לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2074720,747 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'כבר מעכשיו רכבת לכרמיאל מסיימת נסיעתה במוצקין'
כבר מעכשיו רכבת לכרמיאל מסיימת נסיעתה במוצקין
24/09/2017 | 08:56
12
252
ירדתי הבוקר בתחנת ת"א אונבירסטה ושמעת בכרוז שרכבת כרמיאל של השעה 7:56 תסיים במוצקין ועל הנוסעים לכרמיאל להחליף רכבת .
נגמרו ההכרזות החגיגיות , חתיכת סרטים , צילומים ופוסטים ועכשיו בשקט בשקט חוזרים למציאות של רכבת ישראל .
נראה לי שבעיית המחסור בציוד תלווה את הקו הזה לתקופה ארוכה .

לצפיה ב-'גם אני נתקלתי בזה- הרכבות הישירות מהמרכז עצרו במוצקין כבעבר'
גם אני נתקלתי בזה- הרכבות הישירות מהמרכז עצרו במוצקין כבעבר
24/09/2017 | 11:55
8
174
אחד מהעובדים סיפר כי הקטר של הרכבת לא יכול להיכנס למנהרה.
אבל הרכבות דאבל דק יוצאות מכרמיאל גם הישירות. 
מוזר שבכיוון ההפוך ביטלו את כל הרכבות הישירות מתל אביב לכרמיאל היום.
לצפיה ב-'יכול להיות שזה עניין של בטיחות?'
יכול להיות שזה עניין של בטיחות?
24/09/2017 | 12:33
7
134
אולי רק הקטרים החדשים יותר מאושרים להיכנס למנהרה, והישנים יותר לא.

אל תשכחו שהמנהרות בקו לכרמיאל תוכננו לרכבות חשמליות, לא לקטרי דיזל. הסיבה היחידה שמפעילים שם דיזל ולא חשמל זה שהחשמול התעכב וסדר העדיפויות שלו השתנה (בגלל התנגדויות של חיפה).
לצפיה ב-'ומה לגבי כרמיאל - ב"ש ?'
ומה לגבי כרמיאל - ב"ש ?
24/09/2017 | 12:38
2
131
אם אין נכנסות, כיצד יכול להיות יוצאות לכיוון ב"ש ?

לצפיה ב-'אני מנחש כאן'
אני מנחש כאן
24/09/2017 | 12:40
1
136
זה רק ניחוש, אבל יכול להיות שהרכבות לב"ש תמיד עם קטרים מסוג חדש יותר?
יכול להיות שהמפוחים באחת המנהרות התקלקלו?

כדי לענות על זה צריך לדעת כמה רכבות לא הגיעו לכרמיאל וסיימו במוצקין, ומה היה סוג הציוד הנייד שלהם.
לצפיה ב-'הרכבת שסיימה בקרית מוצקין מוצאה בבאר שבע'
הרכבת שסיימה בקרית מוצקין מוצאה בבאר שבע
24/09/2017 | 15:39
42
לצפיה ב-'הרכבות תוכננו להפעלת רכבות דיזל'
הרכבות תוכננו להפעלת רכבות דיזל
24/09/2017 | 15:42
3
113
אין שום סיכוי שמישהו היה מפעיל קטרי דיזל במנהרות שלא תוכננו לכך
לצפיה ב-'המנהרות תוכננו לחשמול'
המנהרות תוכננו לחשמול
24/09/2017 | 16:10
94
והוסיפו מפוחים נוספים מעבר לתכנון המקורי בשלב מאוחר יותר כשהיה ברור לכולם שהחשמול לא יגיע לשם בעשר השנים הקרובות.
לצפיה ב-'ייתכן שישנה בעייה ורק קטרי דיזל עם רף תקן פליטות מסויים'
ייתכן שישנה בעייה ורק קטרי דיזל עם רף תקן פליטות מסויים
24/09/2017 | 16:11
1
81
יכולים לפעול במנהרה.
לצפיה ב-'לא משנה מה הסיבה, הרכבת הייתה צריכה לדעת על כך מראש ולקחת'
לא משנה מה הסיבה, הרכבת הייתה צריכה לדעת על כך מראש ולקחת
24/09/2017 | 17:02
89
את זה בחשבון בתכנון הרכבות.
זה מחדל שביום הראשון שבו אמור לפעול קו מסויים, כבר הרכבות הראשונות בקו מתקצרות, לא בהתאם ללו"ז וללא שום עדכון מראש על כך, בין אם הרכבת ידעה על כך מראש ובין אם לא.

אם אין לרכבת אפשרות לקיים את התכנון, מראש לא היה צריך להיות תכנון כזה.
ואם ביצוע בהתאם לתכנון היה אפשרי בתנאים מסויימים, הרכבת הייתה צריכה לדאוג לקיום אותם תנאים.
לצפיה ב-'עומס ברכבת החדשה בכרמיאל: "תור ארוך מחוץ לתחנה" [במוצ"ש]'
עומס ברכבת החדשה בכרמיאל: "תור ארוך מחוץ לתחנה" [במוצ"ש]
24/09/2017 | 23:09
2
56
נוסעים שהגיעו אמש לתחנת הרכבת בכרמיאל נתקלו בעומסים כבדים. איתמר הגיע לתחנה בשעה 19:45, 20 דקות לפני צאת הרכבת לחיפה בשעה 20:06. "כשהגעתי גיליתי תור ארוך מחוץ לתחנה שנוצר עקב חוסר בכוח אדם בעמדות הבידוק ובקופות הכרטיסים. למזלי, רכשתי כרטיס מבעוד מועד בערב החג והספקתי להגיע לרכבת שיצאה בזמן, אך מתוך עשרות האנשים שהמתינו בתור לרכוש כרטיס - רק בודדים הספיקו. הרכבת חולפת פעם בשעה וכל אלה שפספסו נאלצו להמתין לרכבת הבאה".
העומסים נוצרו גם משום שלא היו שירותי תחבורה ציבורית בארבעת ימי החג והשבת ברחבי הארץ, כולל גם ברכבת ישראל. מנכ"ל "15 דקות", גיל יעקב: "מצער לראות שמשרד התחבורה שוב שכח לדאוג לצרכים השוטפים של הנוסעים בתחבורה הציבורית. התדירות הנמוכה של הרכבת החדשה בכרמיאל, המחסור בכח האדם, עומסי התנועה עקב הסדרי התנועה החדשים - כל אלה רק החמירו את מצבם של הנוסעים, ששירותי התחבורה הציבורית שלהם היו מושבתים במשך שלושה וחצי ימים".
לצפיה ב-'היום סביב 1810 היה עומס כבד בקופות התחנה'
היום סביב 1810 היה עומס כבד בקופות התחנה
24/09/2017 | 23:23
53
אם כי לא היה עומס במכונות הרב-קו.
לצפיה ב-'זה מה שקורה שמצד אחד הרכבת בחינם ומצד שני לא פועלת שלושה'
זה מה שקורה שמצד אחד הרכבת בחינם ומצד שני לא פועלת שלושה
25/09/2017 | 06:58
3
ימים וחצי רצוף.
לצפיה ב-'פרטי רכש וספקים בתחבורה ציבורית'
פרטי רכש וספקים בתחבורה ציבורית
22/09/2017 | 02:24
3
255
מצאתי קובץ של משרד התמ"ת / הכלכלה שיש בו את פרטי הרכש והספקים בתחום התח"צ, כולל רכבת ישראל, רק"ל ת"א וי"ם ואגד ודן. יש שם גם גופים נוספים ולא רק תח"צ.

ראו קובץ מצורף.
לצפיה ב-' אירוע בתחנת הרכבת בכפר יהושוע (המקורית)'
אירוע בתחנת הרכבת בכפר יהושוע (המקורית)
25/09/2017 | 01:41
1
27
בחול המועד סוכות יתקיים אירוע בתחנת הרכבת המקורת של כפר יהושוע:
לצפיה ב-'היחסים עם העדה הבדואית בגליל צריכים לשמש דוגמא ליחסי מיעוט'
היחסים עם העדה הבדואית בגליל צריכים לשמש דוגמא ליחסי מיעוט
25/09/2017 | 03:34
8
שלטון. בדומה לדרוזים והצ'רקסים
לפני כחמש שנים כשהייתי עם חברים במעיין עין אולם הגיעו קבוצה של בדואים בג'יפ. ישבנו יחד, שוחחנו והעברנו חוויות. הם אפילו ידעו שבגלל שאני דתי אז אני יכול לשתות איתם את הקפה אבל לא לאכול איתם מהמנגל, (עם קריצה כמובן-"תמיד שווה ליד דתיים, הם נותנים לנו את מה שלא כשר להם וגם לא חוטפים נישנושים") שם גיליתי שאפשר אחרת.
גם כשהייתי בשירותי הצבאי עם הגששים שהגיעו מאזור צומת שוקת, הם סיפרו לי כמה הם היו רוצים שיצליחו להגיע למצב של אחיהם בגליל. בנגב הבעיות עדין קיימות (ומסובכות הרבה יותר), אך עם הבדואים בגליל התקיים הליך הסדרה כנה (משני הצדדים), דבר שהשפיע רבות גם על תחומים אחרים (לדוגמא, אחוזי הגיוס בקרב הבדואים בצפון גבוה מאוד, אחוזי הפשיעה נמוכים)
בקיצור לגמרי אוף תופיק אבל תודה רבה על המודעה
לצפיה ב-'ראש אגף הרכבות במשרד התחבורה ימונה לנציג תאלס בישראל'
ראש אגף הרכבות במשרד התחבורה ימונה לנציג תאלס בישראל
25/09/2017 | 01:57
13
חוצה את הקווים: אתמול פיקח על רכבת ישראל, מחר ימכור לה ציוד

אמסלם, שכיהן כראש אגף הרכבות במשרד התחבורה, פורש היום (31.08.2017) מתפקידו וימונה לנציג תאלס בישראל - חודש אחרי שזכתה במכרז ענקי של הרכבת ■ נציבות שירות המדינה אישרה לאמסלם פטור מצינון בנימוק שלפיו "במסגרת תפקידו לא היתה לו האפשרות להמליץ על תאלס"

הרגולטור של חברת רכבת ישראל הממשלתית, משה אמסלם, מי שכיהן בחמש השנים האחרונות כמנהל אגף רכבות במשרד התחבורה, צפוי לפרוש היום (ה') מתפקידו הממלכתי — אך יישאר בענף הרכבתי.

ל–TheMarker נודע כי מיד עם פרישתו ימונה אמסלם למנהל השלוחה בישראל של הענקית הצרפתית תאלס, חברת הטכנולוגיה המסילתית הגדולה באירופה. זאת, מבלי שהוא נדרש לצינון ולו של יום אחד. תאלס, מהחברות הדומיננטיות בעולם בתחומה, היא ספקית מערכות האיתות של רכבת ישראל, שעליה פיקח אמסלם.

רק לפני חודש זכתה החברה הצרפתית במכרז האיתות שפירסמה הרכבת, בהיקף של כ–100 מיליון יורו. תאלס סיימה את המכרז לבדה, לאחר ששתי הענקיות הבינלאומיות שהתמודדו מולה — סימנס (גרמניה) ואלסטום (צרפת) — החליטו לסגת מהמכרז.

אמסלם אמור להתמנות למנכ"ל חברת ESS ישראל — זרוע הפעילות של תאלס בישראל. מעמדה הדומיננטי של תאלס ברכבת נובע מהיותה ספקית האיתות הוותיקה, מה שמחייב כל מערכת חדשה להתממשק עם המערכת הקיימת של תאלס, לאחר שבעליה יגיעו להבנות מולה על מחיר ההתאמות הנדרשות.

לצפיה ב-'מהירויות מקסימליות במסילות'
מהירויות מקסימליות במסילות
24/09/2017 | 19:11
3
111
שלום, יש לי כמה שאלות קטנות מבחינת מהירות מקסימלית ברכבת ישראל-
במצב המערכת היום -
מהי מהירות התכן של תל אביב(יותר נכון הרצליה)-חיפה?
ומה המצב בתל אביב- באר שבע?

לאחר החשמול- האם יש שוני במהירות האפשרית ברכבות אלה (כמובן שאני מדבר על הקווים המהירים- תל אביב-חוף הכרמל ישיר)?

עכשיו בנוגע לירושלים- המהירות בקו החדש צפויה להיות עד 160 קמ"ש. באופן היפוטתי ותאורתי לחלוטין- מה דרוש לשפר בקו החדש על מנת לשדרג למהירות גבוהה יותר (250 קמ"ש)- לפי מה שאני רואה בעיניים הלא מוסמכות שלי, אין בקו פניות חדות מידי וסה"כ הייתה הקפדה על בניית כל הקו בשיפוע מינימלי יחסית של 3%, אז אילו דברים צריך לשפר על מנת לאפשר מהירות כזו מלבד לציוד נייד:
תשתיות חשמול? יש הבדל במסילות? איך הוא מתבטא

*ברור לי שזה לא יקרה ב50 שנים הקרובות בערך, אני שואל נטו מסקרנות

תודה רבה!
לצפיה ב-'אולי אסור לרכבת לנסוע על הגשרים והמנהרות שם ב 250 קמ"ש '
אולי אסור לרכבת לנסוע על הגשרים והמנהרות שם ב 250 קמ"ש
24/09/2017 | 21:09
89
מחשש לזעזוע של הגשרים והמנהרות שיכול לפגוע בהם.

אולי רק במישור מותר להם לנסוע ב-250 קמ"ש כמו שמישהו ענה לי היום לגבי הקטע המישורי בקו המתוכנן לאילת לאורכו של כביש הערבה.

אולי גם המסילות של הגשרים והמנהרות הן לא בדיוק ישרות כמו שחושבים אלא עם עקומות שקשה לראות מחוץ למנהרות או מתחת לגשרים.

אולי גם זה קשור לסמיכות של תחנות הרכבת במסילה כי אין טעם לרכבת להאיץ ל-250 קמ"ש אם כעבור מספר קילומטרים קטן היא צריכה לעצור בתחנה הבאה. גם אם היא לא עוצרת בה יכול להיות שאסור לה לעבור בתחנה באמצע הדרך שלה במהירות גבוהה שכזאת כדי לא להרוס את התחנה ולהעיף את כל הנוסעים בתחנה מההדף שלה.

גם ענו לי היום שרכבות משא נוסעות לאט כי כי הקטר שלהן מתוכנן לתת כח ולא לתת מהירות כמו קטר של רכבות נוסעים. רכבת נוסעים היא קלה ורכבת משא היא כבדה.

לצפיה ב-'מהירות תכן בין חיפה לבאר שבע:'
מהירות תכן בין חיפה לבאר שבע:
25/09/2017 | 00:59
25
מחיפה להרצליה - 150 קמ"ש (ייתכן שניתן לנסוע 160 במסילות החדשות בין הרצליה לת"א).
מת"א ללוד - 150 קמ"ש
מלוד לבאר שבע - 160 קמ"ש

נדיר שהרכבות עוברות את ה-140 קמ"ש בקווי הרכבת הקיימים מאחר ורוב קטרי הדיזל מוגבלים למהירות זו.
לצפיה ב-'היקף הסיבוב ב300 קמ"ש הוא 8 קילומטרים.'
היקף הסיבוב ב300 קמ"ש הוא 8 קילומטרים.
25/09/2017 | 01:27
22
אני יודע כי התפרסם בעיתונות שמערכת ה AVE הספרדית בנתה מסילת מבחן עם מעגל בסדר הגודל הזה בגלל היקף הסיבוב הגדול.

המשמעות היא שאם הסיבוב ב250 קמ"ש הוא מעגל של כ 6 ק"מ הרי שכדי לבצע פנייה ב90 מעלות למשל צריך עיקול באורך של כ1.5 ק"מ. אם הקו הזטנדרטי לירושלים נבנה למהירות סטנדרטית של 160 קמ"ש יתכן מאד שנבנו בו עיקולים ופניות המתאימים למהירות זו שהינם חדים מדי לתוספת של 90 קמ"ש.

כמו כן הרכבות החשמליות לא יסעו במהירות גבוהה יותר ממהירות התוכן אך יאיצו מהר יותר מ 0 ל 160 או 150 (אם ר"י נותנת מרווח בטיחות בין מהירות התוכן למהירות ההפעלה) וזה מה שיחסוך בזמן הנסיעה לעומת רכבות הדיזל.

לצפיה ב-'למרות שלי אישית מפריע מאוד היעדר תחב"צ בשבת'
למרות שלי אישית מפריע מאוד היעדר תחב"צ בשבת
23/09/2017 | 11:43
8
269
לו הייתי יכולה לבחור רק נושא אחד להאבק עליו אל מול ההנהגה החרדית-והיה לי סיכוי סביר להצלחה-זה לא היה האוטובוס. 
הנושא החשוב לעתיד המדינה הוא לימודי הליבה, שהיעדרם גורם ועוד יגרום סבל כה רב להרבה מתלמידי ובוגרי בתי הספר החרדים ולהרבה עוני ואבטלה. זוהי סכנה אמיתית לכלכלת המדינה. גרוע מזאת-הויתור על לימודי ליבה ברמה סבירה זולג גם לחלקים מהמגזר הדתי לאומי. 
לצפיה ב-'א. זה לא קשור לפורום הזה. ב. הנושא הזה זו דוגמה לכפיה'
א. זה לא קשור לפורום הזה. ב. הנושא הזה זו דוגמה לכפיה
23/09/2017 | 11:48
1
166
ופטרוניזם מהכיוון החילוני.
צריך לתת לחרדים לנהל את חייהם כפי שהם מוצאים לנכון. אם היו מבטלים את התלות המזיקה של יציאה לעבודה בביצוע שירות צבאי או לאומי, גם הנושא הזה של לימודי ליבה היה נפתר מעצמו בתוך החברה החרדית.

כפי שהחילונים לא רוצים שהחרדים יקבעו להם מה ללמוד ומתי לנסוע, כך החרדים לא רוצים שהחילונים יקבעו להם מה ללמוד ומה לעשות.
שחרדים יחיו כחרדים וחילונים יחיו כחילונים.
לצפיה ב-'"צריך לתת לחרדים לנהל את חייהם כפי שהם מוצאים לנכון"?!'
"צריך לתת לחרדים לנהל את חייהם כפי שהם מוצאים לנכון"?!
23/09/2017 | 23:23
107
אם כך שיקימו מדינה משלהם ויעשו בה מה שהם רוצים על חשבון המיסים שלהם ויגנו עליה עם הצבא שלהם. אבל כל עוד הם חלק ממדינת ישראל הם כפופים גם לחובות האזרחיות במדינה. לימודי ליבה אינם פטרוניזם מהכיוון החילוני אלא מימוש של חוק חינוך חובה שווה לכולם. המדינה החליטה שהיא מספקת חינוך מטעמה ולהורים אסור למנוע זאת. למה? כי זה אינטרס של המדינה שאזרחיה לא יהיו בורים אלא ידעו מתמטיקה, אנגלית, עברית ועוד, כדי שיוכלו להתקדם בחיים ולהיות אזרחים תורמים ולא נטל על החברה.

כל זה לא מונע מהחרדים להיות חרדים. הם חיים ביישובים/שכונות משלהם, עם בתי ספר משלהם, עם מורים משלהם וכו'. אין שום דבר "חילוני" במתמטיקה או באנגלית. כמו כן יש תכניות מותאמות לחינוך הממלכתי דתי וגם לעצמאי. אחרון חביב, לזרם הממלכתי דתי ולזרם העצמאי חרדי יש פיקוח תכנים משלהם. רק לחינוך הממלכתי ה"רגיל" אין פיקוח משלו והוא כפוף ישירות לשר החינוך (שבהיסטוריה הישראלית הוא לא פעם אדם דתי).
לצפיה ב-'זה כבר באמת אוף טופיק רציני לנושא הפורום'
זה כבר באמת אוף טופיק רציני לנושא הפורום
24/09/2017 | 00:01
1
81
כל עוד הדיון מוגבל לתחבורה ציבורית בשבת יש מקום לדון בזה כאן.
אני משוכנע שקיימים פורומים אחרים שעוסקים בנושא, עם הרבה אנשים שישמחו וירצו לדון בדיוק בנושא הזה של יחסי דת-מדינה ויחסים בין המגזרים השונים בחברה הישראלית.
אבל הפורום הזה הוא לא אחד מהם.
לצפיה ב-'קבלו התנצלותי'
קבלו התנצלותי
24/09/2017 | 07:29
61
זה היה אמור חהיות תגובה בשרשור גדול קודם.
לצפיה ב-'קראתי בסוף השבוע שחרדים מקפידים יותר על שפת האידיש'
קראתי בסוף השבוע שחרדים מקפידים יותר על שפת האידיש
24/09/2017 | 11:06
3
79
קהילות מסויימות אצל החרדים (הרוב, למעט קהילת גור) החליטו להקפיד יותר בבית, בגן ובבית ספר על שפת האידיש, כדי שחס וחלילה הילדים לא ידעו עברית וישתלבו בחברה הישראלית! עד כדי כך הם נבזים.
לצפיה ב-'מה הקשר לנבזיות? שידברו באיזו שפה שבא להם.'
מה הקשר לנבזיות? שידברו באיזו שפה שבא להם.
24/09/2017 | 16:13
1
49
כמו שאתה לא רוצה שהם יקבעו לך איך לנסוע ומה לאכול, מי אתה שתקבע להם באיזו שפה לדבר?
לצפיה ב-'שידברו באיזו שפה שבא להם אבל שילמדו עברית וליבה בבית הספר'
שידברו באיזו שפה שבא להם אבל שילמדו עברית וליבה בבית הספר
24/09/2017 | 23:07
14
לצפיה ב-'קשה להתייחס לידיעה כזו'
קשה להתייחס לידיעה כזו
24/09/2017 | 23:27
25
אני יכול להאמין לכך עבור זרמים כמו סאטמר ונטורי קרתא, להם יש אופי מובהק של כתות, אבל להערכתי רוב מכריע של החרדים משתמשים בעברית כשפה היומיומית וממש לא מתכוונים לחזק את לימודי היידיש. ודאי לא החרדים הספרדים, אבל גם לא חלק ניכר מהחרדים האשכנזים - בטח לא חב"ד וברסלב, וכנראה גם לא הליטאים שאינם כפופים לגחמותיו של אדמו"ר כזה או אחר.
לצפיה ב-' שרשור הכוונה ומודיעין 24/9 '
שרשור הכוונה ומודיעין 24/9
23/09/2017 | 22:44
8
11
לצפיה ב-'בוקר טוב, אילו קווים מגיעים לרב קוק 8 רמה"ש '
בוקר טוב, אילו קווים מגיעים לרב קוק 8 רמה"ש
24/09/2017 | 10:13
3
31
ממשה סנה בת"א ?
באיזו תחנה אני צריכה לרדת?
    תודה
לצפיה ב-'מישהו ? '
מישהו ?
24/09/2017 | 16:42
16
אף אחד לא יודע?
לצפיה ב-'24 דן, 524,525 אגד. ירידה ברחוב שבטי ישראל/חנה סנש'
24 דן, 524,525 אגד. ירידה ברחוב שבטי ישראל/חנה סנש
24/09/2017 | 17:31
1
9
לצפיה ב-''
24/09/2017 | 21:22
3
לצפיה ב-'שלום.. לגבי יום שישי 29.09 ערב כיפור. רמת גן בורסה לרמלה?'
שלום.. לגבי יום שישי 29.09 ערב כיפור. רמת גן בורסה לרמלה?
24/09/2017 | 19:53
1
28
צריך להגיע מהבורסה ברמת גן(מסוף 2000) לרמלה. צריך לצאת משם בשעה 16:15, יש עדיין איזה שהוא תחבורה?
רכבת לא בא בחשבון למה זה עד שעה 13:00 בערך הרכבת האחרונה.
לצפיה ב-'שירות האוטובוסים לרב מסתיים מוקדם יותר'
שירות האוטובוסים לרב מסתיים מוקדם יותר
24/09/2017 | 21:19
23
בשנים הקודמות שירות האוטובוסים הסתיים בסביבות 15:00.
קו 454 "קווים" מקשר בין מסוף 2000 לרמלה. נסיעה אחרונה שלו בשעה 15:00.
אולי יש קווים נוספים אחרים מאזור תל אביב לאזור רמלה. אבל גם אם הם פועלים מאוחר יותר, ספק אם זה באופן משמעותי מאוחר מסביבות שלוש בצהרים.
לצפיה ב-'שתי דקות מספיקות להחלפת רכבת? (ת"א ההגנה)'
שתי דקות מספיקות להחלפת רכבת? (ת"א ההגנה)
24/09/2017 | 22:04
1
24
היי,
אני מעוניין להגיע לפנות בוקר מנתב"ג לראשל"צ משה דיין.
הרכבת שיוצאת ב-5:35 מנתב"ג מגיעה ב-5:47 לרציף 1, ורכבת הבאה יוצאת ב-5:49 מרציף 5 לראשלצ משה דיין.
האם 2 דקות בד"כ מספיקות להחלפת רכבת? (אני מניח שאמור להיות פחות עמוס ברכבת לפני שש בבוקר).
לפי האתר של רכבת ישראל, התכנון שלהם לא נותן סיכוי להחליף (אני מופנה לרכבת הבאה), אולם האפליקציה של מוביט כן נותנת סיכוי.

במידה ואחמיץ הרכבת, יש גם אפשרות לקחת קו 204 מתחנת רכבת ההגנה, אולם הוא יוצא ב-5:52, האם תחנת האוטובוס (לכיוון רידינג) קרובה לתחנת הרכבת?

תודה.
לצפיה ב-'2 דקות מספיקות כשהרכבות על אותו אי רציפים, עם מעבר גשרים '
2 דקות מספיקות כשהרכבות על אותו אי רציפים, עם מעבר גשרים
24/09/2017 | 23:19
25
הייתי מתכנן 5 דקות לפחות ורק כשהרכבת הראשונה מגיעה ללא איחורים (לרוב קורה שרכבות מדרום להגנה תעצור בסינמנור לפני כניסה לתחנה עד שיתפנה הרציף מהרכבת שלפניך, אומנם לא סביר שזה יקרה בלילה כי הרכבת הלילה הקודמת לנהריה דרך סבידור עוברת לפני שעה ללא עצירה בהגנה)

במקומך הייתי מגיע מנתב"ג ברכבת 100 של 05:35 לסבידור רציף 1 ב-05:56, לוקח את הזמן למעבר לרציף 6, הרכבת 603 לראשל"צ משה דיין ב-06:13, הגעה ב-06:37
לצפיה ב-'האם לדעתכם יש דברים שאפשר לשפר בצורה משמעותית בתח"צ'
האם לדעתכם יש דברים שאפשר לשפר בצורה משמעותית בתח"צ
23/09/2017 | 23:55
26
185
בארץ וזאת מבלי להשקיע אפילו שקל אחד בתקציב?

אני לפעמים רואה דברים שאני פשוט לא מבין, פקקי ענק שנגרמים נטו מחוסר הבנה של מי שקיבל את ההחלטה שכך תראה המציאות. אם ניקח לדוגמא את הפקק העצום שיש כל יום בכביש שבין צומת העמקים לצומת התשבי.. פקק לא ברור שנגרם עקב טור אחד ענק של משאיות שממתינות ברמזור כאשר מדובר בכביש שיש בו התפצלות מ 2 נתיבים ל 4!!!  אילו רק המשאיות הכבדות היו נשארות בנתיב הימני והמשאיות הקלות היו עוברות נתיב אחד שמאלה.. הפקק היה קטן ב 75%! מספיק הצבת 3 שלטים לאורך הכביש שמראים ומכוונים את תנועת המשאיות בכדי לפתור את הפקק ההזוי הזה.

אני תוהה אם יש לכם רעיונות דומים הנוגעים לתח"צ או לתחבורה בכלל... נראה לי שזה יכול להיות מועיל לנסות ולאגד את הרעיונות האלה ולפנות למשרד התחבורה באופן מסודר.
לצפיה ב-'לא משהו ספציפי וגם לא רעיון מקורי שלי'
לא משהו ספציפי וגם לא רעיון מקורי שלי
24/09/2017 | 00:16
1
170
אבל לדעתי להפוך את קווי האוטובוסים לפחות מסובכים ויותר מהירים היה יכול לשפר את המצב בהרבה.
יש המון קוי אוטובוס שנוסעים דרך מאוד ארוכה לחינם, פיצול שלהם היה יכול להגדיל את התדירות שלהם ולשפר את האמינות. אחד מהאנשים כאן בפורום דיבר על ליצור רשת היררכית, אולי הוא יוכל לפרט על זה יותר.
ברכבת למשל, לדעתי כדאי לפצל את קו הוד השרון-ראשל"צ לשני קווים נפרדים. כנראה שזה לא אפשרי עכשיו בגלל המחסור במקום באיילון.
מה שכן, לא יודע אם זה משהו שלא דורש השקעה תקציבית... למשל יהיה צריך לשכור עוד נהגים. 
לצפיה ב-'לגבי חוסר ההיררכיה כיום והצורך בחשיבה פרברית: '
לגבי חוסר ההיררכיה כיום והצורך בחשיבה פרברית:
24/09/2017 | 16:44
46
אינני מדבר על החזרת המערכת לתחנות מרכזיות בלב הערים הגדולות בלבד כי זה לא פרקטי בתנאי התנועה המודרניים. יתכן שמסופים אזוריים חדשים כמו מחלף חמד, בית שמש, צומת רעננה, עפולה וכדומה יתאימו יותר כמוקדים לישובים ולפרברים, ושהמערכת הארצית צריכה לעבור בין מוקדים כאלו, אולי כעצירת ביניים בין התחנות המרכזיות העירוניות נוסח העצירה ההיסטורית במחלף הראל בדרך לירושלים. אני גם בעד תיכנון מערכת יעילה יותר לציבור החרדי שמוקדיו שונים משמעותית ממוקדי הציבור הכללי (בני ברק, צפון-מרכז ירושלים, בית שמש שכולן זקוקות לתחנות מרכזיות ייעודיות) תמורת ביטול קווי ה"מדלת לדלת" המסורבלים הקיימים אצלהם כיום הסתמכות מערכתית על מספר מצומצם של מוקדים כאלו תאפשר לקצץ תופעות שעולות בפורום שסתם מסרבלות את מערך התחבורה הארצית.

- קווים מספר פעמים ביום מישובים קטנים בנגב לישובים קטנים בגליל, ואם אפשר מוסיפים להם מספר תחנות ביניים גדול. עדיף שתחבורה כזו תסתמך על קווים אזוריים תדירים שיגיעו מהישובים למוקדים ומשם על הרכבת, קווים מהירים בכביש 6, ותדירות בין-מוקדית גבוהה. מבנה כזה יחסוך את השעתיים שהקו עושה בין הנגב לגליל ויעביר תשומות נהגים למערכת ראשית וממוקדת יותר.

- קווים שאינם יודעים אם הם בינעירוניים או שכונתיים. שמעתי על קו מבת ים להרצליה דרך אור יהודה או משהו בסגנון. אף נוסע הגיוני לא יסע בין הנקודות האלו בקו הזה והקישוריות שקו כזה נותן באזורים היקפיים כמו אור יהודה - חולון נפגע בגלל שהמסלול הארוך והמסורבל סביב כל גוש דן יוצר עיכובים ופוגע בלו"ז. אני חושב ששמעתי על קו שחיבר את ירושלים, אריאל ונתניה בחוסר הגיון דומה. פיצול תפקידים בקווים כאלו יביא לקווים בינעירוניים מהירים בין המוקדים העיקריים וחיבורים אזוריים תדירים בין המוקדים. תמיד קוראים פה שרוצים שקו בינעירוני יעצור בעוד צומת ועוד צומת עד שהוא הופך לשכונתי. עדיף לעבוד על פיצול תפקידים בין הקו המהיר לקו האיטי המשלים.

- הסתמכות על קווים בינעירוניים או מטרופוליטניים לתחבורה פנימית בערים ובשכונות. גדלתי בשכונת גילה "שבירושלים" אך נמצאת למעשה מדרום לעיר ובמנותק מכל רצף יישובי יהודי לעיר וכל התחבורה הפנימית התבססה על קווים שהגיעו מהעיר תוך חציית בית צפאפה והצד הישראלי של מחסום קבר רחל. יש מצב דומה במעלה אדומים ומבשרת ציון. קווים פנימיים היו מאפשרים קישוריות פנימית גבוהה יותר לשכבות גיל כמו תלמידים ופנסיונרים שנוסעים יותר בתוך שכונות וערים אלו, וכן היו מאפשרים ליותר קווים חיצוניים לעצור במוקד תחבורתי בקרבתן (מחלף הראל, מחלף הרוזמרין החדש בגילה) מבלי להצטרך להכניס קווים ייעודיים או להוסיף סיבובים מסרבלים.

כל זה נובע מהתפתחות יישובית ממצב של מרכזי ערים דומיננטיות למצב פרברי ומבוזר יותר שמרכזי הערים אינן יכולות לשרת בגלל שנסיעה אל תוך הערים מסרבלת את הנסיעה הפרברית. בחיפה פיצול שתי התחנות המרכזיות במקביל לפיתוח הרכבת, המטרונית ומנהרות הצ'ק פויינט יוצר מצב מבוסס מוקדים אם כי חסר מוקד תעבורתי בשדרות חורב.  
לצפיה ב-'הפרטת רכבת ישראל'
הפרטת רכבת ישראל
24/09/2017 | 09:05
22
115
כשהרכבת תנוהל ע"י חברה מסחרית במקום מקורבים ולשעברים . וכהרגולטור יגדיר לה רמת שירות  ותנאים שמלווים בקנסות כמו בשאר מפעילי התחבורה הציבורית ,  , רק אז יהייה שיפור ברמת השירות . אני יודע שרמת השירות במפעילי התח"צ לא משהו אבל המנגנון הזה יגרום לשיפור בעוד ברכבת ישראל מה שיש כרגע זה מה שיהיה בעתיד .
לצפיה ב-'צריך כסף. תמיד המדינה היא זו שנותנת את הכסף לרכבת. לכן תמיד '
צריך כסף. תמיד המדינה היא זו שנותנת את הכסף לרכבת. לכן תמיד
24/09/2017 | 10:14
4
80
המדינה תנהל את הרכבת.

אם תפריט אותה אז המפעיל הפרטי יוציא רק רכבות מלאות בשעות העומס. רכבת ריקה לא יהיה לו שווה להוציא.

המפעיל הפרטי יתחיל לחסוך במיזוג, בתאורה, בניקיון, בשמירה ובכל דבר שעולה לו כסף.

מטרת המפעיל הפרטי היא לחסוך כמה שיותר כי הוא רוצה להרוויח כסף לעצמו.

מטרת המדינה היא לספק שירות לנוסעים מתקציב המדינה. תקציב המדינה הוא אף פעם לא נגמר ואף פעם לא בסכנה של פשיטת רגל כמו מפעיל פרטי.

מפעיל פרטי יסגור את כל הקווים הלא רווחיים ויפעיל את הקווים הרווחיים אך ורק בשעות העומס.

הוא ידחוס נוסעים כמו סרדינים לרכבת אחת במקום לשתי רכבות כדי לחסוך בהוצאות.

הוא יחסוך בתיקון ליקויים ואפילו ליקויים בטיחותיים שיגרמו לאסונות כי לא אכפת לו. הביטוח ישלם לו על כל אסון שכזה ויקנה בשבילו קרונות חדשים במקום הקרונות ההרוסים.

הוא ייתן דין וחשבון אך ורק לחשבון הבנק שלו ולא לאף אחד אחר.

חברה פרטית קיימת רק בשביל להרוויח כסף וכל מהלכיה נועדו כדי להגשים מטרה זו.

לצפיה ב-'המדינה יכולה לקבוע תנאים , קווים , תדירות וסובסידיות '
המדינה יכולה לקבוע תנאים , קווים , תדירות וסובסידיות
24/09/2017 | 10:33
3
56
איך אתה מסביר שמפעילים פרטיים כן מוציאים אוטובוסים ריקים לגמרי ? ואגב הם כן מפעילים מזגנים . אני לא אומר שרמת השירות אצל מפעילים פרטיים היא מעל ומעבר אבל הם משלמים קנס גבוה על כל איחור\ אי ביצוע קו\דילוג על תחנה . בעוד שברכבת אין דין ואין דיין 

לצפיה ב-'זה לא מפעיל פרטי. מפעיל פרטי לא יכול להוציא אוטובוס ריק כי '
זה לא מפעיל פרטי. מפעיל פרטי לא יכול להוציא אוטובוס ריק כי
24/09/2017 | 11:15
2
54
הוא יפשוט את הרגל. הבנק יסגור לו את החשבון העיסקי שלו מהיעדר הכנסות.

רק המדינה יכולה לשלם על אוטובוס ריק כי היא רוצה להגיע לכל ישוב קטן בנגב או בגליל. זה חלק מהצהרת הריבונות שלה לגבי חלקי ארץ שוממים.

חוץ מזה אין אוטובוס פרטי בישראל שאוסף נוסעים בתחנות. רק אוטובוס ציבורי שממומן ע"י המדינה יכול לפי החוק לאסוף נוסעים בתחנות של התחבורה הציבורית.

באוטובוס ציבורי המדינה קובעת איזה הכשרות הנהגים יעברו, איזה בדיקות הם יעברו, כמה שעות מותר להם לנהוג וכמה לנוח. הנהגים לא מתעסקים בכסף ולא אכפת להם מהרווחים או ההפסדים כי הם מקבלים משכורת קבועה מחברת האוטובוסים הציבוריים שמעסיקה אותם אצלה.

באוטובוס ציבורי המדינה קובעת גם איזה טיפולים ובדיקות כל אוטובוס יעבור ומתי.

אוטובוס פרטי הוא אוטובוס בין-עירוני שמשמש אך ורק להסעת קבוצות מאורגנות לטיולים או קבוצות מאורגנות של עובדים במפעלים גדולים. הוא לא אוטובוס עירוני שאפשר לעמוד בו בנסיעה.

לצפיה ב-'אתה מפספס את הנקודה '
אתה מפספס את הנקודה
24/09/2017 | 13:25
1
30
הכוונה במפעיל פרטי זה חברה שמפעילה קווים באיזור מסויים ומתוגמלת ע"יהמדינה לפי מודל מסויים , לרוב לפי ק"מ . כך שהמפעיל הוא אחראי על  קנייה , הפעלה ותחזוקה של אוטובוסים , מתן שירות , נהגים , שילוט תחנות ועוד תנאים כמפורט במכרז של אותו איזור .
המדינה היא שקובעת מסלולים ,תדירות ומחירים והיא שמקבלת את דמי הנסיעה ומשלמת למפעיל לפי ק"מ נסיעה בפועל או לפי מודל אחר כלשהו שיכול להכיל סובסודיה בקניית רכבים או כל מרכיב אחר . כך רווחיות של קו מסויים לא מעניינת מפעיל פרטי במסגרת מכרז ממשלתי 
לצפיה ב-'זו החלפה של מונופול ממשלתי במונופול פרטי מסובסד ע"י המדינה'
זו החלפה של מונופול ממשלתי במונופול פרטי מסובסד ע"י המדינה
24/09/2017 | 13:59
26
יתרונות של שוק פרטי אין לדבר כזה כי אין למפעילה חופש ליזום שירותים חדשים, והחסרונות מתחילים מכך שצריך לשלם דיבידנדים למשקיעים אז יש אלמנט של כספים היוצאים מהמערכת באופן שאינו קיים בחברה ממשלתית וממשיכים בכך שהמסלול הקל להגדלת רווחים הוא העלאת המחיר לנוסעים.

מה גם שהפיתוח הרכבתי בארץ הוא של המדינה ויקח למפעילה פרטית שנים עד שהיא תהיה במצב כלכלי איתן מספיק ליזום פיתוח, או שבכלל תשתית המסילות תמשיך להיות מולאמת אך בגלל הנתק לא תהיה לחברת המסילות הלאומית סיבה לפתח עבור הרכבות הפרטיות.

במרבית מדינות אירופה הרכבות עדיין ממשלתיות ופועלות בצורה חלקה יותר מהרשת הבריטית המופרטת. לפני שבוע הייתי באיטליה והרכבות ליעדים הקרובים עלו בין שליש למחצית המחיר בבריטניה והיה גם היה ציוד נייד חדש.

הפרטה פועלת בתחומים כמו טיסות או אוטובוסים בינעירוניים בהם ההשקעה בתשתית פחותה.
לצפיה ב-'כי הרכבות בבריטניה ממש מושלמות מאז ההפרטה '
כי הרכבות בבריטניה ממש מושלמות מאז ההפרטה
24/09/2017 | 10:50
15
30
לצפיה ב-'דוגמא לא יכולה להוכיח או להפריך רעיון'
דוגמא לא יכולה להוכיח או להפריך רעיון
24/09/2017 | 11:04
14
54
אתה מנסה לערוך השוואה עם חברה ממשלתית או סתם לזרוק דוגמא שלא מוכיחה שום דבר ?
כעקרון אני חושב שמדינה לא מוסגלת ולא אמורה לנהל עסק מסחרי , תפקידה היא לקבוע חוקים ונהלים ולפקח על ביצועם . חברות ממשלתיות הן הכי פחות יעילות ויש להן הכי פחות מוטיבציה להצליח כי אין להן תחרות וגם בהרבה מקרים נגועות בפוליטיקה ושיקולים לא עניניים . מצד שני כשלון המדינה כרגולטור בפיקוח על חברות שנותנות שירות זאת בעייה אחרת שלא נראה לי שניתן לפתור אותה ע"י בעלות ממשלתית וניהול ישיר
לצפיה ב-'אין שום בעיה ברכבת ישראל שתיפטר ע"י הפרטה'
אין שום בעיה ברכבת ישראל שתיפטר ע"י הפרטה
24/09/2017 | 11:12
6
52
הבעיה העיקרית של רכבת ישראל היום היא שלא משקיעים בליבת הרשת. מפעיל פרטי לא יוציא את מילארדי השקלים שצריך בשביל מסילות נוספות באיילון. הפרטה לא תעזור בכלום.

אין שום היגיון בהפרטת הרכבת.
לצפיה ב-'האיילון זה לא בעיה של הרכבת אלא של המדינה. כדי לשים שם עוד '
האיילון זה לא בעיה של הרכבת אלא של המדינה. כדי לשים שם עוד
24/09/2017 | 11:27
54
מסילות צריך להעיף את המים שזורמים שם.

זה פרוייקט שהכסף הוא הבעיה הכי קטנה שלו. הבעיה היא איך להטות את הנחל ע"י סכרים ואגמים מחוץ לתל אביב לשטחים פתוחים או לים.

אם אתה מטה את הנחל אתה משנה את כל זרימת הנחל לכל אורכו והנחל הזה מגיע מיהודה ושומרון.

זה פרוייקט שלא ניתן לדעת מאיפה להתחיל לטפל בו.

המדינה לא תוכל לטפל בו מבלי לטפל בכל אורך הנחל מיהודה ושומרון ועד לפאתי תל אביב.

לצפיה ב-'אז הנה כמה בעיות שמפעיל פרטי יכול לפתור'
אז הנה כמה בעיות שמפעיל פרטי יכול לפתור
24/09/2017 | 12:00
4
52
1. רמת התחזוקה של הציוד : מפעיל פרטי ידאג לרמת תחזוקה טובה כדי שלא יהייה לא תקלות ואיחורים . כי הוא ישלם על כל איחור כזה בעוד שבמצב בעוד שבמצב הקיים זה לא מזיז לאף אחד .
2. רמת השירות לנוסע : נוסע שמתלונן יכול לעלות כסף למפעיל פרטי .
3. מוטיבציה ליעול ולהוציא את המקסימום ממהציוד והתשתיות הקיימים בתמורה לתגמולים וקנסות . בעוד שבחברה ממשלתית הכל נגוע בפוליטקה פנימית ואינטרסים צרים 
לצפיה ב-'רכבת ישראל היא חברה שנסחרת בבורסה'
רכבת ישראל היא חברה שנסחרת בבורסה
24/09/2017 | 12:27
3
51
נוסע שמתלונן, איחורים, תקלות וכו' גורמים להפסדים לחברה ולבעלי המניות שלה, בדיוק כמו שהיה קורה אם זו הייתה חברה פרטית.

ואולי לא שמת לב, אבל בשנים האחרונות רכבת ישראל משפצת המון התחנות, משפרת את השירות לנוסע, הדיוק והתדירות דווקא במגמת שיפור תמידית, ותקלות הן לא ממש עניין שבשגרה.

לעומת זאת קח את המפעילים הפרטיים של האוטובוסים, כמו סופרבוס או קווים אצלם יש המון תקלות, אוטובוסים ישנים, תחזוקה גרועה וכו'. הקנסות מהרגולטור לא עוזרים כי בסופו של דבר יותר רווחי למפעיל לשלם את הקנס מאשר לתחזק את האוטובוסים שלו כמו שצריך.

במצב שרכבת ישראל היא חברה ממשלתית, ולא פרטית, הכסף שהיא מרוויחה יכול ללכת לשיפור השירות, כמו ש־TfL בלונדון משקיעים את כל ההכנסות שלהם בשיפור התשתיות - הם לא חברה למטרות רווח. להפריט את הרכבת זה בעצם לתת לזכיין פרטי לעשות קופה על גבי הסבסודיה והפדיון מהנוסעים, כסף שיילך ליידים פרטיות ולא יילך לשיפור השירות והתשתית.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי רכבת ישראל היא חברה ממשלתית'
למיטב ידיעתי רכבת ישראל היא חברה ממשלתית
24/09/2017 | 13:16
2
29
שהמניות שלה מוחזקות אך ורק ע"י המדינה . נכונה שהיא מנפיקה אג"חים שזה סוג של הלוואה ולא בעלות . 
לגבי השוואה עם מפעילי תח"צ צריך לקחת בחשבון שהמודל הזה עדיין חדש ולרוב המפעילים עדיין חסר נסיון בנפח כזה דבר שאמור להשתפר וגם המנגנון מבטיח שמי שלא משתפר יעוף , בנוסף יש שוני בין סוגי הציוד והסביבה שבה הציוד הזה עובד ויש את העניין של אי קיום תשתית נפרדת לאוטובסים מה שמקשה עליהם עמידה בלו"ז .
לגבי צבר הבקבוק באיילון ,הרי זה נלקח בתכנון הלו"ז ולא אמור להוות תרוץ נוסף . ולגבי הרווחים של הרכבת הם בעיקר הולכים - עוד לפני שהופכים לרווחים - לממן מבנה תפעולי וכוח עבודה לא יעיל . קח דוגמא חברת החשמל וחברת בזק בזמנים האפלים שהייתה חברה ממשלתית . ולסיום הפרטה זאת אומרת תחרות ותחרות זה מנוע לצמיחה כלכלית ושיפור איכות השירות כשזה מפוקח כראוי ע"י רגולטור . לעומת זאת מונופול ממשלתי זה תמיד בא עם פוליטיקה פנימית , אינטרסים אישיים צרים , קיפאון וחוסר מוטיבציה להשתפר ולהתייעל .
לצפיה ב-'תכנון הלו"ז לא מתחשב כמו שצריך בצוואר הבקבוק'
תכנון הלו"ז לא מתחשב כמו שצריך בצוואר הבקבוק
24/09/2017 | 13:24
1
47
התדירות היום היא כבר גבוהה מדי יחסית למה שצוואר הבקבוק יכול להכיל, בגלל לחץ ממשרד התחבורה. אתה חושב שעל מפעיל פרטי לא יהיה כזה לחץ?

אתה חי בסרט.
לצפיה ב-'אתה מתמצה בפרטים הטכנולוגיים יותר ממני'
אתה מתמצה בפרטים הטכנולוגיים יותר ממני
24/09/2017 | 13:27
32
אבל אני עדיין מאמין שלחברה פרטית בטווח הארוך יש יתרון גדול על חברה ממשלתית תחת אותם תנאים מהסיבות שכבר הזכרתי 
לצפיה ב-'אשמח לביסוס האמונות שלך בהבאת דוגמאות מהתחבורה הציבורית'
אשמח לביסוס האמונות שלך בהבאת דוגמאות מהתחבורה הציבורית
24/09/2017 | 11:13
6
54
במדינות רבות לאורך שנים.
אחרת הפרטה זו כמו עוד דת.
לצפיה ב-'הרכבות מגובלות על ידי תשתית המסילות'
הרכבות מגובלות על ידי תשתית המסילות
24/09/2017 | 11:28
2
41
אין פתרון קסם שיימנע עיכובים ושאר בעיות כאשר יש תשתית מסילות  מוגבלת באיילון ורוב הרכבות במדינה עוברות דרכה. הרחבת התשתית זה וודאי לא משהו שייעשה ביוזמה פרטית ובמימון פרטי.
הפרטה בשירות שמטבעו אינו רווחי כמו תחבורה ציבורית, שמחייבת הסתכלות על היתרון הכללי בכך שתהיה תחבורה ציבורית ולא על הרווח המיידי חייב ניהול ציבורי. זה לא אומר אין מה לשפר, אבל לא הפרטה.
לצפיה ב-'תח"צ זה לא רווחי למדינה אבל למפעיל פרטי זה כן רווחי'
תח"צ זה לא רווחי למדינה אבל למפעיל פרטי זה כן רווחי
24/09/2017 | 12:05
1
32
וגם למדינה בהסתכלות רחבה יותר זה כן רווחי . לגבי המפעילים הפרטיים הם מתחשבים עם המדינה לפי מודל מסויים - לרוב לפי ק"מ נסיעה - וממש לא משנה להם כמה נוסעים עולים וכמה משלמים בכל נסיעה .
לצפיה ב-'ולכן זה משהו שצריך להיות ממומן על ידי המדינה'
ולכן זה משהו שצריך להיות ממומן על ידי המדינה
24/09/2017 | 20:21
9
וגם מבוקר על ידה ועל פי קווים מחים שמסתכלים על הערך המוסף של תחבורה ציבורית - הפחתת זיהום אוויר, הפחתת תאונות, נגישות, זכות לניידות גם לי שלא יכול או רוצה להחזיק רכב פרטי ועוד. אין גם תחרות באופן שמקובל בשוק הפרטי - במודל הנוכחי יכולה להיות תחרות במסגרת המכרז בין מפעילים ואפשר להחליף מחליף שאינו עומד בדרישות, אבל אין תחרות בין קווים וגם באופן מעשי לא יכולה להיות, אחרת יהיו 3 אוטובוסים שיתחרו על נוסעים בשעות העומס בתל אביב ואף אחד מחוץ לשעות העומס או בקווים פחות עמוסים.
אז במסגרת הזאת טוב שתהיה תחרות במכרזים ואין חברה אחת שאין לה תחליף אבל הפרטה מוחלטת רק תחמיר את המצב.
ברכבות כמובן המצב הרבה ביותר מסובך, בגלל התלות ברשת מסילות, העלויות הגבוהות יותר והעבודה שאין הגיון בכמה מפעילים, בוודאי לא במדינה בגודל של מדינת ישראל.
לצפיה ב-'הנה ביסוס מהנסיון שלי '
הנה ביסוס מהנסיון שלי
24/09/2017 | 11:48
2
50
אני נוסע על בסיס יומי בתחבורה ציבורית וכבר יצא לי להתלונן על פשלות של מפעילים פרטיים . ויודע שהם נקנסים על כל תלונה שלי וגם מרגיש כשאני מדבר עם שירות הלקוחות שהם שיש להם סיבות טובות לתת שירות טוב . בעוד שברכבת , החברה שאני סובל ממנה הכי הרבה אני פשוט יכול לדבר עם הקיר . ולא אני אף פעם לא ביקשתי מהם לקנות עוד כמה קרונות ולהוסיף עוד כמה רכבות שיגיעו לפתח הבית שלי . אני עמידה בלו"ז לפי סטנדרטים הגיוניים ולא לפי הסטנדרטים שהם קובעים לעצמם , על תחזוקה ברמה נאותה שתמנע תקלות ואיחורים כל שני וחמישי  , על אכיפת איסור העישון ברציפים במקום לצעוק בכרוז כל היום . 
לצפיה ב-'עמידה בלו"ז זה לא כזה פשוט'
עמידה בלו"ז זה לא כזה פשוט
24/09/2017 | 12:39
44
לא רואה איך מפעיל פרטי יוכל להתמודד עם צוואר בקבוק באיילון יותר טוב מרכבת ישראל.

לא רואה איך מפעיל פרטי יוכל להתמודד עם עיכובים בתחנות בגלל נוסעים שאין להם טיפת אתיקה יותר טוב מרכבת ישראל.

לא רואה איך מפעיל פרטי יוכל להתמודד יותר טוב עם קרונועי IC3 שנשרפים - שהתחזוקה שלהם אגב היום מופרטת (כך שאי אפשר להאשים את רכבת ישראל בתחזוקה לקויה שלהם)

לצפיה ב-'אז חפש בפורום תלונות על חברות אוטובוסים בארץ'
אז חפש בפורום תלונות על חברות אוטובוסים בארץ
24/09/2017 | 15:00
29
ותראה שלרבים בכלל לא ענו, מי שכן עזר לעיתים זה משרד התחבורה ממשלתי.
שירות הלקוחות בחלק מהחברות לא משהו.
ולגבי הלוז"ים משרד התחבורה קובע גם לאוטובוסען וגם לרכבות.
לצפיה ב-'גישה קפיטליסטית שהפרטה היא פתרון... זה פשוט לא נכון'
גישה קפיטליסטית שהפרטה היא פתרון... זה פשוט לא נכון
24/09/2017 | 23:03
16
אולי לא רק קפיטליסטית אלא גם נאיבית... כאילו ניהול פרטי עדיף. יש אין ספור דוגמאות נגדיות, וגם אותן לא צריך; לא חסרות חברות פרטיות שידועות לשמצה ברמת השירות שלהן, הן בתחבורה הציבורית, הן מחוצה לה (מי אמר "הוט" ולא קיבל? ).
לצפיה ב-'לא בדיוק רעיון לשיפור נקודתי'
לא בדיוק רעיון לשיפור נקודתי
24/09/2017 | 11:32
54
יותר שינוי ההתסכלות. לחשוב מראש על תחבורה ציבורית בתכנון חדש. לא היו מעלים על הדעת לא לחשוב על גישה ברכב - כלומר לבנות ללא כביש, ללא חניון (לבניין משרדים), לעומת תחברה ציבורית שבמקרה הטוב מוסיפים איזה קו חלקי בשלב מאוחר.
לצפיה ב-'הוונדליזם הכי גרוע שראיתי באוטובוס גולדן דרגון דן באר שבע'
הוונדליזם הכי גרוע שראיתי באוטובוס גולדן דרגון דן באר שבע
24/09/2017 | 20:05
5
138
נסעתי היום בגולדן דרגון קו 7 לספרייה עירונית. פתאום זהיתי שאין חלק גדול מהנורה השמאלית. וגם גרפיטי וסלוטייפים בחלון האחורי.
אוטובוס זול= יותר וונדליזם וגרפיטי. צריך לתת להם קנס למי שעשה
לצפיה ב-'וואו. השאלה אם יש דרך לתפוס אותו'
וואו. השאלה אם יש דרך לתפוס אותו
24/09/2017 | 20:57
4
33
לצפיה ב-'כולם חושבים על זה ואף אחד לא אומר את זה מסיבות של פוליטיקלי '
כולם חושבים על זה ואף אחד לא אומר את זה מסיבות של פוליטיקלי
24/09/2017 | 21:17
3
77
קורקט. אלה בדואים. אף יהודי בנגב לא יהרוס אוטובוס. הבדואים לא מפחדים מהמשטרה אלא המשטרה מפחדת להיכנס לישובים שלהם כי היא צריכה טנק כדי להילחם בכל הנשק הכבד שמסתובב שם. הם גונבים כל יום מצה"ל נשק ותחמושת מהבסיסים בנגב או שהם מבריחים נשק מהמשפחות שלהם מסיני ומירדן.

לצפיה ב-'אתה חי בסרט, רוב הונדליזם זה בני נוער("כי משעמם").'
אתה חי בסרט, רוב הונדליזם זה בני נוער("כי משעמם").
24/09/2017 | 21:56
1
47
וברוב המקרים זה לא הבדאוים, שעסוקים בדברים אחרים באותו הזמן,  אלא הנוער ה"יהודי".
לצפיה ב-'כל היהודים בדרום חיים בסרט אימה בגלל הבדואים. אין להם דין '
כל היהודים בדרום חיים בסרט אימה בגלל הבדואים. אין להם דין
24/09/2017 | 22:15
45
ואין דיין. הנגב הוא שלהם והם עושים בו את כל מה שהם רוצים.

לצפיה ב-'למה אתה לא נרשם? קשה להאמין לאורחים שכותבים קבוע'
למה אתה לא נרשם? קשה להאמין לאורחים שכותבים קבוע
25/09/2017 | 07:31
לצפיה ב-'אוטובוסים ישראלים (האירופאים) של דן באר שבע'
אוטובוסים ישראלים (האירופאים) של דן באר שבע
24/09/2017 | 20:09
70
גם בהם יש גרפיטי וונדליזם, וזה היה קבוע. גם במטרודן וגם בדן באר שבע. הישנים עושים טראש (חלק מהם, לא כולם)
לצפיה ב-'תח"צ בשבתות וחגים , ציווי מוסרי'
תח"צ בשבתות וחגים , ציווי מוסרי
21/09/2017 | 21:52
108
614
נסעתי היום לקחת את אחי מר"ג לקרית-אונו והכבישים מפוצצים ברכבים שלשום באו"ם ביבי דיבר על המשטר האיראני . כמה המשטר שם רודני ואנחנו דמוקרטיה נאורה. 

להזכירו שם לאזרחים יש תחבורה ציבורית בחגים ובימי השבתון. גם אין איסור סגירת עסקים. אני מדבר על איראן לא נורבגיה...
המשך>>
נסעתי היום לקחת את אחי מר"ג לקרית-אונו והכבישים מפוצצים ברכבים שלשום באו"ם ביבי דיבר על המשטר האיראני . כמה המשטר שם רודני ואנחנו דמוקרטיה נאורה. 

להזכירו שם לאזרחים יש תחבורה ציבורית בחגים ובימי השבתון. גם אין איסור סגירת עסקים. אני מדבר על איראן לא נורבגיה או שוויץ.

זה לא הטבה או זכות זו חובה של מדינה מתוקנת לספק לאזרחיה תחבורה ציבורית ראויה וזולה בכל ימות השנה כמו בריאות כמו חינוך כמו רווחה.

אדם שאין ברשותו כסף לרכוש רכב או לנסוע במונית נשאר תקוע בביתו בגלל הצביון ושמירת "הסטטוס קוו" על איזה סטטוס קוו מדברים פה??

זו לא דמוקרטיה זו כפייה , עוול מוסרי, עוול חברתי, פגיעה בכלכלה , פגיעה באיכות הסביבה, פגיעה באיכות החיים וגורם לאובדן חיי אדם בתאונות דרכים.

לצפיה ב-'מרוב שעמום: משהו חובבני שלי על איך יראו קווי הרכבת לאילת'
מרוב שעמום: משהו חובבני שלי על איך יראו קווי הרכבת לאילת
23/09/2017 | 15:49
29
318
קצת משעמם לי חח אז סתם רציתי לדמיין ולכתוב איך יראו קווי הרכבת לאילת, אז ישבתי וחשבתי שהגיוני שיהיה קו אחד מאסף וקו אחד ישיר, אשמח לחוות דעת אפילו שזה לא ריאלי ושיש מלא זמן עד שהקו יפתח
רכבת מאספת אילת - באר שבע מרכז
אילת
שחורת
נמל תעופה תמנע
יטבתה
יהל
פארן
ספיר
חצבה
דימונה
באר שבע-מרכז
דימונה
באר שבע-צפון
קריית גת
לוד
תל אביב-ההגנה
תל אביב-השלום
תל אביב-סבידור מרכז
תל אביב-אוניברסיטה
חדרה-מערב
חיפה-חוף הכרמל
חיפה-בת גלים
חיפה-מרכז השמונה
לצפיה ב-'המפה של התוכנית ל2040 תעזור לך קצת'
המפה של התוכנית ל2040 תעזור לך קצת
23/09/2017 | 16:22
8
356
למרות שאני לא חושב שהרכבת הזו תקום אי פעם, ובטח לא ב2040, התוכנית היא לשלוש רכבות בשעה לאילת:

רכבת אחת שתגיע רק עד באר שבע צפון
רכבת אחת שתיסע צפונה דרך המסילה המזרחית, תתחבר למסילת החוף בחדרה, ותגיע עד נהריה
רכבת אחת שתיסע דרך נתב"ג ות"א ותגיע עד נהריה
לצפיה ב-'איך בדיוק עד נהריה? אין שם מקום לכל כך הרבה קווי רכבת'
איך בדיוק עד נהריה? אין שם מקום לכל כך הרבה קווי רכבת
23/09/2017 | 16:51
7
157
דווקא הגיוני שמסלול הרכבת יסתיים בחיפה מרכז השמונה עכשיו כשהקו לכרמיאל נחנך והתפנה מקום
לצפיה ב-'אל תשאל אותי, תשאל את חברת הייעוץ שציירה את המפה'
אל תשאל אותי, תשאל את חברת הייעוץ שציירה את המפה
23/09/2017 | 17:12
6
123
אני מאמין שהם יודעים מה הם עושים, ואם הם אומרים שבנהריה יוכלו להפעיל 7 רכבות בשעה - אני מאמין שהם יודעים על מה הם מדברים. יש מסילות דיור ממדרום לתחנה שיהיה ניתן להשתמש בהן, ויש שם גם מקום לעוד מסילות דיור אם יצטרכו להוסיף.
לצפיה ב-'על זוג מסילות חשמליות אפשר להפעיל 24 רכבות לכיוון בשעה'
על זוג מסילות חשמליות אפשר להפעיל 24 רכבות לכיוון בשעה
23/09/2017 | 19:22
5
50
לצפיה ב-'אנחנו מדברים כאן על תחנת קצה, לא תחנת ביניים'
אנחנו מדברים כאן על תחנת קצה, לא תחנת ביניים
23/09/2017 | 19:28
4
40
לצפיה ב-'בתחתית יש תחנות קצה בנות 2 רציפים ותדירות של רכבת כל 2 דקות.'
בתחתית יש תחנות קצה בנות 2 רציפים ותדירות של רכבת כל 2 דקות.
24/09/2017 | 13:43
3
20
לצפיה ב-'בתחתית סורקים את כל הרכבת בין נסיעה לנסיעה?'
בתחתית סורקים את כל הרכבת בין נסיעה לנסיעה?
24/09/2017 | 16:09
2
21
לצפיה ב-'כן. הנהג עובר מתא הניהוג הקדמי לאחורי דרך הרכבת.'
כן. הנהג עובר מתא הניהוג הקדמי לאחורי דרך הרכבת.
24/09/2017 | 17:13
1
41
ובין השאר תפקידו להעיר נוסעים שנרדמו ברכבות הערב והלילה או רכבות בקרי שבת וראשון בקווים שאין בהם רכבות ליל סוף שבוע.

ברכבת ישראל ישנו מאבטח בנוסף לנהג ולפעמים גם כרטיסן (ברכבת העילית בבריטניה הכרטיסן / מפעיל הדלתות נקרא Guard כלומר שומר) כך שיש צוות גדול יותר.
לצפיה ב-'ותיקון קל: 36 רכבות לכיוון בשעה בקו הויקטוריה.'
ותיקון קל: 36 רכבות לכיוון בשעה בקו הויקטוריה.
24/09/2017 | 19:54
13
לצפיה ב-'דווקא בין דימונה לבאר שבע יש יותר ישובים לרכבות מאספות'
דווקא בין דימונה לבאר שבע יש יותר ישובים לרכבות מאספות
23/09/2017 | 16:26
3
142
עם יותר אוכלוסיה מכל אוכלוסית הערבה.
לצפיה ב-'יש תוכניות לתחנות רכבת בישובים בין דימונה לבאר שבע?'
יש תוכניות לתחנות רכבת בישובים בין דימונה לבאר שבע?
23/09/2017 | 16:57
2
121
כי אני לא ראיתי
לצפיה ב-'ברכבת עתידית מאילת לבאר שבע הכי רצוי תחנות בנג'
ברכבת עתידית מאילת לבאר שבע הכי רצוי תחנות בנג
24/09/2017 | 04:29
85
בניגוד לערבה שתחנה או שתיים מקסימום יספיקו גם לעוד 30 שנים.
לצפיה ב-'במסילת ערד'
במסילת ערד
24/09/2017 | 09:37
80
שתתפצל ממסילת דימונה-ב"ש יש תוכניות לתחנת ערערה בנגב ותחנת כסייפה
לצפיה ב-'אם יש מסילה שאני מקווה שלא תצא לפועל זו המסילה לאילת'
אם יש מסילה שאני מקווה שלא תצא לפועל זו המסילה לאילת
23/09/2017 | 22:01
15
151
היא כל כך יקרה וכל כך מיותרת. לאילתים יש נמל תעופה עם סבסוד כדי להגיע לשאר הארץ וזמן המסע (נסיעה לנמל תעופה,טיסה ויציאה ממנו) יהיה קצר מזה של הרכבת או פחות או יותר באותו זמן. הקמת המסילה הזו תשאב את תקציב הרבה יותר מדי גבוה של פיתוח תשתיות הרכבת על חשבון פרוייקטים חשובים באמת.
עדיף שישקיעו את המשאבים האלו בעוד מסילה באיילון, בהכפלת מסילות החוף וכיוצא בזה מאשר בפיל הלבן הזה.
ואפילו עם עושים מסילה לאילת אבל ספרתי לפחות 5 תחנות נוסעים מיותרות. יהיו גרועות יותר מתחנת דימונה וגן החיות התנ"כי.
יטבתה, יהל. פארן, ספיר וחצבה - בכל הישובים האלו ביחד אין 3000 איש. זה פחות מעשירית מגודל האוכלוסייה שמצדיק תחנת רכבת אחת! זה בזבוז עצום לתת לכל אחד מהמושבים/קיבוצים בערבה תחנת רכבת משלו.
בקצרה. לא חושב שזה יצא לפועל בעשורים הקרובים ומקווה מאוד שלא בתכנון הזה.
לצפיה ב-'אני לא חזק בטיעונים'
אני לא חזק בטיעונים
23/09/2017 | 23:57
14
137
אבל להבנתי הטיעון המרכזי בעד הוא הטיעון של חיבור נמל אילת לנמל אשדוד לצורך העברת כלי רכב מנמל אילת לאשדוד והמשך הסעתם לאירופה. חוסך לחברות הספנות את התעריפים המטורפים של תעלת סואץ וגם מאפשר גמישות רבה יותר בניהול צי הספינות ע"י הקטנת הסבבים שהם פוקדים. במקום שספינה אחת תסע מהמזרח עד אירופה.. היא תסע רק עד אילת וספינה אחת תגיע לאשדוד לאיסוף
לצפיה ב-'המסילה הזו בחיים לא תהיה תחרות רצינית לסואץ'
המסילה הזו בחיים לא תהיה תחרות רצינית לסואץ
24/09/2017 | 00:07
112
במקום לשלם לספינה אחת, שני נמלים ומס של סואץ, יצטרכו לשלם לספינה, מס נמל ישראלי, משאיות מהנמל למסוף המטענים (שלא יכול להגיע לנמל אילת בתצורתו הנוכחית, ונמל התעלה שתוכנן לא אפשרי מסיבות סביבתיות לפי הבנתי), רכבת לאשדוד, מס נמל לאשדוד, ספינה שתצא מאשדוד, ואז מס נמל לנמל היעד באירופה.

הסיבוך הלוגיסטי שזה ייצור והעובדה שזה ייאט משמעותית את זמני המשלוח יהפכו את זה ללא רווחי לאף אחד.
לצפיה ב-'אם כך אולי יש מקום למסילה בודדת לרכבות משא'
אם כך אולי יש מקום למסילה בודדת לרכבות משא
24/09/2017 | 00:08
12
113
אבל לא תכנית גרנדיוזית ובזבזנית כל כך.
חבל לשפוך כל כך הרבה כסף על פיל לבן. ואפילו אם הרכבת לאילת הייתה איכשהו חצי מוצדקת, את המשאבים האלו צריך להשקיע איפה שבאמת צריך אותם-הוספת מסילה נוספת באיילון.
לצפיה ב-'האיילון יהיה פקוק עוד יותר כי שתי מסילות ישמשו אך ורק לקו '
האיילון יהיה פקוק עוד יותר כי שתי מסילות ישמשו אך ורק לקו
24/09/2017 | 08:35
11
109
המהיר החשמלי לירושלים.

הפרוייקט של הקו הזה הוא הפרוייקט הכי מסובך והכי יקר שנעשה בהיסטוריה של ישראל. הקו לאילת לא מגיע לרמה שלו. בנגב אין מנהרות כמו שיש בהרי ירושלים או גשרי ענק שכאלה.

הקו לאילת נראה כמו משחק ילדים לעומת הקו החשמלי לירושלים.

לקו לאילת יש בעיה אחרת: הוא עובר דרך הבדואים-לנד שנורא אוהבים שם לפרק את המסילות לסוחרי ברזל. 

לקו לאילת צריך גדוד של צה"ל שישמור על המסילה מהבדואים. כל יום תיפול שם רכבת מהמסילה המפורקת אם לא יסדרו שמירה על המסילה.

לצפיה ב-'מה פתאום? הקו לירושלים משתמש במסילות קיימות'
מה פתאום? הקו לירושלים משתמש במסילות קיימות
24/09/2017 | 10:51
3
97
זוג המסילות המערבי באיילון, של הקו הראשי. הוא יחלוק איתם עם כל הקווים האחרים לכיוון לוד/נתב"ג.
לצפיה ב-'בדיוק. אין סיבה שרכבות דיזל לא ישתמשו במסילות עם חישמול עילי'
בדיוק. אין סיבה שרכבות דיזל לא ישתמשו במסילות עם חישמול עילי
24/09/2017 | 15:45
2
56
החישמול העילי אינו מונע הפעלת רכבות דיזל או אפילו רכבות קיטור היסטוריות בנסיעות מיוחדות על מסילות עם חישמול עילי. כנראה שנשארו אי אלו אי הבנות בציבור על מהות החישמול העילי עקב קמפיין הטעייה של הירוקים-דיזל. אי ההבנה שהכי הצחיקה אותי היתה לפני כמה שנים כשהיתה תגובה פה או  טוקבק באחד האתרים שחשב שרק אחת מהמסילות לירושלים האומה תהיה מחושמלת ועל השניה יסעו רכבות דיזל !!
לצפיה ב-'יש לי שאלה בנושא. אם תהיה הפסקת חשמל באמצע הנסיעה האם '
יש לי שאלה בנושא. אם תהיה הפסקת חשמל באמצע הנסיעה האם
24/09/2017 | 16:58
1
43
הקטר יושבת ויחכה על המסילה עד שהחשמל יחזור למסילה או שמשתמשים מראש בקטר שיכול להשתמש גם במנוע דיזל לגיבוי כמו בגנרטור בבניינים החדשים?

האם אוטומטית בהפסקת חשמל הקטר עובר לגנרטור של הדיזל?

האם בכלל יש גנרטור דיזל לגיבוי בקטרים של הקו החדש לבירה?

תודה מראש על התשובה.

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי, בקטרים החשמליים של ר"י לא יהיו גנרטורים'
למיטב ידיעתי, בקטרים החשמליים של ר"י לא יהיו גנרטורים
24/09/2017 | 17:14
48
הייתה לרכבת ישראל אפשרות לבחור לקנות קטרים עם גנרטורי "last mile" (הכוונה בשם הזה: המייל האחרון מהמקטע המחושמל עד תחנה במקטע לא מחושמל) שמאפשרים נסיעה למרחקים קצרים גם כשהחשמולת לא עובדת.

למיטב הבנתי (נדמה לי שחן מלינג כתב את זה בפורום בעבר) רכבת ישראל לא בחרה לרכוש את האפשרות הזו, כי היא הייתה יקרה מדי.

קטר כזה לא היה יכול לקחת את הרכבת כל הדרך מתל אביב לירושלים, אבל כן היה יכול לעזור להגיע עד התחנה הקרובה במקרה תקלה.
כשאין את האופציה הזו, אם החשמל מפסיק אז הרכבת יכולה להמשיך מהתנופה עד שהוא יחזור, ואם הוא לא חוזר מהר מספיק היא תיעצר כמובן. במקרה כזה יצטרכו לחכות שהחשמל יחזור או לחכות לקטר גיבוי (מונע בדיזל) שיזיז את הרכבת (וכמובן לא יוכל לפעול במנהרות לירושלים), וכנראה יורידו את הנוסעים ויפנו אותם באמצעי תחבורה אחרים.

תיאורטית היה אפשר לשים גנרטורי דיזל בתחנות ההשנאה (ולא על הרכבת עצמה), אבל אני חושב שעם צריכת חשמל של רכבת זה לא מאוד מעשי. בפועל תחנות ההשנאה יקבלו עדיפות מחברת החשמל כמובן, ורשת החשמל בישראל השתפרה בשנים האחרונות והפכה להרבה יותר יציבה ממה שהייתה בעבר - הפסקות חשמל ארוכות הן לא דבר שבשגרה. אני חושב שזה לא משהו שצריך להדאיג אותנו יותר מדי.
לצפיה ב-'אתה טועה, ובגדול.'
אתה טועה, ובגדול.
24/09/2017 | 16:08
6
73
דווקא הקו לירושלים זה משחק ילדים לעומת הקו לאילת. הקו לאילת כולל:

(המידע מכאן: http://bit.ly/2ylLEjb ).

המערך המסילתי המחושמל יכלול 5 תחנות נוסעים, 7 תחנות תפעוליות ו-4 מסופי מטענים. התחנה האחרונה באילת תמוקם בשטח מבואות אילת, צפונית לכביש העוקף המערבי.

אורך התוואי מבאר שבע לאילת יהיה 222 ק"מ לנוסעים ו-260 ק"מ למשא. זמן הנסיעה מאילת לתל אביב יהיה כשעתיים ועשר דקות, במהירות של עד 250 קמ"ש. אומדן עלות הפרויקט עומד על 24.6 מיליארד שקל, כולל בניית 242 גשרים באורך כולל של 21 ק"מ  ו-10 מנהרות באורך כולל של 14 ק"מ. אורך המסילות הכולל עומד על  כ-700 ק"מ. כן כולל הסכום מיגון, חישמול (10 תחנות השנאה), תקשורת וטיפול סביבתי ובתשתיות קיימות, לרבות ניקוז, שיקום נופי, טיפול בכבישים קיימים ומערכות תשתית.

לצפיה ב-'יש לו קטע בעייתי מדימונה לתחילת כביש הערבה שמצריך מנהרה. '
יש לו קטע בעייתי מדימונה לתחילת כביש הערבה שמצריך מנהרה.
24/09/2017 | 16:49
5
65
לאחר מכן זו מסילה פשוטה שרצה לצד כביש הערבה. הגשרים הם גשרונים מעל לנחלים כמו שכביש הערבה עובר מעליהם. הם לא גשרים בסדר הגודל שיש לקו לבירה כמו הגשר הענק מעל לעמק איילון.

רוב הקו הוא מסילה זולה לאורך כביש הערבה. לאורך כביש הערבה הרכבת תיסע במהירות מקסימלית כי זה מישור. בקטע הקטן שבין דימונה לתחילת כביש הערבה היא תיסע לאט יותר בגלל פני השטח ההרריים והמסילה המתפתלת שם.

זה כמו קו הרכבת לכרמיאל שחייב בקטע קטן מנהרה. הקו לבירה חייב לכל אורך הקטע ממודיעין לירושלים גשרים ענקיים ומנהרות ארוכות. גם התחנה בירושלים נמצאת בתוך ההר עמוק מתחת לפני השטח. בקו לאילת אין לך דברים כאלה חריגים. הקו לאילת הוא יותר ארוך אך יותר פשוט להקמה מהקו לירושלים.

לצפיה ב-'מסילה ל־250 קמ"ש היא בכלל לא זולה'
מסילה ל־250 קמ"ש היא בכלל לא זולה
24/09/2017 | 17:18
4
29
לצפיה ב-'תודה על התשובה הקודמת. יש לי עוד שאלה: כתוב שבקו לאילת '
תודה על התשובה הקודמת. יש לי עוד שאלה: כתוב שבקו לאילת
24/09/2017 | 18:09
2
46
רכבות נוסעים ייסעו על חשמל ורכבות מטען ייסעו על דיזל באותה מסילה.

האם רכבות מטען לא יכולות לנסוע עם קו חשמל כי הן כבדות מידי ורק קטר דיזל יכול להזיז אותן? או שהן יגרמו לעומס רב על קו החשמל בגלל המשקל שלהן ולכן מאפשרים רק לרכבות נוסעים קלות להשתמש בקו של החשמל?

לפי דעתי ככל שהרכבת כבדה כך העומס שלה על קו החשמל הוא יותר גדול ומצריך קו חשמל יותר חזק ויותר עמיד.

ושוב תודה מראש על התשובה.

לצפיה ב-'אפשר בהחלט להסיע רכבות משא חשמליות'
אפשר בהחלט להסיע רכבות משא חשמליות
24/09/2017 | 18:33
1
51
לא חושב שיש הבדל במחיר של התשתית. אבל בשביל זה יצטרכו לקנות קטרים חשמליים לרכבות משא, ששונים בתצורתם מקטרים חשמליים לרכבות נוסעים (קטרי משא מתעדפים כושר סחיבה על מהירות, וקטרי נוסעים מתעדפים מהירות כי הם צריכים לסחוב פחות - כמו ההבדל בין טרקטור למכונית מרוץ).

מה שכן, רכבות משא לפעמים נוסעות בתצורה שבה משתמשים ביותר מקטר אחד, ובמקרה כזה הן אכן ייצרכו "יותר חשמל".

השאלה האם יעשו את זה (בהנחה שהקו לאילת יוקם - לא בטוח שהוא יוקם בכלל) תלויה בשאלה אחרת - האם יחשמלו את המסילה המזרחית ואת כל שלוחות המשא השונות (שלא בתוכנית החשמול הנוכחית) לפני הקמת הקו.

אם לא יחשמלו את שלוחות המשא, יותר משתלם לרכבת להסיע קטרי דיזל, כי אחרת יצטרכו לעצור לעצור בתחנה תפעולית כלשהיא בדרך ולהחליף את הקטר החשמלי בקטר דיזל.
לצפיה ב-'ומסילת חלץ, חיבור מטען חיוני לנמל אשדוד.'
ומסילת חלץ, חיבור מטען חיוני לנמל אשדוד.
24/09/2017 | 19:00
15
לצפיה ב-'ובנוסף כשאין לנו עדיין ציוד נייד למהירות זו, ה-DD הוא ל-160'
ובנוסף כשאין לנו עדיין ציוד נייד למהירות זו, ה-DD הוא ל-160
24/09/2017 | 22:42
6
לצפיה ב-'שאלה: למה רכבת העמק מסתיימת בעתלית ולא בחוף הכרמל?'
שאלה: למה רכבת העמק מסתיימת בעתלית ולא בחוף הכרמל?
22/09/2017 | 20:24
17
196
כנוסעת קבועה בקו, אף אחד מנוסעי הקו אינו נוסע לעתלית.. אף אחד
העצירה שם מיותרת לחלוטין.. לפחות שהיו מסיימים את הקו בבנימינה אם כבר
אבל העצירה והסיום בעתלית מיותר לחלוטין.. היו צריכים לסיים את הקו בחוף הכרמל מכתחילה
לצפיה ב-'כי אין מקום בחוף הכרמל.'
כי אין מקום בחוף הכרמל.
22/09/2017 | 20:49
16
224

לצפיה ב-'בטח שיש.. יש שם 4 רציפים, אחד מהם הוא לא פעיל בכלל'
בטח שיש.. יש שם 4 רציפים, אחד מהם הוא לא פעיל בכלל
22/09/2017 | 21:09
15
107
לצפיה ב-'שניים מהם משמשים לקו הפרברי לקריות (ולכרמיאל)'
שניים מהם משמשים לקו הפרברי לקריות (ולכרמיאל)
22/09/2017 | 23:42
14
186
(ערכתי את ההודעה כדי לתקן את טעותי).
בגלל תדירות הקו הפרברי, צריך שני רציפים בשבילו ולא רק אחד. אין שם מקום לרכבות מהעמק. שני הרציפים המערביים הם כמובן רציפי הקו הראשי ולא יכולים להיות תחנת קצה.

מה מפריע לך שהרכבת ממשיכה עד עתלית בכל מקרה?
לצפיה ב-'כי מיותר שתמשיך לשם.. אין שם נוסעים '
כי מיותר שתמשיך לשם.. אין שם נוסעים
23/09/2017 | 00:08
12
180
אם כבר אז שתמשיך לבנימינה או חדרה (היה אירוע בחדרה אז חד פעמי רכבות מבית שאן המשיכו עד תחנת חדרה )
אז אם כבר אז למה שלא ימשיכו רכבות מקו העמק לחדרה קבוע? אני בטוחה שלחדרה דווקא כן יהיו נוסעים
אבל יישוב פצפון כמו עתלית? נו באמת

לצפיה ב-'לא חושב שיש מספיק סלוטים פנויים במסילת החוף בשביל זה'
לא חושב שיש מספיק סלוטים פנויים במסילת החוף בשביל זה
23/09/2017 | 00:37
8
58
לצפיה ב-'במוקדם או במאוחר רכבת ישראל תצטרך להוסיף רכבות למסילת החוף'
במוקדם או במאוחר רכבת ישראל תצטרך להוסיף רכבות למסילת החוף
23/09/2017 | 01:01
7
170
נכון שיש זמן
אבל מה יהיה כשמסילת עירון תפתח ביחד עם מסילת טבריה? רכבת ישראל תצטרך אכישהו להוסיף רכבות

לצפיה ב-'מסילות החוף יוכפלו הרבה לפני שיהיו מסילת עירון ומסילה לטבריה'
מסילות החוף יוכפלו הרבה לפני שיהיו מסילת עירון ומסילה לטבריה
23/09/2017 | 02:06
6
153
והרכבות הפרבריות של קו העמק לא ממשיכות עד בנימינה, כי בבנימינה אין מקום לרכבות הללו כתחנת קצה, ולא ממשיכות עד חדרה כי תחנה זו שיש בה גם מסוף מטענים, לא ערוכה כיום להיות תחנת קצה לקו נוסעים וגם בגלל שמסילות החוף דרומית לבנימינה עמוסות כבר כיום.

למה כל כך מציק לך שהן ממשיכות עד עתלית ושואלת על כך כל מספר שבועות, לא ממש ברור.
לצפיה ב-'עתלית בעצם מקבלת כיום הכפלת תדירות'
עתלית בעצם מקבלת כיום הכפלת תדירות
23/09/2017 | 02:41
1
147
או שזה היה בשביל למנוע עצירה של רכבות מקו החוף שם?
לצפיה ב-'רכבת אחת בשעה בקו נהריה-מודיעין עוצרת בעתלית'
רכבת אחת בשעה בקו נהריה-מודיעין עוצרת בעתלית
23/09/2017 | 09:45
122
הכפלת התדירות היא רק לכיוון צפון.
אם היו מבטלים את עצירות הרכבות הבינעירוניות בעתלית, כדי לנסוע ברכבת בין עתלית לתל אביב היה צריך לנסוע עד חיפה ולחזור חזרה.
לצפיה ב-'פעם שלישית אומרת - בעתלית אין נוסעים בקו הזה'
פעם שלישית אומרת - בעתלית אין נוסעים בקו הזה
23/09/2017 | 12:02
120
היא מגיעה לשם ריקה ויוצאת משם ריקה
את ההיגיון שתמשיך עד לשם אני לא רואה
לצפיה ב-'פרויקט ריבוע מסילות החוף'
פרויקט ריבוע מסילות החוף
23/09/2017 | 12:07
1
138
הוא אינו פרויקט שעומד בפני עצמו,
פרויקט זה צריך להיבנות ביחד
עם מסילות 5 ו-6 האיילון,
שאם לא כך, יהיה מצב מוזר
בו נסיעה מחיפה להרצליה
תיקח 25 דקות בערך,
ונסיעה מהרצליה עד להגנה
תיקח עוד איזה 15 דקות אולי יותר.
לזה אפשר גם להוסיף את המינהור
באזור חיפה שמהווה (אולי) במידה
מסויימת תנאי לפרויקט זה.

סביר להניח שמסילות עירון וטבריה
יבנו לפני ריבוע מסילות החוף,
הן בגלל פשטותם היחסית
והן בגלל תשואתם הגבוהה יותר.
לצפיה ב-'ריבוע מסילות החוף לא מותנה במסילות החמישית והשישית באיילון'
ריבוע מסילות החוף לא מותנה במסילות החמישית והשישית באיילון
23/09/2017 | 12:42
110
הוא כן מותנה במסילה הרביעית.
אפשר לחבר את ארבע המסילות שיהיו צפונית לרשפון לארבע המסילות שיהיו כבר בעוד שנתיים דרומית לרשפון.
אבל כמובן שהתנאי לזה הוא קיום ארבע מסילות לכל אורך מסדרון האיילון וכן עד לוד, כלומר: פרויקט "המסילה הרביעית" באיילון.
המסילות החמישית והשישית באיילון לא הכרחיות.

אגב, המסילה הרביעית באיילון מהווה תנאי גם למסילת עירון כי אחרת רכבות מכיוון המסילה הזו לא יוכלו להיכנס לתל אביב.
ועל התשואה של רכבות בין עפולה לבאר שבע לא אתווכח איתך כאן.

שים לב שהתוכנית של שר התחבורה היא לרכבות בין טבריה לתל אביב ולנתב"ג. רכבות בין טבריה לתל אביב שיגיעו דרך מסילת עירון, המסילה המזרחית ומסילת השרון יהיו חייבות את המסילה הרביעית באיילון וכאשר תהיה מסילה רביעית באיילון לא תהיה בעייה להכפיל את מסילות החוף גם ללא מסילות חמישית ושישית באיילון.
לצפיה ב-'אתה בטוח?'
אתה בטוח?
24/09/2017 | 14:06
46
 בחדרה יש רציף 3. מה הבעיה שהוא יתפקד כרציף שבו יתחילו ויסיימו רכבות בקו העמק? אני מבין את השאלה שלה. חבל על הדלק של הרכבת בין חוף הכרמל לעתלית. חוץ מזה, הרכבת צריכה יותר קרונות בשביל קו העמק בגלל זה. יותר קילומטרים זה אומר יותר קרונות, כי לרכבת לוקח יותר זמן להגיע מקצה אחד של הקו לקצה השני שלו. אם היתה אפשרות תפעולית אחרת זה היה מצויין.
לצפיה ב-'בדיוק כמו שהרכבת מירושלים מסיימת בתחנת הרצלייה'
בדיוק כמו שהרכבת מירושלים מסיימת בתחנת הרצלייה
23/09/2017 | 21:54
2
40
לצפיה ב-'כן, אבל כאן תחנת הרצליה מקבלת עוד רכבת'
כן, אבל כאן תחנת הרצליה מקבלת עוד רכבת
24/09/2017 | 14:10
1
63
ואין מה להשוות בין הרצליה לעתלית.
אגב, הרכבת מבית שמש מסיימת מהרצליה. הרכבת בירושלים מסיימת בבית שמש (חוץ מבסופי שבוע, ערבי חגים ומוצאי חגים)
לצפיה ב-'נותר מקום וניתן להוסיף מסילה רביעית בעתלית'
נותר מקום וניתן להוסיף מסילה רביעית בעתלית
24/09/2017 | 17:25
41
או אפילו בניית רציף נוסף ל- 2 מסילות,
או להאריך עד זכרון יעקב
לצפיה ב-'רציפים 3-4 בחוף הכרמל'
רציפים 3-4 בחוף הכרמל
23/09/2017 | 10:48
154
רוב הזמן רציפים 3-4 פנויים מרכבות, ובשילוט הדיגיטלי מופיעה ההודעה העצובה שלא מתוכננות עצירות רכבת ברציף בשעה הקרובה. כשכבר עומדת רכבת בתחנה, ברוב המקרים היא תעמוד ברציף במשך זמן ממושך (וארוך בהרבה מהזמן שלוקח לבצע סריקה!), עם מנוע פועל וזיהום אוויר לרווחתם של הנוסעים לכיוון דרום ברציף 2.
לצפיה ב-'שעות לפני ראש השנה: אלמונים חיבלו בצנרת הTBM של הרק"ל '
שעות לפני ראש השנה: אלמונים חיבלו בצנרת הTBM של הרק"ל
23/09/2017 | 21:30
12
252
לצפיה ב-'ה־TBM אפילו לא הגיעה לבני ברק למיטב ידיעתי'
ה־TBM אפילו לא הגיעה לבני ברק למיטב ידיעתי
23/09/2017 | 21:48
190
אפילו לא לאם המושבות! מחכים עם זה עד אחרי החגים בדיוק כדי לא להרגיז את האידיוטים.
לצפיה ב-'רק מלחמת חורמה באויב החרדי '
רק מלחמת חורמה באויב החרדי
24/09/2017 | 00:24
6
70
לצפיה ב-'אז אם יתברר שזה "צעירים" אתה בטח לא תתנגד לשריפת כמה כפרים '
אז אם יתברר שזה "צעירים" אתה בטח לא תתנגד לשריפת כמה כפרים
24/09/2017 | 01:17
5
137
ערביים?
אתה יודע למען מלחמת חורמה באויב הערבי.
לצפיה ב-'הערבי הוא אויב חיצוני'
הערבי הוא אויב חיצוני
24/09/2017 | 12:03
1
80
בישראל קיים גזר דין מוות לסיוע לאויב בשעת מלחמה.
החרדים פוגעים בישראל ומסייעים לאויבי ישראל.
הם יורקים לבאר שממה שותים ולכן גרועים מהאויב הערבי.

לצפיה ב-'הם מנצלים את חוקי המדינה לטובתם אבל ככה כולם עושים. אם '
הם מנצלים את חוקי המדינה לטובתם אבל ככה כולם עושים. אם
24/09/2017 | 12:32
52
היית מתחתן בגיל 18 גם אתה לא היית מתגייס או שעושה סתם שירות בכאילו עם כל יום בבית. אשתך גם היתה פטורה מגיוס. אם היו לך הרבה ילדים גם אתה היית מקבל אלפי שקלים לקצבאות ילדים. אם היית בוחר בקריירה באקדמיה אז כל יום היית בסיפרייה של האוניברסיטה ומקבל על זה כסף. אם היתה לך מפלגה קבועה אז גם היא היתה סוחטת ומנצלת את תקציב המדינה לטובת בוחריה.

היה פה מישהו בפורום שאמר שהחרדים לא חכמים אבל זה בדיוק ההיפך. הם מנצלים את החוקים שהחילונים חוקקו בשביל החילונים. החרדים הם גאונים בניצול חוקי החילונים לטובתם.

החילונים לא יכולים לשנות את החוקים האלה כי הם יפגעו בעצמם. החרדים לא גונבים. הם מקבלים מהחילונים בצורה חוקית את כל מבוקשם.

לכן אתה לא יכול להגיד שהחרדים פוגעים בישראל. הם פועלים לפי החוק בישראל.

לצפיה ב-'הערבים מנסים להתערות בחברה הישראלית, החרדים לא'
הערבים מנסים להתערות בחברה הישראלית, החרדים לא
24/09/2017 | 12:18
2
49
בחג קראתי שקהילות חרדיות מקפידות יותר על האידיש, כדי שחס וחלילה הילדים לא ישתלבו בחברה הישראלית.
הערבים לפחות מדברים עברית, לומדים, עובדים, והיהודים דווקא הם אלה שצריכים להיות פתוחים יותר אליהם.

לצפיה ב-'החרדים לא יכולים להתערות בחברה הישראלית כי כל חייהם סובבים '
החרדים לא יכולים להתערות בחברה הישראלית כי כל חייהם סובבים
24/09/2017 | 12:51
56
סביב טקסים שהם חייבים לקיים כל הזמן מרגע לידתם ועד למותם. אם הם לא יקיימו אותם אז לא יהיה להם שידוך נחשב או מקום לימודים נחשב או מקום מגורים נחשב והם גם יכולים לחטוף מכות או נידוי או כרזות נגדם ברחובות.

כל שירות צבאי שלהם הוא בדיחה גרועה כי הם סתם לובשים מדים מבלי לשרת יום אחד שלם בצבא.

כל תעסוקה שלהם היא בדיחה כי האישה כל הזמן נמצאת בהריון קבוע למשך כל חייה ואסור לה כל מיני איסורים. גם לבעלה יש איסורים שמונעים ממנו לעבוד במקום עבודה רגיל. בקושי הוא יכול לתת חצי שעה רצופה של עבודה אמיתית לפני שהוא צריך להתחיל להתעסק עם מצוות הדת.

כבר עדיף למדינה שהם לא ישרתו בצבא ולא יעבדו במקומות עבודה אלא שיישבו בבית.

לצפיה ב-'בחג קראתי את הספר של בחור בריטי מאוד חכם'
בחג קראתי את הספר של בחור בריטי מאוד חכם
24/09/2017 | 14:07
56
בשם דאגלס מארי.
מציע לך בחום לקרוא את הספר הזה שנקרה "The Strange Death of Europe"

לצפיה ב-'לפני כמה חודשים שני בדואים מהנגב גנבו מאתר החפירה במחלף גהה '
לפני כמה חודשים שני בדואים מהנגב גנבו מאתר החפירה במחלף גהה
24/09/2017 | 00:25
3
160
שני מכשירי מדידה מיוחדים של נת"ע שעולים מאות אלפי שקלים.

המשטרה הציבה להם מארב כשהם באו למכור את המכשירים הגנובים בחזרה לטכנאים של נת"ע במחלף גהה.

השוטרים התנפלו על שני הבדואים והחזירו את שני המכשירים היקרים לנת"ע כשהם שלמים.

הבדואים בטח עדיין בכלא.

לצפיה ב-'בעיה ידועה'
בעיה ידועה
24/09/2017 | 00:38
2
140
בנגב בהרבה מאוד אתרי בנייה הקבלנים (ולפעמים גם חברות ממשלתיות) נאלצים לשלם פרוטקשן לבדואים כדי להבטיח שלא יגנבו מהאתר. בעיה חמורה שפוגעת בריבונות המדינה ובשלטון החוק.
לצפיה ב-'אני בטוח שגם לא מעט יהודים שותפים לפשע'
אני בטוח שגם לא מעט יהודים שותפים לפשע
24/09/2017 | 04:19
1
49
לצפיה ב-'מצאתי תמונה בגוגל של שני מכשירי המדידה האלה של נת"ע.'
מצאתי תמונה בגוגל של שני מכשירי המדידה האלה של נת"ע.
24/09/2017 | 07:49
164
לצפיה ב-'לוח זמנים של הרכבת בקובץ אקסל/PDF'
לוח זמנים של הרכבת בקובץ אקסל/PDF
24/09/2017 | 12:56
5
88
שלום,

בעבר היה אפשר להוריד באתר של הרכבת לוח זמנים מלא בפורמט אקסל או PDF.
האם יש אפשרות לקבל כזה קובץ היום? באתר חיפשתי ולא מצאתי. בטוח שיש להם כי זה מודפס בתחנות בגודל של פוסטר, השאלה איך אפשר לקבל אותו.

לצפיה ב-'אצל מנהלי התחנות קיים לוח זמנים מודפס בצורת חוברת / דפדפת'
אצל מנהלי התחנות קיים לוח זמנים מודפס בצורת חוברת / דפדפת
24/09/2017 | 13:06
65
נסה להגיש לרכבת ישראל בקשה לקבלת מידע מכוח חוק חופש המידע התשנ"ח-1998.

כבר שנים שרכבת ישראל לא מפרסמת יותר מידע לציבור באתר האינטרנט שלה ולכן בלית ברירה צריך להשתמש בנשק של חוק חופש המידע על מנת לאלץ את רכבת ישראל לעשות כך או לנמק מדוע לא תעשה כך.
לצפיה ב-'ראיתי מישהי ברכבת לפני שבוע עם הלו"ז המלא בחוברת'
ראיתי מישהי ברכבת לפני שבוע עם הלו"ז המלא בחוברת
24/09/2017 | 13:08
3
64
אולי אפשר לקבל את זה בקופות? לא ידעתי שר"י מוציאים חוברת כזו.
לצפיה ב-'לפני כמה שנים היו מוכרים חוברת כזאת בקופות '
לפני כמה שנים היו מוכרים חוברת כזאת בקופות
24/09/2017 | 13:32
1
52
תמורת 3 ש"ח . היום אני לא בטוח
לצפיה ב-'בתאריך 13/04/2016 היתה חוברת גדולה ענקית מודפסת'
בתאריך 13/04/2016 היתה חוברת גדולה ענקית מודפסת
24/09/2017 | 13:48
58
של לוח הזמנים המלא אצל מנהל תחנת הרכבת ת"א סבידור.

באותו היום נאלצתי בלית ברירה לגשת אל מנהל התחנה על מנת לברר באיזו שעה יש רכבת אחרונה לצפון מאחר ובאותו היום תוכננה השבתה של הרכבות. וזאת עשיתי מאחר ואתר האינטרנט של הרכבת לא עודכן בנתונים והמשיך לספק דיסאינפורמציה...
לצפיה ב-'הרכבת מוציאה את החוברת הזו במיוחד למנהלי תחנות'
הרכבת מוציאה את החוברת הזו במיוחד למנהלי תחנות
24/09/2017 | 13:39
68
ועובדי רכבת שונים. וכמו תמיד בישראל חלק מהחוברות מודלפות למקורבים ולחברים...

אני מדבר על החוברת הגדולה לעובדי הרכבת ומנהלי התחנות ולא על פנקס הכיס שהיה בעבר בקופות.

החוברת הגדולה הזו מופקת לדפוס בקובץ PDF ולכן נראה לי תמוה ביותר שקובץ הגרפיקה הזה לא מפורסם לציבור ולכן אני קורא לכולם להשתמש בנשק הזה של חוק חופש המידע ולדרוש מהרכבת לקבל במייל חוזר את קובץ הגרפיקה הזה או לאלץ את הרכבת לפרסם לציבור את קובץ הגרפיקה באתר של הרכבת או באתר האינטרנט של היחידה לחופש המידע במשרד המשפטים.
לצפיה ב-'תחנת הרצליה - כניסה מערבית'
תחנת הרצליה - כניסה מערבית
24/09/2017 | 11:09
2
139
כרגע עובדים על איילון צפון באיזור התחנה, ותמהתי למה לא קודם מאריכים את המעבר התת קרקעי כהכנה לכניסה המערבית.
נאמר בפורום בעבר שיש במקום תשתיות קצא"א. האמנם בגלל החברה הערכאית הזאת לא תהיה כניסה מערבית? אי אפשר להעתיק או התשתיות הנ"ל? 
יש חפירה עמוקה באיזור איילון דרום ומניחים שם צינור בקוטר גדול מאוד, תמהני אם יש קשר לדברים.

לצפיה ב-'משנים את התחנה הזאת מהרבה סיבות: 1. הקו המהיר החשמלי לבירה '
משנים את התחנה הזאת מהרבה סיבות: 1. הקו המהיר החשמלי לבירה
24/09/2017 | 13:09
103
שיתחיל ממנה.

2. המסילה החדשה שבאה מרעננה שתסתיים בתחנה.

3. הכבישים החדשים של האיילון שצריכים לעטוף אותה משני הצדדים.

4. המסילה הישנה שבאה מחיפה ומנתניה שצריכה להיכנס ישר לתחנה בין כבישי איילון צפון לאיילון דרום ולא בצורה אלכסונית כמו שהיא עכשיו נכנסת לתחנה.

בגלל זה ממש הורסים את הכל שם בשלבים וכל פעם משנים ובונים דבר אחד. אם היו הורסים את הכל בבת אחת זה היה יותר מהיר אבל כל הרכבת במדינה היתה מושבתת לכמה חודשים רצופים.

לצפיה ב-'כנראה ההעתקה מסובכת או יקרה, ולא יעשו אותה בקרוב'
כנראה ההעתקה מסובכת או יקרה, ולא יעשו אותה בקרוב
24/09/2017 | 13:26
74
זה מה שהבנתי לפחות. שהכניסה המערבית ירדה מהפרק לעתיד הנראה לעין.

וכנראה בגלל שכל מה שנוגע לקאצ"א מוגדר מסווג וסודי לעולם לא נדע בדיוק למה.
לצפיה ב-'צילמתי את זה באוטבוס בהולנד , מה זה אומר'
צילמתי את זה באוטבוס בהולנד , מה זה אומר
22/09/2017 | 18:49
2
355
שמותר לו 40+42 ?

לצפיה ב-'הסמלים הם מושבים, עמידה וכיסא גלגלים (או שני מושבים מתקפלים)'
הסמלים הם מושבים, עמידה וכיסא גלגלים (או שני מושבים מתקפלים)
22/09/2017 | 19:28
78
לצפיה ב-'זה אומר ככה:'
זה אומר ככה:
24/09/2017 | 09:30
94
מקום לכסא גלגלים - 1
42 איש יכולים לנסוע במצב עמידה.
38 מקומות ישיבה קבועים עם אופציה לעוד שניי כסאות ככל הנראה מתקפלים.
סה"כ 40 מקומות ישיבה.
לצפיה ב-'נסועה בקו העמק'
נסועה בקו העמק
23/09/2017 | 09:15
6
205
שלום לכם. האם למישהו יש פרטים על הנסועה בקו העמק? אשמח לראות. תודה. 
לצפיה ב-'מה הכוונה פרטים? זמני נסיעה? לו"ז? תחנות? תעריפים?'
מה הכוונה פרטים? זמני נסיעה? לו"ז? תחנות? תעריפים?
23/09/2017 | 12:04
4
89
אם תהיה יותר ספציפי לגבי פרטים שאתה מעוניין לדעת אז מאוד יעזור
לצפיה ב-'כמה נוסעים ביום וכמה בחודש'
כמה נוסעים ביום וכמה בחודש
23/09/2017 | 13:09
3
50
לצפיה ב-'בבית שאן, כפר ברוך וכפר יהושע יש נוסעים מעטים. כמה מאות ביום'
בבית שאן, כפר ברוך וכפר יהושע יש נוסעים מעטים. כמה מאות ביום
23/09/2017 | 13:29
2
161
נתונים מדוייקים לגבי התחנות האלה אני לא יודעת
אבל כתבתי בשרשור קודם שבעפולה יש בממוצע 70,000 נוסעים בחודש, מה שאומר ש2000 ביום בערך
בשלושת החודשים הראשונים לפתיחת הקו (סיכום שנתי של רכבת ישראל לגבי הנוסעים בתחנות הרכבת) נרשמו:
103,612 נוסעים בתחנת עפולה
84,994 נוסעים בתחנת בית שאן
49,776 נוסעים בתחנת יקנעם-כפר יהושע
32,330 נוסעים בתחנת מגדל העמק-כפר ברוך
לצפיה ב-'תודה. האם זה תואם את התחזיות של'
תודה. האם זה תואם את התחזיות של
23/09/2017 | 13:33
1
124
הרכבת כשסללה את המסילה?
לצפיה ב-'לא.. התחזיות היו שהקו יכשל ושלא יהיו נוסעים כמעט'
לא.. התחזיות היו שהקו יכשל ושלא יהיו נוסעים כמעט
23/09/2017 | 13:37
160
עכשיו נדרש להכפיל את המסילה ולהוסיף רכבות (רק בין עפולה לחיפה), לבית שאן המטרה העיקרית היא רכבות משא, תדירות רכבות נוסעים גבוהה לבית שאן אינה הכרחית

לצפיה ב-'נסועה ='
נסועה =
23/09/2017 | 21:40
102
חלופה עברית שקבעה האקדמיה ללשון העברית למילים קִילוֹמֶטְרָז' . מַיְלֶג' .

לצפיה ב-'הפיונירים הישנים של דן באר שבע (האלה שנרכשו ממטרודן)'
הפיונירים הישנים של דן באר שבע (האלה שנרכשו ממטרודן)
20/09/2017 | 20:46
6
253
הם ישנים, ללא מזגן, בעלי תחזוקה גרועה ואפילו יותר גרועים מגולדן דרגון! יאק גם ככה זה אוטובוס ישן שצריך לעבור גריטה ובמקום זה הוא משרת בדן באר שבע. עושה טראשים, מתכת קצת שחורה ועוד פגמים

לצפיה ב-'מי עוד סובל מהם?'
מי עוד סובל מהם?
20/09/2017 | 20:46
61
לצפיה ב-'האוטובוסים של סופרבוס בעפולה יותר גרועים'
האוטובוסים של סופרבוס בעפולה יותר גרועים
21/09/2017 | 15:03
2
178
לא מדברת על אלה שנרכשו מקווים לפני שנים רבות, או אלה שהם הביאו מסניף בית שמש
אלא על הגולדן דרגון שלהם שכל שנה וחצי נשרף או נשבר משהו באוטובוס או הבלמים או החשמל או כל דבר אחר
כמעט 4 שנים סופרבוס פועלים בעפולה, והנסיעה בקווים העירוניים הפכה לסיוט - יש אוטובוסים של גולדן דרגון שהם רועדים ועושים רעש חזק של מנוע כשהאוטובוס מאיץ.. רעש כל כך חזק שאי אפשר לשמוע את עצמי מדברת
שלא לדבר על הדלתות שלפעמים בכלל לא נפתחות והנהג מבקש מהנוסעים לתת בעיטה חזקה לדלת כדי שתפתח

לצפיה ב-'צילמת תמונה של הנוסעים בועטים בדלת?'
צילמת תמונה של הנוסעים בועטים בדלת?
21/09/2017 | 18:21
1
55
לצפיה ב-'לא'
לא
22/09/2017 | 20:22
19
לצפיה ב-'יש אחד עם גיר Voith Diwa 5 '
יש אחד עם גיר Voith Diwa 5
21/09/2017 | 18:27
1
64
לצפיה ב-'פיוניר וולוו B7RLE מרכבים דן באר שבע גיר Voith'
פיוניר וולוו B7RLE מרכבים דן באר שבע גיר Voith
23/09/2017 | 19:58
77
יש אחד בדן באר שבע. גיר Voith D864.5 
לצפיה ב-'שאלה שכבר בטח נשאלה, אבל... (תעריפים)'
שאלה שכבר בטח נשאלה, אבל... (תעריפים)
21/09/2017 | 17:22
5
207
בדקתי היום מחיר נסיעה מחולון לרמלה והופתעתי לראות כי זה עולה 14.5 ש"ח (קוד 7).
מדוע? שתי הערים נמצאות בטבעת 1 של גוש דן. מדוע זה לא עולה 5.9 ש"ח (קוד 42)? האם קוד 42 זה לא הקוד היחידי לטבעת הזאת?

כבר שווה לקנות חופשי יומי לגוש דן (קוד 141) לנסיעה בודדת כי זה עולה רק 13.5 ש"ח. האם זאת אחת "היציאות" של משרדי התחבורה והאוצר?
תודה,

לצפיה ב-'כי הרפרורמה של 2016 בוצעה רק חלקית בנוגע לחוזים תקופתים בלבד'
כי הרפרורמה של 2016 בוצעה רק חלקית בנוגע לחוזים תקופתים בלבד
21/09/2017 | 18:07
136
מחירים וקודים של נסיעות בודדות עדיין במצב חלוקת אזורים של 2011

לצפיה ב-'רפורמת התעריפים של 2016 חלה על חוזים תקופתייים בלבד'
רפורמת התעריפים של 2016 חלה על חוזים תקופתייים בלבד
21/09/2017 | 18:08
2
126
הרפורמה הזו בוצעה באופן חלקי, כאשר שלב ב' שלה היה אמור להתבצע על התעריפים הבסיסיים ועל הערך הצבור נגנז, וכך נוצרו שתי מערכות תעריפים מקבילות וסותרות.
יש טבעת 1 של רפורמת 2016 ויש טבעת 1 אחרת של רפורמת 2011.
לצפיה ב-'מה זה שלב ב' נגנז?'
מה זה שלב ב' נגנז?
21/09/2017 | 20:22
1
103
בוטל לגמרי או שמתכננים מחדש?
תודה.

לצפיה ב-'נדחה למועד לא ידוע ולא מתוכנן, כלומר לא נמצא בסדר העדיפויות'
נדחה למועד לא ידוע ולא מתוכנן, כלומר לא נמצא בסדר העדיפויות
21/09/2017 | 20:36
110
בעתיד הנראה לעין.
לצפיה ב-'אותו סיפור בחיפה-תחנה אחרי מרכזית המפרץ לכיוון קרית אתא'
אותו סיפור בחיפה-תחנה אחרי מרכזית המפרץ לכיוון קרית אתא
23/09/2017 | 18:08
69
מחיר שונה (קו 136) למרות שבאותה טבעת
אז מי שנוסע מחיפה לקניון לב המפרץ עדיף לרדת במרכזית וללכת 3 דקות ברגל

לצפיה ב-'מישהו יודע מה הסיפור מאחורי קו 17 בצפון תל אביב?'
מישהו יודע מה הסיפור מאחורי קו 17 בצפון תל אביב?
23/09/2017 | 01:30
5
168
נראה שהמטרה שלו היא לשרת את הקהילה של חסידות גור שגרה בנווה שרת לבני ברק. אבל יש להם כבר את קו 7 במסלול דומה. אז למה צריך את קו 17?
לצפיה ב-'קו 17 נועד ליצור קישור בין גבעת שמואל לרמת החייל ולעתידים'
קו 17 נועד ליצור קישור בין גבעת שמואל לרמת החייל ולעתידים
23/09/2017 | 01:56
4
148
הוא לא נוצר בגלל דרישת חרדים, אלא בגלל דרישת תושבים בגבעת שמואל.
לצפיה ב-'אם כך, למה הוא עושה את זה דרך בני ברק?'
אם כך, למה הוא עושה את זה דרך בני ברק?
23/09/2017 | 12:49
3
52
לצפיה ב-'כדי לא לנסוע ריק'
כדי לא לנסוע ריק
23/09/2017 | 13:26
2
110
נוסף על מה שצוין לעיל, קו 17 מקשר את נווה שרת לבני ברק באופן שונה מקו 7, ולכן מהווה אמצעי תחבורה חשוב גם לקהילות החרדים בשכונה.
בכל אופן, למקרה שחששת, הוא אינו נוסע ריק.
לצפיה ב-'אני רואה אותו נוסע ואני יודע שהוא לא נוסע ריק'
אני רואה אותו נוסע ואני יודע שהוא לא נוסע ריק
23/09/2017 | 17:39
1
78
זה קו שמסיע בעיקר חרדים.
לצפיה ב-'אם כך, כנראה שהשירות שלו חיוני, ושאין בינו לבין 7 חפיפה'
אם כך, כנראה שהשירות שלו חיוני, ושאין בינו לבין 7 חפיפה
23/09/2017 | 17:44
78
לא כך?
לצפיה ב-'אאוץ'! זה אכזרי!'
אאוץ'! זה אכזרי!
25/09/2017 | 00:37
6

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה