לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכל חברי הפורום ולכל הבאים בשעריו. אני נמצא כאן כמנהל הפורום על מנת לסייע לכם בכל דרך אפשרית בכל בעיה ובכל שאלה אפשר לפנות אלי ואשמח לסייע . חשוב לשמור בפורום על כללים בסיסיים , של שפה נקיה , והעברת מסרים בדרך מקובלת על מנת שיהיה נעים לכולם להיות בפורום , אפשר להעלות כל נושא ולשוחח על כל דבר , בדרך נעימה ומקבולת אשר תטיב עם כולם.  
המטרה בפורום היא ליצור קהילה תומכת , בה מסייעים החברים אחד לשני. 
חשוב מאוד לתת מידע אמין אשר ניתן להתבסס עליו על מנת שתהיה תועלת לכל חברי הפורום. 
שוב אני כאן לרשותכם 
שלכם 
גיא

המשך >>

לצפיה ב-'איך מחשבים מענק חד פעמי ל-10% נכות רטרואקטיבית '
איך מחשבים מענק חד פעמי ל-10% נכות רטרואקטיבית
04/05/2017 | 22:28
1
62
שלום רב
רק כעת הוכרתי ב-10% נכות, התביעה במקור הוגשה ב 2002,
מבקש לשאול,
איך מחשבים את המענק בגין 10% והאם זה בתספת ריבית מ-2002?
האם מקבלים רטרואקטיבית הנחה בארנונה לכל התקופה מ 2002 (החלפתי מספר כתובות) ? 
האם העובדה שהגשתי את התביעה ב2002 מקנה לי זכויות נוספות פרט לארנונה?

תודה רבה על העזרה
א 

לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2017 | 23:04
60
מענק לעשרה אחוזי נכות הוא בסיביבות 60 אלף ש"ח פלוס מינוס. 
המענק לא בתוספת ריבית. . 
הנחה בארנונה לא ניתנת רטרו אקטיבית. . 
אין לך זכויות נוספות פרט למענק. 
בהצלחה 
גיא בית און עו"ד 
לצפיה ב-'כנסו לניק גבי גזית אומר שהוא נכה צהל מרוויח כל חודש20אלףשח '
כנסו לניק גבי גזית אומר שהוא נכה צהל מרוויח כל חודש20אלףשח
05/05/2017 | 12:22
1
147
איך זה גבי גזית נכה צהל 53 אחוז הוא אומר שהוא מרוויח כל חודש ממשרד הביטחון 20אלף שח ויותר נטו
בנוסף הוא עובד ברדיו מרוויח עוד כ30אלף שח בחודש 
איך זה אבל המון נכי צהל יש מבחן הכנסות מי שמרוויח בחודש כיותר מ2000שח מורידים לו מהתגמול המון כסף למה לגבי גזית אין מבחן הכנסות כמו כל נכי צהל אשמח לתוגובות תודה 
הינה הלינק שהוא מודה שהוא מקבל כל חודש פי עשרה מנכי ביטוח לאומי שזה 2400כפול 10 לא כולל המשכורות הענקיות שהוא מקבל מהרדיו כל חודש בחודשו
לצפיה ב-'נו... שוייין... מה קשה להבין, גם אני הייתי מקבל 20,000 ש"ח'
נו... שוייין... מה קשה להבין, גם אני הייתי מקבל 20,000 ש"ח
05/05/2017 | 14:56
118
אם הייתי גבי גזית
אבל אני לא גבי גזית וכנראה שלא יתנו לי 20,000 ש"ח ...

וגבי גזית  לא "בן יחיד" ויש לו שם עוד כמה "אחים בכורים".

בכל מקרה מאחל לו שירוויח וכמה שיותר
ושיהיה לו לבריאות כמו כל אדם אחר.
לצפיה ב-'וועדת גורן לחיילי הקבע...'
וועדת גורן לחיילי הקבע...
02/05/2017 | 06:40
5
167
ועדת גורן: הבשורה לחיילי הקבע

מאת: רונן לפיד- משרד עורכי דין    053-9368608| פורסם ב: 01/05/2017 | צפיות: 298
איזור:אזור הצפון
כתובת:חרושת 11
עיר:כרמיאל
טלפון:053-9368608
פנייה ללא התחייבות
אל רונן לפיד- משרד עורכי דין
נא לבחור סוג פניה
הצעת מחיר לייצוג משפטי
תיאום פגישת ייעוץ
הערכת סיכויים
שאלה משפטית
פניה אישית
5.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 2)
מאמרים נוספים
מאת רונן לפיד- משרד עורכי דין
30/03/2017ועדת גורן, ההיבט המוסרי: אי שוויון בין חיילים
15/12/2016בן 7 פוצה בסך 170,000 שקלים בשל רשלנות העירייה
13/12/2016ביטוח כל כך לא בטוח: כיצד מחליטה ועדה רפואית על אחוזי נכות?
11/12/2016ילד קטן נגד חברת ביטוח גדולה
06/09/2016ביטוח ספורטאים: אפשר לקבל כפל פיצוי

בשורה לחיילי הקבע: מעתה תוכלו למצות את זכויותיכם גם לפי מסלול של תאונת עבודה (המוסד לביטוח לאומי), וגם לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חברת הביטוח)

קראו עוד בתחום
תאונת אימונים: מתי אפשר להגיש תביעה נגד משרד הביטחון?
הלם קרב או פוסט טראומה: הכרה ופיצויים ממשרד הביטחון
פיצויים ממשרד הביטחון: כיצד לממש את הזכאות לפיצויים עקב פציעה בצבא?
בתאריך 27.4.17 נכנס לתוקף התיקון לחוק הנכים (תגמולים ושיקום) תשי"ט - 1959. מדובר על תיקון בעל משמעויות רבות לציבור המשרתים בכוחות הביטחון לרבות חיילי צה"ל, שוטרים, משרתי שב"כ, שירות בתי הסוהר ומשמר הכנסת.

חוק הנכים קובע מה הם התנאים שמזכים את הנפגע לקבל הכרה כנכה צה"ל (סעיף 1 לחוק), ומכאן החשיבות להכרת הזכויות של חיילים שנפגעו במהלך שירותם אשר עשויה להיות במקרים רבים קריטית ובעלת השלכות מרחיקות לכת לפיצוי ולשיקום שאותו יקבל הנפגע, אם וכאשר ימצא את עצמו מול המערכת הבירוקרטית.

ממי יקבל פיצויים חייל בשירות קבע אשר נפגע בתאונת דרכים בדרך לשירות הצבאי?

בעקבות התיקון לחוק, חיילים בשירות קבע בצה"ל, בשונה מחיילים אחרים, יהיו זכאים לתחולת חוק הנכים, רק אם החבלה או המחלה ייחודיים לשירות הצבאי, ואין להם מקבילה בחיים האזרחיים.

כך למשל, חייל בשירות קבע שנפגע בתאונת דרכים בדרך לשירות הצבאי, על פי התיקון לחוק, לא יוכל להגיש כלל תביעה לקצין התגמולים, והדרך העומדת לפניו היא להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי כנפגע עבודה, וגם נפתחה בפניו הדרך להגיש תביעה אזרחית - נזיקית על פי חוק הפלת"ד (חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975) בגין הנזק שנגרם לו בתאונה - כמו כל אזרח אחר שנפגע במקום עבודתו.

תביעה במוסד לביטוח לאומי בגין פגיעה בעבודה, ובד בבד תביעה אזרחית לפיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

הפיצוי שיוכל איש הקבע לקבל עשוי להיות גבוה יותר מהפיצוי אותו היה מקבל על פי חוק הנכים, מאחר והפיצוי שמעניק משרד הביטחון הינו קבוע, ואילו תביעה נזיקית אינה מוגבלת בסכומים כספיים ושונה ממקרה למקרה. בתביעה נזיקית ניתן לדרוש פיצוי בגין ראשי נזק שלא ניתן לתבוע בגינם על פי חוק הנכים כגון: כאב וסבל, הוצאות ואובדן כושר השתכרות. בתי המשפט נותנים חשיבות רבה לנכות התפקודית שנגרמה לנפגע, שהיא לעיתים רבות גבוהה מהנכות הרפואית.

באופן כזה ייווצר מצב שבו חייל בשירות קבע שנפגע בתאונת דרכים יוכל לקבל פיצוי גבוה משמעותית מחייל בשירות סדיר שנפגע במסגרת שירותו. יתכן אף מצב אבסורדי שהפיצוי אותו יקבל החייל הסדיר יהיה נמוך מהפיצוי שיקבל חברו האזרח שלא התגייס כלל לצה"ל, ונפגע בתאונת דרכים בנסיבות דומות!

במילים אחרות, בעקבות התיקון לחוק, נפתחה בפני חייל בשירות קבע האפשרות לתבוע גם את המוסד לביטוח לאומי, כנפגע עבודה, וגם לפי חוק הפלת"ד (חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה-1975), בעוד שבעבר, לפני התיקון לחוק הנכים, היתה קיימת ברירת זכויות: אם בחר במסלול של הגשת תביעה למשרד הביטחון לפי חוק הנכים, הדרך להגיש תביעה לפי חוק הפלת"ד היתה חסומה בפניו.

הכותבים:
עו"ד רונן לפיד, סא"ל במיל. בעל משרד עו"ד בכרמיאל, עוסק בדיני נזיקין.
עו"ד אפרים בנדר, עוסק בדיני נזיקין ובמשפט עברי.

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך

לצפיה ב-'רוקי ידידי, מדובר בישראבלוף וא'
רוקי ידידי, מדובר בישראבלוף וא
03/05/2017 | 18:41
3
70
ואחיזת עיניים לשמה, תקרא את הנושא בחוק הקיים ותראה שאין שום חידוש ל"טובת" אנשי הקבע וכוונת התיקון לחוק היא לא "להטיב" את הקיים אלא לנתב\לתעל את הקיים לכיוון אחד מסויים שממילא היה קיים.
או לפי ההסבר של עורך הדין שהבאת:
"בעקבות התיקון לחוק, חיילים בשירות קבע בצה"ל, בשונה מחיילים אחרים, יהיו זכאים לתחולת חוק הנכים, רק אם החבלה או המחלה ייחודיים לשירות הצבאי, ואין להם מקבילה בחיים האזרחיים."

עד היום כל איש\ת קבע זכאי היה להגיש תביעת נכות גם לנפגעי עבודה בבטל"א וגם כנגד אגף השיקום בכל נכות ולממש רק אחת משתיהן לפי הגבוה מבין השניים.
ועכשיו הם הוסיפו (כנראה לפי ההסבר של עורך הדין) : " רק אם... "....

ז"א צימצום\הגבלת האפשרויות...

ובהמשך מסביר עורך הדין : "על פי התיקון לחוק, לא יוכל להגיש כלל תביעה לקצין התגמולים".

אגב, נראה לי שיש כאן איזו טעות בסיסית או של עורך-הדין שהסביר
ואם הוא מדוייק אז כנראה שהטעות בחוק ואולי טעות שלי בהבנת הנקרא אבל ממהסבר שלו ניתן להבין כאילו איש הקבע יוכל להגיש "תביעה במוסד לביטוח לאומי בגין פגיעה בעבודה, ובד בבד תביעה אזרחית לפיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים."...

אני חושב שהוא טועה ואי אפשר לתבוע את שניהם "בד בבד" ולקבל משניהם והתובע צריך להחליט או חברת הביטוח או תאונות עבודה בבטל"א.
ואם בחר בנפגעי עבודה בבטל"א, הביטוח הלאומי תובע את חברת הביטוח וכך זה גם בחוק הנכים.

מה שנכון הוא שבנפגעי עבודה בביטוח לאומי הרבה יותר טוב ומטיב מחוק הנכים כבר מהתגמול הבסיסי ואני לא מדבר כבר על הטיפולים הרפואיים ששם זה הרבה יותר פשוט טוב ונוח מאשר באגף השיקור.

במילים אחרות,  הם שוב מערבבים לנו שעטנז'
ומוכרים  לנו לוקשים במיונז'
במחירים של "ספגטי בבולונז'
והם ימשיכו לקזז וכל הדרך לבנק לפזז ...
והנכים ?!...הנכים ימשיכו לפנטז' ומידי פעם לענטז'...

בקיצור, אל תקנה מהם קונדומים משומשים
ולא סיפורים נדושים...
לצפיה ב-'כמו שאמרו חכמנו ז"ל "מכל מלמדי השכלתי." ~'
כמו שאמרו חכמנו ז"ל "מכל מלמדי השכלתי." ~
03/05/2017 | 18:50
2
38
לצפיה ב-'ואגב רוקי ידידי, אני לא סומך עליך יותר תראה מה נהיה'
ואגב רוקי ידידי, אני לא סומך עליך יותר תראה מה נהיה
03/05/2017 | 21:10
49
 מהאבטחות שלך.
בתחילת החודש שעבר הבטחת לנו ." עדכון סכום התגמול ".
ונהיה לבאניה...
בסוף עשו "עידכון" של  98 ש"ח ו- 29 אגורות (4564.81 - 4466.52) וזה עבור "ארזים" עם 100% נכות, אז מה יגידו איזובי הקיר עם אחוזים פחותים. 

אגב, האם שמת לב שהם קיזזו החודש  בוכטה בצד השני של התלוש ב:
 |     קוד :         |                   נושא:                  |        תקופה:      |
| 41746-365   |  532 ניכוי הסכם שכר\תגמול.   |     17\3 - 17\3.  |

רק שלא הבנתי מי עשה ו\או הסכים להסכם כזה ?! 
למה עשו הסכם כזה ?!
ומי מרוויח מההסכם הזה ?! 
מילא אם הארגון ביקש תוספת לנכים (לא לארגון עצמו) ואגף השיקום לא הסכים לתוספת אז היו יוצאים תיקו ואנחנו עם 0 ש"ח תוספת... נו טוב... דיינו ... 

ו\או מילא אם האגף רצה לקזז וארגון לא הסכים לקיזוז
גם אז היו יוצאים תיקו ואנחנו עם 0 ש"ח תוספת... נו שויין... גם על כך דיינו...

אבל גם ל"הסכים" לניכוי תגמול\שכר ?!  וגם בלי לתת לנכים שום הסבר הגיוני מניח את הדעת ?!
זה נקרא, לשים עלינו זין ומדובר  ב: ...זי זיינו...

כנראה שהארגון בגרעון גדול מאוד ואנחנו צריכים להמשיך לממן להם את המשכרות והשחיתות. 
לצפיה ב-'ועוד דבר, זה לגבי אנשי הקבע, ומה לגבי'
ועוד דבר, זה לגבי אנשי הקבע, ומה לגבי
04/05/2017 | 02:16
46
נפגעי עבודה ביתר כוחות הביטחון כמו , משמר הכנסת, משטרה, סוהרים, שב"כ, מוסד (ואחרי אסון הכרמל הכניסו גם) כבאים (שלצורך העיניין גם שינו את שמם מ"כבאים"
ל"לוחמי אש").
את אלה לא מעבירים לביטוח הלאומי ?!
האם גם אצלם יוכרו כנפגעים רק אם החבלה או המחלה ייחודיים לשירותם הצבאי ואין להם מקבילה בחיים האזרחיים.

ועכשיו שים לב לנקודה נוספת,
אם אני מבין נכון אז הם הולכים להגביל את ההכרה באגף השיקום ל-30% נכות לפחות ומי שיוכר בפחות מ-30% נכות יועבר אוטמטית לביטוח לאומי.
ואם זה מתקבל אז יש בעיה נוספת.
כי לפי חוק נפגעי עבודה בביטוח הלאומי משמר הכנסת, ו\או שוטר ו\או סוהר ו\או עובד שירותי ביטחון, אלה (להבדיל מאנשי קבע) אינם רשאים\זכאים כלל לתבוע את נפגעי עבודה בביטוח הלאומי אלא רק את אגף השיקום.
(ראה: "חוק הביטוח הלאומי - פרק: ה' , סימן א',  סעיף  א)  ס"ק 1).
ואם אגף השיקום לא יכיר בהם גם מתחת ל-30% וישלח אותם לביטוח לאומי, הביטוח הלאומי ישלח אותם למחוקק שיושב בעזאזל פינת קיבינמט כדי לשנות את חוק הביטוח הלאומי - נפגעי עבודה בהתאם. 
ומה עם חיילי מילואים וחובה שיפגעו חלילה בזמן שירות צבאי בנסיבות\באירוע שלא ארוע מבצעי צבאי.
או שחלילה כן נפגע בארוע מבצעי אבל הוכרו על-ידי ועדה רפואית  מתחת ל- 30% נכות ?! (כרגיל ובכוונה זדון כידוע לכולנו)
האם גם אותם ישלחו לביטוח לאומי ?!
הרי גם הם (מילואים וחובה) לא זכאים לתבוע את בטל"א.

בקיצור הם עושים לנו סלט, מפזרים לנו אבק, עושים לנו ברדק, ותוקעים לנו ענק, עמוק וחזק.
אנחנו כרגיל וכמו טמבלים בתרגיל, מידי פעם נצעק אבל בדרך כלל נצחק... 

לצפיה ב-'תיקון חוק הנכים אנשי קבע '
תיקון חוק הנכים אנשי קבע
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2017 | 23:11
41
1. למיטב הבנתי אין שום שינוי מהחוק הקודם. 
2. בכל תביעת מחלה אנו קושרים בין השירות לבין הפגיעה. 
3. השינוי לא יוביל לנהירה של אנשי קבע ומשטרה ושב"ס לביטוח לאומי , אלה במקרים שאין מקום מלכתחילה לטפל בהם. 
4. בשנים הקרובות יצאו פסיקות מקיפות בנושא אשר ישענו על הפסיקות הקיימות. 
5.גם קצין התגמולים חושב כך. 
6. כל המחלות מ2014 הן בחוק הישן. מ2017 הן בחדש. 
לצפיה ב-'יש תלושים באתר..'
יש תלושים באתר..
30/04/2017 | 11:36
63
לצפיה ב-'נמרוד אים הטיפול שיניים דחוף הם מקבלים ומשרד הבטחון משלם להם'
נמרוד אים הטיפול שיניים דחוף הם מקבלים ומשרד הבטחון משלם להם
29/04/2017 | 19:16
72
תפנה למרפאה ג'רי כהן תראה להם תתעודת נכות ממשרד הבטחון יש להם הסכם לטיפולים דחופים הם עושים ומשרד הבטחון משלם להם ישר
תרשום בגוגל מרפאה ג'רי כהן חולון 

לצפיה ב-'טיפול שיניים מרפאה גרי כהן עובדים עם משרד הבטחון'
טיפול שיניים מרפאה גרי כהן עובדים עם משרד הבטחון
29/04/2017 | 19:11
59
תרשמי בגוגל מרפאה ג'רי כהן חולון
המקום נגיד וענק
מקבלים שמה כל מטופלי משרד הבטחון בחינם לי עשו שמה שתלים בשווי 70אלף שח בחינם משרד הבטחון שילם להם .........
לצפיה ב-'יש מרפאת שיננית שעובדת עם משרד הבטחון?'
יש מרפאת שיננית שעובדת עם משרד הבטחון?
28/04/2017 | 13:25
9
66
אני גר בכפר סבא, צריך בסביבה הקרובה אחת כזו, תודה
לצפיה ב-'דוקטור פברי אבירם '
דוקטור פברי אבירם
29/04/2017 | 06:29
5
45
לצפיה ב-'איך אני יוצר איתו קשר? איפה הקליניקה שלו ממוקמת?'
איך אני יוצר איתו קשר? איפה הקליניקה שלו ממוקמת?
29/04/2017 | 09:17
22
לצפיה ב-'תיקון אחרי בירור'
תיקון אחרי בירור
29/04/2017 | 09:22
44
הייתי במרפאה הזו, אין שם טיפול שינני, רק רפואת שיניים
לצפיה ב-'לא להתקרב לפברי!'
לא להתקרב לפברי!
29/04/2017 | 13:09
2
50
מנסיון רופא גרוע יחס משפיל מצד עובדות.אם אין הפניה לא יטפלו בכם .אפילו שמכירים אותכם.לברוחחחחח.לא חסר רופיאים.
לצפיה ב-''
29/04/2017 | 14:53
10
לצפיה ב-'דר פברי רופא מעולה יחס נפלא כבר שנים אני אצלו הוא בכפר סבא'
דר פברי רופא מעולה יחס נפלא כבר שנים אני אצלו הוא בכפר סבא
30/04/2017 | 05:06
23
לצפיה ב-'טיפולי שיניים,יש לך אפשרות ללכת באופן פרטי ולהביא חשבונית רק'
טיפולי שיניים,יש לך אפשרות ללכת באופן פרטי ולהביא חשבונית רק
29/04/2017 | 09:29
2
63
ובמידה ומגיע לך טיפול שיניים.חוץ מזה שיננית עולה בין 100-150 ש"ח או בקופ"ח 25 ש"ח.
טיפולי שיניים
​​​הזכאות לטיפולי שיניים ופירוט סוגי הטיפולים הניתנים על ידי אגף השיקום מפורטים בהוראת אגף השיקום 53.17.
בדיקה ואישור זכאות לטיפולי שיניים אצל רופא שבהסדר עם אגף השיקום​
נכה המבקש טיפולי שיניים יפנה למחלקה לשירותים רפואיים במחוז המטפל.
הרופא המוסמך המחוזי יבדוק את זכאותו של הנכה לטיפול שיניים.
לאחר אישור הרופא המוסמך המחוזי, יופנה הזכאי, באמצעות טופס הפנייה, לבדיקה והצעת תוכנית טיפול אצל רופא שיניים עימו קיים הסכם לביצוע טיפולי שיניים לנכי צה"ל.
לאחר ביצוע הבדיקה, יעביר הזכאי את הצעת הטיפול המפורטת של רופא השיניים, כולל הצילומים הנדרשים.
תוכנית הטיפול תיבדק ע"י הגורם המקצועי במחוז ולאחר שתאושר יופנה הזכאי , באמצעות טופס הפנייה, לטיפול שיניים בהתאם.
בתום הטיפול יאשר הזכאי, בחתימתו על גבי טופס ההפניה, את קבלת הטיפול לשביעות רצונו. 
בדיקה ואישור זכאות לטיפולי שיניים אצל רופא שיניים פרטי
זכאי המבקש לבצע טיפול שיניים אצל רופא שיניים פרטי יפנה למחלקה לשירותים רפואיים במחוז המטפל.​
הרופא המוסמך המחוזי יבדוק את זכאותו של הנכה לטיפול שיניים ויאשרה בכתב.
הזכאי יפנה לרופא הפרטי לצורך קבלת תוכנית טיפול מפורטת, כולל הערכת עלות הטיפול.
תוכנית הטיפול תיבדק ע"י הגורם המקצועי במחוז ולאחר שתאושר יעודכן הזכאי על גובה ההחזר הכספי המרבי, בהתאם למחירון משרד הביטחון.​
לאחר סיום הטיפול, יעביר הזכאי בקשה לקבלת החזר, כולל חשבוניות/קבלות מקור.
הבקשה תועבר לבדיקה ואישור בהתאם לתוכנית הטיפול וביצוע החזר כספי בהתאם למחירון המשרד ולא יותר מהסכום ששולם בפועל עבור הטיפול.
לצפיה ב-'אני מחדד את השאלה'
אני מחדד את השאלה
29/04/2017 | 14:54
1
46
מה בקשר לניתוח כירורגי? יש לי טיפול כזה שצריך לבצע
לצפיה ב-'אין מה לחדד!!!'
אין מה לחדד!!!
29/04/2017 | 17:33
43
עניתי לך.אם תחכה לרופאים של אגף השיקום.ואתה סובל.יקח לך הרבה זמן עד שתקבל אישור. למשרד הביטחון יש מחיר ריצפה לטיפולים,אז קח בחשבון איך זה יהיה הטיפול.לכן ולא ענית האם מגיע לך טיפולי שיניים.ואם מגיע,לך לרופא פרטי קבל את הטיפול הכי טוב שאפשר,מנסיון.והגש את החשבון לאגף השיקום להחזר.(השאר לך צילום)כמה שתקבל חזרה סבבה.העיקר שתקבל טיפול טוב עבורך.תהיה בריא וחג עצמאות שמח.
לצפיה ב-'התגמול נכנס היום'
התגמול נכנס היום
28/04/2017 | 13:08
126
לצפיה ב-'באיזה יום יכנס לבנק תגמול אפריל 2017'
באיזה יום יכנס לבנק תגמול אפריל 2017
28/04/2017 | 12:27
85
לצפיה ב-'באיזה יום תגמול אפריל 2017'
באיזה יום תגמול אפריל 2017
28/04/2017 | 12:26
67
לצפיה ב-'מי מכיר רופא\ה שמתמחה בורטיגו (סחרחורות) כתוצאה מהדף'
מי מכיר רופא\ה שמתמחה בורטיגו (סחרחורות) כתוצאה מהדף
28/04/2017 | 04:29
1
41
מי מכיר ויכול להמליץ על רופא\ה או מעבדה שמתמחה בורטיגו (סחרחורות) כתוצאה מהדף (גלי הלם) BRAIN CONTUSION
תודה 050-6840140
לצפיה ב-'טראומה שלאחר זעזוע מוח '
טראומה שלאחר זעזוע מוח
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2017 | 23:17
18
אם אתה סובל מטראומה שלאחר זעזוע מוח , וכן מוורטיגו , אובדן התמצאות במקום , אין לך צורך ברופא שמתמחה בוורטיגו , אתה צריך לקבל אחוזי נכות לפי סעיף 29(11) אנציפלופטיה , האחוזים צריכים לכלול בתוכם גם התיחסות למצב הוורטיגו. יש לערוך לך מבחנים נירופסיאטרים על מנת לקבוע את אחוזי הנכות. 
לצפיה ב-'נכה צהל : הישג נהדר: שיא עולם לאיתן חרמון במרתון וינה'
נכה צהל : הישג נהדר: שיא עולם לאיתן חרמון במרתון וינה
23/04/2017 | 16:32
60
הישג נהדר: שיא עולם לאיתן חרמון במרתון וינה
המרתוניסט נכה צה"ל, שנפצע במהלך מלחמת לבנון השנייה, ניפץ את שיא העולם לקטועי רגליים עם זמן של 2:56.53. רגב: "גאה בך על ההישג ביום סמלי זה" (0 תגובות)
לצפיה ב-'פונה בבקשה להחליף תאריך הבראה בליאונרדו קלאב אילת'
פונה בבקשה להחליף תאריך הבראה בליאונרדו קלאב אילת
23/04/2017 | 12:15
68
שלום לכולם,
סגרתי עם השטיח המעופף הבראה רפואית בליאונרדו קלאב אילת בתאריכים ה 27/7 עד ה 30/7 -חמישי -ראשון.התקשרתי אליהם כדי להקדים בשבוע מה-20/7 עד ה-23/7 גם כן חמישי עד ראשון, אך אין מקום בתאריכים אלה.
אני פונה למי שמעוניין לדחות בשבוע את הנופש שלו...כמובן באותו המלון , זה יעזור לי מאוד . תודה.
ניתן לפנות למייל menasherony@gmail.com
תודה רבה.
לצפיה ב-'לא עונים אצל הספקים בנוגע להזמנת הבראה,מה לעשות?'
לא עונים אצל הספקים בנוגע להזמנת הבראה,מה לעשות?
20/04/2017 | 00:35
5
83
לצפיה ב-'להתלונן במוקד אגף השיקום'
להתלונן במוקד אגף השיקום
21/04/2017 | 05:49
2
54
לצפיה ב-'אבי וזה יעזור?גם באתר כל יעד או תאריך שאני מזין הוא רושם אין'
אבי וזה יעזור?גם באתר כל יעד או תאריך שאני מזין הוא רושם אין
21/04/2017 | 11:31
1
65
תוצאות בשני הספקים, אז אתה מתקשר לספקים ואז לא עונים לך שעות , ואז שסוף סוף מישהו עונה לך, מדברים איתך כמו ילדים מפגר, ובשורה התחתונה אומרים לך שאין כלום.פעם לפחות עוד היה מציג רשימת תאריכים אחרים/מקומות היום כלום.
מה עד כדי כך מזלזלים בנו?ואף אחד שם בארגון/בשיקום כבר לא אכפת לו?
לצפיה ב-'עידן, אתה צודק! גם אני ניסיתי להזמין גם בטלפון וגם באתר '
עידן, אתה צודק! גם אני ניסיתי להזמין גם בטלפון וגם באתר
21/04/2017 | 12:46
66
לא דובים ולא יער...שבת שלום
לצפיה ב-'הזמנת הבראה '
הזמנת הבראה
21/04/2017 | 16:49
1
79
עידן מה מספר הטלפון שלהם תודה

לצפיה ב-'אשת 03-7771888 שטיח 03-5139966'
אשת 03-7771888 שטיח 03-5139966
24/04/2017 | 22:23
18
לצפיה ב-'האם ביטול הפטור למס לנכים של זליכה כולל נכי צהל?'
האם ביטול הפטור למס לנכים של זליכה כולל נכי צהל?
16/04/2017 | 07:49
8
244
לצפיה ב-'ביטול פטור מס'
ביטול פטור מס
17/04/2017 | 23:42
7
193
ערב טוב וחג שמח
מאיפה קיבלת את האינפורמציה הזו אפשר לדעת ?
כל כך הרבה דברים רושמים פה בלי הקשר אם יש לך איזה קישור או מאיפה קבלת את זה אשמח לקבל
לצפיה ב-'בוואלה התפרסמו ההמלצות הלא סופיות של ועדת זליכה'
בוואלה התפרסמו ההמלצות הלא סופיות של ועדת זליכה
17/04/2017 | 23:49
2
153
בניהן ביטול הפטור ממס לנכים קשים כי זה יוצר הונאות לדעת פקידי האוצר...(נימוק מדהים נכון? )
לצפיה ב-'מס'
מס
18/04/2017 | 00:07
1
87
בדקתי בוואלה מופיע רק לגבי הוועדה שחושפת שחיתויות לא מצאתי לגבי קיצוץ כלשהו .
תוכל להכוין לקישור או מאמר מתאריך כלשהו?

לצפיה ב-'זה התפרסם אתמול או שלשום '
זה התפרסם אתמול או שלשום
18/04/2017 | 00:18
105
יש לי בעיה במחשב לכן לא יכולה לתת לך קישור . תסתכל אם לא תמצא בפורום נכים בתפוז יש שם קישור. הבעיה היא עבור נכים שעובדים ויש להם נכות גבוהה מאד ולכן פטור ממס על הכנסות מיגיעה אישית.
לצפיה ב-'קבל קישור: '
קבל קישור:
18/04/2017 | 22:32
3
98
" בחינה מחדש של ההטבות והזיכויים שמהם נהנים נכים שעובדים: כותבי הדוח סבורים כי לצד ביטול מנגנון הקיזוז, יש לבחון מחדש את מגוון הטבות שלהן זכאים הנכים העובדים מהרשויות המקומיות והממשלתיות, כמו למשל פטור ממס רכוש ומארנונה"...

" ביטול הפטור הקיים ממס: חברי צוות הוועדה סבורים המנגנון שקיים היום, שמזכה נכים בפטור ממס הכנסה עד 606 אלף שקלים, הוא מוגזם, לא יעיל ומייצר פתח להונאות. "לא ברור מדוע נכים המסוגלים לעבוד ואף להשתכר סכומים גבוהים יהנו מפטור עצום ממס, בשעה שרבבות נכים חיים מתחת לקו העוני והמדינה אינו מוצאת מקורות כספיים לסייע בידם", לשון הדוח. בתוך כך, אדם המקבל קצבה בסך 4,00 שקלים ומרוויח מעבודה עד 6,000 שקלים לא ישלם מס על 4,000 השקלים הראשונים מהקצבה, ואילו עבור 6,000 שקלים ישלם כמו כל אדם המרוויח עשרת אלפים שקלים בחודש."

" קצבאות הניידות: כותבי הדוח סבורים כי קיים עיוות במבחני הזכאות לקצבת ניידות, ועל כן ממליצים על מינוי ועדה בין-משרדית שתבחן נכויות ותשווה הקצאת הקצבאות על פי מבחן מודרני ומעודכן. זאת, במגמה להשוות את ההקצאה לנכים בעלי נכויות קשות, שאינם מסוגלים להשתמש באופן עצמאי בתחבורה ציבורית. לוועדה זו יש להקצות, לפי הדוח, מסגרת עלות של 200 מיליון שקלים."...

לכתבה המלאה

לצפיה ב-'האם זה יחול גם על נכי צהל עם אחוזי נכות גבוהים שעובדים? '
האם זה יחול גם על נכי צהל עם אחוזי נכות גבוהים שעובדים?
19/04/2017 | 07:49
2
69
לצפיה ב-'לפי מה שידוע לי, ולא'
לפי מה שידוע לי, ולא
19/04/2017 | 13:55
1
93
ידוע לי הרבה, אלא על-פי נסיון העבר ומבחני הקורולציה
אז במקרים של קיצוצים זה בדרך כלל כולל את כולם "בהתאמות נדרשות"

חוץ מיזה שארגון נכי צה"ל לא אומר שום דבר בנושא (לפחות לא שמעתי שהוא אמר משהו בנושא), אז למה שזה לא יחול גם על נכי צה"ל ?!
לצפיה ב-'כי יש פטור ממס על עבודה לפי אחוזי נכות שנקבעים מביטוח לאומי '
כי יש פטור ממס על עבודה לפי אחוזי נכות שנקבעים מביטוח לאומי
19/04/2017 | 17:11
56
(מעל 90 או משהו כזה). הפטור הזה הוא כללי לא? השאלה היא אם ארגון נכי צהל מודע לזה. אבל אולי אני טועה.
לצפיה ב-'החלפת רכב רפואי'
החלפת רכב רפואי
13/04/2017 | 20:54
1
202
שלום חברים,
יש לי זכאות לרכב 2000סמ"ק עד 250000 ש"ח , ההשלמה של משרד הבטחון היא בסביבות 140000 ש"ח ואני מעוניין להחליף לרכב בעלות של 225000 ש"ח, מישהו יודע איך הם מחשבים את ההשלמה לרכב זול יותר ?
לצפיה ב-'החלפת רכב '
החלפת רכב
22/04/2017 | 21:19
50
לפי שווי הרכב הקיים + המענק+הלואה
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:58
27
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'הודעה חשובה ביותר'
הודעה חשובה ביותר
09/04/2017 | 12:56
1
303
לכל זכאי תקנה 5(5) ,100מיוחד.
בתאריך 18.4.17 יערך דיון בוועדת העבודה והרווחה בכנסת בשעה 10.00.
הדיון הינו בהצ"ח תיקון חוק הנכים ,תיקון מס' 30 ,עיגון ההטבות בחוק.
מאחר והזכאות הנ"ל אינה מופיעה בחוק ,מתבקשים כל מי שהנושא נוגע לו
להופיע בפני הוועדה ולהסב תשומת לבה לתיקון הנושא.
(להרשמה לכניסה לכנסת אנא עיין באתר הכנסת באינטרנט).
לצפיה ב-'תודה נתיב יער'
תודה נתיב יער
14/04/2017 | 11:38
56
לצפיה ב-'שימו לב מחוז תל אביב ודן .וועדת צר"מ עברה לידיים פרטיות '
שימו לב מחוז תל אביב ודן .וועדת צר"מ עברה לידיים פרטיות
09/04/2017 | 09:20
186
ויותר לא יהיה שם הרופא המתעכזר לנכים . לא להזכיר את שמו מטעמי תביעות
אבל ברוך ה הרופא הזה לא יהיה יותר .
את הוועדה מקיימים בבתי החולים

אשמח אם מישהו כאן יעדכן אותנו בנושא

חג אביב שמח
לצפיה ב-'תגמול מיוחד לנכים תג"מ 6 הוראות 85.01 ו-85.02'
תגמול מיוחד לנכים תג"מ 6 הוראות 85.01 ו-85.02
08/04/2017 | 04:44
2
216
לנכה המוכר בגין נפש או ראש 20% ומעלה, שאינו בר שיקום ושאין אפשרות מעשית לשקמו בשל נכותו המוכרת ישולם תגמול מיוחד המבטיח להם אמצעי קיום בהתאם לקריטריונים המפורטים בהוראות האגף. עד כאן הציטוט.

השאלה מה זה אינו בר שיקום ואין אפשרות מעשית לשקמו? מי קובע את זה? על בסיס מה קובעים את זה? תודה לעונים
לצפיה ב-'אינו בר שיקום . מתכנסת וועדה צר"מ ובודקת אותך מא ועד ת '
אינו בר שיקום . מתכנסת וועדה צר"מ ובודקת אותך מא ועד ת
09/04/2017 | 09:15
1
206
הבדיקה היא לצורך קביעתך לכושר עבודה . כמה שעות . נשרה מלאה . או אינו בר שיקום

הוועדה ממליצה לרופא המחוזי והאחרון ממליץ לשאר הדרג ....

אינו בר שיקום נבדק על כלל הנכויות שאינך מוכר למשרד הביטחון

הציין שלאחרונה נודע לי שגם הנכויות הלו מוכרות נבדקות ונלקחות בחשבון .

כך בחשבון שהבדיקה והזימון והתוצאות לוקחות זמן רב

בהצלחה חג אביב שמח
לצפיה ב-'תודה אליהו יא אח!! חג שמח לך עד כמה שהוא יכול להיות שמח לנו'
תודה אליהו יא אח!! חג שמח לך עד כמה שהוא יכול להיות שמח לנו
09/04/2017 | 17:50
50

מנהל/ת הפורום

אודות:
חיילי צה"ל, ואנשי מערכת הביטחון, גיבורי ישראל, היקרים. עו"ד גיא בית און עוסק בייצוג, חיילים ואנשי מערכת הביטחון, בתביעות נגד קצין התגמולים מזה כארבע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גיא בית און

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו