לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום נכי צה"ל
ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכל חברי הפורום ולכל הבאים בשעריו. אני נמצא כאן כמנהל הפורום על מנת לסייע לכם בכל דרך אפשרית בכל בעיה ובכל שאלה אפשר לפנות אלי ואשמח לסייע . חשוב לשמור בפורום על כללים בסיסיים , של שפה נקיה , והעברת מסרים בדרך מקובלת על מנת שיהיה נעים לכולם להיות בפורום , אפשר להעלות כל נושא ולשוחח על כל דבר , בדרך נעימה ומקבולת אשר תטיב עם כולם.  
המטרה בפורום היא ליצור קהילה תומכת , בה מסייעים החברים אחד לשני. 
חשוב מאוד לתת מידע אמין אשר ניתן להתבסס עליו על מנת שתהיה תועלת לכל חברי הפורום. 
שוב אני כאן לרשותכם 
שלכם 
גיא

המשך >>

כל כמה שנים מחליפים רכב?
11/02/2016 | 19:13
3
32
מתי שנמאס לך מהרכב...........
11/02/2016 | 21:37
30
שלוש וחצי שנים
12/02/2016 | 05:34
1
19
אך אך אך ...כל זה היה רק לפני 60 שנה..נוסטלגיה..שבת שלום..
12/02/2016 | 07:41
22

*** לפני שישים שנה נסענו לאמריקה
באוניה. שבועיים מחיפה לניו-יורק, לאירופה הספיקו ארבעה ימים קצרים.
כהקצבת מטבע זר קיבלנו עשרה דולר לאיש.

*** לפני שישים שנה השתמשנו בנייר-אויר
דקיק כדי לשלוח מכתב לחו"ל, כתבנו בעט נובע, ספגנו את הדיו בנייר-סופג
וליקקנו את המעטפה בלשון שלופה.

*** לפני ששים שנה אפינו עוגה אחידה בסיר פלא על פתיליה. ושרנו עוגה עוגה במעגלנחוגה.

*** לפני שישים שנה היה סנדלר בכל שכונה,
במבוי סגור בין שני בתים. הלכנו אליו עם הנעליים החדשות והוא שלף מסמרים
מבין שיניו החשוקות והוסיף פרסת ברזל לעקבים ומסמרים עגולים לסוליה. וכך
צעדנו לאימוני "ההגנה".

*** לפני שישים שנה היה חייט בכל שכונה,
שחלק חנותו עם שען, או רפד. הלכנו אליו עם בד פופולין לתפור ממנו חולצות,
ועם מכנסי צמר ישנים של האח הגדול שמהם גזר לנו מכנסיים קצרים ומדד אותנו
מכף רגל ועד מפשעה, מכתף אל כתף, ומצוואר ועד מותן.

*** לפני שישים שנה אימא בישלה נזיד עדשים
על פתיליה, הכובסת הרתיחה מים על פרימוס ואני נשלחתי לקנות בדחיפות מחט
לפרימוס. שרנו "כותונת לילה נפלה בפיילה". שאון הפרימוס עודנו באוזניי.

*** לפני שישים שנה שתינו בקיוסק גזוז,
בבית הקפה צוף, וברחוב הרצל את "המיצים הטבעיים של האחים רובננקו".
במסעדות ובבית כוסו שולחנות העץ בשעוונית צבעונית.

*** לפני ששים שנה הייתה בכל פינת רחוב
מסעדה של תנובה, בה קיבלת חביתה ולבניה וקמצוץ ריבה בצלוחית. 
התה הבהיר הגיע בכוס זכוכית לוהטת, עם ידית מוזרה.

*** לפני שישים שנה השתמשנו באבקת ביצים
ובאבקת חלב והתלוצצנו שלמדבר יש לקחת אבקת מים. שמים כפית אבקת מים בכוס
מים, בוחשים היטב ושותים לרוויה.

*** לפני שישים שנה בגרוש ובגרב היה חור.
 לא באוזון. ולא בגאווה הלאומית.

*** לפני ששים שנה חיממנו את הבית
בתנורי נפט. קיררנו בקיץ סדינים רטובים תלויים על התריסים.

*** לפני שישים שנה הבנות לבשו מכנסיים
קצרים עם גומי על הירכיים. בנים – מכנסי אתא קצרים עם הכיסים בולטים      
החוצה בחן. חולצה רוסית הייתה שיא ההידור והגנדור. מי שרקמה לך אותה
הפתיעה אותך על המתבן.

*** לפני שישים שנה היו בעולם ובאו"ם
פחות מחמישים מדינות. אחת מהן הייתה ישראל עם שש-מאות אלף תושבים. מי היה
מאמין שנגיע לשבעה מליון, שכלכלתם וקלקלתם מַפרות ומפֶרות את כללי הצדק,
החמלה והסולידריות.

*** לפני שישים שנה האביזרים האלקטרונים
המפותחים ביותר היו רדיו, קומקום חשמלי ומכונת גילוח. מי שנסע לאמריקה
זכה לראות טלוויזיה. זה יגיע פעם אלינו?!

*** לפני שישים שנה המקרר שלנו עבד על
קרח. עגלת הקרח הייתה עוברת ברחוב, והיינו עומדים בתור וקונים רבע בלוק.
מכל בלוק קרח חתך המוכר חמישה רבעים. על יסודות איתנים אלה בנינו מדינה.

*** לפני שישים שנה נשמרו הפירות והירקות
בארון אויר מרושת בקיר המטבח. לצידו עמדו מרסס הפליט ומלכודת העכברים
ומחבט הזבובים.

*** לפני שישים שנה קראנו כל בוקר את
"דבר", צעדנו ב-1 במאי בתהלוכת ענק עם דגלים אדומים ושרנו "דגל אדום נישא
במרום! כי בא היום! נתק את הכבלים" לא התכוונו לכבלים של הטלוויזיה.

*** לפני שישים שנה באגם החולה היה אגם
ובים המלח היה ים. בשפלה היו פרדסים. ובממשלה היו מנהיגים.

וכל זה רק לפני שישים שנה

ציוד סקי לנכה פגוע גפיים
11/02/2016 | 08:23
21
שלום
איך ניתן להשיג ציוד כיסא סקי לנכה?
תודה

אתר היכרויות לנכים
10/02/2016 | 22:20
48

אתר Love Match הוקם במטרה לספק מענה להיכרויות בעלי מוגבלות למטרת זוגיות .
אם את/ה בעל/ת מוגבלות כלשהי - פיזית או נפשית כלשהי המחפש/ת אהבה, אנו מזמינים אותך להצטרף לאתר ואולי כאן תמצא/י את אהבת האמת שלך.

ההרשמה והשימוש בחינם לחלוטין
http://lovematch.co.il

שאלה
09/02/2016 | 13:19
2
126
האם אני יכול לשלם במזומן לסוכנות הרכב ולקבלו עד שאגף השיקום
ישלם את חלקו
כן.. יש את ההפשרות הזאת.אבל אתה צריך ליידע את עובד הרווחה
09/02/2016 | 16:50
1
61
על ידי העברת חשבונית ששולם כל התשלום לסוכנות. ולבקש שיכניסו לך לחשבון את הסכום במקום לסוכנות הרכב. מקווה שעזרתי.
תודה לרוקי
10/02/2016 | 07:50
24
עזרתה מאוד תודה רבה
מוזר עובדי האגף לא מעוניינים לעזור בנושא האתר החדש
09/02/2016 | 21:48
66
אני כבר שבוע וחצי ממתין לעזרה .
אין קול ואין עונה .
במוקד אומרים לי כול יום שיחזרו אלי . אבל בפועל אף אחד לא עושה כלום .
להזכירכם אנחנו בשנת 2016
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:44
2
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

רכב רפואי
09/02/2016 | 07:20
2
83
חברים כמה זמן בממוצע לוקח לאגף השיקום להעביר כסף לסוכנות הרכב
עד 3 שבועות...
09/02/2016 | 08:52
1
37
עד חודש פלוס
09/02/2016 | 13:58
43
עד חודש !!!!
ביטול הגבלת מכירה רכב רפואי
09/02/2016 | 02:30
1
73
האם מישהו יודע אם רוצים למכור רכב רפואי האת ההגבלה מתבטלת אוטומטית ברגע שנגמר הזמן או צריך להגיש בקשה מיוחדת
הגבלת רכב רפואי ....
09/02/2016 | 08:52
52
מתבטלת לאחר 5 ימי עבודה מרגע חתימה על הטפסים שנשלחו לך עקב בקשתך להחלפת רכב.ושליחתם לאגף. מקווה שעזרתי.
האם ניתנת הנחה לבית בגודל 165 מ' לנכה 10%?
08/02/2016 | 09:03
1
55
שלום רב, יש לי 10 % נכות לצמיתות ועד כה הייתי גר בדירת 97 מ' ונהניתי מהנחת ארנונה בעיריית אשקלון. אני עומד לעבור עוד חודשיים לבית צמוד קרקע עם שטח בנוי של 165 מ'. האם עדיין אני זכאי להנחה בארנונה אם לא עד כל השטח לפחות עד ה 100 להם הייתי זכאי?
הנחה בארנונה עד 70 מטר
08/02/2016 | 10:59
35
ביטוח חיים למשכנתא
05/02/2016 | 22:18
1
81
שלום לכולם,
אחרי חיפוש בפורום ובאינטרנט בנושא, הייתי מעוניין לקרוא תגובות של אנשים שעברו את התהליך או שמכירים אותו.
ניראה שהגופים המבטחים בביטוח חיים לטובת משכנתא מבקשים אינספור טפסים, חוות דעת, הצהרות ומעקב רפואי בתהליך החיתום הרפואי של הפוליסה.
למישהו יש ניסיון עם תהליך כזה, מכיר סוכנות ביטוח שניתן לבצע דרכה, משהו ייעודי לנכי צה"ל, או כל דבר אחר שיכול לסייע?
מישהו יודע אולי מהן העלויות של ביטוח חיים ללא חיתום רפואי? במידה ונגיע לזה.

אני נכה צה"ל, 20%, במעקב אחת לארבעה חודשים, להוציא אבחנה עדכנית ומצב טיפולי ייקח חודש ימים (ותודה למרפאת משהבט ברמב"ם)

כדי להימנע מהודעות שעלולות להכיל תוכן פרסומי, אפשר גם לשלוח לי בפרטי, אני אשמח לכל תגובה.
שלומות הגיל משחק לידך,אבל
06/02/2016 | 06:40
79
ביטוח חיים זה דבר יקר מאד כיום,בכפוף לסוג הפגימה שיש לך.
אין לי מושג טיב הנכות שלך,אבל זה לא משנה כי כולם עובדים בערך עם אותם מחירונים.
בקיצור תעשה סקר שוק יסודי,אין לי מושג האם אתה נמצא בביטוח הסיעודי של הארגון,עם כן יתכן שכדאי לבדוק אצל החברה המבטחת.
בריאות
שלום לבוא השבת
06/02/2016 | 06:28
96
מסגרת לעיוור?
05/02/2016 | 09:16
41
שלום רב,
חבר שהוא עיוור ביטוח לאומי, בחור צעיר בן 37 עם תואר ראשון שרוצה לעבוד/להכיר/ יש מסגרות שמישהו מהחברים כאן יכול להמליץ?
תודה
רכב יציג לנכי צהל 100 אחוז
03/02/2016 | 14:16
2
97
לפי התברר שהרכב היציג של נכי צהל שונה מרכב שעלה 28000 לרכב שעולה 257000 לפי הבנתי בלי שאף אחד יודע ובלי שארגון נכי צהל התערב. בנושא.

זה אותו רכב רק
04/02/2016 | 08:52
1
62
שמחירו ירד כך שזה לא משנה.
זה רכב אחר בכלל
11/02/2016 | 10:24
8
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:16
10
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

סירוב למימון הוצאות מעון
01/02/2016 | 16:04
81
שלום
לאחרונה ביקשתי מימון הוצאות למעון
וסורבתי ע"י עובד שיקום בטענה שאני עובד בשמרד מלאה בשעות הבוקר לכן אין סיבה לאשר לי מימון למעון
האם זה מוצדק ?
האם כל נכה אשר עובד משרה מלאה בשעות הבוקר לא זכאי להטבה הזו ?
שבת שלום לכולם/ן
30/01/2016 | 07:34
1
167
בוקר טוב ושבוע טוב לכולם, ה-כבר בבנק.רגוע
31/01/2016 | 07:11
50
פסיקה לגבי החזר הוצאות למעון
29/01/2016 | 16:48
1
108
ר/ה יקר/ה,
הנושא: מימון הוצאות מעון ו/או צהרון לילדי נכי צה"ל פגועי נפש או ראש
לאור פסיקה של בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בעניין הנ"ל.
כל חבר שהינו מוכר על נפש/הלם קרב או ראש (10% לפני 1.1.96 ו-20% לאחר 1.1.96 שמתוכם 10% על פגיעת נפש או פגיעת ראש)
וגיל הילד עד 6 שנים או עד סיום גן חובה, אשר משרד הביטחון דחה את בקשתו למימון הוצאות מעון ו/או צהרון,
מתבקש לפנות למחוז על מנת לקבל הנחיות כיצד להתנהל מול משרד הביטחון.
בברכה,
נעים עזר
יו"ר המחוז
ומ"מ יו"ר הארגו
מישהו יכול להפנות לפסד?
29/01/2016 | 16:51
47
כניסה לאתר השיקום
26/01/2016 | 08:24
8
178
לאחר שהוחלף האתר אני מנסה להיכנס לאיזור האישי אם משתמש והסימה שהיו לי ואינו נותן, התקשרתי למוקד אמרו שיחזרו אלי ולא חזרו, האם מישהו ניסה להכנס לאתר החדש ולא הצליח
"בקשות שירות לאגף"
26/01/2016 | 11:06
1
121
sryk, גם אצלי אותה הבעיה. קיבלתי לנייד שם משתמש וסיסמא
זמני, אך לא מצליח להיכנס לאתר החדש!
המשך יום נעים
זה בסדר! תכניס שם משתמש שקבלת, ותחליף רק את הסיסמהשלך. יום ט
26/01/2016 | 13:58
52
לי שלחו במסרון לנייד הסיסמא החדשה ועם זה החלפתי לסיסמא שבחרת
27/01/2016 | 05:25
49
שבחרתי.קל ופשוט ויעיל ביותר
צריך לשים לב לאותיות אם הגדולות או קטנות באנגלית
27/01/2016 | 09:37
30
התחברות לאתר אגף השיקום
30/01/2016 | 08:59
51
צודק ! אבל אני קיבלתי קוד וסיסמה חדשים ולא מצליח להתחבר ! פניתי אליהם ביום חמישי לפני שבוע וחצי וכמו שכתבת נאמר שיחזרו אבל אין קול ואין עונה !
כניסה לאזור האישי באתר החדש של האגף
30/01/2016 | 18:32
1
45
שבוע טוב 
גם אני מנסה ולצערי לא מצליח למרות שאני רושם היטב את הסיסמה הישנה ומנסה לרשום סיסמה חדשה כפי שמבקשים אני לא מצליח להיכנס לאיזור האישי . מחר אפנה לאגף ונראה מה ניתן לעשות.

מחובה למחוק אתר קודם מהגדרות המחשב " מילוי סיסמא אוטומטי"
31/01/2016 | 10:12
35
צריך להיכנס במחשב בהגדרות " מילוי סימסא אוטומטי" ולמחוק את האתר הקודם ורק אז יהיה אפשר להיכנס לאתר החדש   עם השם משתמש והסיסמא החדשה.
כניסה לאתר השיקום
31/01/2016 | 10:31
45
שם המשתמש וסיסמא ישנים כבר לא פעילים קיבלנו חדש בהודעה לנייד
פותחים שבוע עם
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2016 | 13:17
3
24
פותחים את השבוע עם מהדורה חדשה של חם בתפוז!

חולמים להיות בעלי מסעדה? כדאי שתקראו את הכתבה הזו:

כל מה שאת צריכה לדעת על השבועות הראשונים של ההריון:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/110/17995938...

מתכון לכיסוני שמרים במילוי בשר טעים במיוחד!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

הסיוט של כל אמא: איך לבחור להם את הגן המושלם?
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...
ההטבות שנכי צה"ל צריכים להכיר........................
24/01/2016 | 21:34
1
253
ראשי » חוק ומשפט - Lawguide » נזקי גוף ותאונות
ההטבות שנכי צה"ל צריכים להכיר
אחרי שתביעה להכרה בזכות נכה התקבלה במשרד הביטחון ולנכה נקבעו 10% נכות ומעלה, חשוב להכיר את ההטבות הנלוות למענק הכספי או הקצבה החודשית שהנכה מקבל מאגף שיקום הנכים של משרד הביטחון, שכן הטבות אלו לא תמיד ידועות לנכים ועשויות להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה
עו"ד אילן בנימיני, 24/01/2016

ההבדל בין הטבות לתמלוגים מכוח חוק: הטבות להבדיל מתגמולים המשולמים לנכה על פי "חוק הנכים תגמולים ושיקום התשי"ט-1959 [נוסח משולב], מקורן הוא בתקנות ובהוראות שמשרד הביטחון מפרסם ומעדכן מעת לעת ולא בחוק.

חשוב לציין כי אף שגם לנכים שנקבעו להם בין 10% - 19% נכות, שבהם מוענק מענק כספי חד פעמי לעומת 20% שאז מקבלים קצבה חודשית, מגיעות הטבות שונות, עדיין קיימים הבדלים משמעותיים בין ההטבות הנלוות לאלו שנקבעו להם בין 10% ל-19% נכות ולאלה שנקבעו להם מעל 20% נכות. להלן ההטבות שכדאי להכיר:

הנחה בארנונה למגורים

ההטבה העיקרית לאלה המוכרים מ-10% נכות ומעלה היא הנחה בארנונה בדירה מושכרת או דירה בבעלות הנכה ומשולמת בהתאם לגודל הדירה. ככל שהדירה קטנה יותר כך למשל דירה של כ-70 מטר תעניק הנחה גדולה יותר של בין 60% ל-66% בתשלום הארנונה, כשהנחה זו תקטן כאשר גודל הדירה יגדל.

אטרקציות, פארקים, אתרי טיולים, מוזיאונים ואתרים של קרן הקיימת לישראל

נכי צה"ל יקבלו הנחה, לרוב הנחה משמעותית, באתרי טיולים ובאתרים מסוימים עם הצגת תעודת הנכה שניתנת גם לבעלי 10% נכות תתאפשר כניסה חינם. בכל אתר ואתר וכן בכניסה למוזאונים תמיד כדאי לשאול האם קיימת הנחה לנכי צה"ל.

רשת סופר פארם

הנחה של 10% ממחיר המוצר. הנחה זו אינה מפורסמת לציבור הנכים וחשובה במיוחד לאור ההנחה המשמעותית שרשת סופר פארם מעניקה לנכים. הנחה זו ניתנת גם כאשר יש מבצעים וגם כאשר מחיר התרופות ממומן על ידי קופת החולים.

כדי לקבל הנחה זו יש להוציא כרטיס הנחה שמוציאה רשת סופר פארם עצמה ולא מספיק להצטייד בכרטיס הנכה עצמו. כדי לקבל כרטיס זה יש לגשת לכל סניף של סופר פארם למלא טופס המיועד לכך, לצרף צילום כרטיס נכה צה"ל, תמונת פספורט וצילום תעודת זהות. הטופס נשלח למטה החברה שמוציאה את הכרטיס שאותו אוספים בסניף שמולא הטופס.

בתי קולנוע

לחובבי הסרטים, בקניית כרטיסי קולנוע בכל ימות השבוע עם הצגת כרטיס נכה צה"ל ניתנת הנחה של 50% על הכרטיס גם כשקונים ובאים עם בן הזוג כך שכרטיס זוגי יעלה במחיר כרטיס אחד.

תיאטראות ומופעים

יש להתעדכן ולשאול בהתאם למופע ולאירוע עם בית העסק בעת רכישת הכרטיס.

הנחה במסים לקניית רכב חדש

כאשר לנכה נקבעו 25% נכות ומעלה ואין לו רכב רפואי מטעם משרד הביטחון, הוא רשאי להגיש למחלקת הרווחה שבמחוז אגף שיקום שאליו הוא משתייך בקשה לקבלת הנחה במסים לקניית רכב חדש שעשויה להגיע לעד 75% הנחה במסים.

הטבה זו מוענקת לנכים שהם שכירים במקום עבודתם והרכב נחוץ להם כדי לבצע את תפקידם שדורש ניידות. לפיכך גם על המעסיק לכתוב מכתב לנכה כי הרכב אכן נחוץ לנכה לשם ניידות מתוקף תפקידו. הטבה זו תינתן גם לנכה ששיקם עצמו כעצמאי בכל תחום והרכב נחוץ לו כדי להתנייד בדרכים ולקיים את העסק. חשוב לציין כי הטבה זו מוגבלת לכל שנת תקציב ונתונה לשיקולה של ועדה של אגף השיקום ומחלקת הרווחה שמחליטה האם אכן להעניק לנכה את ההטבה.

הצטרפות למועדון "חבר"

ככלל חשוב לדעת כי מ-20% נכות ומעלה רשאי הנכה להוציא דרך ארגון נכי צה"ל כרטיס אשראי של מועדון "חבר", שם חברי המועדון נהנים ממתנות בחגים, מבצעים והנחות רבות מול בתי עסק.

קיימות עוד הטבות רבות שכדאי להתעדכן בהן באתרים השונים, כגון מענק נישואין, מענקי דיור, הטבות במס הכנסה, לימודים והנחה במיסי רכישה על דירת מגורים ובאגרת רישום משכנתא. ישנם מענקים שמשולמים לנכים אוטומטית בתלוש השכר ולחשבון הבנק פעם בשנה כגון דמי קירור וחימום, דמי טלפון, נסיעות וכדומה.

חשוב לציין כי קיימות עוד הטבות רבות שלא צוינו במאמר ותמיד כדאי להיכנס לאתר אגף השיקום באינטרנט ולהתעדכן בהוראות ובהטבות שאגף השיקום מפרסם. לאחרונה אגף השיקום אף השיק אתר אינטרנט חדש שם ניתן למצוא את ההטבות המוענקות לנכים. כמו כן, את ההטבות ניתן למצוא גם בפורטל נכי צה"ל ובאתר ארגון נכי צה"ל.

כותב המאמר עורך דין אילן בנימיני מייצג נכי צה"ל בתביעות מול משרד הביטחון. האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

פניה ישירה אל: עו"ד אילן בנימיני

היום מ-nrg למה משרד הביטחון סירב לממן טיסה לנכה צה"ל?
25/01/2016 | 13:15
91
למה משרד הביטחון סירב לממן טיסה לנכה צה"ל?
האם משרד הביטחון רשאי שלא לממן את כרטיס הטיסה של נכה צה"ל, אשר שהה בשנת שבתון אקדמית בארצות הברית בזמן שעבר שם טיפול, ואז גילה להפתעתו כי מכיוון שביקש לשוב בתום שנת השבתון לארץ הטיסה לא תמומן?
Lawguide.co.il, 25/01/2016

נכה צה"ל שנפצע במלחמת ששת הימים ונותר קטוע רגל ויד, יצא לשנת שבתון בארצות הברית. בתקופה זו היה צריך להחליף את תותבות ידו ורגלו בארצות הברית, והוא ביקש ממשרד הביטחון לממן את הוצאותיו כך שיתאימו לשהותו שם, לרבות מימון טיסות פנים, שיבה לארץ בסיום שנת השבתון ולא מיד לאחר החלפת התותבות ומימון מלווה. משרד הביטחון דחה את בקשותיו, והוא עתר לבית המשפט המחוזי בתל אביב בטענה שהחלטות המשרד אינן סבירות.

לפני שבוע (יום ב') ביטל בית המשפט את רוב החלטות משרד הביטחון בקביעה שהן לא סבירות, וקבע כי עליו לממן את עלות הטיסה ארצה ולשאת בעלות המלווה הזר. עם זאת בקשתו של העותר למימון מגורים עבור המלווה בחו"ל נדחתה. משרד הביטחון חויב בהוצאות המשפט בסכום של 15 אלף שקלים.

בית המשפט: סירוב משרד הביטחון היה לא סביר, ללא כל נימוק או סיבה

שיעור נכותו של העותר עומד על 100%, אך למרות מגבלותיו הרפואיות הוא התקדם עד למשרת פרופסור בטכניון. שנת השבתון שלו הייתה בחוף המזרחי בארצות הברית, ובאותה תקופה תוכננה לו החלפת התותבות בלוס אנג'לס, הנמצאת בחוף המערבי. לפני ההחלפה הוא נדרש לעבור טיפול מקדים. משרד הביטחון סירב לממן את הטיפול המקדים בחו"ל ואת טיסות הפנים ולא הסכים לשאת בעלות המלווה הזר.

בעתירתו טען העותר כי נאלץ להגיע לישראל על חשבונו משום סירובו של המשיב לאפשר לו לעבור את הטיפול המקדים בחו"ל. לאחר מכן הוא שב לארצות הברית כדי להחליף את התותבות, אך גם כאן הקשה עליו המשיב שלא לצורך והתנה את מימון הטיסה בחזרה בכך שישוב מיד לאחר ההחלפה ולא בתום שנת השבתון כעבור מספר חודשים, ללא הנמקה או סיבה אלא רק בשם העיקרון.

בהתאם לחוק הנכים, כל נכה צה"ל זכאי לקבל טיפול רפואי על חשבון המדינה. לנכי צה"ל זכאות לקבל טיפול גם בחו"ל באישור מוקדם של אגף השיקום במשרד הביטחון. בפסיקה כבר נקבע בעבר שיש לפרש את הוראות החוק ברוחב לב כלפי מי שנפגע בזמן ששירת את המדינה, ולא להערים עליו קשיים.

עקרון מנחה זה לא בוצע על ידי משרד הביטחון בעניינו של העותר, קבעה השופטת, ובניגוד להנחיית בתי המשפט הוא בחר להקפיד עם העותר מעבר לצורך ואף באופן לא סביר. השופטת מתחה ביקורת על התנהלות המשיב, ודחתה את טענתו כי מאחר שהעותר כבר שב ארצה, הדיון המשפטי בעניינו תאורטי ומיותר. החלטת בית המשפט יכולה להשליך באופן משמעותי על עניינים כספיים, הזכירה, אשר אינם תאורטיים כלל וכלל.

החלטת משרד הביטחון כי הוא מוכן לממן את הטיסה ארצה רק בתנאי שהעותר יחזור סמוך לאחר החלפת התותבות אינה סבירה ואין לה כל נימוק. דחיית חזרתו לארץ לא הייתה מכבידה בשום אופן על הקופה הציבורית, ובעצם סירובו של המשיב לאשר זאת הוא התעשר על חשבונו של העותר, מבלי שהייתה לכך כל סיבה.

יש לך שאלה?
פורום מימוש זכויות רפואיות
פורום אגף שיקום | קצין תגמולים

על כן נקבע שמשרד הביטחון צריך לשאת בעלות כרטיס הטיסה ארצה וכן בעלות המלווה הזר במשך כל שעות היממה, ולא עבור 16 שעות בלבד כפי שקבע. כמו כן הוא חויב בהוצאות ההליך המשפטי בסכום של 15 אלף שקלים.

עת"מ 30387-03-14

לידיעת הנוהגים בחו"ל מדינות שאפשר לנהוג עם רישיון ישראלי....
28/01/2016 | 11:16
49
יוון מצטרפת בכך ל-22 מדינות ברחבי העולם, בהן ישראלים יכולים לנהוג מבלי להידרש לרישיון בינלאומי. מדינות אלו כוללות את אוסטרליה, אירלנד, אל סלבדור, ארה"ב, בלגיה, בריטניה, גרמניה, הולנד, הונגריה, טורקיה, נורבגיה, סינגפור, ספרד, פורטוגל, פינלנד, צ'כיה, צרפת קוסטה ריקה, קפריסין, שבדיה ושוויץ. חשוב לשים לב כי במדינות בהן הכרה זו אינה קיימת, חובה להצטייד מבעוד מועד ברישיון נהיגה בינלאומי, בנוסף לרישיון הישראלי. זה מספק מעין תרגום אוניברסלי של הרישיון
עו"ד פואד חיר מעכו מושעה ל - 4.5 שנים עד 14.11.2019
21/01/2016 | 06:54
4
106
אם ממליצים לכם לפנות אל עו"ד בשם פואד חיר בעל משרד בעכו אל תתפתו - הוא מושעה מעריכת דין ל - 4.5 שנים מיום 15.7.2015 ועד ליום 14.11.2019 .

http://www.israelbar.org.il/hashaiot_results.asp?c...

פואד חיר  (24036)
נמסרת בזה הודעה לציבור, כי בית המשפט העליון, בשבתו ביום 15.4.15, בתיק בר"ש 3389/15 (בד"א 093/2013), גזר עונש של שנה השעיה על עו"ד פואד חיר, נושא רשיון מס' 24036, שמענו ת"ד 514, עכו 2410400. תוקף ההשעיה מיום 15.7.15 ועד יום 14.7.16. עורך הדין המושעה אינו רשאי בתקופת השעייתו לעשות כל פעולה שיוחדה לעורך-דין לפי סעיף 20 לחוק לשכת עורכי הדין תשכ"א - 1961.
פואד חיר  (24036)
נמסרת בזה הודעה לציבור, כי בית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עוה"ד חיפה, בשבתו ביום 3.5.15, בתיק בד"מ 056/2012, גזר עונש של 40 חודשי השעיה על מר פואד חיר, נושא רשיון מס' 24036, שמענו ת"ד 514, עכו 2432001. תוקף ההשעיה, מסיום השעיה קודמת, מיום 15.7.16 ועד יום 14.11.19. עורך הדין המושעה אינו רשאי בתקופת השעייתו לעשות כל פעולה שיוחדה לעורך-דין לפי סעיף 20 לחוק לשכת עורכי הדין תשכ"א - 1961.
הוא ייצג נכי צה"ל?
22/01/2016 | 23:53
3
71
עורך דין ערבי מייצג נכי צה"ל!? לאן הגענו!?
עורך דין דרוזי
23/01/2016 | 10:35
2
140
גם שרת בצהל נפצע ולא תבע את אגף השיקום
אז תסיקו מסכנות לבד כמה עורכי דין יהודים יעשו מה שהוא
עושה או עשה למען הנכים אפרופו הוא גם היה בצד השני באגף
השיקום ..
העורך דין המושעה פואד חיר
26/01/2016 | 20:43
1
156
זקן 2 , מאיפה אתה מקריץ שטויות כאלה שפואד חיר נפצע ולא תבע את משרד הביטחון ושהוא היה קצין תגמולים ? אם יש לך עובדות תביא אישור ממשרד הביטחון שהוא עבד שם בתור קצין תגמולים . וחוץ מזה אם הוא נפצע ולא תבע אז כנראה שהפציעה שלו הייתה קלה או שהוא לא ידע איך לתבוע ועד שלמד עברה תקופת ההתיישנות .
מה פתאום אתה מגן עליו ? פואד חיר מושעה לתקופה מאוד ארוכה ולכן אסור לו לתת ייעוץ משפטי עד ליום 14.11.2019 וכל מי שפונה אליו לייעוץ משפטי בתקופה שהוא מושעה מסכן את כספו ואת זכויותיו .

פואד חיר
06/02/2016 | 11:48
7
אני מכיר אותו אישית
לא מתפקידי להביא עובדות ובטח לא אחפיש אותו ברבים
לא חוכמה לשבת אחריי המקלדת וללכלך על אחרים
תכנס להיסטוריה של פואד חיר ובהמשך תן תגובתך
שבת שלום

מנהל/ת הפורום

אודות:
חיילי צה"ל, ואנשי מערכת הביטחון, גיבורי ישראל, היקרים. עו"ד גיא בית און עוסק בייצוג, חיילים ואנשי מערכת הביטחון, בתביעות נגד קצין התגמולים מזה כארבע
עוד...
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
עו
עו"ד גיא בית און
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו