לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכל חברי הפורום ולכל הבאים בשעריו. אני נמצא כאן כמנהל הפורום על מנת לסייע לכם בכל דרך אפשרית בכל בעיה ובכל שאלה אפשר לפנות אלי ואשמח לסייע . חשוב לשמור בפורום על כללים בסיסיים , של שפה נקיה , והעברת מסרים בדרך מקובלת על מנת שיהיה נעים לכולם להיות בפורום , אפשר להעלות כל נושא ולשוחח על כל דבר , בדרך נעימה ומקבולת אשר תטיב עם כולם.  
המטרה בפורום היא ליצור קהילה תומכת , בה מסייעים החברים אחד לשני. 
חשוב מאוד לתת מידע אמין אשר ניתן להתבסס עליו על מנת שתהיה תועלת לכל חברי הפורום. 
שוב אני כאן לרשותכם 
שלכם 
גיא

המשך >>

לצפיה ב-'כתבה קשה וכואבת אמש בערוץ 2 על הלומי הקרב'
כתבה קשה וכואבת אמש בערוץ 2 על הלומי הקרב
24/02/2017 | 05:07
5
153
לצפיה ב-'אני רוצה לצפות בה'
אני רוצה לצפות בה
24/02/2017 | 16:21
2
85
איפה הכתבה שודרה? בחדשות 2? יש קישור אליה?
לצפיה ב-'יש מחיר לתמיכה בראובן פולנסקי שונא הלומי קרב, חה חה חה,,,'
יש מחיר לתמיכה בראובן פולנסקי שונא הלומי קרב, חה חה חה,,,
24/02/2017 | 18:18
75
לצפיה ב-'למי שמעוניין'
למי שמעוניין
25/02/2017 | 17:35
114

ניתן לצפייה ישירה, אני אבדוק בהזדמנות
לצפיה ב-'בארה"ב לפי מחקרים מתאבדים בכל יום! 20 חיילים לשעבר בגלל PTSD'
בארה"ב לפי מחקרים מתאבדים בכל יום! 20 חיילים לשעבר בגלל PTSD
26/02/2017 | 02:30
1
50
ובכתבה הזאת משרד הביטחון טוען שאין קשר בין אובדנות לבין השירות הצבאי. ממש עצוב. המחקרים החדשים במדעי המוח מאששים שיש קשר הדוק בין פוסט-טראומה לבין התאבדויות.
לצפיה ב-'"להיתאבד זה רק עניין של החלטה" נאמר לי על ידי רחל נתן ראש אג'
"להיתאבד זה רק עניין של החלטה" נאמר לי על ידי רחל נתן ראש אג
26/02/2017 | 17:52
51
אגף שיקום מחוז ת"א שמי יפהר צחי  אמת דיברתי 
לצפיה ב-'מכמה אחוזי נכות אפשר לקבל עזרה בדיור או בשכר דירה?'
מכמה אחוזי נכות אפשר לקבל עזרה בדיור או בשכר דירה?
25/02/2017 | 23:56
94
לצפיה ב-'הי החודש הנוכחי קצר מתי אמור להיות תלושים באתר?'
הי החודש הנוכחי קצר מתי אמור להיות תלושים באתר?
25/02/2017 | 08:59
2
173
מתי יעדכנו התגמול באתר
החודש קצר
לצפיה ב-'נראה לך שמישהו סופר אותנו ?'
נראה לך שמישהו סופר אותנו ?
25/02/2017 | 15:49
65
העובדים המסורים של האגף מקבלים את שכרם בזמן ולא לדאוג בקשר לזה המטרה שלהם היא במקום לשקם ולדאוג לזכויות שלנו רק לצמצם ולפגוע בנו וגם תודה רבה לחיים בר וחבר מרעיו ש.....אותנו כל הזמן מכל החורים
לצפיה ב-'כל חודש זה ביום האחרון של החודש'
כל חודש זה ביום האחרון של החודש
26/02/2017 | 04:53
41
לצפיה ב-'האם מישהו מכיר משתמש במערכת להתרוקנות שנקראת qufora'
האם מישהו מכיר משתמש במערכת להתרוקנות שנקראת qufora
24/02/2017 | 11:20
53
ויכול להמליץ
לצפיה ב-'וורטיגו'
וורטיגו
20/02/2017 | 12:41
124
האם יש כאן בקרב נכי צה"ל מישהו שסובל מורטיגו ? מבקש ליצור קשר 0506840140 תודה זאב
לצפיה ב-'שעות השגחה בהוסטל'
שעות השגחה בהוסטל
19/02/2017 | 13:03
1
88
נכה צהל נצרך 70% נפשי מזה כ 25 שנה:
1.ההוסטל /ים הופרטו כידוע לפני כמה שנים, ולאחרונה הפסיקו להשגיח עליהם בהוסטל 24/7 ,אלא רק 16/6 למרות שהנכה צהל מאד זקוק לזה.
 מה עושים?
א. מהי הרגולציה הקובעת?
ב. האם יש הנחיות/תזכירים וכו? 
ג."מי נגד מי"?
2.מהי הכדאיות בהעלאה (אפשרית מאד) של שיעור הנכות,אם בכלל?
אודה לתשובה מפורטת ככל שניתן..
לצפיה ב-'תושבה '
תושבה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/03/2017 | 22:50
8
אם הנכה זקוק להשגחה של 24/7 צריך להעלות לו את אחוזי הנכות 
אם ההוסטל לא נותן השגרה של 24/7 צריך לפנות לאגף השיקום. 
לדעתי אין כדאיות כל כך בהעלאה של אחוזי הנכות. 
יום טוב 
גיא בית און 
לצפיה ב-'האם אני יכול לבקש משהו כבר בשלב שהכירו את הקשר, עוד לפני הוו'
האם אני יכול לבקש משהו כבר בשלב שהכירו את הקשר, עוד לפני הוו
16/02/2017 | 19:31
12
158
האם אני יכול לבקש משהו כבר בשלב שהכירו את הקשר, עוד לפני הוועדה שקבעה את אחוזים?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי - לא'
למיטב ידיעתי - לא
16/02/2017 | 19:49
3
82
כדי לזכות בהטבות ובשיקום צריך להיות מוכר עם האחוזים. לי אישרו טיפול רפאוי אחרי קביעת הקשר לפני שהתקיימה ועדה, וזה אחרי אינספור מכתבים ששלחתי ותלונות שהגשתי.
לצפיה ב-'קיבלתי הכרה על פוסט טראומה ואני ממתין לאחוזים'
קיבלתי הכרה על פוסט טראומה ואני ממתין לאחוזים
16/02/2017 | 19:59
2
109
קיבלתי הכרה על פוסט טראומה ואני ממתין לאחוזים
לצפיה ב-'אחי, אני בדיוק באותו מצב'
אחי, אני בדיוק באותו מצב
16/02/2017 | 20:20
1
87
גם קיבלתי הכרה בקשר, הייתה לי ועדה על פוסט-טראומה בפתח תקווה, אחרי 15 שנה של תביעות, ביקשו עוד מסמכים וזימנו אותי לוועדה חדשה, שכנראה אני לא אתייצב בה כי אין צורך, זאת ועדה מסכמת. אם יש לך עוד שאלות כלשהן אתה יכול לפנות אליי בפרטי
לצפיה ב-'תודה אחי '
תודה אחי
16/02/2017 | 20:32
47
תודה אחי 
לצפיה ב-'טיפול ותגמול '
טיפול ותגמול
18/02/2017 | 19:37
6
99
חוק הנכים (תגמולים ושיקום), תשי"ט-1959 [נוסח משולב]

43ב.  (א)  חייל משוחרר יקבל, במשך התקופה שבין הגשת תביעתו לבין הכרתו כנכה, טיפול רפואי על חשבון המדינה.
          (ב)  היה לקצין התגמולים יסוד סביר להניח שחייל משוחרר יוכר כנכה, יורה שיקבל במשך התקופה שבין הגשת בקשתו לפי הפרק הששי לבין ההחלטה בה, תגמולים המשתלמים לנכה לפי סעיף 43; שולמו התגמולים, יחולו הוראות אלה:
(1)   הוכר החייל המשוחרר כנכה, רואים את התגמולים  כתשלום על חשבון התגמולים המגיעים לו מכוח סעיף 43;
(2)   לא הוכר החייל המשוחרר כנכה, חייב הוא להחזיר את התגמולים ששולמו לו כאמור, בזמן ובתנאים שיקבע קצין התגמולים.

ועוד...

תקנות הנכים (תגמולים ושיקום) (הליכים בפני קצין תגמולים), תשנ"ה-1995

כללים למתן מלווה לנכה
4.    הכיר קצין התגמולים בחייל משוחרר כנכה, אך טרם נקבעה לו דרגת נכות, יהיו הכללים למתן מלווה מאוצר המדינה, לפי בקשתו, כאמור בסעיף 31א לחוק כלהלן:
(1)  היה התובע כשיר לעבודה - יינתן לו מלווה בשיעור של תגמול מחוסר פרנסה, אם הוא מחוסר פרנסה כאמור בסעיף 6 לחוק;
(2)  לא היה התובע כשיר לעבודה מפאת נכותו - יינתן לו מילווה בשיעור של תגמול טיפול רפואי כאמור בתקנות הנכים (טיפול רפואי), תשי"ד-1954.

מקווה שעזרתי 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/02/2017 | 08:10
26
תודה 
לצפיה ב-'דב, מה קורה אם זה לא התביעה הראשונה בנושא, אלא עיון חוזר?'
דב, מה קורה אם זה לא התביעה הראשונה בנושא, אלא עיון חוזר?
20/02/2017 | 04:26
4
43
יש זכאות לטיפול ולתגמולים? אני הבנתי שאין. זה מה שקורה במקרה שלי.
לצפיה ב-'האם מדובר....'
האם מדובר....
20/02/2017 | 12:48
3
37
על עיון חוזר בתביעה ראשונה 

או 

אחרת
לצפיה ב-'זה עיון חוזר בתביעה שהגשתי לפני כמה שנים'
זה עיון חוזר בתביעה שהגשתי לפני כמה שנים
21/02/2017 | 00:28
2
31
הגשתי ב-2009 תביעה בפעם הראשונה בתחום הנפש, היא נדחתה, לא הגשתי אז ערעור, עכשיו הגשתי עיון חוזר. האם מגיע לי טיפול רפואי? הוועדה שהייתה לי עכשיו זה של שלושה רופאים, ועדה מחוזית
לצפיה ב-'חוק הנכים'
חוק הנכים
21/02/2017 | 23:36
1
47
35.  (א)  קצין תגמולים רשאי לתת החלטה חדשה בכל בקשה, אף אם ניתנה בה כבר החלטה סופית לפי סעיף 33, 34, אם הוכח, כי ההחלטה הושגה על ידי מעשה או חדלה המהווים עבירה פלילית, או אם נתגלה על סמך ראיות חדשות שלא היו בפני נותן ההחלטה הקודמת, כי אותה החלטה בטעות יסודה.
(תיקון מס' 6) תשל"א-1971
          (ב)  ניתנה החלטה חדשה המזכה נכה בתשלום תגמולים או תגמולים מוגדלים, ישולמו התגמולים או התגמולים המוגדלים החל מהמועד של הגשת הראיות החדשות שעל פיהן ניתנה ההחלטה החדשה, אולם רשאי קצין התגמולים להורות שישולמו החל ממועד מוקדם יותר ובלבד שלא יקדם יותר משנה אחת להגשת הראיות החדשות.
לצפיה ב-'ביטול מבחן ההכנסה או פגיעה במקבלי נצרך ? מפורטל נכי צהל.'
ביטול מבחן ההכנסה או פגיעה במקבלי נצרך ? מפורטל נכי צהל.
22/02/2017 | 19:02
80
יטול מבחן ההכנסה או פגיעה במקבלי נצרך ?
שינוי הגדרת החוק בנושא מיהו נצרך
בתאריך 1 לפברואר 2017 הוגשה לכנסת הצעת החוק החדשה, תזכיר חוק הנכים שמטרתו המוצהרת היא עיגון הזכויות  הניתנות לנכי צה"ל במסגרת הוראות אגף השיקום בחוק. אך מעיון מעמיק מתגלה כי יחד עם פירוט סעיפי החוק נחשפים לכאורה הפגיעות העתידיות להם יהיו צפויים נכי צה"ל.
מדובר הן על פגיעות עתידיות בזכאויות על פי הוראות אגף השיקום והן פגיעות עתידיות על ידי שינוי הגדרות החוק הקיימות. במאמר הבא, נביא לידיעתכם תיקון בהגדרת החוק למושג "נצרך". תיקון שבא להכין את השטח לביטול מבחן ההכנסה או תיקון שעלול להביא לפגיעה קשה במקבלי תגמולי נצרך וותיקים וחדשים כאחד.
[שינוי הגדרת מיהו נצרך בחוק]
מהו נצרך ?
נכה נצרך הוא נכה שאיבד את כושר ההשתכרות שלו ואגף השיקום קבע על פי הגדרת החוק שלא ניתן לשקמו ולכן מגיע לו תגמול "נצרך" נוסף להטבות נוספות על פי הוראות אגף השיקום השונות. נכה נצרך זכאי לתגמול חודשי שקבוע בתקנות ועל פי מצבו המשפחתי: נשוי, רווק, נשוי + ילדים, גרוש וכד'.
מה מהות שינוי ההגדרה בחוק ?
עד היום ההגדרה של "נצרך" על פי החוק היתה "..אדם שאינו מסוגל להשתכר למחייתו ואין לו הכנסה מספקת למחייתו..."
ואילו הצעת החוק מציעה לשנות את ההגדרה ל – "... נכה שאינו מסוגל להשתכר למחייתו בשל נכותו ואין סיכוי נראה לעין שאפשר יהיה לשקמו אי-פעם.."
כלומר מצד אחד רוצים למחוק מהחוק את המילים ".. ואין לו הכנסה מספקת למחייתו..." ומהצד השני להוסיף "...  בשל נכותו ואין סיכוי נראה לעין שאפשר יהיה לשקמו אי–פעם.."
מה זה אומר ...
שינוי הגדרת נצרך בחוק היא מהותית ועלולה לפגועה קשות בנכי צה"ל הזכאים כיום לתגמול נצרך, כמו גם להקשות על נכי צה"ל חדשים שאיבדו את יכולת ההשתכרות שלהם וידרשו תגמול נצרך.
אם עד כה היתה לאגף השיקום חובה חוקית לדאוג לנכה להכנסה מספקת, דהיינו משכורת – כי כך חייב החוק. במידה ולא, אזי יהיה זכאי לתגמול נצרך.
הרי שאחרי שינוי ההגדרה בחוק מי זכאי להיות נצרך והשמטת המילים "ואין לו הכנסה מספקת". קבלת תגמול נצרך לא תהיה קשורה להכנסה (משכורת), אלא קריטריונים ספציפים שניתן לפרשם במספר דרכים - מה שלכאורה יעזור לאגף השיקום להקטין משמעותית את מספר הזכאים לנצרך. כך הנכה יצטרך לעמוד בכל הכללים הבאים :
 א. שאינו מסוגל להשתכר למחייתו
ב. בשל נכותו
ג. ואין סיכוי נראה לעין שאפשר יהיה לשקמו אי–פעם
צעד ראשון לפני ביטול מבחן ההכנסה ?
מבחן ההכנסה קובע שאם לנכה הזכאי לתגמול נצרך קיימת הכנסה כלשהיא ולא משנה מקורה, לדוגמא שכר דירה. ההכנסה תקוזז לנכה מתגמול הנצרך. אין ספק שמדובר בהוראה פוגענית ולדעתנו לא מוסרית שגרמה במשך שנים רבות לנכי צה"ל שאיבדו את כושר פרנסתם לחיות חיי עוני מבלי שתהא להם אפשרות להגדיל את ההכנסה החודשית. ראו מאמר ביטול מבחן ההכנסה.
יש אומרים כי השמטת המילים "ואין לו הכנסה מספקת" נועדה לצורך ביטול מבחן ההכנסה ולא בכדי לפגוע בזכויות הנכים הנצרכים.
לדעת אחרים, די היה למחוק את המילים ואין לו הכנסה מספקת" מבלי להוסיף התניות אחרות, לחילופין היה ניתן להוסיף סעיף בחוק שכספים המגיעים לנכה לא מעבודה (שלא מנגיעה אישית) לא יחשבו כהכנסה.
האם השינוי יכול לפגוע בנכים שמקבלים נצרך ?
התשובה לכך היא שעל פי החוק כן !
מכיוון שהתיקון בחוק אינו מתייחס לנכים חדשים או וותיקים הרי שעל פניו תיקון ההגדרה בחוק עלולה לגרום לאגף השיקום לזמן מאות מקבלי תגמול נצרך ולבחון מחדש את זכאותם על פי ההגדרה החדשה.
למה לא מתנגדים לתיקון ?
חלק מתיקון ההגדרה בחוק "נולד" בעיקבות עתירה שהוגשה לבג"צ. היתה פניה לבג"צ לאשר תגמולי תג"מ לנכים תוך הסתכלות על מכלול הבעיות הקיימות ולא רק על פי נכותם. בג"צ דחה את העתירה ובעצם קבע כי הזכאות תהיה קשורה לנכות.
אגף השיקום מנסה "לרכב" על החלטה של בג"צ ולהשריש את התיקון גם בהגדרות נצרך.
יחד עם זאת התוספת: "ואין סיכוי נראה לעין שאפשר יהיה לשקמו אי–פעם" היא תוספת של אגף השיקום, תוספת שלכאורה תאפשר לסחוב את הנכים שנים על גבי שנים עד לאישור תגמול נצרך, כמו גם לשלול תגמול נצרך מנכים וותיקים.
מה עושים ?
החוק עבר בקריאה ראשונה ובקרוב אמור להגיע למליאת הכנסת  לצורך הצבעה בקריאה שנייה ושלישית. בהעדר התנגדות מצד הנכים נראה שעל פניו החוק יעבור כבר בקרוב ואז.... נותר רק להתפלל שמדובר בצעד לקראת ביטול מבחן ההכנסה ולא צעד לפני שלילת תגמולי נצרך.
לצפיה ב-'בקשה לאחר הכרה בקש"ס '
בקשה לאחר הכרה בקש"ס
( לעמוד שלי בתפוז )
17/03/2017 | 22:51
8
אתה יכול לבקש טיפול . 
אתה גם זכאי לתגמול תט"ר אם אתה צריך 
לצפיה ב-'מה מס הטלפונים של החברות החדשות לנופש שזכו במכרז ל2017'
מה מס הטלפונים של החברות החדשות לנופש שזכו במכרז ל2017
18/02/2017 | 18:13
2
52
לצפיה ב-'אשת טורס - 7771888 - 03. השטיח המעופף- 5139966 - 03'
אשת טורס - 7771888 - 03. השטיח המעופף- 5139966 - 03
20/02/2017 | 10:40
1
21
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/02/2017 | 23:23
8
לצפיה ב-'פנייה לרופא הראשי'
פנייה לרופא הראשי
14/02/2017 | 12:18
2
104
שלום חברים !
מי יודע איך אפשר לפנות לרופא הראשי של אגף השיקום ?

לצפיה ב-'מזכירות 073-3876600 / 073-3876501 תנסה פה073-3877400'
מזכירות 073-3876600 / 073-3876501 תנסה פה073-3877400
14/02/2017 | 13:51
1
36
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
14/02/2017 | 15:24
22
לצפיה ב-'לכל נכי צהל מגיע טיפולי שניים בחינם עד מאה אלףשח לנכה בחינם '
לכל נכי צהל מגיע טיפולי שניים בחינם עד מאה אלףשח לנכה בחינם
13/02/2017 | 22:48
2
229
במרפאת ג'רי כהן בחולון מטפלים בנכי צהל בחינם
כל נכה זכאי לטיפולי שניים עד 100אלף שח לכל נכה
המקום מונגש לנכים
מטפלים בכל טיפולי השניים שתלים והכל מהכל
הבדיקה חינם

לצפיה ב-'זה אמיתי?... זה נכון? - או ..סיפורי פוגי'
זה אמיתי?... זה נכון? - או ..סיפורי פוגי
17/02/2017 | 14:44
1
78
לצפיה ב-'איך הביבי אומר "FAKE NEWS"......'
איך הביבי אומר "FAKE NEWS"......
18/02/2017 | 08:22
64
לצפיה ב-'קיבוע שורש כף יד'
קיבוע שורש כף יד
12/02/2017 | 11:02
69
אשמח לקבל מידע ממי שעבר קיבוע של שורש כף יד והאם זה משפיע מהותי על חיי היומיום. אני אמור לעבור תהליך זה וחשוב לי לשמוע לפני קבלת החלטה סופית.ניתן לכתוב לי במייל בפרטי: shimon421@walla.co.il
תודה 
לצפיה ב-'ההבדל בין פגיעה נפשית עקב חבלה פיזית לבין פוסט טראומה?'
ההבדל בין פגיעה נפשית עקב חבלה פיזית לבין פוסט טראומה?
11/02/2017 | 17:34
1
125
שלום רב,
האם מישהו יכול לומר מה ההבדלים בזכויות בין השניים?

תודה
לצפיה ב-'העתקתי את הכתבה של המנהל גיא מעיתון עו"ד כתשובה עבורך.'
העתקתי את הכתבה של המנהל גיא מעיתון עו"ד כתשובה עבורך.
11/02/2017 | 18:32
132
לצפיה ב-'אישרו לי החזרים מקרן עזבונות על טיפולי שיניים,הבעייה היא....'
אישרו לי החזרים מקרן עזבונות על טיפולי שיניים,הבעייה היא....
09/02/2017 | 22:46
1
229
קבלה-מקור אבדה לי.
ויש לי העתק למקור.
למשרד הביטחון,לא עוזר החותמת "נאמן למקור" של המירפאה עצמה.
האם יש תיקווה לקבל ההחזרים??
אל מי ניתן לפנות ולהתחנן שיקבלו את נאמן למקור?
אשמח לשמוע הכוונה מה לעשות
תודה

לצפיה ב-'זה מצב בעייתי'
זה מצב בעייתי
10/02/2017 | 15:46
78
הם מבקשים את המסמכים המקוריים כי הם חושבים שכביכול קיבלת החזר ממישהו אחר ועכשיו את רוצה לעבוד עליהם וכביכול לקבל את הכסף עוד פעם. למרות שלא אכפת להם כי הם לא משלמים פעמיים בכל מקרה, זה המדיניות שלהם. אם המקור הלך לך לאיבוד, אין מה לעשות עם זה. לדעתי, אין סיכוי שתקבלי החזר.
לצפיה ב-'קרע במיניסקוס'
קרע במיניסקוס
07/02/2017 | 11:26
2
77
שלום עו"ד בית און,
אני מוכר 30 אחוזים על קשיון לא נווח ברגל ימין משנת 2003, מאחר ואני סובל בשל כך מצליעה שמתי לב שבזמן האחרון יש לי כאבים בברך שמאל בעקבות העומס שמוטל עליה. הלכתי ללאורתופד שקבע שאני סובל מקרע במיניסקוס. האם ניתן להגיש בקשה לנכות מוסבת? במידה וכן, מהם האחוזים שמתקבלים בדר"כ בתביעה כזו? אודה לתשובתך. 
לצפיה ב-'ליאור שלום רב. עלייך להגיש תקנה 9 אם כול '
ליאור שלום רב. עלייך להגיש תקנה 9 אם כול
08/02/2017 | 08:51
1
62
המסמכים הנכונים כולל המלצה של הרופא .
להגיש בצורה מסודרת את התביעה לאגף השיקום .

ליאור גם אני הגשתי תקנה 9 על כאבים קיבלתי 1% .

אצלך המצב שונה תלוי מה המגבלה והמצב אצלך .

עורך הדין ל יודע מה % הנכות הוא יכול להעריך

בריאות טובה ובהצלחה
לצפיה ב-'ליאור שלום '
ליאור שלום
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2017 | 11:51
59
צריך לבדוק מה הקשר הסיבתי. 
לאחר מכן צריך להגיש חוות דעת רפואית. 
לאחר מכן צירך להגיש בקשה לפי תקנה 9 
תייעץ איתי אשמח לעזור לך. 
לצפיה ב-'הישג חשוב למשרדי '
הישג חשוב למשרדי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2017 | 17:10
6
187
בחורה צעירה חיילת אשר הוכרה על ידי קצין התגמולים , בשל מחלת CRPS , ההכרה ניתנה לה ללא צורך בפניה לוועדת הערעורים. 
לצפיה ב-'GRPS זה תסמונת כאב ולא מחלה לידיעתך'
GRPS זה תסמונת כאב ולא מחלה לידיעתך
08/02/2017 | 00:04
3
78
לצפיה ב-'אין ממש הבדל בין תסמונת לבין מחלה. '
אין ממש הבדל בין תסמונת לבין מחלה.
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2017 | 00:14
2
69
לצפיה ב-'יש הבדל עצום בין המצבים הנל בין רפואי למשפטית GRPS זו תסמונת'
יש הבדל עצום בין המצבים הנל בין רפואי למשפטית GRPS זו תסמונת
08/02/2017 | 15:29
1
77
כרונית כמשמעותה ומחלה יכולה להיות זמנית כי ניתנת היא לריפוי במצבים מסוימים וזה ההבדל העצום והחשוב מבחינה רפואית.על כן התקבלה החלטה להכרה בנכות במצב הנל כי מדובר על תסמונת כרוניתתתתתת
לצפיה ב-'זה כמעט אותו דבר'
זה כמעט אותו דבר
09/02/2017 | 00:16
45
תסמונת זה כשידוע אוסף סימנים למצב חולי מסוים, כך שתסמין אחד יכול לנבא תסמין אחר, אבל לא ידועה הסיבה העמוקה למצב חולי מסוים. כשהפתוגנזה כן ידועה, שזה המנגנון הביולוגי שגורם למצב חולי, אז קוראים לזה מחלה. לדוגמה, ממשיכים לקרוא לתסמונת דאון תסמונת על אף שכבר הגיעו לגילוי מנגנון המחלה, זאת אומרת הפתוגנזה ידועה. שלמה, בתגובה שלך פשוט עשית סלט, סליחה שאני אומר את זה. במחלות גנטיות במיוחד, אין הבדל אם אומרים תסמונת או מחלה או הפרעה מכייוון שהפרטים ידועים. בתסמונת כאב הזאת הסיבה למצב חולי זה לא ידועה, הפתוגנזה לא ידועה, לכן פה אולי המילה תסמונת יותר מתאימה.
לצפיה ב-'גיא מה אני יגיד לך ממש כייף לראות את החברים אומרים מילה טובה'
גיא מה אני יגיד לך ממש כייף לראות את החברים אומרים מילה טובה
14/02/2017 | 13:56
1
32
אלוהים ישמור .

גיא כותב משהו וכולם תוקפים אותו כאילו הוא עשה משהו ראה

איפה הפרגון על עבודתו .

חברים אנחנו לא נגיע רחוק אם חברים כאלו מפרגנים ואוהבים ...

גיא ברכות
לצפיה ב-'מסכים לגמרי'
מסכים לגמרי
15/02/2017 | 19:12
16
צריך ליצור חזית אחידה בין כולנו
לצפיה ב-'נתיב תחבורה ציבורית'
נתיב תחבורה ציבורית
07/02/2017 | 13:11
3
78
מה החוק בנוגע לתו נכה, מותר או אסור לנסוע בנתיב הצהוב?
לצפיה ב-'כמה שידוע רק לנכה על כיסא גלגלים מותר.'
כמה שידוע רק לנכה על כיסא גלגלים מותר.
07/02/2017 | 13:29
2
51
לצפיה ב-'מפורטל נכי צהל...................'
מפורטל נכי צהל...................
07/02/2017 | 13:36
1
96
נהיגה בנתיב תחבורה ציבורית
ועדת הכלכלה אישרה - רכבי נכים המוגבלים בהליכתם וזקוקים לכיסאות גלגלים יורשו לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית
התפרסמה בתאריך: 19/11/2007
ועדת הכלכלה אישרה היום לקריאה ראשונה את הצעת החוק של חבר
הכנסת יורם מרציאנו המאפשרת לרכב נכה נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית.
מדובר בבעלי תו נכה בצבע כחול (מוגבלי הליכה הזקוקים ל - כיסא גלגלים, או נכה הזקוק לרכב כאמצעי תנועה בגלל רגליו הנכות) אשר רשאי יהיה לנסוע בנתיבים ציבוריים במרכזי ערים שלצידם אין נתיב המיועד לתנועת רכב רגיל .
יוזם הצעת החוק,ח”כ יורם מרציאנו:”מדובר בחוק חשוב לציבור הנכים ומהווה המשך למגמה הקיימת של מתן שוויון הזדמנויות לנכים, לצערי עד כה לא ניתן מענה לבעיית חופש תנועה בכבישים לנכים. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה של סגירת מרכזי ערים לנסיעת רכב פרטי והנגשתם לתחבורה ציבורית בלבד. לציבור הנכים זה מהווה מכה אנושה ונוגד את חוק שוויון זכיות שיון לבעלי מוגבלות.”
יו”ר הועדה, ח”כ גלעד ארדן:” מדובר בהצעה חשובה שבאה לתת פתרון לקשיי התנהלות יומיומית מולם ניצבת אוכלוסיית הנכים. מנתונים שעלו בדיון עולה כי גם בקרב 82,000 בעלי תו נכה ירוק ישנם נכים עם בעיית הליכה ונגישות.לצערי, דרך חוק זה לא נוכל לתקן את הבעיה של כלל הנכים, הפתרון הרחב צריך להינתן ברפורמה של משרד התחבורה שתסדיר את תווי החנייה ואני מאמין כי חוק זה יאיץ את הרפורמה כדי שגם אנשים אלו יזכו להקלה בנגישות.אך חוק זה הוא פתח חשוב.”
בדיון הוצג בפני הועדה מספר בעלי תווי הנכה וההבחנה הקיימת בניהם :
תו כחול –אדם שהציג מסמכים רפואיים המעידים על בעיית גפיים ואי יכולת ללכת (לרוב אלו נכים בכיסא גלגלים) כ 5000 בעלי תו בישראל.
תו ירוק – כל סוג נכה אחר, קיימים כ 82,000 בעלי תו ירוק.
עו”ד חווה ראובני, משרד התחבורה:”הרציונל הוא נגישות. ישנם נתיבי תחבורה ציבורית לצידם התנועה הפרטית חסומה ומנגד ישנם נתיבים ציבוריים שלצידם נתיבים לתנועה כללית - כאן היתרון הוא של זרימת תנועה ולכן עמדת המשרד היא לפצל ולהבחין בינהים.במקומות בהם הנתיב הציבורי מונע נגישות אנו תומכים לאשר נסיעת רכב נכה, לגבי נתיבים המיועדים להזרים תנועת רכב ציבורי מהר יותר מנסיעת רכב פרטי- אנו מתנגדים לאפשר נסיעת רכב נכה. ”
שמואל חיימוביץ-משרד המשפטים,ממונה נגישות ארצית- יש לאפשר לכל בעל תו נכה נסיעה רק בנתיבי תחבורה ציבורית שאין לצידם נתיב לרכב רגיל.
אודי אדירי, משרד האוצר – המגמה היא לאפשר רמת שירות גבוהה בנתיבי תחבורה ציבורית, הכוונה היא אף לצמצם את מספר האוטובוסים שיורשו לנסוע בנתיבים ציבוריים מסויימים. שימוש רכבי נכים בנתיבים אלו יפגע ברמת השירות של הנתיב הציבורי.ההקלות לאוטובוסים הם חלק מניסיון להחזיר את הציבור לשימוש בתחבורה ציבורית.”
דורון יהודה- ארגון הנכים – אני נהג מונית של עצמי. אני לא יכול ליסוע במונית או אוטובוס, הרכב שלי הוא המונית שלי ואני צריך לנוע בנתיב כמו אוטובוס. תו כיסא גלגלים זה מי שהמדינה קבעה שלא מסוגל ללכת מוגבלות מוטורית .רק הרכב שלי מותאם לנסיעה עם הכיסא שלי .”
בדיון עלתה הצעת פשרה ע”י יו”ר הועדה, ח”כ ארדן על פיה לבעלי כל סוגי תג נכה תותר נסיעה בנתיבים ציבוריים לצידם אין חלופה של נתיב תחבורה רגיל ואילו לבעלי תו נכה כחול תותר נסיעה בכל נתיב ציבורי.
נציגי אגד ודן הודיעו כי הם תומכים בהצעה לאפשר לבעלי תו נכה כחול ליסוע בנתיב הציבורי , וציינו כי הרחבת האישור לכ82,000 בעלי התווים בכלל תגרום חסימה של הנתיבים . אישור ל5,000 בעלי תו כחול מהווה איזון בין הצורך הציבורי לעידוד תחבור הציבורית לבין צרכי הנכים.
ח”כ גלעד ארדן- ” בדיון להכנת החוק לקריאה השנייה יתקיים דיון מעמיק בדבר אישור נסיעת רכבים בעלי תו נכה באשר הוא בנתיבים ציבוריים.משרד התחבורה ימציא נתונים בדבר מספר הנתיבים הציבוריים הקיימים והשלכות פתיחתם לכלל הנכים על גודש התנועה.”
לצפיה ב-'שים\ו לב , לא בכל נתיב ציבור ולא כול נכה, אלא'
שים\ו לב , לא בכל נתיב ציבור ולא כול נכה, אלא
07/02/2017 | 22:40
70
"(מוגבלי הליכה הזקוקים ל - כיסא גלגלים, או נכה הזקוק לרכב כאמצעי תנועה בגלל רגליו הנכות) אשר רשאי יהיה לנסוע בנתיבים ציבוריים (רק) במרכזי ערים (ורק) שלצידם אין נתיב המיועד לתנועת רכב רגיל.
לצפיה ב-'הצעת חוק הנכים (תגמולים ושיקום) (תיקון מס' 30), התשע״ז-2017 '
הצעת חוק הנכים (תגמולים ושיקום) (תיקון מס' 30), התשע״ז-2017
06/02/2017 | 10:22
5
392
לצפיה ב-'מה שנפתח זה הצעת חוק לביטול פקודת העתונות.'
מה שנפתח זה הצעת חוק לביטול פקודת העתונות.
07/02/2017 | 01:27
3
78
זה מה שהתכוונת? זה הדבר היחיד שיש שם לדעתי.
לצפיה ב-'אצלי עובד נסה בקישור הזה..בטוח תקין.'
אצלי עובד נסה בקישור הזה..בטוח תקין.
07/02/2017 | 09:22
2
74
לצפיה ב-'תנסו פה'
תנסו פה
09/02/2017 | 18:23
1
74
להלן הצעת החוק 
לצפיה ב-'תודה, עכשיו זה זה'
תודה, עכשיו זה זה
09/02/2017 | 18:47
21
לצפיה ב-'עברתי על כל המסמך סעיף-סעיף, מזעזע'
עברתי על כל המסמך סעיף-סעיף, מזעזע
15/02/2017 | 19:11
44
אחד הדברים שלא אהבתי זה את הצעת הטיפול בנכים "הקלים", ראו תמונה מצורפת. נזכרתי שבבחירות למשהו היה מועמד אחד שהבטיח הרחבת זכויות לנכים הקשים. אבל מה עם הנכים "הקלים"? הבעיה היא שמי שנפצע קשה, אני מניח שהקביעה של אחוזי נכות היא פשוטה יותר מכייוון שהוא מקבל את הדרגה העליונה של הסעיפים, כלומר, את הסעיף המירבי, וממילא יקבל את הזכויות. אבל מי נשנפצע בדרגה קלה או בינונית, לוועדות הרפואיות של משד הביטחון קל מאוד"למשוך" את האחוזים שלו כלפי מטה מכייוון שהפציעה לא כל כך ברורה. אז יוצא שרוב הנכים "הקלים" בדרך כלל האחוזים שיש להם לא מבטאים את רמת הפציעה שלנם בצורה משקפת, וכך הם נדפקים. זה בדיוק המקרה שלי. אז מי יטפל בנכים הקלים והבינוניים שקרוב לוודאי שנדפקו? מי יילחם בשבילם? רוב האנשים שמוכרים כנכי צה"ל הם אנשים עם פציעות קלום ובינוניות, ומעט הם אנשים שגורלם התאכזר אליהם והם נכים קשים. מי יטפל בנכים הקליפ? למה צריך לפגוע בהטבות שלהם כשממילא דרגת הנכות שלהם אינה משקפת את הסבל שלהם? אנחנו כולנו צריכים ליצור חזית אחידה במאבק שלנו שכל ה"קלים" יילחמו בשביל כל הקלים והקשים ושכל "הקשים" יילחמו בשביל כל הנכים והקשים. לצערי, עד עכשיו לא ראיתי את זה באף התארגנות.
לצפיה ב-'בקרוב כאשר תבינו מי הם הרוצחים של תאיר ראדה ז"ל והרס מישפחתה'
בקרוב כאשר תבינו מי הם הרוצחים של תאיר ראדה ז"ל והרס מישפחתה
03/02/2017 | 12:52
3
132
ומישפחת זדורוב ומי עזר להרוצחים אז תבינו מול אזה אירגון ניטעב עמדתי לבד והפעם אני לא מדבר על אנא"צ,
לצפיה ב-'לדעתך זדורוב הוא לא הרוצח?'
לדעתך זדורוב הוא לא הרוצח?
03/02/2017 | 18:00
2
65
כשראיתי את הסרט על הרצח הזה ובמיוחד את הצילומים מחדרי חקירות, ובמיוחד קטע אחד שבו היה חוקר אחד שאמר:"פה זה לא רוסיה, זה לא קג"ב, פה אומרים את האמת", פשוט נגעלתי והבנתי שכפו עליו.
לצפיה ב-'אין שאלה בכלל . יש ספקות רבות . מסכן האיש והמשפחה '
אין שאלה בכלל . יש ספקות רבות . מסכן האיש והמשפחה
06/02/2017 | 08:49
1
38
לצפיה ב-'ידיעה ממקומון כיכר השבת.'
ידיעה ממקומון כיכר השבת.
06/02/2017 | 09:53
68
לצפיה ב-' שושי בן מנשה ז״ל יהי זיכרה ברוך '
שושי בן מנשה ז״ל יהי זיכרה ברוך
06/02/2017 | 08:46
71
בצער רב אנו מודיעים על פטירתה המפתיעה של המזכירה הרפואית המסורה, ממחוז ת״א של אגף השיקום - שושי בן מנשה ז״ל
לצפיה ב-'תכניות שיקום'
תכניות שיקום
05/02/2017 | 19:26
2
128
שלום רב,
הוכרתי לאחרונה כנכה צה"ל 30% נכות (החל משנת 2011).
בשנים 2010-2013 למדתי לתואר ראשון.
אציין שלאחרונה איני עובד - פוטרתי עקב נכותי (לפני כן עבדתי במספר עבודות לתקופות קצרות).

ע"פ עובדת השיקום איתה נפגשתי, עומדות בפני כיום שתי אפשרויות לשיקום:
1. יציאה ללימודים/ הכשרה מקצועית - ללא עזרה במציאת עבודה.
2. שיקום תעסוקתי - עזרה במציאת עבודה.

מעובדת השיקום הבנתי שבאפשרותי לבחור רק באחת האופציות הנ"ל.
עם זאת, מעורכת הדין שלי הבנתי שאני יכול לקבל את שני הדברים הבאים:
1. החזר על הכשרת הלימודים שלמדתי בעבר (כמובן בהתאם לשנים בהם הייתי זכאי) ודמי קיום השכלה גבוהה עבור אותה תקופה.
2. לקבל מהשיקום עזרה במציאת עבודה, ובמידה והם לא מוצאים עבורי התאמה יינתן לי תגמול מחוסר פרנסה.

שאלתי היא האם אכן אוכל לקבל החזר על הכשרת הלימודים ודמי קיום על תקופה זו, וכיום לקבל תגמול מחוסר פרנסה עד שימצאו לי עבודה ?  
האם באמת יש התניה כך שאם אבחר לקבל החזר על הכשרת הלימודים לא יעזרו לי במציאת עבודה ?

תודה מראש,
ואשמח לקבל במידת האפשר הפניה לחוק שאוכל לגשת איתה לעובדת השיקום.

שוב תודה

לצפיה ב-'תשובה חלקית'
תשובה חלקית
05/02/2017 | 21:41
81
איתי שלום.
לגבי השיקום אתה יכול לקרוא בקישור הבא, תלחץ תהליך שיקום בצד ימין

שם כתוב על לימודים ועל סידור בעבודה. אני לא יכול להגיד לך אם הבחירה באפשרות אחת מבטלת את האפשרות השנייה.

חשוב לבדוק אם תהיה זכאי למימון של הסמסטר השני של שנת הלימודים 2010-2011, תלוי מאיזה חודש יש לך הכרה, אני מניח.
אתה גם צריך לבדוק שבזמן הלימודים עמדת בדרישה של 22 (אם אני זוכר) שעות שבועיות, אלא אם הליקוי המוכר שלך פוטר אותך מהדרישה הזאת.
הנה עוד קישור שאולי יעזור לך, זה מה שמגיע לך בצורת דמי קיום בחודש לפי האחוזים שלך

תגלוש שם עוד באתר הזה. יש שם הרבה מידע.

עוד עצה חשובה - אם תלך לועדת צר"ם, חשוב שתפנה למר בית-און כדי שתוכל להעביר את מלוא הטענות שלך בצורה משקפת.

לצפיה ב-'הי אחי, מה הוחלט בסוף במקרה שלך?'
הי אחי, מה הוחלט בסוף במקרה שלך?
20/03/2017 | 01:25
1
מאוד מסקרן אותי לדעת אם קיבלת את שני הדברים, גם מימון השכלה גבוהה וגם סידור בעבןדה או שנתנו לך רק אופציה אחת לבחור? זה מאוד מעניין

מנהל/ת הפורום

אודות:
חיילי צה"ל, ואנשי מערכת הביטחון, גיבורי ישראל, היקרים. עו"ד גיא בית און עוסק בייצוג, חיילים ואנשי מערכת הביטחון, בתביעות נגד קצין התגמולים מזה כארבע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גיא בית און

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו