לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2153921,539 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'המפה שלי, גירסאת הקווים הרשמיים בלבד'
המפה שלי, גירסאת הקווים הרשמיים בלבד
26/05/2018 | 02:33
17
235
שמות תחנות הרק"ל הן השמות הרשמיים לפי פרסומי נת"ע.

שמות ומיקומי תחנות המטרו הינן ניחוש מושכל לפי מסלולי המטרו שפורסמו, כנ"ל שמות ומקומות תחנות עתידיות של רכבת ישראל.

כל הקווים במפה זו הם קווי התוכניות הרשמיות בלבד.

אזורי התשלום הינם אזורי התשלום הקיימים.

בגלל בעיה עם העברית בפריהנד כל הכיתוב הוא באנגלית.

אם נפלה טעות כלשהי התנצלותי עם הגולשים.
לצפיה ב-'המפה שלי, גרסאת כל ההצעות פלוס הקו הירוק בהיר, חוב ממרץ. '
המפה שלי, גרסאת כל ההצעות פלוס הקו הירוק בהיר, חוב ממרץ.
26/05/2018 | 03:01
139
בדיון על הקו הירוק בהיר (שילוב הארכת הקו האדום, והרצת קו על שני ענפי הקו הירוק) בסוף מרץ הבטחתי שאיצור גירסה כזו על המפה שלי.

אלו היו הימים האחרונים בספרד והיינו באמצע אריזת התכולה הפרטית בדירה והעברתה למחסן, שזה אמנם לא כמו לעבור דירה אבל מתקרב לקנה המידה הזה. בחודשיים האחרונים היינו די עסוקים כולל ארוע משפחתי. המחמאה לגירסה הקודמת היום די דירבנה אותי לעשות השלמות אז תודה bengb (את האזורים הוספתי באביב אבל לא חשבתי שיש בהם מספיק חידוש להצדיק פירסום )

אזורי התימחור הם האזורים הרשמיים.

ניתן לראות ההבדל בין התוספות שלי למערכת הרשמית. אני מקווה שההגיון של התוספות יגיע למקומות הנכונים.

אני מציג את הקו הירוק בהיר על בסיס ענף האוניברסיטה, אך בגירסה שלי ישנו גם קטע סמינר הקיבוצים שמשלים את הסיבוב ללולאה. לדעתי ענף נווה שרת והירוק בהיר יכולים לסחור סלוטים כדי לאפשר לרק"לות משני הענפים לנסוע דרך קטע סמינר הקיבוצים. בתצורה כזו יהיו למעשה שני קווים ירוקים ושני ענפי נווה שרת - דרך האוניברסיטה ודרך סמינר הקיבוצים. לדעתי שירות מלב ת"א לעתידים ללא סיבוב האוניברסיטה הוא רעיון הגיוני, בעוד שהמסלול של הקו הירוק היקפי יותר והגיוני יותר שיעשה את הסיבוב, אך לא הוצאתי את ענף נווה שרת של הירוק הרגיל מסיבוב האוניברסיטה.

אני מניח שהקו הירוק בהיר יתפצל בסביבות תחנת הברזל והמסלול יעבור דרך פארק הירקון. אינני בטוח לאן מנסים להאריך את הקו האדום והייצוג הוא בצד הדרומי של מסילת הירקון כקו המקביל למסילה. גם אם המסלול המוצע האמיתי הינו שונה הייצוג נכון דיאגרמטית גם לקו ברחוב מקביל.

אני מקווה שתהנו.
לצפיה ב-'ובגלל חיבתי לגיפים: גירסאת השוואה בין הרשת שלי לרשמית'
ובגלל חיבתי לגיפים: גירסאת השוואה בין הרשת שלי לרשמית
26/05/2018 | 03:30
122
יתכן שצריך לפתוח בחלון חדש כדי שהאנימציה תפעל.

כפי שניתן לראות ההצעות שלי ממלאות את הרשת בכמה נקודות שהתוכנית הרשמית מזניחה, כולל לב העיר, הצפון הישן, דרום ת"א וחיבור מטרו לנתב"ג כמקובל בערים שיש להן מטרו ושדה תעופה.

הגיף נועד להראות איך הרשת מתרוקנת ואינו נועד לבחינת הפרטים שאותם ניתן לבחון במפות האחרות בפוסט.

לדעתי הסבת המטרו ההיקפי לרק"ל יכול לחסוך כספים שיספיקו לאחד משתי הארכות המטרו שאני מציע וכנראה גם לרק"ל החופי שהינו חיוני לתיירות בעיניי.
לצפיה ב-'יפה מאוד!'
יפה מאוד!
26/05/2018 | 13:26
46
מקווה שכל הקווים המתוכננים האלו ייבנו עוד בימי חיי ושמישהו ישכיל להוציא מפה ברמה גבוהה כזו באופן רשמי.
לצפיה ב-'מפה יפה! כמה תיקונים לתעתיקים של שמות שקפצו לי לעין:'
מפה יפה! כמה תיקונים לתעתיקים של שמות שקפצו לי לעין:
26/05/2018 | 13:43
58
Arlozoroff/Arlozorov
Bograshov
Dizengoff
Montefiore
Salame (השם הרשמי הוא Shalma, אבל זה לא שם שגור)
Jabotinsky
Nissenbaum
Sheba Medical Center

כנראה שיש עוד כמה טעויות תעתיק, עברתי רק על כשליש משמות התחנות.
לצפיה ב-'אני תוהה מה המיקומים המתוכננים של התחנות ברעננה.'
אני תוהה מה המיקומים המתוכננים של התחנות ברעננה.
26/05/2018 | 13:54
12
50
אם אכן תחנת ״רעננה מרכז״ של המטרו היא באותו מיקום כמו תחנת רעננה מרכז של רכבת ישראל, אז איפה תהיה תחנת אחוזה? האם הקו יפנה מהרצליה מזרחה לכיוון צומת רעננה ואז חזרה מערבה לכיוון מרכז העיר?
דרך אחת לפתור את הסוגיה היא להניח ש״רעננה מרכז״ של המטרו זה לא אותו מקום כמו ״רעננה מרכז״ של רכבת ישראל, אלא מרכז העיר. נניח, אחוזה פינת קרן היסוד. ואז מהלך הקו הגיוני יותר. מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'רק עכשיו שמתי לב שהשמות והמיקומים הם לא רשמיים'
רק עכשיו שמתי לב שהשמות והמיקומים הם לא רשמיים
26/05/2018 | 13:57
2
48
אלא פרי דמיונך, אז לא צריך להניח שום דבר על כוונת המשורר :)
לצפיה ב-'שמות הרק"ל רשמיים ומאד מאכזבים. כבר הערתי על ה"בינגו שמות"'
שמות הרק"ל רשמיים ומאד מאכזבים. כבר הערתי על ה"בינגו שמות"
26/05/2018 | 17:38
1
35
בגלל הנומנקולטורה הישראלית לכל עיר יש את אותם הרחובות על שם אותם האישים ויש יותר מדי שמות זהים בפרסומי הרק"ל הרשמיים. אני הייתי מעדיף להשתמש בשמות שכונה כי הם בדרך כלל שונים יותר וייחודיים לאזור (יוספטל בחולון למשל). כשראיתי שם מקום ייחודי (רחובות - כיכר מנצ'סטר) השתמשתי בו אך קשה לראות שמות שכונה בגוגל.

כמו כן ניסיתי לתת תחנה בכל ריבוע גריד כדי לתת קנה מידה של האזורים שהקווים ישרתו.
לצפיה ב-'טיפ: ב OpenStreetMap אפשר לראות שמות שכונות!'
טיפ: ב OpenStreetMap אפשר לראות שמות שכונות!
26/05/2018 | 18:33
9
לצפיה ב-'קווי המטרו נמצאים בשלב של בדיקת היתכנות ואפילו לא בשלב של'
קווי המטרו נמצאים בשלב של בדיקת היתכנות ואפילו לא בשלב של
26/05/2018 | 15:14
5
67
תכנון מוקדם, כך שאין שום מידע לגבי מיקום תחנות.
בקו הרוחב למשל (מראש העין לתל אביב) מיקומי התחנות שמופיעים במפה הזו מזרחית לכביש 4 לא הגיוניים בעליל לקו מטרו וסביר להניח שאם יהיה קו כזה הוא יהיה צפוני יותר מאשר לאורך כביש 471 ואז יהיו לו תחנות בתוך פתח תקוה ובשכונה הגדולה החדשה המתוכננת על שטח בסיס סירקין.
אין שום הגיון למשל לתחנת מטרו "גת רימון" או לתחנת מטרו "כפר סירקין".
לפי המפה הזו נראה כאילו גת רימון וכפר סירקין הם יישובים עתירי אוכלוסייה והעיר הגדולה שסמוכה אליהם, פתח תקוה, היא כפר קטנצ'יק.
לצפיה ב-'אל תשכח את האהבה הישראלית למחלפים כמוקדים ולמסילות בלב הכביש'
אל תשכח את האהבה הישראלית למחלפים כמוקדים ולמסילות בלב הכביש
26/05/2018 | 18:02
4
38
בתגובה אחרת הסברתי שהשירטוט הרשמי אינו ברזולוציה ברורה שניתן לראות ממנה המסלול המדוייק.

מבחינתי תחנה בין רחוב העצמאות בדרום פתח תקווה למחלפים ששמותיהם ניתנו לתחנות האפשריות יכולה להקרא על שם המחלף כי המרחק הוא בסך הכל 300 מטר.

תחנה על מסילה קרקעית מדרום למחלפים על חשבון שטחים חקלאיים או בלב הכביש (ויאדוקט על עמודים) היא אופציה זולה יותר ממטרו תת קרקעי ב100% והיא פתרון מקובל בקטעים הפרבריים של מערכות מטרו רבות.

משום שבישראל מחלף הינו מוקד תחבורתי יש הגיון מסויים בכך שהקווים המזינים את המחלף ישמשו כקווים מזינים למטרו הפרברי. כמו כן קיימת הנטייה המצערת להרחיק אמצעי תחבורה מסילתיים ממרכזי הערים.

אני מקווה שהתוכנית היא שהקו יהיה תת קרקעי ומצפון למחלפים האלו אך לדעתי השירטוטים מראים שהוא די יחבוק רצועה הקרובה לכביש 471
לצפיה ב-'הנה מפה שתוכל לעזור לך לראות את התוכנית הראשונית'
הנה מפה שתוכל לעזור לך לראות את התוכנית הראשונית
26/05/2018 | 18:46
3
55
אתה יכול לראות שקו המטרו הרוחבי מתוכנן מתחת לגבעת שמואל, רחובות העצמאות, י"ד הבנים ופינס בפ"ת, מתחת לשכונת מחנה יהודה ואזור קניון סירקין וצומת סירקין ומשם באזור מחנה סירקין וצפונית לכפר סירקין לכיוון ראש העין  ולא מתחת ל-471, הדר גנים וכפר סירקין.

המפה הזו יכולה לעזור לך גם בקשר למסלולים של קווי המטרו האחרים שאליהם מכוונים.
לצפיה ב-'כאמור - רחוב העצמאות, רצועה דומה. '
כאמור - רחוב העצמאות, רצועה דומה.
26/05/2018 | 19:23
2
27
זו רזולוציה טובה יותר משירטוט התכלת הקודם אבל רצועת רחוב העצמאות בפתח תקווה רחוקה רק 300 מטר מהמחלפים ולכן הגיוני שכמוקדי תחבורה אזורית התחנות יקראו בשמות זהים למחלפים כפי שתחנות אוטובוס במרחק כזה מהמחלף על כבישי האורך יקראו בשמות המחלף. זה נותן מידע מיקומי ברמת המטרופולין.
לצפיה ב-'לא הגיוני בכלל, 300 מטר על המפה לא תמיד מעיד על המרחק האמיתי'
לא הגיוני בכלל, 300 מטר על המפה לא תמיד מעיד על המרחק האמיתי
26/05/2018 | 19:29
26
ומכיוון שהמחלפים של כביש 471 (מלבד מחלף בר אילן) אינם מוקדים ויעדים שמושכים נוסעים, לקרוא לתחנות בשמות המחלפים זו הטעייה.
כיצד למשל תקרא לתחנה ליד קניון גנים?
כיצד תקרא לתחנה ליד קניון סירקין? מחלף שעריה?
לתחנה באזור צומת י"ד הבנים - פינס - רוטשילד תקרא מחלף גת רימון?

בהזדמנות כשתגיע לישראל, כדאי לך לעשות סיורים בגוש דן כדי להכיר יותר טוב את המציאות בשטח. אני בטוח שאז תשנה את דעתך לגבי השמות.
לצפיה ב-'בנוגע ל"גת רימון", תושבי האזור קוראים למקום "הכפריה". '
בנוגע ל"גת רימון", תושבי האזור קוראים למקום "הכפריה".
26/05/2018 | 21:21
8
לצפיה ב-'לגבי רעננה: הדיאגרמה מוסטת ב45 מעלות הצידה בשם האסטטיקה.'
לגבי רעננה: הדיאגרמה מוסטת ב45 מעלות הצידה בשם האסטטיקה.
26/05/2018 | 17:30
2
31
התוואים על המפה משורטטים כקווים שמתפצלים מזרחה מאזור האיילון בשתי מקומות שונים, ואז הם פונים צפונה בפרברי לולאת השרון. הביצוע של הענפים / קווים האלו בצורת נ כפולה היה מאד לא אסטטי בגלל הפינות ולכן הטתי אותם ב45 מעלות ליצור את הזרימה האסטטית יותר.

יש להבהיר שהרזולוציה של השירטוטים הרשמיים על מפות אזור גוש דן היא רזולוציה נמוכה ביותר וצריך לפרשן את האזור הסביר ביותר למיקום הקו מזום די גרוע שמקשה על זיהוי הרחובות למעט הרחובות הראשיים ביותר.

מבחינתי "רעננה מרכז" זו התחנה בצומת רעננה. אני חושב שצריכה להיות השקה בין המטרו לתחנות הרכבת כאשר זה מתאפשר. אינני קורא לה "צומת רעננה" כי בשיטת שמות התחנות הבריטית שם כזה מציין צומת רכבתית, לוד למשל ראויה לשם כזה.

כדי שהדיאגרמה העירונית תראה טוב הזווית הלא נכונה בכוונה יכולה לייצג קו שממשיך לרחובות הרוחב העיקריים של רעננה בזווית שונה לחלוטין, נגיד 45 מעלות צפון מערבה.

הטריקים והשטיקים האלו קיימים במפות מטרו רבות בעיקר באזור שבין המרכז לפרברים וכן בשולי המערכת.

יתכן שהקו מגיע בכלל לרעננה מערב ושמסיבות של דיאגרמה המשכתי אותו לרעננה מרכז / צומת רעננה כדי שלא צטרך להעביר את כל תחנות מסילת השרון מזרחה. 
לצפיה ב-'לפי המפה שהביא עמוד השדרה, נראה שדווקא קו המטרו'
לפי המפה שהביא עמוד השדרה, נראה שדווקא קו המטרו
26/05/2018 | 22:42
1
21
המזרחי מתוכנן לעבור בתחנת רעננה מרכז, ואלו למערבי אין מפגש עם אף תחנת רכבת ברעננה. אני מסכים איתך שזה לא אידיאלי, אבל אולי הדרך לפתור את זה היא להוסיף תחנת רכבת בין רעננה מרכז לרעננה מערב - ברחוב בן גוריון.
לצפיה ב-'אני חושב שעדיף שיוסיפו תחנת מטרו ברעננה מערב. '
אני חושב שעדיף שיוסיפו תחנת מטרו ברעננה מערב.
27/05/2018 | 03:52
2
קו הרכבת כבר בנוי וכלוא בין נתיבי הכביש  המהיר והוא אמור להיות בינעירוני.

קו המטרו עדיין בתיכנון ואפשר לשנות אותו.

יתכן שאת הקו הירוק או הירוק-בהיר אפשר להאריך מהתחנה הסופית באבא אבן לתחנת הרכבת של הרצליה ולאינטרקציה עם קו המטרו.

אני מאד בעד שכל אמצעי מסילתי ישיק לאמצעים מסילתיים אחרים בפרברים כי זה מאפשר קישוריות וגיבוי במקרה של תחזוקה או תקלה. כמו כן צריך לעודד גישה לרכבת ישראל מהפרברים מבלי להעיק על לב המערכת. זו בין השאר הסיבה שאת "קו התכלת" שהצעתי אני מסיים בבני ברק כנקודת החלפה מלולאת השרון במקום להעמיס את כל תנועת הפנאי הזו על ת"א האוניברסיטה.
לצפיה ב-'בדיקת שינוי לו"ז רכבתי'
בדיקת שינוי לו"ז רכבתי
27/05/2018 | 00:52
20
בזמן האחרון יש סגירה תדירה של הקו של ת"א-הוד השרון בשישי ובמוצ"ש. האם יש לו"ז מסודר לעבודות שלפיו אוכל לדעת אם עוד שבועיים יסגרו את הקו או שאצטרך לחכות ולגלות? (אני אצטרך להגיע לת"א בשישי ואעדיף להשתמש ברכבת).
אם כן, איפה אפשר למצוא אותו?
אבהיר כי אני לא משתמש בתחנת הוד השרון שתהיה סגורה בחודש הקרוב אלא עולה בתחנת ראש העין.

לצפיה ב-'כמה שאלות לקראת החופש הקרוב'
כמה שאלות לקראת החופש הקרוב
26/05/2018 | 17:13
2
82
מתי קווי אילת מתחילים לפעול באופן מוגבר בחופשת הקיץ?
איזה קווים מתווספים בקיץ לאילת ומאיזה ערים?
איזה קווי לילה להערכתם יפתחו או צריכים להיפתח?
איזה קווים ישירים פועלים בחופשות בלבד (לדוגמא קווים 965 ו- 838)?
לצפיה ב-'קווי לילה צריכים לפעול כסוג של תעודת ביטוח לא להתקע בדרכים '
קווי לילה צריכים לפעול כסוג של תעודת ביטוח לא להתקע בדרכים
26/05/2018 | 23:18
29
בלילות (לטעמי), ולכן הם צריכים לעבור בכל ציר ראשי סמוך לישובים, לדוגמא לכסות את הגליל התחתון והעליון (מרחב חיפה - טבריה - בית שאן מעבר לנצרת / עפולה, לעבור את צומת חנניה לכיוון חצור / קרית שמונה), ואולי אפילו לספק שירות לאזורי הפריפריה המובהקים, כמו קו שיעבור באזור רמת הגולן ובגליל העליון ממזרח למעלות עד צפת, ואזור רכס רמים עד קרית שמונה
לצפיה ב-'קווי אילת שמצאתי'
קווי אילת שמצאתי
27/05/2018 | 00:50
20
אחרי חיפוש קצר מצאתי את הקווים האלה שפועלים בחופשת הקיץ לאילת, לפי מה שהבנתי הקווים מתחילים את פעילותם בתחילת יוני (אשמח שמישהו יאשר את המידע).
350 הרצליה -אילת
383 אשקלון-אילת
391 אשדוד -אילת
396 רעננה-אילת
890 נצרת עילית-אילת
893 מרכזית המפרץ- אילת
994 כרמיאל-אילת
992 עפולה-אילת

קו 893 במקרה גם קו ישיר ללא תחנות בדרך (למעט עצירות ההפסקה).

אשמח שתוסיפו לשירשור קווי אילת נוספים שאתם יודעים שפועלים רק בקיץ.
לצפיה ב-'שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 24/05 - 26/05'
שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 24/05 - 26/05
24/05/2018 | 01:02
3
11
לצפיה ב-'ממרכזית חוף הכרמל לאוניברסיטת חיפה ביום ראשון בערב'
ממרכזית חוף הכרמל לאוניברסיטת חיפה ביום ראשון בערב
26/05/2018 | 23:31
2
16
בערך בין 18:00 ל 21:00  מה האופציות?
לצפיה ב-'קו 146 לאוניברסיטה (בין 18:35 ל-21:35 תדירותו פעם בשעה)'
קו 146 לאוניברסיטה (בין 18:35 ל-21:35 תדירותו פעם בשעה)
26/05/2018 | 23:52
1
21
יש לו גם נסיעה ב 18:05. אם הזמנים שלו לא מסתדרים, אפשר לנסוע עם אחד מהקווים: 123, 132, 133, 11 למרכז חורב ולהחליף שם ל-37, 37א, 24 או 137 לאוניברסיטה.
התחנה שמרכזת את כל הקווים לאוניברסיטה נמצאת ברחוב חורב לכיוון דרום, דרומית לרחוב פרויד. כדאי ללכת לתחנה הזו.

הערה חשובה: בשום פנים ואופן לא לעלות על קו 24 במרכזית חוף הכרמל. הוא עושה סיבוב ענק דרך בת גלים, העיר התחתית, הדר ורוממה לפני שמגיע למרכז חורב ולאוניברסיטה.
עדיף לאין ערוך לנסוע עם אחד הקווים שציינתי למרכז חורב ולהחליף שם.
לצפיה ב-'עכשיו די ברור לי למה חייבים להחזיק רכב פרטי'
עכשיו די ברור לי למה חייבים להחזיק רכב פרטי
27/05/2018 | 00:30
11
בהלוך אין לי בעיה.. החזור יהיה סיוט. היעד הסופי שלי הוא בכלל שכונת דניה..
נראה לי אני חייב לקנות רכב.
לפי מה שתיארת כאן רוב הסיכויים שאני אסע בלא פחות מ 3 אוטובוסים!!! 123 ואז 37 ואז אני צריך את 39 בתוך השכונה זה טירוף
ורוב הסיכויים גם שהזמנים בינהם לא יהיו מסונכרנים.
לצפיה ב-'תמרורים נדירים - המשך'
תמרורים נדירים - המשך
26/05/2018 | 03:22
4
146
היום בלילה ראיתי תמרור נדיר למדי, כ-500 מ' מהמקום שבעבר היה את אותו
תמרור עצמו.

תמרור אסור לבצע פניית פרסה ימינה. הוא נמצא בדיוק במקביל לסוף המנהרה
של בגין/קפלן/גבעת התחמושת מצפון לדרום, על דרך בגין היכן שהמנהרה לדרום
מסתיימת אף היא. 
התמרור בא לאסור ביצוע פרסה מבגין (לא המנהרה אלא הרחוב הראשי עצמו)
לעבר נתיב השירות של מגדל הממשלה בואך הכניסה החדשה יחסית לרחוב הארבעה.

בעבר היה את התמרור הזה בפינת בגין (אז דרך פתח תקווה) עם דרך נמיר (אז דרך חיפה).
לצפיה ב-'אגב, מצאתי 124 נוספים בשבילך'
אגב, מצאתי 124 נוספים בשבילך
26/05/2018 | 16:37
76
על כביש החוף (כביש 2) לכיוון צפון ככביש ראשי לפני ההתמזגות עם נתיבי איילון (כביש 20) ככביש משני משמאל באזור שפיים.

כמו כן מצאתי 124 נוספים בירושלים. בירושלים יש מספר נת"צים באמצע הכביש (גולדה מאיר, ושמואל הנביא ועוד). כאשר יש מעבר מהנת"צ (ימינה) לכביש הכללי, ניתן למצוא את 124 (אם העצים לא מסתירים).

לצפיה ב-'ואני מצאתי עוד קטע רחוב עם תנועה בצד שמאל, כלומר פס הפרדה'
ואני מצאתי עוד קטע רחוב עם תנועה בצד שמאל, כלומר פס הפרדה
26/05/2018 | 22:49
1
32
לבן שיש לנוע בצד שמאל שלו.
המיקום הוא רחוב מרים החשמונאית בתחום כיכר מילנו: https://goo.gl/maps/DVKWh37Z1DF2
בניגוד למה שרואים בצילום (מ-2015), אם איני טועה, היום כבר אין אי תנועה באמצע, אלא פשוט פס לבן שמשמעותו הפוכה מהרגיל.
לצפיה ב-'יש את זה בלפחות עוד שני מקומות בתל אביב'
יש את זה בלפחות עוד שני מקומות בתל אביב
26/05/2018 | 23:22
17
האחד ליד המשטרה של פעם, רח' הרכבת לבאים ממערב למזרח צריכים לפנות
שמאלה לנתיב השמאלי ומנגד אלו שבאו מבגין (או מהרכבת מזרח למערב)
ורוצים לפנות (היכן שקווים 852,872 פונים מעין פניית פרסה) גם כן פונים לנתיב
השמאלי מבחינתם.

המקום השני הוא אמצע שד' בן ציון בפניה למלצ'ט.

אבל, לצערי, אין את תמרור החץ הלבן על רקע כחול שמצביע שמאלה.
לצפיה ב-'יש תמרור כזה גם בחיפה ביד לבנים פינת הגיבורים'
יש תמרור כזה גם בחיפה ביד לבנים פינת הגיבורים
27/05/2018 | 00:21
14
בכיוון הירידה.
תמרור שאוסר פניית פרסה ימינה מרחוב יד לבנים לרחוב הגיבורים.
לצפיה ב-'טכנולוגיה מהירה להקמת רק"ל'
טכנולוגיה מהירה להקמת רק"ל
25/05/2018 | 08:16
17
206
שלום לכם אנשים שמבינים בהקמת תשתיות תחב"צ -
יש לי שאלה: האם קצב ההקמה של קו רק"ל עילי (כלומר לא ממונהר), כולל שלבי פינוי תשתיות ופיתוח התוואי, הוא פונקציה של שיטת ההקמה שבה משתמשים?
כלומר האם קיימות שיטות וטכנולוגיות - אולי יקרות יחסית - שבאמצעותן ניתן להחיש ולזרז את קצב ההקמה של קו רק"ל, ביחס לשיטות הקמה אחרות מסורתיות יותר?

אם אכן יש מגוון שיטות כנ"ל, באילו מהן השתמשו/משתמשים בארץ?

כל תשובה תתקבל בברכה
תודה!
לצפיה ב-'זמן ההקמה נטו (בסיס פלוס מסילות) אינו אמור להיות ארוך'
זמן ההקמה נטו (בסיס פלוס מסילות) אינו אמור להיות ארוך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2018 | 11:21
3
154
הזמן הרב הוא בעיקר בפינוי תשתיות שדורש הרבה חפירות והסטות של כבישים ומדרכות. אני לא יודע על שיטות כי בסך הכל מדובר בהנדסה אזרחית די סטנדרטית.
לצפיה ב-'בנוסף בירושלים ההקמה כוללת שיפוץ הרחוב, שתילת\העתקת עצים'
בנוסף בירושלים ההקמה כוללת שיפוץ הרחוב, שתילת\העתקת עצים
25/05/2018 | 15:35
106
והחלפת צנרת.
לצפיה ב-'מה עם מכונות להנחה אוטומטית של מסילות?'
מה עם מכונות להנחה אוטומטית של מסילות?
25/05/2018 | 17:57
1
81
נדמה לי דובר על מכונה כזאת בהקשר של הקו האדום בירושלים.
אם אני זוכר נכון, זה לא הלך כל כך טוב ובחלק מהמקומות נאלצו לפרק את המסילות ולהרכיב מחדש.

לצפיה ב-'לא רק דובר. המכונה עבדה'
לא רק דובר. המכונה עבדה
26/05/2018 | 21:46
24
היו בעיות בהתחלה, אבל הן לא השפיעו על השימוש במכונה אח"כ.
לצפיה ב-'קידוח אופקי מתכוונן - מה זה?'
קידוח אופקי מתכוונן - מה זה?
25/05/2018 | 16:39
12
95
כששאלתי במקום אחר מישהו השיב שקיימת שיטה שנקראת "קידוח אופקי מתכוונן" וטען שזו שיטה שעם תכנון קפדני מאפשרת ניתן להעתיק תשתיות חשמל, תקשורת וקווי מים בלחץ נמוך בלי חפירה, ובכך לקצר לוחות זמנים ולהפחית הפרעה לציבור.

מישהו מכיר ויודע להסביר מה זה בדיוק, איך זה עובד וכמה זה יקר יותר?
לצפיה ב-'הבעיה בהעתקת התשתיות היא לא חפירה, אלא מיפוי שלהן'
הבעיה בהעתקת התשתיות היא לא חפירה, אלא מיפוי שלהן
25/05/2018 | 17:24
10
86
יש תשתיות של בזק, של ניקוז, של מים, גז, של חברת החשמל, סלקום, פרנטר, הוט, פלאפון (כל חברות התקשורת בעצם), העירייה, רמזורים, ועוד כל מיני

ובמקומות מסויימים אין מפה מדוייקת של היכן בדיוק עובר איזה כבל או צינור, רק בערך. אז צריך להבין איפה הצינורות עוברים, למפות אותם, ורק אז אפשר להוציא אותם... אבל כדי להוציא אותם נת"ע והקבלנים  שלה לא יכולים פשוט לחפור - הם צריכים שטכנאים של כל אחת מהחברות האלו יבואו ויעשו את זה בעצמם, וכל זה אחרי משא ומתן ארוך עם כל אחת מהחברות האלו כמובן, ובלו"ז שמתאים לחברה הזו ולא בהכרח לנת"ע

בגלל זה נראה שמתבזבז מלא זמן "בלי שעושים כלום" בשלב העתקת התשתיות.
לצפיה ב-'נדמה לי שכבר עברנו את השלב הזה.'
נדמה לי שכבר עברנו את השלב הזה.
25/05/2018 | 17:53
9
82
אגב כמה חדשות:
1. מכונה שנייה עתידה בקרוב לפרוץ לתחנת אלנבי.
2. "ניקי היילי" עתידה בקרוב להיכנס לצ'מבר.
יש להם פוסט מעניין שלי אישית סידר דברים בראש לגבי הצ'מבר.
אם הבנתי נכון, הוא בעצם די מוכן.
יש בו שתי "קומות" של מנהרות.
"וונדר וומן" שעברה אותו הגיעה למפלס התחתון, ועכשיו "ניקי היילי" תגיעה למפלס העליון.
בנו בשבילה מן "גשר" מבטון לעורך הצ'מבר שעליו היא תנוע (יותר נכון תיגרר) בתוך הצימבר עד אשר תגיעה לצד השני ומשם תמשיך בכוחות עצמה.

לצפיה ב-'יש שרטוט מעניין בדף הפייסבוק של שבתשתיות:'
יש שרטוט מעניין בדף הפייסבוק של שבתשתיות:
25/05/2018 | 18:15
2
183
השרטוט הזה הזכיר לי אורח חד פעמי בפורום שהתעקש לטעון שיסובבו את המכונות ב-90 מעלות מתחת למחלף גהה...
לצפיה ב-'ועכשיו ברצינות.'
ועכשיו ברצינות.
25/05/2018 | 18:31
1
88
תקן אותי אם אני טועה, אבל תהיה מכונה נוספת (התשיעית) שתחפור את המנהרה הזאת.
אז לא נראה לי שמכונה כלשהיא תעשה פניית פרסה.

לצפיה ב-'המכונה התשיעית תחפור את הקשת הכתומה בין chamber 2/8'
המכונה התשיעית תחפור את הקשת הכתומה בין chamber 2/8
25/05/2018 | 18:41
78
לתחנת אם המושבות.
מכיוון שמדובר במנהרה אחת (מסילה אחת) אין צורך בזוג מכונות.
את הקטע בין שני ה chamber ים יחפרו (או חופרים) בשיטה אחרת, לא עם מכונות TBM. זה למעשה המשך החפירה של פורטל שנקר.
לצפיה ב-'תודה על החדשות, וכן עברנו מזמן את שלב העתקת התשתיות'
תודה על החדשות, וכן עברנו מזמן את שלב העתקת התשתיות
25/05/2018 | 18:25
1
69
אבל דובר כאן על שיטה מהירה יותר מחפירה להנחה של תשתיות, לכן דיברתי על זה.

לצפיה ב-'כן ברור.'
כן ברור.
25/05/2018 | 18:30
58
הייתי גם מוסיף לגבי מה שאמרת (על זמן ערוך שלוקח לפנות תשתיות) את שיטת העבודה הדי לקויה בארץ (בהרבה פרוייקטים) שבה פשוט אין מספיק פועלים בשביל לעבוד לאורך כל הקו.
ללא קשר לשיטות עבודה מתקדמות, היה עוזר אם היו משקיעים טיפה יותר בהגדלת כוח עבודה בפרוייקטי תשתיות גדולים ומנסים קצת יותר לעבוד במקביל (ככל שניתן).
זה אומנם מייקר פרוייקטים, אבל זה גם מזרז הקמה ובניה של פרוייקט תחבורתי גדול (כמו קו רק"ל בירושלים או בתל אביב) גורם להרבה הפסדים כל עוד הוא לא מושלם (בגלל הפקקים) וגם בשל ההפרעות שהוא יותר בעיר (רואים את זה בבירור בקו האדום בתל אביב).
דרך בגין למשל די הפכה לרחוב רפאים מאז העבודות נכנסו לקצב גבוה.

לצפיה ב-'הצ'יימבר עדיין לא מוכן'
הצ'יימבר עדיין לא מוכן
26/05/2018 | 13:36
3
46

חפרו בו רק את הקומה העליונה. ביום חמישי בערב יצקו את הרצפה של הקומה העליונה (או התקרה של הקומה הנמוכה מבין השתיים) ואחרי שהבטון יתקשה מספיק יתחילו לחפור מתחת לרצפה כדי להגיע אל הקומה התחתונה. הצ'יימבר נבנה from top to bottom, כמו התחנות שבהן קודם יוצקים את הדפנות מניחים תקרה שעליה עוברת התנועה ואז חופרים את ה"קופסה" מתחת לכביש. פה זה נעשה בשתי קומות: הנחת תקרה לקומה עליונה וחפירת קופסה מתחת, אח"כ יציקה של תקרה לקומה תחתונה וחפירת קופסה שניה מתחתיה.
לצפיה ב-'כן אני מודע לשיטה, אבל חשבתי שגם הקומה השנייה כבר נחפרה'
כן אני מודע לשיטה, אבל חשבתי שגם הקומה השנייה כבר נחפרה
26/05/2018 | 20:30
2
25
הרי נתע אמרו שאחת המכונות כבר עברה בקומה התחתונה.
האם היא עברה בחלל שעדיין לא נחפר?

לצפיה ב-'כנראה, אחרת היה צריך לגרור אותה בצ'מבר'
כנראה, אחרת היה צריך לגרור אותה בצ'מבר
26/05/2018 | 20:44
1
26
כנראה וונדר וומן חפרה את המנהרה התחתונה ורק לאחר מכן יבנו את הקומה התחתונה בעוד שנייקי היילי תצטרך להיגרר בקומה העליונה.

אגב, מכונת ה TBM השנייה פרצה בצהריים את קיר תחנת אלנבי.
לצפיה ב-'אכן, כבר ראיתי את הווידאו'
אכן, כבר ראיתי את הווידאו
26/05/2018 | 20:57
20
אגב, אחרי שיגררו אותה לצד השני, התירוצים של נת"ע על אי תחילת עבודות בנייתה מבנה התחנה באלנבי יגמרו.
התירוץ העיקרי שאני שמעתי מהם היה, שהם מעדיפים לתת למכונות לעבור לפני שמתחילים את הבניה, אבל אחרי שכבר שתי המכונות עברו, התירוץ הזה לא תקף.

לצפיה ב-'אני מעריך שאתה מתכוון לHDD'
אני מעריך שאתה מתכוון לHDD
25/05/2018 | 23:50
71
מידע נוסף פה.
לצפיה ב-'מונדיאל 18 - רכבות וכדורגל'
מונדיאל 18 - רכבות וכדורגל
26/05/2018 | 12:40
36
171
כמו בכל 4 שנים, אני מעלה תמונות לוויין של אצטדיוני הטורניר ותחנות הרכבת המתאימות. השנה המונדיאל יהיה טוב מהרגיל בזכות העדרותה המבורכת של נבחרת האנטי כדורגל, לראשונה מאז 58'.

נתחיל כמובן באצטדיון הלאומי לוז'ניקי, שבשגרה מארח את טורפדו הכושלת וקומץ אוהדיה. הוא עבר שיפוץ נרחב, הזקנים בינינו זוכרים אותו מאולימפיאדת החרם ב-80'. כאן ייערך הגמר.
לצפיה ב-'2'
2
26/05/2018 | 12:43
1
87
כיאה לבירת האימפריה של ולאדק, יש תחנה גדולה ומרשימה במרחק הליכה.
לצפיה ב-'תחנת לוז'ניקי של "הטבעת המרכזית"'
תחנת לוז'ניקי של "הטבעת המרכזית"
26/05/2018 | 13:53
56
קו הטבעת המרכזי מתבסס על מסילה ישנה מאוד שנבנתה ב-1907, אבל שימשה רוב הזמן רק לרכבות משא. פרוייקט השדרוג והחשמול שלה ארך מספר שנים עד הפתיחה בספטמבר 2016. ראוי לציון שיש כרטוס אחיד עם המטרו, והקרונועים הם מתוצרת סימנס.
לצפיה ב-'3'
3
26/05/2018 | 12:46
66
עוברים לצפון המטרופולין, שם בנתה לאחרונה ספרטק את אצטדיון אורקריטיה.
לצפיה ב-'4'
4
26/05/2018 | 12:50
48
"נוסעים נכבדים שלום, הרכבת נכנסת לתחנה. אוהדים של אימפריות עבר מתבקשים לרדת מהר, לפני שאוהדי צסק"א ולוקומוטיב יצחקו עליהם..."
לצפיה ב-'5'
5
26/05/2018 | 12:53
36
נפתח את מסענו לאורך הוולגה בעיר ניז'ני נובגורוד ובאצטדיון וולגה.
לצפיה ב-'6'
6
26/05/2018 | 12:56
32
תחנת רכבת במרחק קצר יחסית הודות למיקום המרכזי של האצטדיון (מפגש נהרות).
לצפיה ב-'7'
7
26/05/2018 | 13:00
34
עברנו לארץ הטטרים האכזריים ולעיר קאזאן. הנה האצטדיון החדש של רובין, האקסית של קפטן נאתכו.
לצפיה ב-'8'
8
26/05/2018 | 13:03
28
גם כאן התחנה קרובה יחסית אם כי לא כ"כ נגישה.
לצפיה ב-'9'
9
26/05/2018 | 13:07
33
הגענו לסמארה, מכורתו הפיקטיבית של ד"ר קויבישבסקי מ"תעלת בלאומילך". אצטדיון קוסמוס הייחודי של קיריל.

לצפיה ב-'10'
10
26/05/2018 | 13:12
31
אין תחנה סמוכה לאצטדיון (ממוקם בשולי העיר ליד קו טראם), לכן נסתפק בתחנה של מרכז העיר.
לצפיה ב-'11'
11
26/05/2018 | 13:17
28
מסענו במורד הנהר מסתיים בעיר הקרויה על שמו (לשעבר סטלינגרד). האצטדיון החדש של רוטור נמצא בטווח ראיה מאנדרטת חללי הקרב המפורסם.
לצפיה ב-'12'
12
26/05/2018 | 13:19
27
תחנה קרובה לאצטדיון, סמוך לגדת הנהר.
לצפיה ב-'13'
13
26/05/2018 | 13:25
28
מהוולגה - לדון, ולעיר רוסטוב בשפך הנהר. אצטדיון הדון נבנה דווקא בגדה הדרומית ה"נטושה". בעקבותיו החלה שם בניה מאסיבית אחרי מאות שנות הזנחה.

"If you build it they will come"
לצפיה ב-'14'
14
26/05/2018 | 13:29
29
כמו בסמארה, גם כאן אין תחנת רכבת סמוכה עקב המיקום הנידח. אז קבלו את התחנה ה"מרכזית"  של רוסטוב.
לצפיה ב-'15'
15
26/05/2018 | 13:34
3
82
דרומה מרוסטוב לאורך חוף הים השחור נמצאת העיירה סוצ'י, שם החליט הצאר ולאדק לארח את אולימפיאדת החורף. מאחר שנותר שם אצטדיון ענק ומיותר, עשו לו הסבה לכדורגל, וזו התוצאה. שם האצטדיון: פישט.
לצפיה ב-'הזהר מלהשפיל את כבוד הצאר, כשאתה מכנה אותו בשם חיבה פולני...'
הזהר מלהשפיל את כבוד הצאר, כשאתה מכנה אותו בשם חיבה פולני...
26/05/2018 | 13:55
2
30
לצפיה ב-'להיפך, בתור פולני אני מביע לו חיבה אישית!'
להיפך, בתור פולני אני מביע לו חיבה אישית!
26/05/2018 | 14:02
1
56
אתם תמשיכו לקרוא לו ולודיה....
לצפיה ב-'חרשו, טבאריש! הסבר שלך התקבל. לא נפלוש מדינה שלך. '
חרשו, טבאריש! הסבר שלך התקבל. לא נפלוש מדינה שלך.
26/05/2018 | 14:07
19
לצפיה ב-'16'
16
26/05/2018 | 13:37
37
התחנה המפוארת שנבנתה עבור האולימפיאדה וצמודה לאצטדיון.
לצפיה ב-'17'
17
26/05/2018 | 13:43
33
אצטדיון אורל הוא המזרחי ביותר בטורניר, בעיר יקטרינבורג (לשעבר סברדלובסק). הוא נבנה מתחת לגודל המינימלי המותר, מה שחייב את הרוסים לפרוץ את הקירות ולבנות יציעים חיצוניים. זה מכוער כמו שזה נשמע, ולכן חתכתי את התמונה כך שלא תיחשפו לזוועה.
לצפיה ב-'18'
18
26/05/2018 | 13:48
32
התחנה של מרכז יקטרינבורג, לא קרובה אך גם לא מאד רחוקה מהאצטדיון. נראית עדיין בבניה.
לצפיה ב-'19'
19
26/05/2018 | 13:52
29
העיר סרנסק בחבל מורדוביה, עוד חור נידח שקיבל אצטדיון על חשבון ערי ענק כמו וורונז', סרטוב, סמולנסק וכמובן נובוסיבירסק.

אצטדיון מורדוביה.
לצפיה ב-'20'
20
26/05/2018 | 13:57
30
תחנה חדשה נבנתה במיוחד עבור האצטדיון. אמנם נמצאת מעבר לנהר, אך יש גשר המאפשר גישה ישירה.
לצפיה ב-'21'
21
26/05/2018 | 14:08
35
הגענו לגולת הכותרת של הפרוייקט כולו: אצטדיון קרסטובסקי, בעירו של הצאר, סנקט פטרסבורג.
עשר שנות עבודה הסתיימו בשנה שעברה, והתוצאה מרשימה ביותר. זהו כמובן ביתה של זניט, קבוצתו האהודה של ולאדק.
לצפיה ב-'22'
22
26/05/2018 | 14:11
32
עם גג פתוח!
לצפיה ב-'23'
23
26/05/2018 | 14:15
1
48
מיקומו של האצטדיון על אי קטן בשפך נהר נייבה מקשה על גישה רכבתית. אז כתחליף הנה תחנה במרכז העיר.
לצפיה ב-'תחנת "מוסקובסקי ווקזאל", התחנה העתיקה ביותר בסנקט פטרבורג'
תחנת "מוסקובסקי ווקזאל", התחנה העתיקה ביותר בסנקט פטרבורג
26/05/2018 | 14:29
40
התחנה נפתחה ב-1851 יחד עם מסילת הברזל "הגדולה" הראשונה ברוסיה, מסילת מוסקבה - סנקט פטרבורג. בקצה השני של הקו יש לה אחות תאומה.
לצפיה ב-'24'
24
26/05/2018 | 14:19
36
נסיים עם האצטדיון המערבי ביותר, בקלינינגרד (קניגסברג), מכורתו של הנשיא שמגר.
לצפיה ב-'25 אחרונה'
25 אחרונה
26/05/2018 | 14:22
50
מאחר שהאצטדיון נבנה ביערות שבשולי העיר, קבלו תחנה ממרכז העיר.
לצפיה ב-' קבל תמונה מהקרקע של אצטדיון לוז'ניקי '
קבל תמונה מהקרקע של אצטדיון לוז'ניקי
26/05/2018 | 14:36
1
67
כאות הוקרה צנוע. צילמתי את התמונה ביולי 2008, וזאת במקרה הייתה גם שנת הגעתי לפורום.

(תיקון: תמונה גדולה יותר שניתן לראות על-ידי פתיחה בחלון חדש.)

(תיקון 2: תפוז בכל זאת התעקש להקטין את התמונה ... חבל.)
לצפיה ב-'תודה רבה, זו כמובן הגרסה הקודמת של לוז'ניקי'
תודה רבה, זו כמובן הגרסה הקודמת של לוז'ניקי
26/05/2018 | 14:47
16
לצפיה ב-'בונוס פטריוטי כפול'
בונוס פטריוטי כפול
26/05/2018 | 14:50
58
היא גם שלנו, היא גם שלהם, היא אפילו שיחקה במונדיאל של הטלביזיה - משחקי הכס. קבלו את אניה האחת והיחידה!
לצפיה ב-'בונוס מוסיקלי - מוקדש לד"ר רייטר'
בונוס מוסיקלי - מוקדש לד"ר רייטר
26/05/2018 | 14:59
40
לאחר כ-14 שנות המתנה סוף סוף הגיעה ליוטיוב הגרסה המקורית של יצירת המופת הזו.

אגב, לכל חובבי "טופ גיר" הקלאסית - זהו השיר האהוב ביותר על האדמו"ר ג'רמי קלרקסון!

לצפיה ב-'בונוס מלכותי'
בונוס מלכותי
26/05/2018 | 15:11
2
62
הוד רוממותה הדוכסית מססקס.

שבת שלום משדות פלשתים.
לצפיה ב-'זה תואר איום ונורא כי "קודמותיה" היו בלתי לגיטימיות.'
זה תואר איום ונורא כי "קודמותיה" היו בלתי לגיטימיות.
26/05/2018 | 21:02
1
30

לפני הארי התואר שימש רק אדם אחד, הנסיך אוגוסטוס פרדריק במחצית הראשונה של המאה ה19 ששתי נשותיו הוכרזו כבלתי לגיטימיות לפי חוק הנישואין המלכותיים. מייגן היא האישה הראשונה בהיסטוריה שקיבלה את התואר "הדוכסית מסאסיקס" על אף שאשתו השניה של הנסיך אוגוסטוס פרדריק קיבלה בשלב מאוחר את התואר דוכסית אינברנס היא מעולם לא קיבלה את התואר של סאסיקס, והתארים הסקוטיים של הארי ומייגן לא כוללים את אינברנס כדי שלא הלביך אותה ב100% עם התואר של האישה הבלתי לגיטימית אבל עדיין מדובר ברמז כבד מאד במונחים של תארים. יש כמה דוכסויות מלכותיות היסטוריות שהיו יכולים לתת להם או שהיו יכולים להמציא אחת כפי שהמציאו את רוזנות ווסיקס עבור הנסיך אדוארד ב 1999 על אף שמדובר בממלכה אנגלוסקסית קדומה שאינה קיימת כמחוז בן ימינו ( ליבת הממלכה כללה את מחוזות האמפשייר, דורסט, ווילטשייר) והגילגול האחרון שלה היה כשמו של מחוז פיקטיבי בספרות מהמאה ה19.

כמו כן, לפחות לא נתנו להם את התואר דוכס ודוכסית אסיקס.
לצפיה ב-'א. פספסת את הפואנטה של התמונה'
א. פספסת את הפואנטה של התמונה
26/05/2018 | 21:32
22
(אם כי אותך זה פחות מעניין....) 

ב. ססקס, כמו ווסקס ואסקס, היתה ממלכה סקסונית מהמאה ה-6 עד ה-9. ווסקס בלעה את 2 "אחיותיה" והפכה במאה ה-10 לממלכת אנגליה אחרי שבלעה עוד 4. לכן אולי לא היו דוכסיות מססקס, אבל לפחות היו כמה עשרות מלכות ססקס, כך שזה לא כל כך נורא (מלכה מנצחת דוכסית).
לצפיה ב-'קווים עם חלופות'
קווים עם חלופות
24/05/2018 | 22:54
21
185
לצורך בדיקת תוכנה כלשהי שקשורה למידע על מסלולי אוטובוסים, אשמח לקבל דוגמאות של קווים עם מסלול חלופי ששומרים על המספר המקורי (בלי תוספת האות א) גם לחלופה.

מכירים כאלו? פרטו בתגובות.
לצפיה ב-'947, 921...'
947, 921...
24/05/2018 | 23:20
2
121
בעקרון, מספרי הקווים הנמוכים (1,2,3...) אתה תמצא מלא חלופות כי כמעט בכל עיר אתה תמצא את אותם מספרי קווים.

במספרים הגבוהים, בקווים הבין עירוניים, יש הרבה חלופות כאשר מדובר בקווים ארוכים.
תקליד באיפה בוס מספר קו, ואתה תראה מייד את כל החלופת שלו, בכל הערים.
לצפיה ב-'אני ספציפית מחפש חלופות של אותו קו שיש לו אותו מסלול בסיס'
אני ספציפית מחפש חלופות של אותו קו שיש לו אותו מסלול בסיס
24/05/2018 | 23:22
1
114
לא כפילויות כמו מספרי הקווים הנמוכים.
לצפיה ב-'חלופות 480'
חלופות 480
24/05/2018 | 23:36
43
לצפיה ב-'קו 174'
קו 174
24/05/2018 | 23:36
1
93
1.לתחנת רכבת ראשונים
חלופה אחת-מהירה דרך:נתיבי איילון
חלופה שנייה-דרך:רכבת ההגנה,צומת הולץ וכביש 44
2.לתחנה מרכזית ראשון לציון-המסלול דרך:כביש 44
3.חלופה לשכונת גורדון

לצפיה ב-'לדעתי זהו סרבול של חלופות'
לדעתי זהו סרבול של חלופות
25/05/2018 | 07:58
63
לרבות מהתחנה המרכזית החדשה. עדיף היה קו נפרד ומהיר יותר מהתחנה המרכזית הישנה לכיוון תל אביב, בלי לנסוע דרך מזרח העיר.
מילא שזה קיים. החלופה הזו לא נוסעת דרך רוטשילד, אלא יש סיבוב דרומה יותר.
לצפיה ב-'480 משכונות ירושלים וחלופת קו הלילה'
480 משכונות ירושלים וחלופת קו הלילה
25/05/2018 | 00:39
88
430 מחיפה לטבריה (חלופה שנכנסת לבסיס ליד הושעיה), 51 מטבריה לנטור (או רמת מגשימים או חספין, תלוי בחלופה), 23 בקריות (חלופת שבת עוקפת קרית שמואל), 342 מרכזית המפרץ - נצרת עילית (שני מסלולים שונים לגמרי, אחד דרך קרית אתא ושני דרך אפק והקריון), 367 נהריה - צפת (חלופה שמתחילה במעלות)
לצפיה ב-'89, 104, 239 בתל אביב'
89, 104, 239 בתל אביב
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2018 | 00:39
72
האמת שכמעט כל קו של דן  
לצפיה ב-'966, 843'
966, 843
25/05/2018 | 00:59
61
חלופת קו 966 מירושלים לצומת כורסי, ומנטור לירושלים.
חלופת קו 843 מתל אביב לצומת יהודיה.
לצפיה ב-'640 בתפעול "קווים". קווי 5XX "אגד"'
640 בתפעול "קווים". קווי 5XX "אגד"
25/05/2018 | 08:08
59
640 "קווים"
1. חלופה עיקרית נתניה-תל השומר דרך בית חולים מאיר בכפר סבא.
2. חלופה מהירה, שמדלגת על רחוב טשרניחובסקי ובית חולים מאיר בכפר סבא. אבל יש עוד הבדל והוא בכביש 4. לחלופה העיקרית תחנות שונות, כמו למשל מורשה, מחלף גבעת שמואל וגם באזור תל השומר. המהירה מדלגת על התחנות והכל באותו מספור.
3. אזור התעשייה הדרומי בנתניה. תחנת אורט הרמלין. מן חלופה לא ברורה בשעות הנסיעה ויש תהייה כמה משתמשים בה. המסלול הוא טוב. ברם שעות הפעילות פחות מתאימות וכן המספור כ-640, במקום מספר אחר.

567 "אגד":
1. מסלול עיקרי בין התחנות המרכזיות כפר סבא-תל אביב
2. חלופה משכונת קפלן לתל אביב. דומני שזו רק הנסיעה הראשונה ב-05:00. אגב לעתים קרובות יש שיבושים בהפעלתה.
3. חלופה גם מהשכונות המזרחיות מבין וגן דרך קפלן.
4. נסיעה אחת מכוכב יאיר ומצור יגאל לתל אביב. 

גם ל-561 חלופות שונות. אבל במסגרת מכרז שרון-חולון, לפחות על הנייר זה מתוכנן להיות רק מכפר סבא לקרית אריה בפתח תקווה.
כיום אלה חלופות של כפר סבא-פתח תקווה. כפר סבא-תל אביב ותל אביב לשכונות המזרחיות בכפר סבא.

גם ל-571 חלופות שונות כפר סבא-תל אביב ורעננה-פתח תקווה. אבל גם כאן במסגרת מכרז שרון-חולון מתוכננת חלופה אחת מכפר סבא לקרית אריה בפתח תקווה וכן להפעיל את קו 573 מרעננה לפתח תקווה. לצד זה החל לפעול קו 42.
לצפיה ב-'446 מקרית גת ועוד כמה'
446 מקרית גת ועוד כמה
25/05/2018 | 10:32
1
51
446 שמתחיל את הנסיעה מקרית גת לכיוון ירושלים.
437 שממשיך לאפרידר אחרי התחנה מרכזית באשקלון (לא יודע האם עדיין קיים)
947 מכל מיני תחנות מוצא שונות לכיוון ירושלים .
947 מסירקין לחיפה שפועל בשבת.
417 ממעפילי אגוז לירושלים. (בוקר,שישי,מוצש)
417 מבנייני האומה לבית שמש.(שישי בלבד)
402 שמתחיל מתחנות באמצע הדרך (שישי ומוצ"ש בעיקר)
לצפיה ב-'ל437 ו301 עדיין יש חלופות בלילה לאפרידר'
ל437 ו301 עדיין יש חלופות בלילה לאפרידר
25/05/2018 | 11:38
23
לצפיה ב-'יש את קו 26'
יש את קו 26
25/05/2018 | 11:11
57
קו 26 באזור רחובות קרית עקרון.
קו 29 של מטרופולין באזור הרצליה כפר סבא.
קו 174 באזור ראשל"צ תל אביב.

לצפיה ב-'תודה לכולם! עזרתם מאוד'
תודה לכולם! עזרתם מאוד
25/05/2018 | 13:44
19
לצפיה ב-'174 זו הדוגמה הקלאסית'
174 זו הדוגמה הקלאסית
25/05/2018 | 15:23
76
לא פחות מ-6 חלופות שונות תחת אותו מספר.
לצפיה ב-'61 של דן (יש חלופת בוקר עם מסלול טיפה שונה)'
61 של דן (יש חלופת בוקר עם מסלול טיפה שונה)
25/05/2018 | 16:41
20
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד אחד - 475 של קווים. כמה חלופות בתוך לוד'
נזכרתי בעוד אחד - 475 של קווים. כמה חלופות בתוך לוד
25/05/2018 | 16:42
17
לצפיה ב-'כמעט כל קווי שבת באיזור חיפה'
כמעט כל קווי שבת באיזור חיפה
25/05/2018 | 17:00
56
למעט האלו שנטו עובדים רק בתור קו שבת

37 - מתחיל ומסתיים בהדר עד סביבות השעה 2 במקום בת גלים
14 - כנ"ל
18 - גם מתחיל ומסתיים בהדר + מסלול שונה בתוך נו"ש
28 - אלוהים יעזור לנו עם מספר החלופות שיש לו ביום שבת
79 - ברגיל נשר - מרכזית המפרץ, בשבת: נשר-הדר, בשבת רק בשעות הבוקר בחודשי הקיץ: נשר-הדר-חוף דדו

מטרונית קו 1: לילה ושבת - תחנת מוצא מחוף הכרמל שונה + פלוס מדלגת על תחנה מרכזית המפרץ

ובטח יש עוד שלא זוכר כרגע

לצפיה ב-'201 (כולל חלופה הזוייה שיוצאת מבני עייש), 394 עם 5 חלופות'
201 (כולל חלופה הזוייה שיוצאת מבני עייש), 394 עם 5 חלופות
26/05/2018 | 02:28
2
56
ל394 צריכות להיות 6 חלופות, בכלל ממה שזכור לי יש לו יותר חלופות אבל לא משתמשים בכל החלופות בשוטף.

גם ל201 יש 5 חלופות. בכלל קווי רחובות-ראשון הם קווים מובהקי חלופות כמו 174 שהוזכר כאן ועוד קווים, תכל"'ס גם 175 הוא חלופה של 174.
לצפיה ב-'גם 374 זה חלופה של 174 (שפעם הייתה במספור 174)'
גם 374 זה חלופה של 174 (שפעם הייתה במספור 174)
26/05/2018 | 02:55
1
20
לצפיה ב-'נכון, שכחתי ממנה, יפה שזכרת.'
נכון, שכחתי ממנה, יפה שזכרת.
26/05/2018 | 03:09
14
לצפיה ב-'קו 561 בכפר סבא'
קו 561 בכפר סבא
26/05/2018 | 13:58
33
קו בין פתח תקווה וכפר סבא שבשעות הערב ממשיך/מתחיל בת"א וביום רק בין פתח תקווה וכפר סבא.
לצפיה ב-'מכרז שרון חולון - מה לגבי תעריפי הנסיעה בין הרצליה לת"א?'
מכרז שרון חולון - מה לגבי תעריפי הנסיעה בין הרצליה לת"א?
26/05/2018 | 03:25
1
85
להלן תעריפי הנסיעה הנוכחיים:

מתל אביב (עליה בין המרכזית ועד סמינר הקיבוצים) לעבר הירקון (החל מתחנת קניון רמת אביב): 4.80 ש"ח.

ממכללת לוינסקי להרצליה - 5.50 ש"ח.

מת"א להרצליה - 7 ש"ח.

קווי ת"א-נתניה עוברים למטרופולין, כיום, קווי ת"א הרצליה המופעלים על ידי אגד ומטרופולין עולים 9.30 ש"ח. ונסיעה פנימית בתוך ת"א עולה בהם 5.90 ש"ח. לא נראה לי כי התעריפים של קו 601 יישארו כפי שהם כיום עם המעבר למטרופולין. או שמא לא שמו לב לכך במכרז והתעריפים ישארו אותו הדבר ואז באותו המפעיל יהיו שני תעריפי נסיעה שונים בןי אותם היעדים?

וזה לא דבר רחוק מהמציאות, נסיעה בקו 669 מגבעת שמואל/בני ברק (צמתים על כביש גהה) עולה 15 ש"ח ואילו נסיעה בקו 358 מבני ברק וגבעת שמואל לבאר שבע עולה 16.50 ש"ח. וכאן לא מדובר בשירות מאסף אל מול שירות ישיר, שניהם ישירים.
לצפיה ב-'סביר שהתעריפים יהיו תעריפי רפורמת 2011 וכן שהקווים הללו'
סביר שהתעריפים יהיו תעריפי רפורמת 2011 וכן שהקווים הללו
26/05/2018 | 04:58
80
יצורפו להסדר המעברים החופשיים (שמפצה על עליית התעריפים).
אתה יכול לקחת כדוגמה את קווי אשכול החשמונאים, שכאשר עברו מסופרבוס ומויאוליה לקווים הוחלו בהם כללי רפורמת 2011 בתחום הגיאוגרפי של הרפורמה.
לצפיה ב-'מפה נהדרת!'
מפה נהדרת!
25/05/2018 | 00:59
5
221
הלוואי ונזכה לראות את החזון המרשים הזה מתממש עוד בימי חיינו...
לצפיה ב-'איזו מפה ? '
איזו מפה ?
25/05/2018 | 15:06
4
38
לצפיה ב-'סליחה, התגובה קפצה לי במקום לא מתאים.'
סליחה, התגובה קפצה לי במקום לא מתאים.
25/05/2018 | 20:19
26
לצפיה ב-'התגובה הייתה למפה שבנית ופירסמת ב14/11/2017'
התגובה הייתה למפה שבנית ופירסמת ב14/11/2017
25/05/2018 | 20:34
2
165
פשוט מפה מדהימה. חזון נכסף.
מי ייתן ובחלונות הגבוהים מישהו ירים את הכפפה ויממשו את החזון הזה!
לצפיה ב-'תודה, למעט כמה תוספות זה מבוסס על ההצעה הרשמית.'
תודה, למעט כמה תוספות זה מבוסס על ההצעה הרשמית.
25/05/2018 | 21:47
1
67
התוספות שלי כוללות קו רק"ל אחד, שני קטעי רק"ל קצרים, ושני קטעי מטרו ארוכים.

פיצול מטרו צפון דרום לקווים הכתום והשחור, והוספת קטע "שחור" דרך מרכז ת"א.
המשך הקו האפור לצורת U ממוגרבי דרך חולון לנת"ג
קו רק"ל התכלת למלונות וגני התערוכה, כי חייבים לחבר את מוקדי התיירות.
שני קטעי רק"ל קצרים- קטע סמינר הקיבוצים בקו הירוק וקטע הבורסה ליהלומים בקו הסגול.

למעט תוספות אלו מדובר בקווים של ההצעה הרשמית אם כי אינני חותם על כל התחנות.

לצפיה ב-'מתי אמורה החברה הצרפתית שזכתה במכרז להציע הצעה לקוי מטרו?'
מתי אמורה החברה הצרפתית שזכתה במכרז להציע הצעה לקוי מטרו?
26/05/2018 | 23:40
4
לצפיה ב-'איטיות הרכבת בקו להוד השרון'
איטיות הרכבת בקו להוד השרון
23/05/2018 | 18:24
9
262
שלום, האם ליודעי הדבר כאן יש הסבר למה הרכבות מתל אביב להוד השרון פשוט זוחלות רוב הדרך? בכיוון השני זה לא ככה. אך בכיוון הזה הרכבת לרוב מגיע לתחנה האחרונה ב4-5 דקותאיחור פשוט משום שהיא זוחלת כל הדרך. המסילה כפולה ופנויה, למה הנהגים לא נוסעים במהירות הם אמורים לנסוע?
לצפיה ב-'היום בערב כבר היה עיכוב של 10 דקות שלמות'
היום בערב כבר היה עיכוב של 10 דקות שלמות
23/05/2018 | 19:13
1
94
לצפיה ב-'זו דוגמה טובה להעדר מידע ולמעשה להסתרת מידע.'
זו דוגמה טובה להעדר מידע ולמעשה להסתרת מידע.
23/05/2018 | 20:28
223
מן הראוי היה שמי שזה מעניין אותו היה עושה שימוש נגד הרכבת בנשק שנקרא חוק חופש המידע התשנ"ח-1998 והיה מגיש לרכבת בקשות חוזרות ונשנות לקבלת מידע (וכמובן שגם היה משלם את אגרת הבקשה כי אחרת אין מידע) עד שלבסוף ברכבת היו נאלצים להרים ידיים ומפרסמים את כל המידע מיוזמתם כפי שקרה עם פרטי התקשרויות עם ספקים של משרדי הממשלה השונים.

אותי זה לא מעניין ולכן אני לא מתכוון להגיש בקשות לקבלת מידע בעניין רכבת ישראל. מספיק הגשתי כבר השבוע "רק" 4 בקשות בנושאים אחרים שכן מעניינים אותי (משרד התרבות וחברת בזק בשנות ה-80).
לצפיה ב-'גם אני שמתי לב לעיכוב בקו'
גם אני שמתי לב לעיכוב בקו
23/05/2018 | 23:32
1
150
ועכשיו כשאני חושב על זה זה באמת רק בכיוון מת"א להוד השרון.
לפני פחות משנה הרכבת הייתה מגיעה מת"א אוניברסיטה לראש העין צפון תוך 20 דקות בדיוק, כמעט כל פעם.
מנובמבר עד פברואר שמתי לב ששמן הנסיעה עלה בממוצע ב-3 דקות. ומאפריל האיחור כבר מתארך ל-4 דקות. לפני שבוע האיחור כבר הגיע לשמונה דקות!

לא ברור מה עובר על הקו הזה.
כמוך, אשמח להשערות מחברי הפורום על הסיבה לכך
לצפיה ב-'זה מרגיש כמו שביתה איטלקית. זה מרגיז כי אין שום סיבה נראית '
זה מרגיש כמו שביתה איטלקית. זה מרגיז כי אין שום סיבה נראית
24/05/2018 | 07:16
126
לעין חוץ מחוסר רצון לנסוע במהירות הרגילה.
לצפיה ב-'מאוד מעצבן, ללא ספק.'
מאוד מעצבן, ללא ספק.
24/05/2018 | 08:31
2
132
לדעתי יש גם שונות גדולה בין הנהגים השונים ברכבת.
זה מורגש מאוד.
יש נהגים שמאיצים מהר יותר מאחרים, יש נהגים שבולמים מהר יותר מאחרים
ויש נהגים שנוסעים מאוד מהר ואחרים שנוסעים נורא לאט.
זה לא אמור להיות ככה ברכבת, הנסיעה אמורה להיות די אחידה (זה לא רכב).
משום מה ברכבת זה מובהק, מורגש, ובוודאי תורם גם לבלאגן ולאיחורים.

למשל, אני עולה באשדוד בכל יום על הרכבת הזאת בדיוק להוד השרון.
כמעט תמיד הרכבת מאחרת להגיע לתחנת אשדוד (אתמול אחרה בחמש דקות תמימות) ופשוט אין שום סיבה שזה יקרה, שום סיבה! אבל זה קורה...

מעצבן מאוד
לצפיה ב-'כשהרכבת מאחרת מב"ש מרכז לב"ש צפון בשעות השפל, הכל אפשרי...'
כשהרכבת מאחרת מב"ש מרכז לב"ש צפון בשעות השפל, הכל אפשרי...
24/05/2018 | 10:37
130
ואז האיחורים נצברים ונצברים.
אתמול היו עיכובים חריגים, כמובן שלא דיווחו על הסיבה.
לצפיה ב-'נשמע כמו חוסר מקצועיות נוראי'
נשמע כמו חוסר מקצועיות נוראי
24/05/2018 | 14:28
42
לצפיה ב-'שמתי לב לזה כבר מזמן בקו מודיעין-נהריה'
שמתי לב לזה כבר מזמן בקו מודיעין-נהריה
24/05/2018 | 22:21
1
111
גם אם הרכבת תצא בזמן ממודיעין, תצא מתחנת האוניברסיטה בזמן, הרכבת עדיין נכנסת לבנימינה באיחור של 5-10 דקות כמעט תמיד. גם בשעות השפל. וזה מתסכל בין השאר כי האוטובוסים המזינים לרכבת לא מחכים...
לצפיה ב-'הסיבה לכך שהרכבת לבנימינה מאחרת ידועה.'
הסיבה לכך שהרכבת לבנימינה מאחרת ידועה.
25/05/2018 | 21:22
97
הסיבה היא שהרכבת המהירה ממודיעין נוסעת בעקבות רכבת פרברית איטית ולמרות שעובדים בשיטת קטע מחולק זה לא עוזר.

הבעייה הזו תיפטר ככל הנראה רק לאחר ריבוע מסילות החוף.

אבל שם בהוד שרון זה כבר סיפור אחר וככל הנראה זה לא קשור לרכבת שנוסעת לפני.
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית למוזיאון הילדים בחולון.'
תחבורה ציבורית למוזיאון הילדים בחולון.
24/05/2018 | 22:49
2
71
שלום,
איך מגיעים מחיפה למוזיאון הילדים בחולון בתחבורה ציבורית?
תודה מראש לעוינם.
מיה
לצפיה ב-'יש לשאול בשרשור ההכוונה והמודיעין היומי.'
יש לשאול בשרשור ההכוונה והמודיעין היומי.
25/05/2018 | 20:57
1
41
כיוון שהשרשור כרגע אינו ממש בולט אז אעזור לך.

תלוי מאיזה איזור בחיפה את נמצאת.
מחיפה תקחי אוטובוס למרכזית חוף כרמל.
מחיפה חוף הכרמל סעי ברכבת לתל אביב השלום או תל אביב ההגנה.
משתי התחנות יש לך את קווים 76 או 271 המגיעים לך עד מוזיאון הילדים. תרדי בתחנת מפרץ שלמה/רמת הגולן.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/05/2018 | 00:21
8
לצפיה ב-'ערב טוב-מספר שאלות'
ערב טוב-מספר שאלות
24/05/2018 | 21:42
11
193
1-בימים האחרונים הבחנתי בגידור ליד העמודים של תחנות האוטובוס בצומת אזור לכיוון דרום. ידוע מה הולכים לעשות שם? משהו הקשור לתחבורה כגון גשר הולכי רגל אולי? או משהו הקשור דווקא לאזור התעשייה?
2-מדוע הופסקה פעילות קו 99 בירושלים? האם בגלל חוסר כדאיות כלכלית הנובע ממספר נוסעים נמוך,המצב הבטחוני או שילוב של הנ"ל עם סיבה אחרת?
3-האם קיים רישוי מסדרת 84-   -82 מלבד אפיקים עירוני באשדוד? אם כן היכן ובאילו חברות?
לצפיה ב-'לגבי סעיף 3 - יש מספר אוטובוסים עירוניים של אפיקים בפ"ת'
לגבי סעיף 3 - יש מספר אוטובוסים עירוניים של אפיקים בפ"ת
24/05/2018 | 22:13
4
49
לצפיה ב-'ומה הספרה הראשונה באמצע?'
ומה הספרה הראשונה באמצע?
25/05/2018 | 01:12
2
50
אני יודע לפחות ממה שראיתי שבאשדוד זה בין 380 ל510 אולי. האם בפתח תקווה זה מעל ה500 או מתחת ל300? (בקבוצה האמצעית כמובן)

לצפיה ב-'41X ו42X'
41X ו42X
25/05/2018 | 16:58
14
לצפיה ב-'סדרת הרישוי 82-000-84 היא בעיקר של העירוניות באשדוד.'
סדרת הרישוי 82-000-84 היא בעיקר של העירוניות באשדוד.
25/05/2018 | 18:54
27
יש כמה באיזור פתח תקווה בסדרה הזאת.

בפתח תקווה יש מסדרות אחרות רובן ישנות יותר. 27-000-28, 36-000-28, 90-000-58. וסדרה אחת חדשה 15-000-88.
לצפיה ב-'ויש גם כמה מכונות בחברות תיור'
ויש גם כמה מכונות בחברות תיור
25/05/2018 | 16:59
14
לצפיה ב-'2: נראה לי שזאת החלטה של אגד או משרד התחבורה'
2: נראה לי שזאת החלטה של אגד או משרד התחבורה
24/05/2018 | 22:53
4
78
תיירים לא חסר כעת בירושלים
לצפיה ב-'אבל בשלהי ימיו לא אגד הפעילה אותו'
אבל בשלהי ימיו לא אגד הפעילה אותו
25/05/2018 | 01:07
2
60
אלא חברת סיטי תור
לצפיה ב-'סיטי תיור זה המיתוג לקווים התיירותיים בכל הארץ, גם בתל אביב'
סיטי תיור זה המיתוג לקווים התיירותיים בכל הארץ, גם בתל אביב
25/05/2018 | 17:01
1
35
החברה שהפעילה אותו בסוף ימיו היא יארא טורס.
לצפיה ב-'יארא טורס הפעילה את הקו בירושלים בשנה האחרונה שלו.'
יארא טורס הפעילה את הקו בירושלים בשנה האחרונה שלו.
25/05/2018 | 20:49
27
הקו בתל אביב עדיין פעיל ודן מפעילה אותו.
לצפיה ב-'אגד מכרה את הקו ליארא טורס'
אגד מכרה את הקו ליארא טורס
25/05/2018 | 20:47
32
ושנה לאחר מכן יארא טורס זגרה את הקו ומכרה את האוטובוס.
לצפיה ב-'לגבי 1: יציאה / כניסה נוספת מ/לחולון (כביש 44 - רח' המרכבה)'
לגבי 1: יציאה / כניסה נוספת מ/לחולון (כביש 44 - רח' המרכבה)
25/05/2018 | 03:24
66
עבודות שכבר נמשכות שנים לסלילת כולה 200 מטר מז...
לצפיה ב-'נסיעות חסרות בקובץ הGTFS'
נסיעות חסרות בקובץ הGTFS
24/05/2018 | 11:57
3
495
מישהו שם לב לזה שהיום ואתמול בטבלה trips בקובץ הGTFS חסרות המון נסיעות?

gtfs=# select count(trip_id) from trips where trip_id like '%_240518';
 count
-------
  1015

זה המספר להיום. אתמול כשעשיתי שאילתא לאתמול המספר היה נמוך בצורה זהה, אבל אם היום אני עושה שאילתא לאתמול

gtfs=# select count(trip_id) from trips where trip_id like '%_230518';
 count
-------
 78894

ושאילתא למחר:

gtfs=# select count(trip_id) from trips where trip_id like '%_250518';
 count
-------
 11987

נראה לי שמשהו נדפק אצל משרד התחבורה. לא ברור לי החוקיות של איזה נסיעות חסרות ואיזה כן מופיעות, אבל מה שכן ברור זה שיש כאן איזושהי תקלה.
האם לדעתכם שווה לדווח להם או שעדיף פשוט לחכות?
לי אישית מאוד מפריע כשאי אפשר לשייך נסיעה ממערכת זמן אמת למסלול מהGTFS בגלל שמזהה הנסיעה שמדווח במערכת זמן האמת לא קיים בקובץ הGTFS.
לצפיה ב-'כעיקרון ה-trip_id הוא מפתח פנימי של מסד הנתונים'
כעיקרון ה-trip_id הוא מפתח פנימי של מסד הנתונים
25/05/2018 | 18:33
1
34
ואתה לא אמור להניח על המבנה שלו שום דבר, וכמובן לא על המשמעות של המחרוזת. יכול להיות שהם פשוט שינו את הפורמט (קשה לי להאמין אבל אפשרי). התעסקתי בעבר עם ה-GTFS אבל אף פעם לא עם מערכת זמן האמת אז אני לא מומחה גדול בזה אבל אולי עדיף לחפש דרך אחרת לשייך נסיעה למסלול.
לצפיה ב-'מה שקורה הוא שאני מקבל trip_id ממערכת זמן אמת,'
מה שקורה הוא שאני מקבל trip_id ממערכת זמן אמת,
25/05/2018 | 18:37
29
ואז כשאני מחפש אותו בGTFS הוא פשוט לא מופיע!
(רוב הפעמים. יש מקרים בודדים שבהם הוא כן מופיע).

בתגובה נוספת לשרשור הזה שפרסמתי הרגע הראתי הוכחה שיש נסיעות חסרות, שלא מופיע אף trip לקו 1 של דן.
לצפיה ב-'למשל היום, אין נסיעות של קו 1 של דן בGTFS??'
למשל היום, אין נסיעות של קו 1 של דן בGTFS??
25/05/2018 | 18:34
37
gtfs=> select * from routes where agency_id='5' and route_short_name='1';
 route_id | agency_id | route_short_name |                            route_long_name                             | route_desc | route_type | route_color
----------+-----------+------------------+------------------------------------------------------------------------+------------+------------+-------------
 13429    | 5         | 1                | מרכז הספורט/דרך בגין-בת ים<->ת. מרכזית פ''ת/רציפים עירוני-פתח תקווה-20 | 81001-2-0  |          3 |
 13428    | 5         | 1                | ת. מרכזית פ''ת/רציפים עירוני-פתח תקווה<->מרכז הספורט-בת ים-10          | 81001-1-0  |          3 |
(2 rows)

הקו קיים. עכשיו נבדוק לגבי הנסיעות:

gtfs=> select * from trips where route_id='13428' or route_id='13429';
 route_id | service_id | trip_id | trip_headsign | direction_id | shape_id
----------+------------+---------+---------------+--------------+----------
(0 rows)

אין תוצאות!

או שמשהו מאוד שבור בGTFS השבוע, או שאני מפספס איזו שטות טריוויאלית.
לצפיה ב-'חדשות טובות - פתיחת תחנות רעננה במוצ"ש 30/06/2018'
חדשות טובות - פתיחת תחנות רעננה במוצ"ש 30/06/2018
22/05/2018 | 18:21
44
852

סוף...
המשך>>

סוף סוף יפתחו תחנות רעננה לנסיעה מזרחה דרך תחנות ת"א והמסילה המערבית לב"ש - וזאת לאחר שתיסגר זמנית ליותר מחודש תחנת הוד השרון-סוקולוב, החל מ26/05/2018.

לדעתי צפויים הרבה נוסעים בקו לשני הכיוונים בעיקר בגלל אזורי התעשייה של רעננה דרום (amdocs ודומיו) ונסיעה של תושבי רעננה לכיוון ת"א.

עוד אני מקווה לשיתוף פעולה בין חברות לעובדים על מנת לקדם שאטלים מהתחנות כדי לעודד נסיעה ברכבת ובתקווה זאת להקל על עומסי התנועה באיזור...

ובתקווה רבה שהלוללאה תקודם במלוא המרץ ופרוייקט החישמול של הקו יעבור בשלום, מכיוון שלקו הזה יש פוטנציאל אדיר וכרגע הוא פשוט נוסע לאט מדי....
לצפיה ב-'התפרסמו תכניות מפורטות של מהיר לעיר'
התפרסמו תכניות מפורטות של מהיר לעיר
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 14:52
7
327
באתר עיריית כפר סבא. ניתן להוריד את כל תכניות התנועה מהדף הזה:

ביקורת שלי:
1. תהיה הרעה בשירות בקווים שצריכים לפנות שמאלה, כגון קו 42 שצריך לפנות מוויצמן לסוקולוב ויאלץ להשתלב בפקק הכללי. התכנית גם תגביל את האפשרות של הקמת קווים חדשים שזקוקים לפניות כאלה.
2. אין אף תחנה ממסוף צומת רעננה ועד לתחילת ויצמן. התחנה הקיימת שליד בית המשפט תשמש אך ורק לקו 561 שאינו עובר במסוף צומת רעננה. אזרח שנמצא זכאי בבית המשפט, יאלץ לכתת רגליו 500 מ' עד ויצמן/היסמין או לחצות ארבעה מסלולים כדי להגיע לתחנות החדשות מול המסוף.
3. אין שביל אופניים בין הרצל וירושלים. גיבשתי תכנית שתבטל נתיב בוויצמן ויאפשר רציפות השביל. בכלל, התכנית מציגה ספירות תנועה מ־2015, ונראה לי שהתמונה מאז פתיחת 531 שונה לחלוטין, ומאפשרת ביטול האפשרות להשתמש ברחוב ויצמן כציר רוחב חוצה עיר.
לצפיה ב-'טשרניחובסקי-ויצמן'
טשרניחובסקי-ויצמן
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 14:56
2
244
לא ברור לי ההתעקשות על נת"צ שמאלי בצומת הזה. הדבר מעניש את האוטובוסים, שרובם פונים ימינה. ממילא אחרי הצומת, הנת"צ ממשיך בצד ימין (גם בהמשך טשרניחובסקי).

אין בכלל פקק בקטע הזה, עדיף שביציאה מהצומת עם ששת הימים, האוטובוסים יעברו לימין לתחנה הקיימת בטשרניחובסקי, ושיקצו את הנתיב הימני לנסיעה ישרה ברמזור לתחבורה ציבורית.
לצפיה ב-'יכול להיות שהוא שמאלי בגלל רדיוס הפנייה?'
יכול להיות שהוא שמאלי בגלל רדיוס הפנייה?
22/05/2018 | 16:38
1
39
לצפיה ב-'לא... רדיוס הפנייה שם בצד ימין גדול מאוד - גדול הרבה יותר'
לא... רדיוס הפנייה שם בצד ימין גדול מאוד - גדול הרבה יותר
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 21:28
91
מרדיוס הפנייה המתוכנן לתחבורה הציבורית מצד שמאל.
לצפיה ב-'ויצמן-סוקולוב'
ויצמן-סוקולוב
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2018 | 15:51
171
האוטובוסים בקווים 42 ו־571 שבאים ממזרח (מימין) ופונים שמאלה יאלצו לדלג על התחנה שנמצאת באמצע הכביש, ולהיכנס לנתיב הימני הכללי ואז לפנות שמאלה עם התנועה הכללית.
לצפיה ב-'אלן תודה על הקישור'
אלן תודה על הקישור
25/05/2018 | 09:59
2
40
אילולא היית מעלה את הקישור לא הייתי יודע על התכנית.
אני לא חושב, שהתכנית מושלמת. יש את הבעיות שכתבת. גם לפי השרטוטים, יש פנייה בצומת רעננה. נראה שהקווים 149, 567 ואחרים ייסעו שם ולא דרך המנהרה. אלא אם הפנייה נעשה משיקולים אחרים. אולי אוטובוס שייסע דרך כביש 531?
כך או כך התכנית נראית רצינית, גם אם לא הכל אידיאלי. אני חשבתי, שבחלק מויצמן יסמנו צהוב, כנת"צ. בפועל זה יותר מזה - מת"צ ושבילי אופניים. גם אם האחרון לא נעשה באופן מספק, כפי שכתבת ושאני מסכים איתך.
לצפיה ב-'אני גם מאוד חושש מהבטיחות בצמתים'
אני גם מאוד חושש מהבטיחות בצמתים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2018 | 11:18
1
54
יש שם מעברי חציה בעייתיים שצריכים תכנון מחודש.
לצפיה ב-'בהחלט. זו גם בעיה '
בהחלט. זו גם בעיה
25/05/2018 | 11:30
17
לצפיה ב-'משדרגים משהו בעמדות על הקו שמצריך סגירה של 3 ימים...'
משדרגים משהו בעמדות על הקו שמצריך סגירה של 3 ימים...
24/05/2018 | 23:19
1
170
https://www.gov.il/he/Departments/news/upgrading_s...

מה זה, כדי לעדכן תוכנות צריך ימים... בפריסה נורמלית עדכונים עושים תוך עשר דקות...
לצפיה ב-'לכאורה יכולות להיות לזה סיבות הגיוניות.'
לכאורה יכולות להיות לזה סיבות הגיוניות.
25/05/2018 | 01:01
119
אולי מתכננים לשדרג משהו ברמת השרתים, או שרוצים לשנות את התוכנה ולהדריך את העובדים בעמדות.
בפעל הרב-קו הוא כרטיס שנראה כאילו תכננו אותו בשנות ה-90 (ואולי זה באמת המצב?)- כך שאני לא אתפלא אם גם הטכנולוגיה מאחורי עמדות השירות מיושנת.
לצפיה ב-'מרכזית המפרץ תפתח בחודש יוני'
מרכזית המפרץ תפתח בחודש יוני
25/05/2018 | 00:56
1
174
לצפיה ב-'ומיד כשהיא תתחיל לפעול, תעבור בה רכבת העמק?'
ומיד כשהיא תתחיל לפעול, תעבור בה רכבת העמק?
25/05/2018 | 17:22
40
לצפיה ב-'הנחה ברבקו לתלמיד תיכון מעל גיל 18'
הנחה ברבקו לתלמיד תיכון מעל גיל 18
23/05/2018 | 08:56
3
124
שלום,
הבן שלי כבן 17.5 , תלמיד תיכון  בכיתה י"א. נוסע בתחבורה ציבורית לביה"ס וחזרה באמצעות רבקו וטעינת ערך צבור. מקבל הנחה של 50% כי כניראה טעון פרופיל ילד עד גיל 18.
מה יקרה כשיגיע לגיל 18? הוא יהיה באמצע כיתה י"ב. האם יש דרך להמשך ההנחה כל עוד הוא תלמיד תיכון? או שנתחיל לשלם מחיר מלא על נסיעותיו?
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'הוא מפיק אישור מבית הספר שהוא תלמיד תיכון עד תאריך X'
הוא מפיק אישור מבית הספר שהוא תלמיד תיכון עד תאריך X
23/05/2018 | 10:50
120
ומבצעים הארכת תוקף פרופיל באחת מעמדות על הקו, אולי אפשר גם באמצעות אפליקציית רב קו אונליין.

זה מה שאני מכיר וזה גם מה שכתוב באתר אגד למשל: http://www.egged.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8-79...
לצפיה ב-'קודם תקרא את הרב קו'
קודם תקרא את הרב קו
23/05/2018 | 19:14
115
עם טלפון תומך nfc או עמדת טעינה - רשום שם עד מתי ההנחה של  50% בתוקף.

אם אתה צריך יותר זמן, עד סוף כיתה יב, אתה מביא אישור מבית הספר שהוא תלמיד לעמדת רב קו ויסדרו לך את זה.
לצפיה ב-'תודה רבה לכם'
תודה רבה לכם
24/05/2018 | 17:05
53
תודה על המידע
לצפיה ב-'כתבה בידיעות - קו רכבת ים-ת"א יפתח צפי 2020-2021'
כתבה בידיעות - קו רכבת ים-ת"א יפתח צפי 2020-2021
22/05/2018 | 16:53
23
505
קישור לכתבה בידיעות
לצפיה ב-'תגובת הרכבת בכתבה'
תגובת הרכבת בכתבה
22/05/2018 | 17:03
6
398
 רכבת ישראל בתגובה: "תוכנית השלמת המסילות והמעבר להנעה חשמלית ממומשת בנחישות ובתכליתיות. הושלמה במועד חפירת מנהרות הקו, החלק המאתגר ביותר תשתיתית והנדסית; הושלם הרצף המסילתי לאורך כל תוואי הקו; הוצבו תחנות ההשנאה הזמניות וחלקן כבר חוברו לרשת; הגיעו ארצה 7 קטרים חשמליים וממשיכים להגיע כל העת; הושלמה הסבת הקרונות להנעה חשמלית; הושלמה תחנת נבון ומוכנה לקלוט נוסעים; ממש בימים אלו מתבצעות נסיעות ניסוי והכשרת בעלי התפקיד להפעלת הקו. תהליך הרכבת תשתית החשמול מירושלים לתחנת ההגנה מתקדם כל העת. רכבת ישראל משקיעה מאמצים רבים ופועלת נמרצות כדי לעמוד בעיתוי פתיחת מסילות דוד המלך כפי שהוגדר. כל זאת, תוך הבטחת בטיחות הנוסעים וביטחונם שעומדים בראש סדר העדיפויות. האתגר המרכזי הוא בהשלמת תשתית החשמול המוקמת בימים אלה, במטרה לפתוח את הקו כמתוכנן".
לצפיה ב-'כמתוכנן מעודכן מאיזו שנה לאיזו שנה? '
כמתוכנן מעודכן מאיזו שנה לאיזו שנה?
22/05/2018 | 17:50
117
לצפיה ב-'אפשר היה לכתוב שזו תגובת משרד יחסי הציבור של הרכבת.'
אפשר היה לכתוב שזו תגובת משרד יחסי הציבור של הרכבת.
23/05/2018 | 00:53
4
170
אני לא מאמין לשום מילה מכל המלל הזה.

אני דווקא כן נוטה להאמין למי שמותח ביקורת נוקבת על כל ההתנהלות בכל הקשור לקו הרכבת הזה.
לצפיה ב-'"ביקורת נוקבת" אליבא דיוסף = סתם טענות ללא כיסוי. רשמתי לפני'
"ביקורת נוקבת" אליבא דיוסף = סתם טענות ללא כיסוי. רשמתי לפני
23/05/2018 | 13:27
1
63
לצפיה ב-'יש לי הרבה מאוד ניסיון במתיחת ביקורת נוקבת.'
יש לי הרבה מאוד ניסיון במתיחת ביקורת נוקבת.
23/05/2018 | 18:10
80
אמנם קו הרכבת הפופוליסטי הזה לירושלים לא מעניין אותי כלל (רק בגלל החישמול שלדעתי זה גדול על מדינת ישראל וגדול מאוד על חברת החשמל של ישראל) ואני ממש לא יודע מה בדיוק קורה שם וכאמור זה לא ממש מעניין אותי. אבל למרות זאת,

לכל הטענות הרבות שלי מהשנים האחרונות על משרד התרבות ועל עיריית כרמיאל ועל פסטיבל המחולות בכרמיאל, יש כיסוי רב והררי מסמכים.

כך שבשביל לטעון שהטענות שהועלו בכתבה בעניין הקו לירושלים הן טענות ללא כיסוי, צריך להוכיח את זה. וכל עוד הכתב והעיתון לא נתבעים בגין לשון הרע, אז ככל הנראה יש שמץ של אמת בכל הטענות הללו.

בנסיבות העניין אני נאלץ להאמין לכל הטענות שהועלו בכתבה ולא לדברי היחצנות של רכבת ישראל. אני כאמור לא מאמין לשום מילה של משרד יחסי הציבור של הרכבת, ולכן חובת ההוכחה שהטענות הן חסרות כיסוי חלה על הרכבת או על משרד התחבורה. עד עתה הרכבת לא עשתה כל ניסיון להפריך את הטענות שהועלו בכתבה.

ולמען הסר ספק, הודעת יחצנות איננה ניסיון הפרכה.
לצפיה ב-'משהו מוזר בעיניי בתגובתך'
משהו מוזר בעיניי בתגובתך
23/05/2018 | 14:44
1
121
אתה כותב שאתה לא מאמין לאף מילה .....

קראתי בעיון את הודעת הרכבת (יח"צ של ר"י).
האמת היא שכל מילה אמת רק הבעייה היא שהכל מוצג איך שנוח להם.
מה שהם כתבו שהם עשו אכן עשו.  שים לב שהם הקפידו, הקפדה יתירה לא לכתוב שום תאריכים, לא כתבו כמה החישמול מוכן (לא אחוזי ביצוע, לא אבני דרך, לא תריכי ביניים ולא תאריכי סיום).

אז מה בעצם יש בכלל כאן להאמין או לא להאמין.  אכן מדובר בהודעת יח"צ שמנסה לרכך את העובדות.  אכן, כפי שאנוכי ואחרים כתבו רק בימים האחרונים, הקו לא ייפתח ב- 2018 וגם לא ב- 2019.
לצפיה ב-'אני כבר עייפתי מקריאת הודעות יחצנות.'
אני כבר עייפתי מקריאת הודעות יחצנות.
23/05/2018 | 18:31
67
יש לי אלרגיה להודעות יחצנות ולכן אין כל טעם לדון בתוכן ובמלל שיצא הישר ממשרד יחסי ציבור.

גם מה שמפורסם בדרך זו או אחרת באינטרנט ולכאורה נראה כחומר מקצועי, סביר להניח שעבר ביקורת של משרד יחסי הציבור בטרם פורסם לציבור.....

לצפיה ב-'2020-21 מתאים לסקר של הפורום שלנו.'
2020-21 מתאים לסקר של הפורום שלנו.
22/05/2018 | 18:26
230
הואיל ולפני חודשיים ר״י חתמה על הזמנת 24 מערכי קרונות ממונעים(EMU’s), אז ב 2020-21 יוכלו  אולי לשתף אותם בתפעול הקו החדש(?).
רצ״ב הודעת Siemens ותמונות חוץ ופנים של המערכים המקוריים ש הDB יכניס לשימוש  במחצית דצמבר 2018 באיזור Düsseldorf .
לא היו עדיין פרסומים על ה Design הפנימי עבור ר״י.

https://www.siemens.com/press/de/feature/2018/mobi...

http://railcolornews.com/2017/07/18/de-siemens-pre...
לצפיה ב-'מאיפה פטרסבורג/וקסמן הביאו את העמודים שהתמוטטו'
מאיפה פטרסבורג/וקסמן הביאו את העמודים שהתמוטטו
22/05/2018 | 22:13
8
222
או כל מיני דברים שלא נעשו, נראה אותו אומר את זה לקדמור הנדסה..
לצפיה ב-' קדמור השתמשו ב"הדמיה" של מתנגדי החשמול'
קדמור השתמשו ב"הדמיה" של מתנגדי החשמול
22/05/2018 | 23:33
171
מי שערך את הפוסט הזה (כנראה מחלקת השיווק של החברה) שתל שם בין יתר התמונות את "ההדמיה" המפורסמת של "חומת המוות האלקטרומגנטית", שנערכה לפני שנים על-ידי מתנגדי החשמול בתוכנת ההדמיה המתקדמת "מייקרוסופט פיינט". כנראה חיפשו בגוגל "חשמול" בעברית ומצאו... כי לצערנו/לשמחתנו, לאנשי מקצוע אין זמן לכתוב או לבדוק את הפוסטים האלה. אני מקווה.
לצפיה ב-'למה אתה כל כך בטוח שלא התמוטטו עמודים כלל?'
למה אתה כל כך בטוח שלא התמוטטו עמודים כלל?
23/05/2018 | 01:07
6
116
האם לדעתך לרכבת ישראל ו/או לקדמור הנדסה ו/או לסמי הספרדית יש עילה לתביעת לשון הרע בגין הכתבה הזו?

האם הכתבה הזו (...העמודים שהתמוטטו...) היא שקרית?

לא נראה לי שמי שכתב את הכתבה הזו הוא אדם משועמם שכדאי לו להסתכן בתביעת לשון הרע. אבל זו רק דעתי.

לגבי הקישור שהבאת לעמוד הפייסבוק של קדמור הנדסה,

זה חומר פרסומי של משרד יחסי ציבור ולכן אין לזה כל ערך.
לצפיה ב-'א) חובת ההוכחה מוטלת על טוען הטענה.'
א) חובת ההוכחה מוטלת על טוען הטענה.
23/05/2018 | 13:07
5
97
לא התמוטטו שום עמודים כל עוד לא הוכח אחרת. השטח הוא ציבורי ופתוח לכל הכיוונים, ולכל אחד יש היום מצלמת HD בכיס.

ב) ותיקי הפורום יודעים שהרכבת לא נוהגת להגיש תביעות לשון הרע, למרות שהיו לה עשרות (!) הזדמנויות לעשות זאת כנגד כתבות תמוהות כאלו. כשמחזירים להם, העיתונאים טוענים דברים בסגנון "זה מה שהמקור שלנו מסר ולא הייתה לנו סיבה לא להאמין לו, פרסמנו את הדברים בהסתייגות ולא כעובדה מוגמרת" וכיוצא באלה. מה לעשות - הם בדרך כלל נמצאים בעמדה נוחה יותר. מה גם שהרכבת היא חברה ממשלתית, די בטוח שהציבור לא יראה בעין יפה אם היא תתחיל "להשקיע" כסף ציבורי בתביעות כאלו - זה רק ייתן לעיתונות הסנסציונית הזדמנות נוספת לתקוף אותה.

זכותך כמובן לא להאמין לאף פרסום של הרכבת או "מטעמה", כפי שכנראה נדמה לך לעתים קרובות מדי, ובאותו זמן כן להאמין לכל פרסום שלילי בעיתונות שעושה כסף מכותרות צעקניות. אבל ההתנהגות הזאת מעידה אך ורק עליך ועל יושרך האישי כלפי אחרים וכלפי עצמך.
לצפיה ב-'לא ולא. בנסיבות העניין חובת ההוכחה מוטלת על הרכבת.'
לא ולא. בנסיבות העניין חובת ההוכחה מוטלת על הרכבת.
23/05/2018 | 18:47
3
51
מאחר ואני לא מאמין לשום מילה של הרכבת ולשום מילה של משרד התחבורה בכל הקשור לקו הרכבת הפופוליסטי הזה לירושלים (רק בגלל החישמול שלדעתי זה גדול על מדינת ישראל וגדול מאוד על חברת החשמל), חובת ההוכחה מוטלת על הרכבת ועל מנת להוכיח זאת היא צריכה לפעול בצורה מקצועית ולא דרך משרד יחסי ציבור.

ומאחר וברכבת ישראל ובמשרד התחבורה בחרו לפעול רק באמצעות משרדי יחסי ציבור, לא נותרה לי כל ברירה אלא להאמין לכל טענה ביקורתית וקטלנית אלא אם כן הוכח אחרת.

הכסף שהעיתונות עושה או לא עושה מכותרות צעקניות, לא מעניין אותי כלל.
לצפיה ב-'אם אתה רוצה שיתייחסו אליך ברצינות אתה גם צריך לנסח'
אם אתה רוצה שיתייחסו אליך ברצינות אתה גם צריך לנסח
23/05/2018 | 19:19
2
75
טענות רציניות, שקשורות למציאות.
1.ר"י לא עובדת עם משרד יחסי ציבור, יש לה מחלקת דוברות משל עצמה.
2.אין קשר בין חברת החשמל לפרוייקט החשמול, חח"י(או חברת יצור אנרגיה בבעלות פרטית) תספק לר"י אנרגיה בדיוק כמו שהיא מספקת אנרגיה למפעלים גדולים.
3.ביררתי לגבי העמודים ש"התמוטטו" עם אדם שמעורב בפרוייקט ואין לו מושג על מה מדובר.
4.תאמין לי שהדבר האחרון שמעניין את SEMI כיום זה להתחיל תביעות משפטיות..
לצפיה ב-'רכבת ישראל דווקא כן עובדת עם משרד יחסי ציבור כמו כולם.'
רכבת ישראל דווקא כן עובדת עם משרד יחסי ציבור כמו כולם.
23/05/2018 | 20:06
1
70
לרכבת ישראל יש אמנם מחלקת דוברות משל עצמה, אבל היא עובדת גם עם משרד יחסי ציבור כמו כולם. ולמעשה שניהם כמעט אותו הדבר וההבדלים בינהם לא רלוונטים לדיון הזה. ניתן רק להוסיף שהתפקיד של שניהם הוא לגרום לכך שיופיעו בעיתונות כתבות מלטפות ומפנקות.

הקשר בין פרוייקט החשמול לבין חברת החשמל הוא בכך שחברת החשמל היא זו שאמורה לספק חשמל לפרוייקט ולא חברה פרטית אחרת. ולדעתי פרוייקט החשמול של הרכבת גדול מאוד על חברת החשמל. וזה לכשעצמו מספיק בשביל שכל הפרוייקט הזה לא יעניין אותי כלל. כאן זה ישראל ולא גרמניה ומה שפועל שם בגרמניה למעלה מ-70 שנה לא בטוח שיפעל גם בישראל בחברת החשמל הישראלית.

לצפיה ב-'לא גדול ולא בטיח'
לא גדול ולא בטיח
24/05/2018 | 04:37
60
רשת המסילות המחושמלת תזדקק ל כ100-150 מגהוואט. כושר ייצור החשמל הכולל בישראל הוא בסביבות ה15000 מגהוואט. אין שום בעייה.

לצפיה ב-'ואגב, אתה פועל אותו דבר כמוני רק הפוך ממני.'
ואגב, אתה פועל אותו דבר כמוני רק הפוך ממני.
23/05/2018 | 19:07
60
אתה נוטה להאמין לכל פרסום יחסי ציבור הקשור לקו הרכבת הפופוליסטי לירושלים, ואני כאמור נוטה להאמין לכל פרסום שלילי על קו הרכבת הפופוליסטי לירושלים.
לצפיה ב-'עכשו אני בטוח שהקו יפתח הרבה קודם.'
עכשו אני בטוח שהקו יפתח הרבה קודם.
22/05/2018 | 22:35
208
מזכיר את ימי הציטוטים של ש.ה. (:
לצפיה ב-'יונה יהב יכול להמשיך לקדנציה נוספת של עוד 5 שנים....'
יונה יהב יכול להמשיך לקדנציה נוספת של עוד 5 שנים....
23/05/2018 | 00:10
147
בנסיבות העניין סביר להניח שהחישמול לא יגיע לעיר חיפה לפני נובמבר 2023 (מועד הבחירות הבא לרשויות המקומיות) ולכן יונה יהב יכול להיבחר בבחירות הקרובות באוקטובר 2018 ולהמשיך לכהן בקדנציה נוספת כראש עיריית חיפה עוד 5 שנים ולישון בשקט עד הבחירות הבאות.
לצפיה ב-'אני מצטט את עיקר הכתבה:'
אני מצטט את עיקר הכתבה:
23/05/2018 | 00:42
2
196
כמה עמודי חשמול חדשים התמוטטו. "למרבה המזל איש לא נפגע, אבל זה מלמד על האיכות ובקרת הביצוע", אמר מנהל הפרויקט לשעבר בקו הרכבת המהירה, המהנדס שי וקסמן. "כבר אז דרשתי שייעשו קידוחי ניסיון לאורך המסילות ושיהיו הנחיות מפורטות לביסוס ואופן קיבוע העמודים, אבל בהנהלת הרכבת לא הקשיבו".

בעיה נוספת בפרויקט, לדברי וקסמן, היא שלא נבנו תחנות השנאה קבועות (לצורך ויסות זרם החשמל). את הקו יפעילו בשלב ראשון 3 תחנות השנאה זמניות. רק 2 מהן כבר הותקנו, ורק אחת עברה את כל הבדיקות הדרושות.

"לפי הערכתי, קו הרכבת המהירה יחל לפעול במקרה הטוב רק בעוד כשנתיים", ציין וקסמן.

כפי שכבר כתבתי מעלה, יונה יהב יכול להמשיך לישון בשקט עוד חמש שנים עד הבחירות הבאות לראשות העיר חיפה מאחר וסביר להניח שהחישמול לא יגיע לעיר חיפה בחמש השנים הקרובות. ואולי גם לא בעשר השנים הקרובות.
לצפיה ב-'יונה יהב לא הודיע על כך שהוא לא מתמודד שוב?'
יונה יהב לא הודיע על כך שהוא לא מתמודד שוב?
23/05/2018 | 10:57
1
51
לצפיה ב-'לגבי יונה יהב אני לא יודע שום דבר, אבל...'
לגבי יונה יהב אני לא יודע שום דבר, אבל...
23/05/2018 | 19:01
99
יש בחיפה הרבה מאוד מתנגדים לחישמול הרכבת, כך שהם יכולים עכשיו לישון בשקט עד הבחירות הבאות שיתקיימו בעוד למעלה מחמש שנים. בנסיבות העניין סביר להניח שהחישמול לא יגיע לחיפה בחמש השנים הקרובות וספק אם בכלל יגיע בעשר השנים הקרובות.
לצפיה ב-'חבל על הצפי המאוחר הזה, חשבתי לבוא כשיפתח. '
חבל על הצפי המאוחר הזה, חשבתי לבוא כשיפתח.
24/05/2018 | 13:03
32

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה