לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2258222,582 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 31/5-6/6 '
שרשור הכוונה ומודיעין 31/5-6/6
31/05/2020 | 01:40
1
19
לצפיה ב-'ראיתי מונית שירות 5 (עם נוסעים בפנים) ברח' הרכב בערב - שם זה'
ראיתי מונית שירות 5 (עם נוסעים בפנים) ברח' הרכב בערב - שם זה
04/06/2020 | 18:53
28
המסלול? (היה עליה מאחור עיגול אדום עם ספרה 4)

(סתם מתעניינת)
לצפיה ב-'קו 55 בירושלים - מתי הפך לסיבובי?'
קו 55 בירושלים - מתי הפך לסיבובי?
04/06/2020 | 09:17
6
83

ביום בהיר בשלהי הגל הקורונאי הראשון אני מגלה שתחנת המוצא של קו 55 הירושלמי בוטלה בכיוון אחד, וחיפוש נוסף מבהיר לי שהקו הפך לסיבובי ומסלולו שונה במעט.

מישהו יודע אם זה זמני או קבוע? לא ראיתי כל פרסום בעניין.  

אמינות הנסיעה בקו ממש נפגעת מכך בדומה לקווים אחרים שהפכו סיבוביים והנוסעים ממתינים להם בתחנות יותר מדי זמן.
לצפיה ב-'למיטב זכרוני בתחילת מרץ'
למיטב זכרוני בתחילת מרץ
04/06/2020 | 10:29
5
54
הקווים שהופכים לסיבוביים הם קווים שנותנים שירות לציבור החרדי.
לגבי קווי הכותל אני בהחלט מבין למה עשו את זה (הבלאגן שיש באזור הכותל הקשה על הנהגים להשאיר שםם אוטובוסים ולהמתין לתחילת הנסיעה- לעיתים הם היו מאחרים לתחילת הנסיעה ובכל מקרה הם המשיכו כקווים מעגליים).
למרות השינויים בקו 55 זהו עדיין קו שיש לו את הנסיעות הכי מאוחרות בלילה (1:15) . 
חוץ מקו 19 שממשיך קצת אחריו.
לצפיה ב-'היה פרסום על כך?'
היה פרסום על כך?
04/06/2020 | 10:43
4
54
לגבי קווי הכותל, ההכרח אכן מובן.
לגבי קו 55 זה לא מובן.

שעות הנסיעה המאוחרות בקו 55 הן סוג של שמירה על סטטוס קוו של נסיעות מאוחרות בקו 2 ז"ל, שהיה מחזיר אנשים מהכותל למערב העיר בשעה מאוחרת. כשקו 2 בוטל היו תלונות של "הרעת תנאים" מצד נוסעים קבועים, ולכן יצרו נסיעת המשך בקו 55. ככה עקום זה עובד פה...

גילוי נאות, נהנתי רבות מהנסיעות המאוחרות של קו 55 :)

נ.ב. בעבר הייתה יוזמה להאריך שעות פעילות של קווים נוספים המשרתים את הציבור החרדי, אך ההתנגדות הייתה דווקא מבית.

לצפיה ב-'היה פרסום באתר של אגד'
היה פרסום באתר של אגד
04/06/2020 | 12:23
47
כנראה שהפרסום נעלם בכל הידיעות על ביטולי קורונה.

גם אני נהניתי ממספר נסיעות מאוחרות במיוחד של קו 55 :) 

אך 'השתדרגתי' למיקום נוח יותר בירושלים ככה שיותר קל להתנייד בעיר.

לצפיה ב-'קו מכיכר השבת לא צריך את הכותל כהצדקה'
קו מכיכר השבת לא צריך את הכותל כהצדקה
04/06/2020 | 13:54
2
43
מצאתי את קו 55 (מעלות דפנה - יחזקאל - מלכי ישראל - ירמיהו - כנפי נשרים - הר נוף) ואין לי מושג מה הקשר הישיר לכותל. אני מניח שהיתה חפיפה לקו 2, אבל אותם נוסעים שיכולים להשתמש בקו 55 מגיעים מכיכר השבת ולא מהכותל. המרכז החרדי יכול לדרוש קישוריות רוחבית בלי להשתמש בתירוצים על הכותל.

לצפיה ב-'הסברתי בתגובתי הקודמת'
הסברתי בתגובתי הקודמת
04/06/2020 | 23:19
1
18
איך קו אחד ויחיד מהקווים המשרתים את הציבור החרדי קיבל נסיעות מאוחרות בלילה. זו עובדה היסטורית שאני זוכר את התהוותה ולא השערה סתמית שלי.
הסברתי גם שקוים אחרים נתקלו בהתנגדות מתוך הציבור החרדי, כשהיה מי שרצה להאריך את שעות פעילותם.
לצפיה ב-'הבנתי את ההיסטוריה אבל זה קלוש בעיניי.'
הבנתי את ההיסטוריה אבל זה קלוש בעיניי.
05/06/2020 | 02:56
4
כמו שאמרת פתרון עקום.

ציר המזרח-מערב של הקו מוצדק לחלוטין בעיניי. בערים אחרות ללא החלוקה הפנימית של ירושלים היו עושים קו על ציר רוחב שנמצא חצי קילומטר פלוס מציר רוחב אחר. בכלל ערים גדולות ניכרות במרכז גדול רב מוקדי.  
לצפיה ב-' רב-פס'
רב-פס
02/06/2020 | 16:11
14
233
מדף הפייסבוק של הופ-און

"
התחדשנו!!
הופאון שמחה להשיק את האפליקציה המחודשת שלנו שכוללת את שירות הרב-פס.
זכינו להיות הראשונים להתחיל בפיילוט עם 400 משתמשים שכבר נהנים מהמהפכה בתחבורה הציבורית ומחווית משתמש חדשנית. בימים הקרובים נפתח את השירות לכלל ציבור נוסעי התחבורה הציבורית.

רוצים להצטרף למהפכה? הורידו את אפליקציית הופ-און רב-פס בכדי להישאר מעודכנים.
"

https://ravpass.co.il/

"השירות מופעל ונתמך על ידי: רשות התחבורה הציבורית – משרד התחבורה, אגד, דן, מטרופולין, קווים, סופרבוס, אפיקים, אגד תעבורה, נתיב אקספרס, דן בצפון, דן בדרום, דן באר שבע, רמה ויתר מפעילי התחבורה הציבורית, למעט סיטיפס – הרכבת הקלה בירושלים."

אפליקציות התשלום בתחבורה הציבורית ייכנסו לשימוש מסוף החודש
הופ-און ופייבוקס הן הראשונות שמתחילות בפיילוט, עם 400 משתמשים שנבחרו מראש, לאפליקציה המשותפת שתיקרא רב פס. אם הפיילוט יעבור בשלום, האפליקציה תיפתח לכל הנוסעים ב-25 ביוני
לצפיה ב-'אפליית תיירים וכל בעלי כרטיס אשראי בהנפקה לא ישראלית?'
אפליית תיירים וכל בעלי כרטיס אשראי בהנפקה לא ישראלית?
02/06/2020 | 16:42
124
"
באיזה אמצעי תשלום אפשר לשלם?
ניתן לשלם במגוון כרטיסי האשראי וכרטיסי החיוב הנפוצים בישראל. שימו לב כי כרטיסים מסוג חיוב מיידי וכרטיסי תייר, נהנים מהנחות ההיקף החודשיות, אך בהתאם להנחיות משרד התחבורה, אמצעי התשלום שלהם מחויב בצורה יומית.
"

חיוב יומי (עם עמלות המרות מטבע) על נסיעות ואז אם ביום חישוב החודשי מגיעה הנחה חודשית, יתבצע זיכוי הפרש?
לצפיה ב-'מה הטעם לתייר באמצעי שלא תקף ברק"ל ירושלים? '
מה הטעם לתייר באמצעי שלא תקף ברק"ל ירושלים?
02/06/2020 | 18:33
5
100
אני מודע לסיפור הרקע של סיטיפס וחוסר הגמישות של החוזים המיושנים איתה, אבל מדובר באמצעי ראשי בעיר שהיא האטרקציה התיירותית החשובה ביותר בארץ.

האם השרה יודעת שירושלים היא יותר מקישוט לשמלה ?
לצפיה ב-'קשה למדינה להכריח את סיטיפס לעשות דברים'
קשה למדינה להכריח את סיטיפס לעשות דברים
02/06/2020 | 19:50
4
94
הסכם הBOT של המדינה עם סיטיפס היה פגום מהרגע הראשון ונתן להם יותר מדי כוח ופחות מדי פיקוח והם מנצלים אותו עד תום כדי להשקיע באופן המינימלי ביותר במערכת. בדיוק בגלל זה לא יעזור מה שהשרה יודעת, אין להם אינטרס כלכלי לעשות את זה, ולמשרד התחבורה אין אינטרס לשלם להם בשביל לעשות את זה - הרי המדינה במילא שילמה להם הון כדי לקנות את המערכת מהם ולהעביר אותה לבעלות ממשלתית והפעלה בזכיינות, והזכיין (TransJerusalem) כבר נבחר. אני מנחש שנראה כל מיני שדרוגים בכרטוס של הרכבת הקלה רק אחרי שסיטיפס יתפרקו ו־TransJerusalem יקבלו את המושכות
לצפיה ב-'אמרתי שידוע לי. מזל ש MTS קרסה.'
אמרתי שידוע לי. מזל ש MTS קרסה.
03/06/2020 | 18:36
71
אם היו מעתיקים את אותן הטעויות לתל אביב בכלל היה שמח.

מערכת הרב קו והכרטיסים התקופתיים בארץ היא נכס לאומי. צריך לתקן את החורים במערכת כגון היעדר כרטיסים שבועיים בחוזים הבינעירוניים וחוסר הקשר בין המערכת התקופתית למערכת לנסיעות בודדות, אך היכולת להשתמש באותו הכרטיס בכל המדינה היא יתרון גדול. בבריטניה האויסטר נפרד ממערכת הכירטוס של הרכבת הארצית ותקף רק בלונדון רבתי ובקווים מסויימים לשדות התעופה. למפעילות הרכבת השונות "כרטיסים חכמים" שתקפים רק בקווי המפעילה ולא יכולים להטעין את כל כרטיסי מערכת הנייר המגנטי של רשת הכירטוס הלאומית. יש לי כרטיס רשת (כל נוסע בין גילאי 30 ל 60 יכול לרכוש אותו ב £30 ולקבל 33% הנחה או מחיר מינימום של £13 בימי חול) שמקנה לי מחיר מוזל על כרטיס יומי ללונדון שכולל נסיעה באזורים 1-6. לצערי אני חייב להשתמש בכרטיס נייר מגנטי כי אי אפשר לטעון את החוזה לא על אויסטר ולא על הכרטיס החכם של המפעילה - שלה מספר קווים פרבריים בתחומי העיר. האמת שכשהמצב ישתפר אני שוקל אם לעלות לעיר ברכב כי חשמל + חנייה + נסיעות בתחתית יחסכו לי כסף בהשוואה לרכבת.  
לצפיה ב-'שאלת תם'
שאלת תם
04/06/2020 | 09:04
2
37
למה מי שאחראי להסכם המדובר לא נותן את הדין על הפקרת נכסי וכספי ציבור?
למה לא חוקרים אם מדובר ברשלנות "בלבד" או פשיעה מעבר לכך?!
לצפיה ב-'מדובר במכרז משנת 2001'
מדובר במכרז משנת 2001
04/06/2020 | 11:54
1
27
סיטיפס היתה אחת החברות שניגשו למכרז ב 2001 וזכתה בו בשנת 2002. היא ממלאת את מה שנדרש ממנה בימי ממשלת שרון הראשונה.

לא רק שהחוזה בין המדינה לחברה קודם לרפורמה, הוא קודם אפילו לרב קו. אמנם היו בזמנו אמצעי תשלום אחיד בחו"ל (האויסטר הלונדוני לא הושק עד 2003, אך הסורקים שלו הותקנו בשערי הולידטורים כבר ב 1999) אבל מבחינת תשלום עירוני בארץ הכל היה בכרטיסי נייר "טיפשים".

הבעיה בסיטיפס היא שהם חושבים "ראש קטן" ונצמדים לחוזה המקורי עם המדינה במקום לעבוד מולה כדי שהתשלום ברק"ל יהיה תואם לכל חידושי משרד התחבורה. אן אינני טועה היה סיפור שלם להכריח אותם לקבל ערך צבור (אולי מהעידן שהיה "ערך צבור של אגד/דן/קווים").
לצפיה ב-'אני יודע '
אני יודע
04/06/2020 | 23:08
11
אולי אתה לא זוכר, אבל אני חבר ותיק כאן :)

ועדיין, היו פשעים רבים במכרז המדובר.
לצפיה ב-'"אפליקציות התשלום בתחבורה הציבורית ייכנסו לשימוש מסוף החודש"'
"אפליקציות התשלום בתחבורה הציבורית ייכנסו לשימוש מסוף החודש"
02/06/2020 | 21:15
3
168

נראה לי שהשיטה החדשה יוצרת התייקרות רצינית בתעריפים. לעומת התעריפים של הרב קו.

אני נשאר עם הרב קו :)
לצפיה ב-'המבוגרים ישלמו יותר באפליקציה כי ברב-קו הם מקבלים 20% הנחה'
המבוגרים ישלמו יותר באפליקציה כי ברב-קו הם מקבלים 20% הנחה
03/06/2020 | 13:56
2
37
לצפיה ב-'לא רק מבוגרים ישלמו יותר באפליקציה'
לא רק מבוגרים ישלמו יותר באפליקציה
03/06/2020 | 16:59
1
97
למשל חופשי יומי בטבריה דרך הרב קו פרופיל רגיל 4.10 ש"ח

באפליקציה 5.90 ש"ח קוד 1 עם חיוב מקסימלי של 13 ש"ח

אני הייתי בטוח שזה יהיה למשל . תיסע 2 נסיעות בטבריה תחויב 4.10 ש"ח חופשי יומי בלי להתחייב מראש על חופשי יומי.

משרד התחבורה יצר מערכת תעריפים נוספת ולפי דעתי לא משתלמת.

לצפיה ב-'על פניו אפשר לשלם שם יותר מחודשי כל הארץ'
על פניו אפשר לשלם שם יותר מחודשי כל הארץ
03/06/2020 | 18:37
37
לצפיה ב-'חבל שאפליקציית הרב קו אינה כרטיס'
חבל שאפליקציית הרב קו אינה כרטיס
04/06/2020 | 14:11
2
34
באמת שקשה להבין מדוע לא הלכו על הפתרון הקל.

אפליקציית הרב קו תואמת NFC, אפשר לרשום בה כרטיס אשראי ולשמור בה פרטי רב קו.

איפשור האפליקציה ככרטיס ורטואלי היתה חוסכת את הצורך באחזקת כרטיס פיזי והיתה מאפשרת ללקוחות מזדמנים תשלום לפי ערך צבור שהיה נגבה מהכרטיס הרשום לאפליקציה.

את הערך הצבור היה צריך לשדרג לתואם אויסטר - חיוב יומי עליון לפי מחיר הכרטיס היומי המקביל, שימוש בערך צבור כתוספת תשלום בנסיעה אל מעבר לתחום הכרטיס הרגיל (בנסיעה מת"א להרצליה - תוספת לאזור 2 בלבד כשיש תקופתי לאזור 1, לא תשלום מלא 1 ו 2 כמו שקיים כיום).

השימוש ב NFC היה חוסך את הצורך בהתקנת סורקים אופטיים לברקודים של האפליקציה או מדבקות על האוטובוס שמשתמשי האפליקציה יצטרכו לצלם כל פעם (ובקו עם מספר אזורים יצטרכו לצלם את המדבקה הנכונה).

מה שמאד לא משתלם באפליקציות למיניהן הוא המחיר מעל 250 ק"מ - ₪300 לנסיעה בודדת בהשוואה ל ₪60 יומי כל הארץ ברב קו. גם אלמנט התשלום בדיעבד על חודש שלם והיעדר ההנחות מעבר לסכום מסויים נתון להסתבכויות.
לצפיה ב-'הצעתי רב-קו HCE בעבר'
הצעתי רב-קו HCE בעבר
04/06/2020 | 14:42
1
38

אך משרד התחבורה רוצה להכליל גם נוסעים שאין להם סמארטפונים וסמארטפונים ללא NFC, אשר גם באלו שיש להם NFC לא אומר שכל טלפון NFC תומך גם בדימוי HCE,
שלא לדבר על כך שדימוי קליפסו על HCE לפי התקן הבינלאומי דורש תמיכה מערכתית לקליפסו גרסא 3.1 פלוס.

יש גם את המסמך הזה (whitepaper) בנושא שימוש בכרטוס מבוסס מזהה משתמש לעומת זהה כרטיס https://www.calypsonet-asso.org/sites/default/files/170529-CalypsoWhitePaperABT_%20v2.3.pdf
אבל אנו בישראל וממשיכים לחלום ולהמציא גלגלים מחדש.
לצפיה ב-'ברקודים אשר מודבקים בכל מקום אפשרי ולא אפשרי'
ברקודים אשר מודבקים בכל מקום אפשרי ולא אפשרי
04/06/2020 | 14:59
36
פעם זה בקיר הזכוכית או המפרד בין הכניסה לכיסאות הראשונים ליד הכניסה הקדמית לאוטובוס (יכול להיות מול הכיסאות ויכול לכיוון הדלת),
פעם זה על השמשה מקדימה,
פעם זה על הקיר או זכוכית מאחורי הנהג מול הכיסאות הראשונים מאחוריו, או על החלונות,
בדלת אחורית יכול להיות על המפרד (לשורת הכיסאות הקודמת או הבאה אבל רק אחד ואפילו יכול להיות מאחור לכיוון הנוסע היושב), המפרד לשורת הכיסאות הבאה בצד הרחוק הפנימי (שמאלי) לשורת הכיסאות הבאה, או על החלון מול הכניסה באזור הנכים, או ואף על פנים הדלת עצמה (אתה סורק והדלת נסגרת לך באמצע סריקה והמצלמה בטלפון מאבדת את הקוד),
ופעם זה בכלל על קיר האוטובוס מעל החלונות ליד שורת הכיסאות השלישית, מעל החלון ליד הפטישים לשבירת זכוכית במקרי חירום, פעם מימין, ופעם משמאל.
איך בדיוק מצפים שישתמשו בזה....
לצפיה ב-'מספרי עולים ויורדים - 2019 והרבע הראשון של 2020'
מספרי עולים ויורדים - 2019 והרבע הראשון של 2020
03/06/2020 | 10:23
5
193
לפני כמה שנים היו כאן עדכונים על נתוני העולים והיורדים (ליגת התחנות) ולא ראיתי דיון שכזה לאחר 2019. 
הרמתי את הכפפה והשגתי את הנתונים לשנת 2019, ולרבע הראשון של 2020 (עד עצירת תנועת הרכבות). כמובן שהקרדיט הולך למי שהתחילו את ההשוואה ובשמחה אפנה את הכבוד ל"אדיה" ו"הרוכב לאוטובוסים".

מוזמנים לראות את הנתונים כאן... המסקנה הכי גדולה עבורי היא שלמרות הקו המוגבל מאוד לתחנת יצחק נבון, התחנה כבר מתחילה להיות משמעותית. בשנה הבאה ובזו לאחריה יהיה מעניין מאוד לראות את קצב צמיחת התחנה המהיר.

נ.ב: ביקשתי חלוקה לפי חודשים אבל זה מה ששלחו לי. ראיתי שגם בשנים קודמות רכבת ישראל שלחה את סכום הנתונים ולא לפי חלוקה לחודשים אז הסתפקתי בזה כי ככה עדיין אפשר לעשות השוואה נוחה לשנים הקודמות. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/06/2020 | 11:25
76
.
לצפיה ב-'ליגת התחנות - מסודרות ועם השוואה לשנה הקודמת'
ליגת התחנות - מסודרות ועם השוואה לשנה הקודמת
03/06/2020 | 12:13
2
160
לקח קצת יותר עבודה אבל הנה התוצר.
הכנתי גם את טבלת ליגת התחנות עם דירוג והשוואה ל2018.

4 מסקנות מעניינות:
א. כאמור, ירושלים - יצחק נבון פתחה חזק בהינתן המגבלות ונמצאות במקום ה-16.
ב. מי שכנראה נהנתה יותר מהקו המוגבל לירושלים היא תחנת נתב"ג שקפצה הישר לליגת האלופות
התחנות החדשות לא התקבלו בברכה והן בעלות תפקודים נמוכים והן הגדילו משמעותית את תחתית הטבלה ואת החברות בליגה ז'.
ב. משהו רע קרה בראשון לציון הראשונים...
לצפיה ב-'לא הספקתי להתעמק בעבודה שלך, ואני בהחלט מתכוון אבל'
לא הספקתי להתעמק בעבודה שלך, ואני בהחלט מתכוון אבל
03/06/2020 | 21:44
1
89
כבר אני אתייחס לתחנת הראשונים.
התחנה למעשה מתה "מרגע" שהרכבות ממנה מגיעות רק עד לוד והנוסעים והבאים ממנה נדרשים להחליף רכבת בלוד.
חבל מאוד שר"י בחרה להרוג קו במקום לחלק את הנטל.
נניח היו עושים רכבת אחת מראשונים ממשיכה לתל אביב ואחת לא, ולעומתה נניח רכבת מבית שמש אחת ממשיכה ואחת עוצרת בלוד.
הרגו De Facto את התחנה הזו וחבל.

לצפיה ב-'נושא אחר שיכול להשפיע בטווה הארוך מאוד על ביצועי התחנה הזו..'
נושא אחר שיכול להשפיע בטווה הארוך מאוד על ביצועי התחנה הזו..
03/06/2020 | 21:49
100
במהלך פגרת הקורונה החלו עבודות מסיביות לאורך כל החלק המזרחי של מסילת 431 העתידית.
למעשה החל מתחנת ראשונים ועד לתחנת פאתי מודיעין ישנה עבודה במספר רב מאוד של מוקדים.  ישנה תחושה של עבודה אינטנסיבית.
במקביל יש הערכות לבניית התשתית לגשרים הנדרשים לאורך מסילת 431 (מזרחה מראשונים) , אמנם העבודה לא ממש החלה אך נראה שזה עניין של ימים ספורים.
למשל הגשר מעל כביש 44, 
הגשר מעל כביש באר יעקב-נס ציונה (גשר יחסית ארוך)

בטווח הארוך מאוד זה מבטיח שיקום לתחנת הראשונים שממנה יתאפשרו נסיעות גם לכיוון מודיעין, תחנת רמלה דרום העתידית אך בעיקר לכיוון ירושלים
לצפיה ב-'מספרים לפי חודש - השפעות הקורונה'
מספרים לפי חודש - השפעות הקורונה
04/06/2020 | 21:46
37
מצרף את פילוח העולים והיורדים לפי חודשים.
בהשוואה של מרץ 2019 למרץ 2020 (החודש האחרון של פעילות הרכבת:
עולים 2019 -5,716,872. 
עולים 2020 - 2,532,797.

יורדים 2019 - 5,717,550.
יורדים 2020 - 2,533,998.

לצפיה ב-'"הנחל הנעלם" תיעוד מעבודות ההכנה בנחל איילון למסילה 4'
"הנחל הנעלם" תיעוד מעבודות ההכנה בנחל איילון למסילה 4
02/06/2020 | 14:27
12
312
לצפיה ב-'אתמול אגב נת"י פרסמה את המכרז להכפלת המסילות'
אתמול אגב נת"י פרסמה את המכרז להכפלת המסילות
02/06/2020 | 20:24
190
בקטע שבין קיבוץ-גלויות לגנות.

מדובר במכרז תכנון-ביצוע.

לפי התאריכים במכרז והעובדה שמדובר במכרז תכנון-ביצוע כנראה שלא נראה עבודות של ממש בשטח עד לחצי השני של 2021.
לצפיה ב-'את ההדמיה המלאה שממנה נלקח צילום המסך השני שצרפת'
את ההדמיה המלאה שממנה נלקח צילום המסך השני שצרפת
02/06/2020 | 20:54
2
164
ניתן לראות כאן:

לצפיה ב-'אם אני מסתכל נכון על ההדמייה, בתחנת השלום לא יהיה רציף נוסף?'
אם אני מסתכל נכון על ההדמייה, בתחנת השלום לא יהיה רציף נוסף?
02/06/2020 | 22:09
126
אלא רק מסילת מעקף? אז יפעילו רכבות שלא יעצרו בשלום? נשמע קצת מטופש, היו צריכים לקחת חלק מהכביש כדי שיהיה מקום לבנות שם רציף
לצפיה ב-'יהיה רציף למסילה הרביעית (ניתן לראותו מימין למסילה).'
יהיה רציף למסילה הרביעית (ניתן לראותו מימין למסילה).
03/06/2020 | 00:12
152
מה שאינו ברור מההדמייה זה כיצד יחברו אותו למבנה התחנה.
לצפיה ב-''
04/06/2020 | 13:21
7
57
שבתשתיות מפרסם כרגע עדכון מהעבודות בנחל ובפוסט הראשון שלו בנושא רשם שהציפייה היא, לסיים את כל קידוחי הכלונסאות עד אוקטובר השנה.
זאת אומרת לפני תחילת עונת הגשמים.

לצפיה ב-'לפי מה שידוע לי, הקמת הכלונסאות היתה אמורה להבצע'
לפי מה שידוע לי, הקמת הכלונסאות היתה אמורה להבצע
04/06/2020 | 13:49
6
86
במשך מספר קייצים. אולי משהו השתנה.

אלף כלונסאות מעתה ועד אוקטובר נשמע מאתגר במיוחד.
לצפיה ב-'ציטוט'
ציטוט
04/06/2020 | 13:56
5
77
"אך כל אלה שבתוך התעלה (מספרם כ-1,000) יצטרכו להתבצע בתוך חלון זמן שנקבע ע"י רשות הניקוז וסיומו באמצע אוקטובר השנה."
לצפיה ב-'אני מבין, אך מדובר בעבודה די מורכבת.'
אני מבין, אך מדובר בעבודה די מורכבת.
04/06/2020 | 14:48
4
73
בנוסף, גם אי אפשר פשוט להתחיל לקדוח כי קודם כל צריך לפרק בזהירות את רצפת הבטון של התעלה מבלי לפגוע בבטון המזויין שמסביב לנקודת הקידוח. וגם יש הרבה קידוחי נסיון לבצע. וגם מדובר לא בכלונסאותצ׳יקות אלא בכלונסאות מסיביים ביותר... וגם לחזיר את התעלה לקדמותה לאחר כל הבלגאן הזה בכל קידוח לפני בוא הגשמים. עכשיו תכפיל את זה פי אלף... נשמע מאתגר מאוד עד בלתי אפשרי בארבעה חודשים.
לצפיה ב-'טוב, אולי הוא מעד בלשונו '
טוב, אולי הוא מעד בלשונו
04/06/2020 | 15:39
3
55
הסתכלתי שוב על הפוסט שלו והוא מחק את ה "השנה הזאת" מהטקסט.
זה באמת נשמע לא ממש הגיוני, לסיים את כל העבודה כל כך מהר.

לצפיה ב-'אני מניח שתאורתית הכל אפשרי'
אני מניח שתאורתית הכל אפשרי
04/06/2020 | 16:19
2
57
באמצעות תגבור רציני של צוותי עבודה בתוואי.

אגב, הרבה מה״חופרים״ במדינה כבר עסוקים כרגע... בהאצת פרוייקט החישמול.
לצפיה ב-'נכון, גם שם צריכים את אותו סוג ציוד ועובדים מרקע דומה.'
נכון, גם שם צריכים את אותו סוג ציוד ועובדים מרקע דומה.
04/06/2020 | 16:54
49
אבל לא מדובר במשהו נדיר או ייחודי.
בכל זאת בכל פרוייקט בנייה עם קומות תת קרקעיות, בדרך כלל צריכים כלנוסאות ויש לדעתי עשרות רבים אם לא מאות של פרוייקטי בניה שנמצאים בשלב הזה וצריכים ציוד דומה.
לדעתי הבעיה היא כרגיל בכספים.
גם אם יש מספיק משאבים לסיים את הפרוייקט ב4 חודשים, זה יעלה הרבה מאוד כסף וקבלן לא יכול לעבוד בהפסד.

לצפיה ב-'בתשובה לשאלה של אחד הגולשים על האם יספיקו לסיים '
בתשובה לשאלה של אחד הגולשים על האם יספיקו לסיים
04/06/2020 | 19:08
54
עד סוף הסתיו הנוכחי, הוא כתב "חייבים".
בהחלט הייתי רוצה לראות את התקציב שהוקדש ספציפית להתקנה של כלונסאות בתוך הנחל.
בהינתן כמות העובדים וציוד הנדרשת, נדמה לי מדובר בעלויות רציניות ביותר.
יש מידע על הקצב:
כבר בוצעו 20 קידוחים מתוך 1000.
כרגע יש שתי מכונות קידוח, כל מכונה מסוגלת לבצע 3 קידוחים ביום והוא אומר שצפוים להוסיף עוד מכונות קידוח.
נניח שלוש מכונות, שזה אומר 9 קידוחים ביום.
בסה"כ כ110 ימים לסיים קידוחים.
נשמע אפשרי, אם כי קצת גבולי
לצפיה ב-'חשש לעיכוב נוסף בחזרת הרכבת: "נצנן את ההתלהבות, מחרתיים יתקי'
חשש לעיכוב נוסף בחזרת הרכבת: "נצנן את ההתלהבות, מחרתיים יתקי
02/06/2020 | 14:13
12
157
פחות משבוע לפני החזרה המתוכננת של הרכבת לפעילות, הביעה בכירה במשרד הבריאות דאגה מקיום המהלך: "רוצים לשמור על הציבור, נדון עם המל"ל אם לפתוח". יו"ר ועדת הכלכלה: "חשש כבד שזה לא יקרה"
אסף זגריזק ואדיר ינקופורסם:  02.06.20 , 13:56

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5740926,0...
לצפיה ב-'ומנגד: באתר הרכבת כבר יש לו"ז החל מ08.06.'
ומנגד: באתר הרכבת כבר יש לו"ז החל מ08.06.
02/06/2020 | 15:08
2
171
במידה והרכבת תשוב לפעילות, עושה רושם מהלו"ז שהפעילות תהיה כמעט מלאה.
לפי הלו"ז בימי חול הרכבת תפעל בלו"ז הרגיל כאשר החל מהשעה 21:00 הנסיעות מהצפון תסתיימנה בתחנת בית יהושע.
בנוסף הרכבת צפויה לעבוד גם בימי שישי ומוצ"ש אך גם בימים אלו מקטע המסילה בין בית יהושע לת"א ישאר סגור.

מה שכן, על פי הלו"ז הנוכחי רכבות הלילה עדיין לא חוזרות לפעילות כלל (למעט רכבת בשעה 03:49 מנהריה).
והכי מעניין - שמירת השבת המוגזמת ממשיכה!
במוצ"ש אמנם מתחילים כמו בכל שעון קיץ, אך עם תדירות מצומצמת מהרגיל... אבל בשישי? לו"ז שעון חורף! כלומר, רכבות אחרונות עוד לפני 15:00!
לצפיה ב-'אתמול עוד לא היה לו"ז לשבוע הבא.'
אתמול עוד לא היה לו"ז לשבוע הבא.
02/06/2020 | 18:32
94
ואני מאוד מקווה שלא תהיה דחיה נוספת בהפעלת הרכבות.
למי שצריך להגיע מבאר שבע לתל אביב - איזור ארלוזורוב, רמת החייל או האוניברסיטהתהיה/יש בעיה גדולה.
מהסיבה הפשוטה שקו 380 שמכיע לארלוזוראוב בוטל, ונשאר קו 370 לתחנה מרכזית חדשה.
ואז - צריך לעבור את כל תל אביב כדי להגיע לאזורים הללו.
רעיה
לצפיה ב-'רכבות ישירות מנבון לסבידור עדיין אינן מופיעות בלו"ז '
רכבות ישירות מנבון לסבידור עדיין אינן מופיעות בלו"ז
02/06/2020 | 20:17
43
לצפיה ב-'אני חושב שהבעיה היא שמתכוונים לפתוח כמעט הכל בבת אחת'
אני חושב שהבעיה היא שמתכוונים לפתוח כמעט הכל בבת אחת
02/06/2020 | 15:54
159
לדעתי היו צריכים כבר לפני חודש להתחיל עם קווי רכבת מתונים כמו למלחה ולדימונה ולאחר מכן את הקווים העמוסים יותר עם מגבלת מספר נוסעים לקרון (ויש הרי כבר ניסיון עם הקו ליצחק נבון) וכן הלאה!
לצפיה ב-'אז מה קורה עם הרכבת? תתחיל לעבוד ב8.6?'
אז מה קורה עם הרכבת? תתחיל לעבוד ב8.6?
03/06/2020 | 21:58
7
73
האם כל הקווים אמורים לעבוד? אפשר לבנות על רכבת מכפר סבא לת״א ביום ראשון?
לצפיה ב-'בראשון הזה ספציפית בטוח לא כי זה ה7.6.החל מיום שני מקווה-שכן'
בראשון הזה ספציפית בטוח לא כי זה ה7.6.החל מיום שני מקווה-שכן
03/06/2020 | 23:20
25
לצפיה ב-'שני דברים...'
שני דברים...
04/06/2020 | 00:35
4
92
1. היום תהיה ישיבה עם משרד התחבורה, משרד הבריאות והמל״ל להחליט בנושא.

2. רכבת מכפר סבא בכל מקרה לא תהיה עד אוגוסט בגלל עבודות על המסילה המזרחית מצפון לראש העין.
לצפיה ב-'לפי הלו"ז גם קו החוף המערבי הדרומי לא יפעל, בגלל כפ"ס?!'
לפי הלו"ז גם קו החוף המערבי הדרומי לא יפעל, בגלל כפ"ס?!
04/06/2020 | 11:48
3
60
אין רכבות לראשון לציון משה דיין, תחנות בת ים וחולון, יבנה מערב.
גם הקו המזרחי (יבנה מזרח, אשדוד) לא הולך להיות מתוגבר במקביל, כך שצפויים עומסים משוגעים ברכבות שיצאו שם פעם בשעה.
לא נכון בכלל לתקופת קורונה.
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
04/06/2020 | 12:49
2
67
קו החוף הדרומי יפעל כרגיל, רכבת פעם בחצי שעה מאשלון/באר שבע לראש העין.
הקו לא יעצור בתחנות יבנה,ראשון , חולון ובת ים, כנראה בגלל מגבלת מסילה אחת שעובדים עליה.
הקו בין אשקלון לתל אביב דרך רחובות יפעל עד הערב בתדירות של חצי שעה בשעות השיא. ככה שיהיו 4 רכבות בשעה מאשקלון ואשדוד לתל אביב בשעות השיא.
לצפיה ב-'יודעים עד מתי? יש מיליוני משתמשים בתחנות הללו בחודש'
יודעים עד מתי? יש מיליוני משתמשים בתחנות הללו בחודש
04/06/2020 | 16:22
1
19
לצפיה ב-'שינויים נוספים'
שינויים נוספים
04/06/2020 | 18:23
39
תחנות להבים, ונתבג גם לא ייפתחו.
הקו מנבון תסיים בתל אביב ההגנה.
לצפיה ב-'בערוץ 7 פרסמו שהרכבת תפתח ביום שני'
בערוץ 7 פרסמו שהרכבת תפתח ביום שני
04/06/2020 | 12:30
24
לצפיה ב-'טעינת חופשי יומי'
טעינת חופשי יומי
02/06/2020 | 12:37
14
122
הטענךי ערך צבור לפני שלושה ימים על מנת שאוכל להשצמש ברב קו לשם הגעה לעבודה.
רציתי בבוקר (שעה 6) להטעין חופשי יומי והנהג סירב בטענה שאי אפשר ךהטעין חופשי יומי מערך צבור אלא רק דרך האפליקציה.
הוא הוריד לי נסיעה רגילה (בלי המשך)
בפועל א י מפסיד כך כ40 שח כל יום!
האם הנהג הטעה אותי? אין אפשרות להטעין חופשי יומי לפי ערך צבור במעמד עלייה לאוטובוס?
לצפיה ב-'יתרת ערך צבור הינו ערך לשימוש בנסיעות בודדות בלבד, ומקנה'
יתרת ערך צבור הינו ערך לשימוש בנסיעות בודדות בלבד, ומקנה
02/06/2020 | 13:22
74
הנחה לפי פרופיל הנוסע. היתרה אינה שקלים, אין כפל הנחות. כך זה מאז ומעולם מאז שהערך צבור הושק, למרות שממשקים למיניהם (מכונות טעינה, אפליקציות וקבלות תיקוף בחלק מהמפעילים) מתייחסים ליתרה כאל שקלים בסימול ₪. הדבר אינו כך ויש להבדיל מחיר רכישה לבין סכום הטעינה ליתרה ולבין שימוש ביתרה זו.
אם הפרופיל הוא רגיל, וטוענים ₪30, מקבלים 37.50 יתרה. בתיקוף נניח 5.90 מיתרה זו, היתרה יורדת ל-31.60 מה שאומר שבפועל הנסיעה הבודדת עולה ₪4.72 ולכן לא ניתן להמיר יתרת ערך צבור לחוזה אחר - אין כפל הנחות.
אם יש צורך בשימוש בחוזה סוג אחר כלשהו (כאשר חוזה חופשי מקנה אפשרות נסיעה כמה שרוצים בכל האזור/ים שבו החוזה תקף כל עוד החוזה בתוקף), יש לטעונו בתשלום נפרד בעד טעינת חוזה בקוד החוזה המתאים.
כך שהנהג צודק, ומשום שאין יותר תשלום וטעינות אצל נהגים, יש להשתמש באמצעי טעינת רב-קו אחרים, כאשר שימוש באפליקציה בטלפון עם NFC הוא המועדף ביותר.
לצפיה ב-'ערך צבור אינו כסף רגיל ולכן אי אפשר לשלם בו.'
ערך צבור אינו כסף רגיל ולכן אי אפשר לשלם בו.
02/06/2020 | 13:32
8
68
אם אתה מטעין ₪100 ויש לך פרופיל רגיל אתה מקבל "₪120" ערך צבור או למעשה 120 ע"צ 20%. זה אומר שעל נסיעה בערך צבור שהמחיר שלה "₪6" אתה משלם למעשה ₪5. ההחלטה לגלם את ההנחה בשלושה סוגי ערך צבור שונים (תוספת 20% לרגיל, 50% לפרופילים סטודנטיאלים, 100% לאוכלוסייה ותיקה) יוצרת למעשה 3 סוגי מטבע מקביל ולכן אי אפשר להשתמש בערך צבור כדי לקנות כרטיס תקופתי שהמחיר שלו נקוב בשקלים כי אין מנגנון להמיר חזרה.

₪100 יתנו 120 ע"צ 20%, 150 ע"צ 50% ו 200 ע"צ 100%. בלי מנגנון המרה אי אפשר לחשב מה חופשי יומי של ₪25 צריך לעלות ביחידות הע"צ השונות ( 30 ע"צ 20%, 37.5 ע"צ 50%, 50 ע"צ 100 אם לא היתה הנחת 50% לאזרחים ותיקים). מסיבה זו אי אפשר לשלם על כרטיסים תקופתיים עם ערך צבור אלא צריך לשלם עליהם בנפרד בשקלים.

הערך הצבור נועד לתשלום עבור נסיעות בודדות וההנחה נועדה להוזיל אותן בהשוואה לשימוש במזומן. אם כרטיס יומי / שבועי / חודשי משתלם לך יותר אז קנה אותו במקום להשתמש בערך צבור. מה שטוב בערך הצבור שטענת הוא שאין לו תאריך פקיעה ואם יש לך נסיעה מזדמנת הוא יכסה אותה בעתיד.

לצפיה ב-'אז מה עושים אם אין טעינה באוטובוס?'
אז מה עושים אם אין טעינה באוטובוס?
02/06/2020 | 13:50
6
54
יש אפשרות להטעין × חופשי יומי מראש ולאקטב ביום שבו משתמשים?
אין לי אן אף סי בפלאפון.
יש אפשרות לקבל את הכסף שהטענךי בחזרה? שכן טענתי אותו לשם חופשי יומי בלבד.  אם אין אפשרות להשתמש בו לשם חופשי יומי, נסיעה באוטובוז אינה משתלמת לי. יש פתרונות אחרים?
לצפיה ב-'יש מערך שלם של מכונות הטענה בחנויות'
יש מערך שלם של מכונות הטענה בחנויות
02/06/2020 | 14:41
3
52
הנה הלינק של מכונות הטעינה, שנקראות כספונט :

יש שם הסבר ולינק למיקומים של המכונות ברחבי הארץ.

בנוסף אתה יכול להטעין גם מכל סמארטפון שאפליקציית הרב קו מותקנת עליו כך שאם יש לך חברים שמשתמשים באפליקציה הם יכולים לבצע את ההטענה עבורך אם הרב קו שלך והסמארטפון שלהם נמצאים באותו המקום.

ניתן לטעון כרטיס יומי עד שבוע או לעיתים 10 יום מראש. צריך לקרוא את האזורים בכרטיס המוצע (שנקרא "חוזה") כדי להיות בטוח שזה החוזה הנכון אך אני בטוח שהפורום ישמח לומר לך איזה חוזה מכסה את האזור(ים) שאתה נוסע בהם.

לצפיה ב-'לא ממליץ על טעינה בכספונט, כי בהרבה מקרים הוא מציע רק חידוש'
לא ממליץ על טעינה בכספונט, כי בהרבה מקרים הוא מציע רק חידוש
02/06/2020 | 15:14
2
61
חוזים שהיו בכרטיס ומספר חוזים מקומיים לאזור, אשר יכולים להיות לא מה שהנוסע צריך
בבתי עסקים מאוישים ובכל אמצעי אחר ניתן לרכש כל חוזה אשר ניתן למצוא בחיפוש חוזים ברב-קו אונליין

אם אין סמארטפון עם NFC, אז ניתן כאמור לרכש קורא כרטיסים, לטעון בבתי עסקים או להשתמש בהזמנות טעינה עם הצורך למימוש טעינה - הזמנות כן ניתן לממש בכל כספונט קרוב ללא קשר באיזה חוזים הכספונט יציע בטעינה מזדמנת ללא ביצוע הזמנת טעינה מראש.
לצפיה ב-'אז זה מה שקרה לי במכשיר בנתב"ג? '
אז זה מה שקרה לי במכשיר בנתב"ג?
03/06/2020 | 11:54
1
38
לפני שנתיים כשקניתי רב קו אנונימי בעמדה הנסתרת בנתב"ג קניתי את הכרטיס עצמו מהפקידה בעמדה וחשבתי שאוכל להטעין את החוזה (שבועי גוש דן מורחב 142) במכונה שליד העמדה. ניסיתי פעמיים ולמרות שמצאתי את החוזה הנכון התהליך פשוט לא עבד אז בסוף ביקשתי מהפקידה להטעין.

באפליקציה לא היו לי בעיות להטעין 2 חוזים שמעולם לא היו לי בכרטיס.
לצפיה ב-'בנתב"ג מכשיר של מפעיל, במקרה הזה קווים, ללא קשר לכספונט'
בנתב"ג מכשיר של מפעיל, במקרה הזה קווים, ללא קשר לכספונט
03/06/2020 | 12:08
39
אבל אכן, במכונות של מפעילים גם יש בעיות זמינות ומבחר חוזים ויתר מכך גם בעיות קבלת כרטיסי אשראי בהנפקות חו"ל

לצפיה ב-'ניתן לרכוש חוזה בבתי עסקים נתמכים, או להזמין חוזה עם מימוש '
ניתן לרכוש חוזה בבתי עסקים נתמכים, או להזמין חוזה עם מימוש
02/06/2020 | 14:52
45
(רישום לכרטיס) דרך הכספונט או בית עסק או אפליקציה, או לרכוש קורא כרטיסים ולטעון את הכרטיס במחשב האישי בבית.
ניתן לרכוש חוזה ולבחור תאריך תחילת תוקף במעמד הרכישה, אם זה בבית עסק עם קופאי, יש לציין שהחוזה לא להיום ולציין יום התחלת תוקף. לא ניתן לרכוש חוזה תקופתי עם יום פתוח עם תאריך לא נקוב.
אם הרכישה מתבצעת בעמדת מכונת טעינה ששייכת למפעיל תחבורה, אז ברובן לא ניתן לבחור תאריך, כך שהחוזה לאותו יום.

לבצע ביטול והחזר כספי אפשר, אבל זה חתיכת בירוקרטיה, אשר מצריכה אי שימוש בחוזה במשך שלושה ימים וגם הגעה למרכז שירות על הקו של המפעיל אשר דרכו החוזה נרכש (והם ככל הנראה סגורים כי קורונה) - ושלא באמצעות תיקוף אותו החוזה שרוצים לבטל.
כמו כן לכרטיס אנונימי אין שירות, יש רק העברת חוזים לכרטיס אישי.
לערך צבור אין תוקף, ניתן ועדיף פשוט לשמור אותו לנסיעות מזדמנות אל ומחוץ לאזורים של חוזה תקופתי טעון. אין בעיה לרשום על אותו כרטיס גם ערך צבור וגם חוזה אחר כלשהו, ישומש החוזה המועדף אם תקף עבור הנסיעה.
לצפיה ב-'בהרבה חנויות קטנות סופרים, ומכונות הטענה אפשר להטעין'
בהרבה חנויות קטנות סופרים, ומכונות הטענה אפשר להטעין
03/06/2020 | 11:24
24
את הרב קו.
לצפיה ב-'הגילום של תוספת לפרופיל רגיל הוא 25%, לזכאי/סטטדנט 50%, ו-'
הגילום של תוספת לפרופיל רגיל הוא 25%, לזכאי/סטטדנט 50%, ו-
02/06/2020 | 13:56
50
לסטודנט מורחב/נוער/ותיק 100%, כלומר מגלמים הנחות פרופיל של 20%, 33% ו-50% בהתאם.
נ.ב.: כדי לא להגיד דברים בפעם הביליון אתן קישור https://en.wikivoyage.org/wiki/Public_transit_in_Israel#Stored_value שבו המנגנון כפי שכתבתי בבלון ה-nutshell אמור להיות מספיק מובן.

₪100 טעינה נותנים 125 ערך צבור רגיל, 150 סטודנט/זכאי, ו-200 סטודנט מורחב/נוער/ותיק.

דויין בעבר כאן על "מנגנון המרה" שבו היה אולי ניתן לשלם על חופשי (לשם הדוגמא יומי ב-₪13.5) על ידי 16.875 ערך צבור רגיל, 20.25 זכאי/סטודנט ו-27 סטודנט מורחב/נוער/ותיק. אבל זה בעייתי.
גם בגלל שביתרת ערך צבור לא ניתן לנקב מאיות אחרי הנקודה, וגם בגלל שנוסעים יחשבו שגונבים להם כסף, כי שכחו שהנחת הפרופיל כבר התקבלה, אחרת נושא השרשור לא היה נשאל כלל (בפעם ה... הפסקתי לספור מזמן).
לצפיה ב-'קונים התקן פרטי ב5שקלים'
קונים התקן פרטי ב5שקלים
03/06/2020 | 11:36
3
62
ומטעינים בבית מה שרוצים ומתי שרוצים וגם לתאריכים עתידיים.
** לפני כמה חודשים הצטרכתי לצאת בהתראה קצרה בבוקר אז בחמש הטענתי יומי וב5וחצי כבר הייתי בנסיעה.
לצפיה ב-'ומה עושה מי שאין לו כרטיס אשראי?'
ומה עושה מי שאין לו כרטיס אשראי?
04/06/2020 | 16:26
2
9
לצפיה ב-'טוען בבית עסק עם טעינת רב-קו או בדואר או בבודדים ממכונות'
טוען בבית עסק עם טעינת רב-קו או בדואר או בבודדים ממכונות
04/06/2020 | 17:01
15
האוטומטיות של מפעילים
לצפיה ב-'בימינו אפשר לקנות כרטיס אשראי בדואר'
בימינו אפשר לקנות כרטיס אשראי בדואר
04/06/2020 | 17:16
20
(גילוי נאות: יש לי מניות בויזה ומאסטרקארד)

יש תחום שלם של כרטיסי אשראי (למעשה - דביט כי הם לא מספקים אשראי) בטעינה מראש. בישראל וספרד הם קיימים בדואר, בבריטניה אפשר לרכוש אותם גם בחנויות עיתונים. הרעיון הוא שמטעינים מזומן על הכרטיס ואז הוא יותר בטוח מאחזקת כסף מזומן. השתמשתי בכרטיס כזה בביקור בארץ כדי להגביל את ההוצאות לתקציב שקבעתי לביקור, שמעתי שיש הורים שמשתמשים בכרטיסים כאלו לדמי כיס, הדואר הספרדי טוען ששימוש בכרטיס כאמצעי תשלום ברשת מגן מגניבת מספר הכרטיס האמיתי שמחובר לחשבון הבנק.
לצפיה ב-'נראה שקו 31 של אפיקים בפתח תקוה בוטל ומחליף אותו קו 87'
נראה שקו 31 של אפיקים בפתח תקוה בוטל ומחליף אותו קו 87
31/05/2020 | 22:32
3
168
שכעת יהיה לו מסלול די ספגטי בתוך פתח תקוה.
"
שינוי מסלול קו 87, פ"ת
נוסעים נכבדים
החל מתאריך ה-31.5.2020 יבוצע שינוי מסלול קבוע לקו 87 לפי הפירוט הבא:
קו 87 למסוף תל-השומר:
הקו ייצא ממסוף ארנס, ימשיך ישר לאורך גיסין, יפנה ימינה לשלום דורני, שמאלה להרב פינטו מסעוד אשר, ימינה ליאיר חפוטא, שמאלה ליוסף ספיר, ימינה לירקונים, ימינה לשטמפפר, שמאלה אברבנל, המשך לחזון איש, ימינה לוולפסון, המשך לההסתדרות, המשך לארלוזורוב, שמאלה לקפלן, המשך למרדכי ביטרמן, ימינה דוד שמעוני, שמאלה לצייר צבי שור, המשך ליפה נוף, ימינה לעצמאות, שמאלה לרבין, ימינה לכביש 471 והמשך במסלול המקורי עד מסוף תל-השומר.
קו 87 למסוף ארנס:
ייצא ממסוף תל-השומר במסלול הרגיל עד דרך רבין בפתח תקווה , ימינה לעצמאות, שמאלה ליפה נוף, ימינה לצייר צבי שור, ימינה לדוד שמעוני, שמאלה למרדכי ביטרמן, שמאלה לקפלן, ימינה לארלוזורוב, המשך להסתדרות, המשך לוולפסון, שמאלה חזון איש, המשך לאברבנל, ימינה לשטמפפר, שמאלה הירקונים, שמאלה ליוסף ספיר, ימינה לרב יאיר חפוטא, שמאלה לרב פינטו מסעוד אשר, ימינה לשלום דורני, שמאלה לגיסין, שמאלה המכבים, ימינה אורלוב, ימינה בר כוכבא וסיום במסוף ארנס.
"

לצפיה ב-'לא הייתי מהמר שהשינוי ישרוד...'
לא הייתי מהמר שהשינוי ישרוד...
01/06/2020 | 19:05
44
לצפיה ב-'אם הם היו מבטלים אותו היו אומרים'
אם הם היו מבטלים אותו היו אומרים
01/06/2020 | 22:50
1
83
כנראה שקו 31 יותר לא יכנס לנווה עוז אם קו 87 נכנס לשם
דרך אגב ראיתי תחנת אוטובוס חדשה ברחוב דגניה ליד מרכז ספורט נווה עוז שרשום עליה 31א למסוף ארנס ובכיוון הפוך קו 31 לגבעת שמואל 
מעולם לא עבר אוטובוס ברחוב דגניה 
לצפיה ב-'47 עבר בהתחלה ברחוב דגניה, אבל לא עצר'
47 עבר בהתחלה ברחוב דגניה, אבל לא עצר
02/06/2020 | 21:44
55
ואגב 165 נוסע ברחוב דגניה, וגם כן לא עוצר.
לצפיה ב-'מה קורה ברכבת הקלה!?!'
מה קורה ברכבת הקלה!?!
02/06/2020 | 18:07
2
190
עליתי מקודם על הרכבת הקלה בירושלים.
וכמו בהרבה פעמים,
הסרטתי את הנוף הנראה מבעד לשמשה הקדמית!
פתאום הנהג הבחין בזאת.
בזאת והוא התרגז וביקש להפסיק להסריט!
רמזתי לו שאני מסריט את הנוף ולא אותו!
אך הוא קם ממקומו והתעקש שאפסיק!
יש לציין שזו הפעם הראשונה מזה שנים רבות!
ופעם ראשונה שאני נוסע ברכבת הקלה, אחרי תקופה ארוכה של כמה חודשים!
וגם לא תמיד הסרטתי...
יש איזו בעיה בזה!?!
לצפיה ב-'לא ידעת? ירושלים זה בסיס צבאי סודי ביותר, אסור לצלם '
לא ידעת? ירושלים זה בסיס צבאי סודי ביותר, אסור לצלם
02/06/2020 | 18:37
1
59
לצפיה ב-'יש בה מנהרה חשמלית '
יש בה מנהרה חשמלית
03/06/2020 | 00:21
53
לצפיה ב-'מדגרת הקורונה - התחבורה הציבורית: "מפחיד לנסוע, אבל אין לנו '
מדגרת הקורונה - התחבורה הציבורית: "מפחיד לנסוע, אבל אין לנו
02/06/2020 | 18:01
137
ברירה"

עם חזרת המשק לשגרה שבו לפעולה גם האוטובוסים והרכבות ברחבי הארץ • אך ההנחיות של משרד הבריאות קשה עד כדי בלתי אפשריות לאכיפה • עשרות ואפילו מאות נוסעים מצטופפים בתחבורה הציבורית ומעידים: "אין לנו שום חלופה"

לצפיה ב-'ההגה נשאר בידיים של כץ:מה ישאר למירי רגב לעשות במשרד התחבורה'
ההגה נשאר בידיים של כץ:מה ישאר למירי רגב לעשות במשרד התחבורה
31/05/2020 | 18:18
6
247
הממשלה צפויה לאשר היום את הקמת מטה התשתיות הלאומיות במשרד האוצר; חלק מסמכויותיה של שרת התחבורה מירי רגב יועברו לקודמה בתפקיד, ישראל כץ. עם זאת היא תוזמן לגזירת הסרטים, בעוד שהקמת המטה תספק מטרייה של תירוצים מעולים לשני השרים. ניתוח

https://www.ynet.co.il/economy/article/HyNN8TlhU
לצפיה ב-'יש לי כבר שאלה פרטית ל ״מטה התשתיות הלאומיות״.'
יש לי כבר שאלה פרטית ל ״מטה התשתיות הלאומיות״.
02/06/2020 | 01:36
4
131
.

בעצם לא רק לו, אלא גם למומחים החדשים במשרד התחבורה, להנהלת רכבת ישראל, ליועצים הגרמנים והספרדים של ר״י, לעיתונאים המומחים בנושא תחבורה וגם למבקר המדינה.

תמיד הייתי חסיד הרכבות החשמליות והרבה זמן ״לפני השעה״, אבל היום אני שואל את עצמי ואת כל המכובדים לעיל:

מדוע רוכשים קטרים חשמליים ?
יש הזמנה ל 62 יחידות ועוד 32 באופציה עתידית, אבל למה ?

בגדול אפשר לראות את כל רשת הרכבות בארץ כרשת איזורית כאשר משווים אותה להרבה רשתות אזוריות/פרבריות בחו״ל.
RER A 110km, RER B 80km, Nahariah-TLV/Hahaganah 126km, Rheintal 189km,
Breisgau S-Bahn 97km etc............
כולן נותנות שרות באמצעות קרונועים מהסוג שהוזמן על ידי ר״י (שאמורים להגיע בתחילת 2021).
המגמה מזה מספר שנים היא להחליף את הקטרים הגוררים קרונות, ב קרונות ממונעים; אז למה לא חשבו ליישם אותה בארץ?
זה ידוע שהקרונועים משחררים את התחנות/רציפים יותר מהר מהקטרים, בקצור, היתרון היחידי של הקטרים הוא שהם  יכולים גם לשמש לגרירת קרונות משא בלילות(שבתות) ואולי פעם (מי יודע מתי) מנהריה עד אילת???????
אבל ביום, הקרונועים הרבה יותר יעילים.
אין ספק שביטול הזמנת קטרים(בנתיים רק יתקבלו 27 יחידות) יאלץ את משרד האוצר לשלם קנס לא קטן.......זו הבעיה שלעניות דעתי יצטרך לבדוק מטה המומחים ששר האוצר רוצה להקים.
לצפיה ב-'אם לא יזמינו קטרים חשמליים, מה יעשו עם כל הקרונות?'
אם לא יזמינו קטרים חשמליים, מה יעשו עם כל הקרונות?
02/06/2020 | 11:06
3
92
הרי לא הולכים לזרוק לפח את כל הסימנס, או הבומברדייה דאבל דק. יש המון מהם וקרונות זה יקר. עדיף להפעיל אותם עם קטרים חשמליים שמזהמים פחות, מרעישים פחות, זולים יותר לתחזוקה ועם תאוצה גבוהה יותר, מאשר להפעיל אותם עם דיזל לנצח עד שייגרטו
לצפיה ב-'השאלה אם אפשר להסב לחוגונים ממונעים.'
השאלה אם אפשר להסב לחוגונים ממונעים.
02/06/2020 | 13:10
1
71
ראיתי תמונות של מערכי DD גרמניים זהים לאלו שבארץ עם קטר חשמלי.

מצד שני הפעם האחרונה שנסעתי בחו"ל ברכבת עם קטר היתה לפני 5 שנים והפעם שלפני - לפני 7 שנים. גם רכבות משנות השבעים והשמונים בקווי רכבת פרברית שהייתי משתמש בהם (טמזלינק, סילברלינק לפני שהפכה לאוברגראונד) היו מערכי קרונועים, וכך גם רכבות ישנות יחסית באיטליה. מנסיוני האישי הקרונוע הוא הנורמה והקטר הוא החיה הנדירה.

להבנתי בקרונועים חשמליים המנועים החשמליים נמצאים בחוגונים עצמם והחיבור בינם לקרון עם הפנטוגרף או המברשת (בדרום אנגליה משתמשים בחישמול פס שלישי, בקווים ארציים מצפון לתמז משתמשים בחישמול עילי) הוא עם כבלים חשמליים כחלק ממנגנוני ההצמדה בין הקרונות. מנוע חשמלי הוא דבר מצומצם יחסית כי עיקר תפקידו הוא להעביר זרם חשמלי ואין בו הרבה חלקים נעים, אז אני חושב שיתכן שאפשר להזמין חוגונים ממונעים מחו"ל ולהמיר קרונות קיימים לקרונועים ברכבות עם קרונות ניהוג ופנטוגרף.

לצפיה ב-'בדיוק את אותם ה DD עם קטרים בגרמניה מחליפים לקרונועים בהדרגה'
בדיוק את אותם ה DD עם קטרים בגרמניה מחליפים לקרונועים בהדרגה
02/06/2020 | 15:12
88
אי-אפשר להסב קרון נגרר לקרון ממונע, לא רק המנועים בחוגונים חשובים אלא גם הרבה ציוד נלווה, ראה אותו על הגגות של ה Corodia של Alstom בתמונות המצורפות.
לצפיה ב-'אני לא מדבר על שנוי במדרגה אלא על תהליך.'
אני לא מדבר על שנוי במדרגה אלא על תהליך.
02/06/2020 | 15:02
71
באמת היו צריכים להעמיק את המחשבה לפני שהחליטו לרכוש 62+32 קטרים חשמליים.
חיי קרון זה 35 שנה, בו נלך ל 50 ונשתמש בהם לחיזוק קווים שעדיין לא יצוידו בקרונועים, זו
אפשרות ראשונה; אפשרות שניה: למכור אותם אחרי שפוץ(מאוד מקובל, ראה עתונות מקצועית).
לצפיה ב-'לשמור מרחק מאורי מקלב, הסגן לתחבורה חרדית.'
לשמור מרחק מאורי מקלב, הסגן לתחבורה חרדית.
04/06/2020 | 11:40
26
כ"ץ נשאר השר האחראי לתשתיות ובאופן משתמע לרכבת (מסילות ורכישת ציוד נייד יעברו כנראה דרך "משרד התחבורה" באוצר).

אורי מקלב יקבל כנראה אחריות על מערכת התח"צ האלטרנטיבית של הציבור החרדי. במובן מסויים טוב שיהיה סגן שר שיעסוק במערכת זו שמוקדיה הגאוגרפיים שונים מאד מאלו של הרשת הכללית.

אומרים שיתנו לרגב לגזור סרטים.

אולי אם ביבי ישלם יפה מאסק ישגר אותה לתחנת החלל הבינלאומית כשתמונה לשרת החוץ.
לצפיה ב-'פיצוי קורונה לחופשי חודשי מרץ'
פיצוי קורונה לחופשי חודשי מרץ
02/06/2020 | 10:49
1
70
מתוך שלוש אופציות הפיצוי המוצעות, אופצית הפיצוי בערך צבור היא 25% מערך החופשי חודשי.
בסכום לאזרח ותיק זה כ- 26 שקלים.
השאלה משום שזה אזרח ותיק, האם נטען לו פיצוי של 26 שקלים? או בפועל יוצא שנטען לו כפול כמו כל טעינה בפרופיל הכרטיס שלו כך שזה יצא כ-52 שקלים?

תודה.
לצפיה ב-'טעינה של 26 שקלים כמו כל טעינה, עם תוספת אחוז הנחת הפרופיל'
טעינה של 26 שקלים כמו כל טעינה, עם תוספת אחוז הנחת הפרופיל
02/06/2020 | 11:05
54
יתרת ערך צבור אינה שקלים למרות שמוצגת כך בקבלות ואפליקציות

לצפיה ב-'רכבלית המפרץ בחיפה'
רכבלית המפרץ בחיפה
30/05/2020 | 13:19
17
251
שמעתי שמועה שהקרוניות של הרכבית מפרץ-טכניון-אוניברסיטה לא יהיו ממוזגות. הייתכן?!?

כמו-כן, האם יש תאריך משוער לתחילת פעילות של הרכבלית?
לצפיה ב-'מזגן סתם יכביד ויצטרך חיבור לחשמל'
מזגן סתם יכביד ויצטרך חיבור לחשמל
30/05/2020 | 15:13
269
הנה סדרת תמונות מרכבל מונט ג'ואיק בברצלונה. רכבל קרוניות עם מבנה פנייה שכלול בתמונות. הקרוניות די מינימליות ואינני חושב שהן ממוזגות (ביקרתי באביב). אינני רואה בתמונות מזגן או מקום למזגן. מה שחשוב הוא שהשמשות מוחשכות כמו משקפי שמש כך שהחום אינו נכנס ושיש חלונות איוורור צרים בחלק העליון של השמשות הקדמיות והאחוריות. אני בטוח שסוללה פנימית יכולה להספיק לתאורה, אבל אם היו מפעילים מזגן היה צריך למצוא לו מקור כוח.
לצפיה ב-'גם אני הבנתי שאין מזגן'
גם אני הבנתי שאין מזגן
30/05/2020 | 17:22
4
159
זה היה אחד השיקולים ״נגד״ הפרויקט הזה (לצד כיסוי אוכלוסיה, עלות תפעול ותחזוקה, צורך יחסית לתחבורה קיימת וכו׳).
נשאר רק לאחל בהצלחה ל10 איש בקופסא הזאת בחודשים יולי עד ספטמבר עם 80% לחות ו 30 מעלות בחיפה.
לצפיה ב-'אם יהיו פתחי איוורור אולי זה לא נורא'
אם יהיו פתחי איוורור אולי זה לא נורא
30/05/2020 | 20:21
137
בכל זאת מדובר בנסיעה של רבע שעה מקצה לקצה (ורוב הנוסעים לא יסעו עד הקצה העליון לדעתי) במהירות 18 קמ"ש, זאת אומרת שאם יש פתחי איוורור אז תהיה רוח של *לפחות* 18 קמ"ש שתוכל לאוורר את התא.
זאת אומרת, ב30 מעלות ולחות גבוהה אולי לא יהיה נוח ונעים, אבל לא "מחניק למוות".

מעניין אם אפשר טכנית להוסיף לקרוניות מערכת איוורור עם מאווררים, שייקחו אוויר מהצד התחתון ויפלטו אוויר חם מהצד העליון (לא יודע מאיפה יהיה חשמל לזה כי אולי זה יותר מדי לסלולה ופנאלים סולאריים זה דבר יקר וכבד אם רוצים להפעיל משהו שיכול לאוורר 10 נוסעים)

לצפיה ב-'29.5 מעלות ו60% לחות רק במפרץ בשיא החום'
29.5 מעלות ו60% לחות רק במפרץ בשיא החום
30/05/2020 | 22:13
2
133
כאשר למעלה גם יותר קריר וכמו שאמרו יש רוח. רק במקרה שנתקעת הקרונית בצהוריים יהיה לנוסעים חם.
לצפיה ב-'אני מקווה שאתה צוחק'
אני מקווה שאתה צוחק
31/05/2020 | 18:39
1
103
להצדיק מקום ציבורי בלי מזגן במישור החוף בשנת 2020 - לא שפוי
לצפיה ב-'עם רוח במקום פתוח בהר, מי שמפונק שיקנה מזגן נייד.'
עם רוח במקום פתוח בהר, מי שמפונק שיקנה מזגן נייד.
01/06/2020 | 16:56
28
לצפיה ב-'יש גם שמועה שהתאים יהיו ממוזגים, ראו:'
יש גם שמועה שהתאים יהיו ממוזגים, ראו:
30/05/2020 | 17:23
2
202
http://gondolaproject.com/category/installations/h...

ויש גם שמועה שהפתיחה לקהל הנוסעים אמורה הייתה להיות ב .......במרץ 2020!

והשמועה האחרונה אומרת, שבגלל הקורונה, לא יודעים מתי יתחדשו העבודות על המערכת(מענין כי ברכבת דוקא הואצו עבודות בגלל אותה מחלה).

https://www.colbonews.co.il/haifa-news/76864/

לצפיה ב-'מבקש לתקן את הודעתי !'
מבקש לתקן את הודעתי !
30/05/2020 | 19:14
163
הייתי צריך לכתוב   ״ממוזגים״   ולא
ממוזגים.
עד כה לא הצליחו למזג קרוניות עם מזגן מהטיפוס הידוע לנו מהבית.
היו נסויים עם ערפול מים(מתוך מיכל מתחת לתא) ופיזורם של הטיפות בעזרת מאורר קטןן מוזן מפנלים סולריים,
והיו גם נסיונות להזין מזגן  ״קלאסי״ בעזרת תא דלק מימני,
2 הנסויים לא נתנו את התוצאות הצפויות.
לצפיה ב-'אכן כתוב שיהיה מיזוג'
אכן כתוב שיהיה מיזוג
30/05/2020 | 22:36
124
To enhance passenger comfort and safety, it appears that the cabins will be equipped with air conditioning and security cameras. A/C will be important for riders as the end-to-end travel times will be 19 minutes.

לא ברור מאיפה החשמל למיזוג בקרוניות. מקווה שהמידע אמין.
לצפיה ב-'ללא מיזוג- אני מציע לא להתקרב בחודשים יוני-אוקטובר'
ללא מיזוג- אני מציע לא להתקרב בחודשים יוני-אוקטובר
30/05/2020 | 22:33
7
143
זכורה לי פעם שלקחנו את הילדים לנסיעה ב"ביצים של גוראל"- הרכבל מסטלה מאריס לבת גלים. קרוניות לא ממוזגות עם חלון אוורור.  זה היה בחופש הגדול, וזו זכורה לי כנסיעה סיוטית במיוחד. פשוט נחנקנו. עד כדי כך שאת החזור העדפנו לעשות באוטובוס. זה היה פשוט נורא.
לצפיה ב-'לא תהיה צפיפות כזו ברכבל רב קרוניות '
לא תהיה צפיפות כזו ברכבל רב קרוניות
31/05/2020 | 20:32
6
129
ברכבל הקיים יש 2 מערכים של 3 קרוניות וכתוצאה יש צפיפות הנובעת מקיבולת נמוכה ושיתוף קרוניות. ברכבל החדש יהיו עשרות קרוניות, אולי אפילו מעל מאה, שינועו באופן רציף ובמערכת כזו ניתן להוסיף קרוניות בתקופות עמוסות. הסיכוי שתשב בצפיפות בקרונית מלאה נמוך יחסית. שמתי תמונות ממערכת דומה בברצלונה (שבה הים אותו ים) בפוסט בשירשור.
לצפיה ב-'ההשוואה לברצלונה פשוט לא רלוונטית.'
ההשוואה לברצלונה פשוט לא רלוונטית.
01/06/2020 | 22:06
3
85
1. מזג האוויר בברצלונה קריר יותר מבחיפה
2. המערכת בברצלונה קצרה הרבה יותר (800 מטר בלבד, לעומת 4.5 קילומטר בחיפה)
3. לפי המיקום אני מנחש שהמערכת בברצלונה משרתת בעיקר תיירים, בעוד שהמערכת בחיפה אמורה לשרת בעיקר סטודנטים ויוממים
בחיפוש קצר באינטרנט בשביל להבין האם יהיה מזגן או לא- ה"תירוץ" שראיתי הוא שהשימוש ברכבל בכל מקרה יהיה בחודשים אוקטובר-יוני, כלומר לא בשיא החום. ואז נשאלת השאלה האם סביר שהנוסעים שכן ישתמשו במערכת ביולי-ספטמבר יתבשלו בחום. בכל מקרה, עם מזגן או בלעדיו, אני אתפלא אם המערכת הזאת לא תסיים כפיל לבן תוך שנים ספורות. אם זה יקרה- לפחות נוכל להתנחם בכך שהכישלון יקטין את הסיכוי שישפכו עוד כסף על פרוייקט בזבזני כזה גם בירושלים.
לצפיה ב-' הטמפרטורה הממוצעת באוגוסט זהה '
הטמפרטורה הממוצעת באוגוסט זהה
03/06/2020 | 21:25
2
28
29 מעלות בממוצע, עד 34 מעלות נחשב לשכיח, מעל 34 נחשב לנדיר.

מונט ג'ואיק נמוכה ביותר מ 100 מטר מאזור האוניברסיטה בחיפה, 185מ' בלבד.

מה שהכי חשוב ברכבל הברצלונאי הוא השימוש בשמשות מוכהות שלא מאפשרות לאור השמש לחמם את פנים הגונדולות.

באזורי בספרד יש רכבל רב קרוניות שעושה 3 ק"מ ברבע שעה ועולה מ50מ ל700מ.

הערך שלו (בספרדית) הוא

אני חושב שכיסיתי אותו בפורום לפני כמה וכמה שנים. הוא משמש בעיקר תיירות קיץ, כשהטמפרטורה הממוצעת באוגוסט היא 31 מעלות, 2 מעל הממוצע החיפאי.

אני שותף לרעיון שרכבל אינו אמצעי רב קיבולת ושחבל שלא משקיעים בכרמלית נוספת או רכבות מסילה צרה כדי לאפשר לחיפה מטרו שיתגבר על הפרשי הגבהים. מהביקורת הצודקת הזו ועד העללת עלילות נגד אמצעי שקיים במקומות אחרים ומשמש נוסעים בעיקר בחודשי הקיץ יש מרחק רב.

לצפיה ב-'זה פשוט לא נכון.'
זה פשוט לא נכון.
03/06/2020 | 21:42
1
25
בשדה התעופה בברצלונה הטמפרטורה הממוצעת באוגוסט היא 28.5 מעלות. בשדה התעופה בחיפה- 31.6 מעלות. במאי לדוגמה הפער גדול בהרבה: 21 מעלות בברצלונה לעומת 26.5 מעלות בחיפה.
שוב- אתה משווה אמצעי תחבורה ליוממים לאמצעי תחבורה לתיירים. תייר יכול לסבול להזיע קצת רבע שעה ואז לעצור בפסגה, לנוח ולשתות משהו. וגם אם הוא יהיה קצת מיוזע בשאר היום לא יקרה כלום. לסטודנט שממהר להגיע לשיעור באוניברסיטה בבוקר זה הרבה פחות נעים.
אני לא חושב שהרכבל יקום או יפול על מחסור במיזוג אוויר- אבל זה פשוט עוד מסמר בארון הקבורה של הפרויקט הכנראה מיותר הזה.
לצפיה ב-'אבל לא מזיעים ברכבלים האלו.'
אבל לא מזיעים ברכבלים האלו.
04/06/2020 | 15:40
15
השמשות הכהות מחזירות את אור השמש אז אין אלמנט של התחממות. אלו שני רכבלים שנסעתי בהם. בנוסף יש לי בבית חממה מזכוכית רגילה כהמשך לסלון (כמו מרפסת או חדר בין הסלון לגינה) והיא מעלה את הטמפרטורות בה ב 5-10 מעלות בהשוואה לטמפרטורה הרגילה בחוץ אז אני יודע איך אפקט של חימום מרגיש.
לצפיה ב-'מי דיבר על צפיפות?'
מי דיבר על צפיפות?
02/06/2020 | 17:26
1
48
בנסיעה הטראומטית המדוברת באוגוסט ברכבל בת גלים ממש לא הייתה צפיפות. האמת שאני וילדיי היינו המשוגעים היחידים שהיינו שם. פשוט בערנו בקרונית לוהטת שלדעתי החום בא עלה הרבה מעל החום הלוהט ששרר בחוץ. זה היה פשוט מלכודת אש. סיוט שאין לתאר.

בקיצור, בלי מיזוג, בקיץ הישראלי, לרכבל החדש אין שום סיכוי. שיעבירו אותו לסקנדינביה. שם אפשר לתכנן תחב״צ ללא מיזוג. גם לא בטוח.
לצפיה ב-'ממבט בתמונות הרכבל נראה שהפתחים נמוכים.'
ממבט בתמונות הרכבל נראה שהפתחים נמוכים.
03/06/2020 | 21:37
33
על פניו נראה שהשמשות מוכהות במידה מסויימת, אם כי הן אינן נראות לי כהות כמו שהיה בברצלונה או בקוסטה דל סול.

מה שנראה לי טעות פטאלית הוא שפתחי האוויר ממוקמים נמוך בעוד שחום עולה. מסיבה זו ברכבלים הספרדיים שפועלים בטמפרטורות דומות לחיפה פתחי האיוורור נמצאים בחלק העליון של השמשה ליד הגג המתכתי.

הרכבל החיפאי די ותיק נסעתי בו פעם בשנות התשעים וגם אז הוא לא היה חידוש. מסיבה זו יתכן שהוא לא הותאם לאקלים.

ההשראה של השר כץ (עכשיו שר מטה התחבורה באוצר) היא רכבלים ממדינה טרופית כמו קולומביה.
לצפיה ב-'החיבור בין מסילת השרון למסילת החוף, רק בסוף 2021'
החיבור בין מסילת השרון למסילת החוף, רק בסוף 2021
30/05/2020 | 10:18
9
313
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,...

הסיבה: במסגרת עבודות התשתית המואצות בקורונה משפצת כעת הרכבת את קטע המסילה שמחבר את מסילת השרון לראש העין, על תוואי המסילה המזרחית, ומתאימה אותו להפעלת רכבות מהירות יותר, כחלק מחידושה המתוכנן של המסילה המזרחית.

החיבור של מסילת השרון למסילת החוף באיזור שפיים אמנם הושלם, אבל יופעל רק לאחר חישמול המסילה בין אשקלון למסילת השרון, שצפוי בסוף 2021. הרכבת תפעיל שאטלים להסעת נוסעי תחנות השרון אל תחנת ראש העין, עד לחידוש הקו.

לצפיה ב-'יש ערבוב של שני דברים שונים:'
יש ערבוב של שני דברים שונים:
30/05/2020 | 22:43
6
192
העבודות בקטע של המסילה המזרחית בין ראש העין לכפר סבא לא קשורות לחיבור מסילת השרון למסילת החוף, אלא לכך שהרכבות בקטע של מסילת השרון בין רעננה לראש העין יחזרו לפעול רק באוגוסט השנה (2020). ולכן עד אז יופעלו שאטלים בין תחנות מסילת השרון לראש העין צפון.

החיבור בין מסילת השרון למסילת החוף קשור לחשמול, כי כנראה החשמול יאפשר להפעיל יותר רכבות בשעה במסילה הבודדת באיילון, אבל מה שלא ברור זה מדוע אי אפשר יהיה להפעיל עוד לפני כן את הרכבות בין רעננה להרצליה.

גם הכתבה וגם ההודעה שלך מבולבלות ומבלבלות.
לצפיה ב-'הפרימדונות מרעננה מתעצלות להחליף רכבת בהרצליה'
הפרימדונות מרעננה מתעצלות להחליף רכבת בהרצליה
31/05/2020 | 00:08
166
ולכן הכפר סבאים לא מקבלים חיבור מהיר להרצליה.
נשאר עם קו 29 עד סוף 2021 ועד קץ הדורות.
בושה לרכבת ישראל.

לצפיה ב-'חבל שהשאטלים מרעננה אינם להרצליה.'
חבל שהשאטלים מרעננה אינם להרצליה.
31/05/2020 | 00:14
4
149
שאטלים מעצם טבעם איטיים יותר מרכבת והשימוש בהם מוסיף זמני המתנה בהחלפה לרכבת. הגיוני יותר שתחנות רעננה יחוברו לתחנת הרצליה בשאטלים שהנסיעה בהם תיקח 15 ו 10 דקות. הנסיעה בקו 29 די ארוכה ומייגעת בהדוואה לקישור ישיר.

אני חושב שהגיוני יותר להאריך את קו ירושלים לשרון המחושמל מאשר לנסות להעביר 10 רכבות במסילה הבודדת בשעות השיא במקום 8 כיום. הסלוט הקיים באיילון הוא 7:30 דק' בין ת"א מרכז להגנה כולל עצירה בשלום. כדי להוסיף רכבת אחת לכיוון הסלוט יצטרך לרדת ל 6 דקות.
בראש העין צפון יש 3 רציפים ואפשר לדייר שם רכבת מירושלים מבלי לסבך את המסילה הבודדת.
לצפיה ב-'נכון מאוד. אנחנו בכפר סבא מתוסכלים מ 29/39 '
נכון מאוד. אנחנו בכפר סבא מתוסכלים מ 29/39
31/05/2020 | 05:11
2
125
בכביש 531 לא נוסעים אוטובוסים. רק ריקים שלא בתפקיד.
הקווים הקיימים בלתי אפשריים, בטח לאדם מבוגר.
לא הבנתי מה החישמול עד אשקלון קשור לפתיחת מסילת השרון כה מאוחר בסוף 2021. האם גם מסילת השרון תחושמל עד אז? זה מגוחך לחכות עד סוף 2021 בשביל פתיחה של קטע שהוא כבר מוכן, מה גם שמספטמבר 2020 הרכבות מירושלים תגענה להרצליה ויהיו מספיק רכבות בקו החוף להגעה לתל אביב או צפונה. אני אומר - צריך ממילא לחכות עד אוגוסט, נחכה עד ספטמבר אבל תנו לנו רכבת מכפר סבא להרצליה. יש לזה ביקוש גדול מאוד.
לצפיה ב-'מאד יכול להיות שיש מקום לקו "כפר סבא/531/הרצליה"'
מאד יכול להיות שיש מקום לקו "כפר סבא/531/הרצליה"
31/05/2020 | 08:40
1
111
למרות שהיעדר האפשרות לעליה בשבעת כוכבים קצת מסרס אותו. (הפקקים בכפר שמריהו מכה בגלל זה).
שווה להציע את זה למשרד התחבורה דרך פניות הציבור. אולי ירימו את הכפפה.
לצפיה ב-'השאלה אם מדובר ב"49" או "529/539".'
השאלה אם מדובר ב"49" או "529/539".
31/05/2020 | 11:22
81
היה לי ה"תענוג" לנסוע חצי שעה מתחנת הרכבת הרצליה למרכז אחוזה ב29/39.

לתושבי רעננה התשובה היא "49" עירוני מאחוזה לירושלים, הבריגדה, וז'בוטינסקי לתחנת הרכבת הרצליה ומשם ישירות על אבא אבן למרינה. הקו יכול אולי להתחיל במגדיאל של הוד השרון ולחבר את אחוזה לאזור דרך תחנת הרכבת הוד השרון.

לתושבי כפ"ס התשובה האזורית היא "529/539" בינעירוני על 531 - קו על וויצמן וקו על בן יהודה שיתחברו ל 531 (הכי הגיוני - ברעננה דרום, אסטרטגייה נגד פקקים - לנסוע מזרחה ולהתחבר במחלף אלישמע, לצערי רחובות תל חי או כצנלסון לא נראים לי מתאימים לקווי אוטובוס תדירים). מכביש 531 אפשר לרדת במחלף מעפילים ולהמשיך לתחנת הרצליה בז'בוטינסקי של הרצליה. יתכן שיש הגיון בקווים ישירים לתל אביב שלא יצאו את האיילון עד לרוקח / ההלכה / ארלוזורוב.

לצפיה ב-'הארכת הקו מירושלים למסילת השרון הוא הפתרון הנכון.'
הארכת הקו מירושלים למסילת השרון הוא הפתרון הנכון.
31/05/2020 | 16:00
112
תודות להכנות שכבר נבנו בזמן בניית הכביש והמסילה ניתן לחשמל את המסילה בזמן קצר יחסית ולסיים הרבה לפני סוף 2021.
לצפיה ב-'כמה זמן תימשך הנסיעה אם ישלימו את הכל?'
כמה זמן תימשך הנסיעה אם ישלימו את הכל?
31/05/2020 | 10:14
1
113
אם יספיקו לסיים גם את החישמול וגם את החיבור להרצליה, כמה זמן נטו תיארך הנסיעה בין התחנות, למשל בין כפר סבא/רעננה לסבידור/השלום?
לצפיה ב-'מרעננה מערב 15-20 דקות בדיזל'
מרעננה מערב 15-20 דקות בדיזל
31/05/2020 | 11:30
148
קח את זמן הנסיעה מהרצליה ותוסיף לו 5 דקות לרעננה מערב ואת זמן הנסיעה לרעננה מערב מתחנות השרון. לצערי אתר הרכבת סגור אז אי אפשר למצוא כרגע זמנים מדוייקים. אני מעריך על בסיס חישובים שעשיתי בעבר.

ברכבת חשמלית יתכן שיחסכו דקה פה דקה שם בהאצה, אז בין כפ"ס לת"א מרכז יחסכו לפחות 6 דקות בגלל האצה חשמלית מהירה יותר.

מרעננה מערב לסבידור כ 13 דקות ברכבת חשמלית וכ 18 דקות או פחות מכך לשלום.
לצפיה ב-'עדכוני קו אדום'
עדכוני קו אדום
29/05/2020 | 18:36
12
211
בשעה טובה חזרתי השבוע למשרד שמשקיף על אתר הבנייה של תחנת אלנבי, אז יצאתי לצלם כמה תמונות.
לצפיה ב-'תחנת אלנבי'
תחנת אלנבי
29/05/2020 | 18:45
249
נראה שהייתה התקדמות מרשימה בעבודות כאן בתקופת הקורונה. מילוי העפר לדעתי כבר מגיע לגובה של מצע השכבה התחתונה לקראת סלילת הכביש מחדש.

לצפיה ב-'עוד קצת מסביבת אלנבי'
עוד קצת מסביבת אלנבי
29/05/2020 | 18:46
2
214
משרדי התחנה ומגורי העובדים עברו לחלק המזרחי של אתר העבודה, במשולש של צומת יהודה הלוי-הרכבת-בצלאל יפה. החלק המערבי של רחוב מקווה ישראל נסגר לתנועה והצטרף לשטח העבודות לטובת הקמת הכניסה הדרומית.
לצפיה ב-'לא מגורי עובדים. עובדים לא גרים באתר הבנייה'
לא מגורי עובדים. עובדים לא גרים באתר הבנייה
29/05/2020 | 21:34
1
139
מדובר במשרדים, חדרי ישיבות, וחדרי מנוחה
לצפיה ב-'תודה על התיקון'
תודה על התיקון
31/05/2020 | 11:29
25
לצפיה ב-'קרליבך'
קרליבך
29/05/2020 | 18:48
189
בפורטל השיקוע מכיוון לינקולן כבר יש שכבת אספלט ראשונה. בפורטל קרליבך עדיין לא.

וגם, מישהו יודע מה פשר הפירמידה הזאת מעל הפורטל? מבנה אוורור או סתם אלמנט ויזואלי?
לצפיה ב-'שאול המלך'
שאול המלך
29/05/2020 | 18:49
177
תמונה בודדת שצילמתי במקרה מגשר הקריה
לצפיה ב-'אני לא יודע למה תפוז מתעקש לסובב את התמונות'
אני לא יודע למה תפוז מתעקש לסובב את התמונות
29/05/2020 | 18:50
1
112
והממשק פה דורש הרבה יותר מידי מאמץ כדי לתקן את זה, אז עמכם הסליחה
לצפיה ב-'תודה. תמונות אופקיות עולות נכון. '
תודה. תמונות אופקיות עולות נכון.
29/05/2020 | 19:28
56
לצפיה ב-'ועוד עדכונים מארלוזורוב'
ועוד עדכונים מארלוזורוב
29/05/2020 | 18:55
1
161
היום עברתי עם הרכב באיזור תחנת ארלוזורוב וראיתי שכבת אספלט ראשונה ברחוב על פרשת דרכים במתחם העבודות של התחנה. נראה שאוטוטו יפתחו את הכביש מחדש ויוכלו סוף סוף לסגור את המעקף.

במסגרת עבודות הקו הסגול הונחה שכבת אספלט ראשונה בגדה הדרומית של הרחוב בקטע הנרייטה סולד-נמיר והולכי הרגל הועברו אליה. נראה שבשבוע הקרוב תונח שכבה כזאת גם בקטע ויצמן-הנרייטה. אם ימשיכו בקצב הזה אולי במהלך הקיץ יוכלו להעביר את התנועה לכיוון מזרח חזרה לדרום הרחוב ולעבוד על הרצועה המרכזית, ואולי אולי אולי עד סוף השנה יסיימו את עבודות שלב א' בקטע ויצמן-נמיר (באיחור קל של כשנה).
לצפיה ב-'עוד עדכון מקרליבך'
עוד עדכון מקרליבך
31/05/2020 | 08:50
123
מהליכה על גשר הולכי הרגל.
כל התקרה של הקו האדום, (שהיא גם הרצפה של הקו הירוק) כבר יצוקה, לפחות מהגשר דרומה. כלומר הבור כבר פחות עמוק מפעם. 
לצפיה ב-''
31/05/2020 | 10:51
1
76
בהחלט התקדמות מרשימה.
לא הבנתי לגבי הכניסה הדרומית.
חשבתי שסיימו לחפור לבנות את כל הכניסות?
האם אתה אומר שבעצם עדיין יש עבודות חפירה ויציקה בפרוייקט?

לצפיה ב-'סיימו לחפור'
סיימו לחפור
31/05/2020 | 11:29
126
הכניסה הדרומית חפורה, אבל נראה שיש שם עוד קצת עבודות יציקה סופיות. אולי בגלל ששם אמורות להיות המעליות יש יותר עבודות לבצע? לצורך העניין סגרו את מקווה ישראל בין אלנבי לברזילי. בכל מקרה לא נראה לי שזה אמור לעכב את הפתיחה של הכביש מכיוון שהכניסה הזאת נמצאת מחוץ לרצועת הכביש.
לצפיה ב-'האם קורונה תרמה להקדמה של המסילה הרביעית?'
האם קורונה תרמה להקדמה של המסילה הרביעית?
28/05/2020 | 09:16
20
273
שבתשתיות פרסם סרטון ובו קידוח הכלונס הראשון עבור התשתית שתתמוך במסילה הרביעית בפרוזדור איילון.
האם זה בעצם אומר, שכבר אין חשש להצפה בחורף הבא כי עבודות ההכנה לכך כבר הסתיימו?

לצפיה ב-'אינני חושב שיש קשר לקורונה'
אינני חושב שיש קשר לקורונה
28/05/2020 | 13:08
5
241
העבודות על הניקוז ממשיכות והעבודות בתוך ערוץ האיילון בת״א מותרות לקבלן רק בין החודשים מאי עד אוקטובר (כלומר, בחורף הקבלן אמור להפסיק זמנית את הביצוע עד האביב). במתכונת זו יעבדו מספר שנים כי מדובר במספר גדול מאוד של כלונסאות (כאלף).

הפרוייקט הוא דו-שלבי. קודם כל הקבלן הנוכחי יעבוד על יציקת 1000 הכלונסאות, ושהוא יסיים יהיה מכרז נפרד לבניית המסעה עליהם.

מדרום להגנה יהיה מכרז אחר לקטע משם עד גנות (אם כי התכנון הכולל הוא עד לוד אבל נראה שגנות-לוד לא יבוצע כרגע). גם זהו מכרז מורכב מאוד כי הוא כולל לא רק את המסילות הנוספות אלא גם הזזה ותוספת נתיבים בכביש 1.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה על המידע המעניין (לא ידעתי על עבודה בקיץ בלבד)'
אוקיי, תודה על המידע המעניין (לא ידעתי על עבודה בקיץ בלבד)
28/05/2020 | 13:26
2
180
אבל אין כאן סכנה שבחודשי חורף, חלק ממה שהקבלן עשה בקיץ ייהרס והוא יצטרך לבצע חלק מהעבודות שוב?
אני לא מדבר על כלונסאות, אלה על השלב שבו יהיו גם מבני בטון בנחל שעליהם תונח המסילה בסופו של דבר.
זה לא נשמע ראייון כזה מוצלח, לעצור עבודות למשך כל חודשי הקיץ ולהשאיר חלק מהקונסטרוקציה (במיוחד הבטון) חשופה למזג אוויר.
לגבי הזמן, מה בעצם מפריע לקבלן לבצע מספר קידוחים כאלה מבקביל ולצמצם משמעותית את זמן הביצוע? (פרט לשיקולי התקציב ומגבלות לוגיסטיות של הבאת כוח עבודה, חומרי בניה וציוד הנדסי כמובן).

לצפיה ב-'תשובות...'
תשובות...
28/05/2020 | 14:22
1
188
עד שיגיעו לטפל במסעה שמעל לכלונסאות (בעוד שנתיים לפחות) רוב עבודות הניקוז יושלמו.

אין בעייה עם השארת הבטון החשוף בחורף.

כן, בשלב מסויים הקבלן מחוייב לעבוד במספר ראשים במקביל אבל יש כל מיני מטלות אחרות לסיים קודם כגון השלמת קידוחי נסיון לאורך כל התוואי.
לצפיה ב-''
28/05/2020 | 14:39
109
עכשיו זה יותר ברור.
מהפוסט של שבתשתיות חשבתי שבעצם כל קידוחי הנסיון כבר הושלמו.
זה מסביר את תקופת הקמה הדי ארוכה (5 שנים) בקטע שהוא בסה"כ יחסית קצר.

אני תוהה, מתי ההקמה תצריך השבתה של פרוזדור איילון (הרי יהיה צורך בחשמול של המסילה החדשה) וזה גם יצריך הוספת רציפים, מה שגם הולך להפריע.

לצפיה ב-'לצערי נשמע כמו פתח לטענות על חיבור הקלונסאות'
לצערי נשמע כמו פתח לטענות על חיבור הקלונסאות
28/05/2020 | 15:59
1
170
כמו שהיו טענות מכאן ועד הודעה חדשה על היעדר נקודות לעמודי החישמולת בגשר עמק האיילון למרות שנועד מראש לקו לירושלים והפתרון היה לאלתר חיבורים חדשים, כך קדיחת קלונסאות ללא קשר לחברה שתיצוק את הבסיס שעליהן פותחת פתח לכל מני תירוצים לגבי איכות החיבור או תזוזה אפשרית. כשבנו באזורי בספרד מנהרת כביש בשיטה של קלונסאות - גג - חפירה ממתחת היה רצף עבודה בין הקידוח ליציקה שיצר שלד אחיד. אני מקווה שלפחות ייצקו עמודים אופקיים בין הקלונסאות כדי ליצור שלד.
לצפיה ב-'לא נראה לי שזו תהיה בעייה'
לא נראה לי שזו תהיה בעייה
28/05/2020 | 16:36
134
כולם עובדים לפי אותו תכנון.
לצפיה ב-'סמוטריץ הזכיר את זה כבדרך אגב בראיון'
סמוטריץ הזכיר את זה כבדרך אגב בראיון
29/05/2020 | 11:41
13
184
"...במשך שנים מדברים על מסילות 5-6 באיילון ולבנות אותן במנהרה מתחת לקרקע. זה הזוי וחסר סיכוי. היום אנחנו קרובים מאוד להכניס ברצועה הקיימת של המסילה הרביעית שאנחנו בונים היום מסילות נוספות בעלות שהיא פחות מחצי ובפחות זמן".
לצפיה ב-'אין לי מושג למה הוא מתכוון (ואגב גם אין לזה שום קשר לקורונה)'
אין לי מושג למה הוא מתכוון (ואגב גם אין לזה שום קשר לקורונה)
29/05/2020 | 14:08
11
156
הוא מדבר על חלופה למסילות 5 ו6 שאמורות להבנות במנהרה באורך של 50 קילומטר.

אני לא יודע אם הוא מתכוון למסילות בתוואי הקיים אבל במפלס אחר או משהו בסגנון, או פשוט קירוב המסילות אחת לשנייה כך שייווצר מקום למסילות נוספות (במרחקים הקיימים ובמהירות שהרכבות נוסעות באיילון זה אפשרי, באופן תיאורתי לפחות).

דבר אחד אני מסכים איתו, הרעיון של המנהרה באורך של ה50 קילומטר באמת הזוי למדי, לפחות כאן בישראל. אני למשל לא רואה את זה יוצא לפועל ב25 השנים הבאות לפחות - גם בגלל שעם חישמול של כל המערכת ואיתות מתקדם (שניהם בדרך) ניתן יהיה לדחוס כמות רבה מאוד של רכבות על ארבעת המסילות הקיימות (הרבה יותר רכבות לדעתי ממה ששמעתי מדובר בעבר כתכנון התפעולי לארבעת המסילות).
לצפיה ב-'מסילות 5-6 לא אמורות להיות במנהרה באורך 50 ק"מ'
מסילות 5-6 לא אמורות להיות במנהרה באורך 50 ק"מ
29/05/2020 | 15:57
10
146
המנהרה תהיה בין שפיים למחלף גנות,
זה בערך 25 קילומטר.
בנוסף לכך אתם לא מבינים את המטרה של מסילות 5-6,
ולכן אתם כותבים שארבע מסילות תספקנה.
לצפיה ב-'מסילות 5-6 מיותרות כי אין צורך בקיבולת.'
מסילות 5-6 מיותרות כי אין צורך בקיבולת.
29/05/2020 | 16:20
8
170
4 מסילות = 2 מסילות מחושמלות לכיוון = עד 48 רכבות לכיוון באיילון לשעה. בתוכנית ר"י 2040 מתוכננות 24 רכבות לכיוון בשעה בלבד.

אם הקיבולת באיילון המחושמל תהיה פי 2 מתוכנית 2040 אז אין צורך כלשהו בשתי מנהרות בינעירוניות כמו בתיכנון הנוכחי. כל שצריך הוא שהרכבות המהירות יעצרו בת"א מרכז בלבד והלו"ז ייבנה סביבן. גם עם העלאת המהירות ל 250 קמ"ש חצי מהיר אין סיבה שלא לפעול בתנאים של מערכות חצי מהירות כמו AVANT הספרדית שמשתמשת במסילות הרגילות כדי להגיע לתחנות ההיסטוריות שבמרכזי הערים ומאיצה בקטעים המהירים שמחוץ לערים. אין בישראל תוכניות לרכבת מהירה (300 קמ"ש) שתצדיק תוואי ייעודי. לא יזיק לאף אחד אם הרכבת המהירה תאיץ אחרי ההגנה או האוניברסיטה. אם לשם הוויכוח הרכבת המהירה תעצור ברציפים 2 ו 3 בת"א מרכז אז הרכבות ברציפים 1 ו 4 בהתאמה לא יעלו על מסילות 1 ו 2 עד שהרכבת המהירה תצא לדרכה. תזמון רכבת איטית אחרי המהירה הוא תזמון נפוץ. לא יהיו רכבות מהירות שלא יעצרו בתל אביב אז המהירות באיילון תהיה ממילא כזו של האצה והאטה.

מה שמוצדק מבחינתי הוא תוואי תת קרקעי שיהווה "קו מטרו רביעי" אולי מתחת לכביש 2 ועם חריגה כלשהי לפנים העיר שיכניס את הרכבת הפרברית לתוך העיר כפי שקיים בערים רבות. קו כזה לא יהיה מסילות 5-6 באיילון אלא ישיק אולי בהגנה ובת"א מרכז אך יחרוג מהאיילון בין תחנות אלו ויאפשר תחנות עירוניות חדשות לרכבת בלב העיר. במקרה כזה היתרון יהיה חיבור אזורים חדשים למערכת הרכבתית.

לצפיה ב-'דווקא כן יש צורך לדבר על עוד שתי מסילות'
דווקא כן יש צורך לדבר על עוד שתי מסילות
29/05/2020 | 21:59
7
137
גם אם תוכנית 2040 תממש כמו שהיא, יהיו עוד תחנות ועוד קווים שייפתחו, ועוד שיפורי שירות שירצו לעשות. זו תוכנית ארוכת טווח כי במילא לוקח שנים לאשר דבר כזה. תוכנית לעידן של מסילת חוף עם 4 מסילות, קו מהיר 240 קמ"ש חיפה תל אביב באר שבע (ואולי אילת בעתיד), פלוס רכבות לירוחם וערד כי נכון שהגיוני מערכתית שהם יגיעו לב"ש ומשם ייקחו רכבת לתל אביב אבל כווווולם רוצים רכבת ישירה. כנ"ל הקו לטבריה והקו לשלומי ששניהם מופיעים ב2040 כמגיעים רק עד חיפה - אנחנו בישראל, ישראלים רוצים "חיבור הפריפריה לתל אביב", אז גם הם ירצו רכבות ישירות

ומי יודע מה התדירות שבונים עליה בקווים הקיימים אחרי 2040.

צריך לתכנן לעתיד הרחוק. 2040 זה מעבר לפינה, בעיקר בהתחשב בקצב הפרויקטים בישראל.
לצפיה ב-'יבוא יום ומסילות 5 ו-6 תידרשנה, אבל היום הזה רחוק מאוד.'
יבוא יום ומסילות 5 ו-6 תידרשנה, אבל היום הזה רחוק מאוד.
30/05/2020 | 01:12
6
114
עשרות שנים לדעתי. עד אז איתות משוכלל וחישמול נרחב יאפשרו ל-4 המסילות להתמודד בהצלחה עם הביקוש.

בנתיים אפשר לנתב השקעות לשיפור אמצעי התחבורה העירוניים במקום.
לצפיה ב-'לנתב את ההשקעות? מדובר בתוכנית לטווח ארוך'
לנתב את ההשקעות? מדובר בתוכנית לטווח ארוך
30/05/2020 | 12:23
5
84
אף אחד לא חושב שייצאו לביצוע או אפילו תכנון מפורט של מסילות 5,6 בשנים הקרובות. זה תכנון ארוך טווח לעשורים קדימה, בדיוק כי זה הזמן שלוקח לקדם כאן פרויקטים. אם אומרים "אה אל תתכננו אל תחשבו על זה אפילו צריך להשקיע רק בתחבורה עירונית" אז עוד 25 שנה ככה שוב ניתקע באותה בעיה שיש לנו היום של צוואר בקבוק בליבת הרשת.
לצפיה ב-'אין בעייה, שיתכננו. הכוונה שלי היתה לגבי הביצוע.'
אין בעייה, שיתכננו. הכוונה שלי היתה לגבי הביצוע.
30/05/2020 | 14:02
4
88
אגב, גם תוכניות בארץ הם לא תמיד המילה האחרונה. ע״ע רשל״צ ומסילת משה דיין - ראשונים... שם העיריה עזרה בזמנו (במסגרת אישור תוכנית כביש 431) לבחור את חלופת מעבר הרכבת בגן רווה, מה שביטל את חלופת המעבר ב431 עצמו. 20 שנה לאחר מכן, בגלל שנתקע לראש העיר שכיהן באותו זמן משהו במוח בקשר למעבר בגן רווה ביטלו את החלופה של גן רווה ו״חזרו״ לחלופה״ של 431 - רק שלא השאירו שום מקום לרכבת ב431 בזמן בנייתו בגלל בחירת החלופה המקורית ועכשיו צריכים לבנות מערכת מעקפים, מנהרות, ומסילות עיליות בעלות מטורפת של בין חצי מיליארד למיליארד שקל, אם לא יותר. (אגב, אם העירייה היתה בוחרת בחלופת 431 המקורית בזמנו אז לא רק שהיו נחסכים מאות מיליוני שקלים אלא שאילו תחנות בין משה דיין לראשונים שהיו נבנות היו ממוקמות ממש בתוך 431 (כמו בהראשונים), מה שהיה מאפשר נגישות נגישות הרבה יותר טובה לתושבים מסביב מאשר התוואי העוקף הפסיכי שהולכים לבנות עכשיו.)

אז... אמנם זה חשוב לתכנן אבל זה רק דוגמה למה שיכול לקרות גם לתכנון הכי טוב לצערנו.

נ.ב., מעניין אגב אם סמוטריץ׳ (או מישהו אחר) היה נכנע לראש העיר רשל״צ כמו שכץ נכנע (או לא הצליח לשכנע מספיק) בזמנו לראש העיר דאז בעניין מעל? (ראש העיר התפאר בזמנו שהוא הצליח ״לכופף״ את כץ בעניין).

לצפיה ב-'24 סלוטים ל 2040 ו 24 סלוטים פנויים'
24 סלוטים ל 2040 ו 24 סלוטים פנויים
30/05/2020 | 15:02
3
106
4 מסילות מחושמלות יכולות להריץ שתי תוכניות 2040.

במבט קדימה עדיף שיהיו צירי רכבת חוצים נוספים בגוש דן עצמו והאופציה ההגיונית ביותר היא לצד כביש 4, דבר שייצור שורת תחנות בינעירוניות מרעננה ועד רשל"צ. המערכת הבינעירונית הראשית מדרום תוכל להתחבר לציר בין מחלפי שפירים וגנות (הקו הראשי וקו נתב"ג) בעוד שקו החוף המערבי יוכל להתחבר לציר באזור התעשייה של איקאה רשל"צ. מצפון לכביש 5 אפשר להתחבר ללולאת השרון באופן דו כיווני וחסכוני שיאפשר המשך בלולאה, במסילת החוף ובמסילה המזרחית. תחנות ליד כל המחלפים של צירי הרוחב באזור יאפשרו גישה רכבתית מהירה מכל רחבי הארץ לא רק לציר האיילון אלא גם לציר עירוני נוסף על כל ענפיו.
לצפיה ב-'אתה לא מסוגל להבין שקיבולת היא לא הסיבה העיקרית '
אתה לא מסוגל להבין שקיבולת היא לא הסיבה העיקרית
30/05/2020 | 18:03
2
117
לבניית המסילות.

מסילת כביש 4 בוטלה, בספק אם אי פעם הייתה לה היתכנות.

בתגובה אחרת כתבת:
"כל שצריך הוא שהרכבות המהירות יעצרו בת"א מרכז בלבד והלו"ז ייבנה סביבן."
בספק אם זה ניתן לביצוע.
לצפיה ב-'יש לי ניסיון עם מערכות מסובכות בהרבה מר"י.'
יש לי ניסיון עם מערכות מסובכות בהרבה מר"י.
30/05/2020 | 19:18
1
112
בקו החוף הנוכחי יש כ 8 רכבות לשעה ועירבוב של מהירות ומאספות על 2 מסילות. בקו שבין ברייטון ללונדון יש לפחות 10 אם לא 12 רכבות לשעה על 2 מסילות בין ברייטון להייווארד'ס הית' שם העסק מסתבך עוד יותר עם חיבור שלוחות נוספות, מיזוגי רכבות, התרחבות המסילה ל 4 מסילות וההסתעפויות הרבות שמתחברות אליה לפני הפיצול במזרח קרוידן שבה הקו "ללונדון" מתפצל בין קו לתחנת ויקטוריה במערב המרכז וקו לתחנת לונדון ברידג' והמשך המסילה צפונה. שני קווים עירוניים אלו ממזגים שלוחות נוספות מקווים בינעירוניים אחרים לגמרי שיעדם בתחנות הלונדוניות האמורות שאין להם קשר כלשהו לברייטון.  במסילות בתוך לונדון יש תחנות ביניים לרכבות פרבריות ועירוניות שהרכבות לברייטון וממנה אינן עוצרות בהן. הקו לויקטוריה עובר דרך תחנת קלאפהאם ג'נקשן שהיא תחנה בת 17 רציפים, הקו שעובר דרך לונדון ברידג' עושה זאת דרך תחנה בת 15 רציפים.

למרות הסיבוך המתואר הצליחו לתזמן למסילות האלו רכבות ישירות מתחנת ויקטוריה בלונדון ללא תחנות ביניים וכן את שירות הגאטוויק אקספרס שנוסע ישירות בין ויקטוריה לנמל התעופה גאטוויק שעל המסילה וחלק מהרכבות ממשיכות ישירות מגאטוויק לברייטון.

על המסילה יש תחנות ביניים בנות שני רציפים בקטעים דו מסילתיים, ובניית הלו"ז סביב הרכבות המהירות מאפשר לשלוח את המאספות אחרי המהירות.

לצפיה ב-'מפות תומכות לנאמר בתגובה.'
מפות תומכות לנאמר בתגובה.
30/05/2020 | 19:45
221
בזום החיצוני: הדגשה צהובה הקטע הדו מסילתי, הדגשה בתכלת למסלולים המתנקזים לקטע הדו מסילתי ,  בריבוע של לונדון מסומנים קווים ראשיים בלבד.

בזום הפנימי ללונדון מופיעיות מסילות פרבריות נוספות וכן מסילות הרכבת התחתית וכו' בתוך העיר. הדגשתי את מסלולי הקווים הנובעים מברייטון חוץ מחלופת קריסטל פאליס שהיא חלופה נדירה יחסית.
לצפיה ב-'2 מנהרות באורך 25 ק"מ = 50'
2 מנהרות באורך 25 ק"מ = 50
31/05/2020 | 08:46
85
ככה בדרך כלל סופרים מנהרות. (נגיד בקו לירושלים שתי המנהרות הארוכות כל אחת באורך 11 ק"מ זה בעצם 22 ק"מ של מנהרות).
גם מסילות סופרים לעיתים קרובות כחיבור של כל המסילות המקבילות. "מעין כמה "מטר רץ מסילה" בעצם בונים.
לצפיה ב-'הוא מקשר באופן הזוי בין המטרו למסילה ה4'
הוא מקשר באופן הזוי בין המטרו למסילה ה4
29/05/2020 | 14:22
192
המסילה הרביעית  היא דוגמה לשימוש על קצה היכולת של פרוזדור קרקעי קיים. אי אפשר ללמוד ממנה דבר וחצי דבר על חיבורים אחרים בתוך המטרופולין כי פשוט אין תוואים אחרים ברי הסבה לפרוזדורי מסילה. להביא את העלות הזולה יחסית של המסילה הרביעית כדוגמה לחיסכון לא רק בהשוואה למסילות 5-6 (המיותרות בעיניי, ל4 מסילות מחושמלות קיבולת גדולה יותר מתוכנית 2040) אלא גם כסיבה לחשוב מחדש את המטרו זה הזוי. חבל שהוא לא שם לב שמטרו זה לא רק דבר שעדיין בונים ומרחיבים באירופה אלא גם משהו שבונים ומרחיבים גם בסין.

באופן מפתיע אני מסכים עם הציטוט הבא שלו על שיטת המינויים של ביבי: "אחת הביקורות שלי על נתניהו היא שהוא כמעט שם כל אחד במקום שבו הוא לא רוצה להיות. היא מגיעה למשרד התחבורה כאילוץ."

גם מה שהוא אומר על הסחיטות הפוליטית של שרי הליכוד בגלל מנגנוני המרכז והפריימריז מעניין.

על השבת אני לא יכול להסכים. כל עוד התנאי לחיי פנאי ומשפחה מורחבת הוא רכב פרטי לא יווצרו שכבות ממעמד הביניים החילוני והמסורתי שיוותרו מרצון על אחזקת רכב. כל עוד הרכב נתפס כברירת המחדל של מעמד הביניים והתח"צ נתפסת כאמצעי לחסרי ברירה התח"צ לא תתחרה על בעלי האמצעים ולא תהיה ברמה גבוהה. אפשר לראות איך כבר כיום יש הפרדה מעמדית מסויימת בין מערכת הרכבת ומערכת קווי שפירים שמשרתים בעלי רכב רבים לבין מערכת האוטובוסים הכללית.

לגבי "מהיר בעיר" - חבל שהמערכת אינה מנצלת את רשת הכבישים המהירים. הדוגמה של אחוזה ברעננה מוזרה בעיניי כי אפשר לעקוף את ה"מחסום" הזה במהירות נסיעה כפולה בכביש 531. באותה מידה יש את נמיר מול האיילון. ההתעקשות להעביר מערכת "מהירה" דרך רחובות עירוניים של 50 קמ"ש במקום להסתמך על מערכת הכבישים המהירים תיצור מערכת שאולי תשרת יותר תחנות אך הנסיעה ביניהן תהיה איטית.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 24/5-30/5 '
שרשור הכוונה ומודיעין 24/5-30/5
24/05/2020 | 07:37
12
19
לצפיה ב-'מישהו יודע אם מוניות שירות קו 66 עובדות?'
מישהו יודע אם מוניות שירות קו 66 עובדות?
24/05/2020 | 13:27
2
36
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי לא'
למיטב ידיעתי לא
24/05/2020 | 17:03
80
אתמול ראיתי חאפר במונית לבנה עם שלט קרטון בכתב יד שהיה רשום עליו 66 באלנבי פינת הכובשים, אבל שום דבר מעבר לזה
לצפיה ב-'ראיתי אחת בארלוזורוב '
ראיתי אחת בארלוזורוב
28/05/2020 | 09:42
14
לצפיה ב-'בחמישי אין תח"צ- למישהו יש רעיון איך להגיע מהקריות למודיעין?'
בחמישי אין תח"צ- למישהו יש רעיון איך להגיע מהקריות למודיעין?
24/05/2020 | 23:53
1
89
בחמישי הקרוב אין תח"צ בינעירוני-
למישהו יש רעיון איך אפשר להגיע מהקריות למודיעין?
(מוניות שירות לירושלים או לת"א ומשם לקחת שוב מונית שירות?)

במידה ולא אפשרי בכלל, ואני נוסעת ביום רביעי בלילה, האם עדיף חופשי יומי ארצי או לשלם על הנסיעות?  (אני נוסעת רק צד אחד מהקריות עד מודיעין)

תודה רבה מראש למי שיוכל לעזור
לצפיה ב-'ציטוט מ YNET'
ציטוט מ YNET
26/05/2020 | 18:23
87
אתמול הודיעה חברת אגד כי מערב החג האוטובוסים הבינעירוניים יחזרו לפעילות רגילה - והתגבורים המיוחדים לימי הקורונה יסתיימו. בעקבות ההנחיה של משרדי הבריאות והתחבורה הוחלט להגביל את מספר הנוסעים באוטובוסים הבינעירוניים ל-46 בני אדם, ו-49 נוסעים בנסיעות עירוניות. אוטובוסים מפרקיים יוכלו להכיל עד 75 נוסעים.

בקיצור שווה להתקשר ביום ד לחברות האוטובוסים הרלבנטיות ולהתעדכן
לצפיה ב-'איך עולים על אוטובוס מתל-אביב להרצליה ומגיעים בזמן '
איך עולים על אוטובוס מתל-אביב להרצליה ומגיעים בזמן
25/05/2020 | 10:51
3
120
אני רוצה לנסוע היום מתל-אביב להרצליה לרחוב שארית הפליטה ,ולהגיע לפני השעה 4 אחרי הצהריים.

השאלה היא אם בכלל אוכל לעלות על אוטובוס או שהאוטובוסים לא יעצרו בגלל הגבלות הקורונה שיש מקסימום של מספר נוסעים ועדיף שאלך לתחנת המוצא של האוטובוסים כדי לעלות.

לחילופין קראתי שמשעה 13:00 עד 15:00 אין הגבלה של נוסעים אבל אני גם חושש שהאוטובוס יהיה מלא ולא יעצור גם קצת לפני 15:00 כי גם אחרים יודעים את זה ,ואלו שמתכננים להגיע בשעה מסויימת בכוונה יקדימו.

לצפיה ב-'גם הייתי רוצה לדעת אם צפוי שאפשר יהיה לחזור לתל-אביב בערב '
גם הייתי רוצה לדעת אם צפוי שאפשר יהיה לחזור לתל-אביב בערב
25/05/2020 | 11:26
2
86
באוטובוס.
יש מידע על הנסיון של ימים קודמים שאני יכול להשיג כתשובה לשאלה על אלו אוטובוסים צפוי שאפשר יהיה לעלות שלא בשעת השיא ,ואלו אוטובוסים מלאים כך שצריך כנראה ללכת לתחנת המוצא של האוטובוס כדי בכלל לעלות עליהם?
לצפיה ב-'עדיף בתחנת מוצא, כמו כן יש נהגים שלא יודעים על ביטול הגבלה'
עדיף בתחנת מוצא, כמו כן יש נהגים שלא יודעים על ביטול הגבלה
25/05/2020 | 14:34
1
89
בשעת שיא וגם ככה לא עוצרים אם יש 20/30 נוסעים אלא אם מישהו יורד ואז נהג סופר נוסעים שעולים במקום אלו שירדו
לצפיה ב-'תודה. בפועל לא הייתי צריך ללכת במיוחד לתחנת המוצא'
תודה. בפועל לא הייתי צריך ללכת במיוחד לתחנת המוצא
25/05/2020 | 22:00
75
האוטובוס הראשון שהגיע להרצליה עצר ,וכלל לא היה מלא(אפילו תפסתי מקום שלא ליד אדם אחר)

אותו דבר לאוטובוס מהרצליה לתל-אביב.
לצפיה ב-'מישהו יודע אם יש שני סוגים של מונית שירות 5'
מישהו יודע אם יש שני סוגים של מונית שירות 5
26/05/2020 | 14:45
85
מ/ל קאנטרי דקל
מ/ל מסוף ארלוזורוב
נראה לי שאולי היה אמור להיות 5 לרכבת ו5א לבבלי אבל נראה לי שזה לא בדיוק ככה בפועל

חשבתי על השאלה (שדווקא רלוונטית למשפחה שלי בגלל בבלי) כאשר נסעה לכיווני ולידי מונית שירות 5 עם סמרטוט ירוק‎ תלוי עליה 

למען הסר ספק - אין ספק שמוניות השירות משרתות את בבלי באינטנסיביות (כי אולי לא כולם יודעים את זה)‎

לצפיה ב-'קיבולת של 75 אחוז במוניות השירות. עד מתי זה תקף?'
קיבולת של 75 אחוז במוניות השירות. עד מתי זה תקף?
27/05/2020 | 18:21
81
כמה זה יוצא במספר המושבים?
לצפיה ב-'למה קווי פתח תקווה עוקפים את זבוטינסקי דרך אבא הלל?'
למה קווי פתח תקווה עוקפים את זבוטינסקי דרך אבא הלל?
30/05/2020 | 10:50
56
לצפיה ב-'משרד התחבורה: מי שרכש "חופשי חודשי" יקבל פיצוי על תקופת'
משרד התחבורה: מי שרכש "חופשי חודשי" יקבל פיצוי על תקופת
12/05/2020 | 16:39
15
222
לצפיה ב-'רק שלא צויין איך...'
רק שלא צויין איך...
12/05/2020 | 18:43
1
92
לצפיה ב-'הודעת הדוברות, עדיין לא ברור בדיוק איך'
הודעת הדוברות, עדיין לא ברור בדיוק איך
13/05/2020 | 11:26
136

ככל הנראה יתבצע ע"י שוברי רכישה כפי שנהוג בהופ-און או טעינת חוזים מוזמנים כנהוג ברב-קו אונליין
לצפיה ב-'מרוב פיצויים ומענקים הכסף יאזול לממשלה '
מרוב פיצויים ומענקים הכסף יאזול לממשלה
13/05/2020 | 20:20
5
55
לצפיה ב-'אז תרום לה מכספך, אל תנדב אחרים'
אז תרום לה מכספך, אל תנדב אחרים
21/05/2020 | 09:00
4
57
ששילמו מראש על שירות שלא ניתן ועל כך זכאים (בזכות ולא בחסד!) להחזר כספי כחוק, לא "פיצוי" או "מענק".
לצפיה ב-'אז כמו שרשמתי אני לא חושב כך, אנשים שרוצים פיצויים מהמדינה'
אז כמו שרשמתי אני לא חושב כך, אנשים שרוצים פיצויים מהמדינה
21/05/2020 | 12:44
3
58
עד בלי די שלא יבכו אחרי המשבר או אם תעלם המדינה שממנה שותים פיצויים.
את לא חייבת להסכים איתי.
אני מעדיף מדינה שקיימת ומשגשגת מאשר עוד נוסע שנפגע ב35 שקלים, שרכש ביוזמתו,
הרי הוא יכול היה לרכוש ערך צבור שהכסף שם לא עובד, לחוזה לזמן ארוך יש סיכון האזרח צריך לקחת את הסיכון. לא אני ואת צריכים לשלם למי שלקח את הסיכון פיצויים מיותרים.
לצפיה ב-'שוב, זה לא "פיצוי"! זה זיכוי/החזר על שירות שלא ניתן'
שוב, זה לא "פיצוי"! זה זיכוי/החזר על שירות שלא ניתן
21/05/2020 | 13:14
2
66
ואין פה שום קשר ל"סיכון" וזה לא כסף שלי או שלך, זה כסף ש-ל-ה-ם. הם שילמו אותו ולא קיבלו תמורה ועל כך הוא מגיע להם בחזרה. זה החוק במדינה, אגב, לא משהו חדש. א-ב של צרכנות בסיסית.

אם חברי הממשלה המנופחת כ"כ מודאגים מהתקציב שיתחילו מקיצוץ במספר השרים וסגני השרים או לפחות בשכרם. נציגי ציבור שמקבלים נהג צמוד לא יכולים לגזול את כבשת הרש של נוסעי התחבורה הציבורית.

ושוב, בשורה התחתונה, זה פשוט עניין חוקי: לקוח ששילם על שירות זכאי לשירות. אם לא קיבל אותו, חובה להשיב לו את כספו. אי אפשר סתם לגבות כסף על תמורה ולא לספק אותה, זו רמאות וגנבה.
לצפיה ב-'הבנתי, לא שכנעת אותי אני מחזיק באותה הדעה. יום טוב'
הבנתי, לא שכנעת אותי אני מחזיק באותה הדעה. יום טוב
21/05/2020 | 23:28
1
29
לצפיה ב-'אם אתה חושב שזה עניין של דעה, לא הבנת דבר'
אם אתה חושב שזה עניין של דעה, לא הבנת דבר
22/05/2020 | 05:03
43
זו עובדה: יש חוק. ברור שקל לך לנדב את כספם של אחרים, אבל אני בספק אם אתה באמת רוצה לחיות במדינה שבה חוקי לקחת כסף ולא לספק את התמורה המובטחת.
לצפיה ב-'הופ-און: נפתחה ההרשמה לקבלת פיצוי קורונה לכרטיס הרב-קו'
הופ-און: נפתחה ההרשמה לקבלת פיצוי קורונה לכרטיס הרב-קו
14/05/2020 | 11:37
115
זכאים לפיצוי יקבלו חוזה מיוחד או ערך צבור בשווי שנקבע על ידי משרד התחבורה.
לאחר ההרשמה ובדיקת הזכאות ובתנאי שאתם עומדים בתנאים לקבלת הפיצוי, תשלח אליכם הודעה בדבר קבלת הפיצוי.

לצפיה ב-'רב-קו אונליין: הרשמה לקבלת פיצוי קורונה לכרטיס הרב-קו'
רב-קו אונליין: הרשמה לקבלת פיצוי קורונה לכרטיס הרב-קו
14/05/2020 | 11:43
3
140
לצפיה ב-'למה צריך להרשם לזה?'
למה צריך להרשם לזה?
16/05/2020 | 08:18
2
36
לצפיה ב-'כי השירות שאתה מבקש את הפיצוי דרכו מבצע שאילתא למסלקה'
כי השירות שאתה מבקש את הפיצוי דרכו מבצע שאילתא למסלקה
16/05/2020 | 15:41
145
כדי לבדוק האם הנוסע אכן זכאי לפיצוי, ואם כן, להגדיר את הזמנת החוזה החינמי ולהגדיר דגל במסלקה שלא תקבל את אותו הפיצוי כפול דרך השירות השני
גם אם הנוסע כבר רשום וטוען את הכרטיס בשירות, ניתן לראות רק את שש הפעולות שבכרטיס אשר לא בהכרח מלפני חודשיים, כדי להוציא רשימת פעולות מלאה חובה לבקש ממסלקה ולזה נועד ה-"טופס"
לצפיה ב-'כך הוחלט "הזיכוי יהיה רק באמצעים מרוחקים ולא בעמדות על הקו."'
כך הוחלט "הזיכוי יהיה רק באמצעים מרוחקים ולא בעמדות על הקו."
19/05/2020 | 19:40
99
"19.05.2020|זיכויים לציבור הנוסעים בגין תקופת הקורונה

משרד התחבורה יפרסם לציבור בימים הקרובים את האפשרויות העומדות בפניו לקבלת הזיכוי, ואת אופן הביצוע.
הזיכוי יהיה רק באמצעים מרוחקיםולא בעמדות על הקו.
הסבר מפורט לגבי הליך קבלת הזיכוי יוסבר בהודעת המשרד."
לצפיה ב-'פיצוי קורונה'
פיצוי קורונה
27/05/2020 | 13:34
1
146
רב קו אונליין התחילו להחזיר בימים האחרונים לחלק מהנרשמים
ברבקו אחד שלי הוא נתן לי אופציות איך לקבל
וברבקו אחר הוא כתב לי 'הנך זכאי לפיצוי אך עדיין לא זמין'

https://twitter.com/ravkavonline/status/1265533874...
לצפיה ב-'בינתיים זמין רק חופי חודשי'
בינתיים זמין רק חופי חודשי
01/06/2020 | 13:24
21
מי שקנה גמיש או סמסטריאלי - עדיין לא הוחלט מה הסכום ולכן עדיין לא זמין
לצפיה ב-'נת"צ בן גוריון בבני ברק לכיוון קניון איילון'
נת"צ בן גוריון בבני ברק לכיוון קניון איילון
28/05/2020 | 17:57
3
185
לכל אורך תקופת הקורונה לא התצבעו שם עבודות בכלל
למה זה תקוע?
לצפיה ב-'אני לא מבין הנתצ הוא לכיוון קניון איילון'
אני לא מבין הנתצ הוא לכיוון קניון איילון
28/05/2020 | 18:00
2
161
הפקק הרציני בבן גוריון הוא בכיוון הנגדי, מה שקורה שם אחרי הצהריים זה סיוט.  דווקא לכיוון הקניון זה סביר יחסית.
לצפיה ב-'לא ראיתי עבודות בכיוון הנגדי'
לא ראיתי עבודות בכיוון הנגדי
30/05/2020 | 10:48
1
41
לצפיה ב-'נו זה מה שאמרתי'
נו זה מה שאמרתי
30/05/2020 | 20:32
28

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ