לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 
שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'לפי הכרזת טסלה נשארו לי 18 חודשי נהיגה בלבד. '
לפי הכרזת טסלה נשארו לי 18 חודשי נהיגה בלבד.
20/10/2016 | 06:21
13
275
ההכרזה הגדולה ב3 בבוקר שעונכם היתה שמעתה כל הייצור של טסלה יהיה עם החומרה הנחוצה לנהיגה אוטונומית מלאה .

https://electrek.co/2016/10/19/tesla-fully-autonom...    
  
יש להדגיש שמדובר במשהו שונה לחלוטין מפונקציית הטייס האוטומטי הנוכחית שמתאימה רק לכבישים ממוחלפים ללא צמתים (התרונה הקטלנית היתה עםרכב שפנה בצומת). מדובר במערכת שתגיע לאוטונומיה מלאה בקטגוריה 5 עד השקת המודל 3 (ששמנו פיקדון עליו) ב2018. המטרה היא לאפשר לא רק נהג רובוטי לכל מי תהיה לו טסלה אלא גם תחבורה לפי דרישה לנוסעים שאין בבעלותם רכב פרטי. אפילו הנהגים הכי מתלהבים יתאהבו ברעיון שאפשר לצאת מהרכב ולשלוח אותו לחפש חנייה.

כשלמדתי לנהוג ב2013 הנחת העבודה שלי היתה שרכב אוטונומי יהיה לנו רק ב2022 (בזמנו הרכבים של גוגל הצליחו לנהוג מיליון מייל) אז טוב לדעת שתקופת הנהיגה שלי תקוצר מ8 שנים ל4 בלבד. עד כה הרישיון נקי לחלוטין ואני מקווה שישאר כך עד שאמסגר אותו למזכרת.
לצפיה ב-'כן, בעוד שנה וחצי כל הרכבים בעולם יוחלפו ע"י רכב אוטונומי'
כן, בעוד שנה וחצי כל הרכבים בעולם יוחלפו ע"י רכב אוטונומי
20/10/2016 | 07:37
2
63
לצפיה ב-'כפי שכתוב בסוגריים בפיסקה השניה שמנו פיקדון על מודל 3.'
כפי שכתוב בסוגריים בפיסקה השניה שמנו פיקדון על מודל 3.
20/10/2016 | 11:42
126
עשינו נסיעת מבחן במודל S כולל כמה דקות טייס אוטומטי על כביש מהיר מתאים בחורף שעבר ובאביב נסענו עד לסוכנות הטסלה שאירגנה את הנסיעה ושמנו פיקדון בבוקר היום הראשון לפתיחת ההרשמה למודל 3. הרכבים הראשונים ימכרו בסוף 2017 אבל הרכבים לצד שמאל ימכרו טיפה מאוחר יותר.
 
הנהיגה שלי קשורה לרכב שישב לי בחנייה, לא לכל הרכבים שבעולם. איננו יוממים ולטווח של עד 8 ק"מ אני רוכב אז אין לנו צורך ברכב שני. (חישבתי פעם שעם הנסועה שלי בחודשים שאנחנו באנגליה סמארט תעלה כ £100 לנסיעה אם אחזיק בה לעשור).
לצפיה ב-'בינתיים בארץ המצב קצת הפוך. במקום שכל הרכבים'
בינתיים בארץ המצב קצת הפוך. במקום שכל הרכבים
21/10/2016 | 20:20
27
יוחלפו באוטונומיים האוטונומיה (הפלשתינאית) גורמת להחלפת רבים מאוד
​מכלי הרכב בישראל...
לצפיה ב-'תלוי מאוד במחוקק, התוכנה והחומרה תהיה מוכנה'
תלוי מאוד במחוקק, התוכנה והחומרה תהיה מוכנה
20/10/2016 | 19:31
2
104
תלוי האם המחוקק יאפשר נסיעה אוטונומית.
אני בהחלט מאמין שזה אפשרי שהמערכת תהיה כשירה לנהיגה עצמאית כבר בסוף השנה הבאה.
 
אבל ללא אומץ של המחוקקים יכול לקחת עוד שנים רבות עד שתוכל להסיר ידך מההגה (גם אם הם שם רק באופן סימבולי חוקי.
 
דרך אגב, אתה גר בישראל?
ככל הידוע לי המודל 3 לא זמינה להזמנה בישראל
לצפיה ב-'350 יום אחרי הטסט שלי הותר בחוק "לפקח" על רכב אוטונומי.'
350 יום אחרי הטסט שלי הותר בחוק "לפקח" על רכב אוטונומי.
20/10/2016 | 21:05
91
אפילו לא שנה! הקטע האוטונומי בנסיעת המבחן שלנו היה על כביש ציבורי במהירות של 80 קמ"ש. זו היתה נסיעה מטעם סוכנות רשמית של טסלה שביקרנו בה ונמצאת כמובן באתר טסלה הבריטי.
 
לממשלה הבריטית עניין רב בתחבורה אוטונומית כי תקציבי מערכת הבריאות והשיטור באים ישירות מהממשלה והסיבסוד לאוטובוסים כפריים ופרבריים לא ריווחיים מגיע ממנה באופן עקיף דרך המועצות המקומיות. האינטרס הוא להוציא את הגורם האנושי מהמשוואה ומאמצע העשור הבא נראה וודאי דמי ביטוח גבוהים יותר למי שמתעקש לנהוג בעצמו. כמו כן - בבנייה כפרית ופרברית כנהוג בבריטניה אזורים רבים לא מגיעים לצפיפות הנדרשת לקיום רשת תח"צ יעילה (אפילו בפרברי לונדון מתקשים ליצור רשתבינפרברית טובה למרות שהנסועה במערכת המסילתית החישורית שבין הפרברים למרכז גבוהה מאד) והסובלים מכך הן שכבות הגיל שלא יכולות לנהוג וכן מי שאין לו יכולת לכך מכל סיבה שהיא ופתיחת הרכב הפרטי בפניהם תהיה מהפיכה של ממש).
 
ואפילו אם זה לא לגמרי חוקי - מי ישים לב ? יש כאן תוכניות עם הקלטות מצלמה משטרתית כמו Britain Driving Badly שבהן המשטרה מטפלת בעברייני תנועה (בפנים מטושטשות וללא פרטים מזהים) והסיבה לעצירתם היא או היעדר מס דרכים וביטוח או נהיגה גרועה ובמקרים רבים מתגלה שאו שאין רישיון או שיש בעיות סמים. מערכת הטייס האוטומטי הקודם של טסלה למדה מנסיונם של מאות אלפי רכבים ונהגים והמערכת החדשה שתגיע לרמת אוטונומיה מלאה תלמד באותה הצורה (את מחסום מיליון המייל המערכת תשבור בחודש - חודשיים בגלל שאלו לא 10 המכוניות של גוגל אלא עשרות אלפי רכבים פרטיים כולל מידע מנהיגה אנושית) כך שהסיכוי שהיא תנהג בצורה שתמשוך את תשומת ליבה של המשטרה אפסי. מקסימום יחשבו שיש נהגת נמוכה במיוחד.
 
ושאגסיר לך שכאן מחיר החשמל לרכב בבית אינו שונה ממחירו בחשבון החשמל (למרות שעדיף להתקין שקע טעינה ייעודי למתח גבוה) ואפשר לשים פאנלים סולריים על הגג ולקבל תעריפי הזנה ?
 
בספרד אולי ישימו לב כשהמכונית תציית למהירות החוקית...
 
 
 
 
לצפיה ב-'לפני שנתיים אפילו הרכב של גוגל יכל לעבור טסט (למעט תימרונים)'
לפני שנתיים אפילו הרכב של גוגל יכל לעבור טסט (למעט תימרונים)
20/10/2016 | 22:12
76
היתה כתבה (שאינני מוצא בחיפוש מהיר) שבה כתב בריטי יצא לקליפורניה עם טופס הטסט הבריטי ו"בחן" מכונית אוטונומית של גוגל. היא עברה בכל פרמטר למעט תימרוני החנייה, החלפת הכיוון ברחוב צר ורוורס מסביב לפינות. הסיבה לכך היתה שהמערכת של גוגל פעלה אז רק בהילוך D של רכב אוטומטי ולא יכלה להחליף לרוורס על דעתה.
 
בהתייחסות לאחריות על הרכבים בכביש אילון מאסק דימה את העניין למעליות. לטענתו אוטיס אינה אחראית על כל מעלית מתוצרתה אלא על בעיות תיכנון בלבד. יתכן שמודל האחריות יהיה כזה של אחריות לתחזוקה שוטפת ועידכוני תוכנה. אם ישעמם לרשויות הן תוכלנה להעביר את הרכבים טסטים ולהעניק רישיונות לרכבים עצמם.
 
הנהיגה שלי הפוכה מהנהיגה הפרברית הסטריאוטיפית כי אינני נוהג למרחקים קצרים (למעט קניות בסופר בכמויות שאי אפשר להוביל באופניים) אלא מרחקים בינעירוניים ארוכים ב110 קמ"ש (70 מייל לשעה). ללונדון אני עדיין נוסע ברכבת כי כל תחנות הביניים נמצאות בלב ערי הלווין והחנייה בקרבתן מאד מוגבלת הן מבחינת תשלום והן מבחינת שעות. לנסיעות רדיאליות אינני תלוי בחורים בלו"ז הרכבת ורכב אוטונומי יפתור את החורים בנסיעה לעיר השכנה ע"י הקפצה לתחנה שעוצרות בה יותר רכבות בלי בעיות חנייה או בקשת טובות אך לנסיעות רדיאליות לאורך החוף הדרומי אעדיף את הרכב כי אין מצב שאעזוב לחזור הביתה ב7 בערב כמו ילד כפי שהלו"ז מכתיב. אני מעדיף תח"צ אבל כאשר המערכת אינה משרתת אותי יש לי ברירות אחרות ואשמח שהן תהיינה בטוחות יותר ונטולות הסיכון שבגורם האנושי.
לצפיה ב-'קצת נסחפת'
קצת נסחפת
20/10/2016 | 22:13
6
88
דבר ראשון, אם תקרא היטב את ההודעה - תראה שמדובר רק בחומרה. בעצם זהו שידרוג של דור שני לחומרה שמבוססת שילוב של חיישנים ומחשב שיאפשר, אם תוכנה מתאימה, נסיעה אוטונומית.
יש לזה שתי השלכות. אחת, ברגע שתהיה התקדמות רגולטורית באיזשהו מקום בעולם, ניתן יהיה אפשר בעדכון מרחוק להפעיל את התוכנה שאמורה להיות מוכנה בקרוב.
יותר חשוב מזה לטסלה, הדור הראשון של המערכת צבר מאות מיליוני מיילים של מידע ונסיון ויש צורך לנסיון דומה גם מהדור השני. כמה שהחומרה תצא לשוק יותר מהר וליותר כלי רכב - כך הנסיון והמידע התקבלו מוקדם יותר וזה חשוב מאד.
 
לגבי המעבר של השוק לרכבים אוטונומיים, אתה צודק שהצד הביטוחי יהיה אחד הזרזים לענין. המכוניות האוטונומיות לא צריכות להיות מושלמות. הן רק צריכות להיות יותר בטוחות מהנהג הממוצע ואת זה ניתן להשיג בטכנולוגיה הקיימת די בקרוב.
לצפיה ב-'הנה המערכת החדשה בפעולה'
הנה המערכת החדשה בפעולה
21/10/2016 | 04:03
5
105
 
אני מקווה שהלינק יעבוד. בסרטון ההדגמה הרכב עושה דברים שהטייס האוטומטי לא היה מסוגל לעשות כולל רמזורים וצמתים. בדקה האחרונה הנוסע שמאחורי ההגה יוצא והרכב מסתובב ומוצא חנייה. זו היכולת כבר כיום עם השקת מערך החיישנים החדש.
 
בכוונת טסלה לשלוח רכב אוטונומי מפרברי לוס אנג'לס לניו יורק מתישהו ב2017 והמודל 3 יהיה זמין רק ב2018 כך שכשנקבל את הרכב ששמנו עליו פיקדון הוא יהיה אוטונומי.
לצפיה ב-'ניסיון שני עם הלינק הנכון...'
ניסיון שני עם הלינק הנכון...
21/10/2016 | 11:33
63
<iframe src="https://player.vimeo.com/video/188105076"; width="640" height="360" frameborder="0" webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>
 
אמור להיות אמבד לוידאו, אם תפוז מנטרל אמבדינג אז כתובת הקליפ היא:
 
 
"האדם  במושב הנהג נמצא שם מסיבות חוקיות בלבד. הוא אינו עושה דבר, המכונית נוהגת בעצמה."
   
לצפיה ב-'מדהים!'
מדהים!
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2016 | 14:46
3
21
לצפיה ב-'זו תוצאה של 12 שנות פיתוח בתחום הודות לאתגר DARPA'
זו תוצאה של 12 שנות פיתוח בתחום הודות לאתגר DARPA
21/10/2016 | 19:29
2
58
הפרס שהציעה מערכת הביטחון האמריקנית והשטחים שהעמידה לרשות התחרויות האוטונומיות הראשונות סללו את הדרך לתחום כולו. החברות הרבות שעוסקות בניהוג אוטונומי כיום עוסקות בכך מספר שנים. המצב כיום הוא כמו שהיו מדברים על מסכים שטוחים בשנות התשעים בחצי צחוק והם הפכו לנחלת הכלל בשנות האלפיים או כפי שבתחילת שנות האלפיים דיברו על Convergence של כל המכשירים הטכנולוגיים וכיום זה נמצא לרובנו בכיס כמה שנים טובות.
 
בתחום התח"צ זה יאפשר הסבת קווי הזנה לא תדירים לרשת גמישה מבוסבת דרישה בפרברים ובשולי המערכת הראשית. זו אינה סיבה לבטל קווים מסילתיים אלא דרך להעלות את טווח הכיסוי של התחנות בשולי המערכת. במערכות אוטובוסיות קווים תדירים יהנו מהזנה אך קווים עם תדירות נמוכה ונסועה נמוכה יוחלפו באמצעי הגמיש והיעיל מבוסס הדרישה ומסלולים חדשים יתגלו על בסיס דרישה אמיתית שהמתכננים אינם עולים עליה מסיבות כמו התמקדות במרכזי ערים או חשיבה לפי תחומי שיפוט.
 
המהפכה כמעט כאן, נשאר רק שיפול האסימון לתכנן רכב אוטונומי שיתאים לשיתןף בין עד 10 נוסעים שונים. עד היום ההתמקדות היתה ברכב פרטי. לדעתי היעדר משכורת נהג תאפשר לכלול את האמצעי במערכת הכירטוס הרגילה כמיניבוס (בהנחה שהשירות יאלץ נוסעים שאינם בקטגוריית מוגבלות פיזית להחליף לאמצעי רב קיבולת)
לצפיה ב-' לגבי הסיפא, במקרים רבים לא יהיה צורך במיניבוס'
לגבי הסיפא, במקרים רבים לא יהיה צורך במיניבוס
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2016 | 19:50
1
44
אלא מספיק מונית שלוקחת ארבעה נוסעים מ/אל תחנת הרכבת. חוסרו של הנהג יוזיל את ההסעה הישירה הזו לעלות של הפעלת קו עירוני.
 
כמובן שבעורקים הראשיים יהיה עדיין צורך במיניבוסים או אוטובוסים לפי התוואי.
לצפיה ב-'כדי שזה לא יהיה מונית זה צריץ פוטנציאל ל 3 קבוצות נוסעים'
כדי שזה לא יהיה מונית זה צריץ פוטנציאל ל 3 קבוצות נוסעים
22/10/2016 | 02:34
8
במשמעות של Boarding Parties. יחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים. 4 מושבים יתאימו רק ליחידים או שני זוגות בעוד ש 6-10 מושבים יתאימו לגמישות גדולה יותר במספרי הנוסעים. אמצעי עם מספר מושבים כזה יהיה יעיל יותר גם אם לא יסע מלא כי הוא יוכל להחליף 3-4 "מוניות". לדעתי אפשר לחלק אמצעי כזה ל 3-4 תאים ואז היעדר נהג לא יגרע מתחושת הביטחון האישי.
 
בכל שלב במסלול הגמיש צריך שיהיו נוסעים מנקודת המוצא, נוסעים שמעלים במסלול ונוסעים בסביבות היעדים שיעדם מתאים ליעד הנוסיעם שעלו בדרך.
 
 
לצפיה ב-'בינתיים - הנסיעה ברכבת העמק : סיוט'
בינתיים - הנסיעה ברכבת העמק : סיוט
19/10/2016 | 07:18
53
971
הרכבת תמיד מאחרת ב5 דקות בעקבות עומס רב , כל כך הרבה משפחות מרובות ילדים שצועקים ולא נותנים מנוחה ושקט בנסיעה וגם מלא אנשים שמחליטים להביא את ארוחת הערב שלהם לרכבת ולאכול שם
כרגע, לא מומלץ לנסוע בקו כאשר יש את גל האנשים האלה
המשך>>
הרכבת תמיד מאחרת ב5 דקות בעקבות עומס רב , כל כך הרבה משפחות מרובות ילדים שצועקים ולא נותנים מנוחה ושקט בנסיעה וגם מלא אנשים שמחליטים להביא את ארוחת הערב שלהם לרכבת ולאכול שם
כרגע, לא מומלץ לנסוע בקו כאשר יש את גל האנשים האלה
לצפיה ב-'תאונת רכבת קשה מאוד באפריקה, ככל הנראה בגלל '
תאונת רכבת קשה מאוד באפריקה, ככל הנראה בגלל
22/10/2016 | 00:11
1
54
תחזוקה ירודה של המסילות.

http://www.reuters.com/article/us-cameroon-derailm...
לצפיה ב-'תמונות מהמקום'
תמונות מהמקום
22/10/2016 | 00:26
36
לצפיה ב-' דן באר שבע'
דן באר שבע
20/10/2016 | 13:06
5
250
פנימי 1426 דן באר שבע לשעבר מטרודן.

ניתן לראות בתמונה שצילמתי בדלת האחורית מכונת תשלום עם אפשרות לשלם במטבעות. מצויין, אך מי ידאג לאכיפה תמידית של הנוסעים הרי הנהג רק נוהג? 

ד"א שמועות רצות שהיו שתי פעימות להפעלת דן באר שבע
בפעימה ראשונה דן תפעיל באותה מתכונת כמו במטרודן עד מרץ
ובמרץ הפעלת קווים לפי המכרז. (שוב אלה לעת עתה שמועות שרצות )
 
לצפיה ב-'אם יש אמת בשמועות, אז מישהו הפיק לקחים מ"דן בדרום"'
אם יש אמת בשמועות, אז מישהו הפיק לקחים מ"דן בדרום"
20/10/2016 | 15:13
140
שבכניסה שלהם היה סיוט, גם חברה חדשה עם ציוד שונה וגם קוים חדשים(עם שינויים משמעותיים) באותו בזמן.
לצפיה ב-'דן באר שבע...'
דן באר שבע...
20/10/2016 | 15:49
1
116
גם היום ראיתי אוטובוס של דן באר שבע.
נראה לי שהנהגים עושים סיורי היכרות מסלולים.
כל היושבים באוטובוס נראים עם חולצות כחולות.
מתי דן באר שבע אמורה להתחיל לפעול?
לצפיה ב-'25.11'
25.11
20/10/2016 | 15:53
103
אכן, בשתי פעימות.
נדמה לי שהשניה בסוף פברואר.
לצפיה ב-'לא מדובר בשמעוות, זה מידע נכון.'
לא מדובר בשמעוות, זה מידע נכון.
21/10/2016 | 18:44
1
62
דן באר שבע תחל לפעול ב25.11 ללא שינוי במפת הקווים. מכיוון שבמכרז הזה השינויים רבים, גם מסלולי כל הקווים משתנים , למעט קו 23 וגם השינויים בתשלום, עליה משתי הדלתות וכרטיסי מעבר של 90 דקות (באמצעות רב קו בלבד).
 
על כן וגם כלקח מהפעלת דן בדרום, הוחלט על יישום בשתי פעימות. הפעימה השנייה בסוף פברואר.
לצפיה ב-'עשו בשכל '
עשו בשכל
21/10/2016 | 19:31
47
כי מה שהיה עם דן בדרום היה זוועה,פשוט בלילה אחד שינו מסלולים של קווים עירוניים ובינעירוניים בלי פירוט המסלול אפילו ובלי לוח זמנים.
לצפיה ב-'למי פונים בנושא הזה של הקמת תחנת אוטובוס ולוח זמנים?'
למי פונים בנושא הזה של הקמת תחנת אוטובוס ולוח זמנים?
20/10/2016 | 18:20
2
127
אוקי אז ככה שלום לכולם אני לא יודע אם היתי צריך לשרשר את ההודעה הזאת לשרשור ההכוונה אז הציבו ליד ביתי 2 שלטי אוטובוס של קו סופרבוס מספר 1 בבית שאן ויש 2 בעיות בעייה 1 לא הציבו לוח זמנים ליד השלט ו 2 אין תחנה פשוט כואב לי לראות אנשים עומדים ומחכים חצי שעה בשמש ואף יותר בלי משהו שמגן עליהם ולחשוב שאוטוטו חורף יתחילו לרדת גשמים אז מה יעשה הציבור אז לכן חשוב לי לברר האם מחוייבים להציב לוח זמנים ליד השלט של מספר הקו מספר התחנה שם הרחוב ולאן הוא נוסע ללא שום קשר שיש באינטרנט פשוט יש אנשים מבוגרים למשל שאין להם אינטרנט איך אמורים לדעת מתי עובר אוטובוס וכה'

תודה וחג שמח
לצפיה ב-'תשובות>>>'
תשובות>>>
21/10/2016 | 18:41
1
69
1. הצבת לוח זמנים בתחנה - באחריות המפעילה.
 
2. הצבת סככה (סככת תחנה) - באחריות הרשות המקומית / מועצה איזורית / נתיבי ישראל (בהתאמה). המונח "תחנה" הוא השטח המסומן כתחנת אוטובוס (סימון האדום צהוב). סככה הוא המונח הרשמי לשם כך וכשאתה פונה לרשויות, אמור סככת תחנה ולא "תחנה", כי על פי החוק מחוייבים להציב תמרור (מה שמכונה דגל התחנה) ולסמן את המקום באדום צהוב וזו כבר תחנה.
 
כנס לדף הפייסוק הזה ורשום שם את דבריך, יסייעו לך: https://www.facebook.com/north.tachbura.org/?ref=t...
לצפיה ב-'זהו אז לא הציבו סככת תחנה ולוח זמנים'
זהו אז לא הציבו סככת תחנה ולוח זמנים
21/10/2016 | 19:07
49
למעשה יש 2 שלטי אוטובוס שרשום שם הרחוב מספר התחנה ורשום צד אחת תחנה רכבת וצד שני תחנה מרכזית ב 2 הצדדים ויש ומסומן אדום וצהוב גם ב 2 הצדדים רק מה שלא חשבו בהיגיון זה שצריך להציב סככת תחנה עם ספספל וגם לוח זמנים
 
בכל מקרה תודה רבה לך
שבת שלום ומועדים שלמחה
לצפיה ב-'פסטיבל City Motion-עיר בתנועה: תחבורה חכמה פוגשת קהילה'
פסטיבל City Motion-עיר בתנועה: תחבורה חכמה פוגשת קהילה
21/10/2016 | 12:46
3
77
לצפיה ב-'גם זה אמור להיות כנס מענין ב 14 לנובמבר 2016'
גם זה אמור להיות כנס מענין ב 14 לנובמבר 2016
21/10/2016 | 18:52
2
47
ראו את אולם 1(החל מ 16:00) ובמיוחד את  הצגת תוכנית החישמול המעודכנת על ידי הממונה עליה ברכבת ישראל.
http://www.projectmanager-eng.com/Portals/53/MP16_...
לצפיה ב-'פעם החישמול היה מתוכנן ל 2012'
פעם החישמול היה מתוכנן ל 2012
21/10/2016 | 19:24
1
20
לצפיה ב-'הנה, סוף-סוף.'
הנה, סוף-סוף.
21/10/2016 | 19:37
62
לצפיה ב-'למה בעצם לא מרחיבים את קו העמק לבנימינה?'
למה בעצם לא מרחיבים את קו העמק לבנימינה?
21/10/2016 | 15:17
1
142
הרי עתלית היא תחנה שלא יבצעו בה החלפות מכיוון שלא עוברות בה הרבה רכבות מהירות, וכתחנת קצה היא לא אטרקטיבית במיוחד. אם ימשיכו את הרכבת עד לבנימינה, יהיה חיבור בין הקו לרחובות, לקו לבית שאן. מעבר לכך, כל האזור של בקעת הנדיב יהיה מקושר טוב יותר.
לצפיה ב-'ככל הנראה או מחוסר מקום בדיור'
ככל הנראה או מחוסר מקום בדיור
21/10/2016 | 18:47
90
או מקבעון מחשבתי או משילוב לא קדוש של השניים (בעצם לא יכול
​להיות שילוב בין השניים, הם טיעונים סותרים).

הכוונה היא לכך שבנימינה היא בעלת 3 רציפים בלבד. רציף צד ורציף אי.
​אם היו בה 4 או 5 מסילות ליד רציף היה ניתן לבצע זאת.
​אבל אז היו צריכים גם רכבת שלישית ורביעית לצורך הקו הזה.
​מדוע? כי כיום יש שתי רכבות בקו (טכנית שני קטרים המחוברים כל אחד מהם
לסט של קרונות).
​נניח שעת בוקר מוקדמת מאוד, הרכבת שחנתה בעתלית מתחילה את נסיעתה לכוון חיפה ומשם לעמק יזרעאל ועמק בית שאן.
​חברתה שחנתה בבית שאן נבהלה מכך שגרי אקשטיין החליט להגיע לשם והיא ממהרת לנסוע לחיפה ואח"כ לעתלית.
מה קורה?
הרכבת מעתלית מגיעה לבית שאן וזו מבית שאן הגיעה לעתלית.
​אממה? לפי הלו"ז לכל אחת מהן יש בקושי 10 דקות המתנה והן צריכות לעשות את המסלול ההפוך.
​עכשיו, מעתלית לבנימינה וההיפך זה מעל ל-10 דקות נסיעה ולכן אי אפשר להשתמש בשתי רכבות בלבד.
לצפיה ב-' שרשור מודיעין והכוונה 21/10 '
שרשור מודיעין והכוונה 21/10
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2016 | 00:59
1
12
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'<<<הקפצה>>>'
<<<הקפצה>>>
21/10/2016 | 18:46
14
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
<<<<<<<הקפצה>>>>>>
לצפיה ב-' שרשור מודיעין והכוונה 19/10‬‬ '
שרשור מודיעין והכוונה 19/10‬‬
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2016 | 00:42
30
20
אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון  - זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לצפיה ב-'קו 58 מת. מקריית שמונה לתל חי: יוצא או לא… '
קו 58 מת. מקריית שמונה לתל חי: יוצא או לא…
19/10/2016 | 09:32
2
171
לפי moovit, יש קו ב 9:07
לפי המוקד של משרד התחבורה, רק ב10 ומשהו…  מה נכון? 
 
איך יכולה להיות כזו אי התאמה? 
 
תודה
לצפיה ב-'הקו יוצא בשעה 9:15'
הקו יוצא בשעה 9:15
19/10/2016 | 09:39
72
כנראה כששאלת במוקד לא הזינו את היעד תל חי, או שלא שאלת ספציפית על היעד הזה.
ולכן הופיעו במחשב רק הנסיעות לפי יעד הברירת מחדל שהוא אלרום.
 
תכנס לאתר bus.gov.il ותראה לפי מספר קו את הלוחות זמנים.
לצפיה ב-'המסלול שלו קצת מוזר,הקו יוצא ב08:30'
המסלול שלו קצת מוזר,הקו יוצא ב08:30
19/10/2016 | 12:53
51
מאלרום, עובר בצומת המצודות ,מוריד בת.מ,אוסף ומבצע פיזור בתל חי.
ב10:30 הוא יוצא לכיוון השני מת.מ.
עדיף לפנות למוקד של גולן
לצפיה ב-'כמה שאלות בקשר לנסיעה ברכבות'
כמה שאלות בקשר לנסיעה ברכבות
19/10/2016 | 10:06
1
71
שלום וחג שמח,
 
במסגרת פרויקט עיתונאי מסוים, אני מעוניין לעשות יום של נסיעה ברכבות (היתה לפני חודש כתבה בעיתון הארץ שנתנה לי השראה), שכמובן תכלול נסיעה בקו החדש של רכבת העמק. הנסיעה מתוכננת לאחרי החגים, אחרי שהילדים יחזרו לבית הספר ובתקווה שהקו לא יהיה עמוס מאוד כמו שדווח פה.
 
התוכנית היא לצאת מתחנה במרכז הארץ בבוקר, לנסוע לבית שאן (הקטע הזה יהיה בתשלום), לקנות בחינם בבית שאן כרטיס הלוך ושוב לבאר שבע ולחזור מבאר שבע לתחנת המוצא במסלול המערבי שעובר בשדרות. לפי לוח זמנים שבניתי, המסע הזה יארוך כ-10 שעות.
 
כמה שאלות:
1. האם יש הבדל משמעותי בצפיפות בין ימי ראשון לשאר הימים? די נוח לי לעשות את הנסיעה הזו ביום ראשון אבל אם ההבדל משמעותי אעשה מאמץ לנסוע ביום אחר.
2. האם הנסיעות לבאר שבע וחזרה חייבות להיות במסלול מסוים או שאפשר לבחור באיזה מסלול שרוצים? (אפשר דרך קרית גת ואפשר דרך שדרות)
3. האם כשיש כרטיס מתחנת מוצא ליעד מסוים אפשר לצאת בתחנת ביניים? לא מדובר בלצאת כדי לחזור ולהמשיך לנסוע אלא לצאת סופית, בלי כוונה לחזור (מדובר על יציאה בתחנה שקרובה לביתי בסוף המסע כאשר הכרטיס הוא חזור לבית שאן).
 
 
לצפיה ב-'ביום ראשון בהחלט צפוף יותר'
ביום ראשון בהחלט צפוף יותר
19/10/2016 | 12:22
45
בעיקר בשעות שלפני הצהריים.
 
2. הנסיעה לא מחייבת מסלול ספציפי.
3. לא, לפי נוסח התקנות אינך יכול לצאת בתחנת הביניים, ראה תקנה 2(א) לתקנות מסילות הברזל (דמי נסיעה)
„2. דמי נסיעה ברכבת
(א) דמי הנסיעה ברכבת ישולמו לפי תחנות יציאה ויעד או לפי אזורי הנסיעה הנקובים בכרטיס כמפורט בתוספת לצו דמי נסיעה ברכבת; כרטיס מקנה זכות נסיעה באזורי הנסיעה הנקובים בו או מתחנת היציאה אל תחנת היעד הנקובות בו, לא כולל ירידה בתחנת ביניים – אם דמי הנסיעה מתחנת המוצא אל אותה תחנת ביניים גבוהים יותר מדמי הנסיעה בעד הכרטיס שנרכש.”
 
אולי תוכל לרכוש שני כרטיסים בבית שאן, אחד ליעד שלך ואחד לבאר שבע, לא יודע אם זה יעבוד.
 
לצפיה ב-'עזרה: חוזה שנקרא "מרחבי העמק" '
עזרה: חוזה שנקרא "מרחבי העמק"
18/10/2016 | 13:28
2
179
 
לא הצלחתי למצוא פרטים על הכרטיס הזה
 
לא במוקד משרד התחבורה
 
וגם לא במוקד של רב קו אונליין (מפנים למשרד התחבורה)
 
ולא בגוגל
 
כרטיס שנקרא "מרחבי העמק" קוד שיתוף 72
 
תודה
לצפיה ב-'גם באתר המחורבן של המפעילה סופרבוס לא מוזכרים הרבה כרטיסים'
גם באתר המחורבן של המפעילה סופרבוס לא מוזכרים הרבה כרטיסים
19/10/2016 | 00:34
59
כאלה שלא נוצרו או עברו שינוי ברפורמה האחרונה, ואפילו אלה לא תמיד.  למשל גם החופשי יומי/חודשי בטבריה לא מוזכרים שם.
 
מה שכן אפשר לעשות זה לנסות לדלות מידע ממה שהיה לקודמתה בעמק לומר בעניין (וגם פה התיאור של הכרטיס די עמום), ובכל מקרה אי אפשר לדעת אם הכרטיס הזה בכלל עדיין קיים באמת. מוזר שהכרטיס משותף עם קווים למרות שכבר אין להם שום פעילות בעמק.
 
לצפיה ב-'מרחבי העמק - עדיין קיים'
מרחבי העמק - עדיין קיים
20/10/2016 | 23:39
14
כרטיס יומי התקף לכל קווי סופרבוס בעמק יזרעאל, מהרי נצרת דרך עפולה ועד בית שאן ויקנעם.
(אני לא יודע אם כולל גם את הקווים החדשים שנפתחו עכשיו אבל מניח שכן)
לצפיה ב-'חופשי שנתי סטודנטיאלי פועל רק ברכבת אבל לא באוטובוסים'
חופשי שנתי סטודנטיאלי פועל רק ברכבת אבל לא באוטובוסים
18/10/2016 | 16:40
4
90
שאלה למביני הרב קו .
יש לי כרטיס קב קו שמוגדר כסטודנט מורחב ורכשתי חופשי שנתי קוד 142 של סטודנטים בקופה ברכבת, אבל משום מה אני מצליח להכנס איתו רק לרכבת ובאוטובוסים של דן ואגד הקופה רושמת שאין חוזים בכרטיס, אבל אם אני מבקש מהנהג להוציא דו"ח יתרות לכרטיס, כן רשום שיש חוזה עד ל 17.10.2017 אבל הקופה מסרבת לקבל אותו.
בעמדות של הרב קו טוענים שהם לא רואים שום בעיה בכרטיס.
 
האם עוד מישהו נתקל בבעיה הזאת?
מישהו יודע איך אפשר לצאת מזה?
 
לצפיה ב-'צריך לבדוק מה בדיוק עשו ברכבת'
צריך לבדוק מה בדיוק עשו ברכבת
18/10/2016 | 18:22
3
82
יתכן ויש טעות בתאריך.
או לחילופין ידוע לי שברכבת מקלידים בהנפקה  קודים שונים (ומשונים) בזמן הנפקת חוזים האמורים להיות תואמים לחברות האוטובוסים ותקלות או שגיאות כמו שתארת קורות מידי פעם.
אני מציע לבטל לאת החוזה ברכבת ולטעון מחדש באחת מחברות האוטובוסים. 
 
לצפיה ב-'ברכבת טוענים שיש תקלה כללית בחוזים של הסטודנטים'
ברכבת טוענים שיש תקלה כללית בחוזים של הסטודנטים
19/10/2016 | 09:15
2
147
עדכון.
למרות שהכרטיס מעודכן כסטודנט מורחב (שנותן ℅50 הנחה), משום מה החוזה שנקנה בהנחה של ℅50 כנראה מעודכן רק כסטודנט רגיל (שנותן רק ℅33 הנחה) ולא כמורחב ולכן הוא כנראה לא עובד באוטובוסים אבל משום מה ברכבת הוא כן עובד.
זה גם מה שנהג האוטובוס אמר לי כשהוא ראה שיש לכרטיס שלי רק 33 אחוז הנחה.
 
בעמדה של הרב קו ברכבת טענו שמדובר בתקלה כללית.
האומנם, זאת תקלה ידועה?
אם באמת יש תקלה למה לא מעדכנים את נהגי האוטובוס עליה, לפחות את אלו שמגיעים לאוניברסיטאות.
 
צרפתי תמונה של הפרופיל של הכרטיס, האם צריך להיות רשומים פעמיים שני פרופילים לכרטיס, אחד סטודנט רגיל ואחד מורחב?
האם בחוזה הסטודנטיאלי השנתי צריך להיות רשום פרופיל סטודנט מורחב ולא רגיל?
מוזר שרק באוטובוסים זה יוצר בעיה
 
 
 
 
לצפיה ב-'זה מה שקורה כשאין אחידות בפיתוח ואין '
זה מה שקורה כשאין אחידות בפיתוח ואין
20/10/2016 | 09:21
1
30
אינטגרציה בין המערכות השונות.
ולעניין, ברירת המחדל של פרופיל סטודנט היא סטודנט 33% כלומר אם לא רכשת כרטיס שנתי או סימסטריאלי אתה קודם כל סטודנט 33%.
"עליו" מלבישים את הסטודנט המורחב שמקנה הנחה של 50%.
בגלל זה יש לך למעשה, ע"פ התמונה שני סוגי פרופיל. 
אני יודע שבתחילת ימי הרב קו לסוטדנטים, המכשיר של אגד הציג את שני הפרופילים ומידי פעם היו בעיות עם הנהגים שלא הבינו איזו הנחה צריך לתת לנוסע הסטודנט או סטודנטים 33% שדרשו הנחה של 50%.
בהמשך הפרופיל הלא רלוונטי הורד המתצוגה (הוא עדיין קיים ברקע) והשימוש נעשה ברור יותר לשני הצדדים.
ככול הניראה ברכבת לא ממש הבחינו בבעיה ותוכנת הטעינה שלהם לא "מסתירה" את הפרופיל הלא רלוונטי ולכן המכשירים באוטובוסים "מתבלבלים" ולא מוצאים את הפרופיל המתאים.
אין גם אינטגרציה בפעילות סביב נושא הרב קו ולכן אף אחד לא יפרסם שיש "תקלה" ( מבחינתם זאת לא ממש תקלה).
בכל מיקרה לנהג אסור או אין אפשרות לתת הנחה בלי הפרופיל המעודכן לאותו רגע. 
לצפיה ב-'תודה. ברכבת אמרו לי היום שמדובר בתקלה כללית ידועה'
תודה. ברכבת אמרו לי היום שמדובר בתקלה כללית ידועה
20/10/2016 | 14:13
26
בעמדות של הרב קו לא ידעו איך לפתור את זה והפנו אותי למוקד של הרכבת. אחרי שהתייבשתי במשך כמה שעות בנסיונות להשיג את מוקד התמיכה של הרכבת, הצלחתי לתפוס אותם והם אמרו לי שמדובר בתקלה כללית ידועה שנובעת מזה שמדובר בסוג חדש של חוזה שנכנס לשימוש רק השנה ושהיא אמורה להפתר אחרי החגים. וייעצו לי לשלוח להם דרך האתר את הכרטיסי אוטובוס שלי כדי לקבל החזר.
בינתיים ברוב הפעמים אני מצליח לשכנע את נהג האוטובוס לתת לי לעלות אחרי שאני מראה לו את הקבלה של החופשי-שנתי ואומר שיש תקלה במערכת.
 
יהיה מאוד כדאי שהם יפתרו את זה לפני סוף החודש כי אז תתחיל שנת הלימודים ויהיו עוד אלפי סטודנטים שתהיה להם את התקלה וגם הרבה כרטיסי אוטובוס שהרכבת תצטרך לשלם עליהם החזר.
לצפיה ב-'הגעה בתח"צ למקווה ישראל?'
הגעה בתח"צ למקווה ישראל?
19/10/2016 | 10:34
1
60
שלום,
 
איך מגיעים בתח"צ למקווה ישראל? בדקתי וראיתי שיש שתי כניסות (כביש 44 וחולון), איזו מהם רלוונטית למבקרים?
 
תודה!
לצפיה ב-'חולון. מהיכן אתה צריך להגיע ?'
חולון. מהיכן אתה צריך להגיע ?
19/10/2016 | 20:16
33
אם אני זוכר נכון, הכניסה היא ברח' סרלין פינת קראוזה. זה דורש הליכה רגלית או משד' ירושלים/סוקולוב או מכיכר הלוחמים (קוגל) של איזה 10 דק' לערך.
לצפיה ב-'מה הסיבה שאוטובוס קו 1 של סופרבוס'
מה הסיבה שאוטובוס קו 1 של סופרבוס
19/10/2016 | 12:57
2
77
שרשום עליו דאלית אל כרמל נוסע לבית שאן זה שמתי לב עוד מאתמול כשהיתי בתחנת רכבת שהוא לתוך העיר והיום אני רואה אותו עושה סיבוב פה בעיר
 
פשוט לא מצליח להבין מה הקשר הקו הזה לבית שאן
מישהו יודע במקרה?
לצפיה ב-'זה מערכת אוטומטית שהוזנו אליה נתונים שגויים'
זה מערכת אוטומטית שהוזנו אליה נתונים שגויים
19/10/2016 | 13:11
1
47
גם בחיפה אפשר לראות לעיתים את קו 600 של נתיב אקספרס לנתניה מסתובב במרכזית המפרץ, מדובר כמובן בהזנה שגויה של 'נסיעה ריקה', ובמקרה שלך, הזנה שגויה של מספר קו שלא התאים לאפשרויות הקיימות במערכת, זה אמור להסתדר תוך כמה ימים.
לצפיה ב-''
19/10/2016 | 13:30
5
לצפיה ב-'ממשטרת ר"ג (ז'בוטינסקי/רש"י) לתחנת רכבת ת"א-מרכז במוצ"ש'
ממשטרת ר"ג (ז'בוטינסקי/רש"י) לתחנת רכבת ת"א-מרכז במוצ"ש
19/10/2016 | 14:26
1
49
שלום,
אני מעוניינת לעלות במוצ"ש הקרוב על הרכבת הראשונה (19:55) מתחנת ת"א מרכז לכיוון צפון. האם יש אפשרות להגיע לשם בזמן באוטובוס מממשטרת ר"ג (ז'בוטינסקי/ רש"י) - ואם כן, על אילו קווים, או שעדיף מונית שירות?
 
תודה מראש.
לצפיה ב-'החל מ־18:30 כל 20 דקות'
החל מ־18:30 כל 20 דקות
19/10/2016 | 16:19
35
קו 51 יוצא מתחנה מרכזית פתח תקווה, עובר אחרי כ־20–25 דקות בצומת שציינת.
לצפיה ב-'באיזה קו מגיעים מ...'
באיזה קו מגיעים מ...
19/10/2016 | 15:53
2
57
תחנת רכבת מרכז השמונה בחיפה לרחוב יפה נוף 61 גם בחיפה?
תודה
לצפיה ב-'תיסע ברכבת ממרכז השמונה לבת גלים'
תיסע ברכבת ממרכז השמונה לבת גלים
19/10/2016 | 16:11
1
42
ומשם תעלה על 136
לדעתי זאת האופציה העדיפה
לצפיה ב-'את צריכה לעלות על קו 136'
את צריכה לעלות על קו 136
20/10/2016 | 10:07
20
אם את מגיעה ברכבת תרדי בבת גלים ושם תקחי אותו
 
אחרת מטרונית 1 או 2 לשדרות בן גוריון /המגינים ושם תעלי על קו 136.
לצפיה ב-'איך אגיע ממסעף קידרון לסתריה'
איך אגיע ממסעף קידרון לסתריה
19/10/2016 | 19:04
1
26
וחזור?
מה התדירות?..
לצפיה ב-'פעם ביום יש את 139 אגד (ממרכזית גדרה, לא עוצר בקדרון).'
פעם ביום יש את 139 אגד (ממרכזית גדרה, לא עוצר בקדרון).
21/10/2016 | 18:22
7
בשאר השעות, קווי אפיקים, מטרופולין ואגד לצומת בילו ומשם 249 אגד לסתריה.
 
התדירות של 249 היא כל 20 דקות ברוב שעות היום. לשאר הקווים תדירות משתנה.
לצפיה ב-'איזו תחנה הכי קרובה?'
איזו תחנה הכי קרובה?
19/10/2016 | 14:37
4
109
שלום רב
איזו תחנת רכבת בחיפה הכי קרובה לגנים הבאהיים?
חיפה - מרכז השמונה? חיפה בת-גלים או חיפה חוף הכרמל?
תודה מראש
לצפיה ב-'מרכז, לשער התחתון'
מרכז, לשער התחתון
19/10/2016 | 15:02
28
לצפיה ב-'זהו אפילו מרחק הליכה סבירה'
זהו אפילו מרחק הליכה סבירה
19/10/2016 | 16:19
59
לאנשים שהם צעירים בגילם ו/או ברוחם ואין להם מזוודות
או ציוד כבד לסחוב, מחיפה מרכז ועד לכניסה התחתונה של הגן שהוא מתחת
למקדש המפורסם זה בין 10 ל-20 דקות הליכה, תלוי בקצב האישי.
לצפיה ב-'אם אתה מוכן לשלב כלי תחבורה אחר בדרך'
אם אתה מוכן לשלב כלי תחבורה אחר בדרך
19/10/2016 | 16:26
1
70
מבת גלים יש לך את קו 136 ישירות לכניסה הראשית. או אתה יכול לרדת במרכז וללכת לכרמלית בכיכר פריז, ולהמשיך מגן האם עם קווים 30/32 לכניסה ביפה נוף.
לצפיה ב-'ואם לדייק מעט יותר'
ואם לדייק מעט יותר
19/10/2016 | 17:22
52
30/32 יביאו ל-הנשיא/דפנה אחרי 3 תחנות ומשם הליכה קצרה.
לצפיה ב-'מידע שגוי על רכבת העמק באתר הרכבת'
מידע שגוי על רכבת העמק באתר הרכבת
21/10/2016 | 12:13
3
145
ישנה טעות באתר הרכבת ובאפליקציה:
 
באמצע השבוע, כתוב שעצירת הרכבת לשני הכיוונים היא ברציף 1. זה לא נכון, כי נעשה שימוש ברציף 2 בגלל מפגש רכבות. ניתן לראות את זה גם בהסרטה של מישהו מהנסיעה ביוטיוב. לגבי יום שישי וערב חג, ומוצ"ש ומוצאי חג - אני חושב שמפגש הרכבות מתבצע יוקנעם-כפר יהושע ואני לא בטוח ששם האתר והאפליקציה נותנים מידע נכון.
 
הרציף בשתי התחנות הוא רציף אי ולכן רציפים 1 ו-2 הם על אותו רציף בעצם ואין צורך לעבור במעבר תת קרקעי או גשר כדי להחליף רציף, אבל הדבר יכול לגרום עדיין לבילבול ולעליה על הרכבת הלא נכונה, במיוחד כששתי הרכבות לשני הכיוונים נמצאות בתחנה באותו זמן.
לצפיה ב-'המערכת עדיין בתקופת ניסיון'
המערכת עדיין בתקופת ניסיון
21/10/2016 | 13:07
92
לא הכל מעודכן ובטח לא כל המידע נכון במאה אחוזים
לצפיה ב-'אף פעם אין לסמוך על הכוונת הרציפים באתר'
אף פעם אין לסמוך על הכוונת הרציפים באתר
21/10/2016 | 13:57
1
104
מסילות נסגרות באופן שוטף לצרכי תחזוקה או מסיבות אחרות, ביחוד בשעות הלילה. ההכוונה הקובעת היא בתחנה עצמה.
לצפיה ב-'את האמת שנתקלתי כבר בהחלפת רציף'
את האמת שנתקלתי כבר בהחלפת רציף
21/10/2016 | 16:18
61
בזמן אמת. זה היה בתחנת לוד לפני כשנתיים - 10 דקות לפני הגעת הרכבת היה כרוז אוטומטי מוקלט שהרכבת של השעה X תצא מרציף 4 ולא 3. זה היה בגלל שרכבת אחרת היתה כבר ברציף 3 ומשום מה התעכבה ביציאה.
 
אבל בכל זאת אני מצפה מרכבת ישראל שייתנו מידע אמין כשהוא כבר ידוע מראש
לצפיה ב-'רכבת העמק פועלת, אך אין שום מידע באפליקציות ובאתרים'
רכבת העמק פועלת, אך אין שום מידע באפליקציות ובאתרים
18/10/2016 | 09:13
24
218
באתר bus.gov.il יש מידע רק על קווי ההזנה אך לא על לו"ז הרכבת
באתר bus.co.il הקו מבחינתם לא קיים אפילו
בMoovit אין בכלל מידע על קווי ההזנה לרכבת
בגוגל מפות אין מידע בכלל, לא על קווי ההזנה ולא על לו"ז הרכבת
מה זה החוסר אחריות הזה ?
לצפיה ב-'תבדקו באתר של רכבת ישראל.'
תבדקו באתר של רכבת ישראל.
18/10/2016 | 09:21
8
55
לצפיה ב-'באתר של רכבת ישראל כמובן יש'
באתר של רכבת ישראל כמובן יש
18/10/2016 | 09:50
7
127
אבל גם האתרים שהוזכרו מחוייבים להציג מידע
במיוחד אפליקציית MOOVIT שמציגה מידע על קווי אוטובוס
לצפיה ב-'כנראה הרכבת עדיין לא מפיצה את המידע'
כנראה הרכבת עדיין לא מפיצה את המידע
18/10/2016 | 10:00
5
96
אל תשכחי שהיא עדיין בתקופת ניסיון עד ה־4 בנובמבר.
 
מאמין שלא יאוחר מהתאריך הזה האתר הרשמי bus.gov.il כבר יעודכן במידע.
 
שני האתריןם האחרים שרשמת הם פרטיים, אז אי אפשר לדעת מתי יעודכנו, אם בכלל.
לצפיה ב-'הם מחוייבים להתעדכן בכל המידע שצריך '
הם מחוייבים להתעדכן בכל המידע שצריך
18/10/2016 | 10:10
4
78
אפילו בסופרבוס אין לוח זמנים לקווי ההזנה , הם פשוט כתובים ריקים
 
לצפיה ב-'מי מחוייב?'
מי מחוייב?
18/10/2016 | 10:14
3
29
לצפיה ב-'כל האתרים אשר עוסקים במידע על תחבורה ציבורית'
כל האתרים אשר עוסקים במידע על תחבורה ציבורית
18/10/2016 | 10:20
2
89
אם הם נותנים מידע לנוסעים אז הם צריכים לתת אותו בדרך הטובה ביותר
 
לצפיה ב-'כמו שמשה רשם, באפליקציה שלו זה מעודכן'
כמו שמשה רשם, באפליקציה שלו זה מעודכן
18/10/2016 | 16:09
1
99
בכל מקרה, האתרים הפרטייים לא חייבים שום דבר, ולא מחוייבים לשום דבר.
לא אתפלא אם בעתיד הלא רחוק הם גם יבנו ניווטים בהתאם לפרסומות שהם יקבלו.
 
לצפיה ב-'לשם שינוי אנחנו מסכימים'
לשם שינוי אנחנו מסכימים
18/10/2016 | 18:33
65
כבר סיפרו  לי שמוביט ממליצה לקחת מונית ספשייל במיקרים מסויימים למרות שיש תח"צ סדיר אחר
לצפיה ב-'המידע על מספר הרציף שגוי'
המידע על מספר הרציף שגוי
21/10/2016 | 11:55
11
בתחנת מגדל העמק-כפר ברוך כתוב באתר הרכבת ובאפליקציה שבשני הכיוונים כתוב שהרכבת עוצרת ברציף 1.
 
זה מידע שגוי, כי לפחות באמצע השבוע מתבצע בתחנה זו מפגש רכבות ויש שימוש ברציף 2. רואים את זה גם בהסרטה של מישהו ב-youtube. הרציף שם הוא רציף אי ולכן אין צורך לעבור במעבר תת קרקעי או על גשר כדי להחליף רציף, אבל עדיין זה יכול ליצור בילבול...
לצפיה ב-'בדקת באתר ואפליקציית איפה בוס?'
בדקת באתר ואפליקציית איפה בוס?
18/10/2016 | 11:26
86
אני מאמין שהמידע ב אתר איפה בוס הוא עדכני.
כמו כן , אותו מידע זמין גם באפליקציית איפה בוס
לצפיה ב-'באתר המפות הממשלתי מסילת העמק החדשה לא מופיעה'
באתר המפות הממשלתי מסילת העמק החדשה לא מופיעה
18/10/2016 | 14:55
95
על פי אתר המפות הממשלתי GOVMAP, מסילת העמק החדשה לא קיימת.
 
טוב שיש את אתר openstreetmap ולא צריך להסתמך על משרדי הממשלה.
לצפיה ב-'אף אפליקציה לא חייבת לך כלום'
אף אפליקציה לא חייבת לך כלום
18/10/2016 | 18:31
3
109
האפליקציות פרטיות ויכולות לפעול ע"פ שיקול דעת פעם התוכנה / חברה וכולי.....
לצפיה ב-'האפליקציות עובדות מול קבצי GTFS וזמן אמת של משרד התחבורה'
האפליקציות עובדות מול קבצי GTFS וזמן אמת של משרד התחבורה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2016 | 14:30
2
81
לכל היותר, יתכן שאפליקציה כזו או אחרת אינה מעודכנת מספיק לעיתים קרובות. זו לא איזו קונספירציה של מפתח האפליקציה להסתיר את הקו.
לצפיה ב-'האפליקציות מקבלות מידע מהקבצים האלה'
האפליקציות מקבלות מידע מהקבצים האלה
19/10/2016 | 14:38
62
הן לא חייבות להציג את כולו, וגם צורת ההצגה – לדוגמא דרך איזה תחנות לנסוע או באיזו חברת אוטובוסים ממליצים לנסוע– הן לשיקול דעתן בלבד.
 
לצפיה ב-'אני לא אומר שיש קונספירציה '
אני לא אומר שיש קונספירציה
20/10/2016 | 09:10
51
אני אומר שאדם פרטי שפיתח אפליקציה, לא חייב למשתמש בעצם כלום.
הוא בוחר את התוכן, את ההמלצות שלו ואילו מפרסמים ישלבו את הבאנרים שלהם באפליקציה.
אם אני מחר אפתח קיוסק, אני אבחר אם למכור קוקה קולה או פפסי......
הצרכן יחליט מה הוא רוצה לשתות.
לצפיה ב-'קווי שירות תחנת כפר יהושע'
קווי שירות תחנת כפר יהושע
18/10/2016 | 20:52
8
129
אני לא מבין מדוע לא הכניסו את קו 826 לתחנת כפר יהושע, הוא פתרון מעולה כקו חלופי כאשר אין הצדקה להפעיל קווי שירות לאורך כל היום אל/מ רמת ישי, קרית טבעון, יקנעם וכו'. 
בנוסף, אם איני טועה קו 407 מנופית אל יקנעם דרך קרית טבעון לא מבצע בסופו של יום כניסה לתחנה וחבל. אפשר גם להפעיל בו את חלופת הכניסה לאזור התעשייה של יקנעם.
לצפיה ב-'הכנסת 826 לכפר יהושע'
הכנסת 826 לכפר יהושע
20/10/2016 | 11:04
7
105
כל מי שנסע עם 826 ממוצא (נצרת עילית) ליעד (תל אביב) מתלונן על אורך הקו ומשך הנסיעה.
הדברים הכי קשים פסיכולוגית, אם כי לא בהכרח הכי מעכבים הם אותם כניסות ויציאות, בקו 826 הם העליה לקרית טבעון (כיכר הבנים), או הכניסה למסוף יקנעם.
 
קווים כאלה גורמים לאנשים לזנוח את התחבורה הציבורית. ולכן עוד הכנסה שלו לכפר יהושע, היתה מבריחה נוסעים מהיעד העיקרי של הקו (תל אביב).
 
זו השיטה שהיתה נהוגה בעבר ושאנחנו רוצים להכרית. קו צריך להיות ליניארי עד כמה שאפשר. בעיקר כשמדובר בקו בינעירוני חשוב ומוצלח שמהווה חלק מעמוד השדרה של כל המערכת.
 
הקווים המתפתלים אמורים להיות שמורים לרובדים נמוכים יותר, כגון קווים אזוריים (בתווך הבינעירוני) או קווי שכונות (בתווך העירוני). אלה קוויםש מטרתם כיסוי וחיברו לעורקים הראשיים.
לצפיה ב-'כאחד שעבד קבוע על קו 826'
כאחד שעבד קבוע על קו 826
20/10/2016 | 11:23
6
110
במשך מס' שנים,
אף אחד לא מתלונן על הקו, רובם ככולם של הנוסעים מרוצים מאד מהמסלול במיוחד תושבי טיבעון שלא צריכים לרדת בצומת השומרים ולהסחב משם באוטובוס נוסף (לשיטתך...)
אני לא מבין מה הניסיון שלך באוטובוסים וכמה אתה מבין בתח"צ אבל לפני שאתה מצהיר הצהרות , תעשה שיעורי בית ותסע בקו מס' פעמים בכל מיני שעות ביממה ותראיין את הנוסעים הקבועים  והמיזדמנים ואפילו את הנהגים....
ומי שבכל זאת לא מרוצה, לוקח מונית שרות מאלו שמסתובבות שם עם רשיון ובלי....
 
לצפיה ב-'כתושב נצרת עילית'
כתושב נצרת עילית
20/10/2016 | 23:53
3
89
אני ועוד חבר רבים פה בעיר מסכימים עם הרוכב לאוטובוסים1,
אנחנו כבר נמנעים מנסיעה לת"א בקו הזה ומחפשים דרכים חלופיות (טרמפ לעפולה ואז אוטובוס או נסיעה דרך חיפה ומשם ברכבת).
 
קו 826 משרת נאמנה את הנוסעים מצומת נהלל ודרומה (ובצורה סבירה גם את הנוסעים ממגדל העמק) אבל לתושבי נצרת עילית הוא מספק שירות גרוע:
נסיעה שבאוטו לוקחת שעה וחצי - לוקחת באוטובוס שעתיים וחצי.
ובשעות הפקוקות המצב חמור אף יותר (ופעמים רבות הנסיעה מתארכת מעל 3 שעות אבל לא מוגדרת לקו הפסקה...)
 
בקיצור, לדעתי נכון להכניס קו תדיר לתחנת כפר יהושע אבל אם זה יהיה 826 צריך גם לקצר אותו למגדל העמק ולהגדיל את תדירות 827.
 
חג שמח ונסיעה טובה
מתן
לצפיה ב-'יש מנצרת עילית לתל אביב גם את קו 833'
יש מנצרת עילית לתל אביב גם את קו 833
21/10/2016 | 10:23
1
55
לפי לוח הזמנים הוא יותר מהיר ב40 דקות מקו 826.
לצפיה ב-'בפועל מידע מנוסע קבוע, ההבדל הוא רק'
בפועל מידע מנוסע קבוע, ההבדל הוא רק
21/10/2016 | 13:11
51
15 דקות......
לצפיה ב-'אתה לפחות מדבר מנסיון אבל ברור שיש כמה דעות '
אתה לפחות מדבר מנסיון אבל ברור שיש כמה דעות
21/10/2016 | 13:09
50
על כול דבר.
מה שאני טוען זה שהרוכב מצהיר הצהרות בלי להבין ובלי לבדוק.....
אתה יכול לנסות גם מונית שרות,זה יהיה הכי מהר.
 
לצפיה ב-'אני מניח שהוא לא יגיב בעצמו, אבל הוא מבין היטב בתח"צ.'
אני מניח שהוא לא יגיב בעצמו, אבל הוא מבין היטב בתח"צ.
21/10/2016 | 18:33
1
41
לבוא ולבדוק מי מנוסעי הקו מרוצה זה לא פקטור. צריך לשאול מי מנוסעי הקו בעל רכב פרטי ומרוצה מהקו. אם יש בקו הרבה נוסעים בעלי רכב פרטי שבחרו להשאיר אותו בבית ולנסוע בקו האוטובוס - זה סימן להצלחה. אם רובם מחוסרי רכב - זו לא הצלחה, זו תחבורת אין ברירה.
 
אנשים רגילים להרגלים שונים, זה הכל. בכל מכרז שמשנים מסלולי קווים, בהתחלה יש כל מיני אנשים שעושים רעש ואחרי זמן מה נרגעים (במקרה הטוב).
 
תושבי ערד התלוננו על כך שהוציאו להם את 389 ממרכזית ת"א והעבירו אותו למסוף 2000. אנשים שלא נסעו בקו הזה 20 שנה! התלוננו. הפלא ופלא, הקו דווקא צבר תאוצה מיום השינוי ויש בו יותר נוסעים (מעניין למה).
 
מתכננים מערכות תחבורה מתקדמות, אבל יש נוסעים ביישובים כפריים (מושבים, קיבוצים) שזה דופק אותם (כמו עם הרפורמה בקווי הצפון) ואז הם צועקים, פונים לעיתונות ורוצים להרוס את כל הרפורמה רק כי הם נדפקו ואין להם יותר קו מהיר ליעד כלשהו. אז זה נכון מערכתית? ממש לא.
 
תחבורה ציבורית יעילה היא לא כמה האוטובוס עמוס, אלא כמה האוטובוס נותן שירות שמנצח רכב פרטי (או רכבת). זה שהנוסעים הקבועים בקו יגידו שהוא סבבה, את זה אפשר להגיד גם על נוסעי קו 83 מראשון לת"א שנוסעים בו יום יום כדי להגיע ממזרח ראשון לבת ים. הם מרוצים כי יש להם קו אחד והם לא צריכים להחליף קווים (דבר שמאד מאד שנוא על הישראלים)? אבל זה שזמן הנסיעה לוקח פי 3 מרכב פרטי - זה סבבה.
לצפיה ב-'תן לו צ'אנס... אולי הוא כן יגיב'
תן לו צ'אנס... אולי הוא כן יגיב
21/10/2016 | 19:59
35
אולי בכל זאת הוא מבין משהו,  אבל אולי לא.... ואז אין לו מה להגיד ..... 
אנחנו מסכימים שצריך לערוך משאל או שאלון כולשהו  לפני שיוצאים בהצהרות כלשהן !!!
את זה הוא לא עשה....
לגבי קו 389, השינוי היה גם במסלול והיום הוא קצר יותר ונוסע דרך כביש 6 וזאת אחת הסיבות לגידול במס' הנוסעים.
ונכון יעילות תח"צ היא גם בעיני המשתמש, קו 83 על פניו הוא לא טוב (ארוך ומסורבל)  אבל יש לו מספיק נוסעים קבועים שמשתמשים בחלקים ממנו מידי יום והם מרוצים.
ואגלה לך סוד! יש נהגים שלא מוכנים להחליף את הקו הזה באף קו אחר! למה? לא יודע,  אני למשל, משתדל להמנע ממנו.
שביעות רצון היא עיניין אישי ביותר.
לעולם לא יהיה קו תח"צ שכולם יהיו מרוצים מהמסלול או מהתדירות או מהמחיר וכד'.....
 
 
לצפיה ב-'תחנת רמלה - בניית חניון חדש - עדכון'
תחנת רמלה - בניית חניון חדש - עדכון
20/10/2016 | 12:33
7
284
אחרי הרבה חודשים של עבודות הכנה סוף כל סוף מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה.
זאת מבלי להזכיר את הסיפורים המדהימים שבועז עדכן את הפורום בשלבי התכנון וה"אי" ביצוע של הפרויקט.
 
אמנם עובדים חזק על המעברים ומשטחי החנייה, עדיין לא רואים את החיבור למעבר העילי לכיוון מבנה התחנה המרכזי.
 
ארבע תמונות לעיונכם - תחנת הרכבת רמלה, ברקע מימין בתמונה
לצפיה ב-'עם קצת מזל, גם עצרה רכבת בתחנה'
עם קצת מזל, גם עצרה רכבת בתחנה
20/10/2016 | 14:13
204
לצפיה ב-'רמלה מי וידה! 'תגעגענו... תודה על העדכון המצולם'
רמלה מי וידה! 'תגעגענו... תודה על העדכון המצולם
20/10/2016 | 20:29
46
לצפיה ב-' באמת התגעגענו, חששתי שלא נשמע יותר על החניון הזה....'
באמת התגעגענו, חששתי שלא נשמע יותר על החניון הזה....
20/10/2016 | 22:50
3
82
מעניין כמה זמן ייקח לו להתמלא בהשוואה לדומיו.
(אני זוכר רק שהחניון הישן לפני שדרוג התחנה לא היה מלא עד אפס מקום, אבל זה היה ממש מזמן ואין לי מושג איך המצב שם נכון להיום.)
לצפיה ב-'החניון כיום מלא מדי יום עד אפס מקום.'
החניון כיום מלא מדי יום עד אפס מקום.
20/10/2016 | 22:58
2
76
התושבים המקומיים חונים על השיחים, על המדרכות, אם יכלו גם על העצים בסביבה
לצפיה ב-'אז באמת שהחניון החדש התעכב כבר יותר מדי זמן...'
אז באמת שהחניון החדש התעכב כבר יותר מדי זמן...
20/10/2016 | 23:09
1
76
אגב, מעניין מי יהיה זה שיגזור בסוף את הסרט וינסה לקחת לעצמו את כל הקרדיט על ההקמה "המזורזת" לטובת התושבים? בשלב זה יש לי השערה אחת.
לצפיה ב-'יש לי הרגשה שאתה לא טועה'
יש לי הרגשה שאתה לא טועה
20/10/2016 | 23:20
63
חניונים בתחנות רכבת היא צרה צרורה.
בלוד, אנשים חונים במרחקים הזויים - כי אין איפה לחנות.
בפאתי מודיעין - כל מדרכה, כל חקום אפשרי, מדרכות באדום, בצהוב, בכל צבע כבר תפוס.  בונים שכונות חדשות בקרבת מקום וזה יהיה פשוט גיהנום.
בחופשות המצב עוד יותר גרוע כי עשרות מקומות חניה תפוסים ע"י ישראלים שהשאירו את המכונית מכל רחבי הארץ ונסעו לנתב"ג ברכבת.
בכל זאת חניה חינם, יותר זול מחנייה לטווח ארוך בשדה התעופה
לצפיה ב-'אגב חניונים, לפני כמה שבועות שאלתי לגבי תחנת ראש העין צפון'
אגב חניונים, לפני כמה שבועות שאלתי לגבי תחנת ראש העין צפון
20/10/2016 | 23:00
80
עברתי שם ביום שלישי (לא הספקתי לצלם) אבל עובדים שם במרץ, ונראה שמגדילים באופן משמעותי את החניון לכיוון דרום, תוספת עצומה של מקומות חנייה.
לצפיה ב-'מה הסיכוי שיעשו קו מהיר מבית שאן לחיפה דרך עפולה?'
מה הסיכוי שיעשו קו מהיר מבית שאן לחיפה דרך עפולה?
20/10/2016 | 09:07
5
221
 שלא יעצור בתחנות כפר ברוך וכפר יהושע
לדעתי קו כזה יהיה מאוד נוח ומהיר, גם ככה מרבית הנוסעים הם בעפולה וגם בבית שאן יש הרבה אז שיהיה קו שידלג על כפר ברוך ויהושע
הקו הוא כזה : 
בית שאן
עפולה
חיפה מרכז השמונה
חיפה חוף הכרמל
לדעתי העצירות בבת גלים ועתלית מיותרות 
מאוד מקווה שמשרד התחבורה ורכבת ישראל ישקלו לעשות קו כזה
 
לצפיה ב-'בתרחיש סביר יותר'
בתרחיש סביר יותר
20/10/2016 | 10:50
208
אם הקו יתברר כהצלחה גם לאחר כל תקופות ההנחות למינהן.
 
יחליטו על פרויקט הכפלת המסילה בין חיפה לעפולה.
ואז הרכבת יכולה להיות מהירה, ללא עצירה בכפר ברוך, אם כיא ני מאמין שהיא כן תעצור בכפר יהושע בגלל הקרבה לאזור תעסוקה יקנעם. פרויקט כזה אולי יכלול גם את הקמת תחנת נשר, ואז הרכבת המאספת תעצור בנשר והמהירה לא.
לצפיה ב-'זה חסכון קטן יחסית בזמן'
זה חסכון קטן יחסית בזמן
20/10/2016 | 18:55
127
לא יותר מכמה דקות בודדות. תחנת כפר ברוך היא פוטנציאל רציני לתחנת חיילים מסיבית (קרובה מאוד לבסיס רמת דוד), ואם החיילים יצביעו ברגליים, לא יוותרו עליה כה מהר.
לצפיה ב-'ובת-גלים היא תחנת יוממים גדולה'
ובת-גלים היא תחנת יוממים גדולה
20/10/2016 | 19:00
132
קרובה מאוד לנמל חיפה ובית חולים רמב"ם, בת-גלים דווקא עשויה להיות כוכבת גדולה, מאחר וכעת רמב"ם יוכל להפוך להיות בית חולים הבית של בית שאן, לשירותים ש'העמק' ו'פוריה' קטנים מדי, לא כדאי לוותר עליה כה בקלות. הפוטנציאל שלה לא קטן יותר (ואף להפך) משאר תחנות חיפה.
לצפיה ב-'אם כבר, לא מובן העדר תחנות בין עפולה ובית שאן'
אם כבר, לא מובן העדר תחנות בין עפולה ובית שאן
20/10/2016 | 19:09
138
לדעתי תחנה בעין חרוד היא מאד מתבקשת, ויכולה לשרת יישובים רבים (אפילו את תושבי כפר תבור שאינם מעוניינים להיכנס בבוקר לעפולה).
לצפיה ב-'הסיכוי שווה ל-O'
הסיכוי שווה ל-O
20/10/2016 | 20:33
125
ואין גם הצדקה לקו כזה כשהתדירות נמוכה והחיסכון בזמן מזערי.
לצפיה ב-'הרכבת הפרברית של גוש דן, שנת 2040'
הרכבת הפרברית של גוש דן, שנת 2040
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2016 | 15:43
42
785
הגיע אלי מסמך מעופש ולא ברור שבו משורטטים התכניות של רכבת ישראל לקווים פרבריים בשנת 2040, כולל מספרי קווים 20X. החלטתי לשרטט את המפה בצורה קצת ברורה יותר. אולי אף אעשה מאמץ לעשות מפה גיאוגרפית של הרשת.
המשך>>
הגיע אלי מסמך מעופש ולא ברור שבו משורטטים התכניות של רכבת ישראל לקווים פרבריים בשנת 2040, כולל מספרי קווים 20X. החלטתי לשרטט את המפה בצורה קצת ברורה יותר. אולי אף אעשה מאמץ לעשות מפה גיאוגרפית של הרשת.
לצפיה ב-'מכרז ביתר עילית'
מכרז ביתר עילית
19/10/2016 | 18:02
2
129
מישהו יודע מה קורה עם זה ?
בפורום פורסם שהמכרז הוארך עד 30/10/16 ובימים האחרונים אני שומע נהגים של חברת עילית חלקם טוענים שסופרבוס וחלקם טוענים שאגד תעבורה זכו במכרז.
(חלקם מתכנן לעזוב אם חברה אחרת תזכה כי לטענתם הם יעבדו גם בערים אחרות כמו אם זה יהיה אגד תעבורה יצטרכו לעבוד גם במעלה אדומים וכד').
לצפיה ב-'עדיין לא פירסמו מי זכה'
עדיין לא פירסמו מי זכה
20/10/2016 | 09:36
66
ובעיניין שיבוץ הנהגים. קודם כל שיצליחו לגייס מספיק נהגים להפעלת האשכול....
חוץ מזה, במיקרה של חברה כמו אגד תעבורה למשל, יתכן ונהג יקבל סידור עבודה שאומר:
בבוקר נסיעה מביתר לי"ם
אחר כך  נסיעה הלו"ש למעלה אדומים ולאיזור
ואחרכך חזרה לביתר.
זה לא משהו חריג או לא מקובלת אצל כל החברות, ומבחינת הנהג לא צריכה להיות בעיה אם הוא מחיל ומסיים ליד הבית.
 במיקרים אחרים נהגים מסניף אחד מתגברים סניפים אחרים, כך זה נעשה למשל במטרופולין ששולחים נהגים מב"ש לתגבר את סניף השרון בכ"ס .
אני כאחד שנוהג מידי פעם, מעדיף גיוון.
למשל: פעם ביצעתי את קו 123 בחיפה ( חוף הכרמל למרכזית המיפרץ דרך נווה שאנן) עם האוטובוס הצהוב של מכבי ת"א......
לא רק הנוסעים התבלבלו... גם הנהגים האחרים שבאו מולי לא ממש הבינו מה הם רואים....
לצפיה ב-'בעקבות האשכול שלך דיברתי עם נהגים '
בעקבות האשכול שלך דיברתי עם נהגים
20/10/2016 | 17:55
78
רובם יעברו לכל חברה חדשה, הם טוענים שמרוויחים פיצויים ולא מאבדים וותק.
לצפיה ב-'ערך צבור'
ערך צבור
20/10/2016 | 17:51
1
70
קרה פה למישהו שנשאר לו בדיוק הסכום שצריך לנסיעה?
לדוגמה אם הנסיעה עולה 5.90 ונשאר בדיוק 5.90.
מה קורה? זה מראה שנשאר 0.0 או שזה אומר שאין בכלל חוזים על הרב קו?
לצפיה ב-'כל חוזה שנגמר מראה יתרת 0'
כל חוזה שנגמר מראה יתרת 0
20/10/2016 | 17:53
75
גם בכרטיסיות וגם בערך צבור, עד שנכתב מעליו חוזה חדש.
לצפיה ב-'תוכנית החומש הבאה של רכבת ישראל. מה אומרים? מה יתוקצב?'
תוכנית החומש הבאה של רכבת ישראל. מה אומרים? מה יתוקצב?
20/10/2016 | 02:52
3
239
אני אעלה את שלל מסילות הרכבת שעלו באתרי התקשורת השונים ובאתר של נתיבי ישראל.

מה אתם אומרים? את מה נזכה לראות סלול קודם? נראה לי שצריכים להיות דובאי כדי לממן בבת אחת את כל מה שהעלו בתקשורת...

1) המסילה המזרחית: לוד - חדרה
2) מסילת עירון: חדרה - עפולה
3) מסילת עפולה - טבריה
4) מסילת הגליל: כרמיאל - קריית שמונה
5) מסילת בית שאן - מעבר גבול נהר הירדן
6) מסילת עוקף בנימינה דרך אור עקיבא
7) מסילה תת קרקעית ירושלים האומה - ירושלים ממילא
8) מסילת האיילון הרביעית: תל אביב אוניברסיטה - לוד
9) מסילת עוקף לוד (עד עכשיו לא הבנתי את התוואי ומאיפה עד איפה היא תהיה)
10) קשת מודיעין בחיבור בין ירושלים למודיעין
11) מסילת 431: מודיעין - ראשון לציון הראשונים
12) מסילת 431: ראשון לציון הראשונים - ראשון לציון משה דיין
13) מסילת אשדוד - נען
14) מסילת באר שבע - ערד (התפצלות מהמסילה לדימונה באזור נבטים)
15) מסילת דימונה - ירוחם
16) ה-מסילה: מסילת באר שבע - דימונה - אילת.

ראינו כותרות בתקשורת על 16 מסילות באורך מצטבר של מאות קילומטרים.
מה אתם אומרים? אילו מסילות יקודמו ואילו לא? ועוד לא דיברנו על בניית תחנות חדשות והרחבת קיימות. מישהו מעורה בעניינים? אתם יודעים, אנחנו לא דובאי... יש לנו מגבלה של כסף...

ומישהו יודע מתי יכריזו על תוכנית החומש החדשה?
לצפיה ב-'לדעתי : המסילה המזרחית'
לדעתי : המסילה המזרחית
20/10/2016 | 07:23
198
פרויקט הרכבת לאילת תמיד מתעכב ולא מתוקצב לביצוע
מסילות כמו עפולה-טבריה , עפולה-חדרה וכרמיאל-קריית שמונה דורשות המון עבודה מאוד מורכבת וקשה שכוללת מנהרות רבות ולכן יעדיפו לעכב אותן כמה שיותר
אמנם פרויקט הרק"ל בנצרת לא קשור לרכבת ישראל אך אולי גם הוא יבוצע בקרוב
לצפיה ב-'ההערכה שלי'
ההערכה שלי
20/10/2016 | 08:23
185
יתוקצבו:
מסילה מזרחית
מסילה רביעית באיילון
עוקף לוד
שני החלקים של 431
משולש מודיעין
 
ייכנסו לתוכנית אם התקציב יאפשר: נהר הירדן, עוקף בנימינה
 
אילת, ערד, ירוחם - עוד אין אישור סטטוטורי. את אילת עוד ינסו לדחוף לתוכנית (אולי כסעיף תקציבי מיוחד), שתי האחרות כנראה יחכו.
 
מסילות הגליל, נען-אשדוד וקו ממילא עוד די רחוקים מאישור סטטוטורי וייאלצו לחכות לתוכנית החומש שאחריה (אם לא יותר).
לצפיה ב-'תקציב הפיתוח של רכבת ישראל עד 2020 כבר אושר'
תקציב הפיתוח של רכבת ישראל עד 2020 כבר אושר
20/10/2016 | 12:38
182
 
אם אני לא טועה, זה התקציב של רכבת ישראל בלבד והוא אינו כולל את התקציב של נתיבי ישראל וחוצה ישראל.
 
אגב, טוב עשו במשרד התחבורה שהפסיקו להשתמש במושג הכוזב "תכנית חומש"
לצפיה ב-'קצת חוויות בדרך להנפקת כרטיס רב בתחנת רכבת בית שאן'
קצת חוויות בדרך להנפקת כרטיס רב בתחנת רכבת בית שאן
18/10/2016 | 14:58
19
295
כן אז אחרי שאני ומשפחתי נסענו לתחנת רכבת בית שאן
אז פשוט לא יאומן לא רק שהחנייה מלאה עד 0 מקום וגם בלאגן גדול בתחנה עצמה בפנים לקח לנו שעה וקצת להנפקיד את הרב קו שהפעולה עצמה לקחה חצי דקה דקה ללא ספר שהיה עמוס ואף מפוצץ במקום ולגבי הרב קו ביררתי במודיעין בתחנה ואמרה לי הנציגה מהמודיעין של התחנה שניתן להשתמש עם הכרטיס הרב קו גם באוטובוס ושצריך להטעין אותו אז לא הבנתי איפה אני אמור להטעין לראשונה כי רק היום קיבלתי את הרב קו ואם נגיד אני רוצה לנסוע למקומות שונים איך זה מתבצע?
לצפיה ב-'ברב־קו ניתן לטעון חוזים בהתאם לצרכייך'
ברב־קו ניתן לטעון חוזים בהתאם לצרכייך
18/10/2016 | 16:13
6
146
לדוגמא לרוב הנסיעות באוטובוסים בארץ אפשר לטעון חוזה מסוג „ערך צבור”.
את החוזה של הערך צבור ניתן לטעון היום ברוב קווי האוטובוס אצל הנהג, וכן במידה ויש לך טלפון בעל שבב NFC, גם באמצעות הטלפון.
 
במידה ואתה משתמש הרבה באוטובוסים לאורך תקופת זמן, יתכן וכדאי חוזה תקופתי.
קיימים חוזים מסוגים „חופשי יומי”, „חופשי שבועי”, „חופשי חודשי”. וברכבת גם ניתן לרכוש „חופשי 7” לשבעה ימים, ו„חופשי 30” ל־30 ימים.
 
 
לצפיה ב-'אגב ביררתי מול רכבת ישראל והם אמרו שהרב קו'
אגב ביררתי מול רכבת ישראל והם אמרו שהרב קו
18/10/2016 | 17:03
5
137
תופס לכל התחבורה הציבורית נכון להיום
לצפיה ב-'אכן תופס לכל התחבואה הציבורית'
אכן תופס לכל התחבואה הציבורית
18/10/2016 | 17:31
4
100
רק צריך לטעון את החוזה המתאים לחברה שאתה נוסע בה.
וכאמור, ערך צבור מתאים היום לכל חברות התחבורה הציבורית, פרט לרכבת הקלה בירושלים.
לצפיה ב-'אז נגיד ואני עולה על קו 1'
אז נגיד ואני עולה על קו 1
18/10/2016 | 17:49
3
100
של סופרבוס ליד הבית שלי שאני גר ונוסע לתחנת רכבת אז אני מראה לנהג את הרב קו אני משלם את המחיר של הנסיעה ואיך כאן העסק אם אני רוצה נסיעה של הלוך וחזור בלבד זה אפשרי?
לצפיה ב-'כאילו הלוך וחזור בתאריך מסויים'
כאילו הלוך וחזור בתאריך מסויים
18/10/2016 | 17:51
1
85
אם לא היתי ברור
לצפיה ב-'ערך צבור - בינתיים קבלת תשובה.'
ערך צבור - בינתיים קבלת תשובה.
18/10/2016 | 19:00
71
לא יכולתי לכתוב בתפוז משום מה.
מה שאני מציעה לך - לרכוש תמורת 10₪ קורא כרטיסים לרב קו, לחבר למחשב בבית ולהטעין לפי הצורך.
אני מאוד נהנית מהסידור הזה.
כשאני נוסעת לירושלים - אני מטעינה 2 נסיעות ברכבת הקלה.
לנסיעות "רגילות" = אגד, דן, מטרודן,רכבת - מטעינה ערך צבור.
רעיה
לצפיה ב-'ערך צבור עובד בשיטה של טעינת סכום כסף מראש ותשלום מהסכום הטע'
ערך צבור עובד בשיטה של טעינת סכום כסף מראש ותשלום מהסכום הטע
18/10/2016 | 18:54
60
הטעון.
התשלום המינימלי הוא 30₪ כאשר בפרופיל רגיל זה מטעין לכרטיס 37.5₪.
 
מתוך הסכום הזה משלמים על כל נסיעה את עלותה.
לצפיה ב-'אולמרט בתגובה מכלא מעשיהו: פרוייקט מיותר, לבטל ומייד!'
אולמרט בתגובה מכלא מעשיהו: פרוייקט מיותר, לבטל ומייד!
18/10/2016 | 18:22
6
180
"את המיליארדים שהושחתו על הקו המטופש לבית שאן מוטב היה להוציא על עטים מצופי יהלומים עבורי, בגדים ותכשיטים לשולה, ובתי פאר לילדיי היורדים.
בבית שאן אין בכלל תושבים, והמעטים שישנם לעולם לא ייסעו לחיפה. וגם אלה שבכ"ז ירצו להגיע לחיפה לא ייסעו ברכבת, כי הם פרימיטיביים".
לצפיה ב-'שטרסלר: עוד פיל לבן של ביבי הרשע!'
שטרסלר: עוד פיל לבן של ביבי הרשע!
18/10/2016 | 18:28
167
"אין שום הצדקה להשקיע ברכבות. כל הקווים החדשים נוסעים ריקים, התחנות שוממות ומגרשי החניה נטושים.
 
בפריפריה אין בכלל ביקוש לנסיעות למטרופולין, וזה ידוע. כל המומחים המובילים קבעו זאת כבר מזמן.
 
הקו לבית שאן הוא מזימה מרושעת של ביבי הפשיסט לשלול את זכויות הפלסטינים התמימים!"
לצפיה ב-'בקר: רכבת שייכת למאה ה-19'
בקר: רכבת שייכת למאה ה-19
18/10/2016 | 18:41
176
" אנו במאה ה-21 ויש להשתמש באמצעים מעודכנים.
 
רחפן אישי שיישא כל נוסע ליעדו, קשור בחוט דייג למדחף.
 
מתקן טלפורטציה מהסדרה מסע בין כוכבים.
 
מכונית פרטית עם  מנוע אוסטרלי (אוסטרלי גדול מתחבא בבגז' ונושף בחוזקה על הבוכנות) ללא זיהום אוויר.
 
האווזים של נילס הולגרסון.
 
הלאה הרכבת!"
לצפיה ב-' טוב לראות אותך כאן במיטב השנינות - תישאר איתנו...'
טוב לראות אותך כאן במיטב השנינות - תישאר איתנו...
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2016 | 00:39
3
39
לצפיה ב-'רק שהפעם השנינות לא במקומה ואתה אמור לדעת זאת'
רק שהפעם השנינות לא במקומה ואתה אמור לדעת זאת
19/10/2016 | 17:40
2
86
שאין דין מרטין כדין דינג דונג.
סליחה, שאין דין נסיעות בחופש כשמרבית העם בחופש והנסיעה בנוסף היא בחינם
ובנוסף נוספותיים הקו הוא ממש חדש לנסיעות ביום יום.
 
חוה"ם פסח תשס"ה הרכבת היתה מפוצצת ולא סט אחד אלא תמיד נסעו לירושלים
סטים משולשים ומרובעים.
כיום ביום רגיל יש כ-600 נוסעים מירושלים (מלחה וגן חיות ביחד).
לעומת כ-6,000 או 7,000 נוסעים ביום בחוה"ם פסח תשס"ה כשהקו היה חדש.
לצפיה ב-'הגם שאתה צודק בעיקרון, עדיין התגעגענו לשטויות של פד"פ...'
הגם שאתה צודק בעיקרון, עדיין התגעגענו לשטויות של פד"פ...
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2016 | 18:12
1
25
לצפיה ב-'דבר בשם עצמך'
דבר בשם עצמך
20/10/2016 | 12:06
47
לשטויות אני לא התגעגעתי.
כן התגעגעתי לתקיפה של אנשי שמאל, לדווחים בנושאי מוסיקה, לתמונות ה"צנועות",
לדווחים על נסיעות, לדיונים על השקעה בתשתיות וכו' אבל לא לשטויות
שלו (כמו שהודגמו כאן בשרשורים השונים וכן לתחנת בית שאן נפתחה ב-40 שנות
איחור, בתה של חמותה של בת דודה שניה של אשתו לשעבר של גיסי ספרה
שכשהם קנו בית בעמק הקבלן סיפר להם שהולכים לבנות מחדש את הקו)
לצפיה ב-'פייטלסון: צריך לסגור מייד את רכבת ישראל!'
פייטלסון: צריך לסגור מייד את רכבת ישראל!
18/10/2016 | 18:34
3
196
"בבית שאן חיים רק ערבים וחרדים. שני המגזרים האלה לא משתמשים ברכבת כלל. לכן אין לה זכות קיום.
 
במקום להוציא סכומי עתק על קו רפאים צריך לממן מונית ספיישל לכל נוסעי הרכבת, כל יום, הלוך חזור. זה הרבה יותר זול ו-5000 מוניות ביום בכניסה לחיפה לא יגרמו לשום פקק."
לצפיה ב-' גלובס, אתמול (!): "קצת קשה להצדיק את ההשקעה האדירה"'
גלובס, אתמול (!): "קצת קשה להצדיק את ההשקעה האדירה"
18/10/2016 | 20:39
2
214
"הקו מוביל רק משאות מירדן לנמל חיפה" /"זה יעלה מאות שקלים בחודש לכל נוסע"
פמליית השר הגיעה לתחנה במכוניות, מסקנה: אף אחד לא ישתמש ברכבת...
 
וכל זה בשנת 2016, כן - אנחנו כבר לא ב-2008 (!!!) הכוונה לכתבת וידאו מאתמול שעוסקת לכאורה בנושא החשוב של הנגישות התחבורתית לתחנות רכבת העמק; בפועל - קשה למצוא משפט שאין בו שום דמגוגיה:
 
"שמו תחנות אוטובוס בשמש" (אולי היו צריכים להעביר לשם אקליפטוס בן 100 שיעשה צל?)
 
"למה עשו רק מסלול לאופניים ולא הוסיפו מסלול להולכי רגל ממגדל העמק?" (נו, כולה מרחק של 3 ק"מ..)
 
"למה תחנת עפולה פונה רק לכיוון דרום?" (אולי כי מדרום יש אזור ענק בבנייה ורחוב ראשי, ומצפון אין כלום? ואת האפשרות להוסיף עוד כניסה בעתיד כשיהיה בה צורך באמת שכל-כך קשה לדמיין?..)
 
ואחד מהפאנץ'-ליינים של המערכון הארוך: "ובקרוב נצטרך כולנו לשלם גם (!) על קווי האוטובוסים המקשרים שיביאו את הנוסעים" - פשוט נוק-אאוט.
 
ולא אביא אפילו קישור לכתבה הזאת, כי פשוט לא מגיע להם. "גלובס" תפס בשנה האחרונה את המושכות מידי טמקא בתור כלי התקשורת האנטי-רכבתי מס' 0. "כל המנהרות בקו לירושלים קרסו, עתיד הפרוייקט לוט בערפל!!!1" - זוכרים? אז גם זה היה בגלובס. וגם "החשיפה" שנועדה לטרפד את מכרז החשמול באה בדיוק מאותו המקור (חברת חקירות פרטית מטעם המתחרים כנגד SEMI, שפשוט סילפה דברים - ובמקרה או שלא במקרה פנתה דווקא לכלי התקשורת המדובר כדי שיפרסם את "השערוריה". האתר אכן פרסם, וכנראה אפילו די בשמחה. חבל שבית המשפט קלקל להם את החגיגה...)
לצפיה ב-'למה ציפית מהם?'
למה ציפית מהם?
18/10/2016 | 21:29
1
157
זה אותם אנשים שמסבירים עד היום כמה תהליך אוסלו הצליח, איך ההתנתקות הביאה שקט לדרום, למה גדר ההפרדה היא אסון, כמה נורא יהיה כביש 6, למה אסור לפתוח את שוק החשמל ליצרנים פרטיים, למה חייבים לעצור את מתווה הגז וכמובן - שאסור לשבור מונופולים, כדי להגן על העו---בדים.
 
אותם מתחזים לעתונאים, אותה תעמולה במסווה של "תחקיר", אותם שקרים.
 
אנחנו תמיד צודקים, הם תמיד טועים, ואני אמשיך להזכיר להם את זה לנצח. 
לצפיה ב-'גם אני ראיתי את הכתבה. קשה היה לפספס את הבכיינות של הכתבת'
גם אני ראיתי את הכתבה. קשה היה לפספס את הבכיינות של הכתבת
20/10/2016 | 02:32
67
כתבה פשוט תת רמה, מתרבות ה"מגיע לי". רואים שהכתבת לא מבינה דבר וחצי דבר בתחבורה. היא יודעת רק ללכלך. מסכים עם פארק דה פראנס בכל מילה.
יש להם תחרות טובה עם טמקא בתפקיד אתר החדשות המתבכיין, המוטה והלא מקצועי ביותר. אה, גם הארץ, אבל טמקא מקיף יותר נושאים.
לצפיה ב-'ברכבת אפשר היה גם להזמין רב קו דרך האתר'
ברכבת אפשר היה גם להזמין רב קו דרך האתר
19/10/2016 | 16:44
84
כאן, ולקבל בדואר. יש גם עמדת הנפקת רב קו "זמנית" של סופרבוס בבית שאן, ואפשר למצוא עמדות הנפקת רב קו דרך האתר הזה. כפי שציינו כל רב-קו מתאים לכל החברות והקווים שתומכים ברב-קו (אין הבדל ע"פ זהות המנפיק), שזה כמעט כל התח"צ בארץ.
 
(כבר יצא לי פעם להגיע לתחנה של הרכבת ולגלות שסגרו שם את עמדת הרב קו שהשתמשתי בה. רוב הסיכויים שעמדת הרב קו של הרכבת בבית שאן לא תשרוד לאורך זמן אז חשבתי שמוטב שאציין איך להנפיק חדש. מעניינת השאלה לאן מר גרנשטיין יצטרך להגיע לשחזר יתרה אם חס וחלילה יאבד את כרטיסו. אם לא בית שאן - אז תחנת חיפה מרכז?)
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 20/10 '
שרשור הכוונה ומודיעין 20/10
20/10/2016 | 09:58
4
לצפיה ב-'אוטובוס 4 דלתות בלי ולידטורים'
אוטובוס 4 דלתות בלי ולידטורים
19/10/2016 | 18:43
4
187
אני נוסע כעת בירושלים בקו 74 מס' אוטובוס 75-615-69 ואין לו את המכשירים (האוטובוס הגיע מהמרכז)
לצפיה ב-'באזור רחובות-ראשון לציון-תל אביב זה לא נדיר בכלל'
באזור רחובות-ראשון לציון-תל אביב זה לא נדיר בכלל
19/10/2016 | 18:58
2
121
יש גם מפרקיות 5 דלתות, שאין להם מכשירים. התשלום הוא רק בדלת הקדמית אצל הנהג.
לצפיה ב-'במרכז רק למפרקיות של סניף חולון יש ולידטורים.'
במרכז רק למפרקיות של סניף חולון יש ולידטורים.
19/10/2016 | 21:21
1
95
ובחולון נותרה כיום רק מפרקית אחת עם 4 דלתות אז כנראה שהאוטובוס הגיע מראשון או רחובות
לצפיה ב-'לא אוטובוס. אוטובוסים'
לא אוטובוס. אוטובוסים
19/10/2016 | 23:49
60
אולי באוטובוס עירוני רגיל, לא תמיד צריך שיהיו בכל הדלתות ולידטורים.
אבל לדעתי באוטובוס מפרקי, כן מתבקש שיהיה כך. נקווה שיעדכנו את זה בתקנות.
לצפיה ב-'השימוש בולידטרים הוא לפי הקו ולא לפי סוג האוטובוס'
השימוש בולידטרים הוא לפי הקו ולא לפי סוג האוטובוס
20/10/2016 | 09:26
55
אם קו 74 בי"ם הוא אחד מהם,
יש להניח שלאוטובוס המסויים הזה יותקנו בקרוב ולידטורעם.
סביר להניח שבגלל החגים ומס' ימי העבודה המצומצמים במוסך, העדיפו להפעיל את
האוטובוס בלי מכשירים במקום להעמיד אותו במוסך כמה ימים עד שתתבצע ההתקנה.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ