כלשהיא לעלות אפילו במקומו? אולי את החיילים קשה לשפוט כי זה יכול לעלות להם בשבת בבסיס (אם כי אני חושב שכל מפקד נורמלי היה מתחשב).
אבל הגברת תיארה את המצב שגם אח"כ כשכבר לא היו חיילים הם פשוט לא הצליחו לעלות? איפה "והדרת פני זקן"? איפה כבוד האדם ובפרט האדם המבוגר? מה קרה לנו כחברה?!
לצפיה ב-'יפה מה שכתבת על "הדרת פני זקן" אבל אנחנו'
יפה מה שכתבת על "הדרת פני זקן" אבל אנחנו
24/08/2016 | 20:33
2
55
לא ציפינו שאף אחד יוותר לנו. כן ציפינו לקבל שירות נורמלי מחברה כל כך ותיקה כמו אגד.
כל הזמן חשבתי שמישהו יודיע בכריזה שמנסים למצוא פתרון למצב אך זה בכלל לא קרה.
אף אחד לא שם עלינו.
לצפיה ב-'את צודקת שכך מצופה מאגד וחברות התח"צ'
את צודקת שכך מצופה מאגד וחברות התח"צ
24/08/2016 | 21:02
1
41
וזה מגיע לכולנו בזכות ולא בחסד, אבל במצב הנתון כשאגד לא ביצעו את תפקידם הייתי מצפה מכולנו להתנהג אחרת

לצפיה ב-'פשוט הזוי! אבל מצד שני, אתה אף פעם לא יודע מי עומד מולך '
פשוט הזוי! אבל מצד שני, אתה אף פעם לא יודע מי עומד מולך
24/08/2016 | 23:40
17
ואיזה בעיות רפואיות יש לו. אני סובלת מהמון בעיות רפואיות, ולא פעם קורה שאני לא מפנה לאדם מבוגר את המקום, בגלל הבעיות שלי.
לצפיה ב-'איך הזמן רץ!! ״הכי תחנה הכי מרכזית״'
איך הזמן רץ!! ״הכי תחנה הכי מרכזית״
22/08/2016 | 19:47
9
350
אתמול לפני שנתיים פורסם ב
Mnews אתר העיר מודיעין,
תחת אותה כותרת, הטקסט הבא:
.........״זאת בהחלט תיהיה קפיצת מדרגה״ אומרים ברכבת ישראל. למרות שחלק מהתכניות צפויות להיתקל בהתנגדויות רבות, בעיקר בקו החדש ממודיעין לראשון לציון, הרי שמי שתיהנה מהתכניות הגדולות הללו היא במיוחד תחנת הרכבת של ״פאתי מודיעין״, שתהפוך מסתם עוד תחנה משעממת ודי קטנה לתחנה גדולה ותוססת, שדרכה יעברו אלפי נוסעים ביום, ובה יחליפו חלקם רכבות למספר יעדים.
איך כל זה יקרה? תודות למספר פרוייקטים שיציבו את מודיעין ב ״מיקום הנכון״. כלומר- בדיוק באמצע. בין מסילות הברזל מצפון לדרום הארץ ובין המסילה ממזח למערב(מירושלים לתל אביב). כך צפוייה תחנת  פאתי מודיעין להימצא באמצע ״הצלב״ שדרכו תנוקז כל תנועת הרכבות בישראל. יחד עם הקירבה לנתב״ג, לכביש 6 ולכבישי הרוחב הגדולים 431 וכביש 1(המשודרג)- מודיעין תיהיה ממש בלב העיניינים לפחות בתחום התחבורה.........

מה מצב הפרוייקט היום? יש עדכון?
לצפיה ב-'פאתי מודיעין לא הייתה באמצע הצלב לפני שנתיים'
פאתי מודיעין לא הייתה באמצע הצלב לפני שנתיים
22/08/2016 | 20:08
215
לא נמצאת באמצע הצלב היום
לא תהיה באמצע הצלב בעוד שנתיים
ולא תהיה באמצע הצלב גם בעשור הבא.

פאתי מודיעין נמצאת ממזרח להתפצלות על השלוחה למודיעין בלבד.
ואני זוכר שכבר אז הבהרנו לך את זה.
לצפיה ב-'עמוד השדרה צודק'
עמוד השדרה צודק
22/08/2016 | 22:16
1
147
ההתפצלות היא במחלף ענבה. פאתי מודיעין תישאר עוד תחנה קטנה שנועדה רק לאיזור התעשייה שלידה. לא מרכזית ולא נעליים.

מה שכן, כמות הרכבות שעוברת בה תגדל מעט אחרי שייפתח הקו הקצר מודיעין - ירושלים האומה, שפתיחתו תלויה (בנוסף לתלותה בפתיחת הקו הרצליה-ירושלים) בבניית קשת מודיעין ובחשמול המסילה עד מודיעין.
לצפיה ב-'גם אתה צודק.'
גם אתה צודק.
22/08/2016 | 23:52
36
לצפיה ב-'איך תחנה כל כך מינורית תהפוך למרכזית - לא רציני.'
איך תחנה כל כך מינורית תהפוך למרכזית - לא רציני.
23/08/2016 | 00:22
5
124
הרכבות שיגיעו מתל אביב ומנתבג, רובן ככולן (למעט חריגים) יעלו לירושלים מבלי לעבור שם.
רכבות על מסילת 431 (מי יודע מתי תיסלל) חלקן הגדול יסעו לכיוון ירושלים (גם כאן נדרשת קשת 431 שכידוע אפילו לא עברה תכנון מפורט למעט ההכנות שנעשו על A1.
אז יהיו לכשייפתח הקו על 431, מספר רכבות שיקשרו את מודיעין את הטבעת הדרומית לכיוון רמלה דרום וראשונים אבל זה לא יהפוך את פאתי מודיעין לתחנה מרכZית.

מה שכן, השכונות החדשות שנבנות בקרבת התחנה, והגשר שיחבר ישירות את מרכז התעשייה והמסחר (מרכז עינב) בהחלט יגדילו את הנסועה מתחנה זו.
לצפיה ב-'מרגע שיש הכנה לקשת 431-ירושלים, התכנון המפורט לא מהווה מכשול'
מרגע שיש הכנה לקשת 431-ירושלים, התכנון המפורט לא מהווה מכשול
23/08/2016 | 06:50
2
92
הוא יגיע כשיחליטו לקדם את הפרויקט.
לצפיה ב-'מסכים, התכנון המפורט אינו המכשול'
מסכים, התכנון המפורט אינו המכשול
23/08/2016 | 23:57
17
לצפיה ב-'המכשול המרכזי העיקרי לדעתי הוא ההחלטה של רשל״צ'
המכשול המרכזי העיקרי לדעתי הוא ההחלטה של רשל״צ
24/08/2016 | 15:42
47
לבטל את התוואי המאושר לחיבור בין ראשונים למשה דיין דרך גן רווה, מה שיתקע את בנתיים את הקטע המערבי של המסילה הזו. בלי החיבור הזה אין למסילת 431 יותר מידי כדאיות להתקיים.

כדאי בהקשר הזה להזכיר גם את מסילת רג״ם שאמורה להבנות ממזרח לרמלה ותחבר את מסילת לוד-נען למסילת 431.
לצפיה ב-'יש הכנה על ה-A1 לסלילת מסילה לכיוון מערב (ראשון לציון)?'
יש הכנה על ה-A1 לסלילת מסילה לכיוון מערב (ראשון לציון)?
24/08/2016 | 15:25
1
51
חשבתי שעשו הכנה רק לכיוון מזרח (מודיעין).

לצפיה ב-'דווקא לכיוון מודיעין אין שום הכנה.....'
דווקא לכיוון מודיעין אין שום הכנה.....
24/08/2016 | 23:07
16
לכיוון מודיעין יש הרבה מאוד עבודה לביצוע כדי לשלב את מסילת 431 למסילת נתב"ג מודיעין (צפון מזרחית למחלף ענבה ומעט לפני תחנת פאתי מודיעין.
לעומת זאת,
מזרחית משם, ישנה הכנה חלקית לחיבור מסילת 431 עם מסילת A1.  ההכנה מהותה בעיקר למנוע הפרעות בתנועת הרכבות בין תל אביב לירושלים לכשייפתח הקו הזה וירצו לבצע את החיבורים בין המסילות.
אם תרצה פרטים נוספים, אתה יכול לעקוב אחר פרסומים רבים שבועז עשה בעניין בסוף 2014 ותחילת 2015, ובהמון סקירות מצולמות שאני עשיתי בחציון הראשון של שנת 2015 תחת הכותרת שבתשתיות בקטנה.
לצפיה ב-'רכבת העמק - שאלות'
רכבת העמק - שאלות
24/08/2016 | 11:32
4
164
1 - למה בנו רק מסילה בודדת ? 
2 - האם מתכוונים לסלול מסילה נוספת ?
3- תדירות משוערת (?)
4 - מתי הרכבת כבר תחל ליסוע?
5 - מהי תחנת הרכבת שהושקע בה הכי הרבה כסף מכל חמשת התחנות ? 
6 - האם הרכבת מסיימת בלב המפרץ או שתחנה אחרת? 
לצפיה ב-'נסיון חלקי לתשובות'
נסיון חלקי לתשובות
24/08/2016 | 12:15
2
142
הקו נבנה כמסילה בודדת משיקולים תקציביים והערכת ביקוש נוסעים, שלא צפוי להיות גבוה מאוד בשנים הקרובות, במידה ויחול גידול משמעותי במספר הנוסעים ישנה אפשרות להכפלת המסילה (הושאר תוואי פנוי בסמוך לה), סיכוי קלוש שהדבר יקרה בשנים הקרובות.

הצפי לפתיחת הקו הוא באמצע אוקטובר, סביב סוכות.

באף אחת מהתחנות אין מאפיינים יחודיים שאמורים לייקר את עלות הבנייה (תחנה עמוקה / תחנה מוגבהת), על פניו לא אמור להיות הבדל משמעותי בין עלות בניית התחנות. לב המפרץ-מזרח בנוייה על גשר, אבל הפיתוח הסביבתי שלה אמור להיות קטן יותר בגלל המרחב בו היא נמצאת.

המסלול המתוכנן הוא עתלית - חיפה - עפולה, בשלב זה תחנת לב המפרץ-מזרח לא מוכנה והרכבת לא תעצור בה.
לצפיה ב-'מה שאני לא מבין זה :'
מה שאני לא מבין זה :
24/08/2016 | 17:54
1
78
למה לבנות את לב המפרץ מזרח במקום לסלול את המסילה עד לב המפרץ ? חסרות תחנות רכבת בחיפה ?
והקו יפתח בלי קישור ישיר לחיפה ? לא הבנתי כל כך
לצפיה ב-'מסיבות הנדסיות ברורות כלל לא ניתן'
מסיבות הנדסיות ברורות כלל לא ניתן
24/08/2016 | 18:34
116
לחבר את מסילת העמק לתחנת לב המפרץ הקיימת, וחייבת להבנות תחנה נוספת.
הקו יפתח כשהתחנה הראשונה בחיפה לבאים מבית שאן תהיה 'מרכז-השמונה'.

לצפיה ב-'לגבי השאלה ה5+ סקירה קצרה על רוב התחנות'
לגבי השאלה ה5+ סקירה קצרה על רוב התחנות
24/08/2016 | 15:28
97
לצפיה ב-'חצי הכבישים בתוכנית החומש הבאה של "נתיבי ישראל":'
חצי הכבישים בתוכנית החומש הבאה של "נתיבי ישראל":
21/08/2016 | 22:14
31
419
רשימה חלקית (פרויקטים נוספים מופיעים במפה בכתבה המצורפת - אחד הבולטים מביניהם זה פרויקט כביש 16 לירושלים):
"
צפון:
הקמת מחלף משמר הגבול, המהווה גישה לחריש מכביש 65 וסלילת כביש אזורי על כביש 444. עלות: 270 מיליון שקל. בכך הוא יאפשר שיפור הגישה לחריש שצפויה לקלוט 60 אלף איש.

הרחבת כביש 65 (גולני–דברת) והפיכתו לדו־מסלולי עם שני נתיבים לכל כיוון, לרבות עוקף כפר תבור. בכך הוא צפוי להפחית את התנועה העמוסה במחלף גולני.

הרחבת כביש 71 והפיכתו לדו־מסלולי עם שני נתיבים לכל כיוון, כולל מחלוף הצמתים. זאת על מנת לשפר את הכביש האדום רווי התאונות שמכיל תנועת משאיות מנמל חיפה לירדן.

הקמת מחלפים בכביש 79 - מחלף יפתחאל, כהכנה להקמת הרכבת הקלה בין חיפה לנצרת.

הרחבה של כביש 85 בקטע כרמיאל־ראמה, והפיכתו לדו־מסלולי עם שני נתיבים. שיפור בכביש שכיום מרמזור ברובו והפיכת התנועה למהירה יותר.

הקמת כביש 65 עוקף עפולה כחלק מתשתיות נדרשות לתמיכה ברכבת העמק.

מרכז:
סלילת כביש עוקף פתח־תקווה (כביש 40) מכביש 483 ועד לתחנת הרכבת סגולה. זאת על מנת לאפשר חיבור מהיר ויעיל לפתח תקווה ולרשת הרכבות גם בשעות העומס.

הקמת כביש עוקף לוד (כביש 200), במקום הכביש הסובב כיום את לוד המרומזר ורווי תאונות. הכביש החדש יאפשר נסיעה רצופה וגישה מהירה לשכונות החדשות.

הרחבת כביש 2 בקטע שבין חבצלת לאולגה באורך 14 ק"מ ל-3 נתיבים לכל כיוון. זאת על מנת לפתוח את "צוואר הבקבוק" בקטע הכביש בשעות העומס.

סלילת מנהרה תת־קרקעית מתחת לכביש 5 שתחבר בין א.ת הצפוני לא.ת הדרומי של כפר־קאסם. זאת על מנת להקל את הגישה שכיום מתבצע דרך כביש משותף לאזור התעסוקה של ראש־העין.

שדרוג כביש 44 בין ניר צבי לבית דגן, עם מחלפים חדשים במקום הצמתים הקיימים והמרומזרים: בית דגן, כפר חב"ד וצריפין והוספת מסלול תחבורה ציבורית. זאת על מנת לאפשר גישה טובה לשכונות הגדולות המוקמות בראשל"צ מזרח על שטח צריפין, לבאר־יעקב ולרמלה.

סלילת כביש עוקף נס־ציונה־רחובות (כביש 423), בכדי לשפר את הנגישות לשתי הערים.

דרום
שדרוג והרחבה של כביש 232 בין מעון לכרם שלום והסדרת הצמתים בכדי ליעל על הנסיעה ליישובי האזור.

שיפור הצמתים לאורך כביש 293 (קמה־הגדי) והפיכתו לדו־מסלולי עם שני נתיבים לכל כיוון. שיפור הגישה ליישובי האזור והגדלת האטרקטיביות של נתיבות.

הקמת מחלף קריית־גת דרום בכביש 40, שישרת את כ-10,000 הדירות שייבנו שם כמיני־עיר חדשה.

הקמת מחלף בלהבים בעלות 190 מיליון שקל. זאת על מנת לקצר את הגישה לב"ש ולהבים, שהופכות אטרקטיביות יותר ויותר לנוכח העברת בסיסי צה"ל לנגב.
"

משום מה הרשימה שפורסמה היום לא כוללת את הפרויקטים הרכבתיים, כמו הארכת מסילת כרמיאל לאצבע הגליל והמסילה לטבריה.
לצפיה ב-'במפה אפשר לראות שדרוג של כביש 2 מאולגה למחלף קיסריה.'
במפה אפשר לראות שדרוג של כביש 2 מאולגה למחלף קיסריה.
21/08/2016 | 23:27
3
201
אני מניח שייבנו גשר גבוה שייתר את הירידה המעצבנת והצרה לתוך הואדי של נחל חדרה ליד תחנת הכח.

באותו איזור צריך גם להקים כבר את הכביש הקצר מגשר אריק למחלף אולגה (כרגיל כשבנו את גשר אריק עשו חצי עבודה ולא חיברו אותו ישירות לכביש 2 כמתוכנן). ואם כבר הם בשוונג אז כדאי גם ליישם את החיבור המתוכנן של רחוב ביאליק למחלף החדש שמתוכנן באולגה דרום, במיוחד עכשיו שמדברים על החזרת הרמזור לצומת המשטרה (מה שיגביר את הבטיחות אבל גם את עומסי התנועה באיזור). זה גם יאפשר גישה יותר נוחה לכביש 2 לתושבים במיני-מנהטן שבנו בדרום אולגה.

לצפיה ב-'נדמה לי שהכבישים הפנימיים בחדרה שהזכרת הם באחריות'
נדמה לי שהכבישים הפנימיים בחדרה שהזכרת הם באחריות
21/08/2016 | 23:37
146
עיריית חדרה ולא באחריות נתיבי ישראל.
הכביש המחבר את גשר אריק עם כביש 2 ייסלל במסגרת הבניה המתבצעת ומתוכננת באזור הזה. יהיה בו צורך גם לטובת חיבור למרכז התחבורתי החדש שייבנה, עבור אוטובוסים.

אגב, זה הזכיר לי פרויקט נוסף שנכלל בתוכנית החומש של נתיבי ישראל ולא מופיע בכתבה (גם לא במפה) - פרויקט כביש 4 בין הדרים לנחל חדרה.
לצפיה ב-'לא ידעתי שמתוכנן חיבור של ביאליק לכביש 2... אין שם יער? '
לא ידעתי שמתוכנן חיבור של ביאליק לכביש 2... אין שם יער?
22/08/2016 | 10:42
1
44
לצפיה ב-'הכביש יעבור דרך היער.'
הכביש יעבור דרך היער.
24/08/2016 | 15:51
25
מתוכנן מתחם גדול מאוד בין תחנת הרכבת לכביש 2. הנה הדמייה:

בקצה העליון של ההדמייה אפשר לראות כביש שהוא בעצם הארכה של רחוב ביאליק. בקצה התחתון רואים את הכביש שאמור לחבר את גשר אריק עם מחלף אולגה.
לצפיה ב-'כביש 40 בפ״ת מעניין, איך הוא יאפשר גישה טובה יותר לרכבת?'
כביש 40 בפ״ת מעניין, איך הוא יאפשר גישה טובה יותר לרכבת?
22/08/2016 | 00:04
14
151
האם מתוכננת ירידה מכביש 40 ישירות לרכבת? לא ממש הבנתי מה המשפט הזה אומר:
״סלילת כביש עוקף פתח־תקווה (כביש 40) מכביש 483 ועד לתחנת הרכבת סגולה. זאת על מנת לאפשר חיבור מהיר ויעיל לפתח תקווה ולרשת הרכבות גם בשעות העומס.״
לצפיה ב-'זו סתם סיסמה. הירידה מכביש 40 לרכבת בכלל לא תלויה בסלילת'
זו סתם סיסמה. הירידה מכביש 40 לרכבת בכלל לא תלויה בסלילת
22/08/2016 | 00:20
13
160
הכביש העוקף.
הכביש העוקף מתוכנן להתחבר לכביש 40 הקיים דרומית לתחנת הרכבת, בנחל שילה.
ובכלל מדובר בחצי כביש.
הכביש העוקף המלא אמור להיות עד דרומית לצומת סירקין, אבל כאן כתוב שהקצה הדרומי יהיה בכביש 483 (כביש פתח תקוה - ראש העין).
למה הכביש הזה יעזור חוץ מקיצור דרך לתושבי גבעת השלושה, אני לא יודע, כי רצף לכביש 40 לכיוון דרום לא יהיה לו.
אבל אולי מתוכנן חיבור בין כביש 483 לשכונה החדשה המתוכננת בבסיס סירקין ואז התיאור מקבל משמעות אחרת.
לצפיה ב-'תוואי הכביש המלא'
תוואי הכביש המלא
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2016 | 09:41
10
176
איך הכביש המלא אמור לחזור לכביש 40 דרומית לצומת סירקין?  איך הוא יעבור את שכונות הדר גנים, עמישב וכפר סירקין?  האם הוא יעבור על תעלת הניקוז הקרויה נחל מזור?
לצפיה ב-'כן, זה התכנון מסתבר'
כן, זה התכנון מסתבר
22/08/2016 | 10:43
31
לצפיה ב-'הכביש אמור להמשיך מ 483 דרומה בין הבסיס לבין שכונות'
הכביש אמור להמשיך מ 483 דרומה בין הבסיס לבין שכונות
22/08/2016 | 10:46
8
101
קרית אלון ויוספטל, לעבור בשטח הספורטק, לחצות את כביש 4713 (הכביש לכפר סירקין) צפונית מערבית להדר גנים ולהמשיך בכיוון דרום מערב עד לאזור צומת עמישב (הכניסה המערבית להדר גנים).

אבל יש על כך חילוקי דיעות בין עיריית פתח תקוה, המתכננים של משרד הבטחון ומינהל התכנון.
המתכננים של משרד הבטחון טוענים שתוואי כזה של הכביש יפריד בין המגה שכונה שהם מתכננים לדחוף לפתח תקוה לבין שאר העיר ויצור חיץ. הם רוצים תוואי משוקע של הכביש הקיים או של כביש חדש.
לכן בתוכנית החומש הקרובה הכביש ייעצר ב-483 (ואגב כך ייצור עומס בלתי אפשרי בכביש הזה).
לצפיה ב-'תודה. אני דווקא מסכים עם משהב"ט'
תודה. אני דווקא מסכים עם משהב"ט
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2016 | 15:37
5
108
יש כבר כביש עוקף פתח תקווה, קוראים לו כביש 6 ואף כביש 444.
אין מה לעשות, פעם כביש 40 היה מין עוקף אבל הבניה עוטפת את הכביש מכל הכיוונים והכביש הפך עירוני. אז מה?  כל כביש חייב לקבל גרסה מהירה יותר של עצמו?

שיסללו נת"צים על חשבון אחד משני הנתיבים של כביש 40 ושהרכב הפרטי ילך לעזאזל. משרד התחבורה טוען שהוא בעד העדפה לתחבורה ציבורית - שיוכיח את זה.
לצפיה ב-'אין בעיה, שמשרד הבטחון ידאג לסלילת כביש גישה מכביש 6 ו/או'
אין בעיה, שמשרד הבטחון ידאג לסלילת כביש גישה מכביש 6 ו/או
22/08/2016 | 15:54
2
213
מכביש 444 למיני-עיר שהוא משתוקק להקים על שטחי בסיס סירקין ויעזוב את פתח תקוה במנוחה.
משרד הבטחון רוצה להוסיף לפתח תקוה ולהעמיס על התשתיות שלה עוד 12 אלף יחידות דיור (עוד כ- 50-60 אלף תושבים), מבלי להכין להם תשתיות בסיסיות.

אני מצרף טבלה מתוך מצגת מאחד המסמכים של תמ"א 47 שאפשר לראות בה איזו התייחסות נפלאה יש לצרכי התחבורה באזור מחנה סירקין: מתע"ן - יוק.

אפשר לראות את המסמכים באתר מינהל התכנון, בתמא/47. המצגת הספציפית הזו נמצאת בתוך קובץ ה ZIP שמופיע בחלק העליון של הדף.
לצפיה ב-'תודה, זה מעניין'
תודה, זה מעניין
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2016 | 17:30
1
81
אם כי אני עדיין חושב שאף על פי שהתפקיד של כביש 40 כיום אינו יכול להיות ארצי, אין מקום לעוד כביש בינעירוני בתוך השטח של פתח תקווה אם רוצים שהיא תהיה עיר ולא אוסף של איים המופרדים על ידי כבישים.
לצפיה ב-'יש כאן שני היבטים:'
יש כאן שני היבטים:
22/08/2016 | 17:49
76
1. מה לעשות עם התנועה הבינעירונית של כביש 40.
2. מה לעשות עם העיר החדשה שהמדינה רוצה להקים ולהדביק לפתח תקוה.

העניין עם כביש 40 הקיים בין צומת סגולה למחלף שעריה זה לא רק שהוא לא יכול להיות ארצי, אלא שהוא גם לא יכול ככביש עירוני להכיל את העיר החדשה שתוקם בשטח מחנה סירקין.
אז גם ללא התייחסות לתעבורה הבינעירונית, יש צורך במציאת פתרונות גישה לעיר החדשה.
ולכן (אלא אם יהיה חיבור ישיר בין העיר החדשה לכבישים 6 ו 444) יש צורך בכביש בתוואי העוקף המתוכנן גם ככביש גישה לעיר החדשה.

צריך לזכור גם שמכביש 483 אין גישה לכביש 6, אלא רק דרך 444 ומחלף קסם מצפון או נחשונים מדרום.

להערכתי מה שיקרה בסוף זה שיסללו את החצי כביש (עד 483) ובהמשכו יסללו כביש מקומי שיגיע לשכונה ולכביש 4713.
ומצב כזה או שישאיר את התנועה הבינעירונית בכביש הקיים או שזו תעבור לחצי כביש העוקף ולכביש 483 ותתקע גם את הכביש הזה ואת צומת גנים.
וגם כביש 4713 יהיה סתום לחלוטין כי הוא יהווה את היציאה הדרומית מהעיר החדשה.
במצב גרוע יותר זה יהפוך את דרך בגין בהדר גנים לכביש סואן, כי תושבי העיר החדשה ינסו לצאת ל-471 דרך דרך בגין.

ואז כולם יבינו למה היה צריך לסלול את הכביש העוקף במלואו מאזור ירקונים ועד צומת עמישב.
לצפיה ב-'ואם כביש הפך עירוני, אז השיקולים העליונים בקשר לכביש הזה'
ואם כביש הפך עירוני, אז השיקולים העליונים בקשר לכביש הזה
22/08/2016 | 16:07
80
צריכים להיות שיקולים עירוניים ואת המשקל העיקרי בקשר לעתיד הכביש הזה צריך לתת לעמדה של העיריה.

אם המדינה רוצה להעמיס על הכביש הזה במצבו הנוכחי עוד 12000 יחידות דיור, זו לא רק זכותה, אלא חובתה של עיריית פתח תקוה לעמוד עם הרגליים האחוריות אל מול המדינה. עם כל הכבוד להשתוקקות של הממשלה ושל שר האוצר בפרט לבנות כמה שיותר דירות וההשתוקקות של משרד הבטחון להרוויח כמה שיותר מהאדמות שהוא מתכוון לשחרר.

אין מה לעשות, כביש עירוני הוא כביש עירוני, על כל המשתמע מכך.
לצפיה ב-'בקובץ המצורף אפשר לראות פרוטוקול דיון שהתקיים בנושא'
בקובץ המצורף אפשר לראות פרוטוקול דיון שהתקיים בנושא
22/08/2016 | 16:46
142
בעמודים 3-4.
שרון משיח ועירית שפרברג ייצגו את עמדת משרד התחבורה.
דניאלה פוסק ייצגה את עמדת מינהל התכנון.
ארי כהן ייצג את עמדת המתכנן מטעם משרד הבטחון.

בעמדה של ארי כהן יש בכלל סתירה:
מצד אחד הוא טוען שלא נבחנו תרחישים בהם כביש 40 הקיים נבחן ככביש ארצי אלא כמקומי בלבד. מצד שני הוא טוען (בהקשר של הכביש העוקף)  שלא ניתן לקיים עיר כאשר כביש ארצי חוצה אותה.

האינטרס של משרד הבטחון כאן ברור - לנצל ככל היותר את השטח לצורך בנייה וכביש ארצי בשטח הזה יצמצם את שטחי הבניה הפוטנציאליים.

אין שום הגיון להתנגד לכביש העוקף ככביש ארצי ולתמוך בהשארת הכביש הקיים ככביש ארצי. לכן אם רוצים חלופה מערכתית אחרת לכביש 40 - בבקשה, שמתכנני משרד הבטחון יתכננו כיצד לחבר את העיר החדשה שהם רוצים להקים לכבישים 6 ו-444 ולא לכביש 40 הקיים על הגב של מזרח פתח תקוה.
לצפיה ב-'מצד שני אותה אותה מגה שכונה במילא תהיה מנותקת מהעיר'
מצד שני אותה אותה מגה שכונה במילא תהיה מנותקת מהעיר
22/08/2016 | 16:07
1
80
ע"י כביש 40 והפקקים האינסופיים שלו, שרק יחמירו כשהשכונה תצמח.

המרחק בין הצמתים (ולכן מיעוט מעברי החציה) והיעדר גשרים להולכי רגל כבר הופכים את השכונות שממזרח לכביש לדי מנותקות משאר העיר. כביש נוסף לא ישנה במיוחד את העובד הזו. היעדר מערכת הסעת המונים (לא הולכים להאריך לשם את הקו האדום והמטרו לראש העין עוד רחוק) גם יחמיר את הניתוק הזה, כי תושבי השכונה יהיו תלויים ברכב פרטי או באוטובוסים שיתקעו בפקקים כדי להגיע למוקדי העניין של העיר.

אני לא יודע איך הולך להיראות תוואי הרחובות בשכונה החדשה, אבל אם הוא הולך להיות סיבובי ומנותק כמו בהדר המושבות (ובכל שכונה חדשה שמתכננים כאן בשנים האחרונות), אז קיומו של עוד כביש לא ישנה הרבה - במילא זה יהיה לא walkable בעליל והיעדר גריד נורמלי פוגע גם ביעילות של קווי התחבורה הציבורית.
לצפיה ב-' והפתרון הוא באמת הרכבת (הקו המזרחי) שיכולה לספק זמן'
והפתרון הוא באמת הרכבת (הקו המזרחי) שיכולה לספק זמן
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2016 | 17:00
90
הגעה אטרקטיבי לציר האיילון דרך מסילת בני ברק, מתחנה במחלף נחשונים ותחנה כ-800 מטר מדרום לתחנת ראש העין דרום (במקומה). בנוסף להקמת המטרו המתוכנן
לצפיה ב-'נראה לי שהוא יחסוך כמה דקות לבאים מדרום למרות חוסר הרצף'
נראה לי שהוא יחסוך כמה דקות לבאים מדרום למרות חוסר הרצף
22/08/2016 | 13:17
1
61
לפנות ימינה בצומת גנים ואז מיד שמאלה לכביש החדש יעקוף חלק מהעומס של צומת סגולה ויחסוך כמה רמזורים
לצפיה ב-'לא יחסוך, כי חלק מהעומס יעבור לכביש 483 ולצומת עם הכביש'
לא יחסוך, כי חלק מהעומס יעבור לכביש 483 ולצומת עם הכביש
22/08/2016 | 13:23
48
העוקף (הרי לא יהיה שם מחלף).
והקיבולת של כביש 483 קטנה יותר מזו של רחוב הנח"ל (כביש 40 בין צומת גנים לצומת סגולה).

התכלית היחידה לכביש הזה תהיה אם יהיה חיבור בין השכונה המתוכננת בשטחי בסיס סירקין לבין כביש 483.
אחרת החצי כביש הזה יגרום יותר נזק מתועלת.
לצפיה ב-'נשמע שצפויות לנו שנים מעניינות '
נשמע שצפויות לנו שנים מעניינות
22/08/2016 | 10:46
116
במיוחד בצפון אבל לא רק.
הפקקים בצומת להבים ובמחלף ינאי מחייבים פתרון דחוף.
לצפיה ב-'יאי! עוד כבישים! עוד מחלפים!! עוד סרטים לגזור!!!'
יאי! עוד כבישים! עוד מחלפים!! עוד סרטים לגזור!!!
22/08/2016 | 10:59
2
172
אני רק אניח פה ציטוט מתוך הכתבה החשובה של שוקי שדה מדה מרקר השבת:
"עד לפני כמה שנים נחשבה סלילת כביש 471 לתקווה הגדולה של תושבי העיר וערים סמוכות, והם האמינו שהוא יקל על בעיית הפקקים ויוביל אותם בבטחה לכביש 6. ואולם את הכביש החדש מילאו עוד ועוד מכוניות מפרויקטים חדשים בעיר, וכיום הכביש פקוק מדי יום, גם באוגוסט - שבו ישראלים רבים נמצאים בחו"ל. כל זה קורה לפני בנייה מסיבית שעומדת להתרחש בשנים הקרובות בפתח תקוה ובערים אחרות באזור."
סיי נו מור.

לינק לכתבה:
לצפיה ב-'גם אני בדיוק קראתי את זה אתמול. זה כל כך מתסכל'
גם אני בדיוק קראתי את זה אתמול. זה כל כך מתסכל
22/08/2016 | 11:53
147
שלא משנסים מותניים לבניית תח"צ מושקעת (וגם ממונהרת) על פני כבישים חדשים, שהרי ידוע שכשמגדילים קיבולת לכביש התנועה בו גוברת.
לצפיה ב-'בדיוק. רוב התכניות האלה לא פותרות שום בעיה ונובעות מפופוליזם'
בדיוק. רוב התכניות האלה לא פותרות שום בעיה ונובעות מפופוליזם
22/08/2016 | 14:58
41
לצפיה ב-'האם ידוע מתי תפורסם'
האם ידוע מתי תפורסם
22/08/2016 | 13:25
118
הרשימה המלאה?
לצפיה ב-'כביש 293 הוא כביש מסוכן בכניסות לחלק מהמושבים/קיבוצים.'
כביש 293 הוא כביש מסוכן בכניסות לחלק מהמושבים/קיבוצים.
23/08/2016 | 03:34
67
ביציאה משדה צבי מגיעים לצומת T. הצומת בנוי על גבעה כך שלא ניתן לראות שום כלי רכב, כולל משאית שנוסעים על 293. כל נהג שמעוניין לבצע פניה שמאלה משדה צבי לכביש 293 לכיוון בית קמה - מהמר. רוב תושבי המקום לא מעיזים לבצע את הפניה שמאלה ובוחרים להשתלב ימינה לכיוון נתיבות גם אם הם מעוניינים לנסוע מזרחה לכיוון בית קמה.

רק בלילה ניתן לראות אם רכב נוסע על 293 ואם ניתן לפנות שמאלה משדה צבי לכיוון בית קמה.

*אני לא מדבר על צומת בית צבי, אלא על הכניסה ממש לשדה צבי.
לצפיה ב-'איפה המשך הרחבת כביש הערבה?'
איפה המשך הרחבת כביש הערבה?
23/08/2016 | 08:07
22
לצפיה ב-'איך אמור להתבצע השדרוג בכביש 44?'
איך אמור להתבצע השדרוג בכביש 44?
23/08/2016 | 08:39
1
68
הוא אמור להיות מקושר גם להפרדה המפלסית שעושים ברמלה בכניסה לעיר? אם לא אז אני לא מצליח לחשוב על השדרוג כפי שנרשם בכתבה לבאים לבית דגן מכיוון רמלה למשל
לצפיה ב-'ההפרדה 132 היא על כביש 44'
ההפרדה 132 היא על כביש 44
23/08/2016 | 15:10
42
בהמשך הכביש לכיון תל-אביב יש כמה צמתים בעייתים:
צומת ניר צבי: שמקבל תנועה מרמלה/לוד באר יעקב שהתפתחה, ומכביש 431 (משאיות לשוק הסיטונאי, ולאיזור התעשיה צריפין).

צומת השוק הסיטונאי שבשעות הבוקר לא עומד בלחץ
צומת אסף הרופא כנ"ל.
צומת בית דגן

לפי התוכנית חלק מהצמתים יומרו למחלפים, השאלה הקשה היא מה יבוצע בפועל.
לצפיה ב-'מה פשר המחלף בכביש 3 בין כביש 1 ו443? מה יש למחלף שם?'
מה פשר המחלף בכביש 3 בין כביש 1 ו443? מה יש למחלף שם?
23/08/2016 | 10:32
2
35
לצפיה ב-'יש כמה וכמה תוכניות בקשר לכביש 3 באזור הזה'
יש כמה וכמה תוכניות בקשר לכביש 3 באזור הזה
23/08/2016 | 11:45
1
88
האחרונה שבהן היא תכנון מחודש לקטע כביש 3 שמחבר בין מבוא חורון לכביש 443 והיום סגור בגלל שעובר בתחומי בית סירא.

בנוסף יש תוכנית לאחד את הקטע של כביש 3 בין מחלף שורק למחלף לטרון עם כביש 7 (עם המספר 7) ולהפוך אותו למהיר תוך העתקת מחלף לטרון צפונה.

אני לא בטוח למה בדיוק הכונה במה שכתוב במפה שבכתבה, אבל אני מניח שבין השאר כשיבוצעו הפרויקטים הללו וכביש 3 יהפוך לכביש מהיר ועוקף מודיעין תמוחלף גם הגישה מכביש 3/7 למודיעין (מיחלוף הצומת של כביש 3 עם שדרות החשמונאים).
לצפיה ב-'אני לא רואה טעם לכביש מהיר מלטרון עד 443'
אני לא רואה טעם לכביש מהיר מלטרון עד 443
23/08/2016 | 18:46
66
מדובר במקטע כביש לא עמוס במיוחד ובעל רגישות נופית גבוהה (הוא עובר בתוך פארק קנדה). במיוחד שלא ברור את מי הוא נועד לשרת, מי שמגיע מדרום ישתמש בכביש 1 במודיעין מסתדרת עם הכניסות הקיימות.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 24/08 '
שרשור הכוונה ומודיעין 24/08
( לעמוד שלי בתפוז )
24/08/2016 | 00:19
6
7
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'קו 469 מתל אביב'
קו 469 מתל אביב
24/08/2016 | 08:18
5
26
מישהו יודע ויכול לרשום בבקשה מאיפה בדיוק הוא יוצא המסוף 2000 ?
תודה
לצפיה ב-'איפה שקווי 380 יוצאים'
איפה שקווי 380 יוצאים
24/08/2016 | 08:52
4
25
ברציף 1 במסוף המזרחי יותר מבין 2 המסופים.
(איפה שקווי אשדוד,מודיעין ובית שמש יוצאים)
לצפיה ב-'אני צריכה להסביר'
אני צריכה להסביר
24/08/2016 | 11:41
22
את זה למישהו שלא מכיר שם שום דבר.
האם הבנתי נכון זה ברציפים שיותר קרובים לכניסה לתחנת רכבת? לא איפה שעוצרים כל הקווים הפנימיים (נגיד קו 5, 18) ?
תודה רבה
לצפיה ב-'כאן? '
כאן?
24/08/2016 | 11:43
2
55
.
לצפיה ב-'בדיוק, ברציף הראשון.'
בדיוק, ברציף הראשון.
24/08/2016 | 12:06
1
11
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
24/08/2016 | 12:34
7
לצפיה ב-'תחנת הרכבת בני ברק-רמת החייל: מיקום אידאלי, נגישות... לא ממש'
תחנת הרכבת בני ברק-רמת החייל: מיקום אידאלי, נגישות... לא ממש
22/08/2016 | 22:53
22
270
לצפיה ב-'הכתבה לא מחדשת הרבה ושוכחת כמה דברים'
הכתבה לא מחדשת הרבה ושוכחת כמה דברים
22/08/2016 | 23:07
11
259
הכתבה מתעלמת מהעובדה שיש גשר הולכי רגל ואופניים חדש שנמצא בהקמה שיקצר את ההגעה מהתחנה לרמת החייל.

אם כי, אותן חנויות ענק שהכתבה מציגה כדברים חיוביים, הן הסיבה שאותו גשר יהיה קצת מרוחק מהתחנה ולא הכי אידיאלי, כי הקו הישר עובר דרך מגרשים פרטיים שעליהן נמצאות אותן חנויות, אז לא הייתה ברירה אלא לבנות את הגשר מהרמפה שעולה מהאיזור המסחרי (הנוראי) הזה לכיוון מבצע קדש. (ואני אומר נוראי לא בגלל שאני נגד מסחר חלילה, אלא בגלל שהאיזור מתוכנן כאיזור מכוון רכב פרטי ולא כאיזור שמתאים לבני אדם.

הגשר עצמו של מבצע קדש לא נוח להולכי רגל בכלל, והוא דוגמה מצויינת לסיבה ש*אינה* באחריות הרכבת שהופכת את התחנה ללא נגישה: המדרכות בו צרות מדי ועצם העובדה שהוא כל כך רחב גורמת לרכבים פרטיים לנסוע בו במהירות גבוהה, מה שהופך אותו למאוד לא walkable. מה שעירייית רמת גן חייבת לעשות זה לקחת נתיבים מהרכבים הפרטיים כדי להרחיב את המדרכה, זה ישפר את המצב בהרבה.

כרגע המדרכה שם כל כך צרה שכשאנשים עוברים בכיוונים מנוגדים (או עם אופניים) האפשרות היחידה של הולכי הרגל היא להיצמד עם גבם למעקה בצורה מסוכנת או לרדת לכביש בצורה מסוכנת עוד יותר. אי אפשר להאשים את הרכבת בזה, רק את עיריית רמת גן שהגשר נמצא בתחום המוניציפאלי שלה.

מה שכן, אותן מדרגות לולייניות ששם כבר שנים הן נוראיות ולא נגישות לנכים או רוכבי אופניים.

לדעתי צריך להחליף אותן במדרגות לא לולייניות + מעלית בכל צד, או לחלופין לבנות כניסה לתחנה על הגשר שממנה יהיה גשר נוסף שמגיע עד לקצה המערבי של רציפי התחנה.

עריכה: יש לציין שכל זה היה נמנע אם מראש היו בונים את ההפרדה המפלסית של מבצע קדש בתור מנהרה ולא גשר
לצפיה ב-'הכתבה לא מתעלמת מהגשר החדש'
הכתבה לא מתעלמת מהגשר החדש
22/08/2016 | 23:12
4
81
לצפיה ב-'לא ניתן לצפות בכתבת הוידאו על המחשב שלי'
לא ניתן לצפות בכתבת הוידאו על המחשב שלי
22/08/2016 | 23:13
3
127
לכן התייחסתי רק לטקסט.
לצפיה ב-'הפסד שלך '
הפסד שלך
22/08/2016 | 23:14
2
41
לצפיה ב-'הפסד של גלובס שלא יודעים להשתמש בנגן וידאו שלא דורש פלאש'
הפסד של גלובס שלא יודעים להשתמש בנגן וידאו שלא דורש פלאש
22/08/2016 | 23:15
1
46
לצפיה ב-'פלאש זה באמת זוהמה. אבל אפשר לצפות בדרך עקיפה גם בלעדיו'
פלאש זה באמת זוהמה. אבל אפשר לצפות בדרך עקיפה גם בלעדיו
23/08/2016 | 03:48
107
בפיירפוקס עם useragent של iPad למשל (שכידוע לא תומך בפלאש, אז אין להם ברירה) האתר מגיש קובץ MP4 במקום נגן הפלאש.
http://il28.cast-tv.com:8081/22753_flv/2016_8/22753_160821044107_bney_brak_.16082016_M.mp4
כרגיל, חובבנות של המתכנתים. אם כבר יש להם דרך לעבוד בדפדפן HTML5, למה לא להשתמש בה לפחות בתור fallback למי שאין פלאש על PC? בעצם במקרה הזה לא ברור בשביל מה בכלל צריך פלאש מלכתחילה...

לצפיה ב-'הבעיה הכי גדולה עם הגשר היא שהיה צריך להשאיר את המעברים למטה'
הבעיה הכי גדולה עם הגשר היא שהיה צריך להשאיר את המעברים למטה
23/08/2016 | 02:43
145
שהיו קודם, אם לא גם למכוניות אז לפחות להולכי רגל.
ולמרות שמי שרוצה לחצות את הפסים מצד אחד לשני צריך לטפס ולרדת מהגשר בלי שום סיבה הגיונית, האובססיה להפרדות מפלסיות חזקה מהכל... חבל שהסתפקו שם על הגדר רק בקונצרטינות ולא הוסיפו דרך טשטוש וגדר חשמלית כדי להיות בטוחים שחלילה אף אחד לא יעלה בדעתו לחסוך את הטיפוס על הגשר.

דווקא למי שבא מכיוון רמת החיל המצב פחות גרוע. אפשר לחצות ליד הירקון את הגשר מערבה מתחתיו ומשם להמשיך בגשר הולכי הרגל לגדה הדרומית ואז מתחת לגשר מבצע קדש לתחנת הרכבת. אבל עדיין, לא ברור למה בנו גשר הולכי רגל רק בצד הזה, ולמה הוא בנוי ככה שמי שרק רוצה לחצות מגדה לגדה ולא לעלות על גשר מבצע קדש צריך לטפס עד לגובה שלו. אפשר לחשוב ששטות בירקון אוניות משא שגשר נמוך יותר היה מפריע להן לעבור...

לצפיה ב-'תיקון קטן ..הרכבת נמצאת בשטח בני ברק ולא רמת גן'
תיקון קטן ..הרכבת נמצאת בשטח בני ברק ולא רמת גן
23/08/2016 | 10:18
1
38
לצפיה ב-'הגשר נמצא בחלקו המזרחי בשטח בני ברק ובחלקו המערבי בשטח'
הגשר נמצא בחלקו המזרחי בשטח בני ברק ובחלקו המערבי בשטח
23/08/2016 | 10:51
79
רמת גן. רחוב מבצע קדש זה הגבול.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שאפשר היה לעשות שם מנהרה'
אני לא חושבת שאפשר היה לעשות שם מנהרה
23/08/2016 | 14:49
2
83
בכל זאת יש את הירקון שם. מנהרה הייתה צריכה לרדת מתחתיו ואז איפה תצא החוצה?
אבל אפשר היה להשאיר את המדרכה שהייתה שם קודם בגובה הכביש הישן. אני לא מבינה למה הרסו אותה והחליפו בגשר עץ לא נגיש!
לצפיה ב-'חשבתי מנהרה מתחת לפסי רכבת'
חשבתי מנהרה מתחת לפסי רכבת
23/08/2016 | 15:33
1
74
יש מרחק גדול מספיק (לדעתי) בין פסי הרכבת לירקון כך שהיו יכולים לבנות מנהרה קצרה מתחת לפסי הרכבת שתעלה למפלס הקרקע, ואז גשר קטן מעל הירקון עצמו.

זה היה פותר את בעיית הנגישות להולכי רגל ורוכבי אופניים מכיוון דרום, כי לרדת למנהרה זה פחות מתיש מלטפס על גשר.

אבל זה כבר לא יקרה, כי גשר כבר יש. אז עכשיו צריך להפוך אותו למתאים לאנשים ולא רק למכוניות, עם מדרכות רחבות יותר, מדרגות נוחות יותר ורמפה/מעלית לנכים ואופניים, או לפחות כניסה נוספת לתחנת הרכבת שתהיה על הגשר.
לצפיה ב-'מנהרה שתתאים גם לאוטובוסים ומשאיות'
מנהרה שתתאים גם לאוטובוסים ומשאיות
24/08/2016 | 09:54
41
שאז עולה על גשר מעל הירקון?

ולא, לא יכול להיות שיש מספיק מקום לזה. הירקון ממש קרוב לפסי הרכבת. אני מאמינה שהיו עושים את זה אילו זו הייתה אופציה.

מה שהיה צריך זה להתחשב בהולכי הרגל ונוסעי האוטובוסים כשתכננו את הגשר הזה. אף אחד לא חשב עליהם בכלל.
לצפיה ב-'הגשר במבצע קדש'
הגשר במבצע קדש
23/08/2016 | 18:23
1
86
בתחום המונציפאלי של ת"א/ר"ג/ב"ב, נבנה כמו שנבנה מכיוון שצפוי לעבור שם בעתיד דרך "איילון מזרח"

אני לא מבין למה לא בונים מדרגות כמו שצריך, או בנוסף אפילו גם מעליות כפי שמצויין בכתבה, במקום המדרגות הלוליניות.

מצחיק שבכתבה כועסים על זה שהרכבת, בני ברק, ורמת גן, לא  עושים כלום, ומצד שני כועסים על עיריית תל אביב שהיא דואגת לאזור רמת החייל בשאטלים ובגשר מעל הירקון, בכך שזה עולה הרבה כסף שמגיע מאזרחי המדינה, ומתושבי תל אביב, גם שכן עושים  משהו מבקרים את זה....
לצפיה ב-'אני די בטוח שאיילון מזרח ירד מהפרק בגלל שאין בו צורך אמיתי'
אני די בטוח שאיילון מזרח ירד מהפרק בגלל שאין בו צורך אמיתי
23/08/2016 | 19:08
80
ולא, הוא לא נבנה כמו שצריך. שלושה נתיבים לכל כיוון בלי התחשבות בהולכי רגל בכלל זה לא נקרא "נבנה כמו שצריך"
לצפיה ב-'הכותב, מרב מורן, אשה הזויה שלא לאמר מלה שמתחרזת בהזויה'
הכותב, מרב מורן, אשה הזויה שלא לאמר מלה שמתחרזת בהזויה
23/08/2016 | 21:12
6
105
הייתי חבר שלה בפייסבוק.
​היא מוזרה בעליל. שרפה פעם בטקס מתוקשר את רשיון הנהיגה שלה,
אבל אז היא נזכרה שמידי פעם היא כן נוהגת (נניח ברכב שכור) ולכן נאלצה
להנפיק לעצמה רשיון מחדש.

היא מחסידות שוטות ומובהקות של ג'יין ג'ייקובס, שרואות
בערים אץ מקור כל הרע רק בגלל שאין בהן ערוב שימושים, אבל אם יש אזי
הערים הן מקור כל הטוב שבעולם.

לצפיה ב-'למה תקיפות אישיות? ומה הבעיה בג'ייקובס ו־walkability?'
למה תקיפות אישיות? ומה הבעיה בג'ייקובס ו־walkability?
23/08/2016 | 21:24
3
75
רוב הטענות שהכתבה העלתה *נכונות*, וזו באמת בעיה, והתחנה הזו באמת לא ממצה את הפוטנציאל שלה. לתקוף את הכתבת אישית זה לא לעניין בכלל. אם יש לך משהו להגיד, תתייחס לתוכן הכתבה ולא למי שכתב אותה.

כמו כן, לא מבין את ההתנגדות שלך לערים ולעירוב שימושים - תסתכל על כל האיזורים הטובים בת"א למשל - בכל הרחובות הטובים יש עירוב שימושים. עירוב שימושים הופך את העיר ליותר walkable ומאפשר תכנון תחבורה ציבורית יעילה יותר בגלל שיש איזורים שהם גם יעד של אנשים שרוצים להגיע למקום להסתובב ולקנות, וגם אנשים שגרים שם שצריכים להגיע למקומות אחרים. זה מעלה את מספר הנוסעים בתחנות ברחובות כאלו והופך את התחבורה הציבורית שם ליותר יעילה כלכלית וסביבתית (כי היא משרתת יותר נוסעים).

לעומת זאת ערים שבהן אין עירוב שימושים, גריד רחובות, או מאפיינים אחרים שהופכים אותן ל־walkable נראות כמו מודיעין או שוהם: פרברי שינה מכוערים שבנויים על טהרת הרכב הפרטי ולעולם לא יוכלו להינות מתחבורה ציבורית יעילה באמת.
לצפיה ב-'אין לי שום בעיה עם ערוב שמושים'
אין לי שום בעיה עם ערוב שמושים
23/08/2016 | 21:30
2
81
יש לי בעיה קשה מאוד עם אנשים פנאטיים.
 מי ששורפת רשיון נהיגה שלה בפומבי היא הזויה ופנאטית.

לא חייבים ערוב שימושים להפוך אזור לנגיש הליכה.
ראה רחוב בלוך בת"א. רחוב באורך בינוני עם 4 בתי עסק בלבד לכל אורכו.
אבל הוא נוח להליכה, נעים להסתובב בו.
גם שאר הרחובות המאונכים לו, כגון נהרדעא ובארי אין בהם שום בית עסק
והם אזורים נחמדים וכיף להסתובב בהם בתור הולך רגל.

גם הרחובות אלחריזי, בן עזרא, הפרדס, עמנואל הרומי וסביבתם הקרובה והצמודה
אין בהם ערוב שימושים והם רחובות קסומים ממש. בעיקר שד' עמנואל הרומי.
בלי שום קשר לעובדה שבשדרות הללו רצחו את סבה של מרב אחרת, מרב מיכאלי.

לצפיה ב-'למה יש לי הרגשה שהביקורת שלך באה מסקסיזם?'
למה יש לי הרגשה שהביקורת שלך באה מסקסיזם?
23/08/2016 | 21:37
1
66
אם זה היה כתב, גם היית מגיב כך? לא נראה לי. תקיפות אישיות הן באמת לא במקום ולא רלוונטיות בכלל לנושא השרשור או הפורום
לצפיה ב-'יש לך "קצת" חוצפה, אתה יודע?'
יש לך "קצת" חוצפה, אתה יודע?
23/08/2016 | 22:59
65
כי אני תוקף את כל מי שצריך, לפי ראייתי, לתקוף ללא קשר למגדרו או מינ
או דתו או צבע עורו.

כתבתי ואני אחזור על כך, מי ששורף רשיון נהיגה בפומבי הוא אדם הזוי ואולי
אפילו בזוי.
אם הכתבה היתה נכתבת על ידי כתב זכר, גבר, אדון, איש שאני הייתי יודע
שהוא שרף את רשיונו בפומבי הייתי כותב עליו בדיוק את אותו דבר.

היכן ראיתי סקסיזם בתגובה שלי?

לצפיה ב-'אולי הזויה כמו שאתה אומר - אבל במקרה הזה היא צודקת'
אולי הזויה כמו שאתה אומר - אבל במקרה הזה היא צודקת
24/08/2016 | 09:57
1
25
לצפיה ב-'ם שעון מקולקל מראה שעה נכונה פעם בשלוש שנים'
ם שעון מקולקל מראה שעה נכונה פעם בשלוש שנים
25/08/2016 | 00:03
לצפיה ב-'כבר לפני עשר שנים כתבנו בפורום על הבעיות האלה'
כבר לפני עשר שנים כתבנו בפורום על הבעיות האלה
23/08/2016 | 22:00
83
אולי לא בול עשר שנים, אבל זה מתקרב לזה. בכל מקרה כבר כתבנו אני וגולשים אחרים על הבעיות השונות בתחנת בני ברק, כולל בעיות הנגישות.
לצפיה ב-'מה הסיכוי להחזרת קו 52 (עתידים-תמחת) במסלולו הקודם?'
מה הסיכוי להחזרת קו 52 (עתידים-תמחת) במסלולו הקודם?
21/08/2016 | 00:49
8
133
מה הסיכוי לחידוש קו 52 במסלולו הקודם לאורך רחוב בן גוריון במלואו?
כמובן לא במקום המסלול הנוכחי.. אלא בנוסף..
המסלול הנוכחי ממש מאסף למי שיעדו דרום מזרח ת"א..
תודה..
לצפיה ב-'אל מי מופנית השאלה?'
אל מי מופנית השאלה?
21/08/2016 | 09:31
1
34
לצפיה ב-'למי שיודע.. אם יש מושג למישהו..'
למי שיודע.. אם יש מושג למישהו..
21/08/2016 | 19:19
22
לצפיה ב-'אכן לא ברור מדוע המסלול השתנה בקטע הזה'
אכן לא ברור מדוע המסלול השתנה בקטע הזה
23/08/2016 | 22:15
5
56
אם אני לא טועה לאורך בן גוריון אין קו אוטובוס סדיר. לדעתי עדיף, שקו 52 ייסע דרך בן גוריון. במסלול כיום דרך רחוב ביאליק או הרצל, קיים קו 57.
למי פונים? אני חושב של"דן", לעירייה הרלוונטית ולרשות לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה.
לצפיה ב-'זה בא כדי לפתור את הוצאת 67 מכצנלסון בין כיכר נח לבן גוריון'
זה בא כדי לפתור את הוצאת 67 מכצנלסון בין כיכר נח לבן גוריון
23/08/2016 | 23:56
4
44
שאירע לאחר השינויים של 2011. וכמובן כדי לא להחזיר מה שהיה קודם, מצאו פתרון אחר אידיוטי בדמות פיתול מסלולו של 52 שנסע קודם לכן דרך בן גוריון ישר עד הרצל דרך כצנלסון וכופר היישוב במקום 67 שכיום נוסע מכופר היישוב ישירות לבן גוריון דרך קריניצי.
ואתה לא טועה - אין קו שנוסע בבן גוריון לאורכו, או אפילו מחצית מאורכו, קו 33 ו-52 נכנסים אליו במקטעים קצרים ועוזבים אותו.
דווקא הייתי משאיר את 52 בהרצל וביאליק בגלל קו 57, כיוון שבזמנו 52 היה מגיע רק עד איילון ו-57 היה מגיע לעתידים בחלק מהזמן, והשינויים של 2011 האריכו את 52 באופן קבוע לעתידים וקיצרו את 57 לויצמן, אז כדי לאפשר לכאלו שמגיעים מתוך גבעתיים להגיע לעתידים, קו 52 הוא פתרון טוב - הם נוסעים לכופר היישוב או לכיכר נוח ושם מחליפים איתו. (מי שגר קרוב יותר לרכבת מרכז, נוסע כמובן לשם ולוקח 75/76/142 )
לצפיה ב-'מתן פתרון לנוסעי קו 67 אינו מצדיק פגיעה בתושבי בן גוריון'
מתן פתרון לנוסעי קו 67 אינו מצדיק פגיעה בתושבי בן גוריון
24/08/2016 | 08:49
3
36
אפשר להאריך את 57 לעתידים ובמקביל 52 יסע לאורך בן גוריון.
לצפיה ב-'רמת גן היא אסון תחבורתי'
רמת גן היא אסון תחבורתי
24/08/2016 | 10:12
44
עיר של פקקים, תושבים וראש עיר שמתנגדים לקו הסגול במסלול עילי כי הוא "יסתום את הכניסה לרחוב הירדן" (כי היום היא הרי פתוחה לגמרי)
מסלולים מפותלים (קו 61, קו 65, קו 67, קו 63)
אין שום קו שיוצא מרחוב הירדן ונוסע דרך אלוף שדה לת''א (כמו שנוסעים ברכב הפרטי)
יש רק את קווים 31/39 שמגיעים לדרך השלום אחרי שהנשמה יוצאת וגם אז לא מגיעים לרכבת השלום.
לצפיה ב-'כפי שלימדה הוצאת 40 ו 289 מעתידים - אין שם מקום'
כפי שלימדה הוצאת 40 ו 289 מעתידים - אין שם מקום
24/08/2016 | 12:18
1
32
אז אין מה לדבר על הארכת 52 לעתידים. אבל הפתרון הפשוט שהיו צריכים לעשות הוא להחזיר את 67 לכצנלסון (שלדעתי שירת רבות את נוסעי הקו הזה), ואת 52 בבן גוריון בין גולומב/ריינס להרצל. סך הכל באמת חבל שאין קו ישיר בבן גוריון, וחבל שלא משתמשים ב-33 לצורך העניין (כי הוא הרי נוסע בו גם בחלק הצפוני וגם הדרומי אך לא המרכזי).
לצפיה ב-'טוב, שפתחו את קו 33. אבל לא פתחו את זה מספיק'
טוב, שפתחו את קו 33. אבל לא פתחו את זה מספיק
24/08/2016 | 20:17
13
התדירות שלו נמוכה, יחסית. כל עשרים דקות, אם אני לא טועה. הקו גם לא פועל במוצאי שבת. במכרזים חדשים יותר ויותר קווים שונים, שלא פעלו קודם לכן במוצאי שבת, פועלים במוצאי שבת. כך זה קורה בקווים העירוניים בשרון או ברמלה, לוד ובבאר יעקב. לפיכך אין סיבה, שזה לא יהיה כך גם בגוש דן.
אולי לקו 33 היה מוטב לפתוח קו או קווי מזלג, שהתדירות המשותפת לקווים תהיה סבירה יותר, מהמצב כיום. למשל קו, שייסע גם בחלק הצפוני של בן גוריון או שבמקום להמשיך לכיוון אפקה, יהיה גם קו, שייסע דרך רוקח ויסיים ברכבת האוניברסיטה או בחניון רידינג.
הבעיה במסופים שונים היא בעיה מוכרת לא רק בעתידים, אלא גם באזורים אחרים. הגיעה העת לטפל בעניין הזה, באמצעות הרחבת המסופים השונים או פתיחת מסופים חדשים.
לצפיה ב-'‫ שרשור הכוונה ומודיעין 22/08 '
‫ שרשור הכוונה ומודיעין 22/08
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2016 | 00:05
29
27
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'שאלה - האם יש קו ישיר מבת ים לרמלה?'
שאלה - האם יש קו ישיר מבת ים לרמלה?
21/08/2016 | 18:18
2
110
חייב מחר בבוקר בסביבות 6-7 אוטובוס מבת ים לתחנה מרכזית רמלה, רציתי לשאול האם יש קו אוטובוס ישיר ואם כן אז מה התדירות שלו והנסיעות שלו מהשעה 5 עד 7 בבוקר ואיזה רחובות הוא עובר בבת ים , תודה לעונים
לצפיה ב-'להבא אתה יכול לנסוע ברכבת'
להבא אתה יכול לנסוע ברכבת
22/08/2016 | 10:26
71
אתה עולה בקוממיות/יוספטל/וולפסון, נוסע לתל אביב ההגנה ומחליף לרכבת לכיוון באר שבע (מאספת) או ירושלים מלחה. יורד בתחנת רכבת רמלה קרוב לתחנה המרכזית.
לצפיה ב-'קו 144 '
קו 144
22/08/2016 | 17:34
45
יוצא מחולון בשעות 6:00 6:30 ו7:00.

מתחיל בחניון חולון נוסע דרך הקוממיות, פונה ימינה לנביאים, שמאלה ליצחק שדה, ימינה לבלפור, ומשם לשדרות העצמאות, ומשם ממשיך דרך אנילביץ' ומבצע סיני.
לצפיה ב-'מאילת לאשדוד איזה דרך הכי נוחה ? '
מאילת לאשדוד איזה דרך הכי נוחה ?
21/08/2016 | 18:40
6
88
אני כתבתי פה בעבר לגבי זה אבל לא בדיוק הבנתי .
יש לי כרגע 2 אופציות להגיע לשם
הראשונה
לנסוע מאילת לבאר שבע ומבאר שבע עד אשדוד
השנייה
לנסוע מאילת עד צומת קסטינה ומשם לאשדוד

יש גם צומת אשדוד אבל הבנתי שהכי פחות נוח שם .

אז מה עדיף ?

יש לי עוד שאלה
בהחלפה בבאר שבע מאיפה אני לוקחת אוטובוס , מהתחנה המרכזית ? מטרופולין מאסף שם ?

ואם למישהו יש אופציה יותר מוצלחת אני אשמח
לצפיה ב-'כנראה שהכי נוח זה באמת דרך באר שבע תחנה מרכזית'
כנראה שהכי נוח זה באמת דרך באר שבע תחנה מרכזית
22/08/2016 | 10:29
60
יש קו 397 מאילת לבאר שבע. בתחנה המרכזית בבאר שבע יש קווים של מטרופולין לאשדוד שהכי טוב הוא 360 מהיר לאשדוד.
לצפיה ב-'יש ימים שיש 391 בין אילת לאשדוד.'
יש ימים שיש 391 בין אילת לאשדוד.
23/08/2016 | 03:21
4
41
הוא מהיר, לא נכנס לבאר שבע.

בימים שאין 391 ניתן לנסוע עם 393,394,397 ו797 הישיר בין אילת לבאר שבע ולבצע החלפה בבאר שבע לקו 360 הישיר לאשדוד, בעדיפות שנייה 368 לאשדוד ובעדיפות אחרונה קו 348 המאסף לאשדוד. קו 348 יכול להיות רלוונטי אם היעד שלך באשדוד הוא בשדרות בני ברית. לא לעלות בשום פנים ואופן על 352  שבע לאשדוד.

על כל קווי מטרופולין עולים מתוך התחנה המרכזית. ניתן לרדת מ393/394 גם בבית חולים סורוקה ומאותה התחנה להחליף ל360,368,348 - מצד אחד זו החלפה ממש באותו המקום, לא נדרשת שום הליכה, מצד שני במרכזית באר שבע נעים להמתין, יש מיזוג, אפשר לקנות משהו לאכול (מגוון רחב), המתנה נוחה יותר.

קיימת גם רכבת מבאר שבע לאשדוד, זמן הנסיעה הוא סביב השעה (לא זוכר בדיוק). תחנת הרכבת באר שבע מרכז צמודה לתחנה המרכזית בבאר שבע.

אם בוחרים לנסוע דרך קסטינה, אז כדאי לעשות זאת באמצעות 390 שעוקף את באר שבע. יש לקחת בחשבון שכל קווי אילת עושים הפסקת התרעננות בבית קמה של רבע שעה, דבר שמעכב את זמן הנסיעה הכולל. מקסטינה ניתן להמשיך עם קווי אפיקים שנוסעים דרך המושבים (זו הדרך המהירה דווקא) או באמצעות 348 שנוסע דרך מחלף גדרה וצומת אשדוד.

החלפה בצומת אשדוד אכן בעייתית יותר, אין שם הרבה קווים שאוספים משם לאשדוד.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה ! יש לי עוד שאלה אולי תוכל לעזור לי'
תודה רבה רבה ! יש לי עוד שאלה אולי תוכל לעזור לי
23/08/2016 | 10:30
3
22
שאני יורדת בתחנה המרכזית של אשדוד אני צריכה להגיע לרחוב אפרסק שנמצא באזור של י״ג .
נסיתי למצוא מידע על אוטובוסים הבנתי יש קו 5 וקו 15 אבל הם לא בדיוק מורידים שם
יש לך אולי מושג איזה קו אני יכולה לקחת
תודה שוב פעם
לצפיה ב-'אפרסק נמצא ברובע טז''
אפרסק נמצא ברובע טז'
23/08/2016 | 11:25
2
28
אבל מבחינת הגעה לשם, אכן רובע יג' הכי קרוב.
קו 5 ( אך ורק 5 מהתחנה האחרונה ברציפים העירוניים)
מגיע לשם כעבור נסיעה של כמה דקות בודדות.
את צריכה לרדת במרכז המסחרי של יג' ומשם הליכה של כרבע שעה.

אפשרות נוספת היא לתפוס את קו 10 לכיון טו' ולרדת בשד' בני ברית שצמודות לרובע טז'.

לצפיה ב-'תודה ! יש לך מושג אולי כמה מונית תעלה '
תודה ! יש לך מושג אולי כמה מונית תעלה
23/08/2016 | 12:37
1
21
מתחנה מרכזית לרחוב אפרסק ?
נראה לי מסובך ללכת רבע שעה בעיר שלא הייתי בה מעולם.

ואם אוטובוס אז מה יותר עדיף קו 5 או 10
תודה !!!

לצפיה ב-'עדיף קו 10.'
עדיף קו 10.
23/08/2016 | 17:29
19
לגבי מונית - באמת שאין לי מושג.
לצפיה ב-'מאשדוד לאיקאה ראשון לציון'
מאשדוד לאיקאה ראשון לציון
22/08/2016 | 08:56
3
70
אני יודעת שאין ישיר. צריך 2 או שלושה אוטובוסים.
הפעם יהיה לי מישהו שיבוא לאסוף אותי מהתחנה, ולכן אני מחפשת את הדרך להגיע הכי קרוב לאיקאה, שיהיה במרחק כמה דקות נסיעה.

מאשדוד, רחוב בני ברית. (מכירים כאן גם במוניות שירות או שהס מלהזכיר?  כי בתחנה בבני ברית עוברות הרבה מוניות, אם אחד מהם מתאים לצורך שלי, אשמח לשמוע)

אודה לכם על כל תשובה.
לצפיה ב-'הדרך הכי מהירה להגיע מאשדוד לראשל''צ, שלא כוללת סיבוב'
הדרך הכי מהירה להגיע מאשדוד לראשל''צ, שלא כוללת סיבוב
22/08/2016 | 10:37
1
88
במערב העיר, היא קו 351 של אפיקים מהשכונות החרדיות באשדוד למחלף ראשון לציון.
(התחנה נקראת היובלים/האורנים)
אוסף ברבעים ח,ז,ג.
לצפיה ב-'מכירה אותו, מחפשת קו קצר יותר. עם תחנה קרובה יותר'
מכירה אותו, מחפשת קו קצר יותר. עם תחנה קרובה יותר
22/08/2016 | 15:32
45
אם יבואו לאסוף אותי עם רכב מהתחנה של 351 כבר כמעט יכולים לבוא לאסוף אותי מאשדוד.      
אין תחנה קרובה יותר?  גם אם הנסיעה קצת יותר ארוכה.

לצפיה ב-'נסיעה ליבנה ברכבת/אוטובוס ומשם 181 לאיקאה ראשל"צ'
נסיעה ליבנה ברכבת/אוטובוס ומשם 181 לאיקאה ראשל"צ
22/08/2016 | 19:24
16
לצפיה ב-'קו 469 תל אביב - נתב"ג'
קו 469 תל אביב - נתב"ג
22/08/2016 | 20:43
3
56
מאיזה רציף האוטובוס יוצא?
האם מחיר הנסיעה הוא 8.70 ש"ח כמו מה שרשום באתר של מטרפולין?
לצפיה ב-'469 לנתבג- מה זמן הנסיעה המשוער בבקשה?'
469 לנתבג- מה זמן הנסיעה המשוער בבקשה?
22/08/2016 | 21:06
2
19
לצפיה ב-'אם זה מה שרשום באתר, זה אמור להיות נכון.'
אם זה מה שרשום באתר, זה אמור להיות נכון.
22/08/2016 | 23:46
46
לגבי זמן הנסיעה , מאחר ומדובר בלילה, אני מניח שמדובר בכ-15-20 דק' לכל היותר (נסיעה על איילון וכביש 1 עד כניסה לטרמינל 3, שודאי מתעכבת בבידוק בכניסה לנתב"ג).
לצפיה ב-'הכי מהר שיצא לי - 13 דקות. הכי איטי - 20 דקות. תלוי בבידוק.'
הכי מהר שיצא לי - 13 דקות. הכי איטי - 20 דקות. תלוי בבידוק.
23/08/2016 | 03:27
16
לצפיה ב-'מתחנה מרכזית בירושלים לצומת שער הנגב? '
מתחנה מרכזית בירושלים לצומת שער הנגב?
23/08/2016 | 06:38
2
15
לצפיה ב-'איפה זה? בעקרון יש קווים לבאר שבע'
איפה זה? בעקרון יש קווים לבאר שבע
23/08/2016 | 11:10
28
וקווים מבנייני האומה בתדירות נמוכה גם לערים אחרות.
לצפיה ב-'קו 443 שיש לו נסיעה אחת ביום'
קו 443 שיש לו נסיעה אחת ביום
23/08/2016 | 17:36
20
יש גם את 492 שמתחיל מגשר המיתרים
לצפיה ב-'ראשון לציון, קניון הזהב למכללה האקדמית תל אביב יפו?<'
ראשון לציון, קניון הזהב למכללה האקדמית תל אביב יפו?<
23/08/2016 | 11:15
3
24
או מהתחנה המרכזית הישנה..

תודה!
לצפיה ב-'לא ממש מקניון הזהב, אלא ממשה דיין - קו 83.'
לא ממש מקניון הזהב, אלא ממשה דיין - קו 83.
23/08/2016 | 12:52
2
11
לצפיה ב-'תודה. את יודעת איזו תחנה?'
תודה. את יודעת איזו תחנה?
23/08/2016 | 16:21
1
6
לצפיה ב-'83 עוצר בהרבה תחנות לאורך משה דיין. מאיפה את מגיעה באמת?'
83 עוצר בהרבה תחנות לאורך משה דיין. מאיפה את מגיעה באמת?
23/08/2016 | 20:28
16
נתת שתי נקודות בקצוות השונים של ראשון - קניון הזהב והת״מ הישנה. מה נקודת המוצא האמיתית שלך? אולי יש לך אוטובוס ליפו ליד הבית.
לצפיה ב-'דחוף לי למחר בבוקר!! הארד 3 ליגאל אלון 57 ‏(בניין אשדר)'
דחוף לי למחר בבוקר!! הארד 3 ליגאל אלון 57 ‏(בניין אשדר)
23/08/2016 | 21:30
1
11
לצפיה ב-'אם אתה רוצה לעשות את זה בקו אחד ובמקרה זה יוצא אחרי 8'
אם אתה רוצה לעשות את זה בקו אחד ובמקרה זה יוצא אחרי 8
23/08/2016 | 22:58
19
בבוקר, יש לך קווים 75/76 של אגד לסירוגין כל רבע שעה מראול ולנברג לרחוב המסגר פינת יצחק שדה משם אתה חוצה ברגל את הגשר ליגאל אלון.

בשני קווים סע ב-142 של דן עד רכבת מרכז/גשר פרשת דרכים, לך עד הרמזור חצה את הכביש מזרחה וחצה שוב דרומה, הגעת לתחנה של קווי 7 דן ו-59 קווים שנוסעים את כל יגאל אלון.
לצפיה ב-'מגבעתיים/ רכבת מרכז לאחד העם 54 בת"א'
מגבעתיים/ רכבת מרכז לאחד העם 54 בת"א
23/08/2016 | 23:38
6
שלום :)

אשמח לדעת איך ניתן להגיע באוטובוס המהיר ביותר... תודה לעונים 
לצפיה ב-'מגבעתיים/ רכבת מרכז לרחוב התערוכה בנמל תל אביב'
מגבעתיים/ רכבת מרכז לרחוב התערוכה בנמל תל אביב
23/08/2016 | 23:46
7
שלום, אני צריכה להגיע לרחוב התערוכה 3 בת"א. מהי הדרך היעילה ביותר באוטובוס?
תודה לעונים
לצפיה ב-'כמה מילים טובות על משרד התחבורה'
כמה מילים טובות על משרד התחבורה
23/08/2016 | 00:24
7
304
רציתי לציין כמה מילים טובות על משרד התחבורה.
בשני מקרים יצא לי לפנות למשרד התחבורה וקיבלתי מהם מענה מהיר, מקצועי ומאוד שירותי.
פנייה ראשונה ביקשתי מהם שיוסיפו לקו 251 בראש העין תחנה ליד הבית שלי ולאחר בדיקות הודיעו לי שהנושא אושר והקו מתחיל לעצור גם בתחנה שציינתי בפניהם.
פעם נוספת הייתה בעקבות הרצון שלהם לבטל את הקו ולאחר פנייה שלי ואני מניח של עוד עשרות נוסעים אחרים הצליחה לשמור על הקו קיים.
זה רק מראה שבאמת הם יושבים ועושים את העבודה שלהם בצורה הטובה ביותר.
אני בדרך כלל לא מרבה לפנות למשרדי הממשלה השונים אבל אם קיבלתי מהם יחס כזה שירותי ומקצועי אני די חושב שהמדינה שלנו עובדת בצורה ממש טובה, הלא כך?
לצפיה ב-'בהחלט, מ־2 מקרים בודדים אפשר להקיש לגבי כל התנהלות המדינה...'
בהחלט, מ־2 מקרים בודדים אפשר להקיש לגבי כל התנהלות המדינה...
23/08/2016 | 03:07
5
176
ואם כבר קו 251, אי ביטולו הוא עוד עדות שמצטרפת לרבות אחרות לכך שמשרד התחבורה לא תמיד עושה את העבודה שלו ואוהב להיכנע לא פעם לבכיינות חסרת בסיס.
לצפיה ב-''
23/08/2016 | 09:26
21
לצפיה ב-''
23/08/2016 | 11:04
18
לצפיה ב-'כנראה היה צורך בקו 251 ולכן הוא נשאר לבסוף'
כנראה היה צורך בקו 251 ולכן הוא נשאר לבסוף
23/08/2016 | 22:05
2
78
הוא קוצר למסוף 2000. אם אני לא טועה, בראש העין מסלולו השתנה. אולי עדיין יש צורך בקו ולגמרי לא בטוח, שהייתה התבכיינות חסרת בסיס.
לצפיה ב-'הקו קוצר למסוף 2000 וגם מספר הנסיעות שלו קוצץ מ-5 ל-3'
הקו קוצר למסוף 2000 וגם מספר הנסיעות שלו קוצץ מ-5 ל-3
23/08/2016 | 22:34
1
62
הצורך היחיד שעדיין יש בו זה הצורך מכורח ההרגל.
כמו "התיקונים" שנעשו בגוש דן לאחר רפורמת יולי 2011.
לצפיה ב-'קו 251 ורפורמת 2011'
קו 251 ורפורמת 2011
23/08/2016 | 23:17
63
אני מודה, שאני לא מכיר את קו 251 מקרוב. ועדיין אולי בכל זאת היה צורך בקו הזה. אם אני לא טועה מסלול קו 250 ארוך יותר, בתוך ראש העין. כנראה יש אזורים שונים בראש העין, שעדיף, למרות הנסיעה דרך פתח תקווה לנסוע בקו 251. מה גם, שיש עומס תנועה בכבישים 5 ו-4 ולכן אולי באותן שעות עדיף קו 251. בעתיד הרחוק, כשיפעל הקו האדום של הרכבת הקלה, כנראה הדברים ישתנו ופחות יהיה צורך בקו 251.
אני גם לא כל כך מבין מה יש בפורום נגד קו 251. לא חסרים קווים אחרים, שהיה עדיף לבטל אותם או לכל הפחות לצמצם את כמות הנסיעות שלהם. אם אכן משתמשים בקו, לדעתי אין סיבה לבטל אותו. אלא אם זהו נהג ועוד מספר נוסעים מזדמנים, שגם אם מיניבוס היה פועל, היה בו עדיין מקום.

בנוגע לתיקונים, במירכאות או בלי מירכאות ברפורמה ב-2011. היו כל ביטולים מיותרים ושבמקומם לא הפעילו פתרונות שונים של קווים תדירים. בין השאר בגלל זה נעשו התיקונים. חלק אחר מהקווים ביטלו ללא סיבה הגיונית. אמנם נעשו שיפורים ברפורמת 2011, לעומת מה שהיה קודם לכן. אבל היו (ולמעשה עדיין יש ) בעיות שונות.
לצפיה ב-'באיזו דרך פנית כדי לקבל תשובה לגבי קו 251? (ובכלל?)'
באיזו דרך פנית כדי לקבל תשובה לגבי קו 251? (ובכלל?)
23/08/2016 | 23:25
24
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 21/8 '
שרשור הכוונה ומודיעין 21/8
21/08/2016 | 09:37
8
18
לצפיה ב-'מקריות לחיפה בשישי בערב. מחיפה לקריות בלילה. רק ספיישל?'
מקריות לחיפה בשישי בערב. מחיפה לקריות בלילה. רק ספיישל?
21/08/2016 | 13:11
3
46
אני רוצה להגיע מקריית אתא לחיפה (מרכז רפפורט) ולהיות שם בערך ב-21:00 ביום שישי. חוזר בשעה 12:00 או אולי טיפה מאוחר יותר.

אני מודע להיותי בישראל וזה, אבל האם קיימות אופציות סבירות לעשות את זה בלי מונית ספיישל?
לצפיה ב-'הדרך חזרה דווקא פשוטה - קו 200 או קו 208 ממרכז הכרמל לצומת'
הדרך חזרה דווקא פשוטה - קו 200 או קו 208 ממרכז הכרמל לצומת
21/08/2016 | 13:37
2
54
קרית אתא וקו 210 מצומת קרית אתא לקרית אתא.
הדרך הלוך יכולה להיות דומה (בכיוון ההפוך) מסביבות 22:00.
מוקדם יותר זה נופל בחור של שישי בערב.
קו 200 הראשון יוצא מאזור "עמק האלכוהול" לכיוון צומת קרית אתא ב-21:10.
אם אתה יכול לאחר, אז אתה יכול לנסות לתפוס את האוטובוס הזה, אבל להגיע אליו מקרית אתא עצמה תצטרך במונית או בטרמפ.
קו 210 הראשון מקרית אתא יוצא רק ב 22:00.

בערים אחרות במדינה גם אפשרויות כאלה לא קיימות בלילה שבין שישי לשבת.
לצפיה ב-'אגב, בחזור אפשר גם לעשות את הדרך הזאת מהר יותר:'
אגב, בחזור אפשר גם לעשות את הדרך הזאת מהר יותר:
21/08/2016 | 16:19
1
41
ניתן לקחת את 208 דווקא בכיוון ההפוך (לכיוון בת גלים) ולרדת במושבה הגרמנית ואז להחליף ל200 או למטרונית לצומת קרית אתא. זה יכול לקצר את הדרך בכחצי שעה, מכיוון שהמסלולים של 208 ו200 ממרכז הכרמל עד צומת קרית אתא ללא החלפה הם ארוכים מאוד.
לצפיה ב-'ממרכז הכרמל למושבה הגרמנית אפשר להגיע גם עם קווים 193 ו205.'
ממרכז הכרמל למושבה הגרמנית אפשר להגיע גם עם קווים 193 ו205.
23/08/2016 | 17:41
22
193 יותר מהיר כי הוא נוסע דרך שדרות הציונות.
205 ו208 נוסעים דרך הדר עליון והדר.
שלושת הקווים עוצרים בתחנות שונות במרכז הכרמל.
לצפיה ב-'בבקשה זה ממש דחוף לשעה 2 בצהריים!!!!'
בבקשה זה ממש דחוף לשעה 2 בצהריים!!!!
21/08/2016 | 09:03
2
83
עליי להגיע מרכבת אשדוד לקניון רננים רעננה (יותר נכון, לתעשייה 25 רעננה אבל זה ממש קרוב).
איך אני עושה את זה הכי מהיר?
בבקשה מתחנן לתשובה ממש מהירה!!!!!
תודה!
לצפיה ב-'קו 609 מתחנת הרכבת בית יהושע (עוצר על הכביש ממערב לתחנה)'
קו 609 מתחנת הרכבת בית יהושע (עוצר על הכביש ממערב לתחנה)
21/08/2016 | 09:37
1
56
או קו 347 מתחנת הרכבת ת״א מרכז (דורש קצת הליכה אחרי שיורדים ממנו).
לצפיה ב-'אשמח אם תפרט יותר על 2 האופציות'
אשמח אם תפרט יותר על 2 האופציות
21/08/2016 | 09:50
45
ליתר בטחון, כיוון שאני ממש לא רוצה לטעות. לאן מגיעים, לאן פונים, כמה הליכה, איזה כיוון וכו'.
תודה רבה על הסבלנות!!
לצפיה ב-'לאזור צומת מעריב ביום ב' בבוקר'
לאזור צומת מעריב ביום ב' בבוקר
21/08/2016 | 14:12
47
מייד אסביר למה הכוונה.

אני צריך להגיע לשעה קלה לאזור צומת מעריב בת"א, אך משם אני ממשיך ליעד אחר, ולכן אסע עם הרכב הפרטי. עם זאת אין לי שום כוונה להכנס ממש לאזור עצמו עם רכב - תחת זאת אני מחפש מקום "אסטרטגי" באזור ת"א רבתי שבו אוכל לחנות בנוחות, להגיע מהר בתחבורה ציבורית, ולהסתלק משם חזרה לרכב במהירות האפשרית. בעבר הייתי חונה כך ברח' קוסובסקי ליד פארק הירקון (או אפילו בשכונות עבר הירקון), ומשם לוקח כל דבר שרץ דרומה על דרך נמיר ולאחר מכן דרך בגין. מאחר שעברו כמה שנים וייתכן שהיו לא מעט שינויים, אודה להמלצות מה כדאי לעשות, היכן לחנות ואיזה קווים כדאי לקחת. תודה מראש!

עריכה: אני מגיע מכיוון צפון (כביש החוף) ומשם אני צריך להמשיך לכיוון ראש העין.
לצפיה ב-'נסיעה משפחתית עם רבקו אחד'
נסיעה משפחתית עם רבקו אחד
23/08/2016 | 15:20
4
161
שלום ,

מה קורה כשיוצאים לטיול ברכבת\אוטובוסים עם ילדים ומשתמשים בכמה קווים ויש רק רבקו אחד?

אנשים שעושים זאת באופן קבוע מוציאים רבקו לכל בני המשפחה?
לצפיה ב-'אין סיבה שלא'
אין סיבה שלא
23/08/2016 | 15:28
80
הנפקת הרב קו היא בחינם והיום העמדות להנפקת הרב קו הרבה פחות עמוסות מבעבר.
לצפיה ב-'באוטובוס אין בעיה לשלם על כמה נוסעים מרב-קו אחד,'
באוטובוס אין בעיה לשלם על כמה נוסעים מרב-קו אחד,
23/08/2016 | 16:25
1
73
לנהג יש אפשרות להוריד כמה נסיעות מערך צבור. אבל ברכבת אני לא בטוח שזה אפשרי.
לצפיה ב-'ובמקרה של נסיעת מעבר?'
ובמקרה של נסיעת מעבר?
24/08/2016 | 12:45
7
לצפיה ב-'ככה מפסידים הנחות לילדים.'
ככה מפסידים הנחות לילדים.
23/08/2016 | 17:20
26
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 23/8 '
שרשור הכוונה ומודיעין 23/8
23/08/2016 | 09:47
1
8
לצפיה ב-' הקפצה '
הקפצה
23/08/2016 | 13:29
11
הקפצההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה
לצפיה ב-'קו 239 - למה לפנות בוקר הוא נוסע דרך החשמונאים?'
קו 239 - למה לפנות בוקר הוא נוסע דרך החשמונאים?
21/08/2016 | 22:58
5
226
קו 239 בת"א, קו מצויין במסלול נהדר נוסע ב5 ומשהו בבוקר ב"חלופה" דרך רח' החשמונאים והסינימטק.
גיליתי את זה כשראיתי את מספרו מופיע בשלט בתחנה ברח' קרליבך ליד הסינימטק.

מה?!?!
לצפיה ב-'בגלל שאין פניה שמאלה מיגאל אלון לעזריאלי עד 9:00'
בגלל שאין פניה שמאלה מיגאל אלון לעזריאלי עד 9:00
21/08/2016 | 23:17
4
142
למעשה, במקור קו 239 (וגם 139 ז"ל) נסעו כמו 39 בין רדינג ליצחק שדה (כולל דרך הסינמטק). אולם לאחר ה"תיקונים" של מרץ 2012, בוטל 139 ו-239 הוסט ליגאל אלון , כדי שקו יעבור דרך עזריאלי במקום קו 9 שהוסט לעזריאלי ודרך השלום לצורך העניין בקיץ 2011, אך בשל כמה בכיינים הוא הוחזר ליצחק שדה וגשר מעריב כבר באוגוסט 2011. היות שהרמזור לא מאפשר פנייה שמאלה בבוקר מיגאל אלון לגבעת התחמושת (גשר מחלף השלום), הושאר המסלול המקורי שלו דרך יצחק שדה והסינמטק עד 8:45.
לצפיה ב-'תודה. אני הייתי בטוח שמדובר רק בנסיעות'
תודה. אני הייתי בטוח שמדובר רק בנסיעות
22/08/2016 | 01:37
1
169
של 5 בבוקר. אחרי מה שאמרת אני מבין שמדובר גם בנסיעות של 6-9 בבוקר.
האתר של דן בנוי כך שאי אפשר לראות תמיד מתי יש "חלופות". (ה"כ-12 דקות" לא מפנה לחלופה.
לצפיה ב-'בפורמט הקודם היה אפשר גם חלופות וגם את כלל הנסיעות'
בפורמט הקודם היה אפשר גם חלופות וגם את כלל הנסיעות
22/08/2016 | 12:07
62
(ללא "התדירות" שזה בעצם לא תדירות , אלא מספר דקות בשעה (60) מחולק במספר הנסיעות הקיימות באותה שעה . נניח 12 זה אומר 5 נסיעות, לאו דווקא בהפרש הזה, זה יכול להיות גם 12:00, 12:16, 12:32, 12:45, 12:58.

הסיבה בטח שהנסיעות המוקדמות יוצאות גם כך, היא כדי לא לבלבל יותר מדיי את הנוסעים.
לצפיה ב-'השאלה למה הנסיעות שיוצאות מהטייסים ב-5:25 ו-5:45 נוסעות'
השאלה למה הנסיעות שיוצאות מהטייסים ב-5:25 ו-5:45 נוסעות
22/08/2016 | 10:40
1
84
דרך יצחק שדה כאשר ברור שהן מגיעות ליגאל אלון לפני 6:30 ויכולות לפנות שמאלה לרכבת השלום שבוודאי יש לה ביקוש רב בשעות האלה יותר מרחוב המסגר.
לצפיה ב-'כמו שרשמתי לעיל - כדי להפחית את בלבול הנוסעים'
כמו שרשמתי לעיל - כדי להפחית את בלבול הנוסעים
22/08/2016 | 12:08
75
הם רק צריכים לדעת שלפני 9 - דרך יצחק שדה, ואחרי - דרך עזריאלי.
(אגב בכיוון ההפוך הוא נוסע *רק* דרך עזריאלי, כלומר זה לא סימטרי בבוקר).
לצפיה ב-'רכבת י״ם- ת״א במרץ 2018'
רכבת י״ם- ת״א במרץ 2018
20/08/2016 | 18:40
19
416
יש שוב אישור של השר:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4842709,00...

האם אפשרי באמת?
חשוב גס:
1. החשמול עדיין לא התחיל.
2. החשמול צריך להיות מוכן חצי שנה לפני המועד, קרי באוגוסט 2017 או בעוד כ 500000 דקות.
3. קראתי באיזשהו מקום שצריך כ 25 דקות להתקנת עמוד חשמולת.
4.צריך להתקין כ 16000 עמודים לחשמול י״ם-הרצליה.
5. וזה לא הכל יש למשוך את החשמולת, לבנות לפחות 3 תחנות השנאה וכו׳
נראה קשה, אבל אולי?
לצפיה ב-'במקור היו צריכים להתחיל לעבוד על החשמול בסוף 2015'
במקור היו צריכים להתחיל לעבוד על החשמול בסוף 2015
20/08/2016 | 20:33
273
אנחנו כבר בסוף אוגוסט ועדיין לא התחילו.
קשה להאמין שבמרץ 2018 ייסעו רכבות בין ירושלים לתל אביב
הללואי שאני טועה
לצפיה ב-'אפשר לעבוד במקביל...'
אפשר לעבוד במקביל...
20/08/2016 | 21:20
8
127
לצפיה ב-'בהחלט! אף על פי כן יהיה קשה לעמוד במועד!טוב יהיה אם אני טועה'
בהחלט! אף על פי כן יהיה קשה לעמוד במועד!טוב יהיה אם אני טועה
20/08/2016 | 23:33
7
98
לצפיה ב-'עם איומים מהסוג המופיעים בכתבה של News 1 מהיום בערב'
עם איומים מהסוג המופיעים בכתבה של News 1 מהיום בערב
21/08/2016 | 00:15
6
271
החישמול לא ״ירוץ״; חברת SEMI-ELECTREN הספרדית שזכתה במכרז בפרוש הודיעה שהיא תעבוד כ 5 שעות כל לילה ו.........בסופי השבועות.
http://www.news1.co.il/Archive/001-D-382478-00.htm...
לצפיה ב-'זה לא כאילו שיש אפשרות אחרת'
זה לא כאילו שיש אפשרות אחרת
21/08/2016 | 01:09
5
207
אי אפשר להתקין חשמולת על מסילות פעילות בלי לעצור את תנועת הרכבות. ר"י החליטו מראש שלא עוצרים את כל המדינה בשביל הקו לירושלים.

לכן, יש 5 שעות כל לילה שבהן אפשר לעבוד כשהרכבות לא עובדות (או עובדות בתדירות נמוכה מדי) וסופי שבוע שבהן הרכבות לא עובדות בכלל.

יש רק מקטע אחד שאפשר לעבוד עליו באמצע השבוע בשעות היום, וזה המקטע ששייך רק לקו לירושלים - ממחלף ענבה עד תחנת האומה.

כל עוד מקלב וחבריו לא יפרקו את הקואליציה בגלל העבודות בשבת, נוכל לעמוד בזמנים. אבל *בלי* עבודות בשבת גם ב2025 לא תהיה רכבת מהירה לירושלים, והאנשים שהכי יפסידו מזה הם בדיוק אותם אנשים שהשבת (וירושלים) כל כך חשובות להם.

כנ"ל בקשר לאיום שלהם בקשר לעבודות בתחנות ת"א - "אין בעיה" לעשות השבתות בבאר שבע באמצע השבוע, כי לאף אחד לא *באמת* איכפת מהדרום (למרות שר"י מנסים בדיפולט לעשות עבודות בשבת כדי לא לפגוע בציבור הנוסעים) אבל אי אפשר לעשות חסימות גדולות בנתיבי איילון באמצע השבוע - זה יהיה קטסטרופלי מבחינת חוות דעת ציבורית ומבחינה כלכלית (הפסדים עצומים למשק ולכל האנשים שיתקעו בפקקים) - לעצור את איילון זה לעצור את גוש דן, ובגלל החשיבות הכלכלית של גוש דן לעצור את גוש דן זה להשבית את כל המדינה.

אז האפשרות כאן היא או לעשות עבודות בשבת, או להשבית את נתיבי איילון באמצע שבוע, ולהשבית את כל הרכבות מהרצליה עד מודיעין (בשלב הראשון, אחר כך השבתות דומות למקטעים אחרים) ללפחות יום נוסף אחד כל שבוע עד סיום העבודות על מקטע הרצליה - תחנת האומה. אני לא מאמין שזה יקרה.
לצפיה ב-'שבוע בקיץ או בחגים ללא רכבת אפשרי בהחלט'
שבוע בקיץ או בחגים ללא רכבת אפשרי בהחלט
21/08/2016 | 11:35
4
140
לא ישבית את המדינה, גם בנתיבי איילון, בשביל השיפור הנוסעים יסתדרו
לצפיה ב-'שבוע בשביל הקו לירושלים, אבל מה אחר כך?'
שבוע בשביל הקו לירושלים, אבל מה אחר כך?
21/08/2016 | 11:45
3
131
תשבית עוד שבוע בשביל מסילת החוף? ואז עוד שבוע בשביל המסילה לבאר שבע? ועוד שבוע את המסילה למודיעין?

המטרה של ר"י היא לחשמל את כל רשת מסילות הנוסעים (פרט לקו העמק, "קו הנגב" והקו לדימונה), עם פגיעה מנימילית בנוסעים. אם יהיו כל כך הרבה השבתות הפגיעה בנוסעים תהיה גדולה והתדמית הציבורית של ר"י תמשיך להתדרדר.

חוץ מזה, מה עם העבודות בתחנת השלום שמחייבים חסימת כביש בנתיבי איילון? גם בחול המועד (עם כל העומס של המטיילים) להשבית את נתיבי איילון יהפוך את כל גוש דן לפקק גדול. בשבת זה אפשרי כי הכבישים פנויים והתנועה זורמת.
לצפיה ב-'מה הבעיה? ישביתו את מסילת החוף שבוע ועל מנת לתת שירות חליפי'
מה הבעיה? ישביתו את מסילת החוף שבוע ועל מנת לתת שירות חליפי
21/08/2016 | 16:21
1
119
ראוי באוטובוסים יצמצמו את השירות בקווי החרדים.
יהיה הוגן שהחרדים יתרמו את חלקם על מנת למנוע חילול שבת, לא?

מי שתומך בצמצום שירות לכלל הציבור בשבועיים וחצי של בין הזמנים למען שירות ספיישל בית-ים או בית-פארק לאוכלוסיה מסויימת, ודאי לא יוכל להתנגד לתרום מעט מחלקו למען שירות לכלל הציבור שיהיה בו צורך כדי למנוע חילולי שבת, לא?

החרדים יסתדרו שבוע-שבועיים בלי 970, 972, 996, 997, 998, 999 וכד' למען תגבור קווים 900, 910 ועוד, לא?

אם לא - שיבלעו את צפרדע חילולי השבת.
אי אפשר להחזיק את החבל בשני קצותיו.

זו הדרך להתמודד עם הכפייה החרדית ועם איומיהם. לומר להם: או חילול שבת או קיצוץ שירות התח"צ לחרדים.
לצפיה ב-'משרד התחבורה לעולם לא יפגע בשירות לציבור החרדי'
משרד התחבורה לעולם לא יפגע בשירות לציבור החרדי
21/08/2016 | 17:07
113
זה לא הולך לקרות. מה שאתה מציע בלתי אפשרי פוליטית, גם אם הוא "נכון" מבחינת צדק ודרך להתמודד עם כפייה וכיו"ב.
לצפיה ב-'אז התדמית של ר"י תידרדר לחודש-חודשיים'
אז התדמית של ר"י תידרדר לחודש-חודשיים
22/08/2016 | 07:35
86
ותעלה בחזרה, והרבה יותר, אחרי שרכבות חשמליות יתחילו לנסוע. זה לא שיקול.
לצפיה ב-'ע"פ שבתשתיות עבודות החשמול אמור להתחיל בימים הקרובים'
ע"פ שבתשתיות עבודות החשמול אמור להתחיל בימים הקרובים
20/08/2016 | 22:17
4
112
לצפיה ב-'כן גם אני קראתי את זה, אבל לא מסתדר לי בכל זאת.'
כן גם אני קראתי את זה, אבל לא מסתדר לי בכל זאת.
20/08/2016 | 23:54
3
214
קראתי לא מזמן  שהנושא צריך עדיין  לעבור דיון בבית המשפט העליון(חברת אלסטום חולקת על קביעת הזוכה במכרז, חברת סמי).
ב Ynet כתגובה לכתבה, אדם החותם כ ״יודע דבר״ כתב  שהקו יופעל תחילה בין י״ם לנתב״ג..........לך תדע! יש בזה משהו, כי מהשלוחה (ענבה) למודיעין ועד ירושלים אפשר לעבוד על החשמול ללא הפרעות ובאותו זמן למקם ולהפעיל אולי אפילו 2 תחנות השנאה(שער הגיא ולוד) ומקום זמני לתחזוקת הקטרים.
אם זה נכון ,זה אומר שמנתב״ג יהיה צורך להמשיך עם קטר דיזל או להחליף רכבת.......נראה מסובך........יהיו נוסעים??? משונה !!!
לצפיה ב-'לא הגיוני עם רק שני רציפים בנתב״ג'
לא הגיוני עם רק שני רציפים בנתב״ג
21/08/2016 | 01:18
75
לצפיה ב-'אותו "יודע דבר" לא יודע דבר'
אותו "יודע דבר" לא יודע דבר
21/08/2016 | 01:22
1
166
נתב"ג אינה יכולה לשמש תחנת קצה, אין שם מספיק רציפים.

התוכנית היא להפעיל את הקו עד הרצליה בשלב הראשון, ולאחר שתחושמל המסילה עד כרמיאל להפעיל בנוסף קו ירושלים-כרמיאל.

בגלל זה מוסיפים רציפים בתחנת הרצליה עכשיו.

הוספת רציפים בנתב"ג גם תקרה בעתיד, אבל זה פרויקט מסובך יותר כי לא חשבו יותר מדי קדימה עם התחנה הזו, ובכל מקרה היא לא תהפוך לתחנת קצה. כדי להגיע מירושלים לת"א לא יחליפו קטר ולא יחליפו רכבת.
לצפיה ב-'לא בגלל זה מוסיפים רציפים בתחנת הרצליה'
לא בגלל זה מוסיפים רציפים בתחנת הרצליה
21/08/2016 | 01:41
154
אמנם העבודות בתחנת הרצליה כוללות גם הכנה לקליטת הקו המהיר לירושלים, אבל הוספת הרציפים היא בעיקר בגלל מסילת השרון.
לצפיה ב-'כמו שכתבתי בעבר... זהו תאריך בלתי אפשרי.'
כמו שכתבתי בעבר... זהו תאריך בלתי אפשרי.
21/08/2016 | 01:26
1
187
בנוסף לחישמול יש גם את העניין של הטמעת מערכות איתות ותקשורת חדשות ומורכבות שלא נעשה בהם שימוש בישראל עדיין - ועדיין לא נבחרו קבלנים עבורן. צריך גם לקבל ולהריץ את הציוד החשמלי. מרץ 2018 עבור נסיעה מסחרית זה תאריך שאיננו ישים. נקודה. ישנן יותר מידי מטלות בדרך.
לצפיה ב-'אני עדיין חושב שיש סיכוי'
אני עדיין חושב שיש סיכוי
21/08/2016 | 01:35
170
אם יחשמלו קודם את המקטע בין הולץ ללוד זה יהיה יופי של test track לקטרים החשמליים (תדירות רכבות נמוכה מספיק בשביל לדחוף כמה נסיעות מבחן, ותחנות הקצה נוחות - מוסך הרכבת בלוד ובית הספר למקצועות הרכבת). בהנחה וחשמול המקטע הזה (או מקטע מסילה אחר מספיק ארוך לנסיעות מבחן) יחושמל בזמן, לא תהיה בעיה להתחיל להריץ את את הציוד החשמלי ברגע שיקבלו אותו.

מבחינת חשמול, אם מצליחים למנוע משבר קואליציוני ולעשות את העבודות בשבת ובלילות, דווקא סביר שיצליחו לסיים הרבה לפני מרץ 2018 לדעתי.

שאר העבודות על הנתיב הקריטי (הוספת כניסות לסבידור והשלום, הארכת רציפים, הוספת רציפים בהרצליה) מתקדמות בקצב מהיר יחסית כך שאיתן כנראה שאין שום סיכון.

הסיכון היחיד שנשאר אם כך הוא מערכת האיתות, שהזוכה במכרז שלה עדיין לא נקבע, אבל הטמעת מערכת האיתות הזו לא הולכת להתבצע בכל הארץ בבת אחת, ואני לא רואה סיבה שייקח יותר משנה להתקין מערכת איתות במקטע הרצליה ירושלים.

בקיצור, אני אופטימי שהפרוייקט כן יסתיים ב2018 - גם אם לא במרץ אז כמה חודשים אחרי.
לצפיה ב-'מה לגבי הסדקים שנתגלו במנהרות'
מה לגבי הסדקים שנתגלו במנהרות
21/08/2016 | 10:10
1
132
במנהרות השירות בדרך לירושלים?

לצפיה ב-'יש מספיק זמן לתקן אותם'
יש מספיק זמן לתקן אותם
21/08/2016 | 11:34
55
לצפיה ב-'למה כורזים באופן ידני ברכבת כשיש כריזה אוטומטית?'
למה כורזים באופן ידני ברכבת כשיש כריזה אוטומטית?
19/08/2016 | 16:30
17
330
כשנוסעים ברכבת (בעיקר מפתח תקווה לתל אביב כשהתחנה הבאה היא תל אביב אוניברסיטה) באופן קבוע הפקח כורז באופן "ידני" בעצמו את שם התחנה הבאה, ושהיא התחנה שממנה צריך להחליף לרכבות שנוסעות צפונה (ונותן רשימה ארוכה של כל התחנות שנמצאות מצפון לת"א). מדי פעם הפקח מסיים את הכריזה שלו לפני המערכת האוטומטית שמושתקת כשהפקח כורז, ואז שומעים את הסוף של ההודעה האוטומטית - שבה אותו מידע בדיוק.

אז למה הפקחים כורזים בעצמם במקום לתת למערכת האוטומטית לעשות את העבודה שלה?

כמו כן, למה לתת רשימה מלאה של תחנות? כשייפתחו קו העמק, הקו לכרמיאל, ותחנות נוספות בקו החוף, רשימת התחנות הזו תתארך עוד יותר. לא הגיוני פשוט להגיד "הנוסעים צפונה מתבקשים להחליף רכבת בתחנה הבאה"?
לצפיה ב-'בהודעה האוטומטית אין מספר רציף'
בהודעה האוטומטית אין מספר רציף
19/08/2016 | 16:44
136
לצפיה ב-' צריך שלקווים יהיו שמות או מספרים,'
צריך שלקווים יהיו שמות או מספרים,
20/08/2016 | 13:40
14
259
ואם מישהו נוסע לבני ברק, שיידע להאזין לכריזה על הוד השרון. זה טפשי שמפרטים את כל התחנות בארץ.
לצפיה ב-'ברכבת יש לא מעט נוסעים מזדמנים,'
ברכבת יש לא מעט נוסעים מזדמנים,
21/08/2016 | 07:04
13
188
נכון שרוב הנוסעים קבועים, אבל עבור נוסע מזדמן הרבה הרבה יותר קל להקשיב לכרוז מדבר על ערים ולא על מספרים.

כמו כן אם יצטרכו לשאול פקיד קבלה על איזה קו מגיע להיכן גם יצרו עומס על עמדת הפקיד + חלקם יפספסו רכבת הקישור הקרובה.

משום שישראל קטנה ואין כל כך הרבה תחנות אני נוטה להסכים עם הגישה הזו למרות שזה מפריע לי לנמנם ולי אישית היה הכי נח שלא יהיה שום כרוז ואנשים יסתכלו על השלט ברכבת / הטלפון שלהם כדי לדת מתי לרדת
לצפיה ב-'זה לא תירוץ. גם נוסע מזדמן במטרו בחו״ל'
זה לא תירוץ. גם נוסע מזדמן במטרו בחו״ל
21/08/2016 | 09:39
154
בודק על איזה קו לעלות ולאיזה קו להחליף, לפני שהוא עולה על הרכבת. וגודל המערכת לא משנה, גם במערכת מטרו קטנות שיש בהן רק שני קווים אף פעם לא מפרטים את כל שמות התחנות בכריזה.
לצפיה ב-'ישראל אולי קטנה, אבל כמות התחנות רק הולכת וגדלה'
ישראל אולי קטנה, אבל כמות התחנות רק הולכת וגדלה
21/08/2016 | 11:39
11
141
יש את קו העמק והקו לכרמיאל שייפתחו בקרוב, ותחנות חדשות שמתוכננות על מסילת החוף... כל זה יוסיף המון תחנות לרשימה. הרבה יותר הגיוני לצפות שנוסעים ידעו איפה זה צפון ואיפה זה דרום, ולהגיד "הנוסעים צפונה יחליפו רכבת בתחנה הבאה ברציף 1".
בתחנות בהם ההחלפה פחות ברורה אפשר להשאיר רשימה של תחנות, אבל בת"א אוניברסיטה אפשר בהחלט לפשט את ההודעה.

זה לא רק עניין של "מפריע לתנומה", זה מעמיס על הנוסעים בהמון מידע ומגדיל את הסיכוי שהם לא ישמעו אם שם הם צריכים להחליף, כי יש המון "רעש" ביחס ל"אות" בהודעת הכריזה הזו (מבחינת נוסע כל שם תחנה שאינה היעד שלו היא רעש, ושם היעד הוא האות)
לצפיה ב-'בדיוק מה שאני חשבתי. מיותר להכריז, עדיף למספר קווים'
בדיוק מה שאני חשבתי. מיותר להכריז, עדיף למספר קווים
21/08/2016 | 17:39
95
אני גר בבקעת אונו ומתנייד לאוניברסיטת ת"א, לכן אני לא משתמש ברכבת באופן קבוע. יצא לי כמה פעמים השנה לנסוע ברכבת ואף פעם לא הבנתי את הקטע של כריזה כזו ארוכה של כל שמות התחנות שקיימות...
וההצעה למספר קווים צריכה להיעשות כבר. יוזמה חיובית לאור העובדה שמוסיפים תחנות וקווים רבים לאחרונה. מילא כשהיה רק את קו החוף, הקו לב"ש והקו לאשקלון, עכשיו כדאי.
לצפיה ב-'ומה תהיה הכריזה לנוסע שמגיע מכיוון צפון (למשל נתניה)'
ומה תהיה הכריזה לנוסע שמגיע מכיוון צפון (למשל נתניה)
21/08/2016 | 19:02
9
89
וצריך לתחנת סגולה?
הנוסעים מזרחה?
ומה יהיה כשתיפתח מסילת השרון?
יכרזו גם בהרצליה וגם באוניברסיטה "הנוסעים מזרחה" על תחנות שונות?
ומודיעין זה לא מזרחה?

ומי שמגיע להגנה מכיוון צפון וצריך להחליף שם לאיזשהו כיוון, מה יכרזו עבורו? "הנוסעים דרומה"? דרומה לאן? לבאר שבע או ליבנה מערב? אולי לרחובות?

ומי שמגיע ברכבת מבאר שבע וצריך לנתניה, מה יכרזו עבורו בתחנת האוניברסיטה או בכל תחנה תל אביבית אחרת? "הנוסעים צפונה"?

כבר עדיף שלא תהיה כריזה בכלל מאשר להכריז הכרזות כלליות ומבלבלות כאלה.
לצפיה ב-'לא, עדיף להכריז פשוט כשאפשר להכריז פשוט'
לא, עדיף להכריז פשוט כשאפשר להכריז פשוט
21/08/2016 | 19:57
8
100
ולהכריז מסובך כשחייבים להכריז מסובך.

כשיש שתי תחנות באותה עיר למשל שנמצאות על אותו קו, לא צריך להגיד את שתיהן - פשוט להגיד "הנוסעים לפתח תקווה, ראש העין, כפר סבא ורעננה ומתבקשים להחליף רכבת בתחנה הבאה".

זה הרבה יותר הגיוני מאשר להגיד, למשל, "הנוסעים לפתח תקווה קריית אריה, פתח תקווה סגולה, ראש העין צפון, כפר סבא נורדאו, הוד השרון סוקולוב, רעננה מרכז, רעננה מערב, הרצליה, בית יהושוע, נתניה ספיר, נתניה, בנימינה, זכרון יעקוב, עתלית, חיפה חוף הכרמל, חיפה בת גלים, חיפה מרכז השמונה, חיפה לב המפרץ, חוצות המפרץ, קריית חיים, קריית מוצקין, סביוני ים, עכו, אחיהוד, כרמיאל, ראש פינה, קריית שמונה, נהריה, לב המפרץ מזרח, כפר יהושוע, כפר ברוך, עפולה, בית שאן מתבקשים להחליף רכבת בתחנה הבאה"

אתה מבין איפה הבעיה כאן? עד שסיימו את כל רשימת התחנות הארוכה הזו הרכבת תגיע כבר לתחנה, בעיקר כשכורזים ידנית בצורה לא ברורה, ולא נותנים למערכת אוטומטית לעשות את העבודה שלה.

יש לציין שברכבות בחו"ל לא יצא לי לשמוע כריזה שממליצה היכן להחליף, אלא רק כריזה של שם התחנה הקרובה.

פשוט צריך לחשוב בהיגיון ולתת לנוסע רק את המידע שהוא צריך, ולא מידע שהוא לא צריך. הנוסע שמגיע מבני ברק לת"א אוניברסיטה לא צריך רשימה מלאה של תחנות שנמצאות מצפון, זה רק יכול לבלבל "רגע, אמרו בנימינה או לא אמרו?". זה עניין של מחשבה ותכנון הגיוני, לא פשוט להכליל כלל אצבע שיגיד את כיוון הנסיעה בשושנת הרוחות.

אם כבר מדברים על כריזה וכיוונים, "הקרון הצפוני ברכבת מיועד לבעלי כרטיס מקום שמור בלבד" זו הודעה שנשמעת מדי פעם בכריזה, גם בתחנות שנמצאות על מסילות רוחביות ממזרח למערב.
לצפיה ב-'פשוט מכך, לכרוז רק החלפות ורק לפי שם התחנות הסופיות.'
פשוט מכך, לכרוז רק החלפות ורק לפי שם התחנות הסופיות.
21/08/2016 | 22:17
7
62
למשל: "ת"א האוניברסיטה,  החליפו כאן לרכבות להוד השרון ובינימינה. זוהי רכבת מהירה לנהריה."

את זה הכריזה האוטומטית מסוגלת לכרוז, וכשיש עיכוב למשל יכולה להיות כריזה של הנהג.

בכיוון דרום יעיל יותר לכרוז  משהו כמו " ת"א ההגנה, החליפו כאן לשאר קווי רכבת ישראל, רכבת זו היא למודיעין." אי אפשר לכרוז את כל הקווים בכיוון דרום.

ישנו גם צורך ברפורמת שמות התחנות כך שלא יכללו יותר ממילה או שתיים, כשאית המילים היא תיאור המקום. במערכת גדולה אי אפשר לקרוא לתחנות  בשמות כמו "ראשון לציון משה דיין" אלא "רשל"צ דיין" וחיפה מרכז השמונה חייבת לבחור בין מרכז לשמונה.

לצפיה ב-'לכרוז ברכבת לנהריה להחליף כאן לרכבות לבנימינה זה מבלבל ומטעה'
לכרוז ברכבת לנהריה להחליף כאן לרכבות לבנימינה זה מבלבל ומטעה
21/08/2016 | 22:37
5
61
אחרי כל האפשרויות שתכתבו כאן, תגיעו בסופו של דבר למסקנה שהכריזה הנהוגה היום ברכבת היא הרע במיעוטו.
לא לכרוז בכלל עדיף על ההצעות שלכם.

ובתחנות החלפה עדיפה כריזה עם רשימת תחנות על כריזת התחנה הסופית של הרכבת.
מה יכרזו למשל ברכבות לבאר שבע דרך אשקלון? "החליפו כאן לשאר קווי רכבת ישראל, זוהי רכבת לבאר שבע"? כאשר על מנת להגיע לבאר שבע עדיף להחליף רכבת...

הנהג בכלל לא כורז שום דבר. מי שכורז זה הפקח.
לצפיה ב-'אין בעיה בכלל עם המקרה שהעלית עם באר שבע ואשקלון'
אין בעיה בכלל עם המקרה שהעלית עם באר שבע ואשקלון
21/08/2016 | 22:40
4
50
"זוהי רכבת לבאר שבע דרך אשקלון. החליפו כאן לשאר קווי רכבת ישראל"
לצפיה ב-'זה עדיין מבלבל ולא מעביר את המסר שלבאר שבע כדאי לבצע החלפה'
זה עדיין מבלבל ולא מעביר את המסר שלבאר שבע כדאי לבצע החלפה
21/08/2016 | 22:51
3
49
לא כל הנוסעים ברכבת, אפילו לא רוב, מתמצאים בנבכי קווי הרכבת, כפי שאנחנו מתמצאים בהם.
הכריזה צריכה להימדד לא לפי הכותבים בפורום הזה, אלא לפי כלל ציבור הנוסעים ברכבת.
ולפי השאלות שלא מעטים נוסעים ברכבת שואלים במהלך נסיעותיהם, בהחלט יש הגיון לפרט בתחנות החלפה אילו החלפות צריך לבצע.

אם כריזה ארוכה מפריעה, אז עדיף לא לכרוז בכלל מאשר לכרוז כריזות מטעות. אם לא תהיה כריזה בכלל, הנוסעים שלא יודעים יפנו מיוזמתם וישאלו את הפקח ולא ילכו שולל אחר כריזה מטעה.
לצפיה ב-'עדיף שנוסעים שלא יודעים יבדקו מראש את הדרך שהם צריכים לעשות'
עדיף שנוסעים שלא יודעים יבדקו מראש את הדרך שהם צריכים לעשות
21/08/2016 | 23:00
2
45
את הפקח לא ניתן למצוא בקלות באמצע הנסיעה, ועובדה שאותם אנשים שואלים שאלות שהכריזה נותנת אליהם את התשובה כבר.

יצא לי להגיד למישהי שהיא צריכה "להחליף כאן לחיפה" למרות שהכריזה אמרה בדיוק את זה - ריבוי המידע בכריזה הפך את כל ההודעה ל"רעש" שהנוסעת סיננה, והיא לא היחידה. זה הבסיס של interaction design - אם אתה מפציץ את המשתמש ביותר מדי מידע לא רלוונטי, הוא יסנן את הכל וישכח, או יפספס את המידע הרלוונטי בין כל ה"רעש".

עובדה שבתחתית של לונדון, שהיא רשת גדולה יותר מרכבת ישראל מבחינת מספר קווים ותחנות, מסתדרים יופי עם הודעה פשוטה בסגנון "this train is to cockfosters". אין סיבה שבישראל לא יסתדרו עם הודעות דומות. אני די בטוח שההודעות האלו יוכיחו את עצמן יותר יעילות מהשיטה הנוכחית.

למה באוטובוסים, שמסלוליהם יותר מסובכים, ומספר תחנותיהם יותר מרובה, ישראלים מסתדרים יופי עם כריזה פשוטה של שם היעד ושם התחנה הנוכחית, אבל ברכבת אתה חושב שהם לא יסתדרו עם כריזה כזו?
לצפיה ב-'אז שתהיה כריזה אוטומטית של התחנה הנוכחית'
אז שתהיה כריזה אוטומטית של התחנה הנוכחית
21/08/2016 | 23:05
1
53
לפני שנכנסים אליה ושל התחנה הבאה בלבד אחרי שיוצאים מתחנה.
בשביל מה צריך לכרוז את התחנה הסופית (אם יודעים אז יודעים גם מה התחנה הסופית)?
מה זה נותן לכרוז בתוך הרכבת את שם התחנה הסופית? אני מבין כריזה כזו בתחנה לפני העליה לרכבת, אבל בשביל מה בתוך הרכבת?

באוטובוסים אגב, הכריזה של התחנה הסופית מתבצעת כאשר האוטובוס עומד בתחנה ונוסעים עולים (לאוטובוסים אין תחנות משוכללות כמו לרכבת).
הכריזה בתוך האוטובוס בזמן נסיעה מתייחסת לתחנה הנוכחית ולתחנה הבאה בלבד.
לצפיה ב-'התחנה הסופית נותנת את המידע על הענף במערכת מסועפת.'
התחנה הסופית נותנת את המידע על הענף במערכת מסועפת.
22/08/2016 | 00:35
53
בקו מטרו עם מספר ענפים שמה של התחנה הסופית מאפשר לדעת לאיזה ענף הרכבת מגיעה ולכן דרך אילו תחנות היא עוברת אחרי נקודת הפיצול. בקו ללא ענפים היא מאפשרת לדעת מה הכיוון, ובקווים שנוטים להסתיים מדי פעם בתחנות וויסות זה מאפשר לדעת מראש שיהיה צורך להחליף רכבות. כמו כו היא מאשרת לעולים מהרציף.שהם עלו לרכבת הנכונה.

במערכות בינעירוניות סיווג הרכבת לפי התחנה הסופית במערכת ללא שמות או מספרי קווים  נותן למעשה שמות קווים. כך למשל בנסיעה ממאלגה לקורדובה שימושי לדעת שאתה מחפש את הרכבת למדריד.

כיום כשהמערכת הופכת לרשת ויש כפילויות חשוב לציין אבחנות מסלול כמו "דרך" או "פרברית  /  מהירה". בדוגמה שהעלית רכבת "באר שבע דרך אשקלון" מהוד השרון תכריז באיילון משהו נוסח "ת"א האוניברסיטה, זוהי רכבת לבאר שבע דרך אשקלון. החליפו כאן לקישור המהיר בקו באר שבע דרך לוד ושאר קווי רכבת ישראל." בצורה כזו נוסעים לחולון, אשקלון, ושדרות ישארו על הרכבת ואלו לבאר שבע יחליפו לקו דרך לוד.

בגלל שמדובר במערכת פרברית אפשר למספר אותה לפי שיטות שונות (גרמניה, איטליה, ספרד) אבל גם אז נהוג להצמיד למספר את היעד.

לצפיה ב-'מסכים ששמות התחנות שלנו ארוכים מדי'
מסכים ששמות התחנות שלנו ארוכים מדי
21/08/2016 | 22:52
68
אבל ר"י רק מאריכה אותם, ולא מקצרת, כדי שאנשים ידעו שהתחנה קרובה ליותר ממוקד עניין אחד - למשל תחנת בני ברק שבשילוט הפכה לאחרונה לתחנת בני ברק רמת החייל, ות"א האוניברסיטה שבכריזה היא "ת"א האוניברסיטה, מרכז הירידים", וכו'. יש גם את התחנות שיש בשמם הרשמי סוגריים והקדשה לאנשים, שזה כבר מוגזם - אם רוצים להנציח מישהו אפשר לעשות את זה בשלט בתחנה, זה פחות רלוונטי כשזה מגיע ל wayfinding.

לא נראה לי שיתחילו לקצר אותם בקרוב.

מבחינת שיתוף המידע לציבור, ר"י מתנהגת עדיין כאילו רוב הנוסעים הם נוסעים מזדמנים שנוסעים לשם תיירות פנימית, ולא נוסעים קבועים שמכירים את הדרך. אפילו מפת הקווים חצי-מוסתרת באתר שלהם ומוצגת בגודל קטן ולא מאוד קריא.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע...'
עד כמה שאני יודע...
21/08/2016 | 18:13
128
מדוב בנוהל כריזה שהיה קיים עד לשדרוג המערכת הכריזה לאוטומטית שלא השתנה.

אם מבקר עולה לרכבת והפקח איננו כורז בתחנות מעבר, הוא עלול למצוא את עצמו בבירור.
לצפיה ב-'השלמה קטנה לסיור של בועז בתחנת הרכבת נתניה ספיר'
השלמה קטנה לסיור של בועז בתחנת הרכבת נתניה ספיר
18/08/2016 | 22:08
10
554
היום ביצעתי גיחת קל"ב קצרה (למעשה נכון יותר להגדירה כקל"ע כי המקום קרוב בעיקר לעבודה שלי) לתחנת הרכבת נתניה ספיר הנמצאת בשלבי בניה סופיים.

הסיור שערך בועז באותו אתר לפני כשבועיים ייתר את המשימה שלי כמעט לחלוטין ובכל זאת החלטתי לצאת לשטח על מנת לספק מספר תמונות מזוויות נוספות.

אין הרבה צורך בהסברים, ברצוני רק להפנות את תשומת לבכם למידת הגימור המכובדת של מגרש החנייה של התחנה.

אז הנה התמונות:
לצפיה ב-'למה מבנה התחנה כל כך רחוק מהרציפים?'
למה מבנה התחנה כל כך רחוק מהרציפים?
18/08/2016 | 22:11
7
206
הכנה לריבוע של מסילת החוף בעתיד הרחוק?
לצפיה ב-'כנראה שמשאירים מקום לעוד מסילות'
כנראה שמשאירים מקום לעוד מסילות
18/08/2016 | 22:39
6
235
הרי התכנון בקו החוף מדבר על מסילה משושה בסופו של דבר
לצפיה ב-'משושה??'
משושה??
19/08/2016 | 10:54
4
67
לצפיה ב-'כן, עד כמה שזכור לי'
כן, עד כמה שזכור לי
19/08/2016 | 12:25
3
165
מרובעת תחילה ומשושה בסופו של דבר, אני רק לא בטוח אם זה מתוכנן לאורך כל מסילת החוף או רק בחלקים ממנה. אבל מרובעת זה בוודאות עד חיפה
לצפיה ב-'המשושה הוזכר בקשר לתוכנית לשתי מסילות במנהרות תחת האיילון'
המשושה הוזכר בקשר לתוכנית לשתי מסילות במנהרות תחת האיילון
19/08/2016 | 12:35
2
168
כאשר הקצה הצפוני של המנהרות הוא באזור שפיים (אזור מפגש מסילות החוף ומסילות השרון ולכן הצורך העתידי בשש מסילות).
אין תוכנית לשש מסילות על פני הקרקע (ובין נתיבי האיילון גם אין מקום לשש מסילות) ואין גם תוכנית לשש מסילות עד חיפה (וגם לא עד נתניה).
לצפיה ב-'אני זוכר את הכתבה ואת הרעיון'
אני זוכר את הכתבה ואת הרעיון
19/08/2016 | 14:22
1
126
אבל על מסילה משושה שמעתי שנים לפניכן. אבל הגיוני שהכוונה הייתה לקטע שעד המפגש עם מסילת השרון בלבד, וצפונה משם רק ארבע מסילות, שתיים לרכבות מאספות ושתיים למהירות.
לצפיה ב-'בכל אופן ממה שזכור לי בשרטוט של ספיר יש ארבע מסילות.'
בכל אופן ממה שזכור לי בשרטוט של ספיר יש ארבע מסילות.
21/08/2016 | 17:53
78
אבל לא זכרתי שהקיימות הן הרחוקות יותר מהתחנה. דווקא עדיף שבנו עכשיו הכנה לעוד מסילות בין הקיים למבנה, במקום להוסיף טלאי על טלאי אחר כך.
לצפיה ב-'אין שום צורך ביותר מ-4 מסילות בחוף'
אין שום צורך ביותר מ-4 מסילות בחוף
22/08/2016 | 07:45
84
אפילו 4 זה קצת "מותרות" בחלק מהקטע, אבל מילא...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/08/2016 | 23:20
15
לצפיה ב-'ביקרתי היום ליד התחנה.. באמת מרשימה!'
ביקרתי היום ליד התחנה.. באמת מרשימה!
23/08/2016 | 19:36
9

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום