לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'נהג אגד מסרב להעלות בעל מוגבלות לאוטובוס'
נהג אגד מסרב להעלות בעל מוגבלות לאוטובוס
29/03/2017 | 18:34
7
125
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4942269,00.html

אני אתן את 2 הסנט שלי.   קודם כל רק אבהיר שלא הייתי במקום האירוע ואני לא יודע בדיוק מה קרה ולכן לא רוצה לקפוץ למסקנות נמהרות.    רק מעלה כמה תהיות.  בכותרת כתוב שהנוסע שאיבד את הרב קו רצה לשלם עליו אבל הנהג סירב.  זה נשמע לי מוזר, למה שהוא יסרב לקבל מזומן?   מישהו פה אי פעם נתקל בנהג שרוצה לקבל רק רב קו?  
עוד נאמר בכתבה שהנהג טוען שהוא לא ידע שהנוסע הוא בעל תסמונת דאון.  יכול מאד להיות, אני לא מכיר את הנוסע ולא יודע איך הוא נשמע,  אבל לפחות מהסרטון אי אפשר לדעת,לא מדובר כאן במונגולואיד שזה שחור על גבי לבן.
הנהג גם טוען שהנוסע תקף אותו,יכול להיות שכן ויכול להיות שלא, מה שאולי מרמז על זה זה הסטטוס של הבחורה שאמרה שהנהג חשש שהוא יתקוף אותו והנוסעים בעצמם הסכימו לשמור עליו, ככה שכנראה אין עשן בלי אש.  אבל שוב הכל לכאורה.

בכל מקרה אהבתי את תגובתו של דובר אגד.   החברה צריכה לבדוק את המקרה בצורה פרטנית ומקצועית ולא להיות מושפעת מהלכי הרוח באינטרנט.   אוי ואבוי אם בית המשפט ינוהל על ידי הפייסבוק והטוקבקים.   
לצפיה ב-'מה שיותר מוזר בעיניי זו הטענה שנוסעים אחרים רצו לשלם עליו'
מה שיותר מוזר בעיניי זו הטענה שנוסעים אחרים רצו לשלם עליו
29/03/2017 | 20:58
1
132
והנהג סירב. הרי אם הנוסעים היו חושבים שמדובר בנוסע בעייתי, הם לא היו מציעים את זה, והופכים למעין "ערבים" לנוסע.

(גם אני, לא רוצה ישר לקפוץ להאשים את הנהג בקטע של התייחסות גרועה לנוסע בעל מוגבלות)
לצפיה ב-'מה מוזר בזה, הנהג טוען שהנוסע תקף אותו'
מה מוזר בזה, הנהג טוען שהנוסע תקף אותו
30/03/2017 | 21:17
23
אתה היית מוכן להסיע אדם שתקף אותך?
לצפיה ב-'נתקלתי ביותר מנהג אחד שלא רוצה לקבל מזומן'
נתקלתי ביותר מנהג אחד שלא רוצה לקבל מזומן
30/03/2017 | 21:12
3
38
יש קווים יותר דלילים שכמעט כל מי שנוסע בהם הוא נוסע קבוע ושכאלו מאויישים ע"י החברות הקטנות יותר הן פשוט לא מציידות את הנהג בכסף קטן ורוב הזמן זה עובר בשלום.
אם הנוסע אסרטיבי ומתווכח עם הנהג שזו בעיה שלו שאין לו עודף הוא נוסע בחינם, אם הנהג אסרטיבי בהרבה מהנוסע הוא לא עולה לאוטובוס.
לצפיה ב-'לנהג אכן יש זכות חוקית לסרב לתשלום בשטר גדול מדי אם אין עודף'
לנהג אכן יש זכות חוקית לסרב לתשלום בשטר גדול מדי אם אין עודף
30/03/2017 | 21:14
2
13
לצפיה ב-' עודף עד פי 10 ממחיר הנסיעה'
עודף עד פי 10 ממחיר הנסיעה
30/03/2017 | 21:21
1
22
"נהג חייב להחזיק מספיק כסף קטן למתן עודף, ולהסיע נוסע שברשותו שטר שערכו לא עולה על מחיר הנסיעה 10X (לדוגמה, אם מחיר הנסיעה הוא 5.50 ש"ח, הנהג חייב לקבל שטר של 50 ש"ח, אך לא של 100 ש"ח)" 
מתוך אתר משרד התחבורה
לצפיה ב-'בסדר לא על זה דיברתי מן הסתם'
בסדר לא על זה דיברתי מן הסתם
30/03/2017 | 21:44
4
לצפיה ב-'בתגובה מתואר לאום הנהג השני והסניף בו הוא עובד. זה חשוב?'
בתגובה מתואר לאום הנהג השני והסניף בו הוא עובד. זה חשוב?
30/03/2017 | 21:27
26
""נהג שני, ערבי ישראלי מסניף רמלוד של אגד, שנסע בקו אחריו..." - מתוך התגובה של הדובר. האמנם זה חשוב לציין את לאום הנהג, את אזרחותו ובאיזה סניף הוא עובד?
אילולא הפרטים האלה לא היה עובר המסר, על כך, שהוא העלה את הנוסע לנסיעה, הרגיע אותו במים וכן שהוא רכש עבורו את הכרטיס? 
לצפיה ב-'סוף למונופול המוניות בנתב״ג ושינוי תבנית התפעול שלהן.'
סוף למונופול המוניות בנתב״ג ושינוי תבנית התפעול שלהן.
27/03/2017 | 23:18
13
209
לצפיה ב-'חדשות מצויינות'
חדשות מצויינות
28/03/2017 | 00:43
43
לצפיה ב-'הגיע הזמן...'
הגיע הזמן...
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 00:47
46
לצפיה ב-'המחירים ימשיכו להיות כמעט אותו דבר, כי בכיוון ההפוך לא יירדו'
המחירים ימשיכו להיות כמעט אותו דבר, כי בכיוון ההפוך לא יירדו
28/03/2017 | 10:34
9
52
לצפיה ב-'גם אם כן, אשמח לחיסול המונופול של הדר... הדבר יועיל לשירות'
גם אם כן, אשמח לחיסול המונופול של הדר... הדבר יועיל לשירות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 10:50
8
58
לצפיה ב-'שאלה שהיא קצת סוטה מהנושא'
שאלה שהיא קצת סוטה מהנושא
29/03/2017 | 10:22
7
127
האם יש בישראל משהוא כמו "מוניות שרות" שאוספות תיירים ממספר מלונות ולוקחות אותם לשדה תעופה?
כנ"ל בכיוון הפוך?
יש שרות שאטל שאפשר להזמין גם מראש וגם בשדב תעופה שיוצא כל חצי שעה או שעה   ולוקח תיירים למספר מיקומים?
ראיתי את השרות במספר ערים בעולם, לדעתי בהחלט היה מועיל גם בארץ.

לצפיה ב-'ראיתי פרסום לפני מספר חודשים. נראה לי שלא משווק בארץ'
ראיתי פרסום לפני מספר חודשים. נראה לי שלא משווק בארץ
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 13:26
51
אלא רק באנגלית באינטרנט...
לצפיה ב-'בירושלים אלו מוניות נשר. '
בירושלים אלו מוניות נשר.
30/03/2017 | 15:45
5
13
לצפיה ב-'מעניין תודה.'
מעניין תודה.
30/03/2017 | 16:38
4
34
אני תמיד הרגשתי משום מה שבארץ זה לא קיים, או לפחות הרבה פחות נראה.
אולי כי אף פעם לא הייתי בישראל כתייר
לצפיה ב-'זה לא רק לתיירים, תמיד השתמשתי כשגרתי בארץ.'
זה לא רק לתיירים, תמיד השתמשתי כשגרתי בארץ.
30/03/2017 | 17:46
3
27
כמובן שכמו כל דבר ירושלמי אתה יכול למצוא את עצמך יושב בין חרדים לנזירות אבל זה משקף את האוניברסאליות של השירות הזה. את המונית לנתב"ג צריך להזמין יום מראש או כמה ימים והמסלול מבוסס הדרישה מגיע ללקוחות ואוסף אותם ומזוודותיהם מכל רחבי העיר ואז נוסע לנתב"ג. בחזור אלו מוניות השירות לירושלים והפיזור ספונטני יותר כי זה לפי מי שעלה בשדה (בתיכנון מראש אפשר לתכנן מסלול לדרום העיר בלבד בעוד שבאיסוף יכולים להיות נוסעים מצפון העיר ומדרומה). זו דוגמה מוקדמת מאד לתחבורה שיתופית לפי דרישה ואני זוכר אותה עוד משנות השמונים והיא וודאי קיימת הרבה לפני כן.

לדעתי חבל שלפני 20-15 שנה אף אחד לא עשה את החיבור פלאפון + מחשב + GPS ליצור מערכת שיכולה לבצע בזמן אמת את החישוב שסדרני ונהגי נשר עשו מראש או בנתב"ג וליצור מסלולים עירוניים דינאמיים לפי דרישה ברכבים גדולים מספיק כדי להכלל במחיר התח"צ הרגיל. לא משנה לי אם אגד היתה מפעילה מיניבוסים בגודל של קו 38 ההיסטורי לרובע היהודי. בתוך העיר ירושלים ישנם קווים חד שעתיים שמבצעים חיבור יעיל שאי אפשר לבצע ע"י החלפות, והקווים החזקים זורמים בדרך כלל בקווי הרכס או העמק וקשה לעשות נסיעה רוחבית בין שתי שכונות צמודות מעבר לציר ראשי כמו ציר הרצוג בתח"צ, נווה שאנן - קטמון הישנה היא דוגמה טובה לכך. היכולת להזמין תחבורה לפי דרישה במקום לעמוד חצי שעה בתחנה ולהצטרך להחליף לקו שני שלפעמים תדירותו גרועה באותה המידה היתה יכולה להיות מהפכנית.

לדעתי פתרונות פרטיים שאינם קשורים למערך התשלום התח"צי הם בעייתיים כי הם פונים לשכבה אחת של משתמשי התח"צ ולכן לא תהיה להם המסה הקריטית ליצור הסעת המונים משגשגת על בסיס דרישה ציבורית נרחבת.
לצפיה ב-'ברור שלא רק לתיירים. התכוונתי שאני כ"לא תייר" אין ממש '
ברור שלא רק לתיירים. התכוונתי שאני כ"לא תייר" אין ממש
30/03/2017 | 18:04
2
21
מודאות לשרות שכזה.
לאומת זאת שאני מטייל במדינה אחרת, זה דבר שאני בהחלט בודק על מנת לחסוך כסף על מונית.
לגבי מה שאמרת שזה צריך להיות חלק מתחבורה ציבורית, אין לי ממש דעה בנושא.
ספציפית הסעות מ\אל שדה תעופה ממה שראיתי למשל בניו יורק, זה כן שרות שמוצע על ידי חברה פרטית.
השאלה היחידה עד כמה תחבורה ציבורית "ON DEMAND" תהיה רווחית.
נראה לי שבניגוד לתחבורה ציבורית "רגילה", כאן הרבה יותר קשה להצדיק סובסידיות ממשלתיות לשרות שהוא בסה"כ לא חיוני ומספק שרות למספר מצומצם יחסית של אנשים.
בהעדר סובסידיות צריך שזה יהיה רווחי, וצריך לראות אם זה אפשרי.

לצפיה ב-'מוניות השירות קיימות בארץ מימים ימימה, דרישה היא השלב הבא. '
מוניות השירות קיימות בארץ מימים ימימה, דרישה היא השלב הבא.
30/03/2017 | 19:00
1
22
ומשום שניתן לקיים אותן על מחיר עירוני ללא סובסידיות הגיוני להניח שניתן להכניס נסיעה עירונית דינאמית למערך הכולל תוך תשלום למפעיל לפי ק"מ נוסע. יש להדגיש שהכוונה היא שהמיניבוס יעצור להעלות נוסעים לפי הזמנה ומקומות פנויים ויוריד נוסעים בנקודות ביניים במסלול.

לצפיה ב-'תשלום לפי קולומטר שנוסעים ישלמו?'
תשלום לפי קולומטר שנוסעים ישלמו?
30/03/2017 | 19:12
19
אני לא בטוח שזה משתלם לנהגי מוניות שרות (תלוי כנראה במיקום).
למשל מוניות שרות יירצו להימנע (כנ"ל גם נהגי מוניות רגילות שזה נדמה לי גם לא חוקי) מנסיעות באיזורים שיש בהם פקקים.
קרה לי לא מעט פעמים שנהגי מוניות רגילות (לא שרות) סרבו לקחת אותי כי חשבו שזה לא משתלם מבחינתם או שהנסיעה תיקח יותר מדי זמן.
הם יעדיפו נסיעות שהמסלול יכלול כמה שפחות פקקים וכמה שיותר נוסעים מזדמנים.
יהיה צורך במנגנון פיקוח שיכריח אותם להתנהגות "טובה", אבל אז לא ברור האם העסק עדיין ישאר רווחי ואולי הם יעדיפו לעזוב או לעבוד בשחור כמו שלא מעט עושים גם היום.
אני מסכים שאם זה יעבוד זה יהיה נהדר, אבל לא ברור לי עד כמה זה "viable" (סליחה לא יודע איך להגיד את זה בעברית).

לצפיה ב-'הגיע הזמן שהדינוזאורים האלה יכחדו כבר'
הגיע הזמן שהדינוזאורים האלה יכחדו כבר
29/03/2017 | 17:52
96
למרות שאני מעדיף שתהיה התקדמות לשירות רכבות ואוטובוסים 24X7, דבר שיקטין את הצורך במוניות
לצפיה ב-'רעיון למספור קווי רכבת'
רעיון למספור קווי רכבת
28/03/2017 | 15:29
36
385
לצפיה ב-'הצבעים שבחרת דומים מדי'
הצבעים שבחרת דומים מדי
28/03/2017 | 16:06
1
74
לצפיה ב-'את הצבעים לא בחרתי'
את הצבעים לא בחרתי
29/03/2017 | 11:06
66
העתקתי מהמפה, כדי שציבור הקוראים יוכל להתמצא.

לצפיה ב-'מפה יפה, עם כמה הערות'
מפה יפה, עם כמה הערות
28/03/2017 | 17:49
11
134
הדרום יוצא די מופסד מהמפה הזו.
למשל הקו מבאר שבע שעובר דרך שדרות צריך להמשיך להרצליה,
בנוסף צריך קו ישיר מבאר שבע דרך נתב"ג לירושלים, ובכך למעשה ליצור רכבות ישירות בין המטרופולינים.

לצפיה ב-'הקו מבאר שבע שעובר דרך שדרות לא יכול להמשיך להרצליה'
הקו מבאר שבע שעובר דרך שדרות לא יכול להמשיך להרצליה
28/03/2017 | 18:04
10
135
אתה בעצם רוצה שגם אחרי פתיחת לולאת השרון הרכבות מהשרון ימשיכו עד ב"ש? זה מאוד בעייתי במבחינה תפועלית, בעיקר בגלל שאת לולאת השרון יש תוכניות לחשמל בסבב החשמול הנוכחי וחשמול יועיל *מאוד* לקו הפרברי הזה. לעומת זאת מסילת הנגב לא בתוכניות לחשמול בקרוב.

כנ"ל "באר שבע דרך נתב"ג לירושלים" - אין מסילה שתאפשר לעשות את זה. בשביל לעשות דבר כזה צריך קשת מסילתית ממסילת לוד-כפר חב"ד למסילת נתב"ג באיזור שפירים, כדי שהרכבת תוכל לעשות "פרסה" ולהיכנס לנתב"ג, ולא סביר שייבנו דבר כזה. גם דרך מסילת החוף הדרומי אי אפשר להגיע לנתב"ג מב"ש כי אין קשת (או ייתכנות לבניה של אחת כזו) שיכולה לאפשר לרכבת ממסילת החוף הדרומי לעבור למסילת ת"א-נתב"ג. גם אם היה אפשרי לעבור דרך החוף הדרומי זה כמובן גם היה מאוד לא נוח לתושבי ב"ש שירצו להגיע לנתב"ג - בגלל שזו נסיעה ממש ארוכה, ויהיה להם הרבה יותר קצר לקחת רכבת ללוד ומשם להחליף לרכבת לנתב"ג, או לקחת רכבת ישירה לנתב"ג שיעדה בת"א או בצפון - ולא בירושלים.

אם יהיו רכבות ישירות מב"ש לירושלים בעתיד (ויש שמועה שיהיו) אז הן לא יעברו בנתב"ג.

תסתכל על מפת המסילות לפני שאתה מציע הצעות כאלו להבא :)
http://www.openstreetmap.org/#map=13/31.9928/34.86...

לצפיה ב-'תודה על המידע, אבל'
תודה על המידע, אבל
28/03/2017 | 18:27
9
89
בכל זאת,
הקו של באר שבע שדרות הרצליה -  נחוץ ברמת התפיסתית (פיזור האוכלוסיה...) וזה שזה מאתגר תפעולית זה לא צריך לעניין אף אחד.

לגבי הקו ירושלים באר שבע - יש מקום לקשת באזור בית דגן, וזה לא נראה כמו פרויקט על...הבעיה היא עם בחישמול

לצפיה ב-'אין בעיה עם חשמול לבאר שבע'
אין בעיה עם חשמול לבאר שבע
28/03/2017 | 18:33
2
97
באר שבע בתוכנית החשמול הנוכחית.

אבל שוב, קו באר שבע - ירושלים התיאורטי לא יעבור דרך נתב"ג. זה לא הגיוני בכלל. אבל כשיהיו יותר רציפים בנתב"ג יהיה אפשר להעביר את הקווים מבאר שבע צפונה דרך נתב"ג.
זה יהיה יותר טוב כי כך גם הדרך לנתב"ג תהיה קצרה יותר (בלי לעשות "פרסה" כדי להיכנס לתחנה ממערב) וגם הדרך לירושלים תהיה קצרה יותר (בלי לעבור דרך נתב"ג).

בקשר ל"זה שזה מאתגר תפעולית לא מעניין אף אחד" - בטח שזה מעניין. יש רק מסילה בודדת באיילון כרגע לקו החוף הדרומי. אחרי פתיחת לולאת השרון והחשמול אי אפשר יהיה להמשיך להפעיל אותו כקו משולב עם קו הנגב. ואין מספיק סלוטים באיילון בשביל קו נוסף שייסע מהחוף הדרומי ישירות להרצליה ויעצור שם.

תוכניות רכבתיות צריכות להיות ריאליסטיות.
לצפיה ב-'לפי המפה, מראשון יש רק קו אחד מתוך שלושה שממשיך לאשקלון'
לפי המפה, מראשון יש רק קו אחד מתוך שלושה שממשיך לאשקלון
28/03/2017 | 18:54
1
80
אפשר להאריך את אחד מהם עד באר שבע
לצפיה ב-'אין שלושה קווים בראשון לציון מערב, יש קו לולאתי אחד'
אין שלושה קווים בראשון לציון מערב, יש קו לולאתי אחד
28/03/2017 | 22:42
59
לקו הלולאתי יש שתי תחנות קצה - משה דיין ואשקלון, כאשר המסלול הוא: אשקלון - אשדוד - יבנה מערב-  ראשון לציון משה דיין - תחנות בת ים - תחנות חולון - תחנות תל אביב - בני ברק-רמת החייל - תחנות פתח תקוה - ראש העין צפון - כפר סבא נורדאו - הוד השרון סוקלוב - תחנות רעננה - הרצליה - תחנות תל אביב - תחנות חולון - תחנות בת ים - ראשון לציון משה דיין.
וסדר הפוך בכיוון ההפוך.
ארבעת הקווים הכחולים בין משה דיין לתל אביב מייצגים שתי רכבות בשעה (בשעת שיא) בכל כיוון של הלולאה.
לצפיה ב-'למה דווקא קו באר שבע - שדרות - הרצליה נחוץ "תפיסתית"?'
למה דווקא קו באר שבע - שדרות - הרצליה נחוץ "תפיסתית"?
28/03/2017 | 20:20
4
77
במה הוא נחוץ יותר מכך שהקו של באר שבע - שדרות יגיע לתחנת "בני ברק - רמת החייל"?
למה דווקא תפיסתית נחוץ שלא תהיה החלפה משדרות להרצליה ולא נחוץ "תפיסתית" שלא תהיה החלפה משדרות לבני ברק - רמת החייל?
מה כל כך נורא "תפיסתית" בנסיעה משדרות להרצליה עם החלפה בת"א?
מה ההשפעה הגורלית של ההחלפה הזו על יכולת פיזור האוכלוסיה?

וכפי שכבר נכתב, בעידן החישמול ממילא יהיה צורך בהחלפה באשקלון.
לצפיה ב-'יש כמה סיבות'
יש כמה סיבות
28/03/2017 | 21:51
3
70
1. חלופה ברמת החייל זו לא חלופה באשקלון, גם חלופה ברמת החייל עדיפה
2. זה לא אתגר גדול הנדסית להאריך את הקו היחיד שמגיע לאשקלון לבאר שבע
3. "המדינה" צריכה לשכנע אנשים/עסקים לעבור לישובים מרוחקים (פיזור אוכלוסיה)
לא תשכנע אף אחד אם תגיד למשהו עלה על אוטובוס רכבת ואז עוד רכבת ואז עוד אוטובוס ובין לבין תמתין 10 דקות, זה לא יעבוד יש גבול
4. יבואו ויגידו תושבי שדרות אופקים נתיבות סבבה לנו יש בעיות אנחנו בעדיפות (א,ב), במקום לחתוך אצלנו תחתכו את הקו כך שראש העין כפר סבא רעננה והרצליה יהיו קו נפרד, הם הרי חזקות

באר שבע (ועם כל הכבוד) לא שוות ערך לכל גוש המרכז.

תכנון נכון הוא תכנון שבו יש
א. קווי אקספרס בין המטרופולינים.
ב. קווים פרברים שמקשרים למרכז המטרופוליני
ג. וקווים מאספים שעוצרים בכל תחנה בדרך

לצפיה ב-'עדיין לא הבנתי מה כל כך חשוב בקו בין שדרות להרצליה'
עדיין לא הבנתי מה כל כך חשוב בקו בין שדרות להרצליה
28/03/2017 | 21:59
2
61
סעיף 4 שלך מתייחס לכך שבשלב הראשון של החשמול, מסילת אשקלון - באר שבע לא נכללת, אבל זה לא קשור למה שכתבת קודם שצריך קו באר שבע - שדרות - הרצליה.
חזקות או לא חזקות לא קשור לתוכנית החשמול.
הקו הלולאתי זה קו פרברי עם הרבה נוסעים יוממים שלחשמול יש יתרונות רבים לגביו. יתרונות שפחות יבואו לידי ביטוי בקו באר שבע - שדרות - אשקלון - וצפונה.
עם כל הכבוד לשדרות, נתיבות ואופקים, היוממות בין ראש העין, כפר סבא, רעננה, הרצליה וגם הוד השרון ופתח תקוה לת"א גדולה בהרבה.
ולכן מבחינה תחבורתית העדיפות לחשמל את הקו הלולאתי גבוהה בהרבה מהחשמול של מסילת הנגב המערבי.
לצפיה ב-'לא התייחסתי לחשמל'
לא התייחסתי לחשמל
28/03/2017 | 22:13
1
47
התייחסתי לזה שצריך להיות קו אחד מאסף, כלומר זה שעוצר מאשקלון ממשיך לבאר שבע.
סעיף 4 התיחס למה שיגידו ראשי הרשויות  על כך שצריך "העדפה מתקנת" ואם כבר "לנתק" אז לנתק את החזקים...
לצפיה ב-'אבל הפיצול באשקלון נובע אך ורק בגלל החישמול'
אבל הפיצול באשקלון נובע אך ורק בגלל החישמול
28/03/2017 | 22:29
48
ולא מדובר בחישמול או בכפר סבא או בנתיבות. לא יחליטו "להעביר" את החישמול מכפר סבא לנתיבות (גם לא בגלל טיעוני "העדפה מתקנת"), כי מבחינה מערכתית החישמול בכפר סבא נחוץ (ויותר מאשר בנתיבות).
כשירחיבו את החישמול, גם מסילת באר שבע - אשקלון תחושמל.
לצפיה ב-'קו ירושלים באר שבע'
קו ירושלים באר שבע
29/03/2017 | 11:11
47
סביר שיהיה בעתיד הרחוק.
יש פרויקט שמקודם בתכנון למסילה עוקפת רמלה-לוד, נקראת גם מסילת מצליח, שתעשה קשת רחבה ותתחבר ל-A1 לכיוון נתב"ג ותאפשר לרכבות המירות לב"ש לדלג על הקטע המפותל והאיטי בתוך רמלה-לוד.
למסילה הזו (כנראה) תהיה קשת למסילת 431 העתידית (ממודיעין לרשל"צ), ולמסילת 431 (כנראה) תהיה קשת למסילת A1 שנבנית כעת באזור מחלף ענבה.

כשכל זה יקרה גם תהיה רכבת ישירה בין באר שבע לירושלים...
בינתיים תושבי באר שבע יוכלו כבר ב-2020 להגיע עד נתב"ג ובנתב"ג להחליף לירושלים.

לצפיה ב-'בקשר לT1 בינימינה אשקלון'
בקשר לT1 בינימינה אשקלון
28/03/2017 | 20:47
1
85
רשום באתר הרכבת שהחל ממוצ"ש הזה הרכבות מ/לצפון יעצרו בתחנת ספיר... הכוונה כנראה לרכבות שיוצאות מבינימינה. הגיע הזמן
לצפיה ב-'תודה, עדכנתי בבלוג'
תודה, עדכנתי בבלוג
29/03/2017 | 11:14
14
לצפיה ב-'קידומת I לאינטרסיטי במדינות אירופה מזה מאה שנה מקובלת כ-IC'
קידומת I לאינטרסיטי במדינות אירופה מזה מאה שנה מקובלת כ-IC
28/03/2017 | 23:51
1
70
וה-L1 כבר בשימוש ברק"ל ירושלים

כמו כן קווי T בד"כ משייכים לטראמים
לצפיה ב-'...T לטראמים או למטרו שוודית (Tunnelbana)'
...T לטראמים או למטרו שוודית (Tunnelbana)
29/03/2017 | 05:46
48
ואם כבר לאיית אז בחיפה האות M מתאימה למחצה לכרמלית, אך לא למטרונית בהיותו קווי אוטובוס רבי קיבולת ולא רכבת תחתית
לצפיה ב-'אתה די משועמם.....'
אתה די משועמם.....
29/03/2017 | 08:36
32
לצפיה ב-'מסכים שמזמן הגיע הזמן! לגבי אותיות, לדעתי הן צריכות להעיד על'
מסכים שמזמן הגיע הזמן! לגבי אותיות, לדעתי הן צריכות להעיד על
29/03/2017 | 10:04
8
69
סוג השירות ולא על המטרופולין. כמו שבגרמניה יש R, RE, IC, ICE, וזה לא משנה אם זה (RE (Regional Express של ברלין, מינכן או פילינגן-שווניגן. ההבדל הוא במספר, לא באות.
לצפיה ב-'עוד משהו קטן'
עוד משהו קטן
29/03/2017 | 10:05
3
63
I דומה מדי ל-1
לצפיה ב-'אפשר כמובן להחליט על כל אות'
אפשר כמובן להחליט על כל אות
29/03/2017 | 11:18
2
67
כל עוד השיטה עושה שכל.

לדוגמה ארסניי הציע IC (אינטרסיטי) ואפשר גם IR (אינטר-רג'יונל), וזה יעשה עוד הבדל ויזואלי בין רכבות פרבריות (אות אחת) לבין רכבות בינעירוניות (2 אותיות) עבור אלה שלא יודעים לקרוא ולכן זה אחלה. אולי אפילו אתקן את הפוסט בהתאם להצעה זו.

לצפיה ב-'פספסת החלפה ב-"IR2 - צבע סגול - דומה מאד ל-I1. ..."'
פספסת החלפה ב-"IR2 - צבע סגול - דומה מאד ל-I1. ..."
29/03/2017 | 22:41
1
33
ו-"ובסוף בחרתי בIR כי לדעתי הוא פחות מבלבל (הרי יהיו מי שיטענו שגם הקו מנתניה לתל אביב הוא אינטר-סיטי)."

הקו הוא מבנימינה דרך נתניה לת"א רק שבינימינה שייכת לאזור חדרה, ונתניה לטבעת 3.1 של גוש דן, אז לדעתי זה אינטרסיטי אם לקחת בחשבון את המסלול המלא של הקו נוסע בין מטרופולינים (ליתר דיוק לאזור חוץ-מטרופולין
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/03/2017 | 09:34
15
תיקנתי

ובקשר לקו מבנימינה, בנימינה נבחרה כתחנת קצה לקו הפרברי משיקולי נוחות עצירה בתחילת שנות ה-90 (בחדרה מערב השלוחות היו תפוסות למשא).

אף אחד לא באמת חשב על שום השלכה אחרת ובטח לא על השלכת האזורים המטרופוליניים של הרפורמה של 2016...
קיימת תוכנית להפוך את תחנת חדרה מערב לתחנת הקצה הפרברית, גם של הרכבת מתל אביב וגם של הרכבת מחיפה. (דורש פינוי של מסוף המטענים ושימוש במסילות שלו וכמובן בניית עוד רציפים וגם מסוף אוטובוסים גדול ממערב לתחנה באזור שבו נבנה היום אנרג'י פארק. בקיצור, עוד חזון למועד)...
זה עדיין לא פותר את עניין אי ההתאמה לרפורמת התעריפים

לצפיה ב-'ההבדל שבמספר תופס רק עם אתה מתמצא בלוח הזמנים ושייכות מספר'
ההבדל שבמספר תופס רק עם אתה מתמצא בלוח הזמנים ושייכות מספר
29/03/2017 | 22:11
3
48
קידומת לקו ולשעת יציאה

כמו שבאותה אירופה לדוגמה הקו הישיר מוורונה למינכן בשיתוף Trenitalia, OBB ו-DB
EC (EuroCity) 88 יוצא יומיום ב-09:04 ומגיע לסוף מסלולו ב-14:26
EC 80 לאותו מסלול יוצא שעתיים לאחר מכן ב-11:02 ומגיע ב-16:25
הבא EC 84 יוצא ב-13:04 ומגיע ב-18:27
הבא EC 86 יוצא ב-15:02 ומגיע ב-20:25
הבא EC 82 יוצא ב-17:02 ןמגיע ב-22:27 ושירות ה-EC לקו זה מסתיים ליום זה
הבא לאותו מסלול ישיר ללא החלפות הוא רק EN (EuroNight) הלילי 40235 עם מקומות שינה בשעה 22:52 והגעה ב-08:19 בבוקר למחרת

בכיוון ההפוך אותו מספר אבל אי-זוגי (89/81/85/83)

ואגב באירופה לא כורזים את כל התחנות בקו כמו אצלנו, רק מספר רכבת ותחנה סופית, הנוסע קונה/מתקף נסיעה לרכבת ספציפית, אלא רק עם זה קו פרברי אז מספר הרכבת ושעה לא משנה, רק תקפות הכרטיס לאותו היום וידיעת הנוסע שהקו עוצר איפה שאתה צריך
לצפיה ב-'לא לזה אני מתכוון.'
לא לזה אני מתכוון.
30/03/2017 | 00:07
2
27
מה שאתה מתאר זה כמו שהרכבות ממוספרות בלו"ז של רכבת ישראל.
ברכבות האזוריות והפרבריות בגרמניה המספור עובד אחרת. כל הרכבות במסלול מסוים יקבלו את אותו מספר ללא קשר לשעה. ראה לדוגמה את המפה הזאת של אחד ממחוזות גרמניה, שבה מסומנים שמות הקווים:
לצפיה ב-'זה לא בדיוק כך, דוגמה לאחד הקווים במפתך'
זה לא בדיוק כך, דוגמה לאחד הקווים במפתך
30/03/2017 | 00:29
1
96
הכריזה בתחנה/שילוט רציף אכן מציגה RE7 אבל מתחת גם את מספר הרכבת של הלו"ז לנסיעה זו

לצפיה ב-'סבבה. הפוסט של אמיר מתחייס ל-RE7, לא למספר הנסיעה.'
סבבה. הפוסט של אמיר מתחייס ל-RE7, לא למספר הנסיעה.
30/03/2017 | 00:39
27
על מספר הנסיעה אין מה לכתוב פוסט כי הוא כבר קיים ומופיע בלו"ז.
לצפיה ב-'מעניין, אבל היצמדות לצבעי המפה לא מאפשרת הפרדה לתת-רשתות.'
מעניין, אבל היצמדות לצבעי המפה לא מאפשרת הפרדה לתת-רשתות.
30/03/2017 | 02:20
5
37
לטעמי יש מקום להפרדת הקווים הפרבריים בגוש דן למערכת נפרדת מול הקו הראשי והקווים הארציים מירושלים ומודיעין לצפון. פרברית חיפה שייכת לקטגוריה הפרברית אבל את קו העמק וקו ב"ש-אשקלון אפשר לסמן כקווים רוחביים.

כרגע השיטה (או היעדרה) דומה לשיטה הבריטית שבה הרכבת מזוהה לפי עידה ותחנות הדרך. מספרי קווים ברורים יקלו על הבנת הרשת במיוחד כשמדובר בתיירים.

אמנם השיטה הגרמנית נפוצה מאד אך השיטה הצרפתית של ה RER עם מספר לכל קצה וחוקיות ברורה של זוגי בצד מסויים ואי זוגי בצד ההפוך מונעת טעיויות של עלייה לכיוון הלא נכון וצורך לשנן תחנות קצה כדי להבין לאן הקו נוסע.

יתכן שהגיוני לסמן את שלושת סוגי הרכבות שמניתי

IC בינעירונית
R לקווים הרוחביים האזוריים ולקו הישן לירושלים.
S לפרברית, אולי עם תתי אותיות לקווי פרברית גוש דן השונים SX, ואותיות ייעודיות כמו SB  פרברית באר שבע (הקו לדימונה)
SH פרברית חיפה
SJ פרברית ירושלים ( SJ1/2 למודיעין, SJ3/4 לבית שמש)
EC קידומת לרכבות ארציות דרך המסילה המזרחית.

השיטה מאפשרת להגדיר כ 4 קווים חד סיפרתיים שונים לכל אות במערכות המקומיות בעוד שבמערכת הארצית אפשר לחבר בין ספרת קידומת או אות לתחנה הסופית כדי ליצור צירופים בני 2 סמלים שיבדילו בין הקו המהיר לקו העוצר למשל.
לצפיה ב-'EC יבלבל תיירים ויחשבו שיש רכבת שבאה מאירופה דרך טורכיה'
EC יבלבל תיירים ויחשבו שיש רכבת שבאה מאירופה דרך טורכיה
30/03/2017 | 03:20
4
41
ולבנון כי לא כולם מודעים שלבנון פירקה את הרשת שלה, או שיחשבו שהמדינות הגיעו לשלום ואפשר להגיע דרך סוריה ולבנון לארץ

EC = EuroCity משתמשים בו באירופה לרכבות בין מדינות, כפי שציינתי מעלה, הקו גרמניה-אוסטריה-איטליה

SJ יבלבל תיירים משבדיה כי לקרוא קו על שם המפעיל שלהם זה... עדיף רק S
לצפיה ב-'יתכן ש RC או XC יתאימו לקווי המזרחית. השבדים מקסימום יצחקו.'
יתכן ש RC או XC יתאימו לקווי המזרחית. השבדים מקסימום יצחקו.
30/03/2017 | 16:02
3
21
צריך קוד שיסמן את המסילה המזרחית  כעוקפת גוש דן ועוקפת נתב"ג (להבנתי אין תיכנון לחיבור נוח של מסוע או רכבת שאטל בין התחנה לטרמינלים והתייר אמור להגיע לתחנת נתב"ג).

הקוד המדוייק אינו חשוב אך צריך להפריד בין השירות הארצי העוקף לשירות הארצי למרכז הרשת משום שתהיה בעיה כפולה של יעדים ותדירות.

RC Regional City
XC Express City
CC Cross Country בדומה למפעילה ארצית עוקפת לונדון בבריטניה שבסיסה בברמינגהאם.

הקצבת אותיות לשירות הפרברי בנוסף לאות S תאפשר זיהוי ארצי של הפרבריות כחלק מרכבת ישראל בלי שיהיה צורך להפריד בין S1 הירושלמי ל S1 החיפאי או S1 של גוש דן והמרכז.

אני עסוק מאד בימים הקרובים אבל אולי אנסה ליצור מפה משלי על בסיס מפת 2020 מתישהו בשבוע הבא.

בכל מקרה השיטה צריכה להיות ארצית ואחידה עם מקום למיספור חדש לקווים עתידיים.
לצפיה ב-'לא נראה לי שישתמשו באותיות לטיניות בכלל'
לא נראה לי שישתמשו באותיות לטיניות בכלל
30/03/2017 | 16:22
2
17
בכללי למדינה יש סלידה מאותיות לטיניות, כנראה בגלל רמת האנגלית הירודה של פקידיה.

הצעות למספור קווי רכבת בישראל עם אותיות לטיניות הן בגדר פנטזיה לצערי. גם אם בר"י היו דוחפים לכיוון הזה, הם היו מקבלים pushback עצום מהציבור כי יש גם ב־2017 אנשים שקנאים יותר מדי לשפה העברית. למשל שר התחבורה שרצה לפני כמה שנים להחליף את האיות Jerusalem בשלטי דרך לאיות Yerushalyim או משהו כזה.

אבל אם נחזור לפנטזיה, למזרחית אני מציע את ER - קיצור של Eastern Railway. הרכבות שיסעו שם הן לא בהכרח אקספרס.
(וכמובן: לולאת נתב"ג-מזרחית-ירקון-איילון לא צריכה להיכנס לקטגוריה הזו, אלא צריכה סימון שממתג אותה כקו פנימי של גוש דן)

לצפיה ב-'למספרים ארוכים ללא אותיות יש בעיה תדמיתית של קווי אוטובוס.'
למספרים ארוכים ללא אותיות יש בעיה תדמיתית של קווי אוטובוס.
30/03/2017 | 18:24
1
16
אם יקדישו קידומת חד ספרתית לכל סוג קו, אמצעית למסלול העיקרי וסיומת לשלוחה או סיווג מהיר או איטי הרי שרוב הקווים במערכת יהיו תלת ספרתיים ומיעוטם דו ספרתיים. התוצאה תהיה מערכת קודים ארוכים שאינה נהירה למשתמש המזדמן ואף עלולה להראות מסובכת ומרתיעה, ויהיו לה מקבילות לא מוצלחות עם מערכת האוטובוסים הארצית.

אותיות עבריות אינן נהירות לתייר ולכן מדינה שמלמדת אנגלית בכל בתי הספר הרשמיים חייבת להשתמש באותיות לטיניות אם ברצונה להשמיש את התח"צ לכל המשתמשים ולעודד תיירות. כד להראות עד כמה זה בעייתי הנה קידומות באותיות ארמניות:

ԸՇ-9
ՔԶ-14
ԹՑ-4
ԽՔ-21

אי אפשר לצפות מתייר שבא לשבוע-שבועיים ללמוד א"ב ייחודי למדינה ולכן אין מה לדבר על קידומות באותיות עבריות אלא אם הכריזה היא לפי צורתן וגם אז זה מבלבל:

א - X
ו - I
ח - N לפי n קטנה.
כ - C בעייתי כי זו תמונת מראה
ס - O בעייתי בגלל 0
ק - P לא הכי דומה בגלל ההפרדה
ר - R לפי r קטנה בתמונת מראה
ש - W
ץ - Y

במקרה כזה קו 17 א (א- ארצי, 1- קו ראשי, 7 תחנת קצה וצורת עצירה בכיוון אי זוגי) יוכרז באנגלית כ X 17 ויהיה קשה לנוסע הישראלי לעזור לתייר משום שהוא יחשוב קודם כל על האות א בכריזה העברית.

בשיטת האותיות הלועזיות קו זה יכול להיות IC-17 של הרכבת הבינעירונית
בשיטה מספרית טהורה הקו יהיה 117 ויראה כמו אחד ממאות קווים במערכת שאין בה אפילו 20.
לצפיה ב-'אני מסכים איתך בקשר לבעיות'
אני מסכים איתך בקשר לבעיות
30/03/2017 | 18:37
12
אבל אני גם ריאליסטי: אני מכיר את הציבור הישראלי ואת צורת העבודה של הפקידים של מדינת ישראל. זה לא יילך.

יותר סביר שלא ישתמשו במספרי קווים כלל וככל שהמערכת תגדל זה כמובן יהפוך ליותר מסורבל
לצפיה ב-'הצעה טובה אך אני בעד מספור שונה לקווי הרכבת'
הצעה טובה אך אני בעד מספור שונה לקווי הרכבת
30/03/2017 | 16:24
1
23
שהינו דומה למספור הנסיעות הנוכחי של הרכבת.

לכל נסיעה מספר של 4 ספרות כאשר המספור אינו כולל מספור מיוחד של נסיעות שישי ושבת כך שגם בימים אלו הנסיעה תקבל מספר זהה בדומה לימי חול.

לדוגמא 1156. כאשר שתי הספרות הראשונות הן מספר הקו ושתי הספרות האחרונות הן מספר הנסיעה בקו. כאן לדוגמא מספר הקו הינו 11.

שיטת מספור מספרית זו יכולה להוסיף מקום לקווים נוספים ברכבת עקב כך שהמספור הקיים מתמלא.

הנה ההצעה שלי למספור מחדש של הקווים:
קו נהריה באר שבע: 10.
קו כרמיאל י"ם האומה: 11.
רכבת מהירה חיפה באר שבע: 15.
קו בנימינה אשקלון: 20.
קו הראשונים נתניה: 21.
קו הרצליה י"ם מלחה: 30.
קו מודיעין י"ם האומה: 31.
קו מודיעין הרצליה: 32.
קו אשקלון ראשל"צ משה דיין דרך השרון עם כיוון השעון: 40.
קו אשקלון ראשל"צ משה דיין דרך השרון נגד כיוון השעון: 41.
קו דימונה באר שבע: 44.
קו עפולה דרך המסילה המזרחית למרכז הארץ: 50.
קו בית שאן חיפה: 51.
קו לילה נתב"ג נהריה: 88.
אופציות לקווי לילה נוספים: 80 - 89.
קווים מיוחדים: מספרים פנויים תלוי באיזור.
רכבות משא: 90 - 99.

מספרים אלו יהיו את מספר הקו ושני הספרות הראשונות במספר הנסיעה.
לדוגמא נסיעה 924 בקו הראשונים נתניה תשנה מספרה ל 2124 ומספר זה יהיה בכל ימות השבוע ללא הבדל במספר הנסיעה בימי שישי ושבת.

מקסימום ניתן לעשות קידומת פנימית בתוך רכבת ישראל עצמה שלא יראה לנוסעים למספור הנסיעות בימי שישי ושבת למשל נסיעה 2101 בימי שישי תהיה 6-2101.
לצפיה ב-'ושכחתי את קו פרוורי קריות שאני מציע למספרו כ 52.'
ושכחתי את קו פרוורי קריות שאני מציע למספרו כ 52.
30/03/2017 | 19:02
11
לצפיה ב-'חצי פורסמה בקשת RFI לשירותי ייעוץ וניהול הקמת נמל תעופה'
חצי פורסמה בקשת RFI לשירותי ייעוץ וניהול הקמת נמל תעופה
27/03/2017 | 20:07
53
384
בינלאומי חדש:
המשך>>
בינלאומי חדש:

קטע מעניין מה RFI:
2.2. Decision to Promote the Airport
2.2.1. In light of the foregoing, it was decided by the GoI that an additional international airport (in this RFI, the "Airport") is an urgent national necessity [please refer to decision number 3512 dated 24 July 2011 ("First Decision")]. Following the First Decision, an additional decision was reached according to which the Airport is designated to operate as a secondary airport to TLV, and will be built and operated by the private sector pursuant to a PPP scheme [please refer to decision number 2050 dated October 7, 2014].
2.2.2. The GoI further decided that, subject to the results of a preliminary statutory alternatives study, the Airport will be located at the Ramat David area, which is in the north of Israel, as indicated in the chart attached to this RFI as Appendix A.
2.2.3. If the Ramat David area alternative will be approved, it is expected that:
2.2.3.1. the Airport will serve as a joint civil and military airport; and
2.2.3.2. international passenger traffic is expected to reach 3.5 million international passengers during the Airport's first year of full operation (current preliminary estimation is between 2025 and 2030) and to have an average growth rate of 5% during the next 15 years, with a higher growth rate in the first five years of operation. These foregoing initial estimations are based on the estimates of the Civil Aviation Authority of Israel, global forecasts and MITRE report; however, such estimates are very preliminary, yet to be verified and will ultimately depend on, inter alia, economical situation in Israel and the region during the relevant years, geo-political situation, the applicable regulatory and other statutory requirements, the attractiveness of the Airport as compared with other international airports in Israel and on other factors which have bearings of the industry.
2.2.4. The Planning Authorities of the GoI are currently conducting a preliminary statutory alternatives study, in order to determine the suitable geographical location of the Airport.
2.2.5. Following the selection of the location of the Airport, a preliminary design of the Airport will be carried out in coordination with the Planning Authorities, following which a statutory plan for the Airport will be initiated and approved.
2.2.6. The attention of all Participants is drawn to the fact that the location of the Airport has not yet been determined and eventually it may not be the Ramat David area.
2.3. Key Characteristics of the Airport It is currently expected that: 2.3.1. The Airport will be suitable for short to mid-range flights (i.e. between 5 to 6 hours);
2.3.2. The Airport will be suited to accommodate narrow-body planes (Aerodrome reference code - 4C);
2.3.3. The Airport will be constructed in a manner which will enable short and efficient turnaround time for aircraft on the ground, and a considerable volume of international air traffic;
2.3.4. There will be an emphasis on lowering building and operational costs of the Airport; and
2.3.5. The estimated date for the commencement of the operation of the Airport is currently between 2025 and 2030.
לצפיה ב-'נמל אשדוד עושים צרות בנוגע לקרונות שאמורים להגיע בקרוב'
נמל אשדוד עושים צרות בנוגע לקרונות שאמורים להגיע בקרוב
30/03/2017 | 12:09
1
112

"
לאור משקלם הכבד של הקרונות, לא ניתן לפרוק אותם באמצעות המנופים בנמל — אלא באמצעות מנופים מיוחדים שמותקנים על גבי האונייה. כך, בהיעדר צורך בהפעלת המנופים הנמליים — תיחסך העסקה של מנופאי נמל אשדוד וכן העסקת אתתים.
הנהלת נמל אשדוד ביקשה לפיכך להציב במשמרת ברביעי הבא שישה עובדים (מנהל עבודה, מלגזן וארבעה סוורים). אלא שאת ועד עובדי תפעול וציוד מכני בנמל לא הרשימו הנתונים מהשטח.
לטענת הוועד, בעבר העסיק הנמל עבור פריקת ציי הרכבות 13 עובדים במשמרת — ולכן נוהג זה חייב להישמר. כך, נוסף על השישה, הוועד דורש לשבץ ביום רביעי לעבודה גם שלושה מפעילי מנוף ושני אתתים. זאת, על אף שלא תהיה להם עבודה, מכיוון שלא יופעלו מנופים בנמל — אלא על גבי האונייה הפרטית."

בקיצור, הם מתכננים לשבות ולתקוע את הקרונות בים.
אני תוהה אם מדובר בכתבה מגמתית ואם לעובדים יש סיבה אמיתית להיות שם (נניח בתור גיבוי, אם המנופים של האוניה יתקלקלו או משהו), אבל זה לא נשמע מאוד סביר.

בכל מקרה אני מקווה שזה ייפתר במהרה (ולא יגיע לכדי שביתה), כי ר"י צריכה את הקרונות האלו כמה שיותר מהר.
לצפיה ב-'אם זה אפשרי מבחינה חוזית צריך לבדוק אפשרות'
אם זה אפשרי מבחינה חוזית צריך לבדוק אפשרות
30/03/2017 | 18:05
62
של פריקת הקרונות בחיפה במקום (שם הם נפרקו בשנים האחרונות).
לצפיה ב-'חיוב נסיעה מרמת גן להרצליה'
חיוב נסיעה מרמת גן להרצליה
30/03/2017 | 16:10
3
45
הי, כל בוקר אני נוסע מרמת גן להוד השרון. בהתחלה אני לוקח קו 1 או קו אחר שמגיע לתחנה של 921 להוד השרון. בעלייה על הקו הראשון אני מבקש מהנהג שיחייב אותי בקוד 44 וכך משלם מראש על כל הנסיעה. 

היום הייתי צריך להגיע להרצליה, ביררתי באתר התעריפים של משרד התחבורה וגיליתי שהנסיעה היא בקוד 142. עליתי על קו 66 של דן לכיוון דרך נמיר כדי להחליף ל91 של מטרופולין  וביקשתי מהנהג של 66 שיחייב אותי בקוד 142. הנהג אמר שלא מכיר את הקוד הזה ופשוט ויתר לי על התיקוף. 

איך אמורים לעשות את זה ולמה הנהג לא הכיר את הקוד הזה? 
לצפיה ב-'בנסיעה עם ערך צבור הקוד הוא 44 ולא 142'
בנסיעה עם ערך צבור הקוד הוא 44 ולא 142
30/03/2017 | 16:30
2
41
142 זה הקוד של כרטיס תקופתי שמתאים לנסיעה כזו.
הרצליה והוד השרון נמצאות באותו אזור ולכן הקודים לנסיעה מרמת גן להוד השרון ומרמת גן להרצליה זהים.
צריך להבחין בין הקודים המתאימים לנסיעות בודדות (במזומן או בערך צבור) לבין הקודים של החוזים התקופתיים.
לצפיה ב-'מדהים'
מדהים
30/03/2017 | 16:39
1
34
א. למה להבדיל בקודי המחיר אשר אמורים להיות מושפעים מתחנת המוצא והיעד ע"פ סוגי הכרטיסים? (ערך צבור וחופשי כזה או אחר)

ב. איך הנהג לא ידע להסביר את זה??
לצפיה ב-'ההבדל נובע מכך שיש שתי מערכות תעריפים נפרדות'
ההבדל נובע מכך שיש שתי מערכות תעריפים נפרדות
30/03/2017 | 16:43
32
הרפורמה משנת 2011 רלוונטית בגוש דן ובשרון הדרומי לנסיעות בודדות וערך צבור (וממנה נובע קוד 44) והרפורמה משנת 2016 רלוונטית לחוזים התקופתיים (וממנה נובע קוד 142).
משרד התחבורה לא ביצע את השלב שהיה אמור להתבצע להחלת רפורמת 2016 גם על התעריפים הבסיסיים.
סדרי העדיפויות של שרי התחבורה והאוצר לא הותירו תקציב לביצוע השלב הזה.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 30/3 '
שרשור הכוונה ומודיעין 30/3
30/03/2017 | 08:59
2
9
לצפיה ב-'מחיפה למנחם בגין 48 בת"א, ברכבת'
מחיפה למנחם בגין 48 בת"א, ברכבת
30/03/2017 | 15:23
1
23
שלום,
אני אמורה להגיע למנחם בגין 48 בת"א (בית אמות ביטוח),
באיזו תחנת רכבת עליי לרדת? ואיך אני ממשיכה משם ליעד?

תודה מראש.
לצפיה ב-'רכבת השלום/מרכז'
רכבת השלום/מרכז
30/03/2017 | 16:33
22
יש לצאת לדרך בגין (בשני המקרים) ולקחת אחד מהקוים הנ"ל ולרדת בתחנת מנחם בגין/הרכבת , להמשיך לכיוון הצומת של דרך בגין ורח' הרכבת ואז לעבור את הכביש ואז תראי את מגדלי אביב (שכתובתם היא דרך בגין 48).
הקווים הם : 1, 40, 50, 42, 68, 238, 240, 268

(בתחנת השלום, יש לצאת מהקניון דרך גשר הקרייה, לרדת, ואז 4 מתוך הקווים שציינתי עוצרים בתחנה הראשונה ליד הגשר, והשאר 3 תחנות לאחר מכן, אך לא חייבים לחכות להם כי 1, 40 , 42, 240 הם תדירים מספיק;
בתחנת מרכז, יש לצאת מהרכבת שמאלה לכיוון מעבר הולכי הרגל שחוצה את אתר העבודות ועולה לכיוון דרך בגין ואז שמאלה עד התחנה האחרונה שם עוצרים רוב הקווים שציינתי).
לצפיה ב-'הארכת הראשונים 431'
הארכת הראשונים 431
30/03/2017 | 15:31
95
לאחרונה הונח בתחנת הראשונים שלט תכנון ובנייה (הפקדת תוכנית) על הארכת המסילה לצורך חיבור למשה דיין.

לידיעה (ולא נראה שדווח כאן).
לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:39
6
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'שאלה: האם אפשר לקבל פירוט היסטוריית נסיעות שלי בר קו?'
שאלה: האם אפשר לקבל פירוט היסטוריית נסיעות שלי בר קו?
27/03/2017 | 20:58
33
90
לצפיה ב-'הכרטיס עצמו שומר כמה פעולות בודדות אחרונות'
הכרטיס עצמו שומר כמה פעולות בודדות אחרונות
27/03/2017 | 22:52
25
160
ואפשר לקרוא אותו עם אפליקציית "רב קו" באנדרויד, אפליקציית "רב קו אונליין" באנדרויד, או "רב קו אונליין" באינטרנט אם יש קורא כרטיסים מתאים (אפשר לרכוש ב10 ש"ח באחת עמדות השירות).

יותר מזה רק למשרד התחבורה יש, ולא נראה לי שייתנו לך את המידע במרכזי השירות, אבל הבנתי שהשירות החדש שהם יציעו עוד כמה שנים לממשק אונלייני לניהול הרב קו כולל תשלום אוטומטי באשראי יכיל גם פירוט נסיעות.

לצפיה ב-'נשמע רעיון רע מאוד'
נשמע רעיון רע מאוד
28/03/2017 | 00:49
20
162
חוץ מפגיעה לא מידתית בפרטיות (נהיה לרגע ציניים ונניח שגם ככה יודעים עלינו הכל).
אפשרות לקבל היסטוריית נסיעות של כל אדם היא סכנה בטיחותית ממדרגה ראשונה.
אם המידע הזה נגנב, זה למשל ייתן לגנבים אפשרות בקלות להשיג מידע מתי הבעלים לא בבית
אם ניקח את זה טיפה קדימה, זה יאפשר למשל לסטוקר לרדוף אחרי הקורבן שלו אחרי שהוא יילמד את הרגלי הנסיעה של הקורבן.
אפשר לחשוב על עוד אלף ואחד דרכים בהם אפשר לעשות שימוש לרעה במידע כזה.

לצפיה ב-'מסכים, אני לא אוהב את הרעיון, אבל משרד התחבורה כן'
מסכים, אני לא אוהב את הרעיון, אבל משרד התחבורה כן
28/03/2017 | 01:09
5
126
לא כל אחד יוכל להשתמש בשירות. הרשמה ראשונית לשירות האונליין תהיה במרכז שירות, כך שלא מספיק לגנוב מספר כרטיס רב קו של מישהו ולהתחיל לעקוב אחריו אם הוא לא נרשם בעמדת השירות.

מצד שני, אם הוא כן נרשם, יהיה *מאוד* קל לעקוב אחריו, כל מה שיהיה צריך זה כנראה לנחש מספר ת"ז (שזה קל כי מאגרי מידע ממשלתיים דולפים אצלנו כדרך קבע, כך קרה עם האגרון, פנקס הבוחרים, ובעתיד כנראה גם עם הביומטרי), מספר רב קו (שוב, קל לגלות, כל מה שצריך זה לסרוק את הכרטיס של הקורבן עם הסמארטפון. מרגלים מקצועיים/בלשים פרטיים יוכלו גם להשיג אנטנת NFC חזקה שתאפשר לדבר עם הכרטיס גם בלי מגע פיזי), שם משתמש וסיסמה (קל לנחש, קצת הנדסה חברתית).

מצד שני, אאל"ט בלונדון יש אפשרות להציג מידע על כרטיס האוייסטר אונליין ועוד לא שמעתי סיפור שבו אנשים השתמשו בשירות הזה לרעה.
לצפיה ב-'"מאגרי מידע ממשלתיים דולפים אצלנו כדרך קבע..."'
"מאגרי מידע ממשלתיים דולפים אצלנו כדרך קבע..."
28/03/2017 | 01:58
2
92
אני מצטט את מה שכתבת לעייל:

"מאגרי מידע ממשלתיים דולפים אצלנו כדרך קבע, כך קרה עם האגרון, פנקס הבוחרים, ובעתיד כנראה גם עם הביומטרי"

ולכן סביר להניח שגם מאגר המידע של משרד התחבורה כבר דלף.... ואם לאו, אז זה רק עניין של זמן עד שמאגר המידע של משרד התחבורה ידלוף. אם מאגר משרד התחבורה לא רשום כדין אצל רשם מאגרי המידע ואין עליו שום פיקוח של אף אחד, אז אין כל בעיה שאיזה "עובד ניקיון" או "פקידה" או "טכנאי שירות" בחברת עדליא (או כל חברה אחרת המפעילה את כרטיס הרב קו עבור משרד התחבורה) יעתיקו את מאגר המידע לאיזה החסן או כונן חיצוני.....

בחיים שלי אני כבר עבדתי בכמה עבודות בלילה שיש בהם מחשב PC המחובר למאגרי מידע, אני יודע שזה מאוד מאוד קל להעתיק את הנתונים ויש כיום מגוון רחב של דרכים להעתיק את הנתונים. החל מהעלאת ה-DATA לענן ועד להעתקה להתקנים נישאים. אבל אם יש פיקוח אז יש גם הרשאות גישה לנתונים ומעקב אחרי הכניסות ליישומים השונים באמצעות קבצי LOG וניטורים שונים. ואם אין כל פיקוח אז הכל אפשרי...

ואגב, בשביל להשיג מספרי תעודות זהות לא צריך להתלכלך עם מאגרי מידע שדלפו לרשת שלמעשה אסור לאזרח להחזיק אותם במחשב. אפשר פשוט להוציא נסח טאבו או נסח חברה מרשם החברות או להזמין את תיק העמותה או להזמין דו"ח שיעבודים וכו...
לצפיה ב-'אתה עדיין לא הצלחת להבהיר לי ולאחרים מדוע'
אתה עדיין לא הצלחת להבהיר לי ולאחרים מדוע
29/03/2017 | 20:19
1
24
כל כך מפריע לך שהמאגר של משרד התחבורה ידלוף אבל לא מפריע לך שמהאגר
​של חברות כרטיסי האשראי ידלוף.
​כאשר המידע עצמו של משרד התחבורה הוא כאין וכאפס לעומת המידע שיש לחברות
​האשראי על הלקוחות שלהן.
לצפיה ב-'בכלל לא מפריע לי ובכלל לא אכפת לי אם ידלוף מאגר משרד התחבורה'
בכלל לא מפריע לי ובכלל לא אכפת לי אם ידלוף מאגר משרד התחבורה
30/03/2017 | 06:04
17
בניגוד לטענתך, בכלל לא מפריע לי שהמאגר של משרד התחבורה ידלוף.

אבל להבדיל ממני, יש אנשים אחרים שזה כן מפריע להם. ואילו הרוב בכלל לא מודעים לכך שקיים מאגר מידע של משתמשי הרב קו והמאגר הזה יכול לדלוף אם לא דלף כבר...

================================

ולגבי שאלתך "מדוע כל כך מפריע לך....",

בגלל שאני נגד כרטיס הרב קו מאחר וכרטיס הרב קו מחייב (במקרה של תקלה באוטובוס) שימוש בכסף מזומן ובכסף מזומן בלבד!!! ואני נגד כל דבר המחייב שימוש בכסף מזומן.
לצפיה ב-'מספר רב-קו הוא ציבורי ואפשר גם לא לסרוק כי הוא רשום מאחור'
מספר רב-קו הוא ציבורי ואפשר גם לא לסרוק כי הוא רשום מאחור
28/03/2017 | 02:43
23
לצפיה ב-'באמת מעניין מה שאמרת לגבי לונדון'
באמת מעניין מה שאמרת לגבי לונדון
28/03/2017 | 09:30
51
דיי מפתיע שלא ניסו לנצל את זה לרעה (ובאמת שממש קל לחשוב על דרכים לעשות את זה).
למען הגינות בלונדון הפרטיות כבר מתה לגמרי בכל מקרה בגלל המעקב של מצלמות בכל העיר.
גם את זה בהחלט ניתן לנצל לרעה ומעניין האם היו נסיונות לעשות את זה.

לצפיה ב-'ולכן עדיף להימנע משימוש בכרטיס הרב-קו, או לחילופין להשתמש '
ולכן עדיף להימנע משימוש בכרטיס הרב-קו, או לחילופין להשתמש
28/03/2017 | 01:22
8
95
בכרטיס רב-קו אנונימי.

הפגיעה בפרטיות כבר קיימת והיא החלה מאז שהחלו להשתמש ברב קו ולאגור מידע על המשתמשים ברב קו.

לעניות דעתי, אם מאגר המידע של משרד התחבורה / חברת עדליא / זכיין אחר של משרד התחבורה (מחק את המיותר), איננו רשום כדין כמאגר מידע אצל רשם מאגרי המידע במשרד המשפטים, אז מדובר גם במעשה שנעשה שלא כדין ובניגוד לחוק ותוך כדי צפצוף על החוק והפיכתו לאות מתה. ואם אכן יש כאן דבר הנעשה בניגוד לחוק (במשרד התחבורה יש לשכה משפטית), אז הצפצוף על החוק נעשה ביודעין ובזדון ובאופן מכוון ובמטרה לפגוע בזדון פגיעה של ממש במשתמשים בכרטיס הרב קו.

שאם לא כן, על משרד התחבורה חלה החובה לרשום כדין את מאגר המידע ברשם מאגרי המידע במשרד המשפטים ולפרסם את רישומו של מאגר המידע לציבור כנהוג וכמקובל.

ואם אכן קיים מאגר מידע בלתי חוקי שכזה שאין עליו שום פיקוח של אף אחד, אז סביר להניח שהנתונים שבמאגר כבר דלפו וממשיכים לדלוף מדי יום לגורמים שונים שאינם מוסמכים להחזיק במאגר מידע שכזה.

על מאגר המידע להיות רשום כדין ברשם מאגרי המידע במשרד המשפטים ולהיות כפוף לביקורת של משרד המשפטים בעניין ניהול מאגרי מידע והגישה לנתונים שבהם.
לצפיה ב-'ולכן אני מעולם לא קניתי רב קו על שמי'
ולכן אני מעולם לא קניתי רב קו על שמי
28/03/2017 | 09:34
70
מה שכן אני לא משלה את עצמי שזה נתן לי חסינות מפני מעקב.
ברור שכל תחנות רכבת מרושתות במצלמות מעקב.
ברור גם שדי קל להסתכל על הפריים הנכון במצלמת מעקב ש"מסתכלת" על וולידטור בזמן שמועבר בה רב קו.
אחרי מאמץ לא גדול, ניתן אחרי להעלות היסטורייה של הרב קו האנונימי הספציפי שהרי גם לא יש מספר מזהה ייחודי.
זה כן מקשה במידע מסוימ על העניין ואני מקווה שלא טורחים לעשות את זה עד שיש באמת צורך מבצעי.

לצפיה ב-'איך אתה יודע שהוא לא רשום כדין?'
איך אתה יודע שהוא לא רשום כדין?
28/03/2017 | 11:03
3
16
לצפיה ב-'אני לא יודע אני רק מניח שהוא לא רשום כדין'
אני לא יודע אני רק מניח שהוא לא רשום כדין
28/03/2017 | 14:25
2
34
ואני גם מניח שאף אחד מגורמי אכיפת החוק במדינת ישראל (משרד המשפטים) לא יודע בכלל על קיומו של מאגר המידע הזה.

כך זה ברפובליקת הבננות הנקראת מדינת ישראל שבה הפרת החוק הפכה להיות לנורמה מקובלת.

אבל רגע, האם בכלל מבחינה משפטית מאגר המידע הזה הוא של משרד התחבורה או של חברת עדליא או של חברה פרטית אחרת?

אם מאגר המידע הוא בכלל של חברת עדליא או של חברה פרטית אחרת, אז משרד התחבורה יכול להתנער מאחריותו לאי רישום מאגר המידע כדין. ואם גם לא נחתם כל הסכם משפטי ספציפי בעניין מאגר המידע בין חברת עדליא למשרד התחבורה, גם חברת עדליא יכולה להתנער מאחריותה לאי רישום מאגר המידע....

בעניין חשוב זה צריך להגיש למשרד התחבורה בקשה לקבלת מידע ולראות מה תהיה תגובתם אם בכלל יגיבו או שיבחרו להתעלם מתגובה ולמעשה להפר חובה חקוקה.
לצפיה ב-'גם חברה פרטית מחוייבת בחוק לרשום מאגרי מידע אאל"ט'
גם חברה פרטית מחוייבת בחוק לרשום מאגרי מידע אאל"ט
28/03/2017 | 15:14
1
14
לצפיה ב-'ולמה אתה כל כך בטוח שבמשרד התחבורה פועלים כדין?'
ולמה אתה כל כך בטוח שבמשרד התחבורה פועלים כדין?
29/03/2017 | 05:08
18
הצפצוף על החוק הפך להיות לנורמה מקובלת במדינת ישראל ועובדי ציבור רבים שאמורים היו לשרת את הציבור פועלים משיקולים זרים ופסולים שאינם טובת הציבור תוך כדי צפצוף על החוק וניצול העדר האכיפה ההולמת במדינת ישראל.

אז למה אתה כל כך בטוח שבמשרד התחבורה (או בחברה פרטית שנשכרה על ידי משרד התחבורה ועובדת עבורו ועל פי דרישותיו) פועלים כדין?

אני לא מאמין לשום מילה היוצאת ממשרד התחבורה כל עוד המשרד לא הציג בפני מסמך משפטי (בחתימת היחידה הרלוונטית במשרד המשפטים) שמאגר המידע רשום כדין.

ולא, אני לא מתכוון לכלות את זמני על הגשת בקשות לקבלת מידע למשרד התחבורה. מן הראוי שהמשרד יפרסם את המידע באתר האינטרנט הממשלתי והמידע יהיה פתוח ונגיש לכל ובלי שהציבור יצטרך בכלל לפנות למשרד במטרה לבקש את המידע.

וכל עוד אין כל מסמך משפטי המוכיח שמאגר המידע רשם כדין וכל עוד אין שום רשות רגולטורית המפקחת על פעילות כרטיס הרב קו ומאגרי המידע שהוסמכה כדין, מבחינתי מאגר המידע אינו רשום כדין!

ולמען הסר ספק,

משרד התחבורה אינו גוף רגולטורי המפקח על פעילות כרטיס הרב ועל מאגר המידע מאחר ואין כל חוק שהסמיך את המשרד לכך מאחר ופעילותו של כרטיס הרב קו איננה מוסדרת בחוק. יש הבדל גדול בין כירטוס בתחבורה ציבורית כפי שמופיע בתקנות התעבורה בצורה מעורפלת, לבין חוק שיסדיר את פעילות כרטיס הרב קו ולרבות הטיפול במאגר המידע וקביעת הרשאות הגישה למאגר הזה.

לעומת זאת,

פעילותן של חברות כרטיסי האשראי ופעילות כרטיסי האשראי וכרטיסי החיוב בישראל מוסדרת בחוק כרטיסי חיוב ולרבות הגוף הרגולטורי שמפקח על פעילות זו (בנק ישראל).
לצפיה ב-'קונילמל שכמותך'
קונילמל שכמותך
28/03/2017 | 23:01
2
56
אתה שכל כך חרד לפרטיותך, אם אתה משתמש בכרטיסי אשראי
(מכיר דבר כזה דמתקרא כרטיס אשראי?)
​הרי שהאקר או נבל או כל מי שיש לו גישה למאגרי התנועות הכספיות של כרטיס
​האשראי שלך ידע בדיוק היכן היית בכל יום ויום.

​מי שיש לו גישה למאגרי המידע הללו יודע מה אתה קונה בכל יום ויום בשנתיים שלוש
​אחורה (כמה זמן שהמאגר נשאר באון ליין במחשבים וגם מאגרים שיורדים לגיבוי
בדיסקים לא מקוונים אפשר איכשהו להשיג אליהם מידע אבל נגיד שלא. נגיד
​שרק למאגר שמכיל שנתיים אחורה יש לחלאות הללו גישה).
יודע מה סכום ההוצאה החודשית שלך, איפה קנית בכל יום ויום ובאיזה סכומים.
​הוא יודע את הכתובת שלך (זה דבר שרשום ראס בן אמו רשום גם רשום במאגר הזה), הוא יודע את מסגרת האשראי הבנקאית שלך, הוא יודע את תאריך הלידה שלך, הוא יודע את הרגלי הצרכנות שלך.
​"קצת" יותר פרטי מידע ממי שמבצע האקינג למאגר של הרב קו.

​להשוות בין שני המאגרים זה בערך כמו להשוות ילדה בת 8 שמתחילה להתאמן בג'ודו לבין אריק זאבי ואורי ששון בשיאם או כמו להשוות אופניים עם פנצ'ר בגלגל
לבין אופנוע מירוץ
​או כמו להשוות דירת חדר וחצי בחצר אחורית של איזו עיירה שכוחת אל לבין פנטהאוז 6 חדרים בשכונת יוקרה של עיר גדולה.
לצפיה ב-'אתה מתאמץ בכוח להשוות בין שני דברים שונים לחלוטין'
אתה מתאמץ בכוח להשוות בין שני דברים שונים לחלוטין
29/03/2017 | 05:42
1
32
פעילות כרטיסי האשראי מוסדרת במדינת ישראל באמצעות חוק כרטיסי חיוב ובנוסף גם יש גוף רגולטורי שהחוק הסמיך אותו במפורש לפקח על תחום כרטיסי האשראי.

זאת ועוד, חברות כרטיסי האשראי בישראל פועלות על פי תקנים בינלאומיים מחמירים ביותר של ארגוני תקינה בעולם ושל חברות האשראי הבינלאומיות.

יתירה מכך, מאגרי המידע של חברות האשראי רשומים כדין אצל רשם מאגרי המידע במשרד המשפטים ועל כל המשתמע מכך.

=======================

ומה בדיוק קורה בעניין כרטיס הרב קו???

שום דבר ממה שרשמתי לעייל. בעניין הרב קו הכל מתנהל חפיף בצורה רשלנית.

===========================

ולא, בניגוד לטענתך, אני בכלל לא חרד לפרטיות שלי.

אני מאחל בהצלחה לכל עובדי חברות האשראי בעולם. לא אכפת לי בכלל שהם מחטטים בהרגלי הקניות שלי ובהרגלי הצרכנות שלי ובהרגלי השימוש שלי בכרטיס האשראי.

התמורה שאני מקבל מחברות האשראי שווה את הפגיעה בפרטיות שלי אם בכלל ניתן לכנות זאת כפגיעה בפרטיות. ואגב, אני גם חבר מועדון בכל רשתות השיווק בישראל ובכלל לא אכפת לי שכל עובד בחנות שאני קונה בה יכול לראות איזה מוצרים אני קונה ומהם הרגלי הקנייה שלי...

ומה בדיוק אני מקבל מכרטיס הרב קו???

איזה הטבות מפנקות או מבצעים / הנחות / צבירת נקודות / מיילים / כוכבים / המרה לחברות תעופה / כניסה לטרקליני אחמים / מועדוני הנוסע המתמיד, אני מקבל כמחזיק בכרטיס הרב קו???

התשובה היא כלום. פשוט שום כלום.

המעברים החופשיים וההנחות בתח"צ המוקנות למחזיקי כרטיסי הרב קו בלבד, כולם בטלים ומבוטלים בהשוואה למכלול ההטבות המוקנות ללקוחות חברות האשראי ומועדוני הלקוחות של רשתות השיווק השונות.

אז יאללה, אני מאשר בזאת לכל עובדי חברות האשראי בישראל לחדור לפרטים האישיים שלי ובמטרה להציע לי חופשה חלומית בלתי נשכחת בבית מלון איכותי ויוקרתי ו/או ארוחה בלתי נשכחת במסעדת גורמה לאניני הטעם ו/או מסע קניות מפנק בחנויות בוטיק בתל אביב המשולב בלינה בבית מלון איכותי יוקרתי.

לצפיה ב-'כאמור, רפואה שלמה'
כאמור, רפואה שלמה
29/03/2017 | 08:34
14
לצפיה ב-'תנפיק כמה רב קו במקביל ותשלם במזומן'
תנפיק כמה רב קו במקביל ותשלם במזומן
28/03/2017 | 07:56
2
70
הגנבים לא צריכים את הרב קו שלך כדי לדעת מתי הבית ריק...
לצפיה ב-'יש גנבים שכן רוצים לדעת מתי הבית ריק...'
יש גנבים שכן רוצים לדעת מתי הבית ריק...
28/03/2017 | 08:17
60
ולכן הפתרון למי שרוצה להשתמש בכרטיס הרב קו זה רק כרטיס אנונימי.
לצפיה ב-'הם מסתכלים מתי הרכב לא בחנייה'
הם מסתכלים מתי הרכב לא בחנייה
28/03/2017 | 11:09
60
ולכן רצוי כל פעם לחנות במגרש חנייה אחר במרחקים שונים מהבית.
לצפיה ב-'לא כולם גרים לבד ובעיקר לא כל הנסיעות קבועות (וגם הן משתנות)'
לא כולם גרים לבד ובעיקר לא כל הנסיעות קבועות (וגם הן משתנות)
29/03/2017 | 10:57
1
30
אני בעד פרטיות ומסכימה שזה בעייתי, רק לא חושבת שזה המאגר שיעזור לפורצים. אני רוצה רק להזכיר שצעירים שגרים לבד ונוסעים קבוע באוטובוסים הם לרוב לא האנשים שיש הרבה מה לגנוב אצלם בדירה...
לצפיה ב-'מה גם שלא כתוב ברב קו אם זו דירת שותפים...'
מה גם שלא כתוב ברב קו אם זו דירת שותפים...
30/03/2017 | 11:12
5
לצפיה ב-'רב-קו אונליין כבר כולל אפשרות להזמנת טעינה אבל '
רב-קו אונליין כבר כולל אפשרות להזמנת טעינה אבל
28/03/2017 | 02:37
59
כדי לטעון הזמנה זו צריך פיזית לקרוא את הכרטיס באפליקציה / קורא כרטיסים באתר משום שרב-קו מצד משתמש זו מערכת לא מקוונת
כשממילא קוראים כרטיס באפליקציה/אתר האפשרות להזמין טעינה של חוזה מיותרת אלא רק אם אין לך טלפון מתאים/קורא כרטיסים ואתה לא רוצה להזין פרטי תשלום בטלפון של אחר אלא רק לסרוק בו כדי להטעין

אותו העניין בהזמנת הטעינה באתר הרכבת / מטרונית / נתיב אקספרס שהכרטיס צריך להסרק במאמת של המפעיל כדי שהחוזה שאתה הזמנת (שרשום ברשימה ירוקה עפ"י נוהל https://goo.gl/mH3YM5 ) ייטען בכרטיס (ואגב קארדפיק מראה לך גם את המספר הזה בנוסף למידע הרגיל)

כמו כן אם הנפקת בר"י, היה לך אזור אישי באתר, שבו היה ניתן לראות נסיעות בחצי שנה אחרונה לאחר שהשערים של הרכבת שלחו דיווח . רק שעכשיו באתר יש רק הזמנת הכרטיס https://ravkav.rail.co.il/ אבל האזור האישי עם מידע עדיין מוזכר ב https://www.rail.co.il/ravkav/pages/faqravkav.aspx בשאלה השמינית

לצפיה ב-'ביום שבו צה״ל יחייב כל חייל להעביר תעודה בכל נסיעה'
ביום שבו צה״ל יחייב כל חייל להעביר תעודה בכל נסיעה
28/03/2017 | 08:51
2
84
ולא יחשוש שהמידע הזה ישמש את אויבנו, לדעת על כוננות מבצעים וכיו״ב אז לא תהיה בעיה להשתמש במאגר הנ״ל לכל הציבור
לצפיה ב-'אפשר לטשטש את זה ע"י שימוש בקטגוריית זהה לפנסיונרים ונכים. '
אפשר לטשטש את זה ע"י שימוש בקטגוריית זהה לפנסיונרים ונכים.
28/03/2017 | 11:29
1
67
כך לא תיווצר קטגוריה ברורה ונפרדת שניתן לקרוא בקלות ספציפית כחיילים.
לצפיה ב-'זה לא אותו פרופיל כי אלה לא אותן הנחות'
זה לא אותו פרופיל כי אלה לא אותן הנחות
29/03/2017 | 10:07
12
לצפיה ב-'לאנדרואיד יש אפליקציה '
לאנדרואיד יש אפליקציה
28/03/2017 | 18:04
3
137
שלום! לאנדרואיד יש אפליקציה ,לאייפון עד כמה ידוע לי עדיין אין ,נשמר כל המידע שנצבר ברב קו מיום הוצאתו מה כן (אני לא ידעתי זה ) אבל יש כיסויים שאינם מאפשרים לסמארטפון לקרוא את הרב קו ואני קניתי אחד כזה אז אם הולכים לקנות כיסוי ,לפני התשלום בודקים אם המכשיר קורא את הרב קו ולא ,משאירים את הכיסוי על המדף בחנות .
לצפיה ב-'לא מיום הוצאתו! רק מספר מצומצם של פעולות אחרונות.'
לא מיום הוצאתו! רק מספר מצומצם של פעולות אחרונות.
28/03/2017 | 18:06
2
25
לצפיה ב-'צודק '
צודק
28/03/2017 | 18:18
14
לצפיה ב-'עד 6 פעולות אחרונות בלבד על הכרטיס עצמו כי מערכת לא מקוונת'
עד 6 פעולות אחרונות בלבד על הכרטיס עצמו כי מערכת לא מקוונת
28/03/2017 | 22:33
67
LID DF /2000, EF /2000/2010
SFI 0x08, cyclic, 6 records

מה שלא מונע לאסוף את הפעולות מצד מפעיל לאחר שהמאמת שלח דיווח ולהציגו לנוסע באזור אישי כפי שהיה עם הרכבת או לאספם באת בקשת נוסע לשחזור חוזים באת תקלת טעינה כלשהי או אובדן כרטיס

אגב לידיעתכם כרטיס אשראי גם שומר מספר פעולות EMV אחרונות באופן לא מקוון במעבד של הכרטיס באופן די דומה וחברות האשראי/בנקים שומרים היסטוריית פעולות מאז הוצאו, אז מה? גם נעשה את אותו עניין פרטיות מזה??
לצפיה ב-'בקיצור אפשר רק 6 אחרונים דרך אפליקציה. תודה לכולם'
בקיצור אפשר רק 6 אחרונים דרך אפליקציה. תודה לכולם
30/03/2017 | 01:03
1
10
לצפיה ב-'כאשר תיקוף ערך צבור ברכבת, נסיעה ויציאה ביעד זה 3 פעולות ו..'
כאשר תיקוף ערך צבור ברכבת, נסיעה ויציאה ביעד זה 3 פעולות ו..
30/03/2017 | 05:03
28
טעינת ערך צבור זה 2 פעולות (ביטול חוזה קיים, לאחר מכן טעינה של חוזה חדש עם קישוריות המונה (counter) של החוזה המבוטל)
טעינת חוזה כלשהו אם יש מקום פנוי בכרטיס - פעולה אחת
טעינת חוזה כלשהו במקום חוזה שפג תוקף - 2 פעולות (כפי שמעלה)
הנפקת כרטיס או שינוי פרופיל זו גם פעולה, כמו כן גם פסילת כרטיס זו פעולה

לצפיה ב-'נסיעות ברכבת או אוטובוס?'
נסיעות ברכבת או אוטובוס?
30/03/2017 | 21:55
1
אם מדובר על נסיעות ברכבת תפנה לפניות הציבור שלהם, הם יסבירו לך איך מקבלים את זה.
(למיטב זכרוני תקף רק לרב קו שהונפק ברכבת.)
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 28/3 '
שרשור הכוונה ומודיעין 28/3
27/03/2017 | 23:47
3
8
לצפיה ב-'מנצרת עילית לאוניברסיטת חיפה'
מנצרת עילית לאוניברסיטת חיפה
28/03/2017 | 20:30
2
79
שלום שלום,
מה הדרך המהירה ביותר להגיע מנצרת עילית (רח' דליה) לאוניברסיטת חיפה? על בסיס יומי.
בנוסף אני עם רכב כך שבאפשרותי להחנות את הרכב בלב המפרץ למשל ומשם לקחת אוטובוס.
לצפיה ב-'קו 336 מנצרת עילית לאוניברסיטה בלי החלפות '
קו 336 מנצרת עילית לאוניברסיטה בלי החלפות
29/03/2017 | 22:25
33
אבל יש רק נסיעה אחת  בבוקר

אם אתה הולך על פרייבט אז אתה יכול לחנות ביערות הכרמל ולהגיע בהליכה ארוכה לאוניברסיטה
או לחנות באזור צומת דניה ולקחת משם אוטובוס 24 37 36 46 146 30 בתדירות מצוינת לקמפוס 2-3 תחנות.
לצפיה ב-'יש קווים לאוניברסיטה מנצרת, ממשהד, ועוד.'
יש קווים לאוניברסיטה מנצרת, ממשהד, ועוד.
30/03/2017 | 00:15
28
לדוגמה, מנצרת יש קו 333 עם הרבה נסיעות ביום.

לצפיה ב-'עדכוני קווים / קווים חדשים / שינוים בקווים קיימים'
עדכוני קווים / קווים חדשים / שינוים בקווים קיימים
27/03/2017 | 00:22
36
173
לצפיה ב-'אז קו 163 החדש אינו ממש משרת את חריש'
אז קו 163 החדש אינו ממש משרת את חריש
27/03/2017 | 00:35
95
אלא בעיקר את שני הישובים הערביים שצפון לחריש ונווה אילן ונותן להם קישור מהיר לחדרה במסלול דומה לשל קו 60. וקו 63 מוצא משני הישובים הערביים שמצפון לחריש והשירות בהם עובר לקו 163 החדש.
לצפיה ב-'הודעות לציבור הנוסעים בכפר סבא- שינויים בקווי השירות'
הודעות לציבור הנוסעים בכפר סבא- שינויים בקווי השירות
22/03/2017 | 12:25
1
198
החל מיום ראשון ה-26.3.17, יחולו השינויים הבאים בקווי השירות בכפר סבא:
תופסק פעילותו של קו 62 הנוסע בין מסוף קפלן לתחנת הרכבת נורדאו, במקביל תתווספנה נסיעות בקו 2 וכל הנסיעות (בשני הכיוונים) תכלולנה כניסה לתחנת הרכבת נורדאו.
תופסק פעילותו של קו 63 הנוסע בין הת. המרכזית בכפ"ס לת. הרכבת נורדאו, במקביל יתוגבר משמעותית קו 3 וכל הנסיעות בקו תכלולנה כניסה לתחנת הרכבת נורדאו.
תופסק פעילותו של קו 41 הנוסע בין אזור התעשייה עתיר ידע בכפר סבא, במקביל יתוגבר קו 40 הנוסע באותם אזורים. מודיעין האתר יעודכן בסמוך למועד השינויים.
לצפיה ב-'התגבור בעתיר ידע מבורך.'
התגבור בעתיר ידע מבורך.
27/03/2017 | 00:27
70
וגם בנוסף תדירות הקו עלתה. היה די מיותר להפעיל שני קווים שעושים למעשה אותו המסלול רק תחנות מוצא ויעד שונות.
לצפיה ב-'שינויים בקווי תחבורה גולן'
שינויים בקווי תחבורה גולן
22/03/2017 | 12:38
1
204
יום שלישי 7/3/2017 ט' אדר תשע"ז

קו 92 היוצא בשעה 16:00 מהר וגיא יצא בשעה 14:10

קו 95 היוצא בשעה 14:10 מהר וגיא מבוטל

קו 94 היוצא בשעה 16:00 מהר וגיא מבוטל.

יום רביעי 8/3/2017 י' אדר תשע"ז

קווים 77,76,74 היוצאים מחספין בשעה 16:05 מבוטלים.

קווים 88,89 היוצאים מקצרין בשעה 14:40 יצאו בשעה 13:40.

קווים 88,89 היוצאים בשעה 16:20 מקצרין מבוטלים.

קווים 60,61,62,63 היוצאים מהישיבה התיכונית טבריה בשעה 15:50 יצאו בשעה 13:30

קווים 62,64 היוצאים בשעה 17:25 מהישיבה התיכונית יצאו בשעה 15:50

יום חמישי 9/3/2017 יא" אדר תשע"ז

קו 92 היוצא בשעה 16:00 מהר וגיא יצא בשעה 11:30

קו 94 היוצא בשעה 16:00 מהר וגיא יצא בשעה 11:30

קו 95 היוצא בשעה 14:10 מהר וגיא מבוטל

קו 94 היוצא בשעה 14:10 מהר וגיא מבוטל

קווים 60,61,62,63 היוצאים מהישיבה התיכונית טבריה בשעה 15:50 יצאו בשעה 13:30

קווים 62,64 היוצאים בשעה 17:25 מבוטלים.

קו 51  מטבריה לנטור יצא בשעה 17:45 מתכונת פגרות

קו 52 מטבריה לקצרין יצא בשעה 17:35 מתכונת פגרות

קווים 77,76,74 היוצאים בשעה 17:45 מחספין יצאו בשעה 12:15

קווים 88,89 היוצאים בשעה 14:40 מקצרין יצאו בשעה 13:40

קווים 88,89 היוצאים בשעה 16:20 מקצרין מבוטלים.

לצפיה ב-'7-9.3.2017 כבר היסטוריה'
7-9.3.2017 כבר היסטוריה
22/03/2017 | 12:52
74
לצפיה ב-'סופרבוס-קו חדש-קו 27 מבית שאן ועד צמח '
סופרבוס-קו חדש-קו 27 מבית שאן ועד צמח
22/03/2017 | 12:41
7
235
החל מיום א’ ה- 26/3/17 יופעל קו חדש שמספרו 27 , הקו יפעל מתחנת הרכבת בבית שאן ועד צומת צמח בשני הכיוונים בימים א-ה . מסלול הקו יכלול את צומת בית שאן , חמדיה בית יוסף , ירדנה , נווה אור , אשדות יעקב , מסדה שער הגולן וצומת צמח.
לצפיה ב-'מגניב, את מי הוא ישמש?'
מגניב, את מי הוא ישמש?
22/03/2017 | 13:44
4
146
ומדוע לא עד טבריה?

לצפיה ב-'קיים קו 28 מבית שאן עד טבריה'
קיים קו 28 מבית שאן עד טבריה
22/03/2017 | 14:57
3
149
וגם קיים קו 26 מהיישובים באזור צמח עד טבריה (מתגבר את 28 בקטע צמח טבריה)
וגם קיים קו 29 מגשר דרך ירדנה ובית יוסף עד לרכבת בית שאן (מתגבר את 28 בקטע הדרומי שלו)
כנראה יש עומסים בקטע בית שאן צמח (מכללת עמק הירדן) אז במקום לתגבר את 28 לכל אורכו החליטו לפתוח קו רק לקטע זה.
לצפיה ב-'אם כבר לתגבר, אז בצורה של מזלג'
אם כבר לתגבר, אז בצורה של מזלג
22/03/2017 | 15:38
2
150
כלומר להמשיך את 27 עד לבית החולים פוריה.
לצפיה ב-'זה אכן רעיון טוב'
זה אכן רעיון טוב
22/03/2017 | 15:39
1
140
אין כמעט שום שירות בכביש אלומות-קבוצת כנרת. ויש סטודנטים במכללת עמק הירדן שגרים "על ההר". אז זה הגיוני.
לצפיה ב-'למה אין שירות?'
למה אין שירות?
27/03/2017 | 10:50
52
בוודאי שיש: קווים 31 ו-38 של ג'יבי + קו 488 של נסיעות ותיירות. הם אמנם לא נכנסים ליישובים, אבל לסטודנטים זה פחות משנה
לצפיה ב-'שימו לב ללו"ז קו 27. שתי נסיעות לכל כיוון ביום'
שימו לב ללו"ז קו 27. שתי נסיעות לכל כיוון ביום
22/03/2017 | 20:00
1
127
קודם כל הקו הוא מתחנת הרכבת בית שאן דרך כביש 71 (לא נכנס לבית שאן ולא נכנס לתחנה המרכזית).

מצמח לבית שאן: 05:15, 06:15.
מבית שאן לצמח: 19:10, 22:10,

מה שאומר שהקו מיועד ליוממים מצמח וליישובים שבין צמח לבית שאן שרוצים להגיע לרכבת בבוקר ולחזור ממנה בערב, והוא כלל לא קשור ליוממים מהיישובים הללו שנוסעים למכללת עמק הירדן או מוקדים אחרים באזור צמח. הקו אפילו לא נכנס לתוך בית שאן.

לאן היעד של היוממים ברכבת? עפולה? חיפה? האם ליישובים מאשדות יעקב ומנחמיה צפונה לא כבר עדיף היה לעשות קו דרך כביש 767 (כינרת - כפר תבור) וכביש 65 (כפר תבור - עפולה)?
לצפיה ב-'היה עדיף כבר לשנות את מסלול 28'
היה עדיף כבר לשנות את מסלול 28
22/03/2017 | 21:45
89
כך שיעבור קודם לתחנת הרכבת בית שאן ואז משם לתחנה מרכזית (צריך?)
ומהצד השני מצומת צמח לבית החולים פוריה ואז לתחנה מרכזית במסלול הרגיל .
ובמקביל מתגבר את השרות

כך אתה מספק שרות לישובים שבין צמח לבית שאן אל בית חולים וגם מקשר לטבריה מהרכבת (טוב שמי שרוצה להגיע לטבריה עם הילדים...)
לצפיה ב-'הודעות לציבור הנוסעים בהרצליה- שינויים בקווי השירות מתאריך 2'
הודעות לציבור הנוסעים בהרצליה- שינויים בקווי השירות מתאריך 2
22/03/2017 | 12:20
2
237
החל מיום ראשון ה-26.3.17 יחולו השינויים הבאים בקווי השירות בהרצליה:
תופסק פעילותו של קו 14 בהרצליה בין המרינה להרצליה פיתוח, ותבוטלנה הנסיעות היוצאות בקו 8 בין השעות 23:00-14:00. במקביל, יתוגבר משמעותית קו 13 ותוארכנה שעות הפעילות שלו בימים ראשון עד חמישי כדלקמן: הקו יופעל החל מהשעה 7:00 ועד לשעה 21:00 בתדירות של 20 דק' (בין 19:00-21:00 כל 30-60 דק'). כל הנסיעות תכלולנה כניסה לתחנת הרכבת בהרצליה. לוח הזמנים בימי שישי- ללא שינוי.
פעילותו של קו 93 הנוסע בין הרצליה למסוף הטייסים בתל אביב תצומצם ל-3 נסיעות לכל כיוון. כל הנסיעות שתבוטלנה בקו 93, תועברנה לקו 91.
מודיעין האתר יעודכן בסמוך למועד השינוי.
לצפיה ב-'בנוסף יתוגבר קו 347 ויורחבו שעות פעילותו:'
בנוסף יתוגבר קו 347 ויורחבו שעות פעילותו:
22/03/2017 | 23:04
1
152
לצפיה ב-'צעד מבורך לקו המעולה!'
צעד מבורך לקו המעולה!
23/03/2017 | 11:58
50
לצפיה ב-'קו חדש: ירושלים-עמנואל (אגד תעבורה-479)'
קו חדש: ירושלים-עמנואל (אגד תעבורה-479)
27/03/2017 | 00:48
3
134
נוסע במקביל לקו 469 אבל מסיים את נסיעתו בעמנואל ולא בקדומים.
לצפיה ב-'איני רואה טעם בקו זה אם ניתן להוסיף נסיעה לקו 469.'
איני רואה טעם בקו זה אם ניתן להוסיף נסיעה לקו 469.
27/03/2017 | 03:12
1
109
היה גם בעבר קו 475 של אג"ת ממעלה לבונה לירושלים בתדירות די דומה אך הקו בוטל.

ובנוסף לקו 479 נפתח גם קו 475 חדש מירושלים לקדומים.
לצפיה ב-'הטעם הוא שתושבי קדומים התלוננו על הסיבוב הארוך'
הטעם הוא שתושבי קדומים התלוננו על הסיבוב הארוך
27/03/2017 | 09:45
109
בתוך עמנואל. לכן הקו פוצל.
מבחינתי הסיוט הגדול הוא שבוטלה נסיעה של 465 שיצא ב- 08:30 מירושלים לכיוון עמנואל. זו נסיעה שאני משתמש בה בקביעות.
לצפיה ב-' בנוסף ל-479 יש גם קו 475 חדש שנוסע בין ירושלים לקדומים'
בנוסף ל-479 יש גם קו 475 חדש שנוסע בין ירושלים לקדומים
27/03/2017 | 19:56
61
ללא כניסה לעמנואל.
465 ו 469 ממשיכים להיכנס גם לעמנואל.
ל 475 ו 479 יש רק נסיעה יומית אחת בכל כיוון - אחר הצהריים לירושלים ובסביבות 8 בערב מירושלים.
לצפיה ב-'קו 119-תל אביב ראשון לציון-הוספת נסיעות'
קו 119-תל אביב ראשון לציון-הוספת נסיעות
27/03/2017 | 09:47
1
132
לפני כמה ימים שמתי לב שהוסיפו נסיעות בקו 119 מתל אביב לראשון לציון. האוטובוס האחרון של הקו היה תמיד ב-18:05 ונכון לכרגע נוספו לו עוד שלוש נסיעות ב- 18:45, 19:25, 20:05.
חבל שדן לא מודיע זאת בצורה מסודרת באתר. זהו קו טוב המשמש המון נוסעים ומקצר את הדרך הארוכה של קו 19.
לצפיה ב-'יש עוד שינוים שהם לא מודיעים בכלל לציבור ולכן '
יש עוד שינוים שהם לא מודיעים בכלל לציבור ולכן
27/03/2017 | 23:08
75
הציבור צריך לנחש תמיד מה יהיה הלו"ז בחודש הבא
כמו למשל קו 82 האוטובוס האחרון שיוצא ממסוף כרמלית בימי חול זה 22:45 לפני השינוי היה יוצא ב22:35 
הידעת שקו 266 של דן מתחיל ב05:30 מבית רבקה זה רק חצי השנה השנוי הזה ולפני זה אז שהוא היה קו יחסית חדש היה מתחיל ב06:00 בבוקר 

קו 14 לשכונת בבלי מסיים בשעה 20:45 מהכרמלית זה כבר מחודש ינואר 2017 לפני זה היה מסיים ב20:30 
מומלץ תמיד להיות מעודכנים בכל תחילת חודש 
לצפיה ב-'החל מיום שישי האחרון, שינוי בקו 72 ברמות'
החל מיום שישי האחרון, שינוי בקו 72 ברמות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 13:34
1
139
שכבר אינו נוסע כמו קו 64 אלא חותך למסוף דרך מירסקי.

לצפיה ב-'כן... אמא שלי כבר מקללת בגלל זה...'
כן... אמא שלי כבר מקללת בגלל זה...
27/03/2017 | 21:48
37
לצפיה ב-'קו 254 ו440 ביטול כניסה לישוב מיתר '
קו 254 ו440 ביטול כניסה לישוב מיתר
27/03/2017 | 11:25
7
128
כבר ביטלו את הכניסה של 254 ו440 לישוב מיתר.דרך אגב לא מופיע בשום מקום והשילוט קיים
לצפיה ב-'זה לא שלפני המעבר לאגד תעבורה היו כניסות רבות ב51,61 למיתר'
זה לא שלפני המעבר לאגד תעבורה היו כניסות רבות ב51,61 למיתר
28/03/2017 | 00:35
6
70
ובצדק, לא ממש צריך... 440 לא נכנס למיתר לפחות 15 שנים. האמת, לא זכור לי איי פעם ש440 נכנס למיתר מתיישהו בהיסטוריה הארוכה שלו.

לגבי מיתר עצמה, עוד קצת סבלנות, מעבר לכך לא אוכל להוסיף כרגע.
לצפיה ב-'440 אגד של שעה 5:55 מב"ש'
440 אגד של שעה 5:55 מב"ש
28/03/2017 | 11:34
5
70
תמיד היה נכנס למיתר.61 ב13:35 ו19:00 היו גם נכנסים.51 אף פעם לא נכנס.לגבי קווי מטרופולין- אחד הישובים הגרועים מבחינת תחבורה ציבורית.אם יש לך חדשות אשמח לשמוע
לצפיה ב-'252 אג"ת נכנס וזה מספיק. לא צריך לאמלל את נוסעי קרית ארבע'
252 אג"ת נכנס וזה מספיק. לא צריך לאמלל את נוסעי קרית ארבע
28/03/2017 | 23:04
4
56
והר חברון, גם נסיעות שונות של 61 או 51 נכנסו בעבר לעומר, דברים משתנים... הכניסה של 252 הגיונית ומספקת שירות שהוא עוד רלוונטי ליישובי האיזור שצריכים להגיע למיתר ובחזרה. שאר הקווים לא רלוונטים לכניסה לתוך מיתר בדיוק כמו שהם לא רלוונטיים לכניסה לתוך עומר או כרמית.

בנוגע לקווי מטרופולין, קצת סבלנות (באמת שלא הרבה), אני לא יודע עדיין תאריך יעד מדוייק ונבצר ממני לפרט...

לצפיה ב-'2 קילומטר(עד מרכז מיתר)זה לא מרחק '
2 קילומטר(עד מרכז מיתר)זה לא מרחק
29/03/2017 | 22:10
3
25
כל כך מעקב לישוב של 8800 תושבים שאין להם הרבה אופציות לצאת מהישוב.דרך אגב ראיתי היום בבוקר 254 שהגיע מקרית ארבע מוריד נוסעים בצומת מיתר.מעניין איך הם מגיעים לתוך הישוב?
לצפיה ב-'הבתים שהכי קרובים לצומת ממוקמים 1.2 ק"מ מהצומת.'
הבתים שהכי קרובים לצומת ממוקמים 1.2 ק"מ מהצומת.
30/03/2017 | 01:45
2
21
אותם בתים ממוקמים 800 מטרים מהתחנה של מרכז מיתר. מדובר ב2 ק"מ לכל כיוון כולל נסיעה בכיכרות, זה עיכוב עבור הרוב המוחלט של הנוסעים המבקשים להגיע לבאר שבע. זו גם ככה נסיעה לא כל כך פשוטה מקרית ארבע ויישובי הר חברון לבאר שבע, כביש עם נתיב אחד לכל כיוון שהתנועה בו יכולה להזדחל על 40-50 קמ"ש...

וכמו שאמרתי, כמו שאין סיבה להכ ניס את הקווים הנ"ל למרכז עומר, כך אין סיבה שהם יכנסו למרכז מיתר. זה כמו שתבקש שהקווים מבאר שבע הנוסעים צפונה יכנסו ללהבים, רק לכיכר הכניסה ללהבים ויחזרו חזרה לכביש 40 צפונה. זה ממש לא שונה ממה שאתה מבקש עבור מיתר.

תתאזר קצת בסבלנות, המצב הולך להשתפר משמעותית, בלי קשר לקווי אגד תעבורה
לצפיה ב-'הרעיון שלך מעולה ומבורך'
הרעיון שלך מעולה ומבורך
30/03/2017 | 20:47
1
6
כאשר יש תחבורה טובה לישוב וממנו.אבל גם תושבי מיתר נוסעים בקו 27 דרך עומר (לא רק מרכז)שעה.מצד שני יש נוסעים מעומר שעולים ויורדים מ/למיתר.מה נעשה?
לצפיה ב-'גם תושבי כסייפה נוסעים בקו 52 דרך חורה ותושבי ערערה'
גם תושבי כסייפה נוסעים בקו 52 דרך חורה ותושבי ערערה
30/03/2017 | 21:55
1
נוסעים בקו 53 דרך שגב שלום.

יש הבדל בין שירות פרברי שיותר נהוג לקבץ כמה יישובים תחתיו, במיוחד כשהם כפריים (לא המקרה של עומר ומיתר אך כן היה המקרה של עומר ומיתר לפני מספר עשורים), כמו גם הצורך לקשר בןי שני יישובים קטנים, האחד לשני לצרכים שונים. המציאות הראתה שמספר האנשים שעושים שימוש בקו אוטובוס בין שני יישובים שאינם כל כך סמוכים האחד לשני - קטנה מאד.

בכל מקרה, לא סתם אני חוזר ואומר - סבלנות. אחרי שהדברים יסגרו סופית במערכת של משרד התחבורה, אז תבין שכל השיחה הזאת מיותרת:)
לצפיה ב-'סופרבוס-שינוי קו 23 בית שמש'
סופרבוס-שינוי קו 23 בית שמש
28/03/2017 | 13:18
1
78
החל מיום א’ ה-2/4/17 קו 23 משנה את מסלולו ויסע מבית שמש עד לוזית - ללא המשך לבית ניר / גלאון / גת / קריית גת. בכיוון השני ייצא הקו מלוזית ולא מקריית גת עד לבית שמש ללא מעבר בגלאון / גת / בית ניר.
לצפיה ב-'הקו ינתק את לוזית וישובים בסביבה לקריית גת.'
הקו ינתק את לוזית וישובים בסביבה לקריית גת.
29/03/2017 | 01:37
50
אלא אם כן קו 63 של דן בדרום יוארך ללוזית.
לצפיה ב-'קווים חדשים בנתיב אקספרס-קו 19 וקו 20'
קווים חדשים בנתיב אקספרס-קו 19 וקו 20
29/03/2017 | 15:22
76
החל מיום ראשון 2.4.2017  יופעלו  שני קווים חדשים באשכול הגליל  לפי הפירוט הבא:
קו 19 כיוון 1 מוצא: אבו סנאן-יעד: ירכא
קן 19 כיוון 2 מוצא: ירכא- יעד: אבו סנאן
קו 20 כיוון 1 מוצא ג'וליס- יעד: ירכא
קו 20 כיוון 2 מוצא: ירכא- יעד: ג'וליס

בנוסף יהיו גם שינויים בלו"ז בקווי הגליל:

לצפיה ב-'עבודות תשתית נרחבות של ר"י בסוף השבוא הבא (06.04.2017)'
עבודות תשתית נרחבות של ר"י בסוף השבוא הבא (06.04.2017)
28/03/2017 | 20:56
8
244
סוף השבוע הבא, לא הזה.

החל מיום ה' 06.04.17 בשעה 23:00 ועד יום א' 09.04.17 בשעה 05:00 בבוקר יחולו השינויים הבאים:

מ/אל כיוון צפון: הרכבות תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת ת"א סבידור מרכז.​

מ/אל כיוון דרום: הרכבות תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת לוד/ תחנת ת"א ההגנה.
תחנות ת"א השלום, מודיעין מרכז, פאתי מודיעין, נתב"ג כפר חב"ד ולוד גני אביב תיסגרנה.

יופעל מסלול נסיעה ייעודי עוקף תחנות ת"א ביום ו' 07.04.17 ובמוצ"ש 08.04.17 אשר יעצור בתחנות הבאות: ​
מכיוון צפון: נהרייה ,עכו, תחנות חיפה, בנימינה, הרצליה, בני ברק, לוד, קריית גת, להבים-רהט ותחנות ב"ש.
מכיוון דרום: תחנות ב"ש, להבים-רהט, קריית גת, ,לוד, בני ברק, הרצליה, בנימינה תחנות חיפה, עכו ונהרייה.
​​*במוצ"ש תהינה עצירה נוספת בתחנת רמלה, בשני הכיוונים.

רכבות הלילה לנתב"ג: תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת ת"א סבידור מרכז. שירותי הסעות (חינם) יופעלו בין תחנת ת"א סבידור מרכז לנתב"ג ובין תחנת לוד לנתב"ג, בשני הכיוונים.​​

לצפיה ב-'מישהו יודע מה בתכנון (ולמה כל התחנות האלו ספציפית)?'
מישהו יודע מה בתכנון (ולמה כל התחנות האלו ספציפית)?
28/03/2017 | 21:00
7
156
הניחוש שלי שלי - יש מצב שזה קשור לחשמול. סוגרים את מסילת ת"א-לוד ואת מסילת ת"א-נתב"ג שמתפצלת ממנה, ומקטע הולץ-לוד הוא המקטע הראשון שצריך לחשמל כדי שיהיה אפשר לבדוק את הקטר החשמלי שבדרכו ארצה.

אבל ייתכן שאני טועה ושזה קשור לפרוייקט אחר.
לצפיה ב-'לפי מה שכתוב בטמקא, מדובר בעבודות תשתית והקמת מחלפים'
לפי מה שכתוב בטמקא, מדובר בעבודות תשתית והקמת מחלפים
29/03/2017 | 14:02
6
131
מתוך הידיעה בטמקא :

בסופ"ש הבא, החל מיום ה' (6.4) בשעה 23:00 ועד ליום א' (9.4) בשעה 05:00, תופסק תנועת הרכבות בתחנות רבות באזור המרכז בשל עבודות תחזוקה של המסילות והקמת מחלפים. בין היתר תיסגר תנועת הרכבות בין תחנות תל אביב מרכז לתל אביב ההגנה, ותחנות תל אביב השלום, מודיעין מרכז, פאתי מודיעין, נתב"ג, כפר חב"ד ולוד-גני אביב.

ברכבת ישראל מדגישים שאין לסגירה קשר לעבודות החפירה של מערכת ה-TBM, החופרת את תוואי הרכבת הקלה בגוש דן, שהייתה הסיבה לסגירה הקודמת של התחנה בתל אביב.
אני לא מבין למה צריך לסגור את תחנת השלום (בפעם הקודמת הבנתי) - למה כל הרכבות לא יכולות להסתיים בהגנה , כי אין מקום ?
לצפיה ב-'אולי מתקינים מפלגים ביציאות מתחנת השלום?'
אולי מתקינים מפלגים ביציאות מתחנת השלום?
29/03/2017 | 14:33
1
97
או שאולי מתכננים לעשות עבודות שקשורות למבנה הטרמינל שנבנה שם?

אלו האפשרויות האחרות היחידות שאני יכול להעלות על דעתי. האפשרות של "כי אין מקום" כנראה הכי סבירה. עם שלושה רציפים בלבד לקו הראשי אין אפשרות שכל הרכבות מצפון יסיימו את נסיעתן שם.

"הקמת מחלפים" בהודעה כנראה מדברת על קשת מודיעין. יש מקום במסילת נתב"ג/מסילת ת"א-לוד שחסרים בו מפלגים/מחלפים רכבתיים היום? לא נראה לי...
לכן להערכתי בנתב"ג/ת"א-לוד יש עבודות תחזוקה מסוג אחר.
חבל שלא אומרים מה בדיוק מתכננים לעשות...
לצפיה ב-'"כי אין מקום" לא מסביר את פיצול קו משה דיין - הוד השרון'
"כי אין מקום" לא מסביר את פיצול קו משה דיין - הוד השרון
29/03/2017 | 14:38
46
לצפיה ב-'כי כנראה ינצלו את הסגירה לעבודות גם באזור תחנת השלום ו/או'
כי כנראה ינצלו את הסגירה לעבודות גם באזור תחנת השלום ו/או
29/03/2017 | 14:37
3
104
תחנת סבידור מרכז, אחרת לא הייתה סיבה לפצל את קו משה דיין - הוד השרון.
אני מניח שהרכבות שתחנת הקצה שלהן תהיה בהגנה יהיו הרכבות בקו החוף הדרומי.
ושאר הקווים מדרום יתחילו ויסיימו בלוד.

לצפיה ב-'התפרסם ב"שבתשתיות" פוסט עם מידע נוסף'
התפרסם ב"שבתשתיות" פוסט עם מידע נוסף
29/03/2017 | 20:46
2
91
סוגרים שלושה רציפים בתחנת ההגנה כדי להתקין שם מפלגים חדשים.
לצפיה ב-'סוגרים את רציפים 1, 2, 3 שממילא לא יגיעו אליהם רכבות מדרום'
סוגרים את רציפים 1, 2, 3 שממילא לא יגיעו אליהם רכבות מדרום
29/03/2017 | 20:54
1
75
אבל זה עדיין לא מסביר מדוע קו הוד השרון - משה דיין מתפצל ולא יפעל כרגיל.

מה שעשוי להסביר את הפיצול של הקו הזה, זה מה שנכתב בתגובה הראשונה שם:
"במרכז המבצע - הנחת מפלג דאבל קרוס מצפון לתחנת ההגנה. מדובר למעשה בשלב ביצוע שתוכנן עוד בימי הקמת קו החוף הדרומי ונדחה ונדחה ונדחה...עד שנמצא חלון הזמן לשלבו בציר איילון העמוס. מי שרצה עדות נוספת לנחיצותה הקריטית של המסילה הרביעית, יכול למוצאה גם בעניין זה."

כנראה הנחת מפלג הדאבל קורס מחייבת גם את השבתת המסילה המזרחית צפונית לתחנת ההגנה ולכן הרכבות מכיוון חולון יגיעו עד לרציפים 4 ו 5 בתחנת ההגנה, אבל לא תהיה תנועה במסילה המזרחית בין ההגנה לסבידור.
לצפיה ב-'טוב, בסופו של דבר מדובר רק בסופ"ש, אז ה"נזק" לנוסעים '
טוב, בסופו של דבר מדובר רק בסופ"ש, אז ה"נזק" לנוסעים
29/03/2017 | 20:56
67
הוא יחסית מינורי.
לצפיה ב-'טקס פתיחת מחלף רעננה דרום (531)- יום שני 3.4'
טקס פתיחת מחלף רעננה דרום (531)- יום שני 3.4
29/03/2017 | 19:48
212
הודעה שנשלחה אלי מטעם לשכת שר התחבורה

"מהפכת התחבורה מגיעה לשרון! 
הנך מוזמן/ת לטקס פתיחת מחלף רעננה דרום וחיבור כביש 531 לכביש החוף צפונה, במעמד שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ. 
הטקס יתקיים ביום שני, ה-3 לאפריל, בשעה 10:00, במחלף רעננה דרום, על גבי כביש 531 החדש. 
נשמח לראותך! "
לצפיה ב-'איום השביתה באגד חוזר לאחר פסח'
איום השביתה באגד חוזר לאחר פסח
29/03/2017 | 15:04
91

"
בית הדין לעבודה בת"א התיר לעובדי אגד לשבות על רקע המחלוקת עם האוצר בנוגע להסכם תמיכה כספית. ועד עובדי אגד וההסתדרות הסכימו להצעת בית הדין לדחות את השביתה ל-18 באפריל, מתוך התחשבות בציבור הנוסעים בתקופת החג. השביתה תוכננה תחילה ל-21 במרס, אך בוטלה ברגע האחרון.
השופטת אסנת רובוביץ-ברכש הורתה לצדדים לשבת למו"מ רציף ואינטנסיבי בכל הנושאים שבמחלוקת. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר: "אני שמח שבית הדין אפשר לעובדים לממש את זכות השביתה, תוך יצירת איזון בין ניהול מו"מ, מניעת הפגיעה בנוסעים במהלך החג ומימוש זכות השביתה".
"
לצפיה ב-'ה "גולדה" השלישית יוצאת לדרך'
ה "גולדה" השלישית יוצאת לדרך
29/03/2017 | 14:48
1
166
מתוך הדף של נת'ע בפייסבוק:

בזמן שבגלי גיל מתכוננים לשיגור מכונת ה-TBM השניה, בדיפו בפתח תקווה מרכיבים את מכונת ה-TBM השלישית. הבוקר החלו להתקין כאן את ראש הקידוח של המכונה, שתצא בעוד מספר שבועות לכיוון רמת גן.

לצפיה ב-'יש כבר שם לשנייה? מתי היא יוצאת לדרך?'
יש כבר שם לשנייה? מתי היא יוצאת לדרך?
29/03/2017 | 14:51
40
לצפיה ב-'מפת מפעילים ואשכולות'
מפת מפעילים ואשכולות
28/03/2017 | 16:02
2
343
לשימושכם.

לצפיה ב-'אהבתי! '
אהבתי!
29/03/2017 | 10:15
26
לצפיה ב-'בצפון הנגב הכי משתלם לעבוד'
בצפון הנגב הכי משתלם לעבוד
29/03/2017 | 13:11
110
300 אוטובוסים מבצעים 2% מכלל הקילומטרים (בבאר שבע 150 אוטובוסים מבצעים 2% מהקילומטרים).
צפון הנגב, אזור בלי פקקים.

מסקנה: חצי זמן נוהגים וחצי זמן נחים.
לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין 29/03'
שרשור הכוונה ומודיעין 29/03
29/03/2017 | 09:11
6
לצפיה ב-'מתי תיהיה "הפעימה השניה" בשינוי התעריפים בתח"צ?'
מתי תיהיה "הפעימה השניה" בשינוי התעריפים בתח"צ?
29/03/2017 | 08:53
1
70
לצפיה ב-'כשלשר התחבורה זה יהיה כדאי פוליטית.'
כשלשר התחבורה זה יהיה כדאי פוליטית.
29/03/2017 | 14:28
37
לצפיה ב-'שר התחבורה העביר 40 מלש"ח לתכנון הקו בין כרמיאל לקרית שמונה'
שר התחבורה העביר 40 מלש"ח לתכנון הקו בין כרמיאל לקרית שמונה
28/03/2017 | 21:51
4
201
שר התחבורה העביר בשבוע שעבר דרך "נתיבי ישראל" 40 מיליון ש"ח עבור תכנון קו הרכבת בין כרמיאל לקרית שמונה.

מה שאומר שביצוע של הקו הזה יהיה במועד קרוב ממה שחשבנו.

תקשיבו לשר התחבורה דקה 4

http://www.calcalist.co.il/conference/articles/0,7...
לצפיה ב-'יעברו עוד הרבה שנים'
יעברו עוד הרבה שנים
28/03/2017 | 22:00
3
174
זה תכנון ראשוני עכשיו. יש עוד הרבה שלבים בדרך: ות"ל, התנגדויות, שימוע להתנגדויות, אישור תב"ע, המתנה לתקציב לתכנון מפורט, תכנון מפורט, המתנה לתקציב לביצוע, ואז אולי ביצוע.

אל תבנה על רכבת לקריית שמונה בעשור הקרוב.
לצפיה ב-'נכון לסוף 2014'
נכון לסוף 2014
28/03/2017 | 22:17
1
154
הקמת מסילת רכבת באורך של כ-60 ק"מ בין כרמיאל לקריית שמונה.

בשלבי תכנון
תיאור הפרויקט
מסילת הרכבת בין כרמיאל לקרית שמונה תחבר את הגליל העליון לרשת המסילות הארצית, ותאפשר הובלת נוסעים ומטענים. הקו ישרת את תושבי צפת, חצור הגלילית, ראש פינה, קריית שמונה וישובי הסביבה.
מנהל הפרויקט: ערן בני, איתם
מתכנן מוביל: תדם

סטטוס הפרויקט (נכון לסוף שנת 2014)

המקטע שבין כרמיאל לכרמיאל מזרח נמצא בשלב תכנון מוקדם וסטטטורי וכולל תכנון מסוף מטענים רכבתי בכרמיאל מזרח.

בשאר המקטעים התכנון נמצא בשלב בחינת חלופות תוואי.
המסילה כלולה בתמ"א 42 שמקודמת לאישור.
לצפיה ב-'ועדיין לא אושרה.'
ועדיין לא אושרה.
28/03/2017 | 23:49
44
לצפיה ב-'רק לכרות את המנהרה שם בדרך לראש פינה '
רק לכרות את המנהרה שם בדרך לראש פינה
29/03/2017 | 01:48
144
יקח כמה שנים.
אבל טוב להצהיר לשכנע את הציבור , הוא הרי לא יזכור עוד שנתיים מה השר אמר.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה