לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'מספטמבר עבודות לחשמול תחנות הרכבת באזור תל־אביב. (חלק א')'
מספטמבר עבודות לחשמול תחנות הרכבת באזור תל־אביב. (חלק א')
28/07/2016 | 15:19
36
486
אחרי שעבודות הרכבת הקלה בתל־אביב כבר גרמו לפקקי ענק בגוש דן בחודשים האחרונים, הסיוט הבא כבר בדרך: בקרוב יחלו עבודות לחשמול תחנות הרכבת באזור תל־אביב. המשמעות: סגירת כל תחנות הרכבת בעיר בכל פעם לכמה ימים עד שבוע, כנראה כבר מספטמבר הקרוב, במהלך השנתיים הקרובות.

במשרד התחבורה ועיריית ת"א נערכים להפעיל שאטלים, אך עדיין מדובר בעבודה מורכבת לפירוק המסילות והסטתן שתימשך תקופה ארוכה וצפויה לפגוע בנוסעים ולגרום לפקקים.

התשתית המיושנת בתחנות תל־אביב זקוקה לעבור שינוי מאסיבי שיכלול את הארכת הרציפים, הכנת עמודי חשמל וריווח המסילות. לצורך העבודות יידרש לסגור את ארבע התחנות בעיר: סבידור (רכבת ארלוזורוב), עזריאלי, האוניברסיטה וההגנה.

הסגירה נעשית לצורך הכנת תשתית המסילות והתחנות לקליטת הקו המהיר לירושלים; עבודה על תשתית החשמול; והחלפת האיתות למערכת שנחשבת למתקדמת בעולם.

חברת SEMI הספרדית נבחרה לאחרונה לבצע את החשמול במכרז. התוכנית נועדה לאפשר הצבת תשתית חשמול הכוללת הצבת עמודי חשמול לאורך קווי מסילות
קיימים ו/או מאושרים, הקמת תחנות השנאה רכבתיות וכלל המערכות הנלוות לחשמול המסילה. היקף הפרויקט כולו: 12 מיליארד שקל, כשהמכרז מסתכם ב־2 מיליארד שקל.
רכבות חשמליות מקצרות את משך הנסיעה, מצמצמות תקלות ומפחיתות זיהום אוויר. במדינות כמו בריטניה, צרפת, גרמניה, ספרד וארה"ב הן קיימות עשרות שנים ויותר. בישראל יש צורך להסב את כל התשתית הקיימת כך שתפעל על חשמל. כלומר: לחשמל 420 ק"מ קווי מסילות קיימים ומתוכננים

איך זה יתבצע? בכל 60 מטר בערך יהיה עמוד עם כבל חשמל, ו־14 תחנות השנאה ימירו את החשמל שנמצא ברשת החשמל של חברת החשמל מ־161 ל־25 קילוואט שעליהם תפעל הרכבת. רכבת ישראל צפויה לרכוש רכבות וקרונות חשמליים שהראשונים יגיעו כבר בתקופה הקרובה ונסיעת הבכורה תהיה בקו ירושלים־ת"א.

לצפיה ב-'אז מה קורה כיום בתחנות המרכזיות בתל־אביב? (חלק ב')'
אז מה קורה כיום בתחנות המרכזיות בתל־אביב? (חלק ב')
28/07/2016 | 15:20
18
351
תחנת ההגנה

התחנה מתוכננת להיות מרכז הקישוריות של רכבת/תחבורה ציבורית בדרום תל־אביב. בנוסף, יש תוכנית ארוכת טווח שמקודמת כעת ושכוללת את תכנון "גשר המכנסיים" (המשך דרך סלמה מעבר לתחנה המרכזית ומעל האיילון), קירוי בין שני הגשרים (המכנסיים וגשר ההגנה) לתנועת הולכי רגל והרחבה של תחנת הרכבת. התוכנית תשתלב עם התוכניות לביצוע הקו הסגול שעתיד לעבור על גשר ההגנה ומטרתן לייצר חיבור בין הרכבת הקלה ורכבת ישראל. הגשרים החדשים ייועדו לתנועה היקפית סביב התחנה ויסייעו גם לייצר תחנות עצירה נוחות לאוטובוסים.

כיום 40%־50% ממשתמשי התחבורה הציבורית מבצעים נסיעת מעבר בין רכבת לאוטובוסים, בקווים עירוניים בעיקר, בשעות השיא בבוקר ואחה"צ.

תחנת השלום

התחנה נהנית ממיקום אסטרטגי וסביבה מתוכננים פרויקטים משמעותיים כמו קניון עזריאלי המתרחב, וגם מהצד השני במתחם שפע טל מתוכננת בנייה רוויה לתעסוקה ומעט למגורים.

התחנה במיקומה הנוכחי מותירה מדרכה צרה למשתמשים ואין לצדה מספיק מקומות חניה לרכב דו־גלגלי ומקומות עצירה להעלאה והורדת נוסעים.

בתכנון, בין היתר: ביטול גשר קיים והקמת גשר חדש לכיוון הקניון כמעבר ציבורי פתוח; יצירת 4 כניסות ראשיות לתחנה; תכנון מעברים להולכי רגל; והשלמת תכנון רוחב מדרכות. במקביל, במסגרת שדרוג תחנות ת"א השלום והקמת טרמינל כניסה/יציאה חדש בצדה הדרומי, לא תתאפשר היציאה הדרומית מהרציפים אל דרך השלום, לתקופה של כחודשיים החל מ־29 ביולי. היציאה לדרך השלום תבוצע דרך מבנה התחנה (בצד הצפוני של דרך השלום).

לדברי מיטל להבי, סגנית ראש עיריית ת"א־יפו ומחזיקת תיק התחבורה, הבינוי והתשתיות, "העבודות בתחנות הרכבת, הן לשדרוג התחנות והן לטובת חשמול הרכבת, יחייבו את סגירתן של כל התחנות לצורך הביצוע. ייעשה מאמץ למזער את הפגיעה בשגרת החיים באמצעות בחירה מושכלת ככל הניתן של מועדי הסגירה. השדרוג נחוץ לטובת הרחבת קיבולת הנסועה ברכבת והעלאת רמת השירות בתחנות ולטובת העברת התפעול מדיזל לחשמל לצמצום זיהום האוויר.

"רק ככה נוכל לקדם שדרוג תחנות לצד הקמת המסילות הרביעית והחמישית הנחוצות למתן מענה לצורכי הנוסעים במטרופולין הגדוש במדינה".

להבי מוסיפה כי "בתחנת סבידור לבדה יש תנועה יומית של מעל 40 אלף נוסעים ביום. מטרת השדרוגים היא להעביר יותר נוסעים לרכבת שתפעל ברמת שירות גבוהה יותר ותוך יצירת ממשקי תחבורה שיסייעו לפיזור הנוסעים ליעדיהם הסופיים בעירנו. לאורך ציר האיילון מתהווה אזור בינוי צפוף וחלק גדול מהפתרונות לגידול התנועה הצפוי מתבסס על מערכות הסעת ההמונים.

"כבר היום תחנות רכבת ישראל של תל־אביב־יפו קולטות מעל 100 אלף נוסעים ביממה והן הפעילות ביותר מכל התחנות ברחבי הארץ", אמרה להבי.

לפי הנתונים של עיריית תל־אביב, כ־400 אלף עובדים נכנסים מדי יום לתל־אביב ועוד 230 אלף איש שגרים בתל־אביב עובדים במקומות אחרים. ב־2045 צפויים 580 אלף עובדים להגיע לעיר מדי יום ועוד 275 אלף תושבי תל־אביב לעבוד מחוץ לעיר. לגידול הזה אין מענה כיום בתשתיות הקיימות של הכבישים ומסילות הרכבת.

מהנהלת רכבת ישראל נמסר בתגובה: "עבודות התשתית המורכבות, הכוללות את פירוק מסילות הרכבת הקיימות והסטתן לתוואי חדש, יחייבו את חברת רכבת ישראל לבצע סגירות זמניות של כמה ימים בתחנות ת"א. המשמעות היא שמרבית תנועת הרכבות מצפון לת"א תסתיים בתחנת הרצליה, ומדרום תסתיים תנועת הרכבות בתחנת ת"א ההגנה. משרד התחבורה ורכבת ישראל פועלים על מנת לספק פתרונות תחבורתיים בין התחנות הסגורות"
לצפיה ב-'מיטל להבי מדברת על "המסילה הרביעית והחמישית"'
מיטל להבי מדברת על "המסילה הרביעית והחמישית"
28/07/2016 | 15:23
301
 מדבריה אפשר להסיק שהוחלט סופית על נטישת סלילת המסילה הרביעית בוואדי נחל אילון לטובת מנהרה תת קרקעית
לצפיה ב-'ידוע לך או למישהו יותר פרטים על כל השדרגוים החדשים?'
ידוע לך או למישהו יותר פרטים על כל השדרגוים החדשים?
28/07/2016 | 18:53
16
225
פעם ראשונה שאני שומע על 'גשר המכנסיים', ועל 4 כניסות לתחנת השלום....

לצפיה ב-'אני באמת לא מבין איפה הולכים לדחוף כניסה רביעית'
אני באמת לא מבין איפה הולכים לדחוף כניסה רביעית
29/07/2016 | 13:06
15
168
כניסה אחת בכל צד של הכביש, כניסה חדשה על הגשר לקניון שיהפוך "פתוח לציבור" (מרגיש לי כמו טעות כי אז אנשים שבאים מהקניון לרכבת גם יצטרכו להתעקב בבדיקה בטחונית במקום לעבור באופן ישיר כמו שקורה היום)... ואיפה הרביעית?

אולי מתכוונים לבנות גשר הולכי רגל שיחבר את הגשר שמוביל לקניון עם הצד הדרומי של הרחוב, ואז לבנות לכניסה הדרומית של התחנה כניסה צדדית ישירות מהגשר הזה? לא ברור. חוץ מהדמיה של התחנה שנראת פחות או יותר כמו שכפול של המבנה בצד הצפוני לא ראיתי שום מידע נוסף על כל הפרויקט הזה. חבל שעושים פרוייקטים כאלו בלי לשתף את הציבור.
לצפיה ב-'אולי תכנון עתידי לכניסה מיגאל אלון? או ממתחם שפע טל?'
אולי תכנון עתידי לכניסה מיגאל אלון? או ממתחם שפע טל?
29/07/2016 | 15:09
42
לצפיה ב-'יש סיבה טובה לכך שהגשר צריך להיות ציבורי:'
יש סיבה טובה לכך שהגשר צריך להיות ציבורי:
29/07/2016 | 22:14
13
125
מתוכננים 4 מגדלים בפינה הצפון-מזרחית של מחלף השלום, במקום הבניין הישן של מחלבת טרה. כדי שלאלפי האנשים שיגיעו לעבוד במגדלים האלה (ועוד אלפים שיתגוררו בהם) תהיה גישה נוחה לרכבת השלום- הגיוני שגם הם יזכו בגשר ישיר לתחנה, בסגנון הגשר שקיים מכיוון מגדלי עזריאלי. אבל כשתושלם תחנת יהודית של הקו האדום, תהיה גם תנועה משמעותית של אנשים שירצו רק לעבור מצד אחד של התחנה לצד השני- ולכן אם כבר הולכים להשקיע מיליונים בגשר חדש, הגיוני ליצור פתרון טוב יותר שיאפשר מעבר ישיר מתחנת יהודית עד למתחם טרה בלי לעבור דרך מכונות הכרטוס של התחנה.
לצפיה ב-'רגע מה? תחנת יהודית?'
רגע מה? תחנת יהודית?
29/07/2016 | 22:20
12
110
תחנת יהודית בכלל נבנית דרומית משם, דרומית מגשר קלקא אפילו... איך היא רלוונטית לגשר בין תחנת השלום לבין קניון עזריאלי? אני חושב שהתבלבלת... ובכלל, הגשר מעזריאלי לתחנת השלום הוא בפינה הצפון *מערבית* של תחנת הרכבת, לא צפון מזרחית, אז אני גם לא רואה את הקשר לטרה...

לצפיה ב-'עד שהמגדלים ייבנו מעל טרה, נראה לי שיהיה קירוי לאיילון '
עד שהמגדלים ייבנו מעל טרה, נראה לי שיהיה קירוי לאיילון
29/07/2016 | 23:07
1
35
לצפיה ב-'וכשיהיה קירוי סוף סוף נוכל להגיד שיש לנו רכבת תחתית בת"א '
וכשיהיה קירוי סוף סוף נוכל להגיד שיש לנו רכבת תחתית בת"א
29/07/2016 | 23:31
93
אבל רק בכאילו. מה שבטוח שההמתנה בתחנה תהיה מסריחה עוד יותר מהמתנה ברכבת תחתית אמיתית, עם כל גזי הפליטה של המכוניות בנתיבי איילון (שכבר היום מסריחים את תחנת השלום ולנשום שם זה בלתי אפשרי. התחנה הכי שנואה עלי מכל תחנות רכבת ישראל שאי פעם השתמשתי בהם)
לצפיה ב-'לא תהיה תחנת ר קלה יותר קרובה מתחנת יהודית לתחנת השלום?'
לא תהיה תחנת ר קלה יותר קרובה מתחנת יהודית לתחנת השלום?
30/07/2016 | 08:17
6
83
אין חיבור נוח למערכת הרכבת הקלה?

לצפיה ב-'האם יהיה חיבור איכותי בין התחנות, כמקובל בחו"ל? '
האם יהיה חיבור איכותי בין התחנות, כמקובל בחו"ל?
30/07/2016 | 11:24
4
75
להגיע לדרך מנחם בגין בדרך הקונבציונלית זה לא פשוט
והתנועה שם זה לא משהו נעים להולכי רגל
לצפיה ב-'לדעתי לא.'
לדעתי לא.
30/07/2016 | 14:41
3
50
תסתכל על שטח פרוייקט התחנה כמו שמסומן בלינק שעמוד השדרה נתן
היא כולה מצפון למגדלי עזריאלי.

אלא אם מתוכנן שביל הולכי רגל מצפון למגדלי עזריאלי ואז מדרגות לגשר שמחבר בין הקניון לתחנת הרכבת הכבדה, אז אין ממש אפשרות ליצור קישור איכותי בין התחנות... וזה לא סביר שיעשו שם שביל כי שם יש חניונים ודרכי שירות של הקניון, וזה לא מקום שנעים או בטוח ללכת בו... אפילו פחות מללכת על בגין, כי אולי על בגין לא נעים ויש מלא מכוניות, אבל לפחות יש שם אנשים וזה לא בפינה נסתרת.

מה שיכול להיות זה שאולי אחרי שייבנה עזריאלי האליפטי (על השטח שהוא היום בית ידיעות אחרונות) הקישור בין התחנות יהיה דרכו. למיטב ידיעתי מתוכננת גם הגדלת שטח הקניון שם... אז אולי הקישור הכי "איכותי" בין התחנות יהיה לצאת מהתחנה, להיכנס לקניון דרך האגף בעזיראלי האליפטי, ואז להיכנס לתחנת הרכבת דרך הקניון.

חוסר הקישוריות הזו מתבטא גם בתחנת הקו האדום שתעבור ליד רכבת מרכז. הכניסות לתחנה יהיו רחוקות מהכניסה לרכבת מרכז בצורה משמעותית, בלי שום קישור יעיל.
לצפיה ב-'לגבי תחנת סבידור מרכז ותחנת ארלוזורוב של הקו האדום זה לא'
לגבי תחנת סבידור מרכז ותחנת ארלוזורוב של הקו האדום זה לא
30/07/2016 | 15:01
1
74
נכון.
קיימת תוכנית המכונה "מתחם 2000" שבמסגרתה יהיה שילוב בין תחנת הרכבת, תחנת הקו האדום, תחנת הקו הסגול ומסוף האוטובוסים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/07/2016 | 15:43
43
התוכניות ברוזולוציה נמוכה ומאוד לא ברורות לי, מה שכן נראה שייקח שנים עד שזה ייצא לפועל...

מקווה שזה באמת ישפר את הנגישות של התחנה להולכי רגל, כי היום המצב זוועתי.
לצפיה ב-'זכור לי שראיתי באתר נת"ע תכנית שבה כן יש גישה כלשהי...'
זכור לי שראיתי באתר נת"ע תכנית שבה כן יש גישה כלשהי...
31/07/2016 | 01:39
בשרטוט שבאתר רואים בבירור מעבר תת"ק שיגיע למדרכה שעל דרך בגין, איפה שהיום התחנות של 171/271/274. http://www.nta.co.il/content/%D7%AA%D7%97%D7%A0%D7...
אמנם זה לא מעבר מקורה, אבל זה כנראה מה שיש... -_-

לצפיה ב-'טעות שלי- התכוונתי לתחנת שאול המלך כמובן.'
טעות שלי- התכוונתי לתחנת שאול המלך כמובן.
30/07/2016 | 12:12
2
14
לצפיה ב-'עדיין לא ממש רואה את הקשר לטרה'
עדיין לא ממש רואה את הקשר לטרה
30/07/2016 | 14:44
1
42
גם תחנת שאול המלך, כמו קניון עזריאלי, הם בצד המערבי של האיילון. מתחם טרה הוא בצד המזרחי. הגשר שיוצא מתחנת הרכבת יוצא בכיוון צפון מערב. אם יקימו גשר חדש כדי להחליף אותו, גם הוא ייצא לצפון מערב. תחנת שאול המלך נמצאת אפילו יותר צפון-מערב משם.

אלא אם אתה מתכוון שמתוכנן גשר הולכי רגל מטרה לקניון עזריאלי שיתחבר לגשר שיחליף את הגשר הקיים לכניסה בין התחנה לחניון... ועדיין לא ממש ברור איך הוא יהיה רלוונטי לתחנת שאול המלך.
לצפיה ב-'בגילגול הבא הם ילמדו איך מחברים תחנות'
בגילגול הבא הם ילמדו איך מחברים תחנות
30/07/2016 | 20:25
7
לצפיה ב-'חחח "קיימות עשרות שנים" - הן קיימות יותר ממאה ועשרים שנה ! '
חחח "קיימות עשרות שנים" - הן קיימות יותר ממאה ועשרים שנה !
28/07/2016 | 16:26
3
137
לצפיה ב-'תיקון: 127 שנה, מאז 1889. '
תיקון: 127 שנה, מאז 1889.
29/07/2016 | 14:27
2
135
לפי וויקיפדיה קו הרכבת הראשון בחישמול עילי, ה Richmond Union Passenger Railway נםתח לציבור ב1889, שלוש שנים לפני פתיחת הקו הישן לירושלים.

"עשרות שנים" כאילו שזה חידוש משנות השבעים זו עיתונות צהובה במיטבה.
לצפיה ב-'מצאתי באיזה כתובים תאריך מוקדם יותר, קרי:'
מצאתי באיזה כתובים תאריך מוקדם יותר, קרי:
29/07/2016 | 19:27
1
89
הטראם החשמלי הראשון בשרות ציבורי הופעל ב 16 למאי 1881 בברלין על ידי Siemens & Halske על  מסילה צרה והזנה עילית.
לצפיה ב-'ציינתי את הרכבת הראשונה בגלל ויכוחי החישמול בעבר.'
ציינתי את הרכבת הראשונה בגלל ויכוחי החישמול בעבר.
29/07/2016 | 21:19
73
כאשר היה הקמפיין השיקרי נגד חישמול רכבת ישראל מתנגדי החישמול ניסו לטעון שחישמול לטראם / חשמלית / רק"ל הוא עניין אחר מחישמול לרכבת ואפילו מקובל עליהם. מהסיבה הזו אני מביא את האיזכור הרכבתי הראשון כדי שיובן עד כמה הטכנולוגיה ותיקה ומקובלת בעולם.

אינני זוכר אם היית פעיל בפורום בשיא המאבק למען החישמול בשננים 2012-2013 אבל כנציג הארצות דוברות הצרפתית (והמטרו של מקסיקו סיטי) בפורום הטריטוריה שלך כוללת את ה TGV, הרכבות האלפיות בקנטונים דוברי הצרפתית וכל כלי רכב מסילתי בין בריסל לפירנאים. משום שזהו אזור המרושת כולו בחישמול עילי די ברור מה גודל השקר שמתנגדי החישמול ניסו למכור לציבור הישראלי ואיזה הרס הם ניסו לזרוע.
לצפיה ב-'???????????'
???????????
28/07/2016 | 18:46
4
224
1. איך עבודות החשמול יכולות להתחיל אם הנושא נמצא עדיין בערעור בבית המשפט העליון(המפסידה במכרז חב׳
ALSTOM נגד הזוכה חב׳ SEMI) שבו הוא ידון רק בסוף השנה?
2. להצבת העמודים ופריסת החשמולת(catenary) חב׳ SEMI התחיבה לעבוד בלילות(6 עד 7 שעות) ו 24 שעות בסופי שבוע כדי לא להפריע לתפעול השוטף של הרכבת.
3. להפעלת A1  מירושלים להרצליה בלבד,במחצית השניה של 2018 ,צריך רק 2 תחנות השנאה (לוד + הולץ ?) שהקמתן לא אמורות לגרום להפרעות יוצאות דופן(הן לא תמצאנה ממש צמודות למסילות הרכבת).
4. היתה הודעה שהקטר החשמלי הראשון יגיע מגרמניה כבר במאי 2017; האם זה אומר שר״י כבר מכינה קטע מחושמל ב 25 קילווולט באיזשהו מקום לניסויים ראשוניים ולימוד ?

לצפיה ב-'ספקולציות'
ספקולציות
28/07/2016 | 19:24
2
215
1. כנראה שבית המשפט לא נתן צו שאומר שיש לעצור את העבודות, מה שאומר ש SEMI יתחילו ואם בית המשפט יחליט לטובת אלסטום, אז אלסטום ימשיכו? לא ברור

2. יכול להיות שמדובר על ריווחים ושיפורים שלא קשורים ישירות לחישמול עצמו, אלא באופן כללי לA1?

3. חשבתי שצריך עוד תחנת השנאה בשער הגיא, אני טועה?

4. סביר להניח שהקטע שעליו יעשו ניסויים ולימוד הוא המסילה בין לוד להולץ (כי בלוד יש מוסך ראשי, והולץ זה בית הספר למקצועות הרכבת), שבכל מקרה יחושמל... אבל זו רק ספקולציה.
לצפיה ב-'יתכן שאתה צודק בענין שער הגיא, אני לא מצליח עכשיו למצוא את'
יתכן שאתה צודק בענין שער הגיא, אני לא מצליח עכשיו למצוא את
28/07/2016 | 21:01
171
הפרסום בו ראיתי בזמנו  את הרשימה המפורטת של 14 התת-תחנות.
לצפיה ב-'מצאתי את המסמך(קצת ישן) המפרט את מיקום תת-תחנות ההזנה'
מצאתי את המסמך(קצת ישן) המפרט את מיקום תת-תחנות ההזנה
30/07/2016 | 15:41
25
ובכן:
הולץ(דרום ת״א), לוד(צומת תעופה), שער הגיא,
כרמיאל, עכו דרום, קישון, דור, ויתקין, שפיים, אלישמע, נען, פלשת, קרית גת, באר שבע.
לצפיה ב-'!'
!
28/07/2016 | 19:27
141
1. דיון בבית משפט <> צו ביניים. לא זכור לי שנכתב שבג"ץ השעה את ביצוע המכרז, ובג"ץ אינו מחוייב לכך.

2. לא השלמת משפט, אבל אני מניח שהשאלה היא "האם ואיך הדתיים מסכימים לזה?". יכול להיות שרק העובדים (הלא-יהודים אני מניח?) של SEMI יעבדו. יכול להיות שיעצמו עין. ויכול להיות שיאסרו על SEMI לעבוד 24/7. כל עוד זה לא באשמתה, אי אפשר יהיה להתלונן שהפרה התחייבות.
לצפיה ב-'ובינתיים הרכבות כבר מוכנות לחשמל '
ובינתיים הרכבות כבר מוכנות לחשמל
29/07/2016 | 19:47
3
322
ראיתי מודבק על חלק מהרכבות...
לצפיה ב-'מקור השלט'
מקור השלט
30/07/2016 | 09:40
2
183
לצפיה ב-'מה עם זכויות יוצרים '
מה עם זכויות יוצרים
30/07/2016 | 13:31
1
27
לצפיה ב-'אולי לא צריך?'
אולי לא צריך?
30/07/2016 | 15:15
71
לדעתי ציור הקטר עומד לרשות הקהל הרחב כי הוא מופיע ממילא בין שלטי התנועה של הרשויות הממשלתיות בגרמניה.
לצפיה ב-'"פקקי ענק", "הסיוט הבא"... כמה צהוב אפשר להיות?'
"פקקי ענק", "הסיוט הבא"... כמה צהוב אפשר להיות?
29/07/2016 | 21:10
3
92
לצפיה ב-'יותר מפרחים של קקטוס, מסתבר... '
יותר מפרחים של קקטוס, מסתבר...
29/07/2016 | 23:13
2
62
לצפיה ב-'צהוב?'
צהוב?
30/07/2016 | 08:48
1
194
אני לא רואה כאן שום צהוב
לצפיה ב-'עכשיו אני מבין את הכינוי שנתן לך בועז חחח'
עכשיו אני מבין את הכינוי שנתן לך בועז חחח
30/07/2016 | 12:21
24
לצפיה ב-'שאלות בנושא המטרונית'
שאלות בנושא המטרונית
30/07/2016 | 12:34
6
119
א.האם המטרוניות ההיברידיות שבידי דן בצפון בעלות יכולת תאוצה מהירה יותר מהמטרוניות האחרות שאינן היברידיות?
ב.לאחרונה החלו מטרוניות באותו קו להגיע יחדיו לתחנה, עד כדי מצב בו הבחנתי בשלוש מטרוניות באותו קו המגיעות בתוך 3 דקות לתחנה. האם שונו הנהלים שבעבר לא איפשרו למצב זה להתרחש?
לצפיה ב-'זכור לי שאוטובוסים הגיעו ביחד גם בהתחלה.'
זכור לי שאוטובוסים הגיעו ביחד גם בהתחלה.
30/07/2016 | 21:01
18
לצפיה ב-'אם המטרונית הראשונה מאחרת וזאת שאחריה בזמן'
אם המטרונית הראשונה מאחרת וזאת שאחריה בזמן
30/07/2016 | 21:11
4
53
אין טעם ליצור מרווח. אדרבה, כאשר נסיעה מאחרת, כמות הנוסעים שמחכה לה גדלה, ולכן הגיוני להצמיד את הנסיעה הבאה אליה, כך שהנוסעים יתפזרו על 2 הרכבים, במקום שינסו לעלות על רכב אחד עמוס ויעכבו אותו עוד יותר. אגב, זה יתרון של מטרונית / BRT על פני רכבת קלה, שקשה לה להיצמד ממש אחת לשניה בעת איחור, והיא חייבת לשמור מרווח מסויים לרכבת הקודמת.
לצפיה ב-'אני חושב שאתה קצת טועה'
אני חושב שאתה קצת טועה
30/07/2016 | 21:24
3
45
ההיצמדות היא לא משהו שקורת כי זה "הגיוני להצמיד", אלא ב"טעות". רוב הנוסעים בכל מקרה יעלו לראשון שמגיע לתחנה, גם אם זה שאחריו פחות עמוס. האמת היא שכדי למנוע שדבר כזה קורה כדי לדאוג שאנשים לא יחכו בתחנה יותר מדי זמן, לפעמים עדיף *להאט* או אפילו לעקב בתחנה *בכוונה* את האוטובוס שאחרי האוטובוס שהתעקב, כדי שבמקום ששני אוטובוסים יגיעו לתחנה באותה שניה, ואז נוסע שיגיע מיד אחר כך יצטרך לחכות זמן כפול, הנוסעים שיגיעו אחר כך יצטרכו לחכות *פחות*.

מציע לקרוא על התאוריה שמאחורי הבעיה כאן https://en.wikipedia.org/wiki/Bus_bunching

והנה סימולטור שממחיש את הבעיה שנוצרת כאשר שני אוטובוסים נצמדים:

לצפיה ב-'בהנחה שהראשון מאחר והשני בזמן (וגם השלישי)'
בהנחה שהראשון מאחר והשני בזמן (וגם השלישי)
30/07/2016 | 21:51
2
33
אם נעכב את השני יצא שהשלישי יצמד אליו, ואז אין כאן שום רווח לאף אחד. מה ההגיון לגרום עיכוב מכוון ל־50-100 הנוסעים שבאוטובוס השני רק כדי שלא יצמד לראשון?! כאשר השני והשלישי בזמן, אף נוסע לא יתעכב בתחנה זמן כפול או גדול ממה שתוכנן בלו"ז, אבל כאשר מעכבים בכוונה נסיעות מעבר ללוח הזמנים, יוצרים איחוד לעשרות הנוסעים שבנסיעה.
לצפיה ב-'אל תחשוב במונחים של לו"ז קשיח, אלא של headways'
אל תחשוב במונחים של לו"ז קשיח, אלא של headways
31/07/2016 | 00:25
1
14
נוסע שמגיע לתחנה צריך לדעת שכל x דקות יש אוטובוס / או רכבת. הוא יודע שלא משנה באיזה שעה הוא יגיע, יש לו x דקות לחכות. ככה זה במערכות בתדירות גבוהה.

אם רכב אחד מתעקב, והרכב שאחריו נצמד אליו, אז נוסע שיגיע בדיוק אחרי היצמדות כזו יצטרך לחכות 2x דקות. לעומת זאת, אם הרכב שאחרי הרכב שהתעקב יאט את נסיעתו בצורה לא משמעותית (כמה שניות) כשהוא מקבל הודעה שהרכב שלפניו מתעקב, עד שהוא יגיע לתחנה שבה התחיל העיקוב זה (בתאוריה, קשה לעשות את זה באופן מושלם) יחזיר את זמן ההמתנה ל x דקות מאז שהרכב האחרון עבר.

אם לעומת זאת לא עושים שום דבר כדי להילחם בתופעת הbunching ופשוט נותנים לכל רכב לנסוע במהירות המקסימלית, אז יכולים להגיע 3 או 4 אוטובוסים של אותו קו לתחנה מסויימת, ואז במשך המון זמן לא יגיע אף אוטובוס. זה שירות יותר גרוע. נכון, לעקב מאות נוסעים זה לא הכי אידיאלי, מצד שני כשאתה לא יכול לסמוך על זה שבכל שעה שלא תצא יהיה לך זמן בערך קבוע לחכות לרכבת/אוטובוס, זו בעיה, כי זה יוצר שירות שאי אפשר לסמוך עליו. כשאתה כבר על האוטובוס, עוד שנייה או 30 שניות פחות משנות מאשר חצי שעה של המתנה בתחנה.

קראת בכלל את החומרים שקישרתי אליהם?
לצפיה ב-'בתחתית יש תחנות קבועות לסיום רכבת מאחרת.'
בתחתית יש תחנות קבועות לסיום רכבת מאחרת.
31/07/2016 | 01:35
1
ארצ'ווי בענף היי בארנט של הקו הצפוני, ווילסדן גרין בקו היובל, ארנוס גרוב בקו הפיקדילי וסבן סיסטרס בקו הויקטוריה. הרכבת שמגיעה ממרכז העיר באיחור מורידה את נוסעיה, ממשיכה למסילת דיור (או לדפו, ולכן יתכן שזה קורה גם בגולדרס גרין אבל לא נכחתי בנסיעה כזו) והנוסעים עולים על הרכבת הבאה - כדקה אחריה. כך נמנע האיחור המתגלגל.

בקווי האוטובוס יש נקודות עצירה לביקורת שעלולה להמשך 2-3 דקות. העיכוב מובנה אל תוך לוח הזמנים וכאשר האוטובוס מאחר ניתן לדלג על ההמתנה.

וחזרה לרכבות: לקו המרכזי יש נקודת ויסות וסיום רכבות מהפרברים לעיר בלייטונסטון, בקו הצפוני בענף היי בארנט יש רכבות מהפרברים לעיר שמסתיימות באיסט פינצ'לי ברציפים המרכזיים שאינם בשימוש רגיל כי הם אינם ממשיכים לקו התחתי להייגייט, והרכבות ממשיכות על החלק היחיד ממסילת הקו העילי מהייגייט לפינסברי פארק  ששרד - החיבור לדפו הייגייט.
לצפיה ב-'מה דעתכם על הסיטואציה הזאת?'
מה דעתכם על הסיטואציה הזאת?
30/07/2016 | 18:32
2
110
לצפיה ב-'שילוב בעייתי של 'קו חרדים' עם תחנות בישובים קטנים'
שילוב בעייתי של 'קו חרדים' עם תחנות בישובים קטנים
30/07/2016 | 21:06
16
לצפיה ב-'במקרים כאלו צריך להפעיל שכל ישר'
במקרים כאלו צריך להפעיל שכל ישר
31/07/2016 | 01:27
6
אם אוטובוס לא עוצר כי הוא עמוס, משמע מדובר ביום חריג מבחינת היקף הנוסעים. 

כיון שהאוטובוסים יוצאים אחת לשעתיים, ניתן לצאת מאמירים לצפת הסמוכה ברכב ובאוטובוס ולתפוס מקום בתחנת המוצא. 

עד שלא יהיה שירות הזמנת מקום מראש, לא יהיה ניתן לפתור את הבעיה. מדובר בקווים הנוסעים ארבע שעות כל צד, בנסיעה הרחק מבסיס האם של נתיב אקספרס, קשה לצפות מהם לאלתר נהגים ואוטובוסים מהרגע להרגע בזמני עומס בלתי צפויים. 

לצפיה ב-'שאלה על EMUs מול קרונות לא ממונעים + קטר חשמלי'
שאלה על EMUs מול קרונות לא ממונעים + קטר חשמלי
30/07/2016 | 21:00
2
70
הדגם החדש של קרונות הדאבל-דק של בומברדייר, מהסוג שהוזמן עבור הקו המהיר לירושלים, יכול לבוא בשתי תצורות: קרונות רגילים שנגררים/נדחפים ע"י קטר חשמלי, או תצורת EMU.
ר"י כנראה מתכוונת לחבר אותם לקטרי TRAXX Electric.

אז השאלה היא למה ר"י לא הזמינו את הקרונות מראש בתוצרת EMU במקום להחליט מראש שהם יופעלו עם קטרים חשמליים? הרי EMUs מאיצים מהר יותר, לא? האם זה כי הם רוצים לשמור את האפשרות לחבר את מערכי הקרונות האלו גם לקטרי דיזל? או שאולי יש ייתרון אחר בשימוש בקרונות שמחוברים לקטר חשמלי במקום EMUs?

מי מהמבינים ברכבות בפורום יכול לשפוך אור על הנושא ולהסביר אחת ולתמיד, בהנחה ומשווים רק מערכות חשמליות ולא מערכות דיזל, מה ההבדל התפעולי בפועל והיתרונות / חסרונות של שימוש בEMUs מול שימוש בקרונות + קטר?
לצפיה ב-'לקרונות גרורי קטר אין שום יתרון משמעותי על פני קרונועים'
לקרונות גרורי קטר אין שום יתרון משמעותי על פני קרונועים
30/07/2016 | 23:17
1
42
מלבד האפשרות לחבר אליהם גם קטרי דיזל וגם קטרי חשמל וזה הסיבה היחידה שרכבת ישראל רכשה קרונות גרורי קטר בלבד בשנים האחרונות.
קרונועים גם מאיצים יותר מהר וגם יש להם גמישות תפעולית המאפשר ניתוק וחיבור מהיר של מערכים כך שניתן להפעיל רכבות בעלי מערכים בודדים בשעות השפל.
אני מניח שעסקת הקטרים החשמליים הראשונה של רכבת ישראל הינה גם האחרונה ובהמשך ירכשו רק קרונועים חשמליים.
לצפיה ב-'אז למה לא רכשו מראש קרונועים?'
אז למה לא רכשו מראש קרונועים?
31/07/2016 | 00:36
13
ר"י לא רכשה רק קטרים חשמליים לרכבות הקיימות, היא רכשה גם קרונות חדשים מדגם חדש, שעדיין לא הגיעו (Bombardier Twindexx Vario, זה הדור החדש של הDouble Deck Coach). אותו דגם בדיוק יכול לבוא גם בתצורה של קרונועים, אז למה לא הזמינו אותם מראש בתור קרונועים במקום להזמין אותם בתצורה שמחייבת קטר לשימוש בהם? רק בשביל גמישות תפעולית כדי שיהיה אפשר להשתמש בהם גם לקווים אחרים ולא רק לA1?

לצפיה ב-'רב קו וערך צבור ללסטודנט'
רב קו וערך צבור ללסטודנט
29/07/2016 | 14:14
11
87
שלום לכם,
שאלה בנוגע לערך צבור ורב קו.
בסוף החודש תפוג תוכנית "חופשי סטודנטיאלי מורחב" שטעונה לי ברב קו.
במידה ואטען כעת את הכרטיס ב-200 ש"ח, הסכום יהיה שווה ערך ל-400 ש"ח (מכיוון שזה מה שהפרופיל המורחב מקנה).
שאלתי היא האם אוכל להשתמש באותם 400 שקל צבורים גם אחרי שיפוג פרופיל הסטודנט המורחב שלי, שכן הכסף כבר טעון בו. 
תודה
לצפיה ב-'לא. כשתוקף הפרופיל פג, החוזים, שמקנים הנחות בהתאם לאותו'
לא. כשתוקף הפרופיל פג, החוזים, שמקנים הנחות בהתאם לאותו
29/07/2016 | 14:46
10
76
פרופיל, ננעלים ולא ניתן להשתמש בהם.
לצפיה ב-'מה המשמעות של ננעלים?'
מה המשמעות של ננעלים?
29/07/2016 | 14:49
9
63
האם למעשה הכסף "הולך פארש"?
תודה על התשובה המהירה.
לצפיה ב-'המשמעות היא שלא ניתן להשתמש בהם. ניתן ללכת למרכז שירות'
המשמעות היא שלא ניתן להשתמש בהם. ניתן ללכת למרכז שירות
29/07/2016 | 14:54
8
83
ולהזדכות על היתרה הנעולה.
אם אתה יודע שבעוד שלושה ימים תוקף הפרופיל פג, זו תהיה שטות להטעין היום ערך צבור.
תמתין שהפרופיל יפוג, כי ממילא בעוד שלושה ימים לא תהיה זכאי להנחה של 50% אלא רק להנחה של 33%.
לצפיה ב-'אותה שאלה בערך, לגבי מנוי סטודנט שנתי...'
אותה שאלה בערך, לגבי מנוי סטודנט שנתי...
29/07/2016 | 23:15
7
51
המנוי שלי יגמר באמצע אוקטובר (ושנה"ל מתחילה בסוף אותו חודש), אז לפי מה שאמרת ל-Jones, כדאי יהיה להשתמש בערך צבור בין לבין?
לצפיה ב-'תלוי כמה נסיעות אתה עושה ומה סוגן'
תלוי כמה נסיעות אתה עושה ומה סוגן
29/07/2016 | 23:24
3
42
החישוב של מה כדאי, ערך צבור מול כרטיסים תקופתיים (חודשיים/שבועיים/יומיים) תלוי כמה נסיעות אתה עושה, באיזה טבעות של המטרופולין בו אתה מתגורר, ואם אתה נוסע רק באוטובוסים או גם ברכבות. בלי המידע הזה אי אפשר להגיד בוודאות מה החוזה המתאים בשבילך.
לצפיה ב-'אני מתגורר בטבעת 1, וכנראה אעשה שתי נסיעות ביום.'
אני מתגורר בטבעת 1, וכנראה אעשה שתי נסיעות ביום.
30/07/2016 | 12:27
2
44
למשך שבועיים לפחות, בין ה-18/10 וה-3/11 אני מניח. בערך 20 נסיעות.
(לדעתי בימים הראשונים של נובמבר, בהם יתחילו הלימודים, אוכל לקנות מנוי שנתי חדש)

לצפיה ב-'רק אוטובוס?'
רק אוטובוס?
30/07/2016 | 14:08
1
40
20*5.9 = 118
118 - 33% = 79.06

לפי החישוב הזה, שתי נסיעות ביום, בערך צבור, יעלו לך 79 ש"ח אחרי הנחה (הנחת סטודנט של 33%).

לעומת זאת, לקנות חופשי שבועי פעמיים (64 ש"ח לשבוע) יעלה לך 128 ש"ח.

בכמות כזו של נסיעות ובלי רכבת אין בכלל מה לדבר על חופשי יומי.

בקיצור, כן, ערך צבור הכי משתלם בשבילך.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
31/07/2016 | 00:55
1
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, שנה שעברה הוארך המנוי בכמה ימים אוטונטית'
אם אני לא טועה, שנה שעברה הוארך המנוי בכמה ימים אוטונטית
30/07/2016 | 22:11
2
28
אם אני זוכר נכון, אז שנה שעברה הוערך הפרופיל הסטודנטי בכמה ימים כאשר ה"שנה" התחילה מספר ימים אחרי שהפרופיל הקודם מסתיים כדי שלסטודנטים יהיה זמן לקבל אישור לימודים חדש.
לצפיה ב-'סליחה, טעות שלי'
סליחה, טעות שלי
30/07/2016 | 23:23
9
לצפיה ב-'זהו - שהשנה הרווח הוא שבועיים. לא יודע אם תהיה הארכה, מקווה.'
זהו - שהשנה הרווח הוא שבועיים. לא יודע אם תהיה הארכה, מקווה.
31/07/2016 | 00:54
1
לצפיה ב-'האם יתווספו קווי אוטובוס באשכול יקנעם'
האם יתווספו קווי אוטובוס באשכול יקנעם
30/07/2016 | 17:56
5
93
בעקבות רכבת העמק? קווים שיפזרו נוסעים מתחנת הרכבת באיזור התעשייה?

לצפיה ב-'סביר להניח שכן, אחרת לרכבת לא יהיה ממש שימוש'
סביר להניח שכן, אחרת לרכבת לא יהיה ממש שימוש
30/07/2016 | 18:05
3
24
לצפיה ב-'אומרים שהרכבת תתחיל בסתיו הקרוב'
אומרים שהרכבת תתחיל בסתיו הקרוב
30/07/2016 | 18:28
2
69
האם לא אמור להיות כבר פרסום של תכנון ראשוני של מערך אוטובוסים?
אם לא יהיה מערך אפקטיבי ותדיר שיפקוד את כל איזור התעשייה כולל הדרומי אז זה לא יהיה שווה בכלל.
לצפיה ב-'במדינת ישראל פרסום מערך אוטובוסים לא מתבצע יותר משבוע לפני'
במדינת ישראל פרסום מערך אוטובוסים לא מתבצע יותר משבוע לפני
30/07/2016 | 18:42
1
68
מועד היישום.
לצפיה ב-'וכך זה בהרבה תחומים במדינת ישראל ולא רק בתח"צ'
וכך זה בהרבה תחומים במדינת ישראל ולא רק בתח"צ
30/07/2016 | 21:24
38
בהרבה תחומים במדינת ישראל הפרסום מתבצע לא יותר משבוע לפני מועד היישום. זה לא דבר ייחודי לאוטובוסים.
לצפיה ב-'במכרז מציינים זאת'
במכרז מציינים זאת
30/07/2016 | 21:36
39
בכל תחנות הקו החדש, כולל גם תחנות נשר, קרית טבעון ובית יוסף העתידיות: "במידה ותאריך פתיחתן יהיה, במהלך תקופת ההפעלה, יהיה המפעיל מחוייב לתת שירות גם לתחנות בקרית טבעון ובבית יוסף" [נספח י"ח. סעיף 5.4].

לצפיה ב-'מיקומי כניסות לתחנות רכבת - מישהו יכול לעזור?'
מיקומי כניסות לתחנות רכבת - מישהו יכול לעזור?
30/07/2016 | 19:03
4
108
במסגרת פרויקט של הסדנא לידע ציבורי שמטרתו להעריך את שירות האוטובוסים לתחנות רכבת ברחבי הארץ, בנינו מפה של מיקומי של הכניסות לתחנות רכבת. לאחר שיהיו לנו את מיקומי הכניסות, נוכל למצוא איזה אוטובוסים עוצרים ליד כל תחנה, ומשם נוכל להמשיך... 
המפה נמצאת כאן. נשמח למשוב:האם מיקומי הכניסות שסימנו מדויקים (ברמה של עד 20 מטר)? בעיקר אנחנו תוהים לגבי התחנות שמסומנות במפה באדום (בית שמש, בת גלים, גן החיות התנ"כי, לב המפרץ, מודיעין מרכז, נהריה ועתלית). 
תודה! 
לצפיה ב-'אם יש לכם את הנתונים האלו, למה לא להעלות לOpenStreetMap?'
אם יש לכם את הנתונים האלו, למה לא להעלות לOpenStreetMap?
30/07/2016 | 19:42
61
כשתייסמו לוודא את תקינות הנתונים, אני מאוד ממליץ להעלות אותם לOpenStreetMap.

בכל מקרה:

קריית אריה - מדויק מספיק למטרות שלכם.
בני ברק: קצת פחות מדויק, אבל עדיין מספיק למטרות שלכם.
תל אביב אוניברסיטה: לא מדויק בכלל. הסימון הוא על מרכז הרציפים ולא על הכניסות לתחנה. מציע שתעיינו בOpenStreetMap שם המידע לתחנה הזו ממופה בצורה מדויקת יותר, הנה למשל בקישור הזה הקורדינאטות המדויקות של הכניסה המזרחית לתחנה https://www.openstreetmap.org/node/2625817726
הכניסה המערבית כאן https://www.openstreetmap.org/way/98819210

תל אביב השלום: חסרה היציאה לכיוון הקניון

תל אביב ההגנה: מדויק מספיק

לצפיה ב-'תחנות'
תחנות
30/07/2016 | 20:19
1
91
גן חיות - הכניסה בשלט הירוק
מודיעין מרכז -
עתלית -
בת גלים - הכניסה סמוך לכיכר עליית הנוער
יש/היה מעבר מהצד השני מהתחנה המרכזית שהייתה שם. לא כ"כ בקיעה בפרטים
לב המפרץ - יש כמה כניסות לקניון (וגם מהחניוים)
חיפה חף הכרמל- יש כניסה נוספת
נהריה-

לצפיה ב-'לבת גלים יש כניסה נוספת מקרית אליעזר (שדרות ההגנה)'
לבת גלים יש כניסה נוספת מקרית אליעזר (שדרות ההגנה)
30/07/2016 | 21:12
45
מהצד הדרומי של שדרות ההגנה (מול תחנה מרכזית בת גלים). כניסה זו סגורה בשעות החשכה. נכנסתי משם בנובמבר 2015.

הכניסה שהיתה פעם ממרכזית בת גלים בוטלה.
לצפיה ב-'נכנסתי לאתר שלכם - יוזמות מעולות!'
נכנסתי לאתר שלכם - יוזמות מעולות!
31/07/2016 | 01:03
לצפיה ב-'לאיזה קו תחנת הרכבת של באר יעקב מחוברת?'
לאיזה קו תחנת הרכבת של באר יעקב מחוברת?
30/07/2016 | 12:16
11
105
לפי מפת הקווים של רכבת ישראל נורא קשה להבין.
מבאר יעקב לאיזה תחנות רכבת אפשר להגיע בצורה ישירה?

תודה.
לצפיה ב-'לקו רחובות - בנימינה'
לקו רחובות - בנימינה
30/07/2016 | 12:31
10
43
לצפיה ב-'תודה רבה יש מפה יותר מפורטת מאשר המפה'
תודה רבה יש מפה יותר מפורטת מאשר המפה
30/07/2016 | 13:01
9
100
הרשמית של רכבת ישראל?

משהו שאפשר להבין את חלוקת הקווים?

הקרבה לתחנת ראשון לציון הראשונים כל כך קרובה אני מופתע מאוד שתחנת באר יעקב לא מחוברת לראשון לציון ראשונים.
לצפיה ב-'פיזית היא דווקא מחוברת'
פיזית היא דווקא מחוברת
30/07/2016 | 13:24
2
137
אבל זו כנראה החלטה תפעולית שרכבות שנוסעות לראשון לציון הראשונים או יוצאות ממנה לא עוצרות בבאר יעקב

להלן מפה מפורטת
לצפיה ב-'סליחה, כתבתי כנראה במקביל אלייך'
סליחה, כתבתי כנראה במקביל אלייך
30/07/2016 | 13:25
17
לצפיה ב-'איזה מפה מצוינת!!תודה רבה'
איזה מפה מצוינת!!תודה רבה
30/07/2016 | 16:28
17
לצפיה ב-'מקווה לא להטעות אותך'
מקווה לא להטעות אותך
30/07/2016 | 13:25
5
108
הרכבת שיוצאת מתחנת ראשונים עוברת דרך התחנה של באר יעקב אך אינה עוצרת שם אלא נוסעת ישירות ללוד.  זו החלטה תפעולית שיוויקית ולא בעייה של מסילה / תחנה וכיוצ"ב.
אם אני צודק, אז יש בכך משהו מוזר, כי ניתן היה להעלות באופן ניכר את תכיפות הרכבות מבאר יעקב לכיוון תל אביב.  אני צופה לגידול ניכר בשימוש של תחנה זו בשנים הקרובות, כי כמות הדירות החדשות בקרבת התחנה עצומה.  מצד שני, מרכז עזריאלי שעומד להיפתח בקרוב בתחנת ראשונים יכול להוות מוקד משיכה לתושבי באר יעקב שהיו יכולים לנסוע לקניון ברכבת.....
מעניין אם יהיה שינוי בעניין זה בעתיד
לצפיה ב-'סיבה נוספת לשימוש ניכר בתחנה בעתיד היא העובדה שהיא נמצאת על'
סיבה נוספת לשימוש ניכר בתחנה בעתיד היא העובדה שהיא נמצאת על
30/07/2016 | 15:31
94
המסילה לוד-אשקלון שבה יוקם הדפו של הקרונות הממונעים(EMU's) שעבורם ר״י לא מזמן הפיצה מכרז(הצעות יוגשו ב 28 לספטמבר 2016).
היתרון הגדול של הקרונות הממונעים לעומת הקטרים נמצא ביכולתם לשרת תחנות קרובות יחסית אחת לשניה(2 ק״מ).
אגב, מכאן אפשר להבין שבלוד יתוחזקו  הקטרים החשמליים בלבד.
לצפיה ב-'אתה צדוק לחלוטין,עזראלי יפתח בשנה הבאה ובכלל'
אתה צדוק לחלוטין,עזראלי יפתח בשנה הבאה ובכלל
30/07/2016 | 16:29
3
84
מספר הרכבות באמת יכול להיות כפול בקלות בעזרת עצירה של הרכבת שמה.
באמת מעניין מי החליט את ההחלטה הזאת.
לצפיה ב-'אותו אחד שהחליט שרכבות עוצרות בקריית מוצקין ולא בקריית חיים'
אותו אחד שהחליט שרכבות עוצרות בקריית מוצקין ולא בקריית חיים
30/07/2016 | 18:29
2
50
כנראה רוצים להעביר נוסעים מהר לתחנות ה"חשובות יותר".
לצפיה ב-'נכון להיום יש בדיוק רכבת אחת בשעה שעוצרת בקרית מוצקין ולא'
נכון להיום יש בדיוק רכבת אחת בשעה שעוצרת בקרית מוצקין ולא
30/07/2016 | 18:39
1
45
עוצרת בקרית חיים.
בשעות השיא יש שלוש רכבות בשעה שעוצרות בשתיהן (שתיים בינעירוניות ואחת פרברית) ובשעות השפל יש שתי רכבות כאלה בשעה (אחת בינעירונית ואחת פרברית).
לצפיה ב-'איך זה משנה את מה שכתבתי?'
איך זה משנה את מה שכתבתי?
30/07/2016 | 20:28
26
הנקודה היא שיש מישהו ברכבת ישראל שמחליט איזה תחנה חשובה יותר ואיזה פחות.
לצפיה ב-'שאלה על מקום שמור ברכבת'
שאלה על מקום שמור ברכבת
28/07/2016 | 19:39
4
211
נגיד אני מעוניין לעלות על רכבת שיש בה קרון שמור נגיד רכבת 001 אני נגש לקופאית או רוכש דרך מכונה האוטומטית. זה נותן לי ויש לי כרטיס של מקום שמור. אני מגיע לקרון ואני רואה שאין מקום ישיבה בכלל.

האם האפשרויות פה שאנשים שלא רכשו מקום שמור יושבים במקומי. וגם כאלה שלא רכשו שמור ובסופו של דבר בא פקח ומכר להם שמור. אין בדיוק זה מסתנכרן (המכירה של הפקח) למערכת של הקופות. כאילו ייתכן ויהיה מצב שאני ארכוש מקום שמור כי במערכת של הקופות מופיע שיש מקום על רכבת 001 ובפועל הפקח מכר כרטיסים ידניים ?

קצת אבסורד למכור מקומות ע"י הפקח לא ?
לצפיה ב-'שמורים ברכבת'
שמורים ברכבת
28/07/2016 | 20:45
1
218
יש מקרים מסויימים שנמכרים מקומות שמורים ל"כיסא" שלא קיים בפועל מכל מיני סיבות. (לפעמים זה מקום שהוסב למדפים למזוודות או רכבת DD במקום סימנס וכד'). בנוסף, הפקח לא אמור למכור כרטיסים של מקום שמור כי אין לו שום דרך לדעת אם מישהו שעולה בתחנה הבאה (למשל) לא קנה את הכרטיס שהוא הרגע מכר לך. הוא יכול למכור רק אם למשל זו רכבת מתל אביב לחיפה/נהריה ובתחנת בנימינה או עתלית לא עלו אנשים לקרון השמורים (בבנימינה/עתלית כבר אי אפשר למכור כרטיס שמור לחיפה. אני כבר לא ממש זוכרת אבל מקווה שהבנת את הרעיון)
אם קנית כרטיס שמור שלא היה קיים בפועל ברכבת שבא נסעת ממליצה לך לפנות לפניות הציבור של הרכבת ולהתלונן. מתישהו לפני שנה זה קרה לי והם החזירו לי כרטיס נסיעה שלם בקו שבו נסעתי.
וכן.. כמובן שיכול להיות מצב שאנשים שלא קנו כרטיס שמור יישבו בקרון וייהנו עד ש(אם וכאשר) תהיה ביקורת כרטיסים.
לצפיה ב-'לא זה לא קרה...'
לא זה לא קרה...
29/07/2016 | 17:27
116
פשוט ראיתי את זה בעצמי כאשר נסעתי ברכבת.
ורציתי להבין איך השיטה עובדת.

תודה :)
לצפיה ב-'קניתי מקומות שמורים מהפקח מספר פעמים'
קניתי מקומות שמורים מהפקח מספר פעמים
29/07/2016 | 23:41
1
114
בעיקר כי רציתי להנות מהחלק של ה"שקט" ופחות מה"שמור". הפקח הסביר לי שהוא יכול למכור לי את הכרטיס, אבל אני צריך לדעת שאם יעלה על הרכבת מישהו שרכש את המקום הספציפי הזה אז אצטרך לפנות לו את המקום, כך שאני לוקח סיכון כלשהו וזה לשיקול דעתי.
נשמע לי כמו מדיניות הוגנת וסבירה.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
30/07/2016 | 12:01
62
וקרה כבר שמישהו עלה עם כרטיס זהה ונאלצת לעבור מקום?
לצפיה ב-'לקט ממספר פרויקטים מהשבוע האחרון'
לקט ממספר פרויקטים מהשבוע האחרון
27/07/2016 | 10:49
19
572
אהלן, נתחיל בסביבת ת"א מרכז והאוניברסיטה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
27/07/2016 | 11:00
367
לצפיה ב-'נתניה ספיר'
נתניה ספיר
27/07/2016 | 11:16
377
הרציפים בנויים וכוללים אבני שפה ופס צהוב, כעת העבודות מתרכזות באולם הנוסעים ובעבודות ההצללה ברציפים
לצפיה ב-'מרכזית המפרץ וכרמיאל'
מרכזית המפרץ וכרמיאל
27/07/2016 | 11:25
382
לצפיה ב-'סיום'
סיום
27/07/2016 | 11:31
1
318
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
28/07/2016 | 00:24
22
לצפיה ב-'ח"ח על הצילומים באזורים שונים '
ח"ח על הצילומים באזורים שונים
27/07/2016 | 19:04
48
לצפיה ב-'צילומים מעולים!'
צילומים מעולים!
27/07/2016 | 19:52
11
208
אהבתי במיוחד את התמונה של קרונות הרבד.
שאלה - התמונה שצילמת בין עתלית לחותרים - האם זה בוודאות משהו חדש? לא שמעו כלום על פרוייקטים באזור הזה.
לצפיה ב-'גם לי לא ידוע על כך דבר'
גם לי לא ידוע על כך דבר
27/07/2016 | 21:24
10
170
פשוט הבחנתי ברבד  שמתחיל קצת אחרי הגשר מעל כביש החוף ונראה שהוא רחב מספיק למסילה נוספת. הוא לא נראה טרי כל כך.
לצפיה ב-'אולי זה שריד לתחנה תפעולית? או משהו שקשור למפעלי המלח?'
אולי זה שריד לתחנה תפעולית? או משהו שקשור למפעלי המלח?
28/07/2016 | 12:15
9
44
לצפיה ב-'התחנה הכי קרובה למיקום הזה היא החותרים, אבל '
התחנה הכי קרובה למיקום הזה היא החותרים, אבל
28/07/2016 | 23:36
104
המסילה השלישית שבשטחה נקטעת מעט דרומה מהמפגש שסמוך אליה. לגבי מפעלי המלח- יש את מפגש 10 והגשר מעל כביש החוף שמפרידים כך שאיני יודע אם יש קשר.
לצפיה ב-'חבר'ה, מדובר בשרידי המסילה הישנה טרם ההכפלה של קו החוף'
חבר'ה, מדובר בשרידי המסילה הישנה טרם ההכפלה של קו החוף
29/07/2016 | 00:52
7
121
כשבוצעה ההכפלה של קו החוף בוצעה הטיה של המסילה לתוואי חדש והוקם גשר חדש מעל כביש החוף. על התוואי החדש הוקמו המסילות החדשות הכפולות. ולאחר שתנועת הרכבות הועברה בשלמותה לתוואי החדש פורק הגשר הישן.

ומה שנשאר מהמסילה הישנה זה רק מה שרואים כיום. ולמיטב זכרוני זה היה בסוף שנות ה-90' לפני כ-20 שנה לערך.

ואגב, המסילה בתקופת המנדט הבריטי עברה במקום בתוואי שונה לחלוטין שנמצא ממערב לתוואי הנוכחי וקרוב לים. בעת סלילת כביש החוף הועתק תוואי המסילה המנדטורי מזרחה.

אז היכן בדיוק עבר תוואי החוף המנדטורי טרם סלילת כביש החוף?

תשובה לשאלה זו ניתן לקבל באתר המפות הממשלתי אם מוסיפים את שכבת החלקות. ניתן לראות מדרום לתחנת החותרים שהחלקה של מסילת הרכבת (חלקה 25 בגוש 10704) סוטה מערבה לכיוון הים וחותכת את כביש החוף. ואילו התוואי החדש נמצא על חלקה 80 שככל הנראה נוצרה לאחר פרצלציה (או לאחר הסדר המקרקעין במקום). מצפון לתחנת עתלית ניתן לראות שחלקה 9 בגוש 10696 סוטה מערבה לכיוון הים. וככל הנראה חלקה 19 נוצרה לאחר פרצלציה (או לאחר הסדר המקרקעין במקום).
לצפיה ב-'תודה על המידע המעניין, יוסף! ויש לי שאלה לגבי שלוחת תל השומר'
תודה על המידע המעניין, יוסף! ויש לי שאלה לגבי שלוחת תל השומר
29/07/2016 | 15:18
6
81
וגם על הטיפ באתר המפות... גם אני אוהב מדי פעם לחקור לפי שכבות הגוש/חלקה תוואים ישנים של כבישים או רכבות.

אגב תוואי ישן של רכבת - אני יודע על שלוחה קצרת ימים לתל השומר מכיוון המסילה המזרחית. מלבד במפה היסטורית מאתר עמוד ענן, לא מצאתי תיעוד של התוואי המדויק ע"ג מפות עדכניות (בדוגמת התוואי שהדגמת של מסילת החוף). האם יש לך מידע מפורט על השלוחה הזו?
אני גר ביהוד ותמיד התחשק לי לחקור שרידים שלה. פעם הלכתי בשדות ממערב לעיר, בשביל עפר שבגוגל מפות נראה כפניה של השלוחה מ461 לכיוון צפ'-מע', אבל לא ראיתי שום שרידים.
לצפיה ב-'שלוחת תל השומר + תמונה'
שלוחת תל השומר + תמונה
29/07/2016 | 21:19
5
166
מסילת הרכבת לתל השומר מופיעה במפה היסטורית משנת 1940באתר המפות הממשלתי, אבל במפה משנת 1935 מסילת הרכבת לא מופיעה. כל החלקות שבגושים 6709, 6710, הן חלקות חקלאיות, מה שככל הנראה רומז על כך שביצוע הסדר המקרקעין במקום בוצע לפני שהוחלט להקים במקום את מסילת הרכבת, לכן לא ניתן לראות את החלקות של מסילת הרכבת בגושים הנ"ל ורואים רק את החלקות החקלאיות. ככל הנראה מסילת הרכבת הוקמה על חלקות חקלאיות שהופקעו.

ואילו החלקות בגוש 6711 עברו פרצלציה (איחוד וחלוקה מחדש) לאחר קום המדינה, כך שבנסיבות העניין לא ניתן כיום לאתר את החלקות בגוש זה גם אם היתה הקצאה. ויתכן שגם בחלקה 6711 המצב הוא כמו בחלקה 6710 וגם שם בוצע הסדר המקרקעין לפני שהוחלט על הקמת המסילה.

אבל ניתן עם המפה הישנה משנת 1940 לנסות לבצע הצלבה עם מפה עדכנית ולנסות לאתר את התוואי הישן תוך כדי הליכה ברגל בכל השטח שבו עברה ככל הנראה מסילת הרכבת.
לצפיה ב-'קצת פרטים על המפה וניחושים ממישהו שמכיר את האיזור'
קצת פרטים על המפה וניחושים ממישהו שמכיר את האיזור
29/07/2016 | 22:39
4
64
מכיר את האיזור, והוא נראה בערך כך גם היום. הכביש האנכי באדום זה כביש 40 ומאונך אליו הוא 461, ווילהלמה בצד ימין היא "בני עטרות" של היום. "אל יהודיה" זה  הכפר הערבי ששכן איפה שהיום שוכנת יהוד (עדיין יש מסגד שלו ששרד, למעוניינים בהיסטוריה).

אבל לא תוכלו לטייל שם ברגל ולמצוא שרידים, כי נראה שהשלוחה התפצלה בשטח שהוא היום שייך לתעשייה האווירית. הגשר והנחל נמצאים בתוך שדה חקלאי, אבל אני די בטוח שכל מי שינסה לטייל שם יפגוש מהר מאוד את האבטחה של נתב"ג או התעשייה האווירית.
כשמסילת הרכבת שבמפה חוצה את כביש 40, היא נכנסת לאיזור גדר המעטפת של נתב"ג, שם כמובן לא תוכלו לסייר ברגל. מצפון לכביש 461 מדובר כבר בשטח של התעשייה האווירית ושטחים בנויים של יהוד, כך שהסיכוי למצוא שם שרידי מסילה הוא זניח.

ייתכן שהרצועה הירוקה מצפון ל461 באיזור יהוד (ממערב לצומת יהוד מרכז) נוצרה בגלל שארית של המסילה, אבל זה רק ניחוש. אם יש מקום כלשהו בו אפשר אולי למצוא רמזים/שרידים הוא האיזור שקרוב יותר לקריית אונו, בשדות שממזרח לכביש 4622... בד"כ קווים ישרים יחסית בצילומי לוויין מעידים על איזור שפעם עברה בו דרך או מסילה. יש כאלו שם... אבל אני בספק אם יש משהו פיזי לראות חוץ מרמזים לתוואי.

משחק למי שאוהב לבלוש בצילומי לוויין, נסו לעקוב אחרי תוואי המסילה המזרחית הישנה מקצה המסילה בחדרה מזרח עד המסילה המזרחית שקיימת כיום. התוואי די ברור ומעניין לראות איך עדיין ניתן להבחין בו בתצלומי הלוויין אחרי כל כך הרבה שנים.
לצפיה ב-'אני גר ביהוד ולא מכיר שום שרידים - זאת הסיבה ששאלתי חח...'
אני גר ביהוד ולא מכיר שום שרידים - זאת הסיבה ששאלתי חח...
29/07/2016 | 23:00
3
68
וגם הכרתי את המפה - ואני מודע לכל הבעיות שקיימות. בראש ובראשונה - בנייה.

1. במקום בו המסילה חוצה את כביש 461 אין שום שרידים מאחר וכל האיזור עבר כמה תהפוכות (קודם עם מסלול נחיתה נפרד מנתב"ג ואח"כ עם בניית המסלול ה'שקט'). כמובן שגם בתוך או במקביל למתחם מב"ת אין שרידים בשל בניית אזור התעשייה. יש כ-400 מטרים מערבית לכניסה לאזו"ת תעלה של נחל יהוד. מעניין שאין שם שום שריד לגשר. אולי נבנה בזמנו גשר זמני מעץ?

2. הרצועה הירוקה היא פשוט היערמות של חול ששמו בעשור האחרון וכיסוי בדשא. היתה כוונה לבנות מסלול הליכה/אופניים לצד 461 מצפון. משם ומערבה עד קניון סביונים ישנה בנייה ואין סיכוי למצוא משהו. **עריכה: התוואי עובר בעצם בתוך העיר יהוד מאחר והכביש המקביל הוא דרך העצמאות, ולא 461 מן הסתם**

3. כבר הלכתי כמה פעמים בשדות ממערב לקרית הסביונים, פעם אחת מתוכן במטרה שלמצוא שרידים. אני חושב שיש שריד בדמות שביל עפר שמקביל לנחל אונו (שניתן לראות בגוגל). הלכתי שם ולא נתקלתי במשהו מעניין.

תמיד מעניין לראות, גם בארץ וגם בחו"ל, שיש המון שרידים למסילות רכבת ישנות. החל מתוואי גדול כמו הטבעת הרכבתית של פריז ועד המסילה המזרחית שלנו

הלוואי והיה תיעוד מצולם של השלוחה לתל השומר...

בכל אופן, תודה לשניכם!
לצפיה ב-'בוא תראה משהו יפה בטרמינל 3 בנתב"ג'
בוא תראה משהו יפה בטרמינל 3 בנתב"ג
30/07/2016 | 01:49
2
149
האם בכלל היית מצליח לזהות בתמונה המצורפת שמדובר בשטח של טרמינל 3 בנתב"ג?

ריבוי החלקות בשטח נתב"ג מראה שבעבר בעת ביצוע הסדר המקרקעין במקום השטח היה שטח חקלאי והחלקות היו במקור חלקות חקלאיות. אני מעריך שהסדר המקרקעין במקום בוצע בשנת 1933 לערך לפני שהוקם במקום נמל התעופה.
לצפיה ב-'ובהמשך התוואי של האיילון, כך אפשר לראות איפה עבר הנחל בת"א..'
ובהמשך התוואי של האיילון, כך אפשר לראות איפה עבר הנחל בת"א..
30/07/2016 | 12:31
1
57
מעניין איפה יש עוד כאלה סתירות רציניות בין הגושים/חלקות לבין השטח בפועל.
לצפיה ב-'בהרבה מקומות במדינה יש סתירות רציניות שכאלה...'
בהרבה מקומות במדינה יש סתירות רציניות שכאלה...
30/07/2016 | 20:49
23
יש הרבה מקומות במדינה שהסדר המקרקעין בוצע בהם בתקופת המנדט הבריטי לפני קום המדינה ומאז לא בוצעה פרצלציה. והנה כמה מקומות בודדים מזכרוני:

1. כל השטח של אוניברסיטת תל אביב והסביבה - בעבר היה שטח חקלאי של הכפר הערבי שייח' מוניס.

2. כל השטח הציבורי באזור על פרשת דרכים (תחנת רכבת סבידור וסביבתה) - בעבר היה שטח חקלאי  של הכפרים הערביים סומייל (אל-מסעודיה), ג'מאסין (גַ'מַּאסִין אַל-עַ'רְבִּי), והמושבה הגרמנית שרונה. תחנת הרכבת סבידור הוקמה רק לאחר קום המדינה.

3. שטח הכפר הערבי סומייל שקרוב לפינת ארלוזורוב אבן גבירול בת"א.

4. שטח של מסילת הרכבת שמצפון לתחנת הרצליה.

5. אזור קניון חיפה.

6. שטחים ציבוריים רבים בכרמיאל.

ויש עוד הרבה מאוד מקומות שכאלה. כל עוד מדובר בשטח ציבורי בבעלות מדינת ישראל / קרן קיימת לישראל / רשות הפתוח (כולם מנוהלים ע"י רשות מקרקעי ישראל), אז לא מבצעים פרצלציה. פרצלציה מבוצעת כאשר מתבצעת מכירת מקרקעין לרוכשים פרטייים.

נ.ב - אפשר לראות גם את התוואי המקורי של מסילת רכבת העמק. וגם את התוואי של קו הרכבת מעפולה לג'נין בקטע שחלים עליו סדרי השלטון והמשפט של מדינת ישראל. בשטח של יהודה ושומרון לא חלים סדרי השלטון והמשפט הרגילים של מדינת ישראל אלא משפט צבאי, לכן לא ניתן לראות שם גושים וחלקות.
לצפיה ב-'תודה על מגוון התמונות מאתרים שונים'
תודה על מגוון התמונות מאתרים שונים
30/07/2016 | 14:26
9
לצפיה ב-'בוטלה התוכנית לרכבת בשביש 4 בין חדרה לרעננה'
בוטלה התוכנית לרכבת בשביש 4 בין חדרה לרעננה
29/07/2016 | 16:18
3
217
לצפיה ב-'פורסם'
פורסם
29/07/2016 | 16:34
2
38
לצפיה ב-'מה פורסם?'
מה פורסם?
29/07/2016 | 16:51
1
33
לצפיה ב-'מישהו יודע על עוד שינויי תנועה בצומת עלית?'
מישהו יודע על עוד שינויי תנועה בצומת עלית?
27/07/2016 | 18:40
21
255
היום בדרך הביתה ראיתי שלטי ענק באבא הלל שמתאריך 31.7.2016 תחסם הפניה שמאלה מאבא הלל לז'בוטינסקי. לא הצלחתי למצוא על זה שום מידע ברשת, כולל השאלה המעניינת מה יקרה למסלול של קווים 66, 67 ו 94. יחזור לביאליק אחרי כל כך הרבה שנים?

מישהו יודע על זה משהו?
לצפיה ב-'זה משהו שהולך להיות קבוע לפי ההודעה שראית ?'
זה משהו שהולך להיות קבוע לפי ההודעה שראית ?
27/07/2016 | 19:08
73
לצפיה ב-'היום עברתי שם והיתה שם פעילות של עובדים (פועלים ומהנדסים)'
היום עברתי שם והיתה שם פעילות של עובדים (פועלים ומהנדסים)
27/07/2016 | 19:45
162
ובנוסף... פריצה של אי התנועה מול מגדל הראל, ככל הנראה לביצוע פניית פרסה על אבא הלל לבאים מצומת עלית (למרות שזה תמוה בעיני). כנראה שכן יהיה איזשהו שינוי.
לצפיה ב-'פורסמה מודעה בעיתונות'
פורסמה מודעה בעיתונות
28/07/2016 | 09:27
274
לצפיה ב-'ויש גם שינוי, פחות משמעותי, בביאליק'
ויש גם שינוי, פחות משמעותי, בביאליק
28/07/2016 | 09:29
2
203
לצפיה ב-'יהיה עמוס עכשיו בפנייה ימינה מאבא הלל לז'בוטינסקי'
יהיה עמוס עכשיו בפנייה ימינה מאבא הלל לז'בוטינסקי
29/07/2016 | 10:09
1
64
כיום היתרון המשמעותי שיש לקווים 42 ו-142 על קו 40 בשעות העומס, הוא שהם נוסעים משם ולא מבן גוריון הפקוק.
נקווה שהשינוי הזה לא יפקוק משמעותית גם את אבא הלל בין ביאליק לצומת עלית.
לצפיה ב-'לא בטוח, כי יש שמאלה מהרי הגלעד לז'בוטינסקי ושם יהיה פקוק.'
לא בטוח, כי יש שמאלה מהרי הגלעד לז'בוטינסקי ושם יהיה פקוק.
29/07/2016 | 15:44
19
לצפיה ב-'והנה מה שפורסם בmoovit'
והנה מה שפורסם בmoovit
28/07/2016 | 10:32
212
לצפיה ב-' כתבה ב YNET על העבודות הצפויות בשד' ירושלים ביפו'
כתבה ב YNET על העבודות הצפויות בשד' ירושלים ביפו
28/07/2016 | 12:44
1
183
החל מעוד ארבעה חודשים:
לצפיה ב-'נראה ששד' ירושלים עשוייה להיראות חלומית פשוט אחרי 2021'
נראה ששד' ירושלים עשוייה להיראות חלומית פשוט אחרי 2021
28/07/2016 | 17:57
129
ממש בדומה לרח' יפו הירושלמי , היא תהיה מדרחוב משולב תנועה. והכי טוב - בזמן העבודות יעיפו משם את כלי הרכב הפרטיים. חבל שלא עושים אותו דבר ברח' המסגר הנאנק.
לצפיה ב-'אם כבר שינויים: חלופה של קו 38 מקבלת מספר חדש 138'
אם כבר שינויים: חלופה של קו 38 מקבלת מספר חדש 138
28/07/2016 | 13:12
1
131
לצפיה ב-'הודעה של דן לגבי קווים 65, 66, 67:'
הודעה של דן לגבי קווים 65, 66, 67:
28/07/2016 | 17:34
9
135
לצפיה ב-'ההודעה הכי לא ברורה שראיתי, רק בזכות העלון של נת"ע מבינים:'
ההודעה הכי לא ברורה שראיתי, רק בזכות העלון של נת"ע מבינים:
28/07/2016 | 17:55
8
110
קו 65 לכיוון תל השומר במקום לנסוע מתחת לז'בוטינסקי ולחזור ברמזור של היוצאים מאיילון צפון לכיוון ר"ג במחלף ארלוזורוב , ימשיך באבא הלל עד צומת עלית, ייסע ימינה, יעצור שם בתחנת אוטובוס (במקום בתחנת גשר דימול לכיוון מזרח) ואז יעשה את הפרסה החדשה מול זיסמן ויחזור לכיוון צומת עלית ויפנה ימינה לרח' ארלוזורוב.
קווים 66/67 יעשו אותו דבר (ימינה מאבא הלל לז'בוטינסקי , פרסה מול זיסמן, וישר בצומת עלית), ותתווסף להם תחנה חדשה כמו ל-65.
לצפיה ב-'אכן הודעה מוזרה ביותר ובלתי מובנת'
אכן הודעה מוזרה ביותר ובלתי מובנת
28/07/2016 | 22:37
1
27
לצפיה ב-'יותר מתאים להודעות של "קווים".'
יותר מתאים להודעות של "קווים".
28/07/2016 | 23:20
28
לצפיה ב-'נכון, אבל בתכלס לנוסע לא משנה מה בדיוק הסללום של האוטובוס'
נכון, אבל בתכלס לנוסע לא משנה מה בדיוק הסללום של האוטובוס
29/07/2016 | 02:23
5
68
המידע על תחנות מבוטלות וחדשות מופיע, ככה שזה לא כל כך נורא. בתור תדריך לנהגים זה יותר בעייתי.
לצפיה ב-'הדבר הכי בעייתי זה שתחנה לכיוון מערב תשמש קווים שנוסעים'
הדבר הכי בעייתי זה שתחנה לכיוון מערב תשמש קווים שנוסעים
29/07/2016 | 09:37
1
63
עקרונית לכיוון מזרח.
כך למשל, 66 בכיוון פתח תקוה יעצור בתחנה של קווים לכיוון תל אביב ולא בתחנה ממול של הקווים לכיוון מזרח.
כנראה זה נובע מכך שלאוטובוסים העושים פרסה יהיה קשה להגיע לתחנה ממול, אבל את הנוסעים זה עלול לבלבל.
לצפיה ב-'לא הבנתי למה בכלל הוסיפו תחנה ל־66 ו־67'
לא הבנתי למה בכלל הוסיפו תחנה ל־66 ו־67
29/07/2016 | 09:57
57
כשגם ככה הנסיעה תתארך בגלל הסיבוב.
באותה מידה הקווים שנוסעים לאבא הלל ממערב ועושים פרסה בז'בוטיסקי לא עוצרים בתחנות בז'בוטינסקי בצומת עלית או בגלעד.
לצפיה ב-'כשהחברה מפרסמת הודעה לציבור היא חייבת להיות מנוסחת כראוי'
כשהחברה מפרסמת הודעה לציבור היא חייבת להיות מנוסחת כראוי
29/07/2016 | 09:38
2
50
בלי קשר למסלול המיועד לנהגים או התחנות לציבור.
לצפיה ב-'גם יש טעות בהודעה של דן, כי לא יכול להיות שהקווים שיעשו פרסה'
גם יש טעות בהודעה של דן, כי לא יכול להיות שהקווים שיעשו פרסה
29/07/2016 | 09:42
1
68
יעצרו בתחנה ליד דימול שנמצאת ממערב לפרסה, אלא הם יעצרו בתחנה המזרחית יותר ליד הבורסה.
לצפיה ב-'יכול להיות שבמפרצון הזה שממנו יעשו את הפרסה תהיה תחנה'
יכול להיות שבמפרצון הזה שממנו יעשו את הפרסה תהיה תחנה
29/07/2016 | 14:55
53
כמו שיש במגדלי התאומים בכיוון מערב (אמנם משם לא עושים פרסה, אבל קיימת שם תחנה במפרצון לקווי 1, 40 וכו'). אבל בכל מקרה אתה צודק, זה עדיין לא דימול בכל מקרה, אלא רק הבורסה ליהלומים.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 29/7 - 30/7 '
שרשור הכוונה ומודיעין 29/7 - 30/7
29/07/2016 | 09:39
4
7
לצפיה ב-'נתב"ג לתחנה מרכזית תל אביב'
נתב"ג לתחנה מרכזית תל אביב
29/07/2016 | 11:54
3
51
אהלן 
נוחת הלילה בסביבות חצות וקצת... האם יש תחבורה ציבורית בשביל להגיע לתל אביב? תודה רבה
לצפיה ב-'חוץ ממוניות שירות אין תחבורה ציבורית בנתב"ג בשבת'
חוץ ממוניות שירות אין תחבורה ציבורית בנתב"ג בשבת
29/07/2016 | 13:18
1
41
יכול להיות שמוניות השירות לצפון יוכלו להוריד אותך בתל אביב
לצפיה ב-'אין מוניות שירות, רק מוניות. מוניות עמל לא עוצרות בת"א.'
אין מוניות שירות, רק מוניות. מוניות עמל לא עוצרות בת"א.
29/07/2016 | 13:59
9
לצפיה ב-'רק מוניות'
רק מוניות
29/07/2016 | 13:18
9
לצפיה ב-'עזרה בהכוונה'
עזרה בהכוונה
29/07/2016 | 10:17
74
סליחה מראש אם לא שורשר למקום המתאים..
מישהו יודע איך מגיעים מרחובות לבאר שבע בשישי אחר הצהריים (מסביבות 17:30-18:00)? מה הדרך הכי שפויה?
אני די שוברת את הראש... אודה לכל עזרה.
לצפיה ב-'קווים עיליים של הרכבת הקלה בת"א יוסבו לתת־קרקעיים'
קווים עיליים של הרכבת הקלה בת"א יוסבו לתת־קרקעיים
27/07/2016 | 17:15
5
343
לצפיה ב-'כותרת קליקבייט'
כותרת קליקבייט
27/07/2016 | 17:36
2
288
ייבדק תכנון של אחד מהקווים (הצהוב) בתור מטרו, והוספה של קווי מטרו נוספים. שאר הקווים (במקומות שבהם מטרו היה יכול להיות הגיוני יותר, כמו הקו האדום והירוק) יישארו קווי רק"ל.

זה אגב לא חדש, ידענו על זה שמשרד התחבורה והאוצר מקדמים תוכנית כזו כבר כמה חודשים ודיברנו על זה בפורום בעבר
לצפיה ב-'כל הכבוד שידעתם על זה'
כל הכבוד שידעתם על זה
27/07/2016 | 18:06
1
254
זה פורסם בדמרקר היום. הרגישות פה לפרסום כפול מדהימה.
לצפיה ב-'אירוֹני'
אירוֹני
27/07/2016 | 21:21
52
לצפיה ב-'פחח.. מכרזים להפעלת מוניות '
פחח.. מכרזים להפעלת מוניות
28/07/2016 | 12:08
168
שירות. בטח שהרפורמה הזו תיפול על הקרשים.
נראה לכם שהם ישתפו עם זה פעולה?
לצפיה ב-'"מערך מוניות השרות לא מסובסד שכן הוא פועל בשבת..."'
"מערך מוניות השרות לא מסובסד שכן הוא פועל בשבת..."
29/07/2016 | 10:04
109
איזו דמגוגיה/חוסר הבנה. כאילו שזו הסיבה שבגללה המוניות לא מסובסדות.
מעניין אם הכתב יודע שיש לא מעט קווי אוטובוס מסובסדים שפועלים בשבת.

לצפיה ב-'הטייגר הכחול עולה להר ציון'
הטייגר הכחול עולה להר ציון
27/07/2016 | 00:19
19
460
בשבוע שעבר נסענו עם הטייגר הכחול לירושלים, אז קבלו שרשור תמונות וסרטונים. 

לצפיה ב-'==1=='
==1==
27/07/2016 | 00:21
4
246
לצפיה ב-'תתעלם מעיוות הצבעים, זה תלוי בטיב המצלמה'
תתעלם מעיוות הצבעים, זה תלוי בטיב המצלמה
28/07/2016 | 20:17
3
98
לצפיה ב-'המממ... יכולתי פשוט להעלות את התמונה המקורית בצבע... :)'
המממ... יכולתי פשוט להעלות את התמונה המקורית בצבע... :)
28/07/2016 | 20:23
2
32
לצפיה ב-'עשה לי רושם שהתמונה במקור לא ש/ל - ראה הודעה שלי למעלה'
עשה לי רושם שהתמונה במקור לא ש/ל - ראה הודעה שלי למעלה
28/07/2016 | 20:26
1
28
לצפיה ב-'התמונה המקורית נראתה כך:'
התמונה המקורית נראתה כך:
28/07/2016 | 20:54
93
(זו לא בדיוק אותה תמונה, אבל יש כמה בסדרה).
לצפיה ב-'==2=='
==2==
27/07/2016 | 00:22
183
לצפיה ב-'==3=='
==3==
27/07/2016 | 00:23
156
לצפיה ב-'==4=='
==4==
27/07/2016 | 00:31
154
לצפיה ב-'==5=='
==5==
27/07/2016 | 00:35
148
לצפיה ב-'==6=='
==6==
27/07/2016 | 00:38
168
לצפיה ב-'==7=='
==7==
27/07/2016 | 00:42
176
לצפיה ב-'למה יש לו מושבים חדשים?'
למה יש לו מושבים חדשים?
27/07/2016 | 10:05
4
154
יחסית?
קצת חוטא לשימור (וגם לסרט, אם הוא מתיימר להיות "תקופתי").
לצפיה ב-'אתה חושב שזה פשוט וטריוויאלי למצוא מושבים מקוריים?'
אתה חושב שזה פשוט וטריוויאלי למצוא מושבים מקוריים?
27/07/2016 | 10:07
3
185
כששיקמנו את האוטובוס הוא היה בלי מושבים כלל כי שימש כמחסן במשך שנים רבות מאוד. התקנו מה שהצלחנו להשיג. זה לא שאתה קונה חלפים לאוטובוס כזה בעלי אקספרס.
לצפיה ב-'צ'מע'
צ'מע
27/07/2016 | 11:18
2
145
אני לא מבין מדוע אתה כועס על השאלה.
אני, לא מבין בשיקום אוטובוסים או רכבים כלל.
רק שאלתי שאלה.

קשה? תתבגר.
לצפיה ב-'לא כועס, רק מסביר.'
לא כועס, רק מסביר.
27/07/2016 | 15:10
53
לצפיה ב-'לא מכיר טייגר עם מושבים כאלה '
לא מכיר טייגר עם מושבים כאלה
28/07/2016 | 07:14
95
שלום! לא מכיר טייגר עם מושבים כאלה להערכתי אלה מושבים שהיו בתקופת השיקום של הרכב .
לצפיה ב-'יפה לראות את האוטובוס. יפה לראות את הנהג הטוב '
יפה לראות את האוטובוס. יפה לראות את הנהג הטוב
27/07/2016 | 18:59
115
 דוד על התמונות ועל הסרטונים 
לצפיה ב-'התצלומים בש/ל יפים ביותר! שאלה- לאיזה סט צילום הבאתם אותו?'
התצלומים בש/ל יפים ביותר! שאלה- לאיזה סט צילום הבאתם אותו?
29/07/2016 | 23:19
1
13
לצפיה ב-'הפקה ישראלית-אמריקאית'
הפקה ישראלית-אמריקאית
31/07/2016 | 00:32
2
המשחזרת את מלחמת ששת הימים.
לצפיה ב-'אני מניח שתוכנה גורמת לתמונות ש/ל להפוך לצבעוניות'
אני מניח שתוכנה גורמת לתמונות ש/ל להפוך לצבעוניות
28/07/2016 | 20:25
3
309
תענין אתכם.
יש לכם את התמונה המקורית מול המעובדת
לצפיה ב-'איפה צולם?'
איפה צולם?
28/07/2016 | 20:35
2
35
לצפיה ב-'הצילום לפני כ-100 שנה בתחנת עפולה של רכבת-העמק'
הצילום לפני כ-100 שנה בתחנת עפולה של רכבת-העמק
28/07/2016 | 20:45
1
224
והנה עוד תמונה מעובדת מלפני 111 שנה על גשר הקישון
לצפיה ב-'מדהים!'
מדהים!
28/07/2016 | 21:07
26
לצפיה ב-'סתם 3 תמונות שצילמתי היום מעל גשר 6 של A1'
סתם 3 תמונות שצילמתי היום מעל גשר 6 של A1
28/07/2016 | 01:33
9
413
עצרתי בדרך מירושלים הביתה כדי לראות את מצב הפסים על הגשר ובכניסה למנהרות וגם לאפשר לבני לתרגל קצת את הטסת הרחפן.
לצפיה ב-'מדהים!! תודה'
מדהים!! תודה
28/07/2016 | 01:49
1
166
נראה שהפסים סלולים עד סוף הגשר אך לא במנהרה, זה קורה בגלל שיטות סלילה שונות?
לצפיה ב-'כנראה שכן הרי איפשהו בין לבין מתחיל ה-SLABTRACK'
כנראה שכן הרי איפשהו בין לבין מתחיל ה-SLABTRACK
28/07/2016 | 09:29
52
לצפיה ב-'יפה מאוד!'
יפה מאוד!
28/07/2016 | 11:50
23
לצפיה ב-'מדהים! '
מדהים!
28/07/2016 | 12:18
19
לצפיה ב-'תמונות נהדרות. תודה רבה.'
תמונות נהדרות. תודה רבה.
28/07/2016 | 13:36
15
לצפיה ב-'מדהים, תודה רבה!'
מדהים, תודה רבה!
28/07/2016 | 19:55
74
נראה שבקרוב נמנה אותך כשר התשתיות החדש של הפורום במקום זה שהתפטר.
לצפיה ב-'ראיתי כבר הרבה תמונות בפורום הזה אבל הפעם אני נפעם'
ראיתי כבר הרבה תמונות בפורום הזה אבל הפעם אני נפעם
28/07/2016 | 20:33
90
כפי שבוודאי ידוע לך האיזור הזה מאוד מוכר לי, אבל שופ דבר לא משתווה לאיכות הצילום והתמונה הגדולה שאפשר לצלם עם רחפן.
תודה רבה על השיתוף.
לצפיה ב-'אין מילים. פשוט מדהים! '
אין מילים. פשוט מדהים!
28/07/2016 | 21:38
13
לצפיה ב-' מצטרף למחמאות'
מצטרף למחמאות
29/07/2016 | 21:07
5
לצפיה ב-'2 הודעות מנת"ע'
2 הודעות מנת"ע
28/07/2016 | 19:58
2
111
לצפיה ב-'תחנת ביאליק - שינויים בהסדרי התנועה - 28.7.16'
תחנת ביאליק - שינויים בהסדרי התנועה - 28.7.16
28/07/2016 | 19:59
145

שלום.

חברת נת"ע, נתיבי תחבורה עירוניים, ממשיכה בעבודות להקמת התחנה התת-קרקעית "ביאליק" ברמת-גן.
לקראת המעבר לשלב ביצוע הבא, צפויים שינויים בהסדרי התנועה במרחב.

היום, יום חמישי, 28.7.16, בין השעות 22:00 ועד 05:00 בבוקר למחרת, תיחסם דרך ז'בוטינסקי לתנועת כלי רכב, במקטע הרחובות ביאליק – התקווה, בשני כיווני הנסיעה.

החל ביום שישי, 29.7.16, יחולו שינויים נוספים בהסדרי התנועה במרחב – מצורפת אגרת לעיונכם.

לצפיה ב-'תחנת אבא הלל - שינויים בהסדרי התנועה - 31.7.16'
תחנת אבא הלל - שינויים בהסדרי התנועה - 31.7.16
28/07/2016 | 20:00
155

שלום.

חברת נת"ע, נתיבי תחבורה עירוניים, ממשיכה בעבודות להקמת התחנה התת-קרקעית "אבא הלל" ברמת-גן.
לקראת המעבר לשלב ביצוע הבא, צפויים שינויים בהסדרי התנועה במרחב.

ביום ראשון, 31.7.16, בין השעות 22:00 ועד 05:00 בבוקר למחרת, תיחסם דרך ז'בוטינסקי לתנועת כלי רכב, במקטע שבין צומת על פרשת דרכים לרחוב ביאליק, בשני כיווני הנסיעה.
כמו כן, תיחסם דרך אבא הלל במקטע הרחובות ביאליק – ז'בוטינסקי, לנוסעים לכיוון דרום.

החל ביום שני, 1.8.16, יחולו שינויים נוספים בהסדרי התנועה במרחב – מצורפת אגרת לעיונכם.

לצפיה ב-'בעיה בשילוט בתחנה לקו 640 גורם לביטולה'
בעיה בשילוט בתחנה לקו 640 גורם לביטולה
27/07/2016 | 17:34
4
188
קיימת תחנה ששמה "שדרות אהרון קציר/מנדס"
התחנה מהווה מוקד נוח לחיילים,תלמידים ותושבי השכונה
במקום להגיע עד למסוף (אמנם הליכה קצרה של כ5 דקות)
ישנה תחנה שממוקמת בסמוך לבית הספר וקרובה לתחנה אחרת המשמשת את קו 2(הקו הפנימי בתוך בסיס תל השומר)
לצערי מזה תקופה יש וויכוח שידוע בקרב החיילים לבין נהג מסויים
שפשוט טוען שבגלל שהשילוט בתחנה ישן,ומופיע קו 640 עם לוגו של אגד ולא של קווים,הוא לא מוכן לאסוף את החיילים למרות
שבתחנה שלאחר מכן שדרות אהרון קציר/שמחה הולצברג
ישנו שילוט ישן
יש לציין שהקו אינו מופיע באתר חברת קווים,אך זה בדומה
לתחנה במסוף התח"צ של בי"ח תל השומר,גם שם קיים שילוט והקו עצמו אינו מופיע באתר החברה.
יש לציין שכנראה הבעיה ספציפית עם הנהג של השעה 15:10
לפעמים נהגים אחרים ובשעות אחרות מתבצע איסוף
זה מאוד חשוב לחיילים בעיקר,לפעמים קו 2 הפנימי מתעכב
ויש מס' רמזורים המעכבים הגעה עד למסוף,כך שלבסוף
מפספסים את הקו ונאלצים לעבור מס' חלופות,זו במקום
לעדכן את השילוט בתחנה ו/או את הקו באתר
מעניין מה מדובר ברישיון הקו הן לגבי התחנה הזו והן לגבי התחנה במסוף
אשמח לעזרה וסיוע,פניותיי למשרד התח"צ ממזמן כלל לא נענו
לצפיה ב-'מספר טעויות בטענותייך'
מספר טעויות בטענותייך
27/07/2016 | 17:58
3
129
הקו כן מופיע באתר קווים. להלן קישור . את כנראה חיפשת באשכול בקעת אונו, אבל הקו הזה שייך לאשכול נתניה . גם באתר "כל קו" הקו מופיע.

כפי שרואים באתר קווים, לקו יש מספר חלופות מתל השומר. 
החלופה הבסיסית, לא עוצרת בתחנת מסוף תל השומר/בקו"ם (תחנה מספר 38160 ). התחנה הקרובה ביותר היא או תחנת שיקום בתל השומר (תחנה 38132), או תחנת שד' אהרון קציר/הולצברג (תחנה 31900) , משם הקו ממשיך לבר אילן.

ישנן שתי חלופות נוספות בהן הקו כן עוצר בתחנת מסוף תל השומר בקו"ם (ואז אינו עוצר בתחנת אהרון קציר /הולצברג) . חלופה אחת היא בבוקר, החלופה השנייה פועלת אחה"צ ב16:00, 16:45 ו-17:30 (הנסיעה האחרונה). שאר הנסיעות אינן עוצרות בתחנת הבקו"ם וזה , מן הסתם, רישיון הקו. כך שעושה רושם, שהנהג צודק . 
אגב, לדעתי זה מטופש שהתחנה פעילה בחלופה אחת ולא בחלופה השנייה , ולהפך. 
לצפיה ב-'לגמרי מטופש'
לגמרי מטופש
27/07/2016 | 18:55
2
92
גם בתחנות אחרות על כביש 4 זה קיים. בחלופת הבסיס יש עצירות ואילו בחלופה, שמדלגת על כפר סבא זה אין תחנה.
או שהתחנות יהיו קיימות או שיהיה, מספר קו שונה. ועדיין לדעתי הגיוני מאוד, שבתחנות כמו הבקו"ם תהיה עצירה לשתי החלופות.
לצפיה ב-'דווקא אני לא טועה ואגלה לך סוד'
דווקא אני לא טועה ואגלה לך סוד
28/07/2016 | 19:30
1
69
לא טענתי שהקו לא מופיע,הוא דווקא מופיע.
מה שלא מופיע הן התחנה בשד' אהרון קציר/מנדס כפי שכתבתי
אגלה לך סוד שבכל השעות(מלבד 16:00, 16:45 ו-17:30)
אולי זה לא מצויין באתר,אבל זה מה שקורה בפועל
בני החייל עדכן אותי על כך.
לצערי לא עסקתם בעניין התחנה בשד' אהרון קציר/מנדס שלשמה 
כתבתי את הפוסט וזה נושא חשוב

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
28/07/2016 | 19:57
74
את רשמת "יש לציין שהקו אינו מופיע באתר חברת קווים" וגם לאחר מכן " והקו עצמו אינו מופיע באתר החברה". אם רצית לטעון שיש תחנה שאינה מצויינת, זה לא מה שנטען במה שכתבת.
מעבר לכך, מה שכתוב באתר זה גם מה שאמור להופיע ברשיון הקו, אלו תחנותיו על חלופותיו (מטופש ככל שיהיה הדילוג על תחנה מסויימת אחרת בכל אחת מהן). אם נהגים מסויימים עוצרים רק שם רק כי קו 640 של אגד היה עוצר שם, הם פועלים בניגוד לרישיון וגורמים להטעייה וגם עושים עוול לנהג שעליו דיברת שככל הנראה פועל לפי רישיון הקו.

תחנת שד' קציר / מנדס , בהנחה שעליה דיברת, היא תחנה מספר 31902 שנמאת לאחר הצומת לכיוון צפון. בתחנה זו עוברים בין היתר קווים 43, 69, 70, 87, 143, 169. קו 640 לא עוצר שם באף אחד מחלופותיו. יתרה מכך, לאילו חיילים הוא מועיל בדיוק ? הרי תחנת הבקו"ם היא תחנה הרבה יותר עדיפה להם (בחלופה שעוצרת שם בשעות שציינתי וציינת גם את).
בשאר החלופות, מן הסתם תחנת קציר/הולצברג רחוקה מאוד, ועדיף להם או ללכת לתחנת שיקום של בית החולים (שזה בערך 5 דק' הליכה מהמסוף עצמו) או לקחת את אחד הקווים שציינתי קודם מהמסוף עד להולצברג ולהחליף עם 640. נכון, לא הכי נעים, אבל בטח לא לשחק רולטה עם נהגים שפועלים נכון.

הפתרון *הנכון* לטפשות שהקו לא עוצר במסוף התל השומר מעבר ל3 הנסיעות, הוא לאפשר לקו לעצור בו גם בחלופות האחרות וזהו. אין שום סיבה שהוא יעצור במנדס (שבה אינו עוצר בשום חלופה), ולצורך זה אני מציע לך ליצור קשר עם ארגון "תחבורה בדרך שלנו" (חפשי אותם בפייסבוק ).

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר
מחסני ממונעים
מחסני ממונעים וקארטינג
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה