לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכל חברי הפורום ולכל הבאים בשעריו. אני נמצא כאן כמנהל הפורום על מנת לסייע לכם בכל דרך אפשרית בכל בעיה ובכל שאלה אפשר לפנות אלי ואשמח לסייע . חשוב לשמור בפורום על כללים בסיסיים , של שפה נקיה , והעברת מסרים בדרך מקובלת על מנת שיהיה נעים לכולם להיות בפורום , אפשר להעלות כל נושא ולשוחח על כל דבר , בדרך נעימה ומקבולת אשר תטיב עם כולם.  
המטרה בפורום היא ליצור קהילה תומכת , בה מסייעים החברים אחד לשני. 
חשוב מאוד לתת מידע אמין אשר ניתן להתבסס עליו על מנת שתהיה תועלת לכל חברי הפורום. 
שוב אני כאן לרשותכם 
שלכם 
גיא

המשך >>

לצפיה ב-'קיזוז ימי מחלה עקב קיצור שעות עבודה נכה משרד הביטחון '
קיזוז ימי מחלה עקב קיצור שעות עבודה נכה משרד הביטחון
02/12/2016 | 17:36
6
שלום רב , אני משרת בכוחות הביטחון נכה משרד הביטחון ( משטרת ישראל ) , עקב הנכות קוצר יום העבודה שלי ל-7 שעות עבודה
1. האם עקב כך מקוזזים לי ימי מחלה ????
2. האם ניתן לפטר אותי עקב הגבלת שעות ????
אשמח מאד למענה מהיר לשאלות
בברכת שבת שלום !
לצפיה ב-'עו"ד גיא שלום . שים לב כמה שאלות בנושא נצרך !! אולי '
עו"ד גיא שלום . שים לב כמה שאלות בנושא נצרך !! אולי
30/11/2016 | 09:23
2
118
תנסה אתה בבקשה להסביר לחברים פה את משמעות ההגדרות או בכלל בבקשה כמובן .
שים לב לשאלות .

האם נכה צהל שמשכיר דירה זכאי לקבל נצרך כמובן אחרי שעמד במחן הוועדה ניצרכות ?

האם נכה שמקבל הכנסה ממקור אחר כמו ביטוח לאומי או פנסיה זכאי ?

האם נכה שמקבל קצוות נכות מהביטוח לאומי כ 2.600 שקלים זכאי לקבל נצרך ?

האם נכה שמקבל איזשהו מענק של סכום גדול או מתנה ירושה זכאי ?

ובכלל האם יש תקרה מסויימת שמותר לקבל או אסור ?

עו"ד גיא הודה לך לתשובתך בבקשה

יום טוב
לצפיה ב-'מצטרף לבקשה'
מצטרף לבקשה
01/12/2016 | 14:24
1
40
אם יש לי גמלת נכות כללית מביטוח לאומי בגובה 1419 שקל נטו לחשבון, האם אני זכאי לתגמול נצרך? מכמה אחוזי נכות זה מתחיל? האם זה שמנכים לי את כל התגמול על חשבון מענק חד פעמי ששולם לי כשהיה לי 19 אחוזי נכות זה משפיע איכשהו? יש לי 0 שקלים העברה לחשבון.
לצפיה ב-'שמואל אנה לנו לשאלתנו . תודה גיא . מקזזים את הסכום '
שמואל אנה לנו לשאלתנו . תודה גיא . מקזזים את הסכום
02/12/2016 | 11:23
20
כלומר אם אתה מקבל 1419 שקל נטו אז יקזזו לך מתגמול הנצרך .

אבל לפי מה שאני מבין מכלל הפרטים כאן שיש מצב שהם לא יאשרו נצרך למי שיש לו
איזשהו הכנסה גם אם זה 1419 שקל.

אני מקווה שאני טועה . אבל זה מה שניראה עד עכשיו .

בריאות טובה
לצפיה ב-'לאורי אסור לך להרוויח בחודש עד 1600שח יותר יורידו לך כסף'
לאורי אסור לך להרוויח בחודש עד 1600שח יותר יורידו לך כסף
30/11/2016 | 01:50
1
60
לאורי תגמול נצרך אסור לך בשום אופן להרוויח בחודש עד 1600שח
אחרת הם יורידו לך מהקיצבת נצרך ואף יבטלון לך תקחצבה נצרך
גם בעלי נכה נצרך הרוויח בחודש 2000שח על שכירת דירה בדימונה הורידו לו מהקיצבאות 10שנים אחורה הרבה כסף  +קנס כבד 75אלף שח
דובר רבות שיעבירו תיקון לחוק נכי צהל
ביטול הכנסות לנכי צהל
 אבל לא העבירו תחוק תמיד אומרים וצוחקים עלינו בעניים
לצפיה ב-'הכנסות נצרך '
הכנסות נצרך
02/12/2016 | 07:10
20
אפשרי לעבוד חלקית ולהשתכר 2070 ש"ח נכון להיום
פנסיה תקוזז
השכרת-דירה תקוזז
כל תגמול מביטוח לאומי יקוזז למעט ילדים וזיקנה

לצפיה ב-'תגמול נצרך '
תגמול נצרך
29/11/2016 | 12:12
1
111
שלום 
אני נכה צהל ומקבל תגמול נצרך 
ברצוני לדעת עם אני משכיר דירה אם אני צריך לעדכן במשרד הביטחון ואת מי ?
כמו כן במידה ואני משכיר ב4000 שח לחודש עם יש קזוז מהתגמול וכמה ?
לצפיה ב-'השכרת דירה נצרך '
השכרת דירה נצרך
02/12/2016 | 07:06
12
מקוזזת מהתגמול ואף עלולים לבטל לך את הנצרך
לצפיה ב-'השכרתי תדירה שלי וביטלו לי תתגמול נצרך '
השכרתי תדירה שלי וביטלו לי תתגמול נצרך
30/11/2016 | 01:55
2
86
הי יש לי דירה 3 חדרים בחולון השכרתי אותה לפני 3 שנים כל חודש ב 2800שח
אגף השיקום בדק בחשבון בנק שלי שנכנס לי לחשבון דמי השכירות
הם ביטלו לי תקיצבת נצרך בטענה שיש לי מקור הכנסה
והם לא חייבים לתגמל אותי כי יש לי מקור הכנסה אפילו קטן לטענתם
לקחתי עורכי דין שילמתי עשרות אלפי שח מכרתי תדירה בחולון
ולקח לי המון זמן עד שהחזירו לי תקיצבה נצרך
לטענתם ברגע שאדם יש לו מקור הכנסה הם לא חייבים להביא לו שקל לנכה
כי אצלהם הכנסה זה כמו עבודה בפועל ............................
לצפיה ב-'אלון טובול . הוכיח, כי אין לו הכנסה מספקת למחייתו, כמשמעות'
אלון טובול . הוכיח, כי אין לו הכנסה מספקת למחייתו, כמשמעות
30/11/2016 | 09:14
68
עקרונות

4. תגמול לנכה נצרך מאושר לאחר המלצה של ועדה מוסמכת המייעצת לקצין התגמולים, לאחר שבדקה ובחנה קיומם של כל והקריטריונים והתנאים הקבועים בחוק והמתחייבים מהוראה זו.

5. החלטתו הראשונית של קצין התגמולים ניתנת לתקופה של שנה אחת, וניתן להאריכה לתקופות נוספות של עד שלוש שנים, בכל פעם.

6. לפני כל אישור לתקופה נוספת , תיערך בחינה מחודשת של עמידה בכל הקריטריונים, במטרה להיווכח, כי לא חל שינוי במצבו של הנכה, על פי הקריטריונים שהיוו בסיס לאישור הזכאות.

7. תגמול נצרך ניתן לנכה שפנה לבקשו, ונתקיימו בו כל התנאים הבאים גם יחד:

א. נכותו המוכרת באגף שיקום נכים אינה פחותה מ - 50%

ב. אינו מסוגל להשתכר למחייתו, בגלל מום גופני או שכלי ואין סיכוי נראה לעין שאפשר יהיה לשקמו אי פעם.

ג. הוכיח, כי אין לו הכנסה מספקת למחייתו, כמשמעותה בחוק.

8. הפונה יפנה בקשתו ויטפל בה רק מול עובד מחוז השיקום בו הוא מטופל. פניות שיופנו ישירות למטה - לא יטופלו, אלא יועברו לטיפול המחוז אליו משתייך הפונה.

אלון צריך להבין את ההגדרה . מה שמעניין פה שהם אף פעם לא יגידו לך בדיוק על מה אתה נכשלת בבדיקה .
יום טוב

לצפיה ב-'נצרך'
נצרך
02/12/2016 | 07:03
11
למעשה תגמול נצרך מקבל מי שאיבד את כושר העבודה שלו זה התנאי המרכזי והעיקרי אם לא היתה נכות יכולת לעבוד ולקבל משכורת  מהדין שלא משנה מה מצבך הכלכלי חייבים לפצות אותך על אובדן הכנסות ללא קשר למצבך הכלכלי
אותו דבר הוא אם ינכו לעובד שמשכיר דירה ממשכורתו לא יעלה על הדעת שיקרה דבר כזה
לצפיה ב-'רכב יציג...'
רכב יציג...
30/11/2016 | 17:05
1
361
חזרה / לוח הודעות
רכב רפואי יציג בנפח 1600 סמ"ק-שינוי דגם
שנה גודל טקסט : א א א

פורסם : 28/11/2016        

להלן, החלטת אגף השיקום שהתקבלה בתיאום עם הארגון לאחר סדרת דיונים מקצועיים.

1. התקיימו שלושה דיונים מקצועיים בנושא, במסגרתם נבחנו הצעות אגף השיקום כחלופות לרכב היציג לרבות הצעת הארגון.
2. הוסכם שהרכב היציג בנפח 1600 סמ"ק יהיה מסוג טיוטה קורולה דגם SUN מחיר יבואן: 128.900 ₪ מחיר לאחר הנחת משהב"ט : 127900 ₪ (קוד דגם:413083).
3. נכים שיחפצו לרכוש את הדגם המשודרג מסוג GLI שמחירו לצרכן עומד על 131,900 ₪ יוכלו לעשות זאת ללא תוספת עלות מצדם. (אגף השיקום הגיע להסדר עם היבואן בעניין זה).
4. תינתן אחריות יבואן למשך 4 שנים.
5. מחיר מכירת הרכב המשומש לפי מחירון משרד הביטחון (במועד החלפת הרכב) יחושב לפי רכב יציג דגם SUN גם אם הנכה רכש רכב טויוטה דגם GLI.
6. מועד תחולה 20.11.2016.

בברכה,

אבנר גולן
מנהל אגף זכויות ורווחה
ארגון נכי צה"ל
לצפיה ב-'רכב יציג '
רכב יציג
02/12/2016 | 06:50
10
מניח שיש כאן ניסיון לעזור ליבואן טיוטה למכור יותר מול היבואנים המתחרים אחרת אין שום היגיון להוריד את רמת הרכב היציג
כנראה הרבה נכים מעדיפים לקנות רכבים אחרים ומישהו צריך להצדיק את הקופון שגזר מקווה שזה לא כך
לצפיה ב-'נכה שעובד משרד הביטחון רואה בו כנכה משוקם ולא נותן קיצבהיותר'
נכה שעובד משרד הביטחון רואה בו כנכה משוקם ולא נותן קיצבהיותר
02/12/2016 | 00:39
18
תדעו לכם אפילו נכה שמקבל תגמול מחיה
מתי שאותו נכה עובד משרד הביטחון ישר מבטל תקיצבה אפילו אים היא קיצבה קטנה
והעבודה שעובד הנכה היא עבודה בשכר אפילו 500שח לחודש
היו המון מקרים נכים שמקבלים תגמול נצרך והשכירו דירה אחת אפילו ב2000שח לחודש ביטלו להם תקיצבה בטענה שיש להם מקור הכנסה
וזה לטענתם כמו עבודה לכל דבר וענין אז למה משרד הביטחון צריך לממן לאותו נכה משכורת אים יש לו מקורות הכנסה .......................
הכוונה שלהם איי אפשר לאכול תעוגה ולהשאיר אותה שלמה מכל הכיוונים ......................................................
לצפיה ב-'עבודה בשירות המדינה'
עבודה בשירות המדינה
01/12/2016 | 14:30
1
43
האם עבודה בשירות המדינה יכולה לפגוע בתגמול? האם אני חייב להצהיר בוועדה רפואית שאני מתכוון לעבוד? האם משרד הביטחון בודק בצורה כלשהי אם בן אדם עובד?
לצפיה ב-'עבודה ופגיעה בתגמול '
עבודה ופגיעה בתגמול
01/12/2016 | 14:51
44
אדם נכה צריך לעבוד 
אדם בריא צריך לעבוד 
אדם מצונן , בחורף , שיקח טיפול אף. 
אם שלושת האנשים הללו , הם נכי צה"ל והם עובדים לא יפגעו להם בתגמול הבסיסי. 
עבודה לא רלוונטית לתגמול הבסיסי. 

לצפיה ב-'הודעה חשובה לכולם אל תטמנו את ראשכם בחול '
הודעה חשובה לכולם אל תטמנו את ראשכם בחול
01/12/2016 | 05:19
2
88
עורך דין מספר אחד ולא לוקח המון כסף ..........................
לצפיה ב-'אלי סבן '
אלי סבן
01/12/2016 | 11:02
46
אחד מעורכי הדין הטובים בתחום. 
הוא גם חבר טוב שלי. 
ואיש מיוחד. 
לצפיה ב-'גברת מטילדה מה זה המון כסף בשבילך ? ומה זה מספר 1 '
גברת מטילדה מה זה המון כסף בשבילך ? ומה זה מספר 1
01/12/2016 | 13:44
33
כול עורכי הדין עובדים בשביל שכר . ויש לכול בעיה את השכר שלה וגם את המומחה שלה.

לא מובן לי מאיפה השגת את המידע שאת מפרסמת אבל את מטעה וטועה בגדול .

לכול תביעה יש את המחיר שלה ואת היחס שלה .

אם מישהו אמר לך שאני יסדר לך כך וכך או לא יודע מה אז דעי לך שאת בצרה גדולה .

אני חושב שיש להתייחס לכלל עורכי הדין ברצינות רבה ולא להתחיל ולמספר אותם לפי דירוג .

הייתי בפגישות אם הרבה עורכי דין ולמדתי הרבה מהניסיון  שלהם ומהדרך שהם עובדים

בהצלחה לנכלל הנכים ולמייצגים אותם

בריאות טובה
לצפיה ב-'ששואלים תעו"ד על פתיחת תיק ישר הוא עונה שאלה אחרת הוא לאעונה'
ששואלים תעו"ד על פתיחת תיק ישר הוא עונה שאלה אחרת הוא לאעונה
01/12/2016 | 05:12
2
48
זה מעצבן ששואלים את עוד שמנהל תפורום על פתיחת תיק נגד תביעה ישר הוא עונה יש לו אינטרנס להרווויח עשרות אלפי שח ואפילו מאות אלפי שח ועל שאלטת הוא עושה טובה בכלל שמתייחס זה עצוב נורא.......
עכשיו אפשר להבין למה הוא מתנדב להיות מנהל בפורום הזה מאוד עצוב ומקומם
לצפיה ב-'אורטל פלד '
אורטל פלד
01/12/2016 | 10:29
1
44
אורטל שלום
1. אני שמח להשיב לך.
2. כשפונים אלי ושואלים אותי מה המחיר שאני גובהה , בדרך כלל קשה לי להשיב.
3. אני בדרך לא חושב שאדם ששואל קודם על כסף רוצה באמת לשכור את שרותי.
4. חשוב להבין האינטרס העליון שלי הוא לעזור לנכי צה"ל. 
5. בגלל זה אני מנהל  הפורום. 
6. הפורום הזה גם עולה לי כסף. 
7. זה שרות שאני נותן. 
8. רבים מאלו שפונים למשרדי , בכלל מסתבר שאין להם תיק ואני לא רק שאני לא לוקח מהם את התיק , אלה גם לא לוקח מהם כסף. 
9. התשלום בגין שכר הטרחה , הוא משהוא שמגיע לי כל עוד שאני חושב שאני יכול לעזור לאדם. 
10 . אני חייב כעורך דין שפונים אליו המון אנשים לסנן את הפונים, חלק מהאנשים יכולים לעמוד בשכר הטרחה שלי וחלק לא. ובמקום להביא אותם סתם למשרד לפעמים הגם גרים רחוק , ואני מדבר על סמך נסיון , לפעמים הם מחפשים עורך דין שעובד באחוזים , אני אומר להם פחות או יותר בפני מה הם עומדים. 
11. תיקים מורכבים ומסובכים עולים לא מעט כסף. 
12. אני מאמין בכל ליבי שצריך להגיד ללקוח בפנים לאן הוא הולך מה הסיכוי שלו בלי כחל וסרק. 
13. יש מונח שנקרא תום לב , תום לב הוא לתת לאדם לבחור בין אופציות , לא לכבול אותו לאופציה אחת , וזה מה שאני עושה. 
14. רבים מהפונים למשרדי שאין להם תיק או שיש להם סיכוי נמוך בתיק אני פשוט עוזר להם להגיש את התביעה ללא עלות. 
15. בסוף את צריכה לזכור כשעוסיקים עם נכי צה"ל מדובר באנשים טובי בניה של המדינה הזאת , האיזון בין האינטרס הכספי שלי , לבין הסיכון הכספי שלהם הוא לתת להם לבחור בין אופציות לענות להם בצורה ישירה אם יש להם סיכוי או אין להם סיכוי ולא להמציא את הגלגל. 
16. אני יכול להגיד לך שיש פונים שמגיעים למשרדי שהיו אצל עורכי דין אחרים ושילמו ממיטב כספם לעורכי דין אחרים , והידועים שבהם שאני בכלל לא הייתי נוגע בתיק שלהם הם אפילו לא היו עוברים את מפתן הדלת אצלי , ואצל אחרים הם התקבלו שילמו הרבה מאוד כסף , אבל לא היה תיק. 
17.אני סבלני . 
18. אני אשמח לדבר איתך שוב. 
לצפיה ב-''
01/12/2016 | 13:52
10
לצפיה ב-'למה אין תלושים תתקשרו למוקד שיעדכנו תתלושים באתר תודה'
למה אין תלושים תתקשרו למוקד שיעדכנו תתלושים באתר תודה
29/11/2016 | 01:56
3
59
תתקשרו למוקד שיעדכנו תתלושים באתר זה מוזר עוד מעט ראשון לחודש ואין עוד תלושים מה קרה להם?
לצפיה ב-'אני לא מבין מה האובססיה הזאת לראות את התלושים.'
אני לא מבין מה האובססיה הזאת לראות את התלושים.
29/11/2016 | 06:55
2
70
אין לכם אינטרנט,אז ניגשים לבנק ומוציאים תדפיס . כל חודש ביום האחרון 30/31 הכסף שוכב בחשבון ומחכה לכם..... ראבק עוד לא למדתם ?
לצפיה ב-'תלושים '
תלושים
29/11/2016 | 10:41
92
משרד הביטחון הקצה תקציב על מנת לתת אפשרות לראות את התלוש כמה ימים לפני
אז השירות צריך להינתן בזמן באופן קבוע כמו שמכניסים את הכסף לחשבון הבנק ככה שיקבעו תאריך לפרסום התלושים אין כאן לא אובססיה ולא נעליים תקצבתם משהו תעמדו בו או שתבטלו אותו

לצפיה ב-'רוקי בקרבות שאתה ניצחת יש נכים שרק התחילו .תנסה להבין אותם'
רוקי בקרבות שאתה ניצחת יש נכים שרק התחילו .תנסה להבין אותם
30/11/2016 | 12:17
16
לצפיה ב-'שאלה תודה לעונים'
שאלה תודה לעונים
29/11/2016 | 01:59
1
103
שלום הבן שלי אחרי מלחמת לבנון השניה חלה בהלם קרב
נגשנו לכמה עורכי דין הם אמרו לנו על תיק כזה הם רוצים במזומן העברה בנקאית 100אלף שח האים זה כדאי? הם אמרו לנו תיקחו הלוואה מהבנקים
האים אילו המחירים?
כמה לוקחים עורכי דין על תביעה משרד הביטחון מה המחירים ממחיר הקטן עד המחיר הגדול תודה ...
לצפיה ב-'שלום לך '
שלום לך
29/11/2016 | 09:37
70
המדובר בשכר טרחה גבוהה מאוד. 
אשמח לייעץ לך. 
יום טוב. 
לצפיה ב-'קנאביס רפואי '
קנאביס רפואי
28/11/2016 | 05:03
1
89
שלום רב
אני פצוע ברגל שמאל ללא פיקה ,וללא סחוס ,דילדול שרירים חמור ביותר ,שריפה מהעכוז ולמטה כלפי הברך לא מצליח לישון ,לא לתפקד
מזה כשש שנים אני מקבל קנאביס רפואי לאחר בדיקות ,כדורים , נסיונות של בלוק עצבי ,ומה לא , ונכות נפשית קלה .
כיום לאחר כשש שנים שאושרה לי תרופת הפלא הזו ע״י רופא כאב בהדסה ירושלים,לאחר שיחה עם פסיכולוג והגשת כל המסמכים הנדרשים ,משרד הבריאות חידש לי את הרישיון בחודש יוני האחרון וכעת אני מקבל מכתב מתאריך 9/11/2016 שבו הוא כותב לי שהמלצת הרופא המאשר את הקנאביס נבדקה בתשומת לב רבה וכי הרופא המחוזי של המשרד טוען ״מבדיקה אינני סבור כי ישנו צורך רפואי במתן קנאביס רפואי בגין הנכות המוכרת במשרדנו ״
הוא מפנה אותי אם אני מעוניין לערער על החלטתו זו בפני הרופא המרחבי .
מה עליי לעשות ? איך אני אמור לערער על זה ? איזה מסמכים צריך ?
כל עזרה תתקבל בברכה
תודה רבה לכולם מראש
לצפיה ב-'ערעור לרופא המחוזי על קנביס רפואי '
ערעור לרופא המחוזי על קנביס רפואי
28/11/2016 | 12:20
69
שתי אפשרויות. 
או שתיק עורך דין שיכתוב לך את המכתב. 
אפשרות אחרת , אתה כותב את המכתב במכתב תדגיש , שאתה מקבל את התרופה כשש שנים ושלא חל שינוי במצבך , ואם הוא חל המדובר הוא בשינוי לרעה. 
ותודיע לו שם שההחלטה היא לא סבירה , ופוגעת בטיפול בך. 
אם תצטרך עתירה מנהלית תפנה לעורך דין שיעתור עבורך. 
יום טוב 
אשמח לעזור. 
לצפיה ב-'מהו המחיר נטו לעו"ד בהגשת תביעה למשרד הביטחון מה המחיר הכולל'
מהו המחיר נטו לעו"ד בהגשת תביעה למשרד הביטחון מה המחיר הכולל
26/11/2016 | 18:47
1
75
מה המחיר נטו לעו"ד בהגשת תביעה למשרד הביטחון מה המחיר הכולל והוסופי
האים יש עורכי דין זולים? מה הפער בכסף בן עורך דיו תותח לעורך דין מתחיל
איך אפשר לדעת מי עורך דין טוב ומי עורך דין פחות טוב
כמה שנים התהליך?
מה הצלחת התביעה ?
לצפיה ב-'מחירים של עורכי דין '
מחירים של עורכי דין
27/11/2016 | 18:17
91
יש הרבה מאוד מחירים בשוק, בסופו של יום זה פחות או יותר אותו הדבר. 
אין עורך דין תותח יש עורך דין שיודע מה שהוא עושה ויש עורך דין שלא ממש יודע מה שהוא עושה. צרך לבדוק כל מקרה לגופו אשמח לייעץ 
לצפיה ב-'תלושים'
תלושים
27/11/2016 | 14:48
158
חברים יקרים אין עדיין תלושים באתר תפסיקו לכתוב סתם שיש,משעמם לכם?
לצפיה ב-'ר,פולנסקי והנהלת אנא"צ שותפים לנסיון רצח חייל פצוע כדיי לגנו'
ר,פולנסקי והנהלת אנא"צ שותפים לנסיון רצח חייל פצוע כדיי לגנו
26/11/2016 | 23:37
23
כדיי לגנוב את רכושו,,,שמי יפהר צחי אמת דיברתי,
לצפיה ב-'שבוע טוב לכל חברי הפורום יש תלושים באתר'
שבוע טוב לכל חברי הפורום יש תלושים באתר
26/11/2016 | 18:53
1
98
יש תלושים באתר
לצפיה ב-'לי לא מופיע לחלק כן ולחלק לא'
לי לא מופיע לחלק כן ולחלק לא
27/11/2016 | 12:31
41
לצפיה ב-'האים זכותי וליבנת פורן יכולים לעזור בהגשת תביעה למשרדהביטחון'
האים זכותי וליבנת פורן יכולים לעזור בהגשת תביעה למשרדהביטחון
26/11/2016 | 15:25
1
33
שלום האים חברת ליבנת פורן וזכותי יודעים לעזור בתביעות משרד הביטחון?
האים הם מקצועייים גם בתביעות משרד הביטחון ?
לצפיה ב-'לבנת פוראן וזכותי '
לבנת פוראן וזכותי
26/11/2016 | 17:36
73
המדובר בחברות שהן מתמחות במילוי טפסים. הבעיה המרכזית אצל החברות הללו שהן טובות במילוי טפסים , אבל בתביעה למשרד הביטחון המדובר הרבה מעבר למילוי טופס. ראשית חשוב להבין אם יש קשר סיבתי. בעניין זה חשוב לי לציין כי בבחרות הללו עובדים מתאמי פגישות אשר אין להם את הידע לא ברפואה ולא בשרות הצבאי. עורך דין שהוא מהתחום יש לו את הידע בשרות הצבאי ויש לו את הידע ברפואה אם הוא מקצועי. מהנסיון שלי , ופנו אלי כמה וכמה אנשים שפנו לחברות הללו , החברות הללו מתקשות מאוד לעזור בתיקים של משרד הביטחון , היות ומדובר בתיקים מורכבים , מה גם שהקופון שהן גובות לא מוצדק. החברות הללו לא מייצגות בוועדה רפואית. אני יודע שכולם חושבים מה כבר עורך דין יכול לעשות בוועדה רפואית , אבל עורך דין שנמצא בוועדה רפואית מנהל אותה , מכין את הלקוח , טוען לפני הלקוח או אחרי הלקוח , והוא יודע גם מה לטעון. יש לציין שעורך דין יכול לקבל מידע ממוקד אגף השיקום , ברם החברות למימוש זכויות רפואיות לא יכולות לפי הידוע לי לקבל מידע ממשרד הביטחון . בדרך כלל הטיפול אצלהם הוא הרבה יותר ממושך. יחד עם זאת בתביעה לקצין תגמולים חשוב להבין מה יקרה אם הלקוח יצטרך לערער מה עורך הדין יטען בערעור זאת אומרת הוא צריך לראות את כל התמונה . יחד עם זאת החברות לזכויות רפואיות עובדות עם חוות דעת רפואיות שלא שוות הרבה בהגשת תביעה לקצין התגמולים. או לא שוות בכלל , אתם צריכים להבין מסמך קנוי , כוחו מוחלש ביחס למסמך , מרופא של קופת חולים. יש גם את התהליך של הטיפול הרפואי מרגע הגשת התביעה. בקיצור אני ממליץ בתביעות למשרד הביטחון היות ולא מדובר במילוי טפיסים אלה במערכת של שיקולים מורכבת  לא לפנות לחברות למימוש זכויות רפואיות. אני חייב לציין היגעו אלי כמה לקוחות שלהם ,והטיפול בתביעות לא היה להיט. 
לצפיה ב-'חוות דעת והגשת תביעה לקצין תגמולים '
חוות דעת והגשת תביעה לקצין תגמולים
26/11/2016 | 17:25
3
70
חשוב לי להסביר. אני כבר לא יודע כמה תביעות הגשתי לקצין התגמולים. באף אחת מן התביעות לא הגשתי חוות דעת רפואית. אין טעם להגיש חוות דעת רפואית עם הגשת התביעה. לעניין קביעת הקשר הסיבתי , עורך הדין המייצג צריך או אמור לדעת אם יש קשר סיבתי. יש עורכי דין שאומרים שהם לא רופאים אבל רוב העיסוק במקצוע הזה הוא ברפואה והרבה פחות במשפטים. עורך דין מקצועי יודע אם קיים קשר סיבתי איך וכיצד לבסס אותו כמה מקרים היו מאותו סוג , והוא לא צריך חוות דעת רפואית. גג אם יש קושי מסוים בתיק , רצוי שעורך הדין ירים טלפון למומחה שלו ויבקש להתייעץ איתו. כמו כן אם כבר המומחה צריך לבדוק את הלקוח , לא צריך חוות דעת , אלה בדיקה ומכתב זה עולה הרבה פחות מחוות דעת רפואית. 
בתביעה להחמרת מצב , עורך הדין צריך לדעת ללא המומחה אם יש החמרת מצב , לדוגמא בברך , אם הלקוח מוכר על עשרה אחוזי נכות , והוא צריך לעבור ניתוח החלפת ברך , יש להניח כי הלקוח צריך לעלות ל20 או 30 אחוזי נכות. אין צורך בחוות דעת אלה במכתבים רפואיים מקופת חולים  למצב הברך. הוועדה הרפואית יכולה לדחות את חוות הדעת , יש לה סמכות לעשות זאת בלי למצמץ , ולכן חבל על הכסף להשקיע בחוות דעת. אם צריך להגיש תביעה לפי תקנה 9 יש מקום להגיש חוות דעת מסודרת שהיא תהיה מגובה בספרות ובמאמרים , לבית משפט , ועדת ערעורים יש צורך להגיש חוות דעת , אבל זה רק לאחר קבלת התיק הרפואי מהפרקליט המטפל. צריך להבין היום כל מומחה יכול לכתוב מה שאתה רוצה ולבסס את הדברים איך שהוא רוצה. חשוב להבין חוות דעת צריכה לשרת את עורך הדין בעבודתו , הוא משרת את עניינו של הלקוח. אני מקווה שתרמתי לידע בנושא חוות דעת. מתי צריך אותה ומתי לא צריך אותה. 
חשוב להבין יש תיקים שאין בהם קשר סיבתי. יש לי עשרות פונים כאלו , שבטלפון אני אומר להם שאין להם למה להגיע לדוגמא בקרון , בקוליטיס , בסרטן , במחלות שונות ומשונות. שהם מקרים נדירים , עורכי דין יודעים כמה תיקים עברו בכל תחום איך בססו אותם ומה הסיכוי של הלקוח. יש תיקים שהם נדירים , לדוגמא מחלת הפיברומיאלגיה , זו מחלה מאוד בעייתית , אבל יש אפשרות גם בה להצליח. חשוב להבין יש סיכוי כמעט לכל תיק , אבל השאלה כמה הלקוח יצטרך להשקיע ומה הוא יקבל , אם הלקוח יצטרך להשקיע 100 אלף שקל , והוא יקבל שני אחוז חבל על הזמן. גם בהחמרת מצב אם לא נראה אופציונאלי שהלקוח יעלה באחוזי נכות שהם משמעותיים , חבל להתעסק עם התיק.יש הרבה מאוד פונים שאני עוזר להם לתבוע לבד , בלי לגבות מהם כסף רק משום שאני מעריך שהתיק אין בו כלום או שהלקוח לא יגיע לעשרה אחוזי נכות , או שהפרוגנוזה של הנכות לא צפויה להיות כזאת חמורה. זאת משנתי במשרד שלי אם אני יכול לעזור אני עוזר אם אני חושב שאני לא יכול לעזור אני בכלל לא לוקח את התיק. שלכם גיא בית און 
לצפיה ב-'כל הכבוד!!! יישר כוח וגם תודה .'
כל הכבוד!!! יישר כוח וגם תודה .
27/11/2016 | 21:32
12
לצפיה ב-'עו"ד גיא תודה רבה על העדכון החשוב . זה לא מובן מעליו'
עו"ד גיא תודה רבה על העדכון החשוב . זה לא מובן מעליו
28/11/2016 | 20:20
1
7
לצפיה ב-'מעליו = מאליו כמובן'
מעליו = מאליו כמובן
28/11/2016 | 20:21
2
לצפיה ב-'שלום הבן שלי הלום קרב כמה כסף עולה עו"ד לתביעה משרד הביטחון'
שלום הבן שלי הלום קרב כמה כסף עולה עו"ד לתביעה משרד הביטחון
26/11/2016 | 15:14
4
64
הי שלום הבן שלי הלום קרב הגיש תביעה ונדחה פעמיים
כמה כסף לוקח עורך דין לתביעה משרד הביטחון?
העורך דין יבקש 20אחוז מהקיצבה לכמה שנים?
כמה כסף אמור לעלות הכל

לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
26/11/2016 | 16:27
1
65
קודם כל איחולי בריאות, זה הכי חשוב. התביעות בתחום בריאות הנפש הן תביעות מאוד מסובכות ומשרד הבטחון נוטה לדחות אותם לא משנה מה האמת. עורך דין אמור לעלות כמה אלפי שקלים, פלוס חוות דעת רפואית מצד התובע, זאת אומרת תצטרכו לפנות לפסיכיאטר פרטי כדי שיכתוב חוות דעת פסיכיאטרית שמאשרת את המצב. יש הסכמי שכר טרחה מכל מיני סוגים, לפעמים מפלצתיים. אל תסכימו להסכם שיקשור אתכם לכמה שנים לעורך דין, בוודאי לא לכל החיים. עדיף תשלום חד פעמי עבור טיפול בתביעה ומקסימים 200-400 שקלים באופן חד פעמי עבור כל אחוז נכיות שיוענק. כמובן חכו כאן לתשובה של עורך דין בית-און, הוא נראה נחמד ויספק תשובה ממצה.
לצפיה ב-'לוגיסטיק '
לוגיסטיק
26/11/2016 | 17:02
56
אני חייב להצטרף לדבריך . לא מתחתנים עם עורך דין . 
יש שכר טרחה בעד העבודה. מדובר בתיקים מסוג זה בעבודה די מורכבת וארוכה. שדורשת , ביצוע תצהיר משלים , חקירה של התובע , חקירת עדים והגשה של תצהירים שלהם. לאור הזמן שחלף יש צורך להעלות חומר מודחק , לעיתים יש בעיה מאוד קשה בטיפול בכזה תיק , יחד עם זאת צריכים לקבל את התיק מהפרקליטות , לעבור עליו , ולהגיש אותו למומחה , בשום צורה , אין להביא חוות דעת ללא התיק מהפרקליטות , חוות דעת ללא תיק מהפרקליטות היא חוות דעת שנכתבת על בסיס חסר , וזה הבסיס לדחיית הערעור. לאחר מכן צריך להכין חקירה של המומחה. בפוסט טראומה יש דבר שנקרא סאב טייפ PTSD  המדובר בפוסט טראומה שלא ממלאת אחר כל התנאים של הפוסט טראומה , אם זה המצב צריך לבדוק מצב של ראקצטיבציה , הפעלה מחדש של הטראומה. חשוב לראות למה המומחה לא מכיר בתובע מה הוא טוען דרך זה חשוב לראות איך לחקור אותו , על מה הוא מתבסס על איזה מאמרים , על איזה פרוטוקולים הוא מתבסס , ובהתאם לכך להכין חקירה של המומחה. החקירה של המומחה בבית המשפט משתנה בהתאם למה שהמומחה עונה תוך כדי החקירה. יש לזכור התיקים בבית משפט מאוד לא קשים להצלחה , וזאת מאחר והדירשות מבחינה ראייתית הן נמוכות יחסית , וזאת גם ביחס להלכות של בית המשפט העליון. אבל חשוב ביותר לא להתחתן עם עורך דין. לא לחתום על שכר טרחה לכל החיים , חשוב שכל מה שישולם לעורך הדין יתמצה בשנה או שנתיים של תגמולים , חשוב ששכר הטרחה שנפסק  בתיק יהיה רק של הלקוח. 
לצפיה ב-'שלום '
שלום
26/11/2016 | 16:52
42
שלום לך . 
ראשית לדעתי הבן שלך לא סובל מהלם קרב , אלא מפוסט טראומה. 
המדובר בשני מצבים שונים לחלוטין. 
שנית חשוב להבין מה מצבו של בנך היום . 
מה הפרוגנוזה של הבחור. 
איזה אירוע או שרשרת אירועים הביאה לפוסט טראומה , והאם הוא נכלל תחת אחת מתת הקטגוריות של הפוסט טראומה. שלישית חשוב להבין למה הוא נידחה. 
בגדול שכר טרחה לערעור עולה בערך בסביבות הסכום שאת מדברת עליו ,ללא חוות דעת , וללא הגעת מומחה לבית המשפט. אבל חשוב מאוד לפני שמתחילים להשקיע כסף להבין מה קורה בתיק הזה. אשמח מאוד לשוחח איתך ולייעץ לך. 
רק בריאות 
גיא בית און. 
לצפיה ב-'בהצלחה בתביעה... '
בהצלחה בתביעה...
26/11/2016 | 17:14
25

מנהל/ת הפורום

אודות:
חיילי צה"ל, ואנשי מערכת הביטחון, גיבורי ישראל, היקרים. עו"ד גיא בית און עוסק בייצוג, חיילים ואנשי מערכת הביטחון, בתביעות נגד קצין התגמולים מזה כארבע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ